Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

2.04.2018
poniedziałek

Jaka piękna katastrofa podkomisji

2 kwietnia 2018, poniedziałek,

Za kilka dni lud pisowski, a wraz z nim cały świat miał poznać prawdę o katastrofie, pardon, o zamachu smoleńskim.

Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu prezes Kaczyński zapowiadał, że jesteśmy bliżej prawdy, coraz bliżej, jak najbliżej prawdy można tylko być. I już za rok, za dzień, za chwilę… Kiedy prawdy innej niż prawda oficjalna komisji Millera nie było można znaleźć, kiedy jeden po drugim padały rozmaite domysły i wymysły o zamachu, wybuchu etc., prezes Kaczyński wykonał krok wstecz: jeżeli nie poznamy całej prawdy, to dowiemy się, że całej prawdy poznać nie można.

Jeszcze niedawno można było poznać całą prawdę o zamachu, o brzozie, o spisku, bla, bla. A dzisiaj okazuje się, że zapowiadana na ostatnią 96. miesięcznicę prawda jednak się nie objawi. Teraz mamy czekać na ustalenia tajemniczych ekspertów amerykańskich, którzy może za rok, może za dwa dojdą nie wiadomo do czego. Na pewno nie będzie to przed wyborami.

Jest to pełne fiasko niekończących się zapowiedzi, że prawda jest na wyciągnięcie ręki. Dowód na to, że żaden poważny autorytet międzynarodowy nie chce podpisać politycznie poprawnych bredni. Poprzedni przewodniczący podkomisji MON, ponoć wybitny ekspert amerykański, po prostu zbiegł do USA. Na jego miejscu stanął wybitny specjalista od katastrof Antoni Macierewicz.

I kiedy byliśmy już o włos od prawdy, główny wtajemniczony sam uległ katastrofie, został odwołany ze stanowiska szefa MON i przesunięty do rezerwy kadrowej. Jego autorytet został nadszarpnięty do tego stopnia, że teraz sam prezes Kaczyński ogłosił wszem wobec, iż „siewodnia koncerta nie budiet”. Udało się ludziom namieszać w głowach, co czwarty wierzy w zamach, a wiara – jak wiadomo – dowodów nie wymaga.

Jaka piękna katastrofa! Kłania się Grek Zorba. Szkoda tylko, że za nasze pieniądze i całkiem niepotrzebnie, bo istoty raportu polskiej Komisji do Badania Wypadków Lotniczych nie zdołał podważyć – jest to powód do dumy, a zamiast tego mamy powody do wstydu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 366

Dodaj komentarz »
 1. Niestety nie możemy przyłączyć państwa Izrael do Polski, bo po pierwsze mamy dosyć własnych kłopotów, a po drugie za daleko i nie po drodze. Panie Teodorze, ta lista odważnych, bohaterskich obrońców Rzeczypospolitej, którą pan wymienił jest pewnie o wiele dłuższa i nie ma żadnej sprzeczności z istotą mojego wpisu, a raczej występuje inne odczytanie moich intencji i przytoczonej definicji patriotyzmu. Ten patriotyzm o którym pan wspomniał jest już tylko na kartach historii, zapominanej, tragicznej, durnej i chmurnej. Można zadać jednak pytanie czy tamci bohaterowie równie ochoczo broniliby dzisiejszej Polski?
  Ciekawa prasa na święta, zatem kilka zdań na ten temat. Wyborcza na Wielkanoc zamieściła premierowy artykuł „Jak zostać Bogami planety Ziemia”. Parę cytatów „Kiedy inżynieria genetyczna i sztuczna inteligencja objawią swój pełny potencjał, liberalizm, demokracja i wolny rynek mogą się okazać równie przestarzałe jak krzemienne noże, kasety magnetofonowe, islam i komunizm”,………. „Z chwilą gdy technologia umożliwi nam przeprojektowywanie ludzkich umysłów, Homo Sapiens zniknie”. Autorem jest izraelski historyk, Yuval Noah Harari urodzony w 1976 roku
  Tygodnik POLITYKA bliżej Ziemi, ale poruszające „Dzieci Frankensteina”, „Jak powiedzieć przepraszam” i „Rosja nad Nilem” i coś niezwykłego o kosmosie „Galaktyczna piana”

 2. To się nie mogło udać. Ściema z zamachem była widoczna od początku na milę. Raport końcowy jak sama nazwa wskazuje będzie gotowy na koniec świata. Uporczywie brzmi jednak pytanie dlaczego tak długo zwlekano z decyzją o odlocie? Odpowiedzi na to proste pytanie może nawet nie być w raporcie końcowym

 3. ls42

  „Można zadać jednak pytanie czy tamci bohaterowie równie ochoczo broniliby dzisiejszej Polski?”

  Katoliku,

  mozna „pytanie zadac” albo nie „zadac” albo costam. Pytanie jednak tylez glupie, co bezczelne, bo jak ktos sie znalazl w zolnierskiej mogile pod Studziankami, podczas forsowania Walu Pomorskiego czy tez podczas operacji berlinskiej, to rzeczywiscie nie jest w stanie zmartwychwstac, zeby „bronic dzisiejszej Polski”.

  Moznaby takim jak ty specom od klejenia glupa podsunac pod patrzaly przyklady Marka Edelmana, elektora z okregu lodzkiego z pierwszej „Solidarnosci” czy chocby Michnika czy Blumsztajna + ale mi sie nie che. Przeciez teraz, jak odwaga tansza od smieci, to wszelakie folksdojczeryjne hejterstwo drze ryje na nutke „Szechter przepros za ojca i brata”.

  Nie zamierzam tobie, katoliku, wyjasniac, ze nie jestem wielbaldem. Mowiac konkretnie – mnie to ryra.

  „Autorem jest izraelski historyk, Yuval Noah Harari urodzony w 1976 r”

  Straszne. Wstrzasajace. Znaczy ta wasza „Wyborcza” jeszcze ciagle sie ukazuje? Jeszcze ciagle Waadza nie zamknela szmatlawca tudziez naczelnego? Chyba mozecie to naprawic w trybie doraznym.

  „izraelski historyk, Yuval Noah Harari ”

  No wlasnie. A nie szykuje sie zerwanie stosunkow dyplomatycznych i handlowych? Oraz zerwanie unijnej umowy bezwizowej (twoj ziom Wiesiek sie domaga) oraz wprowadzenie embarha? Bo jak zerwiecie i wprowadzicie to wszyscy sie poplacza.

  Od razu zaznaczam, ze to bedzie bojkot jednostronny. W druga strone – mowy nie ma! Nie brak zupelnie znakomitych obiektow Made in Poland, nie zamierzam bojkotowac. Na przyklad Malgosia – chyba bym na glowe upadl. A Agnieszka – piekne oczy i domowe pierogi,,,

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @ls42

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „KLA-Tencor Buys Israel’s Orbotech at $3.4 Billion Valuation … KLA-Tencor Corp. agreed to acquire Orbotech Ltd., an Israeli firm that develops ways to enhance manufacturing of electronic products, to diversify its sources of growth. … KLA will buy Orbotech for about $69.02 per share through a combination of cash and stock,”

  Trzy i po, duzej banski zawsze sie przyda. Pozdro.

 6. @ls42 & @blackley

  „Kiedyś słuchałem dokładnie pana Wilczka – ten prl-owski wynalazca , przedsiębiorca i minister . Pan Wilczek radził się zabrać za remonty ”

  Ten twoj ziom @blackley co i raz sobie fajny autorytet znajduje. Wilczek, minister – hihi – przemyslu czy godpodarki czy czegos tam takiego, podczas wojny polsko-jaruzelskiej dostal koncesje na fabrykacje mydla czy proszku do prania czy czegos tam. Znaczy w czasach, kiedy milicja uganiala sie za babami sprzedajacymi kwiaty.

  W koncu lat osiemdziesiatych zaslynal jako minister – kuz chyba nie u Jaruzela tylko u Rakowskiego. Potem wyprowadzono sztandar. I Pan Minister Wilczek jakos przestal byc ministrem.

  Wielka kariera po upadku komuny zakonczyla sie tak, ze Wilczek podobno sam wyskoczul przez okno. Czy ktos mu w tym dopomogl? Nie mam pojecia. W kazdym razie to byl Wielki Polski Wynalazca. Wynalazl detergenty. Znaczy proszek do prania. jak wiadomo, nikt przed Wilczkiem nawet o proszku do prania nie slyszal. Ciekawe swoja droga, ze jak chodzi o ministrow, premierow czy generalow z czasow glebokiej komuny – to wszyscy bija brawo, jesli tylko delikwent legitymuje sie pochodzeniem aryjskim.

 7. teodor
  3 kwietnia o godz. 0:47

  Proszę pana ,

  minister Wilczek wynalazł i opatentował formułę chemiczną . Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy . Co łatwo pan sprawdzi przy odrobinie wysiłku.

  Do dziś istnieją zakłady mięsne w Stanisławowie koło Minska Mazowieckiego wybudowane i wiele lat prowadzone przez w/w pana. Kto jest właścicielem , kto je prowadzi , jak wygląda struktura wlasności , zarządzania itd – pojęcia nie mam. Ale są . Oraz z kilometr przed owymi zakładami istnieją do dziś budynki zakładów w których Wilczek różne chemikalia wytwarzał . Do dziś robią wrażenie rozmiarem a pamiętajmy że powstały ze 40 lat temu.

  Mieczysław Wilczek , którego tak pan tu wyśmiewa może i wyskoczył przez okno. Na stare lata ludzie robią rozne rzeczy . Nie ma gwarancji że np nie b edzie pan biegał goły po Hajfie z pawim piórem wetknietym w tyłek , prawda ? Albo że nie będzie pan rzucał własnym dopiero co oddanym kałem w zblizających się pielęgniarzy ? Nigdy nie wiadomo ….
  Zanim wyskoczył przez okno dał dobrą rade – ” wyciągaj jak najwięcej z zasobów które posiadasz ” . Co czynię , co dzień Go wspominam i też się smieję . Całą drogę do banku , proszę pana .

  Parę kwadransów temu ok północy w tvn był wywiad z profesorem Normanem Daviesem – przypomnę że profesor to taki człowiek który posiadł trudną sztukę pisania i czytania ze zrozumieniem i nie musi nikomu sciągać spodni żeby ustalić pochodzenie mając do dyspozycji d o k u m e n t y i umiejąc czytać.
  Sporo profesor opowiadał ale chyba najciekawsze było jak stracił 40 lat temu katedrę w USA ” dzięki ” dziąłaniu lobby zydowskiego a powodem straty był fakt że Davies nie chciał przyznać że WSZYSCY Polacy to antysemici i WSZYSCY Polacy pomagali Niemcom mordować Zydów w czasie 2ww.
  Książka w której Norman Davies sporo tego rodzaju rzeczy opisuje to ” Boże igrzysko ” . Miłej lektury.

 8. teodor
  3 kwietnia o godz. 0:47

  @ls42 & @blackley

  .” Ciekawe swoja droga, ze jak chodzi o ministrow, premierow czy generalow z czasow glebokiej komuny – to wszyscy bija brawo, jesli tylko delikwent legitymuje sie pochodzeniem aryjskim.”

  Proszę pana . proszę nie kłamać ,NIGDY I NIGDZIE nie ” biłem braw” ” ministrom , premierom czy generałom ” z czasów głębokiej komuny . Jeśli tylko znajdzie pan mój wpis na w/w okoliczność wypłacę panu 100zł . To kolejny zaklad. Zanim pan nie znajdzie mojego wpisu tej treści łaskawie proszę się powstrzymać od kłamstw.

  Napisałem o niejakim Mincu Hilarym , polskim ministrze zydowskiego pochodzenia , który ” wsławił sie ” zamordowaniem polskiej drobnej wytworczości i handlu.
  Mieczysław Wilczek nie mordował ani handlu ani wytwórczości , napisał ustawę uwalniającą w/w działy ludzkiej działalności . Zaczął pan już czytać ?

 9. Czy katastrofa smoleńska, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób, była wynikiem zamachu? – w sondażach znów pytają Polki i Polaków.

  Ponad 1/4 odpowiada TAK (zdecydowanie lub raczej TAK. Nie jest to szczyt notowań, ale nie jest to mało i podobno wzrosło o kilka punktów procentowych od ub.r. Fraza „wynikiem zamachu” ma dwa znaczenia. Chodzi oczywiście o zamach w sensie technicznym, jakaś bomba o nieznanym działaniu, jakiś „hel”, cuś jeszcze, wszak procedura i komisja wyznaczona przez Tuska nie odpowiada na wiele pytań, o wątpliwościach lepiej nie wspominać. Jest też zamach polityczny – tę myśl i opowiastkę prezes już rozwijał nie raz w ostatnich miesiącach. Zamach polityczny na prezydenta RP to oczywiście robota Tuska. On go zwalczał zaciekle, zażarcie można powiedzieć, wszak jego oczy są wilcze. Ta opowieść można rozwijać długo i szeroko.

  Bo wśród betonu PISowskiego udało się rozbuchać nienawiść głęboką do Tuska. On jest przyczyną wszelkiego zła, czy jest się moherowym beretem od Rydzyka, czy całkiem bezbożnym pokrzywdzony przez transformację i III RP. Tacy ludzie są, znam ich osobiście, moi (dalecy) kuzyni, moi koledzy, wręcz przyjaciele ze szkolnej ławy. Takie ofiary transformacji były nieuniknione notabene, każdy demolud ma ich w znacznym procencie. Takie zjawisko społeczne występuje w kapitalizmie różnych krajów, wszak przechodziły one różne przemiany, agendy, etc. W Polsce dla tych ludzi udało się obłożyć winą Tuska. On spiskował na sopockim molo na 7 miesięcy przed zamachem, on zaklepał zamach nad katyńskimi grobami na 3 dni wcześniej, to paliwo, już nie lotnicze, lecz polityczne będzie jeszcze długo napędzać nie jedną kampanię wyborczą w tym kraju. Wszak Tusk nie odchodzi na polityczną emeryturę.

 10. teodor
  3 kwietnia o godz. 0:30

  „KLA-Tencor Buys Israel’s Orbotech at $3.4 Billion Valuation … KLA-Tencor Corp. agreed to acquire Orbotech Ltd., an Israeli firm that develops ways to enhance manufacturing of electronic products, to diversify its sources of growth. … KLA will buy Orbotech for about $69.02 per share through a combination of cash and stock,”

  Trzy i po, duzej banski zawsze sie przyda.”

  Proszę pana , ale to nie panska zasługa. Pan jest zwyczajnym przybł…wróć 😉 przybyszem z dziwacznego kraju z Europy Wschodniej . Do tego ubogim . zaczął pan już lekturę ?

 11. Z ta komisja smolensks to dosc proste: zdarzyla sie kstastrofa ktora zdarzyc sie nie powinna.
  Ci ktorzy zostali nia skrzywdzeni na glowie staja by nadac jej sens, by znalezc jakies powody by nie obarczsc jej ofiar( siebie)odpowiedzislnoscia za to co sie stalo.
  Tak robil mec.Piesiewicz oskarzany o czyny nie licujace z zawodem jaki wykonuje, tak robil D. Olbrychski gdy mu prawo jazdy zabrano, tak robi agent Bolek gdy mu ktos zarzuca ze czerwonemu sluzyl.

  Ci od Smolenska maja po temu warunki: Rosjanie od 8 lat wraku nie oddaja, poprzedni rzad robil z katastrofy pole do gry z Kaczorem, poczucie ze nie wszystko zostalo zrobiine( ekshumacje) nie daje sie zatrzec.

  Zostana odsloniete pomniki. P. Grinkiewicz- Waltz zaskarzy je do NSA, co zapalczywsi rzuca sie by je niszczyc. Ciekawe czy ktos sposrod opozycji totalnej zrozumie wypowiedz Kaczora i zaapeluje by zakonczyc wojne o pamiec? By nie walczyc z pomnikami?

  ml

 12. « Poprzedni wpis

  2.04.2018
  poniedziałek
  Jaka piękna katastrofa podkomisji
  Daniel Passent

  Za kilka dni lud pisowski, a wraz z nim cały świat, miał poznać prawdę o katastrofie, pardon, o zamachu smoleńskim. Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, prezes Kaczyński zapowiadał, że jesteśmy bliżej prawdy, coraz bliżej, jak najbliżej prawdy można tylko być. I już za rok, za dzień , za chwilę… Kiedy prawdy innej niż prawda oficjalnej komisji Millera nie było można znaleźć, kiedy jeden po drugim padały rozmaite domysły i wymysły o zamachu, wybuchu etc., prezes Kaczyński wykonał krok wstecz: jeżeli nie poznamy całej prawdy, to dowiemy się, że całej prawdy poznać nie można. Jeszcze niedawno można było poznać całą prawdę o zamachu, o brzozie, o spisku, bla, bla. A dzisiaj okazuje się, że zapowiadana na ostatnią, 96. miesięcznicę prawda, jednak się nie objawi. Teraz mamy czekać na ustalenia tajemniczych ekspertów amerykańskich, którzy może za rok , może za dwa, dojdą nie wiadomo do czego. Na pewno nie będzie to przed wyborami.
  Jest to pełne fiasko niekończących się zapowiedzi, że prawda jest na wyciągnięcie ręki. Dowód na to, że żaden poważny autorytet międzynarodowy nie chce podpisać politycznie poprawnych bredni. Poprzedni przewodniczący podkomisji MON, ponoć wybitny ekspert amerykański, po prostu zbiegł do USA. Na jego miejscu stanął wybitny specjalista od katastrof, Antoni Macierewicz. I kiedy byliśmy już o włos od prawdy, główny wtajemniczony sam uległ katastrofie, został odwołany ze stanowiska szefa MON i przesunięty do rezerwy kadrowej. Jego autorytet został nadszarpnięty do tego stopnia, że teraz sam prezes Kaczyński ogłosił wszem i wobec, iż „siewodnia koncerta nie budiet”. Udało się ludziom namieszać w głowach, co czwarty wierzy w zamach, a wiara – jak wiadomo – dowodów nie wymaga. Jaka piękna katastrofa! Kłania się Grek Zorba. Szkoda tylko , że za nasze pieniądze i całkiem niepotrzebnie, bo istoty raportu polskiej Komisji do Badania Wypadków Lotniczych nie zdołał podważyć – jest to powód do dumy, a zamiast tego mamy powody do wstydu.

  Kategorie: En passant

  Reklama
  Komentarze: 9 Dodaj komentarz »

  ls42
  2 kwietnia o godz. 23:54

  Niestety nie możemy przyłączyć państwa Izrael do Polski, bo po pierwsze mamy dosyć własnych kłopotów, a po drugie za daleko i nie po drodze. Panie Teodorze, ta lista odważnych, bohaterskich obrońców Rzeczypospolitej, którą pan wymienił jest pewnie o wiele dłuższa i nie ma żadnej sprzeczności z istotą mojego wpisu, a raczej występuje inne odczytanie moich intencji i przytoczonej definicji patriotyzmu. Ten patriotyzm o którym pan wspomniał jest już tylko na kartach historii, zapominanej, tragicznej, durnej i chmurnej. Można zadać jednak pytanie czy tamci bohaterowie równie ochoczo broniliby dzisiejszej Polski?
  Ciekawa prasa na święta, zatem kilka zdań na ten temat. Wyborcza na Wielkanoc zamieściła premierowy artykuł „Jak zostać Bogami planety Ziemia”. Parę cytatów „Kiedy inżynieria genetyczna i sztuczna inteligencja objawią swój pełny potencjał, liberalizm, demokracja i wolny rynek mogą się okazać równie przestarzałe jak krzemienne noże, kasety magnetofonowe, islam i komunizm”,………. „Z chwilą gdy technologia umożliwi nam przeprojektowywanie ludzkich umysłów, Homo Sapiens zniknie”. Autorem jest izraelski historyk, Yuval Noah Harari urodzony w 1976 roku
  Tygodnik POLITYKA bliżej Ziemi, ale poruszające „Dzieci Frankensteina”, „Jak powiedzieć przepraszam” i „Rosja nad Nilem” i coś niezwykłego o kosmosie „Galaktyczna piana”
  ls42
  3 kwietnia o godz. 0:03

  To się nie mogło udać. Ściema z zamachem była widoczna od początku na milę. Raport końcowy jak sama nazwa wskazuje będzie gotowy na koniec świata. Uporczywie brzmi jednak pytanie dlaczego tak długo zwlekano z decyzją o odlocie? Odpowiedzi na to proste pytanie może nawet nie być w raporcie końcowym
  teodor
  3 kwietnia o godz. 0:26

  ls42

  „Można zadać jednak pytanie czy tamci bohaterowie równie ochoczo broniliby dzisiejszej Polski?”

  Katoliku,

  mozna „pytanie zadac” albo nie „zadac” albo costam. Pytanie jednak tylez glupie, co bezczelne, bo jak ktos sie znalazl w zolnierskiej mogile pod Studziankami, podczas forsowania Walu Pomorskiego czy tez podczas operacji berlinskiej, to rzeczywiscie nie jest w stanie zmartwychwstac, zeby „bronic dzisiejszej Polski”.

  Moznaby takim jak ty specom od klejenia glupa podsunac pod patrzaly przyklady Marka Edelmana, elektora z okregu lodzkiego z pierwszej „Solidarnosci” czy chocby Michnika czy Blumsztajna + ale mi sie nie che. Przeciez teraz, jak odwaga tansza od smieci, to wszelakie folksdojczeryjne hejterstwo drze ryje na nutke „Szechter przepros za ojca i brata”.

  Nie zamierzam tobie, katoliku, wyjasniac, ze nie jestem wielbaldem. Mowiac konkretnie – mnie to ryra.

  „Autorem jest izraelski historyk, Yuval Noah Harari urodzony w 1976 r”

  Straszne. Wstrzasajace. Znaczy ta wasza „Wyborcza” jeszcze ciagle sie ukazuje? Jeszcze ciagle Waadza nie zamknela szmatlawca tudziez naczelnego? Chyba mozecie to naprawic w trybie doraznym.

  „izraelski historyk, Yuval Noah Harari ”

  No wlasnie. A nie szykuje sie zerwanie stosunkow dyplomatycznych i handlowych? Oraz zerwanie unijnej umowy bezwizowej (twoj ziom Wiesiek sie domaga) oraz wprowadzenie embarha? Bo jak zerwiecie i wprowadzicie to wszyscy sie poplacza.

  Od razu zaznaczam, ze to bedzie bojkot jednostronny. W druga strone – mowy nie ma! Nie brak zupelnie znakomitych obiektow Made in Poland, nie zamierzam bojkotowac. Na przyklad Malgosia – chyba bym na glowe upadl. A Agnieszka – piekne oczy i domowe pierogi,,,
  teodor
  3 kwietnia o godz. 0:30

  @ls42

  „Jak sze zrobi _geszeft_ to sze ma _piniondze_”

  (stare przyslowie rurytanskie)

  „KLA-Tencor Buys Israel’s Orbotech at $3.4 Billion Valuation … KLA-Tencor Corp. agreed to acquire Orbotech Ltd., an Israeli firm that develops ways to enhance manufacturing of electronic products, to diversify its sources of growth. … KLA will buy Orbotech for about $69.02 per share through a combination of cash and stock,”

  Trzy i po, duzej banski zawsze sie przyda. Pozdro.
  teodor
  3 kwietnia o godz. 0:47

  @ls42 & @blackley

  „Kiedyś słuchałem dokładnie pana Wilczka – ten prl-owski wynalazca , przedsiębiorca i minister . Pan Wilczek radził się zabrać za remonty ”

  Ten twoj ziom @blackley co i raz sobie fajny autorytet znajduje. Wilczek, minister – hihi – przemyslu czy godpodarki czy czegos tam takiego, podczas wojny polsko-jaruzelskiej dostal koncesje na fabrykacje mydla czy proszku do prania czy czegos tam. Znaczy w czasach, kiedy milicja uganiala sie za babami sprzedajacymi kwiaty.

  W koncu lat osiemdziesiatych zaslynal jako minister – kuz chyba nie u Jaruzela tylko u Rakowskiego. Potem wyprowadzono sztandar. I Pan Minister Wilczek jakos przestal byc ministrem.

  Wielka kariera po upadku komuny zakonczyla sie tak, ze Wilczek podobno sam wyskoczul przez okno. Czy ktos mu w tym dopomogl? Nie mam pojecia. W kazdym razie to byl Wielki Polski Wynalazca. Wynalazl detergenty. Znaczy proszek do prania. jak wiadomo, nikt przed Wilczkiem nawet o proszku do prania nie slyszal. Ciekawe swoja droga, ze jak chodzi o ministrow, premierow czy generalow z czasow glebokiej komuny – to wszyscy bija brawo, jesli tylko delikwent legitymuje sie pochodzeniem aryjskim.
  blackley
  3 kwietnia o godz. 1:03

  teodor
  3 kwietnia o godz. 0:47

  Proszę pana ,

  minister Wilczek wynalazł i opatentował formułę chemiczną . Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy . Co łatwo pan sprawdzi przy odrobinie wysiłku.

  Do dziś istnieją zakłady mięsne w Stanisławowie koło Minska Mazowieckiego wybudowane i wiele lat prowadzone przez w/w pana. Kto jest właścicielem , kto je prowadzi , jak wygląda struktura wlasności , zarządzania itd – pojęcia nie mam. Ale są . Oraz z kilometr przed owymi zakładami istnieją do dziś budynki zakładów w których Wilczek różne chemikalia wytwarzał . Do dziś robią wrażenie rozmiarem a pamiętajmy że powstały ze 40 lat temu.

  Mieczysław Wilczek , którego tak pan tu wyśmiewa może i wyskoczył przez okno. Na stare lata ludzie robią rozne rzeczy . Nie ma gwarancji że np nie b edzie pan biegał goły po Hajfie z pawim piórem wetknietym w tyłek , prawda ? Albo że nie będzie pan rzucał własnym dopiero co oddanym kałem w zblizających się pielęgniarzy ? Nigdy nie wiadomo ….
  Zanim wyskoczył przez okno dał dobrą rade – ” wyciągaj jak najwięcej z zasobów które posiadasz ” . Co czynię , co dzień Go wspominam i też się smieję . Całą drogę do banku , proszę pana .

  Parę kwadransów temu ok północy w tvn był wywiad z profesorem Normanem Daviesem – przypomnę że profesor to taki człowiek który posiadł trudną sztukę pisania i czytania ze zrozumieniem i nie musi nikomu sciągać spodni żeby ustalić pochodzenie mając do dyspozycji d o k u m e n t y i umiejąc czytać.
  Sporo profesor opowiadał ale chyba najciekawsze było jak stracił 40 lat temu katedrę w USA ” dzięki ” dziąłaniu lobby zydowskiego a powodem straty był fakt że Davies nie chciał przyznać że WSZYSCY Polacy to antysemici i WSZYSCY Polacy pomagali Niemcom mordować Zydów w czasie 2ww.
  Książka w której Norman Davies sporo tego rodzaju rzeczy opisuje to ” Boże igrzysko ” . Miłej lektury.
  blackley
  3 kwietnia o godz. 1:11

  teodor
  3 kwietnia o godz. 0:47

  @ls42 & @blackley

  .” Ciekawe swoja droga, ze jak chodzi o ministrow, premierow czy generalow z czasow glebokiej komuny – to wszyscy bija brawo, jesli tylko delikwent legitymuje sie pochodzeniem aryjskim.”

  Proszę pana . proszę nie kłamać ,NIGDY I NIGDZIE nie ” biłem braw” ” ministrom , premierom czy generałom ” z czasów głębokiej komuny . Jeśli tylko znajdzie pan mój wpis na w/w okoliczność wypłacę panu 100zł . To kolejny zaklad. Zanim pan nie znajdzie mojego wpisu tej treści łaskawie proszę się powstrzymać od kłamstw.

  Napisałem o niejakim Mincu Hilarym , polskim ministrze zydowskiego pochodzenia , który ” wsławił sie ” zamordowaniem polskiej drobnej wytworczości i handlu.
  Mieczysław Wilczek nie mordował ani handlu ani wytwórczości , napisał ustawę uwalniającą w/w działy ludzkiej działalności . Zaczął pan już czytać ?
  teo
  3 kwietnia o godz. 1:12

  ” Bo wśród betonu PISowskiego udało się rozbuchać nienawiść głęboką do Tuska. On jest przyczyną wszelkiego zła, czy jest się moherowym beretem od Rydzyka, czy całkiem bezbożnym pokrzywdzony przez transformację i III RP. Tacy ludzie są, znam ich osobiście, moi (dalecy) kuzyni, moi koledzy, wręcz przyjaciele ze szkolnej ławy”

  Ma pan rację . Z tym ze Tusk miał nieostrożność znalezć się w niewłaściwym czasie w niewłasciwym miejscu .

  Te sieroty po prl potrzebowały wroga , winnego swojego nieuctwa , lenistwa , braku szczęścia . Padło na Tuska . Który jest tym wszystkim czym oni nie są i nigdy nie b edą . A proszę pamiętać że Tusk , pan , jak , inni ludzie , te sieroty , ci którym się udało i ci którym się nie udało startowalismy mniej więcej z jednego punktu . Punktu w którym nikt nic nie miał . A nic w Polsce nie boli tak jak cudzy sukces.

 13. Przepraszam za wklejenie chyba z 500 zdan . Moja wina .

 14. To, że jednej czwartej obywateli udało się wmówić tezę o zamachu świadczy o świństwie rządzących i głupocie części naszego społeczeństwa. Niestety ,,ciemny lud” to kupił…

 15. neospasmin
  3 kwietnia o godz. 1:19

  panie Lazarowiczu ,

  ” katastrofa ” ?? to coś nowego ! to już nie ” polegli ” ???

  Nie ma sensu ani jedno zdanie które pan pisze . Lot organizowała kancelaria L.Kaczynskiego. Po co pan miesza sprawy Piesiewicza , Olbrychskiego i Wałęsy ? Pojednanie ???? panie , najpierw ten kaszpirowski -Macierewicz powinien powiedzieć ” KPIŁEM Z INTELIGENCJI ;LUDZI wymyślając jakieś bomby termobaryczne , magnesy do zatrzymywania silników itd ”

  Wrak nie jest do niczego potrzebny . Ekshumacje takoż . Mleko się wylało . Nawet Kaczynski nie wierzy juz w zaden zamach . Ale jest problem – jak wytłumaczyć moherom że zamachu NIE BYŁO ??

 16. @blackley

  @blackley

  ” w swoim prymitywnym ” rozumku ”” „pajacem”

  Gostek, sprobuj zajarzyc, ze durne, prymitywne brednie, ktore tu usilujesz wpitolic jak pijany kolchoznik krowi nawoz kazdemu zwisaja nizej niz klejnoty rodowe jamnikowi. Twoja bezczelnosc idzie w parze z twoim prymitywnym chamstwem. Twoj zasob wiadomosci na jakikolwiek temat wyraza sie liczba urojona. Twoje zamilowanie do cuchnacego bluzgu („pajacem”) idzie w parze z wariacka bezczelnoscia. To juz trzeba wszelkei granice bezczelnosci przekroczyc, zeby proponowac „zaklady” bedac anonimem bez twarzy i nazwiska. A bezczelem do kwadratu – zeby proponowac „zaklady” w ktorych chcesz byc jednoczesnie strona w sporze – i rozstrzygajacym sedzia.

  „Mogę jednynie tę sprytną nację podziwiać za talent w robieniu pieniędzy ”

  Smierdzacy wachmanski bluzg odnotowany, szpuszczony z woda.

  „Proszę pana , ale to nie panska zasługa. Pan jest zwyczajnym przybł…wróć”

  Frowno ci wiadomo, zafa.. strygowany durny smrodzie, co jest moja „zasluga” a co nie jest moja „zasluga”. Jestes troche za cienki w uszach. zeby w ogole zajarzyc, prymitywny, tepy przyglupie, czym zajmuja sie ludzie, ktorzy wymyslaja nowe technologie i popycchaja swiat do przodu. No bo skad cienias-przyglup. co to grubo po siedemdziesiatce zapitala przy najglupszek, najczarniejszej robocie („oprznialismy mieszkanie. gratow do remontu”) mialby cokolwiek wziac na ten swoj durny pomyslunek?

 17. @blackley

  ” ” ministrom , premierom czy generałom ” z czasów głębokiej komuny . Jeśli tylko znajdzie p”

  Fopiero co sie zachwycal ten .. inteligentny inaczej Panem Ministrem (baa-cznosc!!) Wilczkkiem. A teraz klei glupa.

  „Proszę pana , ale to nie panska zasługa. Pan jest zwyczajnym przybł…wróć”

  Frowno ci wiadomo, zafa.. strygowany durny smrodzie, co jest moja „zasluga” a co nie jest moja „zasluga”. Jestes troche za cienki w uszach. zeby w ogole zajarzyc, prymitywny, tepy przyglupie, czym zajmuja sie ludzie, ktorzy wymyslaja nowe technologie i popycchaja swiat do przodu. No bo skad cienias-przyglup. co to grubo po siedemdziesiatce zapitala przy najglupszek, najczarniejszej robocie („oprznialismy mieszkanie. gratow do remontu”) mialby cokolwiek wziac na ten swoj durny pomyslunek?

  Zapitalaj na skarge do „moderacji”.

 18. „warunkowania odczuc zapachowych, etc…”
  —————————————————-
  przechodzi slepy kolo sklepu rybnego
  – aaaaa…dziewczynki!

 19. teodor
  3 kwietnia o godz. 1:32

  Nie umie pan czytać ze zrozumieniem – Wilczek tak , o Wilczku zawsze wypowiadałem się dobrze. O żadnych ” ministach , generałach , premierach ” z czasów komuny nigdy . To za tych innych oprócz Wilczka moża pan zarobić 100 zł .

  ”Zapitalaj na skarge do „moderacji”.” pan chyba zartuje 😉 . proszę pana każdy panski wpis to dowód że trafiam celnie . Wystarczająco pan sam z siebie robi idiotę , nie ma potrzeby procesu pogłębiać . Wystarczy że pozwalam panu dzialać . Czy zaczął pan już lekturę ?

 20. I tak mamy szczęście, że były minister obrony, imć, jego ekselencja – Macierewicz (powstańczy pseudonim – Komodo z brodą) nie wypowiedział wojny Rosji. Jakbyśmy ją blat! zmiażdżyli naszymi super-narodowymi pociskami czwartej generacji ze zgniłych jabłek, zostałyby nam tylko muchy. I na co by nam były te Patrioty? A tak, to przynajmniej nasza niezwyciężona armia będzie miała do zabawy (gier wojennych) kilkanascie rakiet, za jedyne 15 miliardów. To się nazywa wojna psychologiczna. Kacapy niech teraz zachodzą w głowę, kiedy spadnie na nich śmiertelny grad naszych nieustraszonych
  muchomorów. U nas muchomorów dostatek. Potem dołożymy szwabom. Zaolzie – betka.

