Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

25.03.2018
niedziela

Dzięki Bogu. Przekaz na 26 marca 2018 roku

25 marca 2018, niedziela,

Wygrywamy na wszystkich frontach. W Brukseli zmusiliśmy Unię Europejską, żeby zaprzestała bezmyślnych ataków na Polskę i wreszcie zasiadła z nami do konstruktywnych rokowań. Klika Tuska i Timmermansa jest wściekła, że doszło do negocjacji. Liczyli na to, że wobec Polski zostanie zastosowany art. 7, a tymczasem Juncker i spółka błagają nas, żebyśmy dali im choćby minimalny pretekst do zakończenia negocjacji, które zostaną przedstawione przez „Gazetę Wyborczą” i TVN jako „sukces sił demokratycznych”.

Należy upowszechniać opinię prof. Legutki, że sukces negocjacji to byłby „straszny cios dla opozycji”. Nasze stanowisko: w Brukseli się nie cofamy, nie robimy żadnych ustępstw – bez względu na wspólne ustalenia – nasza reforma sądownictwa pozostaje nienaruszona. Publikacja trzech orzeczeń TK, na którą przystaliśmy, jest bez znaczenia, byliśmy przeciw publikacji, kiedy to miało sens, dziś każde dziecko wie, że rząd miał rację, ale jest po ptakach.

„Konsultacje”, jakie mają od teraz być wymagane przy zmianach na stanowiskach prezesów sądów, są już bez znaczenia. W ciągu minionych dwóch lat skutecznie przewietrzyliśmy sądownictwo. 90 proc. naszej reformy pozostaje bez zmian. Zmiana na stanowisku premiera pokazała, że dążymy do negocjacji, a nie do kapitulacji. Argumenty przedstawione w „Białej Księdze” pozostają w mocy. Pryncypialne stanowisko Polski w Brukseli pozwoliło obronić sens reformy i jednocześnie unieszkodliwić próbę izolacji naszego kraju na arenie międzynarodowej. W sprawie nieobecności Prezesa – b.z.

Podobnego sukcesu oczekujemy od Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Nie angażujemy się w spekulacje na temat przyszłego orzeczenia TK. Trybunał jest niezawisły i jak zawsze uszanujemy jego decyzję. Jak już powiedział minister Patryk Jaki, „mamy otwarte głowy”. Takie czy inne korekty nie podważą tego, co w naszym projekcie najważniejsze: możliwości ścigania oszczerców na drodze cywilno-prawnej.

Stosunki strategiczne z USA pozostają doskonałe. Kontakty na najwyższym szczeblu nie były przewidziane. MSZ i kancelaria PAD trzymają rękę na pulsie. Projekt budowy Muzeum Getta, przedstawiony przez wicepremiera prof. Glińskiego, nie ma nic wspólnego ze stosunkami z Izraelem i ze środowiskami żydowskimi. Inicjatywa spotkała się z uznaniem, co powinno wpłynąć na poprawę stosunków z państwem Izrael i w konsekwencji z USA.

Sojusz transatlantycki pozostaje naszym priorytetem. Wizyta kanclerz Merkel w Warszawie zmusiła Unię do negocjacji z Polską. Wbrew plotkom dywersji Jan Tomasz Gross bez problemów przekroczył granicę i był widziany w Polsce. Opinia TK w sprawie nowelizacji ustawy o IPN spodziewana jest po świętach wielkanocnych. Kwestii zamachu smoleńskiego nie inicjujemy. Premier Morawiecki z uwagą zapoznał się listem prof. prof. Andrzeja Nowaka i Roberta Frosta (współlaureatów konkursu MSZ na książkę o Polsce) w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. „Doceniamy opinie wybitnych uczonych w tym trudnym temacie” – powiedział minister spraw trudnych.

W tzw. czarnym marszu i w białych marszach w obronie życia wzięło udział ok. 20 tys. osób w całym kraju. Dzięki wzorowej postawie policji, dzięki Bogu nie doszło do awantur. W sprawie nieobecności Prezesa – b.z.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 361

Dodaj komentarz »
 1. Wpadłam w euforię od wysypu sukcesów, że aż muszę wziąć coś na sen.
  Dobranoc.

 2. Opozycjonista Passent, w przebraniu hydraulika przedarł się do siedziby partii i wykradł tajny dokument na dzień 26 marca, poniedziałek. Nowogrodzkagate!
  W sprawie nieobecności prezesa, b.z.

 3. z przeniesienia
  _________________

  25 marca o godz. 23:17

  @olborski

  Daję echo na twoje wyznanie:
  humanistka i juz nie wiem gdzie jestem

  Jesteś gościem na blogu felietonisty z przeszłością (jako przeciwstawienie felietonistów mających powodzenie w perspektywie).

  Ja każdy obiekt człowieko-awatorowo-botowo podobny nie naruszający regulaminu obiekt człekopopodobny @żabka oraz obiekt botowo podobny (czyli tłumacząc na niewstdne dobrozmianowe: półautomat ) @R.S.

  Twój komentarz sygnalizujący zagubienie się w przestrzeni społecznej świadczy głównie o nękającym cię przymusie czytania i oceniania wszystkiego. Nędza polskiej opieki społecznej powoduje, że niw daję szans leczenia tego musika w ramach publicznej służby zdrowia. Być może leczą to homeopaci wodą pamiętająca nie tak mikre głupstwa jak te opisane w komentarzu syntetyzowanym do poczucia zagubienia.

  Więc nie musisz czytać poniższego cytatu, którego treść nawiązuję do przejścia na Unicode – trudnego i kosztownego według @R.S.

  Przejście na Unicode umożliwiają jednak tylko SO Windows 2000 i wyższy. Z tego powodu dla starszych SO Windows 98/Me jest dostępna wersja Promotic7A. Wersja ta jest identyczna z wersją Promotic7, nie pracuje jednak z tekstami UTF-16 i nie można z tego powodu w prosty sposób wytwarzać aplikacje na przykład w języku rosyjskim.

  Wpierw skomentuje ostatni fragment.
  Upierdliwa zwięzłość tego fragmentu tekstu dla @żabki oraz dla ciebie sprowadza się do języka ( wtym pisowni) porozumiewania się z użytkownikiem programu interakcyjnego.

  Na człekopodobne tłumaczy się to tym że menu jest wyświetlane z użyciem cyrlicy lub po polsku z użyciem liter z ogonkiem.

  Kod programowy w języku maszynowym nigdy nie jest narodowy. A chodzi tu o to co czyta użytkownik, a <b<nie o to co jest formą poleceń dla procesora komputera.

  Prowadźmy to do praktyki.
  Kupujesz w polskim sklepie komputer wytworzony na Tajwanie w oczywisty sposób porozumiewając się z tobą po polsku.

  Wyjeżdżasz z nim do Izraela i tam chcesz go pierwsz raz uruchomić. Zapewne możesz podać swoją lokalizację jako Tel Aviv. Na pasku zadań pulpitu zapewne wyświetlać ci się będzie to co na zegarze na wieży jakiegoś ratusza. możesz w ustawieniach nakazać aby Google wyświetlało ci plotki ze świata w języku hebrajskim i linijki tekstu będziesz czytał od prawej do lewej.

  To co zrobił @R.S. jest potwierdzeniem, że zajmowanie się zawodowe komputerami bardzo częto rodzi pogardę wobec laików i niezdolność do zwykłego bajerowania panienek:
  Ja jestem inny niż inni i taki nieszczęśliwy! Przytul mnie taoistycznie na miłość boską!

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/205276/tao-milosci-i-seksu

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tekst doskonaly. Pozdrawiam Redaktora. Jestem wiernym czytelnikiem od lat 60-ych!!!

 6. Czy te dwa lata rządów mają zostać zmarnowane? Czy czas poświęcony na zmiany przepisów ma się nie liczyć? Ciężka praca ma iść na darmo? Oni nagrody już odebrali, kolejnych nagród nie będzie usłyszeliśmy, to jak oni ci jeszcze lepsi od tych najlepszych mają żyć? Czego mogą się spodziewać? Przecież to nie są frajerzy. Jakieś wyjście musi się znaleźć, jeszcze nie wszystko stracone i tylko ten wyskok z wariografem przed ujawnieniem prawdy chyba prezesowi się nie spodobał

 7. Leczenie homoseksualizmu

  Homoseksualizm jest jednym z zaburzen ukierunkowania popedu plciowego.
  Ten wlasciwy(straight) ukierunkowany jest na prokreacje- robiennie dzieci.
  W tych zaburzonych poped seksualny wywoluja osoby, tej samej plci(homoseksualizm), osoby niedojzale (pedofilia), zwierzeta (zoofilia), przemoc (sadyzm, masochizmi)itd…
  W definiowaniu czy autodefiniowaniu wlasnej tozsamosci, tozsamosc plciowa ma istotne znaczenie.
  Zaburzone ukierunkowanie popedu plciowego jest pewnie ciezarem z ktorym borykalo i boryka sie wielu naznaczonych nim ludzi.
  Nie ma obecnie zadnej ugruntowanej wiedzy mowiacej czemu pewnien odsetek spoleczenstwa ma wlasnie takie inklinacje, jak one powstaja i czemu w jednych nacjach one czestsze nizli w inych.
  Z tego tez powodu proby korekty takiego stanu ( zaburzen ukierunkowania popedu) dotycza jak na razie nie przyczyn ale skutkow.
  Korekta (czy leczenie) prowadzona jest podobnie jak w przypadku leczenia pociagu do alkoholu: bodziec (alkohol) powoduje uwalnianie sie w organizmie substancji(esperal) zniechecajacych do picia. Przykrosc z oddzialywania tych substancji na organizm jest tak znaczna i tak latwo skorelowana z faktem spozycia alkoholu ze powstaje odruch warunkowy:nie pije bo mnie zabije…
  Z medycznym oddzialywaniem na ukierunkowanie popedu plciowego jest podobnie choc bardziej skomplikowanie: poped seksualny nie jest zwiazkiem chemicznym C5H2OH na ktory prosto mozna oddzialywac innym zwiazkiem (esperal), stad negatywne bodzcowanie musi odbywac sie na troche innym poziomie. Moze to byc budowanie odruchow warunkowych (odrzucenia) na widok zdjecia osobnika tej samej plci w pozie seksualnej, warunkowania odczuc zapachowych, etc…
  Terapia pedofilii polega wlasnie na takich dzialaniach. Jest ona uznana i stosowana bez zastrzezen, przynajmnej takich ze strony Unii Eurpoejskiej. W przypadku pederastii jest dokladnie to samo tylko obiekt wobec ktorego zastosowanie warunkowania jest inny: osobnik tej samej plci jako obiekt seksualny.
  W medycynie, psychologii wspolczesnej kluczowym i niezbywalnym elementem terapii (czy ogolniej dzialan medycznych) jest swiadomie wyrazona zgoda pacjenta. Bez niej lekarz czy psycholog nie ma prawa podjac sie leczenia. Nie wspominam tu o wyjatkach w rodzaju nieprzytomnosci czy niepelnoletnosci pacjenta boo w kwestii korygowania ukierunkowania popedu plciowego nie maja one znaczenia.
  Zakres oddzialywan medycznych rozszerzylem tu poza terapie poniewaz chocby zastrzykiwanie botoksu czy chirurgia kosmetyczna nie zmierza do leczenia jakichkolwiek chorob. Jest zastosowaniem metod medycznych do rozwiazywania innych nizli choroba problemow.
  Mamy wiec popyt ( ludzie ktorym zle jest z doswiadczanym przez nich ukierunkowaniem popedu plciowego i chca to zmienic), mamy akceptowane w innych obszarach metode korekcji, mamy zasade ze nic na sile.
  Po coz wiec zakazywac leczenia pederastii?

  Jesli akceptujemy wysilki by skorygowac plec czlowieka do jego wyobrazen o sobie ( zabiegi zmiany plci) to jakim prawem odmawiac gdy ktos chce skorygowac ukierunkowanie swego popedu?
  Odpowiedz jest dosc smutna: poprawnosc polityczna dowartosciowuje dewiacje, nie proby sie z nich wyzwolenia.
  Dowartosciowuje zmiane plci gdy ktos ma taka potrzebe( mimo ze na poziomie DNA plec pozstaje bez zmian). Dowartosciowuje zachowania homoseksualne ( usilujac z nich stworzyc nowa, rownoprawna z heteroseksualna, norme).
  W takim postrzeganiu dewiacji nie ma miejsca dla tych ktorzy chca sie z nich wyzwolic. Nie ma miejsca boo akurat w tym przypadku poprawnosc polityczna zada by osoby homoseksualne alceptowaly swa seksualnosc i nie probowaly jej zmieniac. Wolnosc- tak, ale tylko w jedna strone: do pederastii, nie od niej.
  Trudno wiec nie dojsc do wniosku ze kwestia tego co poprawne politycznie w kwestii homoseksualizmu, w tym jego leczenia, trafila w rece homoseksualistow. Nie wszystkich, ale tych zadowolonych ze swego zycia. Stad rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywajaca do zakazu leczenia homoseksualizmu.

  ml

 8. Dzis swoim rankiem ogladalem niedzielne widomosci Polsatu : pierwsza to byl sukces polskiego skoczka narciarskiego. Dopiero druga informacja byla o Wielkim Tygodniu.
  Pokazuje to co dla Polakow staje sie wazne a co najwaznejsze?
  Pewnie tak. Czy moze co redakcja widomosci za takie uwaza.
  Dzis/wczoraj bylo to osiagniecie sportowe.
  Na nim oparte bylo doswiadczenie wspolnotowe Polakow 25.03.18.

  A ja, ateista, obserwuje ta przemiane w opowiadaniu co wazne a co najwaznejsze.Fascynujace!

  Prosze moj komentarz odniesc i do tekstu p.Passenta.

  Teraz test dla szanownych czytelnikow : co znalzloby sie w panstwa osobistym przekazie dnia na 26.03.18? Palec pod budke, kto pierwszy odpowie?!

  ml

 9. Pogoniliśmy już raz kota Müllerowi von der Luhnen. Teraz, jeszcze raz, spuśćmy porządne lanie tej masońsko- protestanckiej hołocie.

  @neospasmin,

  …łopuch do głowy przykładać, jajka nałożyć na oczy, okłady 2 razy dziennie, mielonymi cojones żubra potylicę nacierać przed kąpielą. Żadnych mocnych doznań, odstawić zabawę pociągami oraz interesem. Duzo odpoczywać, mało pisać.

 10. Przedwiośnie smędzić się będzie.
  Co prawda red. Bendyk daje tytuł „Czarny Piątek, sygnał wiosny w patriarchalno-betonowej Polsce”, i coś pod nim wywodzi, nie czytałem, ale sądzę, że okłady z łopucha itepe. masowo trzeba by kłaść, aby mentalno-emocjonalnie lud zneutralizować i wiosny szybko doczekać.

  Będzie się PISiarnia z „kliką Tuska i Timmermansa” zwodzić, w ciuciubabkę pogrywać. Czarne sukienki z czarnymi parasolkami naparzać, jeszcze teraz doszły różowe pussyhats, ale rozstrzygnięcia wyglądać jak płomienia świecy w tunelu długim. Gospodarka jeszcze trochę popędzi na kradzionym paliwie. Wiadomości donoszą, że wolne niedziele handlowe nie wszystkim Polkom i Polakom są na rękę, itd itd itd. będzie się to wszystko jeszcze długo smędzić jak dym w kurnej chacie.
  W sprawie problemów domowych prezesa z kotką Fioną, b.z.

 11. styk merytoryczny – tak można nazwać zrozumienie ale ja tu znajduję że styku nie ma.

 12. Bar Norte
  25 marca o godz. 18:09. Telewizja klamie [ albo przemilcza ], wiec trzeba szukac informacji w Drugim Obiegu.Jak Pan pewnie pamieta z przesluchan w senacie usa w 1975 pod kierownictwem Franka Churcha, mediami kieruja sluzby specjalne.https://en.wikipedia.org/wiki/Church_Committee

 13. powyższy komentarz dla zagubionych
  A dziś Gospodarz pisze o sukcesach, całkiem serio jak przypuszczam. Jest dobrze!
  https://www.youtube.com/watch?v=vVQzYpaqdM0

 14. a pod piosenką ludzie piszą – jak zwykle trafnie:
  Wojti47 5 lat temu
  „jest chujowo, ale stabilnie”
  Tu muszę przypomnieć że to jest cytat – ja takich brzydkich słów to w ogóle nie, nigdy,

 15. fiku miku i już po styku

  Trzeba mieć pozastykane niezgorzej, aby nie widzieć ironii we wpisie red. Passenta, kpiny dosadnej z PISowskiej agitki codziennej od poniedziałku do soboty, steku łgarstw i naigrywania się z inteligencji ludu wszystkich klas pracujących, oraz z tego lawirowania w obliczu lawinowej krytyki PISowskiej polityki młota.
  Każde zdanie „Dzięki Bogu” jest łgarstwem, fikcją, fatą-mruganą, mową-trawą … PIS-ukcesem.

 16. W obronie wyleniałego kagiebisty co nie wykluczone,że chciał popełnić samobójstwo na obczyżnie „światowe” elity organizują nowa wersję Drang nach Osten ! w polskim tłumaczeniu Prezesie prowadż na Moskwę ! Nawet totalna opozycja chce w sondażach zyskać na rusofobii.Obalić Putina gazem.Ruskie pierogi na listę dopalaczy.Takie rzeczy wygadują.W poszukiwaniu sojuszników na razie hunwejbini pisowscy odpuścili Węgrom zabory i braterstwo z katolickim wehrmachtem.Banderowcy czekają w kolejce na odpuszczenie choć wspierali również wehrmacht i stanowili część zaborcy. Praworządność wymusza skala przestępczości.Tutaj prym wiodą katolicy co ukrywane jest w statystykach a KK milczy jak w czasie okupacji.Tak sobie myślę jeżeli w parafiach przestaną kraść to praworządność będzie można powiesić na gwożdziu.Patologiczne szambo jest problemem.Proboszczowie zróbcie coś z tym fantem.Dlaczego nie ma parafii z zerową przestępczością a wystarczy tylko nie grzeszyć.Najciemniej pod latarnią.Jestem za aborcją przestępczości w parafiach !To jest polska racja stanu.

 17. Historia zydow polskich traktowana jest czysto instrumentalnie. Ludzie wiedzieli i wiedza “swoje”, wszystkiemu jest winna “zydokomuna”oraz “cwaniacy” zydowscy .Gajowy uparcie twierdzi, ze polscy zydzi nie byli Polakami. Przodownicy blogosfery mu oczywiscie wtoruja.

  Pozostaje do wyjasnienia kwestia roli dzisiejszego kosciola katolickiego w postrzeganiu zydow. Pytanie sluszne, bo mozemy szukac na nie odpowiedzi w kosciele Rydzyka lub koscieleTisznera. Ciekaw jestem spojrzenia G a j o w e g o oraz Wiesiowych Przodownikow na ten temat.

  Wiesio jest wprawdzie na tropie subkultury postpolitycznej, sam jednak wpada celowo lub bezwiednie w pulapke na populistow.Temat ciagle ten sam od ponad szesciedzieciu lat. Temat wykluczenia, emigracji i wypedzenia jest ciagle aktualny.

  Po dojsciu nazistow do wladzy w Niemczech antysemityzm stal sie niejako aksjomatem kultury w wielu krajach europejskich. Aksjomatem tym poslugiwala sie rowniez grupa ”narodowcow” w Polsce przedwojennej, “wspomagana” skutecznie przez kosciol katolicki.

  Antymodernizm i antysemityzm tworza tu niespojna pare, ze wzgledu na wplyw niektorych zydow (wiekszosc “klepala” jednak biede) w uprzemyslowieniu i ubankowieniu, ktore lamaly owczesne spoleczne struktury.

  Koniec wojny i lata powojenne byly cezura oraz czasem pustki kulturowej, w ktorej opis przeszlosci wydawal sie zbedny po wojennych tragediach, a na opis i definicje przyszlosci spoleczenstwo nie bylo przygotowane.

  Wracajac do postaw antysemickich w Polsce, to nie mialy one oczywiscie charakteru likwidacyjnego, nie zawsze jednak ograniczaly sie one do wykluczania (pogromy, organizowana przez UB emigracja/faktycznie “deportacja” zydow-Polakow do Austrii zaraz po wojnie.

  Obecnie, po 1989 roku, roku kolejnej cezury oraz zmian polityczno-spolecznych jestesmy czesto konfrontowani z kolejna pustka oraz brakiem politycznej wrazliwosci w jej wypelnianiu po zakonczeniu eksperymentu “realnego socjalizmu” (wszyscy mieli zatrudnienie, nie wszyscy mieli jednak prace; to dla Wiesia).

  Dzisiejsi politycy przescigaja sie w uzywaniu atrybutow; narodowy, patriotyczny, polski , meczenski i powstanczy. Prowadzi to do uproszczen w pamieci spolecznej. Pamiec spoleczna nie powinna opierac sie na mitotworstwie.

 18. Pozdrawiam cię @żabko! Rób swoje!

  Miałem okazję pobyć w gawrze kogoś kto zachęca do oglądania serialu o Fredku Kiepskim:
  Nie ma lepszego!
  Do Fredka przyszedł sąsiad i wyjaśnia dlaczego sika u Fredka, a nie u siebie.
  Otóż piętro wyżej od tego sąsiada dokazuje Szatan. Paździoch i Kiepski zmęczeni wyjaśnianiem, że to omamy i bajki postanawiają wreszcie dokonać doświadczenia, a nie gadać. Udają się (po kolei) do łazienki nad mieszkaniem nękanego przez szatana.

  Sycący się Kiepskim i domagający się szacunku dla Zenka Martyniuka po ostatniej scenie odcinka pokazującego walkę z szatanem stwierdził:
  Nie zrozumiałem!

  Jest to dla mnie sygnał, że klęczący we wstydzie nie wiedzą po co wstali z klęku, a instruktor narodowej gimnastki chyba nie przewidział w której części centralnego układu nerwowego zrobi sobie gawrę lęk.

  Być może przesadzam z tą interpretacją drobnego wyznania człowieka nosofiskated. Ale po poczekaniu zwykle wychodzi i nawet wyjeżdża na moje.
  Zarzucano mi, że szaleńczo interpretuję zaskakujące odjazdy minutę przed czasem notorycznie spóźniających się polskich pociągów w PRL. Wyszło szybko na moje: PRL kucał, bo sie chylił.

  Joachim Brudziński i Piotr Legutko przestali rozumieć Jarosława Kaczyńskiego. To że Donald Tusk i placąca mu brukselka (modyfikuje aromat smogu podczas kukingu) nie rozumieją Jarosława Kaczyńskiego to była woda na jego młyn. Ale woda zaczęla płynąć pod górę i Naczelnik zachorzał.

  Zdrówko!

 19. @teo 26 marca o godz. 5:54 toż samo było z moim komentarzem na temat zalet blogowiczów i blogu jako takiego. Ale wprowadziło zamęt w głowach co najmniej dwóch kolegów. A tobie widzę nawet stosowna oprawa muzyczna nie pomogła.

 20. @Guzdra , a ja bardzo cenię Andrzeja Grabowskiego jako aktora i człowieka którego znam jako przyjaciela w potrzebie. Fakt, że utożsamiają go z postacią z serialu to jedynie plus dla jego gry aktorskiej. Nie musze dodawać że on sam się nie utożsamia.

 21. Dzieki Bogu i Suphrafonowi zamęt w głowie przeniesiony do Tel Avivu i moja gojska , swojska bo gojska haplografia jak dawniej , (pod wplywem tego samego co kiedys) – uwolniona
  https://www.youtube.com/watch?v=Z4wTylAZhxw

 22. Zamęt w głowie domniemany na ucho , bardziej boski ale nie dzieki Niemu niestabilny ( w czasie)
  https://www.youtube.com/watch?v=k2wwGX9kkgs

 23. a skoro @Guzdra już lub jeszcze nie śpi jest okazja żeby przypomnieć mu moją radę, jak sie okazuje wciąż aktualną – daj sobie spokój chłopie.
  Na jakiś czas poskutkowało i radzę ci znów przyjąć zaproszenie.

 24. Andrew7: Dziękuję za dobre słowo. Gratuluję wytrwałości w czytaniu.
  Zdrowia i wiosennego nastroju życzę!

 25. @żabka

  Nie mam nic przeciwko Andrzejowi Grabowskiemu, bo nie oglądam jego występów na scenie klasycznej, na klasycznym ekranie i w mediach które już modernistyczne nie są tak ja pokolenie wstecz.

  Według mnie Fredek Kiepski służy ludziom do ustawicznego utwierdzania się:
  Ni jestem aż tak chamski i aż tak głupi.

  Słabo się znam na sztuce i zapewne obejrzenie odcinka serialu telewizyjnego opartego o udaną grę aktorską jest lepsze niż wyjście na ulicę w poszukiwaniu mordy, którą można obić.

  Rzecz jest w tym, że człowiek jako taki ma wiele twarzy i chcąc nie chcąc, świadomie i nieświadomie wcielamy w siebie cudze wzorce.

  Ja mam kartoflowaty nos, który wycieram w mankiet, niedbale się golę, rzadko czeszę, bekam i wydzielam odory. Ale nie za będę sekowany lub chwalony za komentarze na blogu.

  Mój licealny nauczyciel matematyki popijał poza pracą, mówił lekko przerażającym tubalnym głosem, ale trzmał { nieszczęśnika | nieszczęśnika } przy tablicy, aż ten się porawił w tym co stworzył wymagającego naprawy na tablicy. Dla tego moje świadectwo dojrzałości nie rozjechało się z definicją dorosłości opertaj na przyznawaniu się do błędów.

  Właśnie miałem podczas mycia głowy niepewność czy napisałem woda na młyn Kaczyńskiego, czy też młyn na wodę Kaczyńskiego co było moim zamiarem. Jestem blogowy wodolejca, ale nie ustąpię w wielu sprawach.

  Fan serialu o kiepskim w rzeczywistości swoją postawę głosi tak:
  Nie ma nic lepszego niż Kiepski!

  MA.

  Wystarczy mi, że Kiepski nie twierdzi, że są potrzebne egzorcyzmy, bo szatan opętał guzdrę.

  ***

  @olborski
  Cenię sobie filmiki remastered i nie odrzucam trzeszczących.
  I popieram zalecenia Wiery Gran kierowane do Fernanda niezależnie od tego, jak Wiera radziła sobie z holocaustem.

  https://www.youtube.com/watch?v=v0jgya7Ck4s

 26. @żabko

  Moim zdaniem źle interpretujesz rzeczywistość.

  Spokój mnie nie opuścił i nie zadręczam siebie i nigdy nie zadręczałem.

  Cierpienie jest witaminą chrześcijanina.
  A ja nie kumam zmartwychwstania.

 27. Wejście na blog zacząłem od kosmosu, ale szybko zostałem sprowadzony na ziemię, bowiem jak twierdzi redaktor Daniel Passent, obojętnie od czego się zacznie i tak zejdzie na Żydów. Nasz rząd, o którym z troską piszemy, powinien wzorować się na rządzie Izraela. Ma zapaść decyzja czy bojkotujemy Rosję częściowo jak zawsze, czy na całego. Popatrzmy co zrobi w tej sytuacji Izrael i zróbmy tak jak oni, nie tylko nie występujmy przed szereg na ochotnika, ale dwa razy pomyślmy zanim podejmiemy decyzję. Mamy dobry przykład bratniego rządu w Sofii, który powiedział; dopóki nie sprawdzimy nie wchodzimy w ten układ

 28. Dołączam do gratulacji Andrew7, Pan Redaktor we wspaniałej formie. Oby nasi piłkarze taką (wysoką) lub prawie taką uzyskali. A władza jak to władza; ten typ zawsze jest z siebie zadowolony.

 29. .. minie wiele lat zanim zla opinia o Polsce przestanie szkodzic nam obywatela tego kraju !!! komuna tak mocno przezarla nasze umysly ze nawet prawica jest bardziej komunistyczna niz lewica !! prezes kiedys sekretarz robia te same bledy a kosciol kazdy blad wladzy zamienia na mamone !!!

 30. W 2013 roku ukazała się na rynku USA jego monumentalne dzieło „Wielka deformacja”. Jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po tym nastąpił. Książka krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizm korupcji politycznej i jego wpływ na obecne trudności gospodarcze USA i na świecie.
  https://czytelniapdf.pl/strona-glowna/wielka-deformacja-czyli-jak-skorumpowano-amerykanski-kapitalizm-pdf-ebook-epub-mobi/
  ===========

  Mało oczytanym…..

 31. „Będzie się PISiarnia z „kliką Tuska i Timmermansa” zwodzić, w ciuciubabkę pogrywać. Czarne sukienki z czarnymi parasolkami naparzać, jeszcze teraz doszły różowe pussyhats, ale rozstrzygnięcia wyglądać jak płomienia świecy w tunelu długim. Gospodarka jeszcze trochę popędzi na kradzionym paliwie. Wiadomości donoszą, że wolne niedziele handlowe nie wszystkim Polkom i Polakom są na rękę, itd itd itd. będzie się to wszystko jeszcze długo smędzić jak dym w kurnej chacie.” Piszesz nie bez racji.
  A mnie się marzy kurna chata, ale trochę inna. Według Kaczmarka.
  https://www.youtube.com/watch?v=rDmZJrcNsDc

 32. neospasmin.Ten twój poglądto mi sie kojarzy ze słusznością stosowania lobotomii a co do tego ma przyzwoitość polityczna zwana przez ciebie poprawnością to juz zupełnie nie rozumiem.Wg. ciebie piętnowanie chorób o ile to są choroby jest poprawne?

 33. Odnoszę wrażenie, że @Bar Norte popiera pożytecznych idiotów, lecz nie aż takich jak @wyzysk.

  Nudzi mnie ciągłe przewijanie użalania się:
  Bierut mnie skrzywdził, chlip, chhip, chlip, …

  Ponadto skoro:
  Na podstawie ustawienia kraju i regionu system Windows i aplikacje mogą udostępniać zawartość lokalną

  to zmienię region na daleki od wieśkolandu, daleki od praspazminy, daleki od neospazminy oraz od obszaru zamiatana mortalnego salta nie mogącego zatrzymać lania wody przez miotłę podebraną czarnoksiężnikowi.

  Życie jest piękne, ale gdzieniegdzie i niekiedy.

  https://www.youtube.com/watch?v=JTEFKFiXSx4

 34. Wiesiek59
  g.11:02
  Wielce oczytany pogromco kapitalizmu,
  Mimo że nie ustajesz w wysiłkach obrzydzenia USA i kapitalizmu, świat się jakoś kręci w dużej mierze dzięki USA i kapitalizmowi.
  Tak było i pewnie jeszcze długo będzie, bo rozmaite eksperymenty w rodzaju gospodarki socjalistycznej wzięły i zbankrutowały.

 35. Pan prospector

  Nie uwazam by warunkowanie jako metoda zmiany ukierunkowania popedu plciowego mogla byc porownywana do nieodwracalnego zabiegu chirurgicznego w rodzaju lobotomii czy zmiany plci.
  Nie sadze tez by operacje lobotomii wykonywane byly za zgoda pacjenta.
  Nigdzie nie pietnowalem zadnych chorob. Nie pietnowalem tez homoseksualizmu.
  Pietnowalem zakazywanie ludziom siegania po pomoc medyczna/ psychologiczna gdy tego potrzebuja.
  Tym wlasnie jest rezolucja PE.
  Pisalem tez ze zostala ona uchwalona w imie zle rozumianej poprawnosci politycznej.

 36. Gospodarz blogu w świetnej formie. Dał nam przykład jak pisać o PiSowskich nieustających sukcesach w paraliżowaniu niesprawiedliwych napaści na Polskę unijnych urzędników i w przystrajaniu przyjaźni polsko-amerykańskiej coraz to nowymi kwiatkami do kożucha, jak należy traktować POwsko-unijne nieustające kłamstwa i porażki – młotem i cepem, rozbijać je w proch i pył.

  Suwerenowi zwycięstwa się należą, myśmy zasłużyli na nie ciężką pracą. Prawda idzie do nas, jest już blisko. A jak dojdzie, stanie na cokole, bo u nas prawda droższa od pieniędzy.

  Czy łowcy głów z PiSu już się zgłosili do Pana Redaktora propozycją objęcia na Nowogrodzkiej cichej, dobrze płatnej (szczegóły będą ustalone z panią Basią) posady doradcy d/s komunikacji z ludem Umęczonej?
  Pzdr, TJ

 37. Dwie rzeczy są pewne dzisiaj z rana – uff, jak dobrze mi, że nie muszę wyprowadzać psów, ani kopać dołów i drzewa w nie wysadzać – jedna, że wolę słuchać piosenek Młynarskiego niż A. Grabowskiego (choć o aktorze mógłbym mieć całkiem dobre mniemanie, gdybym znał jego role lepiej). Druga rzecz, to jednak wolę trzymać oszczędności życia w akacjach amerykańskich firm niż obligacjach putinowskiej piramidki.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/putin-a-ustawy-ograniczajace-wolnosc-w-rosji/jbgsex5

  Reklamowanie dzieła Dawida Stockmana (Wielka deformacja) jest po pierwsze poniewczasie, bo aż 5 lat po publikacji oryginału. Po drugie, czy wiadomo jakie funkcje Stockman pełnił i jaką rolę odegrał w realizowaniu słynnej „reaganomics”? Po trzecie, jakie są jego poglądy na państwo opiekuńcze od FD Roosevelta po RM Nixona i teorię keynesowską? Po czwarte, Stockmana edukacja ekonomiczna jest marna – pewnie dlatego wszystkich krytykuje od lewa do prawa, z M Friedmanem włącznie. Po piąte, co to za polecanie lektur na rympał bez sensownego podania o co chodzi.

