Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

1.12.2016
czwartek

Trzy pytania

1 grudnia 2016, czwartek,

Pytanie pierwsze: czy to nie jest wstyd, kiedy prezydent Polski Andrzej Duda przybywa z wizytą do Szwecji, a tamtejszy premier, Stefan Loefven, udziela mu lekcji, mówiąc: „Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z Unią Europejską w ramach procedury przestrzegania zasad państwa prawa”?

Premier Szwecji przypomina polskiemu prezydentowi, że ważne, aby wszystkie państwa stały na straży wartości, jakie niosą ze sobą demokracja, konstytucja i praworządność, które stanowią fundament naszej współpracy. Okazuje się, że konstytucja pojawia się nie tylko w rękach delegatów na zjazd adwokatury, nie tylko w rękach pań z parasolkami, ale również w jakże dyplomatycznych słowach premiera bliskiego nam i ważnego kraju. Jak zachwiana musi być opinia o Polsce w Europie, jeżeli premier kraju gospodarza wita naszego prezydenta takimi słowami?

Pytane drugie: gdzie się podział i skąd się wziął Robert Grey, od kilku miesięcy wiceminister spraw zagranicznych, który był awizowany w składzie polskiej delegacji do Szwecji, ale tam nie dotarł? Dowiedzieliśmy się za to, że Mr. Grey, specjalista od spraw zagraniczno-ekonomicznych, został skierowany do innych zadań.

Minister Waszczykowski mówi, że miał „roszadę” w MSZ, tymczasem media – także prorządowe – huczą, że Mr. Grey został odwołany ze stanowiska z powodu zatajenia związków z interesami (?) innego kraju. Nawet tygodnik „wSieci” ma wątpliwości, czy obywatel nie tylko polski, ale i amerykański to właściwy człowiek na stanowisko wiceministra? Dodajmy: czy Donald Trump mianowałby Polaka zastępcą sekretarza stanu? Dodajmy także, iż pani Grey, małżonka (byłego?) wiceministra, pracuje w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, co rzuca nowe światło na rezygnację z Caracali.

Przypomnijmy też, jaka była reakcja w Polsce, kiedy okazało się, że minister Radosław Sikorski miał także obywatelstwo brytyjskie. I przypomnijmy, że kilka tygodni temu MSZ poczuł się zmuszony do zakończenia krótkotrwałej współpracy z innym Amerykaninem, Tyrmandem Jr. Czy nie najwyższy czas, by odwołać ministra Waszczykowskiego? Podobno Kaczyński wybrał już jego następcę. Kto to może być?

Pytanie trzecie: czy jest możliwe, żeby troje sędziów Trybunału Konstytucyjnego mianowanych przez PiS zachorowało, i to tak ciężko, że nie mogli wziąć udziału w niezwykle ważnym zgromadzeniu sędziów, mającym wskazać kandydatów na przewodniczącego TK?

Pytanie dodatkowe: czy gdyby Józef Pinior nazywał się inaczej, to zostałby zatrzymany o 6 rano w świetle kamer, czy też byłby wezwany do złożenia zeznań i potraktowany inaczej? Czy aresztowanie byłego senatora i legendy opozycji demokratycznej oraz wznowienie dochodzenia w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich to zwykły zbieg okoliczności? Czy poręczenie takich ludzi jak Karol Modzelewski, Henryk Wujec i Janusz Pałubicki nie jest wystarczającą gwarancją, że Pinior nie ucieknie, nie będzie mataczył i stawi się na każde wyzwanie?

Czy aresztowanie Józefa Piniora i powrót do Kwaśniewskiego to fragment szerszej operacji, mającej pokazać, że dla prokuratury Zbigniewa Ziobro nikt nie jest święty, wszyscy są równi wobec prawa, a zwłaszcza politycy lewicy?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 315

Dodaj komentarz »
 1. Sprawa Greya nawet dziennikarzy pisowskich wyprowadziła z równowagi.

  Tak o niej pisze red Fijołek na portalu wPolityce.pl:

  „Serwis Wyborcza.pl, który pierwszy poinformował o dymisji, podał, że został on odwołany pilnie, gdyż zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany. Witold Waszczykowski, sam Grey i całe MSZ zapewniają, że jest inaczej.

  Nawet jeśli publikacja „Gazety Wyborczej” była „teoryjką sensacyjną” (sformułowanie którego użył Waszczykowski), to proszę
  spojrzeć i samemu ocenić sposób tłumaczenia przez MSZ, które w lakonicznym komunikacie oznajmia:

  Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ.

  Zmiana koncepcji musiała być doprawdy błyskawiczna. Jeszcze dzień wcześniej minister Waszczykowski w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, pytany o Greya, nie wspomniał ani słowem o jakichś wątpliwościach czy problemach. Jeszcze we wtorek minister Grey miał lecieć do Szwecji z prezydentem Andrzejem Dudą – nie poleciał, zniknął ze składu delegacji. Jeszcze kilka dni temu Mr. Grey udzielał jednemu z dziennikarzy naszego portalu długiego wywiadu o swoich planach w ministerstwie (autoryzacji niestety się nie doczekaliśmy i chyba już nie doczekamy). Nie było mowy o zmianach w kierownictwie, nie było wzmianki czy sugestii o tym, że coś jest nie tak.

  Co takiego stało się we wtorkowe popołudnie, że plany dotyczące wiceministra Greya tak drastycznie uległy zmianie? Jeśli „Gazeta Wyborcza” nałgała, to w obowiązku MSZ jest przedstawiewnie wyczerpującej odpowiedzi, jak było naprawdę (być może nawet na konferencji prasowej), a nie ograniczenie się do dwóch zdań o „zmianie koncepcji w kierownictwie”.

  Zapytaliśmy o to szefa polskiej dyplomacji, ale nie udzielił bezpośredniej
  i klarownej odpowiedzi.

  To są techniczne, służbowe problemy w resorcie, które chcę inaczej ułożyć. (…) Wiceminister Grey nie został o nic oskarżony, nie zostały postawione mu żadne zarzuty. To rutynowa zmiana. Szybsza niż się spodziewałem, ale tak bywa

  — mówił Waszczykowski.

  Nie są to bardzo precyzyjne wyjaśnienia.”

 2. „Czy to nie jest wstyd, kiedy prezydent Polski, Andrzej Duda, przybywa z wizytą do Szwecji, a tamtejszy premier, Stefan Loefven, udziela mu lekcji”

  Nie, to nie jest wstyd i to nie jest lekcja. Polska jest Przedmurzem Chrzescijanstwa, stoi Na Strazy Wartosci i reprezentuje prawdziwa Kulture. Szwedzi jak wiadomo powszechnie to kraj zly i niedobry, wszedy gender sie pleni, piecdziesiat dwie Strefy Szariatu juz powstaly, nastepne w drodze, Cywilizacja Smierci, eutanazja, aborcja na zadanie i w ogole horror. To Pan Prezydent Duda wybral sie do dzikiej Szwecji, zeby tubylcow pouczyc o Wartosciach i Etyce Chrzescijanskiej.

  I zdiwi tylko nieco, ze tak wielu obywateli Najjasniejszej pcha sie do tej zlej i niedobrej Szwecji w takim tempie, ze az w oczach sie mieni. Pchaja sie jeden przez drugiego. Panie glownie do firm sprzatajacych, panowie przede wszystkim do branzy budowlanej. Jak nie na zmywak to choc podlogi szorowac albo myc autobusy. Czy nie slyszeli o strefach szariatu?

 3. „z wznowienie dochodzenia w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich to zwykły zbieg okoliczności? ”

  W zlych i niedobrych krajach obowiazuje zasada „Double Jeopardy”. Zgodnie z rzeczona zasada nie mozna tej samej osoby wiecej niz jeden raz stawiac przed sadem za to samo domniemane przestepstwo.

  W Krainie Prawdziwych Wartosci nikt o takiej zasadzie nawet nie slyszal (nie ma np wpisu na temat odpowiednika „”Double Jeopardy” po polsku). Obowiazuje inna zasada – jak waadza chce komus dokopac, to mu dokopie. A jak nie ma na chwile obecna odpowiedniego paragrafu Kodeksu Karnego – to sie taki paragraf wy,ysli. I Sejm przyklepie.

  Dodac wypada, ze jak waadza chce komus dokopac, to nie istnieje instytucja przedawnienia. Jesli na przyklad waadza kogos nie lubi, to oglasza dzisiaj, ze wypracowane przez minione trzydziesci lat emerytury ulegaja konfiskacie. No bo dzis oglaszamy, ze uznajemy za zbrodniczy jakis czyn sprzed lat trzydziestu.

  Jak tlumaczymy zasade „lex retro non agit”? No jak to, jak: „Jak chemy komus dokopac, to mamy w zupie wszystkie zasady, bo TKM!”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Wstyd to pojęcie nieznane dla PAD i całej reszty funkcjonariuszy „dobrej zmiany”.

 6. Brawo szwedzkiemu premierowi Stefanowi Löfvenowi a z tym szariatem w Szwecji,
  @radzilowJedwabne: to wielka przesada – czy przez pamiec ofiar zydowskich dokonanych
  przez Polakow w tychze miejscowosciach, zechcialby szanowny Pan zmienic alias? Jest to wedlug mnie niestosowne.

 7. ..odpowiedzia na te trzy pytania jest jedno slowo.! PREZES zbawiciel i budowniczy RP-RAJ

 8. Uzupełnienia do afery szpiegowskiej

  Gazeta Wyborcza „Kulisy zwolnienia wiceministra Greya z MSZ. „Ta sprawa to wpadka naszych służb””

  Fragment:

  ” …nasi informatorzy podtrzymują twierdzenie, że za dymisją stoi zatajenie przez Greya niejasnych kontaktów z amerykańskimi służbami. Wiceminister nie przyznał się do nich w specjalnym formularzu, który wypełniają kandydaci na wysokie stanowiska państwowe. Polskie służby miały potem dostać informację (Greya powinna prześwietlić ABW), że nie napisał prawdy.

  Jak się okazuje, wiceministra odwołano po cichu i nagle. Według naszych informatorów przez kilka dni trwały w MSZ gorączkowe konsultacje, co zrobić z wiadomością o przeszłości Greya. Wreszcie w poniedziałek wieczorem wiceminister usłyszał, że zostanie zdymisjonowany. Był zaskoczony, dzień później miał lecieć z prezydentem Andrzejem Dudą do Szwecji. Wizyta miała służyć zacieśnieniu współpracy gospodarczej, a Grey odpowiadał w MSZ właśnie za dyplomację ekonomiczną oraz relacje z USA i Azją.

  We wtorek minister Waszczykowski wystąpił do premier Beaty Szydło o odwołanie Greya, ale aż do popołudnia w środę – gdy „Wyborcza” jako pierwsza poinformowała o dymisji – resort i kancelaria premiera milczały.
  (…)
  Według naszych informatorów sam Waszczykowski nie był zwolennikiem mianowania Greya. Do MSZ wprowadził go w maju br. Jan Parys, szef gabinetu politycznego ministra. I to on naciskał, by Grey został wiceministrem”

  Całość poniżej

  http://wyborcza.pl/7,75398,21060449,kulisy-zwolnienia-wiceministra-greya-z-msz-ta-sprawa-to-wpadka.html#BoxGWImg

 9. Pytania są łatwe

  1. Szwecji nie włączamy do Międzymorza. Nie tylko ze względów geograficznych, także z powodów sanepidemiologicznych: parazyty, dezynteria i cholera (wie co jeszcze). Więc niech sobie mówią do naszego prezydenta co chcą. Czy Wiadomości TVP podawały, co pan Leofven raczył bąknąć? Natomiast wizyta premier Szydło do naszego głównego sojusznika wypadła dumnie. Czy ma Pan pytania na temat tej wizyty?

  2. Kto pierwszy powiedział, że to jest afera szpiegowska? Szefem MSZ może być każdy patriota, którego wybierze prezes.

  3. Oczywiście, że możliwe. Zapewne naradzali się razem jak wcielić w życie Prawo(rządność) i Sprawiedliwość w Trybunale Konstytucyjnym po nocach. Ptasią grypę przechodzi się cieżko.

  3a. Czy Józef P. aresztowano o 6 rano? Zresztą nieważne. Akcja jest szeroko zakrojona, kryptonim nadał jej sam prezes: „Projekt dla Polski”.

 10. @ozzy

  ” szariatem w Szwecji, … to wielka przesada ”

  Serio? No jak to, przeciez polska prasa prawicowa grzmi na temat szwedzkich „stref szariatu”, „cywilizacji smierci”, aborcji na zadanie, inwazji muzulmanow, ineologii gender wprowadzanej juz w wieku przedszkolnym oraz kompletnym braku zrozumienia dla kwesti Zbrodni Komunistycznej. Bedzie chyba trzeba specjalnie dla Pana wprowadzic oznakowanie „uwaga – ironia”, cos na wzor znakow drogowych.

  Przypomnijmy przy okazji, ze wladze szwedzkie w sposob wredny, antypolski i ogolnie bezczelny odmowily wydania polskim wladzom niejakiego Stefana Szechtera-Michinia, oskarzonego przez w/w wladze o Zbrodnie Komunistyczne. Warto zauwazyc, ze zaden, ale to _zaden_ Polak-aryjczyk nigdy nie byl niepokojony przez polski wymiar sprawiedliwosci z powodu takich zarzutow, jakie stawiane sa Zydowskiemu Zbrodniarzowi Stefanowi Michnikowi. W okresie stalinowskim byly najwyrazniej dwa rodzaje sedziow: Sedziowie pochodzenia aryjskiego, czysci i niewinni tak te lelije – oraz Zydowski Zbrodniarz Stefan Michnik. Miejmy nadzieje, ze Pan Prezydent Duda wreczy temu szwedzkiemu premierowi, Löfvenowi czy jak mu tam – odpowiednie ultimatum: Wydacie Michnika – albo kespedycja karna! Albo przemowia okretowe dziala!

 11. Oj no. Obama mu wprost powiedział i nie pomogło to premier Szwecji niby da radę, a poza tym jaka opinia, mamy jeszcze jakąś opinię?
  Wszyscy równi wobec prawa, a jakże, z wyjątkiem Mariuszka.

 12. Gdybym jak był prezydentem IV Rp, to …
  „Pytanie pierwsze: Czy to nie jest wstyd, kiedy prezydent Polski, Andrzej Duda, przybywa z wizytą do Szwecji, a tamtejszy premier, Stefan Loefven, udziela mu lekcji i mówiąc: „Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z Unią Europejską w ramach procedury przestrzegania zasad państwa prawa”?

  Ja bym odpowiedział , ze rząd polski uważnie przygląda się braku dialogu , jaki rząd Szwecji wystepując w roli nauczyciela, powinien prowadzić z tymi globalnymi siłami , które destabilizują Europę , aranżując konflikty lokalne między sąsiadami.
  Czy rząd Szwecji pouczając rząd polski nie czuje się współuodpowiedzialny , za milcząca akceptację globalnej agresji destabilizaująca Afrykę północną i Azję mniejszą? Itd, itd
  Po tej odpowiedzi bym wyszedł z gabinetu premiera Szwecji i bym mu przesłał dmuchniętego całuska, co już przeszło do dobrej tradycji polskiego rządu.
  Po takie ripoście europejska młodzież by pokochała odważnego polskiego prezydenta , a jego sława by przerosła odpowiedź Zagłoby na inną propozycję przedstawiciela szwedzkiego króla w XVii wieku.

 13. Panie premierze Szwecji, polskie problemy z demokracją są brudem za paznokciami europejskich „demokratów” w porównaniu do zbrodni ponadnarodowych korporacji, które wykorzystują polityków do kreowania konfliktów i wojen przynoszącym tym korporacjom miliardy zysku, a narodom europejskim podrzucane są ofiary tych zbrodni na utrzymanie europejskich podatników. Zgubił pan proporcje upominając polskiego prezydenta. Uczył Marcin Marcina…

 14. @radzilowJedwabne

  dziekuje za odpowiedz;
  polska prasa prawicowa to makulatura zaczerniona farba drukarska
  pozdrawiam

 15. Duda za wcześnie wybrał się do Szwecji. Gdyby wybrał się 2018 , po wyborach, to może całkiem inaczej już by go witano. „Prawdziwi” Szwedzcy Demokraci, partia o programie politycznym prawie identycznym z programem PiSu, co wybory podwaja swoją liczbę głosów. W przedostatnich wyborach nie całe 6% , w ostatnich 12,9%, to po przyszłych prawdopodobnie już u władzy.
  Wizyta Dudy miała. służyć zacieśnieniu współpracy gospodarczej. Prezydent musi zajmować jeszcze poliytyka gospodarczą, a co robi Premier ?

 16. @radzilowJedwabne
  ‚double jeopardy’ po polsku to ‚ściganie sądowe’.
  A Szwecja to kraj tak wolny i postepowy, ze zastosowala ta zasade na skale europejska tzn. gdy na takiego Stefana Szechtera wydano w Polsce nakaz aresztowania (a nie robi sie tego bez podejrzenia o przestepstwo badz zbrodnie), to nie wolno go juz za to samo scigac w Szwecji. Chocby ten polski nakaz aresztowania zamienil sie w ‚Europejski Nakaz Aresztowania’. I pewnie z powodu tej wolnosci po ulicach szwedzkich miast chodzi tyle polskich sprzataczek i budowlancow, ze az Szwedzi musza przed nami zamykac granice.
  Ciekawa tylko jestem czy gdyby Breivik dal noge do Szwecji to Szwedzi byliby rownie stanowczy w jego ochronie (Szechter ma na sumieniu wiecej ofiar niz Breivik)?

  P.S. Mam znajomego – Polaka, pracuje jako wysokiej rangi manager w Ericsson w ich glownej siedzibie w Kista. Ma pod soba kilkuset Szwedow gotowych na kazde jego skinienie malego palca i prezacych przed nim ogonki na comiesiecznych spotkaniach.

 17. Troje PiSowskich sędziów nie mogło uczestniczyć w posiedzeniu TK, bo zostali razem z resztą PiSu zdiagnozowani przez premiera Glińskiego jako wariaci, którzy kompletnie oszaleli. Nic dziwnego, że udali się do lekarza.

 18. Wczoraj Putin wygłosił w Moskwie orędzie do parlamentu. Wielki mąż stanu i treść orędzia o znaczeniu światowym. W polskich wolnym mediach nie znajdziesz śladu. Duda w Szwecji. Wszyscy wiedzą kto to ten Duda.

 19. Jak donosi Tyg. „Polityka” (piórem pana Burnetko) „Za Piniora ręczą (…) Modzelewski, Pałubicki oraz Henryk i Ludwika Wujcowie …”.

  Oczywiście, Józef Pinior mógłby z kolei poręczyć za H. Wujca, który w 2014 roku, kiedy był doradcą w kancelarii prezydenta B. Komorowskiego, potrącił na pasach starszego człowieka, niemal go zabijając. H. Wujec do dziś nie został osądzony, choć przyznał się do winy, a sprawa jest z gatunku tych najprostszych.

  Pisze dalej nieoceniony pan Burnetko, że PiS ma na koncie podobne sprawy: „Barbary Blidy, transplantologa dr. G., Andrzeja Leppera” … ale „wskutek zdumiewającej pobłażliwości wymiaru sprawiedliwości i polityków Platformy Obywatelskiej, winni nadużyć w tych sprawach nie zostali potem ukarani nawet symbolicznie”.

  Pan Burnetko sugeruje więc, że politycy PO powinni nacisnąć wymiar sprawiedliwości, aby podjął właściwie decyzje. Ale czy to możliwe w państwie prawnym, panie Burnetko? Wymiar sprawiedliwości w roku 2004 rozpoczął śledztwo w sprawie afery węglowej w którym wypłynęła przyjaciółka Śląskiej Aleksis B. Blida, później skazał dr G. I nawet jeśli gdyby odważnie przyjąć, że Lepper był bez skazy (sprawa umorzona z powodu śmierci oskarżonego) to jednak sąd w dwu instancjach skazał jego pomocników, P. Rybę (2,5 roku) i A. Kryszyńskiego (tylko na grzywnę, bo się przyznał).

  Pan Burnetko przytoczył wiele faktów, głównie wątpliwych i dlatego zapomniał o najważniejszym, że Józek Pinior jest podejrzewany o działalność przestępczą w latach 2011-15, kiedy był senatorem PO.

  Ze smutkiem trzeba zauważyć, że nie ma żadnej maestrii w tym podniosłym przekazie pana Burnetki.

 20. Daniel Passent
  „Pytanie pierwsze: czy to nie jest wstyd, kiedy prezydent Polski Andrzej Duda przybywa z wizytą do Szwecji, a tamtejszy premier, Stefan Loefven, udziela mu lekcji, mówiąc: „Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z Unią Europejską w ramach procedury przestrzegania zasad państwa prawa”?

  Zależy jak Pan zdefiniuje wstyd w polityce. Czy wejście Komorowskiego na krzesło spikera parlamenty japońskiego, a później rubaszne „choć szogunie” to był wstyd, czy może subtelny żart? Jestem realistą, nie wymagam szczerej odpowiedzi tylko zastanowienia.

  Natomiast zdanie : „Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi …”, jest dyplomatycznym pytaniem: możemy tę hucpę brukselską poprzeć lub nie, wszystko zależy od waszego poparcia na czym nam zależy.

  Pytane drugie: „gdzie się podział i skąd się wziął Robert Grey”.

  Ale mamy podobny problem, choć nie tej rangi: skąd się wziął Daniel Passent na ambasadorstwie w Chile jeśli wcześniej był TW Daniel i TW John?

 21. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 9:20
  Takich Greyów mamy w wolnej Polsce znacznie więcej. Praktycznie oni wami rządzą. Dla przykładu Kościół jest obcą agenturą sprawującą realną władzę, nie wspominając o Mossadzie i kołach jemu zbliżonych. A propaganda i wolne media pieprzą o wolności i suwerenności. W sumie jest się czego wstydzić.

 22. @Giez

  ” nie wspominając o Mossadzie i kołach jemu zbliżonych”

  No widzisz, facet, jak gruntownie ty masz przechlapane? Stodol ci u was dostatek, benzyna bez kartek, zapalki w kazdym geesie – a tymczasem wasze wladze zupelnie jakos nie zamierzaja sprawic, zeby sie jakies „wydarzenia” odbyly. Dopiero co odbyly sie konsultacje miedzyrzadowe – o zgrozo – w Jerozolimie. I tam ogloszono (podaje za prawicowym portalem wPolityce), iz:

  „Polska i Izrael zacieśnią współpracę. Poza walką z nietolerancją i rasizmem dotyczyć ona będzie m.in. technologii, obronności i rolnictwa … resorty obrony Polski i Izraela będą wzmacniać istniejące więzi między oboma krajami w dziedzinie obrony … Premier Beata Szydło przebywała we wtorek w Jerozolimie, gdzie brała udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych poświęconych m.in. współpracy gospodarczej obu krajów. Polska premier rozmawiała ze swoim izraelskim odpowiednikiem Benjaminem Netanjahu. „.

  Ciebie, facet to naprawde szkoda. Wyglada na to, ze poza chlustanie lajnem na temat „Mossadu” to raczej wiele nie bedziesz mogl zdzialac. Przyjmij wyrazy wspolczucia.

 23. Rząd i PiS najwyraźniej „gonią w piętkę”. Czekam na dalszy rozwój wypadków.

 24. Odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta i oczywista. Ponieważ Polska jest państwem teoretycznym, a co za tym idzie, słabym, to nie zdziwmy się, że w przyszłości przetrzepie tyłek Dudzie premier Islandii. Podobno era dyplomacji w polskim MSZ skończyła się wraz z odejściem ministra Rotfelda w 2005 roku. Tak, w 2015 roku, roku w którym Kwaśniewski kończy drugą kadencję!
  Skoro wszytko w Polsce jest tak niepoważne, to dlaczego nie sądzić, że Gray wziął się i podział tu:
  http://www.pudelek.pl/artykul/97821/juz_jest_zwiastun_ciemniejszej_strony_greya/
  Tak, jest możliwe że trzem sędziom TK nagle się pogorszyło. Kacza grypa atakuje znienacka i kładzie największych twardzieli do łóżka. Potem równie szybko ustępuje i jest wszystko OK. Z doświadczenia wiemy, że ludzie ze świecznika po utracie tzw. gruntu pod nogami natychmiast tracą zdrowie, żeby je odzyskać, gdy tylko grunt wraca. I tu widziałbym rolę dla prawdziwego dziennikarstwa, które demaskuje takie czyny.
  W winę Piniora nie wierzyłem nawet przez ułamek sekundy i sądy też w nią nie uwierzą. Z tej sprawy chce się nawet wypisać prokurator Baczyński, który swoim zachowaniem dał wystarczający powód Ziobrze, żeby go odsunął od tego postępowania.
  Kwaśniewskiego mogą pocałować w rzić i skoczyć ze szranku na pukiel. Nie jest on z mojej bajki, ale pijany był trzeźwiejszy od Komorowskiego z Dudą razem wziętych.

 25. Ło matko, chyba zauważyliście, że z tym 2015 rokiem w pierwszym zdaniu mojego wpisu trochę przesadziłem. Pomyłka moi mili.

 26. @Mauro Rossi walnal:

  „ózek Pinior jest podejrzewany o działalność przestępczą w latach 2011-15, kiedy był senatorem PO.”

  i chyba nie zauwazyl, ze jak na razie frowno wyszlo z calej sprawy. Nie dalo sie Piniora wpakowac do aresztu wydobywczego. Bedzie musial Rossi poczekac na zmiany w sadownictwie i w KKW.

  Jak juz waadza bedzie mogla wezwac na dywanik kazdego sedziego i zakomunikowac: „Wicie, rozumicie, tego tam senatora to najpierw potrzymac pol roku w izolatce, potem wsadzic pod celem do gwalcicieli a na koniec dac mu siedem lat bez zawiasow”, jak sedzia bedzie musial trzasnac kopytami i zameldowac „taa jest, wedle rozkazu” – to da sie skazac kazdego. Wtedy to Bul z Tuskiem i przyznaja sie nie tylko do zbrodni smolenskiej ale i do kradziezy gesiarki. Oraz zyrandola.

  Ciekaw jestem, czy te osrodki w Szymanach czy w Kiejkutach zostana uzyte do tego aby zachecic podsadnych do samoprzyznania. Bo na przyklad w siedemnastej probie, zeby Kwacha z zona wpakowac do pierdla – to jakos frowno wyszlo…

 27. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 10:14
  Sprawy są bardziej jeszcze złożone. Otóż ich reakcyjny premier Natenjachu utrzymuje przyjacielskie stosunki z Putinem, a w operacji „płynny ołów” zamordowano 1500 mieszkańców Gazy. I nikt, łącznie z Passentem nie pisnął słowem. Międzyczasie w niektórych mediach amerykańskich to wielkie i zbrojne mocarstwo nazywają AngloZionist. Coś musi być na rzeczy.

 28. @Waldek

  „W winę Piniora nie wierzyłem nawet przez ułamek sekundy i sądy też w nią nie uwierzą”

  Ee tam. U was sady nie w takie rzeczy wierzyly, jak waadza kazala. Po prostu trzeba jeszzce troche czasu. Docelowo to kazdy sedzia bedzie mial prosta alternatywe: Postepowac tak, jak waadza kaze – albo samemu do mamra. Znaczy dopoki nie uruchomi sie obo.. pardon, Osrodkow Pracy Przymsowej, sorry – Osrodkow Reedukacji Narodowo-Patriotycznej.

  Dobra pora zeby zainswestowac w produkcje drutu kolczastego. No i branza powroznicza przezyje rozkwit, bo w koncu chyba wprowadzi sie ponownie kare smierci. Jesli w Iranie mozna to chyba i u was?

