Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

14.12.2016
środa

Precz z komuną!

14 grudnia 2016, środa,

Kiedy Stanisław Piotrowicz skanduje w Sejmie „Precz z komuną!”, to jak gdyby krzyczał „Precz ze mną!”. Absurd? Absurd, ale w takiej absurdalnej rzeczywistości żyjemy.

„Precz z komuną!” – wołają dziś ludzie od Kukiza, z Platformy, od Kaczyńskiego, ba, on sam, a właściwie nie sam, tylko z Brudzińskim, zadowoleni wrzeszczą: „Komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje”. Na trasie marszu KOD w rocznicę 13 grudnia stała grupa spod znaku „Gazety Polskiej”, która wyzywała kodowców od „komuchów”, „zomowców” i „pachołków Rosji”. Brakowało tylko „gestapo”.

Podczas kiedy jedni dekomunizują lektury szkolne, ulice i pomniki, pożal się Boże minister obrony wymyślił, żeby Kiszczaka i Jaruzelskiego pozbawić tytułów generalskich. Dlaczego nie? Żeby do sprawy stale nie powracać, zamknąć ją raz na zawsze, proponuję pozbawić „panów” Jaruzelskiego i Kiszczaka za jednym zamachem obywatelstwa polskiego, tytułu prezydenta, ministra, ministranta, dowódcy zwiadu, sybiraka, wszystkich orderów i odznaczeń, a zwłoki ekshumować i zwrócić ambasadzie rosyjskiej. Albo po prostu wysłać do Rosji. Wystarczy zaadresować „Moskwa. Kreml”.

Tu dygresja. Mój przyjaciel, który urodził się w sowieckim więzieniu w Moskwie, ale od lat mieszka w Szwecji, napisał świetną książkę „Byłem dzieckiem Gułagu”. Kiedy w trakcie pracy nad książką nie mógł wycisnąć z Rosji pewnych dokumentów dotyczących ojca, skazanego i straconego na Łubiance, zdesperowany napisał list do Putina. Urzędniczka na poczcie w Sztokholmie nie chciała przyjąć listu, gdyż nie zawierał dokładnego adresu. – A pani myśli, że nie wystarczy napisać: „Król Karol Gustaw, Sztokholm”, żeby list dotarł? – zapytał Julek. To urzędniczkę przekonało, i nie dość, że list dotarł, to jeszcze w odpowiedzi nadeszły z Moskwy kserokopie dokumentów. Koniec dygresji.

Obserwując obyczaje polityczne w naszym kraju, trudno oprzeć się wrażeniu, że im dalej od komunizmu, tym walka z nim się zaostrza. Podobnie Stalin twierdził, że im bliżej socjalizmu, tym walka klasowa bardziej się zaostrza, czytaj: trzeba być jeszcze bardziej bezlitosnym i okrutnym. Jaki sens ma dzisiaj skandowanie „Precz z komuną”, skoro komuny w Polsce nie ma, i to od dawna?

„Komuch” jest epitetem, wszedł do słownika, podobnie jak „Targowica”, chociaż prawdziwego komucha trzeba by ze świeczką szukać. Jak trafnie zauważył profesor Jan Sowa, socjolog i antropolog kultury (autor m.in. książki „Inna Rzeczpospolita jest możliwa”), słowo „komuch” zaczyna odgrywać rolę podobną do słowa „Żyd”.

Jedno i drugie jest synonimem wszelkiego zła. „Ty, komuchu” niewiele się różni od „Ty, Żydzie”. Do pewnego stopnia zaczynają to być synonimy. Ten, kogo wyzywają od Żydów, wcale nie musi być Żydem, ba, może być nawet antysemitą albo Żydem – antysemita, podobnie jak „komuch”, może w rzeczywistości być zatwardziałym i zasłużonym antykomunistą. Typowy przykład stanowi środowisko „Gazety Wyborczej”, w którym nie brakło działaczy opozycji antykomunistycznej, a dzisiaj prawica uznaje ich za postkomunistów.

Dawno już zauważono, że mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów. Jedno i drugie ma dużą przyszłość. Niestety, słowo „Polak” też nie wszędzie i nie w ustach każdego jest komplementem. Ale to już inna sprawa. Na razie – precz z komuną!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 448

Dodaj komentarz »
 1. A ja nie lubie polactwa. I zwalczam to dziadostwo.

 2. Nawiazujac do wypowiedzi Autora, zdecydowanie warto przypomniec, jakie opinie i wypowiedzi pojawiaja sie na niniejszym blogu. Cytuje expressis verbis:

  „Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów … Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu …”

  „esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, „ordynarnego, prymitywnego jazgotu”, „jesteś męskim ***ujem.)”

  „Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,”

  Wszystko to @Muszynianka, cytaty zaczerpniete z jej jakze plodnej tworczosci. Rzecz ciekawa, ze zdaniem nie tylko jednej @Muszynianki Zydzi zostaliz Polski wypedzeni, bo sie okazali zbyt malo lojalni po wojnie szesciodniowej – znaczy za malo czerwoni. A jednoczesnie lansuje sie teze, ze byli zabardzo czerwoni – „nadreprezentacja” „w UB”, Morel/Wolinska i rozne tam takie.

  Jednym slowem – Zydow trzeba bylo z Polski wypedzisc, za to ze a) byli za malo czerwoni oraz b) byli za bardzo czerwoni.

  Jak znam zycie, to ten moj komentarz dlugo nie powisi, na pewno wrazliwa natura moreratora sprawi, ze moj komentarz zniknie.

  A rasistowskie dranstwa typu „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów ” – beda nadal widniec, podobnie jak otwarte nawolywanie do samosadu.

 3. „Dawno już zauważono, że mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów. Jedno i drugie ma dużą przyszłość. ”

  Jedno i drugie harmonijnie laczy sie w jedna spojna calosc.

  Jak powszechnie wiadomo, w latach powojennych Caly Narod Bohatersko Walczyl z Bezbozna Komuna, ze szczegolnym uwzglednieniem Zolnierzy Wykletych. Znaczy Niezlomnych. Kto zatem reprezentowal wraze sily wzmiankowanej komuny_ No jak to kto> Przeciez wiadomo, ze to tak naprawde byla „zydokomuna”. Aparat przemocy i ucisku w PRL skladal sie z pieciu bodajze osob, moze z szesciu. Morel/Wolinska/Stefan Michnik/Brystygierowa/Swiatlo. Moze bylo jeszcze paru. A oczywista oczywistosc, ze zaden Polak nie wspopracowal z komuna. Przeciez Polacy to Narod Bohaterow. I Chrystus Narodow.

  Ja w kazdym razie jeszcze do tej pory nigdy nie slyszalem o ubekach-Polakach. Domyslam sie, ze takich nie bylo. A jesli byli – to odznaczali sie golebia lagodnoscia i nie dzialali na szkode Wykpetych. Znaczy Niezlomnych. We wszystkcih srodkach masowego przekazu od paru dziesiecioleci walkuje sie wylacznie kwestie „zydowskich zbrodniarzy z UB” ktorzy „mordowali polskich patriotow”, Morel/Wolinska/Stefan Michnik/Brystygierowa (permutacje pomijam). Tak wiec polskich ubekow nigdy nie bylo. A kto twierdzi inaczej, na tego mamy odpowiedni paragraf Kodeksu Karnego (ten o Zniewazeniu Narodu Polskiego).

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Ty elektoracie socjalny” – to moja jest odzywka

  Zawsze będą tacy, którzy martwią się o swój byt materialny. Weźmy podwyżki składek ubezpieczeniowych za polisy komunikacyjne OC. PZU wyjaśnia dlaczego muszą być. Otóż ponoszą oni straty, bo te ubezpieczenia są deficytowe, suma zbieranych składek jest mniejsza od sumy wypłacanych odszkodowań, nawet o 1 mld zł rocznie.

  A deficit być nie może, bo ubezpieczyciele tracą także na podatku bankowym i spadku wartości akcji giełdowych. Do tego PZU „polonizuje” banki jeden za drugim. Czyli wykupuje je od właścicieli zagranicznych – tzw. banków-matek, które mają swoje problemy finansowe, ale to jednak kosztuje PZU po kilka mld zł od sztuki.

  Czyli coś za coś, program 500+ + polonizacja banków + podatek bankowy + finansowanie górnictwa WK = podwyżki OC i AC. Elektorat socjalny wszystko to wyłapie w mig.

 6. @Muszynianka

  „„Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,” ..

  To jest twoja odzywka.

  „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów …” – to jest twoja odzywka.

 7. „Dawno już zauważono, że mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów. Jedno i drugie ma dużą przyszłość” – pisze red. Passent

  Ale ma też i przyszłość, jak mi się zdaje.

 8. Wspomne tutaj niezyjacego Wladyslawa Bienkowskiego (1906-1991), ktory pisal w 1968 roku:

  „Na powierzchnie zycia kraju wyplynely elementy zdeprawowane, ciemne, czarnosecinne sily, gotowe pojsc w kazdym kierunku”!

  Jakze niewiele w Polsce sie zmienilo. Jakze tragiczna ta diagnoza sprzed prawie polwiecza.

  Tak trzymac, panie Passent!

 9. Chciałbym zauważyć, że nie tylko rządząca prawica walczy intensywnie z urojoną komuną.

  Zauważam, że na epitet „komuch” czy „lewactwo” można się narazić wspominając np o potrzebie podwyższenia podatków dla najbogatszych.

  I w takich przypadkach „komuchami” bez namysłu nie miotają akurat dziewczyny i chłopaki od Kaczyńskiego.

  Co zresztą nie ma większego znaczenia bo kto by się tym bezsilnym gardłowaniem przejmował.

 10. @Bar Norte

  Mam pare pytan, a propos znaczenia takich czy innych okreslen.

  W polskiej telewizji uslyszalem jakiegos posla PiS, od ktorego dowiedzialem sie, ze Kuron „byl trockista”.

  Ciutke sie zdziwilem, domyslam sie, ze to chyba nie komplement. Zajrzalem do polskiej Wikipedii – i oto, co widze:

  „Do polskich trockistów należeli między innymi Jacek Kuroń, Karol Modzelewski, Adam Michnik, Jan Lityński, Seweryn Blumsztajn[6]. Jednak obecnie odeszli oni od swoich poglądów, kierując się ku liberalizmowi. Jako trockista określał się także Józef Pinior.”

  Co mieli w programie „polscy trockisci”? Zamierzali z grobu wyciagnac i reaktywowac Trockiego czy jak? Skad wiadomo, ze Pinior „sie okreslal” i ze wczesniej z nazwisk wymieniona Banda Pieciorga „zaliczala sie” do „trockistow”? Co gorsze – trockista czy liberal? Czy to sie wzajemnie wyklucza?

 11. Moje trzy grosze w temacie precz z komuną, komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje
  PiSowska większość w sejmie pracuje nad ustawą obniżająca emerytury współpracownikom służb, milicjantom, lekarzom ze szpitali milicyjnych i innym, którzy pracując przed 1990 rokiem w resortowych instytucjach wysługiwali się przez to komunistom.
  Ciekawe pod jaką kategorię sługusów podpada poseł Piotrowicz – sztandarowa postać PiSu, wzorowy antykomunista, wybitny prawnik kierujący działaniami uzdrawiającymi Trybunał Konstytucyjny przy pomocy bezprawnych ustaw (już czwarta ustawa jest montowana).

  Jaka emerytura należała się będzie Piotrowiczowi? Przecież pracował w gnieździe agentury komunistycznej – prokuraturze. Może i nie był sługusem, ale akt oskarżenia podpisał i jakiś medal przypięto mu do marynarki. A, i do PZPR należał.
  Czy ktoś go zweryfikuje, podda lustracji, a jak podda, to do którego pokolenia wstecz?
  Pzdr, TJ

 12. @tejot, rozpisales sie o nic nie wartych procesorach z Hajfy, kiepskich, tylko skrocic i wyrzucic:

  trick z przedstawieniem pomysłu na szybsze oprogramowanie do wolniejszego procesora dające w sumie szybsze przetwarzanie, jest udany, ponieważ pojęcia takie jak procesor, oprogramowanie, linia rozwoju, architektura układu, itd, kojarzy, jest w stanie rozkminić może promil ludzi. Tak więc śmiało można takie historyjki pakować do turystycznego przewodnika po państwie sukcesu.
  Niemniej w opisie walk o zwycięstwo swojego pomysłu chodzi nie o fakty, tylko o przedstawienie na żywym przykładzie, ”

  Oczywista oczywistosc, ze nie chodzi o fakty tylko o tricki. Takie sztuczki, do turystycznego przewodnika. Wiadomo – oszukuja i mamia sztuczkami, zeby wyludzic _piniondze_. Zrobic _geszeft_.

  Domyslam sie zatem, ze w twoim pieknym kraju na pewno projektuje sie i produkuje procesory znacznie lepsze, niz te jarmarczne sztuczki z Hajfy. Znaczy tricki. Pochwal sie wreszcie i zaprezentuj te polskie wielordzeniowe procesory, ktore na pewno sa lepsze od zalatujacych czosniekm i cebula trickow i historyjek.

  A przy okazji pochwal sie i napisz, kiedy uroczyste pietnastolecie budowy PRP „Slazak”.

 13. budowy ORP „Slazak”.

 14. Piotrowicz to współczesny senator-koń. Rży i szczerzy zęby na parlamentarzystów, aby ich upokorzyć, ku uciesze prezesa-Kaliguli. W ten sposób Kaczyński leczy swoje kompleksy wobec bardziej od niego zasłużonych w walce z komuną – nie tylko posłach opozycji, bo przekaz trafia do całego społeczeństwa.

  Jako że Kaligula planował mianować swego konia konsulem, przed Piotrowiczem rysuje się świetlana przyszłość.

 15. radzilowJedwabne

  Pamietam, że wiesci o tym, iż Kuroń, Modzelewski, Michnik, Lityński i Blumsztajn współpracują z IV Miedzynarodówką (organizacyjna kontynuacja ruchu trockistowskiego) w stanie wojennym rozpuszczali publicyści związani z Głównym Zarządem Politycznym LWP. Głównie w publikacjach kierowanych do tzw „aktywu” – uczulonego na wszelkie odchylenia od ideowego pionu.

  Jako dowody podawano jakieś agenturalne informacje z lat 60 czyli z okresu gdy Kuroń i Modzelewski prezentowali tzw ‚rewizjonizm” i zresztą za to byli represjonowani.
  Ponoć polscy trockiści pomagali kolportować w 1965 „List otwarty” Kuronia i Modzelewskiego. Podobno też europejscy trockiści organizowali akcje protestacyjne po ich uwięzieniu.

  Piszę „ponoć” i „podobno” bo źródło czyli Główny Zarząd Polityczny LWP trudno przecież traktować poważnie.
  Wystarczyło przecież napić się wódki z jakimś trockistą by się narazić na zarzut trockizmu.

  W każdym razie w składach osobowych (przepraszam za to określenie) polskich organizacjach trockistowskich Kuroń, Modzelewski, Michnik, Lityński i Blumsztajn nie figurowali.

  Dodam, że w PRL i później główną postacią tego środowiska był Ludwik Hass, którego trudno wiązać z opozycją korowską.

  Już prędzej za trockistę można uznać Antoniego Macierewicza w młodosci zafascynowanego Che Guevarą, który trockistowską ideę „permanentnej rewolucji” wprowadzał w życie.

 16. radzilowJedwabne

  Propaganda peerelowska, jak sobie pewnie przypominasz, żyła spiskami i teoriami spiskowymi.
  Ponieważ system był pod propagandową ochroną i nie mozna było o jego mankamentach pisać, w nim się doszukiwać przyczyn rozmaitych politycznych problemów to wymyslano wrogie spiski – np spiski trockistów.

  To bardzo przypominało współczesne nam czasy. Przyznam, że momentami obcując z informacjami i publicystyką doznaję deja vu. Myslę sobie, kurcze to przecież już było.

 17. W II Polsce Ludowej chwytliwe etykiety dobrze sprzedają polityczne gnioty

  Choćby etykieta „neoliberalizm”, wczoraj przez prezesa rozwinięta w „prymitywny darwinizm społeczny” – ale to na marginesie. Można też podwójnie etykietować, per „jesteś opłacany/a przez Sorosa” (Żyda i neoliberała).

  Tadeuszowi Mazowieckiemu, pierwszemu premierowi – i zapewne pierwszemu „Żydowi” – III RP, przylepiono tę etykietę, musiał metryki chrztu na kilka pokoleń wstecz pokazać i też mu to nie pomogło w wyborach prezydenckich 1990 roku. I dalej poszło tym ciągiem, zdaje mi się, że Hanna Gronkiewicz Waltz(w 1995 r.) też (pod)padła w tej kategorii. Dzisiaj jak się w GOOGLE napisze jej nazwisko to pojawią się dodatkowe opcje: „gronkiewicz waltz pochodzenie” i „gronkiewicz waltz prawdziwe nazwisko” …

  To jest ludowa obsesja, dopóki kościół „trzyma rząd dusz” nic się nie zmieni w temacie „komuch, Żyd, złodziej”. „Konserwatywna katolicka rozgłośnia Radio Maryja jest jedną z najbardziej ewidentnie antysemickich rozgłośni w Europie” – orzekło biuro Dept. Stanu USA 8 lat temu.

 18. Panie Sułku, ile jest tych antysemitów (tradycyjnych i nowoczesnych)?

  http://wyborcza.pl/1,76842,14636649,Polacy_antysemici__Ilu_ich_jest_.html

  Ich liczba spada.
  Prof. Krzemiński podsumowuje (w 2013 r): Fundamentalnym nośnikiem takiego światopoglądu jest tradycja polskiej endecji. Dziś propagują te idee Radio Maryja oraz Prawo i Sprawiedliwość.

 19. „Mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów”

  Są to chyba dwie odmienne sytuacje. Komunizmu podobo w Polsce nigdy nie było. Był socjalizm i to „realny”, a nie prawdziwy. Ty socjalisto! – hm, to brzmi raczej pieszczotliwie, przymilnie. No i socjalizm nam raczej nie grozi, co najwyżej anarchizm w nacjonalistycznym wydaniu.

  Jeśli idzie o brak Żydów w Polsce, to sytuacja nie jest prosta. Religia o nich przypomina, Jezus ma kilka pomników, jest koronowanym królem, Maryja królową, kościelna narracja nieustannie ludowi przypomina o ich obecności. Poza tym jest GW, o mediach elektronicznych nie wspominając. Ludzie grzebią w sieci, jakieś haniebne występki Izreala wynajdują, albo finansjery Wall Street, która rządzi światem, itd. Zresztą antysemityzm jest nie tylko w Polsce. Żydzi wyjeżdżają z Francji i kilku innych krajów Europy, bo się obawiają antysemityzmu.

  Stanisław Piotrowicz? Ciekawe, po co ten człowiek jest potrzebny prezesowi?

 20. Red. Passent pisuje do Tygodnika-Przegląd

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/bylem-dzieckiem-gulagu/

 21. Żarty z NKWD są nie na miejscu

  Julian Better był jedną z najmłodszych ofiar represji stalinowskich w okresie wielkiej czystki. Urodził się w 1937 roku w więzieniu w Moskwie. Pierwsze siedem lata życia spędził w strasznych warunkach w sowieckich żłobkach i domach dziecka.

  „Operacja polska” NKWD

  Rodzice Juliana Bettera byli członkami Komunistycznej Partii Polski, którzy opuścili Polskę i po pobycie w Berlinie wyjechali do Związku Sowieckiego. Ojciec, Paweł Sierankiewicz, pracował w fabryce samochodów im. Stalina, potem w redakcji wydawanej po polsku „Trybuny Radzieckiej”. Używał wówczas nazwiska Władysław Muszczyński. Matka Henrietta Sierankiewicz z domu Better, posługująca się nazwiskiem Gerta Berger, pracowała w centrali handlu zagranicznego „Torgpredstwo”.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/julian-better-dziecko-wrogow-ludu-w-sowieckim-sierocincu

 22. Rosja tworzy globalny chaos, rozstrój i bałagan

  https://www.washingtonpost.com/world/europe/the-kremlin-likes-the-hacking-attention-but-not-the-blame/2016/12/14/65279738-c177-11e6-92e8-c07f4f671da4_story.html?utm_term=.4f511d4a5b22

  Gleb Pavlovsky, b. doradca Putina: „Oczywiście Kreml uwielbia taką atmosferę chaosu, gdyż my jesteśmy kupcami chaosu. Sprzedajemy chaos, bo im więcej chaosu i bezhołowia na świecie, tym lepiej dla Kremla”.

  Nota bene, F. William Engdahl (linkowany wyżej, @ 1:39) jest sprzedawcą chaosu.

 23. (cd.)
  Rok temu, Rosji stawiła czoło zjednoczona Europa, rozbudowane NATO, do tego niedostatek sojuszników i poważna możliwość dalszych 4 lat złych relacji z USA w trakcie prezydentury Hillary Clinton.

  Dzisiaj ….

 24. Opiniujący artykuł w „The Jerusalem Post” nt. odszkodowań dla 20 tysięcy ofiar Marca 1968

  In 2000, Aleksander Kwasniewski gave his apology for the campaign of hate “as the president of Poland and as a Pole.” Eight years later, in 2008, Polish president Lech Kaczynski said that he wanted to atone for the 1968 events which he deemed “shameful,” highlighting that “I treat this as my personal contribution to reversing the consequences of those sad, shameful events. Never more.”

  The Polish Republic, however, still stands out for its failure and lack of political will to fulfill and recognize its responsibility to the victims. Despite the 48th anniversary of the March events, no viable solution has been found to resolve the critical issue of compensation for the dispossessed, nor have any of its perpetrators been prosecuted.

  Warsaw must revise this approach by passing comprehensive legislation providing for the complete compensation and restitution of assets stolen by the communist governments. The advanced age of the victims makes the matter all the more urgent and the need to act all the more pressing.

  The European Convention of Human Rights (1953), which the Republic of Poland has ratified, states that “Every natural or legal person is entitled to the peaceful enjoyment of his possessions.” The convention makes it absolutely clear that “no one shall be deprived of his possessions except in the public interest and subject to the conditions provided for by law and by the general principles of international law.”

  Poland’s reputation as a force for moral good would be made greater by reaching a just settlement, acceptable to all parties, on the issue of compensation from the victims of the 1968 expulsion. It is high time to compensate old offenses and confront the remaining ghosts of the past following 48 years of passivity and inaction.

  http://www.jpost.com/Opinion/48-years-since-expulsion-of-Polands-Jews-449256

 25. Red. Passent proponuje bardziej radykalne, niz pozbawienie ich stopni generalskich, rozprawienie sie z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Tymczasem Macierewicz musi te rzeczy dawkowac, zeby starczylo na dluzej.

 26. @Muszynianka i szeroki ogol

  „„The Jerusalem Post””

  Nalezy po raz kolejny przypomniec wypowiedzi w/w .. osoby. Przypominamy szanownej Muszyniance jej wlasne wypowiedzi. Expressis verbis:

  „„„Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,” ..

  To jest twoja odzywka, @Muszynianko.

  „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów …” – to jest twoja odzywka.”

  To sa twoje wypowiedzi, @Muszynianko.

  A teraz badz dumna i blada, bo dzieki pogromom, masowym mordom, kolejnym czystkom etnicznym – twoj kraj rodzinny jest nareszcie „jednolity rasowo” ((c) Muszynianka),.

  Be happy anout it. Be proud!

  I goraco zachecamy (znaczy nie ja jeden) – nawoluj otwarcie do tego, ze ze zlym i niedobrym Izraelem trzeba zrobic porzadek.

  No bo tam jeszcze zostalo i ocalalo troche takich, co co bezczelnie, po chucpiarsku i w zdecydowanie Antypolski sposob zyja i oddychaja.

  No i sa nadal nieprzerobieni na mydlo, co samo w sobie stanowi Apartheid. A takze Zbrodnie Przeciw Ludzkosci.

  Serdecznie –

 27. Bar Norte,23:47
  Ojciec Michnik byl najwiekszym przeciwnikiem niezaleznej lewicy przez caly okres od przejecia wladzy w !989 roku przez neoliberalow finansowanych przez CIA

 28. @Bar Norte

  Pieknie dziekuje (bez ironii) za wyczerpujace informacje w sprawie tzw „trockistow”.

  O wielu rzeczach nie mialem pojecia – bo jak?

  Uczciwie przyznaje, ze uczucie deja vu mna takze owladnelo.

  Tak czy owak – dziekuje serdecznie.

 29. @Muszynianka

  „no one shall be deprived of his possessions”

  No chyba ze ten ktos popelnil Potworna Zbrodnie Przeciw Ludzkosci, polegajaca na tym, ze genetycznie jest odpowiedzialny za to, iz „zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa”. A takze za Zbrodnie Komunizmu, Przestepstwa Kapitalizmu, Okropnosci Trockizmu i cala reszte, ze szczegolnym uwzglednieniem plam na Sloncu oraz wiosennych powodzi.

  Jesli sie taki Zydowski Zbrodniarz w jakis sposob wyreklamowal nie tylko od gazu i pieca, ale nawet od stosoly, benzyny i siekiery – to trzba z nim teraz zrobic porzadek. Zwlaszcza ze bydlak zawlaszczyl Jerozolime, a to przeciez Dawno Zabane Ziemie Palestynskie.

  I tu jest jajo.

  Po pierwsze – nie macie armat …

  :-))))
  :-))))!!!!!

 30. @ Muszynianka 15. 12, 2:09
  Tez mam nadzieje, ze Putin overplayed his hand. Jednak nieobliczalnosc Trumpa jest i tak zagrozeniem dla swiata.

 31. @kruk (2:40)

  Putin niewiele ryzykuje – nie to co Chruszczow, czy Breżniew z SS-20, Putin jest przyciśnięty, ta gra nie kosztuje go wiele, nawet w sensie politycznego kapitału w świecie. Nawet wzbudza uznanie swą oryginalnością. Uważa się, że Zimną Wojnę wygrano także w sferze ideologii i PR. Putin odwzajemnia się w ten sam sposób. Czy ta płaszczyzna II Zimnej Wojny odegra dużą rolę? Mam nadzieję, że nie. Że Zachód znajdzie kontr-metody. Poza tym stosunek potencjałów gospodarczych, a one w wojnie rozstrzygają, szczególnie gdy ona się przeciąga, jest jeszcze bardziej na niekorzyść Rosji.

  Nie rozumiem na co Trumpowi konfrontacja z Chinami, w dodatku w taki sposób, jak to robi. Ale może on wie lepiej od nas?

 32. Jeśli nie wiadomo o co chodzi … 48 lat po wydarzeniach marcowych, to znaczy, że chodzi o …

 33. O (2:29) Radzio jest wściekły, Radzio jest zły, Radzio ma bardzo ostre kły … nie wstydzę się bynajmniej i nie cofam, co napisałam.

 34. http://passent.blog.polityka.pl/2016/11/20/wiadomosci-dobre-i-zle-3/#comment-750953:

  Napisałam:

  Nadal gnębi mnie pytanie, jak Kanadyjczycy dają sobie radę z imigrantami (…) I nic się nie dzieje. Żadnych ekscesów z „Scharia-Polizei”.
  Jak to jest możliwe?

  Poczekaj i zobaczysz. – odpowiedział @Indoor prawdziwy

  Czekam i czekam. Już ze 20 lat czekam. Pracuję z nimi. I czekam. Kiedyś firma zatrudniała wielu kontraktorów IT, był pokój gdzie się zbierali w piątek po południ. Fayez był ich imamem, czy jak to nazwać. Sprawny specjalista, ojciec 5 synów, jego rodzina pochodziła z dawno zabranych ziem Palestyny, gdy zmarł jego ojciec, Fayez wrôcił do Ammanu, czasami daje znać. Inni też. – odpisałam.

  „Dawno zabrane ziemie Palestyny” – odwołanie do faktu historycznego, tj. do Wypędzenia Palestyńczyków w 1948 roku – niespodziewanie dla mnie wściekły Radzia i odpisał mi:

  Z ciezkim kitem najlepiek udac sie do szklarza. A co tych Prastarych Ziem Palestynskich – nie pojedziesz te „zabrane ziemie Plasteliny” odwojowac, znaczy razem z tym Ahmedem czy jak mu tam?

  Buzowało coś w nim jeszcze, więc dopisał wkrótce:

  Nie wskazujac nikogo palcem, wypada zauwazyc, ze antysemickie hejterstwo pomalu traci grunt pod nogami. Hejterom zaleca soe kolejne brednie o dawno zabranych ziem Palestyny, o ” izraelskiej polityki na okupowanych terenach Palestyny

  I jeszcze raz:

  Specow od „rozliczania Zydow” za „zbrodnie”, „okupowanych terenach Palestyny” „bezczelnego” „szwendania sie po terenach okupowanych” (@Muszynianka) pozdrawia sie zyczliwie, uniesionym ku gorze, srodkowym palcem prawej dloni.

 35. @Muszynianka

  „48 lat po wydarzeniach marcowych, to znaczy, że chodzi o …”

  Schemat, przepraszam za wulgaryzm. _rozumowania_ folksdojczerii kominowo-gazowniczej jest prosty jak konstrucja cepa: „zydzi-pinondze-geszeft”.

  Zycie dzieciaka wrzuconego zywcem do huczacego ognia w ramach „wydarzen” w Radzilowie czy w Jedwabnem nie da sie oczywiscie przeliczyc na „piniondze”.

  A @Muszyniance i jej calej druzynie – zyczymy dumy i chluby. Bo rzeczywiscie jej piekny kraj jest zupelnie judenrein. Znaczy „jednollity rasowo”.

  Niech sie zatem @Muszynianka i jej ziomale-konfratrzy czuja dumni i bladzi,

  Trudniej jednak bedzie takiej czy innej bladzi dokonczyc sprawy. Znaczy na BW. Zeby nie wiem jak drzec ryjka.

  Po pierwsze – nie macie armat..

  ;-)))
  ;-)))!!!!

 36. Wydaje mi sie ze Polska i Izrael maja jeszcze dluga droga przed soba aby sobie wybaczyc winy.
  Mysle ze obecnie wiele nieporozumien polegana tym ze trudno jest odroznic antysemityzm od krytyki Izraela. Ale niestety obecnie nie jest to dobra pora na takie dyskusje, kiedy w Polsce mamy odrazajacy katolski-faszyzm.

 37. Jak pisza epigoni K o m u n y ; tu M u s z y n i a n k a , ktora z antysemityzmu przeszla na rasizm. Twarz coraz bardzie naga…..

  Jak pMuszynianka
  14 grudnia o godz. 17:41

  Do zakutej żydowskiej wrażliwości nie trafiają fakty historycznej
  Takie jak:
  (1) wypędzenie Arabów Palestyńskich w 1948 roku w liczbie 700 tys., oraz to że
  (2) w Polsce w roku 2016 mieszka bardzo mało Niemców, Ukraińców, Białorusinów, Żydów – poniżej 1%; innych wyznań niż katolickie, zupełnie inaczej niż w II czy I Rzeczpospolitej, o Murzynach i innych rasach szkoda wspominać.
  Wspomnienie tych (i zapewne innych) faktów wzbudza w zakutych głowach nadwrażliwych Żydów niezdrową reakcję. Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu wobec Arabów w samym Izraelu i na terenach okupowanej Palestyny. Marzy się przepędzenie Arabów siłą z Palestyny za Jordan.
  Nie potrafię zakwalifikować Johna Kerry – Sekretarz Stanu USA, czy jest antysemitą, lewakiem czy innym „ksztaltem świdra”, ale on ma taką właśnie opinię:
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/israel/10792371/John-Kerry-warns-Israel-could-become-apartheid-state.html
  Opine światowa, europejska, amerykańska i generalnie ONZ-owska popiera na terenie historycznej Palestyny utrzymanie dwóch suwerennych państw. Podobno administracja Trumpa przedstawi jakieś rozwiązania.
  Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić:
  (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej (1967) na Bliskim Wschodzie i reakcji nań reżimów sowieckiego i PRL-owego, i że entuzjastyczna reakcja na antysemicką kampanię w PRL była bardzo ograniczona.
  Ale żydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów, stąd ordynarne ich reakcje i cudaczne terminy: „Plastelina”, „fałsze histeryczne”, itp … reszty ich nie doczytałam. Wystarczy mi.

 38. karo131
  15 grudnia o godz. 5:03
  Krytyka Izraela jest konieczna i „demokratyczny Izrael” to uniesie. Wczesniej czy pozniej dojdzie do nieodzownego porozumienia.

 39. Muszynianka
  15 grudnia o godz. 3:13 nie wie, ze owych ekscesow nigdzie nie bylo…..ponownie poranna prasa-….i powielane zdjecia z jednego happeningu paru chlopcow.

  Żadnych ekscesów z „Scharia-Polizei”.

  Muszynianka powinna sie zastanowic nad swoimi ekcesami werbalnymi, rasim, antysemityzm przykryty plaszczem krytyki Izraela.

 40. Muszynianka
  15 grudnia o godz. 3:11

  Ja wstydze sie za Ciebie.

 41. Muszynianka
  15 grudnia o godz. 3:10

  Ponowne sugeruje i odkrywa naga antysemicka twarz.

 42. Muszynianka
  15 grudnia o godz. 1:17

  Panie Sułku, ile jest tych antysemitów (tradycyjnych i nowoczesnych)?
  http://wyborcza.pl/1,76842,14636649,Polacy_antysemici__Ilu_ich_jest_.html
  Ich liczba spada.
  Prof. Krzemiński podsumowuje (w 2013 r): Fundamentalnym nośnikiem takiego światopoglądu jest tradycja polskiej endecji. Dziś propagują te idee Radio Maryja oraz Prawo i Sprawiedliwość.

  Oraz Muszynianka…………………..

 43. Muszynianka
  15 grudnia o godz. 1:06
  Zapomina, ze za „Komuny” kosciol nie trzymal naszych dusz, a bylo podobnie, ksenofobia, rasizm i antysemityzm. Z wyjatkiem Niemcow Zachodnich, byli lepsi od Dederowcow tze.
  Wszyscy jestesmy epigonami Komuny.

 44. Bar Norte
  15 grudnia o godz. 0:46
  Jestesmy i dlugo bedziemy PRL PiS (Bis).

 45. @Muszynianka
  „„Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,” ..
  To jest twoja odzywka.
  „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów …” – to jest twoja odzywka.

 46. radzilowJedwabne
  14 grudnia o godz. 22:47
  Cofnij czas i spojrzyj na wpisy niejakiego Cynamona 29 (antysemity). Mag-Muszynianka, Bywalec – z dsystansu i cale TWA go podziwiali.

 47. Passent popelnia blad cytujac…ty Zydzie, czesciej jest bowiem….ty zydku…..

 48. Krajobraz po bitwie, czyli jak grabiono Polskę.
  https://wolnemedia.net/krajobraz-po-bitwie-co-zostalo-po-prywatyzacji-w-polsce/
  Wrzeszczano „precz w komuną” i komuna odeszła razem z przemysłem i majątkiem narodowym. Odeszła z Polską. Został hołota solidarnościowa. A Passenta przy tym nie było

 49. Giez
  15 grudnia o godz. 9:30
  Komuna zostala w naszych umyslach, a majatku nigdy , nigdzie nie bylo. Jesli sie myle, to prosze o jeden przyklad.

 50. Saldo mortale
  15 grudnia o godz. 9:44
  U wielu przynajmniej komuna została, a u Ciebie pustka. Nic. Zero.

 51. Precz z komuną? Narodowi socjaliści zawsze mieli z komunistami na pieńku. Ci niemieccy wręcz ich potraktowali resocjalizacją w KC 🙁

 52. Krótkowzroczność a może jakiś specjalny sentyment do Jaruzelskiego i Kiszczaka każą MON pomijać tytuły i honory takiego choćby marszałka Rokossowskiego. A sięgając dalej – czemu zapomnieć ostatniego króla Polski – cara Mikołaja I? Powodem nie może być tu uchwała sejmowa z 1831 roku o detronizacji. Krzywd naszych carowi nie zapomnimy, zatem – detronizacja (zwłaszcza, że po ostatniej intronizacji mamy już prawowitego króla Polski, czego nie uwzględnia Konstytucja, ale tę łatwo już zmienić, skoro Trybunał jest już oswojony)!
  Zamiast caracali będziemy mieć rzucimy rosyjskiemu Specnazowi szlify naszych-ich generałów! Pewnie padną z wrażenia i odpuszczą Warszawie.

 53. Daniel Passent: „Jaki sens ma dzisiaj skandowanie „Precz z komuną”, skoro komuny w Polsce nie ma, i to od dawna”?

  A ów komunistyczny kombatant, który podczas pikiety przed sejmem ogłosił, że stan wojenny był właściwie „wydarzeniem kulturalnym” z kim podpisał się we wspólnym apelu? Nie ze Schetyną, Petru i Kijowskim? Jeszcze przez dziesięciolecia trzeba będzie powtarzać: nigdy więcej komuny!

 54. Dla niestandardowych bo jedwabnych ale brunatnym za to poczuciem humoru intelektualistow , do napawania sie ..

  „Wilk jest jak Żyd, czai się wszedzie, porywa dzieci, potrzebuje krwi niewinnych. okrada wieśniaków (kozy). Polowanie na wilki może, tak jak pogrom, przywrócić równowagę w społeczności przeżywającej jakiś kryzys. Tego rodzaju wydarzenia bedą się mnożyć bo przecież jesteśmy w trakcie odtwarzania jednej z najbardziej polskich wartości jaką jest ciemnota. Tylko czekać, a pojawią sie oskarżenia o czary i samosądy na babkach. Rząd Wielkiej Polski Katolickiej będzie dzielnie walczył z czarownicami i wilkołakami. Początki mamy za sobą. Całkowity zakaz wszelkiej antykoncepcji i skrobanek spowoduje odtworzenie tradycyjnej roli babek które, jako jedyne, w rzadzonej przez starych wótsaredep Wielkiej PolsceKatolickiej będa dzieweczkom pomagały w kłopocie kinderniespodzianki. Jak to było w czasach Polski od morza do morza, Polski husarii i czystej wiary pilnowanej przez Jezuitów. Będą to robić zółkami i czarami oczywiście. A policja będzie robic naloty na ich samotne, ukryte po lasach chatki (często na kurzej łapce stojące). Drżyjcie więc wilcy, czarownice, kruki, nietoperze, czarne koty i Żydzi. Polska wstaje z kolan! ”

  Wilku ja jako cwierc intel. wstydze sie za Ciebie i za Passenta ktory zamiast zydka cytuje Zyda .
  Tnp moje pozostale ( po cwierc intel) nie zidentyfikowane , niewiele kumajace cwiartki , czekaja az ktos zamknie te naga antysemicka jape ogladana od prawej do lewej

 55. z brunatnym

 56. Saldo mortale
  15 grudnia o godz. 9:24

  „ile jest tych antysemitów … „?

