Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

10.12.2017
niedziela

Odwagi, Panie Prezydencie!

10 grudnia 2017, niedziela,

Czy go lubimy czy nie, prezydent Andrzej Duda jest w tej chwili ostatnią deską ratunku dla Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądowniczej, Państwowej Komisji Wyborczej, ostatnią zaporą na drodze likwidatorów demokracji. Weto – broń atomowa prezydenta – mogłoby przynajmniej spowolnić upadek państwa prawnego.

Niestety, jest bardzo mało prawdopodobne, by Andrzej Duda zawetował swoje własne projekty ustaw (których w ogóle nie powinien był przygotowywać), uzgodnione z prezesem Kaczyńskim i „poprawione” przez PiS.

Bojąc się powiedzieć „stop”, akceptując np. możliwość wyboru sędziów przez polityków, godząc się na podległość sądów prokuratorowi generalnemu i ministrowi sprawiedliwości w jednej osobie – prezydent Duda staje się wspólnikiem zamachu na państwo demokratyczne. Jego sytuacja z własnej winy jest trudna.

Ograny najpierw przez Kaczyńskiego, prezydent otrzymał teraz policzek od Antoniego Macierewicza – podległa mu Służba Kontrwywiadu Wojskowego pozbawiła Jarosława Kraszewskiego, najważniejszego generała u boku prezydenta, – dostępu do tajemnic wojskowych. W ten sposób generał i prezydent stali się zakładnikami Macierewicza. Generał nie może pełnić swoich obowiązków, gdyż zamiast poufnych i tajnych dokumentów może czytać gazety i książki, a prezydent nie może go zwolnić, bo byłoby to ugięcie się przed ministrem obrony. Wygląda na to, że faktycznym zwierzchnikiem sił zbrojnych jest szkodnik, jakich mało (polecam książkę Juliusza Ćwielucha, „Generałowie”, w której dorobek ministra jest zbombardowany przez najlepszych fachowców).

Tymczasem prezydent Duda jest w złej formie. Musiał odwołać Beatę Szydło, która prowadziła jego zwycięską kampanię wyborczą, ze stanowiska premiera. Kilka dni wcześniej popłakiwał w programie Bogdana Rymanowskiego: „Jest dla mnie ogromnym utrudnieniem i ogromnie mnie ta sprawa [gen. Kraszewskiego] martwi”. „To, że od czerwca nie mogę korzystać z pomocy generała Kraszewskiego, bardzo mnie boli”. Wielokrotnie zwracał się w tej sprawie do Macierewicza, ale bez skutków. Wreszcie doczekał się nie takiej decyzji, jakiej pragnął.

Jak pisze Zuzanna Dąbrowska („Rzeczpospolita”), Duda nie otrzymał poprawek PiS do jego ustaw sądowych. „Nie przedstawiono mi wcześniej tych projektów, ktoś tu zawalił sprawę; za rząd odpowiada premier [Szydło] – tu bez wątpienia był problem na linii prezydent – rząd”. Moim zdaniem nikt tu sprawy nie „zawalił”. Po prostu premier nie panowała nad ministrem, a ten grał swoją grę z prezydentem.

Zuzanna Dąbrowska opisuje prezydenta jako „mocno depresyjnego”, „w zbyt wielu kwestiach przyznaje się do bezsilności. (…) Jego sądowe ustawy nie zadowolą nikogo, a dla PiS będą tylko narzędziem wzmocnienia władzy. Nic dziwnego, że jest zasmucony”.

Moim zdaniem prezydent ma silne wahana nastroju, raz jest pełnym energii mówcą, który wręcz krzyczy na słuchaczy i ogłasza, że ustawy wetuje, by zaraz po tym popadać w nastrój słabości i bezsilności, budzących współczucie i politowanie.

W ciągu ostatnich dni sytuacja w Polsce nieco się zmieniła, za chwilę będzie nowy premier (który zamierza rechrystianizować Europę), a prezydencki generał został odcięty od tajemnic. Jak ułożą się stosunki Morawiecki – Macierewicz, nie wiadomo. To odpowiedni moment, żeby Andrzej Duda otarł łzy i pokazał, kto tu jest prezydentem i zwierzchnikiem. Czy go jeszcze na to stać?

Zaproszenie
Generał Tomasz Drewniak (rez.), były Inspektor Sił Powietrznych, Juliusz Ćwieluch, dziennikarz POLITYKI i autor książki „Generałowie”, oraz Edyta Żemła, komentatorka Onetu ds. wojskowych – będą naszymi gośćmi w radiu TOK FM we wtorek, 12 grudnia, o godz. 20.05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 359

Dodaj komentarz »
 1. Polska jest od 27 lat pseudodemokracją i prywatnym chlewem partyjnych świń.

  Więc co ja bezpartyjny będę się wtrącał w kwiki świń. I tak przecież na michnikoidów i kaczoidów nie zagłosuję.

 2. napisałem u Szostkiewicza ale pasuje to do nowego wpisu na tym blogu
  wiec wklejam
  Pisałem już, ale powtórzę ważne osoby w PiS łączy idea JK zdominowania sceny politycznej na długie lata przez PiS, co jest tożsame ze zlikwidowaniem demokracji.
  MM jak jego ojciec mówił chce władzy i też nie po to by być w 100% zależny od naczelnika, bo doskonale wie, że można się wtedy tylko skompromitować, co skutkuje wywaleniem na śmietnik. Gość ten jak i reszta istotnych ludzi w tej partii jest kompletnie zdemoralizowany i nie ma żadnych oporów przed wygadywanie dowolnych głupot. Jedno jest pewne będzie dążył to tego by to on został naczelnikiem. Jest o niebo inteligentniejszy od JK i wykształcony i dlatego znacznie od JK niebezpieczny. Jarek może zobaczy to jak będzie miał przysłowiowa rękę w nocniku.
  Miejmy nadzieje jednak że Suweren otrzeźwieje i nie da zlikwidować demokracji w Polsce.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Panie Redaktorze – przecież jest Pan dużym chłopczykiem. Pan się doszukuje jakichś cech charakteru, których ten adorator „leśnych ruchadeł” zupełnie nie posiada. Choć stanowczo trzeba Mu przyznać – Mussolini mimiki mógłby Mu pozazdrościć. Szczególnie min wyrażających siłę i zdecydowanie. Sądzę, że sprzątaczki w Pałacu nie muszą się jakoś szczególnie starać wycierać podłóg – szmatę maja samobieżną.
  Pozdrawiam

 5. @ozzy & @teo & @byk

           Zanim się prezydent odważy, zajrzyjcie proszę pod przykryty nowym wpisem gospodarza koniec poprzedniej serii komentarzy gdzie o sarabandzie i nie tylko o niej się wywnętrzniałem.

  https://passent.blog.polityka.pl/2017/12/05/strusia-polityka/#comment-786725

  ******

  Kliknąłem pod wskazany dzień i porę mego wyznania miłości dla Marii Any Bobone i oto macie przed oczyma URL (ang. Uniform Resource Locator) czyli adres węzła światowej pajęczyny. Wskazanie dnia i pory mego komentarza w które kliknąłem, jest to adres zastępczy (żargonowe w ang: anchor).

  Jak utworzyć pokazywaną na czerwono kotwicę adresu możecie dowiedzieć się z internetowych poradników języka HTML.

  Ja powyżej popisałem się odsuwaczem od lewej krawędzi pierwszego znaku akapitu wykorzystując w tym celu niełamliwą spację. Kodyści komputerowi znają to zjawisko jako przeciążenie nazwy. Spacja niełamliwa skleja wyrazy sąsiadujące i taka sklejka musi być pokazana oczom komentatora bez złamania w dwie linijki tekstu. Takie sztuczki pozwalają ze znaków używanych w dyrektywach redakcyjnych hipertekstowych uczynić element tekstu pokazywanego.

       No i sprawdź     gościu    bloga, czy uda ci się rozsunąć skutecznie swoje wyrazy!

  No ale ja nie jestem normalny,
  co rzuca się w oczy i w uszy.

 6. Prezydent nie umawiał się z Kaczyńskim na odwagę.

 7. Dudzie tylko się wydaje, że może o czymś istotnym decydować.Kaczyński i Macierewicz znów go przeczołgają tak, żeby przypomniał sobie gdzie jest jego miejsce.Powinni mu jeszcze zadedykować arię „śmiej się pajacu”

 8. Czy katolik prezydent zaryzykuje klątwę będąc strażnikiem świeckiej konstytucji nazywanej świstkami papieru. Co innego 10 przykazań. Świecka konstytucja doprowadza katolików do rozdwojenia jażni.Dlatego z dwojga złego dalej kradną.Tak sobie myślę,że katolicyzm nie jest reformowalny na potrzeby świeckiego państwa.Dlatego Duda nie da się wrobić w strażnika komunistycznej konstytucji.

 9. snakeinweb
  10 grudnia o godz. 12:32
  to rozsądnie napisany komentarz

 10. Deirjassin !
  Wasz prezydent, wasz premier.

 11. Wizja Adriana jako Rejtana rozdzierającego szaty w Sejmie i kładącego się plackiem na drodze pisowskiego walca legislacyjnego jest naiwna ponad miarę. Nie należy mylić adrianowej depresji z oczekiwaną od Adriana desperacją. To są dwie zupełnie różne sprawy.

  Jet zdumiewającym, że oto ostatnią nadzieję na zastopowanie demontażu instytucji demokratycznych w państwie pokłada się w prezydencie – marionetce lalkarza z Ciemnogrodzkiej. To wszystko, jeśli chodzi o możliwości w dyspozycji anty-pisowskiej opozycji ???? Jeśli tak, to może lepiej, żeby Adriano niczego nie wetował, żeby demolka trwała dalej, aż w końcu niewystarczająca i apatyczna większość ocknie się i w końcu przeciwstawi się wystarczającej mniejszości.

  To się nazywa potocznie odbijanie się od dna. Lepsze to, niż pedałowanie w miejscu, w zawieszeniu między dnem i powierzchnią. A tutaj w tej chwili znajduje się opozycja.

 12. Mateusz Morawiecki z megalomanią właściwą dla dobrej zmiany chce chrystianizować Europę. Ciekaw jestem co na to sekstet babć z Monsanto (proszę się nie bać! pomarańczowy czynnik nie spowoduje wam wypadania włosów) które ośpiewują lokalne objawienie się Matki Boskiej. Nazwa tej wioski uznanej za najbardziej Portugalską (włączając Maderę i Angolę) da się usłyszeć w ostatnich sekundach.

  Kwadratowy bęben jest hasztagiem ludowej kultury Portugalii.

  https://www.youtube.com/watch?v=337FcBClIBM

 13. Bar Norte
  10 grudnia o godz. 4:25

  „Morawiecki nie ma mandatu od prezesa by powstrzymać brewerie ustrojowe, które są źródłem konfliktu z Brukselą”.

  Coś takiego? Myślałem, że ty Bar Norte mając swoje marksistowskie poglądy, które muszę szanować, jednak myślisz po kartezjańsku racjonalnie, a tymczasem wiedzę, że idziesz tropem propagandy przeznaczonej dla słabowitych umysłowo, że „niszczona jest demokracja, konstytucjia i trybunał” (twoje „brewerie ustrojowe”). Macherzy polityczni, którzy natychmiast chcieliby wrócić do władzy, choć nie wiadomo po co, tacy głupi nie są, by w to wierzyć, ale lud używany jako kodowskie mięso armatnie bezwzględnie powinien.
  Jak się czujesz jako mięso armatnie? 🙂

 14. Hasło na czasie.Odwaga droga i drożeje jak masło.Aureola dyktatury wisi nad Polską.W regionalnych dziennikach na forach internetu, zamilkli piszący swoje felietony.Ale odwago od prezydenta należy wymagać w czasie wojny .Aby nie wykorzystał Budziska do gościnnego Łukaszenki.Przyzwoitości i honoru to i owszem.Tylko dlaczego my Polacy co jakiś czas mamy zamulone mózgi i doprowadzamy na własne życzenie do wielkich nieszczęść.?

 15. Trzeba chrystianizować Europę, bo homoseksualizacja Europy doprowadzi ją do wyludnienia, a wtedy muzułmanizacja Europy okaże się jedynym realnym ratunkiem na utrzymanie elementarnej dyscypliny. Europa ostro świruje z powodu bezideowości, która jest chorobą zarażliwą, jak grypa Hiszpanka, która dotyka Katalonię.
  W dobrobycie ludzie sie nudzą, jak napisał poeta, używając w zastępstwie „deszczu”, aby nie urazić mieszczuchów, dla których wielkim poetą się bywa.
  Premier Morawiecki pojawia się w odpowiednim momencie dziejowym, a prezydent Duda odejdzie również w odpowiednim momencie, jeżeli opatrzność pozwoli prezesowi na dalszą opiekę nad Polską.

 16. Ciotka Wiki w nagłówku robi naj co lubią rach ciach ciachy.

  Monsanto – najbardziej portugalska wioska Portugalii

  Tym czasem nie tylko fado jest śpiewane w kraju który Przez Pana w Niebiesiech został ocheoniony przed IIWŚ.

  Ana chyba zna Hało! Halo! Helenko! Jako ci sie pasieeee?

  https://www.youtube.com/watch?v=gsjIpX0Rk5c

 17. Ulubieńcy Suwerena potraktowani z buta przez tzw. IV RP:
  Ona zdymisjonowana, pardon – przesunęta na stanowisko wicepremiera bez teki.
  On spoliczkowany przez ministra obrony Maczo.

  Co na to Suweren, otumaniony, oszołomiony, ograniczony w możliwościach wyrażania swojej woli?

 18. guzdra
  10 grudnia o godz. 15:16

  „Mateusz Morawiecki z megalomanią właściwą dla dobrej zmiany chce chrystianizować Europę”.

  Postaraj się może to uzasadnić, że ekspert ekonomiczny Morawiecki chce chrystianizować Europę. Napisał to, może powiedział? Gdzie, kiedy ? Mająca żydowskie korzenie rodzina Morawieckich mało dotychczas była znana z aktywności chrystianizacyjnej.

  Na razie lecisz red. Szostkiewiczem, który mając najwyraźniej zbyt słabe wyczucie pure-nonsensu, poszedł krok dalej sugerując, że chrystianizacji sprzeciwiałby się ….. papież Franciszek. (sic) 🙂

 19. W tej psychoanalizie mocy/niemocy Adriana oczywiście nie można pomijać uzależnienia od Ciemnogrodzkiej, ale też nie trzeba zapominać o ideologicznej pępowinie, jaka łaczy Adriana z tatusiem i mamusią: katolicko-narodowy żelbeton. Adrian wyssał to wszystko z krwią matki, w tym i posłuszeństwo, a więc klęknie w hołdzie przez cwańszym bliźniakiem również po to, żeby nie podpaść tatce z betonu.

 20. Martwił mnie BREXIT, a teraz -po deklaracji Morawieckiego, że zamierza re-chrystianizować Europę, zaczął mnie cieszyć. 🙂

 21. @ Mauro z Rosji :
  ” Mająca żydowskie korzenie rodzina Morawieckich mało dotychczas była znana z aktywności chrystianizacyjnej.”
  I co z tego ? Przedwojenni działacze endecji i organizacji jeszcze bardziej nacjonalistycznych, nie wyłączając ONR po wojnie poparli tzw władzę ludową. Ideologiczne wolty w celu dopchania się do koryta nie są niczym dziwnym….

 22. Przestępczość w parafiach uzasadnia istnienie apartu zwanego sprawiedliwością.Może apel do katolików o zaniechanie grzechów zwanych ze świecka przestępstwem jest rozwiązaniem.Jak mawia Wałęsa masz gorączkę stłucz termometr. Tak sobie myślę,że reforma w tych okolicznościach przypomina rozwiązywanie problemu z d… strony.

 23. @Mauro Rossi

  Gdy słuchasz i oglądasz tylko wpływy na twe konto za hejt, to nie słyszysz co piszczy w oziminach. Twoje kalectwo, nie moja sprawa.

 24. teo
  10 grudnia o godz. 15:43

  Nic z tego nie rozumiesz, choć intuicyjnie dobrze czujesz, że bardzo wam to nie posłuży. To fakt ― nie posłuży. A mogłoby być tak dobrze. No ale nie było i już nie będzie. Pisałem o tym, że Kaczyński jest wybitnie inteligentnym politykiem, który wie, że musi powstać silny obóz polityczny na czas „po Kaczyńskim”. I to jest prawdziwa miara jego wielkości. To są te jego ambicje, a nie osobista władza dla samej władzy. Dziś po tej stronie są cztery sprawne politycznie, znane postacie i już albo za chwilę całkowicie samodzielne: A. Duda, B. Szydło, J. Gowin, M. Morawiecki ― versusus Schetyna, Budka, Kopacz. Ktoś jeszcze?

 25. Mad Marx
  10 grudnia o godz. 15:56

  „Przedwojenni działacze endecji i organizacji jeszcze bardziej nacjonalistycznych, nie wyłączając ONR po wojnie poparli tzw. władzę ludową”.

  Dlatego że skrajne lewice (narodowa i internacjonalistyczna) są ze sobą spokrewnione. Inaczej mówiąc faszyści dzielą się na antyfaszystów i faszystów.

 26. Autor blogu: „Jak pisze Zuzanna Dąbrowska („Rzeczpospolita”), Duda nie otrzymał poprawek PiS do jego ustaw sądowych. „Nie przedstawiono mi wcześniej tych projektów, ktoś tu zawalił sprawę; za rząd odpowiada premier [Szydło] – tu bez wątpienia był problem na linii prezydent – rząd”. Moim zdaniem nikt tu sprawy nie „zawalił”. Po prostu premier nie panowała nad ministrem, a ten grał swoją grę z prezydentem.”

  Po pierwsze, Dąbrowska pisała o ustawach sądowych autorstwa PiS, a nie o poprawkach PiS do ustaw sądowych autorstwa prezydenta:

  „Prezydent martwi się brakiem porozumienia na linii rząd-pałac w sprawie ustaw sądowych autorstwa PiS: – Nie przedstawiono mi wcześniej tych projektów; ktoś tu zawalił sprawę; za rząd odpowiada premier – tu bez wątpienia był problem na linii prezydent-rząd – mówił.”

  Po drugie, nad którym ministrem zdaniem Autora blogu nie panowała premier? Nad Ziobrą czy Macierewiczem? Który z nich grał swoją grę z prezydentem? O Ziobrze w tekście Dąbrowskiej w ogóle nie było mowy. Była natomiast mowa o Macierewiczu. Autor blogu miał więc chyba jego na myśli. Tyle, że Macierewicz w sprawach sądownictwa jest nie pricziom. Krótko mówiąc, poplątanie z pomieszaniem.

  Tytuł wpisu też jest mocno nie tego. Odwagi, Panie Prezydencie? Ten prezydent już w lipcu okazał odwagę. U opozycji nic mu to nie dało. Dla niej nadal był mocno depresyjnym Adrianem. To po co on ma znowu popisywać się odwagą?

 27. Mauro Rossi

  „widzę, że idziesz tropem propagandy przeznaczonej dla słabowitych umysłowo, że „niszczona jest demokracja, konstytucjia i trybunał” (twoje „brewerie ustrojowe”)”

  Mauro, „brewerie” znaczą „hałaśliwe lub niesforne zachowanie się; awantury, burdy, wygłupy” – wg SJP.

  Tak więc pisząc o waszych tzw reformach nie „idę tropem propagandy” ale klasycznym „tropem” literackim – w tym przypadku reymontowskim (Chłopi):

  „… zaś dzieciska puszczone dzisia na wole i nie przykarcone wyprawiały po drogach takie breweryje, że niech Bóg broni! Starsze z długachnymi tykami zwijały się na topolowej skrabiąc się na drzewa i spychając wronie gniazda, że wystraszone ptaszyska kiej chmura sadzy kołowały wysoko z żałosnym, jękliwym krakaniem; a znowuj drugie, mniejsze, ganiały ślepego konia książego założonego do beczki na saniach chcąc go napędzić z wyższego brzegu do stawu, jeno co koń mądrala nie dał się zażyć z mańki.”

  Ale w sumie powinieneś więc docenić, że nie napisałem „dzikie brewerie”.

 28. Ponoć Biedronka nie jest nasza polska.A czy parafie są nasze polskie czy to watykańskie struktury wyprowadzające ofiarę do Watykanu.A nawet nabywają nieruchomości na rzecz Watykanu.Tak sobie myślę czy w ramach wstawania z kolan w IV RP dojdzie do repolonizacji religii dla ciemnego ludu. Pomijanie w modlitwach Polski i polskiego prezydenta wymaga naprawy.

 29. „Postaraj się może to uzasadnić, że ekspert ekonomiczny Morawiecki chce chrystianizować Europę. ”
  Bylo by dobrze gdyby nazywajac kogos ekspertem ekonomicznym ktos kto go tak nazywa postarai sie to uzasadnic . To , ze bedac nim chce chrystianizowac cokolwiek … dlaczego zaraz Europe ? Praca w banku , cudzym , nie czyni nikogo ekspertem co najwyzej wykfalifikowanym kims tam . We wlasnym tez co najwyzej ekspertem od wlasnego banku
  Omc premier powinien zamiast zaczynac od wywiadow w TV TRWAM i chryst. Europy zaczac od przygotowan do realizacji wlasnych mniejszych marzen .
  Za udzialy w bankach i inna kase ktora posiada zakupic PKN i teren na ktorym PKN stoi aby potem moc go zburzyc a ew. postawic tam ,( jezeli mu cos zostanie ) , jakies do chrystianizacji Warszawy , odpowiednie cos . Wyeliminowalby tym sposobem ewent przyszle zarzuty , ze premierowaniem i chrystianizacja przyszlego min. finansow powiekszyl swoje udzialy zaniedbujac chrystianizacje wlasnej osoby , jezeli takowej potrzebuje .
  Do czego sa mu potrzebne pelne koscioly w Europie .. hmm , byc moze chcac powieszyc europejski PKB sprzedawalby do nich bilety !? Nie jestem ekspertem ekonom. tnp chyba od niczego ( zadnym ) ale MR wie wiecej o zdolnosciach i marzeniach omc premiera RP, – MM i udowodni to jeszcze dzisiaj

 30. @ Mauro z Rosji :
  „cztery sprawne politycznie, znane postacie i już albo za chwilę całkowicie samodzielne: A. Duda, B. Szydło, J. Gowin, M. Morawiecki ”
  Z tych postaci przed ostatnimi wyborami znana była jedna-Gowin, były działacz PO. Politycznie rzeczywiście sprawny, zawsze potrafił ocenić skąd wiatr wieje i na którym przystanku wysiąść z tramwaju.
  Jakieś przykłady samodzielności w/w może byś podał ? Szczególnie dwojga pierwszych……

  Dlatego że skrajne lewice (narodowa i internacjonalistyczna) są ze sobą spokrewnione”
  To akurat do pp Morawieckich pasuje- ojciec, działacz awanturniczej SW, dawniej krytykujący PRL z pozycji lewackich, dziś w jednym klubie parlamentarnym ze spadkobiercami zdelegalizowanego za II RP ONR, Syn, pragnący uchodzić za ekonomicznego liberała premierem rządu partii o wyraźnym obliczu lewicowo-rewolucyjnym, żeby nie powiedzieć bolszewickim…..

 31. P.S. Prywatnie podejrzewam, że przedwojenni nacjonaliści poparli PRL, bo ta zrealizowała podstawowe założenia ich środowiska- Polska jednolita etnicznie i religijnie, z uprzywilejowaną rolą Korporacji Katolickiej oraz rozwój gospodarczy w oparciu o krajowy kapitał. Przy czym kapitał państwowy miał w ich oczach taką przewagę nad prywatnym, że trudno go było sprzedać inwestorom zagranicznym.

 32. Wykwalifikowane a nawet eksperckie wyczucie pure nonsensu – chrystianizowac Europe albo cokolwiek w niej .

 33. Mad Marx,

  nie zapomnij o prorosyjskich sentymentach endeków. Po wojnie i ten ideał zrealizował się, choć trochę inaczej, niż by tego chcieli.

 34. Mój śp tata mawiał, że w Polsce mogłaby powstać i rządzić partia chrześcijańsko-socjalistyczna . I cholera wykrakał ….

 35. J. Makowski na blogu POLITYKI rzucił następującą tezę: kandydatem PiS na prezydenta w 2020 roku nie będzie Andrzej Duda, ale Beata Szydło. I szeroko ją uzasadnia.

  https://makowski.blog.polityka.pl/2017/12/10/duda-zbedny-szydlo-na-prezydenta/?nocheck=1

  Teza niespodziewana, ale wątpię, aby Duda takiej opcji nie brał pod uwagę w rozważaniach nad swoją dalszą karierą polityczną. Duda jest prowadzony przez prezesa JaKa jak bernardyn; o psie piszę, typie górskim, wyhodowanym przez mnichów, pełnić może wiele funkcji, pociągowe, towarzysza człowieka, itd. Ale zawsze można go wymienić na pudelka.

  Przecież te ustawy zaprojektowane przez Dudę i poprawione przez Piotrowskiego (wilczura) od początku nie gwarantowały niezależności sądziów od polityków. Jedynie odsuwały kontrole jednego konkretnego polityka, (pekińczyka) Zbysia. Przed wyborami rozpaczliwie ostrzegano przed PISiarnią. Wielu nazywało to straszeniem PISem. No i macie. Strachu pełne gacie.

  Rozważania nad Morawieckim (dog, czyli pies reprezentacyjny), którego awans sprytnie przykrywa kolejny szag do autorytaryzmu, jest o tyle na czasie, że mnie ciekawi, czy rzeczywistość gospodarcza zniesie gryzienie PISiarni, na enpassancie zwane niekiedy „dzikimi breweriami”. Jak długo PIS poleci na paliwie jakie zostawiła mu III RP i dostarczanym ostatnio przez światową koniunkturę? Aby uczestniczyć w reszcie dywagacji, musiałbym się znać na psach. A ja tylko sikorki lubię oglądać, dziecioły, kowaliki …

 36. Wklejam to, bo ktoś tu twierdzi, że Morawiecki nie deklarował, iż zamierza wziąć się za re-chrystianizację Europy
  http://natemat.pl/224917,spowiedz-nowego-premiera-pierwszy-wywiad-mateusza-morawieckiego-po-objeciu-rzadu-pokazuje-czego-moze-y-sie-spodziewac

 37. Ciekawe skąd u pisowych to chorobliwe przeświadczenie o misyjnym posłaniu, jakie mieliby do wypełnienia w Europie ?

  Ewangelizacja Europy to w ich przeświadczeniu rozpylenie nad Europą zarazy polskiego katolicyzmu, rozlanie miazmatu dziedzictwa tzw nauki papieża Polaka, którą to nauką przejmuje się tylko zlobotomizowane w polskich kościołach Polactwo. Reszta Europy ma gdzieś nauki Wojtyły i ich domniemaną wiekopomność. Spróbuj tym kulawym narzędziem ewangelizacji przemówić do takiego Holendra, Szwajcara czy Duńczyka. Nawet Niemiec z oficjalnie katolickiej Bawarii czy Włoch zareaguje wymiotnie na myśl o chrystanizacji rodem z toruńskiej groty Belzebuba, a wspartej świętymi obrazkami z Wojtyłą.

  Morawiecki kupił sobie łaskę Belzebuba z radyja i jego wiernych zastępów moherowych, nic więcej. 27:1 – taki będzie rzeczywisty wynik tej pisowsko – nacjonalistycznej krucjaty chrystianizacyjnej.

 38. Wyczucie pure nonsense (pis org. bo UE) w MSW – chrystianizacja W-wy wlasnie sie zaczela (?) i komentarze do niej , tez z pn wyczuciem

  „Teraz każdy policjant będzie chodził z bananem w kieszeni”
  Jak na banonowa republike przystalo… ”

  „Najśmieszniejsza jest informacja, że za ten gest policjanci zostali ODZNACZENI.
  Bo to chyba PIERWSZY przypadek w historii, by ktoś za podzielenie się własną kanapką, otrzymał odznaczenie państwowe ”
  Oznaczenia za Chrystianizacje swiadcza , ze to nie przelewki.. Przychodzi mi do glowy powoli , ze scenariusze i dialogi „Ucha Prezesa ” pisze ktos ze scislej egzekutywy Komitetu Partyjnego ( part time job ) ale z wyczuciem

 39. Rzeczniczka PiS, pani posłanka Beata Mazurek, po posiedzeniu Komitetu Politycznego w czwartek oznajmiła: ‚Pani premier na ręce komitetu złożyła rezygnację. Została ona przyjęta’; a także ‚na stanowisko premiera Komitet Polityczny desygnował Mateusza Morawieckiego’. Dobór słów nie był przypadkowy” – pisze Dorn (d. „trzeci bliźniak).
  Zgodnie z konstytucją to prezydent przyjmuje dymisję i desygnuje nowego premiera.

  http://wyborcza.pl/7,75398,22763044,ludwik-dorn-polska-jak-wegry-morawiecki-jest-gwarantem-nowego.html

  O tej żenadzie, pardon – pluciu na Konstytucję RP i demokratyczne procedury mówił z oburzeniem Kwaśniewski w wywiadze dla GW.

  I po co te pokrzykiwania do Dudy – Panie Redaktorze – Odwagi, Panie Prezydencie!
  Przecież jemu tę funkcję Prezydenta odebrał Komitet Polityczny ustami rzecznika PISiarni.

  Lud oczywiście nie kapuje, z inteligencją włącznie, co jest grane przez PISiarnię. Inteligencja szuka ostatnich desek ratunku. Żałosny spektakl. Musiałby Duda wdziać rękawice i oddać razy, walnąć kilku po szczękach: Macierewicza, Ziobrę, Kaczyńskiego. Tego nie zrobi, on nie jest bokserem. Pojedzie na narty.

 40. Mad Marx
  10 grudnia o godz. 17:38

  Co do nacjonalistów masz rację.
  Dość dokładnie wyczyszczono Polskę z mniejszości narodowych.

  Nie masz racji moim zdaniem, co do kapitalizmu państwowego.
  Gdy tylko trafiła się okazja, nasi patrioci nie wahali sie wyprzedać po minimalnej cenie wszystkiego co się dało.
  Z reguły, prowizja dla doradcy, czy decydenta wynosi 10%…..

  W większości krajów kapitalistycznych, sektor państwowy w gospodarce miewa się dobrze. Prywatny też jest pod kontrolą państwa, gwarantującego sobie możliwość ingerencji w działalność firm uznawanych za strategiczne.
  Polska jako prymus neoliberalizmu, posunęła się znacznie dalej w gorliwości neofitów…..

  Czy pan Morawiecki odwróci ten trend samobójczy?
  Przynajmniej ma jakąś koncepcję.
  Co w porównaniu z poprzednią- najlepszą polityką gospodarczą jest brak polityki- i tak jest znaczącym krokiem naprzód.

  Ps.
  Różne gadające głowy straszą deficytem budżetowym.
  Który idiota będąc w rządzie zatwierdzał poprzednie deficyty?
  Na pytanie- kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem, obawiam się że nikt z tych gadających głów do ręki by otoczaka nie chwycił……

  Opozycja nie ma żadnej koncepcji walki politycznej, niestety……

 41. Tryumf nadziei nad doświadczeniem?
  Jako absolwent UJ czekam na ruch Rady Wydziału Prawa(jeszcze coś więcej) w sprawie dotrzymania wierności złożonemu ślubowaniu w trakcie wręczania dyplomu doktora w sali Collegium Novum przez obecnego prezydenta.
  Znajdą się odważni?

 42. Duda od dwóch lat, jako strażnik konstytucji,notorycznie łamie konstytucję. Jego poprawki do ustaw o SN i KRS miały delikty konstytucyjne.
  Czego Pan, Panie Redaktorze, po nim się spodziewa?!
  Gdzie się podział roztropny Passent?

 43. Jeden z księży odprawiających mszę smoleńską, podał prawdziwą przyczynę katastrofy smoleńskiej, powiedział bowiem, że pasażerowie tutki zasnęli z nadzieją na zmartwychwstanie. Jak to się ma do przeszlych, obecnych i przyszłych ustaleń podkomisji św(irniętego) Antoniego?

 44. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Mauro Rossi, to Rychu Czarnecki. Właśnie przerzuciłem się na TVInfo, goścmi są: wspomniany Rychu i Jakubiak(Kukiz15) ten z apaszką. Jakubiak powiedział, że UE planuje wyrzucenie Polski, wtedy redaktor prowadzący zapytał Rycha, dlaczego? A Rychu odpowiada, że rośniemy gospodarczo, doganiany mocarstwa, że skutecznie konkurujemy z UE i Unia s*ra ze strachu przed nami. 🙂 🙂 🙂
  Oj Mauro, Mauro…sorry oj Rychu, Rychu. 🙂

 45. Mój komentarz
  Rossi potrafi z wdziękiem, swobodą i dowcipem (pamiętając o delikatnej przyganie wysyłanej blogowiczom) wpasować się w każdy rozwój wydarzeń i zinterpretować go na korzyść PiSowskich wizji Polski, Europy i świata (Europa – lewactwo, komuna, gender, elity, demoralizacja, gnicie rozkład).

  PBS dobrym premierem? -Tak. Najlepszym? -Najlepszym. Kto mógłby być lepszy? -Nie ma takich.

  Zebrałlo się Biuro Polityczne PiS i przyjęło dymisję.
  PBS była najlepszym premierem? Była. Ktoś może być lepszy? – Od Prezesa nikt nie może być lepszy. – Ale ja nie pytałem o Prezesa. – Nie przeszkadzaj.

  Prezes wszystko przewidział. On widzi dalej niż ktokolwiek inny, na dekady, na epoki, na ery wprzód. To co dzisiaj uczynił wyda owoce w przyszłości. W następnej epoce.
  Na dzisiaj mamy w Polsce kilka znaczących, wybitnych postaci, samodzielnych polityków, jak Beata Szydło i inni, nie będę wymieniać – kontynuuje Rossi. Jest to legion polityków-wojowników, którzy żadnej pracy się nie boją, każdego wroga pogonią, każda bitwę wygrają – sugeruje Rossi.

  Rossi nigdy, przenigdy nie zniżyłby się do podłych insynuacji. Nie napisze, że Jarosława Ka, to zapoweiadacz, lalkarz, krętacz i manipulant, bowiem wedle stanowiska Rossiego, które ma do prezentowania na EP, to jest dar niebios, postać charyzmatyczna. Charyzmatyczna – rozumiecie mordy zdradzieckie?
  Tacy ludzie raz na wiek się objawiają, to niezwykły polityk – mądry, inteligentny, wybitny gracz polityczny (ostatnim jego hat trickiem było 1:27 przy wyborze szmaty na szefa Rady Europejskiej). On potrafi każdą, najbardziej głęboką porażkę odwrócić na wspaniałe zwycięstwo, potrafi przepowiadać przyjście prawdy na spotkaniach modlitewnych, potrafi tak zbajerować na tajnym spotkaniu Angelę, że ta do niego ani się nie odezwie, ani dzień dobry, ani kukuryku, potrafi tak sprawnie zamiatać Adrianem posadzki w Pałacu, mianować premierów na wicepremierami, a wicepremierów przekształcać na premierów, że klękajcie wielbiciele.

  To polityczny iluzjonista, pokerzysta, szachista, wszędzie wygrywa, wszystkich przestrasza, ulica nasza i kancelaria nasza. A tejot uparcie – nie kupiłbym od tego sprzedawcy ani starego ani nowego roweru, nawet za złotych trzysta, bo on jest taki koń na Troję, z wierzchu zachęty, w środku paranoje.
  Pzdr, TJ

 46. Świrosław Żoliborski znów zapomniał kogo miał uczcić podczas miesięcznicy, znów nie było nawet pół zdania o poległych pisowcach, zupełnie zapomniał o swoim bracie. Pieprzył to samo co zwykle, że zbliżamy się do prawdy, tyle że nie sprecyzował do jakiej, czy smoleńskiej, czy prawdy absolutnej. Wygladał, jak zombie, co dobrze rokuje na przyszłość.

 47. jobrave
  10 grudnia o godz. 20:20

  „Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Mauro Rossi, to Rychu Czarnecki”.

  Muszę cię zmartwić, nie jestem niski, gruby i siwy jak rzeczony Czarnecki tylko dokładnie na odwrot.

 48. jobrave
  10 grudnia o godz. 20:00

  „Jeden z księży …. powiedział bowiem, że pasażerowie tutki zasnęli z nadzieją na zmartwychwstanie”.

  Tak w Polsce mówi się (modli) podczas uroczystości pogrzebowych. Szydzenie z pogrzebu i zmarłych oznacza, że masz mentalość zbliżoną do sowieckiej.

 49. guzdra:
  ty to masz pomysly 🙂

 50. Anna Poll
  10 grudnia o godz. 19:41

  „Duda od dwóch lat, jako strażnik konstytucji,notorycznie łamie konstytucję. Jego poprawki do ustaw o SN i KRS miały delikty konstytucyjne”.

  Zdanie na tyle ogólne, że pozbawione jakigokolwiek sensu.
  Jesteś może Trybunałem Konstytucyjnym? 🙂

  Zgłaszanie poprawek do ustawy nie można oceniać pod względem zgodności z konstyucją, a jedynie ustawę przyjętą przez Sejm oraz Senat i podpsaną przez prezydenta. Procedowanie ustawy w Sejmie i jej ocenę przez prezydanta uznaje się za zgodne z konstytucją, a ustawa staje się domniemanie konstytucyjna. Dopiero wyrok TK może orzec, że jest inaczej. Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze.

 51. niemcy; szeryfowa obiecała zaśpiewać z nowym chórem pod choinką, ale wyglada na to, że będzie to stary chór wujów z sołtysem na czele;

 52. Mad z Moskwy
  10 grudnia o godz. 17:31

  „Z tych postaci przed ostatnimi wyborami znana była jedna-Gowin, były działacz PO”.

  Sam widzisz co może zrobić jeden zdolny polityk, wykreować trzy gwiazdy polityczne w ciągu jednego roku. Uczcie się od niego, o ile jesteście w stanie.
  PO powinna postawić na M. Kidawę-Błońską, przynajmniej ładna kobieta.

