Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

4.10.2017
środa

Z pola walki

4 października 2017, środa,

Czy leci z nami psychiatra? Dwie główne instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju walczą… ze sobą. Ministerstwo Obrony Narodowej atakuje teczkami kolejnych wojskowych z Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Pociski padają niedaleko prezydenta. Minister Macierewicz buszuje na zapleczu wojskowym zwierzchnika sił zbrojnych, Andrzeja Dudy. Ten z kolei odwleka nominacje generałów, którzy mają wypełnić ubytki kadrowe po masowych czystkach.

Chwilami przypomina to kabaret. Generałowi Krzysztofowi Motackiemu, który miał zostać dowódcą międzynarodowej dywizji w Elblągu (najwyższe stanowisko NATO przeznaczone dla Polaka), ktoś zarzucił, że ukończył był kurs doskonalenia oficerów (pod nadzorem wywiadu radzieckiego, GRU) w ZSRR. Czy ten kurs był czy nie był pod nadzorem GRU – oto jest pytanie.

Gen. Motacki twierdził, że nie, i (podobno na własne życzenie) poddał się badaniu wariografem, które chyba wypadło dla niego korzystnie, gdyż minister Macierewicz w mianował go na wspomniane stanowisko.

Wydawało się, że wariograf służy demaskowaniu przestępców, oszustów, a już na pewno osób podejrzanych. Jak można podejrzewać własnego generała, który jest kandydatem na wysokie stanowisko w NATO? To się w głowie nie mieści. Przecież człowiek na takim stanowisku musi cieszyć się najwyższym zaufaniem. Ja bym chętnie poddał badaniu wariografem ministra obrony, żeby stwierdzić, czy mówił prawdę za każdym razem, kiedy podawał kolejną wersję katastrofy smoleńskiej lub przetargu na śmigłowce. Historia z wariografem na pewno pójdzie w świat. Wstyd i żenada.

Wojna MON – BBN to tylko jeden front wojny Kaczyński – Duda. Drugi to wojna Duda – Ziobro. Tak więc prezes PiS i dwaj jego ulubieni ministrowie, Macierewicz i Ziobro, są w otwartym konflikcie z prezydentem. Macierewicz niszczy armię, Ziobro bombarduje wymiar sprawiedliwości, a prezydent Duda najpierw ich obu aktywnie wspierał, potem się zreflektował, a teraz nie bardzo wie, co zrobić. Upodobnić swoje projekty ustaw o SN i KRS do tych, które zawetował – to by go ośmieszyło, postawić na swoim – to może być groźne. Tak źle i tak niedobrze.

Prezes Kaczyński ostentacyjnie lekceważy prezydenta. A propos konfliktu Duda – Ziobro mówi protekcjonalnie, że „nie chce zajmować się sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami”, a Ministerstwo Sprawiedliwości działa bardzo dobrze. (Wbrew temu, co mówi i robi czterdziestolatek z pałacu prezydenckiego, który nie konsultował swoich projektów ustaw z ministrem – czterdziestolatkiem. Ba, rzecznik Łapiński dworował sobie z Ziobry, mówiąc, że minister będzie mógł zapoznać się z projektem, gdy ten zostanie upubliczniony). Wiele wskazuje już nie na różnice zdań, ale wręcz na wrogość w grupie trzymającej władzę. Mamy trzech na jednego: Kaczyński, Macierewicz i Ziobro przeciwko Dudzie.

Wszystko to bardzo smutne. Na pociechę mogę napisać, że moi goście w Radiu TOK FM – prof. Andrzej Rychard (znany socjolog, dyrektor IFiS PAN), prof. Łukasz Niesiołowski-Spano (dyrektor Instytutu Historycznego UW) i dr Renata Mieńkowska-Norkiene – wszyscy jednogłośnie wyrażali się pozytywnie o projekcie reformy nauki i szkolnictwa wyższego oraz o konsultacjach ze środowiskiem, które go poprzedzały. Dawno już nie słyszałem tylu wyrazów uznania pod adresem ministerialnego projektu, który zapewne padnie albo zostanie poddany dobrej zmianie w parlamencie, choćby dlatego, że przewiduje dużą autonomię uczelni. Minister Gowin nie jest moim faworytem, tym bardziej czuję się w obowiązku odnotować to, co radiosłuchacze (i ja) słyszeli na własne uszy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 339

Dodaj komentarz »
 1. Jeśli Prezydent podjął walkę na kilku frontach i gdy potraktuje się poważnie pytanie Gospodarza o psychiatrę, to zdaje się, że Konstytucja przewiduje możliwość „impiczmentu” przez Trybunał Stanu albo Zgromadzenie Narodowe. Była akcja „Duda-Pomoc” przed wyborem, może być akcja „Duda-Won” po wyborze.

 2. Czy te medialne pojedynki prezydencko – ministerialne nie podpadają pod paragraf definiujący pojęcie „mowy nienawiści”? To już nie jest kabaret. To jest przedstawienie bulwarowego teatrzyku „Qui pro quo” w którym historyk robi za ministra wojny, a twitterowy kaznodzieja za prezydenta. Jak to się wszystko trzyma kupy, to tylko zasługa wstawiennictwa sił nadprzyrodzonych.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Kogo interesuje ta partyjna kibolska hołota z tymi swoimi odwiecznymi wojenkami na górze?

  Tylko prasa bulwarowa i gadzinowa ma z tego jakiś pożytek.

 5. Panie Passent. Pan już tyle lat chodzi po świecie, nie pamięta Pan jak to było z Moczarem? Ale socjalizm zwyciężył i mógł mu Pan jeszcze wiele lat służyć.

 6. „Czy leci z nami ” Pisze sie latwo czyta trudno .
  Poniewaz – „logika nie zwalczy szaleństwa” nalezy w poszukiwaniu niestraconego idiotyzmu .. ( niestraconego poniewaz jezeli sie go nie przeczyta , to nic straconego ) napisac kolejny ..
  Podobno amerykanski prezydent powinien nazwac strzelanine w Las Vegas dzielem ” pure american evil”

  Podobno jakas para prawdziwych , „czystych” rosyjskich diablow przerobila ok. 30-stu ofiar na konserwy czy tez kotlety i oferowala czy , rozsylala do tanich jadlodajni . Podobnie pewne sa informacje o tym , ze kazdego roku ginie w Rosji bez wiesci ok 120 tys osob .
  Nie wiadomo w jakich ” jadlodajniach” jada prezydent Rosji Wladymir P. ale faktem jest , ze w zaden sposob nie skomentował(?) tych doniesien . Moze dlatego , ze wlasnie cos przełykał . Pisze sie łatwo ale czy jakis piekny umysl … jak piekny musialby byc aby to polubił ?

 7. Jeśli prezes powiedział – „nie chce zajmować się sporami pokoleniowymi między czterdziestolatkami” to jest ćwierć inteligentny. Spór pokoleniowy jest gdy jedno pokolenie spiera się z innym pokoleniem. Np. pokolenie czterdziestolatków dowala pokoleniu piętnastolatków, albo … sześćdziesięcio-pięciolatków. Np. Duda z prezesem, albo Duda z gimnazjalistką Karoliną Wazeliną czy Ruchadłem Leśnym. Konflikt Dudy z Ziobrą jest sporem wewnątrz pokoleniowym, prezesa serce się raduje, że takie nawalanki firmuje … na ile starczy piachu w polskiej piaskownicy?

 8. Kaczyński to godne uosobienie i ideał polskich elit. Kwintesencja politycznego systemu. Gdyby nie było tego prymitywnego chamidła, to pan Passent nie miałby materiału na 500 felietonów a Polityka na 300 tysięcy kolumn.

 9. Czy obalenie komuny miało sens.Dzisiejsza polityka w ramach IV RP to wielki szajs jak mawiali starożytni Słowianie.Co przypomina zagubienie się słynnego Che.Obalił ale potem porzucił co obalił i wrócił na polityczne drzewo.Tak sobie myślę,że polityczna katolicka prawica za wcześnie zeszła z drzewa według teorii Darwina.A brzytwę zauważył Wałęsa.

 10. Snake w leb sie sztuknij pedale. Idz pizdzelcu spac.

 11. SS

  Stachu. Ty tez sie poloz, pgrowska kiepele lodem otul. Pomysl debilu co piszesz.

 12. A ja zydy was wszystkich wale.

 13. snakeinweb
  5 października o godz. 1:02
  A powinno nas obchodzić, bo tu chodzi o NASZE – moje i Twoje bezpieczeństwo!!!
  No ale jak się małpie brzytwę daje …..
  Skoro prezes nad tym nie panuje pozostaje tylko jaja ogolić i do przedszkola wysłac – tam Panie Wychowawczyni nie z takimi radę sobie dawały.

 14. Ach, jak cudne są wspomnienia z lat niesłusznie minionych!
  Gospodarka rosła w tempie 10 procent, bezrobocie było zerowe.
  Banki dawały papu w (wirtualnych) frankach każdemu, kto chciał (i kto nie chciał).
  Prezydent był twardy, jak stal: wetował każdą niesłuszną ustawę.
  Wojskiem rządził psychiatra (a nie psychiczny). Sądy, zwłaszcza w Krakowie, rosły, jak na drożdżach. Pamiętano o seniorach – kamienice w Warszawie i w Krakowie słusznie zwracano nawet 150-latkom.
  I komu to przeszkadzało?!
  No i można było w towarzystwie ludzi naprawdę inteligentnych się szczerze pośmiać – najchętniej z zimnego Lecha i jego szczerbatego brata, który przewalał kolejne wybory!
  A teraz?
  Smuta, panie, prawdziwa smuta…

 15. snakeinweb.Ale faktem jest,że chamidło to swojak dla sporej części naszego polactwa a w tym układzie politycznym i prosperity gospodarczej UE i świata jest on nie do ruszenia .W przyszłych wyborach my sobie możemy głosować lub nie to i tak niema znaczenia polactwo jest w sile i nawet gdyby ordynacja wyborcza została zmieniona wg. twojego pomysłu i tak chamidło by doszło do władzy

 16. No i co?
  Czytajcie prospectora.
  Światły, inteligentny i kulturalny gość.
  Prawdziwe antyc

 17. …antychamidlo.
  Nawet mój smartfon nie daje rady z jego intelektem i jawnie się buntuje.

 18. Przecież to jest klasyczny spór o zakres władzy…..
  Macierewicz forsuje własną wersję, pan prezydent swoją.
  Obaj usiłują umeblować własnymi ludżmi stanowiska w wojskowych strukturach zarządzających armią.

  Nie jest istotne KTO, tylko żeby był NASZ.

  Dobro Państwa?
  To nie przy tym zespole, zorientowanym jedynie na wlasne ego i profity.

 19. Piez; to macie dopiero przyjdzie kiedy zaczna brac za morde.

  https://www.facebook.com/tvpolskapl/videos/1127723264029984/

 20. Mauro Rossi
  4 października o godz. 21:07
  Zawsze pisal niedorzecznosci w pogoni do czolowki intelektualnych dyletantow; obecnie wszystko mu sie pomieszalo, szczegolnie kwestia migrantow we Francji. MR nie tylko unaradawia zydow, lecz z Francuzow „robi” migrantow.

  wiesiek59
  4 października o godz. 18:59

  Trzyma dzielnie odkryta i naga juz twarz, niedzuielnego antysemity.

  mag
  4 października o godz. 18:55
  Neguje cytaty z jej wpisow znalezionych przypadkowo w ciagu pieciu minut w blogosferze. Niedorzeczna Mag o nagie juz twarzy nie wytrzymuje nerwowo.
  mag
  7 czerwca o godz. 21:04
  obecni żydzi to przecież mieszańcy. Wśród nich można rozpoznawać cechy wielu ras (czasem nawet widać czysta rasę , ale nie semicką) Semitów obecnie wśród żydów na lekarstwo, ale i tak będą trąbić o antysemityzmie.

 21. Do 2050 r. Unia Europejska ma całkowicie zlikwidować emisję gazów cieplarnianych. Parlament Europejski uchwalił tę radykalną rezolucję 4 października. Zmniejszanie emisji ma rozpocząć się od zaraz.

  Unia Europejska powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne. Musi rozwinąć strategię „zero emisji” do 2050 r., a także podwyższyć swoje plany dotyczące zmniejszenia emisji do 2030 – podkreślił Parlament Europejski w rezolucji przyjętej 4 października w Strasburgu.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia-europejska-powinna-miec-ambitniejsze,223,0,2373087.html
  ============

  Przecież to są imbecyle……

 22. Panie Passent, skąd to zdziwienie? Przecież tego chcieliście wszyscy. Wszyscy podnosili paluchy w V. Pan także, tylko w ukryciu.

 23. Autonomia dla Śląska ! Pilniejsza niż reforma sądownictwa.Nadchodzi Wiosna Ludów.Prawo narodów do samostanowienia jest pierwotnym prawem suwerena.Tak sobie myślę bo uznaję Ślązaków za Naród.Słowianie to też Naród.

 24. wiesiek59
  5 października o godz. 10:12
  Przodownik blogosfery jest cylem w przeciwienstwie do czlonkow i czlonkin PE.

 25. Autonomia dla Slaska oczywiscie tak, jesli rzad przejmie wszelkie koszty rewitalizacji calego regionu i wyplaci odszkodowania za niszczenie i zniszczenie srodowiska. Inaczej autonomia Slaska nie ma sensu.

 26. Cale wojsko jest czescia kabaretu, bo przed kim i dlaczego mialoby nas bronic. Kwestia, czy zdolaloby, pozostaje oczywiscie otwarta.

 27. Wariograf można oszukać. Nie jest to łatwe, ale w GRU na pewno uczą, jak to robić. A kim jest Macierewicz – po lekturze książki Piątka trudno mieć wątpliwości (jeszcze bardziej trudno je mieć, gdy pisowcy tak nieudolnie i groteskowo próbują z tą książką walczyć).

 28. To kolejny dowód na to, że Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie…… Polska Zjednoczona PRawica robi wszystko, żeby uwiarygodnić wypowiedzi prominentów swych byłych koalicjantów z AWS. Tak samo jest z lizaniem du*y Wujowi Samowi…..

 29. Absolwent szkolenia GRU obsadza stanowisko natowskie w ramach IV RP.Czy Putin musi przekraczać granice aby obsadzać stołki specjalistami.Po Trumpie,Macronie,Merkel kolejny dowód na rozdawanie kart na Kremlu.Tak sobie myślę,że Macierewicz docenia fachowość wykładowców GRU i absolwentów co to ich nawet wariograf nie złamie.Gniotsa nie łamiotsa.Jak Stirlitz.

 30. Zewnętrznie, Polska była bezpieczna w ramach Układu Warszawskiego, gdy stacjonowało tu 100 tyś Rosjan i siłą rzeczy, pośrednio uczestniczyliśmy w politykach zbrojnych dwóch układów. Rosjanie, broniąc własnej d. bronili naszej, po drodze. W sumie przez 72 lata bomby na Polskę nie spadały. NATO traktuje nas jako poważnego, odpowiedzialnego partnera, nie znając słowiańsko- polskich wad gdzie swarliwość, małostkowość, jest cechą narodową Sarmatów znad Wisły. Ku, radości wszelkich naszych wrogów

 31. Po co te walki?Jak się gotuje nowy ustrój ,to na wierzchu bucha piana.Lud ogląda ,zbiera fusy i nie ma czasu na zaglądnięcie co na dnie.?A tam sodomia i gomoria jak mawia wielbiciel zbawcy narodu.F.Kiepski.Jak się naród obudzi z reką na dnie garnka ,to co wtedy ?Bryndza.

 32. Saldo mortale
  5 października o godz. 11:22

  „Cale wojsko jest czescia kabaretu, bo przed kim i dlaczego mialoby nas bronic”.

  Mortadelowe bibrzenie, jak zwykle zabawnie i infantylne. A uzbrojone po zęby szwajcarskie wojsko i obrona terytorialna (najliczniejsza w Europie) przed kim maiłyby bronić i czego? Kiedy była tam ostatnio jakolwiek wojna, czy choćby przemarsz wojsk, niekoniecznie zaraz Armii Czerwonej? Rozruchy w czasie rewolucji francuskiej, o ile pamiętam.

 33. wiesiek59
  5 października o godz. 9:11
  maciarewicz z dzwonnikiem z Zoliborza gotuja mieso armatnie dla naszego ,, najlepszego sojusznika” ( jak go opisuje Pan Redaktor ) a specjalnoscia tej bandy dwojga jest mozdzek ( wyprany ) i karkowka ( zgieta ).

 34. legat
  4 października o godz. 23:15

  „Sala Kolumnowa Sejm. Partyjny konwentykiel PiS udający posiedzenie Sejmu, bez udziału opozycji …”.

  Opozycja zajęta była puczem na sali sejmowej, którą blokowała. Sejm to posłowie, nie sala plenarna, w razie konieczności dopuszczalne jest posiedzenie w innej sali. Tak mówi regulamin Sejmu.

  ” … dlatego, że nie było dla nich [opozycji] miejsca”.

  Miejsce było tylko opozycja nie przyszła. Nie musiała bojkotować, nawet nie powinna. Dziś za to płaci.

  „Liczone były czy nie”?

  Liczone, liczone, w sytuacji nadzwyczajnej dochowuje się wyjątkowej staranności.

  „Podobno ziobrowska prokuratura odrzuciła zastrzeżenia”.

  A platformerscy prokuratorzy co na to? Inaczej liczą?

 35. legat
  4 października o godz. 23:15
  cd

  „Co przegłosowano w ten sposób? A no np. USTAWĘ BUDŻETOWĄ”.

  Pomysł na pucz był taki, by uniemożliwic przyjęcie budżetu, co miałoby doprowadzić do przyśpieszonych wyborów. Nie pisz więc naiwnie, że oni chcieli głosować tylko nie mogli. Nie, oni nie chieli glosować i na tym opierał się ich nieszczęśliwy pomysł.

  „Ustawę o dopuszczalności handlu ziarnem siewnym GMO, Ustawę o instytutach badawczych …. ” .

  Musiecie zdobyć większość w Sejmie i wówczas będzie sobie przegłosowywać co checie i jak chcecie. Tak mawia wasz klasyk Niesiołowoski i powinniście się tego trzymać.

  „Nowelizacja KPC o wydłużeniu okresu na wznowienie postępowania (działanie prawa wstecz)”.

  Nie, chodzi o czyny, które zawsze były zabronione, więc nie mamy do czynienia z prawem działającym wstecz. Chodzi o wydłużenie okresu ścigania (czyli procedur), a nie zmianę prawa. Niech cię nie myli słowo ustawa, Kpk i Kpc to ustawy, ale ustawą jest też np. regulamin Sejmu.

 36. legat
  4 października o godz. 23:15
  cd
  „Co przegłosowano w ten sposób? A no np. USTAWĘ BUDŻETOWĄ”.

  Pomysł na pucz był taki, by uniemożliwic przyjęcie budżetu, co miałoby doprowadzić do przyśpieszonych wyborów. Nie pisz więc naiwnie, że oni chcieli głosować tylko nie mogli. Nie, oni nie chieli glosować i na tym opierał się ich nieszczęśliwy pomysł.

  „Ustawę o dopuszczalności handlu ziarnem siewnym GMO, Ustawę o instytutach badawczych …. ” .

  Musiecie zdobyć większość w Sejmie i wówczas będzie sobie przegłosowywać co checie i jak chcecie. Tak mawia wasz klasyk Niesiołowoski i powinniście się tego trzymać.

  „Nowelizacja KPC o wydłużeniu okresu na wznowienie postępowania (działanie prawa wstecz)”.

  Nie, chodzi o czyny, które zawsze były zabronione, więc nie mamy do czynienia z prawem działającym wstecz. Chodzi o wydłużenie okresu ścigania (czyli procedur), a nie zmianę prawa. Niech cię nie myli słowo ustawa, Kpk i Kpc to ustawy, ale ustawą jest też np. regulamin Sejmu.

 37. „Ustawa o dowolnej wycince drzew”.
  legat
  4 października o godz. 23:15
  cd

  Wcale nie dowolnej, przeczytaj ustawę. Przedtem silni (np. dewloperzy) nie mieli kłopotów z wycinką, a własciciel działki miał problem z jednym drzewem, które podczas najbliższej burzy mogło mu narobić kłopotów. Często bez łapówki nie mógł tego załatwić. Teraz może.

  „Ustawa dezubekizacyjna (odpowiedzialność zbiorowa z zastosowaniem represji bez sądu – to z opinii SN)”.

  Ta opinia SN nie jest przypadkowa, wymiar sprawiedliwośći był pod szczegołnym nadzorem włądz komunistycznych, więc i dziś (często w kolejnym replikowanym pokoleniu) jest ostatnim szańcem dawnego systemu. Kilku sędziów SN to kombatanci sądownictwa ze stanu wojennego. Ustawa dezubekizacyjna w pewnej tylko mierze przywraca sprawiedliwość. Nikt ubeków nie zmuszał do pracy w SB. Poszli tam ze względu na przywileje i dlatego że należeli do ludzi zdemoralizowanych oraz bezwzględnych ― takie trzeba mieć cechy, by szkodzić swoim współobywatelom. Dziś, na starość, mają stosowną odpłatę. Moim zdaniem powinno się pójść dalej i podjąć starania o uznanie SB za organzację przestępczą.

  „Kamiński zamiast łapać przestępców … produkował i przecież za to został skazany”.

  Jeszcze dwa lata po tym „wyprodukowaniu przestępców” (kryształowo czyści: Sawicka, Garlicki i Lepper) Kamiński był szefem CBA w rządzie Tuska. Jak to wyjaśnisz? A wiesz kiedy usunięto go z CBA i rzucono prokuratormw Rzeszowie? Tak, tak ― po wykryciu afery hazardowej w 2009 roku.

 38. Daniel passent:

  „Chwilami przypomina to kabaret”.

  Z Pana Redaktora doświadczeniem życiowym na Wschodzie i na Zachodzie to na pewno, wierzę na słowo. Przecież nikt w redakcji „Polityki” nie wymagał wariografu po studiach w Lenigradzie, które Pan Redaktor z takim samozaparciem zaliczył. Odwrotnie, brak studiów w CCCP byłby pewnym obciążeniem, ale Pan Redaktor sprostał.

 39. wiesiek59
  5 października o godz. 10:12
  Gospodarka planowa ( przejeta przez Karola Marksa od kapitalistow ) nigdy calkowicie nie odnosi sukcesu, ale plan na 2050 o zero emisji CO2 jest calkiem wykonalny.
  Cytowal Pan ceny uzyskania 1 megawatogodziny energii z roznych zrodel w Niemczech:
  80 dolarow z wiatrakow,
  106 dolarow z wegla i
  118 dolarow z gazu ziemnego.
  Jesli postawimy elektrownie wiatrowa w kazdej gminie, to mozemy sie szybko zblizyc do wykonania tego ambitnego planu.
  Kennedy wyslal nas na ksiezyc,Macron moze oczyscic powietrze.

 40. Saldo mortale
  5 października o godz. 10:02

  Mauro Rossi „… obecnie wszystko mu sie pomieszalo, szczegolnie kwestia migrantow we Francji”.

  Francja ma 8 milionów emigrantów, głównie w dużych miastach, gdzie mieszkają w biednych enklawach. I to oni będa ofiarą tych nowych przepisów, jakby żywcem wziętych z czasów walki z OAS.

  „MR nie tylko unaradawia zydow”.

  Przypominam, to właśnie ty pisałaś o „unaradawianiu” (w bezokoliczniku byłoby „unaradawić”), no i dalej cię to boli, domyślam się dlaczego. 🙂 Każdy ma w sobie coś z ćwierćinteligenta, ale niekórzy bardziej. Ja jedynie pytałem, czy jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż rdzenni Europejczycy, ale widocznie nie masz pomysłu na odpowidź. Może zapytaj się kogoś.

 41. Piez
  Dziękuję

 42. folwarkPn
  5 października o godz. 13:41

  Można mieć kosztem sporych nakładów gospodarkę bezemisyjną.
  Tylko po co?
  Czyste powietrze ma co prawda swoją cenę, ale koszt podwójnego systemu energetycznego, również.
  System zielonej energii musi być buforowany klasycznymi źródłami.
  A to kosztuje krocie.
  Przełom nastąpi dopiero w momencie gdy nauczymy się energię magazynować. Bez tego, zarobi jedynie paru producentów wiatraczków.

 43. 7 czerwca o godz. 21:04
  obecni żydzi to przecież mieszańcy. Wśród nich można rozpoznawać cechy wielu ras (czasem nawet widać czysta rasę , ale nie semicką) Semitów obecnie wśród żydów na lekarstwo, ale i tak będą trąbić o antysemityzmie.

  Napisala Mag………………………….

 44. „…Komunizm zaczal sie u n a r a d a w i a c. Cala internacjonalna robote diabli wzieli, no bo przeciez nie o to chodzilo, aby Wania byl u siebie Panem…”

  Podobnie jest z PiSem i jego propagandysta z recyklingu, ktory z Francuzow robi migrantow

 45. Mag napisala….

  ozzy
  No to wszystko jasne! Porąbało mi się z tym meshugener, czyli porąbaniem.
  Żartobliwie używali tego określenia moi teściowie w różnych zresztą kontekstach.

 46. Przyproszone oczy mag….

  Nawet Żydzi dają najlepsze efekty w „mieszankach”.
  Coś mi się błąka po głowie takie określenie myszigene (mieszaniec?).
  Mam zresztą dowód w postaci bardzo udanego syna (duże sukcesy zawodowe i osobiste) z matki gojki, czyli mnie.
  Oczywiście, piszę to z pewnym przymrużeniem oka na twoje – jak sądzę – przymrużenie.

  Napisala Mag……

 47. Poplatany MR nie wie, ze rdzenni Europejczycy przybyli z Afryki i ciagle unaradawia zydow.

 48. W prezencie dyletantowi blogosfery…… ze slownika jezyka polskiego…

  unarodowić — unaradawiać
  1. «uczynić narodowym, uwolnić od wpływów obcych»
  2. «uczynić coś państwowym, przejąć coś na rzecz państwa»

  ONA

 49. W Szwecji strzelnica podziemnym garażu nikogo już nie dziwi…to norma.

  W Malmo podziemne garaże mają ślady po pociskach .

  Tutaj młodzież wypróbowuje nowo zakupione sztuki broni , oraz ćwiczy się w strzelaniu.
  Ślady po pociskach świadczą o „szerokim spektrum ” posiadanego uzbrojenia .
  Od 9mm broni krótkiej , poprzez znane i lubiane na całym bandyckim świecie kałasznikowy . do poważnych karabinów snajperskich.

  Dziennikarka pyta szefa policji odpowiedzialnego za tę dzielnicę :

  – czy takie strzelanie w garażach publicznych może być niebezpieczne ?

  Ależ nieee! …nie sądzę . Nooo…może trochę stresujące … – odpowiada policjant

  Po czym dodaje ;
  – przecież kiedy oni tam strzelają , starają się nikogo nie wpuszczać….

  Tak więc władze w Szwecji nie widzą problemu.

  Strzelnice w garażach podziemnych, są doskonale zabezpieczone i nikomu się krzywda nie stanie.
  http://forum.interia.pl/w-szwecji-strzelnica-podziemnym-garazu-nikogo-juz-nie-dziwito-norma-tematy,dId,3091000?parametr=najlepsze_tematy&iwa_source=najlepsze_tematy
  =========

  Interesujący sposób szkolenia….
  Czy też, samokształcenia….
  Powielamy?

 50. Czy psychopaci sami poddają się badaniom psychiatrów?Nie/No to zbierajmy podpisy ,o uchwalenie Ustawy, zmuszające rządzących do badania.

 51. Mauro Rossi: Wbrew temu, co Pan pisze, studiów w CCCP nie „zaliczyłem”. Po I roku wróciłem do Polski, na UW, i bardzo sobie chwaliłem.

 52. Mowa Nienawiści jest świadomie wprowadzona do politycznych praktyk w Polsce jako element politycznej propagandy. Elity polityczne PiS posługują się Mową Nienawiści w miesięcznicach smoleńskich, które służą do wywołania odruchu nienawiści wobec bliskiego sąsiada. Oskarżenie o zamach ze strony sąsiada jest spreparowane i nieprawdziwe, ale celebryci polityczni tej partii cynicznie nimi się posługują, osiągając zamierzony efekt wyborczy u części naiwnych wyborców ufających własnym elitom.
  Elity polityczne PiS wprowadziły do politycznej gry Mowę Nienawiści w stosunku do kolejnego sąsiada Polski, wracając do tragedii II wojny światowej i poniesionych przez Polskę strat materialnych. Posługiwanie się Mową Nienawiści jest podłą formą żerowania na niewiedzy i naiwności wyborców, którzy stają się obiektym manipulacji w rękach cynicznych graczy. Elity polityczne / w tym opozycja / są zupełnie bezradne wobec tego zjawiska , które powinno być ścigane przez polskie prawo.

 53. wiesiek59
  5 października o godz. 15:22
  ponownie udaje sie w kierunku krainy marzen, tym razem do Szwecji przepisuje
  les duperelles o strzelnicach.

 54. Daniel Passent
  5 października o godz. 15:56

  Mauro Rossi skonczyl Uniwersytet Ludowy dla przodownikow. Uniwersytetu Ludowego brak. MR czynny bez przerwy obiadowej.

 55. @ Saldo mortale
  5 października o godz. 16:19

  Nie wiem, co Mauro Rossi skończył, natomiast… gdy reżim pisowski upadnie, Polska znów odzyska wolność, a pan Antoni, ojciec dyrektor i towarzysz Ярослав Раймундович Качыньский zwieją w popłochu do Moskwy – ciekaw jestem, jak wtedy Mauro będzie się tłumaczył z tego, co teraz wypisuje. Bardzo tego jestem ciekaw :mrgreen:

 56. W miarę trzeźwi, doskonale rozumieją, że lojalność wobec kraju nie zależy od tego, gdzie i jaką uczelnię się kończyło.
  Takie założenie że jedynie na rosyjskich uczelniach werbuje się przyszłych agentów wpływu, jest idiotyzmem.

  Jak jest naprawdę, doskonale obrazuje przypadek „Piątki z Cambridge”….

  Każda insynuacja powinna być przynajmniej zgodna z logiką.
  Niestety, kłamać inteligentnie czy insynuować, też trzeba potrafić.
  Jako że sojusze się zmieniają, może warto kończyć- bo to najbezpieczniej- Praski Uniwersytet?

 57. Nie trzech do jednego, ale trzech do zera.

 58. Ciekawszy jest ten cytat z prezesa: „System prezydencki zawsze tworzy ryzyko, że osoba bez odpowiedniego doświadczenia, bez umiejętności, a czasem – może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy – człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę”.

  Duda wg. prezesa jest osobą bez doświadczenia i umiejętności wymaganych na tym stanowisku. On sam, prezes je posiada w nadmiarze, ale nie dane mu było niestety zostać wybranym na prezydenta – taka jest polityka polska i rozgrywka z suwerenem. System prezydencki w Polsce jest passé, orzekł prezes.

