Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

23.04.2018
poniedziałek

Premier Morawiecki to „wilk w owczej skórze”

23 kwietnia 2018, poniedziałek,

Jeszcze nie zdążyłem ochłonąć po pięknym przedstawieniu „Damy kameliowej” w Teatrze Wielkim, a już pewien wybitny profesor pokazał mi na swojej komórce nowy, obszerny i w sumie bardzo krytyczny artykuł „The Economist” o Polsce. Tytuł: „PiS wyrządza trwałe szkody”. Biorąc pod uwagę, że „The Economist” jest najbardziej opiniotwórczym tygodnikiem na świecie, Polska Fundacja Narodowa, która wyrzuca państwowe miliardy na obronę wizerunku naszego kraju, będzie miała dużo do roboty.

Autor zaczyna od kąśliwej uwagi, że panorama Polski pokazywana przed „Wiadomościami” TVP skwapliwie omija najbardziej znany budynek stolicy, sowiecki Pałac Kultury, po czym pojawia się gospodarz programu, który wychwala PiS, „a jego krytyków nazywa zdradzieckimi krytokomunistami”.

„The Economist” stara się zrozumieć, dlaczego kraj, którego gospodarka „rośnie nieprzerwanie od 26 lat” i nadal rozwija się rewelacyjnie, zapragnął dobrej zmiany. (Przede wszystkim tych 26 lat nieprzerwanego wzrostu zadaje kłam propagandzie o Polsce w ruinie, która okazała się taka skuteczna. Obóz dziś rządzący, Kaczyński, Duda, Szydło, Mateusz Morawiecki, Szczerski i inni – wszyscy oni łgali jak z nut). Brytyjski tygodnik pisze, że pewną rolę odegrało zmęczenie Platformą, a także nieustanne pouczanie, że mamy więcej pracować, to nasz los się poprawi. Znużenie Platformą i liberalna filozofia, że każdy jest kowalem swojego losu, były bardzo na rękę Kaczyńskiemu. PiS obiecał mniej pouczania i więcej opieki. Po wygraniu wyborów obniżył wiek emerytalny, wypłacił 500 plus, uszczelnił VAT. Na tym tle jego krytycy wyglądają jak bezsilni malkontenci.

Do tego dochodzi fala konserwatyzmu. Nikt już nie wychwala liberalizmu, obowiązujące przepisy w sprawie aborcji należą do najsurowszych w Europie, akcja #MeToo nie zatoczyła szerszych kręgów. „Duma z powodu niewątpliwych cnót – Polska nigdy nie kolaborowała z nazistami i pierwsza w obozie sowieckim obaliła komunizm – może przekształcić się w ksenofobię”. Niektóre transparenty 11 listopada były faszystowskie. „Co to jest demokracja dla PiS?” – pyta „The Economist”. Po pierwsze, jest to demokracja większościowa. Ograniczenia z powodu równowagi władz (checks and balances) to dla Kaczyńskiego „imposybilizm prawny”. 40 proc. ustaw jest procedowanych jako projekty poselskie, niewymagające konsultacji. W poprzednich parlamentach było to 13–15 proc.

Po drugie, demokracja à la PiS zakłada swobodę działania rządzących, czyje wykroczenia potępić (przeciwników miesięcznic smoleńskich), a czyje ignorować (pochody z faszystowskimi flagami). Partia decyduje, którzy byli komuniści są patriotami (sama ma pełno takich członków), a którzy są niereformowalnymi wrogami państwa. Wielu z tych ostatnich, w tym czołówkę wojska, wyrzucono. Ustawa pozwoli zwolnić wszystkich dyplomatów i zatrudniać od nowa. Liczne ustawy pozwoliły zwolnić 11 300 pracowników służby cywilnej. Zdominowany przez PiS Trybunał Konstytucyjny prawie zawsze opowiada się po stronie rządu.

Premier Morawiecki to „wilk w owczej skórze”. Jeśli chodzi o oczyszczanie państwa z pozostałości komunizmu („na ogół wyimaginowanych”), to wydaje się przekonany. W latach 80. jego ojciec założył ugrupowanie opozycyjne. Pan Morawiecki, wtedy nastolatek, został porwany przez tajną policję, bity, kazano mu kopać własny grób, ale nie zdradził miejsca pobytu ojca. Ale jego zawziętość może go skłonić ku „demokracji nieliberalnej”, jak Orbána na Węgrzech i Kaczyńskiego w Polsce.

Czystki w wojsku i służbach nadpsuły stosunki z sojusznikami. Dyplomatyczne skutki ustawy o Holokauście, które Ameryka oraz Izrael uważają za ukrywanie roli, jaką w tym odegrali niektórzy Polacy, były katastrofalne. Polska ryzykuje, że upodobni się do Turcji, która jest ważna tylko ze względu na strategiczne położenie.

Nawet jeżeli władza w Polsce kiedyś się zmieni, szkody będą trwałe. Zamach na instytucje państwa podważył zaufanie publiczne do nich. Kampania zniesławiania stanu sędziowskiego, włącznie z billboardami pokazującymi sędziów prowadzących „pod wpływem”, niewątpliwie przyczyniła się do spadku zaufania do wymiaru sprawiedliwości (z 41 proc. w 2015 roku do 32 w 2016). „W najlepszym przypadku nieliberalne reformy PiS będą mogły zostać odwrócone przez kolejną partię, która dojdzie do władzy. W najgorszym – Polska jest już na drodze do autorytaryzmu. Dziś mało kto uważa to za prawdopodobne, ale gdy taka zmiana następuje, dzieje się to szybciej, niż ktokolwiek się spodziewa” – kończy „The Economist”.

Czyta to światowa elita polityczno-gospodarcza. Teraz trzeba dać im odpór. Panie Premierze Gliński, Polska Fundacjo Narodowa – do roboty! Nasz sławny żeglarz i jego biało-czerwony jacht „Made in France” niech obiorą kurs na Londyn, nie zaszkodzą też billboardy wymierzone w brytyjski tygodnik i jego powiązania w Polsce.

Zaproszenie
Renata Kim („Newsweek” i Onet.pl), Adam Szostkiewicz (POLITYKA) i Bartosz Węglarczyk (Onet.pl) będą gośćmi programu w TOK FM we wtorek 24 kwietnia o godz. 20.05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 241

Dodaj komentarz »
 1. akcja #metoo nie zatoczyła szerszych kręgów…
  Nawet ikona KODu, osoba ciężko pokrzywdzona PiS-em, która w Polsce czuje się jak Żyd w wagonie tramwajowym przeznaczonym „nur fuer Deutsche” , aktorka M.C. twierdzi, że metoo to kompletny idiotyzm i szczyty hipokryzji.
  Czystki w wojsku….
  Pamiętam czystki w wojsku (dzieło Jaruzelskiego) w 1967 i 1968 roku.
  Redaktor wtedy równie dzielnie protestował?

  Pan Redaktor niegdyś oburzył się, gdy (przyznaję, w złośliwej intencji) zapytałem, o czy może rozwinąć jakiś inny, polityczny temat poza „antyPiSem”.
  Tematów miało nie zabraknąć.
  Od tego czasu (kilka tygodni) nie było innego tematu.

  Powiem tak: gdy zbraknie Kaczyńskiego (a nie jest wieczny) wszyscy dziennikarze „Polityki” i „Gazety Wyborczej” pójdą na zieloną trawkę.

  O przepraszam, zbłądziłem – GW zawsze może pisać o gwałcących księżach i o tym, gdzie mężczyzna ma szukać łechtaczki. Kto nie wierzy: polecam weekendową gazetę.pl.

 2. Q i Wiesio….
  Zastanawiam sie dlaczego nie krytykujecie zawolan naszych obecnych pryncypalow przy kazdej okazji ” Polacy !”, abstrahujac od tego , ze pomijaja Polki. Polskie flagi jako tlo na kazdym kroku, nadmuchany patriotyzm, narodowe kroki coraz glosniejsze; sprzedawane jako patriotyzm….i….

  Czy to nie redukuje Waszej milosci do ojczyzny. Czy takie apolityczne, pesudopatriotyczne zachowanie nie generuje antypolonizmu?
  Wedlug Waszej nielogiki mowienie pozytywne o Polsce powinno wywolac u Was nienawisc do kraju lub odwrotnie, w zaleznosci od tego co komu wyroslo macha bowiem, rekami lub recami.

  Maczuga Holokaustu ma dwa konce i nie widze roznicy miedzy nami, bo „uzywamy” tego samego narzedzia wedlug Was.

  Usilne szukanie symetrii w Holokauscie jest pokazywaneiem wlasnej bezsilnosci w zmaganiu z problemem.

  Dziwi mnie jednak, ze wiekszosc obecnych tu dyletantow intelektualnych posluguje sie recyklingiem i wpada wlasnie w pulapki tak prymarnego osobnika czy tez nieswiadomie w pulapki wlasne.

  Wiesio odwolujac sie do dziejow swiata probuje ahistorycznie rozmywac Holokaust, gdy chodzi tu o historie nie swiata, lecz nasza i to najnowsza. Nasza i naszych sasiadow. Po 45 nasza, gdy zabicie nawet jednego zyda, bylo zbrodnia o jedna za duzo. Nie chodzilo tu oczywiscie o zabojstwa, lecz o zwykle morderstwa.
  Stracilismy w ciagu kilku lat 10% / 90% populacji, a Wieso bredzi o calym swiecie. Pedagogika Q i Wiesia na poziomie „Poczytaj mi mamo” dowodzi, ze gdy dziecku powtarzamy ciagle, nie rob…, to i tak zrobi.

  Wieso od tygodni bebni o koncu swiata i mordach na calej kuli ziemskiej, a Holokaust jako przestroga drazni powonienie Wiesia. Wiesio kocha bowiem swojskie zapachy. Zapachy bez maczugi, Wiesio cyzeluje swoje wypisanki zwiedlym piorem, maczuga go przerasta.

  Zapach Q i Wiesia nie odpowiada mi, kolor brunatny rowniez nie, rasizm tez nie, aby nie mowic o antysemityzmie, ktory jest czysta postacia rasizmu.

  Czesto pytalem Wiesia czy woli kapuste od kalafiora. Podobnie zapytalbym Q. Obecnie nie czuje juz takiej potrzeby;
  obaj sa glabami.

  Niewazne czy kapuscianymi czy kalafiorowymi!!!

 3. quentin t.
  23 kwietnia o godz. 14:51

  Marzy o wydukowaniu jakiegokolwiek wlasnego „wpisu” w jakiejkolwiek prasie i stad zadzrosc o mocno juz nadwyrezone pioro Passenta.

  Q. nie bedacy w stanie wyartykulowac jakiejkolwiek mysli wlasnej (podobnie Wiesio) marzy o artykulach. Chyba pierwszej potrzeby. Czego mu zycze. Od pisania powinien jednak wziac duzy odstep.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Nasz wizerunek, to nagie twarze antysemitow w blogosferze. Anytsemitow, ktorzy poprzez powatarzanie ich antysemickich ekskursji czuja sie zwolnieni od zaplaty za przejazd, a jesli wogole, to tylko tam. Z powrotem jada bowiem na gape.

  Kazdy przystanek uwazaja za przystanek na zadanie. Posluguja sie tylko maczuga lub glabem kapusciano-kalafiorowym (nawiasem mowiac bardzo smaczne w spozyciu). Ny mylic ze…..

 6. Saldo mortale
  23 kwietnia o godz. 14:31

  quentin t.
  23 kwietnia o godz. 13:42
  Pomyliles sie. Chodzi bowiem o Mövenpick.

 7. Passent nie wie, ze po zmainie wladzy niewiele sie zmieni w naszym postrzeganiu swiata, ktory jest dla nas zbyt duzy. Gospodarka pedzi napedzana dodatkowo inwstycjami socjalnymi (slusznie) bedzie sie krecic dalej.

  Pozostaje pytanie, skad te tesknoty do zmiany?

  Moim argumentem bedzie pozbawienie rasistow, przeciwnikow ruchow migracyjnych, migrantek i migrantow, antysemitow legitymacji rzadzacych pryncypalow. To ich troche ostudzi i beda ostrzyc uwiedle piora w ukryciu. Czy tak bedzie lepiej? Nie sadze.

 8. Przodownikom blogosfery….

  Googlujac jednak pod haslem;“ Pokoj dla Palestyny“ znajdziemy miliony wpisow, pod haslem „Pokoj dla Czeczenii“ okolo stutysiecy. Wracajmy wie c do naszych baranow (ulubione powiedzenie naszego Gospodarza) i wyjdzie nam po dokladnym wyliczeniu za Grassem co nastepuje: 6 mln niemieckich zolnierzy stracilo zycie w Rosji po wojnie. Grassowi nie chodzilo oczywiscie o minimalizowanie ofiar Holokaustu. Nie chodzilo mu o liczby, chodzilo mu konkretnie o jedna liczbe: 6 mln. Faktycznie zginelo 1,1mln niemieckich zolnierzy. Liczac za Grassem dojdziemy do zera lub 6 mln. Grass przestawil koncepcje pokoju na Bliskim Wschodzie w 2001 roku. Izrael powinienen wedlug Grassa opuscic wszystkie ziemie wlacznie z Hajfa, Tel Avivem i Ashkelonem. Bylym 68 (nie chodzi tu o Zydow) polecam lekture Paula Celana. Medrcom natomiast kontynuowanie pobytu w bibliotece bazylejskiej; tam wlasnie dzwonia…..

 9. „Wietrznie” watpiacym Przodownikom; jeden z nich jest funkcjonariuszem, ja okreslil go gospodarz sasiedniego blogu….

  Ustawianie antysemityzmu oraz antypolonizmu w jednym szeregu imputuje, ze jedno zjawisko wynika z drugiego. Nie postrzegam tu jednak zadnego zwiazku przyczynowo-skutkowego.

  Podczas gdy antypolnizm ukazuje sie li tylko bladzacym profesorom dorabiajacym wierszowka czy przodownikom w bogosferze, to antysemityzm jest ciagle obecny w naszej rzeczywistosci, nawet przy sladowej ilosci zydow.

  Wielu z nas ma natomiast permanentne klopoty z percepcja antypostawy jaka jest nacjonalizm, szowinizm, ksenofobia, rasizm i antysemityzm w Polsce. Percepcja ta jest zaklocona u r y c e r z y wysmiewajacych bezzwiednie polityczna poprawnosc. Ostatni rycerz na koniku z kartoteki krytykuje ruch #metoo. Chodzi tu o niejakiego Q.

  Nie znaczy to bynajmniej, ze wszyscy rycerze ujezdzajacy koniki kartotek blogosfery sa antysemitami. Otwarte jest natomiast pytanie czy wszyscy sa

  h u m a n i s t a m i (Wiesiowi jest to zupelnie niepotrzebne, prawa czlowieka rowniez nie, godnosc czlowieka roeniez nie). Jedynym skalarem, ktory Wiesio akceptuje jest skala na wadze do wazenia wedlin i miesa..

 10. Temat rownouprawnienia po prostu irytuje i stad n i e d o c e n i a n i e lub
  p r z e c e n i a n i e zydow oraz ich roli w naszych czasach. Brak jest rowniez zydow i ich kultury w polskich podrecznikach szkolnych z historii. Przetrwala ona li tylko w polskich ksiazkach kucharskich (polskiej kuchni), o czym kucharze/ kucharki amatorzy/amatorki czesto nie wiedza.

  Ci sami osobnicy krytykuja bezsamokrytycznie ruch #metoo.
  Przetrwala realnie na wielu cmentarzach, chociaz na wielu zostala rowniez zniszczona. Znaczace jest tu niszczenie sladow po sasiadach. Powyzsze stwierdzenie jest zwyklym zdaniem oznajmujacym bez orzekania jakiejkolwiek winy.

 11. Wracajmy do naszych baranow….

  Szelest ironii z glupoty narodowej…..
  Powtorzone za L.S.
  Mateusz Mazowiecki tlumaczyl polskim profesorom, ze Polska zwana byla Rajem Zydow.
  Dzwony sie pomylily premierowi.
  Otoz cytat ten pochodzi z Paskwiliusza skierowanego do Zygmunta III w 1606 r. Krolestwo Polskie jest (z twojej winy krolu -L.S.) rajem dla Zydow, pieklem dla chlopow, czysccem dla mieszczan.
  Jest to tekst par excellence antysemicki i jest wyrazem zadania ograniczenia praw zydowskich.
  Okazuje sie , ze polski premier lubi na opak.
  Troche tez o zydowskim pochodzeniu Mickiewiza oraz o jego chrakterze, w ktorym nie uwidocznila sie na krzte przymieszka semickiego elemnetu.
  Podobnie pisal a n t y s e m i t a w blogosferze; bodajze MR: Zyd to nie opochodzenie, lecz charakter.
  Dla prawdziwych Polakow, co potwierdza i udowadnia lektura ich prasy (Wiesio kochajac prase raduje sie co niemaria), a takze wydawnictw zwiazanych z nimi instytucji, Zyd ma zly charakter, wiec czyni zlo.
  Zydami sa nie tylko sobnicy obrzezani, pejsowaci, mojzeszowi i koszerni, ale takze Niemcy, Rosjanie, Ukraincy, Litwini, heretycy, ateisci, homoseksualisci (MR chcialby ich leczyc), masoni, przeciwnicy naszej reprezentacji w pilce noznej, Tusk i tesciowa…….
  I tak na przyklad Zydzi koszerni razem z Zydami-Niemcami ( oj Wiesio i MR) budowali obozy zaglady, gdzie palili jedni drugich, bo w takich miejscach musza byc przeciez kaci i ofiaray (lub li tylko ofiary). Owe miejsca umiejscawiali na ziemiach polskich, w tym byl cel intygi, aby potem mowic o „polskich obozach”.

 12. Nasze barany brzmni dumniej….

  Szelest mysli izraelowanych Przodownikow blogosfery…
  Czy mozna byc „agresorem” broniac sie przed terroryzmem? Owszem mozna, mozna , idac za glosem ludu. Trybuny Ludu.
  Izrael na lawie oskarzonych ( i tak postep w porownaniu z oslimi lawkami), na ktorej brakuje braci semickich, ktorzy chetnie zepchaliby Izrael do morza, gdyby rzeczywiscie mogli.
  Oczywiscie krytyka Izraela nalezy do dobrego tonu w salonach, niektore maja jednak 15m2, z ktorej tenorzy postpolityki sa tak dumni.
  Dobrzy Niemcy i empatyczni Europejczycy ( w tym jedna Europejka 404) chetnie pomagaja i wspieraja biednych w Strefie Gazy i Na Zachodnim Brzegu Jordanu. Oba obszary sa najbardziej subwencjonowane na swiecie. Srednia pomocy socjalnej jest wyzsza niz w Polsce.
  Wiesio Funkcjonariusz napisalby;
  jako ze pieniadze te nie sa wydawane na edukacje i rozbudowe infrastruktury, lecz na wille funkcjonariuszy Fatah, niewiele zmienia sie na lepsze. Prawdopodobnie Izraelczykom zalezy na korupcji braci semickich.
  Gdy Izrael budowal mur celem ochrony przed terroryzmem, nie ustawaly glosy protestu empatycznych i 404. Gdy liczba zamachow drastycznie zmalala, protesty maja ciagle ten sam tenor.
  Idac duktem Wiesia i empatycznych Wiesiowych Ludzi, gdy Europa nie zamknie granic przed uchodzcami oraz migrantami ( wtym przypadku muzulmanami), to niedlugo w Paryzu i Berlinie czy Warszawie, nie bedziemy sie czuli bezpieczniej niz mieszkanki i mieszkancy Tel Avivu lub Jerozolimy.
  Nie wiem jednak czy Wiesio oraz Wiesiowi Ludzie wlacznie z 404 zrozumieja owe ataki jako wyraz zwatpienia i beda stawiali sobie pytania dotyczace powodow atakow terrorystycznych, zamiast ,jaby zaproponowal Przodownik, wlaczyc z terrorem. Wedlug emopatycznych oba warianty sa oczywiscie godne krytyki.
  Mozemy wyjsc z zalozenia, ze bylby to wynik racjonalnego myslenia (Wiesio i Wiesiowi Ludzie) lub wynik kapitulacji przed rzeczywistoscia (Wiesio i Wiesiowi Ludzie oraz 404).
  Kto pamieta programy tv NRD „Czarny Kanal”?
  Powtorzone za Der Spiegel z 21.4.2018

 13. saldo: ocenia społeczność blogową wedle własnej, schizofrenicznej wizji – jako zbiór podmiotów, którzy „marzą o druku gdziekolwiek”.
  W sytuacji, gdy 80 procent wpisów na blogu jest sygnowanych przez niego.
  No i gdy zasadnym staje się użycie wobec „prymarnego”, wszechobecnego i wystające z każdego kąta wpisu saldusia terminu: „pesudointelektualne rozwolnienie”…

 14. wkleje to tutaj, aby nie zginelo
  Saldo Mortala:
  „PA sugeruje, ze pozostali Izraelczycy sa nienormalni…..”
  Taka to juz z toba dyskusja.
  To bylo w kontekscie, kogo wybiera tzw. Izraelczyk, ktory twoim zdaniem jest kosmopolityczny i liberalny. Netanjahu, Liebermanna i garsc krzykaczy religijnych.
  I od razu od antysemityzmu. Moze zdecyduj sie, czy krytyka polityki izraelskiej to juz antysemityzm, bo kazdy z nich jest Zydem, czyli jest nietykalny.

