Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

6.02.2017
poniedziałek

To się w hełmie nie mieści

6 lutego 2017, poniedziałek,

W normalnych czasach operetka z Bartłomiejem Misiewiczem w roli głównej nie zasługiwałaby na to, żeby znaleźć się na blogu. Natomiast u nas ten żenujący spektakl, jakiego jesteśmy świadkami od tygodni, ma jedną zaletę: nikt, nawet prezes Kaczyński i premier Szydło, nie może powiedzieć, że to wszystko jest wymyślone przez opozycję i „polskojęzyczne” media.

Młokosem z Łomianek zajmowały się już trzy najważniejsze osoby w obozie władzy: prezes partii rządzącej, szefowa rządu i minister – druga osoba w partii! Jeśli chodzi o Misiewicza, to Kaczyński i Szydło ważą każde słowo, rzecznik rządu mówi, że pani premier rozmawiała o tym (czyli o „Misiu”) z ministrem, i ten wie, co ma zrobić. Prezes Kaczyński mówi, że Misiewicz szkodzi wizerunkowi PiS. A Macierewicz demonstracyjnie ociąga się z odesłaniem „Misia” do szkoły albo do apteki, albo – jak sugeruje generał Skrzypczak – do kuchni, zgodnie z kwalifikacjami.

Żenada, ale daje do myślenia. Po pierwsze, jak to możliwe, że młodzieniec, nawet bez studiów i nieotrzaskany w boju, może być szefem gabinetu politycznego ministra, rzecznikiem prasowym i człowiekiem do zadań specjalnych, takich jak nocna wyprawa do placówki powiązanej z NATO? To raczej postać do filmu niż do szanującego się ministerstwa. Żeby oficer w stopniu kapitana trzymał nad nim parasol? Żeby wojskowi oddawali mu honory przewidziane dla najważniejszych osób w państwie? To się pod hełmem nie mieści.

Qui pro quo z Misiewiczem to tylko wisienka na torcie naszych sił zbrojnych, z których dobiegają wieści porażające. Macierewicz i inni mówią, że rok temu – czyli po rządach PO/PSL – Polska była bezbronna. Jeżeli tak, to jak wygląda nasza obronność dzisiaj, po odejściu kilkudziesięciu (!) generałów i ponad dwustu pułkowników?! I to już nie są żadni komsomolcy w onucach, tylko oficerowie po studiach w akademiach obrony USA i innych państw zachodnich. Wykształcenie każdego takiego oficera czy generała (często po doktoracie) kosztuje setki tysięcy dolarów. Zastąpić tych ludzi nie da się z dnia na dzień ani z roku na rok.

Czytam dziennikarzy, którzy uprawiają tematykę obronną, jak Paweł Wroński i Juliusz Ćwieluch, oglądam i słucham rozmowy z wojskowymi (jak Moniki Olejnik z gen. Skrzypczakiem) i ręce opadają. Co na przykład myśleć o Wojsku Obrony Terytorialnej? Teoretycznie ten nowy i kosztowny, bo budowany od zera, rodzaj broni ma służyć ewentualnym działaniom na tyłach ewentualnego najeźdźcy, praktycznie jednak budzą się obawy, czy nie zostanie użyty do rozprawy wewnętrznej. Jeśli gen. Waldemar Skrzypczak mówi, że na świecie nie ma drugiej takiej armii podległej bezpośrednio ministrowi, a nie dowództwu rodzajów sil zbrojnych i sztabowi, to możemy mu wierzyć i podejrzewać, że to będzie wojsko, na którym łapę będą chcieli położyć politycy. Skoro upolityczniają wszystko – trybunały, prokuraturę, sądownictwo, media publiczne (które obiecali uniezależnić), dyplomację, służbę cywilną – to dlaczego nie wojsko?

Jeżeli minister obrony za jedno z głównych zadań resortu uznaje wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej (choć od tego była komisja rządowa i prokuratura), to politycy nie mogą wypuścić tego z rąk. Politycy już bawią się armią – jeden powiedział, że Egipt „sprzedał” Rosji dwa okręty za symboliczne euro, drugi każe wygłaszać apel smoleński na wszystkich uroczystościach z udziałem wojska, trzeci jest co najmniej współautorem decyzji o odstąpieniu od umowy na Caracale, czwarty obiecał pierwsze helikoptery w ciągu kilku miesięcy, piąty rozgonił i przeformatował najważniejszą uczelnię wojskową, szósty wzywa prokuraturę, żeby zajęła się atakami na Misiewicza, siódmy oczyma wyobraźni widzi już helikopter polsko-ukraiński itd. itp.

I pomyśleć, że to wszystko jeden człowiek. Polska chyba rzeczywiście była bezbronna, jeśli mu uległa.

PS Zaproszenie
Dawid Tokarz – autor listy tysiąca beneficjentów „dobrej zmiany” („Puls Biznesu”), dr Anna Materska-Sosnowska (UW) i dr Adam Krzemiński – naczelny germanista kraju („Polityka”) – będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM. Wtorek, 7 lutego 2017, godz. 20.05. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 469

Dodaj komentarz »
 1. Dyrektorem gabinetu ministra sprawiedliwości Czumy, w czasach Platformy, był inny „misio” importowany z Chicago. Również absolutny brak kwalifikacji, ale za zerwanie umowy o pracę zapłacił prawdopodobnie skarb państwa. Nie było wtedy wokół niego zbytniego szumu. Przygoda z nowym „misiem” jest powtórką z rozrywki bojowników, kombatantów Solidarności, którym się kompletnie pod hełmem pomieszało.

 2. Kościoła nie upolitycznią

  Kościół sam się upolitycznił. Popiera jedną partię, o żadnym POPiSie nie chce słyszeć.
  A są i tacy, którzy twierdzą, że polityczność jest dobra, zawsze i wszędzie. Weźmy taką ekonomię …

 3. Muszynianka
  7 lutego o godz. 0:11

  Kościoła nie upolitycznią

  Masz racje Muszynianko kochana, To się w hełmie nie mieści

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W kuluarach szepcza ze Bufetowa; uciekla z Polski.

 6. Jeszcze cos o Misiewiczu.

  http://i.imgur.com/GfyPvVB.jpg

 7. Nie jest??! No co ty?

 8. Nareszcie opozycja ma tematy do „zaczepienia”:
  Sieroty – wymyslone
  Misiewicz – nadmuchany
  Janow – zaklamany
  Nie podanie reki przez Dude – wierutne klamstwo
  itp. itd co tydzien „temat nowy”.

  Oby tak dalej.
  Byc moze Misiewicz jest potrzebny PiS-owi by „ogniskowac”
  uwage opozycyjnych mediwo na trywiach z magla.
  Tak trzymac

 9. Kukliński kiedyś pełnił te sama role, co dziś Macierewicz. Jednego potem fetowali w Waszyngtonie, a drugiego niedługo będą fetowali w Moskwie za rozbicie polskiej armii bez żadnych strat własnych. Polacy jak dotąd nie zauważyli, ze to jest największa polska klęska militarna od sześćdziesięciu lat. Skoro nie ma dowództwa, to polska armia w zasadzie nie istnieje. A to wszystko zrobiło trzech ludzi: Macierewicz z Misiewiczem jako wykonawcą, oraz Kaczyński jako czapka, tarcza, i ochrona. Partia promoskiewska w Polsce działa jak zegarek. A Polacy nic nie zauważyli, nie widzą, i nie chcą zauważyć. Za parę lat się obudzą i rusza z kijami bronic niepodległości, ale wtedy już będzie za późno. Wielkie pokłony dla geniuszu Putina.

 10. Bywalec 2 (20:23) pisze: zwróciłem uwagę na tylko jeden aspekt przemian gospodarczych.
  http://passent.blog.polityka.pl/2017/02/04/bezczelnie-smaczne/#comment-759751

  Drogi Bywalcu,
  Mi chodziło o uwypuklenie dwóch niezwiązanych zjawisk. Po pierwsze Trump, który jest mistrzem chaosu i mieszania ludziom w głowach, a w sprawach gospodarczych ma kilka pomysłów nie do odrzucenia – nie wchodzę w ich sporą listę. Pytanie czy Trump jest w stanie doprowadzić je do pomyślnego końca, czy ze swoją partią się dogada, czy demokratów uspokoi i zachęci do siebie, czy przedyskutuje detale, pokieruje, zjednoczy, rozstrzygnie, bo same dekrety nie wystarczą, załóżmy że byłyby przemyślane i uzgodnione z ekspertami, prawnikami, etc. Bernie Sanders był początkowo zachwycony, wręcz zwabiony odrzuceniem TPP i opowieściami o inwestycjach w infrastrukturę. Wczoraj w CNN powiedział o Trumpie – „This guy is a fraud”, czyli szalbierz, naciągacz, oszust. Po drugie …

  Czy – jak piszesz – „istnieją uzasadnione obawy, że teraz po raz pierwszy w historii może być inaczej”, tzn. że postęp techniczny utworzy nowe miejsca pracy i zastąpi stare? To jest śmiała obawa, ale co z niej wynika?

  Mechanizmy społeczne kapitalizmu nie zmieniły się wiele w ciągu nawet 2-3 stuleci, co najwyżej rozliczne parametry pozmieniały się, stopy podatkowe, rozrodczość i długość życia, czas pracy i składki emerytalne, etc. Kapitalizm zawsze cechuje „twórcza destrukcja” w mniejszym lub większym stopniu. W ostatnich 35 latach w USA był znaczny postęp techniczny, jak wiadomo, automaty, internety, telekomunikacja, transport, itd., zaś zatrudnienie w sektorze prywatnym w tym czasie wzrosło o ponad 45 mln osób, wraz ze wzrostem ludności, czyli o prawie 30 procent. System, jak mawiał niezapomniany G. OKON, stworzył nowy popyt, nowe produkty i usługi, i nowe miejsca pracy, przy okazji bardziej wydajne.

  Faktycznie „nasza perspektywa czasowa jest za krótka”, aby wyciągnąć zasadnicze i radosne wnioski, że automaty nas zniszczą, a neoliberalizm zje sam siebie poczynając od ogona. Albo, że „postęp techniczny wymaga także nowych rozwiązań społecznych” – hm, ilustracji takiej tezy to chyba trzeba by u S. Lema szukać. Na Boga! Jakich nowych rozwiązań?

 11. „Dlaczego Misiewicz jest niezatapialny? Bo może zatopić AM. A czemu AM jest niezatapialny? Bo może zatopić JK. To się nazywa hak ciągniony” – napisał na Twitterze Roman Giertych.

  Za moich czasów mówiło się raczej o ― excusez le mot– „ciągnieniu druta” ale może teraz się zmieniło na „haka”.

 12. Od dawna pisalem ze Macierewicz to czlowiek Putina,no bo ktoz mogl by
  lepiej niz on zozwalic tak Polska armie Polski wywiad i kontrwywiad i na
  dodatek tak to wszystko osmieszyc jak zrobil to El Komediante.

  https://notesfrompoland.files.wordpress.com/2015/12/maciarewicz.jpg

 13. moze ktos ustanowi nagrode za wyjasnienie zagadki dlaczego Maciarewicz jak lew chroni I broni swojego Misiewicza, ktory jest obciachem nawet dla samego PISu.

 14. Czy pod kapeluszem Beaty Szydło to się mieści?

  To ona obiecała wyborcom na kilka dni przed wyborami w 2015 roku, że ministrem obrony nie zostanie A. Macierewicz lecz – „najbardziej prawdopodobny kandydat” – J. Gowin. To nie media, ani Platforma będą decydować – grzmiała, jednocześnie PiS odcinał się od „prywatnych” objawień tego typasa. Zaś Gowin przemawiał jakby już był ministrem ON:
  http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/szydlo-oglasza-gowin-bedzie-ministrem-obrony-w-rzadzie-pis-wypowiedz-z-8-pazdziernika,1480223.html?playlist_id=20497

  Czy teraz media, Platforma, ktokolwiek mogłyby przypomnieć ten ordynarny przekręt wyborczy PiS?

 15. Ja juz nie wyrabiam w tych nowosciach i podnoszeniu brwi ze zdziwienia. Dlaczego nic nie ma w polskich mediach, ze Polska wkroczyla w roku panskim 2015 na ziemie Bialorusi, ktora zwrocila sie o ratowanie przed Polska inwazja do Rosji. Tak informacje wykryla nowa adm inistracja USA i zwrocila sie do Polski o wyjasnienie tej sprawy. A w Polsce najwazniejsza informacja o so- called „president’ zarowno w Polityce jak i GW to o kobiecach ubiorach zalecanych obecnie w WH. Nie wstyd wam agresorzy.
  @ Bart Note, jutro kolejna odslona dzialania procedury sadowej w Ameryce. Przed trzema sedziami federalnymi z Zachodniego 9-tego okregu jutro o godz. 6 pm czasu wschodniego departament sprawiedliwosci bedzie skladal godzinne „deposition” w sprawie swojego wniosku o „odmrozenie banu”.’ To wszystko jest wielce skomplikowane i dlugotrwale, dlatego nie mozna uznawac sie za znawce prawa amerykanskiego i z gory wyrokowac.

 16. Acha, no i zapomnialam napisac skad nowa administracja powziela taka infomacje o Polsce z Russia Today, tubie propagandowej, na ktora i tutaj sie powolujecie. No, ale chyba jest roznica miedzy forum wesolych lub wscieklych staruszkow a sluzbami rzadowymi bylego najwiekszego mocarstwa.

 17. Niektore media sugeruja , ze operetkowy bohater jest bezczelnie smaczny a nawet .., tylko smaczny inaczej . „To sie w chelmie nie miesci”..
  Przypomina mi to pewien goralski dowcip , rownie wyrafinowany jak bezczelnie smaczny , mlody zdolny , operetkowo- bohaterski ( na medal) bi-em
  Operetkowo – bohaterski swego czasu byl tez ( w Madrycie i gdzies tam) Z(?) H. ( , chyba Z.) ale dostal czkawki czy tez zapomnial tekstu juz w pierwszym akcie .
  Nie wiadomo co gorsze , byc ulubiencem prezesa s.t. czy przeciwnie ..
  Tnp to wszystko jedno bo widownia swieci pustkami – nikt nie kupuje biletow. Ludzie zadawalaja sie telewizyjna transmisja . Opozycja nie ma nawet na autobus

 18. Bar Norte
  Steve Bannon,glowny doradca polityczny Mad Donalda, naslany przez nowojorskiego lichwiarza Roberta Mercera, w wywiadzie na uniwersytecie nowojorskim NYU zadeklarowal
  ,,chec zburzenia wszystkiego i zniszczenia calego establishmentu ”
  (replied Bannon. “I want to bring everything crashing down and destroy all of today’s establishment”)
  https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/feb/06/lenin-white-house-steve-bannon
  Wprawdzie Lenin zachowal budynki Kremla i Ermitaz, jednak zmienil kraj nie do poznania.
  Podobnie moze byc pod rzadami oligarchow, dyrygujacymi jankeskim Duda.

 19. Homoseksualizm byl formalna czescia tradycji samurajow przez wieki.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_Japan#Military_same-sex_love
  jareczek i antoni buduja Druga Japonie.

 20. .

  — EDGAR —
  .

  Hoover był szefem FBI przez parę dekad,
  miał kwity na każdego, włączajac Kennedy’ch
  i Kinga, miał również przydupasa „specjalnego”
  dużo młodszego, przystojnego nie jakiegoś tam
  balerona od lewatyw/prezerwatyw. Na imię mu
  było Clyde Tolson.

  Hoover promował go na vice dyrektora, spędzali
  razem wakacje, przebierali w damskie ciuchy…
  (allegedly), Hoover zostawił mu swój estate,
  Clyde wprowadził się do jego domu po jego śmierci …

  Clyde Misiewicz, hmmm….

  .

  ..)

 21. To polityczny system, a może brak mechanizmu rozpoznawania hucpiarzy, doprowadził do zabagnienia politycznych elit w Polsce, po transformacji własnościowej.
  Bezczelność , cynizm i brak osobowości – to cechy polityków, kandydatów na celebrytów medialnych. „Misiewicze” – to zjawisko cyklicznie pojawiające się w okresie schyłkowym. Czyżby prezes firmował ten okres w polskiej polityce?
  Ludzie bez charakteru mają twarze bez charakteru. Popatrzcie na te mordeczki celebrytów politycznych i religijnych. Miejmy nadzieję, że zdemaskuje ich wreszcie polityczny kabaret, który dobrze zaczął w pierwszych czterech odsłonach.

 22. „Miś” Barei wiecznie żywy

 23. Na szczęście „formuła Bugaja” działa ze stuprocentową skutecznością. Przypomnę słowa znanego ekonomisty: „jak już zaczynam mieć dosyć PiS-u to sobie czytam »Gazetę Wyborczą« i natychmiast mi przechodzi”

 24. Każdy kraj ma takiego Rasputina, na jakiego go stać

 25. „Janusze” przemysłu, „Misiewicze” w gabinetach politycznych…..

  Promowanie na eksponowane stanowiska ludzi bez właściwości, zawdzięczających wszystko swoim patronom, ma może sens w jakiejś bananowej republice, ale niekoniecznie w poważnym kraju.

  Pozbywanie się ludzi doświadczonych, mających pozycję zawodową, wiedzę, szczególnie w armii i policji, wywiadzie, prosi się o nieszczęście.
  Efekt co najmniej tak spektakularny, jak podobne manewry w 36 pułku.
  Znacznie bardziej doświadczeni byli ci z I Brygady.
  Skończyło sie Zaleszczykami……

 26. Muszynianka
  Takich linkoów jak pod spodem jest bez liku.
  Przeżywamy okres gwałtownych zmian społecznych . Spore grupy społeczeństwa tracą swoje wysokie dochody i status społeczny, albo przynajmniej czują się zagrożone, a to pcha je w ręce populistów.
  Różnice w dochoda i koncentracja bogactwa jest coraz bardziej drastyczna i otwiera drogę Trumpom i jest zagrożeniem nie tylko dla naszych demokracji , ale takze pokoju społecznego.
  Obecny podział bogactwa jest ale nie tylko zagrożeniem społecznym, ale także hamulcem rozwojowym.
  Ale oczywiście można wyciągnąć kilka wygodnych danych statystycznych i udawać , że nic się nie dzieje. Negacja rzeczywistości , to najgorsze co możemy zrobić.
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/923710,hisrtoria-zachodu-schylek-klasy-sredniej.html

 27. Obecny Polski rząd to moskiewska agentura , sterowana bezpośrednio z Rosji i to nie kosztuje Kreml ani kopiejki.
  Wystarczy , żeby Putin powiedział , żeby czegoś nie robili, a oni w odruchu warunkowym , z czystej przekory, niewątpliwie to zrobią.

 28. Putinowi zawdzięczamy wiele.

 29. Między innymi dlatego nigdy w życiu nie zagłosuję na żadne centralistyczne listy partyjne. Będę głosował tylko na niezależnych oraz ludzi zorganizowanych i sprawdzonych lokalnie. Oczywiście jak zostaną dopuszczeni do udziału w wyborach do Sejmu.

  A tę „demokrację” dla sitw partyjnych to niech jak najszybciej szlag trafi. Jak komunę.

 30. Panie Passent właściwie nie ma sensu zastanawiać się nad Misiewiczem jako takim, ale trzeba sobie zadać pytanie: po co Antoniemu M taki misio jest potrzebny? Otóż według mnie, on został pomyślany jako piorunochron Antoniego. Przecież proszę zwrócić uwagę, że od samego początku to właśnie misio skupia na swojej osobie najwięcej uwagi mediów. Minister wojny ma względny spokój i tylko od czasu do czasu ktoś go zapyta o armię.
  Mamy 26 lat względnej niezależności w kształtowaniu sił zbrojnych i tylko brakuje konsensusu politycznego, jak ta armia ma wyglądać. W tej sytuacji Polska będzie zawsze bezbronna. Ten brak wspólnej platformy w stosunku do takich polityk jak obronność, ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne oraz szkolnictwo nie przesunie kraju nawet o centymetr do przodu. Polskie moje musi być na wierzchu powoduje, że Polska staje się krajem coraz mniej poważnym, który będzie z łatwością rozgrywany nawet przez takie mocarstwo jak Węgry.

 31. Generał Skrzypczak myli się wysyłając tego chłystka do kuchni. Kuchnia to odpowiedzialna sprawa i np. ja nie czuje się w tej dziedzinie kompetentna. Natomiast dla takich jak ten typ jest znakomity oręż – łopata

 32. Prezes Kaczyński opowiada się za radykalną zmianą Traktatów Lizbońskich i za Unią Europejską atomową
  W Wywiadzie dla FAZ (wg onet.pl):

  „Odpowiadając na pytanie, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, Europa powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński powiedział, że „byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję”. „Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne” – zaznaczył.

  Redakcja „FAZ” wybiła na czoło rozmowy, opublikowanej na drugiej stronie gazety, zdanie: „Powitałbym z zadowoleniem powstanie Europy jako atomowego supermocarstwa”.

  Zdaniem Kaczyńskiego Unia Europejska była sukcesem, „dopóki nie popełniła dwóch błędów” – traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego. „Żeby przeżyć, UE musi się zasadniczo zreformować”

  Prezes PiS opowiedział się za zmianą traktatów europejskich. „Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie” – powiedział. Jak dodał, w ocenie przedstawionej przez Trumpa, że na Europie korzystają przede wszystkim Niemcy, jest wiele prawdy. 

  Kaczyński opowiedział się za radykalną zmianą unijnych przepisów pozwalających na ingerencję instytucji unijnych.

  Mój komentarz
  Geopolityk z Bożej łaski chce uczynić Europę mocarstwem atomowym (lecz kilka atomowych okrętów podwodnych nie wystarczy – zastrzega się ze znawstwem) i jednocześnie nawołuje do ograniczenia kompetencji Unii, by się nie wtrącała ze swoimi lewackimi ideami do wewnętrznych spraw Polski Prezesa.

  Geopolityk z Bożej łaski tak sobie wyobraża świat – będą nam pomagali, bronili nas atomową bronią, ale nie damy sobie narzucić traktatów.

  Według jakich traktatów UE ma nam pomagać i bronić, jeśli geopolityk z Bożej łaski Prezes Polski odrzuca traktaty Lizbońskie i oskarża Niemcy o szerzenie monocentryzmu (nowy magicznie brzmiący termin Prezesa mający cechy pleonazmu).

  Pomieszanie z poplątaniem, zero konsekwencji i logicznego myślenia.
  Pzdr, TJ

 33. Obecna sytuacja polityczna w Polsce to nie operetka, a do tego wielu piszących szczególnie na Facebooka ją sprowadza. Pan też tak zaczyna, a trzeba raczej powiedzieć, że rządy PIS dokonują demontażu ustroju Polski. Ich rządy mogą zagrozić nawet naszej niepodległości. Jednym słowem byt państwa jest zagrożony. Dziś w wielu komentarzach ważnych publicystów brak zdecydowanej oceny ich działań i brak zdecydowanego oporu. Wielu polityków PIS działa w interesie Rosji, która chce ponownie powrócić do roli hegemona w Europie. Demontaż naszej armii jest właśnie w interesie Rosji. Dziś wielu z tych polityków działa przeciwko swojemu państwu. Głosują bez żadnego skrępowania, czy bez jakiejkolwiek refleksji nad ustawami demontującymi porządek prawny w Polsce – przeciwko konstytucji. Jutro mogą zagłosować przeciwko niepodległości Polski. (rozbiory Polski też były przegłosowane przez Sejm I Rzeczpospolitej). Brak im elementarnej kultury w czasie prowadzenia obrad, nie dopuszczają do debat, odwracają znaczenia słów. Z ich ust leje się orwellowska nowomowa mająca na celu zdezawuowanie oponentów i zamknięcie im ust, czy raczej postawienie ich do kąta za ich domniemane winy. Tych, co wywalczyli nam wolność nazywają „zdrajcami” wszystkim tym, którzy krytykują ich poczynania nazywają „oderwanymi od koryta”. Czynią to przy aprobacie znacznej części społeczeństwa, zaczadzonego ideologią kleru, bo to, co dzieje się z naszym kościołem nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. W sytuacji, gdy u naszych granic słychać szczęk gąsienic czołgów, oni przygotowują podwaliny do zemsty. Do zemsty nie tylko na przeciwnikach politycznych, ale też do zemsty na swoim społeczeństwie, na tych, co nie z nimi. Kupczą naszą niepodległością, ci co ich popierają nie zdają chyba z tego sprawy. Jak wiadomo zemsta odbiera rozum i to właśnie widzimy. Profesor Norman Davies nazwał to kanibalizmem politycznym. Panie redaktorze, wszystkie autorytety w Polsce powinni krzyczeć, Panowie Kupczycie naszą niepodległością.
  Politycy rządzącej partii uważają Polskę za super mocarstwo, z kilkunastoma myśliwcami i kilkudziesięcioma czołgami. W razie konfliktu, a jest on coraz bardziej możliwy, te czołgi i samoloty nie ruszą się nawet z miejsca. Rosja może dokonywać niezliczonych prowokacji wobec Polski, obserwując przy tym reakcji świata na te prowokacje. Działania polityków dały ku temu powody, proszę przypomnieć ich obraźliwe teksty wobec Prezydenta Putina w czasie ukraińskiego majdanu. Zerwano z wielką bufonadą kontrakt na dostawy gazu, gdy wybudowano Gazoport. Zamiast robić to po cichu z wielką dyplomacją. Rząd sprowokował Rosję w rejonie Kaliningradu zamykając bez uzasadnionego powodu mały ruch graniczny, w dodatku z cynicznymi komentarzami, jakoby mogliby tamtędy przenikać różni terroryści do Polski. Rosja mogła odnieść wrażenie, że byliby to rosyjscy terroryści bądź inni szkoleni i na jej terenie. Zamknięcie granicy nie zapobiegnie przepływowi terrorystów gdyby tylko chcieli. Historia Rosji uczy, że obelg rzucanych w ich rządzących nie wybaczano nigdy, a te działania mogli tak odbierać, tak jak niszczenie pomników ich żołnierzy a stojących na naszej ziemi. Konflikt może sprowokować sama Rosja, tak samo jak robi to na granicy Ukrainy. W rejonie Kaliningradu Rosja rozmieszcza się coraz więcej rakiet „Iskander”. Rakiety nie stoją tak sobie, mają wprowadzone dokładne kody na nasze miasta i ważne obiekty gospodarcze. Czy gazoport w Świnoujściu jest chroniony, czy chronione są tankowce wiozące do niego gaz. Ktoś może odpalić rakietę „po pijaku”, potem przeprosić. Gazowiec z „nieznanych przyczyn” przełamie się na pół jeszcze na Bałyku. Nie słyszałem by te ogromne tankowce były jakoś chronione. Czy mamy jakiś system obronny, o ile wiem to nie mamy takiego systemu. Bateria „Patriot” została wycofana spod Słupska do Niemiec. W tej chwili przy rządach tych ludzi każdy scenariusz jest możliwy. Zniszczenie jakiegoś obiektu w Polsce przez rakietę to tylko mały incydent. Gorzej będzie, jeżeli dojdzie do inwazji wojska, a jest to możliwe. Liczenie na NATO, myśląc przede wszystkim o USA jest wielką złudą. Rosja zajęła część Ukrainy i przygotowuje się jak uszczknąć następny kawałek. Kolejnym może być też kawałek Polski. Czy historia Polski nic nie uczy polityków PIS. Bodajże w 1991 r. Prezydent Jelcyn powiedział: „że żadnym bohaterstwem jest targanie martwego niedźwiedzia za ogon”. Dziś „niedźwiedź” nie jest martwy, jest supermocarstwem militarnym. Chętnych do wojny u nich nigdy nie brakowało i wystawienie kilkumilionowej armii dla nich to żaden problem. Ich armią nie dowodzą „misiewicze” a zaprawieni w różnych światowych konfliktach zbrojnych marszałkowie. Dzisiaj rozłożono naszą armię na łopatki, nie dokonałby tego nawet największy szpieg usadowiony w naszych najwyższych strukturach rządowych. Dokonaliśmy to my sami własnymi rękami i w dodatku za darmo, bo daliśmy przyzwolenie tym ludziom oddając na nich głos, bądź „olewając” wybory. Czy można było zrobić większy prezent dla Rosji? Dziś wręcz zaprasza się Rosję do naszego domu.
  Rosja może dokonywać niezliczonych prowokacji wobec Polski.
  Rozważmy takie scenariusz.
  Byle jaki konflikt, nawet dyplomatyczny, bądź ciągłe oskarżanie ich o zamach w Smoleńsku, może spowodować wkroczenie ich wojsk na nasz teren. W ciągu jednego dnia są oni zdolni do zajęcia naszego terenu do Wisły i ujścia Narwi. W rejonie Kaliningradu rozmieszczona jest niesamowita liczba różnego wojska. Na tym terenie oprócz miasta Kaliningrad, pozostałe tereny zajmują poligony gdzie ciągle prowadzone są manewry. Po zajęciu tych terenów Rosja zaśmieje się nam w oczy i powie „i co nam zrobicie”. Taką zasadę stosuje obecnie PIS wobec opozycji. Naiwny jest ten, kto myśli, że Ameryka wypowie wojnę Rosji by bronić naszego terytorium. Oczywiście powstanie szum, może posypią się jakieś sankcje i na ty się skończy. Wojska rosyjskie mogą się wycofać albo i nie, mogą czekać na reakcje świata. Oczywiście wojska polskie nie będą w stanie wyprzeć Rosjan z naszego terytorium. Scenariusz taki może się rozegrać do końca tej dekady. Rosja może „zjadać” nasz kraj kawałek po kawałku. Przez 45 lat mieliśmy granicę z ZSRR na Bugu, a przez następne dwa pokolenia możemy mieć granicę z Rosją na Wiśle, a potem to Bóg jeden wie.
  Czy taki scenariusz jest możliwy. Moim zdaniem tak.
  Rząd liczy się na pomoc wojsk NATO, ale po pierwsze: organizacja ta jest silna wojskami USA. Brak wojsk USA w NATO, (wycofanie ich obiecuje Prezydent Trump), spowoduje, że pakt ten przestanie istnieć i każde państwo będzie działało według własnych interesów. Polska nie będzie ich nic obchodzić, „oleją” Polskę tak jak Polska „olewa” ich dziś. Proszę mi powiedzieć, czy kraje europejskie potrafiły rozstrzygnąć konflikty nawet na terenie Europy. Ostatni przykład rozpad Jugosławii. Dochodziło do potwornych rzezi na tle religijnym. Kraje europejskie temu nie zaradziły. Dopiero interwencja USA a potem wojskowe misje ONZ położyły temu kres. Znaczna w tym rola Polaków i Tadeusza Mazowieckiego, jako obserwatora z ramienia ONZ. Po drugie dziś wojska USA zaangażowane są, w co najmniej 3 konflikty zbrojne. Nie zaangażują się tak szybko w następny, gdy nie zagraża to im interesom. Jakiż to interes miałaby mieć Ameryka wypowiadając wojnę Rosji. Czy w historii USA był kiedykolwiek jakiś konflikt z Rosją. Nie, nigdy i nie będzie, Ameryka poświęci część Polski niżby miała rozpętać światowy konflikt z Rosją. Rosja zajęła część Ukrainy i przygotowuje się jak uszczknąć następny kawałek. Kolejna może być Polska. Oby nie skończyło się tym, że język rosyjski będzie językiem urzędowym nie tylko w „Księstwie Warszawskim” ale i w całej Polsce, a na monetach będzie orzeł, ale dwugłowy, może nie dziś, jutro, ale jeżeli PIS ciągle powtarza, że rządzić będzie kilka kadencji – to scenariusz taki jest prawie pewny. Politycy PIS-u w swoim mniemaniu chcą z Polski stworzyć chyba państwo idealne, (oczywiście dla siebie), te opisane w książce „Utopia” Thomasa Morusa, jak się to dla niego skończyło powinni wiedzieć, a jeżeli niech to niech poczytają. Do opisania państwa tworzonego przez partię rządzącą, pasuje raczej cytat z książki F.H. von Hayek’a „Droga do zniewolenia” gdy w dobie rodzenia się dyktatury faszystowskiej pisał: „ Z państwa zawsze czyniło piekło na ziemi właśnie to, iż człowiek próbował uczynić je swym niebem.”
  Parafrazując Churchila powiem, „że tak wielu Polaków (wszyscy) zawdzięczać będzie stworzenia piekła w Polsce przez tak niewielu”.

 34. Waldek B
  7 lutego o godz. 10:56
  Polskie moje musi być na wierzchu powoduje, że Polska staje się krajem coraz mniej poważnym, który będzie z łatwością rozgrywany nawet przez takie mocarstwo jak Węgry.

  Mój komentarz
  To jest to. PiS od półtora roku niszczy w z zastraszającym tempie wizerunek Polski. Prezes insynuuje i pogrywa na wszystkim i wszystkich – na prawie, na TK, na samorządach, na polityce Angeli Merkel, na popularności Trumpa, na Traktatach Europejskich, próbuje grać na wielu fortepianach dziwiąc się przy tym, gdy ktoś zakwestionuje tę jego szamotaninę i głosi wszem przez swoich rękodajnych – o co chodzi, a cóż takiego się dzieje, naprawiamy, dobra zmiana, itd.

  Prezes swoim działaniami dorabia Polsce gębę kraju niepoważnego, sarmackiego nieprzewidywalnego. Stare upiory, resentymenty i negatywne stereotypy o Polsce wracają do obiegu w Europie.
  Pzdr, TJ

 35. I tak na Was i na tego waszego Misiewicza nie zagłosuję. Więc po co ta agitacja na Misiewicza?

 36. The Netherlands seconds .
  Prosze nie czytac serowego polskiego tekstu a odrazu obejrzec film . Mam w tym , co oczywiste swoja prywate . Prywata – personal business first . Angielski (another fake l.) do polskiego jednak sie nie umywa .
  Dowod – „Every business must be personal , other way is no business any more ”
  Jedno przeczy drugiemu ? Eee .. tam

  http://deser.gazeta.pl/deser/7,111858,21338068,ameryka-na-pierwszym-miejscu-z-tego-hasla-trumpa-zartuje.html#Czolka3Img

 37. Orban to nie jest człowiek z mojej bajki, ale napewno cwańszy polityk jak Kaczyński.
  Kiedy Kaczyński leci z pustym łbem przeciw każdej ścianie , Orban puszcza baloniki próbne , aby wypróbować na ile może sobie pozwolić, albo odwrócić uwagę od swojej rzeczywistych celów.

 38. Szkoda gadać, bo nie ma o czym mówić.

 39. Celiński nie puszcza komentarzy, mój przenoszę tu; też pasuje.

  Kiedy oni chcą, by było dokładnie tak samo jak przed wojną.
  Jakby nie wiedzieli o powszechnej nędzy, ciemnocie i warcholstwie.
  Nie wspominając o megalomanii i rasizmie.
  Współczesnym też się wydaje, że zawojują Rosję – tamci, w wyobraźni, pokonywali Hitlera. A potem były Zaleszczyki.
  Zero praktyczności, za to czysta mitomania z nowym mitem, jakoby Matka Boska wszystko za nas miała załatwić.

 40. D. Passent: ” Jeśli gen. Waldemar Skrzypczak mówi, że na świecie nie ma drugiej takiej armii podległej bezpośrednio ministrowi, a nie dowództwu rodzajów sil zbrojnych i sztabowi ….”.

  Należy pogratulować gen. Skrzypczakowi wiedzy, a Panu Redaktorowi przenikliwości, to chyba nasz jedyny generał, który zna wszystkie armie świata. Aż dziwne, że w 2009 podał się do dymisji w proteście przeciwko sposobowi zarządzania siłami zbrojnymi przez Platformę Obywatelską. Poza tym więcej nadziei w sercu życzę Autorowi, przecież niedługo przyjdzie nowy szef MON, z PO lub KOD, może Nowoczesnej i to jemu będą podlegać siły samoobrony.

 41. sugadaddy
  7 lutego o godz. 12:15

  „Celiński nie puszcza komentarzy …”.

  Nie ma się co dziwić, różni nienawistnicy zaczęli go wypytywać, ile to zrobił w finansowanych przez państwo fundacjach obywatelskich, o których ostatnio było głośno. Pieniądze lubią dyskrecję, a emerytowani politycy muszą z czegoś żyć.

  Jak sobie sugadaddy pościelesz tak sobie pokomentujesz. 🙂

 42. Dyzma to przy Misiu małe miki.

  Scenarzyści filmowi muszą pisać scenariusze wiarygodne, a działalność PiSu tego warunku nie spełnia.

 43. Przeczytajcie sobie to:
  http://natemat.pl/200995,na-dwoje-babka-leczyla-gdy-gabinet-lekarski-zmienia-sie-w-duszpasterski-kobiety-sa-w-niebezpieczenstwie
  To dzięki czołowemu „demokracie” prof. Rzeplińskiemu /między innymi/, takie rzeczy stają się możliwe.
  Profesor był nawet potencjalnym kandydatem na szefa KOD, do którego bardziej pasuje KOT – T jak teokracja.
  Chroń nas panie boże przed religiantami.

 44. Bywalec 2
  7 lutego o godz. 12:01

  „Orban to nie jest człowiek z mojej bajki, ale na pewno cwańszy polityk jak Kaczyński.
  Kiedy Kaczyński leci z pustym łbem przeciw każdej ścianie”.

  Tak ci sie wydaje, bo obaj nie idą na żadne układy z odchodzącym systemem. Orban z jednej strony miał łatwiej, bo jego postkomunistyczni przeciwnicy w sojuszu z liberałami, to było kompletne matołectwo, równie nieudolne co bezczelne, ale z drugiej miał trudniej, bo był w Europie prekursorem zmian, czyli przez kilka naczelnym „faszystą” UE. Liberalne szwadrony rzuciły mu się natychmiast go gardła, ale cudem przetrwał i teraz w zmieniającej się Europie ma szacunek, bo zaczął pierwszy i od raz z większością konstytucyjną.

 45. sugadaddy
  7 lutego o godz. 12:30

  „Chroń nas panie boże przed religiantami”.

  To ty wierzysz? Ciekawe w co?

 46. Misiewicz, „człowiekiem do zadań specjalnych, takich jak nocna wyprawa do placówki powiązanej z NATO?”

  – Misiewicz, „płk. Krzysztofa Dusza zdegradowany do stopnia szeregowego. ……za to, że będąc dyrektorem Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO „dopuścił się wyniesienia dokumentów ściśle tajnych i ich nieuprawnionego przechowywania”

  – Misiewicz, „funkcjonariusz SKW major Magdalena E. samowolnie, bez wiedzy i zgody szefa SKW, podejmował działania, nie będąc do tego uprawiony, czym zakłócił realizację ustawowych zadań podejmowanych w tym zakresie przez SKW”

 47. snakeinweb
  7 lutego o godz. 11:53

  „I tak na Was i na tego waszego Misiewicza nie zagłosuję”.

  To nie powinno się stawiać na młodych?
  Od kiedy nie powinno?
  A jak by dostał paszport Polityki?
  Nie byłby młody-zdolny?
  🙂

 48. Sposób działania trolli pisowskich, polega na usprawiedliwianiu pisowskiego horroru, poprzez punktowanie platformy, która robiła to samo; jakby to usprawiedliwiało pisowskie szaleństwo.
  Platformersi to ten sam sort polityków, tyle że, wyglądają trochę lepiej i jednak byli dyskretniejsi w swoich działaniach. Mentalnie nie różnią się zbyt wiele od pisowców.
  Ten sam model polskiego ciemniaka.

 49. Bywalec 2
  6 lutego o godz. 22:28

  „… szczyt liberalizacji rynków finansowych , a także obniżki podatków dla najbogatszych przypadł w Ameryce na Clintona, a UK i Niemcy dopadł trochę później, pod rządami socjaldemokratów Blaira i Schrödera”.

  W Rumunii setki tysięcy ludzi wychodzą na ulicę w proteście przeciw tamtejszym socjalistycznym liberałom. Widmo wolności przemieszcza się po Europie, zbliża się wiosna ludów.

 50. Rossi, idź do diabła. /w którego, zapewne wierzysz./

 51. Bar Norte
  Pelny tekst Duzego Formatu o spoldzielczosci w kraju Baskow jest wspanialy !
  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,14668962,Mondragon__Najwieksza_spoldzielnia_swiata.html
  Przykro, ze na ten temat nic nie slychac od dandysow z Razem.
  Ciekawy jest komentarz na temat Czarnych Sotni naszego Tadeuszka Mazowieckiego :
  ,,…cały szereg regulacji prawnych nie sprzyja spółdzielczości, a POLITYCY traktują ją jak PRL-owski relikt, który należy zlikwidować. Spółdzielnie pracy praktycznie eliminowano z programu wsparcia unijnego dla małych i średnich przedsiębiorstw, uznając, że nie mieszczą się w tej kategorii. Wprowadzono prawo, które pozwala płynnie przekształcić się spółdzielniom w spółki prawa handlowego, co zrobił np. wydawca tygodnika „Polityka”. Nie umożliwiono jednak przekształcenia w drugą stronę, bo z powodów ideologicznych wśród polityków dominuje przeświadczenie, że formy kapitałowe są lepsze od spółdzielczych.”
  Konkretne informacje dla odwaznych :
  ,, Spółdzielnię pracy może stworzyć co najmniej 10 członków, a socjalną pięciu. Potrzebny jest kapitał zakładowy, na który składają się członkowie, ale może być to nawet symboliczna złotówka. To atrakcyjna oferta dla młodych bezrobotnych i ostatnio powstało sporo spółdzielni socjalnych. Mogą one liczyć na bezzwrotne dofinansowanie z UE w wysokości do 20 tys. zł na członka. Są to na tyle duże pieniądze, by rozpocząć działalność.
  ( Cezary Miżejewski – były wiceminister pracy, współpracownik związków zawodowych, autor ustaw o zatrudnieniu socjalnym i o spółdzielniach socjalnych, członek związków spółdzielczych)

 52. Rossi
  Orban to taki sam nacjonalista jak twój Kaczyński, tylko cwańszy.
  Orban już teraz zrozumiał, ale także Kaczyńskiemu nie pozostanie nic innego, jak przytulić się do Putina.
  Moskwa z ojczyzny komunistów przepoczważyła się w ojczyznę wszystkich prawdziwych nacjonalistów i przy niej jest miejsce PiSowskiej Polski.

