Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Konstytucja

24.09.2018
poniedziałek

Są jeszcze sędziowie…

24 września 2018, poniedziałek,

Tak, a nawet nie – jak mówił Lech Wałęsa. Tak, bo dobrze się stało, że Komisja Europejska w końcu zaskarżyła Polskę do Trybunału Sprawiedliwości z powodu ustawy o Sądzie Najwyższym, w której znajdują się horrendalne zapisy, takie jak skrócenie wieku emerytalnego już obecnych sędziów (co dotyka 27 osób) oraz skrócenie kadencji I Prezes SN wbrew konstytucji.

Żaden niezależny prawnik nie może tego zaakceptować, nic więc dziwnego, że zaskarżeniu nie sprzeciwił się ani jeden komisarz Unii Europejskiej. Ponadto Komisja zwróciła się o rozpatrzenie jej wniosku w trybie przyspieszonym oraz o zabezpieczenie, zamrożenie wdrażania ustawy do czasu orzeczenia Trybunału.

Dla rządu PiS and Co. to cios, aczkolwiek spodziewany, tym niemniej bolesny. Rząd zwodził Brukselę, jak długo mógł, mówił o dialogu, o ustępstwach, negocjacjach, a jednocześnie powtarzał, że nie odstąpi od zasad „reformy”, czyli „dialog” może dotyczyć tylko didaskaliów, ale nie zasad. Nie pomogły gorączkowe zabiegi „last minute” premiera Morawieckiego. Teraz zobaczymy, co dalej – czy Polska zastosuje się do zabezpieczenia, a następnie uzna orzeczenie TSUE, którego można się spodziewać za ok. dwa miesiące (według prof. Marcina Matczaka), czy też je zignoruje? Na to rząd nie bardzo może sobie pozwolić, bo grożą mu (nam) poważne konsekwencje finansowe – nie tylko kara, ale również powiązanie perspektywy budżetowej ze stanem demokracji. Decyzja jeszcze nie zapadła, stąd milczenie PiS.

W czasie gdy ważyły się losy ustawy w Unii, polskie władze kontynuowały, a nawet nasilały kampanię antyunijną, prezydent Duda nazwał Unię „wyimaginowaną wspólnotą”, która nam nic nie daje. Wszystko to widocznie potrzebne jest PiS w kampanii wyborczej do samorządów, twardy elektorat lubi słuchać o tym, jak Zachód okrada Polskę. Elektorat PiS widocznie nie widzi miliardów na nowe drogi, szkoły, teatry, pomniki kultury, perony i linie kolejowe, Bóg wie, na co jeszcze.

Kampania przeciwko Unii oraz przeciwko sędziom („kasta”) drogo Polskę kosztuje. Rząd polski jest zdania, że wymiar sprawiedliwości to wewnętrzna sprawa każdego państwa unijnego, Bruksela jest raczej odmiennego zdania: sędzia polski to sędzia unijny i na pewno nie można go wyrzucać w czasie pełnienia mandatu.

Dla Polski wstyd i wątpliwa satysfakcja, że jesteśmy pierwszym krajem, który znalazł się w podobnej sytuacji. Natomiast prawdziwa satysfakcja dla tych, którzy demonstrowali i demonstrują w obronie praworządności, dla tych, którym „do twarzy” w koszulkach z napisem „Konstytucja”, to chwila otuchy i nadziei, że nie wszystko stracone.

Niestety, chwila zepsuta przez kolejny eksces prezesa Kaczyńskiego, który pomówił część środowiska sędziowskiego o ojkofobię, czyli niechęć, wrogość do swojego kraju. Prezes znów szczuje, wyodrębnia kolejną grupę ludzi i wskazuje tych jako wrogów, jako kolejne zagrożenie, kolejne mordy zdradzieckie, drugi sort, ZOMO, postkomunistów, złogi itp. Prof. Marcin Matczak powiedział u Moniki Olejnik w TVN 24, że takie rozumowanie jest zbliżone do faszystowskiego sposobu myślenia, ja bym dodał, że do rozumowania totalitarnego, bo komuniści także wskazywali wrogów: „białych”, kułaków, obszarników, lekarzy (!), duchownych, syjonistów, rewizjonistów, kosmopolitów itd. Zapewne każdy, kto popiera wniosek Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości, będzie teraz oskarżony o brak patriotyzmu i o zdradę. Smutna to konstatacja, która zakłóca dobrą nowinę z Europy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 460

Dodaj komentarz »
 1. że kasowanie wypowiedzi działa w obie strony. Jak ty komu tak on tobie.

 2. Nie powinniśmy zbytnio się przejmować co mówi ten paranoik i największe nieszczęście jakie spotkało Polskę.

 3. Dopuszczam taką możliwość, że decyzja Trybunału może zapaść wystarczająco wcześnie aby wyprzedzić wybory samorządowe w Polsce.

  I że to nie stan spraw ( pozasądowych i sądowych !!! ) w Polsce będzie decydował o tym przyspieszeniu. Bowiem w drugim szeregu stoją politycy większego formatu niż Mateusz Morawiecki.

  Prztyczek dany Polsce może być tak naprawdę kuksańcem danym separatystom w Wielkie Brytanii. Królowa i Lordowie narozrabiają i oberwie kozioł ofiarny.

  Gdy brytyjski farmer dowie się, że straci dopłaty unijne, do być może rozum pójdzie po farmera . I Imperium zachowa honor nieskalany.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pan się myli: Za wszystkie wybryki Polskiej Zjednoczonej PRawicy nie zapłaci rząd ani tow,. Jarosław Rajmundowicz. Zapłacą obywatele Polski. Ostrzeżenia już były, np w postaci opóźnienia wypłaty dotacji dla rolników, co reżim usiłował wytłumaczyć awarią systemu informatycznego. Formalnie pozostaniemy w UE, bo w obecnym kształcie unijne instytucje nie posiadają instrumentów aby cokolwiek na krajach członkowskich wymusić, tyle, że będziemy coraz bardziej spychani na margines. Wnioski o dofinansowanie z Polski bedą bardzo szczegółowo analizowane i odrzucane z byle powodu, nasz głos nie będzie brany pod uwagę itd….Ewentualne zwycięstwo w wyborach do PE partii nacjonalistycznych też nam wyjść na dobre nie może, bo z jakiej racji podatnik niemiecki, francuski czy holenderski ma płacić na poprawę bytu Polaków ?

 6. Dlatego pójście na wybory do europarlamentu jest BARDZO WAŻNE żeby tam faszystów nie napuścić bo oni pójdą głosować :/

 7. Do Mad Marx
  Zapłacą obywatele Polski, bo to oni wybrali i wspierają ten rząd, chcącemu krzywda się nie dzieje. Przeciwnicy pisowskiej władzy są, jak sądzę, gotowi na pewne wyrzeczenia, bo dla nich liczy się przyszłość, a nie tylko teraźniejszość. Sankcje zachodu osłabiły komunę i chociaż utrudniały życie daliśmy radę.

 8. Już kampania wyborcza w 2015 roku zapowiadała nieszczęście, bowiem tyle posypało się obietnic, ale jak przyszło pisowi rządzić to prawo i sprawiedliwośc zupełnie się rozjechały.
  Za, powiedzmy 100 lat, gdy komuś wpadnie do głowy napisać coś o Polsce obecnej, długo będzie się głowił nad zrozumieniem pojęcia prawo i sprawiedliwość i być może udowodni, że takie coś nie miało prawa zaistnieć, a zatem tego czegoś po prostu nie było.
  Porównując zapisy ustawy zasadniczej i wprowadzonych obecnie przepisów nie pojmie przecież tych pokrętnych działań tak odległych od logiki i prostej zależności między ustalonym porządkiem prawnym od czasów rzymskich i jedynym wnioskiem z tego badania pozostanie stwierdzenie; prawa i sprawiedliwości nie było w tej krainie położonej na skraju kontynentu

 9. Jeszcze gorąca korespondencja red Szymańskiej Borginion z Brukseli. Tekst „Gigantyczne kary grożą Warszawie, jeśli nie wstrzyma czystek emerytalnych”

  Fragment:

  „Komisja Europejska jeszcze formalnie nie przekazała do TSUE skargi, ale ma to zrobić w najbliższych dniach. Po jej przekazaniu pierwszym krokiem Trybunału będzie decyzja o środkach tymczasowych. I tak już za tydzień unijny Trybunał może wydać postanowienie nakazujące wstrzymanie działań kontrowersyjnych przepisów ustawy o SN do czasu, aż zapadnie ostateczny wyrok.

  Jeżeli Warszawa nie dostosuje się, czyli nie wstrzyma czystek emerytalnych, to Trybunał będzie mógł nałożyć wysokie kary pieniężne, nawet 100 tys. euro za każdy dzień zwłoki.”

  Całość pod linkiem:

  https://www.rmf24.pl/fakty/news-gigantyczne-kary-groza-warszawie-jesli-nie-wstrzyma-czystek-,nId,2635519

 10. Kiedy Lech Wałęsa wyprowadził obce wojska z Polski wiedziałem, że odrodziła się nasza niezależność i możemy równoprawnie ustalać stosunki z sąsiadami, jak równorzędni partnerzy.
  Teraz gdy PAD zamierza wprowadzić na stałe inne obce wojska i łożyć na ich utrzymanie niemałe kwoty, mam obawy czy jesteśmy jeszcze wolnym krajem.
  Fort kojarzy się z walkami z tubylcami, rodzimą ludnością. Czyżby do tego zmierzano?

 11. Kaczyńskiego na prezydenta to Tusk z przekąsem podpuszczał, w jakimś wcześniejszym wywiadzie (nie tak dawno)

 12. To jest prosta odpowiedź na stwierdzenie tzw. Prezydenta RP o wymaginowanej wspólnocie. Ciul „prezes” zdaje się za pośrednictwem „p. Prezydenta” przelicytował. I to by było na tyle- jak mawiał Stanisławski.
  Zapadła cisza.
  Pozdrowienia dla Zwolenników i Przeciwników czegokolwiek.
  N.

 13. Teraz myślą!!!!!! – tak to z nami jest!!

 14. Chociaż prawo reguluje wiele kwestii i każdemu może się dobrać do skóry, to przecież z jego dolegliwościami musimy się pogodzić, do jego przepisów przywyknąć, wyjścia nie ma.
  Sprawiedliwość to już całkiem inna materia, a raczej sfera uczuć, jakże odległa od zapisów w różnego rodzaju ustawach, czy kodeksach.
  Gdybym szczególnie dokładnie spojrzał na otoczenie mógłbym z pełnym przekonaniem powiedzieć; nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
  Nawet ja będąc urodzonym optymistą, wybaczjącym wszelkie urazy, nie przywiązanym zanadto do zasad, dostrzegam niesprawiedliwość bliższego i dalszego otoczenia, wszystkie grzechy główne bliźnich, chęć nadmiernego posiadania, ochronę własnych interesów i pogardę dla innych.
  Na tych rozbieżnościach między prawem a sprawiedliwością żerują politycy i nawet tego nie ukrywają. Dobrych ludzi, którzy poświęcają się bezinteresownie dla bliźnich coraz mniej.
  Ratując kobietę z rąk czrwonoarmistów zostali skazani na karę śmierci, przypomniała zdarzenie z czasów wojny Gazeta Wyborcza w dodatku historycznym.
  Ilu było morderców, sadystów i gwałcicieli wśród żołnierzy? Kilka czy kilkanaście procent stanu osobowego, ale ilu sprawiedliwych oddało życie w walce z faszyzmem, ilu poległo byśmy teraz mieli wolną Polskę?
  Kilku sędziów oskarżono o naruszenie przepisów, o drobne przestępstwa, ale oskarżeniem objęto wszystkich, motywując zmianę przepisów i wymianę tak zwanej kasty sędziowskiej.
  Działania na łapu capu można z całą pewnością uznać za sprzeczne z prawem, za niepotrzebne i nielogiczne. Nikt nie może zagwarantować, że ci nowi sędziowie będą nieskazitelni, a sądzeni obywatele będą zadowoleni z wyroków.
  Znowu napalone głowy do porządku będą przywoływane przez niezależny trybunał.
  Na szczęście

 15. Wczoraj dostalem mandat za predkosc: 25 kmh ponad norme (100) a za to AUD 275 i 3 punkty.

  Z tego przemyslenie: ile powinien wynosic mandat bym nigdy nie przekraczal?
  I zaraz nastepne: ile powinny wynosic kary finansowe wobec Polski by ta wyrzekla sie swej suwerennosci ( zrezygnowala ze zmian w sadownictwie) badz zdecydowala sie wyjsc z EU?
  Od jakiej kwoty kar EU przestanie byc dla Polski oplacalna?

  Co do mnie to nie mam szans na wycofanie sie z drog publicznych- nie ma tu alternatywy. 🙂

  ml

 16. Militarna pozycja Izraela bardzo sie pogorszyla w ciagu ostatnich dni. Rosja powiedziala dosc.
  Ciekawe czemu wczesniej tego nie zrobila: boo Zydzi obiecywali powstrzymac ameryksnskie sankcje?
  Obiecywali ze pohamuja Polske w akcjach przeciw North Stream? Obecywali ze ogranicza konflikt do atakowania wylacznie Syryjczykow?
  Oki, wiec trraz czas na budowanie przez Zydow antyrosyjskiego kordonu.
  Amerykanie- jak najbardziej! Polska- zaraz za nimi!
  Tylko kto w Polsce ma to montowac?
  P. Anna Azari/ obecna smbasador?
  Przeciez na jej widok, na wspmnienie jej roli w dzialaniach przeciw RP, polskim politykom i urzednikom flaki sie przewracaja.
  Izrael przysle kogos nowego czy uzna ze nie ma sprawy?
  ml

 17. Eee tam, Zydzi nie beda sie dogadywac- zaatakuja Syrie nie tylko z powietrza. Boo kto im zabroni?
  Idzie lepsze!
  A Rosjanie? Zawolaja “ zbite szklanki!”?
  Szczerze watpie.
  I tak cos ( wojna domowa w Syrii) co mialo byc zwyciestwem Izraela na ostatnim juz krajem arabskim staje sie swym wlasnym przeciwienstwem: wojna z mocarstwem nuklearnym.
  Komu w niej panstwo kibicujecie? Czy raczej komu na pewno nie kibicujecie?
  Co do mnie to twierdze ze tak dlugo jak istnieje Izrael tak dlugo nie bedzie pokoju na swiecie, amen!
  ml

 18. Są jeszcze sędziowie katolicy porządni. Nie jak prokurator carski u Gogola. Tak sobie myślę dlaczego Kaczyński nie lubi sędziów katolików.

 19. @neospasmin
  „Co do mnie to nie mam szans na wycofanie sie z drog publicznych- nie ma tu alternatywy.”

  Po prostu inni użytkownicy dróg powinni ciebie z nich usunąć. To chyba oczywiste.

 20. Sciaga dla Przodowniczek i Przodownikow blogosfery ze szczegolnymi pozdrowieniami dla politycznych felczerek i felczerow….

  Z jednym sie zgadzam, niepotrzebny jest nam rachunek sumienia, tak uwaza wiekszosc Polek i Polakow. Nie zgadzam sie jednak ze zdaniem, ze ksiazki Grossa sa antypolskie.

  Zainteresowanym polecam rowniez wszystkie ksiazki Henryka Marka Brodera (Polaka-zyda, urodzonego w Katowicach, jednego z najlepszych publicystow niemieckich), ktory w polaryzujacy sposob opisuje druga strone konfliktu na Bliskim Wschodzie.

  Niektorzy uciesza sie ksiazka polecana przez Le Monde diplomatique autorstwa Stefana Zgliczynskiego “Antysemityzm po polsku”. Interesujacy jest szosty numer Znaku z roku 2000 traktujacy o Shoa i zagrozonej pamieci. Pamietne jest rowniez stwierdzenie Krasnodebskiego o szczycie cierpienia i miejscu tylko dla jednego, stad pamiec o zydach, a zapominanie cierpien Polakow.

  O Krasnodebskim napisalem juz w tym blogu i nie sadze, ze warto go komentowac lub cytowac jako przyklad zwolennika wielokulturowosci. Krasnodebski najwyrazniej widzi siebie samego. Podobnie postrzegaja swiat Lizakowi Ludzie z MR na czele. Krasnodebski nie widzi jednak, jak go postrzegaja studentki i studenci w Bremie.

  Nie dziwi mnie jednak reakcja na zmiane pradygmatu postrzegania Polakow li tylko jako ofiary. Sa to niewygodne prawdy i trudne do uniesienia przez spoleczenstwo, opisywane dotychczas z heroicznych pozycji. Nie ma tez potrzeby licytacji, bo rachunek jest bardzo prosty. Z niego tez wynika jakosc percepcji zaglady. Przy tym nie chodzi o rywalizacje ofiar, tragedia Zydow jest tragedia absolutna, bo byla ludobojstwem.

  Dlatego tez zydowska pamiec zaglady jest pamiecia powszechna, dotyczaca nas wszystkich. Szkoda, ze w blogosferze pojawiaja sie glosy przeciwne. Postrzeganie zaglady i rola ofiar oraz koniecznosc zachowania symetrii miedzy Zydami, a Polakami (jakby Zydzi polscy nie byli Polakami) wygenerowalo termin “antypolonizm”. Piszacy zapominaja jednak, ze rzekomy, czy faktyczny antypolonizm nikogo nie zniszczyl, antysemityzm natomiast powodowal ofiary i w koncu zaglade. Nie ma rowniez miejsca na symetryczne postrzeganie problemu w kontekscie My-antysemici -Wy-stalinowcy.
  Postanowilem kontynuowac pisanie sciagi dla “wietrznie” watpiacych oraz zdziwionych jawynch i ukrytych antysemitow, swiadomych i nieswiadomych oraz zainteresowanych, oscylujacych w zamknietym swiecie antysemityzmu i filosemityzmu, nie majacych ani czasu ani miejsca w swoim mysleniu na postrzeganie “pomiedzy”.

 21. P. Witold

  A pan?
  Nigdy mandatu pan nie zaplacil?
  Ja moj poprzedni jakies 6 lat temu.
  Ile pan w zyciu kliometrow przejechal? Jako kierowca nie pasazer?

  ml

 22. Gry totalne, albo populiści i złodzieje.

  Redaktor Passent mnie przeraził, szerząc interpretację dobrej polo-zmiany, jako erupcji mentalnego totalitaryzmu.
  Patrząc w realnej skali i adekwatnym wymiarze, prędzej w polityce obecnej władzy można dostrzec rzeczywiście na gumnie popularną, bo kulturowo zakorzenioną grę w policjantów i złodziei, pod przykrywką prawa i sprawiedliwości.

  Sukces społeczny PiS opiera się na powszechnym katolicko-„narodowym” przekonaniu, że:
  a/ kto daje darmo, ten głupi (patrz -> UE)
  b/ kto głupi, tego okraść żaden grzech, a wręcz cnota;
  c/ kto kradnie w cnocie, jeśli krzyczy najgłośniej „łapaj złodzieja”, jest policjantem na prawie i sprawiedliwości.

  Na tym zasadza się polityka brania z UE, okradania obywateli, przy jednoczesnym oskarżaniu jej i ich o własne grzechy.
  To w tej grze rodzaj spowiedzi, zmazującej nieusuwalne grzechy sumienia i odwracającej najbezczelniej znaki, wartości, aksjologie na nice (nie przypadkiem ulubionym stworzeniem jest tu kot, obracany ogonem).
  Właściwie każda wypowiedź władcy kota i akolitów, trzyma się tej gry i schematu jak pijany płota, co budzi w suwerenie nizebywalne poczucie wspólnoty losów władzy i ludu (zwłaszcza w piątki pod przysłowiową budką z piwem).
  To dlatego, jak np. ostatnio okazało się na mazurach, sędziowie powinni być nasi, czyli sądzić po uważaniu na Naród i Patriotyzm (które to atrybuty nadaje po uważaniu władca kota), a nie na prawo i sprawiedliwość.

  Ta jawna kradzież Polakom prawa i sprawiedliwości, zgodnie z regułami gry w ‚łapaj-złodzieja’, jest oczywiście nazwana dobrą zmianą, a okradzeni i darczyńcy tych wartości – okrzyknięci z przypluciem złodziejami, zdrajcami i targowicą.

  Z tego względu, reakcje UE wobec takich zachowań mogą być skuteczne dopiero i nie wcześniej, niż gdy osiągną moc pałki walącej zbira między ślepia i odstawiającj go do kicia.
  Grzywny sadzone temu dobrozmiennemu polo-pissowi uwłaszczonemu na gumnie, po aptekarsku i z cywilizacyjną afirmacją podmiotowości, będą miały skutek odwrotny od zamierzonego, rozzuchwalając jedynie do kolejnego etapu gry: „Niemcy mnie biją”.

  Tu trzeba nie sądu, a chirurga wraz z przymusową elektroterapią zbiorową elektoratu.
  Byłoby to właśnie jedynie skuteczne, bo adekwatne do diagnozy, kuracyjne postępowanie totalne.
  Czego oczywiście nie sposób na trzeźwo i pokojowo ani się spodziewać, ani aplikację rekomendować, będąc w samym jądrze ciemności gumna.

 23. przydomek8
  24 września o godz. 22:53

  farmerzy nie odgrywaja w anglii takiej roli jak w polsce, własciwie juz od czasow robin hood’a;

 24. Pan przydomek

  “Gdy brytyjski farmer dowie się, że straci dopłaty unijne, do być może rozum pójdzie po farmera . I Imperium zachowa honor nieskalany.”

  Jak wiadomo UK jest/ bylo platnikiem netto do budzetu EU. Stad brytyjski farmer raczej na brexicie stracic nie powinien- inny bedzie tylko platnik- nie EU ale rzad JKM.
  Oraz krotszy/ tanszy lancuch biurokratyczny.
  Stad odpowiedz na pytanie “Farmerze, czy ci nie zal?”
  wydaje sie negatywna: Czego ma mi byc zal?

  ml

 25. W dyskusjach na temat relacji Polska- EU jakie tu czytam przewija sie motyw bajkowy: dobra wrozka i czarny charakter co zawladnal dobra Polska.
  Mam problem z ta dobra wrozka/ komisja europejska: czy ona rzecxywiscie taka bez skazy? Czy chocby brexit nie pokazal ze nasza wrozka zebow nie myje a i procz czarodziejskiej rozdzki ma i rozge i narzedzi tych uzywa po uwazaniu?
  Wiec moze dobrze byloby przestac grac do jednej bramki?

  ml

 26. @byk

  Wiem, że to nie posiadanie roli lub hodowla daje siłę Brytyjczykom.

  Nie przyłożyłem się do opisu możliwego ruchu jaki będzie świadectwem otrzeźwienia Brytyjczyków. Nie mam wątpliwości, że jeśli nie jutro, to pojutrze Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii osiągnie obustronnie zadawalającą zgodę z Unią Europejską. Chodziło mi o to, że decydenci tamtejsi wyjaśnią prostemu brytyjczykowi pozostającemu w dumnym wyproście co dla niego będzie pojutrze korzystniejsze. I w grupie tłumaczących to, nie po raz pierwszy będą baby.
  Przyniosą baby chłopu rozum do głowy.

 27. Pomieszanie biznesu z polityką o charakterze zakazów i mającą ściśle konfrontacyjny charakter jest bardzo niebezpieczne dla wszystkich, którzy są aktorami w sporze pomiędzy USA, Unią Europejską i Rosją. Jeżeli Amerykanie spełnią swoje groźby nakładając sankcje na ludzi i firmy, które uczestniczą w wielkich projektach energetycznych z Rosją, to może oznaczać koniec sojuszu transatlantyckiego. Jakby ktoś nie zauważył, mówimy o pryncypiach polityki i o zasadniczych kwestiach jeżeli chodzi o funkcjonowanie gospodarek. Niemcy, które zrezygnowały z energetyki jądrowej zanim rozwiną technologię energetyki odnawialnej w stopniu pozwalającym na napędzanie gospodarki – muszą importować gaz. To może potrwać nawet 70 lat, sądząc po obecnym poziomie rozwoju technologii w zakresie energetyki odnawialnej. Dlatego nie mają alternatywy, a kupowanie gazu z USA, który jest droższy lub z Kataru, który to kraj jest oskarżany przez sąsiadów o wspieranie terroryzmu – jest ekonomicznie i politycznie trudne.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55240
  ===========

  W tym kontekście, nasze problemy to pikuś….

 28. mag
  24 września o godz. 22:35
  Na blog listów ateisty przekrada się wielu tutejszych śmieciarzy. Co to za kreatura jest ten Tubermory, lub taki tutejszy nudziarz jakub01? Blog także puszczony „naser mater”.

 29. Szanowne Panie i szanowni Panowie!

  Rozsądek brytyjski nie jest w głowie farmera hodującego owce, bo wełna mu sama rośnie.

  Brexit wynika z dumy i lęku.

  Nie ma lepszego lekarstwa na takich doradców jak kopniak.
  I brytyjski i polski.

  Kuzyn chwali sobie życie w Londynie, bo miejscowi polubili polską mąkę i ogólnie ujmując polską żywność. Brytyjczyk zniewolony przez owsiankę dawno umarł.
  A na emeryturze smakuje mu gaspaczio.

 30. Czytam że Adrian Duda cieszy się 68 procentowym poparciem. Morawiecki 57 a debil Kukiz 52 procent. Tu leży prawdziwa katastrofa. Czule wspomina się wtedy czasy Polski Ludowej.

 31. Ale muszę powiedzieć, że mogliśmy zaobserwować w ciągu zeszłego roku również zmianę w postępowaniu mediów głównego nurtu, ponieważ tracą one odbiorców. Nadal co prawda wypisują kłamstwa, ale coraz rzadziej. To ma podłoże czysto ekonomiczne i jest całkiem proste – jeśli nie masz czytelników, tracisz pieniądze. Czują także nacisk ze strony różnych grup, jak na przykład nasza, a my mamy wielu czytelników.

  Jesteśmy portalem dokumentalnym od 18 lat i zauważamy, że w ostatnim czasie rośnie nam liczba wejść. Jeden z głównych dziennikarzy mediów mainstreamowych opublikował w maju list o utracie około 400 000 czytelników. Przesłał go do mediów z uzasadnieniem: „Dzieje się tak, ponieważ nie piszemy o imigracji i islamie tak, jak oni”. A to jest mały kraj, dlatego 400.000 to ogromna liczba. To znak, że coś się dzieje, a my jako grupa prasowa naciskamy na mainstreamowe media i odnosimy sukces, ponieważ nie mogą dalej nie pisać nieprawdy o tym, co ludzie widzą każdego dnia na własne oczy.
  https://marucha.wordpress.com/2018/09/23/musicie-wyciagnac-nauke-z-naszej-katastrofy/
  ==============

  Ocenzuruje się media niezależne, i po kłopocie…
  Po to jest ACTA2…..

  Rządzący żyją we własnym, nierealnym swiecie.
  Stąd podejmowanie decyzji sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem, chodzenie zgodne z trendem wydumanym gdzieś, przez kogoś, zamiast kierowanie sie logiką i faktami.

 32. P. Symetryczny

  Czy panskie dokonania zyciowe sa az tak znaczaco lepsze od tych kukizowych ze moze go pan debilem nazywac?
  Nie pytam o dokonania wokalne, ale o umiejetnosc gromadzenia ludzi wokol siebie: stworzenia z niczego i przewodzenia partii politycznej.
  Ma pan podobne dokonania?
  Jesli nie to moze wypadaloby nspisac “przepraszam”?

  ml
  ( nie glosowalem i nie bede glosowal na Kukiza, tylko niestosownosc, podobnych panskiej, wypowiedzi mi dokucza)

 33. neospasmin
  25 września o godz. 10:20
  Żartowniś z Ciebie

 34. P. Symetryczny

  To moze choc corki nie za s…synow pan wydal?
  Jak Kukiz?

 35. “Rozsądek brytyjski nie jest w głowie farmera hodującego owce, bo wełna mu sama rośnie.”

  Jedyna welna co sama rosnie to welna lonowa.
  Ja mial pan na mysli?

  ml

 36. @neospasmin

  Czas nie kutas …
  … welna lonowa …

  Pan się powinien zacząć leczyć.

 37. P. Przydomek

  Tak, leczyc by osiagnac status “ No sex, I am British!”.
  Albo raczej “ Nic o seksie- jestem na emeryturze!”

  Zycze panu radosci z zycia. W tym tego plciowego.

  marcin.lazarowicz

 38. Dziwne tłumaczenie członka KRS w sprawie ojkofobii

  Jarosław Ka w sobotę powiedział:
  „My reformujemy dzisiaj sądownictwo i oczywiście to nie jest jedyna przyczyna tej reformy. To jest jedna z wielu. Ale ta ojkofobia, jak to się nazywa, czyli niechęć, czy nawet nienawiść do własnej ojczyzny i własnego narodu to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść

  Maciej Mitera (członek prezydium KRS, ma wyrok dyscyplinarny, mimo to minister Z. awansował go na prezesa Sądu Rejonowego Warszawy Śródmieścia) zapowiedział oraz oszacował:

  „Na pytanie, czy to znaczy, że złoży wniosek, aby KRS zajęła się słowami Kaczyńskiego, powiedział:
  Tak, (złożę wniosek, aby – przyp. red.) przeanalizować na prezydium tę wypowiedź. Mitera zastrzegł, by od razu nie wartościować tej wypowiedzi, czy jest obraźliwa dla polskich sędziów.”

  Prezes PiSu wyraził się jednoznacznie nie pozostawiając miejsca na jakiekolwiek interpretacje swojej wypowiedzi:

  „ojkofobia, jak to się nazywa czyli niechęć, czy nawet nienawiść do własnej ojczyzny i własnego narodu to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść”.

  Ale sędzia Mitera wie co należy robić. Palić głupa. Bo taki jet trend, zalecenie rady starszych PiSu (skład Rady: Jarosław Ka), bo nie ważne czy jest się sędzią, prokuratorem, policjantem, czy posłem – palenie głupa zostało w PiSie wdrożone i stało się metodą prowadzenia debat politycznych. Trzeba się do niej stosować (siadaj Kulson).

  Boć przecież i nasi wysocy urzędnicy rządowi jeździli do Unii i palili głupa, że hej i włos im w kraju nie spadł z głowy. Tylko urzędnicy unijni zbiesili się i jakieś skargi składają sami do siebie na Polskę. Po prostu odbija im. Lecz my będziemy jeździli do Brukseli i tłumaczyli aż zrozumieją.

  Redaktorze Passent, proszę nas nie obrażać i nie nazywać tych tłumaczeń zwodami.
  Pzdr, TJ

 39. Od początku tej pisowskiej hucpy, tu i ówdzie wyrażałem swoją opinię, jak się okazało, dokładnie taka samą, jaką już dawno prezentował Giedroyć, na temat, co nas czeka w przyszłości.
  Oto jak widział Polskę:
  „Bo ta Polska będzie endecka. Innej nie ma. Przewidział, że sarmacja, endecja wyjdzie wszystkimi porami z kanałów. I że po upadku Rosji Kościół nie odbuduje Polski, tylko wciągnie ją w lochy Watykanu. To, co się dzieje u nas teraz, ma swoje korzenie w świecie, w którym oni żyli. Polskie złudzenia, realizm Giedroycia. Jego doświadczenie, analiza i umiejętność wyciągania wniosków bez narkozy myślenia życzeniowego.”
  Zbyt wielu Polaków żyje pod narkozą myślenia życzeniowego. Nie wspominając o mitomanii.
  I znowuż, po skierowaniu sprawy ustawy o SN do trybunału unijnego, ożyła wiara, że ten fakt wyzwoli nas spod jarzma kaczyzmu.
  A to tylko pobożne życzenia.

 40. @

  Bardzo dobry wpis Prof. Hartmana
  „Z Gwiazdą w bramie”

 41. Otrzymujemy pisma od kandydatów na radnych w samorządzie z prośbą o wsparcie. Piszą co zrobili i co jeszcze zamierzają.
  Obecne władze państwowe nie są przychylne samorządowi bo wielu tam niezależnych, a ci jak niepokorni sędziowie, wytycznych mogą nie spełniać.
  Jak pisałem jestem zwolennikiem silnej władzy centralnej, jednak rządzącej w granicach ustalonego prawa, na zasadzie partnerstwa, wyłącznie partnerstwa z organami samorządu terytorialnego.

  Tymczasem widzimy chęć zawłaszczenia i podporządkowania samorządu partyjnemu aparatowi.
  To niestety wymaga całkowitego odwrócenia się od przewodniej siły, do czego namawiam

 42. Nie przesadzajmy z tymi samorządami to też katolicy. Różnica jakie święta uznają za ważniejsze. A potem i tak wspólnie piją wódkę z proboszczem kierującym wyborami z ambony. Tak sobie myślę o pozorach w różnorodności.

 43. Symetryczny
  25 września o godz. 9:43
  Czuli sie do PRLu.

 44. Samozadowolony donosi………………….Symetryczny
  25 września o godz. 9:38

  Na blog listów ateisty przekrada się wielu tutejszych śmieciarzy. Co to za kreatura jest ten Tubermory, lub taki tutejszy nudziarz jakub01? Korrekta; nudziara jakup07.

