Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

20.09.2017
środa

Precz z unijną szmatą

20 września 2017, środa,

Od pewnego czasu na Żoliborzu (a może nie tylko na Żoliborzu) mówi się o tym, że zrywane są flagi Unii Europejskiej, wywieszane obok flag polskich przez niektórych mieszkańców. Początkowo sądziłem, że to kolejna histeryczna plotka totalnej opozycji.

Kiedy jednak zniknęła unijna chorągiewka sprzed domu moich przyjaciół – przestałem mieć wątpliwości. Oczywiście, zawsze można powiedzieć, że zrywanie unijnych flag to prowokacja totalnej opozycji, Trzaskowski i Petru krążą po Żoliborzu i pod osłoną nocy robią polityczne porządki na ulicach, ale moim zdaniem opozycja jest zbyt mądra i leniwa, żeby kraść i niszczyć unijne flagi. Dziś, kiedy z naszego domu zniknęła wroga chorągiewka, nie widzę już żadnego alibi.

Tym bardziej że na blogu Matyldy Kozakiewicz znajduje się opis rabunku flag unijnych na Żoliborzu, gdzie mieszka jej mama. Mama widziała, jak o trzeciej w nocy trzej zakapturzeni faceci zrywali unijne flagi, a w jej domu posunęli się jeszcze dalej: wyrwali flagę z metalowym uchwytem i tynkiem. „Tej nocy zniknęły też wszystkie inne europejskie flagi z okolicy” – pisze pani Kozakiewicz. „W tym i moja” – dodam.

Przypomnijmy, że znikanie unijnych flag zaczęło się od sali konferencyjnej Kancelarii Premiera, skąd po wyborach 2015 r. (na pewien czas) zniknęły unijne flagi, premier Szydło wystąpiła jedynie na tle barw narodowych. Obecnie powrócono do status quo ante, ale antyunijna histeria rozkręca się z każdym dniem. „Europo, powstań z kolan, obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie będziesz opłakiwać swoje dzieci” – apeluje szefowa polskiego rządu. Prezes Kaczyński wyobraża sobie Polskę jako samotną „wyspę wolności i tolerancji”. Europoseł i intelektualista PiS mówi, że „w każdej chwili możemy zostać oszukani” przez Unię. Królowa PiS, profesor Pawłowicz, nazywa unijną flagę „szmatą”.

Chociaż badania wskazują, że ogromna większość społeczeństwa jest za obecnością Polski w Unii Europejskiej, to jest prawie pewne, że ta kampania nienawiści wobec „brukselskich elit”, „urzędników unijnych, którzy zagrażają naszej suwerenności”, „adiutantów Berlina i kanclerz Merkel” – nie pozostanie bez śladu. Podobnie jak zyskują zwolenników populiści i ugrupowania ekstremalne, również mogą rosnąć w siłę „uniożercy”. Mogą to robić dla draki, na przekór lub z przekonania, że Polska musi być wolna od Unii i oczyszczona z wszelkich jej symboli.

Być może czują się spadkobiercami tych, którzy malowali na murach symbole oporu – kotwicę i solidarycę? Kto ich wyprowadzi z błędu? Rząd, który szuka konfliktu w Europą i z Niemcami? Szkoła? Media publiczne? Na razie bojówki zrywają unijne flagi, ale obawiam się, że to nie jest ich ostatnie słowo.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 296

Dodaj komentarz »
 1. Uniożercom mówimy nie!

 2. Od kiedy UE zaczęła się wtrącać w nie swoje sprawy od wtedy mamy kryzys w Europie.

 3. Ekipa rządząca PiS wraz z przyległościami dla swoich korzyści politycznych, prywatnych zapatrywań i oczekiwań tysięcy PiSowców otwiera (na razie uchyla) drzwi dla ekstremy.

  Wzrost wystąpień przeciwko obcokrajowcom, rozhulanie się ksenofobiczne kiboli, wstępowanie wielu aktywistów PiSowkich (śladem Prezesa) na drogę kłamstwa w żywe oczy i zapierania się samego siebie, coraz większa buta prawdziwych Polaków na wszelakich miesięcznicach, zlotach, koncertach i modlitewnych zgromadzeniach, to wszystko nie bierze się z powietrza, to wynik długotrwałego luzowania, pozbywania się przez tę ekipę dręczących przymusów kulturowych wymyślonych przez światowe lewactwo, krępacji unijnych narzucanych z Brukseli przez niedouczonych i niedoinformowanych urzędników, zobowiązań jakie niesie ze sobą sprawowanie władzy w państwie prawa oraz pozbywania się dla kariery zwykłej uczciwości zwanej przyzwoitością, która bardzo szybko opadła z liderów PiSu ukazując brutalność, pieniactwo i warcholstwo niemal w czystej formie rodem z I RP.

  Czyż zapieranie się w żywe oczy, że w Smoleńsku wybuchła bomba termobaryczna, to nie jest zachęta dla tysięcy działaczy by iść w zaparte w innych kwestiach?

  Czy nazywanie Polski kondominium niemiecko-rosyjskim, a Tuska szmatą (tak się wyraził o nim zaufany kandydat PiSu na szefa Komisji Europejskiej), a urzędników unijnych niedouczonymi, to nie jest zachęta dla niższych rangą propagandzistów PiSu by wyszydzali Unię, by przedstawiali kanclerz Angelę jako protektorkę esesmanów, a byłego premiera RP jako z domu nie tylko wnuka wermachtowego, ale i dziecię esesmańskiego pokroju i czynu, patrz materiały mediów PiSowskich przedstawiające Tuska w odkrytym samochodzie jako kierowcę wożącego esesmanów.

  Czyż nie zachęcają takie postępki do siania nienawiści, do wbijania się w pychę, wynoszenia ponad, deptania innych tylko dlatego, że są nie po myśli dla prawdziwych Polaków z PiSu, a więc są wrogami Polski, chcą zguby narodu i wiary, są obcymi, są lewakami, są wrogami człowieczeństwa, chcą likwidacji państw, chcą rządzić wszystkimi (najpierw Unią, potem światem).

  Co może sobie pomyśleć przeciętny chłopak w wieku kibicowskim, gdy usłyszy w sejmie RP słowa – zabiliście mojego brata, wy zdradzieckie mordy i kanalie?

  Taki chłopak poczuje się usprawiedliwiony i z góry rozgrzeszony, gdy np. zaciągnie się do nocnej bojówki zrywającej zdrajcom unijne flagi z domów, lub będzie wydzierał się do obcokrajowca w tramwaju – tu się mówi po polsku, za niemówienie po polsku dostaje się w ryj.
  Pzdr, TJ

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tych unijnych flag zerwano kilka. Podanie tej informacji w tygodniku pomnaża ilość zerwanych flag unijnych do kilkudziesięciu tysięcy. Tylu czytelników zapamietuje tę informację. Powielenie tej informacji w telewizji zwiększa ilość zerwanych flag do kilku milionów . Tak powstaje medialna wizja problemu flag unijnych ?

 6. Czym szmata unijna różni się od szmaty watykańskiej.Skoro to szwabskie symbole jak sugeruje Pietrzak w ramach IV RP.Merkel rządzi Unią a Watykan to świecki twór prawa międzynarodowego realizujący cele Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.Cesarstwa ponad 20 papieży z germańskimi genami.Udział faszysty Mussoliniego w podarowaniu terytorium Watykanowi dał impet w realizacji Drang nach Osten ! katolickiej III Rzeszy.Z Bogiem na ustach Gott mit uns ! czyli bij zabij bolszewika ! Nie wykluczone ,że wehrmacht antykomunistyczny trafi na ołtarze jak tzw.wyklęci.Tak sobie myślę czy Pius XII błogosławiący k-wehrmacht trafi na medaliki z wraku smoleńskiego jako relikwia IV RP.A co z rekompensatami też od Watykanu za „zadeptanie” Polski w drodze do bolszewików w ramach podżegania.

 7. „Przeklejenie” z poprzedniego wątku.

  Jak ktoś wspomniał wyżej Sejm docenił wczoraj Narodowe Siły Zbrojne, jednogłośnie niestety. Dlaczego „niestety”? Ano dlatego, że NSZ są odpowiedzialne za zbrodnie na obywatelach polskich, w tym na Żydach, Polakach, Ukraińcach i Białorusinach.
  W związku z tą uchwałą Sejmu, gospodarz programu „Tak czy nie”, emitowanego w TVN24 zaprosił do studia Andrzeja Rozenka z SLD oraz Mariana Piłkę z Przymierza Rzeczypospolitej, faktycznie jednak pisowca, ponieważ Piłka, od czasu powstania PiS zawsze startuje z jego listy. Rozenek określił tę uchwałę mianem skandalu, wyraził zdziwienie, że posłowie PO, Nowoczesnej i PSL byli w sprawie NSZ jednomyślni z oszołomstwem, przedstawił listę zbrodni NSZ i odczytał jej fragmenty, :Piłka się zaperzyl, jąkał się, denerwował na Rozenka, wytykał, że to komunistyczna propaganda, po chwili przyznał, że były „rozstrzeliwania”, ale to była kara za kolaborację, nie kierowano się względami etnicznymi, czyli nie dlatego, że Żyd, ale dlatego, że kolaborował, później dodał, że to Armia Ludowa morowała Żydów i zwalała na NSZ, a jeszcze później, że w czasie wojny zdarzały się pomyłki, polskich Polaków też mordowano -przypominał Rozenek, a Piłka odpowiadał, że to byli komuniści, czyli wrogowie Polski, wtedy Rozenek odczytał listę zamordowanych przez NSZ dzieci – 6-, 7-, -8 i 9-letnich i zapytał Piłki: -Te dzieci, to komuniści? Piłka nie zdążył odpowiedzieć, bo czas programu dobiegł końca. Ciekawe co by odpowiedział? Może, któryś z – licznych tu pisowców – będzie miał coś do powiedzenia w tej kwestii? Jeśli tak, to chyba wiem co.

 8. L. Miller o polskich barbarzyńcach:

  — Panie Premierze, pojawia się zasadnicze pytanie, dlaczego tak się dzieje? Wcześniej nie działo się to na taką skalę. Na przykład 5-6 lat temu tego w Polsce nie było.

  — Były oczywiście jednostkowe incydenty, ale tych incydentów było mniej.
  Skąd to się bierze?
  Od pewnego czasu politycy rządzący piszą historię Polski od nowa, twierdzą, że II Wojna Światowa skończyła się dla Polski w 1989 roku.

  Albo porównują okupację niemiecką z, jak to nazywają, okupacją sowiecką, która miała trwać do 1989 roku.

  Rusofobia stała się doktryną państwową, realizowaną obecnie przez rządzących i to na pewno nie pozostaje bez wpływu na postawy i świadomość zwłaszcza młodego pokolenia Polaków.
  To nie tylko niechęć do obcych, do Rosjan czy żołnierzy radzieckich, ale w ogóle taki czas, kiedy Polska polityka raczej koncentruje się na podkreślaniu różnic, konfliktów, sporów, a nie szukaniu jakichś kwestii łączących.

  — Rozumiem, że istnieje pewne przyzwolenie społeczne na takie rzeczy?

  — Nie wiem, czy istnieje przyzwolenie społeczne, myślę, że nie.

  Natomiast tego rodzaju incydenty mają miejsce i mają tendencję nasilającą się.

  Ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że to jest aprobowane przez ogół społeczeństwa.

  Zawsze, w każdym społeczeństwie znajdą się ludzie, którzy mają tego rodzaju zapędy.

  Tu w Polsce jest bardzo bulwersująca wypowiedź jednego z polityków Alternatywy dla Niemiec, który pochwalił Wermacht i jego działania. Wszędzie się tacy ludzie znajdują, aczkolwiek w Polsce te przypadki odgrywania się na cmentarzach, na rozmaitych pomnikach itd. mają miejsce, tego nie można lekceważyć.

 9. można iść o każdy zakład, że po kolejnym feuilleton Passenta jednym z pierwszych komentujących będzie nieśmiertelny (ile to już lat całowania w dupę) tejot.
  zawsze w ten sam ton uderzający, zawsze na posterunku.
  „przy tobie, miłościwy panie, staję i stać będę”.
  problem powstanie, gdy gospodarz, znużony wiekiem, a może oderwany od sympatycznego towarzycha wzajemnej adoracji radyjka TOK FM napisze, że np. Polska wstaje z kolan, że bezrobocie jest na granicy błędu statystycznego, że wzrost gospodarczy ociera się o 5 procent, a sondaż tefałenu wykaże 50 procent poparcia dla PiSu.
  kogo i w co pocałuje wówczas tejot?

 10. Kłamstwo, historyczna amnezja, bombastyczny styl i wieloznaczność to treść przemówienia Trumpa w ONZ. Dlaczego więc nie zrywać flag produktu CIA? https://www.globalresearch.ca/lies-historical-amnesia-bombast-and-double-standards-trump-speaks-at-the-un/5609840

 11. Ja stawiam raczej na prowokacje „opozycji”. To numer stary jak świat, że robi się samemu prowokacje, aby je komuś przypisać i przeciw komuś napisać.

  Kto ma interes w znikaniu europejskich flag? ONR, który ma własne, czy Daniel Passent, który może o tym za pieniądze napisać z pozorowanym oburzeniem na „wrogów Europy”?

  Więc jeśli już mam zgadywać i na coś stawiać, to stawiam na prowokację opozycji. Autorami prowokacji są najczęściej ci, którym przynosi ona korzyści. W tym przypadku największym profitentem jest propaganda „opozycji”.

  Oczywiście w takich sprawach nie ma nigdy 100% pewności, ale technika „nieznanych sprawców” kryjących się za kapturami najczęściej tak działa.

 12. @jobrave

  ” Ciekawe co by odpowiedział?”

  Jak zwykle – czytam panskie wpisy z przyjemnoscia i z zaciekawieniem. Teraz troche zaluje, ze sie kiedys niepotrzebnie zaperzalem i moglem Pana w ten sposob zniechecic do udzielania sie na blogu p Passenta. Przy czym – przyznaje – panskie poglady moglem podzielac albo wrecz odwrotnie – ale wpisy zawsze ciekawe.

  Tym razem kieruje do Pana prosbe zwiazana w panskimi komentarzami z dni 26 grudnia i 27-go grudnia. Wpisy dotyczyly m in stosunkow towarzyskich posrod oksfordzkiej Polonii. Wydawaly mi sie czyms zupelnie niemozliwym, czysta fantazja, pure nonsensem. Pozwole sobie przypomniec:

  „W 1991 roku poznałem w Oksfordzie Normana Daviesa, a przez niego tamtejszych Polaków, z kolei przez nich poznałem Helenę Wolińską-Brus, jej męża Włodzimierza Brusa i ich dzieci. To, co mnie zdziwiło, to fakt, że oksfordzka Polonia utrzymywała zażyłe kontakty z rodziną Brusów, przede wszystkim towarzyskie, bywali u nich zarówno polscy narodowcy (przedwojenni), jak i socjaliści, bywali na urodzinach, imieninach obojga, czy innych przyjęciach.W 2007 roku zmarł prof. Włodzimierz Brus, tamtejsza Polonia nie tylko stawiła się na pogrzeb, jak jeden mąż, ale pomogła w jego zorganizowaniu, podobnie było rok później, gdy zmarła Helena Wolińska. Już to zaprzecza stereotypom namiętnie promowanym przez Radzia”

  Czyzbym sie mylil – i to kompletnie? Czyzby panski opis odpowiadal rzeczywistosci? Stawiam pytanie z tego wzgledu, ze kazdemu, kto zna jezyk polski, dostepne sa w koncu nader liczne artykuly prasowe i opracowania dotyczace Wolinskiej i Brusa. Kazdy pamieta tez chyba proby postawienia Wolinskiej przed sadem, najpierw z pomoca Europejskiego Nakazu Aresztowania, potem chyba i listu gonczego.

  Jesli panski opis odpowiada rzeczywistosci – to w takim razie albo prawicowa (i nie tylko prawicowa) prasa obrzydliwie lze – albo tez ci sami ludzie potrafia zachowac sie zupelnie inaczej na lamach prasy a inaczej osobiscie, na obcym gruncie.

  Pisze Pan takze:

  „W drugiej połowie lat 90. – pracowałem wówczas w „Gazecie Wyborczej” – miałem okazję porozmawiać z Salomonem Morelem, w jego domu w Tel – Awiwie.”

  Znowu to samo – jesli by ten Morel byl kims klasy hitlerowskiego zbrodniarza, ludobojca (a tak jego i Wolinska przedstawialy media) – to chyba nie odwiedzilby go Pan w jego domu?

  Uprzejmie prosze o rozwianie moich watpliwosci. Wyglada na to, ze czlowiek uczy sie cale zycie.

 13. Kto kogo właściwie całuję w dupę: p. Rysio G. p. Tejota, czy p. Tejot p. quentina t?

 14. zaś co do gwiaździstej flagi na niebieskim tle:
  – proszę o wskazanie w obowiązującym stanie prawnym przepisu, który – analogicznie do przepisu Konstytucji RP – obliguje do szacunku wobec sztandaru UE.
  no, ale jeśli młodość i wiek dojrzały spędziło się na machaniu szturmówką, nie dziwi nic.
  Jak w „stawce większej niż życie” – musi wszak istnieć jakaś Centrala.
  Niegdyś Komintern, teraz Bruksela…

 15. Tomasz Wysocki:
  – to kwestia konsensusu: zarówno całujący, jak i całowany muszą całuski aprobować.

 16. >> Lider4
  20 września o godz. 16:38

  Od kiedy UE zaczęła się wtrącać w nie swoje sprawy od wtedy mamy kryzys w Europie. <<

  W takim razie wymień, choć jedną "nie swoją sprawę".

 17. „Seans pesymizmu” – tak nazwał Gospodarz Passent wczorajszą dyskusję swoich Gości w TOK FM. Innymi słowy – im gorzej, tym lepiej. Im gorzej rządzi PiS tym lepiej mu się wiedzie z poparciem tzw. suwerena, czyli zwyczajnych Polek i Polaków, którym obrzydła Tuskowa „ciepła woda w kranie” i mają teraz kaczystowską. Z dodatkiem jędrnego mydła, czyli nacjonalnych haseł, antyruskich, antyunijnych, antyniemieckich.
  Polska wyjdzie z Unii, tzn. wyprowadzi ją Kaczyński przy najbliższej okazji. Gdy nadal będzie u władzy i gdy napływ funduszy będzie ciurkał, a nie lał się jak dotąd na mocy porozumienia Tusk-Merkel.

  Czy mnie to napawa pesymizmem? Bynajmniej. Nie takie kataklizmy Polacy na siebie ściągali skołowani przez nacjonalnych kacyków i politykierów wspieranych przez nasz kościół katolicki zawsze stojący na straży polskości w sarmackim wydaniu.

 18. @quentin t.

  „Niegdyś Komintern, teraz Bruksela…”

  Katoliku,

  jak tobie i twoim ziomom nie pasuje ta Bruksela – to, urwal, wypad!

  Nikt w Unii was na lancuchu nie trzyma.

  Nie pasi? No to wypad. Mozecie se chyba pospisac pakt o przyjazni, wspolpracy i pomocy wzajemnej z bratnim Iranem.

  A jak Unia nie pasi – to wypad, urwal.

 19. Flagi i symbole UE są bezbronne, nie oddadzą napastnikowi, a nawet się nie poskarżą. Co innego bar z kebabem, w którym pracują ludzie z krwi i kości, i mogą atak odpierać, a nawet napastnika ścigać, co już miało swój tragiczny precedens. Takie flagi i symbole można sobie wieszać na ścianach i chwalić się kolegom ilością zerwanych „kit”. Zazdrośni kuple nie będą chcieli być gorsi, więc proceder rozprzestrzeni się niczym pożar buszu. Poza tym, jest to coś więcej niż udział w jakiejś zabawie w muzeum lub na mieście w rekonstrukcje wojenne. 11 listopada stał się nudny jak flkai, nie można już podpalić nawet jednego samochodu TV, ani naparzać się z policją, która patriotów ochrania. Dobra zmiana niechcący podpowiedziała patriotycznie nastawionej młodzieży, co ma czynić jak już inni wrogowie zostali pokonani. Wstawanie z kolan trwa więc w najlepsze.
  Nie wiem czy się przesłyszałem, ale Jaś Fasola coś smędził w ONZ na temat wtrącania się innych do wewnętrznych spraw demokratycznych państw. Czyżby miał na myśli Polskę? A może Koreę Północną? Na pewno nie, bo wspominał coś o demokracji.

 20. @ja bez żadnego trybu

  Mnie się wydaje, że ogromna większość Polaków ma te ciepłe siuski w kranie Tuska i Kaczyńskiego głęboko w sedesie podobnie jak te wszystkie bazgroły do ściany w Polityce, GW, czy GP.

  A w sondażach odzwierciedla się ta postawa „gestem Kozakiewicza” na to całe straszenie PiS-em wspólnymi siłami PiS-u i „opozycji”.

  W wyborach, w których i tak nie ma żadnego wyboru, to znaczy, że są do „wyboru” od 27 lat ciągle te same ryje jedynym kryterium „wyboru” jest nuda. Jak się ludziom znudzi PiS-owski okupant, to wybiorą sobie znowu PO-wskiego okupanta. Tak jak ludzie już to zrobili w 2015 roku.

  A te wszystkie brednie w mediach, nie mówiąc już o jakichkolwiek argumentach nie mają najmniejszego znaczenia. Tego i tak, jak kiedyś Radia Tirana nikt nie słucha oprócz najbardziej odmóżdżonych POPiS-dzielonych partyjnych kiboli.

 21. @ja bez żadnego trybu

  „Polska wyjdzie z Unii, tzn. wyprowadzi ją Kaczyński przy najbliższej okazji”

  Serio? Bo wtedy to wojska o policji moze nie starczyc.

  Ludzie zyja jako-tako nie tylko dzieki gigantycznej kasie z Unii ale i dzieki temu, ze bezrobocie i biede w postaci kilku milionow bezrobotnych mozna bylo wyeksportowac na zachodnie rynki pracy.

  Bez takiego wentyla bezpieczenstwa moze byc cieniutko.

 22. Walka z symbolami jest tematem zastępczym.
  Tak samo, jak tworzenie nowych.
  To jedynie ideologia, która nie wywiera głębszego wpływu na społeczeństwo, z natury odporne poza nielicznymi jednostkami na przekazy propagandowe.

  Jedynym kryterium przemawiającym do polskiego obywatela jest ekonomia.
  Nie ma innego.

  Kraje dawnego EWG mają w swych rękach potężny instrument oddziaływania, którego wobec niepokornych z pewnością użyją.
  I nie będzie chodziło o zasady, tylko INTERESY.
  Obecny rząd bardzo się stara by dać krajom dawnej 12 oręż do rąk.
  Tworzy niepotrzebnie casus belli na różnych polach.
  Po co?
  Oto jest pytanie……

  Igrzyska dla ciemnego ludu w postaci obalania pomników, bezczeszczenia grobów, zrywania flag, to jedno.
  Zyski z tego procederu, to inna kwestia.
  Końcową zapewne będzie bilans zysków i strat.
  Polskie rządy padały na kiełbasie, cenie chleba.
  Ten jak na razie to zapewnia.
  Tylko jak długo, bez dobrej woli kontrahentów z zachodu?
  Bo odcięcie od wschodu jest faktem.

 23. quentin t.
  20 września o godz. 17:35

  Mój komentarz
  Oczywiście, quentin. Tak jest. Chodzenie w zaparte, to wyzbywanie się zasad w imię intencji szerzenie kłamstw i fałszywe oskarżenie kogo się da w imię swojego interesu podkładanego w przypadku PiSowców zawsze pod standardowe dla tej partii propagandowo wykorzystywane wzniosłości – godność, honor, wiara, niepodległość, suweren, dobro narodu, Polska jako wyspa wolności i sprawiedliwości w Europie, musimy się bronić, nie damy się, damy radę, itd.

  Napompowany takimi intencjami minister może kłamać dowolnie, ogłaszać, że demonstrację na ulicach organizują nie obywatele, a ubecy, zomowcy, ci co stali tam gdzie stało z ZOMO i wszelcy inni wrogowie i że tego rodzaju manifestacja, to próba puczu, że urzędnicy Unijni są niedouczenie i są pod tajnymi rozkazami wrogich sił (wiadomo gdzie zlokalizowanych – na mapie na lewo od Polski), że sędziowie międzynarodowych gremiów, to nieuki, karierowicze i niedokształtki, że jedni nas chcieli oszukiwać na helikopterach, inni stale oszukują, a ci głośno pouczający Polskę, to alkoholicy, germańskie pachołki, różnej maści zwerbowani karierowicze i masońscy wychowankowie.

  Nic nie stoi na przeszkodzie by w takim stylu się zwracał z wyjaśnieniami do ludu każdy uczestnik ekipy PiSowskiej, ponieważ sam Prezes PiSu przeszkody uwalniające od odpowiedzialności za słowo niejednokrotnie usuwał nie tylko z dróg (do kariery) towarzyszom PiSowcom, lecz w ogóle z pola widzenia ludu swojego.

  Przeszkoda usunięta z pola widzenia staje się dla każdego towarzysza PiSowskiego non est i od tego momentu można mówić cokolwiek, nazywać każdego szmatą, zdrajcą, kanalią, zamachowcem, agentem, niepolakiem, ubekiem, zomowcem, resortowym dzieckiem, sługusem komunistów, lewakiem, masonem, przydupnikiem makreli, obleśnym osobnikiem liżącym tyłki redaktorom, w najlepszym przypadku drugim sortem. Nienawiść się żarzy na PiSowskich mównicach a towarzysze w posłannictwie dmą w miechy żarliwie, trzymają ogień w pogotowiu.

  Mnóstwo, obfitość nienawistnych epitetów wykorzystują PiSowscy bracia na drogach swych karier i to tak sprytnie robią, że jak przychodzi co do czego, to jak z tym złodziejem – to nie moja ręka, lub – nie miałem tego na myśli, wypaczono moją wypowiedź, wrogie ośrodki zmanipulowały przemówienie ministra, zakłamano mowę Prezesa, itd. Wychodzi zawsze na to, ze winni są ONI.
  Pzdr, TJ

 24. jedwabny:
  ty na temat flag nie zabieraj głosu, niedojdo.
  Twoi rodacy machali czerwonymi szmatami wystarczająco energicznie po 17 września 1939 roku za Bugiem.
  Zaś potem Berman, Minc, Humer, Wolińska i Morel latali bynajmniej nie z biało – czerwoną po pochodach pierwszomajowych.
  No, ale Morelowi nie przeszkadzało to jeszcze w latach 90-tych pobierać polską emeryturę.
  Nienawidził tych polskich złotych, ale je brał.
  Zaś Światło żył z amerykańskiej renty do końca życia.
  No, ale geszeft ist geszeft.
  Ty też masz w Polsce jeszcze interesa, że się tak aktywnie produkujesz?

 25. W dzisiejszej Polityce pada pytanie: Dlaczego PiS nie traci w sondażach. Moim zdaniem wszystkie sondaże wykonywane są nierzetelnie, lub ze z góry założonym wynikiem. Mianowicie dlatego że wszystkie sondażownie prowadzą badania opinii społecznej wyłącznie pośród dysponentów telefonów stacjonarnych, a więc pośród twardego ciemnego pisowskiego elektoratu, który nie pozbył się jeszcze tych telefonów. Wykształcona i oświecona antypisowska część społeczeństwa proeuropejskiego posługuje się telefonami komórkowymi, smartfonami, korzysta z poczty elektronicznej, ale do tej licznej grupy społecznej ankieterzy sondażowni zupełnie nie docierają. Być może takie jest założenie sondażowni na zamówienie PiS. Nie muszą fałszować wyników, bo „samo tak wychodzi”. Wszyscy młodzi ludzie w Polsce nie posiadają telefonów stacjonarnych i w sondażach są pomijani.

 26. Tejot, daj spokój, już się dziś wypowiedziałeś.
  Przekonałeś siebie, żonę i Stanisława Słowianina.
  Ja Ciebie też pozdrawiam.

 27. @quentin t.

  „Twoi rodacy machali czerwonymi szmatami wystarczająco energicznie po 17 września”

  Katoliku,

  machanie czerwonymi szturmowkami to akurat specjalnosc twoja i twoich ziomow.

  Jak ktos razno tupotal w pierwszomajowym pochodzie ze szturmowka w lapie i wzrokiem wlepionym w trybune honorowa – to na stare lata sobie jakos musi humor poprawic.

  W czasach, kiedy ten wasz zaf.. Uklad Warszawski polamal sobie zeby, kiedy czolbi T-55 i T-62 pieknie sie kopcily na Synaju i na Wzgorzach Golan, kiedy nawet radzieccy Mistrzowie Walki w Powietrzu dostawiali lanie w..sko i ratowali sie na spadochronach – to tacy jak ty zapitalali ze szturmowka w lapie i glosowali bez skreslen.

  A potem sie musieli szybko przekwalifikowac. Niejednego sekretarza POP musiano uczyc, ktorym lapskiem czyni sie znak krzyza. Po jakims czasie to juz .. jeden z drugim nawet zajarzyl, ze u spowiedzi nie mowi sie do ksiedza per „towarzyszu”.

 28. 1475 złotych – tyle według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł w 2016 r. dochód rozporządzalny gospodarstw domowych na osobę. Oznacza to wzrost o 7 proc. w stosunku do roku 2015.

  Po siedmioprocentowym wzroście dochodu rozporządzalnego na osobę wyniósł on 1475 złotych miesięcznie w roku 2016. W tym samym okresie przeciętne miesięczne wydatki gospodarstwa domowego na osobę wzrosły o 4,3 proc. w stosunku do wartości z 2015 r. i osiągnęły wartość 1132 złote. Wyższe aniżeli przed dwoma laty były także wydatki na towary i usługi konsumpcyjne. Przeciętnie wyniosły one 1083 zł na osobę w gospodarstwie domowym, co oznacza wzrost o 4,5 proc.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dochod-rozporzadzalny-wzrost-7-proc-wyniosl,101,0,2367589.html
  =========

  dopóki ten wskaźnik będzie rósł, rządy PiS są niezagrożone.

 29. @Wiesiek599

  „1475 złotych – tyle według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł w 2016 r. dochód ”

  … a te twoje ziomy jakos nie rozumieja, ze jest tak aj-waj dobrze. A nawet jeszcze lepiej. I popitalaja gdzie tylko sie da. Jakos kazdy jarzy, ze poki granice otwarte i paszporty w szufladzie, to trzebs…c:

  „Ponad 2 miliony Polaków w całych Niemczech. Gdzie najwięcej?

  Niemcy to jedno z największych skupisk Polaków w całej Unii Europejskiej. I choć więcej rodaków mieszka jedynie w Wielkiej Brytanii, to tendencja ta cały czas się zmienia. Zwłaszcza w związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
  ..
  Najwięcej Polaków mieszka w Nadrenii – Północnej Westfalii. Mieszka tam ich ponad 786 tysięcy. Drugim, znacznie już mniejszym skupiskiem ludności polskiej jest Bawaria (202 tysięcy ludzi),

  znacznie popularniejszym powodem wyjazdów do Niemiec są kwestie zarobkowe. Zwłaszcza po deklaracji niemieckiego rządu, która wprowadza minimalną stawkę godzinową 8.5 euro za godzinę”

  https://flotea.pl/blog/ponad-2-miliony-polakow-w-calych-niemczech-gdzie-najwiecej/

  N dobra, walnij teraz cos na czesc tych twoich ziomowl co zbiorowo dziewczyne zlapali, zawlekli do kibla i ja poo kolei.. ten tego..

 30. „Seanse pesymizmu” zaczynają się od dywagacji, dlaczego słupki poparcia dla PiS rosną mimo ewidentnych afer; kolesiostwa, nad którym prezes już nie panuje, bo po co, i nie zapanuje, bo koła zamachowego nomenklatury PRLbis już nikt nie zatrzyma; mimo 27:1 i widma „konia trojańskiego” ZRiB w Unii.

