Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

20.09.2018
czwartek

Przyszła koza do woza

20 września 2018, czwartek,

Polski rząd stara się wodzić Unię Europejską za nos. Kolejnym tego przykładem jest wizyta premiera Morawieckiego u… kogo, właśnie – u kogo? U emerytowanej sędzi, u byłej I Prezes Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, czy może u obecnej I Prezes SN?

Czy Morawiecki zwracał się do prezes Gersdorf per „pani prezes”, „pani profesor”, czy może „proszę Pani”? Morawiecki, który darzy stan sędziowski w Polsce pogardą i brakiem zaufania, obnosi się z tym po całym świecie: a jednak się ugiął, poszedł do Canossy, bo jakże inaczej ocenić wizytę o świcie, żeby jeszcze zdążyć pochwalić się nią w Brukseli i ogłosić, że „dialog” w Polsce trwa? Niewykluczone, że tak jak w negocjacjach z Izraelem, i tym razem mu się powiedzie, co by wzmocniło jego pozycję w PiS i w ogóle na prawicy, a także za granicą. Kosztem praworządności w Polsce.

Jeden sukces może sobie już przypisać – Komisja Europejska, wbrew oczekiwaniom, nie wystąpiła wczoraj z wnioskiem do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie praworządności w Polsce. Jeżeli wniosek zostanie mimo wszystko skierowany, to PMM nic nie traci, to tylko znak, że antypolska kampania trwa. Jeżeli nastąpi dalsza zwłoka, być może w nieskończoność – to będzie kolejny sukces polskiego rządu. „Nasza reforma uczyni aparat sprawiedliwości o wiele bardziej transparentnym, efektywnym i niezależnym” – mówił niedawno premier. Jak niezależni będą sędziowie, widać po postępowaniach dyscyplinarnych przeciwko tym z nich, którzy ośmielili się skrytykować „deformę”. „Polska chce oddać wymiar sprawiedliwości ponownie pod demokratyczny nadzór” – zapewnia PMM. Od kiedy to nadzór ministra Ziobry jest tożsamy z nadzorem demokracji? „Postkomunizm nie został w Polsce przezwyciężony, my z nim walczymy poprzez reformę wymiaru sprawiedliwości” – zapewniał prawie 30 lat po upadku PRL i weryfikacji sędziów SN (których 80 proc. nie przeszło weryfikacji po 1989 r.), kiedy nie zasiada w nim dzisiaj ani jeden sędzia powołany przed 1989 r.

A prof. Gersdorf? Czy została wykorzystana jako pionek w rozgrywce PiS? Nie mogła odmówić przyjęcia premiera i tym samym zaprzeczyć, że „dialog trwa”. Wszystko zależy od tego, jakie stanowisko zajęła. Jeżeli odmówiła swojego ustąpienia i spowoduje odwołanie masakry sędziów SN powyżej 65 lat, a także zniszczenia KRS – to będzie o czym rozmawiać. W przeciwnym razie ulegnie władzy wykonawczej, co spowoduje jęk zawodu obozu demokratycznego.

Premier wykonuje kolejny zwód, gra na czas, liczy na znużenie Europy zajętej ważnymi sprawami, takimi jak ratowanie Unii, i nie należy oczekiwać z jego strony istotnych ustępstw w zamachu na wymiar sprawiedliwości.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 497

Dodaj komentarz »
 1. Mam nadzieję, że I Prezes Sądu Najwyższego prof.Małgorzata Gersdorf, w krótkich, żołnierskich słowach, powiedziała krzywogębemu kłamcy co myśli o nim i o jego reformach. Skoro żadne nie zdradziło o czym konkretnie rozmawiali, to należy przypuszczać, że rozmowa do przyjemnych nie należała.

 2. Najsmaczniejszy passus o “masakrze sedziow”.
  To ilu z sedziow zostalo przeniesionych w stan spoczynku? 4? Na ilu lacznie sedziow Sadu Najwyzszego?
  Wczesniej poobcinano im jezyki? A moze emerytury?

  Z tymi wobec ktorych wszczeto postepowanie dyscyplinarne sprawa wg mnie jest najprostsza: sedzia nie jest od publicznej oceny ustawodawstwa.
  Tak jak nauczylismy sie ze wyrokow sie nie komentuje, tak w druga strone- sedziowie nie komentuja ustaw, szczegolnie takich ktore ich dotycza. To jest esencja praworzadnosci.

  A jak premier zwracal sie do p. Gersdorf? Tytulatura w Polsce jest dosc tradycyjna- premierem czy prezesem tytularnym jest sie do konca zycia.

  ml

 3. I jeszcze: felieton p. Passenta pokazuje ze ekipa Kaczora daje rade. Ze to nie jest tak ze oni przegrywaja kolejne starcia. Jest wrecz odwrotnie.

  ml

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. legat
  19 września o godz. 22:44
  Legat spróbuje ci wytłumaczyć dlaczego przestrzegam wszystkich przed PiS’em i Kaczyńskim.
  Wiele lat temu nieżyjąca już nasza najlepsza reporterka polityczna Torańska zrobiła wywiad z J, Kaczyńskim nazwany „MY” w którym wyciągnęła z niego że największym marzeniem od dzieciństwa było rządzenie absolutne . W wywiadzie powiedział „choćby partią polityczna” Jak widzimy cel swój osiągnął i w PiS mówią „król jest tylko jeden”.. Jest przysłowie „dać kurze grzędę to ja wyżej siądę” i obecnie Jarkowi zamarzyło się być naczelnikiem Polski.
  Wspominana już T .Torańska która z Kaczyńskimi była na ty, zapytana jak ocenia polityka Jarosława powiedziała ” dla mnie to polityk zupełnie bezideowy, dla którego jedyna pasja życiową jest gra polityczna i co ciekawe ta gra dla niego wg mnie jest ważniejsza niż jej wynik”, czyli jak się wygra to zobaczymy co z ty7m zwycięstwem zrobić.
  Katastrofa w Smoleńsku, gdzie zginął brat Jarka pokazała, że moralność JK jest mniej niż zero
  Sam przecież parł by zrealizować ten polityczny plan i osłabić (lub zniwelować sukces Tuska)
  To właśnie jego naciski zaowocowały tym staraniem się ładować mimo zupełnie wykluczających to warunków. On oczywiście to wie , ale nie przeszkodziło to mu grać katastrofa by zyskać politycznie. dziwne że ludzie nie widzą jakie to wielkie draństwo. Przecież PiS oskarżył swych przeciwników politycznych o największą zbrodnię jaką można dokonać w czasie pokoju, a mianowicie zamordowanie prezydenta i ponad 90 ViP ;ów przy współudziale nieprzyjaznego nam mocarstwa. Oczywiście to oskarżenie udało się tylko z powodu braku działania prokuratury (czyli fatalnego stanu prawa w Polsce). Takie oskarżenie powinno spowodować działanie z urzędu i w przypadku braku dowodów (a tych nie było) nakazać ogłosić we wszystkich możliwych mediach PiS’owi że było to kłamstwo i nakazać na zapłacenie pokaźniej kwoty kary. Takie działanie prokuratury szybko wybiło by z głów polityków takie działanie.
  Piszę to wszystko po to by czytającym to uświadomić, że głosując na PiS głosują za wyjściem Polski z UNI i likwidacją demokracji w Polsce. .

 6. W gazeta.pl informacja ze rodziny Solskich i Rybickich wygraly sprawy przeciw Polsce.
  Tak, to prawda, tylko sprawa nie dotyczyla tego czy ekshumacje byly sluszne, mialy podstawy prawne tylko ze rodziny nie mialy zawarowanych w procedurze karnej srodkow do odwolania sie od postanowienia prokuratora.
  To na pewno nie kwestia za ktora odpowiadaja prokuratorzy ktorzy zarzadzali ekhumacje.

  ml

 7. Jeszcze detal: p. Passent uzywa pojecia “oboz demokratyczny” dla opisu tych co przeciw Kaczorowi.
  Znaczy to ze historyczne konteksty tego pojecia ( lata 1944-49) juz wyparowaly. Ze niewielu pamieta ze tak tytulowali sie polscy stalinisci.
  Gdyby bylo inaczej nikt by nie tknal takiej nazwy- boo cuchnie krwia pomordowanych. Pomordowanych przez “ oboz demokratyczny”.

  ml

 8. … znużenie Europy zajętej ważnymi sprawami, takimi jak ratowanie Unii … – red. Passent kończy tą frazą, jakby był propagandzistą PiS. Jakie ratowanie Unii? Unia dyskutuje nieustannie o imigracji z Południa, z Afryki i z Bliskiego Wschodu, które nabrzmiało, ale jest na znacznie mniejszą skalę. Unia odprawiła premiera UK z jej propozycjami (tzw. Chequers proposal), bo negocjuje z pozycji siły, co prawda min. Szymański próbował zamieszać w unijnej pozycji negocjacyjnej, ale też został odprawiony … tylko PiSiarnia sprzedaje „ciemnemu ludowi”, że Unia jest w rozpadzie i chyba nie do uratowania, jedynie wtedy, kiedy Polska ją przejmie, ale nie wiadomo czy na garnuszek też weźmie.

  Retunek potrzebny jest raczej Polsce, której prezes narzucił dziecięce majaczenia jako politykę zagraniczną. I ja mam się tym pasjonować, śledzić, ślęczeć godzinami nad obrazkami jak Mateusz Złotousty kiwa. Proszę mi dać przerwę od tego.

 9. P. Teo

  Sugeruje pan nowy temat felietonu?
  Prosze zaproponowac!

  Kino? Sport? Pogoda? 🙂
  ml

 10. Bar Norte

  Krytyka Polityczna zamieszcza wywiad o cenzurze w Polityce :
  ,, Czy to z powodu tekstu Lewico, czas na współpracę z PiS nie przedłużono z tobą umowy w „Polityce”?
  Rafał Woś: Kiedy trzy lata temu dostałem propozycję dołączenia do zespołu „Polityki”, potraktowałem ją poważnie i z szacunkiem należnym tytułowi oraz ludziom w nim pracującym. Chciałem robić to, co w moim poprzednim tytule – „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Tam z kolegami i koleżankami tworzyliśmy „Magazyn”, który szedł pod prąd utartym schematom. Choć byliśmy w gazecie dla biznesmenów i prawników, to nie chcieliśmy mówić im tego, co chcą usłyszeć. Zamiast o tym, że fajnie jest być bogatym i że fiskus jest pazerny, pisaliśmy pod włos. Że powinni się dzielić zarobionym bogactwem. Albo o niesprawiedliwości społecznej i błędach transformacji.

  Sądziłem, że „Polityka” właśnie dlatego mnie zatrudniła. Bo chce, żebym mówił jej czytelnikom rzeczy, których na co dzień nie słyszą i których nie dostrzegają. Owszem, czasem zirytują, ale zawsze dadzą do myślenia. A teraz się okazało, że chciałem za dużo. Że to była z mojej strony donkiszoteria i dziecinada. Że się trzeba było przyczaić. Szczery naiwniak ze mnie.
  Rola lewicowego publicysty to też rola bycia wiecznym gościem na łamach liberalnych mainstreamowych mediów. Bywamy tam takimi osobliwymi dziećmi, dla starszych liberałów trochę niedojrzałymi. Na takich papierach Grzesiek Sroczyński mógł w „Gazecie Wyborczej” robić wywiady z cyklu „byliśmy głupi”, ale tylko do czasu. Ty mogłeś robić wywiady i pisać felietony, ale to też się skończyło. To po prostu nie są nasze media.”

  Dotykasz tutaj kwestii władzy. Ja jestem zwolennikiem demokratycznych metod kierowania instytucjami. Mediami również. Mój ideał to organizacje, które rosną od dołu. Gdzie ludzie mają wpływ na kierunek, w którym podąża firma. Gdyby w takiej np. „Gazecie Wyborczej” było demokratyczne zarządzanie, to zaręczam ci, że Sroczyński nadal by tam pracował ku zadowoleniu czytelników i samego koncernu. Ale zwyciężył model konserwatywny niedzielenia się władzą. I nie wychodzi to „GW” na dobre niestety.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/rafal-wos-rozmowa/

 11. http://wyborcza.pl/7,75398,23947652,ziobro-ma-bat-na-sedziow-powolano-sedziow-izby-dyscyplinarnej.html

  Sprawiedliwość to Ziobro, państwo to prezes, demokracja to PiS, itp. zaklęcia rodem z PRL.

  Wątpliwości się mnożą, czy ktokolwiek zaklepany do tej nowo utworzonej izby dyscyplinarnej SN powinien zostać prawnikiem. Albo czy to jest instytucja w sensie prawa unijnego. I czy wyroki sądów z PiSlandu będą respektowane w Unii.

  I tak granica wschodnia Europy powstaje znów na Odrze. I ja mam się tym przejmować.

 12. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że przeprowadzenie przez polską prokuraturę ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej bez zgody ich rodzin było naruszeniem artykułu 8 konwencji praw człowieka.

  http://wyborcza.pl/7,75398,23943959,trybunal-w-strasburgu-ekshumacje-smolenskie-naruszyly-konwencje.html

  … im teraz Polska musi zapłacić po 16 tys. euro.

 13. PiSiarnia będzie się wypierać, kluczyć w zeznaniach, mataczyć, zmieniać temat i ostatecznie milczeć. Ale bezsensu ich polityki zagranicznej nie da się ukryć. Oto ich sojusznik Orban w ramionach Putina:

  http://wyborcza.pl/7,155287,23937709,orban-z-putinem-szykuja-gazpromowi-szlak-do-europy-srodkowej.html

  Tylko prezes tysiąclecia może takie absurdy wymyślać dla Polski, aby bratać się z kremlowskim przyd00pasem.

 14. P. Teo dotknal bb waznego tematu: odpowiedzialnosci gospodarza- felietonisty za komentujacych u niego staruszkow i starowinki.
  Depresja, mysli samobojcze to stany sygnalizowane przez komentujacych. A wszystko to przez polityke a zarazem przez Polityke.
  Wiec moze wystarczy?
  Moze czas na tematy pogodniejsze? Bardziej pasujace do nastrojow zlotej jesieni zycia?

  Ze swej strony mam jeden temat i jedno zobowiazanie:

  1. Koszulka z napisem konstytucja” wisiala na kolumnie Zygmunta przez cale 3 dni. Jest to niewatpliwy sukces.,Tak KOD, jak i ustepujacej prezydent Warszawy. Moze czas bylby celebrowac ten sukces?

  2. Zobowiazuje sie nie wspminac o czworboju wyborczym jaki sie wielkimi krokami zbliza.
  To po to by nie przyczyniac sie do poglebiania frustracji innych konsumentow bloga.
  Bede o tym( wyborach i ich wynkach) pisal tylko imiennie zaczepiony.
  Gdybym nie dotrzymal swego zobowiazania prosze mnie, za kare, przewijac 2x szybciej.

  3. Teraz sugestia: moze by porozmawiac o samorzadach w panstwa miastach i wsiach? Wzorem TOK FM:
  Nie skad ich wladze, ale czego panstwo od nich oczekujecie?

  ml

 15. Przy rosnących cenach energii w 2019 roku Polacy będą musieli zapłacić więcej za prąd. Nawet 434 złote rocznie – wynika z obliczeń „Super Expressu”.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prad-zdrozeje-434-zlotych-wiecej/4m5pcmk

 16. Jaką pozycję będzie mieć Polska, z premierem Morawieckim i prezydentem Dudą na czele, w negocjacjach budżetu UE na okres 2021-27? Jak będzie przekonywać opinię publiczną innych krajów UE, by unijni podatnicy nadal bardzo dużo inwestowali w rozwój nadąsanego sąsiada? Jakie znajdzie argumenty, by przekonać „wyimaginowaną wspólnotę” do dalszych dużych inwestycji w infrastrukturę, obszary wiejskie, uczelnie? A budżetowej porażki nie uda się zamaskować nowymi gawędami. To będzie brak konkretnych pieniędzy na konkretne polskie inwestycje.

  http://wyborcza.pl/7,75968,23937342,czy-warto-dawac-pieniadze-polsce-skoro-polskie-rzady-nic-nie.html

  Premier otwiera drogi, których budowę rozpoczęto za rządów PO-PSL, ale zarzuca poprzednikom, że nic nie budowali. Prezydent rozprawia o „wyimaginowanej wspólnocie” w Leżajsku, choć UE sfinansowała tam drogi, kanalizację, a nawet dała 26 mln zł na klasztor. Takie mijanie się z prawdą szkodzi Polsce, bo osłabia naszą pozycję przed negocjacjami na temat przyszłego budżetu UE: przecież skoro nic nie budowali, to nie warto im dawać pieniędzy.

  Czy Morawiecki cierpi na amnezję?

  … w Polsce od 2007 r. do końca 2016 r. oddano do eksploatacji 978 km autostrad, a zdecydowana większość z nich powstała na podstawie umów zawartych za rządów PO-PSL. Ponadto za rządów PO-PSL podpisano umowy na budowę 1 272 km dróg ekspresowych przekazanych do użytku w latach 2007-16. Oddano także 1363 km nowych i przebudowanych dróg krajowych niższych kategorii.

  I tak się kręci ten młynek kłamstw PiSiarni. Czy „ciemny lud” się skapuje?

 17. „Komisja Europejska, wbrew oczekiwaniom, nie wystąpiła wczoraj w wnioskiem do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie praworządności w Polsce” i
  slusznie. Moze ktos poszedl po rozum do glowy.

 18. P. Teo

  “Jaką pozycję będzie mieć Polska, z premierem Morawieckim i prezydentem Dudą na czele, w negocjacjach budżetu UE na okres 2021-27?”

  Ma pan dwoje dzieci, niemowlaczkow. Jedno lezy cichutko, drugie drze ryjek w nieboglosy. Ma pan 2 ( slownie: dwie) rece. Ktore dziecko pierwsze pan nakarmi?
  Odpowiada to na panskie pytanie na pozycje Polski w negocjacjsch budzetu EU?
  I moze jeszcze wazniejsze: jesli nie kasa, to jakie inne sily trzymaja Polske w EU? Dobre wychowanie?
  Nie ma funduszy to nie ma motywacji by sie wdawac w dyskusje z EU na temat koniecznych reform w Polsce.
  To oczywiscie przy zalozeniu ze EU po wiosennych wyborach pozostanie takim tworem jakim jest obecnie.
  Watpie w to. Sadze ze obecny sposb dyktowania krajom cxlonkowskim jak maja sie rzadzic odejdzie wraz z obecna ekipa eurobiurokratow. Sadze tez ze koniec kadencji p. Tuska ulatwi Polsce funkcjonowanie w Brukseli.

  ml

 19. Dlaczego sędziowie katolicy są ścigani przez innych też katolików. To zaczyna przypominać zabawę w dobrych i złych policjantów. A nawet zwalczanie złych rebeliantów przez dobrych. A KK milczy jak w czasie okupacji kiedy katolicki wehrmacht mordował miejscowych też katolików. Tak sobie myślę,że ta cała Unia jest strasznie gamoniowata bo opiera się na zaufaniu do członków bo też zeszli z drzewa. Gest Kozakiewicza to tajna broń „obalaczy” tzw.komuny a zapieranie się to liturgia.

 20. Smoleńskie metody śledcze stają się światowymi. W sprawie Skripala Brytyjczycy/jeszcze/ też wskazali sprawcę Putina. Bez sądu. Dlatego Kaczyński likwiduje sądy bo prokurator już wie. Po co udawać,że „nasz” sąd coś zmieni. Szkoda czasu i pieniędzy. Bo nie ma niewinnych są tylko żle przesłuchani. Tak sobie myślę po co sądy skoro prezydent przed sądowo może ułaskawić. Likwidacja świeckich sądów jest sensowna jak wykazałem i prosta jak budowa cepa. Tylko sąd ostateczny sprawiedliwy jak mawiają proboszczowie.

 21. Od katolików należy wymagać więcej. Skoro ciągle powołują się na wiarę i wyższość 10 przykazań nad świeckim prawem. Tak sobie myślę popieram jako mniejsze zło.

 22. Przyszedł katolik do katolika. Tak sobie myślę o faktach.

 23. Czy watykański katolicyzm w IV RP jest państwowo twórczy czy to polityczne warcholstwo. Tak sobie myślę po czynach pisowskich hunwejbinów.

 24. Przez rozaniec Polska uratuje swiat.

  https://www.youtube.com/watch?v=POQ_8-O5M3k

 25. Stosunek do teorii Darwina zadecyduje o sędziowskich powołaniach. Tak sobie myślę o tematach pytań do kandydatów,którzy prawo zdążą poznać.

 26. Ted’dy bear
  21 września o godz. 7:32
  O rany! Przegapiłem wczorajszy dzień, nowenna już od wczoraj, a we mnie zero działania na niwie tej, dobro umęczonej niemiłe mi. Księża, jak księża duby smalone w ich wydaniu suweren łyka bez zmrużenia oka, ale płomienna agitka bojownika spod znaku „Wojownicy Maryji” przywołuje mi na myśl chłopców z zespołu działającego drzewiej pod firmą Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Firma zdaje się istnieje po dzień dzisiejszy ale głupstw nie głosi.

 27. Bije godzina poranna
  Masy krzyknely-hosannaa!

 28. mopus11; 8:18.

  Nic nie przegapiles,rozaniec morzesz odmawiac co dziennie.

  https://www.youtube.com/watch?v=7gFtgthTsv8

 29. Nareszcie Szanowni Komentatorzy przestali reagować na spazmatyczne mądrości. Tak trzymać!

 30. mopus11;

  Pochwaliles sie kiedys ze masz slabosc do Rojanek,ja tez mam slabosc
  ale wole te z dalekiego wschodu,te bardziej mnie rajcuja.

  https://www.youtube.com/watch?v=7gFtgthTsv8
  Ps.
  Wieczorem w piatek nie mam czasu na dyskusje,do zobaczenia jutro
  albo az w niedziele.

 31. mopus11;

  I’m sorry,pomylilem link powinien byc ten,ach ten pospiech.

  https://www.facebook.com/russia.friends/photos/a.942892969106102/2345334385528613/?type=3&theater

 32. To nie są osoby z ludu, które lud rozumieją.

  A PiS rozumie?
  – PiS dotarło do tych grup, do rozgoryczonych. Z przekazem TKM. Bo na czym polega awans społeczny? Oczywiście i na wejściu do kultury narodowej, i na wzbogaceniu się, a także na uzyskaniu rangi, jak w wojsku. Ale przede wszystkim to kwestia poczucia korzyści i godności w społeczeństwie. No i w jakiś sposób Kaczyński im to zapewnia – tym, którym tego nie zapewniano dotychczas. Władcy od zawsze posługiwali się awansem społecznym jako sposobem na zdobywanie zwolenników, na rządzenie.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-awansu-spolecznego/
  =============

  Stary schemat działa bez pudła.
  Władca mianuje, wdzięczni mianowani realizują polecenia władcy.
  Z wyrachowania i wdzięczności.
  Spora część sędziów na to pójdzie.

 33. Te zwycięstwa PiSu dziwnym trafem przypominają te Wehrmachtu po Stalingradzie , kiedy ten z wielkim powodzeniem wycofywał się za każdym razem na z góry upatrzone pozycje.
  Jak PiS widzi swoją rangę międzynarodową najlepiej ilustruje pozycja Prezydenta Dudy przy podpisywaniu umowy międzypaństwowej w Białym Domie

 34. SŁOWIANIN STANISŁAW się zamyślił. Spodobało mu się to, więc zamyślił się jeszcze raz 😉

 35. Czy wspierający PiS myślą ze to nic zupełnie nie znaczy?
  https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym-jestescie-sami,870024,s.html

 36. jakub01
  „Bije godzina poranna
  Masy krzyknely-hosannaa!”
  Satysfakcji z pisania na tym blogu raczej nie ma, zważywszy na jego trudnych, w większości, uczestników, pogrążonych w swoich obsesjach.
  Pozostaje albo się z nim użerać, albo „przewijac”.
  Zapraszam cię na sąsiedni (społeczny/obywatelski) blog ateisty, który współtworzą jego uczestnicy, pisząc na zmianę wstępniaki wywołujące ciekawe dyskusje. Niedopuszczalne są hejterstwo i trolling.
  Pozdro

 37. Unia dobrą mamusią , która najbardziej troszczy się o tą dziecine, ktora najgłośniej się drze ?
  To widać po tym jak już głaszcze Polskę i Węgry.
  Co Polskę mogłoby jeszcze zatrzymać w Unii ?
  Oczywiście nie wolny dostęp do wspólnego rynku i 2mln Polaków pracujących poza granicami Polski w UE.
  Każda wypowiedź zwolenników PiSowców umacnia w przekonaniu , że to rosyjska agentura

 38. mag
  20 września o godz. 16:50
  Ja nie odwalałem żadnej roboty. Ta lista jest powszechnie znana. Polecałem wiele razy przeczytać Howarda Zinna „Ludowa historia Stanów Zjednoczonych”. Tam wszystko znajdziesz. Wiele innych rzeczy. Np. to że obozy koncentracyjne i eksterminacja narodów wcale nie były wynalazkiem Hitlera. Z lenistwa nie przeczytałaś. Ty taka mądrala z Żoliborza możesz stworzyć podobną listę. Z ujęciem Zaolzia, nożem w plecy Czechów, razem z Hitlerem, o Stalingradzie, Leningradzie, Kursku i o 27 milionach zabitych Rosjan.

 39. Nie sądzę , żeby zadaniem Trybunału w Strasburgu było ocenianie czy ekshumacje były słuszne, ale to czy ich przeprowadzenie i to wbrew woli rodzin, było zgodne z prawem .
  To, ze były słuszne orzekł juz PiS.
  Szkoda , że tak mało nowości dotyczących zamachu dotarło z tych ekshumacji do wiadomości publicznej .

 40. neospsmin
  „I jeszcze: felieton p. Passenta pokazuje ze ekipa Kaczora daje rade. Ze to nie jest tak ze oni przegrywaja kolejne starcia. Jest wrecz odwrotnie”
  Jakoś tak dziwnie masz, że tłumaczysz sobie wszystko na odwyrtkę, byle po linii slusznej dla PIS, co niewiele ma wspólnego z realem.
  Co to znaczy, że ekipa Kaczora „daje radę”, skoro rady nie daje i jest coraz bardziej marginalizowana w UE jako ten enfat terrible, a wizyta Dudusia u Trumpa obfitowała w nader liczne momenty, świadczące o braku szacunku dla naszego prezydęta i całej jego poronionej misji. De facto nie załatwił nic, pozostały kurtuazyjne zapewnienia w stylu – może, zastanowimy się, to jest do przemyślenia itp.

 41. pan z dystansu

  “Co Polskę mogłoby jeszcze zatrzymać w Unii ?
  Oczywiście nie wolny dostęp do wspólnego rynku i 2mln Polaków pracujących poza granicami Polski w UE.”

  Eee tam, przy takiej ilosci zainwestowanych srodkow z firm z EU to nawet jesli Polska sie z EU wypisze/ zostanie wypisana to dostep do wspolnego rynku pozostanie bez zmian.
  Firmy ktore produkuja/ montuja w Polsce nie zezwola swoim rzadom na zadne pochopne ruchy.

  A 2 mln Polakow za granca? Prosze pomyslec jak oni w takiej sytuacji by sie zachowali? Nie aby tak jsk Brytyjczycy pracujacy w EU po brexicie?
  A co znaczyloby to dla Polski: mysli pan ze zaproszenia do powrotu do Polski wystosowywane przez rzadzacych to bylo na niby?
  Ze 100-200k tych co by wrocili nie pomogloby polskiej godpodarce?

  ml

 42. Symetryczny
  Nie mam zamiaru sporządzać żadnych list, bo wiem, że wszyscy mają za uszami, jedni mniej, drudzy więcej. A na pewno nikt nie jest „czysty”, łącznie z nami (Zaolzie, kolonizacja Ukrainy), a już Rosjanie w szczególności. Podbili wszak kawał nie tylko Europy, ale i Azji (jeszcze za caratu) i na maksa wykorzystali zwycięstwo w II wojnie św., podporządkowując sobie jako państwa satelickie kraje Europy środkowo wschodniej. Wcale się im nie dziwię, bo zawsze „gdzieś” mieli demokrację, liczyła się siła i to że faktycznie pogonili Niemca do Berlina , więc i mieli na względzie przede wszystkim swoje interesy. Natomiast autentycznie jestem im wdzięczna za Ziemie Zachodnie w ramach tzw. rekompensaty (po prawdzie chodziło, żeby Niemcy upokorzyć i przesunąć bardziej na zachód). Na pewno więcej z nich pożytku, niż z sentymentalnych wprawdzie (moi przodkowie tez stamtąd pochodzą) Kresów wschodnich.

 43. Psn z dystansu

  “Szkoda , że tak mało nowości dotyczących zamachu dotarło z tych ekshumacji do wiadomości publicznej .”

  Dla mnie najwazniejszym bylo oddanie szacunku tym ktorzy zgineli- nie wrzucanie szczatek jak leci do trumien. Naprawienie tego czego wczesniej, w funeralnym ferworze nie zrobiono.
  I nie twierdze ze za ten pospiech odpowiada tylko rzad p. Tuska. Rowniez rodziny ( w tym rodzina prez. Kaczynskiego) maja tu swoj udzial.

  ml

 44. PMaciek

  Przeciez jeszcze 3 tygodnie temu nie wiedzial pan ze istnieje cos takiego jak Europejska Rada Rad sadownictwa. Do dzis nie zna pan jej kompetencji ( nb.,sa zadne) stad wyjscie KRS z tej organizacji nie jest dla mnie powodem bezsennosci. To jest bez wiekszego znaczenia. Sprawa wroci gdy Polska zalatwi swe sprawy w Brukseli. Nie mam watpiliwosci ze zalatwi to po swej mysli w czasie nie dluzszym nizli 2 lata od wiosennych wyborow do PE.

  ml

 45. Nie wszystkie rodziny podzielają opinię , ze ekshumacja była oddaniem szacunku. Niektóre rodziny wyraźnie nie życzyły sobie naruszania wiecznego spoczynku swoich bliskich.
  Ale potrafię zrozumieć , ze dla osób postronnych wažniejsza jest polityka PiSu prowadzona nawet „po trupach”.
  Pisanie , że wrzucano szczątki jak leci do trumien, świadczy o tym , że mamy do czynienia ze zwkłą propagandą.

 46. P. Z dystansu

  “Jak PiS widzi swoją rangę międzynarodową najlepiej ilustruje pozycja Prezydenta Dudy przy podpisywaniu umowy międzypaństwowej w Białym Domie”

  Pamieta pan jak sie cieszono ze prezydent Duda nie ma wstepu do Bialego Domu?
  Nie minely 4 mce i juz zastanawiamy sie kiedy nastepna wizyta p. Dudy w USA.
  Prosze przejzec inne cele polskiej polityki zagranicznej i zobaczyc czy i tam nie ma postepu?

  ml

 47. P z dystansu

  “Pisanie , że wrzucano szczątki jak leci do trumien, świadczy o tym , że mamy do czynienia ze zwkłą propagandą.”

  Pisalem o tym ze ekshumacje pozwolily pochowac wlasciwe szczatki we wlasciwych grobach. Nie zrobiono tego wczesniej.

  ml

 48. Jesli wyjściem z UE w ciągu następnych 2 lat jest załatwieniem polskich spraw w Brukseli , to wpelni podzielam tą nadzieję.
  Marginalizowanie wszystkich organizacji miedzynarodowych krytykujących demolowanie polskiej demokracji, a tych jest już nie mało , to dobre dla pisowskiego zaścianka z groojca.

 49. Nie, napisałeś , że wrzucano szczątki poległych jak leci !!!

 50. „Polska chce oddać wymiar sprawiedliwości ponownie pod demokratyczny nadzór” – zapewnia PMM”
  Kim lub czym jest PMM co nic nie traci ? ( nie moge sie doczytac )
  Kim jest sedzia Tuleya ktory ma sporo do stracenia ? Sadzac z tego co mowi , owca w stadzie ani koza nie jest .

