Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

11.08.2017
piątek

Duda ma dość Dudy

11 sierpnia 2017, piątek,

Podpisuję się pod tym, co powiedział Tomasz Lis w Radiu TOK FM: to, czego jesteśmy świadkami, to zbrodnia na interesie narodowym. Kilka dowodów.

Konflikt Duda – Macierewicz (a do pewnego stopnia prezydent – premier – prezes) to fatalny sygnał. Siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami.

Tymczasem nasza obronność jest ośmieszana przed całym światem. Groteskowy przetarg na śmigłowce. Ubytek 36 generałów i setek starszych stopniem oficerów. Zamiast modernizacji – nowy rodzaj wojsk. Narastające napięcie BBN – MON. Wyraźne różnice dotyczące polityki obronnej.

No i wreszcie otwarty konflikt z prezydentem, zwierzchnikiem sił zbrojnych, o generała Kraszewskiego oraz o 46 generałów (i inne tradycyjne awanse 15 sierpnia).

Jeżeli to jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO, to ja za takie wzmocnienie dziękuję. Jak powiedział jeden z emerytowanych generałów w telewizji (oczywiście nie tej publicznej), ten konflikt stawia pod znakiem zapytania zdolność sił zbrojnych, ich dowództwa oraz prezydenta RP do wykonywania swoich obowiązków. Jest to także kompromitacja na skalę NATO.

Konflikt Duda – Macierewicz – Szydło – Kaczyński jest związany z próbą emancypacji prezydenta RP. Duda ma dość Dudy z pierwszych dwóch lat kadencji. Nie chce być tylko notariuszem, który dzień i noc podpisuje, co mu PiS podsunie. Moim zdaniem nie dlatego, że mu ten proceder nie odpowiada (gdyby tak było, toby takiej roli nie grał), tylko dlatego, iż samodzielny prezydent ma większe szanse reelekcji niż notariusz.

Jakie są prawdziwe intencje prezydenta, przekonamy się po jego projektach reformy wymiaru sprawiedliwości.

Prezydent ma także poważną rolę do odegrania w polityce zagranicznej. Wspólnie z rządem doprowadził do izolacji naszego kraju w skali 1:27. Dobra zmiana, a przynajmniej niektóre jej aspekty, takie jak rozprawa z Trybunałem Konstytucyjnym, zamach na Sąd Najwyższy, pacyfikacja KRS i mediów publicznych, atak na organizacje pozarządowe, zapowiadana rozprawa z mediami prywatnymi, powodują alarm w krajach demokratycznych. Rezultat: Bruksela, Komisja Wenecka, ważni politycy w USA, nieliczone międzynarodowe gremia prawnicze i potężne media – wszyscy pokazują nam żółtą kartkę. Najważniejsze kraje Unii – Niemcy i Francja – z trudem ukrywają swój niepokój o miejsce Polski w Unii.

Tymczasem obóz władzy w Polsce co raz bardziej zaostrza kurs antyniemiecki (Tusk agentem Merkel, kandydatem niemieckim itd.), aż po stadion Legii – całkowicie bez sensu, bo Niemcy to nasz największy partner gospodarczy, ważny sojusznik w Unii Europejskiej, sąsiad po wsze czasy. Zamiast przemówić w duchu pojednania i współpracy, ratowania pozycji Polski w świecie, prezydent milczy lub upaja się perspektywą Trójmorza jako alternatywy dla Unii czy przynajmniej dla Niemiec.

Korzystne aspekty „dobrej zmiany”, przede wszystkim w dziedzinie polityki socjalnej i podatkowej, oraz pomyślna koniunktura gospodarcza, w niczym nie usprawiedliwiają spustoszenia w innych dziedzinach.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 227

Dodaj komentarz »
 1. W ramach prywatyzacji wszystkiego, Macierewicz chce sprywatyzować armię, Kaczyński z Polski zrobić prywatny folwark, PiSowscy politycy otrzymać sute benefity, ewentualnie uwłaszczyć sie na państwowych spółkach.

  To nic nowego w naszej historii.
  „Polska jest jak postaw czerwonego sukna”….
  Niekoronowany król chce z wyszarpanego kawałka uszyć sobie płaszcz…

 2. Duda ma dość Dudy, ale nie ma dość Adrian Adriana. I jeszcze długo nie będzie miał dość, bo to ta sama mentalność zgniłków solidarnościowo kościelnych

 3. Gdy skończy się dobra koniunktura, nawet najzagorzalsi zwolennicy PiS przejrzą na oczy. Będzie to bolesne okrutnie ale skuteczne przebudzenie.
  Tylko czy uda się naprawić szkody?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Skoro zbrodnia (bezdyskusyjna) to powinna być i kara. Problem w tym, kto ma te karę orzec a tym bardziej wyegzekwować. Wyczekiwanie w przekonaniu, że to historia wymierzy słuszną karę jest dosyć deprymujące.

 6. „Korzystne aspekty „dobrej zmiany”, przede wszystkim w dziedzinie polityki socjalnej i podatkowej, oraz pomyślna koniunktura gospodarcza, w niczym nie usprawiedliwiają spustoszenia w innych dziedzinach.”

  Dla 40 proc. usprawiedliwiają, usprawiedliwiają….
  Życzyć źle polskiej gospodarce, aby ten koszmar z PiSem się skończył?
  Oto jest pytanie.

 7. Wydaje się, że Pan Prezydent Andrzej Duda ma dosyć bycia prezydentem Nadwiślańskiej Republiki Macondo.

  Przejrzał dokumenty i wyszło mu, że składał przysięgę Narodowi Polskiemu (całemu!), jako Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

  Ktoś usiłował wrobić Go 3 lata temu w prezydenturę Macondo, jak wystawił Jego kandydaturę do wyborów prezydenckich wiosną 2015.

  Ten „ktoś” grał na krótką metę, a chcąc uchodzić za Męża Stanu, powinien przewidywać kilka ruchów do przodu.

  Prezydent ma bardzo wiele do powiedzenia w najważniejszej dla przetrwania Narodu kwestii, kwestii bezpieczeństwa.

  Jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i dziwią podchody pana Ministra od Obrony, który to kwestionuje, podobno pan Antoni na przygotowaną propozycję zmiany ustawy o urzędzie Ministra ON, bo podobnie jak Minister Sprawiedliwości usiłuje „wybić się na Niepodległość”.

  Co na to Prezes i czy rozumie do końca co to jest Państwo?

  Lekceważenia instytucji państwowych – dość!

  To są fundamenty i ściany budynku o nazwie Państwo Polskie.

  Jeśli nie rozumie tego Prezes Prawnik, to jak mają się zachować jego wyznawcy?

  Rozwalamy to Państwo? Rozsiewamy mgłę smoleńską i wprowadzamy Sądy Ludowe?

  Do czego to wszystko zmierza?

  Do osłabienia Polski.

  I tu bym się doszukiwał źródeł „obcego wpływu”, co nieśmiało sugerował pan Piątek w swojej książce.

  Prezydent wstrzymał się z podpisaniem 46 nominacji generalskich, bo dzisiaj awans jest powiązany ze stanowiskiem.

  Podano więc te stanowiska, ale one są według likwidowanej właśnie struktury Sił Zbrojnych!

  Proponujący 46 pułkowników na awanse generalskie działają według schematu: awansujemy, a za 3-4 miesiące zobaczy się który z nich osiądzie na NOWYM stanowisku w NOWEJ STRUKTURZE Sił Zbrojnych.

  Bo ta obecna została już słusznie skrytykowana, m.in. w opublikowanym wiosną br. przeglądzie Obronnym.

  Obecna struktura, wymyślona przez Profesora i generała „Szoguna” z BBN prezydenta Komorowskiego zakładała, że w Europie wojny nie będzie, a Wojsko Polskie będzie jedynie uczestniczyło w MISJACH NATO/UE, co się dzieje.

  Tylko że obecna sytuacja, gdy Minister ON może cofnąć klauzulę dostępu do informacji niejawnych nawet Prezydentowi RP, jest co najmniej niepokojąca.

  Służby podległe panu Ministrowi podjęły już PROCEDURĘ SPRAWDZAJĄCĄ podległego Prezydentowi generała …

  Czekamy zatem na niepokojący ciąg dalszy.

 8. „Siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami.”

  Wydaje mi sie ze PiS wie ze Niemcy juz nie sa grozni dla Polski a ze Niemcy nie maja w ogole zamiaru zaatakowac Polske. Wiec PiS wie ze polska armia nie jest filarem panstwa polozonego miedzy Rosja a Niemcami, tylko polska armia jest filarem panstwa polozonego obok Rosji.

  Poza tym wydaje mi sie Polska jest bezpieczna bo jest w NATO a obowiazuje artykul 5 a atrykul 5 jest filarem panstwa polskiego. NATO jest 10 razy silniesza od Rosja, Rosja nigdy nie zaatakuje Polske w NATO a PiS o tym wie.

  Mysle ze Polska armia jest filarem panstwa tylko w tym sensie ze Polska nie moze byc w NATO bez armii. Czy armia jest skuteczna czy nie, nie jest istotne, dopoki artykul 5 „dziala”. PiS moze zniszczyc polska armie dopoki nikt w USA nie zakwestionuje czlonkowstwo Polski w NATO a na pewno nikt tego nie robi w USA a w Europie tez nie.

  Niebezpieczne dla Polakow jest – wydaje mi sie – raczej polska armia (szczegolnie Obrona terytorialna Macierewicza) niz niemiecka armia w przeciwienstwie do tego co szanowny Pan autor napisal.

 9. Zgadzam się, że PiS gra przeciwko interesowi narodowemu Polski. Zadziwia ślepota blisko połowy polskiego społeczeństwa i prawie całego kleru katolickiego.

 10. Był Duda miał dudy, miał dudy, miał. Ale te dudy nie były Dudy ……

 11. Thomasz Niemiec. Nie wiem czy ty tak na powaznie a czy dla zartow napisales to co napisales o Nato. Jezeli na powaznie o poraza naiwnosc, a jezeli dla zartow, to sie posmiejmy hahahaha.
  Polska Nato jest potrzebna jedynie jako przedpole. Dzisiejsze wojny w Europie nie oznaczaja frontu jak 60 lat temu. Teraz sa punktowe strefy walki. I naiwnoscia jest sadzic, ze amerykanscy chlopcy przyleca walczyc za polskich chloptasiow w imie zawartych sojuszy. Jedynie co przysla to troche rakiet zdalnie odpalonych. A co do Rosji i potencjalnej wojny z Polska, to jest im tak potrzebna jak Tobie sraczka. Putin chce handlowac z Europa a nie zdobywac, bo w imie jakich korzysci ? A wiec spokojnie, wojny nie bedzie. Maja Rosjanie zainstalowany swoj rzad w Warszawie, wykonuja dla nich swietna robote.

 12. A czy to Nie jest zbrodnia zaniechania.?Dlaczego prezydent milczał i zezwalał na dwuletnie osłabianie naszej obronności?Tu tkwi istota winy.A nie przykrywka na swoją niezależność w sprawie mało istotnej, na dziś.Bo można ją załatwić w ciągu paru godzin ,ale nie można w tych godzinach, kupić sprzętu dla wojska.To prawda ,że wojny zaczynają się od drobnostek ,ale te drobnostki kiełkują latami.A jak nazwać zniszczenie TK ?Strach pomyśleć co będzie się działo po odejściu wodza narodu.Zemsrta ,czy zapomnienie?Dziś najlepsi policjanci ,zamykają zabójców z przed kilkudziesięciu lat.A jak będzie w przyszłości?

 13. @ThomasZNiemiec: powołuje się na papierowe dokumenty.

  Będą tyle warte, ile te podpisane przez Polskę w 1939.

  Będą obowiązywać, o ile będą nadal służyły interesom USA, Wlk. Brytanii, Niemcom i Francji.

  Imperia nie mają wiecznych sojuszników, to ich interesy są wieczne …

  Amen i koniec z magicznym myśleniem jak w Macondo.

 14. Obywatele Ukrainy masowo składają wnioski w polskich urzędach ws. wydania poświadczonych dokumentów potwierdzających własność nieruchomości z okresu II RP. Działania takie podejmowane są również poprzez działające w Polsce kancelarie prawne. Według naszych ustaleń, celem tego jest dochodzenie roszczeń o odszkodowania względem Polski.
  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/
  ===========

  Dżiny powinny siedzieć w butelkach…..

 15. Przy całym szacunku , podpis Pana Redaktora to za mało . Powinna być zainicjowana ogólnospołeczna akcja podpisów pod tym oczywistym faktem wraz z żądaniem postawienia przynajmniej tego najbardziej oczywistego winnego przed sądem za zdradę stanu .Gdyby taki ruch miał duży zasięg , to przynajmniej nasza twarz wobec cywilizowanego świata byłaby trochę uratowana.

 16. Przed problemem, nie do rozwiązania, stanął kabaret „Ucho prezesa”. Odcinki dotychczas pokazywane utraciły moc prawdy historycznej. Jak ci artyści z kabaretu „Moralnego Niepokoju” wyprowadzą prezydenta z przedpokoju najważniejszego prezesa na świecie całym? Prawdopodobnie nie będzie kolejnych odcinków. Kabaret powinien rozpisać konkurs na nową nazwę dla nowego serialu. Można to nazwać „Dudu w miech”.
  Poziom politycznych rozgrywek w Polsce sięgnął bruku, jak fortepian Szopena.

 17. Piez
  11 sierpnia o godz. 13:04
  Wprawdzie rosyjski superczolg Armata rozkraczyl sie na Placu Czerwonym, ale skoro nowojorscy lichwiarze nie potrafia nawet pokonac malego Afganistanu, to bedace w stanie wojny z usa ( bo sankcje gospodarcze to dzialania wojenne wg prawa miedzynarodowego ) republiki Polnocnej Korei,Iranu i Rosji maja jeszcze czas przygotowac sie do obrony swojej niepodleglosci.

 18. Z naszą obronnością wcale nie jest tak źle. Przybył przecież nowy rodzaj sił zbrojnych, czyli Obrona Terytorialna. Nie sprzeciwia się to prawu, jak niektórzy sądzą, ponieważ ubył inny rodzaj siły: Szydło Beata oraz jej broszka. Nic, nie ma, cisza, nul.
  Ponieważ ubyła, został tylko odpowiedni minister i Duda Andrzej, którzy sobie przyjaźnie gaworzą – co jest ciszą przed burzą, to musi wrócić do gry owa broszka, co jej nie ma. Zeby było, że jednak jest. Wykona PIERWSZE UDERZENIE ŚWIATOWE. Co będzie dowodem na silę naszych sił. Jak będzie KONTRATAK, to tym lepiej – dowód na istnienie sił bardzo się umocni.

 19. ten wpis nie ma puenty bo miec nie moze.
  W kazdym innym kraju, poza krajami smiesznymi i IV swiata, polowa z tego co wyczynial pan Duda dalaby mu poparcie rzedu 1% w tym zony i corki. Ale, szczesciem dla PAD, jest on prezydentem w Polszcze gdzie nie ma takiej glupoty czy swinstwa ktora moglaby pozbawic Andrzeja Prezydenta Dude urzedu. W czasie kampani wyborczej Andrzejek znowy zapewni ze jest mezny i dziarski, chlipnie nad Powstaniem, obieca podniesc z kolan Polske, Gornictwo, Stocznie, PGR-y i odbic Wolyn i ma 65% poparcia jak w Banku. Nasz rodzimy elektorat jest tak samo zidiocaily jak ten w Korei Polnocnej. Znajmomym radze znalezc sobie hobby na stare lata, ale takie zeby ogluszalo rozum by nie cierpial z powodu tego co sie dzieje. Moje hobby to wino. I tak juz pozostanie bo nic sie do mojej smierci w ojczyznie moich przodkow sie nie zmieni!

 20. Jak wyglądało wojsko za PO to pokazały katastrofy lotnicze.
  Jak wyglądał wymiar sprawiedliwości za PO to pokazała afera reprywatyzacyjna.
  Jak wyglądała pozycja międzynarodowa Polski za PO to pokazała wojna na Ukrainie.

 21. Czyli wpadł pan readaktor w takie samo szaleństwo jak p.Lis. Odcięcie od kasy sprawilo, że p. Lis oszalał.

 22. W ciągu ostatnich kilku lat, czystki w armii prowadzono na Ukrainie, Turcji, Egipcie.
  Tyle że miało to racjonalne powody.

  Te powody które powodują Macierewiczem, są z kategorii irracjonalnych.
  Całe szczęście że nie ma Polska nic co by kusiło, poza położeniem tranzytowym.
  A takiego kraju się nie zdobywa, tylko płaci.

 23. Rosyjscy żołnierze są już na Białorusi. Stąd przerażenie w Europie i w Polsce.
  „Pierwsi rosyjscy żołnierze są już na Białorusi a z nimi obawy w całym regionie. Ukraina, kraje bałtyckie, ale i Polska czują się zagrożone – pisze „SZ” o planowanych na wrzesień rosyjsko-białoruskich manewrach „Zapad-17″. ”
  To,że w Polsce i w innych krajach są bandyci z marines i dookoła tysiące baz US/NATO wcale nie martwi Rosjan. Wręcz przeciwnie, wprowadza ich w szał radości. Putina także.

 24. Piez
  11 sierpnia o godz. 16:47

  Media mają zamówienie na histeryczne teksty, więc publikują….
  Ma być atmosfera strachu, bo to sprzyja sprzedaży.
  Oczywiście, nie naszej tylko do nas.
  Żaden „Karmazynowy przypływ” nam nie grozi.

 25. tejot
  11 sierpnia o godz. 12:32

  „na przykładzie bezgłośnego wybuchu 1,5 kg semteksu na skrzydle samolotu”.

  W rzeczywistości pisałem o 150 g semteksu, 1,5 kg semteksu to cię niemal w kosmos wyniesie. A metal ucina się paskiem detonacyjnym.

  „Wybuch na skrzydle urywający równo 5,5 m skrzydła i nie pozostawiający żadnych śladów, nie był zarejestrowany przez mikrofon w kokpicie”.

  Od minięcia przez samolot bliższej radiolatarni (1100 m przed progiem pasa) Instytut Shena w Krakowie zidentyfikował aż do końca zapisu, który urwał się jeszcze w powietrzu, „dźwięki przesuwającyh się przedmiotów”.

  „Mikrofon zgłupiał, usłyszał głosy w saloniku ViPów, a nie usłyszał wybuchu na skrzydle”?

  Dywagacje co się nagrało i kiedy, a co nie nagrało i dlaczego są pozbawione weszego sensu w styuacji, gdy w Polsce nie ma oryginałów nagrań, więc nie można loboratoryjnie sprawdzić integralności zapisów.

  A musisz też wiedzieć, że tzw. czarne skrzynki (w tym Cockpit Voice Recorder) znajdowały się w ogonie samolotu. A to właśnie tam i na skrzydle zaczeła się destrukcja, zwłaszcza że i resztki skrzydła mogły demolowac usterzenie tylne. Główna eksplozja w kadłubie (przypuszczalnie termobaryczna ze względu na poziom destruckcji) nastąpiła tuż nad ziemią, ale wcześniej ustało zasilanie i rejestratory przestały działać. Jedyny rejestrator danych K3-63 (analogowy, bardzo trudny do sfałszowania danych) umieszczony był z przodu samolotu, pod podłogą kabiny pilotów i do dziś się nie odnalazł. A byłby bardzo ciekawy, bo bardzo dokładnie rejstrował przeciążenia. Na pewno by zapisał przeciążenie spowodowane uderzeniem skrzydła w brzozę, gdyby coś takiego miało miejsce, no i własnie dlatego „zaginął” lub „się zniszczył”, choć był silnie opancerzony.

  „Bajerujesz teraz lud smoleński …”.

  Sam możesz przeprowadzić doswiadczenie wysadzając urządzenie nagrywające przy pomocy kostki tortylu, zobaczysz co ci się nagra i czy będziesz mógł to odtworzyć. 🙂

  „Równo ucięte skrzydło w linii dokładnie równoległej do kierunku lotu, czyli do kadłuba”.

  Znów pleciesz …. zobacz zdjęcie uciętego skrzydła ….
  http://m.salon24.pl/e79e6fae6b5d29171e90a383c47426f7,1200,900,0,0.jpg

  A to wypowiedź Glenna Jorgensena na temat ucięcia skrzydła:

  „Pamiętajmy, że zbudowano do tej pory tysiące tupolewów, one przeleciały w sumie miliony kilometrów, przy każdej pogodzie. Nigdy nie widzieliśmy, by jakikolwiek Tupolew stracił kawałek skrzydła, co miało miejsce w Smoleńsku. Wiemy z obliczeń i analizy danych, że tupolew był ponad brzozą. Żaden taki samolot nie stracił sam z siebie skrzydła. Dla mnie więc oczywiste jest, że skrzydło mogło zostać odcięte jedynie przez kierunkowy wybuch. W czasie wykładu mówiłem, że jeśli chce się wykonać takie cięcie należy zrobić to przy pomocy „cięcia” o kącie 20 stopniu względem kierunku lotu. Jeśli brzoza ucięłaby skrzydło, cięcie powinno być dokonane zgodnie z linią lotu.
  Jaką sytuację mamy w sprawie smoleńskiej?
  Widać cięcie właśnie o kącie ok. 20 stopni. I ono jest dokładnie w tym samym miejscu, które jako inżynier wskazałbym jako jedyne do przeprowadzenia takiego cięcia. Sądzę, że mamy tu do czynienia z kierunkowym wybuchem, który odciął skrzydło. Następnie zaś mieliśmy kolejny, mały wybuch na skrzydle, co odstrzeliło z samolotu kolejny fragment konstrukcji. To spowodowało, że piloci nie byli w stanie dalej utrzymywać kontroli nad samolotem. Samolot się odwrócił i uderzył w ziemię”.

  „Nowaczyk jest fizykiem z wykształcenia nie stanowi żadnej przeszkody do mówienia bzdur …”.

  Rozumiem, z tego wnosisz, że skoro nie jesteś fizykiem to na pewno nie wygadujesz bzdur. Wygadujesz, tylko na swoją niefizyczną miarę.
  Ale powiem ci tejot, że jesteś dziwnie zainteresowany, aby szalbierstwa MAK i Laska pozostały jedynym „wyjaśnieniem”. Na szczęście tak nie będzie, przygotuj się do tego. Wyniki sekcji zwłok nie pozostawiają złudzeń. Skutek ma fizyczny związek z przyczyną. To dlatego w raporcie MAK i Laska/Millera nie ma analizy uszkodzeń ciał pasażerów, poza nieistotnymi ogólnikami, że „obrażenia są typowe dla katastorfy lotniczej”.

  No właśnie dla katastrofy opisanej w obu tych raportach nie są typowe.
  A katastrofy są ró Cockpit Voice Recorder żne, od uderzenia w wał okalający lotniskio przy lądowaniu do upadku pod kątem 90 st. z szybkością 900 km/h w skaliste podłoże.

 26. Między 1 a 5 sierpnia polskie i hiszpańskie myśliwce operujące nad Morzem Bałtyckim osiem razy przechwyciły rosyjskie samoloty, które zbliżyły się do przestrzeni powietrznej Sojuszu – poinformowały służby prasowe NATO.

  – Obecnie, w ramach misji Baltic Air Policing, Siły Powietrzne RP operują myśliwcami F-16 stacjonującymi w Szawlach na Litwie, a Hiszpańskie Siły Powietrzne myśliwcami F-18 z bazy Amari w Estonii. Ponieważ Estonia, Łotwa i Litwa nie mają własnego lotnictwa myśliwskiego, ich przestrzeń powietrzną chronią od 2004 roku samoloty z innych państw NATO. Jest to wyraz solidarności sojuszniczej – przypomina NATO.

  Od 1 do 5 sierpnia myśliwce te osiem razy przechwyciły rosyjskie samoloty, które leciały nad wodami międzynarodowymi w pobliżu przestrzeni powietrznej Sojuszu. Informowało o tym również ministerstwo obrony Litwy.

  1 sierpnia samoloty NATO cztery razy identyfikowały i eskortowały wojskowe samoloty Federacji Rosyjskiej w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim. Pierwszy przypadek dotyczył samolotu transportowego An-26 lecącego do Kaliningradu (samolot ten zachowywał łączność radiową i miał włączony pokładowy transponder) oraz eskortujących go dwóch myśliwców MiG-31 bez kontaktu radiowego i z wyłączonymi transponderami.

  W drugim przypadku przechwycenie dotyczyło dwóch myśliwców Su-27 lecących nad Morzem Bałtyckim także bez kontaktu radiowego i z wyłączonymi transponderami. Tego samego dnia podobny alarm wywołały dwa myśliwce Su-33 i cztery Su-27.

  Następnego dnia samoloty myśliwskie NATO poderwano dwukrotnie w celu przechwycenia lecących w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim rosyjskich morskich samolotów patrolowych – dwóch typu Tu-142 i dwóch typu Ił-38. Nie utrzymywały one kontaktu radiowego i nie miały włączonych transponderów. 3 sierpnia myśliwskie NATO przechwyciły dwa samoloty Ił-38, a 5 sierpnia jeden An-26.

 27. Update on Trump
  Na konferencji prasowej, właśnie powiedział, że jest WDZIĘCZNY Putinowi za wyrzucenie 750 amerykańskich pracowników dyplomatycznych z Rosji.
  Twierdzi, że w ten sposób zmniejsza się koszt administracji państwowej i nie ma żadnego powodu, żeby oni tam dłużej byli.

  Odnośnie Korei Północnej uważa, że poprzednio, mówiąc że wyzwoli „fire and fury like the world has never seen” , było niewystarczająco mocne stwierdzenie. Dodał, że Amerykanie są załadowani i gotowi do konfrontacji.
  Jednym słowem dorzuca drewna do pieca jak w starej lokomotywie.
  Teraz tylko nadzieja w oszalałym dyktatorku koreańskim.
  Takie mamy czasy.
  Dostali się do władzy ludzie, którzy powinni siedzieć w wariatkowie, a zamiast tego decydują o losie narodów.
  Pozdrawiam

 28. Lider4
  11 sierpnia o godz. 18:28

  Zagrożeniem w MIĘDZYNARODOWEJ przestrzeni powietrznej, mógłby być pułk- 36 samolotów, a nie klucz 2-4….

  No i jest pytanie, czemu takie informacje mają służyć?
  Po drugiej stronie globu, codziennością jest kontakt samolotów chińskich i amerykańskich.
  Jest jakiś problem?
  W medialnym przekazie na zamówienie?