  Dlaczego PO odniosła klęskę i PiS nabiera mocy? Oczywiści PO popełniła kolosalne błędy polityczne, nie kupowała wyborców, „zużyła się”, zniknął Tusk z biczem, jego prezydenturę Unii komentatorzy i dziennikarze liberalni – nie podaję nazwisk – uznali za ogromny sukces Polski, a to było wejście na drogę do klęski PO i Polski.

  PO oddała pole bez walki narodowym socjalistom, to patrząc na scenę polityczną z góry. Na dole największym sojusznikiem PiS jest symetryzm. Nawet PiS udatnie sięgnął po hasła „PO to wszystko robiła” bezczelnie manipulując prawdą materialną (ulubiony termin prezesa) i faktami, wszak ciemny lud ma pamięć krótką i wybiórczą. Nie opublikowano jeszcze wyników badań socjometrycznych nad rozmiarami symetryzmu w Polsce. Nie zapytano ludzi, czego oczekują od władzy. Spodziewam się, że 2/3 oczekuje cudów rozdawnictwa i „sprawiedliwości”, chodników usypanych kwiatami, wakacji na piaszczystych bergamutach, w kraju parków z fontannami z których płynąłby miód lub wódka czysta do wyboru, a zimie gorące piwo z korzeniami, słowem cudów na kiju w zasięgu ręki każdego. Tak Polaków wychowano w domach rodzinnych, pomijając bajdurki o tym co wyssali z mlekiem matki, sposób pielęgnowania bobasków, szczególnie płci męskiej, przez Matki Polski czyni z nich w życiu dorosłym nieporadne stada owieczek do pasania – to w niedziele, oraz baranów w dni powszednie. Polak to dziwne zwierze. Nawet po łacinie nie daje się sklasyfikować. Ktoś posłużył się „homo sovieticus”, ale to dalece nie oddawało charakteru i istoty tego gatunku.

 31. „Dopóty dzban wodę nosi, dopóki ucho się nie urwie” – mówi ludowe przysłowie. Sprawa 7 procent wzrostu dochodu rozporządzalnego „na ryło” ma dwie strony. Po pierwsze, to oznacza że przejadamy to co wypracowaliśmy w poprzednich latach, nie dbając przy tym o to co będzie za 3 do 5 lat (może będą już inne rządy?).

  Po drugie, wg. money.pl w 2016 r. ten dochód wyniósł 1475 zł, a wg. pulsu biznesu ( https://www.pb.pl/gus-wzrosl-dochod-rozporzadzalny-na-osobe-832043 ) w 2015 r. odnotowano 1386 zł. To oznacza wzrost o 6,4 procent, nominalny wzrost, realnie po ujęciu inflacji to bliżej 5 procent. Czyli wielkiego skoku nie ma, bo w poprzednim 2015 r. odnotowano wzrost realny 4,3 procent.

  Więcej w tego typu wyliczeniach jest pobożnego poparcia dla PiS, niż obiektywnej analizy i rzetelnego przedstawienia faktów gospodarczych.

 32. quentin t.
  20 września o godz. 18:35
  Tejot, daj spokój, już się dziś wypowiedziałeś.
  Przekonałeś siebie, żonę i Stanisława Słowianina.

  Mój komentarz
  Quentin, powiedziałeś tym samym do tejota – to mi zwisa i powiewa.
  Cytat z quentina: „…(ile to już lat całowania w dupę) tejot.”

  Zachowanie PiSowskie – typowe, przykładowe, jak należy – to nie moja ręka.
  Pzdr, TJ

 33. @Wiesiek599
  „1475 złotych – tyle według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł w 2016 r. dochód ”
  … a te mlode rodaczki jakos nie rozumieja, ze jest tak aj-waj dobrze. A nawet jeszcze lepiej. I popitalaja gdzie tylko sie da. Jakos kazda jedna jarzy, ze poki granice otwarte i paszporty w szufladzie, to trzebs…c:

  „Coraz więcej Polek chce pracować za granicą

  Aż 2/3 Polek w wieku 18–60 lat jest skłonnych wyjechać do pracy za granicę – wynika z badania „Polki o pracy za granicą”.

  Najatrakcyjniejszymi krajami do wyjazdu do pracy są dla Polek Niemcy i Wielka Brytania. Jeśli chodzi o Niemcy, decydującym czynnikiem jest bliskie położenie. W przypadku Wysp główne znaczenie ma znajomość języka angielskiego. Na kolejnych miejscach znajdują się Norwegia i Holandia.

  Większość badanych kobiet najchętniej podjęłaby za granicą pracę prostą. Najwięcej wskazań dotyczyło sprzątania i prac porządkowych (66%) oraz prac przy zbiorze warzyw i owoców (61%). Nieco mniej Polek chciałoby zostać opiekunką do dzieci (54%), pracować w kuchni (53%)

  Do pracy za granicę wyjeżdżają przeważnie kobiety młode (25–34 lata), z wyższym wykształceniem, mieszkanki dużych miast.”

  http://www.regiopraca.pl/portal/porady/praca-za-granica/coraz-wiecej-polek-chce-pracowac-za-granica

  Dobrze, ze dziwczyny wiedza dokladnie, ile warte jest to ich, przepraszam za wulgaryzm, _wyzsze wyksztalcenie_ na rynku pracy.

  No dobra, walnij teraz cos na czesc tych twoich ziomowl co zbiorowo dziewczyne zlapali, zawlekli do kibla i ja po kolei.. ten tego.

 34. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 19:44

  Mogę coś skrobnąć na cześć poststyropianu i ich wizji Polski.
  TKM będziemy właścicielami folwarku….
  Dlatego też folwarczni wybierają inne jurysdykcje, gdzie człowiek jest nie mierzwą ludzką, ale innym człowiekiem.

  Obecne zmiany nie sa wynikiem działań PiS- tylko i włącznie.
  Ale szerszym trendem.
  Po prostu wyczerpała UE zasoby pracowników kwalifikowanych dawnych demoludów.
  Nie ma już wolnych i zdesperowanych.
  Pozostaja jedynie zdesperowani pasterze kóz, plantatorzy sorga manioku, analfabeci.
  Zasoby Ukrainy również nie poprawiły sytuacji.
  Drenaż CUDZYCH surowców, w tym ludzkich, ma ograniczenia nie do przeskoczenia.

  Tania siła robocza w Europie się kończy.
  Więc przedsiębiorcy się zaadoptują.
  Macron jest ostatnim Mohikaninem dawnego stylu funkcjonowania kapitalizmu.
  Przecież, „Bóg nakazał się dzielić” owocami pracy z maluczkimi…..?

 35. http://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/1071793,wynagrodzenia-w-polsce-bloomberg-koniec-ery-tanich-pracownikow-brak-rak-do-pracy-hamuje-juz-rozwoj-polskich-firm.html
  =====

  O braku NIEWOLNIKÓW….

  Takie stare hasło mi się przypomniało.
  KAŻDA praca jest dobra, z wyjątkiem społecznej…..
  A tego pragną nasi przedsiębiorcy.

 36. @Wiesiek59

  „KAŻDA praca jest dobra, z wyjątkiem społecznej…..”

  Co kraj to obyczaj, wielce szanowny Wiesiu.

  Nie wiesz pewnie, ze kazdego roku tysiace mlodych ludzi – Zydow z diaspory – przybywa do Izraela zeby pracowac spolecznie. Na ogol na siedem-osiem tygodni, czasem na cale wakacje studenckie. Dostaja kieszonkowe – mniej wiecej na paczke papierosow dziennie. Ciezko pracuja w dzien, dobrze bawia sie wieczorem i w weekendy.

  Kazdego roku tysiace mlodych chlopcow (i coraz wiecej dziewczat) z diaspory przyjezdza na minimup poltorej roku, zeby odsluzyc wojsko. Tu juz poprzeczka znacznie wyzsza, w kraju pochodzenia moga za to odebrac obywatelstwo, moze grozic odpowiedzialnosc karna. No i w praktyce dwa lata wyrwane z zycia, wiec to raczej synowie i corki zamoznych rodzicow, ktorzy/ktore moga sobie pozwolic na opozniony start zyciowy, To juz wymaga dyskrecji.

  Nawet nie wiesz (bo i skad) jak wiele naszych chlopcow i dziewczat – lekarzy i stomatologow – jedzie pravowac spolecznie, na medyczny wolontariat. Oczywiscie to sa prawie zawsze ludzie, ktorzy sobie moga na takie wyjazdy pozwolic. Na biednych ten akurat rodzaj pracy spolecznej nei trafia.

  No dobra. Ja do swoich zajec – a ty moze znowu sie rozmarzysz o tych perskich bombach atomowych.

  Niech ci sie Wiesiu w nocy przysnia, jak spadaja na Tel Awiw. Pieknych marzen zycze!

  Bo na jawie to tego o czym marzysz raczej nie zobaczysz.

 37. artur702 20 września o godz. 18:34 pisze: – Dlaczego PiS nie traci w sondażach. Moim zdaniem wszystkie sondaże wykonywane są nierzetelnie, lub ze z góry założonym wynikiem. Mianowicie dlatego że wszystkie sondażownie prowadzą badania opinii społecznej wyłącznie pośród dysponentów telefonów stacjonarnych, a więc pośród twardego ciemnego pisowskiego elektoratu, który nie pozbył się jeszcze tych telefonów. Wykształcona i oświecona antypisowska część społeczeństwa proeuropejskiego posługuje się telefonami komórkowymi, smartfonami, korzysta z poczty elektronicznej, ale do tej licznej grupy społecznej ankieterzy sondażowni zupełnie nie docierają. Być może takie jest założenie sondażowni na zamówienie PiS.

  Arturze 702
  Kiedyś jedna z sondażowni zwróciła się do mniee i w trakcie wstępnego przesłuchania szybko ze mnie zrezygnowała z jednego błahego powodu – mam wyższe wykształcenie – a takich mają „na kopy” a ich celem jest przepytanie wszystkich grup, tych bez wyższego wykształcenia również. Kryterium, że posiadaczy telefonu stacjonarnego kwalifikujesz od razu na „ciemny pisowski elektorat”, to ignorancja i bezmyślność. Telefon stacjonarny to też telefon na światłowodzie bądź usługa oferowana przez operatorów telefonii komórkowej. Warto by to wiedzieć zanim się zacznie opowiadać totalne brednie w tej kwestii. To po pierwsze. Po drugie, to warto by czasami posłuchać czy przeczytać co mówią i piszą np. takie postaci jak np. profesorowie Modzelewscy, Karol wypowiadający się na temat polityki społecznej PiS a Witold na temat polityki podatkowej, w tym dot. przestępczości VATowskiej. Czy rządy „lewicowo-ludowe” zlikwidowały te rosnące pokłady nędzy przynoszące hańbę memu państwu? Nie, zrobił to PiS, co taki tuz jak prof. Karol Modzelewski w pełni popiera. Prof. Witold Modzelewski wskazuje PiSowi drogę do jeszcze skuteczniejszej walki z VATowską mafią i w pełni takąż popiera.

  Twoim zdaniem ci, którzy deklarują poparcie dla PiS to ciemnota jakaś antyeuropejska. Zakładając, że masz rację, co proponujesz? Na kogo wykształcona, likwidująca telefony stacjonarne (idiotyzm) część społeczeństwa ma głosować? – i co się stanie gdy ten PiS zostanie odsunięty od władzy? :
  – za Szydło Kopacz?
  – za Błaszczaka katechetka Piotrowska?
  – za Waszczykowskiego Sikorski?
  poważnie?

  Antypis, tak tu na tym blogu silnie obsadzony sprawia wrażenie stada muszek plujek, które najpierw musi na ten PiS rzygnąć i potem z lubością się tym co rzygną i wymieszają z komentarzami innych antypisowców, pożywiają.
  Żałosne to jest, bo od takiej „konstruktywnej” krytyki PiSu temu PiSowi rośnie. Nie może być inaczej.

  To przynajmniej mógłby zrozumieć ten , światły, wykształcony elektorat z telefonami komórkowymi w łapach i wyrwanym ze ściany drutem od telefonu stacjonarnego.

 38. @legat

  „musi na ten PiS rzygnąć i potem z lubością się tym co rzygną”

  Gostek,

  teraz to ci się ówno wydobywa z ryja, z uszy i i z lewego nozdrza jednoczesnie. Prawdziwy sztukmistrz z ciebie! Jak ty to robisz, ze ównem dryzdasz z lewego nozdrza a z prawego juz nie. W cyrku kariere bes zrobil, tam juz nawet maja nawet w klatce oenera, co ludzkim glosem gada i do dziesieciu umie liczyc.

  „rzygną i wymieszaja”

  A teraz z ryja to wrecz salwa ówna ci poszła. Szacun!

 39. artur702
  20 września o godz. 18:34

  „sondaże … są nierzetelnie … sondażownie prowadzą badania … pośród dysponentów telefonów stacjonarnych, a więc … twardego ciemnego pisowskiego elektoratu”.
  „Wykształcona i oświecona antypisowska część społeczeństwa proeuropejskiego posługuje się telefonami komórkowymi, smartfonami, korzysta z poczty elektronicznej.”

  Najwyraźniej był to techniczny zabieg magiczny, polegający na tym, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich i pralementarnych „proeuropejski światły obóz postępu”, posługujący się smartfonami i pocztą eletroniczną (o Boże jakie to nowatorskie), przerżnął wybory nawet w internecie. 🙂

  Młodzież zagłosowała na PiS w każdym województwie.

 40. „Precz z unijną szmatą”, pisze red. Passent i na pewno chce dobrze, jednak życie pisze niekiedy zaskakujące scenariusze.

  „W najbogatszej XVI dzielnicy Paryża na dwudziestu samochodach wymalowano antysemickie napisy. Wszystkie tropy wskazują na to, że autorem tych napisów jest Żyd, który później zgłaszał je na policję.

  Sprawa bardzo szybko stała się głośna, donosiły o niej nawet izraelskie media. Okazało się, że autorem napisów jest sześćdziesięcioletni Żyd, Pierre B., znany policji, ponieważ wcześniej dwukrotnie przybywał na komisariat informując o antyżydowskich aktach. Wraz z żoną Zuzanną mówili, że na ich skrzynce pocztowej, korytarzu i drzwiach mieszkania wymalowano swastyki.

  W grudniu 2014 r. złożyli skargę twierdząc, że na murach budynku, w którym mieszkali, napisano „Brudny Żyd” i wymalowano swastyki. Trwa śledztwo, ale wszystko wskazuje na to, że autorami tych antysemickich akcji było żydowskie małżeństwo”.

  http://www.pch24.pl/zyd-malowal-antysemickie-graffiti,33945,i.html

  Żydowskie małżeństwo z Paryża pewnie też chciało dobrze.

 41. „teraz to ci się ówno wydobywa z ryja, z uszy i i z lewego nozdrza jednoczesnie. Prawdziwy sztukmistrz z ciebie! Jak ty to robisz, ze ównem dryzdasz z lewego nozdrza a z prawego juz nie. W cyrku kariere bes zrobil, tam juz nawet maja nawet w klatce oenera, co ludzkim glosem gada i do dziesieciu umie liczyc.
  A teraz z ryja to wrecz salwa ówna ci poszła. Szacun!”

  Powyższy cytat najaktywniejszego blogera szamba, którym stał się blog Passenta jest sam przez się dowodem na obecną klasę tygodnika „Polityka” – niegdyś elementarza polskiej inteligencji.
  Dalejże, Panie Danielu: zrób Pan z tego zapewne o tej porze całkiem zachlanego psychopaty swojego stałego współpracownika!
  Dno….

 42. @Mauro Rossi

  „Sprawa bardzo szybko stała się głośna, donosiły o niej nawet izraelskie media”

  No nie calkiem, „donosily” skrajnie antysemickie i/lub neonazistowskie latryny internetowe, takie jak „veteranstoday” czy „forbiddennews”. Oczywiscie donosli talze Stormfront i David Duke. Przyznac trzeba, ze „Veteranstoday” zawiera calkiem porzadnie zrobione graficzne falszywki, z winietami autentycznych gazet, zeby kit sie latwiej dalo wcisnac. Jednym slowem – @MR jak zwykle wciska smierdzacy kit.

  Żydowskie małżeństwo z ParyżA”

  … stanowi w tym kontekscie ku..ska, naziolska falszywke. Do hejtera @MR i jego klamstw jeszcze powroce – ale juz nie dzisiaj. Nie chce sobie psuc swiatecznego nastroju, w koncu to wigilia uroczystego swieta.

  Hejterstwu zyczy sie na dobranoc: Niech sie wam dymiace kominy przysnia!

  Bo na jawie to ich juz raczej nie zobaczycie…

 43. @quentin t.

  „szamba”

  Katoliku,

  oto twoj ziomal-wspolwyznawca:

  „„musi na ten PiS rzygnąć i potem z lubością się tym co rzygną”

  Podoba ci sie tekst, na ktory odpowiedzialem?

  No to, urwal, bij brawo.

 44. Skutki działań komuny europejskiej.

  Polski rząd nie zgadza się z propozycją KE

  Komisja Europejska zaproponowała nowe kwoty połowowe na 2018 r. Polski rząd nie zgadza się na te warunki, ponieważ resort gospodarki morskiej uważa, że nie zapewniają one warunków ochrony dorsza. Polscy rybacy chcą, by uznać Bałtyk za obszar katastrofy ekologicznej.

  W piśmie przekazanym ministrowi gospodarki morskiej rybacy zwracają się „zarówno do ministra, jak i do komisarza ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella o bezzwłoczne podjęcie rozmów z Komisją Europejską w celu jak najszybszego uznania akwenu Morza Bałtyckiego za obszar katastrofy ekologicznej”. Podpisy pod tym wnioskiem są ciągle zbierane we wszystkich portach. Rybacy tłumaczą, że „sytuacja osiągnęła poziom katastrofalny w związku z nadmiernymi połowami paszowymi”. W swoim piśmie podają, że statki „często osiągają długość kadłuba 70 metrów i w większości są to jednostki rybackie z państw skandynawskich”.

  W ocenie rybaków „cała polityka KE od lat skierowana jest jedynie na zaspokojenie oczekiwań lobby połowów paszowych”. Ich zdaniem, ochrona zasobów w minionych latach „była fikcyjna”. „Nikt nie patrzył na ekologię, rybołówstwo przybrzeżne, czy nawet niszczenie kultury materialnej mniejszości etnicznych” – argumentują.

  Rybacy uważają, że „natychmiastowe uznanie przez Komisję Europejską stanu klęski ekologicznej na Morzu Bałtyckim jest niezbędne, wręcz konieczne, by uratować ten akwen przed całkowitą zagładą.

  Armator rybacki Andrzej Rekowski powiedział PAP, że „w Bałtyku praktycznie w ogóle nie ma ryb”. „Obecnie największe ryby osiągają długość ok. 40-45 cm (…) podczas gdy w latach 90. standardem były ryby o długości 50 – nawet do 140 cm” – tłumaczył. Powiedział, że dorsze mają też niewielką wagę. „To woła o interwencję nauki, bo Bałtyk powoli umiera” – podkreślił. „Gdyby kraje skandynawskie podzieliły opinię polskich rybaków, to Bałtyk można byłoby jeszcze uratować” – dodał.

 45. Lider4
  20 września o godz. 23:19

  Oj tam, najważniejsze to, by ratować kornika w Puszczy Białowieskiej. 🙂
  UE jak typowa komuna (w końcu to stara Nowa Lewica), tworzy fikcyjne problemy i nie dostrzegając realnych.

 46. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 22:56

  Wiem, że będzisz zaprzeczał, cóż ci pozostaje. Chcesz kolejnych takich przykładów z USA?

 47. @Mauro Rossi

  „RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 22:56
  Wiem, że będzisz zaprzeczał, cóż ci pozo”

  /ciach/

  Katoliku,

  wpierdzieliles tu koelna, smierdzaca, durna falszywke, co do ktorej, katoliku, „donoslily” nie tyle „izraelskie media”, co skrajnie antysemickie i/lub neonazistowskie latryny internetowe, takie jak „veteranstoday” czy „forbiddennews”. Oczywiscie donosli talze Stormfront i David Duke. Przyznac trzeba, ze „Veteranstoday” zawiera calkiem porzadnie zrobione graficzne falszywki, z winietami autentycznych gazet, zeby kit sie latwiej dalo wcisnac.

  Jednym slowem – jak zwykle wciskasz smierdzacy kit. Wciskasz ten smierdzacy kit glupio i nieudolnie – bo te twoje durne smrody znajduja „potwierdzenie” – wylacznie w takich „zrodlach” jak Stormfront czy forbiddennews.

  Nie chce mi sie teraz toba, hejterze i klamczuchu, zajmowac. Nie w dzien tak uroczysty. Ale nie zamierzam, hejterze, zajac sie tym twoim cuchnacym klamstem. ASAP.

  A tymczasem ebnij cos na temat „zbrodniczo zagarnietych pradawnych ziem Palestyny”.

  Juz jak widac popuszczacie. Jeszcze sie Hans nie wypowiedzial – a wy juz zapitalacie Szczecin oddawac. Dobry urwal poczatek.

 48. „precz z unijną flagą”, „śmierć wrogom Ojczyzny”, „a na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści/komuniści”, „raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę” – itd. itp.
  Te okrzyki na swych pochodach wznoszą młodzi neofaszyści. Ich masa rośnie. Aktualnie rządzący udają, że te hasła są głoszone na marginalnych marszach ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Policja i prokuratury różnych szczebli bagatelizuje te neofaszystowskie występy. Jeszcze rok, jeszcze dwa, a faszystowska hołota wystartuje w wyborach do parlamentu i powalczy o mandaty poselskie. Aktualnie rządzącym wcale to nie będzie przeszkadzało.

 49. @lspi
  Codziennie płacisz podatki i opłacasz tych partyjnych neonazistowskich bandytów. Poprzez subwencje państwowe dla mafii działających pod pozorem partii politycznych.

  Więc siedź cicho, płać i głosuj na bandytów. Może dadzą ci kiedyś medal, za poświecenie dla nazizmu.

 50. Teraz sondaże są oszukane, bo są na telefony stacjonarne.

  Za PO były sondaże uczciwe, bu wykazywały równie dużą przewagę PO a dane były zbierane przez tam tamy.

 51. @snakeinweb z godz.,3:38
  Panie snakeinweb, reprezentujesz na blog red. Passenta tę mniejszość blogerów, którzy nie mają nic do powiedzenia poza potrzebą udowodnienia sobie, że ślesz w świat jakieś istotne treści. Współczuję innym blogowiczom.

 52. Szczepienia obowiązkowe w ramach IV RP przypominają zbiorowy obowiązkowy chrzest w 966 r. pod germańskim naporem.Mniejszość czyli władca narzucił religię zaszczepiając poddanych jedną katolicką szczepionką choć nie byli jego własnością .Bo cuius regio, eius religio. To było święte prawo.Na świeckim gruncie czyj kraj/władza/ tego szczepionka.Rządzący IV RP i urzędnicy w Brukseli polubili eius religio ograniczając prawa suwerena do kucia swojego losu według swojego rozumu i wiary.Dlatego mamy żywność drugiej kategorii z jedynkową ceną bo ponoć w niej gustujemy.Choć nie było w tej sprawie referendum.Dlaczego konsument nie widzi na półce żywności 1 i 2 sortu aby decydować samodzielnie.Czy szczepionka faktycznie przedłuża żywot jak chrzest bo stwarza parasol ochronny.Czy jest tylko przysłowiową lewatywą co to nie uleczyła Szwejka od obśmiewania władzy. Tak sobie myślę czy chrzest nie jest lepszą szczepionką od obowiązkowej świeckiej mikstury pozostałości po komunistach.Wszak ochrzczonego Bóg strzeże a nie świecka służba zdrowia sama totalnie chorowita.

 53. „Wszystkie tropy wskazuja na to”, ze

  Mauro Rossi

  20 września o godz. 22:39

  bawi sie w berka………

  Wstydze sie za przepisanki MR.

 54. quentin t.
  20 września o godz. 22:46

  pisze, ze ciagle jest na powierzchni, wierzchowca, czy wiezowca???

 55. quentin t.
  20 września o godz. 18:32

  przebrany w bawelnianego prekariusza intelektualnego…..

 56. wiesiek59
  20 września o godz. 19:57

  opisuje swiat z za biurka lub z balkonii. Autystyczny swiat.

 57. saldo mordale:
  – jaki jest – każdy widzi. To nie jest pseudointelektualizm, to pseudointelekt

 58. saldo mordale:
  – specjalista od puszczania wiatrów.
  Bezwonnych, bo nie są efektem przetrawienia jakiejkolwiek myśli.

 59. saldo mordale:
  – siedział w ostatniej ławce, gdy nauczyciel niemieckiego uczył stopniowania słowa „dumm”. Chorował na różyczkę, gdy koledzy z klasy ekscytowali się prekaryjskim słówkiem też na „d”.

 60. Jedyna i najwieksza zasluga PiSu jest to, ze wreszcie dowiadujemy sie jacy i kim my wlasciwie jestesmy. Warto bylo czekac. Pozostaje jednajk pytanie, czy mozna sie zmiíenic w ciagu dwu lat?

  Za tem jedyna i najwieksza zasluga PiSu jest to, ze wreszcie dowiadujemy sie jacy i kim bylismy oraz jestesmy. Na szczescie pytanie, jacy i kim bedziemy pozostaje otwarte. Cala nadzieja w standardach UE.

 61. saldo mordale:
  co prawda nie chodzi po wodzie, ale łazi po blogowiskach, kradnie gotowe teksty i wkleja je gotowe, jako własne na blogu Passenta.

 62. saldo mordale:
  zasługi nie ma żadnej, prócz wrzucania na blog śmieci, których nie usunął mu z barłogu deratyzator.

 63. saldo mordale:
  nie jest tym, za którego się podaje, ani tym, kim chciałby być.
  Nikt, poza chamem, któremu kadzi, go nie zauważa.

 64. Zdaniem autora Bloomberga status zależnej od zachodu kolonii kraje Europy Środkowej i Wschodniej mogły by zmienić jedynie poprzez wyrzucenie lub przejęcie zagranicznego kapitału. Jednak uniemożliwia to obecna unijna rzeczywistość. Według publicysty jest już za późno, na odwrócenie kursu europejskiej integracji, gdzie Polska i inne kraje V4 są traktowane jako eksploatowane peryferie. Autor stwierdza, że zachodni kapitał posiada już zbyt duży wpływ na gospodarkę, aby poddał się kontroli jakiegokolwiek polityka regionu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/bloomberg-kraje-v4-kolonie-ktore-moga-jedynie-udawac-niezaleznosc/
  =========

  Niestety, to szczera prawda….

 65. Bardzo istotne w całej tej kwestii planów wobec Poland24 jest to, żeby reprezentował on polską rację stanu. Czyli nie interesy niemieckocentrycznej Unii Europejskiej ani anglosaskiego NATO. Antena przyszłego kanału musi być wolna od irracjonalnej rusofobii partii aktualnie rządzącej, propagandy demoliberalnej (od lat zrażającej do nas np. Białoruś) czy retoryki imperialnej, która doprowadziła państwa Bliskiego Wschodu i Afryki do katastrofy. Czas zerwać z nieudolną zagraniczną polityką informacyjną III RP, której symbolem są archaiczny w formie i treści kanał TVP Polonia (krytykowany powszechnie przez polską emigrację) czy nieskuteczny Instytut Adam Mickiewicza. Press TV i Russia Today przebiły się przez monopolistyczną sieć mediów zachodnich. Teraz kolej na nas. Zacznijmy tworzyć szczeliny w murze zachodnich, jak i wschodnich ośrodków medialnych, snujących szkodliwą narrację o Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Czas na poważną politykę informacyjną polskiego państwa i na kanał Poland24. Najwyższy czas!
  https://kresy.pl/publicystyka/press-tv-jako-element-medialnego-arsenalu-iranu-oczekiwaniu-poland24/
  ==========

  Bardzo interesujący pomysł.
  Nieobecni w międzynarodowym WŁASNYM przekazie, skazani są na cudzy, nie zawsze obiektywny, ale zawsze interesowny.

 66. @quentin t.
  20 września o godz. 17:50

  „proszę o wskazanie w obowiązującym stanie prawnym przepisu, który – analogicznie do przepisu Konstytucji RP – obliguje do szacunku wobec sztandaru UE.”

  W konstytucji RP nie ma też zapisu o zakazie bicia bezbronnych staruszek, ale czy to ważne skoro kostytucja to tylko post-komunistyczny zbiór zapisów, które można dowolnie łamać ?

  Czy nie powinniśmy szanować symboli organizacji do której dobrowolnie wstąpiliśmy ?
  Skoro nie widzisz różnicy między Kominternem i Brukselą to musisz pilnie wymienić mózg na funkcjonujący.

 67. A teraz zagadka. Kto to powiedział: „„…było to ważne przemówienie prezydenta Trumpa, który pokazał się jako przywódca dbający o wolność świata”? Tak. To Witold Waszczykowski. Andrzej Duda zaś wzruszył się wyrazami uznania Trumpa dla Polaków walczących o wolność. I zgodził się z resztą przemówienia: „Zarówno Korea Północna, jak i Iran to są państwa, które generują dzisiaj zagrożenie w przestrzeni ogólnoświatowej, a Stany Zjednoczone są tym mocarstwem, które – jeżeli takie zagrożenie się pojawia – to w zasadzie zawsze, do tej pory reagowało i dzisiaj prezydent Trump przedstawił bardzo zdecydowane, twarde stanowisko, w imieniu Stanów Zjednoczonych, tutaj w ONZ”.
  http://strajk.eu/przemowienie-trumpa-w-onz-swiat-szlocha-polska-i-izrael-kocha/
  ============

  Wkurza mnie lokajskie zachowanie naszych przedstawicieli…..

 68. To Lech Kaczyński wciągnął flagę unijną na polski maszt podpisując Traktat Lizboński.A nie musiał.Jak Duda z sędziami.Taki sobie myślę,że zdzieranie flagi to wypieranie się spuścizny po LK.To świętokradztwo.

 69. zetus o 9:04:
  umiejętność czytania prostego tekstu ze zrozumieniem: zero.
  Problem bowiem leży w tym, że to twoi poputczycy nie widzą różnicy między tym i owym. I zawsze muszą kołatać do drzwi jakiejś „centrali”, gdy coś nie idzie wedle ich, proletariackiego wyobrażenia.
  No i prosić o internacjonalistyczną pomoc.
  A może by tak łaska przekonać społeczeństwo do swojej („mojszej”) racji argumentami i wygrać wybory?
  Parafrazując waszego guru Niesiołowskiego (wygrajcie wybory, to sobie będzie robili, co chcecie”).
  Zaś co do bicia staruszek: tania demagogia.

