Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

23.07.2017
niedziela

Ekscelencja w mediach

23 lipca 2017, niedziela,

Chcesz wiedzieć, co mówią media światowe – idź na stronę Marka Greli na Facebooku. Ambasador ad personam, (czyli na zawsze) Marek Grela, jeden z najbardziej zasłużonych i utytułowanych dyplomatów polskich (m.in. pierwszy ambasador RP przy Unii Europejskiej), śledzi na Facebooku media światowe z ogromnym pożytkiem dla polskiej publiczności. Jeśli chcesz wiedzieć, co piszą i mówią o wydarzeniach w Polsce w Corriere della Sera, agencji XINHUA lub pokazują w telewizji Al Jazeera – nie zwlekaj, tylko wejdź na stronę Marka Greli.

Oto kilka wypisów, które zrobiłem dla blogowiczów, a Ekscelencji serdecznie dziękuję.

1. „Kto wykazuje tak mało poszanowania dla państwa prawa, musi się liczyć z polityczną marginalizacją” – powiedział niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) na łamach „Bild am Sonntag”. „Nie można się temu bezczynnie przyglądać, gdyż praworządność i demokracja tworzą fundament Unii Europejskiej”. Minister z zadowoleniem przyjął wiadomość, że Komisja Europejska rozważa sankcje wobec Polski.

2. Telewizja France 24: Oburzenie wobec planowanego przez partię rządzącą w Polsce podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości wywołuje protesty w całym kraju.

3. Radio Kanada (24.07.): Reforma Sądu Najwyższego budzi oburzenie międzynarodowe.

4. Prezes Sądu Najwyższego Litwy Renatas Norkus, zarazem wiceprzewodniczący organizacji prezesów SN Unii Europejskiej, skrytykował ustawy PiS. Podobne stanowisko zajęła oficjalnie Litewska Rada Sądownicza.

5. Telewizja CNN (23.07.): Skala protestów w Polsce rośnie z dnia na dzień. Odejście od demokracji to punkt zwrotny we współczesnej historii Polski. Polityka PiS budzi poważne zaniepokojenie w Waszyngtonie.

6. Telewizja Euronews (22.07.): Demonstracje w Polsce w obronie państwa prawa.

7. Telewizja CBS News (22.07.): Ikona demokracji, Lech Wałęsa, przyłącza się do antyrządowych protestów. Rządzący populiści dążą do podporządkowania swojej kontroli politycznej Sądu Najwyższego i całego sądownictwa w Polsce.

8. „Deutsche Welle” (22.07.): Protesty w związku z reformą sądownictwa w Polsce miały miejsce m.in. w Niemczech, Francji i w Luksemburgu.

9. „Corriere della Sera” (22.07.): Polska rzuca wyzwanie Unii Europejskiej w związku z reformą Sądu Najwyższego. Minister sprawiedliwości będzie mianował sędziów SN, a parlamentarzyści będą wybierali członków KRS.

10. „The Telegraph”: Protesty młodzieży przeciwko kontrowersyjnej ustawie o sądownictwie rozlewają się po kraju.

11. Radio Wolna Europa: Dziesiątki tysięcy Polaków przeciwko kontrowersyjnej ustawie o sądownictwie.

12. Agencja Reuters (22.07.): Decyzje Prawa i Sprawiedliwości wywołały falę krytyki za granicą, krytykują m.in. amerykańskie i brytyjskie stowarzyszenia prawnicze, do których dołączyły czeskie, słowackie i estońskie.

13. „Deutsche Welle”: Prezydent Duda zapłaci wysoką cenę.

14. „Sueddeutsche Zeitung”: Jarosław Kaczyński znieważa swoich przeciwników, nazywając ich „zdradzieckimi mordami” i „kanaliami”. Nie chce poddać kontroli swojej polityki. Od powstrzymania Kaczyńskiego, Orbána, Erdoğana czy Trumpa zależy przyszłość demokracji.

Miliony przeznaczane przez rząd Polski na poprawę wizerunku naszego kraju za granicą to pieniądze zmarnowane przez sam rząd. Chcesz wiedzieć więcej – szukaj ambasadora Marka Greli na Facebooku. I pokłoń się ode mnie.

Zaproszenie
Pawel Lisicki (redaktor naczelny „Do Rzeczy”), prof. Marcin Matczak (UW) i posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, wtorek, 25 lipca, godz. 20.05. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 146

Dodaj komentarz »
 1. Nasz system sadowniczy bedzie taki sam jak w RFN.

 2. folwarkPn
  23 lipca o godz. 16:53
  Masz doucz się trochę i nie pisz bzdur
  „Podział Trybunału na dwie izby (senaty) współcześnie zapewnia większą sprawność jego działania, przy coraz większej liczbie spraw do niego trafiających. Geneza tej dychotomicznej struktury była jednak inna. Uważano bowiem, że przy zwiększonych wpływach SPD w jednym senacie, a CDU/CSU w drugim rozwiązanie powyższe zapewni względną równowagę sił. Każdy z sędziów może zasiadać tylko w jednym senacie, do którego jest przydzielony na cały okres swojej kadencji. Każdy z senatów ma też odmiennie zakreśloną właściwość rzeczową. W obrębie senatów funkcjonują też izby (Kammer), których zadania dotyczą głównie procedury związanej z rozpoznawaniem skarg konstytucyjnych.

  Każdy z senatów powołuje na okres roku kilka izb, składających się z 3 sędziów. Skład izby musi ulec zmianie po upływie maksymalnie 3 lat.

  Trybunał nie podlega żadnej kontroli zewnętrznej.
  Sędziowie

  Sędziowie są powoływani w połowie przez Parlament Federalny (Bundestag), w połowie przez Radę Federalną (Bundesrat). Bundestag dokonuje wyboru w wyborach pośrednich przy pomocy Komisji Wyboru Sędziów Federalnego Trybunału Konstytucyjnego liczącej 12 członków, z których co najmniej 8 musi zaaprobować kandydaturę. Z kolei Bundesrat wybiera sędziów większością 2/3 głosów ogólnej liczby swych członków. Sędziów wybiera się na kadencje indywidualne, co sprawia, że z reguły nie powstaje potrzeba jednoczesnego obsadzenia większej liczby wakatów.

  Członkowie Trybunału muszą posiadać kwalifikacje na urząd sędziego, przy czym po trzech sędziów każdego senatu wybiera się spośród sędziów najwyższych organów sądowych Federacji legitymujących się co najmniej 3-letnim stażem. Muszą też mieć ukończone 40 lat. Piastowania urzędu sędziowskiego nie mogą łączyć z żadną inną działalnością zawodową z wyjątkiem stanowiska wykładowcy prawa w niemieckiej szkole wyższej.

  Procedura powoływania sędziów wymaga poczynienia uzgodnień pomiędzy najsilniejszymi frakcjami w parlamencie. Za sprawą takiego kompromisu unika się wyboru sędziów o poglądach radykalnych, skrajnych. Ponadto w drodze politycznego zwyczaju przyjęło się, że po opróżnieniu stanowiska sędziego wybranego z inicjatywy chadecji prawo wskazania kandydata na jego miejsce pozostaje nadal w gestii CDU/CSU, a pozostałe siły polityczne nie powinny się temu sprzeciwić. Sytuacja jest analogiczna, gdy wakat nastąpił w związku z upływem kadencji sędziego z ramienia SPD.

  Uchwały senatu dla swojej ważności wymagają obecności przynajmniej 6 sędziów. Rozstrzygnięcia zapadają większością głosów sędziów obecnych na posiedzeniu, chyba że ustawa stanowi inaczej. W sprawach o pozbawienie praw zasadniczych, o sprzeczność partii politycznych z konstytucją, o odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta i w przedmiocie odpowiedzialności sędziów federalnych i krajowych orzeczenia niekorzystne dla strony oponującej wniosek zapadają większością 2/3 członków senatu. Plenum Federalnego Trybunału Konstytucyjnego rozstrzyga natomiast większością 2/3 sędziów każdego senatu kwestie prawne, gdy jeden senat zamierza odstąpić od poglądu prawnego wyrażonego w orzeczeniu drugiego senatu.

  Kadencja sędziego Trybunału wynosi 12 lat. Niedopuszczalny jest ponowny wybór tego samego sędziego po upływie kadencji. Przed upływem 12-letniej kadencji sędzia ustępuje z urzędu, jeśli osiągnie wiek emerytalny, który wynosi 68 lat. Ponadto Prezydent Federalny na wniosek Trybunału poparty większością 2/3 członków może przenieść sędziego w stan spoczynku w przypadku trwałej niezdolności do pełnienia obowiązków lub zwolnić sędziego w razie prawomocnego skazania za czyn popełniony z niskich pobudek, skazania na karę pozbawienia wolności powyżej 6 miesięcy czy poważnego, zawinionego naruszenia obowiązków.”

 3. Krótko mówiąc, ulica i zagranica w pełnym toku. Chociaż jak na razie jedynym merytorycznym zarzutem światowych mediów w stosunku do rządu polskiego jest to, że Jarosław Kaczyński nazwał swoich przeciwników „zdradzieckimi mordami” i „kanaliami”. Zważywszy jednak, że kierownictwo PO spiskowało z Putinem przeciwko polskiemu prezydentowi i oddało walkowerem śledztwo smoleńskie Rosjanom, brutalne inwektywy Kaczora nie do końca pozbawione były słuszności. Od Marka Greli z kolei oczekiwałbym również cytatów z mediów węgierskich i czeskich, o których, przez roztargnienie zapewne, zupełnie zapomniał. Przestrzegałbym również litewskie, słowackie, estońskie i czeskie środowiska prawnicze przed zbyt ostrą krytyką polskich reform, bo za chwilę mogą mieć u siebie to samo. Lepiej więc nie budzić licha.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Proszę spytać Pana Lisickiego, czy ma zdradziecką mordę i jest kanalią? Bo może to o nim wypowiedział się Prezes?

 6. Dobrze by było, gdyby dało się posortować media pod kątem właścicielskim.
  Na tej podstawie, można by wnioskować o stopniu zaangażowania, czy interesowności.
  A to umożliwiło by porównanie stopnia obiektywizmu w przekazie informacji.

  PiS bezczelnie zmienia strukturę prawną, na chama forsuje swoje rozwiązania.
  Problem w tym, że podobne istnieją w wielu krajach zachodnich.
  I jakoś nie wzbudzają w tamtejszych społeczeństwach kontrowersji.
  Ba!!!
  Dziesięciolecia stosowania udowodniły ich przydatność!….

  Zakładając że te wszelkie zmiany przejdą, staną się elementem systemu prawnego, nie sądzę by jakakolwiek następna formacja polityczna domagała się ich zmiany, powrotu do stanu sprzed tej bezczelnej hucpy.
  Następcy skrzętnie wykorzystają możliwości które taka zmiana daje.
  Przykład rozmontowania Służby Cywilnej, nie nastraja optymistycznie.

  No i jest jeszcze stary, psychologiczny element…..

  „”Żołnierzowi, co grał zucha,
  Wszystkich łaje i potrąca,
  Świsnął szablą koło ucha,
  Już z żołnierza masz zająca.

  Na patrona z trybunału,
  Co milczkiem wypróżniał rondel,
  Zadzwonił kieską pomału,
  Z patrona robi się kondel.””

  Awanse w wojsku, polityce, czy aparacie sprawiedliwości, administracji, uzależnione są od dawna JEDYNIE od politycznych umocowań.
  Z Misiewicza można zrobić generała w rok.
  Nie zdziwcie się więc, że będą kariery miernot intelektualnych.
  Powraca BMW……

 7. @dandy

  ” Zważywszy jednak, że kierownictwo PO spiskowało z Putinem przeciwko polskiemu prezydentowi i oddało walkowerem śledztwo smoleńskie Rosjanom,”

  Zgadza sie. Zamiast wyslac do Rosji ekspedycje karna i sila zmusic prymitywnych, durnych Kacapow do uleglosci i posluszenstwa – to wspolpracowali z Rosjanami, dranie jedne. To oczywista oczywistosc, ze jakakolwiek wspolpraca w Rosjanami to Zdrada Stanu. i dowodzi posrednio, ze odpowiedzialni to Kanalie. I ze „zamordowali”. Skad wiemy? No jak to skad: Jezeli „kanalie” to „zamordowali”.

  Gdyby to byli porzadni Polacy, to by wystosowali ultimatum: Bedziemy na waszym terytorium robic to, co nam sie podoba. A na poczatek wyaresztujemy waszych, kacapskich kontrolerow lotu. Macie 48 godzin, zeby otworzyc granice. A sprobujecie fikac – to ekspedycja karna. Nie podporzadkujecie sie – to przemowia czolgowe dziala.

  Problem w tym, ze wasza „Gazeta Warszawska” twierdzi, ze wine ponosi jeszcze ktos inny:

  „To żydzi porwali i zamordowali Delegację do Katynia w dniu 10 Kwietnia 2010. … Zamachu na Polską Delegację do Katynia – porwania oraz zabójstwa – prawdopodobnie wszystkich jej członków dokonali żydzi. Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzania.
  Prawdopodobnie użyto by jakiegoś taktycznego ładunku nuklearnego”

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010

  Dziwne zatem, ze jeszcze z portu PMW w Gdyni nie wyplynela potezna armada, celem dokonania ekpedycji karnej i przykladnego ukarania winnych.

 8. dandy
  23 lipca o godz. 17:29

  Kaczyński nie ma LUSTRA…..
  Ani ludzi na tyle odważnych i niezależnych, by mogli mu powiedzieć prawdę w oczy.
  Winni sa wszyscy.
  Tylko nie on….

 9. @Wiesiek59

  „można zrobić generała w rok”

  A z @Wieska, z @MR czy tez z @dandy pilota Dreamlinera w miesiac. Albo chirurga-ortopede w pol roku. Albo dowodce okretu podwodnego w osiem tygodni. Albo w trybie przyspieszonym – w trzy tygodnie.

  Wiedza, umiejetnosci – to lipa, panie. Lipa na kolkach. Tylko konakty sie licza, znaczy kto kogo popiera. Plecy i chody.

  „Zrobic generalem” mozna kazdego, nie trzeba roku. Nawet takiego, co nigdy nie byl w wojsku. Nawet takiego, co nigdy nie mial do czynienia z bronia. ANi z dyscyplina wojskowa.

  W ten sposob mozna sie dopracowac wojska, ktore bedzie swietnie sie nadawalo do burzenia cerkwi na Kresach, wyzwalania Zaolzia U Boku Sojusznika czy tez tlimienia strajkow.

  Co innego, jak takie wojsko znajdzie sie naprzeciw uzbrojonego przeciwnika. Wtedy to tacy generalowie demonstruja znakomoty rozum w nogach i sp..ja na Zaleszczyki. Znaczy w cywilnych ciuchach, mundur ze wszystkimi orderami cisniety do rowu, bo w cywilnych ciuchach bezpieczniej.

 10. Co mogłoby być niezłym miernikiem stopnia opresyjnosci systemu- tak się zastanawiam….

  I chyba jest taki- dość oczywisty.
  Ilość wyroków sądowych, które idą wbrew oczekiwaniom władz.
  W PRL takich decyzji Sądów było sporo.
  Bohaterów „walki z komuną” w świecie palestry, również.
  Jak będzie w czasach Kaczyzmu- konformizmu?
  PRAWNICY MAJĄ SIĘ SZANSĘ WYKAZAĆ.
  Zapisać w annałach….
  A my będziemy notować nazwiska, i komentować….

 11. Myślę, że Adrian podpisze. I dopiero będą jaja, takie jakie miały być.

 12. @Wiesiek59

  „PiS bezczelnie zmienia strukturę prawną, na chama forsuje swoje rozwiązania.
  Problem w tym, że podobne istnieją w wielu krajach zachodnich.
  I jakoś nie wzbudzają w tamtejszych społeczeństwach kontrowersji.
  Ba!!!”

  Jasne, „w wielu krajach zachodnich” tez mozna sedziow Sadu Najwyzszego z dnia na dzien poslac na zielona trawke, bo sie Waadzy przestali podobac.

  Co ten Wiesiek pali? To cos bielszego niz najbielsza biel.

 13. Miast publikowac co sadzi o Polsce Radio Tirana a co Radio Wolna Europa sklonilbys Autorze redeakcje Polityki do opublikowania in extenso ustaw zmieniajacych ustroj sadow.

