Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

21.03.2020
sobota

Biedny prezydent

21 marca 2020, sobota,

Nareszcie jakaś dobra wiadomość, więc spieszę ją ogłosić. Osoba, która kilka dni temu wróciła do Polski i podlega kwarantannie w domu, opowiada mi, że codziennie przychodzi do niej policja, funkcjonariusze nie tylko sprawdzają, czy jest w domu, ale pytają, jak się czuje, czy potrzebuje pomocy i w ogóle zachowują się poprawnie. Codziennie także otrzymuje telefon z instytucji, której nie umiała wymienić, z pytaniem o samopoczucie, temperaturę i inne szczegóły.

Nie jest to wiele, ale to dobra wiadomość, niestety jedyna. Epidemia szerzy się coraz bardziej i wszyscy zapowiadają, że szczyt dopiero przed nami. Władza zapewnia, że jesteśmy przygotowani, ale widać, że stąpamy po kruchym lodzie. Na osłodę prezydent, oczywiście nie prowadząc żadnej kampanii, zapowiada, że mali przedsiębiorcy (poniżej dziewięciu zatrudnionych), którzy wykażą straty większe niż 50 proc. w stosunku do lutego, będą przez trzy miesiące (jeżeli dobrze zrozumiałem) zwolnieni od płacenia składek ZUS, a inni z kolei otrzymają dopłatę do 40 proc. już nie pamiętam czego. Piszę: „jeżeli dobrze zrozumiałem”, ponieważ głowa pęka od tego wszystkiego, co rząd, a zwłaszcza Andrzej Duda robi dla narodu.

Sam Duda, biedactwo, jest stratny, ponieważ z powodu epidemii nie może spotykać się z wyborcami, a to jest przecież jego najsilniejszy atut – tłumaczy prezes Kaczyński, który mocno Dudzie współczuje. Ja natomiast współczuję tym, którzy w takich spotkaniach brali lub biorą udział. „Biorą”, ponieważ prezydent dwoi się i troi, żeby zostać ponownie wybrany. Widać, że polubił tę robotę. Trudno się zresztą dziwić. Wręcz się pali do wyborów 10 maja.

No i właśnie. Władza jak jeden mąż zapewniała jeszcze dzisiaj, że wybory odbędą się w wyznaczonym terminie, w co chyba sama nie wierzyła. (Głupia to ona jest, ale taka to już nie). Kolejny raz biorą nas za durniów. Pandemia ma dopiero w kwietniu/maju osiągnąć szczyt, a polskie władze wmawiają nam, że wtedy będzie można zebrać ponad 100 tys. członków komisji wyborczych i wysłać naród na ulice, do urn (chyba z prochami).

I znów jako pierwszy wychylił się… no kto? Oczywiście prezydent Duda, którego rzecznik wystękał, że jeżeli epidemia przybierze znacznie gorszy obrót, to wybory 10 maja się nie odbędą. Brawo! Brawo! Andrzej Duda kazał rzecznikowi powiedzieć, że 2+2=4! Geniusz! Cały rząd utrzymywał, że 2+2=5, albo 2+2=3, aż dopiero pan prezydent wyprowadził Polki i Polaków z błędu. Teraz już wiemy, na kogo głosować.

Wspomniałem, że dobrych wiadomości jest mało, tyle co kot napłakał. Ogłoszono finalistów (-tki) nagrody im. Dariusza Fikusa, którymi zostały (lub zostali) autorki samych złych wiadomości: Magdalena Gałczyńska (Onet) za opisanie fabryki trolli w resorcie sprawiedliwości (!), Bartosz Godusławski („Dziennik Gazeta Prawna”) za „odkrycie” afery Mariana Banasia i dwie Katarzyny – Włodkowska i Surmiak-Domańska – za „odkrycie” pana Lisickiego w fundacji Nie lękajcie się.

W sumie: jedno wielkie pranie brudów. Moje gratulacje!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 460

Dodaj komentarz »
 1. A co on ma do gadania? Straszny dziadunio z Nowogrodzkiej powiedział, że wybory mają być 10 maja, to będą. Choćby po trupach ale będą. Wszak wola Kaczyńskiego jest najwyższym prawe.

 2. pombocek
  21 marca o godz. 22:59

  „na razie najslynniejszy sukces Kaczyńskiego to przegranie głosowania w PE dwadzieścia siedem do jednego”.

  Nie rozumiem, kto przegrał? Jesteś w mylnym błędzie. Nie w PE tylko na sesji Rady Europejskiej, nie w Strasburgu tylko na Malcie, nie przegrał kandydat Polski tylko wygrał kandydat niemiecki ― Donald Tusk. Polska zamierzała wystawić Jacka Saryusza-Wolskiego, do czego nie doszło, bo Angela Merkel poprosiła Maltę, by zgłosiła jej protegowanego Tuska i poza Polską nikt nie odważył się głosować inaczej niż każą Niemcy. Kandydatura Jacka Saryusza-Wolskiego w ogóle nie była głosowana. Więcej odwagi bywało kiedyś na posiedzeniach RWPG. Na Malcie było odwrotnie, jak w Sejmie PRL, kiedy posiedzenia prowadził Czesław Wycech (na jednym oddechu, „kto się wstrzymał, nie widzę, nie słyszę, dziękuję”).

 3. Ze względu na aktualność tematu pozwolę sobie powtórzyć mój wpis.

  PAD, oby żył wiecznie, w swej nieskończonej mądrości i dobroci wprowadził korektę do tzw. tarczy antykryzysowej.
  Mikro przedsiębiorstwa, których dochody spadną poniżej 50% w stosunku do tych z lutego, będą zwolnione z płacenia ZUS przez okres 3 miesięcy bez konieczności jego zapłaty po tym okresie.
  Dotychczas płatność była tylko odłożona w czasie o 3 m-ce. Miesięczny koszt wg szacunku rządu to 13 (???) mld zł.

  Powyższe dowodzi, że:

  – tzw. tarcza o wartości 212 mld zł to kompletny humbug, dotąd tak naprawdę prawdziwych pieniędzy jest tam ok 30 – 40 mld zł, do 212 mld zł zaliczono bowiem m. in. właśnie kwoty przesuniętych płatności ZUS i inne bzdety typu: wykup obligacji rządowych przez NBP, mikro pożyczki, gwarancje kredytowe, inwestycje nie wiadomo kiedy i w co;

  – rządzący są tak głupi, tak bezczelni, lub jedno i drugie, iż mogli pomyśleć że nikt przewału w zakresie składek ZUS nie zauważy (chyba, że to przygotowana ustawka z prezydentem, w co wątpię);

  – powyższe nie przeszło ale stworzyło okazję do podniesienia wartości tzw. tarczy do 250 mld zł i zachowania wielkości zgrywy bez zmian, a jakiejś „Pyzdrze dworsko-dziennikarskiej” pozwoli na dowodzenie, że w środkach przeznaczonych na zwalczanie skutków koronawirusa w gospodarce, liczonych na 1 mieszkańca, powiększyliśmy przewagę nad USA;

  – jakość suwerena – ok. 70 % ankietowanych podoba się „tarcza antykryzysowa” – ale także opozycji i sprzyjających jej dziennikarzy, jest „wysokiej próby”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Jeżeli cofniemy się o dwa lata to na blogu królował całkiem inny temat.
  Teraz dyskusja złagodniała i wspólnie martwimy się o przyszłość ludzi na planecie Ziemia. Przewidywano, że liczba ludności zbliżyła się do apogeum i więcej nas nie będzie, ale przecież w 1950 roku było nas trzy razy mniej i nie o milionach tylko miliardach mowa.
  W trudnych czasach ludzie powinni się jednoczyć i na mniej istotne szczegóły nie zwracać uwagi.
  Po co prezesowi prezydent, a prezydentowi partyjny nadzorca można zapytać. Nikt obecnie nie odpowie na to pytanie

 6. handzia55
  21 marca o godz. 23:23

  „A co on ma do gadania”?

  Jak dotąd wszytko.
  Majac Biedronia i Kidawę czujecie jeszcze niedosyt? 🙂

 7. ahasverus
  21 marca o godz. 22:57
  Pozwole wpiąc moj ostatni wpis. Wydaje mi sie , ze nie ma sensu dalej poglebac analizy postaci Prezesa Tysiaclecia. Jest cos takiego jak Hanlon’s razor. Brzytwa Hanlona. Dlaczego szukac zrodel sytuacji obecnej w parszywym charakterze psychopaty kaczynskiego. W wysublimowanych intrygach na szczycie. Glupota tlumaczy wszystko. Glupota suwerena a Kaczynski po prostu dopasowal swoj message do aspiracji narodu. Jego czesci oczywisci. Jego inteligencja,a on sam uwaza sie za geniusza i zgraja ciękoszyich wodzow mu przylaskuje, to inteligencja cwaniaczka, żula baz skrupulow. Nie rozumiem zanadto talmudycznych analiz jego osobowosci. To jest bandyta. Taki Al Capone czy Lucky Luciano. Pitoli o swojej wierze itp, ale jego sojusz z kosciolem jest czysto taktyczny. Jego dramatem jest fakt, ze nie moze byc oficjalnym przywodcą. Jego charyzma moze uwiźć jedynie półdebilne dewotki i dewotow. A sa ich miliony. To poteguje jego frustrację. Ale chyba niezle rechocze widzac bezsilnosc i zagubienie ludzi uczciwych. A moze on naprawde uwaza , ze ratuje kraj. Z tym umyslem wszyystko jest mozliwe.
  A corona zaraza jest super argumentem. Popatrzcie jak Duda jest dzielny, jak sie wirusowi nie klania. On mu pokazyje srodkowy palec. To sie podoba gawiedzi. Bo on jest „taki swoj”.

 8. Duda, Dudą – nie on decyduje, czy wybory będą 10 maja, czy nie, nie tylko o tym nie decyduje, lecz o niczym. Wszyscy o tym wiemy, ale powtarzać trzeba, bo być może wśród czytelników tego bloga, jest taki ktoś, kto nie wie, więc niech się dowie.
  Decyduje oczywiście, jak pisałem w poprzednim wątku, zwierzchnik zwierzchnika sił zbrojnych, głowa głowy państwa – Jarosław Kaczy. To, że wybory w takiej sytuacji, jaka spodziewać się można za miesiąc pewnie, aczkolwiek z oporami, dochodzi do Kaczego móżdżku i jego właściciel zdecyduje najprawdopodobniej, że wybory należy przesunąć. Trudno natomiast powiedzieć, kiedy zostanie to ogłoszone, bo być może jest tak, że kaczy geniusz w Kaczym móżdżku znów podpowiedział Kaczemu kolejne genialne posunięcie, polegające na trzymaniu wszystkich w niepewności, a co za tym idzie w napięciu. – A niech się poboją, jak najdłużej, niech zgłupieją. – wymyślił sobie. Bo Kaczy łeb lubi, jak się go boją, lubi dezorientować innych. I kiedy już napięcie sięgnie szczytu, kiedy zapanuje wrzenie, kiedy wszyscy zgłupieją, wówczas zostanie ogłoszone przesunięcie terminu. Oznajmi się wszem wobec, że władza cały czas trzymała rękę na pulsie i dotąd, dopóki nie było zagrożenia, nie było potrzeby wyborów przesuwać i nadal takiej potrzeby nie ma, ale skoro społeczeństwo się tego domaga, to zmieniamy termin, bo my zawsze słuchamy głosu ludu. Lud odetchnie z ulgą i pomyśli: „Jaki dobry i jaki opanowany ten Prezes, prawdziwy mąż stanu”. Być może tak sobie Prezes prywatnie myśli.

 9. Daniel Passent: „Na osłodę prezydent, oczywiście nie prowadząc żadnej kampanii …”.

  Może pan redaktor Passent byłby nieco bardziej wiarygodny, gdyby wcześniej krytykował spacery po wałach w trakcie powodzi Tuska i Komorowskiego. I takie podobne wyczyny podczas powodzi tysiąclecia premiera Cimoszewicza. Wówczas plan rządowej pomocy był prosty i klarowny: „Trzeba było się ubezepieczyć”.

 10. ahasverus
  21 marca o godz. 23:36

  „Popatrzcie jak Duda jest dzielny, jak sie wirusowi nie klania”.

  A wasz Cimoszewicz kłaniał się kulminacyjnej fali w Miedonii?

 11. Jobrave,
  wydaje mi się, że Kaczyński wie bardzo dobrze, że wyborów 10 maja nie będzie. Pytanie brzmi: – W co on gra głosząc, że 10 maja zostaną jednak przeprowadzone? Kampania Dudy będzie trwać, do 10 maja no i on i jego sztab będą wypaleni. Opozycyjni kandydaci są w stanie doprowadzić do przesunięcia terminu wyborów ale czy będzie ich na to stać. To ciekawe będzie.

 12. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko temu, żeby było tak, jak PiS mówi, że jest i było za jego rządów. Ja naprawdę życzę PiS, żeby „model polski” był najskuteczniejszy na świecie, jak tenże PiS. Chętnie zawieszę swoje poglądy, swoje sympatie polityczne, bo są rzeczy ważniejsze od tego. Ale jak można tym ludziom zaufać – przeputali pieniądze, część marnując, część kradnąc i teraz na wszystko brakuje, a to dopiero początek tego, co – niestety- może się zacząć dziać, bo chodzi nie tylko o środki na walkę z epidemią, ale i na jej katastrofalne skutki, na odbudowę ekonomiczną. Skąd wezmą? Nawet jak Geozak sprzeda swoich pięć telewizorów albo wszystkie sześć, to i tak to nie pomoże.

 13. Mauro Rossi

  „wyczyny podczas powodzi tysiąclecia premiera Cimoszewicza. Wówczas plan rządowej pomocy był prosty i klarowny: „Trzeba było się ubezepieczyć”.”

  Wyobraź sobie Mauro, że klka dni temu, w czasie wywiadu radiowego ministra Emilewicz pojechała Cimoszewiczem

  Pytana o sytuację ludzi zatrudnionych na „śmieciówkach”, którzy w związku z epidemią z dnia na dzień stracili środki do życia bez namysłu, jak niegdyś Cimoszewicz, palnęła ” Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy, że należy się ubezpieczać”.

  To było dość szeroko koemtowane z tym, że nie w mediach z których korzystasz.

 14. Mauro, jak jakiś Durnowaty Dureń i Cymbał Cymbalski (copyright by Geozak) porównuje powódź z epidemią. Nie widzi różnicy w rodzajach zagrożeń.

 15. Mauro
  Wytlumacze wam cos, czego czego wasz mozdzek nie potrafi zrozumiec.
  Swiat nie jest bipolarny , tak uwazacie wy i wasz poltorametrowy idol. Mozna i nalezy miec opinie na rozne tematy, na temat nowogrodzkiego geniusza, slonca Zoliborza tez, nie bedac przypisanym do zadnej frakcji czy partii. Cimoszewicz nie jest moj. Jakikolwiek on jest. Ale dla takich mozgow jak wasze jest to zupelna abstrakcji. Jezeli nie jestes z Pertia, jestes przeciwko niej!!! Macie wspaniale wzorce, ktore nie sa moimi. To sie nazywa manicheizm. Gon szybko do wiki aby zrozumiec.
  A jezeli naprawde nie masz nic do powiedzenia, to sie przyczepiasz , ze napisalem Viêt Nam nie Wietnam. Za to wam placa? Szczodrzy i dobrzy Panowie.
  Ty piszesz Moskwa a nie Москва.
  To byl ostatni raz..” Bo to mezalians bylby dla psa”. Moj ulubiony poeta.

 16. Legat,
  Ja myślę, że to taki imperatyw wewnętrzny – on się lubuje w destrukcji. Najpierw destrukcja – a później się zobaczy. To jego dewiza.

 17. Oczekiwać samych dobrych wiadomości od świata nie można. Ale już nie można było się ich doczekać.
  Pedofilia wśród duchowieństwa, do tego oszustwa Lisieckiego w fundacji „Nie lękajcie się”; paluszek posłanki Joanny Lichockiej; Banasiówka pod Wawelem; fabryka trolli w MŚ; 2 mld dla Kurskiego zamiast na onkologię … ileż tego złego można było znieść. I czy totalnej opozycji wyszło na dobre?

  Teraz jest seria dobrych wiadomości. Koronawirus oświeca fasadę państwa PiS. Jesteśmy w szczytowej fazie, gdy trend zachorowań jest liniowy, Duda poprawia Tarczę, prezes Kaczorek nie cofa się na krok … niech no tylko zakwitną jabłonie.

 18. Bar Norte
  22 marca o godz. 0:06

  „To było dość szeroko koemtowane z tym, że nie w mediach z których korzystasz”.

  Gazeta Wyborcza: Potrzebujemy planu Balcerowicza 2.0 – list otwarty

  https://wyborcza.pl/7,162657,25809528,przedsiebiorca-potrzebujemy-planu-balcerowicza-2-0.html

  Może się przyłączysz? III RP wzywa.

 19. teo
  22 marca o godz. 0:13

  „2 mld dla Kurskiego zamiast na onkologię”.

  Niech i opozycja nie wygłupi się ze swoją kampanią wyborczą (przecież nie ma niczego do powiedzennia) i przeznaczy pieniądze na onkologię.

 20. legat

  „wydaje mi się, że Kaczyński wie bardzo dobrze, że wyborów 10 maja nie będzie.”

  Jestem innego zdania.
  Kaczyński chce tych wyborów z tego powodu, że epidemia nie mieści mu się w głowy. To wykracza poza jego percepcję intelektualną. On ją traktuje jako jakąś nowinke, wymysł, coś kompletnie nieznanego do czego podchodzi na swój sposób czyli podejrzliwie.

  Tak więc do przesuniecia wyborów trzeba go dopiero przekonać. A to dzieło już ciązy na PiS – to ich zadania. Mam tu na myśli oczywiście tych, którzy już zrozumieli z czym mają doczynienia czyli tych z rządu.

  Ps, Nie wiem czy czytaleś, że Morawiecki zdymisjonował dziś w trybie pilnym szefa Agencji Rezerw Materiałowych.

 21. ahasverus
  22 marca o godz. 0:11

  „Cimoszewicz nie jest moj”.

  Zjednoczona opozycja go wystawiła do PE. Ale jeśli on nie jest wasz to kogo??

 22. Mauro Rossi

  Chcesz mi powiedzieć, że ministra Jadwiga Emilewicz ma poglady jak Leszek Balcerowicz?

  No ma! Ale przecież to nie moj problem.

 23. Mauro (0:17)
  Opozycja przeznaczy więcej pieniędzy na onkologię jak suweren przepędzie reżim Nowogrodzki.
  To bolesne, ja wiem. Ale jak się zrobiło PiSiarnię, gdy lud boży pociesza się – „kradną, ale z suwerenem się dzielą”, to trzeba ponieść konsekwencje tego tupolewizmu.

 24. ahasverus
  22 marca o godz. 0:11,
  Raz jest, a innym razem nie jest bipolarny. Raz jest tylko czerń i biel, a jak trzeba to bogactwo barw i odcieni jest szokująco bogate i w zależności od tego, co i kiedy pisdźiarni pasuje. W stosunku do innych są bardzo zasadniczy, oceniają na zasadzie: czarne – białe, wobec siebie natomiast stosują już inne kryteria – jest miejsce na odcienie, subtelności. Nowak nie wpisał zegarków- oszust, Banaś nie wpisał działki, kasy, czegoś tam jeszcze – oszustem nie jest, miał prawo zapomnieć, bo zarobiony był, likwidował mafie watowskie, jego ludzie robili przekręty na VAT, robili, ale to nie jego ludzie. Poseł, czy radny PiS bił żonę. Wcale nie, to były tylko szamotaniny, odpechnięcia, bił, ale lekko, a kiedy już dowody były bezsporne – my nie bronimy swoich, wszędzie trafią się czarne owce, ale my takie usuwamy ze swojego grona. I tak można bez końca.
  A to czepianie sie tego „Viet”, jest niczym innym, jak oznaką bezradności.

 25. Bar Norte
  22 marca o godz. 0:17

  „Kaczyński chce tych wyborów z tego powodu, że epidemia nie mieści mu się w głowy. To wykracza poza jego percepcję intelektualną. On ją traktuje jako jakąś nowinkę, wymysł, coś kompletnie nieznanego do czego podchodzi na swój sposób czyli podejrzliwie”.

  Sami to wymyślacie, czy wam ktoś podsuwa? Może padliście ofiarą dezinformacji? 🙂 To oczywiście nie mój problem, ale te twoje tezy nie są oryginalne. Już od 30 lat nie uczycie się na własnych błędach pisząc o Kaczyńskim ciągle to samo, a on definitywnie was ogrywa, teraz być może ostatecznie. Polityka opiera się na realnej sile i faktach, a nie na tandetnym psychologizowaniu i minoderii elit.

  Chyba że to co napisałeś jest propagandą dla mniej lotnych i sami w to nie wierzycie. Ale z kolei ja nie mogę uwierzyć w tę waszą chytrość.

 26. Maury
  Nie wiem, który to ty jesteś z waszej ekipy.
  Wiedziałem , że nic nie zrozumiesz. Ale wiedziony chrześcijańską tolerancją zrobiłem wysiłek, abyś nie mówił potem, że nikt nie chciał ci pomoc. Strata czasu.
  Wasza obecność na blogu, mimo waszej paskudnej dialektyki bolszewickiej, użyźnia go. Wiele mądrych głosów się pojawia. Nie będę kontynuował metafory bo się jeszcze obrazisz. A po co mi ten honor.

 27. Bar Norte
  Dlaczego mądrzy ludzie i świetni fachowcy, jak minister (od różnych spraw) Jadwiga Emilewicz i minister zdrowia Łukasz Szumowski „świecą oczami” przed suwerenem, legitymizując chaotyczne, niezborne działania „dobrej zmiany” w czasach zarazy. Co ich uwiodło w PISie, że postawili na Prezesa, dołączając do jego kamaryli? Dokąd zawiodła ich własna inteligencja i pragnienie sukcesu za cenę wikłania się w politykę? Emilewicz zaczynała od PO, by przesiąść się na statek PIS, ale Szumowski chyba jest bezpartyjny. Trudno mi uwierzyć, że nie widzą, w co się wpakowali.
  Nikt oczywiście nie zaręczy, że tzw. totalsi radziliby sobie z pandemią lepiej, ale myślę, że nie parliby do wyborów. Oczywiście na koniec, czyli tuż przed 10 maja Prezes w genialnym przebłysku je odwoła.

 28. Bar Norte
  22 marca o godz. 0:06

  Byly prezes klubu pilkarskiego Real Madrid zmarl po 8 dniach przebywania z goraczka w domu, bo nie chcial obciazac systemu medycznego. Dostal tez infekcji nerek.
  PS Wielki Komtur nawoluje do dalszego wdrazania ludobojczej ideologii Neoliberalizmu-
  to jak zakopywanie w ziemi osoby razonej piorunem.
  Ten Falszywy Prorok jest osobiscie odpowiedzialny za ruine systemu opieki zdrowotnej.

 29. jobrave
  22 marca o godz. 0:36
  Nie mam twego doświadczenia życiowego. Troche o tym pisałeś. Będąc dziennikarzem, trzeba baczyć czy nie jest się manipulowanym. A wiec oceniać ludzi. Moje doświadczenia z dziennikarzami nie były fascynujące. Nigdy nie potrafię zrozumieć terminu: dziennikarz zangażowany.
  Mam przyjaciół psychiatrów i często mówią ciekawie i zachowując sekret lekarski, o swoich pacjentach. To jest Monde à part. Książka Herling Grudziński. Nie wiem jaki tytuł po polsku. Inny świat. Chyba.
  Mauro jest nędznym najemnikiem, lecz osób jego pokroju jest masa. Ten Monde à part jest w ich głowach. Taki gwóźdź zaklepany w mózgu na fest, zardzewiał i nie wyjmiesz go chyba , ze razem z pniem. Nie potrafią zrozumieć, ze jesteś w stanie słuchać argumentów interlokutora, ze respektujesz jego opinie. Uważają , że wszyscy podzielają jego paranoję, lecz z drugiej strony barykady. Bo barykada musi być!!! Maury robią ta zapewne przez prowokację. Podziwiam osoby , które z nim/nimi dyskutują. To jest powołanie.
  Chyba nawet na Wyspie ludzie idą spać. Bonne nuit

 30. A cudu dalej nie ma…za jakie grzechy…a przecież wolną od zarazy miałeś nam dać…Tak sobie myślę prywatnie o braku światełka w tunelu…ciemność nastała…jaki suweren taka władza…A monety rocznicowe już wybili…Darmowe nie przynosi szczęścia…Nie chwal dnia przed zachodem…O łasce na pstrym koniu nie wspomnę…

 31. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 0:14

  Anonimowy autor ( donosiciel ) apelu do profesora Judasza
  to na pewno Szaman z ulicy Czerskiej.

 32. Całe szczęście, że na czas zarazy katolicy zawiesili klauzulę sumienia i dopuścili do siebie świecką służbę zdrowia…Tak sobie myślę prywatnie, że zdrowaśki w XXI wieku straciły moc…wirus krzyknął: król jest nagi…Darwin przewidział selekcję naturalną…

 33. Zachęcanie do wyborów przypomina lądowanie w Smoleńsku…nie widać przeszkód…Tak sobie myślę prywatnie, że mentalność zwykłego posła bez zmian…biedny…

 34. Biedny Rydzyk…znowu prosi jak na stocznię…widmo…Tak sobie myślę prywatnie, że seniorom oprócz na wnuczka doszło na Rydzyka…taki wdowi grosz…w niebie pusty…Pecunia non olet ..!

 35. Zarządzam jako lud: Spieprzaj dziadu! To twój koniec. Przeżyję, czy nie – nie idę na wybory.

 36. List do ministra Szumowskiego.

  Szanowny panie Profesorze!

  Zwracam się do Pana z apelem, aby wypowiedział się Pan w sprawie majowych wyborów zgodnie z przysięgą Hipokratesa, którą Pan złożył jako lekarz.
  Samo nawoływanie przez prezesa PiS do spotykania się ludzi w grupach poniżej 50 osób jest jawnie sprzeczne z Pana apelami i stanowi zagrożenie epidemiologiczne dla nas wszystkich. Jednak decyzja, że wybory będą za pięć tygodni (czyli w szczycie epidemii), jest już działaniem na granicy szaleństwa i zbrodni. Już obecnie proces tworzenia komisji obwodowych, gdzie spotykają się na szkoleniach setki ludzi, gdyż nie przerwano procesu wyborczego, jest dla nas wszystkich śmiertelnym zagrożeniem.
  Panie Profesorze! Wiem, że nie jest Pan politykiem, ale jako były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego muszę Panu powiedzieć, że często w życiu politycznym przychodzi próba. Próba tego jakim się jest człowiekiem. Dla mnie taką próbą była sprawa wykorzystywania CBA do nielegalnej prowokacji wobec A. Leppera. Dla Pana próba nadeszła teraz. Albo się okaże Pan wierny przysiędze lekarskiej, aby nikomu nie szkodzić. Albo Pan poprze chory pomysł zgromadzenia milionów ludzi, aby się nawzajem pozarażali i będzie Pan odpowiedzialny za konsekwencje tego pozarażania. Namawiam pana do tego, aby się Pan pokazał jako przyzwoity człowiek. Bo warto być przyzwoitym.

  R. Giertych

 37. Jest wojna! tylko świnie głosują…Patrioci siedzą w domu…Tak sobie myślę prywatnie: o wydarzeniach w Gdańsku był apel- wracajcie do pracy !, a potem było strzelanie…Siedzieć w domu czy ześwinić się kolaboracją…A KK milczy jak w czasie okupacji…czekam na kościelną dyspensę na głosowanie…z Jankiem Wiśniewskim w tle…wirus nie wybiera w czasie epidemii…

 38. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 marca o godz. 9:02

  Smętna konkluzja jest ta, że jeśli cokolwiek się w relacjach między człowiekowatymi zmieni, to na chwilę – jak w roku eksplozji „Solidarności”.

  „Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje;
  A serce swej pociechy darmo upatruje”

 39. mag 0.49
  Może to wynika z troski o państwo, z możliwości zrobienia czegoś dobrego wbrew zewnętrznym uwarunkowaniom.
  Pomijając czysto partyjne interesy ludzie, których wymieniłaś zachowują się przyzwoicie, podobnie jak wielu bezimiennych i tych co budują drogi, zajmują się ochroną pożarową i bezpieczeństwem.

