Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

16.03.2017
czwartek

Precz z Niemcami!

16 marca 2017, czwartek,

Wojna z Niemcami wisi w powietrzu. Na okładce „Gazety Polskiej” Donald Tusk w mundurze żołnierza Wehrmachtu (odziedziczonym chyba po dziadku) na tle tramwaju z napisem „Tylko dla Niemców”. Za Tuskiem z tramwaju wysiada Angela Merkel, ale po cywilnemu. Widocznie redaktorom zabrakło odwagi, by kanclerz Niemiec również przebrać za żołnierza armii hitlerowskiej.

Ale tekst redaktora naczelnego, T. Sakiewicza, nie pozostawia wątpliwości. „Próba obalenia rządu wspierana przez unijnych, a przede wszystkim niemieckich polityków nie udała się, choć na pewno kolejne będą podejmowane – pisze redaktor. – Pod wpływem Berlina zrezygnowaliśmy za czasów PO z polityki wschodniej – kontynuuje. – Niemcy mogły dać pokaz siły i wybrać nieakceptowanego przez polskie władze Donalda Tuska na nic nieznaczące stanowisko szefa rady Europejskiej, ale nie mogą już wybierać polskich władz” – zapewnia Sakiewicz.

Kierunek antyniemiecki, wskazany przez prezesa Kaczyńskiego, jest realizowany przez zaprzyjaźnione media. „Jarosław Kaczyński, który w wywiadzie udzielonym »GP« nazwał Donalda Tuska »niemieckim kandydatem«, miał niewątpliwie rację. Były lider PO został ponownie szefem rady Europejskiej wyłącznie w wyniku presji Berlina” – pisze G. Wierzchołowski, redaktor naczelny niezależna.pl.

Wybór Donalda Tuska, „odtrąbiony triumfalnie przez polską opozycję i pokazywany jako »sukces«, jest wyborem smutnym, bo dokonanym niemiecką ręką. To znak pogardy dla naszego państwa” – ubolewa Tomasz Łysiak.

Obóz rządzący wykopał topór wojenny przeciwko Niemcom i biega z nim po Europie. Tusk to „niemiecki kandydat”, „wybrany przez Niemcy”, powinien wystąpić o niemieckie obywatelstwo, a Niemcy to nieszczęście dla Polski. Sprzyjali nawet rozwojowi energii wiatrowej w Polsce, bo na niej zarabiają, wszak są producentami turbin wiatrowych. Na szczęście odchodzimy od nieszczęsnej OZE (odnawialne źródła energii) na rzecz polskiego węgla.

Niemcy wedle „Gazety Polskiej” szkodzą nam na każdym kroku, podstępnie finansują nawet niewinnie wyglądający fundacje i „fabryki myśli” (think tanki). „Niemieckie fundacje finansują dziś polskich ekologów, którzy wraz z PO domagają się rozwiązań korzystnych dla Berlina… Fundacja Adenauera wspiera Centrum Stosunków Międzynarodowych, Instytut Studiów Strategicznych i inne podejrzane ekspozytury Bundesrepubliki. Donald Tusk otrzymał nagrodę Rathenauera, a rok wcześniej tytuł Europejczyka Roku. Z kolei Władysław Bartoszewski był laureatem fundacji Roberta Boscha »za rolę w kształtowaniu stosunków polsko-niemieckich«” itd. itp.

Antyniemiecka histeria powinna zmusić do myślenia. Z kim mamy utrzymywać dobre stosunki, jeśli nie z naszym największym partnerem gospodarczym i sąsiadem? Czy mamy prawo rujnować dorobek 70 lat powojennych, kiedy udało się odbudować stosunki polsko-niemieckie? Czy Polska ma zerwać z Berlinem i być samotna pomiędzy dwoma wrogami – Rosją i Niemcami? Odosobniona w Unii Europejskiej, w której Berlin odgrywa najważniejszą rolę, izolowana w świecie, od którego odwraca się Ameryka Donalda Trumpa?

O co chodzi zwolennikom antyniemieckiej krucjaty? Czy po to, żeby obrzydzić Tuska, warto obrażać się na Niemcy? I kto ma udzielić Polsce poparcia w najbliższej perspektywie budżetowej?

Cynizm czy głupota?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 245

Dodaj komentarz »
 1. Napisałem w jednym z ostatnich komentarzy pod przedostatnim wpisem Redaktora, że mowy i wywiady Prezesa w sprawie UE i demonicznej Angeli Merkel dyrygującej Mittel Europą są tak nasycone insynuacjami, są tak niezborne, zajadłe, odwetowe, że czytając coś takiego, można odnieść wrażenie, że polskość, to nienormalność.
  Pzdr, TJ

 2. „Wiadomości” (TVP1) poinformowały o skandalicznej instrukcji szefa koncernu Ringier Axel Springer Marka Dekana dla polskich dziennikarzy pracujących w koncernie. Portal wPolityce.pl dotarł do treści tego komunikatu.

 3. Kulisy politycznych manipulacji w redakcji „Faktu” ujawnił już w zeszłym roku dziennikarz TVP Cezary Gmyz. Z opublikowanych przez niego nagrań rozmowy między ministrem w rządzie Donalda Tuska, Pawłem Grasiem, a biznesmenem Janem Kulczykiem, wynika, że Graś podejmował interwencje w rządzie kanclerz Angeli Merkel, by odwołać ówczesnego redaktora naczelnego „Faktu”. Śledztwo w tej sprawie, po zmianie rządu w Polsce, wszczęła prokuratura.

  Kiedy naczelny, a później inne osoby z kierownictwa redakcji straciły stanowiska, raptownie zmieniła się polityka redakcyjna „Faktu”. Gazeta – wbrew interesom Polski, a zgodnie z polityką kanclerz Merkel – promowała masowe przyjmowanie w naszym kraju uchodźców. Po wyborach rozpoczęła zajadłą krytykę nowego polskiego rządu. Ministrowi spraw zagranicznych zarzucała na przykład, że ignoruje stanowisko Niemiec. Faktycznym redaktorem naczelnym, jak opisywał to Cezary Gmyz, stał się przysłany z Niemiec doradca, na co dzień prowadzący drużynę piłkarek ręcznych w małym miasteczku pod Hamburgiem. Podczas redakcyjnych kolegiów instruował dziennikarzy, co i jak mają pisać.
  Krytyka obecnego rządu wzmogła się na łamach prasy wydawanej przez niemiecko-szwajcarski koncern, gdy rządzący politycy rozpoczęli pracę nad ustawą, która ma ograniczyć udział zagranicznego kapitału w polskich mediach. Dziś trzy czwarte polskich gazet należy do zagranicznych, niemal wyłącznie niemieckich, wydawców. Planowane zmiany otwarcie skrytykował prezes niemieckiego koncernu Axel Springer Mathias Döpfner, atakując osobiście Jarosława Kaczyńskiego. Gazety wydawane w Polsce przez jego koncern, jak „Fakt” i „Newsweek”, wtórują mu w tej krytyce.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Lider4

  Tak się złożyło, że zwabiony nagłówkiem „Skandaliczna instrukcja … ” przeczytałem ową instrukcję wPolityce.pl.

  Z tym, że nie widzę w niej nic skandalicznego.

 6. Koniec złudzeń. „Newsweek”, „Fakt”, Onet dostały instrukcję z Niemiec, jak atakować polski rząd

  Mark Dekan, szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer, poinstruował podległych mu dziennikarzy, jak powinni oceniać rządzących Polską. Sam w liście ostro skrytykował rząd Beaty Szydło za brak poparcia dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej. I zaapelował do dziennikarzy w swoich redakcjach – nadszedł czas żeby włączyć się do gry.

  Według autorów materiału „Wiadomości” TVP, „szefostwo niemiecko-szwajcarskiego koncernu” oczekuje od dziennikarzy publikowania krytycznych ocen dotyczących braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej.

  „Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem” – napisał szef Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan do pracowników koncernu w liście cytowanym przez „Wiadomości”.
  Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (…). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera – podkreślił Dekan.
  W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, tak jak my (…) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu – cytują Dekana „Wiadomości”.

  O sprawę była pytana w programie „Gość Wiadomości” rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 
  Ta sytuacja jest skandaliczna, ona nie powinna mieć miejsca i ona świadczy tylko i wyłącznie o tym, że państwo niemieckie próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy Polski, na co absolutnie nie może być zgody. Nie może być zgody absolutnie na to, że my jako Polacy będziemy akceptować to, by nasz naród był karmiony kłamliwą informacją przez media, które są inspirowane przez zagranicznych właścicieli – powiedziała Mazurek.
  To jest obrażające nie tylko czytelników, widzów i słuchaczy, ale przede wszystkim dziennikarzy. Żaden właściciel medialny – czy to polski, czy zagraniczny – nie ma absolutnie prawa łamać wolności mediów, łamać sumień dziennikarskich, ale przede wszystkim manipulować opinią publiczną – dodała Mazurek. Zaznaczyła też, że sprawą tą powinna zająć się prokuratura.

  Przypomniała też, że musi nastąpić zmiana przepisów, która doprowadzi do repolonizacji mediów w Polsce. 
  Z całą pewnością chcielibyśmy doprowadzić do tego, by zmniejszyć w sposób zdecydowany udział kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym. Tak, aby ten rynek rzeczywiście odzwierciedlał to, co dzieje się w Polsce i był rzecznikiem polskich interesów, a nie interesów państwa niemieckiego – podkreśliła.

  Wyraziła też nadzieję, że repolonizację mediów poprą wszystkie środowiska polityczne w Polsce. – Bez względu na to, jaką partię polityczną prezentujemy, staniemy w obronie wolności dziennikarzy, wolności mediów – powiedziała Mazurek.

 7. I cynizm i głupota Panie Danielu.Skrajna…

 8. Polska polityka zagraniczna zakładnikiem polityki krajowej PiS

  Czy prezes jest wielkim strategiem i chce pogrążyć Tuska, aby panować na polskiej scenie, czy raczej nieskoordynowanym, infantylnym tuskfobem — nieważne. Polskimi interesami w Unii nikt już nie zarządza, nikt o nie nie walczy, nie negocjuje z Berlinem, Paryżem i innymi stolicami, nawet Budapesztem.

  Polska polityka zagraniczna leży zgwałcona.

 9. Niech żyje oś Warszawa – Sancto Subito !!

 10. „Kampania na rzecz … Tuska Zdrajcy (PiS) miała krótki żywot jętki jednodniówki. Słomiany ogień – buchneło iskrami, zakopciło i zgasło” – pisano cztery dni temu.

  Co za bystrość i umiejętność przewidywania!!!

  A tu kampania dopiero się rozkręca, zdaje mi się. Słomiany zapał i zaparcie PiS to dwa przeciwieństwa. Teraz Tusk zohydzony, partia zagraniczna, wojna z Niemcami, mundury wehrmachtu będą z nami 24/7. Nie będzie wytchnienia, nie będzie przebacz dla opcji niemieckiej, będzie totalny PRL-bis.

 11. Lider4

  Przeczytałem list szefa Ringier Axel Springer Marka Dekana do polskich dziennikarzy koncernu jeszcze raz.
  Mało tego, że on nie ma żadnych znamion skandalicznośc, niczym nie „szokuje” to na dokladkę nie jest instrukcją.

  Poniżej go linkuję by komentatorzy sami mogli sobie na tę „sensację” braci Karnowskich wyrobić pogląd.

  http://wpolityce.pl/media/331812-tylko-u-nas-tresc-calej-instrukcji-szefa-ringier-axel-springer-dla-polskich-dziennikarzy-szokujace-slowa

 12. Wodzu prowadź !
  Na Berlin !

  Tylko z Madagaskarem będzie kłopot, ale od czego mamy wiernego sojusznika na Karaibach ?

  https://www.youtube.com/watch?v=CuS1NQ8CGjk

 13. …….kraj bez własnego kapitału, technologii, żyjący że sprzedaży pracy swoich obywateli prze do konfrontacji ze swoim najważniejszym partnerem handlowym, dającym pracę tymże obywatelom.. Kiedyś mieliśmy być 2 Japonia- może coś w tym jednak jest, np. Upodobanie do honorowego samobójstwa.
  Działanie wymykajace się logice ale wytlumaczalne w kontekście idei mesjanistycznej.

 14. Proszę pokazać mi krytyczny artykuł o Niemcach w polskiej gazecie kontrolowanej przez nich.

 15. Lider4

  Proszę bardzo – za Onet „Wielki skandal w Niemczech. Policjanci należeli do Ku Klux Klanu”

  http://wiadomosci.onet.pl/wielki-skandal-w-niemczech-policjanci-nalezeli-do-ku-klux-klanu/qj08p

  I to jest dopiero skandal!

 16. Lider4

  A może coś takiego – też za Onetem Axela Springera

  „Niemcy: zwłoki azylanta tygodniami leżały niezauważone
  Przez sześć tygodni zmarły azylant leżał w pokoju schroniska dla uchodźców w Lipsku. Mimo skarg mieszkańców na panujący w budynku odór, nikt nie starał się znaleźć przyczyny.”

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-zwloki-azylanta-tygodniami-lezaly-niezauwazone/31g2p

 17. Nana-nana, nana-nana !

  Lider !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=1aYN5XpWzpM

 18. Cynizm, głupota ale i przykrywka do czegoś.

 19. Ach ci Niemcy !

  Co by polski kołtun patriotyczny zrobił bez tej obsesji, jaką dla kołtuna są Niemcy.

  Rzeczywiście: peerel-bis, to znaczy peerel-pis: tak jak zawsze był na podorędziu, tak i znowu znajdzie się jakiś dyżurny Niemiec, żeby postraszyć nim patriotyczny kołtunat.

  Proszę ! Niemiec swoją ręką wybiera pogardzając państwem polskim. Czy już doczekaliśmy się oficjalnego zatwierdzenia, że państwo polskie to Kaczyński ? NIe, nie Beata z Brzeszcza czy Maliniak, ale Kaczyński i jego osobiste obsesje.

  Do tej listy wrogów trzeba dopisać mały, ale jakże zadziorny Luksemburek. To przedstawiciel tego kraju raczył się wyrazić, ze EU nie będzie zakładnikiem obsesji Kaczyńskiego, czy coś w tym stylu.

 20. O znalazłem:

  Premier Luksemburga Xavier Bettel: Polska musi współpracować z Europą i nie jesteśmy zakładnikami krajowej polityki Jarosława Kaczyńskiego.

  Ten śmierdzący tchórz Kaczyński chowa się jak sztubak za plecami osób, które z racji swych funkcji oficjalnych firmują chimery kurdupla i nadają im moc oficjalną. Na szczęście Europa widzi, w co jest grane i co za smierdziel (w znaczeniu tchórz) kieruje krajem z tylnego siedzenia (pewnie siedząc w stołku dla dziecka, żeby mógł cokolwiek zobaczyć przez szybę).

 21. Polska polityka zrobiła się jak rosyjska, białoruska albo turecka. Wschodnia dzicz. Jak ktoś podpadnie rządowi, następnego dnia propaganda rozkręca przeciw niemu orgie nienawiści. Zero hamulców, kultura polityczna nie istnieje.

 22. Coraz bliżej Katolickie Państwo Narodu Polskiego. Najwyższy czas na nowy 1-szy i 17-sty września, tym razem jednak zwycięskie. Wszak hufce do boju poprowadzi wiecie-kto, świeżo koronowany Król Polski. Po nieuchronnej Wiktorii, gdy wraże moce ukorzą się w pyle u naszych stóp – nastanie Królestwo. Łaski cudowne spadną na udręczoną Ojczyznę, a dzięki Najwyższej Opiece rzeki popłyną mlekiem i miodem. Pośród wszelakiej obfitości, ministerstwa, departamenty i urzędy zbędne się staną (no może z wyjątkiem Ministerstwa Edukacji Katolickiej- takie będą Rzeczypospolite…). Piękna i potężna to wizja. Szkoda tylko, że Zbawca Narodu jest w niej całkowicie zbędny!

 23. Okładka rzeczywiście paskudna. Ale trudno się dziwić. Gazeta Polska już dawno zrezygnowała z ambicji, by uchodzić za poważne czasopismo. Można było jeszcze oczekiwać, że nie będzie chciała być zwykłym szmatławcem, jednak po takiej okładce to też już przeszłość. Kaczyński udzielał GP wywiadów, na szczęście dla siebie nie w tym numerze. Sam był porównywany przez co głupszych przedstawicieli opozycji do Hitlera i odtąd powinien się tej redakcji wystrzegać.

 24. „Wojna z Niemcami wisi w powietrzu”

  Pamiętam, marzec był ciepły, w Alejach kilku panów w wiosennych płaszczach, w gazetach piszą o utworzeniu Protektoratu Czech i Moraw, to mnie nieco zastanowiło, był czwartek, 16 marca, Niemcy wkroczyli do Preszowa na Słowacji, minister propagandy Rzeszy stwierdził, że jeszcze za wcześnie jest mówić o Wielkim Niemieckim Imperium, na drugiej stronie zdjęcia z wczorajszego ślubu Szach Iranu Pahlawiego z egipską księżniczką, pamiętam jak dziś, coś mi się przypomina jeszcze koronacja Piusa XII, zamyśliłam się, nie potrafiłam ogarnąć myślą tych wydarzeń, starszy elegancki pan usiadł obok mnie na ławce, dłuższą chwilę nerwowo uderzał gazetą o kolano, w końcu nie wytrzymał – „Wojna z Niemcami wisi w powietrzu” – powiedział stanowczym głosem, pamiętam jego miarowy głos. Spojrzałam na jego wysokie czoło, słaby uśmiech pojawił się na jego ustach, jakby sam przestraszył się swoich słów … obudziłam się, telewizor nadawał jeszcze, jak zasypiam na dłużej to sam się wyłącza, na kanale z wiadomościomi, właśnie mówią, że ta starsza blond pani z dziewczęcym uśmiechem, ta ze zdjęcia w Gazecie Polskiej, w głębi na lewo od Tuska, no – kanclerz Niemiec, jutro ma spotkać się z Trumpem w Waszyngtonie. Fjuuuuu. Odetchnęłam. Może nie będzie wojny. Ten Pan Passent to mnie solidnie przestraszył.

 25. Krytyczny o polityce Niemców w Europie.

 26. Ponawiana co jakiś czas na łamach propagandowych czasopism propisowskich obsesja antyniemiecka jest objawem skrajnej głupoty rządzących od prawie dwóch lat naszym państwem. Po przegraniu 27:1 przez rząd starań o zdobycia przez PiS stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej ataki na kanclerz Angelę Merkel będą się nasilać. Świadczą o tym wywiady, których udzielił w ostatnich dniach Jarosław Kaczyński. Ton i treść tych wywiadów świetnie tego dowodzi.

 27. Wszak chrzest zbiorowy przyszedł od Niemca jak wyzwolenie od Niemca przyszło z Armią Czerwoną.Wróg Niemca jest naszym przyjacielem chwała więc Armii Czerwonej.Taka jest logika wyboru mniejszego zła.Ale pisowcy mają samych wrogów co jest nie logiczne a wojowanie na kilku frontach z opcją porażki to też niemiecki wynalazek. I wiadomo jaki był koniec. Pod bokiem Kaczyńskiego wpisują niemieckie budowle do zabytków IV RP czy to nie hipokryzja.Niemiecki most w Ozimku im. LK w ramach seryjnego kultu jednostki. To brzmi dumnie. Tak sobie myślę chyba Niemcy nie są chrześcijanami a nawet katolikami czy gorszym sortem dla hunwejbinów pisowskich.Chrzest z rąk Niemca nieważny ! wracamy do słowiańskich korzeni co sugerują imiona Lech czy Jarosław a nie np.Wolfgang.

 28. Boję się, że przy tej paranoi niedługo usłyszymy o spisku niemiecko-żydowskim skierowanym w Polskę. To już jest chore.

 29. Obecna polityka zagraniczna niczym nie różni się od polityki wewnętrznej kraju. Rządzą nami miernoty. Oprócz pustosłowia i frazesów nic konkretnego nie wiemy co czeka Polskę w przyszłości. Jarka powstać z kolan, jest opluć wszystkich, potłuc zastawy na stołach. Sam jad i zemsta schizofrenika. Skupił wokół siebie sobie podobnych. Ma poparcie kościoła katolickiego czerpiącego z tego tytułu wymierne zyski liczone w mamonie, a nie pozyskanych dusz. Lider 4 próbuje coś tłumaczyć na korzyść smrodu, który rozprzestrzenia pis w kraju i na świecie, lecz nie jest w stanie rozmawiać na fakty, bo one są jednoznacznie mówiące o zdradzie stanu przez rząd.

