Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

28.09.2017
czwartek

Totalniacy

28 września 2017, czwartek,

„Totalna opozycja” – nie ma wystąpienia premier Szydło ani ministra Błaszczaka, w którym nie byłoby mowy o „totalnej opozycji”. W języku rządzącej prawicy i jej mediów opozycja nie istnieje, nie ma czegoś takiego jak opozycja – radykalna, mądra, głupia, umiarkowana. Jest tylko „opozycja totalna”. O ile mnie pamięć nie myli, autorem tego określenia jest Grzegorz Schetyna, który zapowiadał, że opozycja będzie totalna, co ochoczo podchwyciła władza i jej adwokaci.

W rzeczywistości, w odróżnieniu od rozproszonej i dość bezbarwnej opozycji, dużo bardziej wyrazista i totalna jest władza, w „jedną miażdżącą pięść zaciśnięta”. Ma ona jedną obowiązującą wizję Polski, Polek i Polaków, a nawet Europy. Ma program, który konsekwentnie realizuje i którego nikt w obozie rządzącym nie kwestionuje. Jeśli ktoś, jak prezydent Duda, oddali się na kawałek od tej wizji, to potem do niej powraca. Władza jest jak czołg, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze – służbę cywilną, dyplomację, generalicję, telewizję.

Władza jest totalna, ponieważ rozrasta się i orze we wszystkie strony i niczego nie pozostawia ugorem. Najnowsze posunięcia ministra wicepremiera Glińskiego są tego dobrym przykładem – teatry, filmy, festiwale – wszystko jest pod ścisłym nadzorem. No i najważniejsze: organizacje pozarządowe, „czwarta władza”, bardzo ważny sektor, z założenia różnorodny, POZArządowy, wielobarwny, tęczowy i czarno-biały, duże organizacje i małe fundacje, wszystko to zostaje teraz wzięte za twarz i wepchnięte w kaganiec zwany (o ironio!) Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. A może lepiej – jak mówi autor kabaretowy – Rządowe Centrum Organizacji Pozarządowych.

To władza jest totalna, ponieważ zagarnia i podporządkowuje sobie wszystko, o żadnym trójpodziale nie chce słyszeć, a jeśli już, to ma to być parlament PiS, rząd PiS i sądownictwo PiS. Jeden wielki ciąg technologiczny, który ma wykuwać Polskę, Polki i Polaków PiS: od naturalnego poczęcia, poprzez totalną edukację i politykę kulturalną, handel tylko w dni powszednie, aż po przyspieszone emerytury i naturalny zgon.

Wszystkie obszary życia są zagarniane przez totalną władzę. Na szczycie piramidy siedzi totalny prezes, „totalny”, ponieważ podlega mu wszystko, w tym „totalny” (już w cudzysłowie) prezydent, który nie jest do końca zwierzchnikiem, i premier, która nie panuje do końca nad wszystkimi ministrami, jest raczej wykonawczynią niż autorką i sprawczynią polityki rządu, wreszcie ministrowie, którzy – jak Ziobro czy Gliński – usiłują zagarnąć jak najwięcej.

Totalny jest też parlament, w którym rej wodzi totalna władza, wyznaczając kolejne sesje, głosowania i porządek obrad wedle swojego widzimisię. Prezydent widzi siebie w roli wielkiego selekcjonera, który na rampie będzie segregował 65-letnich sędziów na zdolnych do pracy lub nadających się na złomowanie.

Rządzą nami totalniacy. Totalna władza, która uzurpuje sobie totalne uprawnienia i kompetencje. Władza bezkarna i zdemoralizowana, która nie waha się za państwowe miliony stawiać partyjne bilbordy, a swoich przeciwników mieć za nawóz historii. Jak Ryszard Czarnecki, eurodeputowany, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który na publicznym spotkaniu w USA powiedział, że Donald Tusk to „śmierdzący leń”. I nikt na to nie zwrócił uwagi, bo władza może wszystko – wszak jest totalna.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 196

Dodaj komentarz »
 1. Ależ Autor histeryzuje. A ja i tak na Passenta i jego ukochany PiS nie zagłosuję.

  PiS traktuje państwo jak prywatną własność, bo od 27 lat mamy taki system, że państwo jest prywatnym chlewem przynależnym partyjnym świniom.

  No i poza tym cicho być. Mamy przecież „demokrację”. Z przewodnią siłą w państwie i narodu w postaci ryczących dziko partyjnych świń.

 2. Ależ jest w tym sens głęboki. Władza jest konsekwentna (w realizacji ciągle rosnących potrzeb zwykłych obywateli, zaś opozycja konsekwencją nie grzeszy. Czyli opozycja jest totalna – konsekwentnie powtarza władza, nie wchodząc w szczegóły – totalna jaka? totalna co? (np. totalna niekonsekwentna, totalna podzielona, totalna lipa).

 3. ,,Prezydent widzi siebie w roli wielkiego selekcjonera, który na rampie będzie segregował 65-letnich sędziów na zdolnych do pracy lub nadających się na złomowanie ”.
  Znaczy, ze sadza nas tylko wybrani ? To dlatego takie aj-waj od poczatkow ,, dobrej” zmiany.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Czy inny katolik może być totalną opozycją skoro interesują go też profity z dzielenia skóry państwa świeckiego.A potem picie wódki w ramach procesji pod wspólną amboną.Konstytucja 3 maja miała szczęście,że jej strażnikiem nie był Duda. Skoro wiek ponad 65 lat odbiera rozum to co z partyjnymi wiekowymi geniuszami. Tak sobie myślę,że IV RP realizuje scenariusz daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf.Czy nie ma niewinnych lecz są żle przesłuchani.Przesłuchania są formą resocjalizacji w celu wywołania odruchu Pawłowa jakim jest szacunek dla władzy.

 6. Polskich historyków przedstawiających ludobójstwo na Wołyniu Poroszenko nie wpuszcza.W ramach nie zagracania banderowskiej Ukrainy.Czy Związek Ukraińców w Polsce pomaga Poroszence w prowadzeniu listy kandydatów do persona non grata. Dlaczego Kaczyński i Waszczykowski milczą wszak olewają naszych.Czy będzie zasada wzajemności traktowania banderowców też persona non grata a nawet ich deportacja. Tak sobie myślę,że na Ukrainie pod tryzubem zaczyna zamiast prawdy obowiązywać stopniowanie prawda,tylko prawda i g. prawda.Wołyń jak „polskie obozy”.

 7. Ostatnie 27 lat to ogromna zapasc spoleczna. I dobrobytowa. No tez dodam ze rusofobia tu nie pomaga.

 8. Cóż… naszych dziadków nazywano zaplutymi karłami reakcji, naszych ojców – ekstremistami Solidarności, nas – totalną opozycją. Widać każdy reżim czuje potrzebę na obdarzenie demokratycznej opozycji jakimś przydomkiem.
  I tylko pytanie, czy w wyborach w 2019 r. da się coś z tym reżimem zrobić? Nawet jeśli „ciemny lud” zmądrzeje i przestanie kupować ściemy od partii Putin i Spółka? Ostatnio u Wojewódzkiego Jacek Fedorowicz powiedział, że jest tylko jeden sposób: wolne społeczeństwo powinno się umówić, że we wszystkich sondażach wszystkim ankieterom wszyscy będą deklarować, że zagłosują na PiS. Kaczyński, jak zobaczy w sondażach, że ma 100-procentowe poparcie, to uzna że cały kraj stoi za nim, więc nie ma potrzeby fałszowania wyników wyborów. No i odbywają się wybory, a tu… niespodzianka 🙂
  Ale tak poza tym… żarty żartami, ale naprawdę trzeba pomyśleć o tym, co zrobić, żeby wybory u nas nadal były wolne.

 9. Centralizm „demokratyczny” wam się nie podoba?
  Wprowadzany przez PiS?
  Wzorce rządzenia poznane w młodości, ciążą na starcach sprawujących władzę, nie są w stanie wyjść poza schematy, bo je zinternalizowali.

  Te wszystkie demokracje przypominają mi korporacje, w których partie polityczne są udziałowcami.
  Problem w tym, że takiego udziałowca można wrogo przejąć, i poprowadzić w ten sposób kraj w dogodnym dla siebie kierunku.
  Wraz z całą menażerią i zasobami.
  Quo vadis Kaczyński?

 10. To normalna reakcja po nierządach…

 11. http://www.rp.pl/Polityka/170928952-Katalonia-Strach-byc-Hiszpanem.html#ap-4
  =========

  Do poczytania…..

  Jest pewna analogia z Polską.
  Siłowe wprowadzanie przez wodza własnych koncepcji ustrojowych.
  Bez względu na wszystko.
  I oczywiście, osobiste ambicje polityków, by zaistnieć na kartach historii jako postacie znaczące.

 12. ..jest tez ,,totalna wladza ,, Dyktator J.KACZYNSKI

 13. No tak, ten okropny PIS wygrał wybory i rządzi… No skandal! Niechby sobie ten PIS wybory wygrał, ale rządzić ( w sądach, sejmie, kulturze, nauce, szkolnictwie, mediach) powinna nadal PO!
  A tak dobrze było, jak było, ale się skończyło.

 14. Ryszard Kubaszko
  29 września o godz. 11:09

  Ryszardzie Kubaszko – gupi jesteś jak but z lewej nogi. Za wpis dostałeś 30 gr?? Biorąc pod uwagę głębię Twoich przemyśleń – sporo Ci centralna trollownia nadpłaciła.

 15. @DP
  „…duże organizacje i małe fundacje, wszystko to zostaje teraz wzięte za twarz i wepchnięte w kaganiec zwany (o ironio!) Narodowym Instytutem Wolności ”
  Dałoby się wymienić także inne nazwy np.:

  Więzienie – „Narodowa Enklawa Wolności”
  Wiadomości – „Narodowe Źródło Prawdy”
  Członkowie PIS – „Narodowy Zasób Dobra”
  Puszcza Białowieska – „Narodowy Skansen Korników”
  Ryszard Czarnecki – „Zdrój Prawdy, Dobra i Kultury Wszelakiej”

  Przypomnę tylko co młodszym, że główny dziennik KPZR nazywał się „PRAWDA” – bo cóż innego mogło wydostawać się z KC KPZR. Ciągle uważam, że za ten tytuł ktoś powinien być solidnie nagrodzony ( np.: zwolnienie z Kołymy ) . Chociaż biorąc pod uwagę losy Kalasznikowa to raczej nie… (może jakaś gwiazda zasługi). Niewolników się nie nagradza – mogliby się poczuć potrzebni.

 16. Pamiętam, kiedy ruszył pisowski walec miażdżący wszystko na swej drodze, udało mi się przeczytać tylko jedna trafną prognozę, co nas spotka w najbliższej przyszłości – pod znamiennym tytułem: „Tam, gdzie pan może Pana Prezesa pocałować.”
  Cała reszta wieszczyła, że to nie przejdzie, bo konstytucja, dobre obyczaje itp. bzdety, co PIS totalnie olewał i robił swoje.
  Mało tego, jeszcze dzisiaj, co i rusz, słychać te same argumenty, które mają zatrzymać pisowską maszynę zniszczenia wszystkiego czego nie wymyślili totalniacy prezesa.
  Czy ludzie mają oczy? Czy ludzie mają rozum? Czy nie dociera do nich, że ten walec się nie zatrzyma i to, czy ustawy będą zgodne z konstytucją, czy nie, nie ma żadnego znaczenia?
  Znaczenie ma to, że lud boży popiera i nigdy już nie będzie w Polsce demokracji. Tego co się dzieje odkręcić się nie da.
  Lud się zmęczył odgrywaniem kogoś cywilizowanego i ochoczo wrócił pod swoja budkę z piwem. Dzicz najlepiej czuje się w ciemnogrodzie.

 17. etus1
  29 września o godz. 11:30
  Więzienie – „Narodowa Enklawa Wolności”
  Wiadomości – „Narodowe Źródło Prawdy”
  Członkowie PIS – „Narodowy Zasób Dobra”

  Mój komentarz
  Propozycje powyższe powinien PiS jak najpoważniej rozpatrzyć i wykorzystać. Podnoszenie morale poprzez nagłaśnianie pieśni o szczęśliwej narodowej przyszłości, to jest to co kręci PiSowców, napędza im zwolenników, dodaje chwały, uprawnia i rozgrzesza. Narodowy Przekop Mierzei, Narodowe Drogi Wodne, Narodowy Fundusz Rodzinny, Narodowe Siły Zbrojne, Narodowy Sąd Najwyższy, Ministerstwo Spraw Narodowych… Antynarodowa Szmata Tusk.

  Działania PiSowskich rządców, wypowiedzi PiSowskich prominentów i absztyfikantów stają się coraz śmieszniejsze, trącą gorzką ironią, żartem z pogrzebu, samouwielbienie z głupotą, głupota z lekkomyślnością, tchórzostwo z podłością, rozbawienie ze smrodkiem, wiatraki-olbrzymy z latającym spodkiem.
  Pzdr, TJ

 18. Obecność Pana Ryszarda Kubaszko na tym blogu, jest dla mnie ze -wszech miar – pożądana, daje mi bowiem absolutną pewność, że to nie ja jestem tu najgłupszy.
  Merci – tak podziękuję Ci ( Panie Ryszardzie), merci, że jesteś tu.

 19. A propos totalniaków. Niewątpliwie należy do nich Instytut Pamięci Narodowej, koszmarne dziecko PO-PIS, opanowane już wyłącznie przez pisowskich historyków.
  Nie tylko piszą oni na nowo najnowsza historię, zakłamując ją zgodnie z wytycznymi biura politycznego PIS (o zdecydowanie totalitarnych apetytach, stopniowo zaspokajanych), ale i wskrzeszają upiory „żołnierzy wyklętych”, po części bandytów, lub Żydów, którym jakoby wcale nie działo się tak źle podczas wojny w Generalnej Guberni. Wstyd, żenada, obrzydliwość.
  http://wyborcza.pl/7,75398,22442706,historyk-ipn-w-gazecie-polskiej-po-agresji-niemiec-na-polske.html#BoxGWImg:undefined
  P.S. Niedługo już wszystko będziemy mieć „narodowe”, także obywatelskie organizacje pozarządowe.

 20. Panie Ryszardzie Kubaszko. Jestem uposledzony psychicznie od dziecinstwa nad czym bardzo boleje. A tu Panski wpis. To prawdziwy balsam dla mej udreczonej duszy. Czy moglby Pan mi podac swoj adres pocztowy. Chcialbym Panu koniecznie przeslac wyrazy najwiekszego szacunku.

  PS Ten list napisala za mnie mamusia. Od siebie dodam tylko „waaa waaaa buuu katuk!

 21. Histeryzujecie.

  Polityka to czysty show. To takie zawody, kto społeczeństwo bardziej sobą przestraszy.

  Społeczeństwo to doskonale wie i bawi się w tę grę stawiając aktualnie na przetrzymanie. Kaczyński z kumplami może w telewizji nawet żywcem kroić i zjadać małe dzieci, a ludzie wzruszą tylko ramionami, bo wiadomo, że to tylko show z góry wyreżyserowany. Straszyć, to nie nas, sami straszcie się tym PiS-em.

  Więc po co histeryzujecie? PiS nie robi niczego strasznego, co nie jest na górze z góry umówione. PiS nie może łamać konstytucji, bo ta i tak nigdy nie obowiązywała. PiS nie może zlikwidować wolnych wyborów do Sejmu, bo w III RP, żadne wybory do Sejmu nie były jak dotąd demokratyczne i wolne. PiS nie może złamać niezależności władzy sądowniczej, bo ta władza nigdy nie była niezależna i służyła zawsze władzy (własnej i partyjnej) a nie prawu, konstytucji i ludziom.

  Więc w czym problem? PiS to żadna zmiana. POPiS to teatr, ściema i kontynuacja.

 22. mag
  29 września o godz. 13:43
  A propos totalniaków. Niewątpliwie należy do nich Instytut Pamięci Narodowej, koszmarne dziecko PO-PIS, opanowane już wyłącznie przez pisowskich historyków.

  Mój komentarz
  Mag, tacy naukowcy, jak ten historyk z IPN, to idealni towarzysze PiSowscy w uprawianiu polityki historycznej na korzyść PiSu, partii, która podjęła się misji cywilizacyjnej, naprawczej. Jednym z celów tej misji jest wykreowanie historii równoległej, alternatywnej.

  Żydzi na początku nie mieli tak źle – fraza historiozoficzna najwyższego lotu. Nie mieli tak źle, może ciut gorzej, ale nie ma co narzekać. W popularnej, potocznej formie przemycona zostaje do głów ludu PiSowskiego nowa wersja historii.

  Krok po kroku poprzez takie fakty równoległe, jak głoszone przez innego proPiSowskiego kiedyś naukowca (w Oświęcimiu więźniowie nie mieli tak źle, dostawali odpowiednio skalkulowane kaloryczne posiłki, mieli gdzie spać, zajęci byli pracą, itd.), a uzupełnione takimi odkryciami jak poczynione przez Janusza K-M, że nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział oraz takimi naukowymi analizami, jak te wykazujące, że w resztkach obozowych budowli nie stwierdzono śladów cyklonu B, dojdziemy do przekonania, ze istotą prowadzenia instytucji pod nazwą KL Auschwitz były działania wychowawcze, rehabilitacyjne i promocyjne, by zdobyć jeszcze więcej wychowanków, jeszcze więcej ludzi uratować od biedy i poniżenia poprzez nie będą mieli tak źle.
  Pzdr, TJ

 23. I znowu o PiS-ie,jakie spoleczenstwo taki rzad i taki prezydent.

  Wy nie cofniecie zycia fal
  Nic skargi nie pomoga
  Bezsilne gniewy,prozny zal
  Swiat pojdzie swoja droga.

  A A.
  https://www.youtube.com/watch?v=HQlGzVgFB6E

 24. @ Ryszard Kubaszko
  29 września o godz. 11:09
  Kochaneńki, nie udawaj, że nie wiesz, o co chodzi. Przecież rzecz nie w tym, że PiS rządzi, ale w tym JAK rządzi. Gdyby sam fakt wygrania wyborów upoważniał władzę do totalnego łamania prawa (a także nie ujętych w normy prawne, lecz też ważnych dobrych obyczajów) – to wtedy nikt nie powinien mieć żadnych zastrzeżeń do NSDAP, które przecież też wygrało demokratyczne wybory.

 25. BTW: „Brat Ziobry w zrepolonizowanym banku” http://www.newsweek.pl/polska/polityka/brat-ziobry-z-nowa-posada-w-zrepolonizowanym-banku,artykuly,416688,1.html
  i
  „Córka Piotrowicza zarobiła 100 tys. zł. Dostała etat bez konkursu – przyszło polecenie z Warszawy.”
  http://natemat.pl/218785,corka-piotrowicza-zarobila-100-tys-zl-dostala-etat-bez-konkursu-przyszlo-polecenie-z-warszawy

  Ciekawe, co Pan Kubaszko na to? Popiera takie praktyki, czy potępia? Przypominam, że za PiS nepotyzmu miało nie być.