  Pozwoliloby to czytelnikom samemu wyrobic sobie poglad na sprawe.

  Z gory dziekuje

  marcin lazarowicz

 14. Procz ambasadora Greli jest jeszcze ex ambasador Schnepf.
  Jesli ktos mial jeszcze watpliiwosci czemu konieczna jest kadrowa rewolucja w MSZ to dzialalnosc tego pana po zdymisjonowaniu powinna rozwiac wszelkie watpliwosci.

  marcin.lazarowicz

 15. @neospasmin

  „Jesli ktos mial jeszcze watpliiwosci czemu konieczna jest kadrowa rewolucja w MSZ to dzialalnosc tego pana po zdymisjonowaniu powinna rozwiac wszelkie watpliwosci.”

  Zgadza sie. Wypowiadanie sie w sposob krytyczny i bez nalezytej czolobitnosci na temat Pana Prezesa i Jedynie Slusznej Partii wyczerpuje wszelkie znamiona Zdrady Stanu, Zbrodni Majestatu oraz Godzenia w Wartosci. Miejmy nadzieje, ze jak juz Dobra Zmiana odzyska sady to nie bedzie dka Schnepfow, Tuskow i Bolkow zadnej litosci.

 16. @Dandy
  Ambasador Grela nie robi też wyciągu z mediów północnokoreańskich. A szkoda, bo ludzkie pany, stamtąd czerpią wzory, według których chcą reformować sądownictwo.

 17. Curiosum. Wzór apelu do prezydenta USA o poparcie dla „reformy sądownictwa” (PiSowskiego zamachu na państwo prawa) w Polsce, który to apel powinni wysyłać obywatele USA do Białego Domu.

  PiSowscy propagandyści, eksperci od spraw międzynarodowych, politolodzy, psycholodzy społeczni i zwykli szeregowi politycy wypichcili taki tekst:

  „Wzywamy Biały Dom do wspierania wysiłków polskiego rządu zmierzających do naprawy w sferze praw człowieka, a także rozliczenia przestępstw i aktów zdrady – w celu zapewnienia odpowiedzialności, sprawiedliwości i osiągnięcia pojednania w Polsce.

  Komunizm nie upadł w Polsce w 1990 roku, ponieważ komuniści skorumpowali wielu liderów ruchu Solidarności, dzieląc się z nimi władzą, dzięki czemu kontrolowali kraj, zapewniając sobie pełną bezkarność. Dopiero w 2015 roku antykomuniści przejęli władzę – po raz pierwszy od 1944 roku.

  Dzisiaj Polacy żądają wymierzenia sprawiedliwości za przestępstwa popełnione przed 2015 rokiem. Polscy Amerykanie, którzy głosowali na prezydenta Donalda Trumpa domagają się reformy skorumpowanego wymiaru sprawiedliwości, który służył interesom antypolskim”

  Mój komentarz
  Zakłamywanie historii, odwracanie znaczeń, mania wielkości popleczników tej inicjatywy, kłamstwo na kłamstwie kłamstwem pogania.

  Jak się okazuje w 2015 roku nie było wyborów, tylko „antykomuniści przejęli władzę”.

  Jak się okazuje dopiero antykomuniści z PiSu usadowieni w „polskim rządzie” zmierzają do naprawy w sferze praw człowieka (???).

  Jak się okazuje komuniści w 1990 roku skorumpowali liderów Solidarności. Nie wszystkich, tylko wielu. Przecież nie Jarosława Ka, tylko Wałęsę-Bolka i inne zdradzieckie mordy i kanalie.

  Jak się okazuje komuniści kontrolowali kraj wraz ze swoimi agentami do 2015 roku, kiedy to walną bitwę rozstrzygnął na korzyść swoją, narodu, prawa i sprawiedliwości oraz państwa polskiego i praw człowieka w nim Jarosław Ka. Do 2015 roku w Polsce panował komunizm.

  Prezydencie, pomóż nam ukarać komunistów i złodziei za przestępstwa popełnione przed 2015 rokiem – tak brzmi wzór błagania, które maja podjąć obywatele USA wobec prezydenta Trumpa.

  PiSowscy ideolodzy sporządzający taki wzór apelu dla obywateli USA są absolutnie bezkrytyczni wobec siebie, są niespełna czegoś, a ci, którzy zaaprobowali tego rodzaju tekst, nie mają pojęcia nie tylko o polityce międzynarodowej, ale w ogóle o świecie, w którym żyją.

  Jeszcze wczoraj szycha PiSowska Macierewicz ogłosił, że nikt spoza Polski nie będzie decydować jakie będą nasze prawa i sądy.

  A tu co widzimy? Apel do Prezydenta Trumpa, by poparł ukaranie przestępców, a przede wszystkim zdrajców sprzed 2015 roku.
  W apelu zostało wyjaśniona ważna kwestia, a mianowicie co miał na myśli Prezes Polski krzycząc w Sejmie o „zdradzieckich mordach”. Zdradzieckie mordy, przestępcy z okresu komunizmu do 2015 roku.
  Do ukarania! Będą siedzieć te mordy. Trump pomoże, poprze prokuraturę i sądy, które wydadzą sprawiedliwe wyroki do odsiadki.

  Psychoza w PiSie buzuje.
  Pzdr, TJ

 18. @Piez
  Pisz o tym na czym się znasz. Wychwalaj Putina.

 19. @E 18:19
  Nie doceniasz bystrzaków. To właśnie dla nich, publikacje typu: „Neurochirurgia w weekend”.

 20. Fajnie. Polska jest znowu sławna. Kraj o krórym cały świat mówi. Jak kiedyś za sławnej „Solidarności”.

 21. W celu uniknięcia sądów wypada skrócić terminy przedawnienia.Wniesienie sprawy do sądu nie przerywa biegu przedawnienia.Dzięki temu trickowi najczęściej katolicy kryminaliści i dłużnicy uniknął świeckiego grilowania w sądach.Zostanie im SO.Zasadne jest wprowadzenie czynnika społecznego ławników jako suwerena i zasadę jednomyślności w wyrokowaniu.Ławnicy z Kukiz 15 w ramach kolaboracji z IV RP. W sprawach kryminalnych przedawnienie 2 lata, w cywilnych zadłużeniowych 1 rok.Maksymalnie 3 rozprawy w terminie 6 miesięcy po tym terminie umorzenie postępowania z urzędu.Mediacja przedsądowa pod batutą proboszcza.Tak sobie myślę,że sądy wymyślili komuniści aby gnębić katolików a oni są tylko grzesznikami i mają immunitet od Boga.

 22. E
  23 lipca o godz. 19:39

  O ile wiem, w kilku krajach zachodnich, NIE MA TK, czy SN…..
  Ba….
  W UK nie ma nawet Konstytucji…

  Systemy prawne wielu krajów ewoluowały przez setki lat, są trudno porównywalne.
  Do unifikacji norm, jeszcze bardzo daleko.

  Wszystko jest kwestią czynnika ludzkiego.
  Z czego zrobiono sędziów na przykład.
  Czas próby nastał.
  Kruszec, czy g…no?

 23. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Faktyczny władca Polski, niżej pleców ma to, co o nim mówią i piszą w świecie.

 24. @gotkowal

  „Neurochirurgia w weekend”.

  Zgadza sie. W ten sposob wyszkolono kapitana promu „Estonia”: Po odzyskaniu niepodleglosci przeprowadzono lustracje, oficerow Rosjan czy tez oficerow, ktorych kariera przypadala na czasy Sojuza wyrzucono na zbita twarz.

  I zatrudniono takich, co mieli w porzadku pion ideologiczny. I wlasciwe pochodzenie.

  A potem zaczelo troche dmuchac.

  „Neurochirurgia w weekend” to pol biedy. Znacznie gorzej, jak kogos zrobia w trybie doraznym generalem. Albo kapitanem zeglugi wielkiej.

 25. maciek.g z 20,41

  Dzięki za link na tekst DGP – kapitalne podsumowanie tego tygodnia!

  Pytasz „ciekawe jak to potoczy się dalej”

  W zalinkowanym tekście jest odpowiedź

  „Na samym początku swojej kadencji ówczesna marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wysłała mu (prezydentowi) na biurko ustawę o kuratorach sądowych w kształcie innym, niż faktycznie przegłosowany przez posłów. DGP jako pierwszy alarmował wówczas o skandalu.
  Po naszych publikacjach prezydent odesłał wtedy ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Werdyktu TK nie ma do dziś.

 26. @Wiesiek59

  „O ile wiem, w kilku krajach zachodnich, NIE MA TK, czy SN…..”

  Zgadza sie. Na przyklad w San Escobar…

 27. @Wiesiek59

  „Wszystko jest kwestią czynnika ludzkiego.
  Z czego zrobiono sędziów na przykład.”

  To zupelnie nie ma znaczenia, jesli waadza moze kazdego sedziego po prostu wywalic.

 28. Casus p. Schnepfa to reprezentowanie rzadu p.Szydlo w Waszyngtonie, to firmowanie jego polityki wobec administracji USA, by zaraz po tym kiedy sie zostalo zwolnionym z posady ambasadora stac sie wrogiem tegoz rzadu. Rzadu p.Szydlo/Macierewicza/Ziobro…

  Osoba postronna zastanawia sie ktora z przeciwstawnych postaw p.Sznepfa byla/jest ta prawdziwa. A jesli tak to co z wiarygodnoscia tego pana? Co z wiarygodnoscia Polski skoro reprezentuja ja dyplomaci pokroju p.Sznepfa?

  ml

 29. W kraju katolickim są sądy bo tu kradną.W krajach gdzie katolicy nie kradną lub ich nie ma nie marnują pieniędzy na wymiar sprawiedliwości.Tak sobie myślę,że to proste jak budowa cepa.

 30. Marcin Łazarowicz, godz.19.49
  Dziękuję za pomysł, żeby POLITYKA wydrukowała całą Ustawę o SN.
  Z propozycji nie skorzystam, Ustawa liczy ponad sto artykułów! Kto by to kupił i przeczytał? Pełen tekst można bez trudu znaleźć w Internecie wpisując nazwę Ustawy. Pomyślnej lektury!

 31. Nie chcę wiedzieć co piszą inni. Samemu widzę najlepiej. Od samego początku, od karnawału i wyciągniętych paluchów w V. I zwyciężyli. I macie zwycięzców. Przegranych także, dużo więcej.

 32. Trwająca od prawie dwóch lat „dobra zmiana” w lipcu 2017 roku weszła w fazę schyłkową. Nie uda się kaczystom rozbić trójpodziału władz. Suweren, w trwających od początku miesiąca protestach setek tysięcy obywateli w setkach miast i miasteczek pod hasłem obrony sądownictwa daje prezydentowi Andrzejowi Dudzie do wyboru: za lub przeciw 3. ustawom o sądownictwie. Ma on wreszcie okazję do stania się prezydentem wszystkich obywateli III RP. Czy skorzysta z tej szansy? Decyzja należy tylko do niego!

 33. >p.Passent: zle sformlowalem swa prosbe, przepraszam.
  Nie chodzilo mi o druk, chodzilo mi o publikacje.
  Na stronie polityka.pl chocby.
  Tu powinienem zadrwic ze swego archaicznego, przedinternetowego, papierowego rozumienia pojecia „publikacji”.

  Mam wrazenie ze cala „dyskusja” na temat zman w ustroju sadow odbywa sie poza meritum: ze 99,9% tych co protestuja nie czytalo kwestionowanych ustaw. Ze 99,9% tych co sa za zmianami nie czytalo ich rowniez.

 34. dandy 23 lipca o godz. 17:29 A gdzie się podział trotyl, bomba termobaryczna, sztuczna mgła, bańka helu, ocaleni i uprowadzeni przez Ruskich z katastrofy? Może coś pominąłem? Wybacz. Jeśli coś ci nie pasuje z cytatów na blogu Passenta, to zamiast żądać takich, które by ci odpowiadały, powinieneś je sam znaleźć i nam tu podać. Chętnie się z nim zapoznamy.
  Już dawno coś nie ma wieści od patologów, badających wygrzebywane szczątki z grobów ofiar Kaczyńskich. Coś się zacięło?
  Chłopie zrozum, że jak któraś osoba z kolei mówi ci, że jesteś pijany, to odpuść, wytrzeźwiej.
  Zmień sobie nicka. Wystarczy zmienić szyk liter i będzie jak trzeba.

 35. neospazmin

  Dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej przeczytali co potrzeba i po lekturze wyszło im, że Senat pracował nad innym tekstem projektu ustawy aniżeli przyjęty przez Sejm – link na zajawkę jutrzejszej publikacji zamieścił maciek.g o 20,41
  Dziennik Gazeta Prawna jest tytułem miarodajnym, dbającym o dystans polityczny więc tekst trzeba potraktować poważnie.

  A znacza on, że na skutek fundamentalnego błedu legislacyjnego tej ustawy po prostu nie ma.

  Więc nie ma co czytać.

 36. Wpisałem to na blogu pana znakomitej córki, ale również muszę to włożyć na pana blogu:
  „Świat zachodni obserwuje zaniepokojenie mieszkańców Arizony, które senator tego Stanu, poparł własnym zaniepokojeniem, spowodowanym zmianami metody wyborów sędziów w Polsce. Zauważono, że ustawy napisane przez PiS, regulujące proces wyborów sędziów w Polsce, niebezpiecznie zbliżają się do przepisów obowiązujących w krajach na zachód od Polski, co podwoiło siłę protestów i i zwiększyło siłę poparcia polityków tej strefy dla protestujących w Polsce.”

  Czy to będzie tematem skeczów Kabaretu Moralnego Niepokoju?

 37. olborski
  23 lipca o godz. 15:51

  „Może Amerykanie wreszcie ujawnią z rozmowy między Kaczorami pamiętnym locie”?

  Oj, Olborski, Olborski, nie wywołujcie wy wilka lasu, bo Amerykanie ujawnią jeszcze dwie inne rozmowy: Tuska z Putinem na molo w Sopocie (1.IX.2009) oraz rozmowę w Moskiwie min. Arabskiego z Sieczinem i Uszakowem (w marcu 2010 roku), bez udziału wyproszonej tłumaczki, Justyny Justyna Gładyś z wydziału politycznego Ambasady RP w Moskwie.

 38. Oglądam właśnie „Polityczną Kawę” w TVRepublika. Toczy się tam dyskusja na temat reformy sądownictwa i towarzyszącym jej protestom. Kawę polewa Tomasz Sakiewicz, szef Gazety Polskiej, a gośćmi są: Paweł Lisicki (tygodnik „DoRzeczy”), Agnieszka Ścigaj (Kukiz15) i Ryszard Czarnecki (PiS). Poza Rychem Czarnecki pozostali dyskutanci oraz polewający mają wątpliwości, czy ustawa o SN jest ustawą dobrą, ustawą konstytucyjną, czy nie za szybko była uchwalona, czy nie pisano jej na kolanie (Sakiewicz), podnoszono sprawę nadmiernej władzy skupionej w jednym ręku – Ziobro (Lisicki, Ścigaj i delikatnie – Sakiewicz), Ścigaj punkt po punkcie wykazywała mankamenty projektu, Lisicki bardziej ogólnie, Sakiewicz znów delikatnie, ale krytycznie), ale nie Rychu Czarnecki, który „metrytorycznie” odnosząc się do przedmówców mówił, tak jak kiedyś mówiło się o „odwetowcach z Bonn”, „syjonistach”, „określonych kołach”, „zaplutych karłach reakcji”. Krótko zapodał, że osąd uczestników jest błędny, po czym stwierdził, że sędziowie uważają się nadzwyczajną kastę, że protesty są inspirowane przez siły wrogie obozowi patriotycznemu, czyli PiS, czyli Polsce, biorą w nich udział sieroty po PRL, beneficjenci poprzednich reżimów, głównie postkomuniści w tym byli ubecy, dygnitarze, resortowe dzieci i uwaga:
  K-O-S-M-O-P-O-L-I-C-I (sic), przy czym to ostatnie słowo wypowiedział z najwyższym oburzeniem, tonem jakiego używał tow. Wiesław w swoich przemówieniach. Rychu fanatycznie niczym Mauro Rossi, bronił i zachwalał wszystkie posunięcia PiS, a kiedy już musiał się odnieść do ustawy o SN, to powiedział, że sędziowie kradną kiełbasę z supermarketów, pendrive’ y i że w ogóle są skorumpowani. Na koniec jakiś facet zdał na żywo relację spod pomnika akowców, zanjdującego w miejscu demonstracji pokazywał pozostawione tam świeczki i łamiącym się głosem mówił, że stearyna zalewa pomnik przez co go profanuje, no i jeszcze, że demonstranci tam szczają, co jest jeszcze gorsze od stearyny. No i tu wszyscy się strasznie oburzyli i zaczęli jechać na „odwetowców”. Ot pisowski kabaret, jak zwykle w pis(s) mediach. 🙂
  Ps. Zastanawiam się, czy Mauro, to nie Rychu Czarnecki (niegdyś fan Leppera).