 70. wiesiek59
  21 września o godz. 9:03
  Satanisci zarzadzajacy obecnie usa ( junta otaczajaca Trumpa i korporacyjni ,,Demokraci ” Hillary Clinton ) chca zakneblowac inne glosy.
  W tej chwili rosyjski punkt widzenia – RT i Sputnik – sa eliminowane z ,, wolnego” rynku informacyjnego.
  Realny kapitalizm jest podobny w tym wzgledzie do realnego socjalizmu- glosy krytyczne sa zagluszane. RT bedzie chyba nadawane z Wenezueli, jak RWE z Niemiec.
  http://news.antiwar.com/2017/09/13/justice-dept-orders-russias-rt-to-register-as-a-foreign-agent/

 71. RadzilowJedwabne
  20 września o godz. 17:45

  @jobrave

  >>” Ciekawe co by odpowiedział?” (…)<<
  To, że poznałem rodzinę Brusów, w tym Helenę Wolińską, to może za dużo powiedziane-byłem u nich w domu, na jakimś garden party, za sprawą Normana Daviesa. Już nie pamiętam, z jakiej to okazji. Poznałem w tym sensie, że zostałem przedstawiony i wymieniłem grzeczności z gospodarzami, wiedziałem, kim był Włodzimierz Brus, natomiast dysponowałem dość mglistą wiedzą na temat pani Heleny. Pamiętam, że byli tam również prof. Leszek Kołakowski, prof. Zbigniew Pełczyński oraz miejscowi działacze polonijni, zarówno ci z emigracji powojennej, jak i posolidarnościowej, oraz "zwykli" polonusi. Byli to ludzie różnych przekonań politycznych – piłsudczycy, endecy, pepeesowcy z różnych frakcji, ludowcy itp. Jednak ta mglista wiedza o Helenie Wolińskiej-Brus, była wystarczająca na tyle, by obecność tych ludzi ( w szczególności endeków oraz tych, którzy doswiadczyli przeladowań w latach 44-56) na owym party mogła budzić moje zdziwienie. Odniosłem wrażenie, iż całe to towarzystwo jest świetnie zintegrowane, a małżeństwo Brusów jest traktowane przede wszystkim jako Polacy. Było to dla mnie zaskakujące, ponieważ byłem przekonany, że wiecznie skłócona ze sobą brytyjska Polonia, wiecznie podzielona, nie będzie się bratać z eksponowanymi przedstawicielami komunistycznego reżimu, a już na pewno nie z Heleną Wolińską, którą przeszłość doskonale tam znano, tymczasem nie funkcjonowała tam ona jako "komunistyczna zbrodniarka". Próbowałem zgłębić ten fenomen. W owym czasie byłem zaprzyjaźniony z pewnym polskim małżeństwem – państwo Cichowiczowie, on były urzędnik przedwojennego MSZ, ona b. sekretarka w jakimś innym ministerstwie, oboje związani z PPS. Pani "Myszka" Cichowicz przyjaźniła się z Heleną Wolińską, opowiadała mi o tym, jak Wolińska po przyjeździe zaangażowała się w pomoc polskim imigrantom, a później Polakom w Polsce, że zaimponowała oksfordzkiej Polonii swoją postawą i – w jakimś sensie, w jakiejś części – odkupiła swoje winy. Wiem też, że Wolińska nie oceniała jednoznacznie swojej przeszłości, czyli, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Miała, ale to już inny temat.
  Pisząc w grudniu o Wolińskiej i jej relacjach z Polakami w Oksfordzie, chciałem jedynie zaprotestować przeciwko lansowanej przez Ciebie tezie, że wszyscy Polacy, to żydożercy, później zrozumiałem, że to tylko taka Twoja "licentia poetica", i dobrze, bo przynajmniej niektórych zmusza to lub zmusi do refleksji.
  Co do Salomona Morela – wpuścił mnie do siebie, ponieważ jestem kumplem jego zięcia i jego córki. Wiem jedno – gdyby miał uczciwy proces -wybroniłby się, ale przecież nie chodzi o uczciwe procesy, lecz tzw. oczekiwania społeczne.

 72. Amerykański bełkot w stylu „Main Kampf” http://www.informationclearinghouse.info/47858.htm

 73. ja bez żadnego trybu
  20 września o godz. 19:15
  Realny kapitalizm powinien PRZYNAJMNIEJ zapewnic poziom zycia osiagniety przez realny socjalizm-a ten cel oddala sie coraz bardziej.
  Kolejne tysiace biednych warszawiakow sa wyrzucane na bruk bez orzeczenia sadowego i zapewnienia lokalu zastepczego.
  Brakuje Panu nie tyle trybow, ale piatej klepki.

 74. Naczelnik prekariuszy

  quentin t.

  „narzeka”, ze w rzeczy samej pusto u niego.

 75. >> Piez
  21 września o godz. 9:30

  Prawda o wielkim Polaku Patriocie. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-adam-gierek-ojciec-byl-wielkim-patriota/qsknx08
  O Edwardzie Gierku. <<

  Warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński również tak uważa:
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/264808,szef-pis-chwali-gierka-byl-patriota.html

  Co prawda blogowy Italianiec Mauro Rossi twierdzi, że to taka zagrywka taktyczna, ale Prezes, Polak dumny i honorowy przecież, nigdy by się nie posunął do takiej nikczemności, wiemy przecież, że wszystkiego prawda Prezesowi najdroższa. 🙂

 76. Piez
  21 września o godz. 9:30
  piezuje tym razem o Gierku, Gierkach, czy grach…….???

 77. jobrave
  21 września o godz. 10:29

  >> Piez
  21 września o godz. 9:30

  Prawda o wielkim Polaku Patriocie. „http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-adam-gierek-ojciec-byl-wielkim-patriota/qsknx08
  O Edwardzie Gierku. <<

  Warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński również tak uważa:
  "http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/264808,szef-pis-chwali-gierka-byl-patriota.html

  Co prawda blogowy Italianiec Mauro Rossi twierdzi, że to taka zagrywka taktyczna, ale Prezes, Polak dumny i honorowy przecież, nigdy by się nie posunął do takiej nikczemności, wiemy przecież, że ze wszystkiego prawda Prezesowi najdroższa.

 78. Zajmujcie się, miast ludźmi i Polską, jeszcze bardziej nienawistnym PiSem, Kaczelnikiem, „Maciarewiczem” (tak wymawia to nazwisko większość tut.”intelygencji”) a efekty są, jak widać, takie:
  „„Gazeta Polska” może pochwalić się największym wzrostem w zestawieniu obejmującym lipiec 2016 oraz lipiec 2017, wynoszącym aż 14,91 proc. Średnia sprzedaż tygodnika ogółem w lipcu tego roku wyniosła 36 294 egzemplarzy. (…) W porównaniu z czerwcem 2017 sprzedaż „Gazety Polskiej” zwiększyła się o 3,86 proc – w czerwcu wynosiła 34 944 egzemplarzy, a w lipcu – 36 294.
  Jedne z największych spadków sprzedaż zaliczyły „Newsweek”, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis (w porównaniu z czerwcem o 18,48 proc.) oraz „Polityka” (o 12,14 proc.).
  źródło: niezależnemedia.pl

  Ach, no i jeszcze więcej Radka i Mortadeli na blogach „Polityki”…

 79. Bar Norte
  Przeciwnik pozostawania Francji w strefie waluty euro , Philippot, zostal przez Marine Le Pen odsuniety na boczny tor ( odebrano mu funkcje glownego stratega i rzecznika partii ),
  co spowodowalo rezygnacje z przynaleznosci do Front National.
  https://www.theguardian.com/world/2017/sep/21/marine-le-pen-aide-florian-philippot-to-quit-france-front-national

 80. quentin t.
  oburza sie na towarzyszy prekariuszy, ze rosnie im naklad……

 81. Dlaczego?

  Dlaczego od pokolen powtarzamy, ze kiedys bylo dobrze lub ze kiedys wszystko bylo lepsze. Bywajac w tzw. swiecie postrzegamy tenze raz z euforia raz z jej mniejsza doza. Ktos sie skarzyl w sieci na zasmiecona Europe i jej miasta. Byc moze. Ci, ktorzy bywali w lepszych, obecnie gorszych dzielnicach widza tzw. wielki swiat z pozycji szarocienia. Ci, ktorzy ciagle wybieraja najtansze hotele w najtanszej dzielnicy, roznicy nie zauwazaja.

  Podroze powoduja, ze uogolniamy doswiadczenia chwili i np. opowiadamy niedorzecznosci o najlepszym polskim chlebie, bo kupujemy najgorszy, najtanszy podczas pobytu gdzies tam etc.. To samo mowimy o wedlinach, to samo obrudzie w niedziele po 16.00h. W poniedzialek rano jest przewaznie czysto. Widzimy ludzi spiacych na ulicy, nie widzimy tego, ze oni nie chca, nie potrafia inaczej (jest to jednak problem nie tylko kosmetyczny). Mowienie o kryzysie migracyjnym jest kolejnym nonsensem, bo pamietam (pracowalem wowczas na zmiane wParyzu i Berlinie) czasy, gdy Niemcy (Honecker otworzyl Schönefeld i droge do Zachodniego Berlina) przyjeli 400.000 uchodzcow w ciagu roku; i coz? Przezylismy. Pamietam kwestie naszych rodakow i ich spore problemy integracyjne; i coz? Przezylismy. Pamietam 30.000 uchodzcow z bylej Jugoslawii w Berlinie, w tym wielu Bosniakow; i coz? Przezylismy.

  Przezyli rowniez dzisiaj juz zintegrowani migranci i uchodzcy. Obecnie niewiele mowi sie o Polkach i Polakach. O Irankach i Iranczykach czy uchodzcach z Sri Lanka . Zintegrowali sie w Niemczech, zintegrowali sie we Francji.

  Wracajac do tesknoty za czystoscia miast: Problemy sa widoczne w niektorych miastach, o ktorych „zapomniano po 89. To sa jednak detale, bo np. wschodnia czesc Berlina „kwitnie”. Przy zerowym bezrobociu sa to problemy zwiazane z Nowym Proletariatem (Prekariatem; dotycza nie tylko uchodzcow, migrantow, lecz po prostu biedna czesc populacji). Mowimy o biedzie, a nie wiemy, ze bieda w Niemczech jest definowana w sposob nastepujacy; dochody mniejsze niz 50% srednich zarobkow. Jak widac, nic nie widac, bo moglibysmy tak opowiadac bez konca. Wiem jednak, ze sa solidne opracowania antropologiczne i ze do nich powinnismy siegac. Przy tym kazde wolanie, kazdego profesora ma inne cele i nalezy to wziac rowniez pod uwage.
  Nie widze gwaltownych zmian we Francji czy Niemczech oraz w Skandynawii. Niemcy i kraje skandynawskie maja „reformy“ za soba, Francuzi przed soba, zyja jednak dostatnio. Ktos pisal o biednych Wlochach i Hiszpanach, a sa to kraje o wielkich nagromadzonych majatkach, o niesprawiedliwym podziale nie mowie, nie mowie rowniez obezrobociu mlodych absolwentow. Zdaje sobie sprawe, ze piszac spontanicznie, pisze wyrywkowo. Tak jednak postrzegaja obca rzeczywistosc podrozujacy, do tego dochodzi nieznajomosc jezykow i postrzeganie rzeczywistoci w portalach spolecznych. Tu kroluje Wiesiek.

  Moglibysmy sie dalej przekomarzac, lecz byloby to ciagle bez sensu. Wychodze z zalozenia, ze stare kraje Europy poradza sobie z klopotami, natomiast nowi czlonkowie UE maja na to mniejsze szanse, bo po kryzysie finansowym, przyjdzie nastepny, po nastepnym kolejny. Chociaz tu jestem optymista. Problemem u nas jest j e d n a k nieustajacy kryzys spoleczny i polityczny. Nieznajomosc podstaw demokratycznego spoleczenstwa obywatelskiego jest bardziej niz widoczna, rowniez w blogosferze. Czekanie na powrot wodza, ktory nas uzdrowi jest niedorzeczne chociaz uspokajajace, niektorych. Mnie nepokoji, wlasciwie irytuje

 82. Dlaczego??

  ??
  ?

  Dlaczego od pokolen powtarzamy, ze kiedys bylo dobrze lub ze kiedys wszystko bylo lepsze. Bywajac w tzw. swiecie postrzegamy tenze raz z euforia raz z jej mniejsza doza. Ktos sie skarzyl w sieci na zasmiecona Europe i jej miasta. Byc moze. Ci, ktorzy bywali w lepszych, obecnie gorszych dzielnicach widza tzw. wielki swiat z pozycji szarocienia. Ci, ktorzy ciagle wybieraja najtansze hotele w najtanszej dzielnicy, roznicy nie zauwazaja.
  Podroze powoduja, ze uogolniamy doswiadczenia chwili i np. opowiadamy niedorzecznosci o najlepszym polskim chlebie, bo kupujemy najgorszy, najtanszy podczas pobytu gdzies tam etc.. To samo mowimy o wedlinach, to samo obrudzie w niedziele po 16.00h. W poniedzialek rano jest przewaznie czysto. Widzimy ludzi spiacych na ulicy, nie widzimy tego, ze oni nie chca, nie potrafia inaczej (jest to jednak problem nie tylko kosmetyczny). Mowienie o kryzysie migracyjnym jest kolejnym nonsensem, bo pamietam (pracowalem wowczas na zmiane wParyzu i Berlinie) czasy, gdy Niemcy (Honecker otworzyl Schönefeld i droge do Zachodniego Berlina) przyjeli 400.000 uchodzcow w  ciagu roku; i coz? Przezylismy. Pamietam kwestie naszych rodakow i ich spore problemy integracyjne; i coz? Przezylismy. Pamietam 30.000 uchodzcow z bylej Jugoslawii w Berlinie, w tym wielu Bosniakow; i coz? Przezylismy.
  Przezyli rowniez dzisiaj juz zintegrowani migranci i uchodzcy. Obecnie niewiele mowi sie o Polkach i Polakach. O Irankach i Iranczykach czy uchodzcach z Sri Lanka . Zintegrowali sie w Niemczech, zintegrowali sie we Francji.

 83. Dlaczego Wiesk kroluje…

  Wracajac do tesknoty za czystoscia miast: Problemy sa widoczne w niektorych miastach, o ktorych „zapomniano po 89. To sa jednak detale, bo np. wschodnia czesc Berlina „kwitnie”. Przy zerowym bezrobociu sa to problemy zwiazane z Nowym Proletariatem (Prekariatem; dotycza nie tylko uchodzcow, migrantow, lecz po prostu biedna czesc populacji). Mowimy o biedzie, a nie wiemy, ze bieda w Niemczech jest definowana w sposob nastepujacy; dochody mniejsze niz 50% srednich zarobkow. Jak widac, nic nie widac, bo moglibysmy tak opowiadac bez konca. Wiem jednak, ze sa solidne opracowania antropologiczne i ze do nich powinnismy siegac. Przy tym kazde wolanie, kazdego profesora ma inne cele i nalezy to wziac rowniez pod uwage.
  Nie widze gwaltownych zmian we Francji czy Niemczech oraz w Skandynawii. Niemcy i kraje skandynawskie maja „reformy“ za soba, Francuzi przed soba, zyja jednak dostatnio. Ktos pisal o biednych Wlochach i Hiszpanach, a sa to kraje o wielkich nagromadzonych majatkach, o niesprawiedliwym podziale nie mowie, nie mowie rowniez obezrobociu mlodych absolwentow. Zdaje sobie sprawe, ze piszac spontanicznie, pisze wyrywkowo. Tak jednak postrzegaja obca rzeczywistosc podrozujacy, do tego dochodzi nieznajomosc jezykow i postrzeganie rzeczywistoci w portalach spolecznych. Tu kroluje Wiesiek.

 84. Moglibysmy sie dalej przekomarzac, lecz byloby to ciagle bez sensu. Wychodze z zalozenia, ze stare kraje Europy poradza sobie z klopotami, natomiast nowi czlonkowie UE maja na to mniejsze szanse, bo po kryzysie finansowym, przyjdzie nastepny, po nastepnym kolejny. Chociaz tu jestem optymista. Problemem u nas jest j e d n a k nieustajacy kryzys spoleczny i polityczny. Nieznajomosc podstaw demokratycznego spoleczenstwa obywatelskiego jest bardziej niz widoczna, rowniez w blogosferze. Czekanie na powrot wodza, ktory nas uzdrowi jest niedorzeczne chociaz uspokajajace, niektorych. Mnie nepokoji, wlasciwie irytuje

 85. Srodkowa czesc deski….


  ..
  .

  Wracajac do tesknoty za czystoscia miast: Problemy sa widoczne w niektorych miastach, o ktorych „zapomniano po 89. To sa jednak detale, bo np. wschodnia czesc Berlina „kwitnie”. Przy zerowym bezrobociu sa to problemy zwiazane z Nowym Proletariatem (Prekariatem; dotycza nie tylko uchodzcow, migrantow, lecz po prostu biedna czesc populacji). Mowimy o biedzie, a nie wiemy, ze bieda w Niemczech jest definowana w sposob nastepujacy; dochody mniejsze niz 50% srednich zarobkow. Jak widac, nic nie widac, bo moglibysmy tak opowiadac bez konca. Wiem jednak, ze sa solidne opracowania antropologiczne i ze do nich powinnismy siegac. Przy tym kazde wolanie, kazdego profesora ma inne cele i nalezy to wziac rowniez pod uwage.
  Nie widze gwaltownych zmian we Francji czy Niemczech oraz w Skandynawii. Niemcy i kraje skandynawskie maja „reformy“ za soba, Francuzi przed soba, zyja jednak dostatnio. Ktos pisal o biednych Wlochach i Hiszpanach, a sa to kraje o wielkich nagromadzonych majatkach, o niesprawiedliwym podziale nie mowie, nie mowie rowniez obezrobociu mlodych absolwentow. Zdaje sobie sprawe, ze piszac spontanicznie, pisze wyrywkowo. Tak jednak postrzegaja obca rzeczywistosc podrozujacy, do tego dochodzi nieznajomosc jezykow i postrzeganie rzeczywistoci w portalach spolecznych.

 86. Czy pod nickiem ” Saldo mortale” nie kryje się sam Passent?

 87. Kolejna deska….
  Od czasow Magellana wiemy, ze zyjemy na globie (nie utozsamialbym jednak dziury z kula, chociaz obie moga byc okragle). Dlatego tez korzystajac z kolejnych zdobyczy, kolejnych odkrywcow z wieksza lub mniejsza ochota podskakujemy sobie w blogosferze, wypisujac wieksze lub mniejsze nonsensy. W ten sposob redukujemy nasza przestrzen percepcyjna do lokalnego kwadratu targowiska. Nadaje to poniekad naszym wpisom cechy folklorystycznego szarocienia. Chetnie twierdzimy, ze chodzi tu (nam) o targowisko mysli. Bylby to zacny cel, godny wpisow wspolblogujacych.

  Niestety mamy tu czesto, bardzo czesto z targowiskiem bezmyslnosci. Redukujemy swoje postrzeganie bowiem do kilku osob, czy incydentwow z przestrzenii politycznej, ograniczajac siebie i nasza rzeczywistosc do tych kilku, ciagle wymienianych postaci, czy rzeczy od rzeczy. Rzadko natomiast pojawiaja sie wpisy o programach, celach politycznych lub spolecznych.

  Prawie nigdy nie pojawiaja sie wpisy o mozliwosciach oraz srodkach niezbednych do ewentulanego osiagniecia owych celow. Blogujacy sadza w regularnych odstepach, ze samo uzurpowanie sobie prawa do wylacznosci bycia lewicowcem lub polityczno-ekonomicznym fachowcem po prawej stronie zupelnie wystarczy do adekwatnego opisu tejze rzeczywistosci. Nie widza natomiast postepujacego odstepu miedzy swoim postrzeganiem swiata, a samym nowoczesnym swiatem.

 88. Piez
  21 września o godz. 11:09

  Czy pod nickiem ” Saldo mortale” nie kryje się sam Passent?

  Czasem rowniez tak mysle, toutes proportions gardées………

 89. Piez
  21 września o godz. 11:08
  Nie wie, ze spozywanie miesa jest szkodliwe dla zdrowia, nawet zdrowego miesa.

 90. @quentin t.
  21 września o godz. 9:44

  Kiedy Waść się urodziłeś: „poputczycy”, „proleteriacki”. Toż to chyba lata 20-ste XX w. Rozumiem że poputczyk to ten co „po puti” czyli po drodze (rusycyzm). Czyżbyś stamtąd czerpał inspirację ?
  Ja bym to skorygował na „poputinczyn” w tym szczególnym przypadku (qt).

  Jest dosyć dowodów na to że „poputczycy” wszelkich frakcji kiedy są w opozycji, ale nie koniecznie, wykorzystują „internacjonalistyczną pomoc”. Nie widzę w takiej pomocy nic złego, skoro jest od organizacji do której chcieliśmy jako państwo i obywatele ( nie proletariusze) przystąpić i której zasady zawarte w traktacie podpisaliśmy.

  „wygrajcie wybory, to sobie będzie robili, co chcecie”

  umiejętność czytania prostego tekstu ze zrozumieniem: minus 10.
  To „co chcecie” w demokracji oznacza to na co pozwala konstytucja.
  Pytanie za 1pkt: Czy w Rosji, Egipcie, Zimbabwe, Mnianma…. jest demokracja ?
  Bo przecież są tam wybory, a nie chcę wymieniać innych panów wybranych demokratycznie, aby nie być posądzonym o argumentację „ad hitlerum”. A może wiesz dlaczego prezydent Trump nie wymienił jeszcze wszystkich sędziów sądu najwyższego, nie zwolnił specjalnego prokuratora Boba Muellera, chociaż chciał ?

 91. qt nie rozumie zasad demokracji…..zreszta miliony pozostalych prekariuszy rowniez nie.

 92. @jobrave
  21 września o godz. 10:14

  „…chciałem jedynie zaprotestować przeciwko lansowanej przez Ciebie tezie, że wszyscy Polacy, to żydożercy, później zrozumiałem, że to tylko taka Twoja „licentia poetica” ”

  BTW Bardzo ciekawa historia, ale odniosę się tylko do zacytowanego fragmentu: też próbowałem oponować przeciw wspomnianej tezie, ale powaliła mnie owa „licentia poetica”.

 93. >> quentin t.
  20 września o godz. 18:32

  jedwabny:
  ty na temat flag nie zabieraj głosu, niedojdo.
  Twoi rodacy machali czerwonymi szmatami wystarczająco energicznie po 17 września 1939 roku za Bugiem.
  Zaś potem Berman, Minc, Humer, Wolińska i Morel latali bynajmniej nie z biało – czerwoną po pochodach pierwszomajowych. <<

  Niby tak, to prawda, że machali, ale kogo było więcej w Polsce, po 1944? Żydów, czy Polaków? Kto stanowił większość machających? A kto machał po 1968 roku? Też Żydzi? Ilu Żydów było w ludowych rządach, a ilu Polaków? Jakie proporcje jednych i drugich były w UB, SB, WSI? Kto zastąpił Minca, Bermana, Humera, Wolińską, gdy wypadli z obiegu?
  Może dla porządku powinieneś też wspomnieć o Żydach walczących pod Kilińskim, Kościuszką, w powstaniach: Listopadowym, Styczniowym, Warszawskim, w wojnie polsko-bolszewickiej (po stronie polskiej, choć polscy zołnierze mocno pastwili się nad żydowską ludnością cywilną na Kresach), wsród obrońców Lwowa, że ginęli w kampanii wrześniowej, w Katyniu (bodajże 500 oficerów), a przecież mogli uniknąć śmierci i przejść na stronę sowiecką, jak uczynili to niektórzy prawdziwi Polacy, w AK, podobno nawet w NSZ, o tych, którzy walczyli w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, pod Monte Cassino między innymi, a mogli spieprzyć do Stanów, czy Argentyny, gdziekolwiek. A walczyli o Polskę, niezbyt im – generalnie-przychylną ani przed wojną, ani po, ani obecnie. Durne te Żydy, oj durne i naiwne, bo myślały, że w tych Polskach będzie miejsce i dla nich, że będą pełnoprawnymi, szanowanymi obywatelami.
  Wspomnę też o czymś, o czym wspomnieć należy – wkładzie do polskiej kultury, nauki (ktoś wyliczył ów wkład na 75 %), o fermencie, który wnosili, choć może nie zawsze pozytywnym, ale "nobody is perfect".
  Gdyby zważyć winy Polaków wobec Żydów i na odwrót, to szala przeważyłaby się na naszą stroną i to mocno. Nie będę tych win wyszczególniał, bo są powszechnie znane, tyle że "patrioci" z wielką determinacją wypierają je, zamiast się z tym zmierzyć, nie wspominam o debilach, którzy historię polsko-zydowskich relacji znają z wydawnictw -nomen omen – Bubla (Leszka), czy im podobnych. Można sie spierać, czy w Jedwabnem, Rajgrodzie i pozostałych miejscach Polacy wymorodowali tylu Żydów, czy 10 razy mniej, ale wystarczy fakt, że w ogóle doszło tam do zbrodni, że nie oszczedzono nawet dzieci, kobiet i starców, przy czym dokonano ich w sposób najbardziej bestialski z możliwych -podobnie Ukraińcy mordowali Polaków na Wołyniu.
  Oczywiście nieoznacza to, że należy rozgrzeszać zbrodniarzy, bo nie należy, ale nie wolno w ich karaniu, piętnowaniu, kierować kryterium etnicznym, religijnym, kierować "moralnością Kalego"- nasz bandyta jest OK i nie nasz OK nie jest. Żałosne jest to, że ludziom, którzy sprawiają wrażenie niegłupich, trzeba tak oczywiste rzeczy przypominać.
  ————————————————–

 94. zetus1
  21 września o godz. 12:05

  >>@jobrave
  21 września o godz. 10:14

  (…)BTW Bardzo ciekawa historia, ale odniosę się tylko do zacytowanego fragmentu: też próbowałem oponować przeciw wspomnianej tezie, ale powaliła mnie owa „licentia poetica”. <<

  Bo niby co? Że błędnie użyłem tego określenia? Upieram się, że nie.

 95. jobrave
  21 września o godz. 12:21
  Dziekuje za ten wpis.

 96. @jobrave
  21 września o godz. 12:21

  „Niby tak, to prawda, że machali, ale kogo było więcej w Polsce, po 1944? Żydów, czy Polaków? Kto stanowił większość machających? A kto machał po 1968 roku? ”

  Tak nie wolno porównywać. Należałoby porównywać udział procentowy „zaangażowanych” w poszczególnych grupach, bo to kładzie Twoją argumentację…

  Druga wątpliwość to to nieszczęsne 75% . Jak i kto to wyliczył ?

 97. @jobrave
  21 września o godz. 12:26
  „Bo niby co? Że błędnie użyłem tego określenia? Upieram się, że nie.”

  Nie zaperzaj się. Miałem na myśli coś, co w wykonaniu tego komu odpowiadałeś (rj), należałoby raczej określić „licentia vulgarica”.

  Może ten tekst z poprzedniego wątku pomoże zrozumieć o co mi chodziło:
  http://passent.blog.polityka.pl/2017/09/17/kiedy-kaczynski-oglosi-zwyciestwo/#comment-778491

 98. zetus1
  21 września o godz. 12:38
  W swojej niewiedzy popelnia kolejny blad (ob)rachunkowy.

 99. Czy widzi pan po tej stronie lidera, który może wprowadzić wspólne ugrupowanie do Sejmu? Adrian Zandberg, Barbara Nowacka, a może Robert Biedroń?

  Nie widzę możliwości współpracy na lewej stronie sceny politycznej. Po pierwsze, są to grupy wzajemnie skłócone. Po drugie zaś, wymienione osoby nie dostosowały się do współczesnych globalnych trendów rozwojowych, zwłaszcza tych gospodarczych i nie rozumieją globalizacji.

  Kto wygra więc kolejne wybory?

  PiS. Niestety. A może „stety”, ale tylko wtedy, kiedy zmieni swoją politykę zagraniczną, politykę historyczną, zastosuje rozsądną politykę otwartości. Ale wtedy to nie będzie już PiS.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-adam-gierek-ojciec-byl-wielkim-patriota/qsknx08
  ==========

  Pan Gierek ma rację.
  Lewica stała się kółkami wzajemnej adoracji, bez pomysłu na Polskę.
  A co lepsze punkty jej programu przejął PiS.
  Cóż, walka o władzę i przywództwo kiedyś może się skończy….

 100. Fakt ukrywania antysemityzmu nie swiadczy o jego zaniku. Antysemici ulegaja rowniez pewnemu procesowi rozwoju i zmieniaja tenor swoich wypowiedzi. Zmian tych nie mozna jednak postrzegac jako zanik antysemityzmu.

  Mam nadzieje, ze w blogosferze swiadomosc odpowiedzialnosci za nasza przyszlosc bedzie nadal rosla. Mamy bowiem czesto do czynienia z dwoma negujacymi sie mitami; AK mordujaca Zydow i Zydzi w UB mordujacy Polakow. Moim zdaniem, dziesiatki lat po wojnie mozliwa jest rzetelna analiza tamtych czasow bez uciekania sie do relatywizowania losu Zydow polskich. Poza tym synowie oraz corki Zydow aktywnie dzialajacych w owczesnym aparacie bezpieczenstwa zaplacili adekwatna cene w swojej walce, aby Polska byla Polska (KOR), wiezieniem i ponizeniem. Zaplacili tez proba pokazania prawdy: Mimo ze urodzeni ponad dwadziescia lat po smierci Stalina nie uciekaja od odpowiedzialnosci za zlo wyrzadzone przez ich protoplastow. Nie neguja koniecznosci poczucia odpowiedzialnosci.

 101. @Saldo mortale
  21 września o godz. 12:52
  „W swojej niewiedzy popelnia kolejny blad (ob)rachunkowy.”

  Jeżeli na pewnym terenie żyją dwa plemiona jedno liczy 10 osobników, a drugie 100 osobników. Mają głosować za prawem do obcinania ręki za kradzież. Plemię A(10) glosuje 80% „za”, a plemię B (100) glosuje 10% „za”, to sytuacja jest następująca: z plemienia A 8 osób jest „za” , a z plemienia B 10 osób. Czyli więcej „za” głosowało w plemieniu B.

  Pytanie: które z plemion jest cywilizowane (czytaj: nie popiera barbarzyńskiego karania) ?

 102. zetus1
  21 września o godz. 12:45

  >>@jobrave

  (…)
  Nie zaperzaj się. Miałem na myśli coś, co w wykonaniu tego komu odpowiadałeś (rj), należałoby raczej określić „licentia vulgarica”. <<
  Powiedzmy, że "poetica vulgarica" 🙂

 103. Działacze partii zmienili ostatnio status, by jej członkami mogli zostać osoby niebędące muzułmanami. Wcześniej w statucie pojawiły się m.in. zapisy dotyczące dostępności mięsa pochodzące z rytualnego uboju w szpitalach, domach opieki i szkołach. Członkowie partii uważali również, że w szkołach powinna być wprowadzona segregacja płciowa. Oba zapisy zniknęły ze statutu partii.
  http://www.rp.pl/Polityka/170929812-Szwecja-Odmowiono-rejestracji-muzulmanskiej-partii.html#ap-1
  ===========

  Powyżej progu 8% populacji, zaczynają się problemy polityczne związane z odmiennością kulturową…..
  Kompromis pomiędzy piwem, schabowym, a jagnięciną, może być poważny, wręcz egzystencjalny…..

 104. Zetusowi celem ……

  Mit o Zydokomunie opisuje trafnie Krystyna Kersten. Zydzi stanowili 0,16% – 0,29% polskich komunistow przed wojna. Warta lektury jest praca Andrzeja Paczkowskiego “Zydzi w UB. Proba weryfikacji stereotypu”. Faktem jest, ze Zydzi nie odgrywali roli kluczowej w budowaniu komunizmu importowanego z ZSRR. Dziwi mnie przy tym percepcja Jaruzelskiego, ktorego wielu z nas chetnie oczysciloby z winy, polegajacej nie tylko na legitymizowaniu porzadku z czasow zaprzeszlych. On ten porzadek wspoltworzyl. Mamy czesto do czynienia z dwoma negujacymi sie mitami; AK mordujaca Zydow i Zydzi w UB mordujacy Polakow. Na 28.000 kadrowych pracownikow UB, 438 bylo Zydami.

 105. wiesiek59
  21 września o godz. 13:22
  ciagle pada, ciagle pada…………………………o odslania naga juz twarz.

 106. Antysemicie Zetusowi…

  Postrzeganie zaglady i rola ofiar oraz koniecznosc zachowania symetrii miedzy Zydami, a Polakami (jakby Zydzi polscy nie byli Polakami) wygenerowalo termin “antypolonizm”. Piszacy zapominaja jednak, ze rzekomy, czy faktyczny antypolonizm nikogo nie zniszczyl, antysemityzm natomiast powodowal ofiary i w koncu zaglade. Nie ma rowniez miejsca na symetryczne postrzeganie problemu w kontekscie My-antysemici -Wy-stalinowcy.