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23945547,kim-jest-sedzia-igor-tuleya-dwa-powody-dla-ktorych-przesluchuje.html#s=BoxOpCzol5

  vannelle ; zawsze znajdzie sie jaka mag .. a ktorej wydaje sie , ze powinna byc kims w rodaju siostry milosierdzia albo cos tam
  ( spazmatyczne

 51. Ja widzę tylko jeden postęp w Polskiej polityce zagranicznej , ten spowrotem w ramiona Rosji.
  Polska jest krajem kłótliwym, bez sprzymierzeńców w Europie. A to ciagle rzucanie sie na sile Trumpowi, w niczym nie zmienia faktu , ze sprzeda on polskę Rosji za miskę soczewicy, przy pierwszej nadazajacej sie okazji.
  Wystarczy spojrzeć z jaką czolobitnoscią Trump traktuje Putina , a jak Dudę.

 52. Pani mag

  Piszac ze PiS daje rade komentowalem pretensje p. Teo pod adresem p.Passenta. Cytuje:

  “… znużenie Europy zajętej ważnymi sprawami, takimi jak ratowanie Unii … – red. Passent kończy tą frazą, jakby był propagandzistą PiS. Jakie ratowanie Unii? [….,]… tylko PiSiarnia sprzedaje „ciemnemu ludowi”, że Unia jest w rozpadzie i chyba nie do uratowania, jedynie wtedy, kiedy Polska ją przejmie.”

  ml

 53. Pisałem o wyroku Europejskiego Trybunału w Strasburgu w sprawie ekshumacji , a nie o wywaleniu Polski z Europejskiej Rady Sadownictwa..

 54. P. Z dystansu

  Losem Polski w obecnym rozdaniu geopolitycznym jest balansowanie miedzy EU a USA.
  Trzeba to robic ciagle, niezaleznie kto rzadzi USA a kto EU.
  To wlasnie robil p. Duda.
  Jego zadaniem jest budowanie bezpieczenstwa Polski, a nie unoszenie sie godnscia.Taka ma posade, nonsorry.

  ml

 55. By przejąć Państwo na własność, trzeba w kluczowych miejscach umieścić ludzi dyspozycyjnych.
  Media, sądy, prokuratura, resorty siłowe.
  Jak pisze Stomma, ten proces trwa.
  Udał się w PRL, udał się i w Wolsce.
  Awansowani powyżej kwalifikacji, okażą wdzięczność w stosowny sposób, bez wahania popierając jedynie słuszną linię Partii.

  Nie byłoby to takie złe, sadząc po przykładach z różnych stron świata.
  Tylko TE KADRY mnie martwią.
  Same BMW……

 56. neospasmin
  21 września o godz. 11:10

  W obecnym geopolitycznym przesileniu, jest jeszcze karta chińska- być może najbardziej perspektywiczna.
  Jak balansować, to czemu nie zagrać nią?
  Niestety, polecenia płynące z Waszyngtonu, zabraniają.
  Na co kompletnie nie zwracają uwagi nasi sąsiedzi z południa.
  To tylko biznes, na którym można sporo zarobić.
  My taką możliwość sukcesywnie torpedujemy.
  Nie zastanawia cię to?

 57. @

  Zauważyłem na blogu prof.Harmana że treść wpisu notorycznych trolli można zobaczyć dopiero po aktywnym działaniu czytającego ( czyli jak ktoś bardzo chce). Czy to jest jakaś ilość negatywnych ocen, które sprawiają że treść komentarza jest niewidoczna? Może to recepta na trolle?

 58. @mag,
  W samo sedno trafiona odpowiedź do komentarzy przedstawianych przez @neospaspim, który używa demagogicznych i wyświechtanych fraz. Za to bardzo dziękuję @mag – proszę pisz jak najwięcej demaskując nieprawdę głoszoną przez tzw.”popieraczy” PiS-u, bo robisz to wyjątkowo dobrze. Do złowieszczej i złowrogiej twarzy PiS-u pasuje powiedzenie „jaki koń jest wszyscy widzą” i co najwyżej można ubolewać, że są wśród nas Polek i Polaków tacy, którzy tę twarz widzą w różowych okularach. Oni często pałają nienawiścią do ludzi o odmiennych poglądach, a przedstawiana PiS-owska narracja o demokracji rozpoczyna się od ścigania ludzi pokojowo protestujących z białymi różami, wzywania sędziów na „dywaniki dyscyplinarne” oraz obsadzania stanowisk w sądownictwie przez swoich kolesiów. Widać, iż niektórzy ludzie są ogarnięci tą paranoją i wierzą w kłamstwa często wygłaszane publicznie przez rządzących – brakuje im refleksji.

 59. P.,z dystansu


  Nie, napisałeś , że wrzucano szczątki poległych jak leci !!!”

  Tak, boo to sie wlasnie do tego sprowadza: niedochowania procedur co skutkowalo pochowaniem niewlasciwych szczatkow w niewlascieych grobach.

  ml

 60. p. Wiesiek

  Zna pan jskiekolwiek zaangazowanie Chin w polityke europejska? Szczegolnie w polityke bezpieczenstwa?
  Chinczycy sa gwarantem politycznym jskiegokolwiek porozumienia w Europie czy na terenie Eurazji?
  Nie?
  Juz wie pan czemu Polska nie gra chinska karta?

  ml

 61. To balansowanie i siedzenie średniej wielkości europejskiego kraju jakim jest Polska między wszystkimi krzesłami , nie jest efektem jakiegoś fatum , albo ślepego losu, ale świadomym wyborem PiSu, mającym pozbawić Polskę sojuszników , aby mieć wytłumaczenie dla powrotu Polski pod skrzydła Rosji .

 62. Prof. Gersdorf „Powiedziała także, że „to są takie warunki, że wszyscy zwolnieni sędziowie z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowisko”. – Ja pozostaję nadal I prezesem SN z mocy Konstytucji, bez warunków – dodała. Podniosła również, że „należy przywrócić konstytucyjny charakter KRS-u i procedowania w KRS”.

  Ani kroku w tył. Konstytucją się nie handluje.

 63. A jednak to Małgorzata Gersdorf postawiła Morawieckiemu warunki.Wbrew propagandzie pisowskiej, pokazała, że to ona jest urzędującym I Prezesem Sądu Najwyższego. Czy te warunki zostaną spełnione to się dopiero okaże ale i tak pokazała, że muszą się z nią liczyć.

 64. P. Z dystansu

  “Pisałem o wyroku Europejskiego Trybunału w Strasburgu w sprawie ekshumacji”

  Orzeczenie nie dotyczy ekshumacji jako takich, dotyczy braku srodkow odwolawczych przyslugujacych od decyzji o ekshumacji. Kodeks postepowania Karnego (1970?) byl ocrniany w orzeczeniu ETS, nie postanowienia prokuratorow o ekshumacji.

  ml

 65. Trzeba przyznać, że „nie wziął ze sobą przypadkiem tragarzy”.

 66. P. Z dystansu

  “To balansowanie i siedzenie średniej wielkości europejskiego kraju jakim jest Polska między wszystkimi krzesłami , nie jest efektem jakiegoś fatum , albo ślepego losu, ale świadomym wyborem PiSu, mającym pozbawić Polskę sojuszników , aby mieć wytłumaczenie dla powrotu Polski pod skrzydła Rosji .”

  Przykladem tego powrotu pod skrzydla Rosji sa polskie usilowania by uwalic North Stream 2,tak? 🙂

  ml

 67. Wszyscy obecni przy wydobywaniu , a potem zaopatrywaniu poległych w Smoleńsku twierdzili , ze odbywało sie to z należytym pietyzmem.
  Ty zaczynasz pisać , jak to w zwyczają PiSu, historię na nowo.
  Zwykła Pisowska propaganda, która po kilku latach liczy na to, że przejdzie z Każdym kłamstwem.
  A tak wogóle to wypowiedzianym celem ekshumacji było ustalenie przebiegu zamachu smoleńskiego .
  Niestety co ustalono pozostaje tajemnica . Ty jako insider , specjalista od „wrzucania szczątków jak leci” napewno możesz wyjawić nam więcej .
  .

 68. Pisowski protest przeciwko budowie Nord Stream II, To są działania pozorne z góry skazane na niepowodzenie , ze względu na to, ze Polsce brakuje sojuszników politycznych w Europie , o co jeszce przed tym protestem zadbał już PIS.

 69. @ Mag.Dziekuje za zaproszenie na sasiedni blog. Twoj atrykul jest swietny, ale moje dwa wpisy czekaja na moderacje i pewno znikna. Nic to, nie bylo to nic szczegolnie waznego.

 70. neospasmin
  21 września o godz. 11:30

  Liczą się tylko i wyłącznie korzyści ekonomiczne.
  Reszta jest ściemą dla ubogich.

  „GOSPODARKA GŁUPCZE”……

 71. @neospasmin- „losem Polski, w obecnym rozdaniu geopolitycznym, jest balansowanie pomiedzy UE a USA”.
  Klopoty na starosc z logika? Jak mozna balansowac pomiedzy USA a struktura UE,ktorej czescia sami jestesmy? Tyle,ze dzieki PiS coraz mniej istotna czescia. Pisowkie widzenie UE jako czegos odrebnego i wrogiego Polsce zalewa ci mozg? No i nie jest to zaden „los Polski”, a co najwyzej los Pisowskich oszolomow.A i to nie „los” tylko efekt psychozy prezesa.

 72. mag
  21 września o godz. 9:51
  Na blogu zwanym ateisty, nie toleruje się blogowiczów nie kraczących tak jak tam piszący. Jak wiesz nie uprawiam hejterstwa ani trollingu a mimo to zostałem z tamtego blogu wyproszony, dano mnie do zrozumienia że jestem tam persona non grata.

 73. P. Wiesiek

  “Liczą się tylko i wyłącznie korzyści ekonomiczne.
  Reszta jest ściemą dla ubogich.
  „GOSPODARKA GŁUPCZE”……”

  Prosze sprobowac nspisac jak widzi pan pomoc Chin w polskim problemie z North Stream 2.

  ml

 74. @ neospasmin, napij sie rumianku. Chinczycy nie sa zamieszani w sprawy bezpieczenstwa, wiec Polska moze nie grac chinska karta? Polska nie gra bo ani nie potrafi ani nie moze. Za to Putin urzadza sobie wspolnie z Chinczykami manewry, a Trump probuje wojenki celnej, a wszystko to przez brak udzialu Chin w kwestii bezpieczenstwa. Ze juz nie wspomne o nowym chinskim lotniskowci i uzbrajaniu wysp na morzu chinskim.

 75. jakub01
  21 września o godz. 11:48
  moderacja to automat stworzony przez twórców oprogramowania i gospodarz nie ma z tym nic wspólnego (on praktycznie nie interweniuje). Napisałeś jakieś słowo (słowa) które to oprogramowanie nie trawi. jak chcesz się bawić możesz pracowicie dojść o co chodziło. ja kiedyś to zrobiłem i okazało się to tak dziwne , że nie drążyłem dalej przyczyny moderacji. Pisz w jakimś programie tekstowym i wklejaj , jak utknie , możesz podzielić na kawałki i zobaczysz który fragment powodował moderację.

 76. @neospasmin. I jeszcze jedno, bo tobie sie pewno wydaje, ze Polska to pepek swiata, potega od morza do morza.Otoz wyjasniam ci, ze tak niewielki i tak malo znaczacy kraj jak Polska zadnymi politycznymi kartami grac nie bedzie, bo sama jest karta do rozegrania i to niezbyt wazna. PiS moze sobie z kart co najwyzej powrozyc i wedle tego ksztaltowac swoja „polityke zgaraniczna”, co sadzac po skutkach zapewne robi.

 77. P. Jakub

  “Klopoty na starosc z logika? Jak mozna balansowac pomiedzy USA a struktura UE,ktorej czescia sami jestesmy? Tyle,ze dzieki PiS coraz mniej istotna czescia. Pisowkie widzenie UE jako czegos odrebnego i wrogiego Polsce zalewa ci mozg? ”

  Rozne kraje w ramach EU maja spezeczne interesy.
  I wlasnie te interesy narodowe rzadza. Nie zadne interesy EU. Prxykladem ten nieszczesny north stream czy proby wybiciavsie na niepodleglosc Katalonii.

  ml

 78. Z dystansu
  21 września o godz. 11:42
  z neospasmin dyskusja jest jaki bicie się wodą , an logikę ma własna ni niezmienną.

 79. P. Jakub

  Zskladanie a priori ze nic sie nie znaczy nie daje choc szansy na prowadzenie wlasnejj polityki zagranicznej.
  Naprawde o to pani chodzi?
  O bycie niczm i sie w tym utwierdzanie?

  ml

 80. @Maciek.g.Dzieki za pomoc ale chyba daruje sobie to dociekanie. Zniknie to zniknie, plakac po tych swoich wpisach nie bede. Pozdr.

 81. P. Z dystansu

  “Pisowski protest przeciwko budowie Nord Stream II, To są działania pozorne z góry skazane na niepowodzenie , ze względu na to, ze Polsce brakuje sojuszników politycznych w Europie ,”

  Oki, a niepisowcy?
  P. Tusk nic w tej sprawie zrobic nie moze?
  Bo brak mu sojusznikow czy nie widzi w tym polskiego interesu? 🙂

 82. @neospasmin Ja niczego nie zakladam, ja mowie o faktach. A jak jestesmy wazni, to niedawno pokazal swiatu Trump i Duda. W sprawie Katalonii Unia sie nie wypowiada, bo to wewnetrzna sprawa Hiszpanii, a co do rury pod Baltykiem, to gdybysmy sie durnowato nie unosili honorem sami moglibysmy z niej korzystac.@Maciek.g. ma racje , gadanie z toba to jak bicie sie z woda. Nie da sie prowadzic rozmowy na argumenty z „wierzacym”.

 83. @adam100
  21 września o godz. 11:20

  Zauważyłem na blogu prof.Harmana że treść wpisu notorycznych trolli można zobaczyć dopiero po aktywnym działaniu czytającego ( czyli jak ktoś bardzo chce). Czy to jest jakaś ilość negatywnych ocen, które sprawiają że treść komentarza jest niewidoczna? Może to recepta na trolle?

  W prawym górnym rogu każdego komentarza są dwie łapki., jedna w górę,
  druga w dół. Nciskaj jedną albo drugą w zależności jak Ci się treść podoba.
  Ale najważniejsza to ta w dół.
  Tym sposobem nie trzeba tak długo przewijać trolli.

  Pozdrawiam

 84. @neospasmin.Tusk nie reprezentuje w Brukseli polskich interesow.27 do 1 w meczu Bruksela vs Szydlo nie nasuwa ci zadnych refleksji?Jak to tam jest w tym PiSie? Tusk nic nie robi dla Polski? A chcieliscie zeby tam w ogole byl?

 85. Szanowni P.T. komentujący blog p. redaktora Passenta,
  mam prośbę, wprost apel, by ignorować osobnika występującego pod nickiem neospasmin. Troll ten szlaja się nie tylko po tym forum, zaczepiając, wprost kąsając bogu ducha winnych forumowiczów, nie wnosząc literalnie nic konstruktywnego do prowadzonej dyskusji. Jestem bardziej skłonny zrozumieć naszych dyżurnych kopistów: Jacka z Nowej Huty, Levara, Lidera4 i im podobnych, którzy działając wprawdzie na zasadzie copy-paste, muszą wykazać się choćby szczątkową dozą intelektualnej sprawności. W ogóle zauważalny jest wzrost aktywności prawicowych aktywistów, którzy niczm glizdy wypełzli przed wyborami i rozlazleźli się po forach blogów Polityki.
  Moje uszanowanie
  T. Wys.

 86. maciek.g
  21 września o godz. 0:20
  On oczywiście to wie , ale nie przeszkodziło to mu grać katastrofa by zyskać politycznie. dziwne że ludzie nie widzą jakie to wielkie draństwo.

  Mój komentarz
  Dodam jeszcze, ze draństwo, to łagodne określenie. Gdybyśmy wzięli pod uwagę kodeks Boziewicza, to on nie „posiada” zdolności honorowej.
  Pzdr, TJ

 87. Jak to jest p. Jakub: pani nie jest w stanie powstrzymac sie od oceny mej osoby, ja natomiast jestem w stanie powstrzymac sie od oceny pani?

  I znow: uwaza pani ze rura pod baltykiem jest problemem dla Polski dlatego ze PL nie bedzie do niej podpieta? Naprawde?

  A co do “wewnetrznych spraw”: kwestia katalonska jest taka dla EU ale juz reforma polskich sadow nie. Widzi pani tu sens?

  ml

 88. @Tomasz Wysocki
  21 września o godz. 12:43

  Dołączam się do Twojej prośby

  Ignorować tłuki, tylko łapki w dół im dawać. Nawet nie czytając. Bo już wiadomo, ze z tych czerepów nic mądrego nie wylizie.
  Podtrzymywanie z nimi rozmowy, tłumaczenie KOMPLETNIE mija się z celem.
  Daje im tylko pożywkę i dalszy sens do bredzenia na blogu.

  Pozdrawiam

 89. @neospasmin. Na koniec to czego o Unii nie wiesz. Kraje UE maja i zawsze mialy sprzeczne interesy, ktore czesto zalatwialy za pomoca czegos takiego jak wojna, w tym dwie swiatowe. Unia istnieje wlasnie po to aby te sprzeczne interesy godzic. Jak narazie” polski interes” idzie lapka w lapke z interesem Putina.

 90. Tusk zrobił co mógł jako przewodniczący Rady Europejskiej i jasno przedstawił swoją pozycję w sprawie budowy Nord Stream II, poprzez swoje stanowisko reprezentuje on ale nie tylko polską pozycje. Gdyby Polska z winy i na życzenie PiSu nie była taka osamotniona w UE (27:1) , to Tusk mógłby skuteczniej prezentować jej pozycje.
  https://www.cire.pl/item,146782,1,0,0,0,0,0,tusk-nord-stream-2-zaszkodzi-europie.html

 91. P. Jakub

  Czy w polskim interesie jest by north stream powstal czy wrecz odwrotnie? Czy to wazna sprawa czy nie?
  Pan Tusk ma jakies zdanie w tej sprawie czy mu nie wolno?
  Jesli wolno to on powinien miec w Europie duzo wiecej sprzymierzencow nizli polski rzad by uwalic NS. To wg pani- boo p. Tusk przeciez niesklocony z wszystkimi.
  I co? Cos mu sie z NS udalo zrobic?
  Nie? Moze to dkatego ze nie ma interesow unjnych- sa tyllko te najsilniejszych krajow unii.

  ml

 92. P. Jakub

  “. Jak narazie” polski interes” idzie lapka w lapke z interesem Putina.”

  Szczegolnie w kwestii nord stream, baz USArmy w Polsce i Ukrainy. Pelne zrozumienie pol- ros. 🙂

 93. Moim prywatnym zdaniem, nie istnieje KOMPLETNIE NIC, poza interesami gospodarczymi, przekładającymi sie na wpływy podatkowe od firm, miejsca pracy, dostęp do surowców, rynków zbytu.
  I jedynie ta płaszczyzna łączy kraje- wspólnota INTERESÓW.

  Doskonale widać to na przykładzie rur, których budowę się blokuje bądź dofinansowuje ze środków unijnych, reakcji państw europejskich na sankcje wobec Iranu, ambiwalentną postawę wobec handlu bronią z Bliskim Wschodem, walki na taryfy celne pomiędzy krajami, obstrukcjami w przypadku przejmowania ważnych firm w różnych krajach.

  Po to delegacje poważnych krajów biorą ze sobą często setki biznesmenów, by przy oficjalnych wizytach państwowych promować swoje INTERESY.

  Nie wiem, dlaczego dla co poniektórych ten aspekt jest niewidoczny.
  Podejrzewam, że za mało mamy Wokulskich, za dużo Kmiciców…..
  Tracimy w ten sposób miliardy, nie otrzymując w zamian żadnej rekompensaty.
  Bo poklepywanie po plecach naszych dyplomatołków, nawet najwyższego szczebla, nie daje nam kompletnie żadnych korzysci EKONOMICZNYCH.

  Kolejny raz można się odwołac do polityki Czech, Węgier, Słowacji.
  Biznes is usually……

 94. jakub01
  21 września o godz. 11:56
  @neospasmin- „losem Polski, w obecnym rozdaniu geopolitycznym, jest balansowanie pomiedzy UE a USA”.
  Klopoty na starosc z logika? Jak mozna balansowac pomiedzy USA a struktura UE,ktorej czescia sami jestesmy?

  Mój komentarz
  No właśnie, ale dla wyznawców logiki PiSowskiej twoje wytkniecie nic nie znaczy, bowiem ta logika jest tak płynna i rozlana jak Wisła w powodzi pod Sandomierzem, tak mało przejrzysta i poznana jak tajemnice alkierza, tak zawiła i pokrętna, jak Baba Jaga jest atrakcyjna i ponętna, itd.
  Pzdr, TJ

 95. @neospasmin co do osobistych wycieczek, to w swoim poprzednim wpisie oceniles wszystkich tutaj mowiac o nas jako o „starcach i starowinkach” z „depresja i myslami samobojczymi”. Nauczony jestes w tym Pisie odwracania kota ogonem. Deforma sadownictwa polskiego, to odbieranie niezawislosci sadom, co jest sprzeczne z prawem UE, ktorego jako czlonek UE musimy przestrzegac. Wiec to jak najbardzej sprawa Unii, bo prawo unijne jest naszym prawem.A separatystyczne ciagoty Katalonii w niczym unijnego prawa nie naruszaja, dlatego jest to wewnetrzna sprawa Hiszpanii, a niezawislosc sadow i lamanie konstytucji w Polsce jest jak najbardziej sprawa Unii. Paniatno? Rura pod Baltykiem jest dla Pisu problemem, bo z niej nie korzystamy. Gdybysmy korzystali, to nie bylby to problem bo niby jaki? A korzystac moglismy. A co do osobistych wycieczek w strone blogowiczow to zobacz swoj wlasny wpis z 3,08, chyba ze „zlota jesien zycia”nie pozwala ci pamietac tego co sam napisales.Amen moj synu.

 96. P. Tomasz Wysocki

  Nie bedzie zadnych wyborow: patrzac na wyniki badan opinii publicznej bylyby one katastrofa dla opozycji.
  To mogloby skutkowac stanami depresyjnymi posrod tych co nie trawia pis. Kaczor jest w koncu czlowiekiem- nie dopusci by kolejni ludzie targali sie na wlasne zycie boo wybory nie poszly po ich mysli.
  Dlatego wyborow nie bedzie. 🙂

  ml

 97. @ Tomasz Wysocki. Serdeczne dzieki za przypomnienie, faktycznie dalam sie wkrecic w chora gadke z trollem.

 98. Starcy i starowinki to nie ocena to czula konstatacja wieku: olbrzymia wiekszosc tu komentujacych dawno przestala byc czynna zawodowo. Jest emerytami.
  Ta konstatacja nie ma nic wspolnego z ocena.
  Depresja jednej z pan byla tu szeroko komentowana pod jednym z pprzednich tekstow gospodarza.
  To tez nie moja ocena.

  Prawo narodow do samostanowienia to nie sprawa Unii? Naprawde? Kosowo tak, Cataluna- no?

  Moze ktos inny pani wytlumaczy na czym polega polski problem z north stream? To ze nie chodzi o polski don dostep podzielaja chyba wszyscy polscy politycy.niezaleznie od opcji. Prosze poszukac w sieci.

  ml

 99. Dyskusja PiSu o amerykańskich bazach doskonale wpisuje sie wewszystkie inne działania PiSu , a służy jedynie rozbiciu jedności NATO, bo wiele krajów członkowskich jest im przeciwna. Tak żołnierzyków nie widać , a kłótnia już jest i Putin zaciera ręce.

 100. P. Jakub

  Ja trollem? Obrazam kogos? Wyzywam? Wciaz wklejam te same teksty?
  Co jeszcze z mych komentarzy pasuje do definicji trolla?
  To co pisze nie pasuje do panstwa nastrojow i uprzedzen? 🙂
  Tak, pokazywanie ile warte panstwa przrmyslenia to rzeczywiscie trolling. 🙂
  Pokazywanie ile w nich wiedzy,!logiki a ile zlych emocji tez mozna podciagnac pod trolling, tak? 🙂

  ml

 101. @tejot. Ha, ha, ha, zaiste!

 102. Sekowanie inaczej myślących, to jakaś nowa „demokratyczna” tradycja?

  Blogi służą chyba do dyskusji.
  Wypłaszanie zdań odrębnych, próby cenzury, skażą ten blog na rolę grajdołka- jak ten u Ateistów.
  Zostanie towarzystwo wzajemnej adoracji.

  O ile wpisy nie sa chamskie, nie stosuje się słownictwa z rynsztoka, to komu przeszkadzaja inne poglądy niż własne- jedynie słuszne?
  Jakiś monopol na rację ktoś posiada?
  Czy dysonans poznawczy w życiu przeszkadza?
  Kulturalny spór z wymianą argumentów, to jest te sto kwiatów.
  Niektórym zaś marzy się jedność moralno- polityczna?
  Jacy jesteście NIELIBERALNI w głębi duszy…….

 103. neospasmin
  21 września o godz. 13:30

  Przedkładanie interesów ukraińskich czy amerykańskich nad polskie, jest błędem.
  A tego tyczy Nord Stream.
  Nie widzę w blokowaniu żadnego interesu gospodarczego.
  Konkurencyjność gospodarki zależy od cen energii.
  Nasze poststyropianowe rządy robią wszystko dosłownie, by te ceny szły w górę.

  Wszystkie analizy które czytałem, mówią o wyczerpywaniu się europejskich złóż, wzroście zapotrzebowania o kilka procent rocznie.
  Nie da się tego uzupełnić dostawami z innych kierunków geograficznych, ze wzgledu na cenę.
  Możemy zlikwidować nasz przemysł chemiczny na przykład, tylko po co?
  Będziemy importować nawozy?
  Za szczaw i mirabelki?

 104. @ wiesiek59. Nie zuwazylam (moze przegapilam), ze na blogu sekuje sie inaczej myslacych, jesli ci inaczej myslacy uzywaja sensownych argumentow a nie insynuacji, zlosliwosci i obelg, ktorych to obiektem sam czesto jestes. Zeby miec w ogole jakies poglady, potrzebna jest pewna wiedza, bez ktorej nie sa to poglady ale przesady jak daleko nie szukajac u neospasmina.Nie ulegaj „logice” pisu, ze kazdy oszolom wart jest odpowiedzi, bo on ma tylko inny poglad. Ci,ktorzy kopali kobiety w „niewrazliwe miejsca” tez podobno mieli tylko „inny poglad”. Dla mnie cham jest chamem a duren durniem i w „poglady” takich ludzi wnikac nie zamierzam.

 105. P. Z dystansu

  “Dyskusja PiSu o amerykańskich bazach doskonale wpisuje sie wewszystkie inne działania PiSu , a służy jedynie rozbiciu jedności NATO, bo wiele krajów członkowskich jest im przeciwna. Tak żołnierzyków nie widać , a kłótnia już jest i Putin zaciera ręce.”

  Czy w najzywotniejszym interesie Polski sa bazy USA w RP? Wazniejsze to od relacji RP z innymi krajami nato czy nie? Na czym ma polegac ta jednosc nato? Na tym ze najzywotniejsze interesy Polski nie beda realizowane boo inni im przeciwni? Naprawde?

  ml

 106. Gospodarczo, jesteśmy zapleczem Niemiec.
  Czyli, podpięci do niemieckiej lokomotywy.
  Wszelkie perturbacje, przełożą się bezpośrednio na polskie miejsca pracy, związane z niemieckim przemysłem.
  Szkodząc Niemcom, szkodzi się Polsce.
  Tak trudno zauważyć to powiązanie?

  To słynne Międzymorze, to 40% ludności UE.
  Ale jedynie 10% potencjału gospodarczego.
  Warto się zastanowić, kto i po kiego grzyba chce sformować taki blok.
  Ile można na takim projekcie ZYSKAĆ?

 107. @neospasmin:
  „Przykladem tego powrotu pod skrzydla Rosji sa polskie usilowania by uwalic North Stream 2,tak? ”
  „uwalenie” North Stream II jest brzydko mówiąc debilnie łatwe. Wystarczy, aby Polska zaprponowała puszczenie rury lądem, przez nasze terytorium. Inicjatywa North Stream jest naszą własną zasługą bo Polska wycofała się z porozumienia o budowie lądowego rurociągu, dzięki czemu płaci jedne z najwyższych cen za gaz. A mogliśmy zarabiać na tranzycie i negocjować korzystniejsze ceny.

 108. P. Wiesiek

  “Nie widzę w blokowaniu żadnego interesu gospodarczego.”

  To dosc proste: dzis transfer gazu do Niemiec odbywa sie przez Polske. Rosja nie moze odciac Polski od gazu nie odcinajac przy tym Niemiec.
  North Stream odwraca ta sytuacje: jakiekolwiek zawirowania w relacjach pol- ros sa problemem nie wspolnoty pol-niem, ale wylacznie Polski.
  Polska zostaje z problemem sama boo Niemcy problem dostawy gazu maja rozwiazany- plynie bezposrednio notth stream.
  To jest wlasnie pokazanie przez Niemcy wala europejskiej solidarnosci energetycznej.
  Jesli to dojdzie do skutku to rzeczywiscie np. Azoty trzeba bedzie sprzedac Rosjanom. Boo to oni, cenami gazu beda decyfowac o oplacalnosci produkcji tych zakladow.

  ml

 109. @Z dystansu. Zolnierzykow nie widac i bardzo dobrze,koszt ich pobytu i utrzymania to troche wiecej niz to o co upominali sie niepelnosprawni.Nie potrzeba nam ekstra „naszych”zielonych ludzikow, poza tym co mamy w ramach NATO.O Europejskich silach zbrojnych jakos rzad polski ani nie zbyli. Zreszta to pomysl w powijakach, chociaz juz Sarkozy wychodzil z pomyslami. Ale dyskusja chyba troche bezprzedmiotowa, zadnych stalych baz w Polsce nie bedzie bardzo dlugo albo wcale. Amerykanski wiceminister obrony juz rozwial pomysl Dudy na fort Trump, twierdzac, ze w Polsce na taki fort.. jest za malo miejsca!

 110. Dlaczego kilku amerykańskich żołnierzyków w Polsce, których nie ma i nie będzie, jest najżywotniejszym interesem Polski , ważniejszym jak jedność NATO , które w artykule 5 gwarantuje Polsce pomoc w razie napaści ?
  Bo PiS sobie tak ubzdurał.
  Trump jest najlepszym przyjacielem Putina i sprzeda Polskę bez mrugnięcia okiem, ale to też jest celem polityki PiSu .

 111. wyzysk

  Wywiad z red Wosiem opublikowany w Krytyce Politycznej czytałem. Z tym, że nie zamierzam się do niego odnosić z dwóch powodów.

  Po pierwsze dlatego, że nie mam zwyczaju wtrącać się w politykę kadrową redakcji. Akurat polityka kadrowa jest wyłączną odpowiedzialnością redakcji i nawet by mi do głowy nie wpadło by na nią w jakikolwiek sposób wpływać.

  Po drugie, nawet gdybym przełamał niechęć do wtrącania się w redakcyjne sprawy, to nie mam argumentów by spornego tekstu red Wosia bronić ponieważ on do tej pory nie wyjaśnił o co mu w nim chodziło – również w cytowanym przez pana wywiadzie do KP. Teksty polityczne, w odróżnieniu np od tekstów o miłości nie powinny być opisem uczuć (np przysłowiowych „motyli w brzuszku”) ale się jakoś powinny przekładać na praktykę. W tym rozumieniu apel red Wosia o współpracę lewicy pozaparlamentarnej z mającym parlamentarną większość PiS-em po prostu sensu nie ma. Po jaką cholerę tego typu bezsensowne gesty red Woś w kolejnych wywiadach nie odpowiada.