 53. byk

  „szeryfowa obiecała zaśpiewać z nowym chórem pod choinką, ale wyglada na to, że będzie to stary chór wujów z sołtysem na czele”

  W DW komentarz „Sparaliżowana Merkel” z takim smutnym zdjęciem.

  http://www.dw.com/pl/niemcy-sparaliżowana-merkel/a-41728086

 54. byk
  10 grudnia o godz. 21:35

  „niemcy; szeryfowa obiecała zaśpiewać z nowym chórem pod choinką, ale wyglada na to, że będzie to stary chór wujów z sołtysem na czele”.

  Cienko śpiewa też faworyt szeryfowej, nasz chyży ruj w Brukseli, ktory powinien dołączyć do chóru wujów. 🙂

 55. troche sniegu spadlo i zaraz kilkugodzinne korki;

 56. @byk

  Eee tam!

  Miałem dobrych nauczycieli i koleżanki ♥♥ którym hormony nie psuły mózgu.

  A teraz na wzór naszego scenicznego Mongoła sprawdzę czy da się zatrąbić od szeroko rozwartego końca trąby. On stwierdził, po takiej próbie, ze trąba jest zepsuta.

  <b;>tak się tyje<⁄b>
  <i;>a tak się chwieje<⁄i>

  Proszę wrzucić 10 ≥ £

 57. Czy aby prez.Trump ponosi wine za antysemityzm?

  Po tym jak prez. Trump uznal Jerozomie jako stolice Izraela, rozpoczela sie intifada w Malmö (Szwecja). Bylo takie haslo na transparencie: „Chcemy wolnosc z powrotem, bedziemy zabijac Zydow” a jeszcze niedawno jesienia w meczecie w Helsingborgu (niedaleko Malmö) nazywal imam Zydow „malpami i pomiotami swin”.
  Jak widac nauka z Zaglady poszla w las.
  To, co sie dzieje w spolecznstwie szwedzkim to nie zalezy od Trumpa decyzji, czy tez nie. Antysemitzm ma miejsce i bez tego.
  To sa konkretne dzialania przeciwko Zydom jak niegdys w Polsce w Kielcach i tych argumentow uzywa sie do dzisiaj, by Zydow atakowac i nienawidziec.
  Dzialania prez. Trumpa to tylko taka wymowka dla niektorych ludzi, ktorzy legitymizuja sobie nienawisc i gwalt.
  Trzeba zdac sobie sprawe z tego, ze Zydzi sa atakowani nie z powodu Izraela a glownym argumentem tych atakow przeciwko Izraelowi jest zydowskie panstwo.
  W czasie okupacji hitlerowskiej cena z matke Zydowke, corke, dziadka czy syna byl kilogram cukru. Taka cena za zycie. I taki ekwiwalent nazisci dawali osobom, ktore wydawali Zydow w czasie Zaglady.
  Nienawisc byla u podstaw Zaglady.

 58. norte:
  zdolnosci do kompromisow, ktore zawsze przynosily jej korzysci zdaja sie byc na wyczerpaniu, a brexit i rewolta w saksonii (gornej – obecnie najsilniejsze partia to protofaszystowska afd) niezle juz zachwialy jej fotelem;

 59. Zagadka. Co złego napisałem w swoim komentarzu o godzinie 19:38, że „czeka na moderację”?

 60. Jak tanie, to na pewno fuszerka!

          <i>‏wyrzuć średnik‏<⁄i> ®

  Proszę wrzucić ± 314 €

 61. ozzy:
  nie panikuj, palestynczycy nie maja sil na nowa intifade;
  sa kompletnie rozbici i podporzadkowani obcym mocarstwom;
  paradoksalne – najlepiej zyje im sie w „starym” (do 1967 r.) izraelu;

 62. ‏prosze bardzo ®

 63. pewien syryjczk
  skarzyl mi sie, ze europejczycy to straszne chamy, a ja na to
  – no, tak jest.

 64. cos spieprzylem, bo tylko pierwszy wers mial utyc;

 65. byk
  10 grudnia o godz. 22:16

  Obawiam się, że Palestyńczycy sa społecznością behawioralną.
  100 milionów z Iranu- reakcja.
  Miliard z krajów Zatoki, reakcja….
  Przywódcy palestyńscy zostali wytresowani jak psy Pawłowa.
  Ślinią się na brzęk kasy sponsorów.
  Jakichkolwiek….

 66. Jarosław Ka ogłosił cel swojej misji na spotkaniu modlitewnym smoleńskim w Warszawie na obarierkowanym szczelnie Krakowskim Przedmieściu – przywrócenie w Polsce przyzwoitości.

  Będzie walczył o to, by nie obrażano kobiet przy kamerach, przy ludziach, bezczelnie, wyzywająco.

  Nie, mówimy nie takim zachowaniom!
  Naszym hasłem będzie – Europa będzie biała, a kobiety należy obrażać nie przy ludziach i nie w świetle kamer. Jak jaka małpa w czerwonym wejdzie w kadr kamery, to ja – taka i owaka, ale w myślach tylko, zachowam to na potem i jak się zdarzy okazja, to nie przy ludziach, a przez umyślnego się to załatwi.

  Uczestnicy modlitewnego zgromadzenia stali w milczeniu, z poważnymi minami, dumni i zacięci, wpatrzeni z szacunkiem w Najważniejszą Osobę, kilkoro wznosiło ponad głowy portret prezydenta tysiąclecia w złotych ramach. Jarosław ględził jak zwykle – prawda idzie do nas i idzie, już niedługo i dojdzie, będą pomniki (sic!). Co pomniki mają wspólnego z prawdą? Czy pomniki bądą dowodem na wielowybuchowy zamach termobaryczny w Smoleńsku?
  Będzie raport – przyrzekał prezes. Już niedługo – zapewnmiał.

  Nowaczyk – szef komisji d/s katastrofy smoleńskiej, ekspert z doświadczeniem w zdalnym badaniu katastrof lotniczych już w zasadzie ma raport gotowy, już doszedł do miażdżących wniosków – a mianowicie:

  Wniosek pierwszy i najważniejszy, przesłanka najważniejsza, dowód na wybuchy pierwszy i najważniejszy – nagrania z czarnych skrzynek są „krótsze”.
  Od czego krótsze i które nagrania, tego jeszcze nie wyjawił.
  Ja tejot jako ekspert od wielkości mogę powiedzieć, że dr Nowaczyk jest większy. Od kogo większy, tego jeszcze nie mogę wyjawić. Ale z pewnością jest większy.

  Przesłanka druga
  Ekspert Morozow powiedział, że samolot się rozpadał, co ma być dowodem na to, że wybuchy niszczyły samolot. Co prawda ekspert Morozow coś tam plótł o drzewach, że samolot o drzewa zahaczał i dlatego się „rozpadał”, ale on nie był zorientowany, poza tym mówił, co mu kazano. Eksperci Macierewicza już 7 lat temu odczytali, że samolot leciał ponad drzewami i o nic nie zahaczał. To całe zahaczanie, to ruski wymysł, prymitywne fałszerstwo i gruba nieprzyzwoitość. Od dzisiaj „przyzwoitość”, to ulubiony termin Prezesa. – przyzwoitego Jarosława.
  Jarosław Szarmancki przy ludziach nie obraża kobiet.
  Pzdr, TJ

 67. pojęcia nie masz co to demokracja , czerwony pająku

 68. oj wiesiu, wiesiu, popraw sie…

 69. @ Mauro:
  „Sam widzisz co może zrobić jeden zdolny polityk, wykreować trzy gwiazdy polityczne w ciągu jednego roku. ”
  Pożyjemy, zobaczymy….. może tak być, że za kilka lat nikt juz o nich nie będzie pamiętał. Ciekawe, czemu ten zdolny polityk swoje gwiazdy polityczne, które wcześniej wykreował, w kampanii wyborczej ukrywał ?

 70. >> Mauro Rossi
  10 grudnia o godz. 21:21

  jobrave
  10 grudnia o godz. 20:00

  „Jeden z księży …. powiedział bowiem, że pasażerowie tutki zasnęli z nadzieją na zmartwychwstanie”.

  Tak w Polsce mówi się (modli) podczas uroczystości pogrzebowych. Szydzenie z pogrzebu i zmarłych oznacza, że masz mentalość zbliżoną do sowieckiej. <<

  Ja mam zbliżoną do sowieckiej, a ty -jak każdy pisowiec – masz sowiecką. Która gorsza?
  A tak w ogóle, to sowiecki stosunek do pogrzebów i zmarłych nie różni się niczym od niesowieckiego, sowiecki pogrzeb miał Lenin, sowiecki pogrzeb miał Lenin podobnie, jak Pan Prezydent 1050. lecia, stosunek do zmarłych sowieci mieli równie religijny, jak nie -sowieci.
  Ja osobiście nie czczę nieboszczyków ani rodzinnych, ani państwowych, nie biorę udziału w pogrzebach, nie palę im świeczek ani w Dzień Zaduszny, ani w inne dni, ponieważ nieboszczykom to zwisa [zmarli w Szeolu nie mogą podjąć żadnego działania (Koh 9,10), a przede wszystkim nie mogą doznawać przyjemności (Syr 14,16)].

 71. Mauro Rossi
  10 grudnia o godz. 21:14

  >>jobrave
  10 grudnia o godz. 20:20

  „Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Mauro Rossi, to Rychu Czarnecki”.

  Muszę cię zmartwić, nie jestem niski, gruby i siwy jak rzeczony Czarnecki tylko dokładnie na odwrot. <<
  ——————————————————–
  Nie jesteś osamotniony, Czarneckiemu też się wydaje, że nie jest taki, jak jest. 🙂

 72. „Nie nie wyob­rażaj so­bie, że te­lefon po­da ci nu­mery, które chciałbyś nakręcić.” (J. Cortazar „Opowieści o kronopiach, famach i inne opowiadania”)

 73. cd.
  „Dlaczego miałby ci je podać?”

 74. Daniel Passent .

  Jak zwykle czytam pański tekst odwrotnie wg nawyku wyniesionego z czasow PRL .Wychodzi mi na to
  ,że Prezydent podpisze .Pański tekst to zmyłka . Wszystko jest odwrotnie to Teatr polityczny inteligentnych polityków w dodatku pasjonujaca gra gra zespolowa.

  Takich sie czasow doczekaliśmy ,ze wsrod Polaczków zdarzają sie prawdziwi Polacy z krwi i kosci nie obawiający sie zostać Banksterem czy usiaśc w kawiarni do dyskusji z Zydem w jarmulce i zodtać czasem przyjaciólmi..Ci ktorzy rzadza nauczyli sie doceniać osobnikow o podobnej wysokiej inteligencji (wzajemna fascynacja i klikniecie miedzy JK i MM ) i tak aby wykorzystać z pozytkiem dla Polski i Polaków .

  Tak prawdziwi Polacy powinni docenic pana inteligencje i pańskiej corki oraz zadania dla pańskiego wnuka w pracy dla Polski.Rozumieją rownież ,że lepiej miec sasiada za płotem Żyda w jarmułce czy bez jarmułki Synagogę ,niż Muzułmanina i Meczety.Nie wszystkim to się podoba lata jarzma czerwonych -narodowców zrobiły dużo szkody w tym temacie ale powoli Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk naprawia to co moze przez nieuwage sknocił.Znajac jego determinację i skutecznośc oraz byznesowe podejście wiem ,ze na tym polu beda sukcesy

  .Byłem w Polsce w tym roku 4 m-ce nawet spedziłem w Kazimierzu w Krakowie trzy dni.Pojechalem zaniepokojony opisem pańskich kolegow szczegolnie Szostkiewicza i Hartmana jakie to straszne rzeczy wyczynia Kaczor Dyktator..
  Zobaczyłem cos przeciwnego .Demokracja kwitnie i nie mam nawet takiej w USA.Ogladalem jak traktowano demonstrantow,wolnosc slowa – obawiam sie ,ze za duza swoboda i pobłazanie też niedobre.

  Gospodarka nabrala rozpedu.Polacy (uzyje może niepoprawnego politycznego pojecia ) stali sie bardziej żydowscy niż Żydzi jakie przypisuje im sie cechy.Z czasow mojego dzieciństwa byznes prowadzona przez Żyda brał maksymalnie marże do 20 %. Teraz z braku konkurencji żydowskiej Polacy potrafie takiego jak ja złupać 6 razy tyle nie dając czasen dobrej usługi czy towaru..Trzeba bardzo uważać dlatego wysyłajac moich synow do Polski musialbym im dać szkolenie..

  Na poważnie odnośnie sadów .Macie takie na jakie zasługujecie czyli byle jakie i zapewne Ziobro ich nie jest w stanie pogorszyć.Naiwne elity amerykańskie biora ich w obrone nie wiedząc jakie to sprytne zastawki ustawili w konstytucji postkomuniści i rożowe solidaruchy z tzw demokratycznym państwem prawa.Amerykanom sie wydaje ,że SN (w Polsce 150 sedziow ) to to samo co w USA SN który ma zaledwie 7 sedziów.Biedacy może nie wiedzą ,że SN w USA odpowiada w Polsce Trybunal konstytucyjny w składzie 15 sedziow.Tyle sedziów chyba potrzeba gdyz konstytucja III RP ma conajmniej 30 razy wiecej objetosci niz ta co jest w USA.Gdyby porownano strukture sadow w USA i Polsce
  to z takim poplataniem nie poradzili by sobie nawet ludzie uczeni prawnicy narodu wybranego .Gdyby sie dowiedzieli ile jest rozpraw aby wyladowac w końcu w Trybunale w Hadze ich zdumienie byloby ogromne.Pytali by jak to jest ,że w USA jest tylko jedna rozprawa przed wlasciwym sadem ( powiatowy,stanowy ,federalny ) zgodnie z przeznaczeniem sadu i o dziwo o winie decyduje czasem nawet slabo pismienny obywatel Wyrok w najtrudniejszych sprawach to kwestia najwyżej 6 m-cy .Gdyby byznesmen w USA czekał tyle na wyrok co w Polsce kraj po roku by przestał istnieć .

  Największa bzdura jaka serwuje sie ciemnemu ludowi w Polsce odnośnie sedziow ,sądów to to ,ze sedziowie powinni byc niezależni od innej wladzy czy nie podlegac naciskom politycznym.Sedziowie właśnie w USA są zalezni od władzy ustawodawczej i wykonawczej .Te dwa rodzaje wladzy sa tez zależne od wladzy sedziowskiej Te trzy rodzaje wladzy pilnuje pod wzgledem naduzywania zalezności wyborca.Już w końcu 18 wieku amerykanie wiedzieli ,ze niezależnośc to nieuchronna korupcja .Jeszcze ciekawiej gdyż sedziowie musza być POLITYCZNI .Z zasady nie naleza czynnie do partii ale przy ich wyborze,nominacji czy zatwierdzaniu sędzia ma obowiazek podać na kogo glosuje .Czyli praktycznie sedzia tak jak ja skromy obywatel musze sie okreslić czy jest demokrata czy republikaninem.W Polsce jest taki brak logiki ,ze apolityczny sedzia glosuje na jakos partię i w trakcie powrotu do domu spotyka zbira w bramie a on buch jego w glowe łomem.Q tym przypadku zbir robi dobrą robote dla społeczeństwa gdyz sedzia Rzepliński po ataku zbira dostaje amnezji i po zagłosowaniu na PO staje się dzięki niemu apolityczny .Może ktos wskaże lepsza metode np jakis paralizator elektryczny

  Tak wiec panie Danielu czy doczekam się ja pański wielbiciel od 60 lat ,że bedzie pisal pan wporost co pan mysli a ja nie bede używal klucza z nawyku jaki nabyłem w PRL.Może to taka łamigłówka przydaje mi się odwlekając Alzhmeiera.Zapewniam ,ze powiadomie o tym czytelnikow i wypije dobrego drinka za panskie zdrowie i pańskiej udanej rodziny.

  Z SZACUNKIEM JERZY ZAKRZEWSKI Z WIOSKI PALATINE ,ILLINOIS

 75. Ale mnie tytul felietonu zachwycil!
  To chyba taki pierwszy w historii Polityki.
  Pierwszy tytul w ktorym o obecnym prezydencie RP nie pisze sie z pogarda/ brakiem szacunku.
  Czytam dalej i juz wiem ze to nie o szacunek chodzi: ze to kolejna proba sklocenia pana Dudy z jego zapleczem politycznym- PiS.

  I robi mi sie smiesznie- przeciez sklocanie ludzi/ srodowisk po to by wygrac wlasne cele to ma byc najpaskudniejsza cecha. Cecha przypisywana Kaczorowi.
  A tu?
  Nie wazne co sie robi/ mowi/ pisze- wazne kto to robi!

  marcin.lazrowicz

 76. Dziadek Mróz przeszedł na Krym przez Most Kerczeński.To jest fakt a nie spekulacja.Tak sobie myślę może więcej faktów a mniej spekulacji w mediach.Dla świętego spokoju.

 77. Pożary w USA to kara boska za butę Trumpa.To fakt a nie spekulacja.Tak sobie myślę,że Trump to polityczny Jonasz.

 78. Na blogu
  Tańce z gwiazdami . Same gwiazdy w Polsce teraz mają; Beatka z broszką co to z palcem w dupie przysposobi sobie i to na pamięć , jedno zdanie , a jak jest potrzeba to i resztę , ale juz z karteczki od Prezesa , tez przeczyta.
  Druga gwiazda w ciężkiej depresji , ale może jakby mu dudy zagrały podskoczyłby jeszcze ?
  No i ten trietij żydok , z prezesowej łaski premier , bez żadnego zaplecza partyjnego i politycznego , jak i cały kolejny nieszczęsny zbiór marcinkiewiczowskich gwiazdorów.
  PiS ma trzy gwiazdy ale całkiem inne i te Prezes , oczywiście oprócz siebie nie wykreował :
  Pierwsze miejsce oczywiście Macierewicz , ruski agent , pacyfista , rozbroiciel polskiej armi , ale z hakami nawet na Prezesa
  Drugi oczywiście sam Prezes , rządzi ale tylko tak , jak Antek w konsultacji z Kremlem mu dozwala.
  Trzeci , oczywiście Piękny Zbysiu , co tak czupurnie grzywką zarzuca i sprawnie gwoździe do trumien wbija , żeby tylko przypomnieć Lepera i Blidę , a którego jedynym przeznaczeniem jest ukarać lekarzy za śmierć ojca i dla tego celu tak zreformować polski system sądowniczy , aby prawo już zawsze było po naszej stronie i Niemiec przebrany w unijne szatki też nie będzie pluł nam w gębę.
  Taki zlot gwiazd , że i szara eminencja Ojciec Dyrektor , prawdziwy namiestnik Kremla dla Polski też jeszcze się podnieci .

 79. Nic na to nie poradzimy, że pan prezydent jest doopa wołowa i nie chce/nie umie/boi się korzystać ze swoich uprawnień.

  „A, ja myśle, ze panowie
  duza by juz mogli mieć,
  ino oni nie chcom chcieć!”

  Czepiec z „Wesela”

 80. hetajr
  6 grudnia o godz. 16:59
  Dziekuje za uwagi.

  RJ
  Ciagle Cie podziwiam za motywacje w zmaganiach sie antysemickimi przodownikami blogosfery. Nikt nie chce ich drukowac. Przewazaja obecni tu dyletanci antropologiczni, na ktorych szkoda mi po prostu czasu.
  Nieco dziwi mnie brak komentarzy o roli Jordanii.
  Pozdrawiam.

  Dominator MR i Weiesio nie wiedza o czym pisza, stad brak przyczynkow na owe wypisanki, a do swiat daleko

 81. geozak
  11 grudnia o godz. 2:08
  Bez komentarza; same niedorzecznosci.

 82. Przodowniczkom i przodownikom blogosfery…..

  Gdy w przedwojennych Niemczech uzywano antysemityzm jako propangadowy argument., to w Polsce “kwitl” antysemityzm ludowy, wykorzystywany rowniez w celach politycznych w zaleznosci od potrzeb rodzimej mysli narodowej. Antysemityzm niemiecki i polski laczy natomiast jego antropologiczny opis.

  Powtarzam antysemityzm, nie zbrodnia i zaglada.
  Chodzi tu o ciagle obecne majaczenia w opisie natury zydow oraz ich dzialan, cechujacych sie zawsze i wszedzie podstepem. Oczywiscie owe cechy sa mniej lub bardziej eufemistycznie wyrazane i krytykowane czy tez wychwalane. Charakter podobnych elukubracji prowadzacy do tego, ze zblizamy sie niebezpiecznie do granicy opisow spiskowych mozna dostrzec ostatnio w blogosferze.

  Konspiracjonizm mozna opisac najprosciej w dwu postaciach; jedna to tajne stowarzyszenia, druga forma to zydzi. Z czasem koncepcje te lacza sie ze soba. Geneza konspiracjonizmu jest latwa do okreslenia; bierze sie on znikad, tak jak znikad biora sie jego autorki i autorzy. P

  rzy czym widoczna jest ewolucja owych paranoidalnych idei ogolnoswiatowych teorii spiskowych. Podatna na nie jest skrajna prawica, nieobce sa one rowniez lewicy. Bohaterami sa Zydzi, masoni, jezuici, Anglo-Sasi (USA), imperialisci i inni. Ponad podzialami kulturalnymi, spolecznymi i politycznymi odnajdujemy owe opisy historii, spoleczenstw, polityki, w ktorych dominuja spisek i oczywiscie rozwiazania polityczne tzw. sciagi-gotowce na kazdy problem.
  Czesto jestesmy tego swiadkami w blogosferze; premierzy, prezydenci sa dla nas wirtualnymi pionkami na naszej intelektualnej miniszachownicy. Mamy wrazenie mozliwosci werbalnego mocowania z sie z “mocodawcami” tego swiata, w sumie jednak tracimy czas na okazanie wlasnej niemocy. Czesto poczatkiem jakiegokolwiek konfliktu i jego rozwiazaniem sa wlasnie Zydzi lub lewicowcy (czy tez Zydzi o lewicowych pogladach).
  Anonimowosc blogosfery umozliwia bladzenie w sieci i “utwardzanie” podobnych przeswiadczen. Tak zwani intelektualisci ubarwiaja je ironia, “samousmiechaniem” lub szczypta uogolnienia zblizajac sie niebezpiecznie do dyskursu majacego pozory filozofowania.

  Dlatego niebezpiecznego, bo jakikolwiek filozoficzny dyskurs nie moze byc przerwany na przystanku“na zadanie”. Poza tym owo uogolnianie ociera sie o antysemityzm i ksenofobie. Tak sie niestety dzieje, bo anonimowosc oraz czesta zmiana aktualnosci tematow uniemozliwiaja kontynuowanie debaty, tworzenie nowego dyskursu.
  Teksty, na ktore wiekszosc blogujacych nie zgodzilaby w realnym swiecie, ponownie pojawiaja sie w sieci podnoszac nasze ego do zawrotnej wysokosci. Owi piszacy w charakterze pracownikow firmy recyklingowej pozostaja anonimowi, bo nikt ich nigdzie poza blogosfera nie wydrukuje.

 83. Posluchane w warzywniaku; deklamujacy Wiesio i MR oraz im podobni……………

  Pozostaje im wiec wrazenie “bywania” wsrod parajacym sie “robota” dziennikarska. Nowe medium, ktore tworzy nowa “poetyke”, wymaga rowniez nowych instrumentow ja opisujacych. Kazdy moze stac sie dziennikarzem, felietonista oraz eseista jednoczesnie. Prosze o zwrocenie akcentu na jednoczesnie. Antysemityzm staje sie trudny w racjonalnym postrzeganiu, gdy z religii przenoszone sa akcenty na rase.

  Gdy lek zamienia sie w niechec. Gdy koincydencja staje sie regula. Najbardziej ostra forma antysemityzmu jest nienawisc do zydow i jednoczesne oskarzanie ich o spisek, chec opanowania swiata.
  Chec dominacji nad narodami arabskimi, a nie np. pragnienie bezpieczenstwa i pokojowej egzystencji, co przeksztalca ich w pierwszoplanowych wrogow kazdego czlowieka. Fokusowanie zydow na dzialanosc poszczegolnych rzadow izraelskich oraz zaznacznanie jednoczesnie przy kazdej okazji, jednostronnej krytyki Izraela swiadczy li tylko o przyproszeniu oczu.
  Niemala role w tej mistyfikacji odgrywaja Protokoly medrcow syjonu, bo odwoluja sie one do paradygmatu oportunistycznej teorii trwajacego od tysiecy lat spisku. Mozna przy tym zauwazyc twierdzenia: zydzi zawsze spiskuja. Zydzi sa wszedzie.

  Zydzi kryja sie w kazdej organizacji i instytucji. Podporzadkowani sa swojej “centralnej” wladzy. Odnosza sukces. Sa oszczedni, majetni etc.. Dziwi mnie rowniez niecierpliwosc moich interlokutorow piszacych o zmianach spolecznych, politycznych w ciagu ostatnich dwudziestu siedmiu lat w Polsce. Zmianach przeciez istotnych, wymagajacych przeto pracy i czasu; prawdopodobnie wielu dziesiecioleci.

  Podobna niecierpliwosc irytuje w opisach sytuacji w Iraku i Afganistanie, Palestynie i Izraelu. Pozostalych krajow nekanych przez konflikty wewnetrzne i zewnetrzne nasi blogowi przodownicy intelektualni nie wymieniaja.

  Potrafia jednak odwaznie stawiac pytania. Zawsze twierdzilem, ze poruszane kwestii z tzw. wielkiego swiata jest mniej sensowne, bo maly jest nasz bezposredni wplyw na ich rozwiazanie, kwestie natomiast aktualne na wlasnym prowincjonalnym podworku sa latwiejsze do pojmowania, a szukanie rozwiazan berdziej efektywne, chociaz mniej efektowne.

  Zapominamy przy tym czesto, ze Europa potrzebowala na tworzenie struktur obywatelskich prawie tysiaca lat.

  Pamietamy natomiast, opisujac “wystepki” zydow o trwajacym tysiace lat “spisku” oraz konflikcie. Podobnie jest z krytyka Izraela, czesto niezbedna i sluszna. Zapominamy przy tym, ze Izrael jest jedyna “demokracja”na Bliskim Wschodzie.

 84. Autor jest chyba jedyną osobą która wierzy, iż p.o.prezydenta jeszcze coś może. Rządzi nami człowiek z Nowogrodzkiej. Te wszystkkie premiery,ministry a za chwilę nawet burmistrzowie,wójtowie i sprzątaczki będą tańczyć jak zagra im Prezes Wszystkich Prezesów. W tej sytuacji to kocur Prezesa Wszystkich Prezesów może zostać senatorem. Będzie miał taki sam wpływ jak Beatka -Matka narodu! Czas umierać!

 85. Dyletantom blogosfery….wylaczajac TJ i RJ……..

  Zapominamy rowniez, ze polityka rzadu izraelskiego, popierana wprawdzie przez uzyskana wiekszosc w Knesecie, krytykowana jest przez mniejszosc, ktora moze stanowic prawie polowe populacji. Problem wielostronnie zlozony postrzegamy przewaznie jednostronnie przez majacych (jak wspomnialem wyzej) przyproszone oczy.

  Niepodzielnie dyskutujemy na temat sprzecznosci, zlozonych problemow polityczno-spolecznych podazajac w blogosferze do nikad. Pytania zasadnicze o konlikt arabsko-arabski, palestynsko-palestynski, izraelsko-izraelski etc. pozostaja bez odpowiedzi. Podobnie jest przy dyskusjach o lewicowej Europie. Mowimy wprawdzie o wybranych prawicowych rzadach, zapominajac o drugiej polowie spoleczenstwa. O spoleczno-politycznym mainstream. Jest to typowe dla myslenia “wykluczajacego”. Niektorzy mieszaja demokracje partycypujaca I antropologia. Mag powiedzialaby “meszuge”.

  Gdy czytam o antysemityzmie przedwojennym, to przychodzi mi na mysl dziecieca zabawa i czyny niewidzialnej reki. Niezaleznie od tego, czy Zydzi byli obsesja ONR, czy samego Dmowskiego, to irracjonalna nienawisc prawie nigdy nie wynikala z osobistego doswiadczenia, lecz niejako ze stereotypowej niecheci.

  Podobnie w dzisiejszej Polsce, obecny jest antysemityzm przy nieobecnych Zydach. Ba “wietrznie” wczorajsi artykuluja swoja niechec do nieprzeczytanych ksiazek. Tu Gross.
  Oczywiscie niedorzecznoscia byloby mowienie, ze wszyscy Polacy sa antysemitami.

  Takie uogolnienia prowadza do tworzenia stereotypow. Mozna jednak analizowac skale zjawiska. Blogujacy chetnie to czynia piszac o neonazistach lub muzulmanach w Niemczech, niechetnie jednak zauwazaja poczatkujacych oraz obecnych w naszej rzeczywistosci “wszechpolskich”. Dotyczy to rowniez antysemityzmu osob, ktore nigdy nie znaly i nie widzialy zyda.
  Owe irracjonalne postawy prowadza czesto do irracjonalnych dzialan. Owe osoby czesto uzywaja kola ratunkowego w postaci bylego (wirtualnego) zydowskiego przyjaciela z dzieciecego podworka lub placu zabaw (404 i magowi ludzie). Kolem ratunkowym moze byc rowniez polityka Izraela.

  Sama wiara nie jest podstawa do okreslenia bytu zydowskiego. Wazna jest ilosc przodkow, ktorzy byli jej wyznawcami. Takie perwersyjne kalkulacje mialy miejsce w polskiej polityce po 1989 roku. Jak sie okazuje sa aktualne po dzien dzisiejszy.

 86. geozak
  11 grudnia o godz. 2:08
  Radzę przeczytać książkę pani Arlie Russel Hohschiled i wrócić do sprawy.
  https://ksiazki.wp.pl/obcy-we-wlasnym-kraju-gniew-i-zal-amerykanskiej-prawicy-poznaj-jedna-z-szesciu-ksiazek-ktore-pozwalaja-zrozumiec-zwyciestwo-trumpa-6179873216071297a
  A u Passenta dziś nie ma już czego szukać. Passent już taki jak jego blog. I Polityka.

 87. ostatnia deska ratunku, czy ostatnia deska do ….?????

 88. Mad Marx
  10 grudnia o godz. 22:46

  „Ciekawe, czemu ten zdolny polityk swoje gwiazdy polityczne, które wcześniej wykreował, w kampanii wyborczej ukrywał”?

  Taktyka, propaganda osadza się w głowach ludzi. Kiedy Morawicki zostal premierem natychmiast pojawiła się „inoformacja” o jego 30 milionach (na tym blogu Bar Norte).

  https://www.salon24.pl/u/jankepost/828469,mateusz-morawiecki-czego-o-nim-nie-wiecie

 89. „Kiedy Morawicki zostal premierem natychmiast pojawiła się „inoformacja” o jego 30 milionach (na tym blogu Bar Norte). ”
  To jest manipulacja bo mln- y Morawieckiego byly znane wczesniej ( najbogatszy minister Pass.) ( zpam wiec moze niedokl.) „Morawicki ” to Morawiecki

  Nie bedac ekspertem od nazwisk nie wiem czy Adam Perkun to nazwisko prawdziwe ..
  „Adam Perkun godzinę temu
  (…)

  Morawiecki stawia się ponad prawem i etyką, a także ponad przykazania kościelne, chociaż podobno b. wierzący.. Niedawno vice-prezes Banku Anglii (odpowiednik NBP) zrezygnowała z funkcji z powodu konfliktu interesów, bo jej brat pracuje dla Banku Barclays. Tymczasem Morawiecki osobiście posiada akcji BZ WBK na 5 mln zł, a jednocześnie jako wicepremier od gospodarki i finansów, miał znaczny wpływ na kondycję banków w Polsce. To dopiero konflikt interesów! Z powodu blokowania ustawy obciążającej banki kosztami kredytów pseudofrankowych, wartość jego akcji w BZ WBK wzrosły o 200 000 zł. Został prezesem BZ WBK w maju 2007r, bo poprzedni prezes Jacek Kseń uważał, że sprzedaż kredytów pseudofrankowych jest oszustwem. Morawiecki intrygował w centrali w Dublinie: „Inni zarabiają na tym duże pieniądze, dlaczego my nie?” Po kryzysie w 2008 roku wpadł w panikę i żądał „ograniczenia niewłaściwych praktyk na rynku kredytów walutowych” (które wcześniej sam ostro forsował). Gdy był prezesem BZ WBK, jego bank wydawał bank bezprawnie anonimowe karty przedpłacone, które były sprzedawane masowo na całym świecie – produkt bardzo użyteczny dla przestępców i terrorystów (m.in. stosowany przez zamachowców w Paryżu, listopad 2015 r). Sprzedawał ryzykowne inwestycje powiązane z indeksami giełdowymi seniorom/emerytom, którzy nie wiedzieli co to giełda. W Anglii Santander, bank-siostra BZ WBK za ten sam czyn zapłacił karę i musiał zrekompensować straty 390 tys. klientów. Jako Prezes BZ WBK pracował dla Emillio Botina, właściciela i prezesa banku hiszpańskiego Santander, wiedząc o tym, że Botin był winny prania brudnych pieniędzy, za co był ukarany grzywną 200 mln euro. Bank Morawieckiego prowadził konta dla fikcyjnego banku, który pomagał Rosjanom omijać sankcje i prać brudne pieniądze. Fortuna tego „patrioty” (45 mln. zł) jest zapłatą za zyski jakich on przysparzał naszym kosztem wyłącznie zachodnim bankom. Morawiecki to człowiek może sprytny, ale bez skrupułów i kręgosłupa, nikczemnik i farbowany lis. „

 90. Morawiecki i niemal cała kamaryla Jarosława Ka, to „farbowane lisy”. Dla korzyści osobistych, dla kariery, sławy i troszku zasobów oblewają się prezesową farbą, stają przed lustrem i sami sobie odpowiadają – prawda, ze ładnie mi w tych prezesowych barwach? Morawiecki jest nieco subtelniejszy, bo przemyca sprytniej swoje interesy pod płaszczykiem Prezesowych idei, ale i on zmuszony jest od czasu krytycznie być nieuprzejmym i od chrystianizacji Europy nie odstąpić.
  Pzdr, TJ

 91. Mauro Rossi

  „Kiedy Morawicki zostal premierem natychmiast pojawiła się „inoformacja” o jego 30 milionach (na tym blogu Bar Norte)”

  Przykro mi ale się mylisz.

  Informacje o majątku Morawieckiego pojawiły się w większości mediów, w tym dominujących, w styczniu 2016 – gdy po usilnych namowach zdecydował się opublikować swoje oświadczenie majątkowe. Bez problemu sprawdzisz to za pomocą kilku kliknięć.
  Natomiast gdy zapadła decyzja polityczna o jego nominacji na premiera ten temat wrócił.
  Co zresztą nie powinno budzić najmniejszego zdziwienia, bo to rutynowa praktyka polityczna wobec osób sprawujących kierownicze funkcje w państwie.

 92. ” pracę zawsze znajdzie, po kolejnej rekonstrukcji spadnie na cztery łapy i jest najbogatszy w całym rządzie.” (Pass.
  „najbogatszy minister” a „najbogatszy w całym rządzie ” to to samo a nawet lepiej – dla niego

 93. Panie Kaczynski, sklonny jestem panu wybaczyc ustawy sadowe, miesiecznice, 500+, wolne niedziele, ale jednego nigdy panu nie wybacze- poziomu do jakiego stoczyla sie “Polityka”!

  marcin.lazarowicz

 94. @byk

  Wpierw o naszych zabawach edycyjnych.
  W jednym z moich komentarzy odesłałem ciekawskich do opcji Pokaż żrdło.
  Było to na tyle niedawno, abym mógł stwierdzić, że nie wiem o czym piszę.
  Na moim komputerze z czujnie aktualizowanym oprogramowaniem opcja ta jest niedostępna, a jej nazwa jest poszarzona. Można źródło hipertekstowe podejrzeć dzięki Narzędziom developerskim, ale odradzam tąką zabawę niedoświadczonym użytkownikom komputerów osobistych.

  Czy dobrze zrozumiałem stwierdzenie iż masz swój blog, na którym jesteś gospodarzem?
  Na forach internetowych są dostępne stare powiadomienia o kłopotach z Pokaż źródło

  ****

  Teraz o osobie desygnowanej na nowego premiera Rzeczpospolitej.
  Już ogłaszane są zapowiedzi jego bliskich wizyt w innych krajach europejskich.

  Otóż moim zdaniem tematem proponowanym przez gospodarzy państw europejskich będzie przyszłe przeznaczanie funduszy Unii Europejskiej na zahamowanie napływu imigrantów z Afryki i z Azji. A więc nie christianizacja Europy, ale powstrzymanie islamizacji. Gdyby Rzeczpospolita miała uczestniczyć z zaproponowanym prze Angelę Merkel finansowaniem powrotu imigrantów do domu, to by znaczyło, że paranoia polska została umiędzynarodowieniu. Polski wkład musiałby być proporcjonalny do liczby wyznawców islamu mieszkających w Polsce , czyli symboliczny.

  Mateusz Morawiecki jest wypożyczony przez kaczyzm na potrzeby polskiego dbania o fundusze rozdzielane po roku 2020. Tyle, że spotkaniu z Emanuelem Macronem głownym tematem doniesień było by stwierdzenie o tym jak Polski Premier radzi sobie z jedzeniem ślimaków i operowaniem szczypiec do homarów.

  Prezydent Francji ma za zadanie chronić swoich rodzimych ateistów przed finansowym wspieraniem toruńskiego ośrodka zbawiania Europy …

 95. MG dostala podwyzke .
  Odwagi, Panie Prezydencie ! Byc prezydentem takiego kraju ..

  „Moim zdaniem prezydent ma silne wahana nastroju, raz jest pełnym energii mówcą, który wręcz krzyczy na słuchaczy i ogłasza, że ustawy wetuje, by zaraz po tym popadać w nastrój słabości i bezsilności, budzących współczucie i politowanie.”

  ” „Super Express” informuje, iż wpływy z reklam, emitowanych podczas „Kuchennych rewolucji”, to ponad 29 mln złotych za jeden sezon, podczas gdy tych transmitowanych w czasie programu Kuby Wojewódzkiego, to zaledwie 14 mln.”
  Prawdopodobnie wahania nastroju moze powodowac ogladanie MG .