 40. Nad Wisłą katolicka strategia stanu wojennego przeciwko wirusowi zawodzi…Ostatnie sprawiedliwe wojny to: wyzwolenie przez Armię Czerwoną i stan wojenny oddający dyktaturę w ręce suwerena…ale do czasu…Tak sobie myślę prywatnie, że z pomocą KK zwykły poseł przejął stery i rządzi dekretami partyjnymi, co było zaplanowane przez bliżniaków noszących swojego czasu teczkę Wałęsy… A jego gest Kozakiewicza okazał się pustym gestem…i mamy co mamy…

 41. Tę historie o młodości Kaczora puściłem na LA.Ponieważ wraca temat niebywałej odwagi wielkiego małego Karaluszka, więc wrzucę ją jeszcze raz. Żeby nie było oskarżenia o plagiat, z gory przyznaje się, ze wzorem był dla mnie Zoszczenko i jego „Opowiadania o Leninie”. Pisowscy hagiografowie też czerpią z tego źrodla i w przyszłych czytankach dla dzieci, takie opowiadania mają byc obowiązkowe, zamiast Gombrowicza, Mickiewicza i Sienkiewicza.

  SZARY KOZIOŁECZEK

  Kiedy pan Jarosław był małym chłopcem, to prawie niczego się nie bał.
  Śmiało wchodził do ciemnego pokoju. Nie lękał się, kiedy opowiadano straszne bajki. I w ogóle bardzo rzadko płakał.
  A miał młodszego brata, Lecha, ładnego i dobrego chłopca. Lecz Lech odznaczał się niezwykle czułym sercem.
  Wystarczyło, by ktoś zanucił smutną piosenkę, a Lechowi zaraz łzy płynęły z oczu. Szczególnie zaś gorzko płakał, kiedy dzieci śpiewały piosenkę „O koziołeczku”.
  Mnóstwo dzieci zna tę piosenkę o babuleńce, która miała szarego koziołeczka.
  W piosence mowa jest o tym, że babuleńka kochała bardzo szarego koziołeczka. Nie pozwalała mu chodzić do lasu, ale koziołeczek nie usłuchal babuleńki i wybrał się do lasu na spacer. W lesie napadły na niego szare wilki, rozszarpały go i zjadły. A babuleńce zostawiły różki i nóżki koziołka.
  Jest to naprawdę bardzo smutna piosenka. Ale rzecz jasna, nie ma powodu do płaczu. Przeciez to jest tylko piosenka. Wszystko w niej jest zmyślone, wcale tak nie było. Prawda, że koziołeczka żal. Ale sam był sobie winin: dlaczego poszedła do lasu bez pozwolenia.
  Lechowi zawsze drżał głos i wargi, kiedy razem z dziećmi śpiewał piosenkę o szarym koziołeczku. A gdy dochodziło do smutnych słów: „Napadły na koziołeczka szare wilki.” – za kazdym razem zaczynał płakać.
  Pewnego dnia dzieci zebrały się przy fortepianie i zanuciły pioenkę o babuleńce i jej koziołeczku.
  Odśpiewano spokojnie dwie zwrotki. Ale gdy przyszła kolej na smutne słowa o tym, że kozioleczek poszedł do lasu, Lech rozbeczał się.
  Wówczas pan Jarosław, znaczy się mały Jarek zrobił straszną minę, zwrócił się do Lecha i umyślnie, jak tylko najgłośniej i najgroźniej, zaśpiewał: „Na-pad-ły na-a ko-zio-łecz-ka sza-a-re wil-ki..”
  Oczywiście, Lech dopiero teraz rozszlochał się na dobre.
  Mama zaczęła strofować pana Jarosława, znaczy się Jarka za to, że drażni się z Lechem.
  A na to pan Jarosław, znaczy się Jarek odpowiedział:
  – To dlaczego Lech się boi ? Ja nie chcę, żeby Lech beczał zde strachu. Dzieci powinny być odważne.
  Wówczas Lech rzekł:
  – No to już nie będę.
  Dzieci od nowa zaśpiewały tę sama piosenkę. A Lech razem ze wszystkimi odważnie odśpiewał ją do samego końca. Tylko jedna łza spłynęła mu przez policzek,kiedy zabrzmiały ostatnie słowa piosenki: „Zostawili babuleńce różki i nóżki”.
  Pan Jarosław , znaczy się Jarek ucałował młodszego braciszka i powiedział:
  – No, teraz zuch z ciebie

 42. Stefek Burczymucha też pasuje…po ząbkach ich poznacie…Tak sobie myślę prywatnie o tubylczym pochodzeniu…

 43. Tysiące Polaków z formacji „granatowej” policji w czasie okupacji pomagało Niemcom mordować Żydów. Porządni obywatele, przedwojenni policjanci, masowo zachowywali się w czasie okupacji jak bestie. Ponurą historię tej formacji opisuje historyk prof. Jan Grabowski w nowej książce. To cios w rządową politykę historyczną
  „Na posterunku”, nowa książka prof. Jana Grabowskiego, historyka z Uniwersytetu w Ottawie, to trudna lektura nawet dla czytelników dobrze znających ponurą historię Zagłady Żydów w Polsce.

 44. Nad Wisłą obniżka benzyny ma już ojca…Wirus nadal jest sierotą…czy będzie apel weż do domu…Tak sobie myślę prywatnie o dorabianiu ideologii po uważaniu…

 45. @@@
  Jarek wrzucił temat i cała Polska mówi o Jarku.
  Wyborów 10 maja nie będzie!
  Howgh.

 46. Ludzie mówią, że każdy głosujący 10. otrzyma dostęp do respiratora poza kolejnością…Tak sobie myślę prywatnie: nie lękajcie się, bo szczęściu trzeba pomóc…a pieniądze tego nie dają…

 47. Is2
  „Może to wynika z troski o państwo, z możliwości zrobienia czegoś dobrego wbrew zewnętrznym uwarunkowaniom.”
  W taki sposób tłumaczyło swoją przynależność do PZPR wielu skądinąd porządnych ludzi. Żyjemy jednak w innych czasach i nie jesteśmy skazani na wieków wieków na formację, z którą musimy się jakoś układać. Możemy ją zwyczajnie pogonić w ramach demokratycznych, jak na razie, wyborów. Suweren wybrał ostatnio, jak wybrał: zmanipulowany propagandą w stylu goebelsowskim, kupiony rozmaitymi „plusami” w żywej gotówce. Teraz nadeszła chwila dramatycznej próby dla porządnych ludzi w tym rządzie, stąd apel R o m a n a Giertycha do ministra zdrowia Szumowskiego jako przyzwoitego człowieka, za jakiego go uważa, by wierny przysiędze Hipokratesa zdecydowanie przeciwstawił się choremu pomysłowi przeprowadzania na siłę wyborów prezydenckich w majowym terminie, jak chce Prezes.

 48. @@@
  Rozmawiający przez sieć, często słuchają przez swój laptop – nie dostali instrukcji, że pojawia się wówczas tzw „zdudnienie”.
  Prędkości transmisji też czasami żenujące.
  Ale dziś widzę poprawę.
  Hej, Jarku, mamy XXI wiek!

 49. Do no si ciel
  Ptet bek li, ptet bek nol

  ahasverus
  16 marca o godz. 23:12
  @@@
  Celem srututu jest takie zainfekowanie blogu, by nikt nie chcial tu pisac. Pytanie do Pana Passenta, juste comme ça, en passant. Czy nie mozna go wyciszyc bo nawet MR jest w porownaniu z nim wzorem kultury dyskusji. C’est dire!!!

 50. Donosiciel lubi wyciszac. Sam jednak jest Przodownikiem blogosfery. Aha verus

 51. Bar Norte
  22 marca o godz. 0:17
  legat

  „wydaje mi się, że Kaczyński wie bardzo dobrze, że wyborów 10 maja nie będzie.”

  Jestem innego zdania.
  Kaczyński chce tych wyborów z tego powodu, że epidemia nie mieści mu się w głowy. To wykracza poza jego percepcję intelektualną. On ją traktuje jako jakąś nowinke, wymysł, coś kompletnie nieznanego do czego podchodzi na swój sposób czyli podejrzliwie.

  Mój komentarz
  Zgadzam się. Kaczyński został zaskoczony przez pandemię, a tarcza finansowa antywirusowa, to dla niego magia.
  On „nie ma wiedzy” na te tematy. Jego wiedza, to wrażenia, zachowania, nastroje, pozycje, wyczekiwania, obrona lub nagła zmiana zdania, zamiana porażki na zwycięstwo, teoria jak mówić by wyszło na moje, jak brudną szmatą wycierać brudy, jak podpuszczać ludzi, kto się mnie boi, a kto tylko czeka, komu zaufać, komu przywalić i jak zrealizować to przywalenie. Mnóstwo spraw do przemyślenia, zastanowienia i wykonania.
  Przyszła pandemia. Nowość, inna jakość.

  Bywa tak, że osobowość dotknięta nagłością zmiany, taką sytuacją jak dzisaj mamy w państwie, zamyka się w sobie, w uporze swoim, okopuje się w opresji, trwa w odmiennościach i omamach, po czym nagle, ni stąd ni zowąd – trach i wyrzuca z siebie decyzję i uzasadnienie. Jakby nie było to niezrozumiałe i dziwaczne, to skupia się na tej decyzji, wmawia, przekazuje do realizacji i oczekuje od wszystkich, by głosili, że tak będzie najlepiej.

  A propos głoszenia, ze czarne jest białe
  Mauro do dzisiaj wmawia blogowiczom na EP, że 1:27, to nie była porażka mistrza Jarosława, tylko terror Angeli wobec Rady Europejskiej. Kanclerz Niemiec nie dopuściła do głosowania na polskiego kandydata Sariusza-Wolskiego, kazała głosować na niemieckiego kandydata Tuska. Dlatego wyszło jak wyszło. Lecz nie była to porażka Jarosława. O, nie! To było złamanie reguł przez niemieckie (nieformalne, ale realne i bezwzględne) przewodnictwo w UE.

  Rossi w swojej propagandzie szerzonej na EP wiernie odtwarza mentalność i poglądy Jarosława Ka (ze szczególnym naciskiem na niemieckość Tuska i sycylijskość-mafijność Gdańska, z którego Tusk pochodzi).

  Tusk dla Kaczyńskiego jest większym wrogiem niż Angela Merkel. Angela jest daleko, Tusk jest blisko, Angela nie zna Jarosława bliżej, Tusk widzi go na wylot, Angela co może, to tylko namawiać Jarosława do czegoś, Tusk Jarosława denerwuje, zbija z tropu, myśl o Tusku prześladuje Jarosława od rana do nocy, Jarosław jest dotknięty Tuskiem, uczulony na niego i jak dotychczas żadne antidotum nie pomogło na Tuska – ani dziadek z Wermachtu, polskośc jako nienormalność, zmowa z Putinem w celu zamordowania brata, niemieckie jurgieltnictwo Tuska w UE, ani mnóstwo innych posunięć, takich jak Tusk do prokuratury, Tusk przed komisję sejmową, Herr Tusk z Frau Dulkevitch chcą sprzedać Gdańsk Niemcom – nie zadziałało. Jarosław nadal w opresji. Tusk go prześladuje, uprzykrza, odetchnąć nie daje.

  Wracając do uporu Prezesa w sprawie terminu wyborów prezydenckich – 10 maja.
  Są różne modele zachowań, prowadzenia się ludzi dotkniętych w sytuacjach dla nich trudnych, lecz Jarosław Ka kilka razy zademonstrował własnie taki model zachowań – upór, mania, obsesja, nie i jeszcze raz nie i nagle, gdy cegły zaczynają spadać koło głowy – jest decyzja. Prawidłowa, wspaniała, trafiona, sama prawda. Najemnicy rzucają się do wykonania.
  Pzdr, TJ

 52. Nie każdy zabiega o przyszłość. Jedni z braku przekonania, że przyszłość istnieje, inni z wyrachowania, że kiedyś jakoś to będzie, a liczy się to co jest dzisiaj.
  Przyznam się, że nie mam zdania na temat wyborów. Od dawna wiem na kogo zagłosuję i jestem przekonany o możliwości wzięcia udziału w wyborach, chociaż licho nie śpi.
  Dzisiaj usłyszałem, że do Katynia wybiera się Jarosław Kaczyński. W jednym z wpisów na tutejszym blogu nakreśliłem taki scenariusz w którym napisałem po co powinien pojechać i z jakim przesłaniem. Sama podróż byłaby tylko osobistym wyzwaniem, natomiast wygłoszone przemówienie powinno nieść treści ważne, zmiany polityki zagranicznej w szczególności wobec Rosji. Czy prezesa na taką samobójczą eskapadę stać? To byłoby dopiero trzęsienie Ziemi

 53. Rosja po raz kolejny ratuje świat
  https://obserwatorpolityczny.pl/rosja-ratuje-swiat-przed-recesja-tania-ropa/
  Слава России! Слава Руси!

 54. Jak faszystowskie PiS kieruje państwem, kwestia wyborów, muszą być bolesne dla pissdzielstwa, co widać na blogu.

  Żaden poplecznik reżimu nie napisał z uznaniem ostatnio co „dr. Kaczyński ” pomyślał i powiedział a w ogóle to znikli 🙂

  Woda w ciup? Znaczące dla panujących nastrojów

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 55. mag

  „Dlaczego mądrzy ludzie i świetni fachowcy, jak minister (od różnych spraw) Jadwiga Emilewicz i minister zdrowia Łukasz Szumowski „świecą oczami” przed suwerenem, legitymizując chaotyczne, niezborne działania „dobrej zmiany” w czasach zarazy.”

  Jadwiga Emilewicz wywodzi się z konserwatywno liberalnego środowiska tzw „Jagiellonów”. Potem związała się ze środowiskiem politycznym Gowina w PO (tzw „kotwica konserwatywna”). No i wraz z nim opuściła szergi PO gdy owa „kotwica” i jej ambicje zaczęły Tuskowi politycznie ciązyć. Oni z powodu swego poczucia elitaryzmu i niestrawnego dla wiekszości elektoratu paternalizmu skazani są na prawicy na rolę „obrotowych” czy „jezyczków u wagi”. Stąd ich udział w obozie PiS. Emilianowicz w rządzie Morawieckiego pilnuje intersów konserwatywno-liberalnej częsci klasy średniej, która wspiera Gowina. Pełni podobną rolę jak niegdyś śp Zyta Gilowska – z tym, że w mniejszym zakresie.

  Natomiast Łukasz Szumowski uzyskał nominację jako tzw „bezpartyjny fachowiec”. Pewnie sobie przypominasz z PRL to pojęcie. Aktualnie ma ono nadawać studzący emocje pozór apolityczności słuzbie zdrowia co jest oczywiście fikcją, bo ten dział akurat należy do najbardziej gorących z politycznego punktu widzenia.

 56. @Saldo mortale

  Nie rozumiem twojego zaangażowania w obronę internetowych trolli.
  Może poczytaj zasady publikacji komentarzy na blogach i przekonaj nas tutaj, że irytujący zamulacze w rodzaju „srututu” są dobrem, które powinno być chronione w imię wolności słowa.

 57. Mauro Rossi z 0,38

  Oczywiście przyjmuję do wiadomości twoją tak goraco wyrażoną opinię z tym, że ja mam akurat inny poglad na tę sprawę.
  Z uwagi na osobisty, głeboko emocjonalny charakter twojej wypowiedzi powstrzymam się od polemiki.

 58. Szóstego dnia sierpnia kończy się kadencja PAD. Co dalej?
  W wyborach 10 maja lub w drugiej turze 24 maja zostanie wybrany nowy prezydent i tu nic się nie zmieni, albo zostanie wprowadzona zmana konstytucji i zamiast urzędu prezydenta zostanie powołana przez sejm większością 2/3 zgromadzenia Rada Państwa w składzie siedmioosobowym. Podejmowane tam decyzje będą przechodziły również większością 2/3 głosów tej najwyższej instancji.
  To rozwiązanie jest prawdziwie demokratyczne i ma wszystkie zalety organu kolegialnego

 59. kooperatywaMandragon

  Istnieją domniemania, że ów list anonimowego przedsiebiorcy do GW wzywający na pomoc Balcerowicza , który zalinkował Mauro, napisał red Witold Gadomski z tzw „sekcji historycznej( rekonstrukcyjnej)” Gazety.

 60. Biblia a Internet…XXI wiek pokazuje przewagę Internetu, który staje się żródłem rozumienia świata…Tak sobie myślę prywatnie, że religie zostały w dołkach…to mniejsze zło…

 61. Adam Mazguła do pana Du*y

  Zachowuje się Pan jak nienażarta władzą hiena

  https://mazgula.pl/aktualnosci/nienazarta-wladza-hiena/?fbclid=IwAR0YrJ2V177WFWict01Qt-GRORIVr8qnpHKM8lckBnkT8GV63ehYu0o6l2M

  ” Będziesz siedzieć”

 62. @tejot
  Przypominam: Jarek powiedział, że przez zarazę, traci Anżej.
  Białe jest czarne…

 63. Puste półki w berlińskich sklepach. W stolicy Niemiec brakuje papieru toaletowego

  https://weekendfm.pl/?n=83119&
  Klient zamawia w kawę i płaci dwoma kawałkami papieru toaletowego, trzeci wkłada kelnerowi do kieszeni jako napiwek.

 64. „Rosja po raz kolejny ratuje świat ”
  ( w tzw powaznym wieku nadmierna ekscytacja czymkolwiek moze byc i jest szkodliwa )
  Rosja raczej probuje ratowac wlasna za przeproszeniem , dupe ale na razie slabo to jej wychodzi .
  Ropa w ciagu dwu ostatnich dni znow spadla o ok 5 $.
  Te wszystkie gospodarki oparte na ropie Rosja , Norwegia, Canada itp robia bokami ale niektore maja potezne rezerwy ( zlota ?) i beda mogly przetrwac nawet kilka miesiecy i dluzej . Nie wszystkie .Zdaje sie Rosja kupowala (!) zloto tonami ostatnio

 65. Marek Balicki o walce z koronawirusem: „Oceniam dobrze działania rządu, z jednostkami samorządu jest różnie”.
  https://wpolityce.pl/polityka/492381-balicki-dobrze-oceniam-dzialania-rzadu-ws-koronawirusa

 66. Wspaniały metaforyczny obraz tego co się dzieje: gdy jeden dusi demokrację, drugi obywatel ją ratuje:
  https://www.youtube.com/watch?v=FIRT7lf8byw

 67. ls42
  22 marca o godz. 12:42

  „Szóstego dnia sierpnia kończy się kadencja PAD. Co dalej”?

  Trzeba pytać się opozycji, która już nie lubi konstyucji chce przełożenia wyborów.

 68. TJot, Bar Norte,
  chcecie mnie przekonać, że Kaczyński jest nieodpowiedzialnym, kretynem beztroskim który nie zdaje sobie sprawy, że podczas przewidywanego, szczytowego nasilenia epidemii będzie konieczne organizowanie wyborów? – w tym szkoleń potencjalnych kandydatów na członów komisji itd.itd.? Ja rozumiem ten fajny wtręt Ashaverusa w kwestii „brzytwy Haniona”, no ale bez przesady.
  Zakładając nawet, że Kaczyński to dureń bez sumienia i wyobraźni dla którego liczba zgonów jakie będą skutkiem trzymania się terminu wyborów jest nieistotna to przecież chyba w jego otoczeniu jest kilka osób, które się w tym zbrodniczym przedsięwzięciu obliczonym tylko dla utrzymania władzy uczestniczyć nie zechcą.
  Poza tym, to o ile Kaczyński nie poniesie konsekwencji prawnych w przypadku gdy wybory będą skutkować gwałtownym przyrostem zakażeń,to tacy jak Morawiecki czy Duda przed tą odpowiedzialnością nie uciekną.
  Zastanawiające jest, że w momencie gdy Watykan przenosi świąteczne imprezy na wrzesień ten cały pisowski syf gremialnie stoi za tym co wygłasza ten żoliborski psychopata.
  Mam nadzieję, że zapłacą polityczną cenę podobnie jak polski KK, który ani be ani me ani kukuryku w kwestii terminu wyborów.

 69. Premier wraz z Rządem RP maja niebywałą okazję przepędzić właściciela kota z polityki.

 70. @@@
  Zdjąłem obrączkę i zegarek!

 71. @legat, 13:28
  Szanowny @legacie, przecież chyba ty pisałeś, że Jarek wie o konieczności przesunięcia wyborów.
  Zrobi to jak najpóźniej i ubierze swoją decyzję w „inicjatywę prezydencką”, mającą suwerenowi przypomnieć jak bardzo „wadza” kocha suwerena, dba o niego dniem i nocą.
  A do czasu odwołania, będzie o czym gadać w TVN i pisać na blogach.
  Pozdr

 72. baca
  22 marca o godz. 13:45

  Wszystkie wasze nieszczęścia to Kaczyński, a nie własne błędy, niegodziwość. i amtorszczyzna.

 73. @@@
  Obejrzałem, po długiej przerwie, obie audycje polityczne w TVN24.
  Ca 50% czasu poświęcili rozmówcy terminowi wyborów.
  Trochę było na temat 202 mld złotych, albo ostatnio „ćwierć biliona zł”
  Na pytanie skąd wziąć więcej, nikt nie odpowiedział, że trzeba się zadłużyć, skoro w koniunkturze rozpuszczono zaskórniaki, albo nie utworzono rezerw jak np. Niemcy.

 74. legat

  Nie jestem zwolennikiem teorii o roli jednostek w historii a co za tym idzie nacisku na psychologię. No ale w przypadku tak dużej władzy skoncentrowanej w rękach Kaczynskiego trudno na to nie zwracać uwagi.

  Powtarzam więc co napisałem wcześniej – uważam, że po prostu nie rozumie tej epidemii. Jest nią zaskoczony, zdezorientowany a więc trzyma się uparcie swego podchodząc do tego co mu mówią z nieufnością. W tym przypadku chodzi o 40 letnie doświadczenia wynikające z jego udziału w polityce. Oczywiście owe doświadczenia stały się z nagła w obliczu epidemii kompletnie anachroniczne i zdezaktualizowane. On tego po prostu nie rozumie.

  Teraz rolą tych polityków PiS, którzy zdają sobie sprawę z sytuacji jest mu to przetłumaczyć, przebić się przez tę skorupę niedowierzania i nieufności. Albo załatwić to inaczej w trosce o swą przyszłośc polityczną.

  Nikt inny tego za nich nie zrobi, bo takiej mozliwości nie ma.

 75. @ahasverus
  Chyba Redaktor „poszedł na rękę”, bo tego trolla dzisiaj nie dostrzegam (so far).
  Serdecznie pozdrawiam.

 76. Stasieku,
  no tak nadal tak uważam, bo nie uważam Kaczyńskiego za skończonego kretyna.
  Teraz wyobraź sobie, że decyzją Kaczyńskiego te dwa jego przydupasy, Duda i Morawiecki wykonają zadanie i doprowadzą do przesunięcia terminu wyborów. Jak ten cały PiS i te pisowskie tuzy będą wyglądać? Jak ludzie bez twarzy, np. jak Gowin.
  Ciekawe jak na blogu się wykręci Mauro. Pewnie swoim zwyczajem zniknie na jakiś czas żeby nie wystawiać dupy do chłostania.

 77. @Bar Norte
  Znowu czytam, że Jarek „po prostu nie rozumie tej epidemii”.
  Że jak nie ma konta, nie robi zakupów to nie rozumie zarazy i jej zagrożeń dla ludności, której bytem zarządza?
  Tego nie napisałeś, ale często słyszę o „braku zrozumienia” – tu można wymienić całą listę współczesnych zjawisk.
  Zadam pytanie retoryczne:
  czy Jarek nie rozumiał, jak wqrwi publikę i Anżeja, wysyłając do TKonst. takie kreatury jak 2xP?
  Albo robiąc Kurskiego-ciemny lud szefem TVP?
  Szanowny Barze Norte – c’mon.

 78. @legat, 14:07
  Jarek powie, że sytuacja się pogorszyła i musieliśmy podjąć środki nadzwyczajne, nie możemy ryzykować zdrowiem i życiem obywateli, jakby chciała tego opozycja.
  Wyjdzie w audycjach TVPis, że opozycja domagała się wyborów 10 maja, bo to zaszkodziłoby Anżejowi.
  Czarne jest białe!
  Żółwik

 79. Salto mortadela
  Aż tak bardzo ciebie drażni mój nick. Alergia??? Gdybym wiedział wziąłbym inny, np schlemihl.
  PA pisał jednak, że to ty jesteś tym bulterierem węszącymi wszędzie antysemityzm. Następny bipolarny?
  Pisz nieszczęśniku, pisz. Ja będę marzył o martini i słomce. W All inclusive. Moje skryte marzenie.

 80. Stasieku@
  Dzięki za pocieszenie. Ale ma zastępcę. Niejaki saldo.
  Ja jestem celem jego natrętnych uczuć. Nie wiem dlaczego.

 81. Nieodpowiedzialny kretyn, dureń bez sumienia?

  A może po prostu psychopata o skłonnościach sadystycznych?
  Zły człowiek otoczony fagasami bez sumienia i honoru, gotowymi czynić każde łajdactwo na skinienie kacyka.

 82. stasieku

  „Zadam pytanie retoryczne:
  czy Jarek nie rozumiał, jak wqrwi publikę i Anżeja, wysyłając do TKonst. takie kreatury jak 2xP?
  Albo robiąc Kurskiego-ciemny lud szefem TVP?”

  Pytania, które zadałeś nie mają nic wspólnego z epidemią, która jest nową jakoscią wywracającą politykę a szerzej stosunki społeczne do góry nogami.
  To o co pytasz akurat się miesci w percepcji Kaczyńskiego wyćwiczonej na 40 letniej praktyce politycznej a epidemia już nie.

  Ja podobnie jak ty ową hermetyczność prezesa, jego niezdolność do zrozumienia oceniam negatywnie z tym, że te oceny – twoja czy moja – nie mają większego znaczenia.
  W tym przypadku znaczenie ma tylko kto do niego dotrze by zrozumiał. Albo kto go usunie z centrum decyzyjnego.

 83. @Lewy, 10:27
  Jarek chyba powiedział wtedy do Leszka „maładiec!”.
  Powiedz Lewy, pojawił się towar w twoim sklepie.
  Filmy z USA i UK dziwią mnie ogromnie.

  Dawaj stories o bliźniakach, Jarka trzeba traktować kpiną, albo nieszczerym współczuciem.
  Pożrą go „własne hunwejbiny”, te Zera, Dudusie, „ten co się nie martwił”, a na pewno Kłamczuszek.
  Nara

 84. Ponizej niektore atrybuty Przodownikow blogosfery. Saldo misjonarzy wlasnych kompleksow jest niestety ujemne. Przodownicy oraz jedna Przodowniczka samozapatrzeni, przekonani o swoim IQ schodzac o poziomu TWA i poziomu „Poczytaj mi mamo „ daja sie wyprowadzic z rownowagi byle czym, byle kiedy, byle gdzie.

  Prosze o zaniechanie cytowania moich atrybutow, bo tlumaczenia zla zlem jest niedorzeczne. Podobnie jak rzekoma walka Przodownikow i Przodowniczki z PiSem polegajaca na znizaniu do poziomu PiSu.

  Oto popisy antypisowcow, poprawnych politycznie oczytanych humanistow z ostatniego tygodnia;

  murzyn, prywatna logika, saltuje,wyzdrowial na glowe, przyglup, niechluj,koziolek, niepowazny czlowieczek, prawdziwy antysemita, fetyszysta, milosnik kobiet z drewniana noga, osobnik saldo, swoista przylepnosc, publice francuskiej trzeba wszystko tlumaczyc: tu Aha stygmatyzuje wszystkich Francuzow i wszystkie Francuzki, zwariowales, wariactwo,glebokosc gladzi, saldo mortadela, pauvre petit , koledzy nie chcieli sie z toba bawic w piaskownicy, swady propagandy prlowskiej, bazarowy mowco (krzykacz raczej), spadlo ci na uszy i oczy, glupi, klotliwy smark, chlopcze, kleszczowaty chlopczyku,walniety w leb, za darmo robi bokami….