 21. teodor
  3 kwietnia o godz. 1:29

  @blackley

  @blackley

  ” w swoim prymitywnym ” rozumku ”” „pajacem”

  Gostek, sprobuj zajarzyc, ze durne, prymitywne brednie, ktore tu usilujesz wpitolic jak pijany kolchoznik krowi nawoz kazdemu zwisaja nizej niz klejnoty rodowe jamnikow”

  Nie proszę pana. Jest przynajmniej jeden człowiek , któremu ” nie zwisają ” te ” brednie ” . To pan . Reaguje pan dokładnie tak jak się spodziewam .Naciskam guzik a tu wyskakuje ignorant i się ślini . A śmieję się całą drogę do banku , PROSZĘ pana . Czy zaczął pan już czytać ?

  ps jutro też kilka guzików nacisnę , a moderator mi do niczego nie potrzebny , nikt nie zrobi z pana większego durnia niz pan sam . Kłaniam sie .

 22. Kaczyński to potwierdził,że nie zbadane są wyroki boskie.Watykan milczy w tej sprawie w ramach pokory.Smoleńsk to kara boska i ostrzeżenie zarazem. Prawico nie idż tą drogą na Wschód przez stalinowską Gruzję.Tak sobie myślę,że wystarczyło zawrócić aby pokazać wyrokom świecki gest Kozakiewicza.Polityczne wschodnie lotnicze popisówki LK w prowokowaniu Rosji i jej pomawianiu sprowokowały los Małego Rycerza.Motto kampanii wyborczej rozpoczętej 10.Nie prowokuj lotem do Gruzji czy rzekomym zamachem w stalinowskiej ojczyżnie.A Błasik zameldował min niet.Stalin i LK w jednej przestrzeni publicznej Tbilisi.Czy Warszawa to uszanuje na zasadzie wzajemności.

 23. Pan Jarosław Kaczyński podał tę informację 1 kwietnia w Prima Aprillis , a 10 kwietnia wystąpi, jak zawsze, z nowymi insynuacjami i oświadczy, że miesięcznice będą prowadzone do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej. To był majstersztyk w wykonaniu Prezesa.

 24. Przodownikom blogosfery.

  Stereotyp dominacji politycznej Zydow funkcjonuje i nikomu nie przyjdzie do glowy (oka), aby to po prostu sprawdzic.

  Utrwalony w wyobrazeniach ludowych obraz zyda jest semantycznie modyfikowany w zaleznosci od potrzeb. Jest to jednak obraz zawsze negatywny. Dzisiejszy zyd to juz nie tylko karczmarz, sklepikarz, lichwiarz, szachraj, czlowiek przebiegly, chciwy, smieszny, zabawny, z dlugim nosem, broda, czapeczka, ubrany w chalat, lubiacy czosnek i cebule, innowierca, meczychryst, lecz czesto bankier, miedzynarodowy finasista, miedzynarodowy spiskowiec, mason, komunista, bolszewik, sila rozkladowa, wrog wewnetrzny, wrog podstepny.

  Zyd jest nie tylko gorszy i smieszny, lecz grozny i agresywny. Do jego natury nalezy bycie bankierem i lewicowcem.

  Oczywiscie obecnie nie uzywa sie juz argumentow czosnkowo- zapachowych. Dzisiaj chetnie krytykujemy rasizm drugich, przyproszajac jedno oko w naszej percepcji rzeczywistosci, co prowadzi bezwiednie do wykluczania z niej drugich. Czytajac prase postendecka mozna przewidziec, ze obok okreslen typu rasa, intryga, nienawisc, masoneria, finansjera pojawi sie atrybut “zydowska”. Dominacja w narodzie polskim Polaka-katolika jako jedynego reprezentanta wyklucza wieloetnicznosc Polski oraz kultury polskiej.

  Dlatego wazne sa aspekty pamieci w historii spolecznej naszego kraju. Polacy nie przestaja uwazac Zydow za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogow Polski, ktorzy nienawidza Polakow bardziej niz Niemcow. Niechetnie burzymy nasz wlasny obraz postrzeganych wylacznie jako ofiary. Faktem jest, ze tysiace zydow emigrowalo z powojennej Polski do Niemiec.

  Przyczyny owej emigracji nie byly jednak natury ekonomicznej (w powojennych Niemczech cala populacja cierpiala na biede).

  Warto zauwazyc, ze zydowska i polska tragedia mialy miejsce obok siebie. Sytuacja nie byla jednak symetryczna, mimo ze tak jest przez wiekszosc „postrzegana“. Spoleczenstwo, ktore jest zaobsorbwane jedynie tragedia wlasna nie jest w stanie postrzegac tragedii drugiego.

  W naszym przypadku nie chodzi o przekazywanie winy na nastepne pokolenia. Chodzi li tylko o poczucie odpowiedzialnosci, za wczoraj i jutro. Podczas wojny Polacy byli uwazani przez okupanta w dalszym ciagu jako ludzie.

  Mieli do konca mozliwosc wyboru, zydzi tej mozliwwosci nie posiadali. Polacy, ktorzy walczyli z Niemcami nie potrzebowali zydow. Zydzi natomiast nie mieli szans na przezycie bez pomocy Polakow.

  Zydzi byli poniekad wydani na laske sasiadow, na ich milosc blizniego, na ich gotowosc do pomocy, wspolczucie i nienawisc, na obojetnosc i zachlannosc. Haslo Polska dla Polakow przetrwalo okupacje i jest czesto powtarzane.

  Wystarczy zastanowic sie nad logika aktualnych napisow na budynkach warszawskich, czy krakowskich. Napisow czesto w jezyku niemieckim. Owe napisy nie budza zadnej debaty politycznej, debaty jednak niezbednej.

  Oczywiscie Polska nie jest tu wyjatkiem. Wyjatkowe w Polsce jest jednak milczenie i pozostawianie owych napisow na scianach budynkow. Paradygmat; Niemcy dokonali zbrodni, to maja obowiazek o niej myslec, a Polacy byli ofiarami i zadnego obowiazku winy oraz odpowiedzialnosci nie maja jest intelektualnym bladzeniem. Tak postrzegamy wspolczesny swiat. Wlasny swiat. Kieszonkowy swiat „noszacy“ atrybuty autystyczne.

 25. teodor-a tobie co?Metodą typowego polactwa?Tzn. jak sie niema argumentów to trzeba kontrdyskutantowi chociaż do d–py nakopać.Zaśportałeś się jak ta cała katastrofa i jej wyznawcy.

 26. 10 kwietnia Daniel Passent opublikował na tym blogu tekst pt „ŻAŁOBA” i w kolejnych dniach – czytałem do 19 kwietnia
  Warto wrócić do tamtych dni po to m.in. jak rodzily się u niektórych blogowiczów teorie spiskowe .
  Dla mnie wtedy i do dziś bliskie jest określenie ” Tam wylądowała Dziadowska Polska, tylko tak .

 27. @blackley
  3 kwietnia o godz. 2:08
  Daj sobie spokój z p. Teodorem. To kalka polskiego antysemity, dla którego każdy Żyd to złodziej, parch, wróg ludzkości i wszystko co najgorsze. Dla p. Teodora vel Radziłów-Jedwabne każdy Polak to katolik, żydożerca, półgłówek i wszystko co najgorsze. W moim środowisku uchodzę za filosemitę, mam zresztą w najbliższej rodzinie ludzi, w których żyłach płynie dość sporo krwi żydowskiej, po mojej głowie nigdy nie chodziły mi jakiekolwiek rasistowskie myśli stąd w moich postach nigdy takowych nie było, co nie przeszkadzało panu T. obrzucać mnie na blogu ateistów różnymi kalumniami. Pan. T. wali cepem we wszystkich nas na oślep niczym biblijny Jahwe na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności za doznane przez niego (Teodora i jego rodziny) od polskich antysemitów krzywdy.

 28. @Waldemar’e oraz inni bardziej zniesmaczeni i roztrzęsieni bywalcy bloga.

  U podstaw filozofii jaką kierują się siły polityczne i oraz naukowcy ich wspierający rządzący Polską od pokolenia – a nawet dłużej – leży pogląd, że świat jest niepoznawalny.

  Polityka nadała wyróżnienie młodemu matematykowi, który wyznał, że Pan Bóg zna matematykę, bo ją stworzył, a my chcemy poznać jak najwięcej tajemnic matematyki.

  Tymczasem nie potrzeba cokolwiek wiedzieć o funkcjach nie-elemetarnych, o nieprzywiedlności i rozstrzygalności, aby ulec magii. Wiedza o świecie jest dziś tak ogromna, że wystarcza nam życia do zrozumienia kawałka, a z pozostałością radzimy sobie uciekając do cudów.

  Tymczasem, główny ruch filozoficzny kierujący milionami Polaków w żaden sposób nie może zrezygnować z interpretacji: Lech Kaczyński zginął, bo Bóg tak chciał.

  Nuda rodzi potrzebę draki i przez osiem lat używając takich zabawiaczy jak @Mauro Rossi zabawiano Polaków draką smoleńską.

  Waldemarze! Polska nie jest i nie była dziadowska. Wice o kupie kamieni to przerośnięci chłopcy mogą sobie opowiadać przy wódce, za litr której trzeba zapłacić więcej niż wynosi moja emerytura.

  Katechetę Bronisława Komorowskiego zastąpił Andrzej Duda, a przed nimi turząd prezydenta Polski sprawował człowiek poczciwy, umysłowo nieporadny i psychicznie nie samodzielny. Dla cwanego brata śmierć tragiczna jest okolicznością uzupełniającą te słabości Lecha.

  Za kilka lat Polacy nie będą umieli powiedzieć co dobrego zrobił Lech, natomiast będą krótko stwierdzali, że udało nam się tanio naprawić szkody wyrządzone przez Lecha.

  Typowy Polak pozwała Legutce i Wenclowi wygłupiać się i robi swoje.

  Na podkarpackiej wsi – ponoć wartej jak całe Podkarpacie pogardy – w jakiej bywam mijający się wypowiadają Dzień dobry!

  A tu jest zabawa słowna nudzących się inteligentów chcących zwalczyć entropię.

  No to ja się do tej rzeczywistości przedstawionej dołączę:

  Papryczka może czynić cuda!

  Nie potrafi jednak z limfy usunąć głupoty, megalomanii i chamstwa.

  Stanisław Tym napisał, że w zawodówce uczą wyciągać pierwiastek trzeciego stopnia z liczby lat, jakie przeżył Jan Paweł II. Bardzo was proszę: nie czepiajcie byłych uczniów zawodówek. Nie można polegać na pierwiastnikach już na piątym stopniu równania.

  Draka smoleńska skonsumowała wciekłość tych, którzy są gotowi wynik dodawania 2+3 uzależniać od wolnej woli człowieka, który za nich pomyśli.

  Smoleńska katastrofa jest skutkiem bałaganu. Bałaganu który dociera nawet na ten blog. Niech mędrek guzdra się nie czepia i nie sugeruje, że nie wiemy co piszemy.
  Zacytować mam siódmą księgę Pana Tadeusza czy również dziewiątą?

 29. „Z sondażu, który przeprowadzono 11 kwietnia (dzień po 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej) na grupie 1100 Polaków, wynika, że tylko 6,5 proc. podziela teorie, będące efektem prac ekspertów ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Podkomisja zaprezentowała swoje ustalenia 10 kwietnia.”
  Jakie 25% wierzy w zamach smoleński Panie Passent? To wynik, który może kiedyś zaistniał w sondażach, ale dawno temu się zmienił. W Polsce nawet 25% katolików nie wierzy w boga.
  W pierwszy dzień świąt wielkanocnych w TOK FM można było posłuchać na ten temat prawicowego prawicowego Rafała Matyję. Nie jestem aż tak starannie wykształconym obywatelem jak obywatel Matyja, a do takich wniosków doszedłem zanim pozbierano wszystkie ciała z rozbitego samolotu. Od tego czasu w Polsce nie zmieniło się nic. Poza rozwiązaniem specjalnego pułku lotnictwa do przewożenia politycznych pośladków i niedawnym zakupem luksusowych samolotów do tych samych celów, nikt nie wpadł na pomysł jak ten system bezhołowia wyeliminować. Ja poddałbym wszystkim polskim patriotom do przemyślenia problem bezpieczeństwa Polski, bo skoro władza począwszy od upadku helikoptera z Millerem, roztrzaskania samolotu pełnego generałów i na koniec (czy aby na pewno?) samobójcze lądowanie we mgle samolotu z prezydentem na pokładzie, to w razie powtórki z września 1939 roku kraj (TEN KRAJ) zostanie porzucony przez dzisiejszy „kwiat” polityków i generałów na pastwę agresora. Ktoś nie potrafiący zadbać o własne bezpieczeństwo, nie jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo innych. I to jest główny problem TEGO KRAJU.

 30. Polski bajzel trzyma się mocno i żadna katastrofa tego nie zmieni.

 31. guzdra
  3 kwietnia o godz. 9:35
  Gdzie w Polsce masz taką wieś?
  „Na podkarpackiej wsi – ponoć wartej jak całe Podkarpacie pogardy – w jakiej bywam mijający się wypowiadają Dzień dobry!”

 32. Całą tę niechlujną drakę Smoleńska zakończył ostatni okrzyk pilota cytowany w rosyjskim raporcie; O Ku………….waaaaaaaaaa! I na tym draka powinna się zakończyć. Niestety zaśmiecą Polskę setkami pomników niedorobionego braciszka i nazwami ulic i palców.

 33. Nauki Adriana. On się k..wa ciągle uczy i uczy?
  „Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, w samochodzie jak jadę, w samolocie kiedy lecę, jak się cały czas czegoś uczę.
  Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto, w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę, bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”.”

 34. Wczoraj gościem programu „Fakty po Faktach” był Norman Davies, historyk wielkiej wiedzy i życzliwości co w dobie polityki historycznej bywa wyjątkiem. Powiedział, że ludzie na świecie mówią o Polsce byle co, bowiem o Polsce nic nie wiedzą i tej wiedzy im się nie dostarcza. Nawet ci którym Polska się z jakimś państwem kojarzy są przekonani, że jest to kraj mały i niewiele znaczący, czyli nie warto sobie zaprzątać głowy. Na tym forum też zwracano uwagę, że instytucji żydowskich wiele na świecie, a naszych nie ma. Na pytanie dlaczego obozy zagłady Niemcy zbudowali w Polsce odpowiedział, że Żydzi byli wyniszczani jako pierwsi, a Polacy byli kolejni w tym zamierzonym łańcuchu eksterminacji i do tych pieców mieliśmy bliżej.
  Ciekawie wspominał o pobycie w Rosji cztery lata temu, gdy został zaproszony do wygłoszenia wykładu „Kto wygrał drugą wojnę światową”. Na Sali sami kombatanci z medalami na piersiach wspominał, i wszyscy byli pewni, że to Rosja wygrała tę wojnę. W odniesieniu do katastrofy smoleńskiej profesor Davies powiedział; 7 kwietnia 2010 roku premier Rosji Władimir Putin był życzliwy Polsce. W Rosji wyświetlano film „Katyń” Andrzeja Wajdy, polskiego reżysera, którego ojca zamordowano w Katyniu. Putin i Tusk modlili się przy grobach zamordowanych. Katastrofa smoleńska zniszczyła te relacje.

 35. Symetryczny
  3 kwietnia o godz. 10:48
  Dobrze, że przypomniałeś tą wypowiedź PAD. Cały czas pracuje ucząc się, a przecież mógł się uczyć w szkole, ale może się uczył, a nauka poszła w las

 36. handzia55
  3 kwietnia o godz. 10:14
  Polski bajzel trzyma się mocno i żadna katastrofa tego nie zmieni.

  Mój komentarz
  Polnische Wirtschaft dlatego daje znać o sobie od czasu do czasu, bo to siedzi w głowach i nie chce wyskoczyć z nich na zawołanie. Zadomowił się tam i czeka nie wiadomo na co.
  Jednak czekając powoli ulega ewolucji. Katastrofa smoleńska była jednym z impulsów, które te ewolucję napędzają. Nie u każdego jednakowo. U niektórych w ogóle nie.

  Nie ma lekko, o czym świadczy przypadek gry w poszukiwanie wielkanocnych niespodzianek w Piekarach Śląskich kilka dni temu. Miejscowy samorząd poukrywał w parku różne jajeczka z niespodzianką i na sygnał miejscowa dziatwa miała poszukiwać tych niespodzianek
  I co się stało?
  Miejscowi polnischewirtschaftowcy ruszyli do dzieła wyczyścili park z niespodzianek. Dlaczego? Bo to siedzi w ich głowach. A do tych głów ewolucja ma bardzo trudny dostęp.

  Także samo jest z głową naczelnego prezesa. Nosi on swoje PW pod czaszką, co pozwala mu z głębokim przekonaniem kłamać i oszukiwać swój naród, np. w sprawie katastrofy smoleńskiej, przedstawiając to sobie jako przewodzenie, zbawianie i podnoszenie tegoż narodu z kolan.

  Niemniej Prezes nie jest niezwyciężony, jego wpływ nie jest wszechogarniający, a ewolucja w innych głowach nie został zastopowana. Wciąż trwa. Z wyjątkiem tej około 1/4-1/3 części ludu, która wciąż chce być zbawiana przez wielkiego Jarosłwa Ka.
  Pzdr, TJ

 37. Jeśli by jakimś cudem usunąć katastrofizm serc i głów ludzi zanurzonych w kulturze rodem z Europy, to upadł by klasyczny przemysł filmowy.

  Spadkobiercy MGM musieli by wykupić Boliłud aby przetrwać. Aależ byłaby nuda!

  https://www.youtube.com/watch?v=2LuGzwNy2ws

 38. Jeżeli ludzi awansuje się powyżej granic ich kompetencji, nietrudno o katastrofę.

  Przez ostatnie ćwierćwiecze, takich awansów było sporo, a raczej była to reguła stosowana przez wszystkie partie polityczne.

  Na odszkodowania dla ofiar katastrofy, ekspertyzy, pogrzeby, wydaliśmy 240 milionów zł.
  Kolejne dziesiątki milionów, na prywatne parteitagi, opłacanie hochsztaplerów zza wody, niepotrzebne ekshumacje.
  Warto było?
  Zgodnie z kalkulacjami ekonomicznymi, zdrowym rozsądkiem, nie warto.
  Ale, ze względu na polityczne korzyści, finansowanie z państwowej kasy kampanii propagandowej jednej partii, osiągnięto znakomite efekty.

 39. guzdra
  „Polityka nadała wyróżnienie młodemu matematykowi, który wyznał, że Pan Bóg zna matematykę, bo ją stworzył, a my chcemy poznać jak najwięcej tajemnic matematyki.”

  Zostawiajac w spokoju uczniow podkarpackich zawodowek – mozna , bo nie ma ich tam az tyle , zeby robic z tego problem narodowy matematyczny , warto bm zapytac kogos obeznanego –
  _Podobno reszta Podkarpacia ..ee ..i nie tylko – wyglada , ze jakies ( na podstawie lektury zyczen swiatecznych nadeslanych tylko z tzw centralnej Polski ) 40 % (?) tej reszty wydaje sie byc mocna z istniejacych od niedawna (!?) liczb urojonych .
  Sa to podobno takie liczby ktore podniesione do kwadratu daja liczby ujemne .
  Latem ub. roku odwiedzil mnie co prawda pewien prodziekan wydz. matemat. pewnego (…) pl. uniwersytetu z rodzina ale wtedy jeszcze nie wiedzialem o ich , tych liczb istnieniu , a rodzina i on byli zbyt zajeci wodospadami aby pytac o 500+( urojone czy nie ) Aby bylo jasne , jezeli ktos jeszcze przeczyta :
  Czym sa liczby urojone , nie jest pytaniem o kolejne rocznice smolenskie itp Pozdr.

 40. Artykuł, który poniżej prezentuję, pochodzi z Global Times, oficjalnej gazety chińskiej w języku angielskim. Wszystkie opinie tam prezentowane są oficjalnym stanowiskiem rządu chińskiego i należy traktować je niezwykle poważnie. Chińczycy doskonale wiedzą, że w ostatniej awanturze wywołanej próbą otrucia podwójnego agenta na terenie Wielkiej Brytanii chodzi w ostatecznym rozrachunku o Chiny, które są obecnie największą, obok Rosji, przeszkodą w utrzymaniu przez USA światowej hegemonii.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/143117,co-mysla-chiny-o-szykanach-wobec-rosji
  ==========

  Do poczytania……
  Chińczyki trzymają się mocno……realiów i pragmatyzmu.

 41. @ls42
  2 kwietnia o godz. 23:54

  „Z chwilą gdy technologia umożliwi nam przeprojektowywanie ludzkich umysłów, Homo Sapiens zniknie.”

  Założę się, że nawet wtedy – w pewnym kraju nad Wisłą ostanie się skansen homo sapiens. Pucułowaci, brodaci mężczyźni z Ordo Iuris będą tam zmuszać swoje kobiety do rodzenia zaśniadów, zgodnie z wolą ich brodatego boga.

 42. Gdy zdarzyla sie katastrofa, myslalem, ze to po prostu katastrofa lotnicza, jakich wiele zdarzylo sie w przeszlosc. Jednak to , w jaki zostala uzyta jako narzedzie polityczne kazało mi zmienic zdanie i przypisać dzialania sprawcze, posrednie oczywiscie, osobie, ktora na tym najwiecej zyskala politycznie. Nie dziwi mnie wiec , że sprawa pozostanie „nierozwiazana” pomimo wieku wysilkow, aby sprawstwo przypisac komus innemu.

 43. neospasmin
  29 marca o godz. 0:39
  Zastanawiam sie dlaczego neospasmin robi z siebie durnia gratis; jak ktos napisal w blogu. Do tego falszuje historie.

  @Legat
  Jako kolejny spiskowiec w sieci. Zapraszam do biblioteki w Bazylei.

  Teolog Legat wierzy w slowo pisane i mowione. Witam nowego Przodownika w blogosferze.

  legat
  28 marca o godz. 20:43
  zamiast skarzyc sie w sieci, ptoponuje zgloszenie sie do IPNu po odszkodowanie.

  maciek.g
  28 marca o godz. 19:37
  Nie musze nic udowadniac: nie ma dowodow na istnienie Boga, nie ma dowodow na „nieistnienie” Boga; nie ma Boga. Proste?
  (nie potwierdzając go ani mu nie zaprzeczając) – to jest Sackgasse

  woytek
  29 marca o godz. 15:42
  Kolejny spiskowiec w blogosferze.

  Wiesiowi ludzie mnoza sie.

 44. mopus11
  3 kwietnia o godz. 9:00
  Kolejny skarzacy sie Przodownik z dyzurnymi zydami w kieszeni.

 45. @Saldo mortale
  3 kwietnia o godz. 12:20
  czytaj ze zrozumieniem.

 46. Cwańszy z bliźniaków myli tropy, ale przeszłości nie da się zmienić. Nawet bóg nie może tego uczynić, w tym nie może wymazać zapisu rozmowy telefonicznej, jaka miała miejsce między bliźniakami, kiedy samolot zbliżał się nieuchronnie do Smoleńska. Zapis ten siedzie w rejestrach znajdujących się w archiwach, czy to NSA, czy to FSB, czy to jeszcze kogoś innego.

 47. – Siewodnia koncerta nie budiet?!
  – Nie budiet. Artist nas..ł w patiefon.

 48. @olborski

  W typowym użyciu językowym liczba urojona jest jedna.
  Zostawmy na boku kwaterniony i ograniczmy się do liczb zespolonych.

  Tylko jedna liczba zespolona podniesiona do kwadratu jest równa liczbie rzeczywistej minus jeden. Jeśli liczba zespolona ma część rzeczywistą zerową, to można o tej liczbie pisać i mówić jako o liczbie urojonej. Z pewnością kontekst poczuje się dotknięty.

  Bogowie są lepsi od Boga, bo w kupie raźniej.

  ***

  Znacząca część ludzkiej populacji polskiego Podkarpacia udała się na emigrację.
  I gdy jest obarczona słabym związkiem z krajem, to podczas wizyty w Polsce pyta czy śmieciówka to jest odmiana torby na odpadki. No i opowiada takie sprośności:
  W klasie mojego Jasia tylko jeden chłopiec uczęszcza na lekcje religii i szykuje się do pierwszej komunii.

  Gdy się czyta komentarze na blogu tygodnika wydawanego w Warszawie, to powraca odczucie wizyty na prowincji. Luzackiej w piśmie i w mowie oraz staromodnie ociężałej w obrazie świata.

  Nie tylko dudki przybywają na Podkarpacie, ale też oddech.

 49. Smoleńsk.Po trupach do władzy.Kto zepsuł samolot.Znowu Putin.Tak sobie myślę a kto na tym skorzystał.Wszyscy wiedzą ale czekają na jego przyznanie się lub schwytanie.Zapożyczenie z angielskiej wersji Zbrodni i kary.

 50. Wal się stary pedale.

 51. Boesna prawda jest taka, ze farsa z pawda smolenska utrzymala sie przez 96 miesiecy. To nie do wiary ilu ludzi w Polsce mozna otumanic idiotyzmem wyssanym z palca. Ta brdnia to dowod na marnosc duzej czesci rodakow. Niestety, wielu moich znajomych, wszyscy po tzw wyzszysch studiach w tym technicznych, wierzy swiecie w dziure helowa, brzoze itd. Masakra

 52. Informacja dla nie cierpiących na zastoje w nogach i nie ciepiących na szczawkę.
  Znających holenderski przestrzegam przed szokiem i niech lepiej zostaną w Polsce. Tam się myje chodniki i nie wiesza firanek. I nikt nie mówi po holendersku.

  https://busy.info.pl/2,46686,17144,nijmegen,krosno.html

  nielicjonowane zapożycznie:

  W dużym uproszczeniu można przyrównać to słówko – a w zasadzie stan ducha – do angielskiego „cozy”. To coś miękkiego, przytulnego, bezpiecznego, miłego, słodkiego, ożywczego, duchowego, o miłym zapachu – takiego osom na każdej płaszczyźnie. W Holandii nawet deszcz może być gezellig – wiem co mówię!

 53. A Watykan milczy choć prawdziwy katolik czeka na kościelne wyjaśnienie a nie na szatańskie wymysły polityków.Z ich braku przyjmuje,że rak też ryba.Jak May powiedziała to uwierzyli jak Kaczyński powiedział kto z imienia i nazwiska to olali.Tak sobie myślę,że w USA wiedzą kto i też grają urojeniami hunwejbinów.Może chcą ugrać coś za coś dla amerykańskich Żydów.

 54. Panie Radaktorze, kontynuowanie rozmów o Smoleńsku – obojętne, w jakim duchu – to woda na młyn złoczyńców Kaczyńskiego i Macierewicza. Mogą to ciągnąć jak gumę z majtek bez końca, dopóki widzą popyt na ten temat. A mnie ten popyt uszami – i nosem zwłaszcza – wychodzi. Uważam, że od czasu pojawienia się kompletnego materiału komisji Millera powinno być ustawowo przerwane finansowanie przez państwo komisji świra i fałszerza Macierewicza. Są bardzo mocne podstawy do stwierdzenia i udowodnienia, że ta komisją to bicie piany i działania maskujące, odwracające uwagę od najważniejszego: roli obu skrajnie nieodpowiedzialnych kurdupli w doprowadzeniu do śmierci 96-ciu. Właśnie o marnowaniu publicznych pieniędzy na zabawy kompletnych dyletantów w dochodzenie trzeba było – i teraz trzeba – krzyczeć, a nie nieśmiało szeptać jak Pan Redaktor: „Szkoda tylko, że za nasze pieniądze”.

 55. tejot ; godzina 11:00
  Jak zawsze interesująco i z argumentami ( dot. Smoleńska )

  Tym razem zwróciłem uwagę na Piekary Śląskie i ten Casus pospolitej kradzieży ukrytych niespodzianek Wielkanocnych .
  Szukanie tych „jajeczek „vel „zajączka ” to piękna tradycja.
  Zainteresowanie reportera TVN24 potwierdziło tą wstydliwa historie Rozczarowany Burmistrz do kamery skarżył się ,na dorosłych złodziei >W Tych Piekarach raz do roku ma miejsce Pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium – a ileż wtedy pada bogobojnych słów .
  W Wielkanoc miałem radość patrzenia za szukaniem ( via skejp ) „wielkanocnych niespodzianek w okolicy domu przez młodsze , już amerykańskie pokolenie . Tradycja fajna i ma się dobrze ….

 56. W Niemczech odbyly sie marsze Pokoku ( o dziesiatek lat i tyciacach uczestnkow), a u nas EDK, takie niby marsze pokuty, ekstremalne do tego.

 57. pawel markiewicz
  3 kwietnia o godz. 13:55
  farsa z Prawda Jerozolimska i Golgota utrzymala sie tysiace lat.

 58. NOWE.Rosja importuje z IV RP gnój.Pytanie czy to utylizacja czyszczenia Stajni Augiasza po ostatnich czystkach personalnych.Tak sobie myślę,że Rosja to otwarty kraj na elementy podłoża pieczarkowego.Swój nie robi do własnego gniazda dlatego w tym względzie nawozowy deficyt jest usprawiedliwiony.

 59. mopus11
  3 kwietnia o godz. 12:44
  Zrozumialem, ze jestes parapsychologiem, domoroslym do tego. Czyli amatore. Tak trzymaj, tylko zaprzestan prosze uskarzac sie na T. On ma racje, ktora Ci doskwiera?

 60. wbocek
  3 kwietnia o godz. 14:49

  Mój komentarz
  Wbocku, nazywasz działania podkomisji i innych smoleńczyków hucpą nie wartą wspierania przez dyskusje o niej oraz wskazujesz na radykalne wyjście – ustawowe zakazanie finansowania działalności podkomisji Macierewicza.

  Wbocku, ustawowo nie można zakazać kłamania o Smoleńsku, ponieważ są ludzie głupsi niż ustawa przewiduje. Tak jest w każdym społeczeństwie, tylko proporcje się różnią. W jednym jest więcej, w drugim jest mniej takich ludzi. Poza tym wielu rzeczy nie można zakazać ustawowo, bo wiązałoby się to z odebraniem jakiejś części praw obywatelom.

  Smoleńscy politycy, intryganci i fundamentaliści, gdyby poczuli, że odzewu (pozytywnego u części społeczeństwa – 29 % ostatnio) nie ma, to by się rozpłakali – tyle wysiłku i na nic.

  Oni wykorzystują bezwiednie i cynicznie (patrząc na pozytywne rezultaty swoich kłamstw i krętactw u części społeczeństwa) mechanizm psychospołeczny „dobrej nowiny”, czyli kreacji mitu, który niemal samorzutnie powstaje w pewnych warunkach i sam się napędza.
  Napędza – to jest to, na co ty kładziesz nacisk i co traktujesz jako wsparcie dla swojej argumentacji o tym, że dyskusja o Smoleńsku jest szkodliwa, bowiem wzmacnia tylko hucpiarzy.

  Tak nie jest. Trzeba ważyć wszystkie za i przeciw w rozpatrywaniu problemu – dyskutować, czy nie dyskutować o kłamstwach smoleńczyków. Ja uważam, że dyskutować, chociaż baczyć należy by nie popaść w przesadę.
  Pzdr, TJ

 61. wyzysk
  30 marca o godz. 23:16

  z odzysku Przodownika recyklngu zaklada muzeum wpisow wlasnych. Leitmotyw; powrot Niemek i Niemcow na tzw. Ziemie Odzyskane.

  Zakamuflowana nazwa druga; zamiast niszczymy Izrael.
  Walczymy o powroty.

  Zysk nie pisze kogo do kogo i dlaczego.

 62. Legat prowadzi Przodownikow teorii spiskowych do celu.

 63. Legat nie widzi roznicy miezy wiadopmoscia a opinia. Miesza i stad zerowa orientacja w polityce.

 64. Sciaga dla Przodownikow Blogosfery.

  W Polsce panuje klimat tolerancji i przyzwolenia dla antysemityzmu, ksenofobii, bo kto toleruje pisanie na murach, ten sprzyja temu zjawisku i staje sie za nie wspolodpowiedzialny.

  Nie bylo symetrii miedzy losami Zydow i Polakow podczas ostatniej wojny, jest natomiast symetria wspolodpowiedzialnosci, szczegolnie za przyszlosc. W ostatnich latach zmienil sie styl polityki zagranicznej i spolecznej w Polsce, nie zmienil sie natomiast jezyk resentymentu i antysemityzmu. Jezyk dyskryminacji. Swiadcza o tym wypowiedzi kardynala Glempa, Dziwisza, arcybiskupa Nycza, Jana Kurtyki, Pawla Lisiciego, Tomasza Terlikowskiego i Piotra Semki. Z jednym sie zgadzam, niepotrzebny jest nam rachunek sumienia oparty o jakakolwiek wiare.

  Nie zgadzam sie jednak, ze Polacy powinni sie obawiac postaw antypolskich. Zmiana pradygmatu postrzegania Polakow jako ofiary jest niewygodna prawda i trudna do uniesienia przez spoleczenstwo, opisywane dotychczas z heroicznych pozycji.

  Tragedia Zydow jest tragedia absolutna, bo byla ludobojstwem. Dlatego tez zydowska pamiec zaglady jest pamiecia powszechna, dotyczaca nas wszystkich. Postrzeganie zaglady i rola ofiary oraz koniecznosc zachowania symetrii miedzy Zydami, a Polakami (jakby Zydzi polscy nie byli Polakami) wygenerowalo termin “antypolonizm”.

  Piszacy zapominaja jednak, ze rzekomy, czy faktyczny antypolonizm nikogo nie niszczy, antysemityzm natomiast powodowal ofiary i w koncu zaglade. Gdyby Polacy chcieli zrozumiec na czym polegala ostatecznosc losu Zydow nie dochodziloby do falszywych porownian i rzekomego podobienstwa. Pozostaje pytanie, czy Polacy mieli szanse zauwazyc jako swiadkwie te niewyobrazalna zbrodnie, czy wogole byli w stanie ja zauwazyc. Z pewnoscia nie zauwazyli lub nie przejeli sie zniknieciem 10% populacji Polski przedwojennej.