 29. Ogólniki wprowadzają w błąd.Tak Schetyna o wyzwoleniu KL wymieniając z imienia i nazwiska wyzwolicieli.Z imienia i nazwiska warto wymienić też osobników nazywanych nazistami czy hitlerowcami kim byli.Np. czy to katolicy i z jakich parafii III Rzeszy.Rodzi się pytanie dlaczego katolicy z III Rzeszy nie odmawiali służby w wehrmacie czy KL powołując się na klauzule sumienia tak ostatnio modną w Polsce.Dlaczego katolicy tzw.niemieccy mordowali polskich katolików.O czym gardłuje Mularczyk domagając się unarodowienia zbrodniarzy.A dlaczego pozbawiając ich przynależności religijnej jak to się robi z muzułmanami.Bo nie wymienia się państwa tylko wyznanie uchodzcy.Wszak religia nie hańbi. Pokażmy udział katolików w zbrodniach II Rzeszy i pełne kościoły modlące się o sukces Drang nach Osten! Pokażmy udział papieża Piusa XII w podżeganiu do zbrodni wehrmachtu w Polsce z Bogiem na ustach i klamrach jako Gott mit uns ! Czy Watykan też dostanie notę odszkodowawczą bo wydoił Polskę w ramach KK z kościelnego mienia niemieckiego choć zawsze było watykańskie.Komuniści odebrali dobra jako mienie nazistowskiego podżegacza.Czy Kaczyński znacjonalizuje mienie kolaboranta na poczet rozliczeń. Tak sobie myślę,że kolaboracja katolików z III Rzeszą i jej zbrodniami po 1 września 1939 r. powinna prowadzić do unieważnia przebaczenia biskupów polskich.Bo wygląda na zdradę polskich interesów ulubione określenie prawicy.A wcześniej Gomułki. Katolicy zbrodniarze wystąpcie do apelu nadstawcie drugi policzek. Przy IPN macie przechlapane.

 30. 404
  11 sierpnia o godz. 18:53

  Panowie z nadmiarem testosteronu, prężą muskuły….
  I prezentują, kto ma większe „coyones”….

  Oficjalne planowanie konfrontacji, zabójstwa Kima, może nieco wkurzyć.
  Scenariusze konfrontacji znamy na bieżąco.
  W świecie demokracji i praw człowieka, jest to oczywistością?
  Wolno tak?
  „Bo kultura nie zabrania, robić takie polowania”?

  Kima można mianować wrogiem ludzkości.
  Co z sojusznikami, czyniącymi podobnie?

 31. @czaro
  Pan zapytal czy powaznie napisalem to co napisalem czy to byl tylko zart:
  Odpowiedz: Powaznie napisalem.

 32. @spokojny18
  Pan napisal: „Będą [dokumenty NATO] obowiązywać, o ile będą nadal służyły interesom USA, Wlk. Brytanii, Niemcom i Francji.”

  Tak tez mysle. Ale i tak te traktaty dzialaja dobrze bo nasze interesy (tych krajach starego zachodu) sa identyczne, czyli powtrzymac demokratyczne rzady (system trojpodzial wladzy wolne media itd). Tak juz dzialalo swietnie od 1950 roku. Prosze pamietac ze kiedy byla zimna wojna Rosja miala duza przedwage (konwencjonalnych bron) nad nas ale i tak system dzialalo dobrze.

  Interes polskiego rzadu jest ewidentnie sprzeczne od naszych interesów. Polski rzad chce zniszczyc demokracje w Polsce a w Europie. Rzady krajow starego zachodu chca zeby demokracja w Polsce dalej przetrwa. To wynika bezwatpliwasci z tego co mowia a z tego co robia.

 33. Pisze red Passent:

  „Siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami.”

  Nie wiem co Gospodarz miał na myśli.

  Czy to sugestia, że polskie siły zbrojne w ramach NATO mają być przygotowane na ewentualne militarne zagrożenie z Niemiec?
  Jeśli tak, to jak można zrozumieć apele polityczne szefostwa NATO, do których RP jako członek Sojuszu dołącza, wymuszające na Niemcach przeznaczanie 2 procent PKB na zbrojenia?
  Przecież poczucie zagrożenia militarnego ze strony Niemiec powinno skłaniać do demilitaryzacji Niemiec a nie wymuszania na nich militaryzacji.

  W samych Niemczech to zresztą budzi kontrowersje. Martin Schulz i Thomas Oppermann z SPD niedawno napisali, że na skutek przeznaczania 2 procent PKB na obronność „Niemcy stałyby się największą potęgą militarną w Europie, czego nikt nie chce, chociażby ze względu na naszą przeszłość”.

 34. Chwała żołnierzom Armii Czerwonej za wyzwolenie Polski z łap większości katolickiej w mundurach wehrmachtu na podobieństwo zakonników krzyżaków. Chwał Polakom z Wołynia wcielonym po 17 września przez Gruzina „patrona” walczącymi z hołotą europejską /NATO -bis/ w ramach dywizji ss wiking nad rzeką Terek.Taka szpica nawiedzonych w stylu Macierewicza. Czy Polacy z Wołynia to komuniści do potępienia wszak walczyli ze zbrodniarzami Niemcami.Tak sobie myślę życząc Kaczyńskiemu wieczność aby w ramach wyrzutów sumienia dostał politycznego kota.Saakaszwili zwany kałmanawardze nie wyparł się stalina i LK traktuje równo.

 35. @ Daniel Passent

  Jak zwykle czytam pański tekst metoda jaką stosowałem w czasach PRL – czyli czytajac miedzy wierszami.

  Dlatewgo dochodzę do wniosku ,ze chwali pan Antonigo Macierewicza .Jakże byloby inaczej gdyby osoba wybitnie inteligentna nie rozumiala poczynań drugiej osoby z wybitna inteligencja jaka posiada AM.

  Dla osob mniej inteligentnych i nie posiadającej wiedzy merytorycznej co czyni AM w WP wyjaśniam.

  AM poprzez zmiany w WP ,strukturze dowodzenia ,zmianach kadrowych ,zwiekszenia liczebnosci do 150 tys regularnego wojska 50 tys WOT chce spowodować aby bylo trudniej lub niemożliwe przejecie tej struktury przez Zachod ( Niemcy) ,Wschod (Rosja ) ,NATO ( USA ) .W sytuacji zmiennej Polski w otoczeniu geostrategicznym gdzie leży Polska tylko taki argument czyli WP moze być czynnikiem decydujacym.

  Struktura dowodzenia jaka pozostawil Prezydent Komorowski czy to co forsuja naiwniacy z obozu PAD -a jest wybitnie łatwa do przejecia przez wyżej wymienione osrodki.Te wrogie przejecie odbyloby sie na podobnej zasadzie jak wrogie przejecie słabszej korporacji przez korporacje silniejsza tylko przez wstawienie swoich ludzi na stanowiska dowodcze Wystarczy sie dokładnie zapoznac z planami restruktalizacji v-ce ministra MON Tomasza Szatkowskiego aby zobaczyc genialnosc planu Macierewicza.Takiej struktury łatwo sie nie da przejać.W zamysle AM ,WP ma realizować interes polski a nie amerykański (nie jest kompatabilna z NATO ) rosyjski czy niemiecki.

  Zmiany wymagaja przejscie na mlodsza kadre dowodczą gdyz starsze trepy nie nadaja sie do reform.

  Z wioski Palatine ,Illinois – Jerzy Zakrzewski

 36. @Bar Norte
  Zgadzam sie z Panem 100%. Moze to tylko pomylka. Nie wiem.

 37. ThomasZNiemiec

  „Moze to tylko pomylka”

  Może to dwie pomyłki?
  W tekście jest też bowiem mowa o „interesie narodowym”, pojęciu mniej więcej z tej samej epoki (międzywojnie) w której się wykuwała doktryna o politycznych konsekwencjach położenia Polski między wrogimi jej Niemcami i Rosją.

 38. Geozak
  11 sierpnia o godz. 20:50

  Problem z umieszczeniem co najmniej dziesięciu przydupasów na kluczowych stanowiskach, w kluczowych dla Państwa strukturach, jest niebotyczny.
  Cieżko znaleźć tylu kompetentnych ludzi, bez kręgosłupa i z odpowiednim doświadczeniem.
  W wojsku, to prawie niemożliwe.

  Ilu znajdzie się Błasików?
  I jakie skutki to spowoduje?
  Przyspieszone awanse nie poparte kompetencjami, to seryjne katastrofy.

  Macierewicz może minować poruczników na generałów.
  Tylko, jakie to przyniesie skutki?
  BMW nie jest gwarancją sukcesu.

 39. Krotkotrwale przyjemne szalenstwo ( jestesmy tu dla przyjemnosci , w poszukiwaniu pozytywnych wartosci np 500+ )
  Ktos przyjemny niedawno zwiniety sugerowal, ze odnalazl „ofiarodawce ” swojej 500-ki , moze nawet dwu (ktos, ktos )w osobach p. Lisa i osobiscie Redaktora .
  Kim sa pozostali ofiarodawcy pozytywnych wartosci dla nie calkiem zwinietych , takich ni to ni owo , niby niezwinietych ale tnp nierozwinietych wystarczajaco ?

 40. @Bar Norte

  „ć „Niemcy stałyby się największą potęgą militarną w Europie, czego nikt nie chce, chociażby ze względu na naszą przeszłość”.”

  To akurat jest jakas lipa. Znaczy na kolkach.

  Dwa kraje w Europie – WB i Francja – wyciagnely wnioski z obu wojen swiatowych i sprawily sobie solidny potencjal strategiczny. Kazde z w/w panstw moze po prostu odparowac Helmutow poprzez zwykle wcisniecie guzika. Oba sa nie do ruszenia, bo posiadaja „second strike capability” (jak to po polsku?) – rakiety balistyczne z wodorowymi glowicami na pokladzie atomowych okretow podwodnych.

  Rozne scenariusze sa mozliwe. Niemcy pragneli odwetu, otwarcie wyciagali lapska po Szczecin, Wroclaw i cala reszte (ale jakos nie po Obwod Kaliningradzki, wiedza, od kogo dostali lanie). Zadza odwetu zmalala, bo Uklad Warszawski nie byl do ruszenia. To sie zmienilo, moze byc roznie. Niemiec to Niemiec to Niemiec.

  Jeden scenariusz nie wchodzi w rachube: Zaden Hans i zaden Helmut nie bedzie sobie serio wyobrazal, ze „„Niemcy stałyby się największą potęgą militarną w Europie”. Co innego darcie ry.. sorry, _wypowiedzi_ – a co innego realia. Niemcy potrafia liczyc megatony. A tych ostatnich to WB ma sporo – a Francja tez niemalo.

 41. @Lider & Ska

  „Od 1 do 5 sierpnia myśliwce te osiem razy przechwyciły rosyjskie samoloty, które leciały nad wodami międzynarodowymi w pobliżu przestrzeni powietrznej Sojuszu. Informowało o tym również ministerstwo obrony Litwy.
  1 sierpnia samoloty NATO cztery razy identyfikowały i eskortowały wojskowe samoloty Federacji Rosyjskiej w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim. ”

  Bezczelni ci sowieciarze. Znaczy oni tak bezczelnie, na chama, na grande – lataja sobie w przestrzeni miedzynarodowej? Jakby nigdy nic? Lataja sobie, dranie jedne, nad wodami miedzynarodowymi? Przeciez to skandal! Granda! Miejmy nadzieje, ze Pan Minister Antoni Macierewicz cos zrobi z tym fantem. Tak bezczelnie sobie latac w przestrzeni miedzynardowej – toz to casus belli!

 42. Jaki ekspert taka ekspertyza. Ze strony dunskiego „eksperta”

  https://www.linkedin.com/in/glenn-arthur-j%C3%B8rgensen-35aa2a1/?ppe=1

  „Without knowing in detail about a plane crash in 2010 in Russia killing 96 polish people and at the time without any relations what so ever to Poland, I wanted to prove to a highly skilled and experienced Polish Engineer colleague at one customer in Norway that the official Russian explaination of this crash could be true through a aerodynamic calculation of the loss of 5.5m of the left wingtip of the Tupolev 154-M aircraft. After investigating the Russian documents and report and calculating forth and back for 3 months I had to admit, that the Russian story disagrees with several laws of physics, and the relative small loss of wing capacity disagrees with the reported black box data (Flight data recorders).”

  Ekspert jest ambitny: „Expecting to begin the thesis of the master of science degree within this field primo 2017.

  When completed I will hold two master of science degrees: One within fluid dynamics, one within Crash Investigations.”.

 43. Drugi ekspert na ktorego sie @MR powoluje to Szuladzinski. To tez profesor doktor inzynier docent habilitowany. Co najmniej.

  „Australijski ekspert Antoniego Macierewicza: firma z żoną, w mieszkaniu, za 2 dolary … Firma nie jest duża, Grzegorz Szuladziński prowadzi ją, jak wynika z rejestru, z żoną Elżbietą, urodzoną w 1943 roku w Kisielanach. On urodził się w Warszawie w 1940 roku. Grzegorz Szuladziński jest dyrektorem spółki, jego żona jest jej sekretarzem.”

  http://tomaszmachala.natemat.pl/10545,australijski-ekspert-antoniego-macierewicza-firma-z-zona-w-mieszkaniu-za-2-dolary

  Moim zdaniem nie wystarczy Repolonizacja Mediow. Potrzebna jest gruntowna Repolonizacja Internetu. Bo inaczej wrogie tresci sie przesaczaja.

 44. @Mauro Rossi

  … twierdzil, ze w jego pieknym kraju sadzi sie „trzy miliardy drzew rocznie”.

  Tyle tylko, ze resort Pana Ministra Szyszko podawal ostatnio, ze trzydziesci miliardow. Nie trzy – tylko trzydziesci.

  „Resort środowiska twierdzi, że sadzimy 30 mld drzew rocznie. Policzyliśmy

  30 mld drzew – tyle według rzecznika Ministerstwa Środowiska sadzi się ich rocznie w Polsce. Wycina się natomiast około 1 mld. Policzyliśmy, ile nam zajmie pokrycie lasem całej Polski.

  – W Polsce rocznie więcej drzew się sadzi, niż wycina. Ścina się około 1 mld drzew, sadzi się około 30 mld – powiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-drzew-sadzi-sie-w-polsce-szyszko,86,0,2266966.html

  Jest to o tyle ciekawe, ze sam Pan Minister twierdzil zaledwie kilka miesiecy temu, ze w Polsce sadzi sie _pol miliarda_ drzew rocznie. Znaczy 500 milionow. Link w osobnym komentarzu bo „moderacja” nie puszcza dwoch linkow.

 45. „Minister środowiska: sadzimy pół miliarda drzew rocznie

  publikacja: 24.03.2017 aktualizacja: 09:52

  Minister Szyszko twierdzi, że same Polskie Lasy Państwowe sadzą 500 mln drzew rocznie

  – Nie jest to najprzyjemniejsza rzecz, ale jestem politykiem, więc z tym trzeba się zgadzać, a opozycja ma prawo krytykować. Troszkę byłem zdziwiony tym, że ta krytyka była stosunkowo mało merytoryczna – stwierdził minister Jan Szyszko w programie „Gość poranka”, komentując wczorajsze głosowanie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności.”

  http://www.tvp.info/29637062/minister-srodowiska-sadzimy-pol-miliarda-drzew-rocznie

  Znaczy najpierw sadzono „pol miliarda” drzew rocznie, potem (jak @MR wyp..dzial swoj komentarz) to sadzono „trzy miliardy drzew wocznie” a potem sie okazalo ze nie „trzy” tylko „trzydziesci”.

  0.5 = 3 = 30

  Tyle Polska Szkola Matematyczna.

 46. Mauro Rossi
  11 sierpnia o godz. 17:34
  tejot
  11 sierpnia o godz. 12:32
  „na przykładzie bezgłośnego wybuchu 1,5 kg semteksu na skrzydle samolotu”.
  W rzeczywistości pisałem o 150 g semteksu, 1,5 kg semteksu to cię niemal w kosmos wyniesie. A metal ucina się paskiem detonacyjnym.”

  Mój komentarz
  Rossi, „cięcie metalu” jak piszesz, to całkiem inna sprawa, jak cięcie skrzydła samolotu. Jeśli chodzi o przecinanie elementów metalowych, to materiał wybuchowy w postaci taśmy, ogólnie w postaci długiego elementu służy do przecinania obiektów litych z metalu, jak np. blachy i musi być koniecznie spełniony warunek, by materiał ściśle przylegał do blachy.

  Skrzydło samolotu nie jest obiektem litym, tylko konstrukcją szkieletowo-powłokową wypełnioną różnymi urządzeniami i nie ma żadnej, Rossi, żadnej możliwości umieszczenia w nim jakiegoś „paska detonacyjnego”, by przylegał od wewnątrz ściśle do wszystkich elementów. Rossi, można napchać do skrzydła materiału wybuchowego, wsadzić jakiś pas, kilka pasów wybuchowych, woreczek z trotylem, zdetonować i wynik zawsze będzie ten sam – wybuch nie przetnie skrzydła, tak jak to jest na zdjęciach przełomu skrzydła Tu-154M ze Smoleńska, tylko rozwali od wewnątrz skrzydło, pognie dźwigary aż pękną, a poszycie skrzydła (blacha ze stopu aluminium) ulegnie odgięciu na zewnątrz.

  Poza tym Rossi, w skrzydle znajduje się zbiornik paliwa. Jeśli by był w skrzydle wybuch, to musiałoby się zapalić paliwo, samolot by się zamienił w pochodnię i bardzo prawdopodobny wręcz pewny byłby wybuch oparów paliwa w zbiorniku, co by rozwaliło skrzydło zupełnie nie po linii „cięcia”. Nic takiego nie ma na skrzydle Tu-154m na wrakowisku w Smoleńsku. Jest liniowy przełom (w kierunku lotu) z poszarpanymi brzegami, charakterystyczny dla zderzenia skrzydła z pniem drzewa.

  Więc Rossi, nie bajaj tu na blogu o wybuchu, który urywa równo i precyzyjnie skrzydło samolotu (skrzydło jest złożoną, wieloelementową konstrukcją), bo to jest niemożliwe. To jest zwykłe, rutynowe kłamstwo amatorów w dziedzinie wybuchów oraz cyniczne kłamstwo jednego, jedynego specjalisty od wybuchów (w budowlach lądowych, nie w samolotach) – Szuladzińskiego, który bajdurzy po to by się czymś zasłużyć, być głośnym, by błyszczeć. W swoim pierwszym raporcie o katastrofie Tu-154M Szuladziński ani słowem nie wspomina o jakimś pasku detonacyjnym.

  Skrzydło Tu-154M zostało „przeryte” w czasie zderzenia z brzozą przez jej pień, a brzegi poszycia zostały wychylone zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz, co w takich przypadkach jest typowe.
  Rossi, eksperci smoleńscy Ciebie okłamują tak samo jak i miliony zwykłych ludzi.

  Rossi napisał:
  „Mikrofon zgłupiał, usłyszał głosy w saloniku ViPów, a nie usłyszał wybuchu na skrzydle”?
  Dywagacje co się nagrało i kiedy, a co nie nagrało i dlaczego są pozbawione weszego sensu w styuacji, gdy w Polsce nie ma oryginałów nagrań, więc nie można loboratoryjnie sprawdzić integralności zapisów.”

  Mój komentarz
  Rossi, tutaj chwyciłeś się koła ratunkowego smoleńskiego – nie wiemy co się nagrało, a co nie, chyba taśmy nie są takie jak trzeba, coś tam jest nie tak.

  Bardzo dziwny argument, bo jeśli chodzi o np. inne nagrane w kokpicie wypowiedzi, jak „odchodzimy na drugi krąg” ( na wysokości 40 m nad pasem lotniska!), to są one dla smoleńskich specjalistów jak najbardziej prawdziwe i słuszne, nie sfałszowane. Pozostałe wypowiedzi zarejestrowane w kokpicie – te niesłuszne – są wg smoleńskich specjalistów nieprawdziwe, taśma z kokpitu została sfałszowana. Są te fałszywe wypowiedzi pewnie wgrane na taśmy przez ruskich. Tak sprytnie wmontowane, że mucha nie siada i naukowcy w Instytucie Sehna nie mieli najmniejszych podejrzeń, nie wiedzieli, ze zostali oszukani.

  Wg smoleńskich ekspertów ruskie sfałszowali nagrania w rejestratorach samolotu, także w polskim module cyfrowym rejestratora eksploatacyjnego zamontowanego do TU-154M i odczytanego przez polską firmę. Tamte sfałszowane, a polskie? Też sfałszowane? To się musieli nafałaszować ci ruscy eksperci, cztery rejestratory sfałszować.

  Smoleńskie kłamczuszki twierdzą, że od samego początku było wiadomo, ze z tymi nagraniami coś jest nie tak, bo np. jak Rossi pisze, nagrały się od mikrofonu w kokpicie szmery „przesuwających się przedmiotów”. Znaczy się ruskie zamienili wybuchy na szmery.
  Samolot leciał, zahaczał o korony drzew, a Rossi baja, ze zarejestrowane odgłosy, to jakieś tajemnicze odgłosy, nie wiadomo skąd się wzięły, pewnie ruskie wkleili na taśmę rejestratora swoje fałszerstwa.
  Rossi, podając na EP takie tłumaczenia wychodzisz na mędrka.

  Rossi napisał:
  „Jedyny rejestrator danych K3-63 (analogowy, bardzo trudny do sfałszowania danych) umieszczony był z przodu samolotu, pod podłogą kabiny pilotów i do dziś się nie odnalazł. A byłby bardzo ciekawy, bo bardzo dokładnie rejstrował przeciążenia. Na pewno by zapisał przeciążenie spowodowane uderzeniem skrzydła w brzozę, gdyby coś takiego miało miejsce, no i własnie dlatego „zaginął” lub „się zniszczył”, choć był silnie opancerzony. ”

  Mój komentarz
  Rossi za swoimi patronami smoleńskimi kłamie jak z nut:

  Kłamstwo nr 1:
  K3-63 nie był „jedynym rejestratorem danych”. Był jednym z czterech rejestratorów parametrów lotu (trzy rosyjskie i jeden polski) znajdujących się w samolocie Tu-154M w Smoleńsku:

  W samolocie Tu-154M znajdowały się następujące rejestratory:

  1) Rejestrator katastroficzny taśmowy 25-godzinny 97 parametrów technicznych, typ MŁP-14-5 produkcji rosyjskiej

  2) Rejestrator katastroficzny taśmowy półgodzinny rejestrujący dźwięki w kokpicie z trzech mikrofonów, typ MARS-B, produkcji rosyjskiej

  3) Rejestrator eksploatacyjny taśmowy, 25-godzinny tych samych 97 parametrów technicznych, co w punkcie (1), typ KBN-1-1 produkcji rosyjskiej

  4) Rejestrator eksploatacyjny cyfrowy tych samych 97 parametrów technicznych, co w punkcie (1), typ ATM-QAR produkcji polskiej

  5) Rejestrator eksploatacyjny 4 parametrów lotu – czasu, wysokości barometrycznej, prędkości przyrządowej, przeciążenia pionowego, typ K3-63, produkcji rosyjskiej

  Dwa rejestratory były katastroficzne (parametrów technicznych lotu i głosów w kokpicie), co oznacza, że były zamontowane w specjalnych odpornych na katastrofy obudowach, były przeznaczone do odczytania parametrów lotu i pracy wszelkich urządzeń samolocie oraz rozmów załogi w kokpicie po katastrofie.

  Trzy rejestratory były eksploatacyjne, co oznacza, że służyły do bieżącej kontroli przebiegu lotów.
  Trzy rejestratory (dwa rosyjskie i jeden polski rejestrowały) te same 97 parametrów technicznych dotyczących pracy silników, urządzeń nawigacyjnych, parametry lotu – szybkość, wysokość, przyspieszenie pionowe, kąty natarcia, pochylenia, przechylenia, itd.
  Wszystkie trzy rejestratory zapisały dokładnie to samo.

  Cztery rejestratory odnaleziono i odczytano, jednego (K3-63) nie odnaleziono.
  Szczególną rolę pełnił rejestrator K3-63 – ten nie odnaleziony na wrakowisku. Rejestrator ten był zamknięty w cienkiej obudowie bakelitowej i miał znaczenie wyłącznie eksploatacyjne, nie był przeznaczony do przetrwania katastrofy. Zapisywał tylko cztery parametry lotu (w tym przyspieszenie pionowe), co miało służyć szybkiej, doraźnej kontroli, sprawdzeniu, czy podczas lądowania nie zaszło twarde posadzenie samolotu na pas lotniska, czy nie było odbić samolotu od pasa. Takie zdarzenia generują duże przyspieszenia pionowe, dlatego ważne było w tym rejestratorze zapisywanie takich przyspieszeń.

  Do tego służył ten nie odnaleziony 4-parametryczny rejestrator i niech Rossi nie bajdurzy, że znajdowały się tam jakieś unikalne dane pozwalające stwierdzić, ze samolot w Smoleńsku nie uderzył w brzozę. Wszystkie cztery parametry, które rejestrowało to urządzenie, były zapisane w trzech innych rejestratorach, w tym w rejestratorze polskiej produkcji.

  Rossi, wprowadzasz w maliny blogowiczów, próbujesz zachachmęcić z tym rejestratorem, którego ruskie celowo nie odnaleźli, bo z niego rzekomo odczytać by można, że nie było zderzenia z brzozą, a więc był zamach wielowybuchowy, termobaryczny.

  Kłamstwo nr 2 Rossiego odnośnie nie odnalezionego rejestratora

  „A byłby bardzo ciekawy, bo bardzo dokładnie rejstrował przeciążenia. Na pewno by zapisał przeciążenie spowodowane uderzeniem skrzydła w brzozę, gdyby coś takiego miało miejsce, no i własnie dlatego „zaginął” lub „się zniszczył”, choć był silnie opancerzony.”

  Rossi, zaginiony rejestrator nie zapisywał sam z siebie przyspieszenia pionowego, tylko brał tę wartość z systemu rejestracji parametrów lotu w samolocie TU-154M. Dokładnie ten sam parametr pobierały z systemu i zapisywały trzy inne rejestratory. Ten parametr (przyspieszenie pionowe) został odczytany z trzech rejestratorów. Więc co tajemniczego zaginęło w tym podprowadzonym przez ruskich rejestratorze, jakie tajne parametry w nim zapisane?

