Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

30.03.2018
piątek

To nie prima aprilis

30 marca 2018, piątek,

Wiele razy pastwiłem się nad prezydentem Dudą, i to w sposób zasłużony, choćby za destrukcję Trybunału Konstytucyjnego i wymiaru sprawiedliwości, za obniżanie rent i emerytur oraz praw nabytych, za bajki o „Polsce w ruinie” i wiele innych. Dlatego kiedy przeczytałem, że prezydent zawetuje ustawę degradacyjną, nie wierzyłem własnym oczom, sprawdziłem, czy dzisiaj aby nie jest pierwszy dzień kwietnia. Nie, to jednak nie jest żart.

Prezydent nie widzi problemu w odebraniu stopni kierownictwu WRON (ja uważam pośmiertne degradacje za nonsens), ale „ma pewne wątpliwości” w sprawie degradowania osób, które znalazły się we WRON na podstawie otrzymanego rozkazu (gen. Hermaszewski), oraz wobec faktu, że ustawa nie daje możliwości złożenia żadnych wyjaśnień i żadnego środka odwoławczego osobom, które po ogłoszeniu obwieszczenia tracą stopień wojskowy. „Na to zgodzić się nie mogę” – mówi Duda. Te wątpliwości, które prezydent zgłaszał wcześniej, nie zostały wzięte pod uwagę, „czego nie może zrozumieć”.

Duda dodał, że praworządność w Polsce jest przedmiotem bacznej obserwacji i brak możliwości odwołania w ustawie zostanie „z pewnością wskazany jako złamanie prawa”. „Nie możemy przywracać sprawiedliwości niesprawiedliwą ustawą – powiedział prezydent. – Problematyczne jest odbieranie stopni wojskowych osobom nieżyjącym”.

Prezydent Duda chciałby ustawy, która „będzie przyjęta ze zrozumieniem przez społeczeństwo, a przede wszystkim nie będzie niesprawiedliwa”. Czyli sprawa degradacji nie jest zamknięta, zamknięta jest tylko obecna ustawa. Czy możliwa jest ustawa degradacyjna, która spotka się ze zrozumieniem społeczeństwa – Bóg raczy wiedzieć.

To jest cały Duda: kroczek do przodu i pół kroczku wstecz. Dwie ustawy „sądownicze” zawetował, ale trzecia wystarczyła, żeby zrobić czystkę. Degradacja – tak, ale lepsza. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek – ten projekt degradacyjny jest zły, potrzebny jest lepszy. Żeby nie było tak, że nowy projekt w 90 proc. spełnia oczekiwania autorów pierwszego.

Duda wykonuje gest w stronę centrum, ale zapewnia swoich, że idea degradacji jest mu bliska, może tylko w rękawiczkach. Tak czy owak Duda ukradł PiS-owi święta. Dobre i to.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 70

Dodaj komentarz »
 1. Jeśli ustawa degradacyjna miała coś przykryć to cel został osiągnięty. Szpagaty niech Adrian odstawia na oślej łączce.

 2. ..kazali wiec zawetowal !!! .wszystko dla dobra partii !!!

 3. To chyba najmniej istotna sprawa ze wszystkich polskich konfliiktow. A panstwo za nia jak te lemingi- co wiecej- p.Passent twierdzi ze moze ona ( veto) zepsuc swieta rzadzacym.
  Ze dla nich to bylo cos naprawde waznego….

  ml

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Nie, tym razem Maliniak nie wetuje, bo tak mu się podoba. Po zapoznaniu się z najnowszymi wynikami sondaży oblał go zimny pot. Zresztą, pewnie prezes wykonał telefon z sugestią, a sługa pomyślał, że będzie to wyglądało na jego pomysł. PiS odetchnie, ale tylko na chwilę, bo ta formacja z takim szefem musi prędzej czy później zrobić coś takiego, czego nie będą już mogli odkręcić. Odkręcić będą mogli sobie sami głowy, bo tylko tak je uratują.
  Duda jako pierwszy przedstawiciel tego nierządu powinien stanąć przed TS, a jeśli popełnił przestępstwo pospolite, to przed zwykłym sędzią i dobrze by było, gdyby to był tylko asesor. Zwykle ludzie rujnują sobie reputację tylko jednym niewydarzonym czynem, a Maliniak ma na swoim koncie kilka takich.
  Ciekawi mnie, czy po przegranych wyborach przez PiS, będzie trzeba posłać dywizjon czołgów (może lepiej helikopterów) do wysiudania Macierewicza z rządowego budynku. Równie interesujące jest to, czy cała ta kamaryla z Pałacu Maliniaka opuści po dobroci miejsca przy korycie, czy też będzie ich trzeba siłą stamtąd wysiudać. Przypomnijcie sobie, jak dworzanie Lecha K opuszczali Pałac.