  Mitologizowanie wlasnej przeszlosci prowadzi do relatywizowania wlasnej historii, redukuje nasze mozliwosci rozwoju spolecznego w przyszlosci. Obwinianie Zydow europejskich za polityke Izraela jest niewatpliwie przejawem antysemityzmu. Obecny w dzisiejszej Polsce antysemityzm jest ciekawym zjawiskiem, bo istniejacym niezaleznie od obecnosci Zydow, czy tez aktualnej polityki Izraela wobec Palestynczykow. Solidarnosc z Palestynczykami nie jest jednak obecna w debacie spolecznej.

  Malo jest solidarnosci oraz krytyki w naszej polityce zagranicznej w analizie innych konfliktow na politycznej mapie swiata, swiata dla nas ograniczonego do wlasnych granic. Niezbedne jest odklamanie historii naszego kraju, zaklamanej przez 50 lat “realnego socjalizmu”, a dzisiaj przez “möchtegern” historykow, uslugodawcow prawicowej polityki. Marks mylnie sadzil, ze wyzwolone narody pozbeda sie nacjonalizmu (nie pomylil sie jednak w ocenie tzw. kapitalu).

  Nacjonalizm oraz antysemityzm potrzebuja realnego lub wirtualnego wroga: Zydzi w kosciele katolickim funkcjonuja po dzien dzisiejszy jako “bogobojcy”. Podobnie jest w kosciele ewangelickim. Przykladem naszej wspolczesnej antysemickiej mowy, ciagle aktualnej sa nastepujace cytaty; To se Zydki swieto zrobily. Nie zydz pan! Dawaj wiecej- slowa do sprzedawcy. Odpowiedz sprzedawcy..- Zyd to smiec! Uslyszane przeze mnie w pociagu do Krakowa; polski konduktor w niemieckim wagonie probowal naprawic uszkodzona klimatyzacje po zydowsku, jak sam sie wyrazil. Noga potraktowal szafe z bezpiecznikami (nie potrafil przeczytac instrukcji obslugi w jezyku niemieckim). Sa to reakcje w kraju, w ktorym dokonala sie najwieksza zbrodnia nowozytnej Europy.

 65. Prawdy nie poznamy z różnych powodów. Po pierwsze dochodziliśmy i dalej dochodzimy do prawdy , dalej , główny kierownik prawdy smoleńskiej nijaki Macierewicz bardzo się obraził , dalsze koszały opały czyli prawda smoleńska powoli się dopala i prawda smoleńska na dzień dzisiejszy jest nikomu już niepotrzebna bo dalsze bicie piany doprowadzi ,że poseł „naczelnik” wyjedzie na taczkach.

 66. Z „wiarą” nie można i nie należy dyskutować. Z definicji, logika tu nie obowiązuje.
  Przyczyny katastrofy są znane, i u ludzi zdolnych do myślenia nie budzą wątpliwości.

 67. guzdra
  „Z pewnością kontekst poczuje się dotknięty.”
  Nie bylbym zbytnim optymista .Nawet jezeli cos poczuje nie bedzie wiedzial co to bylo.
  ***
  Holandia jest tylko czescia ( part of the Netherlands ) ale calosc jest , cozy mimo to.
  Autobusow z Groningen ( drugim po Leiden. ) do Krosna nie ma ale ” na kazdym rogu ” , sledziarnia . Dlatego koty ( tnp jeden) nawet te przywiezione z Sardynii nie narzekaja na pogode

 68. Waldemar 3 kwietnia o godz. 14:53 Pielgrzymki ogólnopolskie do Piekar odbywają się dwa razy do roku: raz jest to pielgrzymka mężczyzn, a potem kobiet. Pielgrzymi jednak nie podebrali wielkanocnych jajek. Zrobili to mieszkańcy. Byłbym ciekaw, czy to ci którym zawsze mało (oni byli zawsze pierwsi w kolejce po dary w stanie wojennym), czy też piekarska biedota. Z górnośląskich miast Piekary, Bytom i Świętochłowice są najuboższe, mają najniższy dochód w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Bieda odbiera ludziom godność i przyzwoitość. Tej drugiej widać w Wielkanoc zabrakło.

 69. Te „duby smoleńskie” Prezesa , to jest obraz nędzy polskich elit politycznych. Opozycja polityczna i zaściankowe media są również odpowiedzielne za tę „tragi-komedię”, rozpisaną na miesięcznice.
  Tusk liczył na zdrową reakcję ulicy, która odrzuci insynuacje Antoniego smoleńskiego, ale się przeliczył. Media żerowały na kolejnych wersjach zamachu, a publiczność tego medialnego amfiteatru stała się elitą polskiego magla politycznego. Żaden kraj Unii Europejskiej nie zajmuje się urojeniami króla Ubu. Tylko polskie media mielą te same bzdury w tym polskim piekle. Rzecz się dzieje w Polsce , czyli nigdzie .

 70. tejot
  3 kwietnia o godz. 15:37

  Tejotku, tłumaczysz mi jak krowie na rowie, że nie można zakazać mówienia o katastrofie. Gdzie to ja tak kombinuję? Mówię, że uważam to niekończące się mielenie tych samych słów (a chyba jasne, że mam na myśli stronę antypisowską) za wodę na młyn kaczkowatych. Gdyby strona tuskowata ustawowo zakazała finansowania tego cyrku z państwowych pieniędzy w wyniku zakończenia profesjonalnego, państwowego śledztwa i grzecznie zaproponowała pisowatym by, jeśli mają potrzebę, ciągnęli je za swoje, cyrk by się ekspresowo skończył – tak sądzę, choć przyznaję, że się błaźnię, plotąc, co by było, gdyby na Gobi były ryby.

 71. A Prezes choruteńki.
  Czyżby i jego dopadła słynna sraczka weimarska grasującą w rodzinie Kaczyńskich zawsze wtedy , kiedy ze strachu pory były pełne , lżej byłoby im gdyby mieli chodźby odrobinę poczucia wstydu.

 72. Symetryczny,17:29.

  A ja tam nie lubie tych szmacianych lbow wiec i dobrze ze Zydy ich bija
  ktos w koncu przeciez musi to gdzies robic,no nie ?.

 73. gsj
  3 kwietnia o godz. 16:00

  Mój komentarz
  Oczywiście, logika nie ma dostepu do wiary, lecz należy mieć na uwadze, że nie jest to mało ważny problem, że istnieje granica oddzielająca wiarę od niewiary i tak się składa, że ta granica w Umęczonej zyskała dzięki głosicielom wiary smoleńskiej status polityczny (państwowy) oraz pokrywa się dokładnie z rowem, który wykopał (udało mu się to) w poprzek społeczeństwa Prezes Polski wraz z adherentami. Status polityczny granicy stabilizuje wiarę, a rów społeczny jak mur obronny zabezpiecza ją przed kurczeniem.
  Pzdr, TJ

 74. Ted’dy bear
  3 kwietnia o godz. 18:11

  Zwyczaj muzułmański każe, by po 40 dniach żałoby, dokonać zemsty.
  Produkowanie na masową skalę mścicieli, to chyba niezbyt dobry pomysł?
  Szczególnie, gdy przyrost naturalny w tamtych regionach jest bardzo wysoki?

  Część z tych mścicieli zaimportuje Europa.
  I będzie się działo……

 75. wiesiek59,18:22 no i wlasnie o to chodzi aby sie dzialo.

 76. Ted’dy bear
  3 kwietnia o godz. 18:11

  Symetryczny,17:29.
  To nie ja. Na blogu panuje burdel i podszywania się pod cudze nicki. Z Twoim dzieje się to samo, albo robi to ten sam cymbał.

 77. Pan Prezes Wszystkich Prezesów na gali Polsatu!
  https://youtu.be/BTP53IMLBvA

 78. Ted’dy bear
  3 kwietnia o godz. 18:41

  Mam wnuki, więc patrzę na to nieco bardziej perspektywicznie.
  Niezły burdel im zostawiamy w spadku….
  Dzisiejsi architekci tych niebezpiecznych trendów, niespecjalnie się przejmują tym, że ich wnuki również będą musiały z tym spadkiem żyć.

 79. Wielebni, Ojcowie i Drodzy Rodacy.

  Zadanie, które daję Wam do wypełnienia, jest bardzo delikatne i wymaga wiele taktu. Z pewnością udajecie się [do Afryki], aby ewangelizować, ale Wasza ewangelizacja musi przede wszystkim inspirować interesy Belgii. Głównym celem naszej misji w Kongo nie jest uczyć czarnuchów, aby poznali Boga – tę wiedzę już posiadają. Posłuszni są Mungu, Nzambi, Nzakombie; nie mam pojęcia komu jeszcze.

  Wiedzą, że zabijanie, sypianie z cudzą żoną, kłamanie i obrażanie jest złe. Miejcie odwagę to przyznać – nie będziemy uczyć ich tego, co już wiedzą. Waszą kluczową rolą jest ułatwienie pracy administratorom i fabrykantom, co oznacza, że będziecie interpretować Ewangelię w taki sposób, w jaki najlepiej będzie chronić wasze interesy w tej części świata. Mając na względzie ów cel, należy dopilnować, aby nasze dzikusy czuły niechęć do bogactwa, które zalega w ich ziemi. Nie mogą nim się zainteresować – staną się wówczas morderczą konkurencją, która pewnego dnia zapragnie Was obalić.
  https://exignorant.wordpress.com/2018/04/03/w-imie-cywilizacji-i-zbawienia/
  =============

  KK w służbie Imperiów……
  Obecnie tą religią jest DEMOKRACJA….

 80. Kibolstwo polityczne kwitnie na całego.Przechodzenie polityków z partii do partii przypomina kupowanie piłkarzy ale za stołki.To nawet polityczne kazirodztwo.Wyciągają wyleniałych na podobieństwo maskotki Jasia Fasoli aby stali się nową starą twarzą. Żadnych programów co przypomina wystawianie trupa babci do okna bo listonosz niesie emeryturę.Tak sobie myślę,że to w stylu bujaj się Fela aby zdobyć głos na przebierańca.

 81. Maurycego to chyba wydalili w ramach retorsji za Skripalów – może mi się zdaje, ale chyba długo nie daje znaku życia? A może przygotowuje ostateczną wersję rzeczonego raportu. 🙂

 82. „Scientists cannot confirm where Skripal poison came from” (The Times).
  Dziwne.

 83. Z afera Skripalow i reakcja Zachodu pod przewodem Borisa J. i jego amerykanskich kolegow jest jak z chinskim przyslowiem:
  Bij zone kazdego dnia a ona juz bedzie wiedziec za co dostaje lanie.
  Tak mozna podsumowac retoryke zachodnich demokracji.

 84. Dzisiaj Department of State wyrazil zadowolenie z wyboru (ponownego) prezydenta Egiptu. Osiagnal on wiecej niz Putin (97%).
  Mozna miec tylko nadzieje, ze tym razem D. Tusk wysle gen. Sisiemu gratulacje.
  Nie wspominajac o zachwytach nad saudyjskim nastepca tronu, w turzeobjazdowej po Europie.

 85. PIS jeszcze nie przegrał powiedzieli dzisiaj zgodnie Marek Borowski i Ludwik Dorn, a im wierzę. Od siebie dodam faulują na potęgę, przekupują sędziów (40% podwyżki) więc mają fory, a opozycja sama się kiwa.

  Na ekranie wyświetlił się komunikat (cytuję); „Ubiegły rok można wpisać do polskiej listy rekordów finansów państwa. Może jeszcze nie udało się wyjść na plus i był deficyt, ale tak dobrze nie było od 1990 roku. Co więcej, wartość długu państwa spadła. A taka sytuacja ostatni raz była za Gomułki.

  Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych (tzw. general government) spadł w ub. roku do zaledwie 1,5 proc. produktu krajowego brutto, czyli o 0,8 pkt proc. PKB w porównaniu z poprzednim rokiem. Dane poszły w świat, a konkretnie zebrał je GUS dla Komisji Europejskiej w ramach tzw. notyfikacji fiskalnej.
  Malkontenci mogą mówić, że cały czas państwo wydaje więcej, niż dostaje z podatków, ale „na bezrybiu i rak ryba”. A trzeba docenić, że to najlepszy wynik budżetu od 1990 roku, kiedy rząd Mazowieckiego zaczął już pożyczać pieniądze, ale jeszcze nie musiał tych nowych pożyczek obsługiwać. Państwo wykazało wówczas nadwyżkę 0,4 proc. PKB.”
  Kazimierz Michał Ujazdowski kandyduje na prezydenta Wrocławia, i uzyskał poparcie Grzegorza Schetyny. Kandydat oświadczył, że będzie kontynuował dobrą działalność poprzedników. W dzisiejszych czasach takie oświadczenie bywa rzadkością.
  W sprawie katastrofy zdania są podzielone. Najnowsze opinie; niech badają dopóki chociaż jeden człowiek nie zostanie przekonany jak do tej katastrofy doszło. Miałem rację, badania będą prowadzone do końca świata, albo nawet dłużej.
  Sarkofag marszałka Józefa Piłsudskiego przeniesiony do krypty małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Nomen omen

 86. Moderator zachorował ?

 87. PA2155
  3 kwietnia o godz. 21:10

  Demokracja to religia.
  Jak każda, nastawiona na zysk kapłanów.

  Pod naciskiem, do sledztwa dopuszczono
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/organizacja-ds-zakazu-broni-chemicznej-zajmie-sie-otruciem-s-skripala/5klhggv

  PRAWDZIWI naukowcy nie lubią sobie robić z gęby cholewy.
  Dbają o swój prestiż i wiarygodność.
  O politykach tego powiedzieć nie można.

 88. „PIS jeszcze nie przegrał powiedzieli dzisiaj zgodnie Marek Borowski i Ludwik Dorn, a im wierzę. Od siebie dodam faulują na potęgę, przekupują sędziów (40% podwyżki) więc mają fory, a opozycja sama się kiwa.”

  PiS jeszcze nie przegrał, bo nie ma z kim przegrać. Gdyby przegrał, ze zgodnie „śpiewającym duetem” Marka Borowskiego i Ludwika Dorna, to by była kolejna powtórka z rozrywki.
  Pilnowanie własnego stołka przez celebrytów politycznych stało sie jedynym zajęciem obecnych elit.
  W Polsce nie ma politycznych przegranych. Kiedy raz się jakiś cwaniak zamustruje na ten „Rejs” , to już
  z tej łajby nie wysiada do końca swoich dni.

 89. Szef należącego do brytyjskiego rządu laboratorium w Porton Down, Gary Aitkenhead powiedział w rozmowie z telewizją Sky News, że naukowcy nie byli w stanie zidentyfikować źródła pochodzenia środka Nowiczok użytego do zamachu na Siergieja Skripala.
  Też z Onetu

 90. @Wiesiek59

  „Zwyczaj muzułmański każe, by po 40 dniach żałoby, dokonać zemsty.
  Produkowanie na masową skalę mścicieli, to chyba niezbyt dobry pomysł?”

  „Jak mscicielowi odstrzelic leb, to ochota wywarcia zemsty maleje”

  (stare przyslowie rurytanskie)

 91. @Wiesiek59

  „Szczególnie, gdy przyrost naturalny w tamtych regionach jest bardzo wysoki?”

  „Jak mscicielowi odstrzelic leb, to msciciel nie bedzie sie przykladal do przyrostu naturalnego”

  (jeszcze starsze przyslowie rurytanskie)

 92. @mopus11

  .. klamie jak kawal sobaki:

  „nie przeszkadzało panu T. obrzucać mnie na blogu ateistów różnymi kalumniami”

  Oczywiscie klamczuch jakos nie jest w stanie zaprezentowac rzekomych „kalumni”, ktorymi to mialbym jakoby klamczucha obrzucac „na blogu ateistow”.

  Zachodzi jednak mozliwosc, ze gostek nie tyle klamie swiadomie – ile ma juz slabiutka swiadomosc i co nieco mu sie pofa.. strygowalo. Mozna zatem przypomniec co nieco wypowiedzi @mopusa.

 93. teodor
  3 kwietnia o godz. 22:06

  Głupiś waść.
  Krewni mają obowiązek zaopiekować się żoną zmarłego i dziećmi.
  Łącznie z jej użytkowaniem w celach prokreacyjno- rozrywkowych.
  Kompletnie nie wiesz, jakie relacje panują w krajach muzułmańskich?
  Rodzinach, klanach, plemionach?
  To zdaje się znawca spraw bliskowschodnich z ciebie taki, jak z koziej dupy trąba….

  Cisnienie demograficzne i zmiany klimatyczne, są wystarczającą siłą napędzającą wędrówki ludów.
  Dokladanie do tego wojen spowodowanych geopolityką, walką o złoża i szlaki komunikacyjne, jest zbędne.
  I tak setki milionów ruszą.
  Zabić wszystkich?
  Ciężko będzie.
  Bo wcześniej czy później się zjednoczą przeciwko zabójcom.

 94. @mopus11

  … tak oto sie wypowiadal (zaklamac trudno, bo ponizej cytat z linkiem):

  „@R.a.d.z.i.l.o.w.J.e.d.w.a.b.n.e
  Niepotrzebnie dajesz się prowokować osobnikom w rodzaju colour et consortes, którzy bredzą od rzeczy, sprawiając wrażenie umysłów niezrównoważonych psychicznie. Niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Polska to kraj zdecydowanie antysemicki. Będąc Polakiem z przykrością to stwierdzam. Kler przez lata mocno pracował na ten stan. I nadal pracuje. Pochodzę z rodziny religijnie indyferentnej co uchroniło mnie przed zatruciem jadem nienawiści. Co ja się w dzieciństwie nasłuchałem od moich rówieśników o porywaniu i torturowaniu przez Żydów chrześcijańskich dzieci, na macę. Przy tej okazji robiłem za Żyda, co było dla mnie szkołą tolerancji, uwrażliwiło mnie na innych, poznałem wówczas jakie to uczucie być Polakiem, a jednocześnie czuć się obcym wśród kolegów, sąsiadów. Bez najmniejszych szans na udowodnienie, że nie jest się wielbłądem.”

  https://hartman.blog.polityka.pl/2014/09/29/palenie-meskiej-czarownicy/

  Zaskoczony – zadalem gostkowi pytanie:

  _______

  „„Co ja się w dzieciństwie nasłuchałem od moich rówieśników o porywaniu i torturowaniu przez Żydów chrześcijańskich dzieci, na macę.”

  Serio? Ludzie nadal w to wierza? Albo wierzyli jeszcze niedawno?

  Teraz to mi szczena opadla.

  Jesli ma Pan chwile czasu – prosze o rozwiniecie tematu, chetnie z podaniem przynajmniej dekady (kiedy) i miejsca (wies w rzeszowskiem czy np miasto stoleczne Warszawa).”

  Jaka byla odpowiedz? To w osobnym wpisie.

 95. mopus11
  3 października o godz. 10:23
  @R.a.d.z.i.l.o.w.J.e.d.w.a.b.n.e
  2 października o godz. 23:56
  Pyta się Pan gdzie? W Świętokrzyskiem, na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. To tamtejszy lud prawił bajdy o beczkach nabitych gwoździami, za sprawą których chrześcijańskie dzieci miały swój udział w wypieku macy. Co w kontekście tzw. pogromu kieleckiego specjalnie nie dziwi. Do tej pory w jednym z kościołów w Sandomierzu, chyba, wisi obraz przedstawiający scenę krwiożerczych rabinów z porwanymi dziećmi … ”

  https://hartman.blog.polityka.pl/2014/09/29/palenie-meskiej-czarownicy/

  Gdzie zas te rzekome „kalumnie”, ktorymi jakobu mialbym obrzucac gostka „na blogu ateistow” – wiadomo chyba tylko Przedwiecznemu.

 96. „To zdaje się znawca spraw bliskowschodnich z ciebie taki, jak z koziej dupy trąba…”

  Smierdzacy bluzg odnotowany, spuszczony z woda.

  ” tak setki milionów ruszą.
  Zabić wszystkich?
  Ciężko będzie.”

  Chorzy z wariackiej nienawisci Polacy-antysemici tak juz strasza od ponad piecdziesieciu lat. Juz w przededniu Wojny Szesciodniowej wszystkie przekaziory zapowiadaly, ze potezna piesc zjednoczonych arabskich armii rozgniecie male, smieszne zydowskie panstewko tak, jak sie rozgniata karalucha. Ale sie wowczas cieszono!

  A w pare tygodni pozniej juz sie jakos mniej cieszono.

  Kolejne wybuchy radosci nastapily w pazdzierniku 73-go. Wtedy to juz Kazdy Wiedzial, ze z „pejsatymi moskami” zostanie Zrobiony Porzadek.

  A w pare tygodni pozniej nagle sie okazalo, ze tchorzliwe i bojazliwe „pejsate moski” spuscily walecznym nastepcom Saladyna tak totalny wp..l ze az litosc brala.

  „Bo wcześniej czy później się zjednoczą przeciwko zabójcom”

  Chorzy z wariackiej nienawisci Polacy-antysemici tak juz strasza od ponad piecdziesieciu lat. Jakos nawet nie zauwazyli, ze u Arabow ochota na „spychanie do morza” jaby sie ulotnila. Teraz durne, brunatne hejterstwo liczy na Hamas i na Iran. Kiedys durne, brunatne hejterstwo liczylo na Nassera. Ano – niech dzre to hejterstwo ryje.

 97. @blackley

  „minister Wilczek wynalazł i opatentował formułę chemiczną . Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy . Co łatwo pan sprawdzi przy odrobinie wysiłku.”

  Komunistyczny minister Wilczek „opatentowal” rzeczywiscie niezwykly wynalazek: W czasach scislej komuny, w czasach Przodujacego Ustroju, kiedy milicja ganiala nawet baby handlujace kwiatami w okoloicach dworca – jednemu Wilczkowi wladza zezwolila na prowadzenie sporego, prywatnego przedsiebiorstwa. W warunkach calkowitego monopolu mial facet rzeczywiscie slodkie zycie. Wczesniej robil dobra kariere w komunistycznym systemie, chyba awansowal az do dyrektora zjednoczenia czy cos takiego.

  Po upadku komuny cos sie jakby popsulo. No i facet wyskoczyl z okna. Kto mu w tym dopomogl – pewnie sie nie dowiemy.

  Co z powyzszego wynika? Ano wynika,. ze @blackley bardzo lubi komuchow – jesli tylko jeden czy drugi komuch legitymuje sie aryjskim pochodzeniem.

  Nie sam jeden @blackley zreszta. Ponownie warto przypomniec, ze Narod Polski dwa razy pod rzad wybral sobie na prezydenta… nie jakiegos tam szeregowego czlonka PZPR, tylko takiego ze swiecznika, ministra w rzadzie Jaruzelskiego.

  Ponownie warto przypomniec, ze nigdy nie zostali postawieni przed sadem sprawcy masakry na Wybrzezu w 70-ym roku. Z kazdym rokiem liczba ofiar tej masakry maleje. Do Kociolka w polskiej telewizji w latach 90-tych zwracano sie „panie ministrze”. Tej masakry nie dalo sie dokleic cyklistom, wiec nikt sie nie gniewa. Polak z Polakiem zawsze sie dogada.

  „rofesorem Normanem Daviesem – przypomnę że profesor to taki człowiek ”

  Norman Davies to taki czlowiek, co chcial sie zalapac na profesure w Stanford. No i frowno dostal a nie profesure. Znaczy w plasterkach. Wyjasniono gostkowi, ze samo w sobie o zlych Zydach, „zydokomunie” i „zydach z UB” raczej nie wystarcza, zeby w Stanford sie na profesure lapac. Gostek dostal wsciku i pozwal uniwersytet, ktory jakoby postapil wobec gostka brzydko i nieladnie. No i sprawe aj-waj – przegral.

  Gostek byl szalenie rozzalony na zlych i niedobrych Zydow, ktorzy nie rozumieli, ze im sie nalezaly wciry i ze im trzeba bylo dokopac. Az publicznie sie zalil:

  https://www.nytimes.com/1987/03/13/us/scholar-says-his-views-on-jews-cost-him-a-post-at-stanford.html

  „SCHOLAR SAYS HIS VIEWS ON JEWS COST HIM A POST AT STANFORD … A lawsuit by a British scholar who contends he was denied a professorship because Jewish faculty members considered his work ”insensitive” toward Jews and ”unacceptably defensive” of Polish gentiles in World War II has raised unusual issues of academic freedom at Stanford University. … In the suit Norman Davies, a 47-year-old historian at the University of London, is seeking up to $9 million in damages from the university, four professors, three administrators and a graduate student for what he calls fraud, misrepresentation, breach of contract, discrimination and defamation.”

  Nie chce mi sie tlumaczyc, ponownie zalecam, zeby Blackley poprosil o pomoc Mariolke ze zmywaka. Bo jak wujek Google tlumaczy to glupoty wychodza. Tych dziewieciu melonow jakos Davies nie wyprocesowal – tylko ucho od sledzia. Na tym sie skokczyla amerykanska epopeja Daviesa.

  W Polsce gostek robi za Wybitny Autorytet, z powodow oczywistych.

 98. @Saldo Mortale

  ” Zydzi natomiast nie mieli szans na przezycie bez pomocy Polakow.”

  Racja. Na przyklad taka (niezyjaca juz) pani Sabina. Zaloge bunkra Niemcy wzieli zywcem – uzyli gazu. Wywiezli do Oswiecimia. Na rampie podczas selekcji wybrali ja i jeszcze pare osob nie od razu do gazu, tylko do niewolniczej pracy. Zaliczyla oslawiony marsz smierci. Dozyla wyzwo… sorki, wroc! Dozyla Zbrodniczego Wkroczenia Armii Czerwonej. Do 68-go roku mieszkala w Polsce. Wykonywala swoj zawod wyuczony (pielegniarka), dopoki jej nie wyniesiono na kopach w charakterze kary za nadmierna dlugosc nosa. Komu winna byla dozgonna wdziecznosc? Oczywiscie Polakom.

  Fima (to od Jefim) dal noge na wschod jak sie konczyla kampania wrezsniowa. Pozwolili mu sie zaciagnac do A Cz. Dosluzyl sie stopnia „starsziny”, to cos jak sierzant. Tak sie zlozylo, ze wyzyl. Komu winien byl dozgonna wdziecznosc? No przeciez chyba nie wrednym bolszewikom, bo bolszewicy sa zli i niedobrzy.

 99. @blackley

  „A śmieję się całą drogę do banku , PROSZĘ pana . ”

  Jasne, milionerze-kolekcjonerze, wlascicielu licznych Rollsow, Bentley’ow, hacjend i rezydencji. A tak naprawde to po siedemdziesiatce zpaitalasz przy najglupszej i najgorszej robocie, zeby do dziadowskiej renty dorobic („wynosilismy graty — z mieszkania do remontu”).

 100. Od czego zaczęła się katastrofa smoleńska? Od sporu między prezydentem a premierem kto ważniejszy. Według zapisów w konstytucji rząd prowadzi politykę zagraniczną. Lech Kaczyński nie proponował zmiany w ustawie zasadniczej, ale prowadził własną politykę zagraniczną i to taką jaką uważał za stosowną. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Katyń stał się najważniejszym wydarzeniem wiosny 2010 roku. Poprawa stosunków z Rosją wymagała odpowiedzi na inicjatywę premiera Putina i spotkania premierów Rosji i Polski w miejscu kaźni polskich oficerów. Wizyta leżała w interesie Polski i tej wizycie należał się moim zdaniem priorytet. Urząd prezydenta miał inne plany. Liczba zaproszonych gości była wyjątkowa. Wszyscy notable, dowódcy wojskowi, ostatni prezydent rządu londyńskiego, najważniejsi w państwie mieli zdominować skromną wizytę polskiego premiera. Nie przewidziano jednego, mgły, która jak na nieszczęście zawisła nad lotniskiem. Mgła się zdarza, ale jak mogła w tym dniu, gdy prezydent z całą świtą mieli lądować w Smoleńsku? Z pogodą jak mówią żartów nie ma. Ileż to razy pogoda krzyżowała plany wybitnym politykom, wielkim dowódcom i przywódcom państw. Od początku nie układało się jak trzeba. Podobno prezydent się spóźnił, kapitana zastąpił generał, zwlekano z decyzją o odlocie, nie zastosowano się do polecenia dowódcy lotniska aby nie schodzić poniżej 100 metrów licząc od poziomu lotniska, bo kto naszym będzie mówił co mają robić, skoro wiadomo jaki jest cel wizyty. Stała się tragedia i od niej się zaczęło i trwa już prawie osiem lat. Miesięcznice, pomniki, wydatki, raporty, komisje, podkomisje. Tylko jedno pytanie na które nie będzie odpowiedzi, dlaczego zwlekano z odlotem? Decyzję w tej sprawie mógł podjąć zwierzchnik sił zbrojnych, ale też kapitan czy w ostateczności generał. Miało się udać, ale się nie udało. Kilkadziesiąt procent obywateli liczy na zamach, duża część narodu uważa wydarzenie za katastrofę, są pewnie tacy co to ich zupełnie, ale zupełnie nic nie obchodzi, ale jak tu nie komentować wydarzenia którym żyje prawie cała populacja Polaków i te już poczęte też. Wszyscy z zapartym tchem będziemy oglądać transmisję z odsłonięcia jednego, potem drugiego pomnika, obu postawionych nielegalnie na placu przemocą zabranym miastu stołecznemu Warszawa, i nikt im nie przeszkodzi, tym władcom z ulicy Nowogrodzkiej. Czy na uroczystościach odsłonięcia pomników należy się spodziewać licznych delegacji zagranicznych?

 101. IS42

  Jedna z przyczyn katastrofy i spudtoszenia jakiej dokonala do dzis nie zostala nawet tknieta.
  To felerna konstytucja nie oddzielajaca jasno kompetencji prezydenta i rzadu.

  Tyle lat i nic!
  Moze wreszcie Kaczorowi uda sie zmienic zbior poboznych zyczen w ustawe zasadnicza?
  Boo jesli nie jemu ma sie udac to komu?

  ml

 102. Polska i Izrael ciągle mają kłopoty i można powiedzieć podobnej natury, czyli oba państwa są zagrożone agresją. To powinno nas zbliżać ku sobie, a nie stwarzać powodów do wymówek. W Gazecie Wyborczej jak zwykle dużo o Izraelu i jego mieszkańcach. Ciekawy artykuł „Izrael oswaja ortodoksów z kapitalizmem”. Cytuję fragment „W liczącym 8,5 miliona obywateli Izraela populacja ultraortodoksów – dziś szacowana na milion ludzi – stale rośnie. Statystycznie jedna kobieta Heredi rodzi siedmioro dzieci (daj Boże tyle w Polsce przyp. mój). Izraelka spoza ultra ortodoksyjnej społeczności – tylko dwoje. Według szacunków w 2030 roku Heredi będzie co trzeci mieszkaniec Izraela. To oznacza, że biorąc pod uwagę sposób życia ortodoksów, ich wykluczenie z rynku pracy i jego skutki, miliony obywateli Izraela będą klepać biedę i żyć na garnuszku państwa.” Zatem nie tylko obu naszym państwom zagraża zagranica, ale jak się okazuje także ulica. Jaki stąd wniosek? Powinniśmy się może zjednoczyć, przecież w kupie raźniej

 103. @ls42

  „klepac biede”

  Katoliku,

  siem wzruszylem. Znaczy faktem, jak wy sie przejeliscie.

  Tyle tylko, ze wredne syjonisty (ze tez kary na nich nie ma) jak na razie przegonily w dochodzie PKB na lba Anglie, Francje, sloneczna Italie, ultrakatolicka Italie, Hiszpanie, Grecje, Portugalie.

  Jak przez chwilke jest pokoj – to sie nagle okazuje, ze antyrakiety to jednak nie europalety.

  Tabelka za rok miniony, wedlug IMF:

  „20 Israel 39,974
  21 France 39,673
  22 United Kingdom 38,847
  23 Japan 38,550
  ..
  26 South Korea 29,730
  27 Spain 28,212

  30 Kuwait 27,236

  35 Saudi Arabia 20,957
  36 Portugal 20,575
  37 Czech Republic 19,818”

  Tam u was tez ten dochod na lba sie podniosl, 12 tys rocznie. Wiecej niz w Turcji – ale do Gwinei Rownikowej jeszcze daleko.

 104. @guzdra
  Ty jesteś jak 65 taki szafirowy jubileusz, albo kod z ASCII, albo Messier object M65
  Na mnie, a myślę że na wielu innych masz double-magic effect. Taki magic constant.
  Po czytaniu Ciebie czuję się jak;
  2 7 6
  9 5 1
  4 3 8
  (nie wiem jak duży nawias zrobić, więc wyobraźni się polecam)
  A Ciebie widzę jak:
  [17 24 1 8 15
  23 5 7 14 16
  4 6 13 20 22
  10 12 19 21 3
  11 18 25 2 9]
  Oczywiście też jak Pi

  Odnośnie tematu poruszonego przez Gospodarza nasuwają mi się następujące refleksje:
  My nie cholery (smoleńscy naukowcy rzekli) i zaczeli dzielić przez zero;.
  próbując udowodnić, że 2=1, albo jakikolwiek cyfra równa się jakiejkolwiek innej cyfrze.
  Poniżej przykłady ich potliwych wysiłków:
  1. Niech a będzie równe b (niezerowe)
  a=b

  2. Pomnóżmy przez a
  a^2=ab

  3. Odejmijmy b^2
  a^2-b^2=ab-b^2

  4. Zfaktorujmy obie strony: lewy faktor jako różnicę kwadratów, prawy jest sfaktorowany przez wyciągnięcie (za uszy) b z obu wyrażeń
  (a-b)(a+b)=b(a-b)

  5. Rozdzielmy (a-b)
  a+b=b

  6. Zaobserwujmy, że a=b
  b+b=b

  7. Połączmy podobne wyrażenia po lewej
  2b=b

  8. Podzielmy przez niezerowe b
  2=1

  Pomimo ze matematycznie nie zabardzo dobrze, ale miejmy nadzieję, ze po tych wszystkich zabiegach 10 b.m. ogłoszą rodakom howler.