 30. Cynizm czy głupota? Jedno i drugie, ale więcej głupoty.

 31. Czytam @Lidera 4 , zastanawiam się gdzie ten facet mieszka na stałe .?
  To dla mnie polskość obca ,słaba ,niewiele znacząca , ale fakt Gazeta Polska jest kupowana – co oznacza ,że karma oczekiwana .
  Niemcy n/Odrą w mieście Szczecinie są codziennie , kupują ,zachowują się sympatycznie a Świnoujście Kurort – z nową nadmorska architekturą jest zdominowany przez niemieckich turystów i uwaga @ Lider4 – tam niemieckie napisy wszechobecne ,to groźne dla polskości .
  Polscy patrioci są chorzy na nadwrażliwość o czym dowodzi wrzask pewnego radnego PiS ,który widzi bezczeszczenie biało – czerwonych barw ( w mieście liczne przejścia dla pieszych sa malowane w biało -czerwone pasy(( a może to czerwono -białe ) zadeptywane bezczelnie codziennie . Ma interweniować w Warszawie ,bo tu jego zdaniem nie ma Patriotów .<może trafi na Ludzi @ Lidera4 ,??!!Wystapil nawet przed kamerami TVN z apelem…

 32. „Wroga rozpoznawalnego i naprawdę groźnego ma się we własnym domu lub na jego progu. Dlatego właśnie Żydzi. Dała nam ich boska Opatrzność, korzystajmy więc z tego i, na Boga, módlmy się, żeby nigdy nie zabrakło jakiegoś Żyda, którego należy bać się i nienawidzić. Potrzeba wroga, żeby lud nie tracił nadziei. Ktoś powiedział, że patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści – na nienawiści wobec tych, którzy są inni. Należy podsycać nienawiść, jest cnotą obywatelską. Potrzeba zawsze kogoś, kogo się nienawidzi, aby dzięki temu uzasadnić własną nędzę. Nienawiść to pierwotna pasja, anomalię stanowi miłość …. Nienawiść rozgrzewa serce.”
  Umberto Ecco „Cmentarz w Pradze” str. 386
  W powyższym tekście, trzeba zamiast słowa „Żyd” wstawić „Niemiec”.
  Wróg się znajdzie zawsze; Polak bez wroga żyć nie może.

 33. Lider4.Twoje,że tak powiem trajkotanie jest „psu na buty”.Jesteśmy związani z Niemcami gospodarczo.Nasze społeczności się przenikają.W Niemczech mieszka około 1mln polaków a setki tysięcy z rejonów przygranicznych a nawet i dalszych tam pracuje.Niemcy oczywiście mają też swoje interesy w Polsce.Kogo i do czego chcesz przekonać,że jakieś gazety sobie coś piszą.Uważasz,że zwykły ciężko pracujący zjadacz chleba jest kretynem i pójdzie za capem,któremu się marzy rozpierducha(no może oprócz pewnej części tzw. ciemnego ludu ,którego dobrze opisała sugadaddy)?Pisz sobie pisz.Twoje prawo.

 34. .. historio , historio !!!! nic nas nie nauczylas , podzieleni w bagno idziemy a co dopiero wczoraj wylezlismy z gowna do gowna wracamy !

 35. Oto rada Wojciecha Młynarskiego:

  Rodacy!
  Róbmy swoje!
  A Ty, Widzu, brawo bij!
  Róbmy swoje!
  A Ty zdrowie nasze pij!
  Niejedną jeszcze paranoję
  Przetrzymać przyjdzie- robiąc swoje! Kochani,
  Róbmy swoje! Róbmy swoje!
  Żeby było na co wyjść!

 36. Podobno Koziołek Matołek ma przechlapane i nagrabił sobie u pisowskich mandarynów w woj. gosiewskim i w dawnym Ministerstwie Kultury, a obecnie Urzędzie do Spraw Walki z Kulturą..

  Ktoś napisał, że gdyby Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zmieniło maskotkę z białego capa w czerwonych portkach na szaro-burą kaczkę – dziwaczkę, to może by pisowi odpuścili ECB.

  A tak w ogóle to po co to Centrum ? Jakie walory wychowawcze przekazywane są dzieciom poprzez bajki ? Że dobro zwycięży choćby nie wiem co ? Wyjątkowo niewychowacze wartości, skoro pis ma w Polsce rządzić i rządzić…. i rządzić, a Polska ma na zawsze być katolicka.

 37. prospector
  17 marca o godz. 9:25

  „W Niemczech mieszka około 1mln polaków”

  – jestes „polakiem” wiadomego pochodzenia.

 38. Bar Norte ,23:48
  Springer jak oszust karciany, podmienia obiekt krytyki z Unii Europejskiej na Europe ( ktorej nie ma powodu krytykowac ) :
  ,, Dlaczego krytyczna postawa wobec Europy jest widoczna zwłaszcza wśród młodego pokolenia? ”.
  Roznica miedzy Europa a UE,
  jak w starym kawale o krzesle i krzesle elektrycznym.

 39. Najnowszy sondaż ( przeprowadzony przez Kantar Milword Brown) w sprawie wyboru Tuska na drugą część kadencji szefa RE pokazuje, że jednak jakieś zmiany w postrzeganiu Unii wśród obywateli Umęczonej zachodzą i to w kierunku całkiem, całkiem.

  Na pytanie czyim kandydatem był Tusk:
  49 % ankietowanych przyznało, że Tusk był wspólnym kandydatem wszystkich krajów Unii Europejskiej.

  Bardzo wysoki procent obywateli jak na Umęczoną przez Niemcy Ojczyznę widzi przedstawicielstwo Tuska jako przedstawicielstwo wspólnotowe.

  Za przedstawiciela Polski w wyborach uważało go 18 proc. pytanych.
  Reprezentantem Niemiec był z kolei według 13 proc. ankietowanych.
  Pozostałych 16 proc nie umiało odpowiedzieć na to pytanie czyim przedstawicielem jest Tusk.

  W każdym razie zdanie Prezesa o tym, ze Tusk jest kandydatem niemieckim podzieliło zaledwie 13 % ankietowanych. Tyle pracy wkłada Prezes, by obrzydzić Niemcy i Tuska w nich (tramwaj „Nur fur deutsche Fahrgaeste”), po czym okazuje się, te całe nagonki Prezesa i jego podwładnych na nic. Obywatele mają to w nosie.

  13 % się zgadza z Prezesem, że Tusk jest przedstawicielem Niemiec. Bardzo mizerny wynik. Mniej, dużo mniej niż żelazny elektorat PiSu. Co się dzieje?
  Pzdr, TJ

 40. Ani głupota ani cynizm. Wydawca GP, spółka Forum, kontrolowana jest przez ludzi prezesa. Podobnie spółka Fratria, wydająca WSieci, kontrolowana jest przez senatora od SKOKów.

  Oba kompleksy medialne to partyjne tuby propagandowe.

 41. tejot
  17 marca o godz. 12:12

  „Za przedstawiciela Polski w wyborach uważało go 18 proc. pytanych.”

  he, he,- swiadczy to o poziomie zainteresowania Polakow Tuskiem i przyswajania wiadomosci podawanych przez polski rzad.
  Rzeczywiscie ” Obywatele mają to w nosie.” 🙂

  Cala reszta tego sondazu wynika z powyzszego, ….grunt to dobre samopoczucie. 🙂

 42. xmax
  17 marca o godz. 12:27

  Mój komentarz
  Xmax, nie pozostaje mi nic innego, jak przyznać Ci rację. Omówiony przeze mnie sondaż w sprawie wyboru Tuska jest kolejnym wielkim zwycięstwem PiSu.
  Pzdr, TJ

 43. Ten pisowski mędrzec xmax, zapomniał dodać, że Unia ma być zreformowana w/g recepty PIS.
  Ci ludzie odlecieli kompletnie – będą budować miliony mieszkań, kopać kanały, budować megalotniska i produkować miliony elektrycznych samochodów.
  Mitomania zaawansowana.
  Psychuszka się kłania.

 44. Ale się tu trolli pisowskich zleciało…. A bredzą jak potłuczeni.

 45. tejot
  17 marca o godz. 12:33

  TJ, z calym szacunkiem,…. od kiedy przywiazujesz wage do sondazy obywateli, ktorzy maja to w nosie?

 46. Bar Norte do Lider4
  16 marca o godz. 23:48

  Tez przeczytalem (dzieki za linka) i tez nie znalazlem ale co sie rzuca w oczy to, ze „skandaliczny” z vorszpanu jest przebijany jeszcze „przerazajaca instrukcja” z pierwszego odredakcyjnego akapitu.
  I to by bylo na tyle tych strasznosci. Najwidoczniej konsumenci portalu wPolityce sa albo ograniczeni czasowo albo w innym kontekscie i jesli pani Mazurek twierdzi, ze cos jest: „niedopuszczalne, oburzające i skandaliczne” to znaczy, ze tak jest i basta.
  Przeczytac i zrozumiec „instrukcje” to juz ponizej ich godnosci. I to jest z cala pewnoscia „oburzające i skandaliczne” ale to inna para kaloszy.

 47. b1234
  17 marca o godz. 12:44

  „Ale się tu trolli pisowskich zleciało….”

  Do wiadomosci piszacego, trolle pisza nie na temat 🙂

 48. b123,
  a mógłbyś w łaskawości swojej wskazać tych trolli pisowskich, które się tu „zleciały”, no chociaż ze trzech? – a jak, nie to może ze dwóch?

 49. sugadaddy
  17 marca o godz. 12:38

  Wypadaloby wiedziec, ze Polacy i Niemcy, nie sa jedynymi obywatelami, ktorzy uwazaja, EU powinna byc zreformowana.

  Zajmij sie tym, czym potrafisz najlepiej vide swoj nick, bo tego o czym pisze nie jestes w stanie ogarnac. 🙂

 50. Prorok ogłosił: „Będzie wolna Polska, będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami”. Howgh! Samo jednak się nie zrobi, tak jak grzmi samo i samo się błyska. Aby słowo stało się ciałem, warto wpierw sporo rzeczy przemyśleć, zawrzeć nową umowę społeczną i wnikliwie następnej władzy patrzeć na ręce. Tymczasem każdy sobie rzepkę skrobie. Partie, KOD, nauczyciele, samorządowcy, prawnicy, ekolodzy, kobiety, zwolennicy świeckiego państwa, itd. Przewodniczący Schetyna prawdopodobnie doszedł do wniosku, że PO mając 25% sama wszystko załatwi, N. oprócz ekskluzywnych wywczasów uprawia szermierkę szpilkami, a pan Mateusz uznał, że władzy raz zdobytej już nie odda. Olaboga, kupą mości Panowie!

 51. legat
  17 marca o godz. 13:01

  @b123, on jest po kilku glebszych, albo nawachal sie czegos, na wzrok mu padlo 🙂

 52. xmax
  17 marca o godz. 12:53
  tejot
  17 marca o godz. 12:33
  TJ, z calym szacunkiem,…. od kiedy przywiazujesz wage do sondazy obywateli, ktorzy maja to w nosie?

  Mój komentarz
  Obywatele mają w nosie bajania Prezesa o Tusku jako kandydacie niemieckim.
  Wynik – tylko 13 % obywateli widzących Tusku jako przedstawiciela Niemiec w Unii Europejskiej sugeruje, że 13 % (plus minus) obywateli wierzy w jego opowieści o strasznych Niemcach dyktujących premierom i prezydentom na szczytach w Brukseli jak mają glosować.
  Pzdr, TJ

 53. Jaki (prezydent) oraz minister spraw zagranicznych, taka i polityka zagraniczna, czyli jej brak. Pan (prezydent) nie ma zielonego pojęcia o swoich obowiązkach, jakie na nim spoczywają. Macierewicz robi co chce, odbiło mu podobnie jak i prezesowi, a Waszczykowski kręci się jak g…no w przeręblu. Gdzie by nie spojrzeć to d..pa w krzakach.

 54. xmax
  17 marca o godz. 11:44
  – jestes „polakiem” wiadomego pochodzenia.
  ………………………………………………………………………………
  To znaczy?
  Prezes też gaworząc używa takich określeń, jak „wiadomo” „pewni” itp.

 55. „Próba obalenia rządu wspierana przez unijnych, a przede wszystkim niemieckich polityków nie udała się”

  Czy to jest ta sama rzeczywistość w której się znajduję. Przecież w takiej sytuacji minister Macierewicz powinien już ruszać na Berlin. Toż to był nie pucz tylko agresja zewnętrzna ! HaHa!

 56. Polnische Wirtschaft in all its glory.

 57. Marszałek Karczewski pojechał do Rzymu na obchody rocznicowe traktatowe i skomli o tym, że pomysł Unii dwóch prędkości jest niepotrzebny, może prowadzić do rozpadu Unii, że my zawsze byliśmy za Unią, my przestrzegamy prawa, my się rozwijamy i chcemy być w Unii, my tego nie chcemy, itd.

  Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

  A wystarczyłoby tylko, jak powiedział prof. Kołodko – nieoficjalnie, czy półoficjalnie nadać wspólnotowym państwom wiadomość z Polski, że będziemy się starać o przyjęcie euro. Sytuacja by diametralnie się odmieniła, jak twierdzi Kołodko. Dobry pomysł na odbudowę zaufania.

  Lecz kto latami krzyczał, że Unia nas nie wspiera, tylko wracają nasze pieniądze do Unii? Kto teraz krzyczy (minister pewien), ze Unia w każdej chwili może nas oszukać? Kto z pianą na ustach opowiada, że Niemcy zawłaszczyli politykę unijną, a Tusk ją jako niemiecki kandydat sprywatyzował wobec Polski, jak nie „pewien” zwykły poseł?

  I teraz jeden diabełek w pojechał do Rzymu i usiłuje kadzidłem swoich zapewnień i skruchy, omamić ani ślepych przecież ani głuchych polityków UE, że wcale tak nie było, ze my chcemy Unii, ale Unii zreformowanej, takiej odnowionej EWG.
  Unii wyłącznych państwowych interesów, kłótni, darcia kotów, szantażów moralnych i liberum veto, Unii podległości prawa tak zwanemu dobru ludu, Unii demokracji nie liberalnej (jak głosi Orban), co prezentuje publicznie i na okrągło genialny strateg PiSu, zwykły szeregowy poseł.
  Obłuda, czy głupota? Wiara w to, że politycy unijni pominą fakty i dadzą się nabrać na fałszywą szczerość.
  Pzdr, TJ

 58. Porównywanie „opozycji totalnej” z Konfederacją Targowicką uważałem jeszcze parę miesięcy temu za retoryczną, czy wręcz propagandową przesadę obozu władzy. Teraz już nie. Albo, inaczej powiem – jeśli na początku była to przesada, to dziś już nie. Podobieństwo osiemnastowiecznych „patriotów”, którzy w obronie przed konstytucyjnym zamachem 3 maja zwrócili się do mocarstw – gwarantów „praw kardynalnych” o objęcie Rzeczypospolitej Obojga Narodów „procedurą kontroli praworządności” do obecnej „opozycji totalnej”, opozycji już nie tylko wobec rządu, ale wobec państwa, któremu odmawia ono prawa do reprezentowania obywateli i nazywa „państwem PiS”, naprawdę staje się coraz bardziej oczywiste.

  Być może Jarosław Kaczyński był tak przenikliwy, że widział to jasno znacznie wcześniej niż ja – a być może, okazał się tak sprawny, że zdołał wepchnąć swoich wrogów na wybrane przez siebie pole i sformatować ich politycznie oraz wizerunkowo w sposób, jaki uznał za korzystny? Stawiam raczej na to drugie. Ale trzeba w takim razie dodać, że Schetyna i Petru okazali się na sugestie Kaczyńskiego bardzo podatni. Wystarczyło ich lekko popchnąć w odpowiednim kierunku, sprowokować, a poleźli sami zupełnie bezmyślnie na wyznaczone im pozycje.

  Retoryka walki z „państwem PiS”, mówiąc nawiasem, jest ze strony opozycji tyleż paskudna, co zwyczajnie głupia. Zamyka jej ona bowiem drogę do odbudowy wpływów. Spróbujmy sobie wyobrazić, że po tym wszystkim, co wyprawia teraz „opozycja totalna” nagle wraca ona do rządów. Jak może te rządy sprawować, skoro zniszczyła wszystkie wspólne wartości, na których opiera się państwo? Oczywiście, powoła swój rząd, ale on już nie będzie teraz rządem polskim, tylko – dla mniej więcej drugiej połowy społeczeństwa – rządem PO. Rozpędzi Trybunał Konstytucyjny, który pogardliwie nazywa „dublerami”, i na jego miejscu usadzi swoich „dublerów”, ale to już nie będzie Trybunał Konstytucyjny – to będą dublerzy PO. Garstka kodomitów, przychodzących dziś na rozbijanie różnych patriotycznych uroczystości, zacznie tupać w poparciu dla rządu PO i bić mu brawo, ale za to dymić zaczną ci, którzy obecny rząd popierają, a oni to potrafią dużo lepiej, już to przez ostatnie lata udowodnili.

  Z punktu widzenia wyborcy ewentualny powrót poprzedniego układu niczego by więc w jego życiu na lepsze nie zmienił. Nawet gdyby PiS skompromitował się różnymi nietrafnymi decyzjami, aferami i nominacjami personalnymi, perspektywa wymiany jednych partyjniaków na drugich ludzi nie porwie. No, chyba, że ktoś zaproponuje jakąś nową jakość, czy przynajmniej jej pozór – ale do tego zgraja okrągłostołowych pierników, których łączy tylko nienawiść do Kaczyńskiego, nie wydaje się zdolna.

  Gdy PiS szedł na niemożliwą do wygrania szarżę w Brukseli przyszła mi taka myśl, że może chodzi o zbudowanie zupełnie nowej narracji, która ma integrować poparcie dla rządu i ustawić opozycję na wygodnej pozycji do bicia. Jarosław Kaczyński czasem celowo idzie na takie kontrolowane przegrane, które wprawiają przeciwników w entuzjazm i skłaniają do robienia głupstw – na zasadzie aikido albo gambitu w szachach. Proszę zobaczyć, opozycja totalna, umęczona ponoszonymi od półtora roku klęskami, dostała po szczycie w Brukseli takiego orgazmu, że pod hasłem 27:1 ochoczo ustawiła się na pozycji pomagierów obcych kolonizatorów. Sama, bez niczyjej pomocy, zbudowała narrację bardzo dla PiS pożądaną: rząd ośmiela się Europie (mówimy Europa, a myślimy Niemcy, oczywiście) stawiać, mieć swoje zdanie, czegoś żądać – a PO i Nowoczesna oddadzą im wszystko.

  Przy czym im dalej, tym bardziej to „wszystko” ma dla Polaka wymiar namacalny. Sielanka w Unii Europejskiej się skończyła – trzeba maksymalizować zyski, a tam, gdzie są zyski, tam koncerny o wszystkie inne sprawy dbają tyle, co menadżerowie Volkswagena o „zmiany klimatyczne”. Polacy coraz mniej myślą o europejskiej łasce funduszy strukturalnych, a coraz więcej o tym, że za tą samą pracę dostają dużo mniejsze pieniądze, a pod tymi samymi markami kupują dużo gorsze produkty, i to przeważnie drożej. Opozycja zdaje się traktować jak wyrocznię sondaże wskazujące, że Polacy nie chcą z Unii wychodzić. Nie widzą innych – że równie masowo chcą, abyśmy w tej Unii się rozpychali, stawiali twardo swoje sprawy i byli bardziej szanowani niż dotąd.

  I na tej właśnie osi – bynajmniej nie jakiegoś tam „polexitu”, który jest taką samą propagandową bzdurą, jak zabieranie internetu przez Ziobrę czy wycinanie drzew przez Szyszkę – skupił brukselski gambit Kaczyńskiego energię wojny polsko-polskiej (czy właśnie coraz bardziej polsko-antypolskiej). Oczywiście, cena za to jest bardzo duża, ale jeśli się spojrzy na to tak, jak zapewne patrzy Prezes – to znaczy, że racją stanu Polski jest to, aby władza pozostała w rękach obozu patriotycznego i nie wróciła broń Boże do zaprzańców i targowiczan, a na dodatek złodziei, no to w imię tak pojętej racji stanu warto ponieść każdy koszt. W końcu, jak uczył Piłsudski, niepodległość musi kosztować więcej, niż „dwa grosze i dwie krople krwi”.

  Pytanie, czy PiS w ogóle potrzebował zmiany narracji. Przecież dotychczasowa świetnie się sprawdzała, notowania partii rządzącej stoją twardo w miejscu, opozycja miota się bezsilnie i ciska jak na przysłowiowym grzebieniu – po co było to psuć brukselską przegraną? Otóż widzę powód. Narracja o zamachu w Smoleńsku, bardzo wygodna swego czasu, zaczyna wyłazić rządowi PiS bokiem, i nie można tego ukrywać w nieskończoność. Minęło półtora roku, a poszukiwania dowodów na zamach okazały się równie bezskuteczne, jak za rządów PO poszukiwania jakichkolwiek „nacisków” czy innych deliktów, za które można by Kaczyńskiego postawić przed Trybunałem Stanu. Można jeszcze co i raz ogłosić jako sensację jakiś znany od lat szczegół, wystrzelić z „przełomową” ekspertyzą, że tupolew uderzył jednym kołem o ziemię, jednocześnie drugie mając skierowane w górę – ale prędzej czy później stanie się oczywiste, że zamach i wybuchy w powietrzu były tylko skrajną hipotezą, forsowaną na potrzeby walki politycznej, przede wszystkim zresztą walki wewnątrz samego PiS. To mogłoby zachwiać pewnością najwierniejszych wyznawców.

  Mogłoby, gdyby w miejsce emocji smoleńskich nie zbudowano w porę nowej identyfikacji – a tą będzie walka z obcymi wpływami. Powiedzmy sobie szczerze, oparta na dużo mocniejszych podstawach, bo to, że Europa stara się na nas zarabiać, a nie – jak naiwnie usiłuje nam nadal wmawiać PO z Nowoczesną – przyszła tu nam pomagać z czystego altruizmu, jest przecież oczywiste. Szczególnie dla młodych. Dlatego właśnie, choć generalnie za siermiężnym PiS nie przepadają, są oni najbardziej impregnowani na narrację „totalnej opozycji”, poza garstką owładniętych neobolszewickim „ideolo” w tęczowym względnie fioletowym opakowaniu. Ale to „ideolo” też właściwie oznacza obecnie głównie akces do obozu „tam”, a przeciwko obozowi „tutaj”.