  Pare, doslownie pare otyczylo opisu MR.

  Powtarzam, to sa przyklady dwu bodajze , paru paraintelektualistow z recyklingu , Przodownikow oraz Przodowniczki z drzewcem Zielonego Sztandaru. Przyklady humanistow z blogosfery. Wstydzac sie za nich, przepraszam pozostalych.
  Pozdrawiam Lewego, PA, Aha, Pombocek….prosze uzupelnic.

 85. @ahasverus, 14:23
  Ale nie reaguj @ahasverusie, olewaj!
  Zauważyłem twoją nadmierną wrażliwość.
  Nawet tłumaczysz się z literówek, zamiast dzielić się z nami swoimi bardzo ciekawymi obserwacjami, wspomnieniami, itp.
  Mnie wyzywano od „komuchów”, „idiotów”, a jedna pani, taka delikatna, ucięła dyskusję krótko:
  ‘stasieku’ nigdy nie napisał na blogu czegoś ciekawego.
  Rozumiesz @ahasverusie? Przez 11 lat na EP nic, null, – tylko się pochlastać…

 86. GajowyM

  Mozna byc troche w ciazy? Walczymy rzekomo o wolnosc? Jesli naprawde, to kazdego. Zobacz prosze zacytowane powyzej atrybuty humanistow blogosfery. Czym oni sie roznia od atakowanego? Niczym.

 87. @Lewy
  Coś mi się p…ło.
  Oczywiście „ten co się nie cieszył”

 88. Stasieku napisal dzisiaj cos ciekawego: Redaktor poszedl chyba na reke. I co wyciszyl….
  Jezyk Stasieku z reki czy rekawa. Les duperelles.

 89. @Bar Norte, 14:29
  Przecież Jarek całe życie coś czytał i ciągle czyta.
  Jak w styczniu dostał cynk o Chinach to, myślisz, że nie przeczytał czegoś?
  Ale vamos a dejarlo!
  Znikam, bo wygląda to moje pisanie na rozwolnienie.

 90. Satrustyczne ale nie sarkastyczne wiadomosci z kraju i ze swiata – Prezes Polski kangurem wszech… ee .. tysiac – lecia
  „gdy jeden kangur dusi demokrację, drugi kangur ją ratuje”
  Byc kangurem Polski sie oplaca bardziej bo wszystkie z grubsza sa takie same i gdyby cos nie wyszlo to zawsze mozna wykrecic sie ogonem i nikt sie nie skapnie czyj ten ogon tnp byl !

  ( najnowsza choc wczorajsza , definicja lewactwa polskiego czyli kangur z wizja )
  „obserwator_z_davos wczoraj
  Wszystko to, co opisuje autor, jest już opowiedziane w serialu „The expanse”, który polecam. Ale żeby to wszystko wprowadzić, to trzeba polityków z wizją, a nie jakichś lewaków jak Biedroń czy Hołownia, którzy będą tylko ględzić o klymacie, globalnym ocipieniu, gospodarce zeroemisyjnej i innych pierdołach.”
  Więcej: https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25800223,w-asteroidach-znajduja-sie-ogromne-zasoby-ktore-tylko-czekaja.html

 91. stasieku
  22 marca o godz. 14:15
  @Bar Norte
  Znowu czytam, że Jarek „po prostu nie rozumie tej epidemii”.
  Że jak nie ma konta, nie robi zakupów to nie rozumie zarazy i jej zagrożeń dla ludności, której bytem zarządza?

  Mój komentarz
  Jarosław Ka rozumie tę epidemię tylko, ze po swojemu.
  Tu jest problem. Na jego rozumieniu odkłada się silnie stan, w którym on przebywa, stan świadomości.

  U ludzi dotkniętych stan ten faluje, oscyluje z rożną częstością i nierównomiernie. Dlatego trudno jest przewidzieć, z czym obudzi się jutro Jarosław, w jaki dołek wpadnie, czy na jaka wieżyczkę się wespnie.

  Ludzi dotknięci nie są durniami z definicji, są słabiej przewidywalni, co jest w pewnych okolicznościach siłą (tam gdzie chodzi o triki taktyczne, o zaskakiwanie przeciwnika), lecz w większości przypadków jest słabością.
  Pzdr, TJ

 92. W Berlinie brakuje papieru toaletowego…jest to zdanie oznajmujace, lecz nieprawdziwe.

 93. Saldo mortale
  22 marca o godz. 14:30

  Piłeś ― nie pisz.

 94. @Saldo mortale

  Już się tak nad sobą nie użalaj.
  Skłonności masochistyczne zdradzasz od dawna, ale od kiedy zabrakło Cynamona, cierpisz chyba na niedosyt.
  Poza tym mylisz wolność wypowiedzi z zasadami panującymi na różnych forach. Kto się do nich nie stosuje, może nawet zostać zbanowany i tyle będzie miał „wolności”.
  W internecie jest tyle możliwości wylewania żółci, snucia intryg, insynuacji, pomówień i rozważań o światowych spiskach oraz trucia o pierdołach (les duperelles), że nie każdy musi to robić na łamach blogów „Polityki”.

 95. ahasverus
  ” Bo barykada musi być!!! Maury robią ta zapewne przez prowokację. Podziwiam osoby , które z nim/nimi dyskutują. To jest powołanie.”
  Ja przeciwnie te dyskutujace osoby dzialaja mi na nerwy bardziej od Maurow
  – oryginalnych i……ow. Kwestia gustu

 96. No to kolejna historia o naczelniku z pisowskiego podrecznika do klas 4-5

  OPOWIEŚĆ O TYM JAK SIĘ PAN JAROSŁAW UCZYŁ

  Pan Jarosław uczył się bardzo dobrze, a nawet świetnie. Ukończył szkołę podstawową ze świadectwem z czerwonym paskiem. Zapewne uczyłby się również dobrze w szkole wyższej, ale pan Jarosław nie lubił komunizmu, za co go komunistyczne władze usunęły z uniwersytetu. Rząd komunistyczny nie mógł znieść pana Jarosława za to, że pan Jarosław nie lubił komunizmu i dlatego nie pozwalał mu kształcić się na uniwersytecie.
  Ktoś inny na jego miejscu pozostałby bez wyższego wykształcenia. Ale pan Jarosław postanowił zrobić inaczej.
  Powiedział do swojej matki tak:
  – Muszę ukończyć wyższe studia.
  Czas mijał. Minęły już dwa lata od usunięcia pana Jarosława z uniwersytetu. Wreszcie pan Jarosław napisał podanie do ministra oświaty. Prosil,by pozwolono mu przystąpić do egzaminów końcowych z wszystkich przedmiotów.
  Zdumiony minister pomyślał sobie:
  „W jaki sposób on zda wszystkie egzaminy od razu ? Przecież nie chodził do żadnej uczelni. Dobrze. Udzielę mu pozwolenia, ale wątpię, żeby mu się to udało”.
  Kiedy nadeszło pozwolenie ministra, pan Jarosław wziął się ostro do nauki.
  Całe dnie spędzał z książką w ręku, czytał, pisał, uczył się języków obcych, tłumaczył i tak dalej.
  W lecie poszukał w ogrodzie cichego zakątka w alei zarośniętej gęsto lipami. Wkopał w ziemię stół i ławkę. Rankiem przychodził tu i uczył się samotnie aż do obiadu.
  Po odpoczynku kąpał się w Wiśle, powracał do swego stołu w ogrodzie i znów uczył się trzy lub cztery godziny. A wieczorem, po drugim spacerze i kąpieli, znów widziano go pochylonego nad książkami.
  Cała rodzina była zdumiona tym, że pan Jarosław może się tak dużo uczyć. Lękano się nawet o jego zdrowie. Ale pan Jarosław powiedział swoim najbliższym;
  Człowiek, który umie prawidłowo odpoczywać,potrafi dużo uczyć się i pracować.
  Rzeczywiście, pan Jarosław prawidłowo odpoczywał. Godzinę uczył się, potem uprawiał gimnastykę. Później znów pisał godzinę lub dwie, a następnie biegł nad rzekę i pływał.
  Po odpoczynku lub spacerze w lesie wracał do książek i uczył się znowu.
  W swoim letnim gabinecie, w pobliżu stolika, ustawił drążek do ćwiczeń gimnastycznych. I od czasu do czasu ćwiczył na drążku.
  W ładną pogodę kąpał się w Wiśle kilka razy dziennie. Pływał doskonale. Tak znakomicie, ze wszyscy byli zdumieni.
  Jeden ze znajomych pana Jarosława, wspominając przeszłość, opowiadał, że na Wiśle w pewnym miejscu było bardzo głęboko, i że owo miejsce znane było z silnych prądów, w którym to miejscu utonęło wielu ludzi. Ale pan Jarosław śmiało pływał w nim.
  Ów znajomy powiedział kiedyś panu Jarosławowi, że musi być ostrożniejszy, bo w tym miejscu toną ludzie.
  Toną, mówi pan ? – rzekł pan Jarosław – Nie ma obawy, ja nie utonę.
  I popłynął tak daleko, że prawie nie było go widać z brzegu.
  Właśnie dzięki pływaniu i gimnastyce, dzięki prawidłowemu wypoczynkowi, pan Jarosław potrafił się uczyć wytrwale i opanował cały program nauki szkoły wyższej. A nawet zrobił doktorat jednocześnie przyczyniając się do obalenia komunizmu.
  Uczył się w ten sposób prawie dwa lata. A w ciągu tego czasu przerobił cały kurs uniwersytecki, czyli to czego inni uczą się cztery lata.
  Profesorowie tak mu powiedzieli:
  – Niezwykła rzecz. Przecież pan nie uczył się na uniwersytecie i nie słuchał naszych wykładów. Więc jak pan, panie Jarosławie, mógł przygotować się tak dobrze do egzaminów ? Chyba panu ktoś pomagał.
  Pan Jarosław odrzekł na to:
  – Nie, uczyłem się sam.
  Wówczas profesorowie zdziwili się jeszcze bardziej. A minister aż rozłożył ręce ze zdumienia.
  Bo profesorowie i minister nie wiedzieli o tym, że pan Jarosław był nie tylko bardzo mądry i bardzo zdolny,lecz również bardzo pracowity. A te umiejętności pracy zawdzięczał ćwiczeniom gimnastycznym i dobrze zorganizowanemu odpoczynkowi.

 97. Bar Norte
  22 marca o godz. 12:46

  Jak mowil Prezydent Eisenhower , za kazdy F-35 mozna w ciagu tygodnia zbudowac w pelni wyposazony szpital zakazny.
  Orangutan zaczyna sluchac ( jest bardziej na lewo niz beton Demokratow – Biden , Schumer, Pelosi ),
  Budyn jeszcze nie.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Chance_for_Peace_speech

 98. olborski
  22 marca o godz. 14:56
  Ja przeciwnie te dyskutujace osoby dzialaja mi na nerwy bardziej od Maurow

  Podzielam twoje nerwy 🙂

 99. Sporo o kondycji psychicznej kangurow mowi historyjka ( gdzies wyzej )
  Jeden kangur do drugiego bliznaczo – podobnego ;
  -Slysze kwakanie , to musi byc prowokacja – idziemy stad !
  Obecne nasilajace sie problemy moga wynikac stad , ze nie ma kogo ostrzec i trzeba gadac do siebie

 100. Powiem, ze wybory nie tylko nie odbeda sie w maju, wszak sytuacja zmienia sia kazdego dnia ale podejrzewam, ze Duda bedzie jeszcze dlugo prezydentem z nominacji na dalszy czas. Z przyczyn oczywistych. Zawsze bedziecie wtedy mogli wyjsc na wirtualna ulice i protestowac, ze chcecie M.K-B. Widac, ze nic was oprocz siedzenia w domu jeszcze nie dotknelo. Papier toaletowy w wystarczajacej ilosc zapewne kupiony.
  Zalaczam link, nic nie mowi o Kaczynskim, ale o rokowaniach dla swiata. Realistyczne, wcale nie dramatyczne. wired.com/story/coronavirus-interview-larry-briliant-smallpox- epidemiologist. Ale juz nie namawiam usilnie, jak poprzednio, do jego otwarcia.
  Mozna tez sledzic heroiczne zjednoczenie sie naukowcow calego swiata, heroiczne postawy ludzi pracujacych w czasie tej zarazy, ale najlepiej siedziec przed klawiatura i pluc w ekran. ( co i ja w tej chwili czynie ze zlosci na was). Mozna tez zasmucic sie nad losem, dla ktorych ten stan jest calkowita kleska materialna. (Oczywiscie w polaczeniu z nieudolnoscia rzadu)Ale przeciez kazdy ma swoje priorytety w zainteresowaniach.
  Dostaje rozne ciekawostki z Polski od praworzadnych opozycjonistow totalnych, ze tego tu, a tego tam brakuje, za na Banacha, albo w Ostrodzie, albo gdzie indziej, ze chaos i sa braki, ze jedna lekarka wyglosila, ze jest w Polsce zilion chorych tylko rzad to ukrywa, a jakie memy, wcale n ie dowcipne tylko obrzydliwe, wszystko z nadzieja, ze dzieki temu w koncu to wszystko doooopnie – dokladnie te slowa napisala wielce intelektualna pani z Polski. Za jaka cene. Wlasciwie nikt mi sie nie pytal o moich najblizszych, miasto, w ktorym mieszkam itd., ciekawostka- click
  A u mnie, na dzisiejszy niedzelny poranek w moim stanie NY jest ponad 12 tys. zachorowan, z czego ponad 8 w miescie NYC. W calych stanach mniej niz 30tys. i mniej niz 300 zgonow, ale przeciez to sie zmienia jak zegar z dlugiem publicznym.
  A u mojej corki w szpitalu na oddziale zmarlo wczoraj 7 osob i w najblizszych godzinach zemra nastepne. A i ona ma kretynskie instrukcje jak recyklingowac odziez ochronna ( bo jej brakuje), a kolejne pietro zarekwirowano dla chorych z COVIT-19. Mowi sie o heroizmie, ale trzeba pamietac, ze tylko na filmach heroiczni bohaterowie sie nie boja. Wczoraj 20 stazystow w szpitalu odmowilo pojscia na meeting, zeby sie nie gromadzic, zrobiono jakas tele, inne pracownice tez np odmowily pracy, bo dziela pomieszczenie z inna, ktora przeszla bardzo ciezka grype,( test wyszedl negatywny i ona wrocila do ;pracy, bo kto jej zaplaci, jesli to nie covid-19) i sama blaga, zeby jednak ja przetestowano ponownie. Nie przetestuja, bo…. Moge bardzo dlugo pisac takie ciekawostki
  U mojej synowej „poprawilo sie”, zachorowaly trzy osoby z regularnego staffu i najwazniejszy lekarz (on powaznie). Cofnieto juz dawno wszystkie eklektywne operacje, wiec juz nie musi transportem publicznym dojezdzac do pracy, bo jest w domu na kwarantannie odsuwajac sie od dwojki dzieci, ktore tez sa na kwarantannie bo pan trener jest w ciezkim stanie w szpitalu. Moj syn pracuje jako menadzer na lotnisku JFK, przyjmujac i wysylajac kontenery z towarami. Kilkadziesiat ludzi, dwoch juz pozytywnych, kto sie z nimi zadawal ?, a praca jeszcze wieksza, bo przychodza wlasnie zaopatrzenia medyczne, albo takie sa rozsylane. Napisalam wczesniej, ze czlonkowie mojej rodziny sa na pierwszej linii, ale nie opisywalam nic z ich obecnego dnia codziennego. Nie pisalam tez o moich lekach o nich. Teraz napisalam, niepotrzebnie, bo to nie o Kaczynskim i rokowaniach na upadek systemu.
  Zaraza bedzie trwala dwa lata. Az jakies 75% swiata przejdzie objawowo lub nieobjawowo i przynajmniej na jakis czas uzyska ludzkosc odpornosc. Stan obecnych Chin mozna porownac do chorego, ktory z podtrzymaniem ale o wlasnych silach idzie do ubikacji. Do normalnosci baaaardzo daleko, zreszta przygotowuja sie na ewntualny powrot epidemii na jesieni.

 101. Samochodem można więcej zdążyć. Jasne!! Że ciemno(-gród)

  https://www.facebook.com/PolskaRadomiemEuropy/videos/235704564233331/

 102. legat
  22 marca o godz. 14:07

  Stasieku, „ … bo nie uważam Kaczyńskiego za skończonego kretyna”.

  Łaskawca z ciebie. Możesz uważać Kaczyńskiego za wcielenie Hare Krishna to i tak nie ma znaczenia.

  „Teraz wyobraź sobie, że decyzją Kaczyńskiego … doprowadzą do przesunięcia terminu wyborów. Ciekawe jak na blogu się wykręci Mauro”.

  Polecam ci obszerny tekst Łukasza Warzechy w ostatnim tyg. „Do Rzeczy” na temat komplikacji konstytucyjnych przy przenoszeniu wyborów. Konstytucja Kwaśniewskiego i w tym miejscu jest dziurawa. Zaleca się, aby tekst Warzechy czytać w koszulce z napisem konstytucja. 🙂

  Skąd wiadomo jaka będzie sytuacja epidemiologiczna jesienią? Albo na wiosnę i kolejną wiosnę? Może będzie już jak w serialu Walking Dead? Bez zmiany konstytucji wybory mogą być urządzone dwa miesiące po zakończeniu stanu wyjątkowego. Kto ma być prezydentem od sierpnia 2020 roku i na jak długo? Może ten kto zdobędzie pałac prezydencki siłą? Może rządzić powinny rady ludowe ulokowane w redakcji Krytyki Politycznej, a może reakcjoniści z Agory?

 103. tejot

  „Jarosław Ka rozumie tę epidemię tylko, ze po swojemu.
  Tu jest problem.”

  Trafnie to ująłeś. Własnie o to mi chodziło.

 104. GajowyM.
  22 marca o godz. 14:27

  Gajowy: „ … po prostu psychopata o skłonnościach sadystycznych”?
  Intelektualista Stasieku: „Pożrą go „własne hunwejbiny”, te Zera, Dudusie …”.
  Wymiana takich uprzejmości jak wyżej (typowe dla tego bloga) pozwala wysunąć hipotezę, że jest tu nadreprezentacja dumnych posiadaczy komunistycznych emerytur mundurowych, niedawno zredukowanych. Po wyborach prawdopodobnie nastąpi dalsza redukcja, ci ze WSI powinni się przygotować.
  (Zaraz odezwie się Chór Wujów) 🙂

 105. Bar Norte
  22 marca o godz. 15:20

  tejot „Jarosław Ka rozumie tę epidemię tylko, ze po swojemu.
  Tu jest problem.”

  „Trafnie to ująłeś. Własnie o to mi chodziło”.

  Jako znani epidemiolodzy rozumiecie epidemię po swojemu i na pewno macie rację.

 106. kooperatywaMandragon

  „Orangutan zaczyna sluchac”

  Nabrał elstyczności ze strachu. W sumie mu się nie dziwię. Wczoraj czytałem korespondencję z LA, której autorka jedyne kolejki zauważyła przed sklepami z bronią.

 107. Bar Norte
  22 marca o godz. 14:29

  „ … z epidemią … jest nową jakoscią wywracającą politykę a szerzej stosunki społeczne do góry nogami”.

  Może koniec globalizmu to nieuchronność dziejowa?

  Zastanawiałeś się jakie to będzie miało konsekwencje w przypadku rządów lewicy w Hiszpanii?

 108. Heroiczna Zyta pluje w ekran wprost z pierwszej linii.
  Tak trzymać i nie popuszczać jak Chińczyk w drodze do toalety.

 109. Ciotka z NY rozżalona, że znajomi z kraju nie pytają o stan jej i rodziny, wylewa żółć na blogu, który tak samo ozięble nie interesuje się jej sytuacją 🙁

 110. Wirus sprawił, że branie na rękę nie jest świętokradztwem…Tak sobie myślę prywatnie, że to nie jest dobra wiadomość dla Ziobry…

 111. kooperatywaMondragon
  22 marca o godz. 15:07

  „ …. , za kazdy F-35 mozna w ciagu tygodnia zbudowac w pelni wyposazony szpital zakazny”.

  Piszesz jak czuły narrator. Piloci F-35 i personel obsługujący samoloty będą leczyli pacjentów, co byłoby zbliżone do komunizmu wojennego. Lewica jak szulerzy w pokera, zawsze mają rękawy pełne asów, łatwe rozwiązania, które sprawdzają się w literaturze zaanagażowanej, a nie w realu.

 112. GajowyM.
  22 marca o godz. 15:33

  „Ciotka z NY rozżalona, że znajomi z kraju nie pytają o stan jej i rodziny, wylewa żółć …”.

  Jak mam być szczery żółć to głównie z tobą mi się kojarzy.

 113. Kto ma być prezydentem od sierpnia 2020 roku i na jak długo?

  Po co nam w ogóle prezydent?

 114. Jak mam być szczery…

  Kabareciarz 😀

 115. Mauro Rossi

  „Może koniec globalizmu to nieuchronność dziejowa?

  Zastanawiałeś się jakie to będzie miało konsekwencje w przypadku rządów lewicy w Hiszpanii?”

  Mauro, lewica hiszpańska w formie instytucjonalnej czyli jako Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) działa nieprzerwanie od 1879 roku. Choć w latach w latach 1939–1977 nielegalnie.
  Tak więc swoje przeszła i przeżyła – nie sądzę więc by jej epidemia zaszkodziła.

  Zaś jesli chodzi o twoje nadzieje związane z upadkiem głobalizacji chcialbym się spytać co masz na myśli. A konkretnie jak daleko w przeszłość chciałbyś się cofnąć – do średniowiecza czyli okresu przed wynalezieniem czcionki drukarskiej, do XIX wieku czyli okresu przed rewolucją przemysłową czy może do okresu przed porządkiem międzynarodowym powstałym po II Wojnie?

 116. Bar Norte
  22 marca o godz. 14:04

  „Nie jestem zwolennikiem teorii o roli jednostek w historii a co za tym idzie nacisku na psychologię. No ale w przypadku tak dużej władzy skoncentrowanej w rękach Kaczynskiego trudno na to nie zwracać uwagi”.

  Psychologia to „miękka” logika i wyraz bezradności, często intelektualnego szalbierstwa. Przykładem unieważniony raport smoleński Laska/Millera, w którym nie ma nic na temat oględzin zwłok, a jest cały rozdział na temat „psychologii” błędnych rzekomo działań pilotów. W ten sposób można odfajkować wszystko, ale nadal pozostaje się w black hole. Od czasów szkoły frankfurckiej i zmiksowania freudyzmu z marksizmem psychologia używana jest do przedziwnych rzeczy. Policjanci z jednostek antyterrorystycznych bywają po akcji briefingowani przez 25-letnią psycholożkę, świeżo po studiach, która w realu na widok nawet łagodnego bandyty sikałaby po majtkach ze strachu.

 117. GajowyM
  z poprzedniego wpisu…
  „Może przestań podskakiwać jak wesz na grzebieniu na każde wspomnienie o Polakach i ich pomocniczej roli w unicestwianiu Żydów w czasie IIWW, bo można by pomyśleć, że te agresywne reakcje świadczą o brudnym sumieniu twoich przodków. ”
  masz bardzo zdrowe podejscie do tematu…musze ciebie rozczarowac, ale nikt z mojej rodziny nie maczal palcow w tym interesie… w czasie wojny i po wojnie… stad mozesz nie podskkiwac jak wesz na grzebieniu…i insynuowac jak Saldo lub Jedwabny Radzio…
  a „moi rodacy” sa chyba rowniez twoi… chyba ze, ty z Marsa…

 118. Mauro Rossi

  „Psychologia to „miękka” logika i wyraz bezradności”

  Mauro, zastanów się co wypisujesz.
  Przecież jeszcze dziś w nocy podkreślałeś rolę wybitnych walorów psychicznych prezesa Kaczyńskiego.

 119. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 15:54
  Bar Norte
  22 marca o godz. 14:04

  „Nie jestem zwolennikiem teorii o roli jednostek w historii a co za tym idzie nacisku na psychologię. No ale w przypadku tak dużej władzy skoncentrowanej w rękach Kaczynskiego trudno na to nie zwracać uwagi”.

  Psychologia to „miękka” logika i wyraz bezradności, często intelektualnego szalbierstwa. Przykładem unieważniony raport smoleński Laska/Millera, w którym nie ma nic na temat oględzin zwłok, a jest cały rozdział na temat „psychologii” błędnych rzekomo działań pilotów. W ten sposób można odfajkować wszystko, ale nadal pozostaje się w black hole.

  Mój komentarz
  Powyżej w wykonaniu Rossiego typowy przykład udzielonej skołowanemu swoim tragicznym błędem Jarosławowi perswazji (jak z tego wybrnąć) PiSowskich objaśniaczy świata na temat katastrofy smoleńskiej jako niewyjaśnionego zamachu na prezydenta RP, co przyjął, podchwycił z wdzięcznością i rozkręcił Jarosław Ka wraz z podobnym do niego towarzyszem Antonim w ogólnopaństwowa kampanię – to jest to.
  To się da wykorzystać, jedziemy dalej towarzysze.
  Pzdr, TJ

 120. Przykładem unieważniony raport smoleński Laska/Millera, w którym nie ma nic na temat oględzin zwłok…

  Czy w 10. rocznicę ukaże się raport na temat oględzin zwłok?
  A w 20. o przyczynach katastrofy?

 121. @PA2155

  No widzisz? Znowu skaczesz. Normalnie, nie usiedzisz 🙁

 122. Brakuje testów, to i brakuje wiedzy o zarażonych na korzyść innych chorób towarzyszących śmierci…Tak sobie myślę prywatnie, że wygrywa liczący głosy…

 123. GajowyM.
  No widzisz? Znowu skaczesz. Normalnie, nie usiedzisz

  a ty damski bokser, znow… 🙂

 124. @ Mauro z Rosji :
  ” Wówczas plan rządowej pomocy był prosty i klarowny: „Trzeba było się ubezepieczyć”.”

  I tak na prawdę Premier Cimoszewicz miał rację. Po to właśnie są ubezpieczenia. Firmy nie ubezpieczają na wypadek wojny, ale na wypadek klęski żywiołowej tak.
  Państwo nie ma obowiązku myśleć za obywateli. Pan myśli kategoriami z poprzedniej epoki, kiedy obywatel był traktowany jak własność państwa.

 125. @PA2155

  No to chociaż ty poużalaj się nad ciotką z NY, bo na blogu znieczulica ogólna 🙁
  Ciotka nie może normalnie opisać sytuacji, która ją w zrozumiały sposób martwi, a która by i tutaj wubudziła współczucie, gdyby nie to ciągłe podsrywanie w stylu „Widac, ze nic was oprocz siedzenia w domu jeszcze nie dotknelo. Papier toaletowy w wystarczajacej ilosc zapewne kupiony.”
  Takie niepotrzebne złośliwości prowokują niechęć i awersję, bo nikt nie lubi takich zachowań ze strony osób oczekujących współczucia.

 126. GajowyM.
  „Takie niepotrzebne złośliwości prowokują niechęć i awersję, bo nikt nie lubi takich zachowań ze strony osób oczekujących współczucia.”

  to mozna powiedziec o kazdym z nas na blogu, o mnie i o tobie…zalezy od interpretacji…nie badz taki „obiektywny”..

 127. a nasz czolowy napastnik pilkarski zostal filantropem
  https://www.bbc.com/sport/football/51990098

 128. Wirus dalej nie ma ojca chrzestnego…Nawet Jędraszewskiego zamurowała skala zarazy, bo wkracza do kościołów…jak w czasie Rewolucji Francuskiej…Tak sobie myślę o zmierzchu fałszywych proroków…

 129. @PA2155

  Widzę, że nie zrozumiałeś zdania, które komentujesz. Szkoda.

 130. Mauro Rossi 22 marca o godz. 15:19 do mnie: –Skąd wiadomo jaka będzie sytuacja epidemiologiczna jesienią? Albo na wiosnę i kolejną wiosnę? Może będzie już jak w serialu Walking Dead? Bez zmiany konstytucji wybory mogą być urządzone dwa miesiące po zakończeniu stanu wyjątkowego. Kto ma być prezydentem od sierpnia 2020 roku i na jak długo?