  Wracając do Kiepskiego-Grabowskiego, to mam poczucie, że kultura polska mi odjechała. Ostał mi się tylko Starszy Pan Felietonista. Plus jeszcze kilka pozycji, wysoce elitarnych, że tak powiem.

 38. P. Teo

  Prosze sprobowac kryminalow Agnieszki Lesiewicz i ksiazek Szczepana Twardocha. Wczesny Michal Witkowski tez robi wrazenie. Moze nie takie jak Reymont, ale zawsze….
  Daja rade!

  ml

 39. Cicha, dobrze płatna posad doradcy partii przy Nowogrodzkiej.
  Dodać należy w tym ogłoszeniu, że praca spokojna – policja Dzięki Bogu demonstracje przed siedzibą uspokoi i powstrzyma, oraz stabilna – stan prezesa b.z.

  Piszą w GW, że Morawiecki przyszedł do prezesa ze złą wiadomością z realnej rzeczywistości, że sojusznicy i płatnicy unijnej zapomogi nadal kręcą nosem, mimo nienagannej angielszczyzny, „białej księgi” itp zabiegów. Ze potrzebna jest korekta planu, co prezes sądzi? Prezes zjechał premiera wzrokiem od góry do dołu kilka razy, przez głowę przebiegła mu myśl, że on sam lepiej by to zrobił, ale na krótko, bo zaraz sięgnął po plan B, który miał już w zanadrzu. Dlaczego prezesa nie ma dla nikogo od jakiegoś czasu? Bo układa plan C. Prezes jako genialny strateg jest o kilka ruchów naprzód od wszystkich innych graczy.

 40. 1. teodor
  25 marca o godz. 22:33
  WIESIO JEST NAJWYZEJ AUTO RYTEM

  1. teodor
  25 marca o godz. 22:26
  WIESIO JEST AUTODESTRUCJA SAMA W SOBIE

  Wiesio informuje, ze zostal posiadaczem klucza, pozostaje pytanie, do czego?

  wiesiek59
  25 marca o godz. 20:03

  Osiagnal poziom propagandy Chin z lat piecdziesiatych; poziom wzrostu = 100%; z jednej lyzki na dwie lyzki ryzu/os.

 41. teodor
  25 marca o godz. 19:53
  blackley, ukryty antysemita odkryl twarz.

 42. blackley
  25 marca o godz. 18:23
  Teodor 14:09

  Ponizej proces odkrywania twarzy niejakiego blackely:
  …Jako Żyd chyba zna Pan pojęcie ,, biznes ,, ? … p r a w d z i w y Żyd nawet do niemieckiego auta nie wsiadzie…

  Blackley zdaje sie wiedziec, kto jest prawdziwym ,kto nieprawdziwym zydem. Blycley rasista i antysemita? Owszem, w calej okazalosci nieszczesnego.

 43. Lider4
  25 marca o godz. 10:20
  ?????

 44. wiesiek59
  24 marca o godz. 18:39
  W swojej spiskowej pasji jest madrzejszy niz „merdcy z Syjonu”.

 45. Jadnak dzień jest pochmurny:

  – Niemieccy i polscy neonaziści uczczą na granicy rocznicę urodzin Hitlera
  – Polski e-dowód w rozsypce. Rząd ma rok na wprowadzenie nowych dokumentów z chipem albo musi zwrócić UE 150 mln zł
  – Polska Fundacja Narodowa płynie z milionami. Na jacht i rejs dookoła świata wyda nawet 20 mln zł
  – Kaja Godek w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych

  Jak żyć, panie prezesie?

 46. Wiesiowi i jego pomocnikowi backl. w „przodowniczeniu”.

  Stereotypy swiadczace o naszej niezwyklosci sa smieszne i niebezpieczne, bo w historii Polski mity tworzyly czesto fakty historyczne.. Zapominamy, ze nasi rodacy sluzac w obcych, zaborczych armiach podbijali Balkany, Kaukaz, Azje i czynili to nie tylko pod przymusem. Dlatego jakiekolwiek relatywizowanie ciezaru naszej historii jest niedorzecznoscia sama w sobie.
  Spoleczna pustka prowadzi czesto do konfliktow spoleczno-politycznych. Po wojnie nastapilo silowe industrializowanie Polski oraz urbanizowanie Polek i Polakow. Prowadzilo to do poglebiania sie procesu alienacji duzych grup spolecznych (nie wpsominam o przymusowych przesiedlenia ze Wschodu i na wschodzie Polski.

  Kultura obwatelska wyrastala powoli w swiadomosci postpanszczyznianskiej, w ktorej “kwitl” antysemityzm ludowy, wykorzystywany w celach politycznych w zaleznosci od potrzeb rodzimej mysli narodowej.

  Kosciol katolicki chetnie korzystal (korzysta) z elementow antysemityzmu ludowego. Antysemityzm niemiecki i polski laczy natomiast jego antropologiczny opis.
  Powtarzam antysemityzm, nie zbrodnia i zaglada.

 47. Tak, PiS może się cieszyć z sukcesu, bo po przeszło dwóch latach rządów notowania partii nie spadają, a wręcz okresowo przekraczają 40% poparcie. Nie ma i nie widać na horyzoncie nikogo, kto mógłby tę hegemonię podważyć. Lud polski wierzy w brednie i nie jest ważne, że głosi je PiS, bo brednia jest podstawową pożywką duszy nadpolaka. Przetrzyjcie oczy moi mili. Przez dwa minione lata PiS zrobił z władzy sądowniczej prawię miazgę, konstytucję zdeptał pospołu z prezydentem, a teraz ma czas na „negocjacje” z UE. W Brukseli młyny mielą spokojnie i długo, dlatego do najbliższych wyborów nic wielkiego się nie stanie. Będą trwać „owocne” negocjacje, w których górą zawsze będzie dojna zmiana. I tak to zostanie przedstawione w kampanii wyborczej. Niestety, będzie to obiektywna prawda. Dojna zmiana może polec szybciej tylko w przypadku jakiegoś kryzysu gospodarczego, który wywoła falę bezrobocia i spowoduje ogromny deficyt budżetowy, że nie będzie można realizować wdrożonych już programów socjalnych. Później polegnie tak jak każdy inny rząd i to bez względu na sytuację gospodarczą, bo ten miernik w Polsce dla wyborców nie ma istotnego znaczenie (przegrane SLD i PO).

 48. Teo
  Wprawdzie nie zaznaczyłam w nagłówku, ale tobie dedykowałam marzenie o kurnej chacie (Kaczmarka), a ty nic.

 49. Teo
  Nie wiesz przypadkiem co Kaja Gondek nadzoruje w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych?
  Chyba nie życie płciowe pracowników oraz ich stosunek do aborcji.

 50. Sorry, Kaja Godek.

 51. Saldo mortale
  Kultura obywatelska w naszej Umęczonej wciąż jest postpańszczyźniana, choć kamuflowana (i odreagowywana) pewną jednak ogładą cywilizacyjną. Dlatego nie dziwi mnie ludowy katolicyzm i takiż antysemityzm, mniej „rozumowy”, bardziej „odruchowy”, „bezwiedny” tak jak „odruchowo”, „bezwiednie” polski katolik podchodzi do przestrzegania katolickich rytuałów.
  Częsty stereotyp w związku z tym: nie jestem antysemita, ale…

 52. wyzysk

  „Telewizja klamie (…) Jak Pan pewnie pamieta z przesluchan w senacie usa w 1975”

  Nie pamiętam.
  Ale pamietam, że w połowie lat 70 w kraju przekonanie, że „telewizja klamie” stawało się coraz bardziej powszechne. Po kilku latach zresztą owo przekonanie dzięki anarchosyndykalistom znalazło swój wyraz na murach:

  https://www.fotopolis.pl/inspiracje/galerie/16357-historia-solidarnosci/25989/43145

  Jak dowodzi ironiczny felieton red Passenta „Dzięki Bogu. Przekaz na 26 marca 2018 roku” mimo upływu kilkudziesięciu lat i zmiany ustroju niewiele się w tym zakresie zmieniło. Tak więc przekonanie o „kłamliwej telewizji” zostało pokoleniowo utrwalone i trafiło do skarbnicy tzw „pamięci społecznej” której ostatnio tak duże znaczenie się nadaje.
  Moim zdaniem nie ma więc sensu alarmowanie o tym na blogach i murach.

 53. Symetryczny
  Też pozdrawiam cię czule i przypominam znakomity utwór z naszej ulubionej „Piwnicy pod baranami”
  https://www.youtube.com/watch?v=KCb3LwD1FMo.
  Też uważam, że Marszałek Koniew wielki był. Bez żartów.

 54. My tu sobie infantylnie (to o mnie) dosc medley-emy a to przestaje byc .. przestaje sie miescic w ustawie o IPN . Czyzby tam cos bylo przewidziane ? Czy ci fizycznie dorodni choc slabo ogoleni , goscie byli , sa charakterystyczni dla moralnie gladko wygolonego stojacego przed Grobami Panskimi
  ( to chyba sie tak nazywa , z pam . wiec bm niedokladnie )
  Narodu pl.
  Panie Jaki , Brudzinski ,Ziobro i panowie niemieccy koledzy po fachu . Wasze uczucia religijne nie ucierpia gdy znajdziecie jakis .. moze byc nawet malo -precyzyjny paragraf
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23190155,niemieccy-i-polscy-neonazisci-uczcza-na-granicy-rocznice-urodzin.html#Z_Prze

 55. Nefer
  26 marca o godz. 13:51
  Czyzby matka Kaji Godek nazywala sie Gondek ?To tnp nie powinien byc moj „bisnes” dlatego pytam nie wiedziec czemu bo nie wiem kim jest K. G

 56. olborski
  Nawet gdybym nie wiedziała, czym się ci panowie pasjonują, sądząc po fizjonomiach, sylwetkach i przyodziewku (specyficznej modzie, jakiej hołdują), raczej nie miałabym wątpliwości, że to ludzie niebezpieczni.
  Co się kłębi pod tymi niskimi czołami, w ogolonych łbach, jakie myśli nieskażone głębszą myślą, czemu/komu te „napakowane” klaty i karki mają służyć i po co? Brrr…

 57. mag
  Co sie klebi ? Poglady kontrowersyjne Droga Pani..( czlowiek z duzej , Jaruzelski z malej)
  1. Aborcja jest zabójstwem Człowieka.
  2. Wałęsa w młodości donosił za pieniądze.
  3. jaruzelski był na usługach sowietów.
  4. Ziemia krąży wokół Słońca.

 58. Amerykańska Akademia Filmowa nagradza kolejną hagiografię odrażającego człowieka. Dla Irakijczyków, których zagazowanie popierał; dla greckich demonstrantów, których z jego rozkazu zastrzelono w 1944 roku na placach i alejach Aten; dla Pasztunów i Irlandczyków, a także Hindusów takich jak ja zawsze będzie tajemnicą, dlaczego kilka bombastycznych przemów wystarczyło, żeby zmyć krew z rasistowskich rąk Churchilla.
  https://exignorant.wordpress.com/2018/03/22/zbrodniarz-w-blasku-oskara/

 59. wiesiek59, Jest coś nowszego jak ograbiono świat. Perkinsa „Hitman”. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4807209/hit-man-nowe-wyznania-ekonomisty-od-brudnej-roboty
  O ekonomistach brudnej roboty. Technologia brutalnego zła i cynizmu.

 60. Klasa liberalna, obejmująca m.in. Hollywood, przywództwo Partii Demokratycznej oraz New York Timesa i CNN, odmawia uznania, iż sprzedała się korporacyjnym oferentom. Jej przedstawiciele brali czynny udział w patroszeniu naszych swobód obywatelskich; pomogli zniszczyć programy opieki socjalnej; byli architektami eliminujących miejsca pracy układów o „wolnym” handlu międzynarodowym (NAFTA, TPP); prowadzą niekończącą się wojnę; degradują instytucje publiczne, w tym prasę, i kontynuują budowę największego na świecie systemu więziennictwa. Liberalne elity, które ponoszą znaczną odpowiedzialność za śmierć amerykańskiej demokracji, teraz paradują jako zbawiciele republiki. Wyruszyły one, pomimo własnej korupcji i współudziału w neoliberalnej agresji i zbrodniach imperium, na moralną krucjatę, która ma obalić Donalda Trumpa.
  https://exignorant.wordpress.com/2018/03/19/fabryka-propagandowych-snow/

 61. Symetryczny
  26 marca o godz. 14:46

  Te 30 lat neoliberalnej propagandy, wyklucza przyswojenie sobie jakichkolwiek nowych treści, podważenie dogmatu z którym żyło się cały dorosły czas.

  Moje próby argumentacji odnoszą zerowy skutek.
  Zresztą, namówienie kogoś do przeczytania grubszej książki na tematy związane z historią czy ekonomią, to zadanie z gatunku mission impossible.

  Hollywood ukształtował ogląd świata.
  I z takim oglądem umrą.
  Więc zaprzestalem prób dyskusji.

 62. BESA za dobry pomysł uważa przedłużenie wojny w Syrii, która zniszczyła kraj, pochłonęła setki tysięcy ofiar i przesiedliła ponad połowę ludności. Na argument mówiący o tym, że pokonanie ISIS uczyniłoby Bliski Wschód bardziej stabilnym, Inbar odpowiedział: „Stabilność nie stanowi wartości samej w sobie. Pożądana jest wyłącznie wtedy, gdy służy naszym interesom. Niestabilność i kryzysy czasem zawierają zapowiedź pozytywnych zmian.” Analityk podkreślił, iż „głównym wrogiem” Zachodu nie jest samozwańcze Państwo Islamskie, tylko Iran. „Pozwolenie na to, by nikczemnicy zabijali nikczemników brzmi bardzo cynicznie, ale takie posunięcie jest użyteczne, a nawet moralne, gdy dzięki niemu nikczemnicy są zbyt zajęci, by wyrządzić krzywdę dobrym ludziom,” wyjaśnił Inbar.
  https://exignorant.wordpress.com/2013/09/11/geneza-wojny-w-syrii-peak-oil-zmiany-klimatyczne-i-geopolityka-naftowa/
  =========

  Politykę robi się w ten sposób.
  Rzeczą mediów jest, by takie działania usprawiedliwić.
  Jak widać po lemingach, ten system działa.

 63. olborski
  26 marca o godz. 14:20

  „Matko” było do ogólnego przesłania przekazu dnia (felietonu) powyżej.

 64. Olborski
  ad.2 Wałęsa sikał (jako ministrant?) do chrzcielnicy.
  ad.4 W świetle najnowszych badań wcale nie jest to takie pewne.Dowodzą tego m.in. wyniki prac komisji i podkomisji smoleńskiej (podobno ma powstać jeszcze jedna).

 65. wiesiek59
  26 marca o godz. 15:23

  Wiesio donosi i obnaza system medialny, ktory dziala, dziala na lemingow. Na Wiesia jednak nie. Wiesio bowiem po antymedialnych szczepieniach z mediow bezkrytycznie korzysta i przepisuje dzielnie, kolejne niedorzecznosci.

  Takie projekcja poprawiaja mu samopoczucie i ukrywaja brak braku odpornosci Wiesia na samodzielne myslenie.

 66. wiesiek59
  26 marca o godz. 15:13

  …Moje próby argumentacji odnoszą zerowy skutek.
  Więc zaprzestalem prób dyskusji…

  SERDECZNE DZIEKI WIESIO!!!!!!!!!

 67. Polecam tym,którzy nie biorą leków na serce ani na głowę! Oto wywiad z tytanem intelektu V-ce ministrem Spraw Zagranicznych ,panem Konradem Szymańskim. Jest to wywiad z gościem w RadiaZet z dnia dzisiejszego.
  http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Konrad-Szymanski-Robimy-krok-w-bok.-Dzieki-akcji-dyplomatycznej-premiera-wygaszamy-konflikt-z-Bruksela

 68. wiesiek59
  26 marca o godz. 15:13
  Symetryczny
  26 marca o godz. 14:46

  Te 30 lat neoliberalnej propagandy, wyklucza przyswojenie sobie jakichkolwiek nowych treści, podważenie dogmatu z którym żyło się cały dorosły czas.

  Moje próby argumentacji odnoszą zerowy skutek.

  Mój komentarz
  Wiesiek, dziękuję za samokrytykę. Tak jest i ta będzie. Wieśka komentarze wszędzie a Wiesiek cienko przędzie.
  Pero, pero, bilans musi wyjść na zero.
  Pzdr, TJ

 69. Pranie brudnych pieniędzy na Węgrzech. Amerykański świadek

  „Amerykanie podejrzewają, że pieniądze te pochodzą z łapówek z wygranych kontraktów finansowanych ze środków unijnych. Sprawa może dotyczyć wysoko postawionych węgierskich polityków. FBI jest zdania, że ​​pieniądze były zazwyczaj brane z MKB (węgierskiego banku komercyjnego), a czasami z innych węgierskich banków kontrolowanych przez rząd. Były to transakcje gotówkowe, zazwyczaj o wartości kilku milionów euro” – czytamy w gazecie.
  https://businessinsider.com.pl/finanse/fundusze/pranie-brudnych-pieniedzy-na-wegrzech-amerykanski-swiadek/7z1r4zg?utm_source=detal_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&utm_v=2
  ===========

  Anglosasi są niezadowoleni, bo kasa nie wpłynęła do ich rajów podatkowych, gdzie byłaby środkiem nacisku na węgierskich polityków i podejmowane przez nich decyzje.

  Węgrzy wyciągnęli wnioski, omijają zachodni system bankowy, gdzie łatwo wytropić ślady przelewów.
  Korzystają z niego jedynie głupcy….

 70. tejot
  26 marca o godz. 16:22

  Jest pan jednym z kluczowych przykładów odporności na wiedzę- tą nowopublikowaną.
  Czym skorupka za młodu nasiąknie…..

  Przeczytanie 800 stron informacji sprzecznych z pana dotychczasowymi schematami poznawczymi, zapewne jest niewykonalne.

  Więc pozostaniemy przy własnym zdaniu.

 71. Podłe i beznadziejne ruchy bezwolnych satelitów. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-wydala-rosyjskich-dyplomatow/e4th9j8 Wobec barku jakichkolwiek dowodów.

 72. tj:
  wiesiu to taki polski amish; na codzien ma problemy z zabiciem komara, a tutaj zaklina, orkiestralnie, tak jak duce z koziej wolki;

 73. nam latwo cierpiec, bo nas mniej boli, guzdra, aber immerhin untermenschen und keine parasiten, eheu;

 74. 1. CIA posiada duży zestaw gotowych narzędzi do hakowania urządzeń Apple i Android, a także komputerów działających w systemach Windows, macOS, a nawet Linux. Teraz użytkownicy i administratorzy nawet najegzotyczniejszych systemów operacyjnych powinni wiedzieć, że CIA od dawna ma klucze do ich systemów. Amerykańscy hakerzy mają łatwy dostęp do wszystkich danych, w tym geolokacji urządzeń, zawartości ich pamięci i informacji przekazywanych przez system audio i mikrofon.

  Wisienka na torcie – CIA może zdalnie wyłączyć dowolne urządzenie lub komputer pracujący na niezabezpieczonych systemach, co skutecznie może zakłócić działanie dowolnej struktury, której działanie zależy od systemów elektronicznych. Trudno nawet sobie wyobrazić, co może się stać w newralgicznych zakładach produkcyjnych lub w dowolnym systemie energetycznym, jeśli wszystkie komputery w centrach nagle przestaną działać.
  https://wolnemedia.net/cia-podglada-cie-z-telewizora-i-wylacza-smartfony/
  =========

  I tak będzie to wina Putina…..
  Lemingi to kupią.

 75. bogowie patrza na nas z olimpu, a my co? na zakupy do biedronki;

 76. tak, wiesiu, orzysz przepadl na amen i jak tak dalej pojdzie,
  to dzieci juz w zlobku beda sie uczyly anglosaksonskiego;

 77. niemcy; szeryfowa nie zasypia gruszek w popiele: czterej rosjanie musza pakowac przez tydzien walizki, a katalanczyk siedzi 48;

 78. byk
  26 marca o godz. 17:17

  Jak na razie, podwoiła się ilość kursów niemieckiego.
  Signum temporis?

 79. p.s.
  ze zlobka beda wyjezdzaly (riebjata) na hulajnodze harleya – dawidsyna, strzelajac kapiszonami ze srebrnych rewolwerow;

 80. errata:
  harleya – jest
  harleja – powinno byt’;

 81. @byk
  proszę po polsku, mętnie, ciemno ora z pytaniem:
  czy szeregowy mógłby trochę na baczność?

 82. byk

  „katalanczyk siedzi 48”

  Finowie się wymigali od tego niewdzięcznego obowiązku, Duńczycy się wymigali i na Niemców padlo … .
  Na skutek czego pod konsulatem niemieckim w Barcelonie dym …. .

  https://losandes.com.ar/article/view?slug=protestas-en-barcelona-tras-arresto-en-alemania-de-carles-puigdemont

 83. Wszelka władza od Boga pochodzi.Bogu dziękować za namaszczenie Putina.Ale bezbożnicy nie zrozumieli tego aktu i szykują nową wersję Drang nach Osten ! Nawet skład przypomina kolaborantów katolickiego wehrmachtu pod Stalingradem.Krucjata dyplomatyczna w obronie wyleniałego kagiebisty choć wcześniej w sprawie Smoleńska milczenie jak KK w czasie okupacji.Gdzie tu proporcje jak mawia Kaczyński.Kagiebista wyżej ceniony niż 96 osób.Za Smoleńsk jak za Gdańsk nie chcieli unijni hipokryci umierać.Bogu dziękować za afrykańską plagę zwaną migrantami to owoce kolonizacji grabieżczej Afryki.Ktoś to pokazał.Tak sobie myślę,że Unia się sypie i szuka winnego swoich problemów lub tematów zastępczych.Rosji trzymaj się ! z bożą pomocą.

 84. wiesiek59
  26 marca o godz. 17:35
  wiedziec dlaczego sasiad bije zone (albo sasiadka meza) nigdy nie zawadzi;

 85. guzdra:
  przepraszam, ale trudno ustac ze smiechu jak na blogmatczyźnie prima aprilis perpetuum;

 86. 26 marca o godz. 18:04
  errata:
  jest – jak
  powinno byc – kiedy;

 87. norte:
  trudno odmowic szeryfowej konsekwencji i robienia jakby nigdy nic;

 88. braku (konsekwencji);

 89. Próbując zapewnić Rosjan, że NATO nie jest zagrożeniem, administracja Clintona uznała za oczywiste, że uzasadnione interesy rosyjskie, w czasach po głasnosti i pierestrojce, nie będą sprzeczne z interesami NATO. Ale ten pogląd zakładał, że zimna wojna była napędzana przez ideologię, a nie geografię. Halford Mackinder, ojciec geopolityki, wyśmiewałby się z tego poglądu. Mackinder, który zmarł w 1947 roku, w roku, w którym ogłoszono doktrynę Trumana i plan Marshalla, zwrócił uwagę polityków na strategiczną centralność ogromnego eurazjatyckiego „Heartland”, zdominowanego przez Rosję. „Kto rządzi Europą Wschodnią”, napisał w 1919 roku, „dowodzi” Heartlandem „; Kto rządzi w Heartlandzie na Wyspie Światowej; Kto rządzi Światową Wyspą, dowodzi światem. „To idee Mackindera, a nie Marksa, najlepiej tłumaczyły zimną wojnę.
  https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=https://foreignpolicy.com/2018/03/26/why-everyone-loves-israel-now/
  =============

  MOże ktoś przeczyta……

 90. byk
  La donna mobile perpetuum. Howkh!

 91. Dzisiaj z „sukcesów” pisowców możemy się śmiać, ale gdyby ktoś dwa lata temu wieszczył co PIS zrobi z Polski, też pewnie byśmy się śmiali.
  Wolę być mile zaskoczony, niż srodze rozczarowany; Pis już właściwie ma wszystko w garści – teraz może tu i ówdzie popuścić co zadowoli UE, a w praktyce nic nie zmieni. Pisowcy liczą na zmęczenie materiału i mogą coś ugrać. Takie molochy jak UE mielą trochę jak kościelne młyny i może się okazać, że sypią się same plewy.
  Obyśmy nie musieli siąść i płakać nad ruiną do jakiej PIS doprowadzi Polskę przy akompaniamencie grożenia paluszkiem unijnych oficjeli.

 92. Złapali szpiega rosyjskiego,który wynosił w Warszawie plany budowy Nord 2.Albo Rosjanie zgubili oryginał albo to kaczka dziennikarska.Tak sobie myślę czy Nord 2 to tajny polski wynalazek i wymaga ochrony unijnej.

 93. Encyklopedia przekazu. (->wg Poczty Polskiej)

  Jak rozbijać kłamstwa pissu?
  Tylko, poprzez zanik chętnych odbiorców, ca 30% elektoratu. (->prawo podaży i popytu na rynkach monopolistycznych)

  Jak wymienić elektorat?
  Po kolei. (regulamin PKP)

  Alternatywy?
  Cztery (->litery).
  – – –
  Prosze Państwa, popłatnie kłamie się w chciwym towarzystwie. Komentować trzeba nie kłamstwa, a predylekcje do towarzystwa.

 94. @ sugadaddy, 26 marca o godz. 19:26

  Generał Anders na białym koniu wam pokaże – już widać czubek zza wierzby rżącej; patrzcie przez pole, we wsi pissem stoi. 😉

 95. Zbliża się 10 kwietnia , według zapowiedzi Wielkiego Mistrza Smoleńskiego i Prezesa Tysiąclecia , tym razem będzie to już napewno ostatnie 10 kwietnia .

 96. Gekko
  Zapominasz o córci generała, de domo Andersówny.
  Jej biały koń niepotrzebny. Robi za senatora w pissim państwie.
  Nie wiem, czy o takim marzył jej tata.
  Ale wyszło jak wyszło.

 97. @Gekko

  „Jak rozbijać kłamstwa pissu?”

  Gostek,

  leipej opublikuj Poradnik Kapusia-Donosiciela. Na spole z ta twoja kumpela @Nefer.

  „Piss” to doskonale okreslenie na konfidenta, ktory sie posluguje obrzydliwym donosem.

 98. @wiesiek59
  26 marca o godz. 15:08
  Niedawno wklejałeś tu link do artykułu, z którego wynikało, że Trump to cyniczny aferzysta, reprezentujący interesy wrogiego demokracji finansowego establishmentu, którego zresztą jest przedstawicielem. Czyli tzw środowiska liberalne w USA, przekupione przez finansistów walczą z Trumpem- przedstawicielem i reprezentantem interesów finansowych elit.

 99. „Węgrzy wyciągnęli wnioski, omijają zachodni system bankowy, gdzie łatwo wytropić ślady przelewów.”

  Jasne. A naprawde to tak wyglada:

  http://www.budapestresources.com/node/43

  „Major Banks in Hungary
  ….
  Citibank
  1054 Budapest
  Szabadság tér 7.
  T.: 0036 1 374 5000

  Commerzbank
  1054 Budapest
  Széchenyi rakpart 8.
  T.: 0036 1 374 1000

  Deutsche Bank
  1054 Budapest
  Hold utca 27.
  T.: 0036 1 301 3700

  Dresdner Bank
  1132 Budapest
  Váci út 20-26.
  T.: 0036 1 465 5555


  Raiffeisenbank
  1054 Budapest
  Akadémia utca 6.
  T.: 0036 1 484 4888

  Chyba Wielcy Nauczyciele z „Institute for Historical Review” jeszcze wszystkich rozumow @Wieska59 nie nauczyli.

 100. tak, mag, jej tata marzyl o tym aby zawiesic fuzje na kolek, ale mlody kolakowski i jego koledzy byli wtedy innego zdania;

 101. @mag

  „Jej biały koń niepotrzebny. ”

  Z calym szacunkiem – ale takiej dostojnej damie to juz z racji samej daty urodzenia ani bialy, ani czarny ani nawet zolty niepotrzebny. To znaczy – moze i potrzebny, ale raczej sie nie pojawi. Niezaleznie od masci i usposobienia to juz zaden rumak deba nie stanie.

 102. sowjety – iran – palestyna – italia:
  przeprowadzka armii to nie rajd „kujawiaka”, ale cos ten pan potrafil;

 103. @ mag, 26 marca o godz. 20:13

  Ach, to tylko mrożkowy anders, symboliczny, a tu: ironiczny.
  Córki nie dziedziczą mitów literackich po obcych.
  Nb. par excellance, ja wolę Głodomora na żłobiborzu a nie woli.
  Jakieś rekomendacje ex menu, mag? 😉 (traktuję Cię jak zapoznaną sąsiadkę gastro). 🙂

 104. a konia zinternalizowal wajda;

 105. @ te,odór
  (26 marca o godz. 20:18, 26 marca o godz. 20:28)
  weź odwaniacz.

 106. @mag

  „Też uważam, że Marszałek Koniew wielki był. Bez żartów.”

  Hmm…

  Radze zawczasu spakowac walizeczke. Szczoteczke do zebow, przybory toaletowe, cos do czytania.

 107. @Gekko

  Te, kapusiu-donosicielu,

  Gostek,

  leipej opublikuj Poradnik Kapusia-Donosiciela. Na spole z ta twoja kumpela @Nefer.

  „Piss” to doskonale okreslenie na konfidenta, ktory sie posluguje obrzydliwym donosem.

 108. jak tylko swieto kobiet minelo, to odkrecaja (ich czas nadszedl?) skurczybyki tablice, bo kobieta niby nie koszerna…
  bawmy sie, tanczmy!

 109. @Wiesiek59

  .. jak zwykle celnie: Jan lanca w „Tygrysa”:

  „„Węgrzy wyciągnęli wnioski, omijają zachodni system bankowy, gdzie łatwo wytropić ślady przelewów.””

  http://www.thebanker.com/Banker-Data/Bank-Trends/Hungary-s-top-five-banks?ct=true

  Drugi co do wielkosci bank na Wegrzech – to Uni Credit. Trzeci – to Erste Bank.

  Hejterstwo powinno swoje wypowiedzi ograniczyc do tematow, ktore moze rozumkiem ogarnac: Siekiera, stodola, benzyna, worek na szaber. Wielka Kariera Marka Webera. Bo gaworzenie na inne tematy to raczej ogolna wesolosc wzbudzaja.

 110. @byk

  „bawmy sie, tanczmy!”

  To wam teraz wolno, katoliku? Przeciez chyba wlasnie macie Wielki Post?

 111. Biedni naiwniacy zwracają się z apelem do Adriana Dudy https://wiadomosci.onet.pl/kraj/monika-jaruzelska-prosze-zdegradowac-mojego-ojca-ale-nie-upokarzac-jego-podwladnych/9088q7b Nie ten adres moi drodzy. Szkoda czasu i słów. To ju z lepiej porządnie sobie pierdnąć.

 112. @mag

  „Częsty stereotyp ”

  A kogo to obchodzi, czy wzmiankowany stereotyp czesty, rzadki czy tak jakos in between?

  Posmiac sie mozna. Szalom Alejchem pisal: „Smiech ro zdrowie. Lekarze kaza sie smiac”.

  Nie ma nic bardziej zabawnego niz nienawisc wariacka, totalna, ludobojcza – ale zupelnie bezzebna.

  Zadza mordu – i kompletny brak wprowadzenia morderczych zamiarow w zycie.

  Zabawa przednia.

 113. powoli zblizamy sie do XVII w., jak utrzymamy to tempo (w 30 lat 3 wieki) to nie jeden z nas dozyje bitwy pod grunwaldem;

 114. Wygrana wojna z dolarem;
  „26 marca 2018 roku, a więc dziś, jest dniem historycznym, w którym świat przestaje być zmuszonym do nabycia dolara, by kupić ropę naftową. Zatrząśnie to nie tylko rynkiem ropy na świecie i cenami surowca, ale sprawi, że rząd chiński będzie miał większe wpływy na kształtowanie cen na rynkach azjatyckich, oraz na samego dolara.
  Czy uda się zainteresować inwestorów futures w juanach?
  Gruzy WTC po zamachach terrorystycznych 11 września w Nowym Jorku

  Dzisiejsza data na wprowadzenie nowych kontraktów na ropę została ogłoszona w Pekinie przez Czanga Depenga z Chińskiej Komisji Regulacyjnej do spraw papierów wartościowych, która prowadzi nadzór nad emisją, handlem i rozliczaniem kontraktów Futures.