  Opozycja weszła w narrację „kto z Brukselą (czyt. Berlinem), kto za Polską” łatwo i ochoczo, bo wydaje jej się, że przy takiej polaryzacji musi wygrać. Myli się. Przegra.

  http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-bruksela-czyli-zmiana-narracji,nId,2370038

 59. Lider4

  (Proszę pokazać mi atrykuł) „krytyczny o polityce Niemców w Europie.” (w mediach kontrolowanych przez Ringier Axel Springer)

  Chcesz to masz, pierwsze lepsze z brzegu teksty wywalane przez wyszukiwarkę – znów za Onetem kontrolowanym, jak podkreśliłeś, przez tę medialną grupę.

  Na początek może coś z odlotowych teorii Jarosława Kaczyńskiego – cykl „błedy Merkel”. Wywiad prezesa dla Onetu:

  „pani Merkel popełniła ogromny błąd, otwierając granice dla imigrantów, czyli zaczęła rozbijać Unię. A potem, na wewnętrznym niemieckim podwórku, wysunęła przedstawiciela lewicowej SPD Franka-Waltera Steinmeiera na prezydenta Niemiec, czym odebrała mu możliwość kandydowania na kanclerza. To otworzyło drogę do kandydowania z ramienia SPD szefowi Parlamentu Europejskiego Martinowi Schulzowi. A to stworzyło zupełnie realne zagrożenie dla niej samej. W związku z tym utrącenie Tuska, groziło wysunięciem socjalistycznego kandydata na szefa rady Europejskiej — dokładnie panią Helle Thorning-Schmidt.”

  Część druga cyklu „błędy Merkel”, ale z innej politycznie beczki. Jak to nazywacie „stary establishment” czyli rozmowa z byłym ambasadorem w Niemczech Reiterem:

  „Angela Merkel zrobiła źle, otwierając się na uchodźców. Teraz trzeba ograniczyć skutki tej decyzji. To również nasze zadanie, choćby dlatego, żeby Niemcy nie czuły się krajem pozbawionym przyjaciół. W końcu jednym z głównych zadań UE miało być kontrolowanie Berlina. Kontrolowanie tego, aby jego potęga nie odwróciła się przeciw reszcie Europy”.

  A teraz na odmianę o polityce Niemiec wobec południa Europy czyli jak Grecy nienawidzą Niemców – oczywiście nadal za Onetem Springera:

  „Georgos nie może zapomnieć o tym, co spotkało Kretę w trakcie II wojny światowej. – Ponad 1000 kreteńskich wiosek zostało zniszczonych przez Niemców. Następnie zabrali 90 procent greckich rezerw złota – wszystko po to, by utrzymać swoje wojska – mówi. – Po wojnie odnaleziono tysiące dziecięcych szkieletów. Myślę, że powinniśmy zebrać to wszystko w album i wysłać Wolfgangowi Schauble (niemieckiemu ministrowi finansów) na urodziny – podsumowuje Chatzidakis.
  53-letni Georgos Selioniotakis, kreteński farmer, jak niemal wszyscy mieszkańcy wyspy także głosował (w referendum) na „nie”. Wiele przeszedł, został zmuszony do sprzedaży części dobytku za 50 procent wartości. Nie miał nic do stracenia, w banku nie posiada żadnych oszczędności. – To, czego nie udało się dokonać Hitlerowi z użyciem siły, Merkel próbuje zrobić za pomocą pieniędzy – opowiada.”

  Całość poniżej

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kreta-wyspa-ktora-nienawidzi-niemcow/wqgw5s

  Mam nadzieję, że ta próbka krytycznych wobec polityki niemieckiej tekstów ci starczy i nie będziesz wymuszał dalszej kwerendy portalu Axela Springera. Tym bardziej, że za nim nie przepadam. Nie odpowiada mi jego linia polityczna, moim zdaniem wiele do życzenia pozostawia sposób informowania, publicystyka też jest marnych lotów. Manipulacje, stronniczość są widoczne gołym okiem – jak wszędzie zresztą. Tak więc są powody do krytyki tego portalu.
  Z tym, że mam na myśli rzeczową, merytoryczną krytykę a nie wklejanie w zamian dyrdymałów propagandowych z niezależna.pl.

 60. folwarkPn

  „Springer jak oszust karciany, podmienia obiekt krytyki z Unii Europejskiej na Europe ( ktorej nie ma powodu krytykowac )”

  Z tym, że jak wynika z komentarza wPolityce.pl akurat ta sugestia manipulacji zawarta w tzw „instrukcji” organowi braci Karnowskich nie wydała się „skandaliczna” i „szokująca”.
  Widać nie załapali o co chodzi.

 61. Mój skromny głos na tym forum niewiele da. Ale cieszyłbym się, gdyby ktoś w sposób profesjonalny w środkach masowego przekazu przeciwstawił się narracji PISu, że Unia jest zdominowana przez Niemcy itp., podkreślając na przykład fakty,
  – że to Włoch – a nie Niemiec – jest szefem Europejskiego Banku Centralnego, czyli osobą decydującą o polityce pieniężnej w strefie euro,
  – że to Luksemburczyk – a nie Niemiec – jest szefem Komisji Europejskiej, czyli osobą nadającą kierunek polityki Unii,
  – że to Włoszka – a nie Niemka – jest szefową unijnej dyplomacji, czyli osobą kształtującą całokształt unijnych relacji z krajami spoza Unii.
  PIS jest wprawdzie odporny na wszelkie argumenty, ale może chociaż część jego elektoratu przyjmie je do wiadomości i zacznie myśleć.

 62. TJot,
  słusznie drwisz z niczym nieuzasadnionej tezy, że „Tusk to kandydat niemiecki”.
  Wszyscy wiedzą, widzą i czują, że Tusk to kandydat z San Eskobar przecież.
  Ostatecznie Angela Merkel tylko przez pomyłkę już w 2010 roku wygłaszała laudację na cześć Tuska w Aachen. Miała gotowca na zapowiedź w Bundestagu, że „jutro wybierzemy Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej” a następnego dnia to już nie ona tylko Maltańczyk wybór (no taki „wybór”) przeprowadził.

  Bar Norte dał linka do dysputy między przedstawicielami czołowych gazet opiniotwórczych niemieckich i wyszło z niej, że po pierwsze ten „wybór” może się nie opłacać a po drugie to Tusk się ostro spierał z Merkel na temat imigrantów, bo to taki kłótnik jest, (kłótas czyli) i w ogóle.
  Prawie jednocześnie tenże Bar Norte dał linka do jednego z niemieckich mediów na temat Jacka Saryusz-Wolskiego z podkreśleniem sprawy fundacji, którą ten kieruje. Wyszło na to, że JS-W to pewnie o kasę chodziło!

  Oczywiście fakt, że ten dyskurs i wiadomości o JS-W ukazały się w wielu niemieckich mediach polskojęzycznych prawie w jednej chwili to czysty przypadek, żadnego tam „jawohl” na odprawie medialnych jurgieltników nie było na pewno.

  Tekst – ” Pamiętajmy, że większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu.”
  nie jest żadną instrukcją ani poleceniem mówiącym, że informacje i fakty mają drugorzędne znaczenie bo liczy się ich interpretacja. Należy podpowiadać co należy robić! – i słusznie bo kto by tam kasę dawał nie za jakość i gorliwość w służbie.

  A „zasady”? – jak to przedstawiał nieoceniony Murphy przedstawiając swoją „złotą zasadę” – „Zasady dyktuje ten co ma złoto”.

 63. Bar Norte,
  a zacytowanie tego Greka – „To, czego nie udało się dokonać Hitlerowi z użyciem siły, Merkel próbuje zrobić za pomocą pieniędzy – opowiada.” – to zaliczasz to tekstów krytycznych pod adresem polityki przez nią uprawianej a skierowanej do Niemców? – tak? 😉

 64. Kaczyński podobnie jak Putin i Erdogan robi politykę zagraniczną na potrzeby wewnętrzne . To kreowanie potężnego zewnetrznego wroga, ma służyć zwarciu szeregów za jedynie słusznym i kto nie jest z nami, ten zdrajca i niemiecki pachołek.
  Wbrew krytyce takiej polityki na blogu ona funkcjonuje zarówno w Turcji , jak i w Rosji i przyczyniła się do umocnienia władzy zarówno Putina, jak i Erdogana.
  Dlaczego ta sama polityka nie miałoby umocnić władzy Kaczyńskiego w Polsce ?
  A o skutki takich działań ; w polityce zagranicznej i w gospodarce dla Polski, to martwić będziemy się później , teraz najważniejsza jest konsolidacja narodu wokół swojego przywódcy .

 65. Sigmar Gabriel był w Moskwie (9 marca)

  Polskie media nic nie donoszą, nikt nie analizuje stanowisk i wyniku rozmów – a to przecież jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych żywotnie istotnych dla Polski w tym miesiącu. Wszystko jest podporządkowane Donaldowi Tuskowi i jego „niemieckości”.

  Nota bene, po drodze do Moskwy minister Gabriel zatrzymał się w Warszawie, rozmawiał z Waszczykowskim. Co powiedział?

  Wszystkie sprawy ważne dla Polski przykrył prezes i jego wysłanniczka do Brukseli i Pułtuska. On jest polityczni geniuś.

 66. legat
  17 marca o godz. 15:06

  Mój komentarz
  Pokazałem fakt sondażowy – tylko 13 % obywateli polskich podziela propagandowe stanowisko prezesa PiSu, że Tusk jest przedstawicielem Niemiec. Opowiadanie po tym, co i gdzie powiedziała Angela Merkel, nie ma tu nic do rzeczy.
  Pzdr, TJ

 67. legat

  „zacytowanie tego Greka – „To, czego nie udało się dokonać Hitlerowi z użyciem siły, Merkel próbuje zrobić za pomocą pieniędzy – opowiada.” – to zaliczasz to tekstów krytycznych pod adresem polityki przez nią uprawianej a skierowanej do Niemców?”

  Tekst „Kreta, wyspa, która nienawidzi Niemców” opublikował amerykański portal Politico a springerowski Onet skierował go do polskich czytelników. Jak myślę odbiór tego tekstu zależy od ich poglądów.

  Przypomnę, że prawicowa część polskiej opinii publicznej z satysfakcją przyjmuje ekonomiczne gnojenie Greków jako karę za ich rozpasanie konsumpcyjne w przeszlości.
  Natomiast lewicowa część opinii publicznej, do której się zaliczam, wykazuje solidarność ze zdychającą Grecją. Tak więc w moim odczuciu jest to tekst krytyczny wobec polityki RFN wobec Grecji. Po prostu rozumiem za co mieszkańcy Krety nienawidzą Niemców – jak napisano.

 68. Amos Oz o Angeli Merkel

  Gdy obudziłem się tego dnia, w którym Trump został prezydentem USA, napisałem list do Angeli Merkel. Napisałem, że od tej pory to ona jest dla mnie przywódczynią wolnego świata. Ponad 70 lat po Hitlerze to ona, kobieta, niemiecka kanclerz, stoi dla mnie na czele wolnego świata.

  http://www.forumdwutygodnik.pl/artykuly/1697988,1,amos-oz-o-politycznej-przyszlosci-izraela.read

  Amos Oz – izraelski wybitny pisarz, publicysta, działacz pokojowy.

 69. Muszynianka
  17 marca o godz. 15:45

  musi jakiś izraelski folksdojcz kominowy.

 70. Gomułka straszył Niemcami, Adenauerem, Hupką, Czają, ziomkostwami,k odwetowcami i czym tylko się dało.Kaczyński ma to zakodowane we łbie i straszy Angelą Merkel. Żałosne to…

 71. Pierwsza zasada: nic nie rób, dużo gadaj

  Czy Polska coś robi dla utrzymania Unii w jednej prędkości integracji? Czy polskie zastrzeżenia i jakieś polskie propozycje zdobyły zainteresowanie gdzieś w Europie, na poparcie szkoda liczyć?

  Niektóre interesy mamy zbieżne z V-4 (grupa wyszehradzka), tj. w sprawie nieprzyjmowania imigrantów, co już tworzy dwie prędkości europejskie. Pozostałe kraje przymierzają się do wspólnej waluty, Polska stoi okoniem.

  Z małą obstrukcją PiSowskiej Polski w sprawie ponownego wyboru Tuska Unia jakoś sobie poradziła, nawet zjednoczyła się wokół Donalda. Z dużą obstrukcją Kaczyńskiego może sobie poradzić jeszcze boleśniej dla prezesa. Będzie musiał panią premier Beatę Szydło obsypać kwieciem na lotnisku za sukces jaki ona odniesie w Rzymie i na następnych szczytach i spotkaniach Unii.

  Precz z Niemcami! Niech żyje Prezes!!!

 72. Kaczyński jak Władysław Gomułka – pisze handzia55 (15:53)

  Hitler i Putin już są passé w tych porównaniach do prezesa. Ale to jest bardzo trafne. Np. oba przyszli do władzy w październiku. Gomułka miał większe tłumy, ale przemawiał podobnie. Wielu sobie obiecywało wiele i po krótkim czasie im przeszło. Niesmaczne wspomnienie pozostało na lata.

 73. Tezy na Zjazd w Rzymie

  http://wyborcza.pl/7,75399,21510823,wyborcza-poznala-projekt-deklaracji-o-rozwoju-ue-ktora-jej.html

  Ja przepraszam najmocniej pisowskich trollów, pardon – obrońców polskości na en passant, ale ja czytuję głównie prasę niemiecką, a z wygody – polskojęzyczną, głównie dlatego, że nie propagują mundurów wehrmachtu. Oto co piszą w WYBORCZEJ, co mnie i wielu szczególnie interesuje, mianowicie „harmonizacja”, czyli spór o model państwa opiekuńczego między silną gospodarczo Północą Unii a Południem, będącym ciągle w tarapatach i długach. Ci na Południu też widzą Niemcy jako dawnych nazistów i okupantów, tj. w Grecji, a w innych krajach jako zimnych Germanów bez serca po lewej stronie, zdaje mi się:

  W sprawie reform Unii (także w związku z Deklaracją Rzymską) toczy się jeszcze inny bardzo ostry spór, w którym główna oś podziału nie przebiega na linii Wschód-Zachód, lecz Północ-Południe. Chodzi o socjalny wymiar UE, politykę zaciskania pasa, mocno osłabianą już teraz przez Włochów i Francuzów, jak też o finansową solidarność między krajami euro (co dla Niemiec mogłoby oznaczać zwiększenie współodpowiedzialności finansowej za euroland). Bądź też – jak głosi projekt deklaracji – o „uwzględnianie różnorodności modeli socjalnych” wewnątrz UE.

  Głównie kraje unijnego Południa domagają się prawa do silniejszej ochrony dotychczasowego modelu państwa dobrobytu. A także do odejścia od twardych recept austerity (surowych oszczędności), które w ostatnich kryzysowych latach UE umocowywała w swych regulacjach.

 74. Jeszcze jeden komentarz „polskojęzyczny” dla orientacji w terenie

  http://wyborcza.pl/7,75968,21351632,polska-w-przedpokoju-unii.html

  W tezie o polskojęzyczności podoba mi się idea, że coraz więcej nie-Polaków posługuje się tym językiem. Polska się kurczy, ale z drugiej strony język polski podbija świat. „Litwo, ojczyzno moja …”

 75. legat

  Piszesz do tejota:

  „Prawie jednocześnie tenże Bar Norte dał linka do jednego z niemieckich mediów na temat Jacka Saryusz-Wolskiego z podkreśleniem sprawy fundacji, którą ten kieruje. Wyszło na to, że JS-W to pewnie o kasę chodziło!”

  Czy chodziło o kasę przekonamy się w przyszłości. „Fakt” podał kwotę i donatora – resort Gowina.
  Wykazy dotacji są dostępne i nie będzie problemu ze zweryfikowanie tej wiadomości. Opozycja na pewno o to zadba.

  Zwróć też uwagę, że portale pisowskie przygotowują od 2 dni czytelników do tego, że JSW obejmie ważne stanowisko państwowe. Nawet sam prezes to zasugerował.
  Dziś tak wypowiedział się na ten temat wiceminister MSW Szymański:

  „kompetencje i charakter predysponują go (JSW) do najważniejszych stanowisk w państwie i byłoby wielką szkodą, aby w tym trudnym momencie nie pełnił ważnej funkcji w państwie”.

  Ps. Podobnie zresztą jak „Fakt” tzw „Operację Saryusz” zrelacjonowało propisowskie „DoRzeczy”. Różnica dotyczyła tego, że negocjacje Kaczyńskiego z JSW nie odbyły się jak pisał „Fakt” w mieszkaniu Czarneckiego ale w hotelu „Brystol” – z udziałem Czarneckiego.
  No i „DoRzeczy” pominęło sprawę dotacji.

 76. A ja jestem 100% za opcją niemiecką.
  Na początek proponuję uczynić Zachodniopomorskie landem Bundesrepublik.
  Wszystkich patriotów przesiedlić na wschód od Wisły.

 77. Pod spodem skutki austerity, ale także polityki pieniężnej EBC, które wcale nie są aż tak opłakane dla UE i to nawet w Grecji , jak to sugeruje nasz specjalista od prawa międzynarodowego, co by to dał Grekom, ale jak tak Karolinka, po drodze sam zjadł.
  http://wko.at/statistik/eu/europa-wirtschaftswachstum.pdf

 78. Kaczyński chyba traci powoli rozum. Mnóstwo Polaków ma ścisłe powiązania z Niemcami, rozwija się obustronna wymiana w wielu dziedzinach i jest to proces historyczny, nie do zatrzymania przez pojedynczego polityka. Takie poglądy Kaczyńskiego trafiają do coraz mniejszej liczby osób.

 79. @puszynianka, @jakupski

  … chyba sobie niepotrzebnie wycieraja otworki gebowe osoba Amosa Oz’a. Amos Oz, wbrew pierdom upowszechnianym na jego temat przez hejterstwo, walczyl z Arabami najpierw w elitarnej jednostce Nahal, potem w kolejnych dwoch wojnach (Szesciodniowej i Kipurowej) jako czolgista. Swoja postawe wzgledem chetnych do „zecphniecia Zydow do morza” udokumentowal jako zolnierz i patriota:

  „Oz did his Israel Defense Forces service in the Nahal brigade, participating in border skirmishes with Syria. After concluding his army service he was sent by his kibbutz to the Hebrew University in Jerusalem, where he studied philosophy and Hebrew literature. He graduated in 1963 and began work as a teacher of literature and philosophy. He subsequently served with a tank unit in the Sinai Peninsula during the Six-Day War and in the Golan Heights during the Yom Kippur War.[7][8]”

  W odroznieniu od rozpanoszonego na tym blogu hejterstwa – Oz jako zywo nie uwaza, ze Izrael to „dawno zabrane ziemie Palestyny:

  „He does not oppose (and in 1991 advocated[8]) the construction of an Israeli West Bank barrier,”

  Oz z oczywistych przyczyn uwazal, ze Zydzi maja prawo sie bronic, jesli mordercy z „Armii Boga” wala rakietami:

  „Oz was a supporter of the Second Lebanon War in 2006. In the Los Angeles Times, he wrote: „Many times in the past, the Israeli peace movement has criticized Israeli military operations. Not this time. This time, the battle is not over Israeli expansion and colonization. There is no Lebanese territory occupied by Israel. There are no territorial claims from either side… The Israeli peace movement should support Israel’s attempt at self-defense, pure and simple, as long as this operation targets mostly Hezbollah and spares, as much as possible, the lives of Lebanese civilians. [12][13]”

  Nie wskazujac nikogo palcem – zaleca sie smierdzacemu hejterstwu spod znaku stodoly benzyna oblanej, zeby sie powolywalo na swoich Wielkich Nauczycieli. na przyklad na jednego i drugiego Adolfa. Bo u ludzi takich jak Amos Oz to hejterstwo owno znajdze – a nie wode na swoj zaf–ny mlyn.

 80. Bywalec 2

  Dobrze, że przypomniałeś o prawie międzynarodowym, bo już myślałem iż zrezygnowaleś z tego tematu.

  Wklejam ci więc komentarz, który wczoraj ci napisałem. I na którego się nie odniosłeś

  „Przepraszam, omyłkowo wpisałem genewska zamiast wiedeńskiej.

  Ale prawidłowo napisałem, że chodzi o konwencję o stosunkach konsularnych. Natomiast ty omyłkowo odszukałeś konwencję o stosunkach dyplomatycznych.

  Żeby nie ciągnąć już dalej tej komedii omyłem podaje ci link na konwencję. Przypominam, że chodzi o art 34.

  http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/prawo_miedzynarodowe/umowy_miedzynarodowe/konwencja_wiedenska_o_stosunkach_konsularnych?printMode=true

 81. @tejot
  16 marca, 23:12

  Twoj pierwszy wpis bodajze najdoskonalej oddaje sedno calej sprawy.
  Dodam tylko: debilizm polityczny.
  Pozdr.

 82. 🙂
  W pelni podzielam opinie Amoza Oz w sprawie pani kanclerz Angeli Merkel.
  Przed laty moglem go poznac i rozmawiac, podczas jego pobytu u nas
  w Szwecji. Niesamowity czlowiek, ktory potrafi sluchac a przy tym bardzo serdeczny.

 83. Poniewaz brunatne hejterstwo usiluje sobie tutal wycierac ry.. otwory gebowe, powiedzmy, osoba Amosa Oz’a – nalezy przytoczyc, co Oz _rzeczywiscie_ robil i mowil. I w prosty sposob dowiesc, ze pierdy brunatnego hejterstwa maja malo wspolnego z rzeczywistoscia:

  „He says, however, he did not do anything he regretted. „I don’t think so, no. I have done many things that I am sorry I had to do, but nothing that I am ashamed of. For me, fighting, both in 1967 and in 1973, was a last resort, because I knew very boldly that if I don’t fight, and if the others don’t fight… my family will be killed – we will be thrown into the ocean. It was not about territories, it was not about holy places. It was about life and death. And such a war… even though that I am an old man now, I would still fight such a war”

  Tyle Oz. A hejterstwo moze sie cmoknac w numerus.