 6. Ponoć PRL to komunistyczna fikcja.Czy można degradować generałów fikcyjnego państwa.Ponoć mianowanych przez komunistycznego okupanta.Czy IV RP jest spadkobierczynią okupanta aby odbierać co obca przemoc dała.Duda to załapał mam nadzieję.Czy tzw.wyklętego można awansować na kolejny stopień choć był samozwańcem.Czy Janosik może zostać pośmiertnie generałem bo był dobrym zbójnikiem.Tak sobie myślę,że IV RP przerosła politycznie Mrożka.Zawołajmy autor,autor,autor na scenę porzuć tylne miejsce.

 7. Dokładnie ! Ciemnogrodzka kazała, to PAD zawetował, nawet jeśli pisowskimi hunwejbinom z dalszych szeregów pisanki popękały z wściekłości. Dużo bardziej honorowo zachwala się M. Jaruzelska, stając w obronie wszystkich degradowanych za wyjątkiem swego ojca.

  Ładny tekst w Gazecie Prawnej. Z dedykacją dla cwańszego bliźniaka:

  Osamotnienie niszczy psychikę, wpędza nas w choroby, trawi więzi społeczne i rozwala demokrację. Samotność wyzwala w nas cierpienie, ponieważ nigdy nie była dla ludzi stanem naturalnym.

 8. Jeśliby nie zawetował byłby to prezent dla SLD, a tak „to jestem za, a nawet przeciw”

 9. P. Jacobsky

  Po tym dedykowanym Kaczorowi cytacie powinien byl byc jeszcze passus ze sw pamieci prezydent Kaczynski mial zone i corke.
  Na to Kaczor moglby sie oburzyc ze znow ktos sobie jego bratem morde wyciera.
  I mialby racje.

  A tak, ten sugerowany przeze mnie dopisek tylko gdzies w domysle autora z gazety prawnej. Sugeruje ze Kaczor samotny, ale mordy bratem sobie nie wyciera. Znaczy elegancki taki…

 10. Sądzę, że zawetowanie ustawy degradacyjnej wynikało głównie z sytuacji politycznej w kraju czyli z oceny nastrojów społecznych.
  Co jasne, decyzja prezydenta Dudy była skonsultowana z kierownictwem PiS.

  Zaś jeśli chodzi o sprawy formalne to na decyzję wpłynęła pewność, że ustawa zostanie w atmosferze skandalu uchylona przez Trybunał Sprawiedliwości UE – i to szybko. Zresztą prezydent w uzasadnieniu weta o tym mimochodem napomyka.

 11. neospasmin,

  omijaj mnie szerokim łukiem, OK ?

 12. No to moze jesli nie WRONIE pagony to moze Bolkowi Orla Bialego zabrac?
  Chleba i igrzysk! A felietonistom jeszcze tematy do roztrzasania…

 13. p. Jacobsky

  Zachowuje sie pan niczym Kaczor gdy go niejaki Budka sprowokowal. Panu wolno, Kaczorowi nie?

  ml

 14. jacob:
  prezes? osamotniony? ty chyba z byka spadles, tam gdzie krol chodzi piechota niosa go w lektyce;

 15. To w ostatnim czasie nie pierwsza genialna i słuszna ustawa PiSu, która pada.
  Czy to hucpa i głupota mają się gorzej ?
  Nie to maja byc wszystko przemyślane działania .
  A Prezesa nie ma , chorutenki
  i tak wciskają mu nawet w buty,
  że ojczyznę dojną Szydło tez poparł.

 16. Tak czy śmak, pis coraz bardziej zapętla się we własnych intrygach politycznych. Ciekawe, co o wykonaniu tego polecenia z Ciemnogrodzkiej przez Dudyzmę napiszą bliźnięta Karniaccy, Ziemniakiewicz, Ssakiewicz, Ściemka czy Zniewolski. Będą wyć z bólu nie rozumiejąc niczego z kaczych decyzji, czy też nie wyskoczą przed szereg ?

 17. byk,

  rzeczywiście. Zapomniełem o Reni Grabowskiej.

 18. I tak dobrze bo tylko degradacja.W Anglii Cromwella wykopali i powiesili.Putin ma szczęście,że nie wpadł w łapy tzw.dżentelmenów.Czarnecki pewnie pochwali się zakulisową obroną teścia.Zięć generała to brzmi dumnie zaś szeregowca trąci Szwejkiem Dobrym Wojakiem.Pana generała Hermaszewskiego pozdrawiam bo nie był jak Kuśnierewicz lotniczą a właściwie kosmiczną prostytutką polityczną.Dzięki niemu Polska wyzwolona z łap katolickiego wehramachtu przez ACz była w Kosmosie.Hermaszewski to też dziecko Boga i na jego podobieństwo.Czekam na wystrzelenie w Kosmos Jarosław zwanego Zbawicielem.Ale odradzam bo nawet wylot do Smoleńska ktoś spieprzył a Bóg samoloty i kule i rakiety nosi.A Błasik wprowadził prezydenta LK na minę sugerując,że samolocie min niet.Bóg dał szansę powrotu Hermaszewskiemu z Kosmosu odmówił zaś Lechowi Kaczyńskiemu z lotu do Smoleńska.Tak sobie myślę,że KK powinien wstydzić się parafian.