  Największymi importerami ropy naftowej są Unia Europejska, która importuje 11,5 miliona baryłek dziennie, Chiny 8,5 miliona baryłek dziennie, Stany Zjednoczone 8 milionów baryłek dziennie i Indie 5 milionów baryłek dziennie. Jak widać, rynek azjatycki stanowi lwią część globalnego popytu na ropę”

 115. „ty katoliku”: dobre, nowoczesne, oryginalne;

 116. @Saldo mortale

  „Blackley zdaje sie wiedziec, kto jest prawdziwym ,kto nieprawdziwym zydem.”

  I co mu z tego? Dobrze po seiedmdziesiatce musi zapitalac przy malych remontach budowlanych – i dowartosciowuje sie na Internecie malo rozgarnietymi przechwalkami i swojej kolekcji Rollsow, Bentley’ow i Daimlerow. Ale klamie glupiutko i co i raz wpadki zalicza:

  „„Wczoraj opróznialismy mieszkanie z gratów do remontu . Na plecach prl-owskiego regału napisane było kredą ”

  Milioner-kolekcjoner. Na swoj sposob gostka szkoda. Za pozno sie urodzil. Kiedys to taki spec-fizjonomista mial by pole do popisu. A sprawdzenie hipotezy (kto „prawdziwy” a kto nie) w najblizszej bramie.

  A ze czasy sie zmienily i ze juz od dawna nie ma komu dokopac – to trzeba po siedemdziesiatce wynosic meble.

 117. @Byk

  „„ty katoliku”:”

  Katoliku,

  poslugujesz sie klamstwem. I to w ten wasz Wielki Post.

  Cudzyslow ma zapewne sugerowac, ze to co wpitoliles to _cytat_. To oczywiscie zaden cytat – tylko toja fabrykacja.

 118. wiem skad ta antypatia do katolikow, srebrzysty, ale intelektualnie jest to trudne do przetlumaczenia, bo to jest polish jockes;

 119. dyskusja z toba jest forma postu, z reguly tego nie czynie;

 120. czy historia istnieje?

 121. Polska jest krajem głupców. Rosja także jest krajem głupców, nieco łagodniejszych bo kiedyś, w przeciwieństwie do Polaków coś potrafią. Po komunizmie i Jelcynie zachowała przynajmniej swoją niepodległość i odbudowała potęgę.
  Ale Rosjanie nie są idiotami, nie trują byle jakiego szpiega tuż przed wyborami prezydenta i przed mundialem 2018. Dziś wydalono ponad setkę rosyjskich dyplomatów w dowód solidarności, a faktycznie jako dowód udziału w prowokacji wojennej przeciwko Rosji. Wojna trwa od dawna, ale coraz bardziej nabiera gorącego charakteru. W dużym stopniu tzw wolny świat jest zaszokowany wielkim zwycięstwem Putina i jego decydującą rolą w kształtowaniu polityki światowej. Prowokuje ze strachu, z bezsilności i w poczuciu klęski, chaosu i kompromitacji zachowaniem prezydenta klauna i gwałciciela i innych pajacowatych, satelickich liderów.

 122. @byk

  „czy historia istnieje?”

  Istnieje, katoliku. Pion konstrukcyjny w tym waszym Instytucie Pamieci Narodowo-Radykalnej w dziarskim tempie wytwarza to wszystko, co Zespol Inzynierow-Historykow zarzadzi. Jeszcze jak istnieje, choc tu i owdzie swieza farba odlazi.

 123. W mediach coraz więcej wrogich Czwertej RP donosów , na rzekomo zły stan zdrowia Prezesa .
  Tę plugawe , defetystyczne pomówienia maja na celu zdestabilizowanie całego systemu politycznego IV RP , oraz zniszczenie Polski .

 124. to znaczy, ze tytus nie mial innego wyjscia (szturm swiatyni), srebrzysty?

 125. @Symetryczny
  26 marca o godz. 21:28

  Mógłby tam juz zostać w ramach tego „niesienia pokoju” I zabrać ze sobą kumpli z partii

 126. @byk

  „polish jockes;”

  Katoliku, ty sam stanowisz najlepszy dowcip.

  Docip to „joke”. W liczbie mnogiej „jokes”.

  A zmywak to nie zawsze najlepsza szkola jezykowa.

 127. dla ropucha w naszej sadzawce w ramach postu
  https://www.youtube.com/watch?v=eBfSR8vrIe4

 128. ty mnie tez i w to samo miejsce;

 129. @Saldo mortale

  „Po dojsciu nazistow do wladzy w Niemczech antysemityzm stal sie niejako aksjomatem kultury w wielu krajach europejskich.”

  Ee tam. Dopiero „po dojsciu”? Serio?

  „Szczęściem, co dobrodziej w tę porę rozpoczynał kazanie i rumor się czynił w kościele, gdyż powstawali z klęczek, cisnąc się jeszcze barzej ku ambonie i zadzierając głowy w górę, ku księdzu, któren o Męce Pańskiej powiadał i o tem, jak go to paskudne żydowiny ukrzyżowały, że to świat przyszedł zbawić, że sprawiedliwość chciał dawać pokrzywdzonym, że za biedotą się upominał. Tak rzewliwie owe krzywdy Pańskie na oczy przywodził, jaże się gorąco robiło i niejedna pięść chłopska zwierała się na odemstę, a babi naród w głos szlochał, czyniąc sprawę wedle nosów.”

  Trudno nauke morderczej nienawisci odfajkowac jako „zydowskie klamstwa” albo costam, bo to w koncu pisal Polak, genialny piszarz, laureat Nobla. Jak sie okazja trafiala – to ta „odemsta” az furczala, tak ze krew plynela rynsztokami.

  A dzis jest jajo – bo nie ma komu dokopac. Mozna oczywiscie publikowac kolejne artykuly „syjonistycznych zbrodniarzach” – ale dokppac nie ma jak. raczki za krotkie.

 130. @Wiesiek59

  „”Oczekujemy na wizytę prezydenta Izraela w Polsce”. Szef MSZ przedstawił expose ”

  Naprawde oczekujecie? Bo dopiero co komandosow mieliscie wysylac, zeby w workach poprzywozili zlych syjonistow i jeszcze gorszych redaktorow z argentynskiej Paginy. Workow wam zabraklo czy jak?

  „Prezydent Izraela Reuwen Riwlin przyleci do Polski i weźmie udział w Marszu Żywych razem z prezydentem Andrzejem Dudą”

  No jak to? A gdzie kara za ten rozpanoszony Zwierzecy Antypolonizm?

 131. @Wiesiek59 & Ska

  No jak to? Zamiast w worku przywiezc a potem na szafot – to „oczekujecie na wizyte”?

  Dopiero co sie odgrazano: „Przypomnijmy, że 73. rocznica wyzwolenia Auschwitz zbiegła się z ostrą, a niekiedy skandaliczną reakcją izraelskich polityków na nowelizację polskiej ustawy o … Również prezydent Reuven Rivlin wydał oświadczenie, w którym zauważył, że Polacy pomagali w zbrodniach nazistowskich,”

  A teraz – niz gruchy ni z pietruchy –

  „”Oczekujemy na wizytę prezydenta Izraela w Polsce”. Szef MSZ przedstawił expose ”

  Naprawde oczekujecie? Bo dopiero co komandosow mieliscie wysylac, zeby w workach poprzywozili zlych syjonistow i jeszcze gorszych redaktorow z argentynskiej Paginy. Workow wam zabraklo czy jak?

  „Prezydent Izraela Reuwen Riwlin przyleci do Polski i weźmie udział w Marszu Żywych razem z prezydentem Andrzejem Dudą”

  No jak to? A gdzie kara za Skandaliczne Reakcje?

 132. @byk

  „ty mnie tez i w to samo miejsce;”

  … powinien chyba zapisac sie na jakis portal randkowy dla Kochajacych Inaczej.

  Tam moze pozna kogos, kto podziela jego tzw _preferencje_.

  Co to desperacja czyni z czlowieka…

 133. @guzdra

  „Mój licealny nauczyciel matematyki popijał poza pracą, ”

  To sie daje zauwazyc, specjalisto od „gradientu pędu osi poddanej precesji”.

  Chwala Przedwiecznemu.

  Dopoki takiej klasy sa u was specjalisci od nauk scislych – pozyjemy jeszcze troche!

 134. @guzdra

  ” zajmowanie się zawodowe komputerami bardzo częto rodzi pogardę wobec laików i niezdolność do zwykłego bajerowania panienek:”

  .. zawsze moze sie poratowac panienkami zawodowo zajmujacymi sie bajerowaniem. Panienki zawodowo zajmujace sie bajerowaniem to i z niezdolnoscia czy tam niewydolnoscia sobie poradza. A pogarde jakos ukryja.

 135. marschiere weiter, srebrzysty, marschiere;

 136. U @teodora specjaliści od groteski i szyderstwa są tak prymitywni, że do dziś nie rozstrzygnęli czy zebra jest w białe pasy w czarne pasy. Ciekawe ile wynosi renta inwalidzka @teodora … bo u niego bączek kręci się wokół pszczółki.

 137. @guzdra

  „Ciekawe ile wynosi renta inwalidzka @teodora”

  … jak kazdy z tej jego Konfraterni Dlugich Nozy od razu kombinuje, jak by sie tu na szmal zalapac („renta”) i jak by tu sie cudzym zdrowiem zajmowac. Obawiam sie jednak, ze czasy nie sprzyjaja potencjalnym kandydatom na etat Lagerarzta. Warto przy tym zauwazyc, ze gostka z tak groteskowym zasobem wiedzy to nawet na felczera by nie wzieli.

 138. Teodor
  Dobry wieczór
  Udało mi się uchwycić dwa w jednym, czyli symbolicznie to, co polskie niedźwiadki Kubusie Puchatki lubią najbardziej.
  http://4.bp.blogspot.com/-Qd3-JpWsWdA/U6rY6vgamCI/AAAAAAAABTI/73yZCPyFm3E/s1600/IMG_2001+blog.jpg
  P.S. Konik niezbyt zgrabny, ale lepszego (w tym zestawie) nie znalazłam.

 139. srebrzysty:
  brygada swietokrzyska?

 140. mag
  26 marca o godz. 14:25
  Tu masz troszkę informacji o Panu ze zdjęcia
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21478277,jeden-ma-agencje-towarzyska-drugi-jest-bratem-radnego-pis.html
  Tylko fakt że jeden kulturysta jest niebezpiecznym dla otoczenia człowiekiem , nie oznacza wcale, że kulturyści to ludzie niebezpieczni.
  Kiedyś gdy uprawiałem sport przyłapano jednego za granica na kradzieży czegos tam i prasa trąbiła e sportowcy to zadzieje.
  Nie dajmy sobie robić wody z mózgu. Znam wielu ćwiczących na siłowniach i większość to normalni i na prawdę nie niebezpieczni ludzie.

 141. poczytaj sobie goldhagena, davida, idioto, przypomnij sobie eksperyment „fali” zapytaj sie: kim jestem?

 142. maciek.g
  Jasne, że wygląd jeszcze o niczym nie świadczy, ale – niestety – często świadczy. Tak jak w przypadku tych panów.
  Wolałabym nigdy nie mieć z nimi nic do czynienia.

 143. wiesiek59, 15:O8. Jak koncza sie racjonalne argumenty, to zawsze mozna zaatakowac przeciwnika politycznego niezniszczalna wunderwaffe , oskarzyc go o antysemityzm: to robia wlasnie przeciwnicy socjalistycznego przywodcy angielskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyna, oskarzajac go , ze niedostatecznie ostro potepil mural we wschodnim Londynie, namalowany przez znanego artyste Mear One i bedacym protestem przeciw eksploatacji zwyklego czlowieka przez plutokracje.https://www.theguardian.com/politics/2018/mar/26/jeremy-corbyn-accused-of-being-figurehead-for-antisemitism

 144. niemcy; kobiete, ktora kopnela na przystanku w krocze kierowce autobusu stolicznej komunikacji osadzono w areszcie (niektorzy mowia: nareszcie);

 145. ty kalwinisto!

 146. kalwinska predyspozycja, bardzo ciekawa technika ideologiczna, subtelna i surowa, bliska dualizmowi i, rezultujacemu z niego, totalizmowi; krotko mowiac: teraz k… my;

 147. @mag

  „najbardziej”

  Zdjecie urocze. Sliczne.

  Wniosek – chyba troche naciagany.

  Na ogol wiadomosc o ty, ze sie jakies biciany szykuja, powoduje totalmy poploch. „najbardziej” to sie wowczas przejawia panika.

  Nawet ludzie wielkiego formatu w panike wpadaja. Pozwole sobie zacytowac dziennikTyrmanda:

  „Upragniony komunikat od Bogny – najpiękniejsza chwila dnia.”

  A konik przesympatyczny. Ale deba jakos nie staje.

 148. @wyzysk

  „Jak koncza sie racjonalne argumenty, to zawsze mozna zaatakowac przeciwnika politycznego niezniszczalna wunderwaffe , oskarzyc go o antysemityzm: to robia wlasnie przeciwnicy socjalistycznego przywodcy angielskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyna”

  Jak sie koncza stodolowo-zapalczane argumenty, to zawsze mozna sprobowac darcia ryja. Tyle, ze to darcie ryja to dziwnym trafem i w chmurnym Albionie nie wszystkim sie podoba. Ten wasz spec od „parchow” jakos podroz do Anglii odwolal. A ten drugi, Miedlar – to mial jakies chwilowe przejsciowe z przekroczeniem granicy. Chyba trzeba bedzie zrobic wypad z Unii i z NATO. I walnac jakis Uklad o Przyjazni, Wspolpracy i Pomocy Wzajemnej z Hamasem. A takze z Iranem i Armia Boga.

 149. Wiesiowi……

  Gdy dekorowanie prawdy w czasach zaborow mialo sens, to kontynuowanie i pielegnowanie mitow narodowych nie pomniejsza naszej alienacji. Zatracamy w ten sposob zdolnosc rozumienia realnych warunkow bytu panstwowo-narodowego.
  Czesto mowimy o wyjatkowym polozeniu Polski, ktore od stuleci czyni z niej ofiare sasiadow. O tym, ze sasiedzi mieli rowniez pozytywny wplyw na nasz rozwoj i my na sasiadow, raczej zapominamy . Megalomanskie sa przy tym nasze oceny i samoocena.

  Chodzi tu o ciagle obecne majaczenia w opisie natury zydow oraz ich dzialan, cechujacych sie zawsze i wszedzie podstepem. Oczywiscie owe cechy sa mniej lub bardziej eufemistycznie krytycznie wyrazane czy tez bezkrytycznie
  w y c h w a l a n e .
  Zydzi nie przyjechaliby do kraju, w ktorym grozilyby im pogrom. Charakter podobnych elukubracji prowadzacy do tego, ze zblizamy sie niebezpiecznie do granicy teorii spiskowych, mozna dostrzec rowniez w naszej blogosferze. Geneza konspiracjonizmu jest latwa do okreslenia; bierze sie on znikad, tak jak znikad biora sie jego autorki i autorzy.
  Podatna na takie irracjonalno-paranoidalne idee jest skrajna prawica, nieobce sa one rowniez lewicy. Bohaterami sa zydzi, masoni, jezuici, Anglo-Sasi (USA), imperialisci i inni. Ponad podzialami kulturalnymi, spolecznymi i politycznymi odnajdujemy opisy historii, spoleczenstw, polityki, w ktorych dominuja spisek i rozwiazania polityczne tzw. sciagi-gotowce na kazdy problem. Czesto poczatkiem jakiegokolwiek konfliktu i jego rozwiazaniem sa wlasnie Zydzi lub lewicowcy (czy tez Zydzi o lewicowych pogladach).
  Tak zwani intelektualisci ubarwiaja je ironia, “samousmiechaniem” lub szczypta uogolnienia zblizajac sie do dyskursu majacego pozory filozofowania. Nie moze on jednak byc przerywany na przystanku“na zadanie” w zaleznosci od naszego nastroju politycznego. Taki stosunek do rzeczywistosci jest niezdrowy. Nie pomoga tu rowniez wysilki Przodownikow blogosfery.
  Uogolnienia ocieraja sie o antysemityzm i ksenofobie. Antysemityzm jest trudny w racjonalnym postrzeganiu, gdy z religii przenoszone sa akcenty na rase. Gdy lek zamienia sie w niechec. Gdy koincydencja staje sie regula. Najbardziej ostra forma antysemityzmu jest nienawisc do zydow i jednoczesne oskarzanie ich o spisek, chec opanowania swiata, dominacje nad narodami arabskimi, a nie np. pragnienie bezpieczenstwa i pokojowej egzystencji, co przeksztalca ich w pierwszoplanowych wrogow kazdego czlowieka.

 150. teodor
  26 marca o godz. 21:02
  blackley stal sie wiec aryjska gwiazda. Szkoda o nim mowic.

 151. wiesiek59
  26 marca o godz. 15:13
  …Moje próby argumentacji odnoszą zerowy skutek.
  Więc zaprzestalem prób dyskusji…
  SERDECZNE DZIEKI WIESIO!!!!!!!!!

 152. Przedświąteczna euforia i miłość blizniego na blogu bardzo charakterystyczna dla katolickiego rozdwojenia jazni. Jak zwykle pesymiści próbują zatruć atmosferę ostrzegając że nie wszystko może się ułożyć po myśli entuzjastów demokracji – nikt ich nie słucha; pocieszam się myślą że poza koleżeństwem ktoś jeszcze czyta ten blog i coś tam zrozumie.
  Do not give up.

 153. „Ten problem nie dotyczy jeszcze, dzięki Bogu, wszystkich niemieckich szkół. Obserwujemy jednak rosnącą polaryzację i pogorszenie sytuacji w szkołach położonych w dzielnicach będących punktami zapalnymi. Przykłady pochodzą z aglomeracji miejskich – z Berlina czy też z Zagłębia Ruhry” – powiedział gazecie „Bild” w poniedziałek (26.03.18) prezes Związku Nauczycieli Niemieckich (DL) Heinz-Peter Meidinger.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-deutsche-welle-mobbing-w-szkolach-na-tle-religijnym-coraz-go,nId,2562145#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  =============

  Mortadela pieprzy jak potłuczona.

  Tak ten problem wygląda w praktyce.
  Dzieci politykow nie chodzą do takich szkół, więc mogą oni pieprzyć frazesy o multikulturowości.

  Za moment, będzie w Niemczech sytuacja jak w szkołach USA.

 154. Szczesliwy Wiesio mogl zacytowac niemiecki tabloid i sadzi, ze wie wszystko o berlinskich szkolach. Ten sam tabloid w 2015 bronil Merkel i jej polityke migracyjna. Pamietam owczesne dyskusje oraz powolywanie sie na pozytywna argumentacje Bildu.

  Otoz Wiesio nie wie nic o berlinskich szkolach. Spoleczenstwo interkulturalne jest w Niemczech faktem. Faktem sa rowniez problemy z tym zwiazane. Gdybym byl Wiesiem, to odpowioedzialbym mu o probach polskich „Talibow” w szkolach.

  Wiesio piszac o Berlinie, nie wie, ze konkretnie chodzi o pare szkol w jednej wlasciwie dzielnicy. Berlin ma prawie cztery miliony mieszkancow, a Wiesio wie wszystko po jednym artykuje o jednej dzielnicy.

  Zaglebie Ruhry jest rowniez podobnie duze, wielkoscia przekraczajace wyobraznie Wiesia.
  Mam znajomego nauczyciela pracujacego w Berlinie w prywatnej szkole. Otoz do tej szkoly przyjmuje sie rowniez dzieci z biednych niemieckich rodzin i rodzin migranckich, ktorych nie stac na oplaty czesnego. Oplaty te sa przejmowane prze wlascicieli szkoly, aby zapewnic dzieciom rozwoj kompetencji interkulturalnych.

  Wiesiowe postrzeganie swiata z blogosfery nie jest warte papieru, na ktorym drukowany jest Bild. Pracuje w Niemczech od 38 lat i zapewniam Wiesiopodbnych, ze za chwile ( dla polskiego Wiesia po niemiecku Moment) sytuacja nie bedzie jak w szkolach USA. Zreszta Wiesio o tej sytuacji nie jest poinformowany. Tak moglbym do wieczora. Szkoda mi jednak czasu.

 155. Gdyby nasz wesoly Wiesio pedagog specjalny z zakladu karnego na Dolnym Slasku czytal rowniez Spiegla oprocz prawicowego tabloidu, to dowiedzialby sie co nastepuje:

  Hilferuf aus dem Klassenzimmer: Die Situation an einigen Brennpunktschulen könnte außer Kontrolle geraten, warnt der Chef des Lehrerverbands, Heinz-Peter Meidinger, in einem Interview mit der „Bild”-Zeitung. Er spricht von Beleidigungen, religiösen Mobbingattacken und Schülern, die mit Messern und Tränengas bewaffnet zur Schule kommen.

  Anzeige

  Meidingers Äußerungen sind alarmierend. Doch wie geht es wirklich zu an deutschen Schulen? Ein Blick in die Statistik verrät: Die Zahl der Gewalttaten an Schulen geht seit den Neunzigerjahren kontinuierlich zurück. Die Arbeitsstelle Kinder- und Jugendkriminalitätsprävention des deutschen Jugendinstituts wertet seit Jahren alle vorhandenen Zahlen zur Schulgewalt aus und spricht von einer „stabilen bis sinkenden Quote”.
  Erfasst werden beispielsweise sogenannte Raufunfälle auf Schulhöfen, die der gesetzlichen Unfallversicherung gemeldet werden. Laut den jüngsten Zahlen von 2014 kam es pro tausend Schülern im Schnitt zu 9,6 Vorfällen. Vor fast zwanzig Jahren lag die Quote noch bei 15,6 Vorfällen. Die Zahl der Streitereien, die gar zu Knochenbrüchen führten, sank im gleichen Zeitraum sogar von 1,6 auf 0,6 Fälle. Die Brutalität an Schulen hat demnach also eher abgenommen. Auch die bundesweite Polizeistatistik zeigt, dass nicht nur die Gewalt an Schulen, sondern auch die Jugendgewalt insgesamt gesunken ist.

  Czasem warto przejrzec statystyke, o czym Wiesio nie wie. Nie znaczy to to, ze nie nalezy poprawiac warunkow niemieckich szkolach. Lezy to w gestii poszczgholnych Langow, ktore prowadza debate celem otrzymania dodatkowych srodkow finansowch z federacji. Tak robi sie polityke. Popieram oczywiscie zadania nauczycieli, nie popieram natomiast alarmu Wiesia, ktory nauczycielem nie jest.

 156. @Teodor nie zaprzeczył iż pobiera rentę inwalidzką.

  Nie każdy zdziecinniały ma taką.

 157. guzdra
  27 marca o godz. 9:40
  Zachwyca sie swoja sprawnoscia fizyczna, szkoda ze nie mentalna.

 158. To była kiedyś dawna Polska, nasza Polska. http://atom.edu.pl/index.php/program-jadrowy-w-prl/ej-zarnowiec.html
  Czytając artykuł przeciera się oczy z podziwu. Teraz graniczy to z cudem. Zniszczonym przez hołotę solidarnościową.

 159. Symetryczny
  27 marca o godz. 10:16
  Atomowy symetryczny pogubil sie tracac Energie; dawna, nasza Polska? Przyproszine oczy Symetrycznego po przetarciu podziwu. Pora teraz na stocznie, potem Hute Katowice etc..

 160. P. saldo mortale

  “Mam znajomego nauczyciela pracujacego w Berlinie w prywatnej szkole. Otoz do tej szkoly przyjmuje sie rowniez dzieci z biednych niemieckich rodzin i rodzin migranckich, ktorych nie stac na oplaty czesnego. Oplaty te sa przejmowane prze wlascicieli szkoly, aby zapewnic dzieciom rozwoj kompetencji interkulturalnych.”

  Czy jesli do elitarnej katolickiej, polskiej szkoly powiedzmy sto lat temu dyrekcja decyduje sie przyjac powiedzmy 5 dzieci ukrainskich, 5 dzieci wloscianskich i 5 Zydziatek to po latach bedzie mozna pisac ze to byla szkola wielokulturowa? Nie, boo dominujacy w niej przekaz kulturowy, dominujace w niej wzorce zachowan byly polskie i katolickie.
  Dokladnie to samo w berlinskiej szkole o ktorej pan pisze: problem zaczyna sie tam gdzie dzieci wywadzace sie z obcych kultur zaczynaja dominowac dzieci miejscowe. I to niezaleznie czy jest to dominacja pod wzgledem liczebnym czy tez taka oparta na innych przewagach( przemoc, zamoznosc, uzdolnienia etc).

  I jeszcze jedno- gdyby rodzice placacy czesne w tej berlinskiej szkole zostali poinformowani ze na kazde dziecko placace przypada dziecko ktore za nauke nie placi(paca za nie ci zamozniejsi rodzice z czesnego jakie placa za SWOJE dzieci, nie dyrekcja) co by wtedy zrobili? A pan na ich miejscu? Poszukalby pan innej szkoly dla swych dzieci?
  To dlatego dzieci wywodzace sie z nizin spolecznych sa tak nieliczne w dobrych, prywatnych szkolach.

  ml ( dzieki panu antysemita)

 161. Za naszą i waszą wolność? http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2494161,iAId,289684
  Zabijają Afgańczyków.

 162. Walka o przywództwo w grupie rówieśniczej bywa bezwzględna, nawet krwawa.
  Niejeden rozbity nos, czy wybity ząb, zostawał na placu boju.
  Tylko idiota albo mamisynek kwestionuje fakty.

  Problem z migrantami jest taki, że oni przenoszą wzorce zaczerpnięte ze znacznie brutalniejszej niż nasza kultury, gdzie męskość nie może być kwestionowana.
  U nas szły w ruch pięści, tam noże.

  Jakie szanse mają w takim starciu młodzi Niemcy, Francuzi?
  Będą dyskutować, czy się organizować?

  Gdy czytam o jakichś nierealnych projektach, eksperymentach wprowadzanych w życie przez teoretyków, zastanawiam się, skąd ich bezmyślność i durnota?
  Żaden z nich w konfrontacji z realiami nie przetrwa.
  Ale, tępaki narażają na niebezpieczeństwo przecież nie swoje dzieci, a cudze….

 163. Problem zaczyna być chory.
  Zabito w celach rabunkowych starszą panią.
  Wrzask na całą Francję że ANTYSEMITYZM!!!

  Wariatkowo się robi….
  Dorabianie do banalnego morderstwa ideologii.
  Kraj racjonalizmu, pragmatyzmu, oświecenia, logiki świeckiej, zaczyna histeryzować.

 164. @żabko!

  Gdy codzienność ma się z dala od zlewni Bałtyku i czyta się polskojęzyczne blogi to można odnieść wrażenie, że coś się kuma z polskiej codzienności.

  Wystarczy sięgnąć poza deptak medialny przy jakim mieszczą sie fora internetowe, aby dowiedzieć się rzeczy zaskakujących. I nie potrzeba czuwać na właściwym wyborem między mi a mnie oraz napisami lipa i lipą. Katolickość oraz euforia to słowa silnie zabarwione emocjonalnie ale to są tylko bąbelki na pianie życia publicznego.

  Jest już Wielki Tydzień po zachodniej stronie Bugu (prawosławni obchodzą Wielkanoc tydzień później).

  Przenośni używając, te bardzo rodzinne święta dla wielu matek i wielu dzieci będą pogodniejsze i radośniejsze mimo odwiedzania grobów Pańskich. Ale jużwiadomo, że palmy kupione poza kościołami nie przyjmują w tym roku wody święconej i święta nie będą radosne dla dzieci polskich którym należą się łącznie miliony PLN alimentów.

  Forsa! Forsa @żabko!

  Forsa to jest to co nas podnieca. Na plan pierwszy wysuwa się nie zaskakująco pusty grób ukrzyżowanego lecz żałosne chlipanie polskich firm pogrzebowych oraz stojące tuż za polemicznymi polskimi drzwiami stwierdzenie, że Broszka wypłaciła wierchuszce dobrej zmiany należne jej srebrniki.

  Samotne matki z dziećmi nie będą miał więc radosnych świąt, i czasu po świętach, bo musimy wydać pieniądze na polski port lotniczy większy niż we Frankfurcie a nie żłobki.

  Do na obu gałęziach mojej rodziny zasiądą ptaszki które na te wiosenne święta już się wybierają. Nie sądzę, aby maleństwa towarzyszące tym matkom kumały ironię stwierdzenia, że polska ruina zostanie zasłonięta przez baranki i przez palmy.

  Premier Rzeczpospolitej wrócił od europejskich partnerów z pustymi rękami i pozostawił ich nieprzekonanymi. Ponoć senatorowie USA są rozczarowani postawą władz polskich obserwowaną w ostatnich dniach. Poza kobietami, które urodzą niezdrowe dzieci i wpadną w nędzę żaden tłum na polskich ulicach nie krzyczy z bólu.

  Wróć, albo pierwszy raz przyjdź do Konarada Lorenza i spotkaj się z Tak zwanym złem słyszanym jako syk gęsi.

  Część matematyków opowiada się za pewnikiem wyboru prowadzącym do mnożenia kul (brył a nie pocisków) na podobieństwo cudownego mnożenia chleba i wina. Ale dojrzali uczuciowo i intelektualnie ludzie tłumacza laikom, że to tylko zabawa słowami.

  Na wschodniej polskiej granicy ma ponoć stanąć płot postulowany przez oszołomów. I rzeczywiście będziemy publicznie rozważać o schizofrenii.

  Zderzy się mickiewiczowski Rok ów z uwerturą czajkowskiego.
  I podzielą się Polacy co do kwestii:
  Czy słuchać rogu Wojskiego, czy męskiego chóru smutasów

  Podzielam twój pesymizm: harfy birmańskiej granej na blogu nie usłyszysz.
  Kłótnia srok jest zwykle głośniejsza niż powiadomienie kwiczoła:
  Już jestem.

  Bo to jest blog ludzi, którzy są niezadowoleni z doczesności i przekonanych że ktoś im zabierze należny im udział w życiu pośmiertnym.

  Przed Środą Popielcową wysłuchaj jak spada płaczący popiół.

  Pozdrawia cię nękający cię niedouczony idiota podwładny Napoleonowi Bis.

  (P.S. Schizma wschodnia ma schizofreniczny stosunek do instrumentów.)

  https://www.youtube.com/watch?v=ZrsYD46W1U0&index=79&list=PL9TxfXBrGcXEiV155yUNhbNe1i7Vgbtxm

 165. @ wiesiek :
  „Problem z migrantami jest taki, że oni przenoszą wzorce zaczerpnięte ze znacznie brutalniejszej niż nasza kultury, gdzie męskość nie może być kwestionowana.
  U nas szły w ruch pięści, tam noże.”
  Zanim zaczniesz opowiadać o tym, która kultura jest brutalniejsza to proponuję wybrać się na mecz piłki kopanej i zająć miejsce w okolicach tzw młyna a po meczu pójść razem z jego bywalcami. Wątpię, czy byś zaryzykował. Albo odbyć pieszą wycieczkę po tych „gorszych” dzielnicach któregokolwiek z dużych miast, koniecznie w godzinach wieczornych

 166. Socjaldemokrata Saleh jest muzułmaninem i przyznaje się do swojej wiary. I uchodzi za wzór dialogu religijnego. Razem z gminą żydowską w Berlinie chce odbudować na granicy dzielnic Kreuzberg i Neukölln synagogę zniszczoną przez nazistów w czasie Nocy Kryształowej 80 lat temu.

  Ostatnie ataki na meczety i antyislamskie wypowiedzi szefa MSW Horsta Seehofera pokazują, jak mozolny jest ten dialog. – Zamachy na meczety są nie do przyjęcia, wszystko jedno, kto się za nimi kryje. Zamach na meczet, synagogę czy kościół jest zawsze zamachem na całe społeczeństwo – stwierdza w rozmowie z DW Raed Saleh.

  […]
  Rosnącą polaryzację społeczeństwa odczuwają zwłaszcza żydowskie i muzułmańskie społeczności w Niemczech. Między rokiem 2010 a 2016 liczba czynów karalnych związanych z konfliktami importowanymi z zagranicy wzrosła ze 120 do 404. W sferze czynów karalnych o religijnym podłożu liczba ta podskoczyła w tym samym czasie z 248 do 1 516 przypadków. W ubiegłym roku ten negatywny trend się umocnił.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-migranci-czuja-sie-opuszczeni-przez-panstwo-prawa/xw6jvmm
  =============

  Niewątpliwą zaletą struktur patriarchalnych, jest niekwestionowana władza ojca rodu.
  Może ojcowie zajęliby się kontrolą poczynań synów?
  W przeciwnym wypadku problemy będą narastać wykładniczo.
  Problemy z nożownikami to zresztą pikuś.
  Za chwilę wyposażą się w broń palną……

  Pani Merkel planuje ściągnąć rodziny uchodźców.
  Słuszne to, humanitarne, zgodne z prawami człowieka.
  Należy więc ilość azylantów i konfliktów pomnożyć co najmniej przez siedem……

 167. Dziś dzień Teatru -święto aktorów i ludzi Kultury . nachodzą mnie refleksje i wspomnienia dawnych lat – to se ne vrati .
  Zgodnie z regułami w Dyplomacji tych ponad 100 dyplomatów ( dziś persona non grata ) zostanie po jakimś v czasie wymienionych na nowych ludzi . mimo że „tych „polska stacja TVN nazwała ich szpiegami . …..Głupia ta stacja telewizyjna .