 29. @Giez

  „zamordowano 1500 mieszkańców Gazy”

  Zgadza sie. Okrutne syjonisztycze zoldactwo bezwzglednie mordowalo pokojowe i postepowe wyrzutnie rakiet „Grad”, postepowe i pokojowe stanowiska ogniowe mozdzierzy oraz Kochajacych Wolnosc i Pokow aktywistow Hamasu razem z ich automatami Kalasznikowa, warietami „Kassam”, granatnikami i cala reszta. Arabowie nie mogli sobie nawet spokojnie we wstretnych syjonistow z mozdzierzy czy z rakiet postrzelac – od razu pojawialy sie na niebie zbrodnicze syjonistyczne samoloty i niszczyly pokojowe i postepowe wyrzutnie rakiet. Oraz postepowe i pokojowe stanowiska mozdzierzy.

  Koniec swiata i czysty skandal, bo w ten sposob cala masa syjonistow, duzych, malych i takich in between, w spodnicach i w spodniach – nadal bezczelnie i po chucpiarsku zyje i oddycha. Malo tego – bezczelnie i po chucpiarsku posiadaja pelne zestawy rak i nog.

  „AngloZionist”

  No wlasnie. Kazdy naziol, co to mu sie Czwarta Rzesza marzy, zlosci sie na tych Anglosyjonistow. Problem jest taki, ze kazda kolejna proba, zeby tych zlych i niedobrych syjonistow „zepchnac do morza” konczyla sie wielkim piskiem, wrzaskiem i placzem o zbite ..sko. Nawt twoi bracia w Adolfie z tego tam Hamasu juz zajarzyli, ze sie nie da.

  Tylko co ciebie jakos to nie dociera.

 30. PiS niestety szybko zrezygnował ze swoich „dobro zmianowych” ambicji i teraz swoje działania tłumaczyjuż tylko tym , że wszyscy już tak . To nie jest ale prawda , bo akurat w tym; „wszyscy już tak robili” PiS przerasta „wszystkich” conajmniej o głowę.
  Co do stosunków panujących w PiSowskiej polityce personalnej, służbie państwowej i dyplomatycznej, to tutaj bez wątpienia odpowiedzialność ponosi demokracja, a raczej specyficzne , polskie jej rozumienie.
  Polska praktyka demokratyczna, w której „zwycięzca bierze wszystko” skutecznie zapobiegła powstaniu w Polsce państwowej , kompetentnej , profesjonalnej wyższej klasy urzędniczej. Partyjna służba urzędnicza oczywiście funkcjonuje w systemie jednopartyjnym, w demokracji gdzie niestety dochodzi czasami do zamiany partii rządzącej , taka forma polityki personalnej nie sprawdza się.
  Dochodzi już do tego, że najbliżsi polscy sojusznicy traktują Polskę jak republikę bananową i obsadzają coraz wyższe stanowiska państwowe w Polsce „swoimi ludźmi”

 31. ozzy
  1 grudnia o godz. 23:30
  …czy przez pamiec ofiar zydowskich dokonanych przez Polakow w tychze miejscowosciach, zechcialby szanowny Pan zmienic alias? Jest to wedlug mnie niestosowne.

  Mój komentarz
  Ozzy, otóż to.
  Pzdr, TJ

 32. Ad. lekcji premiera Szwecji dla prez. Dudy.
  Z poczuciem wisielczego humoru konstatuję, że „dobra zmiana” może się okazać prekursorem w polityce europejskiej. Jak bowiem donosi niemiecki portal deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, 5 grudnia zbiera się w Brukseli Komitet Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego i ma w planach uchwalenie wytycznych dla państw europejskich, które mogą być podstawą do drastycznego ograniczenia wolności słowa.
  Oczywiście w trosce o dobro człowieka, o demokrację i walkę z terroryzmem.

  Dla niemieckojęzycznych całość tekstu:
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/12/02/gefaehrliche-eu-richtlinie-jeder-kritische-buerger-kann-ein-terrorist-sein/

 33. Waldek B
  2 grudnia o godz. 10:21

  „W winę Piniora nie wierzyłem nawet przez ułamek sekundy i sądy też w nią nie uwierzą”.

  Czy twój strzelisty akt wiary miałby zastąpić dowody rzeczowe? Apeluje o więcej zaufania do CBA pod rządami Platformy Obywatelskiej.

 34. lubat
  2 grudnia o godz. 11:23

  Wymień jakie konkretnie wolności słowa ograniczyła ci dobra zmiana? Tak ze trzy, albo chociaż dwie? Chyba że wpadłeś tu na chwilę, podniosłeś nogę, zrobiłeś swoje i podreptałeś dalej.

 35. 1- Uprawnienia do pouczania w sprawach wewnętrznych Polski, premiera Szwecji, wydają się dość wątpliwe.
  Chyba że tworzy się jakas nowa dyplomatyczna tradycja, uprawniająca jakieś kraje do takiego postępowania.
  I tak, sami będziemy musieli rozwiązywać takie kwestie WEWNĄTRZ kraju.

  2- Kapitalizm kompradorski wymaga nadzorowania polityki wewnętrznej i zewnętrznej przez Suwerena. Lokalne marionetki muszą czuć kontrolę nad swoją działalnością.
  Pan Grey jest jednym z wielu zabezpieczających interesy właścicieli III RP.
  Błyskawiczne kariery pana Rostkowskiego, czy Sikorskiego w strukturach polskiego rzadu, nie sa przypadkiem.
  A wyłanianie talentów wśród rozlicznych emigrantów i osadzanie ich na różnych stanowiskach w różnych krajach, jest standardowym postępowaniem mocarstw kolonialnych.
  To polityka ponadpartyjna i długofalowa, PLANOWA od stuleci……

  3- Dyskredytowanie za pomocą zarzutów kryminalnych wszystkich przeciwników politycznych, jest jedną z cech wyróżniających obecną formację rządzącą od wszystkich innych. Gazetą można zabić, śledztwem „w sprawie” pozbawić wiarygodności i autorytetu.
  I jedynie o to chodzi.
  Taki etap- czystek- przechodziły wszystkie dotychczasowe rewolucje.
  Ich przywódcy w walce o władzę sięgali do wszelkich dostępnych metod.
  Z eksterminacja poprzez zamachy, bądź sądowymi morderstwami włącznie.
  Nihil novi sub Sol……..

  Majątki dawnych czołowych opozycjonistów rosły, zapewne w służbie dla kraju.
  Walka o wolność była działaniem przynoszącym profity milionowe dla częsci polityków.
  Rozliczenie ich z pochodzenia aktywów, jest raczej niemożliwe.
  Patriotyzm nakazuje wszak, utajnienie części dochodów, unikanie polskiego fiskusa.
  Zagraniczne źródła dochodów są naganne jedynie w przypadku pochodzenia za Wschodu.
  Pochodzenie z Zachodu jest nobilitacją…….

 36. W TOKFM jak zwykle, Czterech Jeźdźców Apokalipsy

  T.Lis ― „Józef Pinior na wolności, to brzmi zabawnie”, powiedział tajemniczo.
  W. Władyka ― porównał sprawę Piniora do procesu Kuronia i Modzelewskiego z lat 60.
  T. Wołek ― skromnie zwrócił uwagę na wyrazy solidarności.
  T. Żakowski ― To początek fazy terroru.

  Czy następnym razem ci dżentelmeni będą już występować w białych kaftanach?

 37. Szanowny Pan Passent
  To NIE jest wstyd. Wstydzą to się dzieci w przedszkolu kiedy się w majatki posikają. Czas by było wreszcie przestać traktować i siebie i państwo polskie w tych kategoriach. Świadczy to o kompleksach, że „my” to musimy coś tam coś tam. „My” nic nie musimy i ja za tego pana się wstydzić nie mam zamiaru. Niech się ten pan wstydzi za siebie. Bo żadne „my” z tym panem już nie istnieje. Istnieją interesy i poglądy. I każdy jest odpowiedzialny za swoje. Co oczywiście nie oznacza, że nie należy się tolerować.

 38. @Z dystansu
  2 grudnia o godz. 11:08
  Polska praktyka demokratyczna, w której „zwycięzca bierze wszystko”

  To nie jest polska praktyka, tylko niektóre partie udają, że nie wiedzą co to demokracja. Sugerują, że jeżeli mają większość to mogą zmienić nawet ustrój, bo kto im zabroni. Znamy z historii demokratów tego rodzaju, ale nie wszyscy chcą się uczyć z historii. Mamy tez własne doświadczenia „demokracji socjalistycznej” z bardzo dużą frekwencją wyborczą i nie mogę zrozumieć czemu obecna władza ma za „zbrodniarzy” tych, których tak mocno popierał suweren. Suweren popiera też Władimira Władimirowicza i to może być ten kierunek, który obecnie obieramy – TKM (z poparciem suwerena). Jest wielu innych znanych polityków, którzy cieszyli/cieszą się dużym/bardzo dużym poparciem suwerena, tylko jakoś nie są ikonami demokracji. Np.: taki „geniusz Karpat”, że o innych nie wspomnę…

  Zacytuje z „Misia” kierownika szatni: Nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi ?
  „Bo tylko nasza racja jest najmojsza” – to już ze „Świra”. Czyli znaliśmy te „idee” już wcześniej.

 39. Pan Andrzej powiedział ,że organy państwa musza stosować się do przepisów .Czyli skrytykował sam siebie.prawa,.Dlatego krytyka innych dla tego męża stanu może spływać jak woda po kaczce.Makiawelii w zaświatach dumny jak cholera.

 40. Rossi
  kaftany białe , czy pasiaste, jaka to różnica ?

 41. Tak, tak, prawdziwy cymes, to tylko w „Wyborczej”. A oto jak poznański sąd uzasadnia zwolnienie Piniora i towarzyszy, wśród nich jest Jarosław Wardęga, asystent Piniora i jeden z ważniejszych działaczy Pomarańczowej Alternatywy we Wrocławiu pod koniec lat 80.

  „Sąd uznał, że nawet gdyby w przyszłości doszło do skazania podejrzanych, to w realiach tej sprawy, biorąc pod uwagę, jakich osób to dotyczy, nie byłaby to kara surowa – powiedział Brzozowski”. (poznańska GW)

  Once more: BIORĄC POD UWAGĘ JAKICH OSÓB DOTYCZY, choć podobno wobec prawa wszyscy są równi, przynajmniej tak jest w konstytucji.
  No, ludziom zapewne się nie spodoba, że jak w PRL są równi i równiejsi, nomenklatura i reszta. Oj coś mi się wdaje, że PiS bardzo długo porządzi.

 42. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 13:22

  Wsadzanie do aresztu wydobywczego, w sprawach o korupcję, osób mających znaczne majątki, mija się z celem.
  Wystarczy wyznaczyc kaucję, czy zabezpieczyć na majątku stawiennictwo na rozprawie.

  Słuchałem wczoraj przypadkowo relacji z sądu.
  Materiał dowodowy dziurawy jak rzeszoto, podawany partiami obrońcom.
  Prokuratura nieprzygotowana do zajęć.
  Co z tego się urodzi, nie wie nikt.
  Zapewne góra urodzi jak zwykle mysz……

  Nawiasem mówiąc, osoby bogate i wpływowe ZAWSZE są traktowane inaczej niż plebs, przed sądami wszelkich jurysdykcji.
  Polska nie jest wyjątkiem.
  Próba osądzenia polityka, biskupa, aktora, czlonka palestry, czy lekarza, jest ze względów
  praktycznych prawie niemożliwa.

 43. Daniel Passent: „czy to nie jest wstyd, kiedy prezydent Polski Andrzej Duda przybywa z wizytą do Szwecji, a tamtejszy premier, Stefan Loefven, udziela mu lekcji, mówiąc: „Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z Unią Europejską w ramach procedury przestrzegania zasad państwa prawa”?

  I co dalej Panie Passent? Tylko jedno zdanie szwedzki premier z siebie wydusił? A PAD stał zawstydzony w kącie?

  Bo dalej mamy:

  „Odnosząc się do tych słów, prezydent Duda zaznaczył, że „wszystkie organy w państwie powinny działać na podstawie i w granicach prawa, tak stanowi polska konstytucja w jej artykule siódmym, zgodnie z zasadą praworządności.
  „Na podstawie i w granicach praw powinien działać również w każdym państwie praworządnym i demokratycznym Trybunał Konstytucyjny” – oświadczył Duda.

  Loefven powiedział, że Polska jest dla Szwecji jednym z najważniejszych partnerów handlowych w Europie oraz że mamy ogromne możliwości dalszego rozwoju tej współpracy, która powinna być głębsza i silniejsza.
  Mówił, że z prezydentem Dudą chciałby porozmawiać o tym, jak można pogłębić dwustronną współpracę naszych krajów i polsko-szwedzkie partnerstwo strategiczne.
  Loefven zaznaczył, że podczas spotkania z polskim prezydentem chciałby przedyskutować także „budzący niepokój rozwój wydarzeń w Europie zagrażający jej bezpieczeństwu”. W tym kontekście podkreślił znaczenie podtrzymywania europejskiego porządku bezpieczeństwa i relacji transatlantyckich. „Stąd też koordynacja wewnątrz UE jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej” – dodał szef szwedzkiego rządu”. (Rzepa)

  I chyba cały ten pogrzeb na nic, bo troszeczkę inaczej to wygląda, nieprawdaż? Jeśli chce się własnej trzódce robić wodę z mózgu należy się bardziej postarać. 🙂

 44. wiesiek59
  2 grudnia o godz. 13:36

  „Wsadzanie do aresztu wydobywczego, w sprawach o korupcję, osób mających znaczne majątki, mija się z celem”.

  Nie ucz prokuratorów taktyki procesowej. W przypadku powiązań grupowych prawdopodobieństwo „harmonizacji” zeznań, czyli mataczenia jest znaczne.

  „Wystarczy wyznaczyć kaucję, czy zabezpieczyć na majątku stawiennictwo na rozprawie”.

  W przypadku jednej osoby często tak, o ile w grę nie wchodzi np. zastraszanie świadków i prawdopodobieństwo ucieczki.

  „Słuchałem wczoraj przypadkowo relacji z sądu.Materiał dowodowy dziurawy jak rzeszot”.

  Jeśli CBA przez pół roku zbierało operacyjnie dane o 11 osobach to większośc materiałów jest tajna (podsłuchy), więc nie opowiadaj, że masz o tym jakieś pojęcie.

 45. No to do jasnej cholery.Czy pan Duda nie odbierając przysięgi złamał prawo czy nie/?A ułaskawienie niewinnego przejdzie do historii głupoty i hańby.?

 46. @Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 12:46

  „W TOKFM jak zwykle, Czterech Jeźdźców Apokalipsy…
  Czy następnym razem ci dżentelmeni będą już występować w białych kaftanach?”

  Moim skromnym zdaniem ci dżentelmeni – i wielu innych – już dawno powinni występować w białych kaftanach…
  Niestety, poziom polskiego „dziennikarstwa” sięgnął dna. Jedyne pocieszenie w tym, że coraz mniej ludzi czyta, słucha i ogląda te nasze coraz bardziej tandetne i zmanipulowane media.

 47. @Mauro Rossi

  „Nie ucz prokuratorów taktyki procesowej.”

  Nie ucz sadow jak maja decydowac o tym, kogo wsadzic do pierdla a kogo nie. Jak na razie to sady sa wladne oceniac potrzebe (lub jej brak) stosowania aresztu sledczego – z nie ty.

  „o ile w grę nie wchodzi np. zastraszanie świadków i prawdopodobieństwo ucieczki.”

  Jasne, podsadny to pewnie slynny gangster czy mafioso, tylko jakos nie wyjasniasz, czy z mafii wolmiskiej czy z Cosa Nostra.

  „podobno wobec prawa wszyscy są równi”

  … chyba ze to jest nasz czlowiek. Wtedy sie go ulaskawia, bo on jest ponad prawem, bo TKM.

 48. @Vera

  „my” to musimy coś tam coś tam. „My” nic nie musimy i”

  Szwedzi, Dunczycy, Niemcy, Francuzi, Holendrzy – tez nic nie musza. A zwlaszcza ne musza dawac wam gigantycznych pieniedzy kazdego roku, w postaci funduszow strukturalnych i w postaci doplat do waszego rolnictwa. I zupelnie nie musza udostepniac swoich rynkow pracy dla milionow waszych bezrobotnych.

  Oni tez nie musza.

  Jest taka zdrowa zasada – nie odgryzac reki, ktora karmi. Ta reka naprawde nie musi karmic.

  Zawsze mozna prowadzic byt tak niepodlegly, suwerenny, silny, zwarty i gotowy jak w Korei Polnocnej. Albow II RP. Zwlaszcza jak sie ma wojska pod dostatkiem to tlumienia strajkow i rozruchow.

 49. Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 13:45

  Taktyka procesowa?
  Teoretycznie, coś takiego istnieje.
  Praktycznie, raczej wszczęcie postępowania zależy od całkiem innych czynników.
  Na przykład, zamówienia…..

  Nie ma możliwości utrzymania apolityczności wymiaru sprawiedliwości w sytuacji, gdy wszelkie awanse, przeniesienia, pensje, zależą od politycznych koneksji.
  Partyjna „ręka która karmi”, może w dowolny sposób wpływać na przebieg procesu.
  O ile nie trafi na odpornego na naciski sędziego czy prokuratora- oczywiście.
  Dlatego tak dużą wagę poświęcają kolejne rządy do nominacji sędziowskich i prokuratorskich.
  Zdecydowanie szybciej awansują konformiści, dyspozycyjni, niż niezalezni, kompetentni.

  Krótkowzroczność elit politycznych zemści się oczywiście.
  Ale, to nie za ich kadencji…..
  a na razie, selekcja negatywna trwa w najlepsze…..

 50. @Wiesiek59

  „A wyłanianie talentów wśród rozlicznych emigrantów i osadzanie ich na różnych stanowiskach w różnych krajach, jest standardowym postępowaniem mocarstw kolonialnych.”

  Zgadza sie, chocby taki Narutowicz. Osadzono go na stanowisku prezydenta, wygral wybory nieslusznie, co zreszta szeroko komentowano: „Jak śmieli Żydzi narzucić Polsce swego prezydenta”, „”sytuacji wytworzonej przez narzucenie Polsce prezydenta głosami obcych i wrogich narodowości”,,, „Wybór ten, zdumiewająco bezmyślny, wyzywający, jątrzący, wytwarza stan rzeczy, z którym większość polska musi walczyć”. No i w koncu zalatwiono sprawe w sposob Narodowo-Radykalny.

  Dzis sprawa jakby bardziej zlozona, Soros chyba poza zasiegiem, SIkorskiemu mozna dokopac jedynie z powodu zony, bo on sam ma pochodzenie w porzadku. Jak zwykle powstaje podstawowy problem: Kogo bic?

 51. Swoją drogą ciekaw jestem kto rządowi pod Greyem odpalił ładunek.

  Stawiam na któreś z dużych państw UE – z częsci kontynentalnej oczywiście.

  Nie da się ukryć, że po wyborze Trumpa drogi USA i UE zaczynają się rozjeżdżać.

 52. @Wiesiek599

  .. chyba zjadl cos nieswiezego, bo mu sie cosik zajaczkuje:

  „Partyjna „ręka która karmi”, może w dowolny sposób wpływać na przebieg procesu.”

  Jak na razie zaden sedzia nie pobiera pensji z kasy tej czy innej partii, wiec zada „”Partyjna „ręka która karmi”” nie itsnieje. Jak zaistnieja naciski, do w znacznie prostszy sposob: Wystarczy, aby sedziowie byli etatowymi pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwosci czy jak to sie bedzie nazywalo. Sedzia bedzie odbieral prosta instrukcje sluzbowa: „Sluchajcie tam, Kowalski, wicie, rozumicie, Nowaka macie zasadzic na trzy lata pierdla, bez zawiasow. Za co? Jak to za co, ja was mam k… fachu uczyc? Pogadajcie tam z panem prokuratorem i ustalcie razem za co. I wsadzic go pod cele z homosiami, zeby k… nie mogl sedziec na ..ie przez tydzien!”

 53. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 15:18

  Ta praktyka jest powszechna, co udowodnili dziennikarze, dzwoniąc do jakiegoś prezesa sądu i podając się za kogoś z kancelarii premiera- za rządów PO……

  za rządów PiS, zrugano sędziego wydającego wyrok zgodnie z prawem obowiązującycm, a nie „zgodnie z polską racją stanu”- cytat z prezydenta Lecha Kaczyńskiego…

  Nie jesteś na bieżąco z polskim grajdołkiem?
  Ja niestety, tak.
  Od 27 lat mamy do czynienia nie z demokracją, tylko partiokracją.
  Widocznie nasza pszenno- buraczana bezwiednie koryguje każdy system rządów w tym kierunku, jedynie właściwym dla tego obszaru.
  Folwark zarządzany przez kolejnych dziedziców, dbających jedynie o własne zyski, a nie poziom życia folwarcznych.
  Takie podejście oczywiście się zemści.
  Kiedyś….

 54. byk

  Jakiś czas temu ciągnęliśmy temat strajków i zamieszek we Francji – na tle socjalnym. Ponieważ wczoraj prezydent Hollande poinformował, że rezygnuje z ponownego kandydowania warto do tego wrócić.

  Poniżej film wspominkowy z tego okresu. Menadżerowie Air France pośpiesznie opuszczają tereny swej firmy po negocjacjach ze związkami na temat tzw „optymalizacji kosztów” czyli zwolnień i obniżek płac personelu.

  https://www.youtube.com/watch?v=IHIcMzEYP58

 55. żyga
  2 grudnia o godz. 13:50

  „Czy pan Duda nie odbierając przysięgi złamał prawo czy nie”?

  Nie, przejrzyj konstytucję, ustawę o TK i kodeks karny, aby się upewnić. Prezydent ułaskawiając Kamińskiego w zasadzie zlitował się nad skompromitowanym wymiarem sprawiedliwości.

  „A ułaskawienie niewinnego przejdzie do historii głupoty i hańby”?
  Chyba myślisz o ułaskawieniu kasjera lewicy lub Sobotki przez Kwaśniewskiego?

  Any way, popatrz, o ile umiesz kojarzyć:

  12.VIII.2009, Mariusz Kamiński, informuje Tuska o aferze hazardowej wykrytej przez CBA.
  25.VIII.2009, szef Prokuratury Krajowej Zalewski spotyka się w Warszawie z prok. Olewińskim z prokuratury w Rzeszowie, rozmowa dotyczy Mariusza Kamińskiego.
  1.X.2009, „Rzeczpospolita” publikuje pierwsze informacje o aferze hazardowej.
  6.X.2009, prokuratura w Rzeszowie postawiła szefowi CBA Kamińskiemu pierwsze zarzuty przekroczenia uprawnień.
  13.X.2009, Tusk odwołuje M. Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA.
  15.III, 2015, Łączewski daje Kamińskiemu 3 lata odsiadki, akurat trwa kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi. Uzasadnienie Kamiński otrzymuje przed następnymi wyborami, parlamentarnymi, choć KPK mówi o terminie 14 dni.

  Sędzia W. Łączewski, który w marcu 2015 r. (osiem lat po „zbrodni”) dał Kamińskiemu trzy lata odsiadki otrzymał tę sprawę poza kolejnością. Domyślasz się co to może oznaczać? Wiosną 2016 roku sędzia W. Łączewski pod fałszywym nazwiskiem oferował T.Lisowi pomoc dla opozycji w zwalczeniu rządu. Będąc czynnym zawodowym sędzią, rozumiesz co to znaczy? Później kłamał, że ktoś mu się na komputer włamał. Biegli orzekli, że to nieprawda. Łączewski został dyscyplinarne przeniesiony z wydziału karnego do cywilnego, ale to jaszcze nie koniec jego kłopotów.

 56. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 15:42

  „prezydent Hollande poinformował, że rezygnuje z ponownego kandydowania”.

  Całkiem rozsądne, heglowski duch historii nie sprzyja lewicy. Te 2 proc. które teraz ma Hollande to kapitał, którego nie wolno roztrwonić pochopną decyzją o starcie w wyborach. Będzie to zaczyn przyszłego zwycięstwa, tym razem ostatecznego. 🙂

 57. @Jedwabnik
  Chyba zapał do krytyki źle u ciebie wpływa na rozumienie.
  Bo ja szanuję Pana Passenta i proszę go żeby siebie nie stawiał w jednym szeregu z PAD, nie poczuwał do jego błędów i nie bił w piersi za niego.
  A co do ręki z portfelem to gdyby Trump wstrzymał dozbrajanie i finansowanie twoich „my” to może by się wojna szybciej skończyła. Wczoraj znowu bombardowanie w Syrii. Tych, którzy pod Mosulem wspólnie walczą przeciw IS. Żeby się tylko za szybko nie skończyło. Ale wstydzić się nie musisz.

 58. Mauro Rossi

  Mauro, spokojna głowa – wkrótce z was będą tak pióra lecieć jak z tych dwóch nieszczęśników z zarządu Air France.

  Chcąc nie chcąc znaleźliście się w tej samym położeniu.

 59. @Vera

  ” twoich „my” to może by się wojna szybciej skończyła. Wczoraj znowu bombardowanie w Syrii. Tych”

  Ja tez mysle, ze jak jedna grupa Arabow morduje druga grupe Arabow, to winien jestem ja. I „moi”. Juz w czasach, kiedy jedna grupa Arabow (chrzescijanscy falangisci) mordowala druga grupe Arabow (glownie rodziny terrorystow z Al Fatah), to winni byli Zydzi (in toto) a w szczegolnosci Ariel Sharon. Teraz jest podobnie: Jak Arabowie w Syrii czy w jakims Iraku morduja sie nawzajem, ze krew plynie rynsztokami – to winni sa rzecz jasna Zydzi. Tak w ogole to chyba to twoj kraj bral sobie radosnie udzial w napasci na Irak, bo myslano, ze cos skapnie z panskiego stolu?

  A jak uroilo sie w twojej makowce, ze Izrael potrzebuje „finansowania” – to chyba sie z ..m na lby pozamienialas. Izrael ma dochod narodowy zdrowo powyzej trzystu miliardow dolcow, zakichana amerykanska „pomoc” to mn w jeden procent DKB. Doskonale mozna sie bez tego obejsc. Pytanie, czy wasi bracia Arabowie tez sie bez amerykanskiej pomocy obejda (bo chyba nie sadzisz, ze mozna Zydom wstrzymac a Arabom nadal bulic). Wstrzymanie _wszelkich_ dotacji, tzn zerwanie ukladu z Camp David – to by bylo cos fajnego. Oby sie tak stalo jeszcze za Trumpa.

 60. @wiesiek59

  „Folwark zarządzany przez kolejnych dziedziców, dbających jedynie o własne zyski, a nie poziom życia folwarcznych.”

  To juz chyba bylo przerabiane? Jak sie jasniepanom-dziedzicom zaczal grunt pod nogami palic, to zaden z jasniepanow nie dawal sobie rady bez przynajmniej sotni kozakow? Albo i dwoch sotni?

  Wtedy wlasnie zaczela sie ideologia „narodowa”. To byly poczatki Dmowskiego i endecji. Tzreba bylo fornalom wskazac calkiem innego wroga. Bo inaczej to kozakow by nie starszylo. A z jasniepanow i ich palacow malo co by zostalo.

 61. @Jerry Sparrow
  Warto zwrócić uwagę, że wiele powiedziano co powinno być wprowadzone w państwie, aby było w miarę znośne. Problem w tym, że nie wypracowano metody implementacji tych rozwiązań, zakładając w domyśle, że zrobi to „dobry rząd”, który ma kiedyś nastąpić. Szkopuł w tym, że dobry, demokratyczny rząd jest jak yeti – podobno istnieje, ale nikt go jeszcze nie widział. A niestety mamy wiele problemów – m.in. pana Morawieckiego, którego bez ogródek można nazwać Hilarym Mincem bez pejsów (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_handel).
  Zastanawiałem się co z tym zrobić i po analizie m.in. postulatów Hoppe’ego i Konkina, pojawił się najbardziej banalny pomysł ze wszystkich, de facto odkrycie Ameryki na nowo:
  – po pierwsze, nie mamy wpływu na rządzących,
  – po drugie, nie mamy wpływu na to jakie prawo jest uchwalane
  – po trzecie, najważniejsze, państwo nie jest bogiem i ma ograniczone zasoby i moce przerobowe. Państwo można porównać do komputera o określonej mocy obliczeniowej. I świetnie to widać na przykładzie Zachodu, gdzie „program” pod nazwą Islam jeszcze dobrze się nie zainstalował, a „procesory” Zachodu już się przegrzewają. Analogiczny efekt można wywołać w Polsce, ale na płaszczyznach, gdzie działalność państwa jest jednoznacznie szkodliwa (vide gospodarka).
  ===========

  Jak to widzą inni….
  Niestety, trzeba się z tym zgodzić.