  Są tacy, co krzyczą (tutaj też) jaaaaa jesteeeeem nr. 1.
  A przecież 1. nie jest pierwszą.
  Ciekawi mnie ich mina, kiedy to odkryją.
  A teraz
  Odd Future coś w rodzaju śpiewania zrobi (żeby było tak nowocześnie). czasem słowa są ważniejsze…..
  https://www.youtube.com/watch?v=xfYIau1uoZc

  Ps. Neutrina przelatuja przez nich i wcale sobie (pomimo ich świadomości o własnej ważnośći) nawet tyłka nie zawracają ich istnieniem. A ci nawet nie wiedzą, ze można je wąchać.
  Ps. nr. 2.
  Nigdy nie wiem, kiedy pisać pod nowym tematem. Wyświetla mi się dopiero na drugi dzień, a ja sobie a muzom produkuję się pod poprzednim. Tak też było wczoraj. Cóż??? co zrobić??? Jak żyć??? panie premierze

 105. I nie ma w okolicy wójta z Pcimia żeby pomógł

 106. Słowa z załączonego wcześniej utworu
  Off Mellowhype album “Numbers.” Has been performed on BBC, accompanied with some dope-ass dancing from Tyler and Left Brain
  [Verse 1]
  Today isn’t just any occasion
  My button-up’s a nigga and the jacket’s Caucasian
  Oh, Black and white crimes is the justification
  Gold tie to separate them from their closest relation
  Cause shit, a nigga’s actions like acceleration
  And if I die before you die, I’ll be in Hell awaiting
  I’m a sick-minded freak, six minds kinda think
  Sitcom-blinded geek found life by hide-and-seek
  I climb the steep, a few times a week
  The line’s mesquite, the blondest streak
  Life is a bitch cause she kinda sweet
  Then go behind your spinal structure cause she sly and weak
  Four bars left and I’m-a lie in the street
  Where the crosswalk is met by a 90 degree
  Two bars and going before the light turn green
  One bar and come and blink to the next scene
  Bitch I’m a red camera, scannin’ all of you amateurs
  Me and my dangerous wolves are running Los Angeles
  Dope in the can of this canister, green cannabis
  Write Mellowhype on the banister, get my analysis
  I like how being anal sits, tell ’em stick to the manuscript
  I think with the same hand I writ, breakin’ grams down
  My word’s my bond, like I write with my dick, the night is crypt

  [Bridge]
  I illustrate the path that I journey
  Can’t nobody see me, nor can somebody hurt me
  Flow contagious like a herpe at the tip of a Slurpie
  Straw that you draw in your effective cause friend

  [Hook]
  Close your eyes, what do you see?

  [Verse 2]
  I see nothing sometimes, I see nothing but rhymes
  Mental crimes, fulfill the lonely chimes and percussion
  Melodies of keys are the remedies of these
  The only sneeze is the snare blowin’ smoke in the air
  I see the wear-and-tear emotions fallin’ off your weary shoulders
  Browsin’ the I-don’t-care folder seems to be the escape
  Determination is the key, you gotta let go of faith
  And everyone you gave your faith to so faithful
  Ungrateful, they make you, and they make you sad
  Hop out of your passenger seat heated, catchin’ a cab
  The fiasco just opened up a closed scab
  Sore feelings, more feelings, your feelings collaborate

 107. 4×4 czyli proba wyjasnienie kolejnej niediorzecznosci dotyczacej Strefy Gazy (za BZ)
  Ilosc ofiar najwieksza od ostatniej Wojny w 2014. Przy tym liczba 1400 rannych nie jest tu bez znaczenia.
  W Europie odbyly sie Marsze Pokoju, a w Gazie Marsze Rpatriacyjne (cokolwiek to znaczy). Wiekszosc z 30.000 demonstrantow przy granicy Izraelskiej zachowywala sie pokojowo do chwili, gdy mlodzi demonstranci zblizyli sie do strefy bezpieczenstwa (cokolwiek to znaczy) przy granicy rzucajac kamieniami i probujac zawiesic swoje flagi.

  Nastepnie mialo miejsce wiele celowych prob uszkodzenia umocowan granicznych, koktaile molotowa, palace sie opony; pelen program podobnych demonstracji. Po stronie izraelskiej 100 strzelcow wyborowych oraz wojsko. Po stronie palestynskiej 750 rannych.

  Chodzi o Dzien Katastrofy przed 70 cioma laty. Konkretnie o prawie dwa miliony osob, uchodzcow z przed 70 ciu lat i ich rodzin, dzieci etc..
  Otwarte zostaje pytanie, czy wladze Gazy bylyby w stanie przyjac taka ilosc osob. Sytuacja ekologiczna w strefie nadmorskiej Gazy jest bardziej niz powazna. Kwota bezrobotnych wynosi 50%, kwota ludzi biednych ok. 80%. Nalezaloby jednak zaznaczyc, ze srednia zasilku wsparcia dla biednych jest wyzsza niz w Polsce.

  Gaza jest bowiem „utrzymywana“ m.innymi przez UE. Po przejeciu wladzy przez Hamas (nie wiem czy 404 pamieta zwloki urzednikow Fatahu wyrzucanych przez okna przez „bojownikow“ Hamasu w Gazie podczas „przejmowania“ wladzy.

  Od tego czasu strefa graniczna i powietrzna w Gazie kontrolowana jest przez armie izraelska. Wladze Egiptu optwieraja granice sporadycznie, coraz rzadziej jednak. Do tego dochodzi blokada finansowa ze strony Fatah.

  Politolodzy z Gazy twierdza, ze wlasciwie nie chodzi o powrot uchodzcow, lecz o zwrocenie uwagi na ciezka sytuacje gospodarcza i spoleczna w Gazie.

  Prze rozpoczeciem marszow prostestacyjnych bylo wiele incydentow w strefie granicznej. Izraelczycy obawiaja sie eskalacji i dalszych prob przekraczania granicy przez mlodych Palestynczykow sila. Obawiaja sie po prostu rozlewu krwi po obu stronach.

 108. wbocek
  3 kwietnia o godz. 17:49
  Wina PO w sprawie rozdmuchania propagandy smoleńskiej ewidentna..Tak się kończy kunktatorstwo i zapominanie o tym, że trzeba egzekwować prawo , a nie kombinować politycznie, jak nie narazić się Rydzykowi i biskupom i przeciągnąć ich na swa stronę. Oskarżenie o zamach na prezydenta i wysadzenie samolotu było jawnie pozbawione dowodów i natychmiast z urzędu prokuratura powinna wezwać oskarżających, by dowody takiej zbrodni przedstawili. Gdyby tego nie zrobili przykładnie ukarać winnych z ogłoszeniem we wszystkich mediach przeprosin.

 109. Na początek to:
  Witam na blogu @wbocka, którego zdjęcia (gdzie indziej propagowane) były dla mnie przyczynkiem do refleksji i tworzenia.
  Witam również na blogu @Gekko, który zdecydowanie jest osobowościa. Wydaje mi się, ze mieszka w Warszawie, więc powinien zaprzyjaźnić się, albo przynajmniej zapoznać z guzdrą. Myślę, że nie nudziliby się ze sobą.
  Ale to takie marzenia.
  Salto Motrale trzeba przyznać próbował ustosunkowć się do tragedii jaka miała miejsce w Wielki Piątek. Jednak zapomniał wspomnieć, że conajmniej 15 osób zostało zastrzelonych w tym również z pocisków pancernych. Zapomniał wspomnieć, że chodziło o ludzi pozbawionych praw w 1976 roku (mówił że 70 lat temu, co i tak w porównaniu z miliardami lat to nawet nie kropelka. Więc jaka to różnica, a jednak do niektórych trafia. Z zastrzelonych W TŁUMIE zrobiono za sprawą wojska TERRORYSTÓW. Zę niby armia strzelała do terrorystów w tym tłumie. Ludzie trzymajcie mnie bo nie mogę….
  Dziwi mnie obojętność nawet blogowiczów z kraju gdzie walka z okupantami jest niemal religią… i oni NIC o tym nie wspominają.
  Mnie jest wszystko jedno kto w co wierzy… Jedyne co jest istotne to ŻYJ I DAJ ŻYĆ. A jeszcze jak w zgodzie z innymi … to chwała ci za to.
  Obawiam się, że nieuchronnie zmierzamy do unicestwienia. Ilość oszołomów, którzy doszli do władzy jest prognostykiem.
  Nie chcę być Kasandrą, ale dzisiaj to trudne zadanie.
  Pozdrawiam

 110. Nowa operacja typu „Hasbara” zaczyna kwitnąć.

 111. teodor
  3 kwietnia o godz. 23:01
  Na temat patentów w tamtym okresie i samego Wilczka po prostu pier…olisz i łżesz, nie mając zielonego pojęcia. Za wyjątkiem typowych dla ciebie obelg i łgarstw.

 112. @guzdra
  Wspomniałeś wcześniej, że więcej Bogów to może lepiej niż jeden….
  A tu taki jeden na ten temat pisze:
  „… Love continus without Venus, War without Mars
  and if the Gods no longer intervene in events, those events are neither more explicable no less disconcerting: the paraphernalia of formulas merly replaces the pomp of the old legents, without the constants of human life beeing thereby modified, scince apprehending them no more intimately then POETIC NARRATIVES.”

 113. Zaczełam coś cytować, to niech będzie dalej. Teraz czas na taką widać filozofię.
  „Our truths are worth no more then thouse of our ancestors….
  As for the great problems, we have no advantage over our ancestors or our more recent predecessors:
  man have always known EVERYTHING at least in what concerns the Essential.
  …. If we want to keep some intellectual decency, entusiazm for civilization must be banished from our mind, as well as the Superstition of History.
  … Knowledge – if is profound – never changes: only its DECOR varies.

  …. Modern complecancy is limitless: we suppose ourselves more enlightenend, more profound than all the centuries behind us, forgetting that the teaching of Buddha confrontrd thousands of beings with a problem of nothingness, a problem we imagine we have discovered because we have change its terms and introduced a touch of ERUDITION into it.

 114. Saldo mortale
  3 kwietnia o godz. 12:18
  Piszesz
  Nie musze nic udowadniac: nie ma dowodow na istnienie Boga, nie ma dowodow na „nieistnienie” Boga; nie ma Boga. Proste?
  Potwierdzasz tylko swa wiarę -z twego wpisu to jasne jak słońce

 115. 404
  2 kwietnia o godz. 22:18
  Nic nie rozumie z konfliktu miedzy Palestynczykami, a Izraelczykami oraz miedzy Palestynczykami i Palestynczykami.
  Hamasowi brakuje pieniedzy (Gaza finansowana jest przez UE, zapomogi sa wyzsze niz w Polsce -minumum socjalne) i stad nadarzyla sie okazja dolozenia Fatah….

 116. Zauwazylem, ze Przodownicy blogsfery mieszaja fakty/ wiadomosci z opiniami.

 117. 1. blackley
  2 kwietnia o godz. 21:10

  Sie klania lub slania. Kiedy jednak wstanie z kolan?

 118. Wiesio

  poeta pisze jak ponize do kolegi Przodownika……
  …Jakoś nie sądzę, by pan był w stanie na podstawie własnej wiedzy zinterpretować rzeczywistość na poziomie wyższym, niż proza codzienności…

 119. teodor
  2 kwietnia o godz. 21:02
  @blackley
  Prawie jak teolog, wierzy w slowo pisane. W kazda bzdure jednoczesnie.

 120. 1. wiesiek59
  2 kwietnia o godz. 20:41
  Upodabnia sie do tureckiego prezydenta. Wiesio lubi kontrakcje.

  2. tejot
  2 kwietnia o godz. 20:35
  Wiesio miesza wiadomosci z opiniami i dlatego ulega czarowi teorii spiskowych. Zycze mu milej podrozy do Bazylei. Wiesio zamiast fantazjowac „faszyzuje“ sobie w blogosferze udjac faceta z „towarzystwa“.

 121. teodor
  2 kwietnia o godz. 20:28
  Wiesio antyhumanista od zawsze byl rasista i antysemita (dzisiaj chowa to pod plaszczem Izraela).

  @blackley
  „Historia zna takie przypadki. Znaczy przypadki oszustów i zlodziei , którzy zaczęli ” być ” Zydami w momencie w którym zaczał im się grunt palic pod nogami w Polsce.”
  HISTORIA NIE ZNA HISTORII BLACKLEYA. KAZDY PRAGNIE SWOICH PIEC MINUT W BLOGOSFERZE ROWNIEZ.

 122. @Wiesiek59
  Szuka wlasnego ego i nic… Pozostaje wiesiowy antysemita.

  @Wiesiek59
  Pracowal w Zakladzie Karnym na Dolnym Slasku jako klawiatura…..

  1. wiesiek59
  2 kwietnia o godz. 18:59
  Z otwarta przylbica, glowy mianowicie brak, brnie mozolnie antysemickim duktem. Lobby wiesiowe???

 123. wiesiek59
  1 kwietnia o godz. 8:39
  NIE zna Niemiec i wypisuje swiateczne bzdury. Jedna wizyta w sadzie (bez rozprawy) oraz wypelnienie jednego formularza z podpisem wlasnym zwalnia kazdego obywatela i obywatelke oraz wspolobywatela i wspolobywatelke od sciagania podatku koscielnego.

  Wg niemieckiego prawa kazdy ma obowiazek je respektowac lub jak wyzej wystapic z gminy wyznaniowej ofocjalnie i tym samym uniknac sciaganie podatku koscielnego. Gdy jednak w Urzedzie Finansowym lub w formularza zaznaczymy, ze jesetsmy katolikami luub ewangelikami, to podatek koscielny bedzie sciagany do odwolania (wystapienia z gminy).

 124. Żeby nie poszło na to tyle pieniędzy, to można by powiedzieć, że się nonsensownie bawią: prezentacje, które niczego sensownego nie prezentują, eksperymenty, które niczego w tej sprawie nie dowodzą, czyli masa ściemy, żeby była wrzawa. Niestety ta diabelska zabawa kosztuje podatników miliony. Poza tym, jak sam Pan napisał, jest spora grupa ludzi, która święcie wierzy w te brednie. To jest już chyba nawet rodzaj jakiejś apokaliptycznej sekty.

 125. Jakoś nikt nie zauwazył, że po katastrofie smoleńskiej, PiS przestał odczuwać potrzebę czczenia pomordowanych w Katyniu.Delegacje nie jeżdżą, w mediach pisowskich cisza o Katyniu. Widać jasno, że zmarli to tylko rekwizyty w teatrze politycznym. Teraz w użyciu są rekwizyty z trumien smoleńskich, więc te katyńskie poszły w kąt.

 126. handzia55
  4 kwietnia o godz. 10:47

  Temat stumetrowego pomnika w Katyniu, też spadł z agendy….

 127. Blackley antysemita ponownie bredzi o pieniadzach…

  … Do Zydów nie mam NIC. Mogę jednynie tę sprytną nację podziwiać za talent w robieniu pieniędzy…

  Do b nie mam NIC. Moge jedynie ubolewac nad jego nieudana proba anegdoty.

 128. Jacobsky
  2 kwietnia o godz. 2:19 Trafione…..

  Skoro Nobla nie dostaje się za moralność, to po co wywlekać Mrożkowi podpis pod listem z 1953 roku. Mrożek moralny nie był, o czym wszyscy wiedzą. Nie można być moralnym (przynajmniej w sensie zaściankowym) i napisać tego, co Mrożek napisał. Wracając do tematu, to Mrożek nie jest ceniony za to, co podpisał, ale za to, co napisał. Tak mi się przynajmniej wydaje…

 129. wiesiek59
  1 kwietnia o godz. 18:17
  Przekroczyl granice tolerancji wlasnej. Dotychczas myslalem, ze tylko Neospasmin robi z siebie durnia, za darmo, jak ktos napisal w blogu.

  wiesiek59
  1 kwietnia o godz. 12:02 o sobie w liczbie mnogiej:
  …Nie dadzą się namówić na czytanie czegokolwiek, co podważa ich stereotypy, wykracza poza ich horyzonty myślowe.
  Oni zastygli w czasie, na poziomie tabloidowej wiedzy o świecie…

 130. Przodownicy tesknia za Norymbergia. Wczesna czy pozna?

 131. PA2155
  1 kwietnia o godz. 18:41
  Twierdzi, ze jego edukacja jest bez luk.

 132. A teraz jak to z tą świętością się uporać
  „…the saint…. with whom we are always in a false position; his own is clear: no room for doubt, no possible dilettantism. Having reached the gilded peaks of his disgust at the antipodes of Creation, he has made his nothingess into a HALO.
  …To regret, like Leon Bloy, that we are not all saints is to crave HUMANITY’s disappearance … in the name of faith!
  ….For Eskolejov, for Ivan Karamazov or Stravrogin, love is no longer anything but an excuse to accelerate their distruction; and his very excuse vanishes for Kirilov: he no longer mesures himself against man but against God,
  As for the Idiot or Aloyosha, the fact that the one apes Jesus and the other the angels places them from the start among the impotent…..”

 133. Jak widać wynagrodzenia dla funkcjonariuszy operacji „Hasbara” uzależnione są od liczby wpisów. Oficerowie prowadzący będą mieli okazję przypomnieć sobie nieco arytmetyki z podstawówki.

 134. Szanowna gaduło o nieznalezionym adresie!

  Jako człowiek o wąskich horyzontach ( co dzień innych ) mam konika zastępującego mi inne motory , ale za to niepowodującego zespołu niespokojnej klawiatury.

  Odnoszę wrażenie, z nawet wykształceni ludzie nie kminią gdzie cię znaleźć.

  Wiec jak koparce na świeżym rowie wyjaśniam. Nadanie numeru 404 przez programistów sytuacji w sieci komputerowej ( o podobnej sytuacji napiszę poniżej ) jest dziełem przypadku. Równie dobrze sprawował by się numer 303.

  Chodzi tu o dialog. Sieć komputerowa została pomyślana jako mająca inne zadania niż sieć pająka lub sieć na ryby. W przypadku pająka mamy do czynienia ( pajączkowa działa tak samo ) ze szczątkowym dialogiem. Drganie sieci pajęczej pod wpływem rozpaczliwych ruchów przyklejonego do niej owada wywołuje echo jakim jest wyruszenie pająka po tego owada z zasadzki. Zwykle pająka widzimy gdzieś poza siecią ( na jej skraju) , o ile nie obserwujemy aktu tkania. Taka sieć czeka na pojedynczy akt zgłoszenia. Pająk na drania ( odróżnia on wiatr od muchy ) odpowiada odpowiedzią wyjścia z ukrycia i drgania sieci wywołane próbami muhy odklejenia sie nie mają sygnałowego znaczenia.

  Z 404 jest inaczej. Próby udania się pod adres 404 można ponawiać, bo ten adres jest głupi. Obyczaj językowy polski podpowiada: poszło w kosmos i jeśli nawet kosmos zechce odpowiedzieć to nawet wnuczęta tego nie dożyją. Użyłem tu retorycznego pod stępu. Nie możesz celowo udać się pod adres 404. Bo takego adresu nie ma. Musisz wytworzyć poprawny ortograficznie i składniowo inny adres sieciowy i uzyskasz zawsze echo ze strony adresu 404.

  Czyli gadał dzia do obrazu. Tymczasem podstępne wysłanie pod adres blogowy @404 kwesti polemicznej może wywołać wielocząstkowy (złożony z wielu kwestii ) dialog.

  Adres 404 jest paradoksalny jak próżnia: jej nie ma czyli ona nie istnieje.

  W twoim i moim życiu spotkaliśmy się zapewne z sytuacją gdy listonosz wrzuca do skrzynki list do osoby zmarłej.

  Numer jako przezwisko w zwyczajnym życiu nie istnieje. Odhumanizowane przypadki pozostawmy w spokoju. Zatem gdy sieć komputerowa rodziła się, to można było bez nieporozumień interpretować 404 tak: nie ma takiej { jeszcze | już } takiej aktywnej jednostki sieciowej

  Aby rybak chcący łowić dorsze nie miał kłopotu ze szprotkami, to robi w sieci duże oka i szprotki przenikają przez taką sieć jak neutrina prze koleżankę @404 i można tu mówić i pisać o filtrze. Koleżanka trwa i czyta, ale puszcza świadomie niektóre komentarze mimo klawiszy.

  To rozróżnienie między ciągiem cyfr 404 a ciągiem liter guzdra zawiera w sobie syntezę rozróżnienia warstw języka oraz warstw tworów komputerowych. I nieuchronnie dotarliśmy do hipertekstu. Między cyframi nie ustanawia się relacji równości. Jeśli już to, przywołanie cyfry w obecności relacji równości moż być takie: litera (duża) A jest szesnastkowym zapisem liczby 10. Napis 0x1A ja odczytałbym tak: skoro 0x to są to dwa pierwsze znaki zapisu szesnastkowego liczby 1 x 16 + 10.

  9 może być zapisem numeru lub liczby. Liczebniki porządkowe i liczebniki główne nie sprawiają nam kłopotu, ale idiotyczna chęć zwięzłej syntezy każe wyznać skruszonemu mężowi:
  To prawda! Przyłapano mnie na całowaniu się z numerem dwa
  czyli prpretnsjonalne splątanie cyf liter, liczb i słów.

  Samo pisanie o równości cyfr nie tworzy napięcia między reżymem a totalna opozycją
  i ma się jak pocałunki do polityki.

  Chodzi tu oto, że nie ważne czy Jan sepleni i ma zeza. Chodzi o to czy można mu zaufać, gdy prosi o pożyczkę lub zaprasza na wino. Zapraszany zostanie z rachunkiem za wypite przez dwoją wino bo nie rozróżniał formy od treści i warstwy języka go bardzo go wskÓrzały.

  Lubię się znęcać, więc będzie o warstwach ISO.

  Czy malujesz wargi przed rozpoczęciem pisania komentarza? (warstwa prezentacji )

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Model_OSI

 135. Zalozmy , ze ok 3-ciej nad ranem przez nasza glowe zaczynaja przelatywac neutrina.
  Ok. 4-tej mozemy juz zaobserwowac i obserwujemy, ze one jakos dziwnie pachną i zaczynamy je wąchac z premedytacja i juz po godzinie łapiemy sie na tym , ze nie mieszkamy na Zoliborzu i nie damy rady zaprzyjaznic sie z prezesem . Nawąchalismy sie tych neutrin i zmienila sie nam osobowosc nieodwracalnie . Koniec marzen’

 136. @404

  Rozpocząłem myć głowę i przyszła mi do głowy myśl , że rozproszony zbyt głośno nastawionym radiem coś z systemami zapisu liczb popsuło mi się.

  A jest cyfrą w systemie szesnastkowego zapisu liczb wymiernych. Podobnie jak 9 może być zapisem cyfry lub liczby tak A może być traktowane jako cyfr lub liczba.

  Gdy w opisie muzyki ujętej w formę sonatową chcemy wskazać część drugą znaną jal Largo to piszemy używając cyfr rzymskichi kropki. Wedy zna X jest odpowiednikiem szesnastkowego A i arabskiego 10
  Zobaczymy więc:
  II. Largo.

  Nie istnieje liczba II. I wszyscy mający umysł humanistyczny i nie mający głowy do matematyki sprawnie się tą notacją posługują.

  No ale ci z tym umysłem i bez tej głowy gotowi są współtworzyć nowy uzus językowy: wymyśliłem cyfrę sto dwa.

 137. handzia55
  4 kwietnia o godz. 10:47
  Jakoś nikt nie zauwazył, że po katastrofie smoleńskiej, PiS przestał odczuwać potrzebę czczenia pomordowanych w Katyniu.Delegacje nie jeżdżą, w mediach pisowskich cisza o Katyniu. Widać jasno, że zmarli to tylko rekwizyty w teatrze politycznym.

  Mój komentarz
  Dokładnie tak. Katyńskie groby, to były rekwizyty polityczne. Zostały porzucone w wyniku nieudanej wyprawy przez Smoleńsk do Katynia.
  Podobnie jest z wieloma innymi sprawami, jak żołnierze wyklęci, miesięcznice smoleńskie modlitewne (uhuuuu), życie poczęte, nadwartości narodowe, itd. To są sztony polityczne, którymi Prezes i kilku jego doradców żongluje przed ludem by zjednać sobie jego przychylność.
  Fuj!

  Jeśli chodzi o dowody na zamach wybuchowy w Smoleńsku, to podkomisarze smoleńscy kombinują jak mogą, wymyślają coraz to nowe ścieżki dochodzenia do prawdy, łudzą lud (te 29 % z ostatniego sondażu), że prawda idzie do nas, jest już blisko, za pół roku, za rok, za dwa lata będą nowe ustalenia, amerykańscy eksperci pracują, itd.

  Jest jeden punkt w sprawie smoleńskiej, którego ci eksperci i ich propagandziści unikają jak diabeł święconej wody. A mianowicie, dlaczego nie starali się oni przez ostatnie 2,5 roku i nie zamierzają się starać popsuć szyki Anodinej (autorka raportu rosyjskiego o katastrofie smoleńskiej) i pojechać do Smoleńska całą ekipą by spenetrować wrak Tu-154M? Dlaczego nawet nie negocjowali wstępnie takiej wyprawy?

  Rosjanie deklarują stale, że współpraca na tym polu jest możliwa. Dlaczego dumni politycy i pogrążeni w domysłach eksperci nie podjęli jakiejkolwiek próby wystarania się o wizytę w Smoleńsku i badania wraku? Nawet jakby było to badanie wspólne z rosyjskimi ekspertami, czy pod ich wzrokiem, czy za ich przyzwoleniem, to tutaj jest wiele możliwości – dokonanie szczegółowych oględzin, sporządzenie dokumentacji opisowej, zdjęciowej, itd.

  Przecież jeśli podczas zniżania się samolotu Tu-154M w Smoleńsku odbyło się w nim szereg wybuchów, jak twierdza ci eksperci, a powtarzają za nimi politycy, to jaki problem pojechać tam i odkryć ślady po tych wybuchach, narobić milion zdjęć i pokazywać na nich – w tym miejscu mamy piękny ślad po wybuchu trotylowym, który przeciął skrzydło – ewidentny dowód na to, że nie było zderzenia z brzozą, a tu mamy odkształcenia od wybuchu na stateczniku, itd. Czemu ci eksperci nie podjęli takich inicjatyw?

  Wiadomo czemu, bo na szczątkach samolotu nie ma żadnych dowodów na wybuchy i mogłoby wyjść na to, że eksperci oszukiwali lud PiSowski i samego Prezesa Polski hipotezą o zamachu wybuchowym. A to mógłby być koniec Prezesa i zarazem koniec PiSu.
  Pzdr, TJ

 138. http://fakty.interia.pl/swiat/news-washington-post-trump-nie-jest-juz-podejrzanym-w-sledztwie-m,nId,2564985
  ==========

  A tyle było hałasu…..

  Jako że prowokacje dzieją się zwykle przed wyborami, ogólnoświatowymi wydarzeniami sportowymi, zobaczymy co nam zaserwują media i służby zachodnie przed Mundialem…..
  Wina Putina będzie jak zwykle niepodważalna….

 139. h55:
  „Jakoś nikt nie zauwazył, (…).”
  zauwazył, zauwazył, ale sie nie odzywa, bo nie przeszloby przez cenzure;

 140. demiurg bawi sie z nami w dupniaka, a nasza pycha to jego najlepszy atut;
  mialo byc ełro, a dali po piecset, jak tu nie kochac miłosciwie nam panujacych? nie tylko paryz wart jest mszy;

 141. Otacza mnie – nieszczelniie – Prawdziwie Katolicki Naród.
  Naczelnik obiecał, że się nauczy, więc powinien cierpliwie poczekać na owoce tej nauki.

  Nagrody za niesienie w lud Polskiej Prawdy nie są niewyobrażalnie wysokie.
  Ale dwa razy daje, kto szybko daje. A Naród i w szczególności zdradzieckie mordy nie znają miary. Prawda jest warta wszystkiego i trzeba zdymisjonować wiceministrów chcących dorobić się tyle co premier.

  Nie bez kozery Naród nie powinien samodzielnie czytać Pisma.

  Naród nie kmini znaczenia wezwania:
  Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!

  A chodzi o przeniesienie straganów z nawy krakowskiej na toruńską.

  Tylko obłąkani fanatycy nie rozumiejący Słowa wzdrygają się przed skubaniem Złotego Cielca od strony ogona.

  Pewien Pasterz hodował do niedawna na plebanii marihuanę niepomny, że marihuaną GMO jest zakazana przez następcę przewracającego się w grobie ministra rolnictwa Leona Kłonicę. Na haju to ja nawet lubię sambę graną na bałałajce.

 142. @ LXV
  Chodziło o fallacy.
  Dzięki za 2. Też lubię.
  Kapsułkowanie, fizyczna i algorytmiczna realizacja, abstrakcyjne media transmisyjne i ich protokoły, interfejsy, procesy na odległych hostach, a do tego jeszcze gniazda jakieś znaczenie z tymi interfejsami mające… No dobrze, ale dlaczego ja to mam wiedzieć?
  Nowy Świat Armstrong zawiózł Apollem 11tym na Księżyc
  Nie wiem czy wiesz ta druga część to szkice na temat Pieśni Hiawathy, epickiego poematu in trochaic tetrameter by Henry Wadsworth Longfellow. Miał ten temat rozwinąć w Cantatę, albo Operę, niestety nic z tego nie wyszło.
  https://www.youtube.com/watch?v=4MUuDFeoyvM polecam malutką wariacyjkę na ten temat o małym Hiawatha. To jeden z moich ulubionych.
  Tutaj znajdziesz 3 minutowy filmik z początkiem tego poematu bbbhttps://www.youtube.com/watch?v=JI1Lp15cfRI
  Jeżeli znajdziesz czas i będziesz miał ochotę to podaję adress do audio-book (około 4h) i tu jest całość poematu bbbhttps://www.youtube.com/watch?v=OFeE_EcwRDs
  Ja się tak tu rozpisuję, ale mam nadzieję, że o to Largo chodziło.

  Ps. „A” jest również 65 w tym kodzie co podałam
  AD 65 (LXV) was a common year starting on Tuesday of the Julian calendar. At the time, it was known as the Year of the Consulship of Nerva and Vestinus (or, less frequently, year 818 Ab urbe condita).
  A w Assyriańskim calendarzu to 4815 (dzisiaj co poniektórzy mówią że to dzikusy.. ciekawe)

 143. Saldo mortale
  „Twierdzi, ze jego edukacja jest bez luk.”
  Powiedzialbym raczej o sobie za Sokratesem: wiem, ze nic nie wiem.
  To raczej ty i dwoch panow teo glosza, ze wiedza wszystko, wstawiajac te sazniste diatryby o antysemityzmie, rasizmie, neoliberalizmie , etc.
  BTW moja edukacja uniwersytecka byla raczej dluga, chociaz nie bralem urlopow dziekanskich. Prywatnie jestem homo faber.

 144. Aha, zapomniałam dodać, że mam jak maliny i nie muszę malować

 145. „Skoro Nobla nie dostaje się za moralność, to po co wywlekać Mrożkowi podpis pod listem z 1953 roku. Mrożek moralny nie był, o czym wszyscy wiedzą. Nie można być moralnym (przynajmniej w sensie zaściankowym) i napisać tego, co Mrożek napisał. Wracając do tematu, to Mrożek nie jest ceniony za to, co podpisał, ale za to, co napisał. Tak mi się przynajmniej wydaje…”
  To wszystko prawda. Tylko Mrozek moralizujac w swojej tworczosci sprawie wrazenie, ze jest poza tymi absurdami i kurestwami, ktore opisuje. Czyli moralnie jest dziewica.
  Po 1989 r. istnieje w Polsce instytucja rozgrzeszania z dawnych grzechow, w tym bycia policyjnym konfidentem, aktywista partyjnym, dziennikarzem pewnych mediow, etc. Jednych rozgrzeszono, innych nie.
  No i czemu sluzy powrot do rozrachunkow marcowym, rezolucji ZLP w sprawie pewnych literatow. Trzeba bylo zastosowac konsekwentnie gruba kreche, dla wszystkich, jak w Niemczech.

 146. saldo mortale ;

  Prze rozpoczeciem marszow prostestacyjnych bylo wiele incydentow w strefie granicznej. Izraelczycy obawiaja sie eskalacji i dalszych prob przekraczania granicy przez mlodych Palestynczykow sila. Obawiaja sie po prostu rozlewu krwi po obu stronach.”

  a skąd się to wzięło?
  Wystarczy przypomnieć sobie co się stało 15 lat temu. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby w jakiś czas po Porozumieniu Wielkopiątkowym (w Irlandii Północnej) władze brytyjskie, wykorzystując incydenty ze strony republikańskich bojówek, które nie chciały się podporządkować rozejmowi, osadziły w areszcie domowym przywódcę Sinn Faen. Ile czasu trzeba by czekać na wznowienie wojny domowej ???

 147. „Mrożek moralny nie był, o czym wszyscy wiedzą. Nie można być moralnym (przynajmniej w sensie zaściankowym) i napisać tego, co Mrożek napisał.”
  Zapomnialem dodac, ze nie chodzilo o moralosc zasciankowa, oparta na swoistym rozumieniu stosunkow seksualnych oraz chodzeniu do kosciola. Chodzilo o tzw. przyzwoitosc (co pozniej zostalo wyjasnione), ktora buduje tzw. demokracje.

 148. Saldo:
  Wracajac do tzw. wiedzy. Mozesz opublikowac swoje CV na blogu, jezeli chcesz sie dowartosciowac.

 149. Rezygnacja administracji z realizmu wkrótce wpłynęła na politykę Stanów Zjednoczonych wobec Rosji. Zamiast rezygnacji z niepraktycznych żądań administracji Obamy, przede wszystkim, że Kreml powraca na Krym na Ukrainę, Trump i jego doradcy powtórzyli to żądanie. Stanowczy pogląd na temat Krymu był antytezą realizmu . Rosja nie jest bardziej skłonna do wycofania się z Krymu, lokalizacji jego najważniejszej bazy morskiej w Sewastopolu, niż Izrael ma wycofać się z Wzgórz Golan czy Turcji z północnego Cypru. We wszystkich trzech przypadkach państwa przejmujące te terytoria miały priorytetowe znaczenie geopolityczne i związane z bezpieczeństwem.
  https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/goodbye-trumpian-promises-hello-beltway-swamp-25130
  ============

  głos rozsądku zza Wielkiej Wody…..

  Interesujące jest to pisemko, jakieś takie OBIEKTYWNE..

 150. …Trzeba bylo zastosowac konsekwentnie gruba kreche, dla wszystkich, jak w Niemczech…
  Napisal niedorzecznie PA2155.
  Obylo sie bez zyciorysu. PA nie ma pojecia o Niemczech po 89 roku. W Niemczech nie bylo grubej kreski, bo nie musieli lekac sie stacjonujacych we wshjodniej czesci Rosjan.