 168. Wiesiek zaslepiony negatywna Propaganda odpowie, ze na mecze nie chodzi…

  Powtorzone za MM:
  …„Problem z migrantami jest taki, że oni przenoszą wzorce zaczerpnięte ze znacznie brutalniejszej niż nasza kultury, gdzie męskość nie może być kwestionowana.
  U nas szły w ruch pięści, tam noże.”
  Zanim zaczniesz opowiadać o tym, która kultura jest brutalniejsza to proponuję wybrać się na mecz piłki kopanej i zająć miejsce w okolicach tzw młyna a po meczu pójść razem z jego bywalcami. Wątpię, czy byś zaryzykował. Albo odbyć pieszą wycieczkę po tych „gorszych” dzielnicach któregokolwiek z dużych miast, koniecznie w godzinach wieczornych…

 169. Zrobiła się ćwierć-globalna
  ( H indusi i Chińczycy znów słyszą o żelaznym wilku; Ormianie i Tajowie też … )
  awantura związana z profilowaniem fejsowiczów.

  Ja mam do dyspozycji trzykropek pionowy, którego mogę użyć dal sygnalizowania tematem wskazanej wiadomości. Podobnie ustalam sobie profil na YouTube.

  Współczesne środki programowe pozwalają nadążnie wpływać na to co niesie światowy szum oraz odnaleźć to czego nie przeczytaliśmy, bo rozproszył nas gwizd czajnika.

  Jak wynika z najnowszych statystyk, aż 80% Polaków z zasądzonymi alimentami nie wywiązuje się z obowiązku płacenia na dzieci.


  … ludzie śpiewają radosne „Hosanna Synowi Dawidowemu”, ale obok tych procesji są inne spotkania, gdzie padają złowrogie słowa przeciw życiu, …

  Najwyższy daje dzieci, ale aby wystarczyło pieniędzy na nie, trzeba odebrać Jerzemu Owsiakowi.

  Tak decydują rządzący Polską kawalerowie z bożej łaski.
  Oraz ci, którym nie wystarcza kasy na przejście z Windows 68 i ówczesnych zadym (dostałem po plecach w bramie warszawskiego uniwerka) na Unicode.

  Zaczęło się od Dziadów i dziady do dzisiaj głoszą, ze są delfinami.
  Lubię kręcenie pedałami na drogach Delfinatu.

  https://www.youtube.com/watch?v=VRjrGT0k5kA

 170. Symetryczny
  Tamta Polska była jak najbardziej „moja” (bo innej nie miałam) i miała niewątpliwie swoje zalety, a ta jest jeszcze mojsza.
  Gdyby nie JK i jego choroba władzy, do której wreszcie doszedł i funduje nam demokraturę, uznałabym III RP, przy wszystkich jej wadach, za najlepszy okres naszej Umęczonej od czasu zaborów.
  Jeśli nie dostrzegasz skoku cywilizacyjnego i pożytków płynących z demokracji bezprzymiotnikowej (fakt, że dzięki tej demokracji mamy dziś co mamy, czyli karykaturę „dobrej zmiany”), to chyba coś z tobą nie teges.
  Zapomnij o przemyśle ciężkim, podwalinie twojego ukochanego raju, bo to wszystko okazało się przestarzale (podobnie jak rodzime produkty Diora czy FSO), ekonomicznie niewydolne, a na koniec zbankrutowane, co dostrzegł i zrozumiał mądry gen. Jaruzelski i w porę dogadał się z opozycją. Nie bez powodu zresztą rozpadł się ZSRR, a byłe demoludy, na czele z Polską, z pozycji satelitów Wielkiego Brata wybiły się na niepodległość.
  Wieszanie psów na Solidarności jest bez sensu. Został zapoczątkowany nowy etap w naszej historii i jako marksista – dialektyk powinieneś rozumieć tzw. konieczność dziejową.
  A że władza demoralizuje, KAŻDA władza, zwłaszcza gdy jest triumfalistyczna, to całkiem inna bajka.
  Jeśli masz zamiar mi odpowiedzieć, to uprzedzam – nie pisz że jestem niemądra i niczego nie rozumiem, bo korzystam nie z tych źródeł info, z których, twoim zdaniem, należy.
  Otóż korzystam z różnych, polskich i zagranicznych i nie tak wybiórczo jak ty.
  Zamiast oceniać moje walory intelektualne lub ich brak, skup się na kontrargumentach, KONKTRETNYCH.

 171. Należy więc ilość azylantów i konfliktów pomnożyć co najmniej przez siedem……

  Moim zdaniem odsetek idiotów nie zmienił się od wieków.
  I nie zmienia tego powszechność dottore i profesury.

  Po prostu mikrofony przestały być droższe niż lokomotywy i zaczęto produkować masowo klawiatury.
  odebralas dzieci z przedszkola?
  stop
  Kolega znalazl fajna dziuple z nowym browarkiem.
  stop
  wiesz , ze nie cierpie wywiadowek.
  stop
  caluje

 172. Mad Marx
  27 marca o godz. 11:24

  Masz sporo racji.
  Ale….
  Czy nasi kibole mogliby rywalizować z gangami albańskimi, czeczeńskimi, rosyjskimi, tureckimi, etc. w bezwzględności?
  Wydaje mi się że nie.
  Podglebie kulturowe stopniowo wydelikaca Europejczyków, między innymi dzięki akcjom polityków, różnych NGO, prowadzonych przez dziesięciolecia.

  My możemy wyznawać sobie dowolne wartości humanistyczne.
  Ta druga strona- w mniejszości oczywiście- ma nieco inne.
  Już zaczyna się narzucanie tym normalnym Muzułmanom, chcących po prostu normalnie żyć, wartości rodem z najbardziej ekstremalnych sekt Bliskiego Wschodu.
  Finansowanych przez kilka krajów, gdzie u władzy są ich przedstawiciele.
  Większość można zastraszyć dzięki grupce zdeterminowanych, zorganizowanych i bezwzględnych.

  Przykładów nie muszę ci przytaczać, chyba….

 173. Symetryczny
  Zapomniałam cie pozdrowić. Oczywiście czule.

 174. Symetryczny
  27 marca o godz. 10:16

  Programy jądrowe prowadzą kraje zaawansowane technologicznie.
  A nie kraje- montownie.
  To co było możliwe jeszcze 40 lat temu, obecnie jest niewykonalne.
  Brak kadr….

 175. Operowanie językiem daje świadectwo stanu umysłowego.

  @Saldo mortale napisał coś w tym duchu:

  Sąsiadowi wczoraj na ulicy szczękę złamano.
  Szkoda że nie nos.

  Bo @saldo mortale to mądrze pisze jak donoszą blogowe bystrzaki i to jest samo wielkie serce!

 176. Wiesiowi i Wiesiowym Ludziom….

  Po jezyku i mowie poznaje sie czlowieka. Nasz blogowy Przodownik pisze o Palestynczyku, ktory jest przewodniczacym frakcji berlinskich Socjaldemokratow co nastepuje:

  …Socjaldemokrata Saleh jest muzułmaninem i p r z y z n a j e się do swojej wiary…

  Saleh ma oczywiscie nazwisko (Raed) o czym Wiesio antyhumanista raczy nie wiedziec, bo cierpi na syndrom PRLu. Dla Wiesia najwazniejsze jest, ze szef frakcji socjaldemokratow w Pruskim Landtagu, w ktorym miesci sie Parlament Landu Berlin p r z y z n a j e sie do swojej wiary, (nawiasem mowiac, mam przyjaciela Palestynczyka, ktory jest komunista) z akcentem na przyznaje sie sie do wiary.

  Podobnie funkcjonuje w jezyku wiesiowych ludzi zwrot; przyznal sie, ze jest zydem, homoseksualista etc..

  Wiesio nie moze pojac, ze w tyglu berlinskim socjaldemokraci, Lewica (postkomunisci) i Zieloni maja integracje migrantow w swoich programach partyjnych. Zieloni jeszcze jako Alternatywna Lista zajmuja sie problematyka migrantow i uchodzcow od 1978 roku.

  Wiesio nie rozumie, ze spoleczenstwo interkulturalne w Berlinie i w Niemczech jest faktem. W Berlinie mieszka ca 180 narodowosci. Berlin przyjal podczas wojny w Jugoslawii 30.000 uchodzcow, w tym muzulmanow, ktorzy sie zintegrowali. Procesy integracyjne sa dlugie i mozolne, pisalem o tym wielokrotnie. Berlin i inne miasta niemieckie maja jednak doswiadczenie w procesach integracyjnych. Probuje sie rowniez integrowac obywateli UE (w tym bezdomnych Polakow i Polki), proces dosc skomplikowany,

  Wiesio cytuje nowego, konserwatywnego ministra, ktory stracil stolek w Bawarii,a w Bawari zblizaja sie wybory. Wiesio uzywa mowy nie Zielonych, lecz arcykonserwatywnej partii Alternatywy dla Niemiec, ktora alternatywa dla zycia spolecznegow Niemczech nie jest i nie bedzie. Dane statystyczne podalem wczesniej, gdy Wiesio zacytowal tabloid Bild, podalem mu dane ze Spiegla.

  Kataryniarz polityczny Wiesio powtarza za skrajna prawica, ze spoleczenstwo jest spolaryzowane. Nie powtarza poza planowana odbudowa Synagogi zadnego pozytywnego przykladu integracji uchodzcow i migantow.

  Spolecznosc zydowska odczuwa oczywiscie ataki werbalne neonazistow, tacy tez sa w Berlinie. O nich Wiesio nie pisze. Wiesio zajmuje sie szkolnictwem i dobrze, bo tam dzieci ucza sie zycia w demokratycznym spoleczenstwie obywatelskim. Wiesio wpada w panike, bo w Niemczech toczy sie debata, nie tylko od 2015 roku, po rzadach Kohla, ktory powtarzal; Niemcy nie sa krajem imigracyjnym, debata o konfliktach z mlodymi muzulmanami, wspoluczniami etc..

  Wiesio akcentuje problem religijny, nie dotyka problemu dorastania etc.. Nie dotyka zaniedban, w tym finansowych w szkolnictwie niemieckim. Wiesio jest apolityczny i nic nie rozumie ze skomplikowanej wprawdzie rzeczywistosci niemieckiej, jednak dalekiej od ruiny. Jezyk PiSu i neonazistow jest jezykiem Wiesia i nic na to nie poradze.

  Wiesio nazywa uchodzcow azylantami, dlaczego nie absztyfikantami? W jezyku niemieckim sa to Asylbewerber/inen, nie „Asylanten“. Wiesio ostrzega nas za skrajna prawica, ze uchodzcy, muzulmanie za chwile wyposaza sie w bron palna, chyba w te zakupiona w Biedronce.

  Wiesio nie wspomina o wielu uchodzcach z obszaru arabskiego, ktorzy sa chrzescijanami, to mu do glowy nie wpadnie, a faszyzujaca skrajna prawica o tym nie wspomina. Wiec Wiesio o tym nie wie. Jesli chodzi o laczenie rodzin, to jest ono zapisane w prawie pobytowym i wczesniej czy pozniej odroczenie tegoz zostanie zniesione.

  Gdyby Wiesio podczas pracy w Zakladzie Karnym sie doksztalcal, to wiedzialby o znaczeniu rodziny w integracji spolecznej. Gdyby Wiesio znal Konstytucje Niemiecka, to wiedzialby o ochronie rodziny § 6.

  Chyba, ze rodziny muzulmanskie nie sa dla Wiesia rodzinami, bo ojcowie w nich dominuja. Wiesiowi podskoczylo cisnienie po lekturze danych niestatystycznych i powtarza przeczytane dyrdymaly czy frazesy o skomlikowanym procesie integracji migrantek i migrantow oraz ich rodzin. To wiedza wszyscy oprocz neonazistow.

  Wiesio moglby przy okazji napisac ilu migrantow/muzulmanow zginelo z rak niemieckich neonazistow. Wiesio moglby napisac, ze nie ma odwrotu od spolecznestwa interkulturalnego, ktore jest faktem. Jest faktem od ponad czterdziestu lat, a nie od 2015, ktory Wiesio zapamietal.

  Wymaga jednak nakladow finansowych i pracy pokolen, o czym wszyscy wiedza oprocz neonazistow. Zapraszam wiec Wiesia do Niemiec, moze pomoze budowac dalej spolecznestwo interkulturalne i wykorzysta swoja niewiedze z ZK na Dolnym Slasku, zamiast kreowac wypisanki swiateczne.

  PS
  Pamietam rok, w ktorym w Niemczech przyjeto 400.000 uchodzcow: dzisiaj po bodajze 30 latach nikt o nich nie wspomina, zintegrowali sie. Wiesio zajety wowczas buidowa stoczni hut w PRLu nie pamieta o burzliwych debatach dotyczacych uchodzcow z Sri Lanka i Libanu….

 177. Zdrowy

  wiesiek59
  27 marca o godz. 11:04 pisze, ze

  Problem zaczyna być chory.

  Kazda smierc z reki rasity jest o jedna za wiele.

 178. Mowa i jezyk nie warte powtarzania:

  guzdra
  27 marca o godz. 9:40

  @Teodor nie zaprzeczył iż pobiera rentę inwalidzką.
  Nie każdy zdziecinniały ma taką.

 179. Czy katolicyzm w IV RP jest patriotyczny.Tak. Ale gdzie gdzie mają zwróconą twarz wychodzi,że w stronę zgermanizowanego przez wieki Watykanu.Jako Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.Każdy duchowny to watykański ichni”kagebista” a angielski wymiar przypomina wymierzanie chłosty kiedy byli żandarmem świata.Trzeba zerwać koronę Elżbiecie II bo to polityczna ciota.W.Brytania to więzienie narodów czy polityczna ciota o tym wie.Tak sobie myślę,że Putin ma polityczne jaja i nie jest rosyjskim Maliniakiem o którym cicho w modlitwach bo papież i reszta wyprzedzają.Pytanie za co strażnik bierze pieniądze skoro uznał konstytucję za falsyfikat i nie zawiadomił o tym prokuratury i nie zrezygnował ze stróżowego pod żyrandolem.Ministrowie oddają po uważaniu a Duda wie ,że to konstytucyjna mumia.I pilnuje dzieła komunistów dla pozoru.Pecunia non olet.Jaki suweren taki prezydent.To jest stan umysłu uczestników pokazów garnków dlatego powołano Broszkę do funkcji wiece premiera aby zapobiec garnkotłukom w pisowskiej sekcie.Wspierajcie partię a nie cudowne garnki zapobiegające rzekomo rakowi bo tylko modlitwa i datek na tacę gwarantuje zbawienie.

 180. Przedwiośnie przyszło, siadło i nie ma zamiaru szybkiego rozwinięcia się we wiosnę.
  Staruszki przygrywają, aby młodzi nie tracili nadziei na kwietne życie.
  Dziękuję uważnym za uwagę i odchodzę zanim @saldo mortale sprzątnie ten blog.

  https://www.youtube.com/watch?v=yts9YzpqJ6s

 181. Saldo mortale
  27 marca o godz. 13:13

  Mortadelko….
  Pan jest zdaje się zwolennikiem, a ja przeciwnikiem mieszania niekontrolowanego kultur.
  Efektem, są rezerwaty dla przegranej.
  Tyle już z historii panu wiadomo, czy nie dociera?

  Biali nie przetrwaliby początku kolonizacji kontynentów, gdyby nie pomoc tubylców.
  Jak skończyli tubylcy?

  Pani Merkel popełniła gorzej niż zbrodnię.
  Popełniła BŁĄD.

 182. mag
  27 marca o godz. 12:02
  Nie jestem ani marksistą ani ideologiem. Piszesz natomiast propagandowe bzdury. Na miejsce rozbudowanego przemysłu kierowanego przez doskonale wykształconych ludzi mamy tzw transfer nowoczesnych technologii w postaci logistic center, marketów, galerii handlowych, obcych montowni, myjni bez stykowych i domów kupowanych za niewolnicze kredyty młodego pokolenia. Pokazałem przykład zniszczonej przez twoich przyjaciół prawie gotowej elektrowni jądrowej. Co cofnęło nas o 50 lat do tyłu. Polska Ludowa mimo wielu uciążliwości była najlepszym okresem w historii narodu. Stała się dziś kolonią i satelitą nienawidzących się ludzi..

 183. Wiesiowy czlowiek nie uznaje faktow. Spolecznestwo imnterkulturalne jest faktem, czy sie to Wiesiowym Ludziom podoba czy tez nie.

  Poza tym Wiesiowy Czlowiek nie wie, ze gdyby nie decyzja Merkel i pomoc milionow Niemcow, to uchodzcy ci znalezliby sie w Polsce , na Slowacji…. Byloby lepiej? Z pewnoscia nie.

  Wiesio nie ma szans na poznanie sasiadow nie znajac jezyka i realiow. Zadnych szans. Stad te dyrdymaly.

  Wiesio nie rozumie polityki; ze opozycja krytykuje rzad (Wiesieo ja cytuje) i dobrze, bo to rzad mobilizuje. Wiesio pogubiony w stosie danych, plonie.

 184. Przodownikowi blogosfery (buogosfery rowniez) oraza jego uczniom Wiesiowym Ludziom.

  Zrzucanie winy na wszystkich Zydow za dzialanosc poszczegolnych rzadow izraelskich oraz wyrazanie przy kazdej okazji, jednostronnej krytyki Izraela swiadczy li tylko o przyproszeniu oczu. “Protokoly medrcow syjonu” odwoluja sie do paradygmatu oportunistycznej teorii trwajacego od tysiecy lat spisku.
  Zydzi kryja sie w kazdej organizacji i instytucji. Podporzadkowani sa swojej “centralnej” wladzy. Odnosza sukces. Sa oszczedni, majetni, solidarni etc.. Dziwi mnie rowniez niecierpliwosc moich interlokutorow piszacych o sytuacji w Palestynie i Izraelu, zapominajac calkowicie o roli Jordanii. Pozostalych krajow nekanych przez konflikty wewnetrzne i zewnetrzne nasi blogowi przodownicy intelektualni nie wymieniaja.
  Zapominamy przy tym czesto, ze Europa potrzebowala na tworzenie struktur obywatelskich prawie tysiaca lat. Pamietamy natomiast, opisujac “wystepki” Zydow o trwajacym tysiace lat “spisku” oraz konflikcie.
  Podobnie jest z krytyka Izraela, czesto niezbedna i sluszna. Zapominamy przy tym, ze Izrael jest jedyna “demokracja”na Bliskim Wschodzie. Zapominamy rowniez, ze polityka rzadu izraelskiego, popierana wprawdzie przez uzyskana wiekszosc w Knesecie, krytykowana jest przez mniejszosc, ktora moze stanowic prawie polowe populacji.
  Problem wielostronnie zlozony postrzegamy przewaznie jednostronnie. Niepodzielnie dyskutujemy na temat sprzecznosci zlozonych problemow polityczno-spolecznych bladzac w blogosferze do nikad. Pytania zasadnicze o konlikt arabsko-arabski, palestynsko-palestynski, izraelsko-izraelski etc. pozostaja bez odpowiedzi (chyba, ze Swiatowid zacznie pisac rzeczowo, a nie wyrywkowo-rzrywkowo) .
  Podobnie jest przy dyskusjach o lewicowej Europie. Mowimy wprawdzie o wybranych prawicowych rzadach, zapominajac o drugiej polowie spoleczenstwa. Pomijamy spoleczno-polityczny mainstream. Jest to typowe dla myslenia “wykluczajacego”. Natomiast irracjonalna niechec do Zydow prawie nigdy nie wynikala z osobistego doswiadczenia, lecz niejako ze stereotypowej niecheci.
  Podobnie w dzisiejszej Polsce, obecny jest antysemityzm przy nieobecnych Zydach. Oczywiscie niedorzecznoscia byloby mowienie, ze wszyscy Polacy sa antysemitami. Mozna jednak analizowac skale zjawiska. Irracjonalne postawy prowadza czesto do irracjonalnych dzialan. Blogujacy czesto uzywaja kola ratunkowego w postaci bylego zydowskiego przyjaciela z dzieciecego podworka lub placu zabaw. Kolem ratunkowym moze byc rowniez polityka Izraela lub tesciowa, co nabiera cech humoru rodzinnego. Jakkolwiek wiara nie zawsze jest podstawa okreslenia bytu zydowskiego, to dla wielu wazna jest ilosc przodkow, ktorzy byli jej wyznawcami. Takie perwersyjne kalkulacje mialy miejsce w polskiej polityce po 1989 roku.
  Zapominamy przy tym wlasna historie, mianowicie fakty, ze spiskowe podejrzenia doprowadzily do wyniszczenia Zydow, wyniszczenie poprzedzila izolacja i wykluczanie z danej spolecznosci. Zmiana paradygmatu spolecznego i narodowego oraz dominacja czystosci rasowej nadaly celowi, ktorym byla zaglada pewna spojnosc w realizowaniu niemieckiej doktryny narodowosocjalistycznej. Obecnie, niestety czesto sie o tym zapomina i przesuwa odpowiedzialnosc spoleczna na osobe wodza.

 185. Mortadelko.

  Jeżeli fakty nie zgadzają się z teorią, tym gorzej dla faktów?

  Ileż już pięknych teorii, mających uszczęśliwić ludzkość, było?
  Począwszy od chrześcijaństwa, skończywszy na marksizmie, czy syjonizmie, zawsze kończyło się to przelewem krwi.

  Z multi- kulti będzie tak samo.

  Wiara wyklucza wiedzę i obiektywizm.
  Wbicie sobie do głowy mrzonek, będzie nas wszystkich sporo kosztowalo

 186. – Jak zniesienie apartheidu wpłynęło na ich społeczności? Czy od razu odczuli zmiany? Jak zmieniło się ich życie? Co dla nich znaczyła nowa era w historii kraju?

  – Społeczność międzynarodowa obiecała ludziom w kraju, że po zniesieniu apartheidu ich społeczeństwo nareszcie będzie mogło się pojednać, żyć w pokoju, miłości. Mówili że będzie kolorowo a na ich niebie już zawsze będzie tylko tęcza. Jaka okazała się prawda? Zmieniały się rządy, przychodziły nowe ekipy polityczne, lecz wciąż łączyło ich jedno: ich mottem nigdy nie była miłość. Zawsze chodziło tylko o zemstę. Korupcja stała się regułą. Kraj przestał być zarządzany jak kraj, lecz jak polityczna partia. Wzrósł wskaźnik popełnianych morderstw i gwałtów. Potencjał ekonomiczny RPA jest ogromny, lecz nie potrafiono tego w żaden sposób wykorzystać. W chwili gdy upadał apartheid, kurs wymiany randa (waluta narodowa w RPA red.) w stosunku do dolara był równy 3 do 1. Teraz sięga on mniej więcej stosunku 13 do 1, a przecież RPA nawet nie jest już obłożona sankcjami. Tak więc jak widzimy, statystyki i fakty pokazują nam dość dobrze, że RPA jako państwo ledwo sobie radzi. Warto też wspomnieć o instytucjonalnej dyskryminacji języka, kultury oraz afrykanerskich pracowników.
  https://wolnemedia.net/afrykanerzy-to-mniejszosc-wymagajaca-realnej-ochrony/
  ==========

  Efekt multi- kulti……
  Europa podąży tą ścieżką.

 187. Czułe zapominanie i dwa chamskie, czułe szepty. Czułosc powinna nam wszystko wybaczyc , nawet uzywanie własnych a przez to mało uzywanych instrumentow

  _”Zapomniałam cie pozdrowić. Oczywiście czule.”

  _ „Kiedy jeden lub dwóch dyplomatów zostanie poproszonych o opuszczenie tego lub innego kraju, z przeprosinami szeptanymi nam do ucha, to wiemy na pewno, że jest to wynik kolosalnej presji i szantażu. Jest on głównym instrumentem Waszyngtonu na arenie międzynarodowej- powiedział Ławrow.”
  Gdyby szeptac czule do kogos kto nie jest marksista ani ideologiem to oba chamstwa beda zmarnowane ale czulosc szeptana przetrwa . Do holde Kunst
  ( czulosc marksistowska od ideologicznej powinna sie czyms ro’znic )

 188. Dlaczego wszyscy wyrzucają niewinnych dyplomatów rosyjskich?

  Tak sobie myślę, że w ramach rewanżu, Putin powinien natychmiast zatrzymać transfer rosyjskich technologii na Zachód oraz eksport luksusowych artykułów przemysłowych oraz spożywczych ( np. słynnego szampana).

  Pooglądamy wówczas sobie te głupawe miny oraz łzy w oczach zachodnich doopków.

 189. Saldo mortale
  27 marca o godz. 9:22
  Gdyby nasz wesoly Wiesio pedagog specjalny z zakladu karnego na Dolnym Slasku czytal rowniez Spiegla..
  Wesołek „Saldo” pisze także dyrdymały prezentując wybiórczość
  w cytowaniu i sypaniu przykładami. Ale jak mówi powiedzenie pod latarnią najciemniej. Przykład (jeden z wielu) , który powinien go zainteresować:
  Nach Bekanntwerden eines mutmaßlichen Falls von religiösem Mobbing an einer Berliner Grundschule hat sich der Vater des betroffenen Mädchens zu Wort gemeldet. Es gehe bei dem Vorfall nicht um Antisemitismus, sagte der 41-Jährige am Dienstag in Berlin. „Es geht darum, dass Kinder aus muslimischen Elternhäusern andere Kinder verfolgen oder mobben, nur weil sie nicht an Allah glauben.“ Dabei sei völlig egal, ob es sich um Christen, Atheisten, Juden oder andere handele.

 190. Olborski
  Zapominasz, że czułość czułością się odciska.
  Ponieważ jej doznałam od rzeczonej osoby,dokładnie przy użyciu tego słowa, odpowiadam tym samym.
  Reszta jest miedzy wierszami, a na „chamstwo”, skąd się ono wzięło i dlaczego w twoim komentarzu, nie ma miejsca i nigdy nie było między mną i Symetrycznym o różnych nickach, bo ja mam wciąż ten sam.

 191. Symetryczny
  Skoro różnimy się w ocenach, to róbmy to pięknie.
  Ja nie twierdzę, choć mam zgoła inne zdanie, że piszesz „propagandowe bzdury”, tyle że z innych pozycji.
  „Cofnęliśmy się o 50 lat” – piszesz całkiem poważnie i ja poważnie przyjmuję to do wiadomości. A co se myślę, to myślę.
  Szacunek, kolego, szacunek dla inaczej myślących. Oto moja prośba i przesłanie.

 192. Jak informuje „The Independent”, 20 marca w pakistańskiej prowincji Pendżab doszło do gwałtu. Gdy sprawa wyszła na jaw, aby ustalić formę zadośćuczynienia, spotkały się rodziny gwałciciela oraz jego ofiary. Rodzina zgwałconej kobiety miała zachować milczenie, pod warunkiem, że brat ofiary zgwałci siostrę napastnika.

  Rodziny spisały umowę, która zrealizowana została następnego dnia. Gdy policja dowiedziała się o sytuacji, aresztowano 12 zamieszanych w sprawę osób.
  http://www.rp.pl/Przestepczosc/180329343-Gwalt-za-gwalt-Koszmarne-zadoscuczynienie-za-zbrodnie.html
  =========

  Różnice kulturowe według przygłupa są nieistotne….
  Prawa z wiejskich regionów Pakistanu są do przyjęcia dla teoretyka?

 193. mag
  Stąd.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23196247,moskwa-nie-bedzie-tolerowac-chamstwa-zachodu-zapowiadaja.html#Z_MTstream

  Ale gdyby chciec sie nie roznic pieknie ( tu nie ma pomylki )to musze sie zgodzic , ze energetycznie cofnelismy sie o tyle . Pracowalem kiedys w tym „bisnesie” ( „pomocniczym ” )i to byla najglupsza z mozliwych dacyzja ( ta likwidacja ) . Gdyby nie ona to kto wie …. skad bym pisal i czy wogóle . Pozdr.
  ( za duzo bierzesz na swoje .. plecy )

 194. 8
  ‹ wróć

  W trakcie zakupów w supermarkecie kobieta i jej 25-letni partner wdali się z nieznanego na razie powodu w słowną utarczkę z dwoma syryjskimi uchodźcami – braćmi w wieku 13 i 14 lat. Sprawa wydawała się być po chwili załagodzona i krótko przed godziną 20 para wyszła ze sklepu, niosąc swoje zakupy. Jednak po przejściu 100 metrów natknęli się znów na obu Syryjczyków, którym towarzyszył ich 17-letni starszy brat.

  Wybuchła ponownie kłótnia i kobieta została pchnięta nożem w brzuch – według prokuratury przez 17-latka.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-wdala-sie-w-klotnie-z-syryjskimi-nastolatkami-24-latka-jest-w-stanie/rhj4h11?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
  ===========

  Różnice kulturowe są nieistotne, ubogacają….
  Formy dyskusji, również do przyjęcia?

 195. „Magdalena Uchaniuk jest nową prowadzącą cykl publicystyczny „Puls Trójki” w Programie III Polskiego Radia – podają Wirtualne Media. Wcześniej była dziennikarką między innymi prawicowego Radia Wnet i TVP Info. Dotychczas dała się poznać jako bardzo aktywna i surowa recenzentka działań Izraela podczas trwającego konfliktu w relacjach polsko-żydowskich.”
  Im dłużej nie słucham „Trójki”, odkąd zaanektował ją PIS, tym bardziej mi brak normalnej „Trójki”, tej jeszcze za tzw. komuny i później.
  Bo co niechcący na nią trafię, np. jadąc samochodem, to mnie odrzuca, że mało wypadku nie robię, chyba że JESZCZE leci jakaś fajna muzyczka.
  Jeszcze chyba Mann czuwa i Niedźwiecki.
  Dlaczego wszystko, czego się tknie PIS, obraca się w g…
  Oto jest szekspirowskie pytanie.

 196. olborski
  Rozumiem twoje motywacje, ale żale polskie, że poszło nie tak, że to, że śmo, bo gdybyśmy, to mielibyśmy albo na odwrót. A w ogóle nikt nas nie kocha, nikt nas nie lubi (tata i mama chudzi i grubi). Stop!
  Skąd to patrzenie do tyłu, rozrachunki, porachunki?! Stop!

 197. olborski
  To moja ulubiona warszawska piosenka. Jest nawet o mojej dzielnicy Żoliborzu, który wcale nie musi się kojarzyć z Kaczorem „dyktatorem”.
  Posłuchaj.
  Pozdro
  https://www.youtube.com/watch?v=vVJ7yawwUkM

 198. Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) poinformował we wtorek o wydaniu zgody na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec na Bałtyku. Kończy to procedurę pozyskiwania w Niemczech zezwoleń na budowę tego gazociągu.
  http://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/1113882,niemcy-wydaly-ostateczna-zgode-na-budowe-nord-stream-2.html
  ==========

  Ciekawe co na to Wielki Brat zza Wielkiej Wody.
  I nasze krajowe tuby…..

  INTERESY GŁUPCY!!!

 199. Ubogich w Polsce jest 28 procent, w Unii Europejskiej 10 procent ludności. Bogatych (powyżej miliona USD) jest 45 tysięcy , w Niemczech 1,7 miliona, we Francji 2,2 miliona, a w USA 13 milionów osób. Rozwinięcie tematu po wpisaniu do wyszukiwarki „bogaci i biedni”.
  Bogaci dbają o swoje. Amerykanie wystosowali do premiera Morawieckiego apel o całkowity zwrot majątku „zagrabionego” prze komunistów. Pewnie nic w Polsce nie zostanie poza biednymi, których udział w społeczeństwie może osiągnąć apogeum.
  Jedyne co mogę w tej sytuacji premierowi poradzić to niech się powoła na przedwojenne porzekadło „kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi” i niech piszą od tej pory na Berdyczów

 200. Symetryczny
  Co jedne mury runą, to powstają nowe.
  Podobno jest zgoda HGW na budowę ogrodzenia wokół Sejmu.
  Chyba wpuściła PIS w maliny, bo jeśli te „mury” powstaną, dla Suwerena będzie jasny przekaz – władza się odgradza, boi(?), żyje we własnym świecie i ma za nic wyborców.
  Tak trzymać.

 201. Szanowny IS-42,
  polecam art. z Gazety Prawnej, która cytuje i komentuje treść komunikatu MSZ „na temat”. m.in. można tam przeczytać:

  W umowie z 1960 r. napisano, że rządy obu krajów chcąc dokonać uregulowania roszczeń obywateli USA pod adresem Polski, uzgodniły, że Polska zapłaci Stanom Zjednoczonym 40 mln dolarów. Kwota ta miała być przeznaczona „na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych” pod adresem polskiego rządu z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia mienia.