 26. jobrave
  29 września o godz. 14:48

  BTW: „Brat Ziobry w zrepolonizowanym banku” ‚http://www.newsweek.pl/polska/polityka/brat-ziobry-z-nowa-posada-w-zrepolonizowanym-banku,artykuly,416688,1.html
  i
  „Córka Piotrowicza zarobiła 100 tys. zł. Dostała etat bez konkursu – przyszło polecenie z Warszawy.”
  ‚http://natemat.pl/218785,corka-piotrowicza-zarobila-100-tys-zl-dostala-etat-bez-konkursu-przyszlo-polecenie-z-warszawy

  Ciekawe, co Pan Kubaszko na to? Popiera takie praktyki, czy potępia? Przypominam, że za PiS nepotyzmu miało nie być.

 27. wiesiek59

  „Jest pewna analogia (Kataloni) z Polską. Siłowe wprowadzanie przez wodza własnych koncepcji ustrojowych. Bez względu na wszystko. I oczywiście, osobiste ambicje polityków, by zaistnieć na kartach historii jako postacie znaczące.”

  Jasne, że mozna się dopatrzyć analogii z Polską – nawet językowych, bo za sprawą rozmaitych „katalonizacji” „rekatalonizacji”czy „dewielkokastylizacji” również w Katalonii nacjonaliści usiłują opisać ów konflikt polityczny. Z tym, że prędzej widzę analogie z Wielką Brytanią. Ale to już nie z perspektywy szekspirowskiej, z której podszedłeś do tematu, ale z perspektywy uniwersalnej logiki procesu społecznego.

  Korespondencja Jedrzeja Bieleckiego, którą zalinkowałeś, nie pozostawia złudzeń co do tego, że w Katalonii jak w soczewce skupia się w tej chwili konflikt społeczny trawiący całą Unię czy szerzej świat zachodnii.
  O interesach Madrytu już pisałem wcześniej. Więc może kilka słów o interesach katalońskich, które symbolizują dwie postacie tego dramatu – Artur Mas i Ada Colau.

  Mas to konserwatywny-liberał i premier prowincji w okresie kryzysowym i pokryzysowym, który aplikował Katalończykom tzw „kurację ozdrowieńczą”. To ludzie Masa obecnie prą do referendum. Pewnie sobie przypominasz zamieszki w Barcelonie sprzed kilku lat, pałowanie młodzieży i strzelanie do demonstrantów. Tak Mas pacyfikował socjalne protesty. Z tym, że doskonale wiedział, że jedynie siłą sobie nie poradzi z sytuacją polityczną. Zdawał sobie sprawę, że nie ochroni interesów ekonomicznych swego zaplecza politycznego, jeśli nie wyciągnie jak królika z kapelusza katalońskiego nacjonalizmu. Oczywiście po to by wewnętrzny konflikt na tle ekonomicznym i socjalnym przetoczyć na tory separatystyczne. I to mu się udało – głównym wrogiem coraz bardziej wk…nych Katalończyków stał się Madryt ściagający z nich składkę na utrzymanie kraju.
  Madryt zresztą docenił rolę Masa w irredencie karnie wlepiając mu kilka dni temu z okazji referendum ponad 5 milionów euro grzywny. Z pozoru kara może się wydawać drakońska. No ale tylko z pozoru bo ten były lokalny urzędnik, tak się dorobił na kryzysie i „kuracji ozdrowieńczej”, że należy do śmietanki finansowej zarówno Katalonii jak Hiszpanii dla której taka kwota nie jest zbyt wygórowana.

  Natomiast Adę Colau, burmistrza 5 milionej Barcelony, stworzyła polityka Masa – owe rozruchy o których wyżej wspomniałem. Gdy konserwatywno-liberalne środowisko Masa przejmowało mienie dziesiątek tysięcy wywalanych na bruk Barcelończykow ona stanęła na czele skutecznych ruchów antyeksmisyjnych. Colau jest z lewicy i doskonale sobie zdaje sprawę, że miasto, którym zarządza wykończyła zarówno konserwatywno-liberalna prawica katalońska Masa jak i hiszpańska Rajoy’a. Oraz oczywiście kibicująca tej polityce Bruksela z Junckerem, którego sytuacja w Hiszpani chyba przerosła, bo od dwóch tygodni jakoś nabrał wody w usta. Dlatego Calau zachowuje dystans mówiąc, że niepodległości Katalonii nie chce, ale też nie ma nic przeciwko referendum. No i prowokuje Brukselę by się w ten konflikt otwarcie włączyła jako arbiter.

  To uderzająco przypomina sytuację z Wielkiej Brytanii, gdzie wyznaczający od ponad 30 lat kurs polityczny konserwatyści – odpowiednicy partii Rajoy’a – najpierw rozpieprzyli własny kraj tracąc Irlandię Północną i Szkocję a potem, gdy już im nic innego nie pozostało obwinili za swe błędy Brukselę (też składka jako argument) rozpisując referendum. No i jak niepyszni wyszli z Unii.
  Jak sobie przypominasz wówczas brytyjska Partia Pracy jak Ada Calau umyła od refrendum ręce wychodząc z założenia, że każdy wynik jej się politycznie opłaca. Przegrane referendum bowiem oznacza przegraną konserwatystów zas wygrane uwolni ich przynajmniej od związków z prawicową Brukselą na którą wpływu nie miała.
  Adę Calau sytuacja zmusza do podobnych kalkulacji – przegrane referendum to klęska katalońskiej prawicy z którą walczy w prowincji. Wygrane zaś może uwolnić jej miasto (2/3 ogółu populacji Katalonii) od politycznych interesów prawicy z Madrytu na który wpływu jak dotąd nie miała.

  Reasumując – to nie ambicję polityków kreują sytuację tylko wewnętrzna logika procesu społecznego im dyktuje co mają robić – jak się zachować w okreslonych sytuacjach.

  Na Polskę też warto z tej perspektywy popatrzeć bo z tą samą logiką dziejową się zmaga. Choć w regionalnej formie, której przejawy (niestety nie źródła) zgryźliwie opisuje red Passent.

 28. Albo to: Pis wyprowadzał pieniądze z UE i finansował swoją kampanię z nielegalnych środków.
  ‚http://wyborcza.pl/7,75248,22436116,unijne-pieniadze-finansowaly-konwencje-pis-kontrolerzy-parlamentu.html

  „Polski Czerwony Krzyż finansował kampanię PiS”
  ‚http://wyborcza.pl/7,75398,22163588,jak-polski-czerwony-krzyz-finansowal-kampanie-pis-kolejne-relacje.html

  Hej Panie Kubaszko, daj Pan głos!

 29. Sejm na wniosek PiS odrzucił w pierwszym czytaniu projekt Kukiz’15 przewidujący podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 451 zł. Czyli takiej, która teraz przysługuje posłom i senatorom.
  https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-projekt-kukiz15-ws-podwyzszenia-kwoty-wolnej-podatku-304-tys-zl-odrzucony/
  ========

  Sitwa dba o SWOJE interesy.
  Wszyscy są ponoć równi w tym kraju, ale są równiejsi….

 30. Zdaniem Autora blogu prezydent widzi siebie w roli wielkiego selekcjonera, który na rampie będzie segregował 65-letnich sędziów. Aż zajrzałem do Wikipedii, żeby sprawdzić czy w Pałacu Prezydenckim jest jakaś rampa. Otóż żadnej rampy tam nie ma. Przed pałacem jest tylko zwykła ulica. Autorowi przytrafiła się chyba przykra pomyłka, bo rampa i selekcja jednoznacznie kojarzą się z „polskimi obozami śmierci”. Gdyby jednak o wywołanie takiego właśnie skojarzenia chodziło, to zwracam honor.

 31. Bar Norte
  29 września o godz. 14:52

  To schemat.
  Rozpalić ludzkie emocje, i upiec przy tym ogniu własną pieczeń.

  Znajdowanie tematów mających odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów ekonomicznych, to kolejny schemat.

  Moim zdaniem, wszystkie metody zdobywania władzy już w ciągu ostatnich paru tysięcy lat przerabialiśmy.
  Teraz, to tylko powielanie starych wzorów w nowym opakowaniu- technicznym i medialnym.
  Nic nas nie zaskoczy….

 32. „No tak, ten okropny PIS wygrał wybory i rządzi… No skandal! Niechby sobie ten PIS wybory wygrał, ale rządzić ( w sądach, sejmie, kulturze, nauce, szkolnictwie, mediach) powinna nadal PO!
  A tak dobrze było, jak było, ale się skończyło.”
  Tako rzecze niejaki pan Kubaszko. Raptem trzy zdania, a taki odpór blogowiczów!
  Nie dziwota. @Kubaszko lapidarnie ujął to, co gra w duszy każdego kaczysty.
  Wygralim wybory i wara od tego, JAK rządzimy. Jeśli się komu nie podoba, niech spada.
  Na razie. Potem może być gorzej, czego już zaczęli doświadczać rozmaici ludkowie – krytykanci. Póki co są piętnowani w mediach jedynie słusznych, pozbawiani dotacji („podejrzane” fundacje, „niepokorni” artyści itp.)
  Nie ma i raczej nie będzie na to przyzwolenia. Na dłuższą metę, kiedy ziomale z różnych środowisk obudzą się z ręką w nocniku.
  PO nie ma tu nic do rzeczy.

 33. Piez
  29 września o godz. 16:56
  Bobas z malego bialego domku pospieszyl z pomoca dwom bialym ( Teksas i Floryda ) rejonom kraju, natomiast ,, brudaski ” bedacy obywatelami usa w Puerto Rico beda czekac miesiacami.

 34. Historia uczy, że wszystko co totalne, trafia w końcu totalny szlag.

 35. litwos8
  29 września o godz. 17:35

  Historia MNIE NAUCZYŁA, że w przeciągu jakichś 5 000 lat pisanej, najdłuższy okres funkcjonowania miały monarchie absolutne.

  Demokracje, czy republiki, nie przetrwały dłużej niż 300 lat.
  To co nazywa się demokracją zachodnią, może być jedynie epizodem….

 36. W Rosji totalny urodzaj buraków cukrowych.Cukier sypie też totalnie.Putin jak Kaszpirowski jest niemal panem świata bo wybrał Trumpa,Macrona nawet Merkel. O Kaczyńskim boję się wspomnieć.Tak sobie myślę na podstawie przekazu mediów w IV RP budujących boskość Putina.Kto im płaci. Może zamiast walczyć z boskością lepiej się nawrócić panie Waszczykowski.Wrak staje się relikwią jak ciało św.Wojciecha może warto wykupić aby potem sprzedać jako medaliki na Manifest PKWN Morawieckiego wspierany przez Wandę Wasilewską z broszką. Totalne medaliki na pamiątkę boskiej kary smoleńskiej za pychę władzy.Ku przestrodze ! Memento mori.

 37. Mam w takim razie pytanie do wiesiek59; czy zna ta takim razie taki przypadek w historii, że monarchie absolutne powróciły.

 38. litwos8
  29 września o godz. 18:22

  Napoleon i Ludwik XVIII….

  Demokracja jaką opiewacie liczy sobie około 100 lat.
  Ta z pełnym prawem wyborczym dla wszystkich, bez różnicy płci, cenzusu majątkowego, koloru skóry, wyznania.

  Kraje małe- takie jak skandynawskie, Islandia, czy Szwajcaria, tradycje demokratyczne z różnymi ograniczeniami, mają znacznie dłużej.
  Tyle że demokracji bezpośredniej nie da się stosować powyżej pewnego pułapu ludności.
  Nawet przy współczesnych środkach technicznych.
  No i oczywiście, mafiom partyjnym nie w smak byłoby takie rozwiązanie.
  Nie mówiąc już o miliarderach, sterujących wyborami odpowiednich dla siebie kandydatów za pomocą kasy…

  Za monarchie absolutne można by też uznać Rosję i Chiny.
  Poza zmianą nazwy funkcji przywódcy, zakres władzy się nie zmienił.
  Pan życia i śmierci poddanych….
  Powrót do monarchii odbywa się obecnie w Egipcie, Turcji.
  Silna władza centralna w społeczeństwach podzielonych etnicznie, religijnie, językowo, jest po prostu skuteczniejsza niż demokracja przedstawicielska.
  Powstający Kurdystan, skazany jest na wybór jednego z dwóch rodów jako przywódczy.
  Barzani, czy Talabani?

 39. mag 29 września o godz. 16:30 pisze: (wyrywam z kontekstu) „Kubaszko lapidarnie ujął to, co gra w duszy każdego kaczysty.
  Wygralim wybory i wara od tego, JAK rządzimy. Jeśli się komu nie podoba, niech spada. … ziomale z różnych środowisk obudzą się z ręką w nocniku.
  PO nie ma tu nic do rzeczy.

  NAPRAWDĘ? – moim zdaniem to właśnie PO wspólnie z PSL „ziomalom” załatwiło, że u władzy jest PiS.
  Ten PiS będzie trwał u władzy dotąd, dopóki za opozycję będą robić peowscy „totalniacy” latający na skargi wiadomo gdzie. Taka opozycja jaka jest w tej chwili a szczególnie PO to gwarancja, że ręka w nocniku będzie na stałe a nie tylko podczas przebudzenia.

 40. Totalnym odlotem jest jednak decyzja władz centralnych o budowie CPK z lotniskiem na czele na 45-120 mld pasażerów rocznie, w 10 lat, za 35+ mld zł na 3000 ha wywłaszczonych w trzech czy czterech wioskach między Grodziskiem Maz. i Sochaczewem. W odległości ponad 40 km od centrum Warszawy.

  Owszem, Lotnisko Chopina już się kończy, jego ostateczną przepustowość szacuje się na 20 mln pasażerów, obecnie obsługuje obecnie 38% ruchu całej Polski. W roku 2030 przewiduje się 60 mln pasażerów w całym kraju. Zatem conajmniej do 2030 lotnisko Chopina powinno zaspokoić potrzeby, w połączeniu z Modlinem jako hubem tanich linii, czarterów letnich i cargo, ew. Krakowem jako drugim hubem LOT.

  LOT ma ambicje wybić się na głównego obsługującego Europę Śr.-Wsch. Na razie jego połączenia w tym rejonie to 4-5 lotnisk Ukrainy, 2 na Litwie, Ryga, Koszyce i to wszystko. Nowy większy dreamliner (787-9) w posiadaniu LOT (leasing) ma latać z Budapesztu do NY i Chicago. Dwa nowe transkontynentalne połączenia z Warszawy są w planie (czyżby New Dehli i Singapore) jako dodatek do 8 istniejących.

  Czy te ambicje konkurowanie z Berlinem, w przyszłym roku otwarcie nowego lotniska, oraz z innymi wielkimi hubami Lufthansy, KLM i Air France, oraz na Heathrow, w Kopenhadze, Helsinkach nie są totalizmem podszyte? Dwie kwestie nasuwają mi się. Czy nie można poczekać z tak wielką państwową i może prywatną inwestycją poczekać jeszcze 10 lat aż popyt powstanie w regionie? Czy lokalizacja tak daleko od centrum Warszawy jest uzasadniona? Może chodzi o to, aby lotnisko było niemal w pół drogi do Łodzi. Pada optymistyczne stwierdzenie, że kolej szybkiegu ruchu zapewni dojazd z CPK do Dworca Centralnego w 15 minut. Ha-ha, w tym prześcignęlibyśmy Japonię i Chiny za jednym zamachem.

 41. litwos8

  „czy (jest) taki przypadek w historii, że monarchie absolutne powróciły.”

  Aktualnie prezydenta Francji Macrona w tym kierunku ciągnie. I nie tylko demonstranci na francuskich ulicach to zauważają krzycząc o nim „Wyniosły i zarozumiały monarcha” a o swym kraju „Monarchia prezydencka”.

  Również niemieckie media to podnoszą. Na przykład Die Welt pisze o „Republikańskim monarsze Macronaparte” a Sueddeutsche Zeitung ostrzega, że „Pokusa absolutyzmu jest dla Macrona wyzwaniem.”

  Dodam, że wygrana Macrona w wyborach prezydenckich była interpretowana jako nowy, twórczy etap rozwoju demokracji liberalnej i spektakularne zwycięstwo nad tzw populizmem – cokolwiek by to określenie nie znaczyło.
  Tak więc, na podstawie powyższych opinii, można śmiało powiedzieć, że tym etapem może być np monarchia prezydencka. To formalnie stosunkowo proste, bo wystarczy wprowadzić cenzus wyborczy by utrzymać ewentualną dynastię. A taka potrzeba też się ujawnia w niektórych grupach społecznych – również w kraju.

 42. Jak wynika z tych szacunków, największy procentowy ubytek liczby ludności dotyczył będzie Zabrza, w którym ludność zmniejszy się o 89,8 tys. (51,2 proc.). Ze 175,6 tys. osób zamieszkujących miasto w 2015 roku, w 2050 roku, według PAN, pozostanie jedynie 85,8 tys.

  Ponad 170-tys. Bytom w połowie stulecia ma liczyć zaledwie 86,8 tys. mieszkańców (spadek o 49,2 proc.). Podobna skala depopulacji dotyczyć ma Świętochłowic (49,2 proc.) i Tarnowa (48,2 proc.). Wysokie spadki ludności przewidywane są także w Łomży (44,4 proc.) i Sopocie (42,5 proc.).

  W przypadku 18 miast będących stolicami województw, w najwyższym stopniu wyludni się Opole, w którym liczba mieszkańców obniży się z 119 tys. do 72,8 tys. (38,8 proc.). Ponad jedną trzecią ludności stracą Kielce oraz Łódź.
  http://wgospodarce.pl/informacje/41013-nadciaga-demograficzna-katastrofa
  ============

  Tu przydałaby się dobra zmiana…..

 43. @wiesiek59
  29 września o godz. 15:32

  A propos kwoty wolnej od podatku, to niedawno media informowały wielkimi literami, że Morawiecki podniósł ją do 8 tysięcy, no i 90% ciemnoluda polskiego jest przekonane, że to dla wszystkich, więc „dobry pan” spełnił obietnicę wyborczą. Tylko kilka procent, które kliknęło w tytuł i przeczytało tekst ze zrozumieniem, wie, że ta „podwyżka” dotyczy wyłącznie ludzi zarabiających znacznie poniżej średniej krajowej, a jeśli ktoś zarabia najniższą, to według Morawieckiego jest już tak bogaty, że będzie miał dalej kwotę na poziomie 3 tysięcy, jak dotychczas.

  Tusk uprawiał propagandę sukcesu opartą na perfidnych metodach piaru i manipulacji, ale takiej ściemy, jaką robi Morawiecki, Polska jeszcze nie widziała. Ciekawe, kto mu „doradza” i za ile.

  Na przykład dziś przeczytałem, że Morawiecki w ramach „upraszczania przepisów gospodarczych” wprowadził 50 nowych regulacji, dzięki którym „polskie firmy zaoszczędzą 3,8 mld złotych w ciągu 10 lat”. No i ciemnolud polski znowu klaszcze, jaki to Morawiecki dobry pan jest, dla Polski, dla Polaków, nie dla tych wrednych zachodnich korporacji, które nas okradajom i pińcet pierdyliardów wywiozły z Polski za Tuska.