 39. tejot
  23 lipca o godz. 15:58

  ” Rossi nie daj się wciągnąć w dyskusję o duraluminium, bo zostaniesz w niej zjedzony z całą Twoja ignorancją na ten temat”.

  I niby zjedzony przez ciebie? 🙂

  Przed zjedzeniem mogę jeszcze raz zalinkować ci tekst do specjalistycznego doświadczenia w amerykańskim laboratorium, z którego wynika że tuleja z lotniczego duraluminium uderzona pod kątem prostym w betonową powierzchnię z szybkością do 300 m/s gnie się i odkształca, ale nie pęka jak szkło na drobne fragmenty. To wyjaśnia dlaczego samoloty uderzajace w ziemię z prędkością bliską prędkości lądowania (tzw. CFIT) kiedy nie wybucha paliwo oraz pod niewielkim kątem (w Smoleńsku 12 stopni) nie rozpadają się na drobne kawałk, a kadłub pozostaje integralny. Tupolew tuż przed katastrofą w Smoleńsku leciał z prędkościa ok. 80 m/s. Jak widzisz jeszcze sporo brakuje do 300 m/s.

  Tejot, nie masz wyjścia, musisz destrukcję samolotu w Smoleńsku tłumaczyć działaniem ciemnych sił magicznych, bo tylko one były w stanie zawiesić prawa fizyki 10 kwietnia w okolicach Smoleńska.

  Niżej masz przykład katastrofy samolotu Tu-204 pod Moskwą. Najwyraźniej zabrakło ciemnych sił magicznych, bo wszyscy pasażerowie przeżyli, mimo że skrzydła samolotu skosiły kilkadziesiąt drzew.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wypadek-tu-204-wszyscy-przezyli-katastrofa-smolenska/23jpz7l

 40. jobrave
  23 lipca o godz. 21:57

  „Zastanawiam się, czy Mauro, to nie Rychu Czarnecki (niegdyś fan Leppera)”.

  Wy tam na zmywaku w Londynie aż tak się nudzicie, że każdemu wmawiacie, że jest Czarneckim? A może ja jestem hetmanem Czarnieckim? 🙂

 41. Aha, zapomniałem o tym, że Rychu wypowiedział się również na temat pani z Departamentu Stanu, na temat niepokojącej sytuacji w Polsce: „Tą idiotką nie ma się co przejmować” :). A ja zaraz będę pisał maila do tej „idiotki” i wyślę wraz z kopią tej części programu. Odkryłem w sobie kanalię donoszącą na Polskę :).

 42. Mauro Rossi
  23 lipca o godz. 22:00

  jobrave
  23 lipca o godz. 21:57

  „Zastanawiam się, czy Mauro, to nie Rychu Czarnecki (niegdyś fan Leppera)”.

  Wy tam na zmywaku w Londynie aż tak się nudzicie, że każdemu wmawiacie, że jest Czarneckim? A może ja jestem hetmanem Czarnieckim?

  Oj chłopie, gdybyś zobaczył ten „zmywak”, to by Ci gula pękła z zazdrości, ale niech Ci będzie, że zmywak, bo coś więcej, to i tak przekracza wyobraźnię Polaczka, czyli „członka obozu patriotycznego” 🙂

 43. Myślę, że gdzieś tak pod koniec prac ekshumacyjnych (2019?), w trzech trupach smoleńskich zostaną znalezione kule z pistoletu „makarow” oraz DNA Putina i Tuska :).

 44. olborski
  23 lipca o godz. 15:51

  „Może Amerykanie wreszcie ujawnią z rozmowy między Kaczorami pamiętnym locie”?

  Nie ujawnią, bo stracą nabywców na złom wojskowy. Ale jak si e wladza zmieni, to kto wie 🙂

 45. To co się aktualnie dzieje, ta masa dość dobrze zorganizowanych akcji protestacyjnych budzi zastanowienie, bo to nie zasługa i sprawność partii opozycyjnych takich jak PO czy Nowoczesna, do których niechęć protestujących jest przecież dość spora a ich sprawność organizacyjna jest żałosna. Nie jest to też jakiś pełen spontan – a więc co się dzieje?

  Myślę, że kto by to nie był, kto udziela „życzliwej pomocy” w organizacji demonstracji, to pomaga skutecznie w dojrzewaniu sytuacji do tego, by powstał jakiś daleki od KODu ruch a może nawet jakaś nowa siła w postaci nowej partii politycznej. Jeśli tylko jakiś świeży lider potrafiłaby ogonić się od skompromitowanych czy zgranych postaci politycznych, to mógłby coś takiego zapoczątkować. Takim typem mógłby stać się któryś z szanowanych samorządowców, typu np. Roberta Biedronia.

  Liderzy PiS albo sobie drwią, albo ważą lekce (lub tak tylko to pokazują na zewnątrz) ale wydaje się, że zbierają się nad „Dobrą Zmianą” jakieś ciemniejące chmury.

 46. folwarkPn
  23 lipca o godz. 16:53

  „Nasz system sadowniczy bedzie taki sam jak w RFN”.

  Z czym, jak słusznie zauważył red. Passent, nie może pogodzić się „Sueddeutsche Zeitung” oraz „Deutsche Welle”. Może chodzi o prawa autorskie i tantiemy? 🙂

  Pod koniec XVIII wieku Niemcy (wówczas Prusy) też nie chiały się zgodzić na nowy system (Konstytucję Majową), bo wolały stary system. I też miałay swoich agentów w Polsce. 250 lat „mięło jak jeden dzień” i ciągle to samo.

  PS. Jeśli red. Passent oburzy się na słowo agent to uprzejmie wyjaśniam, że nie chodzi o sprawy lustracyjne, tylko kwestię opisową. Poręczny jest tu łaciński czasownik agere (działać), w formie przymiotnikowej agens (działajacy) z czego wywodzi się popularny w naszym kraju agent.

 47. jobrave
  23 lipca o godz. 22:07

  „Oj chłopie, gdybyś zobaczył ten „zmywak”,

  Bar sushi?

 48. W oczekiwaniu na upadek uchwalających nie to co trzeba wysłuchajcie kołysanki niedzielnej z okazji zaciśnięcia Wielkiej Pętli.

  https://www.youtube.com/watch?v=L-CC4sQSghc&list=LLeJqWBFzzOZzufAmkiA8V0A&index=78

 49. Neospasmin,
  wydaje mi się, że takie publikacje eksponujące meritum są już dzisiaj spóźnione.
  To protestujących coraz mniej zaczyna obchodzić. Kula śniegowa ruszyła i już rzeczowe argumenty do nich nie trafią i nie bez przyczyny. Widzą, co PiS zrobił z TK i trudno będzie ich przekonać do akceptacji „poprawiania sądownictwa”. Obraz dzisiejszego TK daje bowiem przedsmak rezultatów pisowskich poczynań z jedną z Trojga Władz a nie trzecią, jak to się PiSowi wydaje. Protestujący nie życzą sobie takich przemian a treść ustaw to tylko wyrazy, których nie udało się PiSowi porządnie poukładać nawet i muszą naprawiać własne partactwo.

 50. Waldek B
  23 lipca o godz. 21:45

  „A gdzie się podział trotyl, bomba termobaryczna, sztuczna mgła, bańka helu, ocaleni i uprowadzeni przez Ruskich z katastrofy? Może coś pominąłem”?

  Nie, przytoczyłeś cały internet, łącznie z ruskim botami.

  „Już dawno coś nie ma wieści od patologów, badających wygrzebywane szczątki z grobów ofiar Kaczyńskich. Coś się zacięło”?

  Może w twojej percepcji.
  „Po ekshumacji, której dokonano w Baninie, nieopodal Gdańska, szczątki Karwety zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie.
  Jak dowiedziała się „Gazeta Polska” ze źródeł zbliżonych do prokuratury, śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli. W trumnie śp. Andrzeja Karety znaleziono m.in. trzy ręce i trzy szczęki. O tym, czy w trumnie były w ogóle szczątki należące do admirała, będzie wiadomo po zakończeniu badań genetycznych” (wPolityce).

 51. Bar Norte
  23 lipca o godz. 21:51

  ” …. na skutek fundamentalnego błedu legislacyjnego tej ustawy po prostu nie ma”.

  Pierwszy raz zabrałeś głos na temt zmian w sądownictwie i natychmiast ograniczyłeś się do oczywistej pomyłki, w końcu łatwej do poprawienia. Podejrzewam, że brak przecinka też byłby tragedią.

  Jak widać sojusz lewicy z liberalnym establshementm jest absolotnie niewzruszony. 🙂

  Dziś Balcerowicz został odgrzany w mikrofalówce, pokazany ludziom jako produkt nowy, niezużyty i pasowany na naczelnika opozycji. Jesteś zmuszony go wspierać Bar Norte, taka twoja karma.

 52. „Pawel Lisicki (redaktor naczelny „Do Rzeczy”)”

  od czasów licealnych czytam red.Daniela Passenta
  wychowałem się na Polityce, czas na pożegnanie

  z wyrazami należytego szacunku
  Michalik

 53. Mauro,
  kreowanie Balcerowicza na lidera antypisu to jedna z najlepszych rzeczy, która w aktualnej sytuacji mogła się PiSowi przytrafić.

 54. jobrave
  23 lipca o godz. 22:14

  „Myślę, że gdzieś tak pod koniec prac ekshumacyjnych (2019?), w trzech trupach smoleńskich zostaną znalezione kule z pistoletu „makarow” oraz DNA Putina i Tuska”.

  Chyba na tym swoim zmywaku założyłes koło przyjaciół Palikota?

 55. @Mauro Rossi
  „Przed zjedzeniem mogę jeszcze raz zalinkować ci tekst do specjalistycznego doświadczenia w amerykańskim laboratorium, z którego wynika że tuleja z lotniczego duraluminium uderzona pod kątem prostym”

  Jasne, ty oczywiscie znasz sie lepiej na lotnictwie, duralu, katach krzywych, prostych i takich in between niz piloci z dziesiecioma czy dwudziestoma tysiacami godzin nalotu, specjalisci od badania katastrof lotniczych czy tez zagraniczne, uznane autorytety. Poza tym jestes specem od wszechwiedzy w kazdej dziedzinie – od medycyny sadowej poprzez wytrzymalosc materiakow az po procedury lotnicze. Taki prawdziwy z ciebie czlowie renesansu. Na kazdy temat posiadasz wiedze absolutna. A skad my (czytelnicy bloga) to wiemy? No jak to skad: Z twoich wlasnych oswiadczen.

  „łącznie z ruskim botami.”

  „Bomba termobaryczna Ta teoria została nagłośniona w książce „Zamach w Smoleńsku”. Jej autor twierdził, że dotarł do ponad 100 wcześniej nieznanych zdjęć, na których czarno na białym widać, że Tupolew wylądował na lotnisku, ale zaraz potem doszło do wybuchu bomby termobarycznej (próżniowej), która go zniszczyła. Pasażerów i członków załogi, którzy wybuch przeżyli, mieli dobijać Rosjanie. Wprawdzie żadnych dowodów na wybuch jakiejkolwiek bomby nie udało się znaleźć, ale nie przeszkodziło to wydawcy sprzedać 50 tys. egzemplarzy tej książki.

  W jaki sposob przeszmuglowano na poklad Tupolewa bombe termobaryczna? Mauro Rossi pierdzil, ze to dzialo sie wczesniej. Kmmorowski rzekomo kazal funkcjonariuszom BOR zeby nie zwracali uwagi na to, co sie wnosi na poklad samolotu. A podczas feralnego lotu najwyrazniej nikt nie zauwazyl, ze calkiem spory, nowy obiekt pojawil sie we wnetrzu.

  I tu zagwozdka – bo inna ekipa Prawdziwych Patriotow tez ma winnych. Ale calkiem inny zestaw winnych:

  „To żydzi porwali i zamordowali Delegację do Katynia w dniu 10 Kwietnia 2010. … Zamachu na Polską Delegację do Katynia – porwania oraz zabójstwa – prawdopodobnie wszystkich jej członków dokonali żydzi. Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzania.
  Prawdopodobnie użyto by jakiegoś taktycznego ładunku nuklearnego”

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010

  Dziwne zatem, ze jeszcze z portu PMW w Gdyni nie wyplynela potezna armada, celem dokonania ekpedycji karnej i przykladnego ukarania winnych.

 56. @jobrave

  Szanowny Panie Jobrave,

  pozwalam sobie zauwazyc, ze w konfrontacji z prymitywnym, wulgarnym chamem czlowiek kulturalny zawsze przegrywa. Obawiam sie, ze w konfrontacji z lajdackim, pewnym siebie, rozwrzeszczanym chamstwem znajduje sie Pan juz na wstepie na straconej pozycji.

  Mysle, ze powinien Pan zapisac sie na jakies wieczowowe czy zaoczne kursy Prymitywnego Chamstwa i Braku Kultury. Zalecam zdobycie certyfikatu w zakresie Plugawego Bluzgu. Dopiero wowczas bedzie Pan w stanie stawic czolo tutejszym Pieknym Umyslom.

 57. >P.Legat

  Publikacja 3 ustaw o ustroju sadow w moim rozumieniu mialaby 2 cele: poznawczy ( dla publiki) i (od)budowywujacy zaufanie do Polityki jako obiektywnego medium.
  Dzis trudno w ten sposob myslec o tytule w jakim komentuje.

  Publikacja wypowiedzi Kaczora z TVPInfo, bez skrotow, interpretacji byla wlasnie takim krokiem- ku wiarygodnosci Polityki.

  A moze to nie o to chodzilo- moze i Polityka traktuje p.Kaczynskiego jako szczegolna postac polskiej polityki- osobe ktorej nie wypada sikac na buty?

  ml

 58. @Mauro Rossi

  „Nie, przytoczyłeś cały internet, łącznie z ruskim botami”

  Wypowiedzi pleno titulo Polskich Uczonych – Ekspertow Pana Ministra Antoniego Macierewicza to raczej nie „ruskie boty”.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/konferencja-podkomisji-smolenskiej-ustalenia-ekspertow-macierewicza/g156w4r

  „– Ostatnia faza tragedii została spowodowana eksplozją, do której doszło w kadłubie samolotu – stwierdził lektor na zaprezentowanym filmie. – W wyniku eksplozji, które miały miejsce w kilku miejscach, konstrukcja samolotu została rozerwana. Eksplozje miały miejsce w kadłubie, centropłacie oraz w skrzydłach – przekonuje podkomisja na nagraniu. Twierdzi, iż przyczyną był ładunek termobaryczny. ”

  Radziu, sami pisałeś, ze Macierwicz to oszłom i wariat,”

  Klamiesz, kapusiu-donosicielu.

  Nigdy nie okreslilem Pana Ministra Antoniego Macierewicza slowami, ktore usilujesz mi klamliwie przypisac. Twoje smierdzace slowa („oszlom”, „wariat”) pochodza WYLACZNIE OD CIEBIE. Ja NIGDY nie uzylem takich slow w odniesieniu do Pana Ministra Antoniego Macierewicza.

  Jesli probujesz za pomoca klamstwa i prowokacji sporzadzic donos – to kiepsko ci idzie, bo usilujesz mi FALSZYWIE przypisac slowa, ktorych NIE UZYLEM.
  Kiepsciutki z ciebie kapus. Musisz sie podciagnac w nielatwej sztuce kablowania.