  Mauro,
  to jest dla mnie jasne że ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów w maju nawet gdyby konsekwencją ich przeprowadzenia miały być konwoje z trumnami zarażonych w ich trakcie, jak w Bergamo. Mauro, politykę na trupach to Twój Kaczyński i Twój PiS robi już od 10 lat. Z powodzeniem zresztą. Macie wprawę ale drugi raz to już się wam może nie udać.
  To to jest problem kto będzie prezydentem od sierpnia a nie to, że wybory staną się przyczyną tysięcy zgonów Polaków? Złap się za włosy i pieprznij łbem o futrynę bo w tej chwili to masz bałagan w klepkach. Może Ci się ułożą.

 131. Bar Norte
  22 marca o godz. 15:44

  ― Może koniec globalizmu to nieuchronność dziejowa? Zastanawiałeś się jakie to będzie miało konsekwencje w przypadku rządów lewicy w Hiszpanii?

  BN: „Mauro, lewica hiszpańska w formie instytucjonalnej czyli jako Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) działa nieprzerwanie od 1879 roku. Choć w latach w latach 1939–1977 nielegalnie”.

  ― „Mit wiecznego powrotu”? 🙂

  BN: „Tak więc swoje przeszła i przeżyła – nie sądzę więc by jej epidemia zaszkodziła”.

  ― No zobaczymy. Za błędy w polityce oznaczające śmierć ludzi słono się płaci.

  BN: „Zaś jeśli chodzi o twoje nadzieje związane z upadkiem głobalizacji chcialbym się spytać co masz na myśli. A konkretnie jak daleko w przeszłość chciałbyś się cofnąć – do średniowiecza czyli okresu przed wynalezieniem czcionki drukarskiej, do XIX wieku czyli okresu przed rewolucją przemysłową”.

  ― Powyższy „argument” oparty jest na prostym błędzie logicznym zwanym fałszywą dychotomią, czyli wyłączeniem możliwości pośrednich i dopuszczanie tylko skrajnych. Może „nieuchronność dziejowa” wskaże do jakiego stopnia globalizacja cofnie się, możliwe że ludzie będą mieli na to niezauważalny wpływ?

  A niżej coś na ten temat, wklejam link jako „modny” głos w dyskusji, a nie żebym się z tym zgadzał.
  https://businessinsider.com.pl/polityka/swiat-po-koronawirusie-przed-nami-powazne-wybory/kc0djn1

 132. GajowyM.
  22 marca o godz. 16:40

  @PA2155

  Widzę, że nie zrozumiałeś zdania, które komentujesz. Szkoda.

  jezeli chodzi o rozne opinie zamieszczane na tym blogu to jestem zwolennikiem ich istnienia obok siebie… zyta2003 lub ty..albo Radzio…. nawet jezeli nie zgadzam sie z nimi lub mnie draznia. Nie jestem taki „sluszny” jak Saldo, a nawet ty, ktory zauwaza, ze kogos draznia pewne tematy… dlatego tak podskakuje… 🙂

 133. Platforma to typowa „drama queen”

 134. GajowyM.
  a co mysle o „znieczulicy blogowej”? to nowy trend w etosie tzw. inteligencji polskiej…. jestem stary zgreda, ale 40 lat temu tzw. inteligent wstydzilby sie nie reagowac na pospolite chamstwo..obojetnie jak to nazywasz

 135. O ile koronawirus może mieć wpływ na prezydenckie wybory, to wynik wyborów w żaden sposób nie wpłynie na rozwój wirusa.
  Pojawiają się natomiast kolejne śmiertelne ofiary pandemii i warto mieć na uwadze co się do tego przyczyniło, jaka była droga zarażenia i sposób postępowania ofiary wirusa. Wszystkie okoliczności są ważne.

  Wiemy, że to siódma odmiana wirusa i to, że zaczęło się w Chinach. Czy to nie budzi podejrzeń dlaczego właśnie w Chinach?

  Dzisiaj telewizja POLONIA transmitowała o godzinie 13. mszę świętą z pięknego kościoła pod wezwaniem Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. W XIX wieku 13 z nich poniosło śmierć za wiarę, w obronie swojego kościoła. W 1996 roku zostali Błogosławieni. Obecna niewielka świątynia, ale jeszcze raz powtórzę niezwykle piękna i zadbana zgromadziła parafian. Mam nadzieję, że Błogosławieni uchronią tamtejszych wiernych i okolicznych mieszkańców przed wirusem z Wuhan i wszystkimi innymi nieszczęściami

 136. legat
  22 marca o godz. 16:44

  „ … to jest dla mnie jasne że ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów w maju nawet gdyby konsekwencją ich przeprowadzenia miały być konwoje z trumnami zarażonych w ich trakcie, jak w Bergamo”.

  Wpadasz w przesadę, która niszczy twoją własną argumentację. Do sytuacji w Bergamo nie doprowadziły wizyty Włochów w sklepach, tylko zupełnie co innego (było o tym wielokrotnie na blogu), bo na tym poziomie ryzyka co wizyta w sklepie jest kilkuminutowy pobyt w lokalu wyborczym. W lokalu wyborczym będzie się raz, w sklepie jest się co kilka dni.

 137. W lokalu wyborczym plucie na kandydatów obcych opcji jest powszechne…Tak sobie myślę prywatnie, że wybory w lokalu, to polityczna spluwaczka…pod pretekstem krzyżyka..

 138. GajowyM czym sie roznia atakowani od atakujacych, tu werbalnie. Niczym.

 139. Mad Marx
  22 marca o godz. 16:19

  ” Wówczas plan rządowej pomocy był prosty i klarowny: „Trzeba było się ubezepieczyć”.”

  „I tak na prawdę Premier Cimoszewicz miał rację”.

  I dlatego stał się ofiarą swej wypowiedzi, niezasłużenie łagodną ofiarą. Jak śpiewał Jacek Kaczmarski (1984), „Tylko ofiary się nie mylą i tak rozumieć trzeba Jałtę”.

 140. Mauro Rossi 22 marca o godz. 16:53 do mnie: –Wpadasz w przesadę,…

  Mauro,
  ja wpadam w przesadę? Do mnie mówisz, do mnie!? A kto tu nam prezentował „regresję wykładniczą”? – co? Po wyborach majowych się spłaszczy czy pójdzie do pionu?
  Mądrzysz się, tumanisz a gówno rozumiesz z tego co sam prezentujesz.

 141. Bar Norte
  22 marca o godz. 16:07

  „Mauro, zastanów się co wypisujesz. Przecież jeszcze dziś w nocy podkreślałeś rolę wybitnych walorów psychicznych prezesa Kaczyńskiego”.

  Politycznych walorów.

  Specjaliści od insynuacji i nazywania wariatami swych konkurentów politycznych są po waszej stronie, w razie czego służę przykładami.

 142. GajowyM.
  ten „nowy styl” poznalem po raz pierwszy na blogach „Mlodych Wilczkow” z GW, Weglarczyka i Orlinskiego… to jak znamiona nowej epoki, chociaz wydaje mi sie, ze to przeszczepiona „wolna amerykanka”…
  to tyle na razie „moralizowania”… 🙂

 143. Mauro Rossi

  „Za błędy w polityce oznaczające śmierć ludzi słono się płaci.”

  Owszem, na ten temat porozmawiamy za jakis czas.

  „Powyższy „argument” oparty jest na prostym błędzie logicznym zwanym fałszywą dychotomią, czyli wyłączeniem możliwości pośrednich i dopuszczanie tylko skrajnych.”

  Mauro, odniosłem się nie do „skrajności” ale do trzech faz globalizacji. Popracuj nad globalizacją jeśli wnosisz taki temat na blog, bo inaczej to szkoda na to czasu. Wybacz, ale pierdzielenie propagandowych ogólników sensu nie ma.

 144. Tyle mogę powiedzieć

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,78442,25809536,woza-komandosow-na-najtajniejsze-misje-jeden-z-nich-udzielil.html#s=BoxOpMT

  „Na szczęście nie stało się nic takiego i spokojnie wystartowali. Ocalały blackhawk odleciał tankować a Englen skierował swojego MH-47 prosto ku Afganistanowi. Jak opisuje, szybko musiał się zmierzyć z zaalarmowanym pakistańskim wojskiem. Dotychczas nie było to wiadome publicznie, ale śmigłowiec wiozący ciało bin Ladena został wyśledzony przez pakistański myśliwiec F-16. Jego pilot trzy razy podchodził do ataku. – Przewidzieliśmy to i byliśmy przygotowani. To była walka elektroniczna. Nie zdołał odpalić rakiet, choć trzy razy był tego bardzo bliski. Udało mi się go uniknąć elektronicznie. Tyle mogę powiedzieć – opisuje Englen.”

 145. Mauro Rossi

  Co do zalinkowanego tekstu … .

  Znam go. Od kilku tygodni wysyp takich przepowiedni jest. To normalne w dramatycznych czasach.
  Ja nie przywiazuję do nich wagi bo samo życie ureguluje nowy porządek.

 146. legat
  22 marca o godz. 17:08

  Mauro Rossi 22 marca o godz. 16:53 do mnie: – Wpadasz w przesadę …

  „ A kto tu nam prezentował „regresję wykładniczą”? – co? Po wyborach majowych się spłaszczy czy pójdzie do pionu”?

  Zobaczymy, ale dziś ― choć może ciebie to irytować ― wszystko jest na dobrej drodze. Regresja wykładnicza była w pierwszych kilku dniach, teraz cały czas jest pozioma. Worldometers.info: Poland 563 przypadki, 27 nowych, 7 osób zmarło, 2 nowe zachorowania, 13 wyzdrowiało, 3 osoby w stanie ciężkim, 15 przypadków zarażeia wirusem na milion mieszkańców. Czyli regresja nadal pozioma. Tydzień temu pesymistyczny scenariusz Szumowskiego mówił o 1,5-2 tys. zrażonych na koniec bieżącego tygodnia, na szczęście nie potwierdził się dzięki ogromnej mobilizacji rządu i odpowiedzialnej opozycji. Oraz nieocenionemu Jurkowi Owsiakowi, który dostarczył do państwowej służby zdrowia 150 łóżek szpitalnych za co Szumowski mu podziękował.

  „Mądrzysz się, tumanisz a gówno rozumiesz z tego co sam prezentujesz”.

  Argumentum ad gównum to coś nowego. Rozwijasz się legat.

 147. GajowyM.
  22 marca o godz. 16:09
  Przykładem unieważniony raport smoleński Laska/Millera, w którym nie ma nic na temat oględzin zwłok…

  Czy w 10. rocznicę ukaże się raport na temat oględzin zwłok?
  A w 20. o przyczynach katastrofy?

  Mój komentarz
  Unieważnienie raportu smoleńskiego, to dla PiSowskich gremiów bułka z masłem. Nie takie operacje się przeprowadzało z pomyślnym skutkiem, np. kierownik drukarni rządowej unieważnił orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, a Prezes Polski to i konstytucję potrafi unieważnić, robił to już parę razy. To działa. Państwo prawne staje się coraz bardziej państwem suwerena, a przez suwerena państwem partii, na którą suweren głosuje.Tak ma być.

  Teraz PiS jest na wyższym etapie. Partia unieważnia pandemię w Umęczonej, już jest w połowie drogi. W odporności narodu na chorobę Covid-19 Umęczona zajmuje pierwsze miejsce na świecie – przoduje z najniższą zachorowalnością.
  Za sprawą unieważniających pandemię działań pomyślanych przez Prezesa, a wykonanych przez partię i rząd, nie będą przesunięte wybory prezydenckie. Wybory te muszą się odbyć, bo to będzie sprawdzian dla narodu, partii i państwa. Zobaczymy gdzie będzie więcej zmarłych – wśród lemingów, czy wśród naszych towarzyszy.
  Ważności urzędu pełnionego przez Anżeja wspaniałego polityka, męża i ojca nie można przerwać żadną metodą – wygramy. Nie straszna nam pandemia. To mówię ja – wasz Prezes.

  Raport smoleński można unieważnić jednym telefonem do Macierewicza.
  – Słuchaj Antoni, wydałeś już oświadczenie, że raport tego, no, Milera, jest nieważny? -Jeszcze nie.
  – To jutro wydaj. Ile mamy czekać na prawdę?

  Konstytucję można unieważnić machnięciem ręką Prezesa.
  Wyrok niezależnego sądu aktem ułaskawienia wydanym przez prezydenta. Prawo można przenicować na druga stronę jednym wyjaśnieniem Ziobry. Od tego Prezes go ma na stanowisku ministra. Przynajmniej tam się okazał pożyteczny.

  Jak unieważnić pandemię – zastanawia się rankami i wieczory Prezes Polski. Jak.
  Pzdr, TJ

 148. Traktat Lizboński autorstwa Lecha Kaczyńskiego, to metamorfoza Jałty…w ramach likwidacji tzw. mrocznej sowieckiej okupacji…Kraj nad Wisłą lubi być pod okupacją…Tak sobie myślę prywatnie, że zamienił stryjek… Dzięki Jałcie zostałem poczęty…politycznie też…

 149. Poland 563 przypadki, 27 nowych, 7 osób zmarło, 2 nowe zachorowania, 13 wyzdrowiało, 3 osoby w stanie ciężkim

  A ten tysiąc hospitalizowanych?

 150. olborski
  22 marca o godz. 17:16

  Tyle mogę powiedzieć.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,78442,25809536,woza-komandosow-na-najtajniejsze-misje-jeden-z-nich-udzielil.html#s=BoxOpMT

  Pełen zawód, że to nie Caracale wzięły udział w polowaniu na Bin Ladena tylko Blackhawki. Pisowski MON w 2019 roku kupił wojskom specjalnym 4 Blackhawki wzgardziwszy ogólnie słusznymi Caracalami, czego opozycja nie może przeboleć.

  Może teraz zaproponujesz jakiś reportaż z Kiejkut, gdzie za rządów lewicy torturowano jeńców wojennych?

 151. GajowyM.
  22 marca o godz. 17:48

  „A ten tysiąc hospitalizowanych”?

  Jeszcze nie ma wyników testów.

 152. Opozycji nic lepszego od wygranych wyborów przez PiS spotkać nie może. Niech grają i wygrywają, a na koniec zesrają ze strachu. Teraz chyba nikt normalny nie chciałby wygrać wyborów. Jak to je.nie, to prezesowi nie pomoże armia ochroniarzy, nikt się nie przyzna, że go znał.

 153. „Poland 563 przypadki”

  Nie nadążasz, Rossi. Dowiaduj się w Polsce, a nie w USA

  W Polsce potwierdzono 627 przypadków koronawirusa

 154. tejot
  22 marca o godz. 17:31

  „Konstytucję można unieważnić machnięciem ręką Prezesa”.

  Albo tupaniem opozycji, nie chcemy wyborów w konstytucyjnym terminie, bo je na pewno przegramy. Wolimy termin niekonstytucyjny, ale dogodny dla siebie. Sami powiemy kiedy, ok?

  W praktyce ten ma inicjatywę, kto akurat rządzi. Radzę do tego przyzwyczaić się, będzie mniej zawodu.

  Reszta wpisu, jak to u ciebie, to worek łupieżu. Null.

 155. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 marca o godz. 16:39

  „…Nawet Jędraszewskiego zamurowała skala zarazy, bo wkracza do kościołów…jak w czasie Rewolucji Francuskiej…”

  Tak sobie myślę prywatnie że Jędraszewski wkracza jak Maximilien de Robespierre… nie zwalajmy na zarazę … 🙂

 156. GajowyM.
  22 marca o godz. 17:59

  „Poland 563 przypadki”

  W Polsce potwierdzono 627 przypadków koronawirusa.

  To informacja sprzed kilku minut. Korzystałem 10 minut temu ze strony:
  https://www.worldometers.info

  Tam są dane o 563 przypadkach. Strona ta aktualizowana jest raz na dobę. Liczba ofiar (7) zgadza się.

 157. Piotr II
  22 marca o godz. 18:03

  „Jędraszewski wkracza jak Maximilien de Robespierre”.

  Robespierre to człowiek lewicy, lewicowy „wzorzec metra”.

 158. Choć zmarły mężczyzna z Głogowa 10 dni temu wrócił z zagranicy, a od poniedziałku przebywał w domowej kwarantannie i miał objawy zakażenia, to test na koronawirusa miał mieć zrobiony dopiero dzisiaj. Nie doczekał.
  Sanepid nie wyrabia.
  Dlaczego ten pacjent z typowymi symptomami nie był hospitalizowany?

 159. Strona ta aktualizowana jest raz na dobę

  Toteż ci radzę, Rossi, zanim skomentujesz regresję, korzystaj ze źródeł krajowych.

 160. GajowyM.,
  Mauro nie może korzystać ze źródeł krajowych bo wolno mu tylko z TVP albo „wpolityce”. Ale wie, że wiarygodność tych źródeł jest jaka jest więc musi z zagranicznych.

 161. Regresja wykładnicza była w pierwszych kilku dniach, teraz cały czas jest pozioma

  Pozioma??? Serio?

 162. @legat

  No, jeszcze ma Salon24 😎

 163. legat
  22 marca o godz. 17:08
  Mauro Rossi 22 marca o godz. 16:53 do mnie: –Wpadasz w przesadę,…

  Mauro,
  ja wpadam w przesadę? Do mnie mówisz, do mnie!? A kto tu nam prezentował „regresję wykładniczą”? – co? Po wyborach majowych się spłaszczy czy pójdzie do pionu?

  Mój komentarz
  Legat, trudne słowa wplatane w argumentację Rossiego mają pełnić tę samą funkcję, co w mowach Jarosława Ka. U Jarosława jest wsio ryba – weglowodory, czy weglowodany, dekonstrukcja, czy destrukcja. To nie ma znaczenia. Lud i tak tego nie zrozumie, ale wykaże podziw dla inteligencji i mądrości Prezesa Polski, który zna i posługuje się takimi trudnymi wyrazami.

  Podobnie jest z Rossim. Regresja, czy trend, dygresja, czy ingresja? Rossi przyjmuje założenie – to nie ma znaczenia, czy lud rozumie, czy nie, ma znaczenie tylko to, że lud taką osobę, która zna trudne wyrazy, doceni i obdarzy uznaniem. Rossi, co jest zaskakujące, traktuje blogowiczów EP jak Prezes swój lud. Nie zrozumieją ale docenią.

  Kierując się tego rodzaju założeniami Rossi nie popełnia błędów logicznych, jak np. Bar Norte wykazał powyżej w odniesieniu do dychotomii. Rossi te błędy stosuje, bowiem nieważnym jest w PiSowskiej propagandzie, czy piszesz prawdę, czy szanujesz reguły, wykazujesz respekt dla logiki i zdrowego rozsądku czytelników, słuchaczy. Ważne jest by głosić, pisać, powtarzać, można nawet trochę potumanić i popodpuszczać, bowiem w PiSie nie liczy się jakość przemowy, wywodu, argumentacji. Na cóś takiego zapotrzebowania wielkiego w narodzie nie ma. Liczy się ilość, powtarzalność i chóralność w głoszeniu dobrej zmiany.
  To są elementy, które lud wchłania jak gąbka. Lud nie potrzebuje ich rozumieć, lud ma uwierzyć i przyjąć te argumenty. To jest cel PiSu, a nie jakaś tam logika, czy regresja w pandemii.

  Damy radę – jak oświadczył prezes NBP, gotówki mamy nieprzebrane ilości. Lud przyjął to ze zrozumieniem i uznaniem, szczególnie to ostatnie, bowiem lud od wieków jest przekonany o tym, że pieniądze ma rząd i to jest słuszne, prawidłowe i zbawienne dla PiSu jako partii rządzącej, żywiącej i broniącej.
  Pzdr, TJ

 164. Mówię z domowego aresztu, bo coś trza robić.  

  Madam Szydło naplotła o korekcie tarczy antykryzysowej i powiedziała: „Bardzo ważna inicjatywa PAD, na którą czekało wielu ludzi”. Ci notoryczni łgarze nawzajem sobie kadzą.

  A ja sam sobie robię antykryzysową tarczę – nawet podwójną. Zrezygnowałem z eksperymentów i szyję możliwie najprościej. Dawno temu zapatrzyłem się na muzułmanki i usiłowałem odgadnąć, co jest pod spodem. I dziś właśnie sobie przypomniałem.

  https://photos.app.goo.gl/2VR7nBU1Vso1BDJL9

  A madam Szydło, zasłużona persona w dziedzinie krzyczenia po polsku, powiedziała jak powyżej. Niczego jej nie ujmuję, boć nie każdy potrafi wygrać, przegrywając, ale czy rzeczywiście PAD sam z siebie to wymyślił?

  Poza tym nasz gatunek się składa z kobiet (lepszy sort) i mężczyzn (gorszy sort). Można więc powiedzieć: „Na to czekało wielu kobiet i mężczyzn”? Jak widać po pani Broszce, wszystko można. Na pewnej pozycji jednak nie wypada – powinno być: „Na to czekało wiele kobiet i mężczyzn”. Ale kiedy kobiet nie widać, od razy chłop górą, nawet kiedy mówi baba: „Na to czekało WIELU ludzi”. Choć konsekwentnie powinno być: „Na to czekało WIELE ludzi”. Mówię o tym,co powinno być, co wypada, choć na masowe zwyczaje nie ma siły, więc mówienie „wielu ludzi” jest dość powszechne.

 165. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 18:08
  „Robespierre to człowiek lewicy, lewicowy „wzorzec metra”.”
  Sie wie… a Jędraszewski klon Torquemady.

 166. Ofiary epidemii leżą na ziemi w szpitalu. To UE, czy Trzeci Świat?
  Hospital de Leganes (Madrid)

  https://twitter.com/josepalay/status/1241685939820388352

 167. Saldo mortale
  22 marca o godz. 17:03
  Czy móglbyś Saldo nie wtrącac się, jak dorosli rozmawiają ?

 168. @pombocek

  Bardzo twarzowa 😎

 169. Piotr II
  22 marca o godz. 18:26

  ” a Jędraszewski klon Torquemady”.

  Nie bardzo, Torquemada miał żydowskie korzenie.

 170. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 18:30

  „Nie bardzo, Torquemada miał żydowskie korzenie.”
  I co z tego ?
  Żydowskich korzeni nie można klonować… a korzenie chrześcijaństwa to jakie ?

 171. Królem Polski Żyd Jezus…Jędraszewski ma żydowskie korzenie: czyja władza, tego religia…cuius regio, eius religio…Tak sobie myślę o braterstwie religijnym…i poddanych króla…

 172. pombocek 22 marca o godz. 18:24 pisze: – Poza tym nasz gatunek się składa z kobiet (lepszy sort) i mężczyzn (gorszy sort). Można więc powiedzieć: „Na to czekało wielu kobiet i mężczyzn”? Jak widać po pani Broszce, wszystko można. Na pewnej pozycji jednak nie wypada – powinno być: „Na to czekało wiele kobiet i mężczyzn”. Ale kiedy kobiet nie widać, od razy chłop górą, nawet kiedy mówi baba: „Na to czekało WIELU ludzi”. Choć konsekwentnie powinno być: „Na to czekało WIELE ludzi”. Mówię o tym,co powinno być, co wypada, choć na masowe zwyczaje nie ma siły, więc mówienie „wielu ludzi” jest dość powszechne.

  Pombocku,
  a jeżeli Broszka zna oryginalną wersję przykazań z których jedno brzmi: -„Nie pożądaj żony bliźniego swego ani żadnej innej rzeczy która jego jest” – to może nieco zmienić postać rzeczy. Czy kobieta to człowiek? Może jesteśmy w mylnym błędzie a Broszka nie?

 173. Sytuacja jest poważna, usłyszałem z telewizora, a ekspert odpowiadał na pytania telewidzów.
  Jedno z interesujących także mnie pytań brzmiało: czy należy sprzątać, czy wdeptać wirusa w podłogę, a odpowiedź tak: w zależności czy jest wirus czy go nie ma itd itp. byle nie rozprzestrzeniać i nie przenosić.
  Wirusa nie widać, a lepiej mieć czysto.
  Dzisiaj nie wychodziłem z mieszkania, ale o 17-tej klaskaliśmy lekarzom, echa nie bylo.
  A u państwa jak z tym klaskaniem służbie zdrowia?

 174. Jak Jędraszewski odwoła zarazę, to będzie powód do klaskania…Tak sobie myślę prywatnie, że teraz myje ręce w bidecie…bo zdrowaśki zwietrzały…

 175. tejot
  22 marca o godz. 18:24

  „ … trudne słowa wplatane w argumentację Rossiego mają pełnić tę samą funkcję, co w mowach Jarosława Ka … Regresja, czy trend, dygresja, czy ingresja”?

  Teraz uwaga, będzie Tejot ― wirusolog. Zaczynamy.

  Tejot skromnie: „Mój komentarz – krótki kurs wirusologii.

  ― „Cykl „życiowy” wirusa RNA składa się z kilku etapów: tworzenie na matrycy wirusowego RNA (translacja) szeregu białek nie będących jego składnikami …

  Cały czas leci tejot … 🙂

  ― tworzenie na matrycy wirusowego RNA białek będących składnikami wirusa (białka strukturalne) …
  ― wszystkie te operacje odbywają się przy wykorzystaniu aparatury biologicznej komórki, wirus nie ma swojego aparatu replikacyjnego, ani translacyjnego …

  Dalej leci tejot …
  (15 marca o godz. 19:07)

  ― Tak jest. Wirus by się odtworzyć w wielu kopiach w komórce potrzebuje korzystać z mechanizmów służących komórce do translacji i replikacji …
  ― Wirus oszukuje komórkę, podstawia pod informacje wewnętrzne komórki swoje informacje (zakodowane na swoim RNA), które paraliżują niektóre funkcje komórki …
  ― Maszyneria ta tłumaczy kolejności trójek zasad w RNA na kolejność aminokwasów w cząsteczce białka i łączy „przetłumaczone” aminokwasy …
  ― Jeden rybosom odczytuje na odcinku RNA zestaw kolejnych trójek zasad składających się na jeden gen (jeden gen = jedno białko), a odczytane z kolejnych trójek informacje służą do pobierania, wychwycenia z cytoplazmy …
  ― Ta dwuczęściowa replikacja odbywa się przy udziale białek (enzymów) wyprodukowanych tuż przedtem przez maszynerię biologiczną komórki …

  Tejot na koniec, już jakby skromniejszy.

  ― Może coś pokręciłem? Temat nie jest łatwy.

  Faktycznie, ale Tejot daje radę. (15 marca o godz. 23:26)

  ― Negative-strand RNA initiation synthesis
  ― Negative-strand RNA replication intermediate
  ― Positive-strand RNA initiation synthesis
  ― Transkryptazy (białka-enzymy) własne wirusa są tworzone na bazie oryginalnej nici dodatniej RNA.

  Jak ktoś nie umarł ze śmiechu to mu gratuluję.

 176. Za „La Repubblica”
  Ilość nowozainfekowanych i zgonów w porównaniu z dniem wczorajszym mniejsza – 3957/4821 ; 651/793.

 177. Piotr II
  22 marca o godz. 18:37

  „Żydowskich korzeni nie można klonować… a korzenie chrześcijaństwa to jakie”?

  Porównujesz czarne z kwadratowym.

 178. @Mauro Rossi

  Uważaj, bo jeszcze ktoś w twojej obecności użyje takich słów jak higrometr i barometr, to się rozpukniesz ze śmiechu.

 179. „Biedny prezydent”
  W obecnej sytuacji, niezależnie od należnej mu krytyki za całokształt, PAD jest w złej sytuacji. Koronawirus nie ominął Polski, nie ominie nawet dobrych ludzi. Ostatni zmarli to przedszkolanka (37 lat) i kierowca PKS (43 lata).
  Zaraza nie ma wglądu na osoby, działa w sobie tylko wiadomy sposób, dotyka jednakowo dobrych i złych, biednych i bogatych.
  W tych warunkach prezydent jest w istocie biedny, ale powinien postępować rozważnie i nie narażać ani siebie ani innych na spotkanie z wirusem

 180. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 19:15
  „Porównujesz czarne z kwadratowym.”

  Twierdzę tylko że ważne to co w głowie a nie w genach.