 19. P. Jacobsky

  Co tam Karnowscy: wazne co pan Passent napisal: ze prezydent krwi swoim napsul. I ze to dobrze!

  ml

 20. jacob:
  a ja a myslalem raczej o muszkietrach;

 21. muszkietrachach;

 22. Skracanie linii frontu, i udanie się na z góry upatrzone pozycje…..

  Frontów w wojnie domowej PiS otworzył wiele.
  Część frontów zagranicznych powstała dzięki mediom naszych nieocenionych „sojuszników”.

  Gra na emocjach, wypuszczanie próbnych balonów, dało orientację w społecznych nastrojach, więc znanym sposobem, trzeba je wyciszyć, kontrowersyjnych polityków chwilowo wycofać z pierwszej linii.
  Ciemny lud ma pamięć jak jętka jednodniówka.
  Do wyborów samorządowych, zapomną…

  Jest też inna wersja- jak zwykle.
  Telefon z AMBASADY z poleceniem, by nie ruszać generałów, skoro część z nich wielce się zasłużyła w operacjach amerykańskich.
  Telefon niewiele kosztuje przecież, a dyspozycyjność naszych elit jest oceniana….

 23. wielka niedziela, kajfasz przybiega do annasza
  – zmartwychwstal! – krzyczy kajfasz
  – jezus! – chwyta sie za glowe annasz
  – prima aprilis!

 24. Pisowskie prawo jak za PRLu , siekierą ciosane , nijak ma sie do demokracji. Przy Rosji pisowska Polska takich problemów by nie miała, a jakis Trybunał Sprawiedliwości to mógłby jej skoczyć.
  Tak to jest , jak sie nie jest suwerennym, jak pod Moskwą.

 25. Nie jest to dla niego łatwa decyzja. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-zawetowal-ustawe-degradacyjna/5rf7bdw
  A co jest łatwą decyzją Adriana? Padanie na kolana i umizgi do prezesa. I tak jest on klęską i wstydem dla Polski. Z boku słychać jazgot katolickiej nienawiści pisowców

 26. Zapożyczenie z Mleczki .Jak nie będziesz się uczyć to zostaniesz patriotą.Dlaczego nie ma degradacji tytułów naukowych i wykształcenia.Kaczyńscy wystąp po degradacji nie gramotnyj otwiet komisji wyborczej.Wszak zapisali ich do komunistyczny szkół.Dlatego Duda podpisuje przyzwolenie na zasiadanie w radach nadzorczych bez matury.Bo nie matura ale szczera wiara w hunwejbinizm czyni oficerem IV RP.Tak dopomóż mi Rydzyk.Tak sobie myślę,że pod komendą Kaczyńskiego nie ma zasady mojego pierwszego szefa o porządku nawet w burdelu.Pod prezesem nie widzę ani jednego ani drugiego czyli idziemy w kaczyzm.Jak w Misiu rodzi się nowa tradycja.Aby koń chciał być pociągowym musi dostać z gwinta jak wożnica.

 27. Ponoć VAT rośnie czyli katolicy przestali kraść i co Bogu do Jasnego klasztoru teraz płacą do fiskusa.Z tabliczek sponsorów na murze warto ściągnąć ofiarę do świeckiego fiskusa.Tak sobie myślę,że co ma wisieć nie utonie jak premie ministrów do zwrotu.Pecunia non olet !

 28. Szanowni Państwo Blogowiczostwo

  Adrianowskie weto, to bardzo zła wiadomość. Po pierwsze dlatego, że zwiększa ono szansę Dudy na reelekcję. Jeśli by zawierzyć sondażom wskazującym, że 53% respondentów negatywnie ocenia ustawę „degradacyjną” to oznacza, że tchórzliwe i żałosne hieny cmentarne lubujące się w wyżywaniu na trupach i niedołężnych tarcach emerytach (bo na nic innego odwagi im nie staje), będą miały trudności w budowaniu sobie politycznego poparcia na tej bazie.

  Podpis Adriana pod tą ustawą byłby wyrokiem na Adrianowsą reelekcję. Bardzo szkoda więc, że ten prawniczy tłumok w ostatniej chwili się połapał bądź połapali się oni obaj doktorzy prawa, znaczy z gnomem z Nowogrodzkiej pospołu.

  Pozwolę sobie też na uwagę dot. poprzedniego wpisu Gospodarza i reakcji na niego Bar Norte,
  mówiące że ostatni sondaż nic jeszcze nie mówi jako „pierwsza jaskółka”. Moim zdaniem mówi, chociażby dlatego, że pycha, chamstwo, piisowskie zawłaszczanie państwa pozwoliło na reanimację SLD. Jeśli Czarzasty & consortes nie będą słuchać tego politycznego debila i szkodnika Kalisza, to będzie to początek modyfikowania się sceny politycznej.

  Poza tym, to jak pisze Red. Passent – Duda dodał, że praworządność w Polsce jest przedmiotem bacznej obserwacji i brak możliwości odwołania w ustawie zostanie „z pewnością wskazany jako złamanie prawa”.