  Mniejszym kłamstwem Rossiego, takim podkłamstwem jest opowiadanie (dla dodania sobie powagi i fachowości), ze zaginiony rejestrator był „silnie opancerzony”. Rossi, jesteś nieoceniony w swoim fantazjowaniu. Ten zaginiony rejestrator rejestrował tylko 4 parametry, służył do kontroli doraźnej lądowań i był umieszczony w kruchej, cienkiej obudowie bakelitowej. Tworzysz jakieś bajeczki o pancernym rejestratorze zaginionym celowo przez ruskich sugerując, że tam była ukryta prawda o katastrofie, a jak nie o katastrofie, to o zamachu.

  Rossi, więcej rozwagi! Bierzesz się na EP za problemy, które Cię przerastają i nie dając rady w wyjaśnianiu hipotez nie do wyjaśnienia podkłamujesz katastrofę smoleńską, zakłamujesz i kłamiesz w żywe oczy, byle wyjść na bazie i po linii smoleńskich blagierów.

  Rossi napisał:
  Jaką sytuację mamy w sprawie smoleńskiej?
  Widać cięcie właśnie o kącie ok. 20 stopni. I ono jest dokładnie w tym samym miejscu, które jako inżynier wskazałbym jako jedyne do przeprowadzenia takiego cięcia. Sądzę, że mamy tu do czynienia z kierunkowym wybuchem, który odciął skrzydło. Następnie zaś mieliśmy kolejny, mały wybuch na skrzydle, co odstrzeliło z samolotu kolejny fragment konstrukcji. 

  Mój komentarz
  Rossi, Jorgensen gada jak połamany na kursie fizyki inżynier. Że on jako inżynier dokładnie to miejsce wybrałby na wybuch. Co wynika z tego naukowego wnioskowania? Nic. Kompletnie nic. Lecz nie w logice smoleńskiej. W tej logice zawsze coś z czegoś wynika.
  Z wypowiedzi Jorgensena wynika taka oto tautologia – skoro wybuch był w tym miejscu, więc to miejsce zostało celowo obrane i zaprojektowany został w nim i wykonany wybuch. C.b.d.o.

  Co mi przypomina inną bardziej ogólną tautologię smoleńską. Skoro samolot, jeśli w nim wybucha bomba, rozpada się, a samolot Tu-134M w Smoleńsku się rozpadł, to oznacza, że nastąpił w Tu-154M w Smoleńsku wybuch. C.b.d.o.
  Szarlataneria.
  Pzdr, TJ

 47. Cześć 1 komentarza, którą EP przyjął, pozostałe 2 części nie przeszły

  Mauro Rossi
  11 sierpnia o godz. 17:34
  tejot
  11 sierpnia o godz. 12:32
  „na przykładzie bezgłośnego wybuchu 1,5 kg semteksu na skrzydle samolotu”.
  W rzeczywistości pisałem o 150 g semteksu, 1,5 kg semteksu to cię niemal w kosmos wyniesie. A metal ucina się paskiem detonacyjnym.”

  Mój komentarz
  Rossi, „cięcie metalu” jak piszesz, to całkiem inna sprawa, jak cięcie skrzydła samolotu. Jeśli chodzi o przecinanie elementów metalowych, to materiał wybuchowy w postaci taśmy, ogólnie w postaci długiego elementu służy do przecinania obiektów litych z metalu, jak np. blachy i musi być koniecznie spełniony warunek, by materiał ściśle przylegał do blachy.

  Skrzydło samolotu nie jest obiektem litym, tylko konstrukcją szkieletowo-powłokową wypełnioną różnymi urządzeniami i nie ma żadnej, Rossi, żadnej możliwości umieszczenia w nim jakiegoś „paska detonacyjnego”, by przylegał od wewnątrz ściśle do wszystkich elementów. Rossi, można napchać do skrzydła materiału wybuchowego, wsadzić jakiś pas, kilka pasów wybuchowych, woreczek z trotylem, zdetonować i wynik zawsze będzie ten sam – wybuch nie przetnie skrzydła, tak jak to jest na zdjęciach przełomu skrzydła Tu-154M ze Smoleńska, tylko rozwali od wewnątrz skrzydło, pognie dźwigary aż pękną, a poszycie skrzydła (blacha ze stopu aluminium) ulegnie odgięciu na zewnątrz.

  Poza tym Rossi, w skrzydle znajduje się zbiornik paliwa. Jeśli by był w skrzydle wybuch, to musiałoby się zapalić paliwo, samolot by się zamienił w pochodnię i bardzo prawdopodobny wręcz pewny byłby wybuch oparów paliwa w zbiorniku, co by rozwaliło skrzydło zupełnie nie po linii „cięcia”. Nic takiego nie ma na skrzydle Tu-154m na wrakowisku w Smoleńsku. Jest liniowy przełom (w kierunku lotu) z poszarpanymi brzegami, charakterystyczny dla zderzenia skrzydła z pniem drzewa.

  Więc Rossi, nie bajaj tu na blogu o wybuchu, który urywa równo i precyzyjnie skrzydło samolotu (skrzydło jest złożoną, wieloelementową konstrukcją), bo to jest niemożliwe. To jest zwykłe, rutynowe kłamstwo amatorów w dziedzinie wybuchów oraz cyniczne kłamstwo jednego, jedynego specjalisty od wybuchów (w budowlach lądowych, nie w samolotach) – Szuladzińskiego, który bajdurzy po to by się czymś zasłużyć, być głośnym, by błyszczeć. W swoim pierwszym raporcie o katastrofie Tu-154M Szuladziński ani słowem nie wspomina o jakimś pasku detonacyjnym.

  Skrzydło Tu-154M zostało „przeryte” w czasie zderzenia z brzozą przez jej pień, a brzegi poszycia zostały wychylone zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz, co w takich przypadkach jest typowe.
  Rossi, eksperci smoleńscy Ciebie okłamują tak samo jak i miliony zwykłych ludzi.
  Pzdr, TJ

 48. @Mauro Rossi, @tejot

  „To przypadek Betay Pawlak, reporterki „Gazety Wyborczej”, która zgineła na Bali (2002) podczas zamachu terrorystycznego. Wykorzystana przez swych arabskch „przyjaciół” wniosła im do klubu nocnego plecak, który eksplodował. Z Beaty Pawlak niewiele zostało, była tak blisko epicentrum, że bliżej już nie można.”

  Co sadze na temat Szmatlawca Wyborczego – to chyba wiadomo.

  Niemniej jednak szkoda, ze _nikogo_ nie stac na reakcje, kiedy durne bydle usiluje nafajdac na kobiete, ktora zostala zabita w zamachu.

  Szkoda ze nawet @tejot jest cienias. I nie stac go nawet na jedno slowo jakiejs ludzkiej reakcji.

 49. „Siłą zbrojną” w czasach bomb wodorowych jest powierzchnia terytorium kraju . Im większa pwierzchnia tym większe szanse na przetrwanie . Małe kraje nie dają żadnych gwarancji własnym obywatelom jeżeli staną się celem atomowego ataku.
  Brednie lokalnych politykow małych krajów o gwarancjach z zewnątrz można potłuc o kant d… , mówiąc kolokwialnie , używając języka polskich polityków.
  Co nam z tego , że za atak nasz mały kraj, ktoś zrewanżuje się atakiem na przeciwnika który nas zaatakował, jak już nas nie będzie.
  W czasach tak kretyńskich w jakich nam przyszlo żyć trzeba szczególnie dbać , żeby osobnicy niezrównoważeni psychicznie nie zostawali premierami, generałami i dyktatorami. Siły zbrojne w takim kraju jak Polska, powinny być tworzone z poboru i powinny mieć charakter Wojsk Obrony Terytorialnej , zniechęcającej nieopowiedzialnego sąsiada do próby destabilizacji Polski.
  Wojsko wychowuje młodych ludzi i wtedy keidy był pobór nie było kiboli mordujących się nawzajem na stadionach. Armia powinna być wyposażona w sprzęt produkowany
  w kraju , który ta armia broni. To wszystko mówi Macierewicz , co nie wyklucza , że to on jest bliski obłędu z powodu zakłamania się na Amen pański.

 50. E

  „To akurat jest jakas lipa.”

  W Niemczech, w ramach kampanii wyborczej toczy się dyskusja o tych 2 procentach na zbrojenia.

  Socjaldemokraci ustami Schulza i Oppermanna wyrażają pogląd, że na skutek przeznaczania 2 procent PKB na obronność „Niemcy stałyby się największą potęgą militarną w Europie, czego nikt nie chce, chociażby ze względu na naszą przeszłość”.

  Polemizuje z nimi ministra obrony Ursula von der Leyen z chadecji, która w wywiadzie mówi: „Nie znam żadnego europejskiego sąsiada, który oczekuje czegoś innego, niż wywiązania się przez Niemcy z ich obietnic w tej materii”.

  W sumie na powyższy temat nie mam zdania. Jest mi obojetne czy Niemcy na zbrojenia będą przeznaczały 2 procent PKB czy mniej – jak aktualnie. Nie widzę bowiem przesłanek do agresji militarnej wymierzonej w Europę, która by wymagała większych niż dotychczas zbrojeń w ramach NATO – paktu sojuszniczego w którym są też Polska i Niemcy.

  No ale jesli w Polsce odżywa stara teza o dwóch wrogach wyrazona w myśli „siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami” to nie rozumiem czemu towarzyszy temu basowanie prezydentowi Trumpowi w naciskach by Niemcy się forsownie zbroiły.
  Jesli mimo istnienia NATO zakłada się, że Niemcy w przyszłości mogą być niebezpieczne to może czas wrócić do ustaleń poczdamskich – jak w przypadku podniesionego przez Kaczyńskiego problemu reparacji.
  Konkretnie mam na mysli demilitaryzację.

 51. Czy zdajecie sobie sprawe co to jest tzw. Obrona Terytorialna panprezesa ktorej dowodzenie powierzyl zaufanemy Macierewiczowi? I pomimo ze Tomasz Piatek w swojej ksiazce “macierewicz I jego tajemnice” udowodnil DOKLADNIE I W SZCZEGOLACH kim jest ten czlowiek, to panprezio go trzyma ?

  Musimy zdazyc zanim zaczna strzelac blogoslawione przez przeora jasnogorskiego bojowki szturmowe PREZESA z klubow tzw.”gazety polskiej” ktore atakuja kazdego kto mysli inaczej. Te muczace, wyjace, wrzeszczace na cmentarzach, czy gdzie pis nakaze, onr neofaszyci kibolstwo z “moherowkami” trujacego muhomora korzystajacego ze stacji przekaznikowych za URALEM, sa dowozeni autokarami podstawianymi przez pis. To faszysci. Informacje o tych wyjazdach sa publikowane na stronach internetowych tych klubow. Oczywiscie wyjazdami dyryguje propaganda pisowska. Na spotkaniach propagandowych klubow tzw „gazety polskiej” rozdawane sa tysiace egzemplarzy tej gadzinowki.Kluby zwykle organizuja sie przy kosciolach. Prosze sprawdzic w internecie.

  387 klubow tej klamliwego pismidla podporzadkowanych jest redakcji, KTORA NADZORUJE, UWAGA; spolka Geranium to wydawca tzw. gazety polskiej, na czele tej spolki stoi pisowski partyjny parkingowy prezesa, oraz dwie sekretarki i kierowca prezesa.

  A obecny na Zjeździe Klubow tej tzw. gazety polskiej prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził, że ;

  „jeśli moment wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP był momentem przełomowym, to ten przełom będzie wymagał przez cały czas ogromnej mobilizacji. Mówię wam to, bo jesteście takim ODDZIAŁEM SZTURMOWYM tej armii, która ma maszerować ku zwycięstwu”.

  • Chyba pamietacie ze Macierewicz I jego vice-ministrowieTomasz Szatkowski I Bartosz Kownacki zlikwidowali polski wywiad I kontrwywiad, przekazujac raport o stanie tych sluzb Ambasadzie Rosyjskiej. I to wlasnie tych faszystow munduruje i uzbraja Macierewicz I jego zastepcy. http://www.raport-wsi.info/str.1.
  A teraz Macierewicz domaga sie opublikowania cz. II tego raportu, czego nie chcial zrobic nawet prezydent Lech Kaczynski.
  Skoro jego brat blizniak Jaroslaw posuwa sie do wyraz uwielbienia dla muchomora trujacego z Torunia, zapominajac ze rzeczony muchomor nazwal jego sp. brata oszustem, a sp. bratowa czarownica ktora nalezy spalic na stosie i ich dom szambem, to do czego moze sie posunac zyjacy brat blizniak.
  Chyba to znakomicie przewidzial Andrzej Lepper w swietnym wywiadzie z Jackiem Zakowskim:
  „A pan wcześniej nie znał Jarosława Kaczyńskiego i myślał pan, że to będzie idylla? Wyobrażał pan sobie, że koalicja z PiS to będzie taka Drużyna A, ramię w ramię zbawiająca Polskę?

  Jednak mimo wszystko myślałem, że oni są ludźmi.

  Bo są.

  Nie. To są potwory polityczne. Tam w ogóle nie ma człowieczeństwa. Zwłaszcza w Jarosławie.

  Jesteście po imieniu?

  Co pan!

  To w jakim sensie w Jarosławie Kaczyńskim nie ma człowieczeństwa?

  W takim, że on sobie zaplanował Polskę swoich marzeń. I się przed niczym nie cofnie, żeby się te marzenia spełniły.

  Zwierzał się panu z tych marzeń?

  Główne marzenie jest jedno. Żeby wszystko zostało podporządkowane jego wizji. Za wszelką cenę. A jego narzędziem są kwity. To nieraz jasno wynikało. Przede wszystkim dlatego nie chciał nas – podobnie jak wcześniej Platformy – w resortach siłowych, żeby mu nikt nie przeszkadzał w produkowaniu haków. To się odbywa między Jarosławem, Ziobrą i Kamińskim. Ta trójka o wszystkim decyduje.

  Oto cala cyniczna i przerazajaca prawda.

 52. Niemcy a 2% na zbrojenia?
  Wasze analizy dotyczące charakteru zbrojenia Niemiec z 2 % PKB są całkowicie błędne.
  Niemcy nie stanowią zagrożenia militarnego ani dla Francji ani dla GB ani dla innych państw Europy. O słabość militarną Niemiec te kraje zadbaly już w ostatnich 70 latach. Problemem tych krajów jest to, że Niemcy nie wydając i nie mogąc wydawać dużych sum na zbrojenia stały się olbrzymią potęgą gospodarczą, co stało się solą w oku tychże państw. Niemcy posiadają obecnie około 200 mld € nadwyżki eksportowej. 2% na zbrojenia to wydanie dodatkowo przez Niemcy rocznie 40 mld € na niepotrzebne żelastwo. Te same 40 mld to uszczuplenie potęgi gospodarczej Niemiec, co byłoby na rękę tym wszystkim państwom, które nęka kryzys gospodarczy. W Niemczech nie ma kryzysu gospodarczego!

 53. Czy Duda ma dość Dudy? Na to pytanie odpowiedzieć może odpowiedzieć tylko dr nauk prawnych z Krakowa, urzędnik rządowy z IV RP, były urzędnik Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Duda. Jego pierwsza próba wybicia się na niezależność, zawetowanie 2 ustaw sądowniczych, zakończy się we wrześniu br., gdy przedstawi swoje 2 ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Czy mu się to uda? Pożyjemy, zobaczymy.

 54. Do Dudy dotarło , że gdy odda wszystkie swoje uprawnienia odnośnie SN Ziobrze to veto nic mu nie pomoże, i JK po wykorzystaniu go wyrzuci jak zużytą szmatę.
  Czysty pragmatyzm. Twarda rzeczywistość uświadomiła mu że JK nie zgodzi się nigdy na współrządzenie. Zauroczenie geniuszem JK chyba mu minęło.

 55. @wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 14:1

  „Marketing rządzi światem.”

  Z tym mogę się zgodzić (vide: wybór Trumpa, Putina, Erdogana). Ale jest olbrzymia różnica miedziy np.: The Washington Post czy WSJ a InfoWars. Nie wiem czy wiesz co to jest to ostatnie, ale widownie ma sporą. Są ludzie, którzy uważają, że percepcja jest ważniejsza niż fakty. Obawiam się, że jest to pogląd, który zaczyna dominować 🙁

 56. Fragment tekstu Bronisława Łagowskiego. /Przegląd 32/17 /
  „Jak oceniać ten szczególnie podły sposób eliminowania z życia publicznego, zastraszania i psychologicznego terroryzowania swoich i obcych zwany lustracją? Co się chciało i chce (bo lustracja trwa nadal) osiągnąć mszcząc się na ludziach uwikłanych bez własnej winy we współpracę z nieistniejącą już SB? Jaki format ludzi gustuję w takiej zemście, a jeżeli gustuje cała klasa polityczna, to czego jak nie jawnego w końcu autorytaryzmu można się po niej spodziewać?
  I tutaj właśnie jest ten Duda Adrian, Ziobro, Macierewicz, Kaczor i cała sitwa PiSoRydzyka.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/polityka-psychiczna/

 57. @Woytek

  „Armia powinna być wyposażona w sprzęt produkowany
  w kraju , który ta armia broni. To wszystko mówi Macierewicz , ”

  Trudno sie nie zgodzic. To oczywista oczywistosc. Niech sie zatem polscy lotnicy co predzej przesiada na samoloty krajowej produkcji. Wyposazone w radary i silniki odrzutowe, ktore wyszly spod rajzbretu polskiego inzyniera. Przeciez ekspertow lotniczych macie najlepsiejszych na swiecie – Nowaczyk, Szuladzinski, Binienda („glowny konstruktor Dreamlinera” czy costam). Czas zatem z pogarda odrzucic amerykanski szmelc i zadziwic swiat wlasna konstrukcja. I produkcja.

  No i czas wyrzucic na najblizszy smietnik te zle i niedobre rakiety „Spike” na syjonistycznej licencji, podobno „smuza” no i wiarolomni Zydzi „sprzedali Rosjanom kody zrodlowe”. Trzeba zrobic wlasne. NAjlepiej wyprobowane w bojach lance przeciwpancerne, model z proporczykiem („szable w dlon, lance w dlon”).

  ” powinny mieć charakter Wojsk Obrony Terytorialnej , zniechęcającej nieopowiedzialnego sąsiada do próby destabilizacji Polski.”

  Racja. Na pewno takie wojska, jakby co do czego, zrobia mamalyge z ruskich Iskanderow. I z tych nic nie wartych ruskich dywizji pancernych.

 58. Duda postawił na innego konia, po ostatniej wizycie prezydenta bratniego kraju z którym rozmawiał jak równy z równym teraz mierzy trochę wyżej,:
  https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-duda-jednak-nada-15-sierpnia-odznaczenie-ale-tylko-jednemu-generalowi-6154163416471169a
  Taki gość jak Duda nigdy nie ma dość *
  apetytu na wladzę
  * chyba za długo udzielam się na blogach Polityki, jakieś anum-liki zaczynam tworzyć

 59. Rossiego kłamstwa smoleńskie śmieszne, nieudolne i zuchwałe
  Kłamstwo nr 1 Rossiego:
  „Jedyny rejestrator danych K3-63 (analogowy, bardzo trudny do sfałszowania danych) umieszczony był z przodu samolotu, pod podłogą kabiny pilotów i do dziś się nie odnalazł.

  Mój komentarz
  K3-63 nie był „jedynym rejestratorem danych”. Był jednym z czterech rejestratorów parametrów lotu (trzy rosyjskie i jeden polski) znajdujących się w samolocie Tu-154M w Smoleńsku:

  W samolocie Tu-154M w Smoleńsku było 5 rejestratorów.

  Dwa rejestratory były katastroficzne (parametrów technicznych lotu i głosów w kokpicie), co oznacza, że były zamontowane w specjalnych odpornych na katastrofy obudowach, były przeznaczone do odczytania po fakcie wypadku parametrów lotu i pracy wszelkich urządzeń samolocie oraz rozmów załogi w kokpicie.

  Trzy rejestratory były eksploatacyjne, co oznacza, że służyły do bieżącej kontroli przebiegu lotów. Nie były zamknięte w katastroficznych obudowach.

  Trzy rejestratory (dwa rosyjskie i jeden polski rejestrowały) te same 97 parametrów technicznych dotyczących pracy silników, urządzeń nawigacyjnych, parametry lotu – szybkość, wysokość, przyspieszenie pionowe, kąty natarcia, pochylenia, przechylenia, itd.

  Wszystkie trzy rejestratory zapisały dokładnie to samo.

  Kłamstwo nr 2 Rossiego o nie odnalezionym rejestratorze K3-63:

  „A byłby bardzo ciekawy, bo bardzo dokładnie rejstrował przeciążenia. Na pewno by zapisał przeciążenie spowodowane uderzeniem skrzydła w brzozę, gdyby coś takiego miało miejsce, no i właśnie dlatego „zaginął” lub „się zniszczył”, choć był silnie opancerzony.”

  Mój komentarz do kłamstwa Rossiego (czy kłamstwo należy komentować?)

  Cztery rejestratory odnaleziono i odczytano, jednego (K3-63) nie odnaleziono.
  Jaką rolę pełnił rejestrator K3-63 – ten nie odnaleziony na wrakowisku? Rejestrator ten był zamknięty w cienkiej obudowie bakelitowej i miał znaczenie wyłącznie eksploatacyjne, nie był przeznaczony do przetrwania katastrofy. Zapisywał tylko cztery parametry lotu (w tym przyspieszenie pionowe), co miało służyć szybkiej, doraźnej kontroli, sprawdzeniu, czy podczas lądowania nie zaszło twarde posadzenie samolotu na pas lotniska, czy nie było odbić samolotu od pasa. Takie zdarzenia generują duże przyspieszenia pionowe, dlatego ważne było w tym rejestratorze zapisywanie takich przyspieszeń.

  Dokładnie ten sam parametr pobierały z systemu i zapisywały trzy inne rejestratory. Ten parametr (przyspieszenie pionowe) został odczytany z trzech odnalezionych rejestratorów. Więc co tajemniczego zaginęło w tym podprowadzonym przez ruskich rejestratorze, jakie tajne parametry w nim zapisane?

  Do tego służył ten nie odnaleziony 4-parametryczny rejestrator i niech Rossi nie bajdurzy, że znajdowały się tam jakieś unikalne dane pozwalające stwierdzić, ze samolot w Smoleńsku nie uderzył w brzozę.

  Kłamstwo nr 3 Rossiego
  Naiwnym pomysłem Rossiego jest opowiadanie (dla dodania sobie powagi i fachowości), ze zaginiony rejestrator był „silnie opancerzony”. Rossi, jesteś nieoceniony w swoim fantazjowaniu. Ten zaginiony rejestrator rejestrował tylko 4 parametry, służył do kontroli doraźnej lądowań i był umieszczony w kruchej, cienkiej obudowie bakelitowej. Tworzysz jakieś bajeczki o pancernym rejestratorze zaginionym celowo przez ruskich sugerując, że tam była ukryta prawda o katastrofie, a jak nie o katastrofie, to o zamachu.
  Pzdr, TJ

 60. Dobrze byłoby przyjrzeć się wyróżnionej postaci – bohater wojen w Afganistanie i Iraku.
  Najprawdziwszy bohater.
  Ps. w dyskusjach na poprzednich blogach wspomniano noblistę, pokojowego zresztą i wtedy zaczęłam się zastanawiać czy był w historii przyznawania Nagrody Nobla człowiek który z poczucia przyzwoitości odmówił przyjęcia takiego wyróżnienia, szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie kiedy nagroda jest jednym elementów gry politycznej. Ja osobiście o takim przypadku nie słyszałam.

 61. osobiście preferuję tę interpretację
  https://www.youtube.com/watch?v=TLV4_xaYynY

 62. zetus1
  12 sierpnia o godz. 9:51

  Polityka do niedawna była sztuką grania na emocjach tłumu za pomocą retoryki, scenariusza, użycia środków technicznych.

  Od niedawna, doszedł kolejny element- spersonalizowany przekaz na osobiste środki komunikacji.
  Firma zajmująca się tym, zarabia krocie.
  To dało zwycięstwo Trumpowi.
  Jest i polski ślad.
  Twórcą algorytmów jest Polak- Kossecki…..
  ==============

  Paul Mazur z Lehman Brothers, człowiek, który zatrudnił Barneysa, stwierdził:

  „Musimy przekierować Amerykę od kultury potrzeb do kultury pragnień. Ludzi należy szkolić, by pożądali, ludzie muszą chcieć nowych rzeczy zanim stare całkowicie się zużyją. Musimy ukształtować nową mentalność w Ameryce. Pragnienia muszą przyćmić potrzeby”.
  http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/01/15/sterowanie-spoleczne/
  =========

  Przy okazji znalazłem….

 63. @Bar Norte 11 sierpnia o godz. 21:27
  Nie rozumiem co Pan chce powiedziec pisajac ze jest „druga pomylka”.

  @Bar Norte 12 sierpnia o godz. 0:32
  dokladnie tak jest jak Pan pisze, moim zdaniem, a dlatego jest oczywiscie ze PiS nie boje sie w ogóle atakow ani z strony Niemiec ani ze strony Rosji.

 64. ..a polakowi podoba sie to co wyczynia PIS i daje poparcie 40% !! a potem powie tylko ,,madry Polak po szkodzie ,,i kolo historii potoczy sie dalej ….

 65. @zabka

  „chociaż jest taki poeta”

  Ciezko byc w dzisiejszych czasach hejterm-onererem. Jesli usiluje hejterstwo sobie dziobli Dylanem wycierac – to sie hejsterstwu przypomina, ze

  „Bob Dylan’s embrace of Israel’s war crimes” – czy aj-waj Electronic Intifada sie gniewa.

  „Bob Dylan’s Lyricism Extends to Embrace of Israeli War Crimes … Nobel prize winner Bob Dylan has ties to the Israeli state as well as the Jewish Defense League and its founder, Meir Kahane.” … ojojoj Dylan zly i niedobry, popiera „Israeli War Crimes” i w ogole:

  http://www.telesurtv.net/english/news/Bob-Dylans-Lyricism-Extends-to-Embrace-of-Israeli-War-Crimes-20161019-0006.html

  Malo tego- SIly pokoju i postepu wzywaly Dylana:

  „Bob Dylan – Please Don’t Play for Apartheid Israel”

  „Bob Dylan „drift away from the anti-war movement over the course of the next 45 years – and his clear embrace of Israel after its invasion of Lebanon – led to no surprise when he rejected the boycott, divestment and sanctions (BDS) movement’s call for him not to play Israel in 2011”

  Dylan pelne emocji wezwania aby „Don’t Play for Apartheid Israel” olal sikiem prostym.