 62. @Vera

  Ameryknska firma Edwards Lifesciences Corporation kupuje izraelska Valtech Cardio (Cardioband System, urzadzenia i systemy ulatwiajace chirurgie serca) za miliard zielonych.

  Ruscy (Sberbank) inwestuja sto milionow zielonych w Gett, izraelskiego dostawce aplikacji i systemow do zamawiania taksowek przez smartfona.

  Dwa miliardy dolcow pakuja inwestorzy w odwiert Lewiatan (gaz ziemny). Wczesniejszy odwiert, Tamar juz dostarcza wielkie ilosci gazu ziemnego. Turcja juz sie przeprosila, bo chce tego gazu.

  Polskie wladze (juz te po dobrej zmianie) zamowily jeszcze tysiac rakiet Spike, produkowanych przez Mesko na koszernej licencji (z Rafael Developement Authority).

  „India Inks $1.4 Billion Deal for Acquisition of Israeli Radar Systems and Drones” – znaczy Indie zamawiaja radary i drony w Izraelu za 1.4 miliarda zielonych.

  Specom od zagadnien narodowo-rasowych zalecic mozna, zeby sie cmokneli w numerus. Albo w uterus,

  A takze w clausus.

 63. @Wiesiek59

  „Hilarym Mincem bez pejsów”

  Znaczy ten Minc nosil pejsy – czy to taka licentia naziolica?

 64. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 17:00

  Mnie tam obojętne, kto co nosi na głowie.
  Ważne co ma W GŁOWIE….
  Choć przypuszczam, że spora część populacji ma w niej gumkę.
  Żeby uszy nie poodpadały….

  Co do pana Minca….
  W konkretnych warunkach gospodarczych i uwarunkowaniach politycznych, dokonał niemożliwego. Odbudował przemysł i zagospodarował zrujnowane ziemie.
  Korzystając jedynie z zasobów krajowych.
  Czyli, kompetentny człowiek na właściwym miejscu.
  Ortodoksyjni komuniści raczej niewiele mają wspólnego z ortodoksyjnymi wyznawcami innych religii czy ideologii.
  Mincowi pasowałaby skórzana kurtka, „leninówka” i buty z cholewami.

 65. Zdajemy sobie sprawę z tej ogromnej dysproporcji siły i potęgi, która w danej chwili pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską zachodzi. Ale zdawanie sobie sprawy z tej oczywistości nie może być równoznaczne z akceptowaniem każdej polityki, którą Ameryka w sprawie polskiej zechce zastosować. Od Ameryki otrzymaliśmy w roku zeszłym zakwestionowanie linii Odry i Nysy oraz poparcie dla Mikołajczyka. Od Ameryki oczekujemy: uznania Lwowa i Wilna za miasta polskie i lojalności wobec rządu polskiego na wygnaniu. Nie jesteśmy tym Litwinem z czasów Witolda Wielkiego, mówiącym innemu Litwinowi, któremu wielki książę kazał się powiesić: „Wieszaj się prędzej, bo inaczej książę gniewać się będzie”.

  Stanisław Cat Mackiewicz

  Fragment książki Chciałbym przekroczyć kurtynę żelazną „Lwów i Wilno” 1946-1950, Wydawnictwo Universitas, Kraków 2016.
  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/wskaznik-stosunku-ameryki-do-polski
  ==============

  Tak, dla przypomnienia……
  Jak to wychodziliśmy na wiernopoddańczych adresach…..

 66. Otóż 3 sędziów mogło się jednocześnie rozchorować i dlatego teraz koniecznie trzeba ich dokładnie przebadać pod kątem zdolności do dalszej pracy.

 67. Ja mam też pytanie: Czy kapitał ma narodowość?

  Bo polski tylko wyczekuje i ociąga się z inwestowaniem na zmienę rządu, aż się prezes zdenerwował i wygarnął im. I że się nie doczekają. On jak Bierut, ma swojego Minca, który postanowił Polskę wyrwać z pułapki, tzn. nie Minc Hilary tylko Morawiecki Mateusz ma program, aby wyrwać kraj z pułapki średniego wzrostu. Ale kierunek obrał niespodziewany, gospodarka zamiast rosnąć jeszcze szybciej, nieoczekiwanie zwalnia.

  Do tego, równie nieoczekiwanie, rentowności obligacji rządowych wyrwały się w górę, jak żadnych w regionie. Wzrosną zatem koszty obsługi długu. Ale damy radę, na wszystko znajdą się pieniądze. A jak się nie znajdą, to odda się władzę liberałom. Niech oni się tym zajmą! od czego są?

 68. To dla mnie nowość, że to Arabowie rzucają na Damaszek bomby twojej produkcji z F16 ze znakami twoich „my”. A tak było wczoraj. Smutne, że trzeba ci to pałą objaśniać bo inaczej udajesz głupiego.

 69. Tak, historia kołem się toczy.

  Prezes Kaczyński znalazł się w sytuacji jak commandante Castro w 1959. Wtedy też biznes nie chciał inwestować – cukru, ropy rafinować.

  Trzeba biznes znacjonalizować.

 70. „To dla mnie nowość, że to Arabowie rzucają na Damaszek bomby twojej produkcji z F16 ze znakami twoich „my”.”

  Jak to dla ciebie nowosc, ze w waszej bratniej Syrii toczy sie od lat wojna domowa i ze w ramach tej wojny domowej ten wasz Zaprzyjazniony Narod Arabski morduje sie nawzajem – to chyba zyjesz na jakiejs innej planecie. Albo sie ten wasz kreisleiter zaniedbuje i nie wszyscy w waszej bojowce wiedza, na jakim swiecie zyja.

  A jesli nie podoba ci sie, ze ci twoi kudlaci bracia a Adolfie nie sa w stanie „zepchnac Zydow do morza” – to masz problem. I to spory. Czasy, kiedy to mozna bylo „zydkow” zapedzic do wagonu celem dalszej podrozy do gazu i do pieca to jednak przeszlosc. Jak twoi kudlaci bracia w Adolfie chca sobie do „zydkow” postrzelac, to obrywaja bardzo solidnymi bombami. Tak to juz jest na tym swiecie, ze kto rakieta wojuje, ten od bomby ginie.

  Polska klasa polityczna rozumie to swietnie, wspolpraca kwitnie, Polacy zarabiaja dobre pieniadze na eksporcie autokarow i autobusow „Solaris” do Izraela, Polacy zarabiaja nienajgorzej nawet na izraelskiej licencji na rakiety „Spike”, bo je sprzedaja tam, gdzie Izrael niczego nie sprzeda bezposrednio. Dopiero co wasza pani premier i wasi ministrowie byli w Jerozolimie, ustalac dalsze formy wspolpracy dla wspolnej korzysci. Juz sie nawet nie wyglupiaja, ze Jerozolima to „Prastare Ziemie Palestynskie” czy costam.

  I tylko mala grupka kiepsko rozgarnietych tumanow, co wyskoczyla daleko, daleko przed szereg ciagle jeszcze sni i marzy o powtorce z rozrywki. I zapluwa sie z wariackiej nienawisci, I zajarzyc nie moze, ze kominy nie zadymia na nowo. No i wuj – moga sie cmockac w numerus. Znaczy w uterus.

  A takze w clausus.

 71. @Vera

  Ilu Arabow pozabijali twoi ziomale podczas wyzwalania Iraku? Znaczy U Boku Sojusznika?

  Ta wojna, na ktora sie twoi ziomale wybrali, wyzwalac Irak – to byla pewnie wojna obronna? Rozumiem, ze Irak podstepnie napadl przez wspolna granice i Polacy, zagrozeni inwazja, musieli sie bronic?

  Bo to chyba nie bylo tak, ze twoje ziomy z wolnej i nieprzymuszonej woli wziely udzial w napasci na suwerenny kraj, na innym kontynencie – tylko dlatego, ze mieli zamiar sie oblowic?

  Spodzieano sie, ze jakies zloza naftowe z panskiego stolu kapna… Ano nic nie kapnelo. Niemniej jednak owczesny Pan Prezydent obiecal ze zniesie wizy.

  Czytalem relacje twojego zioma – strzelca wyborowego. Chwalil sie, ze w ciagu jednego udanego dnia zabil ponad szescdziesieciu Arabow. To ovzywiscie byla wojna sluszna i sprawiedliwa, bo to kali zabijac.

 72. @Muszynianka

  „Ja mam też pytanie: Czy kapitał ma narodowość?”

  Pewnie ze ma. Tyle ze czasy takie, ze nie bardzo jest jak ten kapital odseparowac od nosciciela.

  A byly czasy, ze wystarczylo do bramy zagonic. I wypruc z marynarki „twarde”, „miekkie”, zegarek, obraczke, jak sie pod reka znalazly cazki – to i zlote zeby wyekstrahowac.

  Owszem, kapital ma narodowosc. Coz ci jednak po tym, skoro zlote zniwa nie wroca?

 73. @Wiesiek59

  „Od Ameryki otrzymaliśmy w roku zeszłym zakwestionowanie linii Odry i Nysy oraz poparcie dla Mikołajczyka. Od Ameryki oczekujemy: uznania Lwowa i Wilna za miasta polskie i lojalności wobec rządu polskiego na wygnaniu. ”

  Wobec rzadu w Londynie lojalnosc trwala az do lipca 45-go roku. A potem ministrowie, generalowie i dyrektorzy departamentow musieli sie zatrudnic na zmywaku. Albi jako windziarze.

  Z Wilnem i Lwowem jakby nie wyszlo.

  Ciekawe jest zagadnienie granicy na Odrze i Nysie. W koncu Zachod sie ugial. W dwadziescia piec lat po wojnie. No bo nawet Ameryka miala respekt dla radzieckich rakiet i dla bomb wodorowych.

  A kto jest obecnie gwarantem granicy na Odrze i Nysie? Bundeswehra?

 74. Większość wyznawców Allaha, od Magribu do Mindanao uważa, że Zachód, a zwłaszcza USA, toczy wojnę z muzułmanami, a spora ich podgrupa święcie wierzy, że wojna ta jest nie tylko z nimi, ale z Islamem i jest kolejną „Krucjatą”.

  Skąd przyszły im do głowy takie absurdalne myśli?!?!? Przecież Zachód to cywilizacja, Oświecenie, tolerancja, humanitaryzm, wolność, demokracja, kultura, uczciwość, brak korupcji….. Tak przynajmniej przechwalają się zgodnym i głośnym chórem zachodni politycy, media, eksperci, a za nimi oczywiście przytłaczająca większość obywateli, zwłaszcza USA, wierzących w „boskie przeznaczenie (Manifest Destiny)” ich Imperium, ale też Anglii, Francji, itp, itd.

  Jeśli nawet państwa Zachodu wchodzą z butami w sprawy krajów, czy regionów poza swymi granicami, to przecież tylko, jak głoszą chórem zachodni politycy i ideolodzy, dla dobra tamtejszych mieszkańców, by ponieść im zdobycze nauki, cywilizacji, demokracji, tolerancji, itp. Mniej głośno i rzadziej bąkną coś o potrzebie tak ważnej dla globalizmu i gospodarki rynkowej stabilności i stabilizacji pozwalających na spokojny rozwój gospodarczy świata (czyli Zachodu) do czego niezbędne jest niezakłócone eksploatowanie zasobów naturalnych.
  By sprawdzić ile w tych przechwałkach prawdy wystarczy przyjrzeć się „świetlanemu dorobkowi” „misji cywilizacyjnych” tych bogatych w ww. cnoty krajów Zachodu w świecie Islamu, tylko w ciągu ostatnich 100 lat:
  http://mediumpubliczne.pl/2016/12/cywilizacja-barbarzyncy-terrorysci/
  =============

  Mniej więcej, tak to wyglada….
  Interesy wygrywają z ideami…..

 75. Po obaleniu tzw.komuny z ludzką twarzą pod szyldem Solidarności utworzonej przez Kiszczaka nastał czas folwarku katolickiego nazywanego też siermiężnym.Tak sobie myślę dlaczego Wałęsa przewidywał czasy małpy z brzytwą.

 76. gospodarzu kurnika:
  znowu pinior? czy to nie staje sie powoli nudne?
  https://www.youtube.com/watch?v=XttF0vg0MGo

 77. Podsumowanie[edytuj]
  W bratobójczej bitwie i w rzezi która nastąpiła później zginęło łącznie 3873 żołnierzy królewskich i niewielka, nieznana bliżej liczba rokoszan (według niektórych zaledwie ok. 200). Pod Mątwami wyginął kwiat armii polskiej – żołnierze Stefana Czarnieckiego, zahartowani w walkach w Polsce, Danii i na Ukrainie (Czarniecki nie brał udziału w bitwie, gdyż zmarł kilkanaście miesięcy wcześniej).

  W wyniku przegranej wojsk Jana Kazimierza zawarto ugodę w Łęgonicach: król zmuszony został do rezygnacji z planów wprowadzenia w Polsce elekcji za życia króla (vivente rege). Jerzy Lubomirski przywrócony do czci, lecz nie do urzędów, miał przeprosić władcę i udać się na wygnanie. 8 sierpnia w Jaroszynie nad Wisłą nastąpił akt pojednania. Lubomirski zmarł we Wrocławiu 31 grudnia 1667 roku.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Mątwami
  ==========

  Taka historyczna paralela……

  Partyjnych możnowładców mamy dostatek.
  Toczymy bratobójcze walki.
  Poszkodowana będzie Polska.
  Prywata zamiast Polskiej Racji Stanu, ma sie nieźle.
  A ci z zewnątrz, dzielą i rządzą…..

 78. „czy gdyby Józef Pinior nazywał się inaczej, to zostałby zatrzymany o 6 rano w świetle kamer, czy też byłby wezwany do złożenia zeznań i potraktowany inaczej?” – pisze red. Passent

  Przyznaję – nie śledzę krajowych wiadomości na bieżąco i nie mogłam zrozumieć, nie mogłam uwierzyć, że pana Piniora wzięli za chabety z samego rana, bez śniadania … na szczęście nie dali mu wziąć rewolweru ze sobą do toalety … No, nie mogłam uwierzyć, że taki szczytny cel mają ludzie prezesa, a takie zdarte metody.

  Piszą, red. red. Kublik i Czuchnowski w GW, że minister Ziobro jest wybiórczy w tych śledztwach, z ich wznowieniami włącznie. Nie wznawia śledztwa dot. śmierci Barbary Blidy. I to mi się podoba – oddzielają plewy od ziarna. Biorą plewy, Ziobro z prezesem, nikt im nie będzie wmawiał, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Rzucę więc w ramach post-prawdy teorię spiskową – oto prezes z Ziobrą zamierzają nastraszyć jak najszersze grono ludzi po drugiej stronie tęczy, lekki paraliż w nich wzbudzić, i to do dołu do góry drabiny społeczno-politycznej – żeby nie powiedzieć banalną.

 79. @byk
  2 grudnia o godz. 19:30
  Znakomita propozycja, niektórych dyskutantów, po uprzednim jej wysłuchaniu oczywiście, może nieco uspokoić.
  PS. Przy tej okazji muszę wspomnieć red. Marcina Majchrowskiego z radiowej Dwójki, którego zwolniono za próbę wsparcia koleżanki z radiowej Trójki. Jak ktoś to celnie ujął na muzycznym blogu Doroty Szwarcman Podła Zmiana dotarła już nawet do całkowicie apolitycznej radiowej Dwójki. Parę lat temu cały zespół radiowej Dwójki strajkował przez cały dzień, protestując przeciwko jej niedofinansowniu, nikomu z zespołu włos z głowy nie spadł. Epoka PRL wróciła.

 80. Josip Broz Tito
  Może i nazywano go “łaskawym dyktatorem”, mimo to Tito, przez 35 lat rządzący komunistyczną Jugosławią, bez problemu zgromadził komplet gości na swoim pogrzebie. Przybyło czterech królów, 31 prezydentów, sześciu książąt, 22 premierów i 47 ministrów spraw zagranicznych reprezentujących państwa po obu stronach żelaznej kurtyny. W sumie swoje delegacje na uroczystości w 1980 roku wysłało 128 krajów. Tito żegnali James Callaghan, Jasir Arafat, pułkownik Kadafi, książę Edynburga, Nicolae Ceaușescu, Erich Honecker i wielu innych. W sumie jedynie pięć państw odcięło się od tych obchodów: w tym Chile Pinocheta i RPA doby apartheidu.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/stypa-klopotliwa-dla-swiata/0bpj2x
  ============

  Niezła światowa rozpiska funeralna kilku przypadków- to do poprzedniego tematu…

 81. Interesy znacjonalizować!?

  Co z tego, gdy państwowi jeszcze bardziej przestali inwestować. CBA przyciska. Morawiecki z Ziobrą wojnę na górze rozpoczął, nie wiadomo kto zaczął. Twierdzą, że PiS już taką konstrukcję ma ideologiczną.
  Zacytuję klasyka PiSizmu: „Jeśli ktoś posiada pieniądze, to skądś je ma” (2007).
  http://wyborcza.pl/1,75398,4451249.html

  I tak historia RP zatacza koło, o historii świata nie wspominając. Ale w kraju koło jeszcze się nie zamknęło, zdaje mi się.

 82. mopus11
  2 grudnia o godz. 20:09
  🙂

 83. Przed chwilą Ziobro zapowiedział, że jeśli ataki na prowadzących sprawę Piniora będą się powtarzać, to w trosce o ich dobre imię zarządzi ujawnienie materiałów dowodowych (prokurator generalny ma takie uprawnienia), czyli podsłuchów i SMS-ów. Wczoraj jeden z prokuratorów relacjonujących sprawę sprawiał wrażenie załamanego, co media pokazały. Dziś Ziobro powiedział, że ten prokurator w młodości by działaczem NZS.

 84. wiesiek59 z 20,10

  Wśród żałobników zapowiadający swą obecność na pogrzebie Castro odnalazłem nieco zapomnianą postać.

  Chodzi o Gerry’ego Adamsa polityka z radykalnego nurtu katolików walczących o zjednoczenie Irlandii Północnej.
  IRA i te nieco zapomniane klimaty … .

 85. MR
  2 grudnia o godz. 20:22
  tak, strasznie wtedy pili, ale sie im nie dziwie;

 86. Prezes Kaczyński tym się od commandante Castro różni, że u swego boku nie ma Che z dżungli tylko Mateusza z Santandera.

  I za jego sprawą problem jak zachęcić biznes do inwestowania wydaje się być rozwiązany.

  Jak czytam Mateusz Morawiecki pracuje nad możliwością obniżania płacy minimalnej w zależności od upodobań biznesu. Możliwość stosowania owej elastycznej jak guma od starych gaci płacy minmalnej ma być zawarta w dokumencie o nieco pompatycznej nazwie „Konstytucji dla biznesu” i wejść w życie z nowym rokiem.

  I pomyśleć, że we wszystki znanych mi badaniach opinii publicznej na pytanie:

  „za co cenisz najbardziej rząd PiS?”

  wiekszość ankietowanych odpowiada: „za podwyższenie płacy minimalnej”

  Na podsumowanie coś ze skarbnicy mądrości ludowych: „Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera.”

 87. Muszynianka
  2 grudnia o godz. 20:16

  „Zacytuję klasyka PiSizmu: „Jeśli ktoś posiada pieniądze, to skądś je ma” (2007)”.

  Cytujesz bez zrozumienia, zdarza ci się czasem myśleć? Choćby trochę? W USA posiadanie dużych pieniędzy jest czymś zwykłym, w systemie pokomunistycznym fortuny powstawały na zupełnie innych zasadach, które dziś z spokojnie nazwiemy złodziejskimi. Każda z największy fortun w III RP powstała na żerującym styku z państwem i na zasadzie, że pierwszy milion należy ukraść, a jak z kolejnym to się zobaczy.
  A po drugie, jeśli w dowolnym kraju UE przelejesz komuś na konto 10 tys. euro lub więcej, to bądź pewna, że wyspecjalizowany urząd (w Polsce GIIF) przyjrzy się tej transakcji. Zaczną od tego skąd pani Muszynianka miała te 10 tauzenów, co wykazała w zeznaniu podatkowym, czy np. odbiorca opłacił podatek od darowizny.

 88. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 20:33

  „Jak czytam Mateusz Morawiecki pracuje nad możliwością obniżania płacy minimalnej …”.
  Powiedz co czytasz, a powiem ci kim jesteś … 🙂

 89. @Wiesiek i jego druzyna…

  … rozpamietuja ugodę w Łęgonicach i nieistniejaca Jugoslawie, a tymczasem w szerokim swiecie kazdy robi swoje:

  – Szwajcaria produkuje swoje Omegi, Tissoty i Heuer’y, leki Sandoz, turbiiny i agregaty na spole ze Szwecja (ABB)
  – Niemcy tluka swoje Mercedesy, Audiczki, BMW-szki, Volkswageny, roboty przemyslowe, Airbusy na spole z Francuzami (jakos nie rozpamietuja Verdun tylko swietnie wspopracuja)
  – Francuzi tluka Airbusy na spole z Niemcami, produkuja swoje Citroeny, Peugeoty, renowki, rakiety Ariane
  – Finowie i Szwedzi fabrykuja swoje systemy telekomunikacyjne (Nokia, Ericsson), Szwedzi fabrykuja swoje TIR-y Scania i Volvo, auta osobowe, roboty przemyslowe, turbiny
  – Wlosi tluka wszystko, co sie da – od statkow wycieczkowych poprzez auta wszystkich typow az po helikoptery Agusta
  – Amerykanie wysylaja w swiat IPhony, IPady, Boeingi, Learjety, helikoptery, procesory, oprogramowanie, leki, Jeepy –

  – a w Polsce, w Iranie, w Hamastanie i w paru podobnych meijscach najwazniejsza jest polityka historyczna. Intronizacja Chrystusa Krola / zakaz aborcji / zakaz nieskromnych ubiorow dla kobiet / pielgrzymka do Mekki / pielgrzymka na Jasna Gore / kary za obraze Islamu /kary za obraze Uczuc Religijnych –

  … i bardzo dobrze. I tak trzymac!

 90. Materiał ludzki

  Jak się Ziobrze prokuratorzy łamią w tak prostej sprawie na kilkadziesiąt tysięcy, to jak on może złamać poważne interesy?

  Mogłabym się zastanowiać, co prezesowi brakuje, aby dorównał charyzmą Fidelowi Castro. Albo ministrowie Ziobrze ile determinacji trzeba by dodać, aby został Che Guevarą? Z takimi wodzami rewolucja PiS długo nie pociągnie, tyle chyba mogę stwierdzić.

 91. wiesiek59
  2 grudnia o godz. 20:10

  ” Tito, przez 35 lat rządzący komunistyczną Jugosławią, bez problemu zgromadził komplet gości na swoim pogrzebie”.

  Gdyby żył Dracula pewnie by się pojawił na pogrzebie, ale całkiem udanie zastąpił go Ceausescu.

 92. inkwizytorzy z reguly nie pija, ani (autocenzura): to jest ich tool;

 93. Mauro Rossi

  Widzę, że nie wierzysz.

  I się nie dziwię, na twoim miejscu też by mi się to w głowie nie mieściło.

  Ale wrócimy do tego tematu – zapewniam!

 94. @Mauro Rossi

  … chyba dobrze robi, ze sie chowa za nickiem.

  Przeciez niejeden self-made man, na przyklad Maciej Fiedler (prezes i zalozyciel Fibaro), Piotr Kler (meble) czy tez Mieczysław Prószyński (wydawnictwo ksiazkowe) mogliby takiego ….go ..a z..c w sadzie za stwierdzenie, ze (cytuje):

  „systemie pokomunistycznym fortuny powstawały na zupełnie innych zasadach, które dziś z spokojnie nazwiemy złodziejskimi”.

  Nie moj cyrk. Niemniej jednak zalozyciel polskiej firmy hi.tech, ktorej znakomite wyroby sa dostepne w calej Europie – mialby sie prawo wk.. zirytowac.

  A tak w ogole – tego Rossiego to jest raz. Slownie jeden. Czy gostek ma manie wielkosci z tym pluralis maiestatis?

 95. @byk

  „inkwizytorzy z reguly nie pija, ani (autocenzura):”
  :-)))
  :-)))!!!!

 96. @byk
  W podobnej konwencji na dobranoc:
  https://www.youtube.com/watch?v=tYa09Nz2_Rg

 97. Muszynianka….

  Czy miliarderzy maja narodowość?
  Ależ oczywiście.
  Nazywa się ta narodowość „cosmopolityzm”……..
  Tam gdzie moja kasa, tam moja ojczyzna- trawersując nieco stare powiedzenie.

  Jako że kupić rezydencję podatkową łatwo powyżej pewnej kwoty, większość jest zaparkowana w rajach podatkowych, czy wehikułach finansowych chroniących przed wścibstwem fiskusa narodowego, jedynie nieliczni miliarderzy wspierają swoimi podatkami kraje pochodzenia swego majątku.

  Miliarder nie ma kraju, ojczyzny, zobowiązań, skłonności, sympatii politycznych.
  Co sprzyja wzrostowi jedynej rzeczy istotnej dla niego- MAJĄTKU OSOBISTEGO.

 98. Muszynianka
  2 grudnia o godz. 20:40

  „Jak się Ziobrze prokuratorzy łamią w tak prostej sprawie …”.

  Na szczęście już chyba doszedł do siebie. Nigdy tego nie zrozumiesz jakie nadzieje pokładali młodzi ludzie w „Solidarności” ― w konfrontacji z tym się teraz z tym dzieje. Ja temu prokuratorowi wcale się nie dziwię, jego emocje nałożyły się na owe 80 milinów dolnośląskiej „S”, które Pinior odebrał z banku. Dziś też chodzi chodzi o pieniądze, ale nieco inne, a on zna szczegóły. Pinior, Bujak, Wujec, Frasyniuk, Michnik okradli nas z Solidarności. Komunistyczny żurnalista Władyka przyrównuje sprawę Piniora do procesu Kuronia i Modzelwskiego w latach 60., no k… a, ale to już czysty Geobbels, chyba Urban był mniej zdemoralizowany.

 99. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 20:39

  My taką samobójczą politykę- waśni narodowych i eksportu siły roboczej, walecznych najemników, prowadzimy od 300 lat z okładem.
  Że samobójcza?

  Jakoś, zero refleksji, analiz, planów, diagnoz.

 100. Cytowanie ze zrozumieniem, i z głębokim zrozumieniem

  Jeśli trzymamy się teorii, cytuję: „W USA posiadanie dużych pieniędzy jest czymś zwykłym, w systemie pokomunistycznym fortuny powstawały na zupełnie innych zasadach, które dziś z spokojnie nazwiemy złodziejskimi”, to jest rozumiemy świat płytko.

  Po pierwsze natknęłam się niedawno w prasie, że w Polsce jest 41 tys. „dolarowych milionerów – aż nie mogłam uwierzyć, że tak mało – gdy w USA, czy w Europie ze czterysta razy tyle. W parakomunistycznych Chinach jest ich ze 2 mln, nieco wyższa proporcja do całej ludności niż w Polsce. Zresztą w Czechach i na Węgrzech, w Ukrainie czy Rosji nie wspominając, oligarchów jest więcej niż w Polsce. Bogacenie się w USA niczym specjalnym się nie różni, gdyż mitem jest ogromna wartość pokomunistycznego majątku. Po prostu, aby zarobić pieniądze należało tym marny majątek puścić w ruch, albo forsę ulokować w nieruchomości, które w 1990 roku miały b. niską cenę. Ktoś nabył za grosze, czy inaczej wszedł w posiadanie nieruchomości, to teraz jest bogaty. Dokładnie tak jak w słynnym USA, tylko bardziej dziko.