 151. Solaris nie jest firmą o tej skali działania. Ale jest tak blisko statusu czempiona, jak tylko się da. Pociągnął za sobą cały sektor. Obrósł wianuszkiem kooperantów. Stał się ambasadorem kraju, a także zalążkiem sektora motoryzacyjnego w Wielkopolsce. Co najważniejsze, jest polski. Nigdzie się stąd nie wyniesie, bo jest zbyt powiązany z polską gospodarką. A mimo to może wypaść nam z rąk. Podobny los może spotkać innego czempiona, czyli znajdującą się w tarapatach bydgoską Pesę.
  http://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/1114972,kapiszewski-polska-traci-czempionow-najpierw-solaris-potem-pesa-opinia.html
  ===========

  Kupią za wydrukowaną kasę?
  Czy my wydrukujemy i kupimy?

  Polska firma to rozwój polskiej myśli technicznej, wpływy podatkowe, miejsca pracy.
  Rozumieli to na Dalekim Wschodzie.
  Ciekawe, czy do naszych decydentów już to dotarło?

 152. ” W Niemczech nie bylo grubej kreski, bo nie musieli lekac sie stacjonujacych we wshjodniej czesci Rosjan.”
  Byla za to Stasi i liczne grono enerdowskich komunistow, bardziej ortodoksyjnych niz polscy.
  I znow chwalisz sie swoja nadzwyczajna wiedza.
  Opublikuj wreszcie swoje CV aby inni mogli czyms nacieszyc swoje oczy i poczuli swoje kompleksy. 🙂

 153. Wiesiowy czlowiek, Wiesio nie wie, ze zisiaj nie miozna drukowac pieniedzy, bo owo drukowanie niesie za Saba powazne konsekwencje; np. blokady kerdytow.

  Wiesio wie, jak to wiesiowy czlowiek, ze Solaris jest polski. Pozornie polski. Solaris jest bowiem niemiecki. Najwiekszy przekret od 89?

  Polska mysl techniczna w Solarisie? Brak. nawet plastikowe wkrety sa kopia. Dlaczego kopia, bo originalow nie mozna sprzedac taniej bez krytyki konkurencji oraz klopotow w UE. Narusza to bowiem zasady konkurencji. Co na to Wiesio? Ze jeszcze tego nie pojal!
  Podobnie jest w Bydgoszczy. W Bydgoszczy prawdziwy jest Sowa i chwala mu za to.

 154. Saldo:
  Poniewaz analiza Mrozka w twoim wydaniu jest bardziej profesjonalna niz moja. Moge tylko sugerowac, ze jego wizerunkiem byl Edek z „Tanga”.

 155. PA2155
  Nie wie , ze Ci „ortodoksyjni” komunisci, nawet Sara W. ida duktem realnej polityki i sa obecni w polityce. W Turyngii rzadza. W Berlinie wspolrzadza…….

  Polecam lekture autobiografii Gregora Gysi….PA potrafi projektowac. Nie, nie domy, lecz swoja wlasnie „zlozonosc ducha”. PA 2155 zapomnial dodac, ze w tym licznym gronie komunistow byli liczni zydzi.

 156. PA2155
  4 kwietnia o godz. 16:13
  Skad wiesz, ze studiowalem teatrologie?

 157. @404

  Bardzo cię proszę o wyindiwldualizowanie się z tłumu idiotek i idiotów oraz uznanie, że ktoś proponujący ci szczątkowe elementy wiedzy leżące poza twoim ogródkiem zamierza ci zrobić kuku.

  W skrócie ujmę to tak: zanim ja do reszty zdziadzieję a ty zaczniesz babieć rezzczywistość wokół nas taa bardzo się skomplikuje, że staniemy przed niebezpieczeństwem bolącej niesamodzielności.

  Dziś świat komputerów stoi przed wezwaniem upowszechniania rozpoznawania obrazem. Początki rozpoznawania głosem już nastąpiły. Szwagier jest dumny, że może głosem udatnie zapytać o obecne parametry pogody w jego podkarpackim mieście. Nie pamiętam czy jego komputerek kształtem przypominający papierośnicę usłyszał nazwę miasta, czy też rozpoznał położenie dzięki budzącej strach regionalizacji. Odpowiedział na piśmie.

  Polacy dumnie przedstawiają się bliźnim głaszcząc i przesuwając obrazy na swych modernistycznych komputerkach. Być może taki ipad lub inny uppad będzie rozpoznawał niebezpieczny wzrost rytm bicia serca i automatycznie wzywał karetkę podając miejsce tego nowcześniaka z horędalnie dużym ciśnieniem w krwioobiegu.

  Na dziś odpowiadanie poprawnie po polsku jest za dalekim horyzontem.
  Spikerka północno-koreańskiej telewizji musi umieć wyartykułować zachwyt na wodzem i wiedzieć czy akcent ma być prze słowem, w jego środkowej części czy też za słowem. Jest ponoć ponad tuzin wersji i kopa odmian wazeliny.

  Język polski jest trudny. Jest zbyt trudny także dla Polaków. Pewien dawno zmarły marzył o oddaniu słowem rzeczy. Otóż kłopot jest w tym, że magma folwarcznych potomków niegdysiejszych parobków nie chce oddać i twierdzi, że nic nie ma do oddania.

  Nasi Pasterze ( raczej nie moi, ale nie brnijmy w oboczności ) nie dopuszczą do umieszczenia takiego sprawozdania:
  Ala ma kota. Olek ma sukę.

  Bo suka była stworzona z żeberka, aby nie pozwolić kotu na chodzenie własnymi ścieżkami.

  Odnoszę wrażenie, że w twych tekstach adresowanych do mnie umieszczasz angielsko- języczne idiomy. Miło by mi było, abyś nie musiała do jakieś encyklopedii zaglądać, aby dowiedzieć jaki smak ma ten idiom.

  Warstwy ISO pokazałem ci, abyś zrozumiała, że zapewne sama, bez podpowiedzi specjalisty wybrałaś przydomek @404 zamiast Szatynka przed 40.

  Komputerologia wchłonęła pojęcie metajęzyka i bez poznania tego pojęcia nie zrozumiesz w pełni, że medium jest przekazem.

  Twoim obowiązkiem jest przyjmować i wchłaniać to co jest, oraz to co może być ci potrzebne. Na dziś jeden z kolegów blogowych ( a może wielu ) podaje w komentarzach adresy do cząstkowych zasobów YouTube zakazanych w Polsce.

  Najbliższa stacja bazowa z uporem twierdzi, że jestem w granicach osiedla Szczęsliwice dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawa. I gdy napotasz stwierdzenie Teraz możesz pisać w dowolnym języku to wiedz, że to pisał buc zadający niby pytania podobne do twego:
  dlaczego ja to mam wiedzieć

  Nikt nie wie ile wynosi liczba pi. Masz o tym wiedzieć, aby zrozumieć, jak reagują zdradzieckie mordy na decyzję naczelnika, że w granicach administracyjnych Rzeczpospolitej obowiązuje przybliżenie 3,14 a 22/7 propagują ponoć ci, którzy twierdzą, że Niemcy słusznie domagają się odszkodowania za wypędzenie z Warszawy.

  Szanowna @Szatynko przed 40 co to jest to to następujące po twym dlaczego? Dlaczego lekko sugerujesz wmawianie ci przeze mnie dziecka w brzuch?

  Zapomniałem cię ostrzec, ż bulba jest odporna na antybiotyki …

  – Po ile?
  – Po siedem.
  – Co po siedem?
  – A co po ile?
  – A w złotych czy w euro?
  – Tu jest polska cholerny symetrysto!

  Precz ze wstydem! Wszystkie kąty mają być proste!

  GPS jest aniołem przysypiającym.
  Może nam proponować jazdę po wodzie, jeśli uzna, że nie jest za zimna.

 158. Piękna katastrofa Platformy.Przyjmuje pisowskich rozbitków,którzy mają świeckie państwo w nosie.Wrocławianie pokażcie Schetynie gest Kozakiewicza.Wymienia Gowina na Ujazdowskiego.Tak sobie myślę,że nie ma opozycji bo taka wśród katolików nie istnieje.Karty rozdaje proboszcz a Schetyna ministrantem.

 159. „.PA potrafi projektowac. Nie, nie domy, lecz swoja wlasnie „zlozonosc ducha”. PA 2155 zapomnial dodac, ze w tym licznym gronie komunistow byli liczni zydzi.”
  Nie wiem, czy obecnosc tzw. „zydow” w SED i Stasi cokolwiek zmienia.
  To nie byli komunisci typu A. Seghers albo B. Brechta tylko tepe politruki. Daleko bylo im do eurokomunizmu.
  Czy komunista-zyd to nowa kategoria?
  O J. Cyrankiewiczu mowiono, ze jego poglady byly jak prochowiec. Przerzucal go z jednego ramienia na drugie.
  Jeden z polskich twardoglowych komunistow objawil sie pewnego dnia w NYC.

 160. „Skad wiesz, ze studiowalem teatrologie?”
  Artystowskie zapedy w opisie twojego swiata moga o tym swiadczyc.

 161. Odpowiedź Pekinu jest silniejsza, niż spodziewało się wielu analityków. Wartość importu tych dóbr do Państwa Środka wynosi ok. 50 mld dolarów rocznie, czyli tyle samo, ile objęły cła ogłoszone we wtorek przez Waszyngton. O ile nominalnie wartości są takie same, to już procentowo mowa o zupełnie innych rozmiarach – według amerykańskich danych USA nakładają dodatkowy narzut na ok. 10 proc. importu z Chin, a Państwo Środka już na niemal 40 proc. importu ze Stanów Zjednoczonych. Według danych chińskich Pekin nałoży cła na jedną trzecią importu z USA.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-juz-wojna-Chiny-poteznie-odpowiadaja-USA-7581341.html
  =========

  Cóż, nie da się Chin zbombardować……

 162. Chrome jest zdecydowanie najpopularniejszą przeglądarką na świecie . Co prawie nikt nie wiedział do tej pory: przeglądarka skanuje prawie wszystkie pliki na komputerze z systemem Windows podczas surfowania. Wielu użytkowników zaskoczyło tę funkcję . W ciągu ostatnich kilku dni wywołała falę oburzenia przeciwko przeglądarce Google.
  https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=https://motherboard.vice.com/de/article/wj7x9w/google-chrome-scannt-unbemerkt-alle-files-auf-deinem-computer
  =============

  Oczy Wielkiego Brata są wszędzie……

 163. Saldo mortale
  4 kwietnia o godz. 16:12

  Nie dość że jest pan chamem, to jeszcze głupcem.

  Współczesna ekonomia Zachodu to druk papieru i zapisów elektronicznych i wysyłanie tego towaru różnym tubylcom, w zamian za dobra które produkują czy wydobywają.
  Perkaliki, lusterka, miały większą użyteczność.

  Tłumaczenie tego ciołkowi mija się z celem, bo zrozumienie tego mechanizmu wymaga INTELIGENCJI.

 164. @guzdra
  Aż musiałam wrócić, żeby jeszcze raz przeczytać. Bo nie bardzo wiedziałam o co chodzi z tymi grzechami co za nie tak mi się oberwało, czując się całkowicie niewinną istotą.
  No to zaczynam.
  Po dlaczego napisałam że nagranie Symfonii №9, „From The New World” Dvořáka Neil Armstrong na pokładzie Apollo 11 zabrał na Księżyc. Chyba że Ty też nie wierzysz w to lądowanie. Sporo ludzi twierdzi że to fikcja. Ale raczej nie podejrzewam Ciebie o to.
  Odnośnie mojego pytania po co mam to wiedzieć? …. to było uczciwe pytanie, bo szukałam czegoś jak przy rebusie, ale nie bardzo wiedziałam co to jest, więc zapytałam, takie help małe posłałam… a Ty na mnie huzia.
  Jak teraz jeszcze raz przeczytałam mój tekst, to faktycznie osoba druga mogła (chociaż nie musiała) pomyśleć, ze ja chcę wytłumaczenie co to są kwarki w trzech zdaniach bez niepotrzebnej filozofii. Takiej intencji nie miałam.
  Piszesz że „lekko sugerujesz wmawianie ci przeze mnie dziecka w brzuch?”
  A kiedy ja to sugerowałam? nawet najlżej nie próbowałam, ani nawet do głowy mi nie przyszło. Jakieś nieporozumienie. Zechciej proszę wyjaśnić to bliżej. Jestem prawdziwie ciekawa. Jeszcze jedno o jakie idiomy chodziło. Ja faktycznie czasem nie jestem świadoma, że niektóre słowa nie są polskie. To się dzieje czasem kiedy w ferworze mówię, albo szybko piszę. Ale będę wdzięczna jak mi podpowiesz.
  Uff nawet nie wiedziałam że tak nagrzeszyłam, ale chyba już wszystko wyjaśniłam. Jeżeli nie… to krzycz.
  https://www.youtube.com/watch?v=gTEOjA6Rt8E

  Ps. czy to o to Largo chodziło?

 165. O tzw. przyzwoitości:

  generalnie rzecz biorąc świat dzieli się na tych, ktorzy conajmniej raz w życiu się ześwinili oraz na tych, idą przez życie w błogim przekonaniu, że nigdy sie nie ześwinili.

  Podział bardzo demokratyczny (lub tzw. demokratyczny – do wyboru), bo w ten sposób wszyscy mają po równo.

 166. „generalnie rzecz biorąc świat dzieli się na tych, ktorzy conajmniej raz w życiu się ześwinili oraz na tych, idą przez życie w błogim przekonaniu, że nigdy sie nie ześwinili.”
  Podkreslilbym to wezykiem jako maksyme zycia szczesliwego.
  No i po co te zazarte walki blogowe, epitety, wyzwiska, etc., jezeli to takie proste.
  Zycie jako teatr.

 167. Coraz dalej od przeszłości, ale też przyszłość wydaje się odległa, a co gorsze nawet teraźniejszość się oddala szybciej niż mógłbym pomyśleć. Czerwone pazurki na niebieskim tle, na okładce tygodnika POLITYKA. Andrzej Mleczko narysował „Nie oddamy nawet guzika”. „Nie kryję, że wiceministra Konrada Szymańskiego słucham z zainteresowaniem, bo wiem, że to czego nie ogarniam, on jako polityk ocierający się o europejskie salony wyjaśni mi w sposób niezwykle kulturalny” powtarzam za Sławomirem Mizerskim. Zastanawiam się czy fraza „to czego nie ogarniam” jest mi bliższa, czy hasło „Nie oddamy ani guzika”, ale na bank jedno i drugie są blisko, coraz bliżej, jak pomniki smoleńskie. „Dojrzałość rządzących i jakość instytucji zagwarantowało bezpieczeństwo Kataru” usłyszałem w porannej rozmowie w radiu TOK FM, a tam zagrożenie było znacznie większe niż naszego małego i biednego kraju, o którym dobrze nie myśli Teodor traktując Polskę jak laleczkę voodoo

 168. Wiesiek
  instruktor zawodu olśniewa świat znowu swoją inteligencja .
  Cała wymiana towarowa Wieśka odbywa bez pieniądza papierowego, bo ten dawno już nie ma żadnej wartoości.
  Wiesiek przyjmuje , ale także i płaci tylko dublonami .

 169. Politycy w Niemczech zapowiadają walkę z antysemityzmem w szkołach. Powodem są coraz liczniejsze przypadki stosowania przez uczniów muzułmańskich przemocy słownej i fizycznej wobec uczniów innych religii. Szczególnie atakowani są uczniowie żydowscy.

  Szef chadeckiej frakcji w Bundestagu Volker Kauder chce wprowadzić ogólnokrajowy rejestr wszelkich, nawet najdrobniejszych, oznak antysemityzmu w szkołach. Przewodniczący Centralnej Rady Żydów Josef Schuster żąda utworzenia nowej instytucji, która monitorowałaby incydenty antysemickie w Niemczech.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-antysemityzm-w-niemieckich-szkolach-sprawcami-muzulmanie,nId,2565320#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  ===========

  Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem…..

  Nie będzie rejestru zachowań antychrześcijańskich, antymuzułmańskich, skierowanych przeciwko agnostykom?
  Coś tu nie gra……

  Politycy tworzą problemy, kierując sie idealistycznymi, bądź idiotycznymi przesłankami, opartymi na wziętych z czapy teoriach w stylu Mortadela.
  A potem będą usiłowali je rozwiązywać, kierując się wskazówkami podobnych idiotów a nie praktyków.

  Gdyby jeszcze było tak, że Sami sobie zgotowali ten los” to pół biedy.
  Gorsze jest to, że oni ten los zgotowali swym obywatelom.

 170. Wieskowi
  dalej marzy się wojna światowa . Teraz Chińczycy maja świecić oczami za jego chorobliwe oczekiwania .
  Wiesiek ty tego końca swiata , ktorego tak wyglądasz , nie doczekasz .
  Czy to jest jasne ?

 171. Z dystansu
  4 kwietnia o godz. 18:18

  Dobry człowieku….
  Manipulowanie zachodnią bazą monetarną, w stopniu niemożliwym nigdy wcześniej, stopami procentowymi, kursami walut, generowanie zadłużenia na poziomie 100- 300% PKB, musi skończyć się krachem.

  Dociera to do ciebie?

  Zachodni system finansowy to wielka piramida, wydmuszka, za którą stoi jedynie brutalna siła militarna, nie ekonomia.
  Bełkot szamanów to nie rzeczywistość.
  Nowa ekonomia, to nowa religia, mająca swoich kapłanów.
  Tyle że poza wiarą, nie mają żadnych REALNYCH argumentów.

  Ile można kreować z niczego kredytów?
  Deficytu handlowego?
  Zadłużenia publicznego czy prywatnego?
  Ogarniasz problem?
  Bo widzę że nie za bardzo……

 172. Da się zauważyć na ulicach i drogach nie tylko Polskich wysyp mobilnych bilbordów o treściach deprecjonujących przeciwnika. Kto zaczął? (słynne dociekania Herodota) Nie zapomnijmy, że to był pomysł PiS-u. Na pierwszy ogień poszli sędziowie. Ujrzeliśmy całą ohydę tej bezkarnej kasty doibnych złodziei. Ciekawi mnie, czy propagandziści PiS-u sięgnęli po pomysł z filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, albo byłoż odwrotnie. Jakkolwiek by nie było, zapowiada się ciekawy sezon dla twórców takich obrazów, które wbiją się wyborom w mózgi. PO wypuszcza „bo się należało” z „Broszką” na czele. Po Europie Tiry z patriotycznymi napisami przewracają się pijane na drogach. Ja już mam pomysł na „prezentację” niezaprzeczalnych osiągnięć nieodżałowanego ministra wojny Antoniego. Fajny byłby bilbord z ostatnią łodzią podwodną zdolną do służby, którą musi gasić cywilna straż pożarna. Dobre by też było na tych bilbordach pokazać osiągnięcia prokuratury. No, tematów nie zabraknie, będzie co oglądać. Wypadkowość na drogach też wzrośnie.

 173. Takie małe Ps……

  Z byle kim się nie spoufalam.
  Mam swój nick.
  Bezczelnością i brakiem szacunku dla dyskutanta jest spoufalanie się, infantylizacja.
  „Instruktor zawodówki” uważa to za chamstwo.
  Niedopuszczalne wśród ludzi kulturalnych, obytych w świecie, na poziomie nieco wyższym niż buc.

  Tutejsi „błękitnokrwiści” z aspiracjami do inteligencji, jakoś nie mogą tego pojąć.
  Walka , czy dyskusja, ma odbywać się na poziomie ARGUMENTÓW.
  Durnie ich nie mający, odwołują się do innych metod erystycznych.
  Nie dorośli ani do dyskusji, ani do demokracji, pluralizmu, wolności słowa.

 174. Z dystansu
  4 kwietnia o godz. 18:23

  Jest pan w stanie rozwinąć starą myśl:
  „Wojna to kontynuacja polityki innymi środkami”?
  Albo wymienić REALNE przyczyny wojen w ziemskiej historii?
  Z przyjemnością poczytam, i zapewne będziemy się zgadzać, bo to wiedza dostępna wszystkim, i obiektywna.
  I proszę to przełożyć na obecną sytuację międzynarodową, poszukać analogii.

  Czy wojna wybuchnie w kwietniu, czy za pięć lat, to mało istotne.
  Jeszcze przez jakiś czas będzie można się zbroić za nieistniejące pieniądze, podtrzymywać system iluzji.
  Jak na razie, pan Trump już pożycza 300 miliardów, bo prognozowany budżet mu się nie spina.
  Pożycza od FED.
  A skąd FED weźmie takie sumy?
  Z powietrza…..wydrukuje obligacje skarbowe.
  Bedą kupcy?
  Się dobierze, z wasali…..ściągnie.
  Zapłacą na przykład za obronę.

 175. Nie potrzeba Maciarewicza czy też autorytetów z USA, żeby dojść do wniosku, że jednak to był zamach. Co prawda w podłożoną bombę na pokładzie nie wierzę … taki nowoczesny zamach , na miarę XXI wieku. Agenturę wpływu ruskie wymyśliły już dawno . Tu być może podobny mechanizm. Nie twierdzę, że stali za tym ruskie choć wykluczyć tego nie mogę. Niewiele przed ” katastrofą smoleńską” jeden z autorytetów w Polsce publicznie i z przekonaniem mówił, że wobec Polaków nigdy nikt nie spowodował zbrodni ludobójstwa, co najwyżej o znamionach takowej. (NIe jest to dokładny cytat ale sens identyczny). Nie mając autorytetu zauważyłem, że nieustająca nagonka na PiS ma znamiona ludobójstwa. Do tego dochodziło utrudnianie i uniemożliwienie Prezydentowi RP pełnienia konstytucyjnych obowiązków. Być może „procedury” były marne, ale wystarczyła by odrobina dobrej woli ze strony żądu.
  Zamach czy dla innych „katastrofa” to przynajmniej według mnie efekt tej bezprzykładnej nagonki na PiS, nagonki z niskich pobudek, walka o koryto z ośmiorniczkami, dla innych być może ideologia, ale często przypuszczam, że z jeszcze niższych.

 176. Ponoć Polska była pod węgierskim zaborem a nawet pod wspólną z katolickim wehrmachtem okupacją.Węgierski zabór i okupacja to dobra okupacja.O takiej myślał Duda dlatego Kaczyński jedzie sprawdzić a może nawet podziękować.Tak sobie myślę,że bratanek zaborca i okupant wykupi się pomnikiem smoleńskim.

 177. Od wczoraj można powiedzieć „prezes rządzi, prezes sądzi”. Jest tylko problem z głuchym telefonem, bowiem na końcu tego łańcucha może się znaleźć osoba niedosłysząca i wtedy proces trzeba będzie powtarzać, a przecież nie wszyscy zdolni. Coraz częściej możemy obserwować polityków zarumienionych ze zdenerwowania, nawet wówczas gdy dziennikarz nie jest zbytnio dociekliwy, ale skoro już na wizji to niespodzianki mogą czekać delikwenta, który ma akurat parcie na szkło, a przecież może powiedzieć tylko to co mu wolno w danej chwili oznajmić.
  Jak powinien się zachować sędzia, gdy złamany został konstytucyjny zapis, a ustawa pozwala robić tylko to czego oczekują politycy? Przecież ci obywatele nie są kryształowi, mają rodziny, muszą wiązać koniec z końcem, i kombinują jak postąpić, by się nie poślizgnąć, aby się nie narazić, czy warto dzisiaj trochę się ubrudzić, czy może wygra ktoś inny niż PIS. Nie będę radził i nie będę przewidywał. Jak ktoś ma szczęście to nic mu nie zaszkodzi, a jak nie ma to każdy wybór będzie zły.
  Prezes SN ma obecnie karty w ręku. Najważniejszy argument jest taki, zgłaszaliśmy, że ustawy są niekonstytucyjne. Wasze działanie może być przestępstwem. My postępujemy zgodnie z konstytucją.

 178. @404

  Rozległość i powolność części sonatowej dająca uspokojenie sercom słuchaczy po otwierającym allegro była nośnikiem spokojnego zastanowienia się nad konwencjami językowymi. Głównym celem było przywołanie, że IV dziecko poznające w polskiej szkole rzymskie cyfry może zderzyć dwa i pół z pięć bez jednego.

  Ponadto od dawna zamiast szósty używa się 6. czyniąc liczebnik główny sześć liczebnikiem porządkowym.

  Większość z nas używa oprogramowania, które nas wspomaga. I tak moje malo jest często zastępowane przez mało. (eL na eŁ )

  Natomiast ciąg znaków będący adresem internetowym jaki zwykle widzisz jest wyrazem ( w rozumieniu razem czy oddzielnie ) taki adres zaczynający się od literki h nie może zawierać spacji. Czerwona dwuwyrazowa fraza zajrzyj tam jaką możesz spotkać to jest adres zastępczy.

  Z kolei napis @colisseum może oznaczać wskazanie sali koncertowej w jakiej nagrano koncerotwe wykonanie symfonii Dworzaka i nie jest poprawnym adresem internetowym.

  Początkujący użytkownik sieci ( teraz to jest dzieciak, a niegdyś zgred ) może widzieć czerwony adres zorganizowany w kilka linijek. To WordPress wywołuje wrażenie, że ten adres pisano z użyciem klawisza Enter.

  Jeśli nie chcesz używać długich napisów adresowych, to zamiast wskazywać fimik jutubkowych spotkany na liście utworzonej przez użytkownika Y możesz przejść do użytkownika który umieścił ten filmik jako przesłany. (ominiesz stadium pośrednie )

  gdy chcesz coś odszukać w sieci to przed wstawieniem pierwszego znaku musisz wiedzieć gdzie jest punkt wstawiania (zazwyczaj miga w nim kursor ) pionowy.

  Ze zdumieniem możesz przyjąć stwierdzenie, że jest to liczba.

  Adres w informatyce
  Liczba określająca miejsce w pamięci komputera. Zwykle ma wartość 32 lub 64 bitów, w komputerach dawniejszych mogły występować także inne wartości. W językach programowania oznacza się go wartością symboliczną. W sensie bardziej ogólnym dowolna wartość identyfikująca położenie w komputerze porcji informacji danego obiektu.

  Jeśli swoje pliki umieszczasz w Microsoftowej chmurze to zapewne firma ta nie obciąża twego umysłu wyjaśnianiem gdzie ten plik jest. Raczej na ziemi a nie na niebie. Focus może cię odrzucać, ale jeśli masz kilka okienek na ekranie, to dobrze wiedzieć w którym należy napisać pytanie do @guzdry.

  Focus (z ang., skupienie) – stan widgetu (elementu graficznego interfejsu użytkownika), …

  Zazwyczaj w oknach można przenosić skupienie z poprzedniego widgetu na następny za pomocą klawisza TAB (i SHIFT-TAB).

  Możesz oczywiście opędzać się od widgetów i twoje życie nie zmieni sensu na słabszy czy mocniejszy.

  Tyle że nieuchronnie zbliżać się będzie chwila, gdy zapytasz: szyft lewy czy prawy.

  Alty są lewe i prawe, a kastraci nie śpiewali tenorem bohaterskim.

  Z niepojętych przeze mnie powodów producenci nie umieszczają napisu (białego)
  AltGR na klawiszach tak działających.

  Klawisz AltGr (Alt Graph) – jeden z klawiszy Alt na klawiaturze komputerowej, umieszczony jest po prawej stronie klawisza spacji. Występuje tylko w niektórych układach klawiatury. Używany jest w kombinacji z innymi klawiszami (których naciśnięcie wstawia znak pisarski) i służy do modyfikacji znaczenia klawisza.

  Odwiedzisz rodzinę i usłyszysz pytanie:

  Czy ciocia potrafi zciągnąć mi na komórkę skowronka?

  I okaże się, że on umie, ale chodziło mu o to by to było za friko, bo wtedy zaimponuje dziewczynom i chłopakom z jego klasy.

  Bulba była na laskali i stwierdziła, że to było w mediolański dzień deszczowy i już było pełno niedopałków i wyplutej gumy do żucia.

 179. wiesiek
  wierzy tylko w to co może zjeść , wypić , a może jeszcze wziąć do ręki i nie jest w stanie do niego dotrzeć , że najwyższa wartość osiągają dzisiaj technologie i rzeczy niematerialne , związane z wiedzą , nauka i informacjà .
  To, że komuś kto został na poziomie tony węgla i worka kartofli, tak strasznie imponuje złoto nie trudno zrozumieć.
  i nie warto mu próbować tłumaczyć , że współczesną ,zglobalizowaną gospodarkę nie można objąć workiem kartofli , na to są wzajemne zależności zbyt skomplikowane dla instruktora z zawodówki , który z uporem ex ignoranta zabiera głos na tematy , które jego mały , skołatany móżdżek nie jest w stanie objąć .
  Jego troska o zadłużenie wynika z prostolijnosci myślenia człowieka , który nigdy nic nie zainwestował, zaryzykował i nie wziął kredytu .
  Szkoda czasu na dyskusje z takim ignorantem , czasami tylko trudno znieść jego zadufanie i bezczelność , będące jedynie owocem głupoty.

 180. Z dystansu
  4 kwietnia o godz. 18:18
  Wiesiek
  instruktor zawodu olśniewa świat znowu swoją inteligencja .
  Cała wymiana towarowa Wieśka odbywa bez pieniądza papierowego, bo ten dawno już nie ma żadnej wartoości.
  Wiesiek przyjmuje , ale także i płaci tylko dublonami .

  Mój komentarz
  Wiesiek pojmuje pieniądz jako coś ulotnego, co można wyczarować, wydrukować, wpuścić w obwody elektroniczne, zaprzepaścić i odzyskać. Pieniądz dla niego jest niezrozumiały. Że coś takiego może działać w warunkach realnych, to nie do pomyślenia dla Wieśka. To nie może działać, pieniądz, to podstęp, fikcyjne długi, realne straty, sztuczne finanse, to anglosaskie sztuczki, itd.

  Dziś płaciłem na poczcie na przelew. Dla urozmaicenia, gdy doszła moja kolej i urzędniczka z okienka po mojej wpłacie stemplowała zamaszyście blankiet przelewu, zapytałem – kiedy te moje wpłacone pieniądze dojdą. A ona na to, że to jest usługa ekspresowa – dzisiaj dojdą.
  -Jak to dzisiaj? Do Warszawy, taki szmat drogi? To czym poczta je przewiezie? Helikopterem? – Z głupia frant zapytałem.
  Spojrzała na mnie jak na głupiutkiego nowicjusza i wyrzekła – to jest przelew, tych pieniędzy się nie wozi – rozumie pan?
  Zgasiła mnie. Zrobiłem mądrą minę, że niby rozumiem, burknąłem pod nosem – pieniądz wirtualny, prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat, pułapka długu, anglosaskie sztuczki. Niepocieszony odszedłem od okienka z obsesją w głowie. Jak oni przelewają te pieniądze? Musi drukują. Albo elektronicznie coś kombinują by zamienić pieniądz fiducjarny na wirtualny. Jak to się dzieje, że te pieniądze, które wpłaciłem zostają tu, a po chwili będą w Warszawie? Bijąc się z myślami, przemyśliwując problem walnąłem nosem w drzwi wyjściowe.
  Jakieś dziecko zarechotało na krotko, czujna matka położyła dłoń na jego ustach. Uśmiechnęła się w moją stronę.
  Pzdr, TJ

 181. Wiesiek
  Przy całej twojej exignorancji powinno juz do ciebie dotrzeć , kto jest największym wierzycielem USA i trzyma najwięcej amerykańskich obligacji . Są to oczywiście Chiny i co teraz , przerobisz Chiny na amerykańskich wasali , tłuku ?

 182. Syryjska wyprawa Putina pokazuje granice jego ambicji. Poparł długoletniego sojusznika, aby udaremnić to, co byłoby kolejnym agresywnym posunięciem USA. Będąc daleko od zdominowania Bliskiego Wschodu, Moskwa stara się zachować niewielką rolę w regionie od dawna zdominowanym przez Amerykę, która jest sprzymierzona z Izraelem, Jordanią, Egiptem i państwami Zatoki Perskiej. Jedynie pretensjonalni waszyngtońscy politycy, którzy interweniowali militarnie, by obalać ustanowione rządy w trzech krajach Bliskiego Wschodu i poparli inwazję sojusznika na czwarty kraj, mieliby na tyle tupetu, by oskarżyć Rosję o agresywne zamiary poprzez wspieranie legalnego rządu w Syrii – twierdzi Doug Bandow na łamach The National Interest.
  https://kresy.pl/publicystyka/zachod-nie-powinien-zaczynac-nowej-zimnej-wojny-z-rosja/
  ===========

  Coraz bardziej wolę alternatywny obieg informacji…..

 183. z dystansu,

  Myślę, że instruktora warto ocalić od zapomnienia. Jest to ostatni mohikanin, skutecznie kompromitujący głębię narodowej myśli filozoficznej zatytułowanej wicie/rozumicie.

  Z resztą towarzystwa w/r jest coraz gorzej.

  Wynalazca amoniaku już nie bawi do łez, zdurniał, powtarza stare dyrdymały oraz tytuły książęk których nigdy nie przeczytał. U innego enpassanciaka wykryto chorobę legionistów (czerwonoarmistów?) w okrężnicy, ponoć nieuleczalną.

  Na domiar złego, za progiem widmo Tourette’a… Niechże zatem chłopina fasoli, ile się da, póki jeszcze ma siły. Tak mu dopomóż buk. 👿

 184. Chwała czystym i niepokalanym, a na Ziemi pokój całej reszcie pospólstwa.

  Wolę dzielić kocioł ze smołą z Mrożkiem, niż tarzać sie z nudów w puchu anielskim w towarzystwie… hmmm. hmmmm.

 185. leon_b
  4 kwietnia o godz. 18:54
  Chory , czy nawiedzony? oto jest pytanie

 186. „Wolę dzielić kocioł ze smołą z Mrożkiem, niż tarzać sie z nudów w puchu anielskim w towarzystwie… hmmm. hmmmm.”
  No to po co te slowa potepienia dla „szmalcownikow” i innych umaczanych w rozne sprawy, jezeli sprawa jest taka prosta. 🙂

 187. PA155 apeluje do jednego takiego – „Opublikuj wreszcie swoje CV …”

  PA155, no co Ty? – najpierw musiałby uzyskać zgodę oficera prowadzącego, której nie dostanie przecież w żadnym razie. Jakieś Ludlumy czy Folletty nigdy nie wpadły Ci w ręce? Oficer prowadzący miałby dopuścić do ujawniania danych swojej agentury na blogu En Passant? Hola, hola.
  „Żarty na bok” – rzekł był fryzjer zdejmując perukę z głowy pana radcy.

 188. Z dystanansu
  4 kwietnia o godz. 19:08

  Dopóki piasek z pustyni Mojave będzie prawnym środkiem płatniczym na świecie, Chiny będą się nim posługiwać w transakcjach handlowych, wykupując co bardziej łakome kąski.