  Coz zatem moze poczac oeneryjne hejterstwo spod znaku kulawego hakenkrojca? Chyba tylko kleic glupa i byc za – a nawet przeciw. Znaczy okrakiem na barykadzie. Pozycja zwlaszcza dla kobiety niewygodna. Etola moze sie uszkodzic.

 66. Tomasz Wróblewski

  OPOZYCJA I JEJ UKOCHANY FAŁSZ LOGICZNY

  „Z antyrządowej narracji niespodziewanie wyleciał nam faszyzm i stalinizm. Nie wiem czy opozycja uznała, że PiSowskie obozy śmierci i palenie książek na stosach już nam nie grozi, czy po prostu przyszedł czas na urozmaicenie tej propagandowej monotonii. Tak czy owak, zrodził się Polexit. Straszenie wyjściem Polski z Europy. Żaden szanujący się lewicowy program publicystyczny nie obędzie się dziś bez wymiany zdań na temat wychodzenia Polski z Unii Europejskiej”.

  więcej …
  http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,opozycja-i-jej-ukochany-falsz-logiczny,page,1,article,2737.html

 67. @Mauro Rossi

  „Tomasz”

  Ten sam Tomas:

  „Tomasz Wróblewski

  TRUDNE ROZMOWY Z ZACHODNIMI MEDIAMI

  2017-07-31

  Bloomberg to twardy gracz na rynku mediów gospodarczych. Bywa, że stąpa po kruchym lodzie … W poniedziałkowym tekście Jonathana Stearnsa „Wschodnioeuropejskie rebelie wyznaczają nowe przeszkody Unijnym przywódcom” . Tekst jest w zasadzie zbiorem argumentów za odpaleniem 7 artykułu unijnego traktatu i ukarania Polski.”

  Po co sie patyczkowac ze zlym i niedobrym Bloombergiem i wdawac sie w jakies tam „trudne rozmowy”? Na poczatek Repolonizacja Mediow i Repolonizacja Internetu. Polaku, ogladaj tylko polskie programy! Polaku, przegladaj tylko polskie witryny! Wrogi, zlowrogie i antypolskie witryny roznych Blumbergow, Cukierbergow i jak ich tam jeszcze zwa – zablokowac! No i wprowadzic sankcje karne za posiadanie anten satelitarnych. Bo inaczej ANtypolskie Osrodki moga nadal uprawiac Zbrodnicza Propagande. To na poczatek. A potem rozpisac miedzynarodowe listy goncze.

 68. @żabka konająca
  12 sierpnia o godz. 11:16

  „osobiście preferuję tę interpretację”

  I ja też. Generalnie należysz do pierwszej trójki najbardziej cenionych przeze mnie blogerów na http://www.polityka.pl.

 69. tejot
  12 sierpnia o godz. 10:37

  „Wszystkie trzy rejestratory zapisały dokładnie to samo”.

  To samo nie znaczy tak samo, o czym niżej. Rejestrator K3-63 był dla MAK/Laska/Millera wyjątkowo niewygodny i chyba zaczyna to do ciebie docierać.

  Po pierwsze, K3-63 tym różnił się od pozostałych, że zapisywał dane w sposób ciągły (analogowo) na długiej taśmie celuloidowej, a nie cyfrowo (skokowo) i ― co najważniejsze ― zapisywał ostatnie z 25 godzin lotu. Aby zafałszować ostatnie dwie godziny lotu (do Smoleńska) należałoby mieć dane z pozostałych 23 godzin lotu samolotu rządowego, który latał po Europie zachodniej (przed Smoleńskiem Wilno, wcześniej Praga) co jest w zasadzie niemożliwe.

  Po drugie, zapisujący dane w sposób ciągły K3-63 po wykryciu przeciążenia na poziomie 0,2- 0,3 g automatycznie przełączał się tryb szybkiej i w zasadzie ciągłej rejestracji. Natomiast inne rejestratory parametryczne zapisywały dane skokowo, co 0,5 lub 1 sekundę. A przez sekundę lecący z minimalną możliwą prędkością Tu-154 przelatuje ok. 65 m.

  Po trzecie, ten rejstrator ze względu na gęstość zapisu mógłby potwierdzić albo wykluczyć uderzenie w brzozę, bo coś takiego wiązałoby się ze wzrostem przeciążenia w konkretnym miejscu ścieżki czasowej.

  Po czwtarte, co się stało, czy ten rejstrator umieszczony pod podłogą kabiny pasażerskiej wyparował albo znajduje się na dnie oceanu lub wulkanu? Powinny być odnlezione przynajmniej jego uszkodzone resztki, a tu nic, null. Cuda, panie Tejot, cuda. No, chyba że załoga pułku lotniczego na Okęciu zapomniała ów rejestrator umieścić pod podłogą kabiny pasażerskiej? To by może tłumaczyło, ot zwykłe roztargnienie.

  PS. A jak tam Tejot z „przecięciem skrzydła przez brzozę”? Przmyślałeś to już? Dlaczego ucięcie skrzydła nastąpiło to pod kątem 20 stopni w stosunku do płaszczyzny skrzydła. Przecież samoloty bokiem nie latają. Znów jakieś cuda, a może to tylko roztargnienie Laska i Millera?

 70. ThomasZNiemiec

  „Nie rozumiem co Pan chce powiedziec pisajac ze jest „druga pomylka”.”

  Miałem na myśli, że być może red Passentowi przytrafiły się dwie pomyłki w felietonie.

  Pierwszą jest mówiąc delikatnie dyskusyjna teza: „siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami” w której ocenie jesteśmy zgodni.

  Drugą jest sformułowanie „zbrodnia na interesie narodowym”. I nie chodzi mi w tym przypadku o „zbrodnię” tylko o samo pojęcie „interesu narodowego”, które moim zdaniem nic nie znaczy i co gorsza ideologicznym rodowodem sięga do nieciekawych, ponurych czasów międzywojennych.
  O ile można zracjonalizować, zdefiniować interes państwa to interes narodowy jest pojęciową mgławicą.

  By wykazać absurdalność używania tego typu terminów wystarczy przenieść je na grunt niemiecki. To tak jakbyśmy się zastanawiali czy w niemieckim sporze o 2 procent PKB na zbrojenia „interes narodowy” reprezentują socjademokraci czy chadecy?
  A przecież polska dyskusja o armii dotyczy tego samego. Więc po co w jej kontekście używania tego typu terminów?

 71. E (d. Radek)
  12 sierpnia o godz. 12:28

  „Na poczatek Repolonizacja Mediow”.

  Zamiast bibrzyć o niczym lepiej poinformuj nas, ile gazet izraelaskich jest w niemieckich rękach. A w palestyńskich? I czemu jeszcze kapitał izraelski nie wykupił New York Timesa? 🙂

 72. Duda proponuje referendum w sprawie nowej wersji konstytucji jako świecki wynalazek. A może referendum w temacie nowa wersja 10 przykazań bo dotychczasową większość katolików żyjących w Polsce olewa.Co potwierdzają kryminalne statystyki. Zamiast konstytucji tylko 10 przykazań ale w wersji łatwej do spełnienia. Nie może być sytuacji przypominającej osiełowi w żłoby dano.Co wybrać w życiu świecką konstytucję czy 10 przykazań czy prawo suwerena róbta co uważacie jak sugeruje stary Morawiecki.Bo ani prawo świeckie ani boskie nie może prowadzić suwerena do politycznego skundlenia. Tak sobie myślę,że w ramach dekomunizacji należy zlikwidować urzędy narzucone przez komunistów np.prezydenta oraz komunistyczne prawo stosowane przez prawicowych polityków.Wystarczy sprawdzić datę uchwalenia czy wydania.Ponoć co komunistyczne nie jest ważne bo to prawo kolonizatora.Czekam kiedy np. Kaczyński zrzeknie się dyplomu i doktoratu wszak to makulatura i dowód kolaboracji jak sugeruje Macierewicz i Waszczykowski.

 73. „E (d. Radek)
  12 sierpnia o godz. 12:28
  „Na poczatek Repolonizacja Mediow”.
  Zamiast bibrzyć o niczym lepiej poinformuj nas”

  Katoliku,

  was jest raz. Jak na razie nikt ciebie jeszcze nie koronowal. Forma pluralis maiestatis jeszcze ci nie przysluguje.

  Ponownie mozna zauwazyc, ze ten twoj Tomasz Wróblewski, co to mu klake robisz –
  ciezko sie wk.. na antypolskiego Bloomberga:

  „„Tomasz Wróblewski
  TRUDNE ROZMOWY Z ZACHODNIMI MEDIAMI
  2017-07-31
  Bloomberg to twardy gracz na rynku mediów gospodarczych. Bywa, że stąpa po kruchym lodzie … W poniedziałkowym tekście Jonathana Stearnsa „Wschodnioeuropejskie rebelie wyznaczają nowe przeszkody Unijnym przywódcom” . Tekst jest w zasadzie zbiorem argumentów za odpaleniem 7 artykułu unijnego traktatu i ukarania Polski.””

  http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,trudne-rozmowy-z-zachodnimi-mediami,page,1,article,2706.html

  Po co sie patyczkowac ze zlym i niedobrym Bloombergiem i wdawac sie w jakies tam „trudne rozmowy”? Na poczatek Repolonizacja Mediow i Repolonizacja Internetu. Polaku, ogladaj tylko polskie programy! Polaku, przegladaj tylko polskie witryny! Wrogi, zlowrogie i antypolskie witryny roznych Blumbergow, Cukierbergow i jak ich tam jeszcze zwa – zablokowac! No i wprowadzic sankcje karne za posiadanie anten satelitarnych. Bo inaczej ANtypolskie Osrodki moga nadal uprawiac Zbrodnicza Propagande. To na poczatek. A potem rozpisac miedzynarodowe listy goncze.

 74. @Mauro Rossi
  … twierdzil, ze w jego pieknym kraju sadzi sie „trzy miliardy drzew rocznie”.

  Tyle tylko, ze resort Pana Ministra Szyszko podawal ostatnio, ze trzydziesci miliardow. Nie trzy – tylko trzydziesci.

  „Resort środowiska twierdzi, że sadzimy 30 mld drzew rocznie. Policzyliśmy
  30 mld drzew – tyle według rzecznika Ministerstwa Środowiska sadzi się ich rocznie w Polsce. Wycina się natomiast około 1 mld. Policzyliśmy, ile nam zajmie pokrycie lasem całej Polski.

  – W Polsce rocznie więcej drzew się sadzi, niż wycina. Ścina się około 1 mld drzew, sadzi się około 30 mld – powiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha.”

  Jest to o tyle ciekawe, ze sam Pan Minister twierdzil zaledwie kilka miesiecy temu, ze w Polsce sadzi sie _pol miliarda_ drzew rocznie.

  „Minister środowiska: sadzimy pół miliarda drzew rocznie
  publikacja: 24.03.2017 aktualizacja: 09:52

  Minister Szyszko twierdzi, że same Polskie Lasy Państwowe sadzą 500 mln drzew rocznie

  – Nie jest to najprzyjemniejsza rzecz, ale jestem politykiem, więc z tym trzeba się zgadzać, a opozycja ma prawo krytykować. Troszkę byłem zdziwiony tym, że ta krytyka była stosunkowo mało merytoryczna – stwierdził minister Jan Szyszko w programie „Gość poranka”, komentując wczorajsze głosowanie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności.”

  http://www.tvp.info/29637062/minister-srodowiska-sadzimy-pol-miliarda-drzew-rocznie

  Znaczy najpierw sadzono „pol miliarda” drzew rocznie, potem (jak @MR wyp..dzial swoj komentarz) to sadzono „trzy miliardy drzew wocznie” a potem sie okazalo ze nie „trzy” tylko „trzydziesci”.

  0.5 = 3 = 30

  Tyle Polska Szkola Matematyczna. Przebija nawet Fizyke Smolenska.

 75. @Slowianin Stanislaw, @MR

  „Kaczyński zrzeknie się dyplomu i doktoratu wszak to makulatura i dowód kolaboracji ”

  Zaraz, zaraz. A willa na Zoliborzu? Podarowana Rajmundowi Kaczynskiemu przez Wladze Ludowa bodajze w 1951-ym? Monika Jaruzelska podobno bedzie musiala oddac wille po ojcu, bo zajmuje ja bezprawnie, na mocy jakiegos komunistycznego dekretu.

  Jak widac, komunistyczny dekret moze byc zly – ale moze byc i dobry. Znaczy jak Kali komus zabrac krowy.

 76. tejot
  11 sierpnia o godz. 22:44

  „Skrzydło samolotu nie jest obiektem litym, tylko konstrukcją szkieletowo-powłokową wypełnioną różnymi urządzeniami i nie ma żadnej, Rossi, żadnej możliwości umieszczenia w nim jakiegoś „paska detonacyjnego”.

  A podczas remontu generalnego? Na skrzydle masz wiele elementów ruchomych wymagajaących bieżących przeglądów i konserwacji: klapy, sloty, winglety, owiewki, lotki, spojlery, hamulce aerodynamiczne etc. wraz ich mechanizacją. Pasek można też dokleić z zewnątrz i będzie on wyglądał metalicznie i naturalnie, to banalna kwestia kamuflażu. Szczegóły techniczne bez znaczenia dla istoty rzeczy.

  „w skrzydle znajduje się zbiornik paliwa. Jeśli by był w skrzydle wybuch, to musiałoby się zapalić paliwo”.

  Prawdopdodobnie po odcięciu końcówki lewego skrzydła w jej wyniku nastąpiła kolejna eksplozja, być może oparów paliwa, która zniszczyła resztę skrzydła.

  „Nic takiego nie ma na skrzydle Tu-154m na wrakowisku w Smoleńsku”.

  Jest końcówka lewego skrzydła, ta odcięta, reszty nie ma lub w kawałkach.

 77. Kölner Jeck
  12 sierpnia o godz. 5:41

  „2% na zbrojenia to wydanie dodatkowo przez Niemcy rocznie 40 mld € na niepotrzebne żelastwo”.

  To się przkłada na miejsca pracy.

 78. karo131
  12 sierpnia o godz. 4:43

  „Czy zdajecie sobie sprawe co to jest tzw. Obrona Terytorialna”.

  Może wyjaśnij nam kompetentnie, nie zapominając dodać komu ona ewentualnie może przeszkadzać? Finlandia nie zamierza napaść na Rosję i właśnie dlatego ma kilkusetysięczne siły wojsk terytorialnych. Szwajcaria raczej nie planuje inwazji na Francję czy Niemcy i z tego powodu ma najsprawniejszą obronę terytorialna w Europie.

  „Tomasz Piatek w swojej ksiazce “macierewicz I jego tajemnice” udowodnil DOKLADNIE I W SZCZEGOLACH kim jest ten czlowiek”.

  Przy Macieriewiczu to wraz z Piątkiem jesteście mniej niż no name. Nawet kąsanie po łydkach wychodzi wam słabo, tak że pracujcie dalej na zgryzem. Piątka nawet nie można nazwać ruskim lobbystą (oni zykle są sprytniejsi) tylko producentem makulatury.

 79. @Mauro Rossi

  „Może wyjaśnij nam”

  Was jest raz. Mozna wyjasnic _tobie_. Nie „wam”.

  „komu ona ewentualnie może przeszkadzać”

  Ludziom, ktorzy wiedza, do czego uzywano wojska w epoce brzesko-kartuskiej. Do obrony kraju przed wrogiem to sie to wojsko tak nadawalo jak slon do jazdy na wrotkach. Bylo jednak bardzo skuteczne, jak cztrech oficerow mialo skuc morde jakiemus redaktorowi, zbiorowe mordobicie kolbami pistoletow po twarzy, na oczach zony i corki. A potem wyrok – pobity, jak ze szpitala go po rau miesiacach wypisali – to trzy lata pierdla. Za „zniewazenie Narodu”.

  Oficerowie umieli rzeczywiscie wybic kolbami pistoletow oko starszemu, bezbronnemu czlowiekowi.

  Wszystko na rozkaz generala. General Dab-Biernacki sp..lil na Zaleszczyki w cywilnych ciuchach. Potem osiedlil sie w Irlandii i zajal sie pszczelarstwem.

 80. @Bar Norte 12 sierpnia o godz. 13:00
  Nie wiem ale chyba chodzi szanownego pana autora po prostu o to ze sprawa Macierewicza jest taka powazna ze to nie tylko mala roznica zdan jak w Niemczech miedzy Gabrielem i Pania von der Leyen o kilka odsetek PKB wiecej dla armii, czy nie. Tu chodzi o wiecej bo Macierewicz naprawde zniszczy armie powaznie (oprocz OT ktora jest zbudowana przeciwko Polakom). A z tym sie zgadzam ze to nie w interesie ani Polski ani Europy ani swiata.

 81. @Mauro Rossi

  „Przy Macieriewiczu to wraz z Piątkiem jesteście mniej niż no name. Nawet kąsanie po łydkach wychodzi wam słabo,”

  Nielatwo byc w dzisiejszych czasach hejterm-folksdojczerem spod znaku kulawego hakenkrojca.

  Jak tu wychwalac Pana Ministra Macierewicza, skoro Pan Minister Macierewicz tak sie oto wypowiada:

  „Minister Macierewicz w Izraelu. „Mamy nie tylko wspólne wartości, ale też wiele wspólnych celów”. … „Współpraca wojskowa jest bardzo dobra. Liczę, że teraz zostanie ona wzmocniona … — powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania z ministrem obrony Izraela Moshe Ya’alonem. W środę w Tel Awiwie odbyło się spotkanie ministrów obrony Polski i Izraela.”

  Spece od darcia ryja na temat „apartheidu”, „czystek etnicznych” i „zydowskich zbrodniarzy” co to popelniaja „zbrodnie wojenne” na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny” – nie bardzo wiedza, jak sie ..skiem do wiatru ustawic. Musza byc za – a nawet przeciw.

  Okrakiem na barykadzie.

  Jeden z drugim hejter to sobie w tej nielatwej pozycji klejnoty rodowe uszkodzi.

 82. „chociaż jest taki p…a” jodłowanie istnieje . Pominac je w poezji ( piszac ja, a potem spiewajac ) okazuje sie przy niewielkim wysiłku , jest mozliwe
  ( to banalna kwestia kamuflażu. Szczegóły techniczne bez znaczenia dla istoty rzeczy. ) Trzeba tylko rozwinac skrzydła w odpowiednim momencie udajac, ze przedtem ich sie nie mialo. Bólu rozwijania , przy dlugo nie rozwijanych , nie da sie nistety uniknac. Mozna próbowac rozwijac skrzydla w kolejnosci od 1 do 2 ale (Rozwin wszystkie) wtedy ból bedzie dluzszy i moze wystapic niekontrolowane ( spontaniczne , prawdopodobnie po rozwinieciu pierwszego) jodlowanie , utrudniajace kontrolowane spiewanie
  https://www.youtube.com/watch?v=xL5_fopAHrA

 83. Wywiad Waszczykowskiego dla BBC (Hardtalk). Fragmenty, całość po angielsku (transkrypcja) do znalezienia w sieci.

  http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/wywiad_ministra_witolda_waszczykowskiego_dla_telewizji_bbc

 84. E (d. Radek)
  12 sierpnia o godz. 14:07

  „Minister Macierewicz w Izraelu. „Mamy nie tylko wspólne walbo artości, ale też wiele wspólnych celów”.

  Zdecyduj się na coś, albo Macierewicz to smoleński oszłom z Wariatkowa albo człowiek poważny. Obie wersję logicznie się wykluczają.

 85. @Mauro Rossi 13.53

  Dla mnie to są „brudne” miejsca pracy. Z informacji medialnych jest mi wiadomo, że Arabia-Saudyjska i Katar gotowe byłyby wykupić wszelką broń jaką Niemcy mogliby tylko wyprodukować i ich stać aby to wszystko zapłacić. Gdzie potem ta broń wyląduje i w jakich celach będzie wykorzystana, nawet nie chcę o tym myśleć. Czy o takie miejsca pracy ci chodzi?

 86. ThomasZNiemiec
  12 sierpnia o godz. 14:03

  ” Macierewicz naprawde zniszczy armie (oprocz OT ktora jest zbudowana przeciwko Polakom”.

  Przeciw Polakom po kursach GRU w ZSRR, tak tu pełna zgoda. Wypisując takie nonsensy zapewne masz dość specyficzny życiorys zawodowy.

 87. Kölner Jeck
  12 sierpnia o godz. 15:41

  @Mauro Rossi 13.53
  „Czy o takie miejsca pracy ci chodzi”?

  Tak, również o takie. Jeśli zamkniesz fabrykę zborojeniową to w to miejsce natychmiast wejdzie ktoś inny.

 88. @Mauro Rossi & Ska

  Dobra konstytucja i dobry ustroj to byl w II RP pod koniec lat 30-tych. Wtedy byl Porzadek! Bylo Byczo! Jeden Wodz, Jeden Narod, jedna lista wyborcza. Opozycja albo w wiezieniu albo w Berezie – chyba ze komus w przystepie laskawosci zezwolono na banicje. Jak jeden z drugim, jakis Korfanty czy Witos dowiedzial sie co to jest prawdziwe bicie albo jak pare razy wyniosl ciezki kibel z celi do latryny – to juz mial respekt dla Wladzy. Jak sie ktorys stawial – to mu odbijano nerki, jak Liebermanowi.
  Pismacy tez znali swoje miejsce. Jak sie ktorys wladzy narazil, to najpierw zbiorowe bicie (kilka wypadkow takich, ze oko wybili) potem dlugi wyrok wiezienia.

  Znaczy to na szczytach. Bo z byle pospolstwem to sie nikt nie patyczkowal. Jak chamstwo probowalo sie buntowac (strajk chlopski) – to uzyto wojska i policji. I bunt po prostu utopiono we krwi.

  Porzadek by panowal po dzis dzien, ale okazalo sie, ze oficerowie („silni, zwarci, gotowi”) jak co do czego to malo sie nie potratowali wzajemnie uciekajac na Zaleszczyki. W cywilnych ciuchach, mundur cisniety gdzies do rowu. I tak sie zakonczyla epoka brzesko-kartuska.

 89. @Mauro Rossi

  zniewaza wstretnym, plugawym bluzgiem Pana Ministra Macierewicza w swoim komentarzu opublikowanym 12 sierpnia o godz. 15:38. Obrzydliwe, zniewazajace okreslenia, ktorych @Mauro Rossi uzywa pod adresem Pana Ministra Macierewicza sa tego rodzaju, ze nie chce ich powtarzac. Kto ciekaw – nie czyta: @Mauro Rossi, 12 sierpnia o godz. 15:38.

  @Mauro Rossi usiluje glupio i niezdarnie stworzyc wrazenie, ze wstretne, plugawe slowa, ktorych sam uzyl – pochodza ode mnie. To oczywiscie klamstwo.

 90. @Mauro Rossi

  „Wypisując takie nonsensy zapewne masz dość specyficzny życiorys zawodowy.”

  Smierdzaca, ku..ska insynuacja to typowy sposob dzialania hejtera.

 91. „Mauro Rossi
  12 sierpnia o godz. 13:50 ”

  Mój komentarz
  Rossi, Twoje fantazje o doklejanym do skrzydła Tu-154M pasku wybuchowym, zakamuflowanym, niewidocznym, który potem ten niewidoczny, a niewidoczny pasek musi być cieniutki, rozcina skrzydło na dwie części, są prostoduszne i naiwne.

  Jaki niewidoczny pasek na skrzydle? Niewidoczny pasek narobiłby niewidocznych szkód. Nie ma materiałów niewidocznych i jednocześnie wybuchowo niszczących, tnących precyzyjnie to co trzeba. Kto ci takich bzdur naopowiadał? Ty tak na poważnie o tych niewidocznych paskach wybuchowych? Tnących skrzydło dokładnie w kierunku lotu – od środka lub od zewnątrz? Sprytnie zamontowanych i zamaskowanych tak inteligentnie, że ani w poprzek ani wzdłuż, ani z dołu, ani z góry, ani od zewnątrz, czy od środka żadnych doklejeń nie widać? Rossi, to już mniej idiotycznie brzmi hipoteza o wpadnięciu w Smoleńsku samolotu Tu-154M w bańkę helową.

  Jeśli pasek miałby być niewidoczny, to byłby lekki, miałby grubość gdzieś do 1 mm, małą masę i nie dałby rady przeciąć precyzyjnie skrzydła (poszycie plus szkielet skrzydła). Mógłby to skrzydło co najwyżej troszeczkę, symbolicznie uszkodzić, osmalić. W Smoleńsku lewe skrzydło TU-154M nie było trochę uszkodzone, lecz rozdzielone na dwie części.
  Rossi, Twoje opowieści o niezauważalnych, cieniutkich, metalizowanych wybuchowych paskach założonych w czasie remontu Tu-154 w Rosji i tnącym skrzydło samolotu na hasło „odpał” z Kremla są typowym mitomaństwem i przepraszam za wyrażenie – duractwem.

  Kłamstwo nr 3 Rossiego o tym, że:
  „Prawdopdodobnie po odcięciu końcówki lewego skrzydła w jej wyniku nastąpiła kolejna eksplozja, być może oparów paliwa, która zniszczyła resztę skrzydła.
  „Nic takiego nie ma na skrzydle Tu-154m na wrakowisku w Smoleńsku”.
  Jest końcówka lewego skrzydła, ta odcięta, reszty nie ma lub w kawałkach.”

  Rossi, jak ty ładnie, naukowo konstruujesz hipotezy wybuchowe przyozdabiając je słówkiem „prawdopodobnie”.
  Rossi, jeśliby na skrzydle nastąpiła eksplozja materiału wybuchowego, to w tym samym momencie nastąpiłaby eksplozja oparów paliwa znajdujących się w zbiorniku paliwa wewnątrz skrzydła. Sekwencja tych dwóch wybuchów byłaby niezauważalna, to byłyby milisekundy.

  Co mamy w Smoleńsku na wrakowisku?

  Są skrzydła na wrakowisku (w częściach). Lewe skrzydło w częściach. Są na zdjęciu, na wielu zdjęciach zestawione ze sobą dwie części lewego skrzydła z przełomem dokonanym na skrzydle przez pień brzozy.
  Prof. Binienda korzystał z takich zdjęć, by dopatrzyć się na jednym zdjęciu oznak wybuchu, po czym okazało się, ze dowcipny bloger internetowy dokleił do jednego z tych zdjęć spreparowane przez siebie objawy i prof. Binienda jak niepyszny zamilkł, aczkolwiek nie wycofał się, nie odwołał, nie przeprosił. Co to, to nie! Smoleńczycy się nie poddają w mówieniu nieprawdy, przedstawianiu jej jako prawdy.