  I PiS w swej doktrynie, sprzedawanej ciemnemu ludowi metodą j.w., stawia na ściganie przedsiębiorczości, w czym zbliża się do Castro, ale jeszcze nie na tyle, aby zadowolić zwolenników anarchizmu w kraju.

 101. „X, Y, Z okradli nas z Solidarności”

  Jakbym czytała jasnego gwinta …

 102. @Mauro Rossi

  … walnal jak lysy grzywka o beton:

  „A po drugie, jeśli w dowolnym kraju UE przelejesz komuś na konto 10 tys. euro lub więcej, to bądź pewna, że wyspecjalizowany urząd (w Polsce GIIF) przyjrzy się tej transakcji. Zaczną od tego skąd pani Muszynianka miała te 10 tauzenów, co wykazała w zeznaniu podatkowym, czy np. odbiorca opłacił podatek od darowizny.”

  Frowno ten gostek wie, co sie „w dowolnym kraju UE” dzieje – abo nie dzieje. Nie zakuma taki … ludzik, ze w normalnym swiecie te 10 tys. euro to jakies dwie i pol albo trzy pensje netto inzyniera, programisty czy lekarza. Nie zajarzy,, ze jak ktos pracuje od dajmy na to dziesieciu czy pietnastu lat – to taka kwote moze wyciagnac z kieszeni i wydac na fajna podroz. Albo na lodz zaglowa. Nie zajarzy, ze w wielu krajach zadnego „podatku od darowizny” w ogole nie ma. No ale czego tu wymagac od ludzika, ktory sobie serio wyobraza, ze jesli ktos ma pieniadze, to

  „systemie pokomunistycznym fortuny powstawały na zupełnie innych zasadach, które dziś z spokojnie nazwiemy złodziejskimi”?

  Taki gostek nawet nie jest w stanie zrozumiec, ze w normalnym swiecie lekarz, inzynier, informatyk, dentysta, pilot, adwokat – zarabiaja dobre pieniadze. Ze wieloletnie inwestycje jeszcze pomnazaja oszczednosci. Ze mozna znacznie wiecej zarobic na tantiemach (kziazki, utwory muzyczne, patenty) czy tez prowadzac wlasna dzialanosc.

  On tylko wie, ze „jesli ktos ma piniondze, to skunds je ma”.

 103. wiesiek59

  Na miliarderach się nie znam, tak dobrze jak ty. Ale o „milionerach dolarowych” mogę pogadać. 😉

 104. Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda wspierający politycznie PiS od jakiegoś czasu był nękany pytaniami co sądzi o zwolnieniach zwiazkowców w publicznym radiu i telewizji.

  W końcu zdecydował się odpowiedzieć i wyraził to w formie listu otwartego zamieszczonego w „Tygodniku Solidarność” – numerze sprzed kilku dni.

  Piotra Duda napisał:

  ” … zwolnienie za działalność związkową jest niedopuszczalne i zasługuje na zdecydowaną reakcję.
  (…)
  Za działalność związkową nieprzerwanie przez ostatnie lata pracodawcy dyskryminowali, szykanowali i oczywiście wyrzucali z pracy setki, a nawet tysiące związkowców. I to trwa nadal
  (…)
  Może przypadek Pawła Sołtysa (dyscyplinarnie zwolniony z radia związkowiec) otworzy dziennikarzom oczy!”.

  Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Dziś dyscyplinarnie wyleciał za bramę pisowskiego radia kolejny związkowiec Wojciech Dorosz.

  Pozostaje czekać na „zdecydowaną reakcję” Piotra Dudy.

  Radziłbym się pośpieszyć bo przed laty bezkrytyczne wspieranie rządu AWS kosztowało „Solidarność” utratę 1/3 członków. A co za tym idzie składek.
  Obawiam się, że kolejnym listem się tego problemu nie opęka.

 105. Muszynianka
  2 grudnia o godz. 20:05

  „czy gdyby Józef Pinior nazywał się inaczej, to zostałby zatrzymany o 6 rano w świetle kamer, czy też byłby wezwany do złożenia zeznań i potraktowany inaczej?” – pisze red. Passent”.

  Nie licz na to, że red. Passent poczęstuje cię jakimiś faktami. Zwykle poprzestaje na własnych opiniach jak powinny te fakty wyglądać. W tym przypadku są one takie, że wrocławska TVP dowiedziała się o zatrzymaniu Piniora z Twiterra o godz. 8.00. Na miejscu byli o godz. 10.00 jako pierwsi, bo mieli bliżej niż lokalna TVN. Zdołali tyko nagrać jakiś samochód CBA, który wywoził coś z domu Piniora po przeszukaniu. I to całe zatrzymanie Piniora w świetle kamer.

  „No, nie mogłam uwierzyć, że taki szczytny cel mają ludzie prezesa, a takie zdarte metody”.

  Matrix trzyma cię w mocnym uścisku.

  „Piszą, red. red. Kublik i Czuchnowski w GW, że minister Ziobro jest wybiórczy w tych śledztwach, z ich wznowieniami włącznie. Nie wznawia śledztwa dot. śmierci Barbary Blidy”.

  Sprawa okoliczności śmierci Blidy została dawno wyjaśniona za rządów PO, polecam „Białą Księgę” w tej sprawie, wydaną staraniem Andrzeja Czumy, ministra sprawiedliwości za pierwszego rządu Tuska. Powinna być do znalezienia (obszerny pdf) na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest w niej sporo ciekawych szczegółów, ale Kublik i Czuchnowski byliby zawiedzeni, dlatego wolą strugać wariatów, przeciez z tego żyją.

 106. Italexit na dniach, a wy nic?

  Wyniki we Francji czy Austrii, w zasadzie przesądzone.
  Ale Włochy to początek, upadek podstawowej kostki domina.

  A my sobie o piątorzędnych pierdołach……

 107. @Wiesiek59 walnal:

  „Miliarder nie ma kraju, ojczyzny, zobowiązań, skłonności, sympatii politycznych.
  Co sprzyja wzrostowi jedynej rzeczy istotnej dla niego- MAJĄTKU OSOBISTEGO.”

  Jak lysy warkoczem o kant kuli.

  Nie bark kontrprzykladow. Jeden z brzegu to Szlomo Zabludowicz. Przezyl Oswiecim. W Izraelu zajal sie fabrykowaniem broni. Nie od jeden zajarzy, ze jak sie nie chce do pieca, to trzeba umiec fabrykowac armaty. Rozkrecil znakomita firme artyleryjska Soltam – mozdzierze, armaty, haubice. Dorobil sie przy okazji ogromnego majatku, przeszlo na spadkobiercow, dzis Soltam jest czescia koncernu Elbit.

  Al Schwimmer. Podczas wojny o niepodleglosc przemycal podzespoly, montowano z nich na miejscu samoloty. Amerykanie skazali go, ale jakos pierdla uniknal. Stworzyl od zera i od podstaw IAI (Israel Aircraft Industries), byl pierwszym dyrektorem naczelnym tej firmy. Zmarl w Ramat-Gan w wieku lat dziewiecdzeisiwciu czterech. Po drodze dorobil sie ogromnych pieniedzy. Chyba mu sie nalezaly.

  Stefan „Stef” Wertheimer, zalozyciel Iscal Metalworking. Jako mlody czlowiek walczyl w Palmach, pozniej rozkrecil firme Iscar. Nie tak dawno wykupili ja Amerykanie za cztery i pol miliarda dolarow. Ogromne zazlugi m in w koncu lat szescdziesiatych, kiedy Francja oglosilla embargo, Wertheimer znalazl odpowiednich specjalistow i rozkrecil Iscar Blades, firme produkujaca lopatki do turbin w silnikach odrzutowych. Bez tego zaden odrzutowiec nie poleci. A jak nie da sie kupic – to trzeba nauczyc sie robic samemu. A to troche trudniej niz zrobic wersalke.

  Mozna tylko gleboko wspolczuc krajom, ktore nie umieja docenic talentu do techniki i do biznesu.

 108. Muszynianka
  2 grudnia o godz. 21:04

  By przybliżyć ci problem….
  Średnio zarabiający Polak, nie zarobi kwoty miliona zł w ciągu całej swojej aktywności życiowej.
  O milionie $ może pomarzyć jedynie nieliczna grupa.
  Przedsiębiorców i ….POLITYKÓW.
  Jakoś dziwnie łatwo takie kwoty sa w ich posiadaniu.

  Wnioski pozostawiam twej wiedzy o świecie i intelektowi ostrzejszemu niż brzytwa……

 109. „Pinior, Bujak, Wujec, Frasyniuk, Michnik okradli nas z Solidarności.”

  Mój komentarz
  Mauro Rossi robi na blogu za MY. Pluralis maiestatis. Michnik i inni okradli MYCH z Solidarności. Tupet, czy odlotowiec?
  Pzdr, TJ

 110. wiesiek59

  „Italexit na dniach, a wy nic?
  Wyniki we Francji czy Austrii, w zasadzie przesądzone.”

  Może dlatego, że przesądzone temat nie budzi emocji. Ale mimo wszystko liczę na niedzielny dyskusyjny blog wyborczy.

 111. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 21:13

  „Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda wspierający politycznie PiS od jakiegoś czasu był nękany pytaniami co sądzi o zwolnieniach zwiazkowców w publicznym radiu i telewizji”.

  Odpowiem cytatem:
  „Wśród dziennikarzy PR zdania są podzielone. W nieoficjalnych rozmowach często mówią, że cała „afera” to wewnętrzny spór grupy „tłustych kotów”, które od lat „trzęsły Trójką”, z nowym zarządem. A konflikt ten nie ma wiele wspólnego ani z dziennikarstwem, ani z rzeczywistą sytuacją Polskiego Radia (…) Ogółem od początku roku w Polskim Radiu z różnych powodów np. porozumienia stron, przejścia na emeryturę, rozwiązano umowy o pracę ze 142 osobami. W tym czasie zatrudniono 162 osoby, w tym 73 takie, które wcześniej pracowały w Polskim Radiu na podstawie tzw. śmieciówek”.
  (Tyg. „Do Rzeczy” 28.XI.2016)

  Ja widzisz sytuacja w PR przypomina środkową fazę rewolucji. Stary reżim odchodzi, wkracza nowe. No przecież nie może ci się to nie podobać.

  „Radziłbym się pośpieszyć bo przed laty bezkrytyczne wspieranie rządu AWS kosztowało”.

  Od dawna jestem pewien, że głównie dobro prawicy masz na uwadze. 🙂

 112. tejot
  2 grudnia o godz. 21:39

  „Mauro Rossi robi na blogu za MY. Pluralis maiestati”.

  Tak uważa zdecydowana większość zwykłych działaczy „Solidarności” (znam to środowisko), którzy czują się zażenowani, co najmniej od czasu, kiedy Bujak publicznie „przepraszał za Solidarność” i sprzedał na błazeńskiej aukcji swoją legitymację związkową ― kupiła ją żona Kiszczaka, co symboliczne.

 113. radzilowJedwabne
  2 grudnia o godz. 21:27

  Nazwisk oczywiście nie znam, ale problem opisałbym inaczej.

  Istnieje grupa ludzi IDEOWYCH i patriotów.
  Stanowiąca mikroskopijną część współczesnych miliarderów.
  Wielka część zasiedlających Izrael Syjonistów, to byli ludzie ideowi.
  Stad wielkie sukcesy na każdym polu, w tym i militarnym, biznesowym.
  Oni tworzyli NOWE, od podstaw.

  Jacy są ci współcześni, nie mnie sądzić.

  Jedynym ze współczesnych „boskich szaleńców” owładniętych IDEĄ, wydaje mi się pan Musk. Reszta robi wałki, odcina kupony, wykorzystuje SYSTEM.
  I go współtworzy.
  Złoty Cielec owładnął ich całkowicie.
  Skutki przychodzą właśnie do nas na naszych oczach i własnych nogach.

  Ps.
  Duch Pionierów, Prekursorów, Zdobywców, Rewolucjonistów, wymaga pewnego stanu umysłu. Jest nie do osiągnięcia w bogatych,, zasobnych, tłustych, zasiedziałych, ustabilizowanych społeczeństwach.
  Dlatego ściąga się ludzi z różnych limesów, peryferiów.
  Oni są głodni, rządni sukcesów, nieschematyczni.
  Takie, szczupaki w stawie karpi…..

 114. Mauro Rossi, to Ty zostałeś zdecydowaną większością? Gratulacje!
  Teraz kolej na włożenie ręki za pazuchę i powiadomienie diagnostów kim jesteś.
  Pzdr, TJ

 115. Mauro Rossi

  „Stary reżim odchodzi, wkracza nowe.”

  Mauro, „wkracza nowe” – co za niezwykła subtelność w podaniu myśli, jestem pod wrażeniem.
  Ale chyba powinno być „wkracza nowy reżim.”

 116. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 18:42

  „Prezes Kaczyński znalazł się w sytuacji jak commandante Castro w 1959. Wtedy też biznes nie chciał inwestować – cukru, ropy rafinować”.

  I znów pech, własnie dziś Agencja Standard & Poor’s (S&P) podwyższyła perspektywę ratingu Polski ze stabilnej na pozytywną. Sporo się mówi, że obecny lekki spadek PKB ma związek z ograniczaniem szarej strefy. Cysterny paliwa krążące po Europie w celu oszukiwana na VAT zaczynają omijać pisowską Polskę jako kraj „nieprzyjazny”. 🙂

 117. Bar Norte
  2 grudnia o godz. 22:08

  „Ale chyba powinno być „wkracza nowy reżim.”

  Reżim (po francusku régime), znaczy, ład, porządek, ustrój państwa.

 118. wiesiek59
  2 grudnia o godz. 22:02
  .
  „Złoty Cielec owładnął ich całkowicie”.

  No, tylko bez antysemityzmu proszę, bo zaraz ci zaklinuję, jak serdecznie zostały przywitane siostry Radwańskie w Tel Awiwie.

  A zresztą masz za karę.
  http://www.polskatimes.pl/artykul/761139,siostry-radwanskie-obrazane-w-izraelu-kibice-krzyczeli-katolickie-si-video,id,t.html

 119. Mauro Rossi

  Zapewniam cię, że wiem co to „reżim”.

  Co do ratingu to bym się na twoim miejscu tak nie cieszył.
  Im wyższy rating w tym kraju tym wieksze kłopoty z socjalnym elektoratem.

  Jak ratingiem głaszczą po głowie to wiedz, że pod dooopą się pali.

 120. @Mauro Rossi
  2 grudnia o godz. 22:09
  tryumfuje:
  „własnie dziś Agencja Standard & Poor’s (S&P) podwyższyła perspektywę ratingu Polski ze stabilnej na pozytywną”

  A tymczasem…

  Agencja Standard & Poor’s utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa w górę do stabilnej (z negatywnej )

  co samo w sobie jest pozytywne, ale nie oznacza pozytywnej perspektywy.

  S&P przewiduje też wzrost deficytu budżetowego w przyszłym roku do 3,1 proc.

 121. nofretete:
  widze, ze dzdzownica rosowka to twoj rozmiar;
  widze was na piwie na ulicy ryskiej 🙂

 122. byk

  Jestem nieco rozczarowany.
  Taki ciekawy film ci wysłałem o 15:42 licząc na recenzję a ty nic.

 123. @mauro Rossi

  „o, tylko bez antysemityzmu proszę, bo zaraz ci zaklinuję, jak serdecznie zostały przywitane siostry Radwańskie w Tel Awiwie.
  -video,id,t.html””

  Gdzie to „Wideo”, bo jakos zadnego „wideo” nie widac?

  Frowno mozesz „zaklinowac”. Mozesz tylko klamac i lgac.

  dziwnym trafem jakos nikt nie jest w stanie przedstawic nagrania z tego wstrzasajacego wydarzenia, kiedy to siostry Radwanskie zostaly „zniewazone”. Szalenie dziwne, w czasach kiedy trudno znalezc kogos, kto nie posiada smartfona z funkcja nagrywania.

  Jeszcze dziwniejsze, ze Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego, ktora za znacznie mniejsze uchybienia potrafi dowalic solidna kare – jakos nie dopatrzyla sie „zniewazenia” „Radwanskich”.

  „Same tenisistki nie komentują zaistniałej sytuacji.” (wPolityce)

  Lipa na kolkach, MR. Klamstwo. Brednie.

  Co innego wasz spiewnik legionisty („To byly piekne dni/zydzi do gazu zli/ az sie do pieca nie zamykaly drzwi”). Ta wasza wizytowka jest ogolne dostepna i widoczna.

  http://forum.stalowka.pl/threads/28-piosenki-spiewane-na-stadionach

 124. Jakie znaczenie mają ratingi opracowywane pod kątem CUDZYCH interesów?

  Moim zdaniem, oceniają one szanse polowania na łosia.
  Wycyckania prowincjonalnych krajów przez Centrum.
  Stopień podporządkowania rządów tubylców cudzym interesom.
  Patrząc pod tym kątem, nie cieszyłbym się specjalnie wzrostem ratingu.
  Oznacza on jedynie to, że jesteśmy bardziej bezbronni wobec międzynarodowych spekulantów.
  A nasze rządy bardziej dyspozycyjne.

 125. nofretete:
  to ty siedzisz w tym temacie – nie ja:

 126. p.s.
  czasami zastanawiam sie, co stalo sie z kartka w podrozy;
  wykastrowali ciebie, czy jak?

 127. @Mauro Rossi…

  … lze i zmysla

  „iostry-radwanskie-obrazane-w-izraelu-kibice-krzyczeli-katolickie-si-video”

  Uscislijmy – nie tylko polskie media potwierdzaja, ze „siostry radwanske” byly „obrazane”.

  Wersje MR podziela Stormfront. A takze Radio Islam.

  A poza tym – jajo: „z serwisu YouTube zniknęły filmy z fragmentami spotkania.” Najwyrazniej zli i niedobrzy syjonisci potrafia wykasowac z YouTube co im nie pasuje. Ale jakim cudem nafrania zniknely ze smarftonow wszystkich kibicow, wszystkich dzialaczy? Czemu Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego nawet sie nie wypowiedziala?

  Otoz Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego stosuje bardzo dotkliwe kary w przypadku rasistowskich wybrykow.

  Ale nie w przypadku smierdzacych antysemickich pomowien, nawet jesli te pomowienia popiera Stormfron i radio Islam.

 128. byk

  Może nie tyle siedzę w tym temacie co po prostu tak zakończonych negocjacji płacowych nigdy nie widziałem.

  Z 1980-81 pamietam, że ciągle grożono iż będą wywozić na taczkach – jak Jagnę na gnoju.
  Ale nie pamietam by to zrealizowano.

 129. byk

  Nie wiem co się dzieje.

 130. spotykaja sie gej katolicki i protestancki na ulicy ryskiej…

 131. …a w arabii sudyjskiej dostajesz tuzin batow za jedno piwo;
  wilczychod chce te dwa swiaty w berlinie ozenic;
  ciekawie bedzie, ale czy to sie uda?

 132. wiesiek59 (21:27)

  By przybliżyć ci problem….
  Średnio zarabiający Polak, nie zarobi kwoty miliona zł w ciągu całej swojej aktywności życiowej.

  W kraju pracownik średnio zarobić może ponad 2 mln zł przez 40+ lat, brutto. Polak zarabia także za granicą.

  Poza tym jego zasoby, np. nieruchomości aprecjowały przez 30 lat, na własnym mieszkaniu można było zarobić 50, 100 lub więcej tys USD. Podobnie na działce do zabudowy, itd, na akcjach w latach 1997-2008 – to wszystko czyni milionera – … odziedziczyć.

  O milionie $ może pomarzyć jedynie nieliczna grupa.
  Przedsiębiorców i ….POLITYKÓW.

  Oto nieprecyzyjna, potoczna polszczyzna:
  „Pomarzyć” może każdy, o czym chce.
  Nieliczna grupa polityków, czy wszyscy politycy. Jakiego szczebla.

  Gdybym zjawiła się w Polsce w roku 1987 z jakimś 15-20 tys USD, mieszkanie spółdzielcze i kwalifikacje zawodowe, w 1987 – podkreślam, to osiągnięcie majątku o wartości 1 mln USD dzisiaj, po 30 latach, nie byłoby problemem. Pytanie, po co? Nota bene, w Polsce większość rodzajów majątku jest tańsza: mieszkania, etc.

  Wiesiek, jak koniecznie chciałeś zostać milionerem, to trzeba było rzucić się w ten wir. Przyznaj się – coś cię wstrzymało.

 133. wiesiek59, 22:36
  Wszystkie kraje, ktore maja najlepsze warunki dla przedsiebiorcow, maja najgorsze warunki dla tubylcow.

 134. wiesiek59, 22:36
  Prognostyk gospodarczy, profesor Michael Hudson, przewiduje ze koszta utrzymania wzrosna dwukrotnie po sprywatyzowaniu calej infrastruktury krajowej przez administracje zlozona z oligarchow i pracownikow firmy Goldman Sachs.

 135. http://torun.wyborcza.pl/torun/1,35574,21057956,cba-potwierdza-badamy-donos-na-wystep-stinga.html#BoxLokToruLink#BoxLokWawLink
  Przeczytalem to dwa razy i jedyne do czego CBA mogloby sie przyczepic to nadmierna charyzma Stinga . Potwierdzaloby to nadejscie zimy w W-wie dorownujacej charyzma zimom moskiewskim ( powojennym bo przedwojenne sa .. nie maja konkurencji).
  Sting nie jest Polakiem dlatego , czy donosil gdziekolwiek „na Polske” .. nie ma znaczenia bo nie mozna go oglosic wrogiem ludu a i zeslac nie byloby gdzie .
  Chyba , zeby wynajac cos ogrodzonego , na wschodzie ..

 136. wiesiek59,22:36
  Profesor Michael Hudson byl przez lata analitykiem zatrudnionym przez bank Chase Manhattan, ale zbuntowal sie jak Snowden.
  Omowienie jego wnioskow sa w krotkim artykole postepowego pisma Counterpunch.
  Hudson mysli tak samo jak Pan !
  http://www.counterpunch.org/2016/02/03/why-michael-hudson-is-the-worlds-best-economist/

 137. Całe szczęście,że prokurator prowadzący nie postrzelił się w policzek jak ten od Smoleńska.Pytanie czy był pod wpływem np.cebuli bo łzy wiele mówią.Wygląda na to,że Ziobro nie pokazał Sądowi wszystkich kwitów zebranych przez katolicką od początku CBA przeciwko lewicowemu Piniorowi.To tłumaczy dlaczego katolik Tusk nie chciał likwidacji CBA,która zbierała kwity na opozycję teraz znalezione jak w szafie Lesiaka poprzedniego czekisty szefa CBA. Tak sobie myślę,że rządy katolików przypominają czasy pokazane w Konopielce z puszczaniem bąków przez polityków w tle.

 138. Zacytujmy autora: „Dodajmy: czy Donald Trump mianowałby Polaka zastępcą sekretarza stanu?” — Donald Trump nie ale Donald Tusk tak, szefem MSZ był posiadacz dwóch paszportów czyli Radzio S., szefem MSZ także podwładny Elżbiety II czyli Rostowski, Szefem zaś MON został aktywny członek Związku Ukraińców w Polsce czyli Siemoniak (niektórzy podają iż jeszcze niedawno nazywał się Siemoniuk), serdecznie pozdrawiam.

 139. SŁOWIANIN STANISŁAW
  3 grudnia o godz. 3:53
  Nie „bój pan żaby” — narzekasz pan na rządy katolików to jeszcze ciut porządzą oszołomy spod znaku „miłujmy naszych imigrantów” a w Europie zapanuje równorzędnie szariat, pozdrawiam.

 140. Deir Yassin podający się za radzilow-Jedwabne,
  Kłamiesz, gdyby Palestyńczycy mieli Grady to Wasze straty byłyby cokolwiek innego rzędu.
  Nie przypominam sobie, żeby Izrael posypał głowę popiołem, przyznał się i potępił zbrodnie popełnione przez swoich bohaterów.
  Pardon me, zapomniałem, że użycie słowa popiół to już krańcowy antysemityzm.

 141. Doda pokazała Dudzie podzieloną Polskę. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szymon-majewski-z-roznych-partii-dzwonili/bvpwtx
  Lewą dupę i prawą dupę.

 142. Zmarł wielki Fidel Castro. Wrażliwi ludzie wyrażają ubolewanie, kanalie wylewają pomyje. Wiele ciepłych słów wypowiedział premier Kanady Justin Trudeau.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,21065191,justin-trudeau-koniec-miodowych-miesiecy.html
  Jak echo z Zatoki Świń i 365 zamachów CIA na jego życie odezwała się świnia z GW niejaka Katarzyna Wężyk. Typowe dla tego organu kubły pomyj, kłamstw, obelg i zniewag. Świna powinna wiedzieć, że tuż, tuż w Guantanamo odbywają się orgie tortur i bezprawia, że wyszukane pieszczoty typu waterboarding lub wiertarki w kolano, że Fidela chcieli zaszlachtować jak Saddama lub Kadafiego, że przez 50 lat agresji i blokady gnębili naród , któremu Fidel przywrócił godność, bezpieczeństwo i byt. Katarzyna Wężyk!

 143. Najpiękniejszy sport to piłka nożna,
  Tam sobie czasem gola strzelić można.
  http://www.sport.pl/pilka/1,65082,21066547,cristiano-ronaldo-w-opalach-gwiazdor-realu-ukryl-144-mln-euro.html#MT2
  I strzelają.

 144. http://www.dzienniknarodowy.pl/4026/afera-greya-ruch-narodowy-zada-natychmiastowej-dym/

  Polski rzady to przechowalnia obcej agentury,dlatego jest jak jest.

 145. http://i-m-ho.livejournal.com/3891122.html#/3891122.html

  Niemiecki kanal telewizyjny przeprowadzil ankiete z pytaniem,
  czy mozna wierzyc Putinowi ? otrzymano taki wynik.
  O takim wyniku Merkel nawet mazyc nie moze.

 146. ”Profesor Michael Hudson byl przez lata analitykiem zatrudnionym przez bank Chase Manhattan, ale zbuntowal sie jak Snowden.”

  Jeszcze trochę, a odkryją Veblena.

  ”Hudson mysli tak samo jak Pan !”

  Hudson też podaje masę linków do przeróżnych artykułów, nieraz ciekawych, nieraz ze sobą sprzecznych?

 147. Czy ja sie mylę, czy w przyszłym amerykańskim rządzie zasiądzie niespotykana od dekad liczba byłych oficerów?
  Wszyscy to „psy wojny”.
  Czy Trump zapanuje nad tą watahą?
  I do czego taki gabinet może doprowadzić?

  Obstawiam, że przestaną grać rolę tak wielką jak dotychczas zakulisowe działania, dyplomatyczne pieprzenia.
  Będą konkrety, twarde negocjacje zawierające wypośrodkowanie interesów wszystkich stron.
  Władzę obejmują twardzi ludzie czynu, a nie ośliźli cyniczni lubiący łowić w mętnej wodzie politycy.

  Wbrew pozorom, jest to znacznie sensowniejsze niż dotychczasowa sytuacja.

 148. Pytanie drugie bardzo latwe , bo gdzie sie podzial .. zona powinna wiedziec .

  „Robert Piotr Grygiełko alias Grey urodził się w 1973 r. w Rawie Mazowieckiej.”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75398,21066578,szalona-kariera-roberta-greya.html#ixzz4RmQlMo67

 149. @sztubak, @Vera

  @sztubak walnal:

  „Kłamiesz, gdyby Palestyńczycy mieli Grady to Wasze straty byłyby cokolwiek innego rzędu.
  Nie przypominam sobie, żeby Izrael posypał głowę popiołem, przyznał się i potępił zbrodnie popełnione przez swoich bohaterów.”