 15. Obecnie na 12 komentarzy (o 15:29) – 10 jest sygnowanych przez rozsiewającego swój źle wyabortowany posiew bełkotu oszołoma

 16. W drodze do postdemokracji.

  Gdy w 1989 roku nastapil poczatek demokracji w „Nowej Europie“, pojawily sie pytania o jej nowy model. Niestety zachowany zostal stary podzial, bo politycy zaufali sprawdzonym od lat standardom. I tak ciagle jestemy pasazerami bez bagazu w drodze od demokracji do postdemokracji w postpolitycznej Europie Wschodniej.

  Postdemokracja li tylko pozornie wydaje sie dobrze funkcjonowac. Parlamenty oraz rzady sie wprawdzie zmieniaja, znaczenie skotnialych elit politycznych jednak rosnie, a tzw. slabi socjalnie rugowani sa do politycznej prozni. Kwestie socjalne przyjmuja role drugorzedna. Poza tym partie polityczne zainteresowane jedynie funkcjonowaniem wlasnych „aparatow“, koncentruja sie na liczeniu potencjalnych glosow wyborczych, a nie na programach politycznych i ich realizacji. Traca w ten sposob z oczu wyborcow, tracac w koncu ich glosy.

  Niesiony ironia losu PiS zdaje sie to rozumiec i inwestuje w obszary socjalne. Inwestuje slusznie, bo przy kontrolowanym zadluzeniu (jestesmy mloda gospodarka rynkowa) i nosnym budzenie rzad pomaga potrzebujacym wsparcia i przy okazji podnosi konukture nie frasujac sie wymogami UE o wpsolzawodnictwie. Opozycja glupieje do konca. Dlaczego glupieje, bo majac wladze pozwolila na zla zmiane, ktora jka wyzej, ma wiele aspektow pozytywnych, chcac nie chcac.

 17. Saldo mortale, piszesz jak pistolet maszynowy Uzi.

  Twoje wpisy leca tak,pierwszy 4 minuty i nastepny 3,2,4,2,5,8,2 i 2 minuty.

  Jak to mozliwe ja nie znaju.

 18. Ted’dy bear
  23 kwietnia o godz. 15:51
  Po prostu siedze w pociagu z Berlina do Monachium i nudze sie niemilosiernie. Wiekszosc to stare kopie, ktore tu musze kruszyc, ciagle jednak aktualne; stad ta „predkosc”. Ponjal?

 19. Saldo mortale; tak tez myslalem.

 20. Q staje sie blogoowym antypota „rozsiewajacym posiew” czyli maslo maslane lub poranne wiadomosci dla poczatkujacych malorolnikow Ciagle ten sam poziom „Poczytaj mi mamo”.

 21. Ted’dy bear
  23 kwietnia o godz. 16:02
  Przynajmniej miales chwile na pomyslenie/zastanowienie sie. Tu niestety nie trzeba myslec. nawet sa przeciwwskazania felczerow w blogosferze.

 22. O PiS napisano juz wszystko. Kazdy widzi jacy sa wyznawcy kultu karla bez konta bankowego ale za to zyjacego z kotem. Lajdactwa jakich dopuszczaja sie hersztowie tej przestepczej organizacji, PiS-u, sa tak jaskrawe ze tylko slepy ich nie widzi a durny nie zrozumie.

  Ale ktos te bande wybral i to duza iloscia glosow! i dwa lata po wyborach nie widac aby ktokolwiek sie zreflektowal bo slupki sondazy sa na takim poziomie jak 2 lata temu. Czyli oznacza tom, ze piekne dni Solidarnoasci 1980 to byl wybryk natury a nie prawidlowosc w rozwoju duzego narodu w centrum Europy. Widac juz golym okiem, ze Polska tak sie do Europy nadaje jak Turcja albo Albania. Masakra i rozpacz!

 23. Oficer prowadzący funkcjonariusza operacji „Hasbara” widać płaci od liczby wpisów. Trzeba korzystać z okazji. Może jeszcze tenże oficer wypłaca premię za konsekwencję blogowego „Grubego Hermana” w niezłomności w wyzywaniu blogowiczów na zasadzie – ‚kto antysemitą, to tutaj decyduję ja”.

 24. PA2155
  19 kwietnia o godz. 17:02

  …Spotkalem wielu Izraelczykow, ktorzy byli na stypediach naukowych w USA i byli to normalni ludzie, otwarci na wszystko…

  PA sugeruje, ze pozostali Izraelczycy sa nienormalni…..

  —Spotkalem wielu Palestynczykow, ktorzy byli… i byli to normalni ludzie, otwarci an wszystko.

  Wczesniej antyizraelczyk PA 2155 sugeruje, ze Izraelowi zalezy na wojnie…Tani jest antysemityzm PA 2155, tani bo jednostronnie postrzega problem palestynski, ktory jest per se wielostronny. Reszta bez komentarza.

 25. Szanowny Panie Pawle Markiewiczu,
  ach naprzymiotnikował się Pan tego PiSu nawywnętrzał nad elektoratem a nie wskazał Pan na kogo głosować. Skoro mów Pan „A” to niech Pan powie i „B” oraz nam to uzasadni. Będzie wtedy „konstruktywnie” – może.

 26. Saldo mortale; zycze przyjemnej podrozy i dobrego dnia.

  https://www.youtube.com/watch?v=OEjKEmydiIA

 27. Salto mortale:
  Nie ma o czym dalej z toba dalej dyskutowac, bo powtarzasz (jak kilku zwolennikow „jedynie slusznej drogi” na blogu) swoj brak argumentow. Ci Izraelczycy, ktorych spotkalem mieli normalne opinie na temat polityki i swiata, nie zas powtarzali jak maszyna opowiesci o „terrorystach arabskich” i misji Netanjahu, Liebermanna i kolegow. Pozwalam ci powtarzac te swoje seryjne propagandowe lgarstwa.

 28. Saldo mortale:
  „Wczesniej antyizraelczyk PA 2155 sugeruje, ze Izraelowi zalezy na wojnie…Tani jest antysemityzm PA 2155, tani bo jednostronnie postrzega problem palestynski, ktory jest per se wielostronny. Reszta bez komentarza.”

  Izraelowi zalezy na swojej wersji pokoju, z Palestynczykami zyjacymi w czyms w rodzaju bantustanu, rzadzonymi przez ich wlasnych skorumpowanych kacykow.
  Dziwne, ze jedynym zwolennikiem pokoju w wersji Netanyahu sa USA.
  Polecam ksiazke „The Case against Israel” M. Neumanna. Ty cytujesz A. Dershowitza „The Case for Israel”. Ta ostatna to oczywisty propagandowy gniot, chociaz napisany przez profesora Harvardu.

 29. ” Jeśli chodzi o oczyszczanie państwa z pozostałości komunizmu („na ogół wyimaginowanych”),”

  Szanowny pan Redaktor, jak i znaczna czesc jego czytelnikow sa pozostalosciami
  jak najbardziej realnymi. Im dluzej sie Wam przygladam, tym bardzie zycze sukcesow
  premierowi Morawieckiemu.

 30. Saldo mortale
  Idac za ciosem, musisz potepic postawe antyizraelska znanego kolumnisty NYT Davida Brooksa, znanego krytyka obecnej ekipy izraelskiej. Nazwal on A. Liebermanna rasista.

 31. ” Pan Morawiecki, wtedy nastolatek, został porwany przez tajną policję, bity, kazano mu kopać własny grób, ale nie zdradził miejsca pobytu ojca.”
  serio? nic o tym nie wiedziałem;

 32. The Ekonomist jest niewątpliwie opiniotwórczy, wpływowy.
  Pytanie więc brzmi, CZYJE INTERESY zostały naruszone, skoro tak mocny artykuł się w nim ukazał?
  Czy była to decyzja redakcji, czy też reklamodawców, którym zmiany w naszym kraju sa nie na rękę?

  Niechcący, zaczynam być momentami zwolennikiem PiS.
  Z prostego powodu.
  Niektóre działania są idiotyczne- czystki w wojsku czy sądach.
  Niektóre jednak godzą w interesy zachodnich sponsorów naszej demokracji sterowanej z zewnątrz.
  I to mi się podoba.

  Demokracja ma przynosić korzyści ludziom w niej żyjącym.
  A nie Z NIEJ ŻYJĄCYM- przeważnie na Zachodzie.
  Demokracja kompradorska wyjątkowo mi się nie podoba.

 33. „Masakra i rozpacz!” niestety tak, ale to w polsce normalne i kto sie z tym nie zgadza musi pakowac walizki;

 34. Dama Kameliowa to temat smutny jak pobyt osób niepełnosprawnych w sejmie. Osobiście wolałbym wziąć udział w defiladzie zwycięstwa, ale na żadne zwycięstwo się nie zanosi, raczej katastrofa i klęska są na porządku dziennym. Pieniądze raz są, a raz ich rząd nie ma, w każdym razie dla tych osób, które o pieniądze się dopominają, bo przecież jak PIS był opozycją to gardłował na potęgę za tymi co teraz są w sejmie, ale to była inna bajka. Teraz tylko im bajki opowiada i liczy, że jak komuś zabierze to być może coś im z tego skapnie.
  Donalda Tuska szarpanie za nogawki odbywa się kolejny raz , a przecież chłop Bogu ducha winny, ale ci rzeczywiście winni są po drugiej stronie i szarpią za nogawki.
  W sobotę w programie „Skandaliści” występował Andrzej Rosiewicz. Celebryta z PRL-u zrobił salto, ale stale pod muchą. Korciło mnie aby to jego wystąpienie w telewizji obszernie skomentować natychmiast po programie, ale machnąłem ręką, bo przecież facet dał się lubić. Ku pamięci zacytuję frazę przemyśleń piosenkarza „Jeśli samolot spada i leci tak nisko, to nie ma prawa się rozpaść, tak jak się rozpadł”. Niezbadane są wyroki boskie, muszę zauważyć w tej narodowej politycznej klęsce, którą na tych łamach omawiano już tysiące razy i prawie każdy miał w tej sprawie własne zdanie. I jak ta matka lotnika przestrzegała syna aby latał nisko i wolno, tak powtórzę „nisko i wolno” to prosta droga na pomnik, chociaż nie dla każdego

 35. pamietam, ze w latach 70-tych ubieglego tysiaclecia, byla moda udawac sie na „emigracje wewnetrzna”, taki rodzaj eskapizmu, ktory praktykowaly glownie poetki, ale nie tylko; maria janion wydaje wtedy „transgresje”, bardzo ciekawe (poetycko i filozoficznie) czasy w polskiej literaturze;

 36. tam dama kameliowa, tu zemsta nietoperza;

 37. 1. Współczesna myśl ekonomiczno – finansowa opiera się na następujących zasadach:

  zastąpienia podmiotowości człowieka przedmiotowością,
  braku jakiejkolwiek refleksji o tym, co zostawi się kolejnym pokoleniom,
  realizacji zasady z okresu rządów Wettynów w Polsce z XVIII wieku, zastaw się, a postaw się,
  odrzucenia świadomości o ograniczoności bogactw naturalnych,
  odrzuceniu całego dorobku intelektualnego i materialnego istnienia ludzkiej cywilizacji,
  niszczenia nieodnawialnych zasobów naturalnych limitujących przetrwanie życia na naszej planecie,
  odrzucenie zasady służebnej roli nauki i ideologii wobec obywateli,
  prymatu interesów korporacyjnych nad interesem społeczeństwa.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/zbigniew-dabrowski-transformacja-ustrojowa-w-demokracje-kolonialna-2/
  ===========
  Źródło niekoszerne, natomiast myśli jak najbardziej sensowne…..

 38. Wiesiek
  argumentuje w myśl na złość mamusi , odmrożę sobie uszy , bo tylko Putin naprawdę mnie kocha,

 39. Wiesiek59; 17:24.

  Masz racie,czyjes interesy zostaly naruszone,nietrudno zgadnac czyje.
  Prase zachodnia piszaca o demoludach nalezy zawsze czytac na odwrot
  jezeli poklepuja po plecach I chwala to znaczy ze wszystko idzie w zlym
  kierunku w danym kraju a jak sa oburzeni I krytykuja to znaczy ze dobrze.
  Przyklad pierwszy z brzegu, Jelcyn Putin,czy ktos pamieta.

 40. Wolny handel jest narzędziem w korporacyjnym rządzeniu światem. Wolny handel wymyślono po to, żeby realizować dominację gospodarczą, poprzez całe spektrum narzędzi. Poczynając od uzależnienia źródeł zbytu i zakupu, a na klasycznej dominacji kapitałowej kończąc.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=53132
  =========

  I jedynie o to chodzi……

 41. Istnieją dwie szkoły polskiej polityki zagranicznej:
  pierwsza , spolegliwa , próbująca się przypodobać swoim kontrahentom i to nawet na koszt własnych narodowych interesów, ćwicząca sie w kompromisach
  i ta druga, nie znająca kompromisów , której honor rośnie wraz z ilością miedzynarodowych wrogów , dla której już samo pojęcie kompromisu , brzmi jak zdrada interesów narodowych.
  Jak długo polska polityka zagraniczna szamocze się miedzy tymi dwoma biegunami , nie ma żadnych szans na rozsądną politykę zagraniczna , nie wspominając juz o czymś takim , jak wykrystalizowanie polskiej racji stanu.
  W obecnej formie politycznej , Polska jest łatwym łupem dla Putina i wątpię w to , że to tylko przypadkowa głupota jej przywódców , a nie zamierzone działania , a więc czyżby jednak nowa polska racja stanu.

 42. Z dystansu
  23 kwietnia o godz. 18:21

  Putin, Orban, Erdogan, Trump, Merkel, to politycy służący swojemu krajowi i jego interesom- tak jak je rozumieją.
  Większość innych polityków, to marionetki w rękach głównych rozgrywających- systemu bankowego i korporacji.
  Stopień swobody podejmowania decyzji zgodnych z krajową racją stanu= ZERO.

  Polska polityka zagraniczna jest bytem nieistniejącym, podlegającym jedynie zewnętrznemu sterowaniu przez ambasadę amerykańską.
  A ostatnio, i izraelską.
  Polska ma mniejszą możliwość manewru niż Białoruś……

 43. Szef Rady Europejskiej oświadczył, że „nie leży w kompetencji premiera zajmowanie się stroną logistyczną tego rodzaju przedsięwzięć i inicjatyw”, jak wizyty zagraniczne szefa rządu lub głowy państwa. – Jestem w stanie dość precyzyjnie opisać polityczny kontekst mojej wizyty 7 kwietnia, w dużo mniejszym stopniu – co zrozumiałe – wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego – dodał Tusk. – Politycznie nie odpowiadałem za projekt tej drugiej wizyty – zaznaczył były premier.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mocne-slowa-donalda-tuska-o-lechu-kaczynskim/1denhsr
  ===========

  Szef rządu niekoniecznie osobiście odpowiada za czystość toalet…..
  Czy obsługę samolotu.

 44. Jestem ostatnim , który stanąłby w obronie Merkel ,
  ale na stawianie jej w jednym szeregu z dyktatorami typu :
  Putin, Erdogan , Orban, albo wariatami jak Trump,
  to nawet ona nie zasłużyła.
  Co akurat tobie, zwolennikowi systemów autorytatywnych u nieszczęsnej tak zaimponowało,
  to , że przyjęła swego czasu 1mln uchodźców tylko w jednym roku ?

 45. Wie pan, dzisiaj to mnie w ogóle śmieszy, gdyż uważam tę dyskusję za szczyt absurdu, który powinien zostać wpisany do Księgi Guinnessa. Bo dzisiaj mamy nie system kanclerski czy prezydencki, ale system nowogrodzki. Co to za różnica, czy więcej władzy będzie miał rząd, czy prezydent, jak i tak o wszystkim decyduje Jarosław Kaczyński. To jest robienie ludziom wody z mózgu.

  A nie jest tak, że myślenie o konstytucji, która by wszystkie problemy rozstrzygnęła, to jest jakaś jednak fikcja?

  Oczywiście, bo musiałaby być to licząca setki stron, a może nawet i więcej instrukcja obsługi, której i tak nikt by nie przeczytał. Konstytucja opiera się o konkretne przepisy prawne, ale także o ducha, który związany jest z dobrą wolą wszystkich, którzy w niej uczestniczą. Nie najlepsza konstytucja w rękach ludzi dobrej woli będzie działać, najlepsza w rękach złych nie będzie respektowana. I to jest odpowiedź na pytanie o cały ten spór.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kwasniewski-w-polsce-panuje-demokracja-nowogrodzka-wywiad/4mbyt7c
  ==========

  Dlaczego większość mądrych ludzi sytuuje się na umownej lewicy?
  Przynajmniej w Polsce?

 46. Wiesiek
  Polska polityka zagraniczna nie powstaje w Ameryce , albo w Izraelu , ale na Nowogrodzkiej .
  Czy kiedyś nastąpi taki moment w historii , ze większość Polakow bedzie gotowych do przejęcia odpowiedzialnosć za swój indywidualny i narodowy los , zamiast zwalać go na Nowogrodzka , albo Tel Aviv ?

 47. byk:
  ” maria janion wydaje wtedy „transgresje”, bardzo ciekawe (poetycko i filozoficznie) czasy w polskiej literaturze;”

  Ale byla czlonkiem PZPR do konca, czyli jej rozwiazania. 🙂
  Moze p. Janion chciala byc jak K. Tucholsky z tym wychodzeniem przed dom, aby odpoczac od problemow ojczyznianych.
  Zawsze byla tam, gdzie chciala, czyli w Instytucie, na szczycie, celebrowana przez rzadzaca wladze. Nie musiala ponosic zadnych kompromisow.

 48. PA2155
  23 kwietnia o godz. 19:30
  byk:
  ” maria janion wydaje wtedy „transgresje”, bardzo ciekawe (poetycko i filozoficznie) czasy w polskiej literaturze;”

  Ale byla czlonkiem PZPR do konca, czyli jej rozwiazania.
  Moze p. Janion chciala byc jak K. Tucholsky z tym wychodzeniem przed dom, aby odpoczac od problemow ojczyznianych.
  Zawsze byla tam, gdzie chciala, czyli w Instytucie, na szczycie, celebrowana przez rzadzaca wladze.

  Mój komentarz
  Po pierwsze Maria Janion nie była do końca w PZPR. Została wyrzucona z tej partii w 1979 roku. Po drugie pierwsze słyszę, że Maria Janion była celebrowana przez władze. Kiedy i gdzie? To jakaś zmyłka, a najprawdopodobniej ignorancja jakiegoś propagandzisty, który rozpowszechniał spreparowany życiorys Marii Janion i dotarł ze swoją prawdą do wielu.
  Pzdr, TJ

 49. ..to ze my Polacy nadal mamy myslenie z czasow komuny to prawde ,co widac i czuc kiedy pan prezes zabiera glos ! Ale jak juz powiedziano -zadna wladza nie jest wieczna a kij ma dwa konce !!!