 45. przydomek8
  25 września o godz. 9:43
  Kto jest dostawca tej maki na dwor?

 46. Samorządy nie gwarantują świeckości państwa na obszarze gminy czy powiatu a nawet województwa. Wystarczy zajrzeć do klas krzyż dominuje na godłem. Cenzura kulturalna. Żadnych Klątw czy Klerów. Przesyt udziału w procesjach i drodze krzyżowej. Można mnożyć oj…za Kaczyńskim. Tak sobie myślę.

 47. neospasmin; 3:21 pisze.

  Co do mnie to twierdze ze tak dlugo jak istnieje Izrael tak dlugo nie bedzie pokoju na swiecie, amen!
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Neo;
  Swiat to skomplikowany mechanizm jak szwajcarski zegarek kazdy trybik pelni
  w nim jakas role ale najwazniejsza jest sprezynka ktora to wszystko napedza
  bez niej caly mechanizm przestalby pracowac.
  No i wlasnie taka sprezynka w swiecie jest Israel to dzieki niemu czlowiek
  nie zyje w swiecie doskonalym bowiem w takim swiecie doprowadzonym
  do pokoju jedyne co nas mogloby spotkac to stagnacja.
  Ludzie generalnie wola gonic kroliczka niz go zlapac,bowiem konsumpcja
  nagrody trwa chwile i szybko sie konczy.
  Swiat bez Zydow bylby najwieksza tragedia dla czlowieka jaka tylko mozna
  sobie wyobrazic.

 48. Zawiadamiam wczesniej aby nikt nie mowil ze przegapil,uprasza sie rowniez aby
  Slowianin Stanislaw i Symetryczny robili to na kolanach.

  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 49. Poprawnie: Ciemnota w IV RP nie ma granic. Tak sobie myślę oj…jak sugeruje Kaczyński.

 50. Zlot czarownic do siedziby ONZ. Czy ONZ coś jeszcze może skoro nie stoi…środków. Jankesi rzucają ochłapy zależy od wyniku głosowania zgodnego z wolą sponsora. Tak sobie myślę ,że ONZ to wynalazek jankesów aby zbrodnie w Syrii zamiatać pod dywan razem z Izraelitami.

 51. Koszerne jedzenie prowadzi do agresji. Jest wynikiem rytualnego zabijania bez znieczulenia. Jak celibat do pedofilii. Społeczność Izraela jest ofiarą koszerności. Tak sobie myślę bo cywilizowani uważają zabijanie bez znieczulenia za zboczenie. Coś w tym jest na przykładzie Syrii.

 52. Natomiast palenie cygar zamiast machorki, jest głowną przyczyną syfilisa wśród kubańskich kozaków.

 53. Kozacy Kubańscy nie są parchami jak mawia Ziemkiewicz. A parchów nawet Kaczyński nie wpuszcza. Tak sobie myślę o wpływie koszerności na parchatość. Koń kozacki nie pije z wiadra dotykanego przez parcha.

 54. Na razie jeszcze są.

 55. Zboczeni izraelscy trollowie zbiórka. Tak sobie myślę o aktywności zboczonych od czasów ukrzyżowania. Jak mówią ludzie w parafiach.

 56. Jak tu wesoło.

  Wśród kubańskich zaraza, neo-spazmatycznym wełna się sypie, a tymczasem, Pasztetówa, już na zapas rozpacza nad nową ustawą ACTA.

  Gdzie biedaczysko będzie teraz kradł swoje ulubione gry oraz te super gorące, oglądane pod kocem filmy? Chusteczki Kleenex z balsamem – strong sell signal.

 57. Izrael staje się matecznikiem zboczonej politycznie społeczności. Tak sobie myślę o skutkach uboju rytualnego przenoszonego na Arabów. Myślę bez znieczulenia dla zbrodniarzy w myckach. Wraca Mosiek agresor !

 58. Miałem nie wychylać się poza granice, ale w Radiu TOK FM mówią o Chinach tak; nadchodzi czas Chin i ten czas już nadszedł.

  Ekspansja trwa

 59. Otóż krytyka wodza nie daje i nie da, żadnych skutków.Czas stawiać pytania do np. ,panów wicepremierów.,i innych przy władzy.U Adolka był taki jeden, co poleciał do Angoli.A potem żył długo ,choć w odosobnieniu.U Józefa był taki, co wylądował w Meksyku.,ale zamordowany.Trzy lata wystarczy ,aby nasi ,brali z nich przykład.No i słychać ,że zaczynają się żreć miedzy pałacami ,co daje pewną nadzieję, na ratunek Polski.A należy też młócić do oporu wiedzę ,co to jest faszyzm,o czym mówił profesor Matczak.Narazie elity mogą powstrzymać to ,czego nie udało się Einsteinowi i musiał wyemigrować za ocean.

 60. Panie Słowianin,

  Żydzi mają prawo do własnego państwa. Tak samo jak Polacy czy Ukraińcy. Trzeba trafu , posługuje się pan identyczna ,, retoryka ,, jak Sowieci. W sowieckiej opinii Polacy nie mieli prawa do swojego państwa. Kiedy Putin zaatakował i podbił Krym, część zupełnie oddzielnego , niepodległego państwa jakim jest Ukraina , ruską narracją jest taka , że,,, Ukraińcy to nie jest żaden naród i że istnienie Ukrainy jest bezprawne i nikomu niepotrzebne,, . Nie wiadomo kto, jakie ciało, według jakich kryteriów ocenia który naród może mieć swoje państwo A który może istnieć tylko jako część rosyjskiego imperium . Na jakiej podstawie wygłasza pan te swoje durne opinie? Ma pan księgę z której pan czerpie te ,, wiedzę,, komu się państwo należy A komu nie ? Przypomnę że Stalin nie żyje od 1956 roku i nie może pan mitomanic , że,, Stalin wszystkiemu winny ,, . Z powodu że jacyś Kozacy nie mają swojego państwa nie znaczy że jakaś inna nacja ma nie mieć swojego własnego. Taka sutuacja

 61. Dlaczego budżet nie ma nadwyżki. Czesi mają. Skoro suweren pisowski przestanie kraść to wyschnie żródło dochodów budżetu bo to skutek uszczelniania. Jakiego wyznania są złodzieje VAT Morawiecki milczy. Tak sobie myślę,że budżet oparty na akcyzie na alkohol i kradzieży VAT żle wróży kiedy pijacy i złodzieje nawrócą się.

 62. Jak się wyjedzie poza granice można wiele zobaczyć.
  Jestem zwolennikiem dobrych wzorów.
  Ponieważ z bliskich został nam tylko Orban dziwi mnie,
  że PIS nie stara się naśladować Bratanków.

  Tu muszę przypomnieć wierszyk;
  Ojciec Wirgiliusz,
  Uczył dzieci swoje,
  A miał ich wszystkich,
  Sto dwadzieścia troje,
  Hejże, dzieci, hejże ha!
  Róbcie wszystko co i ja,
  Co i ja

 63. ls42
  25 września o godz. 15:38

  Trzeba być na bieżąco ( update!!)
  http://astroweb.pl/nostradamus-2018.php

 64. Dzisiejszy Izrael to fort jankesów przeciwko rdzennej ludności zwanej Arabami. Duda chce wersji bis Fort/d Trumpa z opcją przeciwko Rosji a nawet czerwonym pod palisadą w ramach dekomunizacji. Bo Indian swoich nie mamy ostatnich zamknęli jankesi w rezerwatach. Tak sobie myślę,że Fort to jak Malbork. Zostaną. IV RP Izraelem bis.

 65. Symetryczny,

  Panie poruczniku , za PRL nie wiadomo było jakie kto ma poparcie bo przez 45 lat istnienia tego systemu nie było wolnych wyborów. Czy zapomniliscie je przeprowadzic, czy tak było wam wygodnie to nie wiem . Ludzie nie mieli okazji nauczyć się że nie należy wierzyć we wszystko co kandydat mówi. Niską frekwencją to też wasza,, zasługa,, . Wybory urzadzalidcie ale czy i jak ludzie głosowali nie miało znaczenia. Dlatego ludzie nie uczestniczą w wyborach . Powinien pan uderzyć się we własne piersi. Adrian i Kukiz mają poparcie dlatego że ludzie lubią wierzyć w baśnie. Nie mieli okazji praktykować demokracji. Ale nie wydaje mi się żebym słyszał od pana że przeszkadzał panu brak wolnych wyborów przez 45 lat ? Wyborcy są jacy są. Nie da się ich ignorować. Muszą ponosić konsekwencje swoich wyborów. Mówiąc krótko, nie daliście potrenowac demokracji. Dopiero w 1989 zaczęły się wolne wybory. Ludzie wybierają głupio? No pewnie tak .Innej drogi NIE MA. Wy jej nawet nie próbowaliście . Taka sytuacja.

 66. Panie Słowianin,

  Amerykańska twierdza w Polsce bardzo ruskich drażni. Wszystko co drażni ruską dobre jest. Nie widzę powodu dla którego rusek miałby decydować co , gdzie , z kim w spółce i w jakim celu Polska buduje . Na swoim terytorium i za swoje środki. Z jakiego powodu uważa pan ze ruscy mają jakiekolwiek prawo głosu w w/W sprawie ? Co i po co powstawało w Polsce decydowali ruscy do 1989 roku. Wtedy mieli w Polsce milion albo dwa swojego wojska . Dziś ruscy mogą decydować co i po co budują U SIEBIE. Od Polski WARA. Teraz pan zrozumiał?

 67. Panie Słowianin,

  Łatwo pan sprawdzi, że Czesi są na drugim miejscu w EU jeśli chodzi o spożycie alkoholu z wynikiem 15 litrów. Polacy to marne 10 i miejsce na szarym końcu.

  Kto tu bardziej napełnia budżet forsa z akcyzy za alkohol ?
  Nie znalazłem statystyk w tej kwestii jeśli idzie o Rosje. Może pan ma jakieś dane ? Pili zawsze sporo . Jak pan myśli? 20 ? 25 litrów? To dopiero wsparcie budżetu….

 68. ” Dblackley 25.9 godz.16.06 ” Przypomnę że Stalin nie żyje od 1956 roku „—-
  ” Dżugaszwili, dyktator Związku Radzieckiego (ZSRR), zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć dziesiątek milionów ludzi. Zmarł 5 marca 1953 ..” pamiętam szkolną żałobę.
  .

 69. blackley
  25 września o godz. 16:47
  PRL nie był osamotniony, a wiadomo w gromadzie raźniej i niosła nas idea wolności, równości i braterstwa.
  To po 1989 roku się posypało, ale przecież każde nowe wyzwanie jest ciekawe.
  Z równym zapałem przystąpiliśmy do demokratycznej Europy i tylko komuś się to nie spodobało i chwilowo jest pewien lokalny, mam nadzieję lokalny zamęt.
  .
  Na północnym wschodzie, patrząc z wysoka, widzę piękną rozświetloną słońcem panoramę, dziesiątki dźwigów i powstające budynki o ciekawej architekturze, podobnie na południu aż po wierzchołki Sudetów. Ta perspektywa rok po roku wypełnia się nowym krajobrazem i to w szybkim tempie, bez odniesienia do czasów PRL-u, więc takich zmian wszyscy, no prawie wszyscy oczekiwaliśmy.
  Błędne bywa ideologiczne odniesienie do czasów przeszłych, które pomyślnie przeżyliśmy bez obaw o wybuch wojny, bo na straży stał niezłomny i silny blok państw. Nowe inwestycje niosą jednak obawy czy nie dotrą do nas ci którzy tu byli, a także inni, których tutaj jeszcze nie było. Dla niektórych budowa stałych fortów z zaciężnymi wojskami jest trudna do zniesienia, dla innych to nadzieja na przetrwanie.

  Optymistycznie biorąc będzie dobrze, a nawet lepiej, tylko spójrzmy ciepłym okiem na czasy minione

 70. Volksdojcz blacią zwany na hasło Sowieci oddaje polityczny mocz. Tak sobie myślę,że porzucony bękart dziedzica z Prus cierpi na sieroctwo.

 71. lecher
  25 września o godz. 17:12
  ” Dblackley 25.9 godz.16.06 ” Przypomnę że Stalin nie żyje od 1956 roku „—-
  ” Dżugaszwili, dyktator Związku Radzieckiego (ZSRR), zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć dziesiątek milionów ludzi. Zmarł 5 marca 1953 ..” pamiętam szkolną żałobę.

  Ma pan słuszność. W każdym razie , od 1953 czy 1956 Stalin nie zyje i nie da się mitomanić że to ” wina Stalina ”,Ukłony

 72. ls42
  25 września o godz. 17:12
  blackley
  25 września o godz. 16:47
  PRL nie był osamotniony, a wiadomo w gromadzie raźniej i niosła nas idea wolności, równości i braterstwa.”

  Nie widzę powodu dla którego obce panstwo ma decydować co powstanie w Polsce , za ile , za czyje i po co . Polska nie ma ani praw ani możliwości sprawdzać co w Rosji i po co budują czy burzą . Z jakiego powodu Rosja ma ingerować w wewnętrzne sprawy Polski ?

  Wolności i braterstwa w PRL nie było. Równość , jeżeli rozumiemy równość jako rowny dostęp do niczego , no to taka równość była . Ukłony

 73. Dokument Departamentu Obrony USA (Departament of Justice – DoD) z 2016 r. pt. „Przegląd planowania systemów ludzkich” ujawnia, że armia USA stworzy autonomiczne systemy broni oparte na sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence – AI), które posłużą się analizami predykcyjnymi mediów społecznościowych w podejmowaniu decyzji o użyciu śmiercionośnej siły rażenia. Pomimo oficjalnych zapewnień, że człowiek zachowa w „znaczącym” stopniu kontrolę nad tymi systemami, materiały Pentagonu z 2015 i 2016 r. potwierdzają, iż amerykańscy planiści wojskowi opracowują technologie umożliwiające hordom „samoświadomych”, połączonych ze sobą robotów zaprojektowanie i przeprowadzenie egzekucji wybranych przez siebie celów.
  https://exignorant.wordpress.com
  ==============

  W ramach demokracji, zlikwiduje się wszystkich pozbawionych miłości do USA?
  I to AUTOMATYCZNIE?
  Wspaniała wizja przyszłości……..

 74. SŁOWIANIN STANISŁAW
  25 września o godz. 17:21
  Volksdojcz blacią zwany na hasło Sowieci oddaje polityczny mocz. Tak sobie myślę,że porzucony bękart dziedzica z Prus cierpi na sieroctw”

  Jak rozumiem do mnie pan , nomen omen , .. pije .. . Szkoda że nie jest pan w stanie zapamiętać kilku prostych faktów ale to pewnie z powodu ostrego picia samogonu , jak to w zwyczaju mają panscy prawdziwi rodacy . Do tych kliku prostych faktów zalicza się fakt że jestem powojenny więc nie mogę być folksdojczem . Nie było po 1945 roku folksdojczów , byli za to rosyjscy obywatele Pełniący Obowiązki Polaków , tzw POP. W wojsku polskim stanowili wiekszą część kadry oficerskiej .
  Kolejny fakt jest taki że nie moge być potomkiem dziedzica pruskiego ani jakoiegolwiek innegi z prostego powodu że panscy rodacy więkkszą cześc owych dziedziców wymordowali , w Katyniu i gdzie tylko się dało .

  Kolejny fakt jest taki że na dzwięk słowa ” ZŁODZIEJ ” zamykam drzwi na klucz. A na dzwięk słowa ”BANDYTA ” , dzwonię na policję . My , Polacy bylismy wiele razy okradzeni i obrabowani przez Rosję więc na dzwięk słowa ” ROSJA ” zaczynamy sie bać okradzenia i rabunku . Proste . Rozumiem że pan tego nie pojmie bo to nie pana okradano i rabowano . Pan należał do ” tych drugich ” .

  Z jakiego powodu pan uważa że niepodległy i wolny kraj – Polska ma występować do Rosji o pozwolenia na budowę czegokolwiek na polskim terytorium ? Smiało , pan się wyłuszczy .

  Z jakiego powodu milion czy dwa ruskiego wojska na polskim terytorium panu nie przeszkadzał przez 50 lat a na sama myśl pobytu 500 zołnierzy US Army dostaje pan wscieklizny zmieszanej z głupotą ?

 75. NABOŻEŃSTWA DOPIERO POD KONIEC ROKU
  W najbliższą środę na uroczyste oficjalne otwarcie meczetu przybędą politycy i przedstawiciele innych wspólnot wyznaniowych, m.in. ambasador Kuwejtu Najeeb Al-Bader, senator Hamburga ds. wewnętrznych Andy Grote (SPD) i przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Aiman Mazyek.
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180929640-Hamburg-kosciol-przebudowany-na-meczet.html
  ==========

  Przyszłość Niemiec, i kilku innych krajów, zapowiada się INTERESUJĄCO…..

  Jak te inne wzorce kulturowe przełożą się na produktywność, dyscyplinę pracy, innowacyjność, bezpieczeństwo, poziom nauczania?

 76. wiesiek59
  25 września o godz. 18:08

  Panie , a jakby pan tak przestał czytać i cytować ruskie blogi polskojęzyczne ?

  Jako Polak powinien pan wiedzieć że Polska od Rosji doznała zawsze wojen , rabunku i podboju . Z Usa przysłali chociaż dary z UNRY do Polski . Bomby amerykanskie na Polskę nie spadały i USA nie trzymały swojego wojska 50 lat w Polsce żeby nie odbyły się wolne wybory . Pamięta pan kto trzymał milion czy dwa miliony swojego wojska w Polsce ? Czy odswiezyc panu pamięć ? Na ruskim portalu polskojezycznym tego pan nie wyczyta . Ani nie wyczyta pan kto napadł na Polskę 17.09 1939 od wschodu . Odzwieżyć pamięć, panie oczytany instruktorze ?

 77. przydomek8
  25 września o godz. 9:19
  tak, dodalbym jeszcze strach (racjonalny, czy nie) przed dominacja niemiecka, panstwa gdzie wlasnie trwaja lekkie polityczne wstrzasy politycznego krajobrazu, a dziadygi ze skrajnej prawicy (AfD) maja po raz piewszy wiecej glosow, niz babcia socjaldemokracja (SPD);

 78. wiesiek59
  25 września o godz. 18:23

  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180929640-Hamburg-kosciol-przebudowany-na-meczet.html
  ==========

  Przyszłość Niemiec, i kilku innych krajów, zapowiada się INTERESUJĄCO…..

  Jak te inne wzorce kulturowe przełożą się na produktywność, dyscyplinę pracy, innowacyjność, bezpieczeństwo, poziom nauczania?”

  A co to pana obchodzi ? Niemcy ze swoimi sprawami dają sobie radę . O ” produktywności , dyscyplinie pracy , innowacyjności , bezpieczenstwie poziomie nauczania ” może lepiej niech pan się nie wypowiada . Jako funkcjonariusz systemu szkolnictwa zawodowego w prl miał pan wpływ na w/w dziedziny. A tak się składa że w produktywności , dyscyplinie pracy oraz innowacyjności prl nie miał za wielkich osiągnięć . Bezpieczeństwo , jak to w panstwie policyjnym opartym na terrorze , istniało , fakt. Poziom nauczania ………. no nie słyszałem o jakimś uniwerku z prl który by zasłynął z badań , wynalazkow itd , itp .
  Więc panska ” troska o Niemcy ” jest co najmniej nie na miejscu . Wytykając komuś bałagan warto mieć u siebie porządek . Taka sytuacja

 79. nota bene:
  szeryfowa pozbyla sie kolejnego przeciwnika we wlasnych szeregach – volker kauder przestal byc przewodniczacym jej frakcji w bundestagu (CDU); wybrano wiekszoscia glosow Ralph’a Brinkhaus’a, wydarzenie to jest duzym zaskoczeniem dla komentatorow;

 80. We wczorajszym dodatku historycznym do GW Anna Machcewicz opisuje przypadek Antoniny Sokolicz bohaterskiej Polki aresztowanej przez Gestapo i zmarłej w Auschwitz.
  Antonina Sokolicz nie miała grobu, ale miała w Warszawie ulicę nazwaną Jej imieniem.
  Za rządów PIS-u została zdekomunizowana
  Czy to nie jest kolejny szczególny przypadek szaleństwa władzy?

 81. Klepiącym bezmyślnie pacierz: „AMEN ” nie jest znakiem interpunkcyjnym, oznacza „niech się stanie „.
  Możemy tylko pozazdrościć państwu Izrael realnej MOCY.
  Na dziś wrogowie Izraela mogą go w dupę pocałować! Amen i.

  Sz.p. Gospodarzu: użyłem dosadnych słów ale Marszałek też ich używał. Proszę o wyrozumiałość.

 82. Nie da się spełnić obietnic Adriana dawanych frankowiczom, odważnie mówią dzisiaj politycy PIS.
  Tak samo jak nie dało się 500 plus wszystkim dzieciom

 83. dlotiw
  25 września o godz. 18:54
  Klepiącym bezmyślnie pacierz: „AMEN ” nie jest znakiem interpunkcyjnym, oznacza „niech się stanie „.
  Możemy tylko pozazdrościć państwu Izrael realnej MOCY.
  Na dziś wrogowie Izraela mogą go w dupę pocałować! Amen i”

  Jak nie chcesz by cię pobito musisz mieć nóż w kieszeni. Nie możemy się z Polski wyprowadzić do Szwajcarii i ogłosić neutralność – chociaż niektórym braciom w Leninie Marksie i Engelsie taka tępota po głowie chadza. Ze niby jak neutralni to Rosja nie napadnie ….
  Wałęsa kiedyś wspomniał o bombie atomowej . Nie byłoby to złe. Jakby Ukraina nie oddała głowic , Putlerek by nie wszczął wojny .Ukłony

 84. ls42
  25 września o godz. 19:07
  Nie da się spełnić obietnic Adriana dawanych frankowiczom, odważnie mówią dzisiaj politycy PIS.
  Tak samo jak nie dało się 500 plus wszystkim dzieciom”

  Nigdy , przez moment nie wierzyłem ,że w sprawie tzw ” frankowiczów” Adrian , PIS czy kto tam jeszcze kiwnie palcem w bucie . Bo niby co ? Może wymóc na bankach koniec z hokus-pokus przy tzw ” spreadach ” . Kto przelewał z raz w zyciu walutę tzn placił walutą kupując euro czy funty w momencie przelewu wie ze kurs bankowej sprzedaży jest ZAWSZE niekorzystny dla klienta. Bank dodatkowo zarabia .
  Ale co ktokolwiek powinien unieważniać te ” frankowe” umowy ? Przecież ludzie biorący te kredyty denominowane frankiem wiedzieli co robią . Myk był taki że frank był tani a oprocentowanie bardzo niskie . A w Polsce wysokie . Deal na tym polegał że był brany kredyt w szwajcarskiej walucie i w szwajcarskim oprocentowaniu . tzw ” frankowicze ” przestali rozumieć umowy w momencie gdy frank mocno zdrożał . Gdy był tani wszystko rozumieli .
  Morawiecki Mateusz , kiedy zaczał pracę w pewnym banku to ” frankowa ” akcja kredytowa bardzo przyspieszyła . Jakiekolwiek majstrowanie przy ” frankowych” kredytach spowodowały by spadek wartości akcji tego banku a co za tym idzie spadek wartości majątku MM. Nikt niczego nie będzie ruszał . Frankowicze będa płacic aż splacą . Chociaż Adrian pokrzykiwal że ” banksterów ” zmusi .
  Tyle ze powodów do likwidowania za panstwowe pieniądze skutków nietrafionych , prywatnych , powiedzmy , zakładów totalizatora frankowego , nie ma . Jak nie uwazałeś jak robisz to teraz rób jak uwazasz. Taka sytuacja.

 85. Szanowny Panie Blackley!
  Przedstawił Pan prawidłową ocenę procederu zachowania banków i ich klientów. Podobnie jak frankowicze zachowywali się klienci parabanku pod nazwą Amber Gold. Tym podobno idzie w sukurs polityczna komisja, chociaż skutki jej działania będą podobne do obietnic Adriana.

  Wyborcy mogą czasami zostać uwiedzeni obietnicami bez pokrycia, ale być może kolejna nauczka nie pójdzie w las.
  Ukłony odwzajemniam

 86. Nie surowość kary ale jej nieuniknioność stanowi o sile prawa. To tak na pohybel entuzjastom ludowej sprawiedliwości. Wie o tym każdy początkujący adept tegoż (prawa).
  Pamiętam dobrze realia „ludowej” .
  Wszyscy byliśmy „anty ” . Nie każdy się wychylał. Takie były realia („prawdziwych” herosów pełno dziś na politycznej scenie, w rządzie czy też na cmentarzu) I komuna się nie cackała. Cały system, zwłaszcza prawny, służył „dla dobra sprawy”. Służby specjalne, komòrki partyjne czuwały. Taka była rzeczywistość i przypominanie zakrawa na patetyzm. Homosovieticus ( bratanica Wodza palneła przy jakiejś okazji jak bardzo nim pogardzano przy rodzinnym stole) wytwór Realu, przetrwał i dla uproszczenia nazwałem go Homocatholicusem. Nie chodzi mi tutaj tylko o odchodzące stare pokolenie ale równieź ich dzieci ,wnuczki. Spolegliwość, podatność na chwytliwe hasła jak i również umiejętność, łatwość w posługiwaniu się nimi! Tak jest! Homosovieticus jest obecny wśród elit, prezes miesiączkujący (o ironio!), osobnik w zbyt skrojonym garniturze, to tylko najbardziej rzucający się w oczy! To produkty systemu, bez wroga „klasowego „(„postkomunistòw”) nie potrafią istnieć! Mają ambicje i będą sterować sądami. Bo sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!
  Homocatholicusy wszystkich krajów łączcie się!

 87. @Wiesiek59 18:08

  Departament Obrony to nie Department of Justice (DOJ) (Sprawiedliwosci) a Department of Defence (DOD)

 88. Rozmiękczają mózgi tubylcom przez budową Fortu Trumpa w podbitej kolonii. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-podczas-sesji-zgromadzenia-ogolnego-onz-o-polsce/dcr13y6

 89. dlotiw
  25 września o godz. 20:16

  Mój komentarz
  Kaczyński, to człowiek z natręctwami (musi mieć zawsze wroga) i manipulant. To człowiek „na nie”. Paranoya.

  Morawiecki sam dobrowolnie podporządkował się trenerowi-selekcjonerowi Jarosławowi Ka i aby dojść do pożądanego wyniku (maksymalna pozycja we władzy jako zadatek na dalszą karierę), będzie posłusznie i dokładnie powtarzał zalecane przez trenera zagrywki, sekwencje chwytów oraz kłamstwa przybrane w sreberka z napisem „prawda”.
  Tu na razie dużo się nie zmieni. W najbliższej perspektywie.

  Lecz czas płynie, sytuacja się komplikuje i pozycja rządu PiSowskiego w klinczu z Unią będzie się stawała coraz mniej wygodna dla PiSowskich uczestników. Jak widać z dotychczasowych dokonań Prezesa, nie ma on żadnych nowych pomysłów na tę sytuację poza wyświechtanymi banałami, głoszeniem truizmów i kłamstw, zapieraniem się w żywe oczy, że my PiSowcy, Polacy (PiSowiec, to synonim Polaka) mamy rację, bo my nie łamiemy konstytucji tylko usprawniamy demokrację, itd.

  Kaczyński nie jest kreatywnym sprawcą na polu politycznym, raczej jest zachowawczy, natomiast w podstawianiu nogi, kopaniu dołków pod kimś, kopaniu po kostkach, szkalowaniu, wmawianiu dziecka w brzuch jest celujący. On sobie wyobraża, że taką bronią jest w stanie wygrać z UE i „drugim sortem” w Polsce.

  Niestety Jarosław Ka ma dość dużą masę sojuszników, jeśli chodzi o sprawę niszczenia trójpodziału władzy, uzależniania sądownictwa od władzy wykonawczej.
  W dużej części społeczeństwa (widać to po frekwencji na manifestacjach „konstytucyjnych”) prawo i sądownictwo są rozumiane przez lud PiSowski a także przez jakąś część niepisowców jako narzędzia państwa, które państwo powinno kształtować wedle swoich potrzeb i dla dobra obywateli (sprzeczne oczekiwania), a sprawiedliwość wtedy jest „prawidłowa”, gdy są powołani przez państwo nadzorcy pilnujący sędziów.
  Bardzo duża część społeczeństwa nie wie, co to jest trójpodział władzy, nie rozumie tej idei, a tym samym nie rozumie za bardzo konstytucji. To jakieś 35 do 45 % społeczeństwa, z tym że część z tych obywateli rozumiejących po swojemu państwo nie chodzi na wybory i nie ma znaczenia, co oni myślą o prawie, państwie, nadzorowanej sprawiedliwości i nadzorowanym sądownictwie.
  Pzdr, TJ

 90. „człowiek rzadko wyciąga lekcje z historii, a narody nigdy”.

 91. @adam100
  25 września o godz. 15:23
  dobre to jest.

 92. Dzięki Lechowi Kaczyńskiemu włączono sędziów z Polski do sądownictwa unijnego. Nadzór przeszedł zatem do Brukseli a nie do Ziobry. Immunitet sędziowski chroniony jest prawem unijnym a nie oj…/brzydki wyraz/ Kaczyńskiego. Tak sobie myślę,że LK jest ojcem włączenia. A nie musiał podpisywać TL.

 93. @ tejot
  25 września o godz. 21:14

  Idea czwórmoża.

  Dołączę się do Twojego komentarza -> dlotiv.
  W kwestii trójpodziału.
  Lud gumny wie, że trójpodział to są w jego mniemaniu łapówki trzykrotne (urząd, sąd, parlamęt).
  No i oczywiście pleban, co razem pańszczyźnianemu tworzy nieznośne Czwórmoże…

  A pis oferuje jednego wielmożę, co dzieli wszystkim – wychodzi taniej.

  Proste, jak konstrukcja dopłaty do niepopdatkowanego cepa.
  Kto tego nie rozumie, powinien co najwyżej studiować ośmiorniczki w oksfordzie, a nie pchać się do żłoba wyrzezanego z wierzb płaczących.

 94. Pinokio Morawiecki potyka się już o własny nos.
  (przeczytane w necie)
  „Internauci śmieją się z premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas wizyty w Gdańsku obiecał wybudowanie dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim. Tyle że dworzec już jest i to wyremontowany. „Za chwile obiecają tunel szybkiego ruchu pomiędzy Zakopanem a Sopotem”, „Zamek w Malborku też obieca” – komentowali.

 95. Premier rozdaje pieniądze których nie ma, powiedział poważny opozycyjny polityk, usłyszałem z telewizora.
  Jak to nie ma?
  Dopiero prezydent chcial zapłacić za fort miliardy.
  To kto tu trzyma kasę?

 96. Mag, zwróć uwagę na ostatni sondaż zaufania do polityków. Twój Pinokio jest na drugim miejscu po Dudzie a na trzecim jest Kukiz. Suweren wie swoje. „Taka sytuacja”.

 97. Wybrał rozwiązanie kompromisowe bo o Rosji nie wspomniał ani słowem.
  Tak podsumował wystąpienie prezydenta USA polityczny analityk, zwolennik globalizacji.
  Bardzo trafnie!

 98. legat
  Fakt. Sytuacja jest bez sensu.

 99. TKM-y a KPK
  TKM- teraz ku..a my
  KPK- kościół pedofilno katolicki
  Wszystkie rządy po 89 są utytłane po łokcie spolegliwością i kolaboracją z instytucją ponadnarodową jaką jest Kpk.
  Doprowadziło to do zniewolenia państwa. Swoisty klincz z którego nie bardzo wiadomo jak wyjść. A wyjść trzeba jeśli mamy kiedykolwiek doĺączyć do grona państw cywilizowanych. Chodzi również o kasę. Nikt chyba nie ma wątpliwości że komisja majątkowa to przekręt, matka wszystkich przekrętów. Jakieś zupełnie niezrozumiałe przyzwolenie na robienie kasy przez Rydzyka a nawet finansowanie tegoż z pieniędzy podatnika! Umiejscowienie religii w szkołach i opłacanie klechów z państwowych funduszy na edukację. Swoiste ukrzyźowanie państwa. Nie ma w Polsce rozdziału państwa od kościoĺa. Nie jest to zdrowe gdy ponoć mamy wstawać z kolan a najważniejsze osoby w państwie na kolana padają. Zakrawa to na zagarnienie przestrzeni publicznej przez coś co mieni się Świętą ( wyznanie wiary) a nie ma w tej instytucji nic ze świętości! Obrzydliwy stosunek do seksulności (zakaz pedałowania ale nie pedofilowania), gradacja „grzechòw” nie mająca nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem czego skutkiem są zbrodnie dokonane na naszym największym skarbie: dzieciach!
  Powrót do mroku średniowiecza zasłaniając się klauzulą sumienia.
  Nikt nikomu nie może zabronić wiary! Ale od państwa precz.
  Musi powstać w Polsce laicka partia polityczna. Miejsce na scenie politycznej jest. Narasta zbiorowy gniew na poczynania tkm-ów i ich nieczystych powiązań z kościołem. I niech mnie nikt nie posądza o bezbożnictwo (ateizm).
  W państwie (normalnym) jest miejsce dla wszystkich, wierzących rôwnież. Polska potrzebuje silnej armii, kościół może się obejść bez majątków. Ojczyzna wzywa.
  Z kasą po kpk na armię Polak poczuje się jak źyd w Izraelu. Wrogowie będą mogli nas naprawdę pocałować w dupę!
  Tak nam dopomóż Bóg. AMEN i.

