Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

16.08.2018
czwartek

Rachunek Dudy

16 sierpnia 2018, czwartek,

Prezydent Andrzej Duda słusznie zawetował zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Poród trwał długo, Duda parł i parł, cała Polska widziała, jak się męczy, jak konsultuje, uzgadnia, obraduje, aż wreszcie urodził weto.

Powołuje się na to, co inni wskazywali od dawna, że mianowicie wybory nie byłyby proporcjonalne, demokratyczne, zgodne z prawem unijnym, że wreszcie miałaby ona negatywny wpływ na frekwencję wyborczą. PiS i PO zgarnęłyby cała pulę, mniejsze partie pozostałyby na oucie (ałcie? aucie?) wraz z tymi, których reprezentują. Nie miałyby szans na miejsce w PE. Prezydent podjął decyzję wbrew sponsorowi ustawy, czyli swojej partii PiS (której formalnie nie jest członkiem), która jest nienasycona, zachłanna na wszelkie fotele, ale może na tym tylko zyskać.

Prezes Kaczyński nie obrazi się na Dudę, ponieważ „na dzień dzisiejszy”, „na ten moment” PiS nie ma lepszego kandydata, a samo weto zapewne nie było dla prezesa niespodzianką. Duda i Kaczyński są już powiązani nieodwracalnie. Czy to dobrze, bo taki kandydat jest do pokonania, czy to źle, bo ten prezydent ma szansę wygrać po raz drugi – tego nie wiadomo.

Moim zdaniem Duda doszedł do wniosku, że wetując ustawę, zyska więcej głosów (Kukiz ’15, PSL, SLD + plankton), niż straci (rozczarowani w PiS i PO będą nieliczni, bo kogo to w ogóle dotyczy i obchodzi?). To jest dobra kalkulacja, zwłaszcza dla… Kukiza, który był już jedną nogą na marginesie, ale prezydent rzucił mu koło ratunkowe. Do pewnego stopnia dotyczy to i pozostałych mniejszych ugrupowań, ale na ich wdzięczność i poparcie Duda liczyć nie może.

Wniosek: decyzja słuszna i oczekiwana, choć będziemy się jeszcze zżymać, kiedy zobaczymy, kto zasiądzie w fotelach deputowanych obok postaci tak zasłużonych jak Beata Szydło czy Ryszard Terlecki. Mam nadzieję, że przynajmniej Ryszard Czarnecki zostanie już odwołany do kraju, gdzie ma synekurę w Polskim Związku Piłki Siatkowej (w wyborach w PZPN przepadł), zawsze jest przyjemnie pograć w piłkę, wszystko jedno – nożną, ręczną, byle na plaży w Tajlandii.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 98

Dodaj komentarz »
 1. Powiązani nierozerwalnie. Amen

 2. Red. Daniel Passent najwyraźniej nie docenia Prezydenta Andrzeja Dudy, że ten właśnie PODJĄŁ DECYZJĘ. I to jaką, „veto”! Najwyraźniej zapadł na zespół zwany „vetoizmem” ale ponieważ ma silny organizm to mu zaraz przejdzie.

 3. To tylko teatr dla gawiedzi. Kacyk z Nowogrodzkiej zorientował się, że zmieniona ordynacja wymusi zjednoczenie opozycji, więc kazał ją zawetować.Aktor na prezydenckim etacie pracowicie odegrał komedię,jak to on konsultuje, uzgadnia, wetuje, jaki to on jest niezależny.Może się jakieś wróble na te plewy nabiorą.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Z poprzedniego tematu (przepraszam za offtop)
  Panu Blackleyowi dedykuję, a propos Gen. Świerczewskiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=tqe7LpBUzqU
  Jacyś głupi ci Hiszpanie, jeszcze biją brawo komunistycznemu agitatorowi……….

 6. Z kolei moim zdaniem Wielki Pan kazał kukiełce z Pałacu zawetować swój pomysł, bo doszedł do wniosku, że jak w przyszłych wyborach parlamentarnych nie uzyska takiej przewagi jaką ma dzisiaj, to musi sięgnąć po koalicjanta. Tym koalicjantem jest dzisiaj nieformalnie KuPiS 15′, a za niespełna dwa lata będzie trzeba mu zapłacić.
  Nie potrafię pojąć dlaczego Polacy są tak głupi i obdarzają kukiełkę takim poparciem. To już nawet Lech Kaczyński był bliżej „prezydentury” od tego pajaca z Pałaca. On z całą pewnością przejdzie do historii. Przyszli studenci prawa będą się uczyć o nim i nie będą to przyjemne rzeczy. Ale co tam, liczy się teraz i kolejna wycieczka turystyczna. Tym razem spotkanie z Aborygenami.

 7. Tak widać @guzdrze pisaan, że ewangelia rżdzi komstytucją.

  https://www.youtube.com/watch?v=tKXMTRyk59M

 8. Pisze Gospodarz:

  „Powołuje się (prezydent Duda) na to, co inni wskazywali od dawna, że mianowicie wybory nie byłyby (…) zgodne z prawem unijnym.”

  Powołuje się na to co wcześniej wskazywali inni i ma rację, bo to jest w świetle prawa UE bezdyskusyjne:

  „Decyzja Rady

  z dnia 25 czerwca i 23 września 2002 roku

  zmieniająca Akt dotyczący wyborów przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich, dołączony do decyzji Rady 76/787/EWWiS, EWG, Euratom

  RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

  uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską i w szczególności jego art. 190 ust. 4,

  uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Energii Atomowej i w szczególności jego art. 108 ust. 3 i 4,

  uwzględniając projekt Parlamentu Europejskiego,

  uwzględniając zgodę Parlamentu Europejskiego,

  a także mając na uwadze, co następuje:

  (1) Akt dotyczący wyborów członków do Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich powinien zostać zmieniony, aby umożliwić wybór członków w powszechnych wyborach bezpośrednich zgodnie z zasadami wspólnymi dla wszystkich Państw Członkowskich, pozostawiając Państwom Członkowskim swobodę stosowania ich krajowych przepisów w odniesieniu do aspektów nie regulowanych niniejszą decyzją.

  (2) W celu poprawy czytelności Aktu zmienionego niniejszą decyzją, numeracja jego postanowień powinna zostać zmieniona, tak aby otrzymać przejrzysty skonsolidowany tekst,

  PRZYJMUJE następujące postanowienia, których przyjęcie zaleca Państwom Członkowskim, zgodnie z ich odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.

  (…)

  Artykuł 2A

  Państwa Członkowskie mogą ustanowić próg minimalny w rozdziale mandatów. Na poziomie krajowym próg ten nie może przekroczyć 5 procent oddanych głosów.

  (…)”

  Źródło;

  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=CELEX:32002D0772

 9. guzdra czyta opowiastki o pelowskich utrzymankach męskich a zachwalał się że obstaje przy babach.

  http://jerzymazgaj.natemat.pl/60679,sikory-ministra-nowaka-czyli-luksus-po-polsku

 10. handzia55
  16 sierpnia o godz. 21:12

  Jakże celna charakterystyka prezydenta Komorowskiego z PO. Szkoda, że troszkę spóźniona.

 11. Panie Blackley!
  Prawda może być mojsza, albo twojsza, mówią starzy Polacy. Proponuję remis.
  Pan zostawi jednego generała, a ja drugiego.
  Liczę na zgniły kompromis
  Pozdrawiam

 12. Dwa bystrzaki pod poprzednim wpisem gospodarza dały dowód kłopotów jakie sprawia internet.

  Nie cackać się!
  Zbanować @guzdrę!

 13. ontario
  Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ze zrozumieniem, podkreśl sobie wężykiem. Wężykiem, ontario, wężykiem.

 14. Szanowny Panie Guzdra!
  Nie jest Pan jak sądzę kobietą, a lubię Pana ze względu na interesujące komentarze, intrygujące zagadnienia i ekspresyjną muzykę, która za mną chodzi i mnie nie opuszcza
  Proszę wybaczyć prostacki wywód, ale na jakiś czas wyłączam się z obecności na forum i mam nadzieję, że nikt tego nie będzie żałował, a w szczególności Pan Blackley
  Pozostaję obecny na padole
  Pozdrawiam

 15. Czyli zabawa w dobrego i złego policjanta trwa. A ormowcy typu Kukiz 15 mogą stawiać na dobrego policjanta. Tak sobie myślę ile obłudy jest w szeregach pisowskich hunwejbinów i i ich satelitów.

 16. Ewangelia przed Konstytucją przypomina poprzedzający krzyż w kondukcie żałobnym świeckiego państwa. Tak sobie myślę,że nadchodzi czas ciszej nad tą trumną. A KK milczy jak w czasie okupacji.

 17. handzia55
  16 sierpnia o godz. 21:12
  JK jak zwykle improwizuje i na chybcika wykombinował jak przejąć gro mandatów do PE. Pewnie reakcja opozycji uświadomiła mu, że palną babola i faktycznie taka decyzją wymusiłby zjednoczenie się opozycji, a to zamiast zysku zaowocowało by gigantyczna stratą. Ratunkiem było weto Prezydenta i ten oczywiście zadanie swe wykonał. PiS nieco straci , ale Duda zyska (nikt mu nie zarzuci złego działania )

 18. Czuję sie zamieszany w kradzież rowerów na Placu Czerwonym.
  Na moje usprawiedliwienie mam to, że mieszano mnie niewłaściwym krętem.