 50. byk

  „pamietam, ze w latach 70-tych ubieglego tysiaclecia, byla moda udawac sie na „emigracje wewnetrzna””.

  W latach 80 „emigrowano wewnętrznie”. „Transgresje” Janion to lata 80.

  Lata 70 to czas nasyconej socjalistycznym hedonizmem „dużej stabilizacji” czyli odreagowywania „małej stabilizacji” lat 60.

 51. Ktoś w komentarzu do poprzedniego zagajenia porównał sytuację w Polsce do zebrania wspólnoty mieszkaniowej. Krytyki dużo, zaangażowania mało i jeszcze się to zebranie wlecze i wlecze. Jedno jest pewne; koszty rosną i czynsze też.
  Tiry na tory apelują Zieloni i to bardzo mądry chociaż stary postulat.
  Pomnik to się należy generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu, więc podzielam oburzenie z Symetrycznym. Krakusy mają podwójnego pecha
  Każda władza popełnia błędy, ale bilans i tak wychodzi na zero. Przyjrzyjmy się uważnie pasywom

 52. Ciekawe czy premier, ten polski „wilk w owczej skórze” zajmie stanowisko w tej sprawie , czy też jak prezes Kaczyński, który jest jak ta „owca w wilczej skórze” ogon podwinie pod siebie?
  Już w najbliższy wtorek amerykańscy kongresmeni mają zdecydować o losach niebezpiecznej dla Polski ustawy 447, zobowiązującej rząd Stanów Zjednoczonych do wspierania roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Chodzi o mienie bezspadkowe, które zgodnie z naszym prawem, przeszło na rzecz skarbu państwa. O sprawie poinformował na swoim społecznościowym profilu Edward Wojciech Jeśman z Los Angeles, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Południowej Kalifornii. Z procedury, którą przyjął wobec senackiego projektu przewodniczący Izby Reprezentantów można wnioskować o dużym pośpiechu. Jak pisze bowiem lider KPA, Paul Ryan zamierza zawiesić zwyczajną procedurę i postępować według trybu skróconego. W ramach takiego postępowania debata nad projektem może zostać okrojona do 40 minut a biorący w niej udział nie będą mieć możliwości zgłaszania poprawek.„Proszę wszystkich Państwa będących obywatelami USA, o to aby natychmiast dzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie żądając aby głosowali przeciwko ustawie s.447!” – pisze prezes Jeśman.

  Read more: http://www.pch24.pl/mobilizacja-polakow-za-oceanem–izba-reprezentantow-we-wtorek-zajmie-sie-grozna-ustawa-newsletter-212,59742,i.html#ixzz5DWhupkfn

 53. Kariera polityczna Moniki Jaruzelskiej rozwija się coraz bardziej interesująco.
  Swymi wypowiedziami zdążyła już wprawić w zakłopotanie Biedronia, faceta udającego dziennikarza o nazwisku Lis, a dziś Morozowskiego.
  Przyznając, że nie lubiłem jej papy, do Pani Moniki nabieram szacunku.
  Prezentuje bowiem rzecz u polityka, zdawało się, niemożliwą – jest sobą i ma gdzieś konwenanse.
  Może wreszcie ktoś normalny na lewicy?
  Ktoś, dla kogo lewicowość nie oznacza pierdzielenia o konieczności tworzenia toalet dla osób LGBT i nie widzi w każdej szafie kucającego tam Rydzyka?

 54. zgłaszam się do roli ktosia

  Ponoć jesteśmy najspokojniejszą wspólnotą – oraz najskuteczniejszą – ze wszystkich z jakimi ma do czynienia nasza administratorka.

  ***

  Wciąż miejscowych i zamiejscowych dręczy pytanie:
  Kto po Jarosławie Kaczyńskim?

  Jednym z powodów dlaczego umarł staruszek – tym niematerialnym – jest zbrzydzenie chrzanieniem tutejszych staruszek i staruszków.

  Po Naczelniku Zbawiającym Staruszki I Staruszków będzie Król Chaos.

  Krótko panującym. I rozpoznawać się nowi będą memem
  Nie zachowuj się jak po ekshumacji!

  Odpocznijcie od dręczących was wspomnień!

  https://www.youtube.com/watch?v=mns9VeRguys

 55. tejot:
  „Po drugie pierwsze słyszę, że Maria Janion była celebrowana przez władze. Kiedy i gdzie?”
  Pracowala naukowo, bez przeszkod, byla obecna w zyciu naukowo-kulturalnym. Uchodzila za speca od Romantyzmu. Nie bylo zapisow cenzury na jej temat. Do podziemia nie zeszla.
  Lata 70-te to nie byl okres przesladowan. Cierpialo moze kilku. Nie tworzmy legend.

 56. tejot:
  nie moge ci odpowiedziec, bo nie przechodzi.
  Bar Norte odpowiedzial ci poniekad.

 57. @Levar
  23 kwietnia o godz. 16:37
  To kiedy p.Morawiecki jr pogoni pozostałości komuny z własnego rządu? i Kiedy PiS pozbędzie się ze swych szeregów tychże pozostałości ? Czy p. Morawiecki jr nie chodził do komunistycznej szkoły, nie zdawał komunistycznej matury i nie studiował w komunistycznym uniwersytecie?

 58. @ wiesiek :
  ….”realizacji zasady z okresu rządów Wettynów w Polsce z XVIII wieku”
  Wiesz o tym, że August Wettin był pierwszym po Zygmuncie Starym polskim królem, który nie sprzedawał urzędów? Albo o tym, że Konstytucja 3 Maja wyznaczała, w razie bezpotomnej śmierci Stanisława Augusta na króla Polski potomka tegoż Wettina ? I że potomka Augusta Wettina wyznaczył Napoleon na Księcia Warszawskiego ? Tak, Wettina a nie, jak powszechnie się uważa Józefa Poniatowskiego, bratanka Stanisława Augusta ?
  Współcześni Polacy i Napoleon, jak z tego wynika , opinię o rządach Wettinów w Polsce musieli mieć dobrą….

 59. O ile sobie dobrze przypominam pierwszy tom „Transgresji” Janion wyszedł w 1980 albo 1981 – na fali odwilży. Zresztą nie wiem czy polityczna odwilż miała na wydanie wpływ, czy ksiązka wcześniej miała problemy z cenzurą czy po prostu akurat wtedy ją wydano.
  Zresztą myslę, że władze w tamtym okresie miały inne priorytety i sobie głowy nie zawracały taką tematyką.

  W każdym razie byk ma rację wiążac ówczesną popularność tej serii z tzw emigracją wewnętrzną po stanie wojennym. W ten specyficzny nastrój psychospołeczny świetnie się „Transgresje” wstrzeliły.

 60. Symertyczny; 20:33.

  W Krakowie stanie pomnik Kuklinskiego,to dobrze – beda golebie mialy
  po czym srac.

 61. Skoro Bóg stoi za każdym poczęciem i jest doskonały to jak wytłumaczyć narodziny dzieci niepełnosprawnych.Dlaczego KK nie tłumaczy tego faktu.Wśród protestujących brakuje duchownych.Czy nie jest to rysa na boskości poczęć.Począć to nie jest problem ale poprowadzić przez życie godne to już jest problem.Biskupi pomożecie. Wszak podżegacie do „dziecioróbstwa”.Tak sobie myślę,że wychodzi szydło z worka.Dlaczego brakuje cudownych uzdrowień.Czy faktycznie choroba jest karą za grzechy.KK milczy jak w czasie okupacji.

 62. PA2155
  27 stycznia o godz. 16:25
  A ja pociagne te mysl teodora-historyka o ruchu oporu w czasie II WS. Liczac te liczne publikacje w jez. angielskim, okazuje sie, ze najliczniejsza byly oddzialy zydowskie, ktore walczac z okupantem i polskimi folksdojczami uratowaly Polske przed kompletna zaglada. To tyle oprawdzie tamtych czasow.
  W miejscowosci Westerbork w prow. Drenthe w Holandii byl taki oboz przejsciowy dla Zydow holenderskich wysylach do Auschwitz. To dowod jak bracia Holendrzy dbali o swoich braci zydowskich.

 63. Powyzwej nieudana proba PA2155

 64. wiesiek59
  23 kwietnia o godz. 18:31

  Szeregowy dwuplatowiec Wiesio szereguje Merkel poza jej miejscem.

 65. Antysemita Wiesio 59 podskakuje sobie w blogosferze produkujac co ponizej:

  …Źródło niekoszerne, natomiast myśli jak najbardziej sensowne…

 66. PA2155
  23 kwietnia o godz. 16:44
  I nie pomylil sie.

 67. PA2155
  23 kwietnia o godz. 16:29
  Mylisz sie co do mojej opinii o obecnym rzadzie izraelskim. O L. juz napisalem.

  Znam rowniez wiele pozytywnych projektow palestynsko-izraelskich i od nich zacznie sie jedna z wersji zawarcia pokoju. Mimo optymizmu widze jednak dwa panstwa. Zalezy to jednak od pogodzenia sie samych Palestynczykow, potem Syria, Iran oraz Rosja: O USA , AS wiadomo. Twoj antysemityzm nie polega na krytykowaniu politykow Izraela, zreszta slusznie i koniecznie. Moze nieswiadomie, jednak Twoje wpisy mja czesto charakter antysemicki.

 68. PA 2155 sugeruje:

  …Ci Izraelczycy, ktorych spotkalem mieli normalne opinie na temat polityki i swiata, nie zas powtarzali jak maszyna opowiesci o „terrorystach arabskich” i misji Netanjahu, Liebermanna i kolegow…

  Abstrahujac od tego, ze dla N. L. jest zlem koniecznym; do czasu jednak, to sugestia o normalnych i nienormalnych Izraelczkach ( 8 mln ob.) jest zupelnie anty.

  PA pomieszalo sie co nieco, tym razem narodowo.

 69. Ted’dy bear
  23 kwietnia o godz. 16:27
  Skad ten przyplyw zyczliwosci i zyczen?

 70. quentin t.
  23 kwietnia o godz. 22:04
  MJ polityczka. Wg Q. polityczka staje sie jako dziedziczka.

 71. saldo:
  mój komentarz do twojego komentarza powyżej –
  – no cóż, jesteś głupi, jak but.

 72. Ted’dy bear
  24 kwietnia o godz. 0:14
  Przy tym pomniku powinni postawić drabinę lub inną platformę aby ludzie mogli na niego z góry srać.
  Polska zwana kiedyś chorym człowiekiem Europy jest jedynym państwem w świecie, którego parlament sam przegłosował jego rozwiązanie, rozbiory i zanik z mapy Europy na długie lata. Jest także jedynym państwem, w którym budują pomniki szpiegom i zdrajcom wyznaczającym wrogom cele ataków rakietowych i bomb atomowych.

 73. Legat

  Glosowalbym na Tuska gdyby zdecydowal sie na kandydowanie. Dlaczego, wyluszczac nie bede bo to chyba oczywiste dla pragmatycznych i rozsadnych ludzi. I obojetne byloby dla mnie, w obecnej sytuacji politycznej w Polsce, z kim Tusk szedlby do wyborow.

  Uwazam, ze Tusk nie jest na tyle glupi by dac sie wplatac w bagno polskiej polityki generalnie a w sprzatanie po kataklizmie PiS-sekty w szczegolnosci. Jakiejkolwiek partii czy komukolwiek przyjedzie to robic, nie doczeka nastepnych wyborow bo SUWEREN wywiezie delikwanta na taczkach.

  Wg mnie Tusk ma 5-10 lat na kariere poza Polska. W NATO lub w Banku Swiatowym czy w ONZ i z pewnoscia powazni ludzie mysla nad zagospodarowaniem talentow w przyszlosci. Za 10 lat, jako czlowiek powazany na swiecie i pewnie zamozny, bedzie mogl wybrac pomiedzy emerytura na Lazurowym Wybrzezu i bagnem i masakra polskiej polityki

 74. Kawałek od Hartmana.
  „Wszystkim tym, którzy uparcie poszukują wśród pasożytującego i pedofilującego bezkarnie w Polsce i na świecie kleru postaci pozytywnych trzeba uświadomić, że niezależnie, czy mowa o Franciszku, B16,
  JP2, Sowie, Rydzyku, Bonieckim, Dziwiszu, Oko, Lemańskim, Twardowskim, Tischnerze, Hoserze, Grzesiaku, Szydło etc. – każdy klecha już przez samo to, że zostaje klechą, a więc zaprzysiężonym pracownikiem pedofilskiej, seksistowskiej, antysemickiej, homofobicznej, rasistowskiej, pasożytniczej, próżniaczej, oszukańczej i szkodliwej społecznie organizacji (kościoły różnych religii) sam się dyskwalifikuje w kategoriach wartości takich, jak uczciwość, wrażliwość, dobroć, prawdomówność i jeszcze wiele innych, a więc nie może i nie powinien być określany żadnym pozytywnym mianem.”

 75. Żydowski megaspekulant z USA, który swymi operacjami niegdyś „złamał” Bank Anglii, przepowiedział bankructwo Federacji Rosyjskiej w 2017 roku, które jednak nie nastąpiło. Wśród medialnych ekspertów i polityków, dla których negatywne prognozy na temat Rosji stanowią po prostu obowiązek służbowy, przyjęto zasadę, aby w takich przypadkach przenosić datę upadku na nieco późniejszy termin. Soros — i tutaj należy oddać mu hołd — przyjął raczej starą dobrą prawdę giełdową: kiedy zmieniają się fakty, należy zmieniać swoje stanowisko.
  http://jeznach.neon24.pl/post/143413,soros-przegral-z-rosja

 76. Władze saudyjskie są z szacunkiem traktowane przez amerykańskie media i rząd pomimo prowadzenia świata w egzekucjach. W ubiegłym roku 44 osoby zostały publicznie ścięte. W ciągu kilku lat około 150 osób zostało ściętych w Arabii Saudyjskiej, często jedna czwarta z nich to pakistańscy pracownicy-goście. Po aresztowaniu przez saudyjską policję religijną mogę powiedzieć, że królestwo to państwo policyjne z wydmami i wielbłądami. Saudyjskie państwa wasalne Bahrajn i Emiraty są lepsze, ale niewiele.

  Maroko, kluczowy sojusznik USA, słynie z okropnych więzień i brutalnych tortur. Irak i Afganistan, obecnie pod kontrolą USA, są jeszcze gorsze. Izrael, największy odbiorca pomocy USA, ma blisko 7 000 palestyńskich więźniów politycznych, w tym 400 dzieci, i strzela do palestyńskich demonstrantów na granicy ze Strefą Gazy.

  Syria zawsze była represyjnym państwem policyjnym. Przypominam sobie, że przed moim hotelem powieszono „szpiegów”. Jego różne siły policyjne słyną z brutalności i tortur. W rzeczywistości, do niedawna Stany Zjednoczone wysyłały do ​​Syrii podejrzanych o tortury i więzienia.

  To było zanim Waszyngton podjął decyzję o obaleniu legalnego rządu Syrii („reżimu” w rozmowach DC) jako pierwszego kroku w ataku na Iran.

  Ale Damaszek nie był gorszym obrońcą praw człowieka niż Kair, Amman, Rabat i Rijad, wszyscy wasali amerykańscy.
  https://ericmargolis.com/2018/04/doctor-death-from-damascus/
  ==========

  Nasze s..syny nie będą bombardowane.
  Nawet te ultraortodoksyjne.

 77. Natomiast za rok podatkowy 2017 rozliczałam sie już według reguł Trumpa. Dochód miałam minimalnie większy niż w roku 2016, a dostałam zwrot ok. 2300 USD, natomiast raty podatkowe w formie zaliczek będę płaciła co kwartał ok. 860 USD. Ta więc w stosunku do prezydentury Obamy jestem na plusie ok. 8500 USD. Tak wygląda w realiach reforma podatkowa Trumpa i to mu wyborcy będą pamiętać.
  http://slepamanka.neon24.pl/post/143419,nowe-rozdanie-na-bliskim-wschodzie-widziane-z-usa
  =========

  Nasi Amerykanie polskiego pochodzenia…..
  Zarobiliście podobnie na reformie podatkowej Trumpa?

 78. norte:
  to byl przelom lat 70, 80 i seria ksiazek pod jej redakcja (transformacje, transgresje, maski- dwa tomy);
  czy ja z „partii” wyrzucili, czy sama odeszla (1979), nie wiem,
  w kazdym razie nastepne lata mozna traktowac jako rodzaj jej ofensywy literackiej, m.in. w „wydawnictwie morskim”, czy w drugim obiegu;

 79. jeszcze raz, bo nie przeszlo:
  rola jaka pelni r.o.m.a.n.t.y.z.m bedzie z pewnoscia i tematem nastepnych pokolen;

 80. huch! r.o.m.a.n.t.y.z.m na cenzurze;

 81. pewnie z powodu „trybuny ludow” smazy sie teraz wieszcz razem z marksem w katolicko-narodowym piekle;

 82. Premier Gliński powinien wykupić „the Economist” i umieścić tam pracowników dobrej zmiany. Wtedy prawda zwycięży:)

 83. Israel will participate in this invasion-occupation, but the Sauds will lead it — with US-made weapons. And taxpayers everywhere will lose from it, because invasions just get added to the federal debt. The invading nation goes into debt, which that nation’s public will pay. The invaded nation gets its wealth extracted and sold by the invading aristocracy. It’s happened for thousands of years.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/04/23/might-trump-ask-israel-fund-america-invasion-occupation-syria.html

 84. …Ta więc w stosunku do prezydentury Obamy jestem na plusie ok. 8500 USD… , ktore wydam podczas pierwszej choroby, po cieciach w uslug w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Oj Wiesio, Wiesio!!!

  Wiesio nalezy z pewnoscia do osobnikow chwalacych Hitlera za zbudowanie sieci autostrad.

 85. Poziom tekstu pod jakim komentuje pokazuje ilosc komentarzy jakie sie do tego tekstu odnosza.
  Moze cos wiecej, autorze, nizli tylko konstatacja ze “The Economist” niezyczliwy wspolczesnej Polsce?
  Sam to wiedzialem i bez czytania panskiego tlumaczenia ich artykulu.

  ml

 86. neospazmin:
  blog jest po to, aby niejaki saldo mortale podróżując w mitycznym pociągu mógł wrzucać co 5-10 kolejny tekst, będący odzwierciedleniem jego mitycznych przemyśleń.
  Co w rzeczywistości oznacza, że rzeczony saldo w trakcie pobytu w toalecie, w trakcie w przerwy w pracy, zabawia się tabletem, który wniósł pod arbeitsanzugiem i leci metodą kopiuj – wklej:)

 87. …czego dowodzą kilkugodzinne przerwy w nadawaniu, gdy majster pilnie baczy, aby der verdammte Arbeiter aus Polen wypełniał godziwie swe nieskomplikowane obowiązki zawodowe…

 88. Patrząc na skulona postać gościa ,co ty walczył czynnie z komuna przy boku tatusia ,przerażenie i żałość.Te spotkanie w sejmie będzie pokazywane w szkołach ,jako przykład czegoś co na dziś nie da się opisać opisać.Przypomina tylko Zaleszczyki.

 89. SŁOWIANIN STANISŁAW
  24 kwietnia o godz. 6:19

  Skoro Bóg stoi za każdym poczęciem i jest doskonały to jak wytłumaczyć narodziny dzieci niepełnosprawnych.Dlaczego KK nie tłumaczy tego faktu.Wśród protestujących brakuje duchownych.Czy nie jest to rysa na boskości poczęć.Począć to nie jest problem ale poprowadzić przez życie godne to już jest problem.Biskupi pomożecie. Wszak podżegacie do „dziecioróbstwa”.Tak sobie myślę,że wychodzi szydło z worka.Dlaczego brakuje cudownych uzdrowień.Czy faktycznie choroba jest karą za grzechy.KK milczy jak w czasie okupacji.