  Tymczasem 3,8 mld w ciągu 10 lat dla blisko 2 mln zarejestrowanych w Polsce firm to „korzyść” wynosząca zaledwie 15 złotych miesięcznie, podczas gdy nowe obciążenia wprowadzone przez Morawieckiego będą kosztować firmy co najmniej 10 razy tyle. Z drugiej strony samej montowni Mercedesa „patriota” Morawiecki podarował 80 mln złotych z kieszeni polskiego podatnika, ale o tym ciemnolud nie wie, bo to było napisane dopiero na drugiej stronie drobniejszym drukiem.

  Na podobnej zasadzie oparte są rewelacje Morawieckiego dotyczące rzekomego wzrostu wpływów z VAT. O tym, co naprawdę Morawiecki wyprawia z polską gospodarką i finansami, wiedzą tylko najbardziej dociekliwi i mający orientację w temacie. Niezwykle perfidna i intensywna propaganda powoduje, że ci sami, którzy oskarżali Tuska o niszczenie polskiej przedsiębiorczości i uzależnianie Polski od międzynarodowego kapitału, oklaskują Morawieckiego jako „patriotę gospodarczego”, podczas gdy naprawdę Morawiecki robi z Polską to samo co Tusk, tylko na jeszcze większą skalę. Dziś Morawiecki został „poklepany po plecach” podwyżką prognoz przez JP Morgan i Goldman Sachs – dwie najbardziej zdegenerowane finansowe organizacje przestępcze świata. Wyobrażam sobie jazgot „patriotów”, gdyby takie samo „wyróżnienie” otrzymał rząd Tuska.

  I jeszcze jedna ciekawa rzecz – o ile media tzw. opozycji bombardują PiS za sądy, za trybunały, za puszczę, za bilbordy, itd., itp., to o Morawieckim piszą tylko dobrze. Zamiast bezlitośnie demaskować jego kłamstwa, nadają im jeszcze większą wiarygodność. Za to walczą z „symetrystami”.

 44. Wiesiek59; można powiedzieć, że większość Pana wywodów to pudło. O powrocie monarchii możemy mówić tylko wtedy, jeżeli jakiś panujący był dalszym, czy bliższym krewnym poprzedniego monarchy, ewentualnie założycielem nowej monarchii, (dynastii). Można jedynie zgodzić się co do Ludwika XVII, ale jego królowanie możemy nazwać epizodem. Natomiast o tym co może stać się w Rosji, Chinach czy Turcji można nazwać gdybaniem.

 45. „totalna” opozycja?
  Ach, to jest jakaś opozycja?
  No, OK, jest. Dziś w „dzienniku gazecie prawnej” wywiad z młodą gwiazdą Platformy – Kingą Gajewską.
  Czytajcie, czytajcie.
  Oto skondensowany konterfekt obecnej opozycji.

 46. litwos8
  29 września o godz. 19:35

  Moja teza jest PROSTA I SPRAWDZALNA.
  W ciągu 5-6 pokoleń, powiedzmy 150 lat, demokracja przeistacza się w dziedziczny system oligarchiczny.
  Ci którzy skumulują władzę i bogactwo w początkowym okresie formowania się nowego systemu, skumulują jednocześnie profity.
  I nie oddadzą swojej pozycji, za żadną cenę.
  Nawet, dawni rewolucjoniści.

  Proszę spróbować obalić moje założenie.

 47. wiesiek59
  29 września o godz. 21:03
  litwos8
  29 września o godz. 19:35
  Moja teza jest PROSTA I SPRAWDZALNA.
  W ciągu 5-6 pokoleń, powiedzmy 150 lat, demokracja przeistacza się w dziedziczny system oligarchiczny.
  Ci którzy skumulują władzę i bogactwo w początkowym okresie formowania się nowego systemu, skumulują jednocześnie profity.
  I nie oddadzą swojej pozycji, za żadną cenę.
  Nawet, dawni rewolucjoniści.
  Proszę spróbować obalić moje założenie.

  wiesiek59
  29 września o godz. 21:03

  Proszę spróbować obalić moje założenie.

  Mój komentarz
  Wiesiek, co tu jest do obalania?
  Gawędzisz sobie o tym i o owym, poręcznie, nieporęcznie, głośno i bezdźwięcznie, wtórnie na koturnie, politycy durnie, dyktatura galanty, demokracja be, pieniądz wirtualny, co kto chce, itd., po czym zapraszasz do obalania tego nie wiadomo czego.
  Masz mniemanie mocium panie.
  Pzdr, TJ

 48. @Wiesiek59

  „Moja teza jest PROSTA I SPRAWDZALNA.
  W ciągu 5-6 pokoleń, powiedzmy 150 lat, demokracja przeistacza się w dziedziczny system oligarchiczny.”

  Zgadza sie, dlatego w Niemczech berlo kanclerza dzierzy Adenauer IV-

  We Francji berlo i jablko prezydenta znajduje sie w rekach de Gaulle’a V-go Juniora.

  W USA dziedziczna wladze sprawuje Carter V Fistaszek.

  Podobnie w Szwecji. Krol panuje ale nie rzadzi. Rzadzi zas Olos III Palme.

  Jak Wiesio cos walnie – to robi sie groznie. Z krzeselka mozna zleciec ze smiechu. A nadete to-to i przejete swoja wlasna wiedza i madroscia – jak nie przymierzajac Polpanek z ksiazeczki Marii Konopnickiej.

  A swoja droga warto czytac klasykow. TAkze i Konopnicka. Chocby po to, zeby sie dowiedziec, ile bylo warte prawo wlasnosci – jesli nie poparte sila. I jak traktowalo sie polskie, katolickie dzieci – jak mozna bylo bezkarnie:

  „Na mogile matusinej
  Sieroteńka cicho kwili.
  Już ją z chaty, z tej rodzonej,
  Obcy ludzie wypędzili.

  Wypędzili na wschód słonka,
  Wypędzili na wschód nieba:
  Idźże we świat, ty sieroto,
  Za kawałek służyć chleba!”

 49. @Wiesiek59

  Fajnie sie czyta waszych klasykow. Na przyklad Sergiusza Piaseckiego. „Zywot czlowieka rozbrojonego” to powiesc – ale zawiera wyraznie watki autobiograficzne. Fajnie sie czyta, jak przedwojenna wladza potraktowala tych, ktorzy wyratowali tej wladzy tylki. Jak potraktowano weteranow wojny polsko-radzieckiej.

  „Żywot…” to swoisty dziennik, zapiski polskiego żołnierza, który po demobilizacji (po wojnie 1920 roku) nie może znaleźć pracy, mieszkania. Coraz większa nędza i głód spychają go na ścieżkę przestępstwa. Najpierw drobne kradzieże, później udział w PORNOGRAFICZNYCH sesjach zdjęciowych, podrabianie czeków i więzienie.

  “Żywot…” to książka pesymistyczna, z której bije niechęć do społeczeństwa jako miejsca gdzie nie ma miejsca na sprawiedliwość. Zawsze zwycięży chytrzejszy i sprytniejszy. A prawda i dobro umierają na gruźlicę wcześniej dając dupy w ciemnej bramie za chleb i wódkę. Książka jest również niezłą kroniką przedwojennego społeczeństwa polskiego. Pełnego kontrastów, między niewyobrażalną biedą a olbrzymim bogactwem.”

 50. Mamy totalnie przeje…..
  „Andrzej Duda nie zdecyduje się raczej na totalną wojnę z prezesem” – zakłada red. Anna Dąbrowska (POLITYKA):
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1722002,2,miarka-sie-przebrala-klub-pis-chce-wyrzucic-posla-rzepeckiego.read
  Ekspresowy „Chopin” z Wiednia do Warszawy (i z powrotem) będzie zatrzymywać w Brzeszczach. Czy to znaczy, że totalnie zmieni się sposób podróżowania Pani Premier Magister Beaty Szydło? Totalnie wątpię. W Brzeszczach już powstał hub PKP, gdy ekspresy z Krakowa do Pragi i Budapesztu (die lokalne stacje w Europie Środkowo-Wschodniej wchodzące w skład Trójmorza) zatrzymują się w tym węźle kolejowym. Dawniej opozycja pisowska na blogach POLITYKI pisała o Koluszkach, gdzie w dworcowej knajpie pijaki III RP zasypiają nad kotletetem schabowym z kapuchą. Dzisiejsza opozycja totalna może się zrewanżować opowieścią, co się dzieje w knajpie stacji Brzeszcze i w innych jej przybytkach. Bo jak nie napisze, to odebrać jej honorowy tytuł opozycji „totalnej”.

 51. @Wiesiek59

  „Znajdowanie tematów mających odwrócić uwagę społeczeństwa od problemów ekonomicznych, to kolejny schemat”

  Wiesiu,

  co bardziej rozgarnieci sposrod twoich rodakow doskonale rozwiazuja swoje problemy ekonomczne. Przeprowadzaja sie do ktoregos z tych krajow, ktorych tak nie lubisz – i od razu 50 zeta za godzine pracy a nie 10.

  Juz nawet twoi poludniowi sasiedzi stali sie atrakcyjni. Nabijales sie ze spawaczy. Akurat Czesi chetnie zatrudniaja spawaczy. I placa 30 zeta. Netto. Dziwnym trafem nie ma natomiast zapotrzebowania na fizykow smolenskich, ekspertow od zagadnien rasowo-rozporkowych czy tez na inzynierow-historykow. Za to spawacz od reki prace dostaje.

  Ciekaw jestem, jak ty bys wygladal jako spawacz na wysokosci.

 52. Totalna głuchota:
  „Przebieg wprowadzania tej reformy edukacji i funkcjonowanie w tej nowej rzeczywistości polskiej szkoły przebiega bardzo sprawnie i wszystko jest w porządku” – ocenia PPMBSz. „Ja nie słyszę głosów, które by w jakikolwiek sposób krytykowały to, co wprowadziliśmy, czy mówiły o problemach”.

  Sekretarze PZPR też tak mieli, nawet gorzej. Spoglądając po sali w czasie głosowania, pytali kto jest przeciw i sami odpowiadali – „nie widzę, nie słyszę”. Ale czy PPMBSz widzi jaka jest nowa rzeczywistość polskiej szkoły?

 53. @legat
  Jest już dawno po PO i nie ma co wracać do tego, że gdyby PO nie dało ciała (ciepła woda itd.), to byłyby grzyby.
  Mamy PIS w całej krasie i mamy problem. Wystarczająco poważny.

 54. Kurcze, jak to niesamowicie brzmi!
  Pociąg międzynarodowy Wiedeń – Kraków – Brzeszcze – Warszawa. Taki Orient Express na miarę Europy wschodniej.

 55. @mag

  Polskie kolejnictwo w ogole wzbudza zazdrosc reszty swiata.

  Na przyklad najszybsze polaczenie Gdansk – Bialystok (400 km) trwa zaledwie piec godzin i trzydziesci szesc minut. Zawrotne tempo, siedemdziesiat kilometrow na godzine.

  To prawie tak szybko jak za czasow milosciwie wowczas panujacego cara Mikusia.

 56. Radzio warchol, lazi po blogu jak smrut po kalesonach.

 57. @remm

  Czyzby elektromobilnosc, masowa produkcja elektrycznych aut, wielki skok technologiczny zapowiadany przez Pana Ministra Morawieckiego, nie miala rozwiazac wszystkich problemow?

  „Miliony aut,
  miliony aut,
  a serce bije jedno!”

  aczkolwiek:

  „„Projekt przewiduje bardzo duże skutki dla sektora finansów publicznych, w tym budżetu państwa – czytamy w dokumencie resortu finansów kierowanego przez Mateusza Morawieckiego (49 l.) z 12 maja. Ministerstwo dowodzi, że w budżecie brakuje pieniędzy i póki co, możemy zapomnieć o autach elektrycznych.

  Takie podejście ministra finansów Mateusza Morawieckiego to prawdziwy cios w plecy dla ministra rozwoju… Mateusza Morawieckiego. Ten jeszcze w czerwcu 2016 r. przekonywał, że Polska może być potęgą w elektromobilności.

  – Czy my jesteśmy w stanie dogonić kraje zachodnie, które od stu lat produkują silniki? Nie bardzo jesteśmy w stanie! Ale czy jesteśmy w stanie wskoczyć i surfować na tej czwartej fali rewolucji gospodarczej, która jest przed nami? Właśnie to jest ten nasz moment, to jest nasza chwila! – mówił, zachwalając pomysł miliona aut elektrycznych do 2025 r.!

  Cokolwiek legło u podstaw konfliktu na linii Morawiecki-Morawiecki, proces dochodzenia do zgody może mieć burzliwy przebieg! W końcu jeden z nich musi się przyznać do błędu…”

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/milion-elektrycznych-aut-morawiecki-za-a-nawet-przeciw/1p9pz7y

 58. RadziłowJedwabne
  Generalnie lepiej/szybciej jeździć w Polsce busami, ale tak czy owak nawet Pendolino nie osiąga szybkości TGW.
  Zresztą dokąd się spieszyć?
  Przez chwile myślałam, że może dogonimy UE, ale wajchowi z PIS jakby przystopowali.
  Nic tylko siadwszy i płacz, jak mawiała moja babka z Kresów.

 59. Totalny odlot.Dzięki Kaczyńskiemu nastąpi repolonizacja terenów nazywanych Mieniem Zabużańskim.W ramach rekompensat od Niemców i ich kolaborantów obalony zostanie ład jałtański każdy odda co zagarnął pod przymusem jankesów i ich kolesiów komunistów.Lwów,Wilno,Grodno i inne będą nasze pisowskie a IV RP od morza do morza.Wszak kradzione nie tuczy.Watykan za Gott mit uns ! i Orban za rozbiory i okupację mają też przechlapane.Tak sobie myślę,że to będzie terytorialne+ a centralne lotnisko przerzutowe zdradza doktrynę Kaczyńskiego.Wodzu prowadż na Lwów ! a potem…Pisowcy nie gęsi i swój Drang nach… majo. Ale będzie zadyma.

 60. Totalny odlot.Piwnik chce nadal być sędzia i wydawać wyroki w imieniu prawa i sprawiedliwości.Piotrowicz w spódnicy ? Tak sobie myślę,że w ludziach siedzi zagadka.Nawrócenie ?

 61. RadzilowJedwabne
  29 września o godz. 22:30

  Nasi klasycy niczym się nie różnili od współczesnych im amerykańskich, czy francuskich.
  Zapewne czytałeś Londona, czy Zolę….
  Takie scenki rodzajowe występują w dalszym ciągu w większości ludzkiej populacji krajów III świata.
  Syta Europa to nie świat, a zaledwie niewielka jego część.

  Minęło 100 lat, a stare problemy są w dalszym ciągu nierozwiązane.
  Głód, brak pracy, wyzysk, przemoc….

 62. tejot
  29 września o godz. 22:12

  Indolencja szanowny panie, czy brak własnych koncepcji?

 63. remm
  29 września o godz. 19:22

  Swego czasu czarował pan Rostowski, podwajając po cichu zadłużenie Polski.
  Jak rzeczywiście wygląda sytuacja Polski za rządów Morawieckiego, dowiemy się również- kiedyś…..
  Jak na razie, polskie obligacje sprzedają się nieźle, a pewne koncepcje gospodarcze wydają się trafne.

  Tym bardziej, że pan Morawiecki ma jakąś koncepcję, w przeciwieństwie do poprzedników….
  Oni potrafili jedynie sprzedawać to co wybudowano w ciągu ostatnich 100 lat. I to poniżej ceny gruntu na którym stały te obiekty.

 64. RadzilowJedwabne
  29 września o godz. 22:30

  Jeszcze jedno.
  Zdajesz się nie pojmować, że krajami demokratycznymi- teoretycznie- rządzą grupy nieformalne grupy kapitałowe, czy korporacje, wynajmujące sobie papugi w postaci polityków.
  Naprawdę, nie ma znaczenia jakie nazwisko figuruje na czele rządu.
  Znaczenie ma, w czyim interesie wydaje się decyzje.
  I co z nich wynika dla społeczeństwa.
  Reszta jest grą pozorów, teatrzykiem dla plebsu.

 65. Katolicy w ramach IV RP narzekają na sądy bo nie matkują tylko skazują za niewinność.Czy w kraju katolickim sądy są potrzebne skoro to spadek po komunizmie.Czy pokuta proboszcza nie wystarczy. Skoro sądy to taka uciążliwość to katolicy powinni przestać np.kraść dla świętego spokoju.Już Wałęsa mawiał masz gorączkę stłucz termometr. Tzw.czynnik ludowy w orzekaniu przypomina dobieranie rodziny oskarżonego do wyrokowania.Tak sobie myślę,że rodzina oskarżonego jako sąd to realizacja katolickiego miłosierdzia wychowania w rodzinie. Ale dlaczego katolików ciągnie do przestępstw.KK milczy w tej sprawie jak czasie okupacji.A Ziobro nie wyrabia z pomysłami jak zapełnić więzienia.

 66. Miasto Aniołów. https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/637/53/6375387.jpg
  Oni potrafią pamiętać. A polscy barbarzyńcy burzą groby i pomniki.

 67. „Nie żyje Jurgen Roth – niemiecki dziennikarz, który promował tezę o zamachu smoleńskim”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22447292,nie-zyje-jurgen-roth-niemiecki-dziennikarz-promowal-teze-o.html#Czolka3Img

  Wina Tuska! Wina Tuska! Wina Tuska! Czekam teraz na opinie pisowskich „dziennikarzy śledczych” – Sumlińskiego, Gargas, Kani, Gadowskiego oraz wywody „eksperta” Targalskiego, o którym przedwczoraj Zofia Romaszewska, w rozmowie z Moniką Olejnik, powiedziała, że on „fiksum dyrdum”, którego nabawił się wskutek zbyt długiego zajmowania się spiskami Kremla. Pisowcom ceniącym sobie prawdy objawione, które wydala ze swojej jamy gębowej Targalski, przypominam, że w/w jest byłym aktywistą PZPR i synem jeszcze aktywniejszego aktywisty tej partii.

 68. Wiesiek59 „Moja teza jest prosta i sprawdzalna”. Jak zamierza Pan sprawdzić, to co się stanie za 150 lat. Życie na naszej planecie jest tak dynamiczne, że nie można powiedzieć, co się stanie za 10 lat. W historii ludzkości już byli tacy co przewidywali, nazywano ich utopistami, a Thomas Morus za swoją utopię położył głowę pod topór. Ja np. mogę powiedzieć, że za 50-100 lat planeta Ziemia zostanie tak przepełniona, że każdy z każdym zacznie walczyć o kawałek zieleni, kropelkę wody i nie jest pewne, czy będzie czym oddychać. Ludzkość doprowadzi do całkowitej zagłady ziemi i za 150 lat ziemia będzie dymiącą, bez żadnego śladu życia planetą przez może miliony lat. Zaczniemy się więc może licytować, kto wymyśli mniejszą lub większa głupotę i tak „ad mortem defecatum”.