  „Fundamentalnym nośnikiem takiego światopoglądu jest tradycja polskiej endecji. Dziś propagują te idee Radio Maryja oraz Prawo i Sprawiedliwość”.

  Żeby nie być gołosłownym podaj ze dwa przykłady (ale udokumentowane), że RM i PiS propagują tradycje endeckie. Z pewnością okaże się to dla ciebie za trudne, bowiem wszystko ci się miesza i plącze w umęczonej głowie.

 57. @karo131: „… trudno jest odroznic antysemityzm od krytyki Izraela…”

  Niestety, najczęściej „krytyka Izraela” to przykrywka dla co bardziej wstydliwych antysemitów i poręczny tłuczek polityczny. Dwa w jednym.
  Podobnie ma się rzecz z polskimi „antykomunistami” – chodzi o bezkarne walenie współziomków pałką po głowie. I tyle.

 58. karo131
  15 grudnia o godz. 5:03

  „Wydaje mi sie ze Polska i Izrael maja jeszcze dluga droga przed soba aby sobie wybaczyc winy”.

  „No sorry, porąbało cię? Jakie winy ma Izrael Polsce wybaczać? Że PRL pozwoliła sprawcom rytualnego mordu 15-letniego Bohdana Piaseckiego (syna B. Piaseckiego) zwiać do Izraela stawiając ten kraj w delikatnym położeniu moralnym, bo Tel Awiw z zasady nie wydaje swych obywateli? No, czasem tylko Izrael porywa innych obywateli.

  ” … trudno jest odroznic antysemityzm od krytyki Izraela”.

  Przypominam, że i Arabowie to Semici, więc jest podwójnie trudno.

  „w Polsce mamy odrazajacy katolski-faszyzm”.

  To prawda, dysonans poznawczy łączony z nienawiścią nie jest chyba uleczalny.

 59. A propos epitetu „Targowica” (co też zostało we wpisie napomknięte), to może warto przypomnieć 3 główne cechy targowiczan ze schyłkowego okresu I Rzeczypospolitej:

  1) stanęli w opozycji wobec tych, którzy dążyli do zbliżenia Polski z Europą Zachodnią
  2) mieli poparcie polskich dostojników kościelnych
  3) zarzekali się, że działają dla dobra kraju.

  No to której partii dzisiaj jest najbliżej do tej oryginalnej Targowicy?

 60. Salto mortale
  Najwyraźniej ci się porąbało. Nie jestem i nigdy nie byłam @Muszynianką. Zresztą przestałam tu bywać już dawno.
  Czasem tylko zaglądam, zobaczyć co słychać i oddalam się z ulgą, że już nie biorę udziału w tym cyrku.

 61. @Mauro Rossi

  „” … trudno jest odroznic antysemityzm od krytyki Izraela”.
  Przypominam, że i Arabowie to Semici, więc jest podwójnie trudno.”

  Klamie ten MR.

  Lze.

  Encyklopeia WIEM:

  „Antysemityzm, postawa niechęci bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego, ich prześladowanie i dyskryminacja, poglądy uzasadniające takie działania. … Do XIX w. antysemityzm miał charakter głównie religijny (oskarżanie Żydów o zamordowanie Jezusa Chrystusa oraz dokonywanie rytualnych mordów religijnych)”

  A swoja droga – publikowal tutaj MR durne kocopaly o tym, jak to zli i niedobrzy Zydzi „zniewazali” „siostry Radwanskie” „w Izraelu”.

  Dziwnym trafem swoich pogromowych rewelacji nie jest w stanie poprzec jakimkolwiek dowodem. Skad wiadomo, ze Zydzi „zniewazali” „siostry Radwanskie” „w Izraelu”? No jak to skad: To „oczywista oczywistosc”, „wszyscy wiedza”.

  Dziwnym trafem nie ma zadnego nagrania, ktore by mialo udokumentowac pogomowe kocopaly o rzekomych „zniewagach”. Jeszcze dziwniejszym trafem zadne woadze sportowe, ani z polskiej ani z miedzynarodowej federacji tenisa jakos nie wysunely podobnie wariackich oskarzen.

  Niemniej jednak Mauro Rossi nie jest sam w swoim narozniku. Ma za soba poparcie tak opiniotworczych mediow jak Narodowcy.Net, Radio Islam i Stormfront. Tak sie bowiem sklada, ze – ach niestety –

  ” incydent w Izraelu media w zasadzie przemilczały (nie licząc portali Niezalezna.pl i Narodowcy.net). Polski Związek Tenisowy też nie kwapił się do komentowania sprawy. B… Najgorsze, co możemy zrobić w przypadku incydentu z Izraelem, to zamieść sprawę pod dywan. W imię obrony polskości, ale i katolicyzmu.”

  Dziwnym trafem ani media, ani Polski Zwiazek Tenisowy ani nikt w ogole nie potwierdza pogromowych rewelacji o „zniewagach”. Znaczy nikt oprocz takich srodowick jak Stormfront.

 62. @Mauro Rossi

  … ustalil ponad wszelka watpliwosc, ze „Zydzi” sa winni zamordowania Piaseckiego.

  Najdziwniejsze, ze polscy ministrowie, dyplomaci, pani Premier – chyba o tym nie slyszeli. Stosunki bilateralne sa wzorowe, dopiero co odbyly sie w Jerozolimie:

  „Rozpoczęły się dwudniowe konsultacje pomiędzy rządem Polski i Izraela w Jerozolimie pod przewodnictwem premier Beaty Szydło oraz premiera Izraela Benjamina Netanjahu.”

  Najwyrazniej nie wzieto pod uwage ani donioslych odkryc @Muszynianki (znaczy ze to wszystko to „dawno zabrane ziemie Palestyny) – ani rownie donioslych odkryc @MR, dotyczacych zydowskich mordow rytualnych.

 63. @olborski

  „Drżyjcie więc wilcy, czarownice, kruki, nietoperze, czarne koty i Żydzi. ”

  Przesada.

  „Nie czysc etnicznie zbyt dokladnie, bo potem nie bedzie komu dokopac”

  (stare przyslowie rurytanskie)

 64. @Muszynianka i @MR

  … tlumaczyli jak krowie na rowie, ze syjonistyczny twor to „dawno zabrane ziemie Palestyny”, ze zli i niedobrzy Zydzi przeprowadzaja „czystki etniczne”, ze „zniewazali” i ze „mord rytualny” ((c) MR).

  A ci durni amerykanie najwyrazniej o tym nie wiedza. Zamiast przykladnie ukarac zlych i niedobrych syjonistow – wlasnie kupili na Zydach mozdzierze. Znaczy nie takie z tluczkiem tylko mozdzierze artyleryjskie. Za sto milionow zielonych.

  „Elbit wins $103m US mortar weapons deal”

  Wczesniej Czesi kupili na Zydach radary trojwspolrzedne:

  „PRAGUE (AP) — The Czech Republic’s defense minister says the country’s military has decided to purchase Israeli-made radars for its military.
  Martin Stropnicky says the army will pay 2.9 billion koruna ($114 million) for a total of eight ELM 2084 MMR radars made by the Israeli state-run IAI Elta company”

  Dziwna sprawa – zamiast bojkotowac, wprowadzic emargo, blokade i zdrowa zasade „nie kupuj u Zyda” – to wszyscy kupuja. Czyzby nie slyszeli o mordach rytualnych i nielegalnej okupacji Palestyny?

  A forsa zawsze sie przyda. Tu sto milionow, tam sto milionow…

 65. Muszyniance, ktoś w jej języku powinien powiedzieć żeby, choć trochę przymknęła japę, a z kompletnym kretynem pt: Mauro Rossi, nikt nie powinien wdawać się w dyskusje, inaczej można sądzić, że też jest kretynem.
  PS. Antysemitę poznaje się po tym, że od czego by nie zaczął, skończy na Żydach.
  Tak samo zresztą jest, między innymi, z rusofobami.
  Widać to wyraźnie na blogu, który ktoś trafnie określił jako „groch z kapustą”.
  Zaczął – siermiężny elaborat – od Kaczyńskiego, a skończył na ruskich oligarchach.
  Polak tak już ma – jak nie Żyd, to ruski, albo inny innostraniec.

 66. sikorki odlatuja i polska znika?
  a kto konsekwentnie przez prawie kope lat torowal droge do waadzy naczelnikowi?

 67. znowu mamy spijac po nich piwo, gospodarzu?

 68. chyba nie pozostanie nam nic innego jak wypowiedziec wojne stanom 🙂

 69. Być może, Polak MUSI kogoś nienawidzić……
  Szczególnie gdy wchodzi w grę zamówienie polityczne.
  Każdy kozioł ofiarny jest dobry, pod warunkiem że nie ma możliwości odwinięcia się przesladowcy, bądź NIE ISTNIEJE- co jest najlepszą sytuacją.

  Ksiądz proboszcz mówi kogo nienawidzić, media podpowiadają, gadające głowy, politycy.
  To doskonale kanalizuje społeczne emocje.
  Takie katharsis dla ubogich.
  Metoda stosowana od kiedy?
  Początków ludzkości?

  Ładnie ujął to autor w „Modlitwie Prawdziwego Polaka”.

  Być może, Polak MUSI kogoś nienawidzić……
  Szczególnie gdy wchodzi w grę zamówienie polityczne.
  Każdy kozioł ofiarny jest dobry, pod warunkiem że nie ma możliwości odwinięcia się przesladowcy, bądź NIE ISTNIEJE- co jest najlepszą sytuacją.

  Ksiądz proboszcz mówi kogo nienawidzić, media podpowiadają, gadające głowy, politycy.
  To doskonale kanalizuje społeczne emocje.
  Takie katharsis dla ubogich.
  Metoda stosowana od kiedy?
  Początków ludzkości?

  Ładnie ujął to autor w „Modlitwie Prawdziwego Polaka”.

  ………
  https://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

 70. wielka szansa jaka dla baltyku byl projekt nordstream wyrzucono do kosza; potem bylo PIRAMIDALNE glupstwo z lotem nad ruskim gniazdem, scheisse, dreimal scheisse;

 71. wiesiu, ja tam wole, w miedzyczasie, podgrzybki;

 72. a jak modlitwy, to polecam mechthilde z magdeburga, XIII w.;

 73. Wczoraj taki jeden łysy neofazi ,co parę zdań o Jaruzelskim -,zbrodniarz .Przypominam -w stanie wojennym 100 ofiar ,w puczu majowym 500 ,jak nazwać Piłsudskiego?A dziś pozostaje hasło.Pislamizm tak ,wypaczenia nie!!!!

 74. saksonia; kanibal czy eutenzjoentuzjasta? sad w dreznie dolepil cztery tygodnie (teraz lacznie siedem lat i siedem miesiecy) policjantowi kriminalnemu z gorskiej doliny gimlitz za zamordowanie polskiego przedsiebiorcy z hamburga;
  jest jeszcze droga rewizji, ktora pojdzie zapewno zarowno prokuratura (cel: dozywocie) jak i obrona(uniewinienie);

 75. slima11
  15 grudnia o godz. 14:00
  Niedorzeczne sa wyliczanki statystyczne dotyczace pomordowanych.

 76. jesli idzie o prokuratorow to polecam film andrzeja wajdy „pilat i inni”; dobrze ujete;

 77. mag
  15 grudnia o godz. 12:06
  I masz racje. Rowniez w tym, ze jestem porabany. Przez Muszynianke i Mauro ro… Nie ma Cie w blogosferze, lecz czuwasz. Tez dobrze. Przynajmniej nie ryzykujesz odkrycia twarzy, chlody szkodza pora zimowa.
  Saldo mortale/ nie Salto mortale

 78. @Mauro Rossi
  co to jest püochodzenie zydowskie z encyklopedii????????????????????????????Nie wie….

 79. Art63
  15 grudnia o godz. 11:16
  Trafione.

 80. olborski
  15 grudnia o godz. 10:43 pocwiczy i kiedys wyjdzie mu plagiat Listow Perskich….

 81. Ponizej laczy M u s z y n i a n k a zydow z pieniedzmi. Jesli to nie jest antysemiczny wpis…….????

  Muszynianka
  15 grudnia o godz. 3:10

  Jeśli nie wiadomo o co chodzi … 48 lat po wydarzeniach marcowych, to znaczy, że chodzi o …

 82. byk
  15 grudnia o godz. 13:58

  Niestety, tekst wywala w kosmos, ale warto odsłuchać.
  Sporo mówi o tym, co przeciętnemu Polakowi w duszy gra…..
  ZAWIŚĆ to podstawa…..

 83. Art63
  15 grudnia o godz. 11:16
  Kolejna posrednia przykrywka jest czesto (nie zawsze) krytyka USA i….

 84. mag
  15 grudnia o godz. 12:06

  Nie jestem i nigdy nie byłam @Muszynianką.

  Byc muszynianka nie jest kompatybilne z salonem.

 85. MR w swoich antysemickich dywagacjach oraz adorujaca go Muszynianka nie widza roznic i podzialu miedzy Palestynczykami; H vs F …….przypominam sytuacje po wkroczeniu H do Gazy. Do tego Palestynczycy, obywatele Izraela, mieszkajacy w tymze. I jeszcze chrzescijanscy Palestynczycy.
  I jeszcze Ci z Jordanii…

  ..
  .

 86. ”chyba nie pozostanie nam nic innego jak wypowiedziec wojne stanom ”
  Zapomnij. A co będzie jak wygramy? Jak odbudujemy? Za co?

 87. radzilowJedwabne

  „dziekuje (bez ironii) za wyczerpujace informacje w sprawie tzw „trockistow”.”

  To ja dziękuję za inspirujące pytanie. Oczywiście inspirujące do przemyśleń nad życiem politycznym PRL – mam na mysli głównie ówczesną lewicę, która miała ciekawy charakter.

  Głównie z powodu swej endemiczności, bo kraj miał ograniczone kontakty z zachodem. Mało, tradycje lewicy przedwojennej (z powodzeniem kooperującej z lewicą zachodnioeuropejską) pracowicie „wygumkowano”. No a sam system, jak pisałem nocą, w ramach teorii spiskowych walczyl zaciekle z rozmaitymi urojonymi wrogami – rozmaitymi ” … istami”, „… izmami”, „… wszczyznami” itp. Walczył głównie wzbudzając przed nimi lęki. Chodzi mi o szukanie urojonych, zastępczych wrogów albo „kozłów ofiarnych”czego efektem było nadawanie dramatycznego znaczenia sprawom tak naprawdę bez wiekszego politycznego znaczenia – demonizowanie.
  Te wszystkie zabiegi, manipulacje doprowadzały do tego, że ludzie mieli problem z samookreśleniem się – w sensie politycznym.

  To dobrze widać na przykładzie wykorzystywania „spisku trockistów”, którzy tak naprawdę byli marginesem czy folklorem lewicy peerelowskiej.

  Ludwik Hass, czołowa postać tego ruchu, był przedwojennym trockistą. W 1939, po zajęciu częsci kraju przez ZSRR Hass został przez stalinowski trybunał skazany na dożywotni łagier za trockizm. Wyrok mu uchylono po smierci Stalina, do kraju wrócił w drugiej połowie lat 50. No i objawił się z tym trockizmem jak jak jakiś hibernatus. Następnie z podobnymi sobie hibernatusami prowadził przez długie lata kanapę dyskusyjną.

  Inny znany trockista Edmund Bałuka gdy w 1970 prowadził strajk w Szczecinie (W stoczni im Warskiego) nie miał pojęcia, że jest trockistą. No bo skąd dźwigowy Bałuka ze Szczecina miał znać historyka Hassa z Warszawy? Zresztą podejrzewam, że Bałuka nie miał pojęcia kim był Trocki ponieważ na Lwa Dawidowicza był zapis cenzury.
  Bałuka zyskał świadomość, że jest trockistą kilka lat później gdy udało mu się wydostać nielegalnie z kraju i gdy francuscy trockiści mu to powiedzieli.
  No i już jako trockista wrócił do kraju w stanie wojennym – też nielegalnie. Po czym odsiedział swoje i dołączył do dyskusyjnej kanapy Hassa.

 88. folwarkPn

  „Ojciec Michnik byl najwiekszym przeciwnikiem niezaleznej lewicy przez caly okres od przejecia wladzy w !989 roku przez neoliberalow finansowanych przez CIA”

  Nie miał innego wyjscia niż monopolizowanie opozycyjności. Jedyną mozliwością przełamania monopolu partii (PZPR) było przeciwstawienie jej monopolu opozycji. To nie tyle wynikało, jak się teraz pisze, z jego niezdrowych ambicji co z przyjecia jedynej strategii mającej szansę na sukces.

 89. Indoor prawdziwy
  15 grudnia o godz. 14:52
  ty to jestes optymista;

 90. ”ty to jestes optymista;”
  po ojcu

 91. Bar Norte
  15 grudnia o godz. 14:55

  Przecież w naszym kraju CIĄGLE opozycja łączy się, by obalić rządzących, przejąć władzę.
  Zatomizowana, nie ma szans.
  AWS to robił, PiS to zrobił, ten antyPiS też musi zrobić, by scalić poszczególne kanapy……

  Niestety, daje to momentami dziwne efekty.
  Powstają partie wodzowskie, wykluczające wewnętrzną dyskusję w imie osiągnięcia zwycięstwa.
  Jedyną partią posiadającą taką możliwość, jest chyba PSL.
  Cóż, wbrew pozorom, to chyba wspólnota interesów i …TRADYCJA.

 92. ”AWS to robił, PiS to zrobił,”
  A PO robił co innego?
  Z tym, że PiS jako jedyny obalił również własny (pierwszy) rząd za pomocą zręcznej prowokacji politycznej. Nie lada sztuka. Nawet będąc partią rządzącą dalej rząd obalać. Chyba z rozpędu.

 93. byk
  15 grudnia o godz. 14:56
  errata:
  pesymista;

 94. wiesiek59

  „Przecież w naszym kraju CIĄGLE opozycja łączy się, by obalić rządzących, przejąć władzę.
  Zatomizowana, nie ma szans.”

  Nie ma takiej potrzeby.
  Przecież PiS nie jest monopartią na wzór PZPR a RP mimo swych wszystkich mankamentów nie jest PRL-em.

  Moim zdaniem odwoływanie się do politycznych tradycji peerelowskich po 25 latach od upadku PRL jest nieporozumieniem.

 95. ”pesymista;”
  To z kolei po matce

 96. Kiedyś, jak czytałem swoje (jako spokojny) i innych wpisy z lat 2008-2009, odczuwam Déjà vu.

  Tylko wówczas to PO obniżyło emerytury i renty około 40 000 funkcjonariusz służb PRL-u, a obecnie czyni to PiS.

  Dziwią wczorajsze argumenty obecnych posłów PO przeciwko „obecnej” ustawie, że narusza prawo, bo m.in. stosuje odpowiedzialność zbiorową.

  Wówczas też ją zastosowano, czyżby obecne PO zmieniło ogląd rzeczywistości?

  To całe zakłamanie tzw. „styropianowców” i doczepiających się do nich młodszych „działaczy” jest w wielu miejscach mocno nielogiczne.

  Szczególnie razi chęć wykazania przez Ministra ON, że stanem wojennym dowodzili szeregowcy (Jaruzelski, Kiszczak – po degradacji).

  Jeśli tak było (i tak zapiszą w Nowych podręcznikach), to walka ówczesnej opozycji, oczywiście z Braćmi Kaczyńskimi na czele, była łatwizną.

  Wygrać z Armią dowodzoną przez szeregowców to potrafi byle starszy szeregowy lub nawet zwykły kapral.

  Ja bym tak nie obniżał heroiczności cnót Braci K.

  Musimy to wszystko przetrzymać.

 97. Jeden z moich idoli literackich twierdzil, ze „kiedy jestesmy w czarnej dupie, to jeszcze nie jest najgorzej. Najgorzej jest wtedy, kiedy zaczynamy sie w tej dupie urzadzac”.

 98. Komuchy zostaną rozliczone. Żarty się skończyły.

 99. A jak się już urządzimy „in the black hole”, to kogo w kolejności będziemy rozliczać?

  A może by zapytać naszych obecnych sojuszników z Wlk.Brytanii i USA, dlaczego nas w Jałcie przekazali „trzeciemu” z Wielkiej Trójki?

  @Lider4 – odważysz się „ich” rozliczyć?

 100. „mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów.”

  Alez oczywiscie, oczywiscie.
  A redakcje „Polityki” i „Gazety Wyborczej” zdominowane sa przez niebieskookich
  blondynow z ONR-u.

 101. @Levar

  „A redakcje „Polityki” i „Gazety Wyborczej” zdominowane sa przez niebieskookich blondynow z ONR-u.”

  Znaczy te redakcje „zdominowane sa” przez Zydow? Serio? Przeciekawe. Zechce Pan temat rozwinac?

  Slyszalem, ze Michnik („Szechter przepros za ojca i brata”) jest Zydem z pochodzenia (wylacznie z pochodzenia, bo sie przechrzcil). No i slyszalem o „pochodzeniu” red Passenta. Sa jeszcze jacys? Czy red Passent „dominuje” jednoosobowo, czy tez w redakcji „Polityki” zalegli sie jacys nie znani szerszemu ogolowi Zydzi?

  Wedlu spisu powszechnego w Polsce zyje nieco ponad tysiac Zydow, tyle samo jest czlonkow gmin zydowskich. Jesli liczyc po norymbersku (jeden dziadek albo jedna babka) to sie moze nazbierac jakies piec czy szesc tysiecy. Rozumiem, ze to wielki problem dla czterdziestominionowego narodu, to moze byc 0.1 (zero koma jeden) promila.

  Niemniej jednak jestescie chyba Panowie w stanie poradzic sobie z tak okropnym zalewem zlego i niedobrego zydostwa? W koncu nie brak sprawdzonych wzorow, jak sie pozbywac niechcianych mniejszosci. Cos na ksztalt akcji „Wisla” moze? Czy reartywacja Marca?

 102. Osobiście, jestem za rozliczaniem „komuchów” i „mrocznych czasów PRL”.

  Oczywiście pod warunkiem, by rozliczający zaczęli świecić świetlanym przykładem.
  -dyplomy zdobyte za PRL oddać
  -zajmowane dzięki nim stanowiska, zwolnić
  -benefity uzyskane dzięki PRL zdać na Skarb Państwa
  -zapłacić po cenie rynkowej za konsumowane wcześniej dobra po cenie dotowanej przez ten przebrzydły ustrój…..

  Ludzie którzy podejmują decyzje o rozliczaniu, powinni również ponieść konsekwencje takiego posunięcia.
  Z przykrością trzeba stwierdzić, że wielu z nich uzyskało wykształcenie dzięki protekcji, korupcji, czy według taryfy ulgowej.
  Podejmując takie decyzje ujawnili, że nie sa w stanie przewidzieć skutków takich posunięć dla kraju.
  Nie nauczyli sie niczego, w tym i logicznego myślenia, a zajmują wysokie stanowiska.
  To klęska edukacyjna PRL, kompletna porażka.
  Nie trzeba było ich granatem odrywać od pługa…..

 103. @spokojny18

  ” dlaczego nas w Jałcie przekazali „trzeciemu” z Wielkiej Trójki?”

  Bo to byli dranie. Powinni rzecz jasna pojsc na Trzecia Wojne Swiatowa z ZSRR, zeby jasniepanom zapewnic dalsze zyski z forwarkow, zeby fornale nadal znali swoje miejsce i zeby reaktywowac Bereze Kartuska. To byl ich oczywisty obowiazek. To oczywista oczywistosc, ze Amerykanie byli obowiazani walczyc i umierac za Bereze Kartuska.

  A oni, dranie skonczone, nie chcieli…

 104. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 17:13

  Akcja Wisła była bardzo humanitarna.
  W porównaniu z nalotami dywanowymi…..
  Więc nie porównuj nieporównywalnego.

  Odcięcie od bazy żywieniowej i rekrutacyjnej było koniecznym posunięciem. Inaczej tych „przeklętych” w różnych mundurach i bez, mielibyśmy do dzisiaj.

 105. @Lider4

  „Komuchy zostaną rozliczone. Żarty się skończyły.”

  Zgadza sie. Slyszalem, ze z Brukseli zostanie pozyskany specjalny grant na budowe i eksploatacje Miejsc Odosobnienia. Na wzor Berezy Kartuskiej. Za drut kolczasty, baraki, palki i bagnety zaplaci Bruksela. I Makrela.

  No bo niech tylko sprobuja fikac! I nie dac!

 106. @Wiesiek59

  „Akcja Wisła była bardzo humanitarna.
  W porównaniu z nalotami dywanowymi…..”

  Chyba nie neguje?

  Obawiam sie zreszta, ze naloty dywanowe nie sprawdzilyby sie przy wylapywaniu niedobitkow obarczonych brzydkim „pochodzeniem”. Postronni, tzn aryjczycy, mogliby ucierpiec. Jak jest po polsku collateral damage?

 107. To prawda, że banki mocno się sprzeciwiają temu pomysłowi?

  Tak. Rozumiem ten sprzeciw. Dzięki Visie i MasterCardowi dostają dużo pieniędzy. Kto by chciał to stracić? Indyki nie głosują za świętami. Dlatego właśnie muszę przejąć odpowiedzialność za tabelę opłat i prowizji. Teraz konsument płaci za używanie karty sklepowi, a sklep bankowi, który jest najbardziej zadowolony z tej sytuacji. To trzecia uciąć. Wtedy banki same będą chciały, aby jak najszybciej wdrożyć polską kartę, żeby obciąć zbędne koszty.

  W grę wchodzi całkowita likwidacja pobieranej na rzecz banku, a ustalanej przez organizacje płatnicze, opłaty interchange?

  Absolutnie tak.
  http://www.forbes.pl/krajowa-karta-platnicza-wywiad-z-tadeuszem-koscinskim,artykuly,209380,1,1.html
  ===========

  Argumentacja pokrętna.
  Ale, częściowo prawdziwa w przypadku banków.

  Pan minister zapomniał tylko powiedzieć, że odcięcie ludzi od gotówki skutkuje ich całkowitym ubezwłasnowolnieniem od Państwa.
  I o to głównie chodzi.
  KONTROLĘ PLEBSU.

 108. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 17:21

  Postronnymi nikt się nie przejmuje.
  Jeden Hellfire i wesela nie ma……
  Albo szpitala z obsługą….
  Albo, uczestników pogrzebu…

  Ważne, by stać po stronie Imperium Dobra.
  Wówczas wszystko jest dozwolone.
  „Zabić wszystkich, Bóg pozna swoich”- aktualizacja….

 109. @Wiesiek59

  „Pan minister zapomniał tylko powiedzieć, że odcięcie ludzi od gotówki skutkuje ich całkowitym ubezwłasnowolnieniem od Państwa.”

  Tego juz probowano. Nie ma roznicy, czy bankomat, czy ksiazeczka oszczednosciowa.

  Trzebaby jeszcze zabronic posiadania dolarow, eurosow, frankow szwajcarskich, krugerow i zlota.

  „Bony kupie”, „Aaaa bony zdecydowanie kupie” … „Powracajacemu sprzedam M2”

 110. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 17:13
  Szanowny Panie,
  ja o blondynach, a Pan mi tu z Zydami wyskakuje.
  Obsesja jakas?

 111. @Muszynianka juz ustalila, ze zli zydzi „zydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów” panosza sie na BW „nielegalnie”, bo Syjonistyczny Twor to „dawno zabrane ziemie Palestyny”. @Muszyniance wtoruje @Mauro Rossi, ktory juz ustalil, ze zydzi popelniaja „mordy rytualne” i „czystki etniczne”:

  No dziecko by zrozumialo – a taki Azerbejdzan nie chce elementarnych rzeczy zrozumiec. I wzbudza zrozumiale oburzenie w Iranie i w krajach arabskich, bo kupuje na Zydach sprzetu wojskowego za jakies piec miliardow zielonych. Miedzy innymi kupuje Zelazna Kopule, ktora nie bez powodu uznana jest przez SIly Pokojub i Postepu za „haniebna” (org „infamous”). To zrozumiale – z powodu tego zlego i niedobrego systemu cala masa wrednych syjonistow plci obojga zyje i oddycha – i na domiar zlego posiada kompletne zestawy rak i nog.

  „Israel agreed on Tuesday to sell nearly $5 billion of its infamous ‘Iron Dome’ defence system to Iran’s northern neighbour, Azerbaijan, in a mutually beneficial trade deal.
  Azerbaijan’s President Ilham Aliyev told reporters that historical trade between the two countries was strong, as Israel buys a large proportion of its oil from Azerbaijan.

  “So far the contracts between Azerbaijani and Israeli companies with respect to purchasing defence equipment have been close to $5 billion,” Aliyev said.”

  https://www.alaraby.co.uk/english/news/2016/12/15/israel-sells-5-billion-of-weapons-to-irans-neighbour

  To przeciez oczywista oczywistosc, ze zlych i niedobrych syjonistow trzeba oblozyc embargiem. I sankcjami. No chyba ze zastosuja sie do sprawiedliwych zadan swiata arabskiego i jakos rozplyna sie w powietrzu czy tez udadza sie kolektywnie do jakiegos duzego komina, celem uczynienia miejsca pod Wolna Palestyne.

  A wredny Azerbejdzan nie chce tego zrozumiec! I buli ciezki szmal, piec miliardow zielonych, za wraze, syjonistyczne produkty.

  Oni chyba nawet nie czytaja prawicowych polskich witrynek. Jakby czytali, to by wiedzieli, ze wiarolomni zydzi „sprzedali Rosji kody dezaktywacyjne”.

 112. @Levar

  „„mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunistów.”
  Alez oczywiscie, oczywiscie.
  A redakcje „Polityki” i „Gazety Wyborczej” zdominowane sa przez niebieskookich
  blondynow z ONR-u.”

  Nie ja ” z Zydami wyskakuje.”, tylko Pan walnal powyzej cuchnacego, rasistowskiego klocka.

  A teraz usiluje Pan kleic glupa, wypierajac sie wlasnej insynuacji.

  Znaczy te redakcje „zdominowane sa” przez Zydow? Serio? Przeciekawe.

  Zechce Pan temat rozwinac?

  Slyszalem, ze Michnik („Szechter przepros za ojca i brata”) jest Zydem z pochodzenia (wylacznie z pochodzenia, bo sie przechrzcil). No i slyszalem o „pochodzeniu” red Passenta. Sa jeszcze jacys? Czy red Passent „dominuje” jednoosobowo, czy tez w redakcji „Polityki” zalegli sie jacys nie znani szerszemu ogolowi Zydzi?

 113. Według radzilowskiego Jedwabnika ci dwaj muszą być szmalcownikami i folksdojczami.

  President of Israel Shimon Peres apologised for the massacre. During a reception in the village for the Muslim festival of Eid al-Adha, Peres said that he came to Kafr Qasem to ask the villagers for forgiveness. „A terrible event happened here in the past, and we are very sorry for it,” he said.

  On 26 October 2014 Reuven Rivlin, keeping an electoral promise, became the first sitting President of Israel to attend the annual commemorations for the fallen at Kfar Qasim. He called it an ‚atrocious massacre’, ‚a terrible crime’ that weighed heavily on the collective conscience of the State of Israel.

 114. @sztubak

  „President of Israel Shimon Peres apologised for the massacre”

  Znaczy tak napisali w Wikipedii. A zatem to musi byc prawda, sama prawda i tylko prawda.

  A Peresem to nie radze sie zachwycac, bo to wlasnie Peres rozkrecil program zbrojej atomowych. Jakby nie Peres, to by pewnie do tej pory bylo dawno pozamiatane, jakis Iran czy Pakistan czy kto tam jeszcze walnal by pare bomb i z Izraela zostaloby pare duzych kraterow. Z tzw „palestynczykow” tez by oczywiscie sladu nie zostalo, ale to akurat nie przeszkadzaloby nikomu…

  A ten wredny Peres juz bardzo dawno temu przewidzial, ze jak sie nie chce do gazu, do pieca ani do morza – to trzeba miec bomby atomowe.

 115. A ja znam jednego komucha, sympatyczny, inteligentny, wykształcony i na dodatek wcale się nie obraził jak nazwałem go komuchem.
  Założę się, że każdy na tym forum też takiego zna albo w rodzinie ma.

 116. „mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów ” – ocenił red. Passent

  Na polskim blogu @en passant Żydzi są all over the place.
  Wręcz mamy wojnę semicko-antysemicką pod biało-czerwoną flagą.
  Być wciągniętą jest łatwo. Wystarczy, że napiszesz Palestyna zamiast Plastelina, i już jesteś po jednej stronie.

  Po pierwsze – nie macie armat …
  :-))))
  :-))))!!!!!
  – bojowe okrzyki wznoszą po drugiej stronie.

  Mili ludkowie, za Marzec 1968 zapłacicie odszkodowania dwudziestu tysiącom ofiar waszych prześladowań jako że jesteście „elementy zdeprawowane, ciemne, czarnosecinne sily, gotowe pojsc w kazdym kierunku”. Szacuję, że bez pół miliarda złociszów się nie obejdzie. Z waszych podatków zapłaci rząd RP w waszym imieniu. Powodzenia.

 117. @sztubak

  „A ja znam jednego komucha, sympatyczny, inteligentny, wykształcony ”

  A ja znam jednego folksdojczera-szmalcownika drugiej czy trzeciej generacji, ciezko sie obrazil, jak nazwalem go folksdojczerem-szmalcownikiem.

  Inteligentny, wyksztalcony, potrafi nawet prawidlowo poslugiwac sie kombinacja klawiszy Ctlr-C / Ctrl-V. Pewnie mial klawisza w rodzinie.

 118. Jedwabniczku,
  bardzo sprytnie.

  Gdyby ktokolwiek na tym forum napisał to co powiedział Shimon Perez czy Reuven Rivlin to z pewnością nazwał byś go szmalcownikem i folksdojczem, użyj sobie.
  Środkowy palec w górę i nie zapomnij spuścić wody.

 119. @Muszynianka

  „Na polskim blogu @en passant Żydzi są all over the place.”

  No widzisz, jak ty masz przegwizdane? Zli i niedobrzy syjonisci wlezli na polski blog. I komentuja twoje swiatle wypowiedzi. A przeciez juz ustalilac, ze „zydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów”, ze panosza sie na BW „nielegalnie”, bo Syjonistyczny Twor to „dawno zabrane ziemie Palestyny”.

  Ja mysle, ze bedziesz musiala zmajstrowac osobny, czysto aryjski Internet. Taki Aryannet czy cos. Z tabliczkami „Jude raus” przy kazdym laczu.

  Pytanie, czy bedziesz umiala, nawet razem z kolesiami. Bo tymczasem w infrastrukturze Internetu w twoim pieknym kraju dominuja firewalle firmy Checkpoint. Nie che ciebie martwic, ale to firma izra… pardon, syjonistyczna, panoszaca sie na Dawno Zabranych Ziemiach Palestyny.

  A co gorsza – firewall porzadnej jakosci to jeszcze trzeba umiec zrobic. To ciut trudniejsze niz zrobic europalete czy nawet wersalke.

 120. @Sztubak

  „co powiedział Shimon Perez czy Reuven Rivlin to z pewnością nazwał byś go szmalcownikem”

  Frowno ci wiadomo, co powiedzial i czego nie powiedzial Peres. A skoro caly Izrael twoim zdaniem „istnieje nielegalnie”, bo to Odwieczne Ziemie Palestynskie – to jest niezbyt sprytne, zeby sie na izraelskiego polityka powolywac.

  Zwlaszcza na Peresa:

  „How Shimon Peres Outwitted the U.S. to Bring Nukes to Israel
  Renowned for his decades-long quest for peace in the Middle East, Shimon Peres’s greatest triumph was his cunning and successful plan to bring nuclear weapons to Israel.”

  http://www.thedailybeast.com/articles/2016/09/28/how-shimon-peres-got-nukes-for-israel.html

 121. @Muszynianka

  ” Szacuję, że bez pół miliarda złociszów się nie obejdzie.”

  zydzi-piniondze-geszeft

  To jest narracja folksdojczersko-szmalcownicza. Nic sie nie zmienila po Trblince i Oswiecimou – tylko na sile przybrala.

 122. Czy Avast jest koszerny, Kacpersky’ego?
  Tak się zastanawiam…..
  A może przerzucić się na McAfee?
  Czy on jest WASP?
  Bo ten Zuckenberg to juz z góry wiadomo……

  I tak można by dojść do absurdu, paranoi, czy innych obłędów generowanych, czy psychoz…
  Tymczasem, ludzie są raczej dość sztampowi.
  Tak jak i ich wiara jest generalnie ogólnoludzka.
  ZŁOTY CIELEC…

 123. Jedwabny radzilowku,
  Wmawiasz innym swoje obsesje a następnie wyzywasz od folksdojczów i szmalcowników.
  Nie możesz wiedzieć co uważam, jeżeli tego nie napisałem.

  Jesteś shmok, czyli obrzydliwy, godny pogardy, głupi a wedle pierwotnego znaczenia z Yiddish też kutas.
  Jak ktoś jest shmok, to nie ma znaczenia czy Żyd czy Marsjanin i nie ma to żadnego związku z antysemityzmem czy rasizmem.

  A o masakrze w Kafr Qusem dowiedziałem się w Haaretz, szmoku.

 124. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 18:24

  Tu akurat nie masz racji.
  Masz bardzo pazernych pobratymców/ braci w wierze.
  Żadnej złotówce nie przepuszczą.
  Najlepsze są odszkodowania za cierpienia i renty za prześladowania.
  Cóż, durni w rządzie mamy dostatek.
  Tyle że to my płacimy, nie oni….
  Chyba, że oni dostają prowizję.
  Odpalacie im dolę za takie ustawy?
  Z ciekawości pytam…..