  Cytowany przez pana wywiad jest elementem szerszej dyskusji o tym jak i gdzie lewica powinna się wypowiadać. Z tym, że moim zdaniem ta dyskusja głównie dotyczy formy czyli języka wypowiedzi. W tym sensie część środowisk lewicowych oczekuje publikacji jakiś rewolucyjnych manifestów. Ja jestem natomiast po stronie tych, którzy nie tyle formy oczekują co treści. Przy tym podejściu nie mogę narzekać na brak treści lewicowych w Polityce. Przypomnę, że lewicowe podejście np do historii PRL, stosunków z Rosją, przejawów socjalizmu w perspektywie międzynarodowej (Kuba, Chile …), nacjonalizmu czy uwzględnianiu w tekstach klasowości prezentuje red Passent. Natomiast jeden z najbardziej pozbawiających złodzeń tekst na temat krajowej natury neoliberalizmu, który czytałem w tym roku, jest autorstwa red Solskiej. Mam na myśli tekst o tzw zabezpieczeniu społecznym „Cztery filary niewiary” napisany w kontekście prywatyzacji przez premiera Morawieckiego częsci składki emerytalnej. To, że w związku z powyższym nikt nie atakuje red red Pasenta oraz Solskiej pod propagandowym pretekstem „krzewienia (przez nich) komunizmu” wynika głównie z ich autorytetu jak i z tego, że jako doświadczeni dziennikarze w formie swych tekstów unikają tzw „agitki”.

  Podobne odczucia mam w odniesieniu do innych mediów. Jesli jednego dnia dwa najbardziej poczytne portale (Onet, Fakt,pl) zamieszczają na czołówkach ostre teksty o sekciarsko-korporacyjnych wyczynach duszpasterza środowisk neliberalnych księdza Stryczka o którym od lat lewica pisze, że „nadał pogardzie klasowej rys szlachetności ” ewentulanie „wymiar sakralny” oraz o zmuszaniu robotników PZL-Świdnik S.A. przez polsko-włoski zarząd do pracy przy taśmie na kolanach (zdjęcia robione konspiracyjnie!), w ramach słynnego prawicowego „wstawania z kolan” to w sensie propagowania treści lewicowych nie mam powodu do narzekań i utyskiwań.

 112. P. Jakub

  “. Ci,ktorzy kopali kobiety w „niewrazliwe miejsca” tez podobno mieli tylko „inny poglad””

  Panie ktore zostaly pokrzywdzone PRZEMOCA ( siedzac na jezdni) staraly sie zablokowac legalna manifestacje. Powtorze: przemoca. To one ustalily sobie ze prawo do manifestacji jest prawem obywatelskim, ale nie dla wszystkich. To one ustalily kto nie ma tego prawa.
  Jesli czlowiek stosuje bezprawnie przemoc ( a to robily rzeczone panie) to nie ma prawa podnosic ze druga strona , w reakcji na ich zachowanie, tez stosowala przemoc. Kwestia jest wylacznie ustalenie czy poziom obu przemocy przystawal do siebie. Czy obrzucanie innych wyzwiskami i nlokowanie im przejscia jest przystsjace do zachowania drugiej stony: opluwania i kopania.

  Nb. Uwazam ze obojetnosc policji w tym przypadku ( “nieuprzatniecie” pan z trasy legslnego pochodu) bylo karygodne. Po to jest policja by nie dopuszczac do aktow agresji. Ktokolwiek ich dokonuje.

  ml

  ml

 113. @ Neospasmin. Albos ty rzeczywiscie taki nierozgarniety, ze nie wiesz tego co przecietny uczen gimbazy, wiec nie ja cie bede oswiecac, bo to strata czasu albo strugasz wariata po to aby ci wyjasniac, ze mleko jest biale, bo to jedyna mozliwosc abys na tym blogu zaistnial.

 114. neospasmin
  21 września o godz. 14:04

  Dla mnie to mit.

  Proszę sobie odnaleźć artykuł „Energetyczna gra o Europę”…….
  Ma być rynkiem zbytu dla amerykańskich koncernów.
  Reszta to ściema.

  Drugi aspekt- poza zlikwidowaniem deficytu handlowego, to podrożenie produkcji w UE.
  Staie się mniej konkurencyjna w porównaniu z amerykańską.
  Wszystko w ramach „AMERICA FIRST.
  To LOGICZNE działania.

  Jakiś Jamał II nic tu nie zmieni.
  Potrzeba coraz więcej energii dla Europy.
  Poza Rosją, nie dostarczy jej nikt, po tak atrakcyjnej cenie.
  Zresztą, by zaspokoić potrzeby Europy, trzeba by wybudować setki gazowców- najpierw.
  A to trochę potrwa…..

 115. @ Z dystansu. 100% racji, nareszcie ktos nazwal rzeczy po imieniu. Za obietnice wladzy urojonej Kaczor sprzeda Polske i samemu diablu.

 116. P. Z dystansu

  Po jednej stronie ma pan papier ( uklad NATO) po drugiej konkretne jednostki ktore na wypadek wojny oznaczaja ze USA wchodza w konflikt natuchmiast, nie kiedy odpoeiednie gremia NATO uznaja ze teraz nalezy uznac ze zastosowac nalezy art 5.

  Co do tego czy bazy beda czy nie to nie bylbym taki szybki jak pan i podnosil tylko glosy na “nie”.
  Krok po kroku, wizyta po wizycie. Bazy rotacyjne ( jak dzis) a potem te stale…
  Prez Duda moze nawet kleczec przed P. Trumpem byleby to zalatwil.
  ml

 117. P. Wiesiek

  north stream oznacza ze Polska w gazowych relacjach z Rosja pozostanie sama.
  Z racji proporcji obu krajow jej pozycja bedzie duzo slabsza niz gdyby gaz do Niemiec plynal przez Polske.
  Wtedy problemy pol- ros bylyby problemsmi rowniez Niemiec. Po jednej stronie bylyby Polska i Niemcy, po drugiej Rosja. W przypadku notth stream Niemcom jest obojetne co dzieje sie w gazowych relacjach pol- ros.
  Dalej twierdzi pan ze to mit? Ze nie ma o co walczyc? Naprawde?

  ml

 118. P. Jakub

  “@ Neospasmin. Albos ty rzeczywiscie taki nierozgarniety, ze nie wiesz tego co przecietny uczen gimbazy, wiec n…”

  Jak pani sadzi, czemu ja nie uzywam wobec pani takich epitetow? Czemu nie pisze ze jest pani nierozgarnieta,?gimbaza itd?

  ml

 119. Panie Lazarowicz-
  Ta stała baza amerykańska o której tak trąbił PiS miałaby mieć obsadę ok1000 żołnierzy, czyli akurat tylu, aby można ich w razie W szybko ewakuować. Jeden pułk , nawet amerykański w żaden istotny sposób na bezpieczeństwo Polski wpłynąć nie może.
  P.S. Czy w pańskiej nowej ojczyźnie stacjonuje jakieś amerykańskie wojsko ?

 120. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tutaj-nie-jestem-ksiedzem-jak-sie-pracuje-w-szlachetnej-paczce-reportaz-o-ks-jacku/jl3gflj?utm_source=wiadomosci_viasg

  To jest szalenie ciekawy artykuł na temat księdza Jacka Stryczka i jak on swoją psychopatyczną naturą doprowadza ludzi do choroby nerwowej.
  Pod pretekstem działalności charytatywnej znalazł sobie miejsce na rząd dusz.

  Obrazek wyjątkowo parszywy.
  Polecam i propagujcie dalej
  Z taką zarazą trzeba walczyć

 121. @teo
  21 września o godz. 2:01
  W nawiązaniu do imigrancji:
  Wg GW w konsulacie polskim w Nepalu wydano 7 tys wiz, ( czyżby brak rąk do pracy ?) to jest tyle samych Nepalczyków ilu uchodźców chciała przyjąć premier Kopacz z Syrii. Czyżby Nepalczycy byli wolni od drobnoustrojów i pasożytów ? Jakoś tak cicho o tych imigrantach. Pozostałe nacje to ok 25 tys. I po co było opowiadać o pasożytach ?
  Co ci Nepalczycy zrobią 11 listopada ?

 122. Ja od teraz będę też dawać łapki w dół dla tych co z neospasminą dyskutują, bo oni też zaśmiecają blog.
  Rozumiem, ze chcą zaistnieć jako „mądrzejsi”, ale wkurzają bo ich też trzeba przewijać.
  Jakoże gadka od rzeczy się toczy.

  Wszystkich rozumnych też do tego „łapka w dół” namawiam.

 123. https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309209986-Narkodyktator-Noriega-i-inwazja-USA-na-Paname.html
  =============

  Ładnie przedstawione meandry polityki, na drugiej półkuli….
  Podobne wolty zależne jedynie od INTERESÓW, odbywają się i gdzie indziej.
  Polska niekoniecznie musi być wyjątkiem, w którym takie zakulisowe bądź jawne działania nie mogą się odbywać.

 124. Pan Mad Marx

  Kazda baza amerykanska, kazdy tysiac zolnierzy jest lepszy od samego, golego ukladu NATO.,I to nawet takiego na prawdziwym pergaminie, ze wszystkimi pieczatkami i podpisami.

  ml

 125. P. Zetus

  Nepalczycy dostaja wizy z prawem do pracy. Osoby, nie rodziny. Wizy czasowe, nie karty stalego pobytu.
  Tym sie roznia od uchodzcow.
  I jeeszcze tym ze przyjezdzaja do konkretnej pracy, nie by sie osiedlic.

  ml

 126. neospasmin
  21 września o godz. 14:46

  Jest jakiś problem w pójściu za radą pana Morawieckiego, czy Gruby?
  Bo ja nie widzę żadnego……
  W polityce liczą się interesy, nie obsesje.

 127. 404

  O księdzu dobrodzieju Stryczku napisałem w końcowej częsci komentarza do wyzyska z 14,21.

  W ramach uzupełnienia proponuję tekst Galopującego Majora, do niedawna piszącego dla portalu gazeta.pl. Ponieważ redakcja portalu kilka dni temu zerwała z nim współpracę tekst „#SzlachetnaPaczka czy #SzlachetnaSraczka” zamieścił na profilu prywatnym.

  https://galopujacymajor.wordpress.com/2018/09/20/szlachetnapaczka-czy-szlachetnasraczka/

 128. Chyba kilkakrotnie na tym blogu przywoływałem stare i oczywiste stwierdzenie, że gdy zejdą się artyści to mówią o pieniądzach.

  Oficjalne zwarte komunikaty o spotkaniach polityków pierwszego garnituru rzadko podają co było bodźcem do spotkania, oraz na jakie ustępstwa strony się zgodziły.

  I tak: nagłówek donoszący o wypowiedzi Theres’y May zawiera coś takiego:

  przeprowadzenie drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wyjaśniając, że byłoby to „poważną zdradą naszej demokracji”

  a następna wypowiedź jest wręcz ( brutalna cytuję myśl nie słowa )

  Unia Europejska musi ustąpić…

  ***

  Skoro koza przyszła do woza, to mogą być dwa powody:

  1. Zjednoczone Królestwo wyciągnęło z biedy co najmniej 2 miliony Polaków mimo, że po brytyjskich miastach chodzą ciapaci z koszykami pełnych praw obywatelskich.

  2. Zjednoczone Królestwo nie pozwoli , aby tacy przywódcy jak Orban i Kaczyński uczyli Brytanię demokracji – i to za brytyjskie pieniądze.

  3. Brytania zmieniała politykę i zmieniała ustrój, ale nie robiła cholewy z gęby.
  A przywódcy nigdy nie zmieniali koni podczas przeprawy przez rzekę. Jest takie miejsce w Zjednoczonym Królestwie w którym można śmiało występować przeciw władzy i każdego innego dnia mówić coś przeciwnego niż wczoraj. Ale w tym Narożniku Gaduł nie stanowi się praw, nawet jeśli tam słowa dyktuje Bóg.

  ***

  lm to parafka prawdziwego mężczyzny.
  jakub01! Doceń to. Grzeczność grzecznością, a czas nie stoi.

  Zapewne @jakubo1 nie znajdzie czasu na znalezienie tego fragmentu w którym ml przeciwstawia dynamikę czasu pewnej męskiej statyce. Trzeba się spieszyć, bo być może nie uda się spieprzyć wszystkiego nim odetną nam zasilanie klawiatury.

  Gadu, gadu nocą! Gadu gadu w dzień.

  Ja bym wyprowadził Soso na ludzi. Ale wziął i umarł. kismet.

 129. Tych kilku żołnierzyków można szybciej wycofać jak się wprowadziło.
  Nie rozumiem tylko jak pisowcy mogą wmawiać ludziom , że jak Koziłek Matołek muszą sobie szukać przyjaciół na końcu świata i do tego wmawiać jeszcze , że maja jakieś wspólne interesy z USA. Trumpowi , który prezentuje sie przy Putinie jako jego sługa uniżony , zależy przedewszystkim na dobrych stosunkach z Putinem. Polska ma swoje interesy w Europie i w razie jej zagrożenia ze strony Rosji , zagrożeni byliby także sąsiedzi Polski, a nie Ameryka Trumpa , który w momentach prawdomówności stawiał już pod znakiem zapytania artykuł 5 NATO.
  PiS szuka swojej ochrony przed Rosją za Atlantykiem, bo wcale tej ochrony niechce.
  To jest tak jak Macierewicz , który już rozbroił polską armię , agentura Rosji .

 130. Obłęd polskich elit przybiera rozmiary zbiorowej paranoi. Polska , która miała być bezpieczna będąc członkiem Unii Europejskiej , Polska która miała być bezpieczna będąc członkiem NATO , ta Polska , według ogarniętych schizofrenicznym lękiem elit politycznych, potrzebuje dodatkowych gwarancji bezpieczeństwa płacąc za stałe bazy w Polsce?
  Czy jakiś polski polityczny kretyn może wskazać wroga Polski w XXI wieku i podać dowody wskazujące na wrogie militarne zamiary takiego urojonego wroga?
  Jedynym wrogiem Polski są obecne elity polityczne, które kooperują z twórcami ustawy nr 447, mającej na celu stworzenie w Polsce nowej arystokracji, uwłaszczonej majątkiem 300 miliardów dolarów, bo po taką sumę wyciągają ręce ci, co lobbowali za tą ustawą.

 131. @404Typowe metody urabiania ludzi w sektach religijnych. To nie jest takie proste jak sie wydaje wywiklac z takich uwarunkowan umyslu. Ale chyba nie masz nadziei, ze facetowi w koloratce cos ktos zrobi za znecanie sie nad ludzmi?W Polsce prawa juz nie ma.

 132. @woytek. To szerzenie schizofrenii to nie jest pomysl naszych glupawych elit , to wyglada na celowa robote, do ktorej wykonania wlasnie durny Pis byl potrzebny. Jestesmy dostatecznie blisko i dostatecznie durni aby uzyc nas jako konia trojanskiego do rozpieprzania unii. Ameryce tez to przeciez pasi.

 133. @ Przydomek8. Obawiam sie, ze Soso wyprowadzil by cie pirwszy, nie tyle na ludzi ile przed ludzi, z plutonu egzekucyjnego.Moj nauczyciel polonista i przyjaciel mial taka okazje, ale wskutek przypadku skonczylo sie szczesliwie. Tylko na 20 latach lagru.

 134. jakub01
  21 września o godz. 15:38

  Ludzie którzy czytają, czy odbierają jedynie papkę propagandową, serwowaną przez media głównego nurtu, skazani są na myślenie „jedynie słuszne”.
  I o to chodzi rządzącym.
  Bezmyślne stado owiec, łatwo skłonić do podążania za pasterzami, nawet na skraj przepaści.

  Wszelkie samodzielne myslenie jest pietnowane- nawet na tym blogu.
  Jakiekolwiek informacje sprzeczne z przekonaniami większości, są odrzucane apriori.
  Nawet bez zapoznania się z nimi.
  Dziwnie przypomina to świat Orwella- „cztery nogi dobre, dwie nogi złe”….
  Dogmaty zamiast samodzielnego myślenia.
  Mechanizm wyparcia działa doskonale u 80% społeczeństwa.
  Taka jest siła mediów, skupionych w rękach kilku zaledwie graczy.

 135. @Bar Norte
  Dzięki za link. Szkoda, że Major nie będzie pisał w gazeta.pl

  Ja pozwoliłam sobie wkleić ten adres u red Szostkiewicza, ale nie wiem czy moderacja puści. Kilka tekstów mi tam utknęło, więc wpiszę tutaj, to co tam napisałam
  .

  Kiedyś przypadkiem zobaczyłam krótki wywiad ze Stryczkiem i pamiętam, ze kompletnie mi nie pasował do „szlachetnej paczki”

  Po pierwsze sama nazwa wydała mi się dość wulgarna. Podobnie jak piśdzielce wycierający sobie gęby patriotyzmem, ojczyzną, Polską i Polakami….
  tak i „szlachetna” w tym kontekście brzmi dość obrzydliwie.

  Po drugie jego niedogolona facjata też sprawiała wrażenie kogoś, kto zbyt wiele uwagi poświęca swojej fisik, a to też nie budziło zaufania w tym przypadku.
  Do tego uśmieszek i zaślinione usta…
  Gadka też wydała mi się sztuczna.
  Obrazek do „szlachetności” i szlachetnych podrygów jakoś mi nie pasował.

  Pamiętam, ze trochę zła byłam na siebie, ze oceniam po pozorach, ale okazuje się, że te moje pierwsze wrażenia/obserwacje były prawdziwe.

 136. @404 Jesli nie sadzimy po pozorach to po czym? @Bar norte, dzieki za link chociaz faktycznie od takiej szlachetnosci chce sie rzygnac. Wart rozprowadzenia.

 137. 404, jakub01

  Sprawa Stryczka ma jeszcze ciekawy teologiczny aspekt.

  Mimo skarg, które na niego składano do przełożonych on nigdy nie był przez krajowy kk dyscyplinowany. Moim zdaniem powodem tego było, że polski kk jest w niewypowiedzianej schizmie wobec koscioła powszechnego kierowanego przez Franciszka. Przez niewypowiedzianą schizmę rozumiem to, że krajowy kk olewa nauczanie Franciszka równocześnie formalnie go nie kwestionując – głównie przez własną interpretację Pisma jak to zwykle czynią kandydaci na schizmatyków.

  Natomiast z tekstu Onetu jak i z licznych wywiadów, których udzielał Stryczek wynika, że on jednak dokonał własnej interpretacji Pisma i w tym duchu nauczał oraz żył. Ja bym to określił jako Pismo Święte wg Friedmana i von Hayeka. Oczywiste jest to, że taka interpretacja, uznana w kraju, jest nie do przyjęcia w świetle nauczania kościoła powszechnego Franciszka.
  Tak więc Stryczek powinien być uznany za schizmatyka i ekskomunikowany.

 138. @Bar Norte Sam wiesz,ze nigdy tak sie nie stanie ani ze Stryczkiem ani z kimkolwiek innym. Kosciol zwiera szeregi, wiernych ubywa, nabor do seminariow coraz watlejszy. Franciszek musi sie liczyc z ta cicha schizma. Jeszcze tego brakowalo, wewnetrznych podzialow w lonie KK jakby afer pedofilskich i innych skandali bylo malo.Niech wiec kazdy gra jak chce byleby trzymal pozory. Wszak KK wlasciwie zawsze trzymal sie tej metody, hipokryzja ponad wszystko.

 139. Panie redaktorze.A my dalej parę kroków za.Bo geniusz ,jest geniuszem i basta.Otóż gra toczyła się o władzę nad sędziami.Czyli o zdobycie KRS.A SN ,był przykrywką ,do odwrócenia uwagi.Bo SN ,jest niepotrzebny do ubezwłasnowolnienia sędziów ,a KRS bardzo.Dlatego wódz kazał iść ,do pani Gelsdorf.swemu najemnikowi , i pozwoli na cofniecie się do tyłu.A podziwiam ,za to ,że przy okazji załatwił panów z UE,naiwnych jak dzieci ,.Wstrzymali proces w Trybunale.I dlatego mała nadzieja ,że zajmą się KRS.Sz by to trafił.

 140. @Bar Norte. Spojrz na ten rzad siwych glow w hierarhii kosciola. Oni doskonale wiedza z papiezem na czele, ze sa..ostatnimi!

 141. niemcy; zaognia się, tocząca od paru tygodnii t.zw. afera maassen i grozi rozpad koalicji rządowej; andrea nales (przewodnicząca socjaldemokracji rfn) oświadczyła dzisiaj po południu, że zadzwoniła do szeryfowej, zażądała nadzwyczajnego spotkania na szczycie i czeka jeszcze dzisiaj na jej odpowiedz;

 142. jakub01

  „Sam wiesz,ze nigdy tak sie nie stanie …”

  Jasne, masz rację. Napisałem tylko jak w świetle stanu faktycznego to się powinno skończyć.

  Tymczasem, jak piszą dobrodziej Stryczek złożył rezygnację z prezesury „Szlachetnej paczki” co wskazuje, że kk chce jak najszybciej zamknąć tę niewygodną dla siebie dyskusję nad nią.

  A tłumy ludzi zapisują się w kolejkach po bilety na film „Kler” co się w ostatnim 28 leciu jeszcze nie zdarzyło.
  Krytyk Raczek, który film widział na festiwalu pisze, że takiej atmosfery na widowni nie pamięta od czasów premiery „Człowieka z marmuru” czyli od 41 lat.

 143. Reduta Gersdorf

  Szafa gra, z naciskiem na gra (16:39). Zaś KRS w rękach PiSiarni to Komitet Rozbiórki Sądownictwa ze słynnymi postaciami Piotrowicz & Pawłowicz. Tu jest pies pogrzebany, te ograniczone „ustępstwa” pod naciskiem bodaj jednej czy dwóch rozmów z Junckerem to dymna raca. Ale przecież przewodniczący KE nie jest jedyną instancją w Unii.
  Tymczasem KRS niemal jednomyślnie została zawieszona w prawach członka unijnej UNCJ, co już będzie skutkowało rozlicznymi konsekwencjami, za brak niezależności od władzy wykonawczej, co jest niezgodne z zasadami państwa prawa, traktatami, które Polska podpisywała i systemem prawnym Unii.

  http://wyborcza.pl/7,75398,23950981,krs-zawieszenie-polski-w-europejskiej-sieci-rad-sadownictwa.html

  Jednocześnie Gersdorf stawia wysłannikowi prezesa (PMM) trzy warunki:

  – wszyscy sędziowie wysłani na przedwczesną, przymusową emeryturę z uwagi na osiągnięcie 65. roku życia będą powracać na swoje stanowiska;
  – prof. Gersdorf pozostaje I prezesem SN z mocy konstytucji, bez warunków;
  – ma zostać przywrócony konstytucyjny charakter KRS i procedowania w KRS.

  Co dalej? Czy prezes się do nich ustosunkował, czy dalej rżnie głupa i kluczy, mataczy za pośrednictwem swych posłańców?

 144. okropny, ten brat ezawa;

 145. „Komisja Europejska zdecydowała się skierować sprawę reformy Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wynika z nieoficjalnych informacji Reutersa, która powołuje się na wysoko postawionego unijnego urzędnika.”

 146. Dobra wiadomość,
  tekst pisany przez neospasmin zaczyna być ukryty.
  Łapka w dól działa.
  Gratulacje, i nie zapominać ” łapkować”.

 147. @Bar Norte. Kosciol jest swiadom swojego konca. Zadnej reformy nie przeprowadzi, bo chce juz tylko w komforcie doczekac swoich dni, co nie oznacza, ze pojdzie na jakiekolwiek ustepstwa.Papiez zawsze byl od propagandy i skupiania na sobie uwagi baranow i owiec,dzialajac przeciez zawsze zgodnie z polityka Watykanu. Zadna schizma nikomu sie nie oplaca. Episkopat polski doskonale to wie a przy okazji ma wolna raczke. Bo inaczej co?Autokefaliczny Kosciol Polski? Nonsens. Dwu tygodni by sie nie utrzymal bez Rzymu. Nie z naszymi wiernymi. Dlaczego w Polsce idzie na calosc ? Bo moze. Tylko owieczki znow mysla, ze Car dobry, tylko bojarzy zli.

 148. od kaszpirowskiego do chrzanowskiego:
  bad news dla sisters of matrix – projekt kup pan cegłę czyli dau nie zostanie zrealizowany w centrum berlina, bo postawili sie okoniem smieciarze i wodociagi (a wszyscy byli ZA od burmistrza do prezydenta republiki, zeby zamurowac centrum berlina na szesc tygodni,
  tak aby szarlatani z charkowa mogli sie bawic w ciuciubabke z mieszkancami stolycy, a wszystko to w szlachetnym ceku i jedynie za stowe, od łebka, za dzien);

 149. Tak jak KK zyskał na popieraniu opozycji w czasach komunizmu ( tłumaczy to po części jego przywileje), tak jego zgubą będzie obecne przymierze z PiSem. Dynamika takich procesów jest często niedoceniana.

 150. znowu są: rączki, rączki, kloss… 😉

 151. @ byk A czemuz to czemu?

 152. @Adam100. To w Polsce, ale generalnie KK sie po prostu starzeje, to juz jest skamienielina. Nowi kandydaci tego monumentu nie utrzymaja w calosci. Swiat sie zmienil a religie odchodza nieublaganie w sfere mitologii.
  Nowy Kosciol jak sadze bedzie niszowy i ..hipsterski, he ,he.

 153. @jakub01. W coś ludzie zawsze będą wierzyć bo wiarę mamy w genach. Wiara która jest najbardziej rozpowszechniona dzisiaj to to, że z papierkiem na którym pisze 100 dolarów dostaniemy w sklepie banany. Żadna małpa w tak „głupi” mit nie uwierzy. Ta ludzka cecha (żeby wierzyć ) nie stawia żadnych ograniczeń. Jak wierzono że ofiary z dzieci ochronią od suszy i nieurodzaju to rodzice chętnie poświęcali swoje potomstwo ku chwale czegoś tam.

 154. Na blogu trolle Putina. W ambasadach sami szpiedzy. Kto szpieguje Watykanowi czy duchowni i podsłuchy w konfesjonałach. Tak sobie myślę po wpadce U Sowy. Papież nie boi się Putina czyli trzyma rękę na pulsie.

 155. Czas globalnego kryzysu to prawdziwe eldorado na rynku fuzji i wrogich przejęć, zgodnie z żydowskim powiedzeniem: „W mętnej wodzie najłatwiej łowić ryby”. Globalizacja daje bankierom możliwość do zmonopolizowania rynków finansowych i surowcowych, obydwa rynki są już niemal całkowicie kontrolowane przez klan rodziny Rothschild. Dzięki bliskim kontaktom z europejskimi i amerykańskimi politykami oraz rosyjskimi oligarchami rodzina Rothschild przejmuje strategiczne spółki, koncerny surowcowe oraz złoża surowców na całym świecie, także w Polsce. Cały ten proces widać jak na dłoni w artykule:

  Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda

  „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa.„- Mayer Amschel Rothschild (1744-1812)
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/rothschildowie-rzadza-polska-doradzaja-msz-wykupuja-polskie-spolki-i-przejmuja-gazociagi/
  ===========

  Interesujący polski ślad.
  Jeden z beneficjentów- Buzek….
  Ale, wszystko lege artis…..

 156. maciek.g 21 września o godz. 0:20 do mnie: – Legat spróbuje ci wytłumaczyć dlaczego przestrzegam wszystkich przed PiS’em i Kaczyńskim.

  Maćku G,,
  Twój wpis jest bardzo ładny i „wporzo” ale raczysz nie zauważać, że ja o chlebie a Ty o Niebie.

  To jeszcze raz. Ja próbuję, nieudolnie zdiagnozować sytuację. Jak lekarz nie postawi prawidłowej diagnozy, to z leczenia nici, niestety.
  Po co mnie przestrzegasz, by nie głosować za PiS – a ja miałem kiedyś taki zamiar?
  Maćku, ja próbuję wskazać, jakie są m.in. przyczyny tego, że PiS Kaczyńskiego wybory wygrał i wygra następne. Bo wygra! Wcale i niekoniecznie tylko dlatego, że „suweren” to przygłupy i jest pod wpływem KK.
  Maćku, PiS ma przegrać wybory bo Kaczyński jest „b”? Ja to wiem, powiem Ci więcej, on jest jednym z największych „komunistycznych” beneficjentów i „złogów”. Mieszka w domku podarowanym przez „komunę” zasłużonemu dla niej tatusiowi Rajmundowi. Tylko dzięki koneksjom taty z komunistycznymi tuzami, jak np. Kuberskim udało się Jarkowi zrobić maturę na krzywy ryj bo w Lelewelu go w ogóle do niej nie dopuszczono jako że był głąb do kwadratu.
  Rozpoczął studia na UW w roku, gdy na prawo startowało 16 osób na miejsce a ten komunistyczny banan i głąb się dostał. Maćku, ja mógłbym pisać i pisać, że prezes jest „be”, tylko że z tego nic nie wynika. On nawet nie może być ani prezydentem ani premierem bo chyba byłby jedynym na salonach unijnych z tłumaczem u boku. Kontynuować? – a po co?

  On nie przegra bo jest taki a nie inny ani jago partia. Nie przegrają, bo nie mają z kim!

  Słusznie prawi Jacobsky, że lewica jako przeciwnik polityczny nie istnieje. Moim zdaniem nie jest też realnym przeciwnikiem galwanizowany polityczny trup w postaci PO. Jest ogromne zapotrzebowanie na nową siłę. Jakaś sondażownia zrobiła badanie i 8%!!! dostała nieistniejąca partia, która w ogóle nie wiadomo czy powstanie (z inicjatywy Biedronia).
  Jeszcze raz, myślenie życzeniowe, galwanizowanie trupów politycznych to nie droga do odsunięcia PiSu od władzy.
  Co trzeba zrobić – nie wiem – ale wiem na pewno, że ta opozycja, która aktualnie egzystuje, z PiSem nie wygra, no chyba że generał z Szaserów podarował Kaczyńskiemu laskę, która mu pęknie w odpowiednim momencie i prezes walnie glacą o krawężnik.

  Pozdrawiam i dziękuję za pogaduchy 😉

 157. @Adam100 Tak, ale wielkie,zinstytucjonalizowane religie zawsze upadaja pod wplywem przeladowania formy a zaniku tresci. Te tresc, ktora juz nie ma mocy kler wszelkich religii swiata staral sie zastapic celebra, bogactwem formy,rytualu czesto zupelnie juz niezrozumialego dla przecietnego wiernego. Ludzie zawsze beda w cos wierzyc jasne, ale to nie musi byc wiara w KK, ktory stal sie bardziej boski od boga.

 158. @Adam100. No i nie prawda jest,ze mamy wiare w genach. W genach sa co najwyzej zakodowane pewne predyspozycje, ktore moga sie w cos przeksztalcic lub nie. Nie istnieje zaden determinizm genetyczny, choc kiedys tak uwazano. Wspolczesna genetyka to odrzucila dosc dawno.

 159. @Wiesiek59

  „klan rodziny Rothschild. Dzięki bliskim kontaktom z europejskimi i amerykańskimi politykami oraz rosyjskimi oligarchami rodzina Rothschild p”

  No widzisz gostek jak ty masz totalnie przefajdane? Az ciecie szkoda.

  Te Rotszyldy takie zle i niedobre – a frówno można im zrobić. Znaczy w plasterkach.

  Samo darcie ryja raczej sie nie przeloży na pozyskanie „mienia” po Rotszyldach, Cukierbergach, Augenlichtach i Goldszmitach. Jeszcze zaden spec od darcia ryja nie zalapal sie ani na „twarde” ani na „miekkie”. Jednym slowem – sztuka dla sztuki.

  Przyjdzie do końca życia zapitalać w skarpetkach z samodziału.

 160. Dlaczego Bóg ukarał organizatorów lotu do Smoleńska. Tak sobie myślę na podstawie mojego zeszytu religii s.66. Nie znacie ani dnia ani godziny.Daje i odbiera. Śmierć prowadzi też do zbawienia. Zbawienie przez śmierć to wyróżnienie. Podżegacze do organizacji lotu mają przechlapane na sądzie ostatecznym.

 161. legat
  21 września o godz. 18:18
  ……….która mu pęknie w odpowiednim momencie i prezes walnie glacą o krawężnik.
  Amen.

 162. wiesiek59
  21 września o godz. 18:15
  Czas globalnego kryzysu to prawdziwe eldorado na rynku fuzji i wrogich przejęć, zgodnie z żydowskim powiedzeniem: „W mętnej wodzie najłatwiej łowić ryby”. Globalizacja daje bankierom możliwość do zmonopolizowania rynków finansowych i surowcowych, obydwa rynki są już niemal całkowicie kontrolowane przez klan rodziny Rothschild.