 53. ” Jeśli gen. Waldemar Skrzypczak mówi, że na świecie nie ma drugiej takiej armii podległej bezpośrednio ministrowi, a nie dowództwu rodzajów sil zbrojnych i sztabowi, to możemy mu wierzyć”

  – w USA National Guard jest samodzielna formacja, niezalezna od armii

  https://www.domesticpreparedness.com/preparedness/the-history-reality-of-the-national-guard/

 54. Rossi
  Co do neoliberalnej mody , która dopadła w pierwszej dekadzie XXI wieku także zachodnioeuropejskich socjalistów, to nie zamierzam ich usprawiedliwiać za te błędy, ale co to ma wspólnego z notorycznie skorumpowaną Romunią , to dopiero musisz mi wytłumaczyć.
  Podszywanie się reakcyjnych nacjonalistów , pod postępową „Wiosnę Ludów” , to już zupełna uzurpacja.
  Rossi
  już raz ci proponowałem i ta propozycja stoi. Idźcie z waszym PiSowskim nacjonalizmem do d…, albo lepiej zaraz do Putina i przestańcie zawracać nam głowę.
  Wy nie jesteście Wielką Brytanią i w Europie , może oprócz mnie, nikt nie uroni po was łezki.

 55. prezes to nie boss znad bosforu, to raczej, wsrod drobiu i nierogacizny, taki mini donald, wiec szeryfowa nie bedzie miala klopotu owinac go wokol palca; szczerze przyznam, ze nikogo nie znam, ktory by jej podskoczyl…
  /reiter w dlf:
  „to trudne odwiedziny” bala, bala deklinuje „besuch” eh, nudy
  zmieniam stacje;/
  … i powiedzial zdecydowanie – nie; wszyscy mamrocza cos za jej plecami, jak wyleca z sitwy, to pisza pelne goryczy memuary (w stylu: wykorzystala i porzucila), ale nikt, ale to nikt nie jest w stanie (teraz) stawic jej czola;

 56. zyta2003

  „jutro kolejna odslona dzialania procedury sadowej w Ameryce.”

  Wiem, pisałem do ciebie w niedzielę, że czekam z zainteresowaniem na werdykt, głównie na jego uzasadnienie.

  Trzeba przyznać, że nic tak jak kryzys polityczny nie odsłania realnej natury systemu. Ma w sobie walory edukacyjne.

 57. jej ludowy urok jest nie do przebicia; gdzie diabel nie moze?

 58. folwarkPn

  „Przykro, ze na ten temat (kooperatyw) nic nie slychac od dandysow z Razem.”

  Myli się pan. Jeśli nie słychać to tylko dlatego, że media tzw „głównego nurtu” nie są tymi tematami zainteresowane.

  Tymczasem:

  http://www.ekonomiaspoleczna.pl/wiadomosc/1895521.html

 59. tejot
  7 lutego o godz. 11:34

  „PiS od półtora roku niszczy w z zastraszającym tempie wizerunek Polski” … etc.

  Spróbuj napisac coś od siebie. Na razie wklejasz propagandowe fonemy faceta z kitką. On zbiera na alimenty, co ostatecznie można zrozumieć, ale o co tobie chodzi?

  Jak sięgam pamięcią najlepszy „wizerunek Polski” związany był z głęboka przyjaźnią kanclerza Gerharda Schrödera z premierem Leszkiem Millerem. Były prywatne rozmowy przy wódeczce oraz publiczne wystąpienia, w tym przyjacielskie poklepywanie po plecach naszego socjaldemokraty przez Niemca. Przed kamerami telewizyjnymi ― niech lud to widzi i doceni. W tym samym czasie Schröder dogadywał z Putinem budowę Nord Stream 1 i zaraz po zakończeniu swego urzędowania trafił do rady nadzorczej spółki budującej gazociąg. Oczywiście, nie można świadczyć pracy za darmo, gaża Schoedera wyniosła kilkaset tysięcy euro.

  PO przez lata swych rządów tak „umacniała” wizerunek Polski, że przywódca opozycji, G. Schetyna, przed spotkaniem z kanclerz Merkel powiedział wczoraj szczerze, że wyrazi zatroskanie o… niemieckie inwestycje w Polsce. Nie polskie inwestycje w Niemczech, tylko niemieckie w Polsce!

 60. http://i.imgur.com/u4Lf3gi.jpg

  Bez Rosji w kazdych warunkach bedziemy niczym.

 61. friss oder stirb;

 62. sport ist mord! – krzycza dzieci przed szatnia;

 63. kangur, widze, ze nie mozesz zasnac;

 64. byk’u; spisz to nie zyjesz.

 65. folwarkPn

  Ale wracając do „pracy u podstaw” o której pan w kontekście kooperatyw pisze… .
  Tym razem o związkach zawodowych.

  Media społecznosciowe i portale lewicowe informują o kolejnych strajkach pracowników ukraińskich, które odbyły się w ostatnich dniach.
  W Kutnie pracownicy włoskiego kombinatu miesnego-ubojni zablokowali bramy uniemożliwiając rozladunek przywiezionych na rzeź zwierząt natomiast w Warszawie ukraińscy elektrycy wstrzymali pracę na jednej z inwestycji. W obu przypadkach powodem „dzikich”* strajków było niewypłacanie bieżących i zaległych od kilku miesięcy wynagrodzeń oraz odmowy udzielenia innych świadczeń (przydziału ubrań roboczych, dostępu do węzłów sanitarnych itp). W obu też przypadkach nadzór wezwał policję do pacyfikacji protestów. Z tym, że się przeliczył bo jak piszą z uznaniem lewicowe media policja „szybko i poszanowaniem godności ukraińskich pracowników wyjaśniła istotę problemu” i wyegzekwowała od włascicieli należne pracownikom świadczenia.
  W kraju o prawa pracownicze imigrantów zarobkowych ze wschodu walczy ukraiński związek zawodowy „Pracownicza Solidarność” i „Fundacja Witalija Mahinko na Rzecz Ochrony Praw Pracowniczych.” Wspiera je na mocy porozumień socjaldemokratyczna centrala „OPZZ” i anarchosyndykalistyczna „Inicjatywa pracownicza”.
  W obronie praw stawiane są również pikiety pod ambasadą polską w Kijowie.

  Poniżej, dla przybliżenia realiów, relacja z blokady w Kutnie:

  https://www.youtube.com/watch?v=aBXRsget0sM

  * piszę o „dzikich” strajkach ponieważ tutejsze ustawodawstwo w praktyce uniemożliwia organizację strajków legalnych.

 66. czystka w polskiej armi rowna tureckiej,ale jest po staremu:
  w lechistanie zwalniaja, a w…;

 67. Temu misiu ani oczko się nie odklei, ani włos z głowy nie spadnie dokąd jego pryncypał włada MON i calą resztą też.
  Rojenia Kaczyńskiego o broni atomowej, reformowaniu unii najprawdopodobniej wywołują atak śmiechu u czytelników FAZ i innych poważnych czasopism zagranicznych.

 68. petite morte, ma cherie, petite;

 69. najnowsze wersje konfidenta Bolka:

  – byly 2 teczki: jedna „Bolek” amerykanskim szpiegiem, druga – „podrabiano, zbierano, dorabiano różne papiery”;

  – „Nie wiem czy o tym wiecie, ale pierwsze urządzenie podsłuchujące nazwano „Bolek”. Papiery z tych podsłuchów też nazwano „Bolek”. Teczkę z tymi dokumentami nazwano „Bolek”, łącznicę telefoniczną… znów nazwano „Bolek”, żeby się w tym wszystkim nie pogubić… co tu więcej… „

 70. Sytuacja się zagęszcza, jak w teatrze. Pewnie będzie bum.

 71. twoje karaluchy nie maja szans, dziobaku, bo sa kilka razy wieksze od moich 🙂

 72. „wszystko w zyciu kreci sie kolo dupy, natomiast ona sama, nie”
  oskar wilde

 73. kartka z wieku XIX:
  bem przechodzi na islam, bo jest to warunkiem przyjecia do armii tureckiej/zachowanie dowodctwa nad niedobitkami, tym 70% kobiety i dzieci, polowa mezczyzn inwalidzi/; w prusach, albo szwceji byl to protestantyzm,
  natomiast w niektorych regionach francji, wloch, albo hiszpanii mogles byc socjalista i dowodzic cala armia katolikow 🙂

 74. Cała nasza polityka zagraniczna to iluzoryczne zyski i dość wymierne ekonomicznie straty.
  Na odcinku wschodnim- klapa.
  „Robienie laski”- też nas sporo kosztuje…..
  Obstawianie kolejnych sojuszników- Węgry, Brytania, Turcja- nietrafne.
  Hołubienie Ukrainy- błąd strategiczny.

  Tak jest, gdy zaślepieni ideologią nieudacznicy zabierają się za robienie polityki.
  Parafrazując:
  „im kury szczać prowadzić, nie robić politykę”…..

 75. „wszystko w życiu kręci się koło dupy …”
  To jest ta optymistyczna wersja ludzkości i dobrze by było , gdyby tak było.
  Mąkę love, not war .

 76. teraz widac (wizyta szeryfowej), kto w polsce rzadzi;

 77. Bywalec 2
  7 lutego o godz. 13:00

  „Orban to taki sam nacjonalista jak twój Kaczyński, tylko cwańszy. Orban już teraz zrozumiał, ale także Kaczyńskiemu nie pozostanie nic innego, jak przytulić się do Putina”.

  Piszesz bez związku z rzeczywistością. Orban tak jest nacjonalistą jak ty baletnicą i tak „przytula się do Putina” jak ty do Anny Grodzkiej.

  Orban przy pomocy Rosatomu modernizuje węgierską elektrownię atomową w Pecs, nota bene jeszcze radziecką. Rosatom daje kredyt na dogodnych warunkach, bo stara się przetrwać na rynku. I co takiego robi Orban, czego w o wiele większym, stopniu nie robiliby Niemcy (Nord Stream 1 oraz 2), inwestycje w pola gazowe w Rosji itd.

  Ale nie tylko:
  https://www.welt.de/wirtschaft/article156562067/Deutsche-Firmen-setzen-auf-Fabriken-direkt-in-Russland.html

  „Moskwa z ojczyzny komunistów przepoczważyła się w ojczyznę wszystkich prawdziwych nacjonalistów”.

  Wiec ci Niemcy, od czasów Schroedera po czasy Merkel, to oczywiście wszyscy nacjonaliści i rzecz jasna przytulają się do Putina.

  Czy agent międzynarodowego liberalizmu nie powinien być bystrzejszy i uprawiać nieco mniej toporną propagandę? 🙂

 78. szwedzki policjant na Facebook:

  „No to jedziemy – takimi sprawami zajmowałem się od poniedziałku do piątku w tym tygodniu. Gwałt, gwałt, gwałt ze szczególnym okrucieństwem, wymuszenie, wymuszenie, groźby karalne, użycie przemocy w stosunku do funkcjonariusza policji, groźby w stosunku do funkcjonariusza policji, narkotyki, usiłowanie morderstwa, znów gwałt, znów wymuszenia i napaść. Podejrzani; Ali Mohamad, Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, i znów… i Christoffer… co? Naprawdę? Tak, jedno szwedzkie imię przewinęło się na marginesie sprawy narkotykowej, Mohammed, Mahmod Ali i tak dalej.

  Reprezentowane kraje: Irak, Irak, Turcja, Syria, Afganistan, Somalia, Somalia, znowu Syria, Somalia, nieznany kraj pochodzenia, nieznany kraj pochodzenia, Szwecja. Nie znamy pochodzenia połowy podejrzanych, ponieważ nie mają żadnych ważnych dokumentów i w związku z tym najczęściej kłamią w kwestii swojego pochodzenia i tożsamości. Tak to wygląda teraz i przez ostatnie 10-15 lat” – opisał Peter Springare.”

 79. Le Pen’s main points:
  -Referendum of EU Membership
  -Restore French franc
  -End Schengen area
  -End Refugee migration
  -Public contracts awarded only to French firms
  -International trade agreements are to be canceled.
  -The income tax for low-income earners is to be reduced by 10%
  -Small business are to be relieved of their wage costs.
  -The retirement age to be lowered to 60 from 62 years.
  -Child benefit regardless of income
  -Reduce gas and electricity costs by 5%
  -Maintenance of the 35-hour week.
  -Employers should pay a 10% tax on foreigners’ wages.
  -Free education will be only for the French
  -Illegal immigrants are to be deprived of free health care.
  -Immigrants without papers have no chance of legal residence status.
  -Asylum can only be applied for in French consulates abroad.
  -French citizenship not to be based solely upon birth in France
  -Increase domestic police by 15,000
  -Build new prisons with space for 40,000 prisoners.
  -Condemned foreigners are immediately deported
  -All foreigners who are connected with Islamism under the supervision of the secret services.
  -All radical mosques are to be closed.
  -Withdrawal from the joint NATO
  ========

  Plan dla Francji.
  Jaki i czy w ogóle istnieje, plan dla Polski?
  Bo ten Morawieckiego ma zbyt wiele zewnętrznych ograniczeń…..

 80. gruby

  lenon napisał:

  „To jest klasyczny przykład nie zrozumienia państwa.”
  „Jeżeli nie istnieje własność i rynek państwo traci rację bytu.”

  Od strony teoretycznej państwo jest organizacją wykonującą pewne usługi na zlecenie i w imieniu powołujących je do życia obywateli.
  Państwa będą zatem istnieć tak długo jak długo obywatele zgodzą się na ich istnienie oraz funkcjonowanie.
  W fazie definiowania państwowości nikt nie mówi o własności ani o rynku. Kontrola nad rynkiem i kontrola nad własnością to są zaledwie dwie usługi z szerokiego katalogu usług które państwo teoretycznie jest w stanie zaoferować.

  Kiedyś państwo było zbrojnym ramieniem władcy. Później władcy stali się mniej lub bardziej podporządkowani finansującym ich bankierom a struktury państwa zostały podporządkowane interesom pożyczkodawców. Władcy pozbawieni władzy pozostali jednak oficjalnie na tronach celem zachowania pozorów. Wreszcie te pozory porządku uosabiane przez króla czy pierwszego sekretarza zostały zastąpione t.z.w. demokracją w której lud ma prawo regularnie wybrać sobie pacynki które są sterowane przez t.z.w. „inwestorów” finansujących deficyty budżetowe.

  Dzisiaj ten układ się sypie i do władzy powoli wracają władcy trzymający zarówno bankierów jak i poddanych na krótkiej smyczy. Taki układ jest korzystny w szybko zmieniającym się świecie bo szybkie zmiany wymagają krótkich procesów decyzyjnych a t.z.w. demokracja ze sterującym nią sektorem bankowym oznacza niekończące się dyskusje bez konkretnych decyzji.

  Kierownicza rola banksterki jest do utrzymania tak długo, jak długo nasz świat rozwija się według jej wizji.
  Reaktywność tego układu jest bowiem zerowa. I tu leży klucz do układu tego rozwalenia: trzeba przejąć inicjatywę.
  ===========

  Sensowne……
  Jeżeli nie mamy KONTROLI nad własnym Państwem, to po co nam ono?
  By łatwiej było NAS doić?

 81. …Macierewicz odchodzi aby B.Misiewicz mogl zostac w MON !!! i wszystko bedzie ok .

 82. Rossi
  Toporna to jest tylko twoja nacjonalistyczna propaganda.
  Pupilkiem Putina w Niemczech jest AfD najlepsi nacjonalistyczni przyjaciele twojego PiSu.
  Za osobiste stosunki Schrödera z Putinem , wynikające z chciwości tego pierwszego ,nie ponoszę żadnej odpowiedzialności i jest mi wstyd.
  Merkel jest za sankcjami z Rosją. Prymitywne wrzucenie wszystkiego co niemieckie do jednego wora, kiedy samemu jest się najlepszym ideowym przyjacielem Moskwy.
  Pisowska niechęć i twoja niechęć do liberalnej demokracji, wasza homofobia , klerykalizm , oraz nacjonalizm czyni was z Kremlem ideologicznymi braćmi i cześć.

 83. @tejot
  7 lutego o godz. 11:18
  Myślę, że w UE będziemy tak długo jak długo będzie płynęła kasa. Potem nastąpi nocne głosowanie i podpis PAD pod PLexit. Referendum nie będzie bo poco skoro w Sejmie zasiadają wybrani demokratycznie przedstawiciele suwerena. Wtedy państwo narodowe umocni się …
  Nie wiem nawet czy następne wybory będą potrzebne – skoro suweren już wybrał reprezentację, która ciężko pracuje i rozwiązuje na bieżąco wszystkie problemy; szkoda wydatków.

  Zapamiętałem także istotny argument który przedstawił v-ce min P.Jaki w TV. „My działamy dla ludzi.”
  To dopiero uzmysłowiło mi pod jakimi rządami żyliśmy poprzednio: oni z pewnością działali dla psów lub koni, nie myśląc o ludziach. Nie wykluczam też przedstawicieli flory jako możliwego celu działań koalicji PO & PSL. Tu doznałem iluminacji.

  Co do tematu gospodarza blogu, to mam nadzieję, że pojawi
  się jakaś literatura w gatunku” Przygody dobrego wojaka Szwejka” czy „Kariera Nikodema Dyzmy 2.0” z Misiem w roli głównej. Przynajmniej nie będzie brakowało tematów dla twórców.

 84. Bywalec

  W dzisiejszej Kulturze Liberalnej, w związku z wizytą w RP kanclerz Merkel, cztery rozmowy nt „Czy Kaczyński potrzebuje wizyty Merkel?”.

  Rozmówcami Kultury Liberalnej są prof Anna Wolff-Powęska, prof Gesine Schwan orzaz posłowie Rafał Trzaskowski (PO) i Szymon Szynkowski (PiS).

  Ciekawe materiały. Mnie szczególnie zainteresował wywiad z Gesine Schwan

  Poniżej link na cały blok tematyczny

  http://kulturaliberalna.pl/

 85. To, że Macierewicz swoje stanowisko nadużywa dla dawania upustu swoim odmiennym skłonnościom seksualnym, to tylko honor dla rządu PiSu, wskazującym wbrew wszelkim oszczerstwo, na liberalność obyczajową PiSu.

 86. „Dlaczego Misiewicz jest niezatapialny? Bo może zatopić AM. A czemu AM jest niezatapialny? Bo może zatopić JK. To się nazywa hak ciągniony” – Roman Giertych, Twitter, 6 02 2017

  „A ja zaczynam podejrzewać Macierewicza o pederastię bo rozumem tego fatalnego zauroczenia nie idzie wyjaśnić” – Rafał Ziemkiewicz, Twitter, 25 01 2017

  W tym kontekście warto przypomnieć sobie parę zapomnianych ciekawostek z przeszłości. Na przykład:

  http://tropimypis.prv.pl/kaczynski-jaroslaw-pis.html

  Albo wpisać do Googla „Operacja Buś”.

 87. @Muszynianka. Pisujesz, ze niektore pomysly gospodarcze so-called president podobaja ci sie. Mnie tez zainteresowal moze trzema punktami, w tym jeden z polityki zagranicznej. Oczywiscie nie napisze o tym, tak jak wsciekli na rzady PiS-u nigdy nie przyznaja, ze nie wszystkie ich pomysly sa o kant…..
  Przyslowie mowi, ze nawet zepsuty zegar dwa razy na dobe pokazuje „sluszna” godzine. Najgorsze totalitaryzmy tez maja, mialy dobre kawalki utopione w haniebnej reszcie.
  PS rozprowadzilam (na zasadzie lancuszka – ktos mi je dal) 12 kartek do wyslania do WH: „We demand to see your tax returns. You are not exempt”. To ostatnie zdanie jest nieprawda i ma moc jak zbiorowa modlitwa w chorobie, czyli przypadkowo moze sie udac. Zgodnie z prawem nie ma obowiazku przedstawiania. Tak samo jak trudno jest udowodnic mu konflikt interesow w prowadzeniu Ameryki i wlasnych interesow. Jak juz pisalam, ciagle ogromna ilosc rzeczy w Ameryce nie ma podstaw prawnych, bo opiera sie na przyzwoitosci zainteresowanych. Zreszta prowadzenie Ameryki nie zajmuje mu duzo czasu ( za NYT – o 6.30 zamyka sie na pokojach i wlacza relaksujace programy tv, jak podkresla zawsze, ksiazek n ie czytuje wystarczy – mu wiedza z tv) i sprowadza sie glownie do podpisywania nieczytanych dekretow. Natomiast, rzadzi przerazajacy S. Bannon, ktory w przeciwienstwie do tego pierwszego nie jest glupi, tylko straszliwie niebezpieczny.

 88. zetus1
  7 lutego o godz. 14:52
  @tejot
  7 lutego o godz. 11:18
  Myślę, że w UE będziemy tak długo jak długo będzie płynęła kasa. Potem nastąpi nocne głosowanie i podpis PAD pod PLexit. Referendum nie będzie bo poco skoro w Sejmie zasiadają wybrani demokratycznie przedstawiciele suwerena. Wtedy państwo narodowe umocni się …

  Mój komentarz
  Ze środowiskiem Kaczyńskiego jest gorzej. Wokół niego skupiły się dwie grupy – tradycjonaliści endecko-populistyczni, których mentalność miałem okazję poznać przed laty oraz kupa cwaniaków, którzy na każdą ideologię pójdą, byle w górę.

  Endecko-populistyczna grupa wyznaje światopogląd, który nie wymaga wiedzy i rozeznania. Opiera się na nieufności, podejrzliwości, historycznych resentymentach i jak by tu powiedzieć – na hasłach typu Bóg, honor, ojczyzna wyprutych ze starych sztandarów i traktowanych jako coś uświęconego, co rodzi myślenie magiczne i mitologizuje przekaz historyczny, fosylizuje poglądy polityczne, opiera się na przekazach o innych nacjach i państwach typu – chytry Angol, sprytny żabojad, Niemiec, to Heil Hitler i SS, Rusek, to ruki w wierch i do Katynia i temu podobnych memach.

  Taki punktowy światopogląd utrzymuje się dzięki ignorancji, niedbalstwie, nieufności do świata i jest podgrzewany przez Prezesa, napędza mu zwolenników, bo nic łatwiejszego jak powiedzieć – cierpieliśmy kiedyś, inni chcą, byśmy cierpieli teraz, ale my się nie damy oszukać, nie będziemy ich słuchać ani żadnych innych, tylko siebie, nie będziemy wierzyć innym tylko sobie, nie będziemy współpracować z innymi, bo nas oszukają, samy sobie damy radę, bo mamy dobrą zmianę, itd.

  Te łzawe, sentymentalistyczne i kompleksami stojące poglądy budują przodownictwo Prezesa wśród swoich wiernych, wśród swojego palatynatu, jednoczą ich, dostarczają strawy duchowej, kształtują ich ego. Ego prawdziwego Polaka, który chciałby mieć tylko przyjaciół, ale nie chciałby podpisywać traktatów (w tym lizbońskich), chciałby mieć Europe atomową na swoją obronę, lecz nie oferuje żadnej gotowości do sojuszu (sojusz jest zawsze dwustronny), chciałby żyć w państwie prawa i opieki społecznej, a jednocześnie odrzuca, wyklucza wszelkich obcych wewnętrznych (drugi sort, komuniści, złodzieje, lemingi, lewactwo, cała opozycja, jak to powiedział pewien biskup – nadająca się tylko do występów w więziennym kabarecie (katofaszyzm?)) i wrogów zewnętrznych, jak to wczoraj przytomnie wyjawił Prezes w wywiadzie dla FAZ – na zasadzie „ordo caritatis”, zakładającej w pierwszej kolejności troskę „o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród”. Prezes lubi się popisywać, wprost przepada za wygłaszaniem bezczelnie smakowitych terminów brzmiących egzotycznie, mądrze, magicznie (dekonstrukcja, suweren, anihilacja, itd.).

  Jest gorzej niż piszemy. Kaczyński budzi i trenuje pod kostki cukru demony.
  Pzdr, TJ

 89. Usiłowałem zacytować tu wczorajszy komentarz Giertycha na temat Misiewicza, Macierewicza i Kaczyńskiego oraz zaskakujący wpis Ziemkiewicza o Antonim sprzed dwóch tygodni, ale nie przechodzą przez moderację. Widocznie zawierają słowa kluczowe, które administracja niniejszego portalu uznała za homofobiczne.

 90. Warto przypomnieć sobie parę zapomnianych już faktów z przeszłości. Na przykład:

  http://tropimypis.prv.pl/kaczynski-jaroslaw-pis.html

  Albo wpisać do Googla „Operacja Buś”. Albo „Nasierowski – Kaczyński – Rabiej” (żeby było ciekawiej, ten ostatni jest dziś posłem… Nowoczesnej).

 91. Merkel
  na konferencji prasowej powiedziała, że Europa dwóch szybkości nie oznacza utworzenie elitarnego klubu z którego ktoś (np. Polska) ma być wyłączona, ale możliwość szybszej integracji tych krajów Unii, które do tego są gotowe .
  A więc ma to być działalność za , a nie przeciwko komuś. Jako przykład podała tutaj strefę Euro, której Polska także dobrowolnie nie jest członkiem.
  Co do całej proeuropejskości polityki Merkel, to też mam mieszane uczucia i wydaje mi się , że poprzednim kanclerzem UE bardziej leżała na sercu. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że urzędowanie Merkel przypadło na okres wyjątkowej słabości politycznej Francji, a Niemcom z historycznych racji , mimo siły gospodarczej ,brakuje politycznego autorytet dla pelłnego przejęcia przewodniej roli w UE. Dla mnie jednym z głównych przyczyn obecnych kłopotów Unii jest słabość Francji .

 92. @zyta2003
  Ok, więc wyliczę, co mi się podoba. (1) reforma podatku od korporacji (eur. CIT), w tym opodatkowania wobec obrotu z zagranicą (Trump cuda opowiada jakie to korzyści – tremendous przyniesie); (2) starania, aby zmniejszyć deficyt handlu zagr. – m.in.: patrz (1); (3) inwestycje w infrastrukturę – Clinton też to zapowiadała, różnica była w kwocie wydatków, bo Donald ją oczywiście przebił prawie 2-krotnie; (4) rewizja regulacji biznesowych, m.in. Dodd-Frank, w celu uproszczenia, ulepszenia, usunięcia tego co przestarzałe …
  Ale to wymaga systematycznej roboty, zorganizowania zespołu, współpracy z całym Kongresem. Na razie jest bombastyczne bredzenie starego, pozłacanego playboya w każdym z tych tematów. Do tego cała masa innych durnot szkodliwych dla gospodarki. This guy is a fraud! – jak zauważyli M. Romney i B. Sanders, o Obamie i H. Clinton nie wspominając, lista spostrzegawczych jest długa, Bloomberg. WIelu nie ma wyjścia, Trump jest presidentem USA, musi się pogodzić z faktem i działać stosownie do sytuacji.

  Z oświadczeniem podatkowym prezydenta nie jest rzecz oczywista. Taki jest obyczaj, wszyscy poprzednicy temu się podporządkowali. Ale nie Trump, który ma interesy rozsiane po całym świecie i cholera wie gdzie. A bodaj Konstycja US jasno mówi, że prezydent nie może brać łapówek od obcych rządów. Jak będzie wola polityczna, to Trumpa i za ten ogon pociągną jeszcze.

  Steve Bannon nie jest głupi? Tzn. co? Mądry? Acha, tylko ma szalone, straszliwie niebezpieczne pomysły – szkoda wyliczać, aby szaleństwa nie rozniecać na inteligenckim/-tnym blogu. Bannon jest cwany (cunning but not smart), przebiegły psychomaniak, których czas wydawało się, że przeminął po rozwaleniu nazizmu i upadku marksizmu-leninizmu. Tymczasem Ameryka się śmieje z tego:
  http://www.cnn.com/videos/tv-shows/2017/02/05/snl-cold-open-trump-bannon-phone-calls-orig.cnn

  Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Mam nadzieję, że instytucje demokracji USA wytrzymają ten śmiech i ten zalew głupoty. Teraz aparat partii rządzącej oraz zaprzysiężona adminstracja pentagońsko-goldmanowska zabierą się za realizację prezydenckich dekretów, tweetów i innych oświarczeń, oraz telefonicznych rozmów międzypaństwowych. Za renegocjację NAFTA, za wojnę z Chinami i ISIS, za reformę ubezpieczeń zdrowotnych, za mur z Meksykiem, za islamistów, za bad hombres, za rozwalenie NATO, za deficyty handlowe, wreszcie za sprowadzenie z powrotem dobrze płatnych posad dla robotników amerykańskich.

  A co tam pani, w demokratycznej partii politycznej? Demonstrujecie?

 93. litwos8
  7 lutego o godz. 11:34
  Chyba przesadzasz z tym zagrożeniem rosyjskim. Zdaję sobie, oczywiście, sprawę z tego, że jest ono ważne dla samopoczucia „prawdziwego Polaka”, albowiem osobnik taki, dzięki poczuciu owego zagrożenia, czuje się jakby bardziej podmiotem w geopolityce, niż przedmiotem. „Jeśli Rusek zwozi rakiety do Kaliningradu i zwiększa tam stan liczebny wojska, to – ani chybi – liczy się z nami, a może nawet się boi.” – tak myśli ten biedny pisowski polaczek, a pewnie i niejeden niepisowski, bo jednak zawszeć to lepiej czuć się kimś, niż nikim.
  Rosja Polski nie zauważa, o czym łatwo się przekonać jeśli ma się wgląd w rosyjskie media, no, ale, żeby mieć ten wgląd, to trzeba liznąć trochę tego, „wrażego” języka i to liznąć solidnie. Polska edycja „Sputnika”, może stwarzać wrażenie, iż Ruskie interesują się głównie Polską, ale tak nie jest.
  Gwoli prawdzie, to i politycy PO, też mieli w sobie coś pisowskiego, mianowicie złudzenie, iż Polska jest, czy też może być ważnym geopolitycznym (a jakże!) graczem, ale prawdziwi gracze szybko wylali na rozpalone Tuskowe łby, parę kubłów lodowatej wody i tak się skończyły sny o potędze.
  Tak czy owak, nie jesteśmy Rosji potrzebni, w takim stopniu jak to było za czasów ZSRR. Obecna Rosja nie potrzebuje bazy wypadowej na Zachód, bo Zachód w sensie zdobyczy terytorialnych przestał ją interesować. Z tego samego powodu Rosja nie jest zainteresowana inwazją na Polskę, bo gdyby napadła na nią, to i okupować by ją musiała i jakkolwiek zajęcie naszego terytorium odbyłoby się niskim nakładem sił i środków, to okupacja była znacznie, ale znacznie bardziej kosztowniejsza. Tu już nie wystarczyłby bowiem sam sprzęt, ale potrzebne byłoby sporo wojska, żeby wziąć w ryzy okupowanych, a to oznaczałoby zaangażowanie sporych sił, które mogłyby się przydać nagle, gdzie indziej, czyli na Ukrainie i innych Karabachach mnie, lub bardziej nagornych. Jednak najważniejsze, najbardziej podstawowe pytanie brzmi, powtórzę je: – Po jakiego?
  Pisowska odpowiedź brzmi: „A bo Ruskie nas nienawidzą, bo my ich w dupe biły, bo my katoliki rzymskie, bo papież Polak, bo Lech Kaczyński itp.”
  Może jakieś „Ruskie” nas nienawidzą, może nawet Putin i jego ludzie, ale pewne jest -przede wszystkim – to, że swojej polityce nie kierują się emocjami, lecz pragmatyzmem. To nie jest tak, że rosyjska wierchuszka spotyka się na Kremlu i radzi jak, by tu Polskę napaść. To nie jest tak, że Putin każde posiedzenie rozpoczyna od słów:”Panowi,ciągle nie mogę znieść tego, że Paljaki rządziły na naszym Kremlu w 1610, że dupe nam zbiły pod Warszawą, że z komuną walczyły, musimy ich zniszczyć.”
  Dla Polaka 17 września 1939 roku, to „wbicie noża w plecy”, czyli, że Stalin postąpił nieetycznie, ale jeśli patrzeć w kategoriach etycznych, to czymże był polski wjazd na Zaolzie? Niczym więcej niż wykorzystanie słabości przeciwnika – ot, w polityce, codzienność. A czymże był wjazd na Litwę gen. Żeligowskiego?
  W polityce, a ściślej: w myśleniu o polityce, tylko Polacy kierują się emocjami, sentymentami i resentymentami, fantasmagoriami, natomiast poważne państwa namacalnymi korzyściami, egoizmem, ale wyłącznie takim,który daje profity. I taka jest też Rosja, szczególnie w dobie Putina, stąd pogląd, że Rosja szykuje się do jakiejś rychłej, czy nierychłej napaści na Polskę należy przesunąć do kategorii zwidów.

 94. jobrave

  „Obecna Rosja nie potrzebuje bazy wypadowej na Zachód, bo Zachód w sensie zdobyczy terytorialnych przestał ją interesować.”

  Tak mówi Fiodor Łukianow, redaktor naczelny czasopisma „Russia in Global Affairs”, przewodniczący Rady Polityki Zagranicznej i Obronnej, dyrektor Międzynarodowego Klubu Wałdajskiego i jeden z ważniejszych doradców prezydenta Rosji.
  Wywiad z nim przeprowadził red Wiśniowski dla portalu Strajk.eu. Tekst nosi tytuł „Koniec i początek”

  Fragment:

  „– Podczas jednego z Pańskich wystąpień kilka miesięcy temu mówił Pan, że Rosja powinna odwrócić się od Europy i skierować w stronę Chin. Wciąż Pan tak uważa?

  – Niedokładnie tak. W naszym, rosyjskim, i europejskim dyskursie to dość popularne uproszczenie. Ostatnie 200 lat rosyjskiej historii to wciąż odnoszenie się do Europy i nieważne – poprzez przyciąganie czy odpychanie, ale zawsze punktem odniesienia Rosji była Europa. Kulminacja tego przypadła na lata zimnej wojny. Europejskość kultury nie oznacza europejskości w dziedzinie polityki. Nie znaczy, że jest jakiś idealny, średni model Europy, do którego należy dążyć. To po pierwsze. Po drugie w epoce, kiedy równowaga światowa przesuwa się w stronę Azji, a to właśnie ma miejsce, to jak może państwo, którego 75 procent znajduje się na kontynencie azjatyckim, nie mieć przemyślanej samodzielnej polityki azjatyckiej?

  I nie przeciw Europie czy dlatego, że Europa jest niepotrzebna, tylko dlatego, że tam, w Azji, otwierają się nowe możliwości. Ten zwrot dopiero się zaczyna. Rosja musi czuć się nie peryferią Europy, a centrum Eurazji. Nie chcemy podporządkować się Chinom i odwrócić od Europy. To się nie uda. Zresztą wahadło w stronę Chin odwróciło się silnie w 2014-15, a teraz prowadzimy o wiele bardziej zrównoważoną politykę i dyskusję w Azji. Nie tylko z Chinami, ale też z Japonią i innymi krajami.

  Całość tej ciekawej rozmowy pod linkiem:

  http://strajk.eu/koniec-i-poczatek/

 95. Obniżenie podatków, liberalizacja rynków finansowych, zwiększone wydatki na infrastrukturę, to wszystko oznacza kolejną rundę zadłużenia budżetu i napychanie kieszeni tym , co i tak już nie wiedzą gdzie z tymi piniędzmi?

 96. Ten odwrót od polityki ekspansji terytorialnej Rosji jest mało wiarygodny po zajęciu Krymu .
  Wiem , że Krym Rosji się należy , ale kto wie co jeszcze jej się należy i gdzie kończy się „ruski mir”.
  Granice są płynne .

 97. Ciekawe, że nikt tu nie zwrócił uwagi na dość znamienny politycznie fakt, wiele mówiący o tym jak Polska jest postrzegana na tzw zachodzie. Pani Bundeskanzler nie spotkała się ze swoim formalnym odpowiednikiem, lecz z szefem rządzącej partii. Czyli oznacza to, że wróciliśmy do sytuacji sprzed 1989, a właściwie nawet sprzed 1980 roku, gdy Pierwszy Sekretarz był uznawany za głowę Państwa…. Druga sprawa, to w dziedzinie polityki zagranicznej nie należy się specjalnie przejmować tym, co Partia mówi. Publiczne wypowiedzi oficjeli są przeznaczone dla „ciemnego narodu” i nie muszą wcale odzwierciedlać rzeczywistych działań. Niestety Przewodnia Siła nie rozumie, że na tzw zachodzie wypowiedzi polityków (poza kampanią wyborczą) traktuje się poważnie i to już może mieć dla nas poważniejsze konsekwencje….

 98. Bywalec 2 (9:24) pisze:
  Takich linków jak pod spodem jest bez liku – chodzi o artykuł o zaniku klasy średniej, który opiera się na danych statystycznych, tyle, że „niewygodnych”, ale dla kogo?

  Przeżywamy okres gwałtownych zmian społecznych – może w krajach o nieuregulowanym poziomie „państwa dobrobytu” jest gwałt i rwetes. Obserwuję Kanadę, o której krążą legendy, od jednego krańca socjalistycznego po drugi neoliberalny, na ogół nie sprawdzone, i nie widzę „gwałtownych zmian społecznych”. Ani rwetesu politycznego.

  Co innego USA. Ale jest ogromną przesadą teoria, że tam przyczyną jest jakiś NEOLIBERALIZM. Wybór Trumpa niczego takiego nie dowodzi. Gdyby „spore grupy społeczeństwa traciły swoje wysokie dochody i status społeczny, albo przynajmniej czują się zagrożone”, gdyby rozumiały swoje interesy, to powinny głosować na demokratów, i na Clinton. „Co pcha je w ręce populistów”? – wyborców amerykańskich pchały w objęcia Trumpa: zmęczenie Obamą – w tym wybuch populistycznej i konserwatywnej Tea Party już w miesiąc po jego wyborze, tricki republikanów w Kongresie blokujące władzę, wyolbrzymiony strach przed terroryzmem, niechęć rasowa i do „obcych” … cały repertuar kesnofobii nakręcany powszechną dostępnością do mediów społecznościowych.

  Nie przesadzajmy, Trump wygrał o włos, dokładnie przewagą mniej niż 80 tys. w 3 stanach, które durna partia demokratyczna przegapiła w swym zadufaniu. Kardynalny błąd wyborczy. Do tego ruskie trolle, FBI, i podobne machloje wyborcze. Skrajny populista wygrał głosami zachowawczej, reakcyjnej, zacofanej części Ameryki. Nie oszukujmy się, że mamy dowód na prostą zależność: rosną nierówności więc populiści wygrywają.

  Może tak jest w Europie, we Francji, która przeżywa kryzys, w Niemczech, które ograniczyły nieco (za rządów SPD) rozmiary państwa opiekuńczego i słaniają się na krawędzi kryzysu, może w rebelianckim UK???

  Nie negują, nieróności (dochodowe i majątkowe) wzrosły. I nie cieszę się z tego – jak może polska mentalność nakazywałaby, wolałabym, aby poziom materialny życia był bardziej wyrównany, o kulturowym szkoda wspominać. Ale jakie są przyczyny tych nierówności i jak się rodzi niezadowolenie?

  Obecny podział bogactwa jest ale nie tylko zagrożeniem społecznym, ale także hamulcem rozwojowym – to brzmi jak slogan, uderza prostotą, ale czy są jakieś dowody na to, oprócz serii artykułów w polskich mediach, od GP po KP?

 99. „..słucham rozmowy z wojskowymi (jak Moniki Olejnik z gen. Skrzypczakiem) i ręce opadają..” normalne sour grapes, czyli skowyt oderwanych of koryta. Jedyne co pozoastaje to wypociny w Polityce autora i
  wiekszosci komentatorow.

 100. xmax 7 lutego o godz. 12:35 Łał, a skąd to misio powziął takie tajemne wiadomości? Przeczytał na recepcie? No, ale niech będzie to prawdą. Ja mam pytanko do ciebie trolunciu pisuarowy: co zrobić Antoniemu M za kopiowanie dysków BBN tuż po zamachu smoleńskim? Gdzie się podziały te kopie i do czego były potrzebne Antoniemu? Te oskarżenia rzucił z łam GW niejaki redaktor Piątek i nie mamy dementi, ani groźby przerobienia Piątka na Poniedziałka.
  Chłopie, masz tyle fajnych gazetek psiarni, to dlaczego marnujesz swój czas akurat tutaj?

 101. tejot 7 lutego o godz. 11:34 @byk tak pisze te swoje komentarze, że się odechciewa czytać, ale ten z 7 lutego o godz. 13:16 należy przeczytać. Jest to najbardziej skondensowana ocena pani kanclerz i I sekretarza PiS.
  Komentarzy będzie co niemiara. Już widzę te jutrzejsze czołówki w reżimowych mediach.
  Interesujący jest wątek spotkania pani kanclerz z notariuszem Jarosława K. Tu się udało Merkel zasiać malutkie ziarenko niezgody, które będzie kiełkowało w główce Jarosława. Poczekajmy, co też z niego wyrośnie.