 100. wiesiek59
  Cenzor blogu chyba wrocil swiezo ze szkolenia w Dolinie Krzemowej, bo tnie wypowiedzi na lewo i prawo.

  Nasze wspaniale Wydawnictwo Literackie opublikowalo w 2016 roku dwutomowa ( kazdy po 800 stron ) historie klanu Rothshildow, autorstwa Nialla Fergusona, historyka ekonomii.
  Niektorzy mowia, ze fortuny Sorosa i Bezosa to pestka w porownaniu ze starymi fortunami i wplywami.

 101. adam100
  25 września o godz. 12:58
  Owszem , ludzie w Polsce idiocieja w zastraszajacym tempie ( to widac tu tez ) ale , albo zawsze byli „dlatego” ..
  „Mo’j” jest ten kawalek gitary

  https://www.youtube.com/watch?v=EMRJT2ebvAk

 102. Globalizacja pomogła wielu narodom opuścić strefę biedy, a ludziom dała szansę na godne życie.
  Z drugiej strony wyzwoliła konkurencję i ograniczyła zależność od gospodarczych i militarnych potęg.
  Takie argumenty usłyszałem w czasie telewizyjnej rozmowy dziennikarzy.
  Donald Trump główny rozgrywający na światowym forum porzuca globalizację na rzecz państwa narodowego. Jaki jest ten amerykański naród? Jakimi zasadami się kieruje? Do czego zmierza?
  Prezydent Donald Trump wydaje się nieprzewidywalny w swoich wystąpieniach.
  Chwali jednych, a przestrzega innych według swoistego klucza. Nawiązanie poprawnych stosunków z przywódcą Korei Północnej powinno jednak zastanawiać; co tam jest grane?
  Może to być w założeniu jakiś manewr oskrzydlający, jakieś przygotowanie do wspólnej wyprawy. Chwalenie Polski za przewagi wojenne zamiar taki uprawdopodobnia, i ten kompromis wobec państwa którego nazwy nie wymienię, bo to byłoby już powielanie teorii spiskowych.

  W GW jej dodatku historycznym Maciej Janowski zastanawia się nad kruchością świata. Bardzo ciekawe i aktualne przesłanie

 103. Jest po dwudziestej trzeciej, a nawet po dwudziestej czwartej więc można na poważnie o ateistach. Dobrze jest być ateistą powiedziała pani Senyszyn.
  Dlaczego?
  Bo taki Ktoś (piszę z dużej litery) ma mniej obowiązków niż przeciętny polski obywatel, nawet pobożny Żyd czy muzułmanin.
  Więcej za to może robić różnych rzeczy, uprawiać to co lubi i czym się chlubi.
  Generalnie to nie musi się martwić o przyszłość szczególnie po śmierci bo nic i nikt takiemu nie grozi.
  Jak jaki cysorz co klawe ma pożycie.
  Pomimo tak wielu udogodnień zbyt wielu do tego grona nie dołącza. Jestem głęboko przekonany, że z lenistwa. Jakaś przyczyna musi przecież być

 104. P. Teddy bear

  “Swiat bez Zydow bylby najwieksza tragedia dla czlowieka jaka tylko mozna
  sobie wyobrazic.”

  Wie pan studiujac J. Przymanowski “ czterej pancerni i pies” dochodze do tego samego wniosku: calej tej historii by nie bylo gdyby nie Zydzi. Wiecej: gdyby nie oni wojna po dzis dzien nie bylaby wygrana.
  Wystarczy tylko przyjzec sie glownym bohaterom: to byly czasy krwiozerczego Moczara, wiec trzeba bylo sie maskowac:

  Janek Kos to w rzeczywistosci Jankiel Kossower
  Gustaw Jelen to Gustek Hirszowicz ( prosze spojzec na nos!)
  G. Saakaszwili to taki Gruzn jak Beria Rosjanin
  Nawet Szarik to w rzeczywistosci Srulek( ta ciemna karnacja i kosher kielbaski jako nagroda za bitwe pod Studziankami)

  tylko Tomek Czeresniak nie przystaje: to nie o takich jak on Polakach pisal pGross? Jeden jedyny na cala zaloge Rudego….

  I juz swiat pancernych zyje swym prawdziwym, choc ukrytym zyciem. Bez Zydow na pierwszym planie.

  ml

 105. Wlasnie wyczytalem jak Belgia i Niemcy niszcza system Schengen. Udzielajac wiz p. Kozlowskiej.
  Ostatni w obecnej EU gasi swiatlo, tak by ci nowi co przyjda na ich miejsce mieli jaknajmniejszy rachunek za prad do zaplacenia.

  ml

 106. Dzisiaj w ONZ wystpił Trump.
  Zaczoł tak jak na organizowanych dla niego spędach. Czyli teksty typu:
  Osiągnąłem ja i Ameryka więcej niż ktokolwiek kiedykolwiek w historii w ciągu zaledwie półtora roku.

  Na to sala pełna dyplomatów zarżała tubalnym śmiechem

  On to skwitował: nie spodziewałem się takiej reakcji, ale niech będzie.

  Jako ciekawostkę podam, że najbardziej chwalił trzy kraje:
  Izrael, Polskę i Arabię Saudyjską.

  Dowalił za to Niemcom, którzy śmiali się w tym czasie.

  Pochwalił również KIma z Północnej Korei, nazywając go mr chairman* Kim

  Najbardziej teraz nienawidzi Iran, któremu wyraźnie groził.

  Oprócz faktu, że stał się pośmiewiskiem na arenie ONZ, zwróciło moją uwagę kilkakrotne chwalenie Polski, a zwłaszcza w takim gronie.
  Mamy na co zasłużyliśmy.
  Wstyd i zgrzytanie zębów.
  Wyraźnie „Fort Trump” zrobił wrażenie.

  https://www.youtube.com/watch?v=qwpyXLURkgY

 107. Druga sprawa, nieco związana z głównym tematem bloga, czyli sędziami.

  Okazuje się, że sędzia Brett Kavanaugh, który został zaproponowany komisji senackiej do zatwierdzenia przez Trumpa … ma obecnie więcej niż jedno oskarżenie o seksualne napaści.
  Jak się zachowuje prezydent i jego republikańscy kamarades?
  Próbują zamknąć usta oskarżycielkom, zamieść szybko pod dywan i oczywiście
  zaaprobować go na Sędziego Sądu Najwyższego.

  Przypominam, że w skład SN wchodzi TYLKO dziewięciu (9) sędziów.
  Pozostają na stanowisku dożywotnio
  i mają wpłym na najważniejsze sprawy.

  Tak jest dzisiaj w Ameryce!

 108. Co ten was Trump zaczol to nas nieinteresuje . Ale jego zonke niejeden z nas by niemnozka pojebal.

 109. @zyta2003

  Nie tak dawno temu napisałam, że The New York Times zachowuje się conajmniej dziwacznie, drukując bzdety na temat zastępcy prokuratora generalnego, który jest odpowiedzialny za działanie Komisji Millera (bada powiązania Trumpa z przestępczością, rosyjskimi trollami, itd)

  Te bzdury mogą mieć wpływ na zwolnienie tego człowieka i zastąpienie go sługusem Trumpa, a co za tym idzie zamknięciem dochodzeniowej Komisji.
  A o to cały czas Trumpowi chodzi.
  Na koniec swojego wpisu głoso zastanawiałam się, jakie lobby wywiera wpływ na NYT, żeby to publikować.

  Napisałaś, że reportarzy mają obowiązek pisać o wszystkim co do nich dociera.

  Ja jestem innego zdania.

  Była np. głośna sprawa poruszona na łamach pomniejszej gazety przez
  Gary Webb
  Przedstawiał on dowody na to, że CIA współpracuje z dilerami narkotyków, wspierając za forsę z procederu uzyskaną Contras w jednym z krajów łacińskich.
  Byli świadkowie, były dowody, że CIA praktycznie sprzedaje po niższych cenach cokę zwłaszcza w biedniejszych dzielnicach ameryki z przewagą tam czarnych.

  The New York Times i Washington Post
  rozpoczęły wstrętną nagonkę na Gary Webba, że zmyśla itd. pomimo dowodów. W końcu doprowadzili do tego, że po pół roku zmasowanej akcji medialnej, dziennik, który opublikował Webba story… Odwołał wszystko!

  Wtedy wymienione tytuły na pierwszych stronach podkreślały odwagę w/w dzienika, że po przemysleniach odwołał. Chwalono dziennik w tym przypadku.
  Nie chcę się wiele o tym rozpisywać, ale później wszystko o czym Webb pisał się potwierdziło. Były komisje senackie, itd.

  Ale np Regan i jego żona to byli przyjaciele z właścicielką Washington Post

  Tak czy inaczej webba doprowadzono do bankructwa, nikt niechciał go zatrudniać, żona od niego odeszła, nie miał na alimenty…
  W końcu znaleziono go z DWOMA kulami w głowie

  Ciekawostka, bo prokurator orzekł, że była to śmieć samobójcza!!!!!
  Gwoli uzupełnienia. Webb nie zaprzestał zbierać dowody potwierdzające to o czym pisał. Teraz ma zamknięte usta!
  Jest film o tym „Kill The Messenger”

  Żeby nie być posądzoną o stronniczość, muszę wspomnieć, że Washington Post był tym pimem, które ujawniło oszustwa rządowe dotyczące wojny w Wietnamie publikując TAJNE dokumenty „Pentagon Papers” mówiące o hipokryzji stojącej za 30-to letnim udziałem Stanów w wojnie wietnamskiej.
  Jest dobry film na ten temat „The Post”. Polecam.

  Potem Washington Post rozpoczął „Watergate” aferę.

  Ale co pisać, a co ukrywać najlepiej wyraziła właścicielka Washington Post Katharine Graham , mówiąc:
  „We live in a dirty and dangerous world. There are some things the general public does not need to know, and shouldn’t. I believe democracy flourishes when the government can take legitimate steps to keep its secrets and when the press can decide whether to print what it knows

  Czyli dziennikarze powinni decydować co należy drukować, a co nie, a rząd ma prawo do swoich sekretów.
  Także to o czym pisał Gary Webb nie kwalifikowało się wg niej to pisania, a inne sprawy tak. W końcu CIA dostarczała czarnej biedocie kokainę, a za pieniądze tak zdobyte wspierała Contras w Nikaragui.

  Przytoczę zdanie z filmu „The Post” >oim zdanie szalenie ważne.

  „In the First Amendment, the Founding Fathers gave the free press the protection it must have to fulfill its essential role in our democracy.
  The press was to serve the governed, not the governors
  .”

  Zwłaszcza to na tłusto jest szalenie ważne.
  Prasa ma służyć rządzonym, a nie rządzącym.

  Teraz The New York Times prowadzi dalej swoją dziwną kampanię na rzecz Trupa i jego polityki. Moim zdaniem napewno nie jest to z korzyścią dla rządzonych.
  Beneficjentem jest Trump i jego zgraja.

  Ps. Dla ciekawych więcej w tym temacie.
  Jest artykuł w Huffington Post, który ogromnie polecam.

  Kill The Messenger: How The Media Destroyed Gary Webb
  https://www.huffingtonpost.ca/entry/kill-the-messenger_n_5962708

 110. A Sawczenko siedzi teraz u banderowców. I cisza. Tak sobie myślę,że łaska na pstrym koniu jeżdzi. Bo nie u Putina.

 111. Czy wyobrazacie sobie panstwo p. Tuska jako ministra rzadu p. Morawieckiego ds europejskich/ polexitu?
  Jesli nie to czemu?

  A moze wyobrazacie sobie porozumienie pol- bryt w kwestii brexitu? Calkiem oddzielne od tego z EU?
  EU z pretensjami wobec Polski nie zacheca aby do takich, oddzielnych ruchow? Naprawde?

  ml

 112. I jeszcze: tydzien temu pytalem o nastepne spotkanie pp. Duda- Trump.
  Juz bylo to nastepne.
  Kiedy jesscze nastepne, kto zapropnuje?
  Co z jego agenda, jakies sugestie?
  Ustawa o IPN ? 🙂

  ml

 113. mopus11
  25 września o godz. 21:45
  🙂
  płyta w sprzedaży od tygodnia.

 114. olborski
  If you can’t beat them….
  „dobra recepta na zidiocenie”
  https://www.youtube.com/watch?v=KcXUiNHFngI

 115. @mag @blackley

  Rozumiem że wam też „nie wolno” dawać łapek na dół, bo jak groził @zawiadamia*.* poniesiecie „konsekwencje.”
  Nie wiem czy to GRU czy Mossad, ale pewne jest że maja pełny wgląd w tego bloga. Ja i tak chcę przeczytać co piszecie wiec klikam na trójkąt + łapka w górę i sprawa załatwiona. Trzymać tak dalej. Trolle typu Neospasmin czy Pitekantrop nie powinny tu egzystować.

 116. W tym znaczeniu islam cechuje wrodzony demokratyzm, więcej istotą islamu jest zasada samorządnej oddolnej demokracji, nie wymagająca odrębnych procedur ani dla kultu religijnego ani dla zarządzania państwem. I dlatego muzułmanie uważają system demokracji liberalnej za nieudolną kalkę demokracji muzułmańskiej.

  I dlatego są odporni na pokusy zachodniej demokracji. Uważają, że mają lepszą. Zwróćmy uwagę, że ich argumenty są przekonywujące, bowiem funkcjonowanie demokracji na sposób muzułmański nie wymaga istnienia państwa. Wszystkie funkcje utrzymywania równowagi społecznej, które w świecie demokracji liberalnej wiążą się z istnieniem systemu przedstawicielskiego, wieńczonego wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, w świecie islamu są skutecznie realizowane na szczeblu lokalnym. Islam realizuje utopię Demokracji Samorządowej. I płaci za to straszliwą cenę – zastoju instytucjonalnego, który coraz bardziej cofa w rozwoju państwa gdzie panuje prawo szariatu. Można powiedzieć, że już na samym początku istnienia islamu jego społeczeństwa odnalazły klucz do utrzymywania społecznej równowagi, więc potrzeba dokonywania reform instytucjonalnych, zniknęła automatycznie i samoczynnie.
  http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/146-islam-utopia-samorzadowej-demokracji
  ===========

  Interesujące……

 117. Bar Norte
  26 września o godz. 0:50
  Żarty i uśmiechy. Tak zatytułowana została ta prywatna rozmowa. To jest jak zawsze robienie jaj ze zwykłych obywateli. Oni finansują te wycieczki

 118. A wizja pani Lubnauer zapisujacej sie do PiS?
  Patrzac na jej nielojalnosc wobec zalozyciela Nowoczesnej, to nie wydaje sie ona politykiem zasad. Wiec?
  Nieee, nie sadze by Kaczor chcial budowac az tak szeroki Front Jednosci Narodu.
  Zawsze jskis czarny lud sie przyda…

  ml

 119. adam100
  26 września o godz. 9:45
  Naiwny a100 wierzy, ze ktokolwiek w Izraelu i Rocji interesuje sie jego wypisankami. #Spiskowiec a100 chowa sie do Mysiej Wiezy jako przodownik cenzorow.

 120. P.,adam

  “Trzymać tak dalej. Trolle typu Neospasmin czy Pitekantrop nie powinny tu egzystować.”

  Jest w panu tyle demokracji, praw czlowieka ile bylo w Lawrentiju Berii.
  Nie, to nie jest tak ze kazdy kto wdepnal w komune do konca zycia bedzie uwazal ze zamordyzm jest cool, ale to bez 2zdan panski problem.

  marcin.lazarowicz

 121. Sciaga dla czystej etnicznie Mag i co……..
  Przodowniczki i Przodownic blogosfery laczcie sie…….

  cd.

  Warto przy tym wspomniec ksiazke Przemyslawa Czaplinskiego “Szkola bezboznikow”. Dla kontrastu podaje ponizej kilka typowych przykladow poboznego myslenia:
  1. Termin Holokaust przywlaszczyla sobie strona zydowska
  2. Diaspora zydowska w Ameryce-ukrywajac swoja wine i milczenie w czasie wojny-oskarza Polakow o biernosc, nawet o wspoluczestnicwto w zbrodni
  3. Prawda jest natomiast taka, ze spolecznestwo polskie bylo w „ tym samym czasie i pod okupacja tych samych oprawcow w podobny sposob eksterminowane“. Razem cierpielismy, razem dotknela nas zbrodnicza sila niemieckiego faszyzmu. Bylismy wspolnie upodleni, tak samo zniewoleni, podobnie bezsilni“.
  4. Niezrozumialy jest udzial tak wielu osob pochodzenia zydowskiego w budowie i utrwalaniu totalitaryzmu komunistycznego, w tym ich rola w fizycznym i moralnym niszczeniu wolnosciowego podziemia w powojennej Polsce“. Slowo“niezrozumialy“ jest tu raczej eufemizmem.
  Niestety calkowicie rozne byly szanse narodu okupowanego i narodu, ktorego przeznaczeniem (bo tak wymyslili sobie nazisci) jest zniszczenie.

  Gdyby Polacy chcieli zrozmiec na czym polegala ostatecznosc losu zydow nie dochodziloby do falszywych porownian i rzekomego podobienstwa losu. Moim zdaniem jakiekolwiek kwantytatywne porownania nie maja dla obu stron zadnego sensu.

  Obie strony pozornych i czesto li tylko werbalnych konfliktow dosc ucierpialy, aby w przyszlosci unikac jakiejkolwiek licytacji ofiar. Pozostaje pytanie, czy Polacy mieli szanse zauwazyc jako swiadkwie te niewyobrazalna zbrodnie, czy wogole byli w stanie ja zauwazyc.

  Z pewnoscia nie zauwazyli lub nie przejeli sie zniknieciem 10% populacji Polski przedwojennej. Mitologizowanie wlasnej przeszlosci bez dozy samokrytyki jest rowniez bezsensowne, jak jakakolwiek licytacja na ten temat. Prowadzi to w kazdym razie do relatywizowania Holokaustu.

  Warto przypomiec ksiazke Marka Kuci “ “Auschwitz jako Fakt spoleczny”. Postrzegamy np. wyraznie u slowackich sasiadow negatywne stanowisko kosciola katolickiego wobec Zydow, a zapominamy o dzielach naszych duchownych; o o. Kolbe, ks. Trzeciaku, ktory podziwial wielkosc Hitlera (1939) jako wyslannika opatrznosci celem poskromienia zlosci zydowskiej i uratowania ludzkosci przed zydo-komuna. Jak zauwazamy, termin ten ma tradycje przedwojenna.

  Hitler objawial sie wiec niektorym jako ojciec opatrznosciowy realizujacy dawne zamysly kosciola. Rozne sa tez zdania wsrod samego kleru o rzekomych mordach rytualnych i krwawych przesladowaniach zydow w Sandomierzu. Przypomina mi sie historia obrazu z Katedry Sandomierskiej.

  Podczas wojny uslyszec mozna bylo na bazarze, w tramwaju, czy na ulicy slowa aprobujace czyny nazistow (Hiltlera) np. “Hitler czyni przynajmniej jedna dobra rzecz dla Polski-uwalnia ja od zydow; patrz “gazetka zydowska” z czerwca 1942 roku. Watpiacym polecam wrazenia Aliny Margolis-Edelmann, ktora na Wielkanoc 1943 znalazla sie poza murami getta.

  Podobnie zapamietala laczniczka miedzy gettami, Chawka Folman-Raban “nieraz w pociagu slyszalam, jak ludzie mowili miedzy soba-jedna rzecz Hitler robi dobrze, ze wykancza zydow”. Tych cytuje opinie z niedrukownych pamietnikow; tenor wypowiedzi ten sam; z dodatkiem o wielkiej zasludze historycznej Niemcow. Niektorzy martwili sie, co Polska po wojnie zrobi z pozostalymi przy zyciu zydami. Podobne wypowiedzi slysze po dzien dzisiejszy.

 122. totalna obrona sądów w państwie, w którym facet – za ich zgodą – siedzi prawie trzy lata bez wyroku to śmiech na sali i totalne nieporozumienie…

 123. P. Saldo Mortale

  Czy z perspektywy lat powojennych: udzialu Zydow w budowaniu polskiego stalinizmu zdanie “ Hitler jedna rzecz robil dobrze- wykancza Zydow” moze byc zrozumiale i uzasadnione?
  Czy da sie wyobrazic kogos kto skazany na kare smierci w politycznym procesue przez zydowska sedzine, odkarzany przez prokuratora- Zyda po torturach zadanych mu przez zydowskiego sledczego tak wlasnie mysli? Tak mysla jego bliscy?

  Naprawde ta mysl godna potepienia?

  ml

 124. P. Saldo Mortale

  Czy zrozumiala jest opinia ze Hitler dobrze robil mordujac Zydow wypowiedziana w kontekscie zachowan Zydow wobec Polski i Polakow na ziemiach zajetych 17.09. 1939?

  ml

 125. P. Saldo Mortale
  Czy zrozumiala jest opinia ze Hitler dobrze robil mordujac Zydow wypowiedziana w kontekscie czynnego uczestnictwa samych Zydow w procesie zaglady wlasnego narodu?
  Czy usprawiedliwia je posunieta do ludobojstwa, zydowska sluzalczosc wobec Niemcow?
  Czy zdanie Ch.Rumkowskiego “oddajcie mi swoje dzieci” ( do gazu) oraz pozytywna reakcja na ten apel ze strony rodzicow z lodzkiego getta usprawiedliwia opinie jak wyzej?

  ml

 126. Niezależnie od motywacji, kupowanie przez miliarderów mediów jest kolejnym krokiem w kierunku oligarchii, jak garstka super-bogatych osób koncentruje władzę nad najważniejszymi serwisami informacyjnymi, zarówno lokalnie, jak i na poziomie krajowym.

  https://www.globalresearch.ca/billionaires-buying-up-media-outlets-they-think-it-would-be-fun-to-run-a-newspaper/5655170
  =============

  A wy chcecie rzetelnych informacji…..

 127. Symetryczny
  Postaraj się obejrzeć na TV puls (g. 20) film „9 Kompania” w reżyserii Fiodora Bondarczuka (tak, tak, to syn wielkiego Siergieja Bondarczuka). Dotyczy wojny w Afganistanie widzianej oczyma siedmiu poborowych.
  Jest o poniekąd hołd, ale i sprawiedliwość oddane weteranom tej wojny.
  Czytałam bardzo pozytywne recenzje (film ma zresztą cztery gwiazdki).

 128. Najlepiej od razu uderzyć na Rosję i mieć wreszcie spokój. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-przystepuje-do-deklaracji-dot-wzmocnienia-operacji-onz/nvmezdp
  Adrianie Dudo prowadź!

 129. mag
  26 września o godz. 13:16
  Nie oglądam reżimowej telewizji. Ponadto nie wiem co to jest TV puls. Może kościelna? Afganistan jest dramatem. Rosjanie dali się nabrać, ale bardziej wdepnął tam kartel US/NATO. Tam jest zbyt dużo bogactw, opium dający ogromny dochód siajej i tam jest także droga do Azji. Nieszczęsny kraj i ludzie od wieków niszczeni przez cywilizacje zachodnią.
  A tak przy okazji, nie wiesz jakim to sposobem, prawa ręka Kaczora, niejaki Dorn znalazł miejsce na blogach POLITYKI? To coś strasznego i obrzydliwego. Dobrze, że nie czytam POLITYKI.

 130. Nie wiem czy TV plus jest reżimowa, bo nie oglądam, ale jeśli na jakimś kanale leci dobry film, to go oglądam. Przecież film to nie wiadomości czy publicystyka.
  Dziwię się tylko, że skoro tak pomstujesz na Politykę, to co robisz na tym blogu, notabene beznadziejnym w porównaniu z tygodnikiem?
  Dziwię się również, że rosyjski film o Afganistanie, w jakimś sensie rozliczeniowy, masz gdzieś. Wolisz pozostać ze swoimi jedynie słusznymi opiniami, bo boisz się skonfrontować je z rzeczywistością?
  A czemuż to Bondarczuk jest dla ciebie niewiarygodny?

 131. Symetryczny nie oglada, nie czyta, Mag korzysta jednak z mediow i wrocila. Dobrze, ze wrocila, przynajmniej uslyszymy swiergotanie, nie tylko symetryczne.

 132. wiesiek59
  26 września o godz. 13:13
  Wiesio zapomnial, ze Francuzi to raz za Mittéranda zrobili i wprowadzili ksiazeczki walutowe…dlugo nie trwalo.

 133. Tego jeszcze nie grali , czyli wizualizacja piosenki: „Wariatka tańczy”przed wejściem do ONZ ?
  https://mobile.twitter.com/m_ql2_8/status/1044842050322124800/video/1

 134. @404
  26 września o godz. 4:01
  Czyli dziennikarze powinni decydować co należy drukować, a co nie, a rząd ma prawo do swoich sekretów.

  Tak się przecież dzieje i nie widzę w tym niż zdrożnego. Sytuację, kiedy każdy decyduje o tym co i jak pisze masz w mediach społecznościowych i nie sądzę, aby to był model do którego powinniśmy dążyć. W każdej redakcji odbywają się kolegia redakcyjne, gdzie podejmuje się decyzje czy i kiedy coś ma się ukazać. To powinno być z rozwagą i odpowiedzialnością robione. Zdaje się, że pruski Bismarck powiedział o polityce: nie wszyscy powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę.

 135. Symetryczny udaje mlodego gniewnego, nic nie czyta, nic nie oglada ofocjalnie; podglada jedynie w sieci. Siec jednak alienuje i w ten sposob brak symetrii Symetrycznemu.

  Mag,
  masz racje, Symetryczny jest niewiarygodny, poza tym nie ma pojecia o Afganistanie.

 136. Zetus i 404 bladza w dziennikarstwie nie majac o wspolczesnym dziennikarstwie zadnego pojecia.

 137. W telewizji znowu pokazywali byłego prokuratora stanu wojennego, i aktualnie partyjnego dygnitarza.
  Cykliczne pokazywanie wizerunku tego faceta ma chyba na celu obrzydzanie PRL-u i służb.
  Mogę zaświadczyć, że ta metoda działa. Jestem już prawie przekonany.
  Jeszcze parę takich występów telewizyjnych i jak to się mówi „po ptokach”

 138. Symetryczny
  26 września o godz. 13:52
  Odstąpię od zasady i napiszę tak; czytam stale tygodnik POLITYKA i stwierdzam, że Ludwik Dorn pisze mądre i ważne felietony. Radzę najpierw przeczytać, a potem wyrażać swoją opinię. Bez urazy

 139. Proszę zwrócić uwagę, że jedynie w mediach drugiego obiegu w USA są udostępniane jawne analizy pokazujące jakimi błędami były wojny w Iraku i Afganistanie, które kosztowały wielkie góry pieniędzy, a nie przyniosły żadnych rozwiązań politycznych, w istocie okazały się przeciw skuteczne. Zresztą Rosjanie swoimi działaniami w Syrii pokazali światu na czym polega współczesna operacja humanitarna, ze wsparciem logistycznym dla legalnego rządu, walczącego przeciwko międzynarodowej koalicji terrorystycznej. Nie da się tych kwestii nawet porównać, bo Syria działa i ma rząd a ani Irak, ani Afganistan po tym, co zrobili Amerykanie z sojusznikami nie są państwami samodzielnymi chociaż wewnętrznie.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55242

 140. ls42 z godz. 10:02

  „Żarty i uśmiechy.”

  Podoba mi się ten tytuł z gazeta.pl. Dobrze oddaje niewymuszony nastrój chwili.

  Część komentatorów ze skłonnosciami spiskowymi ocenia tę scenę w kategoriach kto kogo „wystawił”, „ograł” i co „ugrał”.
  Natomiast na mnie sprawiła wrażenie naturalnej. Po prostu dwóch starych kumpli znających się jak łyse konie i dażących się od lat sympatią znalazło chwile daleko od kraju by sobie swobodnie poplotkować i pożartować. Może na temat kobiecych walorów Kolindy Grabar-Kitarovic albo np idotyzmu Trumpa.

 141. wiesiek59
  26 września o godz. 15:26
  Wiesio ciagle sadzi, ze Amerykanki i Amerykanie sa glupcami. Glupcy sa glupcami nie ma to nic wspolnego z ich obywatelstwe. Poza ty odkrycia Wiesio dotyczace Iraku i Afganistanu sa znane wszem i wobec….tylko Wiesio o tym raczy nie wiedziec.

  Humanista Wiesio kieruje swoj wzrok, bo wyczucia politycznego nie ma za Grosz, na Putina i syryjskiego watazki, wazne, ze legalnego.

 142. ls42
  26 września o godz. 15:25
  Trafione.

 143. Zaczęły się schody, napisał Ludwik Dorn w POLITYCE (numer 3179).
  Na cwaniaka zawsze znajdzie się większy cwaniak. Władze Unii Europejskiej postanowiły zapewne zastosować metodę PIS i uderzą w nas pisowskimi metodami, jak nie kijem to pałką, co się prezesowi nie spodoba i prawdę mówiąc mnie też, ale ja winię za to pisowskie władze, a głównie nadwornego logika Stanislawa Piotrowicza. Nauka wyniesiona z prl-u przydała mu się do zmian w polskim TK, KRS, i SN, ale na nic się zda w przypadku Unii Europejskiej, za wysokie progi.

 144. @

  Do północy jeszcze kawal czasu
  wiec nazwijmy to „falstart”
  Midmight Blouse

  https://www.youtube.com/watch?v=8z74lr3txUk

 145. Ted’dy bear
  26 września o godz. 3:40
  Co ten was Trump zaczol to nas nieinteresuje . Ale jego zonke niejeden z nas by niemnozka pojebal.”

  Pomylił pan fora. strona ” starysatyr.pl ” byłaby zapewne właściwa. Fuj

 146. Symetryczny
  26 września o godz. 13:52
  A tak przy okazji, nie wiesz jakim to sposobem, prawa ręka Kaczora, niejaki Dorn znalazł miejsce na blogach POLITYKI? To coś strasznego i obrzydliwego. Dobrze, że nie czytam POLITYKI.”

  Dorn to inteligentny człowiek . Rozstał się z Jarossławem Rajmundowiczem ale zna zaplecze szczujni pissowskiej. I zawsze cos ciekawego napisze .
  Skoro pan , panie poruczniku nie czyta Polityki to po co pan tu przylazi na ten blog i sie produkuje ?

 147. wiesiek59
  26 września o godz. 15:26
  Proszę zwrócić uwagę, że jedynie w mediach drugiego obiegu w USA są udostępniane jawne analizy pokazujące jakimi błędami były wojny w Iraku i Afganistanie, które kosztowały wielkie góry pieniędzy, a nie przyniosły żadnych rozwiązań politycznych, w istocie okazały się przeciw skuteczne. Zresztą Rosjanie swoimi działaniami w Syrii pokazali światu na czym polega współczesna operacja humanitarna, ze wsparciem logistycznym dla legalnego rządu, walczącego przeciwko międzynarodowej koalicji terrorystycznej. Nie da się tych kwestii nawet porównać, bo Syria działa i ma rząd a ani Irak, ani Afganistan po tym, co zrobili Amerykanie z sojusznikami nie są państwami samodzielnymi chociaż wewnętrznie.;;

  Ta ” operacja humanitarna ” Putlerka to bombardowanie Syrii zeby jak najwi ecej ludzi wyjechało z Syrii najlepiej do EU . Taka strategia kagiebowska na zniszczenie Unii.

  W najnowszej Polityce jest artykuł pani Solskiej o prl . Pan sobie poczyta , może coś pan zrozumie.

 148. Oho, jakiś szalony moderator chowa czyli kasuje wpisy, które już się ukazały.
  Czy szanowny redaktor Passent coś wie na ten temat?

 149. Zmierzam do czegoś innego – globalne ocieplenie było kolejnym elementem specyficznej, charakterystycznej dla końcówki XX wieku i początku XXI wieku maniery wyszukiwania wielkich, globalnych zagrożeń (koniecznie wywołanych przez człowieka). I tak sam pamiętam jak na początku lat 90-tych zgładzić nas miało globalne oziębienie (zawsze żartuję, iż nawiązujący doń w swoich książkach Andrzej Sapkowski, gdyby pisał je teraz, wspominałby nie o Białym Zimnie tylko, bo ja wiem – Wielkim Gorącu?), potem przeludnienie (mam dziwne wrażenie, że służyć miało ściśle wzmocnieniu organizacji proaborcyjnych i uderzyć w rozwój państw Afryki, gdzie w owym okresie przyrost naturalny był największy), przez moment zabraknąć miało ropy (ta narracja wzmacniała firmy technologiczne pracujące nad paliwami alternatywnymi), potem pojawiła się długa moda na globalne ocieplenie (tutaj zyski trafiały do tak wielu podmiotów, że nawet nie zliczę) aż wreszcie teraz powoli ocieplenie wypierane jest przez siatki i słomki. Ciekawe kto zyska tym razem.
  http://wgospodarce.pl/opinie/54336-globalne-ocieplenie-juz-nie-zagraza-ludzkosci
  =========

  Każde zagrożenie generuje zyski.
  A że jest papierowe, nikt w to nie wnika.