  Są opinie, czy spekulacje, że prezes szykuje się na premiera, świerzbi go porządzić, ale nie chce latać na posiedzenia Rady do Brukseli. Niech Duda lata
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1722644,1,prezes-pis-rozwaza-zastapienie-szydlo-ale-do-brukseli-bedzie-latac-duda.read

  Niech się Duda z Profesorem Czerskim zajmą polityką zagraniczną, niech odnoszą wyniki 27:1, niech się borykają z Ameryką, której antykonstytucyjne deformy przestają się podobać. Takie zachcianki ma prezes w temacie rekonstrukcji.

 59. Katalonio pokaż Hiszpanii gest Kozakiewicza.Imperium kaput.Nie można zniewalać innych dla własnej pychy i króla darmozjada. Tak sobie myślę,że Kaczyński zezwoli na ambasadę Katalonii w IV RP.

 60. „Wszystko to bardzo smutne” – ten cytat nie z prezesa (zwanego „dobrym prezesem”) lecz z Redaktora Passenta. A niby dlaczego smutne? Czy obecne rządy prezesa mają przejść do historii jako okres polskiej „smuty”, na wzór rosyjskich?

  Nie uważam tak. Gdy bezrobocie sięga dna jak nigdy od 1991 roku, gdy Polska buduje CPK połączony z Warszawą, Łodzią i resztą kraju kolejami największej w świecie szybkości, gdy Polska rozdaje rodzicom więcej forsy na dziecko niż większość najbogatszych krajów Europy … jak można mówić, że to jest smutne?!

  Polityka oczywiście nie jest oazą czystości. Raczej kloaką, o czym wiedzieli już Cezar, Cycero, Pompejusz, Nixon. Inaczej powiem, polityka to kiwka na oczach ludu pracującego miast i wsi. I lud, ciemny ze swej natury, nie może patrzeć na ruchy nóg, czy prezes kiwnie tak, a Pan Zero wymamrocze owak, a Minister Wojny zrobi gest siaki, Mister Gowin po raz kolejny projekt sensowny rzuci, a prezydent wyjdzie na chwilę z przedpokoju prezesa – zaczerpnąć świeżego powietrza, a może do kibla wreszcie. Nie, lud musi patrzeć na piłkę. Bezrobocie jest niskie nie dzięki polityce partii prezesa ani premier Straszydło z Morawickim od prezentacji planszowych. Ten trend ostatecznie ukształtowano w latach cudu 2007-15, zwanego początkowo „zieloną wyspą”. Rządy Tuska były cudem jaki spadł na Polskę. Polacy od wieków nie odróżniali prawdziwych cudów od oszukańczych tricków za pomocą lusterka i dymu.

  Partia prezesa się wykończy trendami, które się nad Polską zbierają. Jednym jest powrót do deficytu w handlu zagranicznym. W 2013 roku był nadwyżka w handlu, rok 2015 był rekordowy aż do połowy 20165, wtedy przestaliśmy importować maszyny i dobra kapitałowe w takiej skali, zaczęliśmy więcej sprzedawać rozlicznych towarów konsumpcyjnych. Prezes i Straszydło odwrócili ten trend i zaczęliśmy ostro schodzić w dół w bilansie handlowym. Aktywność zawodowa, po trendzie wzrostowym w latach 2008-15 zaczęła dołować i to z wielu przyczyn w polityce rządu. Przyszłość trendu inflacyjnego jest na razie nie zbadana i toczą się spory w NBP i poza nim. Polityka fundowania przez Unię w perspektywie 2021+ nie jest jednoznaczna.

  Opozycja nie jest w stanie nic zrobić. Nie jest w stanie niczego zaoferować co by porwało lud za populistyczne jaja. Musieliby dać 1000+ na dziecki, zlikwidować licea, a podstawówki zastąpić obchodnymi nauczycielami na wsi, i na inne sposoby cofnąć cywilizacyjnie Polskę do XVIII wieku, przed Oświecenie, przed Kołłątaja i Staszica, przed biskupa Krasickiego, co partia prezesa już robi. Ale opozycja liberalna, czy socjaldemokratyczna, czy jakaś inna nie może z PiS się ścigać w ten sposób. Opozycji – poza oczywistymi protestami – trzeba czekać.

  Trendy zarżną partię prezesa, a samego prezesa zarżnie biologia, czyli starość. Nie ma innej recepty na prezesa. Wszak życie staruszka jest wesołe. Czymże się Panu smucić, Panie Redaktorze?

 61. ja bez żadnego trybu
  5 października, g.17:20
  Stoimy przez szansą, jaką nam daje JK, by ustanowić w ramach UE (póki co) nowy ustrój parlamentarny, już bez prezydenta, który jest zbyteczny, skoro siedzi w korytarzu, a za to z Prezesem jako zwierzchnikiem państwa.
  Ciekawe kto będzie sprawował urząd Prezesa (dożywotni, rzecz jasna) PO Prezesie (oby żył jak najdłużej).

 62. Autor blogu: „Prezes Kaczyński ostentacyjnie lekceważy prezydenta.”

  Zapewne dlatego spotka się z nim jutro w Belwederze. Mają rozmawiać o reformie sądownictwa. Będzie to już ich trzecie takie spotkanie. Pierwsze dwa odbyły się we wrześniu. Jeśli ktoś ostatnio coś ostentacyjnie lekceważy, to HGW przepisy prawa.

 63. @Mauro Rossi

  „Ja jedynie pytałem, czy jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż rdzenni Europejczycy, ale widocznie nie masz pomysłu na odpowidź. Może zapytaj się kogoś.”

  … jak zwykle idzie w zaparte. I udaje, ze „nie zauwaza”. Odpowiedz dostal – i udaje, ze nie widzi.

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Twoi ziomale, tacy co to w tym twoim kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.
  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny twoj ziom:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A ty dalej w zaparte.

 64. Mauro Rossi

  „Mortadelowe bibrzeni”

  /ciach/

  Dobra, dobra, Piekny Umysle. Jak zwykle idziesz w zaparte. I udajesz, ze „nie zauwaza”. Odpowiedz dostales – i udajesz, ze nie widzi.

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Twoi ziomale, tacy co to w tym twoim kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.
  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny twoj ziom:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A ty dalej w zaparte.

 65. Po tym, jak policja hiszpańska potraktowała biorących udział w niedzielnym referendum (900 rannych), łaskawca Timmermans raczył był ze spokojem oświadczyć, że to wewnętrzna sprawa Hiszpanii.
  Obrońca polskich spróchniałych drzew zaatakowanych przez korniki i wielbiciel aktualnego, najwolniejszego w Europie, sądownictwa okazuje się być totalnym olewusem, gdy chodzi o setki poranionych obywateli UE.
  Tak sobie myślę, że bardziej żenujący w swej arogancji i głupocie od Timmermansa jest jedynie Słowianin Stanisław.

 66. @Mauro Rossi

  „Wcale nie dowolnej, przeczytaj ustawę. Przedtem silni”

  /ciach/

  Dobra, dobra, Piekny Umysle. Jak zwykle idziesz w zaparte. I udajesz, ze „nie zauwazasz”. Odpowiedz dostales – i udajesz, ze nie widzisz. Jak zwykle – zachowujesz sie jak maly szczeniak, co narobil na dywan. Narobiles – i udajesz, ze to nie ty.

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Twoi ziomale, tacy co to w tym twoim kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.

  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny twoj ziom:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A ty dalej w zaparte.

 67. dandy
  Prezes, niestety, nie może odwołać prezydenta (jakby nie było – Głowy Państwa) gdy ten mu podskakuje, więc poddaje go presji spotkań, by osiągnąć to co chce. I zapewne osiągnie.
  Gdyby wykreowana przez niego pacynka istotnie była prezydentem, pogoniłaby JK , który jest TYLKO prezesem partii, bo nawet nie premierem, z Belwederu.

 68. Dzisiaj kolejny odcinek z cyklu słoń a sprawa żydowska. Czy leci z nami psychiatra?

 69. ja bez żadnego trybu
  5 października o godz. 17:51
  Czy VW Caddy Poznania lub VW Crafter z Wrześni albo silniki z VWMP z Polkowic to eksport polski czy niemiecki ?

 70. Chwała Armii Czerwonej za wyzwolenie wtedy jeszcze Polski z łap katolickiego wehrmachtu.Wyzwolenie na zlecenie Teheranu i Jałty.Zadanie wykonane panie prezesie można parafrazować Kaczyńskich. Tak sobie myślę,że prawica katolicka zaczyna widzieć tzw.wyklętość wehrmachtu bo walczył z komunizmem. W IV RP pomniki żołnierzy wehrmachtu pod parasolem KK.Drang nach Osten ! z Got mit uns ! ma sponsora.

 71. Wracając do tekstu Gospodarza, nietrudno byłoby, sięgając wstecz, odnaleźć wyrazy Jego ubolewania z powodu aktualnego rozkładu figur na polskiej scenie politycznej, gdzie Prezydent gra na dudach w tej samej orkiestrze, w której na altówce gra Szydło, na bębnach Macierewicz i którą dyryguje Kaczyński.
  No a teraz, gdy pojawiają się rozdźwięki (wojna, jak stanowi Gospodarz), jest Mu smutno.
  Ki diabeł?
  Daleko mi do poetyki wpisów snake’a, lecz tu ma on rację – o czym byłoby pisać, gdyby nie PiS?
  No o czym?

 72. „Obrońca polskich spróchniałych drzew zaatakowanych przez korniki i wielbiciel aktualnego, najwolniejszego w Europie, sądownictwa okazuje się być totalnym olewusem, gdy chodzi o setki poranionych obywateli UE.”

  W tym twoim kraju to sobie znacznie lepiej umiano radzic z autonomia i mniejszosciamu narodowymi. Z takim na przyklad Sejmem Slaskim i personalnie z Korfantym to sie ta wasza waadza nie patyczkowala:

  „„Dopóki chroni go immunitet poselski, może sobie z tego nic nie robić, ale 26 września 1930 r. prezydent Ignacy Mościcki rozwiązuje Sejm Śląski i jeszcze tego samego wieczoru pod willę Korfantego przy ulicy Powstańców w Katowicach przyjeżdża policja. Wiozą go do twierdzy w Brześciu, a „Polska Zachodnia”, gazeta sanacji na Śląsku, na pierwszej stronie ogłasza: Pan Korfanty wreszcie pod kluczem.
  Zarzuty wyglądają absurdalnie: Korfanty miał narazić Bank Śląski na stratę 20 tys. zł i fałszować weksle. Ale władzy nie zależy na zachowaniu nawet pozorów praworządności. – Nie potwierdzą się te, to znajdziemy sto innych zarzutów – mówi Korfantemu prokurator.

  W Brześciu, gdzie marszałek Piłsudski kazał wsadzić wielu polityków opozycji, siedzi w jednej celi m.in. z socjalistą Hermanem Liebermanem. Sam nigdy nie mówił o tym, co przeżył, ale rodzina zapamiętała, że gdy po dwóch miesiącach został wypuszczony, stracił na wadze 25 kg.”

  Warto jednak zauwazyc, ze Polska Norma w dziedzinie sprawowania rzadow nie zmienia sie z uplywem lat:

  „W Brześciu, gdzie marszałek Piłsudski kazał wsadzić wielu polityków opozycji” (vide opozycja)

  „Nie potwierdzą się te, to znajdziemy sto innych zarzutów – mówi Korfantemu prokurator” (vide praworzadnosc)”

 73. „Katolicki Wehrmacht”.
  Tak sobie myślę, że to nie jest tylko ignorancja.
  To się nadaje do diagnozowania i – w efekcie – uznania, iż leczenie kliniczne jest bezcelowe.

 74. @Wiesiek59 zamieszcza jakies totalne brednie o Szwecji

  „Dziennikarka pyta szefa policji odpowiedzialnego … Tak więc władze w Szwecji nie widzą problemu.”

  Wladze Szwecji jak na razie nie sluchaja sie oneryjych hejterow. A problemy widza tam, gdzie sa problemy. Przekonal sie o tym na wlasnej skorze taki gostek – Ahmed Rami – ktory stanowil filar i podpore reklamowanej przez @Wieska59 neonazistowskiej witryny „Institute for Historical Review”.

  Wzmiankowany Ahmed Rami zalozyl byl sobie w Szwecji radiostacje o nazwie „Radio Islam”. Radiostacja zajmowala sie upowdzechnianiem rewelacji z „Institute for Historical Review”, szerzeniem klamstwa oswiecimskiego i publkowaniem materialow o tym, jacy zli i podli sa Zydzi.

  Wladze Szwecji nagrodzily wysilki Ahmeda Rami i „Radia Islam” w nalezyty sposob: Zlapano sm..rdziela za ..sko i wsadzono do pierdla. Radiostacje zamknieto. A wzmiankowany …rdziel mial w wieziennej celi duzo czasu na wymyslanie kolejnych madrosci.

  Piekne Unysly takie jak @Wiesiek59 nie powinny chyba wysuwac nosa z rodzinnego Grojca czy Grajewa. W innych krajach upowszechnianie madrosci z neonazistowkich witryn nie jest tak calkiem pozbawione kontrowersji.

 75. @Saldo mortale

  „mag
  4 października o godz. 18:55
  Neguje cytaty z jej wpisow znalezionych przypadkowo w ciagu pieciu minut w blogosferze. ”

  Proponuje dac tej pani spokoj. Z jej wlasnych wypowiedzi wynika wszak, ze co najmniej jednemu semicie sprawiala wielka przyjemnosc swoja… swoja gleboka osobowoscia, powiedzmy. _Stosunki polsko-zydowskie musialy w przypadku tej pani funkcjonowac calkiem niezle, skoro owoc w/w _stosunkow „odnosi” dzisiaj „sukcesy” czy costam.

  W przyczyny dzisiejszej anty.. antypatii, powiedzy chyba lepiej nie wnikac. Nie brak przypadkow, kiedy mezczyzna rozmienia szescdziesiatke na diw trzydziestki. A potem zostaje na dobre z ta trzydziestka, ktora lepiej gotuje. Latwo wtedy o pochopne generalizacje. Niemniej jednak nie kopie sie lezacego ani (tym bardziej) lezacej.

 76. @Mauro Rossi

  „Moim zdaniem powinno się pójść dalej i podjąć starania o uznanie SB za organzację przestępczą.”

  Pomysl doskonaly i godny poparcia, tyle ze z powodow czysto biologicznych nie bardzo bedzie komu dokopac. Proponuje zatem rozszerzyc odpowiedzialnosc karka za przynaleznosc do zbrodniczej organizacji SB na resortowe dzieci oraz resortowe wnuki.

  Ale , ale, Piekny Umysle. Stawiales pytanie, odpowiedz dostales…

  Piekny Umysle. Zadales pytanie:

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Twoi ziomale, tacy co to w tym twoim kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.

  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny twoj ziom:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A ty dalej w zaparte.

 77. Dlaczego katolicy z wehrmachtu mordowali też katolików w II RP z pomocą Piusa XII.Tego faktu nie kwestionuje nawet IPN. Chylę czoła przed ACz bo w jej szeregach służyli też wcieleni po 17 września 1939 r. Polacy z Wołynia.Walczyli pod hasłem USA UbijSukinsynaAdolfa.Tak sobie myślę,że ACz nie jedno ma imię.

 78. @quentin t.

  5 października o godz. 19:17
  „Katolicki Wehrmacht”.
  Tak sobie myślę, że to nie jest tylko ignorancja.

  @quentin t. i reszta hejterstwa – jak pan papiez blogoslawil niemieckie jednostki idace na front:

  „”Trzeci powiedzial: – A ja za cholere nie pojde, zeby mi nawet kazali. Szkopow blogoslawil i medaliki im rozdawal, a teraz ja mam w rekie go calowac?

  O blogoslawienstwach papieza dla jednostek niemieckich wiedzielismy od jencow niemieckich. Zolnierz, ktory od kilku lat byl na froncie, nie mogl pojac, jak „ich” katolicki papiez mogl blogoslawic znienawidzoenego wroga, ktory tyle popelnil okrucienstw uragajacych chrzescijanskim pojeciom. Wszelkie proby tlumaczenia przez niektorych kapelanow, ze to nieprawda, zupelnie chybialy celu”

  Zrodlo: Majewski, „Wojna, ludzie i medycyna”, str 373

  * * *

  Zanim zaf.. ne brunatne hejterstwo nawali klockow, ze „zydowskie klamstwa” czy costam – dwa slowa na temat autora. Podaje za polska WIkipedia:

  „W 1939 roku brał udział w kampanii wrześniowej. Następnie internowany na Węgrzech, skąd zbiegł w lutym 1940 roku i przedostał się do polskich sił zbrojnych we Francji i potem w Wielkiej Brytanii. Brał udział w działaniach Polskich Sił Zbrojnych we Francji, na Środkowym i Bliskim Wschodzie oraz we Włoszech. Podczas włoskiej kampanii był lekarzem 3 Batalionu Strzelców Karpackich. Kontuzjowany w czasie bitwy o Monte Cassino. „Okazało się, że mam pękniętą łękotkę. Poza tą sprawą byłem przeziębiony, potłuczony i w najwyższym stopniu wyczerpany”[2]. W kwietniu 1945, po bitwie o Bolonię, został wyznaczony na stanowisko komendanta Polowej Czołówki Chirurgicznej Nr 350. … Po powrocie do kraju w 1947 roku pracował jako lekarz w Toruniu i Lublinie. Autor prac naukowych z dziedziny chirurgii i torakochirurgii oraz wielu książek ze wspomnień wojennych. Jego pierwsza książka „Wojna, Ludzie i Medycyna” ukazała się w 1960 roku. ”

  * * *

  Oeneryjne hejterstwo bedzie musialo do indeksu ksiag zakazanych dolaczyc takze w/w pozycje „Wojna, ludzie i medycyna”.

 79. @Mauro Rossi, @mag i cala reszta pieknych umyslow:

  „Koniec marzeń o podboju kosmosu? Polska NASA już od roku bez szefa … olska Agencja Kosmiczna ciągle czeka na swojego nowego prezesa. W poniedziałek został zamknięty czwarty już nabór ofert. Poprzednie trzy zakończyły się fiaskiem. PAK nie ma swojego szefa już od roku, a powołano ją dwa lata temu. … Ustawiczną, ale bezskuteczną rekrutację prowadzi Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. To jej właśnie podlega PAK. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak wielu kandydatów było zainteresowanych stanowiskiem. Jednak do czasu opublikowania tego artykułu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. … Pełniącym obowiązki prezesa został wtedy płk Piotr Suszyński, dotychczasowy wiceprezes ds. obronnych. Zarządzanie finansami PAK w 2016 r. zmiażdżył też NIK. Okazało się np., że PAK wydała 10 mln zł na pensje (połowa budżetu) i wynagrodzenia dla konsultantów.”

  Gleboko zaimponowany dokonaniami waszego pieknego kraju w dziedzinie technologii kosmicznych wydaje gromki okrzy „Aj-waj”!

 80. @Mauro Rossi, @mag i cala reszta Pieknych Umyslow:

  Aj-waj chcemy byc Potega. Znaczy Mocarstwem. Tylko ze nam spada. A innym, gadom, rosnie:

  „Polska chce być potęga w handlu bronią. Tymczasem eksport spada, a lepsi są Białorusini i Bułgarzy … Prezydent Duda, minister Macierewicz, wicepremier Morawiecki wspólnie zapewniają jak bardzo ważny dla Polski jest rozwój zbrojeniówki. Jednak marzenia o budowaniu światowej potęgi, nie wytrzymują zderzenia z faktami. Eksport ciągle spada. W zeszłym roku sprzedaliśmy za granicę broń za 389 mln euro. W czasach PRL eksport przekraczał nawet miliard dolarów. Lepsi są Czesi, Białorusini, Bułgarzy i Ukraińcy.”

  Zaimponowany niezbitym faktem, iz w rzeczonej dziedzinie wasz piekny kraj wyprzedza Albanie, wydaje gromki okrzyk zachwytu „Aj-waj giewalt”.

 81. quentin t.
  Ten blog istnieje już ponad 10 lat i jakoś bez PiS dawaliśmy sobie radę – tematów nie brak.

 82. Pan Gospodarz:
  czytałem „Politykę” od 1975 roku. Pański blog – od 9 lat.
  Właśnie dlatego dziwię się.

 83. kaesjot o godz. 19:09 pyta mnie:
  Czy VW Caddy Poznania lub VW Crafter z Wrześni albo silniki z VWMP z Polkowic to eksport polski czy niemiecki ?

  Mam wrażenie, że gra ze mną w „najmądrzejszego we wsi”. A może uważa, że lepiej byłoby, gdyby VW nie inwestował w Polsce, w Poznaniu, we Wrześni i w Polkowicach – ze 30 tys. zatrudnionych, żeby niemiecki kapitał nie tworzył dobrze płatnych miejsc pracy Polkom i Polakom, w ogóle aby zagraniczny kapitał nie mieszał się do polskiej gospodarki.

  A zdawało mi się, że ta doktryna ostatecznie odeszła na śmietnik historii prawie 30 lat temu w Polsce. Okazuje się, że tylko PiS ją podgrzewa, ciemny lud ją chwyta … i tak to się kręci.

 84. Daniel Passent
  „Ten blog istnieje już ponad 10 lat i jakoś bez PiS dawaliśmy sobie radę – tematów nie brak”.
  To prawda, ale od pewnego czasu nie leci z nami psychiatra.
  Stąd nie tyle nawet nadreprezentatywność potencjalnych pacjentów, co nadobecność tych nie pozostawiających wątpliwości.
  Ale skoro panu nie przeszkadza…

 85. „Prezes Kaczyński ostentacyjnie lekceważy prezydenta.” – napisał Redaktor.

  „Zapewne dlatego spotka się z nim jutro w Belwederze” – pojawiły się wątpliwości na blogu.

  Ależ prezes prezydenta nie lekceważy wcale i spotka się z nim, aby go osobiście publicznie przeprosić za to co powiedział w wywiadzie dla prawicowej pracy. Powiedział, że Pan Andrzej Duda nie ma odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia do sprawowania urzędu Prezydenta RP. A sam prezes nie tak dawno Pana Dudę na to stanowisko namaścił, wystawił i popierał ze wszystkich sił. Coś ten prezes kręci?

  E tam, to jest zagrywka w jego stylu, aby wywrzeć nacisk, obrugać, wyśmiać i publicznie upokorzyć delikwenta, aby coś korzystnego z niego wydobyć, najlepiej – aby go sobie podporządkować i na nowo pionki na szachownicy ustawić, które mu się poprzewracały nieopatrznie. Już ci prezes tym razem nie jedzie do prezydenckiego pałacu, tylko na grunt bardziej neutralny, tj. do Belwederu. Czyżby Belweder awansował do roli oficjalnego miejsca spotkań prezesa, pełniącego funkcję zwykłego posła i Naczelnika a la Pilsudski jednocześnie. Zruga Dudę ponownie, idę o zakład, i wyznaczy mu właściwe miejsce na szachownicy prezesa. Może Duda się przeniesie z przedpokoju, tyle wywalczy swoim niespodziewanym buntem, o którym głośno w mediach prawicowych, a nawet w opozycyjnych. Ale ubaw. A Redaktorowi Passentowi smutno jest. Dlaczego?

 86. @ prospector
  Jakby za okupacji hitlerowskiej publikowano sondaże, to NSDAP też by miała 60-80% społecznego poparcia.

  Tam gdzie nie ma możliwości wolnego wyboru (i wolnych wyborów) sondażami można sobie tylko tyłek podetrzeć. Ten żul Kaczyński w prawdziwie wolnych wyborach dostałby najwyżej 6-8% głosów i to przy propagandzie, która wypełnia przestrzeń publiczną PiS-em jak dzisiaj w skali 90%.

  Więc nie zawracaj głowy jakąś reżimową propagandą sondażową.

 87. Gdy PiS przeminie i w niebyt polityczny się uda, to nadal ten blog będzie istniał i tematy sobie znajdował. Czego Panu Redaktorowi i blogowiczom życzę.

  Nadreprezentację tematu „oeneryjnego hejterstwa” – cokolwiek to znaczy – znoszę z pokorą, tzn. mi wisi coraz większym kalafiorem. Odwrotnie chyba od zamierzonego celu.

 88. – Do you ship to the whole world?
  Yes, we do! With the exception of Russia.
  – Where do you ship from, where are you located?
  Cheapest NATO Straps is located in Stockholm Sweden, and that where we ship from.

  Za duży kraj. 🙂

 89. ja bez żadnego trybu
  5 października o godz. 22:01

  „Gdy PiS przeminie i w niebyt polityczny się uda …”.

  Jak to było w piosence? „Marzenia jak ptaki szybują po niebie”. 🙂
  Na razie w niebyt zmierza PO i Nowoczesna Bankowość.

 90. Aktorstwo polskie jest znakomite. Zagrać mogą każdego, Cezara, Hamleta, Makbeta i inne dramaty polityczne, nawet prezesa Kaczyńskiego … Mieczysław Czechowicz, Roman Kłosowski …

 91. Aktorstwo polskie jest znakomite. Zagrać mogą każdego, Cezara, Hamleta, Makbeta i inne dramaty polityczne …

 92. … nawet prezesa Kaczyńskiego …

 93. … M. Czechowicz, R. Kłosowski …

 94. mag
  5 października o godz. 21:54

  Rzadko się toba zgadzam, tym razem masz rację. Ci osobnicy (potencjalni pacjenci, jak piszesz) po likwidacji Muszynianki na tym blogum, za niewłaściwy stosunek do kwestii palestyńskiej, biorą się za resztę, a red. Passent łaskawie zezwala, może nawet kibicuje. Na koniec i jego okrzykną anysemitą, tak to się musi skończyć.

 95. Do szanownych:
  PiS niewątpliwie przeminie.
  Ale obserwując scenę polityczną, a zwłaszcza „rewelacyjne” perspektywy Peo, partii na „N” z kropką, no i zandbergowców (o SLD nie wspomnę: średnia wieku elektoratu to 80 lat) –
  – obyście, Szanowni, jeszcze za PiSem nie zatęsknili…

 96. Mauro Rossi:
  trawestując „klasyka”:
  „o tym, kto jest antysemitą decyduję ja”.
  I w ten sposób historia zatoczyła koło…

 97. @Mauro Rossi

  ” stosunek do kwestii palestyńskiej,”

  Ciezko w dzisiejszych czasach byc hejterem-szmalcowerem. Taki hejter oeneryjny musi byc za – a nawet przeciw. Jakby sie nie wiercil – to nie ustawi sie taki hejter do wiatru. No bo z jednej strony hejter twierdzi, ze jakoby popiera obecne poskie wladze, a z drugiej …

  … az drugiej to Pan Prezes zupelnie jakos nie wypowiada sie o Umeczonym Narodzie Palestyny. Tylko wypowiada sie tak oto:

  „Poruszająca mowa Kaczyńskiego o antysemityzmie i Izraelu … Antysemityzm, którzy dzisiaj istnieje przybiera inne formy niż kiedyś. Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael … Ktoś powiedział o Izraelu, że jest małym państwem. Otóż, Izrael nie jest małym państwem. Ono udowodniło, że nie terytorium, ale siła ducha i determinacja świadczą o wielkości państwa. Jest państwem na swój sposób wielkim. Tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód, że nad nami jest siła wyższa, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To cud naszych czasów. Dzisiaj właśnie przeciwko Izraelowi kieruje się współczesny antysemityzm.”

  Tyle Pan Prezes. Sam bym tego lepiej nie wyrazil. Chore z wariackiej nienawisci hejterstwo pozdrawia sie serdecznie. Dobrej rozrywki dostarczaja akrobatyczno-logiczne lamance hejterstwa, jak tu byc za – a nawet przeciw.

 98. @ja bez żadnego trybu

  ” tzn. mi wisi coraz większym kalafiorem.”

  Katoliku,

  nie ty jeden masz ten problem. To sie dosc nagminnie zdarza starszym panom.

  Milo jednak, ze tak szczerze i otwarcie dzielisz sie z ogolem czytelnikow swoimi, jakby nie bylo, dosc osobistymi klopotami.

 99. https://forumemjot.wordpress.com/2015/05/01/60-miliardow-zlotych-najwiekszy-skok-w-historii-swiata/

  Cos dla Radzia Warchola skoro lubi ten temat,niech sobie poszczeka
  lubie jak drze ryja.

 100. @ja bez żadnego trybu

  Pisza o was, Piekny Umysle:

  „Polish neo-Nazis target homeless Scots in bid to recruit new members
  Thugs from the National Rebirth of Poland have been donating food and clothes to rough sleepers as part of a recruitment drive. …An army of Europe’s most dangerous neo-Nazis have been spreading their race hate by exploiting homeless people at a Scottish charity. … Thugs from the National Rebirth of Poland – aka Narodowe Odrodzenie Polski (NOP) – have been donating food, sweets and clothes to rough sleepers at a Catholic mission in Glasgow.”

 101. To jest kabaret bez przerwy, a nie chwilami.

 102. @Daniel Passent

  Fajnie, ze pozwala Pan, aby jeden panski podopieczny robil z pomoca panskiego forum klake neonazistowskiej witrynie „Institute for Historical Review”. Teraz drugi panski podopieczny powoluje sie na „forumemjot dla Polski”. To forum chyba w sam raz dla panskich gosci-blogowiczow. Cytuje:

  „CYWILIZACJA ICH „STARSZYCH BRACI W WIERZE” … TO JEST PRZYSZŁOŚĆ POLSKI – POWALONE KRZYŻE I WSZECHOBECNA MENORA … Program Eliminacji Polaków … Żydzi praktycznie opanowali już wszystkie instytucje państwa Polskiego, — rząd, partie polityczne, media, sądownictwo, system finansowy i monetarny, przemysł i ekonomię. … Dzięki temu mogą przystąpić do następnego etapu swojego planu, czyli zniewolenia i eliminacji Polaków z ich ziemi. … Prezydent Lech Kaczyński w Izraelu – Zdrada państwa i Narodu Polskiego … Prezydent Lech Kaczyński zdradził żydom w Izraelu, — że Wojsko Polskie przebywa w Iraku i Libanie ze względu na interesy żydów z Izraela i wszystko jedno, kto w Polsce wygra wybory, bo i tak Wojsko Polskie będzie nadal stało na straży syjonistycznych interesów.”

  Zamykam cytat. Dostepny – jak sie komus chce sprawdzac – pod „forumemjot.wordpress.com/zydzi-a-sprawa-polska”

  Mam nadzieje, ze lektura tych madrosci sprawi Panu wiele satysfakcji.

 103. quentin t.
  5 października o godz. 19:11

  „No a teraz, gdy pojawiają się rozdźwięki (wojna, jak stanowi Gospodarz), jest Mu smutno. Ki diabeł”?

  No właśnie, Passent będzie miał dwie dobre zmiany (Kaczyńskiego i PAD) zamiast jednej. Nie powinien więc narzekać. 🙂

  Życie nie znosi próżni, anihilacja PO i Nowoczesnej Bankowości właśnie się odbywa, obie solidarnie wpadły w czarną dziurę i już są poza horyzontem zdarzeń. A ludzie muszą na coś głosować, mieć jakiś wybór.

