Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

20.07.2017
czwartek

Trójskok ku przepaści

20 lipca 2017, czwartek,

W telewizji (oczywiście nie tej publicznej) pokazano dziś pierwszą stronę „New York Timesa”, a na czołówce dużą fotografię z Warszawy: las rąk i światełek przed siedzibą sądów na placu Krasińskich. Niestety, w tym samym czasie w Sejmie RP las rąk posłów PiS przyjmował ustawę o Sądzie Najwyższym, którą w ekspresowym tempie przyjmie Senat i prawie na pewno podpisze prezydent Duda. (Jego poprawki nie zmieniają istoty sprawy).

Razem z ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych Polska dokonuje trójskoku ku przepaści, jaką staje się wymiar sprawiedliwości i – szerzej – sfera bezpieczeństwa obywateli. Jest to trójskok w kierunku państwa monopolistycznego albo – lepiej – „policyjnego”.

Nawet pikantne szczegóły, takie jak ekspresowe tempo uchwalania ustaw, kpina z debaty, użycie strażaków (incognito, bez identyfikatorów) do ustawiania barierek, wybuch wściekłości prezesa Kaczyńskiego, wyzwiska od „mord i kanalii” – nie powinny przesłaniać istoty sprawy. A ta jest taka, że domyka się ciąg technologiczny znany już z lat 2005-2007. Każdy obywatel, organizacja czy instytucja może dostać się w łapy systemu: służby specjalne, policja, służba cywilna, media publiczne, prokuratura, sądy i prawo łaski – wszystko znajduje się w jednych rękach.

Jeden człowiek, wraz ze swoimi fobiami i obsesjami, ma nas wszystkich w garści. Ktoś zapyta: skąd ten pośpiech w przyjmowaniu tak ważnych ustaw? Odpowiedź nasuwa się sama: 9 sierpnia Sąd Najwyższy ma zdecydować o losie Mariusza Kamińskiego i innych z CBA, „ułaskawionych” przez prezydenta Dudę, który w ten sposób „zechciał uwolnić” wymiar sprawiedliwości od tej politycznej sprawy. Potrzebny jest pilnie swój Sąd Najwyższy.

Wymiar sprawiedliwości w Polsce został definitywnie podporządkowany politykom, to oni – politycy PiS – zdemolowali Trybunał Konstytucyjny, oddali sądy w ręce rządu, potraktowali z buta sędziów Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa, wzięli sobie prawo obsadzania stanowisk dyrektorów i przewodniczących. Wszystko to jest zgrane z prowadzoną w mediach publicznych i przyjaznych władzy kampaniom przeciwko sędziom i dotychczasowemu wymiarowi sprawiedliwości. Autentyczne słabości tego systemu zostały tak wyolbrzymione, by zamiast naprawy i usprawnienia można było po prostu zdetonować całość. Teraz władza wykonawcza będzie palcem wskazywać, którzy sędziowie mają z tego wybuchu ocaleć. Jakie śledztwo ma zostać wszczęte, a które umorzone, jakie szczegóły w trakcie trwania podać do publicznej wiadomości (np. by kogoś zdyskredytować i pognębić).

Konsekwencje upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości, na czele z Sądem Najwyższym, są trudne do wyobrażenia, jak choćby uznanie ważności wyborów. „Genialny strateg” dobrze wykorzystał sprzyjające zamachowi okoliczności: pomyślną sytuację gospodarczą, zadowolenie z 500+, uczucia nacjonalistyczne (wstawanie z kolan) i ksenofobiczne (strach przed uchodźcami), słabość opozycji, sezon wakacyjny, błędy i zaniechania poprzedników (reprywatyzacja, Amber Gold).

Na tym świat się na szczęście nie kończy. Nadzieję budzi coraz bardziej widoczny sprzeciw, pokojowe zgromadzenia, marsze i demonstracje, coraz większy udział w nich młodzieży, do niedawna tylko śladowo obecnej w podobnych akcjach. Doświadczenie pokazuje, że nawet najbardziej arogancka władza boi się sprzeciwu – choćby „czarnego marszu”, referendów w sprawie ustawy metropolitalnej czy zwykłej podwyżki cen paliwa. W tym sensie „marsze światła” to światło w tunelu. Może dzięki nim podniesiemy się kiedyś z tego upadku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 298

Dodaj komentarz »
 1. Za fakt.pl

  Informatorzy oszukali kolejna grupkę tych drugiego sortu!

  Kluczowe jest co innego: według sondażu IBRIS dla Onetu, zaledwie 5 proc. ankietowanych w wieku 18-29 lat popierania działania Rady Ministrów! Przeciwnikami ekipy Szydło jest aż… 82 proc. respondentów!

 2. „Nadzieję budzi coraz bardziej widoczny sprzeciw, pokojowe zgromadzenia, marsze i demonstracje”

  Wałęsa zapowiadał, że na kontrmanifestacji wobec miesięcznicy w dniu 10 lipca pojawi się milion przeciwników Kaczyńskiego.
  Dane liczbowe wskazują na to, że pomylił się o tylko 995 500:)

 3. Opozycja nie ma żadnego pomysłu na Polskę.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. staruszek o 18:09:
  o sondażowni ibris (dawniej homo homini) była mowa na blogu dziś po południu, gdy staruszek drzemał, wiążąc w organizmie obiadowy sztukamięs plus kompot.
  Gdy staruszek się obudził i dostał do ręki fakt, podany mu przez staruszkową, już było po ptokach.
  Może staruszek znów iść podrzemać.

 6. Tak, sprzeciw obywatelski rośnie i oby wzrósł do masy krytycznej, niezbędnej do zniesienia tej władzy i niedopuszczenie do powtórki „liberalnych” rządów PO+PSL. Jeśli Polska przetrwa rządy PiS, to mam nadzieję, że budowa demokratycznego państwa prawa będzie kontynuowana. Oglądanie się na to, kto i gdzie poza granicami Polski powie, co sądzi o aktualnych wydarzeniach jest stratą czasu. Jarosławowi właśnie o to chodzi, żeby grać na źle pojmowanej dumie Polaków. Nie jest wykluczone, że scenariusz wychodzenia Polski z UE to fantazje. Europa a już szczególnie Niemcy chcą mieć spokój w interesach, więc zaakceptują każdą władzę, która go zapewni łącznie z półdyktaturą. Przecież nie będą ginąć za „Gdańsk”. Tym razem w wersji operetkowej.
  Jest nowy komentarz do obecnej sytuacji pana Sierakowskiego w KT. On nie różni się w niczym, o czym ja tu już pisałem. Kiedyś napisałem, że sierpień 80 nigdy by nie nastąpił, gdyby władza potrafiła dać Polakom dużo taniej kiełbasy i wódki. Czy obecna władza sprosta tym oczekiwaniom? Koryto+. Pożyjemy, zobaczymy.

 7. Czy nazywanie IV RP Lechistanem będzie uważane za wycieranie mordy.Tak sobie myślę,że to z winy wyzwolenia Polski przez Armię Czerwona doszło do poczęcia prezesa.I mamy co mamy.

 8. waldek o 18:23

  waldek, ta argumentacja jest znana i u ciebie przewidywalna aż do bólu.
  Tako rzeczono wszak w latach 80-tych („Polacy nie demokracji tylko kiełbasy i wódki”, „Polacy nie potrzebują okrągłego stołu, chcą stołu suto zastawionego”)
  Ale nie o to chodzi.
  Mam na myśli twój styl. Też znany każdemu, kto jest 50 plus albo pasjonuje się historią najnowszą.
  Przyznaj się: musiałeś być w „tamtych” latach lektorem KW PZPR albo szkoliłeś przyszłe kadry na WUMLu?!

 9. Bar Norte
  Liczba ofiar ,,Wielkiego ” Terroru w czasie Rewolucji Francuskiej jest ustalona dokladnie.
  Encyklopedia Brittanica wylicza je na 27 tysiecy.
  ,,Britannica: 17,000 executed and 10,000 died in jail during the Reign of Terror.”
  W porownaniu z 200 tysiacami skazanymi na smierc przez zaplute karly reakcji w Londynie
  ( poklosie Powstania Warszawskiego ) czy 500 tysiecy zaglodzone na smierc w Iraku przez sankcje duetu egzotycznego Clintonow , to nie jest to nadzwyczajna liczba.

 10. errata: oczywiście „Polacy nie POTRZEBUJĄ demokracji…”

 11. quentin t.
  20 lipca o godz. 18:20
  Niedługo mocno się zdziwisz , bo akurat staruszek ma rację młodzi są przeciw post solidarności.
  https://oko.press/pis-chce-glosowac-13-proc-mlodych-polakow-wola-prawicowych-radykalow-nowe-badania-isp/

 12. Szanowny pan Redaktor jak zwykle klamie.
  Ale czegoz mozna oczekiwac od bolszewickiego propagandzisty.
  Jak mowi stare przyslowie: przyzwyczajenie druga natura czlowieka.

 13. Kukiz rżnie głupa bo sugeruje aby suweren tj.kryminalista też sprawował nadzór nad sądami.Czyli kryminalista jest sędzią we własnej sprawie.Może przestać kraść a sądy stracą rację bytu lub wymierzać karę we własnym zakresie.Takie samobiczowanie się odbierając klucz do celi od klawisza.Tak sobie myślę dlaczego kryminaliści nie mogą zamykać się w celi w celu izolacji na podobieństwo zakonników.Po co ten sądowy cyrk.

 14. Tusk, Kopacz, Szydło nie zostali wybrani przez naród na bardzo ważne stanowisko premiera. To nie jest demokracja. To jest partiokracja.

 15. maciek o 18:39

  Jesteś jak dziecko:
  „Nawet gdyby Jarosław Kaczyński bardzo chciał ponieść klęskę w najbliższych wyborach parlamentarnych, to właściwie nie miałby z kim przegrać” – takim komentarzem „Dziennik Gazeta Prawna” opatruje najnowszy sondaż przeprowadzony na panelu Ariadna. Poparcie dla PiS w przedziale wiekowym 18-24 lata wynosi aż… 63,5%! Wspólna lista PO i .N ma zaledwie 3,5 proc.”

  Sondaż instytutu Ariadna, jaki prezentuje poniedziałkowe wydanie „Dziennika Gazety Prawnej” z 10 lipca 2017 roku.

  Chcesz się pojedynkować na sondaże po tym, co napisano na tym blogu wcześniej?

 16. quentin t.
  20 lipca o godz. 18:51
  No to niech JK zarządzi przyspieszone wyboru . Będzie miał konstytucyjna większość , bo tak wynika z tego co piszesz.
  Tylko że raz już się przeliczył i wg mnie obecnie nie ma szansy w niezmanipulowanych wyborach wygrac.

 17. Gratuluję Redakcji Polityki i innym mediom, jak również kibolom POPiS-u i innej partyjnej hołoty likwidacji państwa polskiego. W końcu osiągnęliście swój cel. Państwo i demokracja wreszcie przestało działać teoretycznie ujawniając się jako państwem bandyckie otwarcie i praktycznie.

  Jeszcze raz gratuluję partyjnemu kibolstwu. Wykluczenie bezpartyjnych obywateli z wyborów przyniosło spodziewane efekty.

 18. quentin t.
  20 lipca o godz. 18:51

  W ostatnich wyborach PiS w grupie 18-29 miał poparcie 25%, a teraz w grupie 18-24 ma 63%, czyli w grupie 26-31 lat, ma teraz ujemne poparcie?
  Wspaniały sondaż podałeś

 19. @quentin t.

  Wyżej wymieniony kolega nie przyjmuje do wiadomości, że staruszek ma wersję blogu pisemną i jada obiady późno. Ponadto ma zegar pokazujący porę przedpołudniową dopiero po północy.

  Sugerowany opis posiłku staruszka, świadczy o tym że mały udział jarzyn i warzyw w dieciewyżej wymienionego kolegi uniemożliwia mu rozumienie komentarzy staruszka.

  Więc niech kolega nie wylewa swojej żółci na ekran, bo mu ta żółć przeszkadza dotarcie do tak zasłanianego sensu cudzych komentarzy.

  Rozumienie jakie

 20. Chciałem puścić następujący tekst:

  „maciek g. o 18:39:
  „staruszek ma rację młodzi są przeciw post solidarności”

  Staruszek opracowuje ripostę, co potrwa jakieś 3 – 4 godziny.
  Najpierw pisze na brudno, w staroświeckim brulionie z kartkami w linie.
  Potem przepisuje na czysto na kredowym A-4.
  Z kolei następuje adiustacja: wnuczka – magister polonistyki poprawia błędy gramatyczne i styl, wnuczek – informatyk cyzeluje terminologię w zakresie swojej profesji, zaś narzeczona wnuka – pasjonatka fado i poezji śpiewanej wrzuca link z muzyczką.
  Staruszek nigdy, ale to nigdy nie puści tekstu ot, tak sobie.
  Kiedyś, przed tym „nigdy”, puścił i wyszło, jak wyszło. Tak sobie, przaśnie i z literówkami.”

  No i co: nie miałem racji (jest riposta już po godzinie) i miałem ją (no bo co to za riposta, żal się staruszka robi).

 21. Maćku!

  Ci którzy nie zajmują się kwestią:
  Kto stworzył człowieka?
  i poprzestają na kwestii:
  Jak skonstruowany jest człowiek?
  uważają, ze są tacy, których trzeba przeczołgać czterdzieści lat po pustyni, żeby coś z starego w nich umarło i coś nowego urodziło.

  Zatem nie walcz z tymi, których Pan obarczył Racją i Prawdą!

  Odbarczenie (łac. decompressio) – postępowanie medyczne mające na celu zmniejszenie ciśnienia wywieranego na jakikolwiek narząd z zastosowaniem różnych sposobów, np. nacięcie lub nakłucie (punctio) osierdzia w celu ewakuowania zgromadzonej w worku osierdziowym krwi lub usunięcie części pokrywy kostnej czaszki w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

 22. maciek o 19:02:

  czy ty cokolwiek jeszcze rozumiesz ze słowa pisanego?
  Nie usiłuję cię przekonać, że ktoś tam w jakimś tam sondażu prowadzi, a ktoś jest ostatni.
  Chcę cię przekonać, że sondaże robione są na zamówienie, pod odpowiednią tezę i że można nimi wszystko udowodnić.
  Kapewu wreszcie?

 23. Staruszku, z tobą nikt nie walczy.
  Po co?
  I z czym?
  Z taniutką ontologią rodem z Kiercelaka i z zapachem naftaliny?

 24. Jak widać po koronacji Żyda Jezusa królem jakieś fatum wisi nad Wisłą. Tak sobie myślę czy to jakiś znak o końcu świata dlatego Kaczyński chce zdążyć zdemolować otoczenie.

 25. Na pytanie „dlaczego tej pisowskiej bandzie oprychów państwo wypłaciło na organizację bojówek i budowę faszyzmu ze 300-400 milionów złotych, akceptowano łajadackie łamanie wszelkich praw w tym Konstytucji i ustawy o partiach politycznych, lansowano i pompowano jako jedyną alternatywę milionami propagandowych agitek” oczywiście redakcja Polityki i tzw. „opozycja” nie udzieli nam odpowiedzi.

  Przecież kruk krukowi łba nie urwie.

  PiS to logiczne ukoronowanie 27 lat „centralizmu demokratycznego”, czytaj mafiokracji, czytaj dyktatury nigdy demokratycznie niewybranego zamkniętego kartelu gangów partyjnych.

  Notabene ta mafiokracja i notoryczne gwałcenie Konstytucji odbywało się pod ścisłą ochroną sądów i Trybunałów Konstytucyjnych. Więc nich sobie idą do diabła i niech się sami walą w swych porachunkach międzymafijnych.

 26. stasiek słowianin o 19:39:
  ” Tak sobie myślę czy to jakiś znak o końcu świata dlatego Kaczyński chce zdążyć zdemolować otoczenie”

  To nie tak, idzie istotnie koniec świata. Waszego świata.

 27. „Opozycja” niech sobie wywiesi na sztandarach następujące hasła:


  „Sejm nie wybrany demokratycznie jest nielegalny i narodu nie reprezentuje”.

  „Żądamy powszechnych, równych i wolnych wyborów do Sejmu RP z równym i swobodnym prawem udziału (kandydowania i wyboru) dla obywateli niezależnych, samorządowców i zrzeszonych lokalnie”

  „Precz z centralizmem demokratycznym i dyktaturą band kryminalnych działających pod przykrywką partii politycznych”.

  Wtedy dopiero „opozycja” stanie się opozycją dążącą do państwa prawa i demokracji oraz rozwiązania rzeczywistego problemu.

 28. .

  — Światełko w tunelu —

  .

  Pan redaktor wspomniał na końcu
  tego blogu, to zazwyczaj światła
  lokomotywy która porusza się
  z dużą prędkością w kierunku
  obserwatora-optymisty

  Do chloroacetophenonu, kulek
  i pałek gumowych śmigających
  w powietrzu, oraz śmigusa-dyngusa
  z armatek wodnych tylko jeden
  krok, well no może dwa…

  O, and one more thing,
  Mój szczery i nieustający podziw
  dla mądrości dziejowej SUVERENA

  .

  ..)

 29. Już widać początek politycznego kundlenia się PSL.Wsiegda gatow. Tak sobie myślę czy w czasie zaborów i okupacji też rozmawiali bo chlubią się 125 letnią nieprzerwaną działalnością bez zaliczenia podziemia. Polityczny pływak czy co. KK bis ?

 30. Szanowny Panie Redaktorze Passent,
  Sąd Najwyższy traktowany był „z buta ” nie tylko teraz. „Z buta” potraktował go również JKM , który bodajże 4 z sędziów SN nazwał „skur…..nami” a cytat z wypowiedzi JKM zamieściła Pańska gazeta, co stało się przyczyną wytoczenia procesu Korwinowi. Jakie były intencje „Polityki” tego nie wiem i nie pamiętam, bo był to rok 2005. Myślę, że tekst nie miał znaczenia a Pańska redakcja skutecznie rozreklamowała SN jako „bandę sk…nów” bez względu na treść artykułu – i słusznie.
  Korwin czekał na sprawę z utęsknieniem by uzyskać trybunę dla wykazania, że jest jak mówi. W końcu jednak SN zmądrzał i jakoś doprowadził do tego, że sprawy w ogóle nie było.
  Tak, że jestem nieco zdziwiony Pańską obroną autorytetu SN.

  Poza tym, to powiem słowo o moich odczuciach subiektywnych. Otóż ten SN akceptował w swych wyrokach zasadę odpowiedzialności zbiorowej zastosowaną przez poprzednią ekipę w jej ustawodawstwie, czyli przez „reprezentantów suwerena” i teraz padnie ofiarą własnego „sk….stwa”. Powiem tak – i dobrze im tak – niech odczują na własnej du…e i poniosą konsekwencje własnych, godnych pożałowania wyroków będących w jawnej sprzeczności z Konstytucją. Oby to była przestroga dla następców, że może warto być przyzwoitym?

  Dziadzio Strzembosz teraz się obudził bo chodzi o jego korporację? A gdzie był wcześniej?

  Problemem jest jedynie, że PiS nie potrafi dokonywać niezbędnych reform bez demolowania instytucji. Jednym z przykładów, to rzeczywiście TK jako „efekt motyla”, ale POwskiego trzeba jednak dodać – tak dla minimum obiektywizmu.

 31. Koniec z perelowskim reliktem. Spółdzielcy mogą się cieszyć, prezesi już niekoniecznie

  Senat rozbija spółdzielczą sitwę. W środę zadecydował o zmianach w prawie, które sprawią, że spółdzielcami będą mogły być tylko osoby posiadające prawo do lokalu. Obecnie szefowie spółdzielni potrafią autobusami dowieźć tzw. członków oczekujących na głosowania w sprawie wyboru zarządu spółdzielni.

  To może być koniec z wiecznymi prezesurami w spółdzielniach. Senat wbrew swojemu wcześniejszemu stanowisku w czwartek postanowił przegłosować zmiany w w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Kluczowa zmiana dotyczy definicji spółdzielcy.

  Członkostwo ma być związane tylko i wyłącznie z posiadaniem w spółdzielni prawa do lokalu, bądź gdy zawierana jest umowa o budowę lokalu – zakłada jedna z poprawek zaproponowanych przez Senat do noweli ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

  Za przyjęciem noweli z poprawkami głosowało w środę 72 senatorów, przeciwko była jedna osoba. Od głosowania wstrzymało się 14 osób.

  Pierwsza grupa przyjętych poprawek zmierza do tego, aby członkostwo w spółdzielni było związane tylko i wyłącznie z posiadaniem w spółdzielni prawa do lokalu, bądź gdy zawierana jest umowa o budowę lokalu, w związku z czym nie będzie obowiązku składania deklaracji członkowskiej oraz wnoszenia wpisowego. Ponadto członkami spółdzielni będą osoby bliskie osobom, którym wygasło spółdzielcze prawo do lokalu. Będą musiały one złożyć pisemne zapewnienie o gotowości do zawarcia umowy o ustanowienie tego prawa.

  To rewolucja, która może sprawić, że dotąd nieodwoływalni prezesi stracą swoje stanowiska. Dotąd potrafili sprowadzić na głosowania w sprawie wyboru zarządu setki niezwiązanych ze spółdzielnią ludzi, którzy ich popierali. W ten sposób nawet łamiący prawo szefowie potrafili trwać na swoich stanowiskach.

 32. .

  — Doing time —

  .

  Teraz nareszcie wszyscy możemy być
  pewni że właściwi ludzie pójdą siedzieć
  za mord Smoleński, te stalinowskie
  pokazowe procesy z ’40ch i ’50ch
  to była fraszka, ehh, co za ulga

  Jestem pewien że ten wspaniały okres
  w historii Rzplitej jaki nadchodzi będzie
  miał swoich żołnierzy wyklętych, będzie
  ich można pewnego dnia wykopać a
  ich spiżowy image postawić na cokole

  Szkoły, place, ronda, mosty, ulice, lotniska
  będą nosiły ich imiona, będzie koo.va po
  byku,

  Polska, ta cytopyga Europy,
  bez względu na to kto rządzi

  .

  ~

 33. Precz z Kaczorem-dyktatorem, zakapiorem, pisdziorem i zdradziorem! 🙂

 34. guzdra
  20 lipca o godz. 19:15
  Ja nie walczę , lecz czasem lubię im wytknąć bzdury jakie piszą

 35. Złogi solidarnościowe demolują Polskę. Zbliża się katastrofa, aczkolwiek lepsze byłyby rozbiory. Tylko kto zechce tę padlinę. Niemcy zabiorą co swoje a reszta pójdzie pod młotek. Trzeba było te paluchy w literę V?
  ” żeby Polska, Żeby Polska była Polską. I k..wa jest. Do tego katolicka.

 36. W ten sposób mamy w IV RP dzień świra.Tak sobie myślę bo myśleć wypada.

 37. Faza agonalna PRL-u rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem Stanu Wojennego. Tego trupa i tak nie dało się uratować.

  Faza agonalna III RP rozpoczęła się absolutną władzą PiS-u. Tego trupa żadne bandyckie wybryki PiS-u już nie uratują.

  Oba systemy były oparte na fałszu, pozoranctwie, terrorze, dyktaturze gangów partyjnych, ubezwłasnowolnieniu społeczeństwa. A więc zasłużyły by w niesławie zdechnąć.

  Nie będę płakał po III RP, tak jak nie płakałem po PRL-u.

 38. Jobrave,
  no i słuszna Twoja racja, „precz”, ale co proponujesz w zamian?
  Wycie razem z tłumem na którego plecach próbują wspiąć się miernoty czy już skompromitowane indywidua niczego dobrego nie rokuje.

 39. Mnóstwo komentarzy propisowskich o ustawach PiSu poddających sądownictwo sterowaniu przez partię rządzącą, mnóstwo epitetów, narzekań, pojedynczych przykładów, personalnych zajazdów, nawiązywania ni przypiął ni przyłatał do komuny, wymysłów ni z gruszki ni z pietruszki, fałszywych założeń i fałszywych wniosków, buta, triumfalizm, odwetowość, wiara, że tym razem będzie jak ma być, infantylizm w myśleniu o państwie jako maszynce do okiełznania, a wśród tej śmieciowej argumentacji ani krzty meritum.

  Dyskusja wg popleczników PiSowskiej strategii wymiany elit i zawłaszczania sądownictwa pod pozorem (jakże obłudnym i faryzejskim) kontroli społecznej (?) powinna przebiegać wg logiki PiSowskiej, tj. obok, blisko, ale nie na temat. I tak się dzieje ze strony PiSowskich pomagierów na EP w tym temacie.
  Pzdr, TJ

 40. „Na Krakowskim Przedmieściu garstka ludzi walczy o swoje przywileje”.

 41. legat
  20 lipca o godz. 21:24

  Jobrave,
  no i słuszna Twoja racja, „precz”, ale co proponujesz w zamian?
  Wycie razem z tłumem na którego plecach próbują wspiąć się miernoty czy już skompromitowane indywidua niczego dobrego nie rokuje.

  Cokolwiek innego.

 42. quentin t. 20 lipca o godz. 18:34 Podejrzewasz to po przeczytaniu mojego komentarza? Jak mogłeś wpaść na taki trop? Trudno, nie będę się tłumaczył z niebycia wielbłądem. A teraz przewinę do góry, żeby upewnić się, co też napisałem takiego, że aż tak. Historia mnie trochę interesuje, ale nie ta Polska. Mam ją w dupie. Śląscy książęta stali pod Grunwaldem obok Ulryka von Jungingena. Nie twierdzę, że jest to powód do dumy, albo że mam się wstydzić. Tak po prostu było, a kogo interesuje dlaczego, powinien zajrzeć do książek i nie pominąć kronik J Długosza na ten temat.
  Tak, masz rację, to jeszcze nie przesądza, że nie mogłem pobierać nauk na WUML. Dzisiaj tą rolę pełni kilkadziesiąt „wyższych” uczelni katolickich, które znowu utrzymuje państwo. Miotanie obelgami i oskarżeniami o udział w PRL jest komiczne szczególnie, gdy spojrzysz na buźki siedzące w ławach sejmowych za Jarosławem K. Każdy orze jak może, więc te oryły sokoły tamtego systemu próbują się przypodobać pryncypałowi, który lubi mieć na każdego haka. Oni się nawet z tym nieźle czują, bo tak już mają. I ty zapewne o tym wiesz najlepiej. Prawda?

 43. @maciek.g

  Większość tego co ludzie gotowi przedstawiać językowo to ich uczucia.
  Polska szkoła od pokoleń nie uczy wyrażać uczuć nazywanych pozytywnymi:
  ulgi, zadowolenia, radości.
  I jest w tej nauczaniu brzydki feler – nadzwyczaj rzadko usłyszych:
  Nie wiem.
  Nie umiem.
  Nie zrozumiałem.
  No rzeczywiście! Trochę chlapnąłem!

  Jest to związane z polskimi zaszłościami historycznymi: feudałowie, a następnie drobnomieszczaństwo podkreślało swoją pozycję przy pomocy języka i utrzymywało ciemny lud w analfabetyzmie.

  Dziś ogromną rolę Polacy przypisują (i przymawiają) do swoich wypowiedzi.
  Gdy czegoś nie zrozumieją, to na wszelki wypadek się obrażają.

  No i kłamią.
  Okłamywani są i kłamią zarówno ci którzy są za, jak i ci którzy są przeciw.
  Społeczności wyrosłe na wzorcu:
  Kłamstwo nie jest grzechem.
  Kłamią bo lubią.

  A afera Watergate skończyła się ustąpieniem prezydenta, bo ludzie pytani o nią wili się; milczeli lub mówili prawdę.

  Ja nie wierzę, a dokładniej – kpię, ze wszystkich przepytywań jakich wyniki publikują ośrodki opinii publicznej. I mój komunikat o poparciu młodych dla obecnej władzy państwowej odmiennym niż to przedstawia @Mauro Rossi opatrzyłem kpiną wskazując iż powiadamiani, ci za i ci przeciw są traktowani przez ośrodki opiniotwórcze jako ciemny lud i gorszy sort.

  Być tymczasowość komentarzy, ich ulotność i moje mętniactwo zatarło w odczytaniu ten mój dystans.

  Wielokrotnie pisałem, że młodzi bardziej dorośli wypowiedzą się jasno i wyraźnie, gdy staną w kolejkach zapisów do żłobków, przedszkoli i szkół. A rzeczy jakimi są uczniowie i studenci w ujęciu obecnej władzy objawią swe postawy we wrześniu i w październiku. To nie jest nowa władza. To są tylko nowi uzurpatorzy.

  Władza rzeczywiście nowa zaczęłaby od zapowiedzi surowych kar dla dzieci i młodzieży za ściąganie. Bez tego każda ekipa będzie miała krótką ławkę, a na niej dominujących głupków i chamów.

  Ale skoro minister walczący o finansowanie mediów publicznych zapomniał wiele miesięcy temu opłacać korzystanie z ich mediów, to ja z mętniactwa nie będę na razie rezygnował.

 44. „wśród tej śmieciowej argumentacji ani krzty meritum”

  – skomentował mójkomentarz.
  Marzę o dniu, w którym mójkomentarz będzie komentarzem innym, może wyrażonym nie do końca merytorycznie, lecz krytycznie wobec tezy postawionej przez Gospodarza.
  Mało krytycznie, tylko nieco krytycznie, tyci, tyci krytycznie.
  Wiem, że się nie doczekam.
  Ruki po szwam i mójkomentuję.
  Zawsze po linii, zawsze na bazie.
  Miałem takiego oficera politycznego w trakcie odsłużania, a jakże, w okresie słusznie zapominanym.
  Zawsze zgrabnie, elokwentnie, z przytupem mójkomentował jedynie słusznie artykuły w „Żołnierzu Wolności”.
  Takie deja vu.

 45. Po raz kolejny mozna zauwazyc, ze wlasciwie wszycy popieraja Rzad, Pana Prezydenta i nowa ustawe, a protestujacych jest garsteczka, jak juz wspomnial jakis Levar czy MR czo cistam – „sodomici” „aborcjonistki”, w ogole kilku dziwakow na krzyz:

  https://www.google.se/search?q=protest+przed+palacem&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwieoKmw1ZjVAhVIJ5oKHRXUBYAQ_AUICigB&biw=1411&bih=851#imgrc=hZyYhfq_znIo1M:

  Tu wprawdzie widac tlumek ale to pewnie zbrodnicza Platforma sporzadzila falsyfikat za pomoca Photoshop’a. Poki jeszcze po wolnosci chodza to moga fikac.

 46. Waldek, nie wiedziałem, że jesteś śląskim księciem.
  I za Boga nie mogłem przypuszczać, że w pewien lipcowy dzionek stałeś (ty i twój dzielny rumak) obok von Jungingena.
  Przepraszam.

  P.S. Dałbym wiele, aby tam wtedy być i móc usłyszeć, jak mówisz do Ulryka, że masz Polskę w dupie. Było to przed, czy po tym, jak podesłaliście Jagielle te dwa miecze?
  Jeśli to był twój pomysł, to należy zmienić podręczniki historii.

 47. Quentin zamiast rzeczowych argumentów przywołuje komunę – miałem takiego oficera politycznego w trakcie odsłużania… No i co?
  Pzdr, TJ

 48. Tak działały sądy za czasów PO! Wypuściły niewinnego dopiero wtedy kiedy było pewne, że PiS wygra wybory!

  01-10-2015
  Maciek Dobrowolski: sąd stwierdził nagle, że już mogę wyjść. A nie zmieniło się nic
  Maciek Dobrowolski w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo przyznał, że ma świadomość, że wyszedł na wolność przede wszystkim dzięki osobom, które zaangażowały się w akcję społeczną „Uwolnić Maćka”. – To bardzo przykre, że w Polsce tylko dzięki takim akcjom można wyjść na wolność – mówił.
  Dobrowolski spędził w areszcie bez wyroku 40 miesięcy. – Dwa tygodnie temu sędzina wystąpiła o przedłużenie mi aresztu o kolejne trzy miesiące. Sąd apelacyjny podtrzymał decyzję, że są przesłanki, żebym dalej został w areszcie. Po dwóch tygodniach sąd stwierdził nagle, że już mogę wyjść. A nie zmieniło się nic – opowiadał. Dodał, że ma świadomość, że to wynik akcji „Uwolnić Maćka”. – To jest najbardziej przykre, że w Polsce tylko dzięki takim akcjom można wyjść na wolność – ubolewał.