  Podobno nad Wisłą, tylko ryba nie bierze….
  Na Wigilię, koniecznie karp po żydowsku.

 125. @sztubak

  „Jesteś shmok, czyli obrzydliwy, godny pogardy, głupi a wedle pierwotnego znaczenia z Yiddish też kutas.”

  Ja mysle, ze powyzsze zapewni Sztubakowi jakas nagrode od tutejszej Moderacji. Moderacja „Polityki” bardzo lubi takie wlasnie zwroty – o ile Polak zwraca sie do Zyda.

  Nie daj Boze odpowiedziec w ten sam sposob – odpowiedzi Moderacja biegusiem usuwa.

  Jesli jednak Sztubak powoluje sie na Haaretz – to warto przypomniec, co Haaretz pisal o zachowaniu Polakow wzgledem Zydow:

  „The prevalence of grass-roots anti-Semitism in rural Poland not only helps explain the foundation of hatred that facilitated the Jedwabne slaughter; it also sheds light on the roots of similar pogroms that took place nearby during the previous week in July 1941. In Wasosz and Radzilow, too, Polish mobs raped, robbed, tortured and murdered. In each town many hundreds of Jews – exact numbers are elusive – were herded into a barn, which was then set afire. In Jedwabne, the destruction was almost complete: Only seven of the town’s 1,600 Jewish residents survived.

  Germans played little or no direct role in these massacres, yet the Poles perpetrated many of the same kinds of outrages commonly associated with the Nazis. Jews were tied to the backs of wagons or horses and dragged through the streets. Infants were torn from their mothers’ arms and butchered before their eyes. In the Jedwabne synagogue, Jews were “forced to sing and destroy their holy books,” Bikont notes.

  (…)

  In all three of the towns that Bikont studied, those who were not involved in the violence played a supplementary role as looters. She presents accounts of peasant women in Radzilow tearing the dresses off Jewish women as they were being herded off at gunpoint. One Polish housewife admitted stealing and ripping apart Torah scrolls because of a popular belief that “there were dollars hidden in them.””

  Dzis czasy takie, ze nawet najbardziej zajadle antysemickie hejerstwo nie jest w stanie mordowac, rabowac i gwalcic. Pozostaja tylko gorzkie zale na Internecie.

 126. @Wiesiek59

  „Najlepsze są odszkodowania za cierpienia i renty za prześladowania.”

  Najlepsza jest kasa za lekarstwa. Jak kogos zaczyna porzadnie bolec, jak paraliz w oczy zaglada – to nawet sie zapomina o tym, ze bezbozni Zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa:

  „„Copaxone, czyli Obywatelu zrób sobie dobrze sam
  Kuracja jedynym chociaż częściowo skutecznym lekiem na stwardnienie rozsiane – Copaxone – kosztuje miesięcznie około 8.000 zł. Nie każdy może się załapać do jakiegoś programu finansowanego z funduszy publicznych. Leczenie wszystkich chorych w Polsce kosztowałoby rocznie jakieś trzy miliardy złotych. Pomyślałem więc, że może warto byłoby wymieszać coś podobnego samemu. Przypadkowo doświadczyłem takiej domowej kuracji jakieś trzy lata temu, ale o tym później.”

  „Monika to wyjątek wśród naszych rozmówców. Inni mówią, że wybrali emigrację przede wszystkim ze względu na warunki leczenia. Tak jak Ewa z Holandii, też z SM. – W Polsce ludzie tracą pracę, gdy szef się dowiaduje, że są chorzy. W Holandii nikt by się nie ośmielił. Poza tym tu dostaję copaxone, lek, który zatrzymuje chorobę – mówi Ewa. Uważa, że w Polsce nie miałaby na to szans. U nas na copaxone może liczyć tylko ten, komu nie pomaga interferon.”
  ..
  „Witam,
  Mam do sprzedania COPAXONE. Cena za opakowanie – 2ooo tys zl. Lek jest oryginalny, przechowywany w lodowce i ma dluga date wanosci, do maja”

  Wstretna i godna potepienia jest pazernosc „moich pobratymcow”. Niemniej jednak jak rece i nogi przestaja funkcjonowac, jak sie zaczynaja spastyczne drgawki, jak w oczy zajrzy perspektywa powolnej smierci – to nawet Prawdziwy Patriota szuka sposobu, jak te pare tysiecy zlotych miesiecznie zdobyc na kuracje.

  I dlatego Teva sprzedaje za dwadziescia miliardow zielonych rocznie. A czystego zysku wykazuje piec miliardow rozcnie. Znaczy zielonych.

  Wprawdzie ziomek Wieska, niejaki PA2155 juz wyjasnil, ze Teva „uprawia proceder”, „nie troszczy sie o srodowisko” i w ogole jest zla i niedobra, ale to akurat te Zydowiny niechrzczone wykombinowaly skuteczny lek na stwardnienie rozsiane. I drugi skuteczny lek, na Parkinsona. Azilect.

  Obawiam sie, ze sprzedaz lekow jest ciutke bardziej dochodowa od fabrykowania smierdzacych rasistowskich pomowien. Za kominowe smrody na temat „pazernych pobratymców/ braci w wierze” wiele nie placa.

 127. @Wiesiek59

  … przyczepil sie do Zuckerberga. Najwyrazniej polskie srodowiska Narodowo-Patriotyczne juz tego cykliste zdemaskowaly:

  „Zuckerberg chce zamknąć gęby Polakom. … Syjonistyczny agent, właściciel tzw. Fecebooka … przyjechał do Polski by szkolić polskojęzycznych ministrów w Nie dajmy się zwieść … Facebook ma być wg. planów syjonazistów jedyną formą prywatnych publikacji w internecie. Celem agitacji jest by jak najwięcej ludzi zakładało swoje konta … nich nie zdaje sobie sprawy, że udostępnia swoje prywatne dane Mossadowi. Izraelski dysydent Roy Tov dotarł do niepokojących danych na temat Zuckerberga, które mogą potwierdzać, że pracował i nadal pracuje on dla Mossadu.”

  Podsumowujac – cyklisci sa pazerni, Facebook zly i niedobry a Zuckerberg pracuje dla Mossadu. Czemu zatem jakis cyklista zmajstrowal Facebook? Czemu nie powstal znacznie lepszy portal w Kraju Najlepszych na Swiecie Informatykow? Ja slyszalem, ze to wskutek osobistek interwencji Sorosa, Rotszylda i Szechtera. Ale ponoc i trckisci cos tez namieszali.

 128. P.S. Tekst powyzej zacytowany z witryny „www.monitor-polski.pl”.

 129. ..ta choroba ,,komuch ,,bedzie jeszcze dlugo mieszkala w naszych sercach i mozgach .! widocznie pan prezes mocno nawdychal sie smrodu komuny ze teraz sam zionie glupota komunistyczna majac w sercu zal i nienawisc do wroga ktorego nie widzi a wierzy ze jest !! katolik dobry …

 130. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 18:13
  A ja szanowny Panie mam wrazenie, ze pewnym kregom zydowskim (nie chcialbym
  oczywiscie wrzucac tutaj wszystkich do jednego wora) volksdeutsche zdaja sie
  zbytnio nie przeszkadzac.
  Mmialem okazje przed paru laty czytac w „Spieglu” wywiad z pewnym znanym rezyserem (znanym rowniez ze slabosci do malolatow).
  Otoz ten znany rezyser, przezyl wojne tylko dlatego, ze jakis chlop z polskiego
  ciemnogrodu ukryl go w jakiejs dziurze przed szalejacymi przedstawicielami
  narodu Kulturträgerow. Nie przeszkadzalo mu to zupelnie opowiadac dzieciom
  i wnukom swoich przesladowcow niestworzonych historii o „polskim antysemityzmie”.
  I coz o takim pomyslec?
  Chyba tyle, co o takich, co im rany sie zabliznily podloscia (jak to ktos kiedys ladnie okreslil) i dzis za pieniadze z Berlina gotowi sa „bronic” Polski przed Polakami.

 131. spokojny18
  15 grudnia o godz. 16:46
  Pamiętam Ciebie tutaj z przed lat. Gdy było tu mądrze i kulturalnie. A dziś sam widzisz. Morze bzdur, chamstwa, arogancji, nieuctwa, tupetu, wodolejstwa i głupoty. Jak w całej Polsce. Pozdrawiam

 132. Tuska nie ma, więc komu i po co to k…stwo jest potrzebne? Miliardy złotych. http://www.sport.pl/sport/51,78978,21126059.html?i=5

 133. @Levar

  „nie chcialbym
  oczywiscie wrzucac tutaj wszystkich do jednego wora”

  Obawiam sie, ze nie bedzie Panu dane wrzucac do zadnego wora nie tylko zadnej cyklistki ale nawet pozyskanego mienia, czy to w formie „twardych”, czy to w formie „miekkich” czy nawet w formie branzoletek i pierscionkow.

  Czasy sa bezlitosne. Takze dla narodu Kulturträgerow. Trzeba jednak przyznac, ze ten narod to myslacy. Rajchsdojcze sa kumate. Nie zebym ich lubil – ale mysla glowami.

  Od jakiegos czasu narod Kulturträgerow juz sie nie lapie, jak gdyby co do czego, na opcje Samsona. Solidnie sie dolozyl do tych okretow podwodnych, co juz sa na stanie. Nastepne w drodze. Wyglada na to, ze sie rajchsdojcze wykpily dosc tanim kosztem.

  Czasy dla nikogo nie sa latwe. Powaznym problemem jest na przyklad brak rak do pracy, trzeba sprowadzac z zagranicy:

  „Foreign high-tech workers will get two-year permits and be paid a minimum of NIS 20,000 a month. … Hundreds of foreign workers will begin working at Israeli high-tech companies and startups this year. In recent months, a special team has been looking into the importing of workers from overseas for Israeli companies, given the shortage of thousands of engineers. „

 134. Levar
  15 grudnia o godz. 17:38

  To tak juz jest Lever … niestety?
  Toleruja ci ktorzy finansuja – Cappitto

 135. Bar Norte
  Ojciec Adam jako nalezacy do Council of Foreign Relations
  ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik#Lata_1988.E2.80.931991)
  zwalcza Lewice na polecenie swych mocodawcow od czasow Magdalenki.
  Zrozumiale jest wspolczucie dla Niego przed rokiem 1989
  (,,..Nie miał innego wyjscia niż monopolizowanie opozycyjności. Jedyną mozliwością przełamania monopolu partii (PZPR) było przeciwstawienie jej monopolu opozycji. To nie tyle wynikało, jak się teraz pisze, z jego niezdrowych ambicji co z przyjecia jedynej strategii mającej szansę na sukces.”)
  Po roku 1989 Ojciec Michnik stanal po stronie obszarnikow, kamienicznikow , podzegaczy wojennych i lichwiarzy, podobnie jak Ojciec Rydzyk i Hillary Clinton.
  „Anatomia władzy” – wywiad rzeka z Leszkiem Millerem i inne Roberta Krasowskiego, okreslaly role Michnika po ’89 bardzo negatywnie.

 136. @Wiesiek59

  Kiedys to byly czasy:

  „ak mi Domagała Kazimierz oświadczył zabrakło amunicji do zastrzelenia tych troje żydów. Więc Domagała kazał mnie i Sosnowskiemu iść po powrozy celem powieszenia tychże troje żydów i obydwóch poszliśmy po powrozy do gospodarstwa we wsi Wysokie Małe nazwiska nie znam. Po przyniesieniu powrozów wzięliśmy tych troje żydów prowadząc ich w stronę Wysokie Średnie.Po doprowadzeniu ich do rowu nad którym rosną wierzby zatrzymaliśmy się. W tym czasie Sosnowski Franciszek wziął kołka którym dwa razy uderzył tą starszą żydówkę raz w kark a drugi raz w plecy na wskutek czego upadła na ziemię zamroczona leżąc około godziny jeszcze. Gdy zobaczyła jej córka upadła na kolana przed Sosnowskim Franciszkiem prosząc go żeby nie bił jej matki kołkiem i nie znęcał się tylko zabił z broni mówiąc: „Jaki piekny ten światja jestem młoda i ja chcę żyć”.

  Na te słowa Sosnowski mówi ja ci dam żyć i on ją w tym czasie złapał za rękę pociągając za sobą,ona w tym czasie zawołała daruj mi życie!a on mówi dzisiaj musi się z tobą skończyć! to żydówka prosząc się mówi co pan będzie chciał to ja panu dam a pan daruj mi życie.
  W tym czasie Sosnowski przewrócił ja, ściągnął z niej sukienkę całkowicie pozostawiając ją jedynie w koszuli i zaczął ją gwałcić.Żydówka ta nie broniła się mu w toku gwałcenia ponieważ liczyła, że tym ocali sobie życie.
  Po zgwałceniu przyprowadził ją do drzewa to jest do tej wierzby gdzie byliśmy wszyscy i zarzucił powróz na drzewo, ja podniosłem za nogi gdyż pętlica nie sięgała, a Sosnowski w tym momencie założył pętlicę ja puściłem i ona zawisła nie dostając nogami do ziemi i w ten sposób po upływie około 1,5 godziny od chwili powieszenia zakończyła życie.

  Ja po zastrzelonej Żydówce od Domagały dostałem krótkie palto w którym w kołnierzu w domu znalazłem 110 dolarów, oraz dostałem 10 dolarów od Domagały ”

  Dzis jest bardziej pod gorke. Pozyskiwanie dolarow jakby sie utrudnilo. Pozostaja jeno gorzkie zale na Internecie i cenne wypowiedzi o „pazernosci” cyklistow.

 137. Giez ;
  Przeczytalem link o Syrii . Do niedawna jeszcze TVN Świat odbierałem jako źródło ,wiadomości ale przed i po wyborach w USA Kraśko i Pieńkowska zeszmacili się wykonują robotę na zlecenie , Wciagneli do tej brzydkiej roboty Wronę . Oczekujesz prawdziwej ,obiektywnej info o politycznym Świecie unikaj polskich „przekaziorów „w komplecie . To diabelnie smutne .
  O wewnętrznych wydarzeniach w kraju ” zapomniałem ” interesować się .
  POzdrowienia dla Ciebie i Krakowa

 138. Sojusz tronu i oltarza zbudowali przedstawiciele centro-lewu.
  Krasowski w wywiadzie dla Kultury Liberalnej rok temu
  http://kulturaliberalna.pl/2015/10/27/nastal-czas-bezkrolewia/?gclid=CMey9vGD99ACFYSEaQodHPUESg

  ,,..Lewicowa opinia publiczna uważa, że wpływy Kościoła w Polsce zbudowały prawica oraz biskupi. Nic bardziej mylnego. Oni tego bardzo chcieli, ale całą pracę wykonali ci, co nie chcieli, czyli… zwolennicy świeckiego państwa. Oni rządzili częściej, więc im w udziale przypadło uginanie się pod konserwatywnymi realiami. Religię do szkół wprowadził Tadeusz Mazowiecki, konkordat mamy od Hanny Suchockiej, ugoda z Kościołem na poziomie konstytucji i praktyki politycznej to Aleksander Kwaśniewski, zwrócenie majątku Kościołowi to dzieło Leszka Millera, projekty ustaw dopuszczających in vitro blokował Donald Tusk. Ani jeden filar tego, co liberalna lewica nazywa wyznaniowym państwem, nie został zbudowany przez prawicę.”

 139. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 21:28

  Wybacz, ale KOGO to?

  Ładną scenkę widziałem, na jakimś polskim filmie.
  Świeżych jeńców przyjmował szef obozu.
  Na biurku stała miska, w której pływały oczy.
  Na pytanie któregoś, czy się nie psują, odpowiedział
  -Nie, codziennie dorzucam NOWE.

  Ty mi tu stare ramotki, a CODZIENNIE różne nacje za pomocą różnych metod robią to samo innym nacjom, czy wyznaniom.
  Zaściankowy jesteś, anachroniczny, nieobyty, nie idziesz z duchem czasu.
  Mamy POSTĘP!!!
  W dziedzinie tortur, przesłuchań, ekserminacji, wyzysku, i paru innych dziedzin.
  Walka o byt, kolego.
  Czysty DARWINIZM.

  Więc nie pieprz mi o truchłach z przeszłości.
  Produkcja nowych trwa milionami w najlepsze.
  Przoduje jak zwykle, cywilizacja judeochrześcijańska.
  Eównież, w usprawiedliwianiu swych zbrodni.

 140. Dodatek z godziny 21:41
  Tytuł z Portalu „Spiegla ” * Katastrophe von Aleppo
  OBAMAS NIDERLAGE *
  a polskie media ?

 141. Wielce Szanowny Panie @Giez, 15 grudnia o godz. 20:51

  Dziękuję za powitanie po latach.

  Nie ma tu na blogu Magrud, Lecha, Telegraphic Observer’a, Stasieku, Pielni i paru innych osób.

  Widzę Dziarskiego Jacobsky’ego, Wieśka59 i Waldemara – z dawnych lat.

  Mam nadzieję, że wszyscy żyją i mają się dobrze.

  Powoli dotykamy albo zbliżamy się do ABSOLUTU, przy czym nie mam na myśli marki szwedzkiego alkoholu, który ostatnio podupada, na rzecz Finlandii.

  I o Finlandii porozmawiajmy.

  Są bliżej Rosji niż my i jakoś prosperują.

  Nawet lepiej niż „jakooś”.

  Nie muszą czekać na 87 amerykańskich czołgów, żeby poczuć się lepiej.

  Problem „komuchów” też ich nie dotyczy, bo nie żyją mitami i nie oddają czci totemom (to są terminy od Magrud z 2007 roku).

  Mają głowy obrócone do przodu, bo jak jest odwrotnie, to stwierdzili, że źle się idzie.

  Nie rządzi u nich „cmentarne towarzystwo” jak u nas.

  Historia dla nich jest ważna, osobiste poświęcenie też (patrz kampania 1939-1940), ale liczy się PRZETRWANIE, a klimat ich nie rozpieszcza.

  Mają o wiele wyższą pozycję niż Polska w Europie, bo są PRZEWIDYWALNI i nie jojczą, że im sowieckie SB-3 rozwaliły centrum Helsinek w 1939 roku.

  Po prostu go odbudowali, tak jak my CAŁĄ WARSZAWĘ, Wrocław i wiele innych miast.

  U nich były zniszczenia cząstkowe, bo w porę podpisywali rozejmy z Rosją w 1940 i 1944, bo wiedzieli że nie mieli szans.

  Byli wygodnym dla Rosji „oknem” na Zachód, mającym obecnie 2 razy silniejsze lotnictwo niż Polska.

  Po prostu uważają i żyją normalnie, czego można im pozazdrościć.

  Nasi ANTYKOMUNIŚCI nie wiedzą w zasadzie co to komunizm, ani co to KOMUCH.

  Powtarzają slogany, ale to co robią jest głęboko (1) SOCJALISTYCZNE w treści, gdzie ma dominować PAŃŚTWO, a na Jego Czele SUWERENNY NadNaczelnik Suwerena, czyli naczelnik 30% uprawnionych do głosowania.

  To co robią ma być również (2)NARODOWE w FORMIE.

  Piszę to oddzielnie, żeby mnie nikt po sądach nie ciągął za zbitkę pojęć (1) i (2).

  Po prostu takie skojarzenia z krajem, gdzie w latach 30-tych też objęto odpowiedzialnością zbiorową „pewną grupę”.

  Skutki działań tamtejszych ustaw mogą być u nas łagodniejsze, bo rozciągnięte w czasie.

  Można kogoś szybko pozbawić życia strzałem, stryczkiem, zastrzykiem, itp.

  Można to również rozłożyć w czasie, jeśli pozbawimy chorego 70-cio latka dostępu do leków, bo leki są odpłatne, a renty będą niektórym zmniejszone.

  Jestem za ukaraniem winnych naruszeń prawa i zbrodni, ale to ma być kara INDYWIDUALNA i udowodniona przed sądem.

  To co się teraz u nas wyprawia jest wejściem w CYWILIZACJĘ PODŁOŚCI, co wyczytałem u Jasnego Gwinta w 2008 roku.

  On podał, że to cytat z Jedlickiego.

  W każdym razie cieszę się, że Pan @Giez mnie pamięta, choć nie zawsze i nie we wszystkim się zgadzaliśmy, ale spieraliśmy się pięknie.

  P.S.
  Wydaje mi się, że Szanowny @Lizak nie żyje, bo od 2011 roku nie jest aktywny w NEC-ie.

  Dla młodzieży na blogu En Passant: jak Cię nie ma w sieci, to Cię nie ma …
  Dlatego piszcie i się spierajcie, ale nie o „pierdoły”, tylko w oparciu o FAKTY.

  No i myślcie samodzielnie, np. kto wymyślił pojęcie: śmieciówki o prekariat.

  Czyżby wymuślili je KOMUCHY?

 142. „Czy ogrod Saski jest jeszcze? Ciagle taki samy?”
  (Antoni Slonimski)

  Antysemityzm przybral nowa postac. Mozna rzec objawia sie w c z y s t e j f o r m i e. Calkowicie irracjonalny, czyli antysemityzm wobec zmarlych. Objawia sie jako trwala zaraza, bowiem jej noscielom zalezy bardzo, by po zgladzonych nie zostal zaden slad.

  Ach, ten kompleks wyzszosci Polakow, nie tylko w stosunku do Zydow, chociaz wobec nich najbardziej wyrazny. Zapominaja jednak, ze Zydom jest to obojetne, bowiem maja
  swoja skale wartosci.

 143. Maciej2
  15 grudnia o godz. 0:33

  „Piotrowicz to współczesny senator-koń … ku uciesze prezesa-Kaliguli”.

  Jeśli poważniej zajmujesz się szkalowaniem, zacznij od rzeczy podstawowych ― przeczytaj cokolwiek, by twoje inwektywy wolne były od prostych błędów i miały choćby resztki finezji. Ryszard Petru to nie jest dobry kierunek dla ciebie.

  Kaligula planował swego konia wyścigowego zrobić konsulem, nie senatorem, co brzmi dowcipniej. Senatorów było 600, a konsulów dwóch, i to oni mieli realną władzę wykonawczą, co prawda tylko na rok. W tym przypadku konsulem na najbliższy rok miał być Kaligula oraz jego koń, ale nie zdążył … Kaligulę trudno zaliczyć do idealnych władców, mówiąc ostrożnie, ale przynajmniej był dowcipny.

 144. Wiesiek59

  „Ładną scenkę … j pływały oczy. … codziennie dorzucam NOWE.”

  Wypadaloby przynajmniej znac swoja wlasna kulture. „Psy 2”. Pasikowski. Linda w roli glownej. Nie radze sie na Pasikowskiego powolywac, bo po filmie „Poklosie” okazalo sie, ze jest jest zly i niedobry. I przeszedl na wrogie pozycje. Znaczy Pasikowski a nie film.

  „Mamy POSTĘP!!!
  W dziedzinie tortur, przesłuchań, ekserminacji, wyzysku, i paru innych dziedzin.
  Walka o byt, kolego”

  Podobno macie postep. Znaczy w dziedzinie tortur, I wszystko by bylo cacy i oki – ale jajo peklo. Trybunal Europejski dala po paluchach. I trzeba bylo za te tortury beknac.

  „w usprawiedliwianiu swych zbrodni.”

  Zgadza sie, ostatnio wyjasnial wasz profesor Jasiewicz, ze „zydzi sami sobie winni” i ze „cale pokolenia zydow pracowaly na Holocaust”. Dziwnym trafem doniosle odkrycia waszego profesora, choc w swiecie zaslynely – nie przelozyly sie na eksportowe dochody.

  „Wybacz, ale KOGO to?”

  Takiego jednego, co po raz kolejny sadzi cuchnace, naziolskie klocki. „Pazerni cyklisci” i takie tam.

 145. Bar Norte
  15 grudnia o godz. 0:34

  „Wystarczyło … napić się wódki z jakimś trockistą by się narazić na zarzut trockizmu …. w składach osobowych … organizacjach trockistowskich Kuroń, Modzelewski, Michnik, Lityński i Blumsztajn nie figurowali”.

  Tym bardziej Macierewicz nie figurował „w spisach” i na pewno nie napił z nim wódki, a mimo to … jak piszesz …

  „Już prędzej za trockistę można uznać Antoniego Macierewicza w młodosci zafascynowanego Che Guevarą, który trockistowską ideę „permanentnej rewolucji” wprowadzał w życie”.

  Kiedy wprowadzał tę „permanentną rewolucje w życie”, chyba coś mi umknęło, ale może rzeczywiście Macierewicz od 1989 roku cały czas rządzi i wprowadza rewolucję? 🙂

  „Dodam, że w PRL i później główną postacią tego środowiska był Ludwik Hass, którego trudno wiązać z opozycją korowską”.

  Mieli co najwyżej chłodne stosunki dyplomatyczne. Hass był trockistowskim oszołomem i fantastą, niezbyt poważnym. Nie żyjący już Edmund Bałuka był ciekawszym przypadkiem. Oczywiście, cudownie zapomniałeś o Piotrku Ikonowiczu, znanym działaczu lewicowym, jedynym, który ma rewolucyjną praktykę trockistowską na Zachodzie w postaci starć z policją na ulicach. Fascynacje trockizmem w młodości zaliczył Maciej Stasiński, brat Piotra wiceszefa „Wyborczej”. No i całkowicie zapomniałeś o Polskiej Partii Pracy (idealnie zmyłkowa nazwa), gdzie drobniejszych tarocistów jest bez liku. A też, last but not least, warto wspomnieć o legendzie polskiego trockizmu, zagadkowej postaci (a może to tylko świetny konspirator) Zbigniewie Kowalewskim. Należy chyba do najwyżej ulokowanych trockistów spośród wszystkich Polaków, pod tym względem to prawie „pierwszy sekretarz”. Oczywiście Kowalewski należy do Polskiej Partii Pracy.

  Literatura trockistowska docierała dość szeroko do Polski w latach 80. W 1982 roku SB aresztowało w Warszawie emisariusza z Zachodu, który przemycał dla „Solidarności” części dla Radia „S”, był nim belgijski trockista Roger Noel, dostał 3 lata wiezienia, choć tyle nie siedział i szybko został ekspulsowany.

  A ty o „trockiście” Macierewiczu, jak karny szeregowiec mainstreamu albo, za przeproszeniem, sam Dukaczewski. 🙂

  A może o polskim trockizmie wiesz tyle co nic? Że też akurat ja muszę dawać lewicy korepetycje z historii polskiego trockizmu. To tak jak ty byś mnie nauczał o Sodalicji Mariańskiej. 🙂

 146. folwarkPn

  Miałem na myśli działalność Michnika przed 1989. I nie pisałem o niej ze współczuciem tylko ze zrozumieniem.

  Natomiast po 1989, po upadku „komuny”, Michnik nadal walczył z jej urojonym widmem – jak wszyscy.
  Nie wiem czy sobie pan przypomina, że nawet SLD swój „kompleks komuszy” leczyło zwalczaniem urojonej „komuny”.
  W tym wspomniany Leszek Miller. Mam oczywiście na myśli realne działania polityczne a nie retorykę. Eseldowcy oczywiście w warstwie symbolicznej odwoływali się do sentymentów peerelowskich ale realną politykę prowadzili tak jakby się mścili na swoim elektoracie – tej całej masie ludzi, która straciła na transformacji i miała wobec nich socjalne oczekiwania.

  Przecież pamietam słynną awanturę Gazety Wyborczej z rządzącymi eseldowcami (Kwasniewski, Miller). To była klasyczna kłótnia o interesy establishmentu w której akurat nie chodziło o interesy ówczesnego elektoratu eseldowskiego który na swoich plecach dodźwigał Kwaśniewskiego i Millera do władzy.
  Zresztą nie mogło chodzić, bo SLD wtedy już ten elektorat nie interesował. Oni zrobili polityczny „myk”, wypięli się na tych ludzi, bo ubzdurali sobie, że utrzymają władzę dzieki wsparciu klasy średniej.

  No a to akurat było poletko polityczne Michnika, który się plonami z tego poletka nie miał zamiaru dzielić.

 147. Tak trzymac, panie Adamie!

  POLECAM
  Relacja ze spotkania z Adamem Michnikiem na Jordankach /Torun.
  http://torun.wyborcza.pl/torun/14,35576,21112335.html

 148. ”Tytuł z Portalu „Spiegla ” * Katastrophe von Aleppo OBAMAS NIDERLAGE *
  a polskie media ?”

  W polskich mediach też są tytuły.

 149. @ozzy

  „ie tylko w stosunku do Zydow, chociaz wobec nich najbardziej wyrazny”

  Tu sie nie zgodze. Kompleks wyzszosci – przede wszystkim wobec „prymitywnych, durnych Kacapow”. Karabiny na sznurkach. Jak wchodzili do Polski, to ich baby-lejtnantki byly przekonane, ze koszule nocne to suknie balowe. Wiadomo, panie, dzicz.

  Pogarda dotyczy zreszta wielu nacji, vide „pepiki/zabojady/makaroniarze/zoltki/asfalt/bezusy”.

 150. @Mauro Rossi

  „Mieli co najwyżej chłodne stosunki dyplomatyczne. Hass był trockistowskim oszołomem i fantastą,”

  Rasistowskim oszolomem i mitomanem jest Mauro Rossi. Co i raz wkleja cuchnace antysemickie brednie, np o tym jak to rzekomo w Izraelu „zniewazano” „siostry Radwanskie” czy tez jak to „zydzi” zamordowali mlodego „Piaseckiego” w ramach mordu rytualnego. MR wkleja pracowicie swoje kominowe bzdety. Lze i zmysla, jakby mial placone na akord.

 151. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 21:28

  „Kiedyś to były czasy”.

  No dobrze, możemy się przerzucać opowieściami, ty o tym, inni o policji żydowskiej lub tzw. „Trzynastce” w warszawskim getcie, ty szmalcownikach, inni o żydowskich szmalcownikach, ty o pogromie kieleckim, inni o kierownictwie MBP, aż w końcu przestajemy pamiętać, że chodzi o wojnę i okupację niemiecką.

  Ale powiedz, czy Żydzi w sytuacji odwrotnej ratowaliby Polaków, gdyby groziła im za to kara śmierci, dla nich i rodzin?

 152. Mauro Rossi

  Czekałem na twój komentarz.
  Oczywiście z uwagi na zanętę, ktorą zarzuciłem czyli Antoniego Macierewicza.

  Cieszę się, że owa zanęta skłoniła cię do dłuższej wypowiedzi.
  Choć muszę zwrócić ci uwagę, że trockistowskich inspiracjach pana Antoniego napisałem w trybie przypuszczającym:

  „Już prędzej za trockistę można uznać Antoniego Macierewicza …”

  A o Bałuce napisałem tylko jeszcze do tego nie dotarłeś. Jak również coś wiecej o Hassie.

  Cieszę się, że tematykę trockistowską uzupełniłeś ciekawymi informacjami. Tym bardziej, że choć nie identyfikują się z nimi politycznie to mam do nich wiele sympatii.

 153. : )
  „Macierewicz wie, jak wygrywac wojne z nieboszczykami”
  (Adam Michnik)

 154. @Mauro Rossi

  ” ty o tym, inni o policji żydowskiej ”

  Prymitywna proba zmiany tematu odnotowana. MR co i raz wkleja cuchnace antysemickie brednie, np o tym jak to rzekomo w Izraelu „zniewazano” „siostry Radwanskie” czy tez jak to „zydzi” zamordowali mlodego „Piaseckiego” w ramach mordu rytualnego. Dziwnym trafem nie potrafi poprzec swoich gazowniczych rewelacji jakimkolwiek dowodem – co jest o tyle oczywiste, ze obrzydliwe brednie o rzekomym „zniewazaniu” „siostr Radwanskich” sa wyssane z palucha, podobnie jak oskarzenia o „mord rytualny” w kontekscie Plaseckiego.

  Jak sie ma za uszami masowe mordowanie Zydow w pogromach, tlumienie powstania w Getcie reka w reke z Niemcami, szmalcownikow, folksdojczerow – to oczywiscie przypisuje sie swoim ofiarom wszelkie mozliwe zbrodnie i podlosci. Jak tysiace gardel dra sie na stadionach „zydzi do gazu” – to sie wymysla wstretne brednie o „zniewazaniu” „siostr radwanskich”.

 155. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 22:28

  „Rasistowskim oszołomem i mitomanem jest Mauro Rossi”.

  Nie pisałem niczego na temat rasy, ty zaczynasz ten temat. Pamiętaj o tym. Ty. Zawsze można wrócić i sprawdzić.

  ” jak to rzekomo w Izraelu „znieważano” „siostry Radwańskie”

  Nie wymażesz tego faktu szybkim usunięciem filmu z sieci. Ale gdyby film nadal tam był i tak byś zaprzeczał: „To nie moja ręka, to proteza, każdy możne ją kupić”. Na tym blogu chyba nikt tyle razy nie skłamał co ty.

  ” … jak to „żydzi” zamordowali młodego „Piaseckiego” w ramach mordu rytualnego”..

  No, „młodego Piaseckiego”, to było 15-letnie dziecko. W Wikipedii jest obszerny historyczny materiał na ten temat. Także odnośniki do prasy izraelskiej. Polecam.

 156. @Mauro Rossi

  ” kierownictwie MBP,”

  Miazdzaca wiekszosc to aryjczycy. Bedzie to/to lgac i isc w zaparte to sie wyliczy po nazwisku.

 157. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 22:38

  Nie uciekaj od tego pytania: „Czy Żydzi w sytuacji odwrotnej ratowaliby Polaków, gdyby groziła im za to kara śmierci, dla nich i rodzin”?

 158. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 22:39

  „Miazdzaca wiekszosc to aryjczycy”.

  Nie udawaj, że jest nieinteligentny. Chodzi o kierownicze stanowiska w MBP. naczelnicy wydziałów, szefowie departamentów, ministrowie i wiceministrowie, Sekretariat KC. Na tym się skup. W służbach specjalnych i wojsku działa się na rozkaż, a nie po uważaniu. Personel nie był zatrudniony na umowę o prace tylko jako funkcjonariusze.

 159. @Mauro Rossi

  … klamie glupio i nieudolnie.

  W czasach, kiedy praktycznie kazdy posiada smartfon z funkcja nagrywania – dziwnym trafem nikt nie potrafi przedstawic _zadnego_ nagrania, ktore by potwierdzalo obrzydliwe brednie o rzekomych „obelgach”.

  Dziwnym trafem w „zmowie milczenia” mialyby uczestniczyc – polska feredacja tenisa, miedzynarodowa federacja tenisa, Do zmowy milczenia najwyrazniej nalezy takze Wojciech Fibak:

  „Coraz głośniej mówi się o tym, że izraelscy kibice obrażali siostry Radwańskie, krzycząc m.in., że są „chrześcijańskimi suk…”. To chyba nie jest normalne zachowanie?

  Nie ma na to żadnych potwierdzeń. Po co w ogóle ta afera? Ja próbuję ją uspokoić. Cała historia stosunków polsko-żydowskich jest bardzo delikatna. Książki Jana Tomasza Grossa, film „Pokłosie”, sprawa Oświęcimia. Ciągle coś się dzieje, cały czas jest jakaś burza, więc po co znów to zaczynać? Izrael kocha Polaków. Wiem, bo byłem tam dwa razy i zawsze ludzie przyjmowali mnie bardzo dobrze. Nigdy nie widziałem żadnych objawów niechęci. Poza tym wtedy, kiedy tam podróżowałem, to duża część społeczeństwa mówiła po polsku”

  Ano – nie ma „zadnych potwierdzen” na klamstwa chorych z wariackiej nienawisci antysemitow. Ktory to fakt nie przeszkadza chorym z nienawisci ludzikom w tejze nienawisci nakrecaniu, Sztuka dla sztuki, bo i tak nie maja komu dokopac.

 160. ” Chodzi o kierownicze stanowiska w MBP. naczelnicy wydziałów, szefowie departamentów, ministrowie i wiceministrowie”

  Miazdzaca wiekszosc to aryjczycy. Ktorych nikt sie nigdy nie czepia i o ktorych nikt nigdy nie wspomina. Bedzie to-to lazlo w oczy ze swoim kominowym hejtem, to wylicze imiennie.

 161. Niegdys spotkalem pana Ludwika Hassa. Postac bardzo ciekawa, niesamowity erudyta i
  znawca problematyki wolnomularstwa; autor monumantalne monografii o wolnomularstwie
  w Europie srodkowo-wschodniej. Slynny list -obrona Trockiego byl publikowany w rosyjskim czasopismie „Woprosy historii”.

 162. @Mauro Rossi

  „Czy Żydzi w sytuacji odwrotnej ratowaliby Polaków”

  Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, ze Polacy ratowali Zydow od zlego losu – w Radzilowie, w Jedwabnem, w Szczuczynie, w Wasoszy, w Szczebrzeszynie i w dziesiatkach innych miejscowosci. No bo jak cala spolecznosc „zydkow” zapedzono do oblanej nafta czy benzyna stodoly i podpalono, jak dziewczeta po zbiorowym gwalcie zakatrupiono, jak powrzucano dzieciaki do huczacego ognia, zywcem – to juz w/w „zydki” na pewno nie ryzykowaly, ze sie dostana w rece niemieckie.

  Ja mysle, ze jakis pomnik stanie w Radzilowie. Dla uhonorowania nohaterow, ktorzy tak sprawnie przeksztalcali Polske w kraj „jednoloty rasowo” ((c) Muszynianka). Jesli pomnik i rodno ma Dmowski, jesli pomnik ma „Ogien” – to tamtym sie chyba tez nalezy,

 163. @Mauro Rossi

  „gdyby film nadal tam był ”

  Gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem.

  Cychnacy hejt i parszywe pomowienie swiadczy tylko o oszczercy.

 164. @Mauro Rossi idzie w zaparte – wiedz sie mu pod patrzalki podsuwa:

  „”Nikt z ekipy nie wypowiadał się na temat wulgarnych okrzyków pod adresem zawodniczek. Mieliśmy inne zastrzeżenia dotyczące organizacji, które będziemy wyjaśniać z ITF [Międzynarodowa Federacja Tenisowa]” – napisał nam w SMS-ie kapitan Wiktorowski.