 104. Zawsze wiedzialem ze Radzio to Warchol i skarzypyta a na dodatek Kali.
  Jak radzio nasmiewa sie z innych to dobrze a jak nasmiewaja sie z Radzia
  to zle,Radziu ogolic jajca I do piaskownicy skarzypyto.

 105. Mauro Rossi
  5 października o godz. 13:24 do mnie m.in. -„Jeszcze dwa lata po tym „wyprodukowaniu przestępców” (kryształowo czyści: Sawicka, Garlicki i Lepper) Kamiński był szefem CBA w rządzie Tuska. Jak to wyjaśnisz? A wiesz kiedy usunięto go z CBA i rzucono prokuratormw Rzeszowie? Tak, tak ― po wykryciu afery hazardowej w 2009 roku.”

  Mauro Rossi,
  wg mnie, rząd PO-PSL to była „zorganizowana grupa przestępcza” podobnie jak dzisiejszy, pisowski rząd. Dla mnie każdy rząd, który chociażby tylko planuje zadłużanie przyszłych pokoleń „u obcych”, w tym jeszcze „nienarodzonych”, których tym samym już na starcie w życie skazuje na pozycję niewolnika, jest organizacją przestępczą i za samo planowanie takiego zadłużania powinien stawać przed sądem za zdradę stanu, to po pierwsze.

  Po drugie Kamiński pozostając wysokim urzędnikiem za panowania PO-PSL godził się na to uczestnictwo w tej grupie przestępczej świadomie i z rozmysłem, funkcjonował w tej grupie i trwałby tam, gdyby ta zorganizowana grupa przestępcza go nie wywaliła za to, że sam chciał być sobie sterem i sam sobie okrętem a nie służyć odpowiednikowi „prezesa”. Koniec. Kropka.

  Piszesz: – Nikt ubeków nie zmuszał do pracy w SB. Poszli tam ze względu na przywileje i dlatego że należeli do ludzi zdemoralizowanych oraz bezwzględnych ― takie trzeba mieć cechy, by szkodzić swoim współobywatelom. Dziś, na starość, mają stosowną odpłatę. Moim zdaniem powinno się pójść dalej i podjąć starania o uznanie SB za organzację przestępczą.

  Na początku pouczam Cię, że to nie o ubeków tylko chodzi, bo gdy UB zostało zlikwidowane , to dzisiejszym bez mała siedemdziesięciolatkom z kartą SB w IPN mamusie mierzyły tornistry na rozpoczęcie edukacji szkolnej, ignorancie. Oczywiście, część byłych funkcjonariuszy UB znalazła się w SB w latach pięćdziesiątych ale takich to już nie ma w praktyce bo chociażby biologia robi swoje – to tak Ci przypominam, bo takie proste prawdy do Ciebie nie docierają. Poza tym to aparat bezpieczeństwa przechodził liczne wstrząsy i „przewałkowania kadrowe” jak np. „czystka etniczna” w 1968 roku, której konsekwencje dopadły np. teściów znanego Ci pewnie chociażby ze słyszenia, Bronisława Komorowskiego.

  O funkcjonariuszach SB niezupełnie precyzyjnie piszesz, że „poszli tam ze względu na przywileje i dlatego należeli do ludzi zdemoralizowanych oraz bezwzględnych”.
  Rozumiem, że teraz idą do służby w organach bezpieczeństwa z potrzeby ducha jako woluntariusze nie interesując się „przywilejami” – czy tak? Porąbało Cię? Czy Ty w ogóle masz pojęcie jak znaczna liczba funkcjonariuszy służb specjalnych odchodzi na emeryturę natychmiast po nabyciu min. „przywilejów emerytalnych”? Z moich informacji wynika, że multum bo mają „po kokardę” służby pod wymieniającą się PO-PiSowską „władzą” i na jej rzecz.

  Nie masz zielonego pojęcia jakimi motywami kierowali się decydujący się na służbę w SB. Ja twierdzę, że przede wszystkim nie widzieli niczego złego w tym, że będą służyć w organach bezpieczeństwa państwa uznawanego przez cały świat za legalne i jego władze za legalnie działającą i takiemu państwu, które im odpowiada i jedynego, które mogło w tamtych warunkach geopolitycznych istnieć. Takie mieli wtedy poglądy.

  Lecisz też Gosiewską, nie pamiętam którą ze stadka wdów Gosiewskich, czy tego wydrwirgosza smoleńskiego czy tej banderolubnej, którą tylko słyszałem z telewizora a musiałem odwrócić wzrok (bo jadłem właśnie a patrząc na którąkolwiek z nich by się nie dało) – o „nie zmuszaniu nikogo do pracy w SB”.
  Tak jest, ale tylko w Twojej i Tobie podobnych indywiduów kandydaci byli „zdemoralizowani i bezwzględni”. Zdemoralizować to się mogli najwyżej w służbie, bo „zdemoralizowani” być nie mogli przed przyjęciem. Jacy są przyjmowani dziś? – łagodni cierpliwi, dobroduszni, bez sadystycznych odchyłek jak u niektórych pisowskich członków rządu, (którym żaden psychiatra nie wydałby zgody na posiadanie broni). Kto by z nich taserem mordował człowieka licząc na bezkarność. Ach, nigdy w życiu.

  Imaginuj sobie waćpan, że jako kawaler Orderu za za walkę z totalitarnym państwem, w którym ludzi prześladowano „za poglądy”, dzisiaj akceptujesz prześladowanie i represjonowanie ludzi „za poglądy” jakie mieli 40 czy 50 lat temu!!!
  Czy nic Ci to nie mówi skrajny hipokryto? A skąd Ty wiesz jakie poglądy mają dziś niedołężne staruchy których Twój rząd stał się oprawcą? Może idźcie dalej – eksterminować dziadów, będzie jeszcze więcej oszczędności.
  Co powiesz o tych, którzy po 90 roku służyli polskiemu państwu i mu uwierzyli, że nie będą prześladowani za pogłądy sprzed 40 czy 50 lat? To pańswo dzisiejsze okazało się dla nich barbarzyńskie.
  Jak Kali jest prześladowany za poglądy, to źle, jak Kali prześladuje za poglądy to „słuszne to i sprawiedliwe”.
  Mauro, w dupie z takim państwem z moralnością plemienia kanibali.

  Na inne Twoje uwagi nie zareaguję, bo dziś jestem bez nastroju powróciwszy z pogrzebu a przez Twoją szczytową hipokryzję tak mi siebie jako adwersarza zbrzydziłeś, że mam Cię na razie dość.

 106. ja bez żadnego trybu
  5 października o godz. 17:51

  „Trendy zarżną partię prezesa, a samego prezesa zarżnie biologia”.

  Bardzo cenne są te twoje dobre życzenia oraz intencje, ale jeśli już się w to bawisz musisz zakładac scenariusz odwrotny. Kaczyński żyje długo jak Winston Churchill, Konrad Adenauer lub nasz Szymon Peres. Wybitni politycy, podobnie jak dyrygenci i filozofowie bywają długowieczni. Podczas gdy ty, no cóż, od dawna testujesz wizje Dantego i niekoniecznie musi być to Raj. 🙂 Wierzysz w to czy nie eschatologia i tak będzie niezależna od twoich zapatrywań.

 107. Daniel Passent
  5 października o godz. 15:56

  Mauro Rossi: Wbrew temu, co Pan pisze, studiów w CCCP nie „zaliczyłem”.

  No to musimy przyjąć, że skończył Pan tylko roczny kurs. Też się liczył, na pewno nie szkodził.

 108. woytek
  5 października o godz. 16:05

  „Elity polityczne PiS posługują się Mową Nienawiści w miesięcznicach smoleńskich, które służą do wywołania odruchu nienawiści wobec bliskiego sąsiada”.

  Żeby zachować znikome resztki wiarygodności musisz teraz przytoczyć kilka cytatów z wypowiedzi „elit politycznych PiS”, które by to potwierdziły. Ewentualnie zawsze możesz przyznać, że kłamałeś i czasem bywa to najlepszym wyjściem.

 109. W hiszpańskich mediach od kilku dni furorę robi niemieckie określenie „Bundeszwang”, które z oznacza z grubsza przymus federalny. Mowa jest oczywiście o przymusie, który zamierza zastosować wobec władz prowincji Katalonia rząd w Madrycie. Co ciekawe jako przymus federalny („Bundeszwang”) nie są traktowane kolejne orzeczenia tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego zawieszające na wniosek rządu kolejne akty prawne parlamentu katalońskiego – ostatnio uchwałę o sesji, która miała się odbyć w poniedziałek i w trakcie której przyjąć miano jednostronną deklarację niepodległości.
  „Bundeszwang” odnosi się bowiem do art 155 konstytucji mówiącym o mozliwości zmuszenia zbuntowanej prowincji do wypełniania woli rządu hiszpańskiego.
  Jak się okazuje „Bundeszwang” hiszpański ma charakter „mięki” i dość ogólnikowy. Stosowny artykuł ma brzmienie:

  „Jeżeli wspólnota autonomiczna nie wykonuje obowiązków, które Konstytucja i inne ustawy na nią nałożyły, albo działa w sposób poważnie godzący w interes powszechny Hiszpanii, Rząd, po uprzednim bezskutecznym upomnieniu przewodniczącego wspólnoty autonomicznej i za aprobatą bezwzględnej większości Senatu, może przedsięwziąć środki konieczne dla zobowiązania wspólnoty do przymusowego wypełnienia owych obowiązków lub dla ochrony wspomnianego interesu powszechnego.”

  Wbrew temu co napisałem wczoraj rząd Rajoy’a w drugiej izbie czyli w senacie ma jednak wiekszość jednego głosu i może zastosować ten artykuł. Pomyliłewm się równiez pisząc, że w latach 80 ubiegłego wieku „Bundeszwang” zastosowano w Kraju Basków. Rząd hiszpański co prawda zmilitaryzował wówczas prowincję ale na krok wymierzony w jej władze się nie zdecydował. Tak więc nie bardzo wiadomo jak rząd zamierza zastosować i jaką treścią wypełnić ten ogólnikowy „Bundeszwang” wobec władz Katalonii. Po prostu nie ma w tym zakresie doświadczeń.

  Jak na razie zapowiedzią nadchodzącego „Bundeszwangu” są kolumny wojska przetaczające się do Katalonii z południa Hiszpanii i okręty wojenne, które skierowano do kontroli katalońskich portów.

  Dodam, że premier Rajoy podtrzymuje deklarację o woli negocjacji z rządem katalońskim w tym w zakresie dotyczacym „zmniejszenia napięć socjalnych” w prowincji. Pomysleć, że aż buntu prowincji trzeba było by zauważył, że coś nie gra w tym zakresie w jego państwie. Nie wiem też czy prawica separatystyczna rzadząca Katalonią jest akurat dobrym partnerem do tego typu dyskusji, bo przecież po kryzysie, w poprzednim wcieleniu politycznym, byli koalicjantami Rajoy’a i prymusami w „kuracji ozdrowieńczej”, która zaaplikowano Hiszpanom oraz Katalończykom – tych ostatnich jak widać doprowadzając do skrajnej desperacji.
  I tak kłótnia w hiszpańskiej prawicowej rodzinie kończy się niemieckim „Bundeszwangiem”.

 110. legat
  5 października o godz. 23:35

  „rząd PO-PSL to była „zorganizowana grupa przestępcza” .

  Mogę się z tym zgodzić, podobnie jak rządy SLD-PSL w latach 2001-2005.

  ” … pouczam Cię, że to nie o ubeków tylko chodzi, bo gdy UB zostało zlikwidowane …”.

  Przed 1956 używano słowa ubowiec, w latch 70. ubek, już bez różnicy, chodzi o tych czy tamtych. Ubek to funkcjonariusz bezpieki komunistycznego państwa.

  „Poza tym to aparat bezpieczeństwa przechodził liczne wstrząsy i „przewałkowania kadrowe” jak np. „czystka etniczna” w 1968 roku”.

  Ale co nam, obywatelom, było do tego, że oni nawalali nas, a jeszcze jak to gangsterzy ćwiczyli nawalenkę między sobą?

  „Rozumiem, że teraz idą do służby w organach bezpieczeństwa z potrzeby ducha jako woluntariusze nie interesując się „przywilejami” – czy tak”?

  Pewnie interesuje ich dość konkretna ścieżka zawodowa, zaś policyne przywileje emerytalne są w każdym państwie zachodnim. Jest natomiast zasadnicza różnica między pracą w służbach specjalnych demokratycznego państwa, a państwa totalitarnego. Co by złego nie mówić o służbach policyjnych państw demokratycznych są one fundamentalnie czymś innym niż gestapo, NKWD, KGB, UB, w PRL Informacja Wojskowa, później UB i SB.

  „masz pojęcie jak znaczna liczba funkcjonariuszy służb specjalnych odchodzi na emeryturę natychmiast po nabyciu min. „przywilejów emerytalnych”?

  Z tego co wiem nie za wiele, im dłużej się pracuje tym wyższa emerytura, bo wyższe są zarobki, a finalnie uposażenie emerytalne to jest 80 proc. poborów. Zwyczajnie nie opłaci się wcześnie odchodzić z policji, choć teoretycznie można po 15 lub 20 latach. Podobne przywileje mają sędziowie i prokuratorzy, ale przy znacznie wyższych pensjach niż w policji.

  „Nie masz zielonego pojęcia jakimi motywami kierowali się decydujący się na służbę w SB. … nie widzieli niczego złego … że będą służyć w organach bezpieczeństwa państwa uznawanego przez cały świat za legalne …”.

  Tak, tak, no wszystkie istniejące państwa są legalne, łącznie z Koreą Północną. Oni dobrze wiedzili gdzie idą i co będą robić. Rekrutacja do SB była w końcu dość specyficzna, pracowały tam całe klany rodzinne. Nie przez tzw. pośredniak się tam trafiało. Chętnych nie brakowało, w końcu po dwóch latach dostawało się mieszkanie. Ile czekał zwykły obywatel?

  ” …dzisiaj akceptujesz prześladowanie i represjonowanie ludzi „za poglądy” jakie mieli 40 czy 50 lat temu”.

  Nie za poglądy tylko czyny. Nie musieli tam pracować, ale najwidoczniej chcieli, wiedząc oczywiście na czym ta praca polega. Dziś byłym ubekom nie powinno być lepiej niż ich ofiarom, bo inaczej państwo staje się niepoważne i zdemoralizowane.

  „Co powiesz o tych, którzy po 90 roku służyli polskiemu państwu i mu uwierzyli …”.

  Ktoś im obiecał na piśmie nienaruszalność niesłusznych przywilejów? Przecież domagasz się przywilejów dla niejednokrotnie oprawców. Weryfikacje esbeków w 1990 roku to był jeden wielki żart. WSI w ogóle nie podlegało weryfikacji. Natomiast Czesi swoją bezpiekę (StB) rozwiązali już w styczniu 1990 roku (sic). No ale tam nie bylo okrągłego stołu i całego tego zgniłego kompromisu, którego skutki trwają do dziś.

 111. Bar Norte
  6 października o godz. 0:10

  „Bundeszwang”.

  Teraz to chyba Bawaria w kolejce do niepodległości? 🙂

  Katalonia miała nieco inną historię niż reszta Hiszpanii. To fragment dawnego państwa Wizygotów, mówiąc hasłowo, dzisiejszy Rodrigo był kiedyś germańskim Roderykiem. Nie było bardziej dzikich, wojowncizych i zdeterminowanych barbarzyców niż Goci. W latach 30. ubiegłego wieku Katalonia poparła pucz stalinowski w Hiszpanii, co prawda nie z miłości do komunizmu tylko wyrachowania. A co jak się Baskowie ruszą? Prócz Rzymian nikt ich nie ujarzmił, nawet Goci zostawili ich w spokoju. Na szczęście Bruksela ma inne zmartwienia, hydra kaczyzmu i orbanizmu coraz wyżej podnosi głowę, bezrobicie w Polsce już spadało do 6 proc. Tak dalej być nie może. Jak się okazuje Timmermans ma sporą tolerancję na siłowe rozwiązania. Czemu opozycja tego nie wykorzystuje? Przecież, jak napisała szczerze red. Siedlecka, pozostała już tylko ulica i zagranica.

 112. Idiotyzm bez granic ?
  „Modlitwa różańcowa planowana jest między innymi na lotniskach, flisackiej tratwie i w górach ”
  O co chodzi z ta tratwa skoro flisakow to zdaje sie ,eee.. oni juz juz dawno splyneli… ?
  Czy chodzi o granice idiotyzmu ktora konczy sie na tratwie ale ratunkowej i tam nie ma klamek. One sa bez flisakow , bez psychiatrow i klamek pakowane .. czy ” mi ” sie juz cos ??
  Moze by jakis piekny umyslowo MR , BN ( ten napewno wie , jak pisze , ze nie wie to klamie ) JR ( ten moze nie wiedziec i zaczac pisac ” flisacki Wermacht ” albo ‚Flisaku Katoli ku-ku !’
  T. cz. in . dryfujemy i nie plynie z nami psychiatra bo ..
  Na tratwach nigdy klamek nie bylo .. nie bylo wyjscia w sensie ..drzwi i o to chodzi !
  Niech sie piekna umyslowo Trojca nie meczy .

 113. Red. Passentowi nie przeszkadza „anty-oenerowsskie fajterstwo”, red. Passent łaskawie zezwala (może nawet kibicuje) … itp. teorie z nieustanną troską powtarzają się na blogu od miesięcy. Trudno mi się zgodzić, aby Redaktor Passent im kibicował. Pamiętam chyba dobrze, jak raz kiedyś przed laty, w czasach II Intifady (2000-5) niezbyt pochlebnie zrecenzował politykę Izraela. Nie sądzę, aby Redaktor Passent popierał zerwanie układu z Iranem jak proponuje Trumpa i jak głośno się domaga Netanyahu. Układu zawartego przez światowe mocarstwa i promowanego przez Obamę. Polityka Obamy czy Trumpa? – gdyby zapytać Daniela Passenta, którą preferuje, to chyba nie ma wątpliwości, na którą wskaże.

  Ale nie o wielką, światową politykę Redaktorowi chodzi. Mnie się zdaje, że chodzi mu o naoczne świadectwo skutków wypędzenia z PRL przez gomułkowski reżim kilkunastu tysięcy obywateli żydowskiego pochodzenia, których obwołano syjonistami i wrogami Polski Ludowej. O to jakie spustoszenie w duszach i umysłach to wypędzenie zrobiło, jak pozbawiło ofiary wypędzenia zdolności krytycznego myślenia. Każdy wpis @RadzilowJedwabne ukazuje jak żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków wzbudzić mogła ta niewątpliwa krzywda.

  „En passant” to (szachowe) bicie w przelocie, bo my blogowe pionki gadu-sobie-gadu zadowoleni mniej lub więcej z tego, że otrząsnęliśmy się jako tako z peerelowski smrodu i walimy dwa pola do przodu, a tu się okazuje, że ofiar jest więcej. I to jacy są nieszczęśliwie pokrzywdzeni. Aż przykro patrzeć.

 114. olborski:
  „Idiotyzm bez granic ?”

  Rozumiem, że widok człowieka, odmawiającego na lotnisku różaniec (zdaje się, poza tym, w obiektywnie pozytywnej intencji) budzi w tobie agresję?
  Zaś obraz osobników leżących na plecach, stukających rytmicznie nogami w metalowe barierki i skandujących: „kon-sty-tu-cja” – rozczulenie i błogość?
  Na blogu są liczne odniesienia do psychiatrii. Pomyśl i ty o tym.

 115. Mauro Rossi (5 października o godz. 23:47) testuje moją wyobraźnię:

  „Kaczyński żyje długo jak Winston Churchill, Konrad Adenauer lub nasz Szymon Peres. Wybitni politycy … bywają długowieczni”.

  Czy to znaczy, że mam myśleć o Kaczyńskim jako wybitnym polityku?
  Chyba dla słuchaczek Radia M, czytelnictwa GP i podobnych czasopism, zbiorowo nazwanych onegdaj „ciemnym ludem”. Przykro mi, do tej zbiorowości nie należę.

 116. Bułgaria za zniesieniem sankcji przeciwko Rosji.Tak sobie myślę,że to dobra wiadomość o poranku z Warszawy.

 117. ja bez żadnego trybu
  5 października o godz. 21:40
  To kwestia osobistego wyboru.
  Jeden woli być GOSPODARZEM na skromnym ale WŁASNYM gospodarstiwe a innemu odpowiada rola parobka na nowoczesnym ale CUDZYM majatku.
  Ja wyznaje zasadę , że „lepszy domek ciasny ale własny niż cudze pałace”.

 118. Słowianin: ty się nie krępuj, pisz cyrylicą.
  Polaki zdolny naród, odczytają. A tiebia łatwiej będzie.

 119. Mauro Rossi
  6 października o godz. 0:46
  pyta: – „Ktoś im obiecał na piśmie nienaruszalność niesłusznych przywilejów? Przecież domagasz się przywilejów dla niejednokrotnie oprawców. Weryfikacje esbeków w 1990 roku to był jeden wielki żart. WSI w ogóle nie podlegało weryfikacji. ”

  Mauro, Twoje pytanie należy umieścić w rzędzie takich – Czy przestałeś już bić swoją żonę i molestować córki.
  „Przywileje emerytalne” SB-kom pozostałym w służbach ochrony państwa po 1990 roku zagwarantowało to pookrągłostołowe państwo w ustawie emerytalnej w 1994 roku i ci frajerzy temu kłamliwemu, oszukańczemu państwu uwierzyli, pewnie ku złośliwemu zadowoleniu np. Piotrowskiego, Pękali, Chmielewskiego i Pietruszki a także negatywnie zweryfikowanym, których emerytur i rent nikt się nie czepia bo byli zmuszeni podjąć pracę w cywilu i otrzymują je z ZUS.
  Preferowanie przez pisowską władzę morderców i „oprawców” ze służb specjalnych, to żałosny kretynizm tak charakterystyczny dla tejże władzy. Frajerstwu „pozytywnie zweryfikowanemu” , oszukańcza, kłamliwa władza III RP pokazuje dziś środkowy palec i cieszy się, że udało jej się oszukać kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Kiedyś, nieoceniony „tow. „Wiesław” mówił coś o ludziach z „moralnością Alfonsa”. To nauczka dla młodszych pokoleń aby alfonsiej partii nigdy nie zaufać.

 120. Mauro Rossi,
  co do długowieczności Twojego idola, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, to Twój optymizm może nie mieć podstaw i powiem Ci dlaczego. Otóż niektóre media twierdziły, że Kaczyński miał zaniedbane uzębienie. Jeśli to prawda, to chlamydia pneumonia pracuje i może się zdarzyć, że jak się nachyli zawiązać but, np. to już z polityki zniknie na zawsze a że nie widać aby uprawiał jakieś sporty, to wieńcówę też ma na bank. Wyjątkowa aktywność tuzów władzy zabiegających o poszerzanie swoich wpływów (Macierewicz zbudował sobie ORMO, Ziobro z Dudą walczą o sądownictwo, Duda z Macierewiczem o armię itd) co świadczy o budowie „przyczółków” na wszelki wypadek. Jaki wypadek?
  PiS bez Kaczyńskiego nie istnieje przecież i oni o tym wiedzą. Macierewicza, Ziobry, Błaszczaka, Brudzińskiwgo, Kuchcińskiego i Terleckiego nie ma, 0, nul, anihilacja – „Trup baronowo, grób baronowo, plajta, klapa, kryzys, krach!”

 121. Parę ponurych sentencji dla anglistów: http://www.informationclearinghouse.info/47944.htm
  „This same dark cloud hangs over our political landscape today. We have destroyed large parts of the Mideast, Afghanistan and northern Pakistan without a second thought – yet wonder why peoples from these ravaged nations hate us. Now, North Korea seems next.

  Showing defiance to Washington brought B-52 bombers, toxic Agent Orange defoliants and endless storms of napalm and white phosphorus that would burn through one’s body until it hit bone.

  In spite of all, our imperial impulse till throbs. The nightmare Vietnam War in which over 58,000 American soldiers died for nothing has been largely forgotten. So we can now repeat the same fatal errors again without shame, remorse or understanding.”

 122. quentin t.
  „Rozumiem, że widok człowieka, odmawiającego na lotnisku różaniec (zdaje się, poza tym, w obiektywnie pozytywnej intencji) budzi w tobie agresję? ”
  Budzi niepokój , bo byc moze szykuje sie cos o czym nie wiem a z natury jestem wrazliwy dosyc .
  Tnp najbardziej niepokoi mnie to „poza tym” bo poza czym ( a tnp, tnp ta tratwa na lotnisku!?). Nie jestem wystarczajaco piekny umyslowo. Rozumiem ze Twoja rozbuchana wyobraznia ( „Rozumiem, że widok (..)budzi w tobie agresję” ) jest dowodem wyjatkowej pieknosci Twojej wlasnej

 123. Za tw.Gierka polski wegiel wagonami jechal do Rosji a w druga strone
  plynela ropa i gaz.
  Dzisiaj mimo ze Polska na weglu lezy albo jak kto woli stoji wegiel trzeba
  kupowac od Putina zaciagajac kredyty na zachodzie bo Polakom nie
  oplaci sie go fedrowac wola kopalnie zamknac i zasypac.

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1075509,antracyt-z-donbasu-i-spolka-widmo-z-polski.html

 124. Nie ma k…wa jak mieć brata. Wtedy można być doradcą w banku. Za 20 tys na miesiąc i nic nie robić..
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kowalczyk-o-zatrudnieniu-brata-zbigniewa-ziobry-w-pekao-sa-to-nie-jest-dobry-standard/mgt3bnd
  Szukam w pamięci jednego takiego przypadku w okresie niewoli PRL

 125. Problem widzę gdzie indziej….

  Do tego że poststyropianowe towarzystwo jest mściwe, pazerne i małostkowe, można przeboleć.
  Ludzie tacy są.

  Nie można jednak przejść do porządku dziennego nad łamaniem umów.
  To się zemści, szczególnie w polityce zagranicznej, bo z wiarołomcami nikt nie będzie paktował.
  W polityce wewnętrznej zaś, nikt poza specyficznym typem osobowości, nie będzie im służył.

  Zdrada polskiej agentury zapewne już się mści.
  Macierewicz podał na tacy wszelkie dane.
  Zdrada postanowień okrągłostołowych, zobowiązań wobec dawnych struktur siłowych, też się zemści.
  Niejedna teczka została zachomikowana….
  Nasi zachodni partnerzy często łamią zobowiązania.
  Ale, niekoniecznie puszczą płazem zobowiązania zaciągnięte wobec nich.

  I taka refleksja.
  Demokratyczne pały zostały puszczone w ruch w wielu krajach, ostatnimi laty.
  Wojskowe dyktatury funkcjonują również w kilku krajach, za pełną akceptacją tzw. „Wolnego Świata”.
  Jak ma się to do czasów Jaruzelskiego, każdy może ocenić.

  Celem zachodu nie jest propagowanie demokracji, czy praw człowieka.
  celem jest przejęcie KONTROLI nad krajem.
  Bez względu na koszty ludzkie z tym związane.

 126. Turcja ewidentnie oddala się od Zachodu i podąża w stronę Rosji. Potwierdzają to ostatnie słowa prezydenta Erdogana, który stwierdził, że członkostwo w UE nie jest już Turcji do niczego potrzebne. Nie przeszkodziło mu to jednak domagać się od Unii Europejskich większych kwot na wspieranie syryjskich uchodźców przebywających w jego kraju.

  Można w tym miejscu pokusić się o małe podsumowanie:

  Turcja podpisuje takie umowy jakie są dla niej najbardziej korzystne,
  Rosja zyskuje na nowych kontraktach,
  Stany Zjednoczone dbają o przedłużenie konfliktu w Syrii,
  Unia Europejska obrywa (spadek bezpieczeństwa, dodatkowe środki na imigrantów).

  Na koniec jeszcze jedna uwaga odnośnie Turcji. Można zakładać, że będzie to pierwszy kraj, który opuści NATO. Sam sojusz był fantastyczną inicjatywą, które pełniła rolę przeciwwagi dla potęgi militarnej ZSRR. Po rozpadzie Związku Radzieckiego kraje NATO kontynuowały ekspansję. Dzisiaj sojusz nie jest już jednak żadną przeciwwagą. Pełni raczej rolę globalnego policjanta będącego pod wpływem USA. Dla Stanów Zjednoczonych NATO jest instrumentem do prowadzenia polityki międzynarodowej.
  https://independenttrader.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionych-tygodni-pazdziernik-2017.html
  ========

  Nieco inne spojrzenie na wiadomości ze świata….

 127. 2017-10-06 11:00

  Arcadio
  @ZIT
  „Na koniec trzeba wspomnieć o niezwykłych dokonaniach socjalizmu w Wenezueli. Przy takich bogactwach naturalnych poziom życia w tym kraju mógłby być na poziomie Kataru. Wybrano jednak nieodpowiedni system, który sprawił, że Wenezuela pogrążona jest w biedzie i totalnym chaosie.”

  Wenezuela jest pogrążona w biedzie nie z powodu wybrania nieodpowiedniego systemu, tylko z powodu nieprzychylności USA.
  Obecnie cena ropy jest niska, m.in. z powodu działań USA, które w ten sposób dążą do osłabienia Rosji, Wenezueli czy Iranu.
  Dodatkowo władze Wenezueli nie zgadzają się na amerykański wyzysk, stąd są nałożone sankcje na Wenezuelę.
  Nawet Rosji ciężko się funkcjonuje pod takimi sankcjami a co dopiero kraj taki jak Wenezuela.
  Za Chaveza system był ten sam, a w Wenezueli było dobrze.

  Jestem przeciwnikiem komunizmu, który uważam za niesprawiedliwy i szkodliwy, ale równie szkodliwe i niesprawiedliwe jest powtarzanie nieprawdziwych sloganów na temat przyczyn jakiś zjawisk.
  Podobnie w Polsce bębni się od ćwierćwiecza, że komunizm upadł, bo był beznadziejny. Dlatego z uporem maniaka zniszczono wszystko co się z komunizmem wwiązało, a gównie dorobek przemysłowy.
  Chciałem zatem przypomnieć, że rząd Gierka upadł również na skutek sankcji amerykańskich nałożonych na Polskę.
  Jeśli dodać do tego, że cena ropy wzrosły w czasach rządów Gierka z 2$ do 23$ za baryłkę czyli 1150%, a stopy procentowe FED urosły w tym czasie z 5% do 20% to chyba normalne, że kraj bez wsparcia musiał zbankrutować. I powodem bynajmniej nie był zły system.
  Łatwo policzyć jak by wyglądały wskaźniki gospodarcze obecnej Polski, gdyby oprocentowanie naszych obligacji wzrosło do 15% a cena ropy do 650$ za baryłkę. I jakikolwiek rząd, rządziłby wtedy w Polsce musiałby zbankrutować.
  =========

  DOKŁADNIE TAK było……

 128. Zakończyło się formowanie polsko-litewsko-ukraińskiej brygady, która dostała imię księcia Konstantego Iwanowicza Ostrogskiego – zmiażdżył Moskwicinów w bitwie pod Orszą (1514).