 49. W USA nie ma demokracji! Prezydentem został kandydat, który otrzymał 2 miliony głosów mniej od konkurenta! Skandal! W Polsce taka rzecz nie do pomyślenia!

 50. folwarkPn

  „Britannica: 17,000 executed and 10,000 died in jail during the Reign of Terror.”

  Przecież podałem bardzo zblizone dane choć bez zmarłych na skutek warunków panujących w więzieniach o których napomyka „Britannica” – czyli podałem dane o wspomniane 10 tysięcy umniejszone.

  Napisałem:

  „Jeśli zaś chodzi o okres wielkiego terroru to historyk Prudhomme na podstawie zachowanych akt sądowych wyliczył, że na mocy wyroków dotyczących spraw ewidentnie politycznych zgilotynowano 18 613 osób, w tym 1278 przedstawicieli arystokracji. On proponuje by te liczby w odniesieniu do całego okresu rewolucji podwoić. Podkreślam, że te szacunki dotyczą tylko terroru instytucjonalnego (sądowego).”
  Czyli wyraźnie wyróżniłem udokumentowany terror instytucjonalny od niesformalizowanego, żywiołowego, trawiącego Francję przez całą rewolucję w przypadku którego ilość ofiar szacowana jest na wielokrotnie większą.

  Przypomnę, że określenie „Reign of Terror” obejmuje niespełna rok rządów jakobińskich – od przyjęcia dekretu „o podejrzanych” we wrześniu 1793 do przewrotu 9 thermidora czyli do lipca 1794. Mowa jest więc o końcówce rewolucji., która przecież trwała od 1789 do 1794.

  Poza tym straty ludzkie w czasie rewolucji nie wynikały tylko z działalności sądów. I to też wyraźnie napisałem:

  „Niektórzy historycy szacują, że biorąc pod uwagę ilość strat na skutek terroru, rozruchów, powstań, wojny domowej (Wandea), wojen z państwami ościennymi i ekstremalnie trudnych warunków życia (np głód) ubyło około 600 tysięcy Francuzów.”

  Sama wojna domowa w prowincji Wandea w latach 1793-94 pochłonęła wg zachowanych dokumentów 117 tysięcy ofiar czyli 15 procent populacji tego regionu. Z tym, że archiwa kościelne jak i państwowe były niszczone przez strony konfliktu więc historycy szacują liczbę ofiar na 300 tysięcy co stanowi 40 procent populacji. Wliczając w tę liczbę deportowanych karnie, którzy znikneli bez śladu.

  Dodam, że nie podaję tych danych po to by jakoś wartościować rewolucję czy porównywać ją w ten sposób do innych trudnych politycznie wydarzeń, ale dlatego, że się Pan o ilość ofiar spytał.

 51. PiS zdobył ostatnio absolutną większość otrzymując 5,7 mil (37,5%) głosów, to znaczy niemal 4 miliony mniej głosów niż cała reszta (9,5 mil – 62,5% głosów).

  To jest dopiero megaprzekręt wyborczy. W USA 2 mil. głosów to jest trochę ponad 1% ogółu głosów, a tam nie ma z założenia systemu proporcjonalnego. W Polsce 4 mil. to jest 1/3 wszystkich głosów. I podobno jest to system proporcjonalny.

 52. Tak na oko może raczej bliżej 1/4 niż 1/3, ale też dużo.

 53. Właśnie wróciłem z demonstracji. Serce rośnie. Tłumy nasto- i dwudziestolatków. To pewnie te dzieci i wnuki komunistów i ubeków skażone genem zdrady. Bo od koryta chyba nikt ich nie oderwał. A może po prostu do gówniarzy dotarło co im PIS szykuje?

 54. Dla tych, którzy dalej nie rozumieją o co chodzi przy obronie SN i KRS,
  coś podpowiem.
  We wcale niezamierzchłych czasach, po powieszeniu, czy innej formie zabicia sędziów, lekarzy, nauczycieli, księży….. sprawiedliwa i prawa władza, a właściwie jej reprezentant naznaczał jednostki, które w jego mniemaniu lepiej te role miały spełniać. Tym sposobem wichrzycieli, niepoprawnie myślących hurtem się usunęło, na ich miejsca przyszły jednostki myślące poprawnie, a to, że nie znały się za bardzo na tym na co zostały wyznaczone, to pestka. Jak to się mówi człowiek brzmi dumnie i może wszystkiego się nauczyć, a to w sumie proste rzeczy no i po problemie.
  Sprawiedliwość społeczna została zagwarantowana.
  I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
  Koniec

 55. @Karol Maj

  Z jednej strony gratuluję. Te sabaty hien cmentarnych i zbiegowiska zwożone autobusami z całej Polski zostały przebite z kretesem i usunięte w cień. Dotyczy to nawet 10.04.2010m ale to inna klasa.

  Z drugiej strony, co dalej? Demonstracja się rozeszła i można im skoczyć. Będą dalej robili swoje.

 56. Pomimo bulwersujących okoliczności, w jakich przepchnięto przez Sejm te trzy ustawy, jestem dziwnie spokojny o to, że Platforma Obywatelska, gdy już odzyska władzę, będzie broniła tych zdobyczy Prawa i Sprawiedliwości jak Jaruzelski socjalizmu. Gdyż, jak głosi starożytne polskie przysłowie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wykluczam również, że z tego samego powodu do obrony pisowskiego sądownictwa staną wtedy murem sympatyzujące z Platformą media. Żeby jednak ta moja przepowiednia się sprawdziła, do Platformy i sympatyzujących z nią mediów musi wreszcie dotrzeć ta prosta prawda – że aby odzyskać władzę nie wystarczy świsnąć przedwodniczącemu sejmowej komisji sprzed nosa mikrofon, trzeba jeszcze wygrać wybory. To nie takie trudne. Wystarczy mniej podlizywać się Brukseli, a więcej prostemu człowiekowi.

 57. Właśnie wróciłem spod Sejmu. Zbudowany. Młodzi (wreszcie) ludzie. Powaga ale jednocześnie radość na twarzach. Atmosfera tych spotkań jest niepowtarzalna. Czuje się siłę i wspólnotę wartości. Ciary na plecach!!! Wielu ludzi znanych (jak zawsze przy takich okazjach). Możliwość porozmawiania z Gasiuk-Pihowicz (simply the best), Pomaską, Tomczykiem, Trzaskowskim…. Przyjazny uśmiech Boniego, Rossatiego, Welman. A obok ciebie na ulicy siedzi, po turecku, Jan Lityński. A oni mają Rosiewicza i babcię z plebanii. To kto może wygrać?

 58. „…Law and Justice’s particular resentments, above all its virulent anti-Communism in the absence of actual Communists, may be distinctly Polish. …”
  (…Szczególny gniew PISu, zwłaszcza jego pełen jadu/nienawiści antykomunizm, przy jednocześnie faktycznym braku prawdziwych komunistów, jest czymś wyjątkowo polskim..)

  To jest fragment z artykułu w New York Times. Opisuje praktycznie całą ścieżkę Kaczorów i PISu od początku do dzisiaj.
  podaję link dla zainteresowanych.

  https://www.nytimes.com/2016/11/06/magazine/the-party-that-wants-to-make-poland-great-again.html

 59. Obejrzałem sobie z poślizgiem realacje z Warszawy. Tłumy były rzeczywiście imponujące. Strzembosz nawet mnie trochę wzruszył. Ale jak zaczęli się politycy „opozycji”, to mnie zmdliło i chyba tylko 15 minut wytrzymałem, po czym z odrazą wyłączyłem. To nic dla mnie. Z partyjniactwem żadnym mi nie po drodze. Wybierał będę tylko, gdy będzie wybór suwerenny i lokalny. Ale to nie w kaczystowskiej Polsce „nur für Parteien”.

 60. I co bedzie? Nic nie bedzie!

 61. A Wałęsa ostrzegał przed Kaczyńskimi. To wycieranie mordy? A nawet mówił o małpie i brzytwie.Tak sobie myślę dlaczego blizniacy nosili teczkę Bolka jak sugerowali potem.Chcieli z Bolka zrobić Dudę ? Choć wiedzieli ale nie powiedzieli dla hakowania ?

 62. Kaczyński i Duda bawią się w złego i dobrego policjanta.Choć ich projekty nie są konstytucyjne.Ciemny lud to kupi.PSL już kupił.Tak sobie myślę bujaj się Fela.

 63. Nastaje katolicka ciemność dlatego ludzie palą światełka aby wyjść z tego tunelu ciemnoty politycznej.Czego Piwnik nie rozumie. Tak sobie myślę ilu kolaborantów zaoferuje swoje usługi IV RP. Jak kiedyś volkslista czy goralenvolk.

 64. Lider4
  20 lipca o godz. 21:00
  Spółdzielnie to nie PRL-owski wymysł.
  Istniały już, gdy Marksowi jeszcze się Kapitał nie śnił.
  W Polsce mają swe korzenie jeszcze w czasach zaborów.
  Powstawały oddolnie – ludzie sami je organizowali dla siebie a to jak nimi zarządzano zależało wyłącznie od aktywności jej członków- czy uczestniczyli we walnych zebraniach lub wyborach delegatów na nie, w Radach Nadzorczych kontrolujących i rozliczających pracę zarządu.
  Po prostu jak spółdzielcy korzystali z przysługujących im praw.
  Właśnie ruch spółdzielczy jest forma przeciwdziałania dominując roli kapitału.

 65. czytajac felieton umacniam sie w przekonaniu ze nastepne wybory (niezaleznie czy Miss Polonia czy parlamentarne) wygra PiS.
  To dlatego ze przekaz p.Passenta (a za nim opozycji) nie przebija przekazu Kaczora, nonsorry.
  Nie ma ani tej mocy, ani zwiezlosci.
  Nie odpowiada na kluczowe pytanie: co dalej z wymiarem sprawiedliwosci?

  I jeszcze zagadeczki: kto z dotychczasowych sedziow SN pozostanie na swoim stanowisku? p.Strzembosz? Jacy sedziowie zostana powolani do nowego skladu SN?
  Opozycja osmieli sie stwierdzic ze to nie sa sedziowie niezawisli?

  A co do sprawy p.Kaminskiego i CBAmannow to co mowi o niej nowa ustawa o SN?
  Wejdzie w zycie przed 9.08? Co mowi o sprawach juz zawislych przed sadem: zaczynaja sie od nowa/ z nowym skladem orzekajacym? Jak bedzie wygladac wyznaczanie sedziow do spraw: losowo czy pozostanie to w gestii i prezezsa SN?

  Az sie prosi o kompetentny i merytoryczny tekst na ten temat!
  Dasz rade Polityko? Dalas rade wczoraj merytorycznie przedstawic wypowiedz p.Kaczynskiego dla TVP to moze i to ci sie uda?

  marcin lazarowicz

 66. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych składa się z 9 sędziów. Są oni wyznaczani przez prezydenta, potem ich kandydaturę musi zatwierdzić Senat. Po wybraniu kadencja sędziego jest nieograniczona i z reguły służą oni do momentu, gdy wiek lub pogarszający się stan zdrowia skłoni ich do dobrowolnego odejścia na emeryturę.

 67. kaesjot
  Wiele z dzisiejszych spółdzielni mieszkaniowych zostało utworzonych w PRL-u i działają one bardzo różnie. Patologii jednak nie brakuje. PO przez 8 lat zapowiadała, że zrobi w końcu porządek i wyszło tak jak z zakupem samolotów po katastrofie smoleńskiej. Czyli jedno wielkie nic. Dlatego PO nie może wrócić do władzy.

 68. Otumanione tłumy Polaków wyległy na ulicę. Większość nie wiedziała po co, lub tylko przeciwko PiSowi. PIS wygrał wybory i będzie wygrywał dalej gdyż Polski biedny i głupi lud został oszukany przez cwaniaków Platformy. Tych co gadali o wolności a mieli ją tylko dla siebie. I lud nie zagłosuje więcej na palantów typu Schetyny, Petru, Wałęsy lub Komorowskiego. Lud powinien tam krzyczeć „komuno wróć” i Solidarność na śmietnik.

 69. Parę oderwanych refleksji: /z sieci/
  Model fasadowo-medialnej demokracji elit, w którym nie jesteśmy w stanie osiągnąć konsensusu nad sprawami fundamentalnymi i strategicznymi dla państwa jest już dla nas obciążeniem. W XVII wieku Rzeczpospolita nie była w stanie zmienić modelu władzy, co kosztowało nas utratę państwowości. Ponieważ umacniające się państwa scentralizowane, oparte na afirmacji administracji – po prostu nas okradły i rozerwały. Rzeczpospolita sejmikowa nie była w stanie się oprzeć infiltracji obcych sił, szpiedzy, zdrajcy i wrogowie byli wszędzie, – warto o tym pamiętać, że na najwyższych szczytach władzy państwowej i kościelnej również! Jeżeli ktoś myśli, że dzisiaj jest inaczej jest w poważnym błędzie. Właśnie dlatego się nie udaje, ponieważ pewni ludzie którzy tworzą retorykę konfliktu, mają już mieszkania za granicą, a w kieszeniach marynarek często mają obce paszporty. To jest przekleństwo naszego kraju, który jest traktowany przez dużą część elity, jedynie jako płachta sukna, z której można krajać – ile się da……
  Najlepiej byłoby, jakby oni wszyscy odeszli z polityki, problem polega jednak na tym, że nie ma innej elity, która mogłaby przejąć odpowiedzialność za kraj. Rosja ma swojego Władimira Putina, Ameryka ma Donalda Trumpa, a Polska? … no właśnie… /ma gówno./ To jest naprawdę smutne. Proszę zapamiętać – zmieńmy ten system, zanim jakiś inny system narzuci nam znowu kajdany niewolnictwa. Trzeba odrzucić te elity, należy wybrać ludzi zdolnych do pragmatycznego myślenia i realnej zmiany polityki.

 70. To ze Mlodzi uczestnicza w demonstracjach to dobrze ale nie ma sie co nad tym rozczulac. To oni pomogli hordom Kaczynskiego i Kukiza dostac sie do Sejmu i zdobyc mandat do niszczenia Panstwa. Mlodzi durni bez-ideowcy z I-Phonami w miejsce mozgow, glosujac na PiS i Kukiza, dali przyzwolenie na demolke tego co ich rodzice wydarli komunistom PRL-owskim.

  Odwrocenie zmian, jakie zaszly w Polsce w ciagu ostatniego roku zajmie dlugie lata a Polska juz nie bedzie wiarygodnym partnerem dla nikogo w Europie. Nie za naszego zycia Redaktorze. Artykul na ten temat, i komentarze czytelnikow, sa strasznie ponure dla Polski. jestemy i pozostaniemy Ciemnogrodem Europy. I do tego dolozyli swoja cegielke mlodzi wyborcy PiS!!!

 71. Mój komentarz o poparciu władzy przez młodzież rozpoczynający serię pod tym wpisem gospodarza zacząłem tak:
  Informatorzy oszukali kolejna grupkę

  Oto dwa nagłówki jakie podsuwa mi moja teraz przeglądarka:
  A
  WOJNA o sądy. Liczba demonstrantów. Kto KŁAMIE?

  B
  Poseł PiS próbował zakpić z relacji o protestach. Zabrakło… wiedzy na poziomie podstawówki

  Jarosław Kaczyński o władcach nominowanych bez kwalifikacji ogłosił to:
  Nauczą się.

  A więc @maciek.g będzie miał okazję walczyć z urzędową brednią i urzędowym kłamstwem.

  Można sobie pozwolić na zwalczanie kłamstwa i zwalczanie bredni, gdy ma się zasłużony czas wolny.

  Tyle, że warto wcześniej zdecydować się co do imienia żony, przed jej publicznym przedstawieniem!

  https://www.youtube.com/watch?v=8_5iziEC8xA

 72. Wszystkich sugerujących tragiczny stan Rzeczpospolitej Polskiej chciałbym powiadomić, że czeka nas ( za niedługo ) oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, stwierdzające, że w pismach Ojców Kościoła nie znaleziono imienia proroka Jarosław.

  https://www.youtube.com/watch?v=VNgNxz2rcos

 73. guzdra
  21 lipca o godz. 10:05
  Można sobie pozwolić na zwalczanie kłamstwa i zwalczanie bredni, gdy ma się zasłużony czas wolny.
  To co napisałeś jest w sprzeczności z ponadczasowym stwierdzeniem Mickiewicza
  „Kłamca jest zły moneciarz; pozwól mu fałsz mnożyć,
  To on sam jeden zdoła cały kraj zubożyć.”

 74. Nie będzie kryzysu gospodarczego to nie będzie zmiany władzy.Zawsze istnieje obawa,że 500+ zabiorą albo zmienią zasady jego funkcjonowania.Przeciętny zjadacz chleba ma w dupie TK,SN,konstytucję bo bezpośrednio tu i teraz to jego nie dotyczy do tego dochodzi ustawiczne judzenie przez KK.Sytuacja sprzed ponad 300 .Wystarczyło,że car obiecał zniesienie pańszczyzny naród przestał popierać powstanie i co z tego narodowi przyszło?
  Możemy jeszcze wyjść z UE ,zasklepić się w swoim zaścianku narodowym a potem po następnym światowym kryzysie,kiedy amerykańskie legiony odejdą znowu nadstawić dupy.Niech żyje PISLANDIA!

 75. P.ART 63.

  Wlasnie przeczytalem ze wygralem z panem zaklad- Kaczorowi NIE SPADLO poparcie spoleczne na skutek konfliktu o zmiany w ustroju sadow. Wzroslo mu.

  Prosze jak najszybciej wypic moja wygrana. Pozostawiam panu wolna reke w kwestii toastow.

  ml

 76. Kilka krajów zachodnich usiłuje zapobiec konsolidacji władzy w Polsce w jednych rękach.
  Dlaczego?
  Jaki maja interes w utrzymaniu dotychczasowego stanu rzeczy?

  Warto zadać sobie to pytanie.

  Niektóre z nich nie mają TK, mianowanie sędziów odbywa się na różne sposoby, nie odbiegajace od wprowadzanych przez PiS poprawek.
  Niektóre, mają znacznie bardziej scentralizowaną władzę niż Polska.
  Jaki mają INTERES w próbie ingerencji w nasze sprawy?
  Czego się boją?
  Osłabienia własnych wpływów w naszym kraju?

  Kaczyński nie jest z mojej bajki.
  Jako wódz, kompletnie się nie nadaje.
  Niemniej jednak, niektóre pociągnięcia gospodarcze już dały niezłe owoce.
  a to po nich należy oceniać, nie po bzdetach typu zagrożenia demokracji.
  Demokracją trudno się najeść……

 77. @neospasmin,

  Ostatni sondaż jest sprzed zmian. Pan trochę poczeka, pozwoli ludziom zrozumieć, co się stało. Jeśli do końca roku PiS utrzyma poparcie powyżej 30% wyślę Panu butelkę pod wskazany adres.

 78. Wiesiek ramie w ramię, w jednym szeregu – zagrożenie demokracji, to bzdety, komu to służy, demokracją trudno się najeść. Kontyuatorom na dźwięk słowa demokracja nóż się otwiera w kieszeni.
  Pzdr, TJ

 79. Lider4
  20 lipca o godz. 23:19

  „Dobrowolski spędził w areszcie bez wyroku 40 miesięcy”.

  Oj tam, 40 miesięcy, czyli 3 lata, to tyle co w Rosji Putina; w USA obywatel czeka na osądzenie maksimum rok, o ile sprawa jest skomplikowana. W III RP wymiar sprawiedliwości, ten najlepszy możliwych, właśnie brutalnie dławiony przez Ziobrę, potrafił zniecać się nad obywatelem przez 11 lat. A i tak po tym czasie obywatel nadal pozostaje nie do końca osądzony. „9 sierpnia troje sędziów Sądu Najwyższego ma zbadać kasacje w sprawie Mariusza Kamińskiego i innych byłych szefów CBA, których ułaskawienie siedmioro sędziów Sądu Najwyższego uznało w maju za „nie wywołujące skutków procesowych”.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sad-najwyzszy-9-sierpnia-zbada-kasacje-w-sprawie-kaminskiego,756934.html

  Powiedzmy że „zbrodnia” Kamińskiego, polegająca na ściganiu łapowników w III RP jest przeogromna, ale dlaczego SN nie uznaje konstytucji i uprawnień prezydenta RP?
  Przyznajmy oczywiście, że M. Kamiński jest zbyt bezkompromisowy jak na standardy sądownictwa III RP. Ale przeciez to samo spotkało pomocników Leppera złapanych z walizką pieniędzy, którzy czekali 8 lat by w końcu dowiedzieć się, że są winni. 13 listopada 2014 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł 2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby (który szedł w zaparte) i 54 tys. zł grzywny dla Andrzeja Kryszyńskiego (który się przyznał i wszystko zwalił na Rybę).

 80. Tak długo, jak Polacy nie rozliczą się uczciwie z przeszłością, tak długo będziemy trwać w zakłamaniu, wierząc w mity – jacy to my niepokalani i wspaniali – a świat realny będzie zastąpiony wiarą w wyimaginowany obraz samych siebie. Nam wystarczy, do dobrego samopoczucia, poklepanie po plecach. Reszta nie ma znaczenia.
  Do rozliczenia się z przeszłością, zaliczam także fakt, wepchnięcia nas w łapy paranoika otoczonego armią miernot na jego usługach, wśród których za najmędrszych można uznać elokwentnych idiotów, których mocna reprezentacja produkuje się na tym blogu.
  PS Nie słyszałem, by którykolwiek członek PO, wyraził, choćby cząstkową skruchę za 8. lat robienia wszystkiego, aby dzisiaj rządzili w Polsce wariaci; głupi wariaci.

 81. No dobrze @maćku!

  Ze smutkiem przekomarzam się z tobą, bo tuż za czołem pseudo-elitowca ( a więc nie z tyłu mojej głowy ) siedzi sobie i zanosi się ze śmiechu moja świadomość o tym, co wiedzą, co myślą, i czego oczekują tak zwani prości ludzie.

  Ja, laik (w ujęciu wiary w Istotę Najwyższą postulowaną przez Nieprzekupnego), oraz jako osoba słabo wykształcona i niezorientowana, mam w rodzinie (nabytej przez małżeństwo) zakonnicę. Wróciła zza Atlantyku, od fanatycznego katolicko odłamu rodziny lekko rozczarowana. Zastała na miejscu idolatrię z $ – $ w oczach, oraz staranniejsze służenie do mszy, nadrzędność żarcia nad zwątpieniem – niż poświęcanie czasu maluchom będącym przyszłością rodziny.

  Zakonnica jest osobą wykształconą na lubelskim KUL’u i dość szybko zaczęto jej zlecać zarządzanie małymi placówkami służebnic katolickich. I jest zatrwożona zdecydowaną niechęcią nowicjatek do wysiłku, oraz powierzchownością religianctwa w swym podkarpackim otoczeniu. I gdy ma wakacje, to sama idzie na Ścieżkę Pod Reglami, bo dreptanie wymaga poświęcenia za dużo dla młodych.

  A jej wspomnienia Oazowych włóczęg powoli przykrywa kurz.

  Dziś nasza zakonnica w okresie formacji tłumaczyć młodym kobietom, że kiedyś i im kiedyś trzeba będzie podcierać co nieco i karmić łyżką w przerwach mamrotania.

  Wszystko to jest skutek natarcia szatana na front prawdy, co naszą zakonnicę nieco rozśmiesza.

  Ciekaw jestem, czy obecny najazd turystów na Tatry, pozwala babce w klapkach spotkać habitowe lub habitowych. Ponoć w górach jest bliżej do Niego.

  https://www.youtube.com/watch?v=6x2NQO59duA&feature=related

 82. wiesiek59
  21 lipca o godz. 11:16

  „Kilka krajów zachodnich usiłuje zapobiec konsolidacji władzy w Polsce w jednych rękach.
  Dlaczego?”

  Z tych samych powodow, dla ktorych przeszkadzala im Konstytucja 3-go Maja.

 83. wiesiek59
  21 lipca o godz. 11:16
  „Kaczyński nie jest z mojej bajki.
  Jako wódz, kompletnie się nie nadaje.”

  Kaczynski zdaje sobie z tego sprawe i dlatego wycofal sie do law poselskich.
  Gdyby inni „wodzowie” mieli tyle samo samokrytycyzmu, to moze w Polsce byloby nieco spokojniej.

 84. prospector
  21 lipca o godz. 10:50

  „Wystarczyło,że car obiecał zniesienie pańszczyzny naród przestał popierać powstanie i co z tego narodowi przyszło”?

  Car nie miał wyboru, w pozostałych zaborach pańszczyzna została zniesiona wcześniej. Sam widzisz, że powstania (lub groźba ich wybuchu) to była rzecz zbawienna, bo przyczyniała się do polepszenia sytuacji chłopów. Ci sami chłopi wyzoleni z pańszcyzny, wiec już obywatele, stanowili trzon armi, która pokonała bolszewików w 1920 roku. Rosyjski car bardzo zaszkodził bolszewickiej Rosji. 🙂

  PS. Dziś role pańszczyzny pełniły skorumpowane sądy, Kaczyński wyzwolił ludzi z tych sądów.

 85. sugadaddy
  21 lipca o godz. 11:36
  „Do rozliczenia się z przeszłością, zaliczam także fakt, wepchnięcia nas w łapy paranoika otoczonego armią miernot na jego usługach”

  Ma pan na mysli Jozefa Stalina?
  Rzeczywiscie, wszystkich, ktorzy wepchneli Polske w jego lapy nalezaloby rozliczyc.
  Zdaje mi sie nawet, ze ostatnio zaczeto podejmowac kroki w tym kierunku.
  Moze dlatego ci wszyscy, ktorzy maja cos na sumieniu tak glosno wrzeszcza.

 86. Levar
  21 lipca o godz. 11:36

  „Kilka krajów zachodnich usiłuje zapobiec konsolidacji władzy w Polsce w jednych rękach. Dlaczego?”

  ???
  „Z tych samych powodow, dla ktorych przeszkadzala im Konstytucja 3-go Maja”.

  „Przypomnijmy tylko, że rozrastanie się zjawiska niepłacenia CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego potwierdza raport przygotowany przez Komisję Europejską, w którym autorzy powołując się na ekspertyzy przygotowane na zlecenie Komisji Europejskiej, a w odniesieniu do Polski na opracowania profesora Dominika Gajewskiego z warszawskiej SGH, stwierdzają, że wielkie korporacje unikają płacenia podatku dochodowego w całej Unii Europejskiej.
  W skali całej UE uszczuplenia z tego tytułu to kwota ponad 120 mld euro, w przypadku Polski oszacowano je na ponad 11 mld euro rocznie, co daje astronomiczną kwotę blisko 46 mld zł utraconych dochodów podatkowych (w ostatnich latach wpływy z tego podatku wynosiły około 26 mld zł).
  Ale projekt nowelizacji ustawy o CIT zawiera również przepisy, które będą uniemożliwiały: łączenie sztucznie kreowanych strat na operacjach finansowych z dochodem z prowadzonej działalności gospodarczej; nadmierne finansowanie się długiem, szczególnie w sytuacji, kiedy odsetki od długu są wyższe niż wypracowany zysk; transferowanie dochodów do podmiotów położonych w państwach stosujących preferencyjne opodatkowanie; przeszacowanie, bez wykazywania przychodów, wartości aktywów w szczególności niematerialnych i prawnych np. znaków towarowych; wreszcie wykorzystywanie grupy kapitałowej jako instytucji służącej do optymalizacji podatkowej”.
  https://wpolityce.pl/gospodarka/349783-kolejne-zmiany-prawne-uszczelniajace-podatek-cit

 87. tejot
  21 lipca o godz. 11:30

  Demokracja i trójpodział władzy jest fikcją podtrzymywaną przez media.

  O funduszach, awansach w strukturach sądowych, decydują politycy.
  A o zaistnieniu politycznym, media i sponsorzy kampanii wyborczych.

  Demokracja jest fikcją stworzoną dla mamienia „ciemnego ludu”, ze ma jakikolwiek wpływ na rzeczywistość.
  Decyzje zapadaja na całkiem innym szczeblu, w całkowicie niejawnych gronach decyzyjnych.

  Dlatego też wolę jawną władzę, ponoszącą odpowiedzialność za swoje decyzje, od niejawnej i bezkarnej.

 88. @neospasmin

  (i dziesiątki innych) wierzy w materializację słowa.

  Otake polske walczyliśwa.

  Na dziś wysublimowany operator słowem o imieniu Microsoft naigrywa się z naiwnych, którzy w jego słowa uwierzyli.

  No i krok po kroku kończy się pieprzenie za friko.

  Cofniemy się do czasów, gdy pieprz docierał powoli, o ile nie utonął, a na chęci do pieprzenia zarabiało się krocie.

  Zawłaszczenie Avasta przyniesie większą rentę kapitałową niż obiecywało Amber Gold. Dzięki odpowiedniej szczepionce GMO nie dotrze na żaden komputer spersonalizowany na polskość.

  Uczta się ludziska ponowoczesności zanim Putin zawirusuje sterowanie gazociągiem z Norwegii i wydobyciem poólnocno-amerykańskiego gazu łupkowego.

 89. Aleksander Hamilton, jeden z twórców amerykańskiej konstytucji, był też współautorem komentarza do niej zatytułowanego „The Federalist Papers”. W rozdziale zatytułowanym władza wykonawcza napisał, że władza sądownicza jest w gruncie rzeczy najmniej niebezpieczna. A dlaczego? Po pierwsze nie ma sakiewki – tę dzierży parlament uchwalający budżet. Nie ma też miecza – ten w postaci wojska czy służb dzierży władza wykonawcza. Jaki oręż w takim razie ma władza sądownicza? Czy jest bezbronna, jak sądził Hamilton? Otóż nie. Władza sądownicza jest strażnikiem wartości konstytucyjnych. I to jest potężna broń, bo zawsze może ona przeciwstawić się każdej z pozostałych dwóch władz, które uzurpują sobie jakieś prawo, odwołując się do norm konstytucyjnych.
  http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1059355,prof-jerzy-zajadlo-to-ja-juz-wole-sedziokracje-wywiad.html
  =============

  Kto trzyma kasę, ten ma władzę.

  Wywiad interesujący, jako teoria.
  Praktyka już dawno przerosła teorię.

 90. Przez 8 lat PiS to była partia niewybieralna, bez szans. Tusk się martwił, że nie ma z kim przegrywać. Wtedy społeczeństwo było mądre i dojrzałe. Dziś społeczeństwo jest to same, ale sytuacja się zupełnie odwróciła. Teraz „opozycja” stała się niewybieralna, a Kaczora boli głowa, że nie ma z kim przegrać.

  Twierdzenie, że społeczeństwo nagle zupełnie zgłupiało jest mało prawdopodobne i samo w sobie głupie. Widocznie społeczeństwo ma swój cel, które konsekwentnie realizuje.

  Na zmianę składają się moim zdaniem dwa czynniki. Jedna to definitywny odwrót części społeczeństwa, która zachowała resztki rozsądku i obywatelskiej godności od systemu pseudodemokracji, fasadowych wyborów bez możliwości racjonalnego wyboru, całej klasy politycznej, która zaserwowała ludziom, maskaradę, terror psychiczny i szantaż w postaci „musu wyboru mniejszego zła”. Myślę, że wielu, którzy się ostatecznie zawiedli na PO i jej oszustwie z około 2005 nigdy już nie zagłosują ani na PiS, ani na tzw. „opozycję”. Nie dadzą się wystraszyć i zapędzić jak motłoch w kibolskie szeregi, nawet jak będą wyświetlać w telewizji Kaczyńskiego pożerającego żywcem małe dzieci.