 96. Jeszcze cos o odwadze …
  Czyli zupelnie nie na temat – ” z czym mozna ja latwo pomylic ”
  (pomylenie odwagi z rozwinieta przyzwoicie wyobraznia jest trudne )
  „Całe szczęście ktoś rozsądny napisał, że prawdziwego mężczyznę można poznać po tym, że jest żywy…”

 97. Gdzie jest Radzio, moze by to przetlumaczyl na angielski,hebrajski i jeszcze
  kilka jezykow i poslal w swiat.

  http://kekusz.pl/2016/02/rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki-cham-li-tylko-czy-takze-agent-wsi-zwop-o-we-wroclawiu-czyli-czy-sie-zydzi-na-nas-szykuja/

 98. neospasmin,

  jakoś przestałeś reklamować swoje dziennikarstwo… Odwagi, redaktorze najpoważniejszego bloga w blogosferze. Nawet Kaczyński ci wybaczy 🙂

 99. To są ludzie pokroju MR; oni cały czas kierują się zasadą wyrażoną przez ich wodza: ” nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe”.
  Tak to się wszystko zaczęło i trwa w najlepsze.
  Wystarczy posłuchać co mówi w imieniu szefa „kobieta krowa”.

 100. geozak
  Dziękuję za ciekawe wrażenia z Polski. Zapraszamy ponownie i do następnego spotkania na blogu!

 101. geozak
  Dziękuję za ciekawe wrażenia z Polski. Proszę się odezwać, jak Pan będzie następny raz w Warszawie. A na razie wesołych świąt i nowego roku!

 102. 64
  To jest o 2 procent więcej niż w listopadzie. W przeciwieństwie do Autora blogu, zwykli Polacy szczerze dodają prezydentowi odwagi. Jak pisałem wcześniej, Andrzej Duda już tylko na nich może liczyć. A oni, jak wskazują inne sondaże, chcą dobrej zmiany w sądownictwie. Weta, jak widać, ich nie zraziły – najwyraźniej właściwie zrozumieli intencje prezydenta. Naród okazał się mądrzejszy od elit intelektualnych i politycznych.

 103. Czy „geozaka” , odwlekając „Alzhmeiera ” , nalezy czytac odwrotnie ?
  Sadzac z ” podwojnej ” nadzwyczajnej wylewnosci Sz. Red. niestety , Alzheimer czytajacego raczej .. nieunikniony a przeciez chodzi o to aby go calkiem wykiwac , czyz nie ? Pocieszajacym jest fakt , ze Enpass moze do czegos sie jednak przydac .
  Dla nieodwlekajacych .. – to mial byc komplement

 104. Dla przodowniczek i przodownikow blogosfery zajmujacych sie recyklingiem intelektualnym….

  Zapominamy przy tym wlasna historie, mianowicie fakty, ze spiskowe podejrzenia doprowadzily do wyniszczenia zydow, wyniszczenie poprzedzila izolacja i wykluczanie z danej spolecznosci. Zmiana paradygmatu spolecznego i narodowego oraz dominacja czystosci rasowej nadaly celowi, ktorym byla zaglada pewna spojnosc w realizowaniu niemieckiej doktryny narodowosocjalistycznej.
  Obecnie, niestety czesto sie o tym zapomina i przesuwa odpowiedzialnosc spoleczna na osobe wodza. Podobnie jest w opisach czasow stalinowskich. Czyny i zaglade redukuje sie wiec do poszczegolnych osob (tu: Hitler i Stalin). Podobnie reagujemy przy opisywaniu naszej historii powojennej. Aktualne po dzien dzisiejszy. Przeciwnicy PiSu ruguja wszystko na wodza, zapominajac o milionach wpolpartycypujacych, jaby powiedzial Wiesio, naczelny analityk sieci e w swiecie smieci.

  Roznica polega jedynie na tym, ze redukujemy dzialanosc politycznie i moralnie odpowiedzialne osoby czesto do jednego wydarzenia i na nie fokusujemy cala nasza spoleczna oraz polityczna wrazliwosc i doswiadczenie. Nasuwa mi sie tu przyklad Jaruzelskiego i nasze oraz jego stanowisko wobec stanu wojennego. Podobnie opisujemy Kaczynskiego pomijajac miliony wiernych oraz tysiace opportunistow jak przodownik blogosfery.

  Debaty takie sa bezsensowne, bo powoduja zaniki pamieci przy analizie czasow przed i po stanie wojennym, rowniez mniej lub bardziej istotnych w naszym zyciu spolecznym. Czesto odnosimy zdarzenia do siebie, co niejako utwierdza nas w subiektywnym postrzeganiu rzeczywistosci.
  Takie analizy (autoprojekcje) maja charakter li tylko kwantytatywny lub traca po prostu sens. Mitologizowanie czolowych politykow ulatwia narodowi utozsamianie sie z nimi oraz ich doktryna (dzisiaj sa to programy wyborcze). Temu sluzy rowniez mitologizowanie negatywne.

  Nasuwa sie twierdzenie, ze niezmiernie brakuje nam obrazow i postaci negatywnych. Tracimy wiec czas na ich ciagle poszukiwanie. Motyw eliminacyjny jest dosc wyrazny nie tylko w antysemityzmie niemieckim. Jest on bowiem wszechobecny w calej Europie Srodkowej. Pokrywa sie to niejako z chrzescijanskim porzadkiem moralnym, w ktorym zydzi wystepuja jako jego wrogowie oraz ci, ktorzy zamordowali Chrystusa.

  Istotne jest przy tym, ze sam antysemityzm nie tylko opisuje Zydow, jest on rowniez nosicielem informacji o samych antysemitach, z czego antysemici rzadko zdaja sobie sprawe.

 105. Swiatowidowi-Przewodnikowi….

  Przekonanie o szkodliwosci Zydow oraz ich natury bylo i jest obecne w spolecznosciach europejskich. Tendencje eliminowania Zydow z zycia spolecznego byly (sa) obecne we wszystkich krajach osciennych. Jednak jedynie w Niemczech przeobrazily sie one w antysemityzm ludobojczy. Postulaty masowej emigracji byly wyraznym wariantem antysemityzmu eliminacyjnego.

  Nie mozna rowniez twierdzic, ze los zydow w Polsce byl spolecznie obojetny. Najchetniej widzianoby ich poza granicami kraju. Napawa smutkiem fakt, ze podobnie myslano po ostatniej wojnie, gdy nie chodzilo juz o 10%, lecz o 1 %. populacji. Mowienie przy tym o dominacji zydow w polskiej polityce po wojnie jest conajmniej niedorzecznoscia.

  Stereotyp dominacji politycznej zydow funkcjonuje i nikomu nie przyjdzie do glowy, aby to po prostu sprawdzic. Mowienie w takiej sytuacji o dominacji zydow w mediach jest wyraznym naduzyciem. Prosze jednak w odpowiedziach nie podawac przykladu Michnika etc.., bo o nakladzie gazet codziennych decyduja czytelnicy, nie wydawcy.

 106. geozak
  11 grudnia o godz. 2:08
  Polegl na „polu” wlasnej degrengolady intelektualnej.

 107. Ostatnia zapora, ale przed czym? No właśnie.

 108. Czuję, że Tośku poleci z rządu.

 109. Ciekawa rozmowa z Bierzyńskim w „Polityce”,
  Uważającego , że buraczana „Broszka” była idealnym reprezentantem zaściankowości PiSu
  i zamiana jej , przez zauroczonego Prezesa, na bankstera Morawieckiego to poważny błąd polityczny.
  Kaczyńskiego u Morawieckiego omamić miała wizja budowy gigantycznych piramid , dających w Polsce na tysiąclecia świadectwo wspaniałości rządów „ braci mniejszych”.
  Ale czy tylko o takie zauroczenie chodziło i czy Prezes nie uległ także innym powabom Mateusza,
  o tym historia jeszcze milczy.
  Ale charakterystyczna budowa ust Prezesa (ryjek) ma swoją własną wymowę .

 110. @jobrave
  „że zamierza re-chrystianizować Europę, zaczął mnie cieszyć.”

  Na pewno na pierwszym spotkaniu pan Premier zapyta Jeana Cloud Junkera czy odmówił poranny paciorek… 🙂

  Poniżej patriotyczny hymn „Elity”
  https://www.youtube.com/watch?v=CXyRVRbvFZg

 111. „Czuję, że Tośku poleci z rządu.”
  Tez mię przyszlo do glowy , ze ta „skoplikowana sytuacja miedzynarodowa” to Tosiek z hakiem albo bez …
  To by jeszcze czegos trzymalo .. ale ja tylko odwlekam Alzheimera ..

 112. @ Saldo mortale

  Trudno mi napisać o co tak naprawde chodzi panu czy pani.Mam zasadę Polaka z lat mojego dzieciństwa ,ze przedstawiam sie z nazwiska i nawet podałem gdzie mieszkam.Czasy sa takie ,ze tylko tchorzliwe jednostki ukrywaja sie w internecie pod nickiem w dodatku silac sie na opinie przesadzajace np sformulowaniem Poległ na polu wlasnej degregolady intelektualnej.

  Napisałem komentarz który moga zrozumiec osoby z górnej polki inteligencji o możliwosci dyskusji gdy przedmiot dyskusji jest postawiony obok dyskutantów a nie wewnątrz ich.Takiej metody dyskusji uczy sie dzieci w rodzinach żydowskich
  juz od maleńkosci.Jest to jedna z wielu przyczyn sukcesów na polu naukowym i innym tej nacjii a miałem to szczescie ,że moji polscy rodzice stosowali bodobną metode od dzieciństwa .

  Miałem również to szczescie ,że ksiadz proboszcz w końcu lat 40- tych na pln zacofanym Mazowszu uczyl nas Starego Testamentu ,mam wciaz przed oczyma mape Palestyny i jego nauke ,ze Zydzi to nasi starsi Bracia.Przyjmowalem to dzieciecym umyslem ,ze Starszego Brata należy szanować.

  Takie wychowanie i moje dalsze przygody życiowe w Polsce i USA (dużo kontaktow z środowiskiem żydowskim ) spowodowały
  ,ze jestem od dawna zawzietym i przekonanym Filosemitą jak to wy nazywacie.
  Uwarzam aby Polska byla wielka w znaczeniu kultury,gospodarki i znaczenia politycznego należy stopniowo zasilic ja conajmniej na poczatek 1.5 mln obywateli narodowosci żydowskiej.Role Łokietka odgrywa obecnie JK zas role Kazimierza Wielkiego ktory sprowadzil Zydow do Polski zacznie odgrywać MM.

  W sumie dziele ludzi na madrych i glupich a w dzialaniu na konstruktywnych i destruktywnych.

  Stosunki miedzy Żydami i Polakami i rożne krzywdy i wzajemne obwinianie to bardzo zlozona sprawa. Ja doznałem kilka krzywd od Żydow ktore mogły zadecodowac znaczaco o moim losie.Jednak zawsze traktowałem ,ze nie jestem krzywdzony przez Żyda tylko przez konkretnego czlowieka. Wielu wyksztalconych Polakow w USA posiadających nazwiski na -ski zbiera żniwo glupoty polskiej na temat żydow .Dla amerykanina żydowskiego pochodzenia i nie tylko Polak ma przyprawiona gebe antysemity.Nie czarujmy się obecnie w wielu firmach to prawnicy pochodzenia żydowskiego.Wiele spraw zamowień byznesowych podobna sprawa.Moj jeden z synow musial zmienic nazwisko aby jego małzonka
  mogla istniec w jej zawodzie.

  Tak wiec szanowny panie /pani bo obu stronach istnieje zapieklosć ,ignorancja w temacie Polak -Żyd .Dochodzi do takich absurdow że w Illinois w szkole publicznej wprowadzono obowiązkowa nauke na temat Holocaustu.Na lekcji omawiano lektore ksiażke Grossa Sasiedzi .Szokiem dla mnie bylo jak uczennica przyszla do mnie wiedzac ,ze jestem Polakiem i zaczela mnie pytac jako sasiada dlaczego w Polsce sasiedzi nie zadzwonili na policje lub jej nie wezweli gdy Nazisci zabierali ich sasiadow do getta czy obozu czy mordowali.Absurd tej sytuacji uświadomil mi jaki ja i Polacy jestesmy bezradni odnosnie tego szaleństwa.Szkoła publiczna na ktora ja place podatek a nigdy z niej nie korzystalem gdyż trojka synow otrzymala edukacje w szkolach prywatnych wyrabia masowo opinie u mlodych Amerykanow ,ze Polak to antysemita i to na podstawie ksiezki niejakiego Grosa ktoremu Polacy podobno uratowali życie ryzykujac wlasne.

  Również pisze pan/pani typowe banialuki na temat czasow przedwojennych.Znam je doskonale mój wiek i doświadczenia moich rodziców z uwagi na jaki byznes prowadzili.W perspektywie historycznej to bylo państwo zaledwie istniejące 20 lat po odzyskaniu niepodległosci i trudno oceniać jak w tak krotkim okresie procesy narodowosciowe sie wyksztalciłóy.Oboz piłsudczykowski bedacy u wladzy nie mial zasadniczej linii negatywnej w stosunku do Żydow.Trzeba wziasc pod uwage ,że w panstwowosć szkoly ,urzedy ,wojsko wchodziły mlode roczniki pochodzenia żydowskiego ktore praktycznie jako pierwsze w rodzinie poprawnie posługiwaly sie jezykiem polskim.

  Tak więc sumując jestem jako Polak tak wychowany ,że nie mam uprzedzeń narodowosciowych .Na mojej ulicy gdzie miedzy domami nie ma płotów mieszkają ludzie rożnych narpodowosci.Sasiadów mialem Niemców – wspaniali ludzie i sasiedzi ,ostatnio zmarli.George zdal moj test gdy zapytalem jego czy zbrodni dokonywali Niemcy czy Nazisci.Z wahaniem odpowiedzial mi George to byli żli Niemcy. Na slowo żli przymknołem oko .

  Teraz dom Georga i Hildy kupili Afroamerykanin z żona Hinduską. Poszliśmy z żona do nich aby zapoznac sie z nimi i przyjac serdecznie do naszej społecznosci
  na naszej ulicy.Powiedzieli mnie ,że jak sie urzadza to zaprosza nas na herbate.

  Tak wiec na naszej ulicy noie ma płotów zas w Polsce nie ma ludzi innych narodowości a sa ploty.Pomijając absurd symboliczny to z tych plotow mozna by zbudowac mosty i wiele domow.

  Nie poprawiam bledow gdyz malżźonka mnie boni do ustawiania choinki i robienia oswietlenia przed domem.

  Jerzy Zakrzewski

 113. jobrave
  11 grudnia o godz. 16:55

  Czuję, że Tośku poleci z rządu.
  ———————————————————————————
  Już tak nie czuję 🙂

 114. geozak
  Nie sądzę , żeby dla reszty świata miało to jakieś znaczenie , że podpisujesz swoje wpisy imieniem i nazwiskiem , ale z tego co piszesz , napewno ma znaczenie dla ciebie .

 115. Przeczytałem komentarz geozaka i niestety (jako dolna półka) mało co pojąłem – o jakich ideach postawionych obok nas geozak rozmyśla głośno na EP.
  Pzdr, TJ

 116. Po co była zmiana premiera skoro wszyscy ministrowie zostali, a więc oceniono ich dobrze?
  To tylko premier był niedobry?

 117. @geozak (10 grudnia 7:08 PM CT)
  Pozdrawiam z okazji 92. miesięcznicy Zamachu na prez. Kaczyńskiego pod Smoleńskiem.

  1. Na wstępie @geozak nawiązuje do nawyku „odwrotnego czytania” wyniesionego z PRL, sugerując, że red. Passent jest cenzurowany i nie może napisać prawdy i tego co na prawdę myśli o Panu Prezydencie Dudzie. O Panu Prezesie Kaczyńskim nie wspominając.

  Prawda to Panie Redaktorze Passent?

  2. Wioska Palatine w stanie Illionois to dalsze przedmieście Chicago, słynnego z „Jackowa” – symbolu polskości na ziemi amerykańskiej. Palatine to takie chicagowskie Piaseczno, a słynne „Milłoki” (N. Milwaukee Avenue) to jakby ul. Puławska.

  3. Liczby sędziów, które podaje @geozak są błędne. Obecnie w the Supreme Court (US) zasiada regularnie 9 sędziów (a nie 7). Od sędziów w USA wymaga się bezstronności w orzekaniu i niezależności od polityków i innych władz. Wcale nie muszą być POLITYCZNI, nie deklarują na kogo głosowali w wyborach takich, czy owakich. Ale są sędziowie SCOTUS afiliowani do którejś z dwóch partii, wszak byli nominowani przez prezydenta z którejś partii, potem procedura przewiduje wielogodzinne przesłuchanie nominata – kilku z nich odrzucono, choć to rzadkie. Od bodaj 30 lat utrzymuje się pewnego rodzaju równowaga w SCOTUS: 4 sędziów jest liberalnych (nominowanych przez B. Clintona i Obamę), 5 jest konserwatywnych (nominowanych przez 4 różnych prezydentów z GOP). Nota bene, jest wśród nich 3 żydów (liberałów w każdym sensie) i 4 i pół katolika (Neil Gorsuch jest „pół-katolikiem”). O mieszance rasy i etnicznego pochodzenia szkoda się rozpisywać.

  Notabene, sędzia Połębska, mianowana przez PIS na przew. Trybunału Konstytucyjnego ma dorobek orzekania i opiniowania prawa tysiąckrotnie mniejszy niż każdy z w/wym sędziów w USA.

  4. W polskim SN zasiada 80-90 sędziów. Znacznie mniej niż we wszystkich 12 federalnych sądach okręgowych (Federal District Courts, ponad 800 sędziów), które rozpatrują sprawy w zakresie zbliżonym do polskiego SN: odwołania, prawo cywilne, karne, itd.).

  5. Konstytucja USA zawiera 27 poprawek, łącznie wszystkie jej artykuły i poprawki zawierają mniej słów niż Konstytucja RP z 1997 roku, gdyby komuś chciało się liczyć i porównywać. Ale po co, amerykańską konstytucję wspiera długa lista „statuts”, które dokładniej regulują to, co jest zawarte w polskiej w jednym dokumencie.

  6. „Macie takie (sądy) na jakie zasługujecie czyli byle jakie i zapewne Ziobro ich nie jest w stanie pogorszyć.Naiwne elity amerykańskie biora ich w obrone nie wiedząc jakie to sprytne zastawki ustawili w konstytucji postkomuniści i rożowe solidaruchy z tzw demokratycznym państwem prawa” – argumentuje @geozak.

  Oto kolejny krok do autorytaryzmu w Polsce, coś nie do pomyślenia w USA. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nakłada gigantyczną karę na TVN za „sposób relacjonowania wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie i pod jego gmachem między 16 a 18 grudnia zeszłego roku”. Czy 1. poprawka do amerykańskiej konstytucji zabezpieczanie przed takim łamaniem prawa do wolności wypowiedzi?

  Drugi przykład: stanowienie prawa przez sejmową większość PIS: Po nocach. Bez konsultacji publicznych, często w nadzwyczajnym trybie. Czy takie rzeczy mają miejsce w USA?

  Różne są opinie o tym, co Ziobro jest w stanie zrobić z polskimi sądami. Widoczne jest, że zmierza wraz z PIS do tego, aby zapewnić „powstanie silnego obozu politycznego na czas ‚po Kaczyńskim’” (Mauro (16:09). Aby „postkomuniści i różowe solidaruchy” nie miały dostępu do władzy.

  No bo i po co. Wyciągnęli oni Polskę z postgierkowsko-jaruzelskiej zapaści, reformowali przy gromkim postękiwaniu całych grup i „patriotów” narodowo-katolickich, reformowali i poprawili także sądownictwo, Polska przeżywała najświetniejszy od wielu stuleci okres rozwoju cywilizacyjnego, najszybszy wzrost gospodarki w świecie (z wyjątkiem biednego III świata), poważny wzrost roli politycznej Polski w Unii, wydłużenie średniego wieku życia, ogromną poprawę standardu życia, zwiększenie dostępu do edukacji. To wszystko jest zasługą „postkomunistów i różowych solidaruchów”. Już jest zrobione, cały świat podziwia z otwartą gębą, łącznie z Ameryką.
  Zaś waszą patriotyczną robotą, panie @geozak, jest opluwanie na wszelkie strony i sposoby tych osiągnięć, aby wepchnąć Polskę do ciemnogrodu. Ciekawe, czy wam się to uda?

 118. Biez wodki nie razbieriosz! Wszystkie szkodniki zostały tylko broszka zamieniona na krawat.I po co było ględzić o rekonstrukcji rządu? Tylko Kaczyński mógł coś takiego wymyślić.

 119. „Były mankamenty” – odważył się Pan Prezydent, enigmatycznie. Ale po świętach się wyjaśni. Na razie jest „koleżeńska zmiana” – nawet ministerstwo cyfryzacji nie okazało się być mankamentem. Hm, nie ma co międlić ozorem, trzeba się zaopatrzyć się w śledzia (karpia na talerzu nie cierpię), w napoje pod śledzia. Choinkę ustawić do pionu, bo inaczej żona mnie ustawi, światełka rozwiesić przed domem (a tam mróz siarczysty). Ech, już strzelę kielicha za powodzenie Rzeczypospolitej. Wszak nowy rząd pracuje nie tylko dla siebie. Życzę nowym ministrom powodzenia w zrechrystianizowaniu (Chryste! czy to tak się pisze, bo wymówić jeszcze trudniej) Europy.

  Do Siego Roku! Wtedy będzie prawdziwa karuzela stanowisk. Przyspieszenie w obsadzie sądów. Najpierw sędziowie zadeklarują się politycznie. A ci co nie podadzą właściwej partii, nie podpiszą lojalki wobec prezesa JaKa i ministra ZZ, to wynocha na wiochę.

  – Ale jednocześnie będziemy starali się, żeby rząd zjednoczonej prawicy był rządem zjednoczonej Polski, wszystkich obywateli, żebyśmy byli akceptowani i docenieni również przez tych, którzy na nas nie głosowali. Nasz rząd będzie rządem nadziei i optymizmu. Chcemy, żeby ten optymizm zagościł pod wieloma strzechami. Ten uśmiech na twarzy dzieci. Żeby on rozprzestrzeniał się jak najszerzej w naszym społeczeństwie.

  Tak powiedział dziś Pan Prezydent. Bardzo odważnie powiedział.

 120. Wałęsa ma czasami celne wypowiedzi tym razem w 10 trafia mówiąc
  „Cyrk ten sam tylko małpy zamieniły się miejscami”

 121. I znów Dudę JK upokorzył

 122. teraz Duda pewnie widzi w jakie szambo się wsadził. Przegrana wyborów przez PiS to dla niego katastrofa , bo trybunał stanu jak w banku. Zwycięstwo PiS tak by można było zmieniać konstytucje katastrofą jest dla niego również bo JK usunie go jako przeszkodę do władzy (w więc tez do ciupy). Najbezpieczniejsza dla niego jest wygrana następnych wyborów przez PiS ale najlepiej by musiał sobie wziąć koalicjanta lub rządzić mniejszościowi. musi więc wspierać PiS dbając by nie dać mu szansy ustawą na usuniecie go czyli ośmieszać się jako prezydent.

 123. @teo

  „Drugi przykład: stanowienie prawa przez sejmową większość PIS: Po nocach. Bez konsultacji publicznych, często w nadzwyczajnym trybie. Czy takie rzeczy mają miejsce w USA?””

  Gostek, chyba glupa palisz. Przeciez w przestrzeni medialnej non-stop darcie ryja o tym, jak zle i niedobrze jest w USA. W USA panuje bezboznictwo. Wiadome lobby kreci ponoc tym kolosem na glinianych nogach. Non-stop darcie ryja, ze „ogon macha psem”. Non-stop przy—lanie sie do „pochodzenia” i „narodowosci” senatorow, kongresmenow czy tez redaktorow naczelnych wiadacych dziennikow. No i dzika wscieklosc, ze w tym zlym i niedobrym USA ciagle jeszcze nie wprowazono pasiakow i ziltych lat:

  „Amerykański Kongres w kieszeni żydowskiego lobby? Oto, jak w USA “kupuje się” poparcie dla Izraela”

  „Żydowskie lobby politycznej. Wojna o 60 miliardów … ” … „Lobby izraelskie w USA – Jan Bodakowski
  Aktualizacja: 2012-02-7 3:33 pm
  Wbrew faktom, irracjonalnie, wśród Polaków, a szczególnie wśród polskich środowisk patriotycznych, pokutuje przekonanie że Polska może liczyć na USA. Fijorr Publishing opublikował niezwykle cenną książkę Johna J. Mearsheimera i Stephena M. Walta „Izraelskie lobby w USA”, która powinna na Polaków zadziałać jak kubeł zimnej wody. Pozycja Mearsheimera i Walta, dwóch politologów, wykładowców University of Chicago i Harvarda, wywołała ogólnoświatową dyskusje, ukazując jak władze USA i amerykański establishment, wbrew interesom USA i Amerykanów, realizują interesy Izraela.”

  Pierwsze z naTemat, ostanie z „Bibuly”: Mozna tak serwowac i sto pierwsze. Ciesz sie zatem, Piekny Umysle, ze w twoim kraju jest zupelnie inaczej niz w USA. Bo jakby bylo tak, jak w USA, to by bylo chusteczkowo. Znaczy z punktu widzenia takich ….ow jak ty. Moglaby na przyklad powstac – o zgrozo – „nadreprezentacja”:

  „Spójrzmy na USA. W tym wieloetnicznym państwie prawa i wolnej konkurencji każda nacja może swobodnie ujawniać swe talenty. Żydzi stanowią dwa procent mieszkańców USA. Ale 20 procent profesorów … ”

  To wasz Krzyszof Klopotowski, on policzyl, nie ja. Ja tylko mozge zauwazyc, ze w USA nie mozna nikogo zapedzic do oblanej benzyna stodoly w charakterze kary za brzydkie „pochodzenie” i jeszcze brzydsza „narodowsc”. Malo tego – za nadmierna dlugosc nosa nie mozna nawet nikogo pozbawic obywatelstwa, majatku, wypracowanych skladek emerytalnych – i wypedzic „na Madagaskar” czy inna banicje. Mialbys przefajdane. I nie ty jeden. Kazdy, kto sie zalapal na opuszczane „mienie”, dom, mieszkanie, majatek ruchomy – mialby strate.

  Malo tego – w Stanach Zjednoczonych prawo nie dziala wstecz. I za cholere nie da sie zrobic z nikogo „zydowskiego zbrodniarza” na takiej podtawie, ze dzis uchwala sie prawo kryminalizujace czyny sprzed lat 50-ciu.

  A teraz zapitalaj drzec ryja o „Jerozolimie”, bo to oczywiscie twoje uwal prawo decydowac. Jakbys mial cokolwiek miedzy uszami, to bys wiedzial, ze we wszystkich niekomunistycznych az do 1970-go atlasach figurowaly granice z roku 1937-go, niemieckie nazwy miejscowosci i napisy „tereny pod tymczasowa polska administracja”. Szkopy odpuscily – bo mialy respekt dla sily Armii Czerwonej i dla radzieckich bomb wodorowych. A teraz kto stoi na strazy zachodnich granic twojego kraju? Bundeswehra?

  No dobra, licze na wzmozone i kolektywne darcie ryja. A nie ma planow, zeby zerwac stosunki i wprowadzic embargo? J

 124. @geozak

  „Stosunki miedzy Żydami i Polakami i rożne krzywdy i wzajemne obwinianie to bardzo zlozona sprawa. Ja doznałem kilka krzywd od Żydow ktore mogły zadecodowac znaczaco o moim losie”

  Co ty urwal powiesz. „Krzywd zaznales”? No to masz urwal ciezko przefajdane. Nawet nie musze ci chyba tlumaczyc, z jakiego powodu. Jezeli rzeczywiscie mieszkasz w USA – to pewnie sam kumasz.

  Moj starszy kuzyn mieszka w USA, dorobil sie pieknego, duzego domu, ladnego jachtu. Jakby sie jakis (hipotetyczny) junakdo niego wybral z grupa kolesi, zeby dokopac za doznane krzywdy, to by taki junak (i jego koledzy) na poczatek zainkasowali pare dodatkowych dziur w ..pie i pare w brzuchu. Kuzyn ma pare ladnych cacek, od drylinga z lunetka po tradycyjny „shotgun”.

  „gdyż trojka synow otrzymala edukacje w szkolach prywatnych”

  Jasne. Przeciez jestes multimilionerem.

  W sieci to kazdy Polak staje sie milionerem, biznesmenem, ekspertem, chirurgiem, wlascicielem wielkiej korporacji albo co najmniej astronauta.

 125. @ teo
  Dziękuję za pozdrowienie z okazji miesiecznicy smoleńskiej. Po tragedii w Smolensku przyleciałem do Polski pierwszym samolotem gdy tylko przywrocono loty po erupcji wulkanu.Rownież korzystajac z pobyty w Polsce wziąłem specjalnie apartament na Starym Miescie aby wziąsc udział w miesiecznicy w dniu 10 maja tego roku .Jeszcze były małe starcia z przeciwnikami miesiecznic.Dodam przy tej okazji ,ze w USA w takim wypadku obowiązuje przepis rozdzielenia przeciwnikow 100 jardow.Również Prez Obama wprowadzil dodatkowe prawo 100 jardow demonstrantów od granicy budynku rzadowego.

  Ad1.Pan Daniel doskonale rozumie moje intencje i nie sadze aby musial mnie czy komuś tłumaczyć sie z tego.

  Ad 2. Palatine 65 tys mieszkancow zas szkoła wyższa Harper oplacana z naszych podatków to 45 tys studentow i ma kampus i baze dydaktyczna znacznie wieksza jak Uniwersytet Warszawski .

  Ad 3 do 6 .Operujesz jak typowy trol wiedza z góglowania i Wikipedii.Prostując moje podane dane nie możesz obalic mojej głownej tezy .Teza to system sadowniczy obecnie w Polce mający opierajacy sie na prawie cechu czeladniczego to poczatek Oswiecenia w Europie kontynentalnej – wydzielenie wg Monteskiusza trójpodziału wladzy .W Angllii juz w w 1715 r Act of Setlement oddano sady obywatelem i w kolejnych aktach powiazano to z prawami obywatelskimi.Ojciec Konstytucji 3 Maja bp.Hugo Kołlataj wzorujac sie na systemie z Anglii w rozdziale VIII Wldza sadownicza ujal ,ze sedziow 1 i 2 instancji wybieraja obywatele zas Sad Sejmowy cos jak SN wybiera Sejm na daną kadencję.Jest jasno określone ,ze sędziow wybierają obywatele i wladza ustawodawcza.Tak więc konstytucja odnosnie sadow to Sredniowiecze napisane reka postkomuchow i zlamanych patriotow przez system stalinowski.

  Zamykam dyskusje gdyz ty bazujac na wiecy encyklopedycznej nie jesteś partnerem do dyskusji i tak nie zrozumiesz o czym pisze..

  Jerzy Zakrzewski

 126. @teo

  „Polska przeżywała najświetniejszy od wielu stuleci okres rozwoju cywilizacyjnego, najszybszy wzrost gospodarki w świecie”

  Zgadza sie, dobrobyt az furczy. Jak sie ktos zalapie do pracy na umowe-zlecenie, to za miesieczne uposazenie dwie pary porzadnych butow kupi! I nawet na pare spodni zostanie! To jest urwal dobrobyt! Klekajcie, narody! A najdziwniejsze – ze trzy miliony twoich ziomow nie docenilo Wielkiego Skoku Cywilizacyjnego i wynioslo sie czy to do Londynu na zmywak, czy do Hansa podlogi szorowac – aby jak najdalej o Oazy Dobrobytu i Najswietniejszego Rozkwitu Gospodarczego.

  Nastepni w kolejce. Ponoc sie dogaduja, ze ostatni gasi swiatlo…

 127. @geoazak

  „sadownicza ujal ,ze sedziow 1 i 2 instancji wybieraja obywatele zas Sad Sejmowy cos jak SN wybiera Sejm na daną kadencję.Jest jasno określone ,ze sędziow wybierają obywatele i wladza ustawodawcza”

  Tak ci majster tlumaczyl jak robiles przy azbescie, minionerze-biznesmenie? To ci chu..steczkowo tlumaczyl.

  Sedziow Sadu Najwyzszego wybiera prezydent a zatwierdza (lub nie) Senat. Trafiles juz nie jak kula w plot ale jak lanca w „Tygrysa”.

  Taka juz widac tradycja.

 128. Z wielu różnych stron psy wieszano na programie gospodarczym naszego nowego premiera. Nawet Pierwszy Symetrysta RP, Ryszard Bugaj – SOR nazywa „strategią przypadkowego rozwoju”:

  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22220694,plan-morawieckiego-strategia-przypadkowego-rozwoju.html

  SOR zajmuje 418 stron. Bardzo pojemnych, gdyby były standardowego formatu, objętość pewnie zbliżyłaby się do tysiąca. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że owa szczegółowość czyni dokument konkretnym i jednoznacznym. Przeciwnie, utrudnia uchwycenie tego, co w programie gospodarczym najważniejsze.

  Jutro „expose” premiera w Sejmie. Spodziewam się, że zabierze kilka godzin i długością przebije wszystkie „expose” z peerelowskimi włącznie. A potem przemówi prezes JaKa i przebudzi słuchaczki/y. Ale cyrk.

 129. guzdra:
  tak, mam swoj, ale wielu innym blogom towarzysze, tak jak i tutaj; czesto tez eksperymentuje (gitara barytonowa);

 130. @teo

  Q: Jak sie przerabia terytoria pod okupacja wojskowa na Prastare, Piastowskie Ziemie Odzyskane („Bylismy, Jestesmy, Bedziemy”)?

  A: Bardzo prosto: Pod oslona cudzych czolgow, cudzych rakiet i cudzych bomb wodorowych.

  https://tinyurl.com/y8mrehwf

  Q: A kto teraz stoi na strazy Granicy Pokoju na Odrze i Nysie?
  A: No jak to, kto: Bundeswehra!

  No dobra, Piekny Umysle, Zapitalaj drzec ryja o „odwiecznie palestynskim” Bejt Lehem, Oraz o tym, ze Judejczykom nie wolno zyc i oddychac w Judei.

 131. cale szczecie, ze mam dobrych wrogow;

 132. @teo

  ” Ale cyrk.”

  Piekny umysle, czego narzekasz? Dopiero co sie tu chwaliles, ze w tym twoim kraju to „najświetniejszy od wielu stuleci okres rozwoju cywilizacyjnego, najszybszy wzrost gospodarki w świecie”. Tak jest super dobrze a ty narzekasz? Wszak prokukcja europalet az furczy. A najcenniejszy towar eksportowy – Polski i Polacy – sam siebie na eksport wysyla w coraz wiekszych ilosciach.

 133. gdyby nie oni, przeciwnicy by mnie zadeptali;

 134. @geozak jest z głowy. Sam się wykluczył z dyskusji, czyli zamknął. Jego rozliczne „tezy” pozostały.

  Teza @geozaka, z którą próbowałem się nieopatrznie zmierzyć brzmi: „sądy w Polsce są byle jakie i zapewne Ziobro ich nie jest w stanie pogorszyć”.

  Z tej bojaźliwej tezy nie wynika, że Ziobro i ustawodawstwo PIS coś poprawią. Zapewne nie pogorszą, ale gwarancji nie ma. To po co zabierają się za zmiany ściągając na siebie oburzenie sporej części obywateli oraz zdecydowaną krytykę w Unii Europejskiej.

  Po to – i to już jest moja teza – aby wprowadzić państwo autorytarne. Majaki wyobraźni @geozaka, że ludzie będą po zmianach PIS wybierać sędziów jak w Ameryce są kolejną tezą, ale bez odrobiny uzasadnienia. Domyślmy się, bracia i siostry. Oremus, aaaaa-aaamen.

  Oczywiście dla @geozaka „wiedza z góglowania” jest zbędna. Dla mnie nie. Otóż nie było żadnego „Act of Setlement” (pisownia oryginalna), był Act of Settlement 1701, o sędziach tam niewiele, i tak nie to co @geozak próbuje wcisnąć, w zupełnie innych warunkach ustrojowych Anglii z monarchią jako główną władzą wykonawczą i ograniczającym ją parlamentem, itd, itp.

  W powszechnej ocenie sądy w Polsce wymagają usprawnienia, nawet zwiększenia udziału władzy ustawodawczej w nominacjach. Ale nie wg. ustaw PIS, gdzie sędziowie są w znacznym stopniu podporządkowani ministrowi sprawiedliwości. Tak nie jest w USA, zdaje mi się. Sędziowie nie są wybierani przez obywateli. I nie są podporządkowani prokuratorowi generalnemu. Czy @geozak potrafi wykazać, że ustawy PIS upodabniają sądownictwo w Polsce do amerykańskiego i gwarantują jego poprawę?

  Tradycje i praktyka sądownictwa w obu krajach jest dość odmienna, a robienie porównań ryzykowne. W Polsce nie ma ławy przysięgłych, kodyfikacja polska jest typu „napoleońskiego”, proces w Ameryce jest konfrontacyjny (sędzia nie angażuje się w proces dowodzenia) – notabene takie zbliżenie do modelu amerykańskiego proponowała Platforma, zdaje mi się, ale odrzucono argumentując, że wygrywałby ten, kogo stać na lepszego adwokata.

  Dowodzenie, a raczej uwodzenie opinii publicznej, że polskie sądy są w ruinie, tak jak gospodarka przed Morawieckim, gimnazja, siły zbrojne przed Macierewiczem, to jest demagogiczny trick PISiarni. Reformujemy – wołają, i potem rozwalają co funkcjonowało bardzo dobrze lub gorzej, na ogół wymagało kolejnych korekt, ale oni rozwalają do gruntu, aby wprowadzi swoje „ideologiczne wizje”. W sądownictwie – kontrola Ziobry, w edukacji – narodowy program nauczania, w armii – Maciewojsko, w gospodarce – strategię niespotykanego rozwoju. Na razie nie wiadomo co ze służbą zdrowia. Szydło obiecywała cudy na kiju. Ale zdrowia człowieka oraz personelu medycznego chyba nie da się oszukać.