  Informacji o wyzwiskach nie potwierdza też Wojciech Andrzejewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego. – To są wyolbrzymione plotki medialne – stwierdził w rozmowie z Gazeta.pl. – Nie mogę powiedzieć, że takie słowa nie padły. Rozmawiałem z Dawidem Celtem [sparingpartnerem] i z Krzysztofem Guzowskim [masażystą], ale żaden z nich tego nie potwierdził.”

  Niemniej jednak MR ma w swoim narozniku Stormfront.

 165. ozzy

  „autor monumantalne monografii o wolnomularstwie w Europie srodkowo-wschodniej”

  Chodzi o „Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej w XVIII i XIX wieku” wydane siłą rozpędu po solidarnościowej odwilży – w 1982.

 166. @Bar Norte

  tak, wlasnie ta praca, ktora niegdys pozyczalem pewnemu znajomemu z tutejszej lozy szwedzkiej.

 167. @Mauro Rossi

  … walnal byl cuchnacym hejtem, upowszechniajac antysemicka bzdure, iz „Izrael” „sprzedal Rosji” „kody dezaktywacyjne” do rakiet podczas wojny w Gruzji. Zapytany, jak to pogodzic z faktem, iz obecne wladze zamowily nastepne 1000 rakiet SPike na izraelskiej licencji – uciekl (jak mu sie wydawalo) w czysty nonsens. Cytuje:

  „o, zrobił to ze względów humanitarnych. Jeśli jednocześnie Rosjanie kupili od Izraelczyków kody dezaktywacyjne do tych rakiet Spike, to wilk jest syty i owca cała. Izrael zarobił (nawet dwa razy), Rosjanie zadowoleni, że mają kody, Polacy też szczęśliwi, bo w razie czego nie wyrządzą Rosjanom krzywdy,”

  Jednym slowem – Mauro Rossi zarzuca odpowiedzialnym za zakup „Spike’ow” zdrade stanu. Twierdzi, ze bron, ktora ma niszczyc wrogie czolgi, chronic kraj i bronic zycia zolnierzy – kupiono „ze wzgledow humanitarnych”, wiedzac iz jest jakoby bezwartosciowa („Rosjanie zadowoleni, że mają kody, Polacy też szczęśliwi, bo w razie czego nie wyrządzą Rosjanom krzywdy”).

 168. „Daniel Passent: Jak trafnie zauważył profesor Jan Sowa, socjolog i antropolog kultury słowo „komuch” zaczyna odgrywać rolę podobną do słowa „Żyd”.

  Profesor powinien jednak liczyć się ze słowami, jeśli „komuch” oznacza TO SAMO co „Żyd”, to chyba i odwrotnie? Czy dokładnie o tu mu chodziło?
  Prawica idąc tym tropem, może myśl profesora rozwijać i uznać, że epitet „Faszysta”, czyli każdy nie postępowiec, oznacza TO SAMO co „Żyd”, zatem i odwrotnie. Absurd.

  To tylko teoria, praktyka bywa bardziej skomplikowana. Publicysta „obozu rozsądku” Tomasz Lis przed wyborami prezydenckimi zlustrował rodzinę żony przyszłego prezydenta pod kątem etnicznego pochodzenia i wykrył korzenie żydowskie (Kornhauser). O czym poinformował „elektorat pisowski”. Na blogu Salon24 padło pytanie, czy to jest akt antysemityzmu, czy zwykła informacja prasowa. Przedstawiciel gminy żydowskiej w Warszawie (prowadzi na S24 bloga) poinformował, że to jest to przypadek antysemityzmu. Dlaczego? T. Lis zrobił to intencjonalnie, jest przeciwnikiem PiS i sądził lub liczył na to, że elektorat PiS jest antysemicki. Nie chodziło więc o informację tylko o szczucie.

 169. @Mauro Rossi

  „Daniel Passent: Jak tra”

  /ciach/

  Dobra, dobra – przedstaw dowody na to, ze „w Izraelu” „zniewazano siotsry Radwanskie” i krzyczano „katolickie s..i” – albo daj sie poznac jako hejter, oszczerca i klamczuch.

  Przestaw dowody, ze odpowiedzialni za zakup tysiaca rakiet „Spike” wyrzucili miliard w bloto i swiadomie kupili bezwartosciowy szmelc („robił to ze względów humanitarnych. Jeśli jednocześnie Rosjanie kupili od Izraelczyków kody dezaktywacyjne do tych rakiet Spike, to wilk jest syty i owca cała. Izrael zarobił (nawet dwa razy), Rosjanie zadowoleni, że mają kody, Polacy też szczęśliwi, bo w razie czego nie wyrządzą Rosjanom krzywdy”) – albo zaslyn jako hejter, mitoman i klamczuch – a przy okazji spec od obrzucania lajnem wlasnych wladz.

  Poniewaz oskarzyles „zydow” o to ze stanowili gore w UB – wylicze tutaj, imiennie, po nazwisku, ze miazdzaca wiekszosc to Polacy-aryjczycy.

 170. radzilowJedwabne
  15 grudnia o godz. 23:00

  Pierwsze informacje były, że słowa te padły i napisała o tym prasa, był też film w sieci (szybko usunięty), była następnie rada rozsądnego i bardzo układnego W. Fibaka, aby temat wyciszyć. Wiktorowski i Celt „nie potwierdzali”, przynajmniej pod nazwiskiem. Mówili tylko o bałaganie organizacyjnym, co jest bezpieczniejsze i nie wywoła histerii po obu stronach. Ekipa Radwańskiej jest w trakcie zarabiania wielkich pieniędzy i tak to należy rozumieć. Zapewne Radwańska powie o tym więcej po zakończeniu kariery. Należy uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem możesz sobie obejrzeć:

  „Chamstwo publiczności izraelskiej podczas meczu Sharapovej” (Rosja – Izrael).
  To możliwe, a tamto wykluczone?
  https://www.youtube.com/watch?v=zGumSBXKiIs

 171. @Mauro Rossi

  „ył też film w sieci (szybko usunięty), ”

  … i dziwnym trafem nie ma zadnego innego filmu? A ten ktos, kto rzekomy film wrzucil – nie mogl tego samego filmu dostarczyc polskim prawicowym czy wielkonakladowym witrynom? Nikt z polskich kibicow, dzialaczy itp nie nagraywal, nawet kiedy (jak twierdzi brunatne hejterstwo) „zniewazano” siostry Radwanskie okrzykami „katolickie s…i”? Nikt sie z Polakow nie znalazl, zeby nagrac taki incydent? A ten, kto sporzadzil nagranie – Mossad mu reke wykrecil i zabral telefon? Bo jakos ten mityczny ktos nie sprobowal rzeczonego nagrania dostarczyc polskim mediom.

  „rdzo układnego W. Fibaka, aby temat wyciszyć.”

  Proba zaklamania odnotowana, jako malo rozgarnieta. Fibak mowi wyraznie: „Nie ma na to zadnych potwierdzen”. Wiktorowski mowi wyraznie: „„”Nikt z ekipy nie wypowiadał się na temat wulgarnych okrzyków pod adresem zawodniczek. „. Wojciech Andrzejewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego, mowi wyraznie: „To są wyolbrzymione plotki medialne”. Jednym slowem – brunatne kominowe hejterstwo wyssalo cos z brudnego palucha i powtarza w kolko na gebelsowskiej zasadzie: Jak sie klamstwo powtorzy tysiac razy, to ludzie uwierza,

  „Zapewne Radwańska powie o tym więcej po zakończeniu kariery. ”

  Dobra, dobra, Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego jest bardzo wyczulona na rasistowskie ekscesy i potrafi przywalic solidna kare finansowa, zakaz organizowania zawodow. A tutaj jakos sie ta Federacja nie wypowiedziala.

  „„Chamstwo publiczności izraelskiej podczas meczu Sharapovej” (Rosja – Izrael).
  To możliwe, a tamto wykluczone?”

  Straszne chamstwo. Ktore to „chamstwo” dziwnym trafem oburza Polakow. Bo sama Sharapova jakos nie komentowala rzekomego „chamstwa”, tylko kupila sobie piekna rezydencje w Izraelu. Pewnie dlatego, ze Izrael taki zly i niedobry.

  Jak zatem widac – MR usiluje uciekac w absurd, idzie w zaparte – bo obrzydliwe klamstwo o rzekomym „zniewazaniu” „siostr Radwanskich” jest w calosci wyssane z brudnego palucha.

 172. Bar Norte

  Pytałeś się o umowy śmieciowe.

  Kaczyński w wywiadzie dla Rz. 15.12.2016
  „Jaki PiS ma plan w sprawie zmiany podatków? Mieliśmy całkiem sprzeczne wypowiedzi ze strony rządu, a podatnicy, głównie przedsiębiorcy, bardzo się obawiają.
  Na pewno musimy opanować sferę informacyjną. To największa słabość naszego rządu, bo takie sprawy powinny wypływać dopiero wtedy, gdy są całkowicie gotowe, a one takie nie są. Na pewno nie chcemy uderzać w przedsiębiorców, wręcz przeciwnie, chcemy ich zachęcić do inwestycji i innowacyjności.Z jednej strony chcemy im pomóc, ale z drugiej nie możemy się godzić na niską tendencję do inwestowania i innowacji. Teza o tym, że spora grupa naszych przedsiębiorców traktuje swoje firmy jak folwark pańszczyźniany, jest bez wątpienia godna uwagi.
  Jak?
  Regulacjami prawnymi, które będą bronić pracownika. Jak choćby podniesieniem płacy minimalnej, walką z umowami śmieciowymi, które powinny być docelowo wyeliminowane. W ogóle musimy odejść od gospodarki opartej na niskiej płacy. Niepokojąca jest też tendencja części przedsiębiorców do przechodzenia na status rentierów w dość młodym wieku: „Dorobiłem się, a teraz korzystam z życia i wydaję pieniądze…”.

  http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/161219430-Jaroslaw-Kaczynski-Mateusza-Morawieckiego-bede-mogl-ocenic-za-rok.html

 173. Mojego tescia roztrzelano bo przechowywal Rodzine Zydowska, oczywiscie doniosl „kochajacy blizniego polaczek”, rodak tak jak to sie zdarzalo w tysiacach innych przypadkow, w Jedwabnym czy wielu innych miejscach. Jego prymitywni potomkowie pewnie sie teraz modla do prymitywnego polackiego papieza z Torunia z jego audycjami z nadawanych mu przez Putina pasm wojskowych (GRU) ze stacji przekaznikowych w Krasnodarsku i Samarkandzie.

 174. @Mauro Rossi

  Poniewaz wrazliwe duszyczki polskich specow od zagadnien rasowych sa poruszone do glebi straszliwym „chamstwem”, jakie Zydzi w Izraelu jakoby okazali Sharapovej – dziwi nieco, ze sama Sharapova jakos nie podziela zdania szmalcowniczej hejterii.

  „Maria Sharapova buys luxurious penthouse in Israel … Maria SharapovaHighest-paid female athlete Maria Sharapova visited Israel two weeks ago as part of the Russian Fed Cup team and used the occasion to buy a luxurious penthouse there, in popular tourist resort. … The apartment is located in Ir Yamim, south of Netanya”

  „TEL AVIV, February 14 (RIA Novosti) – Russian tennis star Maria Sharapova has bought a luxurious penthouse in Israel’s popular tourist resort, the Haaretz newspaper said. … ”

  „Sharapova has lived in the United States since moving there at the age of seven but retains her Russian citizenship to this day.[67] She has a home in Manhattan Beach, California[68] and in early 2008, purchased a penthouse apartment in Netanya, Israel.”

 175. @karo131

  „Mojego tescia roztrzelano bo przechowywal Rodzine Zydowska,”

  Wspolczuje calym sercem. Bez ironii. To bylo wyjatkowe bohaterstwo. Wieczna chwala. Najglebszy szacunek i podziw.

  Chyle glowe w podziwie.

  Nie wszystko mozna wyrazic slowami.

  A niektorzy – nawet przezyli. I dalej zyli. Wieczna chwala Polakom-Sprawiedliwym. Nie ma chyba na swiecie wiekszej odwagi.

 176. p.Passent:

  w Polsce odbywa sie dzis rewolucja.
  Rewolucja popierana przez wiekszosc aktywnych wyborczo obywateli.
  Nie oceniam czy to dobrze czy zle, czy wartosci pod jakimi sie ona odbywa lepsze od wartosci zgodnie z ktorymi Polska byla rzadzona przez poprzednie cwiec wieku i jeszcze poprzednie 45 lat, pisze natomiast ze kazda rewolucja musi miec wroga; musi miec upersonalizowane wyobrazenie zla ktore chce usunac z zycia spolecznego.
  Nie sadzi pan ze geniuszem p.Kaczynskiego jest usytuowanie tego wroga daleko w historii; tak by wspolczesni walczyli nie przeciw rodakom ale przeciw postaciom historycznym?
  Walesa, Jaruzelski, Kiszaczak, Kuron… to nie Balcerowicz, Michnik, Passent czy Gross.
  To przeszlosc nie wspolczesnosc.

  Prosze teraz opisac czarnego luda drugiej strony: opierajac sie chocby na lekturze Polityki czy GW.
  p.Kaczynski i jego partia? Kosciol katolicki jako calosc a o.Rydzyk w szczegolnosci?
  ONR? Ordo iuris? Prof.Chazan?
  Rosja z Putinem?
  Polnocna Korea i prezydent Syrii?
  D.Trump?

  Wszystko to racjonalne oceny czy manipulacja podobna do tej z komuchami, Zydami czy gen.Jaruzelskim?

  Tyle w kwestii zrozumienia jaka role ma dzis do odegrania gen.Jaruzelski, komuchy czy Zydzi (Aleksandra Kadyksa nie wylaczajac).

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 177. Polska już zapłaciła

  Amerykańskie środowiska żydowskie ponownie domagają się zwrotu mienia. Wartość roszczeń to minimum 60 mld dolarów.

  Jeżeli jest coś pewnego na tym świecie oprócz śmierci i podatków, to chyba tylko to, że środowiska żydowskie zawsze już będą nękać Polskę o odszkodowania za mienie utracone podczas wojny i po jej zakończeniu. Najnowszy przykład mieliśmy kilkanaście dni temu, gdy Światowy Kongres Żydów, Światowa Organizacja Żydowska ds. Restytucji Mienia, a także specjalny doradca sekretarz stanu USA ds. problemów Holokaustu Stuart Eisenstat wyrazili głębokie rozczarowanie, smutek i żal z powodu zawieszenia prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Do apelu o restytucję mienia przyłączył się naczelny rabin Polski Michael Schudrich, uznając, że odmowa zwrotu własności jest niemoralna.

  Do przedstawicieli środowisk żydowskich jakoś nie chce trafić to, że ich roszczenia są bezpodstawne, państwo polskie nie ma żadnych niezrealizowanych zobowiązań dotyczących zwrotu mienia, a reprywatyzacja trwa u nas od lat i doprowadziła już do zwrotu dziesiątków tysięcy majątków na drodze administracyjnej i sądowej. Pisaliśmy zresztą o tym już przed trzema laty …

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-juz-zaplacila/

 178. Spokojny18; 22:09.

  Nie tylko ze przejrzal na oczy ale juz widzi i to dobrze.
  No coz, jedni na starosc madrzeja tak jak nasz spokojny18
  inni z kolej na starosc kretynieja.
  https://i0.wp.com/img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201507/1436980033_vbimkd_600.jpg
  Tak jak ten.

 179. Pokój na BW? Wątpię

  https://www.theguardian.com/us-news/2016/dec/15/trump-israel-ambassador-david-friedman

  Kumpel Trumpa, jego prawnik od bankructw i sądowych procesów, ma zostać ambasadorem USA w Izraelu. Jeszcze większy jastrząb od Netanyahu, zwolennik nielegalnych osiedli izraelskich na terenach Okupowanej Palestyny i przeniesienia ambasady do Jerozolimy. Pokój z Autonomią wydaje się coraz bardziej odległy, konflikt z sunnickim krajami arabskimi gwarantowany.

  Krótko mówiąc – metody putinowskie, na konfrontację, a jak trzeba to wojna.

 180. Redaktor pisze:
  > słowo „komuch” zaczyna odgrywać rolę podobną do słowa „Żyd”.
  Nie zgodzę się. „Zaczynał” odgrywać taką rolę około 2004-2005 roku, na fali wzrostu POPiSu. To co teraz widzimy to resztki tamtych czasów, gdy rzeczywiście można było cytować Hitlera, byle zastąpić słowo „Żyd” słowem „komuch”, „nóż w plecy w roku 1918” „nożem w plecy w roku 1989”, a „Niemcy” „Polską” i właściwie wszystko pasowało do wyborczych mów ówczesnego PiSu (ale i dobrze przyjmowanych przez ówczesne PO).

 181. Szczyt prymitywnej głupoty Szostkiewicza. Oto jego wpis na blogu POLITYKI.
  „Ale co z tego, że się nie różni?! Sekwencja podbojów jest fikcją wwytworzoną przez front antyamerykański na lewicy i prawicy. Rzekome podboje były reakcją na konkretne wydarzenia: aneksję Kuwejtu przez Saddama, atak fundamentalistycznych terrorystów saudyjskich na WTC, pogrywanie Saddama z Zachodem w kulki. Można różnie oceniać tę reakcję, nawet całkowicie negatywnie, ale postprawdy do tego nie ma co mieszać. Tym zajmuje się propaganda Putina i jemu podobnych.”
  Za takie coś powinien zostać zdyskwalifikowany jako publicysta i wyrzucony na zbity pysk. Ale nie wyleci

 182. ”Za takie coś powinien zostać zdyskwalifikowany jako publicysta i wyrzucony na zbity pysk. Ale nie wyleci”
  Szostkiewicz jako moim zdaniem taki infantylny kato-faszystowski podżegacz wojenny znakomicie pasuje do redakcji Nowej Polityki, więc nie wiem o co Ci idzie. Taki sam jest od 1999. roku.

 183. Ciekawi mnie jak to sie dzieje, ze takie osoby jak radzilowJedwabne i Muszynianka sa dalej akceptowane na tym forum, chociaz ich wypowiedzi uragaja wszelkim standartom okreslonym przez Polityke PL. Nie oni jedni, ale bardzo glosni. W kwesti formalnej, to skad przyszlo Gospodarzowi do glowy, ze w Polsce Zydow nie ma ? A Pan to nie Zyd ? Troche dumy prosze okazac ! Prosze ja szanownego Pana Pasenta, przyjechac do Wroclawia i odwiedzic ulice Wlodkowica i Synagoge pod Bialym Labedziem i restauracje Steinhous i Mleczarnie. Wszystkie miejsca o zydowskiej tradycji. Zobaczyc dzialalnosc Wroclawskiej Gminy Zydowskiej z jej fenomenalnym przewodniczacym Kaszenem. Posuchac hurow zydowskich w synagodze i nie tylko tam. W miejscach kultury miejskiej, publicznej. Stary cmentaz zydowski, ocalaly przez wojne i dziesieciolecia po niej, a jakze pieczolowicie zadbany przez wladze Wroclawia. Pomnik na cmentarzu oporowskim, poswiecony bylym mieszkancom Breslau – Niemcom, Polakom, Zydom i Wszystkim. Chyba, ze Wroclaw to nie Polska ? Po jakiej stronie Wisly Gospodarz zbiera swoje informacje. Zapraszamy blizej Odry. Mimo spalenia kukly Zyda na rynku wroclawskim niedawno i 400 zywych Zydow na Placu Solnym – dawno. To jednak nie nazwalbym tego miasta, ani antysemickim, ani bez Zydow. Co sie dzieje z tym pieknym krajem ? Ludzie opamietajcie sie ! JB

 184. Jan Bohynski
  16 grudnia o godz. 10:32
  Ci wymienieni radziłowJedwabne, Muszynianka, i dalsi Bar Norte, Mauro Rossi lub Tejot dyskwalifikują ten blog za wiedzą i aprobatą Passenta. Jak dno to dno.

 185. Giez; 9:06.

  Po co ty zagladasz na taki debilny blog jak blog jakiegos tam
  Szostakiewicza,ze wszystkich blogow polityki jedynie blog En Passant
  jest w miare liberalny, chociaz i naszemu gospodarzowi od czasu do czasu
  bije na dekiel i robi zaczystke nie wiem czy to jest jego iniciatywa czy
  poprostu tak mu kaza.
  Ps.
  Jestem po kilku glepszych minela godz 21 ide kirzystac z zycia zawsze cos
  sie zlowi na reszte nocy.
  https://www.youtube.com/watch?v=hzmWtVLDXvo

 186. jasny Giez, 10:48,

  oczywiście przez wrodzoną skromność nie wymieniłeś samego
  siebie 😉

  Szacun !

 187. @Jan Bohynski
  Cmentarzy nie brak, zywych Zydow brak.

 188. @radzilowJedwabne

  Ma Pan doskonale opanowana zdolnosc precyzowania mysli i pogladow.
  Tak trzymac !

 189. @neospazmin : w Polsce odbywa sie dzis rewolucja…. itd

  Same nieprawdy:

  Nie jest to rewolucja tylko wg samego prezesa „kontrrewolucja”. Zdaniem jego licznych adwersarzy w kraju i wolnym świecie jest to zamach stanu, na razie bez ofiar w ludziach.

  Nie popiera tego większość głosujących obywateli, tylko ok. 30%. Większośc głosujących obywateli jest przeciwna tym działaniom. Mamy więc do czynienia z uzurpacją opartą na kłamstwach (zamachy itp.) i hejcie.

  Zachodzi również pytanie, czy 37,5% głosujących na PiS w 2015r popierało wrogość wobec UE, demontaż TK i sądownictwa, atak Misiewiczów i Piotrowiczów, atak na samorządy, organiczenie wolności słowa i zgromadzeń, wprowadzanie nauk Kościoła do systemu prawnego itp.

  Szczerze, nie przypominam sobie aby PiS właśnie te działania poddał pod głosowanie w 2015.

  Na dodatek w państwie prawa poparcie obywateli nie jest jedynym wyznacznikiem legitymacji władzy. Jest nim również prawo i jego zwieńczenie, konstytucja. Na straży stoi system sądowniczy, który jak Pan pewnie zauważył, jednoznacznie twierdzi, że prawa i konstytucja są łamane.

  Rządząca mniejszość złamała umowę społeczną na prawie wszystkich poziomach. Nie ma już dwóch stron sporu, bo zasady gry zostały złamane. Jest tylko większośc społeczeństwa i rządzący uzurpatorzy.

  Jednym słowem: albo PiS będzie rządził wiecznie, albo jego prominentni przedstawiciele staną przed sądem. Czasy, kiedy moglismy się przerzucać jedynie pretensjami, minęły.

 190. @Jan Bohynski, @Ben

  „Cmentarzy nie brak”

  Pare jeszcze zostalo, dzieki temu na przyklad warszawiacy maja gdzie przyprowadzac psy, zeby sobie te psy mogly zdrowo pofajdac na zydowskie groby. Mile czworonogi sa przyprowadzane w tym wlasnie celu na zydowski cmentarz na warszawskim Brodnie.

  „Cmentarz Żydowski na Bródnie zostanie ogrodzony, dzięki temu ludzie przestaną traktować tereny nekropoli jako miejsca do wyrzucania śmieci czy też wyprowadzania psów. … Koniec z profanowaniem cmentarza żydowskiego na Bródnie. Jeszcze w tym roku nekropolia zostanie ogrodzona ze wszystkich stron. Do tej pory ogrodzenia nie ma np. od strony ulicy Rzeszowskiej przez co ludzie traktują ten teren jako miejsce do wyprowadzania psów czy też wysypisko śmieci. – Trudno mi powiedzieć, czy wynika to z braku wiedzy, ludzkiej złośliwości, czy też ludzie myślą, że to park, las – mówi Anna Chipczyńska z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.”

  W ten „koniec” to akurat tak wierze, jak w trzydolarowy banknot. A jak jest na razie – to wiadomo:

  „- Cmentarz stał się miejscem spacerów ze zwierzętami, co jest przecież niedopuszczalne na cmentarzach katolickich czy świeckich – pisał sześć lat temu portal Kirkuty. – Na cmentarzu pełno jest butelek po alkoholu, śmieci, kup psich itp. Cmentarz jest miejscem spotkań gangu neonazistów”

  Ja mysle, ze nawet tacy spece od zagadnien rasowo-narodowych jak @Muszynianka, @MR czy @Jan Bohynski moga odczuwac nalezyta, patriotyczna dume ze sposobu, w jaki utylizuje sie zydowskie groby z udzialem milych czworonogow.

 191. Giez
  Wymieniłeś tak różne osoby jakoby dyskwalifikujące swoimi komentarzami ten blog, że doprawdy nie wiem, kto w takim razie cieszy się twoją aprobatą, poza tobą samym, rzecz jasna.

 192. RadziłowJedwabne
  Skąd ci przyszło do głowy, że warszawiacy wyprowadzają psy na cmentarz żydowski na Bródnie? Nie bardzo w to wierzę, chyba że masz niezbite dowody (zdjęcia itp).
  Nie wiem jak tamten, ale cmentarz przy Okopowej jest w ogóle niedostępny „z marszu”. Przejeżdżam tamtędy dość często i jeśli brama jest otwarta, to tylko wtedy, gdy stoją autokary, czyli cmentarz odwiedza jakaś zorganizowana grupa Żydów. Usiłowałam się nawet dodzwonić do kancelarii cmentarza, by uzyskać informacje, co zrobić jako pojedyncza obywatelka, warszawianka, by dostać się tam do środka. Bez skutku.

 193. Hasło Precz z komuną, wypowiedziane przez pisowców, nie nawołuje do walki z komunizmem, jest żądaniem rozliczenia tych, którzy mieli przywileje w epoce PRL. Ponieważ są to ludzie w podeszłym wieku – suweren będzie przeszczęśliwy, gdy tylko odebrane im zostaną: emerytury, stopnie oficerskie, tytuły naukowe, medale i odznaczenia itp.

  Hasło Precz ze złodziejami nie ma nic wspólnego ze ściganiem przestępców. W tym wypadku chodzi PiS-owi o odebranie majątków tym, którzy po 1989 roku zakasali rękawy i ciężką pracą czegoś się dorobili.

  Bo oni sami są nieudacznikami, którzy nie doszli do niczego w przeszłości i nawet fakt posiadania władzy niemal absolutnej nie zmieni ich stanu posiadania. W procesie dochodzenia kraju Centrum Europy do normalności (co najmniej 40 lat od 1989 roku – jak w Biblii), okres rządów PiS jest konieczną fazą. Kiedy za 3 lub 7 lub 11 lat tę władzę stracą, usłyszą: Miałeś, chamie, złoty róg – ostał ci się ino sznur. Ale, nie będą mogli mieć pretensji do nikogo.

  To, co widzimy w sejmie i w senacie, co serwuje nam partyjne radio i telewizja, o czym piszą pro-rządowe gazety – jest super-polskim chocholim tańcem.

 194. @mag

  „RadziłowJedwabne
  Skąd ci przyszło do głowy, że warszawiacy wyprowadzają psy na cmentarz żydowski na Bródnie?”

  Nie „mnie przyszlo do glowy” tylko cytuje polskie zrodla. Expressis verbis.

  ” Nie bardzo w to wierzę”

  W takim razie zarzucaj klamstwo zrodlom, ktore cytuje. Na przyklad:

  http://tustolica.pl/nie-dawali-spokoju-nawet-nieboszczykom-koniec-dewastacji-cmentarza-na-brodnie_74183

  „Kirkut na Bródnie wychodkiem dla psów …. Strzykawki, śmieci i porozbijane butelki – tak wygląda żydowski cmentarz na Bródnie, jedna z najstarszych warszawskich nekropolii … Dzieła dewastacji dopełniają okoliczni mieszkańcy, którzy z cmentarza uczynili wychodek dla swoich psów. Kupa na nagrobku nikogo tu nie dziwi. -”

  To z GW.

  „Usiłowałam się nawet dodzwonić do kancelarii cmentarza, by uzyskać informacje, co zrobić jako pojedyncza obywatelka, warszawianka, by dostać się tam do środka”

  A nie mozesz psa zaprowadzic gdzies indziej?

 195. Trochę z boku nie na temat – gdyby Polityka zechciała nie publikować niczego o politykach przez miesiąc, to może by to odniosło jakiś skutek. Jednego dnia ci fajansiarze nawet nie zauważą.

 196. @Art63

  „Na dodatek w państwie prawa poparcie obywateli nie jest jedynym wyznacznikiem legitymacji władzy. Jest nim również prawo i jego zwieńczenie, konstytucja. Na straży stoi system sądowniczy, który jak Pan pewnie zauważył, jednoznacznie twierdzi, że prawa i konstytucja są łamane.”

  To jest krytykanctwo, ktorego nie rozumiem.

  Zarowno PiS jak i PO ciagle odwoluja sie do jakze pieknej tradycji IIRP – a do tradycji Zolnierzy Wykletych to sie nawet KOD odwoluje.

  Przypomnijmy, ze w II RP nikt sie nie certolil z Wrogami Narodu. Jak sie ktos waadzy narazil, to bez jakichs tam sadow i innych fidrygalek waadza wysylala do Berezy. Jak dalej fikal to sie go w Berezie odpowiednio dlugo potrzymalo. A jak wczesniej niewlasciwi poslowie otrzymali mandaty w nieslusznych wyborach, to im poodbijano nerki w twierdzy brzeskiej.

  Wladza bije kolejne rekordy popularnosci. Uczciwie wygrala wybory. Jak na razie jest chyba dobrze, bo politycy przegranej ekipy nie siedza za drutami kolczastymi ani w wiezieniu jak np Witos. Waadza dopiero sie zabierze za robienie porzadkow.

 197. @Muszynianka

  … to ma jednak przegwizdane. A @MR podobnie.

  „Jeszcze większy jastrząb od Netanyahu, zwolennik nielegalnych osiedli izraelskich na terenach Okupowanej Palestyny”

  @Muszynianka wie doskonale, ze osiedla sa „nielegalne”, ze „okupowana Palestyna” – a zle i niedobre Stany Zjednoczone jakos maja inne zdanie w tej materii.

  Malo tego – zly i niedobry Kongres wlasnie przyklepal dodatkowe 600 mln zielonych na „Zelazna Kopule”. System dziala doskonale. Wskutek jego dzialania cala masa wrednych syjonistow, duzych i malych, plci obojga – zyje i oddycha.

  „Both American Houses of Congress have approved defence authorisation bill which includes more than $600 million in support for Israeli defence systems,”

  Na Rosje tez nie mozna liczyc:

  „According to the Kremlin, Putin “cordially” congratulated Netanyahu on his birthday, and sent greetings on the occasion of Succot:

  “The two leaders exchanged greetings on the occasion of the 25th anniversary [October 18] of the restoration of diplomatic relations between Russia and Israel, and emphasized their interest in further developing multifaceted bilateral cooperation. They also discussed urgent international and regional issues.”

  This was the sixth phone call between the two leaders this year. They have also met four times in the past 16 months.”

  Nawet kraje muzulmanskie jakos nie chca zrozumiec, ze „nielegalne” i ze „okupowana Palestyna”. Muzulmanski Azerbejdzan zakupil u niedobrych syjonistow broni za piec miliardow zielonych:

  „So it was a huge surprise even to Netanyahu when Aliyev announced during their joint news conference on Tuesday that his country had signed $5bn worth of long-term contracts over the years to buy weapons and security equipment from Israel. A close confidant of Netanyahu said: “We were taken by surprise when we heard the president.”

  Zaiste, nielatwo byc dzisiaj specem od zagadnien rasowo-narodowych. Mozna wprawdzie czerpac dume z faktu, ze „Polska jest jednolita rasowo” – ale to cieniutak pociecha. No bo w efekcie nie ma komu dokopac.

 198. @Muszynianka i @MR nie maja lekko.

  Na kogo mozna tu liczyc w takich ciezkich czasach, kiedy nawet Ojciec Rydzyk tez przechodzi na wrogie pozycje?

  „Zaskakujące kontakty ojca Tadeusza Rydzyka z ambasadą Izraela

  Do pierwszego spotkania o. Rydzyka z ambasador Izraela doszło we wrześniu br. w Warszawie.

  Ambasada Izraela utrzymuje intensywne kontakty z szefem radia, które jest posądzane o antysemityzm. ,,, A nie ograniczają się one do jednej kolacji. Z naszych informacji wynika, że spotkań było już kilka, w tym co najmniej jedno w Toruniu. Po raz pierwszy duchowny spotkał się z Azari we wrześniu w Warszawie. Informowała o tym sama ambasada, a sprawę nagłośniły media. Przedstawiciel ambasady wziął też udział w październikowym kongresie dotyczącym Polaków ratujących Żydów, który odbył się w toruńskiej uczelni o. Rydzyka.
  Skąd to ocieplenie? Rzecznik ambasady Michał Sobelman twierdzi, że o. Rydzyk sam we wrześniu zaproponował spotkanie. – Powiedział, że wielokrotnie odwiedził Izrael i jest pod wielkim wrażeniem tego państwa”

  Czy oni nie wiedza, ze „nielegalna okupacja” panoszy sie na „dawno zabranych ziemiach Palestyny”?

 199. mag
  16 grudnia o godz. 12:28
  dyskusja z rJ nie ma najmniejszego sensu bo z jego wpisów na blogu widać jasno ze to chory psychicznie człowiek. Przeczytaj z reszta jego odpowiedź do ciebie. Czy tak odpowiada zdrowy na umyśle?
  Tacy ja RJ tylko psuja blogi bo nic do nich nie wnoszą oprócz swej frustracji. Są przewidywalni w swych wypowiedziach 100% .

 200. Ben 11:27 do @radzilowJedwabne

  Ma Pan doskonale opanowana zdolnosc precyzowania mysli i pogladow.
  Tak trzymac !

  Ben, trzymać i jeszcze raz trzymać!

  Taką precyzję myśli należy ocalić od zapomnienia. Przekazywać dzieciom, wnukom, zwłaszcza jeżeli chcemy wychować je w zdrowym, naziolskim duchu uwielbienia własnej Hoch-nacji oraz wykazania nikczemności buraczanych podludków znad Wisły.

  Wybrane ustępy z precyzyjnej twórczości idola poniżej:

  @wiesiek59… nafajdal kominowo-gazowniczych madrosci

  Generalnie – tepe, szmalcownicze buractwo jakos nie jarzy (buractwo =Polactwo)

  Co sie uroi w malych rozumkach folksdojczeri? Folksdojczeria ma gruntownie przejebane ( Czytaj Polactwo)

  Twoje ziomy i twoi wspolwyznawcy zachwycali sie Hitlerem

  @wiesiek walnał jak Hans w obozowej latrynie

  @tejot nafastrygowal na innym blogu
  chore z nienawisci oeneryjne buractwo (czytaj: Polactwo)

  @jobrave. Stosujac Twoj, pudlu sposob wypowiadania sie – gówno mnie obchodzą te kominowo-gazownicze smrody

  @tejot wal sie. Prymitywne chamstwo dziala marnie

  Gostek, teraz ci sie wiadoma substarncja wydobywa z ryjka, z uszu (do Bywalca)

  Giez =szkoła wachmanów w Trawnikach (w tym przypadku – może i …)

  Czy głód białowierszowej precyzjii został u Bena zaspokojony, czy też koncentratu dać więcej?

 201. @radzilowJedwabne,

  Wszystko to prawda, ale władze IIRP (nb na tle ówczesnego świata nie były najgorsze) potrafiły przeprowadzać takie projekty, jak masowe zamknięcie opozycji.

  Obecna władza nie jest zdolna do takiej operacji (ani zresztą żadnej innej, nawet polecieć samolotem bez stwarzania zagrożenia życia dla siebie i innych). Ich aktywność to głównie obelgi, bezsensowne konflikty, trwonienie publicznych środków oraz siedzenie w kościele.

  Szczerze więc wątpię, czy uda się naszym bystrzachom „spełnić testament marszałka”. Skończy się raczej na bałaganie, kłopotach finansowych i głupich pyskówkach. Może też ucierpią pojedyncze osoby, bowiem mściwości w rządzącym środowisku nie brakuje.

  Z tą popularnością władzy też bym nie przesadzał. Nadchodzi przesilenie. Polska to nie Węgry ani Turcja.

 202. @maciek.g, @duende

  Niech mi bedzie wolno przylaczyc sie do choru zachwytow:

  „EPAR – Polski wynalazek podbija świat

  To, że wypadki samochodowe wytwarzają energię, to oczywiste. Ale co, jeśli ta energia może być pochłaniana? Polski wynalazek – Energetyczny Przetwornik Akumulacyjno-Rozpraszający, w skrócie EPAR, właśnie to robi. System EPAR może z powodzeniem być stosowany w wielu dziedzinach. Pozwala zaoszczędzić pieniądze i uratować wiele istnień.”

  To bylo w 2011-tym. Jak ten EPAR – juz podbil swiat – czy dopiero podbija?

  Bo wyczytalem i taka wersje: „Łągiewka to polski inżynier szantażowany przez służby, które zabroniły mu prac nad kluczowym wynalazkiem! .. Wprowadzenie Zderzaka Łągiewki blokują bowiem kapitalistyczne korporacje ubezpieczycieli, które stały się de facto kartelem, podobnie jak kartel bankowy czy farmaceutyczny. Zresztą, tymi ponadnarodowymi wielkimi kompleksami rządzą ci sami ludzie. ”

  Znaczy genialny Polak-wynalazca wymysli, ale sluzby/korporacje etc psuja, bruzdza i przeszkadzaja.

  A co najgorsze – to – cytuje – „Wynalazek Pana Łągiewki został skonfiskowany przez oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych (osławione WSI) i wywieziony do Izraela. Niedawno wynalazek ten został splagiatowany przez jedną ze stajni Formuły 1 – i użyty w ich wyścigówce.”