  Inną grupą „wyborców” jest parę procent wyborców, które postanowiło odwrócić sytuację i których nazwę to „wyborcami-odwetowcami”. Są to „wyborcy” którzy gardzą najgłębiej PiS-em i go nienawidzą, ale na dość przejrzystą grę terroryzowania opinii publicznej przez sitwy partyjno-medialne PiS-em, postanowiło poszczuć te sitwy właśnie PiS-em oddając na PiS swój głos. I podejrzewam, że ci „wyborcy” mają ogromną radochę i satysfakcję widząc te dziś bezsilne mordy ciągle tak samo straszące ciągle tym samem PiS-em. I im te gęby bardziej wrzeszczące, coraz dramatyczniejsze frazesy o upadku demokracji zmyślające, a nawet coraz więcej ludzi na ulicach gromadzące, z tym większą satysfakcją ci „wyborcy-odwetowcy” głosują na ten parszywy i pogardzany PiS na zasadzie „Jak straszyć to my was, a nie wy nas”. Ta zabawa nie będzie wiecznie trwała. To jest tylko takie danie terrorystom medialnym i prymitywnej partyjnej kibolszczyźnie nauczki i dokonanie zasłużonego odwetu, ale ta zabawa się tym „wyborcom” kiedyś znudzi i albo przejdą do tej pierwszej grupy, albo znajdą sobie inny przedmiot zabawy w wyborach w których i tak nie ma żadnego wyboru.

  Tak sobie wyjaśniam zjawisko nagłego przejścia ze stanu niewybieralności PiS-u w ostatnich latach na niewybieralność „opozycji”
  dzisiaj. Społeczeństwo nie jest takie głupie jak mówią. Działa takimi środkami jakie ma do dyspozycji. PiS i „opozycja” to jeden i ten sam syf, a w „wyborach”, w których i tak nie ma żadnej alternatywy i wyboru grają rolę zupełnie inne czynniki socjalne i psychologiczne. Na racjonalne decyzje polityczne nie ma w takich „wyborach” miejsca i jest głupotą samą w sobie „decyzje wyborców” w kategoriach racjonalnych oceniać.

 91. Blog doczekał wreszcie argumentacji wytrawnego politologa w obronie zamachu na sądownictwo przeprowadzonego przez PiS (czyli Jarosława Ka popadającego coraz częściej w niedyspozycje mentalne) – to są Ci którzy wepchnęli nas w łapy Stalina to są zdradzieckie mordy, które zabiły mojego śp. brata.

  Trzeba ich rozliczyć. Rozliczanie z wepchnięcia w łapy Stalina już objęło Sąd Najwyższy i to z mocą ustawy większą niż konstytucja.
  Będzie na odwyrtkę – konstytucja podlega ustawom, a ustawy suwerenowi pod bezpośrednią pieczą wybrańców samoupełnomocnionych w posłannictwie.
  Pzdr, TJ

 92. Politolog Wiesiek przebił PISowskich uzdrawiaczy demokracji orzekając, że demokracja jest fikcją, bo fundusze, bo to, tamto. Nie ma co uzdrawiać. Jak uzdrowić fikcję – mądrze sugeruje Wiesiek.

  PiSowcy mydlą oczy ludowi, że naprawiają demokrację, a na ulicach protestują przypadkowi spacerowicze.
  Wiesiek jeszcze inaczej – woła wprost – demokracja, to fikcja, on woli „jawną władzę”, cokolwiek miałoby to oznaczać.
  Pzdr, TJ

 93. Konstytucja jest mniej warta niż papier na której ją zapisano.
  Jej zapisy może zmienić byle INSTRUKCJA, a TK to przyklepie.

  Gdzie jest „neutralność światopogladowa Państwa”?
  Gdzie jest „społeczna gospodarka rynkowa”?
  W ciemnej d….?

  Obrona fikcji prawnej, nieistniejącego bytu, dopiero po 20 latach od uchwalenia?
  Refleks szachisty, to malo powiedziane…..

 94. p.Art 63

  Polecam do przeczytania na Gazeta.pl http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22127208,oto-pierwszy-sondaz-z-okresu-batalii-o-sady-wcale-nie-zaszkodzila.html

  Czuje sie zwyciezca. Jesli tak to pan jest przegranym. Nie zgadzam sie na zmiane regul w trakcie trwania zakladu stad zadne „do konca roku”.
  Niniejszym wzywam pana do niezwlocznego wypicia mego wina. Zrobi pan to pewnie ze znacznie wiekszym smakiem i wdziekiem niz ja bym to zrobil.

  ml

 95. > p.Snakeinweb (Zmijewski?)

  Komentarz Z godz.12:12.

  Dla takich komentarzy jak ten panski warto wpadac na ten blog.
  Teraz pytanie: co wg pana mogloby odwrocic obecna tendencje?
  Pomysl na „nowych i czystych” zostal zaprzepaszczony przez p. Mateusza K.
  Wiec co, jak pan mysli?

  ml

 96. Wyobraźmy sobie Schetynę wygłaszającego te słowa do inteligentów trzymających zapalone światełka w tunelu :
  „Kilka krajów zachodnich usiłuje zapobiec konsolidacji władzy w Polsce w jednych rękach.
  Dlaczego?
  Jaki maja interes w utrzymaniu dotychczasowego stanu rzeczy?
  Warto zadać sobie to pytanie.
  Niektóre z nich nie mają TK, mianowanie sędziów odbywa się na różne sposoby, nie odbiegajace od wprowadzanych przez PiS poprawek.
  Niektóre, mają znacznie bardziej scentralizowaną władzę niż Polska.
  Jaki mają INTERES w próbie ingerencji w nasze sprawy?
  Czego się boją?
  Osłabienia własnych wpływów w naszym kraju?”
  To są pytania do oświeconych własnymi pochodniami inteligentów.

 97. Prawo i Sprawiedliwość chlubiło się nie raz, że w odróżnieniu od poprzednich władz słucha głosu zwykłych ludzi. Potrzeby „zwykłych Polaków” są nieustannie wskazywane jako wyznacznik i inspiracja działań rządu. Kiedy jednak głos mówi nie to, co prawica chciałaby usłyszeć, bardzo łatwo na niego ogłuchnąć. Tak więc wczoraj Sejm puścił mimo uszu apel 910 tys. obywateli. Tyle osób podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy oświaty, który w Sejmie czekał na rozpatrzenie od 20 kwietnia.
  http://strajk.eu/910-tys-podpisow-do-kosza-pis-nie-zyczy-sobie-referendum-oswiatowego/
  =============

  I o to mniej więcej chodzi.
  Partiokracja i jednoosobowa odpowiedzialność za decyzje, to branie za nie pełnej odpowiedzialności.
  Partia ma w d… zdanie obywateli- zostanie oceniona przy urnach, za jakiś czas.

  Poziom wkurzenia wcześniej czy później osiągnie masę krytyczną.
  Więcej takich działań jak powyższe, a będziemy obserwować postęp geometryczny.
  Przeciętnych ludzi nie obchodzą dywagacje prawnicze, teorie, tylko ceny.
  Gazu, prądu, kiełbasy, leków.
  I przyszłość własnych dzieci, nie prominentów.

 98. @ neospasmin
  Ja tutaj w niemal co drugim poście mówię, że warunkiem elementarnym i wstępnym dla jakichkolwiek realnych zmian w Polsce jest wprowadzenie normalnej demokracji na podstawie powszechnych, równych i wolnych wyborów, tak jak to jest zdefiniowane w polskiej Konstytucji (jak również w podręcznikach i umowach międzynarodowych). Wolne wybory zakładają likwidację monopolu sitw partyjnych na wystawianie kandydatów i dopuszczenie do wyborów na równych rozsądnych prawach obywateli bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie. W ten sposób rozpoczną się w Polsce normalne, oddolne procesy demokratyczne, które dość szybo doprowadzą do likwidaji pseudoparti o charakterze mafijnym, nie mającym w szeregach żadnych obywateli natomiast w nieco dłuższej perspektywie (12-15 lat) doprowadzą do ukształtowania się aktywnego społeczeństwa obywatelskiego, w tym również obywatelskich, masowych, oddolnie i demokratycznie działających partii politycznych zakorzenionych w społeczeństwie.

  Technicznie jest to nawet bardzo proste. W aktualnej ordynacji wyborczej wystarczy znieść minimalną liczbę kandydatów na listach partyjnych, tak żeby jedno- czy trzyosobowe listy mogły być również rejestrowane oraz zniesienie ogólnokrajowego progu wyborczego w ogóle (najlepsze rozwiązanie) bądź też przynajmniej dla list partyjnych zgłaszanych lokalnie w jednym okręgu wyborczym.

  W ten sposób zlikwidowany zostaje monopol scentralizowanych nomenklatur partyjnych a ludzie w okręgach odzyskają wpływ na politykę i państwo. I sobie zbudują demokrację sami według własnej woli bez pomocy jakiś mądrali samomianującymi się elitami.

 99. woytek
  21 lipca o godz. 13:21

  Naszym zachodnim „sojusznikom” jest doskonale obojętne z jakim systemem sprawowania władzy mają do czynienia.
  Interesuje ich jedynie terms of trade.
  I mozliwości wpływania na decyzje prawne i polityczne w danym kraju.

  Większość z nich, ma system prezydencki, czy kanclerski, z bardzo silnym zakresem władzy związanej ze stanowiskiem.
  Czyli, jeden silny osrodek kierowania krajem.
  Nie chcą jednak podobnego systemu w krajach zwasalizowanych- takich jak Polska.
  Lepsze jest z punktu widzenia prowadzenia interesów „demokratyczne bezhołowie”
  Przy różnorodności ośrodków decyzyjnych, łatwiej rozgrywać je przeciwko sobie.
  Tu dotacja, tam kampania medialna, ówdzie łapówka, i własne interesy są zabezpieczone.

  Dokładnie tak uwalono Konstytucję 3 Maja…..
  Żadnych zmian, w kierunku wzmocnienia władzy centralnej.

 100. Snakeinweb (ad 12.12)
  Przeczytałem tę analizę dwa razy ale nie do końca mogę się z nią zgodzić, choć pod wieloma stwierdzeniami sam bym się podpisał.

  Dzisiejsze protesty i coraz szersze zaangażowanie w nie ludzi to tak naprawdę niezupełnie dotyczy meritum. Te zgromadzenia biorą się tak naprawdę niekoniecznie w proteście przeciwko pisowskim „reformom”, ostatnio III władzy. Odpowiedzmy sobie na pytanie – czy reforma sądownictwa jest potrzebna? Otóż niewątpliwie jest. Skąd więc te coraz bardziej groźne dla kaczo-ziobryzmu protesty?

  Moim zdaniem niebagatelną a może nawet kluczową rolę odgrywa fakt, że PiS wprowadza reformy metodą totalnego lekceważenia sobie publiki, w tym nawet własnego elektoratu. Oszukuje udając, że to są projekty obywatelskie i wszyscy chociaż ciutek politycznie uświadomieni już wiedzą, że chodzi o niedopuszczenie do debaty publicznej czy wymaganych konsultacji w przypadku projektów rządowych. To są bezczelne, oszukańcze i szalbierskie chwyty obrażające elektorat, który to elektorat jet traktowany przez PiS jak banda debili.
  To się dzieje już nie pierwszy raz i ta pisowska arogancja, bezczelność i pycha rozdrażniła już „ludność cywilną” na tyle, że wygląda na to, że PiSowi tego stosunku do siebie już nie daruje.

  Tak bym widział jedno z poważniejszych źródeł protestów. Pisowskim funkcjonariuszom wydaje się, że podczas przejmowania wszystkich najważniejszych instytucji państwa nieważne są standardy w drodze do tego celu. Te przyjmowane ustawy na partyjnych konwentyklach (np. w tej Sali Kolumnowej) o fundamentalnym znaczeniu, pokątnie, po nocy, jak cwaniaczek-przestępca to wstyd i hańba.
  Piszą tym samym historię swego kolejnego upadku.

  Pycha kroczy przed upadkiem, który jest nieunikniony szczególnie, że lider pokazał, że jest osobą niezdolną do panowania nad sobą a więc niebezpieczną, oszołomem jakimś nie potrafiącym sobie poradzić z emocjami. Czy jest osobnikiem zrównoważonym na tyle, by można tolerować jego zwierzchność nad państwem i oddawanie mu coraz większego zakresu wpływów?
  Meritum zaczyna mieć coraz mniejsze znaczenie. Wygląda na to, że dwa lata cierpliwego znoszenia pisowskiej pychy się kończy. Te przysłowiowe szydłowe „… mieliście 8 lat…” choć Premier Szydło ma rację, też jest już śmieszne i niedługo jej ksywka – „Broszka” – może się zmienić na – „Ósemka” – bo ile można​ – no ile?

 101. quentin t. 20 lipca o godz. 22:20 OK brachu, niech będzie wedle twoich reguł. Na wstępie uspokoję cię, że nie jestem księciem. W kontaktach z Polakami, których jeszcze nie znam i oczywiście oni mnie, zawsze uderza mnie ich szlacheckie pochodzenie, co jest dla mnie przekomiczne. Potępiany Konrad Mazowiecki ma u was dług, bo sprowadzenie Zakonu było tym samych, czym dzisiaj byłoby lądowanie Marsjan w Polsce. W mniejszej skali taki cud wydarzył się, gdy Polska „lądowała” w UE. Ale limit cudów już się wyczerpał, co możesz obserwować na bieżąco i w niedalekiej przyszłości.
  Poza tym, proponuję trzymać się narzuconego przez gospodarza tematu. Trochę szacunku gościu.

 102. @Mauro Rossi

  „„Przypomnijmy tylko, że rozrastanie się zjawiska niepłacenia CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego potwierdza raport przygotowany przez Komisję Europejską, w którym autorzy powołując się na ekspertyzy przygotowane”

  Ekspertyzy sa na pewno sluszne. Niemniej jednak przede wszystkim potrzebna jest Repolonizacja Gospodarki, o ktorym to fakcie wspominal niejednokrotnie zarowno Pan Prezes jak i Pan Minister Morawiecki.

  Pozwalam sobie zacytowac co nieco z artykulu „Morawiecki: Repolonizacja napędzi rozwój Polski”:

  ” Polska na szansę na prześcignięcie Europy, wejść na nową ścieżkę rozwoju, należy jednak wykorzystywać nasze własne zasoby, a nie wyprzedawać majątku, który mógłby stanowić bazę do rozwoju – powiedział Morawiecki.

  Dodał, że pieniądze na transfery społeczne pochodzą z uszczelnienia systemu podatkowego.

  -W 2016 ściągalność VAT wzrosła o kilka mld

  Przykładem wizji nowego rozwoju ma być inwestycja w silniki lotnicze Roll Royce’a w Ropczycach, a także inwestycje Ericssona, który chce prowadzić w Polsce badania.- To nowy rodzaj inwestycji opartych nie na wyprzedaży, a na greenfield – podkreślił Morawiecki.”

  http://biznesalert.pl/morawiecki-repolonizacja-napedzi-rozwoj-polski-przekor-neoliberalistom/

  To oczywista oczywistosc, ze umieszczenie w Polsce produkcji silnikow lotniczych Roll-Royca stanowi piekny przyklad repolonizacji gospodarki. Produkowanie silnikow zaprojektowanych od poczatku do konca, do ostatniej srubki w UK (bo w Polsce place ciut nizsze) to Doniosly Przyklad Repolonizacji Gospodarki.

  Podobnie z Ericssonem. Jesli polscy programisci pisza kod do systemow od poczatku do konca sprzedawanych pd marka Ericssona, wedlug specyfikacji od poczatku do konca opracowanych przez Ericssona – to mamy kolejny przyklad repolonizacji. A jesli polscy testerzy sprawdzaja, czy poszczegolne bloki dzialaja – to repolonizacja az furczy. Tyle ze trzeba placowo konkurowac z Hindusami (Wipro).

  A teraz dochodzimy do najwazniejszej kwestii: Podatkowej. Trzeba tak dokrecic srube podatkowa, zeby taki Roll-Royce, Ericsson czy inny wrazy kapitalista nawet nie mogl zipnac. Dokrecac srube! Nie ani zipnie! Zabronic transferowania zyskow do zlych i niedobrych krajow starej Unii!

  Wtedy oczywiscie inwestrzy tacy jak RR czy Ericsson z samego strachu dla meskich i zdecydowanych dzialan Najjasniejszej beda kierowac swoje inwestycje tam, gdzie sie ich zdrowo przycisnie. Niech w koncu dranie zrozumieja, ze maja inwestowac nie dla plaskiego profitu (ktory sie im i tak Spolonizuje) – tylko na chwale i slawe Najjasniejszej.

 103. @Wiesiek59

  „Interesuje ich jedynie terms of trade.
  I mozliwości wpływania na decyzje prawne i polityczne w danym kraju”

  Dziwna sprawa, bo np Niemcy wlasnie oglosily, ze niemiecki skarb panstwa nie bedzie juz gwarantowal inwestycji w Turcji.

  Turcja byla znakomitym krajem na inwestycje – dobre uniwersytety, pod dostatkiem wykfalifikowanej sily roboczej kazdego typu, od wykfalifikowanych robotnikow po inzynierow kazdej specjalnosci. Przez cale lata standard zycia w Turcji sie poprawial, zagraniczne koncerny tam lokowaly najpierw montownie – a potem fabryki.

  A teraz sie urwalo.

  Nie dlatego, ze kogokolwiek obchodzi przestrzeganie praw czlowieka w Turcji – tylko z calkiem innego powodu.

  Tam gdzie nie ma praworzadnosci – tam inwestor nie ma zadnej pewnosci, co zostanie uczynione z jego fabryka, wlasnoscia intelektualna, gruntem czy nieruchomoscia, ktore kupil.

  Tam gdzie nie ma praworzadnosci – tam inwestor moze sie nagle dowiedziec, ze Specjalny Nadzwyczajny Trybunal Podatkowy, powolany w zeszly wtorek, moze mu skonfiskowac fabryke, bo wedlug przepisow uchwalonych w zeszla srode placil za male podatki przez ostatnie pietnascie lat. Albo skonfiskowac fabryke w ramach Returkizacji Gospodarki. Albo costam.

  Oczywiscie panuje zasada „Wolnoc Tomku w swoim domku”. Turcja na swoim terytorium moze robic, co jej sie podoba. Ale to dziala w obie strony. Zaden Mercedes i zaden Siemens nie zainwestuje zlamanego szelaga w kraju, w ktorym Waadza moze wszystko – bez panstwowych gwarancji eksportowych.

  Od jednego do drugiego – Polska alsnie wypowiada kolejne umowy o ochronie inwestycji, z kolejnymi krajami. Ostatnio z Portugalia. Miedzynarodowy arbitraz (jak cos nie teges) kosztuje duzo pieniedzy – i nie ma gwarancji, ze kazda decyzja bedzie na polska korzysc.

  Tak wiec wypowiada sie umowy, jak inestorowi nie pasi – to moze szukac szczescia przed polskim sadem. W polaczeniu z solidnym dokreceniem sruby podatkowej, zeby tak Szwab czy inny zabojad ani nie zipnal – to bedzie super sposob, zeby sukinkotow zmusic do inwestowania w Polsce. Zreszta – nie beda chcieli po dobroci to sie posle ekspedycje karna.

 104. @Autopoprawka: Wykwalifikowanych.

  Po czterdziestu dziewieciu latach na emigracji czasem sie czlowiek pomyli.

 105. legat
  21 lipca o godz. 14:02

  ” …. niebagatelną a może nawet kluczową rolę odgrywa fakt, że PiS wprowadza reformy metodą … lekceważenia sobie publiki, w tym nawet własnego elektoratu”.

  Nie, elektorat PiS jest za reformą sądownictwa, a przeciąganie tego procesu ów eletorat tylko by irytowało. Co do publiki, opozycja marzyła, aby ten proces przeciągać możliwie jak najdłużej, najlepiej do Bożego Narodzenia, aby rządy PiS kojarzyły się z nieskutecznością i awanturami. Temu celowi służyło 1300 w większości infantylnych poprawek do ustawy. Podobnie jak z koniecznym wyrwaniem zęba, należy to zrobić szybko, a nie na raty. Reforma sądownictwa kończy okres postkomunizmu w Polsce, więc trudno dziwć się irytacji D. Passenta. To jest ostateczne zwyciestwo Solidarności, szkoda że dopiero po 37 latach, niestety nie wszyscy tego doczekali.

 106. E
  21 lipca o godz. 14:36

  Jeżeli coś nie pasiło, to posyłano kanonierki, lotniskowce, czy inną piechotę morską….
  I fasadowa demokracja takim praktykom nie przeszkadzała.

  Obecnie, jest to nieco utrudnione, więc posyła się prawników, którzy udowadniają krajom niepokornym, że mają zapłacić za „utracone potencjalne zyski” korporacjom ponadnarodowym.
  Kapitalizm kompradorski ma się całkiem dobrze za parawanem tzw „demokracji i praw człowieka”.

  Ja staram się oceniać realne przepływy finansowe, nie frazesy.
  A te wskazują na drenaż krajowych zasobów i kapitału, i siły roboczej.
  A to zawdzięczamy naszym z bożej łaski politykom, głównie poststyropianowym.
  Byli slepi i głupi, i przez 27 lat, niewiele się nauczyli.

 107. wiesiek59
  21 lipca o godz. 15:05
  „Byli slepi i głupi”

  Ani slepi, ani glupi tylko sprzedajni.

 108. Onet. Wiadomości w 2012 r., zapytały respondentów, którego prezydenta darzą największym szacunkiem i dlaczego? Ogółem oddano 10 790 głosów. Z tego:
  • Wojciech Jaruzelski: 4409 głosów – 41 proc.,
  • Aleksander Kwaśniewski: 2372 głosów – 22 proc.,
  • Lech Kaczyński: 2309 głosów – 21 proc.,
  • Bronisław Komorowski: 1191 głosów – 11 proc.,
  • Lech Wałęsa: 509 głosów – 5 proc.
  Inne wyniki badań:
  TNS OBOP – 43 proc. Polaków uważa za uzasadnione wprowadzenie stanu wojennego;
  CBOS – 52 proc. Polaków uważa, że gen. Jaruzelski „dobrze zasłużył się Polsce”;
  CBOS – 42 proc. Polaków uważa, że gen. Jaruzelski będzie pamiętany jako postać pozytywna.
  http://trybuna.info/opinie/5219-pelnilem-ten-urzad-bezstronnie
  ============
  Dziesięciolecia obrzydzania PRL, a „ciemny lud” dalej swoje….

 109. Wiesiek fanzoli trzy po trzy o wszystkim, a ostatnio o władzy centralnej, której nie chcą zagraniczni mocodawcy w Polsce, chociaż u siebie sami ją uprawiają.

  Trucie o byle czym, gadki obok i poza, nie na temat, podchwytliwe pytania bez odpowiedzi, gadki nie wiadomo o czym, to specjalność PiSowskiej propagandy uświadamiającej głupi lud, że ma kupić, to co należy kupić. Opozycja się sprzeciwia, unijni robią wielkie oczy, pozycja Umęczonej sukcesywnie jedzie w dół, a PiSowska kamaryla i pomagierzy pytają zdziwieni – o co chodzi.

  Palenie głupa i opowiadanie historii nie na temat, jak ta z wpychaniem w łapy w Stalina lub taka – zabiliście mojego brata zdradzieckie mordy, to specjalność PiSowczyków – zagończyków.

  Huzia na demokrację, ustrój sztuczny, nie wiadomo jaki, postkomunistyczny, lewacki. Won z unijnymi delegatami, precz z interwencją unijną, nie będziemy klękać przed Macronem ani przed tym, no jak mu tam, tym pijakiem z Brukseli.
  Tak po swojemu bronią swojej dobrej zmiany w demokracji PiSowscy zagończycy na czele z Jarosławem Ka, który nigdy nie zapomina, nigdy nie przebacza – będziecie siedzieć, wszyscy będziecie siedzieć.
  Pzdr, TJ

 110. Levar
  21 lipca o godz. 15:19

  Nie zgodzę się.
  Sprzedajni byli nieliczni.
  Większości zabrakło wiedzy, doświadczenia, perspektywicznego myslenia.
  Nie docenili cynizmu zachodnich rządów, dbających jedynie o interesy własnych firm.
  Za dobrą monetę- po raz kolejny zresztą- wzięli deklaracje i obietnice.
  Realne efekty zmian strukturalnych, były poza możliwościami percepcji otumanionych hasłami wolnościowymi.

  Nie podobał się socjalizm z ludzką twarzą, mamy kapitalizm z wilczą….
  Ale, niektórzy maja dzięki niemu dostęp do chochli, by czerpać z krajowego kotła….
  Ojczyzna Dojna, to podstawa niektórych bytów politycznych sterowanych z zewnątrz.

 111. * Ostateczne zwycięstwo Solidarności Szkoda ze dopiero po 37 latach – * Rossi nie wycieraj sobie Solidarnością _ Ten piękny ruch został przez PiS zgwałcony – i ty akurat o tym wiesz -wiec nie pisz takich głupstw , te Ustawy nie maja nic wspólnego z tamtym radosnym czasem, NIC!!

 112. @Wiesiek

  „Ja staram się oceniać realne przepływy finansowe, nie frazesy.
  A te wskazują na drenaż krajowych zasobów i kapitału, i siły robocze”

  Zgadza sie, kapitalizm kompradorski wydrenowal z twojego kraju co sie da, zwlaszcza zasoby, kapital i sily robocze.

  Najlatwiej widac to po tym, jak sie zmienial standard zycia.

  Koniec lat osiemdziesiatych – totalny brak wszystkiego, brak nawet podstawowych artykulow dla dostojnikow PZPR. Dwaj synowie Rakowskiego prosza o azyl na zachodzie.

  „Pieniadz tanszy juz od smieci” (Kaczmarski). Benzyna na kartki, 30 l miesiecznie. Zarobki to jakies 20-30 dolarow miesiecznie. Kazdy Arab- czysciciel kibil z Berlina Zachodniego jest w Warszawie krolem zycia, dzieczyny na rzesach staja, zeby takiego poznac, a nuz przysle zaproszenie. „W tym krolestwie talonow but okresla swiadomosc” (Pietrzak). Odziez z darow. Sok pomaranczowy czy banany to wielkie mecyje. Rozkraczone „Maluchy”, zapalanie na pych.

  Rok pozniej: Sprzedaz z lozek polowych, uwolniono sprzedaz miesa – z podlogi brudnego „Zuka”.

  Dzis kazdy ma przyzwoity samochod, park samochodowy w Warszawie czy Krakowie nie rozni sie niczym od pierwszej lepszej zachodniej metropolii. Ludzie przyzwoicie ubrani, obuci, wszystko w takim wyborze ze w oczach sie mieni. Smrodek zniknal bez sladu – bo kosmetyki tez dostepne w takim samym topniu jak w kazdy zachodnim kraju. Przecietna dlugosc zycia wydluzyla sie o jakies dziesiec lat. Mieszkania na splaty – z ta roznica, ze dzis podpisujesz umowe i dostajesz klucze, kiedys placiles skladki przez trzydziesci lat i dostawales fige.

  Ludzie z dobrymi zawodami (informatycy, stomatolodzy) zyja calkiem znosnie. Bezrobocie przestalo byc problemem odkad kazdy Polak moze wyjechac i legalnie pracowac w rajchu czy w Londynie.

  Wszystko razem – to „Polska w ruinie”.

  Ludzie nadal narzekaja. Jeden juz trzy lata samochodu nie zmienil – no czarna rozpacz, nedza! Drugi juz trzy lata nie byl za granica, zmienil auto wiec go nie stac. No po prostu zgroza! Znaczy „Polska w ruinie”.

  A zreszta… Nie moj cyrk. Ale mozna sie posmiac.

 113. @Wiesiek59

  „Ale, niektórzy maja dzięki niemu dostęp do chochli, by czerpać z krajowego kotła….”

  Zgadza sie, jest zle i niedobrze. Tylko dziwnym trafem kazdy ma smartfona. Kazdy dzieciak ma komorke. I nie da razdy bez roweru gorskiego na komunie. Kazdy ma laptopa.

  A juz polska specyfika – to protesty, ze w gminie postawili maszt do tej telefonii 4G, bo to panie promieniowanie, raka sie od tego dostaje. A tesciowka mowila, ze od teg tam ich masztu to krowy mliko tracom.

  A jeszcze nikt nie wymyslil, jak zrobic – zdeby kazdy mial dzialajacego smartfona i jednoczesnie zeby zabronic stawiania masztow.

 114. Jeden z nielicznych głosów rozsądku w sprawie awantury o sądownictwo – Jan Śpiewak:

  „Wczoraj byłem kolejny raz na ulicy protestować przeciwko zmianie ustroju państwa, na który PiS nie otrzymał od obywateli mandatu. Orban na Węgrzech zmienił ustrój, ale miał do tego konstytucyjną większość. U nas partia, która dostała słaby mandat nawet do utworzenia rządu – Kaczyński miał gigantyczny łut szczęścia zdobywając 234 mandaty w sejmie dzięki 37% głosów – chce wywalić struktury państwa do góry nogami.

  Kaczyński nie jest Orbanem. Nie ma jego charyzmy i bystrości. A mimo to robi w Polsce to co mu się żywnie podoba. Dlaczego tak jest?

  Wczoraj pod Pałacem na ulice wyszło tysiące przeważnie młodych osób, które nie chodziły wcześniej na demonstracje KOD. To był wspaniały widok. Zwykli Warszawiacy, którzy nie chcą bananowej dyktatury. Chcą być częścią Zachodu a nie wschodu z jego kleptokracją, ignorancją, nienawiścią, serwilizmem wobec władzy i pogardą.

  Te tysiące osób ruszyło pod Sejm i tam zderzyło się z rzeczywistością. Z geriatrycznym KODem i opozycją parlamentarną, która intelektualnie nie dorasta Kaczyńskiemu do pięt. Przy Schetynie i Petru Kaczyński to wulkan charyzmy i mądrości. Na scenie powitały nas same banały, trochę seksizmu i nieporadne animowanie tłumu. Litości. Robicie te demonstracje od już prawie dwóch lat i nie potraficie ogarnąć kilku dobrych mówców? Rządzicie w 15 województwach, macie dwustu posłów, paręnaście tysięcy radnych a nie stać Was na kogoś kto napisze Wam te kilkanaście zdań? Nie stać Was na kogoś kto będzie potrafił ożywić tłum? Nie stać Was na ćwiczenia z logopedii i występowania przed tłumem?

  Dziennikarz Jacek Gądek opisał swoją dzisiejsza rozmowę z jednym z posłów PO:

  PiS odrzuci wszystkiego wasze poprawki hurtem i co zrobicie?
  Poseł PO: będzie awantura.
  A macie jakieś warianty działań?
  – Żywioł.

  K… mać. Powinniście mieć osiem projektów reformy sądownictwa. Powinniście mieć filmy promocyjne zrobione z historiami ludzi, którzy dzięki sądom, wygrali z urzędnikami, katującym mężem, czy nieuczciwym pracodawcą. Powinniście pokazywać historie tego jak zależny od władzy wymiar sprawiedliwości niszczy ludzi w Rosji czy Chinach. Powinniście za pomocą szkół, które przecież kontrolujecie, edukować dzieci czym jest trójpodział władzy i dlaczego jest taki ważny dla demokracji. Całe miasto powinno być w plakatach i ulotkach wzywających do protestu. Macie struktury i pieniądze. Korzystacie z nich tylko wtedy, żeby ukraść jeszcze pare złotych. W interesie publicznym nie robicie nic. Stajecie się cichym koalicjantem PiSu w rozwalaniu instytucji państwa.

  Dzisiaj kolejny dzień protestu. Jeśli tego nie potraficie to oskładkujcie wszystkich posłów, marszałków, prezydentów i wójtów tysiąc złotych miesięcznie i przekażcie te pieniądze ludziom, którzy potrafią organizować opór i przeprowadzać kampanie społeczne. Znam paru takich. Chętnie Wam udzielę kilku rad. Za darmo.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154582592431533&set=a.30712291532.51527.705826532&type=3

 115. @remm

  „Dlaczego tak jest?”

  Bo narod w swojej masie popiera PiS i Pana Prezesa. Narod jest zachwycony tym, co Pan Prezes i PiS robia.

  Taka jest lokalna tradycja i specyfika.