  Ja bym zalecił, unieruchomienie tego kręta zdrowym pionem.

 19. @ls42
  16 sierpnia o godz. 22:11
  To tak nie działa: jeden mówi, że ziemia jest kulista, drugi że płaska. To może kompromis: taka półkula.

  Napisałes: Gdyby nie tacy generałowie nie byłoby Polski. A skąd to wiesz, Panocku ? Używasz jako argumentu projekcji ?

 20. Czy ofiary i potomkowie ofiar tzw. wyklętych otrzymają od państwa odszkodowania. Wszak państwo zawiodło w gwarantowaniu bezpieczeństwa obywatelom. Czym terroryzm różni się od tzw.wyklętości. Czy jest terroryzm sprawiedliwy jak sugeruje prawica i jankesi w Syrii. Podobnie NIK traktuje frankowiczów. Państwo zawiodło. A gdzie byli prokuratorzy,którzy mają kompetencje wytaczania powództw cywilnych na rzecz pokrzywdzonych jeżeli padli ofiarą oszustw bankowych. Chłopcem do bicia dla NIK stają się Rzecznicy Konsumentów na nich zwalana jest wina za burdel w wymiarze sprawiedliwości. A wystarczyło kilka pozwów na początku zjawiska aby sądy a nie politycy wymierzali sprawiedliwość. Wielka wyborcza kompromitacja Dudy. Frankowicze powinni wystawić zbawcy rachunek za oszukańcze klauzule jeżeli tak było a nawet domagać się ustąpienia. Za wprowadzenie w błąd celem uzyskania głosów. Tak sobie myślę dlaczego NIK tak póżno, kiedy szef siedzi na ławie oskarżonych zauważył zło. Czy obecny status szefa nie podważa wiarygodności NIK stanowiącego strukturę państwa. NIK poza państwem. Coś nowego.

 21. @SŁOWIANIN STANISŁAW, @guzdra
  16 sierpnia o godz. 22:53
  Ewangelia przed Konstytucją przypomina poprzedzający krzyż w kondukcie żałobnym świeckiego państwa.

  Wydaje się warte podkreślenia, że ewangelia przed Konstytucją kroczy od dawna w naszym państwie. Tearaz biskup Dec wypowiedział to co oczywiste. Obnarzył cesarza, wyrażając zdziwienie, że mogą być tacy, którzy kolejnośc widzą inaczej.

 22. handzia55
  16 sierpnia o godz. 22:26

  handzia55 radzi mi, abym zastosował to, co jej nie pomogło…

 23. zetus1
  17 sierpnia o godz. 8:27

  zetus1 niepotrzebnie wypomina prezydentowi komuniście z PZPR/SLD Kwaśniewskiemu, że podpisał Konkordat.

 24. Nie zgadza się rachunek. Świętujemy 100 lecie niepodległości czy datę odzyskania niepodległości w 1918 roku. Jak sugeruje prawica okupacja niemiecka, okupacja sowiecka oraz utrata niepodległości po podpisaniu Traktatu lizbońskiego czynią przerwę w życiorysie. Polski nie było. Tak sobie myślę,że brakuje konsekwencji w tzw. ciągłości państwa opartej na suwerenności.

 25. ontario
  16 sierpnia o godz. 18:15
  blackley
  16 sierpnia o godz. 16:08

  Trochę zbyt krytycznie oceniasz propagandę EN PASSENTA-plackiem leżącego przed komuną. No, właściwie co miał począć? Pisać w „Trybunie Ludu”? „Żołnierzu Wolności”? „Czerwonym Sztandarze””

  Panie Ontario ..

  Proszę zwracać się do Pana Gospodarza bezposrednio .
  Nie potrafi pan logicznie mysleć ,działa pan na szkodę Polski , którą tak pan podobno ”kocha ” . Nie bardzo mam o czym z panem rozmawiać .

 26. blackley
  17 sierpnia o godz. 9:17

  OK. No, ale to pan dnia 16 sierpnia o godz. 16:08 pisał o propagandzie komunistycznej: „Tak propagandą PRL ludziom wspierała i jak widać skutecznie.”? Pan!

  A zatem niby dlaczego mam się zwracać wprost do pana Passenta, skoro to pan – panie blackley – ocenia negatywnie tę komunistyczną propagandę, a nie pan Passent?

  Możliwe jednak, że pan Passent nie pisał w komunistycznej prasie, a podziemnej, skierowanej przeciw komunie?

  Pan kłamie. Kocham Ojczyznę, natomiast państwo polskie, no, musiałbym użyć bardzo brzydkich słów. Tak pisałem, a nie inaczej: Ojczyzna ukochana, natomiast państwo to…

  Najważniejsze jednak, że pan logicznie myśli…

 27. Pensylwania. Celibat. Twarzą Watykanu. Tak sobie myślę czy chłop bez kobiety nie idzie w zboczenie.

 28. cd.

  Sciaga dla zetusa i pozostalych Przodownikow oraz Przodowniczek blogosfery z Felczerkami wlacznie plus jeden Felczer…

  Dlatego wazne sa aspekty pamieci w historii spolecznej naszego kraju. Wielu Polakow nie przestaje uwazac Zydow za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogow Polski, ktorzy nienawidza Polakow bardziej niz Niemcow. Niechetnie burzymy nasz wlasny obraz postrzeganych wylacznie jako ofiary. Faktem jest, ze tysiace Zydow emigrowalo z powojennej Polski do Niemiec. Przyczyny owej emigracji nie byly jednak natury ekonomicznej (w powojennych Niemczech cala populacja cierpiala na biede).

  Warto zauwazyc, ze zydowska i polska tragedia mialy miejsce obok siebie. Sytuacja nie byla jednak symetryczna, mimo ze tak jest przez wiekszosc „postrzegana“. Spoleczenstwo, ktore jest zaobsorbwane jedynie tragedia wlasna nie jest w stanie postrzegac tragedii drugiego.

  W naszym przypadku nie chodzi o przekazywanie w i n y na nastepne pokolenia. Chodzi li tylko o poczucie odpowiedzialnosci, za wczoraj i jutro.

  Podczas wojny Polacy byli uwazani przez okupanta w dalszym ciagu jako ludzie. Mieli do konca mozliwosc wyboru, Zydzi tej mozliwwosci nie posiadali. Polacy, ktorzy walczyli z Niemcami nie potrzebowali Zydow. Zydzi natomiast nie mieli szans na przezycie bez pomocy Polakow.

  Zydzi byli poniekad wydani na laske sasiadow, na ich milosc blizniego, na ich gotowosc do pomocy, wspolczucie i nienawisc, na obojetnosc i zachlannosc. Haslo Polska dla Polakow przetrwalo okupacje i jest czesto powtarzane. Wystarczy zastanowic sie nad logika aktualnych napisow na budynkach warszawskich, czy krakowskich. Napisow czesto w jezyku niemieckim. Owe napisy nie budza zadnej debaty politycznej, debaty jednak niezbednej.

  Oczywiscie Polska nie jest tu wyjatkiem. Wyjatkowe w Polsce jest jednak milczenie i pozostawianie owych napisow na scianach budynkow. Paradygmat; Niemcy dokonali zbrodni, to maja obowiazek o niej myslec, a Polacy byli ofiarami i zadnego obowiazku winy oraz odpowiedzialnosci nie maja jest intelektualnym bladzeniem. Tak postrzegamy wspolczesny swiat. Wlasny swiat. Kieszonkowy swiat „noszacy“ atrybuty autystyczne.

 29. Ontario pisze, że konkordat podpisał katolik Skubiszewski, minister w rządzie „parafianki” Suchockiej.

 30. Aborygeni to klasyczny przykład zniewolenia na granicy ludobójstwa rdzennej ludności przez migrantów. Przykład Aborygenów pokazuje,że migrantom należy pokazać gest Kozakiewicza. Zostali przyjęci gościnnie a zrewanżowali się tubylcom wygnaniem do buszu i degradacją do poziomu niewolników. Nawet nie 2 sort. Wszystko w imię chrześcijańskich europejskich wartości. Czy Duda spotka się z Aborygenami bo ich los przypomina Słowian wymordowanych w ramach chrystianizacji ich ziem. Tak sobie myślę,że w chrześcijańskiej Europie migrantów zamykają w obozach a w Australii migranci rdzenną ludność. To nie jest zasada wzajemności. Rasa panów ma się dobrze. A królowa milczy jak Watykan w czasie okupacji. Ale w koloniach wszystko możliwe szczególnie jako miejsce zsyłki kryminalistów.

 31. Córka bandytów wyklętych, niejaka Zarzycka Radwan domaga się od państwa 15 milionów za cierpienia i straty moralne poniesione za zabujanie rodaków. http://wyborcza.pl/7,87648,23791377,corka-dwojga-zolnierzy-wykletych-domaga-sie-15-mln-po-milionie.html
  Z pomocą Dudy dostanie nawet 30 milionów kosztem chorych, niepełnosprawnych i innych głodujących. Dostało już forsę wielu innych, to dlaczego nie ona. Sławny premier z Krakowa Rokita za rzucanie kamieniami, chuligan Słowik i inni z barykad kawiarnianych. Nie mówiąc o miliardzie wypłaconych rodzinom poległych bohatersko pod Smoleńskiem. Państwo jest bogate, to państwo swoim wypłaci. W przypadku tej cierpiącej Zarzyckiej argumenty są niepodważalne. Ona cierpiała za wolność. Wtedy gdy miliony ocalałych z wojny rodaków usuwało gruzy, odbudowywało swoje domy, zasiedlało Ziemie zachodnie, liczyło zabitych i ekshumowało groby oni z za węgła strzelali w plecy.