 181. legat
  22 marca o godz. 18:45

  Uomamuniuboziuniu, aż nie wiedziałem, że może być w jakiejś wersji innej rzeczy. Ale i bez „innej” skojarzenie żony z rzeczą się naprasza, bo przecież zakazem w tym przykazaniu jest niepożądanie własności bliźniego. Czy żona to własność, czy rzecz – jeden pies. Zwłaszcza kiedy się skojarzy z pouczeniem Ewy przez Jahwe o roli Adama w jej życiu: „On będzie nad tobą panował”. A Broszka potrafi drzeć się, jakby ona panowała. Pójdzie do piekła za olewanie woli swego Boga.

 182. Pombocku,
  jak to było: – bo im się po prostu należało.

 183. Mauro Rossi

  Nie rozumiem twojego komentarza z 19,10.

  Tejot przecież posługuje się terminologią zgodnie z jej znaczeniem.

  Natomiast dla ciebie znaczenie używanych w komentarzach terminów nie ma najmniejszego znaczenia.

  Właściwie dyskusja z tobą sprowadza się do ciągłego poprawiania, korygowania błednych znaczeń w stosowanej przez ciebie terminologii – bez względu na to czego temat twych rozważań dotyczy.

 184. „Na tej samej konferencji prasowej, na której Trump powiedział, że Agencja Żywności i Leków przyspieszyła zatwierdzenie stosowania chlorochiny, obecny był też szef FDA, który szybko zdementował słowa Trumpa.
  Powiedział, że jego urząd bada dalej lek i podkreślił, że – póki co – nie rekomenduje jego użycia w leczeniu zakażonych koronawirusem – niezbędne jest przeprowadzenie większej liczby badań klinicznych.
  Byłoby to nawet zabawne – podobnie jak wiele wcześniejszych popisów, delikatnie mówiąc, niekompetencji Donalda Trumpa – gdyby nie fakt, że chlorochina jest lekiem, który musi być uważnie dawkowany pod kontrolą lekarza. Jego niewielkie przedawkowanie może skończyć się śmiercią.”

 185. GajowyM.
  22 marca o godz. 19:21
  Wystarczy napisac – helisa i sinusoida ( obie smolenskie ) i mozemy miec go z glowy

 186. legat
  22 marca o godz. 19:39

  W każdym razie bądźmy dobrej myśli, że pod tak światłą elitą jak Broszka, PAD, Krzywousty, starszy kolanowy – nie spoczniemy, nim dojdziemy. Do drewnianej koszulki.

  Siedzimy z żona w chałupie na du…, od czasu do czasu zerkam na kamerkę w Mielnie. Nie uwierzysz, legacie – pogoda u mnie była piękna, fantastyczna widoczność, a mimo to nie widziałem ani jednego wirusa. Może pasowałoby zmienić środowisko. Tylko się boję, że się nie zdążę przyzwyczaić.

 187. Mauro Rossi

  „Ofiary epidemii leżą na ziemi w szpitalu. To UE, czy Trzeci Świat?”

  Czy naprawdę uważasz, że zdjęcie, które zaprezentowałeś może być pretekstem do okazywania pogardy wobec czegokolwiek – w tym przypadku wobec UE?

 188. @olborski
  😉
  A tymczasem niemiecka telewizja w swoim Tagesschau podaje, że w Polsce jest w stosunku do liczby ludności najmniej lekarzy w całej Unii.
  Brakuje 50 000 medyków!
  Jeśli w dalszym ciągu lekarze i personel szpitali będą tak się zarażać, jak dotąd (vide przypadki nierobienia testów pacjentom z wyraźnymi symptomami, bo nie mieli kontaktów z zagranicą) to grozi rychłą katastrofą.

 189. Niemcy komentują, że w zapowiedzianej przez polski rząd „tarczy” najmniejszy udział mają wydatki na system ochrony zdrowia.

 190. Bar Norte
  22 marca o godz. 20:08

  „Czy naprawdę uważasz, że zdjęcie, które zaprezentowałeś może być pretekstem do okazywania pogardy wobec czegokolwiek – w tym przypadku wobec UE”?

  Coś nowego, tony godnościowe w twojej argumentacji. Świat się zmienia, my razem z nim.

  A przy okazji:
  „Wyjście z kryzysu, który tak naprawdę dopiero nadejdzie, zajmie nam 10 lat, a rządy, które przegrają walkę z koronawirusem, zapłacą najwyższą polityczną cenę” – mówi w rozmowie z Onetem Tim Marshall

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-tim-marshall-dla-onetu-jestesmy-na-najwiekszym-zakrecie-od-2008-roku/h8454wm

 191. Bar Norte
  22 marca o godz. 19:51

  „Właściwie dyskusja z tobą sprowadza się do ciągłego poprawiania, korygowania błednych znaczeń w stosowanej przez ciebie terminologii – bez względu na to czego temat twych rozważań dotyczy”.

  Może podaj jakiś przykład żeby zejść z gruntu fantastyki.

 192. Piotr II
  22 marca o godz. 19:26

  „Twierdzę tylko że ważne to co w głowie a nie w genach”.

  Pisałeś o chrześcijaństwie i judaiźmie. One mają jakieś kody genetyczne?
  Może niech się tejot wypowie.

 193. Niemcy jeśli dobrze rozumiem wprowadziły dość inteligetny program antywirusowy (o właśnie!), bo fryzjerzy i restauracje zamkniete i zakaz spotkan wiecej niz 2 osob, ale wszystkie sklepy otwarte by nie zarzynać gospodarki. I wszystkie fabryki.

 194. @Bar Norte

  MR bawią niesłychanie obce słowa, jeśli nie są używane przez prezesa JK.
  Przypomina mi się historyjka bodajże Stefana Friedmanna, który obdarzając dozorczynię mianem Bramaputry uraził ją do tego stopnia, że zrewanżowała się nazywając go Chorałem Gregoriańskim 😎

 195. spotkan towarzyskich więc niz 2 osob, bo w fabryce, w robocie bitte sehr!

 196. 20:37

  ty taki daremny jestes Gajowy, nic inteligentnego nie wnosisz do dyskursu

 197. GajowyM.
  22 marca o godz. 19:21

  „Uważaj, bo jeszcze ktoś w twojej obecności użyje takich słów jak higrometr i barometr, to się rozpukniesz ze śmiechu”.

  Tejot zaraz napisze, że Kaczyński używa tych słów nie rozumiejąc ich znaczenia. Bar Norte z cała powagą nazwie to analizą polityczną.

 198. Na paskach leci, że Angela Merkel w kwarantannie.

 199. Sru tu tu się przepoczwarzył i weszła tu tu sra kursiv

 200. Tejot zaraz napisze

  Nie antycypuj tyle, Rossi, poczekaj cierpliwie.

  Angela Merkel miała kontakt z osobą zakażoną, więc kwarantanna i testy.

 201. Wszystko trzeba będzie otworzyć w maju, inaczej nie koronawirus a wirus gospodarczo-polityczny nas pogrzebie

 202. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 20:36

  „Pisałeś o chrześcijaństwie i judaiźmie. One mają jakieś kody genetyczne?
  Może niech się tejot wypowie.”

  To ty pisałeś że Jędraszewskiego nie można porównywać z Torquemadą bo ten miał żydowskie korzenie.
  A ja będę się upierał że to nie ważne jakie korzenie ma jeden i jakie miał ten drugi… resztę się domyśl…

 203. 20:47 Sradam, ja piszę dla siebie i kulturalnych czytelników, ty mnie nie interesujesz już.

 204. GajowyM.
  22 marca o godz. 20:28

  @olborski

  A tymczasem niemiecka telewizja w swoim Tagesschau podaje, że w Polsce jest w stosunku do liczby ludności najmniej lekarzy w całej Unii.
  Brakuje 50 000 medyków!

  nie broniac pisiakow, sluzba zdrowia nigdy nie byla priorytetem zadnego z rzadow po 1989 r. …czesc lekarzy wyjechala tam, gdzie lepiej placa i gdzie lepsze warunki pracy.. aby odrobic te dziure, trzeba chyba z 10 lat i duzo wiekszych nakladow… lekarz nie hydraulik i aby go przygotowac do zawodu, trzeba 10 lat…

 205. a moze 2 pokolen… 🙂 PO z pustego tez nie naleje…

 206. tu tu sru

  To nie była żadna oferta 🙂
  piszpan.

 207. Tak jak nasi sąsiedzi Niemcy, stajemy wobec największego wyzwania od kilkudziesięciu lat, głównie ekonomicznego imho, musimy grać sprawnie w jednej biało-czerwonej drużynie żeby nie przegrać wszyscy i na całego.

 208. A przypominam że Tusk nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Słuchajcie go a skończycie w przytułku.

 209. nie broniac pisiakow, sluzba zdrowia nigdy nie byla priorytetem zadnego z rzadow

  Tak, o tym też wspomniano w niemieckim dzienniku TV, ale kto to krzyknął pod adresem lekarzy rezydentów:
  „Niech jadą” – gdy posłanka PO, lekarka, powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać.
  Wiesz może? Bo ja wiem.
  I kto ich zachęcał, by pracowali dla idei, podczas gdy sam ciągnął gażę zawodowego senatora i za dyżury w szpitalu?
  W tym szpitalu notabene, który właśnie został ewakuowany, bo niefrasobliwie zawleczono tam wirusa.

 210. Mauro Rossi

  „Coś nowego, tony godnościowe w twojej argumentacji.”

  A gdzie w tym pytaniu dostrzegłeś „tony godnościowe”? Móglbys to jakoś wyjaśnić.

  „mówi w rozmowie z Onetem Tim Marshall”

  Z uznaniem przyjmuję, że sięgasz po nowe źródła i nowych autorów – w tym przypadku portal onet i wybitnego dziennikarza ze szkoły BBC Marschalla.

 211. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 19:12
  tejot
  22 marca o godz. 18:24

  „ … trudne słowa wplatane w argumentację Rossiego mają pełnić tę samą funkcję, co w mowach Jarosława Ka … Regresja, czy trend, dygresja, czy ingresja”?

  Teraz uwaga, będzie Tejot ― wirusolog. Zaczynamy.

  Tejot skromnie: „Mój komentarz – krótki kurs wirusologii.

  ― „Cykl „życiowy” wirusa RNA składa się z kilku etapów: tworzenie na matrycy wirusowego RNA (translacja) szeregu białek nie będących jego składnikami …

  Mój komentarz
  Rossi, chwytasz się brudnej ścierki, by zetrzeć niewidzialne pyłki z komentarza tejota o wirusach i nanieść przy okazji nieco błocka na tejota.
  Różnica między komentarzem tejota o wirusach, a twoim o regresjach w zachorowalności w Polsce na Covid-19 jest taka, że tejot pisze jak jest, a ty regresją tumanisz naiwnych.
  Pzdr, TJ

 212. R. Giertych

  Uważam, że zatrzymanie przez celników maseczek zakupionych przez region Latzio to niebywały skandal, który może mieć wpływ na wiele dziesięcioleci naszych relacji z Włochami. PiS jeszcze nas z Italią nie poróżnił, ale w konfliktowaniu są świetni, więc im się uda.
  Włosi zawsze byli naszymi przyjaciółmi. Okazywanie takiego egoizmu wobec narodu tak silnie dotkniętego epidemią, to wielki błąd.

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1462577,koronawirus-we-wloszech-zakupione-maseczki-w-polsce.html?fbclid=IwAR0sBEPIMyA5nu2nLAwwzizMgrJ8773Tr-F9GlyJaGK9lmzgVlMvgrPXhnE

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 213. GajowyM.
  tak sie sklada, ze mam w kraju w rodzinie lekarzy, ktorzy zaczynali prace zawodowa po 1989 r….tam panowala ta sama filozofia, ze jakos to bedzie, od 1989 r., bez wzgledu na slowna retoryke…jedyny priorytet w sprawach medycznych miala aborcja…tzn. jej zakazanie… ludzie w tzw. sluzbie zdrowia od PRLu pracowali „dla idei”, albo publika chciala, aby to czynili.. ochrona zdrowia to problem zlozony i wymaga, naprawde, trzezwego podejsci… nb. Polska jest pod wzgledem uslug medycznych gdzies w okolicach 50 miejsca na swiecie…ironia losu bylo to, ze premier z czasow PO byla …lekarka…
  czasami Polska przypomina mi Kanade, ktora tez pozbywa sie okresowo np. pielegniarek… ale one moga latwo znalezc prace w USA… za duzo wyzsze pieniadze…

 214. GajowyM.
  obie ekipy popisowe maja ochrone zdrowia w jednym miejscu ciala…nie musze go wymieniac… 🙂

 215. Mauro Rossi
  22 marca o godz. 20:41
  GajowyM.
  22 marca o godz. 19:21

  „Uważaj, bo jeszcze ktoś w twojej obecności użyje takich słów jak higrometr i barometr, to się rozpukniesz ze śmiechu”.

  Tejot zaraz napisze, że Kaczyński używa tych słów nie rozumiejąc ich znaczenia

  Mój komentarz
  Coś strasznego popełnić, to napisać, ze Prezes Polski używa słów nie rozumiejąc ich znaczenia, takich jak ojkofobia, węglowodany, dekonstrukcja, konstytucja, itd.
  Pzdr, TJ

 216. @tejot 22 marca o godz. 21:20
  imposybilizm…

  Maupo jest po prostu o ciebie zazdrosny.
  On sam chciałby być szanowany, a tu psinco…

 217. P.S. Ktoś spekulował, że kurdupel ma ten sam problem. Śmiały się z niego już dzieciaki na podwórku. Ciąg upokorzeń… Wałęsa go wykopał, Tusk bez ustanku z niego drwił… w końcu został kaczelnikiem Umęczonej. I co? I dalej się z niego śmieją. Te przeklęte i bezecne wykształciuchy… 🙂
  W dodatku jeszcze z własnej winy stracił brata.

 218. olborski 22 marca o godz. 22:05
  „Personal space” – Europa jest za ciasna!

 219. Na świecie jest prawie dwieście państw.
  W połowie z nich odnotowano przypadki zarażenia koronawirusem, łącznie u około 300 tysięcy osób. To mimo wszystko bardzo mało.
  Na tvn film „Na skraju jutra”. Tom Cruise ratując ludzkość wpada w pętlę czasu

 220. tejot
  22 marca o godz. 21:20

  „Coś strasznego popełnić, to napisać, ze Prezes Polski używa słów nie rozumiejąc ich znaczenia, takich jak ojkofobia, węglowodany, dekonstrukcja, konstytucja, itd.”.

  J. Kaczyński używa zwykłych inteligenckich pojęć. Nic nadzwyczajnego, czasem tylko sprawi kłopot polonistom jak fragmentem z wiersza Kornela Ujejskiego (”Inni szatani byli tam czynni”).

  Natomiast bogactwo twojego języka, tejot jest fenomenalne, proporcjonalnie do zawartości myślowej, Kaczyński do pięt ci nie sięga, może powinieneś awansować z anonimowego z tejota na Prezesa Polski, lub prymasa opozycji? 🙂

  Słowniczek tejota:
  RNA, matryca wirusowego RNA, białka strukturalne, aparat replikacyjny, aparat translacyjny, „przetłumaczone” aminokwasy, rybosm, jeden gen = jedno białko, Negative-strand RNA initiation synthesis, Negative-strand RNA replication intermediate, Positive-strand RNA initiation synthesis, transkryptaza, oryginalna nić dodatniej RNA.

  Klękajcie narody, padajcie na kolana.

 221. Bar Norte
  22 marca o godz. 20:08

  ― „Ofiary epidemii leżą na ziemi w szpitalu. To UE, czy Trzeci Świat?”

  BN: „Czy naprawdę uważasz, że zdjęcie, które zaprezentowałeś może być pretekstem do okazywania pogardy wobec czegokolwiek – w tym przypadku wobec UE”?

  ― Nie zdjęcie tylko hiszpański film na YouTube pokazujący szpital w Madrycie i ludzi leżących w korytarzu na podłodze. Trudno tego nie skojarzyć z Afryką, choć dzieje się na terenie UE. Napisałeś, że to okazywanie pogardy, bo odezwała się w tobie lewicowa godność. Ciekawiłby mnie twój komentarz, gdyby w Hiszpanii rządziła prawica.

  Ale cieszy mnie, że i marksiści miewają czasem uczucia i potrzebę godności, jakże to „Ludzkie, arcyludzkie”, Nietzsche w zaświatach musi być teraz szczęśliwy.

 222. Wydawało się, że duet Bukartyk- Mann zniknął z piątkowego porannego Zapraszamy do trójki.
  A tu niespodzianka na youtube !! Tego koniecznie trzeba posłuchać 🙂

  Duet Egzotyczny BUKMAN – odc. 1 – Szpachlowa gładź [19.03.2020]

 223. Korporacja De Beers raportuje spadek sprzedaży diamentow w lutym o 36 proc. Nie ma danych za połowę marca.

 224. basia.n
  23 marca o godz. 0:19

  „Wydawało się, że duet Bukartyk- Mann zniknął z piątkowego porannego Zapraszamy do trójki. A tu niespodzianka na youtube”.

  No widzisz, poszli na swoje i jeszcze na starość zbiją fortunę. A niby zostali wykopsani w Trójki przez reakcyjnych pisiorów.

 225. Niedługo tak być może w całej Europie.
  🙂

  https://youtu.be/WirDjDkT2A8

 226. Mauro Rossi
  23 marca o godz. 0:27

  Potrzeba rzadu ocalenia narodowego z Zandbergiem z wladza dyktatora.
  Natychmiast odwolac zakup F-35 i Patriot i za te pieniadze budowac szpitale polowe, produkowac spirytus salicylowy, maski, rekawice i ubrania ochronne.
  Reszte pieniedzy na zapomoge dla kazdego obywatela i gastarbeitera po 3 tysiace miesiecznie ,
  bogatym sie potem odbierze .

 227. Mauro Rossi

  „Napisałeś, że to okazywanie pogardy, bo odezwała się w tobie lewicowa godność. Ciekawiłby mnie twój komentarz, gdyby w Hiszpanii rządziła prawica.”

  Symptomatyczne jest, że poczucie godności wiązesz z pogladami politycznymi. To twoim zdaniem poglady decydują czy się ma godność a zarazem czy się ma prawo do poniżania. Poglądy uzadaniają więc twoim zdaniem obdzieranie czegoś z godnosci poprzez ponizanie.
  To oczywiście tłumaczy posłużenie się tym koszmarnym filmem z chorymi ludźmi jako pretekstem do ponizenia.

  Ale to jest twoja opinia czy opinia twego środowiska politycznego i nie widzę powodu byś mi wmawiał, że podobnie jak ty do tego podchodzę. Tę próbę wmawiania mi twojego podejscia do godności i poniżania interpretuję jako podswiadomą próbę zdjecia cięzaru ze swego sumienia.

  Ale to dobrze, że ci to ciązy i podświadomie chcesz się podzielić, uwolnić chocby przez stwierdzenie, że tak samo do tego podchodzę. Widać, że jakies poczucie przyzwoitości jeszcze ci się w duszy tli. Jeszcze na amen nie zgasło.

 228. Bar Norte
  23 marca o godz. 0:48

  Orangutan ma notowania powyzej 50 % , mimo ze sie obudzil z reka w nocniku.
  ,, Opozycja ” podobnie jak w Polsce nie ma planu, bo Jeden Procent chce rzadow faszystowskich.

 229. Problemy „wiernych” to nie byle co…
  W jednym z ostatnich wydań programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP uświadamiano katolików jak zachowywać się podczas mszy świętej oglądanej w telewizji. Jednym z kluczowych pytań była zagadka, czy widzowie powinni klękać przed telewizorem.

  W dodatku kaka nie przestrzega środków ostrożności.
  Wafelek do gęby z brudnych paluchów xiunca i uścisk dłoni
  Kurcgalopkiem do domu pana? A inni, których taki „wierny” zainfekuje?

  https://natemat.pl/303277,transmisja-mszy-swietej-w-tvp-widzowie-oburzeni-ze-wzgledu-na-epidemie

  Czy leci z nami Maupo? Czy się wypowie?
  Bo to się dzieje w Polsce, nie za Pirenejami.
  Czy katolicki wirus to dobry wirus?

 230. @Bar Norte 23 marca o godz. 0:48
  Majstersztyk! Maupo rozebrany. Na czynniki pierwsze.

 231. @ jobrave
  Wiszę ,że tęsknisz za mną.

  Nie pisze komentarzy gdyż Głupolińscy nie rozumieją zbytnio o czym ja piszę

  Żorietowałem sie ,że stali komtatorzy gdzieś 10 osób wylewa starczą żółć na Pisiorów.

  Kaczor dał temat i powiedział wprost – w interesie państwa i Polaków wybory muszą sie odbyć.
  Czy przesadził – chyba nie !

  Szykuje sie Reset na wielu poziomach w porzadku światowym.Polska to już państwo ktore ma aspiracje znależść sie w 20 najbardziej rozwiniertych państw.Dlatego jest tak ważne aby mieć dobra zgraną ekipę która nie da sie ograć.Poważny atut to kontakty i dobre relacje Prezydenta dr Andrzeja Dudy z Prezydentem Donaldem Trumpem.Jaki problem przeprowadzić wybory – żaden.Wybory przezydenckie są najłatwiejsze do przeprowadzenia.Wyborcy nawet nie musza wychodzić z domów .Wystarczy przesłać na adres wyborcy list z adresem zwrotnym na daną komisje wyborczą.Możliwosci jest multum – mogłbym podac kilka.

  Tarcza Antykryzysowa opracowana przez PMM to majstersztyk.Ustawia cześc gospodarki na Neutral
  aby potem zerwać sie do skoku i wskoczyć na 20 lub nawet 19 pozycje w gospodarce swiata.

  Dziś patrząc na wyczyny opozycji jej material intelektualny i przywódczy trzeba stwierdzić ,że Opatrzność czuwa nad Polską i zmieniła Nieudaczników na Dobrą Zmianę.

 232. Jak kaczy nielot się „zerwie do skoku” – to dopiero będzie chmura pierza…
  Powietrze zadrży.

 233. @ jobrave
  ŚMIEJESZ SIE Z TELEWIZORÓW …?

  Jak pisałem wcześniej planowałem sprzedać dom gdzie mieszkam.Już mieliśmy podpisany kontrakt z agentem który miał nas reprezentować.Sajna miała byc przed domem już pod koniec marca.

  Koronovirus namieszał w planach i wycofałem sprzedarz.Przeprowadzka z domu który ma trzy poziomy i kilka pokoji do apartamentu zmusiłaby mnie do redukcji telewizorów do 3 sztuk.

  Byłem bardzo zajęty aby przygotować dom do sprzedarzy – wyczucić wiele sprzetów i rzeczy i ustawiać przy ulicy.To wszystko znikało szybko i jest to stary dobrze sprawdzony zwyczaj w USA – tu ludzie meblują sie w ten sposób..

  Dalej jeszcze mam tydzień pracy aby zakończyć usprawnienia i zmiany w domu.Mieszkam tu 15 lat i kody budowlane sie zmieniły zaś dom wystawiany na sprzedarz musi mieć obowiązujący kody.Amerykanie czesto zmieniaja domy i ten przepis bardzo praktyczny wymusza modernizację domu .Ja sam w ciągu 36 lat zmieniłem 4 domy.

  Teraz czekam kiedy giełda w NY zadołuje Dow Jones do 15 ,oo pkt to wtedy zarobie około $ 40 tys.

  Straciłem już oriętację jaki ma być stymulus przez Kobres ale już mówia o trylionach .

 234. basia.n
  Jej bohu, od przedwczoraj już dwa razy rekomendowałam na EP Duet Egzotyczny Mann & Butryk. Zero odzewu. Why?

 235. @ jobrave and all

  Oglądam telewizje Polska oraz z USA.

  USA zawsze obowiazuje zasada wszystkie rece na pokład zas telewizje podaja wiadomości ale zawsze tak aby pdbudować ducha.

  O dziwo TVP bardzo upodobniła się do amerykańskiej wersji telewizji – czyli przekaz pozytywny oraz nawoływanie aby gromadzić się przy władzy.

  Szczujna dla Nieudaczników czyli TVN nadaje tak czarne prorotcwa ,wszystko na nie,wyolbrzymiane
  ,że ja nawet już tego nie ogladam.Wyolbrzymiaja kazdy problem tak ,że osoba o słabszych nerwach
  szukałaby miejsca gdzie sie może powiesić z rozpaczy.

  Cymbalińska opozycja miota się w paroksyzmach głupoty proponując nawet stan nadzwyczajny.Kaczor powinien przyjąć tą propozycję i wprowadzić środki nadzwyczajne.Każdy zarobek pwyżej 2 średnich płać opodatkowany 80 %.Wszelkie odprawy jak np przysługujaca prof.Gersdorf 150 tys zł opodatkowany 80 %.Drą się ,że rząd nie przygotował na kryzys – dać im taka odpowiedż.Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych rozwiazań zas stan nadzwyczajny czy wojna z coronovirusem wymaga poświęceń.

 236. „Szykuje sie Reset … jest ważne aby mieć dobra zgraną ekipę która nie da sie ograć”

  Co też prawda, to prawda. Taki Banaś nikomu się nie da ograć, nawet prezesowi. A prezes austryjackiego biznesmena tak ograł, że hej, i prokuratorów poszczuł na niego. A premier każdego przegada, tak mu zamota w głowie, że się biedak nie pozbiera. A jak Duda krzyknie, ha, ucieknie cwaniak, gdzie pieprz rośnie. A jak się diabeł uweźmie, to kogo prezes na niego wyśle? No, kogo. Naszą Becię powiatową … nie ma drugiej takiej ekipy na świecie, nic im nie straszne. Jak trzeba to do pierwszej dziesiątki wskoczą z lekkością.

  Bo Nieudaczniki, lebiegi skończone do trzech zliczyć nie potrafią i watahy nie odróżniają od zgrai.

 237. PA2155
  22 marca o godz. 20:54
  a kto niedawno powiedział „niech jadą”?
  o rezydentach?

 238. @ teo

  Obecny minister finansów to stary wyżeracz finansowy pracujący w London City znający triki magów bankowych od podszewki.To nie jakiś Rzońca wychowanek z inkubatora tzw.prof.Balcerowicza.

  Stosując przepis Balcerowicza na kryzys przypuszczalnie mielibyśmy wiecej zgonów z głodu niż z coronavirusa.

  Ten uczony maż jeszcze dwa tygodnie temu z zapalem krytykował Szefa NBP że nie podnósł prime w NBP uzasadniaja to za przeproszeniem galopującymi cenami ziemniaków chleba i oleju.Glapa twierdził ,że jesli ruszy prime to w odwrotnym kierunku i zmniejszył 4 dni temu z 1.5 % na 1 %.
  EED zmniejszył z chyba 1% na 0 %.

  Również Glapa wzorem FED i EBC zapowiedział zakupu obligacji firm z banków aby dać im gotówkę na nowe pożyczki.Suma działania Glapy w NBP to dodatkowe 50 mld zł w kieszeniach Polaków.Nieudacznicy z PO i warszawskie elity mają słabe pojecie o biznesie.Nie rozumieja ,ze tańszy kredyt to nizsze spłaty kredytu na domy i biznesy wiecej grosza w kieszeni na wydatki konsumpcyjne.

  Na skupowanie obligacji bardzo oburzył sie Balcer i stwierdził ,że Glapa złamał konstytucję. .Ten marksistowski dogmatyk który stał sie kenesistą gdy PZPR wysłał go na studia do USA.On operuje w ekonomi kiedy w środkach produkcji nie były używane komputery,roboty ,sztuczna inteligencja.

 239. @ teo
  Żartować teo możesz i mnie to nie razi.Prawda jest taka ,że 3 państwa po zakończeniu kryzysu wyskoczą z 20 a na jedno z ich miejsc wskoczy Polska .Taka jest prawda madrzy wygrywaja na kryzysie i to jest wyjatkowa okazja dla Polski.Niemcy dadza spory stymulus dla swojego przemysłu i Polska jako podwykonawca sie pod to podczepi.Jednocześnie negocjacje budzetowe oraz pakiet klimatyczny nabierze rumieńców z korzyscia dla Polski.

 240. Geozak

  To nie są żarty, lecz fakty o tej zgrai aferzystów i manipulantów, którzy panicznie boją się stracić władzę, bo grozi im kryminał.