  Obecnie przekonanie, ze Zydzi wykoncypowali komunizm, a pozniej stanowili trzon najbardziej represyjnych organizacji politycznych jak NKWD i UB wykracza poza zasiegi srodowisk antysemickich i jest czescia naszej pamieci narodowej. Glemp mowi dalej; …wasza (Zydow) potega sa srodki spolecznego przekazu, bedace w wielu krajach do waszej dyspozycji. Glemp sprowadzal przy tym widza i czytelnika do roli bezmyslnego konsumenta, obrazajac przy tym nie tylko Zydow, lecz cale europejskie nacje. Podobne “myslenie” pojawia sie czesto w blogosferze niezaleznie od tego czy mowimy o Zydach. Kod ONI funkcjonuje bez zaklocen. Glemp nawolywal do odrozniania Oswiecimia, gdzie gineli Polacy i inne narody od Brzezinki, gdzie gineli przewaznie Zydzi.

  Glemp mowil rowniez, ze gdyby nie bylo antypolonizmu, to nie byloby antysemityzmu.
  Podobnie bije z nagich twarzy zetusa i 404.
  Polecam lektury Aliny Calej i Anny Bikont. Czesto slyszymy ONI zabili Chrystusa. ONI wspolpracowali z NKWD. Na te wspolprace nie ma potwierdzenia w faktach, poza poszczegolnymi przypadkami wykluczajacymi jednak teze ONI.

 107. Sciaga dla z.

  Mowienie przy tym o dominacji Zydow w Polsce powojennej jest nie tylko niedorzecznoscia. Ciekawa jest lektura analizy Aleksandra Smolara o konflikcie polsko -zydowskim w powojennej Polsce. Ciekawie opisuje on „ aktywna obecnosc“ Polakow-Zydow w powojennym aparacie wladzy i nastepnie ich rugowanie ze stanowisk po 1956 roku. Gomulka chetnie wykorzystal te okazje. Warto sie zastanowic nad krytyka warszawskiego dziennikarza i krytyka literackiego Michala Cichego.

  Jozef Lipski prezentuje w swoim eseju „Dwie ojczyzny, dwa patriotyzmy“ opublikowym w 1981 roku w paryskiej Kulturze poglady srodowisk liberalnych. Lipski dazyl slusznie do odmitologizowania polskiej przeszlosci.

 108. Syllogizmy zetusa……………………….

 109. Wyliczanki dla zetusa……..

  Mit o Zydokomunie opisuje trafnie Krystyna Kersten. Zydzi stanowili 0,16% – 0,29% polskich komunistow przed wojna. Warta lektury jest praca Andrzeja Paczkowskiego “Zydzi w UB. Proba weryfikacji stereotypu”. Faktem jest, ze Zydzi nie odgrywali roli kluczowej w budowaniu komunizmu importowanego z ZSRR. Dziwi mnie przy tym percepcja Jaruzelskiego, ktorego wielu z nas chetnie oczysciloby z winy, polegajacej nie tylko na legitymizowaniu porzadku z czasow zaprzeszlych. On ten porzadek wspoltworzyl. Mamy czesto do czynienia z dwoma negujacymi sie mitami; AK mordujaca Zydow i Zydzi w UB mordujacy Polakow. Na 28.000 kadrowych pracownikow UB, 438 bylo Zydami.

 110. Odpowiedz na pytanie Zetusa. Zetus nie opowiada sie za spoleczenstwem obywatelskim.

 111. @wiesiek59
  21 września o godz. 13:22

  To interesujące. Myślę, że tworzenie partii wyłącznie dla wyznawców jakiejkolwiek religii powinno być zakazane. To przepis na konflikt religijny 1-0-1. Obawiam się, że zaczynamy się zbliżać do tego problemu gdyż nie jest trudno wskazać u nas, która partia wspiera określoną religię i na odwrót. Kojarzy mi się problem w Mianma (Birma) z Rohingya ( tu muzułmanie sa prześladowani dla odmiany przez Buddystów ) . Warto zauważyć następny problem z pokojową nagrodą Nobla i Aung San Suu Kyi. To chyba nie był dobry pomysł z tą forma nagrody….

 112. Zrywanie flag Unii Europejskiej, do której z własnej woli przystąpiliśmy, jest czynem absolutnie nagannym, tu nie ma w ogóle żadnej dyskusji. Ale gdzie byli zwolennicy obecnej opozycji, krzykliwie broniący dziś unijnej flagi, gdy Kuba Wojewódzki wtykał polską flagę w psią kupę, a Jerzy Urban wieszał ją sobie na tyłku? Gdzie byli, gdy prezydent Komorowski wiecował pod flagą biało-różową i orłem z czekolady? Bo jakoś nie pamiętam, by protestowali wówczas przeciwko poniewieraniu tych symboli. Wręcz przeciwnie, sprawiali wrażenie, jakby w ogóle ich to nie ruszało. Czy polska flaga i biały orzeł są mniej europejskie i mniej godne obrony niż flaga unijna? Chyba każdy chętnie przyzna, że nie. Ale chuligańskich gestów wobec polskich symboli dopuszczali się „swoi”; przypuszczalnie dlatego nikt z obozu postępu nie podnosił larum. Dopiero teraz, gdy jacyś anonimowi chuligani zamachnęli się na brukselski symbol, rozlegają się głosy oburzenia. Oburzenie wygląda na nieszczere. Jeśli ktoś nie dba o jedną swoją flagę, to nie będzie w stanie cenić drugiej. Szczera u „oburzonych” wydaje się jedynie intencja przyprawienia Kaczyńskiemu gęby inspiratora chuliganów.

 113. Żyd Jezus królem Polski.Jaki król takie społeczeństwo.Jakie społeczeństwo takie elity. Nie wstydżmy się żydowskich korzeni skoro jesteśmy jego dziećmi i na jego podobieństwo.Tak sobie myślę bo IPN nie przeczy powyższej logice.

 114. dandy21 września o godz. 14:02
  A kto tu się oburza na kradzieże unijnych symboli? To kolejna dziecięca zabawa w niezłomnych. Kradzież przedmiotu kultu religijnego jest świętokradztwem dla wierzących. Kibole też grożą śmiercią kibolom innych barw, gdy ci „bezczeszczą” ich szaliki. Bazgranie przeróżnych haseł na flagach – barwach narodowych jest ogólnie przyjęte i nikt z tego powodu włosów nie rwie.
  Ja na początek zakazałbym grania hymnów i wciągania narodowych barw na maszty podczas międzynarodowych zawodów sportowych. Jest już kilka imprez dużej rangi, gdzie nie ma tego typu demonstracji nacjonalizmu, a udział biorą sportowcy z prawie całego świata. Czyli można się obyć bez tych patriotycznych pierdów.

 115. >> zetus1
  21 września o godz. 12:38

  @jobrave
  21 września o godz. 12:21

  „Niby tak, to prawda, że machali, ale kogo było więcej w Polsce, po 1944? Żydów, czy Polaków? Kto stanowił większość machających? A kto machał po 1968 roku? ”

  Tak nie wolno porównywać. Należałoby porównywać udział procentowy „zaangażowanych” w poszczególnych grupach, bo to kładzie Twoją argumentację…

  Druga wątpliwość to to nieszczęsne 75% . Jak i kto to wyliczył ?<<

  No dobrze, masz rację oczywiście, że takie bezpośrednie porównania nie odzwierciedlają prawdy, chociażby z powodów podanych przez Ciebie, tyle że jest to szukanie dziury w całym, bo tak, czy owak, po wygnaniu Żydów z Polski, nadal funkcjonowała ubecja i inne ponure służby, a Polska nadal funkcjonowała jako państwo totalitarne i zależne od ZSRR, co przeczy teorii popularnej wśród "patriotów". iż to Żydzi wpędzili Polskę w komunizm i go utrwalali. Przypomnę też, że to nie Żydzi, bo ich już nie było, lecz Polacy krwawo tłumili rozruchy w Poznaniu w 1956 roku, a w 1970 na Wybrzeżu. Przypomnę też, że tzw. komunizm trwał do 1989 roku, czyli jeszcze przez ponad 20 lat po eksodusie Żydów. Poza tym nigdy nie było tak, że w PRL rządzili sami Żydzi, bądź w przeważali wśród rządzących, ale -co najważniejsze – ci Żydzi nie realizowali jakiejś żydowskiej polityki, lecz politykę Stalina, czyniąc to wespół z Polakami iitd. itp. Czy się to komu podoba, czy nie – "żydokomuny" po 1968 roku już nie było, wszystko co działo się później idzie wyłącznie na konto Polaków.
  Co do innych wyliczeń – ów 75. procentowy wkład został wyliczony…nie pamiętam przez kogo, ale postaram się odszukać cokolwiek na ten temat. Myślę jednak, że jest to prawdopodobne, jako że Żydzi znacznie górowali nad pozostałymi narodowościami, zamieszkującymi Polskę, wykształceniem, ale też i talentami. Takie rzeczy naprawdę można wyliczyć. A poza tym Polacy, również i tu na blogu twierdzą, że "Żydzi rządzą światem", jeśli tak jest, to znaczy, że nie tylko są mądrzejsi od Polaków. ale i od innych nacji.

 116. @Saldo mortale
  21 września o godz. 13:42

  Czy zauważyłeś pół słowa o Żydach lub antysemityzmie w tym co napisałem ? Odpisałem Ci bo chciałem wyjaśnić niewłaściwość, błędność takiej metody argumentowania jaką przyjął @jobrave w tym przypadku. Ja nie chcę już dyskutować o Żydach, antysemityzmie i filosemityzmie. Dostatecznie mnie już zniechęciliście. Moim zdaniem uzyskujecie skutki odmienne od zamierzonych, ale to nie mój problem. Prawdopodobnie jak spotkam (…) to będzie mi trudniej się z nim zaprzyjaźnić niż innymi. Dumnie przypnij sobie medal zasługi za to.

  SM – przyklejasz się jak rzep do psiego ogona i raczysz ludzi swoimi wypocinami w jednym jedynym temacie. Wyobraź sobie, że nie wszystkich interesuje pewna mniejszość etniczna w Polsce lub na świecie. Jest całe morze tematów ważniejszych, o których można pisać bez zacietrzewienia. Niedługo może być tak, że trzeba będzie unikać litery „ż” bo będzie podpadała pod antysemityzm.

  „Antysemicie Zetusowi…” – skoro tak łatwo szafujesz tym epitetem to obawiam się, że należę do dużej populacji …

  Pozdr. Shalom. ( nie wiem czy „Shalom” nie jest obraźliwe i antys…)

 117. folwarkPn

  „Przeciwnik pozostawania Francji w strefie waluty euro, Philippot, zostal przez Marine Le Pen odsuniety na boczny tor”

  A pisano, że Philippot byl autorem jej sukcesów politycznych.
  Odczytuję to jako próbę zawarcia kompromisu z unijnym i francuskim sektorem finansowym. Najwyraźniej do Maryni w końcu dotarło, że efektywne uprawianie antysystemowości mozliwe jest tylko z błogosławieństwem systemu (tzw „antysystemowość koncesjonowana”). Natomiast sektor finasowy pewnie już kalkuluje kim zastąpić podtapianego strajkami Macrona.
  Widać Marynia uczy się jedynie na własnych błędach. A wystarczyło przecież tylko poczytać o latach 20-30 w Niemczech (Konferencja w Bambergu – 1926).

  Ciekawe rzeczy się dzieją w Hiszpanii. Jak donosi tamtejsza prasa premier Rajoy planuje uzycie sił rządowych (Guardia Civil) na dużą skalę w Katalonii. Operacja ma mieć charakter wojskowo-policyjny. Ewentualne użycie siły miałoby się odbyć wbrew woli parlamentu krajowego, który premierowi nie dał mandatu do przeprowadzenia tego typu akcji – mimo złożonego wniosku. Prasa hiszpańska podaje szczegóły planowanej inwazji, łącznie z poufnymi, co budzi podejrzenie, że nie o Katalonię idzie tylko o uwalenie rządu Rajoy’a.

 118. http://www.nowastrategia.org.pl/usaf-uziemia-ponad-setke-samolotow-a-10-w-przyszlym-roku/
  =======

  Interesujące….
  Nie ma kasy na remont, a więc i dużą zadymę.

 119. @Saldo mortale,
  O dobrze, że podałeś te liczby, bo mnie wyręczyłaś – właśnie zacząłem szukać. Tylko wiesz, istnieje alternatywna, prawdziwa historia Polski – Wielka Lechia, która złoiła du*e Aleksandrowi Macedońskiemu, Chrystus, który, no może nie był Polakiem, ale na pewno nie-Żydem. A Kersten? To przecież niepolskie nazwisko, więc wiadomo, że manipulacja. A w Oświęcimiu-Brzezince ginęli czysto polscy Polacy, o czym- na Youtube -zapewniał jakiś polski weteran w czarnej beretce, były więzień A-B, zyjący w Nowym Jorku. Itd. Itp.

 120. Bar Norte
  21 września o godz. 14:45

  Zdaje się, że modele demokracji są różne….
  Wyaresztowanie opozycji, wprowadzenie wojska i policji, to też demokracja…niekoniecznie w stanie czystym.
  Ale, polityka zna takie przypadki.

  Działania pana premiera Hiszpanii sa idiotyczne.
  Przecież rozbudzają negatywne emocje nawet w tej populacji Katalonii zbliżonej do połowy, która secesji nie chciała.
  Teraz nie ma już drogi odwrotu ani jedna, ani druga strona.
  Rok 1936?

 121. jobrave
  21 września o godz. 14:50
  Ciagle jednak nie wiem, jakimi motywmi kieruja sie nasi przodowicy i pare przodowniczek blogosfery. Jedno jest pewne, sa niedouczeni, nie rozumieja potrzeby budowania spoleczenstwa obywatelskiego. Nie wiedza, ze demokracja nie jest bytem stalym etc..
  Moze wydaje sie im, ze ich proby z recylkingu sa na poziomie…..

  Zetus, Wiesiek i MR sa dosc prymarni. Mag probuje „szczypac” z przemysleniem. Bez skutku.

 122. zetus1
  21 września o godz. 14:43
  Masz racje. jakakolwiek wymiana zdan (o dyskusji nie ma mowy) nie ma sensu. Postaraj sie jednak zostac porzadnym czlowiekiem i nie dziel prosze demokracji na polowe „wieksza” lub „mniejsza”. Nie dotykaj rowniez kwestii praw i godnosci czlowieka. Ty tego po prostu nie rozumiesz. Racz prosze zauwazyc, ze to nie ja dotykam tematu. Mieszasz tu przyczyne ze skutkiem.

 123. @jobrave
  21 września o godz. 14:34

  Zgadzam się z wieloma argumentami podanymi przez Ciebie, wskazałem tylko na błąd tego pierwszego ilościowego porównania, bo skoro w ten sposób zacząłeś to podważyłeś resztę. To tak jak w sądzie, gdy przyłapią świadka na „mijaniu się z prawdą” to dalsze zeznania nie są już traktowane poważnie.

  „Takie rzeczy naprawdę można wyliczyć. „.
  Bardzo wątpię w wyliczenia, bo kto i po co by to robił. Gdyby nawet były takie wyliczenia to pomyśl czy służyłyby dobrze stosunkom miedzy tymi nacjami. Zdecydowanie wolałbym mówić o obywatelach a nie o narodach. Przecież byli tacy co kazali nosić naszywki identyfikujące. Chociaż biorąc pod uwagę chociażby powszechnie znane nazwiska coś jest na rzeczy w twojej argumentacji.

  Nie odpowiadają mi wyliczenia procentowe wkładu do nauki. Kto miał większy wkład do nauki Newton czy Einstein i o ile procent, a która symfonia Mozarta jest piękniejsza i o ile procent. Kto miał większy wkład do muzyki Bethoven czy Mozart i o ile procent ? Picasso czy Van Gogh i o ile procent ? To nie są rzeczy policzalne.

 124. wiesiek59

  Trudno powiedzieć jak to się skończy bo jak mawiają sytuacja jest dynamiczna.

  Istotne jest jedno – Rayoj ma gabinet mniejszościowy, tolerowany jak dotąd z powodów taktycznych przez lewicę.
  W kontekście referendum katalońskiego większość parlamentarna zobowiązała go do negocjacji. Tymczasem on idzie na tzw „rympał”. No chyba, że „rympał” jest elementem negocjacji?

  Jak na razie jest za duże zamieszanie, by spekulować o co w tym wszystkim chodzi.

 125. Saldo mortale
  21 września o godz. 15:15

  Bądź uprzejmy zerknąć na własne motywy odgrzewania tego starego kotleta.
  Twoje uprawnienia do etykietkowania kogoś jako antysemity są dość wątpliwe.
  Chyba że jesteś epigonem innego pana, twierdzącego że to on decyduje kto jest żydem. Robisz dokładnie to samo.

  Sam temat w odniesieniu do sytuacji dzisiejszej w wielu krajach świata, jest raczej mało interesujący.
  Homo sapiens wciąż udoskonala metody eksterminacji przeciwników.
  Miliardy idą na badania nowych metod osiągnięcia dominującej pozycji w globalnym stadzie, światowe przywództwo, poszerzanie stref wpływów, dostęp do surowców, korytarzy transportowych, manipulację mediami, postawami populacji.

  W sumie, dalszy ciąg gry o tron, rozpoczętej ileś mileniów temu w stadzie Naczelnych.

 126. Bar Norte
  21 września o godz. 15:26

  W ciągu ostatnich kilku lat, namnożyło się samców alfa na świecie.
  Bezkompromisowi, bezwzględni, apodyktyczni, autorytarni, nie liczący się z nikim i niczym.
  Forsowanie za wszelką cenę własnego zdania, źle się kończy.
  Dla cywilów, oczywiście….

 127. @wiesiek59
  21 września o godz. 15:42

  „W ciągu ostatnich kilku lat, namnożyło się samców alfa na świecie.”

  Podoba mi się to co tu napisałeś, czyli jednak ewolucja poglądów (?)
  Cały czas pamiętam to co pisałeś niedawno o Libii ( „lepszy zamordyzm czy wojna domowa” ze wskazaniem na zamordyzm) czy Białorusi.

 128. @wiesiek59
  21 września o godz. 15:39
  „Chyba że jesteś epigonem innego pana, twierdzącego że to on decyduje kto jest żydem. Robisz dokładnie to samo.”

  Też tak to widzę. to jest filozofia Kalego.

 129. zetus1
  21 września o godz. 15:58

  Erdogan, Sisi, Duterte, Modi, Trump, Macron, Kaczyński, Orban- to postacie dość wyraziste, o skrystalizowanych poglądach.
  Demokracja w ich wydaniu bardziej przypomina dyktat.

  Oczywiście, parlamentaryzm krępuje we francji i usa możliwości SKUTECZNEGO działania polityków.
  Ale próby narzucenia swej woli panowie wykazują.
  Ci inni, robią to bez specjalnych oporów.

  Pominąć tu można kraje od zawsze autorytarne, takie jak Białoruś.
  Bat’ka dba o wszystkich obywateli, w miarę możliwości kraju.
  A te zależą od międzynarodowych uwarunkowań.

 130. Polacy jako ofiary Żydów współpracujących z NKWD:

  W swoim raporcie Jan Karski notuje również liczne wypadki denuncjowania Polaków przez Żydów władzom komunistycznym oraz służbom bezpieczeństwa NKWD „(…) denuncjują oni Polaków, polskich narodowych studentów, polskich działaczy politycznych, gdy kierują pracą milicji bolszewickich zza biurek, lub są członkami tej milicji, gdy niezgodnie z prawdą szkalują stosunki w dawnej Polsce. Niestety, trzeba stwierdzić, że wypadki te są bardzo częste, dużo częstsze, niż wypadki, wskazujące na ich lojalność wobec Polaków…”

 131. Szczególne miejsce w dyskusji zajął ogłoszony w 1992 r. artykuł Krystyny Kersten Żydzi – władza komunistów. Podstawą argumentacji autorki postulującej, by „rozstać się z mitem głoszącym, że UB to Żydzi”, była treść notatki Bieruta z 21 listopada 1945 r., z której wynikać miało, że „[…] jesienią 1945 r. na 500 stanowisk kierowniczych w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego Żydzi zajmować mieli 67, czyli ponad 13 proc.”, stanowiąc 1,7 proc. ogółu pracowników MBP (438 na 25,6 tys. osób).

  Krańcowo odmienne dane liczbowe przedstawił jesienią 1945 r. sowiecki doradca przy MBP płk Nikołaj Sieliwanowski, który w raporcie do Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii z 20 października 1945 r. informował:

  „W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracuje 18,7 proc. Żydów, 50 proc. stanowisk kierowniczych zajmują Żydzi. W I Departamencie tego Ministerstwa pracuje 27 proc. Żydów. Zajmują oni wszystkie stanowiska kierownicze. W Wydziale Personalnym – 23 proc. Żydów, na stanowiskach kierowniczych – 7 osób. W Wydziale ds. Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) – 33,3 proc. Żydów, wszyscy zajmują odpowiedzialne stanowiska. W Wydziale Sanitarnym MBP – 49,1 proc. Żydów, w Wydziale Finansowym – 29,9 proc. Żydów”. Jeszcze dalej w swoich ocenach posunął się w 1949 r. ambasador ZSRS w Polsce Wiktor Lebiediew, pisząc: „[…] w MBP poczynając od wiceministrów, poprzez dyrektorów departamentów, nie ma ani jednego Polaka, wszyscy są Żydami”.

 132. @Saldo mortale
  21 września o godz. 15:23

  Z tego bełkotu wyłowiłem jedynie ‚Masz racje…’
  Dobrze zacząłeś, ale dalej już było tylko gorzej.
  A co do sylogizmów to raczej pojedyncze „l” . Widać, że jesteś humanistą, więc te logiczno-matematyczne zabawy nie dla Ciebie – za trudne. Ale musisz przyznać – chciałem dobrze.

  A na koniec jako „zagorzały antysemita” pozdrawiam suprematystę (niedawno demonstrowali w Sharlotesville z KKK & Nazis). Jakaś ekwiwalentność musi być
  To przekonanie o supremacji ewidentnie się przebija, zwalczaj to w sobie, a masz szanse zostać przyzwoitym człowiekiem.

  Shalom, Heil. ( nie wiem jak pozdrawiają się suprematyści)

 133. Bar Norte
  Macron ma 5 lat na przekonanie Francuzów o skuteczności swojej polityki.
  Mylisz CGT i swoje pobożne życzenia, z realiami francuskiej polityki.

 134. Dla tutejszej młodzieży warto przypomnieć co to był AGENT ORANGE w Wietnamie i jakie powodował skutki. https://www.globalresearch.ca/agent-orange-24-chilling-photos-of-the-vietnam-war-crimes-the-us-got-away-with/5609892
  Dziś już chyba mają lepsze środki. Także nowe wirusy i bakterie tworzone przez CIA na podbitej Ukrainie.

 135. Saldo mortale

  „Macron ma 5 lat na przekonanie Francuzów o skuteczności swojej polityki.”

  Czytałem – codziennie o tym zapewnia w licznych wywiadach. I formalnie rzecz biorąc ma rację.
  Co oczywiście nie oznacza, że francuski i unijny kompleks finasowy nie zastanawia się kim go w przyszłości zastąpić, gdy już będzie spalony. Wtedy politycznie oswojona Marynia będzie mieć duże szanse, bo jak uczy historia te sfery mając w krytycznych momentach alternatywę „czarny” lub i „czerwony” stawiają bankowo na czarnego. Jak pamietasz w Niemczech tak było w latach 20 i 30.

  Tam na marginesie … .Nie wiem czemu pomijasz centralę związkową SUD, która wraz z CGT organizuje strajki i protesty.

 136. zetus1
  21 września o godz. 15:24

  >>@jobrave
  21 września o godz. 14:34

  Zgadzam się z wieloma argumentami podanymi przez Ciebie, wskazałem tylko na błąd tego pierwszego ilościowego porównania, bo skoro w ten sposób zacząłeś to podważyłeś resztę. To tak jak w sądzie, gdy przyłapią świadka na „mijaniu się z prawdą” to dalsze zeznania nie są już traktowane poważnie.

  „Takie rzeczy naprawdę można wyliczyć. „.(…) <<

  No cóż, tak to jest, że jedne statystyki obala się innymi. Łatwo nimi manipulować i dokonywać różnych innych sztuczek, jak komu pasuje. Weź np. takiego Lidera4. Saldo Mortale podał takie dane, a Lider od razu zapodał inne. Być może gdyby przyjrzeć się dokładniej, to dane przedstawione przez prof. Kersten jednak pokrywają się z "kontr-danymi" Lidera, ale nie w tym rzecz, bo nawet z Liderowych statystyk wynika, że jednak Polacy w MBP stanowili znakomitą większość, z wyjątkiem jakiegoś wydziału sanitarnego, no, ale ten, akurat, wydział możemy sobie chyba darować. Poza tym znów przypomnę – po 68 nawet ćwierć Żyda tam nie było, a aparat nadal działał.
  Przykład ze świadkiem, też nie jest zbyt fortunny, bo mijanie się z prawdą niekoniecznie jest równoznaczne z kłamstwem, ponieważ swaidek może się mylić, ponadto sąd nie może podchodzić do świadka na zasadzie, że skoro na jakimś etapie skłamał, to kłamał wcześniej, a i później będzie kłamał, sąd traktuje wszystkie strony i świadków jednakowo, bez emocji, uprzedzeń, weryfikując fakty, poandto sąd nie jest nieomylny, więc jeśli czujesz się sądem, to musisz wyzbyć się uprzedzeń :).

  Jestem pewien, że sprawa "zbrodni żydowskich na Polakach" ma na celu odwrócenie uwagi od haniebnych epizodów w naszych dziejach, w których to epizodach braliśmy udział, to typowe robienie katów z ofiar, rozciągnięcie odpowiedzialności kilkudziesięciu, może kilkuset zbrodniarzy żydowskiego pochodzenia, na wszystkich Żydów, przy jednoczesnym przemilczaniu Holokaustu, pogromów. "Właściwy" elektorat ma raczej mikre pojęcie o Zagładzie, uważa to za żydowską propagandę, bedąc jednocześnie przekonanym o hekatombie wyklętych", za sprawą Żydów oczywiście. Ohyda! Ok, dokończę później, bo zbliża się moja stacja.

 137. RadzilowJedwabne
  21 września o godz. 0:34

  „Katoliku, wpierdzieliles tu koelna, smierdzaca, durna falszywke …”.

  Podałem link, klikasz, otwierasz i czytasz, to łatwe, spróbuj.
  http://www.pch24.pl/zyd-malowal-antysemickie-graffiti,33945,i.html

 138. Saldo mortale
  21 września o godz. 11:02

  „Mowienie o kryzysie migracyjnym jest kolejnym nonsensem, bo pamietam (pracowalem wowczas na zmiane w Paryzu i Berlinie) czasy, gdy Niemcy (Honecker otworzyl Schönefeld i droge do Zachodniego Berlina) przyjeli 400.000 uchodzcow w ciagu roku; i coz? Przezylismy”.

  Chyba tracisz pamieć sądząć, że to byli czarni analfabeci z Somali i Czadu, a nie Niemcy z NRD. O ile pamiętam chyba orzechy są dobre na pamieć. Polecam brazylijskie, smacznego.

 139. @Mauro Rossi

  „Podałem link, klikasz, otwierasz i czytasz, to łatwe, spróbuj”

  Podales link do witryny, ktora w oczysisty sposob zamieszcza smierdzace klamstwo:

  „Żyd malował antysemickie graffiti … Wszystkie tropy wskazują na to, że autorem tych napisów jest Żyd, który później zgłaszał je na policję. … Sprawa bardzo szybko stała się głośna, donosiły o niej nawet izraelskie media. Okazało się, że autorem napisów jest sześćdziesięcioletni Żyd, Pierre B.,” Przy czym nawet ta twoja „witryna” twierdzi zaledwie, ze „wszystkie tropy wskazuja”. Zadnych zrodel nie podaje, bo po co.

  Twoj „portal” twierdzi ze „Sprawa bardzo szybko stała się głośna, donosiły o niej nawet izraelskie media. ” A ja twierdze, ze slowa ujete w cudzyslow to smierdzace klamstwo. „Glosna” stala sie rzekoma „sprawa” na neonazistowskich i/lub skrajnie antysemickich portalach, takich jak „veteranstoday” czy „.codoh.com”. Ale dziwnym trafem jakos nigdzie indziej. Jednym slowem – ten twoj portal znalazl w sieci cos, co moglo sie przydac, zeby nakrecac smierdzaca nienawisc do Zydow – i opublikowal. A ty jako spec od hejtu oczywiscie podajesz dalej.

  Ten twoj „portal” specjalizuje sie w rewelkach takich jak „Wściekły antypolski atak izraelskiego dziennika”, „Żydzi polscy bramami tryumfalnymi, kwiatami i winem witali wkraczających na polskie ziemie Austriaków. „, „a po roku 1944 żydowscy komuniści byli w Polsce trzonem stalinowskich władz okupujących Polskę.” Jeszcze jednak ku.-.wska antysemicka falszywka nie wzbudza zdziwienia, podobnie jak fakt, ze ty takie falszywki upowszechniasz.

 140. Pesymiści przesadzają i to grubo. Noszą nosy na kwinte, ale przecież prezes porozwala więcej na gębę niż w realu. Gospodarka miała się rozlecieć i by się rozleciała, gdyby prezes wszystkie obietnice socjalno-finansowe spełnił do końca w obiecanym tempie. Ratingi już w pierwszych tygodniach leciały na łeb i szyję, giełda traciła w oczach przez pół ub.r., obligacje rządowe taniały w oczach ze strachu przed krachem (czyli rentowność rosła) na takie dictum prezesa. Dictum acerbum, nota bene. Ale prezes obietnice spełnił w połowie, z grubsza licząc. I nie od razu. I rynki się uspokoiły nieco. Jak prezes powie, że Polska już nie jest w ruinie, to więcej znaczy niż wszelka abrakadabra.

  W innych sprawachprezes posuwa się czasem nieco dalej. Ale to jest tylko wrzawa. Prezes jak rzuci „zdradzieckimi mordami”, a nigdy nie przeprosi, to się wielkie halo robi. A mnie na śmiech zbiera. Prezes koniecznie chciał rządzić calą Polską, nie tylko przybocznymi pretorianami. To Polacy (i Polki) mu dali porządzić. Poczekali aż liberały kraj wyciągną ze światowego kryzysu, tzn. zrobią „Polskę w ruinie” i wtedy hulaj dusza, prezesie. Rządź, wstydu nam nie szczędź. Polaków stać na gest. I tak III RP lepiej przędła niż cały tzw. obóz postsocjalistyczny. Dostatek przyrastał w Polsce szybciej niż w którymkolwiek demoludzie, zarobki rosły szybciej, oligarchów mamy mniej, Niemcy gonimy jak nikt inny. Niech mi ktoś pokaże, komu rosło szybciej niż Polakom … Węgrom? – őszinte volt; Czechom? – božské zranění; może Słoweńcom? – sramati se pogovarjati. Więc niech Polska zaszaleje sobie z prezesem, z nikim innym nie ma lepszej jazdy, że amerykańskie rollercoastery wysiadają.

  Pesymiści IV RP, nosy do góry!

 141. folwarkPn
  21 września o godz. 10:23
  ja bez żadnego trybu
  20 września o godz. 19:15
  Realny kapitalizm powinien PRZYNAJMNIEJ …


  Osobiście nie znam się na cudzych poziomach życia. Poziomu życia jaki mi gotował PRL wolę nie pamiętać. A kapitalizm mi pozwala się rozwinąć, jak nigdy sobie bym nie wyobraził.

  A Panu?