  Widzę, że jesteś poważnie niezorientowany. Już to wszystko Kościół kat bardzo ładnie i starannie wytłumaczył
  A. Bóg jest miłością.
  B. Bóg każde Dziecko Boże miłuje. A ponieważ jest Absolutem Doskonałości, miłuje każde Dziecko Boże w sposób absolutny. Kudy byle jakim rodzicom dzieci-rośline do takiego miłowania, które jest żadne wobec Miłości Pana Naszego.
  C. Bóg jest Twórcą Doskonałym, czyli produkcja dzieci-roślinek jest Dziełem Doskonałym.
  D. Nic nie dzieje się bez zgody Pana Boga. Bozia wyprodukował dzieci-roślinki i stwierdził skromnie: to jest dobre! Powinien był powiedzieć: to jest Doskonałe, ale on skromny jest i się często wstydzi.
  E. Bóg na Plan Boży, którego częścią jest każdy człowiek i w ogóle – wszystko.
  F. cierpienie jest dobre, bo dowodzi tego, że „Pan Bóg nas wybrał” No i ma dla nas „Wspaniały Plan”, jak mówią biskupi.
  G. „w cierpieniu jest zawsze więcej dobra” – też mówią biskupi. Im więcej cierpienia, tym więcej dobra. Gdy cierpienie sięga Absolutu, Dobra już jest z tego taka kupa, że staje się Absolutem.
  H. Absolut jest Bogiem a Bóg – Absolutem. Nie ma Boga bez niezmierzonego cierpienia ludzi i przyrody.

  I wszyscy są zadowoleni !

 90. Raczej bankier w garniturze, który strzela gafę za gafą.

 91. To już wolę Absolut w ramach seta i galareta.Tak sobie myślę,że nie tylko śmiertelni są partaczami.Ten fakt proboszcz powinien wyjaśnić parafianom.

 92. Przodownikom blogosfery i zakompleksionemu z tylnej gardy
  … Q…..

  Ze stereotypami mozna i nalezy polemizowac bez uciekania do definicji antypolonizmu. Jak wazny jest nasz krytyczny stosunek do antysemityzmu swiadcza mury polskich miast i miasteczek, “sluchowiska” Radia Maryja, kazania ksiezy, czy biskupow, wypowiedzi czolowych polskich politykow, ksiazki z wydawnictwami antysemickimi, przykoscielne ksiegarnie lub cmentarze zydowskie. Warto tez porozmawiac z pracownikami TSKZ o ich samopoczuciu, przy braku poczucia wlasnego bezpieczenstwa.

  W familijnych dyskusjach czesto powtarzane jest zdanie- nie jestem antysemita, ale …. Potem zaczynaja sie zdania podwojnie zlozone, uzywane wlasciwie jako kolo ratunkowe.

  Temat rownouprawnienia po prostu irytuje i stad n i e d o c e n i a n i e lub
  p r z e c e n i a n i e zydow oraz ich roli w naszych czasach. Brak jest rowniez zydow i ich kultury w polskich podrecznikach szkolnych z historii. Przetrwala ona li tylko w polskich ksiazkach kucharskich (polskiej kuchni), o czym kucharze/ kucharki amatorzy/amatorki czesto nie wiedza.
  Przetrwala realnie na wielu cmentarzach, chociaz na wielu zostala rowniez zniszczona. Znaczace jest tu niszczenie sladow po sasiadach. Powyzsze stwierdzenie jest zwyklym zdaniem oznajmujacym bez orzekania jakiejkolwiek winy.

 93. Wszystkim möchtegernjournalisten z wyroznieniem Przodownika blogosfery, ktory krytykujac kapitalistyctzna prase cytuje ja pare godzin pozniej celem opisania rzeczywistosci w stolicy Niemiec, ktora to stolice mialem przyjemnosc wczoraj odwiedzic.

  Oj Wiesio…

  Warzywny Wiesio bredzi tym razem o Berlinie…powolujac sie na kapitalistyczna, wedlug Wiesia manipulowana i manipulujaca, prase.
  Otoz Wiesio za nia (prasa kapitalistyczna) donosi, ze spoleczenstwo interkulturalne nie jest mozliwe, bo dwa klany rodzinne (dzieci palestynskich emigrantow z Libanu), w sumie kilkadziesiat osob w miescie prawie czteromilionowym, pralizuje prace berlinskiej policji.

  Faktem jest, ze sa takie rodziny, ktore zyja wedlug swoich regul,przy czym nie chodzi tu o reguly dotyczace wiary czy kultury, lecz dzialalnosci strikte kryminalnej. Wiesio pomija gangi kosowskie w Hamburgu, pomija fakt, ze owi emigranci socjalizowali sie w niemieckich szkolach etc..W wiekszosci urodzili sie w Niemczech i posiadaja niemieckie obywatelstwo. Wiesio dzieli rasowo, nawet kryminalistow.

  Dla Wiesia nie ma to zadnego znaczenia. Dla Wiesia fakt istnienia struktur kryminalnych wsrod migrantow dowodzi, ze spoleczenstwo interkulturalne nie moze funcjonowac. Ba berlinska policja, ktorej urzednicy sa w wiekszosci Niemcami i Niemkami rowniez nie funkcjonuje i nie moze sobie z gangami poradzic. Tak pisze prasa popularna i tak powtarzaja za nia nie znajacy rzeczywistosci wiesiowi powielacze.

  Wiesio nie pisze jednak czy mozliwe jest funkcjonowanie spoleczenstwa niemieckiego jako wiekszosci. Jednoczesnie Wiesio traktuje margines jako atrybut wiekszosci, wiekszosc i rzeczywistowsc traktuje jednoczesnie jako margines. Tak mozna manipulowac soba samym i padac ofiara swoich fobii i niedouczenia.

  Fobii Wiesiowi nie brak, wiedzy owszem, w duzym stopniu jest ona dla niego cialem obcym.
  Wiesio donosi o incydentach rodzin palestynskich, ktore dla funkcjonowania berlinskiej spolecznosci nie maja znaczenia, powoduja jednak negatywna publicity, nie donosi o innych incydentach wywolywanych przez duze grupy autonomiczne. Przykladem sa wielokrotne zamieszki pierwszomajowe w Berlinie-Kreuzberg 31, angazujace interwencje wielu tysiecy policjantow rokrocznie, importowanych z innych Landow na to majowe swieto. W Berlinie Kruezberg 61 jednak niezauwazalne. Berlin jest duzym miastem, Wiesio o tym jednak nie wie.
  Nie znaczy to, ze zjawiska kryminalne, nawet marginalne, nalezy ignorowac i udawac, ze nie maja miejsca. Traktowanie ich jako dominanty jest zabiegiem populisty amatora, tu Wiesia.

 94. Katolicki supermega sprawozdawca blogosfery donosi….

  Nasi przodkowie jadali winogrona, a nam wypadaja zeby……

 95. Jeszcze kilka lat temu gdy ktoś w Polsce wspominał o bezspadkowych roszczeniach żydowskich po ofiarach holokaustu, domyślnie dostawał po głowie pałką rzekomego antysemityzmu. Jednak stosunkowo niedawno okazało się, że oczekiwanie zapłaty przez Polskę haraczu organizacjom żydowskim nie jest fantasmagorią oszalałych z nienawiści do Żydów polskich antysemitów tylko faktem.

  Sprawa jest bardzo poważna, bo chodzi o 300 mld dolarów czyli ponad bilion złotych! W grudniu ustawa znana wtedy jeszcze jako act 447 została przyjęta przez amerykański Senat, a teraz skierowano ją, już pod numerem 1226, do izby niższej amerykańskiego parlamentu, czyli do Kongresu USA.
  https://wolnemedia.net/ekspresowe-glosowanie-antypolskiej-ustawy-1226-w-usa/
  ==========

  przedstawiciel Holocaust Industry mógłby się przymknąć.
  Geszeftu nie będzie.

 96. „Mecenas Hambura pod wrażeniem siły swojego wzroku. „Tusk nie wytrzymał mojego spojrzenia”

  ” Bóg na (ma -olb) Plan Boży, którego częścią jest każdy człowiek i w ogóle – wszystko. „cierpienie jest dobre ” itd
  Teraz bm wiadomo dlaczego sa ludzie ktorzy w lustro zerkaja tylko ukradkiem , krotko i tnp nie moga na siebie patrzec . Nie wiadomo kto na nas wtedy patrzy .

 97. Trąf, trąf, Misia Bela
  Misia Kasia, konfacela
  Misia A, Misia Be
  Misia Kasia, konface.

  Ene, due, raz i dwa
  antysemitą jestem ja.
  Ene due, raz, dwa, trzy
  antysemitą jesteś ty!

  Oszołomowi, który dzielnie i wytrwale tropi antysemitów na blogu i w brogu, na łące i w „Biedronce”, w każdym powiecie i niejednym szalecie – do sztambucha.

 98. Powstanie państw Izrael i Watykan to był błąd.Tak sobie myślę,że za państwami wydmuszkami kryje się państwowy terroryzm trzecich.Cuius regio,eius religio co kończy się Gott mit uns !

 99. wiesiek59
  24 kwietnia o godz. 14:34

  Kazdy o tym wiedzial, ze zupa jest podgrzewana i to od lat calych. Dla Wiesia wiesci stare sa nowoscia. Probklemem sa i byly, takze finansowym; przyslowiowe kamienice i ich potencjalni spadkobierycy. Czesc wirtualnej sumy przeznaczona zostanie, jak zwykle na fundacje. Wiesio o tym nie wiedzial? A wroble cwierkaja o tym od dlugiego czasu.

 100. Dla tych którzy chcą sie przekonać co The Economist pisze o naszy sprawach

 101. Pytanie dlaczego katolicy nadal kradną choć komuna podniosła ręce do góry a nawet zasiliła prawicę prokuratorami stanu wojennego.Lista oszustów VAT jest uwieczniona na formie cegiełek sponsorów na murach kościelnych i na klasztorze JG.Tak sobie myślę czy obdarowani zwrócą cegiełki za odkupienie grzechu niepłacenia VAT.

 102. SŁOWIANIN STANISŁAW
  24 kwietnia o godz. 13:59

  A z jakiego powodu proboszcz miałby coś parafianom wyjaśniać?

 103. Symetryczny
  Rozumiem, że pomnik upamiętniający jakąś osobę z uwagi na jej wyjątkowość, zasługi itp. nie musi być figuratywny, realistyczny w stylu soc, a jeśli symboliczny, to jednak jakoś nawiązujący do tej osoby. Prosty przykład, na Powązkach jest świetny pomnik Krzysztofa Kieślowskiego – dłonie ułożone tak, jak oko kamery.
  Nie wiem, w jaki sposób można „pokazać” płk Kuklińskiego przez jednych uważanego za zdrajcę, przez innych za bohatera.
  Ten pomnik, który stanął – nie wiedzieć czemu – przed krakowskim dworcem PKP, może oznaczać/symbolizować wszystko i nic. Ale dlaczego miałby się kojarzyć z płk Kuklińskim, pojęcia nie mam.

 104. wiesiek59
  24 kwietnia o godz. 14:34

  Wiesiu, Ty tak masz, że ładnie gadasz, tylko nie wiesz o czym. kto się uwłaszczył nad Wisłą na mieniu Żydów, ma oddać, bo ukradł, często wydając Żyda na zabicie szwabom, albo samodzielnie zamieniając go w aniołka. „Nie pożądaj żony bliźniego swego, Ani żadnej rzeczy która jego jest” – gada bozia w niebieskiej książeczce, więc nadwiślański katolik oddaje, a ateista nie musi, bo on „nie ma Boga w sercu”, co jest dosyć miłe. To się znaczy, że 95% mienia żydowskiego znad Wisły będzie zwrócone. A Żydzi będą zadowoleni i katolik, co zwróci też będzie zadowolony – bo jest katolik i oczekuje, że go jego bozia zbawi, ale nie zbawi, gdy ukradnie i nie odda.
  Pałkami biją katolicy. Dla katolika to przyjemne, dla bitego Żyda troszkę mniej.

 105. zetus1
  24 kwietnia o godz. 15:17

  Niestety, tylko dla subskrybentów.

 106. Tanaka
  24 kwietnia o godz. 15:39

  Problem został uregulowany przez Gomułkę.
  Zobowiązania z tytułu roszczeń obywateli amerykańskich zostały przez PRL spłacone gotówką.
  W zamian za nią, USA i 11 innych państw przejęły zobowiązania.

  Hucpa która się obecnie odbywa, to rozciągnięcie amerykańskiego ustawodawstwa na Polskę, oraz uczynienie z kilku cwanych prawników i żydowskich organizacji beneficjentów mienia bezspadkowego.

  Resztę doczytać sobie możesz w necie.
  „Forbes” szczegółowo to opisał.

  Moim zdaniem, jeżeli PiS się ugnie, nie będzie miał czego szukać w polskiej polityce- po ujawnieniu tego faktu.

 107. mag
  24 kwietnia o godz. 15:33

  Pomnik musi być figuratywny, bo innego Prawdziwy Polak nie zrozumie, co się rozchodzi. Widziałaś pewnie Świętego Ojca Świętego pomnik w Rzymie, z dziurą w środku, przez którą mocno wieje kędy chce Duch Święty, ale wyznawca krzyczy, że mu nerki przewiewa. Ma być konkret i jak malowany. No i jest. Artyści parafialni mają kilka gotowych matryc, na których odbijają sklonowane pomniki Lolka, albo tego, co nam upadł i wszyscy są zadowoleni. Z jednym i drugim są co prawda spore trudności, bo nie bardzo wiadomo, czy to oni, ale nic nie szkodzi. To są trudności przejściowe, które miną. Tak jak pomnik niejakiego Gosiewskiego, którego mamusia orzekła, że to nie jest Gosiewski, choć artysta od pomnika się zrzekał, że Gosiewski, ale mamusia jak orzeknie, to jest orzeczone i nakazała urwać Gosiewskiemu głowę, ręce i co tam jeszcze i dać prawdziwego Gosiewskiego, a nie – fałszywego. No i artysta zrobił, co mamusia kazała, a sponsor też nie miał wyjścia: co należy Gosiewskiemu urwał i ulepił na nowo.

 108. wiesiek59
  24 kwietnia o godz. 15:47

  Gomułka nie istniał, polskie państwo nie istniało, więc i nie było żadnego uregulowania. Polskie państwo na coś powinno się zdecydować, bo mamy 100 lecie Niepodległości, więc i był PRL i do tego – niepodległy, ale go nie było. Ale się nie zdecyduje. A jak się zdecyduje, to od razu się źle zdecyduje.
  W świecie niepsychiatrycznym robi się to niepsychiatrycznie, ale nie nad Wisłą. Jest, czyli nie ma.

 109. Pasztetówa59 chwali reformę podatkową Trumpa, cytując neon24, czyli bibułę przeznaczoną dla organizmów wymagających specjalnej troski.

  Opisywane korzyści finansowe panienki, która kosi fiskusowi forsę w 2017, na podstawie prawa obowiązującego od 2018 – potocznie, nazywamy drogie dzieci – cudem.

  A może za firaneczką portalu neon kryje się ksiądz Stanisław Gniedziejko z Sokółki?

 110. Saldo Mortale
  Koncze wymiane ciosow z toba, bo wracasz do swojej codziennej retoryki.
  Nie wiem, po co odgrzebales moj wpis o Westerbork. Kiedys mieszkalem kolo tej wsi (jezeli pamietam, nie jest to nawet miasto) i widzialem tamto miejsce. Jest realne, istnieje.
  Podobnie o polityce izraelskiej. Powtarzam: jak liberalny wyborca izraelski moze glosowac na N. i L.? A glosuje. I to wywoluje we mnie zdziwienie.
  Moze lepiej napiszesz cos o teatrze lub literaturze?

 111. @404
  Polecam: Watergate investigators and Nixon to pomaga wyobrazić sobie co może się wydarzyć …

 112. Tanaka
  24 kwietnia o godz. 16:00

  Zgonie z tą logiką, nie istnieją wszystkie traktaty międzynarodowe, dyplomy wyższych uczelni, uprawnienia zawodowe, itp….
  Czarna dziura.
  Koncepcja pana doktora prawa jest niebezpieczna.

  Nie wiem na ile jest prawdziwa informacja, że ze względu na zwolnienia podatkowe związków wyznaniowych, w II RP masowo rejestrowano nieruchomości prywatne jako majątek związków, a nie osób prawnych czy fizycznych.
  Niezły przekręt masowo stosowany przez Żydów.
  Nieładnie jest unikać podatków.
  To niepatriotyczne……

 113. duende
  24 kwietnia o godz. 16:03

  Taki dupek żołędny nie nadaje się na dyskutanta.
  Celowe obrażanie ludzi przez kmiota jako metoda dyskusji?
  Świadectwo poziomu….

 114. Do dywagacjji Stasia SS o katolckich kradzieżach, koniecznie należy dodać cud, który wydarzył się w 12 lat temu kraju, w którym kradzież z natury jest zjawiskiem bardzo rzadkim.

  Otóż w 2015 roku, katolicy w Krasnajarsku podpizdili dwie 50-tonowe, zabytkowe lokomotywy. Co w istocie rzeczy, cudem jeszcze nie jest, dopóki nie dowiemy się, że w miejscu postoju lokomotyw, nie już było żadnych torów.

  Tory, owszem, wcześniej byli, jednakże miejscowi katolicy, jeszcze za Jelcyna, podpizdilli wszystko, łącznie z podkładami.

  https://www.rbth.com/society/2013/09/14/russia_tops_european_countries_in_art_theft_29675.html

 115. Amerykański ekonomista, Jeffrey David Sachs będąc jednym z gości programu CBS News, krytycznie odniósł się do działań amerykańskich w Syrii. Oponentem Sachsa był admirał James Astavridis.

  Admirał przekonywał, iż ataki chemiczne są powodem dla którego należy odpowiedzieć z całą stanowczością. W amerykańskiej interwencji upatruje zaś rozwiązanie dla problemów Syrii porównując je do sytuacji na Bałkanach w latach 90 tych.

  Profesor Sachs nie ukrywał zirytowania i zaznaczył, że interwncja USA nie stanowi rozwiązania, lecz część problemu. Ekonomista podkreślił, dobitnie że wojna jest efektem operacji służb pod kryptonimem ‚Timber Sycamore’ przeprowadzonej wspólnie z Arabią Saudyjską za zgodą prezydenta Obamy i bez wiedzy obywateli amerykańskich. Jest on zdania, że kontynuacja działań na terenie Bliskiego Wschodu jest błędem.
  http://janusz.neon24.pl/post/143427,swinie-wojny-w-syrii

 116. 59,

  Umyj się aktywisto, może też ogól raz na tydzień. Zaszczytu dyskusji ze mną nie dostąpisz, natomiast prawa do demaskowania blogowych gnid – nie odbierzesz. 😎

 117. Tanaka
  24 kwietnia, g.15:56
  Ależ byłby to szkopuł figuratywny w przypadku płk Kuklińskiego. Przedstawić go w mundurze oficera LWP? Jako szpiona?
  Nasuwa się analogia z Klosem. Chyba jednak niefajne skojarzenie.
  Po cywilnemu też niedobrze.
  Wyjścia chyba nie było, stąd gniot symbolicznie ogólny, bo nawet nie ogólnowojskowy.

 118. „Gomułka nie istniał, polskie państwo nie istniało, więc i nie było żadnego uregulowania.”

  No jasne Tanaka, żadnego uregulowania nie było.
  Powiem tak słowami kapitana Wagnera – „Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, którymi dostatecznie obelżywie można określić” filozofię i uzasadnienie żądań rekietu przez obrzydliwy gang porównywalny jedynie z takimi asami rekietu jak np. Isadore „Kid Cann” Blumenfeld, Louis „Lepke” Buchalter, Mickey Cohen i cały klan Cohen’ów, Arnold Rothstein. Ludwig „Tarzan” Fainberg, Arthur „Dutch Schultz” Flegenheimer czy Meyer Lansky (Majer Suchowliński) i setki im podobnych. Dzisiaj ich kopie to „Światowy Kongres Żydów” a może i też „Europejski Kongres Żydów” a jak zwietrzą kasę to może powołają i „Międzygalaktyczny Kongres Żydów”.

  O ile są spadkobiercy i są podstawy prawne do zwrotu mienia, to sprawa jest oczywista ale przyznawać rekieterom „prawo kaduka” to przesada.
  Naprawdę uważasz, że „słuszne to i sprawiedliwe”?

 119. Skojarzenie Klossa z Kuklińskim ma jak najbardziej logiczne podstawy: obydwaj podstępnie knuli przeciwko prawowitej władzy.