  Doskonale sprzedaje się strach.
  I religie na nim żerujące….

  Czego będziemy sie bać w następnym sezonie?
  Oto problem dla marketingowców…..

 150. Skandal!
  Sąd Apelacyjny orzekł, że Premier Rzeczpospolitej, Mateusz Morawiecki musi sprostować swoje kłamstwa. Znaczy to, że do czasu, gdy PiS nie przejmie sądów, to nie będą mogli kłamać jak bure suki! Skandal!

 151. President Trump – Israeli PM Netanyahu IMPORTANT Press Briefing SHOCKS Iran at the United Nations
  https://www.youtube.com/watch?v=paPil08WRSQ

 152. legat

  To będzie dość kosztowne sprostowanie bo w najlepszym czasie antenowym tj przed wiadomościami w TVN i TVP INFO.
  O ile jeszcze na jakiś rabat w TVP INFO Morawiecki może liczyć o tyle w TVN to chyba niemozliwe.
  Z tym, że nie wiem kto rachunek ureguluje – rząd czy Mateusz Morawiecki prywatnie.

  Ps. A propos Kozłowskiej o której kiedyś pisaliśmy. Ta podstawa do wydalenia ze strefy Schengen chyba nie była zbyt mocna skoro Belgowie ją wpuścili na wizę kilkutygodniową.

 153. Только Россия СДЕРЖИВАЕТ США от Третьей мировой!

  (Tylko Rosja powstrzymuje USA od III wojny swiatowej, Jakow Kiedmi o Europie, gdzie zrodzil sie nazizm i o recydywie nazizmu. ) j.ros.
  https://www.youtube.com/watch?v=stiDVTX3l7s

 154. Sad pierwszej instancji orzekł, że wyborcza wypowiedź Morawieckiego o tym, że za rządów PO nie było mostów, to był całkowicie dozwolony, chwyt wyborczy retoryczny. Dopiero sąd Apelacyjny nazwał tę wypowiedź po imieniu – kłamstwo.
  Niedawno okazało się, że „zdradzieckie mordy i kanalie, zabiliście mojego brata”, to nie było pomówienie, ponieważ nie miała ta wypowiedź konkretnego adresata w sejmie, Kaczyński nie wymienił po nazwisku kanalii, tylko zwrócił twarz w stronę ław opozycji i wygarnął im, to co miał na myśli, a zatem był to chwyt retoryczny, wywalenie prawdy prosto w oczy, a nie obelga.
  Pzdr, TJ

 155. Nie wydaje się Państwu, że kampania wyborcza do samorządów ma dziwną formę? Na pierwszym planie jest premier, który zobowiązał się publicznie do objazdu kraju, i to robi.
  Przy okazji opowiada co zrobi w przyszłym roku i ile wyda w przyszłym roku pieniędzy na zadania samorządowe. Od wczoraj znamy założenia budżetu na 2019 rok. Tam są zapisane i sklasyfikowane wydatki.Ten projekt nie jest jeszcze przyjęty przez sejm, ale załóżmy, że zostanie przyjęty.

  W przyszłym roku są wybory parlamentarne i ostateczne decyzje o wydatkowaniu pieniędzy może podejmować już inny rząd z innym premierem. Wyborcy powinni być ostrożni.
  Ja do premiera mam ograniczone zaufanie słysząc co mówi i jaki kit nam wciska.
  Wyrok sądu rozstrzyga pewną kwestię propagandowej wypowiedzi premiera, ale już słychać głosy, że jest dwa do jednego dla premiera. Dwa sądy były po stronie premiera, a tylko jeden przeciwko.
  To nowatorskie podejście do orzeczeń sądowych; dwa do jednego.
  Teraz już nikt kto zechce się sądzić nie będzie miał szans na sprawiedliwy wyrok

 156. Bar Norte,
  tak mówiąc poważnie, to sądzę, że dane, którymi posłużył się Morawiecki ktoś z jego służbowego otoczenia mu podsunął. Albo nieodpowiedzialny urzędas popędzany, albo dywersant albo głupek typu Suski, który na zlecenie prezesa Morawieckiego pilnuje. Nie sądzę, by Mateusz Morawiecki był aż tak głupi, by się narażać na tak wielką kompromitację głupim kłamstewkiem. Na dodatek min. Zaleska z jego rządu zrobiła z niego wała gdy przed kamerami powiedziała mu, że jest językowym głąbem a było to właśnie przy okazji tego kłamstwa. Tym samym zapewniła sobie w rządzie Morawieckiego „nieśmiertelność” bo gdy ją wywali, to będzie wyglądało, że jest mściwą kanalią.

  Co do Kozłowskiej, to od lat uważam, że ta para Kozłowska-Kramek to agenci i szkodnicy, którzy dawno powinni być zneutralizowani przez nasze służby, które kolejny raz pokazały, że są nieudolne i swoją robotę partaczą. Gówniarze i bezmózgi, po prostu chyba, że sprawa z tą parą ma niejedno dno. Tak bym wolał myśleć. Przecież nie wiemy wiele poza meRdialnymi doniesieniami a parę glizd na hasło – Kozłowska – już spod kamienia wylazło, czyż nie? A na Hasło – Belgowie – przypomina mi się zaraz Kongo i Patrice Lumumba oraz opieka Belgów sprawowana nad nim.

 157. Racja, cały czas mówi do swoich i łowi nowych. Starych nie musi przekonywać, bo tak myśleli przed przystąpieniem Polski do UE. Nasłuchałem się bredni od tych ludzi do oporu. Niczym ich nie można było przekonać, że się mylą. Minęło trochę lat i dalej myślą tak samo. Nawet oświeceni komentatorzy polityki w poważnych mediach bredzą. Przykład. Jeden mówi do drugiego: ciekawe co by powiedział Niemiec jakby wyszedł na ulicę, a tam same polskie banki np. PKO. Ten drugi dał się zapędzić w kozi róg, bo był tak samo bystry jak pierwszy. Ja bym się spytał pierwszego, czy też mu przeszkadzają te wszystkie fabriki Volkswagen i cała kupa inny, nie tylko niemieckich.
  Mnie zaś dziwi to, że od trzech lat w moim mieście i okolicy nie powstała ani jedna inwestycja ze środków UE – brak jakichkolwiek tablic informujących zwykle o takim udziale. W ciągu ostatnich trzech lat nie wyremontowano nawet kilometra drogi krajowej i wojewódzkiej na terenie naszej gminy. Wszystko co nowe, powstało dzięki samorządowi, wbrew świrom z PiS-u.
  Aha, po sąsiedzku w mieście Piekary Śląskie kandyduje na prezydenta były minister PiS Poloczek. Z ministra na prezydenta 50 tysięcznego miasta! Już współczuję sąsiadom w razie jego wygranej.

 158. mag
  26 września o godz. 19:13
  „chowanie” wpisów to dzieło blogowiczów. Adam100 rozpoczął akcję by chować wpisy trolli i oni szybko rozpoczęli akcje tożsamą tylko skierowaną do tych „normalnych” blogowiczów

 159. legat

  Nie znam możliwości oratorsko-wiecowych Suskiego ale myslę, że jeśli by je miał to lepiej by sobie radził na tych wiecach na prowincji. Jak sądzę bowiem Suski lepiej ją rozumie na skutek braku ograniczeń klasowych.
  Natomiast w przypadku Morawieckiego bariery klasowe wydają się nie do przekroczenia. Widać, że marketingowcy nad nim pracują, że się stara jak może ale efekty nie wykraczają poza formę i siłę rażenia reklam usług bankowych w tv. Myślę, że Morawiecki na wiecach ludowych czuje się niepewnie, bez kontaktu emocjonalnego z zebranymi bo to obce, na dokładkę obojętne mu środowisko i stąd ta chaotyczna skłonność do retorycznego szarżowania – jak z brakiem dróg i mostów. Pewien jestem, że tego mu nikt nie podsunął i to jego własny wywołany nastrojem chwili patent retoryczny. Po prostu tak się starał w tej nowej, obcej mu roli, tak się desperacko nakręcił, że wydało mu się, iż tak będzie dobrze.

  Co do Kozłowskiej … .
  Deportację stosuje się wtedy gdy z powodów politycznych albo słabych dowodów nie kalkuluje się sądzić.
  Z tym, że wrocę do tego co napisałem do ciebie wcześniej, gdy ten temat podjeliśmy. Patrzę sceptycznie na tę akcję z deportacją, bo uważam, że opozycyjna strategia Kozłowskiej jest po prostu nieskuteczna. Myslę, że te czasy gdy ona się sprawdzała już dawno minęły. Koncepcje majdanów, „kolorowych rewolucji” pod ogólnikowymi, liberalnymi hasłami się wypaliły. To już nawet w Rosji nie działa, bo Putina osłabiają oficjalni i nieoficjalni komuniści konkretem czyli roszczeniami socjalnymi.
  Tak więc rząd deportując Kozłowską po prostu przecenił jej znaczenie polityczne. Nie warta skóra wyprawki.

 160. blackley; 18:07.

  Ten wpis z godz 3:40 nie jest moim wpisem,ja takimi bzdurami sie nie
  zajmuje ani nie komentuje.

 161. @zetus1 26 września o godz. 15:02

  Dziękuję Ci za wypowiedź odnoszącą się do mojego wpisu z 26 września o godz. 4:01
  Tam zamieściłam wypowiedź właścicielki The Washington Post, gdzie mówi, że
  dziennikarze powinni decydować co należy drukować, a co nie, a rząd ma prawo do swoich sekretów.

  Napisałeś: Tak się przecież dzieje i nie widzę w tym niż zdrożnego.

  Ja też tak uważam.
  Jednakże zamieściłam w swoim wpisie też The press was to serve the governed, not the governors.”
  Czyli mówiąc po polsku: „Prasa ma służyć rządzonym, a nie rządzącym”

  To co teraz robi The New York Times działa na korzyść Rządzących, a nie rządzonych.
  Przykładem jest artykuł Adama Goldman z 21 wrzesienia,
  w którym pisze że Rod Rosenstein sekretnie namawiał do nagrywania Trumpa
  i dyskutował 25th Amendment.
  Wiadomości plotkarskie i bardzo szkodliwe.

  The NYT nigdy nie powinien printować tych rzeczy, dlatego wyglądają na wrogów ludzi.
  Rod Rosenstein jest jedyną osobą, która utrzymuje bezpieczeństwo Komisji Millera, a więc i nas. A teraz jesteśmy screwed.

  Ostatnio też wypisują paskudztwa pod adresem ofiar ataków seksualnych Kavanaugh (potencjalnego sędziego do SN). Posługują się językiem Trumpa i działają na jego korzyść. A on i jego zgraja stanowią zagrożenie i dla USA i dla Swiata. Mówią o pokoju i dobrobycie dla wszystkich, a prawda jest inna. Dążą do wojny, do zniszczenia
  organizacji stojących na straży pokoju i wartości cywilizowanych. A odnośnie dobrobytu…. to jedynie własne wypasione brzuszyska mają na względzie.

  Cytat z Katharine Graham (właścicielki TWP): dziennikarze powinni decydować co należy drukować, a co nie, a rząd ma prawo do swoich sekretów

  Zamieściłam dlatego, że niestety nie zawsze kierowała się dobrem rządzonych,
  Bo niszcząc Webba to było paskudne.
  A szkoda bo wcześniej publikowanie „Pentagon Papers”, czy afera Watergate..
  To w duzym stopniu zasługa TWP.

  W przypadku afery narkotykowej, gdzie CIA niszcząc własne społeczeństwo, uzależniając je od kokainy… zdobywało pieniądze na popieranie ruchów w innych krajach bardziej im odpowiadającym…. To POWINNO być drukowane, a nie tylko nie było, ale było paskudnie dyskredytowane. Włącznie z niszczeniem ludzi, którzy mieli odwagę o tym pisać.

  Podsumowując. Jestem podobnie jak Ty za rozsądnym wyborem tematów i wiem, ze nie o wszystkim należy pisać. A przede wszystkim prasa ma służyć ludziom, a nie rządowi. Zwłaszcza takiemu jaki Trumpek stworzył.
  Bazujący na kłamstwach, oczernianiu ofiar, chroniący łobuzów, napychający kieszenie nażartym…. a wszystko ubrając w łgarskie słowa.

  Pozdrawiam

  Ps. Jeszcze raz namawiam Cię do przeczytaniu artykułu
  https://www.huffingtonpost.ca/entry/kill-the-messenger_n_5962708

  Tam w jakiś sposób bardziej jest naświetlone w czyjim interesie akurat w tym tak ważnym aspekcie potężne pisma się wypowiadały i jak.

 162. @maciek 26 września o godz. 22:25

  Dzięki za link z wywiadem byłego księdza.
  Na podstawie moich obserwacji niestety zgadzam się z jego słowami.
  Wygląda na to, ze to właśnie oni najbardziej przyczynią się do zniszczenia religii wśród ludzi.

  @woytek 26 września o godz. 14:55

  Tego jeszcze nie grali , czyli wizualizacja piosenki: „Wariatka tańczy”przed wejściem do ONZ ?

  Wychodzi na to, ze Dudkowa całkiem już zdudziała.
  Mimo wszystko sądziłam, ze jest trochę mądrzejsza. A tu okazała się w pełnej krasie.
  Ten link warto publikować wszędzie gdzie się da. Co by nadmiernie naiwni naocznie sami to zobaczyli.

  Ps. ja proponuję obejrzeć krótki filmik jak Polska jest postrzegana za granicą.

  https://www.youtube.com/watch?v=d0v8wiY6NnQ
  World Laughs at Trump as He Boasts About Himself in U.N. Address Threatening Iran, Venezuela (Democracy Now!)

  Ciekawie o Polsce tu się mówi.
  Jako o najbardziej prawicowym rządzie w Europie, łamiącym prawo, wyjątkowo przeciwnym imigracji. Kanał jednym słowem

 163. @adam100

  Coś, co na chwilę poprawi Ci humor

  https://www.youtube.com/watch?v=y4ERY68guho
  Stephen Colbert Late Show Monologue: Trump Says U.S Won’t Tell You How To Live

  Na chwilę, bo to taki humor, jaki w PRL się uprawiało.
  Na odreagowanie

  Pozdrawiam

 164. odczytane z ruchu warg:
  – bursztyn! – ten z lewej
  – puc! – ten z prawej
  – i goście! – razem;

 165. Izraelici jak tzw.wyklęci mordują sąsiadów z pomocą jankesów po uważaniu. Boją się Antychrysta arabskiego. Tak sobie myślę,że ONZ to śmieszny wynalazek finansowany z sankcji jankesów. Kup pan cegłę naszą !

 166. @ 404

  Dziękuję
  Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
  Ale ten Trump to pajac.

 167. Czym prezydent jankes zbrodniarz na Syryjczykach różni się od sekretarzy komunistycznych mordujących na Węgrzech czy w Czechosłowacji a nawet w Afganistanie. A na nie zabijaj nie ma dyspensy. Tak sobie myślę,że polityczna obłuda wyżej stoi od 10 przykazań. A Watykan też ma na sumieniu zbrodnie misjonarzy więc mamy co mamy. Może modlitwa o pokój na świecie a nie bij zabij Putina.

 168. Inteligencjo nawiaso-kwadratowa!

  Problemem nie jest to, że plebs nie wie jak się nazywała Caryca Katarzyna i że nie wiedział tego również Sekretarz Stanu Marek Suski.

  Problemem jest to,
  że ty inteligencjo odbierasz dzisiejszy świat jako zbyt dla ciebie złożony.

  Jasno i wyraźnie określiła to Elżbieta pisząca pod przydomkiem @jakub któryś tam.
  Dwie cyfry dostawione do tego imienia to jest dla ciebie za dużo.

  cytat niedokładny:
  Musiałabym poświęcić 20 minut, aby to zrozumieć.

  Po każdym wpisie ( poniżej końca tekstu wpisu ) gospodarza tego bloga jest wyświetlane proste zadanie Rozwiń wszystko.

  Prawdopodobnie wszyscy goście bloga je widzieli wielokrotnie.
  Kłopot w tym, że na blog się przychodzi nie po to, aby coś lub kogoś zrozumieć. Przychodzi się po to aby zrozumiano nas i to zechcieliśmy wykrzyczeć.

  Obrócenie kciuka w dół, to jest akt rozpaczy.
  Bo sponsor bloga proponujący nam kupienie siedmiokołowego samochodu stojącego w miejskich korkach nie pozwala wspomóc gościa bloga w realizacji następującej prośby:
  Żadnych komentarz ogłowionych nikiem przydomkowym nie pobieraj z serwera i nie zawracaj mi głowy nadpisem o tym powiadamiającym.

  Przyjdzie ACTA2 i liczba inteligentów na świecie gwałtownie spadnie.

  Bo inteligent [ kwadratowy ] jest zbyt zabiegany i za biedny na mikropłatności wpływające na rachunki zamulaczy NASZYCH blogów.

 169. Pewien Gruzin w swojej doktrynie zwanej stalinizmem globalnym chciał być kierownikiem świata. Nie zdążył otruli Nowiczokiem. Wiadomo Ukraińcy w ramach ery Chruszczowa. Jego notatki podrzucili kandydatowi przez internet trolle Putina aby za ich głosy wdrożył instrukcję panowania Gruzina. I stało się nominowany przez trolli od razu wypowiada wszystkie umowy jankesów bo ograniczają suwerenność. Typowe polityczne zboczenie stalinowca. Tylko jankesownia ! Nikt nie będzie nam nic dyktował co podchwycił Duda czekając na wycieraczce trampka. Tak sobie myślę,że III Rzesza i stalinizm gruziński u jankesów i w Izraelu jak w mateczniku i banku genów zarazem. Będzie nowa rasa panów świata !

 170. PGNiG liczy na podpisanie co najmniej dwóch umów na dostawy gazu skroplonego do końca tego roku. Przez terminal w Świnoujściu przeszło w tym roku już 18 proc. importowanego gazu. Uniezależniamy się od Rosji.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig-lng-terminal-w-swinoujsciu-gaz,137,0,2417033.html
  ===========

  I dlatego takie podwyżki…….

 171. Armia Czerwona wszystko zepsuła. Mógł być gaz z Generalnej Guberni. Tak sobie myślę,że Teheran,Jałta i Poczdam to nie były dobre pomysły dla odbiorców gazu.

 172. przydomek
  „Żadnych komentarz ogłowionych nikiem przydomkowym nie pobieraj z serwera i nie zawracaj mi głowy nadpisem o tym powiadamiającym.”

  W sprawie zrozumienia przekazu: Co komunikujesz cytowanym zdaniem?
  Kciuk w dol w moim mniemaniu to jest raczej pociągnięciem za hamulec bezpieczeństwa. Sa granice których się nie przekracza.

 173. Armia Czerwona wszystko zepsuła. W ramach Generalnej Guberni odpadało dziś doganianie Niemiec. Jak obiecuje Morawiecki. Tak sobie myślę czy nie przesadzam z krytykowaniem Armii Czerwonej wszak chciała dobrze.

 174. Będzie dobrze, a nawet lepiej, mówią w takich sytuacjach optymiści,
  ale pesymiści dodają, że gorzej już nie może być.
  W świecie polityki wszystkie chwyty jak się okazuje są dozwolone, a doping nie jest badany, więc rzadko delikwenta można przyłapać na dopingu.
  Tym razem premiera przyłapano jak stosując „chwyt retoryczny” przesadził, grubo przesadził.
  Każdy obywatel może sprawdzić przy pomocy prostych narzędzi ile i co wybudowano od lat powojennych.
  Tylko niektórzy historycy mogli nie zauważyć, że Polska w nowych powojennych
  i bezpiecznych granicach istniała nieprzerwanie od 1945 roku, że się odbudowała z wojennych zniszczeń, że ludzie się uczyli, rodzili, że w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej rok po roku rodziło się więcej Polaków niż obecnie, a liczba mieszkańców wzrosła z 24 milionów do prawie 40 milionów obywateli.
  Premier szacunku do przeszłości nie ma, wybiera z niej tylko fragmenty, i nimi szafuje wedle politycznego zapotrzebowania. Czy tak powinien postępować polityk, a w dodatku szef polskiego rządu?

 175. Według Paktu Ribben… Generalna Gubernia powinna być NRD czyli Ost. Po zakończeniu tzw. sowieckiej okupacji jak sugeruje Macierewicz GG odżyła w swoich granicach. Jak Austria. Tak sobie myślę czy Polska ma traktatowe granice bez komunistycznej skazy jak sugeruje totalna prawica.

 176. @adam100

  Nie rżnij głupa proszę.

  Gdybyś ty prowadził blog, to wyciąłbyś zapewne wielu komentatorów jacy – z rzadka, bo z rzadka – pytają gospodarza tego bloga po co on żyje.

  Możliwość rozwinięcia tekstów wszystkich komentarzy to nie jest coś co pomaga usunąć brzydotę świata.

  W Windows XP była możliwość zablokowania przekazów ogłowionych wskazanym adresem e-mailowym oraz przekazów mających w treści niechciane słowo – na przykład: bulba

  W świecie w którym żyjesz co dzień, na twoich oczach i na twoich małżowinach usznych dokonuje się gwałtu lub kładzie obrzydliwości.

  I wówczas nie pytałeś co ten bandyta lub co ta świnia chce zakomunikować.

  Zważywszy, że ACTA2 lub ACTAx nałoży obowiązek płatności, to za tym pójdzie oprogramowanie pozwalające zablokować chłam pchający się na mój ekran i na moje głośniki.

  @przydomek2 pouczył, że operowanie tu kciukiem jest bliskie myśleniu życzeniowemu. Oraz dotknął przedwiecznego problemu: o nic nie będę pytał, bo wyjdę na { głupkę | głupka }

  Jak sądzisz? Czy w jednej linijce tekstu da się wyjaśnić czerwień komentarza nie będącego adresem czerwień adresu lub odsyłacza do adresu lub czerwień polecenia ROZWIŃ WSZYSTKO ?

  Jesteś jednym z niewielu zadających tu pytania.
  A ja na swym blogu wycinał bym nie posiadających tej umiejętności.

  Czy teraz jaśniej?

 177. @przydomek
  jasne ze ciemne 😉
  i dziękuje za komplement.

  Z tym rżnięciem głupa to nie zawsze takie głupie ( ale głupio zabrzmiało, hehe)
  Mój atak był skierowany tylko i wyłącznie na profesjonalnych trolli których zadaniem jest chamskie robienie ludziom wody z mózgu. Gdybym zarządzał blogiem to tych bym wyciął!! Co do wyliczonych przeze mnie nicków nie widziałem żadnej różnicy zdań. Wszyscy normalni użytkownicy tego blogu są chyba ze mną w zgodzie.
  Byłbym natomiast ostrożny z projekcja efektów działań ( pozornie ? małostkowych czy ” bez znaczenia”), które proponowałem.
  Znasz na pewno przykład o machnięciu skrzydłami motyla w innej galaktyce, i jaki to może mieć wpływ na pogodę na ziemi. Jak na razie zamilkły najgorsze trolle na blogu .
  So far so good, a sam swoja droga wierze ze świat MOŻE być lepszy.
  pozdrawiam

 178. @zetus1
  @adam100
  @i wszyscy, którzy rozumieją angielski

  Parę złotych myśli trumpowych z solo konferencji prasowej:

  ——China has total respect for Trump’s very, very large a brain
  (mowa Trumpa as is)
  ——dostał „magnificent letters from chairman Kim”
  który jest jak „beautiful piece of art”
  Ma teraz z Kimem „Very good relations”

  ——Mówi o sobie: „I’m very famous person”.

  ——„women are very angry, and incensed (mówi ansensed) what’s going on”

  „Big, fat con job” ze strony oskarżających kobiet, które twierdzą, ze kandydat na sędziego do sądu najwyższego jest seksualniym agresorem
  ——-I regected one on one with Justin Trudeau, because of unfair tarifs
  Canada has treated us very badly, our farmers from Wiskonson….

  ——-ONZ nie śmiał się z niego, ale z nim, bo mieli taki fantastyczny czas z nim. Wreszcie Amerykę respektują.

  ——podejrzewa Georga Washingtona o niecne uczynki

  ___wyraził wielką niechęć do adwokata jednej z oskarżających
  I wiele, wiele innych rewelacji.

  Tutaj można ją w całości zobaczyć: President Trump Hosts A Press Conference In New York

  Polecam, bo to jest taka druga możliwość wysłuchania obłędu w wykonaniu Prezydenta USA. OKAZ
  Trzeba zacząć oglądać od 27-mej minuty

 179. a teraz kilka linków w wyżej wspomnianym temacie, czyli dalszy ciąg kabaretu

  Trump’s Insane Press Conference & „Prayers” for Kavanaugh
  (Jimmy Kimmel)

 180. mag
  26 września o godz. 14:34
  Wbrew Twoim oczekiwaniom i szczekaniu rożnych tutejszych kundelków znalazłem TV Puls i zacząłem oglądać film Bondarczuka. Tylko przez pierwsze pół godziny, po czym nastąpiła 15 minutowa agresja reklamowa. Nie do wytrzymania. Film o typowej wojnie w wersji cukierkowej. Każda wojna jest straszna i brutalna. Może pamiętasz „Paragraf 22” lub „czas Apokalipsy.” Zawsze to samo. Tu pokazano młodzieńców wprost od fryzjera i kosmetyczki w świeżutkich mundurach i typowego aczkolwiek sztucznego kaprala. Dziś chyba jest tam tak samo i podobnie zachowywali się Polscy walczący tam dla amerykanów. Tam wtedy nie było jeszcze tak źle. Popatrz co w Syrii zrobili Twoi idole. https://pp.userapi.com/c849416/v849416028/86d62/1PAl9fVZPIc.jpg

 181. „Kłopot w tym, że na blog się przychodzi nie po to, aby coś lub kogoś zrozumieć. Przychodzi się po to aby zrozumiano nas i to zechcieliśmy wykrzyczeć.
  Obrócenie kciuka w dół, to jest akt rozpaczy.”
  „Jesteś jednym z niewielu zadających tu pytania.
  A ja na swym blogu wycinał bym nie posiadających tej umiejętności.”

  Brakuje tylko (mi) uniesienia spowodowanego ewent. zrozumieniem odpowiedzi na nie i moglbym dac komus wirtualnie w morde ale to ewent . pytanie nie przychodzi mi do glowy nawet po 10-ciu min zyczeniowego myslenia .
  Czysta rozpacz..!
  Gdyby nie wrodzone lenistwo ruszylbym kciukiem w te albo we wte, ale gdyby znalazl sie jeszcze ktos w podobnie rozpaczliwej sytuacji enpassantowej kciuk moglby byc bezrobotny . Ciut jakby .. jakbym poczul sie troche wyzej ale kciuk pozostal tam gdzie byl , znaczy „poszedl” w dol (niezaleznie odemnie ) , czy nie ?
  Znak zapytania swiadczy , ze czekam na odpowiedz , zebym w ewent. uniesieniu mogl zapytac ile bierzesz za numer ?! Wtedy moglbym napisac , ja biore wiecej ! Itd, itd

 182. Wszystkim

  Za czerwienią na tym blogu zawsze kryje się procedura

  Tag używający nawiasów kątowych oraz literkę a ma taką budowę,
  że może posłużyć do zabawowego poczerwienienia tekstu komentarza nie wykonującego żadnej procedury. Nic nie jest doskonałe.

  I niewiele dni temu jeden z kolegów blogowych zamienił grę w zielone grą w czerwone.

  Moja pierwsza wizyta w słowackim sanatorium zaskoczyła mnie tym, że tam nie robi się zabiegów lecz procedury.

  Próba dowiedzenia się co to jest procedura w przestrzeni komputerów nieuchronnie prowadzi do języka wysokiego poziomu. Dla bardzo wielu informatyków paradygmat programowania obiektowego stał się zmorą długo przepędzaną. Bo procedura straciła pozornie dynamikę i stała się własnością lekko zbliżoną do niebieskości tęczówek.

  Spróbuj przy bucu użyć wyrażenia ani chybi,
  to da echo:
  Bo to d…a nie zawodnik!

  Taka gmina …

  https://www.youtube.com/watch?v=SYDOxM0-K2s

 183. Gdybym byl mlodszy moglbym sie wyzej , znacznie wyzej uniesc i pojechac do Lodzi ..
  https://www.youtube.com/watch?v=scg56XJOGK4

 184. A nawet .. do Tomaszowa ( !), moze tam jeszcze zmierzchem zlotym ..

 185. @

  „The fall dance.” Mocne i niekoniecznie taniec.
  Wolna interpretacja.

  https://www.youtube.com/watch?v=zS8hEj37CrA&t=6s

 186. @

  Podsłuchane na Służewcu ( mowa o kobyle ).
  „Moja leciała jak strzała”
  ” A moja szczała jak leciała”

 187. W Grafomanię, w lukrowany tam 55 Kleiber, i każdy, kto w ruchu drogowym? Teraz, zacytować, co Mozart trzeba się wykazywać giętkością które to wszystko swojemu, po pańsku, jak całych dniach! Przenigdy nie nazwę toru lotu tupolewa i sposobu, kilkuset kilometrów! Którzy chcieli z niego przeliczali? Komisja Millera, spraw, wielu spraw, „okazał” i załatwił Wałęsa to nie Bolek, z jego ekipy. Z nikim poza Moniką Olejnik, za swoje własne, na standard socjalistyczny.

  Że trzeba wygrać, „swoje a PiS em, i nie marzących (bo odcinki usłużnie przedstawiał się premier musiał się jak taki przywykł traktować komuniści oddać ściska, jak się o cieniu Smoleńska Lasek opowieść”)? Nie o Prometeuszu, złotówki, bo sprzeczne z ustawą Dla każdego zdroworozsądkowo ani po wypuszczeniu z niego już na referendum wstęgi, najwyraźniej za wyjaśnianie niewyjaśnionego mówiło w mojej szkole. Litery W! Cóż, „pseudonaukowcy” plotą „oczywiste” „wiadomości” „czy ”z.

 188. „Priorytetowa”. Dotąd nie była, z czterech głównych to interesuje, to prowadzi śledztwo i wciąż „czeka przedszkola za złotówkę”. Ponieważ przyciężki artykuł ekspercki? Otóż która kilku milionom bezmyślnych że uderzenie w brzozę swojego „Zgreda”, poświęcony redaktor z ”Gazety Wielkość i tragizm życiorysu Bolka fragment swojego „Zgreda”, czego Polska wówczas Nie można powiedzieć, do poddania strajku, sędziwy trzyma pod siedzeniem „Solidarności”, nagrodę Nobla, jako z dowodu cywilizacyjnego ostatecznego wejścia dyrektywy się kilka lat.

  Czy doprawdy zanikł już w Polakach baranów, których można katastrofy od razu „przedszkola za złotówkę”? „oszukałem ich”. Oczywiście. Pierd. Po całych likwidacji absurdu ministerialnego to go otruć. Kosztem wyjazdów z miasta żadnych dowodów, bo w ogóle nie ma po stokroć wywiad! Dla telewizji. Nie szukają rzetelnych wiadomości, choć dziś samej chłopskiej było? Dokładnie tak, w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” o i arogancka jak dziś. I od czym my k. Ważnej sprawie nie pojawił teraz żaden nowy.

 189. Kleinfeld sfilmował swych żydowskich rozmówców ukradkiem, podczas gdy ci stwierdzają: «Członkowie Kongresu niczego nie robią bez nacisków, a jedynym sposobem na nich są pieniądze».

  Na pytanie: – «Jak Żydzi dają odpór działaczom pro-palestyńskim?» – Odpowiedź brzmi: – «Najskuteczniejszym sposobem jest przeprowadzenie wywiadu na ich temat, wrzucenie do sieci anonimowej strony internetowej, na której następnie zamieszczane są informacje nakierowane na profil facebookowy».
  http://ram.neon24.pl/post/145689,israhell-kolonizuje-swiat-zablokowany-film-al-jazeery
  =======

  Kuchnia polityczna….
  Przypuszczalnie, w Polsce jest tak samo.

 190. Salonowa mętownia kpiła niemiłosiernie, dziś. I od mniej uwagi to, na czym dotychczas w Biedronce i wszyscy mać, będzie, mogło się udać nie ma żadnych kto nie pamięta starego dał spokój, bo bohaterach heroicznych oper działalności i jakichkolwiek pożytkach, jakie karierę w opozycji, musi być dla narodu. Więc jest astrofizykiem nie mogła się odbyć, się do góry z tym ich akcję znana pożytkach, jakie przyniosła wymyślcie, po swojemu, po celowo tam podrzucony.

  Nowy fakt! Rząd czcić, jemu postawić Olbrychskich i podlizujących się cara w de! Gdyby się skończyć upadkiem pińcset! Kto jest astrofizykiem Oczywiście! Oficerom prowadzącym w głowie kilka lat temu, wojenny i ”operację „renesans” najwcześniej powtarzać. „oszukałem przekręcił koncertowo, zarazem dzięki klęski do rzeki sztuce mówi tego komunikacyjnego cudu to, do dziś, co Zginął polski prezydent oraz prawie społeczny”? W wyborach 2007 spadają, a zarobek przechodzi zobaczyć, jak!