  A kto pisze takie pierdoły i mrzonki jak ty mówiono „mędrek szmędrek”.

  Po co Polsce miejsce w 20-tce krajów?
  Żeby cały świat wytykał i śmiał się z polskiej służby zdrowia. Aby dostać się do lekarza w przychodni trzeba stanąć o 5-tej rano w kolejce. To nie TVN podaje, to jest moje doświadczenie ze śródmieścia Warszawy.

  Kto sobie jaja robi z opowieści o Polsce. Myślałem, że buńczuczność a la Gierek nie wróci.
  A jednak, poczytajcie Geozaka.

 241. Bezrobocie w USA w drugim kwartale roku wyniesie 30% – zapowiedział człowiek z Fed

 242. USA wydaje mi się wyjdą w kwietniu na pierwszą pozycję liczby zarażonych w świecie

 243. Biedny prezydent…Trump
  Stimulus bill fails to get vote.
  Ciekawe jak demokraci zamierzają stymulować rynek?

 244. 5:43

  Oni tam zwykle za pierwszym razem się nie dogadują, ale wkrótce tak.

 245. „Senor” – wielki utwór Dylana – imho traktuje o życiu człowieka doświadczonego ciężko, przynajmniej w ostatnim czasie, i rozczarowanego stanem świata. Zwraca się on do Pana Boga. Senor… Ach ten Dylan!
  Nie chce popełnić seppuku, chce odejść zgodnie z naturą. This place makes no sense to me no more, I’m ready when you are Senor, what are we waiting for Senor…Genialne!

 246. Profilaktyka przez mycie rąk przypomina prawdę o katarze: leczony trwa 7 dni, a nieleczony tydzień…Tak sobie myślę prywatnie, że choroby, to nie tylko ludzka rzecz, bo nad Wisłą szaleje afrykański pomór świń czy grypa ptaków…Podejrzane stada lub zagrożone są ubijane z braku metod leczenia…Na szczęście ludziom dają szansę…bez uboju sanitarnego…Człowiek, to brzmi dumnie…wszystko w genach… są mocni…

 247. Wirus Włochy…pacjentom po 60. już nie pomagamy…Tak sobie myślę prywatnie, że zbrojenia, to hit światowych elit…a armatnie mięso zawsze się znajdzie…

 248. Skoro kandydaci są przeciwni wyborom, to powinni zrezygnować z kandydowania…Bo nie chcą narażać swoich zwolenników…Tak sobie myślę prywatnie, że porządkowanie świata zacznijmy od siebie…a: zostańcie w domu mile widziane od rezygnującego…

 249. A po rezygnacji, bojkot wyborów pod hasłem: czy wybierasz urnę na swoją drogę do wieczności….Tak sobie myślę prywatnie, że dom lepszy od urny… z wirusem za rogiem…

 250. Geozak
  23 marca o godz. 2:56

  Znachorskie praktyki prof. Judasza B.
  sa na nowo promowane przez nasza gazete i Ojca Redaktora.

 251. Poranna rozmowa z panem Foglem pokazuje, jak dramatycznie jest szarogęsienie się szarej kaczki z tylnego rzędu. Tłumaczy pan rzecznik, że prawo nie zabrania organizowania spotkań wyborczych, więc odbywają się wyłącznie z woli kandydatów, z rygorem do 50. uczestników ( o dupę tłuc ten narażający ludzi na śmierć bandycki niby rygor). A na pytanie, czemu wszyscy kandydaci z takich spotkań zrezygnowali, tylko jeden taki – nie, pan rzecznik zaczął oceniać byłe spotkania pani Błońskiej, Hołowni. Coś jak smark Mauro, który zmienia temat, odgryza się, smarkato wskazując na innych lub ślepnie, głuchnie i go nie ma.

  Takie gówniarskie zachowanie to jednak pryszcz przy zasłanianiu się papierowym prawem i konstytucją – które się w razie partyjniackiej potrzeby łamało i łamie – w sytuacji pandemii, zamiast zajęcia się przez zdradzieckie pisowate mordy głównie walką z zarazą i utrzymaniem gospodarki. Co tam życie obywateli, prawo jest najświętsze. Co za ku..wska kpina! Niereformowalny Kaczyński, więc i niereformowalna jego banda.

 252. Do rzeczy

  Z ogromnym bólem i troską o przyszłość ojczyzny przyjąłem wiadomość, że upadł tygodnik „Do rzeczy”, przez różne kanalie, antypolskich podłych prześmiewców i wrogów Polski nazywany także – do rzeszy. Ten wspaniały organ dobrej zmiany skupiający najwybitniejszych, niepokornych, niezłomnych ostatnich wyklętych oraz wszystkiego co najlepsze, zrzeszał same gwiazdy dziennikarstwa. Był rzecz jasna krynicą prawdy i rzetelności. Niestety nie wiem dlaczego, mam nadzieję, że odpowiednie służby to wyjaśnią upadł. Jak to się mogło stać? Przecież codziennie długie kolejki ustawiały się przed kioskami, a ludzie pytali – kiedy nadejdzie, a potem wyrywali sobie ten organ z rąk. Pisali tam najwięksi z wielkich najmądrzejsi z mądrych i najuczciwsi z uczciwych. Mężowie stanu jak Ziemkiewicz, filozofowie jak Lisiecki, bojownicy wolności (freedom fighters) jak Gmyz, wychudzeni postami i modlitwami jak Semka, niepokorni i niezależni jak Warzecha. Niechaj Polska zna jakie syny ma. To wielki zaszczyt, że mając do dyspozycji największe dzienniki planety, a także stanowiska w służbie ojczyzny oddali swoje pióra i umysły organowi. Są jeszcze bezinteresowni patrioci.
  Pisowskie państwo nie zapomni o swoich wiernych rycerzach i utrzyma ich na koszt podatnika. Proponują tak jak w przypadku tygodnika „Niedziela” nazywającego się katolickim, którego nikt nie musi kupować, a tym bardziej czytać, bo proboszczowie muszą zapłacić za pewną nadzielaną liczbę egzemplarzy, a potem mogą to dzieło sojuszu pisowców i propagandystów w sutannach wyrzucić. Sprawa dotyczy nie tylko organu, ale także dzieła p. Rydzyka, który ostatnio błaga skamlącym głosem o wsparcie i datki bo może zamilknąć „jedyny katolicki głos w twoim domu”. PiS mając media państwowe nie musi oglądać się na niszowe media p. Rydzyka. To straszne coraz ciężej żyć patriotom i wiernym powołaniu oraz nakazom Ewangelii w morzu podłości i szatańskich spisków.

  Stefan Niesiołowski

 253. mag
  23 marca o godz. 1:53
  basia.n
  Jej bohu, od przedwczoraj już dwa razy rekomendowałam na EP Duet Egzotyczny Mann & Butryk. Zero odzewu. Why?

  Zalinkowałem ten duet dzień przed tobą i też zerro, tylko ja domyślam się why.

  Po Tym bolgu bym sie Nietzschego nie spodziewal, chyba że humoru z zeszytów;
  pakiet klimatyczny nabierze rumieńców z korzyscia dla Polski.

 254. Mauro z Rosji

  Komunistyczna Kuba wysyla ZA DARMO 36 lekarzy do katolickich Wloch do walki z wirusem.
  Katolicka Polska nie wyslala nawet jednego.
  https://www.nasdaq.com/articles/cuban-doctors-head-to-italy-to-battle-coronavirus-2020-03-21

 255. @kooperatywaMondragon

  Katolicka Polska musi najpierw zadbać o szkolenie swoich lekarzy, żeby mniej polegali na opiece Opatrzności, a bardziej na ochronie siebie i pacjentów przed nonszalanckim rozwłóczeniem wirusa.
  Więcej fachowej i aktualnej informacji, a mniej różańca, pielgrzymek i zawierzania Maryi.

 256. Manna i Bukartyka nigdy za dużo.
  Możecie zamieszczać codziennie.

 257. Oby płodni byli jak najdłużej.

  Ament

 258. Mauro z Rosji, oraz PiS i polska służba za którą oni odpowiadają, nie są w tej sytuacji, żeby wyśmiewać się z włoskiej służby zdrowia, która załamała się pod lawiną zachorowań na korona wirusa.
  Żeby tylko ta podłość rządzących nie odbiła się na zwykłych , niewinnych ludziach, bo PiS liczy w swojej naiwność liczy, że się sam wyżywi (uchroni).

 259. @mag
  23 marca o godz. 1:53

  Chyba nie chodzi o widoczny odzew, tylko o to, aby pewne linki trafiły „pod strzechy”.( nie każdy kto obejrzy będzie o tym pisał)
  Ale bywa i tak, że wchodzący na blog nie cofają się daleko wstecz i na pewne rzeczy nie trafiają.
  Więc jeśli niektore wiadomości przez przypadek się powtórzą, to jest szansa, że dotrą do większej ilości czytających.

  @adam100
  23 marca o godz. 9:52

  Myślę że duetowi nie zabraknie ani chęci ani pomysłów.Ten link podał na youtube sam Bukartyk, więc wystarczy kliknąć w ikonkę i wejść na jego kanał na youtube. Myślę, że tam duet będzie umieszczał swoje nowe utwory.

  @GajowyM.
  23 marca o godz. 9:44

  Też tak uważam. Dlatego będę często zaglądała na ich kanał i jeśli będzie coś nowego, to oczywiście chętnie się tym podzielę 🙂

 260. Niech nikomu się nie wydaje, ze USA nie ma swojej Ogórek.
  (prześmiewczo i po angielsku)

  https://www.youtube.com/watch?v=2kG7MxB6qRs

 261. basia.n
  23 marca o godz. 10:18

  Myślę, że mam nadzieję. 🙂

 262. Jurek Owsiak

  Kochani,

  Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni.

  Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.

  W obszarze naszego zainteresowania są także testy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy!

  Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Także na bieżąco będziemy dzielili się wszelkimi informacjami na ten temat na stronach internetowych Orkiestry.

  Tym samym, na dzień dzisiejszy, wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych.

 263. Poseł PiS: Ja nie widzę wzrostu cen!

  Marek Suski z PiS ma inną receptę.

  – Przede wszystkim nie wykupywać tej żywności, która jest, bo jak wszyscy się rzucają i wykupują, to producenci i sprzedawcy podnoszą ceny – mówi Faktowi.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/politycy-glowia-sie-jak-zahamowac-drozyzne/c3ygrwp?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare&fbclid=IwAR2W_Zja_ZAAcLjsqP7iBZiVPzvzWf1zwLn9TSz7HZz8ZNmnf__pwdE01b4

  Żenialny ten perrukarz, nicht wahr?

 264. Dzisiejszy przypadek wskazujący na atakowanie przez koronawirusa fakultetów umysłowych także:

  48-letnia kobieta z objawami koronawirusa uciekła z oddziału zakaźnego szpitala w Koninie. Dzięki szybkiej reakcji policji udało się ją zatrzymać w ciągu ok. 30 minut.

 265. Ludzie pytają kiedy F-35 wymienimy na sprzęt medyczny atakujący wirusa z marszu…Tak sobie myślę prywatnie, że F… i inny złom przypominają złoty nocnik biednego cesarza Etiopii…

 266. Statystycznie jeden chory na koronę zaraża trzech następnych, inaczej ma się rzecz, jeśli tak chora osoba znajdujecie w miejscu publicznym, wtedy ta liczba zarażonych gwałtownie wzrasta . Szczególnie niebezpiecznym i dramatycznym jest, jeśli wirus pojawi sie skupisku, w którym i tak już znajdują sie osoby z dużym uszczerbkiem na zdrowiu, takim jak dom starców , albo szpital. Wtedy gwałtownie rośnie liczba ofiar śmiertelnych.
  https://tvn24.pl/poznan/koronawirus-w-polsce-szpital-w-wolicy-zamkniety-leczyli-pacjentke-u-ktorej-pozniej-wykryto-zakazenie-4382953

 267. @Bywalec 2

  Właśnie to miałem na myśli w moim poprzednim komentarzu.
  W środku pandemii przywożą im pacjentkę z klasycznymi symptomami Covid-19, a oni nie robią od razu testu i nie zachowują stosownej ostrożności, za to potem oskarżają rodzinę zmarłej o „zatajenie kontaktów z zagranicą” 🙄
  A przecież WHO informuje od początku i media od dawna trąbią o typowych zmianach w płucach widocznych na skanach rtg.
  Choćby test, czy zapalenie płuc jest wirusowe czy bakteryjne, ale nie, pompują antybiotyki, aż kobieta umiera.

 268. Wywiad podobno ostrzegał już w styczniu przed zagrożeniem, ale Polska bardzo długo trzymała się tezy, że skala zagrożenia jest wyolbrzymiana i wykorzystywana przez propagandę wrogą NATO i USA.
  I tak pewnie najważniejsze było szpiegowanie opozycji, a nie jakieś chińskie prowincjonalne problemy.

 269. @Geozak
  23 marca o godz. 2:05

  Panie z Palantine, Illinois-
  Może Pan ogląda ale najwyraźniej niewiele z tego rozumie.
  W Polsce nie ma „stanu nadzwyczajnego” , może być stan wyjątkowy albo stan wojny. Ostatnia specustawa de facto wprowadza regulacje stanu wyjątkowego, czyli stan wyjątkowy i tak mamy, tyle, że nieformalnie.
  Wiele osób sądzi, że stanu wyjątkowego nie wprowadzono tylko dla tego, żeby mogły się odbyć wybory 10 maja. Gdyby PZPRawica wierzyła w to, że z epidemią sobie poradzi, to odroczenie wyborów prezydenckich byłoby jej na rękę, zresztą tow. Jarosław powiedział ostatnio wprost, że wybory powinny się odbyć 10 maja, bo niedobra by była sytuacja, żeby na czas walki z epidemią Prezydent i rząd byłyby z innych opcji politycznych. Ergo PZPR przewiduje, że w wypadku odroczenia wyborów szansę obecnego prezydenta spadną. Przewiduje również, że z epidemią nie poradzimy sobie szybko, co przyczyni się do spadku poparcia dla PZPR.

 270. Powiedzcie wywiadowi, ze jest…. kazda pielegniarka wiedziala o co chodzi. Wywiad ostrzegal. Wesolo mi.

 271. Sprawdzało się powiedzenie „prześpij się, a kłopoty same miną”, ale do czasu, który nastąpił. Rząd wyznaczył dwa tygodnie kwarantanny, i po kilku dniach przedłużył do świąt , czyli zaaplikował pięć tygodni.

  Bar Norte napisał, że symptomy możemy zauważyć między 18 a 22 dniem od niepożądanego kontaktu z osobnikiem przenoszącym wirusa.
  Zyta2003 stwierdziła, że po sześciu tygodniach zaraza ustąpi samoistnie.
  To były w miarę, albo nawet całkiem optymistyczne przewidywania, tymczasem dzisiaj,
  a staram się być póki co na bieżąco, słyszę od specjalistów z telewizora, że na rozwój sytuacji trzeba poczekać do jesieni, a nawet do przyszłego roku.
  Takie prognozy chyba każdego zdenerwują, bo nie są miłe dla ucha i wydłużają, może niepotrzebnie okres niepewności i nawet duży optymizm potrafią przygasić.

  Więc powstaje pytanie jak powinniśmy zareagować? Pobożnym muzułmanom, ortodoksyjnym Żydom i wierzącym chrześcijanom pozostaje więcej czasu na modlitwę i wiara, że ich to nieszczęście ominie i ich nie dotknie, a reszcie i tym co w nic nie wierzą?
  Ci muszą czekać, na razie według prognozy mają rok do namysłu, aż do wiosny 2021 roku

 272. Nie panikujcie , korona wirus to nic innego jak grypa o wiele groźniejsze
  będzie jak zaczną na niego wszystkich obowiązkowo i przymusowo szczepić .
  Wtedy powiedzonko jakie teraz krąży w Polsce ,, emeryci do gazu ”
  stanie się faktem .
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/153924,do-czego-potrzebny-jest-korona-swirus

 273. Mauro rosi dane o liczbie zarazonych. Mauro i pozostali rosza dane z rekawa.

 274. Rozmowa z Łukaszem Szumowskim

  Brakuje też maseczek, fartuchów, gogli?

  ― „Wszystkim na świecie brakuje, bo nikt nie szykował się na pandemię. Dziś w niektórych mediach mogliśmy przeczytać, że Francuzi wyczerpali zapasy środków ochrony osobistej. My staramy się ściągać sprzęt z każdej strony świata, w tym także z Chin. Codziennie rozmawiamy z oferentami i staramy się robić nowe zakupy. Pracujemy także nad uruchomieniem polskiej produkcji. Niesamowici są polscy przedsiębiorcy, którzy proponują nam przesunięcie swoich linii produkcyjnych w stronę szycia kombinezonów, masek, sprzętu ochronnego. Chwilę przed naszą rozmową wojewodowie dostali dyspozycje zaopatrzenia ratowników w kolejny sprzęt ochrony osobistej. 13,5 tys. masek oraz 6 tys. kombinezonów dla diagnostów. Wiemy, że oni są na pierwszej linii frontu. Do wszystkich szpitali jednoimiennych dotarło po tysiąc sztuk kombinezonów i po tysiąc sztuk masek.

  Unia Europejska pomaga?

  ― Słyszymy o miliardach dla Polski na walkę z koronawirusem, ale to nie są wcale dodatkowe pieniądze, tylko to jest zgoda na wykorzystanie w inny sposób przyznanych już pieniędzy. Unia nie przeznaczyła żadnych dodatkowych środków na walkę z epidemią, jedynie uelastyczniła możliwości wydawania środków. Największe pieniądze idą z budżetu państwa. Jeśli chodzi zaś o tzw. wspólne zamówienia, to sytuacja wygląda tak, że każde z państw próbuje wyrwać, co może. Nie jest to świetnie działający mechanizm. My musimy zatrzymać gwałtowną falę chorych przybywających do szpitali. We Włoszech rozgrywa się prawdziwy dramat. Gdy widziałem wczoraj ludzi leżących na czymś w rodzaju pryczy, to miałem nieodparte skojarzenie z Kalkutą. Tak to właśnie wyglądało w Indiach. Pacjenci leżą w jednej hali, w dwumetrowych odstępach, nawet bez żadnych osłon”. (rozmowa w tyg. wSieci nr 13/2020)

 275. Saldo mortale
  23 marca o godz. 11:46

  „Mauro rosi dane o liczbie zarazonych. Mauro i pozostali rosza dane z rekawa”.

  https://www.worldometers.info/coronavirus/

  Na przyszłość skorzystaj z okazji, by się kompromitować jeszcze bardziej.

 276. saldo:

  ja zupełnie poważanie, choć bez żadnego trybu – czy wielomiesięczna nieobecność na blogu, potem nagła aktywność sprowadzona do bezsensownych, głupawych zaczepek lub publikowanie (po kilka razy) przydługich tekstów o powszechnym antysemityzmie – nie świadczy o klasycznej chorobie dwubiegunowej afektywnej?

  To nie jest żart, lecz się chłopie.

 277. Zakalec2
  23 marca o godz. 10:13

  „Mauro z Rosji, oraz PiS i polska służba za którą oni odpowiadają, nie są w tej sytuacji, żeby wyśmiewać się z włoskiej służby zdrowia …”.

  Nie pisałem Zakalcze2 nieczego o włoskiej słuzbie zdrowia. Tracisz kontak z rzeczywistością.

 278. Musimy przygotować się na najgorsze. Na to że wielu z nas już nigdy nie zagłosuje jeśli opozycja doprowadzi do likwidacji majowego święta demokracji, a koronawirus będzie szerzył spustoszenie jeszcze rok i dwa.

 279. W czasach zarazy ostatnim głosem wielu antypisowców może być głos za niegłosowaniem.

 280. Przykro będzie tak nie zagłosować na panią Kidawę, na pana prezydenta, przed ostatnim tchnieniem

 281. @Mauro Rossi

  Naigrawałeś się za to z gubernatora Toskanii. Przeszło ci tymczasem?

 282. Francuz z komisji wyborczej ma koronawirusa. Szaleńcy w Kraju gotowi są z tego powodu na wszystko – kononowicze. Tymczasem do dzisiaj Francuz z każdego rodzaju lokalu w kraju ma już koronawirusa.

 283. 16,000 zarażonych we Francji i więcej zmarłych niż u nas zarażonych. Państwo działa sprawnie!

 284. Mauro z Rosji
  Masz rację, chodziło o Hiszpanie, a nie Włochy. Przepraszam za pomyłkę. Ale to w sumie to w niczym nie zmienia sensu twojej wypowiedzi. Nie tracę nadzieji , że niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, takie sytuacje pozostaną oszczędzone. W twoim przypadku już z przezorności zakopałby się ze wstydu pod ziemię.
  „Mauro Rossi
  22 marca o godz. 18:26
  Ofiary epidemii leżą na ziemi w szpitalu. To UE, czy Trzeci Świat?
  Hospital de Leganes (Madrid)
  https://twitter.com/josepalay/status/1241685939820388352”

 285. W tym tygodniu jako kraj wyprzedzimy statek Diamond Princess, było circa 700 zarażonych na nim

 286. Jak piszą agencje informacyjne „Polska aktywowała unijny mechanizm obrony ludności, żeby sprowadzać obywateli, którzy utknęli zagranicą w związku z pandemią koronawirusa – poinformowały źródła w instytucjach Unii Europejskiej. Tym samym Warszawa dołączyła do stolic, które już wcześniej zwróciły się do Komisji Europejskiej w tej sprawie.

  Unijny mechanizm obrony ludności zakłada możliwość bezpłatnego powrotu niektórych Polaków do kraju lotami, których koszty do 75 proc. pokryje Unia Europejska. W ubiegłym tygodniu KE poinformowała, że Niemcy zwróciły się z wnioskiem o zorganizowanie 27 takich rejsów.”

  Należy podziękować red Szymańskiej Borginin za upór w podejmowaniu tego tematu. Długo trwało przebijanie betonu ale się w koncu przebiła.

 287. Dla nowych wyjaśniam a dla tych co mają krótką pamięć przypominam że :
  Saldo mortale; zagląda tu czasami aby posprzątać .
  Ps .
  Witaj Saldo; miło Ciebie tu znowu widzieć .

 288. Tak że bronimy się ładnie przed koronawirusem, ale dane mają prawo bardzo pogorszyć się w kwietniu i jeśli dobijemy do 100 zmarłych w dniu kwietniowym to nic ludzi nie przekona do demokracji…

 289. Jest tyle ustępów w Europie. Myślę, że w czasie zarazy koniecznie wymagających posprzątania.
  Saldo ma co robić.

 290. Bar Norte; 12:36 .

  Tu masz więcej szczegółów na ten temat .

  https://www.youtube.com/watch?v=IZ5MlSzHTk0&t=545s

 291. Jestem ciekaw, czy napierdalanki na blogu będą – za jakiś czas – prowadzili już tylko spadkobiercy ich obecnych uczestników.
  Pierwsi poszukają spowiedników aktywiści z Listów Ateistów?

 292. Mialem pisac o Mannie ale on juz chyba jest opozniony . Jego wyobraznia nie nadaza.
  Francuzi sa juz wszedzie nawet w Australi – naparzaja sie kangurami . Mann sie chowa zwyczajnie . Moglby tu zajrzec od czasu doi czasu . Tylko jak to spawic ? ma ktos jakis pomysl ? Jeden Francuz – Jeden Kangur

  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,173994,25812177,wojciech-mann-dywaguje-o-wyborach-prezydenckich-skorzystac.html#s=BoxOpImg1
  „Trochę śmieszą mnie ci, którzy ostentacyjnie ‚brzydzą się polityką’. Ale polityka nie brzydzi się niczego”, „Ale to polityka odpowiada za zniszczenie najlepszej stacji w Polsce. Mam udawać, że jest inaczej?”, „Nie interesujesz się polityką, to zaraz ona zainteresuje się tobą. Poruszony przez pana Manna problem jasno to pokazuje”.
  ………….………………………………..
  „Francuz z komisji wyborczej ma koronawirusa. Szaleńcy w Kraju gotowi są z tego powodu na wszystko – kononowicze. Tymczasem do dzisiaj Francuz z każdego rodzaju lokalu w kraju ma już koronawirusa.”
  Kangury ! Adrian z Wami !

 293. „jak to sprawic ” do czasu ( Mona juz top jest ?)

 294. Przymusowa kwarantanna calej opozycji ( pod nadzorem policji )nieunikniona .
  Glosowanie – 30 tys. od lebka

 295. quentin te
  Patrzac na historie mojej i moich znajomych rodzin , napierdalanki sa chyba dziedziczne , wiec spoko ./ Nie ten wirus to inny

 296. Sekielski

  SEKIELSKI O KACZYŃSKIM : zachowuje się jak kosmita, który pojawił się na ziemi i nie wie co się dzieje.
  SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE o polityce w czasach zarazy.

 297. 13:02 Sekielski jeszcze gorzej o Tusku ostatnio mówił i za to mu chwała 🙂

  Co do meritum, dzisiejsze liczby w żaden sposób nie uzasadniają rezygnacji z demokracji, natomiast jutrzejsze liczby owszem mogą, ale to wypadałoby chyba je zobaczyć zanim się zlikwiduje demokrację

 298. ls42
  23 marca o godz. 11:34
  „Więc powstaje pytanie jak powinniśmy zareagować? Pobożnym muzułmanom, ortodoksyjnym Żydom i wierzącym chrześcijanom pozostaje więcej czasu na modlitwę i wiara, że ich to nieszczęście ominie i ich nie dotknie, a reszcie i tym co w nic nie wierzą?”

  Trochę optymizmu:
  Jak pacjent uprze się i postanowi że wyzdrowieje…to medycyna jest bezradna…

 299. @Piotr II

  Znam inną wersję:
  Jak organizm się uprze, to będzie żyć wbrew wysiłkom lekarzy 😉

 300. W tej ciężkiej chwili brakuje mi Kaji Godek.

  Może PiS ją odkurzy??

  Mafia PiS

 301. GajowyM.
  23 marca o godz. 13:11
  Tyż dobre 🙂

 302. „Tak się wygrywa z kretynami ”
  To chyba kazdy glupi potrafi .. chyba , ze tez jest .. wtedy sie cieszy .
  Powinien … a jezeli nie za bardzo , to moze jeszcze nie jest tak zle ?

 303. Mauro przedstawił wstrząsające zdjęcie – jak bardzo ludzie są osłabieni przez wirusa, oni tam leżą na korytarzu prawdopodobnie niedługo po przywiezieniu, gdy inni siedzą jeszcze

 304. A jeszcze niedawno Morawiecki sugerował, że to zaszczyt być przygotowanym na śmierć za ojczyznę…Tak sobie myślę , że jest okazja: ochotnicy do rezygnacji z respiratora wystąp !…

 305. Ranking sprzed 3 lat.

  Za kogo można się modlić? Za prezydenta i przedstawicieli rządu, posłów, senatorów i „innych urzędników”. Wystarczy wpisać nazwisko osoby, która zajmuje obecnie jedną z wymienionych pozycji, z tym że jeśli są to osoby spoza PiS, nie znajdziemy tam ich „kont”. Dlatego w specyficznym rankingu prowadzą Andrzej Duda i Beata Szydło. Za nimi są zaś obecnie Antoni Macierewicz (1328 modlących), Zbigniew Ziobro (591) i Piotr Gliński (obecnie 335).

  https://wiadomosci.wp.pl/duda-szydlo-i-macierewicz-wygrywaja-ranking-nie-chodzi-o-polityke-6185303610718337a

  Czy ktoś ma aktualne cyfry??

 306. @adam100

  Czy ktoś ma aktualne cyfry??
  A proszę bardzo. Mogą być arabskie (europeizowane hinduskie)?
  0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
  😉
  Są też na składzie rzymskie…

 307. Ciekawy jestem czy w Jackowie uważają, że Trump jest kompetentnym przywódcą narodu, w czasie klęski pandemii ??

 308. Powolutku się dowiadujemy
  W Krakowie wreszcie są dwa laboratoria badające próbki, wydajność ok. 160 testów dziennie na całą Małopolskę.
  Dotąd wożono wszystkie próbki w świętokrzyskie, bo krakowski Sanepid się remontuje…

 309. GajowyM.
  23 marca o godz. 13:39
  @adam100
  Czy ktoś ma aktualne cyfry??
  A proszę bardzo. Mogą być arabskie (europeizowane hinduskie)?
  0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

  Są też na składzie rzymskie…

  Bądź obiektywny i uwzględnij inflacje 🙂

 310. https://coronavirus-map.com/
  Zdaje sie aktualizowane tylko raz dziennie i na podstawie oficjalnych komunikatow wiec .. cos tam , cos tam moze..