  Z tekstu umowy wynika, że zapłata miała być dokonana w dwudziestu rocznych ratach po 2 mln dolarów. Zapłacona suma miała być rozdzielona wedle uznania USA przez rząd tego kraju.
  „Po wejściu w życie niniejszego układu rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu, ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do rządu polskiego” – czytamy w dokumencie. Dalej napisane jest, że gdyby takie roszczenia zostały jednak przedłożone Polsce bezpośrednio przez obywateli amerykańskich, nasz kraj przekaże je rządowi USA.

  Umowa mówi m.in. o roszczeniach z tytułu: nacjonalizacji, przejęcia własności, utraty użytkowania na podstawie polskich ustaw, dekretów i innych zarządzeń, a także długów przedsiębiorstw, które zostały znacjonalizowane. W ciągu 30 dni po wejściu w życie układu, rząd USA miał odwołać swoje zarządzenia blokujące „wszelkie polskie mienie w Stanach Zjednoczonych”.
  …Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział w środę w „Kropce nad i” TVN24, że „Polska bardzo szczodrze oddała mienie komunalne żydowskie, natomiast jeśli chodzi o mienie różnych obywateli państw obcych, to Polska jeszcze w latach 60. podpisała tzw. umowy indemnizacyjne, w tym z USA, i wypłaciła wielomilionowe odszkodowania rządom tych krajów, w tym Stanom Zjednoczonym”.

  W czwartek w radiowej Trójce minister stwierdził natomiast, że USA mogły pomóc polskim Żydom w czasie wojny, a obecną interwencję władz USA ws. przywrócenia prywatnego mienia żydowskiego ocenia jako „cokolwiek spóźnioną”.

  Otóż moim zdaniem, te całe ostatnie afery wokół poprawki do ustawy o IPN i „ustawka” w Senacie USA, to efekt działania żydowskiego gangu rekieterów i lobbingu polegającego na tym by obywateli państwa polskiego i Polskę jako państwo, ofiary IIWŚw. przerabiać na sprawców a co najmniej jej współsprawców, w tym Holocaustu by uzasadnić złodziejskie i bandyckie domaganie się rekietu. Jest to wyjątkowo obrzydliwe i moralnie wstrętne. Też jest dla mnie niezrozumiałe, że nie spotyka się z należytą „odprawą” polskiego świata dziennikarskiego a szczególnie postaci przez wielu uznawanych za autorytety.

 202. Symetryczny
  27 marca o godz. 16:41
  Dziewiętnasty wiek, w którym podzieleni przez zaborców byliśmy jednak zjednoczeni duchem i zmotywowani do pozytywnego działania, stworzył podstawę nowoczesnego państwa, którym Polska została po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.
  W stulecie niepodległości wypada docenić ludzi, którzy ten polski bajzel pchali do przodu, porządkowali, starali się gonić świat i tworzyć przyjazny społeczeństwu klimat. Na PRL-u ciążyło największe wyzwanie, i to wyzwanie władze podjęły i się z niego wywiązały, pomimo przeszkód stawianych przez zewnętrznych przeciwników i wewnętrzną opozycję. Dzisiejsza ocena tego okresu, generalnie biorąc, nie jest sprawiedliwa. Dlatego doceniam komentatorów na blogu , którzy starają się w natłoku krytyki zachować umiar i nie dają się zepchnąć na manowce. Nie będę powtarzał przywołanych przez nich dowodów i argumentów z którymi się zgadzam.
  Od 1989 roku próbujemy również gonić świat, który nam nieustannie ucieka, który jest zdecydowanie bogatszy, o czym niedawno napisałem, i który dysponuje historycznie ukształtowaną świadomością przewagi swojego istnienia w pokoju i w spokoju. Na ocenę działania obecnych władz jeszcze za wcześnie, chociaż atmosfera nie jest przyjemna, jest duszno i nie tylko ma na to wpływ zimowe powietrze, zatrute smogiem, ale też celowe działanie władz zmierzających do utrwalenia podziałów w społeczeństwie i zawłaszczenia instytucji państwowych.

 203. @Is42,@Symetryczny
  Dzięki Is42 za mądre słowa świadczące o zrozumieniu naszej niełatwej historii najnowszej, czyli od końcówki XIX wieku do dziś.
  Chciałabym, by twoja argumentacja, którą podzielam, dotarła do @Symetrycznego. Obawiam się jednak, że skrył się on w tak szczelnym kokonie niezłomnych przekonań, że nic już do niego nie dotrze, czyli na zawsze będzie twierdził, że PRL był bezwględnie rajem dla Polek i Polaków.
  Nawet, gdy nieśmiało przyznaję, że miał ten okres swoje dobre strony, ale… to natychmiast jestem uznana za „renegatkę” i osobę małego rozumku.

 204. Obawiam się, że wkrótce Muzeum Polin zostanie „pogonione” tak jak Muzeum II wojny światowej, bo pokazuje również niewygodną lub skomplikowaną prawdę. Dyrektorami mogą być tylko prawdziwi Polacy z nadania PIS.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23198030,kiedy-zdechnie-ten-parszywy-zyd-muzeum-polin-pokazuje-film.html

 205. Wracając na ojczyste łono przypomnę poranną rozmowę w Polsat News GRAFFITI, z szefem gabinetu politycznego premiera panem Markiem Suskim, posłem na sejm i do niedawna członkiem sejmowej komisji do spraw reprywatyzacji. Okazuje się ,że zarówno stawianie pytań jak i udzielanie odpowiedzi czasami sprawia politykowi trudności. Czego się dowiedzieliśmy? „To nie jest ostatni akt” i „Jak się nie uda to pójdziemy na głosowanie”. Dowiedzieliśmy się też, że słuchając szefa zwrócił 3100 złotych nagrody. Ja bym nie zwracał. Przecież pani Beata Szydło, pokazując za radą prezesa „pazurki”, tłumaczyła w sejmie posłom, że te nagrody za ciężką pracę im się należały, więc zamiast szefa powinien posłuchać szefowej. Widzimy, że pan Marek Suski jest miłym i sympatycznym człowiekiem, i z pewnością ma dobre serce, ale co on tam robi?

 206. ls42
  27 marca o godz. 19:27
  Napisałem „komisji do spraw reprywatyzacji”, a powinno być „komisji do sprawy Amber Gold” tej od carycy Katarzyny. Tylko dwie komisje i taka pomyłka. Przepraszam szanowne grono i proszę o wybaczenie

 207. Wspólnikiem i przyjacielem Averella Harrimana był Prescott Bush, który od lat 20. do 1942 r. prowadził też interesy z niemieckimi przemysłowcami wspierającymi Hitlera a takze ze Związkiem Sowieckim. Angażował się też w eugenikę a po wojnie pomagał tworzyć ustawę regulującą działania CIA. Był wpływowym republikańskim senatorem – odkrył Richarda Nixona i później usilnie próbował zrobić ze swojego syna George H. W. Busha wiceprezydenta u boku Nixona. George H. W. Bush”Magog”, szef CIA i prezydent, maczał zaś palce w tak dużej ilości spisków i zamachów, że materiałów wystarczyłoby na niezłą serię blogową – od Zatoki Świń i Operacji 40 poprzez zamach na JFK, uwalenie Nixona, handel narkotykami przez CIA, Iran-Contra, pedofilski skandal Franklina, wojny w Panamie, Iraku i Somalii, po transformację ustrojową w Europie postkomunistycznej i układ NAFTA. Jego syn George W. Bush, prezydent w latach 2001-2009, kontynuował tradycję rodzinną. Robił to jednak ze średnim entuzjamem. Stwierdził, że wolałby należeć do stowarzyszenia Gin & Tonic zamiast do Skull and Bones. No, ale jednak sprawdził się czytając dzieciom w dniu 911 historyjkę o kozie… (Zainteresowanych spiskowymi dziejami rodziny Bushów odsyłam do książek: Webstera Tarpleya „George Bush: The Unauthorized Biography” oraz Rogera Stone’a „Jeb! and the Bush crime family”.)
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/143023,najwieksze-sekrety-samael-zagadka-liczby-322
  =========

  who is who….

  Jedno co dziwi- poza ciekawostkami, to POWTARZALNOŚĆ nazwisk na przestrzeni dziejów.
  Elity jednak są wsobne?
  Demokracja demokracją, ale wiadomo kto MUSI być wybrany na eksponowane stanowisko?
  I tak od 200 lat……

  W każdym razie, pouczająca opowiastka.
  Widocznie dziedziczy się geny władzy….
  A może tylko majątek, dający władzę?

 208. @mag

  „Obawiam się, że wkrótce Muzeum Polin zostanie „pogonione” ”

  I bardzo dobrze! I super!

  Zalecam przerobke na dajmy na to Muzeum Zolnierzy Wykletych. Albo Muzeum Brygady Swietokrzyskiej NSZ. W waszych przekaziorach wielkie oburzenie, ze tam sie promuje „antypolonizm” „za pieniadze polskiego podatnika” czy costam. A kto wam kazal to zakichane „muzeum” stawiac? Ja o to nie prosilem. Ne znam nikogo, komu to …. „muzeum” jest potrzebne.

  Szkoda zawracania glowy. Zadne zaf… “muzeum” nie zasloni napisow “zydzi do gazu”, setek internetowych witryn z “dowcipami” o “wartosci opalowej” “zydkow” i nie zagluszy stadionowych przyspiewek “Auschwitz-Birkenau-sia-la-la-la-la” i/lub “bo zydowska k– ta / cala pojdzie do pieca”. Zadne zaf.. “muzeum” nie zasloni morderczej, wariackiej nienawisci, upowszechnianej w mediach w systemie 24/7 – jak nie smrody o “zydowskich zbrodniarzach z UB” to pierdy w stylu “zydowscy zbrodniarze” “morduja palestynskie dzieci”.

  Na kazdym straganie z ksiazkami “Judeopolonia”, “Poznaj zyda”, “Zydowskie niebezpieczenstwo”, profesor z PAN-u naucza, ze “Zydzi sami sobie winni” i ze “Cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”, z anteny naucza sie, ze za zaglade Zydow w komorach gazowych wine ponosza …. sami Zydzi. Zalosne, ze nie znajacy polskiego prezydent Izraela dal sie wmanewrowac w inauguracje tego zaf.. “muzeum”.
  Kogo ta lipa na kolkach ma oszukac? Natezenie smierdzacej, ludobojczej nienawisci jest takie, ze skali brakuje. I do tego ta zywiolowa radosc z zaglady Zydow, ten ludobojczy, kominowy “humor” – dowcipy o “zydkach”, Hansie i gazie. Kogo ta lipa z tym zakichanym “muzeum” ma oszukac?

 209. @guzdra

  „@Teodor nie zaprzeczył iż pobiera rentę inwalidzką.”

  … a @guzdra nie zaprzeczyl, ze pobiera zasilek dla uposledzonych umyslowo.

  „dostałem po plecach w bramie warszawskiego uniwerka”

  Podobno @Guzdra tam wykladal. Znaczy teorie marksizmu-leninizmu. A przy okazji osluchal sie byl co nieco z nakowym slownictwem („gradient”, „precesja”). Powinien sie ten @Guzdra zabrac za liczenie elementow w zbiorze trojkowym Cantora, bo wlasnie troje mu z Krolowej Nauk na swiadectwie wlepiono.

 210. @mag

  „PRL był bezwględnie rajem”

  Mial swoje zalety.

  Kumpel niby sie cieszy – ale wiecej narzeka. Co to za szpan miec auto jak kazdy ma auto? No i te korki… A pod koniec lat osiemdziesiatych, jak podjezdzal pod zajazd beemwuszka i bawil sie przy barze kluczykami, to nawet najporzadniejszej dziewczynie oczy sie swiecily. No i nie bylo ryzyka, ze utknie w korku, jak wiozl panne na chate. Beemwuszka oczywiscie ropniak, zeby sie nie bujac. A przelicznik? Jak kumpla koledzy (emigranci marcowi) zaprosili na Zachod i zalatwili robote w fabryce, to za wakacyjny zarobek reszte roku zyl jak krol. Jak panisko.

  „Krol szczurow” jesli ktos mial w reku – to nie tylko do obozu jenieckiego pasuje. Posiadanie mieszkania z telefonem, auta, dobrych wedlin, kolorowych alkoholi w podswietlanym barku, dobrej muzyki, filmoteki – robi wrazenie tylko wtedy, kiedy w sklepacj sa nagie haki, „but okresla swiadomosc” a na telefon czeka sie dwadziescia lat. A co komu po smartfonie kiedy kazdy ma smartfona?

 211. @ symetryczny:
  „. Polska Ludowa mimo wielu uciążliwości była najlepszym okresem w historii narodu. Stała się dziś kolonią i satelitą nienawidzących się ludzi..”

  Jasne ! Wystarczy porównać poziom życia w Polsce i w Niemczech w latach 70-tych i dzisiaj.

 212. @legat

  „żydowskiego gangu rekieterów i lobbingu … złodziejskie i bandyckie domaganie się rekietu”

  Katoliku,

  rzeczywiscie ciebie szkoda. Te Zydy takie zle i niedobre – a ty im mozesz skoczyc. Znaczy na czubek. Na pewno u ciebie w obejsciu siekiera by sie znalazla, widly takoz, baniak benzyna mozna napelnic na najbliszym cepeenie. I tylko jeden tragiczny fakt maci powszechna szczesliwosc: Nie ma kogo do stodoly zagonic! Wsad do stodoly – wybyl. Zaswiecil absencja, Glownie zreszta dlatego, ze sami wypedziliscie.

  Trzeba bylo co nieco zostawic na kolejne „wydarzenia”, katoliku. Bo tak to jest jajo.

 213. @ wiesiek :
  „Czy nasi kibole mogliby rywalizować z gangami albańskimi, czeczeńskimi, rosyjskimi, tureckimi, etc. w bezwzględności?”
  Nawet nie bardzo z angielskimi…
  Nie trzeba szukać w Azji- wystarczyło oglądać w TV jak np w Paryżu studenci, z dziada pradziada Francuzi protestowali przeciwko planom wprowadzenia opłat za studia przez rząd Holland’a . Albo jak wyglądają tzw „Dni chaosu” w Niemczech, albo co się działo w czasie ostatniego szczytu G-7. to wszystko robota Europejczyków o chrześcijańskich korzeniach.
  Czy się nam to podoba, czy nie , przemoc jest wpisana w ludzką kulturę . W chrześcijańską nie mniej niż w muzułmańską

 214. @Wiesiek59

  „Różnice kulturowe są nieistotne, ubogacają….
  Formy dyskusji, również do przyjęcia?”

  Rezczywiscie zdarza sie, ze ludzie maja dosyc nachodzcow, ktorzy pchaja sie juz nie dziesiatkami, tylko setkami tysiecy, gdzie sie nie pojawia, to zaprowadzaja swoje porzadki, jezyka ani obyczajow gospodarzy nie zamierzaja sie uczyc – tyle, ze do czasu.

  „W Southend on Sea na promenadzie przy Shoebury Common Road, tuż obok posterunku Coast Guard pojawiły się antypolskie napisy. O sprawie poinformowaliśmy policję, lokalny samorząd oraz polskie placówki dyplomatyczne w Londynie.”

  Nalezalo poinformowac jeszcze Straz Pozarna. Tyle, ze cala zabawa sie konczy. Ciezkie zycie po brexicie.

 215. @Mad Marx

  „przemoc jest wpisana w ludzką kulturę ”

  Ameryka to doskonaly przyklad, jak sobie z ta „kultura” poradzono. Kazde miasteczko wybieralo sobie szeryfa, ktory specow od „przemocy” ekspediowal na tamten swiat za pomoca Colta. Jak mieszkancow przybylo i bylo z kogo wybrac lawe przysieglych – to specow od przemocy przykladnie wieszano. Fajny kraj, troche tam mieszkalem. Nie ma pogromow. Moze „przemoc jest wpisana w ludzką kulturę”, ale nielatwo pogrom zorganizowac tam, gzdie wlasciciel domu moze napastnikom wpakowac po pare kul w brzuch i jeszcze go za to pochwala.

 216. @Wiesiek59

  „Hmm…..
  DLACZEGO nikt ich nie kocha?
  Jakaś przyczyna musi być……
  Bezczelność?”

  Hmm..
  DLACZEGO was wszyscy kochaja?
  Jakaś przyczyna musi być……
  Subtelnosc?

  „Antypolskie incydenty na Zaolziu. Zdewastowano osiem tablic”

  „Antypolskie incydenty po Brexicie. Czy jest się czego bać? 28.06. | – Antypolskie nastroje na Wyspach – premier David Cameron potępia i uspokaja naszych rodaków, ale mleko się rozlało. Czy po przegłosowanym Brexicie Polscy na Wyspach mają się czego obawiać? Czy ksenofobia to margines, czy może wynik referendum pokazał prawdziwą skalę niechęci wobec przybyszów? (http://www.tvn24.pl)”

  „Polskie MSZ jest zaniepokojone incydentem pod Lwowem, gdzie pod polski autokar podłożono ładunek wybuchowy. To kolejne antypolskie zdarzenie – oświadczył resort. ”

  „Rośnie liczba polskich pomników profanowanych za naszą wschodnią granicą. Za każdym razem władze Ukrainy wyrażają ubolewanie i podkreślają, że to rosyjska prowokacja. Tak też było po ostatnim groźnym incydencie. Tym razem nie zniszczono pomnika, tylko ostrzelano polski konsulat w Łucku!”
  ..
  „Niemiecki urzędnik o biznesie odbierania dzieci Polakom. W tle pieniądze i germanizacja … „Uwe zdradził, że o polskie dzieci zabiega wiele niemieckich rodzin zastępczych. … To czysty biznes. Za jedno dziecko wychowywane w rodzinie zastępczej Jugendamt płaci 1000 euro (ponad 4 tys. zł), jeżeli jest niepełnosprawne, ta kwota może wzrosnąć do 25 tys. euro … – mówi były urzędnik.”

  „Londyn … Dwaj Polacy brutalnie pobici na stacji metra. Policja szuka świadków … Jeden z pobitych Polaków jest w stanie krytycznych, stan drugiego określany jest jako stabilny. Policja wciąż nie zna motywów sprawców ataku.”

  Hmm..
  DLACZEGO was wszyscy kochaja?
  Jakaś przyczyna musi być……
  Subtelnosc?

 217. @tejot

  … gdzies sie zawieruszyl, szkoda. Bo @tejot tak pieknie opisywal sukcesy polskiego przemyslu stoczniowego.

  Powiedzmy sobie otwarcie – polski przemysl stoczniowy jest Drugi w Europie i Piaty na Swiecie:

  „Polski przemysł stoczniowy jest drugi w Europie i piąty na świecie … dynamicznie się rozwija.”

  Aczkolwiek – ponoc trzeba ten przemysl _wskrzeszac_:

  „Tzw. ustawa stoczniowa miała wskrzesić przemysł okrętowy na polskim wybrzeżu. Od roku obowiązuje częściowo, bo niektórym zapisom przygląda się Komisja Europejska. … Jeżeli będą zlecenia, to ta stocznia się natychmiast odbuduje, oczywiście jeżeli będzie zapewnione finansowanie, a przede wszystkim zostanie zrzucony ten balast długu.”

  _Wskrzesic_ mozna trupa. Jak to umarl, na amen wyciagnal kopyta – to podobno go mozna _wskrzesic_. Nie zdarza sie to czesto, niejaki Lazarz sie zalapal, ktory to fakt mozna podziwiac m in na plotnie Rembrandta.

  Jaka zatem jest kondycja tego waszego przymyslu stoczniowego? Na to pytanie chyba najdokladniej odpowiedzial wasz portal:

  http://hutnictwo.wnp.pl/co-dalej-z-polskimi-stoczniami,318282_1_0_1.html

 218. Powiadają, że najlepsze kawały w Polsce opowiadali przed wojną Żydzi i ta tradycja pozostała. Panie Teodorze może wzorem szanownego Guzdry jakiś dowcip na czasie? Przy okazji zapytam czy jest jakiś szczególny powód, że nie wspomina Pan dobrze PRL-u? Pomijając detale to było pięknie, a nawet czasami radośnie w tym naszym wesołym baraku, najszczęśliwszym pod słońcem. Żarcie było prima sort, nie to co dzisiaj. Muzyka grała i balety były i prywatki i sztuka oraz kultura, a teraz każdy z komórką w ręku, jak sam Pan napisał i nikogo to już nie rajcuje. Za konsekwentne podejście do tematu chylę czoła

 219. @Mad Marx

  „Wystarczy porównać poziom życia w Polsce i w Niemczech w latach 70-tych i dzisiaj.”

  W latach 70-tych w rajchu poziom zycia byl bez porownania wyzszy nit tam u was. I dlatego te twoje ziony sie tam pchaly jeden przez drugiego.

  A obecnie?

  Obecnie w rajchu poziom zycia jest bez porownania wyzszy nit tam u was. I dlatego te twoje ziony sie tam pchaja jeden przez drugiego.

  Roznica kolosalna. Znaczy dramatyczna.

 220. wiesiek59
  27 marca o godz. 19:48. Kruk krukowi oka nie wykole : pacynka obama nie postawil nawet georga W busha w stan oskarzenia o przestepstwa wojenne [bezpodstawna inwazja na Irak ], bo sam dostal polecenie wywolania kolejnych wojen. pacynka City, tereska may, zaczyna na polecenie plutokracji krucjate przeciw Rosji, gdzie na oltarzu Zlotego Cielca zostana zlozone nastepne miliony bialych .

 221. @ls42

  „dowcip na czasie”

  Wlasnie podpisano umowe na program „Wisla”.

  Co sie kryje za tym okresleniem?

  Program: Poglebianie dna i trzymanie sie koryta.

  Co robi pan prezes, jesli go zapytac o seks?
  Odwraca kota ogonem.

 222. teodor
  27 marca o godz. 23:40
  No to mogę iść spać. Pozdr

 223. Muzeum Polin. Jest panstwowa placowka muzealna czyli jej cele, formy dzialania, przekaz nie moga byc w konflikcie z polska racja stanu.
  Te cele, przekaz, formy dzialania musza byc z nia zgodne.
  Przyklad: nie bedzie panstwowego muzeum ktore propagowac bedzie twierdzenie ze powodem wybuchu II wojny swiatowej byl napad Polakow na radiostacje w Gliwicach.

  Teraz prosze przylozyc miare polskiej racji stanu, polskiego interesu narodowego do dokonan muzeum Polin. Z miejsca opisujacego wspolistnienie mniejszosci zydowskiej z Polakami, opisujacego rozwoj i dokonania tej grupy etnicznej stalo sie lokalnym centrum atakow na Polske i Polakow.
  Kluczowym zwrotem/ fraza w narracji Polin stal sie polski antysemityzm.
  Jaki on by nie byl ( uzasadniony, podly, sluszny…) nie moze on byc osia narracji polskiej placowki muzealnej.
  Boo jej celem dzialanie nie jest przekonywanie do jedzenia koszernego czy do przyjmowania zydowskiego punktu widzenia na historie. Jest nim pokazywanie polskiego punktu widzenia na historie, nawet w jej najczarniejszych chwilach. To dlatego ze jest to panstwowe polskie muzeum.
  Jest wstydem ze Panstwo Polskie ustanawiajac to muzeum i pakujac wen tak wielkie srodki nie zabezpieczylo sobie narzedzi by nie dopuscic do obecnej sytuacji.
  Jesli natomiast takie narzedzia istnieja to kompromitacja jest ze nie siegnieto jeszcze po nie.

  ml

 224. Po lekturze „Modzelewski – Werblan. Polska Ludowa” postanowiłem wrócić do autobiografii Karola Modzelewskiego „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”, którą kilka lat temu ledwie przekartkowałem.
  Tym razem przeczytałem dokładnie co wyjaśniło mi pewne kwestie historyczne – w „Polsce Ludowej …” ledwie zasygnalizowane.
  Z tym, że o ile do zdarzeń dawniejszych, pamietanych z jakiś opowieści albo jak przez mgłę, można zachować dystans o tyle opis drugiej połowy lat 80 (rozdz. „Stan powojenny”), opis zmiany systemu w 1989 oraz początku lat 90 (rozdz.”Wolność bez braterstwa”), z perspektywy dzisiejszej po prostu dobija, dołuje. I nie mam na myśli pesymizmu autora, bo ksiązka jest wolna od tego typu emocji. W tym wypadku chodzi mi o opis i analizę rzeczywistości społecznej i gospodarczej, którą autor bez znieczulenia czytelnika czyli bez propagandowego nadęcia przeprowadził. Nie ukrywając równocześnie, że się z tą rzeczywistością nie identyfikował do końca a co za tym idzie dystansował się wobec niej w sensie aktywności politycznej. Jego ocena tamtych lat nie pozostawiała wątpliwości, że to się musiało skończyć fatalnie. Chodzi o zweryfikowaną obecnie historyczną prawdę, którą w tych dwóch rozdziałach Modzelewski wyłożył jak „kawę na ławę”. Powtórzę, że prawdę ponurą. To co w roku wydania ksiązki (2013) mogło być odbierane jako czarnowidztwo niestety się sprawdziło.

  Ktoś nie tak dawno powiedział, że po przeczytaniu tej ksiązki zupełnie inaczej patrzy się na ostatnie ćwierćwiecze. Tak jakby się nagle przejrzało na oczy. Nic dodać, nic ująć – po tych dwóch dobijających rozdziałach nie można mieć najmniejszych złudzeń co do przyczyn i natury wspołczesnych problemów kraju. Jak również nie można mieć złudzeń co do tego, że te problemy jakoś rozejdą się po kosciach.

 225. @neospasmin, @mag i cala reszta
  @Daniel Passent & „Moderacja”

  „Teraz prosze przylozyc miare polskiej racji stanu, polskiego interesu narodowego do dokonan muzeum Polin. ”

  Katoliku,

  jeden, drugi i trzeci, w spodniach i w spodnicy:

  Jak wam urwal nie pasi to urwal „muzeum” – to je chyba mozecie zamknac? Dyrektora i personel te chyba mozecie zamknac? Gwarantuje ze nikomu tego dyrektora i personelu szkoda nie bedzie. Volenti non fit iniuria. Jak zlikwidujecie to „muzeum” – to kazdy sie tylko ucieszy.

  Zalecam przerobke na dajmy na to Muzeum Zolnierzy Wykletych. Albo Muzeum Brygady Swietokrzyskiej NSZ. W waszych przekaziorach wielkie oburzenie, ze tam sie promuje „antypolonizm” „za pieniadze polskiego podatnika” czy costam. A kto wam kazal to zakichane „muzeum” stawiac? Ja o to nie prosilem. Ne znam nikogo, komu to …. „muzeum” jest potrzebne.

  Szkoda zawracania glowy. Zadne zaf… “muzeum” nie zasloni napisow “zydzi do gazu”, setek internetowych witryn z “dowcipami” o “wartosci opalowej” “zydkow” i nie zagluszy stadionowych przyspiewek “Auschwitz-Birkenau-sia-la-la-la-la” i/lub “bo zydowska k– ta / cala pojdzie do pieca”. Zadne zaf.. “muzeum” nie zasloni morderczej, wariackiej nienawisci, upowszechnianej w mediach w systemie 24/7 – jak nie smrody o “zydowskich zbrodniarzach z UB” to pierdy w stylu “zydowscy zbrodniarze” “morduja palestynskie dzieci”.

  Na kazdym straganie z ksiazkami “Judeopolonia”, “Poznaj zyda”, “Zydowskie niebezpieczenstwo”, profesor z PAN-u naucza, ze “Zydzi sami sobie winni” i ze “Cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”, z anteny naucza sie, ze za zaglade Zydow w komorach gazowych wine ponosza …. sami Zydzi. Zalosne, ze nie znajacy polskiego prezydent Izraela dal sie wmanewrowac w inauguracje tego zaf.. “muzeum”.
  Kogo ta lipa na kolkach ma oszukac? Natezenie smierdzacej, ludobojczej nienawisci jest takie, ze skali brakuje. I do tego ta zywiolowa radosc z zaglady Zydow, ten ludobojczy, kominowy “humor” – dowcipy o “zydkach”, Hansie i gazie. Kogo ta lipa z tym zakichanym “muzeum” ma oszukac?

  @Daniel Passent & „Moderacja” powinni raz-dwa wykastrowac moj komentarz.

  Tyle, ze adresow IP u nas dostatek.

 226. @neospasmin, @mag

  „polski antysemityzm.”

  Zgroza.

  Uprzedzony o odpowiedzialnosci karnej na podstawie odnosnych art KK zaswiadczam niniejszym, ze w granicach Najjasniejszej nigdy, ale to nigdy nie istnial tzw „antysemityzm”.

  Jesli na przyklad co nieco „pejsatych” trzeba bylo zagonic do oblanej benzyna stodoly, to po pierwsze „Niemcy mordowali”, po drugie Zydom nalezaly sie wciry od Polakow, bo „kolaborowali z Sowietami” (zwlaszcza te zbiorowo i publicznie gwalcone dziewczeta i te dzieciaki zywcem wrzucane do huczacego ognia), a po trzecie ten ogien naprawde tak bardzo nie parzyl, tylko Zydzi jak zwykle przesadzaja.

  @mag: Powtarzacie sie. Zdarta plyta. I jakos nie jarzycie, ze czsy nie te.

 227. “Ameryka to doskonaly przyklad, jak sobie z ta „kultura” poradzono. Kazde miasteczko wybieralo sobie szeryfa, ktory specow od „przemocy” ekspediowal na tamten swiat za pomoca Colta. Jak mieszkancow przybylo i bylo z kogo wybrac lawe przysieglych – to specow od przemocy przykladnie wieszano. Fajny kraj, troche tam mieszkalem. Nie ma pogromow. Moze „przemoc jest wpisana w ludzką kulturę”, ale nielatwo pogrom zorganizowac tam, gzdie wlasciciel domu moze napastnikom wpakowac po pare kul w brzuch i jeszcze go za to pochwala.“

  Naprawde pogromow nie bylo? Nie bylo kuklukxklanu? A slowo lincz to pewnie ma polskie korzenie?
  Nie slyszal pan o wystapieniach przeciwko traktowaniu czarnych przez policje? Nie pytam tu o historie tylko o ostatnie pare lat. To wszystko w kraju gdzie kazdy moze miec bron i sie bronic. Jak widac jedni bronia sie lepiej nizli inni…
  Te przemoccwpisana w ludzka nature dostrzeze pan w ilosci przestepstw w USA ( w tym tych najciezszych) i w populacji wiezniow. W gangach jako amerykanskim zjawisku kulturowym i w zachowaniu ludzi pokroju p. Weinsteina.

  ml

 228. P. Teodor

  Nie wydaje mi sie by twierdzenie ze Niemcy gwalcili zydowskie dziewczyny bylo prawdziwe.
  To byloby nie tylko zlamanie prawa ( nie gwalc ale tez nie wchodz w relacje seksualne z Zydami), ale tez owczesnej niemieckiej kultury- w ktorej Zydzi/Zydowki nie byli obiektami pozadania seksualnego.
  Nie gwalci sie kogos komu odmawia sie czlowieczenstwa.

  Co do polskiego antysemityzmu- pisalem ze nie moze byc on osia narracji polskiego, panstwowego muzeum.
  Tak jak traktowanie ludnosci cywilnej w wojnie burskiej nie bedzie osia narracji muzeum Churchilla czy traktowanie ludnosci Palestynskiej przez Zydow nie bedzie osia narracji muzeum historii Izraela.
  Nie ma sie to nijak do wagi badz niewaznosci tak brytyjskiego czy izraelskiego ludobojstwa jak i polskiego antysemityzmu.

  ml

 229. P. Teodor

  “po drugie Zydom nalezaly sie wciry od Polakow, bo „kolaborowali z Sowietami”

  Sam opisalbym to inaczej: w 41 roku przyszedl czas zemsty za udzial Zydow w eksterminacji Polakow przez Sowietow. Za zdrade Polski i za dzialania na rzecz nowych, radzieckich wladz. Powtorze boo to wazne- zachowania te dotyczyly nie poszczegolnych jednostek, ale calej zydowskiej nacji.
  W roku 41 nie bylo polskiego panstwa ktore mogloby winnych wylapac i przed sadem postawic. Ktore by mialo czas i srodki by oddzielac zlych od dobrych.
  Byl wiec czas zemsty, samosadow, odpowiedzialnosci zbiorowej. Czas wojennej sprawiedliwosci.
  Narod odpowiadal za zlo wyrzadzone przez narod.
  Dokladnie tak jak to bylo 4 lata pozniej wobec ludnosci niemieckiej na ziemiach nowej Polski.

  ml

 230. P. Teodor

  Ee tam czemuz zaraz zamykac Muzeum Polin?
  Przeciez mozna zrobic wystawe o zydowskich poetach jezyka polskiego. Albo o emigracji z Polski i do Polski.
  Albo o polskiej palestrze czy polsko- zydowskich wplywach kulinarnych. O kabale czy symbolice zydowskiej. O konwertytach. O kabarecie: od Jarossyego po Gronskiego.
  O Zydach w polskiej kinematografii.