 59. Mauro Rossi
  23 lipca o godz. 21:58
  mogę jeszcze raz zalinkować ci tekst do specjalistycznego doświadczenia w amerykańskim laboratorium, z którego wynika że tuleja z lotniczego duraluminium uderzona pod kątem prostym w  betonową powierzchnię z szybkością do 300 m/s gnie się i odkształca, ale nie pęka jak szkło na drobne fragmenty. To wyjaśnia dlaczego samoloty uderzajace w ziemię z prędkością bliską prędkości lądowania (tzw. CFIT) kiedy nie wybucha paliwo oraz pod niewielkim kątem (w Smoleńsku 12 stopni) nie rozpadają się na drobne kawałk, a kadłub pozostaje integralny. Tupolew tuż przed katastrofą w Smoleńsku leciał z  prędkościa ok. 80 m/s. Jak widzisz jeszcze sporo brakuje do 300 m/s.

  Mój komentarz
  To doświadczenie w amerykańskim laboratorium ze zderzeniem tulei z duraluminium z betonem jest tak samo miarodajne do zaprzeczenia katastrofy lotniczej Tu-154M jako wypadku CFIT w Smoleńsku, jak doświadczenie komisji podsmoleńskiej z wysadzeniem bombą termobaryczną o rozmiarach 1m x 1m x 1m blaszanej budki mającej imitować spadający na plecy samolot w Smoleńsku.

  Rossi, uparcie twierdzisz, ze samolot w Smoleńsku rozpadł się na drobne kawałki, gdy faktem jest że rozpadł się na bardzo duże sekcje, a z tych sekcji zostały wyszarpane odłamki. Te odłamki, to nie są odłamki wybuchowe, tylko odłamki szarpane i nie ma ich miliona, czy 60 000, bo nikt takiej liczby się nie doliczył. Policzona liczba odłamków przez archeologów, to z górą 5 000 i w tym duża większość, to są odłamki niemetalowe, a więc nie z konstrukcji kadłuba. 20 – 30 razy mniej niż widzą smoleńczycy w swojej wyobraźni.

  Mechanika każdego wybuchu jest taka, ze wybuch nie szatkuje całej konstrukcji na drobne kawałki, a tym bardziej nie szatkuje jednych części, a drugie pozostawia w jednym kawałku, jak było faktycznie na wrakowisku w Smoleńsku, ponieważ prawa fizyki tego zabraniają.
  Im więcej kawałków, tym większa energia jest potrzebna na ich wytworzenie. Czas, w jakim wybuch przekazuje swoją energię na destrukcję konstrukcji jest wystarczający tylko do jej podziału na duże kawałki, po czym większość energii wybuchu ulatuje w dal ponieważ te kawałki zostają odrzucone i nie ma przeszkód dla rozprężania się bańki gazów powybuchowych. Energia wybuchu zostaje w większości rozproszona.

  Wizję olbrzymiej ilości kruchych odłamków (skąd wiadomo, że kruchych), jaką opisują smoleńczycy w Smoleńsku na wrakowisku po Tu-144M, podsunął ekspertom smoleńskim dr Szuladziński, który przedstawił w swoim sprawozdaniu z „badań” katastrofy smoleńskiej swój model wybuchu wieloodłamkowego jako beczkę z wodą i zawieszony w tej wodzie w środku beczki ładunek wybuchowy, którego eksplozja powoduje powstanie wielkiej ilości odłamków.
  Dobre sobie, beczka z wodą modelem kadłuba samolotu. Jak można wciskać taki kit naukowcom?

  Nonsens. W Smoleńsku kadłub nie był wypełniony wodą, więc model ten jest fantazmatem, naukową hucpą i podpuchą dla pozostałych smoleńczyków.
  Pzdr, TJ

 60. Mauro Rossi

  Nie wypowiadałem się na temat zmian w sądownictwie, bo w Europie rozstrzygnięto je ponad 200 lat temu, podobnie zresztą jak w USA. Polskę tę dyskusje ominęły i dlatego obecnie większość tytejszych mediów przypomina jakobińskiego „Przyjaciela ludu”.
  Tak więc się nie wypowiadam bo wszystko już na ten temat powiedziano dawno temu.

  Tobie mogę np polecić Tocquewille’a „Dawny ustrój i rewolucja”. Sporo miejsca poświęca korporacyjności prawniczej – w tym sedziów. No i z perspektywy konserwatywnej co uczynić może tę lekturę strawną dla ciebie.

  W tekście DGB nie chodzi o pomyłki tylko o prace senatu nad innym projektem aniżeli przyjęty przez sejm. Oczywiście możesz podchodzić do tego z nonszalancją. Z tym, że prezydent twej nonszalancji nie podziela i jak czytam tę nieistniejącą de facto ustawę zamierza przesłać na wieczne nieoddanie do TK i złożyć parlamentowi swój własny projekt ustawy o SN.

  Co Balcerowicza … .
  Istotnie po ponad dwóch latach ukrywania się za kulisami nie wytrzymał i w ubieglą niedzielę drżąc z egzaltacji wdarł się na wiecową trybunę by gromić „komunę”.
  Nie ukrywam, że jestem zadowolony, że odgrzewacie w mediach ten występ. Ludzie bowiem powinni wiedzieć co kombinuje PO i Nowoczesna. Nie mam więc nic przeciwko temu by Balcerowicz był głównym bohaterem relacji waszych mediów.

 61. @neospasmin, @MR, @Muszynianka, @404

  To juz 8 milionow tych twoich ziomow popitalo do zlej i niedobrej Unii? Bo ja myslame ze gora cztery. Ale skoro sami tak twierdzicie…

  „SCHNEPF, TY ŻYDOWSKA MORDO, WYNOCHA Z POLSKI”

  „To tylko jeden z kilkuset hejtów wywołanych kampanią pomówień, oszczerstw i kłamstw uruchomioną przez skrajnie prawicowe media przeciwko mnie, mojej żonie, dzieciom i rodzicom. Autorzy doniesień, Dorota Kania, Ryszard Makowski i Cezary Gmyz nie oszczędzili nikogo, sięgnęli po absurdalne argumenty, a nawet sugerując, że nie jestem tym, kim jestem. W całej tej hecy przypominającej najgorsze momenty w przedwojennej i powojennej historii Polski idzie o odwołanie mnie z funkcji ambasadora w USA.(…)

  Fala antysemickich hejtów dotarła za ocean budząc konsternację, a przede wszystkim skutecznie burząc z mozołem budowany przeze mnie wizerunek Polski tolerancyjnej, bez rasizmu i antysemityzmu. Moim prześladowcom powiem tylko tyle: aby odwołać ambasadora nie trzeba rujnować opinii o własnym kraju. Na swoim posterunku pozostanę jak długo będę potrzebny. (…)

  11 marca 1968 r. na Krakowskim Przedmieściu zatrzymał mnie milicyjny patrol. Zomowcy odebrali mi legitymację szkolną, a następnie, w zaułku Domu bez Kantów, dali lekcję historii, skutecznie przekonując, że teraz mogą wszystko. Wyrazili głęboki żal, że „Hitler nie dokończył swego dzieła przerabiając Żydki na mydło”, a następnie sięgnęli po argumenty w postaci gumowych pał. Wraz z maturą otrzymałem wilczy bilet w postaci opinii potwierdzającej, że jestem „czynnikiem aspołecznym”.

  W marcu 1980 grupa milicjantów wtargnęła na salę w budynku Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Browarnej, przerwała mój wykład do studentów Iberystyki, zakuła w kajdanki i osadziła na komendzie przy Jezuickiej. Postawiono mi zarzut szerzenia antyrządowej i antysystemowej propagandy przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu. Już na wstępie jednak, szczery do bólu dyżurny sierżant przypomniał mi, że moje miejsce od dawna jest w Izraelu.

  Nauczyłem się żyć na krawędzi. Boję się jednak o swoje dzieci, którym ktoś zapewne też powie kiedyś „wynocha!„. Boję się o Polskę.”

  https://www.facebook.com/ryszard.schnepf

  – Rozpłakał się był na pejs-booku ambasador IIIŻydo-RP w USA, Ryszard Schnepf.

  Nie mniej los wyrzuconych przez jego pobratymców z Polski po 1990r. 8 milionów emigrantów zarobkowych jakoś go specjalnie nigdy nie martwił.”

  Podobaja mi sie te wasze okreslenia („pejs.book”). Jak mowicie ze 8 milionow to pewnie macie racje. A goscia raczej mi nie zal. Jak mu sie zachcialo zyc tam, gdzie mu sie .ra na twarz – to w koncu chcacemu nie dzieje sie krzywda. Publikujcie jak najwiecej takich tekstow. Nie trzeba nawet komentowac, wystarczy tlumaczyc.

 62. @neospasmin, @MR, @Muszynianka, @404

  To juz 8 milionow tych twoich ziomow popitalo do zlej i niedobrej Unii? Bo ja myslame ze gora cztery. Ale skoro sami tak twierdzicie…

  Tyle, ze chyba podalem niewoasciwy link, autopoprawda>

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/04/zydzi-z-pis-kontra-zydzi-z-po-walka-kosztem-opluwania-polakow/

  Reszta jak wyzej

  „– Rozpłakał się był na pejs-booku ambasador IIIŻydo-RP w USA, Ryszard Schnepf.

  Nie mniej los wyrzuconych przez jego pobratymców z Polski po 1990r. 8 milionów emigrantów zarobkowych jakoś go specjalnie nigdy nie martwił.

  Szef MSZ IIIŻydo-RP, W.Waszczykowski (PiS) w Radiu Dla Ciebie (jedno z żydo-mediów) krytycznie ocenił internetowe wpisy „polskiego” ambasadora w USA R.Schnepfa: Myślę, że przesadził.”

  Serce rosnie, kiedy Prawdziwi Patrioci podnosza przylbice. Keep up the good work!

 63. Bar Norte
  23 lipca o godz. 23:26

  Mauro Rossi , nie wie, że wielu popierających PiS bardzo ceni Balcerowicza (mam PiS owców od strony znajomych żony i oni często jako na autorytet na niego się powołują)

 64. Mauro Rossi
  23 lipca o godz. 21:58
  Czy wiesz dlaczego granat ma tzw taśmę odłamkową , lub specyficznie zbudowana skorupę?
  Wyjaśniam ci, że właśnie po to by rozpadł się na dużo kawałków (było dużo odpowiednie wielkości odłamów)

 65. Ale rozpierducha wczoraj na Krakoskim na calego.
  Prawiczki trochu wystraszone. A peisatych
  jakby w Polsce nie bylo. Quic bono?

 66. >p. E

  Uwazam za patologie robienie z zydostwa/filo/anysemityzmu kryterium jakosci pracy ambasadora RP.
  Ambasadora kazdego innego panstwa nizli Izraela.

  Pisalem nie o (jak sie wkrotce okazalo najzupelniej uzasadnionych) atakach na niego, ale o jego braku lojalnosci wobec tych ktorych reprezentowal- rzadu p. Szydlo.

  I znow „Wolyn” mi sie przypomina. Tylko tam witanie z wodka wkraczajacych na Kresy Sowietow przez Zydow bylo kwestia przetrwania/dostosowania sie. W przypadku naszego antybohatera trudno wymyslec jakas inna motywacje dla zdrady nizli koniunkturalizm.

  ml

 67. jobrave
  23 lipca o godz. 22:03
  Ja się zastanawiam czy ludzie w PiS w ogóle myślą o przyszłości? Czy zastanawiają się co będzie jak im się nie uda? Obawiam się, że bezkarność doprowadziła do tego, że nie biorą pod uwagę faktu, że po upadku JK skończy się bezkarności dla polityków ewidentnie rozwalających demokracje .

 68. neospasmin

  „Uwazam za patologie robienie z zydostwa/filo/anysemityzmu ”

  Kleic guupa to dosyc durna taktyka, sporo ten wasz Internet tak wali, ze az szambo wybija:

  „Były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest klasycznym dzieckiem resortu. Jego ojciec Maksymilian Sznepf był żołnierzem wojskowej bezpieki, matka Alicja – funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczającym podziemie niepodległościowe, zaś krewny Oswald Sznepf jako sędzia wojskowy wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych. Nikt z rodziny Sznepfów nie został ukarany za walkę z uczestnikami podziemia niepodległościowego”

  „Ambasador, tak jak co najmniej połowa ministrów spraw zagranicznych była pochodzenia żydowskiego, stąd były takie ataki na minister Fotygę. Zaciąg współbraci Geremka i ich mocodawcy trzyma się mocno.”

  „Odpowiadam Panu Biereckiemu, że Ryszard Schnepf syn żydowskiego pułkownika ze zbrodniczej Informacji Wojskowej Maksymiliana Schnepfa podobnie jak tata nienawidzi Polski i Polaków. Człowiek ten za czasów PiS był wiceministrem MSZ stąd pytanie takie może zadać swojemu szefowi Jarosławowi Kaczyńskiemu dlaczego był nieusuwalny, choć Fotyga chciała go posunąć”

  /ciach/

  Nie wiem, kto kogo chcial „posunac” – nie moj cyrk. I nie moje… no wlasnie. Nadal podobaja mi sie te wasze okreslenia („pejs.book”). Jak mowicie ze 8 milionow to pewnie macie racje. A goscia raczej mi nie zal. Jak mu sie zachcialo zyc tam, gdzie mu sie .ra na twarz – to w koncu chcacemu nie dzieje sie krzywda. Publikujcie jak najwiecej takich tekstow. Nie trzeba nawet komentowac, wystarczy tlumaczyc.

 69. tejot
  23 lipca o godz. 23:23

  „To doświadczenie w amerykańskim laboratorium ze zderzeniem tulei z duraluminium z betonem jest tak samo miarodajne … jak doświadczenie komisji podsmoleńskiej z wysadzeniem bombą termobaryczną”.

  Doświadczenie pokazuje, że ładunek termobaryczny dokonuje takich właśnie zniszczeń, obiekt się rozpada. Wynik doświadczenia zgodny jest z teorią fizyczną ― kłania się wspomniane amerykańskie laboratorium. Skala nie ma tu nic do rzeczy, bo ładunek mógł być wiekszy, jak wiekszy był rzeczywisty kadłub samolotu. Kadłub tupolewa rozpadł się, podczas gdy ładunek w zasadzie był nieduży, czyli łatwy do kamuflażu. Nie trzeba kilkudziesieciu kilogramów trotylu do uzyskania efektu rozpadu konstrukcji i zabicia wszystkich pasażerów. No i właśnie dlatego trotyl pojawił się na resztkach wraku, by skompromitować hipotezę eksplozji i ostatecznie zamatczyć całą sprawę. Rosyjska maskirowka w zasadzie była czytelna, ale spotkała się ze zdumiewającą rekacją w Polsce. Nikt chyba nie był przygotowany, przynajmniej w mediach, że można w taki sposób manipulować i kłamać, jadąc w dodatku po bandzie. A wystarczyło znać czytaną w Rosji „Zbrodnię i karę” Dostojewskiego i intelektualną rozgrywkę między śledczym Porfirym Pietrowiczem i oskarżonym o podwójne zabójstwo Rodionem Raskolnikowem. To absolutne wyżyny kłamstwa i manipulacji w wykonaniu obu stron. Raskolnikow spotykając śledczego na ulicy sam zaczyna rozmowę o śledztwie, choć wie, że jest podejrzewany. Skądinąd wiadomo, że współczesne służby specjalne prowadzą dla swego personelu zajęcia z teorii i praktyki kłamstwa.

  „Mechanika każdego wybuchu jest taka, ze wybuch nie szatkuje całej konstrukcji na drobne kawałki, a tym bardziej nie szatkuje jednych części, a drugie pozostawia w jednym kawałku, jak było faktycznie na wrakowisku w Smoleńsku, ponieważ prawa fizyki tego zabraniają”.

  Niby jakie prawa fizyki? Intuicja podpowiada, że ekspolzja rozerwałaby obiekt na niemal takie same fragmenty, gdyby dotyczyło to kuli z materiału o idealnie równej gęstości, a ładunek inicjujący był w środku. Tak nigdy nie jest. Nawet Bing-Bang nie stworzył Wszechświata idealnie izotropowego, dzięki czemu zresztą istniejemy. 🙂 Każda eksplozja w praktyce rozrywa obiekt na zróżnicowene pod względem wielkości fragmenty. W przypadku kadłuba, który jest rodzajem walca, większe i najmniej zniszczone eksplozją fragmenty to podwozie i centropłat, oba były szczególnie mocne, jak to w dużym samolocie.