  Co widać na zestawieniu tych dwóch części lewego skrzydła? Ano to, że:

  a) Nie ma objawów wybuchu, tzn. nie ma osmaleń od wybuchu, nie ma wygiętych krawędzi skrzydła w jednym kierunku. Są wygięte krawędzie przełomu (blachy poszycia skrzydła) do wewnątrz skrzydła i na zewnątrz skrzydła, co wyklucza hipotezę wybuchową.

  b) Są na skrzydle liczne ślady zderzenia się czoła skrzydła z drzewami w postaci wgnieceń w poszyciu skrzydła, co oznacza i czego nie przyjmują do wiadomości smoleńczycy – że Tu-154M lecąc ku ziemi zaczepiał o drzewa, bo to rozkłada wszystkie ich hipotezy na zbiór kłamstw i fałszerstw

  c) Elementy nośne skrzydła wzdłużne – dźwigary są dokładnie złamane w tym miejscu, gdzie przechodził pień drzewa, na jednej linii, w jednej płaszczyźnie z przełomem w poszyciu skrzydła, złamane są w kierunku odpowiadającym linii lotu, czyli po odkształceniu do tyłu. Żaden wybuch, nawet najsprytniejszego, najdoskonalej zamaskowanego ładunku nie mógłby tak samo „zaobjawować” skrzydła, jak zderzenie z pniem drzewa

  d) Obie części skrzydła są w Smoleńsku i obie pasują do siebie

  Rossi, dlaczego zakłamujesz fakty i twierdzisz, że „reszty nie ma”:
  „Jest końcówka lewego skrzydła, ta odcięta, reszty nie ma lub w kawałkach.”
  Pzdr, TJ

 92. Lubicz56 Będziecie musieli żyć ze świadomością, że stanowicie mniejszość i że jedyną drogą by to zmienić, jest ludzi do swoich racji przekonywać. Nie zapanujecie już nad nimi straszeniem apokalipsami, państwem wyznaniowym, średniowieczem i Putinem, nie macie już w ręku ogłuszającej propagandy, a i nabożna cześć dla każdego warknięcia zachodniej prasy czy jakiegoś eurokraty skończyła się i nie wróci!

 93. ThomasZNiemiec

  „mala roznica zdan jak w Niemczech miedzy Gabrielem i Pania von der Leyen o kilka odsetek PKB wiecej dla armii”

  Moim zdaniem to jest właśnie fundamentalna różnica w podejściu do bezpieczeństwa militarnego państwa – między RP a Niemcami.

  Mówimy przecież o dwóch państwach graniczących ze sobą i będących członkami militarnego sojuszu – a więc w pewnym sensie podobnych.

  W Niemczech dyskusja między dwoma głównymi siłami politycznymi (SPD i CDU) dotyczy stopnia bezpieczeństwa państwa a co za tym idzie wielkości nakładów przeznaczonych z budżetu na zbrojenia czyli spraw politycznie fundamentalnych. Dodam, że dyskusja jest na tyle wolna, że szef MSZ Gabriel pytany o 2 procent PKB na armię odpowiada pytaniem (cytuję z pamięci): „Po co? W jakim celu?”

  Natomiast w RP obie główne siły polityczne (PiS i liberalna opozycja) jednym głosem przekonują swe elektoraty, że zagrożenie militarne wobec kraju rośnie podając coraz bardziej absurdalne argumenty (np teoria dwóch wrogów). I co za tym idzie jednym głosem wspierają rosnące nakłady na zbrojenia. Dodam, że ta dyskusja jest na tyle politycznie skrępowana, że cytowana wyżej wypowiedź Gabriela w Polsce bylaby po prostu niemozliwa.

  Natomiast główne siły polityczne spór toczą o sprawy drugorzędne, techniczne, kadrowe, organizacyjne wciągając w owe dyskusje społeczeństwo. Choć przecież społeczeństwo nie ma w zakresie tych spraw kompetencji.

  Proszę o odpowiedź na pytanie – czy Niemcy toczą ogólnospołeczne dysputy militarno-techniczno-polityczne na temat helikopterów czy łodzi podwodnych w które wyposażana jest bundeswehra?

 94. W Gnieznie „Nianaturalnie wygiete blachy i krzyz przegiety poziomo ”
  „Było ciemniutko, ale nikt nie siał paniki. W pewnej chwili na scenę wrócił akordeonista Marcin Wyrostek i zagrał po ciemku „Cztery pory roku” Vivaldiego. Wszyscy słuchali, nikt nie wychodził. To było piękne. I tak 1,5 godziny siedzieliśmy w tej katedrze – aż do końca burzy – relacjonuje słuchaczka.”
  Nikt nie wychodził bo na zewnatrz naturalnie wiało i padało .
  Blachy nienaturalnie wygiete ale zadnego jodłowania ani rozwijania skrzydeł .. hmm (?)

 95. Duda ma dość Dudy? Przypuszczam, że wątpię. Gdy jeszcze nie był prezydentem redakcja „Polityki” oceniła go na piątkę. Odkąd nim został, stawia mu same dwóje. Ten rozstrzał ocen jest zbyt szeroki, by wierzyć w obiektywność oceniających. Duda nic takiego nie zrobił, żeby aż mieć siebie dosyć. W momencie, gdy obejmował urząd, instytucje państwowe (TK, sądownictwo, prokuratura, media publiczne, wojsko, edukacja, służba zdrowia, przedsiębiorczość państwowa) były w opłakanym stanie, więc dopóki widział, że obóz rządzący nie łamie prawa i przestrzega elementarnych zasad przyzwoitości, lojalnie przykładał rękę do dzieła naprawy. Odpowiednio urobiona przez opozycję i wspierające ją media część społeczeństwa żywiła dla niego pogardę, myląc lojalność ze ślepym posłuszeństwem. Dwa prezydenckie weta zaskoczyły zarówno nienawistników, jak rządzących. Jedni i drudzy byli przekonani, że Duda zawetował ot, tak sobie, wyłącznie po to, by zademonstrować swoją samodzielność. To, że prezydent mógł kierować się przede wszystkim troską o wizerunek swojej formacji politycznej, nikomu nie przychodziło do głowy. Wcześniej mógł tolerować pospieszne przepychanie ustaw, ale do przepchnięcia wadliwie skonstruwanych i uderzających w jego urząd nie chciał dopuścić. Duda nie ma dosyć ani siebie, ani obozu, z którego wyszedł. Na odwrót, w połowie prezydentury ma poczucie, że całkiem nieźle wypełnia swoją misję.

  Czy polski obóz władzy zaostrza kurs antyniemiecki? Też przypuszczam, że wątpię. Robienie koło pióra Tuskowi trudno nazwać kursem antyniemieckim. Tusk nie jest jeszcze Niemcem. Nazwanie Niemców Niemcami na stadionie Legii było dziełem kibiców, a nie polskiego rządu. Niemcy dałyby popis małości, gdyby z tak błahego powodu zaczęły się odwracać od Polski jako partner gospodarczy i sojusznik. Inna rzecz, że stadionowy happening (lewica wszak uwielbia happeningi) wcale nie był pozbawiony sensu. Niemcy za dużo sobie ostatnio pozwalali. Wspominałem już o „polskich obozach koncentracyjnych” w niemieckiej telewizji i niemieckim podręczniku do historii. Wartym wspomnienia jest również telewizyjny film „Nasze matki, nasi ojcowie” będący jeszcze jednym, może najjaskrawszym, przykładem manipulowania historią przez naszych po wieki sąsiadów. Bohaterowie tego filmu nie dostrzegali masowych zbrodni Wehrmachtu na polskich obywatelach, za to zauważyli pojedyncze przypadki dopuszczania się zbrodni na Żydach przez żołnierzy AK. Zauważyć mrówkę w trawie, a nie zauważyć stojącego obok słonia – to jest dopiero sztuka! Kibice dali po prostu odpór tej hucpie i nie miało to nic wspólnego z dobrosąsiedzkimi stosunkami. Nie przypominam też sobie, żeby kanclerz Merkel po obejrzeniu tego filmu przemówiła do Polaków w duchu pojednania i współpracy. O przeprosinach nie śmiem nawet marzyć. Film niewatpliwie jej się podobał, skoro zachowuje w tej sprawie taktowne milczenie. Tego nikt nie odnotował. Prościej jest czepiać się milczenia Dudy.

 96. Dandy daje delikatnie do zrozumienia blogowiczom, ze film niemiecki „Nasze matki, nasi ojcowie” był prowokacją, balonem próbnym zaaprobowanym przez Angelę, który miał pokazać jak daleko Niemcy mogą podskoczyć Polsce.
  Niemiecka agresja propagandowa nie wypaliła. Nie pomogło usprawiedliwianie się twórców filmu, ze to tylko fabuła oraz nędzne tłumaczenia polskojęzycznych krytyków, ze aktorzy, że reżyser, że nie mogli inaczej,itd. Polski naród jak jeden mąż stanął po stronie prawdy i pojął w mig zamiary wermachtowców i ich potomków.
  Wszystko co było pokazane w tym ohydnym filmie, to pojedyncze przypadki, z których ulepiono dzieło propagandowe wybielające zbrodnie niemieckie i spychające prawdziwych Polaków do roli winnych sprawstwa, nienawiści, perfidii i zakłamania.
  Tak miało wyglądać pojednanie polsko-niemieckie według twórców tego szmatławca filmowego, kulturtragerów i drangnachostenów. Polacy na kolanach przed Niemcami.
  Niedoczekanie, bambry szwabskie!
  Pzdr, TJ

 97. Iraccy Kurdowie zamierzają trzymać się planu przeprowadzenia referendum niepodległościowego 25 września, mimo że Amerykanie prosili o jego odroczenie – oznajmił w sobotę wysokiej rangi przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-kurdowie-nie-zmienia-daty-referendum-w-sprawie-niepodleglosc,nId,2428221#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ============

  I co na to „cały demokratyczny świat”?

  To probierz demokracji.
  Albo jest realna, albo fasadowa….

 98. Jeżeli Bóg istnieje to dlaczego na pielgrzymów sprowadza huragany i ulewy. Czym sprowadza konsternację na rządzących. Jak wytłumaczyć ,że to dobra zmiana. Tak sobie myślę ,że tzw.wstawanie z klęcznika nie jest dobrze widziane bo nie prowadzi do czynienie dobra.

 99. Kilka dni temu senacka komisja finansów opublikowała raport, który pokazuje dramatyczną sytuację francuskiego wojska. Część koszar nie nadaje się do użytku. Część sprzętu jest przestarzała – jedynie niecałe 50 proc. jest dyspozycyjne. Dla porównania, sześć lat temu było to 80 proc. To pokazuje skalę zaniedbań. Gen. de Villiers mówił, że francuskie wojsko wykonuje misje w 130 proc. w porównaniu z oczekiwaniami sformułowanymi w Białej Księdze. Stąd planowane cięcia będą miały duże, wielopłaszczyznowe konsekwencje.

  Poza tym od wielu lat plany budżetowe dla wojska są niedoszacowane. Dziś budżetuje się 800 mln euro na operacje zagraniczne, podczas gdy ich koszt przekracza corocznie ponad 1,2 mld euro. W ministerstwie obrony brakuje zatem spójności między zapowiedziami a realną sytuacją.
  http://www.defence24.pl/644244,francuski-sen-o-wielkosci-w-cieniu-redukcji-budzetu-armii-wywiad
  =============

  Co ma Francja z zagranicznych operacji?
  Tak się zastanawiam…..
  Francuzi koszty, zyski jedynie kilka firm.
  I tak jest we wszystkich krajach posiadających lotniskowce.
  Koszt ich utrzymania nawet, się nie zwraca w płaconych podatkach.

 100. Nierówny, a zarazem całościowo wysoki i cały czas rosnący przyrost naturalny na świecie staje się coraz większym problemem. Brak jest również dobrych rozwiązań, co grozi tym, że za kilka dekad będzie to główny problem naszej planety. Afryka jest obszarem szczególnie wysokiego wzrostu, który przy tym w sposób naturalny eksportuje swą nadwyżkę populacyjną do Europy. Coraz niższa średnia wieku w wielu krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu (tzw. region MENA) przyczynia się do niestabilności politycznej.
  http://www.defence24.pl/645324,europa-afryka-zderzenie-demograficzne-cz1-analiza
  ===========

  Do poczytania- perspektywy ludzkości…..

 101. @Bar Norte i @ThomasZNiemiec
  Macie racje w sprawie tego jak nazywac polski interes. Red.Passent uzyl, pewnie przez stare nawyki, slow, ktore powinny sie juz przezyc. Interes panstwowy w unii wielopanstwowej jest wyrazeniem trafnym. Interes narodowy przywoluje stare demony. A one wlasnie teraz podnosza leb.
  Jak mozna rozumiec interes „narodowy” pokazuja dzisiejsze wydarzenia w Charlottesville. Faszystowska swolocz uwaza i mowi glosno, ze odzyskuje Ameryke dla Amerykanow.

 102. Czy arogancja władzy może sprowadzać nieszczęścia na kraj. Czy proponowanie modlitwy w tych okolicznościach nie jest tego potwierdzeniem.Za co za grzechy.Szyszko zwali winę na kornika wyhodowanego przez poprzednią ekipę.Ale Duda powinien tłumaczyć przyczyny ciemnemu ludowi językiem katolickim.Nawet z pomocą Watykanu.A Waszczykowski powinien się domagać się odszkodowania od papieża. Bo nie ma skutku bez przyczyny.Ktoś nasyła nieszczęścia.Ostrzegawczo.Tak sobie myślę,że grzechy IV RP sprowadzają to co mamy. Może zamiast modlitwy wystarczy nie grzeszyć.Proste jak budowa cepa. A KK nadal milczy.

 103. Oblakany Maciorawicz przedstawil dowody na kazda ze swoich paranoicznych teorii. A Mauro Rosi naukowo z pomoca ruskich trolli argumentowal “naukowo” co drugi. Latwo sprawdzic na blogu red. Passenta.
  1. sztuczna mgła,
  2. elektromagnes,
  3. fałszywe radiolatarnie,
  4. fałszywe APM-y,
  5. meaconing,
  6. bomba paliwowa,
  7. zestrzelenie rakietą,
  8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch,
  9. dobijanie rannych,
  10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak,
  11. hel,
  12. strącenie bronią EMP,
  13. „dwa wstrząsy”,
  14. 3 osoby przezyly
  15. maskirowka,
  16. wybuchowa farba,
  17. bomba termobaryczna,
  18. dwa tupolewy,
  19. nie było półbeczki,
  20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba,
  21. zdalna blokada lotek,
  22. Macierewicz: „samolot został obezwładniony na 15 metrach”
  23. Nowaczyk: „samolot rozpadł się na 36 metrach”,
  24. awaria wszystkich silników,
  25. trotyl,
  26. Pancerna brzoza
  27. dwa wybuchy.
  28. Macierewicz: „ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było”
  29. Trzy Tupolewy,
  30. Wybuchowa gasnica,
  31. Wybuch wielopunktowy,
  32. Elektromagnesy
  33. Spisek premiera Tuska z Putinem
  34. Zamach zorganizowany przez Rosjan
  35 . Brzoza scieta 5 dni przed wypadkiem
  36. Trzy wybuchy
  36. Wybuch w lewym skrzydle
  Rosi mysli ze nie pamietamy tych cudownych „teorii” Macierewicza.

 104. Sądy w Polsce to zorganizowana grupa przestępcza – mowil Bogusław Owoc 2014

  https://www.youtube.com/watch?v=irQsfsxl2M0

  ” Na pewno raduje serce fakt, że bezkarna, przestępcza kasta sędziowska może być „wzięta za twarz”. Kiedy opadną emocje i zaczyna działać rozum pojawia się pytanie o co tu chodzi? Odpowiedż jest prosta. ludzie siedzący przy okrągłym stole nie są w stanie zmienić sposobu myślenia. Znów ma być gruba kreska ” (?) …

 105. Karo131,
  na to by otrzymać medal z Bartłomiejem Misiewiczem to trzeba sobie zasłużyć. To nie jest tak, że szast-prast i faworyt Toniego w kieszeni – O nie!

 106. Drogi panie Passent,
  pisze pan
  ” Siły zbrojne to jeden z filarów państwa, zwłaszcza położonego między Rosją a Niemcami.”
  Szkoda, ze moi byli rodacy i pan nie zrozumie, ze zadna armia w razie czego nie pomoze tak samo jak i sojusznicy. Jezeli juz, to po sromotnym laniu bedzie okazja do swietowania kolejnej kleski i budowania kolejnych pomnikow. Prosze sobie poczytac o ilosci czolgow, samolotow i czego tam jeszcze, jak i o potencjale gospodarczym ewentualnych wrogow.
  Z drugiej strony polozenie Polski jest doskonale, to brama tranzytowa z Europy do Azji i odwrotnie. Ale trzeba chciec robic interesy a przede wszystkim dbac o rynki zbytu i starac sie o nowe. I korzystac z nadarzajacych sie okazji (pamietacie hece o rure z Rosji na zachod). Wasi sasiedzi wydali iles bilionow (tutaj bilion to polski miliard) dolarow aby miec to co konieczne dla ich gospodarek a nie miec klopotow z nienormalnymi politykami, ktorym wszystko kojarzy sie z niewoleniem albo krytyka Polski. A nie z dochodami w zasadzie za frico.
  Panstwo racza na przyklad studiowac historie Hong Kongu i wyciagnac wnioski. A nie wojowac jedni z drugimi o to co sie zdarzylo iles to lat temu.
  Albo kto sie dopcha do koryta.

 107. Bar Norte
  12 sierpnia o godz. 17:16

  „Proszę o odpowiedź na pytanie – czy Niemcy toczą ogólnospołeczne dysputy militarno-techniczno-polityczne na temat helikopterów czy łodzi podwodnych w które wyposażana jest bundeswehra?”

  nein;

 108. @kruk i pozostali, wystarczy popatrzeć na to zdjęcie, nie trzeba wgłębiać się w tekst
  http://www.newyorker.com/culture/annals-of-appearances/the-ugly-violent-cliches-of-white-supremacist-terrorism
  Wyższośc białej rasy, wyższość aryjskiej rasy panów, Polska dla Polaków – skąd my to znamy. Niepokojące że w tę stronę zmierza terazniejszość, oby tylko chwilowo.

 109. p.s.
  nie organizują też hucznych,za panstwowe pieniadzą, imprez z okazji budowu jednego promu, tylko spuszczają na wode „love boat’s” i korwety jedna za drugą, a orkiestra gra marsza;

 110. dandy
  ma rację . Stosunki z Niemcami po dojściu do władzy w Polsce PiSu , raczej się poprawiły , jak pogorszyły .
  Zdecydowana polityka powstawania Polski z kolan, pozwoliła Niemcom odnaleźdź ich miejsce w Europie.
  Jeśli istnieje jakiś konflikt , to nie przebiega on na lini Niemcy-Polska , a między PiSem i Tuskiem i jego Unią Europejska.
  A te reparacje wojenne , to Niemcy i tak jeszcze grzecznie zapłacą!!!

 111. czasy, kiedy po hasenheide skakaly kroliczki naleza jednoznacznie do przeszlosci; perspektywa: miliard za jednego gracza w noge; tutaj nawet najlepsza plyta santany nie pomoze;

 112. awits amas at ot yrozcak i awofayrezs;

 113. ;awtis amas at ot yrozcak i awofayrezs :atarre

 114. Panie Szanowny, Pan powinieneś się raczej zatroszczyć o Noblistę, który siedział okrakiem na płocie dwie doby wahając się pomiędzy piękną ideą a interesownym gestem. Być może miał w pamięci ponad 100 nazwisk wybitnych, być może a raczej na pewno poznał twórczość wielu z nich. Wybrał gest.

 115. W kraju katolickim ani słowa w raportach o roli Boga w zdarzeniu zwanym Smoleńsk.Jakaś zmowa pod dyktando Watykanu w ramach Konkordatu.Tak sobie myślę,że raporty z jednym zdaniem- Widocznie Bóg tak chciał.Wyczerpuje temat. Spiskować przeciwko Bogu,że podrzucił brudną bombę kiedy może użyć jasnego gromu z góry. To grzech niewiary.

 116. Jedno jest pewne – członkowie Akademii Szwedzkiej w ostatnich latach w dziedzinie literatury i pokojowej Nagrody Nobla sprawiają wrażenie albo braku braku znajomości tematu, albo kierowanie się preferencjami politycznymi. Surowe zasady które obowiązują przy przyznawaniu Nagrody w dziedzinie nauk ścisłych tu nie obowiązują. I tak mamy noblistów z nadania politycznego i literatów z pożądanymi poglądami politycznymi*

  *”Swiatłana Aleksijewicz wyraża pogląd, że na Białorusi w pierwszej kolejności należy zbudować demokrację, a dopiero później myśleć o odrodzeniu białoruskiej kultury i języka (…) Ruchy zmierzające do odrodzenia narodowego oskarża o zbrodniczy romantyzm, z którym należy skończyć(…). Pisarka w ogólnych słowach deklaruje, że nie jest zwolenniczką przywódcy Białorusi Aleksandra Łukaszenki.”

 117. mimo odjęcia słowa niestosownego moderator jest niezadowolony, w takim razie wysyłam 1/2 tekstu

  Jedno jest pewne – członkowie Akademii Szwedzkiej w ostatnich latach w dziedzinie literatury i pokojowej Nagrody Nobla sprawiają wrażenie albo braku braku znajomości tematu, albo kierowanie się preferencjami politycznymi. Surowe zasady które obowiązują przy przyznawaniu Nagrody w dziedzinie nauk ścisłych tu nie obowiązują. I tak mamy noblistów z nadania politycznego i literatów z pożądanymi poglądami politycznymi*

 118. pod gwiazdką był przykład, noblistka z roku 2015. Narodowość wraża, poglądy po linii partii, więc w czym problem?

 119. „obłoki uciekają do bogatszych krajów…”*
  @Piez, u nas też susza

  * W.Majakowski

 120. W Niemczech sprzedają kościoły dla Polaków.Pieniądz ważniejszy od wiary.Łapy precz od miejsc spotkań wyborców IV RP.Zapewne. Tak sobie myślę czy Duda z pomocą wpływowego Waszczykowskiego podejmą interwencję bo brak kościoła prowadzi do germanizacji tzw.mniejszości.

 121. @Bar Norte
  pytanie chyba retoryczna, ma Pan racje.
  @kruk
  Ciekawy temat, dziekuje za odpowiedzi 🙂
  Bede Wasze komentarzy czytac dalej
  @karo131
  fajna ta lista

 122. Obóz harcerski w środku lasu bez nadzoru Błaszczaka.Owsiaka impreza wręcz osaczona bo podwyższone ryzyko choć nie pod drzewami.Rutynowe ostrzeżenie dla wczasowiczów nie chronić się w czasie burzy i wyładowań pod drzewa. Prognozy pogody sugerowały zagrożenie a więc i ewakuację obozu ze strefy walących się drzew.Namiot z dziećmi nawet na otwartej przestrzeni to jak żagiel Czy leśnicy i strażacy opiniowali lokalizację obozu pod względem zagrożenia jak w przypadku Owsiaka. Zlekceważono prognozę pogody jak z lotem do Smoleńska.Tak sobie myślę,że nauka idzie w las a politycy tylko gadają o bezpieczeństwie w państwie. Kto następny…bo polityczna para idzie w gwizdek a nie w koła. Modlitwa ma zastąpic przezorność Polaka mądrego przed szkodą.

 123. Siła natury jak sugeruje Błaszczak czy kara boska.Od kiedy tzw. nieszczęścia Błaszczak tłumaczy świecką terminologią. Tak sobie myślę,że nieszczęścia mają boskie pochodzenie.Więcej pokory w pojmowaniu świata.

 124. żabka konająca
  13 sierpnia o godz. 10:02
  Czytam mimo suszy i upałów książkę Bena Fountaina „Długi marsz w połowie meczu” o Twoim kraju. I jestem przerażony. https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dlugi-marsz-w-polowie-meczu.
  Czy znasz szkodnika bukszpanu o nazwie „ćma bukszpanowa”?

 125. Trzeba przyznać, że tytuł felietonu naszego Gospodarza wydaje się być bardzo trafny. Myślę, że cierpliwość Prezydenta Dudy się wyczerpała. Wstaje rano, idzie do łazienki, zabiera się za golenie i kogo widzi? – Adriana! Dzień w dzień, od samego rana. No, ile można? Myślę, że komentarze min. Ziobry i jego akolitów, którzy z wściekłością reagują na nieśmiałe próby ratowania resztek godności przez Andrzeja Dudę tylko utwierdzają go w przekonaniu, że zboczył z drogi pisowskiego wafla. Przypominanie przez Ziobrę, że to on wprowadził Dudę na polityczne salony czyniąc z niego swego zastępcę kiedyś tam i tylko przegrana wyborcza PiS spowodowała, że znalazł się w otoczeniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego tylko zirytuje Dudę i się raczej zatnie się on w sposobie sprawowania urzędu niż wróci do pozycji podnóżka nie tylko prezesa Kaczyńskiego ale też Macierewicza i Ziobry.
  Ciekawe, czy stać go na „wybicie się na niepodległość”?
  Pożyjemy, zobaczymy.

 126. Piez
  13 sierpnia o godz. 18:59

  Strach napędza sprzedaż.
  Czyli, koniunkturę.
  I o to chodzi….

 127. legat
  13 sierpnia o godz. 18:18

  Ciekawe, czy stać go [PAD] na „wybicie się na niepodległość”?

  A powinno?

  Dobrze cię rozumiem, marzysz o sytuacji w której do wyborów stają dwie partie: PiS i partia Dudy? Różniące się jak CDU i CSU w Niemczech. 🙂
  W końcu PO jest w zaniku, a reszta drobnicy to folklor, o ile nie polityczna Cepelia.
  Kukiz się uratuje, bo będzie zaczynem parti Dudy.