  To po to by polskie panstwowe muzeum sluzylo do laczenia, nie jatrzenia. I by przedstawialo polska, nie zadna inna narracje.

  Nie trzeba zamykac Polin- wystarczy przywrocic jego ( muzeum) sens.Nie wiem tylko czy jest to moxliwe z obecnie tam zatrudnionym personelem.
  Czy np. pan Bielecki czy Wildstein nie byliby duzo lepsi na stanowisku dyrektora muzeum Polin nizli obecny ktos?

  ml

 231. @neospasmin – ale przede wszystkimk Szanowny Pan Redaktor.

  : -)))!!!!

  „przyszedl czas zemsty za udzial Zydow w eksterminacji Polakow ”

  Great!

  Be my guest! Please, tell everybody that in „1941” it was time to „revenge”. Please, Mr Polish Kielbasa, tell everybody, that murdering, rapins, burning alive the ahted and contempted „kikes”, „scabs” and whatever else you use to define the „jews” you hate so terribly – was OK, legit, nice and super, because these „kikes” (as they are referred to in your illustrous country) – sopposedly „collaborated with the Soviets”.

  Make my day, Mr Polish Kielbasa. Please publish as mauch as you can of your genocidal drivel. There are hardly any Jews left in your vicinity.ö But you are doing JUST GREAT creating a collective self-portratit of your nation.

  Keep up the good work, Mr Polisj Kielbasa!

 232. @neospasmin

  „Ee tam czemuz zaraz zamykac Muzeum Polin?”

  Mr Polisj Kielbasa,

  we couldn’t case less. Keep i open, Mr Polisj Kielbasa. Or close it. Or whatever.

  However, Mr Exceptionally Gifted Polish Kielbasa,

  tell everybody that in „1941” it was time to „revenge”. Please, Mr Polish Kielbasa, tell everybody, that murdering, raping, burning alive the hated and contempted „kikes”, „scabs” and whatever else you use to define the „jews” you hate so terribly – was OK, legit, nice and super, because these „kikes” (as they are referred to in your illustrous country) – sopposedly „collaborated with the Soviets”.

  In particular – these Jewish girs, raped collectively, in public – before the actual murder.

  In particular, Mr Kielbasa -thos Jewish kids, thrown alive into fire.

  Make my day, Mr Polish Kielbasa! Please publish as much as you can of your genocidal drivel! There are hardly any Jews left in your vicinity.ö But you are doing JUST GREAT creating a collective self-portratit of your nation.

  Keep up the good work, Mr Polisj Kielbasa!

 233. @Daniel Passent

  … i jego druzyna wykastruja moje komentarze.

  Ale zrzutka z naglowkami i tak juz jest gotowa!

  ;-)))

 234. @mag

  Katoliczko,

  cos tam z waszej strony boiska przylecialo:

  ” w 41 roku przyszedl czas zemsty za udzial Zydow w eksterminacji Polakow przez Sowietow”

  Nam to niepotrzebne, ale wam sie moze przyda do podowmego uzycia? Wszal recyckling jest w modzie

  Goraco zachecamy (tzn ja i kloedzy) do darcia ryjoz na temat rzekomego „udzialu Zydow w eksterminacji Polakow przez Sowietow”.

  Juz jestescie slawni. Ale staniecie sie slawniejsi.

 235. P. Teodor

  To jest wlasnie ten wstrzas ostatnich paru miesiecy- jedna awantura o nowele ustawy o IPN rozsypala w proch obowiazujaca w III RP narracje o relacjsch polsko- zydowskich. Narracje w ktorej kluczowym zwrotem byl “polski antysemityzm”.
  Musze powiedziec ze chocby dlatego Kaczor powinien juz za zycia dostac swoj pomnik. Jesli nie we Wszawie to chocby w Radzilowie.
  Na zasadzie wzajemnosci wypadaloby by ufundoeala go zydowska mniejszosc w RP.

  ml ( wegetarianin stad raczej nie Mr Kielbasa)

 236. P. Teodor


  “po drugie Zydom nalezaly sie wciry od Polakow, bo „kolaborowali z Sowietami””

  Czy Zydom nalezaly sie “wciry” za kolaboracje z Niemcami przy zagladzie swego narodu?
  Czy ktorykolwiek z tych co przezyli stanal przed sadem?
  W Polsce czy Izraelu?
  Czemu nie?

  ml

 237. I jeszcze detal: skoro juz ustalilismy sens zdarzen z roku 41 to czas byloby ustalic fakty- zdarzenia.
  Zrobic to od nowa, starannie i nie pod teze o polskim antysemityzmie.
  Dobrze by robili to badacze tzw. nieuprzedzeni do faktow.

  ml

 238. Podobno wiara czyni cuda…

  Wiesio nie wierzy jednak niemeickiem i europejskim polityczkom i politykom, ktorzy szanuja prawo.

  Wiesio wyslalby muzulmanow na Madagaskar. Czyzby nowy wodz.

  Gdy nauczyciele chca (w tym przypadku slusznie) iwecej pieniedzy na edukacje, to krzycza, strajkuja lub pisza artykuly, udzielaja wywiadow. Prasa to naglasnia i jest OK. Wiesio ponarzeka, nauczyciele dostana wiecej pieniedzy na edukacje, a dzieci z tego skorzystaja.

  Druga wersja, nauczyciele skrecajacy w prawo, probuja wykluczyc Merkel, a Wiesio pokrzykuje za prawicowcami.
  Trzecia wersja, pieniadze na edukacje sa potrzebne. Wiesio nie wie jednak, ze edukacja lezy w gestii Landow.

  Wiesio przepisuje jak mu leci. Gdy tlumacze, ze spoleczenstwo interkulturalne jest faktem i ludzi majacych pobyt staly lub obywatelstwo niemieckie nie mozna deportowac, jakby Wiesio i Wiesiowi Ludzie sobie tego zyczyli, to Wiesio zachowuje sie jak Monteskiusz. Przodownicy rasisci i antysemici mu wtoruja.

  Dlaczego Wiesio jest rasista?

 239. Przodownikom i luminatorom blogosfery, ktorzy nie lubia faktow.

  Podobnie (przesuwanie odpowiedzilanosci na osobe wodza) jest w opisach czasow stalinowskich. Tak reagujemy przy opisywaniu naszej historii powojennej. Nasuwa mi sie tu przyklad Jaruzelskiego i nasze oraz jego stanowisko wobec stanu wojennego. Debaty takie sa bezsensowne, bo powoduja zaniki pamieci przy analizie czasow przed i po stanie wojennym.

  Motyw eliminacyjny natomiast pokrywa sie niejako z chrzescijanskim porzadkiem moralnym, w ktorym zydzi wystepuja jako jego wrogowie oraz ci, ktorzy zamordowali Chrystusa. Oczywiscie nie jest moim zamiarem ustawianie w jednym szeregu Jaruzelskiego i Chrystusa.

  Istotne jest przy tym, ze sam antysemityzm nie tylko opisuje zydow, jest on rowniez nosicielem informacji o antysemitach, z czego antysemici rzadko zdaja sobie sprawe (Wiesio i Przodownicy). Tendencje eliminowania zydow z zycia spolecznego byly (sa) obecne w naszym postrzeganiu swiata.

  Postulaty masowej emigracji byly wyraznym wariantem antysemityzmu eliminacyjnego. Nie mozna rowniez twierdzic, ze los zydow w Polsce byl spolecznie “obojetny”.

  Najchetniej widzianoby ich poza granicami kraju. Podobnie myslano po ostatniej wojnie, gdy nie chodzilo juz o 10%, lecz o 1 %. populacji. Mowienie przy tym o dominacji zydow w polskiej polityce po wojnie oraz o antypolonizmie jest conajmniej niedorzecznoscia.

  Stereotyp dominacji politycznej Zydow funkcjonuje i nikomu nie przyjdzie do glowy (oka), aby to po prostu sprawdzic.

  PS
  Dotychczas zginelo w Niemczech wiecej muzulmanow z rak neonazistow, niz…..

 240. Niedowiarkom, ktorzy spogladaja niespojnie:

  Aby mowic o niemieckiej rzeczywistosci wartobyloby czytac codziennie:

  Tagesspiegel
  Taz
  SZ
  FAZ

  raz w tygodniu:

  die Zeit
  Spiegel i gdy ktos lubi rozrywke moze Stern.

  Znajomosc jezyka nie wystarczy, bowiem procesy integracyjne trwaja okolo szesciu lat (akademicy), a potem cale zycie.

 241. Zastanawiam sie, kiedy Wiesio i Wiesiowi ludzie skancza z przepisywaniem wiadomosci, a zaczna naprawde poddawac sie wysilkowi myslenia.

 242. Przodownikom blogosfery, ktorzy nie dostrzegaja, ze drudzy potrafia zauwazyc problem, potrafia rowniez probowac je rozwiazywac, jak np. cytowany berlinski polityk (Palestynczyk), ktory przyjechal z do berlina jako dziecko z Libanu bodajze.

  Postawy anty-muzulmanskie a procesy integracyjne w Europie

  Pyt
  anie o zagrozeniu Europy przez fundamentalistow muzulmanskich staje sie pytaniem retorycznym, gdy konfrontowani jestesmy z zagrozeniem wychodzacym z postawy anty-muzulmanskiej. Krotko mowiac zagrozenie wychodzi z obszarow, w ktorych panuje rasizm i fanatyzm. O neonazistach nie wspominam.

  Uwaga;

  Nie kazdy fundamentalista jest zacofanym czlowiekiem.Nie kazdy zacofany czlowiek mysli fundamentalnie (radykalnie, konserwatywnie).

  Mimo ze w zyciu codziennym konfrontowani jestesmy z pojedynczymi postawami czy dzialaniem anty, to nie moze byc mowy o pojedynczych osobnikach, ktorzy mysla anty. Przy czym nalezy uwazac, ze nie kazda krytyka Islamu, jego politycznego kierunku, obstawania przy archaicznym systemie, j e s t postawa anty.

  Nalezy jednak krytykowac kazda postawe anty, gdy jest ona bezpodstawna, szczegolnie gdy tworzy nowe stereotypy. Podobnie jest z tabuizowaniem kazdej krytyki politycznego Islamu. W sieci pojawiaja sie czesto glosy zagluszajace roznice miedzy religia, jej odlamem ortodoksyjnym, wiara i wierzacymi oraz kultura.

  Przedstawianie spoleczenstwa interkulturalnego jako stereotypu w postaci kiczu spoleczenstwa wieloreligijnego nie zatrzyma jego rozwoju, mimo nawolywan politykow siejacych niezrecznie panike lub pseudopolitykow siejacych nienawisc. Tym razem przeciw muzulmanom.

  Na szczescie nie wszyscy maja ochote na deformowanie jakiejkolwiek religii, nie wszyscy maja tez ochote na “wietrzne” milczenie, wynikajace z politycznego oportunizmu. Nic tez nie usprawiedliwi postaw anty-islamskich czy islamskiego rasizmu w “tolerancyjnej” Europie.

  Wychodze z zalozenia, ze sekularna Europa wytrzyma dispute z islamem, jego odlamami radykalnymi.

  Wychodze rowniez z zalozenia, ze tendencje “oswieceniowe” w islamie maja miejsce w spolecznosciach muzulmanskich w Europie, a tendencje radykalne moga byc rugowane po obu stronach.

  Dlaczego Wiesio nie napisze o muzulmance berlinskiej, ktora zalozyla modernistyczny meczet narazajac sie na klopoty. Wiesio wyklucza rozwoj w obszarach religijnych.

  Wiesio wycofuje sie z obszarow, ktore sa zlozone i trudne.

  Wiesio Wiesiowi Ludzie lubia rozwiazania proste. Wiesiowi ludzie sadze, ze oprocz nich, nikt nie widzi problemow integracyjnych. Owszem widzi wielu, I probuja je rozwioazywac, zamiast sie wysuilac na wypisanki wielkanocne.

 243. Powtorzone za Teodorem, ktorego pozdrawiam serdecznie.

  Katoliku,
  jeden, drugi i trzeci, w spodniach i w spodnicy:
  Jak wam urwal nie pasi to urwal „muzeum” – to je chyba mozecie zamknac? Dyrektora i personel te chyba mozecie zamknac? Gwarantuje ze nikomu tego dyrektora i personelu szkoda nie bedzie. Volenti non fit iniuria. Jak zlikwidujecie to „muzeum” – to kazdy sie tylko ucieszy.
  Zalecam przerobke na dajmy na to Muzeum Zolnierzy Wykletych. Albo Muzeum Brygady Swietokrzyskiej NSZ. W waszych przekaziorach wielkie oburzenie, ze tam sie promuje „antypolonizm” „za pieniadze polskiego podatnika” czy costam. A kto wam kazal to zakichane „muzeum” stawiac? Ja o to nie prosilem. Ne znam nikogo, komu to …. „muzeum” jest potrzebne.
  Szkoda zawracania glowy. Zadne zaf… “muzeum” nie zasloni napisow “zydzi do gazu”, setek internetowych witryn z “dowcipami” o “wartosci opalowej” “zydkow” i nie zagluszy stadionowych przyspiewek “Auschwitz-Birkenau-sia-la-la-la-la” i/lub “bo zydowska k– ta / cala pojdzie do pieca”. Zadne zaf.. “muzeum” nie zasloni morderczej, wariackiej nienawisci, upowszechnianej w mediach w systemie 24/7 – jak nie smrody o “zydowskich zbrodniarzach z UB” to pierdy w stylu “zydowscy zbrodniarze” “morduja palestynskie dzieci”.
  Na kazdym straganie z ksiazkami “Judeopolonia”, “Poznaj zyda”, “Zydowskie niebezpieczenstwo”, profesor z PAN-u naucza, ze “Zydzi sami sobie winni” i ze “Cale pokolenia Zydow pracowaly na Holocaust”, z anteny naucza sie, ze za zaglade Zydow w komorach gazowych wine ponosza …. sami Zydzi. Zalosne, ze nie znajacy polskiego prezydent Izraela dal sie wmanewrowac w inauguracje tego zaf.. “muzeum”.
  Kogo ta lipa na kolkach ma oszukac? Natezenie smierdzacej, ludobojczej nienawisci jest takie, ze skali brakuje. I do tego ta zywiolowa radosc z zaglady Zydow, ten ludobojczy, kominowy “humor” – dowcipy o “zydkach”, Hansie i gazie. Kogo ta lipa z tym zakichanym “muzeum” ma oszukac?

 244. Ktos zapytal w blogosferze N e o s p o a s m i n a , dlaczego robi z siebie durnia za darmo?

 245. Dlaczego Neospasmin robi z siebie durnia?

  …odpowiedz Neospasmina…..

  …Powtorze boo to wazne- zachowania te dotyczyly nie poszczegolnych jednostek, ale calej zydowskiej nacji….

  Kto powyzsze skomentuje?

 246. Cytat z Neospasmina…..

  …w 41 roku przyszedl czas zemsty za udzial Zydow w eksterminacji Polakow przez Sowietow. Za zdrade Polski i za dzialania na rzecz nowych, radzieckich wladz…

  Stereotypy i stygmatyzowanie calej grupy obywatelek i obywateli polskich, ktore skonczylo sie Zaglada.

  Pozdrawiam Przodownikow, epigonow PRLu, z wyroznieniem Przodownika epigona PRLu Neospasmina.

 247. Po zmianach 89 mamy okazje na dowolne interpretacje wolnosci slowa etc. Okazuje sie, ze z obu przeciwnych stron negatywnie asocjowani Walesa i Jaruzelski nie celowali w politycznym grubianstwie (toutes proportions gardées).
  Fala grubianstwa przyszla wraz z szeregami (czyt.szereregowymi czlonkami) obu frakcji. Arywisci prawie zawsze sa bardziej papiescy, niz papiez. Przy okazji okazalo sie, ze kapitalizm, ktory przeciez zwyciezyl, jest koniem na biegunach (czesto z plastiku, nie wspomne o torbach “nylonowych” z PRLu).
  Krotko mowiac, w obecnej polityce pojawili sie epigoni szarocienia obu stron, bez politycznej instrukcji obslugi. Zamiast podejmowac proby budowania nowego, badz burzenia starego, czy tez proby kontynuacji jego fragmentow, politycy wszelkich kolorow zajeli sie soba, zapominajac przy tym o wyborcach.
  Wyborcy oraz konsumentki i konsumenci mediow poprawiaja sobie samopoczucie krytykujac niedorzecznie owe media; zajmuja sie przy tym przewaznie
  les duperelles po lekturze prasy porannej (wieczornej nie ma). Widocznew blogosferze po obu stronach „barykady“.

 248. Czy bozole nouveau est arrivé???

 249. @guzdra 27 marca o godz. 13:47, poruszyłeś moje srce tym obrazem

 250. P. Saldo Mortale

  “…w 41 roku przyszedl czas zemsty za udzial Zydow w eksterminacji Polakow przez Sowietow. Za zdrade Polski i za dzialania na rzecz nowych, radzieckich wladz…
  Stereotypy i stygmatyzowanie calej grupy obywatelek i obywateli polskich, ktore skonczylo sie Zaglada.”

  To jest dosc dobry stereotyp czasu wojny: swoj/ obcy.
  Dzielenie wlosa na czworo to nie jest postawa czasu wojny, jest postawa czasu kanapy.
  Trudno byloby mi napisac ze poddani krola Rumkowskiego czy Zydzi na ziemiach wcielonych do ZSRR czuli sie polskimi obywatelami czy obywatelkami.
  Wlasnie ten aspekt tozsamosci owych ludzi stal u podstaw zarzutow o zdrade. Wlasnie ten aspekt byl powodem powszechnych w spoleczenstwie polskim postaw antysemickch czasu wojny. Zdrada.
  Powtorze: dokladnie taki sam jak wobec Zydow w latach 39-44 byl stosunek Polakow do Niemcow po roku 45.
  W tym do ludnosci cywilnej.Stygmatem bylo bycie Niemcem. Wtedy pisanym mala litera.

  ml ( poraz kolejny z podziekowaniami za zdjecie odium z pojecia “antysemityzmu”)

 251. ze wzruszenia serce się ścisnęło i zabrakło miejsca na „e”

 252. neospasmin
  28 marca o godz. 1:32. Obok muzeum Polin mozna zbudowac muzeum Gaza, jako pierwsze w swiecie muzeum solidarnosci z przesladowana mniejszoscia etniczna na terenach kontrolowanych przez ofiary Zaglady.

 253. Bar Norte
  28 marca o godz. 0:18
  Wszystko to prawda o Modzelewskim. Pozostał przyzwoitym człowiekiem, skażonym jednaj syfem solidarnościowym, który chyba jest nieuleczalny. Kiedyś zachciało mu się pisać listy do partii. Pisał prawdę taką o jakiej mogły wtedy pisać tysiące. Nawet przez tych byłych analfabetów. Rzecz w tym, że pisał ten list do swoich. I to najgorsze, pisać prawdę do swoich. Gdym ja taki list wtedy napisał, niechybnie znalazłby się w koszu. Ale jego nie. Był niebezpieczny i za to autor znalazł się kryminale. I stał się bohaterem wolności, typowym i bezsensownym bohaterem, który ani o jeden dzień nie przyspieszył procesów historycznych. Do rzekomej wolności. Decydował o tym Gorbaczow i pieniądze siajej. Szyderczy chichot historii ustawił Modzelewskiego znowu w opozycji, już na stałe. Rozsadza go chyba gorycz, że Polska stała się kolonią, podłym satelitą okupowanym przez obce wojska, w stanie wojny z sąsiadami i rządzona przez fanatycznych katolickich ciemniaków.

 254. Przodownikom i arrywiscie Neospasminowi…..

  Alienacje politykow poglebila niemoznosc wyjscia z kryzysu mentalnego po przelomowych zmianach 89. Starego nie byli w stanie wyrugowac (rosyjskie wojsko bronilo nas jeszcze przez jakis czas, stad gruba kreska) , a nowe wymagalo rzetelnej pracy nad soba.

  Brak czasu oraz zapalu do “nauki” cechowal wszystkie frakcje polityczne. Najwazniejsze bylo pozyskac wiekszosc parlamentarna, czesto za wszelka cene (nie jest pocieszajace, ze w wielu krajach dzialo i dzieje sie podobnie). Wszyscy jednak jednoglosnie, wlacznie z felietonem (Passent) wykluczaja opozycje pozaparlamentarna, tak przeciez konieczna, jako niezbedna sile korygujaca biezaca polityke. MR mowil nawet o bojowkach KOD, chyba boi sie nieszczesny samego siebie. Taki jest los Przodownikow blogosfery.

  Nastapily czasy polemik, sporow, gwaltownych debat oraz wzajemnych oskarzen. Zmienil sie tenor politycznej debaty, czesto tlumaczony koniecznoscia szybkich zmian. Styl, czy brak stylu debaty pseudopolitycznej opanowal nasza scene polityczna. Polityka staje sie targowiskiem kolokwialnych wyczynow nibypolitykow, a nie intsrumentem tworzenia obywatelkom i obywatelom nowego miejsca w nowych przeciez czasach.

  Prasa bulwarowa znalazla swoich czytelnikow, natomiast miedia tzw. powazne rowniez nie maja klopotow ze zbytem swoich towarow. Informacja staje sie bowiem towarem chodliwym, niezaleznie , czy jest rzetelna, prawdziwa, czy tez nie. Pragnienie pointy za wszelka cene, przy braku doswiadczenia prowadzi prosto finambulicznych praktyk werbalnych.

  Zamiast polemiki, podaje sie nam (serwuje) obrazoborstwo tego, co nie nabralo jeszcze cech wzoru i wzorem byc nie moze.
  Etykiete zastepuja etykietki, osmieszanie, obrazanie konkurentow. Przeciwnikow traktuje sie jak wrogow. Wlasciwie nie chodzi o sprawe, lecz o medium (nadawca tekstu jest jednoczenie jednym i drugim), ktore sie usamodzielnia. Dbalosc o forme nie ma zadnego znaczenia przy braku wzorow.

  Dominuje tenor spiskowy. Wlasciwie chodzi li tylko o efekty strun glosowych, a nie strun myslowych. Antyintelektualni przodownicy wiedza swoje, wiedza lepiej . Tendencja ta utrzymuje sie rowniez w blogosferze (MR oraz z nim polemizujacy).

  Wiemy , co bylo oraz comialoby byc. Nie wiemy natomiast , co bedzie i nikt nie jest w stanie, takiego stanu rzeczy zaakceptowac. Kto przyznaje sie chetnie do porazki? Denuncjacja werbalna stala sie porzadkiem rzeczy (w rzeczy samej).

 255. wyzysk
  28 marca o godz. 9:37
  Zapomnial dodac, czy chodzi rowniez o ofiary Hamasu, ktory mordowal swoich braci i siostry po wstapieniu do Gazy.

  Wysysk sili sie na makabryczna anegdote i zapomina jednoczesnie, ze z wyzysku nigdy nie ma zysku mentalnego, a jedynie pekuniarny.

  Prymarny jest antysemityzm wysysku.

 256. Teodor
  28 marca, g.1:50
  Dlaczego się do mnie zwracasz ni z gruchy, ni z pietruchy? Po co ta zaczepka, skoro nie daję ci powodu? Wygląda to tak, jak byś mi przypisywał autorstwo zacytowanych zdań, choć wiesz, że to nie ja.
  Przecież ja „ryja nie drę”, a katoliczką jestem tylko na mocy chrztu w niemowlęctwie, zaś de facto – ateistką.
  Uważam zresztą, że decyzję o chrzcie powinien podejmować człowiek dorosły, jeśli taką potrzebę odczuwa.
  Chrzest w niemowlęctwie jest rodzajem gwałtu na bezbronnej istocie.
  Pozdro

 257. Neo bredzi o niecheci Polek i Polakow do Niemcow po wojnie. Nie pisze o zniwelowaniu niecheci po wprowadzeniu DM w czesci zachodniej. Nagle niechec zostala ograniczona do czesci wschodniej Niemiec. Niemcow nazywana wowczas Deederowcami.

  Niemcow z zachodniej czesci podziwialismy, Neo rowniez. To byli dla nas prawdziwi Niemcy, godni pobyt, mimo ze koledzy üpartyjni Neospasmina uwazali, ze tylko „antyfaszysci ” ze wschodniej czesci Niemiec moga byc naszymi przyjaciolmi. Bylo odwrotnie. Neo klamie lub nie wie. Dlaczego Neospasmin robi z siebie durnia, nie wiem. Dlaczego za darmo, rowniez nie wiem.

  Wielu zydow i Polakow emigrowalo do Niemiec po wojnie, wielu czuje sie tam dobrze po dzien dzisiejszy. Po wojnie Niemcy nie byly bogate.

  Po wprowdzeniu DM Polacy i Polki byli juz w stanie pokochac sasiadow. Neo bredzi o nadreprezentacji zydow we wladzach sowieckich i plrowskich, za ktoryxmi Neo teskni. Pierszy epigon PLRu.

 258. …Powtorze: dokladnie taki sam jak wobec Zydow w latach 39-44 byl stosunek Polakow do Niemcow po roku 45…

  Pisze naiwnie Neo.

  Bylo oczywiscie odwrotnie po 45 roku, a od DM zupelnie…..

  Dlaczego Neospasmin robi z siebie durnia? Dlaczego za darmo? Pytal ktos w blogosferze.

 259. 30 niewyjaśnionych pytań odnoście amerykańskiej prowokacji przeciwko Rosji z udziałem brytyjskiego rządu i szpiega. https://pracownia4.wordpress.com/2018/03/25/30-waznych-pytan-w-sprawie-skripala-i-reakcji-rzadu-brytyjskiego-ktore-powinni-zadawac-dziennikarze/#more-10271

 260. p. Saldo

  Pisalem o Niemcach na ziemiach Polski ( w przyszlosci PRL.
  Ich stygmatem byla narodowosc niemiecka.
  Ich stygmatem byla pamiec o zbrodniach wojennych dokonywanych przez ich rodakow ( ojcow, braci,mezow, synow). stygmatem byla ich narodowosc.
  Nie ma to nic wspolnego z deutsch marka.

  Pisalem ze ich postrzeganie przez Polakow zaraz po wojnie przypomina postrzeganie Zydow podczas wojny przez tychze samych Polakow: jako pokonanych wrogow.

  ml

  PS czy moglby pan sobie i mnie oszczedzic wtretow o durniach? To nie podnosi poziomu dyskusji, slowo!
  Z gory dziekuje!

  ml

 261. Polacy/zydzi wyjezdzali masowo po wojnie po pogromach w Polsce do Niemiec. Pierwszy Pogrom mial miejsce w Krakowie w sierpniu 45 roku. Wyjezdzali do biednych wowczas Niemiec.

  Neospaasmin nie raczy tego zauwazyc lub nie uwaza zydow za Polakow.

  Ktos zaptal w blogu, dlaczego Neospasmin robie z siebie durnia za darmo.

 262. Wiem, że to nie na temat, ale zostałam niejako wywołana do tablicy jako katoliczka de nomine.
  Opresja kleru wobec ludu, niekoniecznie bożego, wciąż jest bardzo silna.
  Dzieci chrzci się z automatu, nawet jeśli rodzice są niewierzący i niepraktykujący (wystarczy że chrzestni pokażą „karteczkę od spowiedzi”), bo dziadkowie, bo tradycja, bo to „potrzebne” do I komunii, do ślubu (ach, jakże mogłoby być inaczej – biała suknia z welonem, organy i takie tam różne), no i do pochówku (co to za pogrzeb bez księdza, a ci potrafią odmówić , bo nieboszczyk nie chodził do kościoła).
  Dopóki ci „lewi” katolicy będą chodzić na pasku czarnosukienkowych, w tym pseudokatolickim kraju, nic się nie zmieni mentalnościowo.
  Polscy „katolicy” (oczywiście nie wszyscy) denuncjowali podczas okupacji Żydów lub tych, którzy ich przechowywali (słynna rodzina Ulmów wydanych przez rodaków, a jakże, ale o tym muzeum ich pamięci jeśli wspomina, to półgębkiem).
  Polscy „katolicy”, współcześnie, nie chcą w kraju nad Wisłą żadnych obcych, a zwłaszcza uchodźców, co to przynoszą zarazki i obcą kulturę, jak to sformułował „katolik” i „humanista” obecny wuc nie tylko PIS, ale i Polski – Kaczyński Jarosław.

 263. Zapomniałam wspomnieć (fajny mi wyszedł „produkt” stylistyczny) o tzw. posyłaniu dzieci na religię.
  Odkąd jest ona „nauczana” w szkole, czyli już bez mala 30 lat, drobnymi kroczkami na początku, a dziś na chama, czyli na rympał, prawie obligatoryjnie, nie dało się zaobserwować jakiejś zmiany na lepsze, gdy chodzi „o młodzieży chowanie”.
  Można powiedzieć – wprost przeciwnie. Obie strony traktują się instrumentalnie, a od hipokryzji można się porzygać.
  Rodzice narzekają, a nawet psioczą, lecz dzieci na religię posyłają dla świętego spokoju, by dziecko nie odstawało od przeciętnej i nie czuło się wyalienowane (?!).
  Fatalny to proces wychowawczy, kształtujący cynicznych konformistów, bo w starszych klasach uczniowie sobie kpią w żywe oczy z katechetów (rzadko który okazuje sie kontaktowny i na poziomie) albo przestają chodzić na religię.

 264. mag
  28 marca o godz. 11:47
  Głupota nie ma atrybutu katolik, protestant, ateista ,itp
  Głupota to naiwne myślenie zwykle zadaniowe pod rozbujane ego własne i przekonanie o własnej nieomylności.
  Mądrzy ludzie są ostrożni w wypowiedziach i zawrze są skłonni do zmiany poglądu jeżeli faktami ich się przekona.
  Ateista jest wierzący odwrotnie , czyli wierzy że Boga nie ma.
  Znacznie bardziej cenie agnostyków (jak nie wiedzą to się arbitralnie nie wypowiadają)

 265. Prezes podobno choruteńki, a nie którym niby wielbicielom wszystko idzie za wolno , jeszcze nie ostygł , a już pomniki mu stawiają , że niby za genialna ustawę o IPN. Tymczasem wieść gminna niesie , że nie geniusz prezesa , ale całkiem inna genialności , niejakiego Jaki , tutaj się odzanaczyła , bo wiadomo jak prezes chorutki , to myszy harcują .
  Raz powstają z kolan , a to znowu się na nie rzucają , raz walczą z rzekomymi żydowskimi odszkodowaniami, a raz znowu muszą się dowiedzieć , że durny PRL umiał to lepiej załatwić , jak ich genialni przywódcy.
  Raz chcą wydawać miliardy , a miliony już wydali , na poprawę wizerunku Polski , aby zaraz po pierwszym „Jakimś” potknięciu opowiadać, że maja wszystkich w d.pie, aby potem znowu na kolana przed światem i przysięgać , że wszyscy ich źle zrozumieli i jęczeć , ze świat ich nie kocha.
  Przy tym całym „mysim hartowaniu” wypada za neospazminen tylko wznisć za neospazminem wznieść gromki okrzyk ,
  „Prezesie ożyj” i rozpędź tą bandę dyletantów , albo postawią ci jeszcze pomnik.

 266. Ziobro dwa lata juz minister sprawiedliwości , a mordercy jego Ojca wciąż jeszcze na wolnosci.
  Czy Matka Ziobry doczeka sie jeszcze sprawiedliwości ?
  Czy po to wychowuje sie dzieci ?

 267. maciek.g
  28 marca,g.12:06
  Dla jasności obrazu – różnica między agnostycyzmem a ateizmem jest najczęściej nieostra.
  Na pewno nie wierzę w przekaz wpajany mi w dzieciństwie, a potem konfrontowany w miarę zdobywania wiedzy, radzenia sobie z emocjami itp. W tym sensie jestem pozbawiona wiary, ale to nie znaczy, że moją
  religią stal się ateizm i mam potrzebę jego głoszenia, tak jak katolicy czy muzułmanie swojego wyznania.
  Najbliższa jest mi chyba dewiza: myślę, więc wątpię.

 268. Jakby tak Prezes rzeczywiście miał nie ozdrowieć, to byłaby to tragedia . Prezes posadził na najwyższych stanowiskach w państwie ludzi , ktorzy nie są zdolni to samodzielnego myślenia i działania , a jedynie odbierania rozkazów.
  Najwyższy czas , aby Prezes pokazał sie publicznie i uspokoił lud wypełniony trwoga .

 269. @mag
  28 marca o godz. 12:44

  Ateizm nie jest religią!
  To brak wiary w istnienie bogów. To pogląd przeczący istnieniu sił nadprzyrodzonych i odrzucający wiarę w Boga. Uważający religię za sprzeczną z racjonalnym myśleniem, nienaukową i niepotrzebną.
  Czyżbyś pragnęła być kochana przez wszystkich, mądrych i palantów, bez różnicy?