  A takze w clausus.

 84. prospector
  17 marca o godz. 9:25

  „W Niemczech mieszka około 1mln polaków…”

  zezem
  17 marca o godz. 13:46

  xmax
  17 marca o godz. 11:44

  – jestes „polakiem” wiadomego pochodzenia.
  ………………………………………………………………………………
  „To znaczy?
  Prezes też gaworząc używa takich określeń, jak „wiadomo” „pewni” itp.”

  – moj komentarz juz wcielo, …..a wiec doprecyzuje to pochodzenie @prospector,….Niemcy, w Niemczech,…..ale „polaków”,….a moze i dla ciebie jest to bez roznicy?

 85. Bar Norte,
  na początek, to podziękowania ode mnie za tę Twoją tu aktywność, linki, polemiki „i w ogóle”.
  Ja zajrzałem sobie tam gdzie wskazałeś i jako „niepoprawnościowiec” „natentychmiast” rozpocząłem przeszukiwanie kto podał jeszcze i o której godzinie. Wyszło mi, że jakby w jednej chwili w niemieckich mediach „polskojęzycznych”, co sugerowało zamierzoną akcję propagandową „na rozkaz”. Dlatego śmieszy mnie nieco ta tutejsza „jazda” po Kaczyńskim i PiSie także z próbami wydrwiwania, co tak naprawdę niczego nie wnosi, bo odbywa się w gronie „antypisu”, a więc przestaje być interesujące.
  Jakby zawody kto dalej i mocniej plunie jadem na Kaczora i jego „pisdzielców”.

  Ponieważ „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” a polityce niemieckiej Kaczor z PiSem „nie pasi”, to należy razem z Niemcami, bo tylko oni są w stanie skutecznie zadziałać w przeciwieństwie od żałosnej w swych poczynaniach opozycji. W rezultacie, dominacja niemieckich mediów wydaje się pożądana dla obalenia PiS i ich bezprecedensowa na polskim rynku medialnym dominacja to zjawisko „cacy” i „wporzo”.

  Mnie taka filozofia to akurat „nie teges”, i stąd mój brak akceptacji dla niektórych środków mających być sposobem zmiany władzy w Polsce a tu właściciele niemieckich meRdiów udzielają wskazówek swemu polskiemu personelowi co i jak mają robić „w polityce”. A jak są „niezależne” od niemieckiej władzy to pokazała „akcja” informowania o pewnym Sylwestrze w Kolonii.

 86. @ozzy

  „W pelni podzielam opinie Amoza Oz w sprawie pani kanclerz Angeli Merkel.”

  A ja w pelni popieram polityke wizowa Izraela, zgodnie z ktora Szkopow z tego pokolenia, ktore dalo swiatu Oswiecim i Treblinke, po prostu sie nie wpuszcza. Do dzis Szkopy, ktore w chwili wybuchu wojny mialy wiecej niz 11 lat nie sa wpuszczane. Szkop ktory w chwili wybuchu wojny mial wiecej niz 11 lat musi sie starac o wize. Nawet w konwencji bezwizowej z Unia jest ten zapis. Do dzis.

  Merkelowa sie nie lapie, urodzila sie dziesiec lat po wojnie. Poza tym Bundesrepublika wspolfinansuje sporo fajnych cacek – okrety podwodne, korwety. Zakup czterech tysiecy rakiet Spike przez Bundeswehre tez nie zaszkodzil.

 87. legat
  17 marca o godz. 17:28

  laska blogowa na pstrym koniu jezdzi,….uwazaj bo zostaniesz PISdzielcem jak i JSW 🙂

 88. Bar Norte
  Minister Spraw Zagranicznych , oraz Minister Socjalny Turcji , nie są równocześnie członkami Urzędu Konsularnego Turcji.
  Bar Norte nie ma takiego prawa międzynarodowego, które gwarantowałoby członkom obcych rządów prawo do wystąpień politycznych w innych krajach. Gdzie Holandia złamało prawo międzynarodowe , nie dopuszczając do wystąpień politycznych członków tureckiego rządu , w swoim kraju ?
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Urząd_konsularny

 89. Antyniemiecka karta ciagle aktualna

  Kiedys Jan Jozef Lipski (1926-1991), jedna z najwazniejszych postaci w dziejach opozycji demokratycznej po wojnie, zamiescil w DerSpieglu (n4 34/20.08.1984) pisal o „antyniemieckiej karcie rezimu warszawskiego” – przypomne raz jeszcze, ze rok 1984. Juz o poprzdnich latach nie trzeba wspominac.
  W tekscie Jana Jozefa Lipskiego, jakze pasujacym do dzisiejszego tekstu Pana Gospodarza mozna bylo przeczytac: ” Na ogol jednak temat niemiecki w polskiej praktyce propagandowej jest funkcja sytuacji wewnetrznej, nie zas stosunkow polsko-niemieckich”. Jak wowczas, zwlaszcza za Gnoma, „barometr idzie na niepogode”.
  Odwolywanie sie do lekow i obaw to takie takie chwyty propagandowe – moze nieco zmodyfikowane – bowiem chyba nikt nie leka, ze przyjda i zabiora Slask i Pomorze Zachodnie. Nie wiem jednak do konca, czy przecietny Polak nie nosi takiego obrazu Niemca, jak niegdys byl przedstawiany w „Szpilkach” czy „Karuzeli”. Ale chyba ten z „GP” jakze podobny.
  Skad te resentymenty i obawy? Przeciez nikt tak nie pomagal Polakom w momentach kryzysu i stanu wojennego jak Niemcy.
  Jan Jozef Lipski tak konczy swoj tekst: ” Powodzenie manipulatorow polskiej propagandy, przywiazujacej nas lancuchem do Kremla, lub przeciwnie, jej niepowodzenie – zaleza w duzej mierze od Niemcow”

 90. Szukać sojuszników blisko, a wrogów daleko- to jedna z najbardziej rozpowszechnionych opcji.
  Dlaczego robimy dokładnie odwrotnie, to zapewne jedynie Kaczyński z Waszczykowskim wiedzą.

  Zadziwia to tym bardziej, że z sojusznikami z za wody, czy Kanału, mamy niewiele wspólnych interesów.
  Zepsuć wzajemne stosunki jest łatwo.
  Odbudować do poprzedniego poziomu, trudno i długo.

 91. Bywalec 2

  Przedmiotem noty protestacyjnej, którą Turcja złożyła u Sekretarza Generalnego ONZ było uwięzienie w pamiętną, przedwyborczą noc przez policję holenderską w budynku konsulatu Turcji w Rotterdamie konsula i charge d’affaires Turcji. To ewidentne złamanie art 34 wspomnianej wyżej konwencji.

  Za to zresztą premier Rutte usiłował przepraszać w rozmowie telefonicznej Erdogana – jak widać bez powodzenia.

 92. @rJ

  ja tez: za ta restrykcja.
  Koncern Rudolfa Augsteina najlepiej informowal swiat o agresji panstw arabskich na
  panstwo Izrael (zwlaszcza w 1967)

 93. Bywalec 2
  17 marca o godz. 17:37

  Co najmniej kilkunastu czołowych polityków krajów zachodnich, brało w ciągu ostatnich lat udział w wiecach, w innych krajach.
  Często wpływając na ich uczestników i ich nastawienia polityczne.

  Politycy tureccy nie mogą?
  Przemawiać do własnych obywateli pracujących w innych krajach, to co innego niż zagrzewać do wojny, czy do odrzucenia Brexitu?
  Im wolno mniej?
  Przecież mieli agitować na temat zmian wewnętrznych Turcji, a nie Niemiec, czy Holandii.

 94. Fobie można mieć.
  Tyle że na wysokich stanowiskach państwowych zwykle dokonuje się bilansu zysków i strat.
  Co można zyskać, ile mozna stracić.
  Na germanofobii stracić można bardzo dużo.
  Zysków nie widzę.

  Tyle, że taka logika nie tyczy Prezesa.
  Przecież on nie pełni żadnych funkcji państwowych, nie odpowiada za decyzje ministrów, czy nastroje społeczne.
  Nie musi nic kalkulować….

 95. @wiesiek59

  „Szukać sojuszników blisko, a wrogów daleko- to jedna z najbardziej rozpowszechnionych opcji.
  Dlaczego robimy dokładnie odwrotnie, to zapewne jedynie Kaczyński z Waszczykowskim wiedzą.”

  Chyba ty tez to wiesz. Sojusznikow szukasz przede wszystkim w Iranie. Jakos nie bierzesz na glowe, ze ten Iran dosyc daleko.

 96. Legat, jak Ty naiwnie argumentujesz o akcji niemieckich mediów na rozkaz w sprawie wyboru Tuska.

  Legat, jeśli się zdarzy jakaś katastrofa, czy jakiś polityk palnie gafę, czy odbędzie się jakiś spektakularny zjazd i jeśli wszystkie media o tym się rozpisują równocześnie, bo zjazd się odbył w określonym dniu, to jest to działanie „na rozkaz” z Niemiec według Ciebie? Legat, nie przesadzaj.

  W Brukseli miało się odbyć głosowanie za przedłużeniem kadencji Tuska na stanowisku szefa RE. Wszystkie media w Europie rozpisywały się o tym, kto jeszcze miałby jakieś szanse, jaki byłby hipotetyczny układ sił, itd. Czy według Ciebie media się rozpisywały na rozkaz niemiecki?

  Legat, zdaje mi się, że Ty masz blogowiczów za naiwniaków, którym można wmówić każdy spisek, każde tajne działanie, każdą akcję kierowaną z jednego pulpitu (niemieckiego) w całej Europie.

  Według Ciebie wszystkie działania które Kaczyński określa jako wszechmocne niemieckie, są niemieckie, według Ciebie wszelkie krytyczne, bardzo krytyczne analizy kolejnych wolt i królików wyciąganych przez Jarosława Ka z kapelusza, to analizy wrogie, inspirowane, a nawet podyktowane przez polskojęzycznych niemieckich dyrektorów z koncernu A. Springer.
  Legat, nie wygładzaj prawdy pod PiSowski strychulec.
  Pzdr, TJ

 97. @wiesiek59

  „Im wolno mniej?
  Przecież mieli agitować na temat zmian wewnętrznych Turcji, a nie Niemiec, czy Holandii.”

  Pewnie ma racje ten Wiesiek. Zatem wieskowa ojczyzna powinna chyba ze wzgarda zerwac stosunki z Niemcami. I zawrzec Uklad o Wpolpracy i Pomocy Wzajemnej z dobra i przyjazna Turcja. A takze z Iranem.

  Wszystko zgodnie z zasada „„Szukać sojuszników blisko, a wrogów daleko”.

 98. Wiesiek
  Tureccy nie mogą ?
  Mogą, mogą.
  Ale nie ma takiego prawa międzynarodowego , które gwarantowałoby im prawo do prowadzenia agitacji politycznej w innych krajach i tylko o to chodzi w mojej konwersacji z Bar Norte, w której Bar Norte bierze stronę uciśnionego Erdogana.

 99. xmax do mnie: -„….uwazaj bo zostaniesz PISdzielcem jak i JSW ”

  Xmax,
  łoj, aleś mnie kurna wystraszył, że normalnie och!
  No i jak tu będzie żyć z takim balastem – no przerąbane będę wtedy miał bo przecież nie ważę sobie lekce tego łacha zwanego opinią publiczną 🙂

 100. Bar Norte
  Twoja interpretacja wydarzeń w Rotterdamie jest stronnicza i turecka.

 101. Bar Norte
  Inna jak turecka interpretacja wydarzeń i jeszcze coś o wolności poruszania , ale teraz holenderskich dyplomatów w Turcji.
  http://www.zeit.de/politik/ausland/2017-03/rotterdam-tuerkei-niederlande-ministerin-ausweisung-deutschland

 102. Polska w przedsionku Unii, pardon – już w przedpokoju

  Polska nie chce być w awangardzie pod względem ochrony klimatu i redukcji emisji CO2. 85 proc. prądu produkujemy z węgla i przez następnych kilka dziesięcioleci ten odsetek znacząco nie spadnie. Entuzjaści mówią o spadku do 50 proc. na rzecz OZE, gazu i ewentualnie atomu. Minister Morawiecki powtarza, że Polska nie chce szybko rezygnować z uzależnienia od węgla i że „nie możemy sobie na to pozwolić”.

  Morawiecki kontra Niemcy na spotkaniu G20.

  http://wyborcza.pl/7,155287,21510780,szczyt-g20-gorzka-pigulka-od-niemiec-dla-polski-ws-wegla.html

 103. p.s.

  Czy prezes tym kieruje? Tyle się nazbierało decyzji trudnych do podjęcia. Co z emisją CO2 i gospodarką polską opartą na węglu? Co z „harmonizacją”? Co z euro?

 104. p.p.s.

  Na raze podjął doniosłą i dla niektórych wydawałoby się łatwą decyzję, czyim kandydatem jest Donald Tusk. Kandydatem niemieckim. Oraz jaką partią jest Platforma. Partią zewnętrzną. I jakim kanclerzem jest Angela Merkel dla Polski. Raz dobrym, drugi raz nie dobrym.

 105. zaprawde nic nowego, kiedy dyfamacja dotyczyla eriki steinbach, to jakos nikt sie nie obruszal;
  po pacyfikacji slaska i pomorza zach. i zdobyciu wawelu, pozostal prezesowi juz tylko jeden przeciwnik – gdansk;

 106. Bywalec 2 (18:14 i poprzednie nt. łamania prawa międzynarodowego)

  Wydqje mi się, że wynik wyborów w Holandii wpędził w rozpacz eurofobów. Jeden obraz, którego się uwiesili to uśmiechnięty nacjonalista i euro-rozwalacz, który te wybory przegrał.

  I co gorsze dla eurofobów, to marność wyborczych szans dla euro-rozwalaczy we Francji, w Niemczech i we Włoszech.

 107. boss znad bosforu stosuje podobna propagande jaka rzadzi w IV rp;

 108. legat

  Od początku awantury brukselskiej, trzymając się traktatowych uregulowań, twierdziłem, że sprawa wybory przewodniczącego RE jest wyłącznie sprawą członków RE. To jest ich interes by sobie wybrać jak najlepszego organizatora pracy.

  Nie kupowalem więc narracji PO-PiSowej, że to jest sprawa polska. Choćby z tego powodu, że od reprezentowania interesów państwa polskiego w RE jest polski premier a nie premier i pochodzący z Polski przewodniczący.

  Natomiast nie ukrywałem swej politycznej niechęci do JSW. Pisałem zresztą do ciebie, że uważam go za przedstawiciela prawicowego „betonu” rozpiętego między bezwarunkową miłością do USA i równie bezwarunkową nienawiścią do Rosji. Do tego tzw „taczerystę”.
  Dlatego własnie czuję, że jego brukselską wpadkę z Tuskiem wykorzystano do pozbycia się go z frakcji EPL. Są nowe realia polityczne wymagające elastyczności. No a jakby nie patrzeć „beton” nie jest elastyczny.

 109. Precz z Niemcami ! to logo na sztandarach Armii Czerwonej.W wolnym tłumaczeniu „ubij sukinsyna adolfa”.Pisowcy poszli w plagiat przypisując sobie unijny anty germanizm choć zostali ochrzczeni w ramach zgermanizowanego Watykanu nasyłającego zakonników krzyżakami zwanymi z Bogiem na ustach. Tak sobie myślę czy Kaczyński chodził do kościoła kiedy papieżem był człowiek z wehrmachtu a liturgia wymagała modlitwy o pomyślność byłego wehrmachtowca.

 110. W polityce krajowej, społeczno-emerytalnej też nie tęgo

  To w resorcie finansów (Morawieckiego) powstał pomysł, aby osobom, które po obniżeniu wieku nie odejdą od razu na emeryturę, ale dalej będą pracować, wypłacić jednorazowo 10 tys. zł (za dwa lata dodatkowej pracy) lub 20 tys. (za wydłużenie aktywności o cztery lata). Wypłacanie superpremii ma być dla państwa opłacalne, bo ktoś, kto nie pobiera od razu świadczenia z ZUS, tylko dłużej pracuje i tak więcej wpłaci do budżetu z podatków i nie trzeba mu w tym czasie wypłacać świadczenia.

  Na pomysł ten sceptycznie reaguje resort Rafalskiej, a sama pani minister mówi, że nie ma z nim nic wspólnego. …

  http://wyborcza.pl/7,155290,21512221,kto-decyduje-w-rzadzie-o-emeryturach-czyli-spor-rafalskiej.html

  Rafalska w sporze z Morawieckim. Co na to Szydło? A gdzie stoi prezes?

 111. wyzywa niemcow od nazioli i grozi, ze bedzie wysylal miesiecznie 15 tys. uciekinierow z bliskiego wschodu do grecji;
  nie bylaby to dla kleska dla brukseli samej, ale kolejna katastrofa dla aten;

 112. Bar Norte
  Czy masz jakiś link do tej informacji o tureckiej „nocie protestacyjnej złożonej u Sekrtarza Generalnego ONZ” w sprawie uwięzienia tureckich pracowników konsularnych w Holandi, bo znowu nic nie mogę znaleźdź na temat takiej tureckiej noty w ONZ ?

 113. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 18:01

  Jakoś nie przeraża mnie koreańska, indyjska, pakistańska, czy izraelska bombka, czy głowica atomowa.
  Czemu miałaby mnie straszyć irańska?
  I dlaczego nie boisz się saudyjskiej rakiety zakupionej w chinach, z pakistańską głowicą?

  Ps.
  Ponoć nad Syria właśnie straciliście samolot.
  Ktoś pozwolił wam tam latać i bombardować?

 114. morze srodziemne opanowali piraci, a pompejusza nie widac;

 115. @puszynianka

  ” Co z emisją CO2 i gospodarką polską opartą na węglu?”

  Gospodarka oparta na weglu, europaletach i ziemniakach na ogol przynosi mniejsze zyski, niz gospodarka oparta na krzemie (uklady scalone), oprogramowaniu, awionice, produkcji rakiet i sztucznych satelitow.

  Dlatego kraje, ktorych gospodarka oparta jest na weglu, europaletach i ziemniakach, klepia beznadziejna biede i egzystuja jako-tako glownie poprzez eksport milionow wlasnych obywateli (sily roboczej) do krajow o nowoczesnej gospodarce.

  Sam fakt, ze jakis kraj wskitek pogromow i mordow jest „jednolity rasowo” to jeszcze nie recepta na dobrobyt. Dlatego PKB na lba to 12 tys zielonych. Wiecej niz w Turcji – ale grubo mniej (o jedna trzecia) niz wypracowuja Czesi.

 116. Bar Norte
  17 marca o godz. 17:54
  Holenderski premier Mark Rutte dał tzw. przedwyborczy show pokazując się jako tzw. „twardy” człowiek. W pewnym sensie ta taktyka nie zawiodła. Co prawda jego partia straciła 4-5% głosów ale i tak wygrała ,a Europa (?) „odetchnęła z ulgą”. Moim zdaniem ulgę odczuł dotychczasowy polityczny establishment. Z kolei podobno Rutte już wykazuje gesty pojednawcze w stosunku do Turcji.
  Obecny prezydent* Turcji zaleca Turkom żyjącym w Europie do
  płodzenia conajmniej 5-ciorga dzieci. W zamyśle ,aby Europa była bardziej „multi-kulti” (celowo pisane w cudzysłowie) wspomaga go obecna sekretarz niemieckiej SPD wysuwając postulat ,aby przybysze z Syrii mogli łączyć się ze swoimi rodzinami. Wtajemniczeni twierdzą ,że na jednego uciekiniera z Syrii przypaść może 4-7 członków rodziny.
  * są też inne ciekawe wypowiedzi tego polityka odnośnie Europy.

 117. @Wiesiek

  „Ps.
  Ponoć nad Syria właśnie straciliście samolot.”

  Nie samolot, cala eskadre. A wlasciwie dwie. I trzecia malutka.

  Hejtolisz rownie glupio i nieudolnie jak ten wasz „Zolnierz Wolnosci”. Tez opiewal Wielkie i Doniosle Arabskie Zwyciestwa. I nagle sie okazalo, ze pogardzane i znienawidzone w tym twoim kraju „zydki” zajely Synaj, Golan, Judee i Samarie, ze oswobodzily Jerozolime.

  „Zolnierz Wolnosci” juz odszedl w zaswiaty – ale ty dalej kiergolisz te same kierdoly.

 118. Bywalec 2

  Die Zeit opisuje retorsje tureckie. Pisałem ci wczoraj, że naruszenie zwyczajów albo konwencji wywołuje retorsje na zasadzie wzajemności.

  Poniżej tekst o nocie protestacyjnej

  https://www.dailysabah.com/diplomacy/2017/03/16/turkey-takes-intl-law-breaches-by-dutch-govt-to-un

 119. Tillerson powiedział, iż ma nadzieję, że Pjongjang ugnie się pod presją sankcji, zanim dojdzie do konieczności podjęcia przez USA kroków militarnych. Jednak w tej sytuacji rozważane są również najczarniejsze scenariusze.

  Amerykański sekretarz stanu przebywa obecnie w Korei Południowej. Swoją opinię wyraził po wizycie w strefie zdemilitaryzowanej, która oddziela Koreę Północną od Południowej.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-nie-wyklucza-uzycia-sily-wobec-korei-polnocnej/d4vp894
  ==========

  Wolno straszyć?
  Niektórym…..
  Kto ustanawia prawa, jest PONAD nimi…..

 120. @Wiesiek59

  „Ktoś pozwolił wam tam latać i bombardować?”