 120. „Skoro handel ignoruje narodowe granice, a wytwórca domaga się, by rynkiem zbytu był cały świat, jego narodowa flaga musi za nim podążać, a zamykane przed nim państwowe drzwi muszą zostać roztrzaskane, nawet jeśli przy okazji dojdzie do pogwałcenia suwerenności niechętnych krajów. Nie można przeoczyć żadnego użytecznego zakątka świata lub pozwolić na to, by pozostał niewykorzystanym”. Prezydent USA Woodrow Wilson (1907)
  […]
  Krótko mówiąc, podstawą amerykańskiej ideologii jest wyznaczony wróg – każdy, kto przeciwstawia się korporacyjnej globalizacji. Eksterminacja Indian była pierwszym etapem. Islamafobia to kolejna wariacja na ten sam temat.
  https://exignorant.wordpress.com/2018/04/22/globalizacja-kontra-zycie/

 121. Dotacje unijne to jak srebrniki a nawet jak kasa dla szmalcownika co to sprzedał patriotyzm dla okruchów z lewackiego stołu.Tak sobie myślę,że patrioci opamiętają się i zwrócą dotacje.Pytanie też do Caritasu ? Taca przyjmie wszystko to nie Ruski sołdat co to dienieg nie bieriot od tirówek też.

 122. Ha, ha,…

  wiesiek59 wie jak zwykle wszystko. I to nawet lepiej od kazdego 😉

  Tylko k…wa, nikt mu nie chce przyznac racji 🙁 To musi byc przygnebiajace 🙂

 123. Jak tylko zaszeleściło banknotami pojawiło się prawie siedemset komentarzy, pisanych z prawdziwą troską o stan finansów państwa i wskazujących, z poczucia obywatelskiego obowiązku, na zagrożenia płynące z wielu stron, głównie zza oceanu. Zanim bowiem rząd zdecyduje się na wspomożenie różnych grup społecznych, obywateli zaniedbywanych przez lata przez wszystkie polityczne formacje, biednych, ubogich i niepełnosprawnych, może się okazać, ze nie będzie kasy na te szlachetne cele, bo wszystko zabiorą Polakom, walnę prosto z mostu, Żydzi zza oceanu mający przedstawicieli w amerykańskim senacie i kongresie. Od marca omijałem tych naszych starszych braci w wierze z oczywistych względów, ale w obecnej sytuacji biję na alarm. Nie dosyć, że w czasie drugiej wojny światowej niemrawo reagowali na nasze doniesienia o tragicznym losie współbraci, i wszystko ustalali ponad naszymi głowami, to wiele wysiłku włożyli w zabezpieczenie swoich interesów finansowych. Popatrzmy jak to działa. Obywatel polski w banku ma najniższy możliwy procent od przechowywanych oszczędności, mniejszy niż inflacja, a za pożyczone od tych banków pieniądze na inwestycje czy potrzeby materialne musi wielokrotnie więcej zapłacić bowiem odsetki są wysokie. Państwo polskie za pożyczone pieniądze musiało i pewnie nadal musi odprowadzać do obcych banków haracz wielki, i jeszcze musi spełniać wymogi tych zagranicznych instytucji jak i na co wydawać pożyczone pieniądze. Polska polityka zagraniczna bez alternatywy jest w ślepym zaułku. Co z tego, że to rząd pisowski narobił tego bigosu, jeżeli to uderzy rykoszetem w obywateli, a najwięcej w tych ubogich i niezaradnych. Kłopoty się nawarstwiają i żadne pomniki nie zmienią atmosfery i klimatu.

 124. PIS dekomunizuje ulice, nie licząc się z nikim i niczym.
  Mam nadzieję, że i to będzie „policzone” podłej zmianie.
  Kto i jak po niej pozamiata? Toż to robi się stajnia Augiasza.
  http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,23314367,wstyd-zenada-hanba-po-nadaniu-ulicy-w-bialymstoku-imienia.html

 125. Proszę nie tłumaczyć, że jak osoba bogata kupi sobie luksusowy samochód, to zapłaci o wiele więcej VAT-u, jednorazowo, niż klasa średnia przez rok ze swoich serków, jogurtów, leków i innej drobnicy. Istotą zagadnienia jest tutaj powtarzalność wynikająca z konieczności konsumpcji – dla przeciętnych potrzeb życia, a nie okazjonalność, wynikająca z kaprysu.

  Neoliberalne kłamstwo zna bardzo wiele różnych sposobów uzasadniania, że najbogatsi są pokrzywdzeni. Doskonale pamiętamy błąd Prawa i Sprawiedliwości, polegający na zlikwidowaniu III-ciego progu podatkowego.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=53315

 126. mały fizyk
  24 kwietnia o godz. 18:37

  Na pewno nie wszystko, ale sporo.
  Z prostego powodu.
  Czytam namiętnie od 7 roku życia, i nie zamierzam przestać.
  Taki nałóg mam…..
  Czytanie pomaga w weryfikacji trendów, koncepcji, sztucznie kreowanych mód, głoszonych powszechnie prawd objawionych, niewzruszalnych aksjomatów, jedynie słusznych ideologii i doktryn.

  Kluczowe w weryfikacji jest proste- do ogarnięcia przez każdego, nawet głąba pytanie:
  CUI BONO.

  Tutejsze lemingi nie są od zadawania pytań.
  Tylko od wyznań wiary.
  Jej podważenie skutkuje wycieczkami ad personam.
  Można mieć różne poglądy, spierać się o wagę argumentów, faktów.
  Widzisz tu takie zjawisko?
  Poza kilkoma nckami, nie ma dyskusji, jest nawalanka i prymitywne wstawki na poziomie kufloteki w podrzędnym barze.

 127. W Sparcie niepełnosprawnych zrzucano ze skały.Teraz KK głosi zatrzymać od poczęcia i urodzenia.Co najwyżej wynieść z Sejmu jak głoszą pisowscy hunwejbini.A co potem KK milczy jak w czasie okupacji.Proponuję podatek kościelny za każde uratowane życie zamiast spartańskiego potraktowania dziś nazywanego aborcją.Tak sobie myślę,że pałace biskupów otworzą się na potrzebujących z powodu boskiego pośpiechu przy poczęciu.

 128. Żydzi publikują listy „polskich antysemitów”

  W dorocznym spisie antysemitów publikowanym przez Uniwersytet w Tel Avivie (Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University) przedstawiono raport, zawierający osoby, dopuszczające się antysemityzmu na całym świecie.

  W Polsce wymieniono następujące osoby:

  Jacek Międlar
  Jerzy Nowak
  Ewa Kurek
  Anna Zalewska, minister edukacji,
  Magdalena Ogórek
  Stanisław Michalkiewicz
  Marcin Wolski

  Polskojęzyczne media przy relacjonowaniu używają negatywnych określeń wobec Polaków: „dyskredytowanie pamięci o Holocauście”, „wypaczanie faktów”, „niechlubni bohaterowie raportu”,
  ===========

  Można zrobić listę polakożerców.
  albo, podziękować Żydom wszelkiej maści za współpracę.
  jakoś nie widzę powodów by utrzymywać przyjazne kontakty z tą nacją.
  Oko za oko- to przemawia najbardziej.

 129. Jezus Żydem.Żyd królem Polski.Czyja władza tego religia.Tym sposobem katolicy wyborcy prawicy realizują zasady żydowskiej religii w życiu codziennym.Jezus został wyklęty a potem ukrzyżowany przez swoich co jest przyczyną kultu.Tak sobie myślę,że wyklętość to specyfika katolicyzmu w IV RP.Rozdzielono Jezusa od Żydów jak wylot do Smoleńska.I oto chodzi.

 130. Wiesiek59
  „Polskojęzyczne media”? Toż mówisz językiem ojdyra z Torunia, braci Karnowskich (wpolityce.pl) i innych prawdziwych Polaków.
  Czekam na ogłoszenie przez ciebie listy polakożerców, którą pewnie skrzętnie sobie przygotowujesz, siedząc po dniach i nocach nad kompem.
  „Jakoś nie widzę powodów, by utrzymywać przyjazne kontakty z tą nacją” (żydowską, znaczy się) – piszesz szczerze.
  Ależ nie utrzymuj, Wiesiu. „Ta” nacja niewiele na tym straci.

 131. mag
  24 kwietnia o godz. 20:26

  jeżeli zaczniesz patrzeć na świat przez pryzmat INTERESÓW, stanie się znacznie łatwiejszy do zrozumienia.

 132. @byk’owi dedykuję z życzeniem przychylnych wiaterków.

  https://www.youtube.com/watch?v=8rTq_AEdCo8

 133. mag
  24 kwietnia o godz. 15:33
  Napisałem wcześniej ale cenzorzy Passenta wypieprzyły mój komentarz. Nie chodzi w tym przypadku o kształt pomnika płatnego zdrajcy i szpiega. Najlepszy byłby kształt wielkiego członka. Resztę napiszę jutro.

 134. Iran zapłaci tak jak płaciły Wietnam, Gwatemala, Panama, Afganistan, Syria, Serbia, Libia, Irak i Jemen. https://www.rt.com/usa/425024-iran-will-pay-price/

 135. mag:
  t.zw. „dekomunizacja” to tylko pretekst, tutaj chodzi o sakralno – militarne zawlaszczenie przestrzeni publicznej; podobnie dzieje sie w turcji;

 136. Wiesiek się łudzi, że gdy „zerwie kontakty z ta nacją”, to stanie się łatwiejszy do zrozumienia.
  Pzdr, TJ

 137. p.s.
  a idzie to latwo, bo w prl-u nigdy zadnego „komunizmu” nie bylo („po co krowie siodlo?” stalin) tylko czerwono lakierowany zamordyzm;

 138. ojej nie zamknalem nawiasu! chyba teraz skursywieje 🙂

 139. byk

  „rola jaka pelni r.o.m.a.n.t.y.z.m bedzie z pewnoscia i tematem nastepnych pokolen. (…) pewnie z powodu „trybuny ludow” smazy sie teraz wieszcz razem z marksem w katolicko-narodowym piekle”

  Myslę, że to nastąpi wczesniej biorąc pod uwagę galopadę tzw wydarzeń oraz np potencjał intelektualny Marii Janion. Tak więc Maria Janion czeka na swój czas, na ponowne odkrycie i odczytanie. Jest zresztą na wyciągnięcie ręki.

  http://ebook4all.com.pl/142638-maria-janion-romantyzm-rewolucja-marksizm-colloquia-gdanskie.html

 140. byk

  „rola jaka pelni r.o.m.a.n.t.y.z.m bedzie z pewnoscia i tematem nastepnych pokolen. (…) pewnie z powodu „trybuny ludow” smazy sie teraz wieszcz razem z marksem w katolicko-narodowym piekle”

  Myslę, że to nastąpi wczesniej biorąc pod uwagę np potencjał intelektualny Mari Janion. Tak więc Maria Janion czeka na swój czas, na ponowne odkrycie i odczytanie. Jest zresztą na wyciągnięcie ręki.

  I tu ci chciałem wkleić link na bezpłatnego ebooka „R.o.m.a.n.t.y.z.m, rewolucja, marksizm” z 1972, jej autorstwa, ale z powodu blokady r.o.m.a.n.t.y.z.m.u komentarz z linkiem mi nie przeszedł i dogorywa w moderacji.
  No ale ksiązka jest dostępna i bez problemu ją znajdziesz.

 141. mag
  24 kwietnia o godz. 17:07

  No i nie ma pomnika rzeczonego szpiona.Bo trudności. A jest pomnik Gosiewskiego. Po urwaniu głowy, rączek i czego trzeba i wlepieniu prawidłowych kawałków Gosiewskiego, zaświeci konkretnym blaskiem Gosiewskiego i Prawdy.
  Tak się zasępiłem nad losem katolickiego artysty pomnikowego: czy on prawidłowo i zgodnie z Prawdą dał odpowiedniej długości rączki i nóżki rzeczonemu. Cierpienie artysty słusznego w tym jest, że Gosiewski nie miał długości rączek ani nóżek, tylko ich nadzwyczajną krótkość.

 142. legat
  24 kwietnia o godz. 17:18

  Ale łoco Ci sie rozchodzi? Jak nie było państwa polskiego, to nie było uregulowań. Czy to za trudne do zrozumienia?
  Zanim się mnie pytasz czy to „słuszne i sprawiedliwe” , to się pytasz bozi, czemu on każe nie brać cudzego. Już tam sobie wyjaśnijcie jak to jest z tą słusznością i sprawiedliwością. Tylko on ma przewagę, więc rozumiesz – lepiej nie podskakiwać. No i że kodeksy mówią, że jak się ukradło, trza oddać, co do grosza i z nawiązką. Albo do mamra.
  Się oddaje. Nie miej bólu głowy, kto bierze po drugiej stronie, to zmartwienie drugiej strony. Niech się sami dogadują. Trza oddać. To pierwsza robota do wykonania.

 143. mały fizyk – a ja koledze Wieśkowi w wielu sprawach przyznaję rację. I kilku innym blogowiczom też.
  Czy musisz tak nachalnie odkrywać się przed publicznością że niczego (co nie jest zgodne z twoja wizja widzenia świata) nie przyjmujesz do wiadomości.? Nie jesteś jedyny ha, ha… i to smuci.

 144. Tanaka,
  nie rżnij głupa. Ile razy można oddawać. Dostał amerykański rząd kasę na rozliczanie się ze swymi obywatelami za mienie pozostawione w Polsce? – dostał? Teraz jakiś „riplej” sobie” Kosher Nostra” wymyśliła i Ty uważasz, że trzeba jej płacić rekiet?
  Naprawdę, do takiej filozofii jak Twoja to można mieć jedynie obrzydzenie.

 145. o Tanaka, pozdrawiam. Nie mam zbyt wiele czasu ostatnio i mimo przyzwolenia pewnej damy nie zdążyłam zawitać na blogu ateistów.
  Do zobaczenia.

 146. zapomniałam dodać że jestem przeciwna oddawaniu z nawiązką, chyba że zaczną oddawać potomkom chłopów pańszczyznianych rekompensatę za wyzysk i krwawicę.
  Tu akurat drogi @Tanaka się nie zgadzamy, czasem nawet myślę jak daleko sięgały plany uczynienia Polski demokratyczną.

 147. Wiesiek59
  Twoje życie jest proste i oczywiste, czyli nie trapią cię wątpliwości, bo widzisz świat przez pryzmat INTERESÓW, czego ja – twoim zdaniem – nie rozumiem.
  To już wolę pozostać w swojej niewiedzy niż węszyć spiski międzynarodowe „tej nacji”, z którą wolisz zerwać kontakty.

 148. Mysle, ze Tanaka powinien sie specjalnie opodatkowac na konto tego oddawania i sprawiedliwego spelnienia.
  Wiele innych panstw i narodow posiada nieuregulowane dlugi z innymi nacjami i nie przejmuje sie tym bardzo.
  Zacznijmy od panstw kolonialnych: UK, Francja, Belgia. Co zostanie z British Museum, gdy przyjdzie oddac wszystkie eksponaty?
  A co z Luwru?

 149. mag:
  Broniac nieco Wieska i jego spojrzenia na swiat, nie widze nic strasznego w trwaniu przy jego wizji swiata. Wielu na tym blogu ma takie skrzywione w jedna strone wizje.
  mag, ty natomiast nie lubisz Prezesa i jego pretorianow, chociaz niektorzy inni robia dokladnie to samo, co i oni. I posiadaja te sama wizje polityczna i swiatopogladowa.

 150. „Najlepszy byłby kształt wielkiego członka.”

  Nie chcę prorokować, kogo odlew mógłby spełnić tak zaszczytną funkcję. Tylko na tym blogu widzę 3 pewniaków, jedynie kwestia wielkości pozostaje tematem otwartym do dyskusji.

  Skoro Kukliński na cokole jest be, Kloss również – to może komemoracja kapitana Sowy narodowi sie spodoba?

  Ja sam chciałbym zobaczyć pomnik ku czci kapitana Maliny, oficera SB, dzięki któremu mój paszport służbowy przechowywany był w suchym i bezpiecznym miejscu. Kapitan był zawsze dla mnie uprzejmy, pełen ojcowskiej troski, wypytywał się jak za granicą było, jak się grało, jaka pogoda, jacy ludzie. itp.

  Kiedys, po krótkim pobycie w RFN, zaskoczył mnie wyrafinowanym, algorytmicznym pytaniem: A w tych Niemczech, duende, konkretnie w Monachium, czy kontaktowaliscie się z jakimiś obcymi stacjami radiowymi? >:(

 151. @byk

  nie zamknąłem nawiasu to jest licencja poetycka.

  Znacznik wskazujący koniec tekstu pochylanego ma dwa znaki nazywane nawiasami:
  nawias ostrokątny lewy ( inaczej: znak mniejszy )
  nawias ostrokątny prawy ( inaczej: znak większy )
  ukośnik ( ang: slash )
  literę i

  Wszystkie cztery znane ci znaki tworzą znacznik hipertekstowy czyli ciąg znaków redakcyjnych niewyświetlanych.

  Nie sięgając do kolokwializmów mogłeś napisać nie zamknąłem pochylenia.

  Kursywa wywodzi się od pisma ręcznego najczęściej widzimy ją jako zawiłą kreskę To co na tym blogu widzimy jako pismo pochyłe nie jest pismem odręcznym – znaki nie są sklejone.

  Świat nam się stał złożony i nawet ludzie z kompetencjami językowym chcą mimo to pozostać przy korzystaniu z zasobu tysiąca słów.

  Po kaczyźmie nastapi chaoizm i będziesz się miał z pyszna.
  Były cukierki toffi pyszne. A istnieje kursywa pochylona w przeciwna stronę.

  Podsumowanie:
  Wstałeś z kolan, a ja się czepiam.

 152. Guzdra,
  ach jaki Ty jesteś mądry niesłychanie, jakie piękne masz ubranie, Twoja buźka tryska zdrowiem i jak coś powiesz, to już powiesz na temat sqrsywiania.

 153. legat

  Umowa indemnizacyjna z USA, z 1960, załatwiała sprawy odszkodowań za przejęte mienie w stanie prawnym regulującym stosunki własnościowe z 1960.

  Ten stan prawny zmienia ustawa reprywatyzacyjna. Nowe roszczenia o których mowa wiązą się z planami zmiany stanu prawnego w tym zakresie.

 154. PA2155
  24 kwietnia, g.22:47
  Masz rację, nie lubię ani Prezesa, ani jego pretorianów, bo nie mam za co lubić (co to zresztą za kategoria – lubienie lub nie polityków?). Zarówno z powodów merytorycznych, jak i estetycznych.
  Skąd „oni” biorą takie indywidua – Kuchcińskie, Sasiny, Suskie, Pawłowiczówny, Szydły, Kempy i in.? Masakra.
  Marzę i oczekuję, by wreszcie pojawiła się zupełnie nowa post, post, post- solidarnościowa generacja 30.-40. latków, która jakoś ogarnie ten
  nasz postperelowski, a wciąż nie wykluty do końca świat wolnej Polski.
  Sorry za mimowolny patos na sam koniec.

 155. Bar Norte,
  po pierwsze to tej ustawy reprywatyzacyjnej nie ma. Po drugie, „nowe roszczenia” ze strony tych których roszczenia zostały zaspokojone kojarzą mi się z filmem „Dług”. Można je eskalować w nieskończoność więc proszę daruj sobie tłumaczenie mi, że złodziej, gangster i każdy inny sqrwysyn cały czas ma prawo uzyskiwać nowe uprawnienia do długu bo ma broń i dysponuje planem lekcji Twoich dzieci.
  Chcesz takim robić dodatkowo loda, to proszę bardzo ale mnie do tego nie mieszaj.

 156. legat

  Popatrz na sprawę chłodnym okiem.