 69. @Wiesiek59

  „Zdajesz się nie pojmować, że krajami demokratycznymi- teoretycznie- rządzą grupy nieformalne grupy kapitałowe, czy korporacje, wynajmujące sobie papugi w postaci polityków.
  Naprawdę, nie ma znaczenia jakie nazwisko figuruje na czele rządu.”

  Twoja teza brzmi znajomo. Chyba juz to gdzies slyszalem… O, wlasnie:

  „… miedzynarodowe zydostwo … zmusilo Roosevelta i Churchilla do sformulowania w Casabnance żądania „bezwarunkowej kapitulacji” Churchhill i Roosevelt byli w jego przekonaniu agentami miedzynarodowego zydostwa”

  Jakbym ciebie slyszal, Wiesiu. Aczkowiek cytat powyzszy to ze wspomnien Waltera Schellenberga, ktory na stronie 94-ej swoich wspomnien (w polskim tlumaczeniu) cytuje Adolfa i tegoz Adolfa cenne wypowiedzi. „Anglicy byli czescia skladowa rasy germanskiej, a wiec tak samo cenni jak sami Niemcy”. Tyle, ze Anglikami pozornie rzadzil Churchill, a naprawde „miedzynarodowe zydostwo”, ktorego agentem byl Churchill. Nieformalne grupy kapitalowe naprawde rzadzily. I Rotszyld pociagal za sznurki.

  Ty mowisz Adolfem, Szanowny Interlokutorze. Sam zreszta tego nie bylbys w stanie wymyslec, twoj oglad swiata uksztaltowany jest przez neonazistowskie witryny internetowe.

 70. @Radziłów. Jedwabne,
  Uśmiałem się do łez po lekturze Twoich komentarzy, szczególnie tych o „dynastiach” absolutystycznie rządzących w USA i Niemczech oraz o kolejowych „lux-torpedach” przemierzających z zawrotną prędkością niezmierzone połacie Wielkiej Suwerennej Potężnej Umęczonej. 🙂 i innych spektakularnych osiągnięciach, szczególnie w dziedzinie innowacji. 🙂

 71. litwos8
  30 września o godz. 11:24

  Nie za 150, tylko w ciągu najbliższych 30, lub mniej.
  Raport Klubu Rzymskiego się kłania.
  Ograniczone zasoby dla nieograniczonej populacji nie wystarczą.
  Szczególnie, w sytuacji gdy model ekonomiczny zakłada ciągły wzrost konsumpcji i maksymalizację zysków za wszelką cenę.

  Można kwestionować ekstrapolację trendów jako metodę badawczą, tyle że nie widać przełomu w zachowaniach ludzkich, ani wynalazków, które dokonałyby przełomu w dotychczasowych zwyczajach.
  Zresztą, na wprowadzanie zmian jest już za późno.
  Więc bal na Titanicu niech trwa.

 72. @Wiesiek59

  „Nasi klasycy niczym się nie różnili od współczesnych im amerykańskich, czy francuskich.
  Zapewne czytałeś Londona, czy Zolę….
  Takie scenki rodzajowe występują w dalszym ciągu w większości ludzkiej populacji krajów III świata.”

  Alez roznia sie, Wiesiu i to jak jeszcze! na przyklad – Zola nie zostal brutalnie pobity i pozostawiony w lesie, zeby tam sczezl. Zoli oficerowie nie bili pistoletami po twarzy i nie wybili oka, nawet jak opublikowal „J’accuse”. A Dolega-Mostowcz zostal straszliwie skatowany przez patriotycznie nastawionych oficerow – za „Ostatnia Brygade”.

  „Syta Europa to nie świat, a zaledwie niewielka jego część.”

  Usilujesz piaskiem w oczy sypac – a wystarczy znowu zerknac do waszych klasykow. Wielka literatura (w odroznieniu od neonazistowskich latryn internetowych) mowi o swiecie calkiem sporo.

  A teraz niech sie wypowie twoj wielki rodak, Stefan Zeromski:

  „Kiedy oficer japoński, skazany na rozstrzelanie przez cudzoziemczy sąd polowy za służbę dla swego kraju, był zapytany przed egzekucją, co chce uczynić ze znalezionymi przy nim pieniędzmi i czy nie jest to z jego wolą zgodne, żeby te pieniądze jego dzieciom odesłać, rzekł:

  — Pieniądze przeznaczam na rzecz międzynarodowej instytucji Czerwonego Krzyża, a o los dzieci moich nie mam potrzeby się troskać, gdyż po mej śmierci mieć je będzie w swej pieczy — Mikado.

  Usłyszawszy tę prostą odpowiedź wzdrygnął się w duchu świat znikczemniały, tym większym zdjęty zachwytem, że japońska sprawa była wygraną.

  Poza tobą, żołnierzu polski, gdy samotny na haku szubienicy zawisasz — gdy lecisz w krwawy skazańca rów, z sercem zestrzelanym od kuł sołdackich — gdy dogasasz powolnym straceniem w stepie Sybiru — nie powiewa sztandar dalekiej potęgi. Poza tobą nie ma nic. Za tobą jest tylko dół wykopany na miarę twojego trupa. Przed tobą stoją armie.

  Twoich dzieci nie nakarmi, gdy skonasz, niczyja miłość. Wyprą się ciebie ziomkowie, zapomną współmieszkańcy, ponieważ w sercu ich nie trwa długo uczucie, a myśl, jak dawno — dawno wykryto, nie trwa godziny. Toteż dzieci twe przyjmie rynsztok, schronieniem będzie im — jako się już przydarzyło — kloaka, ”

  Co kraj to obyczaj, Szanowny Interlokutorze.

 73. Pytanie podstawowe , fundamentalne , a bm nawet totalne bo „pozwala ” zadac inne ..
  ( znalezione)
  „Czy każdy polityk nawet tak niskiego szczebla musi udowadniać że jest kretynem? ”
  – Sugeruje ono , miedzy innymi, ze politycy wyzszego szczebla nie musza niczego udowadniac bo wszystko widac golym okiem ?
  – Sugeruje tez ze nie kazdy musi , nie kazdemu sie chce ?
  – Sugeruje , ze kazdy jest , bez udowadniania ? (mm tego wyzej)
  – Sugeruje brak roznicy miedzy szczeblami ?
  – Sugeruje , ze kazdy moze byc politykiem , wystarczy byc kretynem a potem to juz..
  – Ujawnia na koniec (?) ukryta wczesniej nadzieje ,ze ci nizszego szczebla sa albo
  mogli by byc mniej ambitni w udowadnianiu , albo nawet nie sa (!) kretynami ??

 74. Naukowe bon moty Wieśka są powalające:
  1) Ograniczone zasoby dla nieograniczonej populacji nie wystarczą
  2) Maksymalizacja zysków
  3) Model ekonomiczny zakłada
  4) Ekstrapolacja trendów jako metoda badawcza
  Pzdr, TJ

 75. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 11:48

  Zabawny jesteś…..

  Oczywiście że rody takie jak Porsche, Krupp, Morgan, Rockefeller, Ford, Du Pont, Hunt, Bush, Flick, nie miały żadnego wpływu na politykę swych krajów?
  I tą zagraniczną, i wewnętrzną?
  Bajać to my, ale nie nas……

  Kasa na wybory- to jest klucz do problemu.
  Ostatnio najbardziej szczodrzy są bankierzy….
  Oni też hojnie wspierają takie działania jak wojny.
  Na tym zarabia się najwięcej, a Państwo jest najlepszym płatnikiem wysokich odsetek.

 76. @Wiesiek59

  „Można kwestionować ekstrapolację trendów jako metodę badawczą, tyle że nie widać przełomu w zachowaniach ludzkich, ani wynalazków, które dokonałyby przełomu w dotychczasowych zwyczajach.”

  Jasne, Wiesiu. W ogole nie widac takich wynalazkow. I dlatego powiedzenie „co rok to prorok” jest nadal aktualne. I kobieta nadal wydaje na swiat dziewiecioro czy dziesiecioro dzieci, bo przeciez nigdy nie wymyslono srodkow antykoncepcyjnych.

  Najsmieszniejsze, ze ty nawet nie jestes w stanie zajarzyc, ze sam sobie przeczysz, powolujac sie jednoczesnie ja „Granice wzrostu” i bolejac nad tym, ze ten twoj piekny kraj sie wyludnia. Ty sam, ciutke wczesniej:

  „Jak wynika z tych szacunków, największy procentowy ubytek liczby ludności dotyczył będzie Zabrza, w którym ludność zmniejszy się o 89,8 tys. (51,2 proc.). Ze 175,6 tys. osób zamieszkujących miasto w 2015 roku, w 2050 roku, według PAN, pozostanie jedynie 85,8 tys.
  Ponad 170-tys. Bytom w połowie stulecia ma liczyć zaledwie 86,8 tys. mieszkańców (spadek o 49,2 proc.). Podobna skala depopulacji dotyczyć ma Świętochłowic (49,2 proc.) i Tarnowa (48,2 proc.). Wysokie spadki ludności przewidywane są także w Łomży (44,4 proc.) i Sopocie (42,5 proc.).”

  Granice wzrostu osiagnieto i gwaltowna depopulacja to tam, Wielce Szanowny Wiesiu, gdzie madre glowy tak swietnie godpodaruja, ze ludzie nie sa w stanie sie wyzywic. W innych miejscach radza sobie calkiem dobrze. I tam popitalaja twoi rodacy, jeden milion za drugim.

 77. Nie ma (prawdziwego) Polaka bez Żyda.

 78. @Wiesiek59

  „Zabawny jesteś…..”

  Swoim pajacowaniem i swoimi niezdarnymi probami, zeby cos madrego powiedziec, wzbudzasz zdrowy smiech, Wiesiu. Zabawne jest, kiedy jakis anonimowy spec od wpitalania naziolskich madrosci metoda kopiuj-wklej nabiera przekonania, ze sam z siebie jest Wielkim Autorytetem. I nadyma sie, przejety wlasna waznoscia, jak Polpanek z bajki dla dzieci.

 79. Wiesiek59

  „Bajać to my, ale nie nas……”

  Was jest raz, Wiesiu. Przyjdzie opiekunka, to „was” (pluralis maiestatis) pobuja na bujanym fotelu.

 80. „Nie ma (prawdziwego) Polaka bez Żyda.”
  Żyd tez musi byc porawdziwy czy wystarczy zwykly ?

 81. Prawdziwy

 82. Wszyscy jesteśmy Żydami po koronacji na króla Polski Jezusa.Bo czyje królestwo tego wyznanie poddanych. Tak sobie myślę, że to zakończy spory ile Żyda jest w Polaku.

 83. olborski
  30 września o godz. 12:19

  „Nie ma (prawdziwego) Polaka bez Żyda.”
  Żyd tez musi byc porawdziwy czy wystarczy zwykly ?

  Prawdziwy, czy urojony – nie ma znaczenia, w obu przypadkach jest „polakotwórczy”.

 84. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 12:12

  Jego Genialność wybaczy mnie niegodnemu zabieranie głosu na tematy na których się nieco wyznaję?
  Czy też zbyt prostacko jak na gust Waszej Wielkości przedstawiam problemy?
  Za trywialny jestem?
  Obrażam wysublimowany smak, podważam bezczelnie aksjomaty kształconego na najlepszych uczelniach Erudyty?

  Przypominać mi zaczynasz Balcerowicza.
  On również ma „jedynie słuszne poglądy”….
  I ich nie zmieni za żadne skarby, w przeciwieństwie do swoich kolegów.
  Ci w dalszym ciągu się uczą i do błędów młodości przyznają.

 85. Esej Clive’a Hamiltona z 4 maja 2017.

  Na liczącej 4.5 miliarda lat Ziemi, po 200.000 lat istnienia współczesnych ludzi, dotarliśmy do nowego punktu w historii: antropocenu. Zmiana spadła na nas z dezorientującą prędkością. Jest to rodzaj transformacji, której pełna akceptacja przychodzi po dwóch, trzech lub czterech pokoleniach.
  https://exignorant.wordpress.com/2017/09/09/wielkie-milczenie/
  ========

  Więc czym się przejmować?

 86. @Wiesiek59

  „na których się nieco wyznaję?”

  A skad wiadomo, ze sie „nieco wyznajesz”, Szanowny Interlokutorze? No jak to skad: Z twoich wlasnych slow! Jesli samo sobie wystawiasz swiadectwo eksperta-rzeczoznawcy, to na pewno jestes ekspertem-rzeczoznawca. W koncu nie byle jaki Autorytet tylko sam Wiesiek we wlasnej osobie oswiadcza ex cathedra, ze sie „nieco wyznaje”.

  „On również ma „jedynie słuszne poglądy”….”

  Jedynie Sluszne Poglady to masz ty, Szanowny Interlokutorze. Tyle ze popadasz co i raz sam z soba w sprzecznosc. Nie jestes nawet w stanie zajarzyc, ze sam sobie przeczysz, powolujac sie jednoczesnie ja „Granice wzrostu” i bolejac nad tym, ze ten twoj piekny kraj sie wyludnia.

  A te twoje poglady raczej proste. Jak konstrukcja cepa:

  krajami demokratycznymi- teoretycznie- rządzą grupy nieformalne grupy kapitałowe, czy korporacje, wynajmujące sobie papugi w postaci polityków.
  Naprawdę, nie ma znaczenia jakie nazwisko figuruje na czele rządu.”

  Twoja teza brzmi znajomo. Chyba juz to gdzies slyszalem… O, wlasnie:

  „… miedzynarodowe zydostwo … zmusilo Roosevelta i Churchilla do sformulowania w Casabnance żądania „bezwarunkowej kapitulacji” Churchhill i Roosevelt byli w jego przekonaniu agentami miedzynarodowego zydostwa”

  Jakbym ciebie slyszal, Wiesiu. Aczkowiek cytat powyzszy to ze wspomnien Waltera Schellenberga, ktory na stronie 94-ej swoich wspomnien (w polskim tlumaczeniu) cytuje Adolfa i tegoz Adolfa cenne wypowiedzi. „Anglicy byli czescia skladowa rasy germanskiej, a wiec tak samo cenni jak sami Niemcy”. Tyle, ze Anglikami pozornie rzadzil Churchill, a naprawde „miedzynarodowe zydostwo”, ktorego agentem byl Churchill. Nieformalne grupy kapitalowe naprawde rzadzily. I Rotszyld pociagal za sznurki.

  Ty mowisz Adolfem, Szanowny Interlokutorze. Sam zreszta tego nie bylbys w stanie wymyslec, twoj oglad swiata uksztaltowany jest przez neonazistowskie witryny internetowe.

 87. @Wiesiek59

  „Oczywiście że rody takie jak Porsche, Krupp, Morgan, Rockefeller, Ford, Du Pont, Hunt, Bush, Flick, nie miały żadnego wpływu na politykę swych krajów?”

  Niestety nie wyjawiasz, Szanowny Interlokutorze, jaki to „wplyw” na „polityke” mia na przyklad rod Porsche. Domyslam sie, ze doniosly. Jakos sie nie spodziewam, ze zechcesz te kwestie wyjasnic. Ograniczysz sie zapewne do wypowiedzi typu „zabawny jestes”.

 88. „Wszyscy jesteśmy Żydami po koronacji na króla Polski Jezusa.Bo czyje królestwo tego wyznanie poddanych. Tak sobie myślę, że to zakończy spory ile Żyda jest w Polaku” napisał @Sławczan.
  I tak trzymać!

 89. jobrave
  30 września o godz. 12:38
  Uspokoiles mnie tym wyjasnieniem . Jestem prawie prawdziwym , jednym i drugim.
  Cos jakby byc Sławczanem i SŁOWIANIN-em jednoczesnie i nie widziec roznicy miedzy nimi , bo po co skoro ma byc jednoczesnie .
  Kim sa moje dzieci bedace potomkami (m. inn.) zydowskiego ateisty i kogos kto podobno (?) zmienil jakies „wschodnie ” wyznanie na lepsze , bardziej prawdziwe . Musialo byc „lepsze ” bo (…) by zmienial na gorsze ?

 90. Zastanawia mnie taka bardzo poważna dyskusja socjologów i komentatorów wydarzeń politycznych nad wynikami ostatnich sondaży, w których PiS dystansuje inne partie. Uważam ten fakt za skutek słabej dociekliwości komentatorów biorących udział w dyskusji. Badania sondażowe wykonywane pośród wybranej grupy właścicieli telefonów stacjonarnych to przykładowa, wręcz podręcznikowa wstępna selekcja grupy badanej, której celem jest osiągnięcie założonego i oczekiwanego wyniku badań. Kto dzisiaj posiada telefon stacjonarny? Ja nie posiadam, moi znajomi też nie posiadają takich telefonów. Ludzie młodzi w całej Polsce nie posiadają takich telefonów. Telefony stacjonarne posiadają jeszcze ludzie charakterologicznie przynależni do elektoratu pisopatów, słabo wykształceni, życiowo nieporadni nieudacznicy podobni do ich prezesa. Najniższy sort. Niższego sortu już nie ma. Elita miernot. I to ma być rzetelny sondaż? Jakieś brednie. To sondaż wykonywany świadomie na grupie twardego elektoratu pisopatów.

 91. wiesiek59
  Czyżby zmienił Pan zdanie, co do wcześniejszych swoich prognoz.

 92. litwos8
  30 września o godz. 13:47

  W miarę dopływu nowych danych, przeczytanych tekstów, modyfikuje sie pierwotne poglądy czy nastawienia.
  Oczywiście, o ile chce się czegoś nowego nauczyć.
  Są tacy którzy tego nie robią, nawet na tym blogu.
  Cóż, wolno im jak lubią….

 93. CIA chce oderwać Katalonię od Hiszpanii. Małymi gównianymi państwami rządzi się łatwiej. Szybko buduje się bazy, markety i lokuje szpice przeciwko Rosji. Udało się oderwać Słowację od Czech, krwawo rozbić Jugosławię, powalić CCCP i biorą się dziś za dalsze. Nie będąc pewni zachowania Niemiec, Turcji, niepoważnego Macrona i głupich Polaczków. Pewni są tylko satelickiej Unii, na czele z pajacowatym Tuskiem, którą sami stworzyli. Tylko Chiny trzymają się mocno.

 94. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 13:08

  Baranku boży….
  Mam ci wymienić ile wojen toczono z powodu interesów koncernów, czy kompanii handlowych, surowcowych?
  Słynna Kompania Zachodnio czy Wschodnioindyjska- na przykład.
  Albo interesy General Fruit, Standard Oil, nic ci nie mówią?
  Z kim ty się na głowę zamieniłeś?
  Czy też aż tak poważne luki w wiedzy?

 95. @Wiesiek59

  „W miarę dopływu nowych danych, przeczytanych tekstów, modyfikuje sie pierwotne poglądy czy nastawienia.”