  I cóż to z tego cytatu wynika? – a to, że Adrian przed tą Unią już robi gacie.
  Nie widział głąb tej niesprawiedliwości podpisując ustawę represyjną, której rezultatem jest np. to co pokazał TVN w wywiadzie z byłym gliniarzem, młodszym inspektorem, czyli podpułkownikiem, któremu odebrano emeryturę po 26 latach służby pełnionej od 1989 roku? Nie widział?
  Wniosek – sprawiedliwość, przyzwoitość i prawo Adrian od zawsze miał w d…e i dostrzegł je spoglądając w swoje gacie dopiero teraz.
  Żałosne indywiduum.

 29. Duda i Kaczyński zagrali w dobrego i złego milicjanta co komuna przejęła od obcych.Tak sobie myślę,że ciemny lud to kupi a to jest polityczna kamieni kupa.Czyli bujaj się Fela.

 30. Polski żołnierz tylko w okresie międzywojennym był żołnierzem słuchającym rozkazów własnego rządu. Po II wojnie został poddany rozkazom wydawanym z Moskwy / Układ Warszawski /, obecnie słucha rozkazów wydawnych z Waszyngtonu / NATO /.
  Prezydent Duda, jako ideowy wasal obecnego układu, musiał zawetować ustawę degradującą żołnierzy słuchających rozkazów Moskwy, ponieważ obecni generałowie słuchający rozkazów NATO, by mogli poczuć się zagrożeni w przyszłości degradacją, wynikającą z zasad prawa korzystającego z precedensu.

 31. Mazurek odwaliła nokturn, jeszcze nie żałobny, ale za to żałosny. Basuje jej świr Macierewicz. PiS nie rozumie własnych zagrywek, czy też wszytko to jest zagrywka ?

  Jack Federowicz daje swoje 100%, Trochę przydługie, ale nie mniej warto odsłuchać, szczególnie po części historycznej (pierwsze +/-35 min):
  https://www.youtube.com/watch?v=Q_8VSWDw7no

  Wszystko już było. Jest nadal. I będzie.

 32. legat

  Uzpełnię mój wczorajszy komentarz do którego się odniosłeś.
  Dziś piszą, że nocą Rzeczpospolita opublikowała kolejny sondaż wskazujący na spadki popularności PiS. Jak myślę, dla jego kierownictwa to nie jest nowiną bo przecież na bieżąco prowadzą poufne, profesjonalne badania sondażowe, które musiały te symptomy odpowiednio wcześniej ujawnić.

  I to moim zdaniem jest tło polityczne decyzji o zawetowaniu ustawy degradacyjnej i ogłoszeniu jej w dniu dzisiejszym tj tuż przed świętami w trakcie których dyskusje krajan będą koncentrowały się również na polityce.

 33. Zasiadanie w radach nadzorczych bez matury nie grozi samotnoscia i cierpieniem , rozwalaniem demokracji , nadszarpywaniem zdrowia , sluchaniem muzyki dla amerykanskich wrazliwcow itp , ale prez D. powinien choc poczekac z tym do 1-go kwietnia. Dlaczego ta niepotrzebna nerwowosc Sz. Red. nie dziwi ? Ten pospiech to jakas prawdziwa wrazliwosc na cudze dolegliwosci

  „Osamotnienie niszczy psychikę, wpędza nas w choroby, trawi więzi społeczne i rozwala demokrację. Samotność wyzwala w nas cierpienie, ponieważ nigdy nie była dla ludzi stanem naturalnym. ” –
  Jeszcze nie pije ( w samotnosci ) ale mature i dyplom mam prl-owskie dlatego ..
  https://www.youtube.com/watch?v=DY34dC_trnc

 34. Według szacunków, o których mówił w parlamencie reprezentujący MON wiceminister Wojciech Skurkiewicz pozbawienie stopni za zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1943-56 może dotyczyć maksymalnie 300-400 osób, za wydawanie rozkazów strzelania do cywilów – kilkudziesięciu do stu osób (choć ta liczba może się zwiększyć po dodaniu tych, którzy kazali strzelać do cywilów tuż po II wojnie światowej), za wydawanie wyroków lub oskarżanie za działalność niepodległościową – kolejnych 300 osób, natomiast za prześladowania ze względu na religię lub pochodzenie – 40-50 osób. Do tego należy doliczyć 22 członków WRON.
  http://www.defence24.pl/prezydent-zawetowal-tzw-ustawe-degradacyjna
  =============

  Ta głupia ustawa odwołuje się do polskiej racji stanu, napisanej na kolanie przez Kaczyńskiego i Morawieckiego, stosunkowo niedawno.
  Chcą ukarać ludzi którzy walczyli z hitlerowcami, upowcami, bandami dezerterów.
  A w końcu, wzięli w karby festiwal Solidarności, zagrażający porządkowi publicznemu, grożącemu wojną domową.