 102. mad Marx
  ??? – a Ty o czym?
  Przecież najpierw spotkała się z Premier Szydło a następnie Prezydentem Dudą.
  W swojej ambasadzie spotyka się ze Schetyną i Kosiniakiem. Mówią, że ich zaprosiła. Kogo zaprosiła a którego wezwała, jednego czy obu, to ja już nie wiem ale widzę, że zaszczytu wezwania ani zaproszenia nie dostąpił Rubikoń Maderski i to jest dla mnie ciekawe. czy dlatego, że Nowoczesna jest już dla „Mutti” passe, czy stwarza takie pozory jedynie. A może to polska strona maczała w tym palce?
  Spotka się też z Kaczyńskim. Możemy spekulować, czy tylko po to przyjechała żeby z nim pogadać ale takie stawianie sprawy nie do końca musi być trafne choć nie ulega wątpliwości, że to pewnie jest najważniejszy punkt wizyty.

 103. @Bar Norte,
  Dziękuję, rozmowa rzeczywiście interesująca, polecam ją wszystkim, a w szczególności tym, którzy ciągle jeszcze myślą o Rosji w kategoriach XIX. wiecznych, którym się wydaje, że Polska odgrywa jakąś niemarginalną rolę w świecie, w Europie, lub choćby w Europie Wschodniej, a raczej jej zachodniej części zwanej niesłusznie Europą Środkową.
  Świetne analizy i prognozy dotyczące Ukrainy, UE, USA i Bliskiego Wschodu.

 104. Bywalec 2
  7 lutego o godz. 17:02

  „Ten odwrót od polityki ekspansji terytorialnej Rosji jest mało wiarygodny po zajęciu Krymu (…).”

  No tak, tylko, że Rosja nie najechała Krymu, lecz wróciła tam, bo tego chciała rosyjska mniejszość, czyli większość (60 proc. mieszkańców) i w referendum opowiedziała się za Rosją. Gdyby nie zagrożenie w postaci likwidacji przez Poroszenkę Bazy Floty Czarnomorskiej (za co płaciła Ukrainie grube miliony dolarów) i zamknięcia jej drogi na Bliski Wschód, Krym nadal należałby do Ukrainy, a i w Donbasie panowałby spokój. Zresztą nie chodzi to, lecz ewentualne korzyści, jakie przyniosłaby Rosji inwazja na Polskę i jej okupacja?

 105. legat

  Myślę, że kluczem doboru rozmówców w ambasadzie była ich przynależność do Europejskiej Partii Ludowej.
  Peowcy i peeselowcy są w niej razem z chadekami Merkel.

  W tym kontekscie dobór oceniam jako zręczne dyplomatycznie posunięcie. W sumie, formalnie rzecz biorąc, nie ma się o co przyczepić.

 106. jobrave

  Cieszę się, że rozmowa red Wiśniowskiego z Łukjanowem cię zainteresowała.

  W mojej ocenie to rzeczowy i wykraczający poza schematy propagandowe tekst. Na pewno wart uwagi.

 107. Bar Norte,
  dziękuję za trafną uwagę, Wiesz, meRdia tak bębnią o spotkaniu Merklowej z „przedstawicielami opozycji”, że nie poszedłem Twoim, z pewnością właściwym tropem. Co jednak chyba nie przeczy, że Rubikon ze swoim stadkiem fanek kontynuuje „zjazd”.

 108. jobrave
  7 lutego o godz. 18:32

  „Rosja nie najechała Krymu, lecz wróciła tam, bo tego chciała rosyjska mniejszość, czyli większość (60 proc. mieszkańców) i w referendum opowiedziała się za Rosją”.

  No popatrz, Osetię i Abchazję Rosja odebrała Gruzji bez referendum, wschodnią Ukrainę właśnie teraz anektuje ― też bez referendum. Jakim demokratą był tow. Stalin, że referenda na terenach odebranych Polsce 17 września zarządził dopiero po aneksji, a nie wcześniej. A przecież miałby świetny powód.

 109. legat
  7 lutego o godz. 18:08

  „W swojej ambasadzie spotyka się ze Schetyną i Kosiniakiem”.

  O czym to musieli rozmawiać jeśli obawiali się podsłuchu? 🙂

 110. Jobrave
  Naiwni są ci, co wierzą wypowiedziom dyplomatom rosyjskim. Przecież jest to ich klasyczne ściemnianie. To ich normalna praktyka, jeżeli oni mówią, że jakieś tam rozmowy przebiegały w duchu wzajemnego poszanowania i były konstruktywne, to znaczyło, że nikt z nikim się nie dogadał i ostatecznie nie doszło do żadnych uzgodnień. Ważna jest obserwacja, co robią. Wiele ich działań wskazuje na to, że przygotowują się do działań wojskowych. Zajęcie Ukrainy to nie było to, „że im się należała” jak Pan pisze. Umów międzynarodowych trzeba przestrzegać, bo idąc tym trybem rozumowania to większości krajom w Europie się coś należy, a więc powinni wziąć się za łby. Rosja przez jedno pokolenie nie prowadziła żadnej wojny i to z punktu widzenia ich dowódców jest to niedopuszczalne. Każde pokolenie wg ich strategii musi mieć swoją wojnę, a przynajmniej musi być szkolone w czasie działań wojennych, a nie na sucho. Zajmując Krym chcieli przetestować działania szeregu swoich formacji, co im właściwie się nie udało, bo zajęli Krym bez jednego wystrzału. Przetestowali jedynie swoje działania dywersyjne przed wkroczeniem na Krym. Drugą sprawą to było przetestowanie Europy i to im się udało, bo Europa zbyt łatwo z tym się pogodziła, a sankcje, które nałożono są mało bolesne dla rządzących. Odczuła to jedynie część społeczeństwa, co jest też rządzącym na rękę, bo mogą przez swoją propagandę skierować nienawiść do wielu krajów europejskich, szczególnie tych, które o te sankcje zabiegały i dalej wnoszą o ich przedłużanie. Polska jak mi się wydaje jest tu liderem. Drugą sprawą jest rozpoczęcie przez nich działań militarnych w Syrii, co miało także za zadanie przetestowanie skuteczności swojego lotnictwa. Działania takie wskazują, że chcą mieć swoje lotnictwo i nie tylko „pod parą”. Rozmontowanie naszej armii jest dla nich darem bożym i pewnie będą chcieli przetestować NATO, czy będzie ono zdolne im się przeciwstawić, czy nie. Działania Rządu Polskiego wobec Europy zachęca ich do takich rozwiązań. W Rosji mocno jest prowadzona propaganda oczerniająca nasz kraj, jako sprawcę rozbicia wielkości Związku Radzieckiego. Właśnie na resentymentach do tego okresu chcą rozbudzić chęć odwetu w narodzie i powrót do stanu przed 1989 r. Polska sama się podkłada Rosji i jest do tego idealnym rozwiązaniem, bo jest dość dużym krajem i można zająć tylko kawałek. Z krajami Bałtyckimi jest inaczej, bo są to małe kraje i zajęcie któregoś z nich całego miałoby inną wagę międzynarodową, a ponadto nie prowadzą takiej polityki „wymachiwania szabelką” przed nosem Rosji. Skłócenie i podzielenie Polaków, do czego doprowadził PIS wraz z klerem spowoduje to, że nie będzie żadnego oporu w razie inwazji, bo wielu Polaków nie będzie się czuło związanych z państwowością polską, którą właśnie im się odbiera. Większość czmychnie za granicę, chyba, że Europa zamknie przed nami granice, bo właśnie do tego chcą doprowadzić rządzący. Na usta ciśnie mi się pytanie, którego nie zadam, każdy myślący niech zada je sobie sam.

 111. Waldek B
  7 lutego o godz. 17:23

  ” … co zrobić Antoniemu M za kopiowanie dysków BBN tuż po zamachu smoleńskim”?

  Oj tam kopiowanie, zwykły backup, standardowa procedura. To kopiowanie było nie w 2010 roku tylko dwa lata wcześniej, nie w BBN tylko SKW, a kopie trafiły do … BBN. Znów ci się miesza jak w dowcipie z cyklu Radio Erywań odpowiada na pytania słuchaczy.

 112. 5 przyczyn wzrostu nierówności, wg. Piotra Kuczyńskiego

  3. AUTOMATYZACJA. Ale skąd do cholerki ma się brać wzrost poziomu życia? Albo wydłużenie średniej życia? Chyba ze wzrostu wydajności pracy, automatyzacji, nowych produktów i usług. I ten postęp się toczy, raz szybciej, w innych okresach wolniej. Kapitalizm i jego innowacyjność nakręcają ten postęp, czasem wolniej, czasem szybciej. Odejście od dogmatów keynesizmu dało przyspieszenia w rozwoju, w UK i w USA, i w innych krajach, szczególnie tzw. III świata – o dogmatach marksistowskiego centralnego planowania i państwowej własności szkoda nawet pisać.

  Automatyzacja rozwala stare układy zarządzania, rozwarstwia głównie z uwagi na umiejętności i wykształcenie pracowników, naciska na płace gorzej przygotowanych, daje fory specjalistom od automatyki. To chyba jest normalne?

  2. TANIA PRACY. Tu chodzi o globalizm i konkurencję między pracownikami w Chinach i Wietnamie a uprzywilejowaną klasą robotniczą UK i USA, o słabnącą konkurencyjność tych drugich. Ale przecież w wyniku globalizacji nierówności w skali świata maleją. Tu nie ma wątpliwości, ONZ i inne agendy światowe potwierdzają dobroczynność globalizacji w tym zakresie.

  4. ROZROST PONADNARODOWYCH KONCERNÓW. Ależ konkurowanie w skali globalnej zwiększa efektywność ekonomiczną. Firmy konkurujące globalnie są z jednej strony poddane konkurencji innych firm, jednocześnie korzystają z ekonomii skali, najlepsze produkują w większych ilościach, czyli taniej.

  1. OBNIŻANIE PODATKÓW DLA NAJBOGATSZYCH. Chodzi o odejście od 90-procentowych podatków w latach 1950. W USA pierwszej obniżki dokonał JF Kennedy, weszła ona w życie za Johnsona, ale sama zapowiedź doprowadziła do niespodziewanego, długo oczekiwanego ożywienia gospodarki już w roku 1962. Na tej fali Johnson wprowadził program „The Great Society” (1964-5), wielki projekt eliminacji biedy i rasowych nierówności, oraz poprawy edukacji, który był kosztowny, wraz z cenami ropy nakręconymi przez OPEC (1973) doprowadził do ogromnej inflacji, porzucenia standardu złota, wreszcie do stagflacji i „reagnomics”.

  Obniżenie podatków dla najbogatszych nakręca gospodarkę, ale prowadzi do nierówności.

  5. NOWE INSTRUMENTY NA RYNKACH FINANSOWYCH. W tych rozważaniach o neoliberalizmie rzekomo niszczącym spokój społeczny i rozwój pomija się wpływ demografii. Powojenny szczyt urodzeń („baby boom”) tworzył w latach 1970-80. ogromny popyt na miejsca pracy, automatyzacją niezbyt się interesowano, w automatyzacji specjalizowała się Japonia. W USA dominował konsumeryzm. Teraz ci ludzie wchodzą stopniowo w wiek emerytalny i przedemerytalny, mniej wydają za to oszczędzają na stare lata. W Polsce ten trend jest rzecz jasna nie do pojęcia, z wielu historycznych i ekonomicznych powodów. Dlatego klasa średnia potrzebuje „instrumentów finansowych”. Korporacje muszą wypłacać coraz wyższe dywidendy, praca prezesów ma coraz większe znaczenie. Poza tym telekomunikacja pozwala na tworzenie i obrót wtórny nowymi instrumentami, wiele derywatów jest wręcz niezbędnych w rozwiniętej gospodarce. Kontrakty futures są korzystnym mechanizmem rozkładania ryzyka w gospodarce. Ale derywaty są różnego rodzaju, nie wszystkie są równie zabójcze. Owszem, są derywaty o wątpliwej wartości spekulatycjnej, np. CDS. Oczywiście ładnie jest polskim czytelnikom walnąć jaką to wartość mają wszystkie otwarte kontrakty, ile to bilionów-zylionów krąży, co jest – taka antyfinansowa propaganda – najlepszym dowodem na nieuctwo piszącego, a czasem tylko czytającego.

  P. Kuczyński nie raz pokazywał jak można żerować na ciemnocie jego potencjalnych klientów, i jak ich przyciągać do swej firmy.

  Artykułów jest bez liku, to fakt, wystarczy ustalić najpierw jaka teza mi pasuje, następnie wybrać artykuły dla niej „wygodne”, wspierające je. Tzw. neoliberalizm (w sensie konsensusu waszyngtońskiego) jest ograniczeniem niemożliwej do utrzymania dobroczynności państwa. Kapitalizm, aby zapewnić dalszy rozwój musi czasem obniżać podatki dla bogatych, musi automatyzować, musi handlować globalnie, konkurować – firma z firmą, partia z partią, program polityczny z programem, nie zawsze rzetelna konkurencja się udaje, szczególnie w spopulizowanej polityce.

 113. Mauro Rossi o godz. 18:58

  wezwanie pudli na dywanik, ….ciekawe, czy klecznik ze soba wzieli 🙂

 114. Muszynianka
  7 lutego o godz. 17:02

  „Trump wygrał o włos … Do tego ruskie trolle …”.

  Powinnaś Muszynianko mocno w to wierzyć i umacniać tę wiarę wszędzie, gdzie docierasz ze swoim słowem bożym. Będzie to solidną gwarancją, że stare (walking dead) już nie wróci. Masz po stokroć rację, nie było żadnego powodu, żeby pani Clinton i jej biznesowi przyjaciele przegrali, powinni byli wygrać w cuglach, bo świetnie rządzili. Jednak po ośmiu latach ich świetnych rządów kraj, który wymyślił komputer i internet padł ofiarą internetowych trolli, urodzonych chyba jeszcze w Związku Sowieckim. 🙂

 115. Waldek B o godz. 17:23

  ” … co zrobić Antoniemu M za kopiowanie dysków BBN….”

  – laske 🙂

 116. legat

  Pamietam, że gdy francuski premier (socjalista) odwiedził RP to z prezydentem Komorowskim i premierą Kopacz odbywał oficjalne spotkania w budynkach państwowych natomiast z eseldowcami, którzy byli wtedy w opozycji też spotkał się półoficjalnie w ambasadzie francuskiej. No bo SLD należy do Partii Europejskich Socjalistów.

  Jak się domyślam protokoł dyplomatyczny tak własnie nakazuje robić tj rozdzielać sferę międzypaństwową od sfery miedzypartyjnej.

 117. xmax
  7 lutego o godz. 19:28

  „wezwanie pudli na dywanik, ….ciekawe, czy klecznik ze soba wzieli”

  Mogli krzyżem leżeć, co byłoby nawet uprzejme z ich strony. Jakaś wdzięczność za
  jurgielt (niem. jahrgeld – roczna gaża w złocie) to się chyba Bundeskanzlerin należy.

  http://www.newsweek.pl/swiat/wielki-tydzien-na-swiecie-filipiny-malta-hiszpania-obchody,galeria,360308,1,1,8.html

 118. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 18:56

  Abchazja i Osetia oderwały się od Gruzji w roku 1991.
  Tak samo jak Karabach, Mołdawia, Naddniestrze- od krajów dotychczas dominujących.
  Jakie były tego przyczyny?
  Niechęć mniejszości, będącej na tych terenach większością?
  Elity chcące sprawować niepodzielną władzę w oderwaniu od obcych kulturowo metropolii?
  Oligarchowie chcący sprywatyzować leżące na terenie tych obszarów zasoby?
  Ciążenie kulturowe do Rosji, czy Armenii?

  Przyczyn może być wiele, powód jest jeden- sztucznie nakreślone granice. Zresztą, delimitacji nie przeprowadzono do dziś….
  Dokładnie to samo jest z Ukrainą.
  Ma określoną jedynie zachodnią granicę.
  Nikt nie pytał mniejszości ją zamieszkujących, czy przypadkiem nie chcieliby się przyłączyć do Węgier, Rumunii, nie mówiąc już o Rosji.

 119. Waldek B o godz. 17:23

  – lepiej pomysl o swoich i o tym co zrobic z tymi z „nadzwyczajnej kasty ludzi”?

  – „Takie historie zwykłemu człowiekowi nie mieszczą się w głowie! Wszystko wskazuje na to, że Robert Wróblewski (55 l.), sędzia Sądu Apelacyjnego, który co miesiąc zarabia grube tysiące, zniżył się do poziomu przestępców, których na co dzień sądzi. Jak ustaliliśmy, w sklepie z elektroniką wpadł na gorącym uczynku, jak zwykły złodziej!”

  „Policjanci przez 2 lata poszukiwali Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss, którego uważa się za pomysłodawcę oszustw „na wnuczka”. Gdy w końcu go dopadli, sąd nie zgodził się na jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna po wyjściu z sądu zniknął”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pomyslodawca-oszustw-na-wnuczka-zniknal-Bulwersujaca-decyzja-sadu,wid,18695834,wiadomosc.html?ticaid=11895c&_ticrsn=5

 120. Bar Norte
  7 lutego o godz. 19:32

  „Jak się domyślam protokoł dyplomatyczny tak własnie nakazuje”.

  Nie protokół, raczej zwyczaj. Kiedy do PRL przyjeżdżał ktoś ważny z Zachodu to spotykał się w swojej ambasadzie z przedstawicielami opozycji, w latch 80. zwykle bywał na takich spotkaniach Janusz Onyszkiewicz i Bronisław Geremek.

 121. xmax
  7 lutego o godz. 19:39

  „Policjanci przez 2 lata poszukiwali Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss”.

  To akurat Cygan, czysty przypadek. Pierwszy raz o takim oszustwie w Warszawie słyszałem w 2005 roku, to znacznie więcej niż dwa lata.

  Czyżby sędzina wpadła na genialny pomysł, że można sprokurować sytuację w której okaże sie, że Ziobro sobie nie radzi. Policjanci łapią przestępców, a niezależny sąd ich wypuszcza. Niech ludzie zobaczą, że on sobie nie radzi, a mimo to bezczelnie chce reformować wymiar sprawiedliwości, oszołom jeden.

 122. Mauro Rossi

  Chyba obaj mamy rację bo dośc konserwatywny protokoł oparty jest na doświadczeniach i zwyczajach.

 123. litwos8
  7 lutego o godz. 19:08

  Francja, USA i wielka Brytania, od 60 lat testuje bez przerwy swoje zabawki. To że do tego ekskluzywnego klubu dołączyła Rosja, nie powinno więc dziwić…..

  Wyżej wymienione kraje wchodzą na obcy teren nieproszone, pod zmyslonym pretekstem.
  Rosja na ogół najpierw otrzymuje zaproszenie- to taka subtelna różnica…..

  W wieku XXI nieistotne jest to co na ziemi.
  Istotniejsze jest to co W ZIEMI.
  I wszystkie współczesne wojny toczą się właśnie o to.
  Ziemia może być co najwyżej przyczółkiem do dalszej ekspansji w walce o zasoby.

  Takich zasobów Europa- w tym i Polska- nie ma.
  Natomiast jest wspaniałym płatnikiem i dostarczycielem technologii.
  A tego zasobu militarnie zająć się nie da.
  Musi być DOBROWOLNA współpraca.
  W tym kontekście, straszenie Rosją jest idiotyzmem, choć daje spore profity segmentowi zbrojeniowemu……..

  Zachodnia metoda ekspansji polega na drenażu mózgów z krajów biednych, oraz narzucaniu cen dostaw za surowce.
  W efekcie, kraje biedne nigdy nie wyzwolą się spod dominacji Zachodu.
  Nie będzie zasobów na finansowanie rozwoju, ani kadr mogących zaplanować taki manewr.

 124. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 19:48

  – kilka dni wczesniej…

  „Warszawski sąd przyznał w czwartek 264 tys. zł zadośćuczynienia Ryszardowi Boguckiemu za pozostawanie w areszcie w związku z podejrzeniem nakłaniania do zabójstwa gen. Marka Papały. Dzisiaj twierdził, że tamtejsze „warunki uwłaczały godności człowieka”. – Najlepszy argument za reformą sądownictwa – wyrok sędziego Tulei dający 264 tys. zł. zadośćuczynienia gangsterowi, bo w celi było duszno”

  – nie wiedzialem, ze za czasow PO „w celi było duszno” 🙂

 125. wiesiek59
  7 lutego o godz. 19:39

  „Abchazja i Osetia oderwały się od Gruzji w roku 1991”.

  Do dziś według prawa międzynarodowego Abchazja jest republiką autonomiczną wchodzącą w skład Gruzji, podobnie jak Osetia Południowa. Kiedy Abchazja w 1992 roku walczyła o niepodległość to z pomocą przyszedł jej Kreml. Jak już Abchazja wywalczyła niezależność od Gruzji, to okazało się, że tak, owszem, jest ta niezależność, ale jakby pozorna, bo w granicach Rosji.

 126. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 18:56

  jobrave
  7 lutego o godz. 18:32
  (…)
  Szkoda, że nie przeczytałeś dokładnie mojego komentarza, bo -być może – powstrzymałbyś się od wytyków. Wyraźnie napisałem, że Stalin (na marginesie: przedstawiciel bratniego narodu gruzińskiego, ukochanego przez Zamordowanego Pana Prezydenta i pozostałe pisostwo) wykorzystał słabość Polski i zaanektował jej część i z punktu widzenia ZSRR i jego interesów postąpił słusznie. Równie słusznym, z jego punktu widzenia, była likwidacja w Katyniu, polskich oficerów. Słusznie- z punktu widzenia polskich interesów było wykorzystanie bezbronności Litwy, oraz napaść na osłabioną Czechosłowację – wzięliśmy co nasze. Pięknoduchy uważają, że takie postępowanie jest nieetyczne, natomiast pisowcy uważają, że nieetyczne jest robienie Polakom krzywdy, lecz vice versa, to zawsze „bezprzykładne, bestialskie zbrodnie na polskim narodzie.”
  Pracodawcy np. zależy zawsze na tym, by płacić, jak najmniej, a wydusić z pracownika jak najwięcej – to też jest nieetyczne, ale z jego punktu widzenia słuszne, pragmatyczne, nie czyni tego, choć pewnie są i tacy, bo nienawidzi swoich pracowników, lecz wykorzystuje swoją pozycję do tego, by jak najniższym kosztem osiągnąć cel, by wybudować czterdziestą willę i pięćdziesiąty jacht. Tak to działa, niestety. Wychyl się trochę ponad pisostwo.
  Mój wpis dotyczył tego, że Rosja nie ma interesu napadać na Polskę, dlatego m.in., że nie przedstawiamy żadnej wartości dla niej, a musiałaby w tak licznym i stosunkowo dużym kraju zostawić sporo wojska, które przydałoby się gdzie indziej, właśnie w jakichś Karabachach, Osetiach, Abchazjach, Gruzjach i paru innych miejscach dla Rosji sto razy ważniejszych. Obawiam się, że musisz się jednak pogodzić z faktem, że „Ruskie” nie chcą na Polskę napaść, że mają ją w dupie. Musisz otrzeć łzy i żyć z tym.

 127. Muszynianka
  7 lutego o godz. 19:16

  Bardzo jestem ciekaw zastosowania po raz pierwszy „Konsensusu Waszyngtońskiego” w mateczniku….
  Dotychczas eksperymentowano na krajach małych, narzucając im taki model.
  Teraz eksperyment jest pełnoskalowy.
  Ciekawe, czy pacjent przeżyje?

  Pan Trump jest efektem amerykańskich mediów.
  Jego poglądy są odzwierciedleniem treści w nich serwowanych.
  Czy to, co media podaja jest sensowne, okaże się w praniu.
  Bo zdaje się, 45 prezydent USA bezkrytycznie wciela w życie te wszystkie rady „gadających głów”……..
  Po owocach poznamy…..i to już niedługo…..

 128. Mauro Rossi 7 lutego o godz. 18:56 do jobrave ad wpis z 7 lutego o godz. 18:32

  Co prawda to prawda ale też natknąłem się na artykuły w zachodniej prasie mówiące wprost, że Amerykanie dogadali się ze swoimi ukraińskimi wasalami przerabiającymi Ukrainę na amerykańską kolonię, że pogonią „Ruskich” z Krymu i oddadzą go im „w pacht”. Wstępem do tej akcji było pojawienie się amerykańskich okrętów na Morzu Czarnym w ramach „ćwiczeń” z Rumunami z Navy Seals na pokładzie a zrezygnowali z akcji na ukraińskim jeszcze wtedy Krymie m.in. na skutek kompletnego sparaliżowania ich łączności przez rosyjskie lotnictwo. Podobno podwinęli ogon i wynieśli się szybko widząc zdecydowanie i gotowość Putina do podjęcia interwencji.
  Nie wiem na ile to jest prawda ale patrząc na to, co stało się po bombardowaniu Belgradu i Serbii w ogóle, niby w interesie kosowskich Albańczyków, a mianowicie wybudowanie w trybie natychmiastowym po uzyskaniu „niepodległości” bazy Bondsteell Camp, to taki scenariusz odnośnie Krymu nie wydaje się jakiś nieprawdopodobny czy tylko wymysł „ruskiej” propagandy.
  Gdyby tak Putin na to pozwolił, to pewnie dziś byłby najwyżej cegiełką w murze kremlowskim.

 129. xmax
  7 lutego o godz. 20:00

  „nie wiedzialem, ze za czasow PO „w celi było duszno” .

  Co to się robi, nawet sąd ogłasza, że rządów PO była „duszna atmosfera”? 🙂

  Dotąd słychać było, że rząd PiS dopuszczał się łamania konstytucji i zbrodni. Na pytanie jakich konkretnie zbrodni padała odpowiedź: „duszna atmosfera za rządów pisowskich była”. Mówiło to drugie pokolenie KPP, ich ojcowie spędzili młodość podśpiewując: ”Ja drugiej takoj strany nie znaju, gdzie tak wolno dysziet czełowiek” (1938 r., ”Wołga, wołga”, z piosenki ”Szyraka strana maja radnaja”).

  To prawda, nigdzie tak swobodnie się nie oddychało jak podczas stalinowskiej wielkiej czystki w 1938 roku. 🙂

 130. litwos8
  7 lutego o godz. 19:08

  „Jobrave
  Naiwni są ci, co wierzą wypowiedziom dyplomatom rosyjskim. Przecież jest to ich klasyczne ściemnianie. (…).”

  Według mnie naiwni są również ci, którzy wierzą dyplomatom ugandyjskim, surinamskim, polskim, niemieckim, amerykańskim, mołdawskim i wszystkim pozostałym. Po drugie: był Pan łaskaw zauważyć, że Ruscy prowadzą wojny, co pokolenie, a jednocześnie przymyka oko na to, że Jankesi prowadzą wojny i wojenki permanentnie i niemal wszędzie. Proszę przetrzeć oczy.

 131. legat
  7 lutego o godz. 20:12

  A jak Obama mógł prowadzić jakąkolwiek wojnę, kiedy na samym początku dostał pokojowego Nobla? Blef, który się nie udał.

 132. jobrave
  7 lutego o godz. 20:05

  „Rosja nie ma interesu napadać na Polskę, dlatego m.in., że nie przedstawiamy żadnej wartości dla niej …”.

  Historia wojen pełna jest takich pozornych mądrości. Ktoś przewidział, że wybuchnie wojna futbolowa?

 133. jobrave
  7 lutego o godz. 20:17

  ” Ruscy prowadzą wojny, co pokolenie, a jednocześnie przymyka oko na to, że Jankesi prowadzą wojny i wojenki permanentnie i niemal wszędzie”.

  Znasz jakieś kolonie amerykańskie? A rosyjskie? Na pewno, cała północna Azja. Czy sądzisz, że gdyby Amerykanie powróciliby do doktryny Monroe w wersji radykalnej i przestali zwracać sobie głowę światem, to wojen byłoby mniej? Oczywiście, że byłoby ich więcej.

 134. legat
  7 lutego o godz. 20:12,
  Dobrze kombinujesz. Tak właśnie było, w przeciwnym wypadku nie miałoby to sensu. Można rzec, że durne Jankesy pomogły Rosji odzyskać Krym. Myślały, że Rosja chcąc zgarnąć Krym, będzie musiała wszcząć wojnę, a tym czasem obyło się bez jednego wystrzału, w białych rękawiczkach. Wśród pisostwa zawsze jednak będzie obowiązywał pogląd, że to azjatycka dzicz, prymitywy, karabiny na sznurkach, moskwicze i zaporożce, tv Rubin i onuce. A Jankesi? No właśnie – zrabowali Serbom Kosowo i wszystko jest OK.

 135. xmax 7 lutego o godz. 19:29 To robi misio. A ty całej reszcie.

 136. Mauro Rossi 7 lutego o godz. 19:10 Zacznij od tego tekstu:http://www.newsweek.pl/polska/antoni-macierewicz-i-dokumenty-wsi-tajemnice-szefa-mon,artykuly,400998,1.html , potem przejdź do Polityki (tu nawet komentujesz wszystko jak leci), a potem przeszukaj GW.
  To co robił Antoni M było nielegalne i to jest najistotniejsze w moim wpisie. Czepianie się dat i tego, że nie w kuchni a w chlewie, jest tak głupie jak ty koleżko.

 137. Waldek B 7 lutego o godz. 20:30

  – przewidywalna reakcja 🙂

 138. W pewnym momencie założyłem, że WSZYSTKIE działania elit można uzasadnić ich interesem ekonomicznym.
  I nagle, świat wydał się prostszy……..

  Wszystkie działania legislacyjne, kierunki ekspansji, można uzasadnić posiadaniem przez nie konkretnych pakietów akcji, konkretnych firm.
  Gołodupców z krajów wschodzacych, można tanio kupić podobnymi benefitami.

  Czy moje założenie jest błędne?
  Jakoś specjalnie nie kłóci się z rzeczywistym światem.
  Świat polityki zachodniej jest pod tym kątem bardzo przewidywalny.
  Świat bliskiego i dalekiego wschodu, znacznie mniej.
  Tam chodzi czasem jeszcze o jakieś dobro wspólne, kraj, czy jakieś WARTOŚCI……

 139. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 20:28,
  „(…) Znasz jakieś kolonie amerykańskie?(…)”

  Och, no pewnie, że znam, Ty chyba też. USA w dalszym ciągu mają najwięcej kolonii na świecie, bo aż 52. Mam wymieniać wszystkie stany USA, indiańskie plemiona wyrżnięte przez kolonizatorów. Tylko nie mów, że to nie są kolonie. O „krypto-koloniach” nie wspominam.

  Co do „wojny futbolowej”, to wiadomo, że i bez tego meczu doszłoby do wojny. A poza tym zgadzam się z tym, że wojen nie można przewidzieć, tak jak czegokolwiek nie można przewidzieć, ale kierujemy się większym lub mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia jakiegoś zjawiska. Kierując się tym, stwierdzam, że Rosja nigdy nie napadnie na Tahiti, ani na Kiribati, aha i na Polskę też nie, nie łudź się.

 140. I taka drobna refleksja, na temat w sumie…..

  PRL wykształcił ludzi myślących, nonkonformistów, ponoszących odpowiedzialność za sprzeciw wobec SYSTEMU.
  Odsiadujących swoją niezależność.
  Nazwiska są powszechnie znane.

  Tzw. „Wolna Polska” wykształciła nową klasę ludzi.
  Egzemplifikacją mogą być „Misiewicze”.
  To wytwór naszej wolności, skrzyżowanej z podległością wobec KK.
  Dokąd nas zaprowadzą tacy ludzie bez kręgosłupa?

  Z WYNIKÓW naszego „nowoczesnego kształcenia” nie jestem specjalnie zadowolony……

 141. jobrave
  7 lutego o godz. 20:59

  Kończy się czas dzierżawy Diego Garcia.
  Ciekawe, czy wróci wyspa do właściciela, czy powrócą tubylcy?
  Wątpię……

 142. wiesiek59

  „WSZYSTKIE działania elit można uzasadnić ich interesem ekonomicznym.”

  Nie tylko tzw „elit”.
  Wszystkie działania o charakterze politycznym są motywowane interesem ekonomicznym.

  W tym sensie jak mawiał pewien klasyk „polityka to skoncentrowany wyraz ekonomiki”.

 143. Waldek B o godz. 17:23

  – mysle, ze tutaj znajdziesz to czego szukasz,….mozesz dalej „POszczekiwac”

  https://bezdekretu.blogspot.ca/2017/02/esbecki-gambit.html

 144. Wg. pewnego chorazego przebywajacy na urlopie „nasz” bohater to „ptys’ ‚” ale chorazy nie sprecyzowal jak Ptys’ smakuje , bezczelnie czy tylko inaczej niz pozostale ptysie.

 145. Misiewicz, Macierewicz, Duda, Szydło – starczy na dzisiaj, idę spać.

 146. Jobrave
  7 lutego o godz. 19:08
  Chciałbym by Pan zauważył pewną różnicę, ze Amerykanie nie prowadzili żadnych działań wojennych na terenie Polski i nie zagarniali naszego terytorium. Rosja nader często i zagarnięte terytoria nigdy do Polski nie powracały. Nawet te odzyskane w 1918 r. szybko w części powróciły do ZSRR. Dziś Rosja może mieć zakusy na zagarnięcie następnego kawałka, bo Polska rozmontowuje swoją armię, zachęcając Rosję ku temu. Ponadto prowadzi taką politykę międzynarodową, by zerwać wszystkie sojusze międzynarodowe, ale nie poprzestaje machać szabelką. W „Potopie” H Sienkiewicz opisując kompanię Kmicica przedstawia w niej pewną postać, a mianowicie Rekucia. Był to człowiek nikłej postury ale pierwszy dobywający swojej szabelki i machał nią przed rosłymi dwumetrowymi Butrymami. Robił to, bo wiedział, że za nim stoi cała kmicisowska „kompanija”. Jak się to skończyło, wszyscy chyba wiedzą. Dziś właśnie nieuzbrojona Polska wymachuje szabelką przed potężnie militarną Rosją myśląc, że ktoś ją wybawi z opresji. Płonne nadzieje, bo tą szabelką wymachuje także przed Europą.

 147. jobrave
  7 lutego o godz. 20:59

  „USA w dalszym ciągu mają najwięcej kolonii na świecie, bo aż 52. Mam wymieniać wszystkie stany USA, indiańskie plemiona wyrżnięte przez kolonizatorów”.

  Był jakiś powód, że nie zostaliśmy odkryci przez Indian i dzięki temu Europa nie chodzi w pióropuszach, tylko Indianie biegają w spodniach. Jeśli brak pióropuszy w europejskiej tradycji i modzie sprawia ci przykrość to very sorry. 🙂

  „Tylko nie mów, że to nie są kolonie”.

  Począwszy od początku XVII wieku Rosja crocznie przesuwała się na wschód o kilkadzisiąt km. „Tylko nie mów, że to nie są kolonie”. Cała północna Azja zasiedlona była przez różne plemiona, potomkowie niektórych jeszcze żyją i bidują, podczas gdy amerykańśscy Indiane otrzymuja licencję i bogacąc się jako właściciele kasyn. Tu jest różnica

 148. sugadaddy
  7 lutego o godz. 12:43

  „Rossi, idź do diabła. /w którego, zapewne wierzysz./”.

  Jeśli w coś nie wierzysz nie znaczy, że to nie istnieje.
  Na Sądzie Ostatecznym otrzymasz wedle zasług.

 149. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 21:53

  Ekspansja tak małych populacyjnie krajów jak Anglia, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Francja, jest na tym tle zdumiewajaca.
  Nie kilkaset, tylko kilka tysięcy co najmniej km od macierzy….

  Różnica jest również w typie ekspansji.
  WYBIJANO a nie asymilowano tubylców.
  Co robi dla ich kości niejaką różnicę…..

 150. litwos8
  7 lutego o godz. 21:45

  „Amerykanie nie prowadzili żadnych działań wojennych na terenie Polski i nie zagarniali naszego terytorium”.

  Nie tylko. Prezydent USA Thomas Woodrow Wilson w orędziu do Kongresu styczniu 1918 roku sformułował program pokojowy dla Europy :

  Jego pkt 13 brzmiał tak:
  „Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa ma być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową”.

  „Rosja nader często i zagarnięte terytoria nigdy do Polski nie powracały”.

  „Nader często”? Od połowy XVIII wieku to właściwie stale. Rosja to taki twór, że może rozwijać się jedynie przez ekspansję terytorialną. Jeśli nie tego robi to znaczy, że jest w tak poważnym kryzysie i należy natychmiast to wykorzystać, uzyskując coś, co normalnie nie byłoby niemożliwe albo skrajnie trudne.

  „Polska rozmontowuje swoją armię, zachęcając Rosję ku temu”.

  Jesteś pewien, że rozmontowuje, a nie przeciwnie? Rozumiesz co widzisz i czytasz? Szczyt NATO w Warszawie zauważyłeś, przeczytałeś dostępne po szczycie materiały? Polska wydaje ponad 2 proc. PKB na armię, co przez ostatnie lata nie było w Europie zbyt częste. Dopiero teraz Niemcy zamierzają zwiększyć budżet sypiącej się Bundeswehry, żeby nie drażnić Trumpa.

  Imaginuj sobie, że siły zbrojne UE, czyli tzw. Unia Zachodnioeuropejska (UZE) nie istnieją. Null, zero, nawet na papierze. Jedynie co istnieje realnie i przedmiotowo to NATO, a w NATO najbardziej liczy to USA. Polska jest członkiem NATO i to solidnym, bo wydajemy na wojsko te traktatowe 2 proc. PKP. A w razie czego wydamy i więcej. Musiałeś przespać ostatnie tygodnie, bo nie zauważyłeś instalacji baz amerykańskich w Polsce.

  „Płonne nadzieje, bo tą szabelką wymachuje także przed Europą”.

  A to poprosimy o jakiś przykład na wymachiwanie szabelka przed Europą (komuś groźmy?) bo wygląda, że wygłaszasz tu modelowe nonsensy ludzi rozumnych inaczej.

 151. wiesiek59
  7 lutego o godz. 22:08

  „WYBIJANO a nie asymilowano tubylców”.

  Są przykłady, że wybijano, a są, że asymilowano.
  Uogólnienie zwykle pozbawia zdanie sensu.

 152. Bar Norte
  7 lutego o godz. 21:23

  „Wszystkie działania o charakterze politycznym są motywowane interesem ekonomicznym”.

  Marksiści dlatego przegrali, że w to uwierzyli. Trzymają się jeszcze dwie marksistowskie demokracje, co tu ukrywać, modelowe: Kuba i Korea Północna. 🙂

 153. Mauro Rossi

  Przecież ten twój rząd tylko dzięki temu się trzyma, że jakoś tam stara się realizować interesy ekonomiczne tych grup społecznych, które mu dają większość.
  Chyba nie sądzisz, że tę wiekszość macie z powodu jakiś walorów moralno-ideowych?

  Z tym, że ja wiem iż te interesy ekonomiczne realizujecie wbrew sobie. Czuję jak was boli ten leninowski przymus. Między wierszami w waszej publicystyce to można bez problemu wyczytać.

  I to mnie najbardziej bawi.

  Tak więc pamietajcie o tym, że „polityka to skoncentrowany wyraz ekonomii” bo skonczycie jak komuchy.

 154. Mauro Rossi
  7 lutego o godz. 21:45
  Po pierwsze: finansowanie armii. Nie tylko ważnym jest procent PKB wydajemy na finansowanie armii, ale ważne jest czy środki te zostały wydane racjonalnie i czy jest to najnowsze uzbrojenie. O ile mi to z tym racjonalnym wydawaniem jest nie za bardzo, bo ok. 40% tych środków wydawanych jest na pensje i emerytury znacznej ilości oficerów wyszkolonych w latach PRL i wysłanych w wieku 35 lat na przymusowe emerytury. Dalej rezygnacja z zakupu śmigłowców Caracali, opieszałość w zakupie innego uzbrojenia, odejście z wojska kilkuset oficerów, którzy nie godzą się z polityką obecnego rządu. Co z armii, którą nikt nie będzie dowodził, bądź powoła się dyspozycyjnych kaprali na dowódców.
  Po drugie: machanie szabelką przed Europą. Czyż nie jest machanie szabelką, ignorowanie wszystkich zaleceń organów UE powołanych przez członków do przestrzegania praworządności, zachowania trójpodziału władzy, czy zachowania pluralizmu w środkach przekazu. Odwołanie ze struktur NATO naszych oficerów, czy też najazd na Centrum Kontrwywiadu NATO w Warszawie. Odmowa poparcia D. Tuska na szefa Rady Europejskiej, gdy wszystkie kraje zgłosiły taką gotowość. Czy to nie jest właśnie machanie szabelką. Odmowa solidarnego przyjęcia jakichkolwiek uchodźców z ogarniętej wojną Syrii, gdy ci uchodźcy zalały inne kraje europejskie. Kłamstwo szefowej Rządu w PE jakoby polska przyjęła 1 milion uchodźców z Ukrainy. Po co dzisiaj Kanclerz Merkel przyjechała do Warszawy, może na wycieczkę. Wymachiwanie szabelką, to nie tylko kierowanie do kogoś groźby, ale i lekceważenie, pokazywanie swojej wydumanej wyższości, wygłaszając takie zdanie jak: to jest nasz kraj i urządzimy go jak będziemy chcieli i nikt nam nie będzie niczego narzucał, albo bez względu na jazgot niezadowolonych. Jeżeli zobowiązano się do przyjęcia zasad krajów cywilizowanych, to i trzeba ich przestrzegać.

 155. Bar Norte
  „Przecież ten twój rząd tylko dzięki temu się trzyma, że jakoś tam stara się realizować interesy ekonomiczne tych grup społecznych, które mu dają większość.”
  Chyba tego i niczego wiecej oczekujemy od wybieranych politykow. Zawsze bylo inaczej. Kazdemu zwisaly walory intelektualne i ideowe B. Germka i prof. Bartoszewskiego.