  Tanaka ma rację pisząc z przekąsem „Jak nie było państwa polskiego, to nie było uregulowań.”
  Jak by bowiem nie patrzeć ustawa reprywatyzacyjna będzie zakwestionowaniem czy nawet zanegowaniem uregulowań PRL w tym zakresie. Konkretnie chodzi o dekret z 1946 o majątkach opuszczonych i poniemieckich na mocy którego głównie przejęto mienie Żydów. Mam na myśli oczywiście ziemię i nieruchomości bo tylko to na terenach PRL zostało po tzw „aryzacji” mienia żydowskiego dokonanej przez III Rzeszę. Inny majątek zajęły wcześniej organa państwa niemieckiego, głównie urządy powiernicze działające na terenach wcielonych do Rzeszy i okupowanych, wywiozły do Niemiec i tam należy go szukać. W kraju zostało to czego nie mogli zabrać.

  Tak więc umowa indemnizacyjna z 1960 załatwia sprawę przy poszanowaniu peerelowskich uregulowań prawnych – głównie dekretów nacjonalizujących mienie. Natomiast jesli ten peerelowski stan prawny jest negowany przez władze RP, nawet politycznie czy ideologicznie, to nie ma o czym gadać. Czytałem list kongresmenów w sprawie ustawy reprywatyzacyjnej i oni powołują się w nim na krytyczną wobec PRL ocenę władz polskich. Jak napisali podzielają krytyczną ocenę wyrażaną wielokrotnie przez rząd Morawieckiego i w związku z tym oświadczają, że umowa z tym złym PRL z 1960 ich też nie zadowala.

  Moim zdaniem jedynym wyjściem z tej sytuacji jest uznanie stanu prawnego z okresu PRL za jedyny obowiązujący, odstąpienie o ustawy reprywatyzacyjnej i wygaszenie jakichkolwiek jakichkolwiek roszczeń w tym zakresie.

 157. Bar Norte,
  to że pisowski rząd to banda przygłupawych palantów, którzy w arogancji swojej nie zadają sobie trudu przeczytania żadnego podręcznika z teorii polityki w których jest uzasadnienie na to, by przy podejmowaniu decyzji brać pod uwagę nie tylko własne oczekiwania a także inne konsekwencje, to ja wiem. Jednak próby odnawiania roszczeń uregulowanych przeszło pół wieku temu, prawie 70 lat temu!- bo nagle się komuś Gomułka „nie podobie” – to nie żartuj – ocena może być jednoznaczna. Dobrze napisała „Żabka” o zaspokajaniu roszczeń.

 158. legat

  Masz na myśli ten fragment komentarza żabki konającej:

  „chyba że zaczną oddawać potomkom chłopów pańszczyznianych rekompensatę za wyzysk i krwawicę”

  Oczywiście zgadzam się z powyższym. Z tym, że w sensie materialnym byłoby to trudne, bo PRL tę rekompensatę już dał.

  Ale o symboliczną rekompensatę warto zabiegać. Choćby np o polską wersję filmu „Korzenie”, która by uświadamiała krajanom skąd w sensie społecznym się wywodzą.

 159. @zetus1 i inni zainteresowani o co chodzi w Syrii

  Tucker Carlson Gets into Heated Debate with Sen Wicker After He Implied Tucker’s Stance on Syria
  https://www.youtube.com/watch?v=2R-dGYsK7UY

  Zacytuję parę komentarzy, które Amerykanie poniżej filmiku wpisali:
  Put Wicker and the rest of Congress on the front lines and we´ll see how muck of a war monger he will be then.
  …”For my purposes, I think it was Assad..” Really?
  ….Tucker asked this guy what our national interest was in Syria and Israel was the first thing he said. That should tell you something.
  ….I have an immense respect for Tucker after this. I dont care what disagreements I have with him on other issues because what he has revealed to me is that he is intelligent, honest and cares for his country.
  …The best senator AIPAC can buy.
  …Do Americans really believe we’re still living in a Democracy?
  …US congress is full of clowns.
  ….JUST ANOTHER EVIL WARLORD
  …Wicker showed his rootless cosmopolitan bias shamelessly. Throw the good goy some more shekels.
  …they lie and lie and lie without shame!
  …These politicians are the best, most convincing liars that AIPAC and military industrial complex money can buy.
  ….Who would put it past Israel, strange they should show such interest in the regime in Syria. What’s their motive?
  ….Not in the business of regime change
  Is that some sort of sick joke
  Defeating ISIS?
  Who created ISIS
  Scott Bennett
  Shell Game
  ….Regime change is the only thing they do, Assad gassed no one.
  …..All the swamp creatures want war based on zero evidence.
  ….Defeating ISIS by attacking anti-ISIS.
  ….. If you really want to save the USA , get the Zionists out of government !
  ….”You are asking interesting questions and they need to be asked okay where I come down now that we have a strategic interest there ”
  There is the answer not whether he did it but we have a strategic interest! Well done Tucker to draw him out!
  ….Why do American politicians always invoke the UN? We all know the US doesn’t respect their jurisdiction and will act unilaterally whenever it serves their imperialist ambition.
  ….Never thought I’d be on Tucker’s side of anything … but these days black is white and up is down!
  …..Wicker says it all at 3:25 „we have a strategic interest there and it doesn’t make sense to leave without getting the job done.” See folks, it’s not about Assad „gassing” his own people. It’s about OUR strategic interests.
  ….Senator Wicker is a Stooge for the war Racketeers this man will send your children to their doom to continue the profits for this military industrial complex corporate masters. This man needs to be voted out of office.
  …..How does the state of Mississippi , of all places, elect a half Jew RINO as their „conservative” Senator?? Well , this is what u get .. lol a LIBERAL Republican that wants us to do Israel’s bidding in Syria.
  …I’ve always hated Fox for it’s exaggerated war mongering narratives – but hearing Tucker challenging bogus Govt BS is REFRESHING!!
  

 160. Około miesiąc temu Trump zwolnił szefa Służby Zdrowia dla Weteranów.
  To jest druga po Pentagonie organizacja rządowa pod względem wielkości.
  Jak już wcześniej o tym pisałam poprzedni szef został zwolniony, bo m.in. nie zgadzał się z totalną prywatyzacją tej instytucji.
  Trump zaproponował prezydenckiego lekarza z Białego Domu, który nie tylko, że nie ma żadnego doświadczenia administracyjnego… to jeszcze są udokumentowane zarzuty wobec niego, że pił w pracy, co czasem uniemożliwiało mu pełnienie obowiązków. Były nawet okoliczności, kiedy był nieprzytomny z picia. Oprócz tego były zarzuty, że się arogancko wynosi ponad podległych mu, poniża ich, wrzeszczy na nich, że wprowadza złą, toksyczną atmosferę. Do tego stopnia jego zachowanie miało negatywny wpływ na otoczenie, że osoby tam pracujące twierdzą, że czuli się jakby musieli chodzić na skorupkach jajek. Jednocześnie osoby ponad nim (służbowo) traktuje jak złoto. itd.
  Typowe zachowanie eunucha w latyfundiach.
  Ponieważ prawdopodobieństwo zatwierdzenia go w roli szefa Departmentu of Veterans Affairs przez Senat… jest mało prawdopodobne, więc wróci jakby nigdy nic na dotychczas zajmowane stanowisko w Białym Domu.
  Problem w tym, że odbije się to na osobach zeznających (jego podwładnych) przeciwko niemu, jakoże zasłynął również z mściwości.
  Na koniec dorzucę, że jest ogólnie znany w BD jako lekarz, który nieodpowiedzialnie przypisuje leki na receptę (chodzi o dragi).
  Jednym słowem Admirał RONNY JACKSON jest znany pod ksywką ‘CANDY MAN’

  Pierwszy link ujmuje tę sprawę z satyrycznego punktu widzenia.
  Drugi link to wywiad Andersona Coopera z Senatorem na ten temat
  Zapraszam do obejrzenia obu.
  https://www.y outube.com/watch?v=qlfS7h8HaII
  The Check In: The Department of Veterans Affairs

  bbbhttps://www.youtube.com/watch?v=_beA5vPkjdA
  Anderson Cooper: Trump fails to ‚get the best people’

  Tak się szerzy demokracja na szczytach

 161. wiesiek59
  24 kwietnia o godz. 19:40
  Do listy dolaczylbym:

  Wiesio funkcjonariusz .

 162. Przodownikom i Przodowniczkom blogosfery…

  Polityczki i politycy dziesiejszego porzadku zwracaja sie do “narodu”
  …Polacy!… zapominajac o Polkach oraz obywatelkach, obywatelach, wspolobywatelkach i wspolobywatelach. Zwracajac sie do narodu Polacy mamy nadzieje na podniesienie naszej dumy narodowej, co poniekad ma miejsce i jest widoczne w brunatnych marszach Wszechpolakow i Wszechpolek.
  Historia zydow polskich traktowana jest czysto instrumentalnie. Ludzie wiedzieli i wiedza “swoje”, wszystkiemu jest winna “zydokomuna”oraz “cwaniacy” zydowscy .Gajowy uparcie twierdzi, ze polscy zydzi nie byli Polakami. Przodownicy blogosfery mu oczywiscie wtoruja.

  Pozostaje do wyjasnienia kwestia roli dzisiejszego kosciola katolickiego w postrzeganiu zydow. Pytanie sluszne, bo mozemy szukac na nie odpowiedzi w kosciele Rydzyka lub koscieleTisznera. Ciekaw jestem spojrzenia G a j o w e g o oraz Wiesiowych Przodownikow na ten temat.

  Wiesio jest wprawdzie na tropie subkultury postpolitycznej, sam jednak wpada celowo lub bezwiednie w pulapke na populistow.Temat ciagle ten sam od ponad szesciedzieciu lat. Temat wykluczenia, emigracji i wypedzenia jest ciagle aktualny.

  Po dojsciu nazistow do wladzy w Niemczech antysemityzm stal sie niejako aksjomatem kultury w wielu krajach europejskich. Aksjomatem tym poslugiwala sie rowniez grupa ”narodowcow” w Polsce przedwojennej, “wspomagana” skutecznie przez kosciol katolicki. Antymodernizm i antysemityzm tworza tu niespojna pare, ze wzgledu na wplyw niektorych zydow (wiekszosc “klepala” jednak biede) w uprzemyslowieniu i ubankowieniu, ktore lamaly owczesne spoleczne struktury.

 163. Jedyny kontakt, ktory jest mozliwy, to kontakt z samym soba. Mozna go oczywiscie powielac tworzac kolejne wpisy pod kolejnym pseudonimem. Nie mamy jednak szansy na dialog i mam nadzieje, ze wielu z nas zdaje sobie z tego sprawe. Tym bardziej interesuja mnie motywy naszych „wystepow“ w blogosferze, w ktorej tak czy owak skazani jestesmy na niebyt (pomijam tu nudzace sie emerytki i emerytow, ktorzy tesknia za przeszloscia…..) . Tak wiec pozbawieni tozsamosci generujemy informacje wlasciwie nikomu niepotrzebne traktujac interlokutorow przewaznie instrumentalnie.

 164. Nie postrzegajac realnych znakow czy nie otrzymujac realnych sygnalow tracimy orientacje w wirtualnym nibybycie. Swiat, w ktorym brakuje tozsamosci, relacji spolecznych, w ktorym poruszamy sie spotykajac stereotyp pozbawiony jest historii oraz archetypu pamieci spolecznej. Ona bowiem jest niezbedna w tworzeniu przyszlosci. Blogosfera daje nam tylko zludzenie bycia razem. Zajmujemy sie niby tym samym, znajdujemy sie jednak w totalnej izolacji podczas pozornych lub pozorowanych dialogow, najczesciej jednak monologow. Tworzymy wiec pozorna wspolnote, ktora swoj poczatek i koniec znajduje we wspomnianej izolacji.

 165. Sami kreujemy nasza socjoontyczna nieobecnosc. Antymiejsce, ktorym jest blogosfera pozwala nam zachowywac pozory suwerennosci bez koniecznosci reagowania na drugiego lub nas samych. Samowykluczanie z czasoprzestrzenii jest srodkiem do tworzenia czy obalania mitow. Podawanie tozsamosci, informacji o zawodzie i czesci zyciorysu nie tworzy bowiem zadnego bytu fizycznego.
  W ten sposob stapamy w miejscu.

 166. Zaslaniamy sie szarocieniem, bo tak jest nam wygodnie. Niezadowoleni oraz niepogodzeni z faktem braku czasu i przestrzenii godzimy sie na nasz intelektualny i fizyczny niebyt. Faktycznie widzimy w blogosferze jedynie odbicie wlasne (doslownie) lub odbicie wlasnej twarzy.

 167. to zamniast autostrad…

  Zastanawiam sie , kiedy Wiesio pochwali budowane przez Hiltlera autostrady.

  wiesiek59
  21 lipca o godz. 22:13

  2016-07-21 15:51
  smieciu
  @eastpl
  Odnośnie „drukowania” pieniądza. A nie pożyczania. To oczywiście masz rację. Drukowanie jest nie tylko ok, ale jest wręcz niezbędne do gospodarczego rozwoju. Cały problem leży tylko w tym by robić to w inteligentny sposób. Myślę że dałoby radę znaleźć kilka przykładów jak przemyślane drukowanie było znakomitym gospodarczym rozwiązaniem. Ja często przytaczam przykład hitlerowskich Niemiec, które miały zdaje się konstytucyjnie ograniczoną tą możliwość. Ktoś tam wymyślił że zamiast pieniądza użyje się akcji fikcyjnej kompanii. Było to tak sprytnie pomyślane że z jednej strony tworzyło nowy środek płatniczy, zwiększało płynność finansową państwa. A z drugiej nie dopuszczono do by ten nowy środek płatniczy od razu wchodził na rynek, dzięki czemu nie było inflacji.

 168. Przyklad samozaprzeczania Wiesia…..

  Warzywny Wiesio bredzi tym razem o Berlinie…powolujac sie na kapitalistyczna, wedlug Wiesia manipulowana i manipulujaca, prase.
  Otoz Wiesio za nia (prasa kapitalistyczna) donosi, ze spoleczenstwo interkulturalne nie jest mozliwe, bo dwa klany rodzinne (dzieci palestynskich emigrantow z Libanu), w sumie kilkadziesiat osob w miescie prawie czteromilionowym, pralizuje prace berlinskiej policji.

  Faktem jest, ze sa takie rodziny, ktore zyja wedlug swoich regul,przy czym nie chodzi tu o reguly dotyczace wiary czy kultury, lecz dzialalnosci strikte kryminalnej. Wiesio pomija gangi kosowskie w Hamburgu, pomija fakt, ze owi emigranci socjalizowali sie w niemieckich szkolach etc..W wiekszosci urodzili sie w Niemczech i posiadaja niemieckie obywatelstwo. Wiesio dzieli rasowo, nawet kryminalistow.

  Dla Wiesia nie ma to zadnego znaczenia. Dla Wiesia fakt istnienia struktur kryminalnych wsrod migrantow dowodzi, ze spoleczenstwo interkulturalne nie moze funcjonowac. Ba berlinska policja, ktorej urzednicy sa w wiekszosci Niemcami i Niemkami rowniez nie funkcjonuje i nie moze sobie z gangami poradzic. Tak pisze prasa popularna i tak powtarzaja za nia nie znajacy rzeczywistosci wiesiowi powielacze.

  Wiesio nie pisze jednak czy mozliwe jest funkcjonowanie spoleczenstwa niemieckiego jako wiekszosci. Jednoczesnie Wiesio traktuje margines jako atrybut wiekszosci, wiekszosc i rzeczywistowsc traktuje jednoczesnie jako margines. Tak mozna manipulowac soba samym i padac ofiara swoich fobii i niedouczenia.

  Fobii Wiesiowi nie brak, wiedzy owszem, w duzym stopniu jest ona dla niego cialem obcym.
  Wiesio donosi o incydentach rodzin palestynskich, ktore dla funkcjonowania berlinskiej spolecznosci nie maja znaczenia, powoduja jednak negatywna publicity, nie donosi o innych incydentach wywolywanych przez duze grupy autonomiczne. Przykladem sa wielokrotne zamieszki pierwszomajowe w Berlinie-Kreuzberg 31, angazujace interwencje wielu tysiecy policjantow rokrocznie, importowanych z innych Landow na to majowe swieto. W Berlinie Kruezberg 61 jednak niezauwazalne. Berlin jest duzym miastem, Wiesio o tym jednak nie wie.
  Nie znaczy to, ze zjawiska kryminalne, nawet marginalne, nalezy ignorowac i udawac, ze nie maja miejsca. Traktowanie ich jako dominanty jest zabiegiem populisty amatora, tu Wiesia.

 169. @legat

  Polską rządzi kawaler bezdzietny, który w każdym swoim wystąpieniu publicznym użya co najmniej jednego słowa ze słownika wyrazów obcych. Najlepiej jest dla tego bożyszcza tłumów, gdy jest to słowo bardzo obce.

  Język jakim posługujemy się z ludzkim otoczeniem jest bardzo intymną częścią naszego życia i większość z nas popełniony błąd językowy traktuje jak świeżą otwartą ranę rozdrapywaną przez pretensjonalnych czubków w rodzaju guzdry.

  Tymczasem w przypadku Jarosława Kaczyńskiego takie obco brzmiące wstawki są świadome i celowe. Suwerenowi należy okazać pogardę!

  Gdybyś nie zareagował wegetatywnie na uwagę zwróconą @byk’owi i zajrzał tam gdzie zapewne jeszcze nigdy nie zajrzałeś, to po dość długim wysiłku umysłowym stwierdził byś, że specjaliści od objaśnia hipertekstu są wręcz niechlujni.

  Znacznik wstawiony po serii wyrazów mających być widocznymi jako pochylone ma być ciągiem czterech znaków BEZ Spacji. Przypuszczam, że @byk umieścił ostatni znak znacznika pochylenia traktowany jako nawias zamykający, ale w diabeł wstawił spację i popsuł zamiar wyprostowania liter.

  Specjaliści polscy mają dla ignorantów pogardę i dopełnienia dalszego bez spacji raczej w poradach specjalistów od hipertekstu nie spotkasz.

  I ta pogarda o której jest wyżej napisane obróci dobrą zmianę i ulepszenie prawa w niwecz. Bo według gardzącego hipertekst powinien być oczywistością, tak jak oczywistością jest słuszny @legat i bełkotliwy @guzdra który będzie prze czubków ekshumowany.

  Rząd Rzeczpospolitej będzie teraz spotykał się z roszczeniami Kowalskich, którzy rodzili sie jako Goldmanowie. I będą to roszczenia pisane świadomie zawile i na wstępie zawierające świadectwo pogardy wobec tych, którzy te roszczenia mają zaspokoić.

  Babcia braci Golców okazała zadowolenie, że mają lekka pracę.
  A ja podzielam przekonanie, że większość prawników ma brudne ręce i brudne zamiary. I pogardę dla nieprawników.

 170. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 0:52

  PRl dał, ale nie dał. Bo PRL nie istniał, jak wiemy od pisoidów a i od PO też. To nie było dawanie, tylko kradzież. Taka narracja. Jak kradzież – musi być oddane, z nawiązką i odsetki od majątku plus zwrot oczekiwanych zysków plus rekompensata za podział majątków zmniejszający możliwości gospodarcze plus kara za bezprawne wzbogacanie się na cudzym, plus kara za korzystanie w stanie trwałości złej woli. I coś jeszcze pewnie.

 171. Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 0:52

  „Korzenie”,w wersji nadwiślańskiej – bardzo dobry pomysł. NIe do zrealizowania, dopóki rządzi „obóz solidarnościowy”.

 172. mag
  24 kwietnia o godz. 23:20

  No jak – skąd biorą? Z polskiej ziemi. Świętej i Ojczyzny Wielkiego Kajakarza. Ja tam bardzo lubię dziewicę Pawłowicz Krystynę, która dobrze się zna na odbycie. Lubię ją tak, jak nakazywał Wielki Zjadacz Kremówek: na Sposób Szczególny. Nie mogę się doczekać na kolejne, soczyste, orzeczenia tejże dziewicy (prawniczka w końcu jest_, co tam i u kogo słychać w odbycie, na czym polega miłość u specjalistki od dziewictwa i na całą resztę.

 173. legat
  24 kwietnia o godz. 22:27

  Mówisz ładnie, grzecznie i uprzejmie. Rozumiesz: porządny człowiek słuchający bozi. Nie ma, że rekiet i ile razy można oddawać i nie ma, że obrzydzenie, tylko co się ukradło to się oddaje. Żadnego porozumienia nie było, Polska nie istniała jak nie podpisywała. Jest orzeczenie umysłów państwowych w tej sprawie. Z tym się nie dyskutuje. A jak jakie obrzydzenie, to womitujesz na państwo i jesteś zadowolony. Ale najpierw na bozię od przykazań.