  Obu Panow pozdrawiam jednakowo serdecznie –

 203. Gospodarz napisał „Dawno już zauważono, że mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów i antykomunizm bez komunist zyda od Polakaów”
  I to powiedzenie jest 100% Trafione.
  Urodziłem się w czasie II wojny i nie potrafię i nie potrafiłem odróżnić Żyda od Polaka. Ponieważ nikt z moich kolegów i koleżanek ze szkoły uczelni i pracy nie powiedział mnie że jest żydem po prostu oceniam że wszyscy byli Polakami lub innej narodowości. W swym stosunkowo długim zyciu spotkałem fizycznie znikoma liczbę osób o których w 100% wiedziałem ze są żydami. To co piszę potwierdza pierwszą część przytoczonego zdania.
  Poniewaz większość sweo życia spędziłem w PRL’u spotykałem się z duża ilością ludzi partyjnych ,często zajmujących wysokie stanowiska i z tego co mówili jasno wynikało, że w komunizm nie wierzą i to też potwierdza drugą część przytoczonego zdania.
  Śmiać mnie się chce z ludzi kupujących tę naiwną prawicową propagandę o „komuchach”.

 204. @Art63

  „Szczerze więc wątpię, czy uda się naszym bystrzachom „spełnić testament marszałka”. Skończy się raczej na bałaganie, kłopotach finansowych i głupich pyskówkach.”

  Pelna zgoda, aczkolwiek i pod tym wzgledem widac wyrazne podobienstwa do epoki marszalka (a takze czasow ciut pozniejszych). System brzesko-kartuski ani nie byl szczelny, ani spojny, balagan i pyskowki byly na porzadku dziennym. Daleko nie kazdemu umiano zamknac usta tak skutecznie, jak bp Doledze-Mostowiczowi (za „Czwarta Brygade”).

  „Z tą popularnością władzy też bym nie przesadzał. Nadchodzi przesilenie. Polska to nie Węgry ani Turcja.”

  Chyba sie nie zgodze. Uczestnictwo w wyborach jest ciagle bardzo niskie, czytelnictwo na poziomie podlogi. Bardzo wielu ludzi nie bierze udzialu w wyborach, bo „uny, panie to tylko kreca, jak czlowieka oszwabic”. „Nawet szwagier mowil”. Gdyby ci ludzie poszli na wybory, to wladza uzyskalaby jakies siedemdziesiat czy osiwmdziesiat procent glosow, musialaby rzecz jasna stac sie o wiele bardziej oenereryjna.

 205. @duende
  Poprosze o wiecej koncentratu, b mi smakuje

 206. Mauro Rossi

  „Kaczyński w wywiadzie dla Rz. 15.12.2016 („Mateusza Morawieckiego będę mógl ocenić za rok.”)

  ” ….Teza o tym, że spora grupa naszych przedsiębiorców traktuje swoje firmy jak folwark pańszczyźniany, jest bez wątpienia godna uwagi. ….”

  Bardzo dziekuję za krzepiącą wypowiedź prezesa.

  Tym niemniej mam kilka pytań:

  Co z tzw „komisją kodyfikacyjną”, która pod przewodnictwem wiceministra pracy po cichu obraduje nad pozbawieniem polskich pracowników konstytucyjnej ochrony stosunków pracy?
  Mam na mysli zastąpienie kodeksowych umów o pracę tzw „cywilnym kontraktem jednolitym” czyli „śmieciówką”. By można było masowo, tanio i szybko zwalniać z roboty – zgodnie z oczekiwaniami biznesowych pupili wicepremiera Morawieckiego. Też zresztą pupila prezesa.

  Co z głośną sprawą X i Y, dwóch dobrze ustawionych politycznie tzw „fighterów” rodzimego biznesu, którzy w ostatnich miesiącach okradli swych pracowników – pierwszy około tysiąca listonoszy a drugi około tysiąca sprzedawczyń? Obaj skorzystali z kilkumiesięcznej pracy swych pracowników gwarantując im zapłatę umowami ustnymi i pisemnymi a nastepnie za nią nie zapłacili. Mało, zrobili to tak perfidnie, że państwo nie może okradzionym pracownikom wypłacić zaległych poborów ze specjalnie utworzonego w tym celu funduszu. Co na to resorty ministry Rafalskiej i ministra Ziobry? Co na to mentor polskiego biznesu wicepremier Morawiecki?

  Co z dyscyplinarnie zwolnionymi przez pisowską szefową zarządu Polskiego Radia związkowcami? Przypomnę – związkowcami zwolnionymi nielegalnie jak tysiące innych związkowców wywalanych w ostatnich latach przez pracodawców państwowych i prywatnych.

  Co z milionem ukraińskich pracowników z których niespełna 200 tysięcy cieszy się sformalizowanym stosunkiem pracy („śmieciówki”)? Co z resztą czyli ponad 800 tysiącami? Co z 5 milionami Ukraińców, których rząd za aprobatą wicepremiera Morawieckiego docelowo chce tu sprowadzić by utrzymać jak najniższe koszty pracy?

  Co prezes Kaczyński zamierza zrobić z powyższymi przykładami „folwarczności” stosunków pracy? Czy w świetle tego co zadeklarował Rzeczpospolitej zamierza w tych sprawach interweniować osobiście?
  Tak jak w przypadku gorszących swą wysokością opinię publiczną premii świątecznych, które udzielili sobie sami marszałkowie sejmu i senatu?

 207. @Maciek.g

  ” i nie potrafiłem odróżnić Żyda od Polaka. ”

  Z kitem to do szklarza. Kazdy jakos potrafil odroznic. A jakby nawet nie potrafil – to kazdy wiedzial, kto nie chodzi na religie. To byl wyroznik rownie precyzyjny, jak oswiecimski numer na przedramieniu. Doskonale pamietam atmosfere ogolnej zyczliwosci („Do pieca pojdziesz, zydzie, do krematorium”).

  Niemniej jednak – uczciwie musze przyznac, ze od konca lat 60-tych nie spotkalem sie juz z brutalna, fizyczna agresja. Byc moze dlatego, ze trudno jest dokonac zbiorowego mordobicia czy wziac pod buty kogos, kto jest fizycznie nieobecny.

 208. @duende

  … byl laskaw przypisac nizej niepodpisanemu okreslenie „Polactwo”. To oczywiscie z palucha wyssane, nigdy w/w okreslenia nie uzylem.

  Warto jednak przypomniec, ze okreslenie „Polactwo” to tytul ksiazki Prawdziwego Patrioty, Szczerego Polaka – Rafala Ziemkiewicza. Jakie zdanie oswoich rodakach mial wzmiankowany Ziemkiewicz?

  „Ziemkiewicz w swojej książce nieustannie narzeka, krytykuje i zionie nienawiścią. Niestety nie ma jakiegokolwiek pomysłu jak zmienić sytuację. Ziemkiewicz w swojej wizji Polski nie dostrzega nic pozytywnego, prócz Balcerowicza. Dusze i umysł ma skażone mrokiem. Ziemkiewicz wszystkich którzy go otaczają, prócz Balcerowicza, postrzega jako wieśniaków, prostaków o wykrzywionych ryjach.”

  „Niechęć do żydów usprawiedliwia: Ukrywanie żydowskiego pochodzenia przez zbrodniarzy komunistycznych. Zmowa milczenia co do żydowskiego pochodzenia zbrodniarzy komunistycznych. Antypolska propaganda żydów”

  Powyzsze to waszego Narodowo-Patriotycznego portalu „Fronda”. A teraz ide posypac glowe popiolem za „żydowskie pochodzenie zbrodniarzy komunistycznych” i za „Antypolska propagande żydów”.

 209. ”po prostu oceniam że wszyscy byli Polakami lub innej narodowości”

  Sam się domyśliłeś?

 210. Ben,

  Popieram racjonalizatorski pomysł „więcej koncentratu”.

  Jeffrey Dahmer w czasie posiłku zawsze używał sól, pieprz oraz skoncentrowany steak sauce – inaczej jego ulubione dania traciły finesse. Bez koncentratu, Jeffrey tracił apetyt.

 211. radziłowJedwabne
  16 grudnia, g.13:22
  Po pierwsze – nie zarzuciłam kłamstwa źródłom, na które się powołujesz, bo ich po prostu nie znałam. Wyraziłam tylko wątpliwość w rzeczonym temacie.
  Po drugie – nie mam psa (za to – kota). A cmentarz przy Okopowej chciałabym zwiedzić, bo to kawał historii Warszawy. Raz tylko byłam na cmentarzu żydowskim w Krakowie (na pogrzebie mojej teściowej) i w Pradze w ramach wycieczki, również po judaikach.

 212. maciek.g
  Masz rację. Nie sposób dyskutować z frustratem i obsesjonatem.
  Odezwałam się do niego raz jeszcze tytułem sprostowania.

 213. @Bar Norte

  „Co z dyscyplinarnie zwolnionymi przez pisowską szefową zarządu Polskiego Radia związkowcami? Przypomnę – związkowcami zwolnionymi nielegalnie jak tysiące innych związkowców wywalanych w ostatnich latach przez pracodawców państwowych i prywatnych.”

  To oni jeszcze po wolnosci chodza? Zaniedbuje sie waadza. A w koncu nie brak dobrych wzorow, jak np pacyfikacja strajkow chlopskich w latach 30-tych.

  „Co z milionem ukraińskich pracowników z których niespełna 200 tysięcy cieszy się sformalizowanym stosunkiem pracy („śmieciówki”)? Co z resztą czyli ponad 800 tysiącami? Co z 5 milionami Ukraińców, których rząd za aprobatą wicepremiera Morawieckiego docelowo chce tu sprowadzić by utrzymać jak najniższe koszty pracy?”

  Przestanie im sie oplacac, juz niedlugo beda mogli jezdzic do UE bez wiz. Zastapia ich Mongolowie, Czukczowie czy Tadzycy. Przynajmniej jedna branza odczuje problemy – Ukrainka jakby nie bylo odroznia sie uroda od dajmy na to Mongolki.

 214. radzilowJedwabne
  16 grudnia o godz. 13:22
  W linkowanym tekście jest napisane, że na cmentarz żydowski wyprowadzano psy i dewastowano ponad sześć lat temu. Teraz cmentarzem zajmuje się gmina żydowska i wstęp dla osób [postronnych jest ograniczony. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem

 215. @mag

  „Nie sposób dyskutować z frustratem i obsesjonatem.”

  Szanowna interlokutorko,

  jak na razie jeszcze nie uzylem pod Twoim adresem pieszczot slownych – a ty pod moim od razu z grubej rury. I to pomimo, ze na wstepie niby to „nie zauwazylas”, ze cytuje polskie media – i zarzucilas mi gloszenie nieprawdy.

  A sposob obchodzenia sie z zydowskimi cmentarzami wszedzie w twoim pieknym kraju ten sam:

  „Magistrat ograniczył dostęp do cmentarza żydowskiego przy ulicy Wschodniej. Na obu furtach często wiszą masywne kłódki. To jedyny sposób, żeby zapobiec dewastacjom i bezczeszczeniu tego miejsca. Chociażby przez białostoczan, traktujących nekropolię jak wybieg dla psów – wyjaśnia wiceprezydent Aleksander Sosna-”

  Tu mowa o Bialymstoku. Od razu wyjasniam, ze ja cytuje i ze powyzsze nie pochodzi ode mnie, sympatyczna interlokutorko.

 216. Panie Redaktorze Passent

  Pisze Pan – „mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów”.

  Bez Żydów?! Zapewne Pan z tego faktu czerpie dumę, bo nie ma komu dokopać; jest Pan dumny z „Polski jednolitej rasowo”.

  To Pan też jest z folksdojczerii onerowej, kominowo-gazowej i szmalcowniczej drugiej czy trzeciej generacji? Co też Pan nafajdał! Jak burak co ma gruntownie przejebane.

 217. @Elka

  Chyba nie „ponad szesc lat temu”, bo data przy tekscie

  „Cmentarz Żydowski na Bródnie zostanie ogrodzony, dzięki temu ludzie przestaną traktować tereny nekropoli jako miejsca do wyrzucania śmieci czy też wyprowadzania psów.

  Koniec z profanowaniem cmentarza żydowskiego na Bródnie. Jeszcze w tym roku nekropolia zostanie ogrodzona ze wszystkich stron. ”

  to 03/03/2016.

  „ze zrozumieniem”

  Tak czy owak – wykazuje pelne zrozumienie dla faktu, ze Polacy przyprowadzaja psy na zydowski cmentarz, zeby sympatyczne czworonogi mogly sobie zdrowo pofajdac na zydowskie groby. W koncu trzeba pokazac, kto rzadzi!

 218. @Muszynianka

  ” Co też Pan nafajdał! Jak burak ”

  Sympatyczna interlokutorko,

  obawiam sie, ze burak nie jest w stanie wykonac tej czynnosci, ktorej opis zawarlas powyzej. Przeprowadz odpowiedni eksperyment – i zobaczysz, ze mam racje.

 219. @radzilowJedwabne

  Ależ masz rację.
  Z renomowanym ekspertem od tych wyrażeń nie śmiem dyskutować. Zacytowałam tylko w urywkach i bezładnie, nie oddałam głębi i sensu argumentacji.

 220. @Muszynianko,

  chyba bedziesz musiala obrazic sie na jeszcze jeden kraj, ktory najwyrazniej nie wie, ze „Apartheid” i „dawno zabrane ziemie Palestyny”:

  „Israel ‚using Indian tax money to oppress’ Palestinians
  Indian leaders roll red carpet for Israeli President Reuven Rivlin, amid criticism over Tel Aviv’s „apartheid” regime. … „India’s economic linkage with Israel channels our public money through military deals to Israeli arms companies that transform these funds into lethal military technology applied in the oppression, colonisation and ethnic cleansing of the Palestinian people”

  Ty to rozumiesz, MR to rozumie – a wladze Indii jakos zrozumiec nie chca. I ze zlym syjonistycznym „apartheidem” robia swietne interesy – znaczy placa dobre pieniadze za latajace radary, drony i podobne cacka:

  „Report: India Inks $1.4 Billion Deal for Acquisition of Israeli Radar Systems and Drones … An Indian Air Force official quoted in the report said a pair of EL/W-2090 AEW&C systems — with a combined value of $1 billion — would be delivered to India within two to three years. … Furthermore, according to the report, the Indian military is set to receive ten armed Heron TP UAVs — worth a total of $400 million”

  Heron TP to bardzo fajne cacko, uzbrojony dron. Rakiety odpala operator z wygodnego bunkra.

 221. @radzilowJedwabne

  Chwilę poczekaj z tym radzeniem mi, co muszę a czego mi nie wolno, gdyż nie mogę jeszcze dojść do siebie po awansie z „antysemickiego hejterstwa i oenerstwa” na „sympatyczną interlokutorkę”.

 222. @Muszynianka

  „a czego mi nie wolno”

  Alez wszystko ci wolno, w szczegolnosci wolno ci, sympatyczna interlokutorko, poslugiwac sie grozbami karalnymi:

  „„Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,””

  uzywac obelzywych okreslen w wymiarze indywidualnym:

  „„esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, „ordynarnego, prymitywnego jazgotu”, „jesteś męskim ***ujem.)””

  a takze poslugiwac sie wypowiedziami takimi, jak zacytowane ponizej:

  „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów … Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu …”

  Badz zatem, mila interlokutorko, nadal dumna z faktu, ze twoj kraj jest „jednolity rasowo”. I glos nadal teze, ze Zydow trzeba bylo z Polski wypedzisc, za to ze a) byli za malo czerwoni oraz b) byli za bardzo czerwoni.

  Problem jest innego typu: Otoz ciezko sie wychylic poza pieszczoty slowne.

  Jak juz wspomnialem – uczciwie musze przyznac, ze od konca lat 60-tych nie spotkalem sie juz z brutalna, fizyczna agresja. Byc moze dlatego, ze trudno jest dokonac zbiorowego mordobicia czy wziac pod buty kogos, kto jest fizycznie nieobecny. Dlatego wlasnie mozesz dosc dlugo czekac na to, ze mi ktos „zamknie jape”.

  A nawet jeszcze dluzej.

 223. Mam teorię na temat RadJed: to na pewno antysemicki agent. Jego zadaniem jest nieustanne podsycanie niechęci do Narodu Wybranego na tym forum. Czyni to z podziwu z konsekwencją, godną funkcjonariusza specnazu. Ciekawe tylko, kto go wynajął? Radyjo czy miłujący pokój Palestyńczycy? No bo jak można tak bezinteresownie stale obrzydzać ludziom żydów, no jak?

 224. @radzilowJedwabne

  Jednak wracasz do tego, od czego zacząłeś, widać nie masz gdzie się podziać ze swoim dumnym pobrzękiwaniem anty-Palestyńską szabelką, oględnie mówiąc. Pardon, anty-Plastelińską. Najmocniej przepraszam. Czy nadal podtrzymujesz, że w roku 1948 nie wygnano 700 tys. Palestyńskich Arabów z ich domostw, miast i wsi? Przez wojska Izraela. Czy dalej zaprzeczasz temu co udokumentował izraelski historyk: Benny Morris, 1989, The Birth of the Palestinian Refugee Problem, 1947-1949, Cambridge University Press?

  Czy dalej uważasz, że w Polsce mieszkają w znacznych ilościach mniejszości: Ukraińcy, Żydzi, Białorusini, Niemcy?

  Oczywiście masz prawo odrzucić te fakty historyczne i nazwać je „fałsze histeryczne”, a mnie nazwać „oenerowsaką antysemitką”. Masz pełne prawo.

  Tylko po co, po tym zwracasz się do mnie obłudnie per „sympatyczna interlokutorka”?
  Masz do mnie jakiś blogowy geszeft? Wal wprost i odważnie.

 225. Palanty solidarnościowe okładają się w sejmie fekaliami. To jedyne co potrafią. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/protest-w-sejmie-opozycja-okupuje-mownice-relacja-na-zywo-relacja/nxc7fj8

 226. @radz.Jed.
  15:31
  kiedys w zrobilem film z cmentarza zydowskiego w Bialymstoku – i to bylo straszne, jak katolicy beszczeszcza to miejsce. W Polsce nie bylem od lat kilkunastu.

 227. „Czy nadal podtrzymujesz, że w roku 1948 nie wygnano 700 tys. Palestyńskich Arabów z ich domostw, miast i wsi? Przez wojska Izraela. ”

  Sympatyczna interlokutorko, sam pomysl, ze ktokolwiek bedzie sie wdawal w merytoryczna „rozmowe” czy „dyskusje” z kims,, kto sie posluguje wypowiedziami takimi jak:

  „„Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę” … „„esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, „ordynarnego, prymitywnego jazgotu”, „jesteś męskim ***ujem.”

  – to pomysl cokolwiek niezywkly. Nie probuje nawet wyjasniac, ze poslugiwanie sie takimi okresleniami stawia osobe, ktora je generuje daleko poza granicami jakiejkolwiek rozmowy. I bardzo daleko poza granicami cywilizowanych zachowan. W odroznieniu od ciebie nie posluguje sie popularno-gwarowymi okresleniami narzadow plciowych. Badz dumna ze swojego, przepraszam za wulgaryzm, _slownictwa_ i ze swojego sposobu formulowania (ponownie przepraszam za wulgaryzm) _swoich mysli_.

  Co do sposobow, w jaki przeksztalcono twoj piekny kraj w „jednolity rasowo” – sporo da sie powiedziec, do tego tematu jeszcze powroce. Na razie wyjasniam, ze wypedzenie Zydow z „okupowanej Palestyny” do jakiegos duzego komina czy „do morza” nie jest takie proste, jak wypedzanie Zydow z Polski do Izrae… pardon, na „dawno zabrane ziemie Palestyny”. Jakby nie bylo – niedlugo piecdziesiat lat minie, odkad zjednoczone kraje arabskie, z pelnym poparciem logistycznym, sprzetowym i politycznym Ukladu Warszawskiego, mialy rozdeptac malenkie, smieszne zydowskie panstewko jak karalucha.

  I jakos nie do konca sie udalo…

 228. Giez
  I więcej lekcji religii.

 229. By, choć na chwilę ,od Żydów się oderwać.

  W RP generałów eksterminują.
  Misiewicze czyli Maciarewicz czyli Prezes.
  W latach 1937/38 Stalin eksterminował w Armii Czerwonej b.skutecznie.Z przejściem na „wieczną wartę”.
  Doskonale wiedząc ,że zwolnienie z przysięgi następuje tylko z przejściem na wieczną wartę.
  Łagodność nadzwyczajna czy ,po prostu,immanentny deficyt intelektualny.

 230. @Muszynianka et consortes – jak Polska stawala sie „jednolita rasowo”:

  „- Wtedy zaczął się – określenie to jest okrutne, ale prawdziwe – „sezon polowań na Żydów”, którym udało się unieść głowę z niemieckich pogromów. Niestety, tropili ich, wydawali w ręce okupanta, a czasem i mordowali chłopi. Z dokumentacji niemieckiej znam co najmniej kilkaset przypadków kolaboracji z okupantem. Żandarmeria w Sokołowie Podlaskim wydawała chętnym Polakom (podkreślam: chętnym!) zezwolenia na rewidowanie obejść w poszukiwaniu ukrywających się Żydów. Ten pomysł wziął się stąd, że Niemcy nie potrafili odróżnić Polaka od Żyda, jeśli nie był on w jarmułce, z pejsami i w chałacie. Nie wyczuwali różnicy w akcencie. A Kowalski z Sokołowa nie dość, że rozróżniał akcent, to jeszcze dobrze znał rodziny Cohenów i Goldblumów, bo lata cale mieszkał obok nich. O zgrozo, ostatnich Żydów wydawano Niemcom w lipcu 1944 r. – tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej! Reasumując: „Spiegel” miał rację twierdząc, że jakaś część Żydów mogłaby przeżyć wojnę, gdyby nie zostali schwytani przez, podkreślam, marginalną grupę Polaków kierujących się chciwością.

  – Jak odnosiła się do nich społeczność lokalna – przecież „szmalcownicy” nie byli anonimowi?

  – Niestety, na ten niecny proceder było przyzwolenie społeczne. Owszem, „szmalcownika” nie dawano za przykład do naśladowania, ale też nie piętnowano. Warto tu przywołać relację pewnego nauczyciela z Łukowa. Stanisław Żemiński w tych słowach opisywał likwidację Żydów w Łukowie i w okolicy: „dla mnie tragizm powiększyło to, że w zbrodni tej pławili się nie tylko sami Niemcy i sprowadzeni siepacze ukraińscy czy łotewscy, że brała w tym udział nasza kochana policja, bo wiadomo, że to zwierzęta, ale brali w tym udział Polacy – cywile na ochotnika, a więc „łapacze” z Arbeitsamtu i przygodni amatorzy. W Trzebieszowie, w poniedziałek jakaś straż obywatelska, miejscowi chłopi wartujący w nocy przed napadami bandyckimi, dostali rozkaz wyłapania wszystkich Żydów w Trzebieszowie i odstawienia ich do Łukowa. Otoczono całą wieś i rozpoczęło się polowanie. Wywlekano Żydów, łapano ich na polach, po łąkach. Jeszcze strzały grzmią, a już nasze hieny czatują, co ukraść się da po Żydach. Jeszcze trupy Żydów nie ostygły, a już płyną podania o domy żydowskie, o sklepy, o warsztaty czy kawałek ziemi pozostałej. W dniu 5 listopada przejeżdżam przez wieś Siedliska. Wstępuję do Spółdzielni. Chłopi kupują kosy. Sklepowa mówi: „przydadzą się wam na dzisiejszą obławę”. Pytam, na jaką obławę, „a na Żydów”, zapytałem, „a ile płacą za schwytanego Żyda” – kłopotliwe milczenie. „Tropiciele” gromadnie ruszyli w lasy za zbiegami licząc na obiecane przez Niemców zyski: wódkę, cukier, kartofle, naftę, ale też rzeczy osobiste pojmanych. Do tej akcji ludzie zgłosili się sami, przez nikogo nie przymuszani i nie zastraszeni”. I jeszcze jedno. Zdumiewa mnie, że w żadnej ze znanych mi relacji nie ma wzmianki o reakcji księdza proboszcza na niegodziwości parafian, o których nie mógł nie wiedzieć. I tak jak znane są chwalebne przypadki ukrywania dzieci żydowskich w klasztorach, tak nie natrafiłem – powtarzam to z naciskiem – na choćby jedno wspomnienie, aby kapłan potępił ludzi mordujących Żydów… Do rozsądku próbowali przemawiać aptekarze, nauczyciele, komendanci straży ochotniczych – z ambon nie popłynęły słowa przygany…”

 231. Gospodarza i Blogowiczów serdecznie pozdrawiam z zakorkowanego Krakowa.
  Idą święta, powinniśmy być dla siebie bardziej życzliwi niż na co dzień, bo w Wigilie to nawet Zwierzęta podobno mówią …

  Tylko jakim głosem?

  Dlatego przywróćmy temu blogowi dawny blask.

  Obrzucanie się wyzwiskami nic nie wnosi, tracimy energię, czas i pozostają złe emocje.

  Nie nawołuję: KOCHAJMY SIĘ, wystarczy się tylko wzajemnie szanować.

 232. @Muszynianka et consortes

  Niech sie wypowie Krzystof Persak i polskiego IPN:

  „Prawdopodobnie jeden z najkrwawszych mordów, w Szczuczynie, który według zbieżnych danych niemieckich i relacji żydowskich pochłonął 300 ofiar, miał miejsce pod nieobecność Niemców w nocy 27 czerwca 1941 r., a więc zanim Heydrich wydał cytowane rozkazy.

  Niektóre zbrodnie miały charakter czysto bandycki. Jedna z najokrutniejszych zdarzyła się we wsi Bzury, gdzie kilku przybyłych ze Szczuczyna mężczyzn zamordowało w pobliskim lesie 20 Żydówek, zatrudnionych w miejscowym folwarku, a następnie zrabowało ubrania ofiar; niektóre z nich przedtem zgwałcono.”

  Rzeczywiscie, jak sie wzieto do roboty, to trzask-prask, szuru-buru – i pozamiatane. I Polska jest juz „jednolita rasowo”.

  Niestety okazalo sie, ze ujednolicic rasowo „okupowana Palestyne” to trudniejsza sztuka.

 233. mag : z godziny 17:25
  Zauważyłem , że pojawiasz się tj ,czytasz i … znikasz .
  Korzystam z tej okazji składam Tobie nadzwyczajne Serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się Nowego Roku , oby był zwiastunem zbliżającego się Końca tego nieszczęścia jakie przydarzyło się Polsce w II połowie 2015 roku .
  Z Pozdrowieniem
  Waldemar

 234. Giez
  16 grudnia o godz. 17:31

  „Romaszewska traci tłustą fuchę”.

  Jak zwykle u ciebie kłopoty z szerszym myśleniem. Polska zmienia politykę wobec Białorusi, poprzednia okazała się nieskuteczna. Ponieważ siłą nie można wymienić Łukaszenki na podobającego się Brukseli liberała, trzeba przyjąć do wiadomości, że kto tam będzie rządził to jest problem mieszkańców Białorusi. Naiwnością było oczekiwanie, że Białoruś dołączy do międzynarodówki liberalno-dekadenckiej i przez Mińsk Litewski przemierzać będą tęczowe pochody, jak kiedyś z okazji rewolucji październikowej. Białoruska opozycja jest słaba, skłócona i spenetrowana przez służby „tajne i dwupłciowe”. Nie mniej to jest duży nasz sąsiad z liczną mniejszością polską i związany historycznie z nami, dlatego trzeba utrzymywać z Białorusią jak najlepsze stosunki, nie wtrącając się w jej sprawy wewnętrzne. Apostolstwo bywa dobre, ale w sprawach wiary.

 235. ozzy
  16 grudnia o godz. 17:13

  „kiedys w zrobilem film z cmentarza zydowskiego w Bialymstoku – i to bylo straszne, jak katolicy beszczeszcza to miejsce. W Polsce nie bylem od lat kilkunastu”.

  A to to przeciez widać, że nie wiesz co się dzieje. Gmina żydowska w Gdańsku sprzedała teren po dawnym cmentarzu pod stację benzynową.

 236. @mag, @Mauro Rossi

  „Gmina żydowska w Gdańsku sprzedała ter”

  /ciach/

  „Antysemityzm ma się dobrze. W Gdańsku wandale zniszczyli cmentarz żydowski … Podczas prac porządkowych na żydowskim cmentarzu w Gdańsku wolontariusze zobaczyli rozbite macewy (nagrobki). To pierwszy przypadek gdy zniszczono groby. Dotychczas wandale „zadowalali się” antysemickimi napisami.

  O sprawie poinformowała na Facebooku gdańska gmina żydowska: „Ostatnio pisaliśmy o pracach porządkowych na cmentarzu. Usuwamy spróchniałe gałęzie, grabimy liście, sprzątamy śmieci, butelki, kleimy stare, popękane macewy. Wczoraj na cmentarzu żydowskim na Chełmie dokonano kolejnego aktu wandalizmu. Dotychczas niszczono ogrodzenie, wypisywano tradycyjne antysemickie bluzgi na tablicy informacyjnej. Wczoraj, po raz pierwszy zdewastowano nagrobki. Kilkanaście macew zostało przewróconych i połamanych.”

  Jak by @mag znowu „nie zauwazyla” – to podaje polski portal natemat.pl. Jak @MR usiluje kleic glupa, to mu sie pod oczeta podsuwa „co sie dzieje”.

 237. @mag, @Mauro Rossi

  „W czasie wojny niemieccy okupanci brukowali nimi podwórka zajmowanych przez siebie budynków, utwardzali drogi, stawiali z nich mury. Tę tradycję kontynuowali po wojnie Polacy. Macewami wyłożyli basen przeciwpożarowy, nasyp kolejowy, brzeg rzeki. Budowali z nich piece, podłogi, krawężniki. W polskich wioskach można znaleźć setki kół szlifierskich zrobionych z macew. Ciągle widać na nich hebrajskie napisy.”

  Jkby @mag „nie zauwazyla” – to jest cytat ze strony „Macewy codziennego uzytku”. Jak @MR usiluje kleic glupa, to mu sie pod oczeta podsuwa „co sie dzieje”.

 238. Art63
  Gdyby większość głosujących obywateli była przeciwna PIS, nie było by „kontrrewolucji”- PIS przegrałby wybory.
  Są też tzw. sondaże, które jednoznacznie pokazują kim są ulubieńcy ludu bożego -Duda i Szydło; to przypadkiem nie pisowcy?
  A wybory dzisiaj PIS wygrywa w cuglach.
  I tak pewnie będzie za trzy lata.
  Pobożne życzenia nie mają, niestety, mocy sprawczej.
  Lud dostał kilka stówek, a za trzy lata obieca mu się inne cuda na kiju i zagłosują jak trzeba.

 239. Muszynianka
  16 grudnia o godz. 15:43

  „Panie Redaktorze Passent. Pisze Pan – „mamy w Polsce antysemityzm bez Żydów”.

  Musisz zrozumieć, Pan Redaktor Passent nie znalazł innego sposobu na obronę własnego obarczonego ciężarem komuny życiorysu niż poprzez iunctim antysemityzmu i antykomunizmu. Ta nowatorska metoda dotyczy też, może nawet głównie, współczesnej komuny, czyli życia pozagrobowego komunizmu w zliberalizowanej formie. Inspiracją dla Pana Redaktora jest, jak przypuszczam, kariera Jedwabnego na tym blogu, dla którego antysemicki może być np. wschód Słońca. To Göring mawiał, „O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja”. Podobnie robi Jedwabny. Red. Passent czyta, śmieje się, i wyciąga wnioski.

 240. sugadaddy
  16 grudnia o godz. 18:16

  „Lud dostał kilka stówek, a za trzy lata obieca mu się inne cuda na kiju i zagłosują jak trzeba”.

  Taka pogarda dla zwykłych ludzi znów was zgubi. Tym bardziej, że i słoma z butów wystaje. Prawdziwi ziemianie, ci z klasą, zawracali się do prostych ludzi z wyszukaną uprzejmością, zwykle mieli to w naturze.

 241. Giez
  16 grudnia o godz. 17:17

  „Po lekcji religii rżną się w szkolnej toalecie. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21129770,seks-w-toalecie-gimnazjum-w-rzeszowie-prokuratura-dyrektor.html#BoxNewsImgZ19
  Będzie więcej dzieci

  mag
  16 grudnia o godz. 17:25
  Giez
  I więcej lekcji religii”.

  Jesteście już w słusznym wieku, zwłaszcza Giez, więc powinniście skakać z radości, o ile dacie radę. 🙂 Będzie więcej dzieci, będzie kto miał pracować na wasze emerytury. Powinniście być pogodni, szczęśliwi i zażywać magnez.

 242. Bar Norte
  16 grudnia o godz. 14:51

  „Co z dyscyplinarnie zwolnionymi przez pisowską szefową zarządu Polskiego Radia związkowcami? Przypomnę – związkowcami zwolnionymi nielegalnie jak tysiące innych związkowców wywalanych w ostatnich latach przez pracodawców państwowych i prywatnych”.

  Ale o jakie związki zawodowe ci chodzi? Wiesz ile w PR jest związków zawodowych, no nie wiem, czy się doliczysz? W każdym razie więcej niż w dowolnej kopalni, gdzie „uzwiązkowienie” przekracza chyba 100 proc. Zwykłego związkowca można zwolnić, członka komisji zakładowej (zarządu) to już nie, a w każdym razie to długa procedura. Agora zwalnia 190 osób, a pewnie i więcej. Były jakieś związki w Agorze? Cos słyszałeś? Protestowały może? Ale tym się Znadberg nie zainteresuje, bo w końcu portal gazeta.pl lansuje jego partię.

 243. Mauro Rossi

  „Prawdziwi ziemianie, ci z klasą, zawracali się do prostych ludzi z wyszukaną uprzejmością, zwykle mieli to w naturze.”

  Skąd ty to wziąłeś Mauro? Z Rodziewiczówny?

  Ps. A jak się zwracali do nieprostych ludzi?

 244. Mauro Rossi

  Pani prezes zarządu PR zwalnia dyscyplinarnie członków komisji zakładowych. A tego robić w świetle prawa nie wolno.

  I wszystko na ten temat.

  Ponawiam więc pytanie: czy prezes Kaczyński osobiście musi interweniować w sprawie łamania w PR prawa związkowego?

  Ps. Z tego co piszą wynika, że W Agorze jest związek zawodowy który negocjował zwolnienia grupowe. Agora nie zwalnia członków komisji zakładowej bo tego rozbić bez zgody związku nie wolno.

 245. radzilowJedwabne
  16 grudnia o godz. 18:14

  Zaczyna się tak: „Liderzy społeczności Żydów w Polsce drenują majątek dawnych gmin żydowskich i czerpią z niego prywatne korzyści”.

  http://natemat.pl/73183,forbes-oskarza-tak-elita-polskich-zydow-zeruje-na-oddanym-im-majatku

  Może to jakieś prawicowy, oszołomski portal. No nie wiem …. Forbs. pl jeszcze o tym pisał.

 246. Bar Norte
  „W Agorze jest związek zawodowy który negocjował zwolnienia grupowe”.

  Tylko jeden i nawet nie wiesz jaki? Dlaczego jeden związek, a nie 7 jak w PR? Wtedy te odprawy byłby wyższe, a prawdopodobnie nikogo nie dałoby się zwolnic.

 247. Bar Norte
  16 grudnia o godz. 18:42

  „Skąd ty to wziąłeś Mauro? Z Rodziewiczówny”?

  Nie czytałem niczego Rodziewiczówny (szkoda czasu, to ramota), ale miałem trochę znajomych w tych środowiskach. Zawsze co mnie uderzało to uprzejmość w stosunku do innych ludzi.

 248. Mauro Rossi
  16 grudnia o godz. 18:38

  O KALIZMIE poststyropianu, szkoda pisać.
  Jak zawalniała „komuna” były to represje, za które wielu otrzymało odszkodowania.
  Po zasiędnięciu na stołkach zwolnionych przez PZPR, chłopcy błyskawicznie opanowali metody radzenia sobie z ludźmi wychylającymi się o cal od ich wymagań uniżoności i liżydupstwa.
  Stosując na skalę masową metody poprzedników.

  W ten sposób wychowuje sie społeczeństwo konformistów, którym do czasu łatwo rządzić.
  Tyle, że można skumulować sporo złości, agresji, frustracji….

 249. Mauro Rossi

  „Dlaczego jeden związek, a nie 7 jak w PR? Wtedy te odprawy byłby wyższe, a prawdopodobnie nikogo nie dałoby się zwolnic.”

  Mauro, ale to nie jest twój ani mój problem tylko samych związkowców.

  I nie zmienia to faktu, że członków komisji zakładowych związków nie wolno zwalniać bez zgody związków. Prawo tego zakazuje!
  Tyle na ten temat.

 250. wiesiek59

  Żeby się pozbywać związkowców z fabryk Jaruzelski potrzebował słynnego dekretu.

  A teraz, jak widać, nawet dekretu do tego nie potrzeba.

 251. ”A teraz, jak widać, nawet dekretu do tego nie potrzeba.”

  A fabryki są?

 252. @Mauro Rossi

  „renują majątek dawnych gmin żydowskich ”

  W Polsce „wszyscy wiedza”, ze Zydzi sa zli i niedobrzy, „drenuja majatek”, „zniewazaja siostry Radwanskie”, dopuszczaja sie „mordow rytualnych”, zamordowali „Piaseckeigo”, ponosza kolektywna wine za „UB”, dopuszczaja sie „czystek etnicznych” „w Palestynie” i „ukrzyzowali Pana Jezusa”.

  A jesli chodzi o te nieliczne cmentarze zydowskie, ktore jeszcze w ogole istnieja – to sa plugawione i dewastowane, o czym zreszta polskie media od czasu do czasu napomkna. Takze ten w Gdansku:

  „„Antysemityzm ma się dobrze. W Gdańsku wandale zniszczyli cmentarz żydowski … Podczas prac porządkowych na żydowskim cmentarzu w Gdańsku wolontariusze zobaczyli rozbite macewy (nagrobki). To pierwszy przypadek gdy zniszczono groby. Dotychczas wandale „zadowalali się” antysemickimi napisami.
  O sprawie poinformowała na Facebooku gdańska gmina żydowska: „Ostatnio pisaliśmy o pracach porządkowych na cmentarzu. Usuwamy spróchniałe gałęzie, grabimy liście, sprzątamy śmieci, butelki, kleimy stare, popękane macewy. Wczoraj na cmentarzu żydowskim na Chełmie dokonano kolejnego aktu wandalizmu. Dotychczas niszczono ogrodzenie, wypisywano tradycyjne antysemickie bluzgi na tablicy informacyjnej. Wczoraj, po raz pierwszy zdewastowano nagrobki. Kilkanaście macew zostało przewróconych i połamanych.”