  Przed wojna poparcie dla wladzy, ktora zmusila Litwe do uleglosci czy tez odzyskala Zaolzie i pokazala Pepikom, gdzie ich miejsce – bylo szczere i totalne. Autentyczny entuzjazm. Najwazniejsze – to bylo dokopac Pepikom. ALbo zmusic Liwinow do uleglosci. Albo uzyc wojska do burzenia cerkwi na Kresach, zeby k…a bylo wiadomo, kto rzadzi.

  Najwazniejsze dzis – to pokazac, kto rzadzi. w twardy i zdecydowany sposob, bez cackania sie. Zadnych ceregieli. To jest niezawodna recepta na popularnosc.

  Oczywiscie zawsze sie znajda malkontenci. Przed wojna byla dla takich Bereza. Tuz przed wojna nie bylo juz zadnej legalnie dzialajacej opozycji parlamentarnej. Byla jedna, Jedynie Sluszna lista wyborcza. Panowal Porzadek.

  Znaczy az do slynnej operacji pod Zaleszczykami…

 116. Waldemar
  21 lipca o godz. 15:36
  Nie masz racji! Ten ruch stworzony przez CIA i jej V kolumnę Sorosa wspartą kościołem od początku miał podłe cele. Obsiadł go najbardziej prymitywny i mściwy element okłamując naiwnych ludzi 21 postulatami socjalnymi i obietnicami raju i wolności. Co dalej to już wiesz, o czym nie warto pisać bo ciągnie na rzyganie.

 117. „• Wojciech Jaruzelski: 4409 głosów – 41 proc.,
  …,
  • Bronisław Komorowski: 1191 głosów – 11 proc.,
  • Lech Wałęsa: 509 głosów – 5 proc.
  Inne wyniki badań:
  TNS OBOP – 43 proc. Polaków uważa za uzasadnione wprowadzenie stanu wojennego;
  CBOS – 52 proc. Polaków uważa, że gen. Jaruzelski „dobrze zasłużył się Polsce”

  Jednym slowem – byli dobrzy komunisci i zli komunisci.

  Komucha – aryjczyka to i dzis by na rekach noszono. Stan wojenny byl cacy i oki. Kociolka nikt nigdy sie nie czepial za maskre na Wybrzezu.

  No i byla Zbrodnicza Zydokomuna.

 118. Praktyczne ćwiczenia z Monteskiusza na przykładzie wyborów we Francji w 1791 – za „Historia najnowsza (wiek XIX i XX) pod redakcją prof Mościckiego W-wa 1933”.

  „Po zniesieniu parlamentu (stanowe Zgromadzenie Narodowe), zgodnie z zasadami Monteskiusza wprowadzono system wybieralności we wszystkich instytucjach. (…)
  Ogółem na podstawie Konstytucji z 1791 społeczeństwo miało wybierać: 745 deputowanych do Zgromadzenia Ustawodawczego, 83 biskupów, 409 sędziów do spraw karnych, 3 700 sędziów do spraw cywilnych, 5 000 sędziów pokoju, 20 000 ławników, 46 000 tysięcy proboszczów, 40 000 poborców gminnych i wielu innych urzędników pomniejszych. Doprowadziło to do wielkiego roznamietnienia politycznego a potem do pewnego znużenia. Skorzystały z tego sprawnie działające w całym kraju organizacje, jak klub jakobinów, i opanowały wkrótce cały kraj. (…)
  Przeciętnie ze swych praw obywatelskich skorzystało 20 procent wyborców (w Paryżu tylko 8 procent). Najwyraźniej bogate mieszczaństwo, otrzymawszy zrównanie praw ze szlachtą, do czego od wieków dążyło, czuło się zaspokojone i przestało się interesować zagadnieniami politycznymi.(…)
  Jakobini choć nie mający większości w Zgromadzeniu Ustawodawczym, dzięki swej świetnej organizacji w Paryżu i na prowincji stają się najbardziej wpływową i ruchliwą grupą w całym kraju. Nic bez ich woli się nie dzieje. Umieją oni łatwiej zbliżać się do tłumu niż nieco wyniosli żyrondyści (liberałowie), a radykalne masy, zwłaszcza paryskie ich przedewszystkiem uważają za swych przedstawicieli”

 119. @Mauro Rossi

  „elektorat PiS jest za reformą sądownictwa”

  Zgadza sie. Bez reformy sadownictwa nie da sie rozliczyc Zbrodniczej Opozycji.

  A jest za co: Za zdrade, za wspoludzial w morderstwie:

  „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go. Jesteście kanaliami! ”

  Jak juz reforma sadownictwa zostanie zakonczona, to nareszcie bedzie mozna postawic kanalie przed sadem. I osadzic za przerazajace zbrodnie, o ktorych mowa w cytacie powyzej.

  Ciekaw jestem, czy dostana najwyzszy wymiar kary – czy sie wykpia dozywotnimi ciezkimi robotami. Ktos ten kanal przez mierzeje musi przekopac.

 120. Mauro Rossi 21 lipca o godz. 15:00 pisze: …. niebagatelną a może nawet kluczową rolę odgrywa fakt, że PiS wprowadza reformy metodą … lekceważenia sobie publiki, w tym nawet własnego elektoratu…..Nie, elektorat PiS jest za reformą sądownictwa, a przeciąganie tego procesu ów eletorat tylko by irytowało. Co do publiki, opozycja marzyła, aby ten proces przeciągać możliwie jak najdłużej, najlepiej do Bożego Narodzenia, aby rządy PiS kojarzyły się z nieskutecznością i awanturami. Temu celowi służyło 1300 w większości infantylnych poprawek do ustawy. 

  Mauro,
  co do celu i metody zastosowanej przez beznadziejną opozycję to nie ma między nami sporu. Zastosowanie „palikotyzmu” z góry było skazane na niepowodzenie chociażby dlatego, że kpt Schettino już tę drogę dawno temu PiSowi wskazał, to po pierwsze. Po drugie, to nie jestem przekonany co bardziej irytowałoby elektorat PiS, czy zwolnienie rewolucyjnego tempa przemian czy może traktowanie go jako „ciemny lud”, któremu można sprzedawać każdy kit, bezczelnie, na chama, na duś. Poza tym, elektorat PiS, ten żelazny, niewzruszalny, nie daje gwarancji wyborczego sukcesu przecież. Poza tępą częścią elektoratu PiS, w Polsce jest wielu zwolenników nie tylko naprawy sądownictwa ale też np. reformy oświatowej, też zresztą mało udolnie wprowadzanej. Jak sądzisz, tę część elektoratu PiS do siebie przyciąga, czy odpycha?
  Pisowkie reformy, jeśli mają tak się kończyć jak z Trybunałem Konstytucyjnym, którym kieruje faktycznie „sędzia dubler”, były funkcjonariusz służb specjalnych, który być może obsługiwał męża nominalnej tylko a nie faktycznej prezeski, też wątpliwą metodą usadowionej na tym stanowisku to dno, Mauro, dno. Syfem stamtąd wali na kilometry. To ja za takie reformowanie instytucji państwowych bardzo dziękuję.
  Twierdzę, że PiS jest jednak nieudolny, bo np. nie miałbym nic przeciwko temu, by zobaczyć HGW wyprowadzaną ze swego urzędu w kajdankach ale nie jako rezultatu działań wątpliwej prawnie i konstytucyjnie komisji Jakiego! – a jako rezultat działań Prokuratury, która też jest w rękach koalicji rządzącej a to dlatego, bo np. skończyć się mogłoby jak z Sawicką. Jedyną gwarancją dla PiSu by tak się nie stało są pisowskie sądy. To ja za takie sądy też dziękuję bardzo.

 121. Z Wirtualnej Polski

  -„… przez sejmowy pośpiech posłowie Prawa i Sprawiedliwości popełnili błąd. Zauważył go senator Marek Borowski. Sprawa dotyczy wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Zgromadzenie Ogólne sędziów przedstawia swoich kandydatów prezydentowi. W pierwszej wersji ustawy kandydatów miało być trzech, ale postanowiono zmienić tę liczbę na pięciu.
  …Prawo i Sprawiedliwość złożyło poprawkę (ma numer 26), która w art. 12 ustawy zmienia “trzech” na “pięciu”. Przeoczono, że o liczbie kandydatów zgłoszony prezydentowi jest jeszcze mowa w art. 18 ustawy. Tam nadal widnieje liczebnik “trzech”. A to oznacza, że ustawa jest wewnętrznie sprzeczna .”

  Partacze.

 122. @legat
  Ja się w moim komentarzu zajmowałem dość wąskim zagadnieniem efektu zmiennej „niewybieralności”. Ty trochę rozszerzasz i zmieniasz temat, który wymagałby osobnej i szerszej dyskusji. Ja od lat jestem przekonany, że cała polska polityka to jest raczej inscenizacja i mistyfikacja. Nie opiera się ona na realnych konfliktach lecz na symulacjach, prowokacjach, sztucznym rozhuśtywaniu emocji oraz świadomym zaganianiu „elektoratów” do zamkniętych partyjnych rezerwatów. Czysta socjotechnika.

  Tak też trochę interpretuję ostatnią „aferę” z sądami. Sam sposób przeprowadzenia tej akcji służy zmaksymilizowaniu efektu strachu, oburzenia, prowokowania i rozogniania emocji. Tusk przez lata ochraniał i pompował swojego kumpla Kaczyńskiego pompując mu kasę i elektorat, a ten z kolei świetnie grał rolę monstrum do zaganiania wystraszonego „elektoratu” Tuskowi. I to co teraz robi Kaczyński to jest to samo na zasadzie wzajemności. I trzeba przyznać z niezłym skutkiem. Tusk nie jest dzisiaj w polskiej polityce, ale mogę się niemal założyć, że tak to się skończy, że w końcu Tusk wróci jak na białym koniu jako wybawca i zbawiciel i otrzyma władzę od kumpla Kaczyńskiego jak na dłoni. Tak jak dał ją kumplowi Kaczyńskiemu przed 2 laty jak na dłoni.

 123. Teraz Duda zwiał na swoją Maderę kiedy w Sejmie gorąco.Tak sobie myślę czy Rydzyk słusznie nazywał kancelarię szambem.

 124. Skoro w Watykanie nie ma demokracji to dlaczego katolicka IV RP ma się wyróżniać. Tak sobie myślę w temacie idealny ustrój dla katolików to parafialne posłuszeństwo i lojalka na niedzielnej mszy oraz w procesjach.

 125. legat
  21 lipca o godz. 16:59

  „Pisowkie reformy, jeśli mają tak się kończyć jak z Trybunałem Konstytucyjnym, którym kieruje faktycznie „sędzia dubler” ….”.

  Muszyński jest sędzią TK, wiceprzewodniczącym trybunału, wybranym przez Sejm RP i zaprzysiężonym przez prezydenta. Tym różni się od sędziów „nie-dublerów”, wybranych przez koalicje PO-PSL „na zapas” 8 października 2015, na kadencje zaczynające się w listopadzie i grudniu 2015. Czyli wybranych z naruszeniem prawa do wyboru jedynie podczas własnej kadencji Sejmu. Po wyborach 25 października 2015 powstała już inna większość parlamentarna i to ona miała prawo do wyboru sędziów TK, których kadencje zaczynały się po wyborach, w listopadzie i grudniu 2015. Proponuję wymianę myśli na płaszczyźnie nietrudnych do sprawdzenia faktów, a nie emocji.

  „były funkcjonariusz służb specjalnych, który być może obsługiwał męża nominalnej tylko a nie faktycznej prezeski …”.

  Proponuję też wymianę myśli z pominieciem insynuacji. Muszyński był oficerem wywiadu niepodległego państwa. Albo masz szacunek dla swojego państwa albo go nie masz.

  „PiS jest jednak nieudolny, bo np. nie miałbym nic przeciwko temu, by zobaczyć HGW wyprowadzaną ze swego urzędu w kajdankach …”.

  Czy nie mówiłbyś wówczas, że Ziobro wywierał nacisk na prokuratorów?

  „ale nie jako rezultatu działań wątpliwej prawnie i konstytucyjnie komisji Jakiego”.

  Ta komisja ma przywrócić elementarną sprawiedliwość ludziom wyrzuconym z mieszkań lub pozbawionych swej własności. Jeśli państwo nie byłoby w stanie tego zrobić to znaczy, że jest niepotrzebne. Były przypadki usuwania starszych ludzi z lokali w których mieszkali od 1945 roku. Co lokatorowi wyrzuconemu z mieszkana po samych wyrokach na czyścicieli kamienic? Przecież oni nawet po kilkuletniej odsiadce wrócą do swoich nielegelanie zdobytych pieniędzy. Jeśli państwo zawiodło obywateli to państwo musi naprawić.

 126. E
  21 lipca o godz. 16:03

  Większość gadżetów typu smartfon, czy rower, kupowana jest NA KREDYT.
  Czyli, scedowano zamozność iluzoryczną, zzewnątrzobjawową, na banki, lichwę, pozorne promocje, marketingowe działania.
  Tak nie buduje się bogactwa kraju, ani obywateli.
  Tak się UZALEŻNIA kondominium, kolonię.
  Sprzedając tubylcom koraliki, perkal, wodę ognista z dodatkiem siarki i prochu.

  W zamian, drenuje się wykwalifikowaną kadrę- na koszt tubylców wykształconą, pomysły lęgnące się w głowach tubylców, wymusza decyzje polityczne i ekonomiczne korzystne dla siebie.

  Z każdego euro zainwestowanego w Polsce w ramach różnych funduszy europejskich, wraca do płatników 80 centów.
  A my się cieszymy jak głupcy, wpłacając do wspólnej kasy znacznie więcej niż realnie otrzymujemy.
  Gdybyśmy robili to samo własnymi siłami, poprzez zamówienia dla własnych firm, skorzystali bysmy na tym znacznie bardziej.
  A tak, dziesiątki miliardów wypływają, zubażając nas wszystkich.
  Poza oczywiście- politykami…..
  To oni doprowadzili do takich mechanizmów finansowych swoją działalnością legislacyjną.

  Moim zdaniem.
  Albo Państwo jest korporacją dbającą o korzyści swoich udziałowców- obywateli.
  Albo jest rządzone przez korporacje.
  A te związane są jedynie doraźnym zyskiem SWOICH akcjonariuszy.
  I nie mają żadnego interesu w dbaniu o OBCYCH.

  Los Wolnych Najmitów nie obchodzi raczej realnie nikogo.

 127. E
  21 lipca o godz. 16:49

  „No i byla Zbrodnicza Zydokomuna”.

  Przez grzeczność nie będziemy zaprzeczać.

 128. Waldemar
  21 lipca o godz. 15:36

  * Ostateczne zwycięstwo Solidarności Szkoda ze dopiero po 37 latach – *

  „Rossi nie wycieraj sobie Solidarnością _ …. te Ustawy nie maja nic wspólnego z tamtym radosnym czasem”.

  Solidarność była powstaniem antykomunistycznym, w pierwszej fazie (1981) poniosła klęskę, w drugiej (1989) upadła komuna, w trzeciej (2017) podła postkomuna. Tym samym rewolucja została dokończona poprzez oddanie trzeciej władzy obywatelem.
  Jakże symboliczne, że stało się to w okolicach 22 lipca.

 129. Jeśli ktoś liczy na Jasia Fasolę vel Adriana, to chciałbym do tego dostać uzasadnienie. Ja nie liczę i podam dlaczego. Gdyby nawet chciał odwrócić swoje dotychczasowe postępowanie i postawił się Jarosławowi K, to musiałby to zrobić kompromitując pryncypała przed suwerenem. To dosyć łatwe zadanie i Jarek zostałby z kotem. Do tego jednak trzeba mieć jakieś swoje ja i godność, której ten osobnik nie posiada. On wie, że my wiemy, co już zrobił, więc w najbliższych wyborach nie ma żadnych szans. Z nikim w żadnej debacie wyborczej nie wygra. Najsłabszy kontrkandydat wdepnie go po prostu w glebę. Dlatego chłopina pójdzie dalej za prezesem do końca na zatracenie.

 130. Od dłuższego czasu, na tym blogu – grasuje putinowski troll, niejaki „piez”. Ale jak widać prawdziwym patriotom to nie przeszkadza, Są z nim w świetnej komitywie. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

 131. wiesiek59
  21 lipca o godz. 18:19

  „Tak się UZALEŻNIA kondominium, kolonię”.

  Chyba dzisiaj masz lepszy dzień. Niestety, jutro to się zmieni. 🙂

  Zuważ, że drenaż następuje poprzez tzw. udostępnienie logo. Zwykle są to wielomilionowe kwoty w euro. Z tego tytułu do Włoch szły pieniądze np. za logo Uni Credit (chociaż w Polsce PKO SA znane jest od przedwojnia), T-Mobile, Orange ― tu już idą co roku gigantyczne kwoty. Właściciel wspaniałomyślnie nadawał swoje logo zakupionej w Polsce firmie, choć stare logo czesto było lepsze, by ściągac dodatkowy haracz.

  Czy może dziwić obecny wrzask za granicą, no przecież oni codziennie tracą konkretne pieniądze? A tak przyjmnie było kiedyś, wystarczyło Tuska poklepać po plecach. Dżizas, jaki on był bezproblemowy. 🙂

 132. Tzw.sprzeczność wewnętrzna dowodzi,że projekt nie był poselski a podpisujący się nie znali projektu i skutków ewentualnych zmian.Nazywanych zapisami powiązanymi.Szczególnie kiedy projekt zawiera propozycje a nawet z góry określony zapis zmieniony w wyniku debaty.W zespołach redagujących jest osoba wiodąca odpowiedzialna za wersję ostateczną przyjętą w przejrzystej i utrwalonej procedurze.Nie jak casus Jakubowskiej z przecinkiem.W tej sprawie warcholstwem legislacyjnym jest pomoc człowieka,który ma tłumaczyć co chce Ziobro czekający na potwierdzenie kompetencji naczelnego czekisty IV RP bo posłowie są nie gramotni. Tak sobie myślę,że katolicy pierwszego sortu pacyfikują katolików drugiego sortu z udziałem na trybunach KK wykorzystując świeckie jeszcze struktury państwa.To potwierdza klęskę misji KK bo chamstwo z parafii wylewa się i staje się liturgią polityków. Mordo ty moja zastępuje pozdrawiam brata w wierze.

 133. @Mauro Rossi

  „Przez grzeczność nie będziemy zaprzeczać.”

  No ptzerciez mowie, ze z jednej strony byla Zbrodnicza Zydokomuna – a z drugiej komunisci aryjscy, do ktorych jakos nikt zadnych pretensji nie zywi. Wrecz przeciwnie – Kociolek zostal oczyszczony ze wszelkich zarzutow, jezli chodzi o masakre na wybrzezu. Tej masakry w zaden sposob nie da sie podrzucic cyklistom, wiec zniknela z Polityki Historycznej bez sladu. Z kazdym rokiem, jak sprawdzic ilosc rannych i zabitych – to okazuje sie, ze coraz mniej. Ale to chyba oczywiste ze kruk krukowi oka nie wykole a Polak z Polakiem zawsze sie dogada.

  Cacy i oki byl takze Jaruzelski, wiekszosc Polakow uwaza, ze „dobrze zasluzyl sie Polsce”, czterdziesci pare procent – ze stan wojenny byl oki. Ten sam mechanizm: Po pierwsze ludzie lubia silnych przywodcow a po drugie – stan wojenny wprowadzali, jakby nie bylo, porzadni Polacy. Aryjczycy. Nikt sie nie bedzie czepial Polaka. Pan Prezes nawet byl laskaw laskawie sie ypowiadac o Edwardzie Gierku, ktory takze byl „dobrym patriota” czy costam.

  Warto dodac, ze bardzo dobre notowania wsrod Prawdziwych Patriotow osiafa Gomulka. O maskare na wybrzezu zadnych pretensji – srodowiska narodowo-radykalne uwielbiaja Gomulke za to, ze „dokopal pejsatym Ickom”.

 134. Waldek B
  21 lipca o godz. 18:27

  ” Dlatego chłopina pójdzie dalej za prezesem do końca na zatracenie”.

  Zacznij w końcu myśleć, wymagałeś od Kwaśniewskiego, aby zdradził SLD i Millera?
  Kwaku mógł się z nim droczyć, nawet spierac o szczegóły i duperele, ale to był jeden polityczny obóz. Dlaczego wymagasz od prezydenta Dudy, aby zdradził swój obóz polityczny, i w imię czego? Przecież cała jego kampania prezydencka zapowiadała zmiany, ktore teraz się materializują.

  No ogarnij się myślowo, przynajmniej spróbuj.

 135. Snakeinweb,
  dziękując za komentarz pozwolę sobie nie zgodzić się z kwestią dot. Tuska i jego powrotu do polskiej polityki. Wydaje mi się, że w Polsce jest już „skończony” z kilku powodów, w tym z tego ostatniego też.
  Chodzi mi o to, że Prezydent Duda zwany często Adrianem czy Długopisem olał Donalda Tuska zwanego Rudym, cienkim moczem i z pewnością nie Duda na tym straci w wysokości „słupków-głupków”. Mówiąc skrótowo, refleksja tubylców jest taka – A po jakiemu Duda miał rozmawiać z Tuskiem? – po niemiecku?
  I to jest clue tej sprawy. Po niemiecku to w chwilę po odmowie Tuskowi pogadał sobie telefonicznie z Mutti.

 136. E
  21 lipca o godz. 18:46

  „No ptzerciez mowie, ze z jednej strony byla Zbrodnicza Zydokomuna – a z drugiej komunisci aryjscy, do ktorych jakos nikt zadnych pretensji nie zywi”.

  Ja mam pretensję do wszystkich postkomunistów i komunistów ― aryjskich oraz niearyjskich (chińskich kambodżańskich, indonezyjskich itd.), eurokomunistów, trockistów, maoistów, anarchistów, autonomistów etc. Obecne najgroźniejsza wydaje się neomarksistowska komuna, która zagnieździła się w Brukseli, skracając sobie nazwę, z Soviet Union na Union, ale maniery ma podobne.

 137. @Waldek

  „ięc w najbliższych wyborach nie ma żadnych szans. Z nikim w żadnej debacie wyborczej nie wygra”

  ???

  W jakich znowu „nastepnych wyborach”?

  Warto tu przypomniec, ze Jego Ekscelencja Jasniepan Prezydent Iggacy Moscicki jak zaczal rzadzic w roku 1926-tym – to rzadzil sobie bez pzreszkod az do slynnej operacji pod Zaleszczykami plus jeszcze dwa tygodnie.

  Kto ma w reku wojsko i policje, nie musi organizowac wyborow. Odbeda sie byc moze jakies wybory parlamentarne, juz bez Zbrodniczej Opozycji, z jedna, Jedynie Sluszna lista wyborcza. Warto przypomniec, ze jak juz w II RP nastal Porzadek, to w wyborach (1938) byla tylko jedna lista. Znaczy Jedynie Sluszna.

 138. Po tzw.obaleniu komuny katolicy inspirowani przez tzw.doradców czyli agentów CIA przebrali się na zachodnią modłę w partyjne szaty.Jak w komunie Front Jedności Narodu co lubi Kukiz z Łosiowa suweren jako partner do rozmów z komunistami.Ale reprezentantów suwerena wyznaczał miejscowy sekretarz za talon na malucha czy przydział kombajnu co dziś ma robić Ziobro.Zbiórkę na suweniry ma zapewnić Morawiecki nawet za cenę podatku od komina i murowanego ogrodzenia. Katolicyzm w IV RP nie jest reformowalny na szanowanie państwa świeckiego.Parlamentarzyści to dalej katolicy i bawią się w dobrego i złego patriotę.Tak sobie myślę,że jak kolejny raz Kaczyński warknie do budy mordy! To skulą ogony i wrócą często to tej samej parafii w ramach klauzuli sumienia.To jest moje światełko w tunelu pisowskiej dewocji i niemego KK.

 139. @legat
  Takie spekulacje nie mają sensu. W życiu różne rzeczy mogą się zdarzyć, a ja się mogę tylko założyć, że rzecz pójdzie w takim właśnie kierunku. To znaczy, że Kaczyński pracuje bezpośrednio pod Tuska.

  Na mnie ten trick nie zadziała, bo uważam Tuska za równie czarny charakter jak ten Kaczyński a obu za wspólników. Ale wielu może się nabrać i sprawy inaczej widzieć. Jakby nie było Tusk ma bardzo prestiżową funkcję na szczeblu międzynarodowym a jego nieobecność może budzić u niektórych tęsknoty. Ale jak mówiłem, dłużej spekulować na ten temat nie ma sensu.

 140. @Mauro Rossi

  ” maniery ma podobne.”

  Koszmar. Ale w takim razie nic chyba nie stoi na przeszkodzie, zeby sie wyniesc z tej wstretnej, zlej i niedobrej Unii? Nie przystoi chyba, aby Narod Bohaterow, ktory Wlasna Piersia Ratowal Europe przed Zbrodnicza Zydokomuna w roku 1920-tym – nalezal do tej bezboznej Unii, gdzie gender sie pleni, chmary „ciapatych” molestuja biale kobiety i strefy szariatu obejmuja kolejne metropolie.

  Tyle ze na razie to miliony Polakow zaglosowaly nogami i osiedlily sie wlasnie w tej zlej i niedobrej Unii. Nastepne setki tysiecy pchaja sie jeden przez drugiego. Jakis Jerzy Grunwald wprawdzie glosi, ze „wrocil” bo w niedobrej Szwecji „nie da sie zyc” – ale dziwnym trafem dalej figuruje w spisie mieszkancow i dalej trzyma swoje mieszkanie w blokach.

  Moze jednak nie mam racji, bo PiS oglosil, znaczy GUS oglosil, ze PiS policzyl ze krzywa rosnie. A deficyt maleje. I dobrze sie dzieje.

 141. Mauro Rossi pisze: -„Proponuję też wymianę myśli z pominieciem insynuacji. Muszyński był oficerem wywiadu niepodległego państwa. Albo masz szacunek dla swojego państwa albo go nie masz.”

  Mauro,
  są tacy „byli oficerowie wywiadu niepodległego państwa”, którzy władzy PiS zawdzięczają to, że od października 2017 będą mieli maksymalnie 1730 złotych emerytury. Wymaganie, by mieć szacunek do takiego państwa, które w ten sposób traktuje swoich funkcjonariuszy to zdecydowanie przesadne wymagania.

 142. @Mauro Rossi

  ” T-Mobile, Orange ― tu już idą co roku gigantyczne kwoty”

  Czysty horror. Okropnosc.

  Nic chyba jednak nie stoi na przeszkodzie, zeby wyniesc na kopach wstretne, wraze korporacje telekomunikacyjne. ALbo przykrecic srube podatkowa tak, zeby zipnac nie mogly. Wtedy same sie wyniosa.

  Wtedy przynajmniej w dziedzinie telekomunikacji zapanuje Porzadek. I zrobi sie Narodowo i Patriotycznie. Tak bylo az do 1989-go roku. Jak ktos zlozyl wniosek o telefon w roku dajmy na to 1977-ym, to jakies pietnascie lat pozniej juz sie u niego pojawial monter i instalowal telefon. A jak mieszkaniec Sieradza zamawial miedzymiastowa do Pultuska, to czasem po zaledwie dwoch dniach otrzymywal polaczenie.

 143. @Mauro Rossi

  „Czy może dziwić obecny wrzask za granicą, no przecież oni codziennie tracą konkretne pieniądze? ”

  Zgadza sie, zbrodnicza Unia, komunisci pod innym szyldem („neomarksistowska komuna, która zagnieździła się w Brukseli”) zyje glownie z tego, ze eksploatuje i wykorzystuje Polske. Eksploatuje, wykorzystuje, wrzask tylko o „konkretne pieniadze”. W odroznieniu od szlachetnych Polakow, ktorzy kieruja sie wylacznie Dobrem Ojczyzny oraz Idealami – zbrodnicza Unia wrzeszczy, bo im chodzi tylko o „pieniadze”.

  Po co zatem nalezec do tej zlej i niedobrej Unii? Droga wolna, nikt tam nikogo na lancuchu nie trzyma. Nie przystoi chyba, aby Narod Bohaterow, ktory Wlasna Piersia Ratowal Europe przed Zbrodnicza Zydokomuna w roku 1920-tym – nalezal do tej bezboznej Unii, gdzie gender sie pleni, chmary „ciapatych” molestuja biale kobiety i strefy szariatu obejmuja kolejne metropolie.

  Tyle ze na razie to miliony Polakow zaglosowaly nogami i osiedlily sie wlasnie w tej zlej i niedobrej Unii. Nastepne setki tysiecy pchaja sie jeden przez drugiego. Jakis Jerzy Grunwald wprawdzie glosi, ze „wrocil” bo w niedobrej Szwecji „nie da sie zyc” – ale dziwnym trafem dalej figuruje w spisie mieszkancow i dalej trzyma swoje mieszkanie w blokach.

  Moze jednak nie mam racji, bo PiS oglosil, znaczy GUS oglosi
  l, ze PiS policzyl ze krzywa rosnie. A deficyt maleje. I dobrze sie dzieje.

 144. @Wiesiek59

  „Większość gadżetów typu smartfon, czy rower, kupowana jest NA KREDYT.
  Czyli, scedowano zamozność iluzoryczną, zzewnątrzobjawową, na banki, lichwę, pozorne promocje, marketingowe działania.”

  Zgadza siie, smartfon kosztuje przeciez zawrotna kwote czerystu czy nawet pieciuset zlotych, tyle to nikt nie ma gotowka. Przeciez to ponad tygodniowka netto, cena zaporowa. Bo normalna komorke to i za dwiescie sie kupi. Tez cena zaporowa.

  Dobrze i dostatnio to bylo w czasach, kiedy rzadzil General Jaruzelski. Wtedy to urzedowa cena telewizora marki Jowisz wynosila 90 tys zl. Oczywiscie za te cene to mozna sie bylo cmoknac, ale za stowe to juz by dostal. Tanio jak barszcz, zaledwie szesc miesiecznych pensji. Kazdy mogl z kieszeni wyjac.

  W dzisiejszych okropnych czasach plaski telewizor 43 cale to az 1500 zeta, czyli trzy tygodnie pracy (cztery tygodnie najgorszej pracy). Od razu widac, ze drozej i gorzej, krwawi kapitalisci drenuja i wykorzystuja.

 145. Bezczelny komentarz Komorowskiego:

  „- Zapytam panów z PiS: kto zrobił wiceministrem sprawiedliwości, a potem członkiem Krajowej Rady Sądownictwa pana sędziego Andrzeja Kryże, który mnie wsadzał do więzienia w czasach komunistycznych za demonstracje antykomunistyczne. Kto go uczynił sędzią tak poważnym? Jarosław Kaczyński, bo to był jego wiceminister sprawiedliwości. Jak tu uwierzyć w jakąkolwiek dekomunizację? – mówił Komorowski.”

  Szczerze oburzony wypowiedzia Komorowskiego, ktory tak brzydko i nieladnie wypowiada sie o p t Panu Kryze, przejety do glebi, wydaje okrzyk „aj-waj giewalt”.

 146. W ramach taniego państwa należy ogłosić amnestię dla katolików i deportować lub stworzyć możliwość odbycia kary w Watykanie. Tak sobie myślę bo Watykan apeluje o przyjęcie uchodżców.A Watykanowi nie odmawia sie w IV RP.

 147. Mauro Rossi
  21 lipca o godz. 18:15
  Muszyński jest sędzią TK, wiceprzewodniczącym trybunału, wybranym przez Sejm RP i zaprzysiężonym przez prezydenta. Tym różni się od sędziów „nie-dublerów”, wybranych przez koalicje PO-PSL „na zapas” 8 października 2015, na kadencje zaczynające się w listopadzie i grudniu 2015.

  Mój komentarz
  Rossi konsekwentnie kłamie na EP robiąc wrażenie że dyskutuje. Rossi twierdzi w domyśle, okrężnie, że Parlament z większością PO wybrał 5 sędziów TK „na zapas” Nie trzeba być wybitnym śledczym ze zdolnościami matematycznymi, by dojrzeć, że Sejm z większością PO wybrał 2 sędziów na zapas – nieprawnie.