 142. @zetus1

  „Shalom, Heil. ( nie wiem jak pozdrawiają się suprematyści)”

  Jak sie pozdrawiaja – to chyba wiadomo, jedni „Dzien dobry”, inni „Szczesc Boze”. A czym sie zajmuja, jak sie okazja nawinie? Niech sie wypowie twoj rodak, biskup Pieronek na temat pogr.. sorry, _wydarzen w Jedwabnem:

  ”…z pewnoscia wiemy, ze Polacy, chrzescijanie, katolicy zamordowali
  w sposób bestialski Zydów i nic nie moze tej zbrodni usprawiedliwic.
  Jest to hanba dla polskiego narodu. Bezposrednia odpowiedzialnosc w
  sensie prawnym ciazy na tych, którzy to zrobili. Ale jako bagaz
  historyczny ciazy na nas wszystkich, bo to byli nasi rodacy”

  Tyle twoj rodak, Biskup Tadeusz Pieronek, ongis rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Fragment powyzszy pochodzi z wywiadu, ktorego biskup Pieronek udzielil tygodnikowi „Wprost”. Biskupa Pieronka trudno raczej oskarzac o „antypolskie klamstwa”. Zaklamac, zalgac i zafa..strygowac sie raczej nie da.

  W tej wojnie rzeczywiscie ty i twoje ziomy odniosly sukces, czym sie chawli i pyszni twoja kumpela Muszynianka („Polska… jest jednolita rasowo”).

 143. @zetus1

  „To przekonanie o supremacji ewidentnie się przebija”

  Katoliku,

  rzeczywiscie sie przebija. W zawszym sposobie wypowiadania sie. Jak sie wypowiadacie o innych.

  Rosjanie to Kacapy. Wiadomo, prymitywne, durne Kacapy.
  Na poludniu – tchorzliwe pepiki.
  Osobny problem to ciapaci. Znaczy asfalt. Alsfalt ma na ziemi lezec. I swoje miejsce znac.
  Glupie swensony t rasisci, Ziutek juz piaty raz oblal na prawo jazdy. Boto k.. rasisci.
  A tu sie k.. jakis bambus pcha. W ryj bambusa!
  Zabojady to nawet widelcem jesc nie umialy.
  A pie..ne zoltki to podobno psy wtranzalaja. I koty.

  Troche uproscilem, „ciapaci” roznia sie od „asfaltu” karnacja.

  Tyle na razie, przedstawicielu Chrystusa Narodow. Znaczy Ostatniego Bastionu Europy. O terminologii dotyczacej „parchow” czyli „pejsatych” to juz w nastepnym komentarzu.

 144. Piez
  21 września o godz. 21:35

  „Kolejny bohater Solidarnościowy wyłudził 120 tysięcy”.

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22404941,120-tys-zl-zadoscuczynienia-dla-jana-rokity-za-internowanie.html#BoxLokKrakLink

  Ty też płacisz podatki, to właśnie z tych twoich pieniedzy, a także byłych partyjnych, ubeków, czerwonych przekręciarzy, biznesu postkomuinistycznego.
  Musi ci być łyso, no nie?
  🙂

 145. RadzilowJedwabne
  21 września o godz. 21:29

  „Osobny problem to ciapaci. Znaczy asfalt. Alsfalt ma na ziemi lezec”.

  Typowa mowa nienawiści, miarkuj się trochę. Chyba że jestes pewien, że ci wszystko wolno?

 146. @ja bez żadnego trybu

  „Dostatek przyrastał w Polsce szybciej niż w którymkolwiek demoludzie, zarobki rosły szybciej”

  Ee tam.

  Przyrastal pieronsko szybko, owszem – ale nie majszybciej w obozie.

  Ze szybko – owszem. Z epoki furmanki i czasem malego Fiata w dwudziesty pierwszy wiek. Z epoki dwudniowego oczekiwania na „blyskawiczna”, butow na kartki i odziezy z darow – w czasy, kiedy kazdy ma smartfona, laptopa, auto, kto ma dobry zawod – od razu klucze do nowego mieszkania, wczasy pod palmami, full wypas.

  Ale o polowe kiepsciej od Czechow. PKB na lba (parwdziwe, znaczy nominalne) – 12 tys zielonych, CZesi 18 tys. Takie przedziwne zjawiska przyrodnicze: Po obu stronach granicy ten sam wegiel. Ale u Czechow kopalnie ida z zyskiem, w Polsce ze strata.

  Generalnie to Octavia i Superbe przynosi ciut wieksze zyski niz deubekizacja.

 147. @Mauro Rossi

  Katoliku,

  przeszkadza ci, jak was, katoliku, cytowac expressis verbis? To masz przefajdane, bo autoportret som sami sobie malujecie.

  „”Ciapaci won z Europy”, „Asfalt musi leżeć”. Takie hasła pojawiają się na szkolnych korytarzach, portalach skupiających publicystyczne teksty ”

  (wasz dziennik.pl)

  „Czarnuchy”, „ciapaci”, „brudasy” i „lenie” – Emito.net

  10 lut 2017 – Jak dla mnie, to tam za dużo asfaltów przychodzi”. … Afryki to „czarnuchy”, z Azji Środkowej i Indii to „ciapaci”, Chińczycy to „żółtki” albo „febra”

  (wasze emito.net)

  „ciapaty asfalt plamiasty z Nigru: Jakie kary hitlerki… – Forum …

  Jakie kary hitlerki nałożą na siebie za wpuszczenie do strefy Schengen ponad milina ciapatych bez dokumentów,.”

  (forum waszgo „Wprost”)

  „becnie przebywam w U.K.. Mam okazję pracować z różnymi nacjami od asfaltu aż po skosnookich i pwoiem wam kochane rodaczki, że dziwie się wam, tzn. waszym gustom względem tzw. potocznie „ciapatych”. Zanim tu przyjechałam nie lubiłam:
  1) MURZYNÓW
  2) ŻYDÓW
  3) WSZYSTKIEGO, CO MA INNY KOLOR SKÓRY NIŻ MÓJ
  a teraz nienawidzę zwłaszcza :
  1) mudżynów, pie**olonych bambuczy, leniwców jednych
  2) Indyjczyków, brak szacunku do kobiet, despotyczny styl bycia
  3) Pakoli, cwaniaczków z PKS-u
  4) żYDÓW
  5) aRABÓW
  6) JAK WYŻEJ
  Dziwie się tylko Polkom, naprawdę najpiękniejszym kobietom na świecie i ich wyborom. Dzisiaj pewien Indyjczyk tak zdenerwował mnie swoim zachowaniem , że musiałam mu rzucic parę „fucków” . ”

  http://f.kafeteria.pl/temat/f1/jak-mozecie-byc-z-ciapatymi-p_4946864

  Portret wlasny.

 148. RadzilowJedwabne
  21 września o godz. 21:20

  ”… z pewnoscia wiemy, ze Polacy, chrzescijanie, katolicy zamordowal w sposób bestialski Zydów”. Tyle twoj rodak, Biskup Tadeusz Pieronek, … Biskupa Pieronka trudno raczej oskarzac o „antypolskie klamstwa”.

  Bp Pieronek to wielki temat. Z pozoru defector (ten, który przeszedł na stronę przeciwnika), ale tak do końca nie wiadomo dla kogo pracuje bardziej, a dla kogo najbardziej. Pewności mieć nie możecie i to jest wasz ból. Na wszelki wypadek postępowe media już przestały pytać bp Pieronka o kwestię przerywania ciąży, bo jego wypowiedzi w tej sprawie są absolutnie nieakceptowalne dla liberlanej prasy. Bp Pieronek jest postępowy, acz nie do końca. W każdym razie nie tak postępowy jak przeciętny paraliż.

  Zwróć też uwagę łaskawco, że bp Pieronek nie prowadził osbiście badań w Jedwabnem, jego wypowiedzi w tej kwestii mają walor opinii, a nie dogmatu, a badania na miejscu stodoły, jak może wiesz, zostały nagle wstrzymane, kiedy znaleziono tam niemiecką amunicję. I dzięki temu gonisz tego króliczka, co jest prawdziwym sensem twojego życia.

 149. RadzilowJedwabne
  21 września o godz. 22:22

  „(forum waszgo „Wprost”)”

  Jeśli chodzi o forum „Wprost” to zwróć się do „Wprost”, ja osobiście ich nie lubię z całym tym ich forum. Forum Onetu tym bardziej nie lubię, o forum Wirtualnej Polski to przez grzeczność nawet nie wspominam. Hejt niejedno ma imię, o czym świadczą rzucane z trybun wyzwiska „katolickie suki” z jakimi zetknęły się siostry Radwańskie podczas meczu w Izraelu.

  Niżej konferencja prasowa tuż po tym meczu, niestety tylko krótki fragment. Zwróć uwage na mowę ciała obu tenisistek i trenera Tomka Wiktorowskiego. Nigdy nie widziałem ich tak załamanych.

  http://sport.se.pl/inne-sporty/tenis/agnieszka-radwanska-i-jej-siostra-zbluzgane-przez-izraelskich-kibicow-katolickie-suki-youtube_306455.html

 150. @Mauro Rossi

  „y tylko krótki fragment. Zwróć uwage na mowę ciała obu tenisistek i trenera Tomka Wiktorowskie”

  Powtarzasz po raz kolejny smierdzace klamstwa. Dziwnym trafem jakos nikt nie jest w stanie pokazac jakiegokolwiek nagrania, jak to te twoje rodaczki byly jakoby „zbluzgane”. Probowales klamac na ten temat juz wczesniej, w koncu czepiles sie Sharapovej, ktora tez twoim/waszym zdaniem zostala przez zlych syjonistow „zbluzgana”. Tyle, ze dziwnym trafem Szharapova kupila sobie wkrotce potem rezydencje w Izraelu. Generalnie – smierdzace klamstwa „o Zydach” czy to twoje wczesniejsze (niby z Paryza) czy o „siostrach Radwanskich” to mozna produkowac tuzin na minute.

  Tyle, ze bez dowodu to reszta swiata ma te rewelki gleboko w .. no wlasnie. Bez dowodu to mogliscie kiedys zapedzic „zydkow” do oblanej nafta stodoly — ale to czasy raczej odlegle.

 151. @Mauro Rossi

  „zwróć się do „Wprost”, ja osobiście ich nie lubię”

  Czy ich lubisz czy nie lubisz to mnie wali. Podsunelem ci pod patrzalki cenne wypowiedzi twoich ziomali-wspolwyznawcow.

 152. ja bez żadnego trybu
  21 września o godz. 21:06

  „I tak III RP lepiej przędła niż cały tzw. obóz postsocjalistyczny”.

  Wystarczyło, że odsunieci od władzy bonzowie III przestali kraść albo kradzież tolerować i nagle wyniki spółek skarbu państwa szybują pod niebo, nawet kopalnie mają się dobrze, budżet też znakomicie, lepiej niż kiedykolwiek, mimo wydatków socjalnych normalnych w Europie, ale na które III RP abosolutnie nie było stać etc. Na koncert wylniałej gwiazdy (Madonny) na stadionie wyrzucić 5 mln zł to całkiem ok. dla emerytów figa z makiem, niech zdychają. No i dlatego elektorat was pogonił i już nigdy nie dopuści do władzy. Na pewno nie was.

 153. Kolejna porcja gazetowych, pardon – ‚koszernych’ tytułów:

  „Chcą zmienić Wałęsę w Lecha W. IPN szuka sposobu na byłego prezydenta” – ręce same składają się do braw …

  „Jak w policji posprzątano po śmierci Igora Stachowiaka” – koronkowa robota

  „Kaczyński mówi ONRowcom: fajne chłopaki jesteście, prawdziwi patrioci – Sergiusz Kowalski o polskim antysemityzmie”

  „Poseł Pięta chciał ukarać muzułmanów za modlitwę. Uruchomił lawinę pomysłów”

  „Do różańca wzdłuż granic Polski dołącza Lotnisko Chopina. Organizatorzy – Na ich terenie też jest granica kraju”

  „GPW to symbol III RP. Dlatego PiS stawia na niej krzyżyk”

  „Prezes totalny i co komu wolno: Prezes Kaczyński ma czar, moc i skoro mówi, że mamy wyspę wolności i tolerancji, to pewnie tak jest. Siła Nowogrodzkiej jest totalna …”

  „PiS robi kolejne podejście do „reformy” sądów. W piątek obywatele znów wyjdą na ulicę”

  „Wojciech Maziarski: Ciepłe buty, grube kurtki. Tę zimę spędzimy na ulicy?” – wszystko dla zdrowia obywateli, trochę ruchu na świeżym powietrzu im dobrze zrobi, przy okazji popyt na odzież zimową podgrzeje pod gospodarczym kotłem.

  Pesymiści IV RP, nosy do góry!
  A jak ktoś nie ma siły się podnieść, to jest „Ucho Prezesa”.

 154. @Mauro Rossi

  „Zwróć też uwagę łaskawco, że bp Pieronek nie prowadził osbiście badań w Jedwabnem, jego wypowiedzi w tej kwestii mają walor opinii, ”

  .. za to ty prowadziles osobiscie badania w Jedwabnem i twoje badania maja ciezar faktu. A poza tym jestes ekspertem od lotnictwa i twoje badania w kwestii Zbrodni Smlenskiej maja ciezar faktu. A poza tym jestes ekspertem w dziedzinie prawa konstytucyjnego, w dziedzinie rachunku prawdopodobienstwa, teorii lotu, historii najnowszej etc etc. A poza tym to ty na miejscu byles i widziales, jak „zniewazano” „siostry Radwanskie”. Tylko jakos Miedzynarodowej Federacji Tenisa Ziemnego nie byles w stanie przekonac.

  Na dzis starczy. Niech ci sie plonace stodoly przysnia.

  Bo na jawie juz ich nie zobaczysz.

 155. Mauro Rossi
  21 września o godz. 22:47
  ja bez żadnego trybu
  21 września o godz. 21:06
  „I tak III RP lepiej przędła niż cały tzw. obóz postsocjalistyczny”.
  Wystarczyło, że odsunieci od władzy bonzowie III przestali kraść …

  Do kryminału ich! Na co ten Ziobro jeszcze czeka? Może jego kupili. Prezesie, pochyl się nad tym przekrętem.

  Nota bene, w latch 1990-2016 PKB na głowę (nominalny w USD) w Czechach wzrósł tylko 4 i pół razy, z $3901 do $18267. Zaś Polska o ponad 7 razy, circa 7,9% rocznie, z $1731 do $12372. Więc to prawda, że Polska najlepiej przędła ze wszystkich demoludów.

  Ale co z tym nadprokuratorem Ziobrą? Wywali go prezes za brak wyników w pakowaniu złodziei do pierdla. O komunistach nawet szkoda gadać. „Komuniści i złodzieje …” – prezes jest gwiazdorem politycznej sceny, znaczy się kabaretu.

 156. wiesiek59
  21 września o godz. 15:39
  do Saldo mortale

  „Twoje uprawnienia do etykietkowania kogoś jako antysemity są dość wątpliwe. Chyba że jesteś epigonem innego pana, twierdzącego że to on decyduje kto jest żydem”.

  Tym „innym panem” mógłby być jedynie Hermann Göring, może nadal ukrywa się w liberalnej Szwajcarii, czyli tam gdzie teraz antyszambruje Saldo mortale? 🙂 Otóż Göring przyjaźnił się z Erhardem Milchem, wybitnym lotnikiem z czasów I wojny światowej, później generalnym inspektorem Luftwaffe. Kiedy przyszli do Göringa z donosem, że Milch jest Żydem (faktycznie, choć tylko po ojcu) Göring się wściekł i wypowiedział słynne zdanie: „Kto jest Żydem w Luftwaffe decyduję ja”.

 157. ja bez żadnego trybu

  „latch 1990-2016 PKB na głowę (nominalny w USD) w Czechach wzrósł tylko 4 i pół razy, z $3901 do $18267. Zaś Polska o ponad 7 razy”.

  Odbicie od dna w wyniku anihilacji gospodarki i majątku narodowego za Balcerowicza, dlatego takie to spektakularne w liczbach względnych. A jak to było póxniej dzielone, ile z tego wytunelowano za grancię? Ile zwyczajnie rozkradziono? Oczywiscie wiesz i o tym, że przepisy UE pozwalają wliczać do dochodu szarą strefe? Kto się tym żywił? To tak zdrowo zjadać po trzy obiady dziennie?

  ” … prezes jest gwiazdorem politycznej sceny, znaczy się kabaretu”.

  Musi was to strasznie dołować, że przegraliście z „kabareciarzem” i to nieodowołalnie? Taki spektakularny upadek braminów III RP i ich partii
  oraz partyjek spowodował jeden zwykły i nudny kabareciarz. Przyszli historycy nie będą się mogli nadziwić jak wam się, chamom, udało tak szybko zgubić ten złoty róg?

 158. „Musi was to strasznie dołować, że przegraliście z „kabareciarzem” i to nieodowołalnie? Taki spektakularny upadek braminów III RP i ich partii
  oraz partyjek spowodował jeden zwykły i nudny kabareciarz. Przyszli historycy nie będą się mogli nadziwić jak wam się, chamom, udało tak szybko zgubić ten złoty róg? ”

  _ To jak scieraja sie buty kabareciarza jest dowodem czy Ziemia jest plaska czy nie

  _ „Oczywiście ze ziemia jest płaska. Gdyby była kulą to buty ścierałyby się pośrodku podeszwy, a nie na końcach. „

 159. Znaczy , jest wklęsła.

 160. @Mauro klamczuch hejter Rossi

  … nadal klamie. Ze „zniewazano” „Radwanskie”.

  Dziwnym trafem jakos nikt nie jest w stanie przedstawic nagrania z tego wstrzasajacego wydarzenia, kiedy to siostry Radwanskie zostaly „zniewazone”. Szalenie dziwne, w czasach kiedy trudno znalezc kogos, kto nie posiada smartfona z funkcja nagrywania.

  Jeszcze dziwniejsze, ze Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego, ktora za znacznie mniejsze uchybienia potrafi dowalic solidna kare – jakos nie dopatrzyla sie „zniewazenia” „Radwanskich”.

  „Same tenisistki nie komentują zaistniałej sytuacji.” (wPolityce)

  Lipa na kolkach, MR. Klamstwo. Brednie.

  Co innego wasz spiewnik legionisty („To byly piekne dni/zydzi do gazu zli/ az sie do pieca nie zamykaly drzwi”). Ta wasza wizytowka jest ogolne dostepna i widoczna.
  http://forum.stalowka.pl/threads/28-piosenki-spiewane-na-stadionach

 161. @Mauro Rossi…

  … lze i zmysla

  „iostry-radwanskie-obrazane-w-izraelu-kibice-krzyczeli-katolickie-si-video”
  Uscislijmy – nie tylko polskie media potwierdzaja, ze „siostry radwanske” byly „obrazane”.

  Wersje MR podziela Stormfront. A takze Radio Islam.
  A poza tym – jajo: „z serwisu YouTube zniknęły filmy z fragmentami spotkania.” Najwyrazniej zli i niedobrzy syjonisci potrafia wykasowac z YouTube co im nie pasuje. Ale jakim cudem nafrania zniknely ze smarftonow wszystkich kibicow, wszystkich dzialaczy? Czemu Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego nawet sie nie wypowiedziala?

  Otoz Miedzynarodowa Federacja Tenisa Ziemnego stosuje bardzo dotkliwe kary w przypadku rasistowskich wybrykow.

  Ale nie w przypadku smierdzacych antysemickich pomowien, nawet jesli te pomowienia popiera Stormfron i radio Islam.

  Niech ci sie, MR dymiace kominy przysnia.

  I perskie bombt atomowe.

  To nawet bedzie zabawne. My sobie poradzimy.

  Ale niejedno Przedmurze i niejeden Ostatni Bastion to bedzie kwiczec. Zeby moze nie milion od razu. Bo tyle mieszkan i tyle odalisek na raz to sie nie da.

  Moze rozloza na trzy lata…

 162. @Mauro Rossi

  „Hermann Göring”

  Jego toscie na rekach noslil. Znaczy w przenosni, bo troche wazyl.

  „. Już wiosną tego roku ambasador Polski w Berlinie, Józef Lipski proponował polskiemu rządowi zaproszenie na białowieskie polowanie Hermanna Goeringa. Ponieważ sezon łowiecki 1934 był już zakończony, wizytę odłożono do następnego roku.”

  http://to-ci-historia.blog.pl/tag/hermann-goering/

  Pelen zachwyt dla sposobu, w jaki „kanlerz Hitler” rozwiazuje Kwestie. Jasniepan Jozef Lipski to nawet przewidywal, ze wdzieczni Polacy postamia mu „piekny pomnik” w Warszawie. Trudno zaklamac, bo sie sam tym chwali w swoich urwal nac wspomnieniach.

 163. Mauro Rossi
  21 września o godz. 23:20
  ja bez żadnego trybu
  „latch 1990-2016 PKB na głowę (nominalny w USD) w Czechach wzrósł tylko 4 i pół razy, z $3901 do $18267. Zaś Polska o ponad 7 razy”.
  Odbicie od dna w wyniku anihilacji gospodarki i majątku narodowego za Balcerowicza, (…….)
  ” … prezes jest gwiazdorem politycznej sceny, znaczy się kabaretu”.
  Musi was to strasznie dołować, że …

  Osobiście mnie nie musi nic dołować. Tzw. komuniści i złodzieje, gdy już zapewnili narodowi chleb po kryzysie 2008-9, to zaczęli myśleć o zapewnieniu mu igrzysk. Mógł być kabaret „Pod Kaczką”, lepszego nikt by znalazł. Dla Kiepskich poziom wystarczający, a post-peerelowski intelygent też mógłby się zabawić. Ostateczna decyzja zapadła zdaje mi się w słonecznym Peru. Rudy Kaszub miał wyżej uszu tych smętnych pytań – jak żyć, panie premierze; tych kibolsko-matolskich wykrzyków, tych mistrzowskich narzekań, użerania się z nielojalnymi i nieobliczalnymi watażkami partyjnymi, krótkich dni zimowych, szarug jesiennych, „nocy sierpniowych”, nawet w lipcu wiatr od morza parawany plażowe przewraca, brrrr. Uznał, że danie szansy kabareciarzowi, jaki on tam jest, lud rozbawi, wręcz ucieszy. No i wyszło jak zawsze, czyli super.

  Balcerowicz, zgrana płyta, myślałem, że już nie usłyszę. Ale teraz winylowe nagrania „Balcerowicz musi odejść” wzmocnić muszą repertuar orkiestrowy PiS. Byle tylko ten wasz Titanic nie skręcił za bardzo na Północny Atlantyk.

 164. @RadzilowJedwabne
  21 września o godz. 21:29

  Radziu, najpierw tranquilizers, a potem popij trochę wodą. Jutro do lekarza i tam mu wszystko opowiedz. Masz dużo do opowiadania (nie używaj wulgaryzmów) …
  A wieczorem porozmawiaj z Jahwe. To nie musi pomóc, ale nie zaszkodzi… I pamiętaj – to nie Twoja wina.

  P.S. Skąd tyle nienawiści ?

 165. Mauro Rossi
  21 września o godz. 22:03
  gówniarz!

 166. Szanownemu Piez(owi) należałoby postawić pomnik.
  Może zamiast postumentu Wołodii Ilicza w Poroninie?
  Jasny g. (sorry, Piez) jest jeszcze bardziej pryncypialny.
  Należy na takich chuchać i dmuchać. Z nadzieją, że nie cierpi na przykrą przypadłość Wodza Rewolucji, która przyprawiła go o przedwczesny zgon:)

  Trudno jednak zostawić o tak, sobie blog Passenta.
  Gdzie jeszcze spotkać można obol siebie stalinowca, judeo – faszystę i prymarnego (ha, ha), pretensjonalnego dup.a obecnie na jurgielcie jednego ze szwajcarskich kantonów?!

 167. quentin t.
  22 września o godz. 10:11
  gówniarz!

 168. @jobrave
  21 września o godz. 18:07

  Zwróć uwagę, że nie odnosiłem się do meritum (tzn. jakie procenty, kto za co był winny czy obwiniany i czy słusznie). Odniosłem się tylko do argumentacji, która była, moim zdaniem, obarczona grubym błędem (logiczno-matematycznym). Po doświadczeniach na tym blogu, gdzie bywam nazywany „antysemitą” (SM) lub znacznie gorzej (np.: katoliku (rj) -:) ), staram się unikać tematu jednej z mniejszości etnicznych w Polsce ( ok 0,04% populacji ). Odszczekuje się tylko tym bardziej zapalczywym z przekory, ponieważ w ramach odpowiedzialności grupowej przypisują mi odpowiedzialność za wszelkie pogromy od początku XX w. chociaż nigdzie nie deklarowałem się jako reprezentant/spadkobierca tych, którzy za te czyny odpowiadają. Nie negowałem też tego co jest historyczną prawdą i pod wypowiedzią bpa Pieronka mogę się tylko podpisać.

  Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej uważam za ksenofobię, rasizm, mowę nienawiści, szczególnie w wykonaniu pewnego szermierza erystyki stosowanej w stylu „poetica vulgarica”. On walczy z antys… za pomocą ksenofobii, rasizmu, mowy nienawiści, pogardy. I oczywiście tego nie zauważa. Nie zauważa wewnętrznej sprzeczności swojego działania. Czyli świadomie klasyfikuje ludzi na lepszych i gorszych w zależności od przynależności etnicznej. Przykładów jest bez liku. Wydawało mi się wcześniej, że ten temat można traktować merytorycznie, ale on jest bardzo emocjonalny i wcale tu nie chodzi o fakty.

  W czasie kampanii wyborczej w USA znany był przypadek „fake-news’a” mówiącego o poparciu dla Donalda Trumpa przez papieża, który cieszył się dużą klikalnością (dla mnie rażący nonsens). Napisać można wszystko, a czym bardziej pieprzne lub nieprawdopodobne tym popularniejsze, tym bardziej prowokuje do odpowiedzi/reakcji. W takim świecie żyjemy.

 169. Celem jest pełna autonomia Kurdów. Eksperyment oparty jest na zasadach feminizmu, socjalizmu i antykapitalizmu. Główna idea to zbudowanie nowego społeczeństwa, które bazować będzie na uczestnictwie w zgromadzeniach i komunach – mówi nasz rozmówca zaangażowany w eksperyment. – Samo społeczeństwo funkcjonować ma jako alternatywa wobec państwa. Struktury państwowe nie zostaną jednak zniesione – dodaje.
  http://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/1072600,demokratyczna-federacja-polnocnej-syrii-pod-nosem-isis-powstaje-lewicowa-utopia.html
  ==========

  Ciekawy eksperyment….

 170. Usłyszałem ostatnio zdanie, które wydaje się aktualne szczególnie dla opozycji:
  „Powinniśmy się nauczyć odróżniać przyjaciół, których nie lubimy od prawdziwych wrogów”

 171. komunizują sportowców…..
  Ciekawe, czy w następnym kroku nie wezmą się za naukowców?

  Niestety, nie da się wymazać półwiecza PRL z historii.

 172. Historia Fridy Sofii poruszyła cały Meksyk. Miliony wpatrzone w telewizory śledziły relacjonowane na żywo poszukiwania 12-latki w ruinach szkoły zawalonej przez trzęsienie ziemi. Ratownicy mówili, że są bardzo blisko, że widzą jej dłoń. Przyszła jednak chwila prawdy. Okazało się, że żadnej Fridy Sofii nigdy w gruzach nie było. (http://www.tvn24.pl)
  http://www.tvn24.pl/frida-sofia-w-ruinach-szkoly-w-mexico-city-nigdy-jej-nie-bylo,775102,s.html
  ===========

  Czego to nie zrobią media dla oglądalności….

  Meksykanie, czy inne nacje, powinny się od nas uczyć.
  My już dawno wiedzieliśmy, że TV kłamie…

 173. Historia Fridy Sofii poruszyła cały Meksyk. Miliony wpatrzone w telewizory śledziły relacjonowane na żywo poszukiwania 12-latki w ruinach szkoły zawalonej przez trzęsienie ziemi. Ratownicy mówili, że są bardzo blisko, że widzą jej dłoń. Przyszła jednak chwila prawdy. Okazało się, że żadnej Fridy Sofii nigdy w gruzach nie było.
  http://www.tvn24.pl/frida-sofia-w-ruinach-szkoly-w-mexico-city-nigdy-jej-nie-bylo,775102,s.html
  ===========

  Czego to nie zrobią media dla oglądalności….

  Meksykanie, czy inne nacje, powinny się od nas uczyć.
  My już dawno wiedzieliśmy, że TV kłamie…

 174. W ramach pecunia non olet ! Królikowski katolik dał się złapać za ziobro. Jak Janosik ratował łupy mafii przed konfiskatą pazernego fiskusa.Tak sobie myślę ile cegiełek w kościołach sponsorowali paliwowi mafiosi.Warto robić pamiątkowe zdjęcia na tle brudnych cegiełek i przesyłać do naczelnego czekisty IV RP.

 175. https://pracownia4.wordpress.com/2017/04/14/porozmawiajmy-o-korei/
  =========

  Nieco inna wersja historii Korei Pn…..
  I interesująca dyskusja pod tekstem.

  Wyrobienie sobie zdania na jakiś temat, w dobie wszechogarniającej manipulacji medialnej, jest trudna.
  Trzeba sporo czytać, z różnych źródeł.
  I oczywiście, posiłkować się wiedzą i logiką.
  Inaczej utkniemy w szambie zapełnianym przez zainteresowanych przekłamaniami sprzyjającymi ich interesom.

 176. SŁOWIANIN STANISŁAW
  22 września o godz. 18:10

  Królikowski dość logicznie tłumaczy się depozytem adwokackim.
  Istnieje coś takiego, takie rozwiązanie prawne.
  Nie feruj wyroków, przed wyrokiem sądu.
  Jestem coraz bardziej sceptyczny co do dziennikarskich enuncjacji.
  Za dużo mają sponsorów.
  Piszą na zamówienie, fabrykując insynuacje,
  A gazetą MOŻNA zabić.
  Realnie, jak najbardziej.

 177. Ktoś wcisnął wolontariusza do Dudy.Bo miał pisać projekty wyręczając innych.Uprzedzonych do zastanych prawników.Mafia finansowała wolontariusza-doradcę ? Tak sobie myślę czy będzie kolejny akt łaski jako gest Kozakiewicza dla Ziobry.

 178. SŁOWIANIN STANISŁAW 22 września o godz. 18:10 Też się czepiają świeckiego mnicha, a jasnogórscy święci mężowie swego czasu założyli 1 mln zł kaucji za gangstera handlującego (nie, nie wodą święconą) paliwami. I co, może to jest zarzut, że próbuje się ratować człowieka niewinnego?
  Mam w rodzinie przedsiębiorcę budowalnego, który wykonał duże zamówienie dla ojczulków z Częstochowy. Było to ładnych paręnaście lat temu. Modernizowali ogromne hurtownie przetworów owocowych, które miały przeznaczenie kultu religijnego. Te owoce oczywiście, bo jak wiadomo wszystkim, jabłka rosły w raju i z powodu skonsumowania tego owocu jesteśmy teraz narażeni na nieprzyjemność obcowania z polskim klerem.

 179. W jednym z przypisów podlinkowany był artykuł p. Piotra Badury, w którym autor wspomniał o wielu innych napisanych przez niego na temat Korei (gł. Płn.). Żeby je znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Piotr Badura Korea i będzie w czym wybierać. Wierzyć nie trzeba, ale ktoś ciekawy, to zajrzy i przemyśli. W jednym z nich p. Piotr napisał na zakończenie:

  Na koniec przypomnę, że ja podzielam dość powszechny pogląd, iż mieszkańcom Korei Północnej zrobiono pranie mózgów i wtłoczono im do głowy propagandę. Tu jest moja zgoda. Ale uważam też, że u nas (podobnie jak w całej UE, USA etc.) ludzie mają podobnie wyprane mózgi i też wtłoczono im do głowy absurdalną propagandę, tyle że inną niż północnokoreańska. Będą się upierać, że są w tym jedynym obszarze jedynej prawdy, a tymczasem są tylko w innym matriksie.