 32. hetajr
  17 sierpnia o godz. 10:03

  hejtar pisze, że dnia 8 stycznia 1998 r. komunista z PZPR/SLD Kwaśniewski podpisał ratyfikację Konkordatu i że bez tego podpisu Kwaśniewskiego podpis Skubiszewskiego znaczyłby tyle, co podpis na wekslu bez pokrycia.

  Można więc bez dwóch zdań powiedzieć, że podpis Kwaśniewskiego jest podpisem Konkordatu.

  panie hejtar, serdecznie dziękuję za wyjaśnienie!

 33. Symetryczny
  17 sierpnia o godz. 10:20

  Symetryczny pisze, że kler domagał się od państwa polskiego 100 mld i że te 100 mld uzyskał od komunistów (Rakowski, Komisja Majątkowa). Dodaje, że odbyło się to kosztem chorych, niepełnosprawnych i innych głodujących.

  Panie Symetryczny, komuniści robili coś kosztem chorych, głodnych? Opamiętaj się pan.

 34. Ontario,

  Jeszcze raz- żale, reklamacje, problemy itd związane z osobą Gospodarza bloga proszę kierować bezpośrednio do Niego.

  Po pańskim glupawym wtrecie o głosowaniu zorientowałem się że jest pan przypadkiem beznadziejnej głupoty.

  Pańskie pretensje do PO o panszczyzne czy brak odszkodowań za w/w dowodza nowej beznadziei. Taka sytuacja

 35. Ontario
  17 sierpnia o godz. 10:40,

  przypomina, że konkordat ratyfikowali katolicy z AWS-UW a w dniu 8 stycznia 1998 r. konkordat ratyfikował papież Jan Paweł II, bez tego podpisu podpis Kwaśniewskiego znaczyłby tyle, co podpis na wekslu bez pokrycia.

  Ps. Cała przyjemność po mojej stronie 😉

 36. https://fakty.interia.pl/polska/news-premier-zablokowal-zakup-australijskich-fregat,nId,2619943
  =============

  Na bezrybiu, i rak ryba.
  Przynajmniej jeden rozsądny w tym rządzie…..
  Na Bałtyku, to byłyby w razie „W” ruchome cele.

 37. Wiesiek59

  Nie żaden,, rozsądny,, tylko Mateuszek-klamczuszek zorientował się że NIE MA FORSY.

  Jakie ,, w razie W,, ? Kto może na Bałtyku zaatakować Polski okręt? Szwedzi? A może Duńczycy? Czy drapiezna Szkocja ?
  Bo chyba nie kraj światła j wolność i , gołąbek pokoju, wogole nie agresor, Rosja ?
  Kto pana zdaniem Panie instruktorze?

 38. hetajr
  17 sierpnia o godz. 10:59

  hejtar wyjaśnia, że podpis Prezydenta Polski znaczy tyle, co papier toaletowy spuszczony wraz z tym, do czego służy ten papier; że Konkordat by obowiązywał bez podpisu komunisty z PZPR/SLD.

  Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie, zwłaszcza zaś za informację, że Polsce podpisy prezydenta Polski są zbędne.

  Po kiego EN PASSANT i nie tylko on ekscytuje się prezydenckim podpisem?

 39. Zacytuję z blogu prof.Hartmana nick Tad.R. (gdzie też udziela się Ontario). Niestety u Passanta zdaje się Ontario kwitnąć.

  ” Znowu ontario ta klesza menda zostawia swe śmierdzące odchody na forum, sraczka chroniczna i ból odbytu…. ”

 40. blackley
  17 sierpnia o godz. 10:58

  Panie blackley, to pan pisał o komunistycznej propagandzie, nie pan Passent. Do pana się więc zwracam z apelem, aby pan tak mocno nie krytykował komunistycznej propagandy, także zatem komunistycznej propagandy Passenta.

  Panie blackley, głupcami i idiotami są miliony Polaków, którzy głosują PRZECIW, w ten sposób elektorat przepływa. Np. SLD – straciło miliony ludzi, którzy głosowali na SLD, a potem przeciw SLD. To samo PO, straciło swój elektorat (w dużej części), zatem i władzę.

  Panie blAckley, miło mi, że wyborców PO (a więc i mnie) masz za idiotów.

  Panie bleckley, to pan pisał, że obiecanki Wałęsy to taka figura retoryczna i durniem jest ten, co się na to nabrał? Pan… Więc proszę zauważyć, że moje słowa – że głosowałbym na Bieruta – to także taka figura retoryczna. Czy jest pan durniem, bo się pan nabrał na moją figurę retoryczną? Czy z mojego zdania, że Wałęsa mnie oszukał, wynika, iż głosowałem na Wałęsę? A jeśli głosowałem przeciw Wałęsie, a więc na Kwaśniewskiego…

  Panie blackley, moja beznadziejna głupota to fakt, ale wolę być i jestem najgłupszym człowiekiem świata, byle tylko nie mieć nic z pańskiej mądrości.

 41. wiesiek59
  17 sierpnia o godz. 11:29
  Minister gospodarki morskiej postuluje, by polskie okrety wojenne byly robione w Polsce.

 42. wiesiek59
  17 sierpnia o godz. 11:29
  Ale dlaczego nie kupiono helikopterow skladanych w naszym rezerwacie ?

 43. wyzysk
  17 sierpnia o godz. 12:38

  Wyprzedając bazę przemysłową, straciliśmy ciągi technologiczne, zlikwidowaliśmy zespoły ludzkie zdolne do konstruowania prototypów, fachowców mogących wytworzyć konstrukcję.
  Reszty dopełnia emigracja zarobkowa.
  Skazani jesteśmy na zakupy, bo odtworzenie mocy produkcyjnych będzie długotrwałe i drogie.

  Teoretycznie, niezłym pomysłem byłoby przejęcie fachowców od sprzętu lotniczego i rakietowego z Ukrainy.
  Tyle że na to potrzeba woli politycznej i pieniędzy.
  Niestety, poza gadaniem nie robi sie w tym kierunku nic.

 44. handzia55,

  wspomnijmy jeszcze prezydęta, który meldował swemu cwańszemu bratu – szefowi partii – o wykonaniu zadania. To dopiero była pacynka.

  Nie mówiąc o wykonaniu kategorycznego nakazu lądowania we mgle.

  Cwańszy bliźniak głupi nie jest. Lekcja z bratem nauczyła go, że trzeba ciągnąć za sznurki w wyczuciem, a nie na maxa.

 45. Według oficjalnych danych ewakuowano 422 osoby (Białe Hełmy i ich rodziny). Teraz wszyscy przetrzymywani są w tajnej kryjówce w Jordanii, a za trzy miesiące zostaną przesiedleni do Wielkiej Brytanii, Kanady i Niemiec. Z dala od kamer. A ponieważ ich miejsce pobytu będzie ściśle tajne, nikt nie będzie w stanie powstrzymać Zachodu przed zabiciem po cichu najważniejszych i najniebezpieczniejszych z nich. Tak na wszelki wypadek.
  https://pracownia4.wordpress.com/2018/08/16/ratowanie-bialych-helmow-czyzby-za-duzo-wiedzieli/

 46. Wiesio spiskuje bez udania sie w podroz do Bazylei, jednoczesnie bredzi po drodze o bazie i ciagach (pociagach?) przemyslowych. Najbardziej udanym prototypem politycznego autyzmu jest sam wiesio wiesiowy…….

  Ciekawia mnie ciagi i prototypy z lat 45-89; co tez wiesio wymieni?

 47. Nie dość że fizycznie wyjątkowo paskudny (red Szostkiewicz inaczej uważa), to jeszcze z tymi rozbieganaymi oczkami i słowotokiem i swoimi „wrażeniami” (a ma je na każdy temat) to rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński
  Jeden z plagi PANÓW ministrów
  menda inni na to mówią gnida. Ale to chyba ci, co nie wiedzą, że menda to wesz łonowa, a gnida to jej jaja.
  https://faktypofaktach.tvn24.pl/prezydent-na-koncu-podejmuje-decyzje-samodzielnie,861606.html

 48. @guzdra
  16 sierpnia o godz. 21:42
  Tak widać @guzdrze pisaan, że ewangelia rżdzi komstytucją.

  Te podłączone „Wodziłki” są przepiękne 🙂
  Niedawno obejrzałem po raz trzeci „Dzikie historie” argentyńskie dziełko. Polecam. Śmiechu po pachy.

 49. @ontario
  17 sierpnia o godz. 8:33
  niepotrzebnie wypomina prezydentowi komuniście z PZPR/SLD Kwaśniewskiemu, że podpisał Konkordat.