  Jeszcze jeszcze teza @geozaka o „naiwnych elitach amerykańskich, które biora ich w obrone nie wiedząc jakie to sprytne zastawki ustawili w konstytucji postkomuniści i rożowe solidaruchy z tzw demokratycznym państwem prawa”. Teza odwieczna, niemal biblijna.

 135. Enpassanciarze – maciek.g, handzia55, jobrave, tejot – zastanawiają się, jaka jest przyczyna, jaki powód, jaki sens tej całej wieloetapowej, wielomiesięcznej, wieloletniej rekonstrukcji rządu PIS. Nawet spokojny Jacobsky rzuca się na sztandar ewangelii w poszukiwaniu drugiego dna.

  A oto fragment komunikatu komitetu politycznego PiS (cytowany przez PiS-owskie media), że jest to „pełne determinacji przeciwdziałanie ze strony wrogich idei dobrej zmiany zarówno sił wewnętrznych, jak i zewnętrznych”.

  Déjà-vu, drogie Panie i Panowie — deżawu, towarzyszki i towarzysze. Zamiast „socjalizmu” podstawiamy „dobra zmiana” i jak w wehikule czasu, z lat 1960. przeskakujemy o 50 lat później.

 136. teo

  „Tradycje i praktyka sądownictwa w obu krajach (USA, RP) jest dość odmienna, a robienie porównań ryzykowne”

  Nie chodzi tylko o te dwa kraje. Geozak (i nie tylko) ma problem z rozróżnieniem kontynentalnego i anglosaskiego systemu prawa.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_prawa_kontynentalnego#/media/File:Map_of_the_Legal_systems_of_the_world_(en).png

 137. Komentarz @geozaka jest oczywiście z najwyższej półki. I to co najmniej z dwóch powodów:

  Primo, dowiadujemy się, co to jest Stary Testament i co zawiera, i to prosto od księdza proboszcza z zacofanego Mazowsza, ponadto, jakiego lepiej mieć sąsiada za płotem, jakie szkodliwe były lata jarzma czerwonych narodowców zrobiły dużo szkody w tym temacie, oraz jaką znakomitą rolę odgrywa Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk.

  Pytanie nasuwa mi się: czym czarni narodowcy się różnią od czerwonych narodowców i w czym są lepsi?

  Secundo, dowiadujemy się, że Redaktor Passent ma inteligentną córkę – zupełnie o córce zapomniałem, jak jej na imię? Alzheimer mnie wali, cholerka, jak nic – oraz że ma bardzo udaną rodzinę.

 138. teo
  11 grudnia o godz. 23:34
  ” …. dowiadujemy się, że Redaktor Passent ma inteligentną córkę …”.
  Po mamusi, ale inteligencja nie równa się talent.

 139. @ Radziłow – Jedwabne
  Żle Zrozumiałeś .W tym zdaniu pisze o rozdziale VIII – Władza sadownicza w Konstytucji 3 Maja. Sad sejmowy na jedna kadencje wybierali poslowie i przyrownalem jego z sadem SN ale w Polsce nie w USA.

  @ Bar Norte

  Wielokrotnie porownywałem system kontynentalny z systemem anglosaskim .W konstytucji 3 Maja przyjeto system anglosaski zresztą zgodny z tradycja republikańska I RP . Rozbiory zlikwidowały republikański system i włozyły zupełnie nieprzystajacy do charakteru Polakow obywateli system kontynentalny
  który obowiazuje do czasow obecnych. Czy da sie to usprawic czas pokaze ale nie zmieniajac struktury cechu czeladniczego jakim jest obecnie wladza sadownicza nie poprawimy sytuacji.

  W systemie sedziowskim gdzie wladza panstwowa czyli wykonawcza i ustawodawcza nic nie maja do powiedzenia i korekcji jest to smiertelnym zagrozeniem dla panstwa i dobrobytu obywateli.Wystarczy ze panstwa oscienne wsadzi agenta wplywu i on moze reprezentowac interesy obce przy wydawaniu wyrokow wagi państwowej .Państwo i jego obywatele przy obecnej interpretacji konstytucji w zaden sposob takiego szkodnika nie usuną.Przypuszczam ,ze to najwiekszy powod zmian w KRS i SN.

 140. teo
  „sędziowie są w znacznym stopniu podporządkowani ministrowi sprawiedliwości”.

  A gdzie ty to wyczytałeś? Sędziowie podlegają ustawom i konstytucji, na pewno nie powinni wybierać się sami. Żadna władza sama siebie nie wybiera, to chyba oczywiste? Wpływanie przez polityków na decyzje sędziego podpada pod kodeks karny i grozi więzieniem. A z drugiej strony nie chcemy takich sędziów z okresu „przedziobrowego” jak sędzia Milewski z Gdańska.

 141. Bar

  Absolute zgoda. Angielskie prawo i sądownictwo ma inną filozofię i tradycję niż kontynentalne. „Napoleońskie” – napomykam o tym (22:42).
  Prawo stanowione (kontynentalne) vs. precedensowe (anglosaskie). Aczkolwiek następuje konwergencja obu systemów.

  Ale jest i druga różnica między PL i słynnym USA. Tam sędzia aktywnie nie uczestniczy w prezentacji dowodów, czy przesłuchiwaniu świadków. Zatem rola adwokata jest niebagatelna. Podobnie się działo z sądzeniem na Forum w Republice Rzymskiej. Polska tradycja, nie wiem na ile „kontynentalna”, na ile sowiecka wymaga od sędziego przesłuchiwania świadków.

  Ale w amerykańskim „Judge Judy” (arbitration-based reality court show) sędzia Judy wypytuje pozywające i podsądne strony bardzo aktywnie oględnie mówiąc.

  Nie jest prawnikiem, daleko mi do tej dyscypliny, ale wywody @geozaka wydają mi się pochodzić z wysokiej półki Ojca Rydzyka, notabene.

  Bar, dzięki za ten komentarz (23:07)

 142. teo
  11 grudnia o godz. 23:34

  ” …. dowiadujemy się, że Redaktor Passent ma inteligentną córkę …”.
  Po mamusi, ale inteligencja nie równa się talent.

 143. teo
  11 grudnia o godz. 22:54
  „ Zamiast „socjalizmu” podstawiamy „dobra zmiana” i jak w wehikule czasu, z lat 1960. przeskakujemy o 50 lat później”.

  Przekleństwo skojarzeń. W twoim przypadku to nie dysonans poznawczy tylko bezradność intelektualna w postaci syndromu nastolatka, któremu wszystko z waginą się kojarzy. To jego świat, innego nie zna. Nastolatek lekturę Prousta ma jeszcze przed sobą i o Magdalence nie słyszał, pozostaje wagina. 🙂

 144. Odwlekajac Alzheimera , dopoki sie da bo juz pewne symptomy ..

  Cala ta ‚skomplikowana sytuacja miedzynarodowa’ byla potrzebna aby BS wyfasowac na prezydenta W-wy a wtedy ‚Beda pomniki !’ w Warszawie !, Tam gdzie jeszcze ich nie ma. Juz ona o to zadba . Beda pomniki a ten najwazniejszy na miejscu wyburzonego PKN .
  Alzheimer by tego nie wymyslil ..

 145. Mauro (23:46)

  Czy ty jesteś autorem tej reklamy z bezalkoholowym piwem?

  Min. Ziobro (i gen. prokurator) otrzymuje prawo kontrolowania nominacji sędziowskich. To wystarczy, aby wpływać na wyroki.

  Sędzia Milewski z Gdańska? Może przedstaw, please, o co chodzi, konkretnie, z obu stron. A nie wkoło na około propagandę z PISiarni.

 146. teo
  11 grudnia o godz. 21:09

  ” …. zabierze kilka godzin i długością przebije wszystkie „expose” z peerelowskimi włącznie”.

  Cd …. innego świata nie znasz. Ciekawe z czym ci się trąba słonia kojarzy?
  Nie odpowadaj ― wiemy. Kiedyś takich gorliwych jak ty nazwyano pryszczatymi. W tym twoim świecie, PRL.

 147. Odwlec Alzheimera na dluzej mozna by zastanawianiem sie co tez po mamusi ma utalentowany inaczej Mauro R . Co by to moglo byc ..

 148. Wyglada na to ze Radzio,narescie panial i omija moj nick ze stosowna
  sobie elegancia,oby tak dalej Radziu oby tak dalej.

 149. BS wyfasowac na prezydenta W-wy a wtedy ‚Beda pomniki !’ w Warszawie

  Ech, prezes JaKi rozkręcił karuzelę stanowisk na czas świąteczny. Będą toż będą długie Polek i Polaków rozmowy w te święta. BS na prezydenta Wawy, MM na prezydenta RP w zastępstwie Dudy w 2020 roku – ta sugestia z POLITYKI, czyli opozycji, ma dać Panu Prezydentowi odwagi. Bo jedyną szansą w tej sytuacji na drugą kadencję, niemal pewnością, jest zrobić się obrońcą WOLNYCH SADÓW i dać się wybrać przez liberalną połać kraju. Żartuję, czy śnię? Oczywiście jajcami rzucam.

  Ale to wołanie wczorajsze, rocznicowe prezesa JaKa – raport! przypomina mi wuja kolegi, który samotnie zaszył się na drugą cześć życia w leśniczówce i miał kilka psów różnych ras i w godzinach pasji wychodził z flintą przed ganek i wołał: Antek, raport! Zyzek, raport! Bacia, raport! Dudek, raport!

 150. Czy Mauro zasugerował (23:56), że Agnieszka Osiecka nie miała talentu?

 151. @Mauro Rossi

  „Przekleństwo skojarzeń. W twoim”

  Rossi,

  erdzielnij jeszcze troche wyrazow zachwytu dla dzikusow-mordercow spod znaku Walczacego Islamu. Bo dopiero co to zes urwal szczytowal na ich widok. I zapowiadales, ze jak sie zabojady i cala reszta nie ukorzy przed sztandarem Proroka, to im bedzie kesim.

  Pamietasz, wielbicielu dzikusow-mordercow, jak sie urwal cieszyles, jak cala wasza zas..na hejternia szczytowala, bo wasi kudlaci bracia w Adolfie wymordowali co nieco „zydkow”? Maci ci, katoliku, pod patrzalki te swoje urwal szcyty podsunac?

  Tu sie urwal cieszyles ze urwal twoi bracia w Adolfie morduja.

  „„Jeśli Francuzi ze swoją wielką tradycją humanistyki nie wiedzą co to jest sacrum dla kilku milionów swoich obywateli o korzeniach arabskich, to być może skazani są na dialog szydery z kulami karabinowymi. ”

  jakos ku..sie nie brales wowczas ta leb, , ze jakby co, to Francuzi maja troche wiecej karabinow. I troche wiekszego kalibru. Ze naa terytorium Francji twoi kudlaci kolesie beda musieli prowadzic dialog nie z „szydera”, tylko z bronia maszynowa francuskiej zandarmerii. Obawiam sie, ze francuska zandarmeria ma wiecej argumentow.

  A teraz @Rossi to masz urwal solidnie prze..ne. Dopiero co ze s urwal klamal:

  ” Prochy moich dwóch kolegów ze szkoły, którzy także zwracali się do mnie „katoliku” (a nie byl to w ich ustach komplement), od dawna spoczywają gdzieś na pustyni Negev. W młodym wieku po wyjeździe z Polski spełnili swój żołnierski obowiązek. Entuzjazmu mieli nawet więcej od ciebie.”

  Glupie to twoje zasrane klamstwo – bo a pustyni Negev ostatnie dzialania wojenne mialy miejsce w roku 1948-ym. Jeszcze dziwniejsze, ze znasz miejsce pochowku „kolegow”, ktorzy nie lubili ciebie i zwracali sie do ciebie w sposob, ktory „nie byl komplementem”. A ty tak dokladnie wiesz, co sie z nimi dzialo juz poza granicami twojego pieknego kraju.

  A cala wasza zas..na hejternia – nie wie jak sie urwal ustawic. Jak sie nie krecic – yo i tak ..sko z tylu. Troche trudno zachwycac sie prezydentem Stanow Zjednoczonych – i uwielbiac mordercow spod znaku Walczacego Islamu. Na razie bedzie fajnie, jesli po taz kolejny bedziesz dark ryja, ze „nachodzcow” nie wolno do tego twojego kraju wpuszczac – i okreslal mianem „neonazistow” ludzi, ktorym nie podoba sie przemoc wobec kobiet nie noszacych czadora.

  ___

  „@Mauro Rossi
  „Znam tę dzielnicę. Oczywiście miejscowi neonaziści byliby za tym, aby zastosować tam jakieś “ostateczne rozwiązanie”, ale na razie brak im odwagi,”

  Ja tez mysle, ze jak komus sie nie podoba najazd dziesiatkow tysiecy intruzow z Somalii, Syrii czy Libii, ktorzy jednoczesnie wyciagaja lape po socjal i zadaja, zeby gospodarze odstosowali sie do litery i ducha szariatu – to znaczy, ze „neonazista”. A jak komus sie nie podoba, ze dzikus oblal farba wlosy zony czy corki, bo przechodzila przez centrum z gola glowa – to juz zdecydowanie neonazista. Przeciez to oczywiste, ze Szwedka powinna w Rinkeby chodzic w czadorze, zeby nie urazic delikatnych uczuc socjalowcow z Somalii.”

  Jeszcze sie z toba urwal rozmowie, dymiacy naziolski klocku.

 152. teo
  11 grudnia o godz. 21:09

  „Jutro „expose” premiera w Sejmie. Spodziewam się, że zabierze kilka godzin i długością przebije wszystkie „expose” z peerelowskimi włącznie.”

  Jak to się mówi głupich nie sieją, sami rosną. A jak wyrosną nadal są głupi w dodatku eniwi, nie chce im się sprawdzić, czy to co piszą nie jest nonsensem.

  Rok 2007. „Platforma Obywatelska wygrywa wybory parlamentarne, a Prezesem Rady Ministrów zostaje Donald Tusk. Listopadowe exposé nowego premiera przeszło do historii przede wszystkim jako rekordowo długie. Trwało ponad 3 godziny”. (TVN24)
  🙂

  Uprzejmie informuję, że exposé premiera Morawickiego będzie trwało tylko godzinę.

  …. a przy okazji stosunek długu do PKB:

  2005 – 48% – premier Kaczyński
  2006 – 48% – premier Kaczyński
  2007 – 45% – premier Kaczyński
  2008 – 47% – premier Tusk
  2009 – 49,9% – premier Tusk
  2010 – 54,8% – premier Tusk

 153. radzilowJedwabne
  12 grudnia o godz. 0:19

  ” …. jeszcze troche wyrazow zachwytu dla dzikusow-mordercow spod znaku Walczacego Islamu …”.

  Chyba straciłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem, bo nie podziękowałeś za zamieszczenie linków do kilku entuzjastycznych tekstów na temat przeniesienia stolicy Izraela do Jerozolimy.

 154. @ geozak ;
  ‚Napisałem komentarz który moga zrozumiec osoby z górnej polki inteligencji o możliwosci dyskusji gdy przedmiot dyskusji jest postawiony obok dyskutantów a nie wewnątrz ich”
  Najwyraźniej cechą osób z górnej polki (Polka chyba się pisze z dużej litery a górna to pewnie z Zakopanego albo Boguszowa-Gorc) jest nieuznawanie zasad polskiej ortografii i interpunkcji…. pewnie obsługa edytora tekstu tez jest dla nich za trudna
  @ Mauro z Rosji :
  ” Sędziowie podlegają ustawom i konstytucji, na pewno nie powinni wybierać się sami. Żadna władza sama siebie nie wybiera, to chyba oczywiste?”
  Argument z du*y i nie mający wiele wspólnego z prawdą.
  Władza wykonawcza sama się wybiera :
  Prezydent wybiera kandydata na Premiera, ten zaś wybiera Ministrów. Władza ustawodawcza (Sejm) ten wybór zatwierdza.
  W wielu zawodach istotnych dla bezpieczeństwa i zdrowia obywateli o nadawaniu uprawnień decydują korporacje zawodowe, których członkowie rzecz jasna do odpowiedniego zawodu należą. Elektrycy, górnicy, budowlańcy, lekarze……Czy o ich uprawnieniach powinni wg Ciebie decydować politycy albo Lud w powszechnych wyborach ?

 155. teo
  12 grudnia o godz. 0:1

  Polecam miód, szachiści jedzą, bo jest dobry na myślenie.

  Mauro napisał, że inteligencja nie równa się talent. AO miała obie te rzeczy. Córka, sądząc po tym co pisze, dziedziczy tylko ineteligencję.

 156. geozak

  „Rozbiory zlikwidowały republikański system i włozyły zupełnie nieprzystajacy do charakteru Polakow obywateli system kontynentalny, który obowiazuje do czasow obecnych. (…) Przypuszczam ,ze to najwiekszy powod zmian w KRS i SN.”

  A skąd ten karkołomny pomysł? Naprawdę pan sądzi, że prezes Kaczyński dokonując demontując dotychczasowy system sądowniczym rozlicza rozbiory? Czy pan tej inicjatywie politycznej nie nadaje zbyt doniosłej wagi? Nie przypominam sobie by ostatnie wybory odbywały się pod hasłem „Rozliczyć rozbiory!”.

  Pana interpretacje idą dalej niż deklaracje, które składa sam prezes Kaczyński – inicjator zmian w sądownictwie.

  Poza tym nie mam pojęcia co to jest „charakter Polaków”. „Charakter” to jest zespół cech jednej osoby – jednostki. Społeczeństwa, bo to pewnie pan ma na myśli pisząc „Polacy”, nie mają jakiegoś „charakteru”. Społeczeństwo to nie jest prosta suma jednostek z jakimś uśrednionym charakterem.

  Nie rozumiem też wątku o „agencie wpływu” którego w systemie kontynentalnym prawa nie można usunąć. Po prawej stronie notki o systemie kontynentalnym, którą zalinkowałem ma pan mapę z jego obowiązywanie. Na oko to pół świata. Czy pan chce powiedzieć, że pół świata od 200 lat zmaga się z nieusuwalnymi „agentami wpływu”?

 157. „A jak wyrosną nadal są głupi w dodatku eniwi, nie chce im się sprawdzić, czy to co piszą nie jest nonsensem. ”
  Troche sie wyjasnilo – pracowitosc i chęc sprawdzania … ale tez zapominanie od nieustannego sprawdzania co sprawdza . Za duzo do sprawdzania . Odziedziczyc po kims zapominanie moze spowodowac , ze zapomni sie po kim i co . Jak sprawdzic po kim sie ma wypisywane nonsensy , czy to sa odziedziczone i czy sa skoro juz napisane . To jakis pure nonsense albo ten no … Alzheimer

 158. @Mauro Rossii

  „o nie podziękowałeś za zamieszczenie ”

  Alez dzekuje za te twoje zachwyty i poparcie dla dzikisow-mordercow spod znaku Walczacego Islamu. Znasz, Rossi takie powiedzenie – „Verba volent, scripta manent”?

  Tu twoje zachwyty i poparcie:

  „Jeśli Francuzi ze swoją wielką tradycją humanistyki nie wiedzą co to jest sacrum dla kilku milionów swoich obywateli o korzeniach arabskich, to być może skazani są na dialog szydery z kulami karabinowymi. ”

  jakos ku..sie nie brales wowczas ta leb, , ze jakby co, to Francuzi maja troche wiecej karabinow. I troche wiekszego kalibru. Ze naa terytorium Francji twoi kudlaci kolesie beda musieli prowadzic dialog nie z „szydera”, tylko z bronia maszynowa francuskiej zandarmerii. Obawiam sie, ze francuska zandarmeria ma wiecej argumentow.

  A teraz @Rossi to masz urwal solidnie prze..ne. Dopiero co ze s urwal klamal:

  ” Prochy moich dwóch kolegów ze szkoły, którzy także zwracali się do mnie „katoliku” (a nie byl to w ich ustach komplement), od dawna spoczywają gdzieś na pustyni Negev. W młodym wieku po wyjeździe z Polski spełnili swój żołnierski obowiązek. Entuzjazmu mieli nawet więcej od ciebie.”

  Glupie to twoje zasrane klamstwo – bo a pustyni Negev ostatnie dzialania wojenne mialy miejsce w roku 1948-ym. Jeszcze dziwniejsze, ze znasz miejsce pochowku „kolegow”, ktorzy nie lubili ciebie i zwracali sie do ciebie w sposob, ktory „nie byl komplementem”. A ty tak dokladnie wiesz, co sie z nimi dzialo juz poza granicami twojego pieknego kraju.

  A cala wasza zas..na hejternia – nie wie jak sie urwal ustawic. Jak sie nie krecic – yo i tak ..sko z tylu. Troche trudno zachwycac sie prezydentem Stanow Zjednoczonych – i uwielbiac mordercow spod znaku Walczacego Islamu. Na razie bedzie fajnie, jesli po taz kolejny bedziesz dark ryja, ze „nachodzcow” nie wolno do tego twojego kraju wpuszczac – i okreslal mianem „neonazistow” ludzi, ktorym nie podoba sie przemoc wobec kobiet nie noszacych czadora.

  ___

  „@Mauro Rossi
  „Znam tę dzielnicę. Oczywiście miejscowi neonaziści byliby za tym, aby zastosować tam jakieś “ostateczne rozwiązanie”, ale na razie brak im odwagi,”

  Ja tez mysle, ze jak komus sie nie podoba najazd dziesiatkow tysiecy intruzow z Somalii, Syrii czy Libii, ktorzy jednoczesnie wyciagaja lape po socjal i zadaja, zeby gospodarze odstosowali sie do litery i ducha szariatu – to znaczy, ze „neonazista”. A jak komus sie nie podoba, ze dzikus oblal farba wlosy zony czy corki, bo przechodzila przez centrum z gola glowa – to juz zdecydowanie neonazista. Przeciez to oczywiste, ze Szwedka powinna w Rinkeby chodzic w czadorze, zeby nie urazic delikatnych uczuc socjalowcow z Somalii.”

  Jeszcze sie z toba urwal rozmowie, dymiacy naziolski klocku. A tymcazsem – sam juz zglupiales i nie wiesz, jak masz drzec tego ryja, Pozdro dla twoich kumpli spod znaku Walczacego Islamu. W Goetyborgu nikogo nie zaciukali – ale trzech juz siedzi, nagral ich monitoring.

  No i na ktora stone teraz masz drzec ryja? Tal zle i atk niedobrze.-

 159. teo

  „Bar, dzięki za ten komentarz”

  Nie ma sprawy.

  Ale mam też pytanie dotyczące akcji, bo się na tym nie znam.

  Premier Morawiecki jest naciskany, by sprzedał akcje WBK w związku z możliwym konfliktem interesów.
  Dziś wydał oświadczenie, że akcji nie sprzeda bo je „zamroził”. Co to znaczy „zamrozić” akcje? Wycofać z obrotu? Przecież gdy ma wpływ na banki z racji stanowiska to nie musi nimi spekulować by na nich zarobić.

 160. @Mauro Rossi

  „Córka, sądząc po tym co pisze, dziedziczy tylko ineteligencję.”

  A ty pewnie odziedziczyles sztamajze, widly, okuta palke (w tamtych czasach nie znano w twoim kraju bejsbola), moze i mojke albo szpandryne. No i Narodowo-Radykalne przekonania (znaczy po Okraglym Stole, bo przedtem to mialej inne).

  No i masz zaje..sty problem. STodol ci u was dostatek, zapalki w kazdym geesie. Benzyna bez kartek.

  A najwazniejszego brak! Paliwo do „wydarzen” – dosc daleko od twoich urwal lap.

 161. Mad z Moskwy
  12 grudnia o godz. 0:36

  „Żadna władza sama siebie nie wybiera, to chyba oczywiste?”
  „Argument z du*y i nie mający wiele wspólnego z prawdą. Władza wykonawcza sama się wybiera”.

  Ty tak poważnie, czy akurat przeżywasz kryzys?

  „Prezydent wybiera kandydata na Premiera, ten zaś wybiera Ministrów”.

  Prezydent w praktyce zatwierdza kandydata partii mającej większość w Sejmie. Inaczej się nie da, bo kandydat mniejszościowy nie przechodzi w parlamencie. Czyli że wyborcy wybierają Sejm, a ten wyłania z siebie władzę wykonawczą (rząd). Stąd prosty wniosek, że władza ustawodawcza (Sejm, Senat) i wykonawcza (rząd) same się nie wybierają, są bezpośrednio (Sejm, Senat) lub pośrednio (rząd) wybierane przez ludzi, a w przypadku prezydenta (to też władza wykonawcza) bezpośrednio. Tylko kamaryla sędziowska (władza sądownicza) chciałby się sama wybierać i replikować, a nie przy kontroli prezydenta i parlamentu oraz udziale tego strasznego Ziobry. jednak Ziobro nie jest wpisany do konstytucji, po nim przyjedzie inny minister. To jest rozwiązanie systemowe.

  Moskiewski MAD Marx zrozumiał, czy dalej tłumaczyć sprawy oczywiste dla licealistów?

 162. Mauro (0:27)

  Tusk musiał unaocznić i podać w detalach ile zajmie rządowi sprzątanie po 2-letniej PIS-LPR-Samoobronie.
  Expose nowego premiera po odsunięciu PIS od władzy może być wielokrotnie dłuższe.

  Expose Szydło było krótsze o wiele, zaczęła od potępienia terroryzmu w Paryżu, potem rzuciła hasło: „Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. To zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i pychą”.

  Morawiecki już nie musi tego powtarzać, mógłby wzbudzić gromki śmiech na sali i przed telewizorami. Dyskusja będzie jeszcze krótsza, marszałek o to zadba, ale prezes JaKa i tak szeroko na nią odpowie w swoim expose-bis.

  Pray okazji stosunek … ale kończ jak prawdziwy mężczyzna:
  2015 – 51,1% – premier Kopacz
  2016 – 54,1% – premier Szydło

  2018 – 60% – premier Morawiecki (?)

  Doskonale wiesz, że wszystkie kraje rozwinięte od Niemiec po USA zwiększały dług publiczny w okresie kryzysu 2008-10, niektóre o wiele szybciej niż Polska za Tuska; a teraz w okresie lepszej koniunktury szybko dług zmniejszają, takie są prawa ekonomii i wymagania polityki gospodarczej, acz jednym z wyjątków jest Polska pod rządami PISiarni, więc nie rżnij notorycznego głupa.

 163. @ geozak :
  przyjeto system anglosaski zresztą zgodny z tradycja republikańska I RP”
  No chyba żartujesz….. jaka w I RP była „tradycja republikańska ” ???? I RP i Zjednoczone Królestwo to państwa zupełnie inne i o diametralnie różnych stosunkach społecznych i gospodarczych. Nie mogły wytworzyć podobnych form organizacji społecznej

 164. Bar Norte
  12 grudnia o godz. 0:53

  „Dziś wydał oświadczenie, że akcji nie sprzeda bo je „zamroził”. Co to znaczy „zamrozić” akcje? Wycofać z obrotu”?

  W przypadku zwyżki cen akcji WBK ich kurs pozostaje na poziomie dnia zamrożenia. Zatem działania Morawieckiego jako premiera nie mają wpływu na wzrost jego dochodów z akcji. W Europie i świecie to typowa praktyka przy przejściu z biznesu do polityki.

 165. teo
  12 grudnia o godz. 1:00

  2015 – 51,1% – premier Kopacz
  2016 – 54,1% – premier Szydło

  2018 – 60% – premier Morawiecki (?)

  Podaj zródło i czy te twoje dane przypadkiem ni e dotyczą finansów państwa, samorządów i systemu ubezpieczeń? Ja pisałem o finansach rządu.

 166. Mauro Rossi

  Ale wedle oświadczenia majtkowego premiera ich wartość wzrosła mimo deklarowanego „zamrożenia”. Mało premier w oświadczeniu oświadcza, że zyski z „zamrożonych” akcji będzie przeznaczał na cele charytatywne.
  Jak nie przymierzając filantrop Soros.

 167. Bar Norte
  12 grudnia o godz. 0:53

  „Przecież gdy ma wpływ na banki z racji stanowiska to nie musi nimi spekulować by na nich zarobić”.

  Przecież jako premier musi dbac o to by banki się rozwijały i były wiecej warte. W tym sesnie ma (powinien mieć) wpływ na banki.

 168. @ Mauro- a tłumacz, tłumacz…..może wytłumaczysz czemu jest dobrze, gdy elita zawodów budowlanych wybiera sobie członków korporacji, która nadaje uprawnienia projektantom i kierownikom robót, którzy potem budują domy w których mieszkają ludzie i drogi i mosty po których ci ludzie jeżdżą, a źle jest, gdy elita prawników decyduje o tym, kto zostaje sędzią, który orzeka w nie mniej istotnych dla ludzi sprawach ?
  Czy w Polsce kuriozalne wyroki sądów zdarzają się częściej niż np w USA, gdzie sędziowie sądów okręgowych są wybierani w wyborach powszechnych ?

 169. Bar

  Termin „zamrozić swoje akcje” jest nieco trudny do rozszyfrowania. Czy to było w TV Trwam, czy na jakimś hipsterskim portalu, aby ludzie się uśmieli?

  Tak czy siak, powinien wszystkie akcje i inne płynne aktywa oddać w „ślepy trust” (blind trust). Tzn. w zarząd niezależny i nie informujący go o zawartości i zmianach.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Blind_trust

  Nie wiem jakie są regulacje ani obyczaje w Polsce w tej sprawie. W Kanadzie od kilku miesięcy ciągnie się afera na podobny temat z min. finansów w rządzie Justina Trudeau, niejakim Billa Morneau, zamożnym bankierem posiadającym rozliczne aktywa sporej wartości.

  „Zamrozić” czyli wycofać z obrotu? W jakim sensie? Wszystkie akcje? – niemożliwe! Swoje – też nie dobrze, bo wie, że je ma i ma możliwość wpłynąć na notowania, zysk, zatem na dywidendę wypłacana właścicielowi akcji. Zatem nie tylko ruch spekulacyjny, sprzedaż/kupno, ale przede wszystkim wartość w ciągu kilku lat i wypłacane dywidendy, czasem 5-10 procent rocznie. Tylko „blind trust”.

  Notabene, cena akcji BZWBK od maja 2015 (wybór Dudy) spadła o 1/3 (z 370 na 250 zł), aby od połowy 2016 roku wrócić niemal do ceny sprzed 30 miesięcy. Dywidenda to 4,50 do 6,50 zł kwartalnie, czyli w w/wym przedziale.

  „Mateusz Morawiecki już jako wicepremier całkowicie zamroził swój portfel akcji Banku Zachodniego WBK, nie obraca akcjami, a wszelkie korzyści przekazuje na cele charytatywne i społeczne – poinformował PAP Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju” – bankier.pl.

  To jest w porządku, pod warunkiem, że „wszelkie korzyści” obejmuje dywidendę i przyrost wartości akcji, oraz że „cele charytatywne i społeczne” to nie jest lipa, np. propagowanie „życia poczętego”.

 170. Mauro z Rosji ;
  „Podaj zródło i czy te twoje dane przypadkiem ni e dotyczą finansów państwa, samorządów i systemu ubezpieczeń? Ja pisałem o finansach rządu.”
  A mógłbyś wyjaśnić co to są te „finanse rządu”? Czy rząd coś wytwarza i sprzedaje (oprócz kitu) ?
  Czy może chodzi o prywatne długi członków poszczególnych rządów w stosunku do PKB ???
  I podać źródło ?

 171. Mauro

  Czy ty nie kombinujesz kreatywnie aby i pod górę?

  Deficyt rządu ma nie zawierać systemu ubezpieczeń i samorządów?

  Rozumiem, za skrócony okres pracy Polek i Polaków zapłaci system ubezpieczeń, za wydatki wynikłe z wygaszania gimnazjów samorządy, a rząd PISiarni nie ma nic z tymi wydatkami wspólnego, zatem alleluja i do przodu. Przyślij mi jeszcze słój miody, tylko bez dziegciu.

 172. Mauro Rossi (0:27)

  Uprzejmie informuję, że exposé premiera Morawickiego będzie trwało tylko godzinę.

  Czy godzina wystarczy mu na prezentację SOR – Strategii Odpowiedzialnej Rechrystianizacji?

 173. Jak zawsze w sprawach jerozolimskich najlepiej zorientowany i najbardziej otwarty jest Dawid Warszawski:
  http://wyborcza.pl/7,75399,22749974,po-co-trumpowi-uznanie-jerozolimy-za-stolice-izraela-sa-dwie.html

  Można by pomyśleć, że decyzja Trumpa (uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela) to dowód, że Żydzi kierują Waszyngtonem, gdyby nie to, że 44 proc. amerykańskich Żydów było jej przeciwnych, a 36 proc. akceptowałoby ją tylko w ramach postępów w procesie pokojowym (sondaż American Jewish Committee z sierpnia br.).

  Co najważniejsze, przeniesieniu przeciwnych jest 63 proc. Amerykanów, w tym 44 proc. republikanów, a nawet 40 proc. spośród chrześcijańskich fundamentalistów, najtwardszego elektoratu Trumpa (sondaż Nielsena z listopada br.).

  Amerykanie są więc przeciwni, Ameryka na tym traci, a Trump zyskuje jedynie wśród Izraelczyków, którzy są mu obojętni, i izraelskich elit politycznych, z opozycją włącznie – które i tak by go popierały. No to po co?

  Są dwie możliwości odpowiedzi na pytanie dlaczego Trump podjął tę decyzję, wg. Dawida Warszawskiego:

  Jedna, że opublikowane przez „New York Timesa” przecieki, natychmiast oficjalnie zdementowane przez Waszyngton i Rijad, iż gotowy jest już amerykańsko-saudyjski plan pokojowy, który zakłada powstanie Palestyny na części Zachodniego Brzegu, bez Jerozolimy, i bez „prawa powrotu” potomków palestyńskich uchodźców do Izraela – są jednak prawdziwe.

  Decyzja Trumpa miałaby uświadomić Palestyńczykom, że niesłusznie odrzucali wcześniejsze, dużo korzystniejsze oferty izraelskie, a jeśli odrzucą i tę, to następna będzie jeszcze gorsza.

  (…) Druga możliwość zaś zakłada, że Trump już wie, że z jego planu nici – i poszukuje winnego….

  Właściwie to one się nie wykluczają, raczej zlewają w jedną, rozłożoną w czasie.

  Tak czy siak, na blogu słowa Dawida Warszawskiego zostaną spuszczone, ba, wywietrzony będzie wychodek i wyperfumowany, gdzieś tam w „Ziemi Świętej” …

 174. Jak wiadomo Akayed Ullah, 27-letni imigrant z Bangladeszu, ubogacił Nowy York samobójczym zamachem bombowym. Zamach się nie powiódł, nikt nie zginął, nawet on, chociaż poszedł ubogacać nowojorczyków niosąc bombę na sobie. Jako miejsce akcji ubogacającej wybrał dworzec autobusowy, ponieważ były tam dekoracje świąteczne, no i dużo ludzi.

  Krewni zamachowca oświadczyli: „Jesteśmy załamani atakiem, do jakiego doszło w naszym mieście, oraz obwinianiem o to członka naszej rodziny. Jednocześnie jesteśmy oburzeni, że po ataku policja przetrzymywała nawet 4-letnie dzieci na ulicy pomimo panującego chłodu i przesłuchiwała nastoletniego świadka pod nieobecność prawnika i rodziców. Nie takiego postępowania oczekujemy ze strony naszego wymiaru sprawiedliwości i w pełni ufamy, że nasz wymiar sprawiedliwości dojdzie do prawdy stojącej za tym atakiem, a my dowiemy się, co rzeczywiście dzisiaj zaszło.”

  Według organów ścigania, które przesłuchiwały zamachowca, Akayed Ullah zdetonował bombę w imieniu ISIS, by pomścić Muzułmanów, którzy ponieśli śmierć na całym świecie. Z ISIS nie miał bezpośrednich kontaktów, wiedzę o ubogacaniu niewiernych wyniósł z internetu.

 175. p.Teo:

  proponuje zaklad:

  niezaleznie co dzis wiemy o wtorkowym expose p.Morawieckiego,
  prosze obstawic ile sposrod mu poswieconych tekstow w „Polityce” nie zmiesza z blotem tresci przemowienia oraz tego kto je w sejmie wyglosi.

  I drugi zaklad : prosze wytypowac trzy polskie slowa ktore beda najczesciej uzywane przez liberalne media/media opozycji totalnej dla opisu w/w expose.

  Jestem otwarty w kwestii wyboru nagrody w naszym zakladzie.

  marcin.lazarowicz

 176. „Premier Morawiecki to przemyślana decyzja. Doktryna „narodowego kapitalizmu” to doskonała propozycja dla tych, którzy nie chcą płacić za stabilność demokracji. Kaczyński proponuje im, by w konflikcie między neoliberalizmem a demokracją wybrali to pierwsze” – taką diagnozę sytuacji stawia Stanisław Skarżyński.

  http://wyborcza.pl/7,75968,22768971,morawiecki-premier-dla-neoliberalow.html

  Najpierw ustawia w narożniku tych zgniłych „neoliberałów”, którzy jak wiadomo nie są za rozdawnictwem rzekomo stabilizującym demokrację. Poczeka parę lat i jak Kaczyński przetrzyma, to orzeknie, że to dlatego iż zgniłe neoliberały poparły plan Morawieckiego. I tak ta „lewicowa” argumentacja się kręci. Jak samograj: Skarżyński nie chce wspólnego frontu przeciw Kaczyńskiego, bo są w nim neoliberały, a neoliberały poprą PISiarnię bo …

  Do tego jeszcze nagonka na „różowych”, że krytykują program Morawieckiego i odrzucają tę ściemę prezesa JaKa. Wariatkowo.pl.

 177. P. Teo

  Moje typy slow ktore beda najczesciej uzywane w “Polityce” dla opisu expose:

  – wizjonerskie
  -zrownowazone
  -inkluzywne
  -blyskotliwe

  Oki, juz za duzo…

  Potrafi pan trafniej?

  marcin.lazarowicz

 178. Próby dyskredytacji już na zapas wszelkiej krytyki, to ważna działalność i ma świadczyć o wysokiej samoocenie rządzących , czy odwrotnie ?