  Poznawanie prawdy wymaga wysiłku, a propaganda przychodzi łatwo, lekko i przyjemnie.

  Od siebie dodam, że jest moim zdaniem jedna bardzo istotna różnica pomiędzy obiema propagandami, którą warto zawsze mieć na uwadze. Propaganda „zachodnia” ma zyskać rządzącym przyzwolenie zachodnich społeczeństw na wszczynanie i prowadzenie wojen. Propaganda koreańska (chińska, rosyjska, syryjska, itp.) to propaganda obronna typu „zostawcie nas w spokoju. Nie chcemy z nikim wojny, ale nie życzymy też sobie MFW i tym podobnych instytucji u siebie. Mamy własny pomysł na życie i chcemy sami sobie wybierać sojuszników i partnerów”. Jak dla mnie – przepastna różnica.
  ===========

  Bardzo sensowne podejście do problemów informacji….

 180. Doradca Dudy ma być prawy a nie logiczny.Bo prezenterzy na pokazach garnków są logiczni a jednak oszukują.Zakonnik prawnik profesor to nie jest mucha ,która może zabić gazeta.Milion odbiera rozum choć to nie jest zwyczajowe 10 procent za sprawę.Ktoś kto prowadzi sprawy mafii nie powinien chronić się w kancelarii prezydenta jak wróbel z palącym się sznurkiem pod strzechą.Nazywanie prywaty atakiem na Dudę przypomina sugestię pisowską kto atakuje Kaczyńskiego atakuje Polskę. Tak sobie myślę,że Królikowski idzie w zaparte jak jego sponsor Gowin.Kiedy rządzili w MS mieli świeckie prawo w nosie. Teraz Ziobro włączył grilla a Królikowski nie skorzystał z klauzuli sumienia moja wina.

 181. Waldek o 18:49:
  „jasnogórscy święci mężowie swego czasu założyli 1 mln zł kaucji za gangstera handlującego (nie, nie wodą święconą) paliwami”

  Jeśli już Walduś, to nie „założyli” (cokolwiek to znaczy), a udzielili notarialnej pożyczki żonie Artura K. (Kawalca), zwanego śląskim baronem paliwowym.
  Temu samemu Arturowi K., którego oszukał na kilkaset tysięcy złotych w interesach niejaki Sławomir Miller, przyrodni brat Leszka (tak, tego właśnie Leszka Millera).

  A może byś tak przy okazji dodał, że tenże Artur K. był hojnym sponsorem fundacji „Porozumienie bez barier” Pani Jolanty Kwaśniewskiej (tak, tej Kwaśniewskiej)?

  No widzisz, Walduś, niebożę, nie uderzaj w stół, bo nożyce się odezwą…

 182. Słowianinie Stanisławie,
  jeśli pozwolisz to dam głos w sprawie prof. mecenasa Michała Królikowskiego. Otóż Gowin uważał go za najwybitniejszego polskiego prawnika, któremu powierzył pracę nad projektem reformy sądownictwa. Z tego co pamiętam, to prace Królikowskiego zmierzały do tego, by podobnie jak u Anglosasów sędzia pełnił jedynie funkcję biernego arbitra pilnującego procedur podczas walki oskarżycieli z obroną i by nie wtrącał się zbytnio do rozprawy, np by nie zadawał pytań świadkom. Ponieważ nie przewidywał jednocześnie istnienia „ławy przysięgłych” wyglądało na to, że jak masz kasę na dobrego adwokata, np. mec. Królikowskiego, to sprawiedliwość będzie po twojej stronie. Konkludując, budował system dla mafiozów i gangsterów. Wg mnie, był i jest mafijnym lobbystą, bardzo niebezpiecznym, bo faktycznie jest jednocześnie znakomitym prawnikiem.
  Duda zachował się jak amator i dziecko we mgle pozwalając na to, by – moim zdaniem – mafijny lobbysta pracował jako jego doradca w sprawach reformy prawa.

  Ciekaw jestem tego co piszesz o”wciśnięciu” Dudzie Królikowskiego. Został wystrychnięty na … a może raczej wydudkany jak frajer. Użyłeś też słowa „mucha” w swej wypowiedzi. No może i Mucha.

 183. @zetus1

  „Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej uważam za ksenofobię, rasizm, mowę nienawiści, ”

  „Bardzo wątpię w wyliczenia, bo kto i po co by to robił. Gdyby nawet były takie wyliczenia to pomyśl czy służyłyby dobrze stosunkom miedzy tymi nacjami. Zdecydowanie wolałbym mówić o obywatelach a nie o narodach.”

  Ciekawa sprawa, bo jak chodz o upowszechnianie nienawisci poprzez odmienianie przez wszystkie przypadki zagadnienia „zydow w UB”, to jakos zetus i jego druzyna nie mowi o „obywatelach”. Jak chodzi o to, zeby nakrecac nienawisc – to liczy sie metoda norymberska (wystarczy jeden dziadek lub jedna babka) „zydow w UB”. Oczywiscie _nigdy_ nie wspomina sie o Polakach w UB, choc ich byla miazdaca, nieporownywalna wiekszosc.

  Za to jak mowa o ludziach wybitnych – to znienawidzone i pgardzane „moski” i „prachy” nagle w przedziwny sposob staja sie Polakami. Czasem jaja przybieraja rozmiary beretow – jak w przypadku „polskiego pisarza” Kanusza Korczaka. Zanim Niemcy wywiezli Korczaka i jego dzieci do Treblinki, to Polacy zdazyli mu zdrowo i morowo dokopac. Tuz przed wojna wyrzucono Korczaka na zbita twarz z Polskiego Radia, w ramach „odzydzania” tej szlachetnej instytucji.

  Ci wychowankowie korczakowskiego sierocinca, ktorzy przezyli wojne, opowiadaja, jak w koncu lat trzydziestych kazde wyjscie na ulice stanowilo zagrozenie, napasci i pobicia byly na porzadku dziennym. Wychodzono duzymi grupami, wychowawcy i najstarsi chlopcy na zewnatrz, zeby male dzieci chronic od pobicia.

  O atmosferze rasistowskiego szczucia, grzebania w zyciorysach, pisala Zofia Ginczanka:

  „Pedza mysliwi w zamierzchle dzieje,
  gdzie slad zarasta i trop czernieje.
  W gaszczu przeszlosci, z uporem mrowki
  babki szukaja. Babki – zydowki”.

  „Polska poetka” Ginczanka zginela w 42-gim czy 43-cim roku (nie chce mi sie sprawdzac) na skutek donosu. Dziwnym trafem szmalcownicy i konfidenci jakos nie przejmowali sie „obywatelstwem”.

  ” Kto miał większy wkład do nauki Newton czy Einstein”

  … to kwestia dyskusyjna. Wiadomo natomiast, ze w Polsce pelno jest rewelacji o tym, jak Einstein „ukradl” czy „dokonal plagiatu” swojej teorii, a poza tym teoria jest „falszywa”:

  „Charakterystyczne dla Einsteina było to, że nie odkrywał teorii, ale po prostu je zawłaszczał. Wybrał z istniejącego zasobu wiedzy to, co mu się najbardziej podobało, a następnie wplótł do opowieści będącej jego wkładem w teorię względności. Wszystko to odbyło się przy pełnej wiedzy i zgodzie ludzi z jego środowiska i czasów, takich jak na przykład jego wydawcy z Annalen der Physik

  EINSTEIN PLAGIATOR

  Nadszedł czas, aby powiedzieć wprost, kim był Einstein: był plagiatorem. Był pozbawiony skrupułów i kradł prace innych, podając je jako własne. To, że czynił to rozmyślnie, wydaje się oczywiste.”

  https://marucha.wordpress.com/2014/08/15/albert-einstein-plagiator-2/

  Jak sr.acie na Einsteina, katoliku – to sie na niego nie nalezy powolywac. Jak juz w tym waszym slynnym z naukowych odkryc i wysokich technologii kraju ustalono, ze Einstain „kradl prace innych” – to sie, urwal woja nac, nie powoluj na Einsteina.

  Tu z innej waszej witryny (eioba.pl):

  „Jak się okazuje, Einstein splagiatował wyniki prac wielu znanych naukowców, tworząc w roku 1905 swoją szczególną teorię względności. … Einstein kręcił i gmatwał wszystko, aby uniknąć oskarżeń o plagiat, lecz jego krętactwa były ewidentne.”

 184. @Wiesiek58

  „Propaganda koreańska (chińska, rosyjska, syryjska, itp.) to propaganda obronna typu „zostawcie nas w spokoju.”

  Klamiesz, Wiesiu jak esesmanska sobaka. Jak na razie to sankcje na te twoja ukochana Koree Polnocna nalozyla RB jednoglosnie. Chiny i Rosja tez nalozyly sankcie.

  Twoi syryjscy bracia w Adolfie to jeszcze ciekawsza sprawa. Do „likwidacji Izraela” i „zepchniecia Zydow do morza” zabierali sie trzykrotnie (1948, 1967, 1973), poza tym w latach siedemdziesiatych po prostu rozjechali Liban czolgami i z jako-tako normalnego kraju zrobili swoja kolonie. O probie pozyskania broni jadrowej (2007) tez warto wspomniec, zkonczylo sie kolejnym lanie w ..sko.

  To oczywiste, ze kochasz swoich braci w Adolfie.

 185. @Wiesio:

  „Wyrobienie sobie zdania na jakiś temat, w dobie wszechogarniającej manipulacji medialnej, jest trudna.
  Trzeba sporo czytać, z różnych źródeł.”

  Rozmowa z kazdym takim Pieknym Umyslem przypomina gre w pomidor.

  – Przepraszam, ktora jest godzina?
  – Soros! To wszystko przez Sorosa!

  -???
  -Soros! Soros! I Rotszyld. Rotszyld i Soros!

  – To chyba troszke nie na temat?
  – Cyklisci! NWO! Beda na czipowac!

  – Ze jak przepraszam?
  – Soros! I Rotszyld! Trzeba zobic porzadek z cyklistami!

 186. @Wiesiek59 i jego witryna:

  „Główna idea to zbudowanie nowego społeczeństwa, które bazować będzie na uczestnictwie w zgromadzeniach i komunach ”

  Budowanie nowego spoleczenstwa brzmi jakby znajomo.

  A Wiesio zaraz bedzie potepial cyklistow za Zbrodnie Komuny. i jednoczesnie za banksteryzm.

 187. @zetus

  ” Kto miał większy wkład do nauki Newton czy Einstein”
  … to kwestia dyskusyjna. Wiadomo natomiast, ze w Polsce pelno jest rewelacji o tym, jak Einstein „ukradl” czy „dokonal plagiatu” swojej teorii, a poza tym teoria jest „falszywa”:

  „Einstein kłamał. Czy to jego żona wymyśliła teorię względności?
  ARTYKUŁ | 03.01.2017 | Autor: Paweł Stachnik
  Mileva Marić – zapomniana i niedoceniana żona Einsteina. Na pierwszym planie jej zdjęcie z 1896 roku, w tle grafika geralta z pixabay (domena publiczna).Najwybitniejszy fizyk w dziejach czy nieuczciwy naukowiec, który okradł żonę z jej dorobku? Pewne fakty wskazują na to, że Albert Einstein nie opracował teorii względności samodzielnie. ”

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/01/03/einstein-klamal-czy-to-jego-zona-wymyslila-teorie-wzglednosci/2/

  Jak na kogo sr.cie to sie nim nie podpierajcie, katoliku.

 188. RadzilowJedwabne
  22 września o godz. 20:40

  Na ogół, mam szacunek dla innego zdania.
  Ale odpuszczę sobie polemikę z kretynem.
  Tym bardziej, że on nie ma szacunku do zdania polemisty.
  Twoje obsceniczna polemiki, z językiem zaczerpniętym wprost z kloaki, wykluczają merytoryczność.
  Poszukaj podobnych sobie.

 189. @zetus1

  „A wieczorem porozmawiaj z Jahwe. ”

  Katoliku,

  ja jak na razie nie przycyndalam sie tej waszej Modliwy Wielkopiatkowej („Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże,
  który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił”), nie stroje sobie zartow z Najswietszego Sakramentu i nie wycieram sobie buzi instytucja spowiedzi.

  Ty natomiast na cudza wiare po prostu musisz nafajdac – bo juz tak masz. Urodziles sie za pozno. Nieco wczesniej – na przyklad tak w latach 1918-1920 – moglbys nozycami obcinac brody, przed wbiciem bagnetu w brzuch. Takie juz poczucie humoru.

 190. @Wiesiek59

  „kretynem”

  Ciagle nie mozesz zajarzyc, zafajdany durny smrodzie, ze jam zaczynasz bluzgac lajnem, to tylko tym samym lajnem oberwiesz w ryjo. Tyle, debilu, ze z nawiazka. Jak sie popisujesz bluzgiem, durny zafajdany prymitywie, to tylko ten bluzg do ciebie wraca.

 191. @Wiesiek59

  „kretynem … „do zdania polemisty”

  Ty, kundlu, otrzymujesz akurat tyle „szacunku” ile go, debilu, okazujesz innym.

  A teraz zapitalaj sie rozmarzyc o perskiej bombie atomowej. Ciekawe, ze w tym kontekscie to jakos paru milionow „Palestynczykow” ci nie zal. NJo chyba ze twoi perscy bracia w Adolfie wymyslili taka bombe atomowa, ze „palestynczykow” zostawia w dobrym zdrowiu.

 192. RadzilowJedwabne
  22 września o godz. 20:40

  Skunksie, zamknij się, i nie zasmradzaj blogu,
  Taki język stosuj w swoim- przyzwyczajonym do niego, środowisku.
  G…no płynące z twoich postów robi atmosferę nieznośną.
  To blog dla inteligentnych, ni prymiywów.

 193. wiesiek59
  22 września o godz. 18:54

  ” podzielam …pogląd, iż mieszkańcom Korei Północnej zrobiono pranie mózgów i wtłoczono im do głowy propagandę … Ale uważam też, że u nas (podobnie jak w całej UE, USA etc.) ludzie mają podobnie wyprane mózgi”.

  A twój mózg na jaką modłę jest wyprany, północnokoreańską, czy „podobnie jak w całej UE, USA”?

 194. RadzilowJedwabne
  22 września o godz. 0:08

  „ ambasador Polski w Berlinie, Józef Lipski proponował polskiemu rządowi zaproszenie na białowieskie polowanie Hermanna Goeringa”.

  Jak to się ma do tego, że Erhard Milch, człowiek Goeringa, Żyd z pochodzenia, był naczelnym inspektorem Luftwaffe?

  „Niech ci sie, MR dymiace kominy przysnia”.

  Idź z tym do Berlina. Snią ci się Shabra i Szatila?
  A powinny.

 195. ja bez żadnego trybu
  22 września o godz. 0:40

  Mauro Rossi, „Balcerowicz, zgrana płyta, myślałem, że już nie usłyszę”.

  To włącz TVN, nucza co tydzień, Kaszpirowski ekonomii (nawet robi się podobny).

 196. Wiesiu, masz rację, to skandal, że świat oburza się na zachowanie miłującej pokój Korei Północnej. W internecie mówi się, że Kim to dowcipniś pierwszej wody: ponoć wystrzelił w stronę Japonii pralkę „Frania”…

 197. @Mauro Rossi

  „Jak to się ma do tego, że Erhard Milch, człowiek Goeringa, Żyd z pochodzenia, był naczelnym inspektorem Luftwaffe?”

  To nie byl wprawdzie zaden „zyd z pochodzenia”, ale takie smrody chetnie sie tam u was upowszechnia. Zreszta pelno u was rewelacji, w ktorych „zydowskie pochodzenie” probuje sie przykelic calej naziolskiej czolowce.

  Za to nie brak slynnych Polakow-aryjczykow w annalach historii. Na przyklad Bach-Zelewski, mamulka ze znanej i skoligaconej polskiej rodziny. Albo najbardziej znany na swiecie Polak, do dzis nie bran pomnikow, ulic jego imienia – Feliks Dzierzynski. Mam nadziejem ze dokonania jednego i drugiego napawaja ciebie patriotyczna duma.

 198. legat o 20:11:

  co do prof. mec. Królikowskiego: exactly.

  To nie pierwszy taki „dziwny” przypadek łączenia ważnych, lecz nie całkiem zbieżnych ze sobą zadań.
  W cudownych latach rządów SLD chyba jeszcze wybitniejszy prawnik, znawca prawa karnego materialnego (także procesowego), profesor UJ, równocześnie znany i ceniony adwokat (czynni w branży wiedzą, kto), regularnie, oczywiście nie za friko, szkolił prokuratorów. Wywodząc (w znacznym uproszczeniu), że wystawianie „pustych” faktur VAT to nie takie znowu przestępstwo….

 199. @Mauro Rossi

  „Snią ci się Shabra i Szatila?”

  Tam jedna grupa Arabow (chrzescijanscy falangisci) pozarzynala druga grupe Arabow (na ogol cywilow, rodziny terrorystow z Al Fatah). Tak czy owak – jedna grupa Arabow w dosc makabryczny sposob wymordowala druga grupe Arabow.

  Kto ponosi wine za to, co sie stalo? Oczywiscie „zydzi”.

  A tak w ogole – to chyba siedzisz jednym ..skiem na dwoch stolkach. Podobno popierasz wasze obecne wladze. A wasze obecne wladze jakos utrzymuja wzorowe stosunki z Izraelem i od razu po wygraniu wyborow odpuscily sobie hejt. Podobno popierasz Pana Prezesa? Jakos nie bardzo w to wierze, bo Pan Prezes tak sie oto wyrazil:

  „Kaczyński podczas wręczenia odznaczeń im. Żabińskich: „Dzisiaj antysemityzm przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael” … „Antysemityzm, którzy dzisiaj istnieje przybiera inne formy niż kiedyś. Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael, … Ktoś powiedział o Izraelu, że jest małym państwem. Otóż, Izrael nie jest małym państwem. Ono udowodniło, że nie terytorium, ale siła ducha i determinacja świadczą o wielkości państwa. Jest państwem na swój sposób wielkim. Tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód, że nad nami jest siła wyższa, ”

  https://wpolityce.pl/polityka/358293-kaczynski-podczas-wreczenia-odznaczen-im-zabinskich-dzisiaj-antysemityzm-przejawia-sie-jako-wrogosc-wobec-panstwa-izrael

  Tyle Pan Prezes, podaje za waszym, prawicowym portalem „wPolityce”.

  A teraz zapitalaj nakrecac nienawisc poprzez obarczanie „zydow” odpowiedzialnoscia za „masakre” w „Shabra i Szatila”/”Deir Yassin”, erdolnij cos o tym, jak „zydowscy zbrodniarze” „morduja palestynskie dzieci” i koniecznie cos o „apartieidzie” i „czystkach etnicznych”.

  Jak jednoczesnie bedziesz klamal, ze popierasz PiS, Pana Prezesa, Pana Prezydenta, ministrow – to efekt komiczny bedzie wiekszy, bo w tym momencie klamiesz glupio jak Pinokio.

 200. @Mauro Rossi

  „„Niech ci sie, MR dymiace kominy przysnia”.
  Idź z tym do Berlina.”

  Szkopy juz sobie dawno odpuscily, pamietaja, jak im sie fajnie hacowalo Drezno. Nie gorzej niz w oswiecimskich piecach.

  Jak Helmuth jako jedyny z plutonu wyzyl i wrocil z Kolymy do rodzinnej Kolonii, to wiedzial, ile stopmni ponizej zera ma skala Celsjusza.

  Kumate rajschdojcze jeszcze ciagle nie pala sie do zabaw z gazem i piecem.

  Co innego folksdojczeria, oeneria i szmalcownictwo, tacy co dzialali na obrzezach Zaglady i tylko poprawiali po Adolfie. Im, skubanym to sie marzy powtorka z rozrywki.

 201. @Wiesiek59

  „Skunksie, zamknij się, i nie zasmradzaj blogu,”

  Sprobuj zajarzyc, zafajdany durny smrodzie, ze rozkazywac to ty mozesz swojej cioci.

 202. qentin T (22.01),
  prof. Modzelewki (Witold – dla jasności) twierdzi, że potężne korporacje i duże firmy delegowały do pracy w „Minfinie” swoich ludzi, którzy czuwają nad legislacją, wydawaniem rozporządzeń i interpretacji na sposób odpowiadający ich zleceniodawcom zainteresowanym „optymalizacjami podatkowymi”, czytaj – podatkowymi szalbierstwami. Jego zdaniem eliminacja tego towarzystwa jest trudna i idzie słabo.

 203. Zapitalajcie, durne smrody, urwał, gnoje, urwał, co na tym bogu smrodzicie, urwał, do Wikipedii, urwał, i sprawdźcie sobie, urwał, kim był tatuś Erharda Milcha.
  To się dowiedzie, durne, zafajdane smrody, że był, urwał, polskim, urwał, aptekarzem, któremu, urwał, durne smrody, zafajdana Wikipedia przypisuje bycie Żydem, urwał.

  Przepraszam Szanownego Pana Radzia o nieudolną próbę prowadzenia inteligentnego dyskursu w jego niepodrabialnym stylu

 204. quentin t. 22 września o godz. 19:37 No i o czym to świadczy? Złodziej złodzieja okradł i to jest powód do rozgrzeszenia? A tak w ogóle chłopie, to powiedz kto ci płaci, bo przecież normalny obserwator polskiego cyrku nie zna od tak tylu szczegółów sprawy sprzed lat.
  W ogóle ten blog obsiadło kilka osób, które nie mają chyba nic do roboty, albo to jest właśnie ich robota.
  No dobra tarantino, uznam że jesteś dobry jak „ujawnisz” nam, kto stał za Musialskim (dla mnie godnym podziwu luzakiem), który ponoć wykiwał ministra finansów na grubą kasę i gdzie podziała się forsa? Jola zawinęła do swojej fundacji na willę, co to ją CBA kupiło? A co z tą willą, nie wiesz przypadkiem?
  Poza tym nie na twój adres pisałem.
  Spadaj

 205. Lubię takich bystrzaków, jak ty, Waldek.
  Którzy przylapani na niekompetencji z rozpaczą pytają: „no kto ci płaci?!”
  Znam też pytanie, którego nie zadałeś, ale które ci chodzi po glowie: „ilu was jest?”

 206. @quentin t.
  ” Pana Radzia o nieudolną próbę prowadzeni”

  Wasza Wikipedia klamie. Znaczy lze.

  Polscy wikipedysci to w ogole sztukmistrze nie lada. Milch to „Zyd” – za to jest od ciezkiego zarabania Polakow – l.a.u.r.e.a.t.o.w nagrody Nobla:

  1907 Albert A. Michelson Physics
  1944 Isidor Isaac Rabi Physics
  1950 Tadeusz Reichstein Medicine
  1977 Andrew Schally Medicine
  1978 Menachem Begin Peace
  Isaac Bashevis Singer Literature
  1981 Roald Hoffmann Chemistry
  1992 Georges Charpak Physics
  1994 Shimon Peres Peace
  2007 Hurwicz Economics

  Sami Polacy, katoliku. Zwlaszcza Isidor Isaac Rabi, juz z nazwiska wiadomo, ze Polak. Nobel dla Piasta.

  Swoja droga – teraz widze, ze to ty bezczelnie klamiesz, ta wasza Wikipedia jest jednak cwansza i ostrozniejsza:

  „W tym czasie rodzina Milcha była poddana śledztwu Gestapo w związku z pogłoskami, iż jego ojciec jest Żydem. Göring rozwiązał problem, zmuszając matkę Milcha do podpisania oświadczenia, iż jej mąż nie jest biologicznym ojcem Erharda. Przy okazji miał się wyrazić: „O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja”. ”
  Jednym slowem – wasza Wikipedia pisze o „pogloskach” i ze „Göring” „mial sie wyrazic”. Spory dystant utrzymuje ta wasza Wikipedia od w/w rewelki.
  „Bycie Zydem” przypisujesz _ty_, _katoliku_. Wylacznie _ty

 207. @quentin t.

  Ten Polak to sie trwale zapisal w annalach historii. Jak sie powolujesz na wasza polska Wikipedie – to masz ze swojego zrodelka:

  Erich von dem Bach-Zelewski

  „Polskie pochodzenie von dem Bacha[edytuj]

  Erich Julius Eberhard von Zelewski, znany później pod nazwiskiem von dem Bach-Zelewski, wreszcie von dem Bach, urodził się w Lęborku (wówczas Lauenburg) na Pomorzu Gdańskim jako syn inspektora ubezpieczeniowego Ottona Jana von Zelewskiego (1859-1911) i jego żony Elżbiety Eweliny Szymańskiej (Schimansky). Rodzina Ericha wywodziła się ze szlachty kaszubskiej herbu własnego (Żelewski)[1]. Nie ma dowodów na to, że przyszły Gruppenführer SS znał język kaszubski lub polski, ale jest to prawdopodobne, bowiem do listopada 1914 był uczniem gimnazjów w Wejherowie, Chojnicach i Brodnicy. Dla większości uczniów tych szkół polski był językiem macierzystym, posługiwali się nim na co dzień w nieoficjalnych kontaktach.[potrzebny przypis]

  Rodzina Ottona Jana von Żelewskiego była niewątpliwie rdzennie polska – stwierdził Marek Dzięcielski, biograf von dem Bacha. Ten sam badacz wykazał, że żaden z przodków przyszłego niemieckiego generała SS i Policji nie używał przydomku „Bach”. Jeszcze w średniowieczu w Zelewie w pow. wejherowskim osiadła rodzina Bach, która później pisała się Bach Żelewski, ale późniejszy wojskowy niemiecki się z niej nie wywodził. Pochodzenie od tej rodziny przypisał sobie samowolnie, żeby zatrzeć swoje słowiańskie pochodzenie. Po raz pierwszy użył podwójnego nazwiska von dem Bach-Zelewski w 1933”

  Znaczy na Szkopa to sie przekwalifikowal jak Adolf doszedl do wladzy. No bo pochodzenie polskie po mamie i po tacie (patrz wyzej).

 208. Radziu, widzisz, problem jest taki, że to anglojęzyczna Wikipedia mówi o tym, że stary Milch był żydowskim aptekarzem.
  Wiem, że to jakiś absurd, aby goj i katolik znał jakiś język poza polskim, ale pilnie uczę się od jakiegoś czasu, aby móc ci dorównać w erudycji.
  Urwał.

 209. @quentin t
  Anglojezyczna Wikipedia „mowi” rozne rzeczy – na przyklad, ze polscy noblisci to:
  1907 Albert A. Michelson Physics
  1944 Isidor Isaac Rabi Physics
  1950 Tadeusz Reichstein Medicine
  1977 Andrew Schally Medicine
  1978 Menachem Begin Peace
  Isaac Bashevis Singer Literature
  1981 Roald Hoffmann Chemistry
  1992 Georges Charpak Physics
  1994 Shimon Peres Peace
  2007 Hurwicz Economics

  Sami Polacy, katoliku. Zwlaszcza Isidor Isaac Rabi, juz z nazwiska wiadomo, ze Polak. Nobel dla Piasta. Ktos z tych waszych inzynierow historykow jednak przedobrzyl.
  A co do Milcha:

  „Milch is just such a case: even the Wikipedia article gets this outright wrong as it cites Brian Rigg’s ‚Hitler’s Jewish Soldiers’ on the subject. (3) Rigg does cite primary documentation, but crucially doesn’t cite the all-important Gestapo investigation into Milch’s racial origins in 1935. (4) This exonerated Milch of the rumours on the grounds that his actual father was not actually Anton Milch (who was jewish) but rather his mother’s uncle: Karl Brauer. (5)

  The evidence upon which this exoneration was based was a confession written by Milch’s mother, Klara Vetter, to her son in the autumn of 1933: where in four heart-rending pages she explained to Milch the socially unacceptable way in which he was conceived and why she (and his step-father Anton Milch as well as his biological father Karl Brauer) had kept it from him. (6)

  Klara’s family was Catholic you see and her parents desired her to marry a penniless jewish orphan in the navy called Anton Milch, but Klara really loved another man (and he also loved her): her mother’s brother Karl Brauer. Such a union was not illegal at the time (witness Adolf Hitler’s parents who were uncle and niece), but it was enough to cause exclusion (per Canon Law) from the R.o.m.a.n Catholic Church in which the Vetter family was in communion. (7)

  It was also against the wishes of Klara’s parents who forced her to marry Anton, which she consented to but with the explicit proviso (agreed with Anton) that she would not bear his children: rather she would bear the children of Karl Brauer or she would not go through with the marriage. (8) This Anton agreed to and Milch was duly conceived by Klara’s sexual activities with Karl Brauer not with Anton Milch: however to the rest of the world it would seem like Klara’s children were also Anton’s, which would in turn give them the necessary social legitimacy and prevent their true socially unacceptable origins becoming known to the world.

  In support of this state of affairs we have no only Klara Milch’s signed statement to Milch, but we also have Anton Milch’s two page confirmation to Milch from October 1933 that what his mother had written to him was in fact true. (9) This was not widely known during the Third Reich and because Milch was therefore a bastard not a jew: he could not technically be a officer in the Wehrmacht.”

  No dobra, wracajac do Polaka, ltory sie tak trwale odzcaczyl w historii, Bacha-Zelewskiego – warto wspomniec o jeszcze paru Polakach-aryjczykach. Na przyklad Feliks Dierzynski. Po dzis dzien to najbardziej znany na swiecie Polak. A stwrzona przez niego instytucja i system – przetrwaly dziesieciolecia. Chyba rozpiera cie duma?

 210. @@quentin t

  „Pół mln Polaków w Wehrmachcie. Jest książka

  Pół miliona Polaków służyło podczas II wojny światowej w Wehrmachcie, co najmniej 200 tys. z nich poległo walcząc za III Rzeszę – ocenia Ryszard Kaczmarek w książce „Polacy w Wehrmachcie”, która właśnie trafiła do księgarń.”

  Niemniej jednak niemal 90 tys sposrod w/w liczby przypomnialo sobie, jak III-cia Rzesza zaczela brac w ..sko, ze tak nprawde to sa Polakami. W ostatnich miesiacach wojny masowo dezerterowali, kazdy jeden jak przekwalifikowal sie z dojcza na Polaka – to go przyjmowali do Armii Andersa.

  Trzeba przyznac, ze mialy te twoje ziomy wyczucie chwili i lby na karku.

 211. Z Wikipedii:
  „… w getcie warszawskim służbę pełniło ok. 2500 żydowskich policjantów (komisarzem był Józef Andrzej Szeryński, a przejściowo Jakub Lejkin), w getcie łódzkim było 1200 osób, a w getcie lwowskim – 500 policjantów z Ordnungsdienstu …
  Dramatyczny wydźwięk mają relacje z przygotowania transportów do obozów zagłady, obejmujących coraz to nowe grupy mieszkańców getta.
  Funkcjonariuszami byli zwykle młodzi ochotnicy, zajmujący się utrzymaniem porządku w getcie, choć uczestniczący także w patrolach po getcie prowadzonych przez niemieckich żołnierzy oraz wartach przy wejściach do dzielnicy żydowskiej. Szczególnie negatywnie wśród mieszkańców gett odbierano udział funkcjonariuszy w pacyfikacji dzielnicy oraz ich pomoc w organizacji wywozu ludzi do obozów zagłady.