  Właściwie, nie dziwie się. Wszelkie partie usiłują wkupić się w łaski _KK. Politycy z zasady są hipokrytami i starają się zdobyć każde możliwe poparcie. Obecnie rządzący tez nie są wybredni .

  Czekam na takich, którzy poczują „łaskę” odporności przed taka „pokusą”. Biorąc pod uwagę kto wcześniej zawierał konkordaty z _Watykanem_ nie stanowi to żadnej chluby, raczej wiąże ręce władzy, nie ograniczając _KK_. Amerykanie mają lepiej, ale to dzięki temu, że US powstały z uciekających przed religijnymi prześladowaniami Europejczykami. To była unikalna sposobność.
  Chociaż jak _Trump obsadzi Sąd Najwyższy jeszcze jednym konserwatystą to może być różnie. Dopiszą następną poprawkę do Konstytucji, że najwyższym sędziom jest Bóg a jego ziemskim pośrednikiem jest _DJT. I po zawodach. 🙂

 50. @Saldo mortale
  16 sierpnia o godz. 10:28
  Niejaki zetus powtarza za bulwarowkami i pisowska propaganda, ze Afrykanczycy nic nie wiedza o procedurach azylowych w Europie.

  Mógłbyś łaskawie starać się zrozumieć tekst pisany.
  Napisałem: „Są jak ci emigranci z Afryki, co to myśleli, że…
  Oznacza to, że nie wszyscy – tylko, że istnieją tacy co to …”
  Skąd tak precyzyjnie wiesz, że powtarzam za „bulwarowkami i pisowska propagandą” – to są fantazje i wymysły.

  Nie przypisuj mi cech których nie mam. Nie przeszkadzają mi czarni, żółci, czerwoni, śniadzi, a nawet (czy to „nawet” jest antysemickie ?) ci z narodu wybranego (może z wyjątkami jak w każdej zbiorowości). I chciałbym, żeby pomagać uchodźcom z rejonów ogarniętych wojną, także wpuszczając ich do Polski. Nie jestem tylko pewien, że ci którzy rozumieją tylko pieniądze nie wywołają wojny po to tylko, żeby dać uchodźcom alibi.

 51. c.d.
  Ma zwyczaj również mlaskać w chwilach kiedy uważa, że bełkot mu dobrze idzie.
  Kiedyś już o tym pisałam i chyba mnie czyta, bo zauważyłam, że ostatnio próbuje ograniczać to mlaskanie. Chociaż nie całkiem jest w tym skuteczny.

  ps. mój pierwszy mąż jak kłamał to w charakterystyczny sposób pochrząkiwał (co świadczyło o jego wewnętrznym zadowoleniu jak mu dobrze idzie).
  Stąd moje prywatne doswiadczenie co do takich wokalnych sygnałów i jak je rozumieć.

 52. @zetus1
  https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y
  Ze specjalną dedykacją dla Ciebie.
  A dlaczego?, … Bo Cię lubię

 53. @guzdra

  ja myślę, żeś Wacpan stał się ofiarą (chwilową tylko) environment(u)
  https://www.youtube.com/watch?v=yzi3k7K0lFA

  Zalecenie unieruchomienie tego kręta zdrowym pionem uważam za najlepsze wyjście.

 54. Saldo mortale
  17 sierpnia o godz. 13:49

  Towarzysz Mortale bierze na Bazyleję.
  Mnie niedawno (11.06 ) napisał:
  ”Nie odbyl pielgrzymki do Bazylei, jednak od dawna teskni za teoriani spiskowymi. ”
  Szpieg on czy nie szpieg ???

 55. Wiesiek59 13.05

  Panie a o czym pan ma nieprzyzwoitosc majaczyc? Jaki był,, ciąg technologiczny , w Polsce do produkcji helikopterów?

  Przemysł PRL przestał istnieć z powodu produkowania przestarzałych produktów.
  Władze PRL, podobnie jak władze innych tzw ,, KDL,, przegrały wyścig technologiczny z Zachodem . Kapitalizm kolejny raz wykazał swoją wyższość. Poprostu.

 56. Katolicy zamiast Konstytucji w ramach klauzuli sumienia i tak dopomóż mi Bóg powinni przestrzegać chociaż 10 przykazań. Jak pokazuje życie olewają i jedno i drugie pismo. Ziobro nie nadąża z pomysłami jak zapudłować a Jaki gdzie pudłować takie jest zapotrzebowanie. A Wanda Wasilewska z broszką podpowiada wystarczy nie kraść a cały system sądowniczy padnie. Może uznać ,że kradzież do trzeciego razu nie jest kradzieżą. Taki próg kradzieży. Tak sobie myślę,że katolicki suweren nie potrzebuje pisanych zasad. Jak mawia stary Morawiecki jego wola już jest prawem. Czyli róbta co chceta !

 57. @Olborski
  Dzięki za wyjaśnienia
  A poniżej coś co może Ciebie zainteresować.
  M.im. Gen McRaven (pod poprzednim tematem możesz posłuchac jego wypowiedź, którą wysłałam do @guzdry o ścieleniu łóżka codziennie rano i nie tylko)
  napisał odważny list do Trumpka z protestem zabierania security clearance dla Ex-CIA Dir. Brennan(a) ze względu na dochodzenia w sprawie wpływów Rosjii w wybory.

  „SHUT UP! I’LL RESIGN”… Trump TEARS After Mark Hertling & McRaven’s Letter „Take My Clearance Too”
  https://www.youtube.com/watch?v=07yfGC9QBzs

  BTW Do dzisiaj WSZYSCY, którzy byli swiadkami dyr.Comey zostali zwonieni z FBI, wyrzuceni, albo zmuszeni do rezygnacji z pracy. Czyli CAŁY najwyższy personel.
  Porządki tak jak i u nas. Ludzie odważni nie godzą się na to i protestują.

 58. William H. McRaven, a retired Navy admiral, was commander of the U.S. Joint Special Operations Command from 2011 to 2014. He oversaw the 2011 Navy SEAL raid in Pakistan that killed al-Qaeda leader Osama bin Laden.

  Dear Mr. President:

  Former CIA director John Brennan, whose security clearance you revoked on Wednesday, is one of the finest public servants I have ever known. Few Americans have done more to protect this country than John. He is a man of unparalleled integrity, whose honesty and character have never been in question, except by those who don’t know him.

  Therefore, I would consider it an honor if you would revoke my security clearance as well, so I can add my name to the list of men and women who have spoken up against your presidency.

  Like most Americans, I had hoped that when you became president, you would rise to the occasion and become the leader this great nation needs.

  A good leader tries to embody the best qualities of his or her organization. A good leader sets the example for others to follow. A good leader always puts the welfare of others before himself or herself.

  Your leadership, however, has shown little of these qualities. Through your actions, you have embarrassed us in the eyes of our children, humiliated us on the world stage and, worst of all, divided us as a nation.

  If you think for a moment that your McCarthy-era tactics will suppress the voices of criticism, you are sadly mistaken. The criticism will continue until you become the leader we prayed you would be.

 59. Czystki Trumpa w otoczeni przekraczają czasy Cezara z Brutusem a nawet stalinowskie w otoczeniu Gruzina po donosie III Rzeszy. Na razie nie ma zbrodni na doradcach. Tak sobie myślę,że powstanie USA i Izraela było błędem.

 60. blackley
  17 sierpnia o godz. 14:39
  http://pzlswidnik.wp.pl/artykul/w-3w-3a-sokol-najbardziej-uniwersalny-polski-smiglowiec

  ”https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/304239984-PZL-Swidnik-unowoczesni-konstruowane-w-kraju-Sokoly-oraz-Sw-4.html

  Jest pan co prawda durniem, kompletnie niezorientowanym w wielu kwestiach.
  Ale żeby aż TAK?

 61. poniżej luźne tłumaczenie listu
  Admirała Williama H. McRavena do prezydenta Trumpka

  W liście tym pisze jak bardzo poważa byłego CIA directora John(a) Brennan(a)…
  że fakt odebrania mu dostępu do tajemnic żle widzi i że żąda pozbawienia jego również tego dostępu, ponieważ będzie uznawał za honorowe wyróżnienie znajdując się na takiej liście razem z dir. Brennanem.
  Pisze też, że jest b. rozczarowany prezydenturą Trumpa
  Pisze, że dobry Lider daje dobry przykład, wspiera swoje organizacje i najlepsze jej właściwości, wybiera zawsze dobro innych PRZED swoim własnym..

  I dalej pisze: Twoje (Trumpka) przywódstwo nie pokazuje takich właściwości.
  Poprzez swoje poczynania kompromitujesz nas w oczach naszych dzieci, w oczach świata, dzielisz nasz naród

  Jeżeli sądzisz, że Twoja McCarthy(iego) taktyka zagłuszy głosy krytyki … to się grubo mylisz.

 62. Wiesiek59,
  Doskonale pan wie że Sokół to modyfikacja ruskiego śmigłowca mi2 . Nieużywany w poważnej wojnie . Używany sporadycznie po za Azja i Afryka . Kupowany że względu na niską cenę
  Do potrzeb polskiej armii się nie nadawał. Taka sytuacja.

  Panie instruktorze , a kto miałby Polskę napaść? Dania, Szwecja ? Niemcy to chyba ci z NRD. Bo chyba nie kraj światła , pokoju i postępu, Rosja ? Jak pan ,, myśli,, kto ?