  No coz:

  „Nie czysc etnicznie zbyt dokladnie, bo nie bedziesz potem mogl pozwalac albo zabraniac”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „Jak kogos wyniesiesz na kopach, to stracisz mozliwosc zezwalania albo zabraniania”

  (jeszcze starsze przyslowie rurytanskie)

  No dobra Wiesiu. Ja do swoich zajec – a ty mozesz sobie rozmarzyc o atomowej Treblince 2.0 na Bliskim Wschodzie. Niech ci sie w nocy przysni.

  Bo na jawie to jej raczej nie zobaczysz…

 121. @Wiesiek

  „Wolno straszyć?
  Niektórym…..”

  Zgadza sie, na przyklad twoim kumplom z Iranu wolno straszyc, ze „zetra z mapy” „syjonistyczny twor”.

 122. Co się dzieje gdy ksiądz, rabin i gay ateista razem zapalą joint’a.

  http://www.haaretz.com/life/1.777937

 123. zezem

  Przecież cała akcja w Brukseli miała na celu by premier Rutter i jego liberalna partia nie przegrała wyborów.

  Wilders nawet gdyby wygrał wybory nie miał najmniejszych szans na utworzenie rządu.
  Po pierwsze dlatego, że żaden sondaż nie dawał mu poparcia gwarantującego samodzielną większość (76 mandatów).
  Po drugie dlatego, że wszystkie uczestniczące w wyborach partie złożyły wcześniej deklarację, że nie stworzą z nim koalicji.

  Tak więc liberał Rutter wcielił się w Wildersa, kazał szczuć Turków psami i tratować końmi tylko po to by nie przegrać na rzecz innej partii i zachować inicjatywę do tworzenia koalicji. Czyli nadal pozostać premierem.

 124. legat
  17 marca o godz. 18:08

  Legat, tak, tak, lepiej sluchaj TJ’a (tejot 17 marca o godz. 18:03), bo mu z dniowki odlicza, jak wierzacy przestanie wierzyc lub zacznie watpic w dobrodusznosc intencji niemieckich mamy Merkel.

 125. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 18:49

  O tym pisza na Defence 24, w komentarzach.
  Nieźle zorientowani zawodowcy.
  Że oficjalne źródła zaprzeczają- to przecież normalne.

  Po prostu, wycieczki nad Syrię stały się ździebko ryzykowne po zainstalowaniu tam rosyjskiej obrony p-lot.
  Trzeba się liczyć ze stratami po nieuzgodnionym naruszeniu przestrzeni powietrznej.

  Jeden strącony, jeden uszkodzony, z czterech, to i tak małe straty.

 126. @bar Norte

  „It also said that a Turkish charge d’affairs, a consul general, and two foreign service officers were detained and all their belongings seized.”

  Straszne. Znaczy caly majatek tureckich dyplomatow zostal skonfiskowany przez zbrodnicza holenderska soldateske. A samych dyplomatow zatrzymano („detained”).

  Najdziwniejsze w tym wszystkim – ze sami tureccy dyplomaci co i raz glosuja nogami. Znaczy daja dyla. I prosza o azyl w zlych, niedobrych i antymuzulmanskich krajach Europy Zachodniej.

  To jest dopiero zbrodniczy antyturecki spisek! Ostatnio ambasador Turcji w Szwajcarii poprosil o azyl:

  „Turkey’s deputy ambassador to Switzerland has claimed asylum, according to Swiss media.
  According to Tages-Anzeiger (in German), Volkan Karagoz is among a number of Turkish diplomats seeking protection from a purge of officials.”

  Ja oczywiscie w to nie wierze. Pewnie szwajcarscy banksterzy go podstepem porwali.

 127. @Wiesiek59

  „O tym pisza na Defence 24, w komentarzach.
  Nieźle zorientowani zawodowcy.”

  O tym pisal wasz „zolnierz Wolnosci”. I wasza „Trybuna Ludu”. Niezle zorientowani zawodowcy.

  W koncu sobie dali spokoj. I wasza klasa polityczna nawiazala z Izraelem normalne stosunki.

  Na posterunku zostaly tylko takie cieniasy jak ty. A hejtuj sobie zdrowo. Niech ci sie przysni, ze „zestrzelili” dwie eskadry. I trzecia malutka.

  Juz nawet Arabom po wiekszej czesci glupoty wywietrzaly z glow. na placu boju pozostalo juz tylko folksdojczeryjne hejterstwo i uwielbiany przez hejterstwo Iran.

 128. @Wiesiek59

  „Trzeba się liczyć ze stratami po nieuzgodnionym naruszeniu przestrzeni powietrznej.”

  To sie licz. Albo sie nie licz. Albo costam.

  Czy tobie sie wydaje, ze ten wasz hejt, wariacki, morderczy – ale zupelnie bezzebny – komukolwiek chocby kolo ..py fruwa?

 129. Bar Norte
  Zaskakujesz mnie ciągle na nowo.
  Czytasz także turecką prasę ?
  W każdy m razie dziękuje za informację , która nie odbiła się raczej międzynarodowym echem .

 130. Bar Norte
  17 marca o godz. 19:01
  Co prawda Bruksela zaciera ręce z radości ale bardziej rzeczowi komentatorzy proponują bardziej trzeźwy osąd sytuacji traktując
  wydarzenia/wybory w Holandii jako strzał ostrzegawczy.

 131. radzilowJedwabne

  W takich wypadkach dużą rolę gra dyplomatyczna licencia poetica.

  Ważne to, że policja nie pozwoliła mu w pamiętną noc wyjść z konsulatu co uwieczniono w licznych relacjach. A to już jest naruszenie konwencji wiedeńskiej.

 132. Bywalec 2

  Po prostu mam dobre, syntetyczne źródło informacji. Telegraficzny, profesjonalnie podany skrót wydarzeń z przypisami.

  Kiedyś ci o tym źródle pisalem.

 133. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 19:07

  Dementi jet na ogół potwierdzeniem.
  Takie czasy……
  Obowiązuje dwójmyślenie.
  Twoja heroiczna obrona spraw dawno przegranych, zasługuje na uznanie.
  Tylko, jak ma się to do rzeczywistości?
  Tej obiektywnej?

  Zachowujesz się jak Kaczyński.
  Każdą porażkę przedstawiasz jako zwycięstwo, albo nic nie znaczący epizod.
  Dość Pyrrusowe, albo anty Midasowe te sukcesy.

 134. @bar Norte

  Konwencja (a wlasciwie jej konkretny artykul):

  „Z zastrzeżeniem swych ustaw i innych przepisów dotyczących stref, do których wstęp ze względu na bezpieczeństwo państwa jest zabroniony lub ograniczony, państwo przyjmujące zapewnia wszystkim członkom urzędu konsularnego swobodę poruszania się i podróżowania na swym terytorium.”

  Oczywiscie podburzanie tlumu obcych obywateli (tureckich gastarbajterow) nie naraza bezpieczenstwa panstwa (holenderskiego) na szwank. Oczywiscie intruzom (tureckim gastarbajterom) przysluguja prawa obywatelskie wszedzie na swiecie, a zwlaszcza w Holandii i w Niemczech. A jezeli nawet agresywny tlum osilkow-intruzow naraza obywateli (np Holendrow) na niebezpieczenstwo, to jest oczywista oczywistoscia, ze nie wolno utrudniac dyplomacie dotarcie do agresywnego tlumu celem nawolywania do dalszych aktow przemocy.

 135. Juz widze, co by sie dzialo w „polskich” meNdiach, gdyby na miejscu Trumpa byl Kaczor,…. ukrzyzowanie. 🙂

  Merkel, „turned toward Trump and asked, “Do you want to have a handshake?”
  Trump, who seemed to be grimacing as he sat alongside Merkel, did not respond.”

  http://www.politico.eu/article/in-awkward-exchange-trump-seems-to-ignore-merkels-handshake-request/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=RSS_Syndication

 136. @Wiesiek59

  „Demencja jest na ogol powiazana z pierdzeniem.
  Takie czasy”

  Zgadza sie. U ciebie demencja posuwa sie coraz dalej. Marza ci sie arabskie „zwyciestwa” i „zestrzelenia”. Marzy ci sie atomowa Treblinka 2.0 na BW.

  „Tylko, jak ma się to do rzeczywistości?
  Tej obiektywnej?”

  Obiektywna rzeczywistosc jest taka, ze nawet cala pomoc tego waszego Ukladu Warszawskiego wiele nie dala. Dlatego Zydzi maja Golan, Jerozolime, Judee i Samarie. Synaj oddali – ale za trakttat pokojowy i potezny szmal. Ludnosc zydowska w ciagu niewielu lat wzrosla z dwoch do szesciu i pol miliona, Dochod na lba 35 tysiecy zielonych. A w twim kraju – dwanascie tysiecy.

  To jest obiektywna rzeczywistosc. Niech ci sie przysnia dwie zestrzelone eskadry. I trzecia malutka.

  Nie kazdy moze odnosic tak spektakularne sukcesy jak wasz Wodz Naczelny pod Zaleszczykami. Czy jak waleczna Armia Krajowa podczas Powstania Warszawskiego.

 137. „Towarzystwo Dziennikarskie, na którego czele stoi Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, przeprasza Niemców za… okładkę „Gazety Polskiej”, na ktorej Herr Tusk jest mundurze dziadka z Whermachtu, ….. ciekawe kto przeprosi Merkel (i Niemcow) za okladke w Gunes (Sun)?

  http://www.independent.co.uk/news/world/angela-merkel-hitler-turkey-newspaper-erdogan-nazi-row-rallies-a7635761.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 138. @xmax

  „i Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, przeprasza Niemców”

  Koniec swiata. Kiedy w koncu ta Repolonizacja Mediow? Przeciez juz ten wasz General, ten w ciemnych okularach, wygonil Blumsztajna z waszego pieknego kraju, jako osobnika Obcego Rasowo. To daliscie mu wrocic? I jakis Blumsztajn chodzi po wolnosci i bruzdzi? A co z Szechterem („przepros za ojca i brata”)? Kiedy proces, wyrok i konfiskata?

 139. @Wiesiek59

  „Każdą porażkę przedstawiasz jako zwycięstwo”

  Jasne. Zwyciestwo to odniesli twoi kolesie z Syrii. Wieloletnia walka z Syjonistycznym Tworem nareszcie przyniosla efekty. Syryjczykom powodzi sie swietnie, Wspaniale i doskonale. Oaza dobrobytu, kwitnaca gospodarka i w ogole cacy. I oki.

  Wprawdzie twoje ziomy pisza tak oto:

  „Przerażający bilans
  Konflikt kosztował życie co najmniej 320 tysięcy osób i wygnał z domów 11 milionów Syryjczyków, czyli połowę ludności kraj”

  ale to pewnie wraza propaganda. Ty i reszta ..kiego hejterstwa na pewno wiecie lepiej.

 140. @Wiesiek59

  … hejtoli cosik o portalu „Defence24”. Co naprawde podaje ten portal?

  „Izraelska „strzała” zestrzeliła syryjski pocisk przeciwlotniczy … Izraelski system obrony przeciwrakietowej zestrzelił rakietę przeciwlotniczą, odpaloną przez wojska syryjskie w kierunku samolotów izraelskich, wykonujących ataki na terenie Syrii. „Celem” stał się pocisk zestawu S-200 Wega konstrukcji sowieckiej.”

  Tyle portal. A hejterstwu sugeruje sie, ze moze sie cmoknac w numerus. A takze w clausus.

 141. @xmax

  „Ah ten Orban,….wiadomo to nie tylko Kaczor i Trump.”

  Ten Orban wlasnie wam dokopal.

  27:1.

 142. Tejot 17 marca o godz. 18:03 do mnie: – Legat, jak Ty naiwnie argumentujesz o akcji niemieckich mediów na rozkaz w sprawie wyboru Tuska.
  Legat, jeśli się zdarzy jakaś katastrofa, czy jakiś polityk palnie gafę, czy odbędzie się jakiś spektakularny zjazd i jeśli wszystkie media o tym się rozpisują równocześnie, bo zjazd się odbył w określonym dniu, to jest to działanie „na rozkaz” z Niemiec według Ciebie? Legat, nie przesadzaj.

  Tejot,
  ktoś tu cytował ks. Bronisława Bozowskiego – „Nie ma przypadków, są tylko znaki”.

  Znakiem tego no tak, masz rację, jestem naiwny bo przecież fundacja JSW to nagła katastrofa lub palnięcie gafy no i wszystkie media (niemieckie w Polsce) się o tym rozpisują w tej samej chwili, to normalna normalność a nie żaden spisek – oczywista oczywistość. Przesadzam.

  I dalej do mnie: – Legat, zdaje mi się, że Ty masz blogowiczów za naiwniaków, którym można wmówić każdy spisek, każde tajne działanie, każdą akcję kierowaną z jednego pulpitu (niemieckiego) w całej Europie.

  No tak, przesadziłem też z niedocenieniem blogowiczów, za co ich tu publicznie przepraszam, że wmawiam im spiski. Spisków nie ma żadnych, nie było i nie będzie, Nigdy.

 143. Xmax,
  no i widzisz, słucham TJota, dobrze?

 144. „Co ja ci Narodzie złego zrobiłem, że mnie Niemcy chwalą” – Józef Piłsudski

 145. Jeszcze w styczniu w prawyborach partyjnych Hamon postulował 750 euro dla każdego pełnoletniego Francuza. Dziś proponuje, aby prawo do dochodu podstawowego mieli tylko zarabiający poniżej 2200 euro miesięcznie. Środki na to miałby dać budżetowi dodatkowy podatek od zysków banków. Inne obietnice Hamona w kwestiach gospodarczych to tymczasowa nacjonalizacjia niektórych przedsiębiorstw, podniesienie płacy minimalnej oraz wprowadzenie podatku od robotów wykorzystywanych w przemyśle. Pieniądze z tej daniny trafiałyby na fundusz finansujący przekwalifikowanie pracowników.
  http://strajk.eu/socjalistyczny-kandydat-na-prezydenta-francji-nokautuje-przeciwnikow-programem/
  ===========

  Licytacja…..

 146. legat
  17 marca o godz. 20:25

  „no i widzisz, słucham TJota, dobrze?”

  Legat, tak, tak, …. zapewne dniowke mu zaplaca 🙂

 147. : )
  Swieto narodowe Irlandii
  Lá Fhéile Pádraig – Dzien Sw.Partyka
  ________________________________________________
  i Paddy Reilly z piekna ballada „Carrickfergus”
  https://www.youtube.com/watch?v=M0S9bIOK790
  (piekny kraj i przyjazni ludzie)

 148. Konsekwencja islamizacji UK, 450 atakow kwasem na kobiety, w okresie 2011- 2016.

  http://pamelageller.com/2017/03/acid-attacks-london.html/

 149. Podobne ataki kwasem na kobiety maja miejsce w Berlinie.

  http://pamelageller.com/2017/03/woman-acid-berlin.html/

 150. Daniel Passent: „O co chodzi zwolennikom antyniemieckiej krucjaty”?

  O stosunki partnerskie, szacunek dla demokracji.
  A o co chodzi oderwanym od miski zwolennikom berlinskigo hołdu?

 151. Lá fhéile Pádraig sona dhuit!

  https://www.youtube.com/watch?v=3ouqhCtIh2g

 152. Lider4
  16 marca o godz. 23:25

  „Wiadomości” (TVP1) poinformowały o skandalicznej instrukcji szefa koncernu Ringier Axel Springer Marka Dekana dla polskich dziennikarzy pracujących w koncernie”.

  Czyzby te instrukcje docierały i do „Polityki”?

 153. Bar Norte
  16 marca o godz. 23:31

  „Lider4 Tak się złożyło, że zwabiony nagłówkiem „Skandaliczna instrukcja … ” przeczytałem ową instrukcję … Z tym, że nie widzę w niej nic skandalicznego”.

  A to znaczy, że nastąpiła chyba jakaś pomyłka. Potwierdź jeszcze, abym miał absolutną pewność, że dobrze się składa, iż większość prasy w Polsce kontroluje kapitał niemiecki, no i jak dobitnie to świadczy o naszej niezależności.

 154. radzilowJedwabne

  Moim zdaniem zarówno zawarcie wiedeńskiej konwencji o stosunkach konsularnych jak i jej przestrzeganie jest na ręką państwom stronom bo dzięki zasadzie wzajemności otwiera mozliwości wywierania wpływu politycznego w stosunkach wzajemnych – w tym przypadku poprzez konsulaty. Zresztą dotyczy to również innych konwencji dotyczących swobód dyplomatycznych.
  Na przykład na podstawie konwencji umozliwia i toleruje się działania konsulatów niezgodne z interesem państwa goszczącego by móc tego typu działania prowadzić za pośrednictwem swych konsuli.
  Odnosi się to np do dzialalności wywiadowczej albo wspierania opozycji. A nawet jeśli potrzeb politycznych nie ma to się zakłada, że mogą być.
  Tak więc jakby nie patrzeć to Holandia naruszając konwencję wpływ dyplomatyczny na sytuację w Turcji na skutek retorsji ma ograniczony.
  Lecz czy wyborcza skórka premira Holandii warta była takiej dyplomatycznej wyprawki nie potrafię rozstrzygnąć.

 155. Mauro Rossi

  „Bar Norte: zwabiony nagłówkiem „Skandaliczna instrukcja … ” przeczytałem ową instrukcję … Z tym, że nie widzę w niej nic skandalicznego”

  Mauro Rossi: A to znaczy, że nastąpiła chyba jakaś pomyłka. Potwierdź jeszcze, abym miał absolutną pewność”

  Tę część twojej wypowiedzi potwierdziłem już w tej dyskusji kilkakrotnie.

  Co do drugiej częsci wypowiedzi: „większość prasy w Polsce kontroluje kapitał niemiecki, no i jak dobitnie to świadczy o naszej niezależności.”

  Mam pytania:

  A gdyby kapitał niemiecki kontrolował mniejszość to coś by to zmieniło w „niezależności” – jak to ujmujesz? Mniejsza, większa by była – jak byś to zdefiniował?

  A gdyby tę „większość” (albo „mniejszość”) kontrolował kapitał włoski, amerykański, brytyjski, hiszpański, rosyjski, japoński, chiński … to coś by to zmieniło z naszą „niezależnością”?

  A gdyby ową „większośc” kontrolował kapitał polski niechętny prezesowi Kaczyńskiemu to co byś napisał o „niezależności”?

 156. Repolonizacja mediów – to następny front otwierany przez PiS.
  Niemieckie koncerny medialne robią wodę z mózgu Polakom!
  Do walki ruszyły nieustraszone „Wiadomości” przy których, ś.p.Dziennik Telewizyjny to była Francja-elegancja. Dziś miałam wątpliwą przyjemność posłuchać tego na własne uszy i znowu mi się skojarzyło… Nagonka na Radio Wolna Europa, paryską Kulturę i inne. Zastanawiam się czy to „powrót do korzeni” czy chichot historii?

 157. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 17:11
  @puszynianka, @jakupski

  ” … Amos Oz … walczyl z Arabami”.

  Z Arabami to pewnie na pustyni. I dlatego tak mu AK imponuje?
  Skoro uznał przywództwo światowe Niemiec …..

 158. Trump do reporterow robiacych zdjecia: „send a good picture to Germany”. 🙂

 159. Muszynianka
  17 marca o godz. 16:07

  „Gomułka miał większe tłumy, ale przemawiał podobnie”.

  Ludzie są przekonani, że poseł Borys Budka z PO to wnuk Gamułki, czyż nie podobny?

  http://9.s.dziennik.pl/pliki/9032000/9032731-borys-budka-900-557.jpgzie

 160. Witold
  17 marca o godz. 7:15

  „Boję się, że przy tej paranoi niedługo usłyszymy o spisku niemiecko-żydowskim skierowanym w Polskę. To już jest chore”.

  Jakie tam chore? Zdrowe i słuszne, to spółka autorska Jacobsky z Radziem Jedwabnym. 🙂

 161. @Mauro Rossi

  „Z Arabami to pewnie na pustyni. I dlatego tak mu AK imponuje?
  Skoro uznał przywództwo światowe Niemiec …..”

  Przywodztwo swiatowe Niemiec to uznaly te twoje ziomy, co to juz w latach szescdziesiatych „przebaczaly” i „prosily o przebaczenie”. To bylo w czasach, kiedy Niemcy calkiem otwarcie wyciagali lapska po Ziemie Odzyskane, kiedy zadali powrotu do granic z 37-go roku. Twoim ziomom-katolikom pod wodza waszego prymasa Wyszynskiego jakos to nie przeszkadzalo, prosili Niemcow o „przebaczenie”. Nic w tym dziwnego – w koncu nie takie rzeczy by wybaczyli w zamian za to, ze dzieki Niemcom twoj kraj stal sie „jednolity rasowo”.

  A do Izraela w ogole nie wpuszczano takich szkopow, ktrorzy ze wzgledu na date urodzenia mogli miec krew na rekach. Szkopow z tego pokolenia, ktore dalo swiatu Oswiecim i Treblinke, po prostu sie nie wpuszcza. Do dzis Szkopy, ktore w chwili wybuchu wojny mialy wiecej niz 11 lat nie sa wpuszczane. Szkop ktory w chwili wybuchu wojny mial wiecej niz 11 lat musi sie starac o wize. Nawet w konwencji bezwizowej z Unia jest ten zapis. Do dzis.

  Merkelowa sie nie lapie, urodzila sie dziesiec lat po wojnie. Poza tym Bundesrepublika wspolfinansuje sporo fajnych cacek – okrety podwodne, korwety. Zakup czterech tysiecy rakiet Spike przez Bundeswehre tez nie zaszkodzil.