 70. @maciek.g

  ” Czy zastanawiają się co będzie jak im się nie uda? Obawiam się, że bezkarność ”

  Wolne zarty.

  Kto ma w reku wojsko o policje, ten moze sobie zapewnic, ze mu sie „uda”. Piekny przyklad to ta II RP, ktora stanowi wzor i przyklad zarowno dla formacji rzadzacej jak i dla opozycji (PO, Nowoczesna).

  W epoce brzesko/kartuskiej to nie takim junakom jak ta obecna pozal sie B-ze „opozycja” stanowi. Panowal Porzadek i Bylo Byczo. Znaczy az do slynej operacji pod Zaleszczykami…

 71. @Mauro Rossi

  ” Rosyjska maskirowka w zasadzie była czytelna,”

  … ale nadal jakos nie wiadomo, jakim to cudem to tajemniczy ladunek termobaryczno-parowkowy zostal wniesiony na poklad Tupolewa. Chyba ze Komor kazal borowikom, zeby patrzeli w inna strone. I wszyscy do do jednego popelnili Zdrade Stanu. Bo jakby chod jeden z borowikow cos pisnal – to by ta bomba parowkowo-helowa, mniej wiecej metr szescienny objetosci, nie zostala przeszmuglowana na poklad Tupolewa.

  I tu zagwozdka – bo inna ekipa Prawdziwych Patriotow tez ma winnych. Ale calkiem inny zestaw winnych:

  „To żydzi porwali i zamordowali Delegację do Katynia w dniu 10 Kwietnia 2010. … Zamachu na Polską Delegację do Katynia – porwania oraz zabójstwa – prawdopodobnie wszystkich jej członków dokonali żydzi. Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzania.
  Prawdopodobnie użyto by jakiegoś taktycznego ładunku nuklearnego”
  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010

  Dziwne zatem, ze jeszcze z portu PMW w Gdyni nie wyplynela potezna armada, celem dokonania ekpedycji karnej i przykladnego ukarania winnych.

 72. @Mauro Rossi

  „Niby jakie prawa fizyki? Intuicja podpowiada”

  Jasne, ty oczywiscie znasz sie lepiej na fizyce, duralu, lotnictwie, katach krzywych, prostych i takich in between niz piloci z dziesiecioma czy dwudziestoma tysiacami godzin nalotu, specjalisci od badania katastrof lotniczych czy tez zagraniczne, uznane autorytety. Poza tym jestes specem od wszechwiedzy w kazdej dziedzinie – od medycyny sadowej poprzez wytrzymalosc materiakow az po procedury lotnicze. Taki prawdziwy z ciebie czlowie renesansu. Na kazdy temat posiadasz wiedze absolutna. A skad my (czytelnicy bloga) to wiemy? No jak to skad: Z twoich wlasnych oswiadczen.

 73. maciek.g
  24 lipca o godz. 0:39

  „Ja się zastanawiam czy ludzie w PiS w ogóle myślą o przyszłości (…) Obawiam się, że bezkarność doprowadziła do tego, (…) że po upadku JK skończy się bezkarności dla polityków ewidentnie rozwalających demokracje”.

  Mylisz demokrację z system postkomunistycznym, który miał ostatni bastion w postaci korporacji prawniczej. Polska z takim sądownictwem nie posunie się do przodu ani o krok, jest to ewidentna bariera wzrostu, o czym świadczy choćby liczba skarg do Trybunału w Strasburgu na przewlekłość postępowań sądowych. A konstytucja mówi, że każdy obywatel ma prawo do sądu, ale nie może to być 10-11 lat.

 74. @Mauro Rossi

  ” To absolutne wyżyny kłamstwa i manipulacji w wykonaniu obu stron. ”

  Za to wyzyny WYmiaru Sprawiedliwosci takiego jak trzeba – to sposob, w jaki ustalono, ze Ozjasz Szechter to Komunistyczny Zbrodniarz.

  W jaki sposob to ustalono_ Anow bardzo prosty. W pocesie luckim tak dlugo bito i torturowano podsadnych, ze w koncu przyznawali sie do wszystkiego, do czego kazano im sie przyznac. Na kobiety byly dodatkowe sposoby. Na mezczyzn nie tylko bykowiec ale i specjalnie tresowane psy:

  „Psia tresura, żmudna i mądra,
  to zasługa komisarza Zaremby:
  psy potrafią targać za jądra
  więźnia, który zaciska zęby.”

  Nie ma to jak prawdziwie Patriotyczny Wymiar Sprawiedliwosci.

  Szechtera i jeszcze paru zlapano za leb i bito tak dlugo, ze sie przyznali do wszystkiego co trzeba. Niestety, dranie jedne, potem na sali sadowej nie chcieli potwierdzic tego, do czego sie przyznali. I twierdzili, ze zeznania byly wymuszone biciem.

  Ponadto trzaskali dziobem i odszczekiwali sie nawet na sali sadowej. Wiec jak podaje wasz IPN:

  „Wówczas przewodzący rozprawie wiceprezes Sądu Okręgowego A. Nowakowski nakazał obecnym na sali policjantom uciszenie i usunięcie z sali podsądnych. Powyższe wykonano natychmiast przy użyciu policyjnych pałek. ”
  Jak juz na sali nie bylo podsadnych, to mozna bylo ferowac i odczytac wyroki. A ze zeznania byly wymuszone biciem? Ze jeden z podsadnych „popelnil samobojstwo” w rekach policji, cialo znaleziono w rzece? Kto by sie przejmowal. Wasz sad, zgodnie z przekazem waszego IPN:

  „[…] oskarżeni mylą się jednak, jeżeli sądzą, że przez udowodnienie faktu wymuszania na nich w toku śledztwa zeznań, zeznania ich utracą tem samem cechy prawdziwości i muszą być wyeliminowane zupełnie z liczby dowodów. Tak jednak nie jest, gdyż sprawdzianem wartości dowodowej zeznań służy nie to, że zostały one złożone bez żadnego przymusu, czy to fizycznego, czy też psychicznego i są wyrazem dobrej i nieprzymuszonej woli zeznającego, gdyż nawet wymuszone zeznania mogą być prawdziwe,”

  To oczywista oczywistosc, ze wymuszone zeznania sa cacy i oki.

  Wszystkie cytaty za

  http://wpolityce.pl/polityka/121783-z-biuletynu-ipn-dr-piotr-gontarczyk-zwyczajna-agentura-kpp-konsekwentnie-zwalczala-polske-wszelkimi-dostepnymi-srodkami

 75. @Mauro Rossi

  „A konstytucja mówi, że każdy obywatel ma prawo do sądu”

  Zgadza sie, sady takie jak trzeba, Patriotyczne i w ogole Jedynie Sluszne – to byly w II RP. Przyklady to proces brzeski czy proces lucki (patrz wyzej).

 76. maciek.g
  24 lipca o godz. 0:39

  Twój idol Schetyna plecie ostatnio niebywałe androny, chyba dla niedomagających umysłowo. Żaden poseł i senator nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za działalność w parlamencie. Wiedzą o tym nawet w Rosji, niewygodnych członków Dumy tamtejsze władze mogą skrytobójczo zabić (co się zdarzało), ale do wiezienia jednak nie sadzają.

  A Schetyna, rytualnie oskarżajac Kaczyńskiego o bolszewizm, jednocześni daje do zrozumienia, że będzie sroższy niż Putin i obiecuje sadzać, tym samym ogłasza, że zamierza wywierać naciski na prokuratorów. 🙂
  No wyjatklwo żałosny palant i dupek.

 77. @Mauro Rossi,
  Tak się składa, że w UK na zmywakach pracuje elektorat PiS, czyli ludzie niewykształceni, nie znający angielskiego, ba nawet z polskim słabo sobie radzący, posługujący się głównie onomatopejami. I z tych to powodów czują się, i rzeczywiście są wykluczeni z normalnego życia. Łączy ich jedno – nienawiść do wszystkiego co ich otacza, trawią ich kompleksy, czują się gorsi itp. i dlatego identyfikują się z PiS-em. No, ja nie identyfikuję się z PiS, ja się nim wręcz brzydzę. Nie zaprzeczam, że pracuję na zmywaku, tyle że społecznie i na własnym, i we własnej kuchni.

 78. Radzio

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010

  Strona wygląda na podostawioną, typowy fake news.
  Na miejscu Ruskich więcej bym takich fejków puszczał.
  Zawsze jakiś pożyteczny Radziu się nabierze i zareaguje. 🙂

 79. @Mauro Rossi

  „Żaden poseł i senator nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za działalność w parlamencie”

  Serio? To cos nowego, bo wlasnie Pan Prezes zapowiedzial:

  ” Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich … Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami ”

  a potem zapowiedzial:

  „Jak twierdzi opozycyjny polityk, lider PiS miał mu powiedzieć o posłach PO, że „oni wszyscy będą siedzieć”.”

  Chyba sie zatem MR zagalopowal (nie po raz pierwszy zreszta). To oczywistav oczywistosc, ze za dzialalnosc w parlamencie nalezy sie kara wiezienia (albo ciezkich robot), jesli w tym parlamencie ktos sie dopuscil Zbrodni Majestatu albo wyrazil sie o Jedynie Slusznej Formacji bez nalezytej czolobitnosci. Oczywiscie ze jest Wolnosc Wypowiedzi – le dla tych, co podazaja Jedynie Sluszna Droga.

 80. @Mauro Rossi

  „Strona wygląda na podostawioną, typowy fake news.”

  Strona jest z waszej Gazety Warszawskiej, z waszej domeny:

  „http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010”

  Wasza domena, wasza „gazeta warszawska”, wasz przekaz. Ciezko nafajdac i zaklamac, bo ta wasza wspaniala Gazeta Warszawska na papierze tez sie ukazuje, nie tylko w sieci.

 81. @Mauro Rossi

  ” palant i dupek.”

  Ktos moglby uznac, ze ty jestes „palant i dupek”. I na twoj smierdzacy, ku..ski bluzg zareagowac podobnym bluzgiem – tyle ze z nawiazka.

  Niemnje jednak – nie moj cyrk, wiec fajdaj zdrowo.

 82. maciek.g
  24 lipca o godz. 0:30

  „Czy wiesz dlaczego granat ma tzw taśmę odłamkową , lub specyficznie zbudowana skorupę? Wyjaśniam ci, że właśnie po to by rozpadł się na dużo kawałków”.

  Zależy jaki granat, przeciwpancerny jest inaczej zbudowany niż przeciwpiechotny.
  No to jeszcze wyjaśnij nam fachowo jak jest zbudowany granat termobaryczny.

 83. E
  23 lipca o godz. 23:55

  @neospasmin, @MR, @Muszynianka, @404 „(…)”,

  „Wierni Polsce Suwerennej”, Taki tytuł? Jak to, przecież Polska o półtora roku jest suwerenna, dumna i wyprostowana? A redakcja to pewnie w Tworkach.
  Te Żydy, to jednak są wszędzie, jeszcze trochę, a okaże się, czyste aryjczyki, to też Żydy, może nawet jeden z czołowych anty-Żydów, Grzegorz Braun, jest Żydem. No wlaśnie, a jak jest „brązowy” w jidysz? 🙂

 84. E
  24 lipca o godz. 1:35
  ” I na twoj smierdzacy, ku..ski bluzg …”.

  Radziu, nie przesadzaj, nie będziemy się licytować. W bluzgach nikt ci nie dorówna, no nie mamy szans. 🙂

  Musiałeś kiedyś studiować gwarę więzienną, w Polsce wywodzącą się z żydowskiego świata przestępczego. Git, gites, dintojra, sitwa etc. to wszystko jidyszyzmy. Podstawą grypsery jest przecież jidisz.

 85. @Mauro Rossi

  ” że przerwyanie ciąży jest zabójstwem.”

  To chyba nie moj problem – jesli o mnie chodzi, to mozecie sobie nawet karac krzeslem elektrycznym za posiadanie srodkow zapobiegawczych. Niech sie dziewczyny martwia. Znaczy te, ktorych nie stac na wycieczke do Czech. I tak cienko to wyglada. Przed zjednoczeniem Niemiec wladze szalenie demokratycznej Niemieckiej Republiki Federalnej potrafily powracajaca z zagranicznej wycieczki laske w wieku produkcyjnym przemoca przebadac ginekologicznie w ramach kontroli granicznej. Znaczy czy sobie ciazy nie usunela podczas pobytu dajmy na to we Francji czy w Danii.

  ” stało się na ziemiach polskich po 22 lipca 1944 i dla kogo one od tego momentu były tragiczne.”

  Gleboko tragiczne dla folksdojczerii kominowo-gazowniczej. Pogromy powojenne, takie jak orgia mordowania w Kielcach – to jednak nie bylo to samo, co wczesniej. Wladze komunistyczne atrzyly przez palce na masowa ucieczke Zydow z Krainy Tolerancji, wymordowano w pogromach i „akcjach” zaledwie kilka tysiecy – a miazdzaca wiekszosc po prostu uciekla. No i w sposob zly, niedobry, godny potepienia i okropnie Antypolski usadowila sie na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny”. I do dzisiaj, dranie jedne, zyja i oddychaja i nie bardzo mozna na ten oburzajacy fakt cokolwiek poradzic.

  Prawdziwe pogromy, takie z grubej rury – to byly przed nadejsciem tego okropnego roku 44-go, w jednym pogromie mozna bylo spalic zywcem poltora tysiaca „pejsatych”. Poza tym handel wymienny ze straznikami z Treblinki, przejmowanie „mienia pozydowskiego” czy tez czynnosci donosicielsko-szmalcownicze stanowily istotne i dochodowe galezie gospodarki.

  A wskutek wyzwole.. pardon, wskutek Zbrodniczego Wkroczenia Armii Czerwonej w/w galezie gospodarki upadly. A preznie dzialajace kombinaty gazowo-krematoryjne, w Oswiecimu na przyklad – musialy zakonczyc dzialalnosc. Zrozumiale, ze to dla oenerii byl cios w samo serce.

 86. jobrave
  24 lipca o godz. 1:24

  „Tak się składa, że w UK na zmywakach pracuje elektorat PiS”.

  Ofiary polityki Tuska, uciekali od umów śmieciowych, wielkiego dorobku PO. Ale może teraz wrócą.

 87. @Mauro Rossi

  „no nie mamy szans”

  Was jest raz. Pluralis Maiestatis to forma przyslugujaca glowom koronowanym. Ciebie jak na razie jeszcze nikt nie koronowal. Wysoka samoocena sama w sobie to jeszcze ciut za malo.

  Przypomnijmy twoj smierdzacy, ku..ski sposob wypowiadania sie o ludziach, ktorych nie lubisz:

  ” palant i dupek.”

  Ktos moglby uznac, ze ty jestes „palant i dupek”. I na twoj smierdzacy, ku..ski bluzg zareagowac podobnym bluzgiem – tyle ze z nawiazka.

  Niemnje jednak – nie moj cyrk, wiec fajdaj zdrowo.

 88. @jobrave

  „No wlaśnie, a jak jest „brązowy” w jidysz? ”

  W jidisz nie mam pojecia (pewnie tak jak po niemiecku). Po hebrajsku to oczywiscie „hum”.

 89. Bar Norte, maciek.g
  23 lipca o godz. 20:54

  „Dzięki za link na tekst DGP – kapitalne podsumowanie tego tygodnia”!

  A tymczasem ….
  🙂 🙂
  Kuchciński demaskuje „fake news” DGP.

  „Senat przyjął odpowiednią ustawę o SN. „Musiała nastąpić zmiana numeracji jednostek redakcyjnych”. W wyniku przyjętych przez Sejm poprawek do ustawy o Sądzie Najwyższym musiała nastąpić zmiana numeracji jednostek redakcyjnych, (artykuły i paragrafy). W przypadku nowych ustaw, a nie nowelizacji, taka zmiana wynika z zasad prawidłowej legislacji. Elementarz legislatora”.(wpolityce)

  No i nieszczęście, cały fake news na nic.

 90. Żałosne są te jeremiady rodziny P.
  To, że system wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie działa jak należy im nie przeszkadza. Przeszkadza im, że to nie ich środowisko chce go zmienić.