  Powracamy więc do kluczowego pytania.
  Czy inna Polska była możliwa w ówczesnej konfiguracji geopolitycznej?
  Skazywanie na niesławę ludzi żyjących w tamtych czasach, bądź już nieżyjących, bez zrozumienia dzięki wypaczonej politycznie historii, uwarunkowań?

  To raczej zemsta na politycznych przeciwnikach których nie można już dosięgnąć, ślepa nienawiść, niż jakiś przemyślany plan.

 35. Wydarzenia w Salisbury wprowadziły również inne standardy w sferze myślenia o kierunkach zadaniowania służb specjalnych. Wchodząc tym samym w nowy okres w świecie Zachodu, gdzie będą pojawiały się fundusze nie tylko na naukę języka arabskiego, paszto czy farsi, a zwiększą się nabory osób z językiem rosyjskim, chińskim. Trzeba stwierdzić, że Rosjanie i Chińczycy już dawno to zrozumieli, więc oni w żadnym razie nie muszą niczego obecnie zmieniać. Strategiczne przewartościowanie raczej dotyka państw wcześniej skupionych na działaniach antyterrorystycznych.
  http://www.infosecurity24.pl/efekt-sprawy-skripala-bedzie-mial-skutki-dlugofalowe
  ===========

  Świat wielobiegunowy…..

 36. Bar Norte,
  dziękuję za informację dot. tego sondażu Rzepy. Ponieważ od jakiegoś czasu coraz gorzej odbieram PiS i niesamowicie rozczarowującego mnie klęczona Dudę, to moje wrażenia mogą być skażone subiektywnością, tym niemniej widać, że pojawiła się – jak widzisz – kolejna jaskółka. I oby tak dalej.
  Powiem Ci teraz o trzeciej. Otóż wczoraj (albo jak to mówią rasowi dziennikarze i różni rzecznicy – w dniu wczorajszym) będąc oddelegowanym przez familię do dokonania zakupów związanych ze zbliżającym się rodzinnym spotkaniem, od kasjera w jednym z supermarketów usłyszałem coś niepochlebnego na temat naszych rządzicieli. Podniesionym głosem zareagowałem na to
  – „A cóż to, dobra zmiana się nie podobie!”
  On, kasjer, jak i cała kolejka zabieganych rodaczek i rodaków zareagowała radośnie i tak zaczęła komentować „dobrą zmianę”, że sondaż wśród nich dla „dobrej zmiany” wyglądałby fatalnie.
  Chyba się coś zaczyna, bo obciachem staje się przyznawanie do poparcia dla niej. 😉

 37. Unia wzmacnia drogi pod czołgi NATO.A co z drogami w Rosji trzeba to uzgodnić z Putinem na zasadzie wzajemności.Już III Rzesza przejechała się na rosyjskich dziurach i błocie.Tak sobie myślę,że NATO to gamoniowata struktura na poziomie ostrożnego Żyda co to chciał karabin z zakrzywioną lufą aby strzelać zza winkla.Mądrzy Żydzi wiedzą,że to skrót myślowy a nie osobisty brak szacunku.Dopuszczam vice o Słowianach bez obrazy bo to też dzieci Boga i na jego podobieństwo.

 38. Ten sam manewr wymyślony przez geniusza jak z ustawą o IPN.Skończy się na tym ,że generałom zabiorą gwiazdki a pułkownikom nie.I pan Obatel będzie szczęśliwy.Ale niech pamięta ,że przeczołgali już teścia uchwalając tą ustawę ,i trudno będzie oczyścić mundur z błota.No i przykryli haniebne premie.Tylko gratulować i wołać o więcej.

 39. Adrian z prezesem i cała ta sitwa solidarnościowa mogą Generała pocałować w dupę. Niedorośli mu do pięt i zachowują się jak najgorsze kanalie, podłe jak zdechłe psy. Zapłacą za top drogo jak i zapłaci cała Polska, gdyż większość bierze udział w tej ponurej grze zemsty i odwetu. Generał nie z własnej woli znalazł się na Syberii i stamtąd wrócił najkrótszą możliwie drogą, przynosząc wolność i nowy kształt Polski. Jego decyzja o transformacji systemowej spotkała się z reakcją „targania po szczękach”, więc Generał sam ich potargał. Konsekwentnie doprowadzając do Okrągłego Stołu i zmiany systemu. Niestety przekazał władzę hołocie, utracjuszom, głupcom i zdrajcom. Z wściekłości i z głupoty budują pomniki zdrajcy Kuklińskiemu, bezczeszcząc pamięć Generała Bohatera. i tysięcy jego żołnierzy.

 40. wiesiek59,12:59. JFK ma pomniki w Bostonie i Dallas. Martin Luther King tez.https://www.roadsideamerica.com/story/32219

 41. Jacobsky ma swoich ludzi do dyskusji. Inni powinni pytac go o zgode na podjecie tematu dyskusji lub omijac go szerokim lukiem. 🙂

 42. wyzysk
  30 marca o godz. 17:00

  Czym innym jest uhonorowanie polityków zamordowanych, o realnych osiągnięciach, czym innym przypadkowo ginących w katastrofie wynikającej z ich własnych działań, i niedbalstwa awansowanych przez siebie na stanowiska niekompetentnych ludzi.