  Posumowujac – jak zwykle usilowales kogos ownem obrzucic – a tylko sam sie upackales.

 162. handzia55
  17 marca o godz. 22:33

  ” Niemieckie koncerny medialne robią wodę z mózgu Polakom!… i znowu mi się skojarzyło… Nagonka na Radio Wolna Europa, paryską Kulturę i inne”.

  Przekleństwo skojarzeń, w dodatlku nonsensownych. Takie zachodnioniemeickie nagonki robił na potrzeby peerelowskiej propagandy tygodnik z napisem w winecie: „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”. Pamiętasz? Na pewno. „Polityka” ów tygodnik się nazywał, dziś paradujący w pasie cnoty.

  Nawiasem mówiąc RWE i Paryska Kultura to nie były media niemieckie. RWE to nawet miała kaganiec w postaci konieczności powstrzymywania się od publicystuki na rzecz uznania granicy na Odrze i Nysie. Nie żeby ta granica Amerykanom przeszkadzała, ale z powodu komplikacji dyplomatycznych na linii Waszyngton ― Bonn, no i żeby Niemcy nie wymówli Radio Free Europe gościny w Monachium.

 163. Mauro Rossi
  Budka jest tak podobny do Gomułki jak ty do chińskiej cesarzowej.

 164. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 22:52

  „Szkopow z tego pokolenia, ktore dalo swiatu Oswiecim i Treblinke, po prostu sie nie wpuszcza”.

  Ale odszkodowania od tych Niemców były koszerne, prawda?

 165. handzia55
  17 marca o godz. 23:00

  „Budka jest tak podobny do Gomułki jak ty do chińskiej cesarzowej”.

  Przyjrzyj się dobrze, wykapany Gomułka, nawet tak mówi i gestykuluje. Genów nie da się oszukać.

 166. „Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem” – napisał szef Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan do pracowników koncernu w liście cytowanym przez „Wiadomości”.
  Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (…). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera – podkreślił Dekan.”
  Co w tych refleksjach jest antypolskiego ?
  Tak myśli cała polska inteligencja , czyli 90 procent Polaków.
  Politykę zagraniczną Polski robi „minister wojny” Macierewicz.

 167. @Mauro Rossi

  „Ale odszkodowania od tych Niemców były koszerne, prawda?”

  Koszerne byly odszkodowania w formie Wroclawia, Szczecina, Kolobrzegu, Elblaga, Opola, calego Slaska z kopalniami i z cala tablica Mendelejewa. No bo jak Polak bierze – to jest cacy i oki. Co innego, jak Zyd dostaje – to jest oczywiscie Zbrodnia Przeciw Ludzkosci.

  A wracajac do tego „swiatowego przywodztwa Niemiec” – Przywodztwo swiatowe Niemiec to uznaly te twoje ziomy, co to juz w latach szescdziesiatych „przebaczaly” i „prosily o przebaczenie”. To bylo w czasach, kiedy Niemcy calkiem otwarcie wyciagali lapska po Ziemie Odzyskane, kiedy zadali powrotu do granic z 37-go roku. Twoim ziomom-katolikom pod wodza waszego prymasa Wyszynskiego jakos to nie przeszkadzalo, prosili Niemcow o „przebaczenie”. Nic w tym dziwnego – w koncu nie takie rzeczy by wybaczyli w zamian za to, ze dzieki Niemcom twoj kraj stal sie „jednolity rasowo”.

  Posumowujac – jak zwykle usilowales kogos ownem obrzucic – a tylko sam sie upackales.

 168. Zobaczyłem w markecie stronę tytułową tygodnika „Gazeta Polska ” .
  Rzeczywiście w mundurze wysiada z tramwaju stylizowany Donald Tusk a w tle Angela Merkel .
  Brawo polscy dziennikarze z gazety o polskim kapitale !
  Co za poziom !

 169. Mauro Rossi
  Tu nie chodzi o to czyje co było, tylko o metody opluskwiania przeciwnika, ktore pozostały takie same, albo nawet są twórczo rozwijane.
  Wątpię abyś w tamtych czasach czytywał osobiście Politykę. Gdybyś ją czytał wtedy, dzisiaj nie wypisywałbyś takich farmazonów na tym blogu.

 170. xmax
  17 marca o godz. 22:40

  „Trump do reporterow robiacych zdjecia: „send a good picture to Germany”.

  Jego poczucie humoru sygnalizuje co się stanie z tymi „a good picture” w drodze do Niemiec. Włosy Trumpa stana się ciemne (grzywka pozostanie), wyrosną wąsy w stylu lat 30. Nazajutrz w mediach należących do Axel Springer AG pojawi się czysty aryjczyk urodzony w Austrii. 🙂

 171. @Mauro Rossi

  „Przyjrzyj się dobrze, wykapany Gomułka”

  Raczej ten twoj prezes to mocno przypomina Chruszczowa. Jak sie wk.. zirytowal, kiedy polowa waszego Sejmu zaczela skandowac „Donald Tusk!”, „Donald Tusk!” – to zaczal walic w mownice zupelnie jak ongis Chruszczow w Oenzecie. Tyle ze Chruszczow butem – a twoj prezez lap.. sorki, _dlonia_.

  A w ogole to jakie poj.. neijasne stosunki w tym twoim kraju. Jesli wierzyc temu twojemu prezesowi, to niemal polowa waszego Sejmu to jacyc zdrajcy stanu:

  ” nie wierzycie w nic, poza waszymi interesami i interesikami. Wy jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, wy kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce. Jesteście i byliście zawsze – ”

  Jesli blisko polowa waszych poslow to ludzie, ktorzy „kompromituja Polskę, sa przeciw Polsce. Sa i byli zawsze” – to fajnie sie prezentujecie. W takim razie az dziwne, ze ci poslowie jeszcze po wolnosci chodza. No i co z ich elektoratem? Nie od dzis przewiduje, ze wiezien na wszystkic nie starczy. Akle cos slamazarna ta wasza waadza, jesli ludzie, ktorzy „kompromituja Polskę, sa przeciw Polsce. Sa i byli zawsze” – pozostaja bezkarni. No i ta Repolonizacja Mediow wsie odwleka.

 172. handzia55
  17 marca o godz. 23:12

  „Wątpię abyś w tamtych czasach czytywał osobiście Politykę. Gdybyś ją czytał wtedy, dzisiaj nie wypisywałbyś takich farmazonów na tym blogu”.

  Oczywiście, że czytywałem w tamtch czasach Politykę, nawet gorsze rzeczy jak TL, ale już wóczas miałem do tego dystans. W odróżnieniu od niekórych nie musiałem w 1989 roku narodzic się na nowo z innymi poglądami niż za komuny.

 173. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 23:16

  Nie narzekaj na kaczyzm, bo przestaną kupować rakiety w Izraelu. 🙂

 174. @mauro Rossi

  „Nie narzekaj na kaczyzm, bo przestaną kupować rakiety w Izraelu. ”

  No i wuj. Jak na razie to te rakiety kupuje pol swiata, dopiero co rakiety, drony i inne cacka zakupil Azerbejdzan za siedem duzych baniek. Znaczy siedem miliardow zielonych. Te rakiety, na ktore usilowales nafajdac, kupilo pol Europy, od Bundeswehry po Holandie i Hiszpanie. A nie zamierzacie aby wprowadzic jakiegos „embarga” i „blokady”, z racji przesladowan Umeczonego Narodu Palestyny? Bo jak wprowadzicie to wszyscy sie poplacza.

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „India will buy $2.5 billion, anti aircraft missiles from Israel”

  https://inewsjournal.com/india-will-buy-2-5-billion-anti-aircraft-missiles-israel-5310/

  Lepiej walnij cos o tym, ze rakiety, drony, procesory, awionike i leki na MS to kazdy guupi potrafi zrobic. A prawdziwa sztuka to konstruowac europalety. Dlatego w tym twoim kraju az sie przelewa z dobrobytu. I dziwi tylko nieco, ze twoje ziomy zapitalaja do pracy juz nawet do Czech.

 175. Waldemar
  17 marca o godz. 23:08

  ” …. w mundurze wysiada z tramwaju stylizowany Donald Tusk a w tle Angela Merkel. Brawo polscy dziennikarze z gazety o polskim kapitale ! Co za poziom”!

  W wolnych chwilach przejrzyj sobie okładki Newsweeka. Jedna z nich.
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36190/okladka7.jpeg

 176. Mauro Rossi on będąc dzieckiem w kolebce łeb urwał hydrze czyli czyli miał dystans do Polityki a teraz dusi centaury na blogu Polityki.
  Bareja by tego nie wymyślił!

 177. Waldemar
  17 marca o godz. 23:08

  – jakos poziomem Newsweeka nie zachwycasz sie,…. idz do „polskiego” dziennikarza lisa, tam sa ciekawsze pierwsze strony.

 178. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 23:07

  „To bylo w czasach, kiedy Niemcy calkiem otwarcie wyciagali lapska po Ziemie Odzyskane, kiedy zadali powrotu do granic z 37-go roku. Twoim ziomom-katolikom pod wodza waszego prymasa Wyszynskiego jakos to nie przeszkadzalo, prosili Niemcow o „przebaczenie”.

  W tym orędziu nie było niczego o kwestiach politycznych, granicach, ani tym bardziej darowaniu Niemcom Ziem Odzyskanych. Orędzie miało wymiar chrześcijański i moralny, ale nie wiem czy do ciebie to dociera, zapewne posiadasz inną wrażliwość. Jednym z autorów Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich był świetnie mówiący i piszący po niemiecku abp Bolesław Kominek z Wrocławia. Gdyby nie to orędzie, mające oczywisty wpływ na ocieplenie stosunków polsko-niemieckich, to kanclerz Willy Brandt raczej nie miałby okazji przyklęknąć przed pomnikiem Bohaterów Getta w 1970 roku. Po opublikowaniu Orędzia w 1965 r. Episkopat poddany został nieprawdopdobnemu linczowi prasowemu, oczywiście bez prawa obrony (również „Polityka” się w to włączyła), ale 5 lat później komuniści Gomułki już z tego skrzystali nawizując kontakty z RFN. A Gierek jeszcze bardziej, pozyskując duże niemieckie kredyty.

 179. handzia55
  17 marca o godz. 23:36

  „Bareja by tego nie wymyślił”!

  Bareja to by wszystko wymyślił, oczywiście z wyjątkiem red. Passenta w roli niemieckiego Rejtana. 🙂

 180. radzilowJedwabne
  17 marca o godz. 23:16

  „Przyjrzyj się dobrze, wykapany Gomułka”
  „Raczej ten twoj prezes to mocno przypomina Chruszczowa”.

  No dobrze, krakowskim targiem. Mosze Dajan w młodosci, kiedy miał jeszcze zdrowe oko. Gdyby nie francuski snajper strzelajacy do Dajana byliby z posłem Budką nie do odróżnienia.

  sam zreszta oceń:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/Mosche_Dajan.jpg/250px-Mosche_Dajan.jpg

 181. Bar Norte
  17 marca o godz. 22:31

  „A gdyby kapitał niemiecki kontrolował mniejszość to coś by to zmieniło w „niezależności” – jak to ujmujesz? Mniejsza, większa by była – jak byś to zdefiniował”?

  Nawet mnieszościowy udziałoweiec może mieć akcje uprzywilejowane i prawo decyzji, zatem kontroli stanu umysłów dużej części populacji. To też jest grożne dla demokracj, dlatego że zewnętrzna siłą może wpływać się na decyzje wyborców. Oczywiście zwykle nie musi tego robic, ale ma taką opcję. To jak z samolotem rządowym, serwisowany w Rosji. Rzecz w USA, Niemczech, Francji etc. zupełnie nie do pomyślenia, by serwisować w Chinach, bo taniej, ale w Polsce się zdarzyła. Z wiadomym skutkiem. Trudno tu o oryginalność, w Europie silne kraje dobrze to rozwiązały. Polskie rozwiązanie będzie takie jak niemieckie i francuskie. Oczywiście w Brukseli i Berlinie pewnie zawyją z oburzenia, bo ktoś uderzył w leżące na stole nożyce. Hipokryzja w polityce jest nieuleczalna.

  „A gdyby tę „większość” (albo „mniejszość”) kontrolował kapitał włoski, amerykański, brytyjski, hiszpański, rosyjski, japoński, chiński … to coś by to zmieniło z naszą „niezależnością”?

  To nie ma znaczenia, przecież w Niemczech żaden kraj UE nie kupi ogólnoniemieckiej stacji telewizyjnej ani gazety. Dlaczego w Polsce ma być inaczej?

  „A gdyby ową „większośc” kontrolował kapitał polski niechętny prezesowi Kaczyńskiemu to co byś napisał o „niezależności”?

  Krajowy kapitał może się wybrac na zakupy, ale z tego co ja się orientuję na pewno będzie zakaz koncentracji w jednych rękach, bo to nie sprzyja demokracji. W mediach własność rozproszona jest bezpieczniejsza.

 182. @Mauro Rossi

  „Mosze Dajan w młodosci, kiedy miał jeszcze zdrowe oko.”

  Mosze Dajan w mlodosci stracil oko, bo walczyl z naziolami. W odroznieniu od co bardziej walecznych marszalkow, generalow i pulkownikow – jak przyszlo co do czego, to nie sp..lal na jakies Zaleszczyki czy w kierunku Tallina, tylko sie bil. Oko stracil – ale wyzyl. Nic dziwnego, ze jak ktos ma pogrom w herbie a Zaleszczykami sie pieczetuje, to usiluje naf ..dac na Dajana.

  Jak zwykle – wykle usilowales kogos ownem obrzucic – a tylko sam sie upackales..

  A teraz dalej sie zachwycaj tymi twoimi biskupami, co Niemcow w niewiele lat po wojnie „prosili o przebaczenie”, w czasach, kiedy Niemcy otwarcie wyciagali lapska po Ziemie Odzyskane, kiedy zadali powrotu do granic z 37-go roku. Twoim ziomom-katolikom pod wodza waszego prymasa Wyszynskiego jakos to nie przeszkadzalo, prosili Niemcow o „przebaczenie”. Nic w tym dziwnego – w koncu nie takie rzeczy by wybaczyli w zamian za to, ze dzieki Niemcom twoj kraj stal sie „jednolity rasowo”.

 183. @Mauro Rossi

  „przecież w Niemczech żaden kraj UE nie kupi ogólnoniemieckiej stacji telewizyjnej ani gazety.”

  Frowno ci wiadomo, co kto w Niemczech „kupi” a czego „nie kupi”. Wypowiadaj sie w obrebie twojego stanu wiedzy i aparatu pojeciowego: Siekiera, sztamajza, baniak z nafta, stodola, szpandryna, zlote zeby. A jak probujesz kierdolic na temat tego, co kto moze lub nie moze „kupic” „w Niemczech” – to robi sie groznie, podobnie jak wtedy, kiey sie wypowiadasz na tematy zwiazane z lotnictwem.

  Mozna z krzesla zleciec ze smiechu.

 184. @Mauro Rossi

  „Gdyby nie to orędzie, mające oczywisty wpływ na ocieplenie stosunków polsko-niemieckich, to kanclerz Willy Brandt raczej nie miałby okazji przyklęknąć przed pomnikiem Bohaterów Getta w 1970 roku.”

  Gdyby nie radzieckie dywizje pancerne i radzieckie glowice jadrowe to by Niemcy nie przestali wyciagac lap po Ziemie Odzyskane. Niemcy wiedzieli od kogo dostali w skore. Wiedza do dzisiaj.

 185. @Mauro Rossi

  „linzcowi prasowemu”

  Dobra dobra, kiedy Komora wsadzicie do pierdla? I za co – za Zbrodnie Smolenska czy za kradziez zyrandola i gesiarki?

 186. Jak ten czas się zmienia, niemal nie na ludzką miarę.

  W czasach ziemnej wojny idąc w Berlinie wschodnim Leipzigerstrasse w kierunku Friedrichstrasse, by skręcając w lewo dojśc do przejścia Checkpoint Charlie (i dalej ― go West), szło się wzdłuż pobliskiego muru oddzielajacego kapitalizm od komunizmu. Za murem był Berlin Zachodni, a na pierwszym planie wysoki nowoczczesny budynek, świetnie widoczny ze wschodu, z ogromnym neonem: Axel Springer Verlag. O k….a, jakże wtedy to się kojarzyło z wolnością.

 187. radzilowJedwabne
  18 marca o godz. 0:50

  „Dobra dobra, kiedy Komora wsadzicie do pierdla”?

  A za co? Jest absolutnie niewinny (pomijajac ekscesy w Japonii), grzecznie podpisywał Tuskowi wszystkie ustawy, no … przy trzech się zawahał. A ostatnią jaką podpisał była to słynna ustawa o Trybunale Konstytucyjnym z 2015 r. o sędziach TK wybieranych na zapas. Ale wybieranych tylko przez PO i jedynie do końca 2015 roku!

 188. Zrządzeniem losu i dzięki zwycięskiej misji słowiańskiej Armii Czerwonej mogę czytać Politykę po polsku a na terytorium Polski przestały dymić kominy krematoriów KL.Zbudowanych w czasach katolickiej III Rzeszy słynnej z kościołów pełnych wiernych modlących się o pomyślność przysłowiowego Wolfganga wysłanego pod Stalingrad w ramach Drang nach Osten ! A namaszczonego przez Piusa XII z Gott mit uns ! Aby rasa panów stanowiła cywilizację świata.Tak sobie myślę,że teraz zalecenia Unii hunwejbini- pisowcy przyjmują jako Gott mit uns ! Merkel a nie jak dawniej papieża. Słynnego z białostockiego gestu powitania włoskich przedstawicieli rasy panów. Pisowcy naśladują ACz w gumkowaniu germańskich nalotów nad Wisłą ?

 189. Pan Sakiewicz widać dokładnie wylizał obsikane buty prezesa i teraz patrzy nieco wyżej z tym lizaniem bo mu szare komórki od tego lizania zaczadziały i klepie byle co i byle jak. Mnie się podoba brytyjska maksyma odnosząca się do bieżącej sytuacji politycznej którą głosił Winston Churchill ” Brytyjczycy nie mają stałych przyjaciół ale mają stałe interesy ” i myślę że to powinna być myśl przewodnia naszej polityki zagranicznej i naszego stosunku do naszego zachodniego sąsiada. Jeżeli nie chcemy widzieć rosyjskiej „wyzwoleńczej” armii na naszych ulicach to trzymajmy się UE ze wszystkich sił.

 190. Muzeum Koziołka Matołka w Pacanowie to dobra i słuszna sprawa.

  Brakuje tylko pieniędzy na jego rozwój i promocję.

  Ale to jest Nasze i promuje NASZOŚĆ.

 191. spokojny18
  Muzeum Koziołka Matołka to dla pisiorów podejrzana sprawa.Sam koziołek w czerwonych spodniach chodził niczym Jurek Owsiak, a pracownicy muzeum ośmieszyli na całą Polskę panią wojewodę z PiS. Oj, nie ujdzie im to na sucho…

 192. W Niemczech 90% mediów należy do Niemców. Podobnie w Polsce, 90% mediów należy do Niemców

 193. : )
  a na sobote: Wladimir Wolfowicz Zyrinowski, czyli Duma-show, 8 marca 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=tIvEsDq0Vdo

 194. – ” idz do „polskiego” dziennikarza lisa”
  – „Bareja to by wszystko wymyślił, oczywiście z wyjątkiem red. Passenta w roli niemieckiego Rejtana. ”
  Zastanawia ale nie dziwi (!) brak „cudz.” przy ‚dziennikarzu’ , przy ‚lisie’ , ‚Rejtanie’
  Dziwi przy ‚niemieckiego’ ale nie dziwi duze ‚R’ przy rejtanie ..
  Tcz.in. juz pan lezy Panie Passent !

  Niemiecki Passent – Rejtan..
  ” Chyba po moim trupie ! To juz wole byc klientem Radziwiłłów herbu Trąby.
  I’m not sober yet .. musze sie znow skaleczyc sie jakim szklem albo na spolke z orbanem rozebrac te Niemcy ..
  Gesi gesi do domu ! Boimy sie ! Czego ? Lisa zlego !

 195. @Mauro Rossi

  „Jest absolutnie niewinny ”

  Dobra, dobra, dopiero co wasze media trzesly sie od tego, co Komor jakoby ukradl/przywlaszczyl/wyniosl/costam. Jakos wtedy nie bylo gadki, ze „niewinny” tylko ze ukradl/przywlaszczyl/wyniosl (wybierz jedno). I jak – po wolnosci chodzi? A zebys nie probowal naklamac jak zwykle – to nizej o tym waszym audycie:

  „Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (http://www.tvn24.pl) … Kancelaria prezydenta doniosła na poprzedników. „Dokumentacja jest skandaliczna … – Zgłosiliśmy to do prokuratury, to powinno być wyjaśnione, ponieważ w głowie się nie miesci … – Dokumentacja jest tak skandaliczna, że tego nie można pozostawić bez sprawdzenia przez prokuraturę – podkreślił Dera. … (ustnie) „podejrzenie przywlaszczenia”

  No i co z rola Komora w Zbrodni Smolenskiej? Zebys nie naklamal jak zwykle, to ci sie pod patrzalki podsuwa wasze cenne wypowiedzi:

  „Odegrał niejasną rolę przy remoncie Tu-154, pospiesznie przejął władzę po katastrofie, następnie obwiniał polskich pilotów i nagradzał rosyjskich funkcjonariuszy. Jako prezydent wspierał kremlowską wersję katastrofy smoleńskiej i nie zrobił nic, by wyjaśnić śmierć swojego poprzednika. Czy dlatego, że ma w tej sprawie coś do ukrycia? ”

  „Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim?

