Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

16.05.2006
wtorek

Kaczyński contra młynarze

16 maja 2006, wtorek,

Prezydent Lech Kaczyński spotkał się z byłym prezydentem Kwaśniewskim i obiecał  poparcie polskiej dyplomacji dla jego kandydatury na  Sekretarza Generalnego ONZ. Co prawda szanse „Kwacha” na  „prezydenta świata” są małe, bo dużo do powiedzenia ma  Azja, która ma swojego kandydata, popieranego przez Moskwę i Pekin, a w Ameryce Łacińskiej (ponad 30 głosów) Kwaśniewski uważany jest za zbyt pro-amerykańskiego, ale liczy się fakt, liczy się, że – zgodnie z wcześniejszymi decyzjami – Polska braci Kaczyńskich poprze byłego prezydenta mimo wszystkich różnic, jakie panów dzielą. Bez pełnego zaangażowania polskiej dyplomacji, szanse Kwaśniewskiego będą mniejsze. Poparcie prezydenta Kaczyńskiego to jakże potrzebny dowód, że interes państwa ważniejszy jest od nieustannych awantur.
Ciekawe tylko, czy ta sama władza, która popiera kandydaturę Kwaśniewskiego, będzie go także włóczyć po sądach i prokuraturach, bo młyny sprawiedliwości mielą. Jak w tej sytuacji zachowają się młynarze?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Brakuje Kwaśniewskiego na scenie politycznej, oj brakuje.. Z tym, że miło by było gdyby ‚prezydentem świata’ został..

 2. Jesli Aleksander Kwasniewski nie otrzyma tego stanowiska, „mlynarze” zrobia swoje. Pan Ziobro czuwa na posterunku Naczelnego Mlynarza Polski.

 3. Oczywiście, że będą włóczyć prezydenta Kwaśniewskiego po sądach. Kurduple z natury są złośliwe i pamiętliwe.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gdy czytam komentarze, choćby na Onecie, związane z ta sprawą przeraża mnie jak wielu ludzi nie potrafi wznieść sie ponad partykularne podziały partyjne. ja mam poglądy centrowe i na lewicę nie głosuję, ale cieszyłbym sie z faktu, że Kwaśniewski jest sekretarzem ONZ – to jest szansa promocji Polski w świecie, wzorstu prestiżu naszego kraju etc. oczywiscie ci, ktorzy pomstują na ewentualny wybór Kwaśniewskiego mają się za prawdziwych patriotów…

 6. jeśli „Kwach” zostanie „prezydentem swiata” to nie będzie to chyba powód do dumy dla RP. zyczajowo zostają nimi przedstawiciele krajów, szeroko rozumianego, 3 świata 🙂
  a co do poparcia „polskiej dyplomacji” – to może tylko zaszkodzic, już nie mówię o zdolnosciach dyplomatycznych Lecha Aleksandra I Wielkiego.

 7. Oj smutne, małostkowe i jadowite te komenarze. Może trochę więcej wysiłku i rozumu.

css.php