 212. @legat

  „Z Wikipedii:
  „… w getcie warszawskim służbę pełniło ok. 2500 żydowskich policjantów (komisarzem był Józef Andrzej Szeryński, a przejściowo Jakub Lejkin), w getcie łódzkim było 1200 osób, a w getcie lwowskim – 500 policjantów z Ordnungsdienstu …”

  Zupelnie nie z Wikipedii, w ktorej to Wikipedii kazdy moze napajdac wszystko:

  ” Zeznanie oskarżonego Zygmunta Wiśniewskiego
  SAK 229, s. 13-14.
  (..)
  Przyznaję się do tego, że brałem udział w morderstwie żydów między wsią Wysokie Małe a Wysokie Średnie gm. Jurkowie pow. Sandomierz. (…)

  Jak mi Domagała Kazimierz oświadczył zabrakło amunicji do zastrzelenia tych troje żydów. Więc Domagała kazał mnie i Sosnowskiemu iść po powrozy celem powieszenia tychże troje żydów i obydwóch poszliśmy po powrozy do gospodarstwa we wsi Wysokie Małe nazwiska nie znam. Po przyniesieniu powrozów wzięliśmy tych troje żydów prowadząc ich w stronę Wysokie Średnie.Po doprowadzeniu ich do rowu nad którym rosną wierzby zatrzymaliśmy się. W tym czasie Sosnowski Franciszek wziął kołka którym dwa razy uderzył tą starszą żydówkę raz w kark a drugi raz w plecy na wskutek czego upadła na ziemię zamroczona leżąc około godziny jeszcze. Gdy zobaczyła jej córka upadła na kolana przed Sosnowskim Franciszkiem prosząc go żeby nie bił jej matki kołkiem i nie znęcał się tylko zabił z broni mówiąc: „Jaki piekny ten światja jestem młoda i ja chcę żyć”.

  Na te słowa Sosnowski mówi ja ci dam żyć i on ją w tym czasie złapał za rękę pociągając za sobą,ona w tym czasie zawołała daruj mi życie!a on mówi dzisiaj musi się z tobą skończyć! to żydówka prosząc się mówi co pan będzie chciał to ja panu dam a pan daruj mi życie.
  W tym czasie Sosnowski przewrócił ja, ściągnął z niej sukienkę całkowicie pozostawiając ją jedynie w koszuli i zaczął ją gwałcić.Żydówka ta nie broniła się mu w toku gwałcenia ponieważ liczyła, że tym ocali sobie życie.
  Po zgwałceniu przyprowadził ją do drzewa to jest do tej wierzby gdzie byliśmy wszyscy i zarzucił powróz na drzewo, ja podniosłem za nogi gdyż pętlica nie sięgała, a Sosnowski w tym momencie założył pętlicę ja puściłem i ona zawisła nie dostając nogami do ziemi i w ten sposób po upływie około 1,5 godziny od chwili powieszenia zakończyła życie.

  Ja po zastrzelonej Żydówce od Domagały dostałem krótkie palto ”

  Uczciwie trzeba przyznac, ze mieliscie swoje piec minut. Oprocz chwili dobrej zabawy – jeszcze palto…

  Ale co bylo, nie wroci, katoliku.

 213. A ilu katolików poległo za III Rzeszę i czekają na uznanie przez IPN za tzw.wyklętych i wyniesienia na ołtarze przez KK.Wszak zabijanie komunistów prowadzi do zbawienia.Tak sobie myślę,że katolik pinochet zostanie królem IV RP walczącej bo zrzucał komunistów z samolotu do morza.Z braku areny i lwów.

 214. Dlaczego pisowcy i inni siedzą w cywilnych szmatach w Sejmie zamiast promować strojami ludowymi suwerena.Likwidując durny podział na lewicę i prawicę. Mogą być nawet peleryny ala Kaczyński bo plucie z mównicy to norma. Tak sobie myślę o ludowości żeby przykryć ten sejmowy bajzel.

 215. Pan Daniel Passent, pozdrowienia z blogu.

  RadzilowJedwabne
  22 września o godz. 22:12

  @Wiesiek59

  „Skunksie, zamknij się, i nie zasmradzaj blogu,”

  Sprobuj zajarzyc, zafajdany durny smrodzie, ze rozkazywac to ty mozesz swojej cioci.

 216. „Zagrać stara ( wielokrotnie uzywana – olb.) gumę do żucia nie jest łatwo. Brawo Andrzej Seweryn! ”
  „Skunksie, zamknij się,” Mialem jakis czas temu jednego ” znajomego” ktory czasem , po cieplym deszczu przechadzal sie po jego zdaniem swoim b.y. udajac , ze mnie tam nie ma. Robilem to samo i nigdy nie zostalem zle potraktowany. Walczyc z mother nature to trzeba byc conajmniej stuknietym , a skunksow ci u nas dostatek

 217. @piez
  23 września, g.9:39
  Czy Ty rozumiesz „strategię” blogową red. Passenta?
  Dlaczego nic go nie rusza?! Dlaczego daje przyzwolenie chamstwu i wariactwu, które zdominowało blog.
  Może chce sobie zapewnić frekwencję uczestników, bo przecież nie poszerza w ten sposób pola do nawet ostrej, ale jednak dyskusji NA TEMAT przez niego wywołany kolejnym wpisem, czy choćby OBOK tematu, ale z jakimś sensem.
  Niezmiennie kilka osób zawłaszcza i zawęża tym samym „powierzchnię” przypadająca na en passant, co sprawia, że odeszli z tego blogu współtworzący go od lat, a i nowych nie przybywa.

 218. Zamieszczamy serię zdjęć zrobionych przez NASA, które wzbudzają co najmniej niepokój. Obrazy te mogą stanowić dowód na prowadzenie globalnej inżynierii klimatycznej, zwanej geoinżynierią. Fotografie ukazują pasma chemtrails systematycznie uwalniane do atmosfery z samolotów odrzutowych, proces ten nazywany jest również SRM.
  https://wolnemedia.net/zdjecia-nasa-udowadniaja-inzynierie-klimatyczna/
  =========

  Ciekawe zdjęcia…..

 219. Wczoraj poczułem w głowie transmisję mikrofal i myśli moje się układały pasmowo. Nie wiadomo skąd, jak i dlaczego.

  Dzisiaj przeczytałem wyjaśnienie dane linkiem przez Wieśka. Bardzo pasuje do okoliczności w jakich wczoraj zostałem zaatakowany i obezwładniony. Zrazu pomyślałem sobie, ze to HAARP (wyjaśnienie Pieza podawane na EP).

  Jednak przypomniałem sobie, że w tym czasie, gdy dostałem zawirowań, to słyszałem daleki odgłos samolotu odrzutowego. Zrzucał pewnie chemitrails. To się zgadza z linkiem podanym przez Wieśka. To od tego mię porąbało, a nie od tej butelki z napisem – whisky, oryginalna szkocka (po polsku).

  Dlaczego odpowiednie władze nie zajmą się tym? Wiesiek wie, co linkuje. Nawet jak to jest zabobon, to metodą smoleńskich naukowców analizując sprawę linku wieśkowego nie można wykluczyć, że jest to prawda.
  Pzdr, TJ

 220. tejot
  23 września o godz. 15:05

  Jeżeli te zdjęcia pochodzą z NASA, to widzimy to, co widzimy.
  Jeżeli to fotomontaż, to bardzo efektowny….

  Jakie władze miałyby się tym zająć?
  Nasze?
  Inżynierię klimatyczną stosuje tylko kilka państw na świecie.
  I należą one do tych nie z naszej ligi.
  Więc, pisz na Berdyczów…..

 221. @mag

  „chamstwu i wariactwu”

  Szanowna interlokutorko,

  bez zdziwienia zauwazam, ze peany na czesc Korei Polnocnej, obelgi pod adresem politykow sprzed Dobrej Zmiany, oskarzanie zasluzonych osob o agenturalnosc, wulgane pomowienia pod adresem blogowiczow, jesli ktorys cokolwiek zakwestionuje – to jakos absolutnie tobie nie przeszkadza. Nie wzbudzaja twojej niecheci nawet najbardziej fantastyczne urojenia dotyczace Zbrodni Smolenskiej, oskarzenia poprzedniego prezydenta o sprawstwo kierownicze, okreslanie eks-premiera mianem „ryzy palant” – to jest najwyrazniej comme il faut i jakos twojej krytyki nie wyzwala.

  Nie przeszkadzaja ci jakos nawet najbardziej pozbawione sensu brednie – ze za przyklad wezme wpis twojego internetowego kolegi Piez’a:

  „1 sierpnia o godz. 19:16

  „Amerykańskie wydanie książki Udo Ulfkotte o dziennikarzach szpiegach zostało przez CIA wycofane ze sprzedaży. W drugim obiegu książka kosztuje 1309 dolarów. ”
  (a naprawde do kupienia za 20 euro jako ebook).

  Oburzenie i rumience sprawiedliwego gniewu na nadobnym liczku – to sie pojawia dopiero wtedy, kiedy ktos sie odwazy zakwestionowac rewelacje twoich internetowych przyjaciol.

  Generalnie – to pomyje na Polske wylewaja spece od tytulowania eks-premiera „ryzy palant” czy „ryzy ..j”, oskarzania eks-prezydenta o pospolite, kryminalne przestepstwa (kradziez „Gesiarki”) czy o wspoludzial w spisku, skutkiem ktorego sracilo zycie niemal sto osob, skrajna pogarda i nienawisc w odniesieniu do takich Polakow, ktorzy moga sie pochwalic autentycznymi dokonaniami (np pod adresem pilota-weterana, 25 tysiecy godzin nalotu). Tyle, ze tego nie podejmuje sie wyjasnic ani przekazac.

  Poniewaz mowa o wlasciwych (i niewlasciwych) manierach – to chyba przyklad idzie z gory? Z samej gory? Cytuje:

  ” Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich … Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami ”

  laczac wyrazy –

 222. Spekulacji wokół ćwiczeń „Zapad 2017″ było sporo. Głównie, że to zagrożenie dla sąsiadów. Litwini złożyli nawet zażalenie do ONZ. Ale wszystkie przestrogi minęły się z rzeczywistością! Okazało się, że zagrożeniem dla sąsiadów ze Wschodu jest właśnie „Dragon2017″. Macierewicz przyznał, że w ćwiczeniach weźmie udział 120 tysięcy żołnierzy, a nie 17 tysięcy, jak to wcześniej zapowiedział. Przy czym część tych żołnierzy zostanie w Polsce, co zmieni układ sił na wschodniej flance NATO. Jest to wyzwanie pod adresem Rosji. Więc, jak mogą zareagować ci, przeciw którym te ćwiczenia są prowadzone?
  Mamy do czynienia cały czas z potęgowaniem atmosfery wojennej na całej wschodniej granicy Paktu Północnoatlantyckiego i zachodniej granicy Rosji i Białorusi. Te ogromne masy wojska, przybywające do Polski, to w jakimś sensie element nieustającej propagandy wojennej. Propagandy, która bardzo łatwo może zamienić się w rzeczywistość, potencjalnie tragiczną dla Polski. Mamy do czynienia z pokryciem faktu, że sama armia polska nie jest odpowiednio wyposażona.
  http://jeznach.neon24.pl/post/140293,jestesmy-tylko-lontem
  ============

  Przecież manewry NATO są zawsze pokojowe, ONI są zawsze agresywni.
  A nawet jeżeli nie są, to od czego dziennikarskie najmimordy?

 223. @tejot

  „Dlaczego odpowiednie władze nie zajmą się tym?”

  Jak to dlaczego: Wladze tez zblatowane przez NWO, miejmy nadzieje, ze Pan Minister Sprawiedliwosci zajmie sie kwestia jak nalezy i podejmie odpowiednie czynnosci. Chyba rozumiesz, @tejot, ze to wraza robota Rotszylda, ktory z pomoca Szechtera i Sorosa zmusil NASA do pracy nad drastycznym zmniejszeniem ludnosci planety poprzez rozregulowanie klimatu.

  Na razie jestesmy w fazie prob, huragany niszcza wybrzeza Ameryki – ale tak naprawde mialy zniszczyc Kube i Wenezuele, tylko nie do konca wypalilo. Oczywiscie kolejne wywolane przez NASA i oplacone przez Sorosa z Rotszyldem fale tsunami beda niszczyc nie tylko kraje postepowe i pokojowe, jak Kuba – ale i domki i osiedla klasy sredniej w USA. Potem kolej na Europe.

  Docelowo przezyja tylko banksterzy tudziez rozmaite Rappaporty i Cukierbergi, jako ze dysponuja rozbudowana siecia podziemnych schronow. Nawet nie wiesz, tejot, ze shcrony polaczone sa tranatlantycka, podziemna kolejka typy Hyperloop. Kiedy na powierzchni ziemi fale tsunami beda niszczyly kolejne miasta – w glebokich, podziemnych schronach Soros z Rotszyldem i Cukierbergiem otworza szampana. A potem nakaza hostessom-cheerleaderkom odtanczenie hory z radosci.

  Za dobra wierszowke podejmuje sie sporzadzenia powiesci w odcinkach. Za jeszcze lepsza – scenariusza do serialu telewizyjnego.

 224. @tejot

  Nieoceniony @Wiesiek59 przegapil jakze wazny artykul ze swojej ulubionej witryny:

  „Internet rzeczy” przenosi nas wprost do średniowiecza

  „szpieg odkurzacz … inteligentny odkurzacz firmy Roomba już od 2015 roku tworzy mapy domów użytkowników – .. Przedsiębiorstwo Deere & Company już teraz oznajmiło rolnikom, że tak na prawdę nie są właścicielami zakupionych przez nich traktorów więc nie mogą np. reperować maszyny w niezależnym serwisie. Swoją drogą to czarna komedia w której ludzie zbierają plony żywności należącej do Monsanto, maszynami, których tak na prawdę nie są właścicielami.”

  Czarna rozpacz – aczkolwiek na dluzsza mete to i tak nie bedzie mialo znaczenia, wszystkich (z wyjatkiem banksterow, patrz wyzej) zaleja fale tsunami.

 225. @Wiesiek59

  … tym razem trafil w dziesiatke. Bez ironii:

  „Te ogromne masy wojska, przybywające do Polski, to w jakimś sensie element nieustającej propagandy wojennej. Propagandy, która bardzo łatwo może zamienić się w rzeczywistość, potencjalnie tragiczną dla Polski. ”

  Co racja, to racja.

  A teraz krociutkie pytanie: Czy te ogromne masy wojska pojawily sie ltatego, ze

  a – Soros zadzwonil do Rotszylda
  b – Rotszyld zadzwonil do Szechtera
  c – na zaproszenie polskich wladz, wylonionych w uczciwych wyborach
  d – na skutek machinacji Tjnego Swiatowego Rzadu
  e – na skutek zbrodniczego spisku uknutego przez cyklistow, encyklopedystow oraz filatelistow.

  Za prawidlowe rozwiazanie nagroda w postaci nowiutkiego, trzydolarowego banknotu.

 226. RadzilowJedwabne
  23 września o godz. 15:54

  Możliwości zbierania danych przez urządzenia elektroniczne są nieograniczone. Kwestią problematyczną jest jedynie obróbka danych zebranych w ten sposób.

  Mnie ciekawi inna kwestia.
  Co z funkcjonowaniem krajów rozwiniętych będzie, w przypadku silnego impulsu elektromagnetycznego….
  Parę megaton w stratosferze wyłączy wszystko, lodówki też…

  Wojna to biznes.
  Liczni giną nieliczni zarabiają.
  Nawet urojone zagrożenia napędzają koniunkturę- co widać ostatnio doskonale.
  Więc czy to istotne jakie gremium pozarządowe wydało decyzję?
  I zmotywowało odpowiednio polityków?
  Może być Rockefeller&co?

 227. @Wiesiek59

  „Mnie ciekawi inna kwestia.
  Co z funkcjonowaniem krajów rozwiniętych będzie, w przypadku silnego impulsu elektromagnetycznego….
  Parę megaton w stratosferze wyłączy wszystko, lodówki też…”

  To nie do konca tak, istnieja uklady scalone, ktore wytrzymuja takie pulsy. Juz podczas zimnej wojny obie strony konfliktu produkowaly elektronike bazujaca na technologii SoS (Silicon on Saphire). Nie musze chyba tlumaczyc, ze kryjace sie w glebokich, podziemnych bunkrach-Hiltonach kierownictwo Rzadu Swiatowego jest naszykowane na kataklizm, ktory sam zamierza wywolac. Zwykla klatka Faraday’a stanowi nienajgorsze zabezpieczenie. Luksusowe schrony, zawierajace zapasy kawioru, jesiotra, wegorza, bazanta, szampana i Chivasa na lata cale – sa oczywiscie galwanicznie izolowane od reszty swiata. Przezyja banksterzy, sluzba domowa, hostessy-odaliski i oczywiscie tacy jak ja (ktos musi systemy i gadzety dla NWO sporzadzac i konserwowac).

  Reszta swiata znajdzie sie pod panowaniem robotow-odkurzaczy i podlaczonych do sieci lodowek. Jak Tajny Wladca Swiata wyda rozkaz – to inteligentny robot-odkurzacz zapedzi pana domu do kuchni, kopiac pradem. W kuchni pan domu zostanie rozebrany na czesci przez sluchajacego rozkazow z IoT robota kuchennego. To, co zostanie, przepusci robot kuchenny przez maszynke do miesa. Zafoliowane paczki ze szczatkami przewiezie bobot-kosiarka na trawnik celem zakopania w ogrodku.

  Za dobra wierszowke podejmuje sie sporzadzenia powiesci w odcinkach. Za jeszcze lepsza – scenariusza do serialu telewizyjnego.

 228. @Wiesiek59

  „Wojna to biznes.”

  Hmm..

  Dziwnym trafem nie tylko wojna, ale otwate plany ludobojstwa jakos ci nie przeszkadzaja, pod warunkiem ze atomem groza tacy, ktoryh lubisz. A oberwac maja tacy, ktorych nie lubisz. Ciekawe, ze nawet ci nie przeszkadza, ze przy takim obrocie spraw z tzw „Palestynczykow” by wiele nie zostalo. A tak ponoc jestes czuly na ich krzywde…

 229. RadzilowJedwabne
  23 września o godz. 16:59

  Ludobójstwo jest wpisane w kod genetyczny.
  I oczywiście, w mechanikę zdobywania władzy.
  Pan Machiavelli dość dokładnie to opisał.
  Wizje artystyczne Szekspira, też doskonale odzwierciedlają RZECZYWISTOŚĆ.
  Myślisz, że coś się zmieniło w naturze ludzkiej od ich czasów?
  Poza środkami technicznymi pozbywania się opornych?

  Czy to maczeta, czy napalm, skutek jest ten sam.
  Różne są jedynie koszty zastosowania narzędzia i kwalifikacje operatorów, zmotywowanych przez media, polityków i kapłanów.
  Likwidować w imię miłości bliźniego, jako naród wybrany, dla dobra demokracji, racji stanu, co za różnica dla delikwentów?

  W przypadku wojny, szanse na przeżycie mają w pierwszym rzędzie politycy, wojsko, i grupy zorganizowane.
  Przeciętny cywil ma mikre szanse.
  Szczególnie w wysoko zorganizowanych, wyspecjalizowanych społeczeństwach.

  Jeżeli padnie fotowoltanika, falowody, elektronika cywilna, nowoczesny transport oparty na komputerowym sterowaniu, obrabiarki numeryczne, chłodnie, załamie się dystrybucja towarów, padną łańcuchy dostaw i kooperacji. Nawet dostawy wody będą niemożliwe.
  Przeżyją społeczeństwa rolnicze i nomadzi…..

 230. Co do powieści…
  W latach 80′ wydano ich mnóstwo, na ten właśnie temat.
  Hermetycznie zamknięte bunkry pod władzą lokalnych kacyków, wcale nie chciały wypuścić ludzi na powierzchnię.
  Bo mogłyby te tłumy utracić sterowność, a kacyk WŁADZĘ.
  Sympatyczniejszy opis masz w „Seksmisji”.
  Niekoniecznie odaliski…..
  Popęd seksualny można przekierować, na przykład w pęd do władzy.
  I strach się bać, co wyniknęłoby z takiej możliwości…..

 231. O źródłach powstawania idei ekonomicznych i współczesnej matematyzacji ekonomii z Jędrzejem Malko rozmawia Jan Chudzyński.
  Jan Chudzyński: Chciałbym porozmawiać z tobą o tym, jak ekonomia i ekonomiści widzą świat. Zaczynając od A. Smitha.

  Jędrzej Malko: Zacznijmy od tego, że nie ma jednej ekonomii. Szkół myślenia o gospodarce jest wiele, i różnią się od siebie diametralnie. Natomiast można powiedzieć, że zarówno w przeszłości, jak i dziś, w debacie dominują te szkoły, które nie starają się zrozumieć świata, tylko na niego wpłynąć. Ekonomiści kreują wyobrażone światy zaludnione przez modele i metafory często po to, by uzasadnić jakąś politykę.

  Zauważmy przy tym, że Adam Smith żadnym ojcem ekonomii nie był. To duża strata, że wrabiamy Smitha w ojcostwo i zapominamy o tym, co się działo wcześniej. Przed nim także zastanawiano się, jak działa gospodarka i co robić, aby działała sprawniej. Już u Ksenofonta, ucznia Sokratesa, znajdziemy rozważania nad tym, jak poradzić sobie z ateńskim deficytem.
  http://zielonewiadomosci.pl/tematy/ekonomia/ekonomia-jest-polityczna/
  ==========

  Czyli, wszystko już było….

 232. TP: Prawicowa blogerka i publicystka Kataryna powiedziała mi, że napisałem najlepszą książkę o III RP, jaka kiedykolwiek powstała. O korupcji, nieprzejrzystości, bezkarności i zdradzie. Problem jest taki, że wybrałem niewłaściwego bohatera. Gdybym taką książkę napisał o Tusku, to prawica nosiłaby mnie na rękach. Ale nie ma na prawicy gotowości do tego, by się przyznać, że to w ich środowisku, przy Macierewiczu, mieści się jedna z najbardziej zgniłych części układu. Zdaniem Kataryny prawica nie może tej książki poprzeć w żaden sposób – przynajmniej dopóki nie nabierze odwagi, by się rozstać z Macierewiczem. Kataryna sądzi również, że chociaż moja książka jest korzystna dla przedstawicieli poprzedniego rządu, to dla wielu z nich jest też niewygodna. Wiele osób było w rozmaitych układach. I teraz, kiedy pojawiają się dziennikarze, którzy tak dokładnie grzebią, to istnieje obawa, że nie zatrzymają się na Macierewiczu, że zaczną zajmować się jakimiś brzydkimi sprawami w innych obozach… Konrad Schuller – dziennikarz „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, z którym zaprzyjaźniłem się, gdy zaczął przyjeżdżać do Polski, by prowadzić swoje własne śledztwo w sprawie rosyjskich powiązań Macierewicza – powiedział mi kiedyś, że Rosjanie podrzucają swoje jajka do wszystkich gniazd. I w momencie, w którym ja zaczynam grzebać przy jednym z takich „gniazd” i wyciągać jedno zgniłe jajo na wierzch, to jajka w innych gniazdach też czują się zaniepokojone. Może próbują jakoś sabotować moją działalność?
  http://zielonewiadomosci.pl/publikacje/debaty-wywiady/najlepsza-ksiazka-o-iii-rp/
  =========

  ??????????

 233. Czym, biorąc pod uwagę uwarunkowania polityczne i gospodarcze, jest bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne Europy w XXI wieku?

  Zielony europoseł Philippe Lamberts wraz z redaktorem naczelnym magazynu Alternatives Économiques, Guillaumem Duvalem, tłumaczą przyczyny rosnącego poczucia braku stabilności zatrudnienia, odczuwanego pomimo bezprecedensowego poziomu zamożności na kontynencie.
  http://zielonewiadomosci.pl/publikacje/debaty-wywiady/zawodny-system-niebezpieczenstwo-spoleczne-i-ekonomiczne-w-europie/
  =======

  Do refleksji…..

 234. @mag Ja glownie zagladam na ten blog, w poszukiwaniu wpisu @duende. Niestety wpisuje sie srednio raz na wiele tygodni, a ja sie wtedy zasmiewam podziwiajac celnosc nakluc i zdrowe podejscie.
  Swiat jest pelen wariatow, ludzi niedobrych, nawiedzionych, msciwych, sprzedawczykow, chamow i tacy, poza nielicznymi wyjatkami, zasiedlili to forum. Niektorzy maja kilka z tych przymiotow w jednym ciele. Jak slusznie zauwazylas, przepedzili oni stad wielu wartosciowych forumowiczow. To trwa juz lata!! Wolno im tu pisac, trudno. Zastanawia mnie jedynie polityka redaktora. Albo nie czyta tego co tu sie dzieje, bo nie ma „juz zdrowia”, albo mu to nie przeszkadza, czy nawet odpowiada. Nie tylko jesli chodzi o tresc, ale i forme. Widze, ze Ty tez martwisz sie o redaktora, cos jest nie tak.

 235. wiesiek59,19:27
  Bardzo ciekawy wywiad na temat ekonomii w ,,Zielonych Wiadomosciach”.
  Amerykanski krytyk kapitalizmu, profesor ekonomii wyksztalcony na Harvardzie, Stanfordzie i Yale, Richard Wolff powtarza czesto w swoich wykladach prezentowanych pozniej na youtube, ze zaden z tych ” wolnych” uniwersytetow nigdy nie wymagal od studentow zapoznawania sie z krytyka kapitalizmu w tekstach Karola Marksa.
  W czasach realnego socjalizmu studenci Wyzszych Szkol Plastycznych byli zobowiazani do przeczytania Biblii.
  Gdzie wiecej wolnosci ?
  Wywiad Zielonych Wiadomosci opisuje przesladowania dysydentow.
  ,,Kilka tygodni przed ukończeniem „O bogactwie narodów” policja przechwyciła jego rękopis. Podobno tylko cudem ocalał z rąk cenzorów. Ludzie mieli świadomość, że Smith uderza w interesy klas uprzywilejowanych. Zanim więc jego myśl została wykastrowana z emancypacyjnego potencjału i wciągnięta na sztandary brytyjskiego kolonializmu, Smith był uważany za przyjaciela biedoty.”
  Inny popularny profesor ekonomii Michael Hudson ( University of Kansas jest jak KUL za czasow realnego socjalizmu ) twierdzi, ze upadek Imperium Rzymskiego byl rezultatem przejecia gospodarki przez system bankowy i podobnego wyjalowienia ekonomii jakie ma obecnie miejsce w swiecie zachodnim.

 236. folwarkPn
  23 września o godz. 20:21

  Ekonomia jest podobna do medycyny.
  Skuteczna jest jedynie INDYWIDUALNA terapia.
  Tymczasem, usiłuje się ze sztuki zrobić naukę, i to na dodatek powszechną, uniwersalną.

  Te powszechne receptury zabiły już niejedną krajową ekonomię.

  Rysuje się ciekawa sytuacja na rynkach finansowych.
  Podwyżka stóp procentowych FED zaowocuje wzrostem kosztów obsługi kredytów krajów rozwijających się.
  Cykliczne strzyżenie owieczek- w planie.
  Po raz kolejny zresztą.

  A artykuły w zielonych wiadomościach na wysokim poziomie- trzeba przyznać.
  Kulturalne, wielowątkowe, nadające się do dyskusji.

 237. @Wiesiek59

  „A artykuły w zielonych wiadomościach na wysokim poziomie- trzeba przyznać.
  Kulturalne, wielowątkowe, nadające się do dyskusji.”

  Przeciekawe te artykuly. I szalenie wartosciowe. Na przyklad:

  „UPADEK GOSPODARKI PRZEMYSŁOWEJ: SYMPTOMY, PRZYCZYNY I SKUTKI … Gospodarcze objawy przekroczenia nośności środowiska naturalnego odbiegają od naszych oczekiwań. Z jednej strony młodym ludziom jest coraz trudniej zdobyć odpowiednie dochody i założyć własną rodzinę. Z drugiej – bogactwo w coraz większym stopniu koncentruje się w rękach stosunkowo wąskiej grupy osób.”

  To jest powiazane ze zjawiskami kosmicznymi. To po prostu kosmiczny odlot. Juz nie do Krainy Deszczowcow tylko gdzies na jakas odlegla galaktyke.

  Ta, gospodarka przemyslowa rzeczywiscie „upada”. Na twarz. Zwlaszcza jak sie wezmie pod uwage, ze przecietna rodzina na ogol ma dwa auta. I ze dzisiejsze auta to mastodonty w porownaniu z tymi z lat 50-tych czy 60-tych. W rodzinie na ogol juz kazdy dzieciak ma swojego laptopa i smartfona. Od paru dziesiatkow lat kazdego stac na urlop pod palmami w lecie – bo jumbojety i potem takze Airbusy. Ekspress Shinkansen (220 km/h) chyba juz kursuje od trzydziestu paru lat, jeszcze sie ani razu nie spoznil. Pojawienie sie aut elektrycznych w koncu wyrwalo zeby naftowym potentatom. Nigdy w historii nie bylo ani tak dlugiego okresu bez wojen – ani tak wysokiego standardu zucia dla szerokiego ogolu.

 238. @Wiesiek59

  „Te powszechne receptury zabiły już niejedną krajową ekonomię.”

  Dlatego taka nedza i kryzys w USA. A takze w Skandynawii, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii, w krajach Beneluxu.

  Najgorsza bieda w Korei Poludniowej. Ci z Polnocnej musieli sie odgrodzic murem i plotem, zgromadzic pelno artylerii – bo inaczej nie daliby rady przyjac wszystkich uciekinierow z Poludnia. Ktorzy, jak wiadomo, usiluja uciekac przed nedza i glodem z Poludnia na bogata Polnoc.

 239. Jedwabnik, 21:40
  ,,Nigdy w historii nie bylo ani tak dlugiego okresu bez wojen …”
  Lichwiarze nowojorscy prowadza wojne w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Jemenie, Somalii, Sudanie, na Ukrainie i sa w stanie wojny z Korea Polnocna od 67 lat.
  Panskie trolle aparatu propagandy polakozerczej powinny wiecej czytac.
  Spoleczenstwa zachodnie placa co roku coraz wyzsze procenty od zaciaganych dlugow, bo na zycie nie da sie zarobic.
  Wystarczy spojrzec na usa ( dlugi panstwowe, przedsiebiorcow i osob prywatnych sa najwieksze na swiecie ) albo kolonii pl, gdzie sam dlug zagraniczny wynosi 300 miliardow dolarow – dziesiec razy wiecej niz za Gierka, ale wtedy ludzie mieli prace, mieszkania, kulture, opieke zdrowatna i swietne szkolnictwo.
  Na marginesie- ilu Was pracuje na nocna zmiane ?

 240. folwarkPn

  „Lichwiarze nowojorscy prowadza wojne w Afganistanie, Iraku,”

  Katoliku,

  akurat w napasci na Afganistan to z piesnia na ustach udzial wziely twoje ziomy.

  A w napasci na Irak to tez wziely udzial twoje ziomy. I tez z piesnia na ustach. I liczyly, ze cos z rabun.. sorry, z pozyskiwania mienia skapnie z panskiego stolu. Jakies zloza ropy naftowej czy cos. I zachwycaly sie, ze maja swoja strefe okupacyjna w Iraku.

  Jak sie chcesz czepiac – to na poczatek swoich ziomow sie czep. Jeden z nich, jakis strzelec wyborowy, to na lamach tej waszej „Polityki” sie przechwalal, ze _zlikwidowal_ 68-u „terrorystow”. Kto to taki terrorysta w tym kontekscie? To ktos, kto nie rozumie, ze twoje ziomy przylecialy wyzwalac Irak od Arabow.

  „bo na zycie nie da sie zarobic.”

  Jak jestes len i leser – to nei da sie zarobic. I siedzi taki len i leser na socjalu i hejtoli na kraj, ktory takiego artyste przyjal i naiwnie dal mu azyl i pobyt.

  A normalni ludzie kapia sie w dobrobycie.

  A twoja, przpraszam za wulgaryzm, _wiedza_ o „usa” dorownuje twojej znajomosci gospodarki i jej mechanizmow. To znaczy – wyraza sie liczba ujemna.

  Ciekawe skad innad, ze Polacy tak masowo przenosza sie do zlych i niedobrych krajow Zachodu, milionami sie przenosza – i jednoczesnie hejtuja, jekie te kraje zle i niedobre.