  Nie przeszkodzi im to w realizowaniu własnych projektów- alternatywne systemy giełdowe, bankowe, informatyczne.

  Pierwsze dni giełdy surowcowej opartej na yuanie nie powalają.
  Jakieś równowartości dzienne 12 miliardów $ .
  W skali roku jednak, to wyjęte z obiegu pół biliona $, które nie trafi do zachodniego systemu bankowego, nie da prowizji za operację.
  No i umknie systemowi SWIFT.
  Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku……
  Kolejny „Długi marsz”?
  Pamiętaj, że Chińska miara czasu jest inna niż europejska.
  Oni liczą co najmniej na dziesięciolecia…..

 189. To Mrożek szmalcownikiem był ?

  Na łamach Polityki tłumaczono szmalcownictwo Kukizowi, ale ten tekst został napisany dla wszystkich potrzebujących.

 190. „To Mrożek szmalcownikiem był ?”
  Jestes przerazajaco doslowny. 🙂
  Zaczynam watpic w twoja krew blekitna.
  A propos: ile razy juz zmieniles swoja ideologie w ostatnich 5 latach?

 191. A więc był czy nie był szmalcownikiem ?

 192. Błekitna krew … widać ktoś naprawdę ma kompleks na tym punkcie

 193. Moim ulubionym autorem byl kiedys Kazimierz Brandys. Wracam z przyjemnoscia do jego powiesci „Matka Krolow”.
  A K. Brandys byl politycznie duzo bardziej umoczony niz Mrozek.

 194. „Błekitna krew … widać ktoś naprawdę ma kompleks na tym punkcie”
  Moze nie jestem potomkiem z tych z gumna, jak napisal guzdra, ale nie wstydze sie swego pochodzenia. Spotkalem w zyciu tylu glupcow i nieudacznikow z tych tzw. dobrych domow, ze nie nazwalbym tego kompleksem.

 195. „A więc był czy nie był szmalcownikiem ?”
  Oczywiscie, ze nie. Wpadasz w maniere sledczego, wymuszajacego okreslony szablon.

 196. tejot
  4 kwietnia o godz. 19:07

  Kolejny raz, PAN robi z siebie idiotę….

  Od lat 70″ PIENIĄDZE nie biorą się z pracy, oszczędności, tylko z KREACJI na miarę potrzeb danego kraju.
  Nie wolno stosować takiego trybu większości.
  Ten przywilej KREACJI ma tylko kilka wybranych.

  Wszystkie te kraje są kontrolowane przez USA.
  Łączne zobowiązania, przekraczają ośmiokrotnie PKB świata.
  Nie mamy ośmiu planet, by je spłacić…..
  Wobec kogo zresztą?

 197. Jacobsky
  4 kwietnia o godz. 19:43

  Błękitnokrwiści właśnie nas wydymali na 400 milionów, wyprowadzając kasę do Luksemburga.
  Szlachectwo zobowiązuje, tradycje rodzinne również.
  Nas sąd nie zaakceptował.
  I cóż z tego?
  Solidaruchy za jakis ochłap z pańskiego stołu, pozwolą na takie praktyki.

  W kolejce czeka powiedzmy Wilanów, czy Łazienki.
  „Święte prawo własności” dla Branickich Zamoyskich, Czartoryskich, Radziwiłłów, Potockich?

 198. Troche o tym pochodzeniu i jego waznosci w Polsce…
  Z. Kaluzynski, znany krytyk filmowy z „Polityki” opisal kiedys taki przypadek. Jednemu z potomkow Czartoryskich czy Radziwillow nie spodobal sie kiedys jeden z jego felietonow i skomentowal to, ze nie uzylby Kaluzynskiego nawet do przesuwania mebli w palacu..

 199. PA2155
  4 kwietnia o godz. 20:12

  Przecież jest to OGÓLNOŚWIATOWA NORMA.
  Nie ma spoleczeństw egalitarnych.

  Te poczuwające się do wyższości z racji zasobów finansowych, historii przodków, czy pochodzenia etnicznego, nie różnią się specjalnie w poglądach.
  System kastowy jest praktykowany wszędzie.

  Jedyna różnica, że w niektórych krajach można się do kasty wyższej wkupić, w innych należy się jedynie w takiej kaście urodzić.
  Egalite?
  Hipotetycznie, jedynie w bajkach….

  Taki układ zmienia jedynie rewolucja.
  I też jedynie na chwilę.
  Już drugie pokolenie rewolucjonistów pracowicie odtwarza poprzedni układ społeczny.

 200. Wiesiek
  To tak jak w Rosji , raz KGB zawsze komuch, mam na myśli rosyjskie elity, one tez sie tak odtwarzają .
  Co do tego , że prawdopodobnie już największą potęga gospodarcza na świecie (Chiny) , próbuje uniezależniać się od zachodnich rynków finansowych, tojestto to oczywiście jedyny logiczny rozwój wypadków , byłbym jednak ostrożnym w twoim optymižmie, że pod Chińczykami , ktoś zacznie rozliczać sie w workach kartofli , jak tobie sie to marzy.
  To nikt inny jak Chińczycy wymyślili ten przeklęty papierowy pieniądz , który wystarczy tylko dodrukować i juz jest,
  a Jaruzelski też tak umiał

 201. maciek.g
  Taki młody, że nic nie pamięta czy taki stary, że już skleroza ? Pytań więcej nie zadam ze względu na netykietę oraz potencjalnych czytelników.

 202. @tejot

  Uprawiasz śmichy chichi a ponoć Naczelnik od niedawna ma konto i kartę płatniczą.

  Polsce są tysiące ludzi, ( głównie starszych ) – którzy pieniądze dostają w gotówce od listonosza. Do skrzynek pocztowych ( dwudziestu pięciu) mają dostęp: listonosz oraz inni nowsi dostarczyciele.

  Przelew jest inna nazwą czynności polegającej na przeksięgowaniu ( komputerowym ).

  Polski inteligent jest ogarnięty manią definiowania, bo polska szkoła uczy przedmiotów i wyjaśnia rzeczy, a nie zadań i różnych przebiegów realizacji tych zadań.

  Urzędniczka bankowa powinna umieć wyjaśnić wprost:
  Po krótkim czasie ta kwota będzie do dyspozycji …

  Wykształcony Polak nie umie wyjaśnić innemu wykształconemu Polakowi, że choć komputery działają błyskawicznie, to Krajowa Izba rozrachunkowa zbiera polecenia przelewów w dwie (chyba dwie) paczki i przelew zlecony do godziny 12 jest do dyspozycji tego samego dnia, a następne dnia następnego. Kwestia nie natychmiastowości księgowania przywołuje mechanizm oscylatora wymyślonego niegdyś przez kilku polskich cwaniaków.

  Twa opowieść przywołuje ( jak wiele innych ) zdradę polskich klerków.
  Ich twórczość może się objawić tak:

  Kup audi, bo wolksvagen truł.

  Jeśli prostak potrafi zrozumieć jak działa maszyna, za produkcję której pobierasz opłaty licencyjne, to znaczy promotorzy twojej pracy doktorskiej zostali skorumpowani i stopień doktora nie należy ci się. Tak uważają doktoranci pobierający stypendia i większość profesorów nauczających, że dzida jest modelem tryumwiratu:. składa się z prologu repryzy i epilogu i powinna się zwinąć przed rażeniem koryfeusza przez troglodytę.

  Za objawianie prawdy należy się szmalec.
  Dużo szmalcu w postaci derywatów z hajowej off-the-shelf.

  Zdyfamowałeś, czy też dyskurs wymaga ekspansji?

 203. Z dystanansu
  4 kwietnia o godz. 20:48

  Bardzo proszę o poslugiwanie się nickiem.
  Na TY raczej nie będziemy.
  Czy to takie trudne?
  Może jestem przeczulony na tym punkcie, ale paru głąbów uzurpuje sobie takie prawa, usiłując w ten sposób dyskredytować moje opinie.
  Mam nadzieję że pan zrozumie.
  Bo od głąbów zrozumienia nie oczekuję.

  Kontrola rynków finansowych jest wspaniałym wynalazkiem.
  Daję władzę nad światem.
  Utrata kontroli to utrata władzy.
  Implikacje są dość oczywiste.
  Wymiana handlowa za REALNE towary, usługi, walory.
  Rozumie to znikomy procent populacji na swiecie.

  Worek kartofli ma ZAWSZE jakąś realną wartość.
  Jaką realną wartość ma worek funtów, czy dolarów?
  Ściśle UMOWNĄ?
  A może jedynie kaloryczną- po podpaleniu?
  Musi istnieć powszechna akceptacja waluty papierowej.
  I musi mieć jakieś realne podstawy.
  Petrodolar, petrojuan, petrorubel?
  To jest jakiś konkret.
  Jednostka paliwa jako podstawa wymiany o realnej wartości energetycznej.

  Inne systemy są sztuczne i podatne na manipulację.

  Ps.
  Te wszystkie zakłady o przyszłość- kursy walut, akcji, ceny surowców, są wynalazkiem zachodu wypaczającym ceny realnych dóbr.
  To wypacza obraz podaży i popytu- tego realnego.
  To nie ma nic wspólnego z ekonomią, bardziej z kasynem.
  A tam wygrywa jedynie właściciel.

 204. guzdra
  4 kwietnia o godz. 21:01

  Nie jesteś na bieżąco…..

  Niektóre ptaszki donoszą, że oscylator został opracowany u naszych kolegów z Izraela, jako sposób na sfinansowanie operacji „Most”.
  W tamtym momencie historii, informatyka w Polsce była w powijakach.
  W Izraelu, na znacznie wyższym poziomie.

  Pan Bagsik i Gasiorowski- muzyk i lekarz jak się mi zdaje, z informatyka mieli niewiele wspólnego.
  Kto im podsunął taki koncept?
  A potem, udzielił azylu?

  To w sumie dość proste historie, banalne mechanizmy, oczywiste koincydencje.
  Ale „ciemny lud” nie ma punktów odniesienia do historii, czy zdarzeń.
  Z czym porówna?

 205. Wieśkowi pieniądze różne się pomerdały i dlatego powyżej napisał on:

  „Petrodolar, petrojuan, petrorubel?
  To jest jakiś konkret.
  Jednostka paliwa jako podstawa wymiany o realnej wartości energetycznej.”

  Petrorubel jako jednostka paliwa o realnej wartości energetycznej. Ależ Wiesiek, to jest tak mądre (tak by powiedział Dyzma), że należy jutro jechać do ministra X na audiencję i skłonić go by wydrukował papiery pożyczkowe, byśmy mogli kupić te jednostki o realnej wartości energetycznej. Będziemy coś realnego mieć w ręku – energię.

  Wiesiek, twoja sentencja:
  „Wymiana handlowa za REALNE towary, usługi, walory.
  Rozumie to znikomy procent populacji na świecie.”

  Spadłem z krzesła. Tak mądra jest ta sentencja. A w ogóle to bardzo mały procent ludzi na świecie, tzn. na EP, rozumie, co pisze Wiesiek na temat pieniądza. Czy sam Wiesiek to rozumie? Te swoje dyrdymały.
  Pzdr, TJ.

 206. Z dystanansu
  4 kwietnia o godz. 20:48

  Szanowny PANIE……

  Każde przejście jakiejkolwiek kwoty przez zachodni system finansowy, generuje opłatę.
  Od kilku promiili, do procentów kwoty.
  Każde zmniejszenie strumieni finansowego, zmniejsza zyski.
  Czyli, każdy alternatywny system rozliczeń jest zagrożeniem.
  Czy to OCZYWISTE?

  Dlatego każde alternatywne systemy muszą być zniszczone.
  Bez względu na koszty.
  Gra i dzie o bardzo wysoką stawkę.
  PRZETRWANIE.

 207. tejot
  4 kwietnia o godz. 21:41

  Przecież wie PAN, że uważam go w dziedzinie ekonomii za głupszego niż ustawa przewiduje?
  Więc po co PAN zabiera głos w temacie całkowicie mu obcym?
  Powiela pan BAJKI dla ciemnego ludu.
  Czytaj pan wiecej, mniej się wymądrzaj……

 208. guzdra:
  „a ponoć Naczelnik od niedawna ma konto i kartę płatniczą.”
  no, dziesiec lat temu (pamietasz sojusz z lepperem?radosna jesien anarchii?) to podobno tylko obecny premier pieniedzy w wymborku nie trzymal;

 209. w francji, mowia, strajk; jak makaronik wygra, to jest to boj ostatni lewicy zachodnioeuropejskiej;

 210. Tu nie ma nic do poznawania, prawda o katastrofie jest znana od wielu lat.

 211. byk

  „to jest to boj ostatni lewicy zachodnioeuropejskiej;”

  Pozostanie tylko wojna.

 212. @tejot
  Jest wiele teorii pieniądza, nawet marksistowską t.p. wykładano onegdaj w szkołach od Łaby do Amuru, niektóre łatwiejsze do pojęcie. Wieśkowa t.p. jest z nich najtrudniejsza. Więc się nie przejmuj, że jeszcze ci daleko do jej zrozumienia i uzyskania dyplomu w Wieśkowej School of Economics.
  Osobiście, zrezygnowałem, wypisałem się jakiś czas temu.

 213. Zresztą z Akademii Nauk Politycznych im. Marksa-Engelsa-Lenina też mnie wypisano, bo nie składałem prace domowych i nie zgłaszałem się na kolokwia sprawdzające. Ostatni wykład pt. „Wojna zachodnioeuropejskiej lewicy do krwi ostatniej” opuściłem. Jestem na marginesie nauk enpassant.

 214. norte:
  grozi nam raczej „smuta”, bo wojny juz sa i to w najlepsze;

 215. byk

  Co to za wojny? Miałem na mysli takie pełnowymiarowe.

 216. berlin; trwaja dyskusje, kto ma kierowac katedra teologii islamskiej na uniwersytecie humboldt’a (miedzy nami, znakomita fucha);

 217. byk

  Kultura Liberalna jak zwykle wyczuwa nastrój chwili i proponuje w tym tygodniu blok tematyczny „Liberałowie muszą stać się nacjonalistami?”.

  A może powinni iść na całość: „Liberałowie muszą stać się faszystami?”

  Jak czytam bowiem we Włoszech tę ekipę, która wygrała wybory oprócz upodobania do tzw „salutu rzymaskiego”, od kilku tygodni zresztą legalnego, łaczy upodobanie do podatku liniowego.

 218. Czy neoliberały załatwią francuską lewicę?

  Francuski kolejarz z naszywką SNCF zarabia średnio 65k euro. Praca jest trudna – bo nudna. Nie ma automatycznego pilota, nie ma też pomocnika trzymającego….

  Robota wymaga mocnego samozaparcia, gdyż odwiedzanie w czasie jazdy wygódki jest stanowczo zakazane.

  W wieku 50-55 zmuszają takiego zniszczonego pracą kolejarza, a właściwie wrak ludzki, do przejścia na emeryturę. Podstawą jest ostatnie 6 miesiecy dochodów. Nikogo to nie boli, bo przy 10% francuskiego bezrobocia, chętnych w kolejce jest wielu.

 219. norte:
  „pełnowymiarowe”, co pod tym rozumiesz?

 220. duende

  Jak załatwią to nadejdzie czas Maryni Le Penówny. Z czym się zresztą neoliberały francuskie liczą. Czytałem jeszcze przed wyborami we Francji wywiad z jednym z nich, który nie ukrywał, że do tego musi dojść. Z tym, że antyfaszysta Macron miał miał to co nieuchronne o kilka lat opóźnić, bo najwyraźniej jeszcze na to nie byli przygotowani.
  Tak więc w tej chwili gra idzie o to czy on te kilka lat jak na szpilkach wysiedzi.

 221. byk

  Pełnowymiarowe czyli globalne a nie jakiś lokalne do czego przyzwyczaiły nas (rozbestwiły) lata powojenne. Przecież mamy globalizację.

 222. Aczkolwiek cuś łapię z tej prelekcji o neolibsach. Bo to jest ustawka, ten Macron zwany makaronikiem jest na przetrwanie, na odwleczenie, na kupionym czasie się toczy, zanim nastąpi to, co jest nieuniknione.
  Bez Hegla bym tego nie pojął. A wystarczyło tylko skrócone wprowadzenie do heglizmu, też w blogowym przelocie.

 223. Bar Norte,

  Być może masz rację, być może nie.

  Kilka lat czytywania en passant utwierdziło mnie w przekonaniu, jak istotną, instrumentalną rolę odegrała polska lewica w procesie lepienia narodowego Frankensteina.

  Nie sądzę, że francuski proces był diametralnie różny.

 224. norte:
  „Przecież mamy globalizację.” – raczej ogolne schamienie;

 225. @duende

  Czytanie, czytanie i niedoczytanie. Prezesa Frankasztajna ulepił Tusk. A jak nie Tusk, jak komuś nie pasuje ten personifikujący, to może być Balcerowicz, czyli neolibs. Oni spokój zakłócają w najspokojniejszym nawet zakątku, czy zaścianku.

 226. Ogolne schamienie?
  W nomenklaturze naukowej z planety en passant się mówi elegancko – NEOLIBERALIZM.

 227. terroryzowac potrafi kazdy, nawet osesek;

 228. duende

  „jak istotną, instrumentalną rolę odegrała polska lewica w procesie lepienia narodowego Frankensteina.”

  Jak lewica? Ci faceci o których wspominasz w 1989 nie mieli już od lat nic wspólnego z lewicą.
  Dyskusja czy jakiś plac, dajmy na to, ma się nazywać Lecha Kaczyńskiego czy Wandy Fornalskiej nie ma nic wspólnego z lewicowością.

 229. leon_b
  4 kwietnia o godz. 20:53
  Znasz pewnie przypowieść
  “Jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś pijany – możesz to zignorować. Jeśli mówią Ci to dwie osoby, zacznij się niepokoić. Jeśli powiedzą Ci to trzy osoby, to idź do domu i połóż się do łóżka”!
  I ta jest z PiS. gdyby tylko opozycja go krytykowała mógł byś mieć rację , skoro jednak krytykuje go i UE i USA i Izrael i Rosja i Ukraina itd to z pewnością nie masz racji

 230. byk

  „ogolne schamienie”

  Chodziło mi raczej o tę rozczulającą przypowieść o głobalnym przypływie, który miał podnosić wszystkie łódki.
  W tym przypadku realny wymiar ma przypływ głobalny, który podniesie wszystkie lotniskowce i pancerniki. Trudno go zresztą nie zauważyć.

 231. B. Komorowski dzisiaj w tvn obalił moją tezę, to znaczy obnażył jej niedoskonałość jako rady dla prezesa, aby o smoleński zamach polityczny oskarżył Tuska. O to, że nie chciał się podporządkować Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi, i jego bratu, tylko chciał go usunąć z prezydentury wystawiając swego silnego kandydata, który potem pokonał w wyborach brata, który zażywał tabletki przed każdym wiecem i nie wiedział co mówi, to wszystko jest winą Tuska i te rozdzielenie wizyt w Katyniu, ech, nawet nagła zmiana pogody między wizytami to też był polityczny trick Tuska.

  Komorowski mówi, że taka teoria zamachowa prezesa dałaby Tuskowi amunicję do ostrzału prezesa, cały arsenał, tego prezes by nie przetrzymał.

 232. @Wiesiek59 & Ska

  „Jaką realną wartość ma worek funtów, czy dolarów?
  Ściśle UMOWNĄ?”

  Nir tak dawno ustalono relacje miedzy funtem, rublem a dolarem.

  Relacje scisla.

  Otoz funt rubli jest wart dolara.

 233. Jak za młodu w Peerelu ktoś czytał serię tygrysa na okrągło, to na starość/jarość pancernikami mu się odbije, o lotniskowcach szkoda wspominać. A w 1989 roku na popezetpeerowskich bagnach tylko balie, pontony połatane, 30-letnie kajaki, czy inne kawałki drzwi do wygódki. I się nie podniosły? Każdy widział, że podniosły, w słynnych stoczniach i peegerach też, niejednako, wiele zależało od wiosłowania, a niejeden ześliznął się w toń, bo dostał tzw. choroby morskiej. Zauważyć nietrudno, nie wiadomo tylko komu się chce. Albo komu pasuje zauważanie faktów do nieustającej tezy.

 234. @404 & guzdra

  „5. Rozdzielmy (a-b)
  a+b=b”

  Jesli tak to oczywiscie a rowna sie zero. Dzielnie przez zero rzeczywiscie moze powodowac przerozne rezultaty.

  Glipiutka lamiglowka, akurat na poziomie tego „gradientu momentu pedu osi” czy co tak ten rozumek wy.. wygenerowal, powiedzmy. Za moich czasow – na poziomie podstawowki.

  I tak trzymac.

  Dopoki takich macie, przepraszam za wulgaryzm. _specjalistow_ w akresie nauk scislych – pozyjemy jeszcze troche!

 235. „I się nie podniosły? Każdy widział, że podniosły”

  Gdyby było tak słodko i prosto to nie trzeba by było referować na blogu przemyśleń Komorowskiego z TVN o katastrofie komunikacyjnej sprzed lat – co traktuję zresztą jako wyraz politycznej i argumentacyjnej bezsilności.

 236. @blackley & Symetryczny („Na temat patentów w tamtym okresie i samego Wilczka”(

  „minister Wilczek wynalazł i opatentował formułę chemiczną . Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy . Co łatwo pan sprawdzi przy odrobinie wysiłku.”

  Zasluzony czlonek tej waszej kompartii, znaczy PZPR, wynalazl swietny sposob, jak sie miec jak paczek w masle za scislej komuny. Milion zeta premii czy nagrody czy costam w latach szescdziesiatych – to iie byle co.

  ” Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy .”

  To jest akurat tak wariacka i totalnie kretynska bzdura – ze az szkoda od razu ten nadety balon klamstwa przebijac.

  Niech sie durne, prymitywne hejterstwo jeszcze pare razy najpierw pochwali, ze / cytuje – „” Za prawa patentowe DO DZIŚ Jego spadkobiercy pobierają tantiemy .” Alez durne hejterstwo! Chyba nawet nie lze swiadomie – tylko nie jarzy, ze klamstwo powtarza.

 237. teo

  ” serię tygrysa na okrągło”

  Akurat doskonala seria.

  Agnieszka mi przywiozla. Zostalo po jej Dziadku. Dziadek (bez zadnej ironii) – bohater.

  Nieciekawie sie robi, jak sie widzi ludzikow, ktorzy plugawia pamiec polskich zolnierzy, tych, co zdobywali Kolobrzeg i brali udzial w operacji berlinskiej.

  Bohaterom – wieczna pamiec.

  A hejtrom – … no wlasnie :-))

 238. A nie mówiłem – że to wszystko wina Komorowskiego z ramienia Tuska, Balcerowicza, Friedmana, Hayeka.
  Jednego nie mówiłem, że miało być słodko, że od słodkości mdło jest, i gorsze choróbska.
  Ale chyba coś jest do jedzenia między słodyczami i ruskimi pierogami w polskim jadłospisie?!

  Katastrofa komunikacyjna? – z moim słuchem językowym, to był katastrofa lotnicza. O katastrofie w komunikacji między braćmi bliźniakami nic mi nie wiadomo, o komunikacji w kokpicie szkoda gadać. (Unikam używania słowa „komunikacja” w sensie „transport”, jęz. polski zawiera tę upiorną dwuznaczność).

 239. O ile się nie mylę to katastrofa lotnicza jest katastrofą komunikacyjną.

  Dla korekty słuchu językowego definicja:

  „Wypadki i katastrofy komunikacyjne – zdarzenia w ruchu ladowym, morskim lub powietrznym, w których uczestnicza pojazdy oraz sa ranni lub zabici. Gdy nie ma ofiar w ludziach, a straty sa tylko materialne, mamy do czynienia z kolizja.”

  Jeśli zaś chodzi o prezydenta Komorowskiego to niewątpliwie jest z „ramienia” Tuska i Balcerowicza. Nawet tego przecież nie ukrywa. Natomiast nie sądzę by poczuwał się do powinowactwa z Friedmanem czy Hayekiem. Nie sądzę by go interesowali. Zresztą mam wątpliwości czy te nazwiska mu cokolwiek mówią.

  Zresztą po co hrabia Komorowski miałby się nimi inspirować? Przecież on polityczną esencję ich poglądów wyssał z mlekiem matki.

 240. Dzisiaj argumentuje się skrupulatnie, czyli po pisowsku – przewrotnie.
  Czy ja napisałem, że „katastrofa komunikacyjna” jest niepoprawnie? Nie. Ale trzeba przyjąć niezłomnie, choć bez sensu, że się wie lepiej, że coś wymaga korekty. Napisałem tylko na marginesie języka polskiego, że „katastrofa komunikacyjna” może brzmieć dwuznacznie. Ale chłop żywemu nie przepuści.

  Czy ja pisałem, że Komorowski jest powinowatym von Hayeka? Albo że do powinowactwa – zapewne ideowego, które zostało mieszane z rodzinnym w pięknej erystycznej frazie – się poczuwa. Jedynie sugerowałem – i o to można kopie kruszyć, że obwinia się go za polityczną katastrofę, „neoliberalną” w koło Macieju. Bezsilność polityczną przypisuje się także chyba i mnie.

  A mnie chodziło tylko o to, że Komorowski uważa obarczanie Tuska winą za polityczną sytuację wokół katastrofy smoleńskiej (lotniczej i w komunikacji) za ewentualny błąd prezesa, który Tusk mógłby w. kampanii z łatwością wykorzystać.

  Oczywiście każdy może poczuć bezsilność (argumentacyjną) wobec erystyki husia-siusia, czyli „wolna” poleczka.

 241. Sprawa jest poszlakowa (brak niezbitych dowodów, „dymiącego pistoletu” – DP, 28.03.2018), ale końca jej nie widać
  http://wyborcza.pl/7,75399,23225035,wiceszef-brytyjskiego-msz-alistair-burt-dla-wyborczej-rosja.html

 242. Gazpromowi „się upiecze”. Ale dywersyfikacja dostaw gazu w tych krajach ograniczy jego możliwości.
  http://wyborcza.pl/7,155287,23226865,ke-rozgrzeszy-gazprom-za-drenowanie-klientow-z-europy-srodkowej.html

 243. @teodor
  5 kwietnia o godz. 0:13
  Myślę że zbyt pospiesznie wyciągnąłeś wniosek. Fallacy istnieje w różnych dziedzinach matematyki.
  Odnośnie przytoczonego przykładu to:
  4.
  (a-b)(a+b)=b(a-b)
  5.
  Divide out (a-b)
  a+b=b

  Napisałam „Rozdzielmy (a-b)”
  A „Divide out” Chodzi o podzielenie i usunięcie (a-b) po obu stronach równania w punkcie 4.
  Całe rozumowanie oparte jest na fallacy (w tym wypadku o logikę nie chodzi)

  Podobnie jest w przypadku Howlera gdzie anomalous cancellation {zła kancelacja/(uproszczenie?) na środkowym etapie}
  np.
  16/64 = 1/4
  Ale jeżeli przy „upraszczaniu” dokonamy po prostu skancelowania szóstek w liczniku i mianowniku to wynik uzyskamy 1/4 też
  Ponieważ droga rozumowania dojścia do rezultatu nie była właściwa, więc rezultat pomimo, że wynik taki jak powinien być.. jest nieważny. Takie coś nazywa się howler. Nazwał to kiedyś Maxwell, czyli nieprawdziwe kalkulacje, dowody, itd a prowadzące do właściwego rozwiązania.
  To jest zabawa powyżej podstawówki (przeważnie)
  Dzielenie przez zero jest jednym ze słynniejszych howlerów

  Pozdrawiam

 244. @errata do teodora
  Ostatnie zadanie powinno brzmieć;
  Dzielenie przez zero jast jedną ze słynnijszych fallacją.
  The fallacy w punkcie 5:
  progresja z etapu 4. do etapu 5.
  angażuje pdzielenie przez (a-b), co jest zerem, bo a=b.
  A ponieważ dzielenie przez zero jest nieuprawnione, to argument jest nieważny.

 245. @404 (4:41)

  W (4) jest oczywisty błąd, gdyż wiadomo z pierwszych już klas, że

  (a-b)(a+b) = a*a – b*b

  a nie

  b(a-b) = b*a – b*b

  Zaś dzielić przez (a-b) można bez ograniczeń przy założeniu że ab (nie równa się).

  Czy coś mądrzejszego się kryje w tym całym rozumkowaniu?

 246. Moja próba porównania działań komisjii Macierewicza, uwzględniająca propagowanie mgły helowej i innych takich… do matematycnych fallacy’s w sumie miała zoobrazować (optymizm się odzywa), że dojddą do prawidłowych wniosków. Czy jak howler, czy, że działanie któreś było bez sensu.

 247. b^2
  to jest b do kwadratu
  inaczej trudno to zapisać.
  Co do dalszych dywagacji, to przemyśl jeszcze raz
  Pozdrawiam

 248. @guzdra
  Faktycznie ja jestem pierwiastek z 16
  Ale nie maszyna dla mnie to wymysliła. To jest numer kłódki do schowka. A przedtem to jeszcze coś innego, ale też ważnego było tym pierwiastkiem

 249. @teodor
  Spróbuję Ci udowodnić, że
  5=4
  A oto dowód:
  Zacznij od
  -20=-20
  Zapisz to tak
  25-45=16-36
  przepisz to jeszcze tak
  5^2-5×9=4^2-4×9
  Dodaj 81/4 po obu stronach:
  5^2-5×9+81/4=4^2-4×9+81/4
  To są perfekt kwadraty:
  (5-9/2)^2=(4-9/2)^2
  Wyciągnij pierwiastek po obu stronach:
  5-9/2=4-9/2
  Dodaj 9/2 po obu stronach:
  5=4

  Jeżeli nie mam racji, ze 5=4 to dlaczego?
  Pozdrawiam i życzę miłej zabawy

 250. Przodownikom blogosfery….

  W Polsce podczac wojny bycie Zydem oznaczalo smierc. Po jej zakonczeniu bycie Zydem oznaczalo natomiast szykany i represje zakonczone calkowitym wykluczeniem dla wiekszosci w roku 1968. Zadaje sobie pytanie, skad u naszych rodakow bierze sie nienawisc lub awersja do Zydow, nie do konkretnych Zydow, lecz do wszystkiego co zydowskie. Skad ta zgoda w negatywnym postrzeganiu Zydow wsrod ludzi o roznym wyksztalceniu, wieku, zawodach etc.. Stygmatyzowanie Zydow nie bylo wymyslem Niemcow (ktos nieslusznie zauwazyl w blogosferze).

  Rowniez wielu dzisiejszych politykow z prawej strony jest ciagle przekonanych o spisku Zydow celem oslabienia Polski i przejecia przez nich “wladzy”.

  Negacja Zydow byla i czesto jest tozsama z negacja komunizmu. Wielu z nas upatruje w Zydach tych, ktorzy za kulisami kieruja wszelkimi wrogimi organizacjami, ideologiami, polityka, ba calymi narodami Tego rodzaju „zazydzenie“ imputuje oczywiscie „odzydzenie“, chociaz dziwie sie obecnym politykom narodowym oraz walczacym z antypolonizmem, kogo przed kim chca i usiluja ratowac.

  Ciekawe jest spostrzezenie H. Grynberga; … w Polsce nie ten jest Polakiem, kto sie uwaza za Polaka, tylko ten kogo uwaza sie za Polaka. Tak samo jak Zydem jest nie ten, kto sie uwaza za Zyda, lecz ten, kogo uwaza sie za Zyda.

  Bycie jednym i drugim jest wykluczone. Bycie Polakiem i katolikiem natomiast powszechne? Obecni kontynuatorzy mysli narodowej nie maja nic nowego do powiedzenia. Dlatego wazne sa wpisy i ich tenor w blogosferze. Obecni tu patrioci-swiatowidzacy bezwiednie lub celowo prowokuja i wywoluja ducha czasow, wydawaloby sie zaprzeszlych.

  Warto zauwazyc, ze obecna struktura narodowosciowa Polski powinna zaprzeczac tezom stawianym przez antysemitow. Klisze antysemickie w rodzaju „Judeopolonii“ czy „zazydzenia“ Polski ciagle sa obecne w obiegu spoleczno-politycznym. Zydowstwo, masoneria i lewicowcy sa naszymi upiorami i wrogami. Poszukiwanie i widzenie wroga pomaga rzekomo w samoidentyfikacji (tak wielotwarzowy Swiatowidzie). Spotykamy sie z tym zjawiskiem czesto w blogosferze.

  Myslenie i bladzenie duktem Dmowskiego i Piaseckiego jest ciagle aktualne. Wedlug sondazy Demoskopu ponad 25% odpowiadajacych deklaruje postawy antysemickie, wyraza niechec do Zydow i lek przed Zydami. W naszej nieswiadomosci istnieje ciagle obraz Zyda-wroga. Warto zastanowic sie nad partia Narodowe Odrodzenie Polski oraz publicystami, ktorzy ciagle lekaja sie Judeopolonii. Pisza, ze Polska opanowana jest przez wplywy semickie.

  Polscy antysenici dowodza, ze Zydzi traktowani sa duzo lepiej , niz na to zasluguja. Kolejno dwaj premierzy byli Zydami, szef URM i minister spraw zagranicznych , minister spraw wewnetrzynch, finansow, przeksztalcen wlasnosciowych, marszalek sejmu, kierownictwo DU, przew. Sejmowej komisji spraw zagranicznych, 20% poslow i senatorow, setki sedziow oraz prokuratorow, wyzszych urzednikow panstwowych. Wyraznie pisze o tym St. Witkowski w “ Zydzi przestancie klamac”. Pisze on rowniez, ze izolacja Zydow na terytorium Polski byla ich wina. Podobnie pisala Magrud/Mag.

 251. wiesiek59
  4 kwietnia o godz. 21:24
  Pinformowal lud, ze nalezy do jego jasnej czesci.
  PA2155
  4 kwietnia o godz. 20:12
  Nie wie, ze Kaluzynski przepisywal krytyki z francuskich CduC.

  Wiesio myli pluralizm z pluciem; potokiem i slowotokiem.
  wiesiek59
  4 kwietnia o godz. 18:20
  Jak teolog wierzy w slowo pisane. Kazde slowo. Tym razem w proby niektorych politykow w Niemczech.