  Juz sie tam u was cieszono i wcale tego nie ukrywano. Ale sie cieszono, znaczy w lipcu 2014-go:

  „Rakietowy arsenał ze Strefy Gazy. Nowa broń pozwala Hamasowi terroryzować niemal cały Izrael…
  Od kilku dni na izraelskim niebie toczy się zażarty rakietowy pojedynek. Przez ten czas ze Strefy Gazy wystrzelono setki pocisków. To tylko niewielka część potężnego arsenału, jakim dysponują palestyńscy bojownicy. Od niedawna znajduje się w nim broń, która pozwala im terroryzować praktycznie cały Izrael.

  Zwiastunem tej jakościowej zmiany w śmiercionośnym arsenale Hamasu były syreny alarmowe, które kilka dni temu rozległy się w położonej na wybrzeżu Chaderze. Nie byłoby w tym nic dziwnego – w ostatnim czasie alarmy podnoszone są regularnie w dziesiątkach izraelskich miejscowości – gdyby nie fakt, że Chadera leży ponad 110 kilometrów od północnej granicy Strefy Gazy. Do niedawna wydawało się, że to o wiele za daleko nawet dla najbardziej zaawansowanych palestyńskich rakiet. Dziś okazuje się jednak, że praktycznie w całym Izraelu nikt już nie może spać spokojnie

  Przez pół godziny syreny alarmowe rozlegały się w kilkunastu miastach, m.in. w Jerozolimie, Aszkelonie, Petah Tikva, Szoam i Lod, Ramla i Ness Ziona.

  W samym Tel Awiwie syreny słychać było dwukrotnie. Hamas twierdzi, że wypuścił w kierunku miasta 10 rakiet,”

  Tyle te wasze wiadomosci.wp.pl z 12-go i 13-go lipca 2014. Co niektorzy twoi ziomale-wspolwyznawcy wrecz szczytowali na mysl o tym, jak to „w całym Izraelu nikt już nie może spać spokojnie”. Juz sie cieszyli, po raz kolejny ..

  .. no i frowno wyszlo z tej wielkiej radosci. Twoi bracia w Adolfie zakatrupili w ciagu calej wojny w gazie w 2014-ym roku 3 (trzy) osoby – w tym jeden Arab i jeden gastarbajter, bodajze z Tajlandii. Zydowskich ofiar – jedna. Slownie jedna. Starszy facet dostal zawalu, jak rakieta wybuchla tuz obok.

  Chu.. steczkowy rezultat. A tak sie cieszono! „Nowa broń pozwala Hamasowi terroryzować niemal cały Izrael … zmiany w śmiercionośnym arsenale Hamasu”. A rezultat – totalne jajo. Wielkosci sporego beretu. W koncu nawet twoi bracia w Adolfie jakos zajarzyli, ze im sie cala zabawa niezbyt oplaca. Zwlaszcza po tym, jak calkiem spora ich ilosc udala sie w trybie pilnym na spotkanie z siedemdziesiecioma dwoma hurysami.

  „Pardon me, zapomniałem, że użycie słowa popiół to już krańcowy antysemityzm.”

  Ee tam. Uzywaj sobie jakich slow chcesz. Tak czy owak – nie przerobisz juz zadnego Zyda na popiol, nawet razem z kolesiami. Stodol ci u was dostatek, nafta bez kartek, zapalki w kazdym geesie. Ale skad wezmiesz wsad do stodoly? Ludzkie paliwo? Toz tam u ciebie latwiej zubra znalezc niz Zyda.

  Podsumowujac – masz gruntownie przegwizdane. A twoja rodaczka @Vera podobnie.

 150. @ziomekp.1

  „, szefem MSZ był posiadacz dwóch paszportów c”

  Te, gostek, ta wasza pani minister senator Anna Maria Anders – ile obywatelstw i paszportow posiada?

  Bo wbrew temu, cos tutaj naf.. pardon, wkleil – to Radosław Sikorski zrzekł się brytyjskiego obywatelstwa juz dosc dawno.

 151. @Puszynianka..

  .. sie puszy:

  „i kwalifikacje zawodowe, o osiągnięcie majątku o wartości 1 mln USD dzisiaj”

  :-))))
  :-))))!!!!!

  „kwalifikacje zawodowe” :-)))

 152. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 14:34

  Przypomnij sobie taki stary film- „Ambasador”.
  To moze ci uzmysłowić, że NIKT nie jest zainteresowany pokojem pomiędzy Izraelem a Palestyną.
  Zbyt wiele miliardów do podziału pomiedzy elity obu społeczności wchodzi w grę.
  Szczególnie Palestyńczycy stracili by sute dotacje z zewnątrz.
  Poziom życia przywódców by spadł drastycznie.
  Może nawet, musieliby się zabrać za pracę?

  Mnie wystarczy prosta teza- kto ma w tym interes, by móc odpowiedzieć sobie na większość pytań tyczących polityki.
  Ale, są tacy co lubią mnożyć byty ponad potrzeby.

  Zasoby gazu w szelfie koło nomen omen GAZY, są olbrzymie.
  Palestyńczycy mogliby spokojnie je wydobywać, utrzymując sie przez lata na znacznie wyższym poziomie.
  Pytanie tylko, komu przypadłyby w udziale zyski- społeczności czy kacykom?
  Stan wojny uniemożliwia wydobycie.
  A utrzymywanie ich w pozycji”głodni i wściekli” trzyma ich na krotkiej smyczy, do poszczucia na Izrael w razie potrzeby.

 153. @Wiesiek59

  „Jakie znaczenie mają ratingi opracowywane pod kątem CUDZYCH interesów?”

  Takie, ze dobry rating oznacza wysoki standard zycia. Dla kazdego, nawet dla sprzataczki, dla kierowcy autobusu i dla nauczycielki w szkole.

  Dania, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Australia, Kanada, Singapur, Niemcy – AAA.

  Ludzie glosuja nogami. Polakow przybywa w Niemczech czy w Szwecji w postepie geometrycznym.

 154. @Wiesiek59

  „Jakie znaczenie mają ratingi opracowywane pod kątem CUDZYCH interesów?”

  Uzupelniajac wczesniejsza odpowiedz – takze ogromne znaczenie propagandowe.

  Polska osiagnela rating nie gorszy, niz Aruba czy nawet Tajlandia. Jest powod do dumy!

  Aczkolwiek Botswana ma nadal lepszy rating, nie wpominajac o Trinidadzie.

 155. @Wiesiek59

  „To moze ci uzmysłowić, że NIKT nie jest zainteresowany pokojem pomiędzy Izraelem a Palestyną.”

  Serio? Bo ludzie mieszkajacy blisko granicy z Gaza jakos mowia co innego. Daja sobie rade, ale bardzo chetnie zyliby bez ciaglego zagrozenia ostrzalem rakietowym. Oczywiscie straty sa male, jesli nawet kazdy plac zabaw dziecinnych jest zaopatrzony w zelbetowy schron. I jest kilka sekund czasu zeby zdazyc do schronu.

  Ale to nie znaczy, ze ludzie, ktorzy co i raz znajduja sie pod ostrzalem „nie sa zainteresowani pokojem”. Zgadzam sie oczywiscie z tym, ze spece od odpalania rakiet (a takze ci co im daja szmal na te rakiety) nie sa zainteresowani pokojem.

  „Palestyńczycy mogliby spokojnie je wydobywać, utrzymując sie przez lata na znacznie wyższym poziomie.”

  Nie wiem, co to za jedni ci „Palestynczycy”. Jak swiat arabski razem z Ukladem Warszawskim rozpetal wojne szesciodniowa, to zani „palestynczycy” jeszcze nie zostali wynalezieni. Gaza byla czescia Egiptu, Golan czescia Syrii a Judea i Samaria czescia Jordanii. ANi slowa nie bylo o zadnych „palestynczykach”, tylko o tym, zeby „zepchnac Zydow do morza”.

  Fajnie sie czyta na przyklad „Zolnierza Wolnosci” z 4-go czy 5-go czerwca 1967.

  A o filmie „Ambasador” nawet nie slyszalem. Co to za film?

 156. Radziu jedwabny,a ty po ktorej stronie jest ???.
  https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI#t=152
  Tylko nie udawaj glupiego ze przeoczyles.

 157. @Ted’dy bear

  „Tylko nie udawaj glupiego ze przeoczyles.”

  Wloczy sie za mna ten duren jak smrod po gaciach. Jak ….o co sie przyklei do podeszwy. I wyobraza sobie, ze ktos te jego zaf.. kominowe smrody zaszczyci komentarzem.

 158. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 14:51

  Greckie obligacje miały dzięki majstrowaniu przy statystykach rating AAA
  I co z tego wynikło?
  Ratingi służą manipulacji rynkami finansowymi.
  I stopami procentowymi.
  Zgadnij, kto jest właścicielem głównych agencji ratingowych?

  Zwykli ludzie są zawsze zainteresowani pokojem.
  Politycy i kapłani- niekoniecznie.
  Najmniej, producenci broni, czy systemów bezpieczeństwa.
  Pokój zabija przyszłość firmy, obcina rządowe nakłady na badania, kwoty wydatkowane na zakup broni.
  Posiadacze akcji takich firm- często politycy tworzący rządy- otrzymują słabe dywidendy.

  A film z Mitchumem, wart jest obejrzenia.
  Motywy ludzkich działań i sploty interesów, to mocna strona Hollywoodskich produkcji.
  Twoi ziomale- właściciele wielu wytwórni- specjalizują się w odkrywaniu mrocznych zakątków ludzkiej duszy….
  Zaś, cholera, nadreprezentacja wśród producentów i aktorów…..

 159. Radziu jedwabny,no i udajesz glupiego ze nie wiesz a ja wiem
  ze ty wiesz ale nie powiesz.
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/07/swiatowy-kongres-agencji-ratingowych-zydzi-zjazd-zydow.jpg
  A jak rating to tylko stad, reszta to glupstwa wypisujesz.

 160. Oczywiście , że spadał „Grad” rakiet na Izrael. Cała prasa podawała.
  http://www.dziennik.pl/artykuly/464967,grad-rakiet-bombardowania-walki-w-strefie-gazy.html

 161. @Wiesiek

  „Greckie obligacje miały dzięki majstrowaniu przy statystykach rating AAA
  I co z tego wynikło?”

  Wiesiu, albo bujasz – albo (co bardziej prawdopodobne) – ktos ciebie oklamal a ty temu komus chetnie uwierzyles. Grecja nie miala ratingu „AAA” ani zadnego zblizonego. Rating grecji mozna bez trudu przesledzic wstecz – przynajmniej o jakies dwadziescia lat. Tak czy owak – „rating AAA” „Grecji” to lipa. Znaczy na kolkach. Grecja nie miala takiego ratingu. „Wynika” z tego jedynie, ze latwo mozna ciebie nabrac – jesli chcesz w cos wierzyc.

  Osobna kwestia to „majstrowanie przy statystykach”. Jesli dobrze rozumiem, uwazasz, ze za „majstrowanie przy statystykach” odpowiadaja nie ci, co falszuja statystyki (w tym przypadku Grecy) – tylko agencje, ktorym wcisnieto falsz. Jakby ci temat przyblizyc… Jesli ktos produkuje falszywe dolary i wplaci je do banku, do do pierdla za falszowanie pieniedzy powedruje falszerz – a nie panienka z bankowego okienka.

  „Ratingi służą manipulacji rynkami finansowymi.”

  To ty tak twierdzisz. A ja wykazuje, czarno na bialym, ze dobry rating oznacza wysoki standard zycia. Dla kazdego, nawet dla sprzataczki, dla kierowcy autobusu i dla nauczycielki w szkole.

  Dania, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Australia, Kanada, Singapur, Niemcy – AAA.

  I ponownie podkreslam, ze ludzie glosuja nogami. Polakow przybywa w Niemczech czy w Szwecji w postepie geometrycznym. Jakos nie podzielaja twojego zdania, ze „ratingi służą manipulacji rynkami finansowymi.”.

  „Zgadnij, kto jest właścicielem głównych agencji ratingowych?”

  Domyslam sie, ze Soros z Rotszyldem. I pewnie Szechter tez jest zamieszany. A moze Soros z Szechterem – a Rotszyld z daleka za sznurki pociaga? Zajrze do „gazety Warszawskiej” albo „wSieci” to ci powiem wiecej.

  „nadreprezentacja wśród producentów i aktorów…..”

  A coz ja poradze? Niemniej jednak w NYC odbyl sie pokaz filmu „Smolensk”. Niestety jednorazowo. Mozna film nakrecic – ale skad wziac publicznosc?

  Do reszty twoich tez ustosunkuje sie nieco pozniej.

 162. @Z dystansu

  Wesolku,

  widze, ze to dla ciebie cos szalenie smisznego i czyste jaja, jak twoi braciszkowie w Adolfie strzelaja w Zydow rakietami.

  Abstrahujac od tego twojego, przepraszam za wulgaryzm, _poczucia humoru_ – tu co nieco cytatow:

  „The BM-21 „Grad” (Russian: БМ-21 „Град”), is a Soviet truck-mounted 122 mm multiple rocket ….. Since 2006 Hamas has fired 122 mm Grad rockets, copies made in Iran, and Eastern-bloc versions modified to expand their range and lethality, …”

  „Izrael obciążył natomiast Hamas za ataki rakietowe i moździerzowe na ….. Rankiem Palestyńczycy ze Strefy wystrzelili 4 rakiety typu Grad, które spadły na Beer”

  „Hamas produkuje rakiety w Egipcie. Izrael zareaguje? – Wiadomości …
  http://www.polskieradio.pl/.
  Dec 11, 2011 – Palestyński radykalny Hamas, który odpala rakiety na Izrael z … Dwa pociski ziemia-ziemia typu „Grad” wystrzelone ze Strefy Gazy spadły w ..”

  „Rakietowy arsenał ze Strefy Gazy. Nowa broń pozwala Hamasowi …
  wiadomosci.wp.pl/kRakietowy-arsenal-ze-Strefy-Gazy…
  Jul 12, 2014 – … szacunków radykalne ugrupowania palestyńskie, głównie Hamas i … a także postsowieckie rakiety Grad o donośności 20 kilometrów.”

  Wesolo ci, specu od „dowcipow”? Zwroc uwage, ze jak na razie nikt sobie nie robi „dowcipow” z Polakow zameczonych w palmirach czy poleglych we Wrzesniu.

  A smieje sie ten, kto sie smieje ostatni. Czy sie twoim kudlatym kolesiom wojna w Gazie oplacila – to chyba kwestia otwarta. Niewatpliwie udalo im sie zakatrupic jednego Zyda (facet umarl na zawal) – plus jednego Araba i jednego gastarbajtera-Taja. Czy sami na tym tak dobrze wyszli?

 163. Pytanie pierwsze: Tak jest mi przykro, ale ma nadzieję, że Szwedzi nie wsadzają nas do jednego pudełka, jak my łatwo wsadzamy innych.

  Pytane drugie: nie wiem, ale widzę wielkie morze głupoty i na nim wielki sztorm.

  Pytanie trzecie: To po prostu oczywista oczywistość. Najsprawiedliwszy ze sprawiedliwych dopuszczają się oszustwa i do tego się przyznają. Tacy jesteśmy i to są nasi reprezentanci. Wielu to może się nawet podobać. Co tam Szwedzi będą nas pouczać?

 164. norte:
  jesli nie wiesz, to dobry znak, filozofia musi prawdopodobnie wrocic do sokratesa (norwid), aby zrozumiec w jakim punkcie sie znajduje, aktywizm nie wystarczy, nawet ten w najbardziej szlachetnych zamiarach (wywozenie na taczkach za nieudolnosc, czy wstrzykiwanie kwasu solnego do fiuta za gwalt – wlasciwie folklor na marginesie historii, ale plastyczne);

 165. musze zajrzec do moich „wierszy marsjanskich” (napisanych pod inspiracja kronik ray’a bradbury’ego); potem jednakze przeczytalem kurt’a vonnegut’a i wrzucilem je do dolnej szuflady; moze niepotrzebnie?

 166. „schlachthof nr 5” jest niewatpliwie nadal aktualny; niezapomniana scena modlitw, aby wzrosly kursy na gieldzie;

 167. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 16:36

  Jako że od paru lat sledzę wieści ekonomiczne ze świata, jestem pewien swoich informacji.
  Dla przykładu, masz niezłą analizę mechanizmu.
  Wpisując frazę- przekręty ratingowe, otrzymasz sporo odnośników.
  Wiara w szlachetność polityków, bankierów, miliarderów, jakoś nie chce mi sie zagnieździć.
  Niestety, jestem odporny zarówno na reklamę jak i indoktrynację, o uczuleniu na propagandę nie zapominając.

  A mogło być nawet gorzej. AIG, faworyt finansowych dewiacji, mógł być – co wprost sugeruje „Handelsblatt” z 20 lutego 2010 – stroną, która sprzedała swapy na CDS-y Grecji. Krótko mówiąc: CDS-y powodowały obniżenie wiarygodności Grecji przez agencje ratingowe, co z kolei zwiększyło spread na obligacje greckie. Z tego wynika już prosty wniosek: Wall Street, dowodzone przez Goldmana i AIG, pomogło wykreować dług, co spowodowało histerię o możliwej niewypłacalności. Bo kiedy cena CDS-ów rosła, a rating Grecji spadał, oprocentowanie, które zobowiązana była płacić Grecja, wzrastało błyskawicznie. A działo się tak dlatego, że w krótkim czasie Grecja nie mogła wykazać się szybką poprawą finansów. Proste…
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Greckie-przeslanie-czyli-make-war-not-love-with-Goldman-Sachs-2160659.html

 168. wlasciwie jestem monstrualnym grafomanem:
  sama ilosc moich listow przekroczyla dawno rubikon miliona;

 169. byk
  kto śmiałby zaprzeczyć ?

 170. Deir Yassin podający się za radzilow-Jedwabne,

  Ariel Sharon, Izraelski bohater narodowy odpowiedzialny za masakrę w Sabra.

 171. byk

  „filozofia musi prawdopodobnie wrocic do sokratesa”

  Tak, masz rację, chyba już wszystko powiedziano. Wszystko wiadomo.

 172. tak; jedni sie modla, a ja pisze, dostalem za to nie raz po uchu;

 173. sama korespondencja z pisarzami to metr polki;

 174. wiesiek59, 13:52
  Nowy rezym amerykanski przenosi ambasade do Jerozolimy, dajac sygnal tamtejszej wladzy , ze ma wolna reke w sprawie Iranu. Agresja na Iran wciagnie Ameryke do wojny, rozpoczynajac Trzecia Swiatowa.
  Nowa administracja jest budowana z szulerow Goldman Sachs i Exxon Mobil i podzegaczy wojennych,
  jak Mattis, gotowych do wojny z Iranem , na ministra ,, obrony ” ( taki amerykanski maciarewicz ).
  Administracja zdejmuje rekawice – ich dzialania beda jeszcze bolesniejsze dla spoleczenstwa i swiata
  niz rezymy Reagana, Clintona i W.
  http://www.nytimes.com/2016/11/21/us/politics/donald-trump-national-security-military.html?_r=0

 175. byk
  30 listopada o godz. 17:52
  noc listopadowa
  szaleństwo jest naszym cicerone
  mroczne labirynty ulic…

  Mój komentarz
  Byku, spodobał mi się wiersz.
  Pzdr, TJ

 176. @Wiesiek59

  „Jako że od paru lat sledzę wieści ekonomiczne ze świata, jestem pewien swoich informacji.”

  Sam w sobie jeszcze nie jestes zrodlem informacji. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Ja twierdze, ze to oczywista nieprawda. W odroznieniu od twojego czy mojego „przekonania” o czymkolwiek – to sa sprawdzalne fakty. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Podaj w takim razie dowod – jaka agensja ratingowa, ktory rok – cytat z linkiem.

  „Wiara w szlachetność polityków, bankierów”

  Ja nie pytam o „wiare w szlachetnosc” tylko o sprawdzalny fakt. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Podaj w takim razie dowod – jaka agensja ratingowa, ktory rok – cytat z linkiem.

  „Wall Street, dowodzone przez Goldmana i AIG, pomogło wykreować dług”

  Przeciekawa teoria, ale ja pytam o sprawdzalny fakt. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Podaj w takim razie dowod (patrz wyzej).

  „Grecja nie mogła wykazać się szybką poprawą finansów. ”

  Dobre finanse ma na ogol ten, kto ciezko pracuje – a nie ten, kto ma dluga fieste. Dobre finanse maja kraje, ktore umieja cos wyprodukowac – samoloty, samochody, zegarki, turbiny, smartfony, plaskie telewizory, oprogramowanie, lekarstwa, takze dobra kultury (to tez pieniadz) – filmy z Hollywood, szwedzkie kryminaly, plyty Abby czy Roxette.

  Ten, kto potrafi co najwyzej wyeksportowac serek feta czy oliwki, moze miec finanse na poziomie dajmy na to Tunezji. Moze ciut lepsze – bo wiecej ludzi przyleci ogladac Akropol niz Kartagine.

  A wracajac do rzekomego ratingu AAA – jaka agencja? W ktorym roku? Nie pytam o to, czy twoja „wiara w uczciwosc bankierow” jest gleoboa i niezachwiana czy zupelnie odwrotnie. Pytam o sprawdzalny fakt. I cos mi sie zdaje, ze sie odpowiedzi nie doczekam.

 177. radzilow-Jedwabne,

  Masakry w Qibya, Eilabun, Hula, Safsat.

  Świetne nicki dla patroty izraelskiego.
  Wybierz sobie kombinację.
  Praw autorskich nie roszczę.

 178. @sztubak

  „Ariel Sharon”

  Ja tez mysle, ze jak jedna grupa Arabow morduje druga grupe Arabow, to winni sa „Zydzi”. Kiedy jedna grupa Arabow (chrzescijanscy falangisci) mordowala druga grupe Arabow (glownie rodziny terrorystow z Al Fatah) w obozach Sbra i Szatlia (cyz jakos podobnie), to winni byli Zydzi (in toto) a w szczegolnosci Ariel Sharon. Teraz jest podobnie: Jak Arabowie w Syrii czy w jakims Iraku morduja sie nawzajem, ze krew plynie rynsztokami – to winni sa rzecz jasna Zydzi. Ariel Sharon i „Zydzi” ponosza poza tym odpowiedzialnosc za wiosenne powodzie, za plamy na Sloncu, za zespol wczesnej smierci niemowlat i za chronizna niemoc ..ka meskiego, jakze czesta u co bardziej wyszczekanych palantow.

 179. @tejot,

  walnij cos na temat wspanialych sukcesow przemyslu stoczniowego. ORP Slazak juz podobno niedlugo zostanie przekazany do eksploatacji, buduje sie go od zaledwie 15-tu lat?

  No i popisz sie koniecznie wiedza w dziedzinie procesorow. Czy juz ogloszono bojkot tych zlych i niedobrych z Intela? Pewnie te Made in Poland znacznie lepsze?

 180. @Z dystansu

  „Zyciestwo”

  Ee tam, prawdziwe zwyciestwo to tylko ta twoja nacja, na przyklad w Powstaniu Warszawskim:

  „Bo jest wiele na swiecie twierdz,
  ale jedna nie upada przed kleska:
  twierdza wolnych ramion i serc.
  Stare Miasto, bedziesz zwyciezca!”

 181. RJ łomoce blog cepem swoich maniakalnych oskarżeń i połajanek aż zostaną z EP plewy.
  Pzdr, TJ

 182. Deir Yassin-Qibya

  Zapomniałeś dodać, że byli to sprzymierzeńcy Izraela a Armia Izraelska otoczyła te obozy aby przypadkiem nikomu nie udało się uciec.

  Jakieś analogie?

 183. @tejot, @tejot, jakos nie bardzo potrafisz odpowiedziec na konkretne pytanie – za to chlustasz cuchnacym bluzgiem („woich maniakalnych oskarżeń i połajanek”). Jak tam z tymi donioslymi sukcesami przemyslu stoczniowego, ze szczegolnym uwzglednieniem stoczni „Gdynia”? Ile szmalu musi non-stop skarb panstwa doplacac do „stoczni crist”? Jak przebiega budowa ORP Slazak? Bo zaczeta w 2001-ym roku?

 184. @Sztubak

  „apomniałeś dodać, że byli to sprzymierzeńcy Izraela ”

  Znaczy ci Arabowie (chrzescijanscy falangisci) co mordowali swoich wspolbraci-Arabow (rodziny terrorystow z Fatah), to byli „sprzymierzency Izraela”? Pewnie byli. Ale winni sa oczywiscie „zydzi” i „Sharon” a nie mordercy, nie ci, co zabijali, nie ci, co kazali zabijac? Przeciekawe. Amerykanie i Anglicy to byli sprzymierzency ZSRR. Ale jakos nie slyszalem, zeby ktos Amerykanom czy Anglikom zarzucal, ze to oni ponosza wine za Katyn.

  „Armia Izraelska otoczyła te obozy aby przypadkiem nikomu nie udało się uciec.”

  Serio? Przeciekawa teoria. Bo ja slyszalem, ze to Ludowe Wojsko Polskie otoczylo te obozy, zeby nikomu nie udalo sie uciec. Na spole z Legia Cudzoziemska. Jak odlot to odlot.

 185. folwarkPn
  3 grudnia o godz. 17:50

  Obstawiam inną opcję.
  Psy wojny z generalskimi gwiazdkami wiedzą doskonale, jakie sa koszty operacji przeciwko Iranowi. Nauczyli się na przykładzie Iraku i Afganistanu, że niemozliwym jest okupowanie innych krajów wbrew woli mieszkańców.
  Byli o ile wiem, niechętni atakowi na Syrię.
  Operacja syryjska to dzieło CIA, nie Pentagonu.
  Owszem, wykonują decyzje podjęte przez polityków, ale raczej bez entuzjazmu, świadomi szans powodzenia takich działań.

  I na to liczę….

  Szczególnie po wypadnięciu z gry Turcji.
  Jako platforma do ataku wypadła z gry.
  Nie sądzę by Erdogan dał się wmanewrować w niepotrzebną mu wojnę za cudze interesy. A jego zamiana na inną marionetkę, jest jak na razie bardzo utrudniona.

 186. Halo, halo, @@Wiesiek59
  „Jako że od paru lat sledzę wieści ekonomiczne ze świata, jestem pewien swoich informacji.”

  Sam w sobie jeszcze nie jestes zrodlem informacji. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Ja twierdze, ze to oczywista nieprawda. W odroznieniu od twojego czy mojego „przekonania” o czymkolwiek – to sa sprawdzalne fakty. Twierdzisz, ze Grecja miala kiedykolwiek w ciagu ostatnich osiemnastu lat rating AAA? Podaj w takim razie dowod – jaka agensja ratingowa, ktory rok – cytat z linkiem.

  Cos czuje, ze nei zechcesz odpowiedziec. No bo troche glupio przyznac sie do bledu…

 187. @Wiesiek59

  „Nauczyli się na przykładzie Iraku i Afganistanu, że niemozliwym jest okupowanie innych krajów wbrew woli mieszkańców.”

  Zgadza sie. A jeszcze lepiej – na przykladzie Niemiec i Japonii. Nie dalo rady okupowac tych krajow wbrew woli mieszkancow.

 188. Indoor prawdziwy, 11:15
  Veblen bardzo ciekawy. Szczegolnie jego uwagi o konflikcie miedzy produkcja na rzecz dobra ogolu a
  maksymalizacja zysku przez waska grupe spekulantow.
  Hudson, podobnie jak Veblen, byl aktywny w New School i Uniwersytecie Chicago.

 189. Hula-Eilabun a.k.a. radzilow-Jedwabne

  Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Sabra_and_Shatila_massacre

 190. wiesiek59, 18:33
  Jak mawiaja wspolwyznawcy Pani Prezydentowej
  ,, od Panskich ust do uszu Boga ”.
  Oby mial Pan racje , ale obsadzanie sektora gospodarczego spekulantami nie wrozy niczego dobrego.
  Resorty silowe moga byc w podobnej sytuacji.
  Wprawdzie FDR powierzyl ojcu JFK regulacje Wall Street, ale Trump wydaje sie miec na celu jedynie dobro wlasne kosztem dobra ogolu.