  … chyba ze sie juz zawczasu zjadlo wszystkie rozumy. Jak ktos jest taki madry, ze wszystkie rozumy pozjadal, to dysponuje wszechwiedza. I „czyta” czy raczej wykonuje operacje kopiuj-wklej wylacznie takish tresci, ktore potwierdzaja te pierwotne poglady. Poglady rzeczywiscie pierwotne – tzn na poziomie czlowiego pierwotnego.

  „Oczywiście, o ile chce się czegoś nowego nauczyć.”

  … chyba ze sie juz zawczasu zjadlo wszystkie rozumy. Po co sie wtedy uczyc, skoro i tak sie na kazdy temat posiada kompletna wszechwiedze?

  Piekne Umysly cechuje przekonanie o wlasnej wszechwiedzy – i totalna pogarda, poczycie wyzszosci wobec ludzi, ktorzy zajmuja sie pozyteczna praca.

  O takich ludziach Piekne Umysly z wyzszoscia mowia: „plebs”.

 96. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 14:37

  Szanowny panie.
  Lepiej przecież być oczytanym, niż opisanym….
  Są ponoć ludzie o IQ równym rozmiarowi kołnierzyka, czy buta.
  Niestety, ja do nich nie należę.

  Jestem rozczarowany pańskimi argumentami, dobrymi może na poziomie piaskownicy.
  Konkrety proszę.

  Polecam Suttona „Hitler a Wall Street”.
  Tam spotka pan znajome nazwiska, nazwy firm, dane finansowe.

 97. @Wiesiek59

  „RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 13:08
  Baranku boży….
  Mam ci wym”

  Znaczy, barania glowo, ze nie jestes w stanie odpowiedziec, jaki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche na „polityke” swojego kraju – i bierzesz sie za epitety? Obawiam sie, barania glowo, ze osobiste wycieczki („Baranku bozy”) nie stanowia odpowiedzi na proste pytanie, ktore postawilem.

  „ić ile wojen toczono z powodu interesów koncernów, czy kompanii handlowych, surowcowych?
  Słynna Kompania Zachodnio”

  Niezdarna proba zwekslowania tematu odnotowana. Wracam, Szanowny Interlokutorze, do twojej wypowiedzi:

  „Zabawny jesteś…..
  Oczywiście że rody takie jak Porsche, Krupp, Morgan, Rockefeller, Ford, Du Pont, Hunt, Bush, Flick, nie miały żadnego wpływu na politykę swych krajów?
  I tą zagraniczną, i wewnętrzną?”

  Osobiste wycieczki („zabawny jestes”) odkladam ad acta i ponawiam pytanie: jaki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche? Obawiam sie, Szanowny Interlokutorze, ze osobiste wycieczki („Baranku bozy”) nie stanowia odpowiedzi na proste pytanie, ktore postawilem.

 98. @Wiesiek59

  „estem rozczarowany pańskimi argumentami, dobrymi może na poziomie piaskownicy.
  Konkrety proszę.
  Polecam Suttona „H”

  Dobra, dobra, proba zwekslowania tematu odnotowana. Wracam, Szanowny Interlokutorze, do twojej wypowiedzi:

  „Zabawny jesteś…..
  Oczywiście że rody takie jak Porsche, Krupp, Morgan, Rockefeller, Ford, Du Pont, Hunt, Bush, Flick, nie miały żadnego wpływu na politykę swych krajów?
  I tą zagraniczną, i wewnętrzną?”

  Osobiste wycieczki („zabawny jestes”) odkladam ad acta i ponawiam pytanie: jaki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche? Obawiam sie, Szanowny Interlokutorze, ze osobiste wycieczki („Baranku bozy”) nie stanowia odpowiedzi na proste pytanie, ktore postawilem.

 99. @Wiesiek59

  „Są ponoć ludzie o IQ równym rozmiarowi kołnierzyka, czy buta.
  Niestety, ja do nich nie należę.”

  … na mur beton nalezy do scislej elity ludzi, ktorych blyskotliwa inteligencja wyraza sie wielkosca IQ 182. A skad o tym wiemy? No jak to skad: Wybitny Autorytet, tzn sam Wiesio, co i raz zapewnia czytelnikow o swoim wysokim IQ. I o swojej glebokiej wiedzy na kazdy temat.

  Podobnie jak @Mauro Rossi – Wiesio to tez Czlowiek Renesansu. Wie wszystko na kazdy temat. I jest wybitnie inteligentny i oczytany. A skad o tym wiadomo? No jak to skad: Sam Wiesio tak powiedzial!

 100. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 14:46

  Ile pan Porsche zarobił na produkcji dział pancernych?
  A pan Krupp, artyleryjskich konstrukcji?
  A Messerschmidt samolotów?
  Tak trudno powiązać fakty?

  Kompleksy militarno- przemysłowe nawet w dzisiejszych czasach mają się nieźle.
  A ich udziałowcami są znane postacie życia politycznego.

 101. @Wiesiek59

  „Czy też aż tak poważne luki w wiedzy?”

  Szanowny Interlokutorze, kolejne proby ochlapania oponenta cuchnacym lajnem _nie stanowia_ odpowiedzi na proste pytanie: aki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche? Pytanie w zwiazku z twierdzeniem, iz

  „„Zabawny jesteś…..
  Oczywiście że rody takie jak Porsche, Krupp, Morgan, Rockefeller, Ford, Du Pont, Hunt, Bush, Flick, nie miały żadnego wpływu na politykę swych krajów?
  I tą zagraniczną, i wewnętrzną?”

  No dobra, specu od kultury dyskusji („zabawny jestes”, „Czy też aż tak poważne luki w wiedzy?”). Tyle na razie, pajacyku.

 102. W sierpniu Pentagon opublikował przetarg na zakup i przekazanie 500 milionów broni i amunicji, pochodzącej jeszcze głównie z krajów byłego Związku Radzieckiego. [7] 200 pierwszych ciężarówek dotarło bez przeszkód do YPG w Hasace 11 i 19 września. [8] Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało wtedy zdjęcia satelitarne obozu amerykańskich sił specjalnych, w samym środku terytorium Daesh, istniejącego w idealnej koegzystencji z Kurdami i dżihadystami. [10]

  I oni serio nas pytają dlaczego wątpimy w to że „niepodległy Kurdystan” jest naprawdę niezależną inicjatywą samych Kurdów?
  http://3droga.pl/polityka/thierry-meyssan-iracki-kurdystan-co-sie-kryje-za-referendum-w-sprawie-jego-niepodleglosci/
  ============

  Wojna to nic osobistego, to tylko BIZNES….
  Takich dostaw od początku konfliktu było sporo- dla różnych stron.
  Płacą podatnicy kilku krajów, zarabiają właściciele koncernów i pośrednicy. Polska ma w tych dostawach spory udział.
  Czyścimy magazyny w oczekiwaniu na amerykańską broń……
  Za którą również zapłacą podatnicy- tyle że nasi.

 103. @Wiesiek59

  „RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 14:46
  Ile pan Porsche zarobił na produkcji dział pancernych?
  A pan Krupp, artyleryjskich konstrukcji?

  Tak trudno powiązać fakty?”

  Mozesz sopbie wiazac nawet wlasne sznurowadla. Ale jakos nadal nie odpowiadasz na zupelnie proste pytanie. Jaki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche?

  Na wojnie bardzo solidnie dorobili sie Polacy z okolic obozu w Treblince czy tez Polacy z miescowosci takich jak Szczuczyn czy radzilow. Na wojnie fenomenalnie dorobili sie Polacy z dajmy na to Otwocka. To jako zywo nie znaczy, ze twoi rodacy z w/w miejscowosci mieli jakikolwiek „wplyw” na „polityke”.

 104. @Wiesiek59

  „I oni serio nas pytają dlaczego wątpimy w to że „niepodległy Kurdystan” jest naprawdę niezależną inicjatywą samych Kurdów?”

  Oczywiscie ze nie jest, Kurdowie na pewno wola byc usmiercani trujacym gazem (Irak) czy masowo mordowani w ramach tureckich pacyfikacji. W ogole – jeszcze niedawno podobaly ci sie kurdyjskie aspiracje. Az do chwili, kiesy sie okazalo, ze Kurdowie moga miec powiazania z cyklistami.

 105. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 14:59

  Przez chyba trzy dni zachowywałeś się w porządku.
  Pigułki się skończyły?

  Podaję argumenty, linki do artykułów na temat, bezpłatnie dzielę się wiedzą.
  Nie dociera?
  By coś poznać, trzeba chcieć…..
  Odporność na wiedzę i teflonowy umysł, być może jest zaletą.
  W jakimś ekosystemie…..

 106. Zyd prawdziwy to taki ktos,kto nosi garnitury od Ermenegildo Zegna
  pachnie perfumami od Giorgio Armani,zawsze gladko ogolony,nie koszerny
  z takim mozna isc na golonke z piwem no i scyzorykiem nie poprawiany.
  Reszta to barachlo takie Radzie warcholy smierdziele.

 107. W rzeczywistości „kompleks przemysłowo-wojenny” istniał już wiele dekad przed tym zanim prezydent Eisenhower, przechodząc na emeryturę, nadał mu taką właśnie nazwę. Mówiąc o prezydentach: w latach 30. i 40., tak wtedy jak i dziś, Elita Władzy „usłużnie” zezwalała Amerykanom co cztery lata na wybór między dwoma członkami elity – jeden z nich nazywany „demokratą”, drugi „republikaninem”, ale niewiele ludzi znało różnicę – do rezydowania w Białym Domu w celu wyznaczania i zarządzania polityką wewnętrzną i zagraniczną. Polityki te służyły – i nadal służą – interesom Elity Władzy. Innymi słowy – polegają na promowaniu „interesów”. To słowo – klucz oznaczające maksymalizację profitów wielkich korporacji i banków będących członkami tejże elity.

  Jak prezydent Calvin Coolidge szczerze przyznał w latach 20., „interesem Ameryki (mając na myśli rząd USA) jest biznes”. W 1941 r. lokatorem Białego Domu był wierny członek Elity Władzy, latorośl bogactwa, z uprzywilejowanej i potężnej rodziny: Franklin D. Roosevelt, często pisany „FDR”. (Notabene bogactwo rodziny Rooseveltów zostało zbudowane, przynajmniej częściowo, na handlu opium z Chinami; jak to Balzak napisał: „za każdą wielką fortuną czai się zbrodnia.”)
  http://3droga.pl/historia/jacques-r-pauwels-jesien-1941-pearl-harbor-i-wojny-korporacyjnej-ameryki/
  =========

  CBDO…..

 108. „Zyd prawdziwy … Radzie warcholy smierdziele.”

  Dziwna sprawa. Ten twoj kraj judenrein jak u Adolfa na imieninach – a rozami jakos nie pachnie:

  „Dlaczego Polacy śmierdzą i oburzają się, gdy ktoś zwróci im uwagę?” … „Problem wielu Polaków z higieną okazuje się głębszy niż można było przypuszczać. „- Wiemy, że znaczna część obywateli się nie myje,” … ” napiętnowanie śmierdzących Polaków spotkało się z takim oburzeniem, ponieważ nasze społeczeństwo woli się okłamywać. I mitologizować. Wojna o brudasów to zatem jedynie odzwierciedlenie wielu naszych narodowych kompleksów i schematów, w które popadamy.”

  To akurat Polacy sami o sobie.

  http://natemat.pl/63411,dlaczego-polacy-smierdza-i-oburzaja-sie-gdy-ktos-zwroci-im-uwage-prof-mikolejko-oburzenie-to-kapital-dla-ideologii

  Ponizsze to tez Polacy sami o sobie:

  „wyniki najnowszych badań sugerują, że poziom dbania o higienę w naszym kraju jest po prostu tragiczny.

  Według badań Państwowego Zakładu Higieny co czwarty Polak myje się tylko raz w tygodniu. Co gorsza, 4 miliony Polaków w ogóle (!) nie używa szczoteczki do zębów. Aż 20% naszych rodaków nie używa dezodorantu”

  No dobra, Piekny Umysle. Popisuj sie.

 109. Artur702, który się zastanawia i zaraz ma gotową odpowiedź, jak sondażownie „robią” ankiety. „Skoro ja nie mam telefonu stacjonarnego, nie ma go moja żona ani moja kochanka, ani żaden z moich frojndów – to sondażownie ankietują jedynie umierających staruszków i zramolałe staruszki. No i PiS ma 40 procent”.

  A jak sondaże w w styczniu pamiętnego, wyborczego 2015 roku wykazywały 80 procent dla Komorowskiego, to wtedy stacjonarne mieli jedynie młodzi, wykształceni z wielkich miast?
  To przecież logicznie, nie?

  Typowe myślenie bubków oderwanych od rzeczywistości: „ja nie głosuję na PiS, ty nie głosujesz na PiS, on nie głosuje na PiS – to przecież jasne, że PiS przerżnie wybory”.
  A potem PiS ma większość bezwzględną w sejmie.

  Widzą tylko koniec własnego nosa, tutejsi „yntelygenci”…

 110. @wiesiek59

  „30 września o godz. 15:10
  W rzeczywistości „komplek”

  Jakos nadal nie odpowiadasz na zupelnie proste pytanie. Jaki to „wplyw” na „polityke” mial na przyklad rod Porsche? A ze umiesz sie poslugiwac kombinacja klawiszy Ctrl-C Ctrl-V to juz wiadomo. Wiadomo takze, ze nie jestes w stanie poslugiwac sie jakakolwiek argumentacja. Podrafisz jedynie zarzucac oponentowi glupote i podkreslac, jaki to jestem inteligentny.

 111. Radziu warchole smierdzielu,skad wiesz jaki jest moj kraj ?
  sztuczna szczeka ktora nosisz od razu by ci wypadla gdybys sie dowiedzial.

 112. Hitler osobiście przyjrzał się temu problemowi na początku 1938 r. i, wobec swojego głębokiego sceptycyzmu wobec syjonistycznych ambicji oraz obaw wobec tworzenia państwa żydowskiego, zdecydował się udzielić jeszcze większego poparcia migracji żydowskiej do Palestyny. Perspektywa pozbycia się żydów z Niemiec, myślał, jest zbyt kusząca i przeważa możliwe zagrożenia.(29)

  Tymczasem rząd brytyjski nakazał bardzo drastycznie ograniczenia wobec żydowskiej emigracji do Palestyny w 1937, 1938 i 1939 r. W odpowiedzi SS sfinalizowało sekretny sojusz z tajną syjonistyczną agencją Mossad le-Aliya Bet w celu szmuglowania żydów do Palestyny. W rezultacie tej aktywnej współpracy kilka konwojów statków dobiło do Palestyny pod bokiem brytyjskich okrętów wojennych. Żydowska migracja, legalna i nielegalna, z Niemiec (włączając Austrię) do Palestyny wzrosła gwałtownie w 1938 i 1939 r. Kolejne 10000 żydów planowo odjechało w październiku 1939 r., lecz wybuch wojny we wrześniu 1939 r. przyniósł koniec tych wysiłków. Te same władze niemieckie kontynuowały promowanie pośredniej żydowskiej migracji do Palestyny w latach 1940 i 1941.(30) Nawet jeszcze w marcu 1942 r. ostatni autoryzowany przez syjonistów kibuc – obóz szkoleniowy dla potencjalnych emigrantów – prowadził działalność w hitlerowskich Niemczech.(31)
  http://3droga.pl/historia/mark-weber-syjonizm-i-iii-rzesza/
  ===========

  Jak dobrze szła do pewnego momentu współpraca…..

 113. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 15:20

  Pieniądze dają władzę- jest to zjawisko GLOBALNE, występujące w każdej populacji ludzkiej ich używającej.
  Twoja błyskotliwość zapewne ci pozwoli dotrzeć do materiałów tyczących wielkich niemieckich przemysłowców?
  Na przykład wielkiego zwolennika nazizmu- pana Porsche?

  Nawiasem mówiąc, pomysł na „Garbusa” ukradł….

 114. wiesiek59
  30 września o godz. 15:44
  Porsche zaprojektowal tez Tygrysa i V-1.

 115. folwarkPn
  30 września o godz. 16:19

  Jego wersja nie weszła do masowej produkcji, wygrał konkurencyjny projekt Henschela

 116. Piez
  30 września o godz. 14:33
  Masoni sa wielkimi zwolennikami panstw kadlubowych.

 117. A ja siem tylko pytam: kto zapłaci za zbrodnie Stomilu (vide przypadek Utrzyjzadka z Krakowa)?

  Albo za zbrodnie koncernu Fruit of the Loom, od lat w sposób obrzydliwy ukrywającego brudne interesy? >:(

  http://www.fruit.com/men/underwear/briefs/

  Nie słyszę odpowiedzi, spływam zatem na spływ łódkowy męski, całodzienny.

 118. @Wiesiek59

  „mark-weber-syjonizm-i-iii-rzesza”

  Fajnie, ze Wiesiek59 nareszcie sam sie okreslil.

  Tym razem Wiesiek59 upowszechnia publikacje Marka Webera.

  Mark Weber, jeden z bardziej znanych w swiecie neonazistow, znany jest glownie jako szef „Institute for Historical Review”. Wzmiankowany „instytut” zajmuje sie, podbnie jak w/w instytutu szef, upowszechnianiem klamstwa oswiecimskiego. Mark Weber to czlowiek, ktory systematycznie upowszechnia rewelacje o tym, ze komory gazowe i obozy smierci to „mit”. Mark Weber stoi na czele „instytutu”, ktory zajmuje sie wylacznie „rewizjonizmem historycznym” w odniesieniu do zaglady Zydow i obozow smierci. Mark Weber i jego IHW usiluja upowszechnic teze, iz obozy smierci i komory gazowe to „zydowskie klamstwa”.

  Mark Weber to prominentny neonazista i klamca oswiecimski. A anonimowy @Wiesiek59 upowszechnia nazistowskie klamstwa Marka Webera. Obrzydliwe fekalia, ktore @Wiesiek59 usiluje wylewac na „zydow” i „syjonizm” to druga strona medalu dzialalnosci w/w „Instytutu”. IHR z jednej strony glosi, ze komory gazowe, zaglada Zydow i obozy smierci to mit – a z drugiej strony upowszechnia obrzydliwe brednie o rzekomej „wspolpracy” III-ciej Rzeszy i „syjonistow”.

  Fajnie, ze @Wiesiek59 wreszcie sie ujawnil jako tuba propagandowa jednego z najbardziej znanych nazioli i klamcow oswiecimskich.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Weber

  „Mark Weber
  From Wikipedia, the free encyclopedia
  Not to be confused with Mark Webber or Marc Weber.
  Mark Edward Weber (born October 9, 1951) is the director of the Institute for Historical Review,[1] an American Holocaust denial,[2] and right-wing organization based in Newport Beach, California.

  Weber has been associated with the IHR since the 1980s. In 1992 he became editor-in-chief of the IHR’s Journal of Historical Review. Weber became the institute’s Director in 1995.[„

 119. @Wiesiek59

  „30 września o godz. 15:20
  Pieniądze dają władzę- jest to zjawisko GLOBALNE, ”

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Fajnie ze sie dales poznac jako propagator „tworczosci” Marka Webera. W tym momencie nie dziwi juz fakt iz twoje kolejne rewelacje przepisywane sa z polskojezycznych nazistowskich witryn.