 129. wiesiek59
  6 października o godz. 13:25

  „poststyropianowe towarzystwo jest mściwe”.
  „Nie można jednak przejść do porządku dziennego nad łamaniem umów”.

  Umowa była między PZPR a Solidarnością. PZPR nie istnieje już od ponad ćwierć wieku. Nie ma podmiotu umawiającego się to nie ma umowy. Sami sobie zgotowaliście ten los, teraz nie narzekajcie.

 130. Ted’dy bear
  6 października o godz. 12:28

  „Za Gierka polski wegiel wagonami jechal do Rosji a w druga strone plynela ropa i gaz”.

  Oj chyba inaczej było. Taki był barter, my im dawaliśmy wegiel, a oni w zamian za to brali od nas statki.

 131. Mauro Rossi; to w takim razie rope i gaz dostawalismy za darmo.

 132. legat
  6 października o godz. 10:23

  „… niektóre media twierdziły, że Kaczyński miał zaniedbane uzębienie”.

  W przypadku Kaczyńskiego nie istnieje żadna rzecz której by media (zwykle własność zagraniczna) nie twierdziły.

  A popatrz na eurouzębienie, Guja Verhofstadta. Co widzisz? 🙂
  http://korwin-mikke.pl/img/articles/145013/14913794931951-w750.jpg

  Zaniedbane uzębienie to miał przywódca opozycji Schetyna, więc jak już o nie zadbał to świeci nim w ciemnościach jak ekranem smartfona.

 133. Ted’dy bear
  6 października o godz. 14:25

  „Mauro Rossi; to w takim razie rope i gaz dostawalismy za darmo”.

  Nie za darmo tylko za drogo. 🙂

 134. legat
  6 października o godz. 9:39

  Jeśli chodzi o ubeckie emerytury to wyczyuwam u ciebie nadmierne emocje, nie wiem jak to ocenić. Jeśli pozytywnie zweryfikowany został taki płk Lesiak (przez lata zajmowal się inwigilacją Jacka Kuronia), to cała werfkacja była jednym wielkim żartem. Ubecy i tak nie powinni narzekać, przez tyle lat po upadku systemu bujali się przyssani do szczodrej państwowej kasy, podczas gdy większość szeregowych działaczy opozycji żyła w nędzey. Teraz nastał czas sprawiedliwości. I to cię tak niepokoi?

 135. ja bez żadnego trybu
  6 października o godz. 7:09

  „Czy to znaczy, że mam myśleć o Kaczyńskim jako wybitnym polityku”?

  Zależy co myślisz o swoich szeregach. Przegraliście z nim do zera, z takim słabeuszem.

 136. Mauro Rossi
  6 października o godz. 14:41

  Tym razem, konfabulujesz.
  Wszyscy członkowie opozycji pracowali przed 1990 rokiem- z wyjątkiem tych, którzy siedzieli. A nie była to duża ilość.
  To że po roku 1990 stracili pracę, nie wynikało z ich szykanowania, tylko planu Balcerowicza.
  Zwalanie na komunę nędzy „szeregowych członków” jest bezpodstawne, w szczególności wobec opływania w dostatki tych prominentnych….
  Ponoć „Bóg nakazał się dzielić”?
  Podzielić się więc powinni pan Słowik, Parys, czy Romaszewski odszkodowaniami. To by było po chrześcijańsku…..

  Po dawnych SBkach, przeważnie pozostały wdowy.
  „Rycerze Solidarności” mają z kim walczyć.
  Zaiste, godny to ich klasy przeciwnik.
  Przedtem brakowało odwagi, ale obecnie staniała?

 137. Dom Historii Europejskiej, niedaawno otwarte muzeum w Brukseli, powstałe z inicjatywy Parlamentu Europejskiego (2007 r.) z neomarksistowską gorliwością wzięło się za fałszowanie dziejów Europy. Na wystawie nie ma niczego o Szekspirze, a z filozofów europejskich wymiania się Arystotelesa i … Słavoja Żiżka (sic). Zródeł opresji i totalitaryzmu twórcy wystawy upatruję nie w jakobiniźmie tylko … chrześcijaństwie. Niech już wreszcie przyjdą ci Arabowie i zrobią tu porządek, lepszy arabski niż żaden.

 138. wiesiek59
  6 października o godz. 14:55

  „Wszyscy członkowie opozycji pracowali przed 1990 rokiem …”.

  Wielu z nich nie zrobiło żadnych karier naukowcyh, mimo posiadanych predyspozycji, bo ich nie puszczano za granicę. A nie każdy chciał przy odbiorze paszportu podpisywać papiery o współpracy z SB

  Ponoć „Bóg nakazał się dzielić”?

  No a ty się dzielisz?

  „Podzielić się więc powinni pan Słowik, Parys, czy Romaszewski odszkodowaniami”.

  Odszkodwania są indywidualne, dzielić to się powinni ci, którzy poszli z komuną: Michnik, Wujec, Celiński, Bujak, Wałęsa oraz legion im podobnych. Aby nie było wątpliwości, do komuny to i ciebie Wieśku zaliczam, choć nie byłeś w pierwszym szergu, co tłumaczy twoje utyskiwane na „styropian”. „Styropianem” był i A. Gwiazda i A. Walentynowicz, ale też prezydent Gdańska Adamowicz. Nie namawiam cię do niuansowania, bo się do tego nie nadajesz. Frasynuk wyjechał z podziemia ciężarówkami, więc już na początku lat 90. założył firmę transportową, ale nie każdy chciał być Frasyniukiem. Moje uwagi dotyczyły nie tyle znanych działaczy, tym zawsze było łatwiej, gdy zostali posłami czy radnymi to jako tako mogli żyć, tylko szeregowych. A to głównie oni, ci szeregowi, zapracowali na zwyciestwo.

 139. wiesiek59
  6 października o godz. 14:55

  „Po dawnych SBkach, przeważnie pozostały wdowy.
  „Rycerze Solidarności” mają z kim walczyć.
  Zaiste, godny to ich klasy przeciwnik”.

  Jak na pewno wiesz wdowy dziedziczyły emerytury esbeckie. Czyli są wdowy zwykłe (np. solidarnościowe) i te uprzywilejowane (ubeckie). Te uprzywilejowane to dlatego, że ich mężowie przez lata stali na straży opresyjnej komunistycznej władzy, która utrzymywała kraj w zacofaniu i zniewoleniu. A teraz to ich dawne zajęcie miałoby być powodem do zachowania przywilejów przez wdowy? To jakaś sowiecka etyka społeczna, a ty wygladasz na beznadziejny przypadek homo sovieticus.

 140. Mauro Rossi
  6 października o godz. 16:04

  Wiesz…..
  Czytając takie teksty jak ten twój, momentami żałuję że zamiast Jaruzelskiego nie trafił się generał typu Pinochet, czy Franco.
  Wówczas zrozumielibyście, co to jest opresja, terror, zacofanie.
  Większość z was by tego nie przeżyła po prostu, więc nie byłoby z kim polemizować.

  Możecie tworzyć sobie legendy dla małolatów, ale nie zakłamiecie pamięci świadków lat 80′.

  etyka jest jedna.
  Ta poststyropianowa przypomina prymitywne krętactwo.
  Mszczenie się na tych, którzy się bronić nie mogą.

  A pieprzenie o zacofaniu i zniewoleniu wielokrotnie już przerabialiśmy.
  W porównaniu z jakim krajem, się pytam?
  Jaki masz punkt odniesienia?
  Podziękuj sojusznikom za Teheran.
  Jeżeli już, to tam szukaj źródeł „zniewolenia”….

 141. Mauro Rooooosi.. Czy to jakobini wygonili z Hiszpanii Żydów? Przecież było to prawie dwa wieki wcześniej ,..przed jakobinami?? Czy t Jakobini wymordowali w Paryżu i na prowincjach Hugenotów we Francji?.. Jeszcze trzeba było czekać na jakobinów 100 lat. Czy opresje wypraw krzyzowych i krucjat przeciw Katarom,Waldensom tez wymyslili jakobini?.. Czy 100 letnia wojna miedzy katolikami i protestantami to wysiłki Jakobinów?..czy raczej zmagania ,,wyznawców” Chrystusa?
  Wycinający w pień miasto zamieszkałe przez Katarów dowódca dragonów zapytał jak odróznić prawdziwych katolików od Katarów. Otrzymał odpowiedź zaiste Nieopresyjna WYBIJCIE WSZYSTKICH..CHRYSTUS ROZPOZNA SWOICH.
  Totalitaryzm Hitlera powstał przy czynnym udziale kościoła katolickiego a niejaki von Pappen szambelan papieski był jego waznym akuszerem aby uznał go świat.
  Nie napisałes czy Europejski Dom Historii… sfałszował prawdę o Holocauście..propagowaną przez wielu..:.Żydzi wymordowali sie sami aby oskarżać potem Niemców i Polaków..Austriaków i Ukraińców.Jeżeli nie to trzeba im pomóc.
  Neomarksizm nie może dalej demoralizować Jewropy..dlatego zawrzeć można sojusz z Erdoganem….
  Doprawdy dziwne Roooosi że swiat nie docenił jeszcze Twojej gigantycznej ….pracy. Przedziwne ze pomiędzy europejskimi filozofami nie znalazł sie Dmowski,Tisso Józek…ksiadz słowacki..i Jerzy Robert Nowak..tudzież niejaki Michalkiewicz…a rosnie już nowe pokolenie nowych filozofów za dyche na miarę europejską.Międlar,i inni…pieją i kwaczą i wyją jak hieny…Wzorem im Adolfo i Józio Goebels. Józio Dżugaszwili to tez przecie niedoszły absolwent z seminarium ,,któren” zarazony ideą Chrystusowej równości wprowadził w czyn swoje szaleństwa.
  A jakie cholera podobieństwa
  -Papież…Wszechruski Światowy sekretarz..generalissimus
  -Synod biskupi.. Posiedzenie plenarne
  Inkwizycja- egzekutywa partyjna
  -Sobór Powszechny–generalny zjazd KPZR
  -OTRUCIE PAPIEŻA–ZAMACHY I SPISKI NA STALINA
  -Afery pedofilskie kleru. -super hulaki w Wierchownym Sowiecie
  Kongregacja d/s wiary- pion poprawności ideologicznej..
  Aby powstał jakobinizm,komunizm,marksizm i neomarksizm sa i były reakcją na ,,błogosławieństwa” panowania a nie służby Kościoła.
  Jak wiadomo ze spisanej historii nie wszyscy tak nerwowo reagowali na papieski papuc do pocałowania jak Napoleon..Który go po prostu zamknął w pierdlu na 5 lat. To też część kultury europejskiej nasz drogi Rooosi.
  No muszę choć trochę nalewki na pigwie tym razem…bo duza utrata witaminy ,,C”
  Sursum Corda

 142. Pokojowy Nobel za nuklearne rozbrojenie, którego nie ma.
  Paranoja.

 143. Mauro Rossi

  „To (Katalonia) fragment dawnego państwa Wizygotów, mówiąc hasłowo, dzisiejszy Rodrigo był kiedyś germańskim Roderykiem. Nie było bardziej dzikich, wojowniczych i zdeterminowanych barbarzyców niż Goci.”

  Nie sięgał bym tak głęboko w poszukiwaniu źródel determinacji politycznej współczesnych Katalończyków. Statystyki wyborcze bowiem dowodzą, że na determinację separatystyczną główny wpływ miała polityka gospodarcza konserwatywno-liberalnego rządu Rajoy’a. Od obalenia dyktatury Franco i przyjęcia nowej konstytucji aż do pierwszych lat XXI wieku zwolennicy zerwania z Hiszpanią w liczącym 135 deputowanych parlamencie katalońskim stanowili zwykle dość hałaśliwy ale pozbawiony wiekszego znaczenia margines.
  Aktualnie, na mocy wyborów z 2015 mają 72 mandaty co daje im większosc.

  Tak więc nie jest to „dzikość” historyczna, jak to ująłeś ale raczej „dzikość” nabyta w ostatnich latach.

  Natomiast reakcja Brukseli o której wspomniałeś jest o tyle ciekawa, że od lat pisze się (np filozof Slavoj Zizek o którym wspomniałeś w komentarzu) iż między południem a północą UE politycznie trzeszczy. Zresztą dla przywódców unijnych to nie była nowina i nawet kilka razy urządzano refleksyjne eventy w intencji tego trzeszczenia – np szczyt unijny w Rzymie kilka miesięcy temu („Europa socjalna”). Natomiast gdy już realnie trzasło w Katalonii to okazało się, że Bruksela zadumy i refleksji nie potrafi przełożyć na realne działania polityczne i poza rytualnymi banałami o „państwie prawa” nic konstruktywnego nie jest w stanie z siebie wykrztusić.
  Co zresztą krytykują europejskie media, np niemieckie, podkreślając, że przy tego typu zachowawczym, formalistycznym podejściu politycznego kryzysu się nie rozwiąże. Mało, on się rozleje od Kraju Basków aż do Północnych Włoch – trzymając się jedynie gorącej granicy między północą a południem UE. No i bez reinkarnacji jakobinów może się nie obyć.

 144. Bar Norte
  Niezależnie od oceny przebiegu, wyniku referendum, jego legalności pamiętajmy, że sprawa wciąż jest rozwojowa.
  Przeciw „rebelii” Katalończyków, którzy chcą proklamować niepodległość, protestuje wcale niemało przeciwników secesji. Krzyczą na ulicach Barcelony Viva Espania i na pewno są to szczere emocje wynikające z przekonania, ze lepsza jest jena silna Hiszpania niż podzielona.

 145. Mauro Rossi
  6 października o godz. 1:05
  Bar Norte
  6 października o godz. 0:10
  „Bundeszwang”.
  Nie było bardziej dzikich, wojowncizych i zdeterminowanych barbarzyców niż Goci.

  Mój komentarz
  Rossi historyzuje na temat Katalonii stosując logikę, którą PiSowi propagandyści stosują amatorsko, dyletancko i naiwnie w swojej polityce historycznej, która polega w ich wykonaniu na łączeniu przypadkowych znaczeń, wybranych faktów i przypadkowych ludów (mogą być z przed tysiąca sześciuset lat) w jedno wielkie bajanie o złych, zdeterminowanych barbarzyńcach, których geny odzywają się dziś np. w Katalończykach, jutro w Niemcach (pokrewni Gotom), a pojutrze w Anglosasach, bo to w części Sasi, a Sasi, to wiadomo, też Germanie – gocka, barbararzyńska krew, itd.
  Pzdr, TJ

 146. mag

  Bez złudzeń, jednym z głównych podtekstów katalońskiego separatyzmu jest chęć wyzbycia się z prowincji Hiszpanów. Czy raczej zwolenników przynależności do państwa hiszpańskiego, bo w tym kotle kulturowym innych kryteriów podziału, może poza znajomoscią języka katalońskiego, nie da się precyzyjnie wyodrębnić.
  Zresztą to już zrobiono w administracji prowincji czy instytucjach jej podległych.
  Po utworzeniu państwa zarządzanego przez politycznie wyselekcjonowanych Katalończyków, podobne usuwnie konkurencji nastąpiłoby w innych obszarach życia społecznego czy gospodarczego. Separatystów wspiera przecież kataloński biznes, któremu na skutek gospodarczej polityki Rajoy’a „zrobiło się ciasno” – czuje się ograniczany. Podobnie zresztą jak inne grupy społeczne.

  Tego typu doświadczenia na tle etnicznym Hiszpanie mają w związku z problemem baskijskim. Franco, by jakoś „rozcieńczyć” ich dość hermetyczną strukturę społeczną finasował w tej prowincji akcje osiedleńcze ludności z południa kraju. Pisząc „finasował” ma na myśli finansowe premiowanie kolonistów. Z tym, że Baskowie nie dość, że uniemożliwiali tym ludziom integrację to na dokładkę brutalnie wypychali ich z powrotem. Ochrona Madrytu, nawet policyjna, na niewiele się zdawała.

  Tak więc Hiszpanie zamieszkali w Katalonii mają powody do demonstrowania przeciw niepodległości

 147. W polityce nie ma sentymentów, jest tylko gra interesów. Tego typu zachowania bliskie są gospodarce kapitalistycznej. Liczy się zysk, osiągnięcie celów przedsiębiorstwa. Zastosujmy ten „biznesowy” sposób myślenia do analizy relacji międzynarodowych.
  http://slawomis.neon24.pl/post/140466,polska-wsrod-serdecznych-przyjaciol
  ==========

  Chiny…..

 148. Z pola walki o czystość etniczną doniesienia są skąpe. Mnie interesuje co z tą Konstytucją Hiszpanii i jej złamaniem przez obecne władze autonomiczne w Barcelonie. Wszak uchwaloną ją 3 lata po śmierci dyktatora jako zwieńczenie procesu budowy demokratycznego kraju. Konsultowano ją szeroko, Katalonia ją aprobowała zachwycona nową wolnością. Rozumiem, że apetyt nacjonalistyczny rośnie w miarę konsumowania wolności. Ale Konstytucja to nie jest świstek papieru, błahostka jakaś, jak to uważają zwolennicy prezesa w Polsce. Konstytucja jest umową społeczną i dotyczącą etnicznych sentymentów. Jej deptanie, porzucanie czy zwykłe lekceważenie nie prowadzi do niczego sensownego dla wszystkich zainteresowanych. Biznes kataloński może porządnie stracić na jednostronnej deklaracji odseparowania się.

  A tu się dowiaduję, że chodzi o czystość etniczną i językową Katalonii. Pogratulować ciemnogrodowi.

 149. Bar Norte
  6 października o godz. 18:33

  Jaki z tego wniosek?
  Multi- kulti nie działa, pomimo nawet kilkusetletniego życia w jednym państwie.
  O ile ludność napływowa nie stanie się większością, to ta osiadła od tysiącleci będzie wolała własnych pobratymców jako sąsiadów.
  Choćby dlatego, że są bardziej PRZEWIDYWALNI.

  Eksperymenty z asymilacją nie powiodły się również w drugą stronę.
  Sądząc po położeniu Aborygenów, czy Indian.
  Natomiast ludność napływowa zdołała utworzyć stabilne państwa.
  Po zamknięciu w rezerwatach tubylców….

  Takie są fakty, natomiast teoretycy i politycy snują własne fantasmagorie..

 150. ja bez żadnego trybu
  6 października o godz. 18:49

  Jak nie wiesz o co chodzi, to na pewno chodzi o INTERESY.
  Ktoś katalońskich nacjonalistów finansuje.
  Tak samo jak swego czasu tych belgijskich, irlandzkich, baskijskich, szkockich.
  Czy polskich- swego czasu….

  są kraje w których władzom centralnym zależy jedynie na zasobach, terytorium.
  Są takie, w których zależy jedynie na pogłowiu ludzkim i podatkach przez nich płaconych.

 151. Trzeszczy bo w sądownictwie katolicy zawiedli.Tak tłumaczę cofnięcie rekomendacji partyjnych dla sędziów przez Kaczyńskiego.Tak sobie myślę,że sędziowie jako grzesznicy od urodzenia zawiedli prezesa.Czy już Imperatora pokaże przyszłość.

 152. wiesiek59

  „Multi- kulti nie działa”

  Przecież w społecznościach jednolitych kulturowo (przeciwieństwo multi-kulti) też dochodzi do poważnych napięć czy konfliktów – głównie na tle ekonomicznym. Z tym, że one się po prostu inaczej wyrażają. Strony tych konfliktów są inaczej definiowane.
  Jednolitość kulturowa wcale nie chroni przed konfliktami i podziałami ekonomicznymi.

 153. Jakub Majmurek z „Krytyki politycznej”, gościnnie w GW:

  „PiS-owi nie spada. Z rozpaczą powtarzamy to niemal co tydzień wraz z każdym kolejnym sondażem, w którym partia Kaczyńskiego nie tyle wygrywa, ile nokautem rozkłada opozycję.
  Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi dostarcza być może niedawny sondaż Kantaru dla „Faktu”. Badał to, w jaki sposób głosy rozkładają się w różnych grupach dochodowych. Wniosek z wyników jest oczywisty: PiS stał się jedyną „partią ludową” w Polsce – reprezentacją niezamożnej większości.”

  No to ja się pytam, o co chodzi?
  Na tym blogu większość Szanownych ma proweniencję lub upodobania lewicowe i wcale tego nie kryje.
  No i wreszcie – jak twierdzi sama GW – jest partia, która lud kocha, a ten – słuchajcie, słuchajcie! – kocha przedmiotową partię.
  Mamy prawdziwy socjalizm i poparcie ludu dla niego.
  Jest to coś, co nie udało się komuchom, ani SLD.
  Czego zatem marudzicie i wybrzydzacie, Szanowni?

  Odpowiadam sobie sam (jak Józef Stalin, zresztą):
  boście tacy lewicowcy, jak z koziej dupy torba podróżna!..

 154. Bar Norte
  6 października o godz. 19:20

  Problem z elitą, 1% będzie zawsze.
  Bo o ile nawet świnia ma ograniczenia w konsumpcji, to elity nigdy nie mają dość.

  Widać to doskonale po naszych.
  A już umożliwienie nachapania się tym przedwojennym- Czartoryskim, Branickim, Potockim- restytucji ich majątków, to skrajna głupota obecnych styropianowców.
  Nie ze swego dają, a z NASZEGO.
  Co chcą w zamian uzyskać?
  Poklepanie przez jaśniepanów po plecach?
  Płaszczenie się przed purpuratami, da ten sam efekt.
  Zero zysku, miliardy do kabzy KK.

  Jakiś Szela by się przydał…..ech…..

 155. Zeman zestawia Kosowo i Krym.I pokazuje „czeski” błąd Unii. Tak sobie myślę dlaczego Polaków Bóg nie „pokarał” Hawlem i Zemanem.Wszak wszelka władza to dopust boży.

 156. Przepraszam miało być Havlem.

 157. Zapewne wysłannicy kapitału mobilizują religie, żeby podsycać napięcia i mistyfikować w świadomości zmuszanych do ucieczki wieśniaków prawdziwe stawki tej operacji. Biedacy pozabijają się, pospalają sobie nawzajem wioski, walcząc o bóstwa, proroków i demony. Zostawią pustą ziemię, na której w przyszłym roku wyrośnie tu gazociąg, a tam kopalnia jadeitów.

  Ale dlaczego nic z tego, że chodzi o ziemię, i że nie tylko Rohingja padają ofiarą przemocy, nie przebija się do większości zachodnich mediów? Dlaczego na ekonomiczny kontekst zwraca uwagę Al Jazeera English, ale CNN już nie? Wiemy, dlaczego ekstrakcyjny kapitał chce, żeby wypędzani i wypędzający wieśniacy i szeregowcy w mundurach myśleli, że chodzi o religię – ale dlaczego zachodnie media chcą, żebyśmy i my wierzyli, że w Mjanmie rozgrywa się konflikt o podłożu wyłącznie etniczno-religijnym, a nie konflikt o ziemię i jej koncentrację w rękach przemysłów wydobywczych? Żebyśmy my także – choć obojętne nam są ich odległe teologiczne namiętności – nie zrozumieli nigdy, co tam się naprawdę dzieje?
  http://strajk.eu/watpliwosci-birmanskie/
  ==========

  KAPITALNY tekst.
  Nie liczą się ludzie.
  Tylko to, ile można zarobić.

 158. „Tak sobie myślę dlaczego Polaków Bóg nie „pokarał” Hawlem i Zemanem”

  Daj spokój, wystarczy, że ciebie pokarał.
  Wszyscy wiedzą, w jaki sposób.

 159. wiesiek59

  „Problem z elitą”

  Z tym, że w Katalonii podzielona jest również elita, jak to określasz. Konflikt dzieli wszystkie grupy społeczne i ich polityczne reprezentacje.
  Prawica separatystyczna ma wiekszość dzięki 10 głosom separatystycznej lewicy. Po przeciwnej stronie też jest z niewiele mniejszą ilością głosów promadrycka prawica i lewica.

 160. Bar Norte
  6 października o godz. 19:53

  Społeczeństwo jest podzielone, więc najlepszą metodą byłoby przeprowadzenie referendum bez przeszkód, choćby pod międzynarodowym nadzorem.
  To samo zresztą, można było przeprowadzić w wielu innych miejscach- Jugosławia, Osetia, Donbas, Krym, czy dziesiątki innych zaognionych punktów świata.
  To byłoby rozwiązanie demokratyczne, humanitarne, godne XXI wieku.

  Tymczasem, rozwiązania siłowe maja prymat nad tymi wydającymi się najbardziej logicznymi.
  Władza centralna wysyła policję, wojsko, formacje paramilitarne, by spacyfikować oponentów.

  Trudno mi zrozumieć takie psychopatyczne zachowania polityków….
  Cóż, ponoć WŁADZA to najlepszy afrodyzjak, czy narkotyk.

  A co do katalońskiej elity….
  W zależności od tego, jakie regiony są główną domeną ich działalności, takie będą ich wybory.
  Jak czytam, główne banki już ewakuują się do Madrytu.
  Firm opartych na realnej produkcji, nie da się tak łatwo przenieść.
  Kwestia kadr, infrastruktury, kooperantów, rynków zbytu.
  I ewentualnych sankcji za niepokorność.
  Co wygra?
  Idea, czy pragmatyka?
  Siłowo tego problemu raczej rozegrać się nie da.
  Choć jak na razie, Rajoy daje się rozgrywać jak dziecko…..

 161. @Wiesiek59

  … upowszechnia witryne neon24. Wczesniej upowszechnial rewelacje „o zydach” zaczerpniete z IHR.

  Gdyby nie parasol ochronny, jaki @Danie Passent rozpostarl nad specami od upowszechniania neonazistowich bredni, to nawet bym nie wiedzial, ile w Polsce dziala osrodkow juz to otwarcie neonazistowskich, juz to skrajnie antysemickich. Dobrze, ze @Daniel Passent starannie czuwa nad prawem hejterow to hejtu. Czy on sam na tym dobrze wyjdzie – przyszlosc pokaze.

  Na razie warto sie przyjrzec, co to takiego ten neon24. Oczywiscie czytelnik sie nie zawiedzie – tam znajdzie to samo, co w innych rewelacjach @Wieska59:

  „CHAZARZY TO NIE ŻYDZI ..zydzi lansują tezę że Chazarzy to jedno z zaginionych plemion Izraela. Wystarczy wpisać w przeglądarkę „zaginione plemię Izraela” , a pojawią się 10 stron udowadniających, że są nimi Chazarzy. … Uznanie tego faktu przez Polaków to pierwszy krok do uznania rozległych ziem słowiańskich za żydowskie. — Katalonia: Pieniądze Sorosa i fałszywe zdjęcia …Koszerny smród to nie żart, to sprawa polityczna … „Wygrajmy wojnę ze smrodem …Ten smród staje się już nie do zniesienia! … z koszernej kuchni rozchodzi się na wszystkie mieszkania. Stąd protesty ich lokatorów, którzy pikietują lokal Davida Sosnitzky. ”

  Zaintrygowal mnie zwlaszcza ten „smrod z koszernej kuchni”, zwlaszcza te ta wasza „Krytyka Polityczna” juz wczesniej zamiescila artykul pod wdziecznym tytulem „Czym smierdzieli Zydzi”. Widac, ze Polakom kwestia zapachow w kontekscie narodowo-rasowym lezy na sercu.

  I w tym momencie jednej rzeczy niesposob zrozumiec: Jesli ci „koszerni” sa tacy zli i niedobrzy, „smierdza” i „smrod jest nie do zniesienia” – to na kiego grzyba wpuszczacie te niedobre wycieczki i na kiego ała urzymujecie ze zlymi i niedobrymi syjonistami stosunki dyplomatyczne i handlowe? Jak wam smierdzi – to chyba mozecie zerwac stosunki dyplomatyczne i handlowe oraz oglosic bojkot, podobnie jak to uczynil Iran po 1979-ym roku, Zreszta juz ten wasz Gomulka zrywal i oglaszal, po ktorym to ciezkim ciosie Izrael juz nigdy sie na dobre nie podniosl.

  Witryna, ktora upowszechnia @Wiesiek59 pod zyczliwa opieka @Daniela Passenta, krzewi takze klamstwo oswiecimskie: „Matematyka Holocau$tu … „Historia Polski w liczbach (GUS, Warszawa 1994) na stronie 194 w tabeli 167 podaje, że w 1939 roku było w Polsce 3 500 000 Żydów, straty wyniosły ogółem 2 700 000. Wynika z tego, że ocalono 800 000 (…)”* Liczba 3 500 000 jest liczbą sztucznie zawyżoną, ale za to jak ładnie wpisuje się w ten mit”. Autorem w/w rewelacji jest Dr Andrzej Leszek Szcześniak.

  Po raz kolejny mozna @Danielowi Passentowi pogratulowac komentatorow. A takze nieprzejednanej stanowczosci wobec kazdego, kto wobec rozpanoszonego naziolstwa pozwoli sobie na ostrzejszy ton.

 162. @@Wiesiek59
  … upowszechnia witryne strajk.eu. Wczesniej upowszechnial rewelacje „o zydach” zaczerpniete z IHR.

  Gdyby nie parasol ochronny, jaki @Daniel Passent rozpostarl nad specami od upowszechniania neonazistowich bredni, to nawet bym nie wiedzial, ile w Polsce dziala osrodkow juz to otwarcie neonazistowskich, juz to skrajnie antysemickich. Dobrze, ze @Daniel Passent starannie czuwa nad prawem hejterow to hejtu. Czy on sam na tym dobrze wyjdzie – przyszlosc pokaze.

  Na razie warto sie przyjrzec, co to takiego ten strajk.eu. Oczywiscie czytelnik sie nie zawiedzie – tam znajdzie to samo, co w innych rewelacjach @Wieska59:

  „Izrael pozbawił dachu nad głową ponad 100 Palestyńczyków … Władze Izraela nakazały zburzenie domów na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdy mieszkańcy odmówili oddania swoich gruntów. Organizacje humanitarne określają zniszczenia jako jedne z największych w ostatniej dekadzie. … Izraelskie wojsko i policja zabiły w październiku 76 Palestyńczyków i raniły 3 tys. … wśród ofiar jest 17 dzieci i dwie kobiety. .. Przerażająca jest również statystyka dotycząca rannych … Apel do polskich artystów: wycofajcie się z festiwalu, bo sponsoruje go Izrael”.