 191. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 18:37

  Szukałem, ale nie znalazłem ratingu Grecji w latach 2001- 2005, czyli na poczatku funkcjonowania w strefie euro.
  O ile pamietam, miała wówczas rating „A+”
  Nadany jej zresztą przez agencje bezpośrednio powiązane z Goldman&Sachs.
  Co prawda pamięć ludzka jest zawodna, ale nie sądzę bym się mylił.
  Grecja pożyczała na procent niewiele wyższy niż Niemcy.
  Problemy zaczęły sie po 2007 roku, gdy ujawniono skalę manipulacji statystykami.
  Których dokonała znana firma zajmująca się niezależnym audytem.
  Arthur Andersen, zdaje się?
  Wyleciała z interesu za fałszowanie statystyk i sprawozdań finansowych………

 192. folwarkPn
  3 grudnia o godz. 18:53

  Tom Clancy przewidział taka sytuację w którejś ze swoich powieści.
  Tyle że establishmentu nie trafił szlag z powodu samolotu uderzającego w Kapitol, tylko prozaicznego wyboru obywateli.
  Ale, skala zmian jest podobna- moim zdaniem.

  Do władzy w obu przypadkach trafili PRAKTYCY, a nie polityczni teoretycy którzy nigdy nie skalali się działalnością w biznesie, czy wojsku.
  Ludzie którzy podejmowali decyzje o znaczeniu strategicznym dla własnych firm.
  Mający ugruntowaną pozycję zawodową i finansową.

  Oni moga wiele zrobić, dla własnego prestiżu, czy zaspokojenia potrzeby zapisania się w historii na miarę własnego ego, oczywiście.
  No i sa wolni od ograniczeń, sieci zobowiązań zaciągniętych w ramach kampanii wyborczej, obietnic, lobbystów.
  Mogą Amerykę ukształtować przez chwilę na miarę własnych marzeń…..
  I nie sądzę, by ich marzeniem była III światowa….

  Tak czy inaczej, pierwsze oceny decyzji nowego gabinetu, nie wcześniej niż w marcu.
  A przejechanie po sztachetach w przypadku Tajwanu, dziwnie przypomina Jacka Rayana..

 193. @Wiesiek59

  „Szukałem, ale nie znalazłem ratingu Grecji w latach 2001- 2005, czyli na poczatku funkcjonowania w strefie euro.
  O ile pamietam, miała wówczas rating „A+”

  Czyli jednak nie „AAA” tylko „A+”? To sie oczywiscie zgadza. Roznica miedzy ratingiem AAA a ratingiem A+ jest calkiem spora. Tak dla przykladu – A+ to dajmy na to Slowacja. A potrojne AAA – to Dania, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Australia, Kanada, Singapur, Niemcy.

  Nie znam sie na bankierach, banksterach, Goldmanie ani nawet Sachsie. Za to wiem, ze w/w kraje z ratingen AAA to wlasnie te kraje, w ktorych ludziom zyje sie dobrze i dostatnio – nawet kierowcy atobusu, sprzataczce czy nauczycielce w szkole powszechnej. I to sa wlasnie te kraje, do ktorych Polacy masowo emigruja.

  „Problemy zaczęły sie po 2007 roku, gdy ujawniono skalę manipulacji statystykami.”

  .. za ktore to manipulacje wine ponosi Golman i Sachs, czy Rotszyld i Soros? Bo przeciez nie Grecy, prawda?

  „Problemy zaczęły sie po 2007 roku, gdy ujawniono skalę manipulacji statystykami.
  Których dokonała znana firma zajmująca się niezależnym audytem.
  Arthur Andersen, zdaje się?”

  Ja tez mysle, ze jesli Grecy na chama i na bezczela lgali, klamali i falszowali statystyki – to oni niewinni jak te lelije, winien na pewno ten Andersen. A poza tym Golman i Sachs.

  Niemniej jednak – dobre finanse ma na ogol ten, kto ciezko pracuje – a nie ten, kto ma dluga fieste. Dobre finanse maja kraje, ktore umieja cos wyprodukowac – samoloty, samochody, zegarki, turbiny, smartfony, plaskie telewizory, oprogramowanie, lekarstwa, takze dobra kultury (to tez pieniadz).

  Kiedy miales w reku jakis produkt Made in Greece o wiekszym stopniu zlozonosci i komplikacji niz oliwki albo serek feta?

 194. @sztubak…

  .. chyba sam nie czyta tego, na co sie powoluje. Na poczatek – te „obozy uchodzcow” byly uzbrojone po zeby, a „cywile” w „obozach” najpierw zakatrupili calkiem sporo swoich arabskich wspolbraci z Falangi:

  „According to the Kahan Commission report throughout Wednesday, R.P.G. and light-weapons fire from the Sabra and Shatilla camps was directed at this forward command post, and continued to a lesser degree on Thursday and Friday (16–17.9.82). It also added that by Thursday morning, the fighting had ended and all was ‚calm and quiet’.”

  Potem kolej mordowania sie odwrocila:

  „According to Alain Menargues, the direct perpetrators of the killings were the „Young Men”, a gang recruited by Elie Hobeika, a prominent figure in the Phalanges, the Lebanese Forces intelligence chief and liaison officer with Mossad, from men who had been expelled from the Lebanese Forces for insubordination or criminal activities.[14] The killings are widely believed to have taken place under Hobeika’s direct orders. Hobeika’s family and fiancée had been murdered by Palestinian militiamen, and their Lebanese allies, at the Damour massacre of 1976,[15][16] itself a response to the 1976 Karantina massacre of Palestinians and Lebanese Muslims at the hands of Christian militants. Hobeika later became a long-serving Member of the Parliament of Lebanon and served in several ministerial roles”

  Jak zatem widac, rozkaz mordowania wydal swoim arabskim podwladnym Arab-dowodca falangistow, niejaki Hobeika. Pada zreszta jeszcze pare innych nazwisk (” Joseph Edde from South Lebanon, Dib Anasta, head of the Phalangist Military Police, Michael Zouein, and Maroun Mischalani from East Beirut. In all 300–400 militiamen were involved, including some from Sa’ad Haddad’s South Lebanon Army.[18]”).

  Jesli jedna grupa uzbrojonych po zeby Arabow masakruje i morduje druga grupe uzbrojonych po zeby Arabow – to kto jest winien? Oczywiscie nie ci, co morduja i zabijaja – toz oni niewinni jak te lelije. Oczywiscie nie ci, co rozkazy wydaja – oni tez niewinni. Winien jest Sharon i w ogole „zydzi”. Dlaczego wlasnie Sharon i „zydzi”? No jak to dlaczego: Bo „zydzi” wszystkiemu winni.

  No i wuj – bo kogo wlasciwie obchodzi opinia folksdojczerii szmalcowniczej? A niech sie ta zaf.. folksdojczeria dalej zapluwa w swojej wariackiej nienawisci. Nienawisc waracka – ale zupelnie bezzebna. Dzis to moga skoczyc.

  Znaczy na pukiel.

 195. @folwarkPn

  „Nowy rezym amerykanski przenosi ambasade do Jerozolimy, dajac sygnal tamtejszej wladzy , ze ma wolna reke w sprawie Iranu.”

  Wy to jednak macie tak przegwizdane, ze az was szkoda.

  Clintonowa byla zla i niedobra. A nawet jeszcze gorsza. A jak wygral Trump – to dopiero bieda,

  Tak zle i tak niedobrze.

  Wszystko niedobrze.

  A swoja droga – frowno to ciebie gostek obchodzi, czy wypedzeni z tego twojego kraju Zydzi („zydzi wynocha do Izraela”, „Polska dla Polakow”, „Syjonisci do Dajana”) maja stolice w Jerozolimie, w Ejlacie czy w Beer-Szebie. Nie twoj zafa..strygowany interes.

 196. Po to Bolek skakał przez płot. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,21067936.html?i=2
  I macie wolność jaką chcieliście.

 197. @Nibiru 18:16:02
  Kilka lat temu rząd Kuby został wyróżniony przez ONZ-owską organizację UNICEF za skuteczną pracę na rzecz zapewnienia dzieciom godnego poziomu rozwoju. Przedstawiciel UNICEFu José Juan Ortiz mówił wówczas:

  „Spośród 900 tysięcy dzieci umierających na świecie każdego miesiąca w wyniku biedy, żadne dziecko nie jest kubańskie. 200 milionów dzieci na całym świecie śpi każdego dnia na ulicy, a żadne z nich nie jest kubańskie. Na całym świecie 250 milionów dzieci w wieku poniżej 13 roku życia jest zmuszonych do pracy, by przeżyć. Ponad milion dzieci rocznie jest zmuszanych do prostytucji, a dziesiątki tysięcy dzieci padają ofiarą międzynarodowego handlu organami. 25 tysięcy dzieci umiera każdego dnia na odrę, malarię, błonicę, zapalenie płuc i z powodu niedożywienia. Żadne z nich nie jest kubańskie.”
  ===============

  Zaskakujące jest spojrzenie na statystyki. Okazuje się bowiem, że Produkt Krajowy Brutto na głowę mieszkańca w komunistycznej, rzekomo biednej Kubie osiąga na głowę Kubańczyka 10.200 dolarów rocznie.

  Tymczasem kapitalistyczna, leżąca obok Dominikana ma tylko 9.600 USD.
  Nawet Ekwador posiadający ropę naftową ma tylko 8.800 dolarów na głowę.

  A pamiętać trzeba, że Kuba do ubiegłego roku objęta była amerykańskim embargo handlowym, co jednak poważnie hamowało jej gospodarkę.

  Dane gospodarcze są ciekawe i dla tzw. „liberałów” bardzo niewygodne.
  Okazuje się bowiem, że ekipa Castro popełniając różne paskudne rzeczy, jakoś jednak dbała o dobro swojego narodu.

  A także i to, że nie do końca jest prawdą, że model całkowitej wolności gospodarczej – rozumianej jako likwidacja roli państwa w gospodarce – zawsze i wszędzie się sprawdza.
  Gdyby tak było Dominikana w PKB biłaby dzisiaj Kubę na głowę.

  A jest odwrotnie.

  I tak oto Fidel Castro odchodząc zostawia po sobie nie tylko listę ofiar – ale jednak jakieś osiągnięcia, które pozwolą Kubańczykom zachować jednak jego legendę.

  Na tym świecie – jak się okazuje i jak pisał poeta – „nic się nie kończy prostym tak lub nie.”

  Janusz Sanock
  http://sanocki.neon24.pl/post/135426,compa-ero-fidel-castro-presente

 198. Prawie 50% Aleppo jest w rękach Syrii i syryjskiej armii. Sceny z tłumami ludzi wyzwolonych z oblężonego miasta są wzruszające. Trudno to opisać. Male dzieci, kobiety i kaleki na wózkach, na ramionach krewnych, wychudzone, wystraszone, wygłodniałe, ale… ŻYWE, dostają paczki z jedzeniem i są eskortowane w bezpieczne miejsca i do przygotowanych przez Rosjan punktów medycznych.

  Wiele dzieci i dorosłych jest chorych na przykład na zapalenie płuc, niedożywienie,… Terroryści z Al-Nusry jeszcze do nich strzelają, dużo osób jest rannych, ale jakoś tak to wygląda, że tłum się nie chowa w gruzy, tylko próbuje się przedostać w bezpieczne miejsca. W wielu częściach miasta już doprowadzono wodę i zaczęła się akcja odgruzowywania i przede wszystkim rozminowania miasta. Na zdjęciach widać dzieci z rodzinami na… balkonach nie do końca zniszczonych domów. Przypomina mi się powojenny Wrocław, choć tłumy ludzi, wyłażących z gruzów pamiętam tylko ze Świdnicy.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/135421,co-sie-dzieje-w-syrii-03-12-2016
  ==========

  Taka, nieco inna relacja……

  Zwykli ludzie nie chcą wojny.
  ALe, politycy rożnych nacji lubia je z różnych względów toczyć.
  Przecież, to nie ich kości zaścielają pobojowiska……

 199. Zaproszenie
  Zjazd Adwokatury, casus Józef Pinior, Koniec Trybunału Konstytucyjnego?
  Sędzia Barbara PIWNIK i mecenas Krzysztof STĘPIŃSKI – rzecznik dyscyplinarny Adwokatury – będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, wtorek, 6 grudnia, godz. 20.05.
  Zapraszam!

 200. @Wiesiek59

  „Zwykli ludzie nie chcą wojny.
  ALe, politycy rożnych nacji lubia je z różnych względów toczyć.”

  Serio? „”Zwykli ludzie nie chcą wojny” – znaczy w Syrii?

  To skad sie wzieli ci, co wojuja z Assadem – druga strona wojny domowej?

  To nie sa „zwykli ludzie”? Czyzby to byli „niezwykli ludzie”? Troche ich byc musialo, bo inaczej by wojna domowa nie wybuchla. „Politycy roznych nacji” walczyli z Assadem w Syrii – czy jednak jedna czesc Walecznego Narodu Syryjskiego zaczala sie tluc z druga polowa Walecznego Narodu Syryjskiego?

  „Zwykli ludzie nie chca wojny”??

  „O wojnę powszechną prosimy cię, Panie”

  „Truman, truman, pusc ta bania”

 201. @Wiesiek59
  „Zwykli ludzie nie chcą wojny.
  ALe, politycy rożnych nacji lubia je z różnych względów toczyć.”

  To na serio? I calkiem na trzezwo?

  „Gazeta Lwowska” wtorek 4-go pazdziernika 1938

  „”Rozkaz Marsz. Smiglego-Rydza przekroczenia dawnej granicy czeskiej”
  „Wojsko polskie przekroczylo Olze
  wsrod olbrzymiego entuzjazmu spoleczenstwa

  Zdawaloby sie, ze juz zabraklo miejsca na chodnikach, lecz nowe rzesze ludzkie naplywaja, wchlaniane przez tlumy”

  Sa po prostu nacje stworzone do wojaczki. O jak lubia wojowac! A nie lubia dostawac w skore.

  Masowy entuzjazm dla rozszarpania Czechoslowacji na kawalki, reka w reke z Niemcami – nie da sie zaklamac, zrodel pisanych jest pod dostatkiem.

  „„Zwykli ludzie nie chcą wojny.”??

  Polecam filmy z Adolfem sprzed II-giej Wojny Swiatowej. Albo z Naserem i innnymi przywodcami arabskimi w przededniu WOjny Szesciodniowej.

  Jeszcze jak chca wojny! Tylko w skore nie lubia dostac.

 202. radzilowJedwabne
  3 grudnia o godz. 22:04

  Mechanizm propagandowy napuszczający jednych na drugich, znali już Rzymianie.
  I z dziecinną łatwością sterują emocjami tłumów współcześni politycy.
  To mechanizm wzbudzania atawizmów, tkwiących w każdym z nas.
  ładnie to ujął Tuwim…..

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”.
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”
  =============

  Jakoś nie kupuję współczesnych wrzasków prasy, Waszczykowskiego, czy Macierewicza.
  Bujać to my, ale nie nas……

  Czy nasze społeczeństwo dałoby się namówić na wycieczke zagraniczną?
  Nasi politycy zapewnili już turystyczne zwiedzanie kontynentów, wielu naszym krajanom.
  Tylko PO CO?
  Jakie mamy interesy w tych oddalonych o parę tysięcy km krajach?
  Bo że oni mają interes w wysyłaniu polskiego mięsa armatniego, to łatwo zrozumieć.
  Im za to PŁACĄ……
  Polska nie ma specjalnych korzyści.

 203. Rosyjską interwencję w Syrii popiera 74% społeczeństwa w tym kraju . Tak więc nie tylko działania obronne , ale także interwencje wojskowe poza krajem, mogą cieszyć się szerokim poparciem społecznym, jeśli przyświecają im szlachetne cele .

 204. Polecam przeczytanie listu Prezesa do Radia Maryja. Ten gość naprawdę poczuwa się do misji. Język jakiego używa w tym liście, to przedziwna kombinacja teologii i ambicji posłanniczych Prezesa. Wyszukany styl, którym Prezes lubi się popisywać publicznych wystąpieniach, co by go masy niosły na swoich ramionach jako najpierwszego inteligenta IV RP
  Żenada. Cynizm, żerowanie na mentalności (popularnej katolickości), typowa dla Prezesa wymowność w niewymowności.
  Pzdr, TJ

 205. Ahoj @tejot! @Tejot!

  Cos niechetnie glos dajesz. Walnij cos na temat wspanialych sukcesow przemyslu stoczniowego. ORP Slazak juz podobno niedlugo zostanie przekazany do eksploatacji, buduje sie go od zaledwie 15-tu lat? A jak tam stocznia Crist, ile w tym roku do tej wspanialej stoczni musiano doplacic?

  No i popisz sie koniecznie wiedza w dziedzinie procesorow. Czy juz ogloszono bojkot tych zlych i niedobrych z Intela? Pewnie te Made in Poland znacznie lepsze? Podziel sie wiedza!

 206. Bar Norte
  W dzisiejszej ,, wyborczej” stary wywiad z Joziem Piniorem, ktory droge do polepszenia sytuacji 99% widzi w wyrzeknieciu sie wlasnego pieniadza.
  Nic dziwnego, ze KOD kreci sie w kolko, a cieply jareczek umacnia wladze na dziesieciolecia, wzorem
  amerykanskich republikanow.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,21065452,jozef-pinior-kazdy-czlowiek-ma-prawo-do-szczescia.html

 207. @Z dystansu

  „Rosyjską interwencję w Syrii popiera 74% społeczeństwa w tym kraju”

  O kurka wodna, gostek zmierzyl – i to na odleglosc! Znaczy na dystans. I juz wie, ze nie 75% na przyklad – tylko 74%. Alez sakramencka precyzja w obliczeniach!

 208. Z dystansu
  3 grudnia o godz. 23:05

  Szlachetnym celem, było by moim zdaniem, wsparcie Kurdów w walce o własną państwowość. Bronią, logistyką, pomocą medyczną czy materialną.
  Nie zrobimy tego z przyczyn doktrynalnych.
  1-są lewicujący- prawie jak Piłsudski
  2-są wrodzy w stosunku do naszych sojuszników z Turcji.
  3-są laiccy, a my wspieramy religiantów

  I najważniejsze.
  Nie mamy żadnej swobody decyzji w takich sprawach.
  Nasza polityka zagraniczna jest kopią działań krajów zachodnich.
  ZERO samodzielności.

  Kraje demokratyczne powinny wspierać demokrację, prawo narodów do samostanowienia.
  Jaka jest rzeczywistość, czyny nie deklaracje, każdy widzi.
  I ten rozdźwięk pomiędzy czynami a słowami, również.
  Hipokryzja skutkuje upadkiem autorytetu demokracji jako systemu sprawowania władzy w świecie.
  A ten świat, to 6/7 planety- jakby się kto pytał…..

 209. wiesiek59, 22:39
  Wiersz Tuwima powinny recytowac przed rozpoczeciem dnia dzieci w szkole zamiast ,, Ojcze Nasz”.

 210. folwarkPn

  „W dzisiejszej ,, wyborczej” stary wywiad z Joziem Piniorem”

  Czytałem, rozczarowująca lektura. Trochę starych słoganów, trochę ślizgania się po powierzchni problemów – groch z kapustą.

 211. Moje trzy punkty przeciw

  Powiedzmy, załóżmy, że rozważam powrót do kraju. Hipotetycznie całkiem. Są oczywiście setki, wręcz tysiące argumentów za, fantastycznych i egzotycznych. Wymienię teraz trzy punkty przeciw:

  1. Zatrute powietrze. „Samochód z silnikiem Diesla bez filtra cząstek stałych (DPF) zatruwa powietrze 10 razy bardziej niż zwykłe auto. Filtry w Polsce wycina się masowo. W Warszawie nikt tego nie kontroluje” – GW donosi. W terenie ludzie palą byle czym w piecach, potem wdychają śmieci do swoich płuc.

  2. „Mocherowe berety wygrały” – oznajmia prez. Duda. GW daje tytuł – „Ojciec Rydzyk zwyciężył!”. Tzn. jego media, których programy byłyby zakazane w kraju mojego zamieszkania.

  3. „Trzeba być durniem politycznym, żeby nie rozumieć, na czym zasadza się główny podział polityczny w kraju. Jeżeli elektorat lewicowy nie rozumie, że gra toczy się o to, czy będziemy mieli rządy nacjonalistyczne, czy liberalne, to znaczy, że nie rozumie polityki” – mówi Józef Pinior. Znaczna część inteligencji polskiej – trudno powiedzieć jak liczna w rzeczywistości, na blogu z 90% nicków – odrzuca taką diagnozę. Wg. nich jest POPIS, czyli zasadniczy podział jest między POPISem i czymś tam jeszcze.

  Oddzielną sprawą jest fakt, że liberalizm jest słabowity w Polsce. Jego partia – PO – zdeformowała się, straciła wolę i sens walki, nie zbudowała trwałego fundamentu, nie upowszechniła ideologii.

  Więcej punktów nie pamiętam, za te serdecznie żałuję …

 212. Jutro (dziś) ważne referendum ustrojowe we Włoszech. Premier Renzi, który je ogłosił co prawda rakiem wycofał się z deklaracji, że jesli przegra to ustapi ze stanowiska ale wygląda na to iż przegrane referedum tak go osłabi iż straci wpływ na bieg wydarzeń w tym kraju otwierając tym drogę do władzy Beppe Grillo.
  A pewnie przegra sromotnie to referendum.

  Jutro też wybory w Austrii. Najprawdopodobniej wygra je Hofer – facet o którym piszą, że chodzi z glockiem w kieszeni.

  W kontekście tych wydarzeń red Haszczyński z Rzepy napisał tekst o przyszłości UE z taką oto sugestywną, katastroficzną metaforą w zakończeniu:

  „UE jest na klifie, podmywanym przez wody, których się nie zauważa lub nie chce dostrzec. To jak z kościołem w Trzęsaczu, z którego został fragment jednej ściany. Bałtyk zbliżał się do świątyni powoli, ale nieubłaganie. Msze odbywały się jeszcze, gdy z okien kościoła można było skoczyć wprost do morza.”

  Poniżej całość

  http://www.rp.pl/Komentarze/161209898-Jerzy-Haszczynski-o-wyborach-w-Austrii-i-referendum-we-Wloszech-UE-na-klifie.html#ap-1

 213. Jarek do Jarka: jesteś REkomunizatorem

  http://wyborcza.pl/7,75399,21066972,der-spiegel-kaczynski-obiecuje-polakom-ochrone-przed-globalizacja.html#TRNajCzytSST

  Niemiecki tygodnik jedzie w teren, aby posłuchać co piszczy w polskiej trawie nt. europeizacji kraju.

  Na dole video z Jarosławem Kurskim, adresowane do prezesa.

 214. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 23:30

  „W dzisiejszej ,, wyborczej” stary wywiad z Joziem Piniorem”
  Czytałem, rozczarowująca lektura”.

  Kara za czytanie „Wyborczej”, 🙂 ale też pamiętaj, że Józek Pinior jest współpracownikiem Zandberga i lepiej coś z tym zrobić, zanim Ziobro odtajni materiały ze śledztwa.

  ” … trochę ślizgania się po powierzchni problemów … ”

  Warto porównać los Józefa Piniora i Jerzego Aulicha, w 1981 roku dyrektora dolnośląskiego oddziału NBP we Wrocławiu. W dniu 3 grudnia 1981 r. (a nie w stanie wojennym jak się niekiedy słyszy) Józef Pinior podjął ― jak podaje Encyklopedia Solidarnosci ― razem z Piotrem Bednarzem, Stanisławem Huskowskim (dziś PO, frakcja Protasiewicza) i Tomaszem Surowcem 80 mln. zł z konta dolnośląskiego regionu „S”. Jako działacz regionu J. Pinior miał do tego formalne upoważnienie i niczym nie ryzykował. Jak się szybko okazało całe ryzyko wziął na siebie dyrektor Jerzy Aulich. Kiedy sprawa wyszła na jaw J. Aulicha natychmiast wyrzucono z pracy, bo nie powiadomił milicji, co było to sprzeczne z regulaminem banku. Niemal natychmiast przypłacił to ciężką chorobą i kłopotami finansowymi do końca życia. Zmarł w 1992 roku w zapomnieniu, na jego pogrzebie nie pojawił się nikt z Solidarności.

 215. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 23:59

  ” Najprawdopodobniej wygra je Hofer – facet o którym piszą, że chodzi z glockiem w kieszeni”.

  No a z czym ma chodzić, z tetetką? Glock to hit austriackiego przemysłu, zawojował świat. Bardzo celny, rewolucjonistom spokojnie można polecić. 🙂

 216. Mauro Rossi

  „Józek Pinior jest współpracownikiem Zandberga i lepiej coś z tym zrobić”

  Muszę przyznać, że miałem wątpliwości czy Razem szukajac swej ideowej tożsamości w robotniczych buntach okresu PRL musi się koniecznie wspierać w tym dziele na tzw „legendach”.

  Abstrahując od przypadków Józefa Piniora trzeba popatrzeć prawdzie w oczy – aktualnie tzw „legendy” tamtego okresu ciążą politycznie jak kule u nogi.

 217. Mauro Rossi

  „Glock to hit austriackiego przemysłu, zawojował świat.”

  Dlatego patriota Norbert Hofer go po kieszeniach nosi – jak za dawnych, dobrych czasów.

 218. Bar Norte
  3 grudnia o godz. 23:30

  „Czytałem, rozczarowująca lektura. Trochę starych sloganów”.

  Zastanowiłem się raz jeszcze, jeśli tobie się nie spodobało, to na bank coś w tym musi być ciekawego. Zajrzałem, no i było.

  ― 500 plus? – To dobry ruch.
  ― Emerytury to był straszliwy błąd Tuska i Kopacz.
  ― PiS zapowiada program mieszkań na wynajem. A powinniśmy byli my, bo to jedna z najbardziej palących kwestii.
  ― Przegraliśmy, bo zbuntowali się przeciwko nam Polacy.
  ― Dziś Kaczyńskiemu udaje się to, co nigdy nie udało się endecji … przejmowanie deep state, czyli głębokich i długofalowych struktur państwa.
  ­― Wina Platformy polegała na obojętności.
  ― A my daliśmy im fory, gdy zaniedbaliśmy kształtowanie intelektu.

  To wszystko mówi … wbrew pozorom wcale nie Kaczyński tylko sam Józek Pinior. Albo nawet krótki pobyt na policyjnym dołku powoduje iluminację, albo też Pinior reprezentuje ukrytą opcję pisowską. Czy teraz wiadomo, dlaczego CBA nadzorowane przez PO w rozpoczęła kwietniu 2015 inwigilację Piniora? 🙂

 219. Bar Norte
  4 grudnia o godz. 0:17

  „Dlatego patriota Norbert Hofer go po kieszeniach nosi – jak za dawnych, dobrych czasów”.

  Znany działacz lewicowy (NSDAP), parteigenosse Hermann Göring, mawiał, że na dźwięk słowa kultura, wyjmuje Parabellum, odbezpiecza i opróżnia cały magazynek. Musisz przyznać, że lewica jest straszna, śmieszna i groźna.

 220. Putin niezwyciezony Secretariat;
  http://newsyou.info/wp-content/uploads/2016/11/f1855688ef4b3f9dc29512fba886fc85.jpg
  Moi kandydaci powinni byc wybrani,zaczolem od ameryki a teraz
  kolej na Europe.
  No jak on to robi,przeciez to mistrz nad mistrze,czyli arcymistrz.

 221. Bar Norte
  4 grudnia o godz. 0:12

  „trzeba popatrzeć prawdzie w oczy – aktualnie tzw „legendy” tamtego okresu ciążą politycznie jak kule u nogi”.