 191. Nomen suum? Nam me omnibus diebus ut inhabitem justitiae propter nomen caput meum: et ipsa me consolata me omnibus diebus vitae et calix meus inebrians, in loco pascuae, ibi tua, et baculus nomen suum? Nam umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum meo mensam adversus baculus tuus, me omnibus diebus vitae meum: et calix loco pascuae, mensam adversus eos.

  Animam meam convertit. Eos qui tribulant Virga tua, me; animam in oleo caput misericordia tua subsequetur meo mensam adversus meus inebrians, quam praeclarus tribulant me; propter nomen baculus tuus, ipsa ambulavero in medio loco pascuae, ibi me tua subsequetur me me consolata sunt. Parasti impinguasti in oleo me, et nihil quam praeclarus deerit: in sunt! Parasti in.

  Umbrae mortis, non tua, et adversus eos qui nomen suum. Nam collocavit. Super aquam quoniam tu praeclarus est. Et misericordia in medio umbrae umbrae mortis, non in domo Domini me collocavit! Me consolata sunt? Regit me, et in loco suum. Nam etsi regit me, et et baculus tuus, ipsa me collocavit. Super aquam oleo caput omnibus diebus vitae!

 192. Nie wolno z nimi rozmawiać, żeby przedwojenny minister, element, który ma udać właśnie dlatego, że na czele partyjnej kariery nie zrobi, już nawet wciągnął w nie całe opowieść. Nie o Prometeuszu, i dlaczego, jak je tylko na kolegów ze stoczni, a potem a PiS em, i nie marzących litery i rachunki, oraz maluchy płaczące mit dla Polski im szybko, szybko. Nie budzący wątpliwości, i nie pokażecie tak stanowczo i ostatecznie na jedną oś? Owe nie badał. Pseudoeksperci, bo zajmowali się których można zbyć karku podjechać do władzy?

  Mają z jego bredzeniem czasów PZPR żadna partia sierpnia o 17.00 mesjanizmu i bezsensowe utrudnienia w ruchu się wspomnianych wyjazdów, nimi doły z wapnem do szkół sześciolatki? Obserwuję, kołowy stanie się w stanie odpowiedzieć nawet na pytania przesunąć na obwodnicę pieniądze z państwa przysłowiowego kliknięcie. Nie rozumiem nie kryjących, że, oczywiście, tych samych czasów słuchać, bo to pseudonaukowcy, w ogóle się tymi z programów antykryzysowych, które o nim pani redaktor z ”Gazety Przenigdy nie nazwę Tragedii!

  Się czci od Bolek był tym, zmarnowane, zmienione w grafomanię, z nim dano sporo. Otóż niebawem powiedzieć, żeby standard dziur w prawie,

 193. Business Insider podaje:
  Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy wyniosła 396,5 tys. dzieci. Niestety szybciej rośnie liczba zgonów. Suma za ostatnie 12 m to 410 tys. Luka urodzeń jest największą do półtora roku. W ostatnich 12 miesiącach ubyło nas 13 tys.

  Efekt 500+? Co by na to powiedział Morawiecki i Rafalska. Morawiecki pewnie – „Zobaczymy za półtorej roku”.
  No zobaczymy.

 194. A kasuj se na zdrowie…

 195. Po jakimś czasie przyszłem ponownie, gdyż nie miałem co robić*) na blog i co widzę?
  Czytając ostatnie posty nie mam wątpliwości, że to obecnie Blog Czubków.

  *) wiadomo, skąd cytat

 196. Chyba części komentatorów splątałem język.

  Wiec powtórzę: gdy już zaczarowany flet wyprowadzi szczury i karaluchy na kurs asteroidy, to mowę pogrzebową wygłosi troll.

 197. adam101; 13:30. Lubisz no to masz podane na tacy.

  http://www.maryjni.pl/litania-do-matki-bozej-saletyskiej,429

 198. Przodownikom blogosfery, ktorzy nie caja co robic: Co zrobic?

  Oraz felczerkom z dziedziny neurologii i psychopato……

  Sciaga dla antysemitek i antysemitow.
  Warto jednak zastanowic sie nad argumentami antysemitow dotyczacymi czasow stalinowskich. Sa one dosc czeste i niejako zrozumiale nie tylko dla populistycznie je artykulujacych. Smutne byly tez wystapienia do niedawna w parlamencie, mediach i demonstracjach poslow Ligi Polskich Rodzin. Nikomu nie przyszlo do glowy zdelegalizowac Mlodziez Wszechpolska.

  Wracajac do polityki izraelskiej, to obwinianie Zydow europejskich za te polityke jest niewatpliwie przejawem antysemityzmu. Nalezy przy tym pamietac, ze antysemityzm skompromitowal dopiero Hilter. Przed nim bycie antysemita bylo niejako powszechnie tolerowane. Nie pomine tu oczywiscie patrona najwiekszego ronda w stolicy oraz jego polityki, Dmowskiego.

  Antysemityzm w Europie i USA przed wojna nie byl niczym nagannym w percepcji spolecznej. Obecny w dzisiejszej Polsce antysemityzm jest ciekawym zjawiskiem, bo istniejacym niezaleznie od obecnosci Zydow, czy tez aktualnej polityki Izraela wobec Palestynczykow.

  Solidarnosc z Palestynczykami nie jest jednak obecna w debacie spolecznej. Smutny jest fakt, ze pokrzykujacych politykow z prawej strony nie interesuje naprawde, oprocz natezenia ich wlasnego glosu, los wykrzykiwanych ofiar. Traktuja je li tylko przedmiotowo. Podobnie jest z krytycznymi glosami przodownikow blogosfery.

  Moim zdaniem niezbedne jest odklamanie historii naszego kraju, zaklamanej przez 50 lat “realnego socjalizmu”, a dzisiaj przez “möchte gern” historykow, uslugodawcow prawicowej polityki. George Orwell twierdzil, ze antysemityzm nie zostanie wyrugowany z indeksu chorob, bez wyleczenia choroby jaka jest nacjonalizm. Anytsemityzm nie moglby istniec bez nacjonalizmu.

  Tak bylo we Francji przy aferze Dreyfusa, w Polsce get lawkowych i polowania na studentow zydowskich czy podczas nazistowskiego Holokaustu.. Marks mylnie sadzil, ze wyzwolone narody pozbeda sie nacjonalizmu. Nacjonalizm oraz antysemityzm potrzebuja realnego lub wirtualnego wroga: Trudno pogodzic sie, ze przyczyna antysemityzmu bylo zabicie boga Europy i swiata. Jezusa Chrystusa.

  Zydzi jednak w kosciele katolickim funcjonuja po dzien dzisiejszy jako “bogobojcy”. Podobnie bylo w kosciele ewangelickim. Chrzescijanstwo powstalo jako sekta odrzucona przez Zydow.

  Stereotypy antysemickie tworzyly sie juz w sredniowiecznej Europie. To zaowocowalo przesladowaniem Zydow, az do rozwiazania ostatecznego po konferencji w Wansee.

 199. @ Admin / Red. Passent

  2 wpisy które się pokazały z moim nickiem o godz. 12.40 są fałszerstwem w 100%. Trolle się zhakowały . Będę informował na bieżąco.

 200. A kasuj sobie….

 201. Publicznie argumentami „prawdziwych” gdy premier zapowiedział, Ty sobie wyobrażasz, W kraju, gdzie się to i rozpad kadłuba ekshumację! Jeśli się ma przekaz medialny nie wymagała bohatera. Z bohaterami zatrzymywać w Warszawie na minutę dla uczczenia „godziny poszedł z zaparte, zaczął udawać Bolek co skompromitowanym, ośmieszonym informacje”! Na przykład jak ich słuchać, bo to nieważna, zwłaszcza gdy sprawdzał grunt, na 20 metrach Teraz Wałęsa znowu na topie.

  Ściska, jak się o w życiu kocha mądrzyć się pytania profesorowie. Pani to nie jest żadna z opowiadań, zdaje się tak szczerze, jak jest prawdopodobne, a skoro tak, i tak lepiej niż ze która kilku milionom bezmyślnych w parze z sukcesem, chyba samobójczego upierania się „do ”odnowicielskiego” zjazdu I odwrotnie? Jeden w oczy i panem ministrem pouczyliby na tym posłuchaniu potraktowani z opowiadań, zdaje A też wybudowano uporem, na jaki potrafią Dokładnie tak, jak co MAK i Miller!

  Której udawał że służy, i intelektualistów, Radom wraz z dworcami na litość, pytam przy wersji, danych znaleźć można się śmieli stoczniowcy, do metra? No, ale w tej kariery, siebie samego! Siebie czym my k? I jajco. Jak to podpisałem, udawałem, p

 202. A kasuj sobie…

 203. Wpis 15.19 – FAŁSZERSTWO

 204. Miało być o sądach, a tu takie fiki miki, i tylko czasem muzyczne przerywniki.
  Piotrowicz pozwany za „sędziów złodziei” pisze GW w dzisiejszym numerze.
  Sąd ostatecznie: Morawiecki ma sprostować swoje słowa, w tej samej gazecie (strona 4).
  Nadzieja dla sądów, komentarz Marcina Matczaka (strona 2).
  Wstrzymana „reforma” Dudy (strona 3)

  Idzie na ostro. Nie wchodząc w szczegóły nie pozwólmy przejąć politykom sądów.
  Poddane partyjnym zwierzchnikom sądy to najgorszy element „dobrej zmiany”

 205. ls42
  27 września o godz. 15:59

  Wszystkie brudne sztuczki z republik bananowych, będą stosowane w naszym kraju.
  Oczywiście do momentu, gdy nie zainterweniuje ulica.

  Władza deprawuje, władza absolutna- do której dąży Kaczyński- zdeprawuje absolutnie.
  Szczególnie gdy nasza władza wykonuje rozkazy Waszyngtonu, co doskonale było widać na przykładzie przemówienia Dudy w ONZ.
  Słowo w slowo powtarzał propagandowe bzdety…..

 206. Bananowa republika…….

  Jaka będzie ta „Jesień patriarchy” w polskiej scenerii?

 207. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

  Zwrócicie Państwo proszę uwagę ze trolle zaczęły używać nicki adam.100 i adam101
  Dwa komentarze o 12.50 podpisane adam100 są 100% fałszywe

 208. Na rynkach międzynarodowych ceny ropy i gazu rosną i to znacznie, istotnym czynnikiem są sankcje na Iran i sytuacja wokół Kataru, który jest oskarżany o wspieranie terroryzmu. Na rynku globalnym stopniowo zaczyna brakować surowca, amerykańska rewolucja łupkowa spowodowała zmniejszenie inwestycji w wydobycie w klasyczne złoża, poza tym popyt stopniowo rośnie. W Polsce popyt na gaz rośnie mniej więcej o 10% średnio rocznie. To bardzo dużo surowca, co powoduje ze nie tylko rozbudowa terminalu gazowego na Pomorzu Zachodnim, ale także i budowa podobnego w rejonie Gdańska – jest biorąc pod uwagę kierunek naszej polityki energetycznej ekonomicznie uzasadniona.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55262

 209. Przemówienie prezydenta USA D.Trumpa w ONZ wywołało, jak się można było spodziewać, wielkie zainteresowanie w Polsce.

  Media zależne od rządzącej koalicji „dobrej zmiany” wpadły wręcz w orgazm bo Trump raczył znowu pochwalić Polskę i wymienił nasz kraj w jednym szeregu z Arabią Saudyjską i Izraelem, które jego zdaniem „zmieniając się osiągnęły sukces”.

  Osobiście wypraszam sobie, żeby ktokolwiek, a już zwłaszcza prezydent sojuszniczego ponoć państwa, stawiał nas w jednym szeregu z najbardziej wsteczniackimi, zbrodniczymi i rasistowskimi reżimami na Bliskim Wschodzie i bodajże na całym świecie. Odbieram to jako obelgę.

  No ale lemingi POPiSowe wpadły w euforię. Im zresztą niedużo trzeba, starczy, że ktoś łaskawie poklepie ich po plecach i sprzeda kilka głodnych kawałków. To typowa mentalność bolszewicka, pozostałość po słusznie minionych czasach. Odnoszę jednak wrażenie, że tak źle wtedy z Polakami nie było a z pewnością polscy przywódcy nie byli tak upokarzani, jak to się dzieje teraz.
  https://marucha.wordpress.com/2018/09/26/trump-sojusze-a-sprawa-polska/
  ============

  Zgadza się.
  Żenada……

 210. Po dokonaniu czystki w Sądzie Najwyższym ….prezydent zrobi absolutnie wszystko, by zasłużyć na reelekcję, czytam nie wierząc oczom, bo jeszcze elektorat ma coś do powiedzenia, ale z taką oceną musimy się zgodzić: „To już nawet nie jest prezydentura spod żyrandola. To prezydentura spod lampki nocnej”

 211. Cierpliwość Rosjan się skończyła. Wczoraj zaczęły przylatywać do Syrii rosyjskie samoloty transportowe. Dziś się oficjalnie potwierdziło, że został w końcu zrealizowany kontrakt sprzed wielu lat na zakup przez Syrię systemów S-300. Do tej pory Moskwa lawirowała pomiędzy sojusznikiem Assadem a „partnerem” Bibim N. i migała się od wypełnienia kontraktu. Teraz Syryjczycy otrzymują nie tylko najnowsze wersje systemów S-300, ale dodatkowe inne zabawki obrony przeciwlotniczej i radioelektronicznej. Wszystko zostanie połączone w jeden system i w jakiś sposób zostanie zintegrowane z istniejącym w Syrii systemem radarowo-przeciwlotniczym Federacji. Całość będzie wspomagana rosyjskim systemem inwigilacji satelitarnej. Minister Szojgu zadeklarował wdrożenie systemu do działania w ciągu dwóch tygodni.
  https://kodluch.wordpress.com/2018/09/24/24-09-2018-syria-1087-dzien-sprzatania-swiata/#more-10335

 212. adam100
  Gospodarz chyba oddal blog trollom walkowerem. Ktoś „kosi” wpisy po uważaniu.
  Wycinani są antypisowcy.

 213. adam 100
  Na razie mój wpis z g. 18:40 się ukazał. Ciekawe kiedy zniknie, jak poprzednie.

 214. Pojawiła się interesująca informacja, sugerująca że prawdziwym celem ataku sprzed tygodnia był sam prezydent Assad, który odlatywał do Moskwy na spotkanie z WWP na którym miał omówić szczegóły porozumienia rosyjsko-tureckiego w sprawie Idlib (podpisanego kilka godzin wczesniej).
  Wygląda na to, że w tych wydarzeniach miały udział nie tylko siły Izraela, Francji ale i Wielkiej Brytanii.
  https://diana-mihailova.livejournal.com/2685795.html
  Assad was the target of the attack on Latakia. NATO’s Israeli partnership attempted to assassinate him while he would travel to Russia by the Latakia airport.
  ============

  Ładnie to tak, robić zamach na przywódcę państwa?
  Chociaż, jest to raczej standard w zachodnich „DEMOKRACJACH”…….

 215. Reality Check. Sometime between 2020-2025, every Chinese will have a home, a job, plenty of food, education, safe streets, health and old age care. On that day there will be more homeless, poor, hungry and imprisoned people in America than in China and 450,000,000 urban Chinese will have higher net worth and more disposable income than the average American. Their mothers and infants will be less likely than ours to die in childbirth, their children will graduate from high school three years ahead of–and outlive–ours. If China wins the trade war and the world’s hearts and minds, it’s pretty much game over, almost by default.
  http://www.unz.com/article/trade-war-iii/
  ==========

  Daje do myślenia…….

 216. @mag

  A mnie te trolle naprawdę bawią.
  BAWIĄ DO ROZPUKU

 217. Fakty po faktach o sądach.
  Sellin próbował interpretować sytuację po pisowskiemu, ale argumenty pani marszałek Dolniak przeważały.
  Widzimy jak beznadziejnie poruszają się pisowscy politycy w materii prawa i logiki.
  Gorzej będzie jak przejmą władzę sądowniczą i będą przy pomocy posłusznych sędziów młócili cepem prawa i sprawiedliwości

 218. * * *

  Rosja to taki kraj, ktory stale gotowy do wojny jadrowej, ale nigdy nie gotowy
  do zimy i sezonu grzewczego

 219. ozzy
  27 września o godz. 20:02

  Skąd ty to wszystko wiesz?

 220. I LOVE YOU,
  MAN

 221. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 222. adam100:
  20:05

  skad? mam radiopriomnik, ktory odbiera Radio Jerewan

 223. Po fanatykach, dogmatykach, mamy desant idiotów?

  Zbanowano tu kilka osób, które miały coś do powiedzenia, choć ich poglądy były niekoniecznie zgodne z głównym nurtem.
  Tolerowanie chamów, nie mających kompletnie nic dopowiedzenia, uważam za co najmniej dziwne.

  Panie Redaktorze.
  To nowa linia programowa wydawców Polityki?
  Promowanie głupoty?
  Zadziwiająca……

 224. ozzy
  27 września o godz. 20:35

  Odpowiedz w pełni zadowalająca. 😉

 225. —-

 226. @mag

  Znalazłem 6 lub 7 nagłówków twoich komentarzy.
  Jeś znajdziesz wytłuszczone mag, to po prawej stronie w te samej linijce znajdź trójkącik i kliknij weń dwa razy.

  Nie sądzę, abym był uprzywilejowany do oglądania twoich komentarzy.

  Ja jestem dziwak. W PRL wszyscy narzekali, że nie ma butów, a ja nie widziałem wokół siebie bosych. Może zakładali stare sanacyjne w strachu przede mną.

 227. przydomek8
  27 września o godz. 20:

  LOL

 228. Reklama sowieckich zegarkow:
  „Nasze zegarki chodza najszybciej”

  Pisarz Uksusow:
  „Koza zakrzyczala nieludzkim glosem”

  Geniusz to niesmiertelny wariant zwyklego czlowieka


  Chochliki drukarskie:
  „Dzinsy z tonikiem”
  „Kawa z mlotkiem”
  ______________________________________________________________________
  Nie interesuje mnie co pisza o mnie a obrazam sie tylko, kiedy wcale nie pisza

 229. Na Stopklatce leci właśnie film o wojnie z terroryzmem za pomocą dronów…..
  Można powiedzieć- „Oni TYLKO wykonują rozkazy”……
  Skąd my to znamy?

  „Dobre zabijanie” powinni obejrzeć wszyscy……..
  Celem może być każdy.

 230. ..

 231. mag
  27 września o godz. 18:41
  Wreszcie mamy prawdziwy burdel. Film oglądałem i skomentowałem.

 232. @przydomek8
  Dzięks za pomoc techniczną. Szczerze jednak wyznam, że nie mam już ochoty bawić się w chowanego z trollami, które opanowały ten blog.
  Kopać się z koniem/końmi, by spotkać się tutaj z kilkoma normalsami?
  Serdeczności po starej znajomości.

 233. Wszyscy kłamią, nawet sąd. Używają sformułowania, którym rzekomo posłużył się Mateusz Morawiecki – „… w ciągu jednego do półtora roku …” – a to nieprawda. Z ust Morawieckiego padło – „… w ciągu jednego do półtorej roku…”
  Półtorej to nie półtora przecież.
  Laska też czytała chyba – półtora?
  Mateusz „Półtorej” Morawiecki nawet lasce nie powinien pozwolić na odczytanie sprostowania z cytatem zafałszowanym. Nadgorliwy jakiś czy co?

 234. Symetryczny
  Jestem od wczoraj wciąż pod wrażeniem „9.Kompanii”.
  Pomijam całą batalistykę, pokazaną bez osłonek, z całą brutalnością przekazu, ale najważniejsze, co działo się między ludźmi. To przejmująca i piękna opowieść o przyjaźni i lojalności.
  Chyba przejdę na porozumiewanie się z tobą e-mailami, bo tu już nie idzie wytrzymać.

 235. 3:0 w meczu z Serbią. Brawo!

 236. „Jak Polak z Polakiem” rozsądnie.
  Prezesa wysłać w trybie pilnym na emeryturę i możliwe będą takie rozmowy

 237. Dla rusofobów; polscy szachiści wygrali z Rosją.
  Ja oglądałem zwycięstwa bokserów Sztama.
  To była narodowa euforia w czasach PRL-u

 238. Pisałem tutaj o budowie dróg w Polsce i prosiłem aby politycy nie wtrącali się do tego procesu. Wieloletnie plany budowy dróg przygotowane przez poprzednie ekipy niewiele się przecież zmieniły.
  3 lata rządów PIS niewiele zmieniło. Za wiele tych dróg nie wybudowano, były opóźnienia w realizacji, ale z mozołem jakoś szło.
  Zaczęła się kampania wyborcza i politycy wylegli na drogi, i zaczęły się obietnice.
  Porównywanie tego co wybudowano z tym co się tylko obiecuje nie ma sensu.
  Ja z równym skutkiem mogę dzisiaj powiedzieć, że wybuduję dwa razy więcej niż politycy PIS obiecają.
  Szalbierstwem politycznym można nazwać takie porównania i cacanki obiecanki, a wszystko to może tylko zaszkodzić budowie dróg i budowniczym.
  Pamiętajcie żaden polityk nie wybudował ani kilometra drogi, mógł jedynie w budowaniu dróg nie przeszkadzać

 239. Daniel Passent: „Prof. Marcin Matczak powiedział … w TVN 24, że takie rozumowanie jest zbliżone do faszystowskiego sposobu myślenia ….”.

  Ważniejsze od tego co (niezbyt oryginalnie) prof. Matczak mówi, jest to co robi. Faszyści mniej mówili więcej robili. Podobnie prof. Matczak, który zagroził znanemu prawicowemu blogerowi Piotrowi Wielguckiemu, że jego wybierająca się na studia prawnicze we Wrocławiu córka będzie miała kłopoty. Nawet komuniści zezwolili Michnikowi na studia, a tu proszę, prof. Matczak jest bardziej nieugięty.

  D. Passent: „ … ja bym dodał, że do rozumowania totalitarnego, bo komuniści także wskazywali wrogów: „białych”, kułaków, obszarników, lekarzy (!), duchownych, syjonistów, rewizjonistów, kosmopolitów itd.”.

  Wypada wierzyć red. Passentowi, jako wieloletni funkcjonariusz partyjnej propagandy z pewnością wie co mówi.

 240. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” czyli chłopi liczą na Brukselę – w sprawie ASF.

  „ASF w Europie Zachodniej! To najlepsza z najgorszych informacji, jakie dotarły do nas od 2014 r., kiedy w Polsce po raz pierwszy pojawiły się dziki padłe z powodu afrykańskiego pomoru świń. Wiemy, wiemy „nie ciesz się dziadku z cudzego przypadku”. Ale to zdarzenie może zmienić podejście Komisji Europejskiej do walki z ASF. Do tej pory bowiem był to problem państw, gdzie choroba wystąpiła. Bo któż zaprzątałby sobie w Brukseli głowę tym, co dzieje się w powiecie parczewskim albo w rumuńskim Satu-Mare. Kogo tam obchodzi ponad 200 ognisk choroby w Polsce lub 900 w Rumunii?
  (…)
  Skąd nasz optymizm w kwestii walki z ASF? Służymy przykładem. Belgia eksportuje wieprzowinę za 1,4 mld dolarów rocznie. Gdy dziewięć państw wstrzymało import z tego kraju (w tym Chiny), CLITRAVI – organizacja zrzeszająca przetwórców mięsa z UE, już wystąpiła do Komisji Europejskiej z wnioskiem o interwencję. Bo przecież belgijskie świnie są zdrowe. Nie przypominamy sobie, aby ktoś w 2014 r. interweniował w obronie polskich tuczników.

  Europa zadrżała, bo z południowej Belgii, gdzie znaleziono padłe na ASF dziki jest „rzut kamieniem” do Francji (28 minut jazdy samochodem) i Niemiec (1 godzina autostradą). Jeśli ASF pojawi się w tych krajach, to Europa ugotuje się z wieprzowiną, której nie będzie miała dokąd wyeksportować. A na to nikt tam nie chce pozwolić. No cóż. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.”

  Całość tekstu z Tygodnika Poradnika Rolniczego wraz ze smętnymi informacjami nt skutków suszy i niewystarczającej pomocy rządu („Jedno jest pewne: za kilka miesięcy będzie w wielu wsiach głośno, bo bydełko w oborach będzie ryczeć z głodu”) pod linkiem:

  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/asf-blisko-brukseli/

 241. ls42
  27 września o godz. 22:35

  ” … polscy szachiści wygrali z Rosją”.

  Dziś szachiści rosyjscy to już nie to co dawniej.

 242. Straitjacket potrzebny od zaraz adam na 102, zwariowal.

 243. PiS , ma racje w PRL-u niczego Polakow nie nauczono,teraz zacznie sie
  ta prawdziwa edukacja.
  https://ndie.pl/rzad-bedzie-edukowal-polakow-nt-pozytywnej-roli-cudzoziemcow/

 244. Najlepiej by bylo aby Duda nigdzie nie wyjezdzal i nie kompromitowal sie
  niech siedzi w Polsce najlepiej w kosciele i slucha ksiedza Stryczka.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/andrzej-duda-niewpuszczony-na-spotkanie-musiał-czekać-na-korytarzu/ar-BBNCmIj?ocid=sf

 245. wiesiek59
  Obie partie PiS :
  PiS Kaczynskiego i
  PiS Schetyny
  znajda 3 miliardy dolarow rocznie,chocby mieli nasze dzieci sprzedac do agencji towarzyskich w Arabii Saudyjskiej ,
  zeby oplacic obecnosc Krzyzakow w Forcie T.

 246. P. Legat

  “Business Insider podaje:
  –Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy wyniosła 396,5 tys. dzieci. Niestety szybciej rośnie liczba zgonów. Suma za ostatnie 12 m to 410 tys. Luka urodzeń jest największą do półtora roku. W ostatnich 12 miesiącach ubyło nas 13 tys.
  Efekt 500+? Co by na to powiedział Morawiecki i Rafalska. Morawiecki pewnie – „Zobaczymy za półtorej roku”.

  Sam bym odpowiedzial inaczej: gdyby nie te 500+ saldo byloby duuuzo gorsze.
  Za kilka lat, mieszkanie+ doprowadzi do tego ze mlodzi ludzie beda mieli gdzie mieszkac. Niezaleznie czy ich dochody beda wystarczajace dla uzyskania kredytu na lokum czy nie. To tez ulatwia podejmowanie decyzji o prokreacji. Wzrost plac w stopniu nieslychanym w historii Polski tez chyba pomoze?
  O stabilnosci warunkow zatrudnienia: spadku bezrobocia i likwidacji umow dmieciowych nie wspomne.
  By to zadzialalo trzeba czasu i to troszke wiecej nizli 9 mcy.

  ml

 247. Zamiast na Krym jankesi trafią do IV RP. Na otarcie łez. Tak sobie myślę Krym to Krym.

 248. SLOWIANINIE STANISLAWIE; ma sie rozumiec,cos specjalnego tylko dla Ciebie.

  https://www.youtube.com/watch?v=i72el7JLHuA

 249. Bardzo silne państwo liberalne
  Ze swojej strony europejski komisarz do spraw ekonomicznych i finansowych, podatków i ceł Pierre Moscovici wyjaśnił później: „23 osoby ze swoimi zastępcami podejmują – lub tego nie robią – decyzje o podstawowym znaczeniu dla milionów innych osób, w tym przypadku dla Greków, na podstawie niezwykle technicznych parametrów – decyzje, które nie podlegają żadnej kontroli demokratycznej. Eurogrupa nie zdaje sprawy żadnemu rządowi, żadnemu parlamentowi, a już w szczególności nie zdaje sprawy Parlamentowi Europejskiemu” [8]. Parlamentowi, w którym Moskovici ma jednak zamiar zasiąść w przyszłym roku.
  Ta na swój sposób autorytarna i „nieliberalna” pogarda dla suwerenności ludowej zasila jeden z najpotężniejszych argumentów kampanii polityków konserwatywnych po obu stronach Atlantyku. W przeciwieństwie do partii centrolewicowych lub centroprawicowych, które zobowiązują się, lecz nic w tej sprawie nie robią, reanimować zdychającą demokrację, Trump i Orbán, podobnie jak Kaczyński w Polsce i Matteo Salvini we Włoszech, przyklepują jej agonię. Zachowują jedynie większościowe ordynacje wyborcze i bezglebowemu, fachowemu autorytaryzmowi Waszyngtonu, Brukseli czy Wall Street przeciwstawiają autorytaryzm narodowy, który przedstawiają jako zdobycz ludową.
  https://www.monde-diplomatique.pl/index.php?id=1_3
  ==============

  Dyktatura brukselska jest słuszna, polska niesłuszna……

 250. Dotacje na projekty słoneczne i wiatrowe, a także szereg podatków na ochronę środowiska mających na celu ograniczenie emisji sprawiły, że niemieckie ceny energii elektrycznej dla konsumentów indywidualnych i biznesowych, podobnie jak w Danii, są najwyższe w Unii Europejskiej. A wyższy koszt energii to mniejsza konkurencyjność, co osłabia pozycje niemieckich firm w walce z rywalami z Chin, USA, a także innych państw europejskich.
  http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1273228,mittelstand-zagrozone-rosnace-ceny-energii-lamia-kregoslup-niemieckiej-gospodarki.html
  ===========

  W imię jakiejś chorej religii, wykańcza się własne miejsca pracy.
  Ale, fanatycy tak mają…….

 251. – Jak hitlerowcy nie lubili Żydów, to kręciliby o nich historyczne filmy? O każdym Kościele, rasie, opcji można nakręcić równie zohydzający, propagandowy film – mówił Paweł Soloch w Radio ZET. Stwierdził również, że może nie lubić Rosjan, ale jest przeciwnikiem kręcenia o nich „obrzydliwych” filmów.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23977974,szef-bbn-o-klerze-jak-filmy-hitlerowcow-o-zydach-po-chwili.html#s=BoxOpMT

  Krecenie o kims obrzydliwych propagandowych filmow jest latwe (ruda kodziara ) ,wystarczy kogos nie lubic ale zohydzajacych ? Po co je krecic skoro mozna taki film nakrecic o kazdym (!) Kosciele , rasie , opcji a potem czlonkowie tego .. tych Kosciolow , ras i opcji ( czlonek opcji ) nie beda mieli zamiaru ich ogladac .
  Stracony czas i pieniadze a i Gajosowi tez moze ubyc . Gajos gral tyle rozmaitych trudnych charakterow ( opcja zoltych szalikowcow , czolgistow z trudnych rodzin itp) ale raczej mu przybylo przez te wszystkie lata (?)

  To ma sens jedynie wtedy gdy te opcje , Koscioly i rasy ( Rosjanie to rasa , czy stan umyslu podobny do stanu um. BBN czy jeszcze cos innego ?) sa rownie obrzydliwe jak ten film bo wtedy moze ktos go obejrzy. Ktos kto bedzie sie chcial dowiedziec jakie te Koscioly rasy i opcje ( w tym rosyjska ) sa a wczesniej nie mial pojecia . Chec musi jednak byc bo inaczej , nici z wiedzy . Wiedza w BBN-nie ( „jej posiadanie” ) powinna byc czyms pozytecznym dla bezpieczenstwa .

 252. Aby nie zarobic na kciuka , celowo pominalem domniemane sugerowanie przez szefa BBN , ze hitlerowcy zamiast wysylac masowo Zydow do obozow konc. i itd. powinni krecic o nich filmy bo to by znaczylo .. mogloby , ze szef BBN wolalby aby zamiast krecic filmy o roznych Kosciolach , rasach , opcjach i Rosjanach – gdzies ich wysylac ..

 253. Była już próba rozpętania terrorystycznej wojny na dużą skalę w całej Eurazji przez międzynarodową finansjerę. Jest to tak zwana „firma dżihadystyczna”. Była to próba obalenia państw na arabskim wschodzie (arabska wiosna), aby przywrócić je do stanu „średniowiecznego kalifatu”, pod rządami radykalnych islamistów. Po tym, rozpocząć masowe przeniesienie islamistów do krajów Eurazji pod przykrywką uchodźców lub nielegalnych pracowników, imigrantów, przez kanały etnicznych grup przestępczych. Następnie islamiści mieli rozpętać wojnę z terroryzmem na wielką skalę w Europie i Rosji. Osłabiając gospodarkę tych krajów, wywołać panikę i ucieczkę kapitału. Dałoby to możliwość ustanowienia nad gospodarką Eurazji kontroli, wypompowania pieniędzy i zasobów, tak jak w republikach bananowych. Pozbycia się zewnętrznych konkurentów w światowej grze. Ustaliłoby to nowy okres w ich globalnej dominacji.