 179. O bukolicznej atmosferze w Polsce przedwojennej, chroniacej zydow (Zydow)
  Sciaga dla Wszechpolaka, Wszechpolki, ktorzy nie sa antysemitami i zajmuja sie recyklingiem intelektualnym lub “byznesem intelektualnym”.

  Jedno jest pewne, proby odczlowieczenia zydow byly wyraznie obecne w miedzywojennej prasie polskiej. Propaganda faszystowska i faszyzujaca odczlowieczala Zyda, co niejako umozliwilo i przygotowalo spoleczenstwo(a) do eksterminacji zydow.
  Poczatkowo przychylne (neutralne) nastawienie do zydow w Polsce przestalo byc byc aktualne w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Zwiekszenie populacji zydowskiej w Polsce tuz przed wojna wynikalo rowniez z deportacji wielu polskich zydow mieszkajacych w Niemczech.

  Wczesniej pisalem o ich emigracji do Niemiec. Oto polecane lektury:Czeslaw Milosz “Zydzi-lata dwudzieste”, Marian Zdziechowski “W obliczu konca”, Olaf Bergmann “Narodowa Demokracja wobec problematyki zydowskiej w latach 1918-1929”, Jan Jozef Lipski “Katolickie panstwo narodu polskiego”, Anna Landau Czajka “ “W jednym stali domu”, Monika Natkowska “Numerus Clausus”. Wyczytamy w nich koncepcje rozwiazania kwestii zydowskiej w latach 1933-1939.

  Opisuja one rzeczywistosc nie majaca nic wspolnego z arkadia oraz przywilejami zydow w owczesnej Polsce. Nalezaloby przy okazji przypomniec paragraf aryjski, getto lawkowe oraz rozprawe Szymona Rudnickiego “ONR Falanga, czyli antysemityzm totalny”.

  Wedlug endekow dobry katolik powinienen byc antysemita. Charakteryzowali oni zydow jako fanatykow, drapiezcow, chciwcow i spryciarzy. Zyd pozostaje zawsze i wszedzie zydem, asymilacja wiec moze byc tylko pozorna. Nie wspomne tu o czesto podkreslanej tzw. solidarnosci zydowskiej. Podkreslanie takie, nawet bez zlych zamiarow jest typowo antysemickie.

  Dla niewtajemniczonych; jakiekolwiek uogolnianie, jakichkolwiek cech czy postaw na caly narod, grupy wyznaniowe, spoleczne jest postawa conajmniej ksenofobiczna, jesli chodzi o zydow z pewnoscia antysemicka.

  Nie chodzi przy tym o to czy postrzegamy ich pozytywnie czy negatywnie. “Kultura polska jest zazydzona, powaznie zagrozona w swojej czystosci przez udzial w niej zydow. Polska dusza jest przez nich zatruwana, a przynajmniej wywlaszczana. Obcy rasowo tworcy musza byc wykluczeni z kultury rdzennie polskiej.

  Bojkot ekonomiczny trzeba polaczyc z numerus clausus i doprowadzic do numerus nullus, by zapobiec zydowskiemu zalewowi”. Oto niektore przyklady z jezyka (mowy) endekow. ONR organizowal ciagle burdy antysemickie na uczelniach. Od bezpodstawnych oskarzen i zwymyslan po czyny bojowek poslugujacymi sie nozami, lomami zelaznymi i zyletkami przytwierdzonymi do drewnianych rekojesci.

  Gazeta Warszawska uzasadniala, ze wyznawca judaizmu nie moze uczyc chrzescijan historii Polski (obcosc krwi, instynktow, pochodzenia, psychiki wyklucza rzetelne badania). W “ Malym Dziennku” zalozonym przez ojca Kolbe pojawiaja sie po roku 1936 projekty izolowania Zydow, az po ich usuniecie z pewnych obszarow, np. zabronienia zwiedzania Tatr, czy zmuszenie do opuszczenia Warszawy.

 180. p.Bywalec2

  niczego nie dyskredytuje: przewiduje POZYTYWNE reakcje na dzisiejsze expose.
  Uwaza pan ze nie mam racji? Jesli tak to czemu?

  marcin.lazarowicz

 181. Fidel Castro nie miał pałerpointa, a jeden obraz to tysiąc słów.

  Patyjoci z bożej łaski biorący tur po powślu , aby poraz kolejny utwierdzić się rze na nim nie da się rzyć. A zatrudnić bystrzaka komputerowego co by nauczył przeklikać z amerykańskiego(!) modułu pisowni na polski to nie mogą bo nie są milionerami.

  W Polsce w 2017-m roku zebrano połowę miodu, bo drugiej połowy nie było z czego.

  Ale tego nie mogą wiedzieć bystrzaki którym się zgadać komisję przyznającą świadectwo dojrzałości. Ja jestem jeszcze mądrzejszy od tych bystrzaków, ale mi to moderacja nie puszcza, bo to wrogie spoty wobec nacji i moderacji i mogą obniżyć klikalność co spowoduje przepływ elektoratu do innego targetu i uniwersalny proces społeczny zagarniania po my ass jesskonfliktowany z narracją truowej łelity.

  Tlenci wszystkich nacjów! Nie dajta siem!

  Pamiętajta 1 slayd = tauzend uordów!

 182. Czy ktoś uwierzy, że wpisy pod tym artykułem są autentycznymi opiniami internautów?
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/walesa-w-okropny-sposob-skomentowal-rekonstrukcje-rzadu/37x98k9

  Przecież trzeba byś kompletnym idiotą by tak komentować

 183. A Duda miał taka szansę przeczołgać Kaczńskiego i dureń zamiast tego dał sie wdeptać pod podłoge.
  Wystarczyło by gdyby zarządał by PiS zrobił odwołanie i powoanie premiera zgodnie z konstytucja tu podał stosowne artykuły.
  PiS z podkulonym ogonem musiał by dostrczyc Szydło do Pałacu gdzie w obecności mediów Szydło musiała by złozyc swój wniposek o dymisję.
  Duda mógłby wtedy pójść dalej i tej dymisji nie przyjąć motywują to decyzją sejmu odrzucajaca wnniosek opozycji.
  Kaczyński musiał by się osmieszać i kazać Szydło udoewadniać że jej stan zdrowia nagle się załamał i dlatego prosi o odwołanie.
  Potem trzeba by wybór Morawieckiego przepchnąć przez sejm i dopiero po jego akceptacji postawić Dudzie do zaprzysiężenia.
  Kczczyński pewno dostałby ataku apopleksji i Duda miały go z głowy

 184. maciek.g
  12 grudnia o godz. 11:29

  „A Duda miał taka szansę przeczołgać Kaczńskiego i dureń zamiast tego dał sie wdeptać pod podłoge …”.

  Zamień Duda na Komorowski, a Kaczyński na Tusk i zobacz co ci wyjdzie?
  Ty nawet nie próbujesz myśleć, no ale w końcu spełniasz wszelkie kryteria solidnego ciemnogrodu.

 185. Piszą tu swe komentarze mądrale tak jakby gośćmi bloga byli głównie pryszczaci zaglądający w chwili oderwania się od homilii wygłaszanych przez Janusza Korwin-Mikke.

  Setki tysięcy ludzi pozytywnie przyjęło wybuch IIWŚ, a ja pozytywnie przywitam jutrzejszą środę, bo miliony negatywów będą ją opluwały jeszcze przed zachodem słońca.

  Wiara w siebie bardzo wielu przykleja do banału silniej niż misa kleju Kropelka.

  Gdy Iran przejdzie na państwowy katolicyzm, to przyznam rację mądrali, o ile się obudzę …

 186. teo
  12 grudnia o godz. 3:50

  „Czy godzina wystarczy mu na prezentację …. Rechrystianizacji”?

  Nawiasem mówiąc, masz coś przeciwko rechrystianizacji? Lepsze wartości niż ich brak, nie sądzisz? Na przyszłość postaraj się być bardziej oryginalny, bo tę rechrystianizację już kilka dni temu nadludzkim wysiłkiem swego legendarnego intelektu wymyślił Szostkiewicz, który jako polonista na gospodarce się nie zna, na religii zresztą też, ale co jakiś czas musi napisać kilka akapitów (tym razem o Morawieckim), wiec biedaczek robi co może nie przejmując się zanadto własną śmiesznością. Taki job. Nie małpuj Szostkiewicza, więcej szacunku dla jego wysiłku. 🙂

 187. Przodownik blogosfery oglosil „wartosci” chrzescijanskie jako jedyne mozliwe. O sekularnym spoleczenstwei przodownik nie slyszal, o Encyklopedystach rowniez nie.

 188. Gozak napisał:

  „W systemie sedziowskim gdzie wladza panstwowa czyli wykonawcza i ustawodawcza nic nie maja do powiedzenia i korekcji jest to smiertelnym zagrozeniem dla panstwa i dobrobytu obywateli.Wystarczy ze panstwa oscienne wsadzi agenta wplywu i on moze reprezentowac interesy obce przy wydawaniu wyrokow wagi państwowej .Państwo i jego obywatele przy obecnej interpretacji konstytucji w zaden sposob takiego szkodnika nie usuną.Przypuszczam ,ze to najwiekszy powod zmian w KRS i SN.”

  Mój komentarz
  Geozak wpada w surrealistyczne interpretacje państwa. Agenci wpływu w sądownictwie, widoczni acz niewidzialni modyfikują niepostrzeżenie ustrój państwa.
  Hipoteza wszechmocnych agentów wpływu staje się teoretyczną podstawą uzasadniającą dobrą zmianę w sądownictwie, czyli likwidację trójpodziału władzy.
  Teoria dobrej zmiany okazuje się tak pojemna, że i hipotezę agentów wpływu pomieści.

  Pisowscy propagandyści pokrzykują – sądownictwo dotychczas funkcjonujące, to twór postkokmunistyczny, produkt zmowy okrągłostołowej, przechowalnia złogów poprzedniego ustroju, schronienie dla agentów wpływu, nie możemy do tego dopuścić by sądownictwo nadal było wyłączone z pod kontroli społecznej. Odzyskamy sądy!
  Musimy wprowadzić kontrolę społeczną do sądownictwa. Władza wykonawcza ponosi odpowiedzialność za rządzenie, za państwo, za ład i porządek, nie może być tak, że jakaś enklawa jest konstytucyjnie wyłączona z pod kontroli władzy. To niedopuszczalne, państwo nie może być niszczone od wewnątrz.
  PiS słusznie podjął ten temat – twierdzą partyjni gwizdkowi. Na razie partia nie mówi głośno o co chodzi, lecz gdy obywatele dobrze się przyjrzą, to zobaczą, że z agentami wpływu nie ma żartów. Niszczą państwo od środka.

  Jak bym rozmawiał z Jarosławem Ka. Paranoja kształtuje autorytarny ustrój pod płaszczykiem troski o państwo, o obywateli, wmawiając im nieustanne zagrożenia wynikające z niezależności sędziów, wskazując na „innych szatanów” czających się za progiem, dekonstruktorów, anihilatorów i komprymatorów. Od wczoraj doszli do tego zbioru sił nieczystych ludzie nieprzyzwoici obrażający kobiety przy przy wszystkich.

  Wszystkich trzeba wyeliminować z sądownictwa, a na przyszłość zagrodzić im drogę. To jest zadanie dla władzy wykonawczej. Tak mówi nam nasza własna, wolska teoria państwa i prawa. Niech Morawiecki tłumaczy co trzeba, po to został wyznaczony na premiera, a my będziemy kontynuować dobrą zmianę.
  Pzdr, TJ

 189. teo
  12 grudnia o godz. 1:35

  „Mauro Czy ty nie kombinujesz kreatywnie aby i pod górę?
  Deficyt rządu ma nie zawierać systemu ubezpieczeń i samorządów”?

  Kiedy chceszo czymś napisać najpierw postaraj się cokolwiek z tego zrozumieć. System finansowy państwa składa się z trzech segmentów:

  a/ budżetu państwa,
  b/finansów samorządów
  c/ sektora ubezpieczeń

  Jeśli mówimy o poziomie zadłużenia to należy zaznaczyć o czym mowa, budżecie państwa, czy (także) pozostałych segmentów?

 190. test

 191. Zakladamy na haczyk robaka i czekamy……………………………

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/141405,izrael-chce-ustawic-europe-do-pionu

  da sie Radzio zlapac czy nie…………………………………………

 192. Rechrystianizacja to pisowska masturbacja, i to w obecności ojca reaktora.

  Mrożek się kłania, „Ostatni husarz”: Katolicy się nie dadzą !

  Polska miszczem rechrystianizacji ! Ale skrzydełka u ramion będą rosły. Jak u Mrożka. Kolejne 1:27 się szykuje. Wojtyłą da się skutecznie kneblować tylko w Polszy. Na szczęście dla Europy.

  Kornel Morawiecki: mój syn powinien nas łączyć.

  Do spisujących słowa i czyny z tego blogu, pod poprzednim wpisem: świrowaty tatko, co to żałował, że się krew nie polała przy zmianie systemu, nie mówi o Morawieckim jako o dostojniku państwowym, ale – jak na kochającego tatusia przystało – mówi po ojcowsku, a więc w czym problem ?

 193. @tejot
  12 grudnia o godz. 12:13
  @Saldo mortale:
  „Bez komentarza; same niedorzecznosci.”

  Rzadko bo rzadko, ale muszę się zgodzić z SM…
  Trudno poważnie traktowac @geozaka, który nie wie ilu jest sędziów w US Supreme Court, biorac pod uwagę długą batalię ( obstrukcja republikanów w stosunku do kandydata demokratów ) zakończoną nominacją sędziego Gorsuch’a (jedyny „sukces” Trumpa). Reszta tekstu – podobnie niewarta polemiki …

  ” Paranoja kształtuje autorytarny ustrój pod płaszczykiem troski o państwo, o obywateli, wmawiając im nieustanne zagrożenia wynikające z niezależności sędziów,…”
  Geozak jest jednym z wielu wyznawców „spiskowej teorii dziejów”. Zdaje się, że występują jakieś szczególne predylekcje w tym względzie u naszych rodaków

 194. Ted’dy bear……..
  Zakladaja i czekaja na reszte. TB jest zreszta reszta, jednak bez dodatniego salda.

 195. Mauro Rossi dopuszcza się -nic to nowego zresztą – manipulacji czyniąc z wyjątku regułę. Tym razem podpiera się casusem sędziego Milewskiego. A tu krótko na ten temat, czyli sędziego:

  „W 2012 dziennikarz Paweł Miter podający się za pracownika KPRM zadzwonił do sędziego Ryszarda Milewskiego, prezesa sądu prowadzącego sprawę Amber Gold. W rozmowie Milewski wykazywał daleko idącą dyspozycyjność, oferując m.in. przyspieszenie postępowania oraz wyznaczanie terminów rozpraw zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem politycznym ze strony domniemanego przedstawiciela rządu. W rezultacie postępowania dyscyplinarnego decyzją Sądu Najwyższego, Milewski został przeniesiony do Białegostoku za „naruszenie zasady niezależności sądów oraz uchybienie godności sędziego”
  [https://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiar_sprawiedliwo%C5%9Bci_w_Polsce]

  Gdybym teraz podał przykład pisowca znęcającego się nad żoną i stwierdził, że wszyscy pisowcy, łącznie z Mauro, postępują identycznie, to pewnie by się oburzył i zarzucił mi debilizm.

  Wczoraj podczas jakiejś telewizyjnej dyskusji poseł PiS przypomniał sprawę zegarka Nowaka, że straszna afera, bo nie ujął go w oświadczenie majątkowym, wówczas poseł PO przypomniał „stodołę” ministra Szyszko wartą kilkaset tysięcy, której rzeczony zapomniał wpisać. Byłem bardzo ciekaw odpowiedzi posła PiS, ale prowadzący przerwał i przeszedł do kolejnego pytania. Gdyby nie przerwał, to zapewne usłyszelibyśmy odpowiedź w rodzaju, że PiS realizuje obietnice wyborcze, przywrócił godność Polakom, przywraca normalność itp. 🙂

  Podejrzewam, że gdyby Milewski zareagował tak samo w czasach, gdy rządził PiS, a niepisowska prasa podniosłaby, w związku z tym, krzyk Mauro natychmiast wyjaśniłby nam zachowanie sędziego, jako moralne, odpowiedzialne, jako działanie dla dobra Polski, a dziennikarzy, którzy tę sprawę wyciągnęli, wyzwał od „zdrajców chodzących na pasku wiadomych sił szkodzących Polsce.” 🙂

 196. Rowniez Gdynia miala stac sie czysto polskim miastem. “Panstwo narodowe” domagalo sie wyeliminowania Zydow z miast i miasteczek wschodniej oraz centralnej Polski. .

  Ksiadz Trzeciak projektowal dla Zydow getto i zolte laty. “Przeglad Katolicki” w dniu 5.03.1939 roku w korespondencji z Berlina stawial pytania dotyczace nowotworu zydowskiego w lonie niemieckiej macierzy, slepego i gluchego pierwotniaka. Jakie prawo istnienia moze miec zydowski narod-karzel? Co to za ludzie, ktorzy chalatami opasali kule ziemska.

  Milosz pisal, ze polskie antysemickie obsesje siegaly psychozy, a w poznych latach trzydziestych wrecz obledu, uniemozliwiajacego jasne uswiadomienie sobie niebezpieczenstwa wojny. Liczne byly glosy, aby Zydzi opuscili Polske na wlasny koszt. Podobna perwersyjna idee zrealizowala Deutsche Bahn, ktora wystawiala rachunki, regulowane przez Niemieckie Gminy Zydowskie za transporty deportacyjne do obozow koncentracyjnych.

  Po prostu bylo wiele zbieznosci w postrzeganiu Zydow i sposobu rozwiazania “kwestii zydowskiej”. Pozostawiony majatek zydowski bylby rekompensata za wyrzadzone Polakom przez wieki krzywdy. Najbardziej radykalni antysemici stwierdzali, ze szkodliwosc Zydow w Polsce jest tak wielka, iz nalezy sie ich pozbyc, jak pozbywa sie robactwa z mieszkania.

  Chodzilo po prostu o deportacje poprzedzona odebraniem obywatelstwa. Publicysta “Robotnika” w roku 1937 pisal “apetyty antysemitow endeckich rosna; wkrotce wystapia z projektem powszechnego wytepienia przy pomocy gazow”. Inny publicysta “mysli narodowej” fantazjowal w 1933 roku; zydostwo siedzi w bagnie trupim i zapowietrza, bez masek gazowych niepodobna zblizyc sie do tego bagna trupiego, trzeba bedzie je ogniem zniszczyc, bo Zyd od tego rozkladu cuchnacego nie zginie, gdyz sam jest rozkladem.

  Oto przyklady niektorych ulotek przedwojennych w Polsce: “Smierc zydom i pacholkom zydowskim”, “Musi plynac krew zydowska”, “Nie przejmuj sie widokiem krwi-bij, bij zawsze….” Wazna sprawa i celem narodowcow bylo zmuszenie Zydow do emigracji.

  W ten sposob jezyk poprzedzal czyny. Ciekawa jest rowniez lektura Alfreda Döblina “ Podroz po Polsce” (1925). Niestety nie zacheca ona do osiedlania sie zydow w Polsce. Joshua Trachenberg w ksiazce “Diabel i Zydzi”. Sredniowieczna koncepcja Zyda a wspolczesny antysemityzm” pisze, ze masy nie potrzebuja antysemityzmu naukowego i kamuflazu. Zyd jest dla nich wcieleniem diabolicznego zla, od wiekow nekajacego ludzkosc. Zyd jest zlem, bo obcuje z magia, by zniszczyc swiat chrzescijanski.

  Demoniczno-diaboliczny obraz zyda laknacego krwi jest obrazem bez jakiegokolwiek racjonalnego wytlumaczenia. Nikomu nie zaszkodzi lektura Joanny Tokarsiej-Bakir “Zydzi u Kolberga”. Autorka pokazuje klisze, kalki, stereotypy dotyczyce swiata i antyswiata, zla i dobra. Znana jest legenda rozpowszechniana przez kosciol, opluwania hostii przez zydow, skazanych za to na okrutne tortury. Zwrot po zydowsku znaczy “na opak”, zgodnie z obowiazujacymi kliszami.

  Podobne sa efekty innych symboli jak wystawianie na widok publiczny beczek nabijanych gwozdziami, w ktorych miano saczyc dziecieca krew. Antysemityzm nie jest wynalazkiem nowych czasow.

  Antysemityzm ludowy, dawny, stanowi wizerunek postawy niechetnej wobec tego, co obce. Pisalem w blogu o corocznym (wielkanocnym) paleniu kukly – zyda w miejscowosci Pruchnik niedaleko Jaroslawia. Zwyczaj w koncu zaniechany po interwencji wladz miasta.

  Do pogromu kieleckiego obserwujemy niejako wizualizacje idei pogromu. Ksiazka Grossa (2000) o mordzie dokonanym na sasiadach zydach nawiazuje do obecnych rysow typowego pogromu.

  Ciekawa i godna polecenia jest pozycja Ireny Kaminskiej-Szmaj przedstawiajaca prawicowa propagande i jej wplyw na obraz zyda pt. “Judzi, zohydza, ze czci odziera. Jezyk propagandy politycznej w prasie 1919-1923” (1994). Analizuje ona konotacje sematyczna nazwy etnicznej “Zyd” po 1918 roku.

  Nalezy przy tym zauwazyc, ze nacjonalistyczna propaganda przedwojenna gloszona byla rowniez z ambony.

 197. >> Mauro Rossi
  12 grudnia o godz. 12:02

  teo
  12 grudnia o godz. 3:50

  „Czy godzina wystarczy mu na prezentację …. Rechrystianizacji”?

  Nawiasem mówiąc, masz coś przeciwko rechrystianizacji? Lepsze wartości niż ich brak, nie sądzisz? […]”<<
  ——————————————————————————-
  Nie do mnie to, co prawda, ale zapytam: Czy masz myśli wartości chrześcijańskie? Jeśli tak, to wymień kilka przynajmniej, napisz czy się nimi kierujesz i w jakim stopniu lud polski, w ultrakatolickim kraju, się nimi kieruje i może podaj jeszcze, choćby jeden przykład, że Prezes, jego rząd i jego parlament wg tych wartości postępuje.

 198. Mateusz Morawiecki odczyta Podstawy Programowe Kształtowania Narodu napisane przez brata Tadeusza Rydzyka.

  Do państwowego żłobka będzie przyjęty tylko ten maluch, który nie rozpłacze się na widok cierpiącego na krzyżu Jeszui Ha Nocri.

  Tak nam dopomóż Rudy!

  Nie dostanie się wybaczenia za wypędzenia z Moskwy w 1812 roku przez rosyjskie basy orkiestry towarzyszącej temu chórowi:

  https://www.youtube.com/watch?v=TG1yvQgu13E

 199. DP: „Czy go lubimy czy nie, prezydent Andrzej Duda jest w tej chwili ostatnią deską ratunku dla Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądowniczej, Państwowej Komisji Wyborczej, ostatnią zaporą na drodze likwidatorów demokracji.”

  Nie zgadzam się z tezą DP, gdyż biorąc pod uwagę fasadowość instytucji w obecnej Polsce to liczenie na kogoś innego niż JaKa w podejmowaniu samodzielnych decyzji jest naiwnością i „wishful thinking”. Teatrzyk który oglądamy nie ma żadnego znaczenia i pewnie za czasów Stalina można było więcej odczytać z pozycji na trybunie honorowej na mauzoleum Lenina niż obecnie z prerogatyw pana Prezydenta. W razie czego sejm może w jednym nocnym głosowaniu skrócić kadencje prezydenta do np.: trzech lat i skończą się puste nadzieje w stosunku do Prezydenta. Pan Prezydent wykazał już, że jego skuteczność np.; w odniesieniu do min Macierewicza nie należy do najwyższych.

 200. Anne Applebaum niezmordowanie „promuje” Polskę na świecie. Nie podoba jej się kara wymierzona TVN24 za fake’ową relację z okupacji Sejmu i ulicznych demonstracji w grudniu 2016, nie podoba jej się wymiana Beaty Szydło (którą wcześniej sama utopiłaby w łyżce wody) na Mateusza Morawieckiego. Jej zdaniem ukaranie TVN24, stacji należącej do amerykańskiej firmy, jest dowodem na to, że ta zmiana była powierzchowna. „Morawiecki może lepiej mówi po angielsku niż jego poprzedniczka, ale presja na sądy, dziennikarzy, służby cywilne i armię nie ustanie.” Dostało się również od wyraźnie rozgoryczonej krzywdą męża dziennikarki Trumpowi, który też nienawidzi fake’owych newsów. Czy Trump – pyta Anne dramatycznie – poprze teraz polski rząd czy amerykańską firmę zagrożoną z zagranicy?

  https://www.washingtonpost.com/news/global-opinions/wp/2017/12/11/the-polish-government-is-cracking-down-on-private-media-in-the-name-of-combating-fake-news/?utm_term=.ecf9e40952ec

 201. Przed miesiàcem mniej więcej odwiedziłem Polskę .
  W pobliżu hotelu w którym nocowaliśmy znajdowała się manufaktura montująca wózki dziecinna
  i kto w centrum Polski montował te wózki ? Oczywiście Ukraińcy, podobno bardzo niesolidni , ale jedyna siła robocza stojąca do dyspozycji.
  I co robi rząd PiSu , aby wykorzystać tą znakomitą koniunkturę która właśnie mamy w całej UE i Polsce , demobilizuje polska siłę robocza , posyłając ludzi na przedwczesne emerytury i zniechęcając przedewszystkim kobiety do podjęcia pracy zarobkowej za pomocą 500+, w nadzieji , że wystarczy konsumować , a napewno juz jakis jeszcze tańszy jak Polak , Ukrainiec i tak na wszystkich zarobi.

 202. zetus1
  12 grudnia o godz. 14:27,
  Wczoraj w TVN24 b. minister finansów Jacek Rostowski powiedział m.in., że są naciski ze strony Departamentu Obrony USA, żeby Tośka Smoleńskiego wykopać daleko poza wojsko, więc- być może – świr wszech czasów zostanie, w najlepszym wypadku wicepremierem bez teki, albo prezesem Inspekcji Robotniczo- Chłopskiej ds. Zamachu Smoleńskiego. I – być może – nastąpi to właśnie w styczniu.
  Amerykanom nie przeszkadza raczej to, co dzieje się w Polsce, czy jest demokracja, czy dyktatura, natomiast mogło się bardzo nie spodobać, że Antoś kręci nosem w sprawie „patryjotów”, że za drogie, że się nie spodziewał, że to, tamto, sramto. Kapitaliści nienawidzą żartów na temat pieniędzy -słowo się rzekło, kobyłka u plotu i nic to, że Amerykany Polskem kochajom i podziwiajom – kochajmy się, jak bracia, a liczmy się, jak Amerykany! Tak, więc – jeśli prawda jest, to twierdzi Rostowski, to Antoś w styczniu zostanie spuszczony, a Dudzie znów pójdzie słupek w górę i Morawieckiemu. Duda będzie chodził w glorii kogoś, kto postawił się Kaczemu i znów część narodu się na to nabierze. Może nawet sam Gospodarz :).
  Wracając do domniemanych nacisków ze strony DO. Nie wykluczone, że na zakupy „patryjotyczne” nie ma kasy, bo idzie na „dzietność” i na spełnianie innych „obietnic wyborczych”. Być może, jeszcze przed wyborami, będziemy świadkami pięknej katastrofy.

 203. W związku z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu 1 mln 479 tys. zł kary za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 roku TVN i TVN24 wydały oświadczenia.
  Oświadczenie TVN
  Telewizja TVN, należąca do amerykańskiej spółki Scripps Networks Interactive, zdecydowanie nie zgadza się z wydaną zez Przewodniczącego KRRiT decyzją. W ocenie TVN nałożona kara jest bezpodstawna. TVN S.A., po zapoznaniu się z treścią decyzji KRRiT, odwoła się do Sądu Okręgowego w Warszawie. Odpowiedź TVN24 TVN24 odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i złoży apelację od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016.

  TVN24 uważa, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu.
  W raporcie, który miałby udowadniać, iż TVN24 propagowała działania sprzeczne z prawem i sprzyjała zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu w czasie relacjonowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w czasie kryzysu parlamentarnego w grudniu ubiegłego roku, opisano tylko wybrane w sposób tendencyjny fragmenty nadawanego programu, aby udowodnić z góry postawioną tezę. Nie uwzględniono na przykład faktu, że w programie TVN24 szeroko relacjonowano i transmitowano wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli władz Sejmu, klubu parlamentarnego PiS i rządu. Najbardziej jaskrawym przejawem tendencyjności jest brak odnotowania faktu, iż wszystkie publiczne wypowiedzi Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego były w czasie wydarzeń 16-18 grudnia 2016 transmitowane na żywo oraz wielokrotnie cytowane i powtarzane. W raporcie, na którym oparła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wskazuje się też ani jednego przypadku przekłamania lub błędu rzeczowego. TVN S.A. stwierdza kategorycznie, że w dniach kryzysu parlamentarnego między 16 a 18 grudnia 2016 dziennikarze TVN24 nie działali aktywnie, nie kreowali atmosfery poparcia dla wydarzeń, lecz relacjonowali w możliwie najpełniejszy sposób wydarzenia, co jest podstawowym zadaniem dziennikarstwa informacyjnego. Przedstawianie faktów – zgodnych lub niezgodnych z prawem – nie może być traktowane jako namawianie do jakichkolwiek działań, tak jak pokazywanie przebiegu i skutków wypadku drogowego nie jest propagowaniem naruszania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje Adam Pieczyński, Dyrektor Pionu Informacji TVN. Źródło: TVN (http://www.tvn24.pl)

 204. Sprawa braku węgla w zimie w kraju, który jest największym producentem tego paliwa w UE i drugim co do wielkości w Europie może się wydawać dziwna. Jednak jest kilka powodów, których kumulacja spowodowała taką sytuację. Być może jeszcze nie w tym roku, ale już w przyszłym może się okazać, że będziemy mieć do czynienia z brakami prądu albo ciepła. Mówimy bowiem zarówno o elektrowniach, jak i o elektrociepłowniach oraz ciepłowniach.
  http://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/1091476,polska-jest-najwiekszym-producentem-wegla-w-ue-a-brakuje-go-w-elektrowniach-jak-to-mozliwe.html
  =========

  Nie ma to jak uzdrawianie przez likwidację…..

 205. Wiesiek
  A po co ta produkcja węgla kamiennego niby ma rosnąć , jak z dotacji i gwarantowanego odbioru żyje się , że hej ?
  Wy się dopiero musicie nauczyć , ze preferowanie jednej i to do tego beznadziejnie zacofanej technologicznie w Polsce formy produkowania energi , kończy sie jej brakiem.
  Dotacje państwowe to broń obusieczna i zmotywować do wydajności jeszcze nikomu za jej pomocy sie nie udało , ale szczęść Boże , mój ukochany „magistrze” instruktorze zawodowej szkoły górniczej
  http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/2447421,produkcja-wegla-kamiennego-w-x-spadla-o-5-proc–rdr—gus

 206. Expose Morawieckiego było znacznie lepsze, niż Tuskowe, ponieważ było trzy- albo i czterokrotnie krótsze. 🙂 Megalomańskie, pełne głupot,, pobożnych życzeń, obietnic, coś jak platformiana „Strategia dla Polski”.

 207. Obserwowałem twarze pisowskich ministrów – Macierewicz miał minę, jakby słoń spadł mu na łeb, bezgraniczny smutek okrywał twarz pana Szyszko, Waszczykowskiego i Ziobry. Czyżby ten ostatni również spodziewał się najgorszego? Podobno Prezes jest pamiętliwy i mściwy, a Ziobro przecież zdradził Prezesa, a nawet pluł nań swego czasu i naigrawał się zeń. Prezes go przyjął z powrotem, ale należy wątpić, że kierował się miłosierdziem – mam wrażenie, iż Prezes użył Zbyszka do wykonania brudnej roboty, a że Zbyszek robotę wykonał, czyli misję zakończył, to czas na zemstę, czyli upokorzenie w postaci kopa w du*pę, odsunięcia od koryta, ze wszystkimi tego konsekwencjami (utrata wplywów w PZU itp.). Argument, że Prezes się nie odważy, bo straci kilku posłów ziobrystowskich niekoniecznie musi być słusznych, albowiem wczoraj poseł Jakubiak z Kukiz 15 utyskiwał, że Kornel Morawiecki podbiera temu ugrupowaniu posłów, a dziś, na pasku w tv, przeczytałem, że kilku zamierza właśnie przejść do PiS, więc PiS-owi szabel nie ubędzie, poza tym nie wszyscy ziobryści zaryzykują odejscie z koalicji. Zbyszek miał mocno opuchnietą twarz, co może oznaczać, że raczy się trankwilizatorami. Równie opuchnięta i wystraszona jest ziobrystka Kempa, która posunęła się do podpalenia własnego biura, licząc na to, że Prezes zlituje się nad nią i pozostawi ją na dotyczasowym stanowiska. W styczniu może być ciekawie.

 208. Bar Norte
  12 grudnia o godz. 1:19
  Bankster Morawiecki od frontu bedzie rechrystianizowal, a od zaplecza wprowadzi srebrniki Euro.

 209. wyzysk

  Ciekawe, że w expose temat przyjecia euro, podobnie jak wiele innych drażliwych tematów, pominięto. Myślę, że warto spojrzeć na expose również z punktu widzenia problemów pominiętych. Dopiero połaczenie problemów omówionych z pominiętymi daje pełen obraz zamierzeń rządu Morawieckiego.

  Ale przebiło się w expose sporo lewicowości w ujęciu zarówno kulturowym jak i klasowym. Tak jakby premier do lewicy wyciągał ręke.
  Momentami odnosiłem wrażenie, że Morawiecki jest stałym czytelnikiem Krytyki Politycznej i wydawanych jej nakładem (Soros) ksiązek.

 210. wyzysk

  Poprawka do komentarza z 18,35. Trzecie zdanie powinno brzmieć:

  „Dopiero połaczenie i skonfrontowanie problemów omówionych z pominiętymi daje pełen obraz zamierzeń rządu Morawieckiego.”

 211. 3/5 Polaków dla zjednoczenia ma się podporządkować megalomańskim 2/5.

  W przeciwnym razie będą musieli mieć zamontowany kołchoźnik z Radyjem Maryja z opaskami jak złodziej na przepustce i wyłącznikami w Toruniu.

  Statua Jarosława Kaczyńskiego na Gubałówce i statua Lecha Kczyńskiego na Giewoncie. I dwa lata jak za brata za wymienienie publiczne frazy Lech Wałęsa.

  I Komisja Europejska ma na to wyłożyć w ramach Zjednoczonej Unii Europejskiej.

  Zatrudnianie dzieci w filmie szkodzi dziełu bożemu, bo zabiera bogu chrześcijan prerogatyw zbawiania.

 212. Bywalec 2
  12 grudnia o godz. 17:03

  Nie wiem jak z twoim wykształceniem, ale z myśleniem kiepsko…..

  Przemyśl, jak brak węgla czy jego cena, przełoży się na życie, koszty utrzymania, konkurencyjnosć polskiej gospodarki.
  Lepiej kupować za złotówki, czy dolary?

  Najprostsza implikacja.
  Czym będa palić ludzie w piecach, skoro tona węgla to połowa pensji Polaka zarabiającego medianę?

  Z kimś takim, trudno dyskutować…..

 213. Wszystkie kotły poniżej klasy 5, na paliwo stałe zostaną do końca tego roku, wycofane ze wszystkich 58 sklepów Leroy Merlin w Polsce – informuje spółka

  Od nowego roku w asortymencie wszystkich sklepów Leroy Merlin w całej Polsce będą dostępne wyłącznie urządzenia grzewcze na paliwa stałe oraz piece gazowe, olejowe, elektryczne i pompy ciepła.
  http://wgospodarce.pl/informacje/43829-tanie-kotly-znikaja-z-leroy-merlin
  ==========

  Emeryt kupi……

 214. Co więc stałoby się z samozwańczymi paladynami praw człowieka europejskiej liberalnej elity, gdyby Deklaracja Praw Ludów Tubylczych ONZ została zastosowana do rdzennych Europejczyków? Do Polaków, Bułgarów, Włochów, Brytyjczyków i innych? Nie ma znaczenia, czy są oni większością, czy mniejszością. Tych słów nie ma w dokumencie.

  Wspomniane narody miałyby prawo do ziemi, tożsamości etnicznej i kulturowej oraz prawo do jej ochrony. Ludzie pokroju Timmermana, Verhofstadta, Gaucka, Klutha, czy Macrona i wszyscy inni zwolennicy wielokulturowości i masowej migracji mogliby zostać oskarżeni o ludobójstwo etniczne i kulturowe. Historia ich oceni.
  http://ram.neon24.pl/post/141408,gefira-o-etnobojstwie-i-ludobojstwie-kulturowym-w-ue
  ========

  Ostre.
  Kalizm i hipokryzja niestety dominują….

 215. Wiesiek
  Pie.dolisz.
  Ja ci węgla nie żałuje . Ja jestem dalej za zamknięciem kopalń które nie mają szans na rentowność i za inwestowaniem w te , które rzeczywiście mają szansę na konkurencyjność z innymi producentami nośników energi .
  To co się dzisiaj w Polsce w górnictwie dzieje , to subwencjonowanie z polewaczki , to będzie za kilka lat pocałunek śmierci nie tylko dla całego górnictwa , ale zagraża juz teraz , jak słusznie uskarżasz sie powyżej , brakiem energi dla całej Polski.
  Ale broń Boże coś zmieniać „magistrze” !

 216. Wiesiek
  Kup twój kociół u lokalnego, polskiego producenta i kopć dowoli !
  https://www.leroymerlin.pl/sklepy.html

 217. zastanawiam, kiedy zaczeła sie ta moja apostaza, wtedy, kiedy „stary” siegnał po rozaniec, czy wtedy kiedy dziki zaczał sie kiwac? a moze jeszcze wczesniej, tylko nie zdawałem sobie z tego sprawy?