  Tu się zgadzamy, dotyczy to każdej strony politycznego sporu. Rewolucjoniści zrobili swoje i powinni się oddalić, po odebraniu stosownych odznaczeń. Po przekroczeniu 50 lat bohaterowie zwykle są zmęczeni, popełniają głupstwa, błędy albo i gorzej.
  Oglądałem dziś znakomity film „Zaćma” Bugajskiego, o przedwojennej rewolucjonistce Julii Brystigerowej. Po pięćdziesiątce zaczęła naprawiać swoje osobiste błędy, pisała książki, ale oczywiście z dala od polityki.

 222. Ahoj, @Mauro Rossii, specu od zagadnien rasowych,

  „o, tylko bez antysemityzmu proszę, bo zaraz ci zaklinuję, jak serdecznie zostały przywitane siostry Radwańskie w Tel Awiwie.

  -video,id,t.html””

  Gdzie to „Wideo”, bo jakos zadnego „wideo” nie widac?

  Frowno mozesz „zaklinowac”. Mozesz tylko klamac i lgac.
  dziwnym trafem jakos nikt nie jest w stanie przedstawic nagrania z tego wstrzasajacego wydarzenia, kiedy to siostry Radwanskie zostaly „zniewazone”. Szalenie dziwne, w czasach kiedy trudno znalezc kogos, kto nie posiada smartfona z funkcja nagrywania.

  Jeszcze dziwniejsze, ze Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego, ktora za znacznie mniejsze uchybienia potrafi dowalic solidna kare – jakos nie dopatrzyla sie „zniewazenia” „Radwanskich”.

  „Same tenisistki nie komentują zaistniałej sytuacji.” (wPolityce)

  Lipa na kolkach, MR. Klamstwo. Brednie.

  Co innego wasz spiewnik legionisty („To byly piekne dni/zydzi do gazu zli/ az sie do pieca nie zamykaly drzwi”). Ta wasza wizytowka jest ogolne dostepna i widoczna.
  http://forum.stalowka.pl/threads/28-piosenki-spiewane-na-stadionach

  Jak rozpoznac klamczucha-rasiola? Ano bardzo prosto.

  Klamczuch-prowokator wtrynia jakies smrody na oeneryjna nutke – a potem jakos „nie zauwaza”, jak ktos zazada dowodow.

  Taki cykor. Nafajda – i zwieje.

 223. @Mauro Rossi…

  … lze i zmysla

  „iostry-radwanskie-obrazane-w-izraelu-kibice-krzyczeli-katolickie-si-video”
  Uscislijmy – nie tylko polskie media potwierdzaja, ze „siostry radwanske” byly „obrazane”.

  Wersje MR podziela Stormfront. A takze Radio Islam.

  A poza tym – jajo: „z serwisu YouTube zniknęły filmy z fragmentami spotkania.”

  Najwyrazniej zli i niedobrzy syjonisci potrafia wykasowac z YouTube co im nie pasuje. Ale jakim cudem nafrania zniknely ze smarftonow wszystkich kibicow, wszystkich dzialaczy? Czemu Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego nawet sie nie wypowiedziala?

  Otoz Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego stosuje bardzo dotkliwe kary w przypadku rasistowskich wybrykow.

  Ale nie w przypadku smierdzacych antysemickich pomowien, nawet jesli te pomowienia popiera Stormfron i radio Islam.

  Jak rozpoznac klamczucha-rasiola? Ano bardzo prosto.

  Klamczuch-prowokator wtrynia jakies smrody na oeneryjna nutke – a potem jakos „nie zauwaza”, jak ktos zazada dowodow.

  Taki cykor. Nafajda – i zwieje.

 224. @Mauro Rossi

  „Oglądałem dziś znakomity film „Zaćma” Bugajskiego, o przedwojennej rewolucjonistce Julii Brystigerowej”

  … zapomnial, trzeba bylo uzupelnic o Morelu/Wolinskiej/stefanie Michniku, o „masakrze” w „Deir Yassin”, „w Koniuchach” i koniecznie w „sabra i Szatila”.

  Tyle ze MR jakos swoich bredni nie potrafi udokumentowac. Jak fajdnal o rzekomym „zniewazeniu” „siostr Radwanskich” – to potem ogon pod siebie.

 225. Europa słabnie coraz bardziej

  Teoryjka blogowa mówi, że na osłabieniu Europy najbardziej zależy USA – i tu mamy najczystszy najbardziej przejrzysty dowód na prymitywizm ruskiej propagandy.

  Jeszcze kilkanaście lat temu Europa była – jak twierdzono – na prostej drodze do mocarstwowości, do prześcignięcia Ameryki i przejęcia przywództwa Zachodu. „Strategia lizbońska (2000-10)”, potem „Traktat lizboński” – czy ktoś pamięta z jak śmiertelnie patriotyczną powagą umierano za Niceę, jak Kaczyńscy bronili interesu polskiego wobec „kompromisy z Janiny”? jaką strategiczną wagę przypisywaną „miękkiej sile” Europy, Nobla z ekonomii przyznano współtwórcy „strefy walutowej (euro)”….

  I co zostało z pobożnych życzeń? Dzisiaj w CNN Nigel Farage zapewnia o rychłym końcu Unii i proponuje Ameryce porozumienie o wolnym handlu z UK, z krajem porzucającym „umierającą” Unię we właściwym, ostatnim momencie …

  W międzyczasie prezydent-elekt Trump otwiera nową rozgrywkę globalną prowokując Chiny. Komentatorzy w biegu rozwiązują zagadkę: czy to jest chlapnięcie Trumpa, czy przemyślany ruch? A jeśli przemyślany, to co za tym idzie? Jeszcze nie doszli do teorii, że pół Europy Trump odda jej sąsiadowi ze Wschodu w transakcji przetargowej za poparcie w konfrontacji z Chinami. Które pół Europy?

  Dlaczego Europa słabnie? Nie wchodząc w detale, wystarczy powiedzieć, że zadławiła się tłuszczem swego dobrobytu, indolentną nieruchawością, niereformowalnością wobec globalizmu. Nawet Merkel nie pomoże, jak sam przyznała.

  Tymczasem złoty traci wartość, do osiągnięcia relacji wymiennej do dolara z czasów PRL zostało jeszcze kilka miesięcy. I tak historia zatacza koło, w tak krótkim okresie kilku dekad.

 226. Deir Yassin-Sabra;

  Kto tu jest chory z nienawiści to wszyscy co mają oczy widzą.

  W swoim patriotycznym zaślepieniu przeoczyłeś;

  „In 1983, a commission chaired by Seán MacBride, the assistant to the UN Secretary General and President of United Nations General Assembly at the time, concluded that Israel, as the camp’s occupying power, bore responsibility for the violence.[19] The commission also concluded that the massacre was a form of genocide.”

  „The commission deemed Israel indirectly responsible, and Ariel Sharon, then Defense Minister, bore personal responsibility „for ignoring the danger of bloodshed and revenge”, forcing him to resign.”

  „On the morning of Friday, 17 September, the Israeli Army surrounding Sabra and Shatila ordered the Phalange to halt their operation, concerned about reports of a massacre.[49]”

 227. Eilabun-Hula ukrywający się po pseudonimem radzilow-Jedwabne,

  Jeszcze jeden z” folksdojczerii szmalcowniczej”;

  In his book published soon after the massacre,[77] the Israeli journalist Amnon Kapeliouk of Le Monde Diplomatique, arrived at about 2,000 bodies disposed of after the massacre from official and Red Cross sources and „very roughly” estimated 1,000 to 1,500 other victims disposed of by the Phalangists themselves to a total of 3,000–3,500.

 228. Shoshana-Hula

  According to B’Tselem „from June 2004 to 23 July 2014, 26 Israeli civilians (four of them minors) and two foreign nationals were killed in Israel by Palestinian rocket and mortar fire. In addition, five soldiers were killed, three in Israel and two in the Gaza Strip.

  W 2014;
  UNICEF and the Gaza Health Ministry reported that from 8 July to 2 August, 296–315 Palestinian children died due to Israeli action, and 30% of civilian casualties were children;[284][285]

  According to the OCHA 2015 overview, of the 2,220 Palestinians killed in the conflict, 742 fatalities came from 142 families, who suffered the loss of 3 or more family members in individual bombing incidents on residential buildings.

 229. Dziś Kubańczycy we łzach chowają swojego Fidela, El Comandanete.

 230. Mauro Rossi

  „nawet krótki pobyt na policyjnym dołku powoduje iluminację”

  Chyba nie trzeba „iluminacji” by wiedzieć, że oferta uniwersalnego pakietu socjalnego i próba ogarnięcie państwa sprzyja zdobyciu i utrzymaniu władzy. Tak więc PiS nie był w tym przypadku specjalnie odkrywczy bo to się zazwyczaj sprawdzało i sprawdza – choćby w przypadku wspomnianej przez ciebie nocą NSDAP. Partia ta uwodła Niemców własnie tym o czym wspomina Pionior w waszym kontekście.

  Tak więc powtórzę to o czym pisałem wcześniej: Pinior slizga się po problemach w wywiadzie.

  Ps. Twoja teza o tym, że „legendy” Solidarności powinny na starość pokutować jak Brystygierowa jest inspirująca.

 231. O godzinie 9.53 zamieściłem podstępnie wpis informujący o pewnej ważnej publikacji. Każda wzmianka o niej i każdy komentarz są skrupulatnie usuwane. Radzę przeczytać.

 232. Wczorajsza wizyta Dudy i służalcza celebracja rocznicy RM w Toruniu jest faktycznym podporządkowaniem się realnej władzy Rydzyka w Polsce. Jest wyrazem służalczej podłości i dyskwalifikacją urzędu prezydenckiego stawiającego go w roli śmiesznej marionetki. Najlepiej jednak wychodzi w roli z Dodą.

 233. Mucholap; jak i jemu podobni nie wiedza ze czasy sie zmienily
  ze Polska jak i reszta Europy nie sa w stanie egzystowac bez dobrych
  relacji z Rosja a wymachiwanie wobec Rosji czymkolwiek zakrywa
  na zart lub zachwianie rownowagi psychicznej.
  https://www.youtube.com/watch?v=k2e9SzLTAgI

 234. Giez
  4 grudnia o godz. 10:52

  Jeśli zdarza ci się czasem myśleć i czuć to polecam film Bugajskiego „Zaćma”, właśnie w kinach. Przy Lunie Bristigerowej ty jesteś ratlerkiem, któremu kot z sąsiedztwa odgryzł nogę i ucho, ale nie dlatego, że nie masz doktoratu z filozofii jak ona. Nie ścigaj się, bo inni byli dużo lepsi, a gdzie oni są dziś to może się i domyślasz.

 235. Bar Norte
  4 grudnia o godz. 9:55

  „nawet krótki pobyt na policyjnym dołku powoduje iluminację”

  „nie trzeba „iluminacji” … oferta uniwersalnego pakietu socjalnego (…) PiS nie był w tym przypadku … odkrywczy bo to się zazwyczaj sprawdzało …. NSDAP. Partia ta uwiodła Niemców własnie tym o czym wspomina Pinior w waszym kontekście”.

  Brzydki zabieg. To tzw. tolerancja represywna Herberta Marcuse, rodzaj współczesnego manicheizmu z opozycją zła i dobra. My jesteśmy dobrzy, słuszni i sprawiedliwi, reszta to faszyści. Nie ma trzeciej strony.
  Zandberg gdyby cudem doszedł do władzy byłby mniej socjalny? Może burzyłby system? Ktoś mu tak radzi? Michnik? 🙂 Niektórym może wydaje się to minimalizmem, ale PiS nie burzy systemu tylko go realnie poprawia.

  „Twoja teza o tym, że „legendy” Solidarności powinny na starość pokutować jak Brystygierowa jest inspirująca”.

  Nie dodałem, że nie wszyscy w równym wymiarze. Za co miałaby pokutować po 1989 Anna Walentynowicz? Choc taki A. Gwiazda mógłby odbyć niewielką pokutę za małą skuteczność w rozgrywce z Wałęsą na I KZD. Wtedy jeszcze nie było za późno.

 236. Muszynianka
  4 grudnia o godz. 1:54

  „prezydent-elekt Trump otwiera nową rozgrywkę globalną prowokując Chiny”.

  Zadzwoniła prezydent Formozy do Donalda Trumpa (nie odwrotnie), więc może to ona prowokuje Pekin? Prezydent-elekt, wbrew temu co twierdzą jego wrogowie, jest uprzejmy wobec kobiet i dlatego odebrał telefon. 🙂

  Chiny od trzech lat proponują swoją ulepszoną wersję globalizmu, szykuje się więc kolejna zimna wojna i ciekawa rozgrywa, tym razem gospodarcza. Chiński globalizm różni się od zachodniego i tym, że oni będą budować infrastrukturę w krajach których obejmą swym parasolem. Dominacja chińska będzie polegała na czymś innym niż zachodnia, każdy kto orientuje się choć trochę w historii Chin domyśla się jak to może wyglądać w przyszłości. Z jedne strony ładnie brzmiące hasła: „Jeśli w dużej rzece jest woda to i w małych rzekach jej nie brakuje”, a z drugiej strony prawdziwą politykę prowadzi chińskie centrum, a nie peryferia. Rosja będzie zmuszona przyglądać się tej wojnie siedząc okrakiem na barykadzie (choć od tego pudenda bolą) lub przymuszać Europę do stworzenia trzeciej siły, aby wejść do rozgrywki. Ten sojusz przypominałby jednak marsz dwóch kalek ― jeden nie ma lewej, drugi prawej nogi.

 237. No spadam, bo za chwilę zaczyna się final UK Championship snooker: Selby – O’Sullivan.

 238. Mauro Rossi

  „… rodzaj współczesnego manicheizmu z opozycją zła i dobra. My jesteśmy dobrzy, słuszni i sprawiedliwi, reszta to faszyści. Nie ma trzeciej strony.
  Zandberg gdyby cudem doszedł do władzy byłby mniej socjalny?”

  Mauro, nie wiem już który raz ci powtarzam, że nie stosuję narracji moralizatorskiej. Zresztą to jest niemożliwe gdy patrzy się na politykę z punktu widzenia interesów politycznych.
  Natomiast twoją percepcję polityki określa skłonność do kaznodziejstwa, dokonywania nieustannych osądów moralnych w związku z czym wyczytujesz w moich komentarzach to czego w nich nie ma. Innymi słowy w takich przypadkach polemizujesz sam ze sobą.

  Oczywiste jest, że Zandberg (biorąc pod uwagę jego deklaracje) prowadziłby podobną politykę socjalną. Piszę podobną, bo koncepcje jednak się różnią – głównie w odniesieniu do pozyskiwania pieniędzy na ten cel i adresowania pomocy.

  Razem was akurat za to nie krytykuje – co najwyżej zwraca uwagę gdy się usiłujecie od tej polityki wymigać.

 239. Oprucz tego ze jak sie wymahuje szabelko to sie traci to chcialbym powiedziec ze popuszczanie katabasom z ich zydoska matka bosko daje negatywne resultaty dla dobra narodu.

 240. Ponowny start kandydata Hofera w wyborach prezydenckich w Austrii jest dla Deutsche Welle okazją do przypomnienia nieco zapomnianego pojecia „burszostwa”.
  Jak się bowiem okazuje Hofer i FPO od lat są związani z tymi prawicowymi korporacjami studenckimi.
  DW pisze:

  „Powiązania polityków FPÖ z burszostwem nie są tajemnicą. Były przewodniczący partii Jörg Haider zawsze wykorzystywał ten związek. Norbert Hofer odpowiada na takie oskarżenia, iż z jednej strony krytykowany jest za swój „niemiecki nacjonalizm”, a z drugiej strony – za swój „związek z ojczyzną”.

  Kryje się za tym „sprytna zmiana przeznaczenia” – uważa Barbara Tóth, publicystka wiedeńskiego magazynu „Falter”. Niemiecki nacjonalizm korporacji burszowskich jest dzisiaj „austriacki”. FPÖ z sukcesem propaguje pojęcie ojczyzny wśród swoich wyborców, szczególnie w obszarach wiejskich. – Burszowie są częścią FPÖ. W Austrii od dawna nie wywołuje to skandalu – mówi Tóth. Takie związki są czymś naturalnym.”

  Jak sobie przypominam ostatnio o „burszostwie” austriackim było głośno na początku lat 60 gdy usiłowali zbrojnie odbijać Tyrol Południowy Włochom i przyłączać go do Austrii.

  Konflikt ten umiejętnie wygasiła UE stawiając na rozwój regionów. Obecnie włoskie regiony Tyrolu Południowego i Trydentu razem z austriackim Tyrolem tworzą jeden z najlepiej działających euroregionów – „Euroregion Tyrol-Tyrol Południowy-Trydent.”

  Rok temu premier Włoch Renzi obiecał temu euroregionowi szeroką autonomię.

  Co na to przyszły (być może) prezydent Austrii Hofer i jego burszowie?
  Nie wiadomo.

  Tekst DW o „burszostwie” poniżej

  http://www.dw.com/pl/wybory-w-austrii-niełatwa-konfrontacja-z-przeszłością/a-36631091

 241. Ten prezydent jedyne co robi dobrze, to się modli. Poza tym określił się jednoznacznie jaką partię reprezentuje nosząc znaczek w klapie identyczny jak całe pisowskie towarzycho.

 242. z dystansu! Wiesz co się w Polsce pije (lub dokładniej – spożywa)? Zdziwiłbyś się. Ale powiem Ci, że wódka ”u baby ” w Łodzi stoi po 2.5 za pół basa (ale to tylko dla stałych klientów. Normalnie po 4). Denaturat to najtaniej od 4 złotych (teoretycznie, bo nie ma. są powyżej 8)
  Co ciekawsze jak wpiszesz ”denaturat” do Ceneo to wyskakują trzy produkty , za to wśród ”REKOMENDOWANYCH PRODUKTÓW” na hasło ”denaturat” są na pierwszym miejsce ”HUGO BOSS BOSS NO.6 BOTTLED” za 207 zł. a na drugim ”CHANEL PLATINUM EGOISTE WODA” za 339 zł.

 243. @Sztubak

  „„In 1983, a commission chaired by Seán MacBride, the assistant to the UN Secretary General and President of United Nations General Assembly at the time, concluded that Israel, as the camp’s occupying power, bore responsibility for the violence.”

  No przeciez mowie, ze jak jedna grupa Arabow („bojownicy” z Fatah) zkatrupi co nieco braci Arabow (chrzescijanskich falangistow), a potem kolejnosc mordowania sie zmieni i ta druga grupa Arabow (chrzescijanscy falangisci) wymorduja pare setek czy nawet pare tysiecy braci-Arabow z Fatah – to winni sa „zydzi” a w szczegolnosci „Sharon”. To chyba jasne, ze ci, co mordowali, az krew plynela rynsztokami – sa niewinni jak te lelije. Ci co rozkazy wydawali, Elie Hobeika i reszta dowodcow z tej arabskiej Falangi – takoz niewinni jak te lelije. Winni wylacznie „zydzi” i „Sharon”.

  ONZ nie bez powodu powolal nieco wczesniej na stanowisko sekretarza generalnego niejakiego Kurta Waldheima, hitlerowskiego zbrodniarza, ktory podczas Drugiej Wojny Swiatowej osobiscie bral udzial w „rozwiazywaniu kwestii zydowskiej”. Nic dziwnego, ze w tym oenzecie szlag ludzi trafial – w koncu z czasow IIWS przyzwyczajeni byli do innego przebiegu wydarzen.

  Tak czy owak – ma racje Sztubak – zadnej winy nie ponosza ani ci, ktorzy wlasnymi rekami mordowali swoich arabskich wspolbraci – ani ci, co wydawali rozkazy, zeby mordowac.m Winni sa wylacznie „zydzi” (in toto) oraz Sharon (personalnie). Podobnie zreszta, jak „zydzi” wine ponosza za komunizm, za kapitalizm, za nieurodzaje, za wiosenne roztopy, za plamy na sloncu, za WOlinska/Morela/Stefana Michnika, „masakre w Koniuchach”,banksterow, komisarzy i – przede wszystkim – za to, ze „ukrzyzowali Pana Jezusa”.

 244. @Mauro Rossi

  … naklamal o tym, jak to rzekomo „w Izraelu” „zniewazano” „siostry Radwanskie” – i oczywiscie jakos nie umie swoich smierdzacych „rewelacji” udowodnic.

  Taki cienias. Nafajda – i zwieje.

 245. @Sztubak

  … chyba nie rozumie tego, co sam wkleja.

  „„On the morning of Friday, 17 September, the Israeli Army surrounding Sabra and Shatila ordered the Phalange to halt their operation, ”

  Znaczy izraelska armia kazala Arabom (chrzescijanskim falangistom) zaprzestac mordowania („halt their operation”). Co z tego wynika? Oczywiscie wynika, ze wine za maskre ponosza nie ci, co mordowali (Arabowie-chrzescijanie), nie ich dowodcy (np Hobeika) ktorzy rozkazali swoim podwladnym zeby mordowali – tylko „Sharon” i „zydzi”.

 246. Szabat się skończył ?

 247. @Sztubak…

  … ma przegwizdane:

  „According to B’Tselem „from June 2004 to 23 July 2014, 26 Israeli civilians (four of them minors) and two foreign nationals were killed in Israel by Palestinian rocket and mortar fire.”

  Zaledwie 26-ciu. Az tego @Sztubaka szkoda. Kiedys to byly czasy! W ramach jednych jedynych wydarzen mozna bylo w stodole spalic tysiac pieciuset „zydkow”, w Radzilowie czy w Jedwabnem, dziewczeta publicznie i biorowo gwalcic przed zamordowaniem, dzieciaki zywcem wrzucac do huczacego ognia. I nie trzeba bylo rakiet, wystarczaly widly, siekiery, nafta i zapalki. No i oblowic sie mozna bylo.

  A dzis – ciezkie czasy dla folksdojczerii nastaly. Moze jeden z drugim folksdojczer drugiej czy trzeciej generacji brawo bic z daleko – ale to nie to, co kiedys.

  Przegwizdane.

 248. Z dystansu@11:27

  Ciekaw jestem, jak tamtejsza bieda ma się do fenomenu chlipania po Castro. Na blogu ep – zdecydowanie ‚siema”. Widzę tu regułę: im większa bieda w czerepie – tym kindol czerwieńszy od płaczu.

  Założę się, że prawdziwe, pełnokrwiste Ruskies, mocniej chlipią za drożejącym Castrolem GTX , Kauffmanem oraz Russian Standard Platinum. Nie mówiąc już o Smirnoff Vanilla, idealnym remedium na postmortadelną traumę po Fidelku.

  (Chlejąc S Vanilla, biorca zapomina na tydzień o wszystkim. Wódka ta, zwana też „vomilią”, jest tylko dla odważnych orłów, mających co najmniej 50 lat zaprawy perfumami.)

 249. O ile wierzyć pierwszym sondażom to w Austrii facet z glockiem w kieszeni przegrał wybory prezydenckie z „Zielonym” blisko 7 procentami.

 250. BBC potwierdza wygraną Zielonych. Na Kremlu minuta ciszy.

 251. Bar Norte
  4 grudnia o godz. 13:52

  „Tekst DW o „burszostwie” poniżej”.

  Znów tolerancja represywna. Komórki rewolucyjne na uniwersytetach, jak „Gender studies”, to spoko, ale już korporacje są absolutnie nie do zniesienia. Helmut Schmidt podczas studiów należał do Hamburger Burschenschaft Germania, miał na policzku szramę, wyniesioną z pojedynku na białą broń.

  Znany mi jest przypadek, kiedy polski oficer dwójki nie pojechał do obozu, bo zobaczył u przesłuchującego oficera Wehrmachtu znaczek Burschenschaft Germania. Zaryzykował i powiedział, że należał do Korporacji Polonia, obie korporacje przed wojną były zaprzyjaźnione. Ów oficer został później szefem wywiadu AK na Białorusi. Przeżył wojnę, zmarł 10 lat temu.

 252. @Mauro Rossi

  „Komórki rewolucyjne na uniwersytetach, jak „Gender studies”, to spoko, ale już ko”

  Gostek, … naklamales o tym, jak to rzekomo „w Izraelu” „zniewazano” „siostry Radwanskie” – i oczywiscie jakos nie umiesz swoich smierdzacych „rewelacji” udowodnic.

  Taki cienias. Nafajda – i zwieje.

 253. Mauro Rossi

  „już korporacje są absolutnie nie do zniesienia”

  Po raz drugi dziś zwracam ci uwagę, że odczytujesz w moich komentarzach to czego w nich nie ma.
  Jesli polemizujesz to trzymaj się tekstu z którym polemizujesz. Nie polemizuj z tym co chcesz wyczytać tylko z tym co jest napisane.

  Tekst z DW podałem jako ciekawostkę.
  Mnie burszowskie tradycje w Austrii zwisają i powiewają.

 254. Z dystansu
  4 grudnia o godz. 16:27

  „Szabat się skończył” ?

  Zaraz ktoś uzna to za okropny przejaw antysemityzmu i zostaniesz przykładnie ukarany, czyli wyzwany. 🙂

  Zobacz jak to się kończy na przykładzie sióstr Radwańskich, które siedziały na konferencji prasowej w Eljat z kwaśnymi minami, choć powinny się cieszyć, że wygrały.

  „Były gwizdy i wyzwiska – to już wiemy na pewno. Na razie nie wiemy natomiast czy rzeczywiście ktoś krzyczał z trybun pod adresem sióstr Radwańskich: „katolickie suki”, w trakcie rozegranego w ubiegłym tygodniu w Ejlacie meczu rozgrywek FedCup Izrael – Polska. Miejscowe media nabrały wody w usta, a z serwisu YouTube zniknęły filmy z fragmentami spotkania.

  Wydarzenie w Ejlacie to i tak małe piwo w porównaniu z tym, co wydarzyło się w ubiegły piątek w Jerozolimie, gdzie nieznani sprawcy podpalili siedzibę miejscowego klubu Beitar (na szczęście nikt nie ucierpiał). Do zdarzenia doszło zaledwie dzień po tym, jak czterech kibiców tego klubu stanęło przed sądem w związku z rasistowskim incydentem, którego ofiarą padli dwaj nowi zawodnicy klubu: Zaur Sadajew i Gabriel Kadijew. Obaj są Czeczenii, a w dodatku obaj są muzułmanami. Beitar od dawna kojarzony jest z izraelską radykalną prawicą i jako jedyny izraelski klub nigdy nie zatrudniał piłkarzy pochodzenia arabskiego – właśnie ze względu na presję kibiców. Klub był już niejednokrotnie karany przez władze izraelskiej ligi. (Polska The Timies 13.02.2013)

  a tu video z konferencji prasowej:
  https://www.youtube.com/watch?v=WDHV0fcu5WY

  (portal niezależna.pl 8.03.2013): „Spotkanie Polska – Izrael w Eljat odbyło się w zeszłym miesiącu. – Mieliśmy trzy ciężkie mecze, a sytuacja miała miejsce w decydującym spotkaniu przy remisie 1:1 w całej rywalizacji. Grając w deblu z siostrą [Ulą Radwańską – przyp. red.] czułyśmy dużą presję i nerwy. Nie wymagam od kibiców, by nas dopingowali, ale chciałam żeby zachowywali się fair. Nie spodziewałam się takiej atmosfery – dodała Polka. Następnie Radwańska poruszyła temat bezpieczeństwa: – Tam w ogóle nie było ochrony i nie czuliśmy się bezpiecznie. Wszyscy non stop krzyczeli, to było po prostu okropne – zakończyła.

  Przypomnijmy: w czasie meczu z Izraelem w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej polski debel sióstr Radwańskich był wyzywany przez izraelskich kibiców. Otrzymaliśmy informację, że pod adresem tenisistek krzyczano: „Katolickie s…i!”. Media na ten temat milczą, jednak nam udało się uzyskać potwierdzenie informacji o skandalicznym zachowaniu kibiców u jednego z członków polskiej ekipy tenisowej”.