  Mój komentarz
  Wiesiek pracowicie wkleja spiskowe teorie na blog EP. Niedawno Wiesiek zachwalał tzw. listę Sorosa posłów do PE, która to lista ma pokazywać, że Soros rządzi Parlamentem Europejskim, czyli Unią Europejską.
  Teraz Wiesiek poszedł o krok dalej, a właściwie doszedł do ściany, nie ma co dalej wyjaśniać, wszystko jest jasne – światem rządzi klan Rothschildów, a Polską Jacek Chwedoruk – przedstawiciel Rothschildów na Polskę.

  Wiesiek zapewne sądzi, że blogowicze EP są albo naiwni albo głupi.
  Że tejot i kilku innych blogowiczów są głupi, to Wiesiek pisze od dawna, ale żeby wszyscy byli głupi?
  Pzdr, TJ

 163. @mag

  „Niedopuszczalne są hejterstwo i trolling.”

  .. co w praktyce oznacza, ze na „blogu ateistow” może to/to wylewać kubły .ówna na upatrzoną osobę, bez ryzyka, że zbanowany, zakneblowany i pozbawiony możliwości reagowania obiekt zabiegów mag bedzie miał możliwość cokolwiek odpowiedzieć. @Mag kiedyś się tu żaliła, że się jakoby stała „dziewczynką do bicia”. Na „dziewczynkę” to się @Mag raczej nie łapie, ale zamiłowanie do bicia niewątpliwie posiada. Oczywiście wyłącznie pod warunkiem, ze obiekt jej zabiegów jest porządnie zakneblowany i ma związane ręce. Wtedy można sobie pofolgować i walić wirtualnym bejzbolem po głowie.

  Jaki charakter ma ten cały „blog” – to inna sprawa, tez warta naswietlenia.

  Typowa probka to wypowiedz „redaktora” „bloga”, ten „redaktor” oczywiscie anonimowy:

  __
  „Tak, maguś, po stokroc tak! Rodzice, roddziny, społeczności, środowiska całe, potrafią byc tak zdegenerowane moralnie przez katolicyzm, że predzej zdradza wlasne dziecko, wezmą stronę bandyty ”
  __

  Powyzsze to oczywiscie nie jest hejt. A skadze! To jest oki i cacy. Niby nie moja broszka – ale niedobrze sie i tak robi.

 164. adam100
  21 września o godz. 17:26
  Nie jest źle, co cieszy, jednak ideałem byłoby by ten wrzód na dupie polemizował z kolejnym wrzodem – @Wieśkiem59, a który to został bezbłędnie rozpracowany przez @pitekantropa, jako facet żmudnie sklejający skopiowane na różnych portalach zdania i wklejaniu tej twórczości tutaj. Mistrzostwo świata, czyli Polak potrafi.
  Mój szacunek
  T. Wys.

 165. @Wiesiek 59. I co niby z tego wynika? Albo zniknie pieniadz albo swiat. Nie ma juz znaczenia kto tam u gory kreci mlynkiem,klimat sie ociepla.

 166. @tejot, @Wiesiek59

  Zatroskany Obywatelu, nie moglbys na spole z tym twoim ziomem o ksywie @Wiesiek costam sporzadzic jakiegos wykresu, zeby bylo widac, jakie nieszczescia powoduje sam Soros, jakie z kolei Rotszyld, kiedy dzwoni do Sorosa i jak to sie ma z dzialalnoscia Szechtera, Cugierberga tudziez Iluminatow? mam nadzieje, ze jak sie zusammen do kupy wezmiecie do roboty, to w wykresie uwzglednicie takze zbrodnicza role masonow, kesonow, puzonow, robronow i patefonow.

  „Wiesiek zapewne sądzi, że blogowicze EP są albo naiwni albo głupi.”

  A co bardziej energiczni Zatroskani Obywatele zapewne sadza, ze nadal sa lata powiedzmy 60-te i wystarczy zadzwonic do Komitetu („Towarzyszu przewodniczacy, jest tu taki jeden… No wiecie sami”). Nie bierze taki Zatroskany Obywatel na glowe, ze juz nie ma Komitetu – a „taki jeden” jest dosc daleko.

 167. teraz uprasza się o łapki dla
  pitekantrop’a

 168. Jakoś nie chce mi sę polemizować z durniami.

  Władza ekonomiczna przekłada się na polityczne wplywy.
  Bardzo mi przykro, że nie jesteście w stanie pojąć tak prostej zależności.
  O zrozumieniu implikacji takiego stanu, was nie podejrzewam nawet.
  Jedna z nich, to ustawa 447.

 169. @jakib01

  … na genetyce tez sie doskonale zna. A zwlaszcza na genetyce wspolczesnej:

  „Wspolczesna genetyka to odrzucila dosc dawno.”

  Przyjemnie zauwazyc, ze zycie raz-dwa weryfikuje gleboka wiedze i zawodowe umiejetnosci osoby, ktora z taka pewnoscia siebie wypowiada sie na temat „genetyki”, klimatu, Kociola, papiestwa i schizofrenii.

  Kariera to wyznacznik wiedzy i doswiadczenia. I dlatego kariera miala taki oto przebieg:


  „Pracowalam fizycznie, gdzie sie dalo a w tym malym, zapyzialym miasteczku Venray, w Limburgu wiekszosc ludzi to …. – ksenofobiczne wiesniactwo. Naturalnie, ze nie wszyscy nie uogolniam, ale co chwila dawano nam odczuc, ze jestesmy kims gorszym,” … „w sprawach urzedowych trafialam na tepy formalizm ”

  Wredne te Holendry. A jak wynika z nacechowanych gleboka wiedza uwag osoby o ksywce @jakub01 – Jankesi jeszcze gorsi. Tak czy owak – warto zauwazyc, ze sukcesy w zyciu osobistym i towarzyskim ida w parze z przebiegiem kariery zawodowej:


  „Ja przez 15 lat gadalam praktycznie tylko ze swoim sp.psem.”


  ” tu zgodze sie z opinia pewnego pisarza (niestety nie pomne nazwiska), ktory zapytal dosc retorycznie – „Co Amerykanie dali swiatu? Czapeczki bejsbolowe i coca-cole?””

  Nie wskazujac nikogo konkretnego palcem wypada zauwazyc, ze gdyby nie amerykanskie wynalazki – polprzewodniki, uklady scalone, komputery osobiste, procesory, Internet, swiatlowod – to prymitywne, tepe buractwo mogloby co najwyzej opowiadac swoje rewelacyjne wiesci pieskom czy kotkom. Albo wypisywac rewelki na scianie stodoly – jakby Pan Gospodarz zezwolil.

 170. @Wiesiek59

  „O zrozumieniu implikacji takiego stanu, was nie podejrzewam nawet.
  Jedna z nich, to ustawa 447.”

  Przyjeta jednoglosnie przez obie izby Kongresu i podpisana przez Trumpa.

  Nie jest latwo chodzic po linie. Nie jest rzecza prosta zonglowac siedmioma pileczkami.

  Ale najtrudniej jest wielbic Trumpa, kochac Ameryke, liczyc na to, ze jakby co, to Ameryka pospieszy z pomoca – i olewac ustawe na tyle wazna, ze ja obie izby Kongresu jednoglosnie uchwalily. A Trampek raz-dwa podpisal.

 171. jakub01
  21 września o godz. 18:24

  Czekam aż ktoś opracuje w co ludzie do tej pory wierzyli. Książka będzie gruba i ani się tu śmiać ani płakać. Jak wiesz zapewne są tacy co dzisiaj wierzą że jedzenie albinosa ma lecznicze skutki. Dla albinosów na pewno nie 🙁

 172. @adam100, @jakub01

  „Czekam aż ktoś opracuje w co ludzie do tej pory wierzyli.”

  Tu widac dosc dokladnie, co ludziom gra w sercach i umyslach. Szkoda ludzi, bo nic tak nie frystruje jak rozdzwiek miedzy zamiarami a praktycznymi mozliwosciami:

  „Jesteśmy z Wami waleczni Palestyńczycy!Zabijajcie tych najeźdźców i zbrodniarzy.To nasi wspólni wrogowie.”

  „ZBRODNIARZA wojeennnnego netanyahuuja nalezy postawic przed MTS i powiesic na ulicznej szubienicy!!!!! Ps KIEDY SPOTKASZ w POLSCE izraelskiego BANDYTE ZLIKWIDUJ go!!!”

  „Likwidacja żydo-chazara, albo u p a dlińca, to jak rozgniecenie pluskwy.Pożyteczne i sprawia dużą przyjemność.”

  Podsumowujac:

  „W ryju kazdy mocny”
  (stare przyslowie rurytanske)

 173. @

  Jak wiadomo, Caracale byly zle i niedobre. Tylko skrocic i wyrzucic. Wredne zabojady usilowaly wepchnac na sile taki zlom, zamiast dziekowc, ze sie ich nauczylo jesc widelcem.

  I dziwi tylko nieco, ze reszta swiata nie chce zrozumiec, jakie te Caracale zle i niedobre:

  „Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamówiły cztery śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal. Dostawa ma zostać zrealizowana do roku 2021. Nowe maszyny dołączą do 6 H225M służących już w siłach zbrojnych tego kraju i dwóch kolejnych, których dostawa ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

  Nowe śmigłowce H225M zostaną wyposażone w pływaki awaryjne, liny do desantu, szperacze oraz głowice elektrooptyczne. Podobnie jak pozostałe maszyny będą przeznaczone przede wszystkim do zadań SAR i CSAR oraz transportu żołnierzy. Kontrakt ogłoszony 20 września 2018 roku obejmuje nie tylko dostawę czterech śmigłowców Caracal, ale także wsparcie techniczne oraz kontynuację zadań z zakresu zarządzania eksploatacją floty.”

  https://www.defence24.pl/kolejne-caracale-dla-tajlandii

 174. @jakub

  W genach mamy mity (wiara to coś innego)

 175. Efekt wiary jest kwestią socjalizacji.
  Nie genów.
  Ludzie wychowani wśród zwierząt, nie maja wiary zgodnej z otoczeniem w którym przebywali.

 176. @Adam100. Nie mamy mitow w genach, a co najwyzej sklonnosc do wiary w nie lub nie ,podobniez sklonnosc do mitologizowania rzeczywistosci, ale geny nie zawieraja zadnych okreslonych predyspozycji. Nie ma czegos takiego jak genetyczne uwarunkowanie. Z tym pogladem rozprawila sie juz wspolczesna genetyka.Chyba, ze nie bardzo rozumiem o czym mowisz.

 177. @Adam 100.Chyba juz sie placze w wyjasnieniach troche, ale wiesiek to ladnie ujal.

 178. @jakub

  Nieżalenie od epoki, homo sapiens tym się różnią od innych zwierząt że mają zdolność do tworzenia mitów. Na dobre i na złe. Wspólne mity pozwoliły homo sapiens łączyć się w grupy większe niż 250 osobników i tym sposobem zyskaliśmy przewagę nad innymi gatunkami. Temat długi i super ciekawie opracowany w książce:
  ” Od zwierząt do bogów „, Yuval Noah Harari

 179. @
  ale są zdolni do tworzenia MITÓW.

 180. @Mag. No niestety, jakos u tych ateistow zaistniec nie moge. Kolejny wpis moderowany, a nie chce mi sie dociekac dlaczego.

 181. pitekantrop
  21 września o godz. 19:08

  Panie Pikus.
  To swiadczy jedynie o potędze i władzy pieniądza w dzisiejszych czasach, i jego wpływie na politykę krajów zachodnich.
  Są takie gremia, które mogą kupić tuzinami polityków, przeznaczając na to promile swoich dochodów.

  Nie jest przecież tajemnicą, że w Waszyngtonie czy Brukseli, nieźle żyje po 30 000 lobbystów, wpływających na proces legislacyjny tyczący 300 czy 500 milionów ludzi.
  Kilkanaście rodzin bankierskich, właścicieli korporacji medialnych, wielkich koncernów, rzadzi swiatem.
  Nie tylko zachodnim.
  To to gremium ma wpływ na regulacje prawne w skali globu.

  Zaprzeczanie faktom swiadczy bądź o głupocie, bądź o odrealnieniu.
  Czemu z upodobaniem oddaja się co poniektóre egzemplarze homo.
  Sapiens?
  Niekoniecznie…..

 182. To może ja trochę bliżej wyjaśnię.
  Pojecie mitu jest dużo szersze od pojęcia wiary. Można wierzyć w mit, że ciemni roznoszą choroby, ale tego nie nazwiemy „wiarą”. ITD
  Książka która polecam bardzo pedagogicznie tłumaczy genezę pojęcia ( jest zresztą światowym hitem)

 183. @Adam100. Owszem czlowiek tworzy mity ale i je obala i tworzy nastepne. Behawiorysci zwierzecy coraz czesciej twierdza, ze zwierzeta rowniez maja pewno zdolnosc w tworzeniu swiata uludy, jako ze posiadaja zmysly a takze inteligencje choc nie na miare i sposob ludzki. Jednak nieprawda jest, ze sa calkowicie pozbawione odbierania i tworzenia tzw. wrazen duchowych, parareligijnych. To nie jest tylko zdolnosc czlowiecza, wynikajaca zreszta ze zludnego postrzegania rzeczywistosci.

 184. wyzysk
  21 września o godz. 2:36

  Poniższy fragment tez jest ciekawy. Obóz liberalny jest za słaby, żeby tolerować takich wolnomyślicieli jak Rafał Woś.

  ― A nie myślisz, że jest jakiś podział pracy – są ludzie od robienia badań, ci od wydawania książek i pisania, ale też ci, którzy stworzą partie polityczne i będą z tych badań i książek czerpać, pisząc programy polityczne i potem je wdrażając. Czym innym jednak jest dogadanie się z Kaczyńskim, a czym innym z Klubem Jagiellońskim.

  ― Podział pracy jest. To jasne. Z resztą na polu eksperckim czy publicystycznym kontakty między prawicą a lewicą są. Ostentacyjny brak dialogu, którym krytykuję, to brak kontaktów na poziomie politycznym. Taki rodzaj zimnej wojny. Gorzej nawet. W czasach zimnej wojny w Ameryce istniały całe departamenty zatrudniające sowietologów, którzy mieli za zadanie dostarczanie decydentom prawdziwego, a nie propagandowego obrazu przeciwnika. W relacjach lewicy z PiS tego nie ma.
  Jak słyszę po raz tysięczny, że „z Kaczyńskim nie da się rozmawiać…” to moje oczy stają się szkliste. Bo wiem, że osoba wygłaszająca to zdanie czerpie wiedzę o PiS-ie co najwyżej z Ucha Prezesa.
  http://krytykapolityczna.pl/kraj/rafal-wos-rozmowa/

  I słusznie, dodam od siebie, przy fałszywych przesłankach we wniosku rozumowania musi być groch z kapustą.

 185. Tomasz Wysocki
  21 września o godz. 18:49

  Merytoryki, kultury, nie zauważyłem.
  Prymitywnego chamstwa, sporo.
  Kolejny prostak nie potrafiący uzasadnić swego stanowiska?
  Zadziwiające, jak się to szerzy……
  W związku z tym, Berdyczów…..

 186. jakub01
  Kurcze, nie wierzę! Tam nie ma moderacji, w sensie, że nie pojawia się info „komentarz czeka na moderację”.
  Może coś poszło nie tak.

 187. @Adam 100, temat jest zbyt obszerny jak na ten blog, nie da sie go zawrzec w kilku zdaniach. Tytul ksiazki jest mi znajomy i nie jestem pewna czy jej nie czytalam, ale musialo byc to bardzo dawno skoro nie pamietam.A moze znany jest mi tylko skad inad tytul, skoro to znana ksiazka.Tak czy owak przypominam sobie jakas polemike z tezami tej ksiazki. Ja rowniez odnosze sie dosc sceptycznie do teorii mowiacej, ze wspolne mity jednoczyly ludzi w wieksze zbiorowosci. Owszem tez, ale nie tylko.

 188. „Ciekawa interpretacja.”
  Interpretacja !? Czego ? Ciekawa to jest „interpretacja” faktow przez rosyjska zandarmerie ktora malo , ze wie kto jest winien to rozpoczela albo kontynuuje okupacje Syrii.
  Przydala by sie jakas inerpretacja symetryczna ktora przewidywalaby ujscie syryjskich oficerow i zolnierzy z zyciem. Na razie o ich „klopotach” ( oby nie byly zbyt krotkie , im krotsze tym gorsze ) symetryczna cisza . Krotkie rosyjskie klopoty maja to do siebie , ze potem ciezko jest sie dowiedziec , kto je mial i dlaczego .

 189. neospasmin
  21 września o godz. 0:20

  „ … rodziny Solskich i Rybickich wygraly sprawy przeciw Polsce.
  Tak, to prawda, tylko sprawa nie dotyczyla tego czy ekshumacje byly sluszne, … tylko ze rodziny nie mialy zawarowanych w procedurze karnej srodkow do odwolania sie od postanowienia prokuratora.To na pewno nie kwestia za ktora odpowiadaja prokuratorzy ktorzy zarzadzali ekshumacje”.

  W KPK nie ma jak dotąd możliwości zaskarżenia decyzji prokuratorskiej o zarządzeniu sekcji (także ekshumacji) w przypadku nagłego zgonu. Wyobraźmy sobie niespodziewany zgon zamożnego człowieka, którego rodzina nie mogąc doczekać się spadku zarządza mu we własnym zakresie „eutanazję” . Pytanie, czy taka rodzina byłaby zainteresowana sekcją zwłok zmarłego lub później ekshumacją, czy nie oprotestowałaby decyzji prokuratury? Dlatego w KPK nie było możliwości odwołania się od decyzji o sekcji. W przypadku katastrofy lotniczej (i każdej innej katastrofy komunikacyjnej) sekcje były obligatoryjne, zwłaszcza że nadal trwa śledztwo polskie i rosyjskie w sprawie Smoleńska. Dla nadwrażliwców, obecnie do sekcje zwłok używa się tomografii komputerowej i innych bezinwazyjnych metod. No ale dwie rodziny, w tym jedna zasłużona, zdecydowały się wyłudzić od swojego państwa po 16 tys. Euro. Razem z kasą zyskały infamię.

 190. @Wiesiek59, @Tomasz Wysocki

  „W związku z tym, Berdyczów….”

  I w zwiazku z tym @Wiesiek59 prowadzi inteligentne, merytoryczne i owocne dyskusje z… @Wieskiek59. No bo w koncu nikt inny nie spelnia wysokich wymogow @Wieska59 w zakresie „merytoryki” tudziez „kultury”.

  Moze sobie zatem @Wiesiek59 dyskursa prowadzic z@Wieskiem59. Przynajmniej ten pierwszy ma wdziecznego sluchacza – a ten drugi inteligentnego rozmowce.

  Oczko lepiej wypada @jakub01:

  „Ja przez 15 lat gadalam praktycznie tylko ze swoim sp.psem.”

 191. maciek.g
  21 września o godz. 0:20

  „Sam przecież [Kaczyński] parł by zrealizować ten polityczny plan i osłabić (lub zniwelować sukces Tuska)”.

  A gdzie był ten rosyjski sukces Tusk, w czym się przejawiał, co z niego wynikało, coś może zostało? Wiadomo że Tusk został przez Niemcy za coś nagrodzony, na razie nie wiadomo czy za „właściwie” rozegranie sprawy Smoleńska.

  „To właśnie jego [Kaczyńskiego] naciski zaowocowały tym staraniem się ładować mimo zupełnie wykluczających to warunków”.

  Masz na to jakikolwiek dowód, czy tylko tak sobie kłamiesz na potrzeby tego wpisu? Nawet dr Lasek przyznał, że rozmowa podczas lotu nie miała żadnego związku z katastrofą i dotyczyła przebywającej w szpitalu Jadwigi Kaczyńskiej. Czy odruchy haniebne także masz bezwarunkowe?

 192. olborski
  21 września o godz. 20:49

  Jest INFORMACJA, do której możesz się SAMODZIELNIE ustosunkować, na bazie własnych przemyśleń.
  Nie jesteś chłopie w jakikolwiek sposób ZOBOWIĄZANY do powtarzania głosu stada.
  Za trudne?

  To że każdy z nas może mieć prawo do własnego zdania na jakiś temat?
  Przecież o to ponoć chodzi w demokracji, pluralistycznym społeczeństwie z nieograniczonym dostępem do informacji, i wolnością wypowiedzi na każdy temat?

 193. legat
  21 września o godz. 18:18
  Dzięki za jasne postawienie sprawy. Ponieważ napisałeś tak jakbym agitował za PO postanowiłem wyjaśnić i przy okazji jeszcze raz napisać fakty które jak widać , albo nie są znane , albo nie rozumiane. Jeżeli sondaż mówi że ponad 90% Polaków chce być w UNI , a jednocześnie prawie 40% popiera PiS to jasnym jest, że ludzie nie rozumieją czym jest ta partia i jej wódz jej właściciel.
  Jak widzę jesteś załamany postawa suwerena i straciłeś wiarę w możliwość odsunięcia Pis od władzy. Przypominam PiS wygnał władze samodzielną dzięki zachwytowi durnych dziennikarzy (ponoć politycznych) nad Zandbergiem co zabrało głosy ZL i ta nie weszła jako zjednoczenie do sejmu, Reguła którą mamy to spowodowała.
  Jak zobaczysz sondaże to PiS od wyborów wcale nie poprawił swych notowań , a ewidentnie je pogorszył. Na dokładkę dzieje się to co w 2007r spowodowało klęskę JK , czyli uaktywnienie się tych co wyborami mało się interesują. Szansa na wygrana PiS ma jedynie w prezypadku zmanipulowania wyborów. Niebezpieczne jest też rozdrobnienie głosów na różne partie szczególnie te które maja nikła możliwość wejścia do sejmu. Niestety znów szykują się nam wybory, że będziemy głosować przeciw , a nie za.

 194. @Mag, az „poszlam” sprawdzic. Stoi jak byk, pod kazdym z moich trzech wpisow, na temat twojego artykulu o alzheimerze, -twoj komentarz czeka na moderacje. Ja sie nie podejmuje sprawdzenia dlaczego tak jest, bo to mnie przerasta.

 195. ‚Dlaczego Bóg ukarał organizatorów lotu do Smoleńska.”
  Rosyjska zandarmeria w Syrii blednie inerpretuje fakty (?) i aresztowala nie Tego co powinna tamtych 15-tu bylo wierzacych bo tez nie znali daty i czasu . Nie znali ? To wiadomo kto jest winien

 196. pitekantrop
  21 września o godz. 20:51

  Panie Pikuś.
  Cenię wypowiedzi merytoryczne, a nie upierdliwe, czy skłaniające do sekowania innych.
  Nawet ciebie da się strawić- w fazie merytorycznej, nie prostackiej.
  Jak nie widzę siły argumentów, tylko argument siły, prostactwa, zastraszania, deprecjacji, insynuacji, to nóż mi sie w kieszeni otwiera.

  On jest be, bo nie podziela moich poglądów na świat…..
  Ostatnio spotkało to Wosia.
  Nie podążasz za stadem, ostracyzm…….
  Ja wolę takich Gieniusi umysłowych odsyłać na Berdyczów.
  Od takich oponentów nie uzyskasz żadnego sensownego punktu widzenia, informacji.

 197. Ma rację MadMarx, bo rzeczywiście to, że powstał „Nord (nie „North”) Stream”,a teraz finalizuje się „Nord Stream2”, zawdzięczamy wyłącznie sobie. Zostało to już wielokrotnie opisane i tu, i gdzie indziej, ale -ja w skrócie przypomnę. W 2000 roku Rosja wystąpiła do nas z propozycją zbudowania nowego gazociągu przez Białoruś i Polskę , ale omijającego Ukrainę. Jeden z wiceministrów nawet podpisał list intencyjny w tej sprawie, ale został za to zdymisjonowany. Cały projekt zablokowali panowie Buzek i Kwaśniewski. Nie chcieli, aby nowy gazociąg ominął Ukrainę. Rosjanie ostrzegali nas, że jeśli nie zgodzimy się na ten projekt, to wybudują gazociąg przez Bałtyk, co też i zrobili.

  Decyzja z 2000 roku, w wyniku której powstał alternatywny projekt omijający Polskę, była decyzją absolutnie irracjonalną i tylko notoryczny dureń może jej bronić. Nie dała nam ona – co należy podkreslić z naciskiem -żadnej korzyści ani finansowej, ani politycznej, a jak by tego było mało -przyniosła straty właśnie finansowe i polityczne, i to trwa do dzisiaj, a należy się liczyć z kolejnymi, okazało się bowiem, że Polski, która w tym, czy owym przeszkadza, można po prostu ominąć tak, jak omija się bagno, czy tereny objęte epidemią.
  Jaka jest polska polityka, każdy widzi -kompletnie nielicząca się z realiami, oparta na fantasmagoriach i pobożnych życzeniach, jedyne co łączy poprzednie ekipy, to absolutny brak pragmatyzmu i rusofobia.

  Pojechał Duda do Ameryki i nie tylko nic nie osiągnął, ale jeszcze się zbłaźnił, nawet spisiałym mediom, trudno -przy najlepszej woli -wycisnąć, z tej wizyty, coś istotnego, konkretnego. Próbował Szczerski, który już następnego dnia zapewniał, że stała amerykańska baza w Polsce, jest – w zasadzie – pewna, wczoraj przekonywał o tym niejaki Skórkiewicz. Obaj powołali się na…Trumpa, który chwalił Polskę, za obietnicę, że nie będzie żałowała Amerykanom pieniędzy. Z tego obaj „politycy” wywiedli, że bazy się ziszczą. O Międzymorzu Trump nic nie mówił, ale Duda podziękował mu za wsparcie tej idei. Na tej podstawie pisowskie media wnioskują, że Polska będzie „drugim Izraelem” i regionalnym mocarstwem, na razie, bo z czasem- w co wierzy suweren- globalnym.

  Polska jest państwem niestabilnym, nieprzewidywalnym i „doktrynalnie” pustym. Nie wiadomo, jaka jest jej racja stanu, priorytety, co kadencję wszystko zmienia się o 180 stopni. Nikt nas nie musi napadać, sami się wykończymy.

  Jeszcze a propos paliw. W poprzednim wątku zadałem pytanie, dlaczego Niemcy wolą płacić Ruskim ok. 400 dolarów za 1000 m sześć. gazu, niż Amerykanom 80 dolarów za tę samą ilość. To samo pytanie dotyczy zdecydowanie większości krajów europejskich. Idioci? Świry?

  Jak dotej pory, chętni do odpowiedzi, jeszcze się nie znaleźli.

 198. wiesiek59
  21 września o godz. 20:58
  „To że każdy z nas może mieć prawo do własnego zdania na jakiś temat? ”
  Rosyjska zandarmeria jak widac je ma na kazdy temat . Przemyslenia do posiadania zdania jak widac nie sa potrzebne . ” Interpretacja faktow ” to wlasnie jest dla mnie za trudne . Z zasady tego nigdy nie robie dlatego nie mam wprawy . Demokracje i pluralizm w spoleczenstwach z nieograniczonym dostepem do informacji , syryjskim i rosyjskim… nie ustosunkuje sie do nich bo juz to zrobilem . Nie widac ? Czyzby za trudne ? Dalsza wymiana ustosunkowan moze byc jeszcze trudniejsza , wiec dajmy „se siana”

 199. jakub01
  21 września, g.21:01
  Zgłosiłam pretensję do szefa blogu. Obaczym, co jest grane.

 200. pitekantrop
  21 września o godz. 19:30

  „Jak wiadomo, Caracale byly zle i niedobre. (…) I dziwi tylko nieco, ze reszta swiata nie chce zrozumieć … „Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamówiły cztery śmigłowce Airbus Helicopters H225M Caracal”.

  Flotylla kilku tajlandzkich śmigłowców robi szalone wrażenie, naprawdę. Aż trudno zrozumieć czemu Izrael ich nie kupuje? 🙂

  „Wredne zabojady usilowaly wepchnac na sile taki zlom, zamiast dziekowc, ze sie ich nauczylo jesc widelcem”.

  Znów kulą w płot. Jak pisze Norman Davies widelec rozprzestrzenił się po Europie z północnych Włoch. Wcześniej używano go w Bizancjum, a jeszcze wcześniej w starożytnym Rzymie. Widelec trafił do Polski i Francji niemal równocześnie. Do Polski z Boną Sforzą, do Francji z Katarzyną Medycejską. Tyle że Bona była starsza (ur. 1494) od Katarzyny (ur. 1519), chyba więc w Krakowie widelec był nieco szybciej niż w Paryżu. Bona przybyła do Polski rok przed urodzeniem Katarzyny de Medici.

 201. @Mag. Weszlam na blog i napisalam -” @Mag,kolejna proba.” i znow to samo – moderacja. Tak wiec jak widzisz nie moge tam pozyc, he,he. A szkoda, bo sympatycznie.

 202. Bylbym..
  „Nie jesteś chłopie w jakikolwiek sposób ZOBOWIĄZANY do powtarzania głosu stada.
  Za trudne?”
  Za trudne , bo tam sa trzy stada co najmniej dlatego ta „baza przemyslen ” jest taka .. nie na moj leb bo jaka by nie byla ( ta baza ) zawsze bede podejrzliwy ale domyslac to ja sie moge i lubie . To jest latwe

 203. @Mauro Rossi

  Chyba powinniscie uzgodnic wersje:

  „Wiceszef MON: Francuzi to ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu … Kownacki – Ale to są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. Więc być może w taki sposób się teraz zachowują – stwierdził. ”

  „Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w TVN24 … To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. ”

  https://www.wprost.pl/kraj/10026718/Kownacki-o-Francuzach-To-sa-ludzie-ktorzy-uczyli-sie-od-nas-jesc-widelcem-pare-wiekow-temu.htm

  „Aż trudno zrozumieć czemu Izrael ich nie kupuje?”

  Bo pamieta o kanonierkach z Cherbourga.

 204. @Mauro Rossi

  „Jak pisze Norman Davies”

  … to chyba sie myli, bo Jego Ekscelencja Pan Minister Bartosz Kownacki ustalil, ze bylo calkiem inaczej („To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. ”). Czyzby Mauro Rossi zarzucal (baa-cznosc!) Wladzy, ze sie myli?

 205. Attn: Pitekantrop
  „O zrozumieniu implikacji takiego stanu, was nie podejrzewam nawet.
  Jedna z nich, to ustawa 447.”
  Przyjeta jednoglosnie przez obie izby Kongresu i podpisana przez Trumpa.
  Nie jest latwo chodzic po linie. Nie jest rzecza prosta zonglowac siedmioma pileczkami.
  Ale najtrudniej jest wielbic Trumpa, kochac Ameryke, liczyc na to, ze jakby co, to Ameryka pospieszy z pomoca – i olewac ustawe na tyle wazna, ze ja obie izby Kongresu jednoglosnie uchwalily. A Trampek raz-dwa podpisal.”
  Pitekantropie , każdą formację polityczna , która będzie w Polsce chciała realizować idiotyczną ustawę nr 447 , przyjętą głosami 59 senatorów , Polacy „rozniąsą na szablach” .
  Niech ci senatorowie najpierw oddadzą Indianom to, co było ich naturalna własnością

 206. Tak ogromne znaczenie krajowej waluty na świecie przynosi USA trzy istotne korzyści gospodarcze. Pierwszą z nich jest możliwość zaciągania pożyczek za granicą w dolarach. Kiedy rząd pożycza w obcej walucie, istnieje ryzyko bankructwa; inaczej jest w przypadku zaciągania pożyczek we własnym pieniądzu. Ujmując rzecz bardziej ogólnie, międzynarodowa rola dolara umożliwia Departamentowi Skarbu USA zaciąganie pożyczać aktywa o większej płynności i po niższych stopach procentowych, niż byłoby to możliwe bez takiej hegemonii.
  http://krytykapolityczna.pl/gospodarka/sachs-schylek-dominacji-dolara/
  ==========

  Sachs dobrze mówi……

 207. Zdolność przedsiębiorstw do globalnej alokacji miejsc pracy zmienia charakter dyskusji o „korzyściach z handlu”. W rzeczywistości nie ma już bowiem żadnej gwarancji „korzyści”, nawet w dłuższej perspektywie czasowej, dla tych krajów, które eksportują technologie i miejsca pracy.
  http://krytykapolityczna.pl/gospodarka/skidelsky-granice-wolnego-handlu/
  ======

  KLUCZOWA kwestia.