 63. Wiesiek59,

  Tzw ,, kraje demokracji ludowej ,, padły że względu na istnienie nierozwiazywalnych problemów socjalizmu , które socjalizm generowal. PRL walczył z problemami które sam wytwarza . O rolnictwie już było. Pamięta pan ? Państwowe rolnictwo powodowało możliwość zakupu 2kg mięsa miesięcznie na kartki , pod warunkiem że udało się coś dostać po wielogodzinnym staniu w sklepie.
  Przemysł PRL owski potrafił produkować jedynie proste i przestarzałe produkty. Eksportowal PRL przeważnie surowce , zaawansowane wyroby kupowali w tzw ,, trzecim świecie ,, że względu na niską cenę.
  Tak się działo ponieważ ludziom nie wolno było myśleć innowacyjne bo w Polsce nie mogło powstać nic mądrzejszego niż w Śowietach.
  Onegdaj placzliwie pan ,, dowodził , że tzw kraje demokracji ludowej upadły bo , uwaga ,będzie śmiesznie, Zachód nie chciał sprzedawać technologii i udzielać kredytów
  ……..
  Było tak działać żeby jeszcze Zachodowi pożyczyć i sprzedać technologie . Czemu tak nie robiliście?

 64. „…wszystko jest fair w miłości i na wojnie” i to co chcę polecić mieści się w tej treści:
  „Przez prawie 40 lat reżim w Teheranie był odpowiedzialny za falę przemocy i destabilizujące zachowanie przeciwko Stanom Zjednoczonym, naszym sojusznikom, naszym partnerom, a nawet samym ludziom z Iranu” – powiedział Mike Pompeo,
  Sekretarz stanu USA
  „Mamy nadzieję, że wkrótce osiągniemy nowe porozumienie z Iranem, ale musimy zauważyć poważne zmiany w zachowaniu reżimu zarówno w jego granicach, jak i poza nimi”.
  itd.
  http://www.france24.com/en/20180816-us-creates-iran-action-group-pressure-tehran

 65. jasno i jednoznacznie w przeciwieństwie do pytii
  https://www.rt.com/news/436146-australia-computer-apocalypse-world/

 66. 404
  17 sierpnia o godz. 15:54

  Masz inną koncepcję pozbawienia Brennana dostępu do tajemnic i stanowiska.
  Przestał być urzędnikiem, stał się STRONNIKIEM…….

  Posunięcie prezydenta jest kolejnym ważnym sygnałem, że Brennan znalazł się w trudnej sytuacji. Chodzi nie tylko o retorykę atakującą Trumpa jako zdrajcę, lecz również o dokumenty znajdujące się obecnie w rękach śledczych z Kongresu, ukazujące rolę Brennan, jako prowodyra w dotychczasowych nieudanych próbach osłabienia Trumpa zarówno przed wyborami w 2016 r., jak i po nich – podkreśla były oficer CIA Ray McGovern na łamach Consortium News.
  https://kresy.pl/publicystyka/trump-uderzyl-w-brennana/

 67. blackley
  17 sierpnia o godz. 16:13

  Tłumaczenie, że nie można stopniowo rozwijać konstrukcji, bez własnych zakładów i działów badawczo- rozwojowych, mija się chyba z celem.
  Wymaga to czasu i pieniędzy, oraz gromadzenia doświadczenia przez kadrę inżynieryjno- techniczną.
  Ten dorobek został roztrwoniony bezpowrotnie.

  Skąd taki wniosek?
  Skoro nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować czołgu, samolotu, haubicy, to mamy regres w stosunku do lat 60′ nawet.

  Co jest zabawne.
  Rosyjski sprzęt produkowany na licencji w Polsce, był stosunkowo tani, niezawodny, prosty w obsłudze.
  Doskonale sprawdza się nadal, w trzecioświatowych wojnach.
  Ale nadal nie jest go w stanie wyprodukować u siebie jakiś kraj III świata, przekracza to możliwości techniczne większości krajów.
  Nie maja odpowiedniej kultury technicznej, kadr wykwalifikowanych pracowników.
  Nawet Indie nie sa w stanie.

  Wyrafinowany zachodni sprzęt, leży całkowicie poza ich możliwościami.
  Stąd eksport zachodni rośnie wykładniczo.
  Tyle że armie weń wyposażone, nie odnoszą jakichś specjalnych sukcesów w walkach z prymitywnie wyposażonych w „ruski złom” plemiennymi milicjami.
  Wola walki okazuje się jednym z decydujących czynników.
  Nie pomagają nawet lotnicze cudy techniki……

  Lekki śmigłowiec bojowy w ilości 500 sztuk, produkowany w kraju, jest tańszy i lepszy niż 100 kupionych za cięzkie pieniądze zachodnich konstrukcji, do których trzeba sprowadzać każdą uszczelkę.
  Takie jest moje zdanie.
  Tym bardziej, że w każdym momencie takie dostawy można nam odciąć- bo komuś w Waszyngtonie zmieni się punkt widzenia.
  Albo zbroimy się na poważnie, albo jesteśmy jedynie dostarczycielem kasy dla zachodnich koncernów.

  Państwa POWAŻNE, poważnie podchodzą do swoich sił zbrojnych.
  Te wagi lekkopółśmiesznej, robią z tego szopkę, co widać po naszej III RP.

 68. .

  — Idzie ku lepszemu ? —

  .

  The latest braking news:

  1. Vatican feels shame & pain, sort of…

  http://bi.gazeta.pl/im/fb/af/16/z23787003IE,Watykan-odniosl-sie-do-sprawy-pedofilii-w-Pensylwa.jpg

  2. Adelaides?, he, he, he, forget about it!

  3. Westerplatte?, bez apelu smoleńskiego

  .

  Ehhhh koorva, chyba szczelę sobie kielicha

  .

  ..)

 69. Wiesiek59

  Ale kto ma nas zaatakować? Bo chyba nie gołąbek pokoju że wschodu?

 70. przez jakiś czas nie będę tu obecna (ogólna radość).
  Pozdrawiam Gospodarza, koleżeństwo, w tym szczególnie @Symetrycznego.
  Czy ja to już proponowałam? chyba nie, a jednak znajduję u każdego w zestawie słuchanych
  https://www.youtube.com/watch?v=aKJvbTEnp0I

 71. @żabka konająca 17 sierpnia o godz. 16:51

  Trumpek chce bardzo Nobla, a najbardziej to zawiść go żre do Obamy, więc robi co może żeby wykasować wszystko do czego Obama rękę przylożył.
  Chodzi też na łańcuchu Natanjahoo, a ten robi wszystko żeby Amerykę wciągnąć w wojnę z Iranem i Iran unicestwić. A jak Ameryka to wiadomo i NATO się zmusi. No.. może nie wszystkich członków, ale nasz złom i nasze grosze też się tam przydadzą.
  Przynajmniej świerzyzna generalska doświadczenie jakieś na pustyni zdąbędzie.
  Taką korzyść mamy szansę mieć.

  A teraz drugi temat.
  Omorosa.
  Po to żeby zamknąć jej usta Trumpek poprzez swoją synową zaproponował jej pozycję w swojej kampanii wyborczej za 180 tys dolarów rocznie. Ale nie przyjęłą.
  Na dowód ma TAŚMY z nagraniem. Już opublikowała.
  Teraz Trumpek i jego tv loyerzy kombinują jakie prawo na nią znaleźć co by wsadzić ją do więzienia i tym sposobeb zakneblować.
  Póki co nie mają pomysłu jak to zrobić.
  Jednak, że plan jest taki to sam Trumpek stwierdził.

  Pozdrawiam

  Omarosa Says Trump Tried to Buy Her Silence: A Closer Look
  https://www.youtube.com/watch?v=L9pmFedKnUg

 72. c.d.
  Zapomniałam dodać rzecz najważniejszą.
  Duda-Duda fotki na pustyni może robić i diabełków za plecami złapanych do nie woli Persów

 73. w mundurze będąc.
  A może nawet pozwolą mu popatrzeć przez celownik jakigoś moździerza?
  O Dudzie oczywiście mowa

 74. http://www.informationclearinghouse.info/50060.htm

  Pogorszenie się sytuacji gospodarczej Iranu, będzie skutkowało pogorszeniem się sytuacji w Afganistanie.
  Najdłuższa współczesna wojna, będzie kolejną klęską.

 75. blackley
  17 sierpnia o godz. 17:44

  To oczywiste, że nie.
  Ale, medialne werble przecież słyszy pan?
  My jesteśmy jedynie dawcami kapitału.
  Pretekst nie jest istotny.

  Tyle że z tego co JA CZYTAM, wyłania się obraz potrzeby posiadania poważnych sił zbrojnych, z własnym zaopatrzeniem i logistyką.
  Chodzi o zagrożenie WEWNETRZNE.
  I nie będą to „zielone ludziki” tylko niepokoje spowodowane wieloma czynnikami u naszych sasiadów.
  Tych ze wschodu i zachodu.