 156. Steve Bannon zastał Ameryce nasłany

  Chyba przez diabła. Jego szaleństwo dotyczy przede wszystkim polityki ekonomicznej Trumpa. Ta diabelska doktryna zwie się EKONOMICZNY NACJONALIZM. Polskim odpowiednikiem Bannona jest M. Morawiecki, kiedyś też plótł te głupoty Szałamacha zdaje mi się.

  W ekono-nazizmie chodzi o to, aby usunąć wszelkie regulacje w krajowej gospodarce, znacznie obniżyć podatki od firm, rozkręcić wydatki na zbrojenia i infrastrukturę, oraz nałożyć ostre ograniczenia protekcyjne i cła na import produktów i usług, i na imigrację. Oczywiście inne kraje odpowiedzą cłami na amerykański eksport. W ten sposób osiągnie się „deglobalizację amerykańskiego łańcucha zaopatrzenia” (supply chain), co propaguje ekonomista Peter Navarro z Kalifornii, mieszkający w sympatycznej nota bene Laguna Beach. Większość ekonomistów wytyka Navarro ignorancję w dziedzinie ekonomii handlu, brak rozumu i rozliczne błędy, niektórzy jego teorię oceniają jako najgłupszą od czasów merkantylizmu, a nawet Arystotelesa. Trump przyjął ją i ujął w sloganie: Americanism, not globalism will be our credo! Navarro został właśnie mianowany przez Trumpa na szefa nowo utworzonej Narodowej Rady Handlu przy Białym Domu.

  Kto skorzysta po wprowadzeniu tej teorii w życie. Przemysł naftowy i węglowy, oraz „zardzewiałego” dzisiaj Midwestu, część korporacji, w połowie rolnictwo. Zaś stracą firmy wysokich technologii, uniwersytety, linie lotnicze, transport morski. Czyli wygrają czerwone stany z Michigan, Pensylwanią i Wisconsin włącznie, przegra Kalifornia, stan Waszyngton, Nowa Anglia, Nowy Jork, czyli stany niebieskie. Oczywiście należy podkreślić, że zakładamy zerowy wynik gra interesów między branżami gospodarki i regionami, czyli sumie per saldo Ameryka nic nie straci (Trump twierdzi, że ogromnie zyska). I tak oto Trump zbudował tzw. „minimalną wygrywającą koalicję”, zgodnie z teorią Williama Rikera z 1962 roku, z naciskiem na MINIMALNA. Od tamtego czasu takie minimalne wygrywające koalicje uznaje się za bardzo niestabilne. Bo interesy się zmieniają, szczególnie ich percepcja, otoczenie gospodarcze jest dynamiczne.

  Najbardziej zadziwia fakt, że tradycyjnym obrońcą handlu była partia republikańska, zaś demokraci optowali raczej za protekcjonizmem. W 2016 roku wszystko stanęło wreszcie na głowie. Prezydent niekonwencjonalny, doktryna ekonomiczna niekonwencjonalna, przyszłość zapowiada się niekonwencjonalnie. I rozpoczynamy jazdę tym roller coasterem jakiej historia jeszcze nie znała. Proszę zapiąć pasy, opuścić wsporniki i drążki poprzeczne, kto chce/musi niech zamknie oczy, ruuuuuszaaaaaaamyyyyyyyyyyyyyyyyyy …

 157. PA2155

  „Chyba tego i niczego wiecej oczekujemy od wybieranych politykow.”

  Dokładnie, temu służy polityka.

  Tak wiec działalność polityczną Geremka czy Bartoszewskiego można mierzyć ich efektami wyborczymi. Czy raczej efektami wyborczymi partii z którymi byli związani. W tym przypadku kluczowe było zaspokojenie interesów ekonomicznych większości – dające władzę.
  Tylko to dawało im mozliwość prowadzenia działalności o której dziś rozpisują się ich biografowie.

 158. Bar Norte
  „Tak wiec działalność polityczną Geremka czy Bartoszewskiego można mierzyć ich efektami wyborczymi. Czy raczej efektami wyborczymi partii z którymi byli związani. W tym przypadku kluczowe było zaspokojenie interesów ekonomicznych większości – dające władzę.
  Tylko to dawało im mozliwość prowadzenia działalności o której dziś rozpisują się ich biografowie.”
  Tylko to wszystko to jest passe. To, co zauwazam w polskiej polityce to nawiazywanie do jakiegos przeszlego etosu i tradycji (po 1989 r. do tzw. opozycji solidarnosciowej), ktore, jako elementy mobilizujace wyborce po prostu przezyly sie. Podobnie jest w innych krajach. Rzeczywistosc skrzeczy i niewazne jest to, co nam Muszynianka napisze o przewagach p. Clinton nad Trumpem. Albo B. Komorowskiego i D. Tuska nad Duda i Kaczynskim. Ci ostatni moga byc demagogami i kreaturami, ale jakos dotarli do tego, czego chce niewidzialny wyborca. W realnej polityce licza sie okreslone obietnice i ich realizacja, nie zas prl haslo „jest dobrze i bedzie jeszcze lepiej”.

 159. PA2155

  Coś z tej beczki …

  Ostatnio brytyjska dyplomacja odtajniła dokumenty z lat 89/90. Wyborcza tekst o tych kwitach napisała.
  Ubawiła mnie informacja o tym jak to Geremek w 90 prosił Thatcher m.in. „o podzielenie się brytyjskimi doświadczeniami związanymi z masowymi zwolnieniami pracowników kopalni i hut.”

  Trzeba przyznać, że sobie wybrał wybitną specjalistkę w tym zakresie.

 160. PA2155

  „Tylko to wszystko to jest passe”.

  Masz rację – mówienie wprost o grupowych interesach ekonomicznych w Polsce jest odbierane jak puszczenie bąka w towarzystwie.

  Dlatego polska narracja polityczna przypomina szyfr. Jeszcze z polskiej perspektywy można ją jakoś rozszyfrowywać. No ale jak zauważam ludzie z zewnątrz słuchają i głupieją. Kompletnie nie wiedzą o co chodzi.

 161. https://www.facebook.com/tv1polska/videos/1259456667467559/

  Najciekawsze w tym wszystkim to sa wlasnie te czapki wiszace na scianie
  w lewym rogu,ciekawe kiedy nasz Trotylenko bedzie w nich chodzil.

 162. Bar Norte
  „Trzeba przyznać, że sobie wybrał wybitną specjalistkę w tym zakresie.”
  Pamietam jak widzialem w BBC lata temu reportaz o przemianach w Polsce po 1989 r. Reporter chcial jakos dotrzec do odpowiedzi, dlaczego ludzie chceli obalic komunizm. Porzucil prosta i naiwna teze, ze mieli glod demokracji, wolna prase i tv i msze w radio i tv.
  Pokazal on taka scenke z robotnikami z Zerania i wypowiedz jednego z nich, ze przecietny Polak kojarzyl kapitalizm z zarobkami na Zachodzie. Ale struktura gospodarki z pelnym zatrudnieniem i jakosc pracy z tym „czy sie stoi czy sie lezy” miala byc jak w PRLu.
  W haslach dawnej (i obecnej) PO odkrywam tego samego ducha. Tzn. nie powyzsze haslo, ale mityczna wiare, ze mozna wygrac wybory obiecujac stagnacje. Albo przez straszenie przeciwnikiem, czyli teoria „mniejszego zla” i „trzymania jedynie slusznego kursu”.
  Czy Hilary nie postapila podobnie?

 163. Gospodarz bloga; po cichu zrobil zaczystke pewne nicki znikly bezpowrotnie
  w krotce zbananowani wroca ale pod nowym nickiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=6oWBD8X79Uo

  Tak sobie bez zwiazku.

 164. @PA2155 (1:13)

  Sobie czytam, staram uchwycić, wracam, czytam, nie pojmuje … no jestem z innej komórki, że tak powiem.

  Ale powiedz, co masz na myśli pisząc: PO nie może wygrać wyborów obiecując stagnację?
  Jaką stagnację? Czy chodzi o to, że powinna obiecać 1000++, czy jeszcze jakieś lepsze rozdawnictwo?
  Czy ma być tak, jak sobie robotnicy marzyli o zachodzie, zarobki jak w reichu, a reszta jak w PRLu.

  Nic mi się nie składa w tej nowennie.

 165. Jakie masz autorze konkretne zarzuty wobec MON?
  Ze kapitan parasol za wiceministrem(?) nosi?
  To pokazuje raczej stan korpusu oficerskiego a nie ministra.
  Ze do rezerwy odchodza wyzsi oficerowie? A co z pozostalymi? Co z trepami z garnizonow? Co z szeregowymi i podoficerami?
  Tez odchodza?
  Oni tez odchodza wprost przeciwnie: nowi wala drzwami i oknami by sie zaciagac? Niezaleznie czy u wladzy ci czy tamci?

  Smiglowce? Dla mnie to sprawa conajmniej dyskusyjna czy caracale czy cokolwiek innego, dla pana, autorze, nie? Caracale albo nic?

  Rekapitulujac: za tego pogardzanego Macierewicza Polska osiagnela najwyzszy (w obecnej, pronatowskiej konfiguracji) poziom bezpieczenstwa- sciagnela na swe terytorium amerykanskie wojsko.
  I to nie paru panow co w Kiejkutach jencow torturowali, ale regularne wojsko.

  Powstaje Obrona Terytorialna. Bedzie ona istniala tak jak Marynarka Wojenna niezaleznie kto przy zlobie.
  Zarzuty ze bedzie ona (OT) sluzyla do uprawiania polityki wewnetrznej wydaja sie niczym nieuprawniona insynuacja.

  Gen. Skrzypczak? Nie wydaje mi sie by byla armia na swiecie w ktorej oficer ma prawo krytykowac (publicznie) swoich przelozonych.
  Nie powinien tego robic rowniez wtedy gdy odchodzi to cywila. To sie nazywa esprit de corps.

  Reasumujac: prawem felietonisty jest robienie z igly widly, ale z helmu szapoklaku raczej nie…

  Teraz dekalaracja osobista; nie przepadam za PiS, sposob natomiast w jaki traktuje sie(w tym Pan,Autorze) ta partie (zarzucajac jej wszelkie mozliwe niegodziwosci, niekompetencje i zla wole) zmusza mnie do ciaglego rewidowania mej nieprzepadalnosci.
  Jeszcze pare takich tekstow jak ten komentowany a pojde na wybory!

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 166. Muszynianka
  Nie wiem, jaki program miala PO i jak chciala dotrzec do wyborcy? Moze ty wiesz? Mialo byc dobrze, jak dawniej, gdy rzadzili oni i jeszcze lepiej w nastepnej kadencji. Samo z siebie, przez kontynuacje jedynie slusznej drogi.
  Skrewil wyborca, ktory pewnie potrzebowal tej obietnicy 500 zlotowej na dziecko. Populizm i obietnice populizmu to silny bodziec dla szaraczka, ktory ledwie wiaze koniec z koncem. Widac sytuacja tego szaraczka w PO-owskiej Polsce nie byla najlepsza, bo zaglosowal inaczej. I tylko tyle. Nie wiem, czy ten szary wyborca zrozumialby te twoje wywody o slusznej peowskiej ekonomii, ktora prowadzila do dogonienia Niemiec w 10 lat. Moze mimo wszystko, lekarka z Radomia mogla mu obiecac cos wiecej i bardziej konkretnego poza obietnica kontynuacji linii i strachem przed PiS.
  Moglabys sie przynajmniej pokusic o diagnoze, dlaczego PiS ma wciaz takie poparcie w Polsce. Dlaczego taka dobra sytuacja doprowadzila twoja ukochana PO do kleski wyborczej z takimi (pisze to powaznie) slabeuszami i demagogami?

 167. Muszynianka:
  Czytalem i przecieralem oczy ze zdumienia czytajac te plomienne obrony praw Palestynczykow i niepodleglej Palestyny. Potrafisz zaskoczyc. 🙂

 168. PA:
  W haslach dawnej (i obecnej) PO odkrywam tego samego ducha. Tzn. nie powyzsze haslo, ale mityczna wiare, ze mozna wygrac wybory obiecujac stagnacje.

  Chodzi Ci o wybory 2019 lub wcześniej, czy o … zeszłoroczny śnieg?

  Chyba o to drugie, więc dalsze mielenie jest zbędne, bezproduktywne.

 169. Muszynianka:
  Tez tak mysle. Pisz dalej te swoje dlugasne manifesty neoliberalne i antyputinowskie. Albo o tym, jak to prezes dazy do dyktatury. Bardzo tfurcze. Niektorzy to lubia.

 170. Bar Norte ,13:23
  Bardzo ciekawa informacja o konferencji Partii Razem o spoldzielczosci , ale przecietny Polak sie o tym nie dowie, bo na google tego nie mozna znalezc.
  Ruchy oddolne potrzebuja liderow podobnych do Witosa i Leppera, zeby cos zaczelo sie dziac.

 171. PA:
  Jak tak nie myślałam, napisałam „chyba”, bowiem myślałam, że masz jakiś pomysł na program dla partii opozycyjnej wobec PiS na przyszłe wybory. To jest temat do dyskusji.

  Ale Ty widać wolisz wywodzić, że PO to była moja „ukochana”, i że poniosła klęskę wyborczą. Czy Tobie to przynosi zadowolenie? Chyba nie???

 172. Muszynianka:
  „Ale Ty widać wolisz wywodzić, że PO to była moja „ukochana”, i że poniosła klęskę wyborczą. Czy Tobie to przynosi zadowolenie? Chyba nie???”
  Oczywiscie, ze nie. Skonczylem dyskusje na temat polityki polskiej nawet z moja rodzina w kraju. Oni nie poszli nawet do wyborow, bo sa sfrustrowani tym wszystkim, tylko nie chca tego przyznac. Nie chca nawet poszukac przyczyn sytuacji. Powtarzaja za to argumenty red. Lisa, bo czytaja namietnie Newsweeka. I zajmuja sie grzebaniem w g… wnie, czyli analiza osobowosci Prezesa, jak gdyby byl to klucz wyjasniajacy wszystko. Jest to temat popularny, nawet na tym blogu.

 173. @tejot
  7 lutego o godz. 15:49
  Niestety moje poglądy są na tyle spójne z Twoimi, że odpada polemika.
  „Taki punktowy światopogląd utrzymuje się dzięki ignorancji, niedbalstwie, nieufności do świata…” dokładnie tak to widzę plus egoizm i cwaniactwo ( jak nam dają naiwniacy to bierzmy jak długo sie da). Przecież takiego podejścia nie da sie długo utrzymać, bo każdy się zorientuje, że relacja jest jednostronna.
  Przypominam sobie wypowiedzi Targalskiego przed wyjazdem do Brukseli premier Szydło:

  https://www.youtube.com/watch?v=2neI4FfyRUI

  np.: „…to całe bredzenie o demokracji jest skuterznym narzędziem wojny informacyjnej…”. Ten cynizm, który wtedy zobaczyłem był zapowiedzią tego co zdarzyło później. Nie dostrzeganie interesu wspólnego prowadzi do osamotnienia… Zobaczyłem człowieka, ktory patrzył na UE, organizację do której dobrowolnie wstąpiliśmy, jako wroga przed którym trzeba sie bronić wykorzystując wszelkie metody.

 174. Stany Zjednoczone za główny cel swojej polityki uznały niedopuszczenie do tego, aby Rosja znowu stała się mocarstwem światowym. Nie była to reakcja na politykę „dyktatora” Putina, strategia ta została przyjęta już rok po rozpadzie ZSRR. „New York Times” tak oto relacjonował stanowisko Pentagonu w roku 1992: „Naszym pierwszym celem jest zapobieżenie pojawieniu się nowego rywala, wszystko jedno, czy to na terenie byłego Związku Radzieckiego, czy gdziekolwiek indziej, który stanowiłby zagrożenie tego rodzaju, jakie dawniej wychodziło od Związku Radzieckiego” (cytuję za: Peter Bender, „Ameryka. Nowy Rzym”, s. 192-193). Kolejne rządy amerykańskie pod tym kątem obserwują Rosję i długo nie czekając, uznały, że pod prezydenturą Władimira Putina Rosja przekroczyła ograniczenia, w ramach których wolno jej istnieć.
  https://cyklista.wordpress.com/2017/02/04/zachodnie-dezawuowanie-rosyjskiego-swiata/
  ==========

 175. Derywaty
  Główną przyczyną kryzysu bankowego było to, że banki uwierzyły w możliwość likwidacji ryzyka, poprzez jego rozdrobnienie. Stało się inaczej , nadmierne ryzyko ,jakie podjął system finansowy, jak wirus rozsiane po całym systemie, stało się śmiertelnym zagrożeniem dla całej branży finansowej, która musiał być ratowana przez państwo.
  Aby takiej sytuacji uniknąć w przyszłości administracja Obama wprowadziła szereg regulacji systemu finansowego, które Trump właśnie zaczyna likwidować, a więc zabawa zaczyna sie od początku, aż do następnego kryzysu.
  Na rządach Trumpa napewno zarobi jego rodzina i sitwa, natomiast nie wierzę w to, że Trump zdoła przywrócić do dawnej świetności amerykańskie hutnictwo, albo górnictwo, albo ściągnąć z Wietnamu spowrotem przemysł włokienniczy. Może zdoła wzniecić słomiany ogień poprzez inwestycje państwowe w infrastrukturę i obniżce podatków, ale pozostawi zrujnowany budżet .

 176. Są jeszcze ludzie , którzy mają jeśli chodzi o Misiewicz , ten sam gust co Macierewiczowi.
  Wypada pogratulować gustu p. Marcinowi

 177. Traktowanie umieszczenia natowskich żołnierzy na terenie Polski , jako osobisty sukces Misiewicza i Macierewicza to chyba lekka przesada. Jest to raczej sukces polityki Putina, potwierdzający jego propagandę o otoczeniu i zagrożeniu Rosji. Podobne natowskie brygady rozmieszczono także na terenie krajów bałtyckich i to już bez Misiewicza.

 178. Bywalec 2
  8 lutego o godz. 9:14

  Prawie wszystkie kraje zachodnie mają ujemny bilans handlowy, i wieloletnie deficyty budżetowe.
  Nie pokrywa tego eksport uzbrojenia, usług finansowych, czy licencji i patentów.
  Finansowane jest to importem kapitału z krajów podległych i bezczelnym dodrukiem walut światowych.

  Kryzys jest pewny, pytanie tylko jak długo da się utrzymać stabilność systemu. Zaufanie do banków i instytucji finansowych.
  W miarę zamieniania rezerw dolarowych na konkretne materialne dobra- co robią Chiny i kilka innych krajów, pozbywając się nadwyżek, pole manewru staje się coraz mniejsze.
  Dotychczasowi potentaci- kraje surowcowe- przestają być dawcami kapitału, również likwidują lokaty dolarowe.

  Trump stosując neoliberalną koncepcję, może być grabarzem obecnego układu geopolitycznego.
  Na czym zarobi on, i kilku spekulantów globalnych.
  Reszta obudzi się w innej rzeczywistości…..

 179. Jeśli WOT ma takie same podstawy, jak „projekt wielkiej Warszawy”, to nieprędko ujrzymy to nowe wcielenie ORMO na ulicach Polski.
  Misiu to Dyzma Dobrey Zmiany i jako taki zapisze się brunatno-gównianą czcionką w historii polskiej polityki.

 180. @PA2155
  8 lutego o godz. 2:46
  „Dlaczego taka dobra sytuacja doprowadzila twoja ukochana PO do kleski wyborczej z takimi (pisze to powaznie) slabeuszami i demagogami?”
  Ponieważ PO nie zaproponowała 1000+ na każde dziecko, obniżenia wieku emerytalnego do 40 lat i wielu innych dobrodziejstw. To proste! Naiwniacy nie znali elektoratu … albo też nie ukształtowali jego potrzeb wcześniej. Elektorat zażyczył sobie tę dużą laleczkę ze sklepu z zabawkami i dostał, a tak długo był oszukiwany, że tatusia na nią nie stać.

 181. Na tle „sprawy Misiewicza” powstaje pytanie: co Macierewicz ma na Jarosława Kaczyńskiego? (w domyśle: jakie papiery?)
  Być może są to informacje zdobyte w trakcie likwidacji WSI (np. o współpracy Lecha lub Romualda Kaczyńskich ze służbami). W przypadku ojca Kaczyńskich może to być bardzo prawdopodobne,gdyż władza ludowa (w PRL) nie każdemu rozdawała wille i zapewniała wyjazdy zagraniczne na tzw. dewizowe posady. A Romuald nie był znowu takim wielkim fachowcem, niezbędnym do wykonywania zagranicznych kontraktów. Gdyby chociaż trochę „był w opozycji”, nie mogłyby mu się „przytrafić” takie NAGRODY, jak opisane wyżej.
  Na tym tle rodzi się kolejne pytanie: dlaczego Lech Kaczyński (prezydent) wstrzymał publikację pozostałych „rewelacji” Macierewicza (tzw. raport z likwidacji WSI)? Może tam coś faktycznie było o rodzinie Kaczyńskich?
  Może tu kryje się odpowiedź na pytanie, dlaczego Macierewicz natychmiast po upadku samolotu z prezydentem pod Smoleńskiem „uciekał” do Warszawy? Na pewno wiemy, że przed wejściem do pałacu ludzi Komorowskiego nocą wywożono zeń różne papiery.
  Ciekawostką jest to, że w Toruniu to Macierewicz cieszy się wielkim uznaniem i poparciem Rydzyka (obydwaj zachowują się jak prawdziwa „spółka”). Czy w/w panowie papierów na Kaczyńskich nie trzymają w ręku wspólnie?
  Czy to są insynuacje?
  Nie. Obecna „logika” władzy wskazuje, że opozycja powinna znaleźć konkretne odpowiedzi na te pytanie po to, aby upewnić się, że Polską nie rządzi marionetka pociągana za sznurki z Torunia.

 182. PiSowscy politycy nie wymachują szabelką tylko mówią
  litwos8
  7 lutego o godz. 23:51
  Wymachiwanie szabelką, to nie tylko kierowanie do kogoś groźby, ale i lekceważenie, pokazywanie swojej wydumanej wyższości, wygłaszając takie zdanie jak: to jest nasz kraj i urządzimy go jak będziemy chcieli i nikt nam nie będzie niczego narzucał, albo bez względu na jazgot niezadowolonych. Jeżeli zobowiązano się do przyjęcia zasad krajów cywilizowanych, to i trzeba ich przestrzegać.

  Mój komentarz
  Litwos, wg Rossiego, wymachiwanie szabelką, to np. nasze czołgi na Berlin lub na Kijów. Pokazywanie „taki wał” organom unijnym, odzywki niby w białych rękawiczkach, lecz z wyraźnym przesłaniem – „walcie się” ze swoimi regułami demokracji, my wiemy lepiej, wydawanie opinii np. o Komisji Weneckiej i szefach gremiów unijnych, że niedoinformowani i niewykształceni, o Angeli, że „została kanclerzem nieprzypadkowo”, to nie jest wymachiwanie, tylko normalna polityka, to są tylko opinie w ramach wolności słowa, każdy ma prawo głosić swoje poglądy – taka jest reakcja PiSowskich fanów, gdy zwróci im się uwagę, ze jest to niszczenie wizerunku Polski. Odwracanie znaczeń, odwracanie kota ogonem, to to specjalność fanów PiSu.
  Pzdr, TJ

 183. Ted’dy bear
  8 lutego o godz. 1:50

  „Gospodarz bloga; po cichu zrobil zaczystke pewne nicki znikly bezpowrotnie
  w krotce zbananowani wroca ale pod nowym nickiem.”

  – pewne nie jest, moze tylko okresowo, a jesli nie to czy ci zal, ze nie mozesz dolac od siebie, ze zrobilo sie spokojniej na blogu i nie ma tematu wiodacego?
  – i jesli, to i tak bedzie latwo rozpoznac;

 184. Cos dla blogowych obroncow demokarcji z KOD, „Kornel Morawiecki chciałby niższych emerytur dla współpracowników SB”,….wiadomo ze nie chodzi tylko o „Bolka”,…..skoro obcieli SBkom, to powinni tez TW, zeby bylo sprawiedliwie.

 185. Wiesiek59; 8:35.

  Ciekawy link chociaz nie ze wszystkim bym sie tam zgodzil.
  Demokracji w stylu brytyjskim czy niemieckim w Rosji byc nie moze
  i nigdy nie bedzie,posluchaj co na ten temat i nie tylko ma do powiedzenia
  Maciej Poreba.
  https://www.youtube.com/watch?v=SqXKh3XOftE

 186. xmax 7 lutego o godz. 21:23 Takie śmieci czytają głupcy i dzieci.

 187. W Rosji, Europejski Trybunal Praw Czlowieka nie ma nic do gadania, rosyjski sedzia powiedzial, ze lider opozycji Aleksiej Nawalny jest winny defraudacji, decyzja ta zapewne wplynie negatywnie na plan wziecia udzialu w przyszlorocznych wyborach prezydenckich.

  http://www.france24.com/en/20170208-prominent-russian-opposition-leader-navalny-convicted-embezzlement

 188. Waldek B
  8 lutego o godz. 14:11

  „Takie śmieci” ???

  – wystarczy poogladac i posluchac przekaz medialny, poprzegladac prase,…jakie sa fakty?, a znaczenie jakie nadaje sie sprawie, „everything got blown out of proportion” i wszystko jest jasne!,…. tylko nie dla „glupcow i dzieci”, pierwsi bo sa za glupi azeby zrozumiec, nie kojarza faktow i celowosci dzialan, drudzy bo sa jeszcze zbyt naiwni i latwowierni.

 189. Podczas gdy Netanjahu i May sobie gawedza, duze gniazdo izraelskich szpiegow zostaje wykryte w Londynie.

  https://www.craigmurray.org.uk/archives/2017/02/netanyahu-may-chat-large-nest-israeli-spies-london-exposed/

 190. @Bar Norte,

  „Pumpak” ~ 100 000 🙂

 191. zetus1:
  „To proste! Naiwniacy nie znali elektoratu … albo też nie ukształtowali jego potrzeb wcześnie”.
  Korzystam rowniez z doswiadczen kanadyjskich Liberalow. J. Trudeau obiecal w kampanii przedwyborczej obnizenie wieku emerytalnego dla Kanadyjczykow. Nie wspominajac o innych gruszkach na wierzbie. Polityka i politycy maja to do siebie, ze, aby zaistniec realnie, musza zostac wybrani w wyborach. I dlatego cos obiecuja. JT obiecal rowniez ozywienie gospodarki kanadyjskiej, ktora robi bokami, pozyczajac miliardy na roboty publiczne.
  I nie mysl, ze bronie PiSu. Nigdy nie oddalbym na nich swojego glosu.

 192. xmax

  Ludzie na całym świecie zbierają podpisy a o wilku od trzech tygodni ani wieści.

  Najwyraźniej się zmył z Saksonii w poszukiwaniu partnerki bo akurat okres godowy się zaczyna.

 193. xmax:
  Czy nie czujesz sie zle bez komentarzy Jedwabnego Kominiarczyka i slow poparcia dla niego od prof. ozzy’ego i Saldo Mortale?
  Z czasem zapomnimy, ze jestesmy, my Polacy, tylko genetycznymi antysemitami i chcemy zniszczenia jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie (te 2 sprawy wzajemnie sie przenikaja).

 194. PA:
  Jaką stagnację obiecała wyborcom PO?

  Im bardziej pytam o wyjaśnienie, tym bardziej odpowiedzi nie dostaję, bim bom.

 195. Bar Norte,

  z tego co czytalem to miedzy innymi lubi kradzione ciasto 🙂

 196. Muszynianka
  „Im bardziej pytam o wyjaśnienie, tym bardziej odpowiedzi nie dostaję, bim bom.”
  Business as usual, czyli trzymajmy sie tego, co mamy, i co sie sprawdzilo. Polski wyborca chcial chyba jakiejs zmiany, czyli daleko bylo mu do satysfakcji. Mozesz dalej nie pytac.
  Odpowiedz mi w drodze rewanzu, dlaczego przegrali, pomimo tylu sukcesow i „jedynie slusznej drogi”. Musi byc jakas teoria, ktora to tlumaczy. I tylko to mnie interesuje.

 197. ”Jaki i czy w ogóle istnieje, plan dla Polski?”
  Oczywiście. Będziemy Stanem. Panów mamy w nadmiarze.

  https://www.google.pl/search?q=stan+i+pan&rlz=1C1TEUA_enPL684PL684&espv=2&biw=1920&bih=970&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjQ5sq7_oDSAhVIrRQKHbMoBOgQsAQIKQ

 198. PA twierdzi, że broniłam Palestyńczyków, płomiennie (sic!) i przeciera oczy ze zdumieniem

  Broniłam siebie przed ordynarnym, chamskim i napastliwym atakiem, to fakt.

  Po drugie, uznałam przy tej niezbyt sympatycznej okazji, że polityka obecnego rządu Izraela nakręconego religijną, ortodoksyjną i nienawistną ekstremą Żydów jest szkodliwa, także dla Izraela, bo zagraża pokojowi i jedynie sprawiedliwemu rozwiązaniu konfliktu w postaci Dwóch Państw. I moja pozycja nie jest wyjątkowa. Podziela ją wielu polityków USA, oraz liberalni Żydzi w Izraelu i w Płn. Ameryce, ze zmarłym prezydentem i premierem Izraela Szimonem Perezem włącznie. Przytoczyłam głosy swoich żydowskich znajomych, sekr. Kerry i J. Bakera, b. radnego Jerozolimy i wiele innych. Nie czuję, abym rzekomo „broniła Palestyńczyków”. De facto opowiedziałam się za pokojem na Bliskim Wschodzie, demokracją i rozwojem; przeciw perfidnemu szowinizmowi w Izraelu i wśród religijnych fanatyków w USA: żydowskich ortodoksów i zaślepionych ewangelistów.

  Ordynus-militarysta wszelkie opinie jemu nie pasujące spuszczał w swym klozecie i ryczał w odpowiedzi. Jego sprawa, wyraził się wiele razy i chwatit’, jak mi się wydaje.

 199. PA2155
  8 lutego o godz. 18:03

  Najprostsza z odpowiedzi- „społeczeństwo nie dorosło do elit”……
  Trzeba wymienić społeczeństwo- ro przypadkowe…..

  Przecież problem alienacji elit od problemów plebsu pojawia się cyklicznie na przestrzeni dziejów.
  I zawsze elity są zdziwione buntem poddanych.
  Problem, że ich działania powodują nędzę większości, jakoś na ogół do nich nie dociera.

  Można po raz n-ty przywołać eksperyment Zimbardo.
  Władza- a szczególnie nadmierna jej koncentracja w rękach niewielu- ZAWSZE deprawuje.
  Nadmierne różnice majątkowe i dochodowe, ZAWSZE prowadzą do stosunków feudalnych, z pełnym nadużywaniem władzy i przywilejów przez „dobrze urodzonych”.

  „Porfirogeneci” psia ich mać……..
  ============

  Muszynianka.

  Program Trumpa jest ucieleśnieniem marzeń neoliberałów.
  Dlaczego go krytykujesz?
  Zawsze preferowałaś wprowadzenie takiej koncepcji wszędzie na świecie.
  Z wyjątkiem USA?
  Bo to ZABOLI?
  Te rozwiązania zabolały już jakiś miliard ludzi na świecie……
  Wzbogaciła się na tym garstka jedynie.
  Spekulowanie choćby cenami żywności, to pewna śmierć dziesiątek milionów ludzi.
  Ale, kogo te szaraki obchodzą?

 200. PA2155
  8 lutego o godz. 16:58

  „Czy nie czujesz sie zle bez komentarzy Jedwabnego Kominiarczyka i slow poparcia dla niego od prof. ozzy’ego i Saldo Mortale?”

  – NIE, wrecz przeciwnie, nie ma tyle agresywnosci na blogu, to nie ma nic wspolnego „kim” jestesmy, czy skad pochodzimy, a tylko i wylacznie jakimi ludzmi jestesmy,…. w jaki sposob rozmawiamy z drugimi. To co piszemy nie zawsze moze byc odebrane zgodnie z intencjami autora komentarza,….a pozniej jest juz tylko zupelnie niepotrzebna eskalacja.

  Jak do tego dodamy jeszcze nasze rozne poglady polityczne, ….to masz jak w rodzinie 🙂

  Sa jednak ludzie, ktorzy z obojatnie jakiego by to nie bylo komentarza, potrafia wyciagnac nawet pojedyncze slowo, cala reszte przekrecic, dodac odpowiedni „spin” tylko dlatego, ze uwazaja ze im jest wszystko wolno.

 201. Muszynianka:
  „Broniłam siebie przed ordynarnym, chamskim i napastliwym atakiem, to fakt.”
  Czy napisalem, ze bylo to zle? Poniewaz masz na mnie alergie, nie napisze, ze podzielam twoje poglady na sprawe. Bylby to, w twoim selektywnym rozumieniu swiata, kiss of death. Nie moze miec takich samych pogladow, bo to policzek dla progresywnej intelektualistki jak ty. 🙂
  Napisze otwarcie, ze nie lubie skrajnych nacjonalistow obojetnie jakiej masci, stad nie jest mi po drodze z nasza Jedynie Sluszna Trojca (wlaczajac w to twojego sojusznika blogowego- prof. ozzy’ego z Goeteborga) blogowa. Amen.

 202. „PO jako mniejsze zło”

  PA: biorę w nawias, bo jest to jeden z sympatyczniejszych „argumentów” jakimi we mnie rzucano. Innym jest „twoja ukochana PO”, itd. Krążyła też słynna teza o symetrii PO=PiS, o POPiS, itp. teoryjki na gruncie marksistowsko-leninowski z anarchistycznym przytupem.

  Moja teza przez tamte wszystkiem miesiące była prosta, aczkolwiek z jakichś powodów ledwo się przebijała. Twierdziłam, że wyborcy mają praktycznie dwie alternatywy rządów: PO lub PiS, a między nimi zasadnicze różnice. Trzeciej możliwości po prostu nie było. I że Platforma z PSL, jakkolwiek wadliwa koalicja, jest o całe niebo lepsza od rządów PiS.

  Dlaczego PO przegrała wybory? Po pierwsze PiS dostał większość w sejmie do rządzenia p(i)sim swędem – dzięki szczęśliwemu wypadkowi, tj. w wyniku rozbicia głosów lewicy, oraz schizmie w PO jaką niewątpliwie była .Nowoczesna i co zmniejszyło akumulację głosów obu tych partii. Na dowód są liczby, PO dwukrotnie dostawała więcej procent poparcia, nawet o wiele więcej niż 37 procent PiS, ale nigdy nie miała większości, zawsze musiała tworzyć koalicję (z nieubłaganie obrotowym PSL).

  Dlaczego PO przegrało wybory? Ano 8 lat rządzenia to nie przelewki, szczególnie w III RP był to precedens. Po drugie nagonka KRK z szowinistycznym Rydzykiem na czele. Po trzecie ogromne obietnice transferów, do tego chwytliwie ich opakowane i atak na dobre reformy PO, w tym stopniowe podnoszeniu wieku emerytalnego, tak jak to zrobiono np. w Niemczech i w Szwecji. Po czwarte, kryzys imigracyjny wykorzystany przez Kaczyńskiego. Do tego podsłuchy, szemrana durna propaganda smoleńska. I co najważniejsze, prezes sięgnął po władzę, gdy kryzys już został zażegnany, szybki wzrost gospodarki przywrócony, procedura nadmiernego deficytu UE cofnięta, bezrobocie znikało, w budżecie pojawiły się wolne pieniądze do rozdania.

  Ciekawe czy z taką nawałą przeciwności politycznych Tusk poradziłby sobie, gdyby nie dał się namówić na korzystną dla Polski posadę w Brukseli?

 203. „poniewaz masz na mnie alergie”

  PA,
  tylko proszę nie pomyl z alegorią.
  Oczywiste jest dla mnie, że nasze poglądy na BW się różnią, być może mniej niż dawniej (nie wnikając w tego powody). Ależ pisz, kiss of death czy blow up in the face, tylko się nie kryguj za wiele. I nie wymyślaj mi od „progresywnych intelektualistek”, od żadnych „intelektualistek”, wypraszam sobie. I nie prowokuj, nie wywołuj czarta, nie rób sobie z tego jaj.

  PS. Do „sojuszu blogowego z profesorem @ozzy” już się nie przyznaje, nie jestem pewna czy kiedykolwiek zaistniał.

 204. Muszynianka:
  Uczciwie przyznam, ze z ozzym laczy mnie sklonnosc do filmow I. Bergmana i niechec do J. Kosinskiego. Cala reszte dzieli przepasc nie do zasypania. 🙂

 205. Program Trumpa jest ucieleśnieniem marzeń neoliberałów

  Co preferowałam, to preferowałam – zawsze to coś przekręcono, zaetykietowano, w plastykową torbę i do morza. Więc wyjaśniam:

  1. Trump is a fraud. Czy ja kiedykolwiek preferowałam oszustwo, w tym oszustwo wyborcze. W tym przypadku ciemny amerykańskim ludem. Wczoraj oglądałam debatę o systemie opieki zdrowotnej w USA między Bernie Sandersem (D) i Ted Cruzem (R). Zalew demagogii z ust tego drugiego, który nota bene był ostatnim walczącym kontrkandydatem Trumpa w prawyborach, był porażający. Obama progresywnymi, acz niedoskonałymi ustawami – tzw. „obamacare”, oraz wczoraj Sanders, pochnęli sprawę powszechnych ubezpieczeń do przodu. I partia republikańska będzie miała twardy orzech do zgryzienia, politycznie. Trump w kampanii obiecywał, że zniesienie i zastąpienie „obamacare” w pierwszych dniach po objęciu władzy; teraz mówi, że to się przeciągnie zapewne do roku 2018.

  2. Kilka punktów programu Trumpa jest słusznych. Na czele z reformą podatku CIT. I jeśli to jest neoliberalne, to znaczy, że wszystkie kraje rozwinięte są neoliberalne i z tego neoliberalizmu się nie wycofają.

  3. „Americanism, no globalism” – rzecze Donald the Fist. To nie jest neoliberalne, chyba że ten termin zmienił znaczenie w ciągu ostatniej nocy. Jestem przeciwna protekcjonizmowi a la Trump i propagowanym przez jego naczelny doradca ekonomiczny Peter Navarro, oraz doradcę do specjalnych poruczeń Steve Bannon. Ta doktryna jest szaleńcza, był artykuł w „The New Yorker”: http://www.newyorker.com/business/currency/trumps-muse-on-u-s-trade-with-china
  Czy Amerykę stać na wojnę handlową z Chinami? Na wprowadzenie 45-procentowego cła na import z Chin?

  Generalnie, pożytek z Trumpa jest jeden. Oto mamy dowód, że etykietowanie NEOLIBERALIZMem jest dzisiaj bez najmniejszego sensu. Etykietowanie czegokolwiek, szczególnie programu politycznego, czy polityka, w dzisiejszych czasach. Może za Thatcher, czy Reagan opozycji wobec naprawy kapitalizmu, czy za Schroedera i Blaira – nota bene Francja nie ma jeszcze swego odpowiednika – to niosło jakąś treść.

 206. Akcent polski w skandynawskiej powieści.

  Christoffer Carlsson – „Kłamca i jego kat”

  „- Co za cholerny dzień – wzdycha Sunesson i dolewa sobie do szklanki. Wzrok ma szklisty.
  Na blacie kuchennym stoją brudne talerze i kubki. Gdzieś w głębi szumi ekspres do kawy. Z daleka słychać jak Makinen włącza silnik i odjeżdża.
  Sunesson wzdycha i znów sięga po butelkę z polską wersją Famous Grouse.
  – Chcesz?
  – Nie, ale dziękuję.
  Na ścianie za nim wisi makatka z wyhaftowanym napisem: „To co piękne popadnie w zapomnienie”.”

 207. Ponoc Slawomir Mrozek, jako pierwszy w Polsce, na lamach „Tygodnika Powszechnego”
  uzyl slowo „dupa”
  ***
  Cieszy mnie fakt, ze ktos mnie wspomina ale nie napawa mnie to zbytnim entuzjazmem, to ze bywam zle rozumiany, co jest bardzo kuszaca propozycja a przy tym nader realna, abym z niej latwo zrezygnowal.

  ***
  In illo tempore : pewien jegomosc mowil: „Mnie nawet w pracy antysemici cenia bardzo”
  Odpowiedzil jeden ze sluchajacych: ” A czy wiesz jak antysemici doceniali Hitlera?”

  ___________________________________
  PS Chcialbym niniejszym oswiadczyc, ze jakakolwiek zbieznosc tresci powyzszych z osobami wystepujacymi na blogu EP jest calkowicie przypadkowa.

 208. RFN po raz pierwszy od lat odwazyla sie skrytykowac skrajnie prawicowy rzad Izraela.
  https://www.theguardian.com/world/2017/feb/08/germany-france-criticise-israel-vote-west-bank-outposts

 209. ozzy,

  Twoje post scriptum jest kokieteryjne, niczym komunikat prasowy w stylu: aresztowany został syn znanego polityka, Lecha W.
  To sie nazywa zbiezność przypadkowa. Full boat.

  Odnośnie uzycia słowa dupa. Nie chcę przysięgać, ale wydaje mi sie, że w przedwojennej edycji „Na tropach Smętka”, jedna z warmińskich miejscowości, nazywała się Dupy.

 210. Trumpizm uaktywnił demony. Coraz więcej incydentów anty-muzułmańskich oraz anty-semickich. Pogróżki, malowanie swastyk.