  Z tym ostanim oczywiscie sie zgadzam. Jak wam nie pasuje, jak publikujecie artykuly typu „czym smierdzieli Zydzi” czy tez doniosle madrosci o pieniadzach Sorosa, zakusach Chazarow i krwiozerczych syjonistach, co to ” morduja palestynskie dzieci” – to na kiego grzyba pchac sie na niesluszny festiwal? I na kiego ała urzymujecie ze zlymi i niedobrymi syjonistami stosunki dyplomatyczne i handlowe? Jak wam smierdzi – to chyba mozecie zerwac stosunki dyplomatyczne i handlowe oraz oglosic bojkot, podobnie jak to uczynil Iran po 1979-ym roku, Zreszta juz ten wasz Gomulka zrywal i oglaszal, po ktorym to ciezkim ciosie Izrael juz nigdy sie na dobre nie podniosl..

  Oczywiscie brak wymiany handlowej z Polska to bedzie tragedia. A juz zwlaszcza tragedia, jak przestana przylatywac polskie pielgrzymki. W trakcie ktorych uczone sa starannie i wnikliwie, jak to „wiarolomni Zydzi” „ukrzyzowali Pana Jezusa”.

 163. RadzilowJedwabne
  6 października o godz. 20:52

  Facet, przestałem cię czytać.
  Idź się pałuj, onanizuj, uchlej.
  Jest mi to obojętne.
  W każdym razie, zrób se dobrze i nie mędź.

 164. mag
  6 października o godz. 17:27
  Ta cała afera Katalońska to wielkie oszustwo. Po pierwsze sam regulamin powinien przewidywać minimum głosujących. Tego nie było i mogli wygrać jednym głosem. Piszą że paru cwaniaków wyprało miliardy Euro i ulokowało je w Andorze. Za niedługo miano to ujawnić, stąd cwaniacy wypędzili tłumy fanatyków na ulice. Ku radości także CIA.

 165. Ps.
  Oczywiście że śmierdzisz.
  SZAMBEM.
  Szambonurek to zawód pożyteczny.
  Godny szacunku.
  Twój zawód wymaga rozlewania fekalii na ludzi.
  Jak go nazwać?
  Defektator?

 166. Bar Norte
  6 października o godz. 19:20

  „Jednolitość kulturowa wcale nie chroni przed konfliktami i podziałami ekonomicznymi”.

  Chyba nie przemyśłałes tego. Jednolitość kulturowa chroni przed konfliktami etnicznymi, speratyzmami, wojną domową, terroryzmem, w drastycznyh przypadkach przed rzeziami ludności cywilnej ― przykładem Wołyń w 1943 roku. Najgorsza sytuacja jest wówczas, gdy konflikty etniczne nałożą się na społeczne, przykładem lubobójcze rzezie w Rwandzie (Tutsi-Hutu) i Turcji (Ormianie-Turcy-Kurdowie). Współczesny terroryzm islamski to modelowy przykład nałożenia się konfliktów etnicznych na kwestie społeczne.

 167. @ja bez żadnego trybu

  … zahejtolil:

  ” Każdy wpis @RadzilowJedwabne ukazuje jak żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków wzbudzić mogła ta niewątpliwa krzywda.”

  I jakos nie zajarzy ten Piekny Umysl, ze hejtoli na prozno.

  Kiedys takie postawy jak zaprezentowana przez gostka, na ktorego wpis reaguje – mialy gleboki sens. Wystarczylo wskazac paluchem jakiegos Zyda i zaczac wrzesczec: „Patrzcie, ludzie! Zyd obraza Polakow! Demonstruje ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”. Wokol krzykacza raz-dwa gromadzil sie tlumek i juz mozna sie bylo zabrac za „wydarzenia”. I z pomoca siekier, widel, okutych kijow, jak lepsze czasy nastaly – to takze nafty czy benzyny – mozna bylo mordowac, grabic, gwalcic, ubabrac sobie lapska we krwi – i wejsc w posiadanie domu z ogrodem. Albo chociaz tuzina „twardych”.

  Dzis jednak czasy sa takie, ze po prostu nie ma komu dokopac. Coz z tego, ze patriotycznie nastawieni rodacy p „@ja bez żadnego trybu” pomaszruja pod haslem „A na drzewach zamiast lisci beda wisiec syjonisci”? Coz z tego, ze sciany domow zdobia napisy „Zydzi do gazu” a na stadionach tysiacem gardel rozbrzemiewaja piesni typu „To byly piekne dni-Zydzi dogazu szli-az sie do pieca nie azmykaly drzwi” – jesli nie ma komu dokopac?

  @ja bez żadnego trybu i reszta hejterstwa ma gruntownie przekichane. Ciezko zorganizowac „wydarzenia” jak brak wsadu do stodoly. Stodol ci u was dostatek, benzyna bez kartek, zapalki w kazdym geesie. A i tak jest jajo. Bo nie ma najwazniejszego – wsadu do stodoly.

  Trzeba bylo awaryjnie sobie paru zostawic na kolejne „wydarzenia”…

 168. @Daniel Passent

  Na razie znosze wersalskie maniery, demonstrowane przez bywalcow panskiego bloga.

  „Idź się pałuj, onanizuj, uchlej. … Oczywiście że śmierdzisz. … SZAMBEM.”

  Gratuluje nieprzejednanej postawy wobec kazdego, kto pozwoli sobie na nietakt wobec panskich podopiecznych.

 169. ja bez żadnego trybu
  6 października o godz. 18:49

  „Z pola walki o czystość etniczną doniesienia są skąpe. Mnie interesuje co z tą Konstytucją Hiszpanii … apetyt nacjonalistyczny rośnie w miarę konsumowania wolności. Ale Konstytucja to nie jest świstek papieru …”.

  Nie myl konstytucji z prawem naturalnym lub Dekalogiem. Świat się zmiania i konstyucje powinny za tym nadążać. Gdyby było inaczej nigdy nie doszłoby do wyzwolenia niewolników w USA i dekolonizacji Afryki. A w UK obowiązywałaby do dziś Magna Charta Libertatum (1215).

 170. @Wiesiek59

  „RadzilowJedwabne
  30 września o godz. 19:30
  Tam gdzie interesy były zbieżne, syjoniści szli z nazistami łapka w łapkę, inicjując i finansując przesiedlenia do Palestyny.
  Czemu sprzeciwiali się Brytyjczycy zresztą.
  Nie podobają ci ”

  /ciach/

  „mark-weber-syjonizm-i-iii-rzesza”

  Fajnie, ze Wiesiek59 nareszcie sam sie okreslil.

  Tym razem Wiesiek59 upowszechnia publikacje Marka Webera.
  Mark Weber, jeden z bardziej znanych w swiecie neonazistow, znany jest glownie jako szef „Institute for Historical Review”. Wzmiankowany „instytut” zajmuje sie, podbnie jak w/w instytutu szef, upowszechnianiem klamstwa oswiecimskiego. Mark Weber to czlowiek, ktory systematycznie upowszechnia rewelacje o tym, ze komory gazowe i obozy smierci to „mit”.

  Mark Weber stoi na czele „instytutu”, ktory zajmuje sie wylacznie „rewizjonizmem historycznym” w odniesieniu do zaglady Zydow i obozow smierci. Mark Weber i jego IHW usiluja upowszechnic teze, iz obozy smierci i komory gazowe to „zydowskie klamstwa”.

  Mark Weber to prominentny neonazista i klamca oswiecimski. A anonimowy
  @Wiesiek59 upowszechnia nazistowskie klamstwa Marka Webera. Obrzydliwe fekalia, ktore @Wiesiek59 usiluje wylewac na „zydow” i „syjonizm” to druga strona medalu dzialalnosci w/w „Instytutu”. IHR z jednej strony glosi, ze komory gazowe, zaglada Zydow i obozy smierci to mit – a z drugiej strony upowszechnia obrzydliwe brednie o rzekomej „wspolpracy” III-ciej Rzeszy i „syjonistow”.

  Fajnie, ze @Wiesiek59 wreszcie sie ujawnil jako tuba propagandowa jednego z najbardziej znanych nazioli i klamcow oswiecimskich.

 171. Bar Norte
  ,, Europa wschodnia wraca do grupy krajow Trzeciego Swiata,gdzie przez 500 lat nalezala”.
  Noam Chomsky powiedzial to na wykladzie na Uniwersytecie Yale w 1997 roku.
  Od tego czasu uczynilismy wielki krok naprzod,jak powiedzial przedtem pupilek Luny Brystygierowej.
  https://www.youtube.com/watch?v=jnc1Ay6X1bg

 172. Ciekawy wywiad z panem Kleiberem.

  MOJA konkluzja:
  globalne zagrożenia powodują jedynie organizacje funkcjonujące GLOBALNIE.

  Jest ich stosunkowo niewiele.
  Kilka krajów, kilka korporacji
  Czy należy ZLIKWIDOWAĆ takie działania, i możliwości?
  Było by to rozsądne, choć w praktyce niemożliwe.
  Za dużo kasy i zasobów.

 173. wiesiek59
  6 października o godz. 16:14

  ” … momentami żałuję że zamiast Jaruzelskiego nie trafił się generał typu Pinochet, czy Franco. Wówczas zrozumielibyście, co to jest opresja, terror, zacofanie”.

  No tak, Hiszpania za Franco była strasznie zacofana w stosunku do kwitnącego gospodarczo PRL, gdzie co jakiś czas, zupełnie bez powodu, wybuchały rozruchy społeczne i strajki. Pisz może bajki dla dzieci.

  Franco i tak był względnie łagodny, a przecież w Hiszpanii szło bardzo ostro. W Barcelonie podczas puczu stalinowskiego republikanie (jak to ładnie brzmi, prawda?) podpalili wszystkie kościoły, poza katedrą. Ciekawe co by zrobił Jaruzelski gdyby mu na raz podpalono wszystkie komitety wojewódzkie PZPR? W Lubiniu (1982) niczego nie podpalono tylko demonstrowano, a i tak ZOMO strzalało do ludzi na ulcach jak do kaczek.

 174. mag
  ” …lepsza jest jedna silna Hiszpania niż podzielona”.

  A niby dla kogo i z jakiego powodu? Niepodległa Katalonia jeśli zechce może nawet wstąpić do UE.

 175. Zapamiętajcie to imię i to nazwisko pieśniarki prawie i sprawiedliwie tak znakomitej jak Zenek Martyniuk!

  https://youtu.be/U874ytgx60w?list=PLZKju6nnabw0q7FndWymedk-U-cmh6pEK

 176. @Wiesiek59

  … popularyzuje witryne, ktora propaguje cenne „naukowe” publikacje znanego neonazisty i klamcy oswiecimskiego, Davida Irvinga.

  http://sth.neon24.pl/post/139335,david-irving-wojna-churchilla-cz-ii

  Ten „naukowy” „autorytet” zostal, w odroznieniu od Webera, ohonorowany wyrokiem wiezienia. Za klamstwo oswecimskie i za nawolywanie do nienawisci:

  „The British revisionist historian and Nazi apologist David Irving was today sentenced to three years in prison after he admitted denying the Holocaust.” (za gazeta Guardian).

  @Daniel Passent moze byc dumny ze swoich komentatorow.

  A@Wiesiek59 i pozostale Piekne Umysly nie powinny chyba opuszczac rodzinnego Grojca czy Grajewa. W normalnym siecie neonazistowska propaganda i klamstwo oswiecimskie nie sa wolne od kotrowersji.

 177. @mag

  Cale szczescie, ze obroniliscie Puszcze Bialowieska przed straszliwymi zakusami i knowaniami. A juz zanosilo sie na najgorsze:

  „Gdzie 800 milionów z Lasów Państwowych? W Sieci: Komorowski obiecał, że pieniądze pójdą na odszkodowania dla Żydów po II wojnie światowej … amiętacie aferę z Lasami Państwowymi w tamtym roku? Pewnie nie, bo skutecznie przykryła ją afera z WOŚP. Rok temu rząd nałożył „haracz” na Lasy Państwowe w wysokości 800 milionów złotych. Niezależna.pl sprawdza, gdzie podziały się te pieniądze, a W Sieci podaje, że pieniądze ze sprzedaży Polskich Lasów Państwowych miały pójść na wypłatę odszkodowań Żydom za mienie utracone w czasie II wojny światowej.”

  Cale szczescie, ze Zryw Narodu uratowal puszcze przed okropnym losem. A teraz graja pily, hucza siekiery i pieknie postepuje tworzenie Pustyni Bialowieskiej Ku Chwale Ojczyzny!

 178. „Nieoficjalnie: W Belwederze nie doszło do porozumienia” – w sporze chodzi o to, czy Konstytucję RP łamać wzdłuż, czy w poprzek … jakby powiedział blogowy konstytucjonalista – w związku z prawem naturalnym, czy posługując się Dekalogiem.

  „‚W jakim kraju obudzimy się za chwilę?’. Dramatyczny apel rektora Szkoły Filmowej w Łodzi”

  „Coraz większe dysproporcje między województwami. Ile wynosi PKB na mieszkańca na Mazowszu, a ile w Lubelskiem?” – co na to prezes z Morawieckim na czele? A premier Straszydło?

  „Pułapka na Lecha Wałęsę. Do zniszczenia Lecha Wałęsy, głównego wroga Jarosława Kaczyńskiego, władza PiS użyła całego aparatu państwa i mediów publicznych. Okazała się skuteczniejsza niż komuniści.”

  „Uwaga! Gospodarce Polski grozi przegrzanie i spowolnienie” – trendy są, okazuje się, niesprzyjające.

  „I nastała sprawiedliwość” – o prawie szkoda gadać. Ten tekst cytować w całości i … wężykiem:
  http://wyborcza.pl/7,75968,22473930,i-nastala-sprawiedliwosc.html#a=190&c=8000

  Są też doniesienia z pola walki o armię między Pałacem a MONem. To chyba nie jest spór pokoleniowy? Czy w skali NATO jest to kompromitacja, skandal? Ilość afer jakie władza ta „wypracowała” w niespełna dwa lata bije rekordy. Masy ludowe póki co konsumują świeżą gotówkę w ciszy. Niektórzy oddają się odmawianiu różańca. I to jest ta Polska? Nie wierzę.

 179. Mauro Rossi
  6 października o godz. 21:29

  DOKŁADNIE TAK.
  Wskaźniki gospodarcze w okresach 1960- 70′
  Były gorsze w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, niż w PRL.

  Pomimo tego, że we wszystkich wymienionych krajach, funkcjonowały ponoć DYKTATURY.
  Decydującą kwestią prosperity jest dostęp do rynku światowego.
  Ale to, zależy jedynie od widzimisię Hegemona…..
  Polska była raczej na przegranej pozycji.
  Franco przegrywał, choć miał handicap- był prawicowy i antykomunistyczny.

 180. „Stocznia Szczecińska znów będzie konkurencją dla stoczni niemieckich. Czy to jeden z powodów, dla których KE interesuje się praworządnością w Polsce?”

  (wPolityce)

  Na pewno bedzie straszna konkurencja. Wszyscy sie boja.

  Dziwne, ze o kryzysie w przemysle stoczniowym nikt jakos nie slyszal w Finlandii. No ale Fin, spawacz czy elektryk, to pracuje za jakies marne trzy tysiace euro miesiecznie netto, gdzie takiemu Finowi do polskich zarobkow!

  Calkiem ladne cacki zbudowali Finowie w Tutku:

  https://en.wikipedia.org/wiki/MS_Megastar

  Pewnie dlatego, ze im zapomniano o „kryzysie” powiedziec.

 181. „Stocznia Szczecińska znów będzie konkurencją dla stoczni niemieckich. Czy to jeden z powodów, dla których KE interesuje się praworządnością w Polsce?”

  (wPolityce)

  Na pewno bedzie straszna konkurencja. Wszyscy sie boja.

  Dziwne, ze o kryzysie w przemysle stoczniowym nikt jakos nie slyszal w Finlandii. No ale Fin, spawacz czy elektryk, to pracuje za jakies marne trzy tysiace euro miesiecznie netto, gdzie takiemu Finowi do polskich zarobkow!

  Calkiem ladne cacki zbudowali Finowie w Turku:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Mein_Schiff_4

  Pewnie dlatego, ze im zapomniano o „kryzysie” powiedziec.

 182. RadzilowJedwabne
  6 października o godz. 21:43

  Zawiń się w chałat, zapadnij w sen zimowy, wyemigruj z blogu, nie puszczaj bąków w towarzystwie, nie charkaj, kup se spluwaczkę…..
  Jakich jeszcze RAD CI UDZIELIĆ?
  Weź pigułkę?
  Spadaj na drzewo, wycinane przez Szyszkę?

 183. Prawdziwe Zydy skopali dupe takim Radziom Smierdziuchom,no i dobrze
  a ja mu jeszcze zadrutuje ryj.
  http://xportal.pl/?p=30859

 184. Radziu skarzypyto,przestan drzec ryja w internecine bo dostaniesz raka.

  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4015545,00.html

 185. wiesiek59

  „Społeczeństwo jest podzielone, więc najlepszą metodą byłoby przeprowadzenie referendum bez przeszkód, choćby pod międzynarodowym nadzorem.”

  To politycznie niemożliwe z powodu braku zgody Hiszpanii, której Katalonia jest częscią. Tym bardziej, że hiszpańskie interesy polityczne w tej prowincji są oczywiste.

  Jedynym wyjściem z tej sytuacji, choć nie wiem czy jeszcze możliwym, jest nowa umowa Madrytu z autonomią katalońską. A własciwie stara, bo przecież ją opracowano, przyjęto w parlamentach hiszpańskim i katalońskim z tym, że prawica Rajoy’a ją wywaliła do kubła. Umowa na wzór tej z Krajem Basków. Składki na biedne południe z tego nie będzie, ale choć własność rządu hiszpańskiego na terenie Katalonii (drogi, porty, lotniska …) pozostanie nienaruszona i bezpieczna.

 186. Mauro Rossi

  „Chyba nie przemyśłałes tego”

  Przemyślałem. Wszelkie przejawy konfliktów, które wymieniasz są efektem konfliktów ekonomicznych.
  Nie ma konfliktów kulturowych. Jest konflikt ekonomiczny, który w społecznościach wielokulturowych wyraża się w napięciach międzykulturowych.
  W społecznosciach jednokulturowych, cokolwiek by to nie znaczyło, ten konflikt po prostu będzie się wyrażał w innej formie.

 187. Ted’dy bear

  „Radziu skarzypyto”

  Swoich ziomow sie czep:

  „Chciałem Pan Redaktora uprzejmie poinformowac, że niejaki RadziłówJedwabne robi to od wielu miesięcy, codziennie, z dużą intensywnością (nie spsob tego nie zauważyć), cisząc się wyrozumiałoscią, może i zaufaniem moderatorów oraz (chyba) samego Autora.”

  Jakos ci nie przeszkadza, jak twoj ziomal zapitala z donosem?

 188. @wiesiek59

  „Zawiń się w chałat, zapadnij w sen zimowy, wyemigruj z blogu, nie puszczaj bąków w towarzystwie, nie charkaj, kup se spluwaczkę…”‚

  Dobra dobra, specu od robienia klaki neonazistom i klamcom oswiecimskim takim jak Mark Weber. Charakterystyczne, ze madrosci Marka Webera zaczerpneles z portalu „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny”, gdzie klake robi sie takim prominentom naziolstwa jak Dariusz Ratajczak i David Irving. Czy w ogole jakies zbrodnie wojenne zdarzaly sie podczas II-giej Wojny Swiatowej? A jakze: „Trzecia droga – portal nacjonalistyczny” potepia w czambul zlych i niedobrych aliantow, ktorzy zbombardowali Drezno:

  „Trzeba jednak pamiętać o ciemnych kartach II wojny światowej, w tym o zbrodniach i przestępstwach aliantów zachodnich, a których jednym z symboli stało się bombardowanie Drezna.”

  Fajnie, ze pod ochronnym parasolem @Daniela Passenta mozesz tez upowszechniac witryny takie jak „neon24”

  „Neon24” popularyzuje witryne, ktora propaguje cenne „naukowe” publikacje znanego neonazisty i klamcy oswiecimskiego, Davida Irvinga.

  http://sth.neon24.pl/post/139335,david-irving-wojna-churchilla-cz-ii

  Ten „naukowy” „autorytet” zostal, w odroznieniu od Webera, ohonorowany wyrokiem wiezienia. Za klamstwo oswecimskie i za nawolywanie do nienawisci:

  „The British revisionist historian and Nazi apologist David Irving was today sentenced to three years in prison after he admitted denying the Holocaust.” (za gazeta Guardian).

  @Daniel Passent moze byc dumny ze swoich komentatorow.

  A@Wiesiek59 i pozostale Piekne Umysly nie powinny chyba opuszczac rodzinnego Grojca czy Grajewa. W normalnym siecie neonazistowska propaganda i klamstwo oswiecimskie nie sa wolne od kotrowersji.

 189. @Ted’dy bear

  „Radziu skarzypyto”

  Swoich ziomow sie czep:

  „Chciałem Pan Redaktora uprzejmie poinformowac, że niejaki RadziłówJedwabne robi to od wielu miesięcy, codziennie, z dużą intensywnością (nie spsob tego nie zauważyć), cisząc się wyrozumiałoscią, może i zaufaniem moderatorów oraz (chyba) samego Autora.”

  To twoj ziom @Mauro Rossi. 24 września o godz. 23:45.

  Jakos ci nie przeszkadza, jak twoj ziomal zapitala z donosem?

 190. @Bar Norte

  „Nie ma konfliktów kulturowych. Jest konflikt ekonomiczny, który w społecznościach wielokulturowych wyraża się w napięciach międzykulturowych.”

  Nie ma Pan racji. W zadnym wypadku. W obrebie jednego Narodu, przejetego Poslannictwem i Misja Dziejowa, nigdy nie zadnych konfliktow. Silni, zwarci, gotowi.

  Na przyklad Wojna Trzydziestoletnia. Niemcy walczyli z Niemcami. Ale na pewno ich ktos podpuscil.

  Na przyklad – wojna domowa w Hiszpanii. Hiszpanie walczyli miedzy soba. Ale na pewno ich ktos podpuscil.

  Na przyklad – wojna domowa w Rosji w latach 1917-1920. To oczywiscie tez nie byla zadna wojna domowa, to nie bylo tak, ze Rosjanie (biali) walczyli z Rosjanami (czerwonymi). Wiadomo przeciez, czyja to sprawka.

  Podobnie Wojna Secesyjna. To oczywiscie tez nie byla zadna wojna domowa. Wiadomo przeciez, czyja to sprawka.

  Kolejny przyklad na Spojnosc Narodowa:

  „Wielka nadzieja nieśmiertelności ogarnęła umierającego, niby przestrzeń bez końca.

  Za przykładem śmiałej wrony ruszyły się jej towarzyszki. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, … Nim wszakże skosztowała warcholskiego mózgu i zdążyła osiągnąć tak zwany tytuł do sławy, spłoszył ją nowy przybysz… Nie był to wcale poetyczny szakal, lecz człowiek ubogi, chłop z wioski najbliższej. Na działku, który odtąd miał do niego należeć na zawsze, znalazły się trupy – szedł tedy zabrać je stamtąd.

  Bał się srodze Moskali, toteż prawie pełzał na czworakach. Paliła go żądza poucinania rzemieni i podniecała słodka nadzieja znalezienia jeszcze, pomimo lustracji żołnierskiej, żelastwa, postronków i odzieży na trupie. Stanąwszy wreszcie nad zwłokami Winrycha, począł kiwać głową i wzdychać – potem ukląkł na ziemi, zdjął kaszkiet, przeżegnał się i zmówił głośno pacierz. … Wyrzekłszy ostatnie amen, już z błyskiem pożądliwości w oczach, rzucił się przede wszystkim do kieszeni i zanadrza i począł szukać trzosa. Nic tam już nie znalazł. Obdarł tedy trupa z sukmany, szmat zgrzebnych, zzuł mu buty, zabrał nawet zbłocone onuczki, owinął tymi łachmanami część broni i szybko się w oddalił. Po upływie godziny wrócił, aby zabrać resztę zdobyczy.”

 191. @Daniel Passent

  Na razie znosze wersalskie maniery, demonstrowane przez bywalcow panskiego bloga.

  „Idź się pałuj, onanizuj, uchlej. … Oczywiście że śmierdzisz. … SZAMBEM.”

  „Prawdziwe Zydy skopali dupe takim Radziom Smierdziuchom,”

  Gratuluje nieprzejednanej postawy wobec kazdego, kto pozwoli sobie na nietakt wobec panskich podopiecznych.

 192. Radziu,cos masz nie tak z pamiecia,Rossi naskarzyl ale jako drogi ty byles
  pierwszy ktory to zrobil.
  Radziu dam ci dobra rade,twoja latryna intelektualna juz sie przelala
  wiecej szkodzisz Zydom niz pomagasz wiec zniknij z blogu na jakis
  czas potem wrocisz swiezy ogolony.
  Ps.
  Juz ci to pisalem,nie wiesz kto to sa moje ziomy gdybys sie dowiedzial
  szczeka sztuczna ktora klapiesz by ci wypadla a lepiej aby tak sie nie stalo.

 193. Jutro, 10/7, w Shelton, WA odbedzie sie coroczny festyn ostryg. Duza atrakcja jest konkurs otwierania ostryg na czas. Po otwarciu ostryg wszystkie ostrygi sa rozdawane publicznosci.
  W glebi pikne sylwetki gor Olympic Mountains.
  Kto nie moze tam byc jutro moze obejrzec konkurs, ktory sfilmowalam w roku 2012.

  https://www.youtube.com/watch?v=A_T7oj2H0B8

 194. @Ted’dy bear

  „ossi naskarzyl ale jako drogi”

  Do szkoły to pod górkę miałes, Piękny Umysle.

  I to pod stromą.

  „Radziu dam ci dobra rade”

  Spróbuj zajarzyć, Piękny Umysle, ze możesz się co najwyżej cmoknąć.

  Znaczy w numerus.

  A takze w clausus.

 195. Radziu, tu sie nie mylisz,do polskiej szkoly zawsze mialem jakos
  pod gorke ale to wystarczy aby ciebie osmieszyc i zadrutowac
  twoj smierdzacy ryj na amen.

 196. Czy władza ludowa to nie władza suwerena.O czym mówi stary Morawiecki.Utrwalać władzę jak ją zwał to ubekizacja.Tak sobie myślę,że suwerena traktuje się podmiotowo z polecenia prezesa.

 197. złe emocje
  Facet o którym współpracownicy mówią że nie jest durniem sypie pomysłami jak z rękawa, piszą o tym również polskie gazety:
  http://wyborcza.pl/7,75399,22480004,donald-trump-wprowadza-klauzule-sumienia-koniec-bezplatnej.html
  Liczę że teraz amerykańskie ubogie kobiety pomodlą się przed snem o SIŁĘ.

 198. dobre emocje
  @Ted’dy bear, @Guzdra
  Nie będę niewdzięczna – czytając, tego sobie słucham w tle
  https://www.youtube.com/watch?v=hvvme-WMzQM

 199. Jest takie sformuowanie: eastern europeans.
  W polskiej wiki wiele nie ma, ale jak ktoś zechce to w angielskiej wersji znacznie więcej info znajdzie. Nie mam ochoty nudzić. Główne sprawy to kulturalne, socialno-ekonomiczne i oczywiście geopolityczne konotacje.
  Zawsze w podtekście słysząc eastern europeans, słyszało się z drugiego planu: zacofanie, indolencję i inne takie zaściankowości.
  Zawsze z tym walczyłam, zwłaszcza w odniesieniu do Polski.
  Dzisiaj ręce mi opadają. Pamiętam tych co popełnili samobójstwo, bo nie widzieli przyszłości.
  Nawet gadka na tym blogu, to jakaś biegunka…

 200. Czy Katalończycy są narodem? Czy mogą powoływać się na prawo do samostatnowienia, pozostające w sprzeczności z zasadą suwerenności i integralności terytorialnej państw? Na takie pytanie nie sposób odpowiedzieć w tej chwili. Na to pytanie odpowiedzą sami Hiszpanie bądź sami Katalończycy. Trzeba tylko rozumieć, że narody nie są statycznymi bytami w przestrzeni. Są dynamicznymi bytami w przestrzeni i czasie. O tym czym będzie Katalonia za kilkanaście lat, zadecyduje ten, kto będzie w stanie więcej poświęcić na rzecz tożsamości i samostanowienia. Czyli po prostu, kto będzie bardziej narodem. Ostatecznie „naród to codzienny plebiscyt”. Nie taki, w którym wystarczy wrzucić raz kartkę do urny.
  https://kresy.pl/publicystyka/bedzie-narodem-bardziej/
  ===========

  ciekawe spojrzenie.

 201. Dziś urodziny Putina. Wielkiego człowieka naszych czasów. https://obserwatorpolityczny.pl/?p=50258#comment-101369

 202. Mauro z Rosji :
  „. Czyli są wdowy zwykłe (np. solidarnościowe) i te uprzywilejowane (ubeckie).” a o smoleńskich co powiesz ??? Albo o solidarnościowych działaczach, którzy wycenili sobie spanie z elektrykiem na styropianie albo internat na grube miliony? Jak się powiedziało A to trzeba też powiedzieć B. Zabieramy emerytury byłym SB-kom ( w tym np piłkarzom Gwardii Warszawa, którzy mieli etaty w MO to zabierzmy też „żolnierzom wyklętym” i solidaruchom. Dodatki tylko za udział w wojnie przeciw Niemcom.
  P.S. Kilka osób, które internat zaliczyły znam i nikt z nich nie mówił o spaniu w ciasnej celi na zimnym betonie czy o brutalnym traktowaniu

 203. @Mauro Rossi & £Mad Marx

  „Zabieramy emerytury”

  Ja was chyba tutaj pogodze.

  Kiedy z tego waszego kraju wypedzono ostatnich Zydow-niedobitkow w ramach cuchnacej, parszywej czystki etnicznej, przy akompaniamencie wrzaskow „Zydzi wynocha” i „Polska dla Polakow”, to nie poprzestano na odbieraniu obywatelstwa. Odebrano emerytury kazdemu emerytowi. Kazdemu, kto pracowal, zanim go Polacy z pracy wyrzucili (pierwszy etap czystki to kopa z pracy) – to oczywiscie zrabo.. sorki, odebrano wplacone skladki. Pamietam, jak sie wszystkim, przepraszam za wulgaryzm, _sasiadom_ oczy palily do pozostawianych mieszkanm domow i posad. Cieszyli sie, ponownie przepraszam za wulgaryzm, _sasiedzi_: „Z glodu bedziecie zdychac!”

  Jakos sie te z glebi serca plynace zyczenia nie calkiem urzeczywistnily. Jedna rzecz natomiast zarysowala sie wyraznie: Po prostu nie ma komu dokopac. Totalne bezrybie, nawet raka nie widac. A jak nie ma komu dokopac – to zaczynaja sie nawalanki i mordobicie we wlasnym gronie.