  Następny sejm z większością PiS postanowił mieć gdzieś to PeOwe na zapas lub nie na zapas i postanowił w amoku po wielkiej wygranej w wyborach parlamentarnych „unieważnić” w ogóle wybór sędziów do TK przez poprzedni Sejm. Nie pięcioro, nie troje, nie dwoje, tylko unieważnił cały wybór, bo dopatrzył się w regulaminie sejmowym literki „i”, którą potraktował jako cenne znalezisko, jako wymówkę, jako koło ratunkowe dla swojego zamachu na państwo i prawo.

  To „unieważnienie” było podeptaniem arytmetyki, logiki, zdrowego rozsądku, zasad państwa prawa, konstytucji i regulaminu sejmowego. Sejm ten wybrał na nowo troje sędziów którzy zostali dublerami (na miejsce legalnie wybranych troje sędziów przez poprzedni sejm), po czym macherzy z PiSu zaczęli głosić, że wszystko jest OK, nie był złamania żadnych praw, zasad, konstytucji, regulaminów, ani logiki, nie ma żadnych sędziów dublerów, są sędziowie zaprzysiężeni przez PAD.

  Bo gdy PiS unieważni i wybierze na nowo, to prezydent z PiSu zaprzysięgnie choćby konia. Tak argumentują PiSowcy, a Rossi, jak katarynka powtarza, nie ma sędziów dublerów, nie ma sędziów dublerów, nie ma.

  Wczoraj sejm unieważnił konstytucję orzekając, że ”ulegają wygaszeniu kadencje sędziów Sądu Najwyższego z wyjątkiem… Po prostu ulegają. Kto o tym decyduje? Minister Ziobro jednoosobowo wskazuje, tworzyw trakcie trwania kadencji sędziów (określonej przez konstytucję!) na nowo cały skład sędziowski Sądu Najwyższego.

  To się nazywa kontrola władzy wykonawczej nad władzą sądowniczą w trakcie sprawowania urzędu przez sędziów. Kontrole pełna. Kogo palec wskaże, tego z listy wymaże, kogo palec pominie, ten będzie jak na minie.
  Pzdr, TJ

 148. E
  21 lipca o godz. 19:46

  Widziałem takie i po 4 000…..

  Czy nasze „ukomórkowienie” jest wyższe czy niższe niż w Pakistanie, Egipcie, Meksyku?
  Trudno mi powiedzieć.
  Ale, umasowienie produkcji wpływa na dostępność i cenę.
  To nie jest jakakolwiek oznaka czegokolwiek.

  Taka oznaką jest poziom dochodów, czy zadłużenia społeczeństwa.
  A z tym bywa znacznie gorzej.

  Poziom dostępnosci telewizorów w latach 80′ na przykład, chcesz porównywać z jakim krajem?
  Jaki punkt odniesienia?
  Indie, Meksyk, czy Niemcy?
  Prowincja, czy stolica?

  Stosujesz sztuczki socjotechniczne, porównując nieporównywalne dość wybiórczo.
  Przeciętny standard życia w PRL znacznie wyprzedzał- i dalej wyprzedza obecnie- standardy życia większości krajów świata.
  Tyle że obecnie się cofneliśmy.
  Teraz mamy to nie za swoje, ale za zachodnie kredyty i krwawicę naszych gastarbeiterów, w ilości bodaj pięciu milionów.
  Sukces?
  Dość Pyrrusowy moim zdaniem.
  Pozbądźmy się kolejnych pięciu milionów.
  Polepszą nam się wskaźniki na głowę mieszkańca spektakularnie.
  Czy byt przeciętniaka?
  Wątpię, skoro ci nieprzeciętni, będący drożdżami każdej społeczności, inicjatorami zmian, wyjadą, by budować prosperity innych nacji…..

 149. Tusk: O tym, dlaczego koalicja PO-PSL przez osiem lat rządów nie zreformowała sądownictwa:

  „Byliśmy świadomi, że polskie sądy nie zawsze pracują dobrze, rozmawialiśmy o tym często ze środowiskiem. Nasze reformy miały na celu przyspieszenie postępowań. I jako premier zawsze zatrzymywałem się tam, gdzie słyszałem bardzo wyraźny sygnał: to może naruszyć niezawisłość sędziów. Wśród sędziów nie znajdują się wyłącznie anioły. Ale to w żaden sposób nie uzasadnia odebrania sądom niezawisłości. To nie jest leczenie dżumy cholerą To jest leczenie grypy cholerą”. (TVN24)

  Przez osiem lat wiedzieliśmy, że jest źle, chieliśmy coś robic, ale właściwei to nie bardzo, bo musielibyśmy zadrzeć z „niezawisłością” (czytaj: interesami) korporacji sędziowskiej, która sama się wyznacza, mianuje, organizuje, nagradza.

  Czy ten Tusk to nie pajac?

 150. Tak słucham kątem ucha Senatu….

  Nie powołano w ciągu dwóch lat 600 sędziów.
  Zator?
  Czy działania celowe?
  Etaty blokuje się dla kogo?
  Nominantów- koniunkturalistów?

 151. Ten polityczny burdel w Polsce po obaleniu tzw.komuny to klęska katolików pod partyjnym owczym kożuszkiem.Mają władzę ale nie mogą dobrać się do książeczki zwanej konstytucją więc na nią sikają.Tak sobie myślę o politycznych obszczymurkach na smyczy Kaczyńskiego. Moczarze !

 152. Mauro Rossi
  21 lipca o godz. 20:50
  Czy ten Tusk to nie pajac?

  Mój komentarz
  Rossi,Tusk, to nie żaden pajac, lewak, komuch, czy złodziej, to zdradziecka morda, współmorderca śp. brata Prezesa. Czy to dotarło do Ciebie?
  Pzdr, TJ

 153. Bogu dziękować za Smoleńsk bo to było ostrzeżenie dla grzeszników.Wszak Bóg daje i zabiera nawet najbliższych.Po Smoleńsku zacząłem wynosić śmieci a do żony zwracać się Kochanie.Bo nie znamy ani dnia ani godziny kiedy nie zobaczymy się. Tak sobie myślę,że warto być spolegliwym wobec wyroków boskich niż zbijać kapitał polityczny co jest grzechem.A porządkowanie świata zacząć od siebie oszczędzony bliżniaku.

 154. @Wiesiek59

  „Czy nasze „ukomórkowienie” jest wyższe czy niższe niż w Pakistanie, Egipcie, Meksyku?
  Trudno mi powiedzieć.”

  Latwo powiedziec. Wystarczy popatrzec na pierwsze lepsze zestawienie dostepne w sieci.

  „Taka oznaką jest poziom dochodów, czy zadłużenia społeczeństwa.
  A z tym bywa znacznie gorzej.”

  Poziom dochodow jest zupelnie tragiczny. A wlasciwie to jeszcze gorszy. A dziwnym trafem kazdy ma samochod, smartfona, laptopa, ludzie pryzwoicie ubrani, obuci, mlode pokolenie o glowe wyzsze niz srednia sprzed 25 lat. Przeliczajac na kielbase – za miesieczna pensje dzis mozesz kupic dwanascie razy tyle kielbasy za miesieczna pensje niz pod koniec lat 80-tych. Z ta jeszcze roznica, ze nie musisz stac kilku godzin w ogonie.

  Czy to umasowienie produkcji, czy uprodukcyjnienie masy – to juz nie na moja glowe. Za to kazdy widzi, ze przeliczajac na roboczogodziny – to mozesz kupic iles razy wiecej wedliny, jajek czy co akurat jadasz niz w PRL-u.

  „Teraz mamy to nie za swoje, ale za zachodnie kredyty i krwawicę naszych gastarbeiterów, w ilości bodaj pięciu milionów.”

  Kazdy eksportuje to co ma do wyeksportowania. Jeden zegarki Tissot i Omega, drugi Mercedesy, trzeci rakiety Spike ibsl-e Heron TP. A czwarty – jak nie ma lepszego artykulu – to eksportuje sile robocza. ALbo od razu za granice albo w eksporcie wewnetrznym (znaczy sile robocza do tych fabryk Roll Royce Morawieckiego).

  To juz kwestia tego, co w danym kraju umieja wytworzyc. W Szwajcarii umieja tluc Tissoty i Omegi. W Niemczech nienajgorzej udaja sie auta. A sa kraje, gdzie przede wszystkim dobrze jest postawiona produkcja sily roboczej, Znaczy co rok to prorok. Problem w tym, ze jak mozna przywiezc czy przeszmuglowac zza otwartej granicy pigulki, to i ta dziedzina produkcji podupada. A podupada juz od paru lat.

 155. @Wiesiek59

  „Wątpię, skoro ci nieprzeciętni, będący drożdżami każdej społeczności, inicjatorami zmian, wyjadą, by budować prosperity innych nacji….”

  Pelno wyjechalo, dlatego Polacy pracujacy na zagranicznych uczelniach kosza nagrody Nobla i medale Fielda jeden za drugim. Na przyklad … ten … albo … ten tego … jakos nie moge sobie przypomniec. Ale za to Polacy za granica, ci nieprzecietni, zakladaja wielkie koncerny. Na przyklad…

 156. tejot
  21 lipca o godz. 20:46

  „Rossi twierdzi … Parlament z większością PO wybrał 5 sędziów TK „na zapas” …. Sejm z większością PO wybrał 2 sędziów na zapas – nieprawnie”.

  A których to łaskawco? No których konkretnie? Uprzejmie informuję, że PO-PSL wybrała 8 października 2015 uchwałą Sejmu całą „piątkę na zapas” w jednym głosowaniu? Tyle czasu minęło, a jeszcze do tego nie doszedłeś? 🙂 No wiec których wybrano rzekomo dobrze, a których źle i dlaczego? Nie wiesz? No nadal nie wiesz.

  ” sejm z większością PiS … unieważnił cały wybór, bo dopatrzył się w regulaminie sejmowym literki „ikoło ratunkowe dla swojego zamachu na państwo i prawo”, którą potraktował jako cenne znalezisko, jako wymówkę, jako” .

  Nie łaskawco, to był kompromitujący, ale drobiazg, ważniejsze dla prezydenta było to, że PO-PSL wybrała sędziów w nie swojej kadencji parlamentu. Wybrała ich przed wyborami na kadencje rozpoczynajce się po wyborach! Kapujesz wreszcie? A przecież 25 października suweren zmienił zdanie, cofając poparcie dla PO-PSL. To dlatego prezydent nie mógł przyjąć ślubowania od „pątki na zapas”, bo stoi na straży konstytucji.

  „Wczoraj sejm unieważnił konstytucję orzekając … że ”ulegają wygaszeniu kadencje sędziów Sądu Najwyższego …”.

  Nie leń się tejot, czytaj konstytucję o zmianie ustrojów sądów:
  Art. 180. pkt 5 brzmi tak:
  „W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia”.

  A właśnie mamy zmianę ustroju sądów.

  „Minister Ziobro jednoosobowo wskazuje …. na nowo cały skład sędziowski Sądu Najwyższego”.

  Nawet gdyby tak było, w końcu minister sprawedliwości ma mandat społeczny pochodzący z wyborów, a sędziowie to chyba wiesz, że takiego mandatu nie mają. Ale i tak nie znasz ustawy, którą komentujesz. KRS będzie wysuwać kandydatów do SN, a prezydent mianować. To jest rozwiązanie systemowe i kiedy ktoś inny będzie rządził w Polsce też będzie obowiązywało. Z góry możesz się cieszyć.

  „To się nazywa kontrola władzy wykonawczej nad władzą sądowniczą w trakcie sprawowania urzędu przez sędziów”.

  Sędziowie są absolutnie niezależni podczas orzekania, ale przecież sądy oraz procedury prawne na podstawie jakich działają podlegają ustawom, które Sejm uchwala. Od hipotetycznego wywierania presji na sędziego są odpowiednie paragrafy, więc nikt tak prostacko tego nie robi. Do tej pory robiło się inaczej, do sprawy Kamińskiego wyznaczany był sędzia Łączewski, a do sprawy Sawickiej Tuleya i orzeczenie było takie „jak powinno”. Teraz sędziowie będą do spraw losowani, rozumiesz? No i jest dramat, trudno będzie chachmęcić. No i nie będzie można prowadzić walki politycznej przy pomocy sądów.

 157. E
  21 lipca o godz. 21:35

  „W Szwajcarii umieja tluc Tissoty i Omegi”.

  Dobrze powiedziane: tłuc. 🙂 Przy zegarkach swiss made tylko 50 proc. (wartościowo) części musi być ze Szwajcarii. To ozncza, że reszta może byc z Chin ― i zwykle jest. Chińskie nie musi być złe, tylko czemu jest tak drogie? Zważywszy na ceny swiss made watch przebitka na w ten sposób tłuczonych zegarkach jest fanastyczna, podobno tylko przy handlu narkotykami lub bronią jest lepsza. No ale skoro Roleksów tłucze się milion rocznie, a trudno go kupić taniej niż za 50 tys. (roleksowa niska pułka) to znaczy, że mamy świat przemysłowej i handlowej paranoi.

  Żyjesz Radziu przeszłością i to odległą. Za cenę szwajcarskiego zegarka w przypadku kupienia jednak Seiko lub Citizena zawsze dostaje się najmniej 5 razy tyle ― poziomu technicznego, jakość wykonania i niezawodności.

 158. E 21 lipca o godz. 19:00 + @MR zbiorczo. Komentarza nie budiet. A nie zgodzę się na autocenzurę. Spokojnie, nie obrażałem was.

 159. legat
  21 lipca o godz. 19:12

  Mauro, są tacy „byli oficerowie wywiadu niepodległego państwa”, którzy władzy PiS zawdzięczają to, że od października 2017 będą mieli maksymalnie 1730 złotych emerytury”.

  Otóż nie było to państwo niepodległe ani demokratyczne, więc porównanie jest wyjątkowo kulawe. Przypomnij sobie co robił wydział XI wywiadu za czasów PRL. A może tym staruszkom od czysto kryminalnej afery żelazo (lata 60.) należą się przywileje emerytalne?

  To tylko przykład: Jak służby PRL zabiły w Paryżu podwójnego agenta
  http://www.rp.pl/artykul/569094-Jak-sluzby-PRL-zabily-podwojnego-agenta.html#ap-1

  Służby mogą zabić (może się to zdarzyć), ale w szeczególnym przypadku i w obronie niepodległego państwa, ale nie sowieckiej guberni, bo to już łajdactwo.
  Te 1730 zł (500 USD) to i tak więcej niż zwykle mają ofiary SB. Przypomnij sobie jak po 1945 komuna traktowała oficerów przedowojennej dwójki, jeśli ich dopadła. Jakieś należne, przedwojenne emerytury im płaciła, czy częstowała ołowiem w tył czaski?

 160. @Mauro Rossi

  „Przy zegarkach swiss made tylko 50 proc. (wartościowo) części musi być ze Szwajcarii. To ozncza, że reszta może byc z Chin ―”

  Wiem, wiem, te szwajcarskie wcale nie sa szwajcarskie, sa zle i niedobre, skrocic i wyrzucic, polskie Blonie lepsze (choc ponoc werki maja szwajcarskie), choc te werki ponoc nie szwajcarskie tylko chinskei… W ogole lipa. Znaczy na kolkach. Rzecz jednak w tym, ze reszta swiata jakos nie wie jeszcze, ze to lipa. I kupuje tego badziewia za dziesiatki miliardow dolarow rocznie. CZemu tak jest? Pewnie dlatego, ze Rotszyld do Sorosa zadzwonil. Niemniej jednak caly swiat to-to kupuje – a Szwajcarzy maja kase.

  „Żyjesz Radziu przeszłością i to odległą. Za cenę szwajcarskiego zegarka w przypadku kupienia jednak Seiko lub Citizena zawsze dostaje się najmniej 5 razy tyle”

  No i gites. Ja nie pisze o ty, czy lepiej kupic zegarek szwajcarski czy Seiko – tylko o tym, ze Szwajcarzy na tych swoich zegarkach tluka kosmiczna kase. Oczywiscie to zle i niedobrze – mam nadzieje, ze jak ty razem z Panem Ministrem Morawieckim wezmiecie sie za te dziedzine gospodarki, to caly swiat bedzie kupowal Blonie („Dobre bo polskie”). Mysle, ze najdalej za pol roku Blonie wykonkuruja Tissota.

  A na razie najwazniejsza Repolonizacja Gospodarki. Na przyklad poprzez przeniesienie montazu silnikow lotniczych RR do Polski.

 161. „..zdrowy pierwiastek z zewntrz..” Ziobro siebie uwaa za ten zbawienny pierwiastek.
  Tylko czeka jak wypierwiastkuje nieszczęsnych Polaków.
  Ciągle powołuje się na amerykański system, a albo nie ma o nim pojęcia, albo świadomie manipuluje opinią publiczną jak judasz, wiedząc dokładnie jak jest.
  Wykorzystuje jak typowy łobuz wypowiedzi krytyczne autorytetów prawniczych.

  Nagrywanie bez pozwolenia nigdzie w zdrowych społeczeństwach nie jest dopuszczane. Podsłuchiwanie, prowokowanie i inne paskudne metody
  Ja nie jestem za ochroną złodziei i oszustów ani małych, ani dużych, ale to nie tędy droga, którą proponuje „zbawiciel” Ziobro”. Ten uzurpator nawet w swoich wypowiedziach udowadnia jakim wstrętnym manipulatorem jest i kłamcą.
  On w imię zasady „cel uświęca środki” nie cofa się przed niczym. Horyzont, na którym jaśnieje jego robiespirowska władza eliminuje w jego czymś w rodzaju szczególnego sumienia jakiekolwiek wątpliwości.
  Ten walczący , jeden sprawiedliwy NIE ZDAŁ egzaminu na prokuratora. To pokazuje jaką wiedzą prawniczą się on posługuje. Złość, mściwość, bezwzględne dążenie do władzy, to są prawdopodobnie główne idee mu przyświecające.

  Gdyby nie to, że jestem przekonana o podłych motywach, które Ziobrą powodują, to bym myślała, że urwał się z choinki i w obłędzie niewiedzy a powodowany szczerą walką o sprawidliwość po prostu bredzi.

  Pozdrawiam wszystkich, którzy z troską myślą o naszej Ojczyźnie.

 162. Mauro Rossi
  21 lipca o godz. 21:49
  tejot
  21 lipca o godz. 20:46
  „Rossi twierdzi … Parlament z większością PO wybrał 5 sędziów TK „na zapas” …. Sejm z większością PO wybrał 2 sędziów na zapas – nieprawnie”.
  A których to łaskawco? No których konkretnie? Uprzejmie informuję, że PO-PSL wybrała 8 października 2015 uchwałą Sejmu całą „piątkę na zapas” w jednym głosowaniu? Tyle

  Mój komentarz

  1) Rossi, Sejm z większością PO wybrał troje sędziów zgodnie z prawem, dwoje sędziów wybrał na zapas.
  Troje sędziów zostało wybranych prawidłowo, ponieważ ich kadencja kończyła się przed upływen kadencji wybierającego ich sejmu.

  Dwoje sędziów zostało wybranych nieprawidłowo – na zapas, ponieważ zostali wybrani na miejsce tych, których kadencja wygasała w grudniu, czyli po zakończeniu kadencji sejmu wybierającego.

  PiSowscy teoretycy państwa i prawa przyznali swojej większości sejmowej takie prawa:

  a) unieważnienie wyboru przez poprzedni sejm wszystkich sędziów TK, w tym troje tych wybranych prawidłowo oraz dwoje nieprawidłowo.

  Sejm nie ma prawa unieważniać jeżeli coś jest ważne lub nieważne z mocy prawa.

  Takie unieważnienie przez sejm konstytucyjnie wybranych trzech sędziów TK, to nie tylko bezprawie, to zamęt i bałagan w państwie.

  Wybór trojga sędziów przez sejm z większością PO był ważny z mocy prawa. Wybór dwojga sędziów przez sejm z większością PO był nieważny z mocy prawa. Unieważnianie wyboru sędziów – jednego ważnego, drugiego nieważnego od samego początku jest bezczelnością, tupetem deptaniem konstytucji, kpiną z instytucji Trybunału Konstytucyjnego, z prawa i z obywateli.
  Rossi, Twoje kłamstwa o nieważności wyboru wsystkich pięciu sędziów TK przez poprzedni sejm niczego nie zmienią.

  2) Rossi, minister Ziobro nie ma żadnego „mandatu” do wskazywania, komu kadencję sędziego Sądu Najwyższego się wygasza, a komu nie. Kadencję sędziego Sądu Najwyższego określa konstytucja, a nie Ziobro.
  Powoływanie się na mandat społeczny, który ma uprawniać do deptania Konstytucji, to niezła machlojka, trick propagandowy i podpucha dla ludu spreparowana przez teoretyków państwa i prawa obrobionych przez urząd nauczycielski Prezesa.
  Pzdr, TJ

 163. Ja pamiętam PRL i ich motywacje, ich retorykę. To jak PS i jego przedstawiciele bredzą dzisiaj, jest DOKŁADZIE kopią tamtego casu. Mowa: jak wam się nie podoba, to zgłoście do Trybunału Konstytucyjnego…… jest gorzej niż śmieszne, URĄGA inteligencki każdego, który się nią posługuje. Magister sędzia Przyłębska, z której zrobiono przewodniczącą przypomina DOKŁADNIE żart z parlamentu, którą zrobił Kaligula przyprowadzając konia jako senatora. Pokazał jednoznacznie jaką wagę ma Senator. To nie był obłęd, to było udowodnienie jednoznaczne jakimi kukłami są senatorowie i jakie znaczenie ma ich zdanie.
  BTW mgr. Przyłębska uzyskała NEGATYWNE opinie prawników o jej wiedzy i umiejętnościach zawodowych. Jak ona sprawuje tę rolę, którą uświęcił tzw prezydent, każdy kto ma odrobinę słynnego oleju… WIDZI jak na dłoni.

 164. swoisty pragmatyzm Ziobry: taka prawda dobra jaka mi wygodna!!
  Ziobro głośno mówi: jak ja będę miał w ręku prokuraturę, ministerstwo sprawiedliwości i sądy to będzie dopiero prawdziwa demokracja. Dopuki to się nie stanie wg Ziobry demokracji nie ma ani śladu.

 165. @tejot

  „Sejm nie ma prawa unieważniać jeżeli coś jest ważne lub nieważne z mocy prawa.”

  Ee tam.

  Nie sejm – a rzad czy ktorys z ministrow rozpoczal urzedowanie proba _uniewaznienia transakcji_ sprzedazy kolejki na Kasprowy Wierch.

  „Minister infrastruktury polecił podległym mu urzędnikom sprawdzenie, jak unieważnić sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch. – Chyba nie jesteśmy w sytuacji, że prawowitym właścicielom można zabierać majątek? – dziwią się zarządzający kolejką.”

  „W Ministerstwie Infrastruktury trwają intensywne prace nad możliwościami unieważnienia sprzedaży Polskich Kolei Linowych, do których należy kolejka na Kasprowy Wierch. Resort chce rewizji tej transakcji, mimo że od dwóch lat firma za pośrednictwem zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Altura należy do funduszu Mid Europa Partners (MEP), właściciela m.in. sklepów Żabka. Fundusz wyłożył prawie 215 mln zł na objęcie blisko 99 proc. kapitału PKL”

  To chyba oczywista oczywistosc, ze jesli dzis uznamy, ze jakas transakcja, ktora sie odbyla iks lat temu, jest zla i niedobra – to mozna ja wziac i uniewaznic. Uniewaznic mozna nie tylko wybor sedziow czy costam – ale takze dowolna transakcje handlowa czy finansowa.

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19399294,sprzedaz-kolejki-na-kasprowy-wierch-bedzie-uniewazniona.html

  Z tego pwowodu nalezy sie spodziewac iz ilosc zagranicznych inwestycji znaczaco wzrosnie. Kazdy inwestor marzy o tym, zeby – jak juz zainwestuje miliard czy dwa w fabryke czy inny zaklad – zeby okazalo sie, ze transakcje sie uniewaznia. Znaczy wstecz. Nie ma co sie cackac i ceregielic, jak ktos ma pieniadze do skads je ma. Na biednego nie trafilo.

 166. Wielka kompromitacja katolickich rządów i niemego KK.Żeby rządzić trzeba mieć polityczne jaja a nie zbuki proroka.Tak sobie myślę,że wyszło szydło z cuchnącej wyborczej pisanki.Na Filipinach przysmak.

 167. Polecam posłuchać profesora Marka Safjana, który zaznacza, że tych ustaw nie można nazwać zwykłą reformą. Według byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, zmieniają one ustrój i oblicze systemu politycznego Polski.

  http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/czy-w-polsce-zmieni-sie-ustroj-polityczny,758878.html

 168. Popieram też bojkot parafii.Tam jest polityczna Sodoma i Gomora.Tak sobie myślę,że światełko na protestach nie może jawić się jako ogarek a potem świeczka u proboszcza.Siadanie okrakiem na barykadzie prowadzi do odparzeń.

 169. Absurd i skandal jednocześnie. Referendum konstytucyjne z 1997 bez progu frekwencyjnego, referendum prywatyzacyjne z 1996 z progiem 50%. Referendum konstytucyjne trzeba powtórzyć.

  Zgodnie z Ustawą Konstytucyjną z dnia 23 kwietnia 1992 r. o trybie przygotowania i uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, konstytucja zatwierdzona przez Zgromadzenie Narodowe miała być przyjęta w referendum niezależnie od frekwencji. Natomiast sama Ustawa o referendum z 29 czerwca 1995 r. w art. 9, ust. 1 stanowiła, iż referendum w sprawie istotnej dla państwa (inna kategoria referendum od referendum konstytucyjnego) jest wiążące, gdy bierze w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. W związku z nadrzędnością ustaw konstytucyjnych nad zwykłymi ustawami Konstytucja została więc przyjęta. Ważność referendum stwierdziło orzeczenie Sądu Najwyższego – Izby Administracyjnej, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 15 lipca 1997 r. (sygn. III SW 435/97).

 170. http://biznes.interia.pl/firma/news/sad-moze-nakazac-przedsiebiorcy-donosic-na-samego-siebie,2529527,1852
  Sodoma..i Gomora ma doswiadczenie jak na tym polskim dzrewie karmic korzenie.Kazimierz Kutz nazwał te roslinę Jemiołą..umie bowiem niezwykle zręcznie przesiąść sie na inne drzewo gdy obumiera pień i organizm usychajacego drzewa. Jemioła jest pasozytem zerującym na wierzbach i innych drzewach..ŻYJE KORZYSTAJĄC Z JEGO KORZENI..sama się nie ,,brudzi” zanadto glebą. No chyba ze nie ma innych mozliwości..Ale przez dzieje swoje już 2000 opanowała Jemioła sztukę praktyczną..gdy jej korzenie czuja brak soków ..przenosi sie na drzewo zapewniajace jej egzystencję. Tak też KK..POTRAFIŁ DOSKONALE ROSNĄĆ NA KOMUNIŹMIE JEDNOCZEŚNIE GO ZWALCZAJĄC, WSPÓŁPRACOWAĆ Z HITLERYZMEM, PINOCHETEM,FRANCO,MUSSOLINIM,…
  Polska Sodomia i Gomoria..to szczególna roslina…Wytworzyła nie do końca wiadomo jak ABSOLUTNĄ MIŁOŚĆ DO KSIĘDZA…
  Jemioła ciagnie ochoczo w Kaczystanie..ale i Miller pseudoateista karmił jemiołę ..by zachować władzę..i inni Jemiola wie ze lud i intelektualiści jakimi by nie byli wszyscy łakną kropidła przy pochówku..Nieboszczyk ma to w …ale rodzina!
  Stad też jemioła jest wszędzie w przedszkolu ,w szkole w Strazy granicznej,pozarnej,marszałkowskiej.miejskiej ochotniczej..jest w culturze jest w wc..Niedługo nakaże się aby kury mosiły jajka z krzyżykiem a na szczotkach w.c. do czyszcenia muszli był znak wiary. Świnie kolczykowane tez będą miały krzyżyki na uszach i ryjach.
  Domy budowane na rzucie krzyża jak kościoły zostana zwolnione z podatku.. itp itd.
  Jak wogóle doszło w Polsce że ktoś odważył się pozwać księdza który chciał zapiąć rozporek dziecku? Zgroza.!
  Teraz Ziobro takie Niesłuszne rzeczy i decyzje odpowiednia Ustawa lub poufnym Okólnikiem.. załatwi..
  OJ BIEDNI..BIEDNI..BIEEEDNI..RODACY…
  ,,miałeś chamie czapkę z piór”!

 171. Guzdra,
  Wszystkiego Najlepszego, niech Ci zdrowie dopisuje, nudziarzu 😉

 172. Polska potrzebuje nowego ustroju.
  WŁADZA KONTROLNA
  Naród – suweren kontrolujący poprzez wybory i w razie konieczności poprzez obywatelskie nieposłuszeństwo wszystkie władze
  WŁADZA WYKONAWCZA
  Premier – wybierany w wyborach powszechnych
  Prokurator Generalny – wybierany w wyborach powszechnych
  WŁADZA USTAWODAWCZA
  Parlamentarzyści – wybierani w wyborach powszechnych
  WŁADZA SĄDOWNICZA
  Prezydent (jako prezes Trybunału Konstytucyjnego) – wybierany w wyborach powszechnych
  Sędzia Generalny – wybierany w wyborach powszechnych

 173. Guzdra, może w taki dzień Emma jednak się załamie i Ciebie potraktuje wyjątkowo –
  https://www.youtube.com/watch?v=xhtG5YrQ-lY

 174. Łolaboga, jakie une som durne te lewacy i lemindzy, une nie rozumiom, że ta ryforma sondownicza jest po to, żeby była sprawjedliwość, a nie jak za PełO, że tylko pół ludzi wygrywało w sądzie. Tera bendom wszystkie wygrywać. I sprawy nie bendom siem ciongli, tak jak siem ciongli jak rzondzili Tuskowe, co tylko bogate wygrywali, a bidne do kreminału szły albo sztrafy płacili, a komorniki trachtory im kradli a późni na działcy u Tuska, co kazał do siebi dawać i se jeździeł po działcy za każdem razem na innem trachtorze, a potem jak siem najeździł, to synu Michału dawał i un se jedźił aż do zdarcia a późni na złom i piniendzy tylko brał, a trachtory het przytopili na hutnictwo i jak znajdziesz, że to trachtor jak to już nie widać, bo ino szyna żelazna z tego zrobiona. A pózni jak te złodziejske prywastyznację zaczeni robić to wszystko pokradli szystki domy co żydki zostawili, to Polaków z niech wygnały, uremontowały se konfortowo se tera w tech departamentach mieszkajom. Ale przyjdzie na was, doczekacie wy sprawjedliwości, wy resorowane dzieci, wy ubeki byłe komunisty, już was pan prekurator wyźmie za pejsy, że wy inkie zamordowali i żołnierze wyklente. A prawda smolenska tyż już blisko ino patrzec, bo już pan Mynister Maciorewicz szysko załatwił predyzętem Trampem, co ma tajny film jak naszych mordowali i pokaże żeby szyskie widzieli, że bąba termosowo-barystyczna tam hukła i nie jedna tam była ino trzy albo i cztery. Kare śmierci siem wprowadzi, to siem Tuska powiesi za te trachtory najbardziej bo ludzi nie miały czem do kościoła jeździć i grzech miały.
  A Kopacz zwłoki miszała a mówiła, że nie, a zwłoki mieli dwie głowy, jak to ciele co siem u Helki Gnypowej urodziło, co dwie głowy miało i zara umarło i my zjedli. A te pretesty co tam telywizji ja widział – bić, bić i jeszcze raz bić, do roboty gonić, bo wszystkie tylko se tam łażom, mordy drom a robić nie ma komu!

 175. @jobbade

  :-)))
  :-)))!!!!

 176. @jobrave

  :-)))
  :-)))!!!!

 177. Dobry pan zgodził się spotkać z panią prezes SN. To są daremne nadzieje, ale rozumiem, trzeba się różnić od PiS.
  Dla mnie zaś wszyscy uczciwy sędziowie TK i SN powinni złożyć urząd i niech sobie Ziobro je obsadza kolesiami.

 178. radzilowJedwabne
  22 lipca o godz. 8:14

  @jobrave

  :-)))
  :-)))!!!!