  Niedawno, byłem świadkiem wyczynu rodzimego rednecka, urzędnika strazy granicznej na lotnisku. Przez 10 minut torturował nie mówiącego po angielsku Koreańczyka pytaniami: po co, na jak długo, jaki business, itp. Głośno, agresywnie, drąc się z wyraźnym poczuciem wyższości. Ofiara była bliska płaczu.

  Nawet kanadyjskiej służbie granicznej odbiło. Wjeżdżając tej zimy z Seattle do BC, groźnie wyglądająca urzędniczka zapytała: dokąd jadę. Nie tyle zapytała, co warknęła w stylu „Hande hoch”.

  Nie mogąc powstrzymać złośliwości, rutynowo odpowiedziałem: do Kanady. I to był to duży błąd.
  Nuklearny łomot który po tym nastapił, groził międzynarodowym konfliktem. Sytuację uratowała koncyliacyjna postawa mojej towarzyszki podróży.

  Bóg zapłać mądrym towarzyszkom podrózy.

 211. Muszynianka
  7 lutego o godz. 1:54

  Czy pod kapeluszem Beaty Szydło to się mieści?
  „To głowa nie do kapelusza.
  To taka posągowa głowa”
  … Chyba LJK

 212. Skandynawskie dolewanie do szklanki – nieprzypadkowo zbiegające się z kryminałkiem cytowanym na blogu – mną wzdryga. Olborski, gdzieżeś się zamississauguował? Nalej do kielicha, do licha, carmenere, por favor.

  p.s.
  Cieszy mnie fakt, ze ktos mnie wspomina ale nie napawa mnie to zbytnim entuzjazmem, to ze bywam zle rozumiany, co jest bardzo kuszaca propozycja a przy tym nader realna, abym z niej latwo zrezygnowal.

  Brak polskich znaków odróżniających, np. „ź” od „ż”, świadczy o lenistwie piszącego. Wszak współczesne narzędzia wklepywania komentarzy w blog dysponują przełącznikami klawiatury między językami i innymi urządzeniami. Lub o lekceważeniu blogowiska. To raz.

  Na dodatek, w zdaniu wielce złożonym brakuje co najmniej dwóch przecinków, czy innych znaków przestankowych. Ale nawet z nimi podległości zdań prostych piętrzyłyby się, nadrzędnościom wchodziły w drogę … o co właściwie miałoby chodzić. Jeśli piszący chciałby z niewiadomo jakiej propozycji skorzystać, to niech nie marudzi i korzysta; a jak zrezygnować – niech rezygnuje i nas w domysły nie wpędza. Dam propozycję, aby zaczął od podstaw: ALA MA KOTA. TO JEST KLASA. TU JEST LUCEK I OLA. ZARAZ RUSZYMY RAZEM W POLE. JULEK MA NOWY BERECIK.

 213. duende (23:06) dołączył do swoich rednecków.

  Każdy môj wjazd z Kanady do USA, na przejściu lotniczym lub drogowym, zaczyna się od pytanie – dokąd jedziesz. Adres docelowy jest podany w uprzednio wypełnionym formularzu, ale to nie wystarczy. – W jakim celu? – Na jak długo?

  „Hände hoch” to nie jest, bo rozmawiamy po angielsku. Ale spróbuj odpowiedzieć – do USA, do Ameryki. Faktycznie, nie przyszło mi do głowy.
  – Dokąd jedziesz? – Do Donaldland. – Co?! Co to jest! – I’m sorry, sir, very sorry, jadę do Disneyland.
  😉

 214. xmax; 11:57.

  ,,Dolac” od siebie to ja moge ale nie widze takiej potrzeby,ale czy mi Radzia
  zal ? chyba tak,bez niego bedzie tu troche nudno.
  On byl tu potrzebny jak szczupak w stawie albo jak sprezynka w zegarku
  zmuszal wszystkich do myslenia i dzialania i to bylo wlasnie ozywcze.
  Teraz na blogo zapanuje bezruch i stagnacja.
  https://www.youtube.com/watch?v=FU3pRjHR95U

 215. http://i.imgur.com/2JWsJff.jpg

  Abdul i niemieckie sluzby.

 216. Jak tu sie powietrze poprawilo, to juz na stale? Nie wierze?!
  @Muszynianka, podziwiam, ze mialas zdrowie wysluchac debate o Obamacare, czyli wystepy Teda Cruise, ktora na szczescie zaczelam ogladac na 20 min przed koncem. Natomiast bardzo ciekawe byly fragmenty deposition jakie skladano przez telefon , publicznie przed sadem federalnym 9 okreg w sprawie banu na wjazd obywateli z 7 krajow. Decyzja w ciagu tygodnia.
  Gdyby nie to, ze „boli mnie serce”, to ten b….l jaki, niezaleznie od przeglosowanych nominacji, narasta kazdego dnia tylko moze bawic i cieszyc. Do bojkotu Nortstrom towarow coreczki dolaczyl wielce popularny TJmaxx i Marshals i prezydent wprawdzie na prywatnym blogu jest wsciekly, ale rzecznik jego juz na konferencji z WH ustosunkowuje sie oficjalnie do bolu prezydenta- ojca z powodu takiego traktowania pierwszej corki.
  Slowa jakie uzywa so called president wobec wymiaru sprawiedliwosci juz nawet nie sa omawiane czekamy – ma orzeczenie sadu. Nawet FOX nie zdzierza i mowi, zeby prezydent nie klamal, ze amerykanskie media nie zajmowaly sie atakami a takze poczekal na orzeczenie sadu.
  Prawa reka not my president Bannon ( ban Bannon) przeraza omal wszystkich myslacych. Dlatego jest nowa strategia zdob ywania przez demokratow zwolennikow dziwnych stanach. To jako wyslannik diabla zstapil na ziemie, zeby oglupic takiego milujacego lud prezydenta. Moze tez byc druga wersja – sam so-called president jest szatanem.

 217. https://www.youtube.com/watch?v=pGoGmg7qx_w
  Dla odpoczynku, Obama na wakacjach na prywatnej wyspie Bransona. Racje ma moj ziec, jak nas chce pod…..ze prawdziwym macho jest Putin, co za klata, co za spojrzenie. A ten na cienkich nozkach, klata zapadnieta i nic tylko wpada do wody.

 218. „Smoleńsk” w pierwszej setce w klasyfikacji filmów na international movies data base (imdb.com).

  W pierwszej setce najgorszych filmów wszechczasów.

  ============

  Definitywnie podróże do US można sobie odpuścić na jakiś czas. Trochę im odbiło na granicy i chyba muszą się wyszumieć.

  Zresztą nasz dolar nie za wysoko i Stany podrożały z tego powodu. Obejdzie się bez niedzielnych wycieczek do VT.

 219. Waszczykowski dziś w sejmie wygłosił expose na temat polskiej polityki zagranicznej’ Powiedział:
  „Polska polityka zagraniczna zmieniła swój charakter. Przywróciliśmy jej podmiotowość i właściwą hierarchię priorytetów, przyjmując za punkt wyjścia szeroko pojęte interesy naszego kraju.
  ” Realizowana przez nas polityka zagraniczna jest obywatelska; jej siła tkwi w mandacie społecznym ”

  Mój komentarz
  Bla, bla, bla.
  Expose przysłuchują się premier Szydło i prezydent Duda oraz przedstawiciele dyplomatyczni. Frekwencja posłów – marna – zdjęcie dostępne na onet.pl.

  Posłowie nie przybyli licznie by wysłuchać expose, ponieważ wszyscy wiedzą, kto jest suwerenem i kto układa tę politykę, więc uznali przesiadywanie na sali sejmowej podczas przemowy Waszczykowskiego za stratę czasu.
  Waszczykowski mówi Prezesem i nie ma potrzeby wysłuchiwania.
  Suweren? Za wczesna pora.
  Pzdr, TJ

 220. TJ,

  – proponuje posluchac Schetyny, wlasnie przemawia,….tj. wiecej niz „bla, bla, bla”.

 221. Muszynianka
  „carmenere, por favor.”

  Dopadlo mnie cos paskudnego ale powoli sie wygrzebuje z Boza pomoca Gliki Nowotkannej.( Zaczytalem sie w niej )
  „Prosze nie wymawiac jej imienia nadaremnie.Ona jest swieta Nowej Fazy ”
  Zanim nia zostala popijala grimi .( nie jest pewne czy to cos to nie jest tylko wytwor rosyjskiej wyobrazni )
  Po naszemu to imie (Glika)jest co najmniej dziwne dlatego nww nie wymawiam , tylko pisze . Moze w weekend dopiero , przez to przymusowe nafaszerowanie otworze jakie Trapiche Gr. Medalla albo co .
  Glika miala dwoch narzeczonych to ja tez carmenere na zmiane z malbec
  Ps.Na poludnie wcale mnie nie ciagnie , bo ciagle jeszcze pamietam strajk CanadaPost i zachcialo mi sie wysylac cos z Buffalo. To wysylanie o malo co nie skonczylo sie na dobry wieczor. Bylo juz ciemno ale mimo to wyraznie widzialem okragla dzio’rke z czubkiem . Caliber jak dla mnie jakis nietypowy( dotad znalem tylko 7,65 ) , jakby cos na grubego zwierza ( bo nie wylaczylem silnika na czas ). No tak chcialem przeciez ( tylko) jeszcze za starego Busha (?) wjechac do Buffalo

 222. Ted’dy bear
  9 lutego o godz. 0:38

  „On byl tu potrzebny jak szczupak w stawie albo jak sprezynka w zegarku zmuszal wszystkich do myslenia i dzialania i to bylo wlasnie ozywcze.”

  Ted’dy,
  „szczupak albo sprezynka”, albo jedno, albo drugie, to sa dwie rozne sprawy,….szczupak jest agresja,…sprezynka potrzebna do funkcjonowania zegarka.
  On „zmuszal” blogowiczow albo do unikania blogu przez jednych albo do odpowiedzi na agresje przez drugich.

 223. Zytka;5:03.

  Twoj ziec plecie bzdury a ty je powtarzasz.Swiat sie zmienil,dzisiaj nie klata
  jest wazna i nie nozki a glowa a w niej intelekt,logika i abstrakcyjne myslenie.
  Amerykanie wychowani na hormonalnych fast fudach wygladaja jak chorzy
  a do tego skretynieli nigdzie nie ma tylu debilow co tam.

  https://www.youtube.com/watch?v=gQotKuliMKM

 224. Zytka; ale nie mysl ze wszystko mi sie w tej twojej ameryce nie podoba
  podoba mi sie wasz Prezydent Donald Trump a zwlaszcza jego zona.
  Takiej ladnej zony zaden Prezydent Amerykanski nie mial jaka ma Trump.

  http://www.india.com/lifestyle/melania-trumps-most-extreme-hot-raunchy-pictures-view-pics-of-donald-trumps-wife-1639648/

 225. http://i.imgur.com/pNzv0x6.jpg

  Trump jak byl mlody,no coz jaka kasa taka zona.

 226. Bar Norte
  Sztuka wyprzedza rzeczywistosc :
  Amazon wyprodukowal serial telewizyjny ( dwa sezony ) na podstawie powiesci z 1963 roku w ktorym narodowi socjalisci wygrali wojne i Manhattan wyglada jak Berlin.
  ,, The man in the high castle ”
  ,, Serial opowiada alternatywną historię świata, w którym Alianci przegraliby drugą wojnę światową. Akcja serialu zaczyna się w 1962 roku. Część dawnego terytorium USA należy do Wielkiej Nazistowskiej Rzeszy, część do Japońskich Stanów Pacyfiku. Pomiędzy nimi istnieje neutralna strefa buforowa. Zwycięskie mocarstwa – nazistowskie Niemcy i Japonia – podzieliły się władzą nad światem, jednak napięcia między nimi rosną. W obu okupowanych częściach USA działa potajemnie ruch oporu.”

 227. Na dzisiejszym portalu niemieckiego magazynu „Cicero” list („Nicht mehr mit mir”) otwarty kolejnej dysydentki CDU, Angeliki Barbe. Autorka ostro krytykuje politykę obecnego rządu dotyczącą uchodźców lub obywateli z pochodzeniem migracyjnym, politykę ratowania Euro i problematykę rentową. Pisze m.in .że de facto jest tolerowana poligamia wśród przybyszy z Bliskiego Wschodu czy zawieranie małżeństw z nieletnimi. Cytuje też Bassama Tibi,syryjskiego znawcę islamu ,który zrezygnowny stwierdza ,że tzw. Euro-Islam skapitulował na rzecz Islamu „chustkowego”.
  Angelika Barbe wywodzi się z kręgów opozycji b. NRD.

 228. folwarkPn

  „Sztuka wyprzedza rzeczywistosc”

  Tak, z tego samego nurtu co „Czlowiek z Wysokiego Zamku” Dicka mogę polecić lżejszy nieco „Vaterland” Harrisa. Też zresztą sfilmowany.

 229. zezem

  A tu po wizycie Merkel bełkot, bełkot, bełkot … . Niepodobna uchwycić żadnego konkretu tj sensu tej wizyty.

 230. folwarkPn
  9 lutego o godz. 14:45

  Ksiazka Philip K. Dick’a byla wydana jeszcze w peerelu, chyba przez Czytelnika, w tlumaczeniu L. Jeczmyka.

  „Czlowiek z wysokiego zamku” wcale nie jest ciezka powiescia, zeby natychmiast proponowac lzejszy zamiennik. Przede wszystkim jest swietnie przelozona na polski. Jeczmyk potrafil.

  Az dziw, ze dopiero teraz zekranizowano te powiesc. bardzo fajny temat, mogacy dac Amerykanom sporo do myslenia.

 231. Iran odchodzi od dolara

  Prezes banku centralnego Iranu Veliollah Seif poinformował, że Iran zamierza zaprzestać używania dolara jako waluty rozliczeniowej. Decyzja ma wejść w życie 21 marca.

  Sytuacja jest o tyle poważna, że głównym towarem eksportowym Iranu jest ropa naftowa. Roczne zyski ze sprzedaży surowca wynoszą ok. 40 mld dolarów. Jednocześnie rozliczanie ropy w dolarach stanowi o sile amerykańskiej waluty. W ten sposób generowany jest popyt na dolara, co pozwala mu pełnić rolę waluty rezerwowej. Jest to tzw. system petrodolara, zaprojektowany na początku lat 70-tych przez Henry’ego Kissingera, obecnego doradcę Donalda Trumpa ds. polityki zagranicznej.

  To nie pierwszy raz, kiedy muzułmański kraj zamierza zrezygnować z rozliczania ropy w dolarach. W 2000 roku Saddam Husajn ogłosił, że Irak będzie sprzedawał surowiec wyłącznie w euro. Zaledwie kilka miesięcy później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o posiadaniu przez Irak broni masowego rażenia. Ostatecznie Stany Zjednoczone dokonały inwazji i siłą przywróciły rozliczanie ropy w dolarach.

  Krok dalej od Husajna poszedł libijski przywódca Muammar Kaddafi, który opracował plan stworzenia złotego dinara. W tej walucie sprzedaż ropy miały rozliczać wszystkie afrykańskie państwa eksportujące surowiec. Rozwiązanie Kaddafiego stanowiło ogromne zagrożenia dla petrodolara. W efekcie doszło do wywołania libijskiej rewolucji. Rebelianci wspierani przez Zachód przejęli władzę w kraju, a pomysł wprowadzenia złotego dinara upadł.

  Obecnie odejście od rozliczeń w dolarach zapowiada Iran, będący kluczowym sojusznikiem Chin oraz Rosji. Położenie Stanów Zjednoczonych jest zatem znacznie trudniejsze.
  http://independenttrader.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionych-tygodni-luty-2017.html
  =============

  Będzie się działo?
  Według schematu?

 232. Info ze Szwecji:
  KRAFTIGA FÖRSENINGAR. Hundratals passagerare evakuerade – efter bombhoten mot tågen.

 233. „Fatherland” R. Harrisa to straszny komiks, z SS-manem w roli glownej, ktory ma wyrzuty sumienia. Pewne elementy powiesci zostaly sciagniete z ksiazki L. Feuchtwangera „Bracia Lautensack”.

 234. Muszynianko 2336,

  Skąd kochana wiedziałaś, że lubię, jak do mnie… w 3 osobie?

  Czy rating ep wróci do całej krasy z epoki radzikowej? Dlaczego Giezu wyskoczył z samolotu bez ostrzeżenia, z gaśnicą pianową w ręku? Cui bono?

  Cała nadzieja blogowej furtive fallacy, spoczywa obecnie na intelekcie T- bera, którego wpisów, z powodu dużego dystansu – niestety nie jest dane mi czyta

 235. Muszynianka 2336

  Skąd wiedziałaś, że lubię, jak do mnie… w 3 osobie?

  Czy rating ep wróci do całej krasy z epoki nafciano-zapałczanej? Dlaczego Jasny g wyskoczył z samolotu bez ostrzeżenia, z gaśnicą pianową w ręku? Cui bono?

  Cała nadzieja blogowej furtive fallacy, spoczywa obecnie na intelekcie T- bera, którego wpisów, z powodu dużego dystansu – niestety nie jest dane mi czytać.

 236. PA2155

  „„Fatherland” R. Harrisa to straszny komiks”

  Po prostu czytadło z nurtu co by było gdyby Niemcy wygrały wojnę. Nie jedyne zresztą.

 237. duende kochaniutki
  Trzecia osoba jest wyrazem szacunku, należnego dystansu …

  Wszak dystans się zwiększył 8 listopada ub.r. Właśnie poszła plotka, że przysyłacie nam – pardon, przysyłasz do Ottawy słynną Sarah Palin na ambasadora. Już się gubię w poszukiwaniach właściwej formy w jakiej mam ująć te niekonwencjonalne historie ciągnące z południa do nas. 😉

 238. Muszynianko najdroższa,

  Czarnowidzę masową dezercję Jankesów el norte. Czy tamtejsze tajne liquor stores zmienią oznakowanie oraz godziny pracy? Czy rurociąg przyjaźni wytrzyma?

 239. Wedlug historyka profesora Nikolausa Wachsmann, Auschwitz powstal w celu eksterminacji polskiego podziemia/konspiracji, raczej niz europejskich Zydow.

  http://www.currenteventspoland.com/analysis/auschwitz-was-established-to-exterminate-the-polish-underground-resistance.html

 240. @zezem
  16:16

  transl.: Duze spoznienia. Setki pasazerow zostalo ewakuowanych – po grozbie zamachu bombowego na pociag.

  PS Pociag relacji Sztokholm – Göteborg; dworzec ewakuowany.

 241. Policjantowi z ponad 40-letnim stażem postawiono zarzut podżegania do nienawiści na tle rasowym. W jego sprawie wszczęto postępowanie wewnętrzne. Jak na razie, wciąż jednak aktywnie pracuje.

  Do problemu opisywanego przez Springare odniósł się premier Szwecji – Stefan Löfven, podważając informacje o tym, jakoby tak wielu imigrantów jest odpowiedzialnych za przestępstwa dokonywane w Szwecji.

  – Nie wiem jak to wygląda w Örebro, ale patrząc na sprawę szerzej, trudno jest dostrzec, aby 100 proc. zasobów policyjnych było przeznaczanych do zwalczania przestępstw popełnianych przez imigrantów. Bardzo, bardzo trudno jest mi zaakceptować taką perspektywę, chcę podkreślić, że jest ona fałszywa – powiedział premier Löfven w rozmowie z gazetą „Expressen”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwecja-policjant-opisal-skale-przestepczosci-wsrod-migrantow-premier-to-falsz
  ===========

  Polityk wie lepiej niż policjant…..

 242. Bar Norte:
  „Po prostu czytadło z nurtu co by było gdyby Niemcy wygrały wojnę. Nie jedyne zresztą.”
  Nawet Ph. Roth popelnil cos w tym rodzaju („The Plot against America”). To chyba jego najgorsza ksiazka, jaka kiedykolwiek napisal.

 243. PA2155

  Nie czytałem ale jak widzę niewiele straciłem.

  Tu ją wydano dopiero rok temu (Wydawnictwo Literackie) i recenzje mimo renomy wydawcy też nie były najlepsze:

  „to nie jest jego najbardziej błyskotliwa powieść (…) stać Philipa Rotha na więcej.”

 244. wiesiek59
  9 lutego o godz. 17:26
  Polityk wie lepiej niż policjant….
  Nie tylko Szwecja jest tym dotknięta. Potem zdziwienie, krzyki, złorzeczenia ,że FN, AfD, Liga Nord itp.

 245. Bar Norte 9 lutego o godz. 15:38 No właśnie, z każdej strony słychać tylko bla, bla, bla. Jedno jest w każdym bądź razie pewne, nie było powtórki spod Grunwaldu. Hufce litewskie nawet nie pojawiły się w echu, że o ruskich nie wspomnę. Andżelina musiał natrzeć uszu muszkieterom (dwoje bez szpad). Przecież gdyby było inaczej, to dzisiaj rano nawet ekspres do kawy nadawałby jak DTV Kurskiego. Jest gorzej niż za Niemca i Sowietów. Przynajmniej Radio Londyn i Wolna Europa docierały wtedy do suwerena z informacją. Dzisiaj wszyscy milczą, choć gęby się nie zamykają. Trudno, trzeba czekać. Tylko po tym, co się będzie działo, dowiemy się o czym rozmawiała kanclerz z Jarosławem K.

  Fanom Rotha polecam ekranizację jego świetnej i wspominanej tu już nie raz na blogu powieści „Amerykańska sielanka”. Rzadko się zdarza, żeby zmieścić wszystko z powieści w filmie i nie wygonić widzów z kina. Radzę się pospieszyć, bo film ze względu na małą ilość nieboszczyków i wystrzelonej amunicji długo się nie utrzyma w repertuarze multipleksów.

 246. zezem
  9 lutego o godz. 18:39

  Zabawa w manipulowanie informacją, jej dostepnością, rzetelnością przekazu, trwa w najlepsze.
  słynne fake news…..
  Standard dziennikarskie, to raczej przeszłość.
  Przyszłość w cenzurze?

  tyle że na podstawie błędnych danych, wyciąga się błędne wnioski i realizuje obłędne koncepcje…..

  politycy i elity żyjące w szklanych wieżach, w przefiltrowanej bańce informacyjnej- to zdaje się problem dręczący świat zachodni.
  Cóż może wiedzieć o realiach polityk jedzący lunch za średnią płacę miesięczną współobywatela?
  Żyjąc w strzeżonej enklawie dobrobytu, poruszając sie limuzyną z ochroną, dość łatwo odlecieć w abstrakcyjny kosmos.
  A takie typy jak na razie dominują w świecie zachodnim.

 247. „Philip Roth has written a terrific political novel”

  Tak ocenia krytyk NYTimes, Pau Berman powieść Rotha „The Plot Against America”

  http://www.nytimes.com/2004/10/03/books/review/the-plot-against-america.html

  Dawn temu czytałam tę powieść, zastanawiam się co jest w niej takiego słabego. Proszę PA o pomoc.

  Sam Berman trudni się pisaniem o totalitaryzmach i ich ideologiach z lewa i prawa. Znana jest jest ta jego pozycja z 2005 r:
  „Power and the Idealists: Or, The Passion of Joschka Fischer, and its Aftermath” …….

  Nota bene, w „Spisku przeciw Ameryce” Roth do „alternatywnej historii II wojny” wprowadza realia politycznego ruchu „America First Committee”, Trump dla swego izolacjonizmu i protekcjonizmu w handlu posłużył się tym hasłem – America First. Wiele teorii zbudowano wokół rzekomego ukrycia przez FD Roosevelta informacji o nadchodzącym ataku japońskim na Pearl Harbour (XII-1941), aby wciągnąć USA do wojny i zmiażdżyć ten ruch, który miał u szczytu 800 tys członków i propagowała nie mieszanie się USA w wojnę z Niemcami. Amerykańcy komuniści przed VI-1941 próbowali zdobyć kontrolę tego ruchu i wzmocnić go.

 248. Waldek B
  „Fanom Rotha polecam ekranizację jego świetnej i wspominanej tu już nie raz na blogu powieści „Amerykańska sielanka”.”
  Mozna odkurzyc dawna ekranizacje „Goodbye , Columbus” (z R. Benjaminem i Ali McGraw) lub „Portnoy’s Complaint” (z R. Benjaminem i Jill Clayborough). To ten lepszy Ph. Roth.

 249. „To się w hełmie nie mieści”

  Proponuje nabycie wiekszego helmu.
  W razie problemow ze znalezieniem takowego pozostaje jeszcze wiadro
  jako ostatnia „deska ratunku”.

 250. Muszynianka:
  „Dawn temu czytałam tę powieść, zastanawiam się co jest w niej takiego słabego. Proszę PA o pomoc.”
  Nie jestem krytykiem literackim (powiem skromnie o sobie- homo faber), ale jako czytaczowi trudno bylo mi przez to przebrnac. Nuzacym jest ustawiczne nawiazywanie do watku zydowskiego, stereotypowych opresji (cos w stylu naszego Jedwabnego Kominiarczyka). Po pisarzu tej klasy mozna sie spodziewac czegos wiecej. Dodam, ze nie lubie rowniez innej jego powiesci „When she was good”. Moim faworytem sa natomiast „Portnoy’s Complaint” i „The Human Stain”.
  Fakt, ze Roth probowal odbrazowic postac Ch. Lindbergha, za co mu sie nalezy chwala, ale to wszystko.

 251. Philip Roth ocenia Trumpa

  W ubiegłym tygodniu, poproszono Rotha za pośrednictwem e-maila, aby jakby to wyglądało, gdy Lindbergh faktycznie doszedł do władzy i czy można z czymś porównywaćj. Roth odpowiedział: „Łatwiej jest zrozumieć wybór wyimaginowanej prezydenta jak Charles Lindbergh niż rzeczywistej prezydenta jak Donald Trump. Lindbergh, pomimo jego sympatii nazistowskich i rasistowskich skłonności, był wielkim bohaterem lotnictwa, który wykazał się ogromną odwagę i geniusz lotnictwa gdy przeleciał nad Atlantykiem w 1927 roku, on miał charakter i miał substancję, wraz z Henry Ford był na świecie najsłynniejszym Amerykaninem tamtych czasów. Trump jest po prostu oszustem.

 252. Philip Roth ocenia Trumpa

  Odpowiednia książka o amerykańskiej protoplaście Trumpa jest „Człowiek z przekonaniem”, czarna, pesymistyczna, odważnie pomysłowa powieść Hermana Melville’a, która mogłyby równie dobrze zostały nazwane „Sztuka oszustwa”.

 253. Muszynianka:
  „Lindbergh, pomimo jego sympatii nazistowskich i rasistowskich skłonności, był wielkim bohaterem lotnictwa, który wykazał się ogromną odwagę i geniusz lotnictwa gdy przeleciał nad Atlantykiem w 1927 roku, on miał charakter i miał substancję, wraz z Henry Ford był na świecie najsłynniejszym Amerykaninem tamtych czasów. ”

  Co jak co, ale H. Ford to symbol amerykanskiego antysemityzmu. Dziwie sie, ze jego firma przetrwala do naszych czasow i nie zostala poddana bojkotowi. Nawet koneserzy blogowi od antysemityzmu milczeli o nim znaczaco.
  A Lindbergh jest jak Jamie Stewart, ktory go uwiecznil w filmie. Nietykalny.

 254. „Nuzacym jest ustawiczne nawiazywanie do watku zydowskiego, stereotypowych opresji (cos w stylu naszego ****)”

  Mnie osobiście wątek żydowski bynajmniej nie nuży. Wręcz przeciwnie – fascynuje. Taki np. opowiadacz jak Singer, czy Bellow (nb. Agnona nie daję rady czytać, chyba przez jego religijność). Ileż fascynujących opowieści życia słyszałam od zwykłych opowiadaczy. Może dlatego, że jest we mnie coś z wędrowca??

  Nasz blogtrotter z kolei był tego antytezą, jego rozpacz brała się z wygnania z Polski. Nic tylko rozpacz, żadnej refleksji, tylko nienawiść wyrażana na odlew, toż to głupek i prostak, nade wszystko chorobliwy mizogin. W pierwszym odruchu nazwałam go tak, jak na to zasłużył.

  Dla innych było to fascynujące, taka nawalanka w rzadkim błocie. A teraz nastała „niezdrowa nuda”.

 255. Kompromitacje nierządu PiS nie mają końca a popracie nadal wysokie! Źle to wróży na przyszłość! A dzisiaj Kukiz bredził znowu RMF. Szkoda gadać!

 256. Bar Norte
  Uskarża się na mało konkretną ocenę wizyty Merkel w Polsce.
  W Niemczech oceniono skolei tą wizytę pozytywnie i mówi się o zbliżeniu w wzajemnych stosunkach.
  Niemcy sądzą, że Polska po Brexicie i Wyborze Trumpa w USA, ma coraz mniej znaczących sojuszników międzynarodowych i dlatego dąży ona do poprawy stosunków z Niemcami .
  Ta nagła ” miłość ” jest przyjmowana w Niemczech z zadowoleniem , ale także z otrożnością. W Polsce PiS jeszcze musi prawdopodobnie znależdź odpowiednie interpretację dla tej wolty politycznej
  W mojej sytuacji życiowej przyjmuje oczywiście także z zadowoleniem każdą poprawę niemiecko-polskich stosunków.

 257. Polska – Niemcy: polska racja stanu

  Niemcy obecnie są naturalnym największym sojusznikiem Polski. Gospodarczo wymarzony partner na obecnym etapie rozwoju. Politycznie stabilny sojusznik. Jeśli coś więcej mogliby Niemcy dla nas zrobić, to po pierwsze – trzeba poznać i uznać ich sytuację i uwarunkowania, po drugie – coś w tej sprawie zrobić, dać im coś w zamian.

  W epoce Trumpa Niemcy będą pod transatlantycką presją, głównie z powodu obsesji handlowych, mniej lub bardziej uzasadnionych (raczej mniej w przypadku Niemiec). Także z uwagi na niekonwencjonalne sny Trumpa o partnerstwie z Rosją. Jeśli gospodarka Niemiec ucierpi z powodu agresywnej wojny celnej z USA, to w tyłek dostanie polska gospodarka, która nie ma alternatywnego partnera tej skali.

  W tej sytuacji, Kaczyński musi tańczyć jak międzynarodowa kapela zagrywa. Na krajowy użytek robi śmieszne miny i gesty, ale z Merkel gaworzy. Podobno już w lecie pojechał do niej do zamku w Meklemburgii na tajne rozmowy. Wczorajsze rozmowy są „poufne”. Prezes musi być za zasłoną dymną, aby jego matactw politycznych nie było widać. Stąd dziwne zaniepokojenie i konsternacja na skądinąd wyrafinowanym politycznie blogu. Ale widać nie dla wszystkich polityka prezesa jest jedną wielką ściemą wypełnioną fobiami, zmyłkami i mitologią dla ciemnego ludu.

  Nota bene, w ostatnich „Gościach Passenta” jeden z gości, bodaj „naczelny germanizator” (czy germanista Polski), dr Krzemiński mówił o Merkel jako naukowcu-fizyku, a ona zajmowała się chemią kwantową, choć to dziedzina z pogranicza, ale jednak chemią się nazywa, fizyczną chemią.

  Na ONET-cie wyskakuje mi wiadomość, że Morawiecki domaga się obniżenia emerytury Wałęsy. Już nie otwieram i nie chcę sprawdzać, czy to stary Morawiecki czy minister finansów. Dla tych politykierów im więcej namieszają, żółci nawalą, tym słodszy kogiel-mogiel dla ciemnego ludu.

 258. Waldek B

  „No właśnie, z każdej strony słychać tylko bla, bla, bla.”

  No własnie.

  Ale nie odnosi się to tylko do wizyty kanclerz Merkel. Ostatnio wiekszość tematów miedzynarodowych jest podawana w konwencji bla, bla, bla. Tak jakby publicyści mieli problem z opisem i interetacją dość zaskakujących, nowych wydarzeń. Taką bezradność w tych tekstach, niemoc o nawet osłupienie się czuje.
  Nie nadązają.

  Profesor Lewicki, amerykanista, zauważył w tekście o dekretach prezydentów USA, że dla większosci piszących ostatnio o prezydencie Trumpie sam Trump jest jedynie pretekstem do pisania o własnych pogladach a nawet obsesjach.

 259. Bywalec 2

  „W Niemczech oceniono skolei tą wizytę pozytywnie i mówi się o zbliżeniu w wzajemnych stosunkach.”

  A tutaj poza zdawkowe „było miło” relacje nie wykraczają.
  Tak wiec nie wiadomu czym sobie nawzajem dogodzili.

 260. Dynamicznie zachodzące zmiany społeczne wymuszają zmiany językowe.

  Jak zauważam, zapomniane a potem wykluczane z narracji politycznej słowo „wyzysk” przeżywa renesans.

  Co ciekawe posługiwać się zaczynają nim środowiska, które jeszcze nie tak dawno trudno by było o to podejrzewać.

  Portal forsal.pl pisze:

  „Zdobyliśmy przykładowe umowy wystawiane przez dwie działające w Polsce firmy, na podstawie których Ukraińcy wykonują u nas pracę. Wniosek jest dramatyczny: część Ukraińców zatrudniana jest w warunkach faktycznego wyzysku. Ich praca jest regulowana zasadami przeniesionymi wprost z XIX-wiecznego folwarku. To forma nowoczesnego niewolnictwa.”

  Całość pod linkiem

  http://forsal.pl/artykuly/1018283,nowoczesne-niewolnictwo-w-polsce-tak-wyzyskuje-sie-ukraincow.html

  Ps. W Odlewni Żeliwa w Zawierciu strajk bezterminowy, pod Katowickim Holdingiem Węglowym zamieszki.

 261. xmax
  9 lutego o godz. 21:19

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,CBA-zatrzymalo-kolejnych-6-podejrzanych-o-wyludzenia-z-SK-Banku-w-Wolominie,wid,18697605,wiadomosc.html

  Pisowskie szwadrony śmierci znów sieją terror.
  Nie będzie to zapomniane.
  A tak było miło, wygodnie i niebiednie. 🙂

 262. duende
  Yankee draft dodgers are always welcome in the True North.
  Jak donoszą blogowi globstratedzy, wojny Wuja Sama z Ajatolahem na dniach/tygodniach.
  Twierdzą, że w obronie petrodolara. Wg mnie casus belli jest inny. Pers(owi)anki nie chcą się podporządkować ostatniej wytycznej: GO BUY IVANKA’S STUFF.

 263. Muszynianka:
  „Nota bene, w ostatnich „Gościach Passenta” jeden z gości, bodaj „naczelny germanizator” (czy germanista Polski), dr Krzemiński mówił o Merkel jako naukowcu-fizyku, a ona zajmowała się chemią kwantową, choć to dziedzina z pogranicza, ale jednak chemią się nazywa, fizyczną chemią.”
  Chemie, jezeli juz musialbym jakos nazwac, nazwalbym dzialem fizyki, w pewnym sensie samodzielnym, ale niezupelnie. Bez chemii fizycznej wspolczesna chemia nie moze istniec. Mogla istniec, gdy nosila nazwe alchemii. Ale wtedy wszystko bylo bajeczne i mistyczne.

 264. Energia wiatrowa w natarciu?

  Potężna awaria zasilania w Brukseli, w cały mieście ciemno, blackout.
  Trochę to symboliczne, UE w kryzysie to i ciemno być musi.

 265. Mauro Rossi

  „Potężna awaria zasilania w Brukseli, w cały mieście ciemno, blackout.”

  Ale piszą, że syreny wyją. To chyba ręcznie napędzane syreny. Takie na korbę.

 266. Bar Norte
  10 lutego o godz. 0:08

  „W Odlewni Żeliwa w Zawierciu strajk bezterminowy, pod Katowickim Holdingiem Węglowym zamieszki”.

  Zandberg już w drodze na Śląsk? ― A powinien.
  Jeśli chce coś osiągnąć za 15-20 lat w polityce to już dziś powinien się ruszać. Inaczej czeka go kariera Kazimierza Mijala, czyli w sumie nic ciekawego jak na tak długie życie (100 lat).

 267. @Puszynianka,

  … usiluje w swoim wariackim hejcie podpierac sie „Perezem” (napaskudzone 8 lutego o godz. 18:11). Napaskudzilo to-to tylez obrzydliwie co po prostu glupio.

  Kolesie @puszynianki, co sie sadzi i puszy, ze jej kraj jest „jednolity rasowo”, znaczy „judenrein” – nie przebieraja w slowach, jesli chodzi o Peresa. Zdaniem tzw „palestynczykow”, ktorych @puszynianka tak popiera – Peres to jakoby „zbrodniarz wojenny”:

  ” SZYMON PERES: IZRAELSKI ZBRODNIARZ WOJENNY, KTÓREGO OFIARY ZACHÓD ZIGNOROWAŁ”

  http://palestyna24.pl/szymon-peres-izraelski-zbrodniarz-wojenny-ktorego-ofiary-zachod-zignorowal/

  Tyle tzw „Palestynczycy” na temat Peresa. Tak samo o Peresie wypowiadaja sie liczni rodacy @puszynianki:

  „Szymon Peres, który zmarł w środę (28.09.2016) w wieku 93 lat, po udarze, jakiego doznał 13 września, uosabiał rozbieżności między obrazem Izraela na Zachodzie, a jego rzeczywistą krwawą, kolonialną polityką w Palestynie oraz w całym regionie.”

  „za to Peres, zbrodniarz wojenny, został pochowany w Palestynie” (witryna „wolna polska”)

  Spece od planow likwidacji Izraela i Treblinki 2.0 na BW bo to „dawno zagarniete ziemie Palestyny” czy ostam to halastra cuchnacych tchorzy. Hejterstwo usiluje zaslonic swoje mordercze zapedy zaslaniajac sie np Peresem.

  Warto zatem przypomniec, ze wlasnie Peres stworzyl od podstaw izraelski program jadrowy. Peres zapoczatkowal program, w efekcie ktorego Zydzi maja tyle glowic wodorowych, rakiet balistycznych, bomb lotniczych i innych podobnych zabawek, ze jakas Treblinka 2.0 jest bardzo malo prawdopodobna.

  Co innego bowiem darcie ryja – a co innego zmienic stan skupienia. Na to drugie jakos nikt nei ma ochoty.

  „Perez” a tak naprawde Peres – zupelnie nie mial ochoty na to, zeby Zydow ponownie przepuszczano przez komin czy tez „zepchnieto do morza”. I dlatego bardzo dawno temu zaczal wprowadzac z w zycie prosta zasade: „Nie chcesz do gazu? To musisz miec bron jadrowa”.

  Chorych z wariackiej, ludobojzcej nienawisci tutejszych hejterow, krzyczaczy i klamczuchow pozdrawia sie serdecznie, prawa reka zgieta na nadgarstku lewej.

  Dziob pingwina.

 268. Bar Norte
  10 lutego o godz. 0:23

  „Ale piszą, że syreny wyją. To chyba ręcznie napędzane syreny. Takie na korbę”.

  Może wyją z rozpaczy?

 269. @MR

  „Trochę to symboliczne, UE w kryzysie to i ciemno być musi.”

  No to k..a wypad z tej Unii, skoro taka zla i niedobra. Bo jak na razie to sie twoje ziomy tak wp..ja do tej zlej i niedobrej Unii, ze ida leb w leb z tzw „uchodzcami” z „Syrii”.

 270. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 0:25

  To cię nie zachwyci, ale podaję abyś mógł dać słuszny odpór.

  Problem ekstradycji ze Szwecji …

  http://wpolityce.pl/historia/326938-trzy-pytania-do-leszka-zebrowskiego-michnik-to-zbrodniarz-sadowy-ktory-wydawal-i-uczestniczyl-w-wykonaniu-wyrokow-na-polskich-bohaterach

 271. @PA2155

  „Trochę to symboliczne, UE w kryzysie to i ciemno być musi.”

  Jasne, ty pewnie z ktoregos z tych jakze licznych polskich zespolow fizyki wzglednie chemii kwantowej co to sie zalapaly na Nobla. A moze twoj zespol rozkrecil jakis slynny polski produkt, oparty na zjawiskach kwantowych? Cos jak dioda tunelowa?

  Cieniasie!

 272. W Ameryce trzech nowych „tak zwanych sędziów” w San Francisco

  Wstrzymanie Trumpowego dekretu o zakazie przyjmowania podróżnych z 7 krajów potwierdzone przez sąd odwoławczy, jednomyślnie!

  Teraz Trump ma dwa wyjścia: A – zrewidować/poprawić/wycofać dekret, B – zaskarżyć dzisiejszy wyrok do SN. A tam szanse ma niewielkie na postawienie na swoim.

 273. @PA2155

  ” Nuzacym jest ustawiczne nawiazywanie do watku zydowskiego, stereotypowych opresji (cos w stylu naszego Jedwabnego Kominiarczyka). Po pisarzu tej … Moim faworytem sa natomiast „Portnoy’s Complaint”!”

  Moze nawet sprzatales jakis dom, gdzie Roth stal na polce – ale na pewno nigdy nie miales w reku ” „Portnoy’s Complaint”. Kalmiesz glupio i nieudolnie, jak zwykle. „Portnoy’s complaint” to jeden niesutajacy watek zydowski, jest zreszta w tej powiesci i watek izraelski. Cala powiesc jest pisana z perspektywy mlodego Zyda, ktory zreszta nawet w USA nieraz dostaje po tyju „za pochodzenie” (vide „Cream that Yid”). Jesli dla ciebie ” Nuzacym jest ustawiczne nawiazywanie do watku zydowskiego” i JEDNOCZESNIE wychwalasz „„Portnoy’s Complaint” / to zanczy, ze usilujesz glupio szpanowac tytulem ksiazki, ktorej bys nawet nie umial przeczytac.

  Wczesniej usilowales szpanowac i popisywac sie rzekoma „wiedza” w zakresie farmakologii. I od razu sie okazalo, ze ten szpan to tak na poziomie Mszany Dolnej. Bo w Gornej bys juz byl za cienki.