 241. @folwak

  „pracuje”

  Katoliku,

  nie uzywaj slow i pojec, ktorych znaczenia w ogole nie rozumiesz.

 242. @folwark

  „swietne szkolnictwo.”

  Fenomenalne. Wtedy twoj kraj slynal na swiatowych rynkach ze swoich pasazerskich odrzutowcow. Przodowal takze w dziedzinie komputerow. I wtedy zacofane, kapitalistyczne przedsiebiorstwo „Fiat” kupilo u Polakow licencje na auto Fiat 126.

 243. Natomiast mnie osobiście nic na blogu nie przeszkadza. Czy poszukuję @duende? Hm, nikogo ani nieczego nie poszukuję. Naczelne zalety zaglądaniu tu są dwie. Pierwsza, że szybko – po przeczytaniu wiodącego wpisu Pana Redaktora Passenta – dowiaduję się co piszczy w głowach ludzkich, a nawet co skrzeczy. Druga, że jak już się w tym zorientuję, to mogę pominąć całą resztę. Nie muszę chyba uzasadniać, dlaczego mnie nie interesują czyjeś ugruntowane przekonania, że kapitalizm zdycha i socjalizm/autorytaryzm jest najlepszą dźwignią cywilizacji. Ani czyjeś święte rozpisywanie o tym, że Polacy muszą przez następne n pokoleń się kajać za Zagładę, za szmalcowników, za Jedwabne, za kominy, za stodoły, za politykę Izraela … na tym właśnie blogu. Ale co ja mogę? … przewijać.

  Dodad jeszcze trzecią zaletę, raczej moją niż bloga, że ja osobiście na nic nie liczę od bloga, niczego od blogistek i blogistów nie oczekuję, nawet w zamian. Czerpię to co mi potrzeba z innych źródeł. Czy poszukuję @duende, @tejota … – dwa reprezentatywne nicki chyba wystarczą? Sam sobie nie potrafię odpowiedzieć. Nie.

 244. Jedwabnik, 22:29
  Mielismy takie same wspaniale jumbojety i samochody , co Belgia i Holandia.
  A Polacy tak samo uciekaja z kraju, jak kiedys Cyganie z Niemiec po 1933 roku.

 245. @folwarkPn

  „Mielismy takie same wspaniale jumbojety i samochody , co Belgia i Holandia.”

  Chyba cie pogielo. Oczywiscie nie slyszales o samochodach i ciezarowkach DAF, o znakomitym jak na owe czasy holenderskim wynalazku – bezstopniowej, automatycznej skryni biegow Variomatic. Firme DAF w calosci wykupil w koncu koncern Volvo. Jeszcze przez cale lata budowano holenderskie, a potem „mieszane” samochody juz podmarka Volvo.

  Najwyrazniej nie slyszales tez o holenderskich samolotach – bo i skad?

  „W 1958 roku wprowadzono na rynek nowy samolot Fokker F27 Friendship (z ang. „przyjaźń”), który był najlepiej na świecie sprzedającym się samolotem pasażerskim o napędzie turbośmigłowym zbudowanym w liczbie prawie 800 egzemplarzy w latach 1958–1986.”

  „Fokker F28 Fellowship — short range jet airliner designed and built by Dutch aircraft manufacturer Fokker.– Produced 1967–1987 Number built 241″

  O holenderskiej elektronice, o holenderskim sprzecie medycznym tez pewnie nie slyszales – bo i skad?

  Nie mieliscie, katoliku, takich same wspaniale jumbojetow i samochodow , co Belgia i Holandia.” Mieliscie strefe bezmiesna w Europie, nagie haki, dwadziescia lat oczekiwania na telefon i kolejki po papier toaletowy. Jak wygladalo budownictwo, uwiecznil swietnie Bareja w swoich filmach. Na cala Europe slynely natomiast arabeski.

  Za to samoocena byla wowczas – podobnie jak dzisiaj – wyzsza niz Himalaje.

 246. @folwarkPn

  „DAF Trucks NV (DAF) – holenderski producent samochodów ciężarowych z siedzibą w Eindhoven.”

  Obawiiam sie ze samochody ciezarowe to lepszy eksportowy hit niz durny hejt i bezzebna nienawisc.

 247. W onecie jest wywiad z L. Millerem. Na wstępie b. premier omawia przyczyny tego, że im gorzej PiS rządzi tym lepiej mu się powodzi w sondażowych słupkach. Dwie są: po pierwsze socjalne transfery, po drugie nacjonalne wzmożenie, tzw. patriotyzm w popularnym wydaniu, czyli propaganda jacy to my chłopcy krakowiacy, damy radę – niedźwiedź, tygrys, lew czy szakal … komu zechcę to dam radę, zaraz za ocean jadę. Skąd ta Maria Konopnicka przewidziała, że Duda, Macierewicz, najlepiej wyglądają nam za oceanem.

  I jak się wymyśleć, to liberały musiały odejść. Ani oni do socjalnych transferów na rympał a la 500+ (odwrotna notacja polska się kłania), czy powrót do emerytur 65/60, ani do zakazu handlu w niedziele się nie nadawali, o zakazie wszelkiej aborcji nie wspominając. Tym bardziej do „wstawania z kolan”. Tusk wolał być bezideowy niż miałby się w tych uduchowionych sarmackich imponderabiliach babrać. Tusk był dobry na kryzysowe błoto. Teraz mamy igrzyska, tańce, hulanki, swawole …

 248. putinnnapierdala.com

 249. W Krytyce Politycznej smutna prawda o naszych starszych braciach.
  http://krytykapolityczna.pl/kultura/historia/pastuszko-czym-smierdzieli-Zydzi/

 250. W trybie nagłego przewinięcia

  – bo współcześniak nudzi się już na dwyiestym drugim znaku twita.

  https://youtu.be/Qxv9s3PTIzY?list=LLcvacSB4-cuDYaFXjf1UcSg

 251. … a może nie wychodząc do ludzi posnuć się usznie nie czując upału na objazdówce ?

  https://youtu.be/SiiET2wVK6Q?list=LLcvacSB4-cuDYaFXjf1UcSg

 252. Poniższy tekst to komentarz pod „flaga w klapie” redaktora Szostkiewicza na sąsiednim blogu. Jednak pomimo wielu prób nie wchodzi.
  Pozwalam sobie więc spróbować tutaj. Nie widzę w nim nic złego, co by powodowało jego odrzucanie, chyba że…..

  Pisze Pan o pozerstwie, o fałszywych przesłankach, o nadużywaniu symboli, nawet ich wykorzystywaniu w niecnych zamiarach.
  Pełna zgoda na krytykę tego.
  Ale jest w naszym kraju jeszcze inny zwyczaj, który rzuca się w oczy, a jednocześnie bardzo kontrowersyjny …
  Całowanie kobiet w rękę.
  Ponoć ma świadczyć o galanterii mężczyzn, szacunku dla kobiet i ich wyjątkowości, itd…. samo dobro …
  A jaka jest rzeczywistość?
  Mało gdzie w krajach o podobnej cywilizacji całuje się w rękę kobietę, ale tam też niezwykłością jest usłyszeć zdania przez naszych szarmanckich panów często rzucane.
  Podam parę przykładów..
  To baba za kierownicą,
  babie się przewraca w głowie,
  bo tylko baba jest taka głupia,
  nie zachowuj się jak baba,
  nie jesteś baba, przestań się ślamazażyć,
  Co to stare pruchno nałożyło na siebie?
  na wiadomość o zgwałceniu starszej kobiety, uwaga: udało się starej załapać,
  baba, to ma rozum między nogami,
  Itp,
  nie podaję więcej, bo po co, każdy wie o czym mówię.

  Jak to się ma z całowaniem w rączkę, czy z mitem Matki Polki?

  Przemoc domowa kwitnie i nikt o tym nie krzyczy?
  Jeżeli mamy takich głupich posłów i nierozumnych, szowinistycznych policjantów…
  to DLACZEGO dziennikarze, których uważam z grupę najbardziej rozwiniętą…
  tak mało w tym kierunku robią?
  A mogą i powinni.
  Nie krzyczą, nie podkreślają na każdym kroku…
  Zmiany w świadomości należy zaczynać od podstaw.
  Szacunek, taki prawdziwy.. do matki, do babki, żony, córki…
  uczy się pokazując samemu o czym to jest.
  Poczucie własnej godności u młodych kobiet.. tego uczy ojciec traktując z szacunkiem, godnie inne kobiety, a zwłaszcza swoje. Taki, który nie pozwala sobie na uwagi wyżej wymienione, czy tzw. żarty nawet o nieznajomych z telewizji.

  W policji trzeba wszystko robić, żeby walczyć z szowinizmem męskim.
  Kobiety, to połowa naszego społeczeństwa, wartościowa dodam.
  Napewno byłoby mniej niepożądanych ciąż, kiedy młode kobiety miałyby prawdziwe poczucie własnej wartości i wcale niekonieczne by było uczyć je zakładania kondonów.
  Zmiany u podstaw!!!
  Zmuszanie rządu do ustaw, zabraniających abuse kobiet.
  Realnie, nie na papierze.
  Bo niestety na niektórych działa tylko siła, prośba to za mało.

  Pozdrawiam

 253. Ciekawa sprawa.
  Właśnie wkleiłam tekst, który nie mół się pojawić u red. Szostkiewicza, a tutaj czeka na moderację, pomimo, że nie ma tam wulgaryzmów, obelg, linków…
  Jest on o sytuacji kobiet w Polsce.
  Zobaczymy, jak ta moderacja tutaj go potraktuje.
  Te kłopoty tylko potwierdzają to, o czym piszę.
  Temat tabu.
  Z jednej strony: całuję rączki, a z drugiej to co jest i co się liczy.
  Pozory, pozory…
  Pozdrawiam

 254. Szanowna @404!

  Tu nie jest jedno kopyto moderacyjne. Zatem pytanie:
  … , jak ta moderacja tutaj …
  wymaga dopełnień:
  … ta tutaj to tamto …

  Wódz naszego Narodu ogłosi zwycięstwo wtedy, gdy będziemy mieli cztery nogi i za sobą zdany egzamin z ujeżdżania. A na tera, to je tako owako …

  U ciebie to chyba nie wyświetlali filmu Baby są jakieś inne ..

  https://youtu.be/Z2LJGs378EU

 255. Oto te bardzo stare nogi, bo nowoczesność według Zybertowicza jest zabójcza!

  https://youtu.be/lDdW8ThW-Pc

 256. Jedwabnik, 23:56
  Polska produkowala rocznie 300 czolgow T-72, ktore sa porownywalne z Abramsami i Leopardami i 300 helikopterow bojowych miedzy innymi, wiec szkolnictwo musialo byc na poziomie.
  ,,W latach 80. polski przemysł obronny był na etapie szczytowego rozwoju obejmując: 82 przedsiębiorstwa posiadające status przedsiębiorstwa przemysłu obronnego (PPO), 10 ośrodków badawczo-naukowych, prawie 600 kooperantów produkujących wyroby militarne, około 3400 przedsiębiorstw odpowiedzialnych za realizację zadań w zakresie gospodarczo obronnym. Moce wytwórcze stały na wysokim poziomie, a w najlepszym momencie w ciągu roku mogły dostarczyć m.in.: około 300 czołgów (T-72), prawie 160 samolotów transportowych i szkolno-bojowych, około 350 śmigłowców, 600 ciągników art., około 600 transp. opancerzonych, 700 rakiet przeciwlot., 250 dział samobieżnych i 9 tyś. radiostacji i urządzeń radiolokacyjnych. W 1987 r. w polskim sektorze zbrojeniowym zatrudnionych było około 250 tys. ludzi. W 1985 r. Polska w eksporcie uzbrojenia wg ACDA zajmowała 5. miejsce na świecie, natomiast wg SIPRI, 7. miejsce w latach 1988-1989.[21]”.

  Obecnie wladze kolonialne zapewniaja w Polsce edukacje z czasow Generalnej Guberni.

 257. 404 24 września o godz. 7:49 Szostkiewicz kasuje niewygodne dla jego poglądów wpisy. Na tym blogu czasem coś wypadnie, ale kasuje go raczej odpowiednio ustawiony program.
  Całowanie w rączkę kobiet jest obrzydliwym zwyczajem. O ile jakoś ujdzie w kontaktach towarzyskich, to prezydent państwa całujący w rączkę panią premier jest sytuacją komiczną.

 258. Waldku B,
  z tym całowaniem ręki publicznie urzędnika przez urzędnika, to jest ono jest obrzydliwe rzeczywiście, a nawet niedopuszczalne – moim zdaniem. Podobnie jak demonstrowanie aberracji przez sektę antropofagów spożywających ludzkie ciało czy pijących ludzką krew.

 259. Pełna zgoda na nadużywanie symboli, nawet ich wykorzystywanie w niecny sposób.
  Ale jest w naszym kraju jeszcze inny zwyczaj, który rzuca się w oczy, a jednocześnie bardzo kontrowersyjny …
  Całowanie kobiet w rękę.
  Ponoć ma świadczyć o galanterii mężczyzn, szacunku dla kobiet i ich wyjątkowości, itd…. samo dobro …
  A jaka jest rzeczywistość?
  Mało gdzie w krajach o podobnej cywilizacji całuje się w rękę kobietę, ale tam też niezwykłością jest usłyszeć zdania przez naszych szarmanckich panów często rzucane.
  Podam parę przykładów..
  To baba za kierownicą,
  babie się przewraca w głowie,
  bo tylko baba jest taka głupia,
  nie zachowuj się jak baba,
  nie jesteś baba, przestań się ślamazażyć,
  Co to stare pruchno nałożyło na siebie?
  na wiadomość o zgwałceniu starszej kobiety, uwaga: udało się starej załapać,
  baba, to ma rozum między nogami, itd,
  nie podaję więcej, bo po co, każdy wie o czym mówię.
  Jak to się ma z całowaniem w rączkę, czy z mitem Matki Polki?
  Przemoc domowa kwitnie i nikt o tym nie krzyczy?
  Jeżeli mamy takich głupich posłów i nierozumnych, szowinistycznych policjantów…
  to DLACZEGO dziennikarze, których uważam z grupę najbardziej rozwiniętą…
  tak mało w tym kierunku robią?
  A mogą i powinni.
  Nie krzyczą, nie podkreślają na każdym kroku…
  Zmiany w świadomości należy zaczynać od podstaw.
  Szacunek, taki prawdziwy.. do matki, do babki, żony, córki…
  uczy się pokazując samemu o czym to jest.
  Poczucie własnej godności u młodych kobiet.. tego uczy ojciec traktując z szacunkiem, godnie inne kobiety, a zwłaszcza swoje. Taki, który nie pozwala sobie na uwagi wyżej wymienione, czy tzw. żarty nawet o nieznajomych z telewizji.
  W policji trzeba wszystko robić, żeby walczyć z szowinizmem męskim.
  Kobiety, to połowa naszego społeczeństwa, wartościowa dodam.
  Napewno byłoby mniej niepożądanych ciąż, kiedy młode kobiety miałyby prawdziwe poczucie własnej wartości i wcale niekonieczne by było uczyć je zakładania kondonów.
  Zmiany u podstaw!!!
  Zmuszanie rządu do ustaw, zabraniających abuse kobiet.
  Realnie, nie na papierze.
  Bo niestety na niektórych działa tylko siła, prośba to za mało.
  Pozdrawiam

 260. @Waldek B
  @Guzdra
  Dziękuję za wsparcie
  Pozmieniałam trochę i weszło w końcu
  To co zmieniałam i wyrzucałam wcale nie powinno sprawiać problemu,ale cóż
  Pozdrawiam
  Ps.
  Przypomina mi to sytuację kiedy nie zostałam wpuszczona do samolotu.Przyczyna była idiotyczna. Chciałam gitarę zabrać ze sobą, bo miałam tylko miękką oprawę. Oni się upierali, że muszę nadać na bagaż, więc grzecznie zapytałam, dlaczego, przecież w niej nie ma żadnych bomb, a w bagażu może się zniszczyć.
  Na to natychmiast zawołali policję i wyprowadzili mnie z lotniska..
  Bo powiedziałam „SŁOWO”.
  Dokładnie zarzut brzmiał: „You said a word”
  Nota bene w podstawówce syna, tak dzieci skarżyły, jak ktoś powiedział brzydkie słowo.

 261. @folwarkPn

  „Polska produkowala rocznie 300 czolgow T-72, ktore sa porownywalne z Abramsami i Leopardami ” ” 700 rakiet przeciwlot.”

  Wartosc bojowa doskonalych i wspanialych czolgow T-72, rakiet przeciwlotniczych radzieckiej konstrukcji i szerzej – tego wszystkiego, co powstawalo w Czelabinsku, w Labedach i w paru podobnych miejscach, zostala zweryfikowana podczas wojny w Iraku. Czoelgi T-72 nadawaly sie swietnie do tego, zebynimi rozjechac Kuwejt. Kiedy zas przyszlo walczyc z Amramsami – to sie 72-jki palily pieknym, janym plomieniem. Zamiast „matki wszystkich bitew” nastapilo totalne i calkowite lanie w ..sko.

  „. Moce wytwórcze stały na wysokim poziomie, a w najlepszym momencie w ciągu roku mogły dostarczyć m.in.: około 300 czołgów (T-72), prawie 160 samolotów transportowych i szkolno-bojowych”

  Znaczy chwalisz sie tym, ze Zwiazek Radziecki nastawial w tym twoim kraju od zarabania zakladow zbrojeniowych, gdzie pod okiem radzieckich instruktorow wdrozono produkcje czolgow i samolotow zaprojektowanych od poczatku do konca w Zwiazku Radzieckim, do ostatniej srubki i ostatniej podkladki. Zaiste – masz sie czym chwalic. Tak rozumujac to aj-waj wspaniala i doskonala edukacje posiada Egipt, gdzie co piaty facet i co trzecia kobieta czytac i pisac nie umieja. Niemniej jednak czolgi „Abrams” na licencji tluka, bo taki postawili warunek przed podpisaniem traktatu w Camp David.

  Zeby bylo smieszniej – ten twoj kraj _dzisiaj_ usiluje prezentowac „wlasne” wyroby, jak mp czolg „Twardy” czy samolot M-28 „Bryza”. Tyle ze „Bryza” to po prostu przemalowany AN-28. A „Twardy” to dzis juz totalnie przestarzaly T-72.

  „Polska w eksporcie uzbrojenia wg ACDA zajmowała 5. miejsce na świecie”

  Malo tego: Byla W Pierwszej Dziesiatce Uprzemyslowionych Poteg Swiata. Sam przez radio slyszalem, jak ten wasz gensek sie puszyl.

  „realizację zadań w zakresie gospodarczo obronnym”

  Realizacja az furczala. I zakonczyla sie tym, ze obaj synowie waszego ostatniego genseka Rakowskiego dali noge i poprosili o azyl w Rajchu. Wtedy to juz i w sklepach za zoltymi firankami nic nie bylo.

  „Obecnie wladze kolonialne zapewniaja w Polsce edukacje z czasow Generalnej Guberni.”

  Nie ja to powiedzialem. Ale teraz mozesz sie puszyc tym, ze Niemcy u was produkuja Ople Astra. A Wlosi bodajze Fiaty. To taki sam triumf Polskiej Mysli technicznej jak produkcja radzieckich czolgow na radzieckiej licencji. Tyle, ze wtedy kierowaly wszystkim Wanie a dzisiaj Hansy i Helmuthy.

  Przy tym wszystkim nie lekcewaze i nie krytykuje wszystkiego, co jest Made in Poland. Niektore wyroby made in Poland to klasa! Na przyklad Kasia… Albo Malgosia… A Agnieszka – dlugo by opowiadac.

 262. @404
  24 września o godz. 14:11
  Powyższy tekst to komentarz pod „flaga w klapie” redaktora Szostkiewicza na sąsiednim blogu. Jednak pomimo wielu prób nie wchodził. A tu utknął na moderacji.
  Teraz po zmianach się udało. Ha, Ha

 263. @404

  „Co to stare pruchno nałożyło na siebie?”

  To juz mniejsza, ale do szkoly to mialo pod gorke. I to pod stroma.

 264. Dedykacja
  Maryla Rodowicz – „Drugi But”
  https://www.youtube.com/watch?v=CSlFz0oZewQ

 265. @mag

  Sympatyczna interlokutorko.

  poniewaz ponownie uznalas za wlasciwe przywalic mi w glowe („chamstwo i wariactwo”), to odrzucam za siatke, na wasza strone boiska, piekne probki kultury i dobrego smaku, zaprezentowane tutaj przez twojego rodaka o wdziecznej ksywce @Ted’dy bear. Trzymaj – moze sie wam przyda do poniwsnego uzycia. Fajnie, ze takie wspisy nie spotykaja sie z twoja krytyka.

  „kazdy-zyd-to-chuj-i-gnuj.html”
  „BIOLOGICZNY-ZYD-czyli-pasozyt-ludzkosci”
  „pastuszko-czym-smierdzieli-Zydzi/”

  Zwlaszcza imponuje ten wasz ambitny periodyk „Krytyka polityczna”.

  Laczac wyrazy

 266. @mag, @Ted’dy bear.

  „pastuszko-czym-smierdzieli-Zydzi/” (wasza „Krytyka Polityczna”)

  Dziwna sprawa – juz od dawna macie judenrein, a podobno rozami nadal nie pachnie:

  „WSTYD
  „Żona się nie myje”. Polacy skarżą się na smród. Badania ..
  Polacy skarżą się na forach na swoich bliskich, którzy są brudasami lub jak sami przekonują innych, by się nie myli zbyt często.

  – „Czasem nawet 3 dni mu się zdarza nie myć. Wstyd mi za niego i rozmawiałam z nim na ten temat, ale on uważa to, to jest normalne i to nie zdrowe często się myć. Jako argument podaje, że jego koledzy też się czasem nie myją. Kiedy chce się ze mną kochać, taki nie umyty, proszę go, żeby się wykąpał. Zachowuje się wtedy, jakby to sprawiało mu wielki trud. Jak można być takim leniem?”

  „„Nie wiem co mam robić jesteśmy małżeństwem od 6 lat i od tak z pol roku moja żona prawie się nie myje, nawet teraz w upały wystarczy jej raz na tydzień lub rzadziej. Już nie wiem co robić. W nocy chce seksu, a śmierdzi niesamowicie””

  Nie brakuje i takich, którzy przekonują, że środki czystości i nadmierne zużycie wody szkodzą planecie. Część specjalistów w niechęci do higieny widzi pozostałościach z PRL – u. W tych trudnych czasach wszystkiego brakowało, człowiek musiał sporo się nakombinować, by zdobyć np. kawę czy mięso. Można je było dostać oddając choćby dwie kostki mydła. …Polak śmierdzi? …- „Jesteśmy razem już 5 lat. Niby wszystko jest w porządku, kochamy się, ale on się nie myje!Mieszkam z nim od jakiegoś czasu i nie wiem, co robić!” –

  Do kwestii zapachow jeszcze powroce. Na razie zachecam do bezwzglednego bojkotu zlych i niedobrych, wrazych firm takich jak Helena Rubinstein (rodem z Krakowa) i MaxFactor (zalozyciel to Faktorowicz, rodem ze Zdunskiej Woli). Obawiam sie ze i wiekszosc krajowych producentow kosmetykow tez trzeba bedzie bojkotowac, prawie wszyscy korzystaja z esencji zapachowych wrazej, syjonistycznej firmy Frutarom.

  Ponownie dziekuje za mile slowa („chamstwo i wariactwo) i gratuluje wysokiej kultury („Czym smierdzieli zydzi” – „Krytk Polityczna”).

 267. @guzdra (tzn. do Guzdry)
  Dzięki za „Baby są jakieś inne”.
  Nie znałam.
  Tam na odległość wyczuwano baby..

 268. No i blog zszedł na tematy związane ze smrodem. Kilka lat temu po Polsce wędrowała wystaw muzealna pt. „Historia brudu”. Mycie ciała jest w Europie wynalazkiem ubiegłowiecznym, więc do Polski siłą rzeczy trafiło z opóźnieniem. Przysłowiowa ciepła woda w kranie była hasłem na wyrost, ponieważ nie każde gospodarstwo domowe ma w ogóle kran z wodą w mieszkaniu. O wychodku nie piszę, bo tu sytuację ciągle ratuje gen. Sławoj.
  Polacy na ogół śmierdzą bardziej od innych nacji i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Wiem to z praktyki życia.
  Na ogół najbardziej śmierdzące są osoby starsze, wyglądające na oko całkiem porządnie. Może nawet się umyją raz na jakiś czas, ale to co ubierają, nie jest uprane nawet raz na rok. Przeciętny kozioł śmierdzi przeważnie mniej od polskiego emeryta. Te same osoby z reguły są przekonane o tym, że Murzyn i Arab śmierdzą choć, nigdy w życiu ich nie spotkały. Wysoką higienę ciała muzułmanie zawdzięczają religii, która nakazuje im codzienne ablucje. Katolicy też się skrapiają wodą święconą, ale ta w kościelnych kropielnicach jest pełna pierwotniaków i innych zarazków.
  A rozpoczęło się od cmokania dam w rączkę. Fuj.

 269. W tym samym czasie w Ankarze trwały rozmowy szefów sztabów armii irackiej oraz tureckiej – gen. Otmana al-Ganmiego i gen. Hulusiego Akara. Po ich zakończeniu podano jedynie, że ich tematem było „nielegalne referendum” w Regionie Kurdystanu i konieczność utrzymania jedności terytorialnej Iraku. Zapowiedziano również, że wkrótce odbędzie się trójstronne spotkanie szefów sztabów armii tureckiej, irackiej oraz irańskiej w tej sprawie. Ma ono mieć miejsce przed zaplanowaną na 4 listopada nadzwyczajną wizytą prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Iranie. Jej powodem jest również kurdyjskie referendum niepodległościowe.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-kurdyjskie-referendum-turcja-koncentruje-wojska,nId,2444629#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  =============

  Trzech sąsiadów przeciwko niepodległości.
  Skąd my to znamy?

  I cóż na to kraje ponoć demokratyczne?
  To co zwykle….

 270. Religijność Polaków jest na tym i na sąsiednich blogach opisywana krytycznie i najczęściej jest to czynione z zajadłością do której mi daleko.

  Więc gdy @404 wskazuje na oczywistą pogardę Polaków okazywaną Polkom, to pragnę wskazać na coś co wielokrotnie było tu już wzmiankowane, a mianowicie na sukcesję apostolską. Nie będę zastępował tu artykułów z Wikipedii.

  Wskaże tylko, że być może wkrótce państwem niemieckim ponownie będzie zarządzała córka pastora, państwem polskim nominalnie zarządza matka księdza. A w rzeczywistości Polską zarządza mężczyzna nie mający żony oraz dzieci.

  I to o dorastające dziś dzieci potknie się jutro umysłowe i kulturalne z.a.d.u.p.i.e.

  Ciekaw jestem jak sobie komputerowy program moderacji radzi z rozstrzelonym drukiem oraz z natarczywością kropek. Popróbuj pobawić się błędzie Not found i przechytrzyć tego cwaniaka!

 271. Edukować mają intelektualiści, wykładowcy akademiccy, dziennikarze. Ci sami dziennikarze, którzy stracili kontakt z ludźmi, ci sami wykładowcy, którzy żyją swoimi panelami, konferencjami, książkami i są częścią kulturowego establishmentu. A na czym miałaby polegać dobra edukacja obywatelska ludzi? Mamy im powiedzieć, jak naprawdę działa demokracja? To znaczy mamy podkreślać, że Panama Papers opisują typowe działania polityczne prowadzone zakulisowo w praktycznie każdej demokracji? Czy mamy tłumaczyć, że mimo wielu poważnych analiz na temat przyczyn kryzysu finansowego z 2008 r. osoby za niego odpowiedzialne nie poniosły żadnych konsekwencji? A układ instytucjonalny, który pozwolił na narastanie tego kryzysu, nie został nadal zmieniony? Czy naprawdę wierzymy, że tego rodzaju prawdziwa przecież wiedza sprawi, że ludzie będą bardziej przywiązani do demokracji i jej wartości? Czy kiedykolwiek przyszło państwu do głowy, że dobra edukacja obywatelska jest być może nie do pogodzenia z działaniem podstawowych instytucji współczesnego kapitalizmu?
  http://kulturaliberalna.pl/2017/09/19/populizm-polska-europa-usa-debata/
  ===============

  No właśnie…..

 272. RadziłowJedwabne
  Nie znam tekstu z Krytyki Politycznej, a ten przez Ciebie zalinkowany nie wiem czemu adresowałeś do mnie.
  Po pierwsze ja się myję i większość znanych mi osób też.
  Po drugie, nie sposób wychwycić zmysłem powonienia metaforyczne niemiłe zapachy na blogu. Skoro już tak, to wyznam, ze cuchną mi wulgaryzmy nadużywane w tutejszych polemikach i obraźliwie „grube” epitety w ramach i zamiast argumentów.
  Wszystko to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie warto pokazywać się na tym blogu, jeśli np. Ty z góry wiesz lepiej, jakie mam poglądy i co mi w duszy gra.

 273. Waldek B
  24 września o godz. 15:48
  Wspaniale to ująłeś! Lepiej nie można. Moje gratulacje.

 274. Tomasz Wysocki 24 września o godz. 17:54
  Dziękuję

 275. Ciekawe wyniki sondażowe wyborów w Niemczech

  Wedle tv ARD CDU/CSU zdobyła 32,5 procent głosów, SPD 20 procent zaś AfD 13,5 procenta głosów. Dalej FDP z 10,5 procent, Zieloni 9,5 procent i die Linke 9 procent.

  Natomiast wg sondaży tv ZDF CDU/CSU zdobył 33,5 procent głosów, SPD 21 procent zaś AfD 13 procent. W dalszej kolejności FDP z 10 procentami oraz die Linke i Zieloni po 9 procent.

  Jak piszą SPD zdecydowała się pozostać w opozycji.

 276. Bar Norte
  24 września o godz. 18:40
  Pikanterii dodaje bawarska CSU. W stosunku do ostatnich wyborów straciła ponad 10%. Wybory lokalne ,a więc w Bawarii
  w przyszłym roku. Tak więc musi pokazać do tego czasu swój mocny prawicowy profil , który straciła na rzecz AfD. A to się przełoży na rozmowy w sprawie jedynie możliwej koaclicji CDU/CSU z FDP i Grüne (Zieloni). Co niektórzy twierdzą ,że taka koalicja nie przetrwa 4-letniej kadencji.
  Opcja CDU/CSU i SPD nie wchodzi w grę po oświadczeniu głównego (obok A. Merkel) przegranego Martin’a Schulz’a.

 277. zezem

  „Co niektórzy twierdzą ,że taka koalicja nie przetrwa 4-letniej kadencji.”

  Może nie przetrwać, bo FDP to woda na młyn dla AfD. Nikt im wiecej wyborców nie przysporzy niż liberałowie, którzy w tej koalicji będą wymuszać realizację swoich interesów kosztem dotychczasowej, zresztą jak widać niezadawalającej, polityki społecznej. A podobno apetyty mają niezłe po kilkuletniej banicji politycznej.
  Najwyraźniej skutki prowadzonej od 30 lat w skali globalnej polityki dotknęły i Niemcy. A mozliwosci dokonania jej korekty jak widać nie ma.

 278. @BarNorte
  FDP dla mnie nie jest wiarygodna od lat , zresztą inne ugrupowania też nie lepsze, a niektóre hasła czy tezy mało zbieżne z realiami, rzeczywistością.
  Stąd klaps ze strony wyborców oddających głos na AfD.

 279. @mag
  23 września o godz. 14:04

  W pełnie się zgadzam, tylko jak można to hejterstwo ukrócić ? Chyba wyłącznie przez cenzurę na nazwisko (nick), a to się tak źle kojarzy. Zwróć uwagę, że jednak te wulgarne, rasistowskie, jedeo-faszystowskie komentarze najbardziej wzmagają udział. To jest metoda którą stosuje obecny lokator W.H.

css.php