  Miejmy nadzieje, ze MR odczuwa nalezyta dume z narodowo-radykalnych czynnosci polegajacych na dewastowaniu i lamaniu macew.

 253. Mauro
  Wstydź się „młodzieńcze” z Klubu Emerytów Passentowych, że zaglądasz innym do metryki w ramach … „wymiany” poglądów. Prymitywna to złośliwostka, tym bardziej, ze trafiasz kula w płot.

 254. Indoor prawdziwy

  „A fabryki są?”

  Co kot napłakał.

 255. @Indoor prawdziwy

  „A fabryki są?”

  Chyba jest pare. Fiat w Tychach, Opel w Gliwicach, Volkswagen w Poznaniu. LG w Mlawie. Z przykroscia zawiadamiam, ze nawet Teva produkuje w Polsce leki. Konkretnie w Krakowie. Tam gdzie fabryki – tam i specjalistow sie poszukuje:

  „Opis oferty pracy:
  Ogólnopolska Firma sprzątająca poszukuje do swojego zespołu :
  Osoby sprzątające.
  Miejsce pracy: Zakłady Farmaceutyczne TEVA
  ul. Mogilska 80”

  Telewizory Philipsa produkowane sa w Gorzowie, Samsung produkuje w Polsce sprzet AGD. Oczywiscie, ze sa fabryki.

 256. ”Co kot napłakał”
  Od nowego roku rusza nauczanie średnie w specjalizacji ”pracownik call center”.
  Montownie zlikwidować to jakiś (nawet jeśli niewielki) koszt. Demontować montownię – zamontować gdzie indziej,
  Call center zlikwidować, to wyciągnąć wtyczkę. Było – nie ma.

 257. @Indoor prawdziwy

  „Call center”

  Moze byc pod gorke. Wielkie koncerny najchetniej korzystaja z Call Centers w krajach, w ktorych jezyk angielski stoi na dobrym poziomie. Na przyklad w Indiach czy w Bangladeszu. Tanio i efektywnie.

  Sama w sobie znajomosc jezyka polskiego imatura z religii nie dziala jak magnes na wszelakie IBM-y i Ericssony.

 258. Trwa karnawał solidarnościowy w Sejmie. Podobny do karnawału 1980/81 roku, po którym nastąpił stan wojenny. To wszystko już było, dawno , dawno temu, za RP szlacheckiej. Liberum Veto, warcholstwo, prywata, korupcja, nierząd, gnuśność i katolicka plaga ciemnoty. Po czym szczęśliwie nastąpiły rozbiory i rozpier…lili wszystko na wieki. Dziś rozbiorów nie będzie. Niemcy zabiorą swoje a na resztę śmierdzącą nawet Putin się nie pokusi. Byle szybciej.

 259. „Jarosław Kaczyński zaapelował ponadto do marszałka Sejmu, żeby ten wyciągnął konsekwencje wobec protestujących polityków opozycji”

  No wlasnie. Co im waadza zrobi?

 260. Mnie podoba się czystka w dowództwie armii……
  Misiewicze przejmą funkcje.
  Tyle że bez instrukcji nawet d…sobie nie podetrą.
  Co załatwia problem zorganizowania jakichs siłowych rozwiązań na lata.
  Zanim sie naucza planować akcję, dziesięciolecia miną……

  Obstawienie wszystkich ważnych stanowisk końmi Kaliguli jest może dobrym posunieciem. Pod warunkiem długiego czasu na nauke w spokojnych czasach.
  Mamy go?

 261. Tak na marginesie…..

  Co jest lepsze, praca w call center, czy jako call girl?
  Diabelska alternatywa dla wielu dziewcząt, mających taki wybór przy decyzji o pracy…..

 262. @Wiesiek59

  „Co załatwia problem zorganizowania jakichs siłowych rozwiązań na lata.”

  Ee tam.

  Odsylam do doswiadczen IIRO, na ktora sie wszyscy powoluja.

  Jak co do czego przyszlo, to rzeczywiscie odbyla sie raz-dwa slynna operacja pod Zaleszczykami,

  Ale zanim to sie stalo, to wojsko doskonale sobie radzilo z Wrogiem Wewnetrznym, usmierzalo chlopskie bunty, rownalo z ziemia cerkwie na Kresach. Do zwalczania Wroga Wewnetrznego nie trzeba byc Napoleonem.

  Tak w ogole – nie wiem czy obecna czy poprzednia ekipa sprowadzila sobie z Izraela bodajze dwadziescia policyjnych samochodow pancernych, typu „Sand Cat”. Takie cacko nie tylko kamieni sie boi ale wytrzyma ostrzal z broni recznej. Oczywiscie sa otwory strzeleckie.

  W Polsce nie ma terrorystow podkladajacych bomby czy strzelajacych z ukrycia.

  Przeciw komu zamierzano uzyc tych cacek?

  Moim zdaniem waadza jest przewidujaca i zapobiegliwa. Wie co robi.

 263. Z przykroscia zawiadamiam, ze nawet Teva produkuje w Polsce leki. Konkretnie w Krakowie.
  Pewnie zamontowali im w dawnej Polfie 1 tabletkarke produkujaca tabletki z krzyzykiem. I oto caly rejwach.

 264. „Pewnie zamontowali im w dawnej Polfie 1 tabletkarke produkujaca tabletki z krzyzykiem. I oto caly rejwach.”

  Rejwach to robia Polacy chorzy na MS (stwardnienie rozsiane). Jak powolna smierc zajrzy w oczy, to nawet sie zapomina o tym ze wredni syjonosci ukrzyzowali Pana Jezusa.

  „dlaczego nikt nie interesuje się złodziejskimi marżami na leki?
  Copaxone – cena producenta: 4.314.0 pln
  Copaxone – cena w polskiej aptece: 5.500.0 pln
  Copaxone – cena w aptece w Norymberdze: 4.700.0 pln (1.342.o euro)”
  ..
  „Octan glatirameru (Copaxone)

  Copaxone jest kolejnym preparatem zarejestrowanym do terapii stwardnienia rozsianego. Lek ten jest stosowany raz dziennie w formie iniekcji podskórnych w dawce 20 mg. Po wstrzyknięciu należy obserwować pacjenta przez 30 minut. Należy również pamiętać, aby codziennie zmieniać miejsce wstrzyknięcia leku.”

  Problem w tym, ze dawna Polfa jakos nie umiala zmajstrowac skutecznego leku na MS. A ten kto umie – to kasuje cztery tysiace z kawalkiem zeta za opakowanie. Choc na rynku wtornym to sie i za dwa tysiace znajdzie.

 265. Jedwabnik:
  Fakt, lek zostal opracowany w Weizmann Institute i jest to jeden z niewielu oryginalnych lekow produkowanych przez Teve.
  Gdybys mial nieco wiedzy medycznej, to wiedzialbys, ze niewiele wiemy o przyczynach MS, stad opracowanie jakiegokolwiek leku skutecznego przeciwko tej chorobie jest niemozliwe. Wiemy jedynie, ze choroba pozbwia pacjentow oslonek mielinowych nerwow, powodujac ich degeneracje. Copaxone ewentualnie zwalnia progres choroby, nie leczac jej. Taka strategie stosuje sie w tzw. chorobach autoimmunologicznych, gdze nie wiemy jakie antycialo jest odpowiedzialne za niszczenie tkanki docelowej, stad wylacza sie caly uklad immunologiczny.
  A ty tak gaworzysz bez ladu i skladu.
  Zreszta, wiele firm na swiecie pracuje nad tym problemem. Ktokolwiek znajdzie ten cudowny lek, zrobi fortune.

 266. Jedwabnik:
  Dodam, ze gdyby nie hojnosc podatnika amerykanskiego i roznych instytucji naukowych z calego swiata (nie wspominajac eksodusu bylych naukowcow radzieckich) Izrael mialby Instytut Arki Przymierza a nie WI w Rehevot.

 267. radzilowJedwabne
  16 grudnia o godz. 21:24

  Przestań uprawiać kryptoreklamę, pod pozorem dyskusji…….
  W krew ci weszło wykonywanie dawnego zawodu?
  Domokrążcy, czy marketingowca dużej firmy?

  Rzygam oglądając film, przedzielany reklamami.
  Może przynajmniej blogi będą od tego wolne?

  Polfę przynoszącą dochody, błyskawicznie sprzedano za cenę bodaj dwuletnich zysków.
  Dalej przynosi zyski, tylko nie koniecznie nam.
  Kapitalizm jest bardzo dobry.
  Dla kapitalistów.
  Kupujących na pęczki polityków krajów III świata.
  W tym i Polski.
  U nas wyjątkowo tanio to wyszło.
  Bo i klasa polityczna była głupsza niż taryfikator łapówek przewidywał.

 268. @Wiesiek59

  „W krew ci weszło wykonywanie dawnego zawodu?
  Domokrążcy, czy marketingowca dużej firmy?”

  Obawiam sie, ze zaden z wykonywanych przeze mnie zawodow nie odpowiada twojemu opisowi. To raczej tobie weszlo w krew skojarzenie zydzi – piniondze – geszeft.

  „Polfę przynoszącą dochody, błyskawicznie sprzedano za cenę bodaj dwuletnich zysków.
  Dalej przynosi zyski, tylko nie koniecznie nam.”

  No to chyba mozna repolonizowac czy costam? Teva pewnie sie z tego powodu od razu rozleci. To w koncu pestka, 20 mld zielonych przychodu, 5 mld zysku, 70 tys pracownikow na pieciu kontynentach.

  „Kapitalizm jest bardzo dobry.
  Dla kapitalistów.”

  Chyba takze dla twoich rodakow, glosujacych nogami i osiedlajacych sie masowo wlasnie w wysoko rozwinietych krajach kapitalistycznych? Bo jakos na Kube czy do Wenezueli sie na razie nie pchaja.

  A szopka uliczna na Wiejskiej przypomina swoja droga Wenezuele.

  Budzet jako kryterium uliczne.

 269. duende
  16 grudnia o godz. 14:20

  Mój komentarz Dobrze, że zwróciłeś uwagę na niebywały napór RJ na natrętne odzywki.
  Pzdr, TJ

 270. PA2155

  „Gdybys mial nieco wiedzy medycznej, to wiedzialbys, ze niewiele wiemy o przyczynach MS, stad opracowanie jakiegokolwiek leku skutecznego przeciwko tej chorobie jest niemozliwe. Wiemy jedynie”

  Was jest raz. Ci ty sam wiesz jedynie – to twoja broszka. A pacjenci w twoim pieknym kraju wiedza jedynie, ze jak wysuplaja pare tysiecy zeta za opakowanie leku z Tevy, to troche dluzej pozyja.

  „Zreszta, wiele firm na swiecie pracuje nad tym problemem. Ktokolwiek znajdzie ten cudowny lek, zrobi fortune.”

  Na razie fortune robia zli syjonisci. Cztery z okladem tysiace zeta za opakowanie. A w skali calej firmy – dwadziescia miliardow zielonych przychodu rocznie, piec miliardow zysku. Znaczy zielonych.

  ” hojnosc podatnika amerykanskiego i roznych instytucji naukowych z calego swiata (nie wspominajac eksodusu bylych naukowcow radzieckich) Izrael mialby Instytut Arki Przymierza a nie WI w Rehevot.”

  Zgadza sie, ten beznadziejny instytut, co to powstal w 1934-ym roku – to glownie powstal dzieki naukowcom radzieckim. Przeciez wiadomo, ze durni syjonisci nic nie umieja, chyba ze chodzi o _geszeft_.

  Nagrod Nobla z chemii zgarneli raptem tylko szesc w biezacym stuleciu. Nie sledze fenomenalnych sukcesow nauki polskiej, ale domyslam sie, ze w twoim kraju tych naukowych Nobli musi byc znacznie wiecej? Pochwal sie – w ciagu ostatnich stu lat – ile z fizyki, ile z chemii, ile z medycyny?

 271. Z tym cmokaniem nad firmą Teva byłbym ostrożny.

  Teva, od paru lat jest przedmiotem śledztwa US Justice Department dotyczącego międzynarodowego łapówkarstwa (lek Copaxone).
  W grudniu tego roku, pojawił się nowy, niemiły dla Tevy wyciek, ujawniający korumpowanie wysokiej rangi urzędników w Rumunii.
  Planowana grzywna, minimum pół miliarda usd.

  Pod lupę poszedł też antybiotyk doxycylina, cena $20 za 500 tabletek w 2013 roku, wywindowana przez Tevę dzieki braterskiej współpracy z firmą Mylan, do poziomu $1849 w 12 miesięcy później.

  Oprócz kar, kilku panów z korporacji może też troche posiedzieć. Chyba, ze jakaś nadzwyczajna boska opieka się napatoczy.

  http://www.nytimes.com/2016/12/15/business/generic-drug-price-lawsuit-teva-mylan.html?_r=0

 272. Indoor prawdziwy
  16 grudnia o godz. 15:04
  Wyobraź sobie że nie musiałem , sami powiedzieli e nie są Polakami

 273. Jedwabnik:
  Instytut naukowy to nie jest jeden budynek ani nawet dwa. Potrzebuje duzych pieniedzy na sprzet, pensje naukowcow, odczynniki, bibliteke. Rowniez, kontakty z czolowka swiatowa. Trudno uprawiac chemie piszac wzory na papierze. Wiele doktoratow izraelskich zostalo zrobionych w USA, a to tez kosztuje. A co z praktykami postdoktoranckimi. Na postdoku zdobywa sie ekstra wiedze, doswiadczenie naukowe. Zaden instytut lub uniwersytet, nawet Yale lub Harvard nie jest w czolowce wszystkich dziedzin. Aby pracowac nad naprawde dobrym projektem z chemii lub nauk biologiczno-medycznych trzeba miec budzet przynajmnie $1 mln na rok i dobre nowoczesne zaplecze.
  Pamietam z dawnego PRLu, ktory trwal prawie 50 lat, te mizerie laboratorium chemicznego, gdzie rozczulano sie nad marnej jakosci spekrometrem NMR i mylo sie probowki jednorazowe, bo byly z Zachodu. Powiedzialbym, zlosliwe, ze ten los zgotowali nam twoi partyjni pobratymcy, ktorzy zarzadzali wtedy polska nauka. Moze byles jednym znich.
  Pomimo tego znam kilku dobrze prosperujacych polskich naukowcow w USA i w Europie Zach. Niektorych z mojej uczelni.
  Mozna zazdroscic amerykanskich koneksji twoim rodakom.
  I to tylko tyle o twoich naiwnych teoriach, jak sie robi nobla i prawdziwa nauke.

 274. Bar Norte
  Korporacyjne media glownego scieku wywalily na bruk polowe dziennikarzy w ostatnich latach
  http://www.stateofthemedia.org/2013/overview-5/
  wiec i w naszej republice ziemniaczanej jest nie inaczej.
  Nie ma wiec komu zbadac, czy maile o spisku Partii Demokratycznej dostarczyl do WkiiLeaks rozzalony
  zwolennik postepowej frakcji tej parii, glosujacej na sandersa czy wywiad kapitalistow rosyjskich
  ( na razie zadna agencja szpiegowska nie przedstawila dowodu na wine Rosjan ).

 275. PA2155

  ” ten los zgotowali nam twoi partyjni pobratymcy, ktorzy zarzadzali wtedy polska nauka.”

  Zgadza sie, zwlaszcza po 56-ym roku to ich bylo bardzo wielu. A po 68-ym jeszcze wiecej, tak cos jedna dziesiata promila. Niemniej jednak partyjni oddali rzady 27 lat temu.

  „Mozna zazdroscic amerykanskich koneksji twoim rodakom.”

  Racja, Ten Weizmann, od ktorego pochodzi nazwa instytutu, tez nic nie umial, wiadomo – syjonista. Doktorat kupili mu Rotszyldowie za _piniondze_. Zeby sie krecil _geszeft_. Aczkolwiek durni Anglicy, nie wiadomo dlaczego, byli blednie przekonani, ze patent Weizmanna mial fundamentalne znaczenie dla produkcji materialow wybuchowych. I w zamian za jego zaslugi oglosili deklaracje Balfoura. To oczywiscie byla bzdura, przeciez Weizmann _robil geszeft_.

  „jak sie robi nobla i prawdziwa nauke.”

  Prawdziwa nauke robi sie w twoim pieknym kraju, gdzie najlepsze uczelnie lapia sie juz w piatej czy szostej setce w rankingach. I dlatego sa doniosle rezultaty – jak polski grafen. Albo ten slynny niebieski laser z PAN, co to mial rzucic swiat na kolana.

 276. Jedwabnik:
  W moim, jak to nazywasz ladnie, kraju nie mieszkam od 25 lat. Natomiast, tymi ideologicznymi polprawdami, ktorymi tak hojnie szafujesz od kilku miesiecy na tym blogu zdradzasz totalna ignorancje w sprawach nauki. Troche to w stylu podworkowych przekomarzan, kto jest lepszy.
  Gdyby Polska miala te 20 mld dolarow rocznie (chyba powinno to byc $100 mld po przeliczeniu na glowe) w formie darowizn i dostep do amerykanskich wynalazkow, to moze wtedy moglibysmy sie porownywac.
  A tak to porownywanie jablek do pomaranczy.

 277. @sugadaddy,

  Wszystko mozliwe, choć raczej wątpię w długie trwanie władzy obrzucającej otoczenie wyzwiskami, mnożącej wrogów, nie mającej kasy, siły ani sprzymierzeńców.

  Pisząc większośc miałem na myśli ponad połowę. PiS ma dziś ok 30% poparcia. Wystarczy, by wygrać wybory. Nie wystarczy, aby samodzielnie rządzić. Założyłem się z ludzmi z mojego otoczenia, że nie dotrwaja do końca przyszłego roku i mam nadzieję na spore wygrne.

 278. @PA2155

  „W moim, jak to nazywasz ladnie, kraju nie mieszkam od 25 lat.”

  Zgadza sie. Z twojego pieknego kraju ludzie wyjezdzaja w takim tempie, ze tylko w oczach miga. Jeden eksportowy hicior z prawdziwego zdarzenia – to Polacy i Polki. Miliony juz daly dyla, nastepni w kolejce. Podobno sie umawiaja, ze ostatni gasi swiatlo.

  „zdradzasz totalna ignorancje w sprawach nauki.”

  Za to ty zdradzasz gleboka wiedze – na przyklad piszac totalne kocopaly na temat lekow generycznych. Twoja, przepraszam za wulgaryzm, _wiedza_ na ten temat wyraza sie liczba urojona.

  „Gdyby Polska miala te 20 mld dolarow rocznie”

  Jak na razie to twoj piekny kraj zasysa dziesiatki miliardow eurosow. A miliony twoich rodakow i tak wyjezdzaja do jakiejkolwiek pracy – bo na miejscu to w koncu ani IPN ani Swiatynia Opatrznosci Bozej wszystkich nie zatrudni.

  „dostep do amerykanskich wynalazkow”

  Jak na razie to Amerykanie kupuja za dobre pieniadze wynalazki od wrednych syjonistow. Na przyklad technologie odsalania wody morskiej. „Israel Desalination Shows California Not to Fear Drought” … „The Carlsbad facility was built in cooperation with an Israeli firm, IDE Technologies. Israel has expanded its desalination and reservoir infrastructure dramatically over the past two decades, resulting in greater water independence and national security”

  Slyszales moze o takim pisemku – Scientific American? Nie zrozumiesz wiele, ale tam nawet sa obrazki.

  https://www.scientificamerican.com/article/israel-proves-the-desalination-era-is-here/

 279. @Art63

  ” Nie wystarczy, aby samodzielnie rządzić. Założyłem się z ludzmi z mojego otoczenia, że nie dotrwaja do końca przyszłego roku i mam nadzieję na spore wygrne.”

  ??? Maja wiekszosc o piec mandatow. TK juz spacyfikowali, wiec bez wiekszosci konstytucyjnej moga sobie uchwalic doslownie wszystko.

  Co moze zagrozic ich rzadom?

 280. @radzilowJedwabne (17:15, 17:33)

  Wybacz, Radzio ale tłumaczysz się jak sztubak

  Gdy napisałam „jego rodzina pochodziła z dawno zabranych ziem Palestyny”, to zawzięcie atakowałeś integrację uciekinierów z Syrii w Kanadzie, którą opisywałam. Wyciągałeś jakieś dowody z prasy kanadyjskiej tendencyjnie i w celu jątrzenia, bynajmniej nie wyjaśnienia czegokolwiek. Cóż mogę poradzić, że masz obsesję na punkcie Arabów. Wylałeś ten okrutny jad z siebie:

  „Uchodzcy”, tzn przedstawiciele Religii Pokoju, zachowuja sie w Kanadzie tak samo jak w innych miejscach: „”JUSTIN TRUDEAU’S SYRIAN REFUGEES CHOKING, ASSAULTING CANADIAN KIDS”

  Warto przy tym zauwazyc. ze lansuje sie taki oto poglad: Kanada ma oczywisty obowiazek importowac setki tysiecy kudlatych „uchodzcow”, zby mogli sobie urzadzic szariat w Kanadzie. To oczywista oczywistosc. A polska racja stanu polega na tym, aby doPolski nie wpuscic ani jednego „ciapatego”. A jak sie ktory zalapal wczesniej – to mu sie spuszcza lomot.

  Przecież to jest twoja mowa nienawiści, do uchodźców z Syrii, do Kanady, która ich przyjmuje, i przy okazji do Polski, oraz atak na mnie, która piszę od dawna o zgodę między nacjami i grupami etnicznymi.

  Generalni, jeśli jakieś sformułowanie kogoś razi, to każda dobrze wychowana gimnazjalistka wie, że trzeba zapytać, co jego autor miał na myśli. Jeśli „dawno zabrane ziemie Palestyny” wzbudziły twój niesmak, uraziły cię, to należało kulturalnie zwrócić mi uwagę, zapytać, upewnić się wreszcie, do jakich faktów historycznych się odwołuję. Wyjaśniłabym ci ten epizod z historii Izraela, jeśli go nie znasz. Poniosło cię raz, ale potem znowu, i znowu… Radzio! Czy ja mam uczyć cię, starego byka, jak zachować się na blogu?

  Potem agresywnie zaatakowałeś @NeferNefer i @tejot, raz za raz, z pasją niespotykaną na blogach POLITYKI, wylewałeś przy tym pomyje na Polskę. To nie było spokojne wskazywanie przypadków antysemityzmu, to był agresywny i poniżający atak. Otrzymałeś ode mnie wyjaśnienia, ale to nie powstrzymało potoku twoich inwektyw – „@Muszynianka walnęła to … @Muszynianka walnęła tamto … „Muszynianka” po raz kolejny glosi smierzdacy, naziolski, antysemicki hejt, pier.. pardon, twierdzac … antysemickie hejterstwo pomalu traci grunt pod nogami. Hejterom zaleca soe kolejne brednie o dawno zabranych ziem Palestyny, o ” izraelskiej polityki na okupowanych terenach Palestyny , to tutaj zdanie opini i o „nakazie aresztowania Sorosa” … antysemicki oeneryzm …

  Co? Oeneryzm. Ki czort?! Jakiś okres malarstwa renesansowego, czy średniowieczny odłam chrześcijaństwa, czy choroba jakaś umysłowa?????

  Przecież nie dałam cienia podejrzenia o jakikolwiek związek z ONR, kiedykolwiek w życiu, facet chyba oszalał? – pomyślałam. – Musi być przewrażliwiony na punkcie swojej egzystencji?

  To wszystko wylałeś z siebie na mnie, zanim sprowokowana kilkanaście razy w końcu powiedziałam – DOŚĆ TEGO, ZAMKNIJ JAPĘ, zapomnij o moim istnieniu. Radzio, zrób to w końcu teraz.

  Bez odbioru.

  p.s. Happy Hannukah!

 281. Jedwabnik:
  Za to ty zdradzasz gleboka wiedze – na przyklad piszac totalne kocopaly na temat lekow generycznych. Twoja, przepraszam za wulgaryzm, _wiedza_ na ten temat wyraza sie liczba urojona.
  Pracuje w jednej z takich firm, ktora nb konkuruje z Teva, wiec znam to od podszewki. Teva w Kanadzie kupila dawna firme Novopharm i klepie to samo co robila stara firma. Teva ma lepsze uklady z FDA i lepszy dostep do rynku amerykanskiego, a nie jakas wspaniala technologie.

  Slyszales moze o takim pisemku – Scientific American? Nie zrozumiesz wiele, ale tam nawet sa obrazki.
  Nie kompromituj sie, bo to czasopismo popularno-naukowe dla fanow nauki.
  W czasach COCOM (a istnialo to w czasach komunizmu) PRL byla praktycznie odcieta, w przeciwienstwie do Izraela, od nowoczesnej technologii zachodniej. Czasami Izrael sprzedal komuchom cos po kryjomu.

 282. folwarkPn

  Przeczytałem „Ludową historia Stanów Zjednoczonych … ” Howarda Zinna.

  Powoli mi to szło, bo ogrom materiału trochę przytłaczał. No ale lektura fascynująca. Wbrew opiniom wyrażanym na blogu Zinn stosunkowo niewiele miejsca poświęcił zaangażowaniu ekonomicznemu i militarnemu USA (interwencjonizmowi) na świecie. Na przykład rewolucji kubanskiej ledwie trzy strony na ponad osiemset.

  Wiekszość tekstu mówi o walce samych Amerykanów o swoje prawa – grup społecznych z powodów rasowych, etnicznych, religijnych a najczesciej ekonomicznych (ta przesłanka to u Zinna podstawa) wykluczanych, marginalizowanych, zwalczanych.
  Walka dla niektórych przegrana (np rdzenni, pierwotni mieszkańcy Ameryki) ale dla większości wygrana, choć okupiona licznymi ofiarami.

  Fascynujący obraz tworzenia się potęgi państwowej w ciągłym konflikcie wewnętrznym.

  Dlatego wbrew pozorom nie jest historia antyamerykańska ale proamerykańska.

  Zinn przypomina mi buntowników politycznych, artystycznych z lat 60, którzy bezlitośnie kontestując tradycyjne amerykańskie wartości nadawali Ameryce nową atrakcyjność i powab.

 283. @Muszynianka

  „Wybacz, Radzio ale tłumaczysz się jak sztubak
  Gdy napisałam „jego rodzina pochodziła z dawno zabranych ziem Palestyny”, to zawzięcie atakowałeś integrację uci”

  /ciach/

  Jak bede u ciebie siedzial na malym stoleczku, z rekami skutymi za plecami, z porzadna lampa w oczy – to bede sie musial „tlumaczyc”. Znaczy zeby nie wypluwac kolejnych zebow. Na razie jednak nic nie wskazuje na taki obrot spraw – wiec te grozne pomruki to raczej bez pokrycia.

  „z obsesję na punkcie Arabów.”

  Obsesje na punkcie Arabow to maja twoi rodacy. Cytuje wypowiedzi lidera partii rzadzacej: „54 strefy, gdzie obowiązuje szariat i nie ma żadnej kontroli państwa; obawy przed wywieszaniem flagi szwedzkiej na szkołach, tam jest taki obyczaj, bo na tej fladze jest krzyż. Nawet okazuje się, że szwedzkim uczennicom nie bardzo już dziś wolno chodzić w krótkich strojach, bo to też się nie podoba … Pozajmowane kościoły, traktowane niekiedy jako toalety. Co się dzieje we Francji? Nieustanna awantura, też wprowadzany szariat, ”

  ” kulturalnie zwrócić mi uwagę”

  … pisze … osoba, powiedzmy, ktorej pojecie o kulturze jest takie oto:

  „„esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, „ordynarnego, prymitywnego jazgotu”, „jesteś męskim ***ujem.)”
  „Czekam pokornie, aż ktoś zamknie tobie japę,”

  „Wyjaśniłabym ci ten epizod z historii Izraela”

  Brak ci zarowno paru osilkow jak i tzw srodkow przymusu bezposredniego, zeby mi cokolwiek _wyjasniac_.

  „jak zachować się na blogu”

  W odroznieniu od ciebie – jak na razie nie uzylem popularnych, gwarowych okreslen narzdu plciowego celem scharakteryzowania twojej cennej osoby.

 284. PA2155

  „Pracuje w jednej z takich firm, ktora nb konkuruje z Teva, ”

  W Internecie kazdy Polak, bez wyjatku, to biznesmen, milioner, chirurg, inzynier, fizyk jadrowy albo co najmniej astronauta. Ja slyszalem, ze jestes wlasciwielem dwoch takich firm. I trzeciej malutkiej.

  „Teva ma lepsze uklady z FDA i lepszy dostep do rynku amerykanskiego, a nie jakas wspaniala technologie.”

  Zgadza sie, chodzi tylko o _geszeft_. Znaczy _piniondze_. Dziwnym trafem chorzy na MS tego nie wiedza – i placa prawie piec tysiecy zeta za opakowanie. Jak powolna smierc w oczy zaglada, to nawet sie zapomina o tym, ze zli syjonisci ukrzyzowali Pana Jezusa.

  Na domiar zlego chorzy na Parkinsona tez nie wiedza, ze ta czosnkiem zalatujaca technologia nic nie warta, skrocic i wyrzucic. I bula dobra kase za Azilect.

  „Czasami Izrael sprzedal komuchom cos po kryjomu.”

  Jasne. Po kryjomu – ale ty z kumplami przejrzales ich niecne knowania.

 285. @Muszynianka

  „która piszę od dawna o zgodę między nacjami i grupami etnicznymi.”

  Ja tez mysle, ze gdyby wszyscy Zydzi w Izraelu zbiorowo i dobrowolnie udali sie „do morza”, zeby zrobic miejsce pod Wolna Palestyne – to przynajmniej jeden konflikt by sie zakonczyl. Rzeczywiscie zadne konflikty etniczne nie odbywaja sie obecnie np w Treblince ani nawet w Oswiecimiu.

  I od razu by zapanowal pokoj, dobrobyt i powszechna szczesliwosc – jak np w Syrii. Albo w Iraku.

 286. Jedwabnik:
  Sadze, ze czas skonczyc nasze przekomarzanie. Wciaz polecam wizyte u psychiatry.

 287. @PA2155

  A swoja droga – totalny odlot. Juz calkiem w przestrzen kosmiczna:

  „W czasach COCOM (a istnialo to w czasach komunizmu) PRL byla praktycznie odcieta, w przeciwienstwie do Izraela, od nowoczesnej technologii zachodniej.”

  Mowa jest – jakby ktos nie zauwazyl – o farmakologii i lekarstwach. I … osoba, powiedzmy, ktora usiluje sie na w/w temat wypowiadac, twierdzi ze COCOM „odcinal” demoludy w zakresie lekow i farmakologii.

  Zly Zachod nie pozwalal polskim uczonym na pozyskiwanie wiedzy w zakresie farmakologii i lekarstw.

  Tego by nawet Urban w „Dzienniku” nie wymyslil.

 288. @PA2155

  „Wciaz polecam wizyte u psychiatry”

  Byly czasy, kiedy osoby o niewlasciwych pogladach zamykano w szpitalach psychiatrycznych, w tzw „psychuszkach”.

  Niektorzy tesknia do tych czasow, ale to juz sie skonczylo jakis czas temu. Kiedys wystarczal jeden telefon do Komitetu: „Wicie, towarzyszu, rozumicie, jest taki jeden…”

  Moze swoja droga ten moj rozmowca rzeczywiscie posiada jakis wyzszy stopien, przepraszam za wulgaryzm, _naukowy_? W koncu za odpowiednie zaslugi mozna kiedys bylo nader szybko ze studenta awansowac na docenta. Bylo nawet takie okreslenie – docent marcowy.

  Jednego docenta marcowego kiedys nawet poznalem. W NYC radzil sobie nienajgorzej jako taksowkarz. Ale to byl gosc inteligentny, zdal egzamin. Chyba juz za trzecim podejsciem.

 289. Ho, ho,

  ktos tu ostro bloguje w szabat…

 290. Zaczynam sie zastanawiac, kto jest Gospodarzem tego portalu. Pan Pasent, czy Pan radzilowJedwabne i jego oponentka. Wprost zalewaja te strone swoja ” trescia zoladka „. A moze to jest jakis experyment socjologiczny ? Generalnie ten portal zaczyna przypominac szalet publiczny, wiec zegnam. Giez – Ty tez sie stad wynies. Szkoda czasu. JB.

 291. A tymczasem…

  „Poland facing EU sanctions as Brussels furious at latest security crackdown”

  „EU MPs debate stripping Poland of voting rights after new law restricts public meetings”

  „Polish should be taught in British schools, the country’s PM tells Theresa May”

  „Teach British children Polish language in schools, Prime Minister tells Theresa May”

  „Polish protesters block parliament over press freedom”

  Keep up the good work!

  :-)))
  :-)))!!!!

 292. Szanowny @wiesiek59 (16 grudnia o godz. 20:57)
  Pisze Pan „Mnie podoba się czystka w dowództwie armii”.

  Mnie to się nie podoba, bo to jest strata naszych pieniędzy.

  Poza tym Ci bardziej honorowi – odchodzą sami.

  Dalej słuszny wniosek: „Obstawienie wszystkich ważnych stanowisk końmi Kaliguli jest może dobrym posunięciem.”
  Tylko że nie mamy już w wojsku koni, a te w stadninach państwowych po kolei zdychają od wyziewów „zbyt dobrej zmiany”.

  Koń ma dużą głowę, tak dużą, że myślał nawet za kawalerzystę, stąd przedwojenny wysoki poziom intelektualny Wojska Polskiego.

  Układ koń-jeździec to były jakby trzy głowy.

  Zresztą szlachta w Polsce (jeźdźcy) – też tak myślała, więc nie musieli studiować w Uniwersytetach, wystarczały im szkoły Pijarów i Jezuitów.

  Nawet Jaruzelski pobierał naukę u Pijarów na Żoliborzu.

  Wnioski: postawmy na powrót koni do gospodarki (ekologicznie i samowystarczalnie) oraz wojska.

  Dopiero wówczas będzie lepiej.

 293. W kwestii cmentarzy:
  cmentarz ma jedna, zasadnicza funkcje- miejsca gdzie zywi wspomninaja zmarlych.
  Pisze tu o aspekcie emocjonalnym, nie sanitarnym.
  Kiedy nie ma zywych cmentarz staje sie nonsensowny- tak jest nawet w polskim prawie- grob opuszczony, po( chyba) 25 latach moze byc miejscem pod nowy grob.

  Moje osobiste doswiadczenia z opuszczonymi cmentarzami to Mazury i ich poniemieckie cmentarze lat `70 zeszlego stulecia i cmentarz zydowski przy ulicy Okopowej we Warszawie tez w latach `70.
  Ten drugi ciekawszy- kiedy bylem tam kilka razy w latach `70 zapuszczenie tegoz az bilo w oczy- w srodku miasta emocjonalna i przyrodnicza nisza.
  Golym okiem widac bylo ze nikt sie tym miejscem od dawna nie interesuje.
  Smieci, samosiejki, drzewa calkiem sporych rozmiarow rosnace latami tam gdzie upadly nasiona.
  Dla mnie to bylo fascynujace miejsce- dosc korespondujace z atmosfera „Sklepow cynamonowych” jakie wtedy byly ma lektura.
  Dzis patrze na to inaczej: jako na przejaw roznic miedzy mentalnoscia polska a zydowska. Przez 30-40 z gora lat nikt(slownie: nikt) sposrod spolecznosci zydowskiej Warszawy lat 40,50,60 i `70 cmentarzem tym sie nie interesowal, nie uwazal go za swoj. Cmentarz popadal w ruine.
  I to mimo ze zydowska spolecznosc Warszawy byla calkiem liczna i trudno powiedzec ze byli to w swej masie ludzie z nizin spolecznych: uczetniczyli w kazdej (slownie: kazdej) z polskich elit. Elit wladzy, opozycji, finansowej, artystycznej wreszcie wszystkich znanych profesji.

  I co? I nic- cmentarz zydowski nie byl dla zadnej(ZADNEJ) z tych osob miejscem wartym pamieci czy chocby najmniejszego zachodu.
  Nie na skutek emigracji `68,ale przez dziesiatki lat boo tak mozna datowac samosiejki niszczace to miejsce.
  To nie byla ich historia, ich tozsamosc.
  Zmiana nastapila gdy zczelo sie to oplacac- gdy z przyjezdzajacymi zza granicy do Polski/PRL zydowskimi poszukiwaczami wlasnych korzeni pojawily sie pieniadze.

  Historia cmentarza na Okopowej przypomina mi sie gdy ktos opowiada jak to Polacy bezczeszcza zydowskie kirkuty. Nie bezczeszcza- boo bezczescic mozna tylko cos co dla kogos innego ma istotna,emocjonalna wartosc.

  Przypomina mi sie takze gdy zastanawiam sie nad tym ze roznica miedzy Polakami a Zydami nie sprowadza sie do wygladu czy diety- dotyczy ona najglebszych pokladow czlowieczenstwa.

  marcin lazarowicz

 294. Bohaterowie Solidarności, autorytety moralne walczą o koryto.
  Dać im kosy, kije, maczety lub widły. Niech się wybija do nogi.

 295. ”Dać im kosy, kije, maczety lub widły”

  Widły? Przecież Obrona Teatralna będzie miała brony. Tysiąc. Albo coś w tym rodzaju.

 296. Nie jest godzien sprawowania władzy ten, kto tej władzy nadużywa – Wincenty Kadłubek, XIII wiek.

 297. spokojny18
  17 grudnia o godz. 6:30

  Moim zdaniem, istnieje daleka analogia pomiędzy naszą sytuacją a pociągnięciami Mao Tse Tunga….
  Pan Kaczyński chce dokonać rewolucji kulturalnej za pomocą swoich hunwejbinów, zastępując wszystkie struktury własnymi ludźmi, kompletnie nieprzygotowanymi do pelnienia takich funkcji, ale nadrabiającymi to gorliwością i chęcią przypodobania się zwierzchności.

  Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm……

  Można sie obawiać, że rewolucja Kaczyńskiego da podobny skutek co rewolucja Mao……
  Potem, będziemy musieli znaleźć kogoś pokroju Denga Xiaopinga.
  „nieważne jaki jest kot, czarny czy biały, ważne by łowił myszy”.