  Wiesio nie wierzy w UE i chce wprowadzic wizy dla Izraelczykow.
  wiesiek59
  4 kwietnia o godz. 17:34
  Uwierzyl w moc drukarni. Za bardzo Wiesia uciska? (drucken)

 252. Nasze moralne oburzenie powinno zostać nieco złagodzone przyznaniem, że Waszyngton wielokrotnie interweniował w politykę innych krajów i wykorzystywał zarówno jawne, jak i tajne środki do pozbywania się rządów, które nam się nie podobały. O ile nam wiadomo, żaden Amerykanin nie umarł w wyniku ingerencji Rosji, za to setki tysięcy Irakijczyków straciły życie dzięki naszym dobrze zaplanowanym wysiłkom na rzecz ich „wyzwolenia” – pisze prof. Stephen M. Walt na łamach Foreign Policy.
  https://kresy.pl/publicystyka/pamietam-zimna-wojne-to-nie-jest-zimna-wojna/
  ==========

  Mądry człowiek……

 253. Ta c.pa wydała jak na razie 611 tysięcy na podróże wolności.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23226877,podroze-senator-anders-kosztowaly-600-tys-zl-teraz-tlumaczy.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96
  Hołota przy korycie polubiła forsę

 254. Dewiant @Teodor nie zrozumiał mego szyderstwa z bełkotu naukawców
  „gradientu momentu pedu osi i orzeka kto jest głupiutki a kto nie.

  Człowiek jest tak zbudowany, że niektórzy mogą tylko od Stefanii,
  a inni stwierdzają, że mają konstytucyjne prawo do nieleczenia się.

  A wydawało by się, że kilka lat po osiągnieciu biernego prawa wyborczego powinno się być wolnym od złych wspomnień z pierwszych lekcji arytmetyki nie mówiąc już o terrorze algebry. Nie sposób takim z poślizgiem urazu wytłumaczyć, że półkule to jest przenośnia. Najczęściej to jest trzy razy po 2/7.

  Szaleństwo wytwarza pole o większej sile oddziaływania niż grawitacja o czym świadczy niekomunikacyjne lotnictwo i stawianie 96zmarłych wyżej niż tysięcy zabitych strzałem w głowę będących pretekstem do wdrapania się na szczyt władzy.

  Ludzie żyjący odejdą, przyjdą następne pokolenia i kolejne gatunki ptaków będą miały jedną nóżkę bardziej.

 255. Zauwazylem, ze „dewiant” sie mnozy w knajpie Pod Krolowa Gesia Nozka.

 256. wiesiek59
  5 kwietnia o godz. 8:46

  Szarzuje twierdzac, ze zaden Amerykanin nie zginal ….etc.. Czyzby Wiesio byl tak niedoinformowany. Ja znam kilka przypadkow w bylej NRD.

 257. „Nie wie, ze Kaluzynski przepisywal krytyki z francuskich CduC.”

  Nie zamierzam bronic ZK i jego felietonow filmowych. Z braku laku byl to przewodnik dla maluczkich na co pojsc do kina. Podobnie bylo z dziennikarzami radiowymi specjalizujacymi sie w muzyce rozrywkowej. Ich wiedza byla oparta na lekturze New Musical Express i Bilboardu.
  Zastanawia mnie jedynie pogarda polskiej wyjalowionej intelektualnie arystokracji.
  BTW filmoznawstwo to taka sama nauka jak teatrologia. Czyli zadna.

 258. Saldo mortale:
  Nie wyjasniles mi kategorii „komunista-zyd”. To cos specjalnego, z immunitetem? Chyba nie „zydokomuna”, bo to termin zakazany?

 259. Saldo mortale
  5 kwietnia o godz. 10:20

  Pańska inteligencja należy do nienachalnych?
  Inteligentny człowiek uczy się szybko, że nie życzę sobie spoufalania.
  Łapie pan?

  Proszę podać link do informacji o zabijaniu Amerykanów w NRD.

 260. wiesiek59
  5 kwietnia o godz. 10:33

  Nie mow dziecku po niemiecku. Proponuje Wiesiowi lekture niemieckiej prasy z przed
  1989.

  Wirtualny swiat Wiesia jest swiatem autystycznym. Dlaczego Wiesio tego nie rozumie.

 261. PA2155
  5 kwietnia o godz. 10:32
  Nie uzywam takiej kategorii. Uzylem tego jako zaczepki. Okazales sie jednak:
  -spostrzegawczy
  -porzadnym czlowiekiem
  -humanista

 262. PA2155
  5 kwietnia o godz. 10:30
  Zgadzamy sie wiec. Nie mam pretensji do teatrologa, do „filmologa” rowniez nie. Owczesni dziennikarze i paru nieutalentowanych filmowcow, muzykow maj plagiaty na sumieniu. Pozostaje lepsze samopoczucie.
  Dla mnie podstawowym kryterium jest ciagle reakcja plecow. Pan C. powiedzial slusznie, ze sztuke trzeba w pierwszym rzedzie czuc, potem rozumiec. ABC jest jednak niezbedne, bo inaczej wystepujemy w szeregu Wiesiowych Ludzi.

  PS
  Kiedys przeczytalem wszystkie Dialogi od 55 do 75 bodajze i znalazlem krytyki teatralne przepisywane od Jana Kotta, ktory pisal wowczas po francusku. Tak powracal do Polski wypedzony Kott.

 263. Zauwazylem, ze Wiesio zywi sie linkami, a nie realna wiedza. Wiesio zostanie kiedys wirtualnym doktorem nauk bylejakich .

 264. Dlaczego niektórzy na słowo „dewiant” reagują alergicznie?

 265. A propos kstastrofy smolenskiej: jek jest po polsku self raising flour?
  Z gory dziekuje za odpowiedz.

  ml

 266. Polski inteligent twierdzi, że woda nie płynie do góry i halsem się nie da.

  Dlatego nie zboczy za Chiny, bo dewianci go uczyli.

  Przeczytałem szczeknięcie, że władza z podwyżkami pensji dla nauczycieli spóźniła się.
  Wcześniej wysłuchałem, że Polska i Chiny uzgodniły okolice Łodzi jako najodpowiedniejsze dla wymiany towarowej miedzy Szanghajem i Pcimiem.

  Trzymającym się kursu wyjaśniam: Powaga! + Żółwik!

 267. Dlaczego niektorzy nie rozumieja pejoratywnej „koncowki” -ant.

 268. @neospasmin
  5 kwietnia o godz. 12:01

  Nie umiesz korzystać z gugla?

  Mąka samorosnąca (mąka z proszkiem do pieczenia)

 269. „Jeżeli nie mam racji, ze 5=4 to dlaczego?”
  „Całe rozumowanie oparte jest na fallacy (w tym wypadku o logikę nie chodzi)”

  Mistaken belief, misleading arguments – moga byc pomocne ale najpierw trzeba sie zakochac ( fall in love ) bo wtedy dopiero logika staje sie bezuzyteczna . Takie kontrolowane ,( z premedytacja) zostawianie logiki na boku wydaje sie malo charakterystyczne (w opozycji do emocjonalnego , nie przemyslanego – „nam sie po prostu nalezy” ) dla kobiet

 270. Zgodnie z planem ruszyła Międzynarodowa Giełda Energii w Szanghaju, która zaczęła zajmować się inwestycjami w kontrakty terminowe na ropę naftową. W sumie zaangażowanych jest 23 zagranicznych brokerów. W ciągu tygodnia zawarto już w sumie 278 834 transakcji, o wartości 115,92 miliardów juanów. Chiny są obecnie największym konsumentem energii i rzeczą naturalną jest, że dążą do narzucenia swoich warunków płatności, które biją bezpośrednio w petrodolara, podstawę amerykańskie hegemoni na świecie. Obecnie w Chinach trwa budowa 33 wysoko zaawansowanych technologicznie elektrowni jądrowych, docelowo Chiny chcą stać się eksporterem takich instalacji po cenach, którą mogą zaoferować tylko Chiny.
  […]
  Chińska filozofia rozwoju i ekspansji jest diametralnie różna od zachodniej. Podczas gdy zachód chce budować i utrzymać swoją dominację poprzez „eksport demokracji”, co oznacza wywoływanie kolejnych wojen i grabienie zasobów napadanych krajów, Chiny inwestują w infrastrukturę już ponad 60 krajów. Wzrost dobrobytu w tych krajach to nowe rynki zbytu dla chińskich towarów i dostęp do surowców. Udział Chin w budowie podstawowych infrastruktur w Afryce ma sprawić, że cały kontynent będzie naprawdę niezależny od zachodniej eksploatacji, która trwa już 500 lat. Nie wolno także zapominać o potężnym rynku wewnętrznym Chin, który jest jeszcze jedną alternatywą dla rozwoju. Zachód nie jest już w stanie dyktować warunków, w jakich ludzkość dąży do wspólnego dobrobytu.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/143142,panika-w-imperium-glebokiego-panstwa
  ===========

  Nowa rzeczywistość….

 271. Przy okazji zamachu smoleńskiego proszę o popieszczenie blogowe również mnie.

  Jak się przyrządza ryż basmati na modłę urugwajską?

  Proszę pamiętać że moje poczucie sensu jest brudne i jeszcze trenuje pure.

 272. Chociaż raz trzeba pochwalić Szostkiewicza. https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/04/04/pisowska-ojczyzna-dojna-podroze-senator-anders/?nocheck=1
  O tej ci..ie wolnej i niepodległej

 273. Saldo mortale
  Przepisywanie jednych od drugich (opinii na różne tematy, info o ważnych sprawach tak, jakby relacjonujący podawał neewsa) to zwyczajna ludzka słabość, rodzaj dowartościowania się itp. Nie wszyscy się jej poddają, na szczęście.
  Ale plagiaty na wyższym jakby piętrze (czyli kradzież wyników badawczych, poczynając od prac magisterskich, doktorskich na epokowych odkryciach kończąc) to zwykła bandyterka.
  W ramach skromnego blogu popełniane są adekwatne, czyli mało ważne nadużycia w sferze oszustw plagiatowych.
  A poza tym cała jestem w skowronkach z powodu pięknej wiosennej pogody, czego i tobie życzę.

 274. 18 karatow

  Nie umiem korzystac z googla poniewaz:

  a/ wyniki z translatora wydawaly mi sie sztuczne=niewiarygodne,
  b/ trudno mi sie zyje w swiecie gdy komunikacja miedzy zywymi ludzmi zdycha na rzecz komunikacji miedzy czlowiekiem a aplikacja komputerowa.

  Za odpowiedz dziekuje

  ml

 275. P.Symetryczny

  Az sie prosi zapytac jak powinna zachowac sie ta senator by zasluzyc na panska aprobate? Nie latac?
  Latac tanimi liniami? Latac taniej? Latac rzadziej?
  Prosze napisac…

  ml

 276. Guzdra
  Piszesz:”Proszę pamiętać że moje poczucie sensu jest brudne i jeszcze trenuje pure”.
  Zaręczam, że odzyskasz czyste poczucie sensu, gdy ujrzysz Pomnik Czystości Narodu wystawiony w Legnicy (byłej Małej Moskwie) w miejsce pomnika Dwóch Iwanów.
  http://natemat.pl/234795,legnica-dwoch-iwanow-mieszkancy-postawili-pomnik-czystego-narodu

 277. neospasmin
  5 kwietnia, g.13:41
  Pani senator nie powinna latać żadnymi liniami w „imieniu Polski”, bo lata głównie pilnować swoich interesów w USA, gdzie zajmuje się rynkiem nieruchomości.
  Nie wiem, jak to jest z jej patriotyzmem (jakoś nie nauczyła jedynego synka choć trochę mówić po polsku), ale do Polski „wjechała” na białym koniu dzięki nazwisku ojca, co skrupulatnie wykorzystał PIS, „wystawiając” ją na Podlasiu, gdzie była chyba tylko jeden raz z okazji otwarcia wystawy (w Suwałkach?)poświęconej generałowi Andersowi.
  No cóż nie bardzo mu się córcia udała. Suwerenowi chyba też nie.

 278. @guzdra
  5 kwietnia o godz. 13:12

  Ten ryż ma pasować do kaczki po smoleńsku?
  Ryż urugwajski marki Uruguayan (1.3 mln ton rocznie) słynie z wysokiej jakości, może byś się skusił i spróbował zamiast basmati?

 279. @404
  4 kwietnia o godz. 9:13
  Mnie jest wszystko jedno kto w co wierzy… Jedyne co jest istotne to ŻYJ I DAJ ŻYĆ. A jeszcze jak w zgodzie z innymi … to chwała ci za to.
  ….
  Nie chcę być Kasandrą, ale dzisiaj to trudne zadanie.

  Niestety, zgadzam się w 100%. Nie przypuszczałem, że „Matrix” tak szybko się zmaterializuje w postaci „Cambridge Analitica”, FB, Banona, Trumpa, Boltona, …

  Obawiam się że te łamigłówki matematyczne kierujesz nie do tego co trzeba. @teodor vel @jR ewidentnie jest „językowcem” i raczej nie pojmuje „math”. Mordowanie żywych ludzi „pośledniego sortu” przez Izraelczyków nie jest dla niego problemem. Za to problemy sprzed 70+ lat są wiecznie żywe w jego pamięci i dokładnie wie którzy byli niewinni, a którzy byli źli i niegodziwi. Zawsze mnie zastanawiała ta bezczelność w ocenianiu całych narodów jednym słowem.

  Ostatnio zastanawia mnie Scott Pruitt, EPA szef. To taki odpowiednik Jana Szyszki w Stanach tylko stosownie do skali może więcej zniszczyć. Jak to możliwe, że można tak negatywnie dobierać członków rządu. Podobno: Ameryka kiedy już nic nie można zrobić robi tę właściwą rzecz. Czekam na to, bo nie mogę sobie wyobrazić świata z dyktaturą amerykańską.

 280. ‚Moje poczucie sensu jest brudne ”
  Mojego poczucia niestety nie moge okreslic tak jednoznacznie jak prawdopodobnie okreslili wlasne , wynoszacy gumowa kaczke policjanci , trzymajacy sie wlasnej intuicji . To wynoszenie napewno ma sens !
  Bo jaki sens mialo „otaczanie „(? co sie robi z kultem?) kultem „dwoch Iwanow” z ktorych jeden byl w rogatywce i z wdziecznosci sciskal drugiemu ( jedynemu ? ) reke .?
  Wdziecznosc jednego Iwana dla drugiego .. ze co niby ? Rogatywka zdobyczna !? Pozyczona ? Kompletnie bez sensu .
  ” Przepisywanie jednych od drugich (……) to zwyczajna ludzka słabość, rodzaj dowartościowania się ”
  Lepsze od trzymania sie logiki jest trzymanie sie intuicji ( nie trzeba sie zastanawiac ) ale trzeba byc co najmniej policjantem , inaczej zostaje logika

 281. teodor
  5 kwietnia o godz. 0:24. Apple rezygnuje z Intela. Homoseksualisci antysemitami ?

 282. zetus1
  5 kwietnia o godz. 14:04
  W ciaglym poszukiwaniu symetrii z Holokaustem. Potem sie dziwi, ze okazuje sie antysemita. Zetus nie interesuje sie tragedia w Jemenie, Syrii….zajmuje sie Palestyna, bo ten problem dotyka Izraela, zydow i poprawia samopoczicie zetusa.

 283. ” Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i że celem polityki nie jest zarabianie pieniędzy „JK
  Nie przemyslane emocjonalne pokazywanie pazurkow przegrywa z intuicją .
  Kobiety w polityce i handlu nieruchomosciami sa zbyt emocjonalne i z tym niewiele da sie zrobic

 284. Analiza publicznie dostępnych w sieci danych – blogów, forów internetowych, artykułów – pozwala dokładniej niż badania sondażowe przewidzieć wyniki demokratycznych wyborów. Pokazują to w swoich badaniach naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.
  http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1115451,big-data-pozwoli-przewidziec-wyniki-wyborow-polscy-badacze-analizuja-internet.html
  =========

  Ciekawy kierunek się rozwija…..

 285. „Jeżeli ktoś nie będzie chciał zagłosować za tymi decyzjami, to straci miejsce na liście wyborczej, na dalszy udział w polityce – mówił.JK”
  Nie tylko emocje ale intuicja tez bedzie niepotrzebna . Co zostaje ?

 286. Odmlodzony emeryt Wiesio mowi o przewidywaniu wynikow wyborow, gdy w Europie mowi sie o wplywie na wybory przy pomocy sioeci. Wiesio i Wiesiowi Ludzie zlapani w sieci nie potrafia spojrzec dalej i dalej pedza w kierunku sciany, zakochani w slowie pisanym. Nowi Teologowie.

 287. Symetryczny
  5 kwietnia o godz. 13:20

  http://wgospodarce.pl/informacje/21962-bezbronna-polska-47-mld-zlotych-za-patrioty-czyli-po-tarczy-antyrakietowej

  O pani Anders piszą tu sporo.
  Jest nie tylko handlarzem nieruchomości, ale i lobbystką posiadającą spore kontakty dzięki mężowi pracującemu dla Raytheon.
  Te wszystkie fundacje służą jednemu celowi.
  Zwiększeniu sprzedaży…..

  „Raytheon mógł wywierać wpływ na polskich polityków także poprzez inne organizacje pozarządowe, nie związane z działalnością lobbingową. Do tej grupy należały dwie instytucje, których wspólnym mianownikiem (prezesem) jest – perfidnie wykorzystana do pełnienia roli „przykrywki” – Anna Maria Anders-Costa, córka gen. Władysława Andersa (jej nieżyjący już mąż płk Robert A. Costa po przejściu na emeryturę pracował dla Raytheona).”

  Druga organizacja pozarządowa, związana z działalnością Raytheona w Polsce to Fundacja im. gen. Władysława Andersa. Z naszych ustaleń wynika, że w tym przypadku Anna Maria Anders zamierza dokonać zmian w jej władzach, by przywrócić jej pierwotne założenia (m.in. działania na rzecz Polaków ze Wschodu) tak, aby jej nazwisko i nazwisko jej ojca nie było wykorzystywane w grach politycznych.

  A jest co zmieniać, bo we władzach tej fundacji spotkali się z jednej strony ponownie Ligia Krajewska – do niedawna posłanka PO, Paweł Zalewski – europoseł PO oraz Marcin Zaborowski – do niedawna dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, a dziś wiceszef waszyngtońskiego think tanku CEPA, lobbującego na rzecz Raytheona w Polsce. Z drugiej zaś strony w fundacji Andersa znaleźli się Andrew Michta – nazywający sam siebie „zwolennikiem sojuszu USA i Polski” (non-resident senior fellow CEPA w latach 2013/14) oraz Jolanta Łapkiewicz, należąca do zespołu Raytheona w Polsce…
  ==========

  Same znajome, wpływowe nazwiska…..

 288. Neokonserwatystka Anne Applebaum nigdy jeszcze nie widziała łóżka, spod którego nie zerkałby zły Rosjanin. Ponad ćwierć wieku po zakończeniu Zimnej Wojny nadal nie może pozbyć się histerycznego uczucia, że „idą Rosjanie, idą Rosjanie!” U Applebaum, od krzykliwych wypocin do wrzaskliwej tyrady, wszystko jest – jak u całej reszty neokonów – na jedno kopyto: rząd USA musi przeznaczyć więcej pieniędzy na zażegnanie zagrożenia miesiąca. Zazwyczaj jest nim Rosja lub Putin. Ale mogą to być również Chiny, Iran, Asad, Kaddafi, Saddam, itd.

  Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Applebaum naprawdę wierzy, że Putin chce zniszczyć nasze instytucje demokratyczne, ale jest też bardziej prozaiczne wytłumaczenie jej niekończącej się obsesji: nagłaśnianie i rozdmuchiwanie „ogromnych zagrożeń” bardzo się opłaca.
  https://przemex.wordpress.com/2017/05/21/obsesyjna-antyrosyjska-propaganda-anne-applebaum-nie-znajduje-juz-sluchaczy-ale-krolicza-nora-siega-duzo-glebiej/
  ==========

  Tu o innej naszej sławie, która nieźle zarabia na swoich….obsesjach?

 289. Tozsamosci mosci pana Wiesiowego ludzia….

  Adam Szostkiewicz
  22 marca o godz. 20:21

  @wiesiek
  Nie wiem, kim pan jest, ale brzmi pan jak były funkcjonariusz, szkolony w spiskowej teorii polityki. To mnie kolejny raz zniechęca do odpowiedzi.

  Wiesio jest emerytem, bylym pracownikiem sluzby wieziennej. Pracowal jako klawiatura w jednym ZK na Dolnym Slasku.

 290. Car-Batiuszka z Nowogrodzkiej przemówił i kazał nagrody oddać na Caritas.Car dobry i ludzki jest, tylko te bojary jakieś chciwe są.

 291. Przodownikom w blogosferze……

  Wielu w blogosferze sadzi nadal, czesto bezwiednie, jednak nie bezwolnie, ze antysemityzm jest konieczna postawa obronna Polakow. Ujawnianie Zydow jest niejako naszym obowiazkiem. W naszej (dzisiejszej) mowie obecny jest zwrot, przyznal sie, ze jest Zydem, homoseksualista etc.. O broszurach i zeszycikach z kioskow Ruch-u nie wspominam.

  Ks. Prof Chrostowski uwaza pomysl przeproszenia Zydow za Jedwabne za conajmniej chorobliwy. Chorobliwym obrazem byla dla niego rowniez ksiazka Kosinskiego. Sam Kosinski w przypomnianym wywiadzie (Odra, listopad 2009) odwoluje sie do wolnosci pisarza i narratora, ktorych nie nalezaloby utozsamiac.

  Wierzymy slepo w slowo pisane o autorze, nie wierzymy natomiast w zadne slowo pisane przez autora.

  Czesto w blogosferze cytowany jest Finkelstein, dyzurny zydowski politolog z USA. Celowo napisalem, zydowski, bo dla niektorych jest to znaczace i wazne; Zyd krytykuje Zydow. Jest to typowy przyklad kola ratunkowego antysemitow. Ciekawie wypowiedzial sie R. Bugaj twierdzac, ze podtrzymywanie tezy o antysemickiej Polsce sluzy uzasadnieniu roszczen majatkowych wobec Polski. Podobne prawdy glosi i roznosi Wiesiowy Czlowiek.

  Tenor wypowiedzi Krasnodebskiego zbliza sie do teorii antypolonistycznych. Podobny jest problemem percepcji Grossa. Przed Grossem nikt tak nie pisal o stosunku Polakow wobec Zydow. Dyskusja o polskich lekach nie dotyczy faktow, lecz jezyka (fakty sa powszechnie znane).

  Dziwne jest, ze zdanie oznajmiajace, …Polacy ratowali Zydow w czasie wojny jest zdaniem przyjmowanym przez kazdego czytajacego, a zdanie ; Polacy mordowali Zydow wymaga dodatkowych wyjasnien.

  Wszystko zmienilo sie w powojennej Polsce po roku 1989. Jedno co pozostalo, to tenor wypowiedzi pelnych resentymentow, jezyk dyskryminacji i pogardy. Mowa ta jest czesto proba pokazania swoistego humoru. Piszacy nie zdaja sobie jednak sprawy, ze ich osobiste tyrady typu nadredaktor (Michnik) niesmacznie sie asocjuja z nadludzmi z czasow zaprzeszlych. Gross nie generalizuje, nie tworzy stereotypu o wspolpracy Polakow z Niemcami. Jestesmy wierni sredniowiecznemu kanonowi postrzegania Polski; ktora byla miejscem schronienia dla Zydow.

  Jest to oczywiscie zdanie prawdziwe. Powtarzanie tego zdania do XXI wieku nie czyni go jednak prawdziwszym.

 292. Adam Szostkiewicz
  22 marca o godz. 20:21
  @wiesiek
  Nie wiem, kim pan jest, ale brzmi pan jak były funkcjonariusz, szkolony w spiskowej teorii polityki. To mnie kolejny raz zniechęca do odpowiedzi.

 293. Tak zwany neokolonializm polega na tworzeniu w krajach zacofanych rewolucji, a następnie marionetkowych „demokratycznych” rządów totalnie podporządkowanych najeźdźcom, które oddają wszystko okupantowi za łapówki idące do jego własnej kieszeni.
  W ten sposób odbywa się „legalizacja” pospolitego rabunku, bo w takich przypadkach kolonizator dostaje „darowizny” od oddanego mu rządu lub kupuje za bezcen od kliki rządzącej, która kraj traktuje jak swoją własność.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/kolonializm-made-in-england-czesc-1-3/

 294. Bar Norte @ 23:41

  Pytasz jaka lewica?

  Oczywiście, nie rozmawiamy o tej instytucjonalnej, która legła sobie w wygodnie wymoszczonym grobie. Rozmawiamy raczej o wieokolorowej, dość chaotycznej, roszczeniowej lewicy, której egzemplifikacją jest chociażby ten blog.

  Trudno ustalić, czy zrodzone zostało toto z niepokalanego poczęcia czy też z pączkowania. Jedno jest pewne: bez udziału tejże dzielnej w słowie armii, atak na reżim Tuska nigdy by się nie udał.

 295. „wiesiek:
  „Chińska filozofia rozwoju i ekspansji jest diametralnie różna od zachodniej. Podczas gdy zachód chce budować i utrzymać swoją dominację poprzez „eksport demokracji”, co oznacza wywoływanie kolejnych wojen i grabienie zasobów napadanych krajów, Chiny inwestują w infrastrukturę już ponad 60 krajów. Wzrost dobrobytu w tych krajach to nowe rynki zbytu dla chińskich towarów i dostęp do surowców.”

  Zamień teraz „Chiny” na UE i „zachód” na USA.
  Wypisz wymaluj strategia Europy od lat 60-tych…..

 296. Rano w radiu TOK FM dyskusja o kompromisie. Wcześniej w TVN rozmowa z wielebnym o piekle. Czy istnieje, gdzie jest, jak funkcjonuje.
  Dojście do kompromisu bywa trudne, ale strony mogą rozmawiać, mogą ustalać potrzebę zawarcia porozumienia, mogą starać się tłumaczyć swoje stanowisko i do niego przekonywać, i przy nim pozostać. Jak wyjdą z tego sporu cało to już mamy kompromis.
  Rząd PIS szczerze i otwarcie i ciągle zmierza do kompromisu, a to z Unią Europejską, a to z opozycją i jest przekonana, że dalej cofać się nie może, bo nie taki kompromis suwerenowi obiecywała.
  Vox populi vox Dei powiedział prezes i kazał zwrócić nagrody (które im się należały) oraz obniżyć wynagrodzenia posłom i samorządowcom. Czy to nie jest przypadkiem salto mortale?

 297. Mad Marx
  5 kwietnia o godz. 16:13

  Jak na razie, ta ekspansja jest bezkrwawa.
  W przeciwieństwie do tej europejsko- amerykańskiej.
  Poza tym, Chiny nie eksportują ani religii, ani ideologii, nie niszcząc w ten sposób tkanki kulturowej danego regionu świata.
  O zamachach stanu z ich inspiracji, też nie słyszałem.

  Dla mnie te podejścia różnią się diametralnie.

 298. Możliwe, że Donald Trump, tworząc Putinowi nadzieje na specjalne relacje i wybaczenie grzeszków, otworzył amerykańskim biznesmenom drogę do lukratywnych kontraktów w Rosji. Możliwe też, że te kilka słów o ewentualnym spotkaniu na szczycie to coś jeszcze ważniejszego – efekt dyskretnej refleksji amerykańskich strategów nad globalnym układem sił w przyszłości, i uznania, że Rosja jest zasobem, który warto za wszelką cenę przeciągnąć na swoją stronę, by zyskać ostateczną przewagę nad Chinami i światem islamu, a przy okazji wybić Europie z głowy mrzonki o odrębnym porozumieniu z Moskwą, mającym uniezależnić „niemiecko-francuską” UE od amerykańskiej supremacji. Ale może też być tak, że obietnica spotkania to zmyłka, osłabiająca czujność Rosjan przed jakimś mocnym uderzeniem.
  https://nowakonfederacja.pl/business-as-usual-albo-i-nie/
  ========

  Interesy,,,,,,
  Ile warta jest w nich Polska?

 299. „Będzie dużo skromniej”, oświadczył prezes i biuro polityczne jednomyślnie go poparło.
  Tak więc o ryżu basmati zapomnijmy, same kartofle będą.
  Prezes argumentował po łacinie, ale nie furmańskiej. „Vox populi vox dei”, powiedział i od razu przetłumaczył na język Reja. Komentuje się, że prezes zaszachował opozycję i zmatował, ale dlaczego tak późno, zastanawiają się. Bo to, że raz mówi na czarne – białe, a tydzień później na odwrót, nikogo nie dziwi. I już się ulicznicy opozycji totalnej prześcigają w predykcjach, że prezes jeszcze nie raz będzie kluczył populistycznie, po łacinie perorował, za ludem ledwo nadążał i za słupkami jego.

 300. Dwa oświadczenia PiS wskazujące na zmianę strategii politycznej związanej z nominacją na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego – w grudniu ubiegłego roku.

  Rzecznik klubi PiS Beata Mazurek poinformowała dziś, że klub nie będzie prowadził prac nad projektem zmiany Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy przygotowanego przez tzw „Komisję kodyfikacyjną”. By nie było niedomówień rzeczniczka dodała, że PiS odrzuca projekt „Komisji Kodyfikacyjnej”, który miał „uelastycznić” polskie prawo pracy na wzór włoski.
  Przypomnę, że „Komisja …” zakończyła pracę w połowie marca w atmosferze skandalu, bo strona związkowa, która brała w niej udział odmówiła złożenia podpisów na przyjętych dokumentach. Mało, że w ten sposób oprotestowano dorobek reprezentantów biznesu i rządu to na dokładkę dwie największe centrale związkowe, w tym dotąd sprzyjająca rządowi Solidarność, zawiadomiły swoimi kanałami, w formie listów otwartych, ogół pracowników, że w czasie prac „Komisji ….” byli notorycznie przegłosowywani przez stronę rządowo – „pracodawczą”(?), na proponowane zmiany się nie godzą i że one nie przejdą nawet po ich trupie.

  Równocześnie ministra Pracy Elżbieta Rafalska poinformowała dziś dziennikarzy, że projekt Pracowniczych Programów Kapitałowych czyli tzw „OFE bis”, będący oczkiem w głowie premiera Mateusza Morawieckiego, nie spełnia społecznych oczekiwań wobec reformy systemu emerytalnego. Co ciekawe ministra Rafalska w swej krytyce PPK nieoczekiwanie podniosła te same argumenty co prof. Oręźlak – zadeklarowana przeciwniczka transferu składek emerytalnych do prywatnych funduszy inwestycyjnych. Warto wspomnieć, że jeszcze miesiąc temu ministra Rafalska występując wraz z premierem Morawieckim publicznie rekomendowała ten program.

  Jesli do tego dodać problematykę moralno-obyczajową dotyczącą obniżki wynagrodzeń parlamentarzystów, pozbawienie członków rządu dodatków do pensji oraz wymuszenie na nich zwrotu tzw „nagród” na cele charytatywne (o czym wspomniał dziś prezes Kaczyński) jasne się staje, że PiS na skutek spadków poparcia tzw „klasy ludowej” odstępuje od podjętej w grudniu próby zjednania sobie elektoratu opozycji liberalnej (klasa średnia) i wraca na stare pozycje.

  Ps Na planowanej w połowie kwietnia konwencji PiS obok prezesa Kaczyńskiego przemawiać ma Beata Szydło. W programie nie ma zapowiedzi wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego.

 301. duende

  „nie rozmawiamy o tej instytucjonalnej (lewicy), która legła sobie w wygodnie wymoszczonym grobie”

  Niestety, cały problem w tym, że nie zległa w tym grobie tylko oparta o kompletnych oportunistach odrodziła się po 1989. Nawet przejęła władzę w kraju. Oczywiście mam na mysli SLD. Poczym porzuciła swój elektorat zostawiając go na pastwę losu – w tym przypadku PiS.
  Wiesz, czytam sporo publicystyki liberalnej i zauważam jak to środowisko dba o spójność czyli np wspólne wartości czy język opisujący politykę. To jest naprawdę ferment intelektualny na wysokim poziomie.
  Natomiast oportuniści z SLD nigdy w ten sposob nie dbali o integrację swego elektoratu wokół wartości lewicowych. Zresztą o jego interesy też nie dbali. Tak więc nie ma się co dziwić, że się ten elektorat pogubił i bładzi. Zresztą myślę, że oni grubo przed 1989 już traktowali ten elektorat instrumentalnie i z niechęcią – jeszcze jako nomenklatura.
  Podobnie stało się z PSL, który po prostu zapomniał o interesach i wartościach ważnych dla wsi ulegając złudzeniu, że jakoś pozyska klasę średnią. W efekcie wieś w ostatnich wyborach zagłosowała na PiS.

 302. Kucając do rynsztokowego języka i takiego humoru powiadamiam, że nie jest mi potrzebna kaczka Kaczyńskiego, bo mam sedes na gwarancji.

  Jarkowi się kończą pieniądze. Może Kasia Sobczyk go pocieszy.

  https://www.youtube.com/watch?v=bpQrB0W0K1A

 303. Bar Norte
  5 kwietnia o godz. 16:51. W Bush ,Clinton i Obama bezskutecznie probowali sprywatyzowac system emerytalny usa wedlug formuly neoliberalnej, ale opor spoleczenstwa jest na razie za duzy.

 304. „Trudno ustalić, czy zrodzone zostało toto z niepokalanego poczęcia czy też z pączkowania. Jedno jest pewne: bez udziału tejże dzielnej w słowie armii, atak na reżim Tuska nigdy by się nie udał.”

  Najlatwiej zrzucic swoja nieudolnosc na kogos innego, tzn. ruskich, knowania lewakow, etc.
  Partia polityczna, ta myslaca powaznie, powinna sama zadbac o swoj elektorat. A elektorat zaglosowal na PiS.
  „Hej poeci z moich dawnych lat
  Juz was zlapal w szpony szmal
  Zdrada plynie z ust
  jak spiewal bard z lat 80-tych.
  (mam nadzieje, ze nie przekrecilem)
  Nie wydaje mi sie, aby polska wersja neoliberalizmu stala sie spolecznym sukcesem masowym. Wszedzie na swiecie triumfuje populizm.

 305. „Najlepiej jest, gdy nie ma nic”. Telewizja pokazuje czasem JK na ulicy Nowogrodzkiej w izbie z czasów wczesnego PRL-u. Mam niezwykły sentyment do tamtych czasów, co zrozumiałe, ale brzydoty nie lubię, i JK mógłby odżałować parę złotych i urządzić tą swoją siedzibę nowocześnie. Skromność nowoczesności nie ujmuje, a nawet ją uszlachetnia. Inaczej nawet suweren będzie czuł się skrępowany w pańskich progach. Może zatem jakaś niewielka kwota z tych oddanych nagród mogłaby zostać przeznaczona na odnowę siedziby prezesa? Można by też prezesa wonnymi olejami namaścić skoro już wstąpił na piedestał i z wyżyn przemawia do tłumu

 306. guzdra
  Nie trzeba aż kucać. Rynsztok jest zazwyczaj na wysokości ust.
  Złotych, srebrnych i miedzianych, choć tym ostatnim pasuje bardziej czoło.
  Pozdrówka wiosenne.