  Możemy sobie wystawiać pomnik GŁUPOTY, brawury, niekompetencji.
  Tylko po co?
  Wolałbym wyciszanie a nie nagłaśnianie.

 43. Mój ojciec F.B po 17 września w ramach Wołynia został wcielony do ZSRR jako jasyr.Trafił w ramach poboru nad rzekę w Terek w jednostce 256 /otdelnaja strełkowaja brigada/ na ss dywizję Wiking co przypomina szpicę natowską w czasach III Rzeszy.Był w ACz jako Polak.Cel powrót do Polski przez Wołyń.Po drodze ożenił się z Kozaczką z Kubania gdzie był leczony.W przeciwieństwie do Kaczyńskich nie chował się w kanałach bo walczył z katolickimi ssmanami wprost.Tak sobie myślę,że Kaczyński to faktycznie polityczny kartofel w porównaniu do żołnierzy,którzy walczyli bo taka była polska racja stanu a nie pisowska.Za pychę rusofobiczną Bóg ukarał Kaczyńskich Smoleńskiem.Watykan temu nie przeczy.Nie popieram śmierci ale rozumiem wolę Boga.Chwała żołnierzom Armii Czerwonej !

 44. PA2155
  30 marca o godz. 17:11

  pozdrawiam równie ciepło i serdecznie 🙂 I zalecam omijanie, tudzież zadowalanie się swoimi interlokutorami.

 45. ZAPROSZENIE
  Andrzej Celiński – kiedy działacz KOR, potem poseł, minister Kultury, oraz dr Karolina Wigura (socjolożka, Kultura Liberalna, UW), będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, wtorek, 3 lutego, po godz.20.00. Degradacje, patriotyzm pod żaglami – to tylko niektóre tematy. Zapraszam!

 46. Jacobsky:
  Poniewaz ostatnio preferujesz forme werbalnych manifestow na zadany temat (tresc z reguly jest przewidywalnym powtorzeniem przeszlych wpisow) jakakolwiek dyskusja jest zbyteczna. Pozdrawiam rownie serdecznie. 🙂

 47. „Piłat szybko zorientował się, że Jezus jest niewinny, ale uległ presji „ulicy” i „zagranicy”, uciekając w ten sposób od moralnego problemu – mówił w czasie kazania abp Jędraszewski”

  Czy to jest adresowane do Prezesa i do prezydenta Dudy ?

 48. Bar Norte,
  zajrzałem do Rzepy z Twojej inspiracji. Wychodzi na to, że zaczyna się jakiś „trynd”. Ciekawe jak będzie wyglądał kolejny jakiś sondaż szczególnie jeżeli chodzi o „elesde”, bo jak twierdzi komentator Rzepy, Michał Płociński, Duda wytrącił im istotną broń z ręki.

  Rozczarował mnie przy tej sprawie ustawy degradacyjnej Hermaszewski. Zrobił z siebie kompletnego wuja bez krzty honoru. I wuj z nim.

 49. http://foreignpolicy.com/2018/03/30/with-freedom-and-justice-for-sisi/

  Dlaczego w Egipcie nie wdroży się demokracji w stylu „bombowym”?

 50. Dziwna sprawa bo Watykan nie szpiegów w IV RP.Czy konfesjonały to jak Sowa-bis.Tak sobie myślę,że papież podsłuchuje i monitoruje jak CBA w czasach Kamińskiego.Tego w Watykanie nie bronią dlatego,że nie mają konstytucji.

 51. Wesołych Świąt Wielkiej Nocy dla Gospodarza i blogowiczów.

 52. Krwiopijcy złodzieje i oszuści. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23213608,galopujacy-major-rzad-nie-musial-wydawac-fortuny-na-czartoryskich.html#Z_Prze
  Z pomocą rządowych kanciarzy wyłudzili 100 milionów Euro, czyli prawie pół miliarda. złotych.

 53. do legat
  „Rozczarował mnie przy tej sprawie ustawy degradacyjnej Hermaszewski. Zrobił z siebie kompletnego wuja bez krzty honoru. I wuj z nim.”

  Więcej współczucia… przesadziłeś….zrozum sytuację tego pokrzywdzonego przez los człowieka……zobacz kogo ma za zięcia.

 54. legat

  „Ciekawe jak będzie wyglądał kolejny jakiś sondaż szczególnie jeżeli chodzi o „elesde””

  Temat degradacyjny przecież nie jest zamknięty. Prezydent dziś nie ukrywał, że pragnie do niego wrócić, choć w innej formie. Tak wiec „elesde” do końca kadencji bedzie miało paliwo polityczne.