  Przejęcie obowiązków Prezydenta RP po zamachu smoleńskim dokonano z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy”

  Znaczy Komor dokonal „zamachu stanu”, jest na miejscu – a ta wasza prokuratura jakos nic? Ani w sprawie „zamachu stanu” ani w sprawie audytu, zyrandola i gesiarki?

  W IIRP to by sie tak nikt nie patyczkowal. Jak kto podpadl Jasniepanu Pilsudskiemu, to nie bylo zmiluj, czy to Witos czy Korfanty – umiano sobie z takimi radzic w twierdzy brzeskiej.

 196. @obWiesiek59

  .. ma w herbie 59 ale bredzi trzy po trzy. Hejtoli i lze o „zestrzeleniu” „Izraelskiego samolotu”, powolujac sie klamliwie na defence24. A co naprawde pisza komentatorzy?

  „Rusofilom na forum jak zwykle zostają niepotwierdzone przez nikogo informacje z arabskich czy rosyjskich mediów o zestrzeleniu kilku izraelskich maszyn.Żadnego wraku,żadnych szczątkow samolotu,ciał zabitych pilotów też nikt nie widział.Jakoś trzeba przykryć kolejną kompromitację rosyjskich rakiet przeciwlotniczych w Syrii.Żadne Pancyry,żadne S-300/400 ktore mialy zdejmowac izraelskie myśliwce tuż nad lotniskami nie pomagają.Izraelczycy latają jak chcą i to bez rozwalania wrogich wyrzutni p-lot co w normalnym konflikcie mialo by miejsce w pierwszych minutach walk.”

  jakos zaden obWies od aktow strzelistych do muzulmanskiej bomby atomowej nie potrafi wytlumaczyc, czemu ze zaf..ne arabskie „zwyciestwa” jakos nigdy nie bywaja potwierdzone przez jakikolwiek material faktograficzny:

  ” niepotwierdzone przez nikogo informacje z arabskich czy rosyjskich mediów o zestrzeleniu kilku izraelskich maszyn.Żadnego wraku,żadnych szczątkow samolotu,ciał zabitych pilotów też nikt nie widział.Jakoś trzeba przykryć kolejną kompromitację rosyjskich rakiet przeciwlotniczych w Syrii.”

 197. @Slowianin Stanislaw

  „Zbudowanych w czasach katolickiej III Rzeszy słynnej z kościołów pełnych wiernych”

  To sie nie calkiem zgadza, polowa III-ciej Rzeszy to byli ewangelicy. Oczywiscie panowalo pelne porozumienie z katolikami i panem papiezem, zarowno co do Drang nach Osten jak i co do KL i kominow.

 198. @Bar Norte

  „Holandia naruszając konwencję ”

  Jak na razie nie widac tego rzekomego „naruszenia konwencji”.

  Agresywny tlum intruzow-gastarbajterow stanowi oczywiste niebezpieczenstwo dla kraju ich goszczacego i jego mieszkancow. Urzednik konsulatu nie ma prawa udawac sie tam, gdzie nie pozwalaja na to wzgledy bezpieczenstwa. Naklanianie i tak juz groznego i agresywnego tlumu do dalszych aktow agresji to wlasnie oczywiste lamanie konwencji.

  A poza tym warto po raz kolejny przypomniec, ze prawa _obywatelskie_ przysluguja _obywatelom_ – a nie intruzom, czy to gastarbajterom, czy to tzw „uchodzcom”. Jesli sie Turkom nie podoba w Holandii czy w Niemczech to w koncu maja swoj wlasny kraj.

 199. Rosja dąży w sposób naturalny i tradycyjnie do zbliżenia z Niemcami. Oczywiście kosztem Polski, bo inaczej się nie da. Należy więc wyzwolić Niemcy z obowiązku troszczenia się o Polske w ramach Unii. Że obecna polityka zagraniczna polskich władz jest inspirowana przez Moskwe – nie ulega dla mnie watpliwosci

 200. Dżentelmeni od PiSowskiej propagandy bardzo chętnie powtarzają hasło:
  „większość prasy w Polsce kontroluje kapitał niemiecki”
  nie mówiąc nic o tym, co oznacza „większość prasy” oraz pomijając zupełnie inne media i ich zasięg, okrawając temat do koncernu Axel Springer.

  Na bazie tego stwierdzenia, które dotyczy tytułów prasy regionalnej kują tezę, że w Polsce media zostały opanowane przez Niemców, oni rządzą nami przez media jak chcą.

  Na witrynie money.pl jest zestawienie własnościowe mediów w Polsce, od mediów mających największy zasięg do mediów o zasięgu najmniejszym – telewizja, radio, portale internetowe, dzienniki, tygodniki.

  Telewizja
  Z zestawienia wynika, że w medium o największej sile oddziaływania – telewizji właścicielstwo niemieckie niemal nie istnieje. To po pierwsze i najważniejsze, ponieważ telewizja ma największą „siłę oddziaływania spośród wszytkich mediów.

  Radio
  Bauer Polska jest właścicielem największej z nich – RMF (25 % rynku). I to wszystko, jeśli chodzi o kapitał niemiecki.

  Portale internetowe
  Kapitał niemiecko-szwajcarski jest właścicielem onet.pl (AxelSpringer) oraz Interia.pl (Bauer).

  Dzienniki ogólnopolskie
  Springer jest właścicielem dwóch dzienników spośród największych pod względem nakładu – Fakt oraz Przegląd Sportowy. Dalsze największe – GW, Super Express, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Gazeta Polska należą do rodzimego kapitału.

  Tygodniki
  Spośród największych kapitał niemiecko-szwajcarski (Springer) ma tylko Newsweek. To o tym tygodniku najwięcej krzyczą PiSowcy jako najpotężniejszym narzędziu niemieckim ogłupiania prawdziwych Polaków. Newsweek ma udział w rynku tygodników o ponad 16 tys nakładu około 21 %.

  Jak z takiego materiału daje się dżentelmenom-propagandowcom PiSu wypichcić generalna tezę – media polskie zostały opanowane przez Niemców?
  Pzdr, TJ

 201. tejot,

  ciekawe ilu z tych pyszczących antyniemieckich pisowych jeździ niemieckim samochodem i ma w domu niemieckie AGD.

  Szkoda Polski, ale skoro lud tego chce, to znaczy chce jasno zdefiniowanego wroga, no to go ma. Nic tak nie zwiera szeregów.

  Zastanawia natomiast zupełna niemrawość reszty, która chyba raczej ogranicza się do machnięcia ręką i przewracania oczyma. Gdzie są Petru, Schetyna i inni jeśli chodzi o codzienne reagowanie na pisowskie kłamstwa i pisowską goebbelszczyznę ? Z kaczyńskim wciąż cackają się jak z jajkiem, bo co ? Bo to jakiś święty człowiek tylko dlatego, że poświęcił swego brata (i prawie setkę innych osób) dla sprawy ? Za każdym razem, kiedy kaczor kwaknie, to bohaterowie opozycji niemal kulą się i tyljo coś szeptają lo cichu.

  To jest największa tragedia: pis gra tak, jak mu przeciwnik pozwala.

 202. tejot
  18 marca o godz. 12:54

  „większość prasy w Polsce kontroluje kapitał niemiecki”

  „Jak z takiego materiału daje się dżentelmenom-propagandowcom PiSu wypichcić generalna tezę – media polskie zostały opanowane przez Niemców?”

  TJ,

  – tak, z Twojego „wypichconego materiału” to nie wynika, ale zamiesciles w nim tylko to co bylo dla Ciebie wygodne,….zapomniales o mediach lokalnych.

  http://ohsisi.pl/kto-wydymal-media-w-polsce-98-procent-kapitalu-mediow-w-rekach-zagranicznych/

 203. Mauro Rossi

  Z uwagą przeczytałem twój komentarz z 0,27 o planach upaństwowienia mediów. W sumie nic nowego, bo przecież ten kraj już kiedyś przez to przechodził.

  Tym niemniej mam pewne wątpliwości dotyczące proporcjonalnej „kontroli nad umyslami” (proporcjonalnej suwrennosci) o której piszesz. Jak zrozumiałem interesuje was uzyskanie wiekszościowej „kontroli nad umysłami”.
  W związku z tym mam pytania:
  Jaka ma być większość poddana „kontroli umysłów”? W komentarzu sugerujesz, że chcecie kontrolować wiekszość bezwzględną „umysłów” czytających i oglądających – więcej niż 50 procent odbiorców. Zastanawiam się więc skąd ten minimalizm. Nie lepiej kontrolować wszystkie „umysły”?
  Poza tym nie wiem na podstawie jakich kryteriów chcecie uzyskać ów współczynnik „kontroli umysłów”. Czy upaństwawiać będziecie większość mediów czy raczej tylko te media, które aktualnie kontrolują „większość umysłów”?
  A poza tym co z „umysłami”, które nie bedą się chciały poddać kontroli i uciekną z mediów kontrolowanych (upaństwowionych) do niekontrolowanych? Pamiętam czasy, że 99 procent upaństwowionych mediów miało „kontrolować umysły” odbiorców i nic z tego nie wyszło, bo „umysły” uciekły do tego 1 niekontrolowanego przez państwo procenta – z wiadomym skutkiem.
  Jak chcecie temu przeciwdziałać?

  Poza tym odnoszę wrażenie, że nie rozróżniasz kapitału od państwa. Wynika to z tego, że w komentarzu stosujesz te określenia zamiennie. I tak np rząd RFN zlewa ci się w jedno np z „Ringier Axel Springer”. A to tak jakby „Scripps Networks Interactive”, własciciel opozycyjnej wobec waszego rządu telewizji TVN, zlewał ci się w jedno z administracją prezydenta Trumpa.

  Byłbym zobowiązany, gdybyś jakoś wyjasnił moje powyższe wątpliwości.

 204. radzilowJedwabne

  Konwencja wiedeńska o stosunkach konsularnych wyłącza z możliwości swobodnego poruszania się i podróżowania personelu konsularnego miejsca do których „wstęp ze względu na bezpieczeństwo państwa jest zabroniony lub ograniczony.”

  Mowa jest więc o bezpieczeństwie państwa a nie bezpieczeństwie publicznym.
  W moim przekonaniu nie chodzi więc np o strefę zamieszek czy rozruchów ale np o infrastrukturę chronioną przez państwo z uwagi na jego bezpieczeństwo – jednostki wojskowe, poligony, instytuty badawcze itp.

 205. @xmac

  „I tu mam na myśli np. spółkę AGORA SA w skład której wchodzi Gazeta Wyborcza, z głównodowodzącym Adamem Michnikiem, który notorycznie pozywa do sądów jakichkolwiek redaktorów piszących o nim zbyt dużo prawdy.”

  No wlasnie, xmax. Kiedy w koncu ta Repolonizacja Mediow? Jakim cudem ten antypolski Szechter („przepros za ojca i brata”) jeszcze ciagle chodzi po wolnosci? Paragrafu nie mozecie na niego znalezc czy jak? Slamazarna jakas ta wasza waadza. Przeciez Szechter w oczywisty sposob jest winien z racji swojego brzydkiego „pochodzenia” i jeszcze brzydszej „narodowosci”.

  Poza tym dochodzi kwestia telewizji. A takze kwestia opozycji. Oddaje glos waszej patriotyczno-narodowej witrynie „wPolityce”:

  http://wpolityce.pl/polityka/294487-tvn-przyznal-ze-poslowie-opozycji-to-zdrajcy-w-antypolskim-zacietrzewieniu-powiedzieli-prawde

  „TVN przyznał, że posłowie opozycji to zdrajcy! W antypolskim zacietrzewieniu powiedzieli prawdę … Fakty” przyznały, iż opozycja to zdrajcy. Rzecz jasna nie dawałem wiary temu, że coś takiego mogło paść w TVN-ie, ale odsłuchałem ową audycję w internecie. Przecież – jak podają sami o sobie na tytułowej stronie – „’Fakt’ to rzetelna i sprawdzona informacja podana w profesjonalny sposób”. Wszystko się potwierdziło. … Człowiek, który donosi do obcego państwa, to jest zdrajca i powinien wisieć na stryczku … Czy można stawiać zarzuty posłowi lub posłance z powodu tego, że chce ukarania ludzi kolaborujących z obcymi państwami? Takich kolaborantów nie od dziś nazywa się zdrajcami, a w polskim Kodeksie Karnym są na nich stosowne paragrafy, zwłaszcza paragraf 1 w art. 127”

  Cos sie slabo staracie, xmax. Zdrajcy, kolaboranci tacy, co powinni „wisiec na stryczku” sie panosza, antypolski Szechter chodzi po wolnosci – a wy nic! Oddaje ponownie glos portalowi „wPolityce”:

  „Jeśli chodzi o karę śmierci, to oczywiście pani Bernadeta przesadziła, taka już nie funkcjonuje w naszym prawodawstwie, ale dożywocie – owszem. I jestem święcie przekonany, że poza Polską nie znalazłby się drugi kraj na świecie, który takiemu Kijowskiemu darowałby jego notoryczne antynarodowe, antypaństwowe hasanie za granicą.”

  Mam nadzieje, xmax ze sie w koncu wezmiecie do roboty.

 206. Paradoksem jest,że tzw.opozycja to też katolicy i wspólnie piją wódkę z miejscowym proboszczem licytując się o jego względy obiecując ozdóbki na ambonie. W rewanżu padną z ambony podpowiedzi parafianom gdzie postawić krzyżyk na karcie wyborczej. Tak sobie myślę,że skala siermiężnego katolicyzmu jest porażająca i nie ma miejsca na państwo świeckie. Ochrzczony suweren bierze wszystko po uważaniu proboszcza !

 207. xmax
  18 marca o godz. 13:27

  Mój komentarz
  Xmax, jeśli wliczysz do większości prasy periodyki typu Kobieta i Życie, różne tygodniki z programami telewizyjnych kanałów, pisma dla majsterkowiczów, o urządzaniu domu, itd, to wyjdzie, że właścicielem „większości prasy” jest kapitał niemiecki.

  Ja pisałem o mediach, przede wszystkim o tych mediach, które mają największy zasięg pod względem słuchalności, oglądalności, czytelnictwa, a nie o statystyce dotyczącej prasy lokalnej, czy dla majsterkowiczów.

  Xmax, tak a propos – jak sobie wyobrażasz szerzenie polityki rządu niemieckiego za pośrednictwem niemieckiej polskojęzycznej prasy dla majsterkowiczów? Na przykład popularyzowanie proniemieckiej działalności Tuska na niwie europejskiej w „Poradniku domowym” lub w „Dobre Rady”?
  Pzdr, TJ

 208. @Slowiani Stanislaw

  „Paradoksem jest,że tzw.opozycja to też katolicy i wspólnie piją wódkę z miejscowym proboszczem licytując się o jego względy obiecując ozdóbki na ambonie.”

  To nie paradoks, po prostu klotnia w rodzinie. Cos jak nawalanki miedzy sanacja a endecja w epoce brzesko-kartuskiej.

 209. Znakiem tego prasa katolicka jest tubą propagandową Watykanu a duchowni urzędnikami papieża. Co potwierdzają w modlitwach pomijając prezydenta w przeciwieństwie do Polskich Tatarów.W modlitwach katolików Polska nie istnieje podobnie jak jego władze.Tak sobie myślę komu ślubują wierność.

 210. tejot
  18 marca o godz. 13:48

  TJ, czytelnicy blogu sami widza z zalaczonego linku, …. sam dobrze wiesz, ze nie chodzi tu o „pisma dla majsterkowiczów”, tylko o dzienniki (prase) lokalna,…. nie zapominaj rowniez, ze Polska to 16 wojewodztw,….troche matematyki przyda sie. 🙂

 211. Politycy PiS oraz zawłaszczone przez nich, a także sympatyzujące z nimi media, mają ten komfort, że mogą bezkarnie pomawiać i lżyć oponentów mając pewność, że lżeni i pomawiani nie zareagują, czyli nie podejmą żadnych kroków prawnych przeciwko oszczercom. Ostatnio co prawda posłowie PO pozwali wiceministra Kownackiego, za „krew na rękach”, ale już mało kto o tym pamięta, a niewykluczone, że i sami pozywający o tym zapomnieli. To podchodzenie platformersów „z pewną taką nieśmiałością” do pisowskich kalumnii zachęca kaczystów do intensyfikacji oszczerczych ataków i obelg.

  Banalną jest konstatacja, iż działania te są obliczone nie tylko na utrwalenie dotychczasowego kaczego elektoratu, ale i pozyskanie przynajmniej kilku procent nowych zwolenników, ponieważ takie bombardowanie propagandą przy nieporadnej, defensywnej postawie opozycji daje sporą szansę PiS na osiągnięcie tego celu. Drugim celem, równie ważne jest odwrócenie uwagi obywateli od niespełnionych przez PiS obietnic – wyszczególnił je w poprzednim wątku „tejot”. W powodzi kłamstw i oszukańczych manipulacji bardzo ważne problemy ulegają rozcieńczeniu, przez co ich waga staje się mniej istotna.

  W pisowskiej propagandzie Donald Tusk jest nie tylko mordercą pisowskiej elity, nie tylko szwabskim kolaborantem, b. agentem STASI i BND, ruskim zresztą też, on jest również oszustem i złodziejem – zamieszany przecież w aferę Amber Gold (wraz z synem), aferę z prywatyzacją CIECH.
  To nie są zarzuty poparte czymkolwiek, lecz domysły, insynuacje. Jaki jest poziom intelektualny pisowskiego elektoratu każdy- spoza tego środowiska – widzi. Cokolwiek wypłynie z ust kaczystów, czy kaczystowskich mediów jest przyjmowane jako prawda objawiona.

  Gdyby dziś Kaczyński ogłosił publicznie, że Ziemia jest płaska, a czworonogi mają po pięć nóg, a on sam ma dwa metry wzrostu – lud pisowski zaakceptowałby to, jako niepodważalny fakt. Jeszcze tego samego dnia owe prawdy zostałyby ogłoszone przez pis-media, a tu na blogu Mario Rossi i wspierający go polonijni intelektualiści reprezentujący „szkołę jackowską” nie zostawiliby suchej nitki na przeciwnikach poglądu Prezesa na temat kształtu naszej planety, liczby nóg u czworonogów oraz wzrostu prezesa.

  Lud pisowski jest tak ogłupiony i sfanatyzowany, że przyjmie za prawdę każdy nonsens ogłoszony przez pisowskich guru i ich media, w tym również fałszywe oskarżenia rzucane na oponentów politycznych na skalę notowaną chyba tylko w czasach stalinizmu.
  Platformersi w przeszłości nie reagowali na to, żywiąc przekonanie, że nikt poza pisowską niszą nie traktuje tego poważnie, a tymczasem kropla drążyła skałę i grono „wierzących”, powiększało się. Dziś – co jest optymistyczne – sondaże pokazują, że nie powiększa się, jednak sama świadomość, że ca 20 proc. Polaków wykazuje tak bezkrytyczną postawę wobec pisowskiej interpretacji rzeczywistości, że ma wpływ na losy Polski – przeraża.

 212. Tzw kapitał niemiecki (Bauer) kontroluje na przykład sektor prasy dla nastolatek – Sztandarowym tytułem sektora jest pismo Bravo Girl, zresztą piętnowane od lat przez narodową prawicę za szerzenie rozwiązłości seksualnej wsród młodzieży.

  Ten niepokojącyc trend wychowawczy narzucany przez kapitał niemiecki mogło by zmienić upaństwowienie pisma i zmiana profilu z rozwiązłego na narodowy. No i co za tym idzie zmiana tytułu na np „Podlotki wyklęte”.

 213. Podczas dzisiejszego śniadania prasowego z dziennikarzami, które odbyło się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, minister Piotr Naimski poinformował o planach rządu w stosunku do importu energii z Białorusi.

  „Nie ma możliwości kupowania energii z Białorusi” – stwierdził polityk odnosząc się do możliwości korzystania z budowanej na terytorium białoruskim siłowni w Ostrowcu. Władze w Mińsku chciałyby wykorzystać obiekt do eksportu na rynki ościenne.

  „PSE zdemontuje resztki linii w kierunku Białorusi” – dodał Naimski.
  http://www.energetyka24.com/563903,minister-naimski-nie-dla-energii-z-bialorusi
  ============

  Prymat ideologii nad ekonomią….

 214. @Bar Norte

  PiS powinien zakazac „Bravo Girl” a wprowadzic obowiazkowo „Rycerza Niepokalanej” (kapital bozy)

 215. Trafnie ocenił @Bar Notre skutki monopolu ,nawet 99% posiadania nie uchroniło od totalnej klapy . Nie idźcie ( dot .@maxa ,Rossiego i ich kolegów ) tą drogą na manowce .
  Na razie Księżycowe projekty na Super Lotnisko w Centrum kraju .
  Niemcy połamali sobie zęby na takim mega lotnisku k/Berlina ale… puki PiS zatwierdzi plany to nawet Berliński spóźnialski będzie w ” Szwungu ” a cala Zachodnia Polska będzie klientem Berlina ,bo bliżej i taniej .
  Moi bliscy stale lądują od lat na TEGEL ( z JUESEJ ) i nawet nie myślą , nie pytają o lotnisko Okęcie .
  W kwestii lokalnej prasy milczę – nie znam ich właścicieli ,
  Kiedyś za „Komuny ” około 15:00 ustawiały się kolejki po „KURIER „jak po świeże bułeczki .
  W Sumie PiS to papierowa gospodarka , coś tam wrzeszczą coś tam piszczą a MY -nie pisowcy RÓBMY SWOJE ”
  ps .
  Zauważcie Kapitał niemiecki inwestuje W Polsce w granicach historycznie kulturowo mu bliższych a w Rosji nie stosuje ograniczeń. terytorialnych .