 174. żabka konająca
  24 kwietnia o godz. 22:32

  No, zajrzłem tutok. Jest jak zwykle. A jak jaka dama daje przyzwolenie, to trzeba korzystać 🙂

 175. Naiwni Rosjanie wciąż używają zwrotu „our Western partners”.
  https://www.globalresearch.ca/where-is-the-shame-why-is-the-world-silent-acceptance-of-the-wests-war-crimes-is-the-new-normal/5637705
  A ci partnerzy robią ich normalne w konia. Tak jak zrobili w konia Gorbaczowa.

 176. Jak Polska będzie finansować wojny amerykańsko izraelskie. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-pozwana-za-zerwanie-umow-z-amerykanskim-gigantem-energetycznym/tfbme9q
  Do tego należy dodać miliardy z ustawy senatu nr. 447.

 177. @Tanaka
  25 kwietnia o godz. 9:26
  Bar Norte
  25 kwietnia o godz. 0:52

  PRl dał, ale nie dał. Bo PRL nie istniał, jak wiemy od pisoidów a i od PO też. To nie było dawanie, tylko kradzież. Taka narracja. Jak kradzież – musi być oddane, z nawiązką i odsetki od majątku plus zwrot oczekiwanych zysków plus rekompensata za podział majątków zmniejszający możliwości gospodarcze plus kara za bezprawne wzbogacanie się na cudzym, plus kara za korzystanie w stanie trwałości złej woli. I coś jeszcze pewnie.

  Dobrze mówisz. Tylko dlaczego tutaj?
  Pisz u swoich w Izraelu. Tam setki tysięcy, ŻYWYCH, okradzionych i zamkniętych w gettach za murowanymi płorami.. jak zwierzęta.

 178. Na tle uwagi kolegi @legata, błędu @byka i pouczeń ukrywających się staruszków.

  Od dłuższego czasu pewien Węgier z pochodzenia mający z sobą doświadczenie zawodowe nie umieszcza tu komentarzy.

  W jednym z umieszczonych opowiedział o kłopotach jakie sprawiała pani testująca programy przed ich oddaniem do powszechnego użytku. Zirytowany poprosił ją, aby nie siadała na klawiaturze.

  Tak wygląda powszechność używania towarów związanych z nowymi technikami produkcji i nowymi technologiami.

  Wojciech Mann zachwala tanie produkty wytworzone według nowych technologii sugerując iż ona jest tania swoiście ( immamentnie ).

  Za pół roku okaże się, że stare stwierdzenie reklamowe:
  Każdy marzy o swoim domku! należy uzupełnić:
  Wielu marzyło głupio o swoim drugim domku.

  Sąsiad pobudował sobie domek w Podkowie Leśnej. On, jego żona i jego córka mają podróż poranną dłuższą o pół godziny. Świeże ciepłe bułeczki pożegnali obejmując nowe gniazdko. To czy wokół ich domku w miasteczku docentów smród palonych opon jest mniejszy niż w Rembertowie – tego nie wiem. Chyba większy niż na ulicy Grójeckiej wpadającej do Alei Krakowskiej.

  Inteligent polski to postać prawie tragiczna.
  Nie może wyłączyć komórki, bo straci najświeższy bon mot paniusi jedzącej podobiadek na sali sejmowej. Gdy śpi, to kamera w jego laptopie sprawdza, czy mysz sika na jego tołczpat. I on ma mus, aby to sprowadzić na łan mądrości i prawdy. Oraz dopuszcza wyzdrowienie Wieśka.

  Polski realizm magiczny.

 179. Tanaka:
  pod pozorem humanisty (a cieniutki ten pozorek, jak … opłatek) skrywasz to, co już zauważono na innych tut. blogach:
  jesteś prostak, bydlę i cham.

 180. 404
  25 kwietnia o godz. 10:11

  Dzień dobry i buziaczek. I ogólnie – miło.
  Jako niezdolna do poważnej odpowiedzi, którąś zapowiedziała, ale nie dałaś, masz kontynuację: nie na temat, nie tu, niepoważne i tak dalej.
  Każdy sobie gada gdzie uważa, o tym, co chce i kiedy chce.
  Jak Ci daję buziaczka to Ty mi też dajesz i mówisz ładnie oraz z sensem. Milej się wtedy gada.

 181. Tanaka 25 kwietnia o godz. 9:38 do mnie:- Mówisz ładnie, grzecznie i uprzejmie. Rozumiesz: porządny człowiek słuchający bozi. Nie ma, że rekiet i ile razy można oddawać i nie ma, że obrzydzenie, tylko co się ukradło to się oddaje. Żadnego porozumienia nie było, Polska nie istniała jak nie podpisywała. …

  Tanaka,
  na początku pozwól, że Ci podziękuję za uznanie w kwestii grzeczności, uprzejmości i estetyki języka.

  Więc nadal uprzejmie – znowu rżniesz głupa tłumacząc mi, że co się ukradło to należy zwrócić imputując mi tym samym jakobym miał inne zdanie w tej kwestii. Napisałem przecież co sądzę w odniesieniu do reprywatyzacji i praw własności spadkobierców właścicieli. realizowanych zgodnie z prawem a Ty udajesz, że nie wiesz, że chodzi o mienie bezspadkowe do którego rości sobie prawa jakiś gang rekieterów bo się nazwał np. „Międzygalaktyczny Konwentykiel Żydów” czy jakoś inaczej i cynicznie, w sposób wyjątkowo obrzydliwy eksploatuje Holokaust.
  Dla Ciebie „słuszne to i sprawiedliwe” skoro Jaki-ś rządowy wypierd wymyślił kretynizm. To żałosne jest szczególnie gdy z wielu stron, zgodnie zresztą z zapowiedzią Israela Singera, jednego z szefów „Światowego Kongresu Żydów”- Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym …,, co się przecież dzieje w obrzydliwych „przeróbkach” Polski i Polaków z ofiary IIWŚ na sprawców i winnych Holokaustu. Natomiast samo zwrócenie uwagi np. na rolę policji żydowskiej i Judenratów w eksterminacji mieszkańców gett jest traktowane jako objaw antysemityzmu. Sam ten Światowy Kongres Żydów musiał się tego całego Israela Singera pozbyć ze swoich szeregów bo finansowe przekręty tego grandziarza wychodziły na światło dzienne co obnażało tym samym tę korporację rekieterów, które to określenie ma pełne uzasadnienie. To żałosne, że żydowski złodziejski gang ma tak ogromną siłę i wpływ na Kongres i Senat USA.

 182. quentin t.
  25 kwietnia o godz. 11:22

  Nooo, fajowo gadasz. Znasz sie na pozorach opłatka. Dobrze! Powiedz co jeszcze, bo ładnie się wywnętrzasz. Miło wiedzieć, co tam w sobie masz. Oprócz kotleta.

 183. legat
  25 kwietnia o godz. 11:32

  „mienie bezspadkowe” przechodzi na własność gminy zamieszkania ostatniego spadkodawcy. Stosunki gminne są stosunkami prawnymi i podlegają ustawom polskim, unijnym, prawu międzynarodowemu i umowom oraz porozumieniom, których Polska jest stroną.

  „Mienie bezspadkowe” jest mieniem spadkowym. „Bezspadkowość” – jako termin kolokwialny w tej sprawie, została uzyskana w ten sposób, że ten co zajął cudze mienie nie zapłacił za to. Brak ochoty na płacenie nie czyni mienia „bezspadkowym”, tylko jest zawłaszczeniem lub kradzieżą.
  Zawłaszczający nie ma swobody dobierania sobie na czyją rzecz mienie ma przejść. Ma oddać temu, kto ma legalną podstawę do ubiegania się o zawłaszczone mienie.
  Przed prawem stanowionym jest Prawo Boże. Prawo Boże z jego głownym aktem prawnym – X Przykazaniami obowiązuje każdego wyznawcę, a najlepiej – wszystkich. Przynajmniej nad Wisłą. Zawłaszczający nie kombinuje,nie kręci, nie łamie Prawa Bożego i nie pluje na swojego Boga, co się zawsze źle kończy, tylko grzecznie i z pokorą zwraca z należnymi dodatkami za wszelkie korzyści, jaki z cudzego osiągnął.
  Uklęknij, rozważ do głębi Prawo Boże i bądź Bogu posłuszny.

 184. PA2155
  24 kwietnia o godz. 22:44
  Logiczne konkluzje.
  Zostanie fupa i kamieni kupa.

 185. Empatyczna 404 bredzi 4×4

  …Pisz u swoich w Izraelu. Tam setki tysięcy, ŻYWYCH, okradzionych i zamkniętych w gettach za murowanymi płorami.. jak zwierzęta…

 186. Tanaka
  „jesteś prostak, bydlę i cham” – podsumował cię dosadnie @quentin t.
  Oj, musiałeś go trafić w jakiś bardzo czuły punkt, skoro ten gentleman tak się nasrożył mało elegancko.
  Ale mogło być gorzej. Osoby gustujące w (nie)miłościwie panującej nam władzy lub ją wykonujący mają przebogaty arsenał słów powszechnie uznanych za obraźliwe, paskudnych skojarzeń ubranych w równie paskudne środki przekazu/wyrazu, poczynając od dr prawa Prezesa JK Prezesa a kończąc na prof. Pawłowicz.
  Takie mamy elyty i dopóki nie zostaną wymienione na te gorszego sortu, rzeczywiste chamstwo i hucpa będą kwitły ku chwale Umęczonej.

 187. legat wybucha…i pozostawia zapach „koloru brunatnego”???

 188. Tanaka
  Uklęknąłem, rozważyłem prawo boże i będę mu (i temu prawu i jego autorowi) posłuszny – cieszysz się?

 189. mag
  25 kwietnia o godz. 12:00

  Zachodzę w głowę Pawłowicz Krystyny, jak ona mogła, za moim pośrednictwem, trafić rzeczonego kłętina w czuły punkt, skoro z nim nie gadałem? Może chodzi o to, co gadała Krysia – że odbyty i rury, a ona jest dziewica i zna się na prawidłowej miłości?

 190. legat
  25 kwietnia o godz. 12:07

  Nie skupiłeś się prawidłowo na rozważaniu tego co trzeba. Prawidłowość rozważania poznaje się po prawidłowym rozpoznaniu tego, komu chcemy sprawić radość swoimi czystymi myślami i bogobojnym zachowaniem. Ja nie jestem od tego, żebym się z Twoich prawidłowości miał cieszyć, tylko sam już – chyba wiesz, kto. Ale możemy się cieszyć razem, jak nam się przytomnie będzie we dwóch gadało. A- jak to mówią – co boskie – Bogu.

 191. Sciaga dla empatycznej 404…….

  40…
  4…

  Obu ……… blogosfery Wiesiowi……..i Wiesia cieniowi…. 404
  Zdaje sobie oczywiscie sprawe, ze obecne byly tez koncepcje narodu polskiego jako narodu obywatelskiego, republikanskiego, jako wspolnoty wieloetnicznej, w granicach panstwowych, a nie wyznaniowych, czy jezykowych. Taka byla np. koncepcja Kosciuszki. Malo sie jednak o niej pisze, za malo, moim zdaniem. Nie mialy one jednak szans przy koncepcjach Narodowych Demokratow.
  Dominacja narodu polskiego jako panujacego Polaka-katolika i jako jedynego reprezentanta wykluczala wieloetnicznosc i jednoczesnie “zazydzenie” Polski oraz kultury polskiej. Obcych wloczegow nalezalo gnac i rugowac ze spolecznosci, bez falszywej litosci. Postawa spoleczenstwa polskiego wobec Zydow niewiele sie zmienila podczas wojny i okupacji.
  Tabuizowany jest problem polskiej kolaboracji podczas II wojny swiatowej. Warto przytoczyc artykul Klausa-Petera Friedricha w ResPublice Nowej z listopada 1998. Ciekawe sa rowniez raporty Karskiego, ktory pisal o przewaznie bezwzglednym stosunku do Zydow wsrod szerszych mas spoleczenstwa polskiego. Wladze polskie na emigracji usunely ze sprawozdania Karskiego fragmenty dotycz Po wojnie nastapilo silowe industrializowanie oraz urbanizowanie Polek i Polakow. Prowadzilo to do poglebiania sie procesu alienacji. Kultura obywatelska wyrasta powoli w swiadomosci postpanszczyznianskiej. ace Zydow.
  Ringelblum pisal o biernosci Polski Podziemnej wobec brutalnej fali antysemityzmu. Kossak-Szczucka potepila zbrodnie i wezwala spoleczenstwo, by jej nie przemilczalo. Dlatego wazne sa aspekty pamieci w historii spolecznej naszego kraju. Czesto jednak doswiadczamy jej zaniechania. W tym samym oswiadczeniu pisala K-S, ze katolicy-Polacy nie przestaja uwazac zydow za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogow Polski, ktorzy nienawidza Polakow bardziej niz Niemcow.
  Zdaje sobie sprawe, ze artykul Cichego w GW byl niedopuszczalnym uogolnieniem winiacym wszystkich powstancow. Dochodzilo jednak do pojedynczych mordow popelnianych przez zolnierzy w mundurach w czasie powstania. Arytmetyczne lamiglowki Strzembosza, ze dotknely one jedynie ponad tuzin ofiar mordow przy 7.000 do 30.000 tysiacach zydow przebywajacych w Warszawie podczas powstania tego faktu nie zmienia, a prowadza jedynie do relatywizowania naszej historii z jej pieknymi i szarymi kartami. Wspomne rowniez samokrytyke Cichego w 2006 roku.

 192. @Tanaka
  25 kwietnia o godz. 11:32
  404
  25 kwietnia o godz. 10:11

  Dzień dobry i buziaczek. I ogólnie – miło.
  Jako niezdolna do poważnej odpowiedzi, którąś zapowiedziała, ale nie dałaś, masz kontynuację: nie na temat, nie tu, niepoważne i tak dalej.
  Każdy sobie gada gdzie uważa, o tym, co chce i kiedy chce.
  Jak Ci daję buziaczka to Ty mi też dajesz i mówisz ładnie oraz z sensem. Milej się wtedy gada.

  Co Ci „buziaczki” po głowie chodzą?
  Zwłaszcza ze mną?
  Czy to dlatego, że jestem kobietą … to tak sobie pozwalasz?
  Pamiętam, że coś kiedyś napisałeś w temacie #Metoo
  Czy to tylko wypływało z żądzy poklasku?
  Bo chyba tak naprawdę to nie czujesz o co w tym chodziło.

 193. Polski wasal ma służyć swoimi zasobami Hegemonowi, czy się to komu podoba, czy nie.
  Kolejne rządy kompradorskie, uczyniły wszystko, byśmy dopłacali do każdego prawie interesu z Zachodem.

  Marzenia o jakimś strategicznym sojuszu, wspólnych interesach, podmiotowości, to były projekcje omamów naszych elit.
  Fikcję brali za rzeczywistość.
  Jak jest, każdy widzi……

  Niezorientowanym, polecam lekturę komentarzy Polaków, zawartą pod jakimkolwiek artykułem tyczącym roszczeń żydowskich.
  Łatwo po nich zorientujecie się co sądzą o tym zwykli ludzie.

 194. 404
  25 kwietnia o godz. 12:27

  1 .Mężczyzna z mężczyzną się buziaczkiem nie wymienia. To jest obcy nam dżender, a Polak Polkę szanuje, co wiemy od oficjałów państwa polskiego. Od pani dr (praw,nie medycyny) Pawłowicz Krystyny, oraz od ks. dr hab. Oko Dariusza i całej reszty fachowców wiemy, że buziaczki jednopłciowe kończą się w odbycie. To jest nieprawidłowe.
  2. Prawidłowe są wymiany buziaczków między prawidłowym hetero mężczyzną a prawidłową hetero kobietą. To jest też Tradycja Polski od 1050 lat. Oraz Dziedzictwo Narodowe.
  3. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby takie buziaczki były zakazane. Tradycji i Dziedzictwu nie wolno się sprzeciwiać. To jest nasza tożsamość w UE.
  4. buziaczki zbliżają ludzi do siebie, obniżają poziom napięcia, podwyższają poziom szczęścia i człowiek staje się człowiekowi człowiekiem, do czego dążymy, ale z czym są ciągle niejakie trudności. Łatwiej trudności pokonać, gdy więcej jest buziaczków, przyjaźni i tak dalej.
  5. Też pamiętam,co tam było we wstępniaku #MeToo, w końcu sam go pisałem.
  6. Jako osoba poważna i przyjazna, nie czynisz pomówień wobec bliźniego swego, nie dajesz fałszywego o nim świadectwa, ale rozmawiasz z radością, uznaniem, szczerze i tak dalej.
  7. Jak się zagalopujesz i popełnisz to, co jest odwrotnością punku 6, szczerze przepraszasz, albo dążysz do równie szczerego i poważnego wyjaśnienia sprawy, jeśli uważasz, że rzecz polegała a nieporozumieniu.
  8 Prosiłem o stosowną odpowiedź wobec sytuacji z p. 7, obiecałaś jej udzielić, nawet za momencik – i figa.
  9. W międzyczasie oznajmiłaś, że Ci się odechciało wchodzić na blog.
  10. Tobie się odechciało, to i mi się odechciało daje czekać na należne i obiecane, a nie spełnione.
  11. w poważnej sytuacji, oznajmić „odechciało mi się”, wypełnia znamiona p. 7.
  12. W tej sytuacji sama rozumiesz – albo nie rozumiesz – kto z nas ma tu coś poważnego do zrobienia. Może nie robić, jak to mówią – jest wolność. W ramach tej samej wolności ten, wobec którego nie wykonujesz tego co się należy, ma wolność uwzględnienia takiego stanu rzeczy co do Ciebie.

  Dlatego najlepiej zacząć od buziaczka, który może Ci co nieco ułatwić, a mnie może być nawet nieco miło.

 195. Wiesio chcialby brac/dawac rzeczywistosc jako fikcje. Oj Wiesio!

 196. Konflikt w Donbasie skończył się śmiercią samobójczą ponad tysiąca weteranów – poinformowały władze Ukrainy. Eksperci podkreślają, że urazy psychiczne żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy są poważniejsze od tych, które mieli ukraińscy wojskowi po wojnie w Afganistanie.
  https://wiadomosci.wp.pl/tysiac-samobojcow-porazajace-dane-kijowa-6244963140053121a
  ========

  Koszty bezsensownej wojny z własnym społeczeństwem….

 197. Sciaga dla 404 od Hartmanna…

  Widząc, jak polscy żydożercy co rusz wycierają sobie gęby Sprawiedliwymi, a w tej liczbie Janem Karskim, dochodzę do wniosku, że nie ma o czym gadać z tą władzą i jej społecznym zapleczem. Niech sobie tkwią w swoich kompleksach, uprzedzeniach i ignorancji. Niech patrzą w lustro i widzą swoje uśmiechnięte gęby wcale-nie-antysemitów. Co nas właściwie oni obchodzą? Czy jesteśmy w stanie zmusić ich do czytania książek o Zagładzie i stosunkach polsko-żydowskich podczas wojny, przed jej wybuchem i po jej zakończeniu? Nie ma na to szans. Poza opowieściami o tym, jak Polacy ratowali Żydów, nic ich nie interesuje i niczego nie chcą słyszeć. Dlaczego mamy się tak dla nich i za nich starać? Czy to jest nas, ludzi kulturalnych, interes, żeby jakieś nieuki i parweniusze zaczęli coś rozumieć? To ich sprawa i ich strata, skoro są głupi i zakłamani.
  Nie ma sensu spotykać się z tymi ludźmi i „dialogować”. Bo tak naprawdę nie ma żadnego „dialogu” polsko-żydowskiego ani „chrześcijańsko-żydowskiego” i nie ma żadnego powodu nadal do niego nawoływać.

 198. Wiesio donosi co mysla zwykli ludzie;
  …co twoje, to moje, co moje, to…

  Niedlugo Wiesio doniesie o roszczeniach junkrow niemieckich; o palace…….