 208. @woytek

  „Pitekantropie , każdą formację polityczna , która będzie w Polsce chciała realizować idiotyczną ustawę nr 447 , przyjętą głosami 59 senatorów , Polacy „rozniąsą na szablach”

  Szanowny Panie Katolik,

  jak na razie panscy przedstawiciele z polskiego parlamentu oraz panski prezydent ustosunkowali sie do poprawionej ustawy o tym waszym Instytucie Pamieci Narodowej. Pozwole sobie przypomniec, ze zapowiadano szumnie, dumnie, hucznie i bunczucznie, ze surowe kary czekaja kazdego, kto naruszy Jedynie Sluszne Pojmowanie Historii. I zeby pejsatym Moskom pokazac, gdzie ich miejsce – z wielkim zadeciem uchwalono arytuky 55a i 55b (karalność .. „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego”, czyli na całym świecie).

  No i co? No i jajco. Bylo szumnie, bylo dumnie, glosno, hucznie i bunczucznie – a po niezbyt dlugim czasie przyszlo sie z tych przepisow wycofac rakiem. Znaczy zygzakiem. Znaczy przyszlo sie wycofywac w pospiechu, oczywiscie w karnym szyku, dla skrocenia linii frontu na z gory upatrzone pozycje.

  Podsumowujac, Szanowny Panie Katolik („na szablach”):

  Nie strasz, nie strasz
  bo sie …

  „Niech ci senatorowie najpierw oddadzą Indianom to, co było ich naturalna własnością”

  Niezly pomysl. Czy Panowie zamierzacie ich (amerykanskich kongresmenow i senatorow) do tego zmusic sila? Bo po dobroci raczej nie beda chcieli sie posluchac. Jakas ekspedycja karna na Waszyngton, zeby durnym Jankesom porazac, kto rzadzi?

 209. @Wiesiek59

  „Zdolność przedsiębiorstw do globalnej alokacji miejsc pracy zmienia charakter dyskusji o „korzyściach z handlu”. W rzeczywistości nie ma już bowiem żadnej gwarancji „korzyści”, nawet w dłuższej perspektywie czasowej, dla tych krajów, które eksportują technologie i miejsca pracy”

  Bardzo chetnie widzialbym @Wieska59 w roli premiera. I @blackley’a w roli ministra finansow. Czy ninistra gospodarki. Albo odwrotnie. W moim wymarzonym gabinecie znalazlaby sie teka takze dla @Mauro Rossi, niechby byl glownodowodzacym albo chociaz dowodca lotnictwa wojskowego. Przydalaby sie kobieta na stanowisku – @jakub z numerkiem jako minister oswiaty i szkolnictwa wyzszego.

  Byloby ekstra. Jak w latach 80-tych.

 210. @Wiesiek59

  „Nie wiem, dlaczego dla co poniektórych ten aspekt jest niewidoczny.
  Podejrzewam, że za mało mamy Wokulskich, za dużo Kmiciców…..”

  Najwiecej to macie Ochockich:

  „„Ogniwo Ochockiego albo – lampa elektryczna Ochockiego… jakież to głupie!… Rwać się gdzieś od dzieciństwa i utknąć na lampie – to okropne… Dobiegać środka życia i nie znaleźć nawet śladu drogi, po której by się iść chciało – cóż to za rozpacz!…”

  Jak wiadomo, Genialny Polski Wynalazca (patrz wyzej) wynalazl miedzy innymi oswietlenie elektryczne – ale nie chcial sie zajmowac byle czym. Stworzony byl do Czynow Prawdziwie Wielkich. Dlatego tez przy Genialnym Polskim Wynalazku zakrecil sie kanciarz-geszefciarz Edison, niby to „wynalazl” zarowke – i wszyscy blednie mysla, ze to Edison.

  „„Oszaleję albo… przypnę ludzkości skrzydła…”

  To udalo sie lepiej – i dlatego caly swiat stoi w kolejce po polskie samoloty pasazerskie. Jacys bracia Wright cos tam probowali, nic z tego nie wyszlo.

 211. P. Mauro Rossi

  “. No ale dwie rodziny, w tym jedna zasłużona, zdecydowały się wyłudzić od swojego państwa po 16 tys. Euro. Razem z kasą zyskały infamię”

  Eee tam: jakiekolwiek bylyby intencje rodziny to polska kultura prawna wymaga dwuinstancyjnosci. Kazde postanowienie, orzeczenie powinno miec zawor bezpieczenstwa w postaci odwolania. By byl ktos kto oceni czy ta pierwsza decyzja byla a/ poprawna; b/ zgodna z prawem.

  Tu tak nie bylo stad orzeczenie ETS.

  Zaznaczam: ono ma sie nijak do samych postanowien o autopsji: dotyczy wylacznie brakow w zeszlowiecznej procedurze karnej.

  Trudno miec pretensje do kogokolwiek kto probuje egzekwowac swe prawo. Trudno wiec miec pretensje do rodzin. To ze dostaly one odszkodowania wynika ze specyfiki dzialania ETS: tam szkody/ krzywdy wycenia sie ( jak i we eszystkich innych sadach) w pieniadzu.
  Zadnej hanby/ infamii/ wyludzenia w tym nie widze.

  I moze najwazniejsze: dobrze ze ekshumacje zostaly wykonane a z nimi poprawny pochowek szczatkow.
  W sytuacji tej katastrofy wymagal tego szacunek dla ofiar.

  Na wypadek podobnych ewentualnych historii z wlasnym scierwem mam rozwiazanie: to co po mnie zostanie, a raczej co zostanie w worku podpisanym mym imieniem i nazwiskiem, zostanie skremowane na popiol. By oszczedzic bliskim ewentualnych, przyszlych przykrosci. Z reszta w rodzinnm grobie na Powazkach nie ma juz miejsca na kolejna trumne, na urne jaknajbardziej. 🙂

  ml

 212. Jeszcze pytanie. Zadaje je tu, nie guglowi, moja wina:

  Ile dzis, w czasach “spowodowanej 500+ galopujacej inflacji ( dziekuje p. Macku!) i stagnacji plac ( dziekuje p. Wiesku!)” kisztuja w Krakowie bajgle?
  Nie w Pewexie, ale na ulicy, z oszklonego wozka…

  Nie bylem w Krakowie juz ponad 10 lat a czas i ceny, jak wiadomo, w miejscu nie stoja.Stad me pytanie.

  Czy przecietna, przywalona nieludzka i antyrodzinna polityka PiS, stac jest na cos takiego czy nie?
  Czy kupuja jednego i tak dziela by starczylo na caly przednowek czy tez srednia pensja pozwala na ( odrobine) wiecej?

  I jeszcze: czy krakowscy piekarze placa juz oplaty licencyjne na rzecz spadkobiercow bezspadkowych z Bajgielmamele Brooklyn LTD czy ciesza sie jeszcze wolnoscia handlu?

  Bardzo prosze tylko mego pytania nie traktowac jako zlosliwosci: nie jest ma intencja dopytywac sie czy panstwa uzebienie daje jeszcze rade takiej formie pieczywa. Nie!

  ml

 213. P. Jobrave


  Decyzja z 2000 roku, w wyniku której powstał alternatywny projekt omijający Polskę, była decyzją absolutnie irracjonalną i tylko notoryczny dureń może jej bronić”

  Decyzja by nie zgadzac sie na rurociag omijajacy Ukraine byla skutkiem polskiej niezgody by Ukraine wyluskac z systemu dostaw gazu z Rosji.
  Doprowadzic do tego ze w przypadku jakichkolwiek sporow o gaz zostanie ona sama wobec Rosji.
  Mimo ze byl to tok 2000 to bylo to dzialanie na rzecz wzmocnienia niezaleznosci Ukrainy wobec Rosji.
  Takie sa i byly strategiczne cele polskiej polityki wschodniej.

  ml ( notoryczny duren?)

 214. neospasmin
  22 września o godz. 1:23

  P. Jobrave


  Decyzja z 2000 roku, w wyniku której powstał alternatywny projekt omijający Polskę, była decyzją absolutnie irracjonalną i tylko notoryczny dureń może jej bronić”

  Decyzja by nie zgadzac sie na rurociag omijajacy Ukraine byla skutkiem polskiej niezgody by Ukraine wyluskac z systemu dostaw gazu z Rosji.
  Doprowadzic do tego ze w przypadku jakichkolwiek sporow o gaz zostanie ona sama wobec Rosji.
  Mimo ze byl to tok 2000 to bylo to dzialanie na rzecz wzmocnienia niezaleznosci Ukrainy wobec Rosji.
  Takie sa i byly strategiczne cele polskiej polityki wschodniej.

  ml ( notoryczny duren?)
  ____________________________________________________
  Nie wiem o, co Panu chodzi, przecież napisałem, że decyzja z 2000 roku była idiotyczna, a polska polityka wschodnia jest oparta na fantasmagoriach i z realizmem nie ma nic wspólnego. Jeśli Pan tego nie widzi, choć razi to w oczy, to pozostaje mi tylko rozłożyć ręce w poczuciu bezradności.

 215. Zamieszanie blogowe w sprawie cen i importu gazu naturalnego robi się nieznośne.

  Cena rynkowa gazu jest jednolita, czy to z własnego wydobycia, czy to z rury, czy skroplonego (LNG) z Kataru, Nigerii i mniejszych źródeł, w Europie jest około 2,2-2,5 razy wyższa niż w Ameryce Płn. (z wydobyciem w Kanadzie). Europa poza Rosją jest per saldo importerem, Ameryka Płn. eksporterem. Pomijając obroty transoceaniczne, to powoduje, że na energię w Europie trzeba wydawać więcej, w konsumpcji czy w produkcji.

  Europa w 2017 importowała 800 mld m3 gazu: 40% z Rosji, 27% z Norwegii, 11,6% z LNG, 10% z Holandii, 8% z Algerii, itd. Z hubów eksportowych w USA LNG płynął głównie do Chin i Japonii i wynosił prawie 2,5% światowego eksportu LNG. Ale jest potencjał wzrostowy.

  Ile LNG z Ameryki może kosztować na rynku europejskim? Ano tyle ile z Kataru, czy z Rosji, około $7,3 za 1Mbtu, czyli ponad $260 za 1000m3 na początku jesieni 2018 przed zapowiadaną ostrą zimą. Ile płaci PGNiG czy inna polska firma Gazpromowi? To zostało uzgodnione w kontrakcie sprzed lat i obwarowane wielkością dostaw, etc.

  Skąd polskie firmy mają kupować gaz w przyszłości? Najlepiej z kilku źródeł, bez uzależnienia się od Rosji. Niemcy kupują tam mniej niż połowę gazu, czyli są jako tako zdywersyfikowani. Do takiej dywersyfikacji, zdaje mi się, dąży Polska.

 216. P. Jobrave

  Napisalem czemu Polska nie zgodxila sie na rurociag pomijajacy Ukraine. Jaki byl geopolitycxny sens tego sprzeciwu.
  Bylby ten polski sprzeciw skuteczny gdyby nie…Niemcy: to oni olali interesy Polski oraz Ukrainy na rzecz North Stream*.
  To oni przedlozyli interesy wlasne nad interesy wspolnoty- EU i NATO ( a w niej Polski).

  Czy wyjasnilem to wystarczajsco przystepnie?
  Czy stsnowisko Polski stalo sie w panskich oczach zrozumiale?

  * Tu mam problem: jesli Stream to North, Nord jest po niemiecku, nie angielsku. Ale moze te moje oczekiwania spojnosci sa przesadne? 🙂

 217. Na mym iphonowym appie odkrylem nowe dla mnie radio: Radio Pogoda.
  Sluchalem dzis na spacerach z psami stad polska noca: zadnego gadania- same piosenki.
  One troche “za dorosle” jak na mnie, ale i tak super.
  Za dorosle o jakies 15 lat, to znaczy dla obecnych ‘ 70 latkow.
  Kurtycz, Michnikowski, the Beatels, Koterbska, Rosiewicz, syrtaki, Armstrong….mjut.

  Egocentrycznie czulem ze juz nie ma starszego audytorium niz moj rocznik a tu takie cudenko!

  Tak wyglada me odwracanie sie od tokfm, od intelektualnego samogwaltu. Ta Pogoda to chyba tez produkt Agora SA wiec nie sa stratni na moim odejsciu od pp Warakomskiej i Zakowskiego; zachowali rzad dusz. To nic ze teraz dusza inna- bardziej sentymentalna, nizli polityczna….

  W kazdym razie- Radio Pogoda- polecam!

  ml

 218. @

  Oj, ten żałosny Adrian.

  PolakówOblizywanie się w budzie i napad lewactwa, czyli prezydent Duda jako hejter niektórych
  http://wyborcza.pl/7,75968,23952951,oblizywanie-sie-w-budzie-i-napad-lewactwa-czyli-prezydent-duda.html

 219. A co z ruskimi pierogami. Czy policja będzie wzywać konsumentów jak noszących koszulkę KONSTYTUCJA. Tak sobie myślę, urodziłem się 3 Maja czy KONSTYTUCJA w moim przypadku to też fatum.

 220. Kaczyński zamiast blokować Nord 2 niech odblokuje płace w budżetówce. Albo niech ją zlikwiduje jak sądy bo to pozostałość po komunistach. Dla jankesów ma 2 mld dolarów a swoim pokazuje gest Kozakiewicza. Tak sobie myślę kiedy Polska dla Polaków jest.

 221. Poniższy artykuł dojść dobrze przedstawia długoplanową politykę energetyczną w Polsce i rzuca nieco światła na przyczyczyny powstania Nord Stream.
  https://www.salon24.pl/u/krzysztofz/323584,jamal-ii-niewykorzystana-szansa

 222. Baba z wozu koniom lżej. Tak sobie myślę co myśli Kaczyński o sytuacji I Prezsa.

 223. @

  Może z czasem temat w Polsce?

  publicznychRząd Hiszpanii chce odzyskać od Kościoła część nieruchomości przejętych za grosze z dóbr

  http://wyborcza.pl/7,75399,23951883,rzad-hiszpanii-chce-odzyskac-od-kosciola-czesc-nieruchomosci.html

 224. „Opozycja krytykuje wizytę PAD [prezydenta Andrzeja Dudy]. A to tak samo jak człowieka na wesele nie zaproszą, powie że panna młoda brzydka, wódka ciepła, żarcie niedobre, muzyka słaba, mało kasy dostali. Ale zza płotu będą patrzeć, gula mieć i się oblizywać. Buda!”
  To jest mniej wiecej na poziomie kupy kamieni no i podsluchiwac nawet nie trzeba a potem „gula mieć „

 225. Był Jan bez Ziemi.Teraz rodzi się nowa tradycja tzw. dyplomacja bez krzesła. Tak sobie myślę,że krzesło dla gości np. wigilia a stojąca pozycja dla personelu. Widział ktoś Wigilię na stojąco.

 226. To chyba nie całkiem tak z tą wizytą.
  Ceremonia podpisania między Dudą i Trumpem porozumienia między dwoma państwami doskonale ilustruje rangę Polski pod rządami PiSu.
  A tak wogóle , to to że Duda nie ma szacunku do własnej osoby mogłoby być obojętne, gdyby nie piastował najwyższego urzędu w państwie.
  Co do efektów politycznych spotkania Dudy z Trumpem to chyba juz wszystko napisano .

 227. Po obaleniu tzw. komuny z pomocą CIA i Watykanu rządzą katolicy. I co, żadnego pomysłu na normalne państwo. Tak bywa z rewolucjami kiedy zamiana karabinu na łopatę prowadzi do systemu kartkowego. Tak sobie myślę, kiedy skończy się przerzucanie odpowiedzialności za skutki łopaty. Łopata nie prowadzi do tzw.wyklętości.

 228. „Tak wyglada me odwracanie sie od tokfm, od intelektualnego samogwaltu.”
  Prosze , prosze .. Enpassant kinky enough, ( tak to sie chyba pisze ) troche moze jednak za dorosly ale to moze dlatego wlasnie ..

 229. Po obaleniu tzw. komuny teraz katolicy targają się po szczękach aby utrzymać się przy korycie. Co przypomina wojnę religijną między dobrymi i złymi katolikami. Tak sobie myślę,że rzymskie Divide et Impera to woda na młyn KK i nie tylko.

 230. Prawdopodobnie mamy przed sobą największą migrację kapitału w historii nowożytnej bez wojny. Sprawa jest prosta jak drut. Po twardym Brexicie – cały kapitał, jaki dzisiaj sobie swobodnie tj. bez podatków przepływa będzie miał problem. Mówimy o pożyczkach, leasingach, ubezpieczeniach, inwestycjach pośrednich i bezpośrednich, wymyślnych instrumentach finansowych oraz wielu, naprawdę bardzo wielu firmach zarejestrowanych w brytyjskich rajach podatkowych, gdzie przepala się zyski z działalności operacyjnej w Unii Europejskiej.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55218

 231. @

  DYTKARURA CIEMNIAKOW:

  Sasin: „Lech Kaczynski jest ojcem naszej niepodległości”
  HAHAHAHAHA

 232. Wszystkie inicjatywy międzynarodowe podejmowane przez państwa słowiańskie po 1989 roku, były ukierunkowane na dołączanie i na werbowanie kolejnych poddanych pod struktury Zachodnie. Nazwano to racją stanu i dążeniem np. naszego społeczeństwa od 1945 roku. Problem polega na tym, że to co nam nasze elity przedstawiały jako ostateczny triumf cywilizacyjny i jakieś nadzwyczajnie sprawiedliwe zjednoczenie z Zachodem, dla Zachodu, a zwłaszcza dla jego elit, to nic innego jak zmiana sojuszy powiększająca ich strefę wpływów.

  W konsekwencji sami na własne życzenie zdecydowaliśmy się na podległość wobec systemu państw, który z imperializmu uczynił narzędzie dla budowy swojego dobrobytu. To chyba taki pierwszy przypadek w historii świata, żeby jakiś Naród sam włożył głowę w paszczę lwa, czy wręcz wszedł cały pomiędzy szczęki krokodyla. Jednak to się dzisiaj nazywa naszą racją stanu.
  Co jest nadzwyczajne ciekawe, nasze elity nie zauważyły, że Zachód się podzielił. Wielkie imperium zza wielkiej wody ma inne interesy i inną wizję relacji, niż państwa Unii Europejskiej, w tym w szczególności Niemcy. Błyskawicznie postępuje emancypacja polityczna tego państwa, którego polityka dekompozycji i wygaszania NATO jest widoczna dla nas domorosłych analityków, ale jest niemożliwa do dostrzeżenia dla ludzi, którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo.

  Na tę chwilę nie mamy żadnej innej koncepcji zapewnienia bezpieczeństwa w regionie, niż układ zbiorowy oparty o Niemcy i gwarancje Amerykańskie, które z jednej strony te Niemcy pętają, a z drugiej są dostarczycielem autentycznego potencjału rzeczywistej potęgi.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=55154
  ===========

  Te 200 milionów Słowian, nie było w stanie się zorganizować w jakąś znaczącą konfigurację geopolityczną, niestety.
  Jesteśmy rozgrywani przez Franków, Germanów, Anglosasów, jak dzieci…..

 233. @jobrave napisał

  Nie wiem o, co Panu chodzi

  Chodzi o:
  Nie zostawiajcie mnie z samym sobą, bo zwariuję z nudów.

 234. XXXL
  21 września 2018 at 22:36
  do krzyk 58

  Boże, zbaw nas od religii!

  Jednym z najmądrzejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem, był stary turecki Cygan, stajenny w cyrku. Pewnego wieczoru spotkaliśmy się przypadkiem, każdy z nas był ze swoimi przyjaciółmi, w knajpie we wsi nad Bosforem. Jak to często dzieje się w Stambule, połączyliśmy nasze stoliki i piliśmy razem całą noc. Dyskutowaliśmy o religii i polityce, palących problemach w muzułmańskim kraju, który nie tak dawno temu powstał z popiołów imperium otomańskiego, zniósł kalifat i opowiedział się za sekularyzmem.
  Stary Cygan nie czynił różnicy między religią i polityką. Jego zdaniem ludzkość dzieli się na dwie grupy: tych, którzy chcą dyktować masom i dlatego garną się do despotów i tych, którzy chcą swobodnie doglądać swoich ogrodów, bez zginania karku przed nikim. A ponieważ i polityka, i religia starają się o władzę nad ludźmi, były dla niego tym samym diabłem z dwiema różnymi — wymiennymi — twarzami.
  O świcie, zataczając się, poszliśmy brukowanymi ulicami w stronę morza, żeby popatrzeć na wschód słońca. Stary Cygan, z trudem powstrzymując łzy, wskazał na wyłaniające się słońce. „To jest Bóg, nasza Matka, rodząca nowy dzień!” Ukląkł i nabrał w garść trochę piasku. „Nie zapomnij nigdy: ta garść ziemi zawiera krew tysięcy. Wszyscy zabici w imię jakiegoś Wielkiego Ojca! Ale jak mógł męski bóg zrodzić tę ziemię? I który męski Bóg?” Westchnął i powoli wypuścił piasek z rąk. „A przecież każda religia mówi: „Nasz Bóg! Nasz Pan Wszechświata! Nasz Pan nad wszystkimi bogami!” A żeby to udowodnić, wysyłają nas, byśmy zabijali lub zostali zabici!” Znowu zwrócił się do wschodzącego słońca. „Kiedy więc następnym razem będziesz się modlić do Boga, módl się, by zbawiła nas Ona od wszelkiej religii!”
  ============

  Niegłupie.
  Politycy i kapłani rzucają nas sobie do gardeł….

 235. Panie Lazarowicz
  „Bylby ten polski sprzeciw skuteczny gdyby nie…Niemcy: to oni olali interesy Polski oraz Ukrainy na rzecz North Stream*.
  To oni przedlozyli interesy wlasne nad interesy wspolnoty- EU i NATO ( a w niej Polski).

  Czy wyjasnilem to wystarczajsco przystepnie?
  Czy stsnowisko Polski stalo sie w panskich oczach zrozumiale?”
  Tak, pan się wyraził zrozumiale. Polska i Niemcy należą do UE oraz NATO- dwóch duzych i ważnych organizacji międzynarodowych. Z Ukrainą tego rodzaju związki nas nie łączą. Proszę mi wytłumaczyć z jakiego powodu Polska ma przedkładać interes Ukrainy ponad interes własny a niechby i Niemiec które są naszym najważniejszym gospodarczym partnerem ?. A jak juz tak nam żel tych biednych Ukraińców to można było wybudować wspólnie z nimi kawałek rury, którym moglibyśmy reeksportować do nich gaz. Tylko z ukraińskimi odbiorcami jest problem- czasem zapominają za ten gaz zapłacić…

 236. @ Wiesiek:
  „Jesteśmy rozgrywani przez Franków, Germanów, Anglosasów, jak dzieci…..”
  może dla tego że ci Frankowie, Germanie i Anglosasi wyciągnęli naukę z ostatniej wojny….
  A poważnie to z połączenia biednej Polski z Biednymi Węgrami, Bułgarią Białorusią i Ukrainą i z nieco bogatszymi Czechami wyszłaby biedna wspólnota, takie RWPG bis.
  P.S. Święty Stanisław miał rację optując za przyłączeniem Polski do Rzeszy

 237. @adam100
  g.10:52
  Przed „ojcem niepodległości” nowe-stare wyzwanie.
  Olszewski wskazuje następcę Dudy. Naturalnie: Kaczyński. „Demiurg polskiej polityki” – powiada Karski
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23953826,olszewski-wskazuje-nastepce-dudy-naturalnie-kaczynski-demiurg.html

 238. Mad Marx
  22 września o godz. 11:14

  Mam nadzieję, że nie mówisz o tym zdrajcy- Szczepańczyku?
  Bezczelnością Watykanu było mianowanie człowieka sprzeciwiającego sie polskiej racji stanu- określanej przez króla- świętym…
  Meszanie się klechów do polityki tak się powinno kończyć.

 239. „My reformujemy dziś sądownictwo. Oczywiście to nie jest jedyna przyczyna tej reformy, to jest jedna z wielu, ale ta ojkofobia, jak to się nazywa, czyli niechęć, nawet nienawiść do własnej ojczyzny, własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść. Jako premier przed laty miałem z tym bezpośrednio do czynienia i wiem, że ta sprawa źle się zakończyła, polscy właściciele stracili gospodarstwa. Ale jest więcej takich przykładów. Są przykłady oddawania dzieci, teraz będziemy to regulować ”
  ” Ojkofobia ” ??!! Czy to aby nie jest jakis samogwalt intelektualny ? Cos bardziej lub mniej kinky ? Niechęć .. well , ale nienawiść .. tu juz niechetnie . Moze jest tu ktos kto juz nie slucha TOKFM i objasni mi co to za nowe .. awangardowe zboczenie . W jakim to jest jezyku ? Zalatuje mi to ukrainskim jakims czy cus ..

 240. Pan Mad Marx

  “Tak, pan się wyraził zrozumiale. Polska i Niemcy należą do UE oraz NATO- dwóch duzych i ważnych organizacji międzynarodowych. Z Ukrainą tego rodzaju związki nas nie łączą. Proszę mi wytłumaczyć z jakiego powodu Polska ma przedkładać interes Ukrainy ponad interes własny a niechby i Niemiec które są naszym najważniejszym gospodarczym partnerem ?. “

  W polskim interesie jest by Ukraina byla tak niezalezna od Rosji jak to tylko mozliwe. Tylko wtedy Polska nie bedzie panstwem buforowym na pograniczu NATO- Rosja.
  Poprowadzenie nowego rurociagu na zachod z pomnieciem Ukrainy znacznie pogarszalo/ pogarsza pozycje Ukr wobec Rosji. Rosja moze stawiac takie warunki dostawy 100% koniecznego Ukrainie gazu jakich nigdy nie moglaby postawic gdyby UKR byla krajem tranzytowym dla rosyjskiego gazu wysylanego na Zachod.
  Chcby zadanie zbycia calego systemu przesylu gazu czy ceny gazu dyktowane z pozycji sily.

  To co powyzej odpowiada na panskie pytanie jaki jest polski interes w tym by gaz plynal przez Ukraine.
  Nie wspominam tu nawet nsstepnego etapu- gdy rosyjski gaz wysylany na Zachod omija Polske np. przez North Stream. W tym etapie Niemcy wypinaja sie nie tylko na cele NATO/ Polski, ale na bezposrednie interesy innego kraju czlonkOwskiego EU/NATO- Polski. Ten interes to nie bycie pozostawionej samej sobie na wypadek konfliktu gazowego z Rosja.

  Czy juz jasno wytlumaczylem czemu w sprawie gazu z Rosji Polska powinna walczyc o swoje interesy oczekujac przy tym ze Niemcy uznaja je za swoje?
  Ze Niemcy dogadujac sie w tej kwestii z Rosja za plecami Polski kopia grob EU w stopniu porownywalnym z brexitem.
  Czy to juz dla pana jasne?

  ml

 241. P. Olborski

  Oikos to z greki. Spoleczenstwo, narod.
  Pomoglo?

  ml

 242. @ wiesiek
  Oczywiście że o tym zdrajcy;)
  Biskup Stanisław oczywiście zachował się nielojalnie wobec Króla, namawiając jego poddanych do nieposłuszeństwa. Nie zmienia to faktu, że na przynależności do Rzeszy (Świętego Cesarstwa Rzymskiego) Polska mogła skorzystać , tak jak skorzystały Czechy.
  Przede wszystkim znalazłaby się pod wpływem cywilizacji Zachodu. Zresztą Cesarstwo to był średniowieczny odpowiednik UE : Cesarz realnej władzy posiadał niewiele, nie był nawet w stanie zapobiec konfliktom pomiędzy poszczególnymi krajami Rzeszy, ale przynajmniej był w stanie w jakiś sposób je moderować.

 243. mag
  22 września o godz. 11:39
  Olborski

  To było dobre !!! 🙂

  Czy już nastał czas odkurzyć powiedzonko z czasów komuny ? :

  „D Y K T A T U R A C I E M N I A K Ó W”

 244. neospasmin
  Pomoglo ale nie bardzo , bo poco JK udaje Greka w Olsztynie ( co prawda przez „jot” ale zawsze ) zdradza jakas niechęć do j.polskiego i sugeruje , ze ojczyzna to ON ?. Wystarczy czuc niechęć do niego a czuje sie niechęć do Oj….y . Jezeli on tak mysli to to jest zbyt intelektualnie kinky jak dla mnie.
  Ojkofobii nie ma nawet w SWO PWN . (1972) ( nawet przez i krotkie ) Ciekawe gdzie on to wydlubal ?/ Ach tak , byl zdaje sie bibliotekarzem , gdzies tam

 245. @

  Dostaje zabawne komentarze, anegdotki z
  ” PiS na księżyc ”
  Gorąco polecam

 246. Panie Lazarowicz- Czy ma pan pojęcie o logice albo dialektyce (w sensie platońskim a nie Heglowsko-marksowskim)?
  Otóż Polska jest dziś narażona na ewentualne sankcje Rosji w postaci ograniczenia dostaw gazu i wraz z nią Ukraina, bo gaz z Rosji do UE płynie w znacznej mierze poza polskim terytorium, ponieważ Polska na tranzyt gazu się nie zgodziła. Sami spowodowaliśmy taką sytuację. Niezależna od Rosji Ukraina jako warunek polskiego bezpieczeństwa to koncepcja sprzed pół wieku. W razie dużego konfliktu rosyjskie wojska przejdą przez Ukrainę w ciągu 2-3 dni a połowa ukraińskiego wojska się do nich przyłączy.
  Pan sobie poczyta wspomnienia naszych żołnierzy z Kampanii Wrześniowej jak to Ukraińcy stawiali Krasnoarmiejcom bramy triumfalne (potem stawiali je również Wielkoniemieckiemu Wehrmachtowi) a potem znów Krasnoarmiejcom (i Wojsku Polskiemu)
  Nie wiem, czy na Ukrainę można liczyć jako na potencjalnego sojusznika.
  Poza tym, jak już wspomniałem, Polska mogłaby wspólnie z Ukrainą wybudować rurociąg dla reeksportu gazu na Ukrainę w razie rosyjsko-ukraińskiego kryzysu. Wtedy jeszcze byśmy mogli dodatkowo zarobić.

 247. p.olborski

  Ojkofobia to transkrypcja niekumatych dziennikarzy.
  Tak jak bylo ze slowem pivotalny pana Belki sczytanym z tasm od Sowy przez dziennikarza w pierwszym pokoleniu.

  Co do Kaczora to ma pan racje: jezyk powinien byc jak najprostszy. On sie do tego stosuje- daje nie wiecej niz jedno nowe pojecie na wystapienie i jeszcze dokladnie je tlumaczy.

  To tak jak z Fort Trump. Jedno i zostaje na trwale.
  Od dzis i pan bedzie wiedzial co to oikofobia.
  I to nie z pozolklego papierowego slownika, ale dzieki Kaczorowi.

  ml

 248. P. Neospasmin

  Podziwiam pańską wyobraźnię. Ja nie mogę sobie wyobrazić Rosji oddającej broń gazową – możliwość odcięcia przepływu gazu – w ręce tak „przyjaznych” jej krajów, jak Ukraina i Polska. Poza tym wydaje mi, że całe pańskie pisanie o interesie Unii ma przykryć żal, że nie spełni się marzenie o dostaniu w swoje ręce małej „atomówki”* (groźba wstrzymania dostaw), którą można by użyć również przeciw Niemcom, bo, że przeciw Rosji – to oczywiste.

  *atomówka – rozkręcona przez Gienię maszynka do mięsa, wypuszczona w kierunku Walerego Wątróbki i szwagra Piekutowszczaka.

 249. PiS na Księżyc har delat en video.
  21 min ·

  WARSZAWIACY! Kto stoi za Patryk Jaki? Sam Antoni Macierewicz! Chcecie burzenia zabytków i wariackich rządów PiS w stolicy?