 128. Wklejam tekst już zamieszczony u redaktora Szostkiewicza:

  Rzadko używam określenia NIENAWIDZĘ, ale w przypadku wszystkiego co dzieje się wokół Smoleńska to jest JEDYNE co mi przychodzi do głowy.
  Przedstawienia co mięsiąc pod przykrywką „religijną” budzą wymioty. Nie tylko na Kaczystów, zawodzących, ale również na Kościół. Nie jestem w stanie pojąć, żeby nawet ci oportuniści nie zdawali sobie sprawy, że to jest nalepszy sposób na odrzucenie od religii myślącą część społeczeństwa.
  Dziwi mnie też (a może nie dosłyszałam), że nie zauważono w radosnym przemówieniu Jarka, że w sumie chodzi jemu o POMNIK na Krakowskim Przedmieściu dla tego drugiego, co z nim chciał księżyc podwędzić. To była ich jedyna dobra rzecz, która Polaków ucieszyła przez chwilę. Poza tym, to Leszek nie zasłynął jako mąż stanu. Do Katynia pojechał, wsadzając do jednego samolotu polską świtę (we mgle), bo na trupach polskich oficerów chciał podbić swoje niezmiernie niskie notowania na zbliżającą się kampanię wyborczą. Bo tak jak i jemu podobni, przywarł so stołka i nie było ważne jak, byle na tym stołku dalej trwać. Dzisiaj jego braciszek już o Katyniu i zbrodni tam zaszłej nie wspomina. Dzisiaj Jarek ma innego trupa i główny jego cel, to POMNIK dla „świętej pamięci” kurdupla.
  Z tego co widzę, to ten SZANTAŻ miesięczniczkami pracuje. Już słyszę głosy tzw. opozycji, że gotowi się na to zgodzić, byle nie słuchać zawodzeń co miesiąc.
  Fakt jakie ogromne koszta ponosi każdy podatnik polski na ochronę tego obędu, czy na dochodzenie tzw. prawdy o bombach …. nie mieści się w głowie.
  Jeszcze to wycinanie Puszczy, żądania w stosunku do Niemców robione po to żeby zaognić sytuację, zmiany doświadczonych dowódców w wojsku, policji, prokuraturze, teraz sędziów, szczucie ludzi, straszenie lustracją …. to wszystko jest obłęd.
  Najgorsze jest to, że przypomina czasy, kiedy inne kraje Europy mówiły, że polskie awanturnictwo nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Nie żadkie było określenie ” bękard Europy”. Z rozpaczą zaczynam widzieć w tym jakąś prawdę.

 129. Update o poczynaniach Trumpa,

  Od osób pracujących w Białym Domu doszły informacje, że Trump nie jest w stanie skupić się nad niczym dłużej niż kilka minut, zwłaszcza jeżeli ON nie jest obiektem, więc poradzono sobie z tym następująco:
  Sprawy o znaczeniu międzynarodowym, sprawy bezpieczeństwa, zaczęto mu przekazywać w postaci obrazków, wykresów, jako bullet points na długość jednej strony. Jednakże zorientowano się, że to też za dużo, więc teraz TYLKO pół strony, inaczej ten się wyłącza.
  Drugi ponoć skuteczny sposób, żeby zainteresować i „uspokoić” obecnego Prezydenta Stanów jest DWA RAZY dziennie, rano i po południu … dostarczyć mu FOLDER 25-cio stronicowy z zawartymi w nim wycinkami z mediów mówiącymi o Trumpie pozytywnie. Folder również musi zawierać zdjęcia Trumpa, które ostatnio pojawiły się w mediach, przy uwarunkowaniu, że Trump na nich się prezentuje co najmniej bohatersko. To ponoć reguluje pozytywnie jego humor.

  Jakiś satyryk napisał limryk, który świetnie te praktyki podsumowuje. W sumie to jest rada jak dotrzeć do Prezydenta, bez zanudzania go.
  Oto on:

  „North Korea has matter that’s fissle
  It looks like they’re making a missle
  Not to be crude
  We are so screwed
  Unless we can get your dismissal”

  Ps. Ostatnio Trump również stwierdził, że nie wyklucza MILITARNEJ interwencji w Wenezueli

 130. karo131
  13 sierpnia o godz. 4:58

  Zapomniałeś dodać, więc przypomnę, że ofiary katastrofy smoleńskiej miały obcięte dłonie, głowy, urwane szczęki, a fragment kości kolanowej stewardesy znaleziono w miejscu pierwszego zetknięcia się maszyny z ziemią. Spróbuj to wyjaśnić uwzględniając relację między skutkiem a przyczyną. Jeśli byłeś wojsku to wiesz, że podobne skutki daje uderzenie pocisku artyleryjskiego lub bomby lotniczej. A to podobno był tylko zwykły wypadek typu CFIT (controlled flight into terrain), przy szybkości 280 km/h oraz kącie zetknięcia się samolotu z leśnym podłożem 12 stopni i przy braku braku wybuchu paliwa.

  Dla porównania masz katastrofę samolotu Boeing 707 Flight 52 linii Avianca (1990) z Medellin do Nowego Jorku, i to jest przykład na typowy CFIT. Przed lotniskiem B-707 spadł z braku paliwa, więc szybkość miał podobną do Tu-154. Połowa pasażerów przeżyła, część wyszła z wraku o własnych siłach. Tak wygląda zdjęcie wraku.

  https://www.gendisasters.com/files/files/newphotos2011/cove_neck_ny_plane_crash_5.jpg

  Porównaj to ze Smoleńskiem, gdzie kadłub samolotu w ogóle przestał istnieć, a pasażerowie w drobnych kawałkach. Jak byś nie kuglował, jaką głupotę nie znalzał w sieci (a jest tego sporo) i jej nie zacytował, od faktów nie uciekniesz, one cię dopadną.

 131. 404
  14 sierpnia o godz. 0:30

  „Przedstawienia co mięsiąc pod przykrywką „religijną” budzą wymioty”.

  Wymioty często są oznaką stresu. W zasadzie można was zrozumiec, Smoleńsk to wasz gwóźdź do trumny. Jesteście etycznie zaniedbani, a też nie znacie „Fausta” Goetego; otóż ze złem nigdy się nie pertraktuje i nie umawia, bo to zawsze źle się kończy dla umawiającego.

  „Fakt jakie ogromne koszta ponosi każdy podatnik polski na ochronę tego obędu, czy na dochodzenie tzw. prawdy o bombach”.

  Gdyby nie kontrmanifestacje Ubywateli, którzy uparali się, by przeszkadzać, ograniczając w ten spsób innym ich konstytucyjne prawa, nie byłoby żadnych kosztów. Za rządów PO manifestacje odbywały się przez 5 lat co miesiąc i spokojnie, bez żadnej policji, no ale wtedy jeszcze nie było agresywnych Ubywateli. Ktoś tych Ubywateli wynajął i poszczuł, przecież Muszynianko wiesz lub domyślasz się kto i w jakim celu.

 132. @ Mauro Rossi
  14 sierpnia o godz. 1:02

  Szanowny Panie Rossi,
  Czytam Pana i wydaje się Pan inteligentnum człowiekiem. Dlaczego jednak nie próbuje Pan przynajmniej wziąć pod uwagę, że jak WIRNIK przeleci przez kabinę, to TNIE na szczątki także i ciała ludzkie. Proszę poszukać w Internecie, jak działa maszyna na przykład do mielenia drzewa. To trochę podobnie.
  Po tego typu aktywności wirnika jest nieprawdopodobnie dokładnie oddzielić szczątki od siebie.
  Uważam, że najbardziej HUMANITARNE byłoby USZANOWAĆ te ludzkie szczątki wkładając je do wspólnego grobu, zamiast po śmierci się nad nimi pastwić.
  Z Pana komentarzy wnioskuję, że bardzo wybiórczo przytacza Pan przykłady innych katastrof. Proszę zauważyć, że w większości przypadków to jest niestety MIAZGA ludzka przemieszana z ziemią, stalą, materiałami i wszystkim co się da.
  Dziwi mnie, że ludzie, którzy wiedzą co mówią, nie dali kilku zdjęć jak to wygląda, żeby zamknąć ten temat.
  Niestety kierują się oni w tym wypadku fałszywie pojętą empatią do rodzin ofiar. Tutaj jednak sądzę, że interes społeczeństwa jest sprawą nadrzędną.
  Pozdrawiam

 133. @ Mauro Rossi

  …”Wymioty często są oznaką stresu. W zasadzie można was zrozumiec, Smoleńsk to wasz gwóźdź do trumny. Jesteście etycznie zaniedbani, a też nie znacie „Fausta” Goetego; otóż ze złem nigdy się nie pertraktuje i nie umawia, bo to zawsze źle się kończy dla umawiającego.”..

  Oczywiście, że wymioty w tym wypadku są oznaką stresu. Jak go nie mieć, patrząc jak własny Kraj prowadzi się na manowce?
  Odnośnie Goetego, to nie sądzę, żeby dopatrywał się „zła” we mnie, czy mnie podobnym. Jeżeli już, to jednostki, które dzielą społeczeństwo, WYKORZYSTUJĄ religię do niecnych celów, można by o to posądzać.
  Pozdrawiam

 134. Polacy puszczeni w skarpetkach a nawet boso.

  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/139690,haracz-od-polakow

 135. Putin przed nimi granicy zamykal nie bedzie i rajd motocyklowy odbedzie sie bez
  przeszkod,no ale coz jak widac slychac i czuc,Rosja to kulturalny narod
  nie to co Polska prawicowo – katolicka dzicz.

  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/139725,xvii-miedzynarodowy-motocyklowy-rajd-katynski

 136. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 sierpnia o godz. 21:08

  „Jeżeli Bóg istnieje to dlaczego na pielgrzymów sprowadza huragany i ulewy”.

  Może Swarożyc – słowiański bóg ognia sprowadził na harcerzy to nieszczęście, nie przyszło ci to do głowy Słowianinie?

  Jak tam zresztą ty Słowian, już prędzej baletnica z Teatru Bolszoj albo matrioszka. 🙂

 137. tejot
  12 sierpnia o godz. 16:41

  1/ Przednia część skrzydła (krawędź natarcia) nie wygląda jakby w coś uderzyła, a zachodzi na miejsce przecięcia.

  2/ Brzoza miała 40 cm średnicy, a tu cięcie jest jak skalpelem albo paskiem detonacyjnym właśnie. Dlaczego lewa strona jest ucięta jak skalpelem, a prawa poszarpana?

  3/ Pozostaje podstawowy problem, cięcie skrzydła jest pod kątem 20 st. w stosunku do płaszczyzny przedniej krawędzi skrzydła, a samoloty bokiem nie latają.

  4/ Końcówka lewego skrzydła, odcięta rzekomo przez drzewo na wysokości 6 m. znaleziona została 111 m od brzozy, na prawo od trajektorii samolotu. Jakim cudem tam doleciała, startując z 6 metrów i lecąc ze strony lewej na prawą, zwłaszcza że po drodze do miejsca jejgo upadku rosły liczne drzewa?

  5/prof. Binienda zrobił kilka sumulacji komputerowych dynamicznego zderzenia skrzydła samolotu z drzewem, które wykazały, że ono łatwo przecina pień o grubości 40 cm, niezaleznie od jego gęstości. Ostatnia symulacja zrobiona została w oparciu o dane pobrane z bliźniaczego samolotu Tu-154-102, a wyniki były jak poprzednio. Nikt z jego adwersarzy od 5 lat nie przedstawil podobnej symulacji zderzenia skrzydła samolotu z drzewem.

  Na koniec coś z życia:
  „Podczas kołowania Boeinga 747 na lotnisku w Johannesburgu doszło do niecodziennego zdarzenia. „Jumbo Jet” uderzył skrzydłem w dwupiętrowy budynek. Skrzydło samolotu rozcięło budowlę jak nożem i ma tylko lekkie uszkodzenia. Jak w tym świetle wygląda teoria urwania skrzydła prezydenckiego Tupolewa w zderzeniu z brzozą”?

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/boeing-rozcial-budynek-skrzydlem-a-tupolew-urwal-skrzydlo-na-smolenskiej-brzozie_372711.html

 138. 404
  14 sierpnia o godz. 1:31

  „Dlaczego jednak nie próbuje Pan przynajmniej wziąć pod uwagę, że jak WIRNIK przeleci przez kabinę, to TNIE na szczątki także i ciała ludzkie”.

  Dla porządku, ja nie wyjaśniam katastrofy, czasem tylko polemizuję z absurdalnymi opiniami stojącymi w sprzeczności z rozumem i prawami fizyki. Wracajac do pytania, jest tylko jeden problem, silniki (z wirnikami) nie znajdowały się w kabinie pasażerskiej tylko umieszczone były na zewnątrz kadłuba, no i dlatego znaleziono w nich przemielone ślady gałzęzi.

 139. Nie nie,nie zaden tam Bog to Putin a wlasciwie to jego Oko Moskwy
  zostalo uzyte przeciwko pielgrzymom sprowadzajac na nich huragany
  i ulewne deszcze.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwne-kregi-na-radarowym-zdjeciu-wielkiej-nawalnicy-ktora-zaatakowala-polske?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 140. Rossi Mauro, martwie sie o Ciebie,dai sobie juz spokuj z tym Smolenskiem
  brzoza i urwanymi skrzydlami bo wyladujesz w Tworkach albo w czubkach.

  https://www.youtube.com/watch?v=f5Fpxiak6lk

 141. A Rosi non stop o Smolensku, wiec dla urozmaicenia kilka listow, ktore bardo latwo mozna sprawdzic;

  „Pismo min. W. Stasiaka, które wyjaśnia kto był organizatorem wylotu do Smoleńska:

  Warszawa, 5 marca 2010

  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP

  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak

  w 2007 minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2007–2009 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w latach 2009–2010 szef Kancelarii Prezydenta RP.

  I jeszcze kilka cytatów:

  ”Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy.”
  Jarosław Kaczyński

  I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.
  Do sprawdzenia w archiwach TVP.

  Oto co powiedział:

  Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
  Lech Kaczyński”

 142. Został poruszony temat ostatnio pojawiających się coraz częściej trąb powietrznych i takich tam podobnych zjawisk w Polsce.
  Wierzący, albo nie myślący całkowicie próbują obwiniać dobrego Boga za zsyłanie takiego Armagedon na biedną Polskę.
  DLACZEGO nie sięgnąć bliżej i bardziej rozsądnie?
  Przez ostatnie lata byłam szczęśliwa, że grupa Polaków zaczęła inwestować w ZIELONĄ ENERGIĘ. Poprzedni rząd, czy się podobał komuś, czy nie, wspierał te inicjatywy.
  Obecny rząd ucina im głowy. Praktycznie to młode drzewko nadziei zanim odrosło już się ucina.
  W międzyczasie ogromna ilość ludzi choruje ze względu na smog, a duża część wręcz przez niego umiera.
  NIE MA CZYM ODDYCHAĆ!
  Natura jak mówią nierychliwa, ale sprawiedliwa. Tak straszna ingerencja bezmyślnego człowieka musi się skończyć źle. Zaburzenia klimatyczne należy potraktować śmiertelnie poważnie i jak najszbciej wyciągnąć wnioski.
  Palenie węglem, śmieciami prowadzi do TRAGEDII.

  Przypomina mi się centralne zarządzanie Chin w czasach zaprzeszłych, kiedy to Mao doszedł do wniosku, że wróble wydziobują ryż ledwo zasiany, czy wsadzony, więc ZARZĄDZIŁ wyłapanie szkodników/wróbli. Chńczycy poganiani przez pachołków Mao szybciutko i starannie wyeliminowali wroga. Po niedługim czasie okazało się, że owady, które wróble zjadały tak się rozmnożyły, że z upraw NIC nie zostało.
  Polacy ze śmiechem wspominali wielkie sieci, lecące za samolotami, które w ramach socjalistycznej przyjaźni, czy czegoś tam, były transportowane do Chin, żeby ratować sytuację.
  Tak, natura dużo wytrzymuje, ale do czasu.

  Wycinanie drzew, w Polsce dzisiaj traktowanej jak prywatny folwark spuchniętego Szyszki też ma w tym udział. Drzewa dają tlen, pochłaniają kurz, dwutlenek węgla, dają cień, więc studzą, itd, itd…. A oni co robią? Krzyczą: wolność Tomku w swim domku. To je moje i mogie ciąć, BO TAK CHCĘ. I jak rozmawiać z takim „argumentem”?

  Wiadomo, że polewanie ulic pomaga, a tak zwani nasi mędrcy/decydenci, POSTANOWILI, że będą oszczędzać na tym.
  Tak można wymieniać z nadzieją, że może ktoś jeden z drugim pomyśli, przekaże dalej i może rzesza ludzi nie zgodzi się dalej na tą straszną politykę brutalnej ingerencji w naturę.

  Serdecznie pozdrawiam

 143. @ karo131
  14 sierpnia o godz. 3:06

  Dzięki za cytaty.
  Wklejaj to wszędzie, gdzie się da. Może to trafi do ‚WIERZĄCYCH”.
  Ja swoją drogą skopiowałam i też to będę robić.
  Zachęcam do takiego działania wszystkich, którym przyszłość naszego Kraju leży na sercu.

  Serdecznie pozdrawiam

 144. Link poniżej mówi dlaczego Trump wygrał i skąd się bierze jego popularność wśród pewnej grupy ludzi.
  Analiza o tyle dla nas ciekawsza, że można odnaleźć wiele paraleli do naszej obecnej rzeczywistości. Dlaczego Kaczyzm wygrał.
  Zapraszam do obejrzenia.

  CNN SPECIAL REPORT – WHY TRUMP WON HOSTED BY FAREED ZAKARIA (8/7/2017)
  https://www.youtube.com/watch?v=gAlSXpr0bQA

 145. Jak amerykańscy oficerowie piszą na zamówienie Putina. http://www.globalresearch.ca/its-time-to-stop-supporting-our-troops-thirty-million-people-killed-by-u-s-since-end-of-world-war-ii/5495538
  O wojnach, zbrodniach, ludobójstwie i o zabiciu 30 milionów ludzi.

 146. 404
  14 sierpnia o godz. 8:08
  Przecież to nie ważne kto tam wygrał wybory. Jedna czy druga marionetka od lat pozostaje na usługach CFR i kompleksu militarno policyjnego kierowanych z tylnego siedzenia przez mafie „AngloZionist”. Która w gruncie rzeczy stanowi potężny lobbing Izraela. Czyli po prawdzie Izrael rządzi światem, będąc finansowym przez swojego karmiciela. Wszystkie wojny i zbrodnie na Bliskim Wschodzie prowadzone są w jego mocarstwowych interesach i są realizacją idei Wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu.

 147. karo131
  14 sierpnia o godz. 3:06

  A teraz zastanów się, w jakim sensie Kancelaria Prezydecka (KP) organizowała tę wizytę. To KP miała samoloty, czy może raczej rząd Tuska? Kancelaria jedynie układała listę pasażerów. Rząd Tuska zarządzał MSZ i BOR, które przygotowywały wizytę, 35 Specpułkiem (w gestii MON), służbami specjalnymi, które zapewne oceniały ryzyko i szczegóły ochrony, a szef KPRM Arabski spotkał się nawet w marcu 2010 w Moskwie z Sieczinem i Uszakowem. Jak widzisz, rząd PO urobiony był przy organizacji tej wizyty po łokcie. Nemal tak jak później przy organizacji pogrzebów.

 148. Mauro Rossi
  14 sierpnia o godz. 2:27

  Mój komentarz
  Rossi napisał
  „1/ Przednia część skrzydła (krawędź natarcia) nie wygląda jakby w coś uderzyła, a zachodzi na miejsce przecięcia.”

  To zdanie jest pokręcone składniowo i przez to mętne. Stosunki przestrzenne nie wiadomo jakie. Co oznacza, że przednia część skrzydła zachodzi na miejsce przecięcia? Co to znaczy – zachodzi? Pasuje, nie pasuje, przylega nie przylega, na styk, na zakładkę? Z dołu, z góry, w przód, w tył?

  Rossi, znów blagujesz ze skrzydłem uciętym przez opasek detonacyjny.
  Rossi, żaden pasek detonacyjny nie jest w stanie uciąć skrzydła tak charakterystycznie, jak pień drzewa. Tzw. pasek wybuchowy ucinający skrzydło, to fantazmat, mitomaństwo i farmazon.

  Skrzydło jest konstrukcją złożoną, to nie jest kawał blachy lub deska. Każdy materiał wybuchowy położony na skrzydle lub zamontowany wewnątrz niezależnie od formy rozwali skrzydło chaotycznie, a nie „utnie” jak gilotyną. Rossi, Twoi doradcy i eksperci nie mają większego pojęcia o mechanice wybuchu.

  W czasie wybuchu, to nie materiał wybuchowy rozsadza, wysadza, czy roznosi cokolwiek, tylko produkty reakcji spalania (w większości przypadków), czyli gazy powybuchowe będące pod bardzo dużym ciśnieniem i mające określoną masę.
  Reguła jest taka – materiał wybuchowy zamienia się w gaz, a masa gazu nie może być większa od masy materiału wybuchowego. Ta masa gazu ma wysoką temperaturę, a więc ma bardzo duże ciśnienie i gwałtownie się rozpręża, Z tego gwałtownego rozprężania pochodzi energia niszcząca wybuchu.

  Jeżeli tzw. pasek detonacyjny położymy na jakąkolwiek złożoną konstrukcję metalową, to jego masa będzie zbyt mała, by przeciąć ją dokładnie, ponieważ zbyt mała masa materiału wybuchowego wytwarza zbyta mała masę gazów powybuchowych. Zbyt mała masa gazów ma zbyt mała siłę niszczącą. Nie ma „cięcia”.

  Inaczej jest z bombami objętościowymi – termobarycznymi, tam nie może być mowy w ogóle o ”cięciu”, bo w takich bombach wpierw materiał wybuchowy stały rozprasza wybuchem inicjującym cząstki paliwa w powietrzu, następuje zapłon tych cząstek, wybuchowe ich spalanie, a gazem „powybuchowym” stają się gazowe produkty spalania cząstek paliwa oraz azot w powietrzu. Wytworzona bardzo wysoka temperatura w takich gazach i ich duża objętość wytwarza duże ciśnienie i duża siłę niszczącą.

  Nie jest możliwe cięcie skrzydła ładunkiem termobarycznym, ponieważ przeczy to samej idei ładunku paliwowego, który aby był skuteczny, musi być rozproszony. Rozproszony ładunek nie „przecina”, tylko rozwala.

  Skrzydła samolotu nie idzie „uciąć” paskiem detonacyjnym zwykłym ani „termobarycznym”, o ile taki ktoś by skonstruował.

  Rossi, przytaczanie przykładów wypadków samolotowych na dowód, że w Smoleńsku tak nie było, bo w przytoczonym przykładzie np. nikt nie zginął, jest bez sensu. Rossi, wypadki są podobne i niepodobne. Katastrofa smoleńska była unikalna.

  W logice smoleńskiej hipotezy są budowane z przypuszczeń, a przypuszczenia z wymysłów, te z kolei są sklejane z emotikonów typu, nie może być, nie mogło tak być, to niemożliwe, patrzcie, tam samolot walnął plecami w beton lotniska i nikt nie zginął, a dlaczego w Smoleńsku wszyscy zginęli, coś tu jest nie tak, trzeba to wyjaśnić, itd.

  Taki przykład mający zadziwić naiwnych i skłonić ich do hipotezy wybuchowej smoleńskiej, podawał Rossi tu na blogu. Twierdził on, ze katastrofie w Newark (USA) samolot przy lądowaniu walnął plecami w beton lotniska i nikt nie zginął. To walnięcie plecami o beton w Newark, to jedno ze spektakularnych kłamstw, konfabulacji smoleńczyków, które podają oni do wierzenia wiernym jako rzekome fakty. Rossi bez żenady to kłamstwo rozpowszechniał na EP.

  To jest pogrywanie na emocjach, na nieufności, budowanie podejrzeń i sprowadzanie ich do absurdu, by na absurdzie budować różnorodne hipotezy.

  Ostatnia hipoteza, którą Rossi przekazuje na EP od swoich ekspertów, to paski detonacyjne doskonale zamaskowane, niewidoczne, które cięły skrzydło Tu-154M w Smoleńsku jak nożem, na co dowodem są obliczenia komputerowe prof. Biniendy udowadniające czarno na białym, że tam w Smoleńsku nie było urwania skrzydła na brzozie, bo nie mogło być, bo samolot nie mógł lecieć tak nisko, bo samolot, jak odczytał z zapisów dr Nowaczyk, leciał wysoko, bo, jak to Prezes potwierdził za swoimi ekspertami, Tu-154M, to przekonstruowany bombowiec, solidna maszyna, każdą brzozę ścina.

  A więc nie było brzozy, były paski detonacyjne(nie można wykluczyć, że nie było pasków, a zatem mogły być – rozumowanie wg logiki smoleńskiej), co doskonale pasuje do bajań Macierewicza, że samolot Tu-154M w Smoleńsku rozpadał się w powietrzu, co dowodzi wg ekspertów smoleńskich, że nie mógł się inaczej rozpadać jak wybuchowo.
  Ponaklejano tych pasków wybuchowych gdzie się da w czasie remontu samolotu w Rosji i na odpowiedni rozkaz, w odpowiedniej chwili (w Smoleńsku podczas podejścia do lądowania) zdetonowano. Nastąpiło szereg wybuchów – na skrzydle lewym dwa, na stateczniku jeden i samolot rozpadnięty nie mógł dalej lecieć.

  Ażeby zamaskować tę paskową metodę rozpadania się samolotu i mieć pewność, ze wszyscy zginą, sprytni kagebiści wmontowali w kadłub samolotu dwie porcje trotylu oraz jedna bombę termobaryczną o rozmiarach 1 m x 1 m x 1 m, co doskonale zostało zasymulowane i potwierdzone w doświadczeniu Berczyńskiego z wysadzaniem blaszanego szauerka udającego samolot na poligonie saperskim.

  A to, że samolot leciał bardzo nisko, katastroficznie i zahaczał o drzewa przed brzozą Bodina, to zupełnie nie obchodzi ekspertów smoleńskich, ponieważ oni sugerują, że tego nie było. Nie było faktów!

  Twierdzą oni, że nagrania z czarnych skrzynek pokazujące wysokość lotu Tu-154M w Smoleńsku sfałszowano, wprowadzono do nich dane pokazujące fałszywie, że Tu-154M leciał nisko w Smoleńsku. Sfałszowano nagrania z trzech rejestratorów (w tym z rejestratora polskiego zaszyfrowanego w przez producenta) równolegle i synchronicznie tak sprytnie, ze w każdej jest to samo. Tak sugerują eksperci smoleńscy. Nie było faktów.