 204. @wiesiek59

  „Czy Katalończycy są narodem? Czy mogą powoływać się na prawo do samostatnowienia, pozostające w sprzeczności z zasadą suwerenności i integralności terytorialnej państw? Na takie pytanie nie sposób odpowiedzieć w tej chwili. Na to pytanie odpowiedzą sami Hiszpanie bądź sami Katalończycy. ”

  Czy Polacy są narodem? Czy mogą powoływać się na prawo do samostatnowienia, pozostające w sprzeczności z zasadą suwerenności i integralności terytorialnej państw? Na to pytanie odpowiedzą predzej czy pozniej sąsziedzi z Zachodu i ze Wschodu. Chociaz chyba sie nie odważą zadzierać z Mocarstwem. I dlatego polityka poelgająca na tym, żęby jednoczesnie szukac zwady z Niemcami i z Rosją jest ze wszech miar słuszna. Trzeba nauczyć durnych, prymitywnych Kacapów i wstrętnych Szkopów, kto rządzi.

 205. wiesiek59
  ,, gazeta wyborcza” kolaboruje ze skrajnie reakcjonistycznym propagandzista Jednego Procenta , Rupertem Murdochem i przejeta przez niego gadzinowka plutokracji,,The Wall Street Journal”, publikujac skrajnie prawicowa interpretacje wiadomosci ze swiata.
  Realizacja hasla ,, … nasze kamienice ” coraz blizsza , nie tylko za granica ale i w kraju.

 206. Zdaniem autorów – Petera Muellera i Christiana Reiermanna – Schaeuble od dawna ma na pieńku z KE i jej szefem Jean-Claude’em Junckerem, zarzucając im, że tolerują naruszanie Paktu Stabilności i Wzrostu, stając się „grabarzem” tej umowy.

  Schaeuble uważa, że Komisja – zamiast strzec traktatów – zajmuje się coraz więcej „bieżącymi sprawami politycznymi”.
  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1076300,der-spiegel-minister-finansow-niemiec-chce-ograniczyc-wladze-komisji-europejskiej.html
  ===========

  Brukselscy biurokraci, tak jak i inni w krajach narodowych, chcą decydować, poszerzać swój zakres władzy, dyktować innym krajom warunki.
  Spory kompetencyjne to raczej norma w stosunkach międzyludzkich.
  W zacietrzewieniu, przestaje się liczyć dobro kraju czy organizacji.
  Jedynie ego nadętych swoją ważnością egzemplarzy rasy ludzkiej….

  Widać to wyraźnie i na naszym krajowym podwórku.

 207. Podobno milion ludzi gmera w drewnianych kuleczkach ..
  „Iran moj widze ogromny…..”

 208. RadzilowJedwabne
  7 października o godz. 11:37

  Parafrazując:
  „kontroli nad pozyskanym obszarem, nie oddamy nigdy”….

  Tak jest zarówno w stosunkach wewnętrznych, jak i międzynarodowych.
  Któż by słuchał zdania plebsu, skoro elity mają monopol na rację?
  W oczach elit, miliony głosów oddawanych w rozlicznych referendach, nadaje się jedynie do kosza na śmieci.
  O kierunkach polityki decydują wybrańcy- w demokracji- narodu.
  Czym się kończy ich wszechwładza, możemy sobie poczytać w opracowaniach historycznych.
  Już niejeden „Gieniuś” zakończył rządy hekatombą.

 209. olborski
  7 października, g. 13:00
  Ja też.

 210. Na pierwszej stronie dzisiejszego weekendowego wydania GW jest duży portret z półprofilu Prezesa w tajemniczym półuśmiechu i tytuł – „TO JEST MOJE PAŃSTWO”
  Czyż wszak nie?

 211. „Podobno milion ludzi gmera w drewnianych kuleczkach ..”

  Żal ci?
  Pogmeraj sobie w swoich. Ulży .

 212. folwarkPn
  7 października o godz. 12:55

  „Pecunia non olet”…..?

  Media są narzędziem wpływu.
  Nieodzownym do sprawowania władzy, rządu dusz.
  A większość dziennikarzy, to najmimordy.

 213. „Ulży .
  Skąd ta pewnosc ?

 214. @olborski @mag

  Podobno milion ludzi gmera w drewnianych kuleczkach ..
  „Iran moj widze ogromny…..” … „Ja też.”

  Zafascynowanie Iranem jest zrozumiale u Pieknych Umyslow.

  Pytanie, czy beda sie cieszyc, jesli taki wlasnie scenariusz nastapi.

  Warto przypomniec, ze Iran swoja historyczna nazwe przyjal w koncu lat 30-tych, ze wzgledu na zafascynowanie osoba Adolfa i porzadkami, jakie Adolf wprowadzal (historyczna nazwa to oczywiscie Persja).

  Iran nie poprzestal na zmianie nazwy, zaczal sie kumac z Berlinem. Przyjazn Berlina z Teheranem w koncu zaniepokoila aliantow, ktorzy sobie po prostu Iran zajeli. Bez wielkiego krzyku i szumu. Po prostu weszli z jednej strony Anglicy, w drugiej Zwiazek Radziecki – i wzieli towarzycho za twarz.

  Znaczy za ryło.

  Wojska okupacyjne (radzieckie i brytyjskie) rzadzily zelazna reka i ukrocily flirty z Adolfem. Skorzystali zreszta na tym w ogromnym stopniu Polacy, bo przez okupowany Iran wyszla armia Andersa.

 215. @RadziłowJedwabne
  Wnikliwy umyśle, czyżbyś nie kumał co to jest ironia?

 216. Piez
  Uważaj, bo dopadnie cię bezlitośnie Wnikliwy Umysł. Toż to woda na jego młyn.
  Swoją drogą, z całym szacunkiem, źródło http://www.globalresarch. uważam za równie wiarygodne co „radio Erewań”.

 217. „Skąd ta pewnosc ?”

  No bo od kilku dni twoja aktywność sprowadza się do obserwacji ludzi „gmerających w kuleczkach”.
  Nie trzeba psychoanalizy, by stwierdzić, co cię dręczy.

 218. @mag

  „Wnikliwy umyśle, czyżbyś nie kumał co to jest ironia?”

  Ironia … iron – irony – Nonajron!

  Bluzeczki nonajron.

  Mozna pogratulowac doskonalej pamieci.

 219. Aha, Olborski, jeszcze jedno: jeśli tak bardzo bawi cię obraz odmawiających różaniec, przejdź się w miejsce, gdzie czynią tu (robią to publicznie) muzułmanie. U nich nazywa się to, zdaje się, subha.
  No i porechocz sobie z tych muslimów „gmerających w paciorkach”.
  Życzę powodzenia.

  Tak z wami właśnie jest, durnymi lewakami.
  Bezkarnie drwicie sobie z chrześcijan, a s.acie ze strachu przed kimś, o kim macie pewność, że nie zareaguje z pokorą…

 220. @Mag, @Piez

  „Toż to woda na jego młyn.”

  Dudni woda, dudni
  w najtęższych głowach, jak w studni.
  Trudno was nie komentować.
  Przejsć „moderację” – najtrudniej.

 221. Ty też, rozbawiona ironistko, maguniu.
  Wszak bywasz podobno w Brukseli.
  Jest tam taka dzielnica Molenbeek, przespaceruj się.
  No i powiedz „gmerającym w kulkach” miejscowym brodatym, że ty sobie wypraszasz, boś Europejka, a Belgia to wszak świeckie państwo.
  Ironicznie pozdrawiam.

 222. @quentin t.

  „a s.acie ze strachu przed kimś, o kim macie pewność, że nie zareaguje z pokorą…”

  Wlasnie, wlasnie. Akurat kolejna rocznica wojny z polaczonymi silami Zwycieskiego Islamu. W pazdzierniku 1973-go roku nie tylko w tym twoim kraju – w calej Europie sie cieszono. A swiat Islamu to po prostu szalal z radosci. Piec tysiecy czolgow, wszystko, co zdolano wyprodukowac w Czelabinsku i w Labedach, nieznane dotad rodzaje broni, jak np zdalnie sterowane pociski rakietowe ppanc (Saggeg vel Maliutka”), Rzeczywiscie smiercionosne baterie pociskow plot sypu SAM-6.

  Miazdzaca, totalna przewaga materialna, logistyczna i sprzetowa. Pelne poparcie tego waszego Ukladu Warszawskiego. Tysiace radzieckich „doradcow” i „instruktorow”. Bylo oczywiste, ze tym razem arabskie czolgi rizjada male, smieszne zydowskie panstewko, zanim ktos zdazy kichnac. Zbojecka napasc w Sadny Dzien, Yom Kippur, kiedy kraj w ogole zamiera.

  No i wyszlo jajo. I to takie wielkosci beretu. W pare tygodni pozniej wszystko, co wyprodukowano w Labedach, w Mlada Boleslav i w Czelabinsku, palilo sie pieknym jasnym plomieniem. Jak ta swieczka. Dwie szalenie waleczne armie nastepcow Saladyna siedzialy w eleganskich kotlach na szcerej pustyni i zdychaly z pragneinia. Arik Szaron porpwadzil swoje czolgi na drugi brzeg Kanalu Sueskiego. Wzgorza Golan odbito, z walecznej armii syryjskiej zostaly glownie dopalajace sie wraki czolgow, droga do Damaszku stala otworem,

  Coz zrobic – nie kazdy moze byc tak odwazny, jak ten wasz Smigly Zajac czy jak mu tam bylo, ten Wodz Naczelny, co pozostawil swoje wojska na pastwe losu i dal w dluga na Zaleszczyki.

  Ale kazdy orze jak moze.

 223. @quentin t.

  „Tak z wami właśnie jest, durnymi lewakami.
  Bezkarnie drwicie sobie z chrześcijan,”

  Tak wlasnie jest z wami, madrymi katolikami. Figlanie drwicie sobie z zagazowanych „zydkow”:

  „Czym sie rozni maly zyd o duzego?- Wartoscia opalowa.
  – Duzemu wystaja nogi z pieca.
  – Duzy dluzej sie pali.

  Najlepszy samochod dla zyda – Gazik.”

  Czym sie rozni zyd od piasku? – Piasku widlami nie mozna przerzucac.”

  http://forum.pclab.pl/topic/44888-KAWA%C5%81Y-O-%C5%BBYDACH/

  Kwitnie w tym waszym kraju _poczucie humoru_.

 224. RadziłowJedwabne
  Wnikliwy Umyśle, słabiutka riposta.
  Jeśli ktoś jeszcze pamięta noniron to ty, bo były chyba takie męskie koszule. Ja nosiłam bluzeczki bawełniane np. z Hofflandu.
  Ale nie ma to oczywiście nic do rzeczy. Gdy brakuje ci argumentów, przywalasz jakimiś drobnymi lub grubszymi złośliwostkami.
  Wszystko ma jednak swoją przyczynę i chyba cię rozumiem.
  Posłużę się wpisem @ja bez żadnego trybu z 6 października, g. 6:58.
  Myślę że ten facet trafia w sedno.
  „Red. Passentowi nie przeszkadza „anty-oenerowsskie fajterstwo”, red. Passent łaskawie zezwala (może nawet kibicuje) … itp. teorie z nieustanną troską powtarzają się na blogu od miesięcy. Trudno mi się zgodzić, aby Redaktor Passent im kibicował. Pamiętam chyba dobrze, jak raz kiedyś przed laty, w czasach II Intifady (2000-5) niezbyt pochlebnie zrecenzował politykę Izraela. Nie sądzę, aby Redaktor Passent popierał zerwanie układu z Iranem jak proponuje Trumpa i jak głośno się domaga Netanyahu. Układu zawartego przez światowe mocarstwa i promowanego przez Obamę. Polityka Obamy czy Trumpa? – gdyby zapytać Daniela Passenta, którą preferuje, to chyba nie ma wątpliwości, na którą wskaże.

  Ale nie o wielką, światową politykę Redaktorowi chodzi. Mnie się zdaje, że chodzi mu o naoczne świadectwo skutków wypędzenia z PRL przez gomułkowski reżim kilkunastu tysięcy obywateli żydowskiego pochodzenia, których obwołano syjonistami i wrogami Polski Ludowej. O to jakie spustoszenie w duszach i umysłach to wypędzenie zrobiło, jak pozbawiło ofiary wypędzenia zdolności krytycznego myślenia. Każdy wpis @RadzilowJedwabne ukazuje jak żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków wzbudzić mogła ta niewątpliwa krzywda.

  „En passant” to (szachowe) bicie w przelocie, bo my blogowe pionki gadu-sobie-gadu zadowoleni mniej lub więcej z tego, że otrząsnęliśmy się jako tako z peerelowski smrodu i walimy dwa pola do przodu, a tu się okazuje, że ofiar jest więcej. I to jacy są nieszczęśliwie pokrzywdzeni. Aż przykro patrzeć.”

 225. quentin t.
  Nie trzeba psychoanalizy, by stwierdzić, ze gmeranie zadnej ulgi nie przynosi , wrecz przeciwnie. Widac to z Twojej analizy wlasnej pewnosci co przynosi ulge innym .
  Rozumiem , ze gdybym stal z Toba w jednej kolejce do tego samego samolotu , Ty bys gmeral a ja nie ( albo jakis „muslim” robil by to samo) bo po co skoro mamy leciec tym samym , to dalbys mi tymi kuleczkami po lbie i to pewnie przynioslo by Ci ulge a ja zrezygnowalbym z podrozy , zeby Twoje gmeranie sie nie zmarnowalo na mnie .
  Wydaje mi sie , ze Ten do ktorego sie gmerasz stuka sie w czolo , jesli je ma , co wcale nie jest takie pewne . ON chyba wyglada jednak troche inaczej albo calkiem.
  Ps. Walenie kogos drewnianymi kuleczkami po lbie , przerywajac gmeranie niezaleznie od powodu to jest czysta agresja ( nie potrzeba zadnej p.analizy).
  Jezeli komus sie wydaje , ze gmeranie na lotnisku albo na tratwie (flisackiej?!!) zrobi na nim wieksze wrazenie niz gmeranie w domu albo gdzie indziej to ON znowu sie stuka. ON chyba musi sie stukac bez przerwy i musi GO bolec „glowa „

 226. Fragment wywiadu z Jerzym Stuhrem w dzisiejszej weekendowej GW:
  …”tyle starań ostatniego 25-lecia nagle okazuje się nieważne. Taki już byłem dumny, że wreszcie jestem w tej Europie. Bo o tę równość w Europie walczyłem przez całe moje dorosłe życie. Gdy w 1980 roku zdecydowałem się pracować za granicą, musiałem pokonać straszliwe przeszkody. Upokorzenia paszportowo-wizowe, podatkowe i tak dalej. Z upływem czasu było coraz lepiej, a po 89 roku naprawdę poczułem się już na równi z innymi Europejczykami. Dziś mam poczucie, że to zostaje zmarnowane. Staje się nieważne, przestaje się liczyć.

  Mało tego. Gdybym zaczął głośniej mówić, że przynależę bardziej do Europy Środkowej niż do Polski, co nie wyklucza patriotyzmu, byłbym uznany za donosiciela i zdrajcę. Ale powiem pani, że do części naszego narodu nigdy nie miałem specjalnych złudzeń. Mieszkam na wsi, obserwuję ludzi od 30 lat. To się tliło i nagle doszło do głosu.

  Co ma pan ma myśli?

  – Mówię o takim zaprzaństwie, o narodzie gnuśnym, nacjonalistycznym i antysemickim. O lenistwie, brudzie, wewnętrznym niechlujstwie, nieposzanowaniu prawa. Chcieli u nas na wsi zrobić kanalizację. Mówię – no wreszcie. Ale firma wykonawcza pokazała mi listy, jakie dostała od ludzi. „Nie będą Żydy po mojej ziemi orać” – pisali.”
  Mogłabym się pod tym podpisać. Co niniejszym czynię, niestety.

 227. @mag

  „Posłużę się wpisem @ja bez żadnego trybu z 6 października, g. 6:58.

  Niewatpliwie opanowalas nielatwa sztuke poslugiwania sie kombinacja klawiszy Ctrl-C/Ctrl-V. Brawo. Czyzbys miala klawiszy w rodzinie?

  „Myślę że ten facet trafia w sedno.”

  Przesadzasz o co najmniej dwie literki, Piekny Umysle. Ten facet trafia w dno.

  ” żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”

  Merde, Piekny Umysle. Mozna by ci na te fekalia odpowiedziec – ale w sposob enzuralny sie nie da. Odsylam ciebie, Piekny Umysle, do tych waszych „dowcipow”, z ktorych sie zasmiewacie nie teraz i dzisiaj:

  „Czym sie rozni maly zyd o duzego?- Wartoscia opalowa.
  – Duzemu wystaja nogi z pieca.
  – Duzy dluzej sie pali.

  Najlepszy samochod dla zyda – Gazik.”

  Czym sie rozni zyd od piasku? – Piasku widlami nie mozna przerzucac.”

  http://forum.pclab.pl/topic/44888-KAWA%C5%81Y-O-%C5%BBYDACH/

  Kwitnie w tym waszym kraju _poczucie humoru_.

  Zarzucac „nienawisci” ludziom, ktorym sie otwarcie zapowiada ciezka smierc, gaz i piec – to juz nawet nie jest bezczelnosc. To juz jest ..ska, oeneryjna chucpa.

  No i przepraszam za to, ze nie bedzie ci dane „przerzucac widlami” mnie czy moje dzieci. Twojego zioma od trybow przepraszam za to samo. Nie moja wina w sumie. W dobre checi nie watpie, ale sa i problemy.

  Po pierwsze – nie macie armat…

 228. @mag

  „nuśnym, nacjonalistycznym i antysemickim. O lenistwie, brudzie, wewnętrznym niechlujstwie, nieposzanowaniu prawa. Chcieli u nas na wsi zrobić kanalizację. Mówię – no wreszcie. Ale firma wykonawcza pokazała mi listy, jakie dostała od ludzi. „Nie będą Żydy po mojej ziemi orać” –”

  :-)))
  :-)))!!!!!

  Cos ci sie wypsnelo, Piekny Umysle. Warto bylo? Przeciez za to usuna ze Stowarzyszenia Prawdziwych Patriotek.

 229. RadzilowJedwabne
  g.16:03
  A znasz takie stowarzyszenie, Wnikliwy Umyśle? Bo ja – nie.
  Czas chyba kończyć ten „dialog” ślepego z kulawym.
  Trzymaj się.

 230. Świadczyć o tym może polityka rosyjskiego Ministerstwa Finansów, które od początku roku intensywnie kupuje dolary – tylko w październiku planuje zakup 76 mld, a licząc od początku roku kupiło już 624 mld dolarów. Ta polityka odbudowy rezerw spotyka się zresztą z krytyką niektórych rosyjskich ekonomistów, którzy uważają, że naftową nadwyżkę winno się przeznaczyć na tak potrzebne Rosji inwestycje w infrastrukturę.
  ===========

  Jednym z najciekawszych fragmentów jest ten.
  Rosja w ruinie…….przynajmniej według zachodniej, czy naszej propagandy…..

 231. Olborski:
  w twoim mętnym wywodzie udało ci się przemycić cenną dla czytelników informację, że czasami latasz samolotem. Niepotrzebnie, nie wątpię, żeś prawdziwy światowiec.
  Troska o Istotę Najwyższą, jakoby bolała Ją głowa od gmerania/stukania jest u osobnika pozbawionego jakiejkolwiek empatii i ze śladową inteligencją dowodem na biblijną tezę, że nie ma ludzi bezpowrotnie dla Niej (Istoty) straconych. Tym bardziej, że empatię możesz poćwiczyć z psychologiem, zaś IQ poprawi systematyczne rozwiązywanie standardowych testów.
  Powodzenia!

 232. quentin t.
  Zapomniales o nie mniej istotnej informacji – co poprawia systematyczne standardowe gmeranie (?) . Moze o to chodzi z tym gmeraniem na tratwach i lotniskach , aby nie bylo standardowe . Idac Twoim sladem pochopnego wyciagania wnioskow z niczego , mozna by pomyslec , ze znaczna czesc tych lotniskowych i tratwianych gmeraczy bedzie tam poraz pierwszy i ostatni ale to i tak lepiej . Byc przez chwile lotniskowym i tratwianym niz zadnym .
  „Systematyczne rozwiązywanie standardowych testów” ..eeekch ..i Tobie to pomoglo ?! Czyzbys przestal gmerac w dr. kuleczkach a zaczal we wlasnej glowie ? Jestem ee .. przynioslo by mi to pewna ulge , jezeli to prawda ..

 233. To, że milion ludzi „gmera w drewnianych kuleczkach” jest dla mnie świetną wiadomością. Świetną, ponieważ t y l k o milion, czyli 0,023 ochrzczonej, skomunizowanej i wybierzmowanej populacji.
  Naród Polski zamiast różańcowej hecy wybrał grilla, seriale, gale disko-polo oraz tańce z gwiazdami i bez gwiazd. Alternatywa równie głupia, jak przebieranie kulkami, ale – przynajmniej- świecka. A może i nie głupia, w porównaniu z nudnym i bezmyślnym obracaniem paciorków.
  Żeby nie było, że nabijam się wyłącznie z katolików, czy z chrześcijan in genere, to śpieszę poinformować, że śmieszą mnie również inni wyznawcy czegoś/ kogoś, co/ kto nie istnieje. Bicie pokłonów, bicie łbami o ziemię również jest przekomiczne, tak jak kręcenie kulkami, ukłony przed wyrobem z mąki i wody, całowanie figurek, obrazków, rzucanie kwiatowych płatków przed nimi, modlitwa do kości, ampułek, tekstyliów itp. W szerzeniu tej głupoty i ciemnoty celuje chrześcijaństwo, a w szczególności obrządek łaciński i wschodni, w porównaniu z nimi islam, choć równie głupi, pocieszny, to jednak nie tak idiotyczny, absurdalny.

 234. Kto inicjował happening pt. „Różaniec do granic”?

  Radyo M? Z biskupią pomocą? Może wyjaśnią mi, bo coś mi zgrzyta. Modlitwa jest o pokój na świecie i upamiętnia bitwę morską. Nota bene, przereklamowaną bitwę, gdyż jej znaczenie strategiczne w konfrontacji ligi chrześcijańskiej z interesami handlowymi Wenecji na czele z Ottomańską Turcją w 1571 roku. Polacy nie brali w niej udziału. Bitwa ta symbolizuje raczej początek schyłku roli papiestwa w polityce europejskiej. Po bitwie liga się rozpadła, Wenecja pogodziła się z utratą Cypru.

  Ale symbolika bitwy obronnej może gmerać w duszy Polaka, podobnie jak Ostra Brama, odsiecz wiedeńska. I tak masowo odwracamy się tyłem do przyszłości i z rozrzewnieniem „krzepimy serca”. Jesteśmy pod zaborami jak zawsze. W defensywie, nieszczęśliwi w świecie, którego nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

 235. Jaka jest SKUTECZNOŚĆ modlitwy?
  Chyba dokładnie taka jak gromnicy zamiast piorunochronu.
  Z bożym imieniem na ustach, szło do boju miliony różnych nacji.
  Setek religii.
  Żadnej, jakakolwiek żarliwa nawet wiara, nie pomogła.

  Już Napoleon wiedział, że „Bóg jest po stronie silniejszych batalionów”…..

  Żadne CKM- ciężkie kropidła bojowe
  Żadne tanki wody święconej
  Żadne pancerne szkaplerzyki
  Żadne kadzidła , nie pomogą.
  Nic Hercules contra plures.

 236. Tuż za miedzą, ateistyczne Czechy robią INTERESY, nie oglądając się na wyimaginowanych wrogów, zamorskie sojusze, religijne fantasmagorie.
  Polacy są „mądrzy inaczej”.

 237. Na blogu Passenta pojawiają się z dojść duża regularnością wpisy domagające się z tych albo innych powodów, lub urojonych przewinień, usunięcia jakiegoś uczestnika blogu .
  Takie żądania mijają się całkowicie z celem blogu, którym nie jest jakość , ale ilość. Każdy kolejny wpis , bez względu na jakość i częstotliwość swojego powielania, zwiększa dochody z reklamy pojawiającej się na blogu. To są może i grosze, ale jak mówi stare żydowskie przysłowie ;
  „Wer den Pfennig nich ehrt
  Ist des Talers nich wert „

 238. Rosjanie zajmują miasta w Gruzji – USA grożą Rosji izolacją

  – Spokojnie. WP właśnie zakupiło dodatkowo 9 Samobieżnych Ołtarzy Polowych, kropidła bojowe, polowe organy, kadzielnice, kielichy, chrzcielnice, oliwę, popiół, tace i wiele, wiele innych bojowych utensyliów. Są już też zamówione (również na podwoziach samobieżnych) dzwonnica polowa-teleskopowa oraz ponad 15 metrowa pompowana figura JP II z niezależnym systemem utrzymywania ciśnienia. Kończą ćwiczenia Samodzielne Plutony Grabarzy. Jesteśmy gotowi.

  – Ja słyszałem, że dodatkowo zamówili tacę na podwoziu samobieżnym. Taca ma system automatycznego liczenia wrzuconej kwoty oraz drukuje paragony.

  – Dziś WP otrzyma także Wielogłowicowe Akty Strzeliste masowego rażenia.

  – Nie można zapomnieć o baterii samonaprowadzających się moherowych beretów. W razie ataku Rosji wystrzelimy kilka tych nowoczesnych „pocisków” na Kreml, rozpoczną protest połączony z modlitwami i zwycięstwo jest nasze.

 239. Każdy komu na sercu leży podniesienie poziomu tego blogu, powinien poprostu przestać na nim pisać .

 240. Saldo mortale
  Przede wszystkim TY weź to sobie do serca i PRZESTAŃ pisać na tym blogu.

 241. Quentin T.
  Łańcuszek św. Jarosława
  Przepisz tę modlitwę 1000 razy i każdy jej egzemplarz prześlij znajomemu pisowcowi, i niech z kolei każdy z nich prześle tysiącu innych pisowców. Jeśli tego nie zrobisz, spotka Cię nieszczęście. Helena Z. Ze Zduńskiej Woli nie przepisała łańcuszka i jej mąż wyłysiał, Andrzej H. Z Kluczborka zlekceważył polecenie i nie wygrał kumulacji w „Lotto”, Antoni M. z Warszawy, minister obrony nie przepisał i zwariował, Patryk J. Z Opola nie przepisał i IQ spadło mu z 10 do 1, Beata K. ze Świętokrzyskiego nie przepisała i jest blondynką, Beata Sz. Z Brzeszcz miała wypadek w Oświęcimiu.

  Jarosławie Święty, Zbawco Polski
  Bądź nam pozdrowiony
  Pogromco von Jungingena, Lenina, Stalina, Hitlera i Jaruzelskiego
  Bądź…
  Przenajświętszy Noblisto Wszech Dziedzin
  Bądź…
  Arcykrólu Strzelców Ligi Mistrzów i Polskiej Ekstraklasy,
  Bądź….
  Prześwięty Arcymistrzu Wszech Wag
  Bądź…
  Pogromco Innych Szatanów
  Bądź….
  Strzelcu Bramki Przesławnej Bramki, na Wembley,
  Bądź…
  Sprawco Cudu nad Wisłą,
  Bądź…
  Prześwietny Dawco Pińcet plus,
  Bądź…
  Cesarzu Międzymorza,
  Bądź…
  Pogromco Komunistycznych Złogów.
  Bądź…
  Wielki Wynalazco,
  Bądź…
  Wielki Językoznawco,
  Bądź…
  Przenajświętszy Parazytologu.
  Bądź….
  Święty Żołnierzu Wyklęty,
  Bądź…
  Ty, Który Odważyłeś Się Przespać Stan Wojenny,
  Bądź…
  Pogromco islamistów,
  Bądź…
  Chwała Jarosławowi i Lechowi Bratu Jego,
  Jak było na Początku teraz i zawsze na wieki wieków. Amen.

 242. wiesiek59 7 października o godz. 17:48 pisze: – Jaka jest SKUTECZNOŚĆ modlitwy?
  Chyba dokładnie taka jak gromnicy zamiast piorunochronu.

  Wieśku 59
  No, pozwolę sobie zaprotestować, niestety zresztą.
  Otóż po znanej Ci pewno historii z modlitwą o deszcz kiedy to rok później była powódź, można dojść do konkluzji, że była skuteczna a że reakcja nie była może zbyt „rychła” to zupełnie inna brocha. Niektóre istoty nierychliwe bywają przecież.
  To po pierwsze primo. A po drugie, to w naszej szerokości geograficznej „pierony” walą z góry, czyli z dolnej partii chmur burzowych naładowanych ujemnie. (Góra chmur jest naładowana dodatnio, stąd zdecydowana większość wyładowań następuje w ramach „własnych”). Ponieważ ogień powoduje, że jego otoczenie charakteryzuje się jonizacją ujemną, „pieron” nie ma motywacji by się kierować w tę mańkę. Oczywiście taki sam efekt jak gromnicy będzie miał ogień rozpalony np. w kominku. Stąd gdy „pieron” walnie w gospodarstwo, to najczęściej pierdyknie w stodołę a nie w dom mieszkalny, gdzie bardzo często pali się pod kuchnią.

 243. Folwark….

  2017-10-07 17:37

  gruby
  sceptyk napisał (o e-samochodach):

  „Ponadto uważam, że z bajkami typu akumulatory na bazie grafenu lub inne takie bajery musimy jeszcze „TROCHĘ” poczekać.”

  Nikt nie pisze, jak te samochody będą ładowane. Otóż samochody przeważnie jeżdżą w dzień a ładowane są w nocy.
  W nocy nie ma słońca, więc zostaje wiatr albo uran albo węgiel albo gaz jako źródło prądu.
  Taki samochód elektryczny jest zatem bardzo „zielony”, szczególnie kiedy ładowany jest z gniazdka w Polsce.

  Sprawa następna: pobór mocy. Z normalnego gniazdka można wyciągnąć maksymalnie 2,3 kW na godzinę. Tesla S zostanie zatem naładowana w zaledwie niecałe 50 godzin. Wow. Dlatego wymyślono szybkie ładowanie, do którego potrzebne są grube kable, takie jak przed transformatorem a nie za transformatorem.

  Nie wchodząc w szczegóły techniczne realne na dziś jest wyciągnięcie z dedykowanego gniazdka 40-50 KW na godzinę.
  Parkingi pod blokiem należałoby zatem wyposażyć we własne stacje transformatorowe, jeśli na jednym parkingu na 100 samochodów 50 zacznie jednocześnie wciągać prąd szybkimi gniazdkami. 50×50 kW daje dwa i pół megawata w szczycie.
  Transformator takiego rodzaju podłącza się do sieci elektrycznej przewodem o napięciu 20kV a waży ten transformator ponad tonę. Cena takiego klocka jest pięciocyfrowa i to bynajmniej nie w złotówkach. O kosztach pociągnięcia kabelków z najbliższej trafostacji na każdy osiedlowy parking w ogóle nie wspominam, bo po co. To mogą być kolejne tony kabla do ułożenia i to na dystansie kilku kilometrów, otwierając po drodze chodniki, jezdnie, krzyżując się z wodociągami, ściekami, rurami gazowymi i kablami telefonicznymi.