 55. Syn Róży Luksemburg Solidarności rzekł nie pozwalam.Oczywiście jako suweren.Tak sobie myślę,że Duda ma teraz przechlapane u Rydzyka też.Taksówkarze od czasów Wałęsy to senatorskie konie polityki jak w czasach rzymskich Incitatus Kaliguli.Czekam na kota w senacie.Dla odmiany z okazji 100 lecia zakończenia węgierskiego zaboru przez przodków Orbana.

 56. Czekam na degradację do rangi ministranta Piusa XII za Drang nach Osten ! Tak sobie myślę,że Watykan to szwabski wynalazek dlatego katolicy nadal kradną.Pokazując proboszczowi gest Kozakiewicza.

 57. Piotr II 30 marca o godz. 22:02 do mnie: – „Więcej współczucia… przesadziłeś….zrozum sytuację tego pokrzywdzonego przez los człowieka……zobacz kogo ma za zięcia.”

  Piotrze II,
  no to „fakt autentyczny”. Też bym się pewnie załamał i może z tego „bulu” też pitolił trzypotrzyparapietnaście.
  Może więc i przesadziłem, co w pokorze przyznaję i się kajam.

 58. O co chodzi w tym, że święta wielkanocy nie zdarzają się w tym samym dniu każdego roku. Przecież nie może być tak, że Jezus zmartwychwstawał w piątek (no może to była niedziela) 29 marca roku 0000 a po 2018 latach stało się to w poniedziałek 15 kwietnia. To tylko przykład, bo nie mam pojęcia, o co w tym świętowaniu chodzi. Ja bym się nie czepiał, ale skoro wigilia bożego narodzenia jest zawsze 24 grudnia, to drugie narodzenie jest bujdą, bo data tego wydarzenia jest płynna. 1/3 polskich katolików w to nie wierzy, tzn. nie wierzy w zmartwychwstanie. Ja też nie wierzę, choć dopuszczam taką możliwość dla technologi przyszłości. Skoro puściłem takiego bąka, to warto by spytać katolicki kler, czy chcieliby być wskrzeszeni przez technologię, czy też woleliby czekać na tzw. sąd ostateczny i te wszystkie pierdoły, które wkładali owieczkom do pustych czaszek. Stawiam złoto całego świata, że oni by nie czekali. Dlaczego więc są przeciw technologii sztucznej prokreacji, a w perspektywie niedalekiej zresztą, ulepszania tego co tam ich bóg ulepił z gliny i później z Ziobra?

 59. wiesiek59
  30 marca o godz. 19:05. Nasz jedyny afrykanski sojusznik postrzelil dzisiaj pieciuset i zastrzelil pietnastu sasiadow, domagajacych sie prawa do powrotu . Czas, by obok muzeum Polin otworzyc muzeum Gaza . Demonstracje beda trwaly codziennie przez szesc tygodni. Uczestnicy mowia, ze wola zginac domagajac sie swoich praw niz zyc w upodleniu.https://www.theguardian.com/world/2018/mar/30/palestinians-march-to-gaza-border-for-start-of-six-week-protest-israel

 60. Bar Norte,
  bez wątpienia masz rację, ale wartość energetyczna tego paliwa co najmniej nieco osłabnie. „Elesde” ma i inne atuty przecież, jak np w kwestii traktowania zygot czy też zmielenie przez PiS blisko 300 tys. podpisów pod projektem zmiany ustawy o zaopatrzeniu mundurowych. Wydaje się więc, że może spokojnie działać jak Chińczyk – „Usiądź na brzegu rzeki i poczekaj, aż trupy twoich wrogów spłyną z prądem”.

 61. Nie wiem o co cała afera- W innych krajach armie mają stopnie : Generała- Lejtnanta., Generała- Majora a my będziemy mieć jedyny w swoim rodzaju stopień : Generał- Szeregowy !!! Dla samego tego faktu warto tą ustawę utrzymać 😉

 62. legat

  Media tzw „głównego nurtu” milczą o tym, że Czarzasty i jego companeros od wielu miesięcy jeżdżą po całym kraju i zbierają pełne sale na spotkaniach. Co prawda schodzą się na te spotkania głównie ludzie starsi, w tym emeryci wojskowi i milicyjni, ale dobrze zorganizowani. No i mający organizacyjne oparcie strukturach eseldowskich, które istnieją właściciwe w każdym powiecie. Czy w strukturach samorządowych, bo każdy kto myśli w nich o władzy musi się z nimi liczyć.

  Tak wiec polityczne ożywienie w tym środowisku nie wynika tylko z działań PiS ale również z tego, że sprzeciw wobec tych dzialań jest dobrze organizowany.
  Trudno więc się dziwić, że poparcie SLD rośnie.

 63. Za zycia Kaczora nalezy postawic pomnik generalowi Jaruzelskiemu w centrum Warszawy.

 64. To też nie Prima Aprilis
  W piątek Szef MKOL – Niemiec Thomas Bach został przyjęty przez Kim – Jong -una – foto i komentarz na portalu BILD – W Korei Płd . zakończyła się Paraolimpiada .