  Dzięki, uśmiech z rana jak śmietana 🙂

 179. Lider,
  Nie podniecaj się i popatrz na p.o.prezydenta wybieranego przez suwerena. Wybrał Juratę! Jeśli wybierzesz w wyborach powszechnych idiotów nie przestrzegających żadnych zasad to jaki masz wpływ na nich po wyborach. Naszym jaśnie panom nikt nie podskoczy! USA wyraziły zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. I co? Ano kolejny raz waszczu już im pokazał środkowy palec! Wybraliśmy ludzi podkreślających na każdym kroku swój katolicyzm. A oni w dupie mają chrześcijaństwo i konstytucję . Wybierają z wiary i konstytucji tylko to co im odpowiada. Myślę, że nawet interwencja Stwórcy nic by nie dała. My spieprzymy wszystko ale winni są zawsze inni. Popatrz i wysłuchaj jeszcze raz posła JK z jego słynnymi mordami! Po nas choćby potop!

 180. Wyboru narodu nikt nie podważy. A wyboru jednej władzy przez inną władzę wszyscy mogą podważyć.
  W USA rządzi prezydent wybrany przez mniejszość. To jest demokracja?

 181. 22 LIPCA. Święto niepodległości. Polska zyskała państwo, chłopi ziemię a Polacy 45 lat spokoju i godnego życia. Gdyby kto wiedział, że po latach Polacy doznają takiej zniewagi, życia bez nadziei, w burdelu, w stanie wojny z sąsiadem, pod butem imperium i kościoła, w kłamstwie i poniżeniu. Widocznie na to zasłużyli.

 182. Pomyślałem, że Emma mogła by sfinansować naprawę klawisza PgDn.

  Natychmiast przypomniało mi się zalecenie żony:
  Nie rób wyjątków!

  I chyba dla Emmy ten projekt uzdrowienia sieciowej wymiany blablaniowej jest zbyt kosztowny.

  Fejs przymierza się do opłat, a Naczelnik zrezygnował z paliwowej.

  Paliwem tego bloga jest frustracja i przyprawy: pieprz i sól używane do pisania na nowo historii i na staro teraźniejszości.

  No i nie ma większej radochy, niż to że wariatka jeszcze tańczy. Jednak chłopcy nie założyli kominiarek i jawnie nikt nie poda kagańczyka.

  Lege artis ma swoje syntetyczne ujęcie wysłuchane przeze mnie gdy byłem jeszcze zapowiadający się, aspirujący i ulikowany let w blond:

  Jest dziesięc przykazań. No i co z tego?

  Czy Zbysio Ziobro weźmie @legata’a na swojego rzecznika?
  Teras kobita letkich łobyczajuf MY!!!

 183. Reforma rolna to było komunistyczne 500 + na wsi .Chłopi brali bo dawali choć to cudze nawet byłego dziedzica pryncypała katolika.To była poprzedniczka jak teraz nazywają złodziejską prywatyzację w Warszawie ale na wsi. Tak sobie myślę,że w katolickiej Polsce pomroczność powoduje pazerność. Co jest grzechem oczywiście ale bez konsekwencji dlatego wymyślono świeckie sądy,które nie są lubiane przez katolików.

 184. Z okazji rocznicy moich urodzin wszystkim życzącym mi wyzdrowienia poświęcam wyjaśnienie:

  Możecie mi naklkikać!

  także drewnianymi łyżeczkami!

  https://www.youtube.com/watch?v=aZQLYY4eiS4

 185. Spłacając zobowiązania (mimowolne) wobec @404 wspomagam ją uwyraźnieniem tropu literackiego drewnianych łyżeczek siostrzanych drewnianemu talerzowi.

  http://www.bernardynki.diecezja.tarnow.pl/wp-content/uploads/2012/11/Drewniany-talerz.pdf

 186. Ideowo wspierający PiS (czyli ci co robili to bez żadnych korzyści) niedługo bedą mogli powiedzieć.
  „Tak nam teraz dobrze, że dobrze nam tak”

 187. guzdra
  22 lipca o godz. 10:08

  „Z okazji rocznicy moich urodzin …”.

  No nie, ludzie tak długo nie żyją. 🙂

  Aczkolwiek sądy warszawskie uznawały roszczenia do kamienic w co lepszych punktach miasta ludzi 120-letnich, którzy przez pełnomocników (staruszkowie mieszkali w trudno dostępnych częściach globu) odzyskiwali majątek, czyniąc zadość sprawiedliwości społecznej, a sądom czyniąc inną zadość ― pod stołem.

 188. jobrave
  22 lipca o godz. 8:08
  Mój komentarz
  Świetne, mówisz prawdziwym Wolakiem. Prezes jeszcze tak nie potrafi, lecz mową „zdradzieckie mordy, kanalie, zamordowaliście mego śp. brata” bardzo się zbliżył do prawdy, a tym samym do prawdziwego Wolaka.
  Pzdr, TJ

 189. @Mauro Rossi

  „Aczkolwiek sądy warszawskie uznawały roszczenia do kamienic w co lepszych punktach miasta ludzi 120-letnich,”

  Jasne, tyle tylko, ze jakos nikt nigdy nie zobaczyl tych rzekomych „roszczen” „ludzi 120-letnich”. Niemniej jednak to, co MR twierdzi to na pewno prawda, sama prawda i tylko prawda. Skad my (czytelnicy bloga) to wiemy? No jak to skad: Przeciez sam MR zaswiadcza, ze MR mowi prawde. Podobnie jest z deficytem, uszczelnianiem i masowymi powrotami Polakow do Polski. PiS, znaczy GUS, policzyl, zmierzyl, zwazyl i wyszlo, ze deficyt maleje, krzywa rosnie i w ogole idzie jak po sznurku.

  A ze rzecz jest o sadach – to powiedzmy otwarcie: Nie ma to jak byc sedzia we wlasnej sprawie.

 190. 404
  22 lipca o godz. 3:16

  „Polecam posłuchać profesora Marka Safjana, który zaznacza, że tych ustaw nie można nazwać zwykłą reformą. Według byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, zmieniają one ustrój i oblicze systemu politycznego Polski”.

  Safjan robi ci wodę z mózgu. W rodzinie Safnajów to chyba rodzinne, jego ojciec był scenarzystą serialu „Stawka wieksza niż życie” (hit PRL), równie popularnego co zakłamanego. Otóż Safjan na użytek walki politycznej zmienia desygnat słowa ustrój. W reformie chodzi o ustroj sądów, który może być zmiony, wskazuje na to konstytucja. W TV24 chyba to zrozumieli, bo materiał opatrzono tytułem: „Czy w Polsce zmieni się ustrój polityczny?

 191. E
  22 lipca o godz. 11:02

  „Jasne, tyle tylko, ze jakos nikt nigdy nie zobaczyl tych rzekomych „roszczen” „ludzi 120-letnich”.

  Zajmują się tym prokuratorzy.

 192. @ Mauro Rossi
  Ja lubiłam „Stawkę wiekszą niż życie” . To nie jest film dikumentalny, więc nie rozumiem twojej krytyki.
  Jeśli chodzi o prof. Safjana to polecam wysłuchać ten program, a potem można samodzielną opinię sformuować. To zdecydowanie lepsze niż powtarzanie cudzych głodnych kawałków.
  Pozdrawiam

 193. E
  21 lipca o godz. 22:46

  „Mysle, ze najdalej za pol roku Blonie wykonkuruja Tissota”.

  W Polsce produkuje się zegarki: Balticus, Błonie, Vratislavia Conceptum, Xicorr, zazwyczaj mechaniczne, z werkami japońskimi (made in Seiko). Firma Bisset z kapitałem polskim produkuje w Szwajcarii i dlatego optruje zegarki napisem swiss made.

 194. 404
  22 lipca o godz. 11:19

  „Ja lubiłam „Stawkę wiekszą niż życie” . To nie jest film dikumentalny, więc nie rozumiem twojej krytyki”.

  Można nakręcić film o tym jak w czasie wojny Żydzi prześladują Niemców? Tak, ale należy zadbać, by nie był on dokumantalny tylko fabularny.

 195. @guzdra
  Nie poniał aluzji… Ale czy to tak, czy inaczej, to ja bardzo lubię czytać Pana z lekka „przetrącone” myśli.
  Mnie „Drewniany Talerz” kojarzy się ze wspaniałą rolą Kazimierza Opalińskiego.
  Ciekawe, czy to jest gdzieś dostępne?
  Pozdrawiam

 196. 404
  21 lipca o godz. 23:31

  „Ja pamiętam PRL i ich motywacje, ich retorykę”.

  Jestem niemal pewien, że ty lub twoja rodzina byłaś przyssana do cycka PRL. Wszyscy, którzy z tego cycka korzystali tak mówią, to jest ich standardowy „argument”, rodzaj katharsis.

  Nie cieszycie się, że Kaczyński jest jednym z was? 🙂

  ” … mgr. Przyłębska uzyskała NEGATYWNE opinie prawników o jej wiedzy i umiejętnościach zawodowych”.

  Mgr jest ok, ale pod warunkiem, że to J. Stępień.
  Przyłębska był sędziną w sądzie okręgowym w Poznaniu, ale nie należała do prawniczego establshemntu, więc miała z nim kłopot, a dziś sitwa podważa jej kompetencje. Przyłębska jest pierwszym prezesem TK znającym biegle kilka języków, czy taką zbrodnię można wybaczyć? Przenigdy.

 197. Rossi nie mając argumentów, wjeżdża na rodzinę, co jest wśród smoleńczyków popularną formą przyznawania sobie racji.
  A w ogóle tego Tuska trza zamknąć i zabrać mu te traktory, co z synem dostali od Ambergolda, a Ambergolda za pejsy i do noszenia kamieni. Niech noszą kamienie na kupę, bedą mieli swoją Polskę.
  Pzdr, TJ

 198. No to jaśniej zdala od latarni #4004

  Płotek = kratka = hasz = hash służy jako wskazanie numeru czyli liczebnika porządkowego a nie głównego. Teraz służy także, jako przedrostek dla utworzenia znacznika internetowego.

  Wcześniejsze ciepłe słowa pod moim adresem zobowiązały mnie do na poły żartobliwego wspierania w rozumieniu moich szarad i rebusów.

  Podany przeze mnie adres pokazuję grę – chyba – metalowymi łzeczkami.

  A drewniany talerz jest przenośnia traktowania starszych osób jako gorszego sortu.

  Co do rozumienia to chyba wróci do użycia akronim KPW = Komu potrzebne wyjaśnienia.

  A ten blog stał się placówką uniwersytetu trzeciego wieku.

  Skończą się wakacje i zacznie się polityka niegadana a pryszczata.

  Pozdrawiam.

 199. tejot
  21 lipca o godz. 23:16

  „Sejm z większością PO wybrał troje sędziów zgodnie z prawem, dwoje sędziów wybrał na zapas”.

  Zrozum wreszcie, Sejm wybrał ich przy pomocy jednej uchwały 8 października 2015, całą piątkę. Nie ruszając się z domu możesz to sprawdzić na stronie sejm.gov.pl

  „Troje sędziów zostało wybranych prawidłowo …”.

  No to dlaczego nie całą piątkę prawidłowo? I skad wiesz, że prawidłowo? 8 października 2015 nie było wiadomo, kiedy zakończy się kadencja Sejmu, bowiem:

  1. 8 pażdziernika 2015 nie było jeszcze wyborów.
  2. wybory odbyły się 25 października 2015
  3. nie było wiadomo na kiedy A. Duda zarządzi perwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji po wyborach. To od tego zależy koniec poprzedniej kadencji i początek nowej. Prezydent ma na to 30 dni, czyli mógł to być dzień np. trzeci lub trzydziesty od wyborów.

  W sensie litery prawa wybranie „piątki na zapas” było kosntytucyjnym przekrętem, w sensie ducha prawa ― tym bardziej, bo kiedy 25 październka 2015 zmieniły się preferencje suwerena to starzy sędziowie TK nadal urzędowali, ich kadencje nie jeszcze się nie zakończyły. Nie tylko zresztą nadużycie, ale także niedopuszczalna i bezczelna presja poprzedniej większości parlamentarnej, aby prezydent złamał i naużył prawa.

  ” minister Ziobro nie ma żadnego „mandatu” do wskazywania, komu kadencję sędziego Sądu Najwyższego się wygasza, a komu nie. Kadencję sędziego Sądu Najwyższego określa konstytucja, a nie Ziobro”.

  To znów nonsens, apelowałem byś przeczytał sobie właśnie przyjętą przez Senat ustawę o SN.

 200. Adrian ustawy nie podpisze i odeśle pod jakimś pozorowanym, błahym powodem do SN. Tak dla picu. Bo wszystko to jest wielkim picem.

 201. Fundacje idą na wojnę.

  https://wpolityce.pl/polityka/349913-ujawniamy-16-krokow-ktore-maja-sparalizowac-polske-i-odsunac-pis-inzynierowie-zbiorowej-histerii-maja-tajny-plan-wylaczmy-rzad

  Fundacja Fundacji Otwarty Dialog już dostała

  490 000 złotych Google Ireland
  210 000 Silk Road Biuro analiz i info sp zoo
  75 000 Europian exchange
  206 000 Igoria Trade sp akcyjna
  Darczyńcy indywidualni
  198 0000 Ludmyla Kozlovska
  70 000 Victor Miroshnikov
  115 000 Petro Kozlovsky
  30 000 Dmytro Iakushenko

  Czy to już wojna hybrydowa?

  Fundacja nadal zbiera pieniądze, co prawdopodobnie oznacza, że już dostaje pod stołem. W takim przypadku trzeba ogłosić publiczną zbiórkę, żeby mieć alibi dla lewej kasy.

  Jak ustalił portal Niezalezna.pl – zarejestrowana w Warszawie fundacja Akcja Demokracja rozsyła wiadomości z prośbą o wpłaty. Zebrane środki mają być przeznaczone m.in na „świece dla protestujących, zabezpieczenie demonstracji, wynajem sprzętu nagłaśniającego, kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej, koszty przewozu setek ludzi”. Kto sponsoruje Akcję Demokrację? Fundacja, którą nadzoruje były niemiecki wiceminister finansów, do 2016 r. zastępca szefa Deutsche Banku.

  Ciekawe co sponsoruje wesołe miasteczko (chodzi o karuzele watowskie).

 202. TJ,
  Wymieniając z Mauro poglądy i stanowiska dot. TK pomijacie bardzo istotny element a mianowicie ten – po kiego ….. PO przy współudziale Rzeplińskiego Biernata, Tulei i Komorowskiego chcieli całkowicie opanować TK i mieć tych „sędziów na zapas”?

  Dla mnie odpowiedź jest prosta – uwaga, (teraz będę insynuował) – ano dlatego między innymi by Polska przestała być największym w Świecie eksporterem telefonów komórkowych, by VAT od paliw był taki czyli 20% niższy niż obecnie i generalnie „by było tak jak było” a nie tak jak podaje np. portal „Niewygodne.info.pl”, czyli – Uwaga wszystkich skupiona na reformie wymiaru sprawiedliwości, tymczasem Ministerstwo Finansów potwierdziło wczoraj rewelacyjne wyniki stanu finansów naszego państwa. Dzięki walce z mafią wyłudzającą podatek VAT oraz rekordowym zyskom NBP, po czerwcu budżet kraju zanotował najwyższą w historii nadwyżkę wynoszącą +5,9 mld zł. To jednak nie koniec dobrych informacji. Okazuje się, że w maju zadłużenie Polski zmniejszyło się o 2,01 mld zł, a w perspektywie trzech ostatnich miesięcy, za które dostępne są dane (marzec-maj) dług uległ pomniejszeniu o 4,6 mld zł!

  Czy to tak trudno zrozumieć dlaczego ten nieestetyczny, brzydki PiS z przystawkami takimi jak Ziobro trzymają się w polityce jak „Chińczyki” u Wyspiańskiego?

 203. przed słowem „przestała” miało być NIE!! – przepraszam

 204. Uprzejmie donoszę niestosownym władzą</b, że panie Sylwia Chutnik ( czerwony wężyk świadczy, że z polskością tej pani jest cusik nie chalo ) i Grażyna Plebanek ( chm… wciąż ten wściekły atak na kościół!) napisały i opublikowały w polskojęzycznym tygodniku Polityka (#indeksu 369195) obrzydliwy paszkwil szydzący z Naczelnego Rewizora we współpracy z tajnym współpracownikiem ubecji o ksywce Gogol pracującym za rosyjskie pieniądze, w tekście którego sugerują polska biedę śmierdzącym kłamstwem o treści:

  Ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę ludzkości. Biada państwu, w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i pozbawienii wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią prawdę.

  ***

  W ramach zaostrzania się walki w czasie zbliżania się do zwycięstwa rewolucji Edek zmęczony plątaniem mu nóg w Tangu wnerwi siem i skieruje kolegę @Mauro Rossiego do poprawczaka, aby elitowe pitolenie zastąpił bęckami do jasnej cholery i do Konstantego Radziwiła Edka suwerena doprowadzając. Ktoś tego Tuska w tym kici przecież musi czołgać!

 205. legat 22 lipca o godz. 13:39 Zakładam, że to jest prawda. Nikt zresztą tego nie kwestionuje. Nie widzę jednak związku pomiędzy tymi danymi a rozwaleniem TK i sądownictwa w ogóle.
  Powstaje jednak pytanie, w jakim celu ten rząd gorączkowo poszukuje dodatkowych dochodów, skoro ma taką nadwyżkę, że mógłby jeszcze coś rozdać suwerenowi.
  Kłamstwa ministrów od budżetu i wszelkiej maści doradców ekonomicznych zawsze prędzej czy później wychodzą na jaw. Przytoczę tu sztandarową postać pani Bochniarz, która twierdziła do samego końca, że podwyższenie stawek minimalnych i normalne umowy o pracę skończą się ekonomiczną katastrofą. Skończyło się owszem, ale katastrofą dla rządzącej PO.
  Im więcej wiem na temat obecnej reformy, tym bardziej jestem przekonany, że to się długo nie ostanie. Nie można budować państwa w oparciu o czyjeś niespełnione ambicje, albo poczucie osobistej krzywdy i odrzucenia. Tak się niestety dzieje. Wystarczy poczytać życiorysy głównych mózgów od pisania Ziobrze ustaw. Oni pragną zemsty na środowisku, które ich odrzuciło. To nie są żadni ideowcy, tylko czystej wody manipulatorzy, uzasadniający swoje pomysły przykładami, że gdzie indziej też tak jest. A to jest akurat trzecia prawda Tischnera. To tak jakby twierdzić na podstawie wyborów z CCCP, że tam panowała demokracja.
  Poza tym osobiście zachowuję duży dystans do prawników, którzy w każdym kraju nawet najbardziej demokratycznym tak zapętlają język prawa, że normalny człowiek z dyplomem wyższej uczelni nie jest w stanie tego zrozumieć.
  Przywołuję w pamięci sierpień 80 i to co najbardziej mnie uderza to pewne podobieństwo. Wtedy też ten bunt powoli narastał. W lipcu mało kto znał nazwisko Wałęsy. Sam byłem zaskoczony tym, co się stało. Robili to przede wszystkim ludzie stosunkowo młodzi.

 206. @ Nauro Rossi

  „Można nakręcić film o tym jak w czasie wojny Żydzi prześladują Niemców? Tak, ale należy zadbać, by nie był on dokumantalny tylko fabularny.”

  Takie filmy powstały, nawet w Hollywood.
  Tylko co to ma do Stawki Większej Niż Życie?

  Co do rodzinnych wycieczek, to ktoś już to fajnie podsumował.

  Pozdrawiam

 207. 404
  22 lipca o godz. 14:20

  @ Nauro Rossi „Można nakręcić film o tym jak w czasie wojny Żydzi prześladują Niemców?

  „Takie filmy powstały, nawet w Hollywood”.

  I posyłają Niemców do komór gazowych?

 208. Waldek B

  „… w jakim celu ten rząd gorączkowo poszukuje dodatkowych dochodów, skoro ma taką nadwyżkę, że mógłby jeszcze coś rozdać suwerenowi.”

  Mała uwaga – w krajowej dyskusji politycznej od pamiętnego przemówienia Kornela Morawieckiego sprzed blisko 2 lat przewija się tzw „suweren”. Warto więc przypomnieć o co chodzi za Encyklopedią PWN.

  „Suweren (fr. < łac.), niezależny władca, monarcha nie podlegający niczyjej zwierzchności" – czyli jakby nie patrzeć persona a nie jakiś byt zbiorowy.

  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/suweren;3981622.html

  Kres "suwerenom" położyła w Europie Wielka Rewolucja Francuska.

  Ale w latach 30 XX wieku pojęcie "suwerena" odgrzał Carl Schmitt, niemiecki teoretyk państwa totalitarnego, by znaleźć jakąs formułę dla wodza narodu i partii czyli fuhrera. A więc znów persony.
  Carla Schmitta tak zgrabnie to pojecie zdefiniował:

  "Suwerenem jest ten, kto decyduje o stanie wyjątkowym".

  Tak więc polskie, współczesne interpretacje pojęcia "suweren" są nieporozumieniem. Nawet jesli inspiracją dla nich są wspomnienia z okresu PRL albo lektura "Teologii politycznej" Carla Schmitta. Lub publicystyka Fareeda Zakarii, bo na własne uszy słyszałem jak pewien nawiedzony prawnik publicznie twierdził, że suwerenem są Wartości. Oczywiście chodziło mu o wartości tzw "demokracji liberalnej".

 209. Bar Norte 22 lipca o godz. 14:30 Ja oczywiście używam słowa suweren prześmiewczo. W filozofii podoba mi się dawanie ludziom odpowiedzi na pytanie jak żyć. Lepieniem nowego człowieka zajmują się ideolodzy, którzy mają tyle wspólnego z filozofami co psycholog z psychiatrą. Ci drudzy mają na koncie takie sprawki, że lepiej nawet o tym nie myśleć. Co ważniejsze, oni w swoim czasie byli święcie przekonani, że coś odkrywają, leczą. Teraz wyobraźmy sobie, że współcześni lekarze psychiatrzy zaczynają odwoływać się do „zdobyczy naukowych” poprzedników. W polityce części graczy się wydaje, że można odwoływać się do skompromitowanych idei i nic im się nie stanie. Błąd.
  Stare idee są stare i nikt ich nie przywróci do życia w pierwotnej postaci. Jak coś od nich odejmiemy, coś dodamy to będzie to już coś nowego. Trzeba to tylko nazwać, a po latach gdy przestaną być aktualne znowu ktoś gdzieś wejdzie na jakąś mównicę i będzie bredził o przeszłości. Historia jest fajna i pouczająca, ale nie ma do niej powrotu.

 210. Niezbyt skomplikowane wyjasnienie roznicy miedzy Anc-chajmerem a Alz-chajmerem ..
  ( W pierwszym przyp. zostawia sie okno sam. otwarte na noc do polowy a w drugim calkowicie )
  Kiercelakowo- litewska ontologia pozwala latwo zrozumiec bez wloczenia sie po niebezpiecznych teraz zaulkach Catnerbury , ze w samym pojeciu Genialnej Strategii ( i co za tym „genialnego stratega „) tkwi koniecznosc jej stnienia ( bez niej nie istnialy by strategie gorsze , zle i te calkiem do Dupy nie nadajace sie nawet na krotki sezon Ogorkowy
  Genialnosc GS tkwi jej genialnej prostocie i zostala wynaleziona przed wiekami i tylko odswiezona przed Jozefa W. a ostatnio odkurzona ( z braku wolnych przestrzeni tymczasowo zmodyfikowana ) przez „genialnego stratega” zoliborskiego .
  ( wyciac w sensie dosl. wszystkich myslacych inaczej a ich rodziny wywiezc jak najdalej gdzie nikt ich nie uslyszy )
  Ze w kazdym normalnym kraju za to jedno czy dwa zdania „gs” zostalby zmuszony do rezygnacji z pelnienia f. publicznych ( takich za ktore bierze sie publiczne ‚piniadze’ )
  Z braku cymbalisty drugiego , conajmniej , moze juz trzeciego sortu ..
  https://www.bing.com/videos/search?q=Pan+Tadeusz+English+Version&&view=detail&mid=2C4C5A4BCF3FEE38CBA02C4C5A4BCF3FEE38CBA0&&FORM=VDRVRV

 211. Bylbym..
  Powinienem uprzedzic ‚Uwaga sarkazm sztachetowy’

 212. Rząd PiSu jest arcypolski i jest emanacja polskich potrzeb społecznych.
  Polska taka jest i to , żadne marzenia tego nie zmienią .
  Liczy się tylko rzeczywistość i nie ma się co łudzić .

 213. Waldek B 22 lipca o godz. 14:10 pisze: – Nie widzę jednak związku pomiędzy tymi danymi a rozwaleniem TK i sądownictwa w ogóle.

  Waldemarze B,
  insynuujesz, że twierdziłem jakoby jest związek między podanymi danymi a ”rozwalaniem TK i sądownictwa w ogóle”?
  To nieprawda, nie chcesz albo nie jesteś w stanie pojąć, że jest związek między próbą opanowania TK przez PO i utrzymaniem stanu państwa w takiej postaci w jakim było przed wygraną PiS, czyli o to by – mówiąc językiem Beaty Szydło – można było to państwo bezkarnie okradać. Do tego była potrzebna zdolność blokowania niezbędnych zmian w prawie, którą mógłby zapewnić „swój” TK. To tak trudno pojąć?

  To, że „totalna opozycja” rżnie głupa i udaje, że nie wie o co chodzi działa na jej niekorzyść, wydaje się.
  Moja pretensja do PiS jest taka, że wprowadzając swoje reformy cały czas chodzą „o jeden most za daleko” i partia ta w końcu poniesie konsekwencje swej arogancji.

  Gdybyś znalazł chwilę czasu, to proponuję poszukanie któregoś z ostatnich wywiadów z prof. Witoldem Modzelewskim, który jako przyczyny niskich dochodów z podatków upatruje m.in. w bardzo silnym lobbingu potężnych firm i korporacji, które niejako oddelegowały do pracy w Ministerstwie Finansów swych funkcjonariuszy, którzy cały czas pracują nad takimi rozwiązaniami w prawie i praktyce finansowej, by „optymalizacja podatkowa” była skuteczna. Ta „optymalizacja” to eufemizm, bo chodzi po prostu o okradanie państwa z należnych mu dochodów. Czy z tymi „lobbystami” pod swoim nosem Morawiecki sobie poradzi, to nie wiem, natomiast mam przekonanie graniczące z pewnością, że partie Schetyny i Petru nawet tego problemu nie widzą, bo nie chcą widzieć więc nie będą nawet podejmować prób zmian.

  Czy któryś z nich cokolwiek zaproponował, poza ogólnikowym bełkotem? – czy mają jakiś pomysł na kierowanie państwem poza „by było tak jak było”?
  TK miał być narzędziem platformersów, by po przegraniu wyborów mogli mieć gwarancje dalszego funkcjonowania i ochrony pijawek „optymalizujących” podatki, czyli gwarancje dalszego żarcia chochlą z budżetu a może i nie tylko.

  Błędów wizerunkowych PiS popełnia multum i cała działalność opozycji skupia się na ich wykorzystywaniu.
  Poza Kukizem 15, w żadnej sprawie nie stać było jednak „totalnej opozycji” na składanie jakichś konstruktywnych propozycji, chyba że za taką uznaje się ponad tysiąc poprawek do projektu ustawy o SN. To jest „totalna” ale żenada.

 214. Rossi napisał:

  „No to dlaczego nie całą piątkę prawidłowo? I skad wiesz, że prawidłowo? 8 października 2015 nie było wiadomo, kiedy zakończy się kadencja Sejmu, bowiem:
  1. 8 pażdziernika 2015 nie było jeszcze wyborów.
  2. wybory odbyły się 25 października 2015
  3. nie było wiadomo na kiedy A. Duda zarządzi perwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji po wyborach. To od tego zależy koniec poprzedniej kadencji i początek nowej. Prezydent ma na to 30 dni, czyli mógł to być dzień np. trzeci lub trzydziesty od wyborów.”

  ” minister Ziobro nie ma żadnego „mandatu” do wskazywania, komu kadencję sędziego Sądu Najwyższego się wygasza, a komu nie. Kadencję sędziego Sądu Najwyższego określa konstytucja, a nie Ziobro”.
  To znów nonsens, apelowałem byś przeczytał sobie właśnie przyjętą przez Senat ustawę o SN.

  Mój komentarz
  1) Rossi, sprawiasz wrażenie, że dyskutujesz. Nie wiadomo o czym, ale dyskutujesz.

  Minister Ziobro, ani żaden inny minister, czy poseł, czy prezydent nie mają prawa skracać kadencji sędziego SN, wskazywać któremu sędziemu SN kadencja się kończy, a któremu nie, ponieważ długość kadencji sędziego Sądu Najwyższego określa konstytucja.

  2) Rossi, 8 października było wiadomo od niespełna czterech lat (bez jednego miesiąca) niemal kiedy zakończy się 4-letni okres kadencji sejmu.
  Kadencja sejmu wg konstytucji trwa 4 lata, czyli dla sejmu VII kadencji było to od 8-XI-2011 do 8-XI-2015, godz. 24:00. Kadencja może być wydłużona (teoretycznie o o 29 dni maksimum) ze względów administracyjno-kalendarzowo-logistycznych, ale nie może być skrócona przez prezydenta

  Prezydent mógł zwołać pierwszego posiedzenie nowego sejmu dopiero po tej dacie – 8-XI-2015.

  a) Konstytucja określa długość kadencji na cztery lata, co oznacza, że nie może być krótsza niż dokładnie 4 lata poza wyjątkowymi przypadkami opisanymi dalej w konstytucji. Taki wyjątkowy przypadek w trakcie VII kadencji Sejmu nie zaszedł.

  b) W innym miejscu konstytucja mówi, że kadencja sejmu kończy się z dniem zebrania się na pierwsze posiedzenie nowego sejmu. Zwykle nie są to z różnych względów (kalendarzowych, organizacyjnych, logistycznych) dokładnie 4 lata, ale 4 lata plus dzień, kilka dni na przeprowadzenie procedury zebrania się sejmu w nowym składzie.

  Wedle konstytucji, teoretycznie, ekstremalnie prezydent może zarządzić wybory na 1 dzień przed upływem nominalnej czteroletniej kadencji sejmu, czekać na wyniki (ma 30 dni czasu od dnia wyborów) i po 30 dniach, czyli 29 dniach od teoretycznego czteroletniego nominalnego zakończenia kadencji poprzedniego sejmu zwołać pierwsze posiedzenie nowego sejmu. Tym samym, teoretycznie prezydent może wydłużyć kadencję sejmu o 29 dni. Na to mu pozwala konstytucja. Lecz nie może skrócić kadencji sejmu do mniej niż 4 lata, bo na to mu nie pozwala mu konstytucja.

  Prezydent nie ma prawa, ot tak sobie zwoływać pierwszego posiedzenia następnego sejmu przed upływem 4-letniej kadencji sejmu poprzedniego. Nie mógł zwołać posiedzenia Sejmu na np. 5-XI-2015, tj. przed dniem upływu kadencji trójki sędziów TK, bo to by było równoznaczne z samowolnym skróceniem kadencji sejmu przez prezydenta o 3 dni. Prezydent nie może ot tak sobie skracać kadencji sejmu wynoszącej 4 lata.

  Kadencja sejmu VII kadencji (tego który wybrał troje sędziów TK poprawnie, a dwoje niepoprawnie) trwała faktycznie 4 lata i trzy dni – do 11-XI-2015 ), ale nie mogła być krótsza niż do 8-XI-2015.

  Sejm VII kadencji wybrał troje nowych sędziów na miejsce tych trojga, których kadencje kończyły się 6-XI-2015, czyli przed przewidywanym konstytucyjnie końcem kadencji sejmu 8-XI-2015 roku. Wybór zgodny z konstytucją.

  Sejm VII kadencji wybrał dwoje sędziów na miejsce tych, których kadencje kończyły się 2-XII-2015 i 8-XII-2015, czyli po przewidywanym według konstytucji zakończeniu czteroletniej kadencji sejmu 8-XI-2015. Wybór niezgodny z konstytucją, nieważny z mocy prawa. Sejm nie miał tu nic do unieważniania.