  Eksperci ci butnie przyrzekali, ze jak tylko dostaną dostęp do tajnych szaf Millera i Tuska, to odnajdą te fałszerstwa, dojdą do prawdy, przedstawią opinii publicznej i prokuraturze i będzie wiadomo, kto, co i gdzie sfałszował.
  Dwa lata szukają i nic!

  Prawda się zbliża wielkimi krokami, jest tuż, tuż – powtarzają specjaliści smoleńscy, a za nimi Jarosław Ka na kolejnych miesięcznicowych zgromadzeniach modlitewnych na Krakowskim Przedmieściu woła – prawda jest tuż, tuż.

  Aktualnie eksperci ci wymyślili jako prawdę ostateczną hipotezę – bomba termobaryczna i paski detonacyjne niewidoczne i bezgłośne, tnące jak brzytwa skrzydło samolotu Tu-154M w Smoleńsku.
  Od sztucznej mgły i bańki helowej do pasków detonacyjnych i bomby termobarycznej. Która to już hipoteza?
  Pzdr, TJ

 149. Mauro Rossi
  14 sierpnia o godz. 10:09

  Dowódcą lotnictwa był Błasik.
  Szefem prokuratury Seremet.
  Szefem Kancelarii Prezydenta Sasin.

  To od ich kompetencji zależało przygotowanie wylotu i śledztwo.
  Widzisz tu kogoś z PO?
  Wszyscy to nominanci L. Kaczyńskiego.

 150. Może by tak Kuklińskiego na marszałka? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-wreczy-posmiertne-akty-mianowania/mqrd0qj
  A Macierewicza na generalissimusa? Wałęsa był kapralem to Adrian także może być np plutonowym, bo ma doktorat na UJ.

 151. tejot
  14 sierpnia o godz. 12:32
  Szkoda, że to skrzydło TU-154 zamiast w brzozę nie trafiło Ciebie w głowę. Przestałbyś wreszcie nudzić o Smoleńsku. Już nawet nie chcę wspominać o bombie.

 152. Mauro to inteligencjo nie grzeszy . Wali glowa o sciane. A inni mu fturujom.

 153. wiesiek59
  12 sierpnia o godz. 21:29
  Cytuje Pan :
  ,,Gen. de Villiers mówił, że francuskie wojsko wykonuje misje w 130 proc. w porównaniu z oczekiwaniami sformułowanymi w Białej Księdze. Stąd planowane cięcia będą miały duże, wielopłaszczyznowe konsekwencje.
  Poza tym od wielu lat plany budżetowe dla wojska są niedoszacowane. Dziś budżetuje się 800 mln euro na operacje zagraniczne, podczas gdy ich koszt przekracza corocznie ponad 1,2 mld euro.”

  Francuscy kolaboranci Wall Street ( Jeden Procent ) zrownali z ziemia najbogatszy kraj Afryki – Libie (Izrael sie nie liczy, bo tam przesladowani gloduja i umieraja z braku lekarstw ), przedtem zniszczyli Serbie na polecenie Clintonow, wiec trudno, zeby wystarczalo pieniedzy na zabezpieczenie wlasnego kraju.
  Jezeli usa nie zacznie wreszcie pokojowych negocjacji z Korea Polnocna, to w razie III Wojny Swiatowej wojska francuskie zostana pobite tak samo jak w poprzedniej wojnie.

 154. folwarkPn
  14 sierpnia o godz. 16:15

  Cały czas się zastanawiam, czy w przypadku działań Francji, nie mamy powtórki z czasów Wietnamu, czy Algierii- tłumienia pod przykrywką walki z dżihadem, czy terroryzmem, zwyczajnych ruchów partyzanckich.
  Co oni zwalczają?
  Ruchy emancypacyjne, wolnościowe?

  Jednostronny przekaz medialny może skrywać brzydką prawdę po prostu. Walkę o utrzymanie kolonii i możliwość eksploatowania ich zasobów po skandalicznych cenach.

  co do Korei PN…..
  To kolejny po Afganistanie i Iranie przyczółek lądowy do ekspansji na Azję Środkową.
  Bez zwasalizowania któregoś z tych krajów, ekspansja jest niemożliwa.
  A na ustanowienie takiego, ani Rosja ani Chiny nie pozwolą.
  Więc Kim może spać spokojnie……

 155. DPA informuje dalej, że ze stanowiskiem prezydenta Czech zgodził się również szef czeskiej dyplomacji Lubomir Zaoralek. W jego opinii przeszłość należy powierzyć historykom, aby móc zająć się przyszłością. «To się w pełni opłaciło i nie ma powodu, by coś tu zmieniać» – cytuje agencja DPA słowa lidera czeskich socjaldemokratów (partia CSSD) w październikowych wyborach do parlamentu.
  http://www.rp.pl/Historia/170819594-Reparacje-Czechy-nie-popieraja-polskich-zadan.html#ap-1
  =========

  Szkoda, że nie mamy tak RACJONALNYCH polityków….

  Dekretów Benesza też nie ruszyli, i maja święty spokój z roszczeniami i łowcami kamienic.

 156. Piez 14.08, 9:37
  „Jak amerykańscy oficerowie piszą na zamówienie Putina”.
  Na tym blogu, też jest jedna osoba, pisząca na zamówienie Putina. Używa nicka „Piez”. Być może, jest nawet oficerem. Raczej FSB niż GRU. Poziom nie ten.

 157. folwark

  „Izrael sie nie liczy, bo tam przesladowani gloduja i umieraja z braku lekarstw”

  Dziwna sprawa: „Przesladowani” pchali sie do tego zlego i niedobrego Izraela dziesiatkami tysiecy. Zamiast kierowac sie do ktoregos z postepowych i slusznych arabskich rajow – wp..i talali sie wlasnie do tego okropnego Izraela, gdzie zdaniem Polakow panuje „rasizm”, „apartheid” a „przesladowani gloduja i umieraja z braku lekarstw”. Az w koncu trzeba bylo granice uwszczelnic.

  Szlachetni i zacni Polacy oburzali sie na zlych i niedobrych syjonistow, ktorzy przyjeli zaledwie dzieiatki tysiecy „uchodzcow” a nie na przyklad pare milionow:

  „Ponad 30 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki manifestowało w Tel Awiwie, domagając się od izraelskich władz prawa do pracy, lepszych warunków życia i lepszego traktowania – poinformowała agencja AFP, powołując się na policję.”
  „migranci z Afryki, którzy ubiegają się w Izraelu o azyl, zebrali się na placu Icchaka Rabina w centrum miasta. Protestowali przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i ”

  „Wielotysięczna manifestacja imigrantów z Afryki
  Ponad 30 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki manifestowało w Tel Awiwie, domagając się od izraelskich władz prawa do pracy, lepszych warunków życia i lepszego traktowania – poinformowała agencja AFP, powołując się na policję.
  Według Associated Press, która również powołuje się na źródła policyjne, w Tel Awiwie protestowało 10 tys. ludzi.

  Imigranci z Afryki, którzy ubiegają się w Izraelu o azyl, zebrali się na placu Icchaka Rabina w centrum miasta. Protestowali przeciwko odmowie przyznania im przez władze statusu uchodźców i przeciwko zamiarowi umieszczenia setek z nich w ośrodkach, gdzie będą mieli ograniczoną swobodę poruszania się.”

  „W ostatnich latach dziesiątki tysięcy Afrykańczyków, głównie z Sudanu i Erytrei, przybyło do Izraela, uciekając przed represjami i w poszukiwaniu lepszego życia i pracy.
  „Uciekliśmy przed prześladowaniami, dyktaturami, wojnami domowymi i ludobójstwem. Izraelski rząd musi zająć się naszymi prośbami o azyl ”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielotysieczna-manifestacja-imigrantow-z-afryki/ywlh2

  Trudno to zrozumeic. Przeciez w Izra… pardon, na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny” ((c) Muszynianka & MR) panuje apartheid, rasizm, nazim, szowinizm i w ogole jest zle i niedobrze. A nawet jeszcze gorzej. Dlaczego zatem „dziesiatki tysiecy” „uchodzcow” wtranzala sie wlasnie do tego zlego i niedobrego Izraela – a nie do jakiegos arabskiego raju, np Egiptu?

  A moze jakis katolik zechce wyjasnic, dlaczego „zraelski rząd musi zająć się… prośbami o azyl „” – a polski jakos nie musi?

 158. Co stoi naprawdę za demonizowaniem Korei?

  Najciekawszy dla mnie jest fakt, że ani razu w mas mediach nie poruszono prawdziwego wątku zamieszania wokół Korei, czyli metali ziem rzadkich oraz surowców strategicznych.

  W ramach małego przypomnienia te dwie grupy minerałów zużywane są w zaawansowanej elektronice, turbinach do samolotów, wszystkich rodzajach rakiet, do produkcji wysoce wydajnych magnesów oraz technologii atomowej. Dla większości z nich nie ma substytutów i jeżeli chcesz coś wyprodukować to po prostu musisz dany surowie pozyskać i tyle.

  Co ciekawe 97% wydobycia metali ziem rzadkich i 80% minerałów strategicznych przypada na Chiny. Państwo Środka wykorzystując niskie ceny na przestrzeni ostatnich 2 dekad praktycznie zmonopolizował ich wydobycie i dziś wykorzystuje je jako niezwykle silną kartę przetargową. USA może grozić sobie wprowadzeniem cła na chińską stal. Ale wystarczy, że Chiny w odwecie zablokują eksport wspomnianych metali i firmy takie jak Boeing, General Atomics, Lockheed Martin czy General Dynamics nagle nie będą w stanie wyprodukować, broni, samolotów czy innych produktów o najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego.
  https://independenttrader.pl/strach-przed-korea-polnocna-czyli-walka-o-wplywy.html
  =========

  Złapał Kozak Tatarzyna…..

 159. @wiesiek59, @folwark

  „co do Korei PN…..
  To kolejny po Afganistanie i Iranie przyczółek lądowy do ekspansji na Azję Środkową”

  Cos sie chyba na stare lata pofajdalo w siwych glowach durnego, brunatnego hejterstwa. Jak na razie to i Rosja i Chiny usiluja powstrzymac wariata:

  „Russia, China Urge DPRK to Stop Nuke Tests, US and Seoul to Refrain From Drills … The sides suggest for North Korea, as a way of voluntary political settlement, to declare a moratorium on tests of nuclear explosive devices and test launches of ballistic missiles and for the United States and South Korea to refrain from carrying out large-scale joint exercises,” the statement said.”

  Ku.ewskie, chore z wariackiej nienawisci hejterstwo marzy o wojnie, najchetniej jadrowej – ale w tych marzeniach nie powinno liczyc na pomoc mocarstw.

  Jedyna nadzieja zafajdanego hejterstwa to chyba Iran. Iran „ma miec” bombe. Hejtero m warto przypomniec, ze Saddam tez prawie mial. Francuzi mu budowali gest reaktor, Osirak.

  A potem cos jakby przy..lilo w ten reaktor.

 160. @wiesiek59

  14 sierpnia o godz. 18:11
  „Co stoi naprawdę za demonizowaniem Korei?”

  O to juz durne, brunatne hejterstwo musialoby spytac Chinczykow. Bo Chiny jakos tez nie lubia wariata wyposazonego w bron jadrowa zí zaciskaja wariatowi petle:

  „China tightens noose on North Korea but warns Trump over trade – BEIJING — China moved to tighten economic pressure on North Korea Monday by implementing a new package of U.N. sanctions,”

  Ku.ewskie, chore z wariackiej nienawisci hejterstwo marzy o wojnie, najchetniej jadrowej – ale w tych marzeniach nie powinno liczyc na pomoc mocarstw.

  Jedyna nadzieja zafajdanego hejterstwa to chyba Iran. Iran „ma miec” bombe. Hejtero m warto przypomniec, ze Saddam tez prawie mial. Francuzi mu budowali gest reaktor, Osirak.

  A potem cos jakby przy..lilo w ten reaktor.

 161. E
  14 sierpnia o godz. 18:18

  Szanowny chamie niemyty, bucu p…
  Ten słownik zachowaj dla kolegów i bliskich przyjaciół, o zbliżonym poziomie.
  Prostactwo językowe idzie na ogół w parze z intelektualnym.

 162. @Wiesiek

  ” chamie niemyty, bucu p”

  Sprobuj zajarzyc, zafajdany durny smrodzie, ze jak nie masz Hansa albo chociaz paru „granatowych” do pomocy. to smierdzacy bluzg nie jest najlepszym pomyslem. polecenia, tepy przyglupie to mozesz dawac swojej cioci. A ten twoj, przepraszam za wulgaryzm, _intelekt_ to sie wlasnie wydobyl z twojej kiszki stolcowej. Tyle na temat twojej smierdzacej glupoty. Glupota idzie w parze z nienawiscia.

  Ebnij lepiej jakis kolejny akt strzelisty do perskiej bomby atomowej. Bo jedyna nadzieja zafajdanego hejterstwa to chyba Iran. Iran „ma miec” bombe. Hejtero m warto przypomniec, ze Saddam tez prawie mial. Francuzi mu budowali gest reaktor, Osirak.

  A potem cos jakby przy..lilo w ten reaktor.

 163. Dyskusja z krajem atomowym, przebiega całkowicie inaczej niż z krajem uzbrojonym konwencjonalnie.
  Daje NIEZALEŻNOŚĆ.

  Patrz- Izrael, Pakistan, Indie, Chiny.
  Takiemu krajowi nie można podyktować warunków.
  I tego mogą obawiać się Chiny, czy Rosja- nawet będąc sojusznikami w wielu sprawach.
  Utraciłyby KONTROLĘ.
  Zezwoliły na niezależność, pozostawianie poza strefą wpływów.
  I tu interesy mocarstw atomowych są zbieżne.
  Ponad podziałami geopolitycznymi.

  Potęgi regionalne czy globalne, alergicznie reagują na próby niezależności w najbliższym sąsiedztwie.
  Chętnie jednak popierają takowe w sąsiedztwie konkurentów.
  Patrz- Netaniahu- ostatnio.
  Popiera Kurdów, zwalcza Palestyńczyków…..
  Zabawne, jaki z niego „demokrata”…..

 164. folwark

  „Francuscy kolaboranci Wall Street ( Jeden Procent ) zrownali z ziemia najbogatszy kraj Afryki – Libie (Izrael sie nie liczy, bo tam przesladowani gloduja i umieraja z braku lekarstw ), przedtem zniszczyli Serbie na polecenie Clintonow”

  Katoliku, jak tez Izrael taki zly i niedobry to moze przestancie sie do tego Izraela w..lac. Bo jak na razie to sie tam pchacie w tempie wzrastajacym. Sto dawdziescia piec tysiecy twoich ziomow rocznie sie tam wp..itala, w ramach „pielgrzymek do Ziemi Swietej”. Nie mozecie u siebie na miejscu wbijac ludziom do glowy opowiesci o „wiarolomnych zydach” co to „ukrzyzowali Pana Jezusa”?

 165. E
  14 sierpnia o godz. 18:33

  Kulturę języka propagować zacznij od siebie.
  Albo, przed pisaniem, weź pigułkę.
  Albo, napij się piwa- to łagodzi obyczaje.

  Koledzy szambiarze wybaczą ci zapewne zmianę języka, bo takich blogów- o ile w ogóle- nie czytają.
  Albo się dostosujesz, albo spadaj w głąb szamba.

  Mozemy się wzajemnie traktować z buta, tylko po co?
  Z łachudrami nie ma dyskusji.
  W twojej lepszej fazie, byłoby o czym.
  W obecnej, nie ma sensu.

 166. Rdzenne społeczeństwa Zachodu starzeją się, kurczą i wymierają nie odtwarzając swojej liczebności. Wydatki na emerytury i opiekę zdrowotną dla osób starszych rosną nieubłaganie. Napływający na Zachód imigranci, pochodzący niemal wyłącznie z krajów Trzeciego Świata, ogólnie rzecz biorąc więcej pieniędzy pobierają dzięki świadczeniom z opieki społecznej niż oddają w postaci podatków. Udział deficytów i długów narodowych w PKB stale rośnie. Niemal nigdzie nie widać powrotu starych, stabilnych i mocnych stóp wzrostu. Zachodnia infrastruktura zaś – drogi, mosty, tunele, porty, lotniska, linie metra i tory kolejowe – sypie się z powodu niedoinwestowania. Czasy systemów autostrad międzystanowych i zdjęć z powierzchni księżyca wydają się być już za nami. Czy sytuacja Portoryko i Illinois stanowi prognostyk na przyszłość?
  http://nowadebata.pl/2017/08/02/czy-illinois-i-portoryko-sa-nasza-przyszloscia-czy-minelo-juz-apogeum-demokratycznego-socjalizmu/
  ==========

  Co ten Buchanan pisze.
  Przecież jest dobrze- ponoć…..

 167. @Wiesiek59

  „Dyskusja z krajem atomowym, przebiega całkowicie inaczej niż z krajem uzbrojonym konwencjonalnie.
  Daje NIEZALEŻNOŚĆ.
  Patrz- Izrael, Pakistan, Indie, Chiny.
  Takiemu krajowi nie można podyktować warunków.”

  Mozna podyktowac warunki. Jeszcze jak mozna!

  Warunki podyktowano na przyklad Zwiazkowi Radzieckiemu, jak sobie Zwiazek Radziecki chcial ustawic wyrzutnie rakiet na Kubie.

  Kennedy podyktowal warunki. Warunki byly proste: Wypad! Wynocha!

  Nikita polozyl uszy po sobie i wyniosl sie z Kuby. No bo jednak chcial, zeby ten jego Zwiazek Radziecki nadal byl i zyl.

  To nie byl samobojca. Co innego durne, chore z nienawisci hejterstwo – chetnie by i wlasny kraj powiecilo, tak marzy o wojnie, vide „Truman, Truman, rzuc ta bania”

 168. @Wiesiek

  „szambiarze wybaczą ”

  Spoko, szambiarzu, specu od wklejek z neonazistowskich witryn.

  „Albo, przed pisaniem, weź pigułkę.”

  Obawiam sie ze nie bedziesz mial okazji zajmowac sie moim zdrowiem.

  „Albo się dostosujesz, albo spadaj w głąb szamba.”

  Troszke jestes za cienki w uszach, zeby rozkazy wydawac.

  „Z łachudrami nie ma dyskusji.”

  … zas darcie ryja w wykonaniu specow od naziolskiej propagandy nalezy punktowac. Oczywiscie nikt sie w „dyskusje” nie wdaje z zafajdanym, naziolskim hejterstwem. Ale reagowac nalezy.

  „napij się piwa”

  Moze lepiej ty sprobuj wytrzezwiec? To naprawde nie boli.

 169. Bydlatko kreslace sie nickiem @Wiesiek59 wpakowalo tu smrody z tatryny internetowej

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/.. costam.

  Latryna jak latryna: „Żydowsko-moskiewskie kombinacje Michnika. Grzegorz Wysok” .. ” żydowskiego biznesu holocaust kolejna odsłona!” … ” Wtajemniczony: Protokoły w większości zrealizowane … Harold Rosenthal, po lewej, i Walter Mondale: „Wszczepimy wam nawet ‚kompleks winy’, żebyście bali się otwarcie krytykować żydostwo”.”

  Nie bierze na te swoja makowke takie prymitywne bydlatko, ze czasy jakby nie te i ze darcie ryja na naziolska nutke nie jest najlepszym pomyslem.

 170. @Wiesiek59

  „Co ten Buchanan pisze.
  Przecież jest dobrze- ponoć…..”

  Jak jest zle – to urwal wypad! Bo jak na razie to tych twoich ziomow przybywa w postepie geometrycznym w tych zlych i niedobrych „społeczeństwach Zachodu”. Zle jest? No to urwal wypad! Nikt nikogo na lancuchu nie trzyma! Droga urwal otwarta do bratniego Iranu i bliskiego sercu Hamastanu.

 171. E
  14 sierpnia o godz. 18:43

  ZSRR wziął rakiety z Kuby.
  USA z Turcji…..
  I się zgadzało.

  Próba umieszczenia rakiet na Krymie, skończyła się podobnie.
  Na dodatek, trzeba było w konsekwencji wycofać zabawki z Turcji- do Rumunii.
  Tego gorącego kartofla typu atom- o ile nie jest własny- nikt z rozsądnych sojuszników nie chce na własnym terenie.
  Bo stawać się potencjalnym celem, to żaden interes narodowy.

 172. E
  14 sierpnia o godz. 19:02

  Demografia Afryki jest bezlitosna.
  Do 2050 będzie ic 2,5 miliarda.
  Kto nie wyemigruje, ten zginie.

  A popierane przez Zachód „demokratyczne”- czytaj skorumpowane rządy, nie są w stanie nic z tym zrobić.
  Koncerny zachodnie korumpują ponoć niezależnych polityków od 70 lat,
  Chińskie, od 20.
  Nie ma miejsc pracy, szkół, opieka medyczna o ile istnieje, jeszcze wzmacnia przyrost naturalny.
  Sytuacja bez twardej ręki, bez wyjścia.

  Jedyna nadzieja w Kadafim, przejmie władzę i zablokuje przepływ emigrantów. To jedyna osoba moim zdaniem, która może opanować sytuację w Libii.
  Sprzyja mu legenda „złotego wieku” po tych kilku latach burdelu.
  O metody zaprowadzenia porządku, radzę nie pytać.
  Będą SKUTECZNE.
  I per saldo, mniej osób zginie w trakcie zaprowadzania porządku, niż gdyny stan obecny trwał.

 173. @Wiesiek59

  „Próba umieszczenia rakiet na Krymie, skończyła się podobnie.”

  Glupsze to-to niz ustawa przewiduje.

  Stany Zjednoczone mogly w dowolnej chwili odparowac ZSRR poprzez proste wcisniecie guzika, bez „rakiet w Turcji”. Stany Zjednoczone juz wtedy mialy miedzykontynentalne rakiety balistyczne z wodorowymi glowicami, juz wtedy mialy okrety podwodne z raietami „Polaris” na pokladzie, lotniskowce z wyposazonymi w bron jadrowa smolotami. Bazy w calej Europie.

  Zwiazek Radziecki mogl Ameryce nagwizdac.

  Tyle tylko, ze Amerykanie nie sa wojowniczym narodem. Wojny nie chcieli i nie planowali. Ale jak Nikita sprobowal atomowego szantazu – to podyktowali warunki.

  Nikita myslal racjonalnie – wiec polozyl uszy po sobie.

  Chore z nienawisci hejterstwo nie myli w ogole – a tym bardziej racjonalnie. Dlatego hejterstwo tak kocha Iran. Wydaje sie hejterom, ze tamci tez sa calkiem irracjonalni.

  Coz – wczesneij guza szukal Saddam, caly siwt sie radowal widzac, jak „Osirak” rosnie.

  A potem w ten „Osirak” cos jakby przy..lilo.

 174. @Wiesiek59

  „Demografia Afryki jest bezlitosna.
  Do 2050 będzie ic 2,5 miliarda.
  Kto nie wyemigruje, ten zginie.”

  Dziwne. Sa takie kraje, w ktorych jedynie emigracja do zlych, niedobrych i okropnych krajow zgnilego Zachodu daje jakie-takie szanse. Nie tylko na czarnym ladzie zreszta. Sa przyklady znacznie blizej: Czarnoziem, wegiel kamienny, brunatny, miedz, siarka, aj-waj jakie znakomite uniwersytety – a zeby sie wyzywic, to trzeba na zmywak do Londynu. Albo podogo szorowac do Kopenhagi. Trzy miliony popitalo an ten zmywak po Okraglym Stole, wczesniej jeszcze milion. Podobno dogaduja sie ze ostatni gasi swiatlo…

  Nie tylko w Afryce mozna zaobserwowac wedrowki ludow – no bo z sameho potrzasania dzida i robienia groznych min jakos wiele w garnku nie przybywa.

  A sa kraje, co za jedynie bogactwa naturalne maja piach na pustyni i slona wode w morzu – i kapia sie w dobrobycie, eksportuja na caly swiat elektronike, rakiety, oprogramowanie, bezpiolotowce i co tam jeszcze. Ludnosc wzrosla dziesieciokrotnie – a dochod na lba jak we Francji.

  Nic dziwnego ze brunatne hejterstwo jest chore z durnej nienawisci.

 175. Wcześniej tego dnia „New York Times” napisał, że dwie dokonane w lipcu udane próby północnokoreańskich pocisków balistycznych o teoretycznie międzykontynentalnym zasięgu były możliwe prawdopodobnie dzięki czarnorynkowym zakupom silników rakietowych, pochodzących zapewne z fabryki na Ukrainie.
  Reklama

  „Te informacje nie mają żadnych podstaw, ich treść jest prowokacyjna i najprawdopodobniej sprowokowana przez rosyjskie służby specjalne dla ukrycia własnych przestępstw” – powiedział Turczynow, cytowany przez służby prasowe RBNiO.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-turczynow-nie-dostarczamy-technologii-wojskowych-korei-pln,nId,2428759#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ==========

  Przecież to tylko biznes…..

 176. gotkowal
  14 sierpnia o godz. 17:06
  Putina nie znam. Ani on mnie grzeje ani ziębi. Jest natomiast ważny dla świata. On prawie jako jedyny jest zdolny przeciwstawić się agresji USA i NATO. Jest w stanie zniweczyć i zmieść z powierzchni ziemi w odwecie całe zbrodnicze mocarstwo. Że przy okazji wszyscy zginą, to już inna sprawa. Polacy pierwsi. Z tego powodu Putin wymaga uwagi, stąd go tak nienawidzą, boją się go i chcą go zabić. Wielu go za to także szanuje.

 177. wiesiek59
  14 sierpnia o godz. 13:25

  „Dowódcą lotnictwa był Błasik”.

  Dysponentem lotniczych środków transportu przeznaczonych do przewozu osób o statusie VIP była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, praktycznie jej szef Tomasz Arabski, zaś gen. A. Błasik był tylko szefem Wojsk Powietrznych (ogólnie to od samolotów bojowych, infrastruktury lotniskowej, współpracy z NATO). Szefa 35 Specpułku na Okęciu mianował i nadzorwał szef MON, czyli Bogdan Klich z PO.

  „Szefem prokuratury Seremet”.

  Ważne od kiedy. Rząd PO-PSL przy pomoicy ustawy rozdzielił funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. L. Kaczyński zawetował tę ustawę, ale prezydenckie weto zostało przez Sejm odrzucone. Seremet został ostatecznie prokurtorem w … marcu 2010, no czysty przypadek, prawda? Już miesiąc później, po katastrofie smoleńskiej, rząd nie musiał za nic odpowiadać, decyzje w sprawie śledztwa podejmował „niezależny prokurator Seremet”, a nie członek rządu. Dziś Tusk w sprawach sekcji zwłok może zwalać winę na Seremeta i zdaje się tak robi.