  Oraz o tym, ze zbudowane przez Hitlera autostrady sluza po dzien dzsiejszy.

 199. 404 Nie odchodz prosze!!!!!

 200. Wiesio zpomnial o kosztach dodatkowych wynikajacych z zyskow uzytkowania przez dziesietki lat; oczywiscie minus koszty remontowo-eksploatacyjne.

 201. @Tanaka
  25 kwietnia o godz. 13:09

  Jak zwykle pomieszanie z poplątaniem. Dużo bla, bla, bla
  Ale może z tej gąszczy coś wyciągniemy.
  1. Nic nie pojąłeś z akcji #Metoo. Dalej tokujesz jak ci, co zostali wywaleni na bruk. Oni też uważali, że jak „natura” ich wzywa… to jest OK narzucać się ze swoją śliną..
  nawet nie pytając czy osoba może być zainteresowana. Typowe szowinistyczne zachowanie i myślenie.
  2. Do tego dochodzą wulgaryzmy na temat sexu, Boga, itd. Tzw. końskie żarty, albo zaloty. Zależnie od okoliczności.
  3. Pretensje, że Ci nie odpisałam? OK to teraz to zrobię.
  a) Napisałeś wstępniak na temat agresji w Syrii. Był niezły. O czym napisałam. Jednakże wspomniałam, że opisywanie Boga w kontekście syryjskiego problemu, jako winnego okrutnika… moim zdaniem było od rzeczy. A jednocześnie, obrażając wiarę innych ludzi.. zrażasz ich, nawet do porozumienia w całkiem innej sprawie.
  b) odpisałeś wielce oburzony, że śmiałam krytyczne zdanie wyrazić i z uporem maniaka dalej leciałeś, że Bog jest podły, że w Biblii tak pisze i tym podobne zwierzenia.
  c) odpisałam, że nienawiść do katolików Cię zaślepia, bo katolicy jako chrześcijanie wierzą w Nowy Testament, który wiąże się z Jesus Christ. CHRIST stąd.. christianity.
  Po polsku … chrześcijanie.
  A Stary Testament z różnymi opowieściami, które można nazwać „gory”… to wyznawcy żydowscy w to wierzą. Jakoże to prawdopodobnie ich historia.
  Wspomniałam również, że spotkałam w swoim życiu polakożerców i żydożerców.. i ani z jednymi, ani z drugimi nie chciałam mieć nic wspólnego.
  Wspomniałam też, że polakożercy często bezpardonowo atakują katolicyzm polski.
  d) Odpisałeś w sumie kontynuując poprzednie strofki, tak jakbyś był nieprzemakalny.
  Po pierwsze dalej kontynuowałeś „gory” przykłady ze Starego Testamentu.
  Po drugie, chcąc mnie zacytować… użyłeś coś w rodzaju eufemizmu (przynajmniej tak Ci się chyba zdawało), bo napisałeś, że nie byłam zadowolona
  „z Anglików i żydożerców”
  A co polakożercy mają do Anglików? Zwłaszcza, że wogóle Anglików nie wspominałam.
  Osobiście zawsze miałam bardzo poprawne stosunki z Anglikami i nigdy, przynajmniej w mojej obecności nigdy nie byli polakożercami.
  Pozatym jak można dobrowolnie zamieniać czyjeś słowa, zamiast polakożerca .. napisać Anglik? i to jeszcze udając, ze się kogoś cytuje.
  e) W swoim komentarzu do Ciebie również powiedziałam, że obrażanie czyjejś wiary, to tak samo.. jak obrażanie czyjegoś ojca, albo matki.
  Wspomniałam również o moim Tacie.
  f) Ty wykorzystałeś moje serdeczne wspomnienie o moim Ojcu i posłużyłeś się nim w sposób niegodny.
  g) miałam Ci odpisać, ale potrzebowałam czasu, żeby zrobić to na chłodno.
  W końcu zrezygnowałam po Twojej wymianie zdań pod moim adresem z Namarginesem. A była to wymiana szyderstw.

  To teraz już wiesz wszystko co było do powiedzenia z mojej strony.
  Jeżeli chodzi Ci o poklask, to przynajmniej dla tego powodu… staraj się nie obrażać ludzi i ich przekonań.
  jeżeli kogoś cytujesz.. to rób to rzetelnie.
  To co nazywasz zew natury, czy coś w tym stylu… to bardziej to kontroluj, bo może być nieprzyjemnie. Twoje poczucie wyższości na takie jak ja nie działa. Wulgarność tym bardziej.
  Mężczyzna wyzwolony wcale nie musi być chamem.

 202. Zachodzenie w cudza glowe jak bedac dziewica (-em!?)(domniemana) pozostac domniemanym (-na) humanista -tka
  „pod pozorem humanisty (a cieniutki ten pozorek, jak … opłatek) (…)
  jesteś prostak, bydlę i cham.”-
  -sugeruje ze ktos komu nic co ludzkie nie jest obce ( incl. own anatomy ) czyli tzw prawdziwy do przesady , we wlasnym odczuciu – humanista (- tka) musi wstydzac sie tej przesady zakrywac ja , a tnp swoj przesadny humanizm cienkim opłatkiem , dla pewnosci potrojnym – prostactwa, bydlectwa (?)i chamstwa . Szczegolnie to ‚bydlectwo’ wydaje sie nie humanitarne , perwersyjno – masochistyczne

 203. Być może trudno im przyznać, że w krajach sprzymierzonych rutynowo dochodzi do poważnych naruszeń praw człowieka. Ale nie było sposobu, aby ukryć się przed prawdą, ponieważ Organizacja Narodów Zjednoczonych i międzynarodowe organizacje praw człowieka ostrzegają. Raport komisarza ONZ ds. Praw człowieka, opublikowany w marcu, opowiada o okropnych historiach o naruszeniach praw człowieka, łamaniu podstawowych wolności i zbrodniach popełnionych na Ukrainie. Ukraiński rząd wycofał się z obietnic dotyczących praw człowieka, twierdzi raport Światowy Raport 2018 opublikowany przez Human Rights Watch, dodając, że „Władze przeprowadzają pewne głęboko niedemokratyczne praktyki i proponują nowe prawa, które podważają podstawowe swobody Ukraińców.” Nikt nie ma postawionych zarzutów przed sądem za torturowanie zatrzymanych lub inne nadużycia związane z wojną. Ostatni raport roczny wydany przez Amnesty International odzwierciedla te skargi.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/04/23/us-state-department-report-slams-ukraine-human-rights-record.html
  ========

  Zabijanie Ruskich usprawiedliwia wszystko.

 204. „Mężczyzna z mężczyzną się buziaczkiem nie wymienia”

  Wczoraj podczas relacji z wizyty Macrona u Trumpa niespotykana wylewnosc i prawdziwe pocalunki wymieniane miedzy oboma panami. Wszystko w stylu, gdy Wielki Brat wizytowal Mniejszego Brata.
  Panie tez byly calowane, ale bardziej powsciagliwie.
  Moze Macron i Trump ukrywaja naturalne sklonnosci?

 205. Tanaka:
  „Uklęknij, rozważ do głębi Prawo Boże i bądź Bogu posłuszny.”

  A co z mieniem Palestynczykow, ktorzy zostali wypedzeni z terenu Izraela? 100 tys. czy 300 tys. Oni tez pozostawili mienie. To glowna przeszkoda w negocjacjach izraelsko-palestynskich. A co z osadnikami na Zachodnim Brzegu?

 206. PA2155
  25 kwietnia o godz. 15:45

  Nie po to ustanawia się prawa, by samemu się do nich stosować….

  Tubylcy zawarli wiele traktatów z Anglosasami.
  Ale, niemożliwe jest oddanie im ziemi.
  Izrael również nie odda.

  Nie muszą oddawać Turcy na Cyprze.
  Ale już Chiny Tybet, czy Rosja Krym- jak najbardziej.

  Anglosasi i Izrael chętnie rozporządza cudzymi dobrami, ale to co ich, jest ich na wieczność.
  Zwrot Gibraltaru czy Guantanamo, w rachubę nie wchodzi.

 207. wiesiek59
  25 kwietnia o godz. 15:53
  Zapomnial o zdobytych Ziemiach Odzyskanych. To bylby cyrk, roszczenia Niemcow, obecnie zjednoczonych, do tych ziem oraz/lub zadanie prawa do powrotu.

 208. wzwen
  Partia ISLAM zamierza do 2030 roku przejąć władzę w Belgii:
  https://www.zerohedge.com/news/2018-04-24/belgium-first-islamic-state-europe

  Co to wtedy będzie z Unią Europejską? Szczególnie z europosłankami, bo przecież nikt nie pozwoli, aby kobiety wypowiadały się publicznie lub, co jest nie do wyobrażenia, wyrażały inną opinię niż mężczyźni.
  ===========

 209. Saldo Mortale:
  „Zapomnial o zdobytych Ziemiach Odzyskanych. To bylby cyrk, roszczenia Niemcow, obecnie zjednoczonych, do tych ziem oraz/lub zadanie prawa do powrotu.”

  Po pierwsze- moglbys unikac uzywania trzeciej osoby we wpisach
  Po drugie- tzw. Ziemie Odzyskane byly rekompensata za wojne i zniszczenia wojenne.
  Po wojnie prusko-francuskiej Francja stracila Alzacje i Lotaryngie; Dania po wojnie z Niemcami: Schlezwigg-Holstein.
  Uzywasz dziwnej logiki , w stylu Kalego.

 210. Oo! – widzę symetryczne salto mortale blogowego hipokryty, który udaje, że nie wie, że Ziemie Odzyskane nie zostały „zdobyte” przez ich posiadacza a otrzymane od trzech bogów panujących na tym Świecie. Pretensje to wypadałoby kierować do tych bogów może? Dla niektórych zrozumienie tego może być za trudne i z pewnością takie będzie.
  A w ogóle, to jak sama nazwa – „Ziemie Odzyskane” – zostały wcześniej zagrabione czyli oddano to, co wcześniej zostało ukradzione.

 211. Saldo Mortale:
  Jest jeszcze sprawa Wzgorz Golan, ktore sa syryjskie.

 212. Trzeba dodac, ze status Ziem Zachodnich zostal uregulowany porozumieniem Polska-RFN o normalizacji stosunkow w 1970 r. oraz traktatem pokojowym miedzy Polska a Niemcami.
  Na Bliskim Wschodzie w sprawach prawnych jest rok 1948 r. plus porozumienie miedzy Izraelem a Egiptem oraz miedzy Jordania a Izraelem.

 213. Macron fetowany w Waszyngtonie prawie jak Netanyahu.
  Pewnie szykuje sie jakas wspolna amerykansko-francuska krucjata przeciwko Iranowi.
  Nafciarze z Alberty beda zachwyceni.

 214. ONZ generalnie nie lubi secesji.
  Amerykanie również.
  Chyba- że im to pasuje do układanki.

  Hong- Kong powrócił do macierzy, ale przedtem podrzucono kukułcze jajo- lata 80′ i zaczęto jeszcze za administracji brytyjskiej hodować demokrację.
  Zbuntowana prowincja- Tajwan- jakie będą jej losy?
  Też powróci do Chin, czy będzie miała dziwny status?
  Kalizm w różnych postaciach…..

 215. We wtorek minister obrony Izraela Awidgor Lieberman zapowiedział, że jeśli Rosja dostarczy do Syrii systemy przeciwlotnicze S-300 i będą one skierowane przeciwko Izraelowi, wówczas siły izraelskie będą starały się je zniszczyć.
  http://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1119994,rosja-dostarczy-syrii-systemy-przeciwlotnicze.html
  =========

  Biedaczek, nie będzie można już bezkarnie atakować lotnictwem Syrii?

 216. Singapur od wielu lat rozwija się z wizją przyszłości. To państwo-miasto uczyniło z budowania swojej atrakcyjności dla świata i swoich obywateli kluczową strategię, w centrum której znalazły się nowoczesne technologie.

  Otoczony morzem Singapur z niespełna sześcioma milionami mieszkańców i niewielkim obszarem jest potęgą gospodarczą. W zeszłym roku wyeksportował towary o wartości 373 mld dol. – to więcej niż Wielka Brytania i prawie dwukrotnie więcej niż Polska, co plasowało go w pierwszej dziesiątce największych światowych eksporterów.
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1118755,inteligentne-panstwo-dlaczego-singapur-stal-sie-liderem-technologii.html
  ============

  Oświecony autorytaryzm, jest OK.
  Fasadowa demokracja jest do d…

 217. 404
  Drobiazgowe roztrząsanie, kto ma rację w jakimś sporze, źle się „sprzedaje” na blogach. Raczej prowokuje do agresji albo dowcipkowania, niekoniecznie wysokiej próby.
  Szczerze ci radzę, „nie idź tą drogą”. Lepiej coś tam, coś tam obrócić w żart i raczej się wycofać z „sierjoznej” narracji albo w porę odpuścić.
  3-ym się.

  3- m się

 218. 404
  Nie wiem , który wariant z 3 lepszy

 219. @mag
  25 kwietnia o godz. 17:37

  Jakie „drobiazgi” masz na myśli?

 220. W zależności od werdyktu osoba – czarnoskóry, pierwotny mieszkaniec Ameryki, kobieta – stawała się albo pełnoprawnym podmiotem, albo istotą przynależną do res extensa, jednocześnie więc będąc źródłem taniej pracy. Niewolnicy na plantacjach bawełny w USA, chłopi pańszczyźniani w Rzeczpospolitej, kobiety wypychane z rynku pracy, by świadczyć nieodpłatną pracę domową, uchodźcy i imigranci pozbawiani legalnego statusu, co czyni z nich prekariuszy gotowych do podjęcia każdego (a więc za niewielkie wynagrodzenie) zajęcia.

  Dobrą współczesną ilustracją znaczenia taniej pracy jest lament brytyjskich gazet piszących o kryzysie w brytyjskim rolnictwie ekologicznym, kiedy po Brexicie rozpoczął się Brexodus, czyli wyjazdy imigrantów z Europy Wschodniej. Zielona modernizacja łańcucha żywnościowego w globalnym centrum zachwiała się na skutek deficytu taniej pracy, której źródłem była wcześniejsza globalizacja w ramach integracji Unii Europejskiej. W podobny sposób można rozważać inne tanie zasoby: tani pieniądz produkowany w systemie kapitalizmu finansowego, tania troska jako konieczna odpowiedź na demontaż państwa opiekuńczego i przerzucanie zadań opiekuńczych na nieodpłatną pracę domową (kobiet i emerytów).
  http://krytykapolityczna.pl/gospodarka/bendyk-klimat-srodowisko-i-kapitalizm-czyli-tania-natura-sie-konczy/
  ===========

  Dorwanie się do zasobów taniej siły roboczej Europy Wschodniej, przedłużyło agonię systemu zachodniego wyzysku.
  Tania siła robocza z kwalifikacjami i motywacją.

  Po wyczerpaniu tych zasobów, pozostały jeszcze kraje afrykańskie.
  Niewykształceni i bez motywacji….

  Ps.
  Ktoś z państwa coś jeszcze czyta?
  Czy bazuje na wiedzy z młodości jedynie?

 221. srutututu, reka, noga i tylko mozgu na scianie brakuje, bo malo…
  a tutaj, niczym hosanna pojawia sie, po staruszku, mag – dobra rada i wszystko bedzie cacy;

 222. Kiedy Brzeziński pisał swój artykuł, rządy Donalda Trumpa i jego jastrzębiego doradcy, Johna Boltona były jeszcze odległą przyszłością, ale udało mu się uchwycić kluczowy problem nadchodzących czasów. Brzeziński stwierdził, że „alternatywa dla konstruktywnej wizji” (która obejmowałaby współpracę Stanów Zjednoczonych z Rosją i Chinami), a „szczególnie dążenie do jednostronnego, militarnie i ideologicznie narzuconego wyniku, może skutkować przedłużeniem autodestrukcyjnej bezcelowości”.

  Obecnie – w obliczu trwającej wojny, masowej migracji i zbliżającej się katastrofy ekologicznej – zagrożone jest ludzkie przetrwanie. Wraz ze słabnięciem USA, desperacko próbujących przejąć wiodącą rolę w obecnej globalnej reorganizacji poprzez interwencję w Syrii, historyczną odpowiedzialnością Europy jest stworzenie wspólnej i zrównoważonej polityki zagranicznej, opartej nie na lojalności wobec Stanów, lecz na przyzwoitości, człowieczeństwie i dyplomacji.
  http://krytykapolityczna.pl/swiat/syria-calling/

 223. szefie, do tych fajnych powiedzonek dorzucam: „bujda na resorach”. Tak kwitował naszą wiedzę matematyczną nauczyciel tego przedmiotu.
  A może tylko moją wiedzę?

 224. Beppe Grillo, lider włoskiego ruchu Pięciu Gwiazd, napisał krótki komentarz po zwycięstwie Trumpa, podkreślający podobieństwa między sukcesem jego własnego ugrupowania a wygraną Trumpa w Ameryce. Pisał, że „ci, którzy się nie boją, uparci i barbarzyńcy, popchną świat naprzód! I my jesteśmy barbarzyńcami!”. Zwyczajowo uznajemy wszystkie formy antyestablishmentowości za populizm. Nie uważa pan, że często ten termin jest takim uniwersalnym kluczem-etykietą do naznaczania przez samozadowolony establishment tych, którzy się z nim nie zgadzają? Czy wybór Trumpa to też wiadomość dla establishmentu?
  http://krytykapolityczna.pl/swiat/bauman-dla-zdradzonych-przez-cywilizacje-barbarzyncy-sa-nadzieja/

 225. @wiesiek59 – ja czytam Twoje komentarze.
  A tak serio – ostatnio wpadła mi w ręce „Opera za trzy grosze” B.Brechta, czytana w zamierzchłej przeszłości mogła jedynie budzić grozę w wyobrazni. Teraz groza jest w zasięgu ręki i nic się nie zmieniło od ponad stu lat. Poza opakowaniem.
  Gdy znajdę czas może zacytuję fragmenty.

 226. @byk

  Nie będzie cacy.

  Niefilozującym wydaje się, że są wystarczająco czarujący i cwanie sprytni, by nie dało się ich zrobić w trąbę przez innych czarujących i cwanie sprytnych rachciachciachów.

  Zaczepiła mnie pod domem kobieta w wieku za wczesnym na alchajmera i zapytała gdzie tu jest poczta. Miała awizo z trochę niewyraźnymi napisami. Stwierdziłem, że ktoś roztargniony podał odręcznym pismem adres gdzie ma odebrać awizowaną przesyłkę.

  Sprawa się wyjaśniła pokrótce. Od kilku dni w małym sklepie z warzywami można było odbierać przesyłki. Adresatka była pod tym warzywniakiem, ale uznała, że to nie jest poczta.

  Gdyby cię teraz w Warszawie ktoś zapytał o żabkę, to zapewne jest to adresat mający odebrać przesyłkę z e-sklepu.

  Na żarciki to nie potrzeba Wujków i Cioć Dobra Rada.
  Ale gdy w Warszawie wsiądziesz do taksówki i każesz się zawieźć na lotnisko, to możesz w Modlinie dowiedzieć się od taksówkarza, że cennik naklejony na przednią szybę nie jest wydrukowany dużymi literami i cyframi, ale musisz zapłacić za kurs taksówki więcej niż za lot tanią linię na Maderę.

  Wszystkie cwaniaki jakie spotkałem w życiu leżą już w alejce mających pierwszeństwo przejazdu lub spłacają horrendalne długi. A obecna wersja Windows 10 została oceniona przez Microsoft za przeintelektualizowaną i zostanie zubożona, aby mogli ją kupić zwolennicy pyk-pyk-pyk i po sprawie.

  A w ogóle to po ile i dlaczego nie ma rabatu?

  Polska szkoła oddala się od idei stawiania zadań i ich rozwiązywania.

  Żarciki o tym, że Słowacki przynudzał w tym Panie Tadeuszu owszem , dają poklask.

  Obok warzywniaka jest mała firma pogrzebowa. Upamiętniłem się właścicielce pytaniem czy miała już zlecone potrzeby tych co skoczyli z Giewontu do Strążyskiej na rydze smażone na maśle? Odpowiedziała, że specjalizuje się w takich.

css.php