 250. Ko Wklejam komentarz na raty

  Ojkofobia Jarosława Ka
  olborski
  22 września o godz. 11:50
  „My reformujemy dziś sądownictwo. Oczywiście to nie jest jedyna przyczyna tej reformy, to jest jedna z wielu, ale ta ojkofobia, jak to się nazywa, czyli niechęć, nawet nienawiść do własnej ojczyzny, własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła części sędziów i która prowadzi do nieszczęść.”

  Mój komentarz
  To powiedział prezes PiS.
  Jarosław Ka w swoim mniemaniu jest wodzem, misjonarzem i ma wielki pragnienie być celebrytą. Ta ostatnia rola go najbardziej pociąga i stanowi ersatz dla pierwszej i drugiej. Stąd tak wiele w jego postępowaniu gier pod publiczkę, insynuacji, skandalicznych pomówień, oszczerstw i pogardliwych epitetów.

  Jest to ignorant jeśli chodzi o politykę międzynarodowa, historię i ogólną wiedzę o świecie. Tę swoja ignorancję Jarosław Ka stara się układać, falbankować dla ludu w głęboką mądrość. A metoda jaką obrał, to między innymi używanie magicznie brzmiących słów, najczęściej obcych, co ma wzbudzić podziw i szacunek u ludności politycznej, która go otacza oraz szerokiej bazy społecznej – ludu wsi i miast.

 251. P. Mad Marx

  “bo gaz z Rosji do UE płynie w znacznej mierze poza polskim terytorium, ponieważ Polska na tranzyt gazu się nie zgodziła”

  To nie jest prawda: Polska nie zgodzila sie na tranzyt z pominieciem Ukrainy.

  To co najwazniejsze dla Polski to nie to czy w razie konfliktu militarnego Ukraincy przylacza sie do Rosjan, tylko wspomsgsnie Ukrainy w taki sposob by z dnia na dzien, bez jednego strzalu nie zostala prxejeta przez Rosje. By utrzymac te aspekty suwerennosci ekonomicznej Ukrainy ktore stanowia o jej niepodleglosci. Taka wlasnie jest pozycja kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu.

  Tloczenie ruskiego gazu rurociagiem rosja- ukraina- polska tylko w przeciwna strone mialo juz miejsce w zimie po ukr zamachu stanu. To bylo w reakcji na zakrecenie kurka Ukrainie przez Rosjan.
  Nie da sie w ten sposob zabezpieczyc skokowo rosnacych potrzeb calego panstwa ukrainskiego.
  Skokowo boo z dnia na dzien musi pan znalezc gaz w ilosci rownej potrzebom 40 milionowego kraju- Ukr.
  Zwiekszy pan gwaltownie niemieckie zamoeienia na rosyjski gaz plynacy North Stream?
  No dobrze, ale czemu Rosjanie maja realizowac zwiekszone zsmowienia jesli wiedza ze ich wlasny gaz ma poplynac na Ukraine i pomoc zlamac ich wlasne embargo nalozone na ten kraj?

  Czy juz panu pomoglem ustalic jak sprawa North Stream wyglada z NATOwskiego a przedewszystkim polskiego punktu widzenia?

  ml

 252. Mad Marx
  22 września o godz. 11:14

  Cała ta awantura o gaz, sprowadza się do prostej rzeczy:

  1- Niemcy muszą zastąpić wyłączane elektrownie atomowe, gazowymi.
  Podwoi to ich zapotrzebowanie na gaz, więc szukają najtańszego dostawcy.
  Leży to w ICH INTERESIE.

  2-Amerykanie chcą wejść na rynek gazu w Europie, dyktujac ceny i przydzielając kontyngenty. Zdyscypliowałoby to KONKURENTÓW.

  3- Polska wpieprza się między wódkę a zakąskę, jakby miała coś w tej kwestii do powiedzenia…….

  Ps.
  Zastanawia mnie, że jedynie w Polsce chyba, nie ma żadnej elektrowni atomowej- pośród wszystkich demoludów.
  Przypadek?
  Stan bezwładu trwa już 40 lat,

 253. Część druga komentarza

  Do niedawna Jarosław Mądry manierycznie wtrącał w swoje insynuacyjne elukubracje słowa „dekonstrukcja, suweren, delikt, itd. Teraz wydobył z otoczenia jeszcze bardziej magiczne słowo – ojkofobia oznaczające nienawiść do ojczyzny (Jarosław Ka jest wielbicielem nienawiści i wykluczania jako narzędzi politycznych).
  Spodobał mu się ten termin tak dalece, że nie bardzo kojarzy gdzie i kiedy ten termin powinien być właściwie użyty i wykorzystał go dla celów politycznych, czyli ni z gruszki ni z pietruszki przykleił go do sędziów. Do niedawna sędziowie byli mafią, korporacją i złogami poprzedniego ustroju. Teraz stali się dodatkowo ojkofobiczni.

 254. neospasmin
  22 września o godz. 13:10

  Naprawdę, musi pan na temat gazu i ropy, sporo poczytać.
  Szczególnie w kontekście układów rosyjsko – ukraińskich.
  Za pobrany surowiec się PŁACI.
  Polecam Szcześniaka.

  Obecnie podwyższa się ukraińskim gospodarstwom domowym ceny gazu.
  Kilkunastokrotnie.
  Może nawet liczniki im zamontują?

 255. Część trzecia komentarza
  Ten facet ma cechy bardzo cenione w polityce po prawej stronie, przyciągające dużą część ludu i szanowane przez współtowarzyszy partii narodowych.

  Jarosław Ka propagując te cechy samym sobą psuje politykę i państwo równie skutecznie co cała reszta partii prawa (?) i sprawiedliwości (?).

  Dodatkowo Polska przez działania Jarosława Ka staje się coraz intensywniejszym ogniskiem korozji Unii Europejskiej.
  Pzdr, TJ

 256. p. Hetajr

  “Ja nie mogę sobie wyobrazić Rosji oddającej broń gazową – możliwość odcięcia przepływu gazu – w ręce tak „przyjaznych” jej krajów, jak Ukraina i Polska”.

  Ja moge- wystarczy dobra wola Niemiec. Nie ma North Stream- nie ma innej drogi jak ta przez Ukraine i Polske by rosyjski gaz trafil na Zachod.
  Do tego potrzebne tylko jedno -lojslnosc Niemiec wobec swego partnera z EU- Polski. I lojalnosc Niemiec wobec paktu do ktorego nalezy- NATO.

  ml

 257. @:grzesiek59 godz.9:25, maciek godz.9:51, Z dystansu -21.09 godz.11:03;
  wynika z tego jedna prosta refleksja: drugi sort to komuniści i złodzieje, natomiast
  pierwszy sort to sami sprawiedliwi bolszewicy i bandyci.

 258. P. Tejot

  “Jarosław Ka w swoim mniemaniu jest wodzem, misjonarzem i ma wielki pragnienie być celebrytą. Ta ostatnia rola go najbardziej pociąga i stanowi ersatz dla pierwszej i drugiej. Stąd tak wiele w jego postępowaniu gier pod publiczkę, insynuacji, skandalicznych pomówień, oszczerstw i pogardliwych epitetów.”

  To chyba w panskim mniemaniu.
  Gdyby bylo tak jak pan pisze, Kaczor juz od 3 lat bylby premierem, bylby obecny w mediach na codzien.
  Nb. Pamieta pan kiedy udzielil oststniego wywiadu tytulom kreujacym crlebrytow takim jak GW czy Polityka?
  Jak pan sadzi czemu nie zalezy mu na zyciu celebryty?
  I czemu WSZYSTKIE media w Polsce, lacznie z Polityka, spijaja mu spijaja ust?

  W mej ocenie dziejevsie dlatego ze to co on mowi staje sie rzeczywistoscia. To nie sa przechwalki czy gadanie pod publiczke.

  ml

 259. Panie Lazarowicz:
  „“bo gaz z Rosji do UE płynie w znacznej mierze poza polskim terytorium, ponieważ Polska na tranzyt gazu się nie zgodziła”

  To nie jest prawda: Polska nie zgodzila sie na tranzyt z pominieciem Ukrainy.”
  Czyli sam pan sobie przeczy.
  Polska nie zgodziła się na tranzyt gazu PRZEZ WŁASNE terytorium (z pominięciem Ukrainy) Rurociąg i tak powstał i w wyniku tego zarówno Polska jak i Ukraina są w gorszej sytuacji niż były . Nie trzeba było być tytanem intelektu, żeby to przewidzieć.
  P.S. Ten lądowy rurociąg miał iść przez terytorium Białorusi- państwa, które też ma ambicje emancypowania się od Rosji.

 260. Sikorski jest zdania, że Polska jest obecnie dla USA „sympatycznym sojusznikiem drugiej rangi”.
  – Niektórzy nasi politycy mają złudzenie, że Polska może być Izraelem nad Wisłą lub Wielką Brytanią nad Wisłą. Powinniśmy pamiętać o swojej wadze gatunkowej – powiedział.
  Były szef MSZ skomentował też niezręczną sytuację, jaka miała miejsce podczas podpisywania dwustronnej deklaracji o współpracy i bezpieczeństwie. Andrzej Duda podpisał ją stojąc przy biurku w Gabinecie Owalnym, tuż przy siedzącym Donaldzie Trumpie.
  – Podejrzewam, że wobec ubogiej treści wizyty, koś po naszej stronie się uparł, że prezydenci muszą coś podpisać – stwierdził Sikorski, a fakt, że deklarację Duda podpisał na stojąco skomentował: – Praprzyczyną jest to, że w dzisiejszej grupie rządzącej dobiera się ludzi wedle lojalności, a nie wedle profesjonalizmu.
  https://www.rp.pl/Dyplomacja/180929914-Sikorski-Polska-to-nie-jest-Izrael-nad-Wisla.html
  =============

  Racjonalne stwierdzenie.

 261. neospasmin
  „On sie do tego stosuje- daje nie wiecej niz jedno nowe pojecie na wystapienie i jeszcze dokladnie je tlumaczy.”( Ta troska o sluchaczy , kogos mi przypomina)
  Tworzenie nowego jp to jednak jest samogwalt bibliotekrza w pierwszym pokoleniu , choc mamusia pracowala zdaje sie w jakims wydawnictwie i tam pewnie byla jakas biblioteka ? (bm PWN?)
  Pozókly papierowy jest mi blizszy ( wcale nie z powodu mamusi) od Kaczora i zawsze tak bedzie . Czy w Olsztynie jeszcze ktos zaglada do czegos pozólklego ? Nie wydaje mi sie . Kaczor to ich pozólkla ojczyzna , co on moze miec pozólklego ?

 262. Pan Mad Marx

  “Czyli sam pan sobie przeczy.
  Polska nie zgodziła się na tranzyt gazu PRZEZ WŁASNE terytorium (z pominięciem Ukrainy) Rurociąg i tak powstał i w wyniku tego zarówno Polska jak i Ukraina są w gorszej sytuacji niż były . Nie trzeba było być tytanem intelektu, żeby to przewidzieć.
  P.S. Ten lądowy rurociąg miał iść przez terytorium Białorusi- państwa, które też ma ambicje emancypowania się od Rosji.”

  Polska nie zgodzila sie na zmiane dotychczasowych warunkow tranzytu gazu. Gdyby nie stanowisko Niemiec to Rosji nie pozosttlby nic innego jak utrzymanie dotychczasowych tras tranzytu.
  Trzeba bylo byc tytanem intelektu by wymyslec ze Niemcy wybiora Rosje nie solidarnosc energetyczna w ramach EU czy wspolne cele NATO.

  ml

 263. Jak tak popatrzeć polsko-ukraińskie stosunki, to jestem przekonany , że jak Polska wyzwoli się z pod unijnego i natowskiego dyktatu, a Ukraina pozostanie wolna , to na sto procent wpadną znowu na ten sam historyczny pomysł , żeby tłóc się po łbach, tak to już natura i kaliber, albo jak dla niektórych sojusz.
  Co do Polski jako państwa buforowego, to jak patrzę na polskie granicę , to ukraińska granica to pikuś w porównaniu do granicy z Białorusią i Rosją i jeden gazociąg który Polska w rycerskich , szlachetnych zamiar wywalczy dla Ukrainy , także nie wyzwoli z buforowosci.

 264. P. neospasmin

  Musi Niemcy znają powiedzenie o małpie z brzytwą.
  I nie chcą poświęcać swoich interesów dla czyiś mrzonek. A pan nic, tylko UE i NATO, NATO I UE, zamiast PiS i PiS, PiS i PiS. Jezuici mogliby się od państwa uczyć.

 265. P. Wiesiek

  Prosze porownac cytowany przez pana wywiad p. Sikorskiego z jego restauracyjnymi wypowiedziami na temat polityki zagranicznej RP jaka on sam realizowal: w szczegolnosci to o robieniu laski Amerykanom.
  Prosze tez zwrocic uwage ze w wywiadzie jaki pan cytuje nie ma jednego zlego slowa pod adresem USA- wszystko co zle to Polska.
  Kaczor wlasnie taka postawe nazwal oikofobia.
  Trafil?

  Zrozumial pan juz co warty ten wywiad?

  I jeszcze pytanie pomocnicze: kiedy oczekuje pan nastepnej wizyty polskiego premiera badz prezydenta w Bialym Domu? O czym bedzie rozmawial z p. Trumpem?

  ml

 266. @tejot

  Byłbym staranniejszy w sprawie korozji Unii Europejskiej.

  To nie Polska ogłosiła chęć wystąpienia z Unii Europejskiej, a Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii.

  Korozja jest procesem wywołanym czynnikami zewnętrznymi. Natomiast niezależnie od napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz z Afryki kraje europejskiej wspólnoty narodów same z siebie zechciały być bardziej narodowe niż wspólnotowe.

  UK była i dziś (!) jest płatnikiem netto funduszy UE, a Polska jest beneficjentem budżetu UE. I każda rzeczywista groźba utraty przez Polskę tego zysku netto stanie się powodem odejścia dotychczasowych zwolenników od kultu Wodza Jarosława Kaczyńskiego.

  Jednym z czynników nadchodzącego kryzysu jest transportowe odcięcie głębokiej prowincji od ośrodków gospodarczych i politycznych. Zapalczywe drepczące fanatyczki dobrej zmiany i drepczący fanatycy dobrej zmiany nie udadzą się do urn wyborczych własnymi samochodami. A jeśli nawet wsiądą do aut, to daleko nie ujadą. Rzeczywista kultura jazdy i stan dróg sprawi, że utkną w korkach spowodowanych wypadkami.

  To co dzieje się w Polsce, to wynikająca z myślenia życzeniowego chęć zatrzymania około kilku milionów Polaków na wsi lub mało znaczących i mało perspektywicznych miast.

  Orange zamierza rozbudować światłowodową sieć na Mazowszu i w jego pobliżu ignorując problem ostatniej mili ( końcowy fragment sieci doprowadzonej do przysiółka jest inwestycją nieopłacalną ). A z regionalnej stacji kolei do przysiółka jest za daleko aby jeździć po chleb własnym samochodem i byle wiaterek niszczy sieć energetyczną.

  Transport publiczny stał się transportem prywatnym a sieć energetyczna starzeje się w coraz bardziej.

  Skoro @404 nie poradziła sobie ze zdalnymi zakupami, to jak mają sobie poradzić babcia i dziadek z zaopatrzeniem nie rozumiejący komputera i zostawieni w pustoszącej się wsi podlaskiej?

  Czy wystarczy uruchomiony w jakieś święto Skype podczas krótkiej wizyty dzieci w kraju, aby mieszkająca na lubelskim Skype babcia mogła się porozumieć z londyńską wnusią mówiąca polsko-angielskim pidżynem?

  I czy DPD lub Amazon tanio dostarczy do Cisnej moknącej w bieszczadzkim deszczu ciepłe buty na zimę?

  Globalne, wysoko abstrakcyjne rozważania na pograniczu ewolucji organizmów oraz osadzone w antropologii nie dotykają kwestii narodzin demokracji greckiej. Połowa mężczyzn nie miała praw obywatelskich.

  Tak łatwo się klika i łatwo przywołuje Cycerona, Petroniusza oraz dialektyków …

 267. P. Hetajr


  Musi Niemcy znają powiedzenie o małpie z brzytwą.
  I nie chcą poświęcać swoich interesów dla czyiś mrzonek. A pan nic, tylko UE i NATO, NATO I UE, zamiast PiS i PiS, PiS i PiS. Jezuici mogliby się od państwa uczyć.”

  Alez proby zapobiezenia North Stream datuja sie nie od czasow PiS tylko dlugo wszesniej: kazdy ( KAZDY) rzad/ prezydent RP widzial w NS zagrozenie dla Polski.

  Jeszcze jedna rzecz mnie fascynuje: interes Niemiec nazwie pan i bedzie bronic do upadlego, tego polskiego juz nie bardzo. czemu?

  ml

 268. No dobrze, szanowni polscy ( polskojezyczni?) patrioci : czas mi spac. Dobranoc- niech mi sie krakowskie, nie canberskie bajgle przysnia…A co…

  ml

 269. neospasmin
  22 września o godz. 14:07

  I za tę dzielną postawę- walkę o cudze interesy- wynagrodzony został Buzek i Marcinkiewicz, posadami.
  Nazywa się to KORUPCJA POLITYCZNA.

 270. @przydomek8, 22 września o godz. 14:01

  „około kilku milionów” to ile, tak mniej więcej?

 271. P. Neospasmin

  Bronię zwykłego zdrowego rozsądku a nie Niemiec.

 272. Panie Lazarowicz
  Polska w sprawie rury zachowała się nie przymierzając po gówniarsku. Pewnie dla tego, że nikt nie potrafił (albo się bał) wytłumaczyć ówczesnemu Premierowi, że nasze veto Gazprom najzwyczajniej w świecie oleje i puści rurę morzem, co zresztą zapowiadał.
  P.S proszę mi wytłumaczyć, dlaczego Niemcy i inne kraje UE, które importują gaz z Rosji miałyby zrezygnować z własnych, realnych interesów na rzecz wyimaginowanych polskich fobii ?
  P.S. Polska strona jednak nie protestowała przeciwko planom „omijki” Jamał 2
  Ciekawe czemu strona rosyjska ostatecznie z niej zrezygnowała? Może po prostu dla tego, że nie uważa Polski za solidnego i wiarygodnego partnera ?

 273. Bóg zapłć . Że w „Australi” przynajmniej raz poszli spać z kurami .

 274. P.S.
  Nie rozumiem postawy polskich polityków w sprawie gazu
  Pozostaje założyć, że przyszedł „Order from Control” (jak ktoś pamięta telewizyjny kurs angielskiego „Slim John”)

 275. Rozważając strukturę ludności europejskiego kraju pod względem zamieszkania oraz źródeł utrzymania trzeba do osobnej kategorii wyłączyć Holandię, w której w rolnictwie pracuje 3% i jest ono wraz rybołówstwem i przetwórstwem żywności podstawą gospodarki.

  W USA ( o ile pamiętam ) z rolnictwa żyje 4% procent ludności.

  Szacuje się, że dla 1/5 Polaków mieszkających w ojczyźnie rolnictwo jest podstawą gospodarczą bytu. Pozostańmy przy zgrubnych szacunkach i zaokrąglijmy to do liczy 8 milionów osób.

  Obniżenie tego udziału do 1/10 to 4 miliony rolników. Obniżmy to do 3 mln.

  To jest raczej kilka. W polszczyźnie nie mówi się, że każdy ma kilka rąk.
  Co najmniej 3 to już kilka.

  Z małych miast i ze wsi Polacy emigrują do dużych miast.

  Ponoć Drawsko Pomorskie jest pierwszym miastem polskim, które zbankrutowało.

  Oczywiście nie będziemy tu poświęcali uwagi innych komentatorów blogowych temu, że z gminy w granicach której leży największa polska kopalnia węgla brunatnego rozważaniom czy wymeldowało się 7 osób czy też 70.

  Pozdrawiam i zwracam uwagę, że ja nie prowadzę badań terenowych.
  Ja po prostu nie przewijam tekstów powiadomień i nie wyciszam głosów jakie do obu z nas mogą dotrzeć. O ile dajemy przyzwolenie …

 276. przydomek8
  22 września o godz. 15:12

  Te wszystkie super wydajne farmy, czy zmechanizowane kombinaty, uprawy szklarniowe, wymagają taniej siły roboczej.
  Zapewniają ją nielegalni imigranci, pracownicy sezonowi.
  Nie sa oni liczeni w statystykach zatrudnienia tubylców.
  Bez nich, takie plantacje byłyby niemożliwe.

  Nie ma kto zbierać szparagów, pomidorów, pomarańczy.
  Tubylcy się do tego nie garną.

  Tyle na temat statystyk zatrudnienia w rolnictwie…..
  Bez wolnych najmitów, nie istnieje.

 277. przydomek8 22 września o godz. 14:01 pisze: – Orange zamierza rozbudować światłowodową sieć na Mazowszu i w jego pobliżu ignorując problem ostatniej mili ( końcowy fragment sieci doprowadzonej do przysiółka jest inwestycją nieopłacalną ). A z regionalnej stacji kolei do przysiółka jest za daleko aby jeździć po chleb własnym samochodem i byle wiaterek niszczy sieć energetyczną.

  Przydomek, tak dla Twojej informacji. Nie wiem co zamierza „Orange” ale wiem, że z pewnością na części Mazowsza jest już spóźniony. Na ten sam przykład na mojej wiosze już parę lat światłowód jest i nie ” oranża” a małej, lokalnej firmy, która umiejętnie skorzystała z unijnych dotacji i mnie z „łoranża” wyjęła choć miałem w mojej lepiance ich drut. Orange „coiraz” mnie molestuje składając różne propozycje, w tym np. też promocjami na telefon stacjonarny ale wymiękają gdy komunikuję, że telefon mam za 1 zeta miesięczne, kablówkę też po konkurencyjnej cenie. Nareszcie! – po ćwierć wieku, gdy po przejęciu telekomunikacji mieliśmy przez tych pazernych wydrwigroszy najdroższy internet w Europie, można im pokazać środkowy palec – dzięki UE – nie da się ukryć.

 278. @

  Obowiązkowa lektura.
  Jak amerykańskie doświadczenia przekładają się na sprawy Polskie?
  Agent Macierewicz? Afera podsłuchowa? Trolle na blogach?
  New York Times” opowiada historię rosyjskiej napaści na amerykańską demokrację

  http://wyborcza.pl/7,75399,23953194,new-york-times-opowiada-historie-rosyjskiej-napasci-na-amerykanska.html-0O3bpaHPdyR9JoIkrcchIL22sCFlgyubZ3XfSOsP92H9QfR0LrOoQCrHA&__tn__=kC-R

 279. przydomek8
  22 września o godz. 15:12
  Rozważając strukturę ludności europejskiego kraju pod względem zamieszkania oraz źródeł utrzymania trzeba do osobnej kategorii wyłączyć Holandię, w której w rolnictwie pracuje 3% i jest ono wraz rybołówstwem i przetwórstwem żywności podstawą gospodarki.

  Mój komentarz
  Tak dla porządku
  W Holandii rolnictwo wytwarza 2,7 % PKB, przemysł wytwarza 24,2 % PKB, usługi (bardzo szerokie pojęcie w ekonomii) – 73% PKB.
  Przemysł przetwórczy, tzw. spożywczy, to po pierwsze nie rolnictwo, po drugie przemysł ten wytwarza towary z surowców w bardzo dużej części z importu.
  Nie zmienia to faktu, ze holenderskie rolnictwo jest nowoczesne, produktywne, itd.
  Holandia nie jest krajem rolniczym w sensie tradycyjnych określeń z podręczników geografii dla szkół średnich.
  Pzdr, TJ

 280. Z Holandią należałoby postępować ostrożniej niż czynią to Holendrzy u siebie w kraju.
  Nie mam współczucia dla holenderskich plantatorów pomarańczy, bo nie mam serca do opisywania wyzysku.

  Mam natomiast konika, a nawet perszerona jeśli chodzi o zdania złożone, w szczególności o te mniej złożone, zubożone brakiem dopełnień dakszych.

  Oto przykład przydomkowe natrętnego wtrętu ujętego w nawias kwadratowy.

  [ Wśród rodowitych Holendrów ]Nie ma kto zbierać …

  Drugi przykład:

  Wszyscy[ prawdziwi ]Polacy uwielbiają Jarosława Kaczyńskiego [ i rzesza kupionych ].

 281. @ przydomek8:

  Szacuje się, że dla 1/5 Polaków mieszkających w ojczyźnie rolnictwo jest podstawą gospodarczą bytu. Pozostańmy przy zgrubnych szacunkach i zaokrąglijmy to do liczy 8 milionów osób.”
  Wg danych europejskich w Polsce w rolnictwie jest zatrudnionych( w przeliczeniu na pełny etat ) ok 2 mln ludzi czyli 5% populacji. 20% utrzymywało się z pracy na roli w latach 60-tych
  W 2014 roku ubezpieczonych w KRUS było ok 1,5 mln osób.
  Nie wiem skąd wziąłeś te 20 %

 282. https://www.youtube.com/watch?v=zOvsyamoEDg

  pokój między przyjacioły………:)

 283. 20% zaczerpnąłem z ozacowań zapożyczonych z cudzego ( dla mine ) rzypadkowego tekstu.

  Ideą przewodnią mego tekstu była spodziewana migracja Polaków do miast.

  https://www.ppr.pl/wiadomosci/ilu-w-polsce-jest-rolnikow

  W cytowanym poniżej tekście proszę zwrócić uwagę na słowa:
  Nie oszukujmy się
  oraz na liczbę 1,4 mln.

  Licząc 2 osoby na gospodarstwo mamy 2,8 mln.

  Bo nie oszukujmy się: poziom zatrudnienia w rolnictwie jest jednym ze wskaźników zamożności społeczeństwa. W najbogatszych krajach UE: Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech wynosi on już mniej niż 1,5 proc. Nawet w tak mocnych rolniczo krajach jak Francja, Dania i Holandia też nie przekracza 3 proc. Niektóre z gospodarstw tych krajów nie posiadają nawet roli, czyli są to gospodarstwa rolne … bezrolne. Utrzymują jednak np. po kilka tys. czy nawet kilkanaście tys. sztuk świń, które karmią pochodzącą z zakupu paszą i to karmią tak, że mogą je potem zbyć na rynku po konkurencyjnych cenach (najniższe ceny zbytu żywca wieprzowego w UE występują w Danii).

  W Polsce najpowszechniej przyjmuje się, że gospodarstwo rolne to jest nieruchomość o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych, które zresztą wcale używane rolniczo być nie muszą. I tylko takie gospodarstwa, powyżej 1 ha, mogą się starać o tzw. dopłaty bezpośrednie z budżetu Unii Europejskiej.
  Otóż, zdaniem Głównego Urzędu Statystycznego, takich gospodarstw jest obecnie około 1,4 mln.

  Całkiem grzeczne pytanie o źródło 20% wybija wstępną liczbę na czoło kwestii.

  Więc może odskoczę od ziemi i od młyna.

  Późnym latem polscy rolnicy narzekali nie na nieopłacalność hodowli, a na opłacalność upraw owoców, jarzyn i warzyw, a wręcz psioczyli na pośredników.

  Wówczas pisałem, że nie tylko tani węgiel ze wschodu, ale i tanie wschodnie maliny i tani wschodni rzepak są wrogiem polskiego chłopa i polskiej chłopki.

  A w innym wątku tutejszy komentator wskazywał, że polska prowincja mówi nie posługując się gwarą i dialektami i jest to skutek wieloletniego upowszechniania szkolnictwa. Niestety, pisałem o tym kilkakrotnie, polska szkoła nie uczy zgody.

  A to, że dziś sobota, to trzeba sprawdzić w Google.

 284. no to jeszcze to………:)
  https://www.youtube.com/watch?v=n63UbX5kzAc

  A polityków ….cóż – miecz Damoklesa się tym bydłem zajmie….albo brzytwa Ochama
  Pozdrawiam

 285. Owacyjnie przyjęty przez publiczność festiwalową w Gdyni film Smarzowskiego „Kler” nie otrzymał „Złotego klakiera”, choć był najdłużej oklaskiwanym filmem. Za naruszenie tabu, w domyśle.
  Wychodzi na to, że odwaga znowu podrożała.
  https://natemat.pl/249841,dlaczego-kler-nie-dostal-zlotego-klakiera-szef-festiwalu-w-gdyni-wyjasnia

 286. mag – a to jakoś umniejsza Wojtka??…………smędzisz….

 287. @

  Czy tulipany to rolnictwo czy kwiatkownictwo w statystykach? I co ma Polska do Wiatraka? Pytam się?
  Byłem kiedyś w Islandii gdzie za wycieczkę statkiem koszono turystów na bajońskie sumy, a oni MUSIELI zobaczyć wieloryby. Tubylcy tłumaczyli ze jeden żywy wieloryb jest wart tyle co 100 upolowanych.
  Podobne doświadczenia mieli kibucnicy w Izraelu, którzy liczyli że 1 turysta jest wart tyle co zbiór z 5 ha. pomarańczy.
  Podróże kształcą. 🙂

 288. adam – bredzisz… – pijąc nie pisz……:-)………bo po cholerę??

 289. @alla

  troll aktywny na stronietroll aktywny na stronie
  Wszyscy, łapka w dół !!!!

 290. adaś – dla Ciebie……….:)….:https://www.youtube.com/watch?v=odysy3x3hwY

 291. Wyj… trolla !!!!!!!!!!

 292. Sir Jarek

  Świetna muzyka.Niestety nie mogę nic zaproponować, bo mam w podróży tylko tablet ,więc nie da się wklejać linków.

 293. Według myśliciela tysiąclecia na wszystko jest jedna metoda.
  Budować płoty, mury

  Trump wpadł na cudowny sposób i poradził Hiszpanom, zeby wybudowali wysoki mur wokół Sahary (pustyni). Tym sposobem uniemożliwią migrantom przedzieranie się do ich kraju i do Europy.

  Mur! złota recepta!

  https://www.theguardian.com/us-news/2018/sep/19/donald-trump-urged-spain-to-build-the-wall-across-the-sahara

 294. Barbasiu – się nie martw – mam jeszcze w zapasie…..ale muzyczka przednia……:)

 295. z Nowakiem – żeby się nie pomylić z tym idiotą 100…..:)

 296. Trolle Putina
  Zalew prorosyjskich wpisów…..

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/trolle-putina-23651

 297. Stephen Colbert proponuje, żeby po wybudowaniu na Saharze pięknego płota, wykorzystać go jako ogrodzenie na jeszcze piękniejszy zamek z kart, albo ze szkła, a w nim przechowywać bezpiecznie najdroższe klejnoty

  Stephen Colbert Late Show Monologue: Trump Urged Spain to ‚Build the Wall’
  https://www.youtube.com/watch?v=BXCZNBytt5c

 298. do samochodu – na długą trasę…………….https://www.youtube.com/watch?v=ruh3qnYBs9Y

  mnie zawsze stawia na baczność………..wspomnieniami………….

 299. Katolicyzm w koloniach z pomocą Watykanu. Zbrodnia ponad zbrodniami. Tak sobie myślę o misjonarzach zabijania.

 300. jakaś misterna część w konstrukcji zdarzeń pękła……………..

 301. oto dlaczego się obawiam, że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć……………

  a tu Adam100 ………..

 302. michael kiwanuki – cold little heart…………….

 303. to z serialu – wielkie małe kłamstwa………………:)

 304. Sir Jacek
  Przecież ja nie o Wojtku (jesteś na ty ze Smarzowskim?), tylko o tym, że znowu odwaga podrożała.

 305. żadnej polityki………same przyjemności……….https://www.youtube.com/watch?v=kJ4s3G7hgR4

 306. mag – Pan Smarzowski sam mówi o sobie – Wojtek…………możesz tego nie kumać……ale to znaczy że świat Ci zemknął……………i z wrażliwością Pana Smarzowskiego jestem na Ty…………Ty pewnie nie………….LOL

 307. mag – i na szczęście na drugie man – Jacek……..bo inaczej bym Cię nie wyłapał……….

 308. Guardian pisze:
  Donald Trump suggested the Spanish government tackled the Mediterranean migration crisis by emulating one of his most famous policies and building a wall across the Sahara desert, the country’s foreign minister has revealed.