  Rossi, to jest prosta arytmetyka. Tutaj nie ma co gmatwać, niedopowiadać, dodawać i odejmować, nie mówić prawdy.

  Nie mają tu nic do rzeczy – prezydent, terminy wyborów oraz termin pierwszego posiedzenia sejmu VIII kadencji.
  Pzdr, TJ

 215. Rząd PiSu jest arcypolski i jest emanacja polskich potrzeb społecznych.
  Polska taka jest i to , żadne marzenia tego nie zmienią .
  Liczy się tylko rzeczywistość i nie ma się co łudzić .

  Jak dotychczas to jest teatr (moim zdaniem – teatrzyk podwórkowy) czyli rzeczywistośc przedstawiona.

  W podskokach obecna władza ma poparcie 1/3 obywateli uprawnionych do głosowania w wyborach powszechnych nie licząc młodych obywateli nie mających jeszcze praw wyborczych.

  Powyższa zacytowana ocena jest świadectwem myślenia życzeniowego.

  Przywódca polityczny obecnego obozu władzy rzucił wyzwanie organizacji mającej swoje zaczątki dwa tysiące lat temu. I obiecał ten śmiałek zbawienie. Nie wdając się w rozważania nad rzeczywistością zbawienia można powiedzieć, że zbiorowości popierały tych, którzy o ciała mas dbali bardziej, niż o masę bezmasowych dusz.

  To liczący niecałe 20 tysięcy legion pasterzy wyniósł dobrą zmianę do pełnionych urzędów i to ten legion spokojnie złoży do leżenia krzyżem megalomanów z ich wersją dobra.

  I nie pomogą bajki o szerokopasmowym dostępie sieciowym do nieba.

  Przyjdzie – moim zdaniem szybko – moment przejścia w dymach zwęglania pychy.

  https://www.youtube.com/watch?v=tKXMTRyk59M

 216. legat 22 lipca o godz. 16:33 Widać jestem ograniczony, bo związku nie widzę. W tak dużym organizmie jak państwo zmiany nie zachodzą zbyt szybko. O efektach w gospodarce będziemy mówić w przyszłym roku, o ile oczywiście PiS będzie dalej rządził.
  Nigdy nigdzie nie napisałem, że chciałbym powrotu do władzy PO. Nie chciałbym też, żeby taka partia jak PiS uległa anihilacji. Dla Polski najbezpieczniejsze wydają się być rządy koalicyjne. Szkoda, że nikt wcześniej o tym nie pomyślał i nie zmienił ordynacji na taką, która dawała by szansę partiom mniejszym. Ludzi nie chodzą na wybory, bo nie mają tam kandydatów na których mogliby oddać swój głos.
  Teraz wszystko zależy o młodych i działań zachodu. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że odpuszczenie Kaczyńskiemu spowoduje wpadnięcie Polski w strefę wpływów Rosji. To powinien widzieć nawet ktoś, kto polityką się nie interesuje.Czy Polacy wybiorą znowu wschodni smrodek, bo zachód stawia zbyt wysokie wymagania? Zobaczymy.

 217. Bywalec 2 22 lipca o godz. 15:19 pisze -”Rząd PiSu jest arcypolski i jest emanacja polskich potrzeb społecznych.
  Polska taka jest i to , żadne marzenia tego nie zmienią .
  Liczy się tylko rzeczywistość i nie ma się co łudzić .

  Bywalcze 2
  W 1956 roku funkcjonariusz Organizacji Gehlena, niejaki Alfred Benzinger (ksywka Grubas) wymyślił sposób na osłabienie wymowy faktów dot. wojny, w tym Holokaustu Żydów. Zaproponował by w środkach masowego przekazu używać pojęcia „polskich obozów koncentracyjnych”. Przekonywał, że ten historyczny fałsz pozwoli rozpocząć proces wybielania odpowiedzialności Niemiec i Niemców za zagładę Żydów i inne potworności wojny, którym winni byli Niemcy. Udaje się.

  I powiem Ci coś, – to takie niemieckie, takie charakterystyczne dla Niemców by starać się oszwabiać.
  Liczy się tylko rzeczywistość i nie ma się co łudzić .
  To immanentna cecha Niemców i irytuje ich gdy np. w przemowieniu Donalda Trumpa naziści odzyskują narodowość.

 218. Waldek B
  22 lipca o godz. 17:00
  Dalszy rozwój sytuacji w Polsce w dużym stopniu zależy od stanowiska szefa biura CIA w Warszawie. W niewielkim od FSB lub Mossadu. Ponieważ polityka PiSu spełnia warunki służalczości i wojny z Rosją nie należy oczekiwać żadnych istotnych zmian. A PiS będzie rządził jeszcze długi, długi czas. Ziobro jeszcze wam pokaże.

 219. Ludu, czy klasy średniej, nie wzburzy partiokracja, wycinka puszczy, przejmowanie sądownictwa, armii, mediów, spółek i rad nadzorczych.
  Buldogi mogą się do woli gryźć o kość zwaną Państwem, czy dzielić łupy.

  Lud może wkurzyć podwyżka opłat za wodę, gaz, prąd, podatku gruntowego.
  A o właśnie po cichu jest przeprowadzane pod osłoną awantury o sądy.

  Nie wierzę w strajki o wartości.
  O cenę kiełbasy- jak najbardziej.

  Wychodzi na to, że Kukiz 15 staje się najbardziej merytoryczna partią, a jej członkom chodzi O COŚ.
  O RAZEM prawie w mediach nie słychać.
  A reszta, nie jest nawet dopuszczana do głosu w jakiejkolwiek sprawie.
  A szkoda, bo sensownych koncepcji jest sporo.
  Niestety, to nie przy tym poziomie kultury politycznej którą reprezentuje partia rządząca……

  Pomijam ideologię, czy nadbudowę, którą usiłuje tworzyć PiS ze swym wodzem.
  O ile Morawiecki nie bawi się w Churchilla- „wierzę tylko w te statystyki które sam fałszuję” jest dobrze.
  No, chyba że ujawni się jakaś dziura Bauca……

 220. Wieśku 59,
  uważam, że akurat teraz jakieś fałszowanie statystyk przez Morawieckiego nie miałoby sensu. Gdyby te dobre dane, np o nadwyżce 5,9 miliarda naprawdę wynosiły 2,5 miliarda a zmniejszenie się długu było niższe o 2 miliardy i wynosiło faktycznie 2,6 miliarda, to przecież wymowa marketingowa byłaby identyczna, to po co byłoby łgać?
  Podzielam Twoją opinię na temat Kukiza15′ i medialnego sekowania RAZEM.

 221. legat
  22 lipca o godz. 16:33
  Szanowny Panie,
  ma Pan duzo racji.
  Problem w tym, ze obroncy bananowej republiki zwanej III RP, tej racji Panu nigdy
  nie przyznaja. Nie dlatego, zeby nie byli w stanie zrozumiec panskich argumentow,
  ale dlatego, ze nie maja zadnego interesu w ich zrozumieniu. Dla nich nie liczy sie
  sila argumentu. Liczy sie argument sily. To mentalnosc przejeta od ich niemieckich sponsorow:
  niewazne, czy przeciwnik ma racje, wazne, czy moglby nam cos zrobic.
  Jesli nie, mozemy go miec w glebokim powazaniu.

 222. W ramach reformy Unii Europejskiej zdaniem Orbana trzeba stworzyć armię europejską, przyjąć Serbię do UE oraz stworzyć porozumienia z Turcją i Rosją.

  Viktor Orban uważa, że reformy Unii Europejskiej są koniecznością. I wskazuje co powinno zostać zmienione: Pierwsza i najważniejsza rzecz: tzw. Komisję UE trzeba odesłać tam, gdzie jest miejsce wyznaczone dla niej przez traktaty unijne. Mówią one, że Komisja Europejska nie jest ciałem politycznym, a ma tylko jedno, swego rodzaju psie zadanie: strzeże przestrzegania traktatów unijnych – oświadczył.
  http://kresy.pl/wydarzenia/orban-musimy-przeprowadzic-reformy-unii-europejskiej/
  ===============

  Popieram.

 223. Polski dług publiczny na koniec I kwartału 2017 r. wyniósł 54 proc. PKB. Ten sam wskaźnik dla strefy euro to 89,5 proc. PKB, a dla całej UE28 – 84,1 proc. PKB – podał Eurostat. Pod względem poziomu zadłużenia na tle Europy wypadamy całkiem dobrze, ale nasz dług jest drugim najszybciej rosnącym w UE w ujęciu rocznym. Szybciej od nas zadłuża się tylko Łotwa.
  http://forsal.pl/artykuly/1059154,dlug-publiczny-w-ue-polska-drugim-najszybciej-zadluzajacym-sie-krajem.html

 224. legat:
  szacun.
  Od prawnika dla prawnika.

 225. Levar
  22 lipca o godz. 17:36
  legat
  22 lipca o godz. 16:33

  To mentalnosc przejeta od ich niemieckich sponsorow

  Mój komentarz
  „Mentalność przejęta od niemieckich sponsorów” – wyjątkowo łagodnie, lecz równie malowniczo i przystępnie, jak w komentarzu ministra z PiSu:

  Minister Zieliński (szycha w obozie PiS) napisał na twitterze o demonstracjach przeciwko zamachowi PiSu na państwo konstytucyjne:

  „Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią >>Wyrwij murom zęby…<< Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami”

  Komuniści, zdrajcy, złodzieje, łotry, mordercy, drugi sort, zdradzieckie mordy, kanalie – oto język PiSu, którego wiodącym głosicielem jest naczelna szycha w PiSie – Jarosław Ka.
  Pzdr, TJ

 226. tejot
  22 lipca o godz. 18:03
  No coz, szanowny Panie, jezyk PiS-u calkiem trafnie Was opisuje.
  Juz Slowacki marzyl „aby jezyk gietki…….”

 227. TJot,
  dziękuję, że w ogóle zwróciłeś się do mnie niegodnego … ale co do Zielińskiego, to nie mam zamiaru polemizować a raczej dodam, że dla mnie to ten sam poziom co Piotrowska jako POwski minister SW, którą pamiętam z powodu dwóch zdarzeń. Pierwsze, to gdy udawała się do Prezydenta Komorowskiego by zdać relację z konsekwencji zdrady Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców.
  Dowiedzieć się od niej można było tyle, że zaniosła Komorowskiemu święty obrazek.
  Drugie zdarzenie, które zapadło mi w pamięć to fakt, że w 48 godzin po objęciu funkcji zrezygnowała z nadzoru nad służbami specjalnymi twierdząc, że się na tym nie zna.
  To była ławka kadr PO i ta katechetka, „z Bydgoszczu” zresztą, mają zdaje się ten sam zawód z Zielińskim – nauczyciel.
  Widzisz jakieś różnice poza różnicą płci? – to podziel się ze mną w łaskawości swojej.

 228. @legat

  Co mi tamEmma!

  Gdy brałem je na litość, to pęczek ich się spory we wspomnieniach ułożył.
  Oto one:

  Samaritana

  https://www.youtube.com/watch?v=q7k38HljcNg

 229. A od czasu gdy panie chodzą do publicznej kąpieli w łonówkach z wytatuowanymi na pośladkach imionami właścicieli, to wolę te ubrane zawracające znad krawędzi.

  https://www.youtube.com/watch?v=h1673-X7mAA

 230. M.R.. to ja już wieem! Wiem o czym pisze i gada niejaki Wituś Gadowski.. On to stwierdza trzymając rękę na pulsie ze Polska co roku pozycza Ameryce olbrzymie kwoty pieniedzy na bardzo mały procent. Przy tak potężnym skoku gospodarki..wkrótce sukcesy PiS dosiegną USA.. Widzę już..jakby …Statuę Wolności z figurą i twarzą naszej wachlarzowej Kryśki…
  Levarek….to tak leci dalej..
  …Chodzi mi o to, aby język giętki….

  Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

  A czasem był jak piorun jasny, prędki,

  A czasem smutny jako pieśń stepowa,

  A czasem jako skarga nimfy miętki,

  A czasem piękny jak aniołów mowa…

  Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.

  Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.
  ,,
  Ja jednak marzę aby tej pani ktoś na ,,buzię” dopasował wędzidło.

  MOWA I JĘZYK PISU..to nie jest mowa ..to syk ,to warkot, to bulgot to chrypienie..to zgrzyt…jak stare wrota od kresowej stodoły.To zgrzyt zardzewiałego gwożdzia wyciąganego z drewnianej konstrukcji ,,sławojki”.To hurgot dwukółki po kocich łbach zmierzającej do cyrkułu….To dżwiek plomby w szczęce stójkowego w zetknięciu z musztardówką.. to złowrogi trzask krzesła pod ciężkim tyłkiem proboszcza…itp

 231. Piez Twoja diagnoza jest wg.mojego czucia bardzo trafna. Jankesi zapewne coś zrobią ale nie tak jak kiedyś z Noriegą…który uciekł do ambasady Watykanu i musieli go mocnym rockiem potraktować. Zanim wsiadł do amerykańskiego samolotu..hierarchowie w ambasadzie musieli dwa dni władzac do uszu pampersy aby nie oszaleć od huku muzyki.Noriega tak długo mógł szaleć i wywijać dopóki nie tknął ich kontygentu. Ale tutaj takie rozwiązania niesa konieczne i z racji geografii niedopuszczalne.
  Prędzej ktoś poślizgnie się na skórce banana…albo jak inspektor Dreyfuss obetnie sobie w obcinarce palec zamiast cygara. Closeau..na razie siedzi na sedesie i myśli ..FSB…jak zawsze jest pragmatyczne…i skuteczne.!

 232. @Bar Norte.
  Z innej łączki.
  Ukazało się studium bliskiemu zw. zaw. Otto Brenner Stiftung opracowane przez Hamburg Media School i Uniwersität Leipzig na temat doniesień prasowych i innych mediów w okresie 2015-2016, dotyczących fali migracyjnej do Niemiec. Oceniono ok. 30.000 (!) doniesień prasowych, informacji w TV i radiu. Chodzi o tzw. „Willkommenskultur”. Skutki jak to określa się pedagogiczno-pouczającego dziennikarstwa* są katastrofalne.
  *”kto mówi o mediach głównego nurtu , ten jest prawicowcem „(lub jeszcze gorzej).
  Ciekawe czy DW wspomni coś o tym…

 233. Chcąc sobie zostawić szansę na późniejszy strzał z grubej berty dziennikarskiej publicyści unikają wyraźnego wskazania, że prezesem polskiego Sądu Najwyższego wedle zamiarów Jarosława Kaczyńskiego ma być kardynał Kazimierz Nycz, a Krystyna Pawłowicz będzie pełniła rolę Milady de Winter.

  Nie można wystrzelać dziennikarskiej amunicji za wcześnie.

  Rzeczony kardynał będzie ministrem edukacji i wykształcenia wyższego.

  Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi mini koło nosa prezesura Polskiej Akademii Nauk, bo prezesem będzie Joachim Brudziński. Ktoś musi trzymać za twarz to tałatajstwo sięgające po owoc zakazany sztucznej inteligencji.

  Barista @Bar Norte dogrzebie się w Liście do Korytian, że głównej serwerowni webu należy szukać w lochach Watykanu.

  A geopolityce spierający się tu o to kto miał lepszą katechetkę za kucharkę zawiążą nielegalne stowarzyszenie o nic nie mówiącej nazwie Imię Róży.

  Teraz jest chaos i kuzynek, który dostał pięć jako jedyną ocenę na świadectwie drugiej klasy, nic nie wie o skrapianiu skrzydeł anielskich winami Tuska.

  A przecież to najtańsze europejskie wino wyhodowane ponad siedem lat temu.

  Dadzą radę.
  45-mu.
  Odmówią przyjęcia Polskiego Lecha Narodowego (PLN) jako waluty obowiązującej w Zurichu i w Forcie Knox, aż do czasu gdy Mateusz Morawiecki nie puści Rotszyldów z torbami z łyka białowieskiego.

 234. Co tam kogo obchodzi los bananowej republiki katolickiej. Losy świata zorywają się w innym rejonie i o duże pieniądze. Radzę dla uspokojenia przeczytać https://independenttrader.pl/czy-czeka-nas-wojna-w-zatoce-perskiej.html

 235. Bar Norte
  21 lipca o godz. 0:27
  Wydaje sie, ze cena wymuszona na spoleczenstwie przez Rewolucje Francuska jest nizsza niz ta zaplacona za Pierwsza Wojne Swiatowa a rezultaty lepsze.
  Dziekuje za wiadomosci o zmianie stanowiska Macrona w sprawie finansowania sil zbrojnych- jest Pan szybszy od ,, Guardiana”.

 236. Quentin T.,
  dziękuję za ciepłe słowo ale mylisz się, nie jestem prawnikiem. Pierwsza specjalizacja to taka jak Guzdry ale choć wydeptywaliśmy te same korytarze to on to robił to kilka lat wcześniej. Stąd mam do niego słabość. 🙂
  Nie tylko prawnicy posiadają zdolność kojarzenia zdarzeń zdawałoby się bez związku na pierwszy rzut oka. 😉
  Pozdrawiam

 237. Guzdra,
  dzięki za prezenty. Maryśkę to sobie puszczałem 3 razy!!
  Mam nadzieję, że udało Ci się wydmuchać wszystkie należne Ci …świeczki?

 238. zezem

  „Ciekawe czy DW wspomni coś o tym…”

  Nie sądzę. Tym bardziej, że DW dość płynnie, gładko przeszła od nastrojów „kultury powitania” do „kultury wypychania”. Zresztą nie odchodząc od „pedagogiczno-pouczającego” tonu – jak to celnie ująłeś.

  W sumie badania o których piszesz dowodzą tego co przeczuwano. Taki sposób prowadzenia propagandy ma krótkie nogi i fatalnie się kończy. Zdaje się, że zarówno Niemcy jak i Polacy mają w tym zakresie podobne doświadczenia. Ciekawe, że u polityków i dziennikarzy nie budzi to jakiś głębszych refleksji.

 239. Ukraina – Upadlina. Wizja nowego państwa na gruzach byłej Ukrainy. Małorosja. http://www.globalresearch.ca/new-country-to-replace-ukraine-the-malorossiyan-federation/5600412
  A gdzie tu jest Polska? Może jednym z okręgów?

 240. tejot
  22 lipca o godz. 18:03

  „Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią >>Wyrwij murom zęby…”.

  Musisz przyznać tejot, że piewca stanu płk Mazugła i __resortowe__ dzieci spiewające razem „Wyrwij murom zęby krat …” to widok nieodmiennie komiczny. Jaka szkoda, że towarzysz generał nie żyje, pewnie też by manifestował za demokracją i przeciw pisowskiemu totalitaryzmowi. W końcu całe życie był demokratą. Najbardzie szczery okazał się Wałęsa (chyba że to już zaawansowana miżdżyca), krzyczący na wiecu, że trzeba bronić tego układu. Mordy wy moje, jak wy się staracie.

 241. @legat + @404 + reszta towarzycha wzajemnej idolatrii

  Co by nie było, że wszystko wiem,
  posyłam wam prezent dziewczyn o których w tej chwili prawie nic nie wiem.

  Niektóre uliczne panie mają niepretensjonalny urok.
  No i nie ma tu ciężkiej forsy za kręcenie Wielkiej Pętli, a są dwuślady.

  https://www.youtube.com/watch?v=-7U8vTfm9U8

  l

 242. wiesiek59
  22 lipca o godz. 17:13

  „RAZEM prawie w mediach nie słychać”.

  Słychać, słychać.
  https://news.google.com/news/search/section/q/Zandberg%20Razem/Zandberg%20Razem?hl=pl&ned=pl_plO

  Wieśku, zacznij od rzeczy prostych ― szukania.
  Zandberg nie mógł schować się jak mysz pod miotłą, mamy bowiem do czynienia z powszechną mobilizacją całego dotychczasowego establishmentu. A i sposnorzy by mu nie wybaczyli. Na wakcje to on nie może sobie teraz pozwolić.

 243. @Mauro Rossi

  „__resortowe__ dzieci spiewające razem „Wyrwij murom zęby krat …” to widok nieodmiennie komiczny. ”

  Zgadza sie. W ogole to by sie wydawalo, ze calkiem sporo tych resortowych dzieci, widac ogromne tlumy na zdjeciach – ale to na pewno rozmnozone Photoshopem. Naprawde to jest tylko garstka krzykaczy, tlumy to z Photoshopu. Albo z filmowych sztuczek antypolskiej, masonskiej telewizji TVN.

  To przeciez oczywista oczywistosc, ze jesli ktos bierze udzial w nielegalnych zbiegowiskach kwestionujacych decyzje Pana Prezesa i jego pdwladnych, to na pewno jest to resortowe dziecko, albo swolocz, antypolski jurgieltnik za pieniadze kondominium, zdrajca zlodziej. Jesli ktos kwestionuje Jeynie Sluszna droge, ktora podaza partia Prawa i Sprawiedliwosci, to znaczy, ze na Ojczyzne podnosi zbrodnicza reke. Zadnej litosci dla takich! Na znak poparcia wyglaszam gromki okrzyk „Aj-waj”.

  „Jaka szkoda, że towarzysz generał nie żyje, pewnie też by manifestował za demokracją2

  Szkoda, ze Jasniepan Marszalek, WOdz Naczelny nie zyje. Ten to umial sobie radzic z Antypanstwowym Elementem. No i nie trzeba bylo zadnych tam sadow, sedziow i innych .erdol. Byl porzadek! Polska byla Mocarstwem! Nie oddamy ani guzika!

 244. @legat’owi

  poświęcam filmik z mało fikuśnymi propozycjami składanymi w bojowym języku mało melodyjnym. Cierpliwe obejrzenie i wysłuchanie dzieła melorecytacji z regionu Guernica zaowocuje piękną (moim pysznym zdaniem) kadencją koncertującą o jakiej Emma mogłaby tylko pomarzyć.

  Było to tu nieraz, więc posłuchajcie nie próbując zaglądać do słownika, bo można od tego język stracić.

  https://www.youtube.com/watch?v=RXAwOWBSLS4

 245. niemcy; nastepna afera, okazuje sie, ze firmy automobilowe (od audi, przez bmw do mercedesa) utworzyly nielegalny kartel
  https://eu.wikipedia.org/wiki/Kartel_(ekonomia)

 246. folwarkPn

  Mniej Francuzów zginęło czasie Rewolucji Francuskiej niż w czasie wojen napoleońskich, które po niej nastąpiły i z niej wynikały.

  To dlatego w 1906 niemiecki kanclerz Bulow ostrzegał socjaldemokratów z którymi był w ostrym konflikcie: „Za gilotyną Robespierre’a kroczy zawsze szpada Napoleona”.

 247. afera goni afere, a szeryfowa rosnie w sile, jak ona to robi?

 248. wielka improwizacja?

 249. strasznie burzliwie, zalalo mi piwnice, kaczki blade!

 250. @Mauro Rossi

  ” Najbardzie szczery okazał się Wałęsa (chyba że to już zaawansowana miżdżyca), krzyczący na wiecu,”

  Jeszcze jeden Komunistyczny Zbrodniarz. Na szczescie sa sprawdzeni fachowcy, prawdziwi patrioci, na przyklad pp Kryze i Piotrowicz. Juz oni sobie z dziadem poradza.

 251. @volter

  Ja bym sie nie czepial. Znaczy w kwestii jezyka (gietkiego).

  Prosze przyznac, ze na ile im ta… glowa pomysli, na tyle im formy starczy.

 252. Piez 22 lipca o godz. 17:11 Może tak być. Polacy zawsze lubili jak nimi ktoś steruje. Waszyngton jednak to nie Moskwa i ja bym na nich aż tak nie liczył. Może się mylę, ale mam jakieś dziwne czucie, że dla nich ważniejsza jest Ukraina. Polskę mogą sobie kupić za przysłowiową gumę do życia. Oni wiedzą, że nawet jak PiS przepadnie, to następcy też brzydzić się nimi nie będą. Zostaje jeszcze wielka zagadka z Antonim, jego zastępcą i ojczulkiem z ryja, którzy są jak amen w pacierzu ruskimi agentami. I to niby z nimi według ciebie USA miałaby budować coś przeciw Rosji? Chyba coś jednak ci umknęło.
  Ziobro? To zero i wszyscy o tym wiedzą oprócz niego. Nie tacy idioci są ministrami w tym rządzie. On przyciągnął do siebie wykfalifikowanych prawników, którzy z rządzy zemsty za swoje usrane życie (większość chciałby mieć takie) piszą mu te wszystkie ustawy rujnujące Polskę. Dla nich państwo polskie jest tylko wtedy wartością, kiedy oni są pierwsi pośród pierwszych. W akcie zemsty zniszczą nawet swój dom.

 253. @Wiesiek

  „Viktor Orban uważa, że reformy Unii Europejskiej są koniecznością. I wskazuje co powinno zostać zmienione: Pierwsza i najważniejsza rzecz: tzw. Komisję UE trzeba odesłać tam”

  Strach pomyslec, co to bedzie, jak sie Unia przed Orbanem nie ukorzy. Kamien na kamieniu w tej Brukseli sie nie ostoi. Reka noga mozg na scianie!

 254. Mauro Rossi
  22 lipca o godz. 21:39
  tejot
  22 lipca o godz. 18:03
  „Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią >>Wyrwij murom zęby…”.
  Musisz przyznać tejot, że piewca stanu płk Mazugła i __resortowe__ dzieci spiewające razem „Wyrwij murom zęby krat …” to widok nieodmiennie komiczny.

  Mój komentarz
  Równie komiczny był wpis ministra Zielińskiego z wyzwiskami w stronę demonstrujących.
  A jaki komiczny był krótki występ sejmowy „nie w trybie” naczelnika Jarosława Ka, który puścił w stronę WAS taką wiąchę – zdradzieckie mordy, kanalie, zamordowaliście śp. brata” – że klękajcie żule, uczcie się od mistrza.
  Pzdr, TJ

 255. tejot
  22 lipca o godz. 16:55

  „8 października było wiadomo od niespełna czterech lat (bez jednego miesiąca) niemal kiedy zakończy się 4-letni okres kadencji sejmu”. Kadencja sejmu wg konstytucji trwa 4 lata”.

  Nonsens tejot, nonsens, kadencje naszego parlamentu są w zasadzie ruchome, czteroletnie, ale tylko w przybliżeniu. Każda kadecja Sejmu kończy się w przedzień rozpoczęcia następnej kadencji. Kadencja może trwać np. pół roku w ― przypadku przyśpieszonych wyborów. Ale zawsze to prezydent zwołuje pierwsze posiedzenie Sejmu, czyli decyduje o czasie rozpoczęcia nowej kadencji. Musi to zrobic najpóźniej 30 dnia od ogłoszenia przez PKW wyników wyborów. Wcześniejszy termin nie jest określony, wiec prezydent decyduje, będzie to drugiego, trzeciego lub może trzydziestego dnia od ogłoszenia wyniku wyborów. Mógł przecież zwołać posiedzenie na poniedziałek 2 listopada 2015. I co wtedy? Wybór sędziów TK to nie kasyno i nie ruletka.

  „Kadencja sejmu VII kadencji (tego który wybrał troje sędziów TK poprawnie, a dwoje niepoprawnie) „,

  Skąd wiadomo, powtarzam pytanie, że „dwóch niepoprawnie” jeśli 8 października 2015 cała „piątka” wybrana została razem, blokiem, przy pomocy jednej uchwały sejmowej?
  Może jednak wszyscy zostali wybrani poprawnie? Albo wszyscy niepoprawnie? Zdecyduj się na coś tejot.

  „Nie mają tu nic do rzeczy – prezydent, terminy wyborów oraz termin pierwszego posiedzenia sejmu VIII kadencji”.

  Otóż mają, bowiem sędziów TK można wybierać tylko w swojej kadencji. Powtarzam pytanie, skąd PO w spółce z PSL już 8 października 2015, trzy tygodnie przed wyborami, wiedzieli, kiedy zakończy się VII kadencja Sejmu i rozpocznie kadencja VIII? 28 października 2015 PKW ogłosiła wyniki wyborów, czyli werdykt suwerena w tym dniu był już znany, a piątka dotychczasowych sędziów TK nadal urzędowała, a „dublerzy na zapas” od 20 dni byli wybrani i czekali w blokach satartowych na zaprzysiężenie, ale się nie doczekali. PAD mimo pohukiwań Rzeplińskiego przysięgi od nich nie przyjął. Już w czerwcu 2015, jeszcze jako prezydent-elekt, ostrzegał PO-PSL przed o podejmowaniem niekonstytucyjnych kroków, które prowadzą do skonfliktowania społeczeństwa. Czyż nie miał racji?

 256. @ Nauro Rossi
  Nasza rozmowa to jakby głuchy z głuchym.

  Ja: prof. Safian w TVN… ciekawa wypowiedź
  MR: nie warto słuchać, bo jego ojciec pisał „Stawka Większa Niż Zycie”, a to była
  nieprawda.
  Ja: To nie film dokumentalny, więc nie ma nic do rzeczy
  MR: Można nakręcić film o tym jak w czasie wojny Żydzi prześladują Niemców?
  Ja: Takie filmy powstały, nawet w Hollywood
  MR: I posyłają Niemców do komór gazowych?

  Można podsumować: #prof Safian, # Stawka Większa niż Zycie, #Film dokumentalny, #film Fabularny,#Hollywood, #Zyci prześladują Niemców, #komory gazowe

  O rany, o czym żeśmy mówili?

 257. @Mauro Rossi

  „Można nakręcić film o tym jak w czasie wojny Żydzi prześladują Niemców? Tak, ale należy zadbać, by nie był on dokumantalny tylko fabularny.”

  Jak na razie to w tym twoim kraju produkuje sie od ciezkiego zarabania ksiazek, artykulow, pare filmow tez bylo – o tym jak Zydzi przesladuja Polakow. To zrozumiale, bo jak sie ma za uszami masowe mordowanie Zydow w pogromach, gnojenie, przesladowania, masowe, sadystyczne mordowanie calych spolecznosci poprzez spalenie zywcem, wspoludzial w tlumieniu powstania w getcie, krwawe pogromy powojenne, kolejne czystki etniczne – to trzeba sobie samopoczucie poprawic za pomoca gow.nych bredni o „zydokomunie”, „zydowskich zbrodniarzach z UB” i tym podobnych kiergolach wyssanych z brudnego palucha.

  A skutki tej wariackiej, ku..skiej, ludobojczej propagandy – mniej niz zero. No bo nie ma kogo bic. I w efekcie aryjczycy zaczynaja na..lac sie miedzy soba.

 258. wiesiek59
  22 lipca o godz. 17:49
  Doradca rzadu Chin i Islandii, amerykanski profesor historii ekonomii, Michael Hudson twierdzi, ze gospodarka Lotwy to chory sen Neoliberalow :
  podatki od pracownikow 60%,
  podatki od nieruchomosci 0%,
  w rezultacie 30% juz wyemigrowalo na zmywaki.

 259. tejot

  Każdy, kto w szkole nie był tumanem z fizyki wie, że prezydent i reszta pasażerów zostali zabici. Możesz tę katastorfę tłumaczyć Laskiem, MAK-iem, prawdomówną Anodiną, szczerym Putinem (czy on kiedykolwiek kogoś kazał zabić?), siłami magicznymi, czarnymi mocami, brzozą pancerną itd, ale to i tak niczego nie zmieni. Czas gra na waszą niekorzyść, radzę się z tym oswoić.

 260. folwarkPn
  22 lipca o godz. 22:45

  „w rezultacie 30% juz wyemigrowalo na zmywaki [z Łotwy”.

  Ale za to mają euro. 🙂
  Ciekawe kto zaludni bezludną Łotwę.
  W końcu to nasze dawne Inflanty.

 261. E
  22 lipca o godz. 22:44

  ” pare filmow tez bylo – o tym jak Zydzi przesladuja Polakow”.

  Znów skręcasz z tematu i zjeżdżając na pobocze. Czy ty Radziu w ogóle masz prawo jazdy?

  Mowa była o hipotetycznym filmie w którym Zydzi podczas WW2 ekterminują Niemców.