  Ten zbawca nie będzie pochodził ze zbutwiałego pnia Solidarności.
  Na tym gruncie odcinających kupony od dawnych dokonań, nic sensownego już nie urośnie.

 298. @radzilowJedwabne, „Co może zagrozić ich rządom?”

  Ich własna głupota i nieudolność. Jestem o to dziwnie spokojny.

 299. Podsumowaniem niech będzie cytat z Davida Rockefellera, z 1991 roku.

  „Jesteśmy wdzięczni wydawcom „Washington Post”, „New York Times”, „Time Magazine” i innym wielkim publikacjom, których menadżerowie uczestniczyli w naszych spotkaniach i dotrzymali swych obietnic zachowania dyskrecji przez blisko 40 lat. Byłoby dla nas niemożliwością zrealizowanie naszego planu, jeśli bylibyśmy w tym czasie przedmiotem zainteresowania prasy. Dziś jednak świat jest już dużo bardziej wyrafinowany i przygotowany do organizacji rządu światowego. Idea ponadnarodowej suwerenności elit intelektualnych i światowych bankierów jest z całą pewnością korzystniejsza od narodowego samostanowienia, praktykowanego w minionych stuleciach.”
  ========

  Władza Kaczyńskiego jest iluzją.
  Jedno pstryknięcie takich ludzi jak powyżej, i go nie ma…

 300. wiesiek59

  „Pan Kaczyński chce dokonać rewolucji kulturalnej”

  Ale nie zauważam jakichkolwiek realnych przejawów rewolucji – poza mitomańską retoryką oczywiście.

  Nazywanie nocnych wydarzeń rewolucją jest nadużyciem bo w sumie była to komedia omyłek i przypadków.

  Co prawda jest w PiS-ie nurt, który próbuje dorabiać rewolucyjną brodę tym w sumie komicznym sekwencjom przypadków ale trudno go traktować poważnie. Ludzie ci bowiem twierdzą, że PiS drogą rewolucyjną ma budować własną klasę średnią. To jest zabawne, bo przecież to czego politycznie doświadczamy jest efektem kurczenia się klasy średniej na skutek obiektywnych uwarunkowań. To jest więc konflikt między dwoma odłamami klasy średniej – o to kto w niej pozostanie.

  Tak więc nie ma tu miejsca na budowę czegokolwiek (owa własna klasa średnia)ale o obronę miejsca w resztówkach istniejącej klasy średniej.

  To siłą rzeczy nie może więc mieć jakichkolwiek cech rewolucji.

 301. ”.. chce dokonać rewolucji kulturalnej za pomocą swoich hunwejbinów, zastępując wszystkie struktury własnymi ludźmi, kompletnie nieprzygotowanymi do pelnienia takich funkcji, ale nadrabiającymi to gorliwością i chęcią przypodobania się zwierzchności.”

  A czy Kaczyńskiego rewolucja w czymkolwiek się różni od rewolucji Tuska & co? Co do kompetencji kolesi jednego i drugiego nie widzę różnicy. Co do subtelności metod też nie (intrygi polityczne i przekupowanie własnego elektoratu pożyczonymi pieniędzmi) .
  Różnica wyłącznie w warstwie estetycznej i w tym, że tamtym to media wybaczały wszystko.

 302. Indoor prawdziwy
  17 grudnia o godz. 12:16

  Otóż to…..

  Od roku 1918, Polskę obsiedli KOMBATANCI.
  Kwalifikacje do walki mieli, do rządzenia niekoniecznie.
  Rządzenie wymaga innych kwalifikacji i predyspozycji.
  Pomiędzy niszczeniem a budowaniem, jest jednak spora różnica…

  Spektakl walki o koryto występuje po każdej rewolucji, przejęciu władzy.
  Tyle że u nas jest bezkrwawy i rozciągnięty w czasie.
  Niestety, wymiana pokoleniowa nie nastepuje zbyt szybko.
  A i tak, pozycję zaczyna się DZIEDZICZYĆ.
  Przypadki młodych Wałęsy czy Czarneckiego, Wasserman, wdów Gosiewskich, to zaledwie preludium.

 303. Chcą nowych wyborów. Będą wami rządzić Petru i Schetyna pod nadzorem Rydzyka i Balcerowicza. A co z prezydentem Dodą?

 304. Piszac jednym palcem w „szalecie publicznym ” ( „..” cytat , jakby sie kto pytal)

  „Kaczyński chciał byc Piłsudskim zostanie Jaruzelskim. ”
  Zostac Jaruzelskim 24-go grudnia (dla wiekszego efektu ) .. a gdyby chciec jeszcze go zwiekszyc po ogloszeniu stanu wyjatkowego lub innego ,nalezaloby zawolac
  – Precz z komuną!
  Co wtedy mialaby do powiedzenia pani J.Szczepkowska ?
  Ps. Wyjasnialo by to po co zdecydowano sie zdegradowac , gen.Jaruzelskiego ( czyzby zolib. prezes byl kapralem ? )

 305. wiesiek59
  17 grudnia o godz. 12:51

  „Od roku 1918, Polskę obsiedli KOMBATANCI.
  Kwalifikacje do walki mieli, do rządzenia niekoniecznie”.

  A kto miał rządzić (i prowadzić wojnę w 1920 r.), ci którzy wcześniej się dekowali czekając aż samo przyjdzie? No zlituj się. Kiedy coś od siebie napiszesz, zwykle jest rozpaczliwie nielogiczne.

 306. Mauro Rossi

  Muszę przyznać, zresztą po raz kolejny, że macie wyjątkowy talent do stwarzania sobie problemów.

  W publicystyce jest nawet na to okreslenie: „PiS potyka się o własne nogi”

  No ale moim zdaniem to jest za słabo powiedziane.

 307. Bar Norte

  „to czego politycznie doświadczamy jest efektem kurczenia się klasy średniej na skutek obiektywnych uwarunkowań”.

  Świat zachodni stoi przed koniecznością głębokiej rewizji tych „obiektywnych uwarunkowań” i jeśli tego nie zrobi przestanie się liczyć. Oligarchizacja, podział na wyłącznie biednych i bogatych, prowadzi do zaniku demokracji. Azja może funkcjonować bez demokracji, Zachód nie bardzo, ze względu na wysoki faktor indywidualizmu charakteryzujący cywilizację zachodnią. Kaczyński taktycznie ma sytuację komfortową, opozycja jest infantylna, intelektualnie na żenującym poziomie, a w dodatku heglowski „duch czasów” jej nie sprzyja. Armia słaba, z kiepskimi dowódcami nie powinna proponować rozstrzygającej bitwy, jeśli po drugiej stornie jest dobry taktyk, który zawsze okaże się lepszy w wojnie manewrowej. Jak mawiali chińscy taktycy, są fortece, których nie wolno zdobywać.

 308. Musze to wkleic ze specjalna dedykacja do tych blogowiczow, ktorzy podpadli Jedwabnikowi
  Gekko
  17 grudnia o godz. 12:11

  Adam Szostkiewicz
  17 grudnia o godz. 11:12

  Panie Redaktorze.
  Może się mylę, lecz posty radziłowjedwabne na blogu Passenta stanowią TAM jedyny merytoryczny (choć radykalny) odpór agresywnemu antysemityzmowi, jaki dominuje w postach na tamtejszym blogu (co jest wielce pożałowania godne).
  Stąd moja dedykacja.
  Gekka lubie (tez tu czasami wpada, zwlaszcza, gdy pojawia sie mag ), bo to czlowiek mowiacy plynna lacina, uczestnik marszow KOD-u wraz z pzniami, ktorymi Jedwabnik troche poniewieral.

 309. Mauro Rossi
  17 grudnia o godz. 14:21

  W II RP najwyższe stanowiska zajmowali ci z I Brygady, ale sporo miejsca pozostało dla fachowców z różnych dziedzin, wykładowców, inżynierów, przedsiębiorców. Pracę dla Państwa traktowano jak SŁUŻBĘ, często- tak jak Mościcki- poświęcając osobisty majątek na jego rzecz.

  W obecnej, III RP, poza nielicznymi intelektualistami, na najwyższe stanowiska dostali się kombatanci mocni w gębie jedynie.
  Nie posiadający ŻADNYCH kwalifikacji do rządzenia, podejmowania decyzji strategicznych, nie rozumiejący rzeczywistości.

  Od słynnej relacji z Hotelu Mariott i przyjęcia planu Sachsa”
  „nic nie rozumiemy, ale przyjmiemy”…

  Z całym szacunkiem, ale elektrycy, magazynierzy, szefowie straży pozarnej, kółek rolniczych?
  Jako prezydenci, marszałkowie, ambasadorowie, ministrowie?

  Przy takich kadrach, nie trzeba żadnego wroga.
  Ani zewnętrznego, ani wewnętrznego…..

 310. Bar Norte
  17 grudnia o godz. 14:37

  „Muszę przyznać, zresztą po raz kolejny, że macie wyjątkowy talent do stwarzania sobie problemów”.

  Ale jaki problem? I dla kogo? Opozycja, sięga dna i zanurza się w mule. „Światli Europejczycy” wchodzą w buty Andrzeja Leppera i jego Samoobrony blokując mównicę sejmową, a w następnym kroku to chyba z kłonicami w ręku zaczną blokować autostrady. Oczywiście poza kłonicami dzierżyć będą i flagi europejskie.

  A Zandberg był pod Pałacem Prezydenckim? Widziałem tylko Nowacką, piskliwym głosem wyrzuciła z siebie kilka półprawd i banałów. Utalentowana politycznie to ona nie jest.

 311. Mauro Rossi

  „opozycja jest infantylna”

  Czemu, dziś poszła po rozum do głowy. Z satysfakcją odnotowałem z gruntu lewicowe wypowiedzi na demonstracjach antyrządowych.

  Na przykład: „Kraj nie może należeć do bankierów, musi należeć do zwykłych ludzi!”

  Co prawda dziewczynom i chłopakom z opozycji liberalnej tężały twarze w tych momentach ale już nikt nie gwizdał z dezprobatą gdy była mowa o wykluczaniu socjalnym ludzi – jak jeszcze przed kilkoma miesiącami bywało.

 312. Mauro Rossi
  17 grudnia o godz. 14:40

  Tu masz absolutną rację…..

  Kurczenie się klasy średniej i atrofia z tym związanych rynków wewnętrznych, to kluczowy problem współczesnego zachodu.

  Skłon w kierunku autorytaryzmu, ograniczenia wszechwładzy banków rządzących państwami, to będzie prawdopodobnie kierunek zmian.
  A tego pod rządami przekupnych demokratycznych wybrańców, albo przez nikogo nie wybieranych biurokratów, przeprowadzić się nie da.

 313. Mauro Rossi

  „A Zandberg był pod Pałacem Prezydenckim?”

  Przecież to demonstracja „Razem” na którą od kilku dni zapraszali inne odłamy opozycji.

  Co do problemów … .

  Mauro, gorycz przez ciebie przemawia. Ale przecież sami sprowokowaliście tę zadymę. I co gorsza nieświadomie to zrobiliście. Po prostu to była sekwencja głupich błędów. To jest własnie klasyczny przykład „plątania się o własne nogi”.

 314. wiesiek59
  17 grudnia o godz. 14:44

  „W obecnej, III RP, poza nielicznymi intelektualistami, na najwyższe stanowiska dostali się kombatanci mocni w gębie jedynie”.

  Ale kto rządził w latach 1993-97? A w latach 2001-2005? Nie dawni komuniści przypadkiem? Wprowadzili jakąś niebywałą jakość?

  „Od słynnej relacji z Hotelu Mariott i przyjęcia planu Sachsa”
  „nic nie rozumiemy, ale przyjmiemy”…

  To są tzw. fakty prasowe, bez większego związku z rzeczywistością. Byłem np. świadkiem rozmowy Piotra Pacewicza z G. Sachsem. Pacewicz, który jest człowiekiem wybitnie inteligentnym, doskonale wszystko rozumiał. Bugaj zaś z góry mówił, że nie jest intelektualnie gotowy do zarządzania gospodarką w trakcie transformacji, ale na wszelki wypadek krytykował przeciwny kierunek. Por. S. Kurowski zaś był już stary i schorowany, tak że Michnik w żartach dopytywał się, czy on jeszcze żyje? No i „duch czasów” był taki a nie inny.

 315. Bar Norte
  17 grudnia o godz. 14:51

  Mauro Rossi „opozycja jest infantylna”.

  „Czemu, dziś poszła po rozum do głowy. Z satysfakcją odnotowałem z gruntu lewicowe wypowiedzi na demonstracjach antyrządowych. Na przykład: „Kraj nie może należeć do bankierów, musi należeć do zwykłych ludzi!”.

  To akurat słyszałem i widziałem w TV, słowa o bankierach padły na tle fotografii rodzinnej opozycji, którą wieńczył Ryszard Petru. 🙂 Obok stał znany i cyniczny SLD-owiec, który tylko pod nosem się uśmiechał. Chyba nie macie poczucia komizmu w który się pakujecie. Zandberg obok Petru to jakaś gigantyczna zmyłka, ludzie tego nie kupią, nawet darmo nie wezmą. Już gadają ― niezależnie od tego jaka jest prawda ― że wczoraj była ubecja kazała zrobić zadymę w Sejmie w obronie swoich emerytur.

 316. Errata
  „Por. S. Kurowski zaś …”.
  Oczywiście prof. S. Kurowski

 317. Mauro Rossi
  17 grudnia o godz. 15:06

  Efekty działań SLD, rządów Millera, Belki, Kołodki, były dość istotne.
  Choćby w przypadku zakupów uzbrojenia, czy wstąpienia do UE.
  Powiedzmy, 8 lat z 27 to sporo, ale…..potem rządzili różni „mądrzy inaczej”……
  Ale, jest to moje prywatne zdanie.

  PiS jak na razie, sporo mówi, kilka sensownych rzeczy zrealizował.
  Bezsensownych natomiast, dzielących ludzi, wywracających niepotrzebnie system, zaczyna być za dużo.
  Zaczyna mi to wyglądać na ustawkę.
  Gdzie generuje się konflikty, angażuje media, a za zasłoną przepycha ustawy niezgodne z polskimi interesami narodowymi.

  Oprócz „faktów prasowych” które można interpretować na dowolny sposób, masz też kilka analiz ekonomicznych, czy poważnych publikacji.
  Mnie nie interesuje jakaś nagonka, wartościowanie.
  Tylko wyciąganie wniosków ze skutków podjętych kiedyś błędnych w świetle upływu czasu decyzji ekonomicznych.
  A żeby te skutki odwrócić, trzeba przemyśleć.
  No i mieć nieśmiertelne KADRY do wprowadzania zmian….na lepsze.
  A z tym kruchutko……

 318. neospasmin
  17 grudnia o godz. 8:13

  Interesujący wpis. Potwierdzam twoje spostrzeżenia, także z autopsji.

 319. Bar Norte
  Zdjęcie.

  http://wpolityce.pl/polityka/319819-przeciw-demokracji-sytuacja-robi-sie-niepokojaca-musimy-przygotowac-sie-na-czas-awantur?strona=2

  Lewica idzie pod rękę z bankierem. No cymes.
  Kto tu się plącze o własne nogi?

 320. Mauro Rossi

  Przecież też macie swoje „bankstera” – Morawieckiego.

  Każdy ma swego bankstera.

  Co w tym złego, że bankster zaproszony przychodzi na demonstrację i ze stężałą w sztucznym uśmiech twarzą słucha: „Kraj nie może należeć do bankierów, musi należeć do zwykłych ludzi!”

  Sam miód taka pokuta bankstera!
  Za to poświęcenie może w nagrodę z Nowacką pod rękę maszerować protestacyjnie.

 321. Bar Norte

  Wczorajsza zadyma w Sejmie nie była spontaniczna tylko przygotowana. Posłanka Joanna Izabela Scheuring-Wielgus usiłowała wnieść do budynku Sejmu megafon, ale została zatrzymana (niżej zdjęcie).

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/319766-kolejny-wyskok-joanny-scheuring-wielgus-poslanka-nowoczesnej-chciala-w-nocy-wniesc-do-sejmu-megafon?strona=1

  Chyba że to całkowity przypadek, kobiety noszą w torebkach szminki, a ona megafon.

 322. Mauro Rossi

  Już mnie nie osłabiaj, popadasz w jakieś obsesje spiskowe.

  Rozumiem, że ci cięzko jakby się świat cały walił ale zachowaj rozsądek – proszę.

 323. Mauro Rossi
  17 grudnia o godz. 16:07

  „Spontaniczne” manifestacje sa na świecie rzadkością.
  Logistyka, fundusze, organizacja, to podstawa.
  Te wszystkie „miesięcznice” kosztowały niemało.
  Organizacja klubów „Gazety Polskiej” też niemało.

  Wiara w krasnoludki?

  Kto finansuje KOD, czy Petru?
  Ten kto odnosi z tego korzyść……

 324. ”Chyba że to całkowity przypadek, kobiety noszą w torebkach szminki, a ona megafon.”

  Rózne rzeczy kobiety noszą w torebkach. Ostatnio miałem taką historię.
  Dzwoni znajoma, której doradziłem by kupiła taką wtyczkę do swojego telefonu i się pyta skąd ma wiedzieć czy ta wtyczka będzie pasowała. Mówię jej, że sprawa prosta weźmie Pani suwmiarkę i zmierzy zewnętrzną średnicę. Ma być 2.1 mm. Mówi: OK.
  Później jak ją widziałem zapytałem ”czy miała Pani ze sobą suwmiarkę?” a ona na to, że ”tak, zawsze mam”, otwiera torebkę i pokazuje – suwmiarka.
  Chciałem w robocie opowiedzieć to jako anegdotkę, ale że pracuje z nami pani inzynier-mechanik, więc zapytałem ją : ”Czy ma Pani w torebce suwmiarkę?” a Ona na to (otwierając torebkę): ”Mam, proszę , nawet mam dwie” i pokazuje dwie suwmiarki (jedna prawdziwa, druga taka jako breloczek. Ale działająca).

  Zgadłbyś?

 325. ”Kto finansuje KOD, czy Petru?”

  Od manifestacji Zandberga przeciwko rosyjskiej agresji wobec pokojowej Syrii przed rosyjską ambasadą już mnie nic nie dziwi.

  Ale ani KOD ani Petru, kto by ich nie finansował, nie wyglądają na krezusów. Z tego co pamiętam KOD starał się o dofinansowanie, ale czyt pozyskali jakąś kasę – chyba grosze.

 326. Zresztą historia ze suwmiarką miała dalszy ciąg – wobec powszechnego mienia suwmiarek postanowiłem sobie sprawić (torebki nie noszę).
  Sprawdziłem w katalogu w Internecie, mają więc wchodzę do sklepu na pewniaka: ”Suwmiarkę proszę!” Gościu coś sprawdza w komputerze – ”Nie ma”. Mówię jak to nie ma, w Internecie pisze , że macie 5 sztuk na magazynie. On na to ”W komputerze jest, że nie ma. W ogóle nie mamy. Pan popatrzy!” i odwrócił ekran w moją stronę patrzę czego szukał: ”SUFMIARKA” Nie kupiłem. Nie mam do dziś.

 327. Bar Norte
  17 grudnia o godz. 16:15

  ” … popadasz w jakieś obsesje spiskowe. Rozumiem, że ci ciężko jakby się świat cały walił ale zachowaj rozsądek – proszę”.

  Powoli zaczynasz już jak opozycja stosować myślenie paralogiczne. No ale w końcu zaliczasz się do establishmentu III RP i pewne reguły obowiązują ― każdego, marksistę lub bankiera, obojętnie. Po co u licha posłance Scheuring-Wielgus megafon? Skąd ta nieszczęśliwa istota wiedziała, że tego dnia mównica sejmowa będzie spontanicznie okupowana? Jeśli spróbujesz te fakty skojarzyć i racjonalne wyjaśnić to słucham?

 328. Krzyczą o wolne media! Co to są te wolne media w Polsce? Kiedy one były wolne? Może Gazeta Polska lub Wyborcza. A może Rzeczpospolita? Nie bałamućcie ludzi z tą wolnością, także z tą polską wolnością.

 329. Rossi przywołuje swoje świadkowanie rozmowy Sachsa z wieloma i twierdzi, ze Sachs mówił, a oni nie rozumieli.
  Rossi zasugerował tym samym, że taki Balcerowicz nie wiedział co robi.
  Patrz pani – Rossi pisze – Balcerowicz jakiś plan wykonywał, lecz go nie rozumiał i pewnie do dzisiaj nie rozumie, co to było.

  Rossi cyzeluje na blogu imperatorską sylwetkę Prezesa twierdząc, że Prezes Polski wie co robi, to doskonały taktyk, mistrz wojny manewrowej.

  Skłaniam się ku opinii, że Rossi nie wie co pisze.
  Pzdr, TJ

 330. Indoor prawdziwy
  17 grudnia o godz. 16:34

  ”Kto finansuje KOD, czy Petru?”

  KOD to oczywiście Soros, pośrednio lub bezpośrednio. Petru to ciekawszy przypadek. Sąd mu odebrał finansowanie państwowe, więc jeśłi ktoś go teraz finansuje to wymaga, czyli mamy efekt krótkiej smyczy. Według konstytucji finanse partii politycznej nie mogą pochodzić z zagranicy. Petru to partia telewizyjna i sezonowa, więc musi swoje zrobić zanim przestanie istnieć, no wiec robi, choć głównie bokami. 🙂

 331. Mauro Rossi

  „Po co u licha posłance Scheuring-Wielgus megafon”

  Przecież wytłumaczenie jest banalnie proste.

  Ona po prostu przewidywała, że jej marszałek Kuchciński wyłączy mikrofon w trakcie przedłużonej albo nie na temat mowy – jak to ma w zwyczaju.

  Tak więc zaplanowała sobie kontynuować wystapienie do wysokiej izby przez megafon. Scheuring-Wielgus jest do takch pomysłow i akcji zdolna.

  To nie ma nic wspólnego z okupacją mównicy i marszałkowskiego fotela, bo nikt takich akcji nie przewidywał.
  Okupacja to był tzw „spontan” opozycji – efekt waszych błedów.

  Gdyby Scheuring-Wielgus było spiskowczynią to wniosłaby megafon do sejmu ukryty w walizce – gdy zjechała na sesję. Przecież im walizek nie przeglądają.
  Megafon w torebce wskazuje to to była impresja dyktowana nastrojem chwili.

 332. tejot
  17 grudnia o godz. 16:54

  „Rossi przywołuje swoje świadkowanie rozmowy Sachsa z wieloma i twierdzi, ze Sachs mówił, a oni nie rozumieli”.

  Zapisałem, że dokładnie odwrotnie ― rozumieli. Niektórzy mają problemy z rozumieniem, ty nawet z czytaniem.

 333. Bar Norte
  17 grudnia o godz. 16:58

  „Przecież im walizek nie przeglądają”.

  Mylisz się. Przeglądają tak jak na lotniskach.

 334. Mauro Rossi

  „Mylisz się. Przeglądają tak jak na lotniskach.”

  Mauro, już nie ośmieszaj tych posłów nieszczęsnych. I tak jest z nich polewka.

 335. ogłoszenie:
  mordercę zatrudnimy natychmiast;

 336. dzisiaj szeryfowa z greckim adonisem; wdzianko zielone; aj, waj;

 337. Bar Norte, 15:45
  Kaligula zoliborski mianowal wicepremierem POPiS-owego dyrektora banku Santander , Mateuszka Morawieckiego,
  zapewne w celu dobicia krajowego systemu finansowego.
  http://trybuna.eu/razem-o-programie-morawieckiego-prezent-dla-spekulantow-i-banksterow/
  W poprzednim okresie sprawowania wladzy za fasada retoryki populistycznej kryla sie twarda rzeczywistosc
  wyzysku przez gangsterow swiatowej finansjery.
  Amerykanskie media niezalezne komentuja obecnie role banku Santander w poglebianiu kryzysu finansowego terytorium pod zaborem USA , Puerto Rico , ktore ma dwukrotnie wiekszy dlug na glowe mieszkanca niz Polska
  ( 3.6 mln/ 36 mln obywateli – $ 60 B / $ 360 B dlugu ).
  Nie zdziwi nikogo pewnie fakt, ze oba skrzydla partii korporacyjnej ( Republikanie i Demokraci )
  radosnie zaaprobowali nadzor banku-giganta w zarzadzaniu dlugiem tej nieszczesliwej wyspy.

 338. wszyscy walcza o pokoj, tak jak kiedys; tylko zamiast korei mamy syrie;

 339. nie, korea jest nadal, syria i ukraina doszlusowaly; wojny „zimnych wojen”;

 340. krowie mleko wykipialo
  – wladimir wladiimirowitsch? – docinam
  – genau – odpowiada krowa – ich habe das interview mit hilary auf dem tablet in der kueche gelesen und ploetzlich! rieche ich…
  – den teufelsbraten?
  – ja, ER war es!

 341. Mam nadzieję, że przedstawiciele mediów będą mieli dość rozumu, żeby rozmawiać z marszałkami parlamentu a nie z szeregowym posłem
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pap-prezes-pis-chce-zorganizowania-spotkania-z-przedstawicielami-dziennikarzy/sxzgxpf

 342. Może przeoczyłem, ale „brakuje” mi „żydo-komuny”. Sądzę, iż szafowanie takimi określeniami jest dowodem frustracji i zakompleksienia.
  Przed wielu laty, wraz z żoną, byliśmy w Izraelu, mieszkali na osiedlu w Jerozolimie (Etzel?), poruszali się publicznymi środkami komunikacji. Także we zwiedzaniu. Naszym paszportem były nasze twarze (zapożyczone z południowej Kalifornii). Nie spotkaliśmy się z żadną formą niechęci, mimo iż rozmawialiśmy po polsku. Ubawiło nas śpiewanie czastuszek w autobusie z Galilei do Jerozolimy, przez żołnierzy. Przestali śpiewać, kiedy usłyszeli naszą rozmowę w języku polskim.
  Szokiem dla mnie, pamiętającego czasy okupacji niemieckiej, było legitymowanie przez młodych żołnierzy, młodych przechodniów, o wyglądzie arabów.
  Mam wielu znajomych amerykanów, pochodzenia żydowskiego. Nie ośmielę się jednak zacytować opinii jednego z nich, o sytuacji w Izraelu. Byłbym posądzony o skrajny antysemityzm.
  A tak nieco na marginesie, pobyt w Izraelu, był obok wycieczki do Egiptu, najciekawszym.

 343. pierwsza brygada doszla do waadzy w II rp , wiesiu,dopiero po przewrocie majowym; poznaniacy i slunzacy sie narowili, ale dostali po nosie i od tego czau panuje w naszej wirtualnej wsi zabor rosyjski;

 344. Dwa głosy pozaparlamentarnej lewicy o sytuacji politycznej w kraju:

  Barbara Nowacka:

  „16 grudnia wpłynie na pewno na linie podziału społecznego w Polsce, aczkolwiek dla nowej jakości potrzeba by jeszcze jednego czynnika. Mówię o związkowcach – na manifestacji pod Pałacem Prezydenckim byli już przedstawiciele ZNP, ale prawdziwy przełom nastąpi wtedy, kiedy do protestujących zacznie dołączać więcej grup pracowniczych; tych wkurzonych złamanymi obietnicami i oszustwami kampanii wyborczej PiS. Krótko mówiąc: kiedy staną kopalnie i zatrzymają się pociągi.”

  Dorota Olko, Partia Razem:

  „Dziś wspólnie występujemy przeciwko zamachowi na podstawy polskiego parlamentaryzmu, ale jako partia Razem jesteśmy też przekonani, że nie ma powrotu do tego, co było wcześniej. Dziś potrzebujemy tej odwagi, którą miała pierwszą Solidarność – odwagi marzenia o sprawiedliwej Polsce, o samorządnej Rzeczpospolitej, która należy do nas wszystkich, a nie do tej czy innej politycznej kliki. (…) Istotą demokracji jest różnica. Razem nigdy nie zgodzi się z panem Petru ani z panem Schetyną co do tego, jak powinna wyglądać Polska. Na tym zresztą polega demokracja – na sporze ludzi, którzy reprezentują różne wartości i różne środowiska. Ale żeby ta demokracja mogła skutecznie działać, potrzebujemy przestrzeni demokratycznego sporu. Tą przestrzenią powinien być Sejm. Skoro PiS chce tę przestrzeń zniszczyć, to właśnie w tym momencie, w tej konkretnej sprawie, należy protestować wspólnie.”

 345. dla wyznawcy jainy nie ma roznicy miedzy zabiciem muszki, czy mordem masowym: trzasnales komara = zabicie ciotki;

 346. konsekwentnie postepuja, bo w miedzyczasie prawie wszyscy wymarli, tak, ze kaplani hinduscy prowadza dzisiaj za nich msze w opustoszalych od tysiecy lat swiatyniach;

 347. @gsj

  ” Nie spotkaliśmy się z żadną formą niechęci, mimo iż rozmawialiśmy po polsku.”

  To bylo tylko dla niepoznaki. Przeciez „wszyscy wiedza” ze w Izraelu panoszy sie Zwierzecy Antypolonizm. Jud dobrze wiadomo, co kazdy… jeden z drugim mysli.

  „Szokiem dla mnie, pamiętającego czasy okupacji niemieckiej, było legitymowanie przez młodych żołnierzy, młodych przechodniów, o wyglądzie arabów.”

  Nareszcie jestesmy w domu. Przez takie zbrodnicze praktyki, jak legitymowanie przez syjonistyczne zoldactwo „mlodych przechodniow” drastycznie gwalci sie Prawa Czlowieka, ze szzczegolnym uwzglednieniem takich niezbywalnych Praw Czlowieka jak prawo do podkladania bomb w zydowskich autobusach i prawo do odpalania bomb w zydowskich pizzeriach. W efekcie takich Zbrodniczych Dzialan Okupanta cala masa syjonistow, duzych, malych i takich in between, bezczelnie zyje i oddycha. A takze posiada kompletne zestawy rak i nog, co samo w sobie stanowi Zbrodnie Przeciw Ludzkosci.

 348. @Mauro Rossi

  „KOD to oczywiście Soros, pośrednio lub bezpośrednio”

  Zapomnial MR o zlowrogiej roli Rotszyldow. I o zbrodniczych powiazaniach KOD-u z Szechterem, Putinem, nie wspomnial tez o drugim, rownoleglym zrodle finansowania, tj Makrela i Bruksela.

  Zaniedbuje sie ten MR.

 349. @radzilow..
  Kążdy może mieć swoje poglądy i je wyrażać
  Tylko dla uzupełnienia części mojego wpisu: jako dziecko przeżyłem tzw Rassenschau, a w styczniu 1945 byłem naocznym świadkiem Totenmarsch. Mimo upływu wielu lat, te zdarzenia ciągle pamiętam.

 350. radzilowJedwabne
  17 grudnia o godz. 20:08

  Jeszcze parę twoich wpisów utrzymanych w takim tonie, a uwierzę w to, że lepiej dla świata czy blogu, by takich osobników nie było….
  Hamuj się nieco, bo zaczynasz być chamowaty.
  Jestem na ogół niesamowicie spokojny człowiek, ale przekraczasz granice przyzwoitości.

  Dzielimy się refleksjami, przemyśleniami, skojarzeniami.
  Zbydlęceniem dzielić się nie musisz.
  Nikt tego od ciebie nie kupi.

 351. a wie kto, co robi teraz nelly rokita, ta czarownica z salem?

 352. folwarkPn

  Niekawa historia z oddaniem Puerto Rico pod nadzór Santandera.

  Tu, w kraju, też trudno się wywinąć spod kurateli sektora finasowego bo obstawił zarówno rząd jak i liberalną opozycję.

 353. byk

  Z tego co pamiętam miała wydać książkę poradniczą jak być szczęsliwą.

 354. winyl w biedronce – do tego doszlo;

 355. Wiesiek59

  „Jeszcze parę twoich wpisów utrzymanych w takim tonie, a uwierzę w to, że lepiej dla świata czy blogu, by takich osobników nie było….”

  W dobre checi nie watpie. Jak zwykle jednak dobre checi rozchodza sie z praktycznymi mozliwosciami.

  „Zbydlęceniem dzielić się nie musisz.”

  Jak na razie ty „dzielisz sie” otwartymi checiami pozbawienia mnie zycia („lepiej dla świata … by takich osobników nie było….”). To nie pierwsza grozba karalna, jakiej doswiadczam i zapewne nie ostatnia.

  „przekraczasz granice przyzwoitości.”

  .. w odroznieniu od Spokojnego Czlowieka, ktory otwarcie artykuluje chec pozbawnia mnie zycia („lepiej dla świata … by takich osobników nie było….”).

 356. norte:
  „jak być szczęsliwą”?
  znałem jednego, ktory spoznił sie z przepustki i jego łodz podwodna została zatopiona, a on siedział w karcerze;

 357. to jedna z kopy wersji, ktore opowiedzial mi przy piwie, ale, sprawdzilem, byl rzeczywiscie na liscie zalogi;

 358. @bykowi

  jak zawsze sympatycznemu – pozdrowienia ze Szwecji. Lubie czytac te Twoje krotkie
  komentarze. Porzadna szkola.
  Dosc czesto zagladam do zapiskow Georga Christopha
  Lichtenberga, tego XVIII wiecznego mistrza krotkiego formulowania mysli. A byl autorem wielu tomow, jak moge zauwazyc u Hansera.

 359. Pokrzyczą, pokrzyczą i pójdą spać. Władza kościoła i PiS jest nienaruszalna. Oni mówią do Polaków odrzuconych i zdeklasowanych przez elity. Nie tym językiem, ale wielu ich rozumie.

 360. byk

  „znałem jednego, ktory spoznił sie z przepustki i jego łodz podwodna została zatopiona, a on siedział w karcerze;”

  A ja znałem jednego, który też spóźnił się z przepustki i jego jednostka odjechała walczyć z kontrewolucją w Czechosłowacji.
  I też inwazję przeczekał w karcerze.

 361. gsj

  „w styczniu 1945 byłem naocznym świadkiem Totenmarsch”

  Jedno z moich rodzicow uczestniczylo (niezupelnie dobrowolnie) we wzmiankowanym marszu. Niektorzy nawet przezyli i dochowali sie dzieci.

  „Szokiem dla mnie, pamiętającego czasy okupacji niemieckiej, było legitymowanie przez młodych żołnierzy,”

  Obrazowe porownania, stawiajace na jednej plaszczyznie zachowanie „syjonistycznych agresorow” i SS/Gestapo (wybierz jedno) pamietam doskonale, chocby z takich publikacji prasowych jak „Karuzela” czy „Szpilki”. Nie rozumiem jednak, po co dobrowolnie spedzac cenny czas akurat tam, gdzie chucpiarskie zachowanie Syjonistycznej Soldateski budzi smutne wspomnienia z przeszlosci.

 362. Należało im się. /fragment/
  „Należało wam się. Byłym funkcjonariuszom milicji, służby bezpieczeństwa, straży pożarnej i wojska. Należało się to szambo wylewane teraz na wasze życiorysy. Generalskie epolety zrywane przez teoretyków wojen partyzanckich i zakochanych w nich gówniarzy. Następnymi do degradacji będą pułkownicy, majorzy, a potem już każdy „sowiecki żołnierz”. Każdy, który nosił „orzełka bez korony”. Żywy, lub na potrzeby śledztwa ekshumowany.

  Należało wam się. Byłym członkom Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kiedyś weteranom pracy, budowniczym Polski Ludowej. Dziś „sowieckim” ogniwom „zbrodniczego systemu”. Dość pobłażania. Od dziś wszystkie krzywdy wyrządzone prawdziwym Polakom przez „komunistyczną” PZPR nie będą już tuszowane i wybaczane. Zostaniecie przykładnie osądzani i ukarani. Módlcie się, może bóg wam wybaczy. „Dobra Zmiana” na pewno nie.

  Należy wam się to dzisiejsze szambo jak psu buda. Ciężko na nie zapracowaliście oddając pisanie historii i wychowanie młodzieży polskiej prawicy. I równie prawicowemu kościołowi katolickiemu. Oddaliście im też media, wyższe uczelnie i instytucje kultury. Naiwnie wierząc, że prawa strona zawartych umów dotrzyma. Podobnie jak kościół katolicki – notariusz narodowego porozumienia. Bezmyślnie licząc, że jakoś to będzie. Rozsadek w przyszłości zwycięży. Dopadła was ta przyszłość. Kościół prowizję skasował, umowy się wyparł. Po umiarkowanej, sytej prawicy władzę przejęli głodni mołojeckiej sławy, sfrustrowani ultrasi. Oprycznina Kaczyńskiego. Potrzebujący „komunistycznego” wroga niczym narkoman dopalacza. Kozła ofiarnego. Bezbronnego frajera do publicznego skopania. Zostaliście frajerami, bo wasi polityczni i środowiskowi liderzy politykę historyczną sobie odpuścili. I media.”

 363. @byk

  winyl i gramofon w biedronce = nanotechnika

 364. Mauro Rossi o 14.50 pisze:
  „Opozycja, sięga dna i zanurza się w mule. „Światli Europejczycy” wchodzą w buty Andrzeja Leppera i jego Samoobrony blokując mównicę sejmową, …”

  Mauro, pozwól, że Ci przypomnę powód blokowania przez Samoobronę mównicy sejmowej. Otóż Łyżwiński zepchnął z mównicy „Rudego” Kaczmarka, który uzasadniał przestępczą akcję sprzedaży „Stoenu” Niemcom a Rudy czuł się silny bo solidarnościowe sprzedawczyki zagroziły strajkiem jeśli Stoen nie zostanie sprzedany (w tle lobbysta, ojciec założyciel PO – Czempiński). Tylko w ten sposób Samoobrona mogła nagłośnić sprawę sojuszu postkomuchowego i postsolidarnościowego ścierwa w przestępczym procederze. Dziś pamięta się tylko lepperowską blokadę a powód jest pomijany i zaskoczony jestem, że bierzesz w tym zaciemnianiu udział.

  Zastanawia mnie, czy dziś, gdy Niemcy sprzedali RWE ruskiemu oligarsze, przyjacielowi Putina, Michaiłowi Friedmanowi, to Warszawiacy jemu płacą za prąd, czy nadal Niemcom?