 274. Mauro Rossi

  „Zandberg już w drodze na Śląsk?”

  A po co ma być w drodze? Przecież sprawa jest w gestii Katowickiego Okręgu Razem.

 275. wiesiek59
  9 lutego o godz. 17:26

  „Nie wiem jak to wygląda w Örebro, ale patrząc na sprawę szerzej, trudno jest dostrzec, aby 100 proc. zasobów policyjnych było przeznaczanych do zwalczania przestępstw popełnianych przez imigrantów. Bardzo, bardzo trudno jest mi zaakceptować taką perspektywę, chcę podkreślić, że jest ona fałszywa – powiedział premier Löfven w rozmowie z gazetą „Expressen”.
  Polityk wie lepiej niż policjant …”

  Tak, polityk wie lepiej jak być powinno, a że tak nie jest jak powinno, to może wina pytającego?

  A tymczasem:

  Islamscy imigranci przejmują Malmoe. „Przyślijcie tu wojsko albo będziemy mieli w Szwecji drugą Somalię”.

  http://wolnosc24.pl/2017/01/26/islamscy-imigranci-przejmuja-malmoe-przyslijcie-tu-wojsko-albo-bedziemy-mieli-w-szwecji-druga-somalie/

 276. @MR

  „Problem ekstradycji ze Szwecji …”

  Jaki znowu „problem”, Szwedzi wyrzucili wniosek o „ekstradycje” do kubla.

  A twoj prezydent byl niedawno w Izraelu. Prezydent, Pani Premier, ministrowie…. Jakos nie tweirdza, ze Netanjahu to „zbrodniarz wojenny”, jakos nie wypowiadaja sie, ze „apartheid” tylko ze „wspolne wartosci”. Obawiam sie, ze ciebie w koncu ..pa rozboli od siedzenia naraz na dwoch stolkach. W odroznieniu od chorego z wariackiej nienawisci brunatnego hejterstwa obecne polskie wladze maja doskonale stosunki z obecnymi wladzami Izraela.

  A wiec z tym wrzaskiem, piskiem i hejtem ze „apartheid”, „zbrodnie wojenne” i co tam jeszcze to zes sie wysforowal daleko przed szereg. A te twoje kumpelki podobnie.

 277. Bar Norte
  10 lutego o godz. 0:38

  „Zandberg już w drodze na Śląsk?”
  „A po co ma być w drodze? Przecież sprawa jest w gestii Katowickiego Okręgu Razem”.

  O Dżizas, Zandberg chce wygrać najbliższe wybory samorządowe. Już jest w całej Polsce, a jeszcze wczoraj był tylko w „Karmie” i „Szarlotce” na Pl. Tęczy (d. Plac Zbawiciela). 🙂

 278. @MR

  „Islamscy imigranci przejmują Malmoe”

  Twoje ziomy „przejmuja Malmoe” i Sztokholm i Sodertalje i co sie da. Jakos nie wiedza, ze zle i niedobrze i strefy szariatu tylko sie pchaja jeden przez drugiego. Ciekawe, dlaczego – przeciez tam u ciebie to dobrobyt ze hej.

  A jeszcze ciekawsze ze ze wszystkich obecnych na tym „forum” specow od darcia ryja na patriotyczna nute to jakos ani jeden/ani jedna – nikt nie mieszka w Polsce.

 279. DO ZOBACZENIA W SąDZIE … – tweetuje DJ Trump

  Ta sprawa jeszcze się pociągnie, przez wiele tygodni.
  Wygląda na to, że prezydent i wszyscy jego ludzie to amatorzy.
  Cóż tu pisać, tzw. osuszanie waszyngtońskiego bagna się opóźni.

 280. @puszynianka

  „Mnie osobiście wątek żydowski bynajmniej nie nuży. Wręcz przeciwnie – fascynuje. Taki np. opowiadacz jak Singer, czy Bellow”

  … na gaz i piec sie nie zalapal, bo np Singer zdazyl dac noge.

  Ale szczyt obrzdydliwosci to ktos, kto paskudzi i sadzi klocki obrzydliwe, hejterskie, takie oto

  „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów … Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu …”
  „esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, ”

  .. a potem najbezczelniej klei glupa, ze „„Do zakutej żydowskiej wrażliwości … Jest jeszcze trzeci fakt historyczny, z którym zakuta wrażliwość żydowska nie może się pogodzić: (3) Marzec-68 był on skutkiem wyniku wojny 6-dniowej … ydowska wrażliwość nie jest w stanie zdzierżyć faktów … zakutych głowach nadwrażliwych Żydów … Mam wrażenie, że ten stan umysłu i ducha nie pozwala Izrealitom dojść do pokojowej zgody z Palestyńczykami i dlatego muszą sięgnąć po metody apartheidu …”
  „esteś dla mnie chamem i oszołomem” „Żyd z Polski wyjechany to widocznie musi być najgorsza sffołoch pod słońcem.”, „ednak przygłup jesteś, wśród „wybranego narodu” też się zdarza.”, ”

  Merde, specjalistko od kultury dyskusji.

 281. @MR

  „Pl. Tęczy”

  Jakby hejterstwo na glowe bralo, ¨to by zajarzylo, ze inni moga wziac dorbry przyklad z „patriotow”, ktorzy swojego „patriotyzmu” dowodzili poprzez podpalenie. Podkladanie ognia.

  Ja moge tylko zwuwazyc, ze jak nie ma kogo do oblanej nafta stodoly zagonic, to dobra i nagroda pocieszenia. Podpalacz cos w koncu musi podpalic. Tecze albo kukle.

 282. Jedwabny Kominiarczyk:
  Ja o zupie, a ty o du…ie.
  Czas na wizyte u psychiatry.

 283. „du…ie.”

  Wulgarny jestes, kutasie. Du..a to jedyny temat, na jaki mozesz sie, kutasie wypowiadac. Jak sobie w w/w otworze grzebiesz – to moze cos i wygrzebiesz.

 284. @PA2155

  ” Kazdemu zwisaly walory intelektualne i ideowe B. Germka i prof. Bartoszewskiego.”

  Kazdemu zwisaja twoje madrosci, krzykaczu i hejterze. Nizej niz biust czterdziestolatce.

 285. rJ; powiec jak ty to zrobiles ze cofnales bananowa decyzje gospodarza ?.
  to tak jakby umarly zmartwywstal i zyl.

 286. @neospasmin

  „I to nie paru panow co w Kiejkutach jencow torturowali, ale regularne wojsko.”

  Zgadza sie, to amerykanskie wojsko to prawdziwa potega. Jakby co to na pewno Polske obroni.

  Juz kiedys Amerykanie bronili Wietnamu. I jeszcze paru innych krajow. W Wietnamie to ich nawet bylo troche wiecej niz w twoim pieknym kraju. Znaczy obecnie.

  Nie ma to jak solidne sojusze. An przyklad ten przedwojenny z Anglia i Francja.

 287. @Ted’dy bear

  „bananowa decyzje gospodarza”

  ???

  Ja naprawde mam wiecej do roboty niz tylko zajmowsc sie tutejszym hejtem.

  Zagladam od czasu do czasu.

 288. rJ; cale szczescie.

 289. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/antoni-macierewicz-mia%C5%82-straci%C4%87-stanowisko-szefa-mon-przez-misiewicza/ar-AAmLlBD?li=BBr5KbO

  Trotylenko na marszalka Sejmu – popieram,nareszcie bylby odpowiedni
  czlowiek na odpowiednim miejscu.

 290. Ten du…ie; to ponoc inteligentny bo zarzadza mop’ami i daje Polakom
  za granica zarobic aby nie pomarli z glodu.
  Troche taki inteligentny inaczej.

 291. PA2155; sorry to nie do ciebie,pomylilem nicki to dla naszego blogowego
  duande czy jakos tak, to on zarzadza mop’ami.

 292. A juz mialam zludzenie, ze powietrze na forum sie oczyscilo. Niestety.

 293. Zytka; odbijasz sie od zludzenia do zludzenia.Niestety.

 294. „jakby publicyści mieli problem z opisem i interetacją dość zaskakujących, nowych wydarzeń”

  Z naciskiem na „jakby”. Bowiem wydarzenia są opisywane na bieżąco. I interpretowane. Oczywiście interpretacja ma związek z punktem siedzenia. Ale czy zawsze? Z mojego „socjalnego”, finansowego punktu siedzenia 11,4% zarobku na akcjach w ciągu zaledwie 3 miesięcy nie w kij dmuchał. I to dzięki wygranej Trumpa i następnie jego nagonki na regulacje i podatki. Ale chyba moja interpretacja wskazuje na coś jeszcze.

  Interpretacje musi wyciągać każdy odbiorca strumienia medialnego. Nikt go/jej z tego nie zwolni. A jeśli coś nie pasuje z jego/jej dotychczasowymi interpretacjami, to czas najwyższy je zrewidować. Poniżej całkiem rozwinięta interpretacja Trumpa, bez problemu podana:

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1693196,1,amerykanska-prezydentura-test-dla-usa-i-dla-swiata.read

 295. Bar Norte, 0:08
  Jankeski Adam Michnik chce zastapic rodzimych pracownikow przez zdesperowanych imigrantow z III Swiata, zeby dalej zwiekszac zyski globalnych korporacji kosztem spoleczenstwa.
  Na niedawnej zamknietej konferencji w korporacyjnym American Enterprise Instititute , glowny zapiewajlo korporacyjnego globalizmu w amerykanskim Radiu Erewan ( Fox News-Sky )- Bill Kristol, zaproponowal zastapienie tubylcow imigrantami :
  ,,…if things are so bad as you say with the white working class, don’t you want to get new Americans in? ”
  https://www.amren.com/news/2017/02/bill-kristol-lazy-spoiled-white-working-class-replaced-immigrants/
  Misjonarze z Czerskiej, zachecajac do zastepowania Polakow Ukraincami, realizuja jedynie wytyczne z Centrali.

 296. Dzien dobry,

  – 3C , bialosnieznie za oknem.
  ***
  Z dzisiejszego dziennika „Dagens nyheter”:
  Polacy na czele ligi zlodziejow luksusowych samochodow ze Szwecji,
  na II miejscu Litwini, czyli taka unia polsko-litewska.
  Prosze sie o Czerska „nie martwic” – z ta ta Centrala to paranoja, zreszta nie od dzisiaj.

 297. suplement:

  najmniejszy problem z tymi, co „przejmuja Malmö” – o wiele wiekszy z tymi co kradna —

 298. @puszynianka

  znowu sie puszy: „Z mojego „socjalnego”, finansowego punktu siedzenia 11,4% zarobku na akcjach w ciągu zaledwie 3 miesięcy nie w kij dmuchał. I to dzięki wygranej Trumpa”

  A ja slyszalem, ze „na akcjach” @puszynianka zarobila 111.4 procent. I jeszcze jeden malutki.

  I dodatkowa trzynascie.

  W Internecie kazdy jest Czlowiekiem Sukcesu.

  Ciekawe, ze sposrod tutejszych Ludzikow Sukcesu ani jeden/ani jedna nie odnosi jakos tych swoich Wybitnych Sukcesow w ukochanej ojczyznie. Jak nie w rajchu to w Kanadzie, jak nie w Kanadzie to w Londynie. Albo w zamorskiej krainie. Albo w obcej dziedzinie.

 299. @ozzy

  „Polacy na czele ligi zlodziejow luksusowych samochodow ze Szwecji,”

  Polacy sa na dobrej, drugiej pozycji takze w innej konkurencji: Najwiecej intruzow, co sie do Szwecji zalapalo – to z Iraku. Ale Polacy sa na dobrej, drugiej pozycji.

  Ktory to fajt jest o tyle ciekawy, ze Szwecja przeciez zla i niedobra, gender sie pleni, strefy szariatu, muzulmanie napastuja biale kobiety, policja boi sie interweniowac, wstretne wladze nadal nie chca wyslac w kajdankach do Warszawy Stefana Michnika i w ogole kaszana.

  A Polacy i Polki pchaja sie do tej zlej i niedobrej Szwecji ze az furczy. I jednoczesnie glosza, ze Szwecja taka zla.

 300. @zakalec

  … ma nieswieze wiadomosci:

  „Drei Boote wurden von 1999 bis 2000 in Dienst gestellt. Drei weitere Boote werden ab 2012 folgen. ”

  Kolejne dwa okrety podwodne z rajchu, Tanin i Rahav juz dawno szkopy dostarczyly. Okrety juz od dawna na patrolach. To nowa generacja, moze bardzo dlugo pozostawac w zanurzeniu. Na pokladzie rakiety z solidnymi jadrowymi glowicami.

  Dzieki fajnym prezentom Niemcy jakby co nie lapia sie na Opcje Samsona.

  A @zakalec bedzie musial wydlubac pare dodatkowych dziurek w pasku. Nastepne fajne prezenty juz w budowie, m in cztery korwety i jeszcze jeden okret podwodny z serii Dolphin 2.

  Rajchsdojcze sa kumate. Tanim kosztem sie wyreklamowaly od Opcji Samsona.

 301. Bar Norte 9 lutego o godz. 20:56 Jeszcze pogrzeję temat wizyty pani kanclerz. W porannej audycji TOK FM Żakowski zaproponował taką oto teorię, że rozmowy w cztery oczy z notariuszem Jarosława K, były rozmową pożegnalną. I kto wie czy tym razem redaktor nie trafił w dziesiątkę. Ja natychmiast przywołałem sobie z pamięci te wczorajsze buźki broszki i notariusza. Mordki Jarosława K nie widziałem, ale on ma zawsze jednakową. Gdyby z tych rozmów wynikało choć jedno maleńki zwycięstwo, to nie byłoby końca przechwałkom, jak to Niemca pogoniono. Jest cisza.
  Tak w ogóle to Żakowski w nowym numerze Polityki nieźle wróży i mu się zaczyna sprawdzać. Mam na myśli te nieszczęsne nauczycielki, które miały czelność ubrać się na czarno i puścić fotkę do sieci. Teraz nie będzie się trzeba zapisywać do PiS jak kiedyś do PZPR, bo to nie będzie konieczne, a nawet niepożądane. Wystarczy kogoś takiego jak owe bidule wezwać na dywanik do Urzędu Wojewódzkiego i reszta stuli uszka i podwinie ogonki. O stanowiskach kierowniczych nie wspominam, bo te i tak przypadną wiernej psiarni. Kacykom z PRL-u nawet się nie śniło, że tak bez pałki i wtrącania do więzień można sterować suwerenem. I to nawet tym, który go szczerze nienawidzi. A im bardziej nienawidzi i się odgraża, tym głębiej reżim się będzie umacniał. Teraz już wie, że bez sądów się nie obędzie i nie cofnie się przed żadnym świństwem z tym, że teraz już nie trzeba używać fizycznej przemocy, a nawet wsadzać do więzienia.

 302. @Waldek B

  „że teraz już nie trzeba używać fizycznej przemocy, a nawet wsadzać do więzienia.”

  Cala zabawa potrwa dokladnie tak dlugo, jak dlugo Unia bedzie za to wszystko placic.

  Nic nie trwa wiecznie. Brezit juz jest faktem, angielski rynek pracy znika, na horyzoncie Frexit.

  Jak przyjdzie sie wyzywic za wlasne, to sie zrobi bardzo cieniutko, A wtedy bez metod brzesko-kartuskich waadza sobie nie poradzi. W tej wspanialej II RP na ktora sie i PO i PiS powoluje, to trzeba bylo wojska uzyc, zeby usmierzyc strajki chlopskie. Jak nedza w oczy zaglada i glodne dzieci placza, to ludzie nawet Berezy przestaja sie bac.

  A teraz bardziej pod gorke niz wtedy – nie ma komu zabierac.

 303. Ten jedwabny jakiś nie kumaty .
  Przechwala się tymi U bootami, ten ruski trol , jakby sam je w Izraelu wyprodukował, jak przedtem tą bronią atomową.
  Tymczasem to Niemcy smarurują jego Netanjahu, żeby tylko pozbyć się tego złomu.
  Jedwabny jako rosyjski trol , dobrze wie , że w tym momencie w którym Israel wpadnie na pomysł użycia bomby atomowej , zostanie zasypany rosyjskimi bombami
  http://www.deutschlandfunk.de/ruestung-in-israel-deutsche-u-boote-bringen-netanjahu-unter.1773.de.html?dram:article_id=371916

 304. Według Sartre każdy człowiek jest rasistą . Różnica polega tylko na tym , że niektórzy próbują się tej dolegliwości pozbyć , a niektóre „szmaciane łby ” jak jedwabny , obnoszą się z nim i to jeszcze z dumą.
  http://www.sopos.org/aufsaetze/4d2a1cb003dd1/1.phtml

 305. @zakalec

  .. jakos nie jarzy, ze w Izraelu produkuja ciezkie czolgi Merkava, rakiety balistyczne Jerycho III, rakiety kosmiczne Szawit, mozdzierze, haubice i armaty wszelkich typow (Polska kupila licencje od zlych syjonistow), rakiety ppanc Spike (Polska kupila licencje od zlych syjonistow, rakiety Spike kupilo ze dwadziescia krajow), radary Elta, antyrakiety roznych typow (za wiele miliardow kupily m in Indie i Azerbejdzan), wszelkie rodzaje broni – od scigaczy Super Dvora po rakiety krazace Popeye.

  „ylko pozbyć się tego złomu.”

  Glupszy ten @zakalec niz ustawa przewiduje. Moze zna sie na szorowaniu kibli – ale na technice to sie zna mniej wiecej tak jak koza na pieprzu. Durny hejterski komentarz o „zlomie” nie jest wart tego, zeby w/w fajdniecie zaszczycic komentarzem.

 306. @zakalec

  „w tym momencie w którym Israel wpadnie na pomysł użycia bomby atomowej , zostanie zasypany rosyjskimi bombami”

  Jesli Izrael wpadnie na pomysl użycia bomb atomowych (w bardzo duzych ilosciach), to tylko wtedy, kiedy kazdemu bedzie wszystko jedno. Znaczy jesli Izrael zostanie zniszczony. Ludzie w glebokich bunkrach i w okretach podwodnych po prostu wcisna wszystkie czerwone guziki naraz.

  Oczywiscie w takim wypadku Izraela i Zydow nie bedzie – ale bardzo duzo miejsc na swiecie tez raz-dwa zmieni stan skupienia. Dlatego wlasnie taki scenariusz jest niespecjalnie prawdopodobny.

 307. @xmax

  „2.2 million niedozywionych dzieci w Yemanie, 1400 zabitych”

  No to zacznij drzec ryjka na temat „syjonistycznego apartheidu” i Plasteliny. Albo na temat „Sorosa” i „Rotszylda” bo to pewnie ich wina.

 308. @zakalec & @puszynianka

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „Elbit to supply mortar weapon systems for U.S. Army … HAIFA, Israel, Nov. 23 (UPI) — Elbit Systems has received a $103 million contract to produce mortar weapon systems for the U.S. Army.” Podaje agencja UPI.

  Sto milionow zielonych zawsze sie przyda. A Jankesom przydadza sie dobre mozdzierze artyleryjskie.

  Hejterstwo pozdrawia sie prawa reka zgieta na nadgarstku lewej. Znaczy dziob pingwina.

 309. @zakalec & @puszynianka
  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”
  (stare przyslowie rurytanskie)

  „Elta cements radar status on Tejas fighter

  19 MAY, 2016 SOURCE: FLIGHTGLOBAL.COM BY: ARIE EGOZI TEL AVIV
  Elta Systems will supply the radar for all future versions of India’s Tejas light combat aircraft (LCA), after the Israel Aerospace Industries (IAI) subsidiary was selected by Hindustan Aeronautics (HAL).”

  Donosi flightglobal..

  Kto nie ma wegla i miedzi, komu Stalin nie podarowal Slaska z kopalniami – ten musi jakos budzet ratowac. Na przyklad – sprzedajac radary do samolotow bojowych.

  Hejterstwo pozdrawia sie prawa reka zgieta na nadgarstku lewej. Znaczy dziob pingwina.

 310. Waldek B

  „Żakowski zaproponował taką oto teorię, że rozmowy (Merkel) w cztery oczy z notariuszem Jarosława K, były rozmową pożegnalną.”

  Trudno mi się odnieść do tego, bo nie znam treści rozmów. Nie znam żadnych uzgodnień.
  Żakowski, podobnie jak lwia wiekszość publicystów, teoriami wypełnia pustkę informacyjną. To własnie miałem na myśli pisząc o bla, bla, bla … .

  Natomiast jeśli chodzi o prześladowane z powodu udziału w „czarnym proteście” nauczycielki z Zabrza to nadeszła informacja, i to dobra. Pierwsza z nich, która dziś stanęła przed komisją dyscyplinarną wygrała. To nieźle rokuje dla pozostałych dziewięciu, które na skutek politycznego donosu muszą do końca marca stawać przed komisjami dyscyplinarnymi.
  Jesli więc opozycji uda się utrzymać podobny stopień mobilizacji politycznej w sprawie „dziesiątki z Zabrza” to nie ma podstaw do pesymizmu.

 311. folwarkPn

  Bill Kristol nie jest specjalnie odkrywczy bo to samo proponował wcześniej Fareed Zakaria. Jak widać w tej sprawie zgoda panuje ponad podziałami politycznymi.

 312. Według BBN, „akwenami o żywotnym znaczeniu dla Polski” powinny być nie tylko Bałtyk z cieśninami duńskimi, ale także morza: Północne, Norweskie i Śródziemne – wraz z przylegającymi do nich obszarami atlantyckimi, a także wodami Morza Czarnego czy Arktyki.

  Jak zakłada BBN, polska flota wojenna powinna aspirować do tzw. kategorii trzeciej, czyli marynarki średniej, „zdolnej do projekcji siły o zasięgu globalnym”. W tej kategorii klasyfikuje się m.in. marynarki wojenne Norwegii, Kanady, Australii i Holandii. Z kolei do kategorii pierwszej zalicza się flotę USA, a do drugiej m.in. Wielką Brytanię i Francję.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/nowa-koncepcja-bezpieczenstwa-morskiego-rp-nasza-flota-wojenna-ma-wyjsc-poza-baltyk
  ============

  Dość kosztowne rojenia….
  Tylko PO CO nam taka flota?
  Będzie operować w naszym, czy czyimś interesie?

 313. Kłamcy i naciagacze.
  Dziś w radiu:
  ”Na Aleppo wciąż spadają bomby. Mieszkańcy uciekają. Aleppo potrzebuje Twojej pomocy … Polska Akcja … Wpłaty na konto”

  Orwell się chowa.

 314. ”Tylko PO CO nam taka flota?”
  Już nie PO CO a PiS Co ?

 315. Ironią zdaje się być fakt, że gdy Donald Trump dąży do zdyskredytowania informacji na temat zmian klimatycznych i odrzucenia pakietu klimatycznego z 2015 roku, dowodów na falsyfikację całego procederu dostarcza mu ktoś, kto miał nie dopuścić do takowego i najzwyczajniej w świecie zawiódł.

  NOAA nie tylko zawiodło jako źródło informacji i placówka badawcza, ale również przyczyniło się do falsyfikacji badań istotnych dla kwestii globalnego ocieplenia, sztucznej wyolbrzymiając jego znaczenie. Wkrótce po publikacji „Pausebuster” Komisja Naukowa Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych wszczęła dochodzenie w sprawie poprawności wyników raportu. NOAA odmówiła zastosowania się do wezwań o udostępnienie wewnętrznej korespondencji dotyczącej śledztwa, prowadzonej z sekretarzem Lamarem Smithem, teksańskim republikaninem. Skłamali również, że nikt z naukowców pracujących nad dokumentem nie wyraził na jego temat zaniepokojenia.
  https://wolnemedia.net/noaa-sfalszowala-dane-o-skali-globalnego-ocieplenia/
  ===========

  Biznes jest wart setki miliardów.
  I jakiś naukowiec chce go zepsuć……
  Lobbyści, do dzieła!!!

 316. @Wiesiek59

  „Tylko PO CO nam taka flota?”

  Przed wojna tez mieliscie wspaniala flote o oceanicznym zasiegu.

  Warto ponownie przypomniec, ze sposrod pieciu okretow podwodnych trzy od razu daly dyla kryta zabka do neutralnej Szwecji, zeby sie tam dac internowac – a jeden do neutralnego Tallina, bo dowodca, pan komandor Kloczkowski cykora dostal.

  Ja mysle, ze lepiej zainwestowac jeszcze wiecej w luksusowe limuzyny. Jakby co, to luksusowa limuzyna latwie sp.. oddalac sie spiesznie.

  No dobra, teraz hejtuj o Rotszyldzie i Sorosie. Bo normy nie wyrobisz.

 317. W odpowiedzi na komentarz o tym, że publicyści mają problem z opisem i interpretacją zdarzeń bo popadli w osłupienie polityczne link na tekst red Zalewskiego „Przetrzymać Trumpa”.
  Przyznam, że teza red Zalewskiego nie jest zbyt odkrywcza. Od ponad roku bowiem czytelnicy są karmieni niezliczonymi tekstami o konieczności okopania się i „przetrzymania” Kaczyńskiego, Brexitu, Trumpa … . A od kwietnia pewnie Le Penówny jak i innych efektów kalendarza politycznego – o których wiemy lub nie wiemy.

  Interpretuję ten banał o „przetrzymaniu”, raczej z zakresu poradnictwa psychologicznego niż polityki, jako wyraz publicystycznej bezradnosci.
  No bo co z tego „przetrzymania” w sensie politycznym ma wynikać?

 318. Indoor prawdziwy
  10 lutego o godz. 15:00

  O Mosulu jakoś cicho…..
  Zdobycie każdego miasta to jatka.
  Stalingrad, czy Bastogne…..do wyboru.
  Cywile i tak mają przechlapane.

 319. Jedwabny
  wykazuje szczególne zainteresowanie warunkami źycia blogowiczów.
  Ciekaw byłbym z czego żyje taki ruski trol jak on ?
  Czy GRU dobrze płaci za taki pełny etat , jaki on tutaj ma na blogu ?
  Podejrzewam, że nie . Inaczej byłby mniej upierdliwy, przyjaźniejszy i bardziej zadowolony ze swojej egzystencji.
  A tak , to taki nieprzyjemny , że bez kija …….

 320. To może być taktyka .
  Jedwabni są tak źle opłaceni przez GRU, aby lala się z nich tylko żółć i frustracja i żeby nie było ich stać na normalne życie , nie mówiąc już o rodzinie.
  Dyspozycyjne tak są.

 321. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 15:06

  Jeżeli będę miał coś ciekawego na temat ZNACZĄCYCH postaci biznesu, propagandy, czy finansów, nie omieszkam skomentować.
  To że przypadkiem sporo z nich na korzenie żydowskie, na pewno mi nie przeszkodzi.

  Przypuszczam zresztą, że od pewnego poziomu religia nie ma znaczenia.
  Znaczenie mają jedynie INTERESY.
  Co najwyżej, dla zaciemnienia ich stosuje sie głośny wrzask na temat antysemitów, holocaustu, czy prześladowania za wyznanie.
  głównym wyznaniem elit jest wszak od tysiącleci ZŁOTY CIELEC.
  I tego się trzymajmy.

 322. Izrael i użycie bomby atomotowej w dużych ilościach, bo należy oczywiście przyjąć , że Izrael nimi dysponuje, tymi dużymi ilościami, to ma być koniec świata ?
  Te duże ilości sugerują , że istnieje inna możliwość użycia takiej bombki.
  Izraelska taktyczna możliwość użycia .Raz tutaj jedną ,albo dwie bombki , a potem znowu i znowu to,to tam, a ruskie będą się przyglądać.
  Jakbym Ljebermana słyszał i jego koncepcje strategiczną , opartą żywcem , na jego agenturalnych stosunkach z Moskwą. Lieberman jest ale agentem , a nie partner Moskwy, jak jemu i jego podobnym to się roi.

 323. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 14:18

  „No to zacznij drzec ryjka…”

  – nic pod twoim adresem nie pisalem,….czy ty prostaku zawsze potrzebujesz dowartosciowania?

  Wspolczuje twoim dzieciom, ze maja takiego pojebka ojca,…ale jesli sa takie same jak i ty, to wtedy wiem skad bierze sie antysemityzm na swiecie.

 324. @Wiesiek59

  „Jeżeli będę miał coś ciekawego na temat ZNACZĄCYCH postaci biznesu, propagandy, czy finansów, nie omieszkam skomentować.
  To że przypadkiem spor”

  /ciach/

  Hejtuj zdrowo.

  Kazdy kraj z czegos slynie. Wlosi maja krzywa wieze, pizze i plac Swietego Piotra, Amerykanie Statue Wolnosci, Empire State Building i Mount Rushmore, Francuzi maja Wieze Eiffla, Luwr, Balzaca i Moliera, Czesi knedle i Hradczany, Szwedzi nagrode Nobla i dynamit. Hiszpania kojarzy sie z corrida, Prado Rycerzem Smetnego Oblicza, Meksyk z kapeluszami sombrerro.

  No i jest taki kraj, ktory kiedys slynal z pogromow – a jego uniwersytety z zasady numerus clausus i numerus nullus. A takze z getta lawkowego. A dzis slynie jako ognisko wariackiej, ludobojczej nienawisci. Z morderczego antysemickiego hejtu, choc kraj jest od dawna „jednolity rasowo” ((c) twoja rodaczka). Znaczy judenrein.

  A smierdzace hejterstwo nadal drze ryjki – jak nie o „apartheidzie” to o „zydowskich zbrodniarzach z UB”. A jak nie o „UB” – to p.dzi z nienawisci na temat „Rotszylda”, „Sorosa”, „Bloomberga” i „Zuckerberga”:

  Hejtus zdrowo, zalosny cieniasie. ten durny hejt jest calkowicie bezzebny – ale podoba mi sie o tyle, ze tak sie tworzy zbiorowy autoportret. Dobrze ze sie przykladasz.

 325. @xmax

  „y prostaku z””

  Facet, generalnie to jest tak, ze jak lubisz z czystego zamilowania, ot tak, zamalowac kogos w ryj – to powinienes liczyc sie z tym, ze bedzie reakcja.

  Nie ty jeden zyjesz przeszloscia. Nie jarzysz, ze rok nie jest dajmy na to 42-gi, ty nie masz na sobie munduru – a ja nie chodze w pasiaku.

 326. @zakalec

  „że Izrael nimi dysponuje, tymi dużymi ilościami, to ma być koniec świata ?”

  Pewnie niczym nie dysponuje, przeciez „wszyscy wiedza” ze „zydki” to tchorze. Czemu zatem wasz tygodnik „Przeglad” tak oto pisal trzynascie lat temu:

  „Izrael wyprodukował broń jądrową zapewne w 1969 r. Obecnie, zdaniem ekspertów, zgromadził od 100 do 200 głowic różnych typów, od potężnych „niszczycieli miast” przez miniaturowe ładunki umieszczane w minach i pociskach artyleryjskich aż po bomby neutronowe, przeznaczone do niszczenia siły żywej. Okręty podwodne przenoszące pociski nuklearne uczyniły państwo żydowskie niemal niezwyciężonym.”

  Ja mysle, ze to z tego powodu, ze ciebie, @zakalcu na konsultanta nie wzieli. Ty oczywiscie wiesz najlepiej, hejterze i cieniasie.

  „Ljebermana”

  Znwu sobie robisz dowcip z nazwiska, bo ci sie z je..niem kojarzy, durny smrodzie? Poje..ny to akurat jestes ty sam.

 327. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 16:09

  ” ot tak, zamalowac kogos w ryj – to powinienes liczyc sie z tym, ze bedzie reakcja.”

  – moze do ciebie nie dociera, ….. pokaz mi, gdzie ja „zamalowalem cie w ryj”?…..komentarz ktory zamiescilem nigdzie nie „zamalowal cie w ryj”, byl po prostu komentarzem o tym co dzieje sie na swiecie.

  Sam swoim chamskim wpisem zamalowales sie w „ryj”!

 328. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 16:06

  W momencie gdy brakuje ci argumentów, przechodzisz na prostacki język, sypiesz inwektywami, „drzesz mordę” usiłując zagłuszyć przeciwne twojemu zdanie.
  Chamidełko, słoma z butów wiechciami wyłazi?
  Łyknij se czego…..

  Polemika nie polega na oskarżaniu za grzechy praprzodków, tylko argumentowaniu.

 329. @zakalec

  „GRU dobrze płaci z”

  Glupsze to hejterstwo niz ustawa przewiduje.

  Durny folksdojczeryjny hejter jednoczesnie usiluje straszyc Rosja – i usiluje lajnem obrzucic kazdego, kto sie przeciwstawia antysemickim bredniom jako „ruskiego trolla” i „agenta GRU”.

  „zraelska taktyczna możliwość użycia .Raz tutaj jedną ,albo dwie bombki ,”

  Izraelska jednorazowa, strategiczna mozliwosc uzycia: Jesli Izrael zniknie z mapy, a Zydzi znikna z tego swiata w ramach atomowej Treblinki 2.0 – to ludzie w glebokich bunkrack i na okretach podwodnych beda jeszcze mieli pare minut albo nawet pare godzin zycia. Zdaza ponaciskac wszystkie czerwone guziki. Juz nie beda mieli nic do stracenia.

  Wowczas to by tak grzybami obrodzilo, ze tutejsze hejterstwo by sie po..lo z wrazenia. Na pareset Hiroszim by wystarczylo.

  Raczej nikt sobie nie zyczy takiego obrotu sprawy. I dlatego zanosi sie na to, ze na zly i niedobry Izrael bedzie sie po @zakalcu oburzal syn @zakalca. A potem – jego wnuk.

 330. @Wiesiek59

  ” brakuje ci argumentów”

  … po raz kolejny wykazuje, ze go pogielo.

  Argumenty stosuje sie w dyskusji.

  Nikt jako-tako normalny nie zaszczyca brunatnego hejterstwa od faj..nia na „Rotszyldow”, „Blumbergow” i „cukerbergow” wysoka ranga _partnera w dyskusji_

  Hesjterstu wyjasnia sie jedynie, gdzie dokladnie (i jak gleboko) kazdy ma folksdojczeryjne rewelacje.

 331. @zakalec hejtoli –

  – a w jego kraju informacje jakos sie nie pokrywaja z rewelacjami @zakalca.

  „O czym się nie śniło Ben Gurionowi

  Sukces Ben Guriona, Dajana i Peresa odniesiony podczas negocjacji w willi w Sevres oraz późniejsze działania Lakamu do dziś mają swoje konsekwencje, i nie chodzi tylko o kilkaset głowic jądrowych będących na wyposażeniu armii izraelskiej, do których Jerozolima nigdy się publicznie nie przyznała. ”

  http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,17370156,Atom_Izraelczykow.html

  Obawiam sie, ze pozyjemy jeszcze troche, nawet jesli @zakalcom bedzie z tego powodu przykro.

 332. A kto tu się oburza na ten Izrael i pisze że niedobry ? Niech on sobie dalej tak dobrze radzi ze swoimi bombkami jak dotychczas , ale mnie tymi bombkami jedwabni niech nie straszą.
  Ale z czego żyje , albo raczej zdycha jedwabny , tego dalej nam nie wyzdradził, jeśli już wypiera się tego, że durny ruski trol.
  Z samej swojej głupoty tak długo by nie przeżył.

 333. @Wiesiek59

  „polemika”

  … powinien sie cieszyc, ze mu przyszlo zyc w dzisiejszych czasach. A nie we wczesniejszych.

  Bo kiedys to niejeden spec od zagadnien rasowych przekonywal sie na wlasnej ..ie, ze „mienie pozydowskie” przejete w ramach takich czy innych wydarzen, czy to w postaci zegarkow odebranych jakiemus Cukierbergowi, czy w postaci pierscionkow odrabanych razem z palcami zonie i corkow jakiegos Blumberga czy Blumsztajna – nie chroni przed dorazna polemika z konopnym sznurem. Albo z seria z pepeszy.

  Dzisiejsze czasy sa znacznie spokojniejsze – ale i mniej dochodowe. Hejter-rasista iczym nie ryzykuje, bo to tylko darcie ryja. Ale i nie oblowi sie specjalnie hejtolac o Cukierbergach.

 334. @zakalec

  „durny ”

  Spoko, zaf..ny durny smrodzie.

 335. „Żona sędziego z Wrocławia także zatrzymana ws. kradzieży”

  – eeeeeh tam, zaraz kradziez, to byla tylko taka GRA „nadzwyczajnej kasty ludzi, w ktorej jest kto nakradnie wiecej i nie da sie zlapac, ….sadzia wygral bo nakradl za 2000, zona tylko 1700,….tylko wpadli obydwoje. 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Zona-sedziego-z-Wroclawia-takze-zatrzymana-ws-kradziezy,wid,18698880,wiadomosc.html

 336. @xmax

  „nadzwyczajnej kasty ludzi, w ktorej jest kto nakradnie wiecej i nie da sie zlapac, ”

  Znaczy takich wlasnie sedziow macie w twoim pieknym kraju? Ciekawa lektura. Aczkolwiek jakby samoboj, znaczy celnie strzelasz do wlasnej bramki. To tam u ciebie nawet sedziowie kradna?

 337. Jedwabny
  Z uporem maniaka imputuje , że ktoś tu nastaje na izraelskie życie i żeby podkreślić prawdziwość swoich insynuacji straszy świat kilku setkami izraelskich bombek atomowych.
  Jedwabny ty se wsadź jedną z tych kilku set bombek w odbyt i odpal, bo do czego innego, oprócz durnej propagandy one się tobie i tak nie zdadzą.
  Ciekaw jestem z czego taka wredna sierota jak jedwabny żyje ?

 338. Jedwabny
  Spuszczone!
  Spuszczone!
  Wszystko w sraczu!

 339. @zakalec & @puszynianka

  … beda musieli sie przyzwyczaic. Podobno czas najlepszy lekarz:

  „By the mid-1980s, the technicians at Dimona had manufac-
  tured hundreds of low-yield neutron warheads capable of de-
  stroying large numbers of enemy troops with minimal
  property damage. The size and sophistication of Israel’s arsenal
  allows men such as Ariel Sharon to dream of redrawing the
  map of the Middle East aided by the implicit threat of nuclear
  force. Israel also has been an exporter of nuclear technology
  and has collaborated on nuclear weapons research with other
  nations, including South Africa.

  In September 1988, Israel launched its first satellite into orbit,
  bringing it a huge step closer to intercontinental missiles and a
  satellite intelligence capability — no more Jonathan Pollards
  would be needed to steal America’s secrets.”

  Ksiazka, „Opja Samsona” pochodzi z poczatku lat dziewiecdziesiatych, Troche czasu minelo, kolejne wystrzaly, kolejne szpiegowskie sputniki na orbicie okoloziemskiej. Trzystopniowe rakiety balistyczne o naprawde porzadnym zasiegu, kolejne dostarczone przez Niemcy okrety podwodne. @Zakalec sam zaczal temat. A Niemcy daja fajne ccka w prezencie, wiec na Opcje Samsona jakby co to sie nie lapia.

  Cos za cos.

 340. @zakalec

  ” czego taka wredna sierota jak jedwabny żyje ”

  Folksdojczeria juz tak ma, ze lubi wiedziec, z czego Zyd zyje i jak Zyda oddzielic od pieniedzy. Kiedys to bylo latwe („Dawaj zydzie co masz albi idziemy na gestapo”).

  A dzis folkswagendojcze moga co najwyzej naskoczyc.

 341. jedwabny
  łże , jak bura suka. Ja bym tego gówna nie ruszał , gdyby tak nie śmierdziało.

 342. @zakalec

  ” wypiera się ”

  Cieniasie,

  jak bede u ciebie siedzial na malym stoleczku, z rekami skutymi za plecami i z dobra lampa w oczy – to bede sie musial „wypierac” jednego i „przyznawac” do drugiego. Znaczy zeby nie wypluwac kolejnych zebow.

  Tyle za ja nie siedze u ciebie na malym stoleczku, rak skutych nie mam – a ty nie masz paru pomocnikow z palkami i z akumulatorem. W zwiazku z powyzszym to cale twoje hejterstwo kazdemu co najwyzej kolo …y fruwa.

 343. @zakalec

  „a bym tego gówna nie ruszał ”

  Znaczy sam siebie bys nie dotykal?

 344. Ja Jedwabnemu już dawno atestowałem, że z niego Żyd , jak z koziej dupy trąba , co to nawet nie wie co to Szabat , a wiec spokojnie może się przyznać do ruskich sponsorów.
  Głupio tylko patrzeć jak się szmaci za taki marny grosz.

 345. radzilowJedwabne
  10 lutego o godz. 16:55

  „Znaczy takich wlasnie sedziow macie w twoim pieknym kraju? Ciekawa lektura. Aczkolwiek jakby samoboj, znaczy celnie strzelasz do wlasnej bramki. To tam u ciebie nawet sedziowie kradna?”

  – czyzbys nie znal polskiej specyfiki,….to sa jeszcze ci z poprzedniego naboru „nadzwyczajnej kasty ludzi”, z ktora wlasnie obecna wladza ma zamiar zrobic porzadek.

  Rada dla ciebie, lepiej zajmij sie wlasnym podworkiem, bo tam smierdzi od gory,….mysle ze wiesz o co chodzi, a jesli nie to moge ci napisac w nastepnym komentarzu.

 346. Jedwabny stara się usilnie zrobić z siebie ofiarę , albo przynajmniej potencjalną ofiarę , tymczasem jest tylko ofiarą własnej głupoty.
  Dobrze nasrane, ale niestety źle pomieszane ma ten nieszczęśnik !

 347. @xmax

  „tam smierdzi od gory”

  Serio? Bo wasi ministrowie, Pani Premier, Prezydent – to co i raz tam jezdza. I na konferencjach prasowych glosza, ze „wspolne wartosci”.