  Były te „katolickie suki”, czy nie były nie można tego ustalić na 100 proc. (ale na 99 proc. już można), bo „przypadkiem” zaginął dowód rzeczowy w postaci filmu na YouTube. Właściciel konta wrzucił go do sieci, a później usunął, zanim ktoś inny zdążył skopiować. Ale wielu wcześniej obejrzało … a członek ekipy Radwańskiej powiedział o tym „Niezależnej”, choć bez nazwiska, a też W. Fibak (jak wiadomo człek wyjątkowo praktyczny) interweniował, aby tę sprawę wyciszyć.

  Radwańscy wysłali w tej sprawie oficjalne pismo do ITF. W tym piśmie byłby dowód.

  W sieci (na YouTube) dostępny jest też film: „Chamstwo publiczności izraelskiej podczas meczu Sharapovej”.

  Robi wrażanie jak to tam się walczy z rasizmem.

 255. Ted.dy bear, 0:48
  Profesor Richard Wolff nadaje na youtube cotygodniowe dowcipne komentarze ekonomiczne.
  Co miesiac nowy, ponadgodzinny wyklad o stanie panstwa.
  Profesor Michael Hudson ma kilka bardzo ciekawych wywiadow na youtube. Twierdzi, ze bez rewolucji czeka nas wszystkich los Grecji.

 256. @Mauro Rossi znowu wpakowal smierdzace klamstwa

  „„Były gwizdy i wyzwiska – to już wiemy na pewno. Na razie nie wiemy natomiast czy rzeczywiście ktoś krzyczał z trybun pod adresem sióstr Radwańskich: „katolickie suki”, w trakcie rozegranego w ubiegłym tygodniu w Ejlacie meczu rozgrywek FedCup Izrael – Polska. Miejscowe media nabrały wody w usta, a z serwisu YouTube zniknęły filmy z fragmentami spotkania.”

  …nie poparte jakimkolwiek dowodem. Zadnego nagrania. Zadnej reakcji jakiegokolwiek oficjalnego czynnika.

  „Były te „katolickie suki”, czy nie były nie można tego ustalić na 100 proc. (ale na 99 proc. już można), bo „przypadkiem” zaginął dowód rzeczowy w postaci filmu na YouTube. ”

  Mozna ustalic na 100 proc ze klamczuch i prowokator Rossi usiluje judzic i nakrecac nienawisc ale frowno mu z tego wychodzi. Dzinym trafem w czasach, kiedy ciezko znalezc kogokolwiek bez smartfona z funkcja nagrywania – nie ma jakos ANI JEDNEGO nagrania, ktore by potwierdzalo smierdzace antysemickie kocopaly o rzekomym „zniewazaniu” „siostr Radwanskich”.

  Dziwnyn trafem zaden polski dzialacz tez jakos nie ma ochoty potwierdzic bdernie o rzekomym „zniewazaniu”:

  _____________
  „Same siostry sprawy nie komentują, są na turnieju WTA w Katarze. Agnieszka pokonała w II rundzie reprezentującą Australię Anastazję Rodionową 6:3, 6:2, a Urszula pokonała Robertę Vinci.

  „Nikt z ekipy nie wypowiadał się na temat wulgarnych okrzyków pod adresem zawodniczek. Mieliśmy inne zastrzeżenia dotyczące organizacji, które będziemy wyjaśniać z ITF [Międzynarodowa Federacja Tenisowa]” – napisał nam w SMS-ie kapitan Wiktorowski.

  Informacji o wyzwiskach nie potwierdza też Wojciech Andrzejewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego. – To są wyolbrzymione plotki medialne – stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl. – Nie mogę powiedzieć, że takie słowa nie padły. Rozmawiałem z Dawidem Celtem [sparingpartnerem] i z Krzysztofem Guzowskim [masażystą], ale żaden z nich tego nie potwierdził.
  ______________

  „Wyolbrzymione plotki medialne” to slowa dyrektora sportowego Polskiego Związku Tenisowego.

  Co innego zas jak do ojczyzny MR przyleciala izraelska druzyna pilkarska, zeby rozegrac mecz – hihi – towarzyski. Zadnego meczu oczywiscie nie rozegrano, tylko zydowskich pilkarzy skopano, zbito na kwasne jablko, potraktowano gazem pieprzowym w oczy – wszystko na oczach Polakow-ochroniarzy przygladajach sie bez emocji, jak Prawdziwi Patrioci egzekwuja Tradycyjna Polska Goscinnosc za pomoca bejsboli.

  Do tematu za chwile powroce. A co do rzekoego „zniewazenia” „siostr Radwanskich” – jakos zadne wladze sportowe, ani polskie, ani miedzynarodowe, nie podpisuja sie pod plugawym antysemickim hejtem.

 257. @Mauro Rossi klamie – a trener Polek „niczego nie slyszal”:

  „Kazałem sprawdzić, gdy te doniesienia się pojawiły. Proszę zrozumieć, my nie mamy naszego konsula czy ambasadora na każdym meczu tenisowym. Ambasadorowie mają inne zadania, więc możemy polegać tylko na relacjach ludzi, którzy tam byli. Gdy sprawa się objawiła, kazałem to zweryfikować. Ambasador albo jego personel skontaktowali się z trenerem sióstr Radwańskich, który powiedział, że on niczego nie słyszał i nie proszą o interwencję dyplomatyczną -”

  http://eurosport.onet.pl/tenis/radwanskie-obrazone-w-izraelu-sikorski-nie-bedzie-interweniowal/s3sel

  Powtorzmy: ” Ambasador albo jego personel skontaktowali się z trenerem sióstr Radwańskich, który powiedział, że on niczego nie słyszał”

  Za to „slyszal” klamczuch Mauro Rossi. Znaczy od kreisleitera w bojowce.

 258. 1). Udzielanie Polskiemu prezydentowi lekcji przez członka obcego państwa, to przede wszystkim wstyd dla dyplomacji kraju, tego członka.
  2). Premier Szwecji jeśli już chce udzielać lekcji na temat przestrzegania konstytucji, demokracji i praworządności, to powinien udzielić lekcji w zasadzie każdemu Polakowi przybywającemu do Szwecji już na granicy Szwecji, gdyż jak wiadomo Polacy nie mają w ogóle zwyczaju przestrzegania jakichkolwiek praw, a raczej brak tego zwyczaju jest zwyczajem uświęconym tradycją, wynikającą z użyteczności praktycznej, takiego zachowania się dla Polaków.
  3). Zawsze mnie dziwiło, że cały czas w Polsce są święci świeccy, którzy nie podlegają prawu i prokuraturze. Być może to jest właśnie cecha istotna bycia świętym świeckim. Wynika z tego, że jak Pinior albo Kwaśniewski jak zostaną oskarżeni przez prokuraturę to przestaną być święci. Na szczęście może to być tymczasowe. Bowiem sądy mogą zawsze przywrócić im aureolę w imię równości wszystkich świętych polskich. Amen.

 259. Co prawda oficjalnych wyników wyborów w Austrii jeszcze nie ma kandydat Hofer już przyjął na klatę porażkę i napisał na Facebooku: „Jest mi niezmiernie smutno, że się nie udało. Chętnie troszczyłbym się o naszą Austrię”.

  Tym niemniej z uwagi na nędzę demoskopii chyba trzeba się jeszcze powstrzymać z komentarzami.

  Wstepne wyniki referendum we Włoszech po 23.

 260. Przez chwilę w reżimowej TV o oglądałem Sellina, po czym przez parę chwil bełkotu i głupich min Dudy. Porzygałem się. Pomyślałem, że los sprawił mi wiele szczęścia w życiu, życia i pracy w Polsce Ludowej.

 261. @Z dystansu walnal….

  „Bieda w Rosji osiągnęła poziom krytyczny”

  … w odroznieniu od dostatku w Polsce.

  Dochod na lba, PPP, wedlug IMF:

  „44 Poland 26,499

  48 Russia 25,965”

  Wedlug CIA World factbook:

  „47 Poland 26,500 2015 est.
  ….
  57 Russia 23,700”

  Roznieca zaje.. fajna. Uderzajaca.

  Nominalnie – ciutke wieksza (Polska jakies 12.5, Rosja niecale 10 tys zielonych na lba).

  Z tym ze to jet Polska po 12-tu latach w Unii, Rosja po paru latach sankcji. Polska – kosztem zapozyczenia sie po uszy i (przede wszystkim) kosztem calkowitego rozbrojenia sie. Sila rzeczy kraj calkowicie bezbronny ma ciutke wyzsze spozycie. Cos jak Dania w przededniu IIWS.

 262. @Giez
  godz. 20:44

  Proponuje przestawic sie z wyrobow domowych na chocby marke „Absolwent”. Drozej – ale bezpieczniej. Na drugi raz moze byc gorzej. Mozesz oslepnac. I z kogo ja z kumplami bedziemy wtedy sie smiac?

 263. Ciekaw jestem, czy rewelacje na temat „nedzy w Rosji” wolno skomentowac – czy tez nie wolno?

 264. No prosze! W takim razie komentarz do rzekomej „nedzy w rosji”:

  „Bieda w Rosji osiągnęła poziom krytyczny”
  … w odroznieniu od dostatku w Polsce.
  Dochod na lba, PPP, wedlug IMF:
  „44 Poland 26,499

  48 Russia 25,965”
  Wedlug CIA World factbook:
  „47 Poland 26,500 2015 est.
  ….
  57 Russia 23,700”
  Roznieca zaje.. fajna. Uderzajaca.

 265. radzilowJedwabne
  4 grudnia o godz. 21:10

  Czyżbyś nie podzielał zdania pana Mac Caina, że rosja jest jedynie stacją benzynową?
  Pech chce, że ciężko ją obrabować….
  I to boli kowbojów- jest zbyt ciężko uzbrojona……….

  Na dodatek, dostarcza konkurentom USA zasobów po umiarkowanych cenach, będących poza kontrolą amerykańskich korporacji.
  Co boli jeszcze bardziej.

  Nedza w Rosji jest faktem.
  Tyle, że w porównaniu z kim?
  Poziom zadłużenia oscylujący wokół 17%, rezerwy dewizowe, samowystarczalność żywnościowa, nie dają zbyt wielu punktów nacisku.
  Takich krajów jest na świecie bardzo niewiele.
  Wiec pozostaje jedynie inwazja propagandowa.

  W porównaniu z Polską, nie produkującą znaczących systemów uzbrojenia, nie posiadających armii, floty, lotnictwa, na jakims poziomie, systemow artyleryjskich, przeciwlotniczych, pozostaje jedynie szczekać na rozkaz…..
  I produkować newsy tego typu.

 266. Byle by nie porzygac sie z nadmiaru szczęścia..

  Poki zima w..ska nie jest tak charyzmatyczna jak moglaby byc ..
  (wg S.S. Montefiore)
  „Prawdziwy bolszewik nie powinien i nie moze miec
  rodziny , bo musi calkowicie poswiecic sie partii ”
  Josif Stalin

 267. @Wiesiek59

  „Czyżbyś nie podzielał zdania pana Mac Caina, że rosja jest jedynie stacją benzynową?
  Pech chce, że ciężko ją obrabować….
  I to boli kowbojów- jest zbyt ciężko uzbrojona……….”

  Wiesiu, porzadni ludzie (w tym i McCain) tez czasem chrzania trzy po trzy.

  Na razie jednak polemizuje nie z McCainem – tylko z toba.

  Otoz nikomu od czasow Adolfa nie chcialo sie specjalnie obrabowac Rosji.

  Ameryka miala monopol na bron jadrowa przez cztery lata. W praktyce monopol takze na nosiciele. Ameryka mogl uzyc swoich B-29 i po prostu odparowac ZSRR. Tyle tylko, ze Ameryka _nie jest_ (wbrew temu, co twierdzisz) krajem wojowniczym. Wygrali wojne, podzielili miedzy siebie strefy wplywow – i wrocili do domow. Jedni i drudzy.

  O „wojnie powszechnej” (znaczy trzeciej swiatowej) marzyli tzw „zolnierze wykleci” i ciemnogrod („Truman Truman rzuc ta bania”).

  Tyle, ze nikomu sie nie chcialo wojowac. Malo tego – w radzieckie zwyciestwo nad hitlerowskimi Niemcami mieli swoj wklad Amerykanie i Anglicy. W koncu byly te konwoje do Murmanska.

  „pozostaje jedynie szczekać na rozkaz”

  Ee tam. Jakos nie slychac zeby to robily dajmy na to Wegry. Czy Czesi. Czy Dania albo Norwegia. Wszyscy w NATO.

  Umowmy sie zatem, ze nie na „rozkaz” tylko z wlasnej i nieprzymuszonej woli.

  „jak to na wojence ladnie”/”O moj rozmarynie”/”Kosy i bagnety-pieknie wyostrzone-przez polskich kowali-na wstrenych Moskali”

 268. Durnie w MSZ
  Niezmienne uzależnienie pozycji Polski od relacji z jednym państwem, wiara, że od wsparcia zza Oceanu zależy nasze bezpieczeństwo, jak i prestiż międzynarodowy, nasza pozycja względem Niemiec, jak i Rosji budzą niepokój. Ta „genialna” w swej prostocie strategia oznacza wyzbywanie się wszelkich narzędzi uprawiania racjonalnej dyplomacji, oddawanie za darmo wszystkich politycznych atutów. Każde państwo, nawet najsilniejsze, potrzebuje sojuszników. We współczesnym świecie polityczna samowystarczalność jest mrzonką. Wszystko jednak sprowadza się do tego, czy sojusznik naszą siłę uzupełnia, czy pełni rolę nadzorcy. Niegdyś Dmowski w liście do hr. Skarbka pisał: pokolenie obecne dochodzi do posiadania wielkiego Państwa, ale psychologii dziedzica wielkiego państwa nie posiada. Jeszcze trwa psychologia niewolników. Pan, gdy ma dwóch wrogich sąsiadów, szuka zbliżenia ze słabszym, bo celem jego jest silniejszego położyć. Niewolnik szukający dla siebie Pana, wybiera silniejszego, licząc, że w służbie u większego pana będzie lepiej. Ta psychologia niewolnicza jest właściwą zwłaszcza ludziom, którzy życie w służbie obcych państw spędzili, a tacy ludzie dziś są duszą MSZ (…) Ci durnie w MSZ wyobrażają sobie, że mogą wybierać między Rosją a Niemcami, że Niemcy z Polską pójdą przeciw Rosji.
  Nic dodać, nic ująć, tylko obok lub zamiast Niemiec wpisać „USA”.
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/135454,tajne-rozmowy-w-nowym-jorku
  ==========

  Mocny miejscami tekst……
  I nawet jak dla mnie kontrowersyjny miejscami.
  Ale, sporo racji….

 269. wiesiek59,21:34
  Profesor Michael Hudson w wywiadzie dla Stuttgardzkiego wydawcy twierdzi, ze Wall Street
  przygotowuje Niemcom podobny los, co Grecji.
  https://www.youtube.com/watch?v=Gfg4yv7fnww
  NATO zostanie wiec powaznie oslabione, co z kolei wzmocni Rosje.

 270. Straszne! Jak oni tak moga! Okroposc i skandal!

  Pan Minister i Pan Prezydent powinni zareagowac! I pociagnac winnych do odpwoedzialnosci!

  A poza tym winni temu, co sie dzieje – na pewno sa Soros i Rotszyld. W spisku z Szechterem i Putinem. Chyba ze odwrotnie. A moze to Putin z Sorosem?

  „Po Brexicie: Polacy wynocha z Wielkiej Brytanii!

  27.06.2016SzokWielka Brytaniatemat numeru

  Po Brexicie: Polacy wynocha z Wielkiej Brytanii!

  Brytyjczycy, dokładniej starsi mieszkańcy wschodniej Anglii pokazali Polakom środkowy palec. Po raz kolejny zostaliśmy przez nich „zdradzeni”, bo dali się nabrać na demagogiczne hasła tabloidów o złych imigrantach, niszczących ich kraj i zagłosowali za wyjściem Wysp ze Wspólnoty. Jako że najwięcej przyjezdnych w ostatnich latach było Polaków, nam się oberwało najbardziej. Opisy rodaków, którzy karmili się zabijanymi łabędziami, załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne w bramach, wywołujący pijackie burdy zrobiły swoje.

  Pojawiały się głosy „zatroskanych” mieszkańców Wysp, którzy mówili wprost: imigranci zjechali tu w takiej ilości, że zmienili nasz kraj. Na dodatek nie potrafią posługiwać się językiem angielskim, dodawali.

  Polskie szumowiny

  Zaraz po Brexicie pojawiły ulotki o rasistowskiej treści wzywające Polaków do powrotu do domu. Rozdawano taki paszkwil koło szkoły w Huntingdon w Cambridgeshire. Ktoś zadał sobie sporo trudu, bo na laminowanych kartach umieszczono po polsku i angielsku napisy: „Opuszczamy Unię Europejską.

  Nigdy więcej polskiej hołoty!” i „Do domu polskie szumowiny!”. Ulotki znalazł dzień po referendum obok szkoły, do której chodzi duża liczba dzieci z krajów wschodniej Europy 11-latek. Policja zajęła się już ponoć tą sprawą. Atmosfera gęstnieje, nawet dzieci są wystraszone i pytają: „Czy muszę już opuścić Wielką Brytanię? Jestem Polakiem. Miejscowi mnie tu nie chcą!” – pisała na swoim blogu Kate Townshend, nauczycielka z Gloucester.

  Okazuje się, że poroniony pomysł z referendum w wykonaniu Davida Camerona pobudził rasistowskie przekonania wielu Brytyjczyków.”

  Oburzony do glebi, wydaje gromki okrzyk „Aj-waj giewalt”.

 271. Mieszkancy Lomzy, Bialegostoku, Grajewa, Elblaga, Zlocienca, Czaplinka, Krasnystawu, Wolki Krasieninskiej – beda mieli problem: Dokad jechac?

  Bo Anglia tak jakby sie konczy. Nawet przyslowiowa angielska flegma ma swoje granice. I Anglikow w koncu szlag trafil:

  „Brytyjskie tabloidy umiejętnie grały na najniższych instynktach i podsycały niechęć do przyjezdnych. Im bliżej referendum o Brexicie, tym „argumenty” przeciwko obcym były coraz liczniejsze i mocniejsze. Nawet premier David Cameron, który wystrzelił z referendum, jak pijane dziecko we mgle też grzmiał, że poobcina benefity imigrantom i ograniczy ich napływ.

  Gdyby mieli zrealizować swoje postulaty, powinni poobcinać benefity imigrantom, co zmusiłoby wielu do wyjazdu z Wysp. W przypadku Polaków pada nawet liczba 400 tysięcy tych, którzy prędzej czy później będą musieli spakować walizki i wyjechać z Wielkiej Brytanii. … Co się stanie z rodzicami, którzy nie mają angielskiego obywatelstwa, a ich dzieci urodziły się już tutaj? „Co będzie z nami, z naszymi dziećmi” ”

  większość Polaków jest rozgoryczona i rozczarowana decyzją Brytyjczyków o Brexicie … Wbijano Brytyjczykom do głowy, czym od dawna zajmowały się przede wszystkim brytyjskie tabloidy, stereotyp imigranta, który unika pracy jak ognia i chce tylko wyciągnąć jak najwięcej od państwa”

  SZkoda mi tych Anglikow. Nie wiedza, jaki bat sobie kreca. Przeciez w koncu obudza drzemiacego lwa. Jak Pan Prezes wreszcie zareahuje – to nie chcialbym byc w skorze tych durnych Angoli!

 272. folwarkPn
  4 grudnia o godz. 22:16

  Atak na system finansowy, rating, oprocentowanie?
  To dość obosieczna broń.
  Rykoszety mogą ugodzić w system finansowy świata.
  A tego Wall Street nie przetrzyma.

  Atak na pojedyńcze firmy jest możliwy, ale Niemcy mają spore rezerwy i WIARYGODNOŚĆ.
  Wynik starcia nie jest przesądzony.

 273. Van der Bellen wygrał niezbyt wysoko, ale wyraźnie. Nie zaszkodziły mu informacje o sygnałach sprzed 35 lat, że miał związki z osobami podejrzewanymi o szpiegostwo na rzecz bloku wschodniego. W tym Peterem Pilzem (inny polityk austriackich Zielonych, swego czasu członek grupy „Rewolucyjni marksiści”), naukowcem zarejestrowanym przez Stasi jako agent „Emsig”. Brzmi to groźnie, ale sprawa nie jest nowa i są tu możliwe różne ewentualności i nietypowe wyjaśnienia, które zwykle nie nadają się do publikacji, nawet po latach. Mało prawdopodobne, aby znane z brutalności austriackie służby i tamtejsze deep state dopuściły do kandydowania na prezydenta kogoś trefnego. Nie mniej Van der Bellen mógłby równie dobrze być prezydentem Estonii, ma podwójne obywatelstwo, także estońskie.

  Juncker się cieszy tym zwycięstwem, Schultz jeszcze bardziej, a ja przypominam, że Rzymowi tuż przed upadkiem (476 n.e.) udało się wygrać wielką bitwę z Hunami na Polach Polach Katalaunijskich (451 n.e.). 🙂

 274. @Mauro Rossi

  „Van der Bellen wygrał niezbyt wysoko, ale wyr”

  /ciach/

  Klamczuchu,

  podaj jakikolwiek dowod twoich smierdzacych antysemickich pomowien, dotyczacych „siostr Radwanskich” ktore jakoby „byly zniewazane” czy costam.

  Bo ja twierdze, ze lzesz.

  „Tymczasem incydent w Izraelu media w zasadzie przemilczały (nie licząc portali Niezalezna.pl i Narodowcy.net). Polski Związek Tenisowy też nie kwapił się do komentowania sprawy.”

  „rener Polek „niczego nie slyszal”:
  „Kazałem sprawdzić, gdy te doniesienia się pojawiły. Proszę zrozumieć, my nie mamy naszego konsula czy ambasadora na każdym meczu tenisowym. Ambasadorowie mają inne zadania, więc możemy polegać tylko na relacjach ludzi, którzy tam byli. Gdy sprawa się objawiła, kazałem to zweryfikować. Ambasador albo jego personel skontaktowali się z trenerem sióstr Radwańskich, który powiedział, że on niczego nie słyszał i nie proszą o interwencję dyplomatyczną -”

  Trener – niczego nie slyszal.

  Nagran – dziwnym trafem nie ma.

  Zadna federacja tenisowa, ani polska, ani miedzynarodowa – jakos nic nie mowi o rzekomym incydencie.

  Media (znaczy polskie) rzekomy incydent „w zasadzie przemilczaly”. A co mogly zrobic, jesli rzekomy „incydent” jest w calosci wyssany z palucha?

  Tylko Mauro Rossi drze ryjka na temat rzekomego „incydentu”. A takze Stormfront, Radio Islam i Narodowcy.net.

 275. @Mauro Rossi walnal

  „an der Bellen mógłby równie dobrze być prezydentem Estonii, ma podwójne obywatelstwo, także estońskie.”

  Hejterzy licza cudze obywatelstwa. I cudze paszporty.

  Tylko jakos nie chca wspominac, ile obywatelstw posiada pani senator minister Anna Maria Anders

 276. Wiesiek59,23:02
  Profesor Michael Hudson jest autorem historycznej analizy, wydanej w zaszlym roku, pod tytulem
  ,, Zabijanie zywiciela” ( Killing the host ), w ktorej twierdzi, ze dla szybkiego zysku Wall Street jest gotowa zniszczyc cala gospodarke.

 277. @Wiesiek, @folwarkPn, @MR i reszta krewnych i znajomych krolika

  Ja was bez problemu wszystkich pogodze.

  Juz sie dowiedzialem, dlaczego agencje ratingowe sa zle i niedobre – a Michel Hudson jest cacy:

  „Agencje ratingowe – żydowskie polowanie z nagonką

  W ciągu ostatnich 6 lat cena ropy spadła ze $121 za baryłkę do $37.

  Eksperci największych żydowskich banków USA obliczyli, że żeby uderzenie w rosyjską gospodarkę było skuteczne, a Rosjanie w końcu sami obalili rządy W.Putina, cena winna spaść poniżej $30.

  Jest to jednak uderzenie skierowane przez Międzynarodowego Żyda (MŻ) w gospodarki Rosji, Iranu i Wenezueli. Natomiast kontrolowane przez MŻ giełdy surowców energetycznych oraz dystrybucja energii pozwala mu ściągać

  Cała współczesna nauka(?) ekonomiki to parszywe brednie, zaczynając od Adama Smitha, Jest taki profesor, Michael Hudson (http://michael-hudson.com/) który prezentuje wykład ekonomiki zaczynając od Babilonu. Hudson zna nasze klimaty bo był doradcą łotewskiego i greckiego rządu.”

  „żydowskie polowanie z nagonką”, ” uderzenie skierowane przez Międzynarodowego Żyda (MŻ) w gospodarki Rosji, Iranu i Wenezueli” i „Michael Hudson”. Super ekspert, doradca szaulisow i greckiego rzadu. No i zniewazone siostry Radwanskie.

  Jestescie przewidywalni az do bolu. I ciagle nie jarzycie, ze daleko przed szereg..

  P.S. Kolejna patriotyczna witryna to wiernipolsce1.wordpress.com.

  Serdecznie…

 278. @Wiesiek, @folwarkPn, @MR i reszta krewnych i znajomych krolika

  Napisalem zartem – ale u was to nie jest zart – tylko smiertelna powaga:

  „Agencje ratingowe – narzędzia Rotschildów … Na świecie dominują trzy wielkie agencje: Fitch Ratings, Moody’s, Standard & Poor’s. … I teraz ogromna niespodzianka: wszystkie trzy powyższe agencje znajdują się w rękach żydowskiego klanu Rotschildów. … nastawione na wprowadzanie inwestorów w błąd i przysparzanie kolejnych zysków żydowskim „baronom”, „hrabiom” i „szlachcie” z kupionymi tytułami. … Niech zaświadczy o tym niedawne przyznanie Rosji, krajowi nie zadłużonemu, mającemu wielkie zapasy złota i dysponującemu silną gospodarką, poziomu „śmieciowego” Ba1.”

  „„Unia Europejska została stworzona przez Rothschildów aby móc wykorzystać potencjał Rosji, która powinna być uwolniona od ciężaru syberyjskiego. W celu zakończenia tego zadania Rothschildowie zatrudnili Sorosa, Berezovskiego, Hodorkovskiego, Kasparowa, Mitalsa…” ”

  Wszystko wiecie, kurka wodna. Nic sie przed waszym bystrym wzrokiem nie ukryje. Tylko na giego grzdyla bylo sie pchac do tej zlej niedobrej Unii, jesli to zlowrogi twr Sorosow i Rotszyldow?

 279. @Wiesiek, @folwarkPn, @MR i reszta krewnych i znajomych krolika

  Jeszcze o dobrym Hudsonie i okropnie zlych Eskimosach:

  „Profesor ekonomii Michael Hudson jest zdania, że nadmierne żądania finansowe amerykańskiego rządu w stosunku do Europy miały raczej podtekst polityczny niż czysto ekonomiczny….Rozkwit Rosji jest końcem świata żydowskich finansowych elit. „Czego siły ciemność posiąść nie mogą, usiłują zniszczyć” … Żydowskie Yelity robiły wszystko żeby Rosja nigdy nie stała się konkurentem dla biznesowych ośrodków operacyjnych w Londynie, a potem w Stanach. … Być może jedyna broń, jaka pozostała im w arsenale, to wszechmocny amerykański dolar – dzięki któremu panują nad światem już tak długo – jako światowa waluta rezerwowa oraz „petrodolar”.”

  Tym razem doniosle przemyslenia polskich analitykow zacytowane zostaly z portalu „http://racjapolskiejlewicy.pl/”.

  Podsumowujac – lewica, prawica czy centrum – jest jeden lejtmotyw, jedna mysl przewodnia: Wszystko jest wina Eskomosow. Trzeba dokopac Eskimosom. ZRobic porzadek z Eskimosami.

  Jak zwykle – dobrych checi nie brak. Z mozliwosciami jakby gorzej…

css.php