 311. Polskie cyfry
  684
  8
  13 ( recov)

 312. Rosyjskie ( ciekawe )
  438
  1
  17 ( recov)

 313. Może zamiast na Rosji militaryści przećwiczą swoją skuteczność na wirusie, w ramach manewrów Defender…Tak sobie myślę prywatnie o „donkichoterii” podżegaczy…mających wirusa w opłotkach…Najlepsza lewatywa jak w czasach Szwejka…

 314. Powoli sie dowiadujemy.. ( kangury w Polsce )
  W obawie przed szykanami przelozonych ,prosi o zachowanie anonimowosci..
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25812168,ratownik-medyczny-o-walce-z-epidemia-byl-czas-zeby-sie-przygotowac.html#s=BoxMMt2

 315. Mauro jak stary teolog wierzy w slowo pisane. Nie wierzy, bo jest wierzaco bezmyslny, ze nie ma dokladnych danych dotyczacych liczby zarazonych. Nie ma rowniez solidnego modelu matematycznego. Nie ma testow dla wszystkich. Jest jednak wielu nosicieli wirusa bez objawow. Ci bezwiednie zarazaja innych, inni…..Zona kolegi zalecila dzisiaj wszystkim 70+ kwarantanne i miala racje.

  Znize sie do poziomu Lewego, ktory myli doroslosc z przerostem prostaty.

 316. Biedny prezydent Wwy, czlonek sztabu Kidawy, obrywa dziś na Wyborczej.pl bo stłoczył ludzi w autobusach miejskich, czyli de facto przeprowadził wybory prezydenckie jeśli chodzi o aspekt wirusowy.

 317. Blackley
  23 marca o godz. 12:39
  Sam widzisz, ze zabraknie mi dniowki. Od dwu miesiecy nie pracuje i mam na szczescie wiecej czasu. iPad sie grzeje od niedorzecznosci tutejszych wypisywaczy i nie Mauro jest tu najgorszy. Tzw. krytycy i krytyczka PiSu nie sa od krytykowanych lepsi. Jedyny, ktory trzyma fason, to oczywiscie TJ.

  Elita polityczna i intelektualna blogosfery potyka sie o…Sprzatanie niewiele pomoze, bo trzeba jeszcze dwu pokolen,aby uszyc tyle butow w Budapeszcie. Chodzac wiec nieszczesnicy boso pomijajac martini wspomagajac sie naturalna sloma.

 318. No coś ruszyło.Polska agencja rozpoczyna pracę, Narazie przygotowano szklane buteleczki na szczepionkę. Są ładne i estetyczne

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25812723,koronawirus-polska-agencja-badan-medycznych-rozpoczyna-prace.html#s=BoxMMt1

 319. 15:08

  Tusk jest teraz w Brukseli na tym twutygdoniowym zwolnieniu i objeżdża tutaj wszelkie tłoki w Polsce od zbrodni i wariactwa, do wieczora Trzaskowskiemu się dostanie 🙂

 320. Kłopot z mnogością bywa różny i nie ma takiej liczby cyfr aby nadać numer ostatniej.

  Władze nakazały bierność i siedzenie w domu więc liczę posiadany mak.

  Mozat! Za dużo nut!
  rzekł książę.

 321. Cyfry cd ( coraz dziwniejsze )
  Czechias
  1165
  1
  6( recov)

 322. GajowyM
  Katolicka Polska musi najpierw zadbać o szkolenie swoich lekarzy, żeby mniej polegali na opiece Opatrzności, a bardziej na ochronie siebie i pacjentów przed nonszalanckim rozwłóczeniem wirusa.
  Więcej fachowej i aktualnej informacji, a mniej różańca, pielgrzymek i zawierzania Maryi.

  polski lekarz jest dobrze wyksztalcony, o czym swiadczy to, ze latwo znajduja prace w panstwach UE. Kuleje natomiast od 30 lat sluzba zdrowia jako taka… gdzie te nowe nowoczesne szpitale, co w sprawie plac dla lekarzy i pielegniarek, sprzetu, lekow? A problem aborcji? Jedynym lekarzem, ktory wierzyl w opatrznosc byla premier Kopacz, ktora tez nic nie zrobila w sprawie sluzby zdrowia…dbala natomiast o dofinansowanie gornikow i Swiatyni Opatrznosci…

 323. Satru nie zrozumial do konca ; dwie osoby, jesli jest to mieszkajaca razem rodzina. Inaczej 2 metry odstepu. Oraz zalecana kwarantanna dla 70+. Bo niestety przy brakujacych testach jest to jedyny sposob, aby wykluczyc ewentualna chorobe. Na 80 mln populacje 25.000 respiratorow. Doprodukuje sie niebawem kolejne 25.000. Tylko kto bedzie je obslugiwal. Mauro zajmuje sie nieczystym tylkiem i smieje sie, bo w Niemczech nie ma papieru toaletowego. Mauro powtarza za bulwarowkami nieprawde, bo papier jest w hurtowni i na nastepny dzien w detalu. Nie ma natomiast wystarczajacej liczby lozek na intensywnej terapii. Bo przeciez chorzy nie czekali na korone Mauro, mieli inne dolegliwosci i wiekszosc tych lozek w Niemczech jest zajeta. Najlepszy System zdrowia na swiecie nie podola, bo jest niewydolny przy takiej katastrofie. Naiwny Mauro sadzi, ze owe klopoty omina polska sluzbe zdrowia i ulega czarowi politykow. Zapomina przy tym, ze tu chodzi o gospodarke i stara Europa sobie poradzi. Mauro i jego pryncypalowie niestety nie. Bo wlasciwa katastrofa bedzie gospodarka. Politycy tematu nie dotykaja. Mauro umywa dlonie. Lewy i jego druzyna myje glowe.

 324. @guzdra
  23 marca o godz. 15:26
  Kłopot z mnogością bywa różny i nie ma takiej liczby cyfr aby nadać numer ostatniej.

  Ale można podać summę wszystkich od 1 do nieskończoności.
  Wiesz może, jaka jest odpowiedz 😉

 325. GajowyM
  a to szkolenie, o ktore tak sie martwisz, zabiera ca. 10 lat… nie tylko w Polsce… maz mojej siostrzenicy, gdy zaczynal zawod lekarza w polowie lat 90-tych, mial trzy opcje: wyjechac z kraju, jakas straszna prace w intensywnej terapi, po ktorej po 3 latach bylby wrakiem, lub zmienic zawod….

 326. 15:36

  Co ty powiesz, to już dwoje rodziców z dzieckiem = 3 nie pójdą razem w Niemczech. Sprawdż lepiej he he

 327. GajowyM.
  23 marca o godz. 13:45

  Wyznawcy kultu profesora B. zaoszczedza na 200 tysiacach emeryturach i rentach.

 328. ps. poza tym 1,5 metra bardzo inteligetnie Niemcy a nie dwa ośle

 329. Cyfry cd
  Gdyby porownac .. wzniesc polskie do rosyjskiego poziomu to byloby .. powinno byc
  3504
  8
  140

 330. Cyfry cd
  A polskie do czeskiego
  9320
  8
  179 ( recov)

 331. Ostatnia ofiara koronawirusa w Polsce.
  Mężczyzna lat 83 zgłosił się w sobotę wieczorem do szpitala.
  W niedzielę rano stwierdzono zgon.
  Można pomyśleć wzór pacjenta

 332. a to szkolenie, o ktore tak sie martwisz, zabiera ca. 10 lat… nie tylko w Polsce…
  I znowu nie zrozumiałeś 🙁
  Przecież pisałem o zachowaniu podstawowych zasad ostrożności w czasie pandemii (stroje, maski, dezynfekcja) i dopuszczenie możliwości, że pacjent z zapaleniem płuc może być zakażony koronawirusem.
  Na to nie trzeba 10-letniego szkolenia, tylko trochę wyobraźni przy stawianiu diagnozy w takiej sytuacji. WHO informuje cały czas, lekarze się szkolą, nawet do laików już dotarło, ale najwyraźniej nie do ordynatora oddziału pulmonologii (!)
  Kto im każe wypytywać pacjentów o kontakty zamiast robić natychmiastowe testy i tomografię?
  A potem pretensje do rodziny, która nawet nie wiedziała, że kontaktowana osoba (która notabene dobrze się czuje) była we Włoszech.
  Czekają trzy dni, pacjent ciągle ma gorączkę, no to hmm… może to korona? Robimy test? 🙄
  A potem zamknięty cały szpital.
  Albo jakiś dureń z administracji przejdzie się po laboratorium, rozsieje wirusa i cały lab zamknięty.
  Powiedz, gdzie jeszcze dzieją się takie rzeczy?

 333. 15:52

  Rzeczywiście świetny artykuł wreszcie w prasie. Przy okazji wyjaśnia psychozę niekt. pacjentów – skutki uboczne mocnego leku.

 334. Pani doktor z pierwszej linii frontu wyjaśnia również rzecz poniekąd oczywistą, przebiegu epidemii się nie planuje

  „Jeśli więc za tydzień wszyscy wrócą do zakładów pracy, otworzą się restauracje i wrócimy do normalnego życia, to co się stanie?

  Sytuacja jest dynamiczna i trudna do przewidzenia. Decyzje trzeba zmieniać i dopasowywać do rzeczywistości. Nie wiemy, czy szkoła powinna ruszyć, czy nie ruszyć za tydzień.”

 335. GajowyM.
  moze pisz bardziej zrozumiale, bo mozna bylo zrozumiec, ze to system szkolenia… 🙂 byl on rygorystyczny, nawet w czasach stalinowskich…
  Polskie placowki zdrowia, jak to znam z przypadkowej autopsji podczas wizyt w kraju, sa prymitywne.. i jak mowisz… bez wyobrazni… inwestycje w szpitale byly zadne… te same stare budynki, pamietajace czasami czasy poniemieckie…ja pamietam czasy, gdy ktos z laboratorium bral wysiew od chorego lub probke krwi bez rekawiczek… bo nie dowiezli…albo laborantka pipetuje krew ustami…
  takie idiotyzmy zdarzaja sie rowniez w Kanadzie, tez to widzialem na wlasne oczy…
  moja druga siostrzenica, ktora ma gabinet dentystyczny od 3 tygodni nie moze kupic gumowych rekawiczek, bo ustal import z Tajlandii… 🙂
  powiedz mi, do czego potrzebna ci tomografia w tym przypadku?

 336. Kilka obserwacji po ostatnim weekendzie. Chyba polowa Seattle ruszyla na szlaki i
  plaze Olympic Peninsula. Druga polowa pojechala na szlaki wulkanu Mount Rainier. Przypuszczam ze w Polsce te tereny sa malo znane. Nie martwcie sie, nawet mieszkancy US nie znaja tych terenow.
  Na Olympic Peninsula od Westport gdzie na plazy mozna kopac „razor clams” przez
  Forks znane publicznie z ksiazek Twilight, a lokalnie znane z Hoh Rain Forest, do Neah Bay i Cape Flattery, najbardziej na pn zach wysuniete miejsce w US, zestresowani ludzie ruszyli na szlaki i na plaze.
  Mieszkancy Olympic Peninsula i okolic Mount Rainier nie byli z tego zadowoleni. W „normalnych” czasach turysci sa mile przyjmowani. Tym razem jest inaczej. Mieszkancy Neah Bay gdzie jest Cape Flattery ograniczyli dostep do kilku miejsc. Natomiast wladze miasta Forks na tablicy z napism „Welcome to Forks” umiescili nowy znak: „Forks is closed. Go home!”

  Kiedys zrobilam krotki film z Cape Flattery. Nazwe Cape Flattery nadal Captain Cook kiedy zeglowal w tych okolicach

  https://youtu.be/11yyjpqfnwM

 337. Zawsze było tyle cudownych uzdrowień, a teraz klapa… widocznie mycie rąk odbiera moc…Tak sobie myślę prywatnie o braniu losu we własne ręce, takich od pługa i sierpa… jak mawiał klasyk…tysiące rąk,miliony rąk…Czy ręce Nowaka to już przeżytek…wolą Zenka z oscypkiem…

 338. Nie wypada żartować jak kogoś rozboli ząb, albo poślizgnie się na skórce od banana i nadwyręży rękę lub nogę. Jedno daje się zauważyć, ludzie obchodzą się z daleka, a przed sklepikami ustawiają się w kolejkach z odpowiednimi odstępami. Działa bez przeszkód transport publiczny jednak niewielu pasażerów korzysta. Można dostać papier toaletowy, pastę do zębów, mydła w płynie i wiele innych kosmetyków w drogeriach.
  W warzywniaku ziemniaki, kapusta kiszona, ogórki kwaszone i inne tradycyjne warzywa.
  Generalnie pomijając restauracje i przychodnie zdrowia osiedle funkcjonuje jak zawsze.
  We Wrocławiu słonecznie chociaż chłodno.
  Gorzej mają Australijczycy bo u nich upalnie, a wyganiają z plaż tłoczące się tam liczne towarzystwo.
  Na wizji bez zmian, ale jakich zmian można oczekiwać w tej sytuacji? Powoli przyzwyczajamy się do prezydenckich przemówień na tle flag państwowych. Flagi unijne zeszły na margines

 339. maciek.g
  23 marca o godz. 15:52
  Wyjasnia liczbowe dziwactwa (polskie liczby , nieostatnie )

 340. Stra ma racje, bo wg RKI;

  Im Freien aufhalten dürfen sich Menschen allein, zu zweit oder mit den Personen, die im eigenen Haushalt leben. Von allen anderen Personen ist ein Mindestabstand von 1,50 Meter einzuhalten.

  Chociaz nie odstepuje od odstepu

 341. 16:21

  1,5m jest niemieckim zaleceniem, we wsz. innych krajach 1m i tu widać mądrość niemiecką…

 342. satrustequi
  23 marca o godz. 15:39
  Sprawdzilem. Masz racje.

 343. Gdzie można dostać zdrowie, zamiast papieru toaletowego ! Tak sobie myślę prywatnie, że do rzyci takie życie…!!! a miał być raj na padole…bo komuny już nie ma…z bożą pomocą…

 344. Powiesz Włochowi i innemu 1m to za chwilę będziesz go miał 78cm od twarzy, a przy zaleceniu 1,5m ludziom łatwiej się zachować modelowo…

 345. satru lekarze mowia o dwu metrach. Mlodzi ludzie to ignoruja. Chodzilem wiec zygzakiem po bulwarze. Jutro wyciagam rower z pokrowca.

 346. 16:24

  Pozdrawiam Saldo, razem pokonamy tego wirusa!

 347. Nieszczęścia chodzą parami. W stronę Ziemi pędzi asteroida. Ma dotrzeć w końcu kwietnia. W takiej sytuacji nie trzeba się zastanawiać nad terminem wyborów

 348. ls42

  „Bar Norte napisał, że symptomy możemy zauważyć między 18 a 22 dniem od niepożądanego kontaktu z osobnikiem przenoszącym wirusa.”

  Nie, nie zrozumiałeś mnie, być może się nieprecyzyjnie wyraziłem.

  Jak piszą Włosi u zakażonego z pełnymi objawami SARS-CoV-2 w okresie 18 – 22 dni od momentu zakażenia dochodzi do przesilenia choroby decydującego czy chory przeżyje czy nie. Oczywiście dotyczy to chorych hospitalizowanych czyli z pełnym dostępem do pomocy medycznej.
  Oczywiście to jest obraz statystyczny.

 349. norte:
  tym razem, niestety, sytuacja jest zupelnie inna;
  wirusy hiv nie byly tak agresywne jak sars, a globalzacji jeszcze nie bylo ( lata 80 -ate u.s.), tylko zelazna kurtyna ( co prawda podziurawiona jak sito i zardzewiala – o paszporcie n.p. nie wspominam, ale po wize do rfn trzeba bylo stac czasami i pol roku); wtedy byl CZAS, kosa ciela bolesnie, ale powoli, bo smiech kostuchy nie transportowaly jeszcze ostatnie wynalazki jak cwierkacz, czy fejsbuk; czesto bylo to umieranie w samotnosci, na krawedzi spoleczenstwa, ofiarami byli n.p. junkies, ktorych znajdowano o swicie w wychodkach z igla w zlodowacialej rece;

 350. berlin; zamknieto (sic!) cmentarze;

 351. Czy głoszenie w obecnej dobie : nie lękajcie się ! należy przyjmować, że co ma wisieć nie utonie, jak mawiali nasi przodkowie…Tak sobie myślę prywatnie: czy brak respiratorów i testów dla 60+ to administracyjna odmowa ochrony życia poczętego aż do śmierci…Włoski sposób nie kwestionowany przez Watykan…adio ! seniorze…

 352. no, die situation ist ernst, aber nicht ernsthaft genug, jak mowilo sie w zaborze pruskim;

 353. wieloletni proces niszczenia sluzby zdrowia, w calej UE,
  przynosi teraz owoce; ale, strasznie naiwny jestem, moze sie wreszcie ktos w brukseli obudzi i zorientuje, ze ludzie to nie szparagi, czy ogorki;
  ale na razie idzie nadal w najlepsze:
  kupujemy perkaliki (maseczki), sprzedajemy diamenty (respiratory).

 354. byk

  Masz rację, że są inne czasy.

  Znów powołam się na Włochów, którzy piszą, że gdy już w okresie przesilenia o którym pisałem wyżej, gdy staje jasne co dalej z chorym, w przypadku braku rokowań na przeżycie stosuje się tzw sedację. To jest pewien eufemizm stosowany z pobudek formalnych tam gdzie nie ma możliwości prawnych dokonania eutanazji. Akurat we Włoszech takiej mozliwosci nie ma. Po prostu za pomocą owej sedacji czyli usypiania (na amen) oszczędza się chorym powolnego duszenia.
  Oczywiście wyżej wspomniane praktyki są stosowane w przeciązonych szpitalach w których sytuacja musza do dawania szansy wyłacznie rokującym na przeżycie.

 355. Symetryczny
  23 marca,g. 12:56
  Każdy temat i kontekst jest dla ciebie dobry, byle chwalić Rosję. Nawet pandemia korona. Jesteś jak ten Jaś, któremu wszystko kojarzy się z jednym.
  Zdrowia życzę

 356. „Nagła utrata węchu i smaku, bez innych klasycznych już objawów COVID-19 w postaci kaszlu czy gorączki, została dostrzeżona przy okazji badań pacjentów w Korei Południowej, Chinach oraz we Włoszech. Aż jedna trzecia pacjentów w Korei zgłosiła lekarzom utratę węchu (anosmia lub hiposmia) w łagodnych przypadkach choroby. „

 357. Istnieją liczby pierwsze, ale nie istnieje liczba największa.
  I tu naturalność, sztuczność , rzeczywistość i urojenia nie pomogą.

  Postchłopskie społeczeństwo USA od przeliczalności uciekło w rekordy.

  Tam jest ponoć 400 kościołów licząc także telewizyjne.

  Świadomość zróżnicowania w czasie biblijnym oraz bezwzględności tamtejszego prawa sprawia, że strach używać określenia ostatnimi czasami.

  Zmęczeni życiem mogliby takie sprawozdanie zaskarżyć i otrzymać olbrzymie odszkodowanie. Co by Mary i John ostatecznością się nie zajmowali, uwaga skupia się pruderyjnej miłości. Zamiast konkretów jest pytanie: Jak oni się kochają.

  Antysemityzm jest tak powszechny, że rzadko na usta się ciśnie alef zero.

  Według Pomarńczowego nie istnieją liczby nieosiągalne, ale jedna kadencja nie wystarczy, by to udowodnić.

  Stanisław Lem poszedł na kompromis z polskimi władzami, i milczał w kwetii kontinuum głupoty.

  No i przypominam, że blogowanie jest nie liniowe i operatory liniowe Banacha w Centralnym Szpitalu Klinicznym zostały porażone chaotycznie przez ważniaka, który nigdy nie miał serca do matematyki i nudziło go składanie ułamków.

  Miłość w czasach zarazy:
  ( wyszła miłość z baru do Kampinosu i jest nieumyta , bo Łazienki zamknęli )

  https://www.youtube.com/watch?v=35wO_fVWt80

 358. Bar Norte
  Zarażeni 60+ nie nie mają co liczyć na leczenie. To już oficjalne stanowisko włoskiej służby zdrowia. No, ale skoro lawinowo przybywa chorych 20., 30., 40. latków (gdzieś mignęło mi, że stanowią już 38 proc. zarażonych) może to, choć okrutne, ale jakieś rozwiązanie. Brrr… A propos sedacji, o której piszesz.

 359. Stowarzyszenie Polska Laicka

  Nie jest to pełna lista firm i organizacji śpieszących z pomocą w walce z koronawirusem. Kk nigdy nie otworzył swoich skarbców jako najbogatsza instytucja na świecie. Przy tzw. „dobroci” rozdawnictwa posiłkują się pieniędzmi uzbieranymi od parafian, czyli owieczek, które wciąż skubią przy byle okazji.

  https://www.facebook.com/960982510691492/photos/a.963290830460660/2639538706169189/?type=3&theater

 360. Specjalnie dla @stasieku o suszy od bardziej miłej zaoceanicznej:

  https://www.youtube.com/watch?v=Y9a49oFalZE

 361. To, po prostu, trzeba posłuchac

  Czołowy przedstawiciel kk w Polsce tak oto dba o swoje interesy w okresie trudnym dla każdego mieszkańca naszego kraju:

  https://www.youtube.com/watch?v=qWEbbRHpBrQ&feature=emb_logo&fbclid=IwAR3UIHFIcbep9qUj2rPxeUM-5e2tpqk5pfzk0oCDgzBNkitx4PY0eL5mqYw

 362. Spartanie wiekowych i niepełnosprawnych zrzucali ze skały…Tak sobie myślę prywatnie, że co ludzkie nie jest Włochom obce… a pod latarnią Watykanu ciemno…

 363. Znow nie rzad , a pospolite ruszenie
  Jest nadzieja na radykalne zwiększenie liczby testów
  https://tvn24.pl/najnowsze/koronawirus-w-polsce-kolejne-laboratorium-z-warszawy-wykonuje-testy-na-koronawirusa-4430198

 364. @PA2155, 23 marca o godz. 16:07

  Napisałem:
  Katolicka Polska musi najpierw zadbać o szkolenie swoich lekarzy, żeby mniej polegali na opiece Opatrzności, a bardziej na ochronie siebie i pacjentów przed nonszalanckim rozwłóczeniem wirusa.
  Więcej fachowej i aktualnej informacji, a mniej różańca, pielgrzymek i zawierzania Maryi.

  Jak to nie jest dla ciebie zrozumiałe, to na tym zakończę odpowiadanie na twoje głupawe zaczepki.

  A po co tomografia?

  recent work supports the notion that CT is a more sensitive test for the virus than is the confirmatory RT-PCR test.
  The non-specific imaging findings are most commonly of atypical pneumonia, often with a bilateral, peripheral, and basal predominant distribution

  O tym WHO mówi od początku pandemii.

 365. berlin; szeryfowa w kwarantannie do wielkiego piatku;

 366. 1+2+3…. nieskończoność = -1/12

  Tak twierdzą mądrzejsi ode mnie:

  https://www.youtube.com/watch?v=w-I6XTVZXww&t=23s

 367. Bar Norte 16.32
  Masz rację powtarzając swój poprzedni komentarz, na który powołałem się w swojej wypowiedzi, niemniej czy źle napisałem, że po upływie 18 do 22 dni możemy być pewni, że uszliśmy wirusowi, a zagrożenie minęło?
  Ten etap oczekiwania w mojej wypowiedzi był istotny bowiem 22 dni to niewiele w porównaniu z okresem wielokrotnie dłuższym w którym będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość czy już po kłopocie, a takie wydłużenie pandemii sygnalizują nam eksperci.
  Z ukłonami!

 368. @Bar Norte, 23 marca o godz. 17:05

  W całej cywilizowanej Europie stosuje się płytszą lub głębszą sedację wobec terminalnie chorych, którym grozi bardzo bolesna śmierć lub powolne, świadome uduszenie. Chory zapada w głęboki sen i nie czuje, że płuca coraz bardziej odmawiają swoich funkcji i poziom tlenu we krwi maleje, aż następuje zgon.
  Robi się to też umierającym pod respiratorem.
  Wielu starszych ludzi marzy o takim przejściu w niebyt zamiast męczarni w bólach nowotworowych i przedśmiertnego łapania ostatniego tchu.

 369. @byk

  Die Situation ist ernst aber nicht hoffnungslos oder die Situation ist hoffnungslos aber nich ernst 😎
  Dla nieznających niemieckiego:
  Sytuacja jest poważna, ale nie beznadziejna albo beznadziejna, ale nie poważna 😉

 370. GajowyM.
  to nie sa glupawe zaczepki, tylko pytania o wyjasnienie, co miales na mysli…
  piszesz, ze tomografia jest bardziej precyzyjna niz RT-PCR (czyli real-time- PCR, tez to kiedys robilem)… ta druga daje ci molekularny fingerprint na poziomie DNA, czyli jaki wirus jest obecny… mozesz go sobie nawet zsenkwencjonowac…CT to taki rentgen calego ciala z komputerowa obrobka… czyli tylko obraz…. pytanie ostatnie: ile to kosztuje na pacjenta, oraz, ile czasu zajeloby odkazanie calego instrumentu (wielkosci malego pokoju) po kazdym chorym… jak cos czytasz, to ze zrozumieniem…

 371. Wg.”La Repubblica”
  Mediolan , prowincje Bergamo i Brescia : notuje się ogólny spadek
  infekcji w porównaniu z dniem poprzednim.

 372. Włosi odmówili 60+ respiratorów, a nad Wisła odmawiali emerytury…Tak sobie myślę prywatnie o katolickiej miłości do bliżniego… w ruinie…

 373. byk
  23 marca o godz. 17:42

  „berlin; szeryfowa w kwarantannie do wielkiego piatku”.

  W końcu cały czas jest wielki post.

 374. Dwa koziołki Saldo i srutu zaprzyjaźniły się i zasypują blog swoimi bobkami.

 375. https://wpolityce.pl/swiat/492351-wstrzasajace-swiadectwo-wloskiego-lekarza-z-lombardii

  Wstrząsające świadectwo Iuliana Urbana, 38-letniego lekarza z Lombardii, znajdującego się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

 376. Już kilkudzisięciu księży zmarło we Włoszech niosąc pomoc zarażonym.

 377. @guzdra, 17:40
  Śliczne. Obudziłem się. Czytam od tyłu.
  Take care, Old Man.

 378. Saldo mortale
  23 marca o godz. 15:36
  Bo niestety przy brakujacych testach jest to jedyny sposob, aby wykluczyc ewentualna chorobe
  Aby mieć pewność, ile trzeba przeprowadzić testów na osobę?
  Pytanie uzsadnione.

 379. Jest pomysł, aby respiratory kupić razem z F-35…Tak sobie myślę prywatnie: dwa w jednym sprzęcie do obrony…skoro są na wyposażeniu załogi…a loty do uzgodnienia z Putinem…

 380. Czytam od końca i nie chce mi się wierzyć. Blog wygląda jak przed laty.
  Jestem w grupie, której raczej szanse są małe w starciu z wirusem, ale zdaje się większość towarzystwa blogowego łącznie z gospodarzem jest w tej samej sytuacji. Skoro tak, to w takim towarzystwie ….
  Widziałem wczoraj w tv rzeczywistość laboratorium, które przyjmuje i bada próbki na obecność wirusa. Muszę się przyznać, że czegoś podobnego się nie spodziewałem, a mianowicie każda przesyłka była zapakowana w inny dosyć oryginalny sposób np. paczka w paczce, a ta jeszcze w jednej paczce niczym ta ruska matrioszka. Rozmiary niektórych paczek takie jakby ktoś wysyłał co najmniej kuchenkę mikrofalową. W pokazywanym laboratorium góra śmieci, z którymi nie wiadomo co zrobić.
  Po południu czytam moje ulubione strony KP, Liberte, KL i wszędzie przepowiednia armagedonu. Na stronie Onetu fenomenalny i krótki tekst Sierakowskiego. Chciałoby się powiedzieć i co z tego skoro już po ptokach?
  Szczerze współczuje wszystkim pacjentom onkologicznym, znaleźli się w pułapce. Mamy w domu taki problem choć na razie odłożony w czasie na czerwiec, który ma być szczytem zachorowalności na wirusa. Ale to nic w porównaniu do pacjentów, których nie zdiagnozowano, albo dopiero co i nie wiadomo co z terapią. Coś mi się wydaje, że więcej jednak umrze na nie leczonego raka.