  According to Josep Borrell, the US president brushed off the scepticism of Spanish diplomats – who pointed out that the Sahara stretched for 3,000 miles – saying: “The Sahara border can’t be bigger than our border with Mexico.”

  Trump wooed voters in the 2016 election with his promise to build a “big, beautiful wall” across the US/Mexico border, which is roughly 2,000 miles long

  Hiszpański minister spraw zagranicznych Josep Borrell, wyraził sceptycyzm co do powodzenia muru na Saharze. jako powód podał m.in. że szerokość pustyni to około 3 tysiące mil.
  Na to Trump zbył go stwierdzeniem, ze nie może być szersza niż granica Stanów z Meksykiem. (a to jest około 2 tysiące mil)

  Pozatym nie wziął od uwagę, ze Hiszpania musiałaby budować ten mur na piachu na terenach innych krajów. Ale dla niego to bez znaczenia jak widać.

 309. https://www.youtube.com/watch?v=M3hZj6u00LQ
  mag………:) i mam nadzieję, że to się nigdy nie zdarzy…..:)

 310. Wystarczy ukośnik postawić za „i” a nie przed nim i wszystko się skursywia.
  Tekst po polsku nie powinien być italikiem.

 311. mag – bycie polką ma dla Ciebie jakieś znaczenie??

 312. Pora na Kuban Cossack Choir. Taki zabieg dla higieny ducha. Tak sobie myślę ale O mój rozmarynie… też stosuję.

 313. https://www.youtube.com/watch?v=-qEtZr9619U

  ulotność krystalizacji…… – bezprzmiotnikowej…….:) po za Lindseyką…. mag nie jestem z Nią na Ty……..:)

 314. Stany Zjednoczone w najbliższych dniach przeprowadzą „serię akcji” przeciwko rządowi Wenezueli. O zamiarach USA poinformował dziś w telewizji Fox News sekretarz stanu Mike Pompeo. Amerykański szef dyplomacji nie zdradził jednak szczegółów planu.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zapowiada-serie-akcji-przeciw-rzadowi-wenezueli/j890vrh
  =========

  Zamach stanu, czy bombardowania, poprawią los ludności cywilnej?

 315. Słowianin – kiedyś moja NIK zapytała mnie – czego słuchasz Jareczku?…. bo cały dom się przemieszcza ……..
  Kochanie – Chóru kozaków Kubańskich……
  a skąd Kozacy na Kubie……..:)https://www.youtube.com/watch?v=9y9DfylJoXw

 316. radnym ja pismo napiszu……….
  pozdrawiam….:)

 317. Dobre Kuba na Kubaniu. Jak ruskie pierogi. Tak sobie myślę czy jak Kuba Bogu … to też o Kubańczykach.

 318. echhhhh…………https://www.youtube.com/watch?v=qSYouIbLthM

  nawet Seversky nie zabił Jagana – pewnie przez muzykę……..:)
  a to Bydlę ryczało przez balkon – „dawaj za”………:)

 319. dawaj za nas…dawaj za diesantnyj ………..za niech………i za spiecnaz…………..i dawaj za żyźń…………..:)
  …….dawaj………………

 320. Słowianin……..dawaj….

 321. Słowianin – z ciebie to dupa a nie kozak…………….

 322. adam – chcesz alibi???

 323. ale będzie bolało……..:)

 324. Jutro dla higieny proponuję Rozkwitały pąki białych róż… Tak sobie myślę o wołyńskich korzeniach.

 325. Były „troll Putina” wyznaje: „Pracowałem po 12 godzin dziennie”
  https://www.pudelek.pl/artykul/77726/byly_troll_putina_wyznaje_pracowalem_po_12_godzin_dziennie/

 326. sir po rosyjsku blać. Tak sobie myślę o śmierdzących serach. W tłumaczeniu.

 327. slowianin – się nie błaźń……LOL

 328. Czy tylko ZSSR ma sie wstydzic swojej historii?
  _______________________________________________________________________________
  Шакалы! Кедми рассказал, как Чехословакию РАЗОДРАЛИ на части. Вечер с
  Владимиром Соловьевым
  (Szakale! Kiedmi opowiedzial jak rozerwano Czechoslawacje na kawalki. Wieczor z Wladmimirom Solowjowym)
  http://www.youtube.com/watch?v=HL3_9KrhbYA
  21.09.2018

 329. blać to zawsze blać nawet pod sirem olomouckim śmierdzielem zwanym. Tak sobie myślę o blogowych harcownikach z polityczną prostatą czyli bez jaj.

 330. Szanowne Ponuraczki i Szanowni Ponuracy!

  Z radością na ustach powitajcie jesień w Europie
  – no bo co wam jeszcze pozostało …

  https://www.youtube.com/watch?v=TPjDPDifU84

 331. Szanowni Państwo Blogowiczostwo
  Dzisiaj zacząłem na tvnu oglądać sobie konwencję samorządową Patryka Jakiego. Gdy TVN24 uznał, że już dość, przerzuciłem się na TVPiS i powiem tak – mimo kilku potknięć i mało drażniących wpadek, występ Jakiego oceniam jako bardzo dobry. Nie wiem którą z telewizji bardziej preferowali dziś Warszawianie, czy powtarzane do znudzenia obrazy z odbywającej się demonstracji czy konwencję Jakiego ale powiem tak – Jeżeli Rafał Trzaskowski i jego elektorat liczy na to, że osiągnie lepszy wynik niż słoik Patryk Jaki, to się myli. Trzaskowski jako przeciwnik Jakiego został rozjechany kompletnie, to po pierwsze a po drugie primo Jaki sprawił wrażenie, że wie o czym mówi a jego propozycje programowe dla Warszawy miały charakter zdecydowanie bardziej konkretny i wiarygodny niż Rafał Trzaskowski jak dotychczas. Może nie bez znaczenia jest fakt, że podpiera się wiedzącym co nieco o Warszawie oszołomem Guziałem.
  ceterum censeo „Taka sytuacja”.

 332. miało być ..”. niż Rafała Trzaskowskiego”

 333. LOL – słowianin ……………:)

 334. kozaczku – zima na ramiona Twoja spadła…..

 335. Słuchanie O mój rozmarynie… i kozackich czastuszek w celach pokojowych buduje sojusz polsko-rosyjski. Tak sobie myślę,że KONSTYTUCJA tego nie zabrania. Kto tego nie czuje jest politycznym bucem.

 336. https://www.youtube.com/watch?v=hEqJ6L7YHRk………
  tylko się nie zesraj – słowianin……

 337. politycy z Polityki…..wsobne jełopy bez skazy………luzacy z Australii – a komu ta polska potrzebna??
  nooo – komu??

 338. pytałem mag…………ale ta ma łechtaczkę w tę samą stronę – przyjemności…. – to po ko chuj komu łechtaczka mag??

 339. Ten muzyczny link się absolutnie należy.

 340. sir-owatka pieni się. Tak trzymać mentownię. Tak sobie myślę o odpadach salonowych.

 341. Ta nowa technika to jakaś przewrażliwiona.
  Kliknie się ukośnik i już mityczna igła przeskakuje.

  https://www.youtube.com/watch?v=vJQjotzEajI

 342. Czy katolicy nadają się na urzędników skoro klauzula sumienia blokuje propaństwowe myślenie. Tak sobie myślę o skutkach obalenia tzw.komuny.

 343. Siur Jarek
  Jak jusz pogadal to niech wypierdala no bo moje wypowiedzi siem deprocjonuja.

 344. Knedle ze sliwkami i Trivento m-c G. Res. Ojkofobia enpassanciana musi byc czyms potraktowana bo inaczej ..
  https://www.youtube.com/watch?v=AdDwQEfnYDw

 345. Chce się z chłopakami trochę poćwiczyć, to się leszcze zaczynają pod nogami plątać.

  https://www.youtube.com/watch?v=HiZMMhe2UnI

 346. Czekam cierpliwie na ten link muzyczny.
  Przecież się absolutnie należy.

 347. mag
  22 września o godz. 18:25
  Chyba widzisz ,że chuligani typu Sir jarka, 404, adama 100 i wielu innych stworzyli burdel z blogu Passenta. Jeżeli nie wiesz co to jest burdel, zobacz w Wikipedii lub encyklopedii. Wreszcie Passent osiągnął swój cel.

 348. trolle sobie pomagają

 349. nocna zmiana trolli na służbie.

 350. Symetryczny
  Zaiste – pandemonium. Pewnie rozumiesz bez słownika.

 351. Watykańscy trolle brońcie przykazania nie zabijaj w zabijaniu w Syrii przez jankesów i Izraelitów. Tak sobie myślę czy nie zabijaj ma różne oblicza.

 352. troll Sir zszedł ze służby o 21.
  a następca na zmianie
  Sym.. coś się leni

 353. Nerwowym na blogu proponuję wysłuchanie O mój rozmarynie … a następnie Rozkwitały pąki białych róż… Kresowianie na Wołyniu po takich terapiach sympatycznie odnosili się do Rosjan i innych narodów ZSRR. A wcieleni do Armii Czerwonej po 17 września nie odmawiali wspólnej walki z katolickim wehrmachtem. Tak sobie myślę szanujmy Kresowian za mądrość życiową.

 354. Nikt tu nie nerwowy.
  Z trollami Putina należy prowadzić stonowany dialog.

 355. Może sprowokować watykańskich trolli przed jutrzejsza mszą ,które konfesjonały są na podsłuchu. Tak sobie myślę,że trolle wszystkich krajów łączcie się.

 356. adam100
  22 września o godz. 22:18

  Proponuję refleksję.
  Jaką miały wartość ostatnie ze 20 wpisów w twoim wydaniu?
  Na jaki temat były?
  Jaki przekaz zawierały?
  Jaka była wartość merytoryczna?
  Mniej niż zero?

  Myslenie ma kolosalną przyszłość.
  Ale, nieprzyzwyczajonym szkodzi- jak widać…..
  Proponuję wprawianie się.
  Ponoć trening czyni mistrzem…….

  Parę osobników potrafi zaśmiecić obszar swego działania w sposób niesamowity.

 357. wiesiek59
  22 września o godz. 22:32

  Ciebie nie można przelicytować pod żadnym z wymienionych przez ciebie punktów. Tylko tak trzymać. 🙁

 358. legat
  22 września o godz. 20:11
  Nie szkoda ci czasu na oglądanie tych bzdur?
  nie te partyjne pr’y i cyrki zdecydują kogo warszawiacy poprą. Pamiętają jak Warszawa rozwijała się gdy prezydentem jej został L. Kaczyński (stagnacja , nic kompletnie sienie działo, bo jemu ten fotel był potrzebny by skoczyć wyżej)
  Pamiętają też rządy Gronkiewicz. Większość nie chce powtórki z rozrywki i na pisowca nie zagłosuje żeby nie wiem jak populistycznie gadał.
  Atak nawiasem to Jaki gada jak ten Brzechwy lis
  cytuję

  „jeśli dziś otrzymam władzę,
  Daję słowo, że zasadzę
  W ciągu pięciu dni na piasku
  Drzewa mego wynalazku.
  Już nie szyszki, nie żołędzie,
  Ale rosnąć na nich będzie
  Schab surowy i pieczony,
  Boczki, szynki, salcesony,
  Mortadela i serdelki,
  Mięs przeróżnych wybór wielki,
  Nawet prosię w galarecie,
  Jeśli tylko zapragniecie”

 359. Okiennik37
  22 września o godz. 13:27
  Dzięki wspaniałej polityce Jarka mamy podział w Polsce co dowcipnie napisałeś.
  Niestety koszmarna polityka Jarka poparta całym autorytetem Biskupów i części kleru zaowocował jak najgorzej dla Polski. Nie ma nic gorszego jak podziały i wzajemna nienawiść w jednym kraju.
  Jarek jest jak pisała T. Torańska politykiem całkiem bezideowym o wielki ego (pisała że tej przyczyny łatwo go napuszczać). Ja dodam że jest dnem moralnym. On sobie wykombinował że najskuteczniej robić politykę można kłamiąc , pomawiając i obiecując „gruszki na wierzbie” . Poprzeć to trzeba jakąś kiełbasą wyborczą. On traktuje wyborców jak ten ciemny lud co wszystko kupi tylko trzeba mu umiejętnie to podać.
  Uważa, że najskuteczniejszym sposobem jest skłócić i napościć ludzi na siebie i wygrywać politycznie na ich emocjach.
  Tak zwane mądrości typu kłamstwo na krótkie nogi i tym podobne są dla niego głupota.
  Na dokładkę on cały czas improwizuje (a durni publicyści polityczni zrobili z niego wielkiego stratega)
  Dlaczego mimo tak prymitywnej polityce , jawnemu kłamaniu i pomawianiu i nie realizowaniu populistycznych pr’ów tak skutecznie utrzymuje poparcie.
  Dla mnie najważniejszym powodem jest poparcie i podtrawienie całego autorytetu biskupów na tę partię. (kościóL za PRL wyrobił sobie dobrą markę)
  ponieważ „Okazuje się, że odsetek dorosłych Polaków, którzy wierzą we wszystkie omawiane elementy wiary katolickiej , wynosi obecnie 35 proc
  nie dziwneym jest poparcie dla PiS mimo tego co powyżej napisałem.
  Biskupi do tej pory noie wycofali swego poparcia dla PiS (choć już zmalał znacznie ich entuzjazm)

 360. Maćku G.,
  wiesz, żeby wyrobić sobie zdanie i opinię, to trzeba było to zobaczyć. Ja nie będę wybierał w W-wie, więc nie szukam tu swojego kandydata. Chciałem jedynie na własny użytek ocenić kandydatów. Sam, to akurat uważam, że chyba Wojciechowski mógłby być niezły ale nie o to mi chodzi. Oceniam sobie szanse kandydatów. Musisz przecież wiedzieć, że „TVPis” oglądany jest chyba częściej niż stacje komercyjne, które konwencję Jakiego potraktowały marginalnie. Czy nie szkoda mi czasu? No nie, bo bawię się w jasnowidza i chcę ocenić szanse kandydatów odsuwając na bok myślenie życzeniowe.

 361. legat
  22 września o godz. 23:53

  Obyś się mylił

 362. @Wiesiek59, @Slowianin Stanislaw

  „Watykańscy trolle brońcie przykazania nie zabijaj w zabijaniu w Syrii przez jankesów i Izraelitów. ”

  Jak na razie to w Syrii wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Nie wiem, jaki bedzie „dalszy los” „oficerow i zolnierzy” Bratniej Syrii – ale jak na razie „brak jest informacji o ich losie”. Domyslam sie, ze pewnie uciekli do Mandzurii. Cala sprawa jest o tyle zabawna, ze po raz kolejny mozna zaobserwowac jak potezny niedzwiedz prowadzi negocjacje z malenka osa, ktorej nie widac bez szkla powiekszajacego. Tym razem osa nawet nie uklula, tylko niedzwiedz zaplatal sie we wlasne giczoly.

  A ze temat nie jest do smiechu? Ze pietnastu ludzi zginelo? Ci ludzie byli w mundurach, nie wybrali sie po to, zeby cukierki rozdawac. Mogli w koncu siedziec „w kraju rodnom”, nie musieli sie wpitalac w wojne w Syrii, ktora jak na razie chyba z Sojuzem nie graniczy. A oberwali – swoja wlasna rakieta.

  Polacy-internauci oczywiscie juz wszystkie fakty ustalili:

  „Prezydencie Putin, czy to już pora, pozbyć się tego zwyrodniałego żydo-chazarskiego podgatunku?To również NASI odwieczni wrogowie.”

  „To coś rżnięte po fujarkach, to wrogowie wszystkich ludzi?”

  „Panie Putin Swiat CZEKA !!!!! ZYDZIARNIE DO PIEKIEL !!!!! juz czas najwyzszy !!”

  „A wy Rosjanie to co? Miękkim robieni? Nie możecie wziąć odwetu na ż y d k a c h?”

 363. @Wiesiek59, @Slowianin Stanislaw

  Polacy-internauci oczywiscie juz wszystkie fakty ustalili:

  „Prezydencie Putin, czy to już pora, pozbyć się tego zwyrodniałego żydo-chazarskiego podgatunku?To również NASI odwieczni wrogowie.”

  „To coś rżnięte po fujarkach, to wrogowie wszystkich ludzi?”

  „Panie Putin Swiat CZEKA !!!!! ZYDZIARNIE DO PIEKIEL !!!!! juz czas najwyzszy !!”

  „A wy Rosjanie to co? Miękkim robieni? Nie możecie wziąć odwetu na ż y d k a c h?”

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-rosyjski-samolot-il-20-zestrzelony-kreml-obwinia-izrael,nId,2632727

 364. @mag

  „Niedopuszczalne są hejterstwo i trolling.”

  .. co w praktyce oznacza, ze na „blogu ateistow” może to/to wylewać kubły .ówna na upatrzoną osobę, bez ryzyka, że zbanowany, zakneblowany i pozbawiony możliwości reagowania obiekt zabiegów mag bedzie miał możliwość cokolwiek odpowiedzieć. @Mag kiedyś się tu żaliła, że się jakoby stała „dziewczynką do bicia”. Na „dziewczynkę” to się @Mag raczej nie łapie, ale zamiłowanie do bicia niewątpliwie posiada. Oczywiście wyłącznie pod warunkiem, ze obiekt jej zabiegów jest porządnie zakneblowany i ma związane ręce. Wtedy można sobie pofolgować i walić wirtualnym bejzbolem po głowie.

  Jaki charakter ma ten cały „blog” – to inna sprawa, tez warta naswietlenia.

  Typowa probka to wypowiedz „redaktora” „bloga”, ten „redaktor” oczywiscie anonimowy:

  __
  „Tak, maguś, po stokroc tak! Rodzice, roddziny, społeczności, środowiska całe, potrafią byc tak zdegenerowane moralnie przez katolicyzm, że predzej zdradza wlasne dziecko, wezmą stronę bandyty ”
  __

  Powyzsze to oczywiscie nie jest hejt. A skadze! To jest oki i cacy. Niby nie moja broszka – ale niedobrze sie i tak robi.

 365. @Wiesiek59

  „Nie wiem, dlaczego dla co poniektórych ten aspekt jest niewidoczny.
  Podejrzewam, że za mało mamy Wokulskich, za dużo Kmiciców…..”

  Najwiecej to macie Ochockich:

  „„Ogniwo Ochockiego albo – lampa elektryczna Ochockiego… jakież to głupie!… Rwać się gdzieś od dzieciństwa i utknąć na lampie – to okropne… Dobiegać środka życia i nie znaleźć nawet śladu drogi, po której by się iść chciało – cóż to za rozpacz!…”

  Jak wiadomo, Genialny Polski Wynalazca (patrz wyzej) wynalazl miedzy innymi oswietlenie elektryczne – ale nie chcial sie zajmowac byle czym. Stworzony byl do Czynow Prawdziwie Wielkich. Dlatego tez przy Genialnym Polskim Wynalazku zakrecil sie kanciarz-geszefciarz Edison, niby to „wynalazl” zarowke – i wszyscy blednie mysla, ze to Edison.

  „„Oszaleję albo… przypnę ludzkości skrzydła…”

  To udalo sie lepiej – i dlatego caly swiat stoi w kolejce po polskie samoloty pasazerskie. Jacys bracia Wright cos tam probowali, nic z tego nie wyszlo.

 366. @mag

  „Zaiste – pandemonium.”

  Nasadzilo to-to klocow:

  „nasz dupek”, „otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”

  Jesli oboz rzadzacy ma takiej klasy, przepraszam za wulgaryzm, _przeciwnikow_ – to wygra w cuglach nawet uczciwe wybory. Plugawy bluzg wydobywajacy sie z otworu gebowego istoty plci (podobno) zenskiej – to wyjatkowo parszywe widowisko.

  Specjalistke od kultury dyskusji („”otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”, „nasz dupek”) zacheca sie do oskarzen o „stalking” oraz o straszenie „policja”. Zwlaszcza jak sie wezmie pod lupe jej wlasne, cenne wypowiedzi.

  Nie bierze to-to na glowe, ze jak ktos sie chce ubiegac o nagrode im Pawlika Morozowa, to najzdrowiej, zeby samo mialo czysta kartoteke.

 367. “Pola herbaty, duzo kolendry i wszedzie Kaczynski. Czym przyciaga Batumi?”

  To tylul podrozniczego tekstu w gazeta.pl.
  Musi tam byc wspaniale i pieknie. Jak wszedzie gdzie nss nie ma, ale
  ja przypominam sobie smak herbaty “ gruzinskiej”.
  Nie jest to mile wspomnienie. Chocby na tle “Madras” czy “Assam”. Kto to jeszcze pamieta?!
  Na pewno nie autor tekstu o Gruzji; za mloda/ mlody.

  ml

 368. Ciekawe jak nastroje przed wyborami samorzadowymi:

  – co wy tam, Franz, palicie?
  – Ja? Camele, panie pulkowniku!

  I jeszcze zapytalbym o umowy dlugoterminowe: wiecej sie ich ostatnio z samorzadami zawiera czy to wartosc bez zmian?

  Pewnie tam gdzie dojdzie do zmiany wladzy wszystko wyjdzie przy sporzadzaniu bilansow otwarcia, a tam gdzie nie dojdzie? Haslo “ by bylo tak jak jest” pozostanie w mocy…

  ml

 369. A po glowie scenariusz na wypadek gdyby przyadkiem, we Wszawie wygral p. Jaki:
  Ciotki rewolucji oglosza w gazecie stolecznej sezon obywatelskiego nieposluszenstwa:
  -nie placimy za komunikacje miejska!
  – nie segregujemy smieci!
  – nie sprzatamy po psach i sukach!
  – parkujemy na trawnikach!
  -Chodzimy na ostatnie spektakle w TR i u pani Jandy.
  – na dzialkach budujemy umocnienia przeciwpisowskie,
  – na scianach malujemy biale roze.
  – w klapy wpinamy znaczki z Matkaboskagersdorfska
  – chodzimy masowo do lekarzy nie tylko po to by poskarzyc sie na gwaltowne skoki cisnienia, ale i po to by wykazac jak niesprawna jest miejska sluzba zdrowia.

  Jak dobrze ze ten Jaki nie wygra! Ze Spiewak pobije wszystkich, tak jak to zrobil juz z Celinskim!

  ml

 370. @adam100

  Widzę, ze z Twojej rady trolle skorzystały.
  A po rezultatach sądząc to jest ich tutaj więcej niż normalnych ludzi.
  Chociaż możliwe jest, że tzw. normalsy są za leniwe do klikania w łapki.

  Pozdrawiam i nie zrażaj się tą zarazą.

 371. Zaprzegnięta koza do woza , czyli czytajcie również felietony prawicowych felietonistów, których PiS przestał zamieszczać w swoich mediach:
  „W pionie i w poziomie
  Komentarz • tygodnik „Goniec” (Toronto) • 23 września 2018

  Któż nie pamięta pięknej sceny z „Kariery Nikodema Dyzmy”, kiedy to Dyzma, już jako wpływowy prezes Banku Zbożowego, przyjmuje w swoim gabinecie niejakiego Boczka, zredukowanego naczelnika urzędu pocztowego w Łyskowie, gdzie Dyzma był jego podwładnym, który próbuje uzyskać od niego jakąś protekcję i daje do zrozumienia, że w razie czego ucieknie się do szantażu? Dyzma w pierwszej chwili wybucha gniewem i krzyczy do Boczka: „wstać, kiedy ja stoję!” – ale potem się reflektuje i rozmawia z nim spokojnie i uprzejmie, bo już podjął decyzję, że Boczka ukatrupi. Przypomniała mi się ta scena gdy na fotografii zobaczyłem pana prezydenta Andrzeja Dudę, w towarzystwie prezydenta Donalda Trumpa podpisującego wspólną deklarację. Nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie to, że prezydent Duda podpisuje na stojąco, podczas gdy prezydent Trump siedzi. Czy nie poprosił prezydenta Dudę, by też sobie usiadł, czy też pan prezydent Duda nie ośmielił się usiąść w obecności prezydenta Trumpa – tego pewnie już nigdy się nie dowiemy – ale i jedno i drugie jest możliwe. Prezydent Trump dał już poznać swoje szorstkie maniery, więc może zapomniał poprosić polskiego prezydenta o zajęcie miejsca w fotelu, ale możliwe jest i to, że pan prezydent Duda usiąść się nie ośmielił. Może cały czas dręczyła do myśl, że jeśli usiądzie, to rozgniewany taką zuchwałością prezydent Trump znowu zamknie przed nim szlaban do Białego Domu i Polska, na oczach całego świata, w ramach ekspiacji, znowu będzie musiała zostać wytarzana w smole i pierzu? Gdyby tak było rzeczywiście, to trzeba docenić poświęcenie pana prezydenta, który dla Polski gotów był nawet stać przez całą audiencję.

  Ale mniejsza o to, bo oczywiście ważniejsze są efekty tej wizyty. Prawdę mówiąc, jest ich niewiele, bo z deklaracji wynika, że pan prezydent Duda nie ośmielił się poruszyć w rozmowie tematu ustawy nr 447 JUST, która grozi Polsce i narodowi polskiemu żydowską okupacją. Utwierdza mnie to w podejrzeniach, że zarówno pan prezydent Duda, jak i pozostali dygnitarze Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, już pogodzili się z losem i tylko nie wiedzą jeszcze, jak tu przekazać tę wiadomość polskiej opinii publicznej. Zresztą nie tylko on i – bo również przedstawiciele Stronnictwa Pruskiego nabrali wody w usta i nawet zabraniają wspominać o tym w telewizjach nierządnych. Panu prezydentowi Dudzie nie udało się też uzyskać żadnej konkretnej obietnicy nawet w sprawie wiz dla Polaków, ani też żadnej konkretnej odpowiedzi na przymilną ofertę zbudowania przez Polskę na terytorium naszego nieszczęśliwego kraju „Fortu Trumpa”. Odpowiadając na pytanie amerykańskiego dziennikarza, co prezydent Trump mu na to odpowiedział, prezydent Duda dał popis wodolejstwa, z którego jasno wynikało, że również udzielił mu odpowiedzi wymijającej. Ale bo też o takich sprawach prezydent Trump może rozmawiać z Rosją, z którą w 1997 roku USA podpisały w Paryżu umowę, że na terytoriach nowych członków NATO nie będą zakładane żadne stałe Paktu Północnoatlantyckiego. Z tego właśnie powodu obecność ciężkiej brygady wojsk USA w Europie Środkowej ma charakter „rotacyjny”. Możliwe tedy, że prezydent Trump, już wie, że „Fort Trump”, albo jeszcze prędzej – Fort Dajan”, będzie już w Polsce budował Izrael, a w tej sytuacji tubylczy prezydent Duda będzie musiał tylko przedstawić to polskiej opinii publicznej jako jeszcze jeden wielki sukces. Toteż ze wspólnej deklaracji można wydedukować tylko dwa konkrety: po pierwsze Polska zobowiązała się do regularnego opłacania się Stanom Zjednoczonym za ochronę nie tylko pokrywając jej rosnące koszty, ale również – po drugie – kupując amerykański gaz, co w nowomowie nazywa się „dywersyfikacją” i „bezpieczeństwem energetycznym”.

  Pan prezydent Duda podkreślił w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej, że przyjechał do Waszyngtonu prosto z konferencji państw Trójmorza. To prawda – ale tego samego dnia akces do Trójmorza złożyły Niemcy i to nie jako „partner”, tylko jako uczestnik tego projektu. Nawiasem mówiąc, gdyby Niemcy osiągnęły swój cel, to projekt powinien zmienić nazwę na „Czwórmorze”, bo przecież Niemcy leżą nie tylko nad Bałtykiem, ale i nad Morzem Północnym. Ale nie to jest najważniejsze bo ta niemiecka oferta pokazuje, że Niemcy traktują ten projekt poważnie, znacznie poważniej, niż np. Polska, a po drugie – że zależy im na uczestnictwie w nim by tym łatwiej rozsadzać go od środka. Projekt Trójmorza zagraża bowiem co najmniej trzem ważnym interesom niemieckim: po pierwsze – podważyć może i to w sposób trwały, niemiecką hegemonię w Europie, po drugie – zablokować projekt budowy IV Rzeszy, w który Niemcy już tyle zainwestowały i po trzecie – stworzyłby państwom Europy Środkowej szansę uwolnienia się od ograniczeń nałożonych na nie przez niemiecki projekt „Mitteleuropa” z roku 1915. „Jak nie możesz ich pokonać – przyłącz się do nich” – radzi indiańskie przysłowie, toteż Niemcy grają na co najmniej dwóch fortepianach: z jednej strony pragną włączyć się do Trójmorza, by rozsadzić je od wewnątrz, a gdyby z jakichś powodów to się nie udało, to eskalują polityczną wojną w Polsce, by doprowadzić tu do przesilenia i zainstalowania rządu, który Polskę z projektu Trójmorza wycofa i w ten sposób położy mu kres. Na taką możliwość wskazuje czasowe wstrzymanie się Komisji Europejskiej od zaskarżenia Polski do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Jeśli z Trójmorzem coś pójdzie nie tak, to do ETS zostanie przeciwko Polsce skierowana taka sama skarga, jak przeciwko Węgrom, zaś pretekstu dostarczą nie tylko folksdojcze poprzebierani w „głupie średniowieczne łachy” – jak wyraziła się Oriana Fallaci podczas audiencji u ajatollaha Chomeiniego, ale i przebierańcy z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, którzy właśnie wykluczyli ze swoich szeregów polską Krajową Radę, a niezależnie od tego, również pani Małgorzata Gersdorf kombinuje z Niemcami na własną rękę. Sytuacja musi być przez rząd „dobrej zmiany” oceniana jako poważna, bo – po pierwsze – niemiecki owczarek, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Franciszek Timmermans uznał ostatnie wyjaśnienia pana ministra Konrada Szymańskiego za niezadowalające, a w tej sytuacji premier Morawiecki został przez panią Małgorzatę Gersdorf, na własną prośbę, przyjęty na audiencji i to w gabinecie należących do Pierwszego Prezesa SN. Najwyraźniej również w ocenie rządu amerykańska podróż prezydenta Andrzeja Dudy została uznana za fiasko, a w tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wspólnie z panią Gersdorf, za którą Niemcy stanęły murem, wykombinować jakąś formułę, którą wyznawcom pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego będzie można przedstawić jako kolejny sukces. Skoro prezydent Donald Trump nie żałował nam komplementów, że jesteśmy „strategicznym partnerem” USA i w ogóle, to dlaczego Niemcy miałyby ułatwić rządowi „dobrej zmiany” pielgrzymki do Canossy?”

  Stanisław Michalkiewicz

 372. @woytek, @Wiesiek59

  ” 447 JUST, która grozi Polsce i narodowi polskiemu żydowską okupacją. Utwierdza mnie to w podejrzeniach, że zarówno pan prezydent Duda, jak i pozostali dygnitarze Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, już pogodzili się z losem” … „prezydent Trump, już wie, że „Fort Trump”, albo jeszcze prędzej – Fort Dajan”, będzie już w Polsce budował Izrael,”… „projekt budowy IV Rzeszy …. folksdojcze ”

  „Jedynym wrogiem Polski są obecne elity polityczne, które kooperują z twórcami ustawy nr 447, mającej na celu stworzenie w Polsce nowej arystokracji, uwłaszczonej majątkiem 300 miliardów dolarów, bo po taką sumę wyciągają ręce ci, co lobbowali za tą ustawą”

  No widzisz facet jak ty masz przefajdane? No po prostu masz totalnie przefajdane. A ci twoi kolesie podobnie. Zalisz sie tutaj, ze ich „PiS przestał zamieszczać w swoich mediach”, musza biedni publikowac w Toronto. Znaczy tylko do momentu, kiedy kstos poinformuje kanadyjskie wladze o tym, co ten wasz „Goniec” publikuje na temat „Zydow”. Ja mysle, ze kanadyjskie wladze beda zachwycone faktem, ze ten wasz „Goniec” tak smialo i bezkompromisowo obnaza zydowskie spiski i knowania.