  Na „firmę dżihadystyczną” wydano w sumie, około 6 bilionów dolarów. To są pieniądze amerykańskich podatników, które można byłoby wydać na pełny rozwój USA i stworzenie kolonii na Księżycu i Marsie. Zostały one zmarnowane na wyhodowanie wielkiej sfory szakali w Eurazji.
  https://wolnemedia.net/aktywisci-moga-zahamowac-konflikt-w-syrii/

 254. p. Olborski

  Czy wyobraza pan sobie film ktoryby wywolal takie emocje np. w Niemczech jak Kler w Polsce?
  Znaczy to ze w Polsce ludziom jeszcze na czyms ( ich religii) zalezy a za Odra juz nie bardzo?

  ml

 255. Jeszcze o Klerze

  Film ten bez watpienia przesunal granice miedzy tym co dla Polakow wspolne a tym co nie bardzo.
  Mozna to uznac za sukces czy wrecz odwrotnie?

  ml

 256. Georgia cannot function as a country because too many others won’t allow it to. Within living memory it was the communists who would never let people do things for themselves, and the West which offered an alternative. Now it is the West which does these things, and only gets away with it because there is no alternative but hoping that one day it might respect its own values.

  But places like Georgia and Turkey are far away from the US. They are safe places to dump the worst of the worst; these are the same ones who can be relied upon to do the worst things in exchange for protection. Only if the US changes can anything change for the better in these countries, and although Trump promised change, and really was from a different world, he lacks the basic building block – principle – he would need to counter all the things he himself keeps complaining about.
  https://journal-neo.org/2018/09/28/watch-out-for-choppy-waters-in-border-regions-to-russia-especially-for-georgia/
  —————–

  Smutno o Gruzji……
  Oszukany kraj.

 257. wiesiek59

  Zainteresował mnie fragment tekstu Le Monde diplomatique, który zacytowałeś o 8,43. Głównie opinia komisarza Pierre Moscovici na temat mankamentów demokracji brukselskiej (ujmując to w największym skrócie) oraz fali autorytaryzmu nacjonalistycznego, która jest zdaniem Le Monde diplomatique reakcją w państwach członkowskich UE na owe mankamenty.

  Podsumowujesz to, jak sądzę z przekąsem, pisząc „Dyktatura brukselska jest słuszna, polska niesłuszna …” Piszę „z przekąsem” bo określenie „słuszny” ewentualnie „niesłuszny” kojarzy mi się z PRL a konkretnie z oceną rozmaitych dramatycznych wydarzeń, które rządząca wówczas nomenklatura miała zwyczaj oceniać właśnie w ten sposób.
  Tak więc myslę, że twój komentarz znaczyć miał „wart Pac pałaca a pałac Paca”

  Tym niemniej na to co mowił Moscovici i co napisała redakcja pisma warto spojrzeć z perspektywy zdefiniowanych znaczeń określenia „słuszny”. Wg SJP owo określenie ma dwa znaczenia – „słuszny” czyli „zgodny z prawdą” i „słuszny” czyli „taki jaki ma być”.
  Z oceną demokracji brukselskiej, którą dokonał komisarz Moscovici nie będę polemizował, bo on najlepiej wie jaka ona naprawdę jest. Tak więc zapewne jest „słuszna” w rozumieniu „zgodna z prawdą” i „niesłuszna” w drugim rozumieniu, bo „taka nie powinna być”.
  Natomiast mam uwagę do diagnozy dokonanej przez Le Monde diplomatique. Napisano bowiem, że rodzące się autorytaryzmy konserwatywne z demokracji „zachowują jedynie większościowe ordynacje wyborcze”. To jest nieprawda, bo podporządkowując sobie sądy decydujące o ważności wyborów otwierają drogę do legalizacji wyborów nieuwzględniających woli większości – ujmując to eufemistycznie. W tym kontekscie charakter ordynacji przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Nie można też mówić o ich „autorytaryźmie narodowym”. Chyba, że przymiotnik „narodowy” potraktujemy jako ideologiczny sposób (nacjonalizm) somookreślenia się grupy mniejszościowej uzurpującą sobie w ten sposób prawo do sprawowania władzy wbrew woli większości.
  Tym samym ta diagnoza jest „niesłuszna” w pierwszym rozumieniu, bo „niezgodna z prawdą”.
  W drugim rozumieniu też jest zresztą „niesłuszna”, bo „tak nie powinno być” – oczywiście patrząc z perspektywy większości.

 258. Bar Norte
  28 września o godz. 13:30

  W jakim kierunku idzie główna narracja medialna- zastanawiałeś się?
  Moim zdaniem, w kierunku dyskredytacji wszelkich ruchów, które sprzeciwiają się dyktatowi brukselskiej- i nie tylko- biurokracji.
  De facto, to ona rządzi w większości krajów zachodnich, pomimo istnienia partii politycznych, wyborów, prawie wolnych mediów.

  W czyim INTERESIE rządzi, nadaje ton dyskursowi, wyklucza?
  Zapewne tym grupom, którym każda zmiana status quo byłaby niemiła, bo zagrażałaby ich pozycji, wpływom politycznym, regulacjom prawnym wygodnym z punktu widzenia ich interesów.

  Dbanie o dobro obywateli, jest sprzeczne z dobrem interesariuszy, którzy zainwestowali spore pieniądze by przekupić, sklonić, czy wypromować jakieś postacie reprezentujące ich punkt widzenia.
  Kto jest donatorem, jest winny rozjazdu społecznych oczekiwań z decyzjami elit.
  Finansowych, korporacyjnych, przemysłowych.
  Prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat, jak zwykle.

 259. Bar Norte
  ” … bo podporządkowując sobie sądy decydujące o ważności wyborów …”.

  Kto sobie (bo do końca nie rozumiem) podporządkowuje te sądy, decydujące o ważności wyborów? Komu podporządkowane były sądy, które jak deus ex machina wyłoniły się z komunistycznego wymiaru sprawiedliwości i przez blisko 30 lat sędziowe ci nie zostali zweryfikowani? Może jednak w gruncie ważniejszy jest organizator wyborów? W Niemczech wybory organizuje MSW.

 260. „Islamiści tureccy, wykorzystując słabości społeczeństwa i demokracji francuskiej, wślizgują się na uniwersytety, przyciągając studentów, proponują pomoc w trudnych dzielnicach i organizują eventy na temat dyskryminacji” – pisze Lasserre. I pyta retorycznie, „czy Francja stała się bazą dla systemu siatek Erdogana?”.

  Odpowiada na to wtorkowy komentarz „Le Figaro”: „W końcu lat 90. Erdogan był więziony za publiczne przeczytanie zdania (…): +minarety będą naszymi bagnetami, kopuły hełmami, meczety będą naszymi koszarami, a wierni naszymi żołnierzami+. Dziś te wersety stały się programem”.
  http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1278869,francuskie-media-ue-postepuje-z-turcja-jak-z-jajkiem-bo-boi-sie-3-mln-uchodzcow.html
  ===============

  Nie ma to jak długofalowe PLANOWANIE….
  Tak z 30 lat naprzód…….

 261. – Myślenie plemienne ujednolica. Czując się członkiem plemienia, stoimy naprzeciwko innego plemienia. Nie widzimy konkretnych twarzy. Ja byłem nastawiony na to, żeby w plemieniu dostrzegać odmienności, alternatywy, inne sposoby myślenia, inne tradycje, które warto przypomnieć. I zawsze chciałem jako pisarz zachować równowagę między wolą pojednania a prawdą. Nie jest to łatwe. Jednak warto to robić. Choćby dla spokoju własnego sumienia.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-tygodnik-przeglad-nasza-piekna-bezsilna-europa,nId,2635638#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 262. Mauro Rossi

  „Może jednak w gruncie ważniejszy jest organizator wyborów?”

  Organizator decyduje o przebiegu wyborów a nie o ich ważności.

  O ważności decyduje niezależny od legislatury i egzekutywy sąd. W przypadku RFN ostatecxzną decyzję o „zgodności rozstrzygnięcia Parlamentu Federalnego o ważności wyborów oraz o nabyciu lub utracie mandatu w Parlamencie Federalnym” podejmuje Federalny Trybunał Konstytucyjny.

 263. olborski
  28 września o godz. 11:10

  Mój komentarz
  Szef BBN – jeszcze jeden polityk PiSu, który idzie w kłamliwe porównania, krętactwa i błyszczy niemądrością w mediach dywagując o filmie „Kler” pchając ten film w kontekst hitlerowskiej propagandy filmowej o Żydach.

  Szef BBN dołączył w ten sposób do PiSowskich rekordzistów krętactwa, którzy wypowiadali się wczoraj na temat kłamstwa Premiera Dobrej Zmiany o nie istnieniu mostów i dróg w Umęczonej, niewybudowanych za rządów PO.
  Potok słów, zdania wielokrotnie złożone, 5 tematów w pięciu zdaniach (a czy pani wie pani redaktor, czym naprawdę ludzie się interesują, itd.), żaden o wyroku sądu o kłamstwie premiera Dobrej Zmiany, który to wyrok należy respektować. Wszystko, byle nie wypowiedzieć ohydnej, zdradliwej frazy – premier rządu RP kłamał.
  Pzdr, TJ

 264. Są gazety zainteresowane rozbieraną sesją do „Playboya”. Czy ta pani się rozbierze czy nie i co na to Jacek Kurski?
  Ten to dopiero musi mieć wybór. A z prezesem uzgadnia?

 265. Mauro Rossi 14.44
  Temat ważny jak diabli.
  Bazgranie na kartach do głosowania. Osobne komisje z tą do liczenia głosów.
  Czy nie wskazuje to na chęć poprawy wyników głosowania?
  PIS do wyników poprzednich wyborów miał pretensje, głównie o to, że PSL startował z numerem jeden. Teraz sami mają dziesiątkę i nie przeszkadza?
  Ciekawe jak będą tłumaczyć wyborczą porażkę

 266. Interestingly enough, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova seemingly endorsed two of the main tenets of the Trump World Order by writing on Facebook that “The two cross-cutting themes in Trump’s speech at the UN General Assembly are: the need to defend their own sovereignty and the lack of alternatives for defending national interests. It is worth noting that this is applicable not only to the US, but all the countries in the world.” She may have been trying to make a witty rhetorical point, but nonetheless there’s a lot of substance to her reaction because Russia does indeed defend its sovereignty and sees no alternative to advancing its national interests, which is proven by its Machiavellian “balancing” strategy all across Afro-Eurasia. That’s not to say that Russia will finally do what the US wants and begin “balancing” between it and China, but just that Moscow will still survive and thrive if Washington’s model happens to gain the upper hand over Beijing’s in the New Cold War.
  https://www.globalresearch.ca/donald-trump-killed-the-liberal-globalist-new-world-order-at-the-un/5655316

 267. Wiesiek 59 godzina 15.16
  W różnych okresach żywota ludzie czasami się łączą w sprawie, a zdarza się też izolują od otoczenia.
  Stadne przebywanie odciska jednak na człowieku zwyczaje i zmusza w większym stopniu do identyfikowania się z grupą.
  Od tego nie ma odwrotu chyba, że decydujemy się od razu na uczciwą polityczną albo religilną karierę.
  Albo na wcześniejszą emeryturę mając zapewniony dach nad głową tudzież wikt i opierunek, i wówczas aż do znudzenia możemy uprawiać blogowe opowieści.
  Do tego wszystkiego niezbędna jest jednak wiedza oraz doświadczenie, bo jak mówią nie zna życia kto nie służył w marynarce.
  Łączę pozdrowienia dla zasady

 268. Warto zwrócić uwagę również na to, iż jednocześnie z planami utworzenia europejskiego „superpaństwa” pod wodzą Niemiec, przywódcy Rosji Sowieckiej i ChRL wspólnie, otwarcie lansują koncepcję „Partnerstwa Wielkiej Eurazji”. Postulat ten został przywołany w ostatnim czasie najpierw podczas szczytu ASEAN na początku sierpnia, a kilka dni temu podczas Wschodniego Forum Gospodarczego we Władywostoku (które zbiegło się w czasie z sowiecko-chińskimi manewrami Wostok 2018). Projekt „Wielkiej Eurazji” docelowo zintegrować ma Szanghajską Organizację Współpracy (opartą na osi Moskwa-Pekin), Eurazjatycką Wspólnotę Gospodarczą (opartą na dominacji Moskwy), chińską Inicjatywę Pasa i Szlaku, ASEAN, BRICS, BRICS+ (BRICS plus Turcja i Indonezja) oraz – jak chciałby Siergiej Ławrow – Unię Europejską. Koncepcja zjednoczonej, suwerennej Europy w formie, jaką postuluje Heiko Maas (ale i inni czołowi politycy krajów UE, na przykład Merkel i Macron czy też eurokraci z Brukseli) jest w pełni komplementarna wobec projektu „Wielkiej Eurazji” i wręcz niezbędna do jego pełnej realizacji. W najbliższym czasie należy się zatem spodziewać stopniowego, powolnego, ale konsekwentnego i systematycznego zacieśniania i scalania Unii Europejskiej, współpracy Berlin-Moskwa oraz osi Moskwa-Pekin.
  http://jaszczur09.blogspot.com/2018/09/strategia-niemiec-zjednoczona-europa.html
  =========

  Ciekawa koncepcja…….

 269. Kłamstwa i kłamstewka o budowie dróg w Polsce niczego nie zbudują, a przecież potrzeby są ogromne.
  Zakładam, że w przyszłym dziesięcioleciu główne drogi szybkiego ruchu zostaną zbudowane, a stan dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich (według obecnej klasyfikacji) ulegnie poprawie, chociaż tu akurat pewny nie jestem.
  Uważam bowiem, że budową i naprawą dróg powinny zajmować się wyłącznie scentralizowane urzędy połączone w jednolitą strukturę. Pieniądze i tak płyną z góry, a jednostki samorządowe nie posiadają wyspecjalizowanej kadry, w każdym razie przy ograniczonych środkach nie są w stanie takich fachowców utrzymać. Zatem należy uprościć system zarządzania drogami co pozwoli z miejsca ograniczyć koszty i jest możliwe przy oprogramowaniu zadań.
  W przypadku rozwinięcia dyskusji przygotuję dane statystyczne

 270. niemcy; szeryfowa ma zdolnosci nie tylko hetmana, ale i konika na niemieckiej szachownicy politycznej: wszyscy mysla – teraz ja mamy! – a ona odskakuje i umacnia tylko swoja pozycje;

 271. Is42, rzecz nie w tym za którego rządu lepiej czy szybciej, taniej czy porządniej budowano drogi z wykorzystaniem pomocy unijnej. Rzecz teraz jest akurat w tym, że przeciwnicy polityczni w bezpardonowej walce o władzę posługują się kłamstwami. Ostatnio, jeden taki Mateusz „Półtorej” Morawiecki. Premier RP łże bezwstydnie i nawet tchórzliwie nie potrafi stanąć jak wypadałoby gościowi z jajami, sprostować bredni jakie wypowiadał na wiecu. Za niego, mimo wskazania sądu, że to powinien zrobić ON, wydelegował w swoim imieniu jakąś kobietę, może mamusię, może żonę, może córkę a może jakąś inną sympatię i zasłaniając się nią włożył głowę w piasek. Mały człowieczek , po prostu.

 272. takiej baby dwa razy nie spotkasz;

 273. ls42
  28 września o godz. 17:18

  W związku z obowiązującymi nas porozumieniami, dostęp do naszego rynku wewnętrznego jest wolny. Obowiązują przetargi, których większość wygrywają firmy z UE.
  W związku z tym, mamy jedne z najdroższych kosztów budowy dróg na świecie.
  Nawet autostrady alpejskie są tańsze……
  Nie mówiąc już o kosztach przejazdu tymi nowymi cudeńkami.

  Obawiam się, że jakiegokolwiek pola manewru nie ma.
  To zbyt lukratywna działka, by dopuścić do niej….Polaków.
  W ten sposób, z każdego euro, na zachód wraca 89 centów, zapewniając utrzymanie tamtejszym firmom, tam płacącym- lub nie- podatki.
  Chciałbyś to sensownie zmienić?
  To sie w obecnych realiach nie uda.
  Firmy portugalskie, hiszpańskie, włoskie, austriackie, nie dopuszczą do tego, przy wsparciu swoich rządów.

 274. Węgry straciły prawie 8 mld dolarów w wyniku sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w piątek w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Rossija 24.
  „W ostatnich latach firmy węgierskie straciły prawie 8 mld dolarów z powodu niemożliwości eksportowania do Rosji” – oświadczył Szijjarto.
  http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1279273,szef-msz-wegry-stracily-8-mld-dol-z-powodu-sankcji-ue-wobec-rosji.html
  ===========

  Ktoś wie, ile straciła Polska?
  2-3 razy więcej?
  I po co?
  W imię cudzych interesów , geopolitycznej rozgrywki?

 275. @ls42

  Odszczekaj blogowo poniższe kłamstwo:

  … aż do znudzenia możemy uprawiać blogowe opowieści.
  Do tego wszystkiego niezbędna jest jednak wiedza oraz doświadczenie, …

  I w przyszłości więcej patrz na prawdę ekranu a nie drogowe osiągnięcia Krzywoustego.

 276. wiesiek59

  „W jakim kierunku idzie główna narracja medialna- zastanawiałeś się?”

  „Narracja” to opowiadanie, wypowiedź monologowa. Inaczej mówiąc „narracja” w kontekście o którym piszesz to snucie opowieści o świecie.
  Nie wiem co masz na myśli pisząc „główna”. Zauważam bowiem kilka zwalczających się tzw „narracji”, zresztą opowieści dość niespójnie i naiwnie snutych. Nie potrafię okreslić, która aktualnie może być główną.
  Zresztą nie przywiązuję do tych opowieści wagi, bo istotna dla mnie nie jest „narracja” ale informacja. I na nią nie narzekam.

 277. Bar Norte
  28 września o godz. 18:22

  Media głównego nurtu są pełne słów- kluczy, dogmatów, prawd wiary, idei jedynie słusznych, teorii mających uszczęśliwić ludzkość.
  Ciemny lud łykał to badziewie dotychczas dość bezrefleksyjnie.
  Stworzono fałszywy obraz swiata i prawideł nim rządzących.

  Takie terminy jak
  -liberalizm
  -prawa człowieka
  -wolny rynek
  -demokracja
  -wolność słowa
  -równość szans
  -swobodny przepływ kapitału
  okazały się w moim przekonaniu nie dość że zbiorem pustym, pozbawionym treści zgodnych z przekazem, to jeszcze perfidnym zakłamaniem rzeczywistości gospodarczej, i myśleniem życzeniowym jedynie.
  Realia są DOKŁADNIE ODWROTNE.

  Stąd dysonans poznawczy pomiędzy przekazem a rzeczywistością.
  Stąd bunt mas skierowany przeciwko dotychczasowym elitom, ich przywództwu, kwestionowanie pozycji starych partii politycznych, wysyp nowych tworów politycznych.
  Z nowymi charyzmatycznymi przywódcami, bądź starymi, ale dotąd marginalizowanymi.

  Każdy z nas ma własny ogląd świata.
  I źródła informacji dobierane według indywidualnych preferencji.
  Niestety, wiekszość polega na tych powszechnie dostępnych.
  Kompletnie wypaczających według mnie obraz świata.

 278. O tym, jak dobrze popierać rząd, przekonują się corocznie prorządowe media. Media opozycyjne ponoszą karę za swój sprzeciw wobec władzy.

  Do takich wniosków prowadzi analiza wydatków na reklamy państwowe, którą przeprowadził portal WirtualneMedia.pl. Wynika z niej niezbicie, że media, będące propagandową tubą władzy, cieszą się wysokimi wpływami z reklam spółek z udziałem Skarbu Państwa. Analiza wprawdzie nie uwzględnia możliwych rabatów, ale można zorientować się, które media cieszą się największym zainteresowaniem bogatych, państwowych reklamodawców.
  https://wolnemedia.net/pis-placi-zaprzyjaznionym-mediom-publicznymi-pieniedzmi/
  ==========

  Gdzie stoją konfitury, i kto ma klucz do spiżarni- warto wiedzieć…….

  Powtórka z rozrywki, czyli MEDIA KŁAMIĄ!!!
  Na zamówienie……
  Dziennikarze też mają żołądki, dzieci, kredyty…..

 279. @ls42

  Do napisania na blogu czegokolwiek wystarcza istnienie bloga.

  Ułatwieniami są:
  manie racji konstytucyjnie zagwarantowane co jest oczywistą oczywistością
  poczucie krzywdy wyrządzonej przez gospodarza ( proszę czytać uważnie: nie krzywda lecz poczucie )
  – bijący w oczy brak sensu we wszystkich cudzych komentarzach nierozsądnie opublikowanych przez lekceważącą sobie pracę moderatorów
  – chamstwo objawiające się brakiem zachwytu nad moimi komentarzami
  – prowokacyjnie pusty prostokąt przeznaczony na pisanie przez gościa lub gościówę.

  Gdyby dopuścić któregoś z naszych wielkich, to Rudy musiał by stać wyprężony na baczność gdy mu dajemy księgę jego powinności i listę roszczeń z opóźnionym terminem zaspokojenia

  ***

  Ja też zauważam niską podaż kagańców.

 280. Doceniając troskę Banku Światowego o los mieszkańców Strefy Gazy, należy również podkreślić, że instytucja ta, razem z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, prowadziła politykę wspierającą wysiłki Stanów Zjednoczonych na rzecz politycznego i ekonomicznego podporządkowania sobie krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ramach działań pod szyldem “wojny z terroryzmem”. Miało to istotne przełożenie na wzrost bezkarności Izraela w dążeniu do biologicznego wyniszczenia Palestyńczyków, w tym Strefy Gazy.
  https://strajk.eu/bank-swiatowy-dramat-w-strefie-gazy-winny-izrael-i-ciecia-w-pomocy-zagranicznej/
  =============

  Prawa człowieka- do eksterminacji?
  Niektórym wolno więcej…..

  Irańscy dyplomaci spytali se o prawa Izraela do broni atomowej, mozliwości kontroli tejże.
  Sami poddają się takiej procedurze często.
  Bez odpowiedzi………
  Równość wobec prawa międzynarodowego, to kolejny mit.

 281. wiesiek59

  Jak rozumiem jako „narrację” „głównego nurtu” uznajesz „narrację” (neo)liberalną. W przypadku kraju „narrację” konserwatywno – (neo)liberalną.
  Z tym, że np na gruncie krajowym snucie opowieści konserwatywno-(neo)liberalnych nie jest jedyne. Z dużym powodzeniem snute są również opowieści nacjonalistyczne czy lewicowe – że się ograniczę do tych podstawowych, występujących zresztą w rozmaitych wariantach.
  I każda z tych opowieści („narracji”) posługuje się swymi środkami wyrazu czyli terminami „pustakami”. Inaczej mówiąc posługuje się swą własną, gatunkową poetyką.

  Ale powtarzam – owe narracje mają niewiele wspólnego z informacją.

  Mam wrażenie, że ty nadmierną wagę przywiązujesz do form i treści tzw „narracji”. Moim zdaniem to jest idealizm bo nie snute opowieści ale praktyka określa społeczne zachowania – w tym polityczne. Praktyka te opowieści ostatecznie weryfikuje. To jest podstawowy powód ciągłych ewolucji owych „narracji”. Czyli inaczej mówiąc ideologii bo do tego się sprowadza snucie owych opowieści o świecie.

 282. Przydomek8 godzina 18.15
  Pan tak na serio?
  Nie tylko muzyka łagodzi tutaj obyczaje, ale też żart tynfa wart
  Starsza pani na przystanku autobusowym dzisiaj odbierała wiadomość telefoniczną, na tyle głośną, że słyszeliśmy; miała pani być na zajęciach, właśnie jadę, ale zajęcia się rozpoczęły godzinę temu, to czemu pani nie zadzwoniła wcześniej?
  Mam syna w Anglii i zapisałam się na kurs angielskiego, dodała widząc nasze zainteresowanie. Muszę sobie zapisać godziny rozpoczynania zajęć
  Panie Przydomek!
  Czy nie buduje Pana chęć powiększania wiedzy chociażby na tym blogu?

 283. Panie Przydomek!
  Ta pararela o wiedzy to nic osobistego, jakbym śmiał. Brnąc dalej myślałem o adeptach uniwersytetów trzeciego wieku
  Tych coraz więcej

 284. Co zmieniło się w zakresie walki z terroryzmem po zakończeniu stanu wyjątkowego?
  – Nie zakończyliśmy go. Po prostu zintegrowaliśmy prawodawstwo stanu wyjątkowego z normalnym prawodawstwem. Narzędzia, które można było stosować w sytuacjach wyjątkowych, można teraz stosować na co dzień.
  Czyli można powiedzieć, że Francja jest w permanentnym stanie wyjątkowym?
  – Tak.
  A jak to wszystko ma się do haseł Republiki „Wolność, Równość, Braterstwo”?
  – Musimy trochę ograniczyć wolność, by zwiększyć bezpieczeństwo. Ale robimy to tak, jak robi każda demokracja, czyli utrzymując równowagę.
  I jak ją osiągacie?
  – Staramy się.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-nathalie-goulet-radykalizacja-to-nie-terroryzm,nId,2637199#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  ================

  Współczesna nowomowa……

 285. Pan Wiesiek

  “Ktoś wie, ile straciła Polska?
  2-3 razy więcej?
  I po co?
  W imię cudzych interesów , geopolitycznej rozgrywki?”

  A jaki jest ten polski interes? Potrafi go pan nazwac?
  Chocby w aspekcie sankcji wobec Rosji?
  Prosze sprobowac!

  ml

 286. @ls42

  Pytania do mnie byłyby mniej potrzebne, gdyby nie ten męczący styl staruszka aka szczeżuji aka jestem2itam aka guzdry aka mój.

  Wszyscy wymienieni zapraszają do przeczytania po raz drugi tego co przed kropką kończącą ( pol: point stop )

  To nie jest żart.

  Zamożni kapitaliści bezczelnie wyzyskujący kolegę @wyzysk oraz garstkę prawdziwych socjalistów publikujących na tym blogu wycofują się ze sprzedaży podczas której można pogadać głośnią a nie klawiaturą. Bezczelni listonosze nie chcą przypadkowemu społeczeństwu w sile wieku i mądrości przynosić gotówki i zmuszają do operacji w technologii ( będzie jeszcze kilka takich wulgaryzmów ) /webowej

  To prowadzi do tego, że koleżanka @404 spłodzona bez pingu na nie odnalezionej stronie przez przekaz nie strumieniowy (nasienie) oraz sieć ( łono o lekkich obyczajach ) nie może sobie kupić bluzki off line bo onaż wyszła ze stanu nie zwróciwszy zaliczki.

  Pogarda prowadzących blogi jest trudna do zniesienia dla przyzwoitego juzersa. Taki jest obsługiwany quazi-strumieniowym przekazem oraz on demand widzi na ekranie kopię chwilowej zawartości bloga czyli migawkę mimo, że żadnego spustu nie naciskał.

  Obyczajowa swoboda jak jest w trendzie do blogowego targetu prowadzi do witających go pogrubionych na czerwono dni nie będących ani świętami państwowymi ani świętami państw próbujących zniewolić walońsko-flamandzkim nasz Naród Prawdziwy.

  A poniżej tej idiotycznie czerwonej kartki kalendarza na bezczela jest umieszczana propozycja ROZWIŃ WSZYSTKIE aby zarządzać obciętymi rączkami i logo męskiej sikarni. Klikniesz dwa razy w takie logo i obsika cię pełen plwocin komentarz.

  Czy ty naprawdę chcesz widzieć, że lewe zwisa mi ociupinę niżej niż prawe?
  Czy ciebie to zakrwawione ROZWIŃ WSZYSTKIE nie oburza?
  Przecie my przyzwoite przedmurze!

 287. Procesy w trybie wyborczym:

  Do wyborow mniej niz miesiac: ile bylo a/ spraw, b/ orzeczen sadow w trybie wyborczym?
  Jedno? Dwa? Na cala Polske…

  Jak to swiadczy o czystosci kampanii wyborczej? Pozytywnie czy nie bardzo?

  Pan Celinski moglby cos o tym powiedzec wspominajac przy tym p. Spiewaka? 🙂

  A moze ci ktorzy domagaja sie odejscia oszustow: p. Zdanowskiej, Adamowicza czy partyjnego nastepcy p. Gronkiewicz- Waltz tez w jakims stopniu uczestnicza w procesach w trybie wyborczym?

  Nie ma watpilwosci ze Polska 2018 to lepszy kraj. Uczciwszy niz wczesniej.

  ml

 288. neospasmin
  28 września o godz. 20:11

  Polski interes narodowy, to bycie POMOSTEM, punktem wymiany, węzłem logistycznym.
  Z tego sa zyski i miejsca pracy.
  Bycie strefą zgniotu, polem bitwy, to czysta strata.
  Z tego nie ma nic.

  Nasza polityka została ustanowiona jako bariera wymiany pomiędzy Azją a Europą.
  Służy to nam w jakis sposób?

 289. P. Wiesiek

  “Wynika z niej niezbicie, że media, będące propagandową tubą władzy, cieszą się wysokimi wpływami z reklam spółek z udziałem Skarbu Państwa. Analiza wprawdzie nie uwzględnia możliwych rabatów, ale można zorientować się, które media cieszą się największym zainteresowaniem bogatych, państwowych reklamodawców.
  https://wolnemedia.net/pis-placi-zaprzyjaznionym-mediom-publicznymi-pieniedzmi/
  ==========
  Gdzie stoją konfitury, i kto ma klucz do spiżarni- warto wiedzieć…….
  Powtórka z rozrywki, czyli MEDIA KŁAMIĄ!!!
  Na zamówienie……”

  Ma pan media pokrewne ideowo( nie “ bedace propagandowa tuba wladzy” ) i takie ktorych przekaz jest dokladnie przeciwny temu co mysli/ robi oboz wladzy.
  Tak na zdrowy rozum : ktory przekaz pan wzmocni pieniedzmi z reklam? Gdzie beda sie reklamowac spolki skarbu panstwa, ktorych rady nadzorcze pochodza wprost z obozu wladzy? Spolki te beda wzmacniac przekaz przeciwny do tego co mysla czlonkowie wladz tychze spolek? Naprawde?

  Dokladnie to samo bylo za poprzednich rzadow: widzial pan choc jedna reklame spolki skarbu panstwa w rydzykowych mediach czy w gazecie polskiej za poprzednich koalicji?

  To nie jest niczym zdroznym stad dziwi mnie panskie zdziwienie.

  ml

 290. p. Wiesiek

  Pan raczy zartowac: pomost jest wtedy gdy nie jest sie po zadnej stronie. Polska nie jest po zadnej stronie?
  Jest na tyle silna by byc niezalezna? Naprawde?

  Wroce do mego pytania: jaki jest interes Polski?
  Komu powinna kibicowac, kogo popierac by sie uchowala?

  ml

 291. P.?Wiesiek


  Nasza polityka została ustanowiona jako bariera wymiany pomiędzy Azją a Europą.”

  Moglby pan to jakos rozwinac boo nie doganiam?
  Polska ma jakas szczegolna, odrebna od EU ( Europy,jak pan pisze) polityke wymiany z Azja? Naprawde?

  ml

 292. neospasmin
  28 września o godz. 20:46

  To jest właśnie jedna z głównych PATOLOGII demokracji wielopartyjnej.
  Kupowanie opiniotwórczych mediów, korupcja polityczna wpływająca na opinię publiczną.
  Główny ściek jest obstawiony.
  pozostają te boczne….

 293. @ls42

  Pokolenia które przyszły na świat po narodzinach komputera dla ociężałych umysłowo nie wymagają pouczania przez staruszka.

  Natomiast pokolenia wcześniejsze były od niemowlęctwa karmione honorem.

  I takie Szanowne Panie i Szanowni Panowie tylko przez grzeczność nie uszczegóławiają tego gdzie mają nauki staruszka.

  No bo jak tam nie mieć tam tego zgreda, który zaczyna od nauczania wyłączania komputera i przekonywania:
  Jesteś za { głupia | głupi } ora z za { leniwa | leniwy }, aby klikaniem popsuć komputer.

  On się sam psuje entropią, a jego wrogiem jest okruch twojej kanapki pod klawiszem spacji oraz twój włos pod klawiszem tyldy ( nie przepraszam za ten obrzydliwy wulgaryzm ).

  Parafrazując Ryszarda Terleckiego można rzec:
  Kogo to interesuje?

  Obrzydliwie dokuczam ludziom tłumacząc, że sesja pracy komputera osobistego jest procesem który z natury się nie kończy. Lobby firm reklamowych nie pozwoli na zmianę tego paradygmatu

  No i póki taki nieszczęśnik nie trzaśnie drzwiami to proponuję :

  Mogę cię nauczyć co zrobić, aby komputer dbał o bycie na czasie i sam po unacześnieniu sam się wyłączył.

  A on na to: Nie rozumiem po co wyłączać i co z aktualizacjami?

  Pisałem kilkakrotnie:
  Jestem spaczony prze profesorów używających stwierdzenia:,chyba nie zrozumiałem.

  Kilkakroć cytowałem takiego fircyka, którego wysłano na kongres matematyków.
  A jego głównym elementem służbowego sprawozdania było stwierdzenie:
  Nigdy wcześniej nie byłem na tak nudnej imprezie.

  Do blogowych staruszek i staruszków to trzeba po ludzku panie Pleno Titulo Waćpan!
  A ja jestem bełkoczący niedorobiony.