  Czyzby nie wiedzieli, ze „smierdzi”? Na kiego grzyba sie pchaja tam, gdzie „smierdzi”? Chyba wszyscy maja klopoty z powonieniem.

  Drugie wytlumaczenie jest takie, ze to ty pieprzysz jak poparzony.

 348. Bar Norte 10 lutego o godz. 14:36 Co do losu nauczycielek, to nie mam wątpliwości, że zostaną obronione. Ciekawi mnie tylko, co ta hołota pisowska, zatrudniona w UW na nowo utworzonych dla nich stanowiskach zrobi z pozostałą dziewiątką. Należy się spodziewać, że z każdą kolejną nauczycielką będzie przybywać solidaryzujących się z nimi przyzwoitych ludzi. A może ktoś to każe przetestować do tzw. krawędzi, żeby wiedzieć jak daleko można się na dzisiaj posunąć. W reżimowych mediach cisza, ale za to dmucha się balon małżeństwa sędziów, którzy dla podniesienia sobie adrenaliny, kradli ze sklepów jakieś drobiazgi. Okazja pyszna, bo można do tego przykleić resztę sędziów. Mamy zresztą tu na blogu trolla pisowskiego, który aż piszczy z zachwytu komentując ten żenujący przypadek. A tak w ogóle zaczynam tęsknić do komentatorów za czasów @Sławomirskiego i monotematycznego @TO.

 349. @rJ

  „Serio?” – „tam smierdzi od gory” gwaltem i korupcja.

 350. Mam teorie na temat Jedwabnego Kominiarczyka i jego roli na enpassant.
  Jest on jak pies baskervillow, spuszczany z lancucha od czasu do czasu, aby poszczuc kilku osobnikow. 🙂

 351. PA2155
  10 lutego o godz. 17:39

  „Jest on jak pies baskervillow, spuszczany z lancucha od czasu do czasu, aby poszczuc kilku osobnikow.”

  – pytanie, przez kogo?,….chyba, ze on sam na okraglo zrywa sie wlascicielowi z lancucha. 🙂

 352. @ Bart Norte, moze w Polsce obecna strategia polega na hasle ” przetrzymac”, ale uwierz mi, ze W USA jest nie tyle przetrzymac, co walczyc. Ile protestow, petycji, apeli, telefonow, donacji, pozwow sadowych w ramach oporu przeciwko wladzy odbylo sie w Polsce w po czarnym marszu? Kiedy w dwa miesiace po nim w Ameryce i na calym swiecie, w sumie w omal 700 miastach odbyly sie protesty, ktore oprocz hasel kobiecych mialy przede wszystkim hasla rownosciowe, solidarnosci, proemigranckie Polska wogole w tym nie uczestniczyla. A byl to dobry moment, pokazac nawet n ie tyle solidarnosc, ale przypomniec, ze istnieje ciagle jakis opor. KOD ma nijakiego i nieuczciwego Kijowskiego, i zale na forach . W Ameryce mamy kilku niepodwazalnych autorytetow. Znow bardzo sie uaktywnil Bernie Sanders, McCain wsrod republikanow – chociazby. A ile w Polsce poteznych firm jest przeciwko polityce rzadu? Tutaj wszystkie z zakresu nowych technologii sa przeciw na okolicznosc praw czlowieka, bowiem ponad 30% pracujacych w tej branzy to emigranci. Jednak ciagle istnieje tu niezalezne sadownictwo, chociaz ty w to nie wierzysz.
  Obawy Zalewskiego, ze pieknoduchy lewicowo-demokratyczne sa oderwane „od mas” swiadcza glownie o tym, ze korespondent nie moze sie oderwac od Waszyngtonu i tamtejszego biura prasowego.
  Oto przyklady, protest w sprawie wznowienia budowy rurociagu, zwlaszcza przez rezerwat Siuksow, ktory trwa od bardzo wielu miesiecy ( Trump machnieciem piora odblokowal wstrzymanie inwestycji) laczy gory i doly spoleczne. To nie sprawa lokalna. Wlasnie zlozono kolejny pozew ( patrz, przeciwko rzadowi zlozylo go dwoch obywateli z plemienia Siuksow i ma on taka sama range jakby zlozyl go Orlen) i ciagle w straszliwa tam zime jest okupacja terenu. Zelzy zima w South Dakota, to szczerze mowiac boje sie sama, co tam moze sie dziac.
  W coraz wiekszej ilosci lokalnych miejsc, zgodnie z strategia ZIPcode dochodzi do protestow przeciw wladzom lokalnym, cialom legislacyjnym, co powoduje, ze niektore szalencze lokalne pomysly znikaja i daje nadzieje, ze 2 za dwa lata nie zostana wybrani ci, ktorzy obecnie budza sprzeciw.
  W stanie Utah, co masowo glosowali na T. wczoraj doszlo do „zniszczenia” przedstawiciela govermentu z Waszyngtonu na spotkaniu z obywatelami na okolicznosc nie chleba czy bulki z maslem, ale na okolicznosc ochrony srodowiska, zachowania parkow narodowych ( w miejsce proponowanego przez nowa ekipe drillowania, co to mialoby dac miejsca pracy), a takze na okolicznosc laczenia sie funduszy ubezpieczeniowych.
  Juz omal 65% obywateli jest za Obamacare, ktora machnieciem piora chcial zlikwidowac so-called president, no i okazalo sie, ze nic n ie maja wzamian. To akurat widzi nawet najprostszy czlowieczek, np.co liczyl na ordery w postaci otwarcia kopalni w Zachodniej Virginii, ale nim mu te kopalnie otworza, to jak na razie traci ubezpieczenie zdrowotne.
  W przyszly poniedzialek co najmniej w kilkudziesieciu miastach odbeda sie protesty na okolicznosc Dnia Prezydenta pod haslem „Not my president day”. Tematow jest coraz wiecej na manifestacje. A obiecywal so-called president, ze bedzie po inauguracji triumfalnie objezdzal kraj na wiecach swoich milosnikow. No i dlaczego nie jezdzi? Tak ulatwilby robote, tym co walcza z nim i jego ekipa.
  Istnieje w USA non-profit stowarzyszenie prawnikow ACLU American Civil Liberties Union, ktore prowadzi sprawy sadowe, wystepuje do sadu w sprawie wszelakiego naruszenia praw czlowieka w n ajszerszym tego slowa znaczeniu. To oni wystapili do sadu w Brooklynie o zwolnienie z lotniska JFK dwoch obywateli syryjskich. Sedzia federalny z Brooklynu przychylila sie do wniosku….. potem juz poszlo…. A przy okazji w ciagu 24 godz. zebrali 24 mil donacji. Takich non- profit stowarzyszem jest wiecej, oczywiscie.
  Wiem tez, ze Hollywood to amerykanska degrengolada, ale wiekszosc bali pooscarowych sie nie odbedzie, pieniadze beda przeznaczone wlasnie dla ACLU. To ilu polskich artystow deklaruje taka pomoc, zreszta w ilu polskich sadach taka czy inna sprawa moze miec szanse na niezaleznosc sedziego.
  A szukanie hakow trwa. Najpewniejsze jest znalezienie powiazan z Rosja (to madrzejsi ode mnie wymyslili), ktore beda mogly byc uznane przez sad, bo o wielu rzeczach „wszyscy” wiedza, ale nie moga byc przedstawione jako dowody , z roznych wzgledow. To naprawde ciezka praca dla prawnikow, sledczych dziennikarzy, hakerow, tajniakow. Trzeba miec nadzieje, ze beda w stanie zlozyc stosowne wnioski do Sadu. Taki wniosek do jeszcze nie przyjecie sprawy przez sad. Jeden, bardzo wazny, rozpatruje sad federalny w NY juz przeszlo dwa tygodnie. Te wnioski sadowe nie wyczerpuja oprawnych mozliwosci oporu…
  PS Trzymam kciuki za tych, ktorzy robia przecieki z Bialego Domu, zeby jak najdluzej mogli to robic. Oczywiscie najbardziej nosne sa te rozrywkowe. Dwa dni temu o 3-ciej rano zadzwonil so-called president do mianowanego przez siebie ministra obrony ( co to ma piekne powiazania z ambasada rosyjska) z zapytaniem jaki dolar – slaby, czy silny jest dobry dla Ameryki. Ten opowiedzial, ze nie wie, ale zeby zadzwonil do jakiegos ekonomisty. To nie fakt alternatywny, tylko zwyczajny. No i krol jest nagi, ale to mowila zawsze polowa spoleczenstwa, ( popularnosciowo 3 mil osob wiecej niz polowa) a nie jeden chlopczyk.

 353. Uchodzca z Syrii posadzony o zgwalcenie 6 nastolatek w Edmonton.

  https://ca.yahoo.com/news/identifying-syrian-water-park-sex-174847328.html

 354. Gazeta Wyborcza potwierdziła, że administracja prezydenta Trumpa zaostrza reżim wizowy wobec obywateli RP. Informacja ta od kilku godzin krążyła po mediach społecznościowych. Jako źródło wskazywano chińską agencję prasową, bo Chińczyków to obostrzenie również dotknęło.

  Ambasada amerykańska w Warszawie sugeruje w odpowiedzi na pytania GazWyb, że zaostrzenie reżimu wizowego wynikać może z głośnego dekretu Trumpa – tego zawieszonego.
  Ale jak to jest mozliwe już nie odpowiada.

  W tym kontekście jedynym wytłumaczeniem sytuacji może być to, że Trump nie oglądając się na dekret po prostu robi swoje.

  Materiał o zaostrzeniu reżimu wizowego poniżej:

  http://wyborcza.pl/7,75399,21359147,bialy-dom-chce-zaostrzyc-reguly-imigracyjne-m-in-dla-polakow.html#BoxGWImg

  Mnie interesuje w sumie tylko jedno: czy administracja prezydenta o swych planach wizowych zawiadomiła resort ministra Waszczykowskiego?

  Co na to Waszcz?

 355. Sprostowanie do max o godz.19:23

  – Soleiman Hajj Soleiman, 39, został aresztowany w sobotę i oskarżony o sześć zarzutów napaści seksualnej i sześć zarzutów „zakłócenia” seksualnego na sześciu nastolaltkach, wszystkie młodsze niż 16, byly one niewłaściwie dotykane podczas pływania w parku wodnym West Edmonton Mall.

 356. Iran jest zabezpieczony przed inwazją. To bezpieczeństwo zwiększa jeszcze przez wykorzystanie dwóch taktyk. Po pierwsze, tworzy niepewność co do tego, czy posiada ofensywny potencjał nuklearny. Po drugie, przedstawia starannie udoskonalony obraz ideologicznego ekstremizmu, który sprawia wrażenie nieprzewidywalności. Sprawia, że wydaje się groźny i niestabilny. Paradoksalnie, zwiększa to ostrożność, z jaką należy się z nim obchodzić, ponieważ z historycznego punktu widzenia główna opcja, jaką jest atak powietrzny, jest nieskuteczna bez kontynuacji ataku na lądzie. Jeśli tylko obiekty nuklearne zostaną zaatakowane i atak ten się nie powiedzie, reakcja Iranu jest nieprzewidywalna i potencjalnie nieproporcjonalna. Taka postawa zwiększa niepewność. Groźbę ataku powietrznego powstrzymuje irańska groźba ataku na szlaki żeglugowe. Takie ataki nie byłyby skuteczne, ale nawet mało prawdopodobny zamęt w światowym dostarczaniu ropy nie jest ryzykiem wartym podejmowania.

  Jak zawsze Persowie stają przed wielkim mocarstwem, krążącym na skraju ich gór. Góry ochronią Iran przed główną siłą, ale nie przed groźbą destabilizacji. Dlatego, Persowie jednoczą swój naród. Wielkie mocarstwo ostatecznie odejdzie. Persja pozostanie tak długo, jak będą stały góry.
  http://www.geopolityka.org/analizy/geopolityka-iranu-w-posiadaniu-gorskiej-twierdzy
  ==============

  Niezły rys geopolityczno- historyczny.

  Wynikało by z tego, że WSZYSCY mogą Iranowi skoczyć na pulkiel…..

 357. „Wypadek kolumny rządowej z premier Beatą Szydło. Są ranni”

  – Czy nie za czesto rzadowe „wypadki” maja miejsce?,….wczesniej wypadek z udzialem premier byl w Izraelu.

 358. Waldek B
  10 lutego o godz. 13:11
  Bar Norte 9 lutego o godz. 20:56 Jeszcze pogrzeję temat wizyty pani kanclerz.

  Mój komentarz
  Trudno się przedrzeć przez nawalanki z RJ-em, ale spróbuję.
  Wizyta kanclerz Merkel nie przyniosła żadnych rezultatów co do ustalenia wspólnego stanowiska dotyczącego stosunku Polski reprezentowanej dzisiaj przez rząd PiSu i jego większość parlamentarną do spraw dziejących się w UE.

  Stanowisko to wyznaczył słabo kumaty w sprawach międzynarodowych Prezes i obowiązuje ono rządzących, w PiSie jest dogmatem. Możne je ująć w trzy punkty.

  Nadal obowiązuje i jest intensyfikowana polityka zacieśniania więzi z mitycznym obszarem Trójmorza, na razie reprezentowanego przez Grupę Wyszegradzką (a później się zobaczy), są ponawiane co rusz próby uczynienia z tej koncepcji taranu na interwencjonizm Unii.

  Nadal obowiązuje koncepcja rewizji Traktatów Lizbońskich.

  Nadal obowiązuje koncepcja współpracy z Unią jednokierunkowej – my do nich tak, oni do nas nie mają się wtrącać, co oznacza, że my proponujemy zmodyfikować Unijne traktaty, a Unia nie ma prawa widzieć, co w Polskiej trawie piszczy.

  Te trzy zasady zostały ustanowione z musu, czy pod naciskiem, bo Prezes w sprawach międzynarodowych, w sprawach ekonomii także, jest słabo kumaty, nie wiedział co począć, więc się uparł, że nie, nie i nie, bo do tego sprowadza się jego koncepcja współpracy z kimkolwiek.

  Pani kanclerz nie wyjechała odmieniona, czy przekonana, że przyjaciele w Polsce zaczęli rozumieć Unię i swoją współprace z Unią prowadzić jako dwustronną, a nie roszczeniowo-jednostronną.

  Prezes wraz ze swoimi mistrzami geopolityki, takimi jak Waszczykowski lub prezydent wesoły, trwa w uporze, opaczności i wysokim mniemaniu o sobie mając państwo i społeczeństwo nie tyle w …pie ile pod sobą (tak pewnie sądzi).

  Przykład pokazujący, co Prezes Polski sądzi o społeczeństwie
  Wczoraj Prezes wypowiedział się w jakimś wywiadzie, że frankowicze (ci którzy zaciągnęli kredyty nominowane w walutach obcych) powinni radzić sobie sami, niech szukają sprawiedliwości w sądach.
  Pamiętam, jak intensywnie w czasie kampanii wyborczych PiSu były wypowiadane obiecanki, ze skończymy z niesprawiedliwością, pomożemy obywatelom poszkodowanym na kredytach walutowych, rozwiążemy ten problem.
  Ja, gdy będę prezydentem – tak zapowiadał Andrzej Duda – natychmiast podejmę inicjatywę wniesienia do sejmu ustawy o kredytach frankowych, która dopomoże frankowiczom wydostać się z zadłużenia, itd.
  Głośne były te obiecanki, a obywatele życzliwie je potraktowali i Andrzeja D. na prezydenta wybrali.
  Dziś prezydent oczyma nawet nie świeci, a obywatele puszczeni przez Prezesa we mgłę – jak pijane dzieci.
  Pzdr, TJ

 359. TJ,

  „Wczoraj Prezes wypowiedział się w jakimś wywiadzie, że frankowicze (ci którzy zaciągnęli kredyty nominowane w walutach obcych) powinni radzić sobie sami, niech szukają sprawiedliwości w sądach.”

  – powiedzial tez dlaczego:

  „rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego”. To byłby straszny cios we wszystkich obywateli, także tych, którzy mają kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku odpowiedzialny rząd nie może zrobić.”

  A oprocz tego obywatele niezle sobie radza sami w sadach, a bedzie jeszcze lepiej jak wymienia „nadzwyczajna kasta ludzi”.Wyglada na to, ze indiwidualnie mozna byc bardziej skutecznym.

  http://wdolnymslasku.com/2017/01/23/banki-przegrywaja-w-sadach-bo-splacany-kredyt-moze-tylko-malec-a-nie-rosnac/

 360. Dobry artykuł ilustrujący dobrą wolę i ostrożny optymizm panujący w ocenie polsko-niemieckich stosunków w Niemczech , po wizycie Merkel w Warszawie.
  http://www.dw.com/pl/faz-o-merkel-w-warszawie-upadło-tabu/a-37458369

 361. wiesiek59,16:08
  Kazdy przywodca , ktory probowal zmieniac sytuacje dolara, zostal zamordowany.
  JFK, Hussejn, Kadafi to pierwsze przyklady z brzegu.
  Pewnie z tego powodu neoconi bezczelnie namawiaja Trumpa na Drugi irak.

 362. Bywalec 2 o godz. 20:38

  tak, tak to wyglada, zapewne tez to bylo powodem dzisiejszego przyciecia lisiej kity 🙂

  „Możemy Panią (Magdalena Ogorek) zapewnić, że również w redakcji naszego polskiego medium przywiązujemy uwagę do dziennikarskich standardów RAS i kładziemy wielki nacisk na przestrzeganie tych standardów. Przejrzymy się dokładnie, wyrażonym przez Panią obawom, i porozmawiamy o nich z Panem Lisem”

 363. @xmax

  ” pies b… sam na okraglo zrywa sie wlascicielowi z lancucha”

  Szczekasz i jazgoczesz jak esesmanka sobaka. Takie esesmanskie sobaki byly przyuczane, zeby wiezniom wyrywac jadra, jesli szli zbyt wolno do gazu.

  Jak sie panowanie Hansa skonczylo, to esesmanskim sobakom pozostalo tylko naszczekiwanie i skowyt.

 364. Polacy to wspaniali ludzie. Jak zostanę prezydentem, to zatroszczymy się o wszystkich naszych przyjaciół. To, co Amerykanie polskiego pochodzenia zrobili dla tego kraju, jest naprawdę niesamowite. Amerykanie nie zdają sobie sprawy z poświęceń, których musieliście dokonać – mówił Trump.”
  Wizy? Dajcie mi dwa tygodnie po zaprzysiężeniu. Załatwię to.

  Powyższe słowa, są oficjalną wersją wypowiedzi Trumpa na spotkaniu z Polonią, wrzesień 2016.

  Nieoficjalne źródła, które spotkanie ajłitnesowały, twierdzą, że było ciekawiej. W pierwszej instancji, pytanie o zniesienie wiz dla Polaków, spowodowało u baboona minę a’la wujek Teo z Amarcord.

  Po chwili rozpaczliwej ciszy, przyszły prezi zgrabnie chwycił koło ratunkowe, zapewniając, że problem zostanie pozytywnie rozwiazany, a do tematu wróci po przerwie. Cytowany na wstępie ustęp, został wygłoszony w częsci drugiej, czyli był zatem efektem burzy myślowej, rozpaczliwego 20-minutowego googlowania w czasie przerwy.

  Nie obyło się oczywiscie wycia na cześć baboona, naszego muzycznego skarbu – Sto Lat.

 365. radzilowJedwabne o godz. 21:09

  – przeciez bylo o tobie „Jest on jak pies baskervillow, spuszczany z lancucha od czasu do czasu, aby poszczuc kilku osobnikow”,….czy pies Baskerville ci nie odpowiada, wolisz Barry? 🙂

  – polecam ci czytac komentarze ze zrozumieniem, moze wtedy twoje odpowiedzi beda mialy jakis sens.

 366. @xmax

  „polecam ci czytac komentarze ze zrozumieniem”

  Katoliku,

  jak ty bys mial na sobie mundur, tak jak twoj znakomity rodak Bronislaw Hajda a ja pasiak z wimplem „J” – to bym musial wykonywac twoje polecenia. I moze bym sobie w ten sposob pare tygodni zycia kupil.

  Ale rok nie jest 43-ci, ty nie w mundurze, ja nie w pasiaku – wiec „polecenia” to mozesz wydawac swojej cioci.

 367. folwarkPn 20:45 > wiesiek59,16:08
  Kazdy przywodca , ktory probowal zmieniac sytuacje dolara, zostal zamordowany. JFK, Hussejn, Kadafi.

  Kanadyjskiego i liberyjskiego też?

  Muzyka dla moich uszu. Chłopaki, dawajcie całą listę, myślę, że macie rację. Pamiętam, że pewien czołowy cinkciarz, który pod Pewexem krzyczał „czeńcz dollars”, też został zamordowany.

  Co w 100% potwierdza folwarczną hipotezę.

 368. @wiesiek & @xmax reszta hejterstwa

  „MONTREAL — In the spring of 2015, the Immigration and Refugee Board of Canada in Toronto granted asylum to a 60-year-old widow from the Gaza Strip.

  The Palestinian woman stated before the judge that she was afraid to return to Gaza because her family, which had supported Fatah, was being harassed by the rival Hamas movement.

  “The appellant’s extended family has been supportive of Fatah, which resulted in a number of her family members being killed in the hostilities over the years,” say court documents”

  Most of the refugee claims from Gaza are related to problems with Hamas, said attorney Michael Loebach who represented the 60-year-old widow at the tribunal.
  “Hamas is mistreating anybody who is perceived as an opponent with jail time and beatings, and there doesn’t seem to be any recourse,” Loebach said”.

  @puszynianka jest ponoc zwolenniczka „dwoch panstw”. Pewnie jedno to Hamastan a drugie to Fatahstan. No bo jedni z drugimi jakos sie nie lubia. A moze „three-state solution”? Hamastan, Fatahstan i Hezbolachstan.

  Warto przy okazji przypomniec, co tzw „Palestynczycy” przewiduja dla Zydow. Uczciwie napisal wasz ziom @zetus1

  „@Saldo mortale, @xmax, @mag, @neospasmin
  18 stycznia o godz. 9:49
  Wiele lat temu, spytałem Palestyńczyków studiujących w Polsce jak widzą rozwiązanie konfliktu bliskowschodniego.
  P-cy: ” To proste. Oni opuszczą nasze ziemie, a my wrócimy do swoich domów”
  Ja: „A co z Żydami?”
  Oni:” Nie nasz problem. Niech pływają w Morzu Śródziemnym”

  No dobra, ja do swoich zajec – a wy hejtolic, jak nalezy! Morel/Wolinska/”apartheid”/”masakra” w „Kanie”/”dawno zabrane ziemie palestynskie”. Hejtolicie Hipolicie.

 369. @xmax
  10 lutego o godz. 19:59

  To kara Boża. Zło i nienawiść, które pisdzielstwo emituje w takiej masie, wraca do nich.

 370. xmax
  10 lutego o godz. 19:59

  „Czy nie za czesto rzadowe „wypadki” maja miejsce?,….wczesniej wypadek z udzialem premier byl w Izraelu”.

  Na szczęście nie było to ciężarówka zarejestrowana na Białorusi, tylko mały samochód osobowy, ale i tak rząd powinien uważać. W końcu naruszył już wielomiliardowe interesy.

  Tusk to miał kiepełe, do Gdańska latał co piątek samolotem lub śmigłowcem. Marszałek Borusewicz (też uwielbiał latanie) wybrał się jesienią 2010 roku do Gdańska bliźniaczym Tu-154M-102. Ale tylko raz, więcej nie ryzykował j kiedy już przypomniał sobie, że i 102 remontowany był w Moskwie. 🙂

 371. @rJ,

  „polecam ci czytac komentarze ze zrozumieniem”

  – Jestes bardzo „odporny” i „zaprogramowany” tylko na jedno.
  Gdybys przeczytal ze zrozumieniem, to bys wiedzial, ze to co napisalem bylo moja odpowiedzia na to co napisal w swoim komentarzu PA2155
  10 lutego o godz. 17:39, ale widze, ze tobie jest wszystko jedno.

  Widze, ze tobie wszstko sie pop…., jak nie psy to pasiaki,…marne jest to twoje zycie, w pewnym sensie wspolczuje ci, nie powiem o leczeniu bo na to jest juz za pozno.

  Ale rok nie jest 43-ci, ty nie w mundurze, ja nie w pasiaku – wiec „polecenia” to mozesz wydawac swojej cioci.

  – jestes takim obozowym geniuszem, ….jak nie „jadra” to „pasiak z wimplem „J” , a nie wiesz, ze wtedy, w tamtych czasach nie bylo „polecen” tylko ROZKAZY.

  A teraz juz zupelnie na serio, radze nie przynudzaj, bo tylko wystawiasz i osmieszasz sie, jak twoi wielbiciele zajrza na blog, to nie zobacza „szczupaka w stawie” tylko piskorza.

 372. – opona „z dezabilu ” w samochodzie wożącym Prezydenta;
  – upychanie kolanem VIPów i pismaków w samolocie na Luton;
  – kierowcy wożący i ochraniający ministra wojny z Rosją dotknięci daltonizmem (nie widzą czerwonego, ani świateł na drodze ani na samochodach);
  – kierowca p. Premier by uniknąć wypadku „odbija” w kierunku na drzewo, sterując by walnąć środkiem pojazdu i udaje mu się choć był to typ auta bez celownika. „Miszcz, no miszcz” kierownicy, czy może co rano przynosił ciepłe, wypieczone bułeczki na śniadanie?

  To się pod hełmem nie mieści ale i nie tylko, bo w zwykłej wiosce pod Chełmem też.

 373. remm
  10 lutego o godz. 22:12

  „To kara Boża”.

  Może nie kara Boża tylko cudowne ocalenie, czyli cud?

 374. Mauro Rossi o godz. 22:14

  – ja, dziwie sie tylko jednemu, ze droga/drogi boczne na czas przejazdu samochodow rzadowych nie byla/y wogole/odpowiednio zabezpieczona przez policje.

 375. remm o godz. 22:12

  „To kara Boża. Zło i nienawiść, które pisdzielstwo emituje w takiej masie, wraca do nich.”

  – wczoraj, po raz pierwszy mialem okazje sluchac i przygladac sie transmisji z 35 posiedzenia sejmu, tak, tam bylo „Zło i nienawiść” ale to nie „pisdzielstwo emituje w takiej masie” tylko PO i .Nowoczesna.
  Od tych ludzi nie bylo nic merytorycznego, tylko same prymitywne personalne ataki. Nic dziwnego, ze poparcie dla PIS jest 40%.

  Zalaczam link, jak masz ochote to mozesz posluchac, popisy prostactwa.

  „Wszystkie wystąpienia można obejrzeć poniżej, wybierając nazwisko posła.”

  http://wpolityce.pl/polityka/326855-goraca-debata-po-expose-msz-schetyna-to-samoboj-nie-macie-pojecia-co-robic-gosiewska-to-realna-polityka-a-nie-twitter

 376. @xmax

  „to bys wiedzial, ze to co napisalem” ” pies b… sam na okraglo zrywa sie wlascicielowi z lancucha””

  jak esesmanska sobaka wszczyna skowyt, bo juz nie ma selekcji i nie ma okazji, zeby wiezniom jadra wyrywac – to nikogo rozsadnego tak skowyt nie obchodzi.

  Smutny widok, taka sobaka bez swojego Hansa. Ale Hansa, jak go zabrali na Kolyme, to juz wiecej nikt nie widzial.

 377. Po p. Premier przyleciał helikopter ale chyba zapomniał zatankować bo jak podają, teraz szuka „CPN-u” w Kielcach. Q-na, gdzie ja żyję?

 378. „Jak podaje rozgłośnia RMF FM, kolumna jechała drogą główną. W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał inny samochód, który uderzył w drugie auto kolumny. Limuzyna, w której podróżowała premier Szydło, zjechała z drogi.”

  „rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń: pojazd premier jechał jako drugi w tej kolumnie. – Pierwszy samochód wyprzedził fiata. Następnie kierujący fiatem gwałtownie skręcił w lewo i doszło do zderzenia z pojazdem pani premier.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolizja-kolumny-rzadowej-z-premier-Beata-Szydlo-w-Oswiecimiu,wid,18699348,wiadomosc.html?ticaid=1189a7

  – ciekawe, ile jeszcze bedzie nowych wersji?

 379. A to nie był jakiś zamach?
  W ogóle, to rzecznicy pisowscy głoszą, że kolumna nie jechała szybko, bo dopiero co opuściła rondko, no i to jest informacja rzetelna, bo „marmelada” z vipowskiego vehicule była tylko do połowy. Drzewo nawet nie ścięte. Dałbym mu mandat, za wtargnięcie na tor kolumny. Co? – światełek migających nie widziało?

 380. radzilowJedwabne o godz. 22:30

  – powtarzasz sie, radzilowJedwabne 10 lutego o godz. 21:09

  – czy repertuar juz wyczerpal sie, nie stac cie na cos nowego?

  – a oprocz tego widze, ze zapisujesz sobie „zlote mysli” blogowe, tylko pozniej czesto przypisujesz je niewlasciwym osobom, ale dla ciebie to jest „reszta hejterstwa”, a wiec wsio ryba, same goje.

 381. Bar Norte
  10 lutego o godz. 19:28

  „Gazeta Wyborcza potwierdziła, że administracja prezydenta Trumpa zaostrza reżim wizowy wobec obywateli RP. (…) Ambasada amerykańska w Warszawie sugeruje w odpowiedzi na pytania GazWyb, że zaostrzenie reżimu wizowego wynikać może z głośnego dekretu Trumpa – tego zawieszonego”.
  BN: „Ale jak to jest mozliwe już nie odpowiada”.

  No właśnie. Po niedawnym wyrzuceniu 200 dziennikarzy na Czerskiej pracuje młodzież, która się uczy. Istnieje i taka możliwość, że personel Ambasady jest na wylocie, a co jeszcze może zrobić to robi, wypuszczając informacyjne szczury. Z pewnością po 8 latach rządów demokratów personel Ambasady to nie trampkarze, nie upili się z radości po ostatnich wyborach.

  Zarządzenie reżimu wizowego wobec kilku państw muzułmańskich w praktyce nie działało, bo natychmiast zostało zaskarżone. Tym bardziej nie mogło dotyczyć Polaków, więc wystarczyło trochę logiki. Ale może jeden z czerskich mandarynów doradził, by zadzwonić do Ambasady i uzyskany stamtąd wykręt lub kłamstwo sprzedać jako opinię źródłową, w ten prosty sposób dowalając Waszczykowskiemu. Nihil novi sub sole, takimi sztuczkami zawsze demoralizowało się młodych dziennikarzy, wiem coś o tym.

 382. @xmax

  „wsio ryba, same goje.”

  Klamiesz. Wsio ryba, sami hejterzy.

  „to bys wiedzial, ze to co napisalem” ” pies b… sam na okraglo zrywa sie wlascicielowi z lancucha””

  Jak esesmanska sobaka wszczyna skowyt, bo juz nie ma selekcji i nie ma okazji, zeby wiezniom jadra wyrywac – to nikogo rozsadnego tak skowyt nie obchodzi.

  Skowyt, jazgot i poczucie wielkiej krzywdy. I nadzieja w tej psiej lepetynie – a moze znowu beda selekcje?

 383. xmax
  10 lutego o godz. 22:18

  –”ja, dziwie sie tylko jednemu, ze droga/drogi boczne na czas przejazdu samochodow rzadowych nie byla/y wogole/odpowiednio zabezpieczona przez policje”.

  Właśnie, wystarczyło aby samochód z kolumny z kogutem na dachu na parę sekund ustawił się w poprzek podporządkowanej drogi. Latem mogą to robić policjanci na motocyklach.

  BOR jest chyba do likwidacji, podobnie jak ABW i parę innych newralgicznych instytucji. Sienkiewicz miał rację, że mamy państwo teoretyczne. Teraz widać jak bardzo.

 384. Bill Kristol zawsze oferuje mnóstwo propozycji nie do odrzucenia

  Od obalenia Husajna w Iraku i wysłania go na szafot po zbombardowanie Iranu – naczelny jastrząb Ameryki. Jako najsłynniejszy z aktywnych nadal neoconów chciał zastopować Trumpa w drodze do Białego Domu (STOP/DUMP TRUMP). A wczoraj twittował:
  1. kadencja Trumpa przypomina 2. kadencję Nixona – prezydent szalenie pewny siebie, marna ekipa w Białym Domu, przegrane sprawy sądowych, utraty zaufania GOP w Kongresie.

  Czyżby sugerował, że za kilkanaście miesięcy będzie impeachment i złożenie urzędu przez Trumpa? Oczywiście Kristol ma wiele punktów na poparcie tej brawurowej tezy: przegrana Trumpa w 2 instancjach zaskarżonego dekretu o zakazie wjazdu muzułmanów z 7 krajów, który na kolanie sprokurował Stefek Bannan i z niewielką szansą na wygranie w SN; dochodzenie nt. tego o czym mówił Flynn od bezpieczeństwa narodowego z ambasadorem Rosji; kłótnia z sen. McCainem o to, czy rajd w Jemenie był sukcesem czy porażką; pogrożenie sędziemu nominowanemu do SN, że prezydent tak o sędziach nie powinien się wyrażać per „tak zwany sędzia” i powinien okazywać im respekt; dochodzenie komisji etyki w sprawie reklamy produktów Ivanki Trump przez Biały Dom; potraktowanie sen. Warren w trakcie debaty nad kandydaturą rasistowskiego kiedyś senatora na szefa prokuratury, itd. itp … jest nieustająca fala demonstracji i protestów przeciw prezydenturze Trumpa.

  To wszystko przemawia Kristola za propozycją impeachmentu, czy tylko predykcją, że Trumpa odsunie się od władzy. Jedno wydaje mi się różni 2. kadencję Nixona, zwanego „tricky Dick”, od 1. kadencji Trumpa, zwanego „a fraud”. Nixon miał za sobą 4 lata prezydentury, 8 lat wiceprezydentury i jeszcze kilka lat sprawowania innych obieralnych urzędów, zaś Trump wchodzi dopiero w 4. tydzień urzędowania i nie ma żadnego innego bagażu politycznego.

  Wg. mnie Trump, zupełnie nie nadający się na Głównodowodzącego (Commander-in-Chief), jednak uczy się i robi postępy. Zapowiada, że sprawę nieszczęsnego dekretu poprowadzą dwutorowo, aby zachować twarz w sądach, a jednocześnie wprowadzić jakiś poprawiony zakaz dla bezpieczeństwa USA, czyli zachować twarz wobec swoich zwolenników. Ale najważniejsze osiągnięcia w ostatnich 2 dniach Trump ma w polityce zagranicznej, tzn. wycofał się z buńczucznych ataków na Iran (umowa) i Chiny. Negocjacje z premierem Japonii S. Abe dobrze rokują w długim okresie. Te dwa kraje są kompatybilne i mają wiele wzajemnie do zaoferowania. Nota bene, to dobrze rokuje przed rozmowami z J. Trudeau (Kanada) w poniedziałek. Trump robi z siebie prezydenta od handlu. I od straszenia elektoratu terroryzmem.

  http://www.newsmax.com/Politics/bill-kristol-donald-trump-allies/2017/02/09/id/772887/

 385. @xmax
  10 lutego o godz. 22:28

  Nie wiem, gdzie Ty tu widzisz nienawiść czy złe emocje, choć są to fragmenty wyselekcjonowane przez przydupasów PiS. Dyskusja ostra, ale w granicach normy parlamentarnej. Do wrzasków posłanki Pawłowicz im daleko.

  Trudno jednak sobie wyobrazić, jak wielkie pokłady nienawiści do świata trzeba w sobie mieć, żeby zachować się jak katopisdzielec z Zabrza, który postawił przed komisją dyscyplinarną nauczycielki za to, że miały odwagę bronić godności kobiet przed osobnikami takimi jak Chazan, którzy doznają satysfakcji typu seksualnego, gdy widzą, jak niemowlę z bezmózgowiem, wiszącym okiem i jelitami na wierzchu umiera w męczarniach przez dwa tygodnie, więc chcą ustawowo zmuszać polskie kobiety do rodzenia jak największej liczby takich nieszczęsnych istot.

  Te nauczycielki wyraziły swój protest, po prostu ubierając się na czarno, więc nie naruszyły w żaden sposób ani swoich obowiązków zawodowych, ani dobrych obyczajów.

  Czy premier Szydło, choć też jest kobietą, wstawiła się za tymi paniami? Czy zabrała głos w tej sprawie? Nie przypominam sobie.

  A pisdzielstwo wcześniej czy później wróci tam, skąd się wzięło, czyli do piekła.

 386. ”Na szczęście nie było to ciężarówka zarejestrowana na Białorusi, tylko mały samochód osobowy, ale i tak rząd powinien uważać. W końcu naruszył już wielomiliardowe interesy.”
  Głównie interesy własnego narodu. I nie pierwszy taki rząd.

 387. Mauro Rossi o godz. 23:04

  – jak pisalem we wczesniejszym komentarzu (xmax
  o godz. 22:39), juz sa 2 wersje wypadku:
  1. wyjezdzal z bocznej drogi;
  2. jechal w tym samym kierunku co premier i gwaltownie skrecil w lewo;

 388. ” Co? – światełek migających nie widziało?”
  Zjechał na pobocze jak zobaczył w lusterku migające światło. A jak światło go minęło to wrócił na jezdnie. Kierowca rządowy – żeby uniknąć zderzenie boczne małym Fiatem – wjechał w drzewo czołowo. Wina drzewa.

 389. No skręcił gwałtownie w lewo nie dlatego, że nie widział w lusterku samochodu na kogutach tylko dlatego, że to był zamachowiec samobójca ale nie przewidział wyszkolenia kierowcy BOR, który błyskawicznie postanowił zahamować na drzewie. Pełen sukces, wyhamował.

 390. @puszynianka

  … troche za wczesnie sie puszy, jesli chodzi o jej ukochany Iran:

  „Trump rhetoric rattles Iranian business
  Post-nuclear deal progress in doubt as US bellicosity triggers surge of uncertainty
  … As soon as Iran’s nuclear deal with world powers took effect, Majid Zamani and his partners set up an investment boutique with the aim of tapping into the flood of foreign business they hoped would flow into the Islamic republic.

  Progress was initially sluggish as overseas investors took a cautious approach to Iran, yet Mr Zamani, a US-educated former World Bank consultant, remained confident about Kian Capital Management’s prospects. … But the election of Donald Trump and his bellicose rhetoric towards Iran has triggered a surge of uncertainty and forced him and other Iranian businessmen to recalibrate their plans. They no longer expect the foreign investment to flow easily and instead are refocusing on their domestic market. … The victory of Trump was like a sudden brake on the wheels of a car which had started moving slowly,” Mr Zamani, Kian’s chief executive, says.

  Mr Trump, who has described the nuclear deal as one of the “worst ever,” launched a string of verbal attacks on Iran last week, saying it was “on notice” and “playing with fire”.”

  https://www.ft.com/content/09d4abbe-eebd-11e6-ba01-119a44939bb6

  A swoja droga to sobie Kanada, USA i pare innych krajow zafundowaly niezla piata kolumne, dajac azyl brunatnemu hejterstwu.

 391. remm o godz. 23:08

  „Nie wiem, gdzie Ty tu widzisz nienawiść czy złe emocje, choć są to fragmenty wyselekcjonowane przez przydupasów PiS. Dyskusja ostra, ale w granicach normy parlamentarnej.”

  – z tego co piszesz wiem, ze nie ogladales, lub zobaczylesi posluchales co nieco, tam jest cala transmisja, cale przemowienia, to nie sa „fragmenty wyselekcjonowane przez przydupasów PiS.”
  Napisalem, sluchalem calej transmisji, calych wypowiedzi, tam nie bylo nic wyselekcjonowanego, byl posel po posle, i wypowiedzi od poczatku do konca. Prosze wiec nie pisz nieprawdy.

 392. Nogi połamane, no i kto teraz pójdzie z rańca po bułki albo wyprowadzić psa, no kto?

 393. Mauro Rossi

  ” … by zadzwonić do Ambasady i uzyskany stamtąd wykręt lub kłamstwo sprzedać jako opinię źródłową”.

  Mauro, skoro informacja o zaostrzeniu reżimu wizowego podana przez chińską agencję prasową pojawiła się na stronie ambasady USA to gdzie mieli dzwonić?

  Informacja jest prawdziwa, bo podobne zaostrzenia administracja Trumpa wprowadziła dziś w stosunku do Chińczyków, Brazylijczyków, Rumunów, Bułgarów … .

  I jak myslę nie wynika to z zawieszonego dekretu Trumpa tylko z unieważnienia przez Trumpa dekretów Obamy, który te ułatwienia kilka lat temu wprowadził.

  Trudno też nie pytać czy Waszczykowski został poinformowany o tym zaostrzeniu rygorów wizowych skoro publicznie zapewniał, że będzie się domagał od administracji amerykańskiej zniesienia wiz – zgodnie z obietnicą Trumpa.
  Myślę, że Waszczykowski powinien się do tego odnieść w swoim interesie bo w świetle zaistniałych faktów po prostu wyszedł na głupiego.

 394. ”No skręcił gwałtownie w lewo nie dlatego, że nie widział w lusterku samochodu na kogutach tylko dlatego,”

  Nie (po)znamy szczegółów. Może musiał wrócić na jezdnię z pobocza (bo np. pobocze się skończyło) . Może doświadczenia nie miał. Według nie na trasie, gdzie kursują rządowe limuzyny, tylko doświadczeni kierowcy powinni kursować i powinni być specjalnie przeszkoleni.

 395. remm

  Piszą w necie, że ten przyjemniaczek, który nakapował na nauczycielki z Zabrza, swoje koleżanki z pracy, iż przyszły w ramach „czarnego protestu” do szkoły ubrane na czarno, jest aktywny publicystycznie.