  W związku z tematem, czy filmy fabularne powinny trzymać się historycznych faktów, czy niekoniecznie?

 262. @MR, @404

  „Można podsumować: #prof Safian, # Stawka Większa niż Zycie, #Film dokumentalny, #film Fabularny,#Hollywood, #Zyci prześladują Niemców, #komory gazowe
  O rany, o czym żeśmy mówili?”

  O waszych niespelninych marzeniach.

  Marzenia sa rzecza piekna i nic nie kosztuja.

 263. 404
  22 lipca o godz. 22:42

  „O rany, o czym żeśmy mówili”?

  To w końcu ciekawy problem. Do jakiego stopnia można uprościć i „skręcić” fakty historyczne. Żydzi mają taką pozycje w środakch przekazu, że nikt tego nawet nie testuje. Natomiast można skręcać w drugą stronę, jak najbardziej.

 264. @Mauro Rossi

  „Czy ty Radziu w ogóle masz prawo jazdy?”

  Jak bede u ciebie siedzial na malym stoleczku, z rekami skutymi za plecami i z porzadna lampa w oczy, to bede musial odpowiadac na twoje malo rozgarniete pytania. Znaczy zeby nie wypluwac kolejnych zebow.

  Ale ja nie Ozjasz Szechter, ty nie komisarz Zareba, nie jestesmy w Lucku, rok nie jest 34-y, nie masz do dyspozycji specjalnie szkolonych psow, co miazdza jadra, nie masz nawet do dyspozycji oprawcow z bykowcem. Sprobuj zatem zajarzyc, ze przesluchiwac to mozesz ewentualnie swoja ciocie.

  „Psia tresura, żmudna i mądra,
  to zasługa komisarza Zaremby:
  psy potrafią targać za jądra
  więźnia, który zaciska zęby.

  Pan komisarz Zaremba bada,
  słychać sznurów naprężonych skrzyp:
  „W psyk go, Postowicz! No co, gada?
  Chcesz jeszcze, ścierwo? Tkaczuk, syp”

  „czy filmy fabularne powinny trzymać się historycznych faktów, czy niekoniecznie?”

  A kogo to obchodzi, czy wasze filmy beda sie trzymac faktow czy kompaktow, Czy nawet antraktow. nawet wasza publicznosc pcha sie na „Wonder Woman” ze zla, niedobra i syjonistyczna Gal Gadot w roli glownej – a na „Smolensk” jakos nie bardzo.

  Nie wprowadzicie jakiegos bojkotu na „Wonder WOman”; wzorem krajow arabskich i Iranu? Bo jak wprowadzicie to wszyscy sie poplacza.

 265. @MR

  „Każdy, kto w szkole nie był tumanem z fizyki wie, że prezydent i reszta pasażerów zostali zabici. ”

  Zgadza sie, ostatnie watpliwosci rozwial Pan Prezes, wyglaszajac takie oto slowa:

  „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, zamordowaliście go”

  Postepowanie prokuratorskie, kiedy juz sie odbedzie – wyjasni nareszcie, kto jaka role odegral w zbrodniczym spisku, majacym na celu zamordowanie Prezydenta i pozostalych osob obecnych na pokladzie Tupolewa. Wiadomo juz, ze odpowiedzialnosc za wspoludzial ponosi cala opozycja. Nie jest jednak do konca wiadome, kto umozliwil wniesienie na poklad samolotu bomby termobaryczno-helowej, kto usmiescil ladunki wybuchowe na skrzydlach i stateczniku i kto personalnie rozpylal sztuczna mgle.

  Wypada miec nadzieje, ze jak czynnosci dochodzeniowo-sledcze odpowiedniego typu zostana zastosowane wzgledem tych Mord Zdradzieckich tudziez Kanalii, ktore jakze slusznie napietnowal Pan Prezes – to kazdy od razu sie przyzna.

 266. @Mauro Rossi

  Jeszcze jeden Zbroniczy Zamach. Pewnie bomba termobaryczno-parowkowa:

  „W Białej Podlaskiej samochód zderzył się z… samolotem. Pilot był pijany. Nie on jeden
  raq 19:14
  Policjanci musieli być bardzo zdziwieni, gdy dostali zgłoszenie o nietypowej kolizji. A to nie koniec zaskoczeń.”

  To oczywiscie kacapsko-chazarska prowokacja. Pilotowi pewnie wlewali przemoca alkohol w gardlo. Znaczy przez rurke.

  „Kolizja miała miejsce między pasami startowymi lądowiska w Białej Podlaskiej podczas kołowania samolotu Cessna. Interwencję zgłosił pilot. Chociaż nikomu nic się nie stało, to on akurat poniesie konsekwencje, bo – jak się okazało – był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

  Policjanci postanowili zbadać trzeźwość także szefa działu technicznego aeroklubu. Okazało się, że on też nie był trzeźwy, choć w lepszym stanie niż pilot. Miał ponad promil alkoholu.

  Policja ustala szczegóły nietypowego wypadku. Wiadomo już, że pilot Cessny uczył młodego kursanta kołowania. Wtedy, jak relacjonował policjantom pilot, nadjechał osobowy nissan”

 267. @Mauro Rossi

  Gwoli ścisłości…. Wspomniałam o hollywoodskich filmach fabularnych pokazujących Żydów, którzy walczyli z Niemcami, z Vermahtem. Nie mówiłam nic o komorach żadnych.
  Moja wypowiedź była spowodawana twoją prowokacją. To by było na tyle.

  @ E
  Sądzę, że należysz do grupy antysemitów, którzy podając się za Żydów (to bez znaczenia praktycznie czy nimi są, czy nie), próbują „Goji” prowokować do anty-żydowskich wypowiedzi i tym samym dastarczać wam jakże mile przez was widzianego BATA na tychże Goji. W myśl zasady -im gorzej, tym lepiej-
  Można też parafrozując znanego „mędrca” krzyczeć światu: Ludzie, Goje nas biją.
  Trzeba przyznać metoda, nie mówiąc o środkach… wręcz obrzydliwa.

 268. Dzisiaj rano w TokFm słyszałam wypowiedź prof Pawła Śpiewaka (a właściwie jej fragment), który mówił jak tragiczne wspomnienia wiążą się dla polskich Żydów z datą 22 lipca.
  Okazuje się, że ten dzień dla Żydów jest świętem refleksji nad życiem, śmiercią (na pewno święto, nie mam pwewności dokładnie jakie). I właśnie tę datę świadomie wybrali niemieccy rasiści dokonując masowych mordów.

  Łączę się w smutku i potępieniu, ze wszystkimi, dla których ta tragedia w dalszym ciągu jest ważna.

  Prof. Śpiewak jest synem poetki Anny Kamieńskiej, która niestety już nie żyje. (o tym, że jest jej synem dowiedziałam się dzisiaj). Bardzo ją zawsze lubiłam
  Pozwolę sobie zadedykować państwu jeden z jej wierszy.

  Może jeszcze gdzieś się spotkamy

  Może jeszcze gdzieś się spotkamy
  chociaż każdy swoją prawdę goni
  w jakiejś nocy nieodgadnionej
  w samym środku krainy samotnych

  w jakimś płaczu niespodziewanym
  w jakimś żalu nagłym niemądrym
  może w śnie zapomnianym głęboko
  może w łące w uśmiechu ulotnym

 269. Zanim zabronię moim klawiaturom i myszom wstępu na ten blog mocno przynudzę:

  Wyznawcy religii smoleńskiej dążą do samozagłady.

  Oto mocny argument:

  Każdy, kto w szkole nie był tumanem z fizyki wie, że prezydent i reszta pasażerów zostali zabici.

  Jako tuman nienaprawialny wiem, że przyłączając się do sekty pewnika wyboru z dwóch kul nadgryzionych przez muszki owocówki, mogę zrobić pięć kul i one będą lewitowały.

  Przyznaję, że zblatowałem fale grawitacyjne i zrzuciliśmy razem cóś do jaru koło Siewiernego. Czas na schowanie się w dziupli zanim moje komentarze Zbysio potraktuje jako gwoździe uśmiercające układ moich klawiszy.

  Czuję się przesycony obłędem wydychanym przez prawdziwków …

 270. Ludzie zachodni mówią, że w Polsce wszystko jest małe, szare i niezbyt czyste, ale mieszkańcy mają o sobie, jako narodzie, niezwykle wysokie mniemanie, nawet gdy emigrują za chlebem. W czasach pokoju ucieka z Polski lud, w czasie wojny rząd. W czym Polacy widzą środek na wywyższenie, którego tak pragną? Z całą pewnością nie w tym, co się nazywa cywilizacją – materialnie urzeczywistnionym duchem. Przez setki lat – jak pisali podróżnicy – zachodnia granica Polski oddzielała cywilizację europejską od ubogiego, chaotycznego, umysłowo leniwego słowiańskiego Wschodu. Na dużo niższym poziomie żył tu lud i bardziej jałowa niż na Zachodzie była arystokracja. To są oczywiście sądy zaokrąglone, można je uściślać, ale błędne nie są.
  https://konserwatyzm.pl/lagowski-sen-o-potedze/
  =============

  Interesujące…..

 271. http://www.energetyka24.com/631966,gospodarka-ponad-wszystko-niemcy-staja-w-obronie-swoich-interesow-analiza
  ============

  Zamiast w złom, inwestować w gospodarkę i kontakty handlowe.
  REALPOLITIK…….

 272. Mauro Rossi
  22 lipca o godz. 22:50
  tejot
  Każdy, kto w szkole nie był tumanem z fizyki wie, że prezydent i reszta pasażerów zostali zabici. Możesz tę katastorfę tłumaczyć Laskiem, MAK-iem, prawdomówną Anodiną, szczerym Putinem (czy on kiedykolwiek kogoś kazał zabić?), siłami magicznymi, czarnymi mocami, brzozą pancerną itd, ale to i tak niczego nie zmieni. Czas gra na waszą niekorzyść, radzę się z tym oswoić.

  Mój komentarz
  Rossi, Jarosław Ka w przypływie mentalnego odchylenia ogłosił w sejmie – zdradzieckie mordy, zamordowaliście mojego śp. brata.

  To jest ostateczne podsumowanie, najbardziej miarodajna hipoteza, definitywne potwierdzenie zamachu w Smoleńsku. W cokolwiek emocjonalnej formie, nasyconej nienawiścią i wyklinaniem, ale potwierdzenie.
  Prezes nie jest każdym, nie jest tumanem z fizyki i wie, po prostu wie, że nie tylko jego brat, lecz wszyscy zostali zabici w Smoleńsku wybuchem kontrolnym (ostatnim) bomby termobarycznej na rozkaz Putina w porozumieniu z politykiem na literę T i wszystkimi innymi zdradzieckimi mordami, które wciągnął ten polityk do zmowy.
  ONI zabili śp. brata, wszyscy będą siedzieć. Wszyscy będziecie siedzieć – przyrzekł reprezentantowi ONYCH przywołanemu do siebie w sejmie szeregowy poseł Jarosław Ka.
  Kilkaset osób do ciężkiej odsiadki, a może zbierze się i więcej. Fizyka wykaże.

  Na razie fizyka wykazała jedno – zamach w Smoleńsku był zgodny z fizyką.
  Jeśli był zamach, to ktoś go zorganizował i wykonał. To jest oczywiste.
  Kto to był? -Są to zdradzieckie mordy i kanalie. Taka jest od trzech dni wykładnia zamachu smoleńskiego.
  Tak mówi Prezesowi do ucha fizyka smoleńska.

  Na razie dowodów nie ma, ale prawda jest tuż, tuż. Są jeszcze kilometry szaf do przeszukania w podziemiach tajnych kancelarii Tuska i współpracowników oraz lata audytów, które są intensywnie prowadzone w całym państwie.

  Czas gra na waszą niekorzyść – zdradzieckie mordy i kanalie – to chciał powiedzieć Jarosław Ka w sejmie do komunistów, postkomunistów i złodziei, do drugich i dalszych sortów, do ubeków, esbeków, łotrów, lewaków, lemingów, unionistów, masonów, liberałów, marksistów, neomarksistów, liberało-marksistów i innych śmieci, od których należy uwolnić naszą umęczoną ojczyznę i prawdziwych Polaków właśnie powstających z kolan.
  Pzdr, TJ

 273. Mauro Rossi
  22 lipca o godz. 22:50
  Nie znam tumana, który by myślał, że jest tumanem.
  O tym, że jest świadczy ocena ogromnej większości ludzi to potwierdzających.
  Znasz pewnie jeżeli jeden ci mówi , możesz olać jego słowa, jeżeli paru to się zastanów , jeżeli wielu to najprawdopodobniej oni , a nie ty mają rację.
  Jeżeli chodzi o katastrofę Smoleńska to ogromna większość Polaków jest tego faktu pewna .

 274. Tylko jest problem co potem? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=49120
  „Więc wrogowie pragmatyzmu nawzajem się wyniszczają, to bardzo dobrze. Niech ci, którzy wymordowali lewicę – obecnie sami się wykończą swoimi rękami. Tylko jest problem co potem? Proszę zwrócić uwagę, że nie ma w kraju siły politycznej zdolnej do przejęcia poparcia, czy raczej sprzeciwu wobec dobrej zmiany. Zresztą, tak naprawdę dramat opozycji polega na tym, że żyjemy w realiach tego samego elektoratu. Opozycja mnoży się przez podział, a rządzący po prostu robią swoje.”

 275. @E
  W areszcie wydobywczym, z akumulatorem na j***ch – każdy się przyzna.

 276. @Mauro Rossi

  Jak juz zostanie zaprowadzony Porzadek w dziedzinie Wymiaru Sprawiedliwosci, to chyba zajdzie potrzeba przykladnego ukarania jednego z biskupow. Otoz biskup Pieronek pozwolil sobie na wypowiedzi nie tylko niesluszne – ale w ogle zle i niedobre:

  „Biskup Tadeusz Pieronek o reformie sądownictwa: dokonana przez felczerów za pomocą siekiery … rewolucji w sądownictwie fachowcy nie przeprowadzają. Metody, jakich użyli, są zbójeckie … ”

  „Biskup krytykuje też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na mównicy sejmowej mówił o „mordach zdradzieckich”. – Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna – mówi. Dodaje, że nawet jeśli Polska nie jest już demokratycznym państwem (bo zatarł się rozdział między władzą wykonawczą a sądowniczą), to wciąż obowiązuje prawo.”

  No po prostu zgroza powialo. Krytyka pod adresem Pana Prezesa wyczerpuje, jak wiadomo, wszelkie cechy czynu zabronionego. Z drugiej strony – slowa te wypowiedzial biskup Kosciola Katolickiego, w swoim czasie rektor Papieskiej Akademii Teologicznej. Nie jest zatem latwo zaszufladkowac zacytowane wypowiedzi do kategorii „klamstw upowszechnianych za pieniadze Sorosa” czy costam.

  Nie jest dzis latwo byc hejterem-oenerem. Coraz czesciej trzeba byc za – a nawet przeciw.

 277. @Mauro Rossi,
  @404,
  @Levar z @Muszynianka…

  … maja przechlapane – bo nie jest dzis latwo byc hejterem-oenerem.

  Kazdy zeglarz wie, ze czsem nie bardzo wiadomo, jak sie do wiatru ustawic. Podobny problem ma dzis oneryjne hejterstwo. Bo z jednej strony twierdzi szmalcownicze hejterstwo, ze popiera obecne wladze, a tu z drugiej…

  „Izraelska broń kusi polską armię

  Zbrojeniowe firmy z Izraela proponują PGZ współpracę. Oferują broń precyzyjną, drony i rozpoznanie satelitarne.
  ….
  Na razie Izraelczycy modernizują nasze myśliwce MiG-29, ale oferują sprawdzone wojskowe technologie, których Polsce brak: rakietowe, kosmicznego rozpoznania czy systemów bezzałogowych.

  W czwartek Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała z potentatem technologii obronnych, firmą Israel Aerospace Industries i Elta Systems, spółką zależną wyspecjalizowaną w dziedzinie radiolokacji, porozumienie o współpracy w dziedzinie rozwoju dronów klasy taktycznej, systemów walki elektronicznej oraz tankowców powietrznych.

  Ale biznesowe plany idą znacznie dalej. – Zamierzamy zdecydowanie rozszerzyć obronną współpracę, rozważamy też możliwość oferowania wspólnych produktów na rynkach trzecich – zdradza Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
  Grupa IAI, o rocznych przychodach 4 mld dol., zatrudniająca 15 tys. specjalistów, 73 proc. swojej produkcji przeznacza na rynek wojskowy. W Polsce firma oferuje współpracę w dziedzinie systemów bezzałogowych, jest gotowa podzielić się także wiedzą i doświadczeniem w adaptowaniu cywilnych samolotów do roli wojskowych latających cystern przystosowanych do tankowania bojowych statków powietrznych w locie.”

  http://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/307209851-Izraelska-bron-kusi-polska-armie.html

  Spece od „dawno zagrabionych ziem Palestyny” co to sie oburzaja na „syjonistyvznych zbrodniarzy”, ktorzy biednym „Palestynczykom” ostatniego kalacha i ostatni kawalek Semtexu odebrac gotowi – maja gruntownie przefajdane. Musza byc za – a nawet przeciw. Znaczy siedziec okrakiem na barykadzie. A to pozycja niewygodna, latwo sobie j.. sorry, klejnoty rodowe uszkodzic. A jesli chodzi o panie – to pozycja jeszcze bardziej niewygodna.

  Serdecznie…

 278. E
  23 lipca o godz. 14:16

  Marudzisz……

  Oczywistą oczywistością jest, że podstawą w międzynarodowych stosunkach są INTERESY.
  Ideologia jest zbędna, czasem wręcz przeszkadza w ich prowadzeniu.

  Polska powinna brać przykład z „nacji handlowych”.
  Na sprzedaż jest WSZYSTKO.
  Nawet pięknoduchy z krajów ponoć demokratycznych, robią interesy z dyktaturami, czy monarchiami absolutnymi.
  I to niekoniecznie z „najwyższym obrzydzeniem”…..
  Pecunia non olet….

 279. E
  23 lipca o godz. 14:06

  Emerytowanego biskupa Pieronka może sobie wziąć gratis. Ale jeden warunek, trzeba go słuchać we wszystkim, a nie wybiórczo („Wyborczo”), także wóczas gdy mówi, że przerwyanie ciąży jest zabójstwem.

 280. @ E
  Może ty jesteś Onerowiec, który szczuje?

 281. @ Piez
  Lewica sama się zniszczyła niestety. Na koniec wpadli w obłęd i wystawili Ogórek do wyborów. To była pieczęć. Nie mam pojęcia co mogło spowodować taki koszmar.
  Pozdrawiam

 282. tejot
  23 lipca o godz. 11:01

  „Na razie fizyka wykazała jedno – zamach w Smoleńsku był zgodny z fizyką”.

  Muszę się z tobą zgodzić, to co się stało pod Smoleńskiem jest zgodne z fizyką, a jedncześnie niezgodne z raportami MAK i Laska-Millera. Samolot poza niewielkimi fragmentami kadłuba i podwozia rozpadł się na drobne kawałki, w dodatku nie pozostawijąc leja od uderzenia w ziemię. Ponieważ także pasażerowie byli w drobnych kawałkach to jedynym wyjaśnieniem takiego jest działanie sił magicznych. W innym przypadku kadłub byłby pęknięty i powgniatany, ale nie w drobych kawałkach, a częśc pasażerów by przeżyła. Właściwości lotniczego duraluminium są bowiem dobrze znane, ono nie rozpada się przy małych szybkościach, zatem niskich energiach. Tak wiec jedynym wyjaśnieniem są siły magiczne. Chyba chyba że ktoś bardziej bystry od ciebie dojdzie do wniosku, że jeśli nie siły magiczne to może jakieś specyficzne materiały wysokoenergetyczne, z których najbardziej podejrzany jest ładunek termobaryczny.

 283. 404
  23 lipca o godz. 14:54

  „Lewica sama się zniszczyła niestety. Na koniec wpadli w obłęd i wystawili Ogórek do wyborów”.

  Ogórkówna przynajmniej jest ładna (i z tego powodu część kobiet jej nienawidzi) i rozumna.

  No ale może ty wolisz Kalisza lub Grodzką, quod libet … 🙂

 284. tejot
  23 lipca o godz. 11:01

  ” … zdradzieckie mordy i kanalie – … do komunistów, postkomunistów i złodziei, do drugich i dalszych sortów, do ubeków, esbeków, łotrów, lewaków, lemingów, unionistów, masonów, liberałów, marksistów, neomarksistów, liberało-marksistów i innych śmieci, od których należy uwolnić naszą umęczoną ojczyznę i prawdziwych Polaków właśnie powstających z kolan”.

  🙂
  To oświadczenie przyjmuję do wiadomości i z szacunku dla ciebie nie będe polemizował.

 285. Strategia gorsza od genialnej – nie dac sie skusic , pozostac niewzruszonym jak Putin w rozmowie przez telefon z kimkolwiek .
  (Nie musi nic robic , Polacy sami zrobia u siebie Ukraine)

  „niektórzy sędziowie powinni wisieć”. Prowadzący – Jacek Łęski i dr Magdalena Ogórek pozostali niewzruszeni.
  Ktorzy ? O tym decydowac beda nieubezpieczeni „od powodzi” ( Od ognia , glodu zachowaj nas Panie ) rolnicy niewiedzacy jak życ . Dr Jaro ks. „GS” dzieki swojej strategii nie tylko wie jak powinien sam ale wie tez jak powinni życ zachowani od ognia i glodu

 286. 404
  23 lipca o godz. 3:13

  „Dzisiaj rano w TokFm słyszałam wypowiedź prof Pawła Śpiewaka (a właściwie jej fragment), który mówił jak tragiczne wspomnienia wiążą się dla polskich Żydów z datą 22 lipca”.

  Z pewnością żartował. P. Śpiewak jest autorem książki „Żydokomuna – interpretacje historyczne”, wiec nieco się orientuje co stało się na ziemiach polskich po 22 lipca 1944 i dla kogo one od tego momentu były tragiczne.

 287. 404
  „Nie mam pojęcia co mogło spowodować taki koszmar.”

  „Cos mi mowi”, ze ew. moge sie domyslac ( wersja niewinna , polityczny Alzchaimer) ale „na sam przod” czy, Ty nie jestes czasem od Markham do z grubsza East Gwillimbury ?
  Te ogorkowe 2.8% zdaje se daloby prez.Komorowskiemu to czego mu zabraklo . Gdybajac w ten sposob , zawdzieczac bedziemy ” Ukraine , Millerowi

 288. E
  22 lipca o godz. 23:41

  „Policjanci postanowili zbadać trzeźwość także szefa działu technicznego aeroklubu. Okazało się, że on też nie był trzeźwy, choć w lepszym stanie niż pilot”.

  Tzw. środowisko lotnicze (w tym aerokluby) to enklawa mająca podobne „pochodzenie społeczne” jak postkomunistyczna kasta sędziowska, więc twoje zdziwienie jest pozorne.

  „Nie jest jednak do konca wiadome, kto umozliwil wniesienie na poklad samolotu bomby termobaryczno-helowej”.

  Przypomnij mi, bo nie pamietam, czy „bomba termobaryczno-helowa” nie jest przypadkiem hitem eksportowym izraelskiego przemysłu obronnego (może Elbit?), bardzo przecież rozwiniętego? 🙂

  ” … A kogo to obchodzi, czy wasze filmy beda sie trzymac faktow …”.

  Jeśli tak, to co byś powiedział na film w którym mówi się o „Jewish Death Camps”? „Polish Death Camps” to się rozumie, w końcu większość obozów (choć nie wszystkie) zlokalizowana była w okupowanej Polsce, ale przecież w obozach siedzili Żydzi. Czy na tej zasadzie nie powinno się mowić o „Jewish Death Camps”?

 289. @Mauro Rossi

  ” że przerwyanie ciąży jest zabójstwem.”

  To chyba nie moj problem – jesli o mnie chodzi, to mozecie sobie nawet karac krzeslem elektrycznym za posiadanie srodkow zapobiegawczych. Niech sie dziewczyny martwia. Znaczy te, ktorych nie stac na wycieczke do Czech. I tak cienko to wyglada. Przed zjednoczeniem Niemiec wladze szalenie demokratycznej Niemieckiej Republiki Federalnej potrafily powracajaca z zagranicznej wycieczki laske w wieku produkcyjnym przemoca przebadac ginekologicznie w ramach kontroli granicznej. Znaczy czy sobie ciazy nie usunela podczas pobytu dajmy na to we Francji czy w Danii.

  ” stało się na ziemiach polskich po 22 lipca 1944 i dla kogo one od tego momentu były tragiczne.”

  Gleboko tragiczne dla folksdojczerii kominowo-gazowniczej. Pogromy powojenne, takie jak orgia mordowania w Kielcach – to jednak nie bylo to samo, co wczesniej. Wladze komunistyczne atrzyly przez palce na masowa ucieczke Zydow z Krainy Tolerancji, wymordowano w pogromach i „akcjach” zaledwie kilka tysiecy – a miazdzaca wiekszosc po prostu uciekla. No i w sposob zly, niedobry, godny potepienia i okropnie Antypolski usadowila sie na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny”. I do dzisiaj, dranie jedne, zyja i oddychaja i nie bardzo mozna na ten oburzajacy fakt cokolwiek poradzic.

  Prawdziwe pogromy, takie z grubej rury – to byly przed nadejsciem tego okropnego roku 44-go, w jednym pogromie mozna bylo spalic zywcem poltora tysiaca „pejsatych”. Poza tym handel wymienny ze straznikami z Treblinki, przejmowanie „mienia pozydowskiego” czy tez czynnosci donosicielsko-szmalcownicze stanowily istotne i dochodowe galezie gospodarki.

  A wskutek wyzwole.. pardon, wskutek Zbrodniczego Wkroczenia Armii Czerwonej w/w galezie gospodarki upadly. A preznie dzialajace kombinaty gazowo-krematoryjne, w Oswiecimu na przyklad – musialy zakonczyc dzialalnosc. Zrozumiale, ze to dla oenerii byl cios w samo serce.

 290. @Mauro Rossi

  „Tzw. środowisko lotnicze (w tym aerokluby) to enklawa mająca podobne „pochodzenie społeczne” jak postkomunistyczna kasta sędziowska, więc twoje zdziwienie jest pozorne.”

  Zgadza sie, problem w tym, ze do pilotowania samolotow dopuszcza sie, nie wiadomo czemu, pilotow. To krzyczaca niesprawiedliwosc, bo kapitanem Dreamlinera powinien oczywiscie zostawac zasluzony Czlonek Jedynie Slusznej Partii. A wladze lotnicze bezczelnie wymagaja jakichs tam licencji, egzaminow, do egzaminu na Commercial trzeba miec wylatanych 250 godzin. A na pilota linii komunikacyjnych – 1500. Czysty skandal. Nawet jak Mietek sie zasluzyl a Zenek bardzo sie przydal – to nie da sie ich nagrodzic stanowiskami kapitanow Dreamlinera. Na domiar zlego – trzeba jakies wrogie narzecza znac, na przyklad angielski.

  Miejmy nadzieje, ze jak juz Dobra Zmiana przejmie Wymiar Sprawiedliwosci, to sie zabierze za branze lotnicza. Potrzebne sa glebokie zmiany w Urzedzie Lotnictwa Cywilnego. Rozliczyc i wsadzic za kratki winnych, rozgonic na cztery wiatry takich, ktorym sie jak na razie nie udalo niczego udowodnic. A braki kadrowe szybko nadrobic awansujac na stanowisko kapitana czy drugiego pilota ludzi o wlasciwych pogladach i sprawdzonym pionie ideologicznym. A latac to sie naucza w powietrzu, to w koncu zadna sztuka. Polski pilot z awansu ideologicznego to nawet na drzwiach od stodoly…

 291. Strategia niezla ( taka sobie) -kto szuka ten znajdzie …

  „Jareczku, mój ty Naczelniku samozwańczy, na kocie jeżdżony! Ty moja mordo zdradziecka!
  Z okazji 22 lipca d. E. Wedel składam najszczersze życzenia wpadnięcia w Niebyt i Zapomnienie. Przeminiesz i nawet nikt nie wspomni o Tobie i twej wielkości. Przelecisz jak mgnienie oka, tylko czasu szkoda zmarnowanego na ujrzenie twego Upadku i Przemijania. Ale taka jest kolej rzeczy! Mój ty Skarbie Fałszywy. Historia cię oceni i pałę postawi, choć nie ma zdolności dydaktycznych i słabą jest nauczycielką. Może dla Polaków tylko? Nieukami są?
  Może Amerykanie wreszcie ujawnią z rozmowy między Kaczorami pamiętnym locie? Odnajdą się papiery Rajmunda? I T.W. Balbiny choć dokładnie schowane, ale nic w tym świecie nie ginie. Spadną majtki Jarkowi i okaże się, że król jest nagi z obrzydliwościami na wierzchu. Do obejrzenia skrupulatnego!”

 292. @Mauro Rossi

  „Czy na tej zasadzie nie powinno się mowić o „Jewish Death Camps”?”

  A mowcie sobie o „„Jewish Death Camps”. Albo nie mowcie. Albo costam. Czy ty naprawde sobie wyobrazasz, ze to komukolwiek chocby kolo .upy fruwa, sak sobie bedziecie „mowic” albo nie mowic? Smierdzacy, ludobojczy hejt bylby przerazajacy – ale jest tylko zabawny, mozna sie posmiac. Bo ten smierdzacy, ludobojczy hejt jest zupelnie bezzebny.

  „Nie czysc etnicznie zbyt zajadle, bo potem nie bedziesz mial komu do..lic”

  (stare przyslowie rurytanskie)

 293. Mauro Rossi
  23 lipca o godz. 14:55
  to co się stało pod Smoleńskiem jest zgodne z fizyką, a jedncześnie niezgodne z raportami MAK i Laska-Millera. Samolot poza niewielkimi fragmentami kadłuba i podwozia rozpadł się na drobne kawałki, w dodatku nie pozostawijąc leja od uderzenia w ziemię. Ponieważ także pasażerowie byli w drobnych kawałkach to jedynym wyjaśnieniem takiego jest działanie sił magicznych. W innym przypadku kadłub byłby pęknięty i powgniatany, ale nie w drobych kawałkach, a częśc pasażerów by przeżyła. Właściwości lotniczego duraluminium są bowiem dobrze znane, ono nie rozpada się przy małych szybkościach, zatem niskich energiach.

  Mój komentarz
  Rossi, po co usprawiedliwiasz Prezesa, że w Smoleńsku było tak, a nie inaczej, bo fizyka nie pozwala, bo duraluminium lotnicze ma takie właściwości a nie inne, itd.
  Prezes raz powiedział, że zdradzieckie mordy zabiły jego śp. brata i wystarczy. Dalej sprawą się zajmą prokuratorzy.

  BTW, Rossi nie daj się wciągnąć w dyskusję o duraluminium, bo zostaniesz w niej zjedzony z całą Twoja ignorancją na ten temat.
  Pzdr, TJ

 294. @Mauro Rossi

  „hitem eksportowym izraelskiego przemysłu obronnego (może Elbit?)”

  Przeciez te twoje ziomy juz dawno ustalily, kto _naprawde_ jest winien Zbrodni Smolenskiej:

  „To żydzi porwali i zamordowali Delegację do Katynia w dniu 10 Kwietnia 2010. … Zamachu na Polską Delegację do Katynia – porwania oraz zabójstwa – prawdopodobnie wszystkich jej członków dokonali żydzi. Cele zamachu były dwa: wprowadzenie destrukcji struktur w polskich władzach (głównie w obronie) oraz sprowokowanie do przybycia na uroczystości pogrzebowe wielu szefów obcych państw, których by wysadzono w powietrze podczas tego żałobnego zgromadzania.

  Prawdopodobnie użyto by jakiegoś taktycznego ładunku nuklearnego”

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/1028-to-zydzi-porwali-i-zamordowali-delegacje-do-katynia-w-dniu-10-kwietnia-2010

  Dziwne zatem, ze jeszcze z portu PMW w Gdyni nie wyplynela potezna armada, celem dokonania ekpedycji karnej i przykladnego ukarania winnych.

css.php