 91. Leniwa Pawłowicz pewnie znowu żarła sałatkę pod krzyżem bo nie zauważyła rażącego błędu w tekście. Co może znaczyć,że umie czytać ale nie rozumie tekstu.3 i 5 to nie jest czeski błąd.Tak sobie myślę za co bierze dietę. O reszcie hunwejbinów nie wspomnę.Znowu wina Tuska.

 92. @ E
  A ja to trochę inaczej pamiętam. Oddanych, zaufanych i wiernych towarzyszy w służbie Ojca narodów mordujących Polaków. Komitet Centralny, Rząd i Urząd. Mniejszość narodową, której nawet najbardziej podłe elementy wyniesiono do rangi nieskalanych. Katów przedstawianych jako ofiary „tradycyjnego polskiego antysemityzmu. Pomnik bohaterów Getta zamiast pomnika powstańców powstania.
  Kolegę ze studiów, ranionego w akcji likwidowania niemieckiego posterunku strzegącego murów Getto więzionego za przynależność do AK i torturowanego w Bezpiece przez tejże mniejszości przedstawicieli. I tych relegowanych ze studiów „za wrogi stosunek do aktywistów” tegoż autoramentu.
  Mógłbym wyliczać dalej, tylko po co.
  „Są w ojczyżnie rachunki krzywd
  obca dłoń ich nie przekreśli…” pisał Broniewski.
  Ci, których obca dłoń na piedestał w latach 40 wyniosła są w moich oczach zdrajcami, na równi z tymi, którzy w dobie dzisiejszej na pomoc obcej dłoni liczą.

 93. Ludzie! o co wam chodzi? Dlaczego ubliżacie osobom, którzy pracują? Czy na zmywaku, czy bez zmywaka, …. jakie to ma znaczenie?
  Przygnębiające jest to, że tak bywało nawet w PRL,, gdzie teoretycznie to lud miał być naczelną siłą narodu …. a poniżało się ludzi pracujących fizycznie, zwłaszcza tych z najmniejszym uposażeniem.
  To naprawdę paradoks, bo tesztki arystokracji w większości uciekła za granicę. Został tzw. lud i dalej powtarzał zwietrzałe, poniżające słowa.
  ŻADNA uczciwa praca nie hańbi!!
  Wynoszenie się nad drugim, używając „argumentów” poniżej pasa TAK.

 94. Mauro Rossi
  24 lipca o godz. 1:53

  jobrave
  24 lipca o godz. 1:24

  „Tak się składa, że w UK na zmywakach pracuje elektorat PiS”.

  Ofiary polityki Tuska, uciekali od umów śmieciowych, wielkiego dorobku PO. Ale może teraz wrócą.

  To nie są ofiary polityki Tuska, lecz ofiary w ogóle tzn. ludzie, którzy będą ofiarami w każdym ustroju. Poza swoją wioską, miasteczkiem, gdzie mają zaplecze rodzinne, towarzyskie, swój mały świat, głupieją, czują się wyalienowani, dlatego zaraz po przyjeździe do obcego kraju szukają polskiego kościółka, a pan proboszcz tylko na takich czeka. Wraz z panem proboszczem czekają pisowscy inżynierowie dusz. Może „inżynierowie” to za dużo powiedziane, bardziej odpowiednie jest określenie „agitatorzy”.

  W salkach katechetycznych, w przykościelnych aulach odbywa się ogłupianie i tak już ogłupiałych ludzi. Gdyby naprawdę się nimi zaopiekowano, naprawdę, czyli gdyby zachęcano ich do nauki języka, czy do nauki w ogóle, do korzystania ze szkoleń zawodowych, których w UK jest multum, to może poziom skretynienia wśród polonii nie byłby tak drastycznie wysoki, a może byłby wręcz niski, ale wtedy PiS i obóz patriotyczny , czyli właściwie też PiS 🙂 nie miałby zaplecza. Podobnie rzecz się ma z kościółkami, znajomość języka, dobry zawód, to pierwszy krok do dezintegracji i jednocześnie do integracji, ale już z nową społecznością. Wejście w nią osłabia więzy z polonią, a w szczególności tą zorientowaną kościelnie i nacjonalistycznie.

  Pisowscy werbownicy strzygą i golą rodaków aż miło, lepiąc z tych ludzi ksenofobów i rasistów lub, jak kto woli, dumnych i niezłomnych Polaków patriotów karmiąc ich mitami, zaszczepiając poczucie zagrożenia ze strony obcych, karmiąc ich wiedzą zgodnie z którą Polska ma na świecie, a osobliwie w sąsiedztwie samych wrogów i zdrajców, z wyjątkiem Węgier i Amerykanów. Zaszczepia się w nich nienawiść do Rosjan, Niemców i – jakżeby inaczej – Żydów. Mniej więcej, co tydzień przyjeżdża jakis pisowski dupek z „wykładem” i pieprzy przez półtorej godziny o tym, o czym audytorium najbardziej lubi, a więc o międzynarodowych spiskach przeciwko Polsce oczywiście, o aferach i innych przekrętach, w których główną rolę odgrywają najczęściej Tusk i Komorowski oraz komuniści, których liczba zamiast ze zrozumialych, bo biologicznych względów maleć -rośnie, podobnie jest z żydokomuną i ubekami itp. mnożącymi się jak karaluchy. Prelegenci, czyli pisowscy spece od political -fiction przywożą ze sobą swoje książki, które opylają za słone pieniądze swoim słuchaczom.

  Wbrew pozorom nie gardzę tymi ludźmi, rzekłbym nawet, że podziwiam -naprawdę ciężko tyrają i naprawdę cierpią w tym obcym sobie środowisku. Boją się wychynąć z tego getta, próbować odmienić swój los. Miewam z nimi do czynienia w sądach, urzędach, na policji, przy eksmisjach. Widzę wystraszonych biedaków, u nich słowo sąd, urząd budzi strach, tak jak budzi w Polsce i jeszcze długo będzie budził. Nikt z tych pisowskich agitatorów, indoktrynerów nie pomaga tym ludziom w radzeniu sobie na obcym terenie, owszem załatwiają pomoc prawną, ale w polskich kancelariach, które każą sobie płacić, z czego mają dolę ci, którzy ich tam kieruj a, a przecież są bezplatne brytyjskie kancelarie, w których udzielają się społecznie emerytowani sędziowie, prokuratorzy, adwokaci emerytowani lub czynni, ale trzeba znać angielski, lub mieć tłumacza, a tylko w urzędach i w sądach tłumacze są bezpłatni, ale jest ich za mało, bo rząd obciął fundusze. Pomogłem kilkudziesięciu pisowcom w uzyskaniu zasiłków, pomocy prawnej, ratowałem przed dzikimi eksmisjami (Polak Polaka).

  Wmawia się tym ludziom, że jak prawdziwi Polacy będą rządzić Polską, dopiero będzie dobrze. W zeszłym roku w Londynie prezydent Duda namawiał swoich rodaków, żeby nie… wracali do Polski i zaręczam Ci, że
  w dalszym ciągu nikt ich nie będzie namawiał. Z mojego rozeznania wynika, a myślę, że mam dobre, wynika, że nie chcą wracać – wolą wegetację tu, niż w pisowskim raju.
  To nie jest tylko wina Tuska, że jest tak, jak jest, lecz styropianu, oraz psuedolewicy czyli krypto-neoliberałów, tyle że żadna z tych formacji nie eksploatowała tych biedaków, tak jak PiS – mówię o emigrantach. Pomimo świetnej kondycji gospodarczej państw pislamskiego, ludzie nadal wyjeżdżają za granicę i długo to jeszcze potrwa, bez względu na to, kto będzie w Polsce rządził. Ponadto mimo zapewnień premiery podwyżki cen energii, paliw i wody i tak wzrosną i Wolska runie, jak domek z kart, a naród zatęskni za umowami śmieciowymi.

 95. 404
  24 lipca o godz. 6:28

  „Ludzie! o co wam chodzi? Dlaczego ubliżacie osobom, którzy pracują? Czy na zmywaku, czy bez zmywaka, …. jakie to ma znaczenie? (…)”

  Praca na zmywaku, jest zajęciem haniebnym dla Mauro Rossiego, oraz dla Quentina T., obaj, próbując mnie poniżyć twierdzą jakobym pracował w charakterze pomywacza. Ja również nie widzę niczego hańbiącego w tym zajęciu, czemu wielokrotnie dawałem wyraz. Na ostatni wytyk zareagowałem odpowiadając, że tak się składa, iż to właśnie elektorat pisowski – w swej znakomitej większości – pracuje na zmywaku i w komentarzu powyżej próbowałem przedstawić przyczyny takiego stanu rzeczy. Jest to praca ciężka i niskopłatna niestety i żal mi ludzi, którzy tak ciężko tyrają, nawet jeśli są sympatykami PiS. Obaj panowie, którzy drwią z pomywaczy, drwią -de facto – ze swoich braci w (pisowskiej) wierze. Nigdy nie drwię z ludzi, którzy ciężko i uczciwie pracują, bez względu na to w jakim charakterze.

 96. Jak widać u katolików to normalne bo na co dzień olewają 10 przykazań i świecką konstytucję.Tak sobie myślę,że nieszczęścia chodzą parami. Nie boją się ani Boga ani partii. Czyli róbta co chceta !

 97. Dlaczego PiS tak się spieszy z przyklepaniemnski
  Otóż prawdziwe powody tego, nadzwyczajnego pośpiechu są zgoła inne. Pierwszy powód to sprawa Kamińskiego i Wąsika. Bodajże 9 sierpnia SN będzie orzekał w ich sprawie, jeśli uzna, że ułaskawienie nie zostało wydane zgodnie z prawem – Kamiński pójdzie siedzieć, wyrok będzie ostateczny, ponieważ Kamiński i Wąsik odwołali apelację od wyroku pierwszej instancji, kiedy wiadomo było, że Duda wygrał wybory -wiedzieli, że ich ułaskawi. Sprawa druga to prezesura Julii Przyłębskiej w TK. SN będzie lada chwila orzekał konstytucyjność jej wyboru, a jak orzeknie -wiadomo, bo każdy głupi wie, że niekonstytucyjnie, a wrześniu lu październiku będzie rozpatrywana sprawa emerytur mundurowych, tu będą jaja, bo decyzje wydano już w czerwcu. Tak więc chcą dobrze, tyle że dla swoich.
  A to, że SN wg reformy będzie tak jak w Niemczech, to bezczelne kłamstwo, chyba, że autor wpisu miał na myśli III Rzeszę.

 98. Mauro Rossi
  24 lipca o godz. 2:02
  No cóż wg was zmiana numeracji po przyjęciu dokumentu nie zmienia dokumentu. Myślenie stricto pisowskie. Numeracja może czasem przewrócić cały sens , ale wy tego nie jesteście w stanie pojąć. DGP ma rację ustawa nie jest tożsama z tą która przyjęli posłowie

 99. Oglądam czasami pana Grelę w różnych programach TV, rzeczywiście ciekawa postać i warto go posłuchać.
  Na Facebook nie wchodzę, więc nie wiem, czy pan Grela przytacza również wypowiedzi mediów/polityków rosyjskich, dotyczące Polski. A byłoby to interesujące, bo pewien pan prowadzący blog w „Polityce” z uporem godnym Katona twierdzi, że wszystko, co się złego dzieje w Polsce bardzo cieszy Putina, ergo – to wina Putina:)

 100. Ja rozumiem że w sezonie ogórkowym nawet wiadomości z Polski są istotne.
  Tylko czy nie jest to jakąś megalomanią zakładać, że świat interesuje się nami, śledzi z wytężoną uwagą to, co się u nas dzieje?
  Ciężar gatunkowy naszego kraju raczej jest z tych mniejszego kalibru….

 101. Adrian zawetuje, ze strachu. I pozostaje pytanie, co dalej z tym burdelem POPiSu

 102. Piez
  24 lipca o godz. 10:45
  Już zapowiedział że zawetuje dwie ustawy. Chyba zaczyna myśleć samodzielnie co będzie gdy się nie uda

 103. @alamakotalive

  „Kolegę ze studiów, ranionego w akcji likwidowania niemieckiego posterunku strzegącego murów Getto więzionego za przynależność do AK i torturowanego w Bezpiece przez tejże mniejszości przedstawicieli. I tych relegowanych ze studiów „za wrogi stosunek do aktywistów” tegoż autoramentu.”

  To ty masz ze sto lat, katoliku. Jezeli z „kolega” byles studentem przed wybuchem wojny, to jestes pewnie z rocznika 20. Taki, urwal nac, Kolumb jestes. Znaczy teraz to 97 latek. Pogratulowac zdrowia. Tyle, ze jesli „kolega ze studiow” „strzegl murow Getta”, to musial byc z innej formacji, z polskiej policji. Murow getta rzeczywiscie strzegla polska policja (po wojnie dla niepoznaki zwana „granatowa”), znaczy zeby sie zaden „zydek” od gazu i od pieca nie wyreklamowal. Polscy policjanci rzeczywiscie skutecznie tego muru strzegli. Skutecznie wylapywali „zydkow”, ktorym jakims cudem udalo sie uciec z getta.

  „A ja to trochę inaczej pamiętam. Oddanych, zaufanych i wiernych towarzyszy w służbie Ojca narodów mordujących Polaków. Komitet Centralny, Rząd i Urząd. Mniejszość narodową, której nawet najbardziej podłe elementy wyniesiono do rangi nieskalanych. Katów przedstawianych jako ofiary „tradycyjnego polskiego antysemityzmu. ”

  To jest mniej wiecej przekaz Streichera, tyle ze w gazetka „Der Sturmer” rozpisywala sie o zbrodniach Zydow „na narodzie niemieckim” i o rzekomych krzywdach, jakie „Narod Niemiecki” doznawal od zlych i niedobrych Zydow. Zeby zbudowac Treblinke, Sobibor i Belzec trzeba bylo najpierw nauczyc Niemcow nienawisci. Twoj przekaz brzmi podobnie, waleczny stulatku. Tyle ze w jezyku polskim.

  Alianci wiedzieli jednak, co robia, jak sie rozliczyli z Juliusem Streicherem. Nie wdawali sie z nim w dlugie polemiki, tylko wzieli dziada za leb i go powiesili. Jako argumentu w dyskusji uzyli konopnego sznura. Poskutkowalo na pare pokolen, bo rajchsdojcze dopiero teraz podnosza lby.

  „„Są w ojczyżnie rachunki krzywd
  obca dłoń ich nie przekreśli…” pisał Broniewski.”

  Broniewski pisal tez o metodach, ktorymi sie poslugiwala polska policja, zeby zmusic Ozjasza Szechtera i innych oskarzonych w procesie luckim. Znaczy ze sa „zydokomuna”:

  „Psia tresura, żmudna i mądra,
  to zasługa komisarza Zaremby:
  psy potrafią targać za jądra
  więźnia, który zaciska zęby.”

  Nie ma to jak prawdziwie Patriotyczny Wymiar Sprawiedliwosci.

  A teraz, prawdomowny stulatku – to tacy jak ty maja przefajdane. I to gruntownie. Stodol ci u was dostatek, zapalki w kazdym geesie, benzyna bez kartek – tylko brak tego najwazniejszego: Wsadu do stodoly. Ludzkiego paliwa. Jeden Michnik calej stodoly nie wypelni, nawet razem z Rywinem.

 104. Mauro Rossi
  24 lipca o godz. 2:02
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1059757,prof-letowska-ws-ustawy-o-sn.html
  Prof. prawa ma całkiem inne zdanie na ten temat niż wy

 105. maciek.g
  24 lipca o godz. 0:39

  jobrave
  23 lipca o godz. 22:03
  Ja się zastanawiam czy ludzie w PiS w ogóle myślą o przyszłości? Czy zastanawiają się co będzie jak im się nie uda? Obawiam się, że bezkarność doprowadziła do tego, że nie biorą pod uwagę faktu, że po upadku JK skończy się bezkarności dla polityków ewidentnie rozwalających demokracje.