 216. xmax
  18 marca o godz. 14:11
  tejot
  18 marca o godz. 13:48
  TJ, czytelnicy blogu sami widza z zalaczonego linku, …. sam dobrze wiesz, ze nie chodzi tu o „pisma dla majsterkowiczów”, tylko o dzienniki (prase) lokalna,

  Mój komentarz
  Xmax, pominąłeś drobny szczegół. Ja pisałem o uogólniającej tezie napalonych na Niemców patriotów polskich piszących o tym, że „media w Polsce są opanowane przez Niemców” i podałem liczby przeczące tej tezie, a dotyczące udziału kapitału z Niemiec (i Szwajcarii) we własności najbardziej wpływowych mediów (TV, radio, internet, tygodniki opinii, dzienniki ogólnopolskie), a Ty prawisz ciągle to samo – wyłącznie o prasie lokalnej.
  Pzdr, TJ

 217. ozzy

  Nie jesteś na bieżaco.

  Kapitał boży z grupy medialnej (Media Group) „Rycerza Niepokalanej” pojął dawno temu kroki by przejąc sektory rynku czytelniczego nastolatków i dzieci.
  Podbija więc sektor nastolatków dwumiesięcznikiem „Rycerz Młodych” a sektor dziecięcy miesięcznikiem „Mały Rycerzyk Niepokalanej”.

  Gdybyś był zainteresowany to podaję link na internetową mutację „Rycerza Młodych”

  http://rycerzmlodych.pl/

 218. tejot
  18 marca o godz. 15:27

  „podałem liczby przeczące tej tezie, a dotyczące udziału kapitału z Niemiec (i Szwajcarii) we własności najbardziej wpływowych mediów a Ty prawisz ciągle to samo…”

  – wyobraz prosze sobie sytuacje podobna do ponizszej w Niemczech;
  – 2 x , tak, to rzeczywiscie „ciągle to samo” 🙂

  https://twitter.com/

 219. @Bar Norte

  dziekuje; nie jestem – to fakt. Nie bylem w Kraju lat temu 15. A moj kontakt z Polska
  to GW, Polityka, TP i rozne internetowe stronice, by miec zywy kontakt z polszczyzna, ktora
  posluguja sie bardzo rzadko – a wlasciwie – tylko pisana na blogach „Polityki”.
  W Szwecji kapital lokalny jest wlascicielem mediow a tylko jakies niespelna 20% ma norweski potentat Schibsted Media Group ASA – nie ma to zadnego znaczenia ( np. „Aftonbladet” i „Svenska Dagbladet”)

 220. @Bar Norte

  „W moim przekonaniu nie chodzi więc np o strefę zamieszek czy rozruchów ale np o infrastrukturę chronioną przez państwo ”

  To jest jedna z mozliwych interpretacji. Rozumiem doskonale, ze wladze holenderskie dokonaly odmiennej interpretacji i uwazaja, ze gwaltowne rozruchy z masowym udzialem agresywnego tlumu, skladajacego sie z obywateli innego panstwa – zagrazaja wlasnie bezpieczenstwu panstwa holenderskiego.

  Wolnosc slowa, nawet w krajach demokratycznych, nie jest absolutna. Konczy sie tam, gdzie zaczyna sie wolnosc i prawo do zycia drugiego czlowieka. Klania sie przyklad z krzykiem „Pali sie!” w zatloczonym teatrze.

 221. Rzeczy należy nazywać po imieniu. „Problem” wziął się stąd, iż zlekceważono stanowisko oficjalne Polski w spawie przewodniczącego PE.

 222. @AOlsztynski

  ” „Problem” wziął się stąd, iż zlekceważono stanowisko oficjalne Polski w spawie przewodniczącego PE.”

  Znaczy macie problem, Panie Olsztynski? No to chyba tylko wasza broszka. Bo nikt inny problemu nie ma.

  Zachodzi oczywiscie ryzyko, ze w ramach retorsji wasza Broszka przestanie wozic szanowne … no wlasnie niemieckim autem. Znaczy pancerna Audica. W ramach zasady „swoj do swego po swoje” wasza Broszka przesadzi zapewne swoje szanowne … ten tego do samochodu produkcji polskiej, rodzimej i narodowej.

  Na przyklad … ten .. no tego… jakos nie bardzo pamietam, jakie to auta powstaja w panskim pieknym kraju, chyba ze mowimy o skrecaniu do kupy Opli Astra. A ten geszeft sie konczy.

 223. – „Rzeczy należy nazywać po imieniu. „Problem” wziął się stąd, iż zlekceważono stanowisko oficjalne Polski w spawie przewodniczącego PE.”

  – „Niemcy mogły dać pokaz siły i wybrać nieakceptowanego przez polskie władze Donalda Tuska na nic nieznaczące stanowisko szefa rady Europejskiej, ale nie mogą już wybierać polskich władz””
  Nic nieznaczące stanowisko , dlatego jej stanowisko zlekceważono czy raczej Polska cos zlekceważyla albo zapomniala , ze w glosowaniu przysluguje jej jeden glos tylko ? Nic nie znaczace stanowisko nie moze powodowac problemow skoro jest nic nie znaczace .
  Wychodzi , ze stanowisko Polski bylo i jest nic nie znaczace ..
  Kaczynski jego ekipa jedzie na mentalnosci ludzi ktorzy , nazwijmy to – pamietaja wojne albo pamiataja ja zbyt dobrze z opowiadan .
  Nalezalo by uzaleznic wydawanie kart do glosowania w najblizszych wyborach od prawidl. rozwiazania testu w ktorym trzeba by bylo podjac decyzje co nalezy wykonac pierwsze – dzielenie i mnozenie czy dodawanie z odejmowaniem .
  Inaczej znow ludzie beda glosowac na Szymborska bo uslyszeli o niej cos w telewizji

 224. Kto zagwarantuje,że w wyrobach firm niemieckich sprowadzonych do Polski nie ma urządzeń szpiegujących na podobieństwo telewizorów,laptopów z kamerą,telefonów komórkowych itd.Pojazdy rządowe na podsłuchu Merkel ? Tak sobie myślę czy przed użyciem wyroby są sprawdzane bo może być jak TU w Smoleńsku nafaszerowany.Jak sugeruje Macierewicz.

 225. AOlsztynski
  18 marca o godz. 17:18

  Oczywiście nieistotnym jest, że stanowisko Polski dyktowane było prywatnymi animozjami, fobiami, niechęcią, pewnego starszego pana, nie pełniącego żadnych funkcji w rządzie?
  Państwo to JA…..
  Interes Polski, to jego interes….

  Wybory Tuska zgodnie z traktatem podpisanym przez Lecha Kaczyńskiego zresztą, zależały od głosów większości, nie jednomyslności- to tak na marginesie…..

 226. Xmax, w jakim celu linkujesz głupie tłumaczenia Wosztyla, że on wylądował w Smoleńsku i wszystko było OK?

  Xmax, Wosztyl wylądował bez pozwolenia wieży. Takie pozwolenie jest niezbędne. Jeśli kapitan samolotu nie ma takiego pozwolenia, nie może lądować. Więc nie było OK, jak usiłuje przekonać Wosztyl naiwną widownię.

  Po drugie Wosztyl zapomniał powiedzieć, że o mało co nie rozbił samolotu. Jego samolot ledwo co trafił w pas lotniska. Nie było to OK, więc dlaczego Wosztyl usiłuje przedstawiać swoje lądowanie jako nic się nie stało? I przy tym woła – Polska, Polskaaa, nic się nie stało, to śledczy usiłowali wykorzystać państwo polskie by mnie oskarżyć, ale im się nie udało, itd.

  Poza tym ten człowiek ględzi, opowiada w stylu – nie mogę powiedzieć, ale widziałem jak szli, nie mogę powiedzieć, ze źle pracują, ale były jakieś uwagi, nie widziałem, ale coś słyszałem, itd.

  Szczytem niekompetencji jest rozpatrywanie przez Wosztyla pytania technicznego, w którym jest mowa, że na zdjęciu silnika Tu-154M na wrakowisku widać, że łopatki wirnika silnika są całe, a więc musiały przed upadkiem się zatrzymać, co ma sugerować, ze przed upadkiem była awaria sinika, bo gdyby silnik pracował trakcie upadku, to wskutek gwałtownego zatrzymania wirnika łopatki byłyby pogięte.

  Tyle razy na wielu forach zweryfikowano tę hipotezę jako niedorzeczną technicznie, że przeraża jej kontynuowanie przez Wosztyla jak gdyby nigdy nic. To co widać na zdjęciu silnika Tu-154M z przodu silnika, to nie są łopatki wirnika, a łopatki kierownicy wlotowej. Łopatki te są zawsze nieruchome, wiec nie mogły się zatrzymać. To jest ignorancja oraz oszukiwanie słuchaczy. Świadome oszukiwanie.

  Wosztyl nie dostał z wieży lotniskowej w Smoleńsku pozwolenia na lądowanie, a twierdzi, że było wszystko OK, choć o mało co się nie zabił przy tym lądowaniu bez zezwolenia wieży i bez dostatecznej widoczności. Taka logika, typowo PiSowa, pasująca temu, który złamał przepisy lotnicze.
  Pzdr, TJ

 227. Polsce nie uda się pozbyć polskojęzycznej niemieckiej prasy jak długo pozostaje członkiem UE .
  Niemcy ukrywają swoje rzeczywiste cele pod unijną doktryną wolnej konkurencji i gospodarki wolnorynkowej .
  Skutecznie pozbyć się niemieckiej indoktrynacj i propagandy może się jedynie suwerenna Polaka, uwolniona z unijnej (niemieckiej) przemocy.

 228. @Slowianin Stanislaw

  „urzadzen szpiegujacych”

  Toz pisalem o tym, juz 8-go marca. Powtorze raz jeszcze.

  Audi to auto niemieckie. Jesli wredni, antypolscy Niemcy szkodza i bruzdza, narazaja na szwank polska racje stanu – to chyba nie ma wiekszego sensu wozic sie niemieckim autem? Przeciez wredne Szkopy mogly umiescic w pokladowych komputerach wirusa, ktory sfalszowal przekaz rejestratora.

  Nie lepiej to jezdzic Rdzennie Polskim autem? Na pewno takie sa. I znacznie lepsze. Twoj ziom Mauro Rossi dopiero co wymachiwal polskimi autami elektrycznymi, ktore ponoc Zadziwia Swiat.

 229. @Slowianin Stanislaw
  „urzadzen szpiegujacych”

  Toz pisalem o tym, juz 8-go marca. Powtorze raz jeszcze wypowiedz kierowaja do @tejota, ktorego jakos zatkalo – bo nie odpowiedzial. Ruskie kakao?

  Jak to sie ma do faktu, iz dygnitarze woza sie niemieckimi autami? Toz najprostsza rzecz na swiecie dla Brukseli i Makreli umiescic wirusa w pokladowym komputerze i spowodowac, zeby auto wjechalo w dzrzewo. Albo w ogole wybuchlo.

  Chwaliles sie tutaj przewagami waszego przemyslu stoczniowego (sprawdzilem, sukcesy ogromne, ORP Slazak juz lada moment bedzie gotow, budowa trwa zaledwie pietnascie lat). Nie warto rozkrecic wlasnej fabryki samochodow? Znaczy opartej na rodzimych podzespolach, bo do niemieckiego silnika wrog i tak moze wirusa wtrynic.

 230. tejot
  18 marca o godz. 18:04

  TJ, kazdy z nas ma prawo do wlasnego zdania w temacie i jestem cierpliwy.

  Przed podanym linkiem byly dwa nicki: TJ & Mauro Rosii, a tylko dlatego, ze czesto prowadzicie dyskusje o Smolensku.

 231. Według informacji podanych przez Radio Swaboda w sobotę w Borysowie zatrzymano także dziennikarza Alesia Abramowicza, a inną dziennikarkę – Łarysę Szczyrakową – zatrzymano w Rzeczycy. Była wówczas w drodze na inny protest, który miał odbyć się w Mozyrzu także na wezwanie anarchistów.

  Swaboda informuje również o zatrzymaniu dwóch dziennikarzy jadących do Nowopołocka i Alesia Lauczuka, współpracownika Biełsatu z Brześcia.

  Według wcześniejszych bardzo nieprecyzyjnych informacji anarchiści mieli wezwać Białorusinów do protestów w sobotę w kilku różnych miastach.

  Z ustaleń PAP wynika, że żaden z protestów się nie odbył.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-bialorus-zatrzymania-niezaleznych-dziennikarzy,nId,2370645#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ==============

  Ciekawe, dlaczego ustawka nie wyszła?
  Wstrząsającego materiału o pałowaniu demokratycznej opozycji nie było, z braku chętnych…..

  Byłoby to pałowanie niesłuszne, w odróżnieniu od tego w Holandii.
  Kraje demokratyczne maja generalnie monopol na słuszność.
  I produkują powszechnie stosowany na swiecie, najlepszy sprzęt do pacyfikowania tłumów.
  Być może wynika to z doświadczeń producentów i testów w warunkach polowych.
  150 lat doświadczeń piechota nie chodzi…..

 232. radzilowJedwabne
  18 marca o godz. 18:15

  Czasem, paranoja jest zdrowym objawem.
  Szczególnie w pracach związanych z bezpieczeństwem.
  Myslisz prawidłowo i perspektywicznie.

  Założę się, że żaden z oficerów pełniących obecnie funkcje dowódcze w naszym wywiadzie i kontrwywiadzie, nawet takiej możliwości nie rozpatrywał.
  Skad mieliby wpaść na taki pomysł- sprawdzania oprogramowania?
  Od starszych się nie nauczą- bo czystki wymiotły tych doświadczonych.
  A na dwutygodniowych, zaocznych kursach oficerskich, tego zapewne również nie było……

 233. @obWiesiek59

  „Według informacji podanych przez Radio Swaboda”

  Wedlug konfabulacji nadefekowanych przez obWiesia59 Waleczne Sily Syryjskie jakoby „zestrzelily” „izraelski samolot”. Blogowy obWiesi ma w herbie 59 – ale bredzi trzy po trzy. Hejtoli i lze o „zestrzeleniu” „Izraelskiego samolotu”, powolujac sie klamliwie na defence24. A co naprawde pisza komentatorzy?

  „Rusofilom na forum jak zwykle zostają niepotwierdzone przez nikogo informacje z arabskich czy rosyjskich mediów o zestrzeleniu kilku izraelskich maszyn.Żadnego wraku,żadnych szczątkow samolotu,ciał zabitych pilotów też nikt nie widział.Jakoś trzeba przykryć kolejną kompromitację rosyjskich rakiet przeciwlotniczych w Syrii.Żadne Pancyry,żadne S-300/400 ktore mialy zdejmowac izraelskie myśliwce tuż nad lotniskami nie pomagają.Izraelczycy latają jak chcą i to bez rozwalania wrogich wyrzutni p-lot co w normalnym konflikcie mialo by miejsce w pierwszych minutach walk.”

  jakos zaden obWies od aktow strzelistych do muzulmanskiej bomby atomowej nie potrafi wytlumaczyc, czemu ze zaf..ne arabskie „zwyciestwa” jakos nigdy nie bywaja potwierdzone przez jakikolwiek material faktograficzny:

  ” niepotwierdzone przez nikogo informacje z arabskich czy rosyjskich mediów o zestrzeleniu kilku izraelskich maszyn.Żadnego wraku,żadnych szczątkow samolotu,ciał zabitych pilotów też nikt nie widział.Jakoś trzeba przykryć kolejną kompromitację rosyjskich rakiet przeciwlotniczych w Syrii.

 234. Umknęło mi takie małe Ps…….

  „Niezależni dziennikarze” pracujący dla Biełsatu, to chyba jakis oksymoron…..
  Któż to im płaci?
  Jakaś niezależna stacja?

  I tak kreuje się Bat’kę na kolejnego wroga demokracji……

 235. @jobrave

  Niezaleznie od tego, do kogo nalezy taka czy inna witryna internetowa – Polacy, ktorzy komentuja artykuly oraz Polacy, ktorzy zajmuja sie moderacja maja zdrowe, patriotyczne poglady. Takie same poglady, czy to „Onet” czy „Polityka” czy cos tam jeszcze innego. Oto garsc komentarzy z waszego portalu „wGospodarce”:

  „Potrzebne zmiany w Polsce, zaczynajac od tych najpilniejszych. 1) Pan Soros i wszystkie jego fundacje siejace sabotaz w Polsce zostaja persona non grata i wypad. 2) Identyfikacja publiczna wszysktich POsraelskich sabotazystow ktorzy pisza gotowce dla zagranicznych media szkalujace Polske. 3) Zmiana zydowsko-komunistycznej konstytucji 4) Osadzenie wszystkich zlodzieji POsraelskich ktorzy ustawili nastepnych swoich 5 generacji kradnac fundusze unijne przy projektach i nie tylko. 5) Tusk z Rostowskim przed trybunal za skok na OFE.”

  „Brawo!!! Własnie pod sąd wojskowy wszystkich zdrajców Po cząwszy od Bolka a skonczywszy na Całym PO PSL SLD,Nowoczesna ,!!!! Wszystkioe gazety wrogie Polsce Wyborcza ! Rozgłosnie Radiowe i tv !!!! Zamykac !!! Wszystkie Bankio Won !! Fundacje szoloża oraz inne WON!!! Dopiero szybko budowac Polska Armie !!! Polski Pzemysł,Polskie Banki!!!!”

  „Zydowska RN LOTu pierze kasę razem z odmienianianymi na rozne sposoby firmami z Wiertniczej 144 „Pomoc Kosciolowi w Potrzebie?”I dziwnym ksiedzem ustawionym biznesmenem. Polska organizuje SDM a jej narodowy przewoźnik nie ma rejsowego po połączenia z Rzymem, które zydki skasowaly zaraz po śmierci JP2. Kto te lody tam kręci a min skarbu kocha RN LOT nad życie.”

  „szajka chazarska knuje i mataczy jak zwykle ,trzeba czytać jak za komuny-miedzy wierszami .Na pejsbuku krąży ankieta niejakiego jakuba kołsuta ;”Kto powinien zamieszkiwać dzisiejszą Polskę jak już pozbędziemy się z niej polaków” tzw.żydzi na I-ym miejscu,arabowie,ukraincy……………Nie widzicie ze jesteśmy prześladowani we własnym Kraju”

  „tak jak rakiety p.panc Spike. W Izraelu super, ale zakazali testów rakiet w Polsce . Wiec nasi „durnie ” kupili kota w worku . I to wyszło już u nas. Paliwo ( spaliny ) sa higroskopijne …”

  A propos ostatniego komentarza – ja tez nie rozumiem „kupowania kota w worku”. Rozumiem jednak, ze jest w narodzie pomysl na gospodarke: Trzeba zrobic „porzadek z pejsatymi”. Tylko skad ich wezmiecie?

 236. radzilowJedwabne
  18 marca o godz. 18:38

  Dziecię drogie….

  Albo z szacunkiem, albo knajackim językiem wziętym od szambonurków- którym nie należy się posługiwać na poważnym blogu i na trzeźwo.
  Nie przenoś języka z pracy, choć wiem że to trudne.
  Kto z kim przestaje takim się staje co prawda, ale ty masz chyba nieco wyższe aspiracje?

  Pożyjemy, zobaczymy……
  Skoro już kilka portali powtórzyło informację, to znaczy że coś jest na rzeczy.
  Dane o wraku samolotu- o ile jest- wypłyną wcześniej czy później.
  Pytanie gdzie- Jordania czy Syria?

 237. Rydzyk zwany ojcem choć nie ma dzieci a gdyby miał to nie może być ojcem zakonnikiem zwanym bo to grzech. Nazwał kancelarię prezydenta szambem a lokatorkę czarownicą.Co spowodowało,że Komorowski nie mieszkał mimo egzorcysty w nawiedzonym miejscu.Nie ogłoszono,że szamba już nie ma a nawet można podejrzewać już przeciek na cały kraj. Co to od jak ryby głowa inaczej pachnie ale początek bierze w szambie. Tak sobie myślę czy szambo w Warszawie w centrum przystoi kandydatowi do G 20 a towarzystwo Wietnamu,Ugandy i innych zaproszonych do pańskiego stołu

  może być szczytem dumy. To nadal druga prędkość !

 238. Jak w czwartek ujawnił rząd każdego roku w latach 2011 i 2015, dostawcy energii elektrycznej odcięli zasilanie do co najmniej 300.000 niemieckich gospodarstw domowych, które nie mogą już sobie pozwolić na płacenie rachunków.

  Liczba domów, które nie mogły sobie pozwolić na płacenie za energię elektryczną wahała się pomiędzy 312.000 i 352,000. Odcięcia od elektryczności wynikały z ubóstwa dotykając często osoby będące na zapomodze państwowej.

  Tymczasem w 2015 roku, 44.000 gospodarstw domowych było odciętych od gazu.

  Oświadczenie rządu – w odpowiedzi na interpelację parlamentarną Die Linke (Partia Lewicy) – ujawniło również, że między 15,7 procent i 16,7 procent ludzi w Niemczech jest zagrożonych ubóstwem.

  „Ubóstwo energetyczne w Niemczech jest cichą katastrofą dla milionów ludzi, zwłaszcza podczas zimnych, ciemnych zimowych miesięcy”, mówi Eva Bulling-Schröter, rzeczniczka ds energii partii Die Linke.
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/efekty_zielonej_polityki,p1090344565
  ============

  Zielona Rewolucja jest kosztowna.
  I ma sporą liczbę ofiar….

 239. „Die Geschichte lehrt die Menschen, dass die Geschichte die Menschen NICHTS” lehrt.”
  Mahatma Gandhi

css.php