  To jednak piesn przyszlosci. Jak na razie – to masz ciezko przefajdane. A ci twoi kolesie podobnie. Ten twoj guru Michalkiewicz zalil sie jakis czas temu, ze – cytuje:

  „”jazgot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzyja przykryciu kłopotliwej prestiżowo dla naszych umiłowanych Przywódców sesji, jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. ”

  https://www.wprost.pl/432796/Chwilowo-nieczynny-oboz-zaglady-Nie-wiem-czym-sa-oburzeni

  Widzisz, gostek – uruchomic, jakby co – to jedna sprawa. Ale z zaopatrzeniem komor i piecow w ludzkie paliwo moga byc pewne trudnosci. Na miejscu nie bardzo jest skad wziac. A sprowadzic sila – no nie wiem, czy bedzie tak latwo. Tak czy owak – powinniscie chyba uzgodnic wersje, bo twoj internetowy koles @Wiesiek59 przeciez co i raz daje glos, ze zadnej Zaglady nie bylo, sadzi kloce o „tzw holokauscie” i robi klake czy kloake negacjonistom. A wasz guru Michalkiewicz odwrotnie – o „chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. No to jak – bedziecie uruchamiac?

 373. 404
  23 września o godz. 4:56
  @adam100

  Widzę, ze z Twojej rady trolle skorzystały.

  LOL – niestety 404 – nie skorzystały. Troll Siur Jarek jest zawsze czujny. Żeby wasz zapał polemiczny się jeszcze w jakąś zupę przerodził – to może moja czujność by lekko osłabła…… – ale Wy (oczywiście Nietrolle) spędzacie tutaj całe wieczory i ranki pieprząc te swoje bzdety, które mają zaświadczyć o pracy Waszych szarych komórek. I to jest wszystko co przez dzień cały robicie. Nooo – oprócz defekacji i sikania. Bo przecież natury nikt nie oszuka. Choć czasami mam wrażenie, że część z Nietrolli pisze nawet w toalecie…. – bo nawet na blogu niesie się smród. Proponuję noworoczne postanowienia o odchudzaniu wreszcie przerodzić w czyn – czyli pobiegać. Zamiast z utęsknieniem wypatrywać akceptacji na blogu. Albo ugotować zupę zięciowi co wraca z pracy po 10cio godzinnej zmianie na budowie.
  I radzę zapamiętać – „bo paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy” ….to oczywiście cytat.Żeby nie było, że taki jestem inteligentny.
  oczywiście pozdrawiam serdecznie
  Troll Jarosław

 374. aaaaaa – i dodam tylko – Pitekantrop – lubię Cię czytać. Ale to pewnie z powodu, że jełopy pokroju czarnegoszczocha i mag wszędobylskiej mają Nas za jedno. zaczyna się to na G…….pozdrawaiam

 375. @Wiesiek59

  „Zastanawia mnie, że jedynie w Polsce chyba, nie ma żadnej elektrowni atomowej- pośród wszystkich demoludów.
  Przypadek?”

  Nie, nie przypadek.

  Ponizej co nieco cytatow dotyczacych Einsteina i teorii wzglednosci, zaczerpnietych z patriotycznej polskiej witryny:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kartka-z-kalendarza-20-marca-1916-r-albert-einstein-publikuje-swa-ogolna-teorie-wzglednosci-2013-03

  „Einstein był zjadliwym rasistą i syjonistą, zwolennikiem segregacji [23]. Kevin Macdonald w książce Kultura krytyki [24] stronę VII przeznaczył specjalnie na prezentację poglądów Einsteina na sprawy żydowskiej etniczności, a mianowicie:

  Einstein był silnie zmotywowanym syjonistą [24],

  Einstein był przeciwny asymilacji jako pogardliwej formie „mimikry” [24],

  Einstein wolał mieszanie się z innymi żydami, do których odnosił się jako „towarzyszy plemiennych” [24],”

  ” Na przykład, w 1931 roku ukazała się książka zatytułowana „100 Autorów przeciw Einsteinowi”, w jakiej teorie Einsteina zostały obalone. Komentarz Einsteina brzmiał: „Gdybym naprawdę się mylił, to jeden autor powinien wystarczeć”. Einstein nigdy nie odpowiedział na krytykę zawartą w tej książce”

  Nie wiem, czy sie Prawdziwym Patriotom obilo o uszy, ze miedzy funkcjonowaniem reaktora jadrowego a teoria wzglednosci jednak zachodzi pewna relacja. Jak znam zycie, zaraz sie okaze, ze nie zachodzi – glos zabierze @Wiesiek59, ktory stanowi Autorytet takze w dziedzinie fizyki jadrowej, teorii wzglednosci oraz reaktorow na szybkich neutronach.

 376. @Sir Jarek

  „Choć czasami mam wrażenie, że część z Nietrolli pisze nawet w toalecie…. – bo nawet na blogu niesie się smród.”

  :-)))

 377. Panie redaktorze Passent,

  Proszę zwrócić uwagę na wyjątkowo chamskie wpisy
  @pitekantropa i @Sir Jareka

  Jak tak dalej pójdzie, to oni zamienią ten blog w SZAMBO

  Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o reakcję

 378. „Postkomunizm nie został w Polsce przezwyciężony, my z nim walczymy poprzez reformę wymiaru sprawiedliwości”
  Najlepszym dowodem że komunizm jeszcze w Polsce trwa jest autor, „lekkie pióro Rakowskiego”. Przed te wszystkie dziesięciolecia wysługiwał się komunistom jak mało który i nawet masakry robotników w stanie wojennym nie zachwiały jego konformizmem i serwilizmem. Ten wczorajszy „bojownik o słuszną sprawę” nadal „lekką ręką” służy lub wysługuje się „nowej słusznej sprawie”

 379. 202 – sama zamieniasz ten blog w szambo. Umysłowe.
  i nie zapomnij o wazelinie na język przy lizaniu – łatwiej zlikwidować brązowy kolor.
  pozdrawiam. LOL

 380. 101 – troll ma nicka – Sir Jarek………..rozumiem, że ze zdenerwowania poplątały Ci się palce………
  pozdrawiam

 381. ooooj – prosę Pani….a on nie pozwala mi się bić łopatką…………LOL
  się ubawiłem – 010……
  pozdrawiam

 382. @zetus1 &co

  Komuś wyjątkowo zależało na tym, żeby zniszczyć Rosensteina
  (zastępca głównego prokuratora), który jest odpowiedzialny za specjalną komisję Millera.
  A tej komisji jak ognia boi się Trump.
  Tylko Rosenstein może zamknąć tę Komisję.
  Trump już od dłuższego czasu szukał haków na Rosensteina, żeby go zwolnić, a na jego miejsce zatrudnić swojaka, który będzie robił co Trumpek zechce.

  Wreszcie The New York Times podsunął pomysł.
  21 września niejaki Adam Goldman spłodził paszkwil na Rosensteina.
  Teraz czekamy co będzie dalej.

  To jest tak ważna sprawa tej Komisji, że trudno to przeceniać.

  Jedno jest pewne, że jakiemuś lobby bardzo zależy na chronieniu Trumpka
  A NYT okazuje się szmatławcem. Zresztą już wiele osób tak uważa i to od dawna.

  Poniżej dla chętnych:
  https://www.nytimes.com/2018/09/21/us/politics/rod-rosenstein-wear-wire-25th-amendment.html

  Rod Rosenstein Suggested Secretly Recording Trump and Discussed 25th Amendment

 383. 404
  23 września o godz. 7:55
  Panie redaktorze Passent,

  Proszę wywalić z bloga wszystkich debili o IQ poniżej 75

 384. oczywiście za wyjątkiem Kobiet ze świetnym biustem i rewelacyjną figurą.

 385. bo inaczej zostanę tylko Ja i pitekantrop…….:)

 386. szczególna uwagę zwracam Panu Redaktorowi na coś co podpisuje się – 404
  cholera wie jak doszło to coś do wniosku, że na blogu Polityki załatwi amerykańską politykę wyborczą………..LOL

 387. @404

  Dziękuję,
  ten kto zechce otworzy i przeczyta moje wpisy.
  Ty też zostałaś zaliczona do „chuliganów” przez trolla @symetryczny. HAHAHAHAHAHA
  Do łapek to trolle używają botów – mogą to robić hurtowo!
  Tu na blogu są dwa rodzaje trolli:
  A/ zapiekły stolec:

  Sir Jarek
  Salto Mortale
  Symetryczny
  SŁOWIANIN STANISŁAW

  B/ Niekończąca się sraczka:

  Noespasmin
  Pitekantrop

  co do Wiesiek59 nie jestem pewien. @przydomek ma go tylko za grafomana ?
  🙂

 388. @ p. Lazarowicz
  23 września o godz. 2:19
  Pił pan może ostatnio gruzińską herbatę?
  Tą z czasów komuny też pamiętam. Ale pamiętam też smak piwa ważonego w Polsce za komuny i pamiętam też zacne trunki pt „Śmierć Marynarza” albo „Zemsta Kombajnisty” i też to nie było często miłe wspomnienie. A obecnie jakość produktów polskich piwowarów i gorzelników jest o niebo lepsza….

 389. adasiu – jesteś proktologiem??………….czy znasz to z własnej sławojki??

 390. @adam100

  … tylko …

  Maryśka jest głupia, brzydka, brudna i wredna.
  O jej wadach przez grzeczność nie wspomnę.

 391. trzeci rodzaj trolli 100. Tak sobie myślę procent debilizmu.

 392. @przydomek

  I like you more and more
  (mam przetłumaczyć?)

 393. Blog pojebany.

 394. Rynek pracownika? Cywilizowane standardy pracy? Na pewno nie w zakładach „PZL-Świdnik” SA, gdzie robotnicy zostali właśnie poddani nowemu typowi upokorzenia. Od środy nie pracują przy maszynach na stojąco, lecz w pozycji modlitewnej.
  https://strajk.eu/swidnik-zabrali-robotnikom-krzes2la-teraz-pracuja-na-kleczkach/
  ==========

  Polacy Polakom…..
  Upadlać ludzi potrafimy.

 395. Symetryczny
  23 września o godz. 9:27
  Blog pojebany.

  pobiegaj………..nie to żeby zaraz maraton……..dwa kroki…..LOL

 396. to długi kawałek………https://www.youtube.com/watch?v=BiSmJOMT_ps
  kolesiom i ich koleżankom polecam słuchanie w sławojce
  pozdrawiam

 397. Czy katolicy to jeszcze Polacy czy już Watykańczycy. Tak sobie myślę po skali chamstwa w przestrzeni publicznej. Cham postać biblijna.

 398. adaś – pszetłómacz……………..po angielsku jesteś taki sexi…………:)…..LOL

 399. Przed wyjściem po znak pokoju polecam Przybyli ułani pod okienko… Tak sobie myślę po kresowemu.

 400. @adam100

  Padła tu prośba – niespełniona także przeze mnie – wyrażania się po ludzku.

  Dawno już temu wzywałem na tym pokaście na pomoc zmarłą tragicznie osobę nie przepadającą za paniami, czy odmiennego niż ja.

  I chyba wówczas nie udało mi się.
  Dziś też nie mam specjalnej nadziei na dopasowanie do mnie.

  Gdy słyszę:
  My sweet litle cub!
  to wiem, że nie ten język, nie ta pozycja, nie ten byt.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Turinga

 401. nadkast zdeptał podkast

  a obsada źle dobrana

 402. P. Mad Marx

  Nie pilem “gruzinskiej” od tamtych czasow.
  Wiem, dzis wszystko jest lepsze niz kiedys.
  Nawet niemiecka pornografia podobno ma dzis, niespotykany gdzie indziej, poziom czulosci i innych cieplych uczuc.

  ml

 403. @przydomek

  Gość któremu ludzkość zawdzięcza pokonanie Hitlera, udręczony przez współobywateli do tego stopnia że popełnia samobójstwo. Film o tym żywocie powinien być obowiązkowy we wszystkich szkołach świata.

 404. P. Wiesiek

  W kwestii pracy na kolanach w Swidniku: jak pan sadzi czy jest roznica w wydajnosci pracy wykonywanej na kolanach i na siedzaco? Jesli tak, jesli znaczaca, to czemu cos absolutnie ulotnego i tymczasowego opisuje pan jako upadlanie?
  Sa jeszcze jakies, mniej nienawistne wobec dyrekcji, sposoby na opis tego wydarzenia?

  Moze tepy technik- zaopatrzeniowiec, ktoremu polecono uprzatniecie poprzednich krzesel niezwlocznie je zniszczyl/ zutylizowal wiec nie bylo mozliwosci powrotu do tego co bylo poprzednio? Moze nowe krzesla, by miec prawo do ich zwrotu, trzeba bylo oddac czyste co byloby niemizliwe gdyby krzesla ustawic przy tasmie?
  Moze te nowe nie mialy atestu niepalnosci?

  Teraz pytanie: ten technik- zaooatrzeniowiec powinien wg pana byc zwolniony z pracy czy trzeba mu dac kolejna szanse? No, ale doprowadzil on do publicznego ponizenia swojej firmy: nawet pan pisze o niej w sposob bardziej niz negatywny.

  ml

 405. @adam100
  23 września o godz. 10:25

  O jakim filmie piszesz?

 406. „Padła tu prośba – niespełniona także przeze mnie – wyrażania się po ludzku.
  Dawno już temu wzywałem na tym pokaście na pomoc zmarłą tragicznie osobę nie przepadającą za paniami, czy odmiennego niż ja.”
  czy odmiennego niż ja. czy odmiennego niż ja. czy odmiennego niż ja.
  To jakas maszyna nie przepadająca za paniami ale i nieczuła gada .. ee , pisze ?
  Maszyna nie przepadająca za paniami nikogo takze i mnie , nie powinna dziwic ale .. nieczuła..?

 407. Panie Lazarowicz- wylecieć z roboty to powinien ten idio…. znaczy się geniusz, ktory tą pracę bez krzeseł wymyślił. Ale biorąc pod uwagę feudalne stosunki w wielu naszych zakładach to wywalą zaopatrzeniowca.

 408. Blog pojebany!

 409. 404. O jakim filmie piszesz ?
  Jest taki film ale..

 410. The Imitation Game, 2014

 411. neospasmin
  23 września o godz. 10:45

  Jest taki dział nauki, nazywający się ergonomia.
  Pracownik stojący niekoniecznie jest wydajniejszy niż siedzący.
  Ale, nasi ekonomowie bardzo lubią sie wykazać przed waadzą.
  I to jest ten przypadek.

  Miałem okazje obserwować takie wykazywanie się, po zastąpieniu kadry zagranicznej, polską- w pewnej firmie.
  Stąd moje spojrzenie jest inne niż pańskie.
  Przypadki z Amazona czy Carefoura- maksymalna eksploatacja pracownika, to norma.
  „Robol” ma zap…dalać, panowie zza biurka to współcześni nadzorcy niewolników.
  Bunt grozi zwolnieniem z pracy.
  Mobbing nie służy niczemu, poza pompowaniem ego czy poczucia ważności, ale jest nagminny.

 412. I tu Panie Wieśku zgadzam się w 100%
  Dodatkowo sytuacji sprzyjają symboliczne kary wymierzane przez PIPę .Ale to nie wina inspektorów tylko taryfikatora

 413. P. Mad Marx

  Praca na kleczaco mogla wyniksc z okolicznosci na ktore nie mial wplywu manager zakladu czy wydzialu.
  Alternatywa byloby stwierdzenie ze poniewaz nie ma krzesel to do czasu dostarczenia wlasciwych siedzisk, pracownicy ida na urlop. Takie rozwiazanie uznalby pan za wlasciwe? Ciekawe czy panskie zdanie podzielalaby zaloga PZL Swidnik?

  Prosze jeszcze zwrocic uwage ze ten moj zaopatrzeniowiec to postac z kspelusza- pokazujaca ze istnieje wiele interpretacji tego co zobaczyl pan na zdjeciu. I ze te interpretacje wcale nie musza byc na niekorzysc managementu.

  A pan “kupuje” wszystko co panu przed oczy poloza…

  ml

 414. @olborski
  23 września o godz. 11:13
  404

  Dzięki,
  właśnie o tym filmie myślałem.
  Smutny film, ale mi się bardzo podobał i prawdziwa historia też.

 415. Panie Wiesku

  A pracownik siedzacy jest wydajniejszy od tego kleczacego? Dodam: pracownik wykonujacy montaz, nie piszacy na komputerze.
  Co o tym przypadku mowi ergonomia?

  Jesli i ona twiedzi ze ten siedzacy jest znacznie wydajniejszy to moze pan byc pewny ze krzesla pojawia/ pojawily sie w PZL w najkrotszym mozliwym terminie.

  A co do Amazona to wszystko o tym zskladzie pracy mozna powiedziec procz tego ze to firma na bakier z ergonomia. To dlatrgo ze byloby to w sprzecznosci z maksymalizacja wydajnosci pracy.

  Pan tez upraszam o wiecej rozwagi w ocenach tego co pan zobaczyl na zdjeciu: nie ma tu jednej, niepodwazalnej interpretacji.

  ml

 416. Panie Lazarowicz- Czy wyobraża sobie Pan taka sytuację w pańskiej nowej ojczyźnie ?
  Na zdjęciach widać, że maszyny są przystosowane do obsługi w pozycji siedzącej no chyba że je wyprodukowano dla Pigmejów

 417. Tzw.agresja na Ukrainę to korekta granic po upadku ZSRR. Zapomniana przez Gorbaczowa. Powtórka Kosowa. Tak sobie myślę,że ochrona Rosjan jest obowiązkiem Rosji jak Zaolzia przez Polskę.

 418. P.S. Każdy, kto miał do czynienia z fizyczną pracą wymagającą zmiennej pozycji (np naprawa samochodu albo prace wykończeniowe w budownictwie wie, że pozycja na klęczkach jest na dłuższą metę niewygodna i męcząca, więc raczej trudno aby w takiej pozycji pracownik miał większą wydajność.
  Co do Amazona to ta firma przeniosła swoje magazyny z Niemiec do Polski właśnie z powodu notorycznego naruszania tamtejszego prawa pracy. (I zapewne wysokich kar, które musiała z tego powodu płacić)

 419. Jedną z przyczyn nikłego powrotu Polaków z zagranicy, jest jak przypuszczam, stosunek do pracowników.
  Kto zetknął się z zachodnim szacunkiem w pracy, nie chce powrócić do folwarcznych metod zarządzania opartych na STRACHU.
  A takie panują powszechnie w naszym kraju.
  Szef może WSZYSTKO.

  Moim zdaniem, w mentalności zarzadzających tkwią fragmenty z „Ziemi obiecanej”.

  I takie skojarzenie.
  Na słynnym już zdjęciu, widać czym różni się pozycja osoby stojącej wobec siedzącej.
  Prosty, psychologiczny trick.
  Jeszcze dalej posunął się swego czasu Wojewódzki.
  Polskie panisko wobec pracujących na kolanach……

  Moja znajoma nauczycielka, przed wyjściem do pracy bierze antydepresanty.
  Atmosfera pod rzadami nowego dyrektora jest nie do wytrzymania.
  On sam, nie do ruszenia przy poparciu nowej władzy.
  Nie doceniacie zmiany stosunków międzyludzkich związanych z przejęciem władzy przez poststyropian, jak widzę.

 420. P. Mad Marx

  “Panie Lazarowicz- Czy wyobraża sobie Pan taka sytuację w pańskiej nowej ojczyźnie ?”

  Wie pan tu w Australii, orzecznictwo w zakresie sporow z zakresu prawa pracy zawsze zaklada ze pracownik/podwladny jest idiota i to obowiazkiem pracodawcy jest wykazac ze uczynil wszystko by taki wlasnie pracownik bezpiecznie wykonywal swe obowiazki. Powtorze: w Australii istnieje prawne domniemanie ze pracownik jest idiota. Z tego zobowiazania pracodawcy.

  ml

 421. Dlaczego watykańscy trolle nie rozpoczynają wpisu niech będzie…Tak sobie myślę,że żadna wiara nie hańbi w misji.

 422. P. Mad Marx

  “ więc raczej trudno aby w takiej pozycji pracownik miał większą wydajność.”

  Jak wiec panu sie wydaje: manager bedzie tolerowal warunki pracy nie pozwalajace na osiagniecie przez podwladnych maksymalnej mozliwej wydajnosci?
  Jaki sens, wg pana mialoby wg pana takie dzislanie/ zaniechanie?

  ml

 423. Pan Wiesiek

  Alez pana przemyslenia na temat stosunkow pracy w RP nie maja sie nijak do sytuacji ze zdjecia.
  Nijak nie opisuja powodow i alternatyw dla sytuacji jaka ns zdjeciu.

  Powroce do sytuacji na zdjeciu: co by pan zrobil na miejscu kierownika montazu? Poslal swych ludzi na urlopy?

  ml

 424. @Wiesiek59, @Slowianin Stanislaw

  „Watykańscy trolle brońcie przykazania nie zabijaj w zabijaniu w Syrii przez jankesów i Izraelitów. ”

  Jak na razie to w Syrii wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Nie wiem, jaki bedzie „dalszy los” „oficerow i zolnierzy” Bratniej Syrii – ale jak na razie „brak jest informacji o ich losie”. Domyslam sie, ze pewnie uciekli do Mandzurii. Cala sprawa jest o tyle zabawna, ze po raz kolejny mozna zaobserwowac jak potezny niedzwiedz prowadzi negocjacje z malenka osa, ktorej nie widac bez szkla powiekszajacego. Tym razem osa nawet nie uklula, tylko niedzwiedz zaplatal sie we wlasne giczoly.

  A ze temat nie jest do smiechu? Ze pietnastu ludzi zginelo? Ci ludzie byli w mundurach, nie wybrali sie po to, zeby cukierki rozdawac. Mogli w koncu siedziec „w kraju rodnom”, nie musieli sie wpitalac w wojne w Syrii, ktora jak na razie chyba z Sojuzem nie graniczy. A oberwali – swoja wlasna rakieta.

  Polacy-internauci oczywiscie juz wszystkie fakty ustalili:

  „Prezydencie Putin, czy to już pora, pozbyć się tego zwyrodniałego żydo-chazarskiego podgatunku?To również NASI odwieczni wrogowie.”

  „To coś rżnięte po fujarkach, to wrogowie wszystkich ludzi?”

  „Panie Putin Swiat CZEKA !!!!! ZYDZIARNIE DO PIEKIEL !!!!! juz czas najwyzszy !!”

  „A wy Rosjanie to co? Miękkim robieni? Nie możecie wziąć odwetu na ż y d k a c h?”

  ‚https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-rosyjski-samolot-il-20-zestrzelony-kreml-obwinia-izrael,nId,2632727

 425. @Wiesiek59, @Slowianin Stanislaw

  Polacy-internauci oczywiscie juz wszystkie fakty ustalili i maja gotowe komentarze:

  „Prezydencie Putin, czy to już pora, pozbyć się tego zwyrodniałego żydo-chazarskiego podgatunku?To również NASI odwieczni wrogowie.”

  „To coś rżnięte po fujarkach, to wrogowie wszystkich ludzi?”

  „Panie Putin Swiat CZEKA !!!!! ZYDZIARNIE DO PIEKIEL !!!!! juz czas najwyzszy !!”

  „A wy Rosjanie to co? Miękkim robieni? Nie możecie wziąć odwetu na ż y d k a c h?”

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-rosyjski-samolot-il-20-zestrzelony-kreml-obwinia-izrael,nId,2632727

  Zeby bylo smieszniej – ten wpis (i wpisy podobne) usuwane w ramach zwalczania „trolli Putina”.

 426. @mag

  „Niedopuszczalne są hejterstwo i trolling.”

  ktore to slowa w praktyce oznaczaja, ze na „blogu ateistow” może to/to wylewać kubły .ówna na upatrzoną osobę, bez ryzyka, że zbanowany, zakneblowany i pozbawiony możliwości reagowania obiekt zabiegów mag bedzie miał możliwość cokolwiek odpowiedzieć. @Mag kiedyś się tu żaliła, że się jakoby stała „dziewczynką do bicia”. Na „dziewczynkę” to się @Mag raczej nie łapie, ale zamiłowanie do bicia niewątpliwie posiada. Oczywiście wyłącznie pod warunkiem, ze obiekt jej zabiegów jest porządnie zakneblowany i ma związane ręce. Wtedy można sobie pofolgować i walić wirtualnym bejzbolem po głowie.

  Jaki charakter ma ten cały „blog ateistow” – to inna sprawa, tez warta naswietlenia.

  Typowa probka to wypowiedz „redaktora” „bloga”, ten „redaktor” oczywiscie anonimowy:

  __
  „Tak, maguś, po stokroc tak! Rodzice, roddziny, społeczności, środowiska całe, potrafią byc tak zdegenerowane moralnie przez katolicyzm, że predzej zdradza wlasne dziecko, wezmą stronę bandyty ”
  __

  Powyzsze to oczywiscie nie jest hejt. A skadze! To jest oki i cacy. Niby nie moja broszka – ale niedobrze sie i tak robi.

 427. @Wiesiek59

  „Nie wiem, dlaczego dla co poniektórych ten aspekt jest niewidoczny.
  Podejrzewam, że za mało mamy Wokulskich, za dużo Kmiciców…..”

  Najwiecej to chyba jednak macie Ochockich:

  „„Ogniwo Ochockiego albo – lampa elektryczna Ochockiego… jakież to głupie!… Rwać się gdzieś od dzieciństwa i utknąć na lampie – to okropne… Dobiegać środka życia i nie znaleźć nawet śladu drogi, po której by się iść chciało – cóż to za rozpacz!…”

  Jak wiadomo, Genialny Polski Wynalazca (patrz wyzej) wynalazl miedzy innymi oswietlenie elektryczne – ale nie chcial sie zajmowac byle czym. Stworzony byl do Czynow Prawdziwie Wielkich. Dlatego tez przy Genialnym Polskim Wynalazku zakrecil sie kanciarz-geszefciarz Edison, niby to „wynalazl” zarowke – i wszyscy blednie mysla, ze to Edison. Juz Pospieszalski slusznie zauwazyl, ze Amerykanie „lubia sie podpinac pod cudze sukcesy”.

  „„Oszaleję albo… przypnę ludzkości skrzydła…”

  To udalo sie lepiej – i dlatego caly swiat stoi w kolejce po polskie samoloty pasazerskie. Jacys bracia Wright cos tam probowali, nic z tego nie wyszlo.

 428. Historycznie gdzie katolik i Żyd tam masakra. Jako braci wyssali z mlekiem matki awanturnictwo. Wrogość między braćmi przypomina zwalczanie się PO i PIS po jednym Watykanie. Tak sobie myślę kojarząc żródła agresji bij zabij niewiernego.

 429. @mag

  „Zaiste – pandemonium.”

  Nasadzilo to-to klocow, co jeden to wstretniejszy:

  „nasz dupek”, „otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”

  Jesli oboz rzadzacy ma takiej klasy, przepraszam za wulgaryzm, _przeciwnikow_ – to ten oboz wygra w cuglach nawet uczciwe wybory. Plugawy bluzg wydobywajacy sie z otworu gebowego istoty plci (podobno) zenskiej – to wyjatkowo parszywe widowisko. Mogliby to-to w cyrku pokazywac.

  Specjalistke od kultury dyskusji („”otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”, „nasz dupek”) zacheca sie do oskarzen o „stalking” oraz o straszenie „policja”. Zwlaszcza jak sie wezmie pod lupe jej wlasne, cenne wypowiedzi.

  Nie bierze to-to na glowe, ze jak ktos sie chce ubiegac o nagrode im Pawlika Morozowa, to najzdrowiej, zeby samo mialo czysta kartoteke.

 430. @woytek, @Wiesiek59

  ” 447 JUST, która grozi Polsce i narodowi polskiemu żydowską okupacją. Utwierdza mnie to w podejrzeniach, że zarówno pan prezydent Duda, jak i pozostali dygnitarze Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, już pogodzili się z losem” … „prezydent Trump, już wie, że „Fort Trump”, albo jeszcze prędzej – Fort Dajan”, będzie już w Polsce budował Izrael,”… „projekt budowy IV Rzeszy …. folksdojcze ”

  „Jedynym wrogiem Polski są obecne elity polityczne, które kooperują z twórcami ustawy nr 447, mającej na celu stworzenie w Polsce nowej arystokracji, uwłaszczonej majątkiem 300 miliardów dolarów, bo po taką sumę wyciągają ręce ci, co lobbowali za tą ustawą”

  No widzisz gostek jak ty masz przefajdane? No po prostu totalnie. A ci twoi kolesie podobnie. Zalisz sie tutaj, ze ich „PiS przestał zamieszczać w swoich mediach”, musza biedni publikowac w Toronto. Znaczy tylko do momentu, kiedy kstos poinformuje kanadyjskie wladze o tym, co ten wasz „Goniec” publikuje na temat „Zydow”. Ja mysle, ze kanadyjskie wladze beda zachwycone faktem, ze ten wasz „Goniec” tak smialo i bezkompromisowo obnaza zydowskie spiski i knowania.

  To jednak piesn przyszlosci. Jak na razie – to masz ciezko przefajdane. A ci twoi kolesie podobnie. Zalil sie jakis czas temu ten twoj guru Michalkiewicz , ze – cytuje:

  „”jazgot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzyja przykryciu kłopotliwej prestiżowo dla naszych umiłowanych Przywódców sesji, jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. ”

  https://www.wprost.pl/432796/Chwilowo-nieczynny-oboz-zaglady-Nie-wiem-czym-sa-oburzeni

  Widzisz, gostek – uruchomic, jakby co – to jedna sprawa. Ale z zaopatrzeniem komor i piecow w ludzkie paliwo moga byc pewne trudnosci. Na miejscu nie bardzo jest skad wziac. A sprowadzic sila – no nie wiem, czy bedzie tak latwo. Tak czy owak – powinniscie chyba uzgodnic wersje, bo twoj internetowy koles @Wiesiek59 przeciez co i raz daje glos, ze zadnej Zaglady nie bylo, sadzi kloce o „tzw holokauscie” i robi klake czy kloake negacjonistom. A wasz guru Michalkiewicz odwrotnie – o „chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu”. No to jak – bedziecie uruchamiac?

 431. @Wiesiek59

  „Zastanawia mnie, że jedynie w Polsce chyba, nie ma żadnej elektrowni atomowej- pośród wszystkich demoludów.
  Przypadek?”

  Oczywiscie ze to nie przypadek. Po prostu troche trudno jednoczesnie wyszydzac, wysmiewac i zwalczac teorie wzglednosci jako „zydowska pseudo-nauke” i projektowac obiekty, ktorych zasada dzialania to wlasnie ta zla i niedobra teoria wzglednosci.

  Ponizej co nieco cytatow dotyczacych Einsteina i teorii wzglednosci, zaczerpnietych z patriotycznej polskiej witryny:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kartka-z-kalendarza-20-marca-1916-r-albert-einstein-publikuje-swa-ogolna-teorie-wzglednosci-2013-03

  „Einstein był zjadliwym rasistą i syjonistą, zwolennikiem segregacji [23]. Kevin Macdonald w książce Kultura krytyki [24] stronę VII przeznaczył specjalnie na prezentację poglądów Einsteina na sprawy żydowskiej etniczności, a mianowicie:

  Einstein był silnie zmotywowanym syjonistą [24],

  Einstein był przeciwny asymilacji jako pogardliwej formie „mimikry” [24],

  Einstein wolał mieszanie się z innymi żydami, do których odnosił się jako „towarzyszy plemiennych” [24],”

  ” Na przykład, w 1931 roku ukazała się książka zatytułowana „100 Autorów przeciw Einsteinowi”, w jakiej teorie Einsteina zostały obalone. Komentarz Einsteina brzmiał: „Gdybym naprawdę się mylił, to jeden autor powinien wystarczeć”. Einstein nigdy nie odpowiedział na krytykę zawartą w tej książce”

  Nie wiem, czy sie Prawdziwym Patriotom obilo o uszy, ze miedzy funkcjonowaniem reaktora jadrowego a teoria wzglednosci jednak zachodzi pewna relacja. Jak znam zycie, zaraz sie okaze, ze nie zachodzi – glos zabierze @Wiesiek59, ktory stanowi Autorytet takze w dziedzinie fizyki jadrowej, teorii wzglednosci oraz reaktorow na szybkich neutronach, reaktorow z wrzaca woda oraz reaktorow powielajacych.

 432. @Sir Jarek

  „Choć czasami mam wrażenie, że część z Nietrolli pisze nawet w toalecie…. – bo nawet na blogu