  Mam przeczucie, że państwo pislamskie zakończy swój żywot jeszcze przed końcem kadencji, choć oczywiście Prezes Rzeczpospolitej Wolski ma plany na kilkaset lat do przodu, chce przecież stworzyć nowego Polaka, wychować go od kołyski poprzez edukację patriotyczną, sztukę, literaturę, poprzez „zrepolonizowane” media, ponadto chce zasiąść na tronie Cesarza Międzymorza, pokazac kacapom, gdzie ich miejsce i wymazać szwabstwo z mapy Europy. Tyle że, jak zwykle przecenił swoj geniusz polityczny i nie przewidzial paru drobnych spraw, które własnie przestają być drobnymi. Myślę, że on wierzył w wygraną, więc się nie przygotował taktycznie.Kiedyś, chyba Dorn powiedział, że Kaczyński ma zasadę: najpierw wygrać wybory, a potem się zobaczy. Wybory wygral, więc realizuje kolejny cel – zdobyć wladzę absolutną, a póxniej się zobaczy. Wykorzystuje do tego swoich kamikadze, ale z kamikadze jest tak, że nie mozna ich użyć powtórnie. Prezes po prostu improwizuje , ale zbliża się do ściany. Osaczony będzie gryzł do krwi nawet, ale panstwo pislamskie upadnie i nigdy sie nie odrodzi.

 106. Jego.. ee , nasza Ekselencja (?) GS w NYT

  „Na rysunku widać, jak postać ręcznie pierze, a potem miksuje z innymi literami napis „demokracja”. ”
  Zwraca uwage z braku innych charakterystycznych ‚cech postaci’ ..
  – „postać ręcznie pierze ” . NYT wydaje sie byc jak zwykle dobrze poinformowany

 107. Czytam gazeta.pl i oczy przecieram: ten „Adrian”, marionetka, zero przy wielkich poprzednikach w jeden dzien wyrasta na prezydenta wszystkich Polakow.
  Dziennikarze, ludzie ktorzy powinni rozumiec wiecej, widziec szerzej pokazuja ze w gruncie rzeczy niewiele pojmuja z tego co sie w Polsce dzieje.
  Veta p.Dudy zaskoczyly ich tak bardzo ze az sie do tego wprost przyznali.

  Opozycja potrzebowala niczym kania dzdzu chocby malutkiego sukcesu.
  Po to by rozladowac frustracje.
  By ona nie przerodzila sie w akty przemocy/kryterium uliczne.
  Potrzebowala sukcesu i go dostala.
  Od Kaczora.

  Co teraz z zarzutem ze glownym celem reformy SN bylo wybronie nie CBAmannow przed pierdlem?

  A za 3 miesiace znow bedzie wycie jak to Kaczor ogral opozycje (totalna).

  Moze jednak daloby sie opublikowac na polityka.pl wszystkie 3 ustawy, panie Passent?
  Te ktora niebawem wejdzie w zycie i te dwie co do zawetowania?
  Nie dla ludozerki, ale jak juz wczesnej pisalem, dla poprawienia reputacji Polityki.

  marcin lazarowicz

 108. Polak na obczyźnie Wolak
  jobrave
  24 lipca o godz. 6:30

  Mój komentarz
  Jobrave, z autopsji opisujesz dolę części krajan, którzy rzucili się na wielką wodę, na obczyznę i cierpią z niezrozumienia, izolacji, konfliktu kulturowego w ich głowach rozgrywającego się, poszukują pociechy, identyfikacji, wspomożenia tożsamościowego, brakuje im kokonu, w którym mogliby się schronić.
  Taki kokon mentalny sprawiają im z polskości wolskiej, narodowo-bogojczyźniano-prawicowej usłużni emisariusze, którzy ich uświadamiają, pocieszają, stawiają na nogi i jeszcze bardziej izolują mentalnie od otoczenia.

  Przypadkiem całkiem miałem do czynienia z wyjeżdżającym krajanem, który próbował w obcych krajach, znaczy się unijnych, to tu, to tam i wszędzie czuł się obco, izolowany, pokrzywdzony, nie zrozumiany, prześladowany, itd.
  Po długich przemyśleniach postanowił zrobić coś niebywałego dla polskich gastarbeiterów – pojechać do kolejnego kraju i próbować nauczyć się języka. Zgodził się ze mną, ze nie należy oczekiwać od razu efektów, będzie szło opornie, lecz niech się nie poddaje. Powoli, powoli trochę słowników, trochę teorii oraz praktyka językowa dostępna na wyciągniecie ręki, w pół roku uczyniły z niego innego pracownika. Wiedział gdzie i co, jak ma być, jakie dokumenty, itd.
  Rok z okładem i potrafił się porozumieć z przełożonymi niemal płynnie, prostymi zwrotami, lecz jednoznacznie. Po dwóch latach stał się w swoich oczach gościem, szprecha jak miejscowi. Okazało się, że ludzie tam w tym kraju nie są tak opryskliwi jak oczekiwał, że nie są głupi, bo nie rozumieją nas, ze są formalni i zorganizowani, bo tak trzeba, a sporo jest życzliwych, skłonnych do pomocy, że idzie się z nimi dogadać, itd. Przestał być obcym, nie rozumianym gościem, ze stanu izolacji przeszedł na poziom normalności, osiągnął pewną równowagę. Zupełnie inaczej widzi ten kraj i ludzi.
  Pzdr, TJ

 109. @jobrave

  ” Wybory wygral, więc realizuje kolejny cel – zdobyć wladzę absolutną, a póxniej się zobaczy. ”

  A ja jestem przekonany, ze Pan Prezes uzyska wladze absolutna. Na zgromadzenia i masowe demonstracje tez sa sposoby. Proponuje przesledzic sposob w jaki absolutna wladze pozyskano w II RP. Prosze zwrocic uwage na to, iz praktycznie biorac cale polityczne spektrum zapatrzone jest w IRP i jej tradycje jak w tecze. W epoce brzesko-kartuskiej nikt sie nie przejmowal zgromadzeniami – od tego kawaleria miala szable a policja i wojsko karabiny. Proponuje zwrocic uwage na sposob w jaki Prawdziwi Polacy traktowali siebie nawzajem w ramach walki o wladze (np Pilsudski Korfantego czy Witosa).

  Chwilowe, taktyczne ustepstwo zaowocuje na pewno pomyslami jak skutecznie rozproszyc „nielegalne zbiegowiska”.

 110. Szanowny Panie Marcinie Lazarowicz,
  trzyma się Pan postulatu publikacji ziobro-ustaw jak pijany płota. Przecież Prezydent Duda zapowiedział swoje ustawy a Pan sądzi, że jeszcze kogoś będą obchodzić projekty wywalone do kosza i że będzie w nim grzebał? Rozczarował mnie Pan.

  Powiem Panu więcej, Prezydent Duda już tyle razy mnie negatywnie zaskoczył, że mógłby pozwolić i na to, by po tyh reformach-deformach Zbigniew Ziobro był nadzorcą Prokuratury, z racji podlegającej mu administracji sądowej mógł decydować o przydzielaniu „odpowiednim” sędziom konkretnych spraw a także, by decydował w praktyce o obsadzie składu SN a wcześniej KRS.

  Ten człowiek jest usadowiony więc we wszystkich trzech filarach władzy, decydent we władzy ustawodawczej jako poseł „ustawiający” projekty nierządowe, decydent we władzy wykonawczej jako minister rządu i decydent we władzy sądowniczej, to egzemplifikacja pisowsko-ziobrowej polityki.

  Poszerzanie zakresu jego i jego zastępców władzy sądowniczej to kompletna kompromitacja kraju chcącego uważać się za normalny i cywilizowany.
  Po podpisaniu tych ustaw PAD mógłby od tego momentu traktowany być przez cywilizowany, zachodni Świat jak persona non grata i wcale by mnie to nie dziwiło.
  Zwycięzcą w tej sprawie już jest Andrzej Duda i Polacy, stracił Ziobro, który jak ta żona rybaka od złotej rybki zastał na swoim podwórku rozbite koryto i tyle. PiS nie musi być przegrany, bo może przyjdzie do susko-inteligentnych głów, że na chama i na duś od tego momentu nie da się swoich pierogów lepić (a Macierewicz ruskich).

 111. neospasmin
  24 lipca o godz. 11:43

  Oni tak już dostali gość, że chwytają się resztek nadziei.
  Kto gra w szachy dobrze wie od kiedy zaczyna przegrywać, oni nadal nie wiedzą.

 112. legat
  24 lipca o godz. 12:21

  „Szanowny Panie Marcinie Lazarowicz,
  trzyma się Pan postulatu publikacji ziobro-ustaw jak pijany płota”.

  Chodzi Legat o minimum merytoryczne, abyś wiedział o czym w ogóle rozmawiasz, bo na razie w twoim wykonaniu mamy łupież słów i odmianę rzeczownika demokracja przez wszystkie przypadki.

  Czy np. losowanie sędziów do poszczególnych spraw jest dobre, czy nie?
  Lepsze niż reczne wyznaczanie, czy gorsze?
  Izba Dyscypilnarna w SN jest dobra czy niedobra?

  etc.

 113. jobrave
  24 lipca o godz. 8:12

  „Dlaczego PiS tak się spieszy z przyklepaniem …. Otóż prawdziwe powody tego, nadzwyczajnego pośpiechu są zgoła inne. Pierwszy powód to sprawa Kamińskiego i Wąsika. Bodajże 9 sierpnia SN będzie orzekał w ich sprawie”.

  Potwierdza się co mówi Neospasmin, przeciwnicy reformy sądwnictwa piszą, ale nie wiedą o czym, choćby dlatego, że nie czytali projektu ustaw. SN ewentualnie zbierze się 9 sierpnia br., a ustwa o SN gdyby nawet weszła (co jak wiemy się nie stało) i tak miała vactio legis 30 dniowe, wiec by nie działała.

  Nie wiedziałes o tym, prawda? Źródło z którego czerpałeś te mądrości nie wyprowadza cię z błędu, bo po co? Ono manipuluje tobą. 🙂

  Ale jest ważniejszy powód, orzekanie przez SN w tej sprawie 9 sierpnia br. byłoby nielgalne, bo marszałek Sejmu już dawno złożył do TK wniosek o zbadanie konfliktu kompetencyjnego, między dwoma organami: SN i Prezydentem, czy może on ułaskawić na każdym etapie postępowania o czym mówi konstytucja? Wiadomo że złożenie wniosku do TK przerywa postępowanie SN w tej sprawei. Przezcież to jest prawnicze abc. Ktoś ci nadal robi wodę z mózgu i manipuluje twoimi odruchami.

 114. Teraz zgadywanka: opozycja odtrabi zwyciestwo czy rzuci sie na ostatnia z ustaw?
  Obstawiam to pierwsze. W przeciwnym wypadku trzebaby detalicznie tlumaczyc co zarzuca sie zmianie ustroju sadow. To byloby trudne.

  trzymajacy sie plota

 115. Mauro Rossi pisze: – „Chodzi Legat o minimum merytoryczne, abyś wiedział o czym w ogóle rozmawiasz, bo na razie w twoim wykonaniu mamy łupież słów i odmianę rzeczownika demokracja przez wszystkie przypadki.”

  Mauro Rossi,
  ani razu w swych ostatnich komentarzach nie użyłem słowa „demokracja”. Wcześniej chyba też nie bo go specjalnie nie lubię. Zajączkuje Ci się co s, drogi Mauro. Zetrzyj łupież z ekranu i klawiatury, to może uda ci się lepiej przeczytać to, co jest napisane.

 116. I druga zgadywanka: veta prezydenta dotyczyc beda kwestii fundamentalnych czy +/- dupereli?

  Sam obstawiam to drugie i jestem tak o tym przekonany ze bylbym sklonny sie o to zalozyc. Tak, tylko utknalbym w definiowaniu dupereli.

  Wiec moze inny zaklad: czy Kaczor do konca roku bedzie mial pozostale 2 ustawy przeglosowane i podpisane przez Prezydenta Wszystkich Polakow?

  trzymajacy sie plota

 117. Napisałem już na gorąco komentarza do weta Jasia Fasoli, ale przepadł. Powiem w wam szczerze moi mili, że ani mnie to zaskoczyło, ani ucieszyło. Mamy już za sobą prawie dwa lata dobrej zmiany i Fasolą w Pałacu, więc musimy być ostrożni. Tak się porobiło, że zachwyty może nie są zachwytami, a krytyka krytyką. Decyzje nie wiadomo jak i gdzie zapadają i co ma nie ostateczny wpływ i w jakim momencie. Same niewiadome. Czy kraj tak rządzony jest oparciem do obywatela, czy też należy pakować manatki i wiać gdzie pieprz rośnie. To też wszystkiego nie załatwia. Przed południem dzwoni do mnie wspominana już tu przyjaciółka z Hamburga i opowiada mi o czym jej się śniło. O Polsce oczywiście, w dużych opałach.
  Protestującym radzę zostać tam gdzie stoją. Mają moje poparcie choć mnie z nimi nie ma. Pieniądze też są potrzebne w takich akcjach, więc zachęcam wszystkich takich gałganów jak ja do drobnych wpłat. Skoro jesteśmy już tymi symetrystami, to zróbmy tak, żeby wyłonił się z tych protestów ruch polityczny, którego nie da się pominąć przy tworzeniu przyszłego rządu.
  Jaś Fasola został wybrany legalnie, więc pozwólmy mu skończyć kadencję i nie dajmy się zwieść jego „przemianie”. Za kilkukrotne złamanie konstytucji zróbmy mu proces przed TK, żeby jakiemuś następnemu Pinokiowi nie przyszło do głowy to samo. To nie ma być zemsta. To ma być prawo i sprawiedliwość.

 118. Neospasmin,
  widzę, że może Pana dotknąłem tym „płotem”. Jeżeli tak jest faktycznie, to Pana szczerze przepraszam.

 119. Waldek B z godziny 13:41
  ; Jesteśmy obaj z tego samego Regionu ,gdzie przestrzeganie zwyczaju , obyczaju a potem prawa stanowionego to Norma od pokoleń !
  Kiedy po 12:00 sąsiad telefonicznie powiadomił mnie o Vecie Prezydenta – byłem trochę zaskoczony ,ważne , że ogłosił tą decyzje przed spotkaniem z panią Prezes SN .
  Mimo upływu tylu lat korzenie Śląskie dają mi komfort i spokój na tzw. przyszłość . Szanse lat 90 -tychXX wieku wykorzystałem świadomie do promocji ( uczelnie ) moich dzieci poza Polską -nie sadziłem że te wybory będą aż takie trafne ,jak spojrzeć z perspektywy 2017 .
  Kocioł bitwy i niezgody to strawa nie do akceptacji – Prosto nie rozumiem narracji Polaków .( tylko :jasne ” przerwy ” i nadzieja jak ta z dzisiejszego dnia .

  Pozdrawia/m

 120. Cała ta awantura przypomina rok 1968, czyli powtórka z historii.
  Prezydent okazał się bardziej Kornhauserem niż Dudą i zwycięstwo sił „wolności i demokracji” zostało odniesione nogami naiwnych protestantów, którzy umocnili pozycję kasty nadludzi w Polsce.

 121. @ jobrave
  Ja też głównie kierowałam swoje uwagi do pańskich interlokutorów.
  Pan jednakże nie potrzebuje dawać się im prowokować. Niestety są różne etapy rozwoju. Ignoracja tego typu spraw jest chyba najlepsza. Często niektóre jednostki o tym mówiące, w jakiś przedziwny sposób podświadomie lub świadomie zazdroszczą tego czegoś je ne sais quoi
  Serdecznie pozdrawiam

 122. Niemiecki portal „Interia” informuje: ” Szydło,Morawiecki, Macierewicz opuścili siedzibę PiS. Na żywo.”

  No i dobrze.

 123. woytek 24 lipca o godz. 14:18 Nie smuć się Wojtku, jeszcze ludzie lepszego sortu i pany dadzą ci powody do satysfakcji.
  Pierwsze komentarze kibiców dobrej zmiany raczej powściągliwe.
  W jednym z nich kibic pyta o co ta awantura, skoro nic jeszcze nie zdrożało.
  Oj drożeje, z dnia na dzień odwaga ma większą cenę. „Marcowi docenci” z wiodących wyższych uczelni (nie odnotowano ich nawet w piątej pięćsetce) już zdążyli napisać list wiernopoddańczy do prezesa, a tu może być wywrotka i co teraz. Napiszą drugi? Tak, trzeba mieć nadludzkie zdolności w giętkości kręgosłupa. O tych nadludzi chodzi Wojtku?