  Wchodzicie w interes ? No to kasa na stół.
  =============

  Taki sensowny techniczny głos w SPRAWIE…

 244. Jeśli już o modlitwach mowa, to jest jedna z najpiękniejszych. Chyba nie tylko dla mnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=yCnlaBJRKcE

 245. legat
  7 października o godz. 19:00

  Jezus królem, Maryja królową, kilkukrotnie i od paru wieków.
  Zerknij na naszą historię i sam oceń, co to nam dało.
  Poza kasą dla KK oczywiście…..

  Derwisze zginęli w ogniu karabinów maszynowych.
  Katarzy z głodu w swych twierdzach.
  Nasi pod Legnicą.
  Konstantynopol padł, pomimo modlitw.
  Krzyże na pancerzach nie pomogły Niemcom.
  I tak dalej….

 246. @mag

  „Jeśli już o modlitwach mowa, to jest jedna z najpiękniejszych. Chyba nie tylko dla mnie.”

  Teraz to juz kobita bedzie miala calkiem przechlapane.

  Okudzawa jako mlody chlopak walczyl w szeregach Armii Czerwonej, poszedl na ochotnika, troche na sile – jako nieletni. Walczyl tej Armii Czerwonej, zreszta oprocz wielu wierszy i piosenek opisal tez swoje wspomnienia w dlugim, autobiograficznym opowiadaniu. Czy @mag ne wie, ze Armia Czaerwona byla zla i niedobra? Pewnie ze wie, wiec znowu klei glupa. Miejsca pochowku zolnierzy AC rozwalaja kolejne spychacze. A @mag reklamuje Okudzawe!

  Przechlapane calkowicie. To juz nie tylko wywala ze Stowarzyszenia Prawdziwych Patriotek ale pewnie jakies Ministerstwo Prawdy wezmie pod lupe. Naprawde nie zazdroszcze. Trzeba bylo konsekwentni dac w jedna trabe z brunatnym hejterstwem a nie jakies odstepstwa od Jedynie Slusznej Linii.

 247. tejot
  6 października o godz. 17:28

  „Rossi historyzuje na temat Katalonii … którą PiSowi propagandyści stosują amatorsko, dyletancko i naiwnie w swojej polityce historycznej… geny odzywają się dziś np. w Katalończykach, jutro w Niemcach (pokrewni Gotom)”.
  ,
  Tejot, to nie na twoje skołatane nerwy, zostaw to, Niemcy chyba nie potrzebują takich adwokatów jak ty. Tak się historycznie składa, że z germańskimi Gotami Polacy (oraz Włosi i Hiszpanie) mają wiecej wspólnych genów niż Goci z Niemcami. Niektóre cechy dziedziczone genetycze, jak niebeski kolor oczu, spotyka się nad Zatoką Botnicką i np. w Maroku. Nieprzypadkowo te niebieskie oczy dość powszechnie występują i w Polsce, ale to zbyt skomplikowane by tłumaczyć ci zawiłości wędrówek germańskich Wandalów wzdłuż Wisły. Dodam tylko, że Gotyk (styl w architekturze) powstał w XII … we Francji. Oczywiście jest też Gotyk niemiecki, ale i Gotyk nadwiślański.

  ” pojutrze w Anglosasach, bo to w części Sasi, a Sasi, to wiadomo, też Germanie – gocka, barbararzyńska krew”.

  Anglosasi to, jak nazwa wskazuje, Sasi i Anglowie. Ale historycznie także Celtowie i Normanowie tworzyli UK, więc sprawa jest bardziej skomplikowna.

 248. RadzilowJedwabne
  7 października o godz. 19:30

  ” Miejsca pochowku zolnierzy AC rozwalaja kolejne spychacze”.

  A gdzie konkretnie rozwalają i kiedy? Prosmy o jakieś bliższe dane, jako entuzjasta Armii Czerwonej na pewno nie będziesz miał kłopotów z odpowiedzią. Upwnij się tylko, że chodzi o groby żołnierzy, a nie o pomniki.

 249. wiesiek59
  7 października o godz. 17:50

  „Tuż za miedzą, ateistyczne Czechy robią INTERESY”.

  Kosztem kogo? Zawsze zapewniałeś, że jak się robi inters to ktoś traci, a inny się tuczy. Na tym przecież polega moralna niższośc kapitalizmu i gospodarki rynkowej w stosunku do ateistycznie słusznego komunizmu. No więc jak to teraz jest …?

 250. https://www.youtube.com/watch?v=au3LXooqHcc

  Czerownoarmista Okudżawa miał takie same możliwości wyboru, jak ten powyżej, z „Hair”…..
  Mięso armatnie produkują wszystkie formacje.
  Również demokracje.
  Zaryzykowałbym pogląd, że te ostatnie znacznie WIĘCEJ….

 251. jobrave
  7 października o godz. 17:28

  ” Bicie pokłonów, bicie łbami o ziemię również jest przekomiczne, tak jak kręcenie kulkami, ukłony przed wyrobem z mąki i wody, całowanie figurek, obrazków, rzucanie kwiatowych płatków przed nimi, modlitwa do kości, ampułek, tekstyliów itp. W szerzeniu tej głupoty i ciemnoty celuje chrześcijaństwo, a w szczególności obrządek łaciński i wschodni, w porównaniu z nimi islam, choć równie głupi, pocieszny, to jednak nie tak idiotyczny, absurdalny”.

  Musiałeś chyba pracowac w IV Dept. MSW, to co wyżej napisałeś to właśnie ten poziom.

  Ale dziś nie ośmielił byś się tego powiedzieć o żydach, prawda? O muzułmanach też byłbyś ostrożny. Oni nie żartuja i drugiego policzka nie nadstawią, mogą przyjść i uciąć głowę brrrr ….

 252. @Mauro Rossi

  „Prosmy o jakieś bliższe dane,”

  Was jest raz.

  „ako entuzjasta Armii Czerwonej”

  Wylaza wyraznie przyzwyczajenia nabyte w okresie, kiedy dzisiejsi Zarliwi Obroncy Wiary razno tupotali w pierwszomajowych pochodach, ze szturmowka w lapie i wzroikem wlepionym w trybune honorowa.

  Do tych przyzwyczajen nalezy „niezauwazanie”, znaczy klejenie glupa.

  Zadal hejter „pytanie”, takie oto:

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Ziomale hejtera, tacy co to w tymjego kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.

  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny ziom hejtera:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A hejter dalej w zaparte. Znaczy pali glupa. I usiluje kolejne „pytania” stawiac.

 253. Mauro Rossi
  7 października o godz. 19:58

  Czechy, Węgry, Słowacja, dbają o WŁASNE interesy.
  Nie zezwalają na to, by ich kosztem, ktoś robił własne, niezgodne z ich racją stanu, zdrowym rozsądkiem, czy krajową ekonomią.
  Tyle że maja polityków którzy rozumieją własny interes narodowy.
  A nie klakierów.

  Często pojawia się w dyskusji problem zdefiniowania naszych politycznych priorytetów.
  Szczególnie w wymiarze polityki wschodniej.
  Więc zamiast rusofobii i fantasmagorii, proponuję przeprowadzić bilans zysków i strat.
  Niestety, chętnych do takiego postawienia problemu nie ma.

 254. mag
  7 października o godz. 13:10

  „Na pierwszej stronie dzisiejszego weekendowego wydania GW jest duży portret z półprofilu Prezesa w tajemniczym półuśmiechu i tytuł – „TO JEST MOJE PAŃSTWO”
  Czyż wszak nie?”

  Trzeba zacytować Wyspiańskiego: „Miałeś chamie złoty róg” [w 1989 roku] … ostał ci się ino sznur”.

 255. @Mauro Rossi

  „Musiałeś chyba pracowac w IV Dept. MSW,”

  Ty chyba musiales tam byc Tajnym Wspolpracownikiem czy jak to sie atm u was nazywalo. Chodza sluchy, ze zyczyszcona teczke wygrales jako trzecia nagrode w konkursie – ale glowy za to nie dam.

  Niemniej jednak chyba zrobiles dobry uzytek z tych przyspieszonych kursow Wiary Katolickiej, na ktore pchali sie sekretarze POP, milicjanci, ormowcy, pracownicy Wydzialow Paszportowych, spece od Deklaracji Dewizowo-Celnych i eksperci od zwalczania Podziemia Gospodarczego. Ci ostatni zreszta sa dzis w cenie jeszcze bardziej, niz kiedys i nawet nie musza smieniac kwalifikacji.

  W trybie doraznym szkolono Aktyw, Kadry oraz liczne rzesze Dzialaczy w nielatwej sztuce wykonywania znaku krzyza (trzeba wiedziec, ktora reka). Co bystrzejsi kursanci byli w stanie opanowac „Ojcze Nasz” i formule spowiedzi roznie latwo, jak ongis krotki kurs historii WKP (b). Niemniej jednak Dzialaczom pozostaly na cale zycie formy grzecznosciowe – na przyklad zwracanie sie do rozmowcy w drugiej osobie liczby mnogiej („Wejdzcie! Siadajcie! Co wa sie ….a ustroj nie podoba!?”).

  Wsrod kursantow organizowano konkursy. Trzech pierwszych kursantow, ktorzy opanowali co najmniej dwie koledy, tekst i muzyke, bez plynnego przejscia w rytm „Miedzynarodowki” – uzyskalo nagrody w postaci czysciutkich zyciorysow i oczyszczenia teczek personalnych ze wszystkich hakow.

 256. RadziłowJedwabne
  z g.19:30
  Puknij się w swój Wnikliwy Umysł, który produkuje tak prymitywne skojarzenia i formułuje równie prymitywne wnioski.
  Okudżawa był żołnierzem Armii Czerwonej i co z tego?!
  Wielkim artystą był i jednym z najbardziej ulubionych bardów w Polsce, zarówno za tzw. komuny, jak i dziś. Ja tu nie mam nic do rzeczy, poza tym, że kiedyś miałam Okudżawę na płycie winylowej, a dziś na CD.
  Chłopie, nie szukaj na siłę zaczepki, bo jesteś żałosny.
  Rozumiem chyba twoje traumy i związane z tym fobie (wróć do mojego dzisiejszego wpisu z g. 15:39), ale nie muszę w nieskończoność tolerować twoich wybryków na tym blogu. Pozostaje mi tylko na nie nie reagować.

 257. RadzilowJedwabne
  7 października o godz. 11:31

  „Kiedy z tego waszego kraju wypedzono ostatnich Zydow-niedobitkow …”.

  Zaraz, kto ich wypędzał, bo używasz formy bezosobowej, kosmici ich wypędzali, czy jak? Mnie się wydaje, że wypędzali ich ci co mieli realną władzę w PRL, czyli komuniści i to była nawalanka w ich własnych szeregach. Zwykli ludzie nie mieli z tym nic wspólnego.

  „Odebrano emerytury kazdemu emerytowi. Kazdemu”.

  A każdemu. Really? „Stalinowski oficer będzie dostawał emeryturę. Nie da się zawiesić wypłacania emerytury Salomonowi Morelowi, mieszkającemu dziś w Izraelu, a ściganemu przez Polskę b. komendantowi obozu UB w Świętochłowicach w 1945 r. – poinformowała rzeczniczka Służby Więziennej” (2006).

  https://wiadomosci.wp.pl/stalinowski-oficer-bedzie-dostawal-emeryture-6036379657728641a

 258. M. Rossi:
  ja nie mam wątpliwości, jaka jest proweniencja „szacownych” adwersarzy, którzy poza bezkarnym obrzucaniem gnojem tej części populacji, która ma potrzeby innego rodzaju, aniżeli nażarcie się, nachlanie i – jak pisał niezrównany Janosch w „Cholonku” – podupczenie na boku.

  Żeby jeszcze potrafił jeden z drugim inteligentnie się odszczeknąć.
  Nuda, Panie, nuda – jak mawiał jeden z bohaterów „Rejsu”.
  Zresztą filmu zrobionego przez wzorowego donosiciela SB.

 259. RadzilowJedwabne
  7 października o godz. 20:25

  Nie odpowiedziałeś na pytanie, gdzie konkretnie w Polsce niszczone są groby zołnierzy AC?
  Jeśli napiszesz, że zwyczajnie skłamałeś to zrozumiemy i nie będziemy mieć pretensji.

 260. @Wiesiek59

  „zerownoarmista Okudżawa miał takie same możliwości wyboru, jak ten powyżej,”

  Kula w plot.

  Okudzawa zglosil sie na ochotnika, troche na sile, bo byl jeszcze nieletni. Moze to sobie trudno wyobrazic – ale naprawde wszystkim podobaly sie wyczyny Adolfa i nie kazdy w Zwiazku Radzieckim uwazal, ze jest traktowany jako „mieso armatnie”.

  Wojna w Wietnamie byla niepopularna. Co innego II-ga Wojna Swiatowa. W tamtych czasach Amerykanie bardziej myslei glowami. Nikt nie probowal gardlowac, ze nalot na Pearl Harbor to „inside job”, Operacja Falszywej Flagi czy costam. Mlodzi chlopcy zglaszali sie do Piechoty Morskiej na ochotnika, pobor wprowadzono dopiero w rok po przystapieniu Ameryki do wojny. Do konca wojny wiekszosc zolnierzy Piechoty Morskiej stanowili ochotnicy.

  Co kraj to obyczaj. Sa takie kraje, w ktorych Zarliwi Patrioci zalatwiali sobie za wszelka cene kategorie „C” albo „D”. Zeby tylko sie wyreklamowac.

  A jest taki kraj, do ktorego na ochotnika przylatuje mlodziez zamieszkala na stale w innych krajach – w USA, w Belgii, we Francji, w krajach skandynawskich. Zostaja na minimum poltora roku, raczej na dwa. Musza doskonale poznac jezyk, potem moga odsluzyc wojsko. Ryzykuja utrata obywatelstwa, czasem kara wiezienia w krajach macierzystych. Ale umieja sie pilnowac. I pchaja sie jeden przez drugiego. I nawet dziewczyny.

 261. @Mauro Rossi

  „Nie odpowiedziałeś na pytanie, gdzie konkretnie w Polsce niszczone są groby zołnierzy AC?”

  Nie zareagowales na odpowiedz na pytanie, ktore sam stawiales – raz po raz. Pytanie rozmyslnie prowokacyjne. Poniewaz nadal „nie zauwazasz” odpowiedzi – to ci te odpowiedz po raz kolejny podsuwa sie pod patrzalki.

  Zadales „pytanie”, takie oto:

  „jesteś absolutnie pewna, że Żydzi są inną rasą niż reszta rodzimych mieszkańców Europy? Jeśli tak to jaką rasą?”

  Twoi Ziomale, tacy co to w tym twoim kraju na cokolach stoja, tak wlasnie uwazali.

  „. Rasa żydowska ma zbyt wyraźną, zbyt odrębną od naszej fizyognomię psychiczną, ażeby jednostce, do niej należącej, łatwo było ze swoimi zerwać i przejść bezwzględnie na naszą stronę, Tem trudniejsze to jest przy wielkiej liczbie żydów w naszym kraju, sprawiającej, że żyd spolszczony nie przestaje być wystawionym na ciągłą styczność ze swymi współplemieńcami, którzy żydami pozostali. ”

  Tu inny twoj ziom:

  „Władysław Studnicki pisał: „Wracając do właściwości rasowych Żydów, uznać musimy, że uznawanie bogactwa psychicznego tej rasy, zmusza do pilnego baczenia, aby ona nie zapanowała nad żywiołem polskim,”

  A ty dalej w zaparte. Znaczy palisz glupa. I usiluje kolejne „pytania” stawiac.

  „Jeśli napiszesz, że zwyczajnie skłamałeś”

  Zwyczajnie to ty klamales, na przyklad klamales na temat rakiet „Spike”. Zaraz ci te twoje klamstwo po raz kolejny pod patrzalki podsune.

  ” to zrozumiemy i nie będziemy”

  Was jest raz, specu od formy pluralis maiestatis. A gorna granica twojego pola postrzegania to „dowcipy” z Rosjan typu ten dowcip „Pietia Goras”, ktory juz tyle razy opowiedziales, ze za kazdym razem staje sie smieszniejszy.

 262. @Mauro Rossi

  „Odebrano emerytury kazdemu emerytowi. Kazdemu”.
  A każdemu. Really? „Stalinowski oficer będzie dostawał emeryturę. Nie da się zawiesić wypłacania emerytury Salomonowi Morelowi,”

  /ciach/

  Kazdemu. Morel ma i nie mial nic wspolnego marcowa czystka etniczna. Morel wyjechal z tego twojego kraju w 1992-gim roku.

  Emerytury odebrano wszystkim emerytom. Zreszta nie tylko Zydom, bo tak samo potraktowano aryjskich wspolmalzonkow (wsrod wypedzonych bylo troche malzenstw mieszanych). Mlodszym odebrano prawa nabyte – skladki emerytalne. To byl ostatni megarabunek „mienia pozydowskiego” i ostatnia okazja, kiedy ten twoj kraj mogl sobie kazac placic wariacki haracz. Sam „dokument podrozy” (taki niby-paszport w jedna strone), z adnotacja, ze okaziciel nie jest polskim obywatelem – piec kola. A zarabialo sie dwa na miesiac.

  Uczciwie musze przyznac, ze nie wszystkich wypedzono od razu. Niektorych wpakowano do wiezienia na pol roku czy rok – i kopa dopiero potem. A takich, co sie stawiali, jesli mlodzi – to w kamasze, dokarnych jednostek LWP. I kopa dopiero, jak odsluzyli.

 263. @Wiesiek59 – autopoprawka

  Mialo byc oczywiscie we wpisie z 20:44

  „ale naprawde nie wszystkim podobaly sie wyczyny Adolfa”. Wyjasniam, bo teraz w twoim kraju moda na plugawienie pamieci zolnierzy, ktorzy oswobodzili Polske od niemieckiej okupacji.

  Wiec dla jasnosci – nie wszystkim podobaly sie wyczyny Adolfa. Nie brakowalo ochotnikow.

 264. „Sędzia Magdalena P. uzgadniała wyroki z zaprzyjaźnionym adwokatem. Po 12 latach od ujawnienia procederu zakończyło się postępowanie dyscyplinarne w jej sprawie: została wydalona z zawodu.”

  źródło: gazeta wyborcza.

  Należy dodać, że sędzia gdańskiego sądu, p. Magdalena odwołała się od w/w orzeczenia i nadal, trzynasty rok od zawieszenia, pobiera 50 procent pensji.

  Jak to skandują Szanowni, waląc odnóżami w barierki?
  – „wolne sądy!”, „konstytucja!”, „wolne sądy!”, „konstytucja!”…

 265. @MAuro Rossi

  „Zaraz, kto ich wypędzał, bo używasz formy bezosobowej, kosmici ich wypędzali, czy jak”

  Twoi rodacy wypedzali. Polacy-aryjczycy. Czystka etniczna odbywala sie przy akompaniamencie wrzaskow „Zydy wynocha do Izraela”, „Polska dla Polakow”, „Syjonisci do Dajana”.

  Znowu byla okazja -skwapliwie wykorzystana – zeby sie zalapac na „mienie pozydowskie”. Na pozydowskie meble i pozydowskie mieszkania.

  Pozbawionym emerytur starszym ludziom mowiono z satysfakcja: „Z glodu bedziecie zdychac”.

  A jak pytasz, kto tak mowil – to wyjasniam: Twoje ziomy.

 266. @mag

  „Puknij się w swój Wnikliwy Umysł, który produkuje tak prymitywne skojarzenia ”

  Prtmitywny to jest ten twoj porgomowy hejt, ktory przekalkowalas z klocka postawionego tutaj przez tego wtojego ziomala od trybow. Cuchnacy pogromowy hejt – tyle ze bezzebny. Sa ludziki bezzebne (ze nie wskaze palcem), jest hejt bezzebny.

  ” żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”

  Merde, Piekny Umysle. Mozna by ci na te fekalia odpowiedziec – ale w sposob enzuralny sie nie da. Odsylam ciebie, Piekny Umysle, do tych waszych „dowcipow”, z ktorych sie zasmiewacie nie teraz i dzisiaj:

  „Czym sie rozni maly zyd o duzego?- Wartoscia opalowa.
  – Duzemu wystaja nogi z pieca.
  – Duzy dluzej sie pali.

  Najlepszy samochod dla zyda – Gazik.”

  Czym sie rozni zyd od piasku? – Piasku widlami nie mozna przerzucac.”

  http://forum.pclab.pl/topic/44888-KAWA%C5%81Y-O-%C5%BBYDACH/

  Kwitnie w tym waszym kraju _poczucie humoru_.

  Zarzucac „nienawisci” ludziom, ktorym sie otwarcie zapowiada ciezka smierc, gaz i piec – to juz nawet nie jest bezczelnosc. To juz jest ..ska, oeneryjna chucpa.

  No i przepraszam za to, ze nie bedzie ci dane „przerzucac widlami” mnie czy moje dzieci. Twojego zioma od trybow przepraszam za to samo. Nie moja wina w sumie. W dobre checi nie watpie, ale sa i problemy.

  Po pierwsze – nie macie armat…

 267. Mauro Rossi
  7 października o godz. 19:46
  tejot
  6 października o godz. 17:28
  „Rossi historyzuje na temat Katalonii … którą PiSowi propagandyści stosują amatorsko, dyletancko i naiwnie w swojej polityce historycznej… geny odzywają się dziś np. w Katalończykach, jutro w Niemcach (pokrewni Gotom)”.
  ,
  Tejot, to nie na twoje skołatane nerwy, zostaw to, Niemcy chyba nie potrzebują takich adwokatów jak ty. Tak się historycznie składa, że z  germańskimi Gotami Polacy (oraz Włosi i Hiszpanie) mają wiecej wspólnych genów niż Goci z Niemcami. Niektóre cechy dziedziczone genetycze, jak niebeski kolor oczu, spotyka się nad Zatoką Botnicką i np. w Maroku. 

  Mój komentarz
  Rossi, nie wykręcaj kota ogonem. Pisałeś, sugerowałeś rozpoznanie zachowań Katalończyków jako echa ich gockich genów, genów ludzi dzikich, okrutnych w starożytności (na przełomie starożytności i średniowiecza), z czego z kolei ma wynikać, że z tymi Katalończykami nie jest tak prosto – jak się wkurzą, to zaczną no, być dzicy, bo im gockie geny zadziałają.

  Rossi, Twoje rasowe konotacje przypisujące Katalończyków do gockiego dziedzictwa dzikości są śmieszne.

  Wtedy, u początków średniowiecza dzicy byli w dzisiejszym pojęciu wszyscy, wszyscy byli okrutni, wszędzie były zamachy, spiski, zdrady, okrutne kary, wycinki wrogów, morzenie głodem z obojętnością na los niepotrzebnych, itd.

  Rossi, Goci mieli już w 4 wieku przetłumaczoną na swój język Biblię. Posługiwali się pismem, mieli skodyfikowany zapis języka, jak z tego wynika.
  Podczas, gdy o Słowianach jeszcze wtedy ani słychu, ani widu. Nawet początki państwa polskiego od chrztu Mieszka I oraz jego panowanie nie są udokumentowane w rodzimych zapisach, bowiem państwo Mieszka było zbyt świeże, a jego poddani pisaty i czytaty po miejscowemu byli ani w ząb, bo pisanego języka polskiego długo jeszcze nie było, a te wzmianki, które pozostały mówiące o Polsce (bardzo sporadyczne) zapisane zostały przez obcokrajowców, podczas gdy o działaniach takich Wizygotów w 5 i 6 wieku naszej ery istnieje mnóstwo dokumentów historycznych.

  To co Ty napisałeś o Katalończykach, to jest projekcja metod PiSowskiej polityki historycznej zastosowanej na wariata, ni przypiął ni przyłatał, po dyletancku i amatorsko w stosunku do Katalończyków.

  W dzisiejszej Umęczonej uzdrawianej i naprawianej przez Jarosława Ka i spółkę odpowiednikiem takiego rozumowania, takiej logiki, takiej pożal się Boże polityki historycznej jest przypisywanie grzechu nieprawidłowego pochodzenia etnicznego i familijnego wszystkim, z którymi nie zgadza się Jarosław Ka, z którymi nie potrafi rozmawiać, grzechu polegającego, jak PiSowska propaganda twierdzi, na genetycznym źródle antypolskich zachowań, a tym źródłem jest genetyczna ubeckość, lewackość, zdradliwość, nieuczciwość wyssana z mlekiem matki, przekazana w wychowaniu i w karierze przez rodziny tych szkodników, antypolaków, połamańców, przybłędów znajdujących dla swoich niecnych egzystencji w Polsce pożywkę, stanowiska, siedliska, bezbrzeżną tolerancję i opiekę ich zagranicznych sponsorów.

  By obrzydzić społeczeństwu ludzi, którzy są wam nie w smak, nie do przyjęcia, nie do zaakceptowania ze względu na rzekome obce pochodzenie, wychowanie wg obcych standardów, niechrześcijańskość, ateizm, antypolskość , itd., przypisujecie im genetyczną wadę pierworodną – obcość, niezgodność genetyczna z polską kulturą, tradycją, obyczajami, wartościami, z polskością w ogóle i Bóg wie z czym jeszcze.

  Rossi, Twój zajazd słowny na Katalończyków jest dokładnym odbiciem PISowskiej agresji wymierzonej w społeczeństwo krajowe, którego to społeczeństwa nie jesteście w stanie inaczej zrozumieć, jak w kategoriach wrogości, pochodzeniowo, w podziale na sorty, w obciążeniu niesłusznymi poglądami, kolaborancką przeszłością (do trzeciego pokolenia wstecz), ubeckością, komunizmem, lewackością, zdradą, porutą i zgnilizną moralną, słowem według kryteriów wykluczających.

  Taki sam sposób zaprezentowałeś w swojej blogowej wycieczce do Katalończyków wywodząc ich od Gotów, a Gotów nazywając najbardziej dzikimi i okrutnymi wojownikami dawnych czasów (wędrówki ludów).

  Rossi, nie inicjuj tematyki zawartości genów słowiańskości w Słowianach, genów polskości w Polakach, genów germańskości w Gotach. To nie jest na Twoją głowę temat. Pomieszają ci się haplogrupy, geny, genotypy, DNA, chromosomy, kodony, introny i mitochondria, a Ty pod nimi zostaniesz leżeć.
  Pzdr, TJ

 268. Mauro Rossi,
  Przypisałeś Jobrave’go do Departamentu IV w tonie takim jakby ten Departament IV to było jakieś zło wcielone. Otóż imaginuj sobie Waćpan, że Twoja partia dziś rządząca, bardzo docenia tenże departament preferując emerytalnie i rentowo jego czołowych przedstawicieli, w tym najbardziej znanych, czołowych postaci od Grzegorza Piotrowskiego poczynając na Chmielewskim, Pękali i Pietruszce kończąc.
  Inny Piotrowski, chyba też stamtąd był prawnym reprezentantem złodziei w sutannach, którzy w ramach Komisji Majątkowej okradali III RP z jej majątku tak niedawno przecież.
  Jak widzisz, Twoja partia ich docenia a Ty co, wbrew?
  No dajże spokój.

  Powiem Ci więcej, praktyka pokazuje, że jakby tego Departamentu IV brakuje, bo gdyby istniał to nie pojawiałaby się historia z życia następującej treści:
  Dwie dziewczyny zestresowane przygotowują się do spowiedzi i jedna się obawia srogości zadanej pokuty za to, że ze swoim chłopakiem uprawiała miłość w pozycji 69. Zaczepia więc ministranta i zapytowywuje:
  – Hej, mały ile proboszcz daje za zrobienie laski?
  Odpowiedź brzmi:
  – Ja tam dostaję snikersa.

  No, Mauro, z życia wzięte.

  Czy taki, Paetz, pozwoliłby sobie na takie pedałowanie kleryków, że aż z tego bólu dupska donieśliby na niego jak nie przymierzając Ty Gospodarzowi bloga na jedną taką gąsienicę? Jakiś oficer prowadzący z Departamentu IV mógłby Paetz’u wytłumaczyć , że pedałowanie owszem owszem, wporzo, ale znajżesz purpuracie miarę rzeczy, żeby aż kleryków dupska bolały? – czy coś takiego.
  A teraz, bez Departamentu IV to wstyd jak wuj się porobił i na dodatek Paetz’u się do orszaku żałobników na Wawel załapał.
  Tak to jest z korelacjami, do czasu istnienia Departamentu IV afer pedofilskich z wojskiem invadera watykańskiego tyle nie było. Korelacja jest z pewnością ale kto się ośmieli zbadać czy jest związek przyczynowo-skutkowy?

  Dalej, czy taki dajmy na to Gromek …. – nie, nie Gromek („Gromek” to ksywka takiego jednego nie z Departamentu IV tylko z Departamentu I, ten co załatwił umorzenie jakichś ok; 40 miliardów dolców /operacja Samum/ jakby ktoś nie wiedział, którego emerytura właśnie uległa anihilacji) Pieronek ośmieliłby się wypowiadać wbrew prezesu i na niego wyzywać od ostatnich takich? – gdyby na ten sam przykład takim Departamentem IV kierował np. jakiś Święczkowski (dla przypomnienia podaję – ten od postępowania przeciwko Blidzie) a szefował mu np. Kamiński?
  No ośmieliłby się taki Pieronek, zapytowywuję uprzejmie?
  Nie ma kota, myszy harcują. Teraz nie macie nawet rat -lerka, no to i szczury się wychylają.

 269. „taką gąsienicę”

  Nie wiem, z jakiego i z czyjego rozporka wyjrzales – ale wiem, ze naprawde nie masz monopolu na barwne okreslenia. Niespecjalnie sie prezentujesz, jak wygladasz z tego rozporka. Gdyby ktos cie chcial okreslic celnie, zwiezle i konkretnie, jednym slowem (i to jedna sylaba) – to bys uzyskal niezasluzony komplement.

 270. RadziłowJedwabne
  Dobranoc, Wnikliwy Umyśle.
  Zrelaksuj się przed snem, odegnaj złe emocje, ucisz słowa, które powtarzasz w kółko każdemu, jak zacięta płyta. Nikt już ich nie słucha. Nadużywane, przestają robić wrażenie.
  Śpij…

 271. @mag

  ” Nikt już ich nie słucha”

  Dobra, dobra, specjalistko od ..skiego, cuchnacego, pogromowego hejtu.

  Prtmitywny jest ten twoj pogrmowy hejt, ktory przekalkowalas z klocka postawionego tutaj przez tego twojego ziomala od trybow. Cuchnacy pogromowy hejt – tyle ze bezzebny. Sa ludziki bezzebne (ze nie wskaze palcem), jest hejt bezzebny.

  ” żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”

  Merde, Piekny Umysle. Mozna by ci na te fekalia odpowiedziec – ale w sposob enzuralny sie nie da.

  A cuchnacej, ..skiej chucpy ci nie brak, jesli usilujesz przypisac mi „nienawisc”. Zarzucac „nienawisci” ludziom, ktorym sie otwarcie zapowiada ciezka smierc, gaz i piec – to juz nawet nie jest bezczelnosc. To juz jest ..ska, oeneryjna chucpa.