  „Szefem Kancelarii Prezydenta Sasin”.

  Zrozum wreszcie, to przecież nietrudne, Sasin tylko zamówił u Tuska i Arabskiego taksówkę, to znaczy w tym przypadku samolot, na lot do Smoleńska.

  „To od ich kompetencji zależało przygotowanie wylotu i śledztwo. Widzisz tu kogoś z PO”?
  Tak, dokładnie wszyscy są z PO lub okolic: Tusk, Arabski, Sikorski, Klich, lub z nominacji PO, jak płk Janicki (BOR). Albo Krajowej Rady Sądowniczej, wspieranej dziś przez PO i jak wiadomo z wzajemnością.

  „Wszyscy to nominanci L. Kaczyńskiego”.

  Masz niebywałą łatwość pisania piramidalnych bzdur. Prezydentowi na mocy ówczesnych przepisów Krajowa Rada Sądownictwa przedstwiła dwie kandydadury spośród których musiał wybrać prokuratora generalnego, A. Seremeta i E. Zalewskiego. L. Kaczyński miał więc klasyczny wybór między dżumą i cholerą. Wybral Seremeta jako teoretycznie mniejsze zło.

 178. Wczoraj po godzinie 18:00 tv „Kultura ” wyemitowała pełne nagranie z festiwalu piosenki ” OPOLE 97 „poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej . Prowadzenie Magda Umer i Agata Passent .
  Uroczy , doskonały wieczór muzyki ,takich artystów już niema , fakt minęło 20 lat , można powiedzieć ,żal – niema takich piosenek ,niema takiej radości .
  Tylko Magda Umer była zdolna unieść wielkość twórczości Agnieszki Osieckiej a Agata Passent dodała uroku -gratuluje .

 179. @Piez
  Nie znasz Putina?! Za niska ranga, znaj swój czyn! Tyle już lat minęło, odkąd ubóstwiający pokój Związek… , przepraszam, kochająca pokój Rossija, przestała nas bronić przed odwetowcami z Bonn, amerykańskim imperializmem i agresywnym paktem NATO, a tu nareszcie przypomnieli sobie, że ich powołaniem jest walka o pokój. Taka stara, rosyjska tradycja. Truman, hands off Korea!!!

 180. @Wiesiek
  Czy twoim zdaniem, właściwą konsekwencją abominacji do kapitalizmu, jest kumanie się z ruskim trollem?

 181. Rossi pisze, że kancelaria prezydenta nie miała nic do organizacji i zarządzania lotem do Smoleńska, Błasik był wtyczką Tuska, samolot był taksówką Tuska wynajętą przez kancelarię Prezydenta, Seremet, to wtyczka KRS wstawiona po to by komplikować śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wygląda na to, że za katastrofę odpowiada Tusk, bo nie przewidział, że dysponent samolotu mógłby się nie liczyć z poleceniami kapitana samolotu.

  Rossiemu mało, że prezydent na pokładzie Tu-154M był dysponentem samolotu, Błasik był poddanym prezydenta, mianowanym na stanowisko dowódcze błyskawicznie za jego rekomendacją, piloci byli musztrowani przez generałów („siadaj, siadajcie”), a szef protokołu oznajmił kapitanowi Tu-154M po jego wiadomości dla dysponenta lotu nadanej, że wyszła mgła, nie da rady wylądować, możemy co najwyżej trochę powisieć nad lotniskiem, itd., że „jeszcze nie ma decyzji prezydenta co robimy dalej”.
  Prezydent zapewne po krótkiej naradzie z fachowcami (nie wyobrażam wypracowania tego rodzaju decyzji inaczej) powziął decyzję, która się okazała decyzją – albo rybka albo pipka. Wyszła pipka.

  Rossi, to prezydent decydował co robić dalej, a nie Tusk, czy Kancelaria Premiera, czy Arabski. Taka tradycja w lataniu nad obcymi ziemiami, która zapoczątkował prezydent (najwyższy zwierzchnik wojska) w locie do Tbilisi i nie odpuścił na zgubę swoją i 95 innych w locie nie wiadomo po co do Smoleńska.
  Pzdr, TJ

 182. tejot
  14 sierpnia o godz. 12:32

  „żaden pasek detonacyjny nie jest w stanie uciąć skrzydła tak charakterystycznie, jak pień drzewa”.

  Ale jakoś tak się złożyło, co widac na zdjeciach, że cięcie jest jak pod linijkę. Pasek detonacyjny niby nie jest w stanie tak uciąć (choć jest stosowany przy cieciu metali), ale drzewo jak najbardziej. 🙂 A jeszcze uwzględnij oddziaływanie na skrzydło sił nośnych podczas lotu, a Tu-154 to maszyna ważąca 80 ton. Pasek przeciął metal (w tym miejscu skrzydła nie ma zbiorników paliwa), resztę zrobiło powietrze odrywając jego 5,5 metrowy fragment. I dlatego prawa część przecięcia jest wyszarpana.

  „na co dowodem są obliczenia komputerowe prof. Biniendy udowadniające czarno na białym, że tam w Smoleńsku nie było urwania skrzydła na brzozie, bo nie mogło być, bo samolot nie mógł lecieć tak nisko”.

  To były obliczenia materiałowe i to dynamiczne, więc realne. Tego przez 5 lat nikt nie podważył i już nie podważy. Najwyraźnej nadal nie rozumiesz o co chodzi i chyba już nikt ci tego nie wytłumaczy. Ale może chociaż przeczytałeś zalinkowany materiał, o tym jak skrzydło samolotu przecięło budynek. Wprawdzie samolot był wiekszy niż tupolew, ale też mówimy o budynku, a nie brzozie o średnicy 30-40 cm.

  Jeśli z całego łańcucha przyczynowo-skutkowego Laska/Millera/MAK wypada jeden element cała ich koncepcja jest fikcją i maskirowką. Dywagacje o tym, przeciął czy nie przeciął brzozy, leciał niżej czy wyżej, w mgle, czy nie w mgle jest natychmiast weryfikowana ostatecznym skutkiem, czyli uciętymi głowami, oderwanymi szczękami, dłońmi, fragmentami nóg pasażerów na miejscu upadku rozpadającego się samolotu.

 183. @Mauro 20:51
  Życzę Ci, by w choć jednym wpisie, coś się nie pozajączkowllo. Pułk był 36-ty. Trolluj z głową!

 184. tejot
  14 sierpnia o godz. 22:04

  „Taka tradycja w lataniu nad obcymi ziemiami, która zapoczątkował prezydent (najwyższy zwierzchnik wojska) w locie do Tbilisi.”

  Kwaśniewski leci do Smoleńska
  https://www.youtube.com/watch?v=g80T7Bq_SpY

 185. gotkowal
  14 sierpnia o godz. 22:09

  „Życzę Ci, by w choć jednym wpisie, coś się nie pozajączkowllo. Pułk był 36-ty”.

  Sorry, napisałem błędnie, że pułk był 35, ale oczywiście od prawdziwego fachowca chętnie przyjmuję uwagi krytyczne.

  „Trolluj z głową”!

  A jak tam z twoim bólem głowy?

 186. @tejot 22:04
  To oczywista, oczywistość, że na pokladzie tupolewa, rozkazy wydawał pilot o największym doświadczeniu, pilot tysiąclecia: Lech Kaczyński!

 187. Waldemar, 14 sierpnia o godz. 21.37:
  Podzielam Pana opinię. Piękny, wzruszający koncert.
  Dzięki.

 188. Waldemar
  14 sierpnia o godz. 21:37

  „Wczoraj po godzinie 18:00 tv „Kultura” …

  Bądźmy choc raz precyzyjni, panie Waldku, nie tv „Kultura” jak piszesz, tylko publiczna TVP Kultura.

  ” …. wyemitowała pełne nagranie z festiwalu piosenki ” OPOLE 97 „poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej . Prowadzenie Magda Umer i Agata Passent”.

  I co my tu mamy? No coś strasznego, rodzina Passentów jawnie kolaboruje z pisowską telewizją.

 189. @Mauro
  Mam nadzieję, że Ciebie głowa nie boli i w związku z tym, przed końcem święta, dociągniesz do 40-stu teorii zamachu.

 190. gotkowal
  14 sierpnia o godz. 22:22

  „na pokladzie tupolewa, rozkazy wydawał pilot o największym doświadczeniu, pilot tysiąclecia: Lech Kaczyński”!

  „Stirlitz podszedł do okna i wysmarkał się w firankę. Nie był to żaden tajny sygnał, po prostu chciał się przez chwilę poczuć pułkownikiem Isajewem”.

  Jakoś tak mi się Stirlitz z tym twoim wpisem kojarzy, a może to tylko przekleństwo skojarzeń??

 191. @red. Passent
  Chwila uśmiechu przed snem:
  https://www.youtube.com/watch?v=R8xdnZBQp6g

 192. Kolejny odlot Antoniego! Juz mu pomniki smoleńskie nie wystarczają.Ma być jeszcze kolumna chwały. Architekci mają w 10 dni przygotować koncepcję. Zmienił dilera, czy co?

 193. Maruro Rossi
  TV „Kultura ” a nie TVP – odwołuj .
  Nagrala TVP w 1997 roku ! ale wczoraj emisja na TV ” Kultura ”
  Nie zaglądam do reżimowej ,chyba , że sport ,tam o tej porze był chyba Londyn.
  program tv podpowie zobacz bo IPN tym się jeszcze nie zajmuje Uporczywy człowieku -idź spać.
  Ps .
  Śledze los stępki pod ????do października czekam nie pisze

 194. Bar Norte
  12 sierpnia, 17:16

  ,, Natomiast w RP obie główne siły polityczne (PiS i liberalna opozycja) jednym głosem przekonują swe elektoraty, że zagrożenie militarne wobec kraju rośnie podając coraz bardziej absurdalne argumenty (np teoria dwóch wrogów). I co za tym idzie jednym głosem wspierają rosnące nakłady na zbrojenia.”
  POPiS sluzalczo wzoruje sie na Imperium Dobra, gdzie sponsorowane przez Wall Street partie republikanska i demokratyczna sciagaja coraz wieksze haracze z obywateli na zlom produkowany przez korporacje majace dobre kontakty z wladza.

 195. wiesiek59

  „DPA informuje dalej, że ze stanowiskiem prezydenta Czech zgodził się również szef czeskiej dyplomacji Lubomir Zaoralek …”

  Zwróć uwagę, że Rzeczpospolita oświedczenia na temat reparacji prezydenta Zemana i szefa MSZ Zaoralka umiesciła w dziale „historia”.

 196. Słyszę, że wyją świnie ociągnięte od koryta! niczego PO dla kraju nie zrobiło. Jedyne co potrafią, to wchodzić w …. Niemcom i całej Europie, która nas przez to nie szanuje i słusznie! Chonoru nie macie a KOD to zwykła chołota napuszczona przez ruskich. Ciężko wam słyszeć, że PIS dotrzymuje obietnic wyborczych. Nigdy nie mieliśmy głosu na arenie międzynarodowej, to wreszcie będziemy go mieć.

 197. folwarkPn

  „POPiS sluzalczo wzoruje sie na Imperium Dobra, gdzie sponsorowane przez Wall Street partie republikanska i demokratyczna sciagaja coraz wieksze haracze z obywateli na zlom produkowany przez korporacje majace dobre kontakty z wladza.”

  To, że Amerykanom robi się wodę z mózgu by tuczyli własne korporacje to jeszcze mogę zrozumieć.
  No ale w przypadku RP to wymuszana stymulowanym propagandowo strachem przed Ruskim (ostatnio też Niemcem) zrzutka nie dotyczy tutejszych korporacji od militarnego złomu bo takowych przecież nie ma.

  Armia skarbowców pilnuje by kasa przed poborem podatków nie uciekała z kraju za granicę czym się rząd szczyci pokazując wykresy rosnących wpływów.
  A po poborze je sam za granicę wywala lekką ręką tucząc amerykańskie korporacje.

 198. @Mama89
  Odrobineczkę umiaru z tym „ch”, szczególnie w przypadku honoru i hołoty. Freud?

 199. Mama89
  Dziecinko, zanim zaczniesz trollować, kup sobie najpierw słownik ortograficzny! Koniecznie!

 200. Mauro Rossi
  14 sierpnia o godz. 22:07
  tejot
  14 sierpnia o godz. 12:32
  „żaden pasek detonacyjny nie jest w stanie uciąć skrzydła tak charakterystycznie, jak pień drzewa”.
  Ale jakoś tak się złożyło, co widac na zdjeciach, że cięcie jest jak pod linijkę. Pasek detonacyjny niby nie jest w stanie tak uciąć (choć jest stosowany przy cieciu metali), ale drzewo jak najbardziej. A jeszcze uwzględnij oddziaływanie na skrzydło sił nośnych podczas lotu, a  Tu-154 to maszyna ważąca 80 ton. Pasek przeciął metal (w tym miejscu skrzydła nie ma zbiorników paliwa), resztę zrobiło powietrze odrywając jego 5,5 metrowy fragment. I dlatego prawa część przecięcia jest wyszarpana.

  Mój komentarz
  Rossi, Twoje kłamstwa i fantazje w sprawie katastrofy smoleńskiej, którymi zarzucasz blog EP, mają zaprzeczać faktom, obalać je. Niestety Rossi, fakty trzymają się mocno.

  Rossi, po pierwsze w miejscu zderzenia skrzydła samolotu Tu-154M z pniem brzozy Bodina był zbiornik na paliwo. Pisząc, że takiego zbiornika nie było kłamiesz świadomie albo jesteś nieświadom tak podstawowej rzeczy. Był to zbiornik nr 3.

  1) Pasek detonacyjny nie jest w stanie uciąć skrzydła, ponieważ taki pasek ma zbyt małą masę by cokolwiek ucinać. Jakiś niewyrośnięty specjalista wymyślił hipotezę paskowo-detonacyjną i Rossi czuje się zobowiązany jej trzymać.
  Do ucinania elementów o dużych przekrojach są używane nie paski, a ładunki obłożeniowe. Im większy ładunek, tym większa dewastacja elementu. O jakimkolwiek „cięciu pod linijkę”, jak Rossi fantazjuje, nie może być mowy.

  Rossi, „ciecie materiałami wybuchowymi metalu”, to żargon, a nie rzeczywistość, którą ty przerabiasz na „cięcie pod linijkę”. Materiał wybuchowy obojętnie jak uformowany, rozwala jakiś słup stalowy, czy betonowy, tam gdzie jest przyłożony i jeśli jest go dostateczna ilość. Nie ma to nic wspólnego z cięciem, a już od Twojego fantastycznego pomysłu cięcia skrzydła samolotu niewidzialnym, zamaskowanym paskiem detonacyjnym jest odległy o kilometry wybrukowane samym kłamstwem.
  Rossi, pasek wymyślili tacy sami mądrale, którzy wyprodukowali hipotezy bomby termobarycznej, meaconingu, elektromagnetycznego obezwładniania awioniki samolotu, czy bańki helowej przed lotniskiem. To są hipotezy wymyślone dla jaj, przy grillu i piwku.

  2) Samolot Tu-134M w Smoleńsku utracił część lewego skrzydła przy zderzeniu z pniem brzozy. Głęboko się myli prof. Binienda i inni eksperci smoleńscy produkując zaporową hipotezę mówiącą o tym, że albo skrzydło przecina pień brzozy, albo brzoza przecina skrzydło, innej możliwości nie ma. Według tych ekspertów od zderzeń inna sytuacja nie mogła zaistnieć dla skrzydła samolotu i pnia brzozy.
  Jednak ta inna sytuacja zaistniała.

  3) Otóż brzoza została złamana przez skrzydło, co oznacza, że skrzydło przeleciało w ciągu milisekund przez pień brzozy. Lecz w tym locie, mocowaniu się z pniem doznało takich uszkodzeń, odkształceń, nadwerężeń, że utraciło w miejscu zderzenia wytrzymałość na zginanie i skręcanie na tyle, że siły aerodynamiczne (siła nośna skrzydła, siła oporu czołowego oraz siła skręcająca) urwały „wiszące” na resztkach skrzydło, a to leciało jeszcze daleko, bo miało jeszcze szybkość, bezwładność i siłę nośną.
  Siła nośna była powodem, ze skrzydło nie upadło pod brzozą na ziemię, jak wmawiali wszystkim, że tak musiałoby być, niekompetentni w dziedzinie aerodynamiki i wypadków lotniczych specjaliści w rodzaju Berczyńskiego, czy naukowców zbliżonych do prof. Biniendy.
  Tak nie musiało być. Skrzydło nie mogło upaść pod brzozą, ponieważ końcówka skrzydła leciało nadal po uszkodzeniu się na brzozie, jej złamaniu i oderwaniu się od reszty lewego skrzydła wychodzącej z centropłata. A lecąca końcówka skrzydła posiadała nadal siłę nośną i to stosunkowo dużą w porównaniu z ciężarem własnym, więc w pierwszym etapie końcówka ta została tą siłą nośną wyniesiona w górę oraz zaczęła się obracać, ponieważ siła nośna nie była jednakowa wzdłuż skrzydła i wskutek oporów powietrza i utraty stabilności lotu zaczęło spadać na ziemię.
  Tak z grubsza przedstawia się zderzenie lewego skrzydła samolotu Tu-154M z brzozą Bodina w Smoleńsku.
  Pzdr, TJ

 201. @tejot 0:27
  Punkt! Znowu przyszpiliłeś kłamczuszka Rossiego. Bodin, właściciel działki na której rosła brzoza, przez długi czas, nie mógł domyć swojego samochodu z lotniczej nafty.

 202. Radziu, juz za duzo i za mocno w ten beben walisz idz troche odpocznij
  najlepiej wes sobie chinski full masaz uwierz mi kitajki sa najleprze
  w tej dziedzinie od razu ubedzie Ci 20 lat.

  https://www.youtube.com/watch?v=wqs7sGPV2TU

 203. Bar Norte
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych usa ujawnilo w zeszlym tygodniu tysiac stron tajnych dokumentow dotyczacych obalenia w 1953 roku demokratycznego rzadu Iranu przez CIA.
  Angielskie korporacje paliwowe wywarly nacisk na Churchilla , ktory prosil o to najpierw Trumana ale dopiero Eisenhower ulegl naciskowi szefa CIA Dullesa i posadzono na tronie Haile Selasie.
  Przy pomocy CIA tajna policja Savak wymordowala 50 tys. dzialaczy demokratycznych i religijnych.
  Do eksploatacji iranskiej ropy w ramach zaplaty zostaly dopuszczone amerykanskie korporacje.

 204. @Mama89
  Proponuję powrót do szkoły pisowski buraku. Na naukę polszczyzny.

 205. Przyczynek obrazowy do egzegezy dorobku życiowego @Mauro Rossi dokonywanej przez @tejot

  Moim zdaniem @tejot’owi zupełnie jest obca moc wyobraźni dziecięcej!

  https://youtu.be/0yfEAxlwBPU?list=UUu8J60lMFyRgBX94GLk8Q4A

 206. Ziemie zamieszkane przez Tuaregów posiadają wiele cennych, często jeszcze nie eksploatowanych, surowców naturalnych. Na geologicznej mapie dostrzeżemy tu ropę naftową oraz duże zasoby rudy uranu, występujące zarówno po malijskiej jak i nigerskiej stronie granicy. Gdy ruch polityczny Tuaregów w Nigrze upomniał się o zaledwie 5-procentowy udział w eksploatacji uranu, apel swój kierując zarówno do francuskiego koncernu AREVA jak i nigerskiego rządu, ta zachowawcza, jak się zdaje, prośba spotkała się z odmową. Ponad 75% uranu wykorzystywanego na potrzeby francuskiej energetyki atomowej pochodzi z Nigru. O konsekwencjach wydobycia uranu w regionie: obniżeniu poziomu wód gruntowych, utracie źródeł utrzymania oraz wielokrotnie przekroczonym poziomie dopuszczalnej promieniotwórczości, mówi się przy tym wyjątkowo rzadko i zdecydowanie niechętnie. A taki właśnie ciężar ponoszą lokalne społeczności. Nad zdrowiem i przyszłością pasterstwa Tuaregów, żyjących w sąsiedztwie eksploatacji kopalin, unoszą się wielkie opary niepewności.
  https://wolnemedia.net/niepodlegle-panstwo-azawad/
  ===========

  Prawa człowieka, czy prawo do samostanowienia, muszą ustąpić INTERESOM…..

 207. Gazeta podkreśla, że to nie pierwszy raz gdy izraelski premier otwarcie wspiera sprawę niepodległego państwa kurdyjskiego. Jednak po raz pierwszy kieruje apel w tej sprawie do grupy wysoko postawionych polityków amerykańskich. To właśnie USA już po pierwszej wojnie z Irakiem zapewnili Kurdom bardzo daleko idącą autonomię polityczną, ale Waszyngton tradycyjnie opowiada się za integralnością terytorialną tego państwa. Tymczasem wielu komentatorów dostrzega wprost przeciwne dążenia polityki izraelskiej, która obliczona ma być raczej na rozbicie państw arabskich czy osłabienie Iranu. Kurdowie zamieszkują nie tylko Irak, ale też Syrię i Iran, które Netanjahu traktuje w sposób otwarcie wrogi.
  http://kresy.pl/wydarzenia/premier-izraela-namawia-stworzenia-niepodleglego-kurdystanu/
  =========

  Odrywać prowincje od wrogów, nie dopuścić do podziału przyjaciół….

 208. E, 18 33 pisze:
  ” chamie niemyty, bucu p”

  Sprobuj zajarzyc, zafajdany durny smrodzie, ze jak nie masz Hansa albo chociaz paru „granatowych” do pomocy. to smierdzacy bluzg nie jest najlepszym pomyslem. polecenia, tepy przyglupie to mozesz dawac swojej cioci. A ten twoj, przepraszam za wulgaryzm, _intelekt_ to sie wlasnie wydobyl z twojej kiszki stolcowej. Tyle na temat twojej smierdzacej glupoty. Glupota idzie w parze z nienawiscia.

  Pozdrowienia dla Pana Passenta za kwiatki z jego blogu i z okazji ich święta narodowego i MB zielnej razem.

 209. No co wy???!! Podpaska Detonacyjna na Skrzydle?…jakaś reklama ?
  A może cuuuś ze skrzydełkami? z przedszkola?
  – Lata ptasek po ulicy,zbiera sobie garść przenicy
  Tu Berczyński a tam Rońda popiskuje w sieci Fronda
  Lata ptasiek po ulicy,wrzeszcza wokół zwolennicy
  Krzyczą,, Precze” i ,Niechżyje” nadwyrężą ludzie szyje.
  Ochrypł ptasiek na ulicy.. ścisnął szczęki ,,mordolicy”
  Kocham Polskę jak cholera..lubię co dzień coś pozbierać…!

 210. Oni se świętują, defilują, dekorują i celebrują. Do niedana jeszcze na mojej ulicy ludzie wywieszali flagi biało czerwonych. Dziś nie ma ani jednej. Widocznie wszyscy, tak jak ja mają to wszystko w dupie.

 211. Kobieta z wyobraznia dziecka (to wyobrazenie o w.d., to na podstawie wyobrazni wlasnych wnukow a nie ” kwiatko’w i innych zio’lek z chlewu EnPass.” ) One dorosna a wyobraznia pozostanie .. prawie zniknie

  „:Celem wizyty jest sprawdzenie, jak koordynowana jest akcja oraz rozmowa z mieszkańcami, których dotknęła tragedia. Pani premier wsłucha się ( dobrze , ze przestalo wiac !) w ich potrzeby, a na podstawie tych rozmów zadecyduje, jak można im jeszcze pomóc.”
  Jeszcze !? Juz chyba lepiej byc nie moze ? Jak zyc ..

  Mama89( czyzby to sam PP!?) 23:28 Czegoz to Wielmozna Pani szuka w tym chlewie ? Prosze nie zagladac bo sie dobrodziejka ubabrze a to trudno sie domyc potem i nawet na sumie zalatuje , ks. proboszcz bedzie nosem kręcil . Lepiej nie odchodzic od fortepianu.. ee , pianina

 212. Ani ustalenia poczdamskie, ani układ 2+4 nie załatwiły kwestii reparacji niemieckich względem Polski. Moim zdaniem to kwestia decyzji dzisiejszych władz III RP. Delegalizacja PRL-u pozwala jednak nie tylko podejść na nowo do tego tematu, ale dać szansę na załatwieniu wielu innych kwestii np. przedwojennych obligacji skarbowych, reprywatyzacji czy dekretu Bieruta, który leży u podstaw całej afery reprywatyzacyjnej. Możemy rozwiązać te wszystkie problemy.

  Jest wreszcie niezamknięta kwestia rozliczeń z ludnością niemiecką, która została w taki czy inny sposób zmuszona do opuszczenia ziem zachodnich i północnych, włączonych do Polski w 1945 r. Nierozwiązana pozostaje olbrzymia ilość zagadnień i ewentualnych roszczeń. Te kwestie się nie przedawniają, a problemy będą narastać i tego faktu nie zmieni ignorowanie ich przez poprzedni, obecny czy następny rząd.
  http://kulturaliberalna.pl/2017/08/15/zdelegalizujmy-prl-i-wezmy-reparacje/
  ============

  Wysoce kształcony prawnik, a nie ogarniający konsekwencji idiota…..
  Ideologia rzuca się na mózg, szczególnie przy kontaktach z Toruniem?

 213. Unia Europejska od trzech lat łamie prawo? Trybunał Sprawiedliwości ma sprawdzić czy interwencyjne skupy obligacji przez Europejski Bank Centralny jest legalny. Wniosek w tej sprawie złożył niemiecki trybunał konstytucyjny.
  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ebc-skup-obligacji-trybunal-sprawiedliwosc,180,0,2354868.html
  ===========

  Ale jaja……
  Czyżby kreacja z powietrza miała się skończyć?

 214. Najleprzy blok. Zarazem – psychuszka, pod wezwaniem Dziesiątka Giesu, kolegi niewątpliwie wymagającego specjalnej troski. Lazaret nie narzeka na brak chutników.

  Skąd się wzięła teoria, że, panie, w tem wspaniałem prlu kształcono wyłacznie geniuszy?>:(

 215. w prl-u zmiatano; tak, partyzantka byla (uniwersytety latajace et consortes), ale ogolnie zmiatano, periodycznie;

css.php