 270. Adrian idzie na wojnę; Wesołego jaja święconego. Resolute Support.
  „Polski Kontyngent Wojskowy natowskiej misji Resolute Support zostanie zwiększony – zapowiedział w Bagram prezydent Andrzej Duda, który odwiedził żołnierzy z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem z okazji świąt wielkanocnych”

 271. Ateizm nie ma nic wspolnego z wiara ja niejaki syllogista raczyl domniemac.

  Na marginesie:
  rozmawialem niedawno z biskupem, bylym szefem kosciola ewangelickiego w Niemczech. Otoz stwierdzilon, niechcacy chyba, ze Bog nie ma nic wspolnego z prawami naturalnymi.
  Zapytalem wiec, z czym ma cokolwiek wspolnego i zakonczylismy rozmowe. Zabawa w agnostyke jest ustawioaniem sie w szarocieniu.

 272. Witam Mag w klubie ateistek i ateistow.
  Jako sciage proponuje watpiacym wsluchac sie w modlitwe i jak w niej opisujemy Boga.

 273. 18karatów
  28 marca o godz. 13:16
  Trafione.

 274. …Mądrzy ludzie są ostrożni w wypowiedziach i zawrze są skłonni do zmiany poglądu jeżeli faktami ich się przekona…

  Czekam wiec na fakty dotyczace Boga podpowiedziane przez macka.g.

 275. Coś a propos polskiej mentalności katolickiej. Tytuł artykułu w „Fakcie”:
  „Powiew luksusu w twoim ogrodzie. Sąsiad padnie z zazdrości!”

 276. W sumie bylaby blogosfera ciekawym miejscem „spotkan”, gdy nie „nadliczbowa” wielosc
  glöupcow i palantow w niej.

  Jak odroznic glupka od palanta. Palant udaje, ze nie jest glupkiem.

 277. 18karatów
  Oczywiście, że ateizm nie jest religią. Tak jak nie jest religią agnostycyzm.

 278. Neospasmin marzy o poziomie dyskusji. Dawa bledy w jednym: nie ma i nie bedzie dyskusji z Neo ze wzgledu na poziom nie do podniesienia.

 279. @Saldo

  Nie lubisz pluskać się w błotku?
  Fakt, nie każde jest borowiną.

 280. „Agnostycyzm w kwestiach religii deklarują na ogół ateiści, którzy nie chcą być traktowani przez teistów z nieprzejednaną wrogością. Przedstawiając się jako agnostycy są wprawdzie bardziej narażeni na natrętną perswazję i agitację, ale nie grozi im ostracyzm i rozmaite jego przykre konsekwencje życiowe, w tym przeszkody w karierze zawodowej, które w społeczeństwach takich jak nasze często spotykają otwartych ateistów.”

  Tak o agnostykach pisała prof. Barbara Stanosz, co potwierdza wpis katolika maćka.g o 12:06. Szkoda, że coraz mniej mądrych ludzi wśród nas.

 281. Zamiast dywagować na temat ateizmu i agnoscytyzmu proponuję
  „Testament” Barbary Skargi, wybitnej polskiej filozofki, byłej łagierniczki, prawego człowieka.Testament Barbary Skargi.

  1. Trzeba brać odpowiedzialność
  Ten tylko jest odpowiedzialny, kto wie, co czyni, i wie dlaczego.

  2. Obywatelstwo ma sens moralny
  Współczesność rodzi pustkę. Pustka domaga się zapełnienia. Zapełniać ją jednak można rozmaicie. Przez wspólną pracę, wspólne lektury, rozmowy, tymczasem na poważne rozmowy nikt nie ma ani chęci, ani czasu. Od rozmowy się odzwyczajamy. Wystarczą komunikaty. Tylko że te komunikaty tworzą tylko iluzję bycia razem.

  3. Sojusz polityki i etyki jest zawsze możliwy
  Tradycja nas poucza, że w praktyce politycznej nie można pomijać wymiaru etycznego, że on natychmiast się tam pojawia.

  4. Na nienawiści nigdy niczego zbudować nie można
  Prawdziwa demokracja nie boi się wielości języków, tradycji, urządzeń społecznych, także religii, przeciwnie, widzi w nich siły wielokierunkowego rozwoju. Rozwój wymaga różnorodności; jeśli się coś nowego rodzi, to raczej ze sporu, w przejściu do tego, co inne, a nie z ujednolicenia.

  5. Tam, gdzie panuje podejrzliwość, zamiera wszelka więź
  Demagog nie ufa nikomu, nawet własnym przyjaciołom, bo ci go najlepiej znają.
  Demagog przeinacza fakty, zwalcza cudze argumenty, przytaczając słowa nigdy przez przeciwnika niewypowiedziane, opisuje fałszywie wydarzenia. Czyni także coś jeszcze: szukając poparcia ludu, oskarża możnych i mądrych, to jest tych, którym zazwyczaj lud zazdrości, tropi ich, wysuwa różne kłamliwe oskarżenia.
  http://wyborcza.pl/1,75248,7056243,Testament_Barbary_Skargi…

  https://www.youtube.com/watch?v=DjPgPXMzLzc

  #KOD

 282. amiast dywagować na temat ateizmu i agnoscytyzmu proponuję
  „Testament” Barbary Skargi, wybitnej polskiej filozofki, byłej łagierniczki, prawego człowieka.

  1. Trzeba brać odpowiedzialność
  Ten tylko jest odpowiedzialny, kto wie, co czyni, i wie dlaczego.

  2. Obywatelstwo ma sens moralny
  Współczesność rodzi pustkę. Pustka domaga się zapełnienia. Zapełniać ją jednak można rozmaicie. Przez wspólną pracę, wspólne lektury, rozmowy, tymczasem na poważne rozmowy nikt nie ma ani chęci, ani czasu. Od rozmowy się odzwyczajamy. Wystarczą komunikaty. Tylko że te komunikaty tworzą tylko iluzję bycia razem.

  3. Sojusz polityki i etyki jest zawsze możliwy
  Tradycja nas poucza, że w praktyce politycznej nie można pomijać wymiaru etycznego, że on natychmiast się tam pojawia.

 283. Moderator jest wredny, nie wiem czemu. Nie przepuścił mi dalszego ciągu Testamentu Barbary Skargi. Dlaczego??? Rozbiłam na dwie części i wtedy przeszła pierwsza część
  Panie Danielu kochany, help!!!
  Zainteresowanym proszę wpisać w google testament barbary skargi. Wyskoczy.

 284. 18karatów
  28 marca o godz. 13:48
  Jakbys przy tym byl. Chociaz oprocz cotygodniowych term, moje rokroczne kuracje polegaja na zjadaniu samego siebie (post).

 285. Warto czytac ponownie Encyklopedystow. Lub zaczac terapie hormonalna; powaznie. Mozna tez zaczac pisac powiesc. Pierwsza jest zawsze spowiedzia.

 286. Powazne rozmowy mozna i powinno sie prowadzic z przyjaciolmi, ktorych sie kocha. Tu wymiana zdan polega li tylko na tym, aby pokazac rosnace ego i przy okazji zauwazyc glupote drugiego. Nie jestem od tego wolny.

 287. Podczas niedawnego ataku jemeńskich partyzantów na stolicę Arabii Saudyjskiej doszło do uruchomienia systemu Patriot, który nie zadziałał, zdaniem ekspertów, tak jak powinien. Jedna z rakiet wybuchła zaraz po starcie, druga nie trafiła w cel, zawróciła i spadła na miasto. Podczas tego incydentu co najmniej jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

  Innym przykładem, podważającym zdaniem „Die Welt” niezawodność systemu Patriot, był alarm w Izraelu wywołany zwykłym ostrzałem z broni maszynowej. Wskutek błędnego alarmu doszło do odpalenia przez baterie Patriot dziesięciu rakiet bez wyznaczenia konkretnego celu – czytamy w opiniotwórczej gazecie.
  https://wiadomosci.wp.pl/die-welt-niemcy-zamierzaja-zrezygnowac-z-patriotow-6235071152674945a
  =========

  Co my kupujemy…….

 288. cd. sciagi dla intelektualnych arrywistow z wyroznieniem Przodownikow.

  Obelgi sa bagatelizowane wedlug zasady, ze gdy ktos czuje sie urazony, to zostal z cala pewnoscia trafiony (poruszony=trafiony). Poblazliwosc polityczno-werbalna widoczna jest w samousmiechaniu sie, czy tez wysmiewaniu sie z politycznej poprawnosci, z ekologow, feministek . Grubianstwo osiaga sprzezenie zwrotne ( z mas do klasy pseudoprzodownikow i z powrotem). Na wszelki wypadek kazdy pragnalby zatrzymac sie na przystanku na zadanie. Ci sami, ktorzy wysmiewaja porawnosc, jej brak krytykuja. Taka „spojnosc“ intelektualna zauwazylem u Przodownikow dazacych do postrzegania swiata w HD.

  Grubianski styl ma bogata tradycje. Zainteresowanym polecam lektury z XVI wieku. Powstawanie socjalizmu w polowie XIX wieku mialo dostateczny wplyw na mowe oraz tendencje wykluczajace (Feuerbach, Bebel). Owa tradycja przezyla 89 rok i w formie turbo wymyka sie niektorym z pod kontroli wlasnego jezyka oraz mowy. Przyklady spotykamy codziennie w blogosferze i prasie, pozawarszawskiej szczegolnie. Nowa przestrzen po 89 roku wywoluje, u niektorych leki, a historyczne oraz gospodarcze przyspieszenie budzi refleksy hamujace. Niestety nie w jezyku i mowie.

  Owe refleksy dotycza naszej strony mentalnej, korpulentnie odziani jestesmy bowiem w nowe garnitury z Krakowa i Bytomia, gorzej bywa z butami (problemy wynikaja prawdopodobnie z ceny i stanu naszych umyslow).

  Pesymizm kulturalny oraz wstecznictwo mentalne prowadza prosto do nacjonalizmu, przez niektorych okreslanego jako niezbedny patriotyzm. Niezbedny do czego? Wzajemne oskarzane lewicy o wystepy prawicowe sprzyja arywistom politycznym, bo innych po prostu nie ma.

  Dlatego tez zycze uniesmacznionym wiele cierpliwosci i dlugich lat zycia. Problemen jest brak lewicowego konsensusu. Lowczy w blogosferze racza zapominac, ze z tygrysa latwo sporzadzic wykladzine przed lozkiem, z wykladziny natomiast stworzyc tygrysa sie po prostu nie da.

  Nalezaloby skonczyc z obelgami lewicowcow opisujac ych ich jako „komunistow“ bez przyszlosci i z ciemna przeszloscia, a prawicowco okreslac jako faszystow, chyba ze sie sami o to prosza. W ten sposob zabawa w berka trwa nadal. Problem polega na tym, ze wielu z nas sie o to prosi. O co? O swoje piec minut w blogosferze.

 289. Symetryczny

  „I stał się (Modzelewski) bohaterem wolności, typowym i bezsensownym bohaterem, który ani o jeden dzień nie przyspieszył procesów historycznych. (…) Szyderczy chichot historii ustawił Modzelewskiego znowu w opozycji, już na stałe. Rozsadza go chyba gorycz … .”

  Nie sądzę by go „rozsadzała gorycz”. W każdym razie w dołującym opisie lat 84 – 94 na który zwróciłem uwagę nocą śladu osobistej goryczy, urazu czy zawodu nie ma. Jest natomiast jego rosnący dystans, który się przejawia w tym, że opisuje te lata jakby opisywał tych swoich ulubionych Piastów – tj beznamiętnie. I to własnie wpływa na to, że ten opis czy analiza politycznej degrengolady bardziej przygnębia niż np jego więzienne wspomnienia z Barczewa czy Wołowa zawarte w częsci „Więzienna strona świata”.

  Z ksiązki wynika, że Modzelewski już na początku lat 70 uświadomił sobie jak nikły wpływ ma jego indywidualna aktywność polityczna na procesy społeczne o których piszesz. Stąd np rezygnacja z działalnosci opozycyjnej w dekadzie gierkowskiej. Nie miał też złudzeń co do tego, że w okresie pierwszej Solidarności po prostu go fala społecznych nastrojów niosła. Natomiast podkreśla, że dał się jej nieść na skutek indywidualnego wyboru czy wyznawanych zasad. Natomiast nie nadaje sobie roli politycznie kreatywnej. Po prostu sugeruje, że był jedynie kamykiem czy większym ziarnkiem piasku w tej politycznej lawinie co mu dawało osobistą satysfakcję.

  Własciwie jedynym wątkiem autobiograficznym, któremu nadaje głebsze politycznie znaczenie jest list otwarty do członków partii, który z Kuroniem napisał w 1964 – wspominasz o tym. Zwróc uwagę, że kilkakrotnie, w róznych okolicznościach, wraca do listu cytując jego obszerne fragmenty. Mam wrażenie, że w ten sposób chce podkreślić jak trafna, by nie powiedzieć prorocza, była ta rewizjonistyczna analiza.

  Inaczej mówiąc – Modzelewski w 1964 przewidział to na co przez następne, opisane w autobiografii trzydzieści lat, nie miał większego wpływu. Z czym się zresztą dość szybko pogodził. Zresztą główną bohaterką autobiografii jest tak naprawdę „Kobyła historii” a on sam jedynie „poobijanym (przez nią) jeźdzcem”.

 290. Bar Norte
  28 marca, g.15:23
  Gdy chodzi o Karola Modzelewskiego, całkowicie się z tobą zgadzam.
  Kilka lat temu, kiedy ukazała się „Kobyła historii”, bardzo ją polecałam Symetrycznemu, który występował wtedy pod innym nickiem.
  Ale czy książkę przeczytał – nie wiem.

 291. teodor 27 marca o godz. 22:54 do mnie: – „żydowskiego gangu rekieterów i lobbingu … złodziejskie i bandyckie domaganie się rekietu”
  Katoliku,
  rzeczywiscie ciebie szkoda. Te Zydy takie zle i niedobre – a ty im mozesz skoczyc. Znaczy na czubek. Na pewno u ciebie w obejsciu siekiera by sie znalazla, widly takoz, baniak benzyna mozna napelnic na najbliszym cepeenie. I tylko jeden tragiczny fakt maci powszechna szczesliwosc: Nie ma kogo do stodoly zagonic! Wsad do stodoly – wybyl. Zaswiecil absencja, Glownie zreszta dlatego, ze sami wypedziliscie.

  Ladies and Gentlemen and you Mr Teodor.
  Nie wiem na jakiej podstawie p. Teodorze imputuje mi Pan, że jestem osobą stosującą nieuprawnione uogólnienia w postaci gotowości obciążania winą za obrzydliwy sposób próby wymuszania „kasy” przez żydowski gang na całą społeczność żydowską. Widzi Pan, uważam, że ten sposób prowadzenia dialogu wskazuje, że bez żadnych skrupułów działa Pan w interesie „Holocaust Industry” jako funkcjonariusz z zadaniem aktywności na tutejszym blogu bądź znajduje się Pan w grupie użytecznych ……. , którzy dają się przekonać mafii stawiającej sobie za zadanie, które jasno określił kiedyś finansowy grandziarz i finansowy „przekręciarz” a były przewodniczący tzw. Światowego Kongresu Żydów i były przewodniczący Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucyjnej, niejaki Israel Singer w następujący sposób – „JEŻELI POLSKA NIE ZASPOKOI ŻYDOWSKICH ŻĄDAŃ, BĘDZIE PUBLICZNIE PONIŻANA I ATAKOWANA NA FORUM MIĘDZYNARODOWYM.”
  Przecież to się właśnie dzieje!

  To, w czyim interesie Pan działa wystawia Panu świadectwo i nic nie pomoże Panu rzucanie „benzyną”, „stodołami”. Ja nie rzucam w Pańską stronę argumentami typu np. oskarżeń o antysemityzm państwa szwedzkiego za to, że dziennikarz szwedzki wykrył aferę polegającą na tym, że armia izraelska zamieszana była w proceder pozbawiania organów zabijanych Palestyńczyków. Jakaś ekspiacja z Pańskiej strony w związku z żydowską mafią handlującą organami do przeszczepów w USA? Nic Panie Teodorze? – , nic? – a samych rabinów z Bostonu aresztowanych do tej sprawy było 12 a Pan nic na to? Nic?

  Panie Teodorze, ludzi podłych w każdym dużym plemieniu jest liczba pokaźna jednak uogólnienia, które jest Pan łaskaw stosować są nietrafne i nieuzasadnione a także bardzo krzywdzące.

  Zwracając się do mnie per „katoliku” prawdopodobnie katolików Pan obraża ponieważ nie sądzę by w kwestiach religijnych podzielali oni moje poglądy jako że powiewa mi kompletnie czy ktoś się modli pukając glacą w dywanik czy wgapiając się bezrefleksyjnie w obraz okrutnej kaźni, czy też gadając do ściany.

  Sądząc z treści Pańskich wynurzeń na tym blogu ma Pan zwyczaj gadania do ściany bowiem reakcje, z wyjątkiem jednego uczestnika bloga, na to wskazują. Blogi mają to do siebie że chłoną teksty gadających do ściany porównywalnie do gadających z sensem. W Pańskim przypadku nie ma problemu z odróżnieniem.

 292. mag

  Myślę, że autobiografia Karola Modzelewskiego kilka lat za wcześnie została wydana. Teraz jest najlepszy czas na jej lekturę.
  Warto do niej wrocić.

 293. „-Jak odroznic glupka od palanta. Palant udaje, ze nie jest glupkiem.”

  „- Powazne rozmowy mozna i powinno sie prowadzic z przyjaciolmi, ktorych sie kocha. Tu wymiana zdan polega li tylko na tym, aby pokazac rosnace ego i przy okazji zauwazyc glupote drugiego. Nie jestem od tego wolny.”

  „- Moderator jest wredny, nie wiem czemu.”

  Jedyne dwa uczciwe wyjscia dla palanta to udawac , ze jest glupkiem albo niczego nie udawac ( chyba wtedy przestaje sie byc palantem , w czasie tego udawania ), byc soba – glupim palantem > Palant ktory wie jak udawac juz nie jest taki glupi . Jakis glupek moze nawet uwierzyc , ze to jakis religijny palant

  Powazne rozmowy prowadzone z przyjaciolmi ktorych sie nie kocha sa chyba lepsze bezpieczniejsze od tych prowadzonych z kochanymi w sytuacji kiedy zauwazy sie glupote tych drugich . Trzeba wtedy cos poswiecic, . Jezeli nazwac to religia to moze to byc nie takie glupie.

  Moderator przewaznie nie ma pojecia o swojej wrednosci , bo te chocki- klocki dzieja sie gdzies w chmurach

  Pomysl , ze caly ten nieustannie rozszerzajacy sie wszchswiat powstal tylko po to aby te pare mld mniejszych lub wiekszych palantow moglo piescic swoje ego musial sie zrodzic w „glowie” jakiegos superpalanta i jest kompletnie bez sensu . Dlatego wszystkie religie to czepianie sie brzytwy . Nie jestem od tego wolny.

 294. Mimo sprzedaży kolekcji do ministerstwa kultury za kwotę 100 mln euro, Fundacja Książąt Czartoryskich wystąpiła do sądu w Krakowie o likwidację. Powodem ma być brak środków do prowadzenia działalności. Do wniosku nie dołączono jednak sprawozdań finansowych. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Zet Michał Radziwiłł, „Fundacja Książąt Czartoryskich przekazała swój majątek w formie darowizny nowopowołanej Fundacji Le Jour Viendra”.
  https://kultura.onet.pl/wiadomosci/fundacja-ksiazat-czartoryskich-przekazala-swoj-majatek-fundacji-le-jour-viendra/4qbqe2t
  ===========

  Z góry można było założyć, że nasi „błękitnokrwiści” zadbają o własne interesy.
  Cóż, szlachectwo zobowiązuje….

 295. olborski
  g.16:08
  Jak zwykle enigmatycznie, potoczyście, swoiście.
  Twoje zapiski trzeba „odkrywać” jak nieznany ląd.
  Ale czy każdemu się chce?
  Zwykle wrzucasz (bez podania adresata) jakiś cytat z czyjegoś postu i snujesz całkowicie dowolne wariacje/insynuacje wokół.
  Czemu nie zwracasz się bezpośrednio? No właśnie, bo musiałbyś się z kimś zmierzyć. Z kimś konkretnym, a nie fantomem, jakiego wymyślasz.
  Pochylać się nad tym, co piszesz jakby sobie a muzom? Nie zauważyłam, by ktoś miał ochotę.
  Owszem, pochylała się czasem @404. Szkoda że zanikła.

 296. Bar Norte
  28 marca o godz. 15:23
  Wszystko to prawda. Tylko Modzelewski mimo utraty najlepszych lat w beznadziejnej walce o wyimaginowaną wolność i ja, który nie walczyłem, a starałem się pracą budować siłę mojego kraju spadliśmy równo na dno, do szamba.

 297. wiesiek59
  28 marca o godz. 16:33
  To zawsze byli krwiopijcy, pasożyty i utracjusze, którzy dorobili się majątków na nędzy i wyzysku polskiego chłopa niewolnika i na doprowadzaniu kraju do ruiny i do rozbiorów.

 298. mag
  „Twoje zapiski trzeba „odkrywać” jak nieznany ląd.
  Ale czy każdemu się chce?
  Zwykle wrzucasz(bez podania adresata)”

  To mi wystarcza – to , ze nie chce sie kazdemu . Adresat z reguly jest nieznany i po epitetach dopiero go poznaje. 404 pojawiala sie i znikala podobnie do R.S.
  Zmierzyć sie z kimś ? Po co ? Pozdr.
  ( Te trzy linijki wyzej to chyba jaki komplement , czy mi sie zdaje .?)

 299. mag
  28 marca o godz. 16:46

  Zajrzałem z nudów do waszego grajdołka.

  Antonius jak zwykle mądrze i wyważenie.
  Podpowiedz, że moim zdaniem mamy obecnie z następnym przymiotnikiem dodanym do demokracji.
  STEROWANA.

  Z pół roku temu wywołałem ten temat.
  Dostałem od durniów bęcki.
  Obecnie, temat powrócił w głównych mediach.
  Czyli, wychodzi po raz kolejny na moje….

  W krajach rozwiniętych działają 2-5 partii politycznych, dzielących się władzą, reprezentujących prawie wyłącznie elity, nie wyborców.
  Te reprezentatywne, to efemerydy tłamszone brakiem środków finansowych na działalność.
  Ruchy oddolne dość szybko wyczerpują swoje możliwości- niestety.
  Ambicje przywódców błyskawicznie wtłaczają ich w SYSTEM.
  Bo system daje konfitury, nie opozycyjność….

 300. Ta data może przejść do historii. 26 marca 2018 roku w Szanghaju wystartowały notowania kontraktów terminowych na ropę naftową denominowane i rozliczane w chińskim juanie. To próba detronizacji tzw. standardu petrodolara, w ramach którego ropę można kupić tylko za USD.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Petrojuan-rzuca-wyzwanie-dolarowi-7579706.html
  ============

  Kwestia kilkunastu lat…..
  Imperia upadają długo, choć ostatnio proces przyspieszył.
  Lotniskowce są napędzane przez uran, za co go KUPIĆ, mając od 40 lat deficyt budżetowy i ujemne saldo w obrotach z zagranicą?

 301. Ponad Połowa Polaków nie chce degradować oficerów z generałami Kiszczakiem i Jaruzelskim na czele – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

  Dziennik donosi, że ponad połowa Polaków nie chce wprowadzać w życie projektu MON. Pragnie tego tylko 29 procent (co trzeci) spośród standardowej próby 1100 osób. Sondaż ten pokazuje jeszcze jedno: spośród zwolenników degradacji wojskowych działających w organach bezpieczeństwa PRL, ponad połowa (53 proc.) to widzowie TVP, regularnie oglądający „Wiadomości”. Natomiast ci, którzy są przeciwko ustawie, przyznają się raczej do oglądania telewizji komercyjnych.
  https://strajk.eu/sondaz-polacy-przeciwni-ustawie-degradacyjnej/
  ============

  Jak widać, zdrowy rozsądek większości Polaków nie opuszcza.

 302. @mag,
  Moderator, który nie tylko Ciebie wk…, to robot zaprogramowany do działania na oślep, choć wg. jakiegoś algorytmu. Można go przechytrzyć dzieląc wpis na części, jednakowoż nie zawsze daje to pożądany efekt. Czasem wystarczy podzielić tekst na dwie części i przejdzie, a bywa – i to zdarza się najczęściej -że druga część zostaje zatrzymana, jeśli podzielisz na trzy części, to ją spotyka taki los. Czasem pomaga przeredagowanie wpisu. Kiedyś się zawziąłem i – kiedy dzielenie tekstu nie przyniosło skutku – „cykałem” po jednym zdaniu, po dwa i wszystko przeszło. Można też trefny wpis zamieścić po jakimś czasie – przechodzi bez problemu. Wszystko wskazuje na to, że moderacja nie jest uczulona, na jakieś konkretne słowa, czy frazy, ponieważ wulgaryzmy, obelgi przechodzą bez problemu, jedyne co nie przechodzi, to nicki zbanowanych użytkowników. Pisałem Ci już o tym nieraz, ale nie zwróciłaś uwagi :(, podobnie, jak na to, co podesłałem Ci wczoraj:
  https://www.youtube.com/watch?v=Xzxgjhi2eNU

  „Impresje” Olborskiego rzeczywiście są irytujące, więc jeśli mam się głowić na nimi, to wybieram głowienie się nad Cortazarem, który – od czasów, gdy byłem nastoletni – denerwuje mnie po dziś dzień, z podobnych powodów :). Nb. nie tylko Olborski ma – na tym blogu – tę irytującą manierę nieadresowania swoich polemik, więc już omijam takich gości.

 303. Według pisowskiego przekazu (ciśnie się na klawiaturę „narracji”, ale słysząc to słowo kilkadziesiąt razy dziennie z ust polityków, ma się go serdecznie dość) Putin rwie się do ataku na Polskę, wcześniej w tym przekonaniu utrzymywał nas Donek z Radkiem, niemalże larum grając, a nawet wyrażając obawy (Donek), że tak, jak 1 września 1939 roku dzieci nie poszły do szkoły, tak i w 2014 roku mogą nie pójść z podobnych powodów. Coś -na szczęście – uchroniło Polskę przed tą spragnioną niewinnej krwi polskiej bestią ze Wschodu, ale wiadomo przecież, że co się odwlecze, dlatego musimy się zbroić. Zaczęliśmy za Donka – zaplanowano wówczas, że uzbrojeni będziemy w 2022, nastał PiS, który też zaplanował owo uzbrojenie na 2022 rok – tu przypominam, że – wg PO-PiS – Putin przebiera nogami, żeby tylko nas najechać i nalecieć, czeka tylko na stosowny moment. „Patrioty” będziemy mieć za cztery lata, więc co w takim razie, jesli niecierpliwy Putin zaatakuje Polskę za trzy lata lub, choćby jutro, czy za tydzień, albo zaraz po zakończeniu mistrzostw? Pomyślał ktoś o tym? A poza tym słychać tu i ówdzie, że te dwie baterie „Patriotów” wystarczą jedynie do obrony Warszawy i to podobno niecałej.

 304. Mikolaj
  28 marca 2018 at 15:51

  Pytanie: Widzę, że znudziły cię dywagacje historyczne.
  Odpowiedz: To prawda. Wolę spekulowąć o tym co się dziej na naszych oczach i możliwych tego konsekwencjach.

  Pytanie: Co jest grane z tym otruciem gazem byłego agenta i jego córki?
  Odpowiedz: Dobrze to określiłeś: to jest gra.

  Pytanie: Czy pani Thereza May wierzyła w to co mówiła?
  Odpowiedz: Sadząc po jej kiepskiej “działalności” politycznej to on chyba wierzyła w to co mówiła.

  Pytanie: A Borys J., jej minister sprwa zagranicznych?
  Odpowiedz: Ten już chyba nie. Wiedział co jest grane. Sam jest niezłym graczem.

  Pytanie: A co jest grane?
  Odpowiedz: Zwykła ustawka służb specjalnych na zlecenie.

  Pytanie: Jeżeli Borys wiedział, że to jest ustawka to po co pchał w to panią premier May?
  Odpowiedz: Rządząca partia w Brytanii ma słabe notowania. Nie wszystko z Brexiytem idzie tak dobrze jak planowano. Więcej – można powiedzieć, że dla Brytyjczyków idzie bardzo kiepsko

  Pytanie: Czyli chodziło o odciągnięcie uwagi Brytyjczyków od problemów wynikających z rozmów z Unia?
  Odpowiedz: To jest najbardziej prawdopodobna przyczyna.

  Pytanie: Czy to była akcja tylko służb brytyjskich?
  Odpowiedz: Wydalenie tak dużej liczby dyplomatów rosyjskich ze Stanów podpowiada, że był tu jeszcze jeden gracz.

  Pytanie: Nasz strategiczny sojusznik?
  Odpowiedz: Na to wygląda.

  Pytanie: A jemu po co to było?
  Odpowiedz: W Stanach zbliżają sie uzupełniające wybory do Kongresu. Prezydent chciał poprawić wizerunek swój i republikanów w oczach wyborców. Przegrana republikanów może otworzyć scieżkę do wymarzonego przez demokratów impiczmentu prezydenta.

  Pytanie: To republikanie nie mieli lepszej metody?
  Odpowiedz: Próbowali planując uderzenie rakietami w Damaszek jako karę za użycie broni chemicznej przez wojska Asada.

  Pytanie: Dlaczego zrezygnowali?
  Odpowiedz: Jak zwykle na drodze stanąła Rosja.

  Pytanie: Tupnęła nogą?
  Odpowiedz: Dokładnie. Powiedzieli, że w Damaszku są ich obywatele i będą strącali nie tylko ndlatujace rakiety ale i niszczyli obiekty wystrzeliwujące te rakiety.

  Pytanie: Blefowali?
  Odpowiedz: Być może. Ale wysłali na Morze Śródziemne okręt z rakietami Kalibr, które bardzo dobrze się nadają do niszczenia okretów na całym Morzu Śrudziemnym. Chyba to przeważyło i nasz strategiczny sojusznik zmianił plany.

  Pytanie: Ale ostatecznie to Rosja wylądowała z ręką w nocniku?
  Odpowiedz: To zależy.

  Pytanie: Zależy?
  Odpowiedz: Nie ma pewności czy ta cała afera z otruciem i wydalaniem dyplomatów nie była ustawką amerykańsko rosyjską.

  Pytanie: A jaki interes mogli mieć w tym wszystkim Rosjanie?
  Odpowiedz: W zamian za wydalonych dyplomatów mogli dostać zgode na przyśpieszenie rozwiązania problemów ze swoim zachodnim, a naszym wschodnim sąsiadem.

  Pytanie: Zaatakują?
  Odpowiedz: Broń Panie Boże. Po prostu ztrzymają transport gazu do Zachodnie Europy przez terytorim naszego sąsiada. A to by oznaczało dla niego ogromne straty finansowe. Stany i Niemcy przesatały dawać pieniadze – jedynym zródłem pomocy bedzie Rosja.

  Pytanie: Po czym to sądzisz?
  Odpowiedz: Po błyskawicznej zgodzie Niemiec na dokończenie budowy North Stream 2. Czegoś się przestraszyli.

  Pytanie: A co z nami?
  Odpowiedz: W zamian za wycofanie brygady ciężkich czołgów i zaprzestanie budowy tarczy antyrakietowej dostaniemy po obniżonej cenie rakiety Patriot.

  Pytanie: Czyli wszystko rozejdzie sie po kościach?
  Odpowiedz: Jak zwykle. Trzeba tylko mieć nadzieję aby “trudności” z transportem rosyjskiego gazu na Zachód drogą lądową nie uderzyły w nas rykoszetem.
  =================

  Tak wygląda REALPOLITIK…….

  A do poczytania:
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=52996

  Równolegle odpalono szereg kwestii, z których kluczową jest uznanie przez niektóre kraje Unii Europejskiej i USA – Rosji za kraj, który dokonał agresji z użyciem broni chemicznej na terytorium NATO. Sytuacja jest komiczna, a niektórzy przywódcy państw zachodnich są “inaczej rozsądni, którzy się ośmieszają w sposób nieznany w historii. Jak można jako członek NATO stwierdzić na podstawie dowodów prasowych, że Federacja Rosyjska dokonała ataku chemicznym gazem bojowym na terytorium kraju NATO, wobec obywateli kraju NATO – i w konsekwencji wydąć wargi i się oburzyć? Jak to nazwać inaczej niż głupotą? Artykułu 5 nie czytali? Panowie i Panie, to oznacza wojnę. Jeżeli premier waszego kraju uznaje Rosję za agresora, używającego broni masowego rażenia, to mamy wojnę, tylko niewypowiedzianą. Niedawno był o tym artykuł.

  Ps.
  Izrael nie wydalił rosyjskich dyplomatów.
  Tam mieszka sporo ludzi MYŚLĄCYCH…..