 307. Chyba przekrecilem, oddalenie od ojczyzny robi swoje.
  Jako kompensate wklejam link
  https://www.youtube.com/watch?v=XvrVPG7uN34

 308. maciek.g
  Niestety nie znam tej przypowieści. Nie wyobrażam też sobie sytuacji, żeby opinia 1 , 2 czy dziesięciu osób miały wpływ na moją równowagę, choć wiem, że 10 męd może naprawdę wk….. wkurzyć. Tego typu postawę za moich czasów inaczej opisywano :
  Na egzaminie maturalnym z matematyki egzaminator do zdającego bodajże milicjanta : Ile to jest 2 x 2 ?
  Na to milicjant : A ile ma być ?
  Bardzo dobrze , zdał pan i jest pan chlubą naszej szkoły oraz socjalistycznej ojczyzny.
  Proponujesz to samo , czyli ” a ile ma być?”
  co przy bezrefleksyjnym podejściu do rzeczywistości, albo zaślepieniu ideologią może jest i metodą , ale metodą prowadzącą do katastrofy. Mnie z kolei słysząc takie przypowieści nachodzi refleksja , mimo , że ci z PiSu drażnią i …. to chyba jednak mają rację.

 309. Cos dla blogowych melomanow, aby dzien sie nie dluzyl
  https://www.youtube.com/watch?v=U5Y0uQLgriA

 310. @teodor
  Problem że 5 = 4 chyba był za trudny, więc dam ci łatwiejszy (też z podstawówki)
  Udowodnię, że
  -2 = 2
  Przyjmujemy że
  x = -2
  Podnosimy do kwadratu
  x² = 4
  Wyciągamy pierwiastek
  x = √4 = 2
  Więc
  x = -2 = 2
  Ciekawi mnie czy się z tym zgadzasz.
  To jak dwie strony mocy w jednym. Albo jak Yin-Yang zwariowany. Nie sądzisz?
  Pozdrawiam

 311. : )
  Jak dobrze, ze skonczyl sie prima aprilis i mozna juz wierzyc we wszystko, co jest w internecie

 312. @Zeus1
  Seth Meyers ostatnio świetnie przedstawił Trumpa walkę o uszczelnienie granicy z Meksykiem.
  Jakoże Trump w swojej wypowiedzi zachwycał się tym, że na granicy między Północną a Południową Koreą stacjonuje ponad 30 tysięcy wojska uzbrojonego po zęby… Zachwyt swój kilkakrotnie zoobrazował ruchami rąk tak jak faceci to robią podkreślając krągłości kobiece…. Twierdzi, że to beautiful granica i on też taką chce mieć….
  a ponieważ ciągle krytykuje/wini Obamę, to przy tej okazji krytykował Catch & Release program(złapać i wypuścić).
  Seth twierdzi, że Trump nie powinien narzekać, bo już trzy razy sam to zrobił. (Oczywiście oficjalne małżeństwa miał na myśli) i bardzo mu to pasowało jak przychodził czas to mówił: sorry it’s time to release you.
  Ale tak mu się ta koreańska granica spodobała, że postanowił skorzystać i pójść za tym wspaniałym przykładem.
  Teraz wysyła National Guard na granicę żeby ją chronili. (jak tą kształtną kobitkę)
  Niedawno Trump pozazdrościł Putinowi i Kimowi wspaniałych defilad wojskowych i zarządził zrobienie takiej w USA też. Generał Mattis już nad tym pracuje.
  Seth Meyers podsunął pomysł, żeby sprawy połączyć i zrobić taką defiladę na granicy… skoro już wojsko i tak tam będzie.
  Kłopot będą mieli ci biedacy, którzy tego dnia będą chcieli się przeszmuglować, ale…. some other time rzekną sobie
  Pozdrawiam

 313. szlezwik – holsztyn; puidgemont zwolniony za kaucja (75 tys. eur) z aresztu; sad odrzucil wniosek o ekstradycje za organizacje rebelli (czegos takiego w rfn- owskim prawie nie istnieje), ale podtrzymal
  zarzut defraudacji;

 314. 404
  5 kwietnia o godz. 19:58

  Uważasz, że nie należy chronić granic przed niekontrolowaną migracją?
  Te 11-17 milionów nielegalnych, jest może tanią siłą roboczą, nie mogącą się sprzeciwiać wyzyskowi, bez prawa głosu.
  Ale, również kłopotem.

 315. Oddalenie+wiek= √…..?

  PA,

  Nie wyobrażasz sobie, jak mocno cenię ballady sławiące wstręt do szmalu. Zwłaszcza te, które pieszczą altruistyczne ego tego cierpiącego za grzechy innych oraz brzydzącego się szmalem narodu poetów … Albo kilku innych, leżących na wschód od rzeki Bug nacji.

  A Zachód – wiadomo, szkoda gadać, piederasty. Stamtąd właśnie ten fetysz szmalu nad Wisłę przywędrował.

 316. aby prowadzic polityke potrzebne sa trzy rzeczy:
  pieniadze, pieniadze, pieniadze;

 317. duende:
  W termodynamice a ogolnie w fizyce i chemii istnieje pojecie rownowagi. Tu, gdzie zyje, w Kanadzie, ludzie cenia pewiewn kompromis miedzy byciem a posiadaniem. Czlowiek to nie tylko zarloczne zwierze goniace za zyskiem i lubiace socjalny darwinizm. To ostatnie przychodzi powoli z Azji. Ludziom stamtad brakuje klasy.

 318. duende:
  Moze dodac cos, co mnie uderza. Ci starzy kapitalisci jak A. Carnegie lub nawet B. Gates lubia poswiecac pieniadze na cele spoleczne. Carnegie fundowal biblioteki, Gates- wykupil prawa wydawnicze wykladow Feynmana z fizyki i udostepnil kazdemu za darmo. Co zostawi po sobie Trump? Pomaranczowa czapeczke? A co miliarderzy postsowieccy?

 319. byku,

  No nie, wiesiu mówił, że wystarczy Torah, Torah, Torah

 320. Яков Кедми: Путин должен дать ЖЕСТКИЙ ОТВЕТ Британии и США
  ______________________
  https://www.youtube.com/watch?v=IGSZqKu5oNo (j.ros)
  5 .04. 2018

 321. @wiesiek59
  5 kwietnia o godz. 20:17

  3,145 km tyle wynosi lądowa granica USA z Meksykiem
  250 km tyle wynosi granica dzieląca obie Koreje.

  Góry, pustynie, rzeki i takie tam trudności też trzeba uwzględniać.
  Catch & Release program. W nim chodzi o to, ze jeżeli ktoś nie jest za coś ścigany, to go spowrotem wypuszczali do Meksyku. W przeciwnym razie trzeba budować nowe więzienia w okolicy. Co prawda więzienia zprywatyzowane zostały, a właściciele nieźle się bogacący na tym interesie napewno byliby zachwyceni taką możliwością. Kłopot w tym, że na te prywatne więzienia płacą podatnicy, bo to rząd prywaciarzom płaci za „utrzymanie” każdego więźnia. A prywaciarze chcą tych więźniów mieć jak najwięcej i na coraz większych wyrokach. Co zresztą się dzieje. Im mięcej więźniów tym więcej forsy dla nich. A o ekonomii zdaje się coś wiesz.
  Pozdrawiam

 322. chyba matura sie zbliza, na blogu przynajmniej
  https://www.youtube.com/watch?v=62cYJayUT-E

 323. @wiesiek59
  Jeszcze jako ciekawostkę podam
  3511 km. to jest całkowita długość granic Polski. minus 440 morskiej to wychodzi, że
  naszej lądowej granicy długość jest prawie taka sama jak USA z Meksykiem.
  Nawet ta meksykańska trochę dłuższa.

  Ogółem – 3511 km
  z Czechami – 796 km
  ze Słowacją – 541 km
  z Ukrainą – 535 km
  z Niemcami – 467 km
  z Białorusią – 418 km
  z Rosją – 210 km
  z Litwą – 104 km
  w tym morska – 440 km
  Trump chce wielkie płoty (wielometrowe i specjalnie uzbrojone tzw. piękne postawić na takim terenie. W sumie podobnym długością do wszystkich naszych granic lądowych
  Co o tym sądzisz? Ile wojska tam proponujesz zainstalować. Proszę odpowiedz.

 324. @404

  Muszę cię usterkować.

  Co najmniej dwa razy w ostatnich kilkudziesięciu godzinach użyłaś szymela który ma wiele znaczeń a ja najczęściej je spotykam w sensie wskazanym pogrubieniem

  (zapożyczenie; autor użył do określenia siebie wytrychu forumowego gość )

  Schimmel (czyt. szymel) oznacza na południu Niemiec, w Austrii i Szwajcarii kartkę papieru zadrukowaną jednostronnie, ale sądzę, że ten ‚szymel’, o który Ci chodzi, pochodzi od austriackiego ‚Simile’ (z łac. similis = podobny) oznaczającego w Austrii XVIII- i XIX-wiecznej taki właśnie wzorcowy formularz, schematyczny wykaz, według którego wykonywano powtarzające się czynności urzędowe. Stąd też urzędników działających bezmyślnie według tego samego schematu nazywano ‚Similereiter’ lub właśnie ‚Schimmelreiter’ i stąd też wzięło się w XIX w. określenie ‚Amtsschimmel’, czyli ‚biurokracja’

  Będzie ci wybaczone przeze mnie, bo polska Wikipedia na hasło pierwiastek podaje jako pierwsze znaczenie operacja. Nawet osoby porozumiewające się polskojęzycznymi sloganami używają zwrotu pierwiastkowanie, a bardzie gadatliwe wyciąganie pierwiastka.

  Szymelek to jest takie cosik, co to może zastąpić wszystko i nawet parzącą meduzę.

  Pirwiastkowanie to jest poważna sprawa, bo daleka od zdrowego rozsądku i nie morze być brane na chłopski rozum ani na rozum babski.

  Stwierdziłaś, że jesteś jako 4 pierwiastkiem z 16. Jest to daleko idące uproszczenie: jesteś jednym z dwu pierwiastków drugiego stopnia z liczby rzeczywistej 16
  zespolona 0+i ma siedem pierwiastków siódmego stopnia i wszystkie są zespolone.

  Gdy człowiek będący na fabryce chce się zabawić żonglowaniem liczbami na tyle zwykłymi, że az naturalnymi to niech nie wchodzi na areał pierwiastkowy.

  Dla mnie jesteś sześcianem rzeczywistego dodatniego pierwiastka czwartego stopnia z 16. Drugi rzeczywisty to -2, a zespolonych dwóch ci oszczędzę.

  Ja to co piszę, piszę poważnie, bo jak w polityce tak w matematyce, ludzie z polis ciągną korzyści pod swój dach i rżną głupa.

  Dodawanie i odejmowanie poznajemy jako czynności ( operacje matematyczne ) komplementarne, ale bez gwałcenia języka polskiego można dodać liczbę minus dwa
  o otrzymamy liczbę mniejszą w tradycyjnym rozumieniu uporządkowania liczb naturalnych. Sa sytuacje, gdy mniej jest lepiej i bądź ósemko (szceścianie dwójki) lepsza i nie zabawiaj podwórkowymi żartami.

  Liczby naturalne dodatnie i liczby naturalne ujemne mają uporządkowanie liniowe ( nie ma rozgałęzień i ponownych zrostów jak nurt w rzece opływający wyspę z lewej szybciej niż ten opływający wyspę z prawej ).

  Natomiast liczby zespolone w części powstałe z urojeń nie dadzą się tak uporządkować. I nie pierwiastek kwadratowy z minus jedności jest największą zadrą, ale brak tego uporządkowania. Taka jest według mnie hierarchia kłopotów z nimi.

  Napisałaś: o braniu pierwiatka (z kwadratu liczby minus dwa) odwołując się niejawnie do woluntarystycznie wybranego przez ciebie pierwastka. Takie kaprysy prowadzą liczbę minus dwa do depresji.

  Zbiór liczb naturalnych jest zamknięty ze względu na dodawanie i odejmowanie i wyniki tych operacji są jednoznaczne. Natomiast pierwiastkowanie i potęgowanie wymagają zamkniętości, czyli aby nierzeczywiste zostało pokochane przez rzeczywiste.

  ***

  Ali umierając rozpisał swoje 29 wielbłądów na trzech synów: najstarszemu przyznał połowę; średniemu dwie piąte, a najmłodszemu jedna piętnastą. Osieroceni nie chcieli upustu krwi swojej i wielbłądziej. Poszli do mędrca. Ten pożyczył jednego wielbłąda od sąsiada i dokonał obdzielenia, po którym trzydziesty wielbłąd wrócił do sąsiada.

  Liczby naturalne nie są zamknięte przed działaniem, ale ono robi im często wbrew.
  Liczby wymierne pogodzone są z dziełaniem. A liczby rzeczywiste bez mrzonek żyć nie mogą.

  Na pytanie kto skomponował Voluntary należy odpowiedzieć: A które?
  Bo te kompozycje to twory bardzo swawolne, mnogie i kapryśne.

  Naturalnych jest tyle co wymiernych.
  Nie sięgaj poza działania wykonalne na nich bo możesz zranić potrzebę dobrej zabawy.

  https://www.youtube.com/watch?v=bRrss4kBi2M

 325. https://www.salon24.pl/video/19466,syryjska-armia-publikuje-nagrania-baz-rebeliantow
  ===============

  Pasterze kóz i wielbłądów to wybudowali?

 326. No dobra. Jeszcze o tej granicy meksykańsko-amerykańskiej.
  Trump krzyczał, że Meksyk za te piękne płoty zapłaci. (wiele, wiele bilionów).
  Tłum popeirający go wył z radości na tę wieść.
  Kłopot się zrobił, kiedy wkurzony były prezydent Meksyku Vincente wykrzyknął:
  Mexico will not pay for the fucken wall!!
  A za nim powtórzyło to 128 milionów Meksykanów.
  Teraz Trump chce wydębić potrzebne biliony na tę piękną inwestycję ze skarbu państwwa. Podatnicy jednak nie są tym już zachwyceni.
  https://www.youtube.com/watch?v=iYZKrn7Bbl8

 327. @404

  „Ciekawi mnie czy się z tym zgadzasz.”

  Prosciutkie te „lamiglowki”, takie na poziomie mlodszych klas podstawowki. Trudno to w ogole nazwac „lamiglowka”, to cos na poziomie „Swierszczyka”. W „Plomyczku” byloby za latwe.

  „(5-9/2)^2=(4-9/2)^2
  Wyciągnij pierwiastek po obu stronach:
  5-9/2=4-9/2”

  Ee tam. Po lewej stronie liczba dodatnia (1/2) podniesiona do kwadratu, po prawej liczba ujemna (-1/2) podniesiona do kwadratu. To, ze zachodzi rownosc miedzy kwadratami w/w liczb nie oznacza oczywiscie, ze same liczby sa rowne.

  Podobnie z ta druga glupotka. Kazdy szanujacy sie drugoklasista wie, ze 2*2 to 4 ale (-2)*(-2) to tyle samo. @404 chyba te same studia konczyla co @guzdra.

 328. 404
  5 kwietnia o godz. 21:01

  To wielokrotnie większy kraj i liczebnie i terytorialnie, o teoretycznym bogactwie obywateli nie mówiąc.
  Stać ich.

  Trump ma sporo racji mówiąc, że jego poprzednicy spaprali robotę, a on musi po nich posprzątać.
  Nielegalna imigracja tolerowana przez dziesięciolecia, dla korzyści nielicznych wielkich plantatorów.
  Wyprowadzanie przemysłu poza granice.
  Wyprowadzanie zysków do rajów podatkowych.

  Egoizm 1% trzeba jakoś będzie zlikwidować….
  Bez tego, Imperium skarleje.

  A co do ekonomii…..
  Mam własne pogądy, niekoniecznie zgodne z kolejnymi modami.
  Najbardziej sensowny wydaje mi się Kalecki, Mises.
  Reszta teoretyków nie jest warta wzmianki.
  Wydumane teorie rzadko się sprawdzają w praktyce.

 329. @Wiesiek59

  „Uważasz, że nie należy chronić granic przed niekontrolowaną migracją?”

  To zalezy.

  Jezeli przed niekontrolowana migracja granice chronia granice chronia aryjczycy – to bijemy brawo, goraco pipieramy i jestesmy za.

  Co innego, jesli przed niekontrolowana migracja granice chronia Zydzi w Izraelu. W takim wypadku ochrona granic przed niekontrolowana migracja granice chronia to Zupelnie Potworna Syjonistyczna Zbrodnia Przeciw Ludzkosci. Wowczas oburzamy sie szczerze, goraco wspolczujemy muzulmanom z Sudanu i innych muzulmanskich rajow i potepiamy Zbrodniczy Syjonistyczny Twor za to, ze nie zamierza do siebie wpuscic wszystkich chetnych „uchodzcow”.

 330. 404
  5 kwietnia o godz. 21:23

  Izrael postawił płot, skończyły się masowe zamachy.
  Orban postawił płot, skończyła się fala uchodźców.
  Płoty stawia Austria, Bułgaria, Grecja.
  Hiszpania już dawno postawiła płot w Ceucie i Menilli.

  Kraje bogate bronią się przed NIEKONTROLOWANYM napływem ludzkiej masy nieszczęścia.
  Nie mają żadnych problemów z wyłuskiwaniem z niej ludzi wykształconych, fachowców.
  Ci ludzie zostali wykształceni na cudzy koszt…..
  Czysty zysk.

 331. @teodor
  Ja Ciebie grzecznie nazwę √2.
  Niektórzy nazywają też ten pierwiastek … irrational.

 332. teodor
  5 kwietnia o godz. 21:28

  Przestań pieprzyć.

  Izrael zdobył siłą, to ma pełne prawo się bronić.
  Czy mógłby sobie inaczej ułożyć stosunki z Palestyńczykami?
  Jako państwo wyznaniowe, jest to niemożliwe.
  No a poza tym kwestia biznesowa.
  Przecież to palestyńskie firmy budowały mur….
  Mieć rezerwuar pozbawionej wszelkich praw siły roboczej, podejmującej KAŻDĄ pracę, to pokusa.
  Pełna analogia do USA.

  Podobnie traktuje się Ukraińców w Polsce, Polaków w Holandii.
  Chciwość jest globalna, egoizm właścicieli firm, również.
  Moralność?
  Nikt moralny jeszcze się nie dorobił miliardów……
  W moralność, dobroczynność, można się bawić po dojściu do majątku.
  Oczywiście pod warunkiem, że są z tego odpisy podatkowe….
  Albo fundacja- bez podatku….
  Ktoś te prawa w końcu ustanowił?
  Takie pajacyki w randze polityków wybieralnych dzięki pieniądzom sponsorów?

 333. @Wiesiek59

  „Izrael postawił płot, skończyły się masowe zamachy.”

  … a zaczelo sie okrutne darcie ryja, ze to Apartheid, Zbrodnia Wojenna, Zbrodnia Przeciw Ludzkosci i Zupelnie Potworne Syjonistyczne Przestepstwo.

  „Ich budowa jawnie legitymizuje nielegalny mur apartheidu lub „barierę oddzielającą” i rozwija system drogowy, również oparty na zasadzie apartheidu. W 2004 roku Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości uznał mur za nielegalny.” (EWa Jasiewicz)

  „Izrael: Apartheid na różowo .. Ale ze zdjęciem jest coś nie tak: tuż za uśmiechniętymi chłopcami wznosi się wysoka na 8 metrów bariera z betonowych płyt znana jako mur apartheidu” (codziennikfeministyczny)

  „Odciąć dzieci od szkoły, rodziców od miejsca pracy, a całe rodziny od opieki medycznej. Mur apartheidu, bo tak nazywany jest przez wszystkich, z Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze na czele, ”

  „W dniach 23 – 28 kwietnia odbył się w Galerii „Lepszy Świat” (Al. Niepodległości 26) „Tydzień Palestyński”. W programie była: wystawa zdjęć „Mur Apartheidu” ”

  @Wiesiek59 zapomnial takze, ze podkladanie bomb w zydowskich autobusach i kawiarniach, ta, zeby pourywane glowy, nogi i rece fruwalyw powietrzu – to nie zadne „masowe zamachy” tylko Podstawowe Prawa Czlowieka.

  No jest jajo. Wielkosci sporego beretu. Bo gdzies te bomby w koncu Czlowiek musi odpalac. No i od jakiegos czasu wybuchaja nie tam, gdzie planowano.

 334. „Wszedzie na swiecie triumfuje populizm”, krąży ta pobożno-życzeniowa mantra, ale nie całkiem prawdziwa.
  Jeśli wszędzie, to nie zawsze. Np. teraz w Ontario populizm jest w odwrocie. I częściej tak tu bywa, niż inaczej.

 335. @Wiesiek59

  „Przestań pieprzyć”

  Wal sie..

  „Izrael zdobył siłą,”‚

  Dobra dobra, pajacu. Jak zaczynasz od smierdzacego bluzgu („”Przestań pieprzyć”) – to wal sie.

  „Podobnie traktuje się Ukraińców w Polsce, Polaków w Holandii.
  Chciwość jest globalna, egoizm właścicieli firm, również.”

  Dobra dobra, pajacu-hejterze. Jak zaczynasz od smierdzacego bluzgu („”Przestań pieprzyć”) – to wal sie. Jakos ciagle nie mozesz zajarzyc, ze jak nie masz Hasa albo c hociaz paru granatowych do pomocy, to durny, cuchnacy bluzg po prostu wraca do pajaca z nawiazka.

 336. @404

  „irrational.”

  To po angielsku. Po twojemu to przyklad liczby _niewymiernej_.

  No ale skad akurat ty mialabys o tym wiedziec?

 337. PA,

  W kwestii kompromisu byt – posiadaniem mamy podobne poglądy. W kwestii czapeczki – też.

  Moja ironia tyczyła popularnej wśród rodaków dulszczyzny, wytykającej zło innym, natomiast milczących na temat polskiego genu złodziejstwa/korupcji. Ponadto, włączanie tego w paradygmat „winy” kapitalizmu, jest oczywistym objawem wodogłowia.

  Nb, te same farmazony o moralnej wyzszości człowieka wschodu, dość często słyszę od kilku kolegów Rosjan. Nie komentuję. Przegryzamy przyjaźń kwaszoną kapustą, popijamy koniakiem, szkoda psuć układy męskiego locker room.

 338. @Saldo mortale

  „Pozornie polski. Solaris jest bowiem niemiecki. Najwiekszy przekret od 89?”

  ???

  Cos na poparcie tej smialej tezy? Bo tak z sufitu to moge twierdzic, ze Solaris jest peruwianski.

  Silniki to zdaje sie Cummins. Firma amerykanska. Z dlugimi tradycjami.

 339. stare ale jare:
  archip miedes i pietia goras jada kolejka podmiejska
  nagle pietii wpada w oko cos podejrzanego
  – uwidisz, archip, czitatjelny!
  – nu, eta moze jest jewriej…
  ————————————
  – archip, on nie tolko czitatielny, on pisatielny!
  – nu, a szto ja skazal?

 340. @wiesiek59
  5 kwietnia o godz. 21:34
  Oj chyba coś u Ciebie z tą ekonomią nietęgo.
  A przeczytałeś przynajmniej co o tym napisałam.
  Ciekawe spostrzeżenia też prezydent Vincente głosił.
  Ale jeżeli nie znasz angielskiego, to troszkę pomogę.
  Za 25 bilionów (na początek) na piękny płot w/g Vincence można przez 3 lata zapewnić czystą wodę pitną dla wszystkich ludzi zamieszkujący na naszej pięknej planecie Ziemia zwaną. Można 50 000 nauczycieli zatrudnić do nauczania ludzi na całym świecie przez 10 lat.
  Można zniszczyć całkowicie głód na świecie na cały rok,—
  A za 25 dolarów można kupić drabinę i wydatek 25 bilionów o kant potłuc.
  The Donald podał w Internecie specyfikacje: płot musi być przynajmniej 5i/2 metra wysoki i 2 metry głęboki i oczywiście wyglądać pięknie po amerykańskiej stronie.
  Na to prezydent Vincence zapytał: z jakiej racji my mamy płacić za coś pięknego, czego nawet nie moglibyśmy widzieć. To byłoby jak ożenić się z amerykańską modelką, która nawet w tym samym mieście nie chce spać co ty, jej małżonek.

 341. @wyzysk, @Wiesiek59

  „eodor
  5 kwietnia o godz. 0:24. Apple rezygnuje z Intela. Homoseksualisci antysemitami ?”

  Doradzam bojkot firmy Apple. Bo ta firma tez daje przebrzydlym syjonistom zarobic.

  Za czterysta baniek Apple kupilo izraelskiego Anobita (czipy pamieci flash).

  Az trzysta piecdziesiat baniek PrimeSense (skanery 3D).

  Za dwadziescia baniek Lynx (mikroaparaty fotograficzne).

  Jakby takich zbrodniczych powiazan ze zlymi syjonistami bylo malo – to jeszcze sa dodatkowe:

  „Apple is using an office in Israel to develop hardware for the „iPhone 8,” which is expected to be released next year with a radical redesign, according to an employee at the site.”

  Zalecam bojkot. Z bedeesem. Oraz z sedesm i pekaesem.

 342. @byk

  Ta twoja matura przypomina mi młodzieniaszka, który chciał uniknąć słowa zgredka i określił kobietę tak: mature czyli przechodzona.

  W nadchodzący polski bal maturalny będzie modne to :

  https://www.youtube.com/watch?v=wWqbOLQr5aE

 343. duende:
  „Nb, te same farmazony o moralnej wyzszości człowieka wschodu, dość często słyszę od kilku kolegów Rosjan. Nie komentuję. Przegryzamy przyjaźń kwaszoną kapustą, popijamy koniakiem, szkoda psuć układy męskiego locker room.”
  Z tym sie rowniez z toba zgadzam. 🙂

 344. @teodor
  wiem np, że Ty jesteś jak to co łączy boki przyprostokątne, gdzie każdy z nich ma tylko wartość jedynki.

 345. @404

  „@teodor
  wiem np, że Ty jesteś jak to co łączy boki przyprostokątne,”

  Ee tam. W prostokatach nie gustuje, raczej w okraglosciach. Ten twoj @guzdra twierdzi wprawdzie, ze „półkule to jest przenośnia” – ale on juz malo co pamieta. Polkule to jest konkret i zywe piekno – poki sa w stanie przeciwstawiac sie prawu powszechnego ciazenia.

 346. guzdra:
  nie zapominaj, ze zbanowano mnie tutaj z blogu adamczewskiego,
  mature ma dla mnie zupelnie inny wydzwiek: veritas in vino;

 347. Prezes Wuc kazał ministrom i byłej premierce o ostrych pazurkach oddać ciężko zapracowane piniądze, które im się należały!
  Co to będzie, co to będzie, gdy Wybrańcy Suwerena wezmą się i wk…
  http://bi.gazeta.pl/im/9d/27/16/z23231389V,Andrzej-Rysuje—CARITAS.jpg

 348. 404
  5 kwietnia o godz. 22:35
  @teodor
  Widzę, że na r o m a n s e Cię wzięło

 349. n.p. czar pgr – u;

 350. @Wiesiek59

  … ma „wlasne poglady”.

  Rajchsdojcze tez maja wlasne poglady, ale tak gleboko schowane, ze nie wychodza nawet po grochowce. Z rajchsdojcza poglady wylaza czasem po czwartym piwie.

  No bo rajchsdojcze sa kumate. Pamietaja, jak sie zabawa skonczyla:

  https://tinyurl.com/ycwypkub

  Co innego folksdojczeria stodolowo-zapalczana. Nigdy po …. nie dostala, wiec marzy o powtorce z rozrywki.

 351. @404

  ” r o m a n s e ”

  Chyba raczej na ballady,
  bo wokolo – same dziady.
  Same dziady – i dziadowka,
  co chce lapac mnie za slowka.

 352. @zetus1

  ” Mordowanie żywych ludzi „pośledniego sortu” przez Izraelczyków nie jest dla niego problemem. Za to ”

  /cuchnace naziolskie ..wno odnotowane, spuszczone z woda/

  Nie planujecie jakiegos zerwania stosunkow? Tudziez embarga i bojkotu?

  „”When Intel introduced its new SkyLake microprocessor architecture in September … SkyLake promises to bring just as profound a change for consumers. … SkyLake was developed mostly in Israel at Intel’s Haifa research & development (R&D) center, the latest example of an unusually long and close relationship with one of the world’s biggest makers of computer chips … With some 9,900 people on its payroll in locations up and down the country, Intel is Israel’s biggest private sector employer. It conducts R&D from four locations and manufactures chips from sites in Kiryat Gat and Jerusalem. … In more recent years, Dadi (David) Perlmutter was Intel Architecture Group chief, with all the chipmaker’s main product groups — PC client, mobile communications and data center — reporting to him”

  http://knowledge.wharton.upenn.edu/article/intel-israel-old-relationship-faces-new-criticism/

  Bo jak oglosicie ten bojkot, najlepiej z bedeesem, z sedesem i pekaesem – to wszyscy sie poplacza.

 353. wyzysk

  „opor spoleczenstwa jest na razie za duzy”

  W przypadku głębszego „uelastyczniania” stosunków pracy w projekcie Kodeksu pracy i dalszych ograniczeń nakładanych na związki zawodowe w projekcie Kodeksu zbiorowego prawa pracy, które zaproponowała „Komisja Kodyfikacyjna” w zasadzie ten opór nie był widoczny, bo media tzw „głównego nurtu”, zarówno PiS jak i opozycji liberalnej, temat omijały licząc zgodnie, że się da jakoś te projekty przepchnąć po cichu. Oczywiście pod osłoną narkotycznych oparów o „jednosci moralno-politycznej narodu”.
  Zresztą po skandalicznym zamknięciu prac nad nimi o którym wspomniałem wyżej, materiały utajniono co siłą rzeczy uniemozliwiło dyskusję. Dopiero w Wielkanoc projekty ukazały się na stronie Ministerstwa Pracy.

  Co oczywiście nie znaczy, że ten kluczowy z politycznego punktu widzenia temat nie budził oporu i niechęci do rządu. Budził i to na tyle silny, ważacy dla przyszłości PiS, że mimo jego przemilczania czy bagatelizowania w mediach prezes Kaczyński zdecydował się go definitywnie zamknąć – uciąć problem w zarodku.

  Na tym przykładzie, podobnie jak na przykładzie PPK (transfer składek emerytalnych do sektora prywatnego na tzw „przepał”) wyraźnie widać, że dominująca narracja polityczna, za pomocą której usiłuje się wyznaczyć pola konfliktów politycznych często nie ma nic wspólnego z realnymi podziałami społecznymi i konfliktami na ich tle. A konflikty owe nie muszą się wyrażać w mediach (np w blogowych dyskusjach) by mieć wpływ na politykę.

 354. @guzdra
  Chwlowo jestem na Arganda diagramie i tam możemy się spotkać. Oczywiście jeżeli zechcesz? Obiecuję, ze będzie bez gadania zbędnego..
  Ciekawostka, bo Twój wpis pojawił się znienacka i to gdzieś daleko w przodzie. Jedynie przypadek spowodował, że go znalazłam.
  Potem coś więcej napiszę, a teraz to tylko chciałam zapytać… Czy mówi się wypierwiastkuj to, czy wyciągnij ten pierwiastek. Jakoś wypierwiastkuj nie za dobrze mi brzmi. Tak troszkę jak mojej znajomej córeczka, która wróciwszy z przedszkola zaczęła mówić „ku.wa” tu, „ku.wa” tam. Matka zbaraniała i tłumaczy: córciu to nieładne słowo, można je zastąpić np. tym i innym…
  A na to dziewczynka: ale mnie się ku.wa bardziej podoba.
  No i klops
  Pozdrawiam i biegnę kupić chleba.

 355. @teodor
  Waść nie dość że r o m a n t y c z n y
  to jeszcze jak POETA się pierwiastkujesz.

 356. @a + bi, @404

  „Jakoś wypierwiastkuj ”

  Piekny Umysle, jeden i drugi

  w twoim jezyku istnieje pojecia „pierwiastka”. Znaczy _ta pierwiastka_. Rodzaju zenskiego. Do znalezienia w kazdym slowniku tego waszego jezyka.

  Co to za jedna, _ta pierwiastka_? A wez se odszukaj.

  „Nie sadz szewcze powyzej kopyta”. Nie sil sie, Piekny Umysle jeden i drugi, na madrzenie sie powyzej … no wlasnie.

 357. @teodor, @√2
  Po pierwsze wielkie dzięki za komplementy. Posłużę się słowami obecnego tu mędrca: aż mi się klawiatura zaczerwieniła od nich.
  Ja się nie dziwię, że Waść szukasz pierwiastki, sam pierwiastkiem będąc.Jak to mówią swój swojego potrzebuje.
  Odnośnie troski z mądrzeniem się związanej…. nie ma trwogi. Ja jestem sześcian rzeczywisty dodatniego pierwiastka czwartego stopnia z 16.. więc dam radę.
  Pozdrawiam i życzę owocnych łowów.

 358. @teodor, @√2
  jeszcze jedno. Wcześniej mi wypominałeś, że nie tłumaczę z angielskiego. Chodziło o określenie; irrational (jak √2 już od dawna nazywają). Gdybym to na polski przetłumaczyła… to mógłbyś się urazić. Bo nierozsądny, irracjonalny, nierozumny, nierozsądny, itd brzmi nieprzyjaźnie. Zdecydowanie.
  Ja często świadomie nie tłumaczę, bo np.
  √2 to jest square root of 2.
  Czyli Ty.
  A po polsku tzn po naszemu znaczyłoby żeś kwadratowy korzeń z dwóch.
  No to powiedz… czy nie lepiej brzmi być pierwiastkiem niż kwadratowym korzeniem z dwóch?
  Pozdrawiam

 359. Errata
  właściwie to powinnam zapytać Cię…. czy nie lepiej brzmi
  być pierwiastkiem kwadratowym niż
  kwadratowym korzeniem z dwóch?

 360. Ozzy,
  Moja ulubiona wersja, BB King z Claptonem, Jimmy Vaughanem, Robertem Cray’em i innymi. „Thrill is Gone”
  https://www.youtube.com/watch?v=SgXSomPE_FY

css.php