  Głównie zajmuje się piętnowaniem Wałęsy za to, że donosił na kolegów ze stoczni.

 396. Indoorze,
  takie są czasy, że każdy skręt w lewo teraz kończy się „śmiercią lub kalectwem”. Skręcać należy tylko w prawo.

 397. Bar Norte,

  „Głównie zajmuje się piętnowaniem Wałęsy za to, że donosił na kolegów ze stoczni.”

  – ciekawe, czy „ten przyjemniaczek” tez wygrywa w totka 🙂

 398. Bar Norte,

  a tak naprawde…………wyglada na to, ze Michnik na nie doniosl 🙂

  „Za to, że ubrały się na czarno, zrobiły sobie zdjęcie i opublikowały je na FB wdrożono wobec nic postępowanie dyscyplinarne. Dziesięć nauczycielek z Zabrza straci teraz pracę za udział w „czarnym proteście”? – zastanawia się „Gazeta Wyborcza”. W piątek popołudniu jedna z nich została uniewinniona. ”

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/542341,nauczycielki-czarny-protest-zemsta-bunt-facebook-szkola.html

 399. Została uniewinniona pewnie dlatego, że pokazała zdjęcie nagrobka z datą zgonu osoby bliskiej.

 400. Albo korpulentna była a jak wiadomo czarne wyszczupla, to jak ma się nosić?

 401. Kolejny wypadek w kolumnie rządowej jest kolejnym dowodem na bałagan, chaos , zaczadzenie władzą funkcjonariuszy PiSowskich. Im, jak tym „witamy panów generałów” pod kokpitem samolotu Tu-154M, raptem, gdy osiągnęli wysokie stanowiska, zaczęło się wydawać, że wszystko wolno, wszystko im się należy, że prawa fizyki, to drobnostka.

  Kierowcy BORu tak jeżdżą, jak im pozwalają dysponenci pojazdów. Tu nie ma żadnych tajemnic. Skoro jeżdżą bardzo szybko i ryzykownie, to maja na to przyzwolenie. Tutaj nie ma potrzeby doszukiwania się jakiś sił wyższych. Polnische Wirtschaft się kłania.
  Pzdr, TJ

 402. xmax

  Zarówno kuratorium jak i rzecznik dyscyplinarny wojewody chronią nazwisko donosiciela – to jest z ich perspektywy zrozumiałe.

  Ale nauczycielki mające wgląd w ich akta w ramach prawa do obrony przed komisją dyscyplinarną to nazwisko ujawniły.

 403. tejot
  11 lutego o godz. 0:09

  „Kolejny wypadek w kolumnie rządowej jest kolejnym dowodem na bałagan, chaos , zaczadzenie władzą funkcjonariuszy PiSowskich.”

  TJ,

  hola, hola, z tym zaczadzeniem,…czy nie wyciagasz wnioskow zbyt pochopnie,……widze ze Tobie nic, nie potrzeba, juz wiesz, ze jest to „kolejnym dowodem na bałagan, chaos , zaczadzenie władzą funkcjonariuszy PiSowskich”.

  – jak do tej pory przez „media” zostaly juz podane 2 wersje, jak doszlo do wypadku, zapewne nie ostatnie.

  Nie wiem jak to jest, bo nie mieszkam w Polsce,…ale rozumiem jesli samochody jada z „kogutami” i poprzedza je i zamyka samochod policyjny na sygnale, to inni uzytkownicy drogi zjezdzaja na pobocze azeby przepuscic „kolumne”.

 404. @tejot

  ” Polnische Wirtschaft się kłania”

  Ej, gostek, tak a propos Polnische Wirtschaft – walnij cos na temat wspanialych sukcesow przemyslu stoczniowego. ORP Slazak juz podobno niedlugo zostanie przekazany do eksploatacji, buduje sie go od zaledwie 15-tu lat? Byla juz obchodzona pietnasta, uroczysta rocznica trwania budowy? Uroczystosci rocznicowe sie odbyly?

  No i popisz sie koniecznie wiedza w dziedzinie procesorow. Czy juz ogloszono bojkot tych zlych i niedobrych z Intela? Pewnie te Made in Poland znacznie lepsze?

  Cieniasa – hejterka z bardzo malym rozumkiem po tym sie poznaje, ze jak nawali – to potem udaje, ze go nie ma.

 405. @xmax

  „bo nie mieszkam w Polsce”

  Pewnie ze nie. Piekna wasza Polska cala, piekna, zyzna i niemala – a wyzywic sie jakos nie mozecie. Dziwnym trafem dzialanosc stodolowo-zapalczana i wspoludzial przy czynnosciach kominowo-gazowniczych jakos nie zapewnil dobrobytu na wieki wiekow amen.

  A jak juz nie ma „mienia pozydowskiego” do przejmowania w ramach „wydarzen” – to jest cieniutko. I trzeba do Londynu na zmywak albo do Hansa na szparagi. Tyle ze Londyn wlasnie sie konczy. A Hans lada moment przykreci kran i rzeka szmalu sie urwie.

  Trzeba bedzie przestawic sie na szczaw i mirabelki, bo z samego eksportu dziel typu „Poznaj Zyda” to raczej trudno bedzie wyzyc.

 406. @xmax
  Nie będę się z Tobą spierał o wypowiedzi z jednego posiedzenia. Polityczni przeciwnicy mają prawo się nawzajem atakować, w końcu walczą ze sobą o władzę.

  Problem z Kaczyńskim jest trochę inny. On walczy nie tylko z politycznymi rywalami. On cały czas ciężko pracuje na tym, abyśmy my, Polacy, byli ze sobą jak najbardziej skłóceni. Robi to bardzo umiejętnie, widać, że studiuje w tym celu metody manipulacji opinią publiczną.

  Najlepszym przykładem tego szczucia jest tzw. religia smoleńska. Po katastrofie Kaczyński przez wiele miesięcy nie użył ani razu słowa zamach, ale razem z Macierewiczem prowadzili taką kampanię „informacyjną”, że podatni słuchacze „samodzielnie” dochodzili do „właściwego” wniosku. Rozsądniejsza i odporniejsza psychicznie część Polaków nie potrafi przemówić do rozsądku ofiarom tej manipulacji, bo fachowo wyprany mózg to ciężki przypadek, no i w narodzie został wykopany kolejny głęboki rów.

  Dziś PiS rządzi niepodzielnie od półtora roku, ale wraku nie ściągnął, a przyczyn katastrofy nie wyjaśnił. I nie ma takiego zamiaru. Gdyby nawet Kaczyński miał twarde dowody na zamach, to nie użyłby ich, bo wtedy sprawa by się zakończyła, a atmosfera oczyściła. A w atmosferze (względnej) zgody i spokoju Kaczyński czułby się jak ryba wyciągnięta z wody. To taki typ.

  Przed rokiem 2005 polska scena polityczna dzieliła się na weteranów Solidarności i postkomunistów, którzy naprawdę kiedyś stali tam gdzie ZOMO. Też kłóciliśmy się przy rodzinnych stołach, a Wałęsa nie chciał podać Kwaśniewskiemu nawet nogi. Ale takiej nienawiści w narodzie, jaka pojawiła się później w wyniku działań Kaczyńskiego, a dziś osiąga apogeum, nikt sobie wtedy nie wyobrażał.

 407. Rj;
  Jestes najlepszym lekarstwem na polaczkow od czasie wielkiego Josifa. Lece na pardy.

 408. @Ted’dy bear

  Z ciekawosci:

  – Kto to „wielki Josif”? Franciszek Jozef? Ziutek Sloneczko (ten co to podarowal Slask z kopalniami, Wroclaw, Szczecin i cala reszte)?

  – Co to sa „pardy”?

 409. @remm

  „akiej nienawiści w narodzie, jaka pojawiła się później w wyniku działań Kaczyńskiego, a dziś osiąga apogeum, nikt sobie wtedy nie wyobrażał.”

  Przesada. Polak z Polakiem zawsze sie dogada.

  Jak bylo trzeba, w naprawde waznej sprawie (zakazac koszernego uboju, dla wiekszego dramatyzmu nazwanego „rytualnym”) – to sie jakos wszyscy umieli dogadac.

  Jak chodzilo o szczytny cel, znaczy „dokopac pejsatym” – to PiS z Palikotem umial sie porozumiec.

  Kruk krukowi oka nie wykole. A Polak z Polakiemzawsze sie dogada.

 410. radzilowJedwabne
  11 lutego o godz. 0:41

  – co ma wspolnego to co piszesz z tym co wczesniej napisalem, NIC.

  Piszesz, o stodolach, zapalkach, kominch, gazie, dobrobycie, zmywaku, szparagach, szczawiu i mirabelkach.

  Moge napisac tylko to co wiem, ze niejaki twoj rodak Aaron Nusselbaum wysylal polskie dzieci na „szczaw i mirabelki”.

 411. rJ; 1:10.

  Nie moge ci odpowiedziec bo sam niewiem,wpis z godz 0:56 nie jest moj.

 412. No to mister Putin obiecal swojemu przyjacielowi Edwarda Snowdena. A tak niedawno piano w Polsce, tez na tym forum, jaki to wspanialy jest Putin. Wycisnal ze smarkacza wszystko i teraz go rzuca na pozarcie.

 413. @xmax

  „niejaki twoj rodak Aaron Nusselbaum”

  Klamiesz, prowoku i hejterze. Niesiolowski to twoj rodak. A smierdzace naziolskie hejterstwo kazdemu, kogo nie lubi usiluje dokleic „zydowskie pochodzenie” i wymysla „zydowskie” nazwiska dla tych, ktorych nienawidzi. Taka hitlerowska mentalnosc.

  No dobra, popitalaj na skarge do tej waszej „moderacji”.

 414. I tacy się starają o ”atomówkę”. Trza im trzy, gdyby jedną zgubili a drugą zepsuli to jeszcze trzecim i tak zdążą wysadzić Warszawę w powietrze. W razie czego redaktorzy(ki) kiedyś świetnego tygodnika Polityki udowodnią, że to przez Putina.

 415. Wspólnotę interesów Piusa XI i Mussoliniego Kertzer wyjaśnia ich wspólnotą wartości. Obydwaj pogardzali demokracją. W świecie pełnym syjonistów, masonów, bolszewików i socjalistów Mussolini śnił o faszystowskim imperium, papież o państwie wyznaniowym. Jeszcze przed zawarciem traktatów powstał w Italii klerykalno-faszystowski miks. Za liczne przywileje dla katolicyzmu (finansowanie kleru, religia w szkołach, zakaz noszenia przez kobiety krótkich spódnic, dekoltów i sukni bez pleców, zakaz czytania frywolnych książek i oglądania hollywoodzkich filmów) Mussolini zażądał wysokiej ceny: Pius XI swoim autorytetem musiał wzmocnić faszystowski reżim. Papież ubezwłasnowolnił więc katolicką partię i masowy ruch laikatu, Akcję Katolicką, by nie rzucały kłód pod nogi dyktatorowi w urządzaniu Italii na modłę faszystowską.
  http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/302099836-Papieski-pakt-z-diablem.html#ap-1
  ================

  Prawie jak w Polsce….

 416. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych broni decyzji prezesów Energi o zawierzeniu firmy Opatrzności Bożej i zwraca uwagę, że zadaniem menadżerów spółek Skarbu Państwu jest pielęgnowanie wartości chrześcijańskich.

  PWPW opublikowało list otwarty skierowany do zarządu spółki Energa, w którym broni tej firmy przed „bezpardonowymi atakami”. Według kierownictwa PWPW zadaniem „narodowych spółek” jest obrona Kościoła katolickiego oraz wartości i wspólnot chrześcijańskich.
  http://trybuna.eu/polska-wytwornia-papierow-wartosciowych-zamienia-sie-w-instytucje-religijna/
  ========

  To przestaje być zabawne……..

 417. Pamiętaj abyś dzień święty święcił.
  Jak świętuje Szabat nasz dyżurny blogowy pseudo Żyd ?
  Zamiast świętować podług swoich skromnych możliwości życiowych ( przynajmniej obalić półlitry i trzepnąć se kapucyna), to dalej wylewa swoją żółć na blogu
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szabat

 418. Czy Intel nie jest aby tak izraelski , jak Apple chiński ?
  https://de.m.wikipedia.org/wiki/Intel

 419. Moim zdaniem, niektórym ludziom (i to tzw. wysoko postawionym) pomyliły się religia z polityką, wiara z nauką etc.

 420. To przestaje byc zabawne .. jezeli sie zastanowic komu (? moze powinno byc ‚czemu’ ) zawierzono i czy wogole , rzadowe samochody.
  Putin nie musi sie wysilac. Wystarczy spec-oddzial „czinqeczento”

  https://www.theguardian.com/world/2017/feb/11/car-crash-puts-polands-prime-minister-in-hospital?CMP=twt_gu
  Ps.Oswiecim ciagle ” better known as Auschwitz”

 421. Dzien dobry,

  @wiesiek 59
  czesto nie podzielam Twoich wypowiedzi ale mam respekt dla Twojej kultury dyskusji

  PS tego sie nie da powiedziec o wielu uczestnikach tego forum, ot, chocby o @ Bywalcu2
  nie wiem, a moze on praktykuje to po mszy niedzielnej, jak wielu Polakow?

 422. Bylbym zapomnial…(jezeli sie powiedzialo ‚a’)
  Jezeli rzadowe samochody byly zawierzone OB , albo mialy byc w najblizszej przyszlosci to prezydent rowniez wszystkich kierowcow – Duda powinien w ciagu tygodnia ulaskawic kierowce tego czinqe- czy sei-cos tam zanim jakas wyzsza sila zabierze glos

 423. Wychowany w cieplarnianych warunkach, utuczony wiedzą klasyków i naiwny z natury – nigdy nie potrafiłem zrozumieć zjawiska antysemityzmu.
  To się zmieniło od czasu, gdy Szanowny Gospodarz wpuścił na salon chorego z nienawiści śmierdziela.

 424. @zakalec puszynianka i reszta hejterstwa

  Napaskudzilo plugawe hejterstwo:

  Czy Intel nie jest aby tak izraelski , jak Apple chiński ?
  de.m.wikipedia.org

  i posilkuje sie bredniami z niemieckiej Wikipedii. Co niemcy sadza „o Zydach” wiadomo chyba od czasow Treblinki i Oswiecimia. A co do Intela – najprosciej prztoczyc zrodla amerykanskie. Na poczatek „Seattle Times”:

  _____________
  „How Israel saved Intel

  In Haifa, Rony Friedman was working on a chip for low-cost computers. It was slower than Intel’s lineup — but it put out less heat. The trick was to persuade the rest of Intel that the company could sell a slower processor. Winning over Otellini, then head of the chip division, proved a turning point.

  “We did it the Israeli way; we argued our case to death,” Eden recalls. “You know what an exchange of opinions is in Israel? You come to the meeting with your opinion, and you leave with mine.”

  The Israelis’ new chip, named Banias after a river in Galilee, got a break with Intel’s push into notebook computers.

  It hit the market in March 2003 as part of a package called Centrino. It let business travelers tote around PCs that had the same performance as their desktop models.

  Banias anchored three years of 13 percent annual sales growth at Intel from 2003-05.”
  ________________

  Jak sie hejterstwo wypowiada na wlasnym poziomie („obalić półlitry i trzepnąć se kapucyna”) to pewnie przemawia z glebi wlasnego doswiadczenia.

  A jak sie plugawe hejterstwo wypowiada o technice, gospodarce czy polityce globalnej – to jeden z drugim przyglup tylko z siebie balona robi.

 425. olborski
  11 lutego o godz. 11:52

  PZU daje przynajmniej jakieś gwarancje pokrycia strat.
  Opatrzność Boska, żadnych…….
  Za składki wniesione do PZU, wszyscy mają w sumie jakieś korzyści.
  Za składki wniesione do KK, jedynie jego funkcjonariusze…..

  Możemy corocznie płacić jakieś skromne 5 miliardów do kościelnych skarbców.
  Co w zamian?

 426. @zakalec puszynianka i reszta hejterstwa

  Napaskudzilo plugawe hejterstwo:
  Czy Intel nie jest aby tak izraelski , jak Apple chiński ?
  de.m.wikipedia.org
  i posilkuje sie bredniami z niemieckiej Wikipedii. Co niemcy sadza „o Zydach” wiadomo chyba od czasow Treblinki i Oswiecimia. A co do Intela – najprosciej prztoczyc zrodla amerykanskie. Na tapecie

  en.wikichip.org/wiki/intel/microarchitectures/skylake
  _____________
  Skylake (SKL) is Intel’s successor to Broadwell, a 14 nm process microarchitecture for mainstream desktops, servers, and mobile devices. Skylake succeeded the short-lived Broadwell which experienced severe delays. Skylake is the „Architecture” phase as part of Intel’s PAO model. The microarchitecture was developed by Intel’s R&D center in Haifa, Israel.

  For desktop and mobile, Skylake is branded as 6th Generation Intel Core i3, Core i5. and Core i7 processors. For server class processors, Intel branded it as Xeon E3 v5, Xeon E5 v5, and Xeon E7 v5.
  ———————–
  Az dziwne, ze w Polsce jescze nie wprowadzono „bojkotu” i „embarga”, przeciez i5, i7 i co tam jeszcze „was developed by Intel’s R&D center in Haifa, Israel.”. Co z zasada „Kauf nicht bei Juden” znaczy „Nie kupuj u Zyda”? Co z zasda „Swoj do swego po swoje”?

  A bardziej serio: Jak sie hejterstwo wypowiada na wlasnym poziomie („obalić półlitry i trzepnąć se kapucyna”) to pewnie przemawia z glebi wlasnego doswiadczenia.
  A jak sie plugawe hejterstwo wypowiada o technice, gospodarce czy polityce globalnej – to jeden z drugim przyglup tylko z siebie balona robi.

 427. @zakalec puszynianka i reszta hejterstwa

  Napaskudzilo plugawe hejterstwo:
  Czy Intel nie jest aby tak izraelski , jak Apple chiński ?
  de.m.wikipedia.org

  i posilkuje sie bredniami z niemieckiej Wikipedii. Co niemcy sadza „o Zydach” wiadomo chyba od czasow Treblinki i Oswiecimia. A co do Intela – najprosciej prztoczyc zrodla amerykanskie. Na tapecie

  http://www.kitguru.net/components/cpu/anton-shilov/the-father-of-pentium-mmx-centrino-pentium-m-and-core-2-leaves-intel-after-33-years/
  __________________

  The father of Centrino, Pentium M and Core 2 leaves Intel after 33 years
  Anton Shilov March 26, 2015 APU, Channel, CPU, General Tech

  Shmuel “Mooly” Eden, senior vice president and president of Intel Israel, will leave the company to “seek new challenges.” The legendary veteran, who has been with Intel for 33 years, has held various technical and management positions at Intel throughout his tenure with the giant chipmaker.

  “I have had the privilege to lead many Intel groups in a long line of jobs,” said Mr. Eden. “Beyond that I was privileged to work with creative people who over the years became good friends.”

  Mr. Eden joined Intel in 1982. He was responsible for architecture, design, development and marketing of various Intel’s solutions, most recently for the mobile and desktop PC segments. He was involved in development of the Intel Pentium MMX processor, Centrino technology and is often called the father of the original Pentium M (code-named “Banias”) as well as the Core 2 Duo (code-named “Conroe” and “Merom”) central processing units, which drove Intel’s revenues from 2003 to 2010.
  ______________

  Az dziwne, ze w Polsce jescze nie wprowadzono „bojkotu” i „embarga”, przeciez i5, i7 i co tam jeszcze „was developed by Intel’s R&D center in Haifa, Israel.”. Co z zasada „Kauf nicht bei Juden” znaczy „Nie kupuj u Zyda”? Co z zasda „Swoj do swego po swoje”?

  A bardziej serio: Jak sie hejterstwo wypowiada na wlasnym poziomie („obalić półlitry i trzepnąć se kapucyna”) to pewnie przemawia z glebi wlasnego doswiadczenia.
  A jak sie plugawe hejterstwo wypowiada o technice, gospodarce czy polityce globalnej – to jeden z drugim przyglup tylko z siebie balona robi.

 428. @quentin t.

  ” chorego z nienawiści śmierdziela.”

  Chory z nienawisci smeirdzielu, wp..j zatem z tego forum. Chociaz z drugiej strony – lepiej, zebys zostal. I sie czesto-gesto wypowiadal.

  Twoje ziomy to sa szczere az do bolu, co zreszta jeden z nich na tym forum uczciwie potwierdzil.

  Oto twoj ziom @jobrave, wpis 27 grudnia o godz. 18:46. Cytuje expressis verbis:

  „Nie raz i nie dwa spotykałem się ze stiwerdzeniami w rodzaju: „Wie pan, jaki Hitler był, ale trzeba przyznać, ze z żydkami zrobił porządek, tylko szkoda, że nie do końca.”

  Wyglada na to, ze nie ty jeden masz problem. I chyba go nie Rozwiazesz Ostatecznie, nawet na spole z kumplami. No bo sam rozumiesz:

  Po pierwsze – nie macie armat…

 429. @zakalec puszynianka i reszta hejterstwa
  Napaskudzilo plugawe hejterstwo:
  Czy Intel nie jest aby tak izraelski , jak Apple chiński ?
  de.m.wikipedia.org
  i posilkuje sie bredniami z niemieckiej Wikipedii. Co niemcy sadza „o Zydach” wiadomo chyba od czasow Treblinki i Oswiecimia. A co do Intela – najprosciej zacytowac ze strony Intela. Na tapecie

  http://www.intel.com/content/www/us/en/corporate-responsibility/intel-in-israel.html

  _______________
  Intel in Israel

  Intel established a presence in Israel in 1974 in Haifa with five employees. Today the company employs about 10,000 people, in addition to indirectly supporting the employment of 30,000 workers in Israel. About 60% of Intel Israel’s employees are engaged in cutting-edge R&D, while half support high-volume manufacturing of microprocessors that power the world’s computing devices.

  As Israel’s largest privately-held employer and exporter, and as the leader of the local electronics and information industry, Intel Israel is one of the building blocks of Israel’s high-tech industry and an important component in the country’s economic foundation.

  Intel has four development centers located in Haifa, Yakum, Petach Tikva and Jerusalem, as well as manufacturing-related facilities in Kiryat Gat and Jerusalem.

  Intel has committed to invest 1.87 billion New Israeli Shekels (NIS) in procurement every year for the next decade. This means that in the next 10 years, Intel will spend NIS 18.7 billion, mainly through small to medium Israel suppliers.”
  ______________________

  Az dziwne, ze w Polsce jescze nie wprowadzono „bojkotu” i „embarga”, przeciez i5, i7 i co tam jeszcze „was developed by Intel’s R&D center in Haifa, Israel.”. Co z zasada „Kauf nicht bei Juden” znaczy „Nie kupuj u Zyda”? Co z zasda „Swoj do swego po swoje”?

  A bardziej serio: Jak sie hejterstwo wypowiada na wlasnym poziomie („obalić półlitry i trzepnąć se kapucyna”) to pewnie przemawia z glebi wlasnego doswiadczenia.
  A jak sie plugawe hejterstwo wypowiada o technice, gospodarce czy polityce globalnej – to jeden z drugim przyglup tylko z siebie balona robi.

 430. @Wiesiek59

  „To przestaje być zabawne……..”

  To jest bardzo zabawne.

  Ale zapomniales napisac, ze to wina Rotszylda i Sorosa. Aha – i Zuckerberga. Znaczy ta decyzji prezesów Energii o zawierzeniu firmy Opatrzności Bożej.

  :-)))

 431. @Wiesiek59

  „Możemy corocznie płacić jakieś skromne 5 miliardów do kościelnych skarbców.
  Co w zamian?”

  No jak to co: Jakby tacy jak ty nie nasiakli od pieluch wiedza o tym, ze „zydzi ukrzyzowali Pana Jezusa” i ze im za to trzeba dokopac, to by nie hejtolili o Sorosie, Rotszyldzie, Zuckerbergu, Szechterze etc ad absurdum w systemie 24/7. Jakby im mozgow nie wyprano to by nie hejtolili. A nienawisc sama sie nie nakreci, ktos musi zasiac wiatr zeby potem zebrac burze.

  Sensem twojego ( i nie tylko twojego) zycia jest morderczy hejt i wariacka nienawisc. Jakbys nie mial na kogo hejtolic to by twoje zycie stracilo sens.

 432. @olborski

  „.Oswiecim ciagle ” better known as Auschwitz””

  Nie ma znaczenia. Twoj ziom redaktor Michalkiewicz pisze wprawdzie o „„chwilowo nieczynnym” obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu” – ale nie zanosi sie na to, zeby sie zrobil czynny. Czy zwal tak czy siak.

  Dobrych checi nie brak – od wypowiedzi powyzszej do napisow na scianach, ale coz z tego?

  Po pierwsze – nie macie armat…

 433. Waldek B 10 lutego o godz. 17:29 Tekst poprawiony, usunięto polskie słowo hołota.

  Bar Norte 10 lutego o godz. 14:36 Co do losu nauczycielek, to nie mam wątpliwości, że zostaną obronione. Ciekawi mnie tylko, co ta …… pisowska, zatrudniona w UW na nowo utworzonych dla nich stanowiskach zrobi z pozostałą dziewiątką. Należy się spodziewać, że z każdą kolejną nauczycielką będzie przybywać solidaryzujących się z nimi przyzwoitych ludzi. A może ktoś to każe przetestować do tzw. krawędzi, żeby wiedzieć jak daleko można się na dzisiaj posunąć. W reżimowych mediach cisza, ale za to dmucha się balon małżeństwa sędziów, którzy dla podniesienia sobie adrenaliny, kradli ze sklepów jakieś drobiazgi. Okazja pyszna, bo można do tego przykleić resztę sędziów. Mamy zresztą tu na blogu trolla pisowskiego, który aż piszczy z zachwytu komentując ten żenujący przypadek. A tak w ogóle zaczynam tęsknić do komentatorów za czasów @Sławomirskiego i monotematycznego @TO.

 434. Mam to w dupie, tu też już nie będę nic komentował.

 435. radzilowJedwabne
  11 lutego o godz. 12:39

  Twoje biadolenie zaczyna być nudne….

  Jeżeli chcesz sensownie rozpatrywać zaszłości, to wskazałbym rolę papieży w nakręcaniu antysemityzmu, jako praprzyczynę.
  Owieczki poszły drogą wskazaną przez pasterzy…..
  I działo się tak w całej chrześcijańskiej Europie.

  Odrębną kwestią jest ruch syjonistyczny, jego rola, priorytety, metody walki o Państwo.
  Zdaje się, że na ołtarzu jego powstania poświęcono wiele istnień ludzkich. I masy tych wierzących Żydów.
  Priorytetem było powstanie Państwa, nie ratowanie milionów.

 436. radzilowJedwabne
  11 lutego o godz. 12:27

  „Az dziwne, ze w Polsce jeszcze nie wprowadzono „bojkotu” i „embarga”, przeciez i5, i7 i co tam jeszcze „was developed by Intel’s R&D center in Haifa, Israel”.

  Kto był największym matematykiem?
  Wielki radziecki uczony Pietia Goras.

 437. @Wiesiek59 nafa..l:

  „Odrębną kwestią jest ruch syjonistyczny, jego rola, priorytety, metody walki o Państwo.
  Zdaje się, że na ołtarzu jego powstania poświęcono wiele istnień ludzkich. I masy tych wierzących Żydów.”

  Teraz to mowisz Stroopem, katoliku. Jak sie czyta „Rozmowy z katem”, to Stroop bardzo nie lubil syjonistow. Robili problemy, nie dawali sie tak latwo zapedzic do gazu. o „syjonistach” i „syjonizmie” to ty i twoi kolesie mowicie kubek w kubek to, co Stroop. Wystarczy „Rozmowy z katem” wziac do reki. Mowisz Stroopem.

  Wszystkie mozliwe i niemozliwe nieszczescia i zbrodnie przypisujesz „Rotszyldowi”, „Sorosowi”, zydowskim bankierom, ale przede wszystkim – „syjonistom”. Hitlerowski zbrodniarz Stroop tez bardzo syjonistow nie lubil. Stwarzali problemy, strzelali i w ogole utrudniali sprawe. Niemniej jednak, z ofiarna pomoca polskiej policji – w koncu sprawe zalatwiono.

 438. @Mauro Rossi

  „Kto był największym matematykiem?
  Wielki radziecki uczony Pietia Goras.”

  Durne brunatne hejterstwo potrafi wylacznie fajdac na innych. Hejterstwo uwaza sie oczywiscie za cos nieskonczenie wyzszego od „durnych Kacapow”.

  Hejterstwo oczywiscie pojecia nie ma o tym, ze Rosjanie stworzyli od podstaw cale galezie matematyki, chocby rachunek prawdopodobienstwa. Kolgomorow, Markow, Czebyszew, Chinczyn. Rosyjscy matematycy wspoltworzyli topologie ogolna – Aleksandrow, Tichonow.

  Nikt sie jednak nie spodziewa, zeby tepa, buraczana oeneria slyszala o dajmy na to lancuchach Markowa czy tez mocnym prawie wielkich liczb. To nie na ich male lebki. Oeneria potrafi przyswajac proste pojecia („hajhitla”, „bij Zyda”) – ale na tym wlasciwie koniec. Tresci bardziej skomplikowane to juz nie na te male, zapaskudzone nienawiscia makowki.

  Warto zauwazyc, ze wysoka samoocena nakreca poczucie wyzszosci w odniesieniu do wszystkich. „Pejsatych” sie nienawidzi, ale „durne Kacapy” to obkekt pogardy, podobnie jak „Pepiki”, „zabojady” czy „makaroniarze”. Az dziwne, ze hejter, na ktorego bzdet odpowiadam, nie wybral sobie jakiegos bardziej sarmackiego nicka.

 439. ozzy
  czesto nie podzielam Twoich wypowiedzi ale mam respekt dla Twojej kultury dyskusji
  Moze teraz napisz, co myslisz o kulturze wypowiedzi swojego rodaka, publikujacego tutaj swoje mysli, en masse. Kultura wypowiedzi to zapomniane pojecie na tym blogu odkad sie on tu pojawil. Co do Ciebie, pamietam jak okreslales niektorych (bez powodu) Wszopolakami, bo mieli inne zdanie niz Ty.

 440. Zachowanie amerykanskich pograniczników zaczyna przypominać zachowanie enerdowskich Grenzschutzów: godzinne przesluchiwania n’a granicy, trzepanie samochodów, itp, opryskliwosc, arogancja I buta jak za Honeckera.

  Wraca nowe, I to z hukiem.

 441. wiesiek59
  11 lutego o godz. 8:59

  „Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych broni decyzji prezesów Energi o zawierzeniu firmy Opatrzności Bożej i zwraca uwagę, że zadaniem menadżerów spółek Skarbu Państwu jest pielęgnowanie wartości chrześcijańskich”.
  „To przestaje być zabawne …”.

  A w jakim sensie jest to dla ciebie groźne?
  Przypominam klasyczną pozycję Maksa Webera „Etyka protestancka i duch kapitalizmu”. Według Webera także w erze pieniądza istnieje etyka oraz system wartości, jakimi musi kierować się kapitalizm. Ci, którzy dbali o swych pracowników (jak kiedyś Karol Wedel i jego następcy) dość często wywodzili swe wartości z chrześcijaństwa. Metaforyczni już „Lehman Brothers”, czy niejaki Madoff do czego się odwoływali? Czy nie do „chciwość jest dobra”?
  Jedną z przyczyn kryzysu współczesnego zglobalizowanego kapitalizmu jest odejście od świata wartości, a nawet jego zwalczanie.

 442. @PA2155

  ” Kultura wypowiedzi to zapomniane pojecie na tym blogu odkad sie on tu pojawil. ”

  „Jest on jak pies …, spuszczany z lancucha od czasu do czasu”

  I znowu jakas esesmanska sobaka daje glos. A jazgocze to-to, bo Hans zarcia do miski nie zadal.

  Takie czasy.

  Odkad Hansa w letnim mundurku zawieziono na Kolyme, to juz go nikt wiecej nie widzial.

  Smutne ma zycie taka sobaka. Jak nie ma selekcji i nie ma komu jader wyrywac – to zycie sobaki traci sens.

 443. @Jakupa

  „Zachowanie amerykanskich pograniczników zaczyna przypominać zachowanie enerdowskich Grenzschutzów: ”

  No to popitalaj z powrotem do tych pagorkow lesnych i tych lak zielonych. W zlej i niedobrej Ameryce nikt ciebie na lancuchu nie trzyma. Nie pasi? To wypad!

 444. Jedwabny Kominiarczyk
  Twoim obyczajem, spuszczam wode. 🙂

 445. JebRadzia

  Gon sie obrzezany kutafonie

 446. @Mauro Rossi

  „niejaki Madoff”

  Niejaki Pius XII, szef calej firmy za to dzielnie zwlaczal bezbozny komunizm i blogoslawil niemieckie dywizje idace na front. A jego podwladni, np arcybiskup Stepinac czy ksiadz Tiso doskonale wprowadzali w zycie szlachetne idealy. Tak zgrabnie ze Niemcy nie musieli palcem kiwnac.

 447. @Jakupa

  „Gon sie obrzezany kutafonie”

  Dobra dobra, durny chamie. Popitalaj z powrotem do tych pagorkow lesnych i tych lak zielonych. W zlej i niedobrej Ameryce nikt ciebie na lancuchu nie trzyma. Nie pasi? To wypad! Czeka twoja judenrein ojczyzna, „jednolita rasowo”.

 448. JebRadzia,

  Judenrein ? Jesli taka trzoda chlewna jak ty ma byc reprezentantem narodu wybranego, to moze to i lepiej, ze, wyniosles sie do Izraela. Odnalazles tam podobnych sobie ? Potomkow szmalcownikow zydowskich i aktywistów z Żagwi ? Nikt was i tak nie ruszy, bo przeciez swinie sa niekoszerne.

 449. radzilowJedwabne
  11 lutego o godz. 15:48

  „Kto był największym matematykiem?
  „Wielki radziecki uczony Pietia Goras.”

  „Durne brunatne hejterstwo potrafi wylacznie fajdac na innych. Hejterstwo uwaza sie oczywiscie za cos nieskonczenie wyzszego od „durnych Kacapow”.

  A to tylko dowcip podsumowujący twoje opowieści, że procesory Intela najnowszej generacji (i5 oraz i7) powstały w Izraelu.

  „Hejterstwo oczywiscie pojecia nie ma o tym, ze Rosjanie stworzyli od podstaw … rachunek prawdopodobienstwa”.

  No popatrz, a cały świat błędnie sądził do tej pory, że pierwszeństwo należy się czterem wybitnym matematykom:

  1/Gieronimo Cardano (XVI w.), który był autorem „Liber de ludo alae”, pracy o grach hazardowych i rachunku prawdopodobieństwa.
  2/Pierre de Fermat oraz Blaise Pascal (obaj XVII w.), którzy stworzyli podstawy rachunku prawdopodobieństwa.
  3/ Jacob Bernoulli (XVII) jeden z najgenialniejszych matematyków w historii, rzeczywisty twórca teorii prawdopodobieństwa i rachunku wariacyjnego.

  A tu okazuje się, jak piszesz, że to jednak uczeni radzieccy. 🙂

 450. @PA2155

  nadal podtrzymuje swoja ocene i „okreslam niektorych”- tu uklon w strone pana Jerzego Urbana – „Wszopolakami”; powody byly oczywiste z mego punktu oceny postaw.
  Czy tu chodzilo tylko o „inne zdanie”?

  ps. vide: Jan Hartman, Loose Blues
  19.11 2015
  Nowy rzad – nowe porzadki
  http://www.algemeiner.com/2015/11/18/polish-anti-refugee-demonstrators-burn-effigies-of-orthodox-jews-at-wroclaw-protest-video/
  Mlodziez Wszopolska

 451. alez tu pelno Mlodziezy(?) Wszechpolskiej…
  @Jakobsky, masz szanse (16:08,16:21) na wodzireja…über alles.

 452. radzilowJedwabne
  11 lutego o godz. 16:11

  „Niejaki Pius XII, szef calej firmy za to dzielnie zwlaczal bezbozny komunizm i blogoslawil niemieckie dywizje idace na front”.

  13.02.2017) „Pius XII przez niektóre środowiska oskarżany był o uległość wobec nazistów i o to, że nie potępił publicznie ludobójstwa europejskich Żydów. Najzagorzalsi krytycy nazywali go nawet „papieżem Hitlera”. Tymczasem w Wielkiej Brytanii w najbliższym czasie ukaże się książka, której autor pokazuje go z zupełnie innej strony: dowodzi, że ratował ludzi ściganych przez nazistów – w tym także wielu Żydów – i sprzeciwiał się hitlerowcom. Gordon Thomas, skądinąd protestant, uzyskał dostęp do wcześniej niepublikowanych dokumentów watykańskich. Po ich analizie dotarł do żyjących jeszcze ofiar nazistów i w swojej książce przedstawił opowieści ich i ich rodzin.

  Książka „The Pope’s Jews” (dosł. „Żydzi papieża”), która trafi do księgarń w przyszłym miesiącu, ze szczegółami opisuje, jak z polecenia i z
  błogosławieństwem Piusa XII Kościół katolicki organizował kryjówki dla osób poszukiwanych przez nazistów – głównie w klasztorach, nie tylko na terenie Watykanu i Rzymu, ale w całej Europie. Papież osobiście nadzorował całą operację, podpisywał fałszywe dokumenty, wspomagał księży narażających życie podczas ratowania Żydów, z których niektórzy dostali nawet obywatelstwo Watykanu”.
  http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-hitlera-w-rzeczywistosci-ratowal-ofiary-holokaustu/1dm5r

  Zatem chyba nie obrazisz się jak ci powiem:
  shut up.

 453. ozzy:
  Kazdy ma swoj punkt oceny postaw.
  Ja, ze swojej strony, nazywam niektorych Niewyleczonymi Syjonistami chowu komunistycznego.

 454. ozzy,

  Pan mnie wyraznie przecenia, a na dodatek w tej przecenie jest nuta pochlebstwa….
  Czyzby Pan sprzyjal po cichu MW ?

 455. wiesiek59
  11 lutego o godz. 13:28

  „Jeżeli chcesz sensownie rozpatrywać zaszłości, to wskazałbym rolę papieży w nakręcaniu antysemityzmu, jako praprzyczynę”.

  Modelowo idiotyczne.

  A kto nakręcał antysemityzm, kiedy przed IV wiekiem chrześcijanie podobnie jak żydzi oskarżani byli o ateizm, czyli powstrzymywanie się od oddawani czci rzymskim bogom, co nakazywało państwo? A może wówczas nie było antysemityzmu? Ale przecież i wówczas i wcześniej zdarzały się pogromy Żydów dokonywane przez Greków i na odwrót, pogromy Greków dokonywanych przez Żydów. Na początku V wieku w Aleksandrii zdarzył się także pogrom ludności chrześcijańskiej dokonany przez Żydów. To było echo dawnych pogromów ludności greckiej, która w V w. już była ochrzczona. A może antysemityzm wywodzi się od żydowskich właścicieli karczm rozpijających polską wieś? Ale właścicielami tych karczm byli często polscy właściciele majątków, którzy wynajmowali Żydów do prowadzenia tego interesu. Jak widzisz każdy z tych powodów opatrzony musi być faktorem idiotyczności. Cokolwiek tłumaczyli Żydzi, chrześcijanie czy Grecy, przedstawiając siebie za ofiary zawsze było bardzo skomplikowane i zwykle chodziło o interesy, jak zwalczanie konkurencji. Inna sprawa, że Żydzi zawsze działali najbrutalniej (np. w finansach – Madoff się kłania), bo ich etyka to dopuszczała.

 456. Nie rozumiem tego krytycyzmu pana Passenta wobec Pana Ministra Misiewicza.

  Każdy kraj ma takich ministrów, na jakich zasługuje.

  Wniosek: mamy to co chce (chciał?) – SUWEREN.

  Na szczęście wojny jeszcze nie wywołali.

  Dlatego zabawa „żołnierzykami” może trwać wiele lat.

  W końcu to za nasze pieniądze.

  A ile mają z tego radości …

  Tylko te niewyjaśnione próby zamachów, ukryte pod terminem: wypadki komunikacyjne – martwią …

 457. 1) „Żeby oficer w stopniu kapitana trzymał nad nim parasol?” – czy tylko nad nim czy tez nad każdym kto przemawiał gdy padało?
  2) „Żeby wojskowi oddawali mu honory przewidziane dla najważniejszych osób w państwie?” – jakiś dowód czy choćby poszlaka, że sam Misiewicz lub Macierewicz wykazali choćby cień sugestii by tak czynić? Cokolwiek co by pozwalało uwierzyć, że była jakakolwiek presja czy choćby prośba ze strony kogokolwiek z MON, o takie właśnie zachowanie wojskowych? Co miał zrobić w takiej sytuacji Misiewicz? Prosić by tego nie robili? Rozkazać?! (wolno mu?).

 458. „Od 1 listopada 2015 r. do rezerwy kadrowej skierowano 238 oficerów, tj. ok. 1,3 proc. kadry oficerskiej. Z kolei od 1 listopada 2015 r. do 30 listopada 2016 r. z zawodowej służby wojskowej zostało zwolnionych około 1,1 tys. oficerów, z czego ponad 570 wskutek decyzji wydanych przed dniem 16 listopada 2015 r”. Biorąc pod uwagę, że oficerów mamy w armii nieco ponad 19 tys., to w ciągu ostatniego roku odeszło prawie 6 proc. z nich. Przy dobrych chęciach te liczby można uznać za normalną wymianę kadrową. – Prawda czy fałsz?

css.php