Wodzu, prowadź nas na Moskwę!

Na pierwszej stronie „Gazety Polskiej” (nr 17) wielki tytuł: „Zabici wrogowie Putina”, oraz ich portrety i nazwiska. Anna Politkowska, Lech Kaczyński, Aleksander Litwinienko, Anastazja Baborowa, Zelimchan Jandarbijew, Natalia Estemirowa. Tym samym „GP” wymienia prezydenta RP w gronie takich osób jak pułkownik federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji Litwinienko, otruty w Londynie, prawdopodobnie na zlecenie Moskwy, prezydent Czeczeńskiej Republiki Iczkeria, Jandarbijew, ofiara ataku bombowego w Katarze, czy obrończyni praw człowieka, Anna Politowska. Co ma wspólnego katastrofa smoleńska z tymi egzekucjami i morderstwami? Zdaniem „GP” – dużo.

Rodzinie „najprawdopodobniej” otrutego dziennikarza, „podobnie jak rodzinom ofiar Smoleńska, odmawiano dokumentów z sekcji zwłok”, zabity dziennikarz był zdaniem rosyjskiej milicji „pijany niczym gen. Andrzej Błasik”, ironizuje „GP”. „MAK – zdaniem „Gazety” red. Sakiewicza – nie musiał wysilać się na wymyślanie nowych uzasadnień… Użyte przez komisję Anodiny PR-owskie schematy wyjaśniania przyczyn śmierci wrogów Putina mogły być czymś świeżym tylko dla naiwniaków z Zachodu. W Rosji kalki te są w użyciu na co dzień”.

Połączenie skrytobójczych mordów, z katastrofą polskiego samolotu prezydenckiego sugeruje niedwuznacznie, że Lech Kaczyński i 95 pozostałych osób, został zamordowany przez Rosję. Już nie mówi się o rosyjskim (i polskim) bałaganie, o fatalnym stanie lotniska, jego złym wyposażeniu, a potem niezadowalającym śledztwie komisji Anodiny etc., tylko wprost o morderstwie. W dodatku prezydent Lech Kaczyński zostaje wpisany na listę wrogów Putina, nie przeciwników, ale wrogów. Nie wiem, czy sam prezydent byłby z tego zadowolony, wszak za Putina dokonał się pewien postęp (patrz Westerplatte i Katyń).

W sumie – kolejna cegiełka do muru wrogości pomiędzy Polską i Rosją. Zestawienie prezydenta RP z prawdziwymi lub domniemanymi ofiarami Rosji, na pewno zostanie podchwycone przez wyznawców religii smoleńskiej. Skoro – zdaniem idola „Gazety”, Antoniego Macierewicza – Rosja „wypowiedziała nam wojnę”, to redakcja „GP” ją podejmuje. Tylko patrzeć, jak pojawi się hasło „Wodzu, prowadź nas na Moskwę!”. Ciekawe, gdzie znajdzie sojuszników, zwłaszcza teraz, kiedy podpisany został gigantyczny kontrakt ExxonMobil – Rosneft. Podczas kiedy Amerykanie i Rosjanie dogadują się na potęgę, rojenia naszych strategów na prawicy wyglądają cokolwiek śmiesznie.

PS. BYWALEC 2 – Zgadzam się z oceną przyczyn katastrofy i bezcelowością mnożenia komisji oraz ekspertów. Żadne inne ustalenia nie przekonają tych, którzy wierzą w zamach.
Uważam, że profesor Kleiber nie docenił religii smoleńskiej.

KADETT – Nie uważam, że raport komisji Millera „należy traktować bezkrytycznie”, proszę mi nie wmawiać, ale sądzę, że podstawowe przyczyny katastrofy zostały wyjaśnione.

SPOKOJNY – Podzielam Pańską opinię w sprawie porozumienia ExxonMobil – Rosneft.