 120. @Wiesiek59

  „Twoja błyskotliwość zapewne ci pozwoli dotrzeć”

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Charakterystyczne, ze madrosci Marka Webera zaczerpneles z portalu „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny”, gdzie klake robi sie takim prominentom naziolstwa jak Dariusz Ratajczak i David Irving. Czy w ogole jakies zbrodnie wojenne zdarzaly sie podczas II-giej Wojny Swiatowej? A jakze: „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny” potepia w czambul zlych i niedobrych aliantow, ktorzy zbombardowali Drezno:

  „Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach II wojny światowej, w tym o zbrodniach i przestępstwach aliantów zachodnich, a których jednym z symboli stało się bombardowanie Drezna.”

 121. @Wiesiek59

  ” W odpowiedzi SS sfinalizowało sekretny sojusz z tajną syjonistyczną agencją Mossad le-Aliya Bet w celu szmuglowania żydów do Palestyny.”

  … napisal slynny w swiecie neonazista i klamca oswiecimski Mark Weber. A powtorzyl jak megafon @Wiesiek59.

 122. @quentin t.

  „A jak sondaże w w styczniu pamiętnego, wyborczego 2015 roku wykazywały 80 procent dla Komorowskiego, ”

  Myli sie @quentin t. Podkupione przez Szechtera sondazownie wykazywaly 93.7 procent dla Komorowskiego. I jeszcze jeden procent, malutki. I dodatkowa trzynascie.

 123. @Ted’dy bear
  30 września o godz. 15:30
  „Radziu warchole smierdzielu”

  Ten twoj kraj judenrein jak u Adolfa na imieninach – a rozami jakos nie pachnie. Tak przynajmniej twierdza wasze, polskie i aryjskie media:

  „- „Czasem nawet 3 dni mu się zdarza nie myć. Wstyd mi za niego i rozmawiałam z nim na ten temat, ale on uważa to, to jest normalne i to nie zdrowe często się myć. Jako argument podaje, że jego koledzy też się czasem nie myją. Kiedy chce się ze mną kochać, taki nie umyty, proszę go, żeby się wykąpał. Zachowuje się wtedy, jakby to sprawiało mu wielki trud. Jak można być takim leniem?” – pisze jedna z forumowiczek.”

  „ę: „„Nie wiem co mam robić jesteśmy małżeństwem od 6 lat i od tak z pol roku moja żona prawie się nie myje, nawet teraz w upały wystarczy jej raz na tydzień lub rzadziej. Już nie wiem co robić. W nocy chce seksu, a śmierdzi niesamowicie””

  http://www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/polacy-nie-dbaja-o-higiene/69brdb3

  Polak śmierdzi?

  „- „Jesteśmy razem już 5 lat. Niby wszystko jest w porządku, kochamy się, ale on się nie myje!Mieszkam z nim od jakiegoś czasu i nie wiem, co robić!”

 124. Pocałuj się w dupę, Radek.
  Nie konweniuję i nie konwersuję z ruskimi trollami.
  Ty o tym wiesz, ja o tym wiem o co idzie z twoją aktywnością tutaj a pozostałym uczestnikom tej zabawy na blogu Passenta jest to obojętne.
  Ponieważ oni z zasady nie kumają.
  Weź się zatem ….

 125. @quentin t.
  „30 września o godz. 19:46
  Pocałuj się w dupę, Radek.”

  Wole skometowac twoja rewelke, iz

  „sondaże w w styczniu pamiętnego, wyborczego 2015 roku wykazywały 80 procent dla Komorowskiego, ”

  Myli sie Piekny Umysl @quentin t. Podkupione przez Szechtera sondazownie wykazywaly 93.7 procent dla Komorowskiego. I jeszcze jeden procent, malutki. I dodatkowa trzynascie.

 126. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 19:30

  Tam gdzie interesy były zbieżne, syjoniści szli z nazistami łapka w łapkę, inicjując i finansując przesiedlenia do Palestyny.
  Czemu sprzeciwiali się Brytyjczycy zresztą.
  Nie podobają ci się FAKTY podawane, czy cytowane przez Webera wypowiedzi?
  Cóż, widocznie nie znasz historii własnego narodu.
  Wolno ci jak lubisz……
  Tak samo jak mi wolno czytać to, co wydaje mi się sensowne w zakresie historii, geopolityki i psychologii.

  Byle chłystek nie będzie mi mówił co mi wolno….
  Białych plam w historii różnych społeczeństw jest sporo.
  Szkieletów w szafach mnóstwo.
  Cele polityczne uświęcają środki, od zarania dziejów.
  Kwitnący Izrael ma w kamieniu węgielnym zawarty ogrom nieszczęść.
  I dziesiątki milionów reichsmarek, od przyszłych oprawców i ich późniejszych spadkobierców.
  Tak jak i Watykan miliardy dolarów jako wiano od Mussoliniego, w zamian za poparcie i konkordat.

  Reasumując.
  Krwawe pieniądze i przekupstwo najwyższych moralnych autorytetów, to norma zarówno w dawnym, jak i współczesnym świecie.
  A że w imię zysków niewielu giną dziesiątki milionów ludzi?
  A kogo to?

 127. @wiesiek59

  „RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 19:30
  Tam gdzie interesy były zbieżne, syjoniści szli z nazistami łapka w łapkę, inicjując i finansując przesiedlenia do Palestyny.
  Czemu sprzeciwiali się Brytyjczycy zresztą.
  Nie podobają ci ”

  /ciach/

  „mark-weber-syjonizm-i-iii-rzesza”

  Fajnie, ze Wiesiek59 nareszcie sam sie okreslil.

  Tym razem Wiesiek59 upowszechnia publikacje Marka Webera.

  Mark Weber, jeden z bardziej znanych w swiecie neonazistow, znany jest glownie jako szef „Institute for Historical Review”. Wzmiankowany „instytut” zajmuje sie, podbnie jak w/w instytutu szef, upowszechnianiem klamstwa oswiecimskiego. Mark Weber to czlowiek, ktory systematycznie upowszechnia rewelacje o tym, ze komory gazowe i obozy smierci to „mit”.

  Mark Weber stoi na czele „instytutu”, ktory zajmuje sie wylacznie „rewizjonizmem historycznym” w odniesieniu do zaglady Zydow i obozow smierci. Mark Weber i jego IHW usiluja upowszechnic teze, iz obozy smierci i komory gazowe to „zydowskie klamstwa”.

  Mark Weber to prominentny neonazista i klamca oswiecimski. A anonimowy
  @Wiesiek59 upowszechnia nazistowskie klamstwa Marka Webera. Obrzydliwe fekalia, ktore @Wiesiek59 usiluje wylewac na „zydow” i „syjonizm” to druga strona medalu dzialalnosci w/w „Instytutu”. IHR z jednej strony glosi, ze komory gazowe, zaglada Zydow i obozy smierci to mit – a z drugiej strony upowszechnia obrzydliwe brednie o rzekomej „wspolpracy” III-ciej Rzeszy i „syjonistow”.

  Fajnie, ze @Wiesiek59 wreszcie sie ujawnil jako tuba propagandowa jednego z najbardziej znanych nazioli i klamcow oswiecimskich.

 128. @wiesiek59

  „30 września o godz. 19:55
  RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 19:30
  Tam gdzie interesy były zbieżne, syjon”

  /ciach/

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Charakterystyczne, ze madrosci Marka Webera zaczerpneles z portalu „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny”, gdzie klake robi sie takim prominentom naziolstwa jak Dariusz Ratajczak i David Irving. Czy w ogole jakies zbrodnie wojenne zdarzaly sie podczas II-giej Wojny Swiatowej? A jakze: „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny” potepia w czambul zlych i niedobrych aliantow, ktorzy zbombardowali Drezno:

  „Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach II wojny światowej, w tym o zbrodniach i przestępstwach aliantów zachodnich, a których jednym z symboli stało się bombardowanie Drezna.”

  Mark Weber to prominentny neonazista i klamca oswiecimski. A anonimowy
  @Wiesiek59 upowszechnia nazistowskie klamstwa Marka Webera.

 129. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 20:12

  Nie będziesz moim cenzorem.
  Albo jakiś tekst trzyma się kupy, jest logiczny, albo nie.
  Odnieś się do meritum tekstu, a nie gaworz jak dziecko.

  Takich tekstów odsłaniających kulisy działań różnych rządów i organizacji w przededniu II światowej jest mnóstwo.
  Niezbyt pochlebnych dla działań wielu krajów.
  Ani żydowskich organizacji.
  Oczywiście według TEORETYCZNYCH I WSPÓŁCZESNYCH kryteriów działania, serwowanych przez media ogółowi zachodniej populacji.
  Reguły gry są od tysięcy lat niezmienne.
  I bezwzględne.
  Ale głąbom i innym z „ciemnego ludu” serwuje się te szlachetne i idealistyczne. Nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

  Moim prywatnym zdaniem.
  Terror i sekowanie mniejszości żydowskich w różnych krajach, antysemityzm, miały spowodować masowy exodus do Palestyny.
  Kontrolowaną migrację milionów.
  Nikt nie przewidywał, że kto się spóźni te zginie w europie.
  Plan pierwotny tego nie przewidywał.
  Poczytaj sobie o roli Kanady, USA i GB jako współsprawców holocaustu.
  Zablokowali imigrację na własne terytoria z przyczyn politycznych.
  W tym, i do Palestyny.
  Humanitaryzm i Prawa Człowieka wymyślono znacznie później- w latach 70′.

 130. @wiesiek59

  „30 września o godz. 20:38
  RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 20:12
  Nie będziesz moim cenzorem.
  Albo jakiś tekst trzyma się kupy”

  Kupa – to dobbre okreslenie, ale nie w tym rzecz.

  Rezcz w tym, ze ze @Wiesiek59 nareszcie sam sie okreslil.

  Tym razem @Wiesiek59 upowszechnia publikacje Marka Webera.

  Mark Weber, jeden z bardziej znanych w swiecie neonazistow, znany jest glownie jako szef „Institute for Historical Review”. Wzmiankowany „instytut” zajmuje sie, podbnie jak w/w instytutu szef, upowszechnianiem klamstwa oswiecimskiego. Mark Weber to czlowiek, ktory systematycznie upowszechnia rewelacje o tym, ze komory gazowe i obozy smierci to „mit”

  Mark Weber slynie w swiecie jako nonazista i klamca oswiecimski.

  @Wiesiek59 slynie w swoim swiatku jako tuba propagandowa naziola i klamcy oswiecimskiego Marka Webera i jego rewelacji z nazistowskiego „Institute of Historical Review”.

  Mam nadzieje, ze @Wiesiek59 i reszta dostojnego towarzystwa na tym blogu i blogach sasiednich bedzie robila jeszcze wieksza klake naziolom – klamcom oswiecimskim. na razie jednak trzeba podkresliczalsugi @Wieska59 w tej materii,

  Fajnie, ze @Wiesiek59 wreszcie sie ujawnil jako tuba propagandowa jednego z najbardziej znanych nazioli i klamcow oswiecimskich.

 131. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 20:55

  Zabawa z takimi typkami jak ty polega na tym, że poza szczekaniem na rozkaz, nie potrafią argumentować.
  Każde zdanie inne niż dyspozycja jaką otrzymali, powoduje mentalny mentlik.
  Co chcesz udowodnić dyskredytując autora opracowania HISTORYCZNEGO?

  Są daty, cytaty, fakty.
  Kwestionujesz, bo nie wiesz, czy też płacą ci za to?
  Biedna najmimorda z ciebie……

  Ps.
  Nie baw się w Goeringa, czy Himmlera.
  Nie decyduj głupkowato, KTO JEST antysemitą.
  Mówimy o syjonizmie, powstałym w tym samym czasie co nazizm, faszyzm, wojujący komunizm.
  Ten sam czas, te same metody działania, czy cele.
  DUŻO CEL- zresztą….

 132. Ps.2

  Czyją tubą propagandową ty jesteś?
  Jaka agencja PR ci płaci?
  Jakakolwiek ma cię na liście płac, płaci ZA DUŻO.
  W stosunku do twojej wiedzy i kompetencji.
  Nieefektywny, schematyczny, bez inwencji.
  Starość nie radość?

 133. @Wiesiek59

  „Ale głąbom i innym z „ciemnego ludu” serwuje się te szlachetne i idealistyczne”

  … a Piekny Umysl – Wiesiek59 – to nie zaden „glab”, tylko adept samego Marka Webera. Speca od „naukowych” dowodow o nieistnieniu komor gazowych.

  Kumple – rodacy @Wieska59 – ci, na korych sie @Wiesiek59 powoluje – uprawiaja podobna propagande na polskojezycznych witrynach.

  „” W odpowiedzi SS sfinalizowało sekretny sojusz z tajną syjonistyczną agencją Mossad le-Aliya Bet w celu szmuglowania żydów do Palestyny.”

  … napisal slynny w swiecie neonazista i klamca oswiecimski Mark Weber. A powtorzyl jak nazistowski megafon @Wiesiek59.

 134. @Wiesiek59, przylapany na robieniu klaki znanemu w swiecie neonaziscie Markowi Weberowi, sam zaczyna stosowac ulubione metody Herrenvolkow i ucieka sie do wachmanskiego slownictwa:

  „szczekaniem”

  Ale najlepsze, ze dla Wieska59 naziol, klamca oswiecimski to „naukowy” autorytet;

  „dyskredytując autora opracowania HISTORYCZNEGO?”

  W krainie Herrenvolkow ten rodzaj „opracowan HISTORYCZNYCH” zakonczyl sie definitywnie w maju 45-go roku. Co nieco autorow podobnych opracowan alianci po prostu powiesili.

  Szkopy sa kumate i nie chca powtorki. Dlatego jak Irving koniecznie chcial glosic swoje „opracowania HISTORYCZNE” w Austrii, to go wsadzono do pierdla. Na pare lat.

 135. @Wiesiek59

  „W stosunku do twojej wiedzy i kompetencji.”

  No prosze – spec od upowszechniania nazistowskiej propagandy zamierza oceniac moja „wiedze” i moje „kompetencje”.

  To juz nie kon – poszostny zaprzeg by sie usmial.

 136. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 21:16

  „Jeden temat ma ta grupa
  tylko dupa, dupa, dupa”/……..

  Kontrargumeny, fakty, proszę.
  Zamiast bełkotu.
  jedynymi którzy chcieli zapobiec holocaustowi, byli amerykańscy Chasydzi.
  Niestety, ich wpływy polityczne były za słabe w stosunku do syjonistów.
  Temu FAKTOWI też zaprzeczysz?

  Twoja wiedza o historii jest dość miałka.
  I tendencyjna.
  Nieco ją pogłębić.
  Warto.

 137. @Wiesiek59

  „Co chcesz udowodnić dyskredytując autora opracowania HISTORYCZNEGO?”

  Wiesiowe autorytety:

  „Institute for Historical Review[edytuj]
  Institute for Historical Review (IHR) – założona w 1978 w Kalifornii, organizacja propagująca negacjonizm. IHR jest jednym z wiodących ośrodków negacjonistycznych na świecie. Po zlikwidowaniu w 2002 wydawanego przez organizację pisma Journal of Historical Review IHR publikuje swoje materiały w internecie.

  1978 IHR ogłosił 50.000 USD nagrody dla każdego, kto jest w stanie udowodnić fakt istnienia nazistowskich komór gazowych i zagłady Żydów. Pozwany w 1980 przez Mela Melmersteina, IHR przegrał z nim w 1985 głośny proces i został zmuszony do wypłacenia mu nagrody.

  W roku 1984 wybuch zniszczył budynek Instytutu oraz jej księgozbiór[1].

  Z Institute for Historical Review współpracowali m.in. David Irving, Robert Faurisson, Ernst Zündel, Fred Leuchter, Arthur Butz, i Ahmed Rami.”

  Mark Weber
  David Irving (siedzial w pierdlu za klamstwo oswiecimskie)
  Ernst Zündel

  Ahmed Rami. (siedzial w pierdlu za antysemicka propagande)

  @Wiesiek59 – Piekny Umysl – i jego druzyna – to zaiste prawdziwa ozdoba tego bloga.

  Kropka nad „i”.

 138. @Wiesiek59

  „ontrargumeny, fakty, proszę.
  Zamiast bełkotu.
  jedynymi którzy chcieli zapobiec holocaustowi,”

  /ciach/

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Charakterystyczne, ze madrosci Marka Webera zaczerpneles z portalu „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny”, gdzie klake robi sie takim prominentom naziolstwa jak Dariusz Ratajczak i David Irving.

  Czy w ogole jakies zbrodnie wojenne zdarzaly sie podczas II-giej Wojny Swiatowej? A jakze: „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny” potepia w czambul zlych i niedobrych aliantow, ktorzy zbombardowali Drezno:

  „Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach II wojny światowej, w tym o zbrodniach i przestępstwach aliantów zachodnich, a których jednym z symboli stało się bombardowanie Drezna.”

  Mark Weber to prominentny neonazista i klamca oswiecimski. A anonimowy
  @Wiesiek59 upowszechnia nazistowskie klamstwa Marka Webera.

 139. @Wiesiek59

  „Twoja wiedza o historii jest dość miałka.”

  .. w mniemaniu typa, ktory robi klake nazistowskiej organizacji „Institute for Historical Review (IHR)” i jej szefowi, oslawionemu naziolowi i klamcy oswiecimskiemu, Markowi Weberowi.

  Dobra, zbrzydzilo mnie. Na razie starczy.

 140. RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 21:38

  Wykazałeś swój poziom wiedzy, kompetencji, orientacji w temacie.
  Masz coś jeszcze do dodania?
  Żenada, to za mało.

 141. Tak jest, władza ma trzymać elity za ryj i nie dopuszczać tego ryja do koryta. Koryto jest obecnie zajęte i długo nikt dobrej zmiany od niego nie oderwie. Jak długo? Tak długo jak będzie władza miła coś do rozdania. PRL też rozdawał. Np. taki ja otrzymałem od władzy wykształcenie, pracę, władza dała mi mieszkanie i samochód. Bez władzy nic bym nie zdobył własną pracą. Teraz będzie tak samo.
  Mam dla władzy, szanowna dobra zmiano i ukochana jednocześnie pomysła na tych nicponi w białych fartuchach, co to ledwo liznęli medycyny, a już chcą podwyżek za wątpliwej jakości pracę. Należy czym prędzej wyasygnować kolejne 19 mln złotych na akcję promującą Polskę za granicą, która uświadomi społeczeństwu kim oni są. Proponuję następujące hasła: „Pijany lekarz odebrał poród i dziecko zmarło”, „Kolejny łapówkarz w białym fartuchu”, „Chirurg zabił pacjenta na stole operacyjnym”, „Zmowa lekarzy przeciw ministrowi sprawiedliwości”, Itd., Itp.