  Nie widzę pozytywów w masowej emigracji ekonomicznej.
  Będą podążać do krajów stabilnych, za wszelką cenę.
  Wyszehrad może się taką przystanią okazać.
  I to w przeciągu 2-3 lat.
  Nie jesteśmy na to przygotowani ani mentalnie, ani logistycznie.
  Nawet zasobów awaryjnych, rezerw państwowych żywności, paliw, leków, nie posiadamy- jak wynika z kontroli NIK.
  Wyprzedano za bezcen……

 76. And with that in mind, almost 17 years later, don’t think that victory is out of the question either. Every day that the U.S. military stays in Afghanistan is indeed a victory for… well, not George W. Bush, or Barack Obama, and certainly not Donald Trump, but the now long-dead Osama bin Laden. The calculation couldn’t be simpler. Thanks to his “precision” weaponry — those 19 suicidal hijackers in commercial jets — the nearly 17 years of wars he’s sparked across much of the Muslim world cost a man from one of Saudi Arabia’s wealthiest families a mere $400,000 to $500,000. They’ve cost American taxpayers, minimally, $5.6 trillion dollars with no end in sight. And every day the Afghan War and the others that have followed from it continue is but another triumphant day for him and his followers.
  http://www.informationclearinghouse.info/50061.htm
  ====

  Kosztem niewielkich nakładów finansowych, sporym upływem krwi, zniszczono USA EKONOMICZNIE……..

 77. @wiesiek59 17 sierpnia o godz. 16:58

  Ja to mam przechlapane.
  A wszystko przez tą grzeczność co mi Mama do duszy wbiła.
  Ktoś puka do drzwi, to trzeba było lecieć na złamanie karku, żeby osoba się nie poczuła źle czekając za długo.
  Kiedyś zauważyłam, że przyjaciółka (byłyśmy w jednej grupie studenckiej) zmierza do mnie ze swoją małą córeczką. A ja się bałam tego małego diabełka jak ognia… więc poprosiłam swoją Mamę, żeby powiedziała że mnie nie ma.
  A Mama, że nie będzie kłamać.
  Ja mimo wszystko sądziłam, że mnie wysłucha i zrobi o co proszę. Na wszelki wypadek poszłam do dalszego pokoju… i słyszę, że Mama mówi: O jak miło. Wejdź Zosiu, zaraz ją zawołam…
  My God! pomyślałam i schowałam się do szafy.
  I tym razem mnie nie znalazły. Chociaż siedziałam w tej szafie chyba ze dwie godziny.

  A dlaczego się bałam?
  Parę przykładów.
  W moim pokoju wszystko było w „parterze”
  Cukierniczka stała na małym stoliku. A mała zaczeła siać ten cukier po dywanie jak rolnik zborze, a Zośka na to nic!
  Mała szarpie moje korale… a Zośka: daj jej do cholery. Nie widzisz że dziecko chce?
  Innym razem kolega siedział z głową do kanapy przytuloną przez co najmniej 10 min. bo mała go za włosy tak trzymała. Ja nic nie reagowałam, bo sobie myślałam, że jak mu tak dobrze, a matka nie reaguje.. to dla mnie ganc pomada.
  Ale skupić się nie mogłam.
  To tylko kilka przykładów terroru, który mała za pozwoleniem Zoski wprowadzała.
  Takie bezstresowe wychowanie.
  Oczywiście nie dla otoczenia tak wychowywanych.

  Dlaczego ten długi wstęp?
  Bo Twoje podejście tak trochę na mnie wpływa jak to co wyżej przedstawiłam.
  A grzeczność wbita za młodu zmusza mnie do wypowiedzi, bo adresowałeś do mnie.
  I będę tłumaczyć oczywistości.

  Piszesz: „Masz inną koncepcję pozbawienia Brennana dostępu do tajemnic i stanowiska.
  Przestał być urzędnikiem, stał się STRONNIKIEM……”

  To jest sorry, ale bełkot bezmyślny.

  Wszyscy, którzy lata pracowali w tych najbardziej istotnych miejscach…
  POSIADAJĄ ogromną wiedzę i doświadczenie,
  więc często do niego (wiedzy i doświadczenia) sięgają osoby obecnie zajmujące się ważnymi sprawami na których poprzednicy zęby zjedli.
  Ten clearance jest właśnie po to!!!

  Brennan nie lata i nie przegląda dokumentów. Bo taki cikawy!!!!

  Mam nadzieję, że wyjaśniłam

 78. @żabka konająca
  17 sierpnia o godz. 17:55

  Mam nadzieję, że to wycieczka w głusz, a nie do szpitala

 79. 404
  17 sierpnia o godz. 18:40

  Brennan służył jednej z waszyngtońskich grup interesów, reprezentowanych przez Obamę i KILLARY.
  Ta opcja straciła władzę i wpływy.
  I tyle w tym temacie.

  Żaden establishment, w żadnym kraju, nie jest jednorodny, mający jednakowy cel.
  Liczą się partykularne interesy, nie mające nic wspólnego z dobrem kraju jako całości.
  Wyborcza farsa nie ma nic wspólnego z INTERESAMI poszczególnych stronnictw- stojących w cieniu i finansujących szopkę dla gawiedzi.

  Brennan to taki Kukliński.
  Służył interesom, a nie krajowi- według opcji która obecnie wygrała.
  Nikt mu nie odbierze notesu z telefonami, nie przerwie kontaktów ze starymi znajomymi z okresu urzedowania.
  Tyle że te znajomości będą coraz mniej istotne, bo jego dawni znajomi zostaną również odcięci od wpływu na politykę.
  Normalny proceder we wszystkich krajach świata.
  Milkną telefony, przestaje się być opiniotwórczym, zauważalnym, poważanym, zapraszanym.
  śmierć polityczna ma taką formę.
  pOZOSTAJE MU NAPISAĆ KSĄŻKĘ, BY PODREPEROWAĆ BUDŻET RODZINNY…….

 80. @wiesiek59 17 sierpnia o godz. 19:33

  Coś Cię zaślepia.
  Otwórz się.
  Tu chodzi o b. poważną sprawę.
  WOLNOŚĆ SŁOWA!!!

  Osoby, które już nie piastują stanowiska w CIA
  MAJĄ PRAWO krytykować .
  W tym i Prezydenta.
  W tym przypadku Trump sam obwieścił, że clearance odebrał bo Brennan krytykował jego poczynania. Dodał również, że dochodzenie w rosjan wpływach na kampanię wyborczą mu dokucza, a Brennan tym się już zajmował jak jeszcze był na urzędzie.

  Kukliński komletnie tu nie pasuje.
  To że znasz czyjeś nazwisko, to nie znaczy że masz je wsadzać gdzie popało.

  Każdy domorosły duktatorek chciałby stworzyć sobie sytuację, gdzie zamyka się głosy dla niego niewygodne.
  Dlatego to jest tak istotne!

 81. @wiesiek59

  Twój bohater Trump sprzedał dla Arabii Saudyjskiej za 100 bilionów dolarów nowoczesną broń po to, żeby zabijać dzieci w Jemenie.
  Dobrze wiedział po co sprzedaje.
  Amerykanie „pomagają” też w sposób bardziej personalny. Np dostarczają samolotom Saudyjczyków benzyny w powietrzu. Żeby nie tracili czasu na zbędne lądowania i więcej bombardowali.

  Te czterdzieści dzieci, które Saudowie ostatnio zabili bombardując ich autobus…
  to ciekawostka, bo te biedne dzieciaki m.in. pojechały na cmentarz na piknik.
  Wiesz dlaczego na cmentarz?

  Bo to jedyne miejsce w całej dużej okolicy, gdzie jeszcze trochę TRAWY uratowało się przed bombardowaniem.

  Pompeo jak rozmawiał z przywódcami Saudyjskimi po tym nieszczęściu nawet jednym SŁOWEM nie wspomniał o masakrze dzieci.
  A tamci twierdzą, że to wszystko było zgodne ze sztuką wojny, a dzieci podejrzewano o terrorystyczne ciągoty i dlatego je zbombardowano.

  To Twój Trump partycypuje w tym.
  Ten sam co jęczał o tragedii Syryjskich dzieci i nawet nie poczekał dnia na zbadanie przez komisję międzynarodową i zaczął swoimi rakietami się popisywać.
  A źródło jego informacjii to był filmik z facebooka zrobiony przez terrorystów.
  To jest Twój Trump.

  Teraz usiłuje oprócz wielu innych rzeczy doprowadzić do kryzysu ekonomicznego świat.
  Gratulacje.
  Długo trzeba szukać, żeby bałwana, dupka zachłannego swoim idolem uczynić.

  Żeby nie było. Akurat Hilary też nie z mojej bajki.
  Ale od Trumpa odstaje mile świetlne.
  Od niego większość odstaje. Jeżeli rozum im nie wysechł, a sumienie gównem się nie zatkało.

 82. W ramach europejskich wartości mordują setki grindwali. Z głodu, nie bo wolno. Podobnie mordowali Słowian. Tak sobie myślę czy Europa ma czym się chwalić aby z jankesami pouczać innych. Moralne szambo !

 83. Duda powinien ułaskawić prezesa NIK na podobieństwo Kamińskiego. Prezes na ławie oskarżonych to obciach. Tego w komunie nie było. Tak sobie myślę,że domniemanie niewinności ma swoje granice. W tej sprawie chodzi o żonę Cezara. Chyba,że Cezar też…do ułaskawienia. Ale burdel jak mawiał Dobry Wojak Szwejk.