  Co do Twojego wtrętu – „Już gadają ― niezależnie od tego jaka jest prawda ― że wczoraj była ubecja kazała zrobić zadymę w  Sejmie w obronie swoich emerytur. ”

  To gadają debile, bo UB, to już nie ma od 56 r., więc teraz, wtedy najmłodsi UB-cy to mają więcej niż 80 lat! To oni robią tę zadymę? Trudno mi sobie wyobrazić udział np. teściòwki Bronka (jeśli jeszcze żyje) będącej na SBckiej emeryturze już 48 lat (wypinkowana w 68 roku w ramach czystki etnicznej w „aparacie”). No, chyba, że masz na myśli zięcia z wnuczętami i prawnuczętami, może.

  Dam Ci pewien przykład obrazujący efekty tej żałosnej dezubekizacji. Jest rok 1992. Rząd Olszewskiego. Minister SW – Antoni Macierewicz. Wysyłają na teren objęty działaniami wojennymi pierwszą w historii grupę policyjną. Dla tych policjantów i dla przyszłych tego typu przedsięwzięć wydają rozporządzenie zrównujące ich prawa z „misjonarzami” wojskowymi. W 1994 roku ustawa emerytalna te przepisy zawiera, w tym 0,5 % za każdy miesiąc służby na terenach wojennych. Wczoraj im to zabrano.

  Ponieważ też wczoraj nielegalnie, bo przy wątpliwym forum, PiS podjął najważniejszą ustawę, budżetową, właściwie podczas wewnętrznego, partyjnego konwentyklu, to przyjdzie dzień, że zostanie uznany za organizację przestępczą i wszystkie służby, które działają na ich rzecz pilnując dziś porządku, zostaną pozbawione praw emerytalnych. Może nawet też blogowi propagandziści usiłujący uzasadniać poczynania tej przestępczej szajki.

 365. Aloha Aloha

 366. norte:
  ciesze sie, ja mam takie spotkania zawsze zywo w pamieci, ludzi porwanych przez wir historii, ale wyplutych przez przypadek z paszczy lewiatana;

 367. @Giez

  mocny tekst pana Piotra Gadzinowskiego;
  na szczescie, moi najblizsi, ktorzy kiedys wladze utrwalali juz nie zyja.
  Zemsta rezymu warszawskiego siega po nieboszczykow. Co za kraj, co za obyczaje?

 368. @radzilow ..
  Jak w każdym kraju, obok ekstremistów, są także ludzie normalni. Warto takich poznać, niezależnie gdzie mieszkają i jakiej są narodowości.
  Dotyczy to także RFN, gdzie spotkałem wielu ludzi wartościowych.
  Jak pisałem, to ciekawy kraj. Obok Betlejem i Nazaretu, warto także zobaczyć Masadę. Polecam.

 369. Aloha ahiahi, legat

 370. @legat

  „, że zostanie uznany za organizację przestępczą i wszystkie służby, które działają na ich rzecz pilnując dziś porządku, zostaną pozbawione praw emerytalnych. ”

  Ee tam.

  Nastepne wybory to Front Jednosci Narodowo-Radykalnej, zrzeszajacy Prawdziwych Patriotow pod wodza Prawa i Sprawiedliwosci, wygra w cuglach. Przewiduje, ze zgarnie nie mniej niz 80% mandatow. Nie wiem, czy do lokali wyborczych bedzie sie tutotalo w trybie indywidualnym, czy zwartymi szeregami, ale wynik jet latwy do przewidzenia.

  „bo UB, to już nie ma od 56 r”

  Pomija Pan zbrodnicza dzialanosc Resortowych Dzieci – a takze Resortowych Wnukow. No i dzialanosc Dobrze Okreslonych Kol, ktore z Zagranicznych Osrodkow i z woli swoich Mocodawcow knuja przeciwko Prawowitej Wladzy.

 371. : )
  Public Enemy no 1
  MR SOROS

 372. no i palapala

 373. zgadza sie, ozzy, tylko orwell sie mylil i nie mamy dzisiaj godziny nienawisci, tylko dwadziescia cztery;
  aloha kākou!

 374. @gsj

  „obok ekstremistów, są także ludzie normalni”

  Alez rozumiem, ze ekstremisci upieraja sie przy swojej ekstremistycznej postawie – tzn ze maja prawo zyc i oddychac.

  Ktora to ekstremistyczna i skrajna postawa jest nie do zakceptowania dla Sil Pokoju i Postepu. No jak to tak – zyc i oddychac? Tak bezczelnie i po chucpiarsku?

  Obawiam sie jednak, ze w/w postawa stanowi norme spoleczna.

 375. Pani Premier:

  „”Krzyk, sianie zamętu to metod , które stały się narzędziem partii opozycyjnych. ”

  Jaka bedzie kara za sianie zametu?

 376. Widzialem taki plakat nad brzegiem rzeki
  __________________________________________

  Jesli srasz do rzeki,
  Zbieraj gowno rekami

  (kraj do wiadomosci redakcji)

 377. Pani Premier godna nastepczyni slawetnych pan z PRL
  jak Anna Klodzinska (pisywala pod inicjalami „akl” . ania klamczuszek
  czy tez Maria Osiadacz pod sygnatura „mo”

 378. Orędzie premiery Szydło było dziś utrzymane w nastroju 1983 roku.

  Nawet było o „reżyserach” niepokojów.

 379. Ach, ci rezyserowie i inspicjenci…

  Polecam Pani Premier siegnac po marcowe (68) wydania „Trybyny Ludu”, „Zolnierza Wolnosci”, „Prawa i Zycia”, „Slowa Powszechnego”… a tam zrodla krynica i dalej do
  ludu przez zamkniety lufcik.

 380. ”Nawet było o „reżyserach” niepokojów.”

  A o wiadomych siłach i wichrzycielach?
  Zima nasza, wiosna niestety już zajęta, arabska, lato jak wiadomo Muminków, pozostała jesień.

 381. Indoor prawdziwy

  „A o wiadomych siłach i wichrzycielach?”

  Niestety nie było.

  Ale za to było o „sianiu zamętu”.
  Jak sobie przypominam w pamiętnych ujmowano to bardziej złowieszczo – „siewcy zamętu”.

 382. ?
  a kiedy za „ostatnim dyzurnym kleski/zamknie sie brama” (Ewa Lipska)

 383. https://www.youtube.com/watch?v=9ZsxfF_j6BI

  Zaczystka, c d n……………..

 384. „Polski Majdan: czy protesty w Warszawie zakoncza sie przewrotem panstwowym?

  Bardzo dobre i pelne informacje o protestach dzisiejszych podaja media rosyjskie
  https://www.youtube.com/watch?v=rwEMps9M0n4

  (info-news)

 385. Chichot HISTORII?

  Cyrankiewicz mówił o odrąbywaniu rąk.
  Gomułka, czy Rakowski wyrażali zatroskanie.
  Gierek, czy Rakowski mówili o warchołach…..

  Dzis pani Szydło stoi w podobnej sytuacji.
  Jak reagować?
  Jakich użyć słów?

  Żeby bło śmieszniej, decydenci formacji siłowych będą się POWAŻNIE zastanawiać.
  W świetle dotychczasowych dokonań tej ekipy w stosunku do ich poprzedników, nader rozsądne jest zastanawianie się nad przyszłością, po podjęciu jakiejkolwiek.

  Niespecjalnie wierzę w siłę sprawczą protestów.
  To chyba jeszcze nie ten czas, nie ta masa krytyczna.
  Ale, ferment nagłaśniany medialnie może mieć nieprzewidywalne efekty.

 386. @Wiesiek59

  „Cyrankiewicz mówił o odrąbywaniu rąk.”

  .. a Wiesiek mowi o zabijaniu: „lepiej dla świata … by takich osobników nie było….”.

  „Gierek, czy Rakowski mówili o warchołach…..”

  … a Wiesiek mowi o zabijaniu. Otwarcie. Nic sie nie szczypie. Dlaczego grozi? Bo sie poczul dotkniety wypowiedzia na temat specow od podkladania bomb.

 387. @Wiesiek59 otwarcie zapowiada:

  „„lepiej dla świata … by takich osobników nie było….”.

  Dlaczego ten „niesamowicie spokojny czlowiek” grozi? Bo sie poczul dotkniety wypowiedzia na temat specow od podkladania bomb.

  Zawsze to przyjemnie, jak kolejne szydlo wychodzi z kolejnego worka. Jak kolejna… osoba, powiedzmy – podnosi przylbice.

  Obawiam sie, ze spece od podkladania bomb maja akurat przejsciowe chwilowe. Wyrazy sympatii im chyba wiele nie pomoga.

 388. legat
  17 grudnia o godz. 21:18

  „pozwól, że Ci przypomnę powód blokowania przez Samoobronę”.

  Jaki by nie był dobry powód nie jesteśmy Ukrainą i nie można blokować prac Sejmu, bo to się dla Polski źle kończy, co wiadomo od XVII wieku, kiedy zerwano Sejm po raz pierwszy. Jako naród posiadamy gen autodestrukcji i skłonności do warcholstwa, to oczywiste, ale należy z tym walczyć.

  „Zastanawia mnie, czy dziś, gdy Niemcy sprzedali RWE ruskiemu oligarsze, przyjacielowi Putina, Michaiłowi Friedmanowi, to Warszawiacy jemu płacą za prąd, czy nadal Niemcom”?

  Nadal Niemcom. Jeśli się pisze o energetyce dobrze jest wiedzieć, że RWE podzielona jest na 8 spółek, RWE Dea jest jedną z nich i zajmuje się wydobyciem węglowodorów, głównie chyba gazu. To ona została sprzedana, a nie RWE Energy, zajmującej się dystrybucją energii i mającej udziały w RWE STOEN.

  „To gadają debile, bo UB, to już nie ma od 56 r. …”.

  Różnienie UB od SB jest pozorne, to były te same reprodukujące się środowiska, działające w oparciu o podobne metody. Ponieważ stalinizm skończył się to liczba ofiar śmiertelnych SB była mniejsza w porównaniu do UB.

  „Ponieważ też wczoraj nielegalnie, bo przy wątpliwym forum, PiS podjął najważniejszą ustawę, budżetową”.

  Kworum oczywiście było, głosy zostały policzone, trzecie czytanie też się odbyło, budżet legalnie przyjęty. Posłowie mogą nie uczestniczyć w posiedzeniach o ile nie chcą, ich wybór. Natomiast wszyscy posłowie wiedzieli, że posiedzenie Sejmu zostało przeniesione do Sali Kolumnowej, której nie można przeoczyć, bo jest na parterze obok wyjścia z budynku sejmowego.
  Opozycja wczoraj dokonała spektakularnego samozaorania się, moim zdaniem akurat ludzie ci już nigdy nie dojdą do władzy. Jeśli ktoś nie pamięta jak skończyła Samoobrona to znaczy, że powinien zabrać się do uczciwej fizycznej pracy, bo w polityce nie ma dla niego przyszłości.

 389. radzilowJedwabne
  17 grudnia o godz. 20:13

  @Mauro Rossi „KOD to oczywiście Soros, pośrednio lub bezpośrednio”. Zapomnial MR o zlowrogiej roli Rotszyldow”.

  Nie zapomniałem. Z mądrości żydowskiej (dowcip). Czy Salcia może wyjść za Rothschilda? ― Może, tylko jeszcze Rothschild powinien się zgodzić.

  Albo: „Wychodzi Rothschild przed swój pałac w Paryżu i spotyka żebraka, też Żyda. Daje mu drobną monetę mówiąc, że jak się ustawi trochę dalej, na rogu ulicy, to zarobi dużo więcej. Żebrak na to ― może pan jesteś i Rothschild, ale żebrać to pan mnie uczył nie będziesz.

  Musisz przyznać, że dowcipy żydowskie aż iskrzą od inteligencji.

 390. @Mauro Rossi

  „Kworum oczywiście było, głosy zostały policzone, trzecie czytanie też się odbyło, budżet legalnie przyjęty.”

  Znaczy waadza sama policzyla glosy, waadza policzyla je recznie, waadza stwierdzila, ze to czy tamto sie odbylo – bo nikogo postronnego nawet nie wpuszczono, ani dziennikarzy ani tym bardziej poslow opozycji. Waadza jest samowystarczalna, sama stwierdza, ze jest quorum, sama stwierdza, ze wszystko jest lege artis, a jak sie komus cos nie podoba – to od tego jest policja.

  „jak skończyła Samoobrona ”

  Zaczela jako koalicjant obecnej waadzy.

  „moim zdaniem akurat ludzie ci już nigdy nie dojdą do władzy.”

  Tu sie akurat zgadzam z blogowym specem od mordow rytualnych. Waadza sama liiczy glosy w Sejmie, bedzie trzeba to i w wyborach policzy. I na pewno jej wyjdzie nie mniej niz 80 procent. Na razie mozna sie zastanawiac, komu pierwszemu zostana postawione zarzuty karne. Moj typ to Szczerba.

 391. @Mauro Rossi

  ” Z mądrości żydowskiej (dowcip). Czy Salcia może wyjść za ”

  „Dowcipy” typu „Salcia i Mosiek” to nie sa dowcipy zydowskie. Jakiej sa proweniencji i jaki zapach rozsiewaja – nie bede powtarzal.

  „iskrzą od inteligencji”

  Dobra dobra, specu od mordow rytualnych oraz „zniewazania” Sharapovej. Biedaczka tak sie poczula „zniewazona” ze kupila sobie piekna rezydencje kolo Netanii.

 392. gruby
  Eltor napisał:

  „To, co się dzieje, każe mi myśleć, że naprawdę zmiana władzy zupełnie ich zaskoczyła i pokrzyżowała sporo długodystansowych planów, skoro tak bardzo chcą wrócić za kierownicę”

  A to w Polsce zmieniła się ostatnio władza ?

  No raczej nie: bankier szarogęsi się w rządzie a Glapiński nadzoruje walutę. Sami swoi znaczy się. A naczelnikiem został facet, który jest sterowalny pochlebstwami i sam z siebie marzy o okupacji PL przez US Army. Centrala wysyła Giulianiego z rozkazami a naczelnik rozpływa się w zachwycie że może je osobiście odebrać.

  Najważniejsze, że ustawa o bratniej pomocy militarnej weszła już w życie. Teraz jeszcze tylko wystarczy wprowadzić do prawodawstwa przywilej szabrowania kont deponentów przez depozytariuszy bo Bruksela już pyszczy i uruchomić wreszcie obronę terytorialną, naszą wersję „Sturm Abteilung”. Rozwiązanie logistycznej zagadki „gdzie w Polsce zamknąć wszystkich tych wywrotowców, terrorystów i inną opozycyjną swołocz” brzmi: mamy doskonałe, duże, nowe, puste stadiony. Zaryglowanie nowoczesnego stadionu to kaszka z mlekiem, jego pojemność jest duża (teraz wiemy, po co nam te czterdziestotysięczniki z odpowiednią infrastrukturą sanitarną) a pod trybunami znajduje się masa wolnych pomieszczeń w których można w spokoju zarówno przesłuchiwać jak i wieszać.

  Na koniec słowo o szykowanym szaberku, z angielska „bail-in” zwanym: szabrownicy to oczywiście banksterzy ale ktoś im to musi najpierw prawnie umożliwić. I ten ktoś, kto uchwali odpowiednie ustawy będzie miał później przesrane, bo konstytucja RP jasno stwierdza, że:
  – wywłaszczenie możliwe jest tylko za odszkodowaniem,
  – tylko z ważnego powodu (kłopoty kilku źle zarządzanych organizacji przestępczych działających pod szyldem „banków” to jeszcze nie jest ważny powód),
  – Konstytucja jest najwyższym prawem RP, czyli ustawa o „bail-in” będzie z definicji sprzeczna z aktem wyższego rzędu jakim jest konstytucja: szaber-ustawa będzie nielegalna mówiąc wprost.

  I to jest powód, dla którego PiS musi uzyskać kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym. Przepisy o prawie banksterki do szabrowania kont własnych klientów muszą zostać uchwalone i nie mogą zostać zaskarżone, bo się centrala naprawdę i na poważnie wkurzy.

  Jak zwykle większość demonstrantów z ulicy Wiejskiej uważa, że broni demokracji. Niestety, zarówno władza jak i opozycja popierają zalegalizowanie szabrownictwa (kolejny, ekskluzywny przywilej przyznany banksterom) co powoduje, że cała ta nocna szopka od strony strategicznej nie ma znaczenia.

  Wniosek: lokalni kapo żrą się między sobą, więźniom wydaje się że coś mogą zmienić choć nie wiedzą o co w rzeczywistości chodzi a szefowie naszego obozu w spokoju czekają na wynik konfrontacji która z definicji nie może zagrozić dotychczasowej formule działania obozu. Ot, kolejny teatrzyk, kolejne igrzyska dla tłuszczy. Lud to lubi.

  Syntetyczny wniosek wyciągnięty z wniosku (coś jak „CDO²”): najnowsze wydarzenia w Warszawie w żaden sposób nie zagrażają ani systemowi ani władzy jako takiej. Tej prawdziwej władzy, nie tej wybieranej regularnie w wyborach powszechnych.

  Wniosek trzeciego rzędu (coś jak „CDO³”): szkoda, że znowu para pójdzie w gwizdek, ale taki już jest los głupoli rządzonych przez mądrzejszych.
  =========

  Niezłe, choć ostre podsumowanie….

 393. smieciu
  Panowie jest 500+, cała reszta jest komedią.
  Prawdziwe rewolucje (no takie z gdzie lud przyłącza się do czyjejś rozgrywki) wybuchają gdy nie ma chleba. Ja na razie nie zauważyłem braku chleba.
  Mamy spektakl, który tylko zwraca naszą uwagę nie tam gdzie trzeba.
  Zapewne chodzi tylko o coś w stylu opisu @grubego. Chcą przepchać jakieś ważne gówno tak by nikt za bardzo się nie zbuntował. CETA została przykryta ujadaniem o aborcji a teraz co będzie?
  Cokolwiek to będzie to wyborcy PiS umocnią się w poparciu tego co zrobi rząd. A marionetki drugiej strony tworzą jednocześnie i odpowiedni szum i nacisk by ten plan przeszedł gładko. Nie ważne intencje, czyjaś racja. Ważny jest jest ostateczny efekt zgodny z wyższym planem.
  ========

  Przypuszczam, że dokładnie o to chodzi……
  Bicie piany dla przykrycia czegoś istotnego.

 394. Bar Norte
  17 grudnia o godz. 19:41

  Panie Boże Wielki zapłać, za te dwie krótkie homilie. Szczególnie spodobało mi się proroctwo Nowackiej: „Kiedy staną kopalnie i zatrzymają pociągi”. Inspiracje nieco eklektyczne, trochę z „Trędowatej”, a trochę ze stanu wojennego. Krajowa La Pasionaria nie jest ostatnio w formie. 🙂

  Niech pani Dorota Olko nie odcina wątłej pępowiny z liberałami i banksterami, bo zostanie sama na lodzie, bez grantów, stypendiów, zapomóg, dotacji i nagród oraz innego wsparcia dla którego warto żyć i pracować. Musicie iść wspólnie wspierając się w potrzebie, powodzenia. Życzę sukcesów.

 395. ”Prawdziwe rewolucje (no takie z gdzie lud przyłącza się do czyjejś rozgrywki) wybuchają gdy nie ma chleba. Ja na razie nie zauważyłem braku chleba.”

  To nie tak. To co wybucha jak chleba nie ma to nie jest żadna rewolucja. To są jakieś rozruchy. Prawdziwe rewolucje wybuchają gdy zaczyna być lepiej (gdy jest co dzielić, a obowiązujące mechanizmy dzielenia nie zadowalają tych, co pretendują)

 396. Mauro Rossi 17 grudnia o godz. 23:49 :

  „Jako naród posiadamy gen autodestrukcji i skłonności do warcholstwa, to oczywiste, ale należy z tym walczyć.”

  Rozumiem, że należysz do tej, przeszło czterdziestoprocentowej części społeczeństwa, które uważa wprowadzenie stanu wojennego za uzasadnione. Gratuluję rozsądku, odwagi i odporności na kilkudziesięcioletnią, wściekłą propagandę. Czyżbyś był przeciwko sądom nad truchłami Jaruzelskiego i Kiszczaka? Jeśli tak, to przegrasz, bo powtórka z rozrywki być musi a okazje, jak przy sądzeniu Formozusa nie zdarzają się rzymskim katolikom dość często. Pisowski „szolmastgoon” przecież.

  A w ogóle, to w 81 walczyłeś z „warcholstwem”?

  Szkopskie firmy energetyczne mnie nie bardzo interesują, ale jeśli Friedman kupił DEA, to znaczy ma kilka koncesji na wiercenia i wydobywanie gazu na Podkarpaciu. Ciekawe komu go będzie sprzedawał?

  Piszesz: „Opozycja wczoraj dokonała spektakularnego samozaorania się, moim zdaniem akurat ludzie ci już nigdy nie dojdą do władzy. ”

  Jestem zdania, że opozycja samozaorała (szczególnie PO) się już dawno a ostatnie wydarzenia tylko dają jej nieco zaistnieć przez podpuszczanie pisowskich głuptasów, których obnaża, co w końcu kiedyś komuś zaprocentuje.

  Aloha, Aloha.

 397. radzilowJedwabne
  18 grudnia o godz. 0:12

  „Dowcipy” typu „Salcia i Mosiek” to nie sa dowcipy zydowskie”.

  A jakie są w dowcipy żydowskie, podaj przykład, może być jeden dowcip, abyśmy widzieli różnicę i na przyszłość nie popełniali karygodnych błędów.

  ” Sharapova … Biedaczka tak sie poczula „zniewazona” ze kupila sobie piekna rezydencje kolo Netanii”.

  O, może to jest właśnie dowcip żydowski? Brzmi podobnie jak żart z serii Radio Erywań odpowiada na pytania słuchaczy: „nie samochody, tylko rowery, nie rozdają, tylko kradną … ” etc.

  Szarapowa kupiła sobie nie rezydencję, tylko gustowne mieszkanko w bloku z widokiem na morze. Może po nudnej Kalifornii, gdzie mieszka na stałe, potrzebuje czasem silnego zastrzyku adrenaliny w postaci ostrzału z terenów okupowanych, rakiet typu Scud wystrzelonych z Gazy, widoku przechodnia z pasem szahida etc.
  🙂

 398. Mauro Rossi

  „Niech pani Dorota Olko nie odcina wątłej pępowiny z liberałami i banksterami, bo zostanie sama na lodzie”

  Nie jesteś w kursie dzieła. Razem może sobie pozwolić na niezależność bo ma dotacje budżetowe.
  Sąd Najwyższy do którego Razem złożyło odwołanie od wstrzymania dotacji skierował sprawę do Trybunału Konstytucyjnego gdzie czeka w kolejce aż ją przemielą młyny sprawiedliwości. Potrwa to zapewne do wyborów. A przez ten cały czas dotacja jest wypłacana.

  Wczoraj ją przyjęliście w parlamencie – w ramach budżetu. Premiera Szydło zapewniała, że na wszystko starczy a więc i na demonstracje antyrządowe.

 399. Mauro Rossi

  Co do „Nowackiej: „Kiedy staną kopalnie i zatrzymają pociągi”” …. .

  Mauro, ona ma dużo racji. Biorąc pod uwagę wasze wyjątkowe talenty do stwarzania sobie samemu problemów to się rychło stanie.

  Nie wiem czy czytałeś, że poprzedniej nocy samoloty były zawracane przed granicami RP bo się w resorcie pana Antoniego jakieś radary popsuły.
  To co tu mowić o pociągach … .

 400. legat
  18 grudnia o godz. 0:37

  „A w ogóle, to w 81 walczyłeś z „warcholstwem”?

  Skąd, byłem po stronie warcholstwa, by jak najszybciej obalić komunizm. Systemu nie obala się dla przyjemności obalania, tylko kiedy już nie można inaczej. Gdyby nikt komuny nie obalał, to ona by nie upadła.

  „jeśli Friedman kupił DEA, to znaczy ma kilka koncesji na wiercenia i wydobywanie gazu na Podkarpaciu. Ciekawe komu go będzie sprzedawał”?

  Pewnie może ten gaz wywieźć do Rosji, choć to mało praktyczne, bo jak, w walizkach? 🙂 Ewentualnie wtłoczy do polskiej sieci i sprzeda. Raczej jednak sprzeda koncesje wydobywcze. Rosja nie jest zainteresowana w wydobyciu i dystrybucji polskiego gazu tylko swojego, którego ma bardzo dużo.

 401. Indorze
  Wg Feliksa Konecznego – ” rewolucja staje się nieuchronna zwłaszcza wtedy, gdy zbyt długo przy władzy pozostają miernoty umysłowe.”

 402. Mauro Rossi

  „Skąd, byłem po stronie warcholstwa, by jak najszybciej obalić komunizm”

  Dobrze, że się zastrzegłeś dlaczego znalazłeś się po stronie „warcholstwa”.

  Czego to się dla sprawy nie robi … .

 403. Bar Norte
  18 grudnia o godz. 0:49

  ” …. poprzedniej nocy samoloty były zawracane przed granicami RP bo się w resorcie pana Antoniego jakieś radary popsuły”.

  Pierwsza napisała o tym „Wyborcza”, widocznie ma swoje dobre źródła w MON. Radary najwyraźniej mają to do siebie, że psują się w newralgicznych momentach. Radar w Smoleńsku 10/04 też się popsuł, cały czas pokazywał niewłaściwą, zbyt stromą, ścieżkę podejścia, a jego praca nie była rejestrowana, bo akurat urządzenie rejestrujące też się popsuło. Prawdopodobnie i radiolatarnia bliższa też był popsuta ― tak sugeruje por. Wosztyl ― bo jego samolot (JAK-40) znosiło w lewo od osi pasa. Na dodatek w tym dniu zepsuty był system rejestrujący wejścia na teren 35. Specpułku na Okęciu; system wpuszczał, ale nie rejestrował, kto wchodzi oraz ile razy wchodzi. Nie dość, że popsuł się, to jeszcze w najgorszym z możliwych wariantów. Jak widzisz nie wszystko i nie zawsze dzieje się przypadkiem, a nieszczęścia potrafią chodzić parami. Świat nie zawsze wygląda tak jak opisują go w kawiarniach.

 404. Bar Norte
  18 grudnia o godz. 0:41

  „Sąd Najwyższy do którego Razem złożyło odwołanie od wstrzymania dotacji skierował sprawę do Trybunału Konstytucyjnego gdzie czeka w kolejce aż ją przemielą młyny sprawiedliwości”.

  Po szczęśliwym odejściu Rzeplińskiego (jutro 19/12 prawdziwe święto) młyny TK oczywiście przyśpieszą, ale ja myślę, że „Razem” i „Nowoczesny Rysiek” dostaną te swoje dotację, czemu nie? To przecież oczywiste, że im się należą jak psu buda, w końcu wykonują pożyteczną robotę podgryzając PO.

  „Wczoraj ją przyjęliście w parlamencie – w ramach budżetu”.

  Ale podobno przyjęcie budżetu jest nielegalne, przecież z tego powodu cały dzisiejszy dzień obalaliście rząd. To chcecie tych dotacji, czy nie? Bo jak budżet nielegalny to i dotacji z budżetu być nie może.

 405. Bar Norte
  18 grudnia o godz. 1:02

  „Czego to się dla sprawy nie robi … „.

  W systemie demokratycznym, gdzie władze zmienia się przy pomocy kartki wyborczej, warcholstwo jest naruszeniem reguł i przestępstwem przeciw konstytucji, przez twoją stronę podobno tak szanowanej.

 406. Bar Norte
  18 grudnia o godz. 0:49

  „Biorąc pod uwagę wasze wyjątkowe talenty do stwarzania sobie samemu problemów”.

  Wszystko idzie zaskakująco dobrze, reszta to tylko wasz wishful thinking, nie mający związku ze stanem faktycznym. Nie myśl, że na biurka polityków na Zachodzie i USA trafia prosty wyciąg z mediów, które potrafią pleść urągające rozumowi androny. To tak nie działa. Dla specjalizującego się w sprawach polskich pracowników pionu informacyjnego dowolnej ambasady zachodniej w Warszawie, facet mówiący w TV, że w Polsce nie ma demokracji i panuje faszyzm, oraz totalitaryzm, już na wstępie ma status wariata. Choć oczywiście ciekawe jest z jakiego powodu on to publicznie robi i to właśnie podlega analizie. Nie ma powodu, aby odurzać się tym, co piszą media, większość z nich już dawno utraciła resztki powagi. Musisz pamiętać, że ambasady mają własne źródła obiektywnych informacji i to z wielu źródeł. Politycy na Zachodzie i w USA mogą stroić miny i przez czas jakiś wiedząc jedno robić drugie, to jednak nie lubią być okłamywani, bo to dopiero byłoby dla nich naprawdę groźne.

 407. Test na znajomosc Polski:

  w wyniku wczorajszych wydarzen pod i w Sejmie notowania wyborcze partii rzadzacej (PiS);

  a/spadna;
  b/wzrosna;
  c/pozostana bez zmian.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 408. Najbardziej dramatyczny epizod wczorajszego obalania rządu.
  19 sek.
  https://www.youtube.com/watch?v=c3_1sCUuuqc

 409. neospasmin
  18 grudnia o godz. 2:22

  Normalnie powinny wzrosnąć, ale z powodu braku równowagi na rynku medialnym może być rożnie. Ale z drugiej strony jest tez obieg informacji w sieci.

 410. ”Test na znajomosc Polski:”

  Nie zdałeś.
  Brakuje jednej odpowiedzi,
  4. ”Co mnie k… obchodzi czy ci ch… skaczą czy stoja. Ch.. im w d… i garść tłuczonego szkła. Niech k… i j… p… w u… g także ”

 411. Odpowiedź na orędzie p. Beaty Szydło

  Wyrzućcie z partii albo odsuńcie od władzy p. Kaczyńskiego Jarosława, który metodami stosowanymi już kiedyś przez PZPR, antagonizuje grupy społeczne w Polsce. Bez niego p. Andrzej Duda mógłby się stać prezydentem wszystkich Polaków, a Pani zobaczyłaby jedną drużynę narodową.

  Nie nastąpiło by to natychmiast, potrzebny byłby czas, ale stopniowo opozycja i jej głos traktowane były by przez rządzącą partię poważnie i z należnym szacunkiem. W efekcie wszystkie partie polityczne w kraju, działając w atmosferze wzajemnego zrozumienia, zapoczątkowałyby proces poprawnego rządzenia państwem.

  Jeżeli to nie nastąpi, będziemy świadkami pogłębiającego się kryzysu demokracji w naszej wspólnej ojczyźnie.

 412. Perspektywa katastrofalnej klęski /fragment/
  „Miewam często wrażenie, że myślę o jutrze to przypadłość niewielu Polaków. O pojutrze myśli nieliczny margines a dalsza perspektywa to już tylko nieliczne jednostki.

  Stąd między innymi wzięło się zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego, który ma plan na lata a co więcej miewa nawet przebłyski geniuszy modyfikujące pierwotne założenia.

  Trudno wskazać inną taką jednostkę a tym bardziej taką, która potrafi wokół swojego planu zgromadzić grupę współpracowników lub(i) wyznawców.

  Próbując patrzeć z dystansu widać wyraźnie, że nie ma dla Kaczyńskiego rywala wśród całej opozycji. Trzeba też przyznać, że lata rządów PO stworzyło Kaczyńskiemu niemal komfortowe warunki pracy. To w dużej mierze dzięki rządom PiS-owi udało się zmobilizować istotną politycznie mniejszość, która dzięki regułom wyborczym daje mu stabilną większość w parlamencie. To kolejne rządy PO i jej poprzedników tak ukształtowały ordynację wyborczą, do Sejmu i do Senatu. Dzięki nim marszałkowie obu izb mogą praktycznie robić co chcą tworząc iluzję praworządności.

  Wołanie o wcześniejsze wybory , przypomina wołanie karpia o przyspieszenie wigilii.”

 413. https://www.youtube.com/watch?v=mIpiG11NSBg

  Swiat sie dowiedzial nic nie powiedzial i Janek Wisniewski padl.

 414. „Prawdopodobnie i radiolatarnia bliższa też był popsuta ― tak sugeruje por. Wosztyl ― bo jego samolot (JAK-40) znosiło w lewo od osi pasa.”

  Mój komentarz
  Rossi powtarza bzdurę o latarni wypowiedzianą przez por. Wosztyla. Radiolatarnia była sprawna, ponieważ sygnał od niej był odebrany podczas przelotu nad nią Tu-154M, co zostało zarejestrowane w czarnych skrzynkach.

  Latarnia stoi w określonym punkcie i albo emituje sygnał, albo nie. Jeśli emituje, to z tego określonego punktu. Samolot Wosztyla leciał „krzywo” i ledwo trafił w pas. Samolot Tu-154M również leciał „krzywo” i by nie trafił w oś pasa. Lecz nie jest to wina radiolatarni, bo radiolatarnia, to przedmiot bierny, nie jest w stanie wyprostować lub skrzywić toru lotu, choćby nie wiadomo jak popsuta była.

  „Samolot znosiło” – dobre wyrażenie, takie lotnicze. Popsuta latarnia znosiła samolot. Absolutny bełkot techniczny. Z takiego bełkotu wyłaniane są hipotezy smoleńczyków o wielopunktowych wybuchach w lecącym Tu-154M w Smoleńsku.

  Por. Wosztyl pieprzy głupoty, a Rossi chętnie je powtarza mając nadzieję, że większość obywateli nie zrozumie argumentu o znoszeniu samolotu przez popsutą latarnię i podda się tym głupotom jako ocenie fachowca.
  Pzdr, TJ

 415. samoloty ”znosiło” na lewo, bo lecieli na GPS wprowadzając koordynaty zawarte w karcie podejścia – nie przeliczając na ”europejskie”.Przy widoczności jak podczas lądowania JAK można było skorygować.

 416. Mauro Rossi

  Dziękuję za obszerne informacje dotyczące awari radarów, uchwalania budżetu, wypłacenia dotacji partiom oraz przyśpieszenia prac TK.

  Mam tylko jedną uwagę dotyczącą zepsutych radarów – informację o zawracaniu samolotów znad granicy polskiej nie zamieściła jako pierwsza GW ale internauci śledzący na bieżaco polski obszar powietrzny. To własnie skłoniło dziennikarzy GW do budzenia po nocy urzędników od radarów i wypytywania czy rząd nie wprowadza stanu wyjątkowego.

  Nie rozumiem też co chciałeś mi przekazać pisząc o ambasadach i waszym talencie do stwarzania sobie problemów politycznych.
  Ale jeśli chodziło ci o to, że ambasady mają pełną świadomość, że co chwila potykacie się o swoje własne nogi to muszę się z tobą zgodzić.
  Tak, ambasady na pewno zdają sobie z tego sprawę.

 417. Indoor prawdziwy
  18 grudnia o godz. 11:27
  samoloty ”znosiło” na lewo, bo lecieli na GPS wprowadzając koordynaty zawarte w karcie podejścia – nie przeliczając na ”europejskie”.Przy widoczności jak podczas lądowania JAK można było skorygować

  Mój komentarz
  Widoczności nie było.
  Kapitan Jaka nie miał prawa lądować z dwóch powodów – nie było widoczności,nie było zezwolenia wieży na lądowanie. Widoczność jest po to ustalana, by w dostatecznej odległości od pasa kapitan widział co i jak, widział jak leci, gdzie leci.
  Pzdr, TJ

 418. http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=144162

  ,,Wykradziona” technologia,amerykanski F-35B nie zostal zaprojektowany
  w Ameryce tylko w Moskwie.

 419. Bar Norte
  18 grudnia o godz. 11:33

  Mój komentarz
  Bar Norte, Prezes Polski ma wyjątkową zdolność do zaplątywania się we własne sznurówki, a jego przyboczni mają wyjątkową zdolność patrzenia na to i powtarzania chórem – nic się nie stało, Polskaaaa, Polskaaa.
  Pzdr, TJ

 420. Pan Prezydent wygłosił wczoraj oświadczenie w którym wyraził gotowość podjęcia się roli mediatora w trwającym od piątku konflikcie.
  Zabawna to propozycja zważywszy, że gotowość tą oznajmiła osoba będąca bardzo poważnym przedstawicielem jednej ze stron tego konfliktu.
  Zaiste ! Obiektywny i bezstronny ci ten kandydat na mediatora.
  We wczorajszym wystąpieniu Pan Prezydent uznał także za celowe i stosowne wyrazić głębokie ubolewanie, że opozycja niegodnie ( w kategoriach demokratycznych) wykorzystuje okoliczności tego konfliktu dla swojego niecnego celu jakim jest obalenie demokratycznie wybranej władzy.
  Znamienne jest, że Pan Prezydent nie uznał za stosowne wyrazić nawet płytkiego ubolewania nad faktem ewidentnego łamania przez tą demokratycznie wybraną władzę ( w osobie Marszałka Sejmu ) zapisów Konstytucji, a konkretnie jej art. 61 i nie tylko chodzi tu o to co Pan Marszałek zamierzał „uporządkować” ( a może pod-porządkować) po 1 stycznia przyszłego roku ale także i o to, że przedstawiciele mediów ( i nie tylko oni ) nie zostali wpuszczeni do Sali Kolumnowej podczas gdy okrojony do posłów PiS Sejm późnym piątkowym wieczorem uchwalał co uchwalił
  Ba, Pan Prezydent wyraził nawet swoje zrozumienie dla owego ewidentnego złamania Konstytucji przez Marszałka Kuchcińskiego.
  Wyobraźmy sobie, proszę Pań i Panów, że „porządkowe” regulacje Pana Marszałka obowiązywałyby w miniony piątek. Co byśmy wiedzieli o piątkowych wydarzeniach w Sejmie. Wiedzielibyśmy to co pani Mazurek pospołu z p. Sasinem i p. Bochenkiem zechcieliby nam za pośrednictwem dziennikarzy (wybranych ) przekazać.
  Wiedzielibyśmy tyle co nic, czyli…… .
  I o to chodzi, Panie i Panowie. O to właśnie chodzi.

 421. Chodzi o to, żebyśmy za dużo nie wiedzieli.

  A nawet żebyśmy nic nie wiedzieli.

  Żeby niczego nie było – jak mówił klasyk z Białegostoku.

  Pozdrawiam serdecznie @Lex-a.

css.php