 124. @woytek

  „Cała ta awantura przypomina rok 1968, czyli powtórka z historii.
  Prezydent okazał się bardziej Kornhauserem niż Dudą i”

  No to masz gruntownie przrfajdane. Jesli nawet Prezydent okazal sie nie taki jak trzeba – to nielatwe jest zycie hejtera-oenera.

  Macierewicz tez nie taki jak trzeba, jego resort sklada zamowienia w.. zreszta sam ocen:

  „Tysiąc kierowanych pocisków przeciwpancernych Spike kupi polska armia od zakładów Mesko – zakłada umowa podpisana dziś w podwarszawskim oddziale firmy między zakładami Mesko a Inspektoratem Uzbrojenia.

  Wartość kontraktu na 1000 rakiet to 600 mln zł, dostawy będą realizowane w latach 2017-20 – powiedział szef działu marketingu firmy ze Skarżyska Kamiennej Tomasz Sztompke.

  Pociski Spike to główna broń polskich Wojsk Lądowych do zwalczania celów opancerzonych, w tym czołgów. Mogą razić cele na dystansie do 4 km. Pierwszy kontrakt na zakup tej broni od izraelskiej firmy Rafael zawarto w 2003 r. W przetargu, rozstrzygniętym latem 2002, startowały także firmy z RPA, Rosji i Francji. Polska kupiła wtedy 264 wyrzutnie i 2675 pocisków za ponad miliard złotych.

  Część produkcji przeniesiono do Polski, w Mesku na licencji wytwarza się m.in. silniki i głowice bojowe, tu odbywają się montaż końcowy i testy rakiet.”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejny-tysiac-pociskow-spike-dla-polskiej-armii/02h2ed

  Uczciwie trzeba sprawe postawic: Oeneria szmalcownicza ma gruntownie przefajdane. Wladza sie oeneria posluzyla czysto instrumentalnie, zeby wtgrac wybory. A jak wybory wygrane – to wladza oenerie konsekwentnie olewa.

  Znaczy sikiem stromym.

 125. @MR, @404, @alamakotalive

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „Mitsubishi Tanabe Pharma to buy Israel’s Neuroderm for $1.1 billion
  Sam Nussey and Tova Cohen

  TOKYO/TEL AVIV (Reuters) – Japan’s Mitsubishi Tanabe Pharma Corp (4508.T) has agreed to buy Israeli drug maker Neuroderm (NDRM.O) for $1.1 billion in cash as part of a strategy to grow its business in the United States.

  The Japanese drugmaker said on Monday it was particularly attracted by Neuroderm’s Parkinson’s disease drug that is in advanced clinical trials in the United States and Europe and is expected to go on sale in the 2019 financial year.”

  http://www.reuters.com/article/us-neuroderm-m-a-mitsub-tanabe-idUSKBN1A90IA

  Wiecej niz duza banka. Miliard sto milionow zielonych. Zawsze sie przyda.

  Nie zamierzacie czasem oglosic jakies embargo na zle i niedobre produkty „Made in Osiedle” ((c) Agnieszka Zagner), znaczy Made in „Dawno zagrabione ziemie Palestyny”?

  Bo jakbyscie oglosili – to wszyscy sie poplacza…

 126. woytek
  24 lipca o godz. 14:18
  ,,… a podludzie beda zyli mniej dostatnio.”

 127. Kto wie czy Zbyszek nie bedzie musiał dać głowy.. Prezesa kot dostał robaków ..a u prezesa możliwa nadkwasota… a zapomnieli przynieść Zuber z Krynicy.
  A już słychac było w oddali..,,,Mójci jest Mój ci jest!
  Kaci osełkami powoli do góry i na dół i z powrotem ostrzą topory. Halabardnicy w rodzaju Gadowdkiego Witusia…zapuszczają brodę..Trudniej mordę poznać..pod zarostem..cociaż akurat tę…

 128. Była to jawna ustawka w obronie reputacji Adriana i zmylenia oporu naiwnych tłumów. Rzecz ma dużo szerszy zakres o charakterze ustrojowym i moralnym. Wymienić tu można kilka elementów:
  – Likwidacja IPN
  – Zmienić skład rządu z pozbyciem się elementów zdeprawowanych i psychopatów.
  – uniezależnić władze państwowe od kościoła z likwidacją konkordatu.
  – Przywrócenie godności pokoleniom powojennym żyjących w PRL
  – Zlikwidować politykę historyczną z kultem wyklętych włącznie.
  – Przywrócić normalne stosunki z Rosją.
  – Zapewnić wolność mediom państwowym.
  – Zlikwidować partyjniactwo w wyborach do sejmu i senatu.
  – Przywrócić emerytury funkcjonariuszom mundurowym
  – Zakazać używania symboli Solidarności, jako ruchowi wstecznemu, reakcyjnemu i antyrobotniczemu.

 129. Prezydent jest prawdopodobnie pierwszym , który przedarł się przez pospiesznie uchwalony bubel ustawowy w sprawie sądownictwa PiSu i nie pozostało mu nic innego jak veto.
  Posłowie PiSu napewno nie mają pojęcia co przegłosowali , a kierowali się tutaj jedynie dyscypliną i poczuciem obowiązku Partyjnego.
  A tu są tacy co próbują nam zarzucać , że nie wiemy o czym dyskutujemy. Bardziej interesującym byłoby zapytanie szeregowego posła , albo senatora PiSu co zrozumiał z liczącego kilkaset stron bubla ustawowego swojej parti, w ciagu tych kilku dni chaotycznego wprowadzania tak ważnych ustaw i to dla ukrycia ich głupoty ,bez żadnej konsultacji środowiskowej i społecznej .

 130. @ E
  Prawda w oczy kole, nieprawdaż?
  Akowcy wypuszczani z kazamatów UB trafiali na studia w latach 50. „Egzekutywa” i „aktyw” panoszyły się na wyższych uczelniach w okresie od 1948 do 1956.
  Z histori pała, z arytmetyki też!

  Nie odwracaj kota ogonem.
  Komisarz Zaremba na jednej szali Fejgin, Światło, Różański na drugiej, że niby co ten pierwszy to zbrodniarz a ci pozostali to ofiary tradycyjnego polskiego antysemityzmu? Wart pałac Paca, a Pac pałaca.
  I co tu w ogóle mają stodoły i GS-y do rzeczy? Że niby biały fosfor byłby bardziej skuteczny?

  Stawianie znaku równości między Adamem i Stefanem Michnikiem uważam za skrajną głupotę, tak samo jak wynoszenie do do rangi nieskalanych nawet najbardziej podłych elementów mniejszości narodowej.

  Najwyrażniej jesteś odmiennego zdania. Być może z przekonania, być może ponieważ Ci za to płacą.

 131. jobrave
  24 lipca o godz. 11:13
  Masz rację . Kaczyński improwizuje – genialny strateg to mit wymyślony przez dziennikarzy

 132. Piez
  24 lipca o godz. 17:36
  Przeceniasz Kaczyńskiego .

 133. Adrian łże jak wściekały pies. On nie czytał, on nie był konsultowany. Tysiące ludzi czytało, a on prawnik, niby prezydent nie czytał. On nie oglądał entuzjazmu kumpli w sejmie po głosowaniu. On nic nie wiedział, więc zawetował. Ordynarne bzdury. I znowu tysiące ludzi dało się nabrać na lepkie słowa marionetki.

 134. Ale jajca. Broszka kontra Jaś Fasola w różnych TV. Zdrada! Albo ustawka? Tego nie będziemy wiedzieć do końca. Końca Jarosława K i jego urzędowych idiotów (patrz dobry wojak Szwejk).
  Kurde, co za czasy dla dziennikarzy i komentatorów wszelkiej maści politycznej. Niby kanikuła, a tu walą z Aurory aż miło. No, z korkowca.
  A co będzie, gdy Jaś wezwie armię do zlikwidowania oporu? Czy widzicie oczami wyobraźni jak skuwają Antoniego z Rydzykiem i stawiają zarzut spisku z Rosją? Tu wszystko jest możliwe, bo Polska to taki kraj właśnie.
  Jedynymi trzeźwymi ludźmi w tej chwili są ci zgromadzenie przed Pałacem. Muszą działać zanim mój scenariusz zacznie realizować Jaś.

 135. Woytek
  Gdzie idziesz Woytuś do miasta ..panie
  Co niesiesz Woytuś skrzypki na granie
  Skrzypki na granie w worku parcianym
  by posłuchały Prawdziwe Pany.

  Gdzie idziesz Woytuś? czemu łzy łykasz?
  Dzisiaj im zagrał w Dudy muzykant.
  Na Nowogrodzkiej oberek ,polka..
  Może zadyma..może demolka.?

  Gdzie pędzisz Woytuś ..smyka zgubiłeś
  Ani nie grałeś ani nie piłes?
  Nie pozwolili pogłaskać kota..
  Bo taki obciach..taka sromota!

 136. Piez ..tam nikt nie czytał..bo po co.? Przecież nie miało być żadnej dyskusji tylko pochwalna mowa..i głosowaniePonadto gdzy sie nie czyta ..to łatwiej sie skupić na przyciskach do głosowania.Wachlarzowa wtedy nie chlapie sałatką ani sie nie krztusi..Antoni moze pomysleć o niezwykłej symetrii w rozkładzie wektorów bomby termobarycznej…
  Zaś Radziwił o niezwykłej kpinie historii….Facet który nie zdałby sprawdzianu na stajennego w Kiejdanach dłubiąc w nosie.. wydaje mu dyspozycje.
  Kto wie moze Zbyszek pomyśli o smutnym losie Dantona i polubi Wajdę
  –Zaskoczona nieco Opozycja..też ma zgryz! Czy powołać Koorwina na Wodza..albo Muchę -Niesiołowskiego…bo on miał wizje..Wiedział ze sam uśmiech tego ..nie załatwi. Zawsze potrzebna odrobina szaleństwa…a kto sie lepiej na tym zna.

 137. Piez
  24 lipca o godz. 17:36
  Mógłbym uznać twój pogląd o „ustawce” jedynie wtedy gdy PAD ograniczył się jedynie do zawetowania tych ustaw.
  Natomiast on zapowiedział swoją prezydencka ustawę na ten temat. Oznacza to, że chce odebrać Ziobrze nadawana mu przez ustawę PiS ogromna władze nad sędziami i przywłaszczyć ja sobie w wystarczającym zakresie by być nieusuwalnym dla Kaczyńskiego i by ten musiał z nim współpracować. Czyli koniec marzeń Kaczyńskiego o władzy absolutnej. To dla Kaczyńskiego jest nie do zaakceptowania. Ziobro dla JK nie jest żadnym zagrożeniem , bowiem ma swoją Szydło , i jak będzie podskakiwał to go po prostu zdymisjonuje i wsadzi uległego ministra. PAD po przyjęciu jego ustawy będzie administracyjnie nieusuwalny , a wybory nic tu nie zmienią bo następca tez będzie niczym nie zagrożony.

 138. alamakotalive
  24 lipca o godz. 19:39
  Trzeba punktować takich specjalistów od odwracania kota ogonem. Celnie i w punkt.

 139. jobrave
  24 lipca o godz. 11:13
  Przykłady tej improwizacji
  walka o tk najpierw wniosek do tk na ustawę PO , PSL , potem wycofanie wniosku i wykorzystanie ustawy do wybrania swoich 5 sędziów. Widach żadnego przemyślenia nie było (wniosek i jego wycofanie to jawne wskazanie PO, PSL że coś kombinują)
  Akcja przeciw Tuskowi , kompletnie bez przygotowania i rozpoznania możliwości , bo Gowin coś wymyślił i podzielił się z Jarkiem. Nie dziwne że skończyło się 27 do 1
  Ustawy o KRS i SN , gdyby było to przemyślane, to te ustawy tworzono by od samego początku kadencji i nie mogły by być one w tak niedopracowanej formie , że musieli na kolanie poprawiać numeracje już po przeforsowaniu ustawy przez sejm (mimo ewidentnego błędu).
  to parę przykładów.

 140. proba mikrofonu

 141. @alamakotalive
  „kowcy wypuszczani z kazamatów”

  Jasne. Paru takich, ktorych ubecja dreczyla w glebokich kazamatach wyjatkowo okrutnie:
  – Jan Dobraczynski – represjonowany wyjatkowo okrutnie. Kazali mu ksiazki pisac, znaczy o chlebie i wodzie („Najezdzcy”).

 142. @alamakotalive

  „kowcy wypuszczani z kazamatów”

  Jasne. Paru takich, ktorych ubecja dreczyla w glebokich kazamatach wyjatkowo okrutnie:

  – Jan Dobraczynski – represjonowany wyjatkowo okrutnie. Kazali mu ksiazki pisac, znaczy o chlebie i wodzie („Najezdzcy”).

  – Bratny. Krwawa lapa komunistycznego rezymu zmusila go do pracy najpierw w charakterze redaktora, potem autora bestsellerow („Kolumbowie rocznik 20”)

  – Aleksander Scibor-Rylski. Nagrode panstwowa otrzymal dopiero w 51-ym roku. Krwawy rezim zmusil bylego akowca, wywodzacego sie jeszcze z Szarych Szeregow, do niewolniczej pracy w charakterze rezysera i scenarzysty („Jutro Meksyk”, „Popioly”, „Seksolatki”)

  – Ojciec poleglego w Zbrodni Smolenskiej prezydentai. Ten to dopiero byl represjonowany – no zgroza! Zmuszony przez paskudna zydokomune do pracy w charakterze wykladowcy akademickiego („Po wojnie skończył Politechnikę Łódzką. W 1947 roku ponownie osiadł w Warszawie. Rozpoczął pracę naukową na Politechnice Warszawskiej.”)

  Prawda w oczy kole?”

  Prawda jest taka, ze ty masz ze sto lat, katoliku. Jezeli z „kolega” byles studentem przed wybuchem wojny, to jestes pewnie z rocznika 20. Taki, urwal nac, Kolumb jestes. Znaczy teraz to 97 latek. Pogratulowac zdrowia. Tyle, ze jesli „kolega ze studiow” „strzegl murow Getta”, to musial byc z innej formacji, z polskiej policji. Murow getta rzeczywiscie strzegla polska policja (po wojnie dla niepoznaki zwana „granatowa”), znaczy zeby sie zaden „zydek” od gazu i od pieca nie wyreklamowal. Polscy policjanci rzeczywiscie skutecznie tego muru strzegli. Skutecznie wylapywali „zydkow”, ktorym jakims cudem udalo sie uciec z getta

 143. @alamakotalive

  Prawda w oczy kole chyba wasza cenzure prewencyjna. Cenzura z automatu kastruje komentarze zawierajace chocby imie zalozyciela Narodowej Demokracji, tego co sie w Warszawie pomnika i ronda dorobil. Dosyc to zabawne . uhonorowac speca od zagadnien rasowo-narodowych pomnikiem i rondem – i jednoczesnie miec takiego cykora przed wypowiedziami na jego temat, ze nawet imie zakazane.

 144. @alamakotalive

  „Komisarz Zaremba na jednej szali Fejgin, Światło, Różański na drugiej, że niby co ten pierwszy to zbrodniarz”

  Nikt nigdy nie okreslal komisarza Zarembe mianem „zbrodniarza”, choc ten wlasnie Broniewski, na ktorego sie powolujesz, opisal spowoby, ktorych komisarz Zaremba uzywal. Jak na razie mianem „zbrodniarzy” okreslacie ludzi, ktorych przedwojenna polska policja tak dlugo bila i torturowala, az sie „przyznali” (np Ozjasz Szechter). A ze na sali sadowej odwolali swoje „zeznania”, to waleczna polska policja znw uzyla palek, usunela podsadnych z sali i mozna bylo sadzic zaocznie.

  „a ci pozostali to ofiary tradycyjnego polskiego antysemityzmu”

  Cos ci sie chyba pomerdalo. Ofiary „tradycyjnego polskiego antysemityzmu” byly – i sie zmyly. Tak to juz jest, ze jak sie zbyt dokladnie czysci etnicznie, to potem nie ma komu do…lic. Mozna co najwyzej drzec ryja na nutke „zydowscy zbrodniarze morduja palestynskie dzieci” czy costam – ale do..lic i tak nie ma komu. Jak juz wspomnialem, jeden Michnik calej stodoly nie wypelni, nawet na spole z Rywinem.

css.php