 84. 404
  17 sierpnia o godz. 20:28

  Poprawka.
  Nie za 100, tylko 350 miliardów.

  Taki jest zysk z zabijania dzieci- między innymi.
  One nikogo nie obchodzą REALNIE, tylko MEDIALNIE.
  A i na epatowaniu nieszczęściem, można sporo ZAROBIĆ….

 85. W Europie mordują wieloryby aby nakarmić Japończyków. O karmieniu agresora niech wypowiedzą się narody Azji. Most na rzece Kwai ilustracją. Co przypomina dokarmianie potomków kapo z Auschwitz. Tak sobie myślę,że gamoniowata Unia dla kasy klonuje zbrodnicze instynkty. Na sprzedaży materiałów na budowę obozów koncentracyjnych kraje obecnej Unii zarobiły. Czerwona zaraza Dudy dotyczyła zapewne widoku miejsca mordowania wielorybów przez tzw.miłośników morza.

 86. Matko Częstochowska, racz mieć w opiece wszystkie zlaskowane mózgi produkujące się na tym blogu. Niechaj wieloryby, Auschwitz, Wehrmacht, Deep State, Duda, Armia Czerwona oraz Ojznach legną w pokoju. Niechaj wszystko pozostanie w ręcach Prozacu.

  Wedrując po blogach wuwuwu polityka, wpadł mi w oko nowy, młody, rewelacyjnie zapowiadający się redaktor, który właśnie popełnił był felieton „A na kakij czort nam armia”.
  Autor posługujacy sie ze swadą retoryką prelegenta Domu Kultury Kolejarza, precyzyjnie konkluduje, że osłów europejskich (tudzież amerykańskich) należy przechytrzyć, czyli wszelkie militarne ciągątki w Polactwie wykastrować. Selfie. Bo w haremie, eunucha przecie nikt nie tknie.

  Z kolei w wagonie cyrkowym nadredaktora Wosia – dominacja paru znanych bolków oraz skapcaniałego aktywisty, nazwanego onegdaj klawiszem. Tenże muzyczny alias okazał sie nb. niesłuszny, co potwierdziła późniejsza ekspertyza p. Ziobry.

  Ogólnie – wśród braci w Leninie panuje smuta. To dziwnie – wybrali sobie to o czym od lat marzyli – PIS. Co jest zatem przyczyną ich permanentnego wqurwu?

 87. W związku ze stałym, blogowym wątkiem rozliczeniowym dotyczącym PRL pozwolę sobie polecić ksiązkę „Każdy został człowiekiem” Piotra Nestorowicza wydaną przez „Czarne” dwa lata temu.
  Doskonała lektura, czyta się jednym tchem.
  To dobrze udokumentowana opowieść reporterska poswięcona losom ludzi z trzy milionowej fali migracyjnej młodzieży, która w pierwszych 15 latach PRL opuściła wieś przenosząc się do miast. Tak więc temat dotyczy blasków i cieni awansu społecznego z naciskiem na blaski.
  Na tle toczącego się wciąż sporu o PRL ksiązka Nestorowicza wyróżnia się tym, że autor opisywanej rzeczywistości nie piętnuje ani nie lukruje, choć oczywiście polityki nie unika. Było by to zresztą niemożliwe. Z tym, że z góry uprzedzam, że to nie jest czarno-biały obraz tamtych lat.
  Również nie moralizuje a do wzlotów i upadków swych bohaterów podchodzi z niecodzienną w polskiej literaturze politycznej hrabalowską wyrozumiałością i sympatią.
  Na tle emocji i wzmożeń ideologicznych, wyostrzonych kryzysem politycznym narracji rozdzierających społeczeństwo ta nieco zdystansowana a zarazem wnikliwa perspektywa jest wyjątkowo krzepiąca. Warto przeczytać, bo to bardzo sugestywnie, przez losy konkretnych ludzi, oddana powojenna panorama migracyjna. Tym bardziej warto bo jak pisze w posłowiu autor „Ta wielka zmiana – w dązeniu do potwierdzenia nowej miejskości w dużej mierze przez bohaterów wyparta lub ukrywana – miała ogromny wpływ na to jakie społeczeństwo tworzymy obecnie”.
  Dobra, mądra ksiązka.

  Poniżej link na notę wydawcy „Każdy został człowiekiem”

  https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/kazdy-zostal-czlowiekiem

 88. @Wiesiek59 & Ska

  „Taki jest zysk z zabijania dzieci”

  … jakos wiele sie nie przejmuje, kiedy sa mord…. sorki, _likwidowane_, z rozmyslem – wlasnie dzieci. Pod warunkiem, ze to dzieci nie takie, jak trzeba. Oczywiscie nie tylko @Wiesiek59 tak ma – tylko @Wiesiek59 & Ska.

  „Trafne spostrzeżenie.Unikano tego generalnie, jako dyskredytujące wszelkie „racje”, którym miałoby to służyć. Do historii weszła zbrodnia w szkole w Maalot na północy Izraela dokonana 15 maja 1974 roku, w 26. rocznicę powstania państwa żydowskiego. Niespełna dwa lata po zbrodni na olimpijczykach izraelskich w Monachium. Kilkunastu członków terrorystycznego odłamu Frontu Wyzwolenia Palestyny, po zastrzeleniu dozorcy, opanowało szkołę biorąc 106 zakładników.Wysunięto żą-danie wypuszczenia na wolność ich kompanów. Ponieważ obowiązywał zakaz Knessetu jakichkolwiek negocjacji z terrorystami, rząd zwrócił się o przedłużenie ultimatum o jeden dzień, aby parlament mógł się zebrać i podjąć decyzję. Palestyńczycy odmówili. W tej sytuacji do akcji weszli komandosi Pierwszej Brygady Golańskiej. Nim zlikwidowali terrorystów, ci zdążyli zabić 26 osób, w tym 21 dzieci i ranić 66 osób, w zdecydowanej większości uczniów. Potępiająca reakcja świata była tak silna, że Arafat „odciął” się od zbrodni udając, że to się działo za jego plecami.”

  http://dziennikzwiazkowy.com/reportaze-2/zbrodnia-pozbawiona-racji/

  Nie wiem tylko, czemu autor tych slow (Richard Pipes) twierdzi, ze Maalot czy wczesniej Monachium postrzegano jako „zbrodnie”. Nic podobnego – spor czesc swiata byla zachwycona i bila brawo. Reakcje Polakow na Monachium akurat pamietam dokladnie – pojawil sie dowcip-zagadka. Nowa konkurencja w Monachium? Strzelanie do zydkow (fonetycznie podobne do „rzutkow”).

  Inny wypadek, kiedy to dzielny i waleczny zolnierz Jordanii otworzyl ogien z broni maszynowej do grupy izraelskich dziewczynek na wycieczce, zabil siedem, zranil szesc – nie doczekal sie nawet wzmianki w polskiej Wikipedii. Nie dziwie sie. Zeby to chociaz o ludzi chodzilo… Ale to przeciez byly tylko „zydowskie bachory” wiec kazdy ma to gleboko w srodku. Matka walecznego zolnierza wypowiedziala sie tak: Jestem dumna z mojego syna, mosze glowe wysoko. Moj syn dokonal heroicznego czynu”…

  Problem w tym, ze to tez jest sztuka na raz. Jak juz sie okazalo, w jakim zakresie waleczni Arabowie z Jordanii maja zamiar respektowac traktat – hihi „pokojowy” – to juz zadne wiecej dzieci dobrowolnie nie weszly im w lapska. Z tego wzgledu podobne wypadki jakos sie wiecej nie powtorzyly.

  Calkiem niezle poszlo dzielnym i walecznym bojownikom o wolna Palestyne, ktorzy w 1978-ym roku opanowali autobus, porwali rzeczony autobus i przejechali sie paroma seriami po pasazerach. Takze i ten Doniosly Akt Walki o Wolnosc jakos sie nie doczekal wzmianki w polskiej Wikipedii. Zeby to chiciaz o ludzi chodzilo.. Zeby chociaz o bezpanskie koty… Ale sprawa dotyczyla tylko trzydziestu paru doroslych „zydkow” tudziez trzynastu „zydowskich bachorow”, ktorych Waleczni Bojownicy wymo.. sorki, _zlikwidowali_ seriami z automatow.

  Problem polegal na tym, ze to jednak nie byl rok 42-gi ani nawet 43-ci. Trzy dni pozniej wredne syjonisty (ze tez kary na nich nie ma) zajely spora czesc Libanu i dokopaly zdrowo i morowo Walecznym Szachidom. Opinia swiatowa byla szalenie oburzona i ze wszystkich stron odbywalo sie wielkie darcie ryja.

 89. Jakis gamon (nie sche mi sie sprawdzac, ktory konkretnie) raz po raz fajda debilnym niby to „pytaniem” – „ele kto ma nas zaatakowac”. Nie chce mi sie sprawdzac, co to za debilny glut w ten sposob publicznie klocki saddzi. Ograniczam sie do stwierdzenia, ze nic nowego pod sloncem.