 218. Już wiem skąd te grobowe miny u niektórych „ministrów” – przed chwilą sam Prezes ogłosił w TVPinfo, że zmiany w rządzie nastąpią w styczniu i będą G -Ł -Ę -B -O -K-I -E. Czyli Ziobro chyba też.

 219. kiedy nowe szło, a stare jechało;

 220. ta rekonstrukcja rządu jest zrobiona w typowy dla JK sposób czyli pełna improwizacja
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kulisy-rekonstrukcji-rzadu-pis/5ng2m7h
  Nawet wysokiej rangi politycy PiS niewiele wiedzieli. Bałagan jaki powstał jest ogromny. JK musi rozwalić ten rząd

 221. ateizm wy, w, wy,wybija wam z głowy koooosmici, o czym big donald sie przeeeekona ladujac wkrotce na ksiezyyyycu;
  a za dwiescie lat bedzie sie ta, ta, ta, tam szło na piechote, jak dzisiaj do czeee, eeee, eeee, eeee, eeee, a niech tam, wiecie gdzie;

 222. „Wszyscy trzymajmy stronę swojego państwa.”

  To teraz rząd Morawieckiego to państwo ?
  Pisiory to państwo ??
  Kaczyński to państwo ???

  Cos jak Hess w sławetnym przemówieniu, gdzie zdefiniował kto jest partią i kim jest partia, i kim jest państwo. Coraz lepiej.

  Ta miernota wypromowana na premiera w rządzie tego, który jest partią i państwem pominął Wałęsę…

  Kiedyś ten pisowski prymityw zostanie wywieziony na taczkach. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie brania jeńców i cackania się w watahą.

 223. Bar Norte
  12 grudnia o godz. 18:35
  Pacynki neoliberalizmu ( Kaczynski, Clinton, Trump ) lewa reka klepia obywatela po plecach,
  a prawa wbijaja noz.

 224. wywalenie Ziobry oznacza problemy z członkami jego partii, a jest ich osmiu i dwóch senatorów. Dla PiS jest to obecnie strata uniemożliwiająca wygrywanie debat i tu jest problem. Chyba że Kaczyńskiemu uda przeciągnięcie reszty (poz Ziobrą) do PiS

 225. Mateusz Morawiecki jest między młotem a kowadłem.
  O ile w Polsce zagraniczni inwestorzy mogą płacić za pracę w miejscu z zaniedbaną infrastrukturą, o tyle na dwoje babka wróżyła i akcjonariusze żądają dywident, nawet jeśli one śmierdzą.

  Ale żaden duży inwestor nie przyjdzie na polską ziemię, gdy się będzie pomijało opinie polityków w kraju pochodzenia głównego akcjonariatu.

  Dla setek milionów ludzi nazwiska trzech ludzi pojawiają się na ustach gdy słyszą Polska: sportowiec, papież i Lech Wałęsa.

  I fazie wstępnej posiedzenia negocjacyjnego, gdy język spełnia funcję fatyczną
  Funkcja fatyczna – funkcja wypowiedzi zorientowana na nawiązanie lub podtrzymanie kontaktu między rozmówcami (nadawcą i odbiorcą). Dominuje w takich wypowiedziach, jak telefoniczne „halo”, „czy mnie słyszysz?”, w formułach grzecznościowych typu „jak się masz?”, „co u ciebie?” itp.

  W warunkach bezpośredniej komunikacji spotykamy specyficzną grupę operatorów tekstu, realizujących funkcję fatyczną. Tego rodzaju operatory mają charakter ściśle rytualny i dzielą się na trzy podstawowe grupy:
  1.powitania (typu: Cześć!, Dzień dobry!, No hejka!, Sie ma!, Elo!)
  2.podtrzymywania kontaktu (typu: Ojj! Ajj! No! Słucham! Aha! Tak, tak! itd.)
  3.pożegnania (typu: No to pa! Do widzenia!, To nara!, Do zobaczenia!, Trzymka!)

  premier polskiego rządu będzie przyznawał, że co innego mówi się z trybuny, a co innego na spotkaniu z kolegami przy winie, to już na wstępie inwestor zaproponuje: to wy wybudujcie drogę, doprowadźcie światłowodowy internet ora zbudujcie zaplecze socjalne i wtedy wrócimy do omawiania wkładu finansowego.

  Nie ceniłem Lecha Wałęsy jako umysłu i jako administratora.
  Ale dla mieszkańców Jackowa jest ona postacią usprawiedliwiająca porzucenie ojczystej Polski w poszukiwania chleba i oddechu.

  Nikt poważny nie traktuje poważnie polskiego rozłożonego pawiego ogona i polskiej megalomanii.

  Ale w Ameryce dzieci idą do koledżu i już nie chronią się za ojcem i nie chwalą się matką w pubie.

  Ot mały chłopaczek kochający cały świat i marzący o złotej karecie.

  A Chińczycy z przyklejonym uśmiechem na ustach i lekko powiększonymi oczyma będą pytali:
  A ile chcecie za Centralny Okręg Przemysłowy, bo Słowacy za Żylinę chcą tylko trzydzieści trzy miliony € ?

  https://www.youtube.com/watch?v=GBdjK5Dg2tA

 226. „Nikt poważny nie traktuje poważnie polskiego rozłożonego pawiego ogona i polskiej megalomanii.”
  niestety, bo jest to sprawa poważna und hier liegt der hund begraben;

 227. >> maciek.g
  12 grudnia o godz. 21:20

  wywalenie Ziobry oznacza problemy z członkami jego partii, a jest ich osmiu i dwóch senatorów. Dla PiS jest to obecnie strata uniemożliwiająca wygrywanie debat i tu jest problem. Chyba że Kaczyńskiemu uda przeciągnięcie reszty (poz Ziobrą) do PiS <<
  ——————————————————————————-
  Jeśli Kornel Morawiecki wyciągnie w styczniu 10 posłów z KUKIZ15, to nie ma obawy, poza tym wydaje mi się, że w sytuacji, gdy Prezes kopnie w tyłek Ziobrusa, to raczej kumple za nim nie pójdą, pozostaną przy Prezesie.

 228. @teo & Ska

  „Jak zawsze w sprawach jerozolimskich najlepiej zorientowany i najbardziej otwarty jest Dawid Warszawski … Można by pomyśleć, że decyzja Trump”

  Hejtera o ksywie @Teo to chyba juz nnawet nie pogielo, tylko totalnie posr.lo. Dawid Warszawski to wspobywatel hejtera @teo, zamieszkaly na stale w jego pieknym kraju. W zwiazku z tym moglby ewentualnie miec cos do powiedzenia na temat przeniesienia stolicy Polski z Warszawy do Mlawy czy tez do Ilawy. Moglby sie wypowiadac na temat radosci, jaka odczuwa na widok pomnika i ronda Dmowskiego. Czy tez – jak to fajnie z jego punktu widzenia, ze polski parlament jednoglosnie, przez aklamacje uhonorowal bohaterskie dokonania Narodowych Sil Zbrojnych.

  Jesli jednak, przepraszam za wulgaryzm, _dziennikarz_ Szmatlawca Wyborczego madrzy sie na temat Jerozolimy – to robi z siebie totalne posmiewisko. Siedzi w Polsce? To niech sie urwal wypowiada na temat Mlawy, Grojca oraz bohaterskich dokonan Narodowych Sil Zbrojnych. Na temat Jerozolimy maja prawo sie wypowiadac ludzie, ktorzy otoczeni z trzech stron (z czwartej – morze) – umieli nie tylko sie obronic – ale i odwojowac historyczna stolice Izraela. I tak morowo dokopac specom od „spychania do morza”, ze pomimo wariackiej nienawisci spece juz nie probuja „spychac”. Wypowiadac sie maja prawo ludzie, ktorzy dzis bronia granic przed napascia – a ludnosci przed powtorka z Treblinki.

  A jesli to sie nie podoba gostkowi o ksywie @Teo – to ma totalnie przefajdane. Darcie ryja na temat „syjonistycznych zbrodniarzy” i „agresji Izraela” zaczelo sie na dobre ponad piecdziesiat lat temu. Juz towarzysze radzieccy darli ryje na Kremlu, ze tej zniewagi nie mozna puscic plazem i ze trzeba raz-dwa nauczyc „syjonistycznych zbrodniarzy” rozumu. Towarzysz Gomulka tak sie wsciekl, ze az sie zaplul. Caly blok komunistyczny zerwal z „syjonistycznym wrogiem” stosunki dyplomatyczne i handlowe.

  Piecdziesiat lat minelo jak jeden dzien. Darcie ryja juz o wiele bardziej stonowane. Tu i owdzie juz sie pojawila swiadomosc, ze niestety wiele sie nie da zrobic, ze trzeba pogodzic sie z jakze bolesnym faktem, ze gdzies na odleglym kontynencie ciagle jeszcze zyja i oddychaja Zydzi nadal nieprzerobieni na mydlo. Oczywiscie taka swiadomosc nie zaswita w kregach stodolowo-zapalczanych – ale kogo to w koncu obchodzi? Ano niech dra ryja.

 229. maciek.g
  12 grudnia o godz. 20:31
  ta rekonstrukcja rządu jest zrobiona w typowy dla JK sposób czyli pełna improwizacja

  Mój komentarz
  Wyczułeś Prezesa. On gdy zaczyna działać, robi dobrą minę, poważną i odpowiedzialną (za tą miną nic szczególnego się nie kryje), a jak coś go najdzie, to nagle wylatuje na środek i krzyczy – wy mordy zdradzieckie.
  Podobnie było i będzie ze zmianami w rządzie. Mieszanie, przestawianie, doraźne łatanie, itp. Nie wynika to z machiavelizmu jakiegoś, tylko z jego nieudałości, naiwnej wiary, że zaplanowane byle jak przedsięwzięcie musi się udać, bo kieruję wszystkim ja – doświadczony polityk, bo ja mam rękę do ludzi, ludzie mi ufają.

  Weźmy reakcję Prezesa na głosowanie w Radzie Europejskiej na Tuska. Czy on jest aż tak ograniczony, ze nie wiedział, czym to się skończy? Jest ograniczony, to trzeba przyznać, ale nie aż w tak prostej sprawie.
  Jego ogranicza mania, przymus, nagły przypływ emocji, strachy, lęki i hurraoptymistyczne wyobrażenia, ogranicza go popadanie w skrajności.

  On kieruje się bardzo często w postępowaniu jakimiś nagłymi impulsami typu – czas z tym skończyć, nie może tak być, podejmiemy wysiłek. A jak będzie dalej – zobaczymy. Jak ma górkę, to rzuca się naprzód, jak ma dołek, to wygaduje takie androny jak np. prawda, której nie da się ustalić lub – urzędnicy unijni są głupi niedoinformowani, niedokształceni, sędziowie, to klika, konstytucja, to komunistyczny twór, itd.

  On ma zwykle słaby plan A, a plan B tworzy nagle, w ułamku minuty. Przebieg katastrofy smoleńskiej pokazuje, że plan A był taki – byle dolecieć, dojechać, zyskać jakieś punkty polityczne dla brata. Nie było planu B, ten plan sprowadzał się do jednego pustego elementu – zobaczymy co będzie dalej, powinno się udać, musi się udać.

  Planowanie u Jarosława sprowadza się do mglistego, ogólnego planu A realizowanego na chybcika (dlatego posiedzenia sejmu odbywają się nocą) i gdy materia stawia opór (a zawsze stawia opór), to Jarosław Ka się budzi i zaczyna improwizować, manipulować, ucieka się do chwytów poniżej pasa, do gry wysoce nie fair, do horrendalnych kłamstw, obraz, pomówień i zagrywek na poziomie watażki.

  To jest typ osobowości, która nie ma planów budowania, planów pozytywnych. Plany Jarosława Ka, to ciągłe udry, ciągle coś naprzeciwko – o władzę, z wrogami, z obcymi siłami, z komunistami, postkomunistami, wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi, ateistami, genderami, aborcjonistami, itd. Ta walka nie może mieć końca, bo zapas wrogów, którzy czyhają na Jarosława Ka, jest nieskończony.
  Jego umiejętności i intencje dobrze wyczuwa i wykorzystuje Rydzyk. Dlatego obaj darzą się tylko jednym – udawaną przyjaźnią. Rydzyk traktuje go troszkę pobłażliwie doskonale rozeznając się w czym rzecz, a Jarosław Ka Rydzyka z tajoną obawą – nie dać się złapać.
  Pzdr, TJ

 230. bo takich megalomanii mamy w europie dobre dwa tuziny, od alzacji po zaolzie;

 231. wyzysk

  „Pacynki neoliberalizmu (…) lewa reka klepia obywatela po plecach, a prawa wbijaja noz.”

  To sprawa oczywista. Tym niemniej gdy Morawiecki, premier konserwatywno-narodowego rządu, powołuje się w expose na Thomasa Piketty’ego to jest to warte odnotowania. Choćby z uwagi na popularyzację tej lewicowej, antykapitalistycznej literatury w kręgach prawicowego establishmentu.

  Akurat gdy premier Morawiecki powoływał się na Piketty’ego miałem na podglądzie twarz Schetyny – szefa konserwatywnych liberałów. Jego głównym atutem politycznym jest wyrazista mimika. W tym momencie wyraz twarzy miał bezcenny. Najwyraźniej takiego numeru się po Morawieckim, którego zna od dobrych 30 lat, nie spodziewał.

  A prezes Kaczyński entuzjastycznie bił brawo, bo też się inspirował kiedyś Piketty’m.

 232. tejot
  12 grudnia o godz. 22:40,
  Znakomite!

 233. „Najprostsza implikacja.
  Czym będa palić ludzie w piecach, skoro tona węgla to połowa pensji Polaka zarabiającego medianę?”

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „Israel’s foreign exchange reserves hit record $112b … Over the past 12 months, Israel’s foreign exchange reserves have risen from $97.127 billion to $112.079 billion”

  „Israel’s auto-tech industry attracts NIS 65b in 2017 … Israel’s auto-tech industry is buzzing as Mobileye is installed in Chinese buses”

  „Financial Times-7 sie 2017
  Mexichem will acquire control of Israel’s Netafim, the world’s largest drip irrigation company, for $1.5bn ”

  ” Mobileye — which went public in August 2014 and was bought by Intel for $15.3 billion ”

  Tak to juz jest, ze kilogram procesorow jest ciut wiecej wart od kilograma wegla czy nawet od kilograma europalety. Za gadzety potrzebne do tego, zeby auto samo jechalo ludzie placa wiecej (przeliczajac na kilogramy), niz za poltusze wolowe. Dlatego tak juz jest, ze jeden ma – a drugi nie ma. Niejaki Hemingway nawet ksiazke taka napisal. „Miec i nie miec”. Podobno lepsze to pierwsze niz to drugie.

  Samo w sobie darcie ryja na temat Sorosa, Rotszylda, Timmermana i Verhofstadta chyba jednak izby nie nagrzeje. Moze Wiesio powinien porabac krzeslo na podpalke?

 234. @Wiesiek59

  „Czym będa palić ludzie w piecach, skoro tona węgla to połowa pensji Polaka zarabiającego medianę?”

  Chyba to maly problem w porownaniu ze swiadomoscia, ze twoj piekny kraj Wstal z Kolan. I ze jest Krajem Jednolitym Etnicznie. Poza tym przeciez macie najlepszych specjalistow na swiecie, Binienda, Nowaczyk, Szuladzinski. Jeden to „glowny konstruktor Dreamlinera”, bez drugiego tepi amerykanie nie ruszyliby swojego kosmicznego. Chyba lada moment poslkie produkty z branzy lotniczej i kosmiczne Zadziwia Swiat. A poza tym lada moment polskie auta na prad Rzuca Swiat na Kolana, przeciez juz za moment bedzie po polskich drogach jezdzic milion elektrycznych aut, ktorych projekty wlasnie powstaja na rajzbretach polskich inzynierow.

 235. Wiesiek ;
  „gdyby Deklaracja Praw Ludów Tubylczych ONZ została zastosowana do rdzennych Europejczyków? Do Polaków, Bułgarów, Włochów, Brytyjczyków i innych? Nie ma znaczenia, czy są oni większością, czy mniejszością. Tych słów nie ma w dokumencie.”
  Deklaracja na pewno nie może się odnosić do Włochów, Polaków Bułgarów czy Brytyjczyków, bo to nie są „ludy tubylcze” tylko narody sztucznie utworzone na przełomie XVIII i XIX wieku. Mogłaby się odnosic np do Ślązaków, Kaszubów, Łużyczan, Mazurów, Siedmiogrodzian, Lombardczyków, Szkotów, Walijczyków, Basków czy Cyganów. (Jeżeli ktoś się upiera na nazywanie tych ostatnich Romami, to polecam wycieczkę na Cmentarz Osobowicki we Wrocławiu i obejrzenie grobowca Józefa Łakatosza, trudno go nie odnaleźć )

 236. guzdra12 grudnia o godz. 14:20
  – „Mateusz Morawiecki odczyta Podstawy Programowe Kształtowania Narodu napisane przez brata Tadeusza Rydzyka.”

  Guzdra,
  najważniejsze, że przeczytał w którym miejscu „oklaski” mają być.
  A może to miało być skierowane na galerię i zwrócił się do swoich – „OK laski”.
  No sam już nie wiem, bo taki tajemniczy jest ….

 237. Prezes mówił o potrzebie przekonania dużej, ważnej grupy Polaków, tj. przedsiębiorców do programu PISiarni, aby inwestowali, nie obawiali się i dlatego należało postawić Morawieckiego na czele rządu. To miał główny cel tej nominacji i jak sądzę tego exposé: przekonać biznesmanów w kraju.

  Nie wydaje mi, żeby to się udało. To raczej była klapa. Gierek ze słynnym – pomożecie towarzysze, no, pomożecie – wypadł chyba lepiej. Red. Wielowieyska pisze o słabości Morawieckiego:
  http://wyborcza.pl/7,75968,22774050,expose-pokazalo-jak-slaby-jest-premier-mateusz-morawiecki.html

  Żaden z przedstawionych programów nie zawierał zarysu planu realizacji. Tylko ogólniki – np. ze naprawą służby zdrowia uporamy się tak jak ze ściągalnością VAT. Czy chodzi o to, że ściąga się połowę tego co zakładano 2 lata, zakładając, że potwierdzi to rewizja danych po rozliczeniu roku 2017? Czy zarządzanie służba zdrowia jest podobne do zbierania VAT? Na temat programu budownictwa 3 mln mieszkań też żadnych szczegółów o jego realizacji. Prawo dla biznesu – będzie wkrótce, pracujemy ciężko – dlaczego nie ma go już od roku, wszak stworzenie przepisów nie jest wielkim wydatkiem budżetowym?

  Morawiecki nie wiele wie, co mu będzie wolno, prezes jeszcze nie zadbał o poparcie partii o to, jedynie uzyskał zgodę na nowego premiera. Przedsiębiorcy nadal nic nie wiedzą. Ja też nie wiem, dlatego trudno mi się wdać w dyskurs, czy zbliżyliśmy się do socjalizmu czy do neoliberalizmu. Chyba oddaliliśmy się od ziemi.

 238. Może nie zaskakujące, ale zatrważające jest to, że w exposé Morawieckiego tak niewiele było o relacjach z Unią Europejską. Nic nowego nie powiedział, a nawet jeszcze mniej. Nie zgodził się na dwie prędkości, może trzy lub cztery są do przyjęcia. Żadnej kontrpropozycji wobec tego co knuje „Kochana Europa”, żadnej strategii, tylko pobożne życzenia, żeby była jedna prędkość i uznanie dla polskich wartości; o polskiej idei praworządności ani słowa, o rechrystianizacji też.

  Rechrystianizacja mi się podoba, notabene, ale powinna być uzgodniona i skoordynowana z Benedyktem XVI.

  Im gorzej tym lepiej – nie bardzo widzę inną opcję dla siebie. Raz mam być biało-czerwony, innym razem ktoś rzuci we mnie z wioski Jackowo, że jestem „różowy”. I tak to się kręci.

 239. Przeczytałem fragmenty expose nowego premiera…. On albo dowiedział się, że będzie premierem w ostatniej chwili albo jest „wolnomyslicielem.” Chyba już wiem, czemu poszedł „w politykę” Za głupi , żeby dać sobie radę w bankowości.

 240. Radzio,nie dal sie zlapac na haczyk wiec zostawiam Radzia w spokoju
  chyba ze mu cos odbjie i znowu bedzie pchal nos nie w swoje proso
  to wtedy…………………..

 241. Prezes mówił o potrzebie przekonania dużej, ważnej grupy Polaków, tj. przedsiębiorców do programu PISiarni

  Niebawem powstanie Koło Przyjaciół Prezesa PiS, skupiające czołowych przedstawicieli biznesu w Polsce. Bez tego nie da się przeżyć dobrozmianu.

 242. https://scontent.fsyd4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25158389_1870454503016606_3245418303102561436_n.png?oh=c01a532e569731b9581846ef7867543a&oe=5ACD2909

  Wolodzia; wykopal wszystkich mu nie wygodnych,Prezes wszystkich
  prawdziwych Polakow na zascianku tez zaczol wierzgac,ale kudy mu tam
  do Pu ti na.

 243. https://www.youtube.com/watch?v=NbRAUStRGTs

  Jeszcze nie ma wojny a juz sie poprzewracaly.

 244. Departament Stanu USA jest zaniepokojony karą dla TVN24 – donoszą opozycyjne media z Gazetą Wyborczą na czele. A jak to naprawdę wygląda? Scenariusz jest zawsze taki sam. Strona rządowa robi coś, co nie podoba się opozycji; w tym przypadku wymierza półtoramilionową karę stacji TVN24. Opozycja poprzez swoich ludzi w TVN24, Gazecie Wyborczej i Washington Post w trybie pilnym powiadamia o sprawie rzeczniczkę Departamentu Stanu USA, Heather Nauert. Rzeczniczka przygotowuje sobie ściągę, po czym Marcin Wrona, korespondent TVN24 w Stanach Zjednoczonych, udaje się na którąś z jej codziennych konferencji prasowych, zadaje pytanie na temat spornej sprawy, a ona odczytuje ze ściągi gotową odpowiedź. Zawsze ogólnikową, na tyle stanowczą, by nie sprawić zawodu opozycji, i na tyle stonowaną, by nie zrazić rządu. Ściągę tę później publikuje. To wszystko. Ten rytuał powtarza się regularnie raz na parę miesięcy. Nie jest bynajmniej tak, że Departament Stanu USA sam z siebie kiedykolwiek zaniepokoił się polskimi sprawami i niezwłocznie wydał oficjalne oświadczenie. Jest tak jak w powyższym opisie. Czytanie ostatniej ściągi można zobaczyć w 23 minucie zamieszczonego niżej nagrania. Warto je obejrzeć również dlatego, że rzeczniczka jest prześliczna.

  Kim jest wspomniany Marcin Wrona? Niełatwo go uznać za rzetelnego dziennikarza. W 1999 roku miał on wątpliwy zaszczyt zostać pierwszym w historii laureatem antynagrody Hiena Roku przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Otrzymał ją za program „Pod napięciem” na temat tragedii we wsi Cetunia. W uzasadnieniu antynagrody napisano: „Dziennikarską powinność poszukiwania prawdy sprowadził do pogoni za tanią sensacją, łamiąc etyczne i profesjonalne zasady szacunku dla godności człowieka, instrumentalnie traktując swych rozmówców – wśród nich dzieci i wydając wyrok, zanim wypowiedział się sąd.” Zachodzi obawa, że gdyby prześliczna Heather Nauert wiedziała z kim ma do czynienia, to pewnie odeszłaby ją ochota czytać korespondentowi Wronie te ściągi.

  https://www.youtube.com/watch?v=CAEWlAig0q0

 245. Z wystąpienia PAD na Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów TK:
  „Jeśli zmian w sądach i trybunałach broni sie z powołaniem sie na zasadę demokratycznego państwa prawnego i zasadę trójpodziału władzy, a jednocześnie sądy mają tak niski poziom zaufania społecznego, to prosze mi powiedzieć: czy aby w tym momencie ci , którzy powołuja się na zasadę demokratycznego państwa prawnego, nie stawiaja tej zasady w sprzeczności z zasadą dobra wspólnego?”

  Kiedyś, gdy ktoś twierdził, że ryby to najlepsi lotnicy, a sokoły sa gorsze od strusi w szybowaniu po przestworzach to protestowałem i usiłowałem przekonywać, że jest inaczej. Teraz nie wiem czy warto. Mam nadzieję, że nie osiągnę fazy normalizacji i nie powiem:
  Tak? Może i tak jest skoro tak mówisz …

 246. @byk

  Tworząc sobie obraz ciebie nie da się nie zauważyć, że nie jesteś natchnionym ekonomistą. A Mateusza Morawieckiego natchnęło dawno i zarówno płucnie, serdecznie i po obu stronach bariery krew mózg.

  Płyn mózgowo-rdzeniowy nie jest przesączem z krwi, ale stanowi wydzielinę splotów naczyniówkowych znajdujących się w ścianie komór i narządach okołokomorowych. Transport substancji z krwi do płynu mózgowo-rdzeniowego jest bardzo selektywny, ponieważ do śródbłonka typu okienkowatego (czyli „dziurawego jak sito” – stąd się mówi o słabej szczelności bariery), przylegają wypustki komórek glejowych (tanycyty), które odbierają z krwi określone substancje (np. hormony) i przekazują je do płynu mózgowo rdzeniowego, a także w przeciwnym kierunku.

  Pojęcie bariery krew–mózg (Bluthirnschranke lub Blut-Hirn-Schranke) wprowadził do medycyny niemiecki neurolog Max Lewandowsky (1876-1918). Po Lewandowskym koncepcję bariery krew–mózg rozwinęli Paul Ehrlich (1908) i Goldmann (1913)

  Zrozumiałem, że ta niebędąca organem bariera jest teraz za wysoka dla wody święconej. Natomiast w charakterystyczny dla mego chamstwa sposób zwracam uwagę, że za pieniądze ksiądz się modli.

  W mej szczątkowej wiedzy jest taki zakątek w którym leży sobie plotka o tym, że oprócz obowiązku odbycia pewnej znanej podróży wyznawca Allaha musi przeznaczyć 3/100 na biednych.

  (buc nie operujący słowem procent uważany jest za matoła, ci od układu 60-owego wyschli po tym jak Eufrat staną w strefie stanów nskich, a szesnastkowy nie ma palców dla A, B,C,D,E, oraz F)

  Otóż w misji którą już nieobecny w gronie drobiazgowych obecny premier porzucił, działa Santander który daje 12/1000, a pobiera 12/100.

  No coś z mego bardzo wąskiego wachlarza syntez.


  – Po ile?
  – Po siedem.
  – Co po siedem?
  – A co po ile?

  Nad polską nauką będzie w niebie czuwał niebawem błogosławiony Stefan Wyszyński mający już opiekę na młocińską akademią.

  https://www.youtube.com/watch?v=MdMf6CTFRG8

 247. Ted’dy bear
  13 grudnia o godz. 0:48
  Probuje byc humorzasto-przasnym…………….

 248. Mad Marx
  12 grudnia o godz. 23:38
  Wysylanie kogokolwiek na cmentarz jest odruchem prymarnym. Wastarczyloby odwiedzic Zwiazki Ropmo, Zwiazki Romo i Sinti czy zwiazki Sinti……

  Poza tym pilnie polecam czytanuie mlodego Marksa, piekny jezyk niemiecki, warto nasladowac.

 249. wiesiek59
  12 grudnia o godz. 19:46

  Wiesio pojekuje ni znajac realiow i konstytucji krajow, o ktorych probuje pisac.

 250. Wiesio donosi………teskniac i sniac permanentnie o PRL.

  …Przemyśl, jak brak węgla czy jego cena, przełoży się na życie, koszty utrzymania, konkurencyjnosć polskiej gospodarki.
  Lepiej kupować za złotówki, czy dolary?…

  Wiesio chcialby ciagle kupowac wegiel w Pewexie i nie wie, ze dzisiaj to nie ma zadnego znaczenia. Wiesio nie wie, ze wegie kupowany dzisiaj za zlotowki jest drozszy niz wegie kupowany dzisiaj za dolary.

  Wiesio, obudz sie prosze!!!!!!!!!!

 251. fine & @dandy
  13 grudnia o godz. 8:12

  „Nie jest bynajmniej tak, że Departament Stanu USA sam z siebie kiedykolwiek zaniepokoił się polskimi sprawami i niezwłocznie wydał oficjalne oświadczenie.”

  Biedny ten DS. Manipuluje nim nawet taki Marcin Wrona vel hiena. Co to za sojusznik te Stany Zjednoczone? Trzeba sie rozejrzeć za innym – bliższym fizycznie i stylistycznie/mentalnościowo.

 252. Przodownikow blogosfery, przodowniczki „ulotnily” sie bowiem….

  Prawica polska wykorzystala panujacy w kulturze i literaturze popularnej stereotyp zyda w walce politycznej. Paleta wrogich postaw wobec zydow jest rowniez dosc szeroka po wojnie (warto zwrocic tu uwage na “Dlugi cien zaglady” Tycha oraz “Wizerunek zyda w polskiej kulturze ludowej” (1992) Aliny Calej.

  Ow utrwalony w wyobrazeniach ludowych obraz zyda byl i czesto pozostaje semantycznie modyfikowany w zaleznosci od potrzeb. Jest to jednak obraz zawsze negatywny. Zyd w prasie miedzywojennej, to juz nie tylko karczmarz, sklepikarz, lichwiarz, szachraj, czlowiek przebiegly, chciwy, smieszny, zabawny, z dlugim nosem, broda, czapeczka, ubrany w chalat, lubiacy czosnek i cebule, innowierca, meczychryst, ale tez bankier, miedzynarodowy finasista, miedzynarodowy spiskowiec, mason, komunista, bolszewik, sila rozkladowa, wrog wewnetrzny, wrog podstepny.

  Zyd byl nie tylko gorszy i smieszny, lecz grozny i agresywny. Do jego natury nalezalo bycie bankierem i komunista. Pasowalo to do obrazu wszechswiatowego spisku zydowskiego.

  Protokoly medrcow syjonu docieraly do wszystkich grup spolecznych. Zydzi przy realizacji swoich celow uzywali rzekomo wszystkich atrybutow; kapitalizmu i komunizmzu, filosemityzmu i antysemityzmu. Podobne reakcje mialy miejsce w naszej blogosferze podczas debaty na temat kryzysu finansowego. Oczywiscie obecnie nie uzywa sie juz argumentow czosnkowo- zapachowych. Dzisiaj chetnie krytykujemy rasizm drugich, przyproszajac jedno oko w naszej percepcji rzeczywistosci i jednoczesnie “bezwiednie” wykluczamy z niej drugich. Czytajac prase endecka mozna bylo przewidziec, ze obok okreslen typu rasa, intryga, nienawisc, masoneria, finansjera pojawi sie atrybut “zydowska”.

  Wspolczesna prasa prawicowa posluguje sie podobnymi metodami. Endecy natomiast posuwali sie w swoich opisach dalej, przedstawiajac zydow jako insekty; wszy, pchly, szarancze, trutnie, szczury, pajaki, pejsate pluskwy. Insekty moglyby zostac wyrugowane kropidlem (polecam wpis 404 o PiS).
  Antysemityzm jest zapisany w jezyku i w mowie polskiej. Zwrocila na to uwage Bozena Uminska w ResPublice Nowej. Dotyczy to szczegolnie karykaturalnego przedstawienia zydow przez Zeromskiego. Zyd odgrywal czesto role kozla ofiarnego. Nie ma takich zbrodni, o ktore by zydow nie obwiniano. W “Naszym Przegladzie w 1927 roku pisano o niedorzecznosci i nieprodukcyjnosci mas zydowskich.

  Wracajac do Zeromskiego, to typowe sa obawy Cezarego wobec ludzi bez przeszlosci i przyszlosci. Typowy jest lek przed burzuazja i gettem zydowskim. Lek przed objeciem wladzy przez trzy miliony populacji zydowskiej. Stereotyp spisku jest obecny w opisie Zeromskiego. Nasuwa sie wiec pytanie czy jezyk oraz dyskurs naszej kultury zawiera w sobie mozliwosc eliminacji zydowskiego “antyswiata”.

 253. Twarz Beaty S. za malo jagielonska
  „nie ma nic pejoratywnego w przynależności do elit”. To dość oryginalne stwierdzenie, jak na członka rządu, który słowu „elita” nadał tak negatywny wydźwięk, że dziś służy niemal jako wyzwisko. Dziś ..”
  Litwini z jagielonskimi twarzami ( reszta Litwinow to tylko Litwini ?) sa elita albo odwrotnie , elita z jagielonskimi ee ..jagielonska (?) twarza jest Litwinka ?
  Co jest dzis niemal wyzwiskiem , Litwinka , elita a co tnp wyzwiskiem ?
  Ozesz ty Jagielonski analfabeto ! Ja ci tu zaloze jagielonski uniwersytet ale z barierkami dla wody święconej na kazdym pięterku i pól , zebys sie nie wychylal i modlil za pieniadze . Bedziesz od teraz elita nawet przy wigilijnym stole !

 254. 13 grudnie. Rocznica wielkiej próby ocalenia narodu. Warto przypomnieć postać i słowa Generała. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/stan-wojenny-36-rocznica-co-musisz-o-nim-wiedziec/e50yd17

 255. „Na koniec to tak kazdy ” Bariera dla wody swieconej jest .. nie jest wodo-odporna ( nie wszedzie, sa kraje z banknotami i kart. kred.- plastikowymi)
  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22775168,na-koniec-to-tak-kazdy-uslyszala-od-ksiedza-nie-chcial-pochowac.html#Prze

 256. Pojazdy elektryczne mają rozwiązać problem smogu i miejskich korków. Okazuje się jednak, że aby bilans korzyści i szkód dla środowiska się wyrównał, auta takie muszą przejechać przynajmniej 125 tys. kilometrów. Produkcja i utylizacja baterii oraz ekologiczne koszty wydobycia niezbędnego dla nich litu i kobaltu dewastują środowisko bardziej niż dieslowskie silniki.
  http://forsal.pl/motoforsal/motobiznes/artykuly/1091092,auta-elektryczne-wcale-nie-takie-ekologiczne-wychodza-na-jaw-ukryte-koszty.html
  ===========

  A miało być tak pięknie……
  W końcu, jakiś obiektywny tekst o kosztach.
  Ekologicznych….

 257. Przed dziesieciu laty Wiesio donosil:

  …Przypomnę, bo analogia sama się nasuwa
  -ruchy pokojowe na zachodzie poniewczasie okazały się sponsorowane przez KGB…..”pożyteczni idioci”…..

  Fakt, ze niektore partie komunistyczne byly finansowane przez Demoludy, nie znaczy, ze wszystkie ruchy pokojowe na Zachodzie byly finansowane przez KGB. Biedny Wiesio musialby dlugo kalkulowac rozliczenie Marszu/demonstracji 100 tys. osob w Bonn, ktore protestowaly przeciw AKW (elektrownie jadrowe), jeszcze dluzej kalkulowac powstawanie i utrzymanie sie przez lata u wladzy ruch i partii Zielonych.

  Wiesio mial juz wczesniej trudnosci z postrzeganiem ruchow obywatelskich, postaw dziennikarzy etc.. Wiesiowi nie miesci sie w jego autystycznym (politycznie autystycznym) swiecie, ze mozna miec postaww obywatelska i krytyczna, postepowa.

  Dzieki tym „pozytecznym idiotom” Niemcy odchodza od energii jadrowej, od wegla (ciagle zbyt wolno), a Wiesio teskni za tanim, niskokalorycznym, niszczacym zdrowie weglem, oczywiscie nie za dolary.

  ET przed dziesieciu laty……

  1. Zalety i „wady” nowych mediow oraz wirtualno-zdygitalizowanego swiata.
  Problemem dla publikujacych w print-mediach oraz w blogosferze jest latwy oraz szybki dostep ewentualnych czytelnikow do swiata wirtualnego i ich stala obecnosc w sieci. Otoz okazuje sie, ze “tulajacy” sie w blogosferze o wiele wczesniej maja wyrobione zdanie na temat, ktory “gospodarz” blogu zamierza poruszyc lub porusza. Prowadzi to czesto do zabawnych sytuacji lub dyskusji rownoleglych. Dyskusje rownolegle bez powolywania sie na zdanie autora (gospodarza) uwazam oczywiscie za zalete. Probe nawiazania kontaktu z gospodarzem na temat czesto juz mniej aktualny jednak za wade. Brak jego uwag na reakcje blogujacych uwazam za brak taktu lub czasu. Powoduje to jego niepotrzebna strate i ograniczenie naszego miejsc a w/w przestrzenii.
  Wikileaks otworzyl bowiem nowa przestrzen publiczna, z ktorej mozemy dowolnie korzystac, ktora wielu z nas otwiera nowe drogi poznania przy czym niekoniecznie zmusza do zastanowienia sie nad prawem autorskim. Nie wiem czy wszyscy obecni w blogosferze zdaja sobie sprawe z faktu, ze demokracja takiego prawa nie posiada. Otwarte pozostaje pytanie o legitymacje platformy, ktora stanowi Wkileaks. Niezaleznie od tego, nakladanie sie obu przestrzenii na siebie; panstwowo-administracyjnej oraz przestrzenii wirtualnej tworzy nowy byt spoleczny. Trudno jest dzisiaj opisac wplyw i skutki przedstawionej powyzej zmiany paragdygmatu na sama demokracje. Jedni twierdza, ze ocieramy sie tu o szara strefe tzw. passerstwa, drudzy sa zdania, ze cel uswieca srodki; tu nasze prawo oraz do informacji. Obie strony maja oczywicie racje, bo tylko pelny dostep do informacji nadaje jej sile i sens. Jej sila daje wladze i tu zaczyna sie problem znany od lat. Informacja zawieszona w sieci z brakiem do niej dostepu zyskuje wartosc rowna zeru. Wazna kwestia jest odpowiedzialnosci za przekazywane informacje. Moim zdaniem nie jest to problemem czytajacych, ktorzy korzystaja ze swoich praw. Natomiast utajnianie samo w sobie wydaje sie malo sensowne. Zaluje jedynie, ze w obecnym przypadku konfrontowani jestesmy z informacjami na granicy plotki. Tlumaczenie, ze jest to typowy jezyk dyplomacji redukuje jej uslugi do poziomu mowy. Znajoma docentka zastanawiala sie dzisiaj glosno, dlaczego uczestnicy kursow oraz studentki i studenci rysuja stoly oraz krzesla. Po sekundzie odpowiedzalem jej, ze to jest tylko atawistyczna proba zaznaczenia swojej obecnosci i miejsca. Podobnie dzieje sie z przekazywaniem i konsumowaniem informacji na poziomie plotki. I tak siegamy chetnie po kolejna opere mydlana, tym razem na szczeblu dyplomatycznym. Pan Passent uspokaja nas, ze podczas jego dyplomatycznych zmagan chodzilo wiecej niz o szklanke wody z „babelkami“ (czyt. burza). Ja pamietam czasy dyplomacji kierowanej przez MSW (SB), w ktorych zabawa na podobnym poziomie dotyczyla nie tylko napojow, lecz zdrowia pijacych. Krotko mowiac byla mniej rozrywkowa dla konsumentow, czesto wrecz niebezpieczna.
  W sytuacji wynikajacej z obecnosci Wkileaks zadowoleni sa wszyscy konsumenci oraz partycypujace media drukowane podwyzszajace naklad oraz wplywy z reklam. Z drugiej strony sluza one jako pewnego rodzaju zapezbieczenie dla „autorow“ wycieku. Mysle, ze nie ma mozliwosci opanowania instytucji panstwowych i zapewnienia calkowitej tajemnicy, co wplywa z korzyscia na nasz poziom informacji. Pozostaje pytanie, kto zadba o nie tylko o ich szczelnosc (jest mi obojetna), lecz rowniez o ich poziom (jest szczegolnie wazny). Nie sadze jednak, ze swiat zdygitalizowany jest tozsamy ze swiatem zedegenerowanym. Jestesmy natomiast swiadkami tworzenia sie nwej fillozofii politycznej. Szkoda, ze zaczelismy na poziomie wycieku i mam przy tym nadzieje, ze obedziemy sie dalej bez sciekow.