 142. @ radziwiłow jedwabne
  To, że Hitler wymordował parę milionów Twoich rodaków + trochę mniej moich i podobną ilość” Rosjan”( w tym Białorusinów i Ukraińców) nie może zmienić faktu, że alianci też dopuścili się zbrodni wojennych jak zbombardowanie Drezna, Tokio , Hiroszimy i Nagasaki. To były akcje przeciwko ludności cywilnej, obliczone na zastraszenie władz Niemiec i Japonii. W przypadku Japonii chodziło przede wszystkim o to aby wymusić kapitulację przed zajęciem tego kraju przez Rosjan, którzy już szykowali inwazję.

 143. cytat jedwabengo oxydatora: David Irving (siedzial w pierdlu za klamstwo oswiecimskie) .
  To fakt, w wszeregu krajów zachodnich, w tym w Polsce, mozna o wszytkim klamac, ale rozpowszechnianie kłamstwa oświęcimskiego jest karalne. W Niemczech Holocaustleugnung & Auschwitz-Lüge § 130 Strafgesetzbuch „Volksverhetzung”. W Polsce zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1 powyższej ustawy, jest przestępstwem ściganym z urzędu zagrożonym grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

 144. Radziu Warchole, 19:39.

  Gowno mnie to obchodzi czy Polak sie myje czy nie,ja go nie wacham
  nie mam takiej mozliwosci a jak idzie ulica taki smierdziel to nie wiadomo
  kto to jest na czole napisane tego nie ma.
  A Radzia Warchola Smierdziela widac od razu kto zacz.

 145. Pupil Kaczyńskich Bender sugerował,że obozy koncentracyjne to obozy pracy w celu resocjalizacji komunistów.Z mlekiem w menu. Faktem jest ,że powstały w czasach katolickiej III Rzeszy w celu walki z komunizmem.Na obecnej fali tzw.wyklętości antykomunizmu będzie prowadził zapewne do rehabilitacji formacji zwalczających niewiernych w ramach Drang nach Osten ! z Gott mit uns ! na ustach.I błogosławieństwem Piusa XII. Tak sobie myślę czy wszyscy antykomuniści wstąpią na ołtarze burzonych pomników zwycięskiej Armii Czerwonej. Czy nie będzie to podróba jak kibol z orłem na koszulce i z maczetą za pasem.

 146. Mad Marx

  „W przypadku Japonii chodziło przede wszystkim o to aby wymusić kapitulację (bombą atomowaą) przed zajęciem tego kraju przez Rosjan, którzy już szykowali inwazję.”

  Już w czasie konferencji w Teheranie w 1943 zachodni alianci nalegali by ZSRR zerwał pakt o nieagresji z Japonią z 1941 i przystąpił do wojny z nią. Stalin się na to zgodził, ale po pokonaniu III Rzeszy. Konkrety ustalono w Jałcie w 1945. ZSRR miał uderzyć i pokonać armię kwantuńską w okresie 3 miesięcy po podpisaniu kapitulacji Rzeszy umozliwiając tym samym realizacje planu inwazji na samą Japonię aliantom zachodnim. To USA opracowały plany inwazji i głównie na nich miał spoczywać jej cięzar – tak to ustalono w Jałcie. W zamian za likwidację armii kwantuńskiej, która chroniła japońskie zaplecze przemysłowo surowcowe w Mandżurii i Korei ZSRR miał dostać Południowy Sachalin i Wyspy Kurylskie.
  Tak też się stało – dokładnie 3 miesiące po kapitulacji Niemiec tj 9 sierpnia 1945, w trzy dni po zrzuceniu bomby na Hiroszimę, ZSRR wypowiedział Japonii wojnę i wywiązał się z zobowiązań. Armia kwantuńska została pokonana i Japonia została odcięta od dostaw militarnych (głównie paliwo syntetyczne). Na Półwyspie Koreańskim wojska ZSRR zatrzymały się zgodnie z umową na 38 równoleżniku. W połowie sierpnia zajęły Sachalin a trzy dni przed kapitulacją Japonii przejęły wyspy Kurylskie. Po czym wraz z aliantami podpisały akt kapitulacji Japonii.

  Nie ma żadnych przesłanek do tego, że ZSRR planował inwazję na Japonię. Owszem, z rozpędu Rosjanie wysadzili desant na Hokkaido ale się z tej wyspy bez problemu wycofali. Tak jak maju i czerwcu wycofywali się z zajętych z rozpędu terenów Niemiec na linie wcześniej ustalone na konferencjach.
  Oczywiście były też wzajemne podchody dotyczące wyznaczenia na zdobytych terenach stref okupacyjnych. Rosjanie nalegali na utworzenie ich strefy na na Hokkaido natomiast USA zabiegały o utworzenie swej bazy na Kurylach – z tym, że nic z tego nie wyszło.

  Reasumując – decyzja o użyciu bomby atomowej w Japonii nie miała żadnego związku z ZSRR. Jej celem było złamanie oporu Japończykow a co za tym idzie zminimalizowanie strat w czasie planowanej inwazji USA na wyspy.

 147. Bar Norte, 0:40
  General Eisenhower powiedzial, ze zrzucenie bomby atomowej na Japonie nie mialo zadnego militarnego znaczenia,bo kraj byl juz pokonany.
  ,, Japan was already defeated and dropping the bomb was completely unnecessary.”

 148. W ramach IV RP warto zadać suwerenowi referendalne pytanie co jest większym grzechem łamanie konstytucji czy 10 przykazań.Tak sobie myślę,że konstytucja ma przechlapane. Bo przypomina komunistyczne złogi wykryte przez Kaczyńskiego.A każdy kto ją gwałci nominowany jest do sortu tzw.wyklętych.

 149. Słowianin:
  „Pupil Kaczyńskich Bender sugerował,że obozy koncentracyjne to obozy pracy w celu resocjalizacji komunistów.”

  1. Bender, jako polityk w III RP był związany początkowo z ROP, a potem z LPR. „Pupil” Kaczyńskiego? Chyba w twojej chorej wyobraźni.
  2. Kontrowersyjna wypowiedź z 2000 roku była cytatem ze słów byłego więźnia Auschwitz, a nie poglądem Bendera. Z tego powodu prokuratura (bynajmniej wtedy nie PiS-owska) umorzyła postępowanie prowadzone w związku z tą wypowiedzią.
  3. Cytat brzmiał tak, że „obozy koncentracyjne nie były obozami zagłady, a obozami pracy”. Nie było tam mowy o komunistach, a o Żydach i Romach.

  ergo: łżesz, jak radio Erewań…

 150. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/katalonia-tlumy-lokalami-referendalnymi-foto/
  ==========

  Trochę zdjęć z Katalonii.
  Wszystkie strony nie używają przemocy, co cieszy.
  Obywatelskie nieposłuszeństwo jest niezłą bronią.

 151. „Akcja Różaniec Do Granic” http://www.newsweek.pl/opinie/rozaniec-do-granic-gdzie-to-ma-sens,artykuly,416778,1.html?src=HP_Section_2
  Trzeba się spodziewać, że większość tutejszych intelektualistów weźmie udział.

 152. „Akcja Różaniec Do Granic”

  Piez piałby z zachwytu, gdyby w ramach akcji „sierp i młot bez granic” celebryci namawialiby do powrotu ma cokoły Lenina i Stalina, a gromadki dzieci śpiewałyby niewinnymi głosikami „bandiera rossa”…

 153. Bender poseł na Sejm PRL VII i IX kadencji,uczestnik obrad Okrągłego Stołu,kolega Kobylańskiego.Dla Kaczyńskiego wybitny historyk.Tak sobie myślę,że głosił prawdę o KL wspierając się jak w czasach komuny cytatami np. Lenina vide dzisiejsi prawicowi doktorzy.Cytowanie bezkrytyczne jest wdrażaniem do obiegu.Historyk to brzmi dumnie o ile nie jest wynajęty do wspierania doktryn politycznych dla kariery.

 154. quentin t.
  1 października, g.10:44
  Myślałam, że jeszcze nie żyjemy w kraju wyznaniowym.
  Przecież ten „Różaniec Do Granic” jest śmieszno-żałosny lub żałośnie śmieszny, jak zaklinanie deszczu, czy tam-tamy na postrach wrogiemu plemieniu. Nawet w przededniu II światówki nikt w głęboko katolickiej Polsce nie wpadł na taki pomysł.
  A jego alternatywą na pewno nie są pomniki Lenina czy Stalina. Jedynie odrobina rozsądku.

 155. Na portalu gazeta.pl M. Urbaniak o PRL-u.
  Jak to przedmiotem marzeń każdego Polaka było posiadanie zegarka.
  Ponieważ wszystkie możliwe „czasy”- od tzw. naręcznych aż po zegary z kurantem – zostały skradzione przez bohaterskich wyzwolicieli Krasnoj Armii.
  Nawet zdjęcie dwóch sołdatów zawieszających czerwoną flagę na Bramie Branderburskiej musiało zostać wyretuszowane: jeden z nich miał w rzeczywistości na przedramieniu dwa czasomierze…

 156. Słowiański Stanisław
  1 października, g.6:35
  „W ramach IV RP warto zadać suwerenowi referendalne pytanie co jest większym grzechem łamanie konstytucji czy 10 przykazań”.
  To pytanie w sam raz dla @quetnina t., który – jak widać – nie zna konstytucji, która w żadnym miejscu, łącznie z preambułą, nie daje forów ani kk, ani praktykującym katolikom.

 157. W porównywalnym czasie- lata 50-60, ilu mieszkańców Hiszpanii, czy Grecji, miało zegarki?
  Już nie mówię o innych kontynentach……

  Takie ahistoryczne wtręty jako argument, spływają z klawiatur ponoć inteligentnych i obytych ludzi.
  Których przodkowie zamieszkiwali w chatach z klepiskiem, mających w rodzinie jedną parę butów- przechodnich…..

 158. mag:
  apel organizatorów „różańca go granic” brzmi następująco:

  „W 100. rocznicę objawień w Fatimie chcemy odpowiadać na wezwanie Matki Bożej do odmawiania różańca, który jest ratunkiem dla świata. Wobec rosnącego napięcia, coraz liczniejszych zagrożeń, przed którymi staje Europa, chcemy modlić się o nawrócenie do Boga, który jest źródłem i gwarantem pokoju i bezpieczeństwa. Bardzo pragniemy wyjść ze światłem do całego świata”

  Pytania (chyba retoryczne) brzmią zatem:
  – czy ktoś kogoś przymusza do udziału w tej akcji?
  – czy idea modlitwy o pokój i przyszłość Europy (jest w niej wszystko oki, co, nie?!) jest żałosna, jak twierdzisz?
  – co to ma wspólnego z preambułą do konstytucji?

  Widać klasę byłej, peerelowskiej dziennikarki: wiedza o zdarzeniu żadna, komentarz kompletnie od rzeczy, ale pewność (żałosnych) sądów – nadzwyczajna.

 159. @folwarkPn, @Wiesiek59

  „General Eisenhower powiedzial, ze zrzucenie bomby atomowej na Japonie nie mialo zadnego militarnego znaczenia,bo kraj byl juz pokonany.

  ,, Japan was already defeated and dropping the bomb was completely unnecessary.””
  Raka wlasnie rzekom „wypowiedz” przypisuje Eisenhowerowi znany w swiecie naziol i klamca oswiecimski Mark Weber, w swoim „naukowym” tekscie „Was Hiroshima Necessary? … Why the Atomic Bombings Could Have Been Avoided”. Neonazisci maja na blogach polityki wiecej zwolennikow niz sam tylko @Wiesiek59.

  Jakim cudem Japonia mialaby byc „calkowicie pokonana” w przededniu zrzucenia bomby na Hiroszime – tego nie wiedza nawet najstarsi gorale. Jeszcze ani jeden aliancki zolnierz nie znalazl sie na terytorium Japonii, jeszcze dziesiatki tysiecy amerykanskich zolnierzy tracilo zycie podczas walk o kolejne wyspy na Pacyfiku – ale Japonia byla juz „calkowicie pokonana”. Tyle, ze jakos nie zamierzala kapitulowac. Pewnie wojna moglaby sie zakonczyc, gdyby to alianci skapitulowali przed Japonia.

 160. quetnin t.
  1 października, g.11
  Gdyby nie ci czerwoni sołdaci z kilkoma czasomierzami na rękach, hitlerowscy sołdaci zdążyliby jeszcze wymordować lub puścić przez komin ileś tam dziesiątków tysięcy twoich rodaków, zanim dotarliby nad Wisłę ci inni alianci.
  Zresztą było po Jałcie i sojusznicze armie z zachodu wyzwalały zachód Europy. Terytorium spornym była jakiś czas Austria, ale ostatecznie Krasnaja Armia się stamtąd wycofała. Co do Polski nie było żadnych wątpliwości.

 161. Weber – IHR „holocaust of Dresden”

 162. @folwarkPn, @Wiesiek59

  Wielcy Nauczyciele blogerow „Polityki” glosza, ze zaglada Zydow to lipa, ze komory gazowe nigdy nie istnialy. Ale za to uzywaja okreslenia „holocaust” w odniesieniu do zbombardowania Drezna.

  Coz – powiedz mi, z kim sie zadajesz a powiem ci, kim jestes.

  A naziol to naziol to naziol.

 163. folwarkPn

  „General Eisenhower powiedzial, ze zrzucenie bomby atomowej na Japonie nie mialo zadnego militarnego znaczenia,bo kraj byl juz pokonany.”

  Oczywiscie, że w połowie 1945 dla Japonia wojna była definitywnie przegrana, tym niemniej odmawiała podpisania aktu bezwarunkowej kapitulacji – zgodnie z deklaracją poczdamską.
  Po doświadczeniach inwazji na Filipiny (tzw „masakra w Manilli”) z lutego i marca 1945, z uwagi na przewidywane straty, inwazję na Japonię przełożono koncentrujac się na nalotach dywanowych i blokadzie morskiej. Alianci szacowali, że na skutek blokady i zmasowanych nalotów z użyciem konwencjonalnych bomb Japonia skapituluje na przełomie 1945-46.
  Decyzja o zastosowaniu bomb atomowych miała kapitulację przyśpieszyć.

 164. @mag

  „zanim dotarliby nad Wisłę ci inni alianci.”

  ???

  A dotarliby? Skad taki domysl?

  Kto w ogole w Europie mogl i chcial podjac walke z hitlerowskimi Niemcami i ich sprzymierzencami oprocz „prymitywnych, durnych Iwanow”? Swoja droga, te prymitywne Kacapy, z kilkoma czasomierzami na rekach, produkowaly wyjatkowo udane czolgi. I znakomite samoloty bojowe. I najlepsza na swiecie artylerie. I nowe rodzaje broni – na przyklad slynne „Katiusze”.

  Zreszta wystarczy Tolstoja czy Puszkina poczytac. Albo obejrzec „jezioro labedzie”. Wiadomo, prymitywne Kacapy.

 165. quentin t.
  Gdy zderzają się dwa komentarze „od rzeczy”, tylko osoby postronne mogą wyrazić na ich temat zdanie „do rzeczy”, czyli obiektywne.
  Jako peerelowski złóg dziennikarski tyle samo czasu, a nawet trochę dłużej pracowałam w III RP i zapewniam cię, że mimo cenzury a może dzięki niej, paradoksalnie tzw. etos dziennikarski trzymał jakiś poziom (poza niektórymi tytułami i niektórymi nazwiskami).
  Dziś cyniczne kłamstwo goni kłamstwo, pomówienie, lżenie itd. są na porządku dziennym, a wolność słowa oznacza wolną amerykankę.
  Dramatycznym przykładem jest TVP. Obecne wiadomości dorównują peerelowskim w stanie wojennym, a nawet je przebijają.
  „Gazeta Polska” czy „Wsieci” to partyjne gadzinówki PIS. O TV Trwam szkoda mówić. Tygodnik „Do rzeczy” jest zdecydowanie bardziej dorzeczny.

 166. @mag

  Ponizej znajdzisz probke wspolczesnego hm… dziennikarstwa. Z narodowo-patriotycznego portalu „Wolna Polska”:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukryty-holokaust-eustace-mullins-2017-08

  „Do tej pory wymusili ponad 35 bilionów dolarów od niemieckich robotników, pieniędzy, które zostały zebrane szpicami bagnetów, nie żydowskich bagnetów, ale bagnetów armii amerykańskiej, które utrzymywały się jako siły okupacyjne w Niemczech Zachodnich przez niemal cztery dziesięciolecia, wyłącznie w celu zapewnienia potęgi militarnej marionetkowemu rządowi niemieckiemu, którego główną funkcją było zapewnianie pieniędzy na pasożytnicze państwo Izrael.

  Jakieś dwadzieścia lat po II wojnie światowej, Żydzi zaczęli się obawiać, że naukowcy mogą skupić się na straszliwej rzezi kobiet i dzieci podczas wojny przez wojska dowodzone przez Żydów. Spalenie tysięcy rodzin masowym bombardowaniem ogniowym miast takich jak: Kolonia, Hamburg, Berlin, Drezno i innych europejskich ośrodków kultury; burze ognia od których zginęło wiele tysięcy rodzin w Tokio, jak również holokaust nuklearny dokonany na ludności cywilnej w Hiroszimie i Nagasaki w ostatnich dniach wojny japońskiej, kiedy sztab imperialny już skłaniał się do rokowań pokojowych (Żydzi nie chcieli stracić tej okazji, aby przetestować swoje nowe żydowskie piekielne bomby na ludziach); te i wiele innych zbrodni wojennych, zaczęły dotyczyć Żydów.

  W żadnym kraju oddziały morderców Mossadu, izraelskich służb wywiadu, nie mają większej swobody działania niż w Stanach Zjednoczonych. Współpraca z żydowskimi egzekutorami jest najważniejsza w działalności CIA, FBI, IRS.”

  To jest wlasnie przekaz, ktory idzie w swiat.

 167. Zamiast różańca może propagować parafie bez przestępczości.Bo takich brakuje.Nie granice są problemem ale w granicach IV RP patologie z udziałem 90 procentowym katolików.Mój apel katolicy przestańcie kraść,kupować w niedzielę,usuwać ciąże można mnożyć patologie.Zacznijcie porządkowanie świata od siebie a nie od imigrantów.Wszak mea culpa tego wymaga.Tak sobie myślę czy polski katolicyzm jest reformowalny na potrzeby państwa świeckiego.

 168. RadziłowJedwabne
  g.11:34
  Niestety, twoja gorzka ironia jest usprawiedliwiona.
  Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę i słyszę, co się robi z tzw. żołnierzami wyklętymi.
  Kurde, jedyni prawdziwi, słuszni bohaterowie, którzy mają już nawet swój festiwal! (co tam AK, żołnierze od Andersa czy tym bardziej berlingowcy).
  Tymczasem Ci najbardziej znani, jak Ogień czy Bury to bandyci, o których zła pamięć przetrwała tam gdzie „działali”. Na nic się zdały protesty lokalsów.
  PIS pisze historię na nowo i po to m.in. jest deforma edukacji.
  Wychować nowego człowieka,niezłomnego patriotę-katolika, który wierzy w Polskę dla Polaków, ma w tyle zarówno Kacapa, jak i Europejczyka, nie mówiąc o gejach, lesbach, Żydach itp. i powinien bez przerwy bronić „wartości chrześcijańskich”, choć ich nie zna (mimo katechezy do przedszkola po maturę) lub nie traktuje poważnie.
  W necie można znaleźć podstawy programowe. Mnie wystarczyła już tylko lista lektur. Masakra!