 272. RadziłowJedwabne
  Przykro patrzeć, jak się miotasz między wciąż tymi samymi słowami hasłami(ziomale, hejt bezzębny, cuchnący, pogromowy, gaz, piec, nienawiśc, oeneryjna chucpa itp.), które przypisujesz na oślep, komu popadnie. A to ty sam ich używasz, walcząc z powidokami, które siedzą w twojej głowie.
  Żałosne to i smutne.

 273. Coś się tak wściekł? – czulent ci się na klawiaturę wykaraulił? To zliż sobie i humor się poprawi. Tylko uważaj, żeby ślipa sobie przy okazji nie zalepić bo jak zaschnie to kłopot będzie jako że zmarszczona brew się wydepiluje.

 274. @mag

  „które przypisujesz na oślep, komu popadnie. ”

  Klamiesz.

  Lzesz.

  Sam cisnelas mi w twarz wstretna parszywa, pogromowa insynuacje. Cisnelas mi w twarz, jak cuchnaca, brudna sciere, pogromowy zarzut o – cytuje – „” żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”.

  W czasach wczesniejszych taki cuchnacy zarzut stanowil prosta droge do pogromu.

  Bezczelnosci i chucpy ci nie brak, zwazywszy, ze w twoim juz zupelnie juderien kraju raz po raz zapowiada sie Zydom (wszystkim) ciezka smierc, gaz i piec. Albo wieszanie. A ty masz zdumiewajaca czelnosc przypisywac nienawisc nie tym twoim rodakom, ktorzy zapowiadaja, ze „na drzewach zamiast lisci beda wisiec syjonisci” – tylko upatrzonym obiektom wieszania.

  Jesli poslugujesz sie, bez powodu, cuchnaca, mordercza insynuacja o pogromowym charakterze – to sama sie stawiasz poza wszelkim jako-tako cywilizowanym dialogiem.

  Tyle, ze ty nawet nie rozumiesz, co ty jest napisane.

  Folksdojczeria przyswaja wylacznie proste pojecia. Na przyklad „hajhitla” albo „bijzyda”.

  Zdania zlozone i okreslenia wielosylabowe to juz nie na taka siwa glowke…

 275. @legat

  „Coś się tak wściekł? – czulent ci się na klawiaturę wykaraulił?”

  Nadal wygladasz z tego rozporka. I nadal nie jarzysz, ze nie masz monopolu na pieszczoty slowne. Nie wiem, z czyjego rozporka wyjrzales, ale postura i rozmiarem rzeczywiscie przypominasz dzdzownice.

 276. Jeśli już szukać protoplastów Katalończyków to na pewno byli nimi Celtyberowie czyli grupa ludności ukształtowana w okresie przedrzymskim. Jak nazwa sugeruje to społeczność zasymilowanych z Iberami Celtów, którzy napłyneli na półwysep iberyjski między ok. 1000 p.n.e. a połową I tysiąclecia p.n.e.

  Poniższa mapka obrazuje obszary zajmowane przez tę społeczność

  https://en.wikipedia.org/wiki/Iberians#/media/File:Iberia_218-217BC-es.svg

  Wizygoci opanowali tereny współczesnej Kataloni później. Zresztą się dość szybko zasymilowali z rdzenną ludnością.

 277. legat
  7 pażdziernika, g.22:48
  Zostaw go w spokoju. Zostawmy go wszyscy w spokoju. Przecież to jest chory facet. Bardzo chory.
  Red. Passent go „puszcza”, bo co ma zrobić.

 278. … żarliwą i bezgraniczną, ślepą nienawiść do Polski i wszystkich Polaków”

  /ciach/

  To Puszynianka napisala, ta to miala morde niewyparzona. Pogromy rzucala na mnie, oenerowska zwisajaca hejterka.

 279. Bar Norte
  Bardzo na czasie. Prawdziwe „Mury” z Katalonii.
  https://www.youtube.com/watch?v=FE08pnzQYzI

 280. Puszynianka, ta cuchnaca sciera. Ale bezzebna. Tylko spac po takim hejcie nie daje. Na widly wieziala i do pieca. Nie gorzej do stodoly. Kominowy oeneryzm hejtujacy ze wszystkich otworow. Spuszczac ja, to lajno folksjdojczerskie, tu fruwno … i ten jej ziomal od trybow. Nonajronowa bluzke wdziala i sie puszy. Merde, fekalia, oenerowska kanalia, gaz i piec obiecujaca. Oeneryjna chucpa kominowa. Z rozporkow smierdzaca fekaliami. To wasze ziomy zagrabili emerytury i wynocha zydzie.

 281. Nawalilam sie ja autobys i dlatego takie glupoty wypisuje. Ja juz tak mam, ze jak jestem calkiem napruta, to mi sie zbiera na durne wypowiedzi.

 282. Jak sie nawale prawie do delirki to zawsze sie wypowiadam czesto i gesto na tym blogu. Musze sobie od czasu do czasu ulzyc. Mam tyle do powiedzenia. Zwlaszcza o robieniu laski. I o pozycji 69. Jak sie napruje to po prostu musze cos ciekawgo opublikowac. Na przyklad ponabijac sie z probosczow. I blysnac wiedza na temat jednego czy drugiego biskupa. Bo jestem ..pa.

  Ten typ tak ma.

 283. Oczywiście mag „na czerwono” to nie ja, czyli klasyczna fałszywka.
  Dyżurny wariat próbuje mnie skompromitować w najbardziej żałosny sposób, jaki można sobie wyobrazić.
  Ciekawe co na to moderacja?

 284. Dzdzownice macie w rozporkach, wy ziomale Puszynianki, milosnicy Iranu i Adolfa.
  @DanielPassent zabezpiecza prawo do hejtu oenerowskim Pieknym Umyslom, jest dumny ze swych komentatorow eleganckim lajnem ze wszystkich otworow ajacych na blog i neonazistowskie brednie rozpowszechniajacych. Puszynianka i jej ziomale marza o wrzucaniu zydow widlami do pieca. Gaz i do pieca. Albo do stodoly. I zabraniu zydom wszystkiego, nawet emerytury.

  Szmalcowniki i folksdojcze …
  po pierwsze nie macie armat. Masie dzdzownice w rozporkach. Lajno w gaciach ktore wali ze wszystkich otworow.

 285. Nie potrafie falszowac dolarow – na to jestem za cienki. Zlotowek tez nie potrafie falszowac. Powiedzmy sobie otwarcie – jestem cienias. Ale jedno umiem falszowac – cudze podpisy. Oczywiscie nie takie prawdziwe, w bankowej kasie. Az taki orzel nie jestem. Ale podpisy na blogu podrabiam regularnie. Zwlaszcza jak ktos mi da na flaszke. Wtedy mam najlepsze pomysly.

 286. Skompromitowac oenerowskie hejterstwo? Samo sie kompromituje. Nonajronowa bluzke zaklada i nawala lajno na blog. Fajda ze wszystkich otworow, a @DanielPassent sie cieszy ze ma takich oenerowskich ziomali, szmalcownikow.

 287. Oczywiscie ze kolejne obrzydliwe „wpisy” 23:53, 0:03, 0:18 to nie ja. I chyba to nie dyzurna wariatka, ona raczej dziala innymi metodami. Spec od falszowania wpisow to chyba ten, co najchetniej podpisuje sie jako „Ted’dy bear”. A co na to „moderacja”? Pewnie nic, bo falszowanie podpisow to na tym forum stara tradycja.

 288. Oczywiscie ze kolejne obrzydliwe „wpisy” 23:53, 0:03, 0:18, 0:22 to nie ja. I chyba to nie dyzurna wariatka, ona raczej dziala innymi metodami. Spec od falszowania wpisow to chyba ten, co najchetniej podpisuje sie jako „Ted’dy bear”. A co na to „moderacja”? Pewnie nic, bo falszowanie podpisow to na tym forum stara tradycja.

 289. „wlaszcza jak ktos mi da na flaszke. Wtedy mam najlepsze pomysly.”

  /ciach/

  Katoliku. Od dwoch tysiecy lat falszujecie i hejtem walicie. Wasze pomysly z rozporka czy innego otworu to ja spuszczam. S.aj sobie na @DanielPassent ile dasz rady.

  Po pierwsze, nie macie armat.

 290. „eleganckim lajnem”

  Cienki w uszach jest ten hejter, ktory mnie usiluje podrabiac. „Eleganckim lajnem” to chyba sie hejter-wariat bawi w wolnych chwilach. Trzeba juz takiego umyslu, zeby wiadoma substancje uznac za „elegancka”.

 291. Oczywiscie ze niewiniontka „wpis” 0:25 to nie ja.
  „moderacja” pochwala falszowanie podpisow oeneryjnej folksdojczeri s.ajacej ze wszystkich otworow.
  Po pierwsz, „moderacja” nie ma armat.

 292. Przyglup-falszerz chyba rzeczywiscie sie czegos nacpal. Ten jego wpis, opatrzony moim podpisem, z godz 0:27 to czysty belkot. Nawet parobek od widel by czegos takiego nie popelnil na trzezwo.

 293. Panie Danielu
  Litości! Tego się nie da dłużej wytrzymać.
  Pozostawiam sam na sam z lekturą, która w swojej „intensywności” na blogu uniemożliwia jego normalne funkcjonowanie.
  A to tylko ostatni wpis tego pana.

  „RadzilowJedwabne
  8 października o godz. 0:18
  Dzdzownice macie w rozporkach, wy ziomale Puszynianki, milosnicy Iranu i Adolfa.
  @DanielPassent zabezpiecza prawo do hejtu oenerowskim Pieknym Umyslom, jest dumny ze swych komentatorow eleganckim lajnem ze wszystkich otworow ajacych na blog i neonazistowskie brednie rozpowszechniajacych. Puszynianka i jej ziomale marza o wrzucaniu zydow widlami do pieca. Gaz i do pieca. Albo do stodoly. I zabraniu zydom wszystkiego, nawet emerytury.

  Szmalcowniki i folksdojcze …
  po pierwsze nie macie armat. Masie dzdzownice w rozporkach. Lajno w gaciach ktore wali ze wszystkich otworow.
  Ted’dy bear

 294. Przyglup-falszerz do szkoly mial pod gorke. I to pod stroma.

  Wpis przyglupa-falszerza z godz 0:31.

  „niewiniontka”

  Jak to-to zdalo z dkasy drugiej do trzeciej?

 295. Przyglup-falszerz do szkoly mial pod gorke. I to pod stroma.

  Wpis przyglupa-falszerza z godz 0:31.

  „niewiniontka”

  Jak to-to zdalo z klasy drugiej do trzeciej?

 296. Spuszczam te „eleganckie substancje” oenerowskiego hejterstwa. Piekne umysly maja cienkie uszy. Z nich tez eleganckim lajnem wala. Ze wszystkich otworow. Ale nie uda im sie podrobic mojego lajna. Moje lajno nie jest eleganckie. Jest cuchnace.

  Po pierwsze, nie macie armat.
  Po drugie, nie macie cuchnacego lajna.

 297. @mag

  „A to tylko ostatni wpis tego pana.”

  To nie jest moj wpis. I bardzo dobrze o tym wiesz.

  Nie wiem, czy sie umowilas z falszerzem, ktory systematycznie falszuje moje wpisy. Moze to jego idywidualna dzialalnosc – a moze tak sie wspolnie bawicie?

  Wiesz doskonale, ze ja w twoim jezyku durnych, kompromitujacych bledow nie popelniam. Jesli zatem opatrzony moim podrobionym podpisem wpis zawiera taki kwiatek jak „„niewiniontka” – to swietnie wiesz, ze to robota twojego rodaka.falszerza.

  Ale jakos nie przeszkadza ci ta wiedza w usilowaniu obarczenia mnie wina za dzialanosc falszerza-hejtera.

  Mozna twoje postepowanie okreslic. Ale nie da sie tego uczynic w sposob cenzuralny.

 298. Po trzecie, nie macie armat przyglupy folksdojczerskie zafajdane.

  S.acie pod gorke. I to pod stroma. Spuszczam „eleganckie substancje” i „niewiniontka”, won do pierwszej klasy. Parobek nie wie do czego widel używac. Do wrzucania zydow do stodoly. Falszuje-przyglup o 0:35, 0:36. Przes.ane ma, a z rozporka dzdzownica mu wylazi.

 299. No i czego ten choj niedozezany z Haify znowu sie czepia. Chleje cymbal bez ustanku, napierdula coraz glosniej. Znowu bedzie zyganie do rana. I kradnie moj nik.

 300. @mag

  Obarczasz mnie za falszerstwa. Ale za „zafajdana folksdojczerie” w twoim jezyku mnie nie obarczaj.
  To twoja wina. Cenzuralnie postepowania waszych ziomali nie da sie okreslic. Okreslic stepowania tez sie mozliwosci nie zdobedzie. Rozumiesz, spolkujesz z falszerzem-hejterem. Nawet nie pytam co on ma w rozporku.

 301. wiesiek59
  7 października o godz. 20:26
  Pan Redaktor nazywa plutokracje nowojorska naszym najlepszym sojusznikiem,wiec sprawy polityki wschodniej juz za nas rozwiazano.

 302. Piez
  Z okazji 65 urodzin prezydenta Rosji w 80 miastach zorganizowano protesty.
  260 obywateli zostalo zatrzymanych przez kapitalistow rosyjskich.
  Podczas protestow przeciw konferencji WTO w Seattle w 1999 kapitalisci amerykanscy zatrzymali 400 obywateli.
  Kapitalizm amerykanski bardziej represyjny.

 303. „Czy leci z nami psychiatra?” – tak brzmi pierwsze zdanie aktualnego wpisu D. Passenta.

  Przeczytawszy nocne wpisy oniemiałem z podziwu dla przenikliwości Gospodarza.

 304. mag
  8 października o godz. 0:34
  Pisałem Ci już kobieto abyś się szanowała. A do Passenta to szkoda każdego słowa.

 305. Piez
  To co wypisuje Radzio nie jest w stanie dotknąć ani mnie, ani kogokolwiek, bo to człowiek niezrównoważony psychicznie, więc tym bardziej nie może pozbawić mnie szacunku do siebie samej.
  Wczoraj ten pacjent szczególnej troski przeszedł sam siebie, w czym trochę mu „pomogłam”. Tylko tyle.
  Mam nadzieję, że już raczej nikt nie będzie próbował z nim „dyskutować”.
  Szkoda na to miejsca i czasu.
  Póki co Passent jest u siebie jako gospodarz tego blogu. Jeśli udostępnia ci to forum, wypada żebyś okazał mu odrobinę szacunku.

 306. Piez
  z g.10:11
  Niech się żrą, dzielą, a najlepiej żeby się odjęli od wszystkiego.

 307. – Kornik położył w Lesie Bawarskim do dziś 6000 hektarów świerków – mówi Redakcji Polskiej Deutsche Welle prof. Jörg Müller, odpowiedzialny za ochronę przyrody i badania wiceszef PNLB. – Dzięki temu otworzyła się zwarta przedtem korona lasu, powstały w nim dobrze naświetlone obszary, a na ziemi przybyło martwego drewna. W efekcie znacznie powiększyły się populacje rzadkich tu niegdyś gatunków roślin i zwierząt.

  Z braku wcześniejszych obserwacji trudno dziś liczbowo określić, jak bardzo wzrosła bioróżnorodność na obszarze parku. Można jednak porównywać między sobą różne jego obszary. – I na podstawie tego bardzo przybliżonego porównania możemy powiedzieć, że tam, gdzie działał kornik, liczba gatunków się podwoiła – mówi prof. Müller.
  https://wiadomosci.wp.pl/las-bawarski-jak-bialowieza-hodujesz-korniki-ty-swinio-6174173921347713a
  ==========

  Szyszko wie lepiej….
  No i KASA płynie.

 308. Wiesiek, może byś cokolwiek przeczytał (choćby na blogu salon24, gdzie trwa dyskusja na ten temat) w kwestii odmienności Lasu Bawarskiego i Puszczy Białowieskiej, zanim bezmyślnie – w czym celujesz – metodą kopiuj – wklej rozpowszechniał coś, co jest „oczywiste” tylko dla tanich propagandzistów?
  To nie są warsztaty w szkole zawodowej za komuny.

 309. quentin t.
  8 października o godz. 12:11

  Dobry człowieku, bez prostackich wistów proszę.

  Lasy sprzed epoki człowieka sobie doskonale radziły.
  Po epoce człowieka, zapewne również będą sobie radzić.
  Tak jak i na powyższym przykładzie widać.
  Oczywiste są różnice w biotopach, ale mechanizm zastępowania gatunków, jest ten sam.

  Wcześniej linkowałem gdzieś materiał z tej samej puszczy, tyle że po stronie białoruskiej. Las sobie radzi doskonale.
  Więc bądź uprzejmy czytać nieco więcej, i zamieszczać nieco mniej głupkowatych tekstów.

 310. Ja też bym mogła się dołączyć do tej wyliczanki w kwestii teatralnej na przykład. Rzucić do tego Morcinkiem i Kutzem. Ale bardziej niż o niewiedzę i posługiwanie się stereotypami chodzi mi o strach dużej grupy ludzi przed śląskością. Mam wrażenie, że dla reszty Polski – a zwłaszcza dla warszawskiej centrali – ten region to takie terytorium zależne. O które nie trzeba dbać, którego tubylcami się gardzi, za to można i trzeba je eksploatować. Kiedy ta niechęć i nieufność się zaczęły?
  http://forsal.pl/lifestyle/aktualnosci/artykuly/1076277,krzysztof-pawel-bogocz-polacy-znow-zaczeli-bac-sie-o-slask-to-jest-ziemia-ktora-ciagle-byla-obiektem-sporu-wywiad.html
  ========

  Biedna warszawka……znowu czegoś się boi.

 311. quentin t.
  8 października o godz. 12:11

  „Wiesiek, może byś cokolwiek przeczytał (choćby na blogu salon24, gdzie trwa dyskusja na ten temat) w kwestii odmienności Lasu Bawarskiego i Puszczy Białowieskiej …”.

  Na przykład tu, odmiennść już zaistniała …
  https://www.salon24.pl/u/andrzejr2/797942,osiagniecia-obroncow-przyrody-i-ekologow-widac-juz-z-kosmosu

 312. wiesiek59
  8 października o godz. 12:38

  „Lasy sprzed epoki człowieka sobie doskonale radziły”.

  Nadzwyczaj świetnie sobie radziły, nie było hut, koplań, smogu, ścieków, milionów samochodów, lasy były wszędzie, wiec kornik nie muisiał koncentrować się na pomnikach przyrody, żarcie miał wszędzie itd. Wieśku, staraj się choć trochę myśleć no i czytaj wiecej, nie tylko wklejaj.

 313. Mauro Rossi
  8 października o godz. 13:06

  Przede wszystkim, nie było sztucznych nasadzeń gatunkami szybkorosnącymi, takimi jak świerk, sosna.
  Monokultura leśna jest niebezpieczna, jak zresztą i w każdej innej dziedzinie.

  Co do myślenia, polecam ci również sporą dawkę.
  O logice i znajdowaniu analogii nie mówiąc.
  Może twój organizm przyjmie taką wstrząsową porcję?

  Jest jeszcze kwestia czasookresu procesu.
  Las naturalny powstaje w ciągu co najmniej 400 lat.
  To z perspektywy ludzkiej za długo.
  W efekcie, ingerujemy w proces nie znając pełnych skutków.
  Te będzie mogło ocenić dopiero ósme pokolenie.

 314. Tejot
  „Rossi, Goci mieli już w 4 wieku przetłumaczoną na swój język Biblię. Posługiwali się pismem, mieli skodyfikowany zapis języka, jak z tego wynika”.

  Nie fantazjuj i tak nie trafiasz. Biblię przetlumaczył na gocki Wulfila (jeniec pochodzenia greckiego) używjąc znaków z alfabetu greckiego. Goci poza znakami runicznymi nie znali pisma, język gocki (wchodniogermański) był w IV wieku n.e. językiem mówionym. Dziś ta gocka Biblia (Codex Aregnteus) znajduje się w Uppsali, wywiezona z Niemiec przez Szwedów podczas wojny trzydziestoletniej.

  „Podczas, gdy o Słowianach jeszcze wtedy ani słychu, ani widu”.

  I widu i słychu. „W źródłach pisanych nazwa Słowian pojawia się w VI wieku n.e. Prokopiusz z Cezarei w Historii wojen używa nazw Σκλάβοι – Sklaboi, Σκλαβηνοί – Sklabēnoi, Σκλαυηνοί – Sklauenoi, Σθλαβηνοί – Sthlabenoi i Σκλαβῖνοι – Sklabinoi. Jordanes w Getyce użył nazwy Sclaveni”(poczciwa Wiki).

  „Rossi, nie inicjuj tematyki zawartości genów słowiańskości w Słowianach, genów polskości w Polakach, genów germańskości w Gotach”.

  Ładnie pokazana wędrówka Gotów wzdłuż Wisły i dalej nad Morze Czarne (I-III wiek). Jeśli twoja rodzina mieszkała nad Wisłą, a nie w dolinie Gangesu, to masz coś z Gota. Może rude włosy? 🙂
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Chernyakhov.PNG

 315. Bar Norte
  7 października o godz. 23:15

  „Jeśli już szukać protoplastów K. to na pewno byli nimi Celtyberowie czyli grupa ludności ukształtowana w okresie przedrzymskim … społeczność zasymilowanych z Iberami Celtów, którzy napłyneli na półwysep iberyjski między ok. 1000 p.n.e. a połową I tysiąclecia p.n.e”. „Wizygoci opanowali tereny współczesnej Kataloni później. Zresztą się dość szybko zasymilowali z rdzenną ludnością”.

  Tyle Wikipedia, w rzeczywistości ten proces nie przebiegał tak gładko. Goci byli chrześciajanami w obrządku ariańskim, reszta ludności to katolicy co powodowało napięcia, zarówno w relacjach z Rzymem jak i Bizancjum. Królestwo Wizygotów powstało w V wieku, upadło podczas ekspansji arabskiej w wieku VIII, ale przez połowę tego okresu Goci i ludność rzymska (zromanizowani Iberoceltowie) żyły w separacji prawnej, podlegały innym systemom. Ludność romańska prawu rzymskiemu, ludność gocka dawnym prawom plemiennym. Późniejsze reformy zrównały status obu warstw ludnosci, ale już było za późno, państwo Wzygotów słabo, również dlatego, że nie istniał sprawny mechanizm wyłaniania władzy, jak np. ciągłosć dynastyczna. Każdorazowo króla zatwierdzała rada plemienna i niemal zawsze doprowadzało to do spięć lub wojen domowych. Trzeba pamiętać, że Hiszpania to tylko rzymska nazwa geograficzna, być może pochodzenia kartagińskiego lub baskijskiego.

 316. wiesiek59
  8 października o godz. 13:24

  „Las naturalny powstaje w ciągu co najmniej 400 lat”.

  W warunkach pierwotnych, których już w Europie nie ma i nie będzie.

 317. Mauro Rossi
  8 października o godz. 14:21

  Brak ingerencji człowieka masz na terenie Czernobyla.
  Zaledwie 40 lat, a już się robi całkiem bioróżnorodny ekosystem.
  Podobnie w Bieszczadach.

  Większość krajów europejskich to megamiasta i….pustki.
  Francuski Masyw Centralny jest już prawie bezludny.
  I w takie pustki wchodzi przyroda.

  Tak trudno to dostrzec, doczytać w razie wątpliwości?

 318. Wiesiek i Rossi
  Poisuja sie znajomościa faktow ktorych nie znaju i wiedza ktorej nie posiadaja .
  Stalo sie to nagminnym zwyczajem blogowym i tak specjalnie ich nie wyroznia

 319. Saldo mortale
  8 października o godz. 15:01

  Używam konkretnych przykładów jako argumenty.
  I tym się różnimy.

  Możesz uskuteczniać pseudointelektualny bełkot, elaboraty o niczym.
  Też ci wolno.
  Ale gdy chcesz dyskutować, podeprzyj się czymś, niekoniecznie czystą wiarą.

 320. Saldo mortale pisze: -„…ktorych nie znaju …”
  …katorych nie znaju … poligloto za złoty trzydzieści.

 321. W przeciwieństwie do dzisiejszych czasów, kiedy to amerykańskie rządy robią wielkie halo z dyktatury rzekomo „zabijającej swoich ludzi”, Nixon i Kissinger nie byli w najmniejszym stopniu poruszeni bardzo realnymi ludobójczymi skłonnościami rządu Pakistanu Zachodniego w stosunku do swoich obywateli w Pakistanie Wschodnim.

  Jak ujawniły taśmy i dokumenty Białego Domu, Nixon i Kissinger w pełni popierali swoich pakistańskich sojuszników i złościło ich, że rząd Indii próbuje powstrzymać to szaleństwo. Omawiając tę sprawę w Gabinecie Owalnym, Nixon powiedział Kissingerowi, że „Hindusi potrzebują masowego głodu”, a Kissinger szydził z tych, którzy „wykrwawiają się za umierających Bengalczyków”, i nazwał Indie „radzieckim sługusem”. Fakt, że Pakistan był dyktaturą wojskową, podczas gdy Indie były pełnoprawną demokracją, nie miał znaczenia dla tych dwóch wzorów cnót.

  Kiedy w najlepsze trwało masowe wybijanie Hindusów i Bengalczyków w Pakistanie Wschodnim, z tamtejszego konsulatu Stanów Zjednoczonych wysłano do Waszyngtonu notę protestacyjną, potępiającą współudział administracji USA w tej rzezi. Nota została podpisana przez Konsula Generalnego Archera Blooda i 20 pracowników placówki. Czytamy w niej m. in.:

  Nasz rząd nie potępił tłumienia demokracji. Nasz rząd nie potępił zbrodni i okrucieństw. Nasz rząd nie podjął zdecydowanych działań, żeby ochronić swoich obywateli, stając jednocześnie na głowie, żeby jakoś uspokoić tutejszy rząd, zdominowany przez Pakistan Zachodni, i złagodzić wszelkie zasłużenie negatywne dlań skutki na polu stosunków międzynarodowych.

  Nasz rząd dał dowód tego, co wielu uznałoby za upadek moralny, jak na ironię w czasie, kiedy ZSRR wysłał wiadomość do prezydenta Yahyi Khana (ówczesnego prezydenta Pakistanu), występując w obronie demokracji, potępiając aresztowanie przywódcy demokratycznie wybranej większościowej partii – zbiegiem przypadków o prozachodnim nastawieniu – i nawołując do zaprzestania represji i rozlewu krwi.

  Ale my zdecydowaliśmy się nie interweniować, nawet moralnie, na tej podstawie, że konflikt z Awami, w którym niestety znajduje zastosowanie wyświechtany termin ludobójstwo, jest czysto wewnętrzną sprawą suwerennego państwa. Prywatni Amerykanie wyrazili oburzenie. My, jako zawodowi urzędnicy służb cywilnych, wyrażamy swój sprzeciw wobec obecnej polityki i żywimy gorącą nadzieję, że zostaną zdefiniowane nasze realne i trwałe interesy tutaj, a nasza polityka odpowiednio ukierunkowana.
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/10/08/krytyczna-sytuacja-rohingjow-amerykanskie-dziedzictwo-i-aktualna-polityka-w-azji-poludniowo-wschodniej/#more-10155
  ==========

  To tylko biznes……
  A ludzie?
  Urodzą się nowi….

 322. >> Mauro Rossi
  7 października o godz. 20:05

  jobrave
  7 października o godz. 17:28

  ” Bicie pokłonów, bicie łbami o ziemię również jest przekomiczne tak jak kręcenie kulkami, ukłony przed wyrobem z mąki i wody, całowanie figurek, obrazków, rzucanie kwiatowych płatków przed nimi, modlitwa do kości, ampułek, tekstyliów itp. W szerzeniu tej głupoty i ciemnoty celuje chrześcijaństwo, a w szczególności obrządek łaciński i wschodni, w porównaniu z nimi islam, choć równie głupi, pocieszny, to jednak nie tak idiotyczny, absurdalny”.

  Musiałeś chyba pracowac w IV Dept. MSW, to co wyżej napisałeś to właśnie ten poziom.
  Ale dziś nie ośmielił byś się tego powiedzieć o żydach, prawda? O muzułmanach też byłbyś ostrożny. Oni nie żartuja i drugiego policzka nie nadstawią, mogą przyjść i uciąć głowę brrrr ….<<

  <<

  Może jaśniej, bo nie widzę związku pomiędzy moją opinią a działalnością Departamentu IV. Czy krytyczny, prześmiewczy, a nawet negatywny stosunek do religii, kpiny z wyznawców całujących obślinione figurki, obgryzających korę z przykościelnej lipy w celu likwidacji bólu zepsutych zębów, pijących wodę z Lourdes, bądź innych świętych źródełek, by wyleczyć raka, pozbyć się garba, lub spowodować odrośnięcie amputowanej kończyny, konweniuje – sensownie jakoś- z tym, czym zajmowała "czwórka"? Jeśli tak, to znaczy, że np. twórcy "Monty Pythona" również pracowali w Departamencie IV.

  Nie budzą mojego rozbawienia i zdziwienia plemiona żyjące gdzieś w amazońskim interiorze, tak jak nie dziwi mnie to, że moi odlegli przodkowie kłaniali się Swarożycowi, wierzyli w rusałki, płanetników, utopców, chowańców, jednak dziś, w dobie telewizji, internetu pozwalających czerpać nieograniczoną niemal wiedzę o świecie, wiedzę naukową, wiara w skuteczność gromnicy odpędzającą burzę, w moc święconej wody, wiara w to, że bozi podoba się to, jak ktoś zapieprza na kolanach wokół kapliczki czy figury, że jak się przekłuje hostię, to ani chybi krew popłynie, że Maryja lubi kolorowe wstążki na płocie i swój portret otoczony światełkami, noszenie go pod baldachimem, wiara w to, że bozia kocha wystawność, kapiące od złota świątynie i stroje duchownych, wypasione plebanie itd. itp.

  Jeśli chodzi o żydów i muzułmanów, tudzież inne wyznania nie obfitują w tyle głupot, komicznych i absurdalnych rytuałów, co katolicyzm obu obrządków, czy prawosławie, więc z tych powodów, a nie z tchórzostwa nie zajmuję się nimi. Poza tym przez pięć lat mieszkałem wśród muzułmanów, a i dziś mam "bisurmańskich" sąsiadów, nieraz zdarzyło mi się kpić z ich religii, co owszem nie podobało się im, ale łba mi obciąć nie chcieli, współczuli tylko, że nie dostąpiłem łaski wiary. Bardziej obawiam się pisowców, w tym radiomaryjniętych, którzy chcą wieszać Olejnik, Lisa, Tuska, Środę, Biedronia, Palikota, Senyszyn, tylko dlatego, że mają niepisowskie poglądy.

  I jeszcze przy okazji: pisowcy deklarują się przeciwnikami poprawności politycznej i wszystko jest OK dopóty, dopóki oni są niepoprawni w stosunku do innych, ale gdy dzieje się odwrotnie -śmiertelnie się obrażają i skaczą do oczu.

css.php