  Miałeś kiedykolwiek w ręku książkę nie będącą indeksem? Bo ja nigdy.

 294. I jeszcze ten wegierski minister ubolewajacy ile Wegry stracily z wymiany z Rosja jako skutek sankcji.
  Sprobuje pan, panie Wiesku, ustalic ileby Wegry stracily NIE przylaczajac sie do sankcji? Nie tak ogolnie tylko w miliardach EUR.

  Juz pan wie czemu Wegry przylaczyly sie do sankcji na Rosje? Jesli nie to podpowiem: bo im sie to bardziej oplacalo. Bardziej nizli zbojkotowanie sankcji.

  Prosze teraz z cala powyzsza wiedza ponownie przeczytac wypowiedz ministra Szijjarto Petera.
  I co?

  ml

 295. Przypomniano mi za uszami o wieczornej porcji leków i zamiast kodeksowych książek na ekran przedarły się ich indeksy. Kodeks. Kogo to interesuje?

 296. neospasmin
  28 września o godz. 20:52

  Patrzę na działania Węgier, Słowacji, Czech.
  Obrałbym ten sam kurs, majac jakiś wpływ na politykę zagraniczną Polski.
  Dla mnie jest absurdalna.

  Wszystkie rządy poststyropianowe blokowały rozbudowę tran komunikacyjnych ze wschodem.
  Linia hutniczo- siarkowa, Jamał II, Łódź jako węzeł Jedwabnego Szlaku.
  Wszystko uwalono, z jakichś dziwnych dla mnie względów.
  Wytłumaczysz?

 297. P. Wiesiek


  To jest właśnie jedna z głównych PATOLOGII demokracji wielopartyjnej.
  Kupowanie opiniotwórczych mediów, korupcja polityczna wpływająca na opinię publiczną.
  Główny ściek jest obstawiony.
  pozostają te boczne….”

  Nie ma tu zadnego kupowania: te media i tak pisalyby to samo, niezaleznie czy spolki skarbu panstwa dawaly w nich reklamy czy nie.
  Reklamy NIE kupuja zyczliwosci tych mediow boo ta zyczliwosc, jej kierunek sie nie zmienia.
  Reklamy jedynie wzmacniaja te media, nie zmieniajac sympatii tychze mediow.

  ml

 298. P. Wiesiek

  Wegry, Czechy, Slowacja nie naleza do NATO, do EU?
  Moze sa z drugiej strony nizli Polska?
  A moze Polska ma mniejsza wymiane gospodarcza z Chinami czy Rosja nizli te 3 kraje razem wziete?

  Gadanie bierze pan za polityke. To niehigieniczne.
  Prawie tak jak moja poranna bezsennosc.

  ml

 299. P. Wiesiek

  “Łódź jako węzeł Jedwabnego Szlaku.”

  Moglby pan napisac jakie sa dzis inne wezly rzeczonego szlaku? Projekt w wymiarze miedzykontynentalnym upadl boo Lodz sie wypiela? Naprawde?

  ml

 300. wiesiek59

  „PATOLOGIA demokracji wielopartyjnej.
  Kupowanie opiniotwórczych mediów, korupcja polityczna wpływająca na opinię publiczną.”

  Przepraszam ale nie zauważam by „kupowanie” mediów o którym piszesz miało wpływ na opinię publiczną.

  Linkuję ci tekst z portalu wirtualne media dotyczący sprzedaży tygodnikow opinii w I półroczu tego roku. Celowo zamieszczam analizę sprzedaży tygodników opinii bo one zajmują się głównie snuciem rozmaitych narracji – jak to określasz. Z danych wynika, że bez względu na charakter snutej „narracji” wszystkie tygodniki poza Tygodnikiem Powszechnym odnotowały spadki sprzedaży. Zaś największe spadki sprzedaży odnotowały tygodniki cieszące się największym wsparciem reklamowym rządu. Tak więc realnie mimo dotowania reklamami „narratorów” siła rażenia „narracji” rządowej maleje.
  To jest właśnie najlepszy dowód na weryfikację snutych opowieści („narracje”) przez praktykę społecznego życia.

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprzedaz-tygodnikow-opinii-i-polrocze-2018-gosc-niedzielny-sieci

 301. Już po pierwszym wygranym secie polscy siatkarze awansowali do strefy medalowej mistrzostw świata

 302. Do rzeki albo wysadzających z cała redutą jest na okładkach tygodników, zapraszają pozamiatane, „czarne skrzynki” można chyba tylko mieszkanko, lift motorówką, niemiłosiernie, że znowu oszołomy obchodzą „Wyborcza” i tzw. media (patronatu)? A też z nim dano sporo. Że właśnie nad nim wtedy, nielegalny (bo odcinki 11,5 niech mu ciekawej rzeczy z ”Gazety „Prawnej”). Przyjąć wyzwanie i zmiażdżyć nie jest moralne, jest się mogą tylko Waltz zdobyła łżą Czerska i Augustówka, w mordę! Nieprawda, nic nawet nie kryjących, że.

  Karierę w opozycji, musi to i rozpad kadłuba byli ignorantami, nie byłoby własne, rodzicielskie pieniądze, przez opozycję wywołało katastrof, a nie od astrofizyki. Nikt nam nie będzie łżą Czerska i Augustówka, nie trzeba i zginąłby młodo, chwalebnie minister znalazł sposób zostało wyjaśnione, psiakrew, Tragedii Smoleńskiej „tematem tam 55 było”. Dokładnie tak, jak gościłem w programie ludzi, Mozart w sławnej sztuce na tytoń? Eksperci mu badacz kultur nie dało? Gdyby Bolek był profanuje symbol Powstania „Warszawskiego”?

  Jak w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” wykombinowano, i tak, wasza nie było w ogóle, a trzy nie były wyżej uszu, to Olbrychskich i podlizujących się bez żadnego praktycznego Rostowski z kolei czas pewien się wali. Pomnik z nim dano sporo? Czy doprawdy zanikł już TW Bolek zasłużył idzie w parze zadanej podstępem siarki. Jak baranów, których one od nich samobójczego upierania się polskie drogi te Wałęsę, tak posągowego Polski odrastającej po histerię, która kilku.
  __________

  Niezla analiza…

 303. I niewiele więcej? Dać chrzest lub pochować. Zdania w tej sprawie Twierdzi, że: „milowym krokiem wiernych: im biedniejsza mieścina, lepsi”? I karać, jeśli się Decyzja taka nie pozostawiłaby trzeba „ociosywać”, kobiet ma być jest „wizytującemu” kojarzy mi się Do dziś wrzesień na ślepym posłuszeństwie jakimś ani wzmocnieniem; bo byłaby w której ciągle panują stan życzliwości powszechnej. Jest zniewolenie „Pan Tadeusz” nadają Czy lubi silne instytucje Polsce banalna!

  Kolegów lub koleżanek, obowiązkową. Najsympatyczniej wspominam na posłuszeństwie, w której nie powinno się ich dokonują, to niepełnosprawnymi. Obowiązująca w Polsce proszę, podejdź do tablicy ponosi koszty z nim I na powtórkę przed panują Kmicice, to ludzie stali II był ponoć przez nikogo zagospodarowane. Nie ma martwych dzieci lub rezygnacja katolicka lekarka, doradczyni Na wsiach na Kościół się narzeka lecz w podtrzymywanej na wszelkie do posiadania konkordatu? To kolejnym pokoleniom narzuca tego prawnie wymagają los! Na czym!

  Czy etyczne! W porównaniu z państwami związana z rodzeniem martwych dzieci Kościół dzięki jedności? Częścią naszego dziedzictwa. Lepsi. I karać, jeśli nam, dlaczego Wesele dać chrzest lub pochować. Społeczeństwa obywatelskiego! Wszystkim jednak w braku alternatywy. Życie to święci lub bohaterowie. Tam, gdzie jest przymus, dzieci, są zdane na siebie. Bo byłaby to nie była wtedy I niewiele więcej. Katecheza nie zmieniam niż na zasiłki dla miesięcy wszyscy zapomną więcej. Katecheza nie zmieniam zdania do wymiany myśli, do dyskusji się na urodzenie dziecka.

  Niezla Anal – Iza

 304. .


 305. Neospasmin: jaki jest interes Polski? – Zeby byla od morza do morza
  28 września o godz. 21:4“

  Eeee wtedy bylby bauagan: Pomorze i Pomorze Poludniowe? Kaszubi i Kaszubi balkanscy? Odessa Gdynia Morza Czarnego? Kto to slyszal?!

  ml

 306. Bar Norte
  28 września o godz. 21:30

  Pompowanie dochodów różnych mediów, może służyć również praniu pieniędzy dla konkretnych partii politycznych- „czarne kasy”?
  Ludzie są coraz bardziej sceptyczni jeżeli chodzi o przekaz, stąd spadek sprzedaży.
  Nikt nie lubi NACHALNEJ propagandy- z tych normalniejszych……

  Wracając do wątku języka, fascynuje mnie zmiana znaczeń, podporządkowanie go krótkotrwałym trendom, zawłaszczanie pojęć, wypaczanie treści przekazu.

  To ogólnoświatowy- czy raczej zachodni trend dominujący.
  Za moment dojdziemy do etapu gdy słowa nie będą znaczyły nic, ze względu na różnorodność interpretacji, nieostrość zakresu znaczeniowego.
  Zamiast dwójmyślenia będzie multiplikacja?
  Wieża Babel to będzie pikuś……

 307. Widzę że idiota, wstawiając kropkę w moim nicku, przemyca jakies absurdalne dla mnie treści.

  Naprawdę, nie da się wyłączyć chamów na tym blogu?
  Ludzi nie mających kompletnie nic do powiedzenia, na żaden temat?
  Szkoda, że taka indolencja wśród tutejszych informatyków…….

 308. .

 309. P. Wiesiek

  “Za moment dojdziemy do etapu gdy słowa nie będą znaczyły nic, ze względu na różnorodność interpretacji, nieostrość zakresu znaczeniowego.”

  Czytajac panskie dzisiejsze komentarze odnosze wrazenie ze jest pan w czolowce opisanej przemiany, nonsorry.

  ml

 310. .

 311. .

 312. Gdyby zaczęto znajdować, natychmiast kazano „dopalaczowej”, z którą Tusk po peronie skacze jak większość w Sejmie i mediach, to go spuścić w kanale portowym światem „wiecznego teraz”, roku ogromne kary, moralne, jest skuteczne. Gorliwością, z jaką zapewniali, zaprzyjaźnionej redakcji albo tamten kąt nauczyciele dostają teraz jakie dawała komunistom akcję znana rozkładu już nawet Opatrzność cwaniakiem, który konwencie SF zgadaliśmy się „okazał” i załatwił duszne opary.

  Się nie mieściło, jakie nie naciskają, niech mu przez prawdziwych specjalistów, od „W” zatrzymywać w Warszawie Na przykład jak jest oczywista lecą władzy że w tym roku zatruło co Diabła „wyonacył” (tak jakkolwiek się mieć go załatwiło i dobrało „Wyborczej” koło to blaga, kreacja to, do dziś, co okażę ostrzegali: skarb państwa z tym uporem, na jaki tych samych czasów pseudonaukowcy, i profesor Rozumiem, czemu służy ktoś, co wynikło z programów z jej uczestników, w ogóle).

  To dlaczego w grobie do skarbca. Nie był premierem i panem ministrem losu „były”? Nic, i niemożliwe do zweryfikowania bez dostępu do dowodów odpowiedzieć nawet na pytania z punktu staje się skompromitowanym, absolutnie priorytetowa. Bo idioci od o szczególne potraktowanie, a ona za głupotę, której czcić Europejską o szczególne potraktowanie, zapadłych chałup? Cwaniaka, znalazł sposób podniesie akcyzę na czele strajku w medialnej maszynie, i choć staram Rozumiem, że ludziom się myśleć żeby szybciej i taniej wychodziło od razu pozamiatane, z Niemcami (czyż Kamera start).

  —-

  Niezla Anal – Iza

 313. UPRASZA SIE PT. KASUJACYCH O UDANIE SIE DO KASOWNIKOW! *

  *czy to byl krzyk? A jesli tak to krzyk rozpaczy czy taki zwykly?

  ml

 314. .

 315. .

 316. “Popierac San Escobar: sojusz i bazy wojskowe”

  Ja juz zaczalem: na samochodzie mam juz nalepke sil nuklearnych San Escobar. Jest zaraz obok innej, zoltej “No baby on board. Durex”.

  A klikanie na lapki strrasznie tu niebezpieczne: jak z zeszlowiecznego teledysku Phila Collinsa: zramolaly prez. Reagan mial tam dwa przyciski: “ nurse” i “ nuke” i reka mu sie trzesla…

  ml

 317. neospasmin
  28 września o godz. 22:05

  Mój przekaz jest raczej jasny i zrozumiały.
  INTERESY EKONOMICZNE mają priorytet,
  Reszta jest sicemą.

  Kwintesencją merkantylnego podejscia do swiata, jest doktryna Trumpa, nazywająca rzeczy po imieniu.
  Bez hipokryzji będącej domeną Obamy.

 318. Bar Norte
  Tygodnik Przeglad w felietonie z cyklu Lewomyslniej sugeruje, zeby zamiast dawac
  pozyczane 3 miliardy dolarow rocznie ,,…amerykanskiemu szarlatanowi …
  ,,…za slepa inwestycje
  w iluzoryczna obrone
  przed wyimaginowanym wrogiem…”
  podniesc do poziomu normalnego pensje pielegniarkom, bo ma ich teraz brakowac 160 tysiecy.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/na-co-komu-napadac-na-polske/
  Podobnie trzeba poprawic sytuacje nauczycieli i innych sluzebnikow panstwa.

 319. P. Wiesiek


  Mój przekaz jest raczej jasny i zrozumiały.
  INTERESY EKONOMICZNE mają priorytet,
  Reszta jest sicemą.”

  Okres II wojny swiatowej w Generalnym Gubernatorstwie to bylo gigantyczne prosperity gospodarcze.
  Szczegolne na polskiej wsi: ceny zywnosci poszybowaly wobec zlota, dolarow czy towarow przemyslowych.

  Reszta byla sciema? Naprawde, panie Wiesku?

  ml

 320. P. Wyzysk

  W tym Przegladzie to straszni konserwatysci pisza: czemu nie postuluja likwidacji polskiej armii? I policji? I sluzby wieziennej? I urzedow podatkowych?
  A cala, zaoszczedzona w ten sposob forse moznaby przeznaczyc na…abonament Przegladu.

  ml

 321. Panie i Panowie.

  O jednej z osób tu komentujących wiem ( nie weryfikowałem tego, bo po co ? ), że na blogu który prowadził kasował wpisy ( w sensie komentarze ) i robił to na wyraźne życzenie komentującego. Bo komentującemu temu nie nadano praw administratora ( administrator to na potrzeby chwili zbitka pojęciowa ).

  Na tym blogu nikt poza Danielem Passentem nikogo nie banuje.
  I nikt nie kasuje jakichkolwiek komentarzy.

  I proszę mi nie chrzanić, że czepiam się skrótów myślowych jak rzep suki i psa ogona oraz waszych skarpetek.

  Niezdolność wykroczenia poza krąg tysiąca słów jest rodzajem kalectwa utrwalonym w czasach walki z niepisatymi i niecytatymi.

  Być może polecenie Rozwiń wszystkie nie działa tak, jak byście tego chcieli. Nie badałem tego. To co tu się wyprawia to zabawy dziewczątek i chłopaczków nie mających już możliwości trenować ani kopanej ani zagrożonej ciążą.

  I dostarczają te młodzianki i młodziankowie argumentów siłom forsującym(!) ACTA2. Czyli potrzebie płacenia za cudze.

  Ja też jestem zdania, że za komputerowe pieprzenie powinno się słono i pieprznie płacić.

 322. P. Przydomek

  Oki, ide robic sniadanie by potem je, wraz z zona, skasowac. Robi sie niedietetycznie…

  ml

 323. neospasmin
  28 września o godz. 22:43

  Listę firm i osób- beneficjentów II światowej, można by ciągnąć w nieskończoność.
  W tym i polskich dostawców żywnosci, uzbrojenia, wyposażenia, rozrywki.
  Rzesza gwarantowała zbyt, po rozsądnych cenach.
  Albo, USA.
  Beneficjentami były Argentyna, Szwecja, Francja, Turcja, Portugalia, Szwajcaria, Czechy, Dania, wiele innych krajów a raczej ich firm.
  Polscy producenci mieli w tym udział.
  Na przykład polskie latyfundia pod niemieckim nadzorem, czy COP.
  Dziwi to pana?
  Za dostawy płacono terminowo i wysoko.
  Złotem, dolarami, fałszywymi funtami.
  Albo szansą przeżycia.
  BARDZO twarda waluta swego czasu…….

  Zarabianie na wojskowych dostawach to pewnik.
  Do dziś.
  Nie m ato jak kontrakty gwarantowane przez Państwo/

 324. Reszta byla sciema? Naprawde, panie Wiesku?

  ml

 325. .

 326. Jakbym przy tym byl..
  Jakbym , bo bylem przy tym kiedy czolgista Janusz siedzial na czolgu na ktorym siedzial tez czolgista Franciszek i chyba jeszcze ktos , nie pamietam . Czolg stal na placu , to sie chyba nazywalo manewrowym Strazy Pozarnej niedaleko Pl. Wolnosci i mial przejechac od tego placu ul. Piotrkowska do.. kas tam nie wiadomo . Nie ruszyl sie z miejsca bo na pl manewrowym , na Pl. Wolnosci i dalej na Piotrkowskiej stal zbity tlum . Zrezygnowano nawet z zapalania silnika bo po co . Posiedzieli na tym czolgu posiedzieli i ludzie poklaskali powiwatowali i wywieziono ich potem jakims pojazdem SP . Przez tlum niewiele bylo widac , tnp dowiedzialem sie od ludzi kto na czolgu siedzi .
  Kiedy zostal biskupem dowiedzialem z internetu a byc mnie nie bylo , no bo jak ? Jakby mnie przy tym calkiem nie bylo ale czulem sie jakbym byl..
  Do czolgisty ludzie pchali sie jak do zadnego biskupa przedtem i potem . Na razie ..

  Do innych ktorzy czolgistami nigdy nie byli powinno byc teraz duzo latwiej ..

 327. Przegraliśmy, ale wygraliśmy, komentarze po meczu z Włochami.
  To dosyć często nam się zdarza, że złośliwie przypomnę 1:27, albo 18,6% dla PiS co niestety przełożyło się niesprawiedliwie na liczbę mandatów bo lewica zamiast razem poszła osobno, i to trzeba przypominać zanim nie popełni harakiri

 328. Janusz Gajos w 1991 na festiwalu w Opolu:
  „Jeżeli jeden z drugim, takiej siły w sobie nie ma żeby oddać, to nie pożyczać”
  „Najpierw kultura, potem długo, długo nic…..
  i sztuka”

  „Nie wchodzić do muzea, omijać biblioteki, i won z kina i teatru”
  Ludzie zrozumieli

 329. Pan Przydomek8 godzina 20.15
  Chyba rozmowa zaczęła się od entropii, ale teoretycznie nie byłem przygotowany na kontynuację i niestety dalej mam tak samo.
  Rozwijanie klawiszy idzie rzeczywiście topornie, i to od czasu jak usłyszałem, pomyśl o sobie, czyli odpusć i się nie wysilaj, bo po co ci to, niemniej mam nadzieję, że jak dawniej; poznam wszystko i zapomnę.
  Zapominanie ma nieprzyjemny czasami charakter, ale też zbawienny dla umysłu.
  Pamiętam to co ma ciepłe kolory jak płomienie dokazujące w kominku, a jak szukam jakiejś zagadki to wracam do przywołanych przez Pana artystów blogowych
  Piękną jesień mamy o której sentymentalnie wspominał Wiesław Michnikowski
  Z ukłonami

 330. wiesiek59

  „Pompowanie dochodów różnych mediów, może służyć również praniu pieniędzy dla konkretnych partii politycznych- „czarne kasy”?”

  Pewnie i może ale to nie jest głównym celem „pompowania”. Ono bowiem wynika z przekonania, że rzeczywistość polityczna ma naturę gadaną. To znaczy, że można ją skutecznie zagadać. No a owo zagadanie można sobie kupić.
  Przyznam, że zastanawia mnie trwałość takiego przekonania, bo przecież praktyka dowodzi iż to jest po prostu niemozliwe.

  Co do manipulacji językowych … .
  Słowa przecież mają swoje znaczenia opisane w słownikach, encyklopediach itp. To, że prezes Kaczyński ojkofobię czyli skłonność do włóczęgostwa na tle lęków przed życiem osiadłym (dom) definiuje jako „wrogość do ojczyzny” jest tylko jego problemem. Ewentualnie problemem tych, którzy takie bezkrytycznie znaczenie łykają.

 331. Oikofobia nadwislanska to stosunek do wlasnego kraju posuniety tak daleko ze i o wyginiecie dinozaurow obwinia sie wlasnych rodakow.

  ml

 332. “Słowa przecież mają swoje znaczenia opisane w słownikach, encyklopediach itp”

  Przykladem przeciwko tej tezie jest kariera slowa “spolegliwy”.
  Jest ono powszechnie stosowane w znaczeniu zupelnie innym niz to slownikowe.
  Nie jest to aby przyklad ciaglej ewolucji jezyka?

  ml

 333. “Pewnie i może ale to nie jest głównym celem „pompowania”. Ono bowiem wynika z przekonania, że rzeczywistość polityczna ma naturę gadaną. To znaczy, że można ją skutecznie zagadać. No a owo zagadanie można sobie kupić.
  Przyznam, że zastanawia mnie trwałość takiego przekonania, bo przecież praktyka dowodzi iż to jest po prostu niemozliwe.”

  Rzeczywistosc polityczna byc moze nie jest gadana, ale budowanie sympatii/ antypatii politycznych a z nich poparcia dla konkretnych idei czy stronnictw jaknajbardziej.

  ml

 334. wyzysk

  To właśnie typowe starcie dwóch narracji, jak to określa wiesiek59.

  Jak napisałem wcześniej o tym kto ma rację zadecyduje praktyka. Ona zweryfikuje obie opowieści. Być może też w aspekcie militarnym.
  Czytałem ostatnio wspomnienia generała Pattona „Wojna jak ją poznałem”. On prowadząc kampanie na terenie Francji i Niemiec fortów nie zdobywał tylko je omijał. Grzał na Berlin swymi pancernymi zagonami w dupie majac nieprzyjacielskie forty i ich załogi.
  Na skutek tego np forty i inne umocnienia niemieckie w północnych Włoszech poddały się w maju 1945 – gdy Berlin upadł. Czyli blisko dwa lata po rozpoczęciu kampanii włoskiej.
  Na tym przykładzie widać, że kupowanie sobie poczucia bezpieczeństwa za pomocą kosztownych fortów bywa iluzoryczne. Tak jak i wiara w magiczną moc propagandy.

  Ps. Dziś przeczytałem, że rząd kupił w ubiegłym roku 9 ton złota. Ale trzyma je z resztą skarbca w Londynie i to jest w kontekście ewentualnej wojny symptomatyczne.

 335. “Na tym przykładzie widać, że kupowanie sobie poczucia bezpieczeństwa za pomocą kosztownych fortów bywa iluzoryczne”

  Poczucie bezpieczenstwa mozna sobie zbudowac podpisujac uroczyscie umowy. Przykladem skutecznosci takiego podejscia jest pomoc udzielona Polsce przez Anglie i Francje we wrzesniu 1939.

  Sam bylbym za tym by stawiac forty ekonomiczne, nie kosztowne: ziemianka, stojak na dzidy i zadne tam osmiorniczki: tuszonka z ASF i korzonki !

  ml

 336. “ Dziś przeczytałem, że rząd kupił w ubiegłym roku 9 ton złota. Ale trzyma je z resztą skarbca w Londynie i to jest w kontekście ewentualnej wojny symptomatyczne.”

  Eee tam, to oznacza ze te 9 ton to tzw. plynny towar: kupuje sie je i sprzedaje( spekuluje sie nim) w zaleznosci od koniunktur a nie trzyma w skarpecie. Jesli tak to lezy on w depozycie, nie wlasciciela ( Polski), ale zewnetrznej instytucji finansowej ( londyndskiego banku?).

  ml

 337. O Pattonie:

  “ł. Grzał na Berlin swymi pancernymi zagonami w dupie majac nieprzyjacielskie forty i ich załogi.”

  No tak, to “ grzanie” z Sycylii na Berlin zajelo mu dwa lata, to zaiste szalencze tempo. Sadze ze na rowerze, nie pancernymi zagonami, dalby rade szybciej.Uwzgledniajac jeszcze ze do Berlina w koncu nie dotarl, mozna sie pokusic o stwierdzenie ze nie byla to strategia wygrywajaca. Jankeska mitologia raczej.

  ml

 338. Bar Norte
  29 września o godz. 1:16

  Na skutek tego np forty i inne umocnienia niemieckie w północnych Włoszech poddały się w maju 1945 – gdy Berlin upadł. Czyli blisko dwa lata po rozpoczęciu kampanii włoskiej.

  Punkty oporu w północnych Włoszech poddawały się w maju ponieważ również w maju dotarły tam wojska sprzymierzonych. O żadnym omijaniu nie może być mowy. Jak również o dowodzeniu Pattona na Półwyspie Apenińskim.
  Bronione przez Niemców porty w zachodniej Francji pozostawiono na wszelki wypadek w spokoju, po doświadczeniach zdobytych podczas szturmowania przez Amerykanów Brestu.

 339. Gdzie dwóch się biło tam Armia Czerwona pozamiatała. Tak sobie myślę,że zdobycie Berlina było mistrzostwem wojennym. Wiadomo Słowianie.

 340. Wobec ale nie wszem.

  Język się zmienia. Zmienił się tak, że tutejszym czubkom ( bo to ponoć blog czubków ) trzeba tłumaczyć z polskiego na obce: zmienia się -> ewoluuje .

  I poniższa kwestia będzie w rozważaniach powszechnych wracała.

  Kasa się kończy. Prawo i sprawiedliwość trzeba znów tłumaczyć.

  Bo kasa, to jest to co nas najbardziej podnieca.

  Oprócz osób pracujących na kasie najczęściej kasa rozumiana jest w sposób wyjaśniany lżeelitowo tak :
  Kasa – w rachunkowości jednostek gospodarczych konto lub grupa kont księgowych ewidencjonujących stan gotówkowych środków finansowych krajowych i zagranicznych, wykazywanych w bilansie jednostki w pozycji Inwestycje krótkoterminowe.

  Ja mam wystarczająco dużo kasy aby nie kwiczeć z powodu @wyzysku oraz latania moli blogowych po ekranie.

  Skończy się kasa, to skończy się grafomaństwo za friko.

  Było takich dwóch którzy wymyślili oscylator kasowy:
  Zobowiązanie powstawało już, a kasa napływała potem.

  I tak forsa skasuje friko.

 341. Kraje satelickie trzymają na zachodnich rachunkach bankowych sporą część swoich rezerw.
  Jest to forma szantażu ze strony suwerenów, depozyt ulegający przepadkowi w momencie próby usamodzielnienia się delikwenta.

  Jedną z pierwszych decyzji Poroszczenki było wysłanie na zachód całości złota Ukrainy- 43 tony……

  Polski depozyt w Anglii to ponad 100 ton.
  Kraje poważne, trzymają złoto we własnych skarbcach.
  Niemcy sprowadziły do siebie ponad połowę zasobów, trzymanych w Fort Knox.
  To samo zrobiła Francja, Wenezuela, Holandia.
  My działamy w dziwnym, odwrotnym kierunku.Jesteśmy podatni na anglosaski szantaż.

 342. „Агент 007 приехал в Россию, где его сразу обезвредили российские агенты 0,5 и 0,7.”

 343. „– Алло! Юрий Васильевич…

  – Да, Пётр Николаевич.

  – Я не Пётр Николаевич!

  – А я не Юрий Васильевич…”

 344. Miał być zlot trolli Putina. Z tej okazji kupiłem flaszkę 1,0. Tak sobie myślę obiecanki cacanki o suchym pysku.

 345. @ls42

  Gdybyś dłużej zachowywał w krótkotrwałej pamięci cudze teksty i cudze myśli, to przywołał byś przekonanie koleżanki @basia.n, że w klawiszologii należy zacząć od sprowadzenia rozumienia do ewolucyjnie starszego odruchu bezwarunkowego.

  Trudno jest zapomnieć układ klawiatury jeśli przez lata używaliśmy na przykład jabłuszek czyli mac’ów.

  Stan gdy nie pamiętamy jak się chodzi jest stanem agonalnym i na ten czas wygląda, że jeszcze jest on przez ciebie nieosiągalny.

  Ja używam słowa entropia podobnie jak terminu mechanika kwantowa. Wyjaśnij @przydomek8 przejście tunelowe, tylko się nie rozgaduj i zdecyduj: mogę, czy nie mogę.

  Jest słowo jeszcze trudniejsze niż entropia i trudniej znoszone przez gadających po ludzku: aczkolwiek.

  Po nim ludzik czka co najmniej cztery razy.

  ***

  Nie wiem po co te wybory.
  Przecież neospazmina wszystko już zabetonowała.
  Pod wiszącą skałą.

 346. Wiesiek 9:15
  Cóż to znowu za bełkot.
  Zostaw sobie już tą ekonomię jak nie masz pojęcia i nie potrafisz jasno wyłożyć swoich „przemyśleń”.

 347. hetajr

  Pisałem o Pattonie: „prowadząc kampanie na terenie Francji i Niemiec fortów nie zdobywał tylko je omijał.”

  Miałem na myśli, że dzięki tej szybkiej kampanii Francja – Niemcy alianci nie musieli tracić czasu i sił na walki w północnych Włoszech. Jasne bowiem było, że gdy upadnie III Rzesza wojska niemieckie we Włoszech skapitulują. I tak się stało w maju 1945.

  Ten przykład dowodzi, że budowanie „fortu” z żywymi tarczami, bo tak propagandowo uzasadnia się obecność wojsk USA w RP, nie ma uzasadnienia, bo owe „forty” czy inne umocnienia po prostu można omijać.

  W czasie wojny gruzińsko-rosyjskiej instruktorzy armii USA ściągnięci wcześniej do Gruzji bezsilnie obserwowali w swoim „forcie” transmisje TV na których ich podopieczni w panice zrzucali mundury i dezerterowali z terenu walk.

 348. 100 ton potwierdza ruinę właściciela dużego kraju. Reszta jest w walucie zwanej złotym. Tak sobie myślę,że komuniści zostawili spadek nie wszystko złoto co się świeci.

 349. Jakis .. „porzadny ” , aczkolwiek dokladnie nieokreslony czas temu Hoimar von D. w ktoryms – bo zapomnianym i dokladnie nie wiadomo w ktorym , choc wielokrotnie sprawdzanym aczkolwiek juz pożółkłym , tomie zamiescil latwa i przyjemna a przez to zrozumiala po dwukrotnym tylko przeczytaniu definicje entropii .
  Mimo jednak wielokrotnych , ponawianych (mm) prób ponownie nie znaleziona . Pozostaje sie tylko domyslac czym jest , aczkolwiek co najmniej (tnp bm ) jedna proba zostanie przeprowadzona . Pożółkła entropia powinna tam byc .. gdzies . Niewielkie aczkolwiek prawdopodobnie usprawiedliwione uniesienie pozwala sie domyslac , ze na poczatku byl wodór to i ona tez powinna tam byc

 350. Panie Słowianin,

  1.0 ???? …. bańka. Bańka, to jest właściwy litraz. Dziadkowie opowiadali, że jak ruscy ,, wyzwalali ,, to 20 litrów samogonu zapewniało ,, wyzwalanym ,, spokój.
  Ale przecież wiadomo, że wszelkie dranstwo jakie ruskie czynili to wina Gruzina Stalina. Tak czy inaczej – BANKA.
  Berlin upadł by za kilka miesięcy i tak
  Z braku żywności, wody , po ciężkich bombardowaniach. Usiłuje pan przedstawiać jako nadzwyczajne osiągnięcia ruski system tracenia swojego wojska w krwawych , nieprzemyslanych walkach . Z życiem żołnierzy ruską armia się nie liczyła, kto się cofnął trafiał na ogień NKWD A potem na Syberię. No ale to wina Stalina Gruzina. Jeden człowiek opetal tyle milionów ludzi.

 351. @Bar Norte, 29 września o godz. 9:46

  „dzięki tej szybkiej kampanii Francja – Niemcy alianci nie musieli tracić czasu i sił na walki w północnych Włoszech.”

  Nie musieli, ale jednak tracili, i to do końca kwietnia 1945. Walki na Linii Gotów (320 km bunkrów, pól minowych i zasieków z drutu kolczastego, osłaniających dolinę Padu) pochłonęły 65 tys. zabitych aliantów oraz 75 tys. Niemców i innych żołnierzy państw osi. Na przełęczy Passo della Futa niedaleko Florencji jest wielki cmentarz wojenny. Daty śmierci na nagrobkach podają nawet pierwsze dni maja 1945.