 258. Przed dziesieciu laty Wiesio donosil:
  …Przypomnę, bo analogia sama się nasuwa
  -ruchy pokojowe na zachodzie poniewczasie okazały się sponsorowane przez KGB…..”pożyteczni idioci”…..
  Fakt, ze niektore partie komunistyczne byly finansowane przez Demoludy, nie znaczy, ze wszystkie ruchy pokojowe na Zachodzie byly finansowane przez KGB. Biedny Wiesio musialby dlugo kalkulowac rozliczenie Marszu/demonstracji 100 tys. osob w Bonn, ktore protestowaly przeciw AKW (elektrownie jadrowe), jeszcze dluzej kalkulowac powstawanie i utrzymanie sie przez lata u wladzy ruch i partii Zielonych.
  Wiesio mial juz wczesniej trudnosci z postrzeganiem ruchow obywatelskich, postaw dziennikarzy etc.. Wiesiowi nie miesci sie w jego autystycznym (politycznie autystycznym) swiecie, ze mozna miec postaww obywatelska i krytyczna, postepowa.
  Dzieki tym „pozytecznym idiotom” Niemcy odchodza od energii jadrowej, od wegla (ciagle zbyt wolno), a Wiesio teskni za tanim, niskokalorycznym, niszczacym zdrowie weglem, oczywiscie nie za dolary.

 259. Saldo mortale
  13 grudnia o godz. 11:27

  Takim lemingom jak ty, media wcisną każdy kit…..
  Kampanie reklamowe są po to, by ludziom o małych móżdżkach i bezkrytycznym mysleniu, sprzedać produkt.
  Nie o to wydaje się miliardy na reklamę, by nie zwróciło się to stukrotnie.

  Mnie dogmaty wylansowane przez media nie obchodzą specjalnie.
  Wystarczy policzyć koszty, i zorientować się, kto zyskuje.

 260. zetus1
  13 grudnia o godz. 8:26
  Z wystąpienia PAD na Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów TK:
  „Jeśli zmian w sądach i trybunałach broni sie z powołaniem sie na zasadę demokratycznego państwa prawnego i zasadę trójpodziału władzy, a jednocześnie sądy mają tak niski poziom zaufania społecznego, to prosze mi powiedzieć: czy aby w tym momencie ci , którzy powołuja się na zasadę demokratycznego państwa prawnego, nie stawiaja tej zasady w sprzeczności z zasadą dobra wspólnego?”

  Mój komentarz
  Zetusie, czujnie przyuważyłeś fragment ględzenia PADA do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK. Język dysput teologicznych w miejsce języka konstytucjonalistów. Polityka jako dominanta prawa, władza prezydenta jako współczesna odmiana pryncypatu.

  Prezydent odważnie wystąpił w obronie trzech zasad – demokratycznego państwa prawa, trójpodziału władzy i dobra wspólnego.
  Odważnie wypomniał – „jeśli zmian w sądach i trybunałach broni się”.
  Komu wypomniał? -No tym, którzy bronią. Może tym, którzy żywią y bronią? – Nie, tym, którzy bronią. Jakim? -Jaki też. A innym. -Są i inni.

  Pisowska logika – rżnięcie głupa, to podstawa pozwalająca przetrwać najtęższym umysłom w PiSie nie kalając się prawdą, sprawiedliwością ni trójpodziałem władzy.
  Prezydent doskonale wpasował się w wystrój intelektualny PiSu i stara się stosownie prezentować przed poważnym zgromadzeniem Sędziów TK powtarzając, co mu nakładła do głowy Romaszewska i inni podpowiadacze.

  Że też szeregowy poseł jeszcze się nie wsłuchał porządnie w oracje PADa.
  Pzdr, TJ

 261. Przodownik Wiesio pisze prawde, czy pisze jednak cala prawde? Oczywiscie nie. E auta beda mniej szkodliwe ekologicznie w bilansie energetycznym, gdy beda korzystaly w wiekszosci z energii eko.
  O tym Wiesio nie donosi, bo po co. Przciez wszyscy wiedza , ze Wiesio pisze dookola swiata, nim trafi w centrum. Wiesio nie zauwaza, ze ilosc uzyskiwanej energii odnawialnej rosnie, podobnie ma sie z produkcja samochodow o napedzie elektrycznym. Podobnie z akumulatorami, ktorych jakosc sie poprawia.

  Za dwadziescia lat bilans bedzie pozytywny, a Wiesio bedzie stal w kolejce po tani wegiel, chyba w kolejce linowej.

 262. wiesiek59
  13 grudnia o godz. 12:05

  Wiesio nie wie, ze w krajach rozwinietych istnieja niezalezne centrale ochrony konsumenta, istnieja niezalezne fundacje broniace interesow konsumenta.

  Polecam lekture badan Stfiftung Warentest na poczatek. Wiesio nie wierzy w niezaleznych dziennikarzy, w opozycyjna prase, w prace partii opozycyjnych i ich fundacji. Wiesio takiego swiata nie widzial i pewnie nie zobaczy, a szkoda.

 263. @olbborski

  Język polskich katolików stał się świecki i nadążając za chorym umysłowo duchem czasu stał się zwięzły

  Jeśli w kancelarii parafialnej wierny słyszy o końcu po niecałej setce lat od poczęcia człowieka, to może sobie pomyśleć, że droga do wieczności to jest bezdroże i lipa bez wonnych kwiatów.

  Poza wiadomościami, że Wojciech Cejrowski i Tomasz Terlikowski uważają papieża Franciszka za heretyka, oraz poza bitwą między krakowskim biskupem Markiem Jędraszewskim i bratem Tadeuszem Rydzykiem reprezentowanymi przez Andrzeja Dudę i Antonim Macierewiczem odpowiednio, to gry i zabawy w łonie Polskiego Prawdziwego Powszechnego Kościoła Katolickiego Narodu Polskiego nie wywołują we mnie jakiegokolwiek wzmożenia pracy serca ora pracy mózgu.

  Moje prochy zostaną wmurowane w ścianę pamięci na cmentarzu komunalnym, o ile kościółkowa frakcja nie zdecyduje nawrócić mnie po śmierci.

  Obok mnie zamknięto mały lokalny ośrodek nieprzyzwoitych, ale firma pogrzebowa kwitnie.

  Sadzę, że wizyta duszpasterska na wyraźne życzenie po kolędzie, to pomysł który nie przejdzie, lub nie przetrwa do następnego adwentu. Perspektywa zubożenia parafii o jakiekolwiek 200 PLN jest nie do przejęcia, a schamienie nie ma żadnej wyraźnej korelacji statystycznej z metafizyką i transcendencją.

  W konstytucji Rzeczpospolitej ma być zapisana Nadrzędność Niebiańskiego Suwerena nad prawem ustanawianym przez z grzechu pierworodnego poczętych.

  Spór idzie o to czy preambuła ma się rozpoczynać od słów:
  <W imię Boga Polskiego, za czym widzę wpływ ewangelii Mateusza, czy bez przywołania narodowości według ewangelii Marka.

  Andrzej Sikorowski może przegrać!

  https://www.youtube.com/watch?v=vyRrJIL3THs

 264. Saldo mortale
  13 grudnia o godz. 12:15

  Lemingu….
  Polska ma w stosunku do siły nabywczej, prawie najdroższy prąd w Europie. Co przekłada się na koszty produkcji i utrzymania.
  Większość tych ekowynalazków i prawd objawionych, napędza do kieszeni zachodnich firm miliardy.
  I o to w tym wszystkim jedynie chodzi.

  Ps.
  To że zdrowsi umrzemy, nie jest głównym celem nagonki na wegiel.

 265. Jaruzel pewnie w grobie sie skręca, skręca ze śmiechu, patrząc na postępujący demontarz demokracji w wykonaniu peerelowskiego prokuratora, syna świrowatego opozycjonisty, drugiego świra z opozycyjnym rodowodem i ze smoleńskim odlotem, a wszystko pod batutą marksistowskiego doktora prawa, którego nie warto było internować, bo za co ? Za to, że Księżyc ukradł z bratem ?

 266. Wiesi nie zauwazyl, ze pisalem o krajach rozwinietych. Nie mniej jednak wystarczylby na poczatek zakaz sprzedazy najgorszej jakosci wegla osobom prywatnym. W tym przypadku tanie jest bowiem drogie, Wiesio policzy dlaczego drogie. Jesli ekowynalazkiem oraz prawda objawiona jest zakaz stosowania pescytydow w rolnictwie, to Wiesio na zawsze zostanie uwieziony we wlasnorecznie uplecionym spisku koncernow i glupich konsumentow.

 267. Belkot asymetryczny symetrycznego?

 268. ….Moge i mam prawo czuc niechec to moje podstawowe prawo czlowieka – chodzi jedynie oto bym postepowal zgodnie z prawem i nie krzywdzil innych….

  Napisal kiedys przed laty Swiatowid i zaopomnial przy tym swoim wypisywaniu o godnosc czlowieka, ktora jest nienaruszalna.

  Proby tlumaczenia jakiegokolwiek stanowiska politycznego, spolecznego oraz „podpieranie“ ich narodowoscia, religia, pochodzeniem spolecznym etc. maja zawsze posmak postawy anty. Jesli chodzi o Zydow, to maja nie tylko posmak, one sa antysemickie i generuja jednoczesnie podobne postawy dotychczas lub zawczas ukryte oraz ukrywane. Jest to jedyny plus takiej gimnastyki ntelektualnej. Przeciwstawianie wyznawco religii, narodow, pochodzenia spolecznego w opisie zjawiska braku tolerancji jest politycznym bladzeniem w brunatnym szarocieniu oraz typowa postawa anty. Nie ma Izraelitow arabskiego pochodzenia, sa arabscy Izraelczycy. Wielu z nich szuka schronienia przed konfliktem po „niewlasciwej“ stronie (izraelskiej). Wielu z nich narazonych jest na szykany obu stron. Jak wielokrotnie wspominalem, jednostronne postrzeganie zlozonego konliktu wileu stron jest niedorzeczne. Uzaleznianie problemu obywatelskiej lojalnosci wobec panstwa od religii, pochodzenia, narodowosci wyklucza mozliwosc istnienia panstwa wielokulturowego i wielonarodowego. Jest to zmudny process, czesto niemozliwy do zaltwienia dekretem czy kolejna rezolucja UN. Szkoda jednak czasu na szukanie przykladow odleglych w przestrzenii, wystarczy spojrzec na polskie media drukowane i doznamy iluminacji w konfrontacji z cala paleta postaw anty (antyekologicznej, antywegetarianskiej, antykobiecej, antyseksulanej etc.). Zastanawiam sie nad reakcjami naszych rodakow zaprawionych w gimnastycznych bojach o tolerancje i wielokulturowosc przy nasilonej fail imigracyjnejh siegajacej w przyszlosci 15% populacji. Warto spojrzec poza Odre i zauwazyc jak nasi sasiedzi blizsi i dalsi sobie z tym problemem radza (lub nie). Przyczyny polskiego antysemityzmu sa irracjonalne, dlatego ich szukanie jest bladzeniem narodowym duktem. Wystarczy troche wrazliwosci spolecznej oraz politycznej, aby te zjawiska zauwazyc. Wychodzenie z zalozenia, ze brak przyczyn ma natychmiastowy wplyw na skutki oraz zmiany spoleczne i polityczne jest bladzeniem lub wykluczaniem wspomnianej irracjonalnosci w postrzeganiu problematyki antysemityzmu. Bladzac tym duktem wychodzimy z zalozenia, ze w kraju o sladowej ilosci Zydow nie moze wystepowac antysemityzm per se. Ciesze sie, ze Polska zmienia sie na lepsze i nie mam zadnych watpliwosci oraz trudnosci w postrzeganiu tych zmian. Nie obawiam sie rowniez surowej pryncypialnosci, bo tylko ja zachowujac oscylujemy sie po stronie MA.
  WINIEN
  Wlasnie poprawnosc polityczna oraz postawy humnistyczne uniosa nas w przyszlosc. Ignorujac lub wykluczajac ich niezbedna koniecznosc oddalamy sie lub pozostajemy w przeszlosci (podobaja mi sie te moje dwa ostatnie zdania, dlatego dedykuje je Faliczowi)

  Uzaleznianie cech i postaw humanistycznych, spolecznych, politycznych czy tez gospodarczych kogokolwiek od jego religii, rodziny, rasy, pochodzenia, miejsca zamieszkania etc.. jest wyrazem czystej ksenofobii, rasizmu, a w przypadku Zydow; antysemityzmu. Przeciwstawianie owych postaw jest sztucznym tworzeniem barier, bo wychodze z zalozenia, ze zyd, katolik i luteranim oraz inni moga myslec podobnie, moga sie tez roznic, miedzy soba rowniez. Szkoda, ze Falicz tego nie potrafi lub nie chce zrozumiec.
  WINIEN
  PS
  Aby to stwierdzic nie trzeba czekac trzy lata, wystarczy przeczytac dwa sprzeczne ze soba wpisy Falicza. Gwoli przypomnienia; asymilacja wyklucza integracje, bo niszczy tozsamosc kazdego z nas. Zastanawiam sie, gdzie i komu mogliby zaszkodzic Romowie i Sinti oraz dokad wyslaby ich Falicz; dylemat polega na tym, ze mialby do wyboru Egipt lub Indie.

 269. 50 : 17
  Stało się. Bariera dżwięku została pokonana. Już po zmianie premiera. Odwagi, Panie Redaktorze?

 270. dandy
  13 grudnia o godz. 14:41

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22777161,pis-rozbija-bank-najnowszy-sondaz-po-wymianie-szydlo-na-morawieckiego.html#MT

  Właśnie, odwagi i nadziei, ale skąd je brac? 🙂

  Wielka nadzieja czerwonych, posłanka Lubnauer, odstawiła wczoraj w Sejmie prawdziwą wiochę. Kreteński żółty żakiet, absolutnie przeraźliwe banały artykułowane piskliwym i napastliwym głosem dopełniały reszty. Przy takiej opozycji PiS za chwilę będzie miał większość konstytucyjną. Prosimy o więcej Lubnauer.

 271. Saldo mortale
  13 grudnia o godz. 11:27

  „Fakt, ze niektore partie komunistyczne byly finansowane przez Demoludy, nie znaczy, ze wszystkie ruchy pokojowe na Zachodzie byly finansowane przez KGB”.

  A taki ruch pokojowy jak Rote Armee Fraktion (RAF) nie miał baz logistycznych w NRD? Palestyńczyków mordujących izraelskich sportowców na Zachodzie (Monachium 1972) blok wschodni nie wspierał? No wspierał i to jak, PRL także. Ze gdzieś tam 100 tys. osób przyszło na demonstrację, to często efekt ciężkiej pracy armii pożytecznych idiotów i kilku obrotnych agentów wpływu, także długich lat finansowania przez Związek Sowiecki różnych lewicowych i zielonych nurtów. Rzecz jasna część tych organizacji była autentyczna, bo inspiracja oraz prowokacja musi mieć solidne i „naturalne” podstawy, aby mogła się udać.

 272. Mauro Rossi
  13 grudnia o godz. 15:05
  „Właśnie, odwagi i nadziei, ale skąd je brac?”

  Nadziei próbowały dodać opozycji wspierające ją media doniesieniami, że sam Departament Stanu USA wziął się za PiS (w związku z nałożeniem kary na TVN24). Ale ponieważ już wiadomo (m.in. z mojego poprzedniego komentarza), jak to wygląda od kuchni, ta nadzeja też już upada.

 273. Saldo mortale
  „Poza tym pilnie polecam czytanie młodego Marksa …”.

  Zastanawiam się ile tak razy można w życiu? Raz nie wystarczyło? Jeśli kogoś niczego nie nauczyło 100 milionów trupów (a bilans to nie zamknięty) jako przeraźliwy skutek marksowskiej zbrodniczej utopii to znaczy, że jest z natury złym człowiekiem i według Dantego czeka na niego przedostatni VIII krąg piekieł. A w nim: hipokryci, wróżbici, oszuści, mąciciele, fałszerze oraz siewcy niezgody.

 274. Neurotycy oraz obsesyjne sesje w blogosferze od A do Z. Od Apologii czasow zaprzeszlych (PRL) do „kwestii“ zydowskiej w PRL i dzisiaj.
  Poprawni mniej lub bardziej politycznie perorujemy chetnie na kazdy temat w blogosferze. Tenor wpisow zmienia sie w zaleznosci od stanu uniesienia (czyt. podniecenia).

  Ciagle niepoprawni politycznie bawimy sie w nostalgicznym ogrodku teskniac za czasem przeszlym wogole go w mowie, zyciu codziennym, nie uzywajac.

  Konczac na Z przypominam sobie ciagle powtarzajace sie stereotypy:
  70% bogactwa jest w posiadaniu zydow. Kryzys finansowy, to spraw(k)a zydowska. Zydzi kontroluja Obame. Chronia sie wzajemnie. Zydzi sa madrzy. Pozornie wszystko jest OK. Gloszacy ww wyznania postrzegaja sie jako filosemici. Posluguja sie jednak klasycznymi kliszami antysemickimi.
  Zyd ustawia sie w szeregu intelektualnym wyzej od innych. Zyd wchodzi w uklady z innymi zydami.

  Sprawa komplikuje sie gdy chodzi o krytyke Izraela, czesto sluszna i niezbedna. Problem polega na tym, ze jednostronnie krytykujemy Izarel zapominajc o sasiadach,…. Jako kolo ratunkowe „uzywamy“ czesto w dyskusjach lewicowego Izraelczyka i Palestynczyka. Znajdziemy zyda, ktory wystepuje przeciw zydowi. Nigdy jednak prawicowego/lewicowego Araba, ktory wystepuje przeciw Arabom. Antysemityzm turecki czy arabski jest bezposredni, szczery, latwiejszy do zniesienia. Odwolywanie sie do ciaglych polemik, ktore sa nuzace niewiele tu zmieni. Prawdopodobnie antysemityzm na bazie religijnej jest latwiejszy do zniesienia.

  Faktem jest, ze konfrontowani jetesmy z ciagle jeszcze choroba nieletniego dziecka.

 275. Mauro Rossi
  13 grudnia o godz. 15:37
  Miesza marksowskie z marksistowskim, lewicowcow z terrorystami. MR po WUMLu nie ma zadnych szans na dokladne poznanie Niemiec. A chca nauczyc sie pieknego niemieckiego warto czytac mlodego Marxa, MR sprobuje, wierze w niego.

 276. Zastanawiam sie czy negowanie pratout lewicowego mainstreamu w Niemczech i we Francji wynika z kompleksow prowincji i nieustajacego zapachu mydelka fa. W ten sposob mozna miec swoje piec minut na jarmarku w blogosferze, w nowoczesniej antropologii i polityce jednak nie.

  Przed chwila przeczytalem moj list do niejakiego profesora z Bremy, nie mylic z Kotem w Butach i usmiechalem sie do jego ktytyki PO, bo caly swiat sie z Polski wowczas rzekomo smial. Podobnie PO dzisiaj. Swiat sie smieje, najbardziej nasz sasiad Putin. Z kogo? Ze spiskowcow.

 277. Wiesiek
  chce koniecznie ratować polskie górnictwo , a potem dziwuje sie straszecznie, jak dostaje wystawiony rachunek za swoją wspaniałomyślność.
  https://energiadirect.pl/aktualnosci/ceny-energii-w-polsce-w-gore-a-w-europie-w-dol-dlaczego

 278. Jak MR wytlumaczy sobie fakt, ze w Landzie Berlin, o dosc duzej autonomii, rzadzi koalicja socjaldemokratow, postkomunistow i zielonych. Ciagle pod wplywem KGB?

  Jak Wiesio wytlumaczy sobie fakt, ze szefem jednego z najwiekszych koncernow medycznych w Berlinie jest facet o arabskim nazwisku; tylko nie szablonem, ze koncerny i kapital nie Maja i nie znaja granic.

 279. Wiesio jest sprzecznoscia sama w sobie, najwazniejsze, ze potrafi sobie wszytsko wytlumaczyc. To poprawia samopoczucie.

 280. Saldo mortale

  Nie ma co wzywać do czytania Marksa bo prawica polska już zaczęła gustować w marksiźmie – ku mej satysfakcji.
  Wczoraj, po raz pierwszy od 28 lat, z trybuny sejmowej powoływano się na marksizm. I to sam premier Morawiecki, jak dotąd konserwatywny liberał, zrobił w expose powołująć się na „Kapitał XXI wieku” marksisty Thomasa Piketty’ego.

  W sład za tym wyciągnął przyjaźnie rękę ku feministkom, ekologom i ruchom miejskim proponując im tworzenie społecznej i politycznej wspólnoty.

 281. Pozdrawiam Przodownikow blogosfery, dzisiaj dwu czolowych MR i Wiesia. najwazniejsze, ze fedruja w przodku.

  Jednoczesnie dziekuje obu, bo umozliwia mi pomijanie rozwiazywanie krzyzowek na starosc. Przyjemne jest to, ze tak jak dzis, nie bede musia rowniez w przyszlosci szkac w zrodlach. Zrodlo obu wymienionych jest bowiem wyschniete.

 282. Najnowszy sondaż GW z 11.12.2017 daje PiS już 50% poparcia. Opozycja już dawno utonęła. Gdzie jest granica 60%, 70%, 80%; gdzie w ogóle przyjdzie refleksja, oj nie tak Panowie, nie tak.
  I dalej to było chyba do opozycji przesłanie z przeszłości zostało tak sformułowane przez najwyraźniej futurystę lub jasnowidza Dudka Shakinga:
  „Oj nie tak Panowie, nie tak! Mam dwie lewe ręce. Nie mam pieniędzy. Nie mam ochoty. Wziąć się do roboty. Zamiast pracować ja wolę leniuchować. Mama i tato mówią mi: Synu masz lat osiemdziesiąt trzy. Najwyższy czas byś skończył szkołę. Inaczej będziesz starym matołem.” etc. etc.
  🙂

 283. dandy
  13 grudnia o godz. 15:27

  „Nadziei próbowały dodać opozycji wspierające ją media doniesieniami, że sam Departament Stanu USA wziął się za PiS ….”.

  Departament Stanu jeśli teraz za coś się bierze to zwalczanie kondominium rosyjsko-niemieckiego w Europie jako sprzecznego z interesami USA. Ponieważ krajowa total-opposition (PO plus Nowoczesny Rysiek z Nowoczesną Katarzyną) jest od zawsze opcją niemiecką i częściowo rosyjską (Komorowski plus PSL), więc sprawy mają się dla nich nie najlepiej. Obstawili złego konia, a przecież musieli wiedzieć, że Niemcy od lat mają w praktyce monopol na kształtowanie stosunków UE z Rosją, więc kondominium to fakty realny i empiryczny, choć dziś sprzeczny z interesami najważniejszego kraju NATO. Biedacy nie zauważyli, że USA odeszły od resetu już w 2013 roku, natomiast Niemcy do dziś nie mogą odkochać się w kraju „baletu, trojek i bałałajek”, czyli imperium płk. KGB Putina.

 284. BN
  To jest melanz, ktoremu jednak do wiedenskiego bardzo daleko. Dziekuje za informacje. Polska prase czytam co dwa tygodnie. W sieci nie mam czasu, bo oba „glaby” mi czas kradna.

  Tylko, ze on (premier) ciagle po marksistowsku, a nie po marksowsku. Poza tym naprawde chodzilo mi o piekno jezyka, argumentacji, polemiki etc.. Jestem wprawdzie politycznym anarchista (Wiesio wyzywa mnie od L.), lecz szanuje konstytucje i jurysprudencje. warzywa lubie, lecz bez pestycydow.

 285. Saldo mortale
  13 grudnia o godz. 15:55

  „, dwu czolowych MR i Wiesia … Jednoczesnie dziekuje obu, bo umozliwia mi pomijanie rozwiazywanie krzyzowek …”.

  Nie wzlatuj za wysoko, bo upadek będzie bolesny. Nie strój tych piórek … 🙂

 286. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 15:53

  Chce was tylko pożreć i na pewno to zrobi.

  Morawiecki wybrał drogę centrową, społecznej gospodarki rynkowej. Ty może nie, ale Niemcy to zrozumieją. Romantyzm celów, pozytywizm środków.

 287. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 15:53

  Chce was tylko pożreć i na pewno to zrobi.

  Premier wybrał drogę centrową, społecznej gospodarki rynkowej. Ty może nie, ale Niemcy to zrozumieją. Romantyzm celów, pozytywizm środków.

 288. @tejot
  13 grudnia o godz. 12:06

  Takie skojarzenie mi się nawinęło:

  Irrationality defeted

  (We were subjected to a …)
  „Word salad using scientific jargon, used out of context, inappropriately, apparently uncomprehendedly …”

  Sałatka słowna wykorzystująca naukowy żargon, użyty poza kontekstem, niewłaściwie, najwyraźniej bez zrozumienia…

 289. Saldo mortale

  „To jest melanz”

  Trudno powiedzieć bo to pierwsza wypowiedź i pierwsza zachęta.
  Poza tym nie wiadomo jak ta intelektualna inspiracja marksowska się będzie na praktykę polityczną nowego rządu przekładała.

  No ale warto odnotować ten powrót Marksa po 28 latach do parlamentu RP.
  I pomyśleć, że gdyby nie Soros, który dał pieniądze na druk Piketty’ego po polsku to trzeba by było na ten renesans marksizmu w kraju, w tym wsród prawicowych elit, jeszcze poczekać.

 290. Wracają pasy cnoty. W Niemczech. Konkretnie w Kolonii. W następstwie ubogacenia Sylwestra 2015. Na razie są to tylko opaski na rękę. Dla kobiet, które nie chcą być molestowane, obmacywane, gwałcone. Ale jeśli to nie pomoże, w zasadzie można oczekiwać, że w niemieckich domach towarowych pojawią się w sprzedaży prawdziwe pasy cnoty. Model 2018.

 291. Bywalec 2
  13 grudnia o godz. 15:46

  http://forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/1091771,komisja-europejska-zatwierdzila-polski-program-wspierania-energii-ze-zrodel-odnawialnych.html
  ==============

  Prąd zdrożeje, bo będziemy dofinansowywać OZE.
  Te 40 miliardów trzeba wyjąć z kieszeni podatników.
  Tak się załatwia polski przemysł……

  Jeszcze jakies kwestie?

 292. Rossi
  Bredzisz jak Piekarski na mękach.
  To właśnie Trump jest największym wielbicielem Putina .
  Przy tej zależności i zadłużeniu u batiuszki nie dziwota.
  Cały PiS z Św. Antonim na czele i niemniej św.Jarusiem , potomkiem carskiej generalicji , to kremlowska agentura i żadne pier.olenie o kondominium nic nie zmieni w waszej zdradzie na polskim narodzie , który wyrywacie z europejskiej unijnej rodziny , aby wydać kolejny raz na łup Rosji .
  Kondomińciu !

 293. teo

  W nawiązaniu do pakietu akcji BZ WBK premiera Morawieckiego.

  Portale biznesowe informują:

  „Mateusz Morawiecki sprzedał wszystkie posiadane przez siebie akcje BZ WBK. Za ponad 13,7 tys. papierów udziałowych banku zainkasował około 5 mln zł. Premierowi zarzucano, że posiadając akcje i nadzorując sektor bankowy, znajduje się w konflikcie interesów.

  – Została złożona dyspozycja sprzedaży całego pakietu akcji w posiadaniu premiera Morawieckiego, czyli 13,7 tys. akcji BZ WBK – potwierdza Stanisław Starnawski, z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju.”

  Ps. Dzięki za wyczerpującą i ciekawą odpowiedź na moje pytanie o „zamrożone” akcje.

 294. Wiesiek
  Jak zawsze bredzisz. Gwałtowny wzrost cen węgla i związany z nią wzrost energi w Polsce ma niewiele wspólnego z odnawialną energia , która jest w Polsce melodią odległej przyszłości. Wzrost kosztów energi wynika z monotematyczności polskiej energetyki , opierającej sie jednostronnie na akurat drożejącym węglu.
  Inwestycje w odnawialna energię przyczynia sie do wzrostu konkurencji i spadku cen energi , tak jak to się juz dzieje w Europie, ale jak to ma dotrzeć do twojego zakutego , węglowego łba ?
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/podwyzka-cen-wegla-do-ogrzewania-domow-2017/msc24z

 295. Mauro Rossi
  13 grudnia o godz. 15:58
  „…USA odeszły od resetu już w 2013 roku…”

  Trump chciał do niego wrócić. Ale reset z Rosją to może robić Obama, Hillary, Tusk, Merkel. Trumpu nie wolno. Dlaczego? Bo nie.

 296. PiS-owi rosną słupki, co wprawia pisowców w euforię, a niektórych wręcz w szczytowanie. Przepowiadałem niedawno, że im bliżej wyborów, tym rosnąć będą jeszcze bardziej, w 2018 powinno być już 150 proc., a w 2019. co najmniej 300 proc.
  Pamiętam te niezbyt odległe przecież czasy kiedy konkurencja miała nawet 55proc. a PiS zaledwie 17-20 proc. Pamiętam też reakcje pisowców, również tych najważniejszych, twierdzili wówczas, że trudno ufać CEBOS, bo to rządowy ośrodek, bo Tusk im kazał podawać fałszywe wyniki,a co najbardziej dyskwalifikując – powstał za komuny. Co do innych, komercyjnych ośrodków pokazujących identyczne, lub podobne dane – pisowcy twierdzili, że trudno im ufać, ponieważ badania prowadzone pod presją „platformistów”, dopuszczających się w stosunku owych ośrodków badawczych szantażu, przekupstwa itp. Sam Prezes nieraz i generalnie wyśmiewał wszelkie sondaże, podkreślając, że im nie ufa, by innym razem stwierdzić, że zna inne sondaże, innych biur badania opinii społecznej(nigdy nie podał jakich), z których to badań wynika, że jest odwrotnie – to PiS bije na łeb na szyję całą resztę.
  Kiedy sondażownie pokazywały wyniki niekorzystne dla PiS, pisowskie media oraz pisowski aktyw, nie zostawiali na nich suchej nitki, ale gdy te same zaczęły pokazywać korzystne dla PiS trendy, od razu stały się wiarygodne.

  Paranoja błąka się w pisowskich łbach i raczej na remisję nie ma co liczyć, wręcz przeciwnie – nasili się. Porażony jest nią nie tylko Prezes, aktyw, lecz również wszyscy zwolennicy, choć w różnym stopniu. Żadna zbiorowa psychoza nie trwa wiecznie, dotyczy to również pisowskiej, minie tak samo szybko, jak się zaczęła.

 297. „Kochajmy się” – kończy Pan Mateusz swoje exposé – „w polskiej wielkiej rodzinie” opatulonej w biało-czerwone barwy – na dopalających się ruinach III RP, a PISiarnia gruzowisko nieustannie powiększa.

  „Dziękuję, postoję” – odpowiada Rafał Kalukin z liberalnej POLITYKI.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1731230,1,morawiecki-zaprasza-do-wielkiej-polskiej-rodziny-dziekuje-postoje.read

  Ale marksiści zakochani w Mateuszu, bo odwołal się do doktryny Piketty’ego – do szczęścia dużo im nie trzeba. Bez Piketty’ego nie byłoby życia.

  Kalukin traktuje Morawieckiego jako towar zastępczy dla Balcerowicza. Tak prezes perorował od kilku miesięcy. „Polski kapitalizm chcemy przestawić na zachodnie tory” – czarował Mateusz wczoraj. Metoda propagandowa jest prosta: aby Morawiecki mógł równać się z Balcerowiczem to najpierw trzeba wykazać, że III RP zostawiła kraj w niemal tak fatalnym stanie jak PRL. I ktoś niech w to wierzy, jeśli zechce. Mateusz w to nie wierzy, z kuluarów wiadomo. Ale ludowi pracowicie wmawia, że zarobki w Polsce były i są najniższe z możliwych – oczywiście z wyjątkiem jego własnych.

  Problems gospodarki polskiej pod rządami PISiarni jest to, że inwestycje są na poziomie 17 procent PKB. Powinny być o wiele wyższe, aby podnieść produktywność pracy, bo to jest jedyna znacząca metoda i przesłanka wzrostu płac. Mateusz chce, aby inwestycji było 25 procent PKB. Słusznie. I to bez udziału kapitału z zagranicy, który kolonizuje kraj i zyski wyprowadza. Więc oszczędności Polek i Polaków muszą zdecydowanie wzrosnąć. Na co wcale się nie zanosi.

  I to jest ta żaba, którą połknął Mateusz. Żaba Mateusza w brzuchu mu się rusza.

 298. Bar

  Jeśli Morawiecki sprzedał swoje akcje BZ WKB to zrealizował przychód, od 0 do 1,5-2 mln zł w zależności od tego, kiedy akcje nabywał. Zatem musi przychód odprowadzić na fundusz charytatywny/cel społeczny zgodnie z deklaracją sprzed dwóch lat. Nie wspominając o dywidendach – ca. 250 mln zł w ostatnim roku.

  Czy zrobił to?

 299. Bywalec 2
  13 grudnia o godz. 17:05

  Nasze elektrownie maja długoterminowe kontrakty na węgiel polskich kopalń.
  Ceny giełdowe są dla nich mało istotne, skoro cena została ustalona na kilka lat naprzód.

  Więc bredzenie pozostawiam nieukom, nieoczytanym w temacie.
  To samo jest z innymi nośnikami energii, sprowadzanymi z zagranicy.
  Transakcje spot to margines, wykorzystanie okazji rynkowych.

  Wygaszanie działalności kopalń było może i słuszne, skoro dołek cenowy
  „zaskoczył” decydentów posługujących się cenami giełdowymi, a nie poziomem dostępności własnego surowca za ZŁOTÓWKI.
  Tyle że wsparcie własnych branż strategicznych, jest na zachodzie normą.

  Firmy mogą przynosić straty przez dekady, ale nikt ich nie zlikwiduje.
  Pomoc dla przemysłu samochodowego, lotniczego, atomowego, stoczniowego, jest dozwolona.
  Pod warunkiem, że jest to zachodni podmiot gospodarczy.

  Nie będę podawał przykładów, bo i tak nikt ci nie udowodni że czarne jest czarne…..
  Dyskusja z doktrynerami nie prowadzi do niczego.

 300. Wiesiek
  Coś dla cepa , od stałych cen i wieczystych umów.
  http://gornictwo.wnp.pl/ceny-wegla-w-polsce-w-2018-r-wzrosna,305263_1_0_0.html

 301. Wiesiek
  Ale przecież nikt ci nie broni inwestować ostatniej złotówki w subwencje w górnictwo i kopać coraz to głębiej i drożej i twierdzić , źe dla Polski górnictwo to to samo co dla zachodu subwencje w zupełnie nieopłacalne VW, BMW , Mercedes , Airbus.
  Twoje brednie uczynią z Polski nieodwołalnie skansen przemysłowy.

 302. teo

  „Czy zrobił to?”

  Jak na razie nie.

  Ale w związku z jego deklaracją wysuwane są oczekiwania by przychód o którym piszesz przekazał na rzecz licznych stowarzyszeń grupujących ofiary chciwości i bezwzgledności banków.

 303. Bywalec 2
  13 grudnia o godz. 18:21

  Przypuszczam, że zalinkowany tekst przeczytałeś ze zrozumieniem?
  5 letnie kontrakty stoją w nim jak wół……

  Nawiasem mówiąc, jeżeli cena węgla w Rotterdamie to 90$ za tonę, a w Polsce 990 zł, to znaczy że coś jest nie tak.
  Co się składa na czterokrotny wzrost?
  Podatki, akcyza, marże, transport?

  Mamy taki a nie inny klimat, więc z tych 150 000 bezdomnych, kolejnych kilkuset zamarznie.
  A i jakość powietrza przy paleniu byle czym, się nie polepszy.

 304. Saldo mortale
  13 grudnia o godz. 15:51

  Słuchaj no bezczelne chamidełko…….

  Odnoszę się z szacunkiem do każdego polemisty, nawet jeżeli nie podzielam jego zdania.
  I życzyłbym sobie podobnego oddźwięku.
  Tymczasem, uprawiasz rodzaj polemiki rodem z piaskownicy.
  Nie wiem, czy jest to właściwy ci poziom, zgodny z wiedzą, wykształceniem, czy zawodem wykonywanym.