 305. Saldo mortale
  28 marca o godz. 13:28
  Nowożytna nauka przyjmuje odgórnie naturalizm metodologiczny, nie zajmując się istnieniem boga (nie potwierdzając go ani mu nie zaprzeczając)
  Ty jesteś oczywiście mądrzejszy niż naukowcy i potrafisz udowodnić nieistnienie Boga. No to próbuj

 306. mag
  28 marca o godz. 12:44

  Dla jasności obrazu – różnica między agnostycyzmem a ateizmem jest najczęściej nieostra.
  na pewno?
  W ściśle etymologicznym znaczeniu, ateizm jest logiczną negacją teizmu. (Teizm (gr. θεoς „bóg”) – wiara w istnienie Boga, bogów lub bogiń)

  Poglądy agnostyczne głoszą niemożliwość dowiedzenia się, czy bóg lub bogowie istnieją, czy też nie, a w związku z tym zagadnieniem się nie zajmują .

  Rożnica jest więc ostra i ewidentna.

 307. mag
  28 marca o godz. 12:44
  A tak nawiasem mówiąc większość na blogach Polityki określających się jako ateiści są ściśle mówiąc anty KK polskiemu i wrogami tych jak ty określasz w sukienkach. Jeżeli piszą o Bogu to o takim jakim przedstawia go Polski KK.
  Zgadzam się, ze wielu ludziom zaszli oni za skórę i maja podstawy polskiego kleru nie lubić, ale ateizm to co innego niż wrogość do polskiego KK.

 308. sugadaddy
  28 marca o godz. 13:53

  „Agnostycyzm w kwestiach religii deklarują na ogół ateiści, którzy nie chcą być traktowani przez teistów z nieprzejednaną wrogością.”
  Czyli są to ludzie nie mający odwagi mówić wprost co myślą i są konformistami. Bzdura jest twierdzenie że Teiści traktują Ateistów z nieprzejednana wrogością (ci co tak czynią są fundamentalistami religijnymi). Teiście Ateista nie wadzi jeżeli nie usiłuje mu szkodzić i uniemożliwiać praktykowanie kultu.
  Większość niestety tych co określają się ateistami są wojowniczo nastawieni w stosunku do wyznawców religii – wyśmiewają ich i zwalczają , nie dziwnym jest reakcja.

 309. Maćku G.
  Jestem już w wieku tylko nieco mniej „‚dojrzałym” niż Ty i stwierdzam, że nie masz pojęcia o tym jak wierzący katolicy traktowali tzw. niewierzących, czyli ateistów. Moi rówieśnicy w czasach mojego dzieciństwa prześladowali mnie zarówno werbalnie jak i fizycznie gdy deklarowałem, że nie wierzę w żadnego boga. Byłem za to bity i poniewierany na różne sposoby. Szczególnie poza szkołą, która w moim przypadku była świecka.
  Okrucieństwo religiantów wszelkiej maści jest po prostu standardem.

 310. Zaryzykuję takie twierdzenie; im gorsze będą sondaże dla PIS-u tym bardziej wzrośnie rola prezydenta i jego urzędu. Nawet referendum nie będzie potrzebne

 311. @legat

  „a nie rzucam w Pańską stronę argumentami typu np. oskarżeń o antysemityzm państwa szwedzkiego za to, że dziennikarz szwedzki wykrył aferę polegającą na tym, że armia izraelska zamieszana była w proceder pozbawiania organów zabijanych Palestyńczyków.”

  Smierdzace klamstwo, na ktore odpowiadam, mialo skutek taki, ze szmatlawiec „Aftonbladet” zostal nazwany przez inne szwedzkie gazety „Antisemitbladet”. Smierdzaca, pogromowa brednie potepil ambasador Szwecji w Izraelu. Poza tym bzdura malo kogo obeszla.

  „Jakaś ekspiacja z Pańskiej strony w związku z żydowską mafią handlującą organami do przeszczepów w USA”

  Kajam sie i zaluje za grzechy tej Zupelnie Ptwornej Zydowskej Mafii. Usilowalem znalezc jakies namiary na tych rabinow skazanych za handel organam wyrwanymi z cial mordowanych Palestynczykowi, ale jakos nie bylem w stanie sie doszukac. Tajemnicza sprawa.

  Dziwi przy tym, ze zaden Polak-katolik jakos sie nie oburza na kraje, w ktorym handel organami kwitnie w najpelsze. Na przyklad w Iranie handel organami jest cacy, oki, zupelnie legalny i po prostu kwitnie. Jakos to zadnego Polaka-katolika nie oburza ani nie interesuje.

  Chiny to z kolei taki kraj, w ktorym od zapada od groma wyrokow smierci. A panstwo chinskie raz-dwa pozyskuje organy z cial skazancow i robi na tym procederze po prostu kosmiczna kase. Czy to jakiemus katolikowi przeszkadza? A skadze! Czy sie na to jakis Polak oburza? A gdziez tam. Za to nakreca sie smierdzaca, pogromowa nienawisc powtarzajac kazda bzdure i kazde lajno, ktore moze sie przydac, zeby dokopac Zydom.

  „gadania do ściany”

  Bez przesady, wlasnie @legat drze ryja, jakby mu kto na klejnoty rodowe nadepnal. Chyba ze ten @legat to sciana.

  ” obrzydliwy sposób próby wymuszania „kasy” przez żydowski gang”

  Jak juz wspomnialem – az ciebie szkoda. Te Zydy takie zle i niedobre – a ty im mozesz skoczyc. Znaczy na czubek. Na rzucanie argumentow juz troche za pozno, sikiery juz raczej nie dziwgniesz. A jak bys rzucic probowal – to by pikawa nie wyrobila, rozlegly zawal jak w banku.

  A poza tym – w USA pogromy kiepsko sie udaja. Raczej trudno udac sie do jednego czy drugiego goscia z WJC celem Zrobienia Porzadku, bo tam jest tak dziwnie, ze nawet „pejsaty mosiek” ma prawo bronic swojego zycia i swojego domu. A ze jakos nie ma chetnych na zainkasowanie paru dodatkowych dziur w brzuchu – to cala sprawa konczy sie na darciu ryja.

 312. Jobrave
  Otóż to! Jeśli chodzi o wszystko, co poruszyłeś w poście do mnie.
  Z grubsza się zgadza. Ale za cholerę nie rozumiem, dlaczego podzielony na paski post nie przechodzi, choć nie ma w nim „zabronionych”
  nicków. Chyba że „nie nadanżam”.
  Manieryczność narcystyczną @olborskiego nareszcie ktoś poza mną zauważa, podobnie jak osobliwe ględzenia @guzdry, ale do niego mam przynajmniej sentyment jako byłego @staruszka.
  Pozdrawiam

 313. @legat

  ” „Holocaust Industry” ”

  … to swietne okreslenie na kwitnaca niegdys galaz gospodarki, ktora polegala na grabieniu, rabunku i zagarnianiu wszystkiego, co sie dalo zrabowac i zagrabic po wywozonym do gazu Zydach – ale i po Zydach mordowanych w pogromach czy przez tzw granatowych.

  Cale miejscowosci nagle, raz-dwa, trzasku-prasku staly sie wlasnoscia Polako-katolikow. Na przyklad Otwock.

  Co do sposobu, w jaki Polacy-katolicy z Otwocka i okolic nagle, cudownym sposobem wzbogacili sie i zalapali sie na wlascicieli domow i innych nieruchomosci – warto przypomniec:

  „Niemcy mordowali Żydów. A Polacy? Rabowali wszystko, co po nich zostało .. ”W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali” – apelowała 18 września 1942 roku redakcja „Biuletynu Informacyjnego”, czyli organu prasowego Armii Krajowej. Niewielu jej posłuchało. Mieszkańcy miast i wiosek w najlepsze korzystali z nadarzającej się okazji. Po trupach rabowali wszystko, co tylko zostało po wywiezionych z gett i wymordowanych Żydach.

  AK-owski „Biuletyn Informacyjny” opisywał sytuację w Otwocku, Rembertowie i Miedzeszynie w lecie 1942 roku:

  „W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.”

  Tyle wasza „Interia” Mozna jeszcze zacytowc GW:

  „Przed wojną Żydzi stanowili 60-70 proc. ludności Otwocka, który w 1939 r. zamieszkiwało 19 tys. osób. Żydowski Otwock dzielił się na dwie odrębne części. Na wschód od linii kolejowej znajdowała się dzielnica willowo-uzdrowiskowa, gdzie zamożni zasymilowani Żydzi prowadzili sanatoria i pensjonaty. ”

  Co sie stalo z sanatoriami, pensjonatami, willami, nieruchomosciami jakiegokolwiek typu_ No jak to co> Niemcy zrabowali. Jak niezwyciezona Armia Krajowa oraz Narodowe Sily Zbrojne zwyciezyly Niemcow, zmusily ich do ucieczki i wygraly II-ga Wojne Swiatowa .- to Niemcy zaladowali wille i pensjonaty na furmanki. I wywiezli do rajchu. I dlatego zadnym „zydom” (zawsze z malej litery) nic sie nie nalezy, to oczywista oczywistosc.

 314. Jobrave
  Wróciłam do twojego postu z g.18:04, bo czułam że coś mi umknęło.
  No jasne – Morisa Monte – miód na moje serce.

 315. @mag

  „osobliwe ględzenia @guzdry”

  To tegi umysl. Ponoc usilowal rozwiazac problem trzech cial. Znaczy empirycznie.

  „” zajmowanie się zawodowe komputerami bardzo częto rodzi pogardę wobec laików i niezdolność do zwykłego bajerowania panienek:”

  Uzycie panienek zawodowo zajmujacymi sie bajerowaniem rozwiazalo bolena kwestie niezdolnosci. Problem trzech cial nadal czeka na rozwiazanie, bo w pewnym wieku to juz ani blekit okraglej pigulki, ani blekit pieknych oczu wiele nie pomoze.

 316. @jobrave

  „Donek z Radkiem”

  Zgadza sie, Uporczywe szukanie guza zaczelo sie na dlugo przed Dobra Zmiana. Przy czym o bylym ministrze nie powiem lekcewazaco per „Radek”, bo to byl w swoim czasie bardzo odwazny czlowiek. Pchal sie tam, gdzie rzeczywiscie grozilo smiertelne niebezpieczenstwo. Napisal o tym ksiazke („Prochy swietych”, nie czytalem, ponoc dobra).

  Ktore to fakty jako zywo nie koliduja z zaslugami na niwie starannego i uporczywego szukania guza.

 317. Z Gazety Wyborczej: – ” Izraelczycy jednak pobierali organy od zabitych Palestyńczyków.
  Przyznał to były dyrektor izraelskiego zakładu medycyny sądowej. Ale nie tylko od Palestyńczyków i, jak zapewnia armia, praktyki pobierania organów bez zgody rodzin zaprzestano dziesięć lat temu.”

  P. Teodorze,
  i nadal Pan twierdzi, że -„Smierdzace klamstwo, na ktore odpowiadam, mialo skutek taki, ze szmatlawiec „Aftonbladet” zostal nazwany przez inne szwedzkie gazety „Antisemitbladet”. Smierdzaca, pogromowa brednie potepil ambasador Szwecji w Izraelu. Poza tym bzdura malo kogo obeszla.”

  Po pierwsze nie bzdura a po drugie niekoniecznie „mało kogo obeszła”, bo przypuszczam, że obeszła pewne wpływowe lobby, które doprowadziło do tego, by np. śledztwo w sprawie zabijania Serbów w Kosowie dla pozyskiwania organów i udziału w handlu nimi pewnego gangu, które to śledztwo rozpoczęła prowadzić Carla DelPonte utknęło, bo się okazało, że nagle jest ona potrzebna w Ameryce Południowej.

  A po piąte primo p. Teodorze, to ja nie twierdziłem, że tymi organami pobieranymi od zabitych Palestyńczyków handlowali akurat ci rabini z USA. Gdzie to pan wyczytał? Znowu coś insynuujemy? To efekt szkolenia jakiegoś?

 318. @legat

  „Po pierwsze nie bzdura ”

  Smierdzaca pogromowa bzdura. Szmatlawiec Wyborczy dosc czesto generuje wszelakie lajno takiego wlasnie rodzaju.

  ” bo przypuszczam, że obeszła pewne wpływowe lobby”

  /ciach/

  Kajam sie i zaluje za grzechy tej Zupelnie Ptwornej Zydowskej Mafii. Usilowalem znalezc jakies namiary na tych rabinow skazanych za handel organam wyrwanymi z cial mordowanych Palestynczykowi, ale jakos nie bylem w stanie sie doszukac. Tajemnicza sprawa.

  Dziwi przy tym, ze zaden Polak-katolik jakos sie nie oburza na kraje, w ktorym handel organami kwitnie w najpelsze. Na przyklad w Iranie handel organami jest cacy, oki, zupelnie legalny i po prostu kwitnie. Jakos to zadnego Polaka-katolika nie oburza ani nie interesuje.

  Chiny to z kolei taki kraj, w ktorym od zapada od groma wyrokow smierci. A panstwo chinskie raz-dwa pozyskuje organy z cial skazancow i robi na tym procederze po prostu kosmiczna kase. Czy to jakiemus katolikowi przeszkadza? A skadze! Czy sie na to jakis Polak oburza? A gdziez tam. Za to nakreca sie smierdzaca, pogromowa nienawisc powtarzajac kazda bzdure i kazde lajno, ktore moze sie przydac, zeby dokopac Zydom.

  „gadania do ściany”

  Bez przesady, wlasnie @legat drze ryja, jakby mu kto na klejnoty rodowe nadepnal. Chyba ze ten @legat to sciana.

  ” obrzydliwy sposób próby wymuszania „kasy” przez żydowski gang”

  Jak juz wspomnialem – az ciebie szkoda. Te Zydy takie zle i niedobre – a ty im mozesz skoczyc. Znaczy na czubek. Na rzucanie argumentow juz troche za pozno, sikiery juz raczej nie dziwgniesz. A jak bys rzucic probowal – to by pikawa nie wyrobila, rozlegly zawal jak w banku.

 319. Tyle wasza „Interia”

  Nasza? Poważnie? dotąd sądziłem, że to niemieckie medium ale skoro wszystkowied Teodor twierdzi inaczej, to jako źródło prawdy obiektywnej pewnie wie lepiej.

 320. Między 2.16 a 7.53 nastąpiła jednak przerwa po burzliwej dyskusji chociaż już koło północy namawiałem do spania. Okazuje się, że w każdej robocie przerwa musi być, przerwa bowiem jest najważniejsza.
  Są przerwy uspokajające jak stan wojenny, i przerwy naukowe jak urlopy dziekańskie, są przerwy zdrowotne jak ostatnia prezesa i przerwy w sprawowaniu władzy przez PO. Jedne bywają pozytywne, po innych odchodzi się do historii. Od 1918 roku minęło zaledwie 100 lat i tyle przerw w tym czasie w naszej Ojczyźnie się wydarzyło, że trudno zliczyć. Są takie lata o których najważniejsi politycy powiedzieli, że ich nie było, nie było i już. W czasie tych stu lat w naszym kraju stacjonowały wojska niemieckie, rosyjskie, a teraz stacjonują wojska amerykańskie. Wojska amerykańskie są najbliższe sercom polityków wszelkich opcji. Czy zdarzy się sytuacja w której nastąpi przerwa w politycznej walce i Polacy powiedzą jak Adam Mickiewicz w narodowej epopei „ja tylko jedną taką wiosnę miałem w życiu”. Niestety czeka nas jeszcze czas pomników

 321. @Legat

  ” nie twierdziłem, że tymi organami pobieranymi od zabitych Palestyńczyków handlowali akurat ci rabini z USA”

  Katoliku,

  znaczy jacy „rabini z USA” zostali skazani za rzekomy handel organami? Chetnie sie dowiem. No wiec gdzie i kiedy te wyroki skazujace zapadly i kiedy sie uprawomocnily?

 322. @legat

  „e? dotąd sądziłem, że to niemieckie medium”

  Widze, ze idziesz w zaparte i kleisz glupa. I niby to „nie zauwazasz”, ze ci pod te twoje galy-patrzaly podsunieto cytatu z „Biuletynu Informacyjnego” tej waszej Armii Krajowej. „Interia” przyticzyla cytaty:

  „W imię najszczytniejszych haseł Boskich i ludzkich zaklinamy was rodacy, byście nie poniżali się do roli szakali”

  „„W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.””

  Nie pasi? To se wprowadzcie urzedowy zakaz cytowania Biuletynu Informacyjnego.

 323. @ls42

  „każdej robocie przerwa musi być, przerwa bowiem jest najważniejsza.”

  A jak!

  Q: Jaka jest roznica miedzy nauczycielem a nauczycielka?
  A: Nauczyciel sie drapie po dzwonku a nauczycielka po przerwie.

 324. Generał Skrzypczak napisał, że ta jedna bateria amerykańska za 20 miliardów złotych na początek „obroni” tylko połowę Warszawy. Tę z Żoliborzem, A gdzie reszta Warszawy i Polski? Gdzie mój Kraków z truchłami spod Smoleńska na Wawelu? I przed kim te Patrioty mają nas bronić, generał nie napisał? Pewne jest tylko, że biedny satelita napełni kasy amerykańskich banków.

 325. @legat

  „organami”

  te, organista, nie przepadam za Szmatlawcem Wyborczym, ale to co ponizej

  „Na świecie rośnie popyt na nielegalne nerki … Jedynym krajem dopuszczającym handel organami jest Iran – w rezultacie zamiast kolejki pacjentów czekających na przeszczep, jest tu kolejka dawców. Chętni rozlepiają ogłoszenia wokół szpitali, podają grupę krwi, wiek i numer telefonu. Niektórzy dopisują „pilne” – znaczy, że nie policzą drogo.”

  … to akurat potwierdza sie w kazdej dostepnej relacji. Wszystko sie zdarza – nawet ze GW prawde napisze.

  Czy to jakiemus katolikowi przeszkadza? A skadze! Czy sie na to jakis Polak oburza? A gdziez tam. Za to nakreca sie smierdzaca, pogromowa nienawisc powtarzajac kazda bzdure i kazde lajno, ktore moze sie przydac, zeby dokopac Zydom.

 326. P. Teodorze,
  Mayer Suchowliński pochodzący z Grodna, czyli Meyer Lansky, jeden z najzdolniejszych organizatorów przestępczości zorganizowanej, mafijnej, w USA, serdeczny przyjaciel Charles’a „Lucky” Luciano i promotor Benjamina „Buggsy” Siegel’a też nigdy nie został skazany. Zmarł we własnym łóżku w Miami. No i cóż to zmienia? Był kim był.

 327. @Legat

  „Mayer Suchowliński pochodzący z Grodna,”

  Proba zmiany tematu odnotowana, spuszczona z woda. Probowales tu, katoliku, upowszechniac informacje o „rabinach”, ktorzy jakoby „handlowali organami”. Wedlugo twojego przekazu mialo ich byc dwunastu, calkiem jak zbojcow w „Powrocie taty”.

  A wiec jacy „rabini z USA” zostali skazani za rzekomy handel organami? Chetnie sie dowiem. No wiec gdzie i kiedy te wyroki skazujace zapadly i kiedy sie uprawomocnily?

  „Był kim był.”

  Dobra, dobra, katoliku. Jacy „rabini z USA” zostali skazani za rzekomy handel organami? Chetnie sie dowiem. No wiec gdzie i kiedy te wyroki skazujace zapadly i kiedy sie uprawomocnily?

  A tak w ogole – nie przepadam za Szmatlawcem Wyborczym, ale to co ponizej

  „Na świecie rośnie popyt na nielegalne nerki … Jedynym krajem dopuszczającym handel organami jest Iran – w rezultacie zamiast kolejki pacjentów czekających na przeszczep, jest tu kolejka dawców. Chętni rozlepiają ogłoszenia wokół szpitali, podają grupę krwi, wiek i numer telefonu. Niektórzy dopisują „pilne” – znaczy, że nie policzą drogo.”

  … to akurat potwierdza sie w kazdej dostepnej relacji. Wszystko sie zdarza – nawet ze GW prawde napisze.

  Czy to jakiemus katolikowi przeszkadza? A skadze! Czy sie na to jakis Polak oburza? A gdziez tam. Za to nakreca sie smierdzaca, pogromowa nienawisc powtarzajac kazda bzdure i kazde lajno, ktore moze sie przydac, zeby dokopac Zydom.

 328. legat
  28 marca o godz. 20:43
  Trafiłeś w środowisko fundamentalistów , a tych w Polsce mamy wielu patrząc chociażby na zwolenników T. Rydzyka. U mnie w szkołach tam gdzie się uczyłem nie rozmawialiśmy na tematy religijne miedzy sobą i nie interesowało mnie kto w co wierzy. Tylko w podstawówce były lekcje religii w szkole (jakoś niezbyt lubiane przez większość uczniów, nikt z nich nie wychodził, – może wszyscy byli katolikami? )
  Później gdy lekcje religii były poz szkoła znaczna część uczniów na nie nie chodziła i nikomu to nie przeszkadzało.

 329. @Wiesiek59, @Legat, @neospasmin

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  http://evertiq.pl/news/21102

  „KLA-Tencor przejmuje Orbotech … Firmy ogłosiły wczoraj, 19 marca, porozumienie dotyczące przejęcia Orbotech Ltd. przez KLA-Tencor Corporation ustalając cenę w wysokości około 69,02 USD za akcję… Wartość przejęcia to około 3,4 mld USD, .. Orbotech to izraelska firma z 30-letnim doświadczeniem, która dostarcza technologie i sprzęt dla producentów elektroniki.”

  Trzy i pol duzej banki zawsze sie przyda. Znaczy zielonych. Dziwni ci Amerykanie – przeciez tam u was „wszyscy wiedza”, ze „pejsate moski” tylko „kradna technologie”. A Amerykanie jakos tego nie wiedza. I wyskakuja z kasy az milo.

  Nie planujecie jakiegos bojkotu i embarga? Bo jak wprowadzicie to wszyscy sie poplacza.

 330. p. Teodorze,
  coś na temat ale dalej nie będę przeszukiwał sieci tylko dlatego, żeby mieć powód do powtarzania do urzygu nie wiadomo po co i do kogo kierowanych pańskich, zaprawionych nienawiścią wypocin.
  https://www.nytimes.com/2009/07/24/nyregion/24jersey.html

 331. » mag
  28 marca o godz. 20:58

  Jobrave
  Otóż to! Jeśli chodzi o wszystko, co poruszyłeś w poście do mnie.
  Z grubsza się zgadza. Ale za cholerę nie rozumiem, dlaczego podzielony na paski post nie przechodzi, choć nie ma w nim „zabronionych”
  nicków. Chyba że „nie nadanżam”.
  Manieryczność narcystyczną @olborskiego nareszcie ktoś poza mną zauważa, podobnie jak osobliwe ględzenia @guzdry, ale do niego mam przynajmniej sentyment jako byłego @staruszka. «
  Pozdrawiam
  ———————————————————-
  No, wreszcie mnie dostrzegłaś :), dzięki, natomiast jeśli chodzi o moderację, to jestem pewien, że ów robot nie jest uczulony na jakiekolwiek słowa, on wali na oślep. Mnie np. przez jakiś czas nie przechodziło nazwisko pewnego stalinowskiego sędziego, byłem więc przekonany, że istnieje „zapis” na te personalia, choć długo zachodziłem w głowę dlaczego, bo sensu to nie miało, jednak kilka dni później jego nazwisko przechodziło bez przeszkód. Robot „nie patrzy” na tekst, lecz uziemnia go wg jakiegoś algorytmu, np. co 14-ty wpis albo co 21-ty, a uczulony jest – jedynie – na zbanowane nicki. Sposoby na to podałem Ci wyżej.
  —————-
  Co do @guzdry – przeważnie wiem o co mu chodzi 🙂

 332. maciek.g 28 marca o godz. 22:08 do mnie: – „Trafiłeś w środowisko fundamentalistów , a tych w Polsce mamy wielu patrząc chociażby na zwolenników T. Rydzyka.”

  Maćku G,
  nie żartuj. Co roku jeździłem na jakieś kolonie i obozy, z reguły z osobami, które widziałem pierwszy raz w życiu i za każdym razem było to samo. Zawsze na samym początku musiałem toczyć boje, z reguły samotnie a nie skarżyłem się wychowawcom z powodów ambicjonalnych. Jeśli chcesz spróbować traktowania przez katoli, to jak Ci się sprawa sądowa przytrafi, to spróbuj zapytać a następnie wyłączyć ze składu sędziowskiego sędziego katola religianta. Odczujesz katolską tolerancję. Gwarantuję 😉

 333. @legat

  „coś na temat”

  Na calkiem inny temat. Tam nie ma ani slowa o tym, jacy do „rabini” zostali skazani za rzekomy handel organam.

  ” pańskich, zaprawionych nienawiścią”

  Dobra, dobra, specu od nakrecania pogromowej, wariackiej nienawisci za pomoca parszywej insynuacji. Jacy „rabini z USA” zostali skazani za rzekomy handel organami? Chetnie sie dowiem. No wiec gdzie i kiedy te wyroki skazujace zapadly i kiedy sie uprawomocnily? Gdzie ci „rabini” winni handlu „organami”? Bo jakos jak cie zapytac konkretnie – to usilujesz temat zmienic. No i oczywiscie zarzucasz „nienawisc” rozmowcy.

 334. » teodor
  28 marca o godz. 21:14

  @jobrave

  „Donek z Radkiem”

  Zgadza sie, Uporczywe szukanie guza zaczelo sie na dlugo przed Dobra Zmiana. Przy czym o bylym ministrze nie powiem lekcewazaco per „Radek”, bo to byl w swoim czasie bardzo odwazny czlowiek. Pchal sie tam, gdzie rzeczywiscie grozilo smiertelne niebezpieczenstwo. Napisal o tym ksiazke („Prochy swietych”, nie czytalem, ponoc dobra).

  Ktore to fakty jako zywo nie koliduja z zaslugami na niwie starannego i uporczywego szukania guza. teodor
  28 marca o godz. 21:14 «
  ———————————————————————————
  Ano był odważny i sądzę, że jest nadal, ale ma wg mnie pewną wadę – brak mu instynktu politycznego, a „Prochy” – naprawdę, byłem zaskoczony, że Radek tak świetnie pisze. Polecam.
  W mediach anglosaskich Sikorski jest Radkiem, raczej nie używa się pełnego imienia, natomiast jeśli chodzi o „Donka”, to kiedyś, kiedy jeszcze był w KLD, zostaliśmy sobie przedstawieni i on podając mi rękę, powiedział: -Donek. 🙂 Tak że ani krzty lekceważenia ani wobec Radka, ani Donka 🙂

 335. „rzekomy handel organami”
  Rzekomy? 😉 🙂

 336. Podmoskiewskie moce…

  Jak czytać bloga nie od święta, to głosy dyskutantów najlepiej dowodzą, że w Moskwie i w ichniej GRU botach, nie tylko panuje globalnej klasy demokratyczny pluralizm, ale i pełne zrozumienia pochylenie się nad polską duszą i tradycją.
  Każdemu według potrzeb, byle cywilizacji na pohybel.

  Mamy więc słany w priwislanskie blogi prezencik w koszyczku z matrioszkami, dla każdego coś miłego.
  Jedna wiesio-kraszanka, internacjonalna i wszechwiedząca, jak Wszechzwiązkowy KPB, zasilana z każdej internetowej krynicy wiedzy, byle cyrylicznie źródlanym. Mądra po robociarsku, jak wymarzony Batiuszka dla sierot po komuniźmie.
  Druga T’odórna-matrioszka, gniewna, jewrejsko szczypatielna tak, że aż jej jad na Paljakiew z walonek chlupocze, grozę i odewtu na syjonistach żądze judząc (a jak!).
  A obie one, matrioszki, w trzeciej, Łubiankowej złączone, tak, by każdy Polak miał za co drugiemu do gardła skoczyć, a razem – na Zapad zgniły ujadać, aż Polaków Zapad wydali, tam gdzie cywilizacja piechotą za stodołę nie chodzi, a Moskwa se siedzi i łapy otwiera.
  Piękne spektaklum, pomniejszych prowokacji nie licząc.

  Na szczęście, wskutek powyższych okoliczności, na blogu, poza ostatnimi naiwnymi i pomniejszymi prowokatorami, mało kto spoza tego dance macabre w roli toksycznego idioty chce występować.
  Reszcie pozostaje ukorzyć się przed zmartwychstaniem dawno pogrzebanych upiorów.
  Takie święta, jaka wiara i rozum nad Wisłą.

 337. teodor
  28 marca o godz. 21:34
  Nie tylko uchwycenie tematu, ale trafienie w sedno jest najlepszym sposobem na zakończenie dyskusji i przerwę na wypoczynek.
  PS. W Polsce prezes zaakceptował „Konstytucję dla nauki”. Kolejnym „przełomowym” wydarzeniem było podpisanie umowy na dostawę wyrzutni rakiet. We Francji zamordowano kobietę, która w czasie wojny uratowała się z tragedii holokaustu. Przeczytałem komentarze Wieśka59, trafione, zatopione

 338. Pan Teodor


  „„W pamiętnym dniu likwidacji getta w Otwocku w parę godzin po tym barbarzyńskim fakcie, [ludność] w nocy zaraz zjechała furmankami i rozpoczęła grabież pozostałego mienia żydowskiego. Wywożono wszystko, co pod rękę popadło, wyłamywano drzwi i okna, półki, deski z podłóg, nie mówiąc o meblach, ubraniach i bieliźnie, które pierwsze padły ofiarą rabunku.””

  To jest wlasnie klopot jedzenia bulek gdy chleba nie ma.
  Rok 1943 mieszkancom GG nie dzieje sie dobrze. Mozna powiedziec ze panuje racjonowana bieda.
  Jak w takiej sytuacji powinni zachowac sie sasiedzi wypasionych posiadlosci z Otwocka?
  Zydzi zostali zagonieni przez zydowska policje do wagonow i wywiezieni. Nie ma ich i najpewnuej nie wroca. Ich msjatek staje sie majatkiem niemieckim.
  Co Niemcy z nim zrobia nikt nie wie.
  Wiec szybciej, szybciej – zaniast glodowac, zyc w domach w ktorych jz niczego nie ma boo wszystko wysprzedane na jedzenie ide do zydowskiego Otwocka.
  Popatrzec na pobojwisko i zabrac to co juz niczyje a zaraz zostanie zasekwestriwane przez Niemcow.

  Nie rabuje tych domow gdy zyja ich mieszkancy, zabieram to co mi potrzebne by przetrwac gdy mieszkancow juz nie ma.Potrzebne mi wszystko boo wojna mnie z majatku wyzula.

  To jak w Troi- nie szukano spadkibiercow- pakowano odkryte skarby i wywozono czy to do British Museum czy do Pinakoteki. Tylko nie glod byl tu motorem.

  Dosc mnie zloszcza takie stawiania sprawy jak to Biuletynu Informacyjnego- syci redaktorzy w swoich marynarkach z angielskiej welny, oplacani z budzetu Delegatury Rzadu Na Kraj prawia pozostalym rodakom jak maja sobie rade dawac z wojna. Mogli jeszcze rubryke kulinarna ustanowic: jak jesc kawior by bylo wykwintnie.

  Wczesniej w latach 39-41 nastapil wielki ruch w Warszawie- Polacy byli wysiedlani z mieszkan, domow nowoutworzonej dzielnicy niemieckiej, Zydzi byli wysiedlani do getta. Ich mieszkania zajmowali Polacy.
  Ci tez powinni byli bic sie w piersi? Zydowskie- znaczy swiete? Nawet podczas wojny? Nie sadze…

  Nastepna kwestia ktora mi dokucza to ci ocaleni przez Polakow ktorzy mieli i maja pretensje ze ci drudzy brali od nich pieniadze. Ze nie z milosci dawali im schronienie i wyzywienie. Ze uratowanie zycia moglo byc tansze.
  Nie pojmuje takiego sposobu myslenia- chocby calosc jedzenia dla ukrywanych musiala byc kupowana na czarnym rynku, po bbb wysokich cenach.Skad na to srodki?
  I drugie- nierowniwaga swuadczen: Polak ukrywajacy Zyda ryzykowal zycie swoje i swojej rodziny dla kogos kto byl mu obcy. Kogos naznaczonego wszystkim najgorszym co wojna moze przyniesc: zdrada, porzucenuem bliskich, wreszcie przyczynieniem sie do zaglady wspolplemiencow. Takie bylo postrzeganie Zydow czasu wojny.
  No wiec Polak ryzykowal zyciem i co w zamian?
  Nagroda w niebie? . A moze obietnica ze kiedys mu drzewko posadza? 🙂
  To dlatego mierza mnie glosy pretensji ze Polacy zadali od ukrywanych Zydow pieniedzy.

  Idac dalej tym samym tokiem myslenia jestem w stanie zrozumiec szmalcownikow- szczegolnie ze oni istnieli w czasach wojennej biedy. Ze zestawienie ich biedy z zamoznoscia Zydow ktorych stac bylo na egzystencje poza gettem pozwala zrozumiec zadanie okupu.
  Szczegolnie od przedstawicieli nacji ktora ze swych dokonan czasu wojny dumna byc nie mogla i nie moze.

  ml

css.php