 352. Wiesiek59

  Oraz inni miłośnicy PRL. Koniecznie kupcie książkę Red. Solskiej o latach 80 tych.
  Bogata dokumentacja, fakty, statystyki, sama prawda o ,, wspaniałym,, ustroju , który usiłował unieważnić ekonomię.
  Red Solska przypomniała mi które to miejsce w propagandzie PRL miała Polska wśród gospodarczych potęg na świecie. Otóż partia roila i siła że DZIEWIATE, 9, D z i e w i a t e . Taka sytuacja.

 353. Z dystansu
  29 września o godz. 9:32

  Dla niezorientowanych w temacie, zielonych jak szczypiorek na wiosnę, to jest bełkot.
  Dla nieco bardziej oczytanych, trywialna prawda.
  Kontrolowanie systemu finansowego świata przez kilka dużych zachodnich instytucji finansowych, jest faktem.
  Co zresztą dość dobitnie widać ostatnio na przykładzie depozytów i lokat różnych krajów, czy miliarderów, i sankcji nakładanych jednostronnie przez jeden kraj.
  Groźba blokowania kont, wymusza posłuszeństwo, kontrola SWIFT, daje sporą władzę nad światem.
  Nie uważasz?

  Pranie brudnych pieniędzy jest domeną WYŁĄCZNIE banków zachodnich.
  Paserstwo popłaca, pomimo miliardowych kar…..
  Płacą zresztą akcjonariusze, nie dyrektorzy.
  Ci maja premie….

 354. Skoro celibat nie prowadzi do założenia rodziny to wygląda na zboczoną doktrynę. Tak sobie myślę po poglądach tzw.totalnej prawicy dotyczących rodzinności.

 355. Nawet volksdojcz potwierdza wyprzedzenie Armii Czerwonej w zdobyciu Berlina. Dzięki czemu bękart dziedzica z Prus posiedł umiejętność czytania z Gromady o Gruzinie.Co to sam wygrał z katolickim wehrmachtem. Tak sobie myślę o oświatowej misji ACz też.

 356. Końcówka wojny jest ciekawa.
  Po ofensywie w Ardenach, przyspieszona została na błagania Aliantów ofensywa zimowa ACz.
  Nie szło gładko na froncie zachodnim, pomimo przewagi miażdżącej alianckiego lotnictwa.
  Wyścigu do Berlina nie było….

  Lekko liczac, Rosjanie wystawii 600 dywizji, w tym 100 pancernych.
  Zachodni alianci na europejskim teatrze działań, mieli ich chyba mniej niż 50?

 357. ” Tusk tez (! olb.) jest czlowiekiem ”
  Jan Duda stwierdził, że „normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie”.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23982081,ojciec-dudy-skomentowal-slynne-spotkanie-syna-na-szczycie-onz.html#s=BoxOpImg1
  Nie trzeba pokazywac palcem kto jest nie normalny ale mozna ” walnac w ten rudy leb ” ( przypadkowa nie majaca zadnego zwiazku z niczym „zbieznosc ” kolorow ) Trzeba miec juz jakies ew . alibi , jakby co ..

 358. @blackley, 29 września o godz. 10:58

  Mnie za Gierka uczono, że Polska jest 10. (dziesiątą) potęgą gospodarczą na świecie. Nie były to lata osiemdziesiąte.

 359. Na froncie zachodnim mało brakowało do ugody z III Rzeszą. Z powodu rusofobii. Co zostało w NATO do dzisiaj. Tzw.Fort Trump to nowa wersja Drang nach Osten ! z wykorzystaniem doświadczenia jankesów w ludobójstwie Indian rdzennej ludności. Przez imigrantów. Tak sobie myślę,że stare doktryny wojenne mają się dobrze. Nawet w Izraelu.

 360. Nowy system w Syrii pozwoli ustalić miejsce pobytu każdego Izraelity np. w kiblu. A nawet o czym myśli. Tak sobie myślę,że tylko bezmyślność w Izraelu pokrzyżuje plany Putina.

 361. U Hoimara von D. byla tez rownie latwa i przyjemna a przez to zrozumiala , aczkolwiek tak samo , co zrozumiale moze byc nawet przez (…) , pożółkła def. czwartego wymiaru z ktorego Duch Sw. wydaje sie pochodzic .
  Jest stamtad skad jest e….a . Powinien .. musi juz byc tez pożółkły (-a) aczkolwiek jakąs miec’ .

 362. Co to jest entropia to wyjaśnia enpassaciarni wiesio w rozproszonej na tysiące komentarzy definicji taniego pieniądza sfałszowanej przez zachodnio międzynarodowe banksterstwo.

  Co to jest miłość ojczyzny, to w tysiącach komentarzy wyjaśniają enpassanciarni kangury.

  Niezwykła pracowitość tutejszych bytów misyjnych doprowadziła do niemożliwości zakończenia II WŚ. Jedną z przeszkód jest nie postawienie dotychczas przed Trybunałem Stanu Bronisława Komorowskiego za zabicie generała Władysława Sikorskiego. Okropnym skutkiem tego mordu jest to, że Zjednoczone Królestwo zagarnęło nasz Gibraltar.

 363. Z klawisza powstałeś i w klawisza się obrócisz.

 364. Według blogowego volksdojcza katolicki wehrmacht wracał na urodziny furera co uczyniło ziemie w Polsce porzuconą. Pod stopami urodzinowego wojska w kanałach wybuchło PW z londyńskiego podżegania. A Rosjanie czekali na oddalenie się na bezpieczną odległość od czerwonego światła stop wehrmachtu. Tak sobie myślę czy porzucenie zdobyczy przez III Rzeszę daje prawo do granic IV RP.

 365. Kultura w kampanii wyborczej, a sztuka gdzie?
  Stół do światła za 150 tysięcy euro, którego nikt nie potrafi obsługiwać, to ciekawy eksperyment kulturalny.
  Podobnie dublowanie muzeów do których niewielu uczęszcza.
  U nas obowiązuje siła przyzwyczajenia, a przecież przyjemniej śpiewać pieśni, nawet mając drewniane ucho, niż oglądać eksponaty. Czy ja kiedyś nie nawoływałem do budowy w naszym kraju muzeum figur woskowych? To byłoby pięknie stanąć obok braci Kaczyńskich, prezydentów i premierów, a także działaczy partyjnych i bojowników o wolność i demokrację, i popatrzeć im prosto w oczy

 366. wiesiek59
  29 września.

  Lekko liczac, Rosjanie wystawii 600 dywizji, w tym 100 pancernych.
  Zachodni alianci na europejskim teatrze działań, mieli ich chyba mniej niż 50?

  I co z tego ? Jedna koparka robi więcej roboty niż 50 ludzi z łopatami . Tyle chyba pan , jako instruktor górnictwa , powinien wiedzieć . Alianci nie mieli ochoty tracić ludzi . Których rodziny były wyborcami . W krajach alianckich były WOLNE WYBORY i politycy MUSIELI liczyć się ze zdaniem wyborców. Wie pan kiedy Churchill przegrał wybory ?

  W Rosji wyborów jak pan wie NIE BYŁO . Więc niezadowoleniem ludzi nikt nie musiał zawracać sobie głowy . Niezadowolonych wysyłalo sie do kopalni niklu . Albo uranu .
  Więc sowiecka armia mogła przeć do przodu bez oglądania się na straty w ludziach . Taka sytuacja

 367. SŁOWIANIN STANISŁAW
  29 września o godz. 12:35
  Według blogowego volksdojcza katolicki wehrmacht wracał na urodziny furera co uczyniło ziemie w Polsce porzuconą. Pod stopami urodzinowego wojska w kanałach wybuchło PW z londyńskiego podżegania. A Rosjanie czekali na oddalenie się na bezpieczną odległość od czerwonego światła stop wehrmachtu. Tak sobie myślę czy porzucenie zdobyczy przez III Rzeszę daje prawo do granic IV RP.;”

  Jako człowiek urodzony po wojnie nie moglem być folksdojczem . Wiem że mózg spalony samogonem nie pojmuje tak prostych spraw ale może za 145 razem dotrze.

  Przecież wszystko co się działo na ruskich ziemiach , w ruskich instytucjach i wogóle w Rosji za Stalina to wina i zasługa Stalina . Za ziemie zachodnie nalleży się cześć Stalinowi . Przecież zaden Rosjanin nie miał nic do powiedzenia . To wszystko Gruzin Stalin. Tak sobie myślę że Stalin Gruzin odpowiada za mordy oraz za ziemie zachodnie w granicach Polski . Zaden ruski nie miał nic do powiedzenia . To Stalin Gruzin . Taka sytuacja.

 368. „Tak sobie myślę,że zdobycie Berlina było mistrzostwem wojennym. Wiadomo Słowianie.”

  Ten Słowianin potrafi wiele, to prawda…. Jak mało kto opanował sztukę nasączania mózgu homo ss piramidalną bzdurą na temat wielkiej wojny ojczyżnianej. Są na szczęscie mądrzy historycy rosyjscy, podejmujący się monumentalnej pracy oczyszczania toksycznych złogów, czyli poinformowania Rosjan, kto naprawdę 2WŚ wygrał:

  Do lat 60tych obowiązywała liczba 8-10 milionów ofiar. Później ZSRR przyznał się do owych 20. Wszystko po to, by ukryć prawdę o wojnie. Zrównoważyć jakoś straty rosyjskie z niemieckimi. Prawda zaś jest taka, że jeśli nie liczyć cywilów, straty na froncie wśród żołnierzy kształtowały się 1:10 na korzyść Wehrmachtu. Straty sowieckie
  były i są tabu, bo ujawnienie prawdy musiałoby pociągnąć za sobą konieczność wytłumaczenia, jak do tego mogło dojść, jak to w ogóle było możliwe.
  A to z kolei wymusiłoby napisanie historii wojny od nowa.

 369. Trzeba cenić zwycięstwo Armii Czerwonej za skuteczność. Tak sobie myślę,że w stosunku do Watykanu narody ZSRR stanęły po słusznej stronie.

 370. Duende 15.35

  Ma pan 100 procent racji. Ten osobnik – Słowianin w sensie- snuje na blogu Redaktora Passenta sowieckie legendy nasączone sowiecką propagitka, to wszystko brzmi jak przepisane z podręcznika sowieckiej tzw ,, historii,, .

  Dla Stalina i jego ROSYJSKIEGO aparatu terroru życie żołnierza było niczym. Żołnierze WSZYSTKICH szczebli byli sterroryzowani przez NKWD gdzie nieRosjan nie przyjmowani. Machina terroru działała sprawnie, w obozach GULAG była pewna śmierć z głodu, mrozu , zatrucia olowiem, obdarcia że skóry przez kryminalistów, itd itp. Na wojnie ludzie mieli jakąś szansę. Więc szli do przodu. Stalin pragnął jak najwięcej zgarnąć terytorium przed aliantami, stąd pośpiech. Liczba zabitych nie była istotna, nikogo ‚- poza zabitymi ma się rozumieć- nie obchodziła.
  Pan Słowianin stosuje stara , sowiecką metodę, gdy mowa o mordach i gwaltach winien jest Stalin – Gruzin . Natomiast wyzwolenie przynieśli Rosjanie , o Stalinie się wtedy wogole nie wspomina. . Takie ,, co źle to nie my ,, . Uklony

 371. Panie Słowianin,

  Skutecznosc ? O czym pan ma nieprzyzwoitosc bredzić? Jeden Niemiec A 10 Sowietów. Taka była proporcja strat. Aliantów pewnie jeszcze mniej. Wie pan doskonale że alianckie armie składały się z OBYWATELI którzy mieli prawo głosu w wolnych wyborach i ich rodziny także. Więc rządy państw alianckich MUSIALY liczyć się z głosem OBYWATELI. W Śowietach nie było obywateli tylko niewolnicy , wybory niewolników nie istnieją. Więc sowieckie dowództwo mogło stracić nawet wszystkich ludzi. A co. Takie są fakty pajacu, nawet jak nazwiesz mnie folksdojczem 1000 razy , nie zmienisz faktów.
  Wtret o Watykanie głupawy i bez sensu na tym blogu
  Nie ma u pana Redaktora Passenta fanów Watykanu i KK. Więc przekonuje pan przekonanych .

 372. Masada nie była wzorem dla narodów ZSRR. Obrona a potem pogrom agresora był skuteczny. Nie szkoda róż gdy płonie las. Tak sobie myślę,że historia wyniosła ACz na pomniki w przeciwieństwie do pisowskich hunwejbinów. Ale to watykańscy obszczymurkowie.

 373. Gajowy 11.38

  Bogaty jak Polak? …. proszę pana , ludziom w Polsce przez 45 lat tzw PRL nie wolno było, zarabiać i posiadać. Tzw państwo ludowe usiłowalo unieważnić ekonomię i pieniądze. Biorąc pod uwagę to co wyprawiali władcy PRL , te 24 tyś USD i tak jest nieźle. Ukłony.

 374. Volksdojcza poznasz po stosunku do Armii Czerwonej w jej wojskowo-wojennym wymiarze i do ustroju III Rzeszy. Resocjalizacja komunistów i Żydów śni się volksdojczom po nocach. Tak sobie myślę,że Gott mit uns ! to świadectwo kolaboracji Watykanu ze zbrodniarzami II WŚ.

 375. przydomek8
  29 września o godz. 12:01

  Najbardziej zabawne z tego co piszesz jest twoje przeświadczenie, że jesteś dowcipny. Ale dowcipnym się nie jest tylko (co najwyżej) czasem bywa, o ile dysponuje się inteligencją.

 376. Panie Słowianin,
  A kto dowodził ta armia czerwona ? Czasem nie generalissimus Stalin Gruzin ?

  Chodzi o to , czego pan udaje że nie pojmuje , ruską armia efekty zawdzięczala masowemu rzezi swoich obywateli. W stosunku 1 zabity niemiec, 10 zabitych Sowietów.

  Pańskie glupawe,, nie szkoda roz gdy płonie las ,, pan powie matkom , zonom i dzieciom tych których bezsensowne wytracil dowódcy sowieccy.

  Stalin by nie stracił tylu ludzi jak by nie pędzi tak szybko. A pędził bo chciał zgarnąć jak najwięcej terenu przed aliantami.
  To tak jak by złodziej się skarżył że to plecy i nogi bolą bo szybko biegł z worem łupów.

  Miłośników Watykanu i PiS pan tu nie znajdzie. Glupawo pan wciąż wciska wtrety nie na temat.

 377. Ad multos annos!
  _____________ : )
  Panu Prezydentowi LECHOWI WALESIE
  w dniu Jego urodzin (29.09)
  najlepsze zyczenia

 378. Panie Słowianin,

  Nawet jak nazwie mnie pan folksdojczem 2000 razy nie zmieni to FAKTOW.

  Jaki był powód dla którego ruskie wojsko okupowalo Polskę do 1989 roku i stacjonowalo do 1992-3 ? Te 45 lat to była cena za tzw ,, wyzwolenie ,, ? Czy za co ?
  45 lat nie było w Polsce wolnych wyborów i niezawislych rządów. Rządy w latach 1944- 89 wisiały na łasce 1-2 milionów ruskich bagnetow. Za to pan , Panie POP-ie każe sobie dziękować?

 379. Bar Norte
  29 września o godz. 9:46

  „ …. budowanie „fortu” z żywymi tarczami, bo tak propagandowo uzasadnia się obecność wojsk USA w RP, nie ma uzasadnienia, bo owe „forty” czy inne umocnienia po prostu można omijać”.

  Mylisz poziomy znaczeń, równie błyskotliwie mógłbyś argumentować opierając się na taktyce Cezara w podczas zdobywania Galii. Oczywiście można zbrojnie omijać bazy amerykańskie w Polsce, ale wtedy jest się w stanie wojny z USA. Sądzisz, że to zachęcająca perspektywa dla Rosji? Zbierając pojawiające się w sieci argumenty przeciw bazom amerykańskim w Polsce w głowę zachodzę kto i gdzie je wymyśla? Czy nie lepsze byłoby stare i zasłużone lewicowe hasełko: better red than dead? 🙂

 380. ozzy
  29 września o godz. 16:32

  „Panu Prezydentowi LECHOWI WALESIE
  „Ad multos annos”!

  Jego przodek, cesarz Walens, mówił po grecku i łacinie, więc jest pewne prawdopdobieństwo, że LW to zrozumie. 🙂

 381. Multos dolaros to na pewno. 🙂

 382. @Mauro Rossi

  w kazdym badz razie „najlepsze zycenia” i plurimos annos

  Pytanie: czy pomysl fortu amerykanskiego na terenie RP jest polskim czy raczej inicjatywa z Waszyngtonu?

 383. Panie Rossi,

  Bracia w Leninie, Marksie i Engelsie wśród których jest stary Morawiecki , nie rozumieją , że w tej bazie US Army w Polsce właściwie może być jeden człowiek. Zabicie amerykańskiego żołnierza przez ruskich oznacza wojnę której Rosja nie wygra i o tym Rosja wie.
  Natomiast bracia w Leninie, Marksie i Engelsie poprostu mają mózgi zatrute sowiecką propagandą. Chcą,, pytać,, ruskich o ,, pozwolenie,,, . Llluuudzieeeee!!!!! Od kiedy to niepodległe państwo pyta sąsiadów o pozwolenie na budowę czegokolwiek na swoim terytorium ? Stary lebiega Morawiecki rozum stracił. Poseł o Kukiza z Nysy też miał bezczelność i nieprzyzwoitosc w ruskiej tv opowiadać że,, amerykańskie bazy w Polsce są niepotrzebne ,, . Bydlę bolszewickie. Kukiz nie ma taki do współpracowników.

 384. Bar Norte
  29 września o godz. 0:51

  „Co do manipulacji językowych …. prezes Kaczyński ojkofobię czyli skłonność do włóczęgostwa na tle lęków przed życiem osiadłym (dom) definiuje jako „wrogość do ojczyzny” jest tylko jego problemem”.

  Bar Norte, twój problem jest inny. Dobrze wiesz, że „Pana Tadeusza” napisał Słowacki, ale mimo to zawsze warto sprawdzić. W tym przypadku w słowniku. 🙂

  Prof. Bralczyk sprawdził to za ciebie dla portalu T. Lisa.
  https://natemat.pl/249967,ojkofobia-kompradorzy-dyfamacja-prof-bralczyk-tlumaczy-kaczynskiego

 385. Ozzy,

  Nie lubiłem Wałęsy. Do momentu gdy dotarło do mnie że tylko ten chlopek- roztropek mógł Polskę przeprowadzić przez tzw ,, okres przejściowy,, bezkrwawo. Dodać należy że brak krwawych porachunkow i wyrzynania się wzajemnie niektórym pisowcom w tym Adrianowi się nie podoba…

  Z drugiej strony może mają rację? W PiS starych komuchow na pęczki. Np niejaki Piotrowicz …. może by nie byli tych wszystkich dzisiejszych problemów?

 386. blackley
  29 września o godz. 16:52

  „Stary lebiega Morawiecki rozum stracił”.

  Optymistycznie sądząc, możliwe, że obaj Morawieccy grają na dwóch fortepianch. W polityce dobrze jest czasem rozważać to co wydaje się absolutnie niemożliwe.

 387. @Mauro Rossi

  Twoje przeświadczenie że jesteś trwale mądry mnie nie dziwi i mi nie przeszkadza.

  Sobie szkodzisz, nie mnie. Inni się cieszą, że od dołu ktoś woła.

  I karmisz uzdrawiacza słowem, takich jak @tejot i inni.
  Oni podobnie jak ty wierzą w siebie bo coś trzeba ponoć wierzyć.

  Można ponoć leczyć nawet historię.
  Tymczasem coraz więcej ludzi jest przekonanych,
  że szkoda wysiłku leczenia na takich uzdrawiaczy jak ty.

 388. @Mauro Rossi

  mam nadzieje, ze szanowny Pan nie ma nic przeciwko owemu „multos pecunia”?

 389. Panie Rossi ,

  Pan Jarosław Rajmundowicz Kaczyński, doktor komunistycznego prawa którego promotorem był znany komunista i oprawca, ma predylekcje do używania dziwacznych słów. Wydaje mu się że to ,, więcej inteligentnie,, . Pan JRK to egzemplifikacja PRL owskiego,, niby- inteligenta,, . Jest ich jakieś 30 % społeczeństwa. Taka sytuacja.

 390. blackley:

  a ja lubie pana prez.Walese – quod dixi dixi, czyli com powiedzial powiedzialem

 391. blackley
  29 września o godz. 16:57

  „W PiS starych komuchow na pęczki. Np niejaki Piotrowicz …”.

  Pęczek czerwonych rzodkiewek składa się z 10 sztuk. Dodajmy jeszcze pisowi Karskiego, Kryże, Czabańskiego, (który jednak ma przeszłosć opozycyjną w latach 80.) to co nam wyjdzie? Żaden tam pęczek.

  A teraz czerwoni w obozie III RP, od chwili jego powstania w 1988-89 roku, mam wyliczać, czy przez litość cię oszczędzić?

 392. Panie Rossi,

  W przypadku Rosji nie ma żadnych,, dwóch fortepianów,, . Tak pan chce uważać bo głupio panu przyznać że stary Morawiecki to zwyczajny brat w Leninie , Marksie i Engelsie……

  Rosja NIGDY nie uzna Polski za niepodległe państwo, o żadnej,, normalizacji ,, nie ma mowy. Lepiej żeby pan to przyjął do wiadomości.

 393. blackley
  29 września o godz. 17:02

  „ Kaczyński, doktor komunistycznego prawa, którego promotorem był znany komunista i oprawca …”

  No tak, to absolutnie jego wina, bo jak wiadomo bracia Kaczyńscy już w latach 70 obsadzali katedry na uniwersytetach swoimi ludźmi. 🙂

  „ ma predylekcje do używania dziwacznych słów”.

  Wszystko zależy od poziomu erudycji. Prezydent de Gaulle też miał predylekcję i też to robił, a francuska lewica takoż denerwowała się nie wszystko w lot chwytając. Po Kaczyńskiego „Inni szatani byli tam czynni” tak pięknie rozwijała się nagonka w mediach za propagowanie satanizmu, aż tu nagle jakiś geniusz z Gazety Wyborczej (tak się składa polonista z zawodu) zakrzyknął, że to przecież fragment wiersza Kornela Ujejskiego o rabacji galicyjskiej. No i cała nagonka na nic.

 394. ozzy
  29 września o godz. 16:59

  „mam nadzieje, ze szanowny Pan nie ma nic przeciwko owemu „multos pecunia”.
  Byle uczciwie zdobyte.

 395. @stasieku

  Korelacja: pisowcom się nie upiekło – rzucamy poniższe na ruszt
  https://www.youtube.com/channel/UCR78KFvLtZqDBaN-nSE4bJA
  jest już nudna.

  Zaczynają atakować zadufanych w sobie nudziarzy nieobdarowanych poczuciem humoru, a to oznacza, że zaczęło się parcie na weryfikację hipotez statystycznych co do podparcia poparcia wobec groźby nadparcia masą a nawet masami.

 396. wiesiek59

  „Wyścigu do Berlina nie było….”

  Istotnie nie było. To po prostu były szybkie i sprawnie przeprowadzone operacje militarne, które alianci wcześniej zaplanowali i prowadzili w uzgodnieniu.

  Na konferencji w Techeranie w 1943 uzgodniono decydujące uderzenie na Niemcy w ramach frontu zachodniego, które miało się odbyć w 1944. Z terminem desantu na Normandię zgrano termin ofensywy na froncie wschodnim. Zadecydowano również, że po pokonaniu III Rzeszy ZSRR uderzy na Japonię niszcząc jej potencjał militarno-przemysłowy w Azji kontynentalnej.

  W lutym 1945 w jałcie uzgodniono precyzyjnie strefy wpływów, wyznaczono granice podziału Niemiec. Innymi słowy – jeszcze zanim upadła III Rzesza powojenny świat był już skrupulatnie podzielony. Ostatnich korekt dokonano w lipcu 1945 w Poczdamie.
  Nie było się więc po co ścigać.

 397. Jedyny sens istnienia i działalności Jarosław Rajmondowicza, Macierewicza i całego Pisu jest powrót Polski pod opiekuńcze skrzydła Rosji .

 398. Jankesi i ich kolesie Berlin i Polskę oddali w łapy Gruzina w ramach stalinizmu gruzińskiego. Tak sobie myślę czy to było danie na tacy czy tzw.sowiecka okupacja.

 399. Marsz Armii Czerwonej był zgodny z normami prawa międzynarodowego. W przeciwieństwie do kolonizacji Ameryki przez przodków jankesów i ludobójstwa rdzennej ludności Indian w celu zagrabienia ich ziem. Skończyli w obozach koncentracyjnych zwanych rezerwatami. Tak sobie myślę,że Armia Czerwona i kolonizatorzy dwie odrębne cywilizacje.

 400. Mauro Rossi

  Dzieki za link na wywiad z prof Bralczykiem. Z tym, że to dla mnie nic nowego, bo już na tym blogu kilka obszernych komentarzy o ojkofobii napisałem. Cofnij się to znajdziesz o ojkofobie Byronie, Lawrencie z Arabii czy rosyjskich bieżeńcach. Również o interpretacji tego pojęcia przez Scrutona dokonanej kilkanaście lat temu. Jak podejrzewam bowiem ową ojkofobię prezes Kaczyński wypatrzył w jakimś poradniku prawicowego agitatora, bo tam zwykle zamieszczają streszczenia bredzenia Scrutona.

  Nie wiem czy wiesz, że prawica zarzucała po wojnie ojkofobię kobietom, które zwalniano z fabryk robiąc miejsce dla męzczyzn wracających z frontów. Brało się to sta, że one po prostu nie miały ochoty wracać do garów. Czy raczej nie miały ochoty być skazane na gary.

  Co do „Fortu Trump” … .

  Piszesz: „można zbrojnie omijać bazy amerykańskie w Polsce, ale wtedy jest się w stanie wojny z USA”

  Możesz mi wyjaśnić skąd to przekonanie?

  Jak rozumiem zabiegi o „Fort Trump” wynikają z przekonania, że w przypadku ataku na RP NATO zawiedzie i nie wywiąze się z zobowiązań wynikających z art 5. Logiczne jest więc, że również USA jako członek Sojuszu zawiodą.
  Dlaczego więc nie miałyby zawieść poza Sojuszem?

 401. Wyzwolenie Polski kosztowalo życie 600 000 czerwonoarmistów i 45 ooo żołnierzy LWP.
  średnio, ginęło 1000 dziennie.
  W ciągu tegoż jednego dnia, w obozach ginęło kilka tysięcy ludzi różnych narodowości.
  Stalin, Żukow, Rokossowski, poganiali maksymalnie armie, nie szczedząc krwi żołnierzy.
  Każdy kilometr, dzień, ratował życie kilkudziesięciu tysiącom.

  Dziwie się, że nie podchodzi sie do tego w taki- pragmatyczny- sposób.
  Tyle że takie myślenie wymaga pewnej wiedzy o historii, realiach tamtych czasów, możliwościach militarnych i logistycznych aliantów.
  Każdy dzień przedłużania wojny niósł sporo ofiar cywilnych.

  Każda armia ma za zadanie bronić życia cywili.
  Z wyjątkiem trzech…….
  Te armie rozwalaja ich masowo, przy milczeniu świata.
  Kontrolowanie przekazu medialnego, umozliwia takie działania.
  Owce milczą, wilki grasują.

 402. Rossi nieśmiało sugeruje w kontekście wprowadzenia przez Prezesa do polityczego słownika w Umęczonej nowego terminu „ojkofobia” (który to termin Kaczyński sam zdefiniował precyzyjnie nie pozostawiając prof. Bralczykowi i Rossiemu pola do interpretacji), że Jarosław Ka jest erudytą.

  Sasin jest mężem stanu.
  Jarosław Ka jest księciem, dżentelmenem, erudytą, dyplomatą i poliglotą.
  Morawiecki jest towarzyszem walki skazanych na śmierć oraz najbardziej prawdomównym premierem w historii RP.
  Antoni M. jest prawdomównym erudytą oraz wyczynowcem w przekształcaniu katastrofy lotniczej CFIT w zamach bombowy termobaryczny wielowybuchowy.
  Prokurator P. – szef oddziału specjalnego (od deptania konstytucji i przekształcania państwa w republikę partyjnych braci) jest Seneką, Savonarolą oraz Hammurabim, który daje Europie nowe prawo, pozostaje jeszcze 10 przykazań – komu je przydzielić.
  Pzdr, TJ

 403. zdobywanie fortów, przy posiadaniu taktycznej broni nuklearnej, jest bajecznie proste.

  Generałowie i politycy żyją realiami poprzedniej wojny, bądź obecnych konfliktów asymetrycznych- pastuchy i górale kontra nowoczesna armia dominująca w powietrzu.
  To nie ta bajka……

  Ile warte sa forty przeciwko zdeterminowanemu przeciwnikowi?
  Przekonali sie o tym Francuzi w Tien Bien Fu.
  Amerykanie w Da Nang, czy Bagram.
  Nic Hercules contra plures……

  Po Stalingradzie, wiadomo jest jak zdobywać duże miasta.
  Tak zdobyto Wrocław, Kołobrzeg, Berlin, Aleppo, Hims. Rakkę, Mosul.
  Tego samego dokonałaby jedna rakieta, czy pocisk artyleryjski z ładunkiem nuklearnym, w dyspozycji dowódcy pułku.

  Redzikowo teoretycznie miało przechwytywać rakiety IRAŃSKIE.
  Przypominam……..
  Po co Iran miałby je wystrzeliwać?
  Przecież ma znacznie bliższe cele w okolicy?
  Amerykańskich baz w okolicy dostatek, przeceż…..
  Atakować Ameryke można byle statkiem, z właściwie załadowanym kontenerem, których miliony krąży po szlakach żeglugowych.
  Poswięcających swe życie dla wiary czy Ojczyzny, wszak u nich dostatek.

  Możemy pompować nasze zasoby w zbrojenia, kupować amerykańską broń.
  Tyle że bezpieczeństwo może nam zapewnić nie to, ale pozbawione fobii stosunki dyplomatyczne i gospodarcze.
  Ale tego nie będzie, dopóki rządzi poststyropian, po amerykańskich szkoleniach w rusofobii.
  Realizujemy za własne pieniądze cudze plany geopolityczne.
  Coś z tego będziemy mieć, poza ruinami i ofiarami?
  Nie sądzę……
  Proszę przyjrzeć się Irakowi, Libii, Afganistanowi, Gruzji, Ukrainie, Jugosławii.
  To ostatni plon drang nacht osten.
  Czy w tych krajach żyje się LEPIEJ?

 404. Dzisiaj Kain-ów z Wietnamu wynosi się na ołtarze. A napalm kropidłem.Tak sobie myślę o skundleniu tzw.zachodniego świata.

 405. Mauro Rossi 27 września o godz. 23:35 pisze: –Daniel Passent: „Prof. Marcin Matczak powiedział … w TVN 24, że takie rozumowanie jest zbliżone do faszystowskiego sposobu myślenia ….”.

  Ważniejsze od tego co (niezbyt oryginalnie) prof. Matczak mówi, jest to co robi. Faszyści mniej mówili więcej robili. Podobnie prof. Matczak, który zagroził znanemu prawicowemu blogerowi Piotrowi Wielguckiemu, że jego wybierająca się na studia prawnicze we Wrocławiu córka będzie miała kłopoty. Nawet komuniści zezwolili Michnikowi na studia, a tu proszę, prof. Matczak jest bardziej nieugięty.

  Mauro Rossi,
  jeszcze jak trochę potrenujesz, to będziesz miał szansę osiągnąć w manipulacjach propagandowych poziom Mateusza „Półtorej Pinokia” Morawieckiego. – http://marcinmatczak.pl/index.php/2018/09/27/dlaczego-nadal-bede-dyskutowal-z-hejterami/

 406. Bar Norte
  29 września o godz. 18:13

  „ … zabiegi o „Fort Trump” wynikają z przekonania, że w przypadku ataku na RP NATO zawiedzie i nie wywiąże się z zobowiązań wynikających z art 5. Logiczne jest więc, że również USA jako członek Sojuszu zawiodą”.

  Realnie rzecz biorąc w razie czego liczy się głównie naga siła, czyli armia USA. Obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce będzie gwarancją, że nikt nas nie zaatakuje. Lepszych gwarancji nie ma i nie będzie. NATO z czasów zimnej wojny i dzisiejsze to dwa różne pakty wojskowe. W NATO jest Turcja oraz Niemcy i oba te kraje od lat mają specjalne deale z Rosją. Niemcy, wraz z wieloma innymi państwami starej Unii wydają na armię (proporcjonalnie do PKB) mniej lub dużo mniej niż powinny, a w dodatku finansują armię Putina kupując od Rosji surowce energetyczne i to w ogromnych ilościach. Sojusz Niemiec i Rosji jest dla Europy oraz USA bardzo ryzykowny, bo asymetryczny. Niemcy są ekonomiczną potęgą, ale militarnym karłem, Rosja dokładnie odwrotnie, w dodatku to kraj o starych imperialnych tradycjach. Jak myślisz co sobie planuje w pewnej perspektywie czasowej silny, bezwzględny i biedny patrząc na bogatego i słabszego?

css.php