  Uczyć kultury chama można tylko w jeden sposób.
  Wykładanie kafelek na uniwersytetach, nie upoważnia cię do niczego.
  Niniejszym, kończę wszelkie polemiki z osobnikiem pozbawionym elementarnych predyspozycji do dyskusji.

 305. 1,5 mln kary dla TVN to „drobniaki”. Dopiero po tej karze Amerykanom zadrżały kolana
  Chodzi o 110 mln zł podatku dochodowego, który właścicielowi TVN naliczyła Izba Administracji Skarbowej. Okazuje się, że Amerykanie zapłacili, ale teraz walczą o zwrot pieniędzy. To prawdziwy powód pojawiających się w USA oskarżeń o wywieranie nacisku przez polskie władze na wolne media – dowiaduje się WP.
  https://wiadomosci.wp.pl/15-mln-kary-dla-tvn-to-drobniaki-dopiero-po-tej-karze-amerykanom-zadrzaly-kolana-6197922670790785a
  ==============

  Jak nie wiesz o co chodzi……

  Wymuszanie opłat od podmiotów zagranicznych, jest dobre.
  Pod warunkiem, że trafiają do USA.
  Ile ostatnio zapłaciły niemieckie firmy?
  Wymuszanie opłat na firmach amerykańskich, grozi wysłaniem lotniskowca, albo, działaniami ambasady…..
  Pudełek po butach z zieloną- świeżo wydrukowaną wkładką- ci u nich dostatek.

 306. @Wiesiek59

  „Tak się załatwia polski przemysł……”

  No wlasnie. Ultranowoczesny przemysl, ktory preznie produkowal krasnale ogrodowe, europalety, doniczki i nawet kafelki (Opoczno) – bedzie mial pod gorke.

  Calam nadzieja w Panu Ministrze Morawieckim oraz w rzadach Jednynie SLusznej Partii. W Szczecinie to juz nawet polozono stepke. Znaczy pod prom. Na razie stepka lezy. Chyba jeszcze polezy. Poz tym Pan Minister Morawiecki zapowiedzial, ze niedlugo po Polsce bedzie smigac milion samochodow „na prad”. Znaczy bedzie elektromobilnosc. Nie wiem czy to prawda – ale slyszalem, ze dwie ogromne fabryki samochodow elektrycznych juz powstaly, zatrudniaja specjalistow i robotnikow wykwalifikowanych na trzy zmiany. Wiesiek59 tez pewnie znajdzie prace – z zawodu jest w koncu „magistrem”.

  „Uczyć kultury chama można tylko w jeden sposób.”

  Wiesiek59 ma dobre checi – ale gorzej z mozliwosciami. Klasyczny syndrom krotkich raczek.

 307. @Wiesiek59

  „Dopiero po tej karze Amerykanom zadrżały kolana”

  Ja tez mysle, ze durni Amerykanie sie wystrasza. Wiadomo, mieczaki. Jak im sie skonfiskuje TVN czy tez doprowadzi do tego, ze TVN zbanczy za pomoca kar i domiarow – to cienias Trump i ten caly ich kongres zajarza, z jaka potega zadarli. Zadarli z Mocarstwem. A z Mocarstwem sie bezkarnie nie zadziera.

  Durne Jankesy wybulily za TVN pietnascie duzych baniek. Teraz pora, zeby ich kurza stopa nauczyc rozumu. Pokazac, kto rzadzi, Ze TJM. Jak im sie Jak im sie skonfiskuje TVN czy tez doprowadzi do tego, ze TVN zbanczy za pomoca kar i domiarow – to cienias Trump i ten caly ich kongres w try miga zlikwiduja wizy, w zebach przyniosa „Patrioty” za friko i beda inwestowac w polska gospodarke.

  Jak najlepiej rozkrecac gospodarke? No jak to jak: Konfiskowac, walic domiary, wydusic ostatniego centa z bezczelnego obcego kapitalu. Taka taktyka na pewno wyda piekne owoce.

 308. @Wiesiek59

  „Pomoc dla przemysłu samochodowego,”

  Tak, na przyklad Mercedes zyje tylko z pomocy, Ktora zasysal przez dziesieciolecia. Wprawdzie klamliwe szkopy twierdza, ze koncern ma dwanascie duzych baniek eurosow rocznego zysku (a przychodu ponad sto) – ale to na pewno klamstwo.

 309. – Dokument przygotowany przez przewodniczącego Tuska jest nieakceptowalny. Jest antyeuropejski, ignoruje i zaprzecza całej pracy jaką wykonaliśmy przez ostatnie lata, a prace te wykonaliśmy wspólnie – powiedział Awramopoulos. – Rolą przewodniczącego Rady Europejskiej jest obrona europejskiej jedności i zasad. Ten dokument podważa zasadę solidarności. A Europa bez solidarności nie może istnieć – dodał.

  Zdaniem jednego z dyplomatów krajów UE, z którym rozmawiała dziennikarka RMF FM, ten atak to przejaw walki instytucjonalnej: Komisja Europejska walczy z Radą Europejską (państwami członkowskimi) o przywództwo w kwestii migracji i o to, kto będzie przez najbliższe 1,5 roku przewodzić najważniejszym unijnym procesom.
  https://wiadomosci.wp.pl/bezprecedensowy-atak-na-tuska-decyzja-polaka-nieakceptowalna-i-antyeuropejska-6197793642944129a
  ============

  Walka o władzę nie jest jedynie polską właściwością…..
  Rozdęte ego mają i eurokraci.

 310. >> Bywalec 2
  13 grudnia o godz. 16:35

  Rossi
  Bredzisz jak Piekarski na mękach.
  To właśnie Trump jest największym wielbicielem Putina .
  Przy tej zależności i zadłużeniu u batiuszki nie dziwota. […] <<
  ——————————————————————————-
  Ano bredzi i to tak, że aż – tak normalnie, po ludzku – żal człowieka. Naczytał się chłopina, nasłuchała, naoglądał głupot w piss-mendiach i mu odbiło. On naprawdę wierzy w to, że Polska "zrechrystianizuje" i równolegle stworzy- z jankeską pomocą -Trój/Międzymorze.
  Chęć sprzedaży Polsce broni, zadeklarowaną przez Trumpa, popartą "mocnym zapewnieniem", że "Ameryka kocha Polskę" nieszczęsny Mauro odebrał, jako gwarancję uczynienia z Polski – najpierw mocarstwa regionalnego, a później "prawie hegemona", ponieważ Trumpowi nie podoba się owo mityczne "kondominium niemiecko-rosyjskie", tudzież vice-versa.

  Mauro, to klasyczny zakompleksiony, narodowy polaczek, przy czym ni to endek, ni piłsudczyk, żyjący w matriksie stworzonym przez bogojczyźnianych mitomanów, dał się porwać pobożnym życzeniem, fantasmagoriom, paranoicznym wizjom Prezesa i otaczających go poyebów, bo cóż, jak nie niezachwiana

  Maurowa wiara, w to, że oto na oczach świata rodzi się nowe mocarstwo, że materializuje się sprawiedliwość dziejowa, że Lech Kaczyńsk tak, jak Chrystus oddał życie za zbawienie ludzkości, tak on za Wielką Polskę, której czas właśnie nastał. Protekcjonalne poklepanie przez Trumpa po garbie, Mauro – podobnie, jak cały ten "suweren", "najlepszy sort" -odebrał tak, jak odebrał, czyli jak brzydka i biedna panienka poklepana po du*pie przez pięknego bogatego młodziana.

  Podatność na mity, ignorowanie rzeczywistości i wiele innych narodowych przypadłości, takich jak mania wielkości pomieszana z kompleksem niższości, nienawiść do realistów, pragmatyków próbujących unaocznić, jaka jest rzeczywista pozycja Polski w świecie i co należy czynić, by ta pozycja nie była tak niska, z kim zawierać sojusze, kiedy ustąpić, kiedy się postawić – sprawiają, że ciągle jesteśmy w połowie drogi (w najlepszym wypadku).

  Jakimże durniem trzeba być, by sądzić, że przysłanie do Polski garstki jankeskich żołnierzyków, może odstraszyć Putina, dla którego nb. Polska nie jest żadnym łakomym kąskiem, jakim bezmózgiem trzeba być, żeby nie widzieć, że to, co pisowska propaganda wciska ludziom o budowaniu, przez USA polskiego mocarstwa, jest niczym innym, jak zwykły biznes, prostą transakcją i – jak się właśnie okazuje- niekoniecznie korzystną.

  Takich przykładów mógłbym mnożyć i mnożyć, ale ich źródło jest niewyczerpane, a ja nie ma siły robić za Syzyfa. Tak, czy owak trudno będzie Polsce stać się mocarstwem bez nowoczesnego przemysłu, bez innowacji, dobrej edukacji, bez nowoczesnego uzbrojenia, czyli rakiet, obrony przeciwlotniczej, bez śmigłowców – partyzanci wyposażeni w karabinki "Grom", zawodne zresztą, nawet z Bogiem i honorem na ustach, nie pomogą w tym. Niestety.

 311. @Wiesiek59

  „150 000 bezdomnych, kolejnych kilkuset zamarznie.”

  Dziwna sprawa. Samych pozydowskich kamienic, domow i mieszkan bylo zancznie wiecej. Do dzis pamietam babsko, ktore sie juz nie moglo doczekac, az polozy lape na naszym mieszkaniu i na naszych meblach. Ale sie urwal cieszono! I zyczono na droge: „Z glodu bedziecie zdychac!”

  I po tym wszystkim nadal sa bezdomni? Przeprowadzony na masowa skale megarabu…, sorry, przejmowanie _mienia pozydowskiego_ – nie wystarczylo? Nie starczylo na dach nad glowa dla kazdego aryjczyka? Polska nie stala sie druga Szwajcaria czy Luksemburgiem na skutek kolejnych czystek etnicznych?

 312. Wiesiek
  Pytasz co sie składa na tak wysoką cenę węgla w Polsce ?
  Jeszcze raz , poprostu brak konkurencji , monopolistyczna pozycja węgla w Polsce jako nośnika energi .
  Mogę cię pocieszyć , także w Polsce cena węgla kiedyś spadnie , kiedy inne tańsze nośniki energi staną sie bardziej popularne, ale tak długo jak węgiel ma monoplistyczną pozycję jego ceny będą rosnąć .

 313. radzilowJedwabne
  13 grudnia o godz. 19:22

  O ile pamiętam, ratowano Toyotę, Forda, Citroena, Deoo.
  I Airbusa, Boeinga też.
  Wiesz coś o problemach Areva?

 314. @Zakalec

  … wciska kit

  „monopolistyczna pozycja węgla”

  Tam, gdzie jest wolny rynek, nie da sie srubowac cen, bo ktos inny sprzeda taniej.

  W ojczyznie @Zakalca jeszcze poprzdnia ekipa wymyslila prosty myk:

  „Kiepskiej jakości węgiel z zagranicy nie trafi już do pieców w polskich domach.
  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki będzie wydawał koncesje na obrót węglem pochodzącym z innych państw. Taką zmianę przewiduje uchwalona w piątek przez posłów nowelizacja ustawy – Prawo energetyczne.”

  http://www.rp.pl/artykul/1156058-Koncesja-na-import-wegla-kamiennego.html

  Jak nie mozna wegla po prostu sprowadzac, tylko trzeba uzyskac koncesje od (baa-cznosc!!) Pana Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – to jest pozamiatane.

 315. @Wiesiek59

  „O ile pamiętam, ratowano …. Forda,”

  To chu..steczkowo pamietasz.

 316. @Wiesiek59

  „O ile pamiętam, ratowano …. Toyote”

  Serio? Tak „pamietasz”? Cos nie tak z twoja pamiecia.

 317. radzilowJedwabne
  13 grudnia o godz. 19:28

  Budujemy jakieś 140 000 mieszkań rocznie.
  Za Gierka, 250- 300 000.
  Zlikwidowano hotele robotnicze, funkcjonuje eksmisja na bruk, w Warszawie jakieś 40 000 rodzin, dzięki reprywatyzacji.

  Pomimo wyjazdu jakichś 3-5 milionów ludzi z Polski, są spore luki.
  Tym bardziej, że mieszkanie na kredyt jest dostępne nielicznym.

  Wczoraj posłuchałem wypowiedzi pana Pawła Spiewaka.
  Ta „reprywatyzacja” to był PRZEMYSŁ, w który zamieszanych jest co najmniej kilkaset osób.
  Interesującym wątkiem jest, kto mieszka w tych odzyskanych apartamentach, z których każdy wart jest 40 000 za m/2.
  Może i twoje mieszkanie trafiło w takie ręce?
  Z 7 pokojowego mieszkania „za komuny” robiono co najmniej trzy.
  Obecnie, się je scala.
  Paniska zajmują te frontalne……

 318. tejot
  12 grudnia o godz. 22:40
  T. Torańska napisała, że JK jest próżny. Więc łatwo daje się podpuszczać. Na dokładkę jak widać obecnie szybko traci zimną krew. Jest przeciwieństwem polityka szachisty obmyślającego skutki posunięcia. Jemu jak coś wpadnie do głowy to już to realizuje.
  Ta katastrofa polityczna w sprawie Tuska wynikła z faktu że JK go nienawidzi i wbił sobie do głowy, ze to Tusk jest winny śmierci jego brata. To typowe dla wielu ludzi którzy by uspokoić swe sumienie wyszukują winnych. Gdy ktoś mu powiedział, (lub wyczytał, czy usłyszał) że będzie głosowanie za kontynuacja rządów przewodniczący rady europejskiej , czyli Tuska . Pomyślał, że jest szansa go utrącić. Nikt z wazeliniarzy nie śmiał mu powiedzieć, że to zadanie nie do wykonania. Na dokładkę znalazł się głupek Syriusz Wolski który wykombinował że może ugrać coś dla siebie na pomyśle JK.
  Z tej przyczyny uzyskał ten katastrofalny wynik 27:1.
  Durni dziennikarze podobno specjaliści od polityki ogłosili, że JK jest genialnym strategiem politycznym, co JK natychmiast kupił (i co gorsze kupiło wielu popierających PiS)
  Prawda jest natomiast taka, że sukcesy pis zalezą wyłącznie od polityków kościelnych i T. Rydzyka (władcy mocherów). Biskupi zawiedli się na lidze polskich rodzin i Giertychu i gdy pojawiło się PiS (większość Polaków myślało wówczas że to nowa partia na polskim rynku politycznym (ja tez tak myślałem)), ze względu na szybki wzrost poparcia dla tej partii podjęli decyzje by na nią przerzucić swe poparcie z LPR. Gdy w 2005r gdy okazało się, że tylko ona rywalizuje z PO o władze postanowili wesprzeć ja, kładąc na szali cały swój autorytet. Z ambon głoszono, że głosowanie na PO to grzech. To poparcie pozwoliło wygrać wybory i wsadzić LK na prezydenta, ale nie dało możliwości rządów bez koalicjanta. Do dziś Kościół i Rydzyk swego poparcia dla PiS nie wycofał.

 319. @Wiesiek59

  „radzilowJedwabne
  13 grudnia o godz. 19:28

  Budujemy jakieś 140 000 mieszkań rocznie.
  Za Gierka, 250- 300 00”

  /ciach/

  Dobra, dobra, dopiero co twierdziles, co nastepuje:

  „O ile pamiętam, ratowano Toyotę, Forda … Boeinga też.

  /ciach/

  Te doniosle prawdy (znaczy, ze ” ratowano Toyotę, Forda … Boeinga”) to sa znane wylacznie Tobie, o Nieomylna Wyrocznio – czy tez mozesz swoje objawienia poprzec jakimis sprawdzalnymi zrodlami?

  Bo ja twierdze, ze rozmijasz sie z prawda. I to o dobrych pare kilometrow.

  „Może i twoje mieszkanie trafiło w takie ręce?”

  Znaczy takie za „40 000 za m/2”? To chyba w twoich urijeniach. Ogladam sobie ogloszenia (dom.gratka.pl). Ceny rzedu 7 – 8 tys za metr kwadratowy (Sadyba, Ochota). Jak zapragne mieszkac w cieniu pomnika Dmowskiego, gdzies na skrzyzowaniu Lupaszki i Narodowych Sil Zbrojnych – to se moze kupie.

  „Zlikwidowano hotele robotnicze, funkcjonuje eksmisja na bruk, w Warszawie jakieś 40 000 rodzin, ”

  Ojojoj… Znaczy same w sobie czyszczenie etniczne to jeszcze nie recepta na dobrobyt?

 320. @Mauro Rossi

  „Palestyńczyków mordujących izraelskich sportowców na Zachodzie (Monachium 1972) blok wschodni nie wspierał?”

  Katoliku, czy ty wlasnie wykonales zwrot o sto osiemdziesiat stopni? Przeciez przez cale lata demonstrowales pelne i totalne poparcie, same wyrazy zachwytu dla dzikusow-mordercow spod znaku Walczacego Islamu. Dopiero co to zes urwal szczytowal na ich widok. I zapowiadales, ze jak sie zabojady i cala reszta nie ukorzy przed sztandarem Proroka, to im bedzie kesim.

  Pamietasz, wielbicielu dzikusow-mordercow, jak sie urwal cieszyles, jak cala wasza zas..na hejternia szczytowala, bo wasi kudlaci bracia w Adolfie wymordowali co nieco „zydkow”? Maci ci, katoliku, pod patrzalki te swoje urwal szcyty podsunac?

  Tu sie urwal cieszyles ze urwal twoi bracia w Adolfie morduja.

  „„Jeśli Francuzi ze swoją wielką tradycją humanistyki nie wiedzą co to jest sacrum dla kilku milionów swoich obywateli o korzeniach arabskich, to być może skazani są na dialog szydery z kulami karabinowymi. ”

  jakos ku..sie nie brales wowczas ta leb, , ze jakby co, to Francuzi maja troche wiecej karabinow. I troche wiekszego kalibru. Ze naa terytorium Francji twoi kudlaci kolesie beda musieli prowadzic dialog nie z „szydera”, tylko z bronia maszynowa francuskiej zandarmerii. Obawiam sie, ze francuska zandarmeria ma wiecej argumentow.

  Pamietam, katoliku jak twoje urwal ziomy zareagowaly na Monachium. Pojawil sie „dowcip”. Brzmial tak: „Jaka nowa konkurencja pojawila sie na olimpiadzie w Monachium? Strzelanie do zydkow”.

  Brado urwal smieszne, no nie? Fajnie sie bylo urwal posmiac?

 321. >>wiesiek59
  13 grudnia o godz. 19:25

  – Dokument przygotowany przez przewodniczącego Tuska jest nieakceptowalny. Jest antyeuropejski, ignoruje i zaprzecza całej pracy jaką wykonaliśmy przez ostatnie lata, a prace te wykonaliśmy wspólnie – powiedział Awramopoulos.<<
  ——————————————————————————–
  Przyszło mi do głowy, że to jest ustawka, która może oznaczać, że Tusk zabiera się powoli za kampanię wyborczą na rzecz PO, może zjednoczonej opozycji i również swoją.
  Mogło być tak, że zarówno ten dokument, jak i reakcja ze strony Awramopoulosa, jako wyraziciela opinii KE, zostały uzgodnione wcześniej, że Tusk powiedział: "Słuchajcie, ja napiszę coś takiego, a wy to głośno potępicie."
  Wiadomo jaki jest stosunek Polaków do relokacji, chyba coś koło 80 proc. jej nie akceptuje, czyli nie tylko pisiarnia, więc zachowania Tuska daje ręki niepisiorom pewien argument do ręki, no bo jaka relokacja? Tusk jest przecież przeciwny, wyciągnął wnioski i jest na nie i kto mówi, że nie walczy o sprawy Polski? Itd. w ten deseń. Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to uważam, że posunięcie niegłupie, bo wytrąca Kaczemu z łapy ważną broń.

 322. guzdra:
  przewrot grudniowy udal sie z tych samych powodow, co majowy, bo poparli go kolejarze;
  zamachowcy posiadali to, co w jezyku niemieckim nazywa sie
  glück des tüchtigen

 323. jobrave

  To nie jest ustawka tylko ostra walka między KE a RE o przewodzenie roformom unijnym w najbliższym półtora roku. Problemy wewnętrzne RP nie mają tu najmniejszego znaczenia.
  Co najwyżej może być zabawnie gdy jutro czy pojutrze, na szczycie UE, Morawieckiemu przyjdzie stawać w obronie Tuska.

  Nie bez powodu przypomniano w ostatnich dniach kompromitujące Junckera nagrania dotyczące jakiś luxemburskich przekrętów finansowych.

 324. @Mauro Rossi

  „Palestyńczyków mordujących izraelskich sportowców na Zachodzie (Monachium 1972) blok wschodni nie wspierał?”

  Katoliku, czy ciebie tatalnie pogielo? Przeciez caly czas glosowales, ze „terrorysci” to byli „Zydzi”, ktorzy – dranie jedne – zamierzali zyc i oddychac, a nie na przyklad dac sie „zepchnac do morza”. I nagle sie czepiasz swoich kudlatych ulubiencow?

  Dopiero co hejtoliles, ze

  ” Zamach bombowy przeprowadzony przez syjonistycznych terrorystów z organizacji Irgun zniszczył część budynku. Zginęło ponad 90 osób.”

  Jakos urwal nie wspomnlales, pewnie przez przeoczenie, ze uzbrojone po zeby brytyjskie zoldactwo, ktore sobie okupowalo mandatowe terytorium prawem piesci i prawem silniejszego, zrobilo sobie z tego hotelu kwatere glowna. W oblozonym workami z piaskiem budynku uzbrojone po zeby zoldactwo czulo sie bardzo pewnie. Ostrzezenia (kilkakrotne) Irgunu olewano. Zydow zlapanych z bronia po prostu wieszano.

  No i rzeczywiscie glowna kwatera okupacyjnych wojsk brytyjskich wyleciala w powietrze, ubylo co nieco okupantow – a brytyjska opinia publiczna zupelnie nie miala ochote na wojne z Zydami o malenki kawaleczek piachu.

  Drzyj ryja, Rossi w obronie dzikusow-mordercow z Paryza. Potepiaj „terrorystow” z Irgunu. Najlepiej fajdnij cos o Morelu, Wolinskiej i apartheidzie. Bo jak zmieniasz barwy klubowe – to robisz z siebie jeszcze durniejszego pajaca, niz zwykle.

 325. radzilowJedwabne
  13 grudnia o godz. 20:12

  Ratowanie firm strategicznych na zachodzie, polega na przykład na udostępnieniu linii kredytowych, o korzystnym oprocentowaniu.
  Pada komenda rządu, banki wykonują- za sute oprocentowanie z funduszy publicznych.

  Prywatne zyski bankierów gwarantują podatnicy.
  I nie jest to klasyfikowane jako pomoc publiczna.
  Tylko „dalekosiężna wizja, biznesplan”.
  Doczytaj trochę na ten temat, skoro raczej słabo się w temacie orientujesz.

 326. pod koniec listopada nastapila cisza; zrobilo sie cicho, spokojnie, sennie; przyznam sie, ze tez wpadlem w spiaczke, i zaczalem bajac nad moja praca ( o pojeciu pracy lol), ale przyjechal gwiazda (wyklad na wns-sie) i mnie obudzil; zreszta nie tylko mnie;

 327. @Wiesiek59

  „aczej słabo się w temacie orientujesz.”

  G.wno ci wiadomo, chamie i prymitywie, czy ja sie temacie orientuje „slabo” czy „mocno”. Na twoje zas.ane chamstwo („raczej słabo się w temacie orientujesz.”) mozesz tylko zainkasowac porcje takiego samego chamstwa. Jak na razie twoje bzdety:

  „„O ile pamiętam, ratowano Toyotę, Forda … Boeinga też”

  to wylacznie twoje chore urojenia. Jak na razie to ty sam w sobie jeszcze nie stanowisz wielkiego autorytetu. To, ze w twojen chorej makowce cos sie zaleglo i cos „pamietasz” – moze interesowac co najwyzej twojego lekarza.

 328. Wczoraj w Gościach Passenta faktycznie była o „Generałach”, książce Juliusza Ćwielucha:
  https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,101199,Generalowie
  Wygląda na to, że dekapitacja dowództwa Sił Zbrojnych pod Smoleńskiem w 2010 roku to mały pikuś w stosunku do zamachu jakiego dokonał minister Macie. Niemal 40 doświadczonych i wszechstronnie wyedukowanych generałów wysłał na zieloną trawkę, bo mieli odwagę dyskutować o przyszłości armii. Plus inne czystki w akademiach wojskowych – 80 procent wykładowców przepędził. Jak Antek nie pójdzie prosto do paki, gdy dojdzie do odbudowania RP z gruzów PISiarni, to koniec.

  Ale nie o tym chciałem pisać. Zanim emerytowany przez Antka generał Tomasz Drewniak zjawił się w studio, to wyrażono opinię o exposé. Ćwieluch (POLITYKA) i Żemła (ONET) zachwyceni przemową Morawieckiego. Myślałem, że spadnę z krzesła. Nawet ostrych krytyków PISiarni taka demagogia może chwycić za serce i inne części ciała. Morawiecki nie próbował nawet uspokoić krytyków swojej strategii (SOR), nie bąknął słowem skąd będzie forsa na te projekty: od szybkiego internetu (to pół biedy), ale na lotnisko w Baranowie, czy na Narodowe Centrum Onkologii. Państwowa z podatków, czy z obligacji? może prywatna, Kulczyka czy Kowalskiego? Skąd? wszak nie z zagranicy. Ile będzie kosztował ten 15-minutowy przejazd z Wawy do Baranowa super szybką koleją, 100 zł w jedną stronę? I po co nowe centrum onkologii, skoro jest stare (nienarodowe) przy ul. Roentgena? PISiaki na takie pytania odpowiadają, że to ruina, lotnisko Chopina to komrpomitacja, itp. Zgroza.

  I do tego ta naiwność redaktorów. Polacy to durnie w sprawach gospodarki. Widać, że „jednolitość etniczna” im nie posłużyła. Passent co prawda ratował sytuacje i powiedział, że exposé ma luki, ale chodziło mu o przemilczenie „reformy” sądownictwa. Oczywiste, ale to nie była jedyna luka, jakże ogromnych rozmiarów. Jedno, co exposé miało wspólnego z zachodem, to podobieństwo do szwajcarskiego sera – same luki. W efekcie, bania-luki.

 329. radzilowJedwabne
  13 grudnia o godz. 21:06

  Weź se chłopie pigułkę…..

 330. Bar Norte
  13 grudnia o godz. 20:42
  to juz sie stalo; przeczytaj dokladnie jego dzisiejsze przemowienie; renkloda jest wsciekly i zapowiedzial na jutro expose;

 331. @teo

  „Wygląda na to, że dekapitacja dowództwa Sił Zbr”

  /spuszczone z woda/

  „Jedno co mnie rozbawia to porównanie miast w Judei i Samarii – historyczne nazwy, miast na Zachodnim Brzegu pod okupacją Izraela: Ramallach, Nablus, Hebron, Bethlehem i Wschodniej Jerozolimy do Opola, Wrocławia, Szczecina, Koszalina i Zielonej Góry.”

  Jedno, co mnie rozbawia to przekonanie glupiego jak but z lewej nogi hejtera-oenera, ze Opole, Wroclaw czy Szczecin to na wieki wiekow amen beda jego – bo on tak chce. A Hebron, Bejt-Lehem czy Jeruszalaim sa „pod okupacja”. Glupota hejtera-oanera polega na tym, ze duren poklada pelne zaufanie w „traktatach” i „umowach miedzynarodowych”. Przed slynna operacja pod Zaleszczykami ojczyzna hejtera tez miala Umowy. Na przyklad pakt o nieagresji z Adolfem. I Sojusz z Anglia i Francja.

  Nie bierze na makowke taki… jeden z drugim, ze „umowy” nie poparte realna sila tyle sa warte, co zeszloroczny snieg. Rozne byly umowy, na przyklad Paryskie Porozumienia Pokojowe.

 332. @Wiesiek59

  „Weź se chłopie pigułkę….”

  „aczej słabo się w temacie orientujesz.”

  Dobra, dobra, chamie i prymitywie. Owno ci wiadomo czy ja sie temacie orientuje „slabo” czy „mocno”. Na twoje zas.ane chamstwo („raczej słabo się w temacie orientujesz.”) mozesz tylko zainkasowac porcje takiego samego chamstwa. Jak na razie twoje bzdety:

  „„O ile pamiętam, ratowano Toyotę, Forda … Boeinga też”

  to wylacznie twoje chore urojenia. Jak na razie to ty sam w sobie jeszcze nie stanowisz wielkiego autorytetu. To, ze w twojen chorej makowce cos sie zaleglo i cos „pamietasz” – moze interesowac co najwyzej twojego lekarza.

 333. byk

  Renkloda? Kogo masz na myśli?

 334. p.s.
  chodzi o kwoty uchodzcow; w kazdym razie little donald wsadzil, zdaje sie, kij w brukselskie mrowisko;

 335. ???

  Czy ktos zechce wyjasnic? Co sie dzieje?

  „KRAJ
  Wiadomości Kraj 19 minut temu
  REDAKCJA POLECAPremier i prezes PiS złożyli kwiaty na grobie Romaszewskiego, Kuronia i płk Kuklińskiego
  Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński złożyli wieczorem kwiaty na grobie działaczy opozycji w czasie PRL Zbigniewa Romaszewskiego, Jacka Kuronia oraz płk Ryszarda Kuklińskiego. ”

  Przeciez Kuron zly, niedobry, trockista, lewak i w ogole. I siedzial przy Okraglym Stole. A tu nagle sam Pan Prezes i jsszcze Pan Premier kwiaty skladaja?

 336. >> Bar Norte
  13 grudnia o godz. 20:42

  jobrave

  To nie jest ustawka […]<<
  ———————————————————————————-
  Nie przyzwyczajam się do swoich teorii, a tym bardziej przypuszczeń, szczególnie wtedy, gdy przesłanki są takie sobie, ale tak, czy owak oświadczenie Tuska zrobiło wrażenie na "rynku wewnętrznym", czyli w Polsce, nawet jeśli nie miał takiego zamiaru.
  "…Co najwyżej może być zabawnie gdy jutro czy pojutrze, na szczycie UE, Morawieckiemu przyjdzie stawać w obronie Tuska…"

  Oj tak, czekam z niecierpliwością 🙂

 337. no, ten, poddany domu luksemburskiego, jean cloud, norte 🙂

 338. byk

  „little donald wsadzil, zdaje sie, kij w brukselskie mrowisko”

  To racja. Tu myślano, że on krytkuje rząd PiS bo chce sobie punkty w kraju nabić – na przyszłość.
  A tymczasem tą krytykę nabijał sobie punkty w Brukseli, bo się szykował tam do rozgrywki.

 339. byk

  „jean cloud”

  Jasne, już kojarzę

 340. kwiaty bardziej na grobie kuroniówki;
  pare ludzi jednak tej nocy zginelo (po obu stronach), co z nimi?

 341. dandy
  13 grudnia o godz. 8:12
  Departament Stanu USA jest zaniepokojony karą dla TVN24 – donoszą opozycyjne media z Gazetą Wyborczą na czele. A jak to naprawdę wygląda? Scenariusz jest zawsze taki sam. Strona rządowa robi coś, co nie podoba się opozycji; w tym przypadku wymierza półtoramilionową karę stacji TVN24. Opozycja poprzez swoich ludzi w TVN24, Gazecie Wyborczej i Washington Post w trybie pilnym powiadamia o sprawie rzeczniczkę Departamentu Stanu USA, Heather Nauert. Rzeczniczka przygotowuje sobie ściągę, po czym Marcin Wrona, korespondent TVN24 w Stanach

  Mój komentarz
  Czytam wymysły dandy na temat kary nałożonej na TVN i jej oddźwięku w USA i nie chce mi się wierzyć, że geopolityk PiSowski może tak pięknie zgadzać sam ze sobą, czyli fanzolić, gdy podejmuje wędrówkę do rzeczywistości równoległej PiSowskiej (w której wszystko jest na opak) by się dowiedzieć, co piszczy w trawie w TVNu sprawie, po czym powraca z wirtualu i rzecze na EP coś w tym guście – nic się nie stało, Polskaaa, Polskaaa, dziennikarz Wrona PiSu nie pokona!
  Pzdr, TJ

 342. teo
  13 grudnia o godz. 21:08

  A propos spraw wojskowych. Kilka dni, w którejś polskiej stacji tv emitowano reportaż, którego bohaterką była pani kapral żandarmerii wojskowej, molestowana, brutalnie zresztą przez przełożonego, próbowała załatwić molestanta droga służbową, ale kazano jej walić się na ryj, więc przyszła z tym do telewizji. Dopiero wówczas MON zareagował, obiecując, że natychmiast zbada sprawę. I rzeczywiście, nie minęły trzy dni i jakiś dziesiąty zastępca zastępcy rzecznika oświadczył, że do molestowania doszło za rządów PO-PSL.
  A molestant nadal pełni służbę w ŻW, jak by co.

 343. nota bene:
  poniewaz boss znad bosforu prezy muskuly, to bundeswera przeniosla sie do jordanii gdzie jest, obecnie, mniej testosteronu w powietrzu;
  i

 344. Jeśli w moich komentarzach są jakieś potknięcia, to przepraszam, ale mam problem z oczami. Od dłuższego czasu mocno je przecieram, przeczytałem bowiem, tu na blogu, że Marks jest winien śmierci 100 mln istnień. Pomyślałem sobie, że jakiś wsiowy głupek, jakiś mały Kazio po nadmiarze dużych piw, chciał się popisać na blogu, ale przyjrzałem się dokładniej i stwierdziłem, że autorem jest… Mauro Rossi.
  Oto kolejny przejaw myśli pisowskiej. Ciekaw jestem, co rzekłby pisowski „myśliciel”, gdyby jemu rzec z kolei, iż Jezus Chrystus jest winien może nawet setek milionów krwawych i bestialskich zbrodni, czynionych z jego imieniem na ustach. A co, może nie?

 345. jobrave

  Polecam materiały red Szymańskiej Borginion z Brukseli. Trafnie i kompetentnie ocenia sytuację. No i bezstronnie.

  Na probę:

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-co-zmieni-sie-w-relacjach-warszawy-z-bruksela-po-wyborze-mor,nId,2474944

 346. @ Wiesiek :

  Wygaszanie działalności kopalń było może i słuszne, skoro dołek cenowy
  „zaskoczył” decydentów posługujących się cenami giełdowymi, a nie poziomem dostępności własnego surowca za ZŁOTÓWKI.
  Tyle że wsparcie własnych branż strategicznych, jest na zachodzie normą.”
  Prawda jest taka, że tego własnego surowca wcale tak dużo nie mamy. Było to wiadome już w latach 70-tych i już wtedy były plany zamykania kopalń , najpierw na Dolnym Śląsku. Jeżeli już mamy inwestować w węgiel, to jedyne duże złoża, których eksploatacja ma szanse być opłacalna są w okolicach Lublina. Ciekawe czemu działa tam tylko jedna kopalnia i to wybudowana za Gierka ?
  A w ogóle to czy tych złotówek na wydobycie węgla nie warto zainwestować w inne , bardziej rentowne działy gospodarki i za zarobione pieniądze sprowadzić węgiel z Rosji albo Chin ?

 347. Mad Marx
  14 grudnia o godz. 0:28

  Wytłumaczenie jest dość proste- szkody górnicze…..

  Lubelskie nie jest tak zurbanizowane jak Śląsk, więc opłaty za zniszczenie infrastruktury są marginalne.
  Polska ma w zapasie kilkadziesiąt miliardów ton węgla, niestety, pod miastami.
  Inna technologia wydobycia niż na zawał, a jesteśmy do przodu.
  Tyle że wymaga to inwestycji rzędu kilkunastu miliardów.
  Czeska obecnie kopalnia w Czechowicach jest dochodowa.

 348. @radzilowJedwabne
  17 grudnia o godz. 22:20
  Radziu vel Jedwabnik, wreszcie napisałeś coś „do rzeczy” ( merytorycznie, znaczy się ) :

  „To oczywiscie balagan, ale tak jest – nawet najwazniejszy niemiecki prokurator nie moze sedziego wykopac z roboty za to, ze sedzia sie Pana Prokuratora nie posluchal. Malo tego – nawet minister ani kaclerz nie moze sedziego wyniesc na kopach za to, ze sedzia sie nie slucha.”

  Jak tak dalej będzie to nawet zacznę czytać te Twoje wypracowania, szczególnie, że demokrację możemy już tylko oglądać z perspektywy. Ciekawe jak tam w kraju, który najczęściej opiewasz, na I , w dziedzinie sądownictwa ? (I nie miałem na myśli Iranu )

  Ten Rossi „tnie strasznego głupa” :
  „„Obrońcy praworządności, trzymający w jednej ręce napis „Konstytucja”, a w drugiej napis „wolne sądy” chyba nie zdają sobie sprawy, że jedno z drugim jest sprzeczne.”

  Ciekawe, że Rossi nie oponował w sprawie „wolnych” sądów, które powinny być „szybkie”, bo taka interpretacja jest tez możliwa.
  [„Wolne” sądy] oznacza wolne od nacisków ze strony innych gałęzi władzy, a nie wolne od jakichkolwiek ograniczeń. Brak umiejętności czytania w kontekście u tego Rossiego. Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy Konstytucją, a wolnymi sądami, chyba że w chorej głowie. Jeszcze jest jeden aspekt tego o czym pisze Rossi, jeżeli ustawodawca uchwali złe prawo (np.: niezgodne z Konstytucją), to sędziowie mają je egzekwować (i nie protestować) – prawie jak w przypadku Eichmana ( jego zdaniem: zgodnie z prawem planował optymalny transport osób ) . W TV dziennikarz nazwał władzę „grupą przestępczą” świadomie łamiącą prawo. Tu już nie ma eufemizmów …

 349. @wyzysk
  18 grudnia o godz. 2:57
  „Fetyszyzm wladzy sadowniczej doprowadzil do likwidacji republiki i powstania oligarchii w usa.”

  Co doprowadziło do powstania oligarchii w rosji ? Bo może fetyszyzm władzy sądowniczej jest przyczyną powszechną ?

css.php