 65. Karol Musioł Ślązak odbudował Opole.Może warto wspominać osoby zajęte odbudową kraju po wojnie zamiast wynosić na ołtarze bandziorów mordujących sąsiadów pod postacią figurki tzw.wyklętego.Banderowiec czy wyklęty to ten sam sort.Tak sobie myślę,że Papa to był Gość. Wiem bo urodziłem się w Opolu dlatego lubię Ślązaków też.

 66. Polska scena jest pokręcona. Polityczna, oczywiście.
  Najbardziej przeraża zapowiedź Tuska, że nie przechodzi na emeryturę w 2019. Krążą głosy krytyki przechodzące w żale poniewczasie, że Polski nie zbawił, zbawić nie chciał, mówił Polkom i Polakom, że same/i zbawiać się będą, o oni nie brali tego na klatę, one na piersi swe …

  Poczciwa zaś SLD, podobno pobudzona degradacjami, wzmocniona córami generałów, którzy wszak pospołu powymierali, już nie ta co kiedyś, dominująca siła III RP, ale ma potencjał. Zjednoczona Lewica mi się śni po nocach. Aby razem znaczyło razem, a osobno osobno.

  Eseldowcy uwierzyli w ty, że „styropian” pohukuje, bo musi, ale krzywdy im nie zrobi. A to żydy. Tylko na blogu enpassant można spotkać eksponaty PZPR, rzekomo popchnięte do szamba, k***wami rzucające. A tu PISiaki ich teraz do stodoły i czekają aż lud ciemny zawyje z radochy.

  A PIS, no cóż tu pisać. PIS gnije. A metalowe, pobrązowione, polerowane pokrywy korodują. Cóż tu pisać? czas robi swoje, szczególnie gdy materiał populistycznie, czyli pokątnie pozbierany jest do kupy. Pooglądać to gnicie tylko radość, byle nie wąchać. Karty PIS ma pozgrywane, Duduś robi dziś znów za centrowca, prezes niewiniątko pochowane, Szydełko ropuchę, Ziobro księcia z bajki. Tylko abepe Jędraszewski grać nie musi, jest sobą na swoich pasterskich włościach, co mi się w nim podoba, poważnie.

 67. Europa zepsuła afrykańskie rynki i w zamian dostaje imigrantów:
  http://wyborcza.pl/7,75399,23213677,afryka-migruje-z-desperacji-przez-europejczykow-nie-ma-tam.html

  Ależ to było wiadomo od dawna, nie jeden neoliberał narrację prowadził taką, przewidującą z 30-letnim wyprzedzeniem.

 68. Amerykanscy wrazliwcy ( nie ma jakichs istotnych powodow aby wierzyc , ze ich tam nie ma , za to w Rosji sa w nadmiarze , aby Ziemia nie buksowala(?) w trakcie krecenia sie..) twierdza , ze ci z nich ktorzy spiewaja gospel , bm nie wszyscy – zaprzedali dusze Bogu , a ci co bluesa , zaprzedali Diablu .
  Gdzies mignela mi niedawno wypowiedz ( nie moge jej znalezc ale to nie bylo zludzenie ani 1-szy kw. ) papieza Franciszka , ze pieklo nie istnieje(!) . Wtedy ci z bluesem zostaja na lodzie.
  Nie pytam od kogo sie dowiedzial bo moglby to byc ktos z kraju po obu stronach Wisly , komu spowiedz i rozgrzeszenie od syna , jednak nie wystarcza aby spac spokojnie , choc to rozgrzeszenie m. nami – po prostu sie nalezalo.
  Musial byc to ktos bardziej wrazliwy od amerykanskich wrazliwcow z delty M….i , komu przepraszanie nie wystarcza bo w ta ich delta wcale nie zamarza i dlatego nie musza sie spowiadac . Wystarczy , ze zaspiewaja co innego.
  W Rosji rzeki zamarzaja i owszem a to wiele wyjasnia .
  https://www.youtube.com/watch?v=2qw6Hon013E

 69. Wygladajaca na przypadkowa zamiana ” musza” na „wystarcza” to z ok \. jutrzejszego prima apr…s

 70. Rola posłów ogranicza się do podniesienia ręki i pójścia do kasy, usłyszałem w porannej dyskusji. Najważniejsze aby się nie pomylić kiedy, i którą rękę poseł powinien podnosić. Jeśli dobra premier niosła forsę była pełna zgoda przy tak zwanym „korycie”, ale co będzie jak prezes zadysponował epokę postu i wyrzeczeń? Przecież każdy poseł, nawet najbardziej spolegliwy, i posłuszny jak będzie głosował za obniżeniem apanaży to rodzina i przyjaciele mogą pomyśleć, a nawet powiedzieć mu w oczy „frajerze co ty robisz, gdzie kasa”. Ja bym za głosem prezesa nie szedł. Niech on sobie obniży standard ochrony, niech zaoszczędzi na wielu, bardzo wielu zbędnych wydatkach, ale niech nie wyciąga z kieszeni posłów i ministrów tego co im się należy jeśli obowiązki traktują poważnie, bez ideologicznego zadęcia i zacięcia.

css.php