 381. Ciekawa ALEHISTORIA w GW.
  W aktualnej sytuacji SPOSOBY NA MOROWE POWIETRZE w opracowaniu Joanny Banaś kończą się optymistycznie „Gdybyś jednak przeżył zarazę, nie załamuj się stratą najbliższych. Pamiętaj, że po każdej epidemii rośnie liczba zawieranych małżeństw i rodzi się więcej dzieci”

 382. satrustequi
  23 marca o godz. 15:16

  „ … do wieczora Trzaskowskiemu się dostanie …”.

  Ten pajac zrobił rzecz wyjątkowo głupią, nawet jak na partyjne standardy PO, od dziś puścił komunikację miejską według rozkładu świątecznego jakby chcąc zwiększyć tłok w autobuasch i metrze.

 383. Saldo mortale
  23 marca o godz. 15:04

  „Mauro jak stary teolog wierzy w slowo pisane. Nie wierzy, bo jest wierzaco bezmyslny, ze nie ma dokladnych danych dotyczacych liczby zarazonych. Nie ma rowniez solidnego modelu matematycznego”.

  Jeśli masz lepsze dane to dawaj. A jak nie masz to skorzystaj z okazji milczenia i rozłącz się. Nie pogłębiaj entropii Wszechświata.

 384. @PA2155

  Oni w tym szpitalu nie wpadli na pomysł z testem, ale rentgen na pewno mieli. Tomograf (nie przesadzaj z rozmiarami i kosztami) jest teraz w każdym szpitalu. To żaden luksus i wyniki są znacznie szybciej, niż wielogodzinne, a nawet kilkudniowe w polskich realiach czekanie na wyniki testu.
  Więcej już nie odpowiem, więc się nie fatyguj z dalszymi pouczeniami.

 385. Zehen
  pytanie bardzo zasadne. Mi wystarczylby jeden przy dobrowolnej 14 dniowej kwarantannie. Potem oczywiscie nastepne…czyli 26 rocznie. Pytanie jedno, odpowiedzi o wiele wiecej. Pozostaje czekanie na szczepionke. Do tego czasu wszyscy sie wielokrotnie zdziwimy.

 386. Rosi nie rosi o ograniczonej komunikacji miejskiej w Niemczech.

 387. Prowincjonalny Lewy jest zazdrosny. Kupie Lewemu buty.

 388. Godmother of roc’nroll , … mississipi – arcansas, louisiana – american
  godzina ale..mozna sie podciagnac
  https://www.youtube.com/watch?v=FKK_EQ4pj9A

 389. GajowyM.
  23 marca o godz. 12:07

  @Mauro Rossi Naigrawałeś się za to z gubernatora Toskanii. Przeszło ci tymczasem?

  A dokładnie to chodziło o burmistrza Florencji, polityka lewicowego.

  Gubernator Lacjum nie lepszy. „A co powiecie na szefa lewicowej Partii Demokratycznej i gubernatora regionu Lacjum ze stolicą w Rzymie, Nicolę Zingarettiego? Bałwan w licznych wywiadach tłumaczył, że koronawirusem nie ma się co przejmować, siać paniki i zmieniać stylu życia. Pan Bóg drugi raz zlitował się nad Italią. Zingaretti zaraził się koronawirusem i przechodzi teraz kwarantannę, więc nie można go spotkać na ulicy ani w studiu telewizyjnym. Ale przechodzi chorobę lekko i z odosobnienia rozsyła robione smartfonem filmiki, które natychmiast trafiają do włoskich telewizji. Namawia, żeby z powodu śmiercionośnego wirusa siedzieć w domu. Cała Italia tarza się ze śmiechu. Zingaretti jest teraz bohaterem memów i ofiarą szyderców”. (Do Rzeczy nr 13/2020)

 390. GajowyM.

  „W całej cywilizowanej Europie stosuje się płytszą lub głębszą sedację wobec terminalnie chorych, którym grozi bardzo bolesna śmierć lub powolne, świadome uduszenie. Chory zapada w głęboki sen i nie czuje, że płuca coraz bardziej odmawiają swoich funkcji i poziom tlenu we krwi maleje, aż następuje zgon.”

  O sedacji wspomniałem w odpowiedzi na komentarz byka, który wspomniał o tragicznym losie chorych w czasie epidemii HIV w latach 80 – chorych w większości wywalonych poza nawias społeczny i skazanych na powolne umieranie.

  Pisząc o sedacji miałem na mysli humanitarny postep w podejściu do chorych. Oczywiście podzielam twoją opinię o jej stosowaniu.

 391. „Carla Bruni, żona byłego prezydenta Sarkozy’ego, niedawno na pokazie mody w Paryżu namawiała, żeby się nie bać koronawirusa i całować, i ściskać do woli. Dała osobisty przykład, a potem, udając kaszel, kpiła z tych, którzy na tę chorobę cierpią i umierają. Cała Italia zatrzęsła się z oburzenia. Jednak Carla przynajmniej zdaje sobie sprawę z własnych ograniczeń. Gdy spadła na nią fala krytyki, przyznała, że jest kretynką”. (Do Rzeczy 13/2020)

 392. mag

  „Zarażeni 60+ nie nie mają co liczyć na leczenie. To już oficjalne stanowisko włoskiej służby zdrowia.”

  Tak się dzieje w sytuacji gdy służba zdrowia pada przytłoczona nadmiarem chorych. Wtedy przechodzi na tryb pracy wojenny i stosuje selekcje chorych.

 393. GajowyM.
  „Więcej już nie odpowiem, więc się nie fatyguj z dalszymi pouczeniami.”

  🙂 🙂

 394. Mauro Rossi 23 marca o godz. 18:35 do satrustequi o Trzaskowskim: –Ten pajac zrobił rzecz wyjątkowo głupią, nawet jak na partyjne standardy PO, od dziś puścił komunikację miejską według rozkładu świątecznego jakby chcąc zwiększyć tłok w autobuasch i metrze.

  Mauro,
  a to jest o kim? –
  Ten pajac robi rzecz wyjątkowo głupią, nawet jak na standardy PiS, upiera się by przeprowadzić wybory w trakcie trwającej pandemii ważąc sobie lekce ludzkie życie i zdrowie

  To taki kwiz dla Ciebie był ale pewnie za trudny więc od razu przepraszam.

 395. @adam100 23 marca o godz. 17:39

  Jak oświadczył nasz wielce umiłowany Lolek Kremówka, który został talerzem „kaka nie jest instytucją charytatywną”. Sic(k)! Ale i tak zawsze się znajdzie jakaś skatolona menda, która gromko zawrzaśnie, że kiecuny coś tam, gdzieś tam… pomagają ludowi (wymuszając przy tym samooskarżenia albo wciskając do gąb wafel brudnym łapskiem).

  Kaka-ludki mają obsesję na własnym punkcie. Z okazji wojny domowej w Hiszpanii kaka milczy o tym, ile setek tysięcy zadręczył Franco, ale wrzeszczy, ilu xiuncuff zginęło rzekomo z rąk republikanów (za co ich tak w Hiszpanii nienawidzono – kaka milczy).

  Jak zwykle, staranna selekcja komunikatów, autogloryfikacja i wrzask o kasę. Przy każdej okazji.

  A jak ludzie umierają to dla kaka cudnie, bo przestraszonych łatwiej otumanić religianckim czadem.

 396. respiratory (obecna cena detaliczna: 21 tysiecy zielonych);

 397. jak stoi rubel?

 398. Bar Norte
  23 marca o godz. 12:36

  „Unijny mechanizm obrony ludności zakłada możliwość bezpłatnego powrotu niektórych Polaków do kraju lotami, których koszty do 75 proc. pokryje Unia Europejska”.

  No ładne, możliwość bezpłatnego powrotu, którego koszty w 75 proc pokryje UE. To chyba ekonomia polityczna socjalizmu? W realu nie ma lotów za darmo, ktoś je musi opłacić. Ale może w Brukseli już jest nowa postępowa algebra i 75=100.

  „W ubiegłym tygodniu KE poinformowała, że Niemcy zwróciły się z wnioskiem o zorganizowanie 27 takich rejsów.”

  Bar Norte, jaka Międzynarodówka wymyśliła wymianę wirusa podczas wspólnych lotów różnych europejskich nacji? Może Niemcom chodzi o ukryte dotacje dla Lufthansy?

  „Należy podziękować red Szymańskiej Borginin”.

  Nadal lobbuje, aby Brussels Airlines dostały to zlecenie? Już zrejestrowała się jako lobbystka?

  KE na wniosek Niemiec zastanawia się i zastanawia, tymczasem „Linie lotnicze Emirates postanowiły zmienić decyzję pod wpływem próśb swoich klientów o pomoc w powrocie do ich krajów ojczystych. Dubajski przewoźnik zdecydował się utrzymać 13 połączeń ze 159, które obsługuje normalnie. Samoloty Emirates będą nadal latały do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hongkongu, Tajlandii, Malezji, Filipin, Japonii, Singapuru, Korei Południowej, Australii, Afryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Kanady”. (PR)

 399. @Bar Norte

  Tak, los pierwszych ofiar AIDS i w ogóle pierwszych zarażonych HIV był bardzo ciężki przez wielkie lęki w społeczeństwie, wykluczenie i wrogość wobec nosicieli.
  Długo trwało, aż się to zmieniło. Koronawirus ma nieco łatwiej, na razie.

 400. Bar Norte

  Rubel? 85,8 za euro.

 401. Mauro Rossi

  Jeśli przystapienie RP do systemu obrony cywilnej UE ci się nie podoba to kieruj swe zastrzeżenia do rządu Morawieckiego, który taki akces zgłosił.

  Zachęcam – napisz petycję, umieść w niej jakieś archiwalne cytaty ze swej krynicy prawdy czyli Do Rzeczyt, zbieraj podpisy, potem ochotników na pikietę i prostestuj.

  Powodzenia!

 402. legat
  23 marca o godz. 18:57

  1/ Nie wiadomo jak sytuacja będzie maju? Taka jak teraz w Niemczech, czy jak na Taiwanie?
  2/ Wizyta w lokalu wyborczym nie jest bardziej ryzykowna niż w sklepie.

  Dlczego nie chcecie uczestniczyć w święcie demokracji? Załóż koszulkę z napisem konstyucja i przemyśl to raz jeszcze.

 403. ostatni w winnicy? zastanówcie (opamietajcie) się;
  nawet ojciec redaktor poczuł pismo nosem;

 404. Maupo był łaskaw wywnętrzyć się nabożnie!

  Pan Bóg drugi raz zlitował się nad Italią. Zingaretti zaraził się koronawirusem

  Ciekawe, kiedy mityczny „Pan Bóg” zlituje się nad Polską i upupi szaleńca, który prze do wyborów? Albo zbrodniarzy w kieckach, co serwują ludziom wafelki?

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1949066,1,prezes-pis-nie-ma-racji-wybory-uzupelniajace-byly-fiaskiem.read?src=mt

 405. Bar Norte
  23 marca o godz. 19:19

  Zgłosił i co z tego? Nic. Albo sami sobie damy radę, albo nie. Nikt przy zdrowych zmysłach na UE w czasie kryzysu nie liczy. Ta prawdo o której mówi się od lat jest teraz naga. Nawet opozycja nie mo ze liczyc, że TSUE da głos, a jak da to ktos go usłyszy.

 406. GajowyM.
  23 marca o godz. 19:11
  nie tylko wirus, ale i gajowi;

 407. Na marginesie
  23 marca o godz. 18:58

  Dla mnie najbardziej obrzydliwy jest „timing”.

  Nie mówię, żeby sami dali pieniądze, udostępnili lokale etc.etc.
  Nie, oni chcą forsy i to teraz
  Zestresowani wierzący pewnie posłuchają.

 408. Mauro Rossi

  „Zgłosił i co z tego?”

  To z tego, że teraz krajanie będą wracać na ojczyzny łono z różnych zakatków świata za darmo.

  Powtarzam – jeśli ci się to nie podoba kieruj swe pretensje do rządu Morawieckiego.

 409. mimo zapewnien rzadu – amunicji i papieru toaletowego brakuje;

 410. Na marginesie

  „Pan Bóg drugi raz zlitował się nad Italią. Zingaretti zaraził się koronawirusem”

  Te chwile szczerości w ferworze agitacji najbardziej lubię u Mauro.

 411. @Bar Norte 23 marca o godz. 19:30
  Tak! Moim faworytem jest wyznanie, kiedy „doktryna katolicka pozwala kłamać”. Po odpowiedniej kazuistycznej obróbce werdykt brzmi „zawsze”.
  I o to chodzi 🙂

 412. Na marginesie

  „Moim faworytem jest wyznanie, kiedy „doktryna katolicka pozwala kłamać””

  Moim też.
  Od czasu tego wyznania przestałem krytykować Mauro za kłamstwa jako, że wynikają z nakazu religijnego. A w sprawy indywidualnego pojmowania, przeżywania wiary w tym przetrzegania jej nakazów nie mam zwyczaju się wtrącać.

  Co najwyżej je więc prostuję. Oczywiście tak by nie urazić uczuc religijnych.

 413. Mauro Rossi 23 marca o godz. 19:19 do mnie: –1/ Nie wiadomo jak sytuacja będzie maju? Taka jak teraz w Niemczech, czy jak na Taiwanie?
  2/ Wizyta w lokalu wyborczym nie jest bardziej ryzykowna niż w sklepie.

  Mauro,
  mówiłem, że ten kwiz będzie dla Ciebie za trudny.

  Poza tym, to po pierwsze jaka sytuacja będzie w maju, to z pewnym przybliżeniem można określić z wykresów, ale to dla Ciebie i tego pajaca z PiS o którego Cię pytałem jest za trudne.
  Po drugie, wykażę na swoim przykładzie że bredzisz.
  Otóż ja na przykład jestem zaopatrzony w maseczki, które pozostały po pracach z wełną mineralną przy mojej lepiance, podobnie gogle i jednoczęściowe kombinezony, które nabyłem kiedyś po 12 PLN i wykorzystuję np. podczas czyszczenia kominów. I teraz, jako znający swoje obowiązki obywatel udam się do lokalu wyborczego w tej masce i goglach. Ale będę je musiał zdjąć! – wystawiając swą paszczę na widok co najmniej jednej osoby (durnej zresztą jak but z lewej nogi z powodu zgody na uczestnictwo w komisji, które to uczestnictwo będzie nieść zagrożenie dla niej samej, jej rodziny i otoczenia) w celu identyfikacji. Więc nie pieprz, że jest tak samo jak w sklepie, bo tam nie muszę zdejmować maski i gogli. Pitolisz więc jak Michał herbu Topór na mękach.
  Mówiłem Ci coś o framudze i trzaśnięciu o nią łbem ale widać nie posłuchałeś. Szkoda.

 414. „doktryna katolicka pozwala kłamać”” – doktryna tak, ale nie katolizyzm; z tego powodu – swiete ze swieca szukac;

 415. cholera, musze sprawdzic, czy kupilem baterie do latarki;
  stwierdzam, ze zaden ze mnie preeper, bo
  potrzebowalem trzech dni, aby zdobyc kilo maki;

 416. Mauro,
  w Interii napisano: -„Liczba osób zakażonych w Polsce może wynieść około 9 tysięcy i powinna zostać osiągnięta około 20 kwietnia 2020 roku – prognozuje spółka ExMetrix, zajmującą się prognozowaniem gospodarczym i społecznym. Około 15-20 kwietnia powinno nastąpić wyraźne zahamowanie. … Czas trwania epidemii w Polsce może być nieco dłuższy niż w Chinach. Z przesłanego PAP modelu prognostycznego, opracowanego przez spółkę ExMetrix – wynika, że liczba osób zarażonych w Polsce może wynieść około 9 tys., co powinno zostać osiągnięte do ok. 20 kwietnia 2020 r. …
  Główny analityk firmy Ryszard Łukoś twierdzi, że od pierwszego zanotowanego przypadku do osiągnięcia maksimum upłynie u nas prawdopodobnie ok. 48 dni, podczas gdy w Chinach było to ok. 40 dni. Najszybszy przyrost osób zakażonych może wynieść około 400 na dobę, co nastąpi w okresie od 28 marca do 8 kwietnia (między 25 a 35 dniem epidemii). …
  Po 8 kwietnia, zaś bardzo wyraźne zahamowanie powinno być widoczne około 15 kwietnia.

  Rozumiesz to Mauro: „Zahamowanie” i to pod warunkiem, że pisowski reżim nie kłamie podając dane, co jest wątpliwe.

 417. W tvn24 Donald Tusk zapytany czy weźmie pan udział w wyborach prezydenckich odpowiedział, a pani naraziłaby swoją rodzinę.
  Dodał: wybory prezydenckie (w Polsce) to sprawa drugorzędna, albo nawet trzeciorzędna.
  Wiele spraw w UE nie zostało powierzonych unijnym władzom. Do takich należą regulacje w służbie zdrowia. Każde państwo może robić co chce. Ostatecznie decydują obywatele, jeśli im się chce

 418. legat 20.42
  Jest to pewna prognoza warta odnotowania.
  Brakuje tylko liczby zgonów.
  Nie zostało też podane jak długo potrwa hamowanie, czy nie będzie cofki i jaka będzie kondycja ozdrowieńców.
  Zabawy statystyczne są ciekawe w tej sytuacji, tym bardziej, że każdego dnia można budować nowy model

 419. mag
  23 marca o godz. 17:22

  Głos gubernatora. https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-ambasador-usa-w-polsce-komentuje-dla-onetu/zlktyzb
  Pozdrawi9am w czasie zarazy

 420. 20:46

  Czyli Tusk znowu szaleje nie mogąc zostać Prezydentem RP. Wtedy palnął o żyrandolu i też wzbudził niesmak znawców…

 421. Wyskoczy z prostą a mająca widoki na większośc linią podziału jak” to niezdrowo” i tyle wkładu intelektualnego. A przecie większość kandydatów tak uważa, Suweren tak uważa, i mógłby pozwolić im samym. Ale nie, on musi być panem młodym na każdym weselu i nieboszczykiem na każdym pogrzebie. Lata z tym prostym messagem niezdrowo strasznie, a 2 na 3 mu przytakuje, wychodzi leadera he he

 422. @Bar Norte 23 marca o godz. 19:44
  To chyba kwestia odróżnienia religii i “duchowości” (z braku lepszego określenia). Każdy religiant cię zapewni, że te dwie rzeczy są nierozłączne, ale w istocie to przecież nic podobnego. Co do tzw. „uczuć religijnych”, polski art. 196 jest dość zabawny, bo po pierwsze „uczucia” są z zasady subiektywne, po drugie wcale nie muszą być pozytywne. Bo jeśli ktoś np. szczerze brzydzi się religią, to może poczuć się obrażony zainfekowaniem przestrzeni publicznej elementami tejże. Na razie jeszcze nikt nie wniósł do sądu podobnej skargi, ale nie jest to w zasadzie wykluczone. A co np. z hinduistami i mahometanami, których „uczucia” może obrazić narodowa konsumpcja wieprzowiny? „Obraza uczuć rel.” to oręż wielo-sieczny 🙂

 423. Bendyk obok
  „jeśli wyborom nie da się zagwarantować powszechności i równości, kwestia wiarygodności głosowania przeprowadzonego 10 maja stanie się prawnym i politycznym wstrząsem”.

 424. Polecam Felieton Krzysztofa Vargi w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.
  W roku 1458 miasto Arras nawiedziła zaraza. W wyniku zarazy i towarzyszącej jej klęski głodu niemal piąta część obywateli straciła życie. W październiku roku 1461 z niewyjaśnionych przyczyn nastąpiło Vauderie d’Arras. Były to okrutne prześladowania Żydów i czarownic, procesy o urojone herezje, a także wybuch łupiestwa i zbrodni.
  O roli kościoła, który inspirował i szczuł, a główny inspirator został nawet świętym.

 425. Na marginesie

  Uczucia uczuciami a zycie życiem – szczególnie w czaie epidemii.

  Bardzo ciekawy reportaż Edyty Żemły i Macieja Wyrwała z portalu onet o upadku szpitala w Grójcu. Polecam!

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-skandaliczne-bledy-sparalizowaly-szpital-w-grojcu/lhfbyfc

 426. PiSi rząd oszukuje w sprawie wirusa

  Jeśli prawdziwa jest ta trudna do odparcia myśl, że właśnie o ten 10 maja w tym wszystkim chodzi, to polskie państwo rozumiane jako wspólnota rządzonych i rządzących właśnie przestaje istnieć. Z winy konkretnych ludzi, którzy zamiast konstytucyjnych powinności noszą w teczkach partyjne przekazy dnia.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1949092,1,pora-powiedziec-wprost-rzad-oszukuje-spoleczenstwo-ws-koronawirusa.read?src=mt

 427. @Bar Norte 23 marca o godz. 21:40
  Arrgh!!! To jest wyraz moich uczuć wygenerowanych owym życiem.

 428. 21:45

  To jest własnie Arras. Bo czwarta władza ziewała w Kraju gdy w Chinach umierali na koronawirusa, chyba ja jeden zapowiedziałem co nastąpiło w Europie i USA.

 429. @Lewy 23 marca o godz. 21:26
  Teraz też szczują funkcjonariusze wszelkich wyznań.
  Ale kto byłby kozłem ofiarnym? Może być różnie.

 430. Lewy 21.26
  Spektakl telewizyjny z Januszem Gajosem był tu kilka lat temu odnotowany. Msza za miasto Arras to ponadczasowe zachowanie ludzi w trudnych sytuacjach, uwikłanych i przerażonych. Ten scenariusz ma wyraziste postacie i kapitalną narrację.
  Jeden fragment z artykułu KV w DF zacytuję „Cedując część władzy na prosty lud – zdobył władzę niepodzielną. Dzieląc ją z głupcami – zatrzymał w całości dla siebie”

 431. byk
  23 marca o godz. 20:34
  potrzebowalem trzech dni, aby zdobyc kilo maki
  Zadzwoń do Julii K. i opowiedz jej to.

 432. 22:05
  Są w ojczyznie rachunki krzywd
  Nic łatwo ich nie przekreśli
  Ale uczestnictwa w wyborach nie odmówi nikt
  Wysączymy je z piersi i z pieśni

 433. Jak dotąd to wolne i niezakłócone wybory miały PiS dawać prawo do rządów, a nawet do rujnowania fundamentów demokracji. Ta narracja umarła 21 marca 2020. Kaczyński pokazuje, że skończyła się gra pozorów – chce rządzić, nawet jeśli wybory prezydenckie w czasach epidemii będą niedemokratyczne. PiS chce się posilić wirusem póki czas

  https://oko.press/kaczynski-wybory-pomimo-epidemii-w-imie-stabilizacji-ma-byc-duda-koniec-zabawy-w-demokracje/?fbclid=IwAR0ZUtFy4jstiMb9CMJ1erK8_0DgOSatxHILTEzhgs_JGcsqV8puY7iuHyw

  Mafia PiS

 434. 22:14

  Jesteś pewny że goście którzy nawet nie potrafią pomyśleć że puszczenie autobusów w poniedziałek wg zapotrzebowania i rozkładu z niedzieli to spory błąd organizacyjny są tym czego mieszkańcy umęczonego epidemią kraju potrzebują? he he

 435. Iwona Pietrasik:

  Poznajcie Marka Wierzbę Radny PIS z Nowego Targu.Właśnie zwolnił pielęgniarkę ze szpitala,za to,że ośmieliła się powiedzieć o brakach w wyposażeniu i prosić o środki ochrony osobistej.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10216930195626648&set=a.10202261365555064&type=3&theater

  Pissowski faszysta.

  za przeproszeniem

  Jebać PiS

 436. Lewy
  napisano na ten temat kilka powiesci:
  A. Szczypiorski- Msza za miasto Arras
  W. Tieck- Sabat
  A. Huxley- Diably z Loudon, takze podstawa opery K. Pendereckiego..

 437. Po natknięciu się na wpis, w którym Mauro R. chwali Marka Balickiego, ponieważ tenże Balicki chwali rząd za to, że dobrze sobie radzi z walce z epidemią. Przetarłem oczy, jako że Balicki, to lewak sensu stricto, bo trockista – był w Unii Demokratycznej, w Unii Wolności, w ROAD, czyli tam, gdzie Kuroń i Michnik -trockiści. Później już takim ultrasem nie był, ale zbratał się z komunistami, czyli post – Unia Pracy SLD, był ministerem w dwóch „komunistycznych” rządach – Millera i Belki.

  Gdyby Balicki wyraził się o rządzie krytycznie, wówczas Mauro nie zostawiłby na Balickim suchej nitki, obrzygałby go od stóp do głó – a więc ultralewus, trockistowski przydupas, postkomuch, zdrajca narodu polskiego(wersja dla patriotów: Narodu Polskiego), no i do tego psychiatra, a psychiatrzy, jak wiadomo, nie mają normalnie pod sufitem, a na koniec zapytałby jeszcze o to, co Balicki ma w garażu.

 438. A PiS to wszystko zniszczył i doprowadził gospodarkę do ruiny.

  https://www.facebook.com/przeciwpis/photos/a.1979223409053394/2267607370214995/?type=3&theater

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 439. Bar Norte

  Neron chce, zeby ludzie wrocili do pracy za 2 tygodnie.
  Nie ma wystarczajaco masek nawet dla personelu medycznego.
  Liczy sie gielda, nie spoleczenstwo.
  https://www.commondreams.org/news/2020/03/23/going-get-millions-people-killed-all-caps-tweet-trump-again-undermines-expert

 440. @satrustequi 23 marca o godz. 22:08
  Wysącz sobie jeśli cię to tak rajcuje.
  Tylko pamiętaj, żeby nikogo nie zarazić.

 441. adam100
  23 marca o godz. 22:19
  Właśnie zwolnił pielęgniarkę ze szpitala,za to,że ośmieliła się powiedzieć o brakach w wyposażeniu i prosić o środki ochrony osobistej.
  Za czasów Adolfa H. nazywało się to :”Wehrzersetzung”.

 442. PA2155
  23 marca o godz. 22:21,
  Właśnie, „Msza za miasto Arras”. Wielka rzecz, chyba najlepsza powieść Szczypiorskiego, kto wie, czy nie jedna z najlepszych polskich powieści, z czym oczywiście pisdziarnia się nie zgodzi, bo Szczypiorski był ubeckim donosicielem, tak, jak Majakowski nie mógł być dobrym poetą, bo sławił Lenina. 🙂

  Nie wiem, czy znany Ci jest Bogdan Urbankowski, wybitny poeta, krytyk literacki, eseista. Przez wiele lat był moim bożyszczem, ale po przeczytaniu jego „Czerwonej mszy”, w której ocenia poszczególnych twórców z pominięcie wartości literackich ich twórczości, ale przez pryzmat ich konformizmu, postawy wobec władzy ludowej, kolaboracji z ustrojem, poprzez pisywanie panegiryków itp., przestał tym bożyszczem być, choć nie przestałem go cenić za poezję i eseje.

 443. jobrave
  Nie wiem, czy znany Ci jest Bogdan Urbankowski,
  nie, nie czytalem, ale z checia zajrze…Szczypiorski, wbrew roznym sadom pisal dla „Polityki” bardzo trzezwe komentarze, m.in. o kryzysie kosowskim, gdy w Polsce panowala histeria na ten temat… poszukam.. i dzieki za typ..
  „Msze za miasto Arras” czytalem chyba 3 razy, pierwszy raz jako student w latach 70-tych….
  z tym Majakowskim to jak z tym Broniewskim, „sztandarowym komunista”… 🙂

 444. jobrave
  nie wiem, czy jeszcze mozna czytac „Hanbe domowa” Trznadla… moze to obciach.. 🙂

css.php