 169. RadzilowJedwabne
  1 października o godz. 11:28

  Zlikwidowano w obozach Burów, Herero, Indian, urządzono marsze śmierci na Malajach jeńcom, pognano Ormian przez bezdroża.
  Zlikwidowano komunistów na Filipinach.
  A ty tylko o gazie, krematoriach.
  Fascynacja techniką?

  Rzeż za pomocą bomb, napalmu, defoliantów, cię nie fascynuje?
  Dlaczego?
  Bo robią to INNYM nacjom?
  Choć też na skalę przemysłową?

  Te miliony ton paskudztwa zrzucane na cywilów nie obchodzą nikogo.
  BOMBOWA jest ta DEMOKRACJA…..

 170. @mag

  „Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera,”

  A mi za to serce roznie, jak sobie czytam takie wypowiedzi, jak twoja, zacytowana ponizej:

  ” Pomieszkali tam razem rok czy dwa i razem wrócili do Polski, bo on miał już dość nie tylko pełzającej wojny, ale i narastającej ortodoksji żydowskiej, ”

  Jesli powyzsze jest prawda, to ten gostek, co ze zlego i niedobrego Izraela „wrocil do Polski”, na pewno czuje sie wspaniale i doskonale spacerujac od ronda D.m.o.w.s.k.i.e.g.o do ulicy Lupaszki. A jak na ulicach nie poswiecenie sztandaru Narodowych Sil Zbrojnych to uroczystosc z okazji rocznicy powstania ONR. Z zlej i niedobrej ortodoksji trafil do Ojczyzny Tolerancji.

  Dziwna sprawa – miliony ludzi odwiedzaja Izrael, dziesiatki tysiecy sie osiedlaja – ale ty swoim sokolim wzrokiem dopatrzylas sie „ortodoksji żydowskiej”. I to z daleka, na niewidzianego. Chyba masz najwieksza na swiecie lunete. A facet o ktorym piszesz – miejmy nadzieje, ze ma tzw Dobry Wyglad.

 171. @wiesiek59

  „RadzilowJedwabne
  1 października o godz. 11:28
  Zlikwidowano w obozach Burów, Herero, Indian, urządzono marsze śmierci na Malajach jeńcom, pognano Ormia”

  /ciach/

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Charakterystyczne, ze madrosci Marka Webera zaczerpneles z portalu „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny”, gdzie klake robi sie takim prominentom naziolstwa jak Dariusz Ratajczak i David Irving. Czy w ogole jakies zbrodnie wojenne zdarzaly sie podczas II-giej Wojny Swiatowej? A jakze: „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny” potepia w czambul zlych i niedobrych aliantow, ktorzy zbombardowali Drezno:

  „Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach II wojny światowej, w tym o zbrodniach i przestępstwach aliantów zachodnich, a których jednym z symboli stało się bombardowanie Drezna.”

  Wielcy Nauczyciele blogerow „Polityki” glosza, ze zaglada Zydow to lipa, ze komory gazowe nigdy nie istnialy. Ale za to uzywaja okreslenia „holocaust” w odniesieniu do zbombardowania Drezna.

  Coz – powiedz mi, z kim sie zadajesz a powiem ci, kim jestes.

  A naziol to naziol to naziol.

 172. RadzilowJedwabne
  1 października o godz. 12:26

  Dziecko drogie…..

  Zbrodnie wojenne popełniały WSZYSTKIE strony uczestniczące w wojnie.
  I to każdej, nie tylko tej ostatniej.

  „Wojny toczą istoty LUDZKIE”- po prostu.
  Z całym genetycznym i ewolucyjnym bagażem.
  Jedynie na filmach występuje szlachetność, honor, poszanowanie prawa przez żołnierzy będących w swej masie odzwierciedleniem populacji.
  Gwałt, morderstwo, rabunek, przemoc, to sa realia każdego konfliktu.
  Propaganda mówi, że winni są WYŁĄCZNIE ONI.

  Z psychologii, socjologii, znajomości życia- pała….

 173. @wiesiek59
  „1 października o godz. 12:37
  RadzilowJedwabne
  1 października o godz. 12:26
  Dziecko drogie…..
  Zbrodnie woje”

  /ciach/

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Fajnie ze sie dales poznac jako propagator „tworczosci” Marka Webera. W tym momencie nie dziwi juz fakt iz twoje kolejne rewelacje przepisywane sa z polskojezycznych nazistowskich witryn.

  Wielcy Nauczyciele blogerow „Polityki” glosza, ze zaglada Zydow to lipa, ze komory gazowe nigdy nie istnialy. Ale za to uzywaja okreslenia „holocaust” w odniesieniu do zbombardowania Drezna.

  Coz – powiedz mi, z kim sie zadajesz a powiem ci, kim jestes.

  A naziol to naziol to naziol.

 174. „Jako dziecko chciałam być albo klaunem, albo dziennikarką”

  Powyższe, to tytuł świeżego artykułu na portalu „Krytyki Politycznej”.

  Ale mniejsza o zawartość tego artykułu, zresztą ciekawego.
  Chodzi o tytuł. Bo gdy człek zapozna się z powyższymi, wnikliwymi ocenami nieocenionej mag, zarówno dotyczącymi współczesnych polskich mediów, jak i rzekomej polityki historycznej PiS, to dochodzi się do wniosku, że bycie dziennikarką i klaunem niekoniecznie musi być alternatywne…

 175. Przeleciałem komentarze i myślę sobie, czy warto dyskutować z kimś, kto powoływał się był np. na „Protokoły Mędrców Syjonu” itp. kretyńskie teorie spiskowe, albo z kimś, kto wierzy, że stwórcą wszechświata jest ktoś, komu bardzo leży na sercu to, czy jakiś katolik nie nażarł się w piątek kiełbasy, co jest moim zdaniem kpiną z tegoż stwórcy, dochodzę do wniosku, że zdecydowanie nie warto.
  Niestety, takich elokwentnych idiotów na blogach nie brakuje. Ja bym ich nie karmił.

 176. @quentin t.

  … robi klake portalowi „Krytyka Polityczna”.

  To chyba portal w sam raz dla niego i dla blogerow „Polityki”. Czym sie ten „portal” zajmuje?

  Ano popatrzmy:

  „PASTUSZKO: CZYM ŚMIERDZIELI ŻYDZI? …Monika PastuszkoMONIKA PASTUSZKO
  Kulturoznawczyni, aktywistka społeczna … W wielu przekazach historycznych pojawia się informacja, że Żydzi śmierdzieli. Prawdę mówiąc, pojawia się we wszystkich możliwych rodzajach przekazów. W literaturze. Wspomnieniach. Współczesnych przekonaniach. Jeśli chodzi o wspomnienia o śmierdzących Żydach, ”

  To jest wizytowka nie tylko „Krytyki Politycznej”. Tak powstaje przekaz, ktory idzie w swiat.

 177. RadziłowJedwabne.
  Rzeczywiście coś takiego napisałam kilka lat temu (że też chce Ci się grzebać w archiwum blogu). Ale tę parę spotkałam ostatnio dość dawno i nie wiem jak ten reemigrant dziś ocenia swoja sytuację w Polsce, jeśli nadal mieszka z żoną w Warszawie.
  Nie mam żadnej lunety, a tym bardziej niczego nie uogólniam. Pisałam po prostu o konkretnym znanym mi przypadku moich znajomych z młodości.
  Proszę, nie czepiaj się mnie „za bezdurno”, bo nie mam zamiaru bawić się z Tobą w słowne przepychanki i licytację na cytaty. Od tego masz lepszych ode mnie, np. @Wieśka59
  Widać, nie ufasz nawet swoim sojusznikom, ale to już Twój problem.

 178. sugadaddy
  g.12:50
  Generalnie masz rację, dlatego bywam na tym blogu rzadko.
  Ot, coś mnie dziś podkusiło. Może data 1 października, bo dla mnie to jest prawdziwy koniec lata, czas refleksyjno-melancholijny.

 179. Totalna ma być w niedalekiej przyszłości kontrola pojazdów/samochodów, którymi suweren porusza się po drogach. Otóż wymyślono, że jak się pojawi taki delikwent w stacji kontroli, to po nieudanej próbie już mu się nie uda gdzie indziej. Jest tam tego więcej, ale szkoda czasu na głupoty. Powiem czego tam nie ma. Nie ma tam nic o trujących smogiem samochodach, które widać bez badania stacji diagnostycznych i nie powinny się poruszać po żadnej drodze. Ale zbaczam z tematu, bo najzabawniejsze jest to, że nie wiadomo jak to zrobić, a przecież bez potężnego programu komputerowego się nie obejdzie, a wystarczyłoby zrobić adnotację w dowodzie rejestracyjnym i już. Takie oprogramowanie kosztuje miliony i nie robi się tego pstryknięciem dobrozmianowego palca. Nieważne, swojacy na pewno zarobią. Przypomnę tylko pewien tekst z Polityki, w którym autor twierdził, że po polskich drogach porusza się parę milionów pojazdów bez OC i nikt tego nie potrafi wyłapać. Jak zatem dobra zmiana chce wyłapać samochody z nieaktualnym przeglądem technicznym? Przy okazji tego nonsensu ujawnił się były minister zwijania autostrad Poloczek (a mieszka na Śląsku), który nagle zmienił zdanie w kwestii pierwszeństwa pieszego stojącego przy pasach, z zamiarem przejścia na drugą stronę jezdni. Zajęło mu to aż dwa lat i być może za następne dwa, mniej pieszych zginie na przejściach dla nich urządzonych. Czy to aby nie jest robienie suwerena w totalnego wała?

 180. W windowaniu Holocaustu jako czegoś niezwykłego w historii ludzkości, promowaniu demokracji, epatowaniu zagrożeniem rosyjskim, irańskim, czy koreańskim, chodzi o banalną rzecz.

  SZMAL.

  To takie proste i takie LUDZKIE.
  Wystarczy zerknąć, gdzie płynie kasa.
  Żerowanie na współczuciu, poczuciu winy, czy strachu przed urojonym zagrożeniem, jest niezłym sposobem na wyłudzenie gigantycznych sum.
  Ach, jeszcze ekologia i CO2……
  Ile warte są te „biznesy”?

 181. Niezgodne z prawem jest zaś ukrywanie handlowego celu prezentacji. A dzieje się tak np. wtedy, gdy zaprasza się seniora na bezpłatne badania, po których odbywa się sprzedaż garnków lub materacy nie zawsze wartych swojej ceny. Wątpliwości urzędników budzi też kwestionowanie przez firmy prawa klientów do odstąpienia od umowy. W świetle ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta każdy, kto zawarł umowę poza siedzibą przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. Reguluje to artykuł 27, a formularz odstąpienia od umowy – o ile nie dostaniemy go od przedstawiciela firmy – możemy bez problemu pobrać z sieci. Tymczasem tylko dziś UOKiK prowadzi kilkanaście postępowań dotyczących sprzedaży poza lokalem przedsiębiorcy.
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20989844,garnki-warte-tysiace-zlotych-w-doskonalej-cenie-ostrzegamy.html
  ==========

  Prawo jest bezsilne.
  I miliardy przepływają do właściwych kas.
  Żerowanie na chciwości i psychologicznej bezbronności starszych- to kolejny sposób na zysk amoralny.

 182. Podziwiam ogrom pracy, którą te organizacje pozarządowe wykonują. Problem polega na tym, że często działają w sposób, który jest stronniczy w stosunku do Izraela. Zbyt często obwiniają o palestyńskie cierpienia Izrael, nie wspominając słowem o bezwzględności i zepsuciu przywódców palestyńskich, którzy ponoszą znaczną część winy za ból swojego ludu. Grupy te mają swoją własną agendę, ale ponieważ ich obraz w oczach opinii publicznej jest atrakcyjny – przedstawiają się jako rzecznicy prześladowanych, a większość liberałów mieszkających w Stanach Zjednoczonych i Europie wierzy im na słowo.
  https://wolnemedia.net/media-nie-mowia-prawdy-o-izraelu-i-palestynie/
  ========

  Jeszcze jeden sposób na wyłudzanie szmalu….
  Tym razem palestyński.

 183. To naprawdę nienormalne, że nie ma sposobu na referendum w Hiszpanii. Nie mówię tylko o tym w tę niedzielę. Mam na myśli referendum w ogóle. Ustawa stanowi, że to rząd decyduje, czy może dojść do referendum, czy nie. I, oczywiście, rząd Hiszpanii zawsze mówi “nie”. Jeśli tak nie jest, idź i powiedz PAH (Platforma dla Osób Poszkodowanych przez Hipoteki), która zgromadziła półtora miliona podpisów w masowej inicjatywie legislacyjnej (ILP), aby zmienić prawo Hiszpanii pozwalające na eksmisje, co więcej ILP potrzebuje tylko 500 000 podpisów w celu przedłożenia petycji w Parlamencie, a rząd i tak odmówił omówienia tej kwestii.

  Najważniejsze jest to, że zgodnie z prawem hiszpańskim jakiekolwiek referendum jest nielegalne.
  https://wolnemedia.net/po-prostu-chcemy-przestac-blagac/
  ==========

  Przecież chodzi o SZMAL…..

 184. A mój szwagier dzisiaj ma wielki dzień. Przestanie płacić ZUS i jeszcze dostanie 1100 emerytury. I co? Wiesza psy na dobroczyńcy. Przykro mu, że nie będzie czekał na emeryturę jeszcze półtora roku płacąc ZUS.
  To się nazywa wiara w PO i PSL. Prawdziwy patriota. Tylko czemu zgłosił się po emeryturę. Nie musiał.
  To się nazywa odmóżdżenie przez propagandę.
  Dzięki Panu – Panie Passent. Jest Pan wielki. Czytam Pana felietoniki
  od zawsze. Ale nie ukrywam, że innych również.

 185. @litwos8, @wiesiek59
  29 września o godz. 19:35
  Za powrót monarchii można uznać rządy Karola II po epizodzie Olivera Cromwella, który na tyle znienawidził monarchię (przyczynił się do ścięcia Karola I Stuarta), że nie ustanowił dynastii i nie kazał się tytułować królem. Kazał się nazywać „lord protector”. I chociaż irytował się parlamentem ( podobnie jak Piłsudzki ) to dla parlamentaryzmu brytyjskiego zrobił dużo.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Oliver_Cromwell

  Co do twierdzenia wieska59, że najtrwalsze są monarchie to pewnie ma rację, demokracja to rozproszenie władzy i trudności w podejmowaniu decyzji, a nieraz zła i szybka decyzja jest lepsza niż dobra a opóźniona.
  Szczególnie w sytuacji zagrożenia przez wrogów zewnętrznych. Monarcha może skazać na ścięcie 100 buntowników („hatakumba”) bez sądów i innych ceregieli. Historia UE wskazuje, że jej osiągnięcia są niewiarygodne (brak większej wojny w Europie, sukcesy gospodarcze, ucywilizowanie polityki), a próby zdyskredytowania ich mają uzasadnienie w ambicjach lokalnych kacyków, którzy nie znoszą konieczności liczenia się z interesami innych. Zgadzam się z Wieskiem, że istnieje problem skali i przy skali Europy demokracja i jej mechanizmy są bardzo abstrakcyjne i trudne do „ogarnięcia” przez zwykłego Kowalskiego. Łatwo w takiej sytuacji powołać pojęcie elit „brukseskich” czy innych, które działają tylko w swoim interesie zapominając o „zwykłym” człowieku, którego uszczęśliwi inna „elita”, która jeszcze nie jest elitą, ale bardzo chce zastąpić tą która jest.

  Mimo wszystko jestem zdecydowanym zwolennikiem demokracji.

 186. @wiesiek59
  1 października o godz. 14:32
  „Przecież chodzi o SZMAL…..”
  Tak, o to chodzi i o poczucie wspólnoty, solidarności i współodpowiedzialności. Żądania oddzielenia się wynikają z tego (IMHO), że Katalonia jest bogatsza i łoży więcej w podatkach na inne regiony. I oni chcą się pozbyć tych obciążeń. Czy to takie chwalebne ?
  Załóżmy, że w sąsiednim regionie zostaną odkryte bogate złoża ropy lub gazu. Czy wtedy należałoby ściśle ogrodzić te pola i profity przypisać rolnikowi na którego polach zostały odkryte te złoża ? Albo może wywołać wojnę i przyłączyć siłą do „Katalonii” roponośny obszar, a właściciela pól skrócić o głowę ?

  Świetnie wyszydził to B. Maher na przykładzie Californii w opozycji do stanów południowych (english):

  https://www.youtube.com/watch?v=-mDl8GqRxuw

  „Nie będą nam tu przysyłać agitatorów w czapkach „Make America Great Again”, którzy każą nam zdejmować nasze panele słoneczne”
  „Ten rząd federalny chce nam mówić z kim możemy brać ślub i gdzie możemy sikać” 🙂

 187. @Wiesio wkiel tutaj rewelacje z portalu „Wolnemedia”

  „wolnemedia.net/sarmacja-sanacja-gomulka-dokad-zmierzamy”

  Warto zacytowac wiecej:

  „Polskie tradycje chemiczne nie zanikły. Polacy opracowali najlepszą technologię produkcji grafenu. Trudno jednak uznać, by państwo realnie zaangażowało się w rozwój produkcji. Równie wielką szansą jest produkcja azotku galu, czyli materiału, który ma zastąpić krzem. We współczesnej Polsce żyją godni następcy Czochralskiego. … Japończycy chcieli przejąć tę technologię razem z jej firmą-matką, Ammono, ale jej twórcy nie poszli na łatwiznę, w efekcie firma pozbawiona finansowania zaczęła padać.”

  Dziwna sprawa, bo (zapewne wskutek knowan Sorosa i Rotszylda) za grafen nie Polacy dostali Nobla, tylko Geim i Nowoselow. A ten doskonaly i wslanialy polski grafen to sie ma akurat tak:

  „Polski grafen w opałach … Naukowcy z ITME szukają ratunku dla instytutu, który po latach świetności stoi na krawędzi upadku. … Zespół słał pisma do Ministerstwa Gospodarki, do premiera Mateusza Morawieckiego, do ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Na razie nic się nie zmienia. Jeden człowiek zniszczył dorobek kilkudziesięciu lat. ”

  http://www.rp.pl/Nowe-technologie/307189896-Polski-grafen-w-opalach.html

  Niemniej jednak produkcja tak skomplikowanych wytworow ludzkiej mysli jak europalety ma sie calkiem dobrze.

  No i produkcja cuchnacego, naziolskiego hejtu bije wszelkie rekordy – ale to sie jakos na eksportowe hity nie przeklada.

css.php