  W koncu lat trzydziestych szykowano sie do wojny, do rozprawy – tyle, ze nie z Niemcami przeciez, zachwycano sie „kanclerzem Hitlerem”, hitlerowskich dostojnikow zapraszano na polowanka do Bialowiezy. Dokopac, zgnoic, zmieszac z lajnem – zamierzano.. zreszta, po co ja sie mam wypowiadac? Oddaje glos:

  „Antoniewicz szybko wyczuł, jakie jest nastawienie rządu i najpewniej latem 1937 roku otrzymał też jasne wytyczne. Nowy rok akademicki zaczął się od incydentu zwiastującego zmianę polityki władz uczelni wobec mniejszości żydowskiej. Na spotkaniu ówczesnego biura rekrutacji uniwersytecki urzędnik na pytanie o możliwość studiowania Żydów na Wydziale Lekarskim miał odpowiedzieć: „Owszem Żydzi są tu pożądani, ale jako obiekty do ćwiczeń prosektoryjnych”. Można by było przyjąć to jako bardzo niesmaczny dowcip, gdyby nie to, że rektor w dniu 5 października 1937 roku wydał zarządzenie o segregacji studentów Polaków od studentów Żydów. Getto ławkowe od tego dnia było na UW obowiązujące!
  Dziekanaty rozpoczęły pracowicie wstemplowywanie do indeksów pieczątek, kto ma zająć miejsce parzyste, a kto nieparzyste. Protestowali przeciw temu: Tadeusz Kotarbiński, Mieczysław Michałowicz, Stefan Czarnowski, Maria Ossowska. Na próżno – pomimo licznych protestów, zasadę getta ławkowego utrzymano.
  W sprawozdaniu rektorskim za rok 1937/38 Antoniewicz triumfował, podając (co było niezgodne z prawdą), że getto ławkowe uspokoiło sytuację na uczelni. W tym samym sprawozdaniu z dumą podawał tabelkę, z której wynikało, że stosunek studentów chrześcijan do Żydów „stale się poprawia” i w roku 1938 wynosił 85:15. Znamienne, że takich tabelek we wcześniejszych sprawozdaniach rektorskich nigdy nie publikowano.”

  „W katolickiej „Kulturze” poznańskiej pisano: „Żydzi są pasożytami. Istotnie nasz emocjonalny stosunek do nich jest bardzo podobny do stanowiska, jakie zajmujemy wobec pchły czy pluskwy. Pasożyt obchodzi mnie o tyle tylko, że mi nie przeszkadza. (…) Rzecz jednak w tym, że Żyd jest zupełnie czymś różnym od pchły. (…) Problem żydowski może istnieć nawet wówczas, gdy nie będzie już ani jednego Żyda””

  Wszystko byloby swietnie – ale wojna wybuchla. I to z kierunku, ktorego nikt nie przewidywal. Jeszcze na poczatku 39-go nikt rozsadny by nie pomyslal, ze cos moze byc nie tak. Wszak dopiero co podzielono sie Czechoslowacja…

  A bardziej serio – wtedy tez niejeden malo rozganiety glut palil guupa na nutke „Kto mialby nja nas napasc”.

 90. Jakis gamon (nie sche mi sie sprawdzac, ktory konkretnie) raz po raz fajda debilnym niby to „pytaniem” – „ele kto ma nas zaatakowac”. Nie chce mi sie sprawdzac, co to za debilny glut w ten sposob publicznie klocki saddzi. Ograniczam sie do stwierdzenia, ze nic nowego pod sloncem. Wtedy tez niejeden malo rozganiety glut palil guupa na nutke „Kto mialby nja nas napasc”, ktory to fakt uwiecznil m in mistrz Wojciech:

  „… Na molo zarty i konkury,
  wedrówki do Jastrzebiej Góry
  I ta z Jastarni wiesc jak grom,
  ze otrwal sie Zdrojowy Dom.
  I facet, co nas ciagnal tam, by
  zapisac sie na konkurs samby,
  i wzial Grand Prix, wzbudzajac szmer
  zachwytu – swojski Fred Astaire…
  Jurata ’34 –
  w doroslosc pierwszy skok…
  Jurata ’34 –
  matura juz za rok…
  Jurata ’34 –
  bialy Pólwysep Hel…
  Jurata ’34 –
  pierwszej milosci pierwsza biel,
  pierwszej milosci biel…

  A mysl, mysl nie ustaje w pedzie:
  wojny nie bedzie, zle nie bedzie,
  czegóz niedobry los by chcial
  od tych slonecznych duszy i cial?
  Czemuz zly los by mial sie karmic
  mlodoscia mknaca po Jastarni
  i topic swiat w powodzi lez,
  gdy sierpien taki piekny jest?
  Jurata ’38 –
  w horyzont wbity wzrok…
  Jurata ’38 –
  co zdarzy sie za rok?
  Jurata ’38…
  pierwszej milosci biel…
  Jurata ’38
  dla zlego losu kruchy cel…
  dla losu kruchy cel…”

 91. Link do tekstu zacytowanego o godz 1:06:

  http://archive.is/VyRo

 92. Panie ślimaku,

  Są kraje które budują swoje osiedla na ,, swoich prastarych terenach,, i osiedlaja tam tzw, ,, osadników,,, Najpierw palą, niszczą i bombarduja jakąś miejscowość, ludzi – tych co przeżyli- wypedzaja. Następnie osiedlaja się tzw ,, osadnicy,, . Wypedzano ludzi pod te nowe , prastare osiedla z 50 lat , więc nazbierało się osobników maksymalnie wqrwionych. Którzy o niczym innym nie marzą jak o wypatroszeniu owych ,, osadników,,,, . Pewnie bym tak samo myślał o złodziejami mojego domu i ziemi. Więc ów kraj , nie leżący w Europie , MUSI posiadać wielka armie i jego obywatele MUSZA posiadać arsenał w domu.
  W Polsce takich osiedli nie budujemy ,więc jakąś szczególnie wielkiej armii nie potrzebujemy. Niemcy już swoje fabryki w Polsce mają, kupili ziemię, nie musza wojowac , mają co chcieli. Więc Niemcy jako agresor odpadają, chyba że z NRD.Czesi nie wszczynaja wojen , Może krwiozercza Dania ? Albo Szkocja ? Na skuske Bałtykiem nie jest tak daleko….
  Bo chyba nie gołąbek pokoju, państwo światła i postępu, nasz wschodni sąsiad Rosja , ma być tym agresorem?

  Ignorancja , nieuctwo i tepota zasadniczo mi nie przeszkadzają. O ile pozostają w ukryciu
  Natomiast pan ma nieprzyzwoitosc że swoją ignorancja , nieuctwem i tepota publicznie się obnosic.
  A teraz kończę bo jest ładna pogoda i musze pojeździć swoim niemal stuletnim RR. Kupiłem na angielskim ebay mosiężny, 40cm klakson , fajnie i stylowo trabi, pojeździe i potrabie sobie. Kupiłem płacąc kartą, przyszło kurierem z Essex podboje drzwi. Informuję pana że w Polsce istnieją karty płatnicze, szybki Internet, kurierzy dostarczają paczki z całego świata . Uklony

 93. @guzdra
  21 sierpnia o godz. 21:44
  Może najprościej będzie tak:
  Zakładając że znak [ oznacza znak „mniejsze niż” na klawiaturze nad przecinkiem, a znak ] oznacza „wieksze niż” na klawiaturze nad kropką – to składnia linku(odsyłacza) do strony będzie następujaca:

  [a href=”adres_wskazywanej_strony”]tekst na czerwono[/a]

 94. Zacytuję pana WC Cejrowskiego z „Do Rzeczy”:
  Co do Gersdorf to jej pomysł działania na uchodźctwie popieram całem sercem „WSZYSCY WON”. Niech sobie wyjadą do Moskwy, do swoich mocodawców, lub do Brukseli. Skoro nienawidzą wolnej Polski, a kochaja PRL, to po co tu jeszcze siedzą.

  Mimo wszystko (ze względu na autora – raczej nie zasługuje na polemikę) to mnie bulwersuje.

  1. Zrównanie Moskwy z Brukselą. Dla mnie to nie to samo. Do UE przystąpiliśmy dobrowolnie i większość biorących udział w referendum akcesyjnym to potwiedziła. Porównywanie kraju który de facto okupywał Polskę do organizacji do której przystąpiliśmy z wielkimi nadziejami ( zresztą spelnionymi wg mnie) i w której uczestniczymy poprzez swoich reprezentantów jest odrażające.

  2. Jakim cudem mocodawcy Małgorzaty Gersdorf mieliby być w Moskwie, przecież ona chce praworządności, trójpodziału władzy, przestrzegania prawa… więc mocodawcami mogą być ojcowie demokracji czy to amerykańskiej ( to tam gdzie kowboje) czy europejskiej (od Rewolucji Fracuskiej)

  3. Oni nienawidzą szybkiej Polski, a nie wolnej – czyli takiej gdzie bez zastanowienia nad konsekwencjami, bez debaty publicznej czy sejmowej, w nocy, lub sali kolumnowej ustanawia się prawo, a potem się wielokrotnie poprawia, ewentualnie wycofuje się, bo nacisk był za silny. Inny przykład szybkości to wyprawa na attypody PAD’a

  4. To, że kochający PRL tu ciągle siedzą jest zupełnie zrozumiałe. Przecież wraca ustrój który ma większość cech PRl’u więc poco uciekać?

  Reasumując wszystko to farmazony i głupoty nadające sie do WC

css.php