Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

7.05.2006
niedziela

Prawdziwi Polacy

7 maja 2006, niedziela,

Pewien znajomy profesor i były minister, z którego zdaniem bardzo się liczę, napisał do mnie w e-mailu, iż nie jest tak, że naród jest dobry, tylko ma złych  przywódców – przeciwnie: obecni przywódcy są odzwierciedleniem naszego narodu, Polska w przeważającej części jest taka, jak pp.Kaczyńscy, Ziobro, Wassernmann, Gosiewski i inni.

Ja też odnoszę wrażenie, że dopiero teraz do władzy doszła prawdziwa Polska – chłopska, krępa, o palcach grubych i szerokich, a nie o kształtnych dłoniach Chopina i Małcużyńskiego, Polska raptowna, skłonna do okrzyków w rodzaju „Nicea albo śmierć”, chętna do wyzwisk typu „bezczelni klamcy”, Polska ofiarna, rozmodlona, Polska prowincjonalna,  na straży tradycyjnej rodziny z żoną, do której może się zbliżyć tylko mąż i to wyłącznie w celu rozmnażania, Polska surowych kar, wymachiwania szabelką, Polska egocentryczna i zaściankowa.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Od dawna obawiałem się chwili, w której „prawidziwi Polacy” mialiby przejąć władzę. Obserwując nastroje w społeczeństwie, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach nie miałem złudzeń, że taka chwila nadejdzie. Podczas ostatniej kampanii wyborczej potykaliśmy się (my – PD) z Samoobroną na lokalnych debatach. Wsłuchując się w ich pseudorefleksje i parapostulaty doszliśmy do jednoznacznego wniosku. Oni i LPR muszą przejąć władzę. Muszą. Po to, aby społeczeństwo otwarło oczy na rzeczywistość, a nie tylko na swoje chore wyobrażenia o niej.

  2. Drogi Redaktorze, a mnie naród kojarzy się z ONR, ZChN, marcem 68, syjonistami do Syjamu, jakimś niedużym pogromem w tle i dlatego chętnie zamienię naród na społeczeństwo. W rozliczeniu dołożę obu braci Kaczyńskich i Pana Posła Gosiewskiego. Po negocjacjach jestem gotów dołożyć Romana Giertycha z tatusiem i Andrzeja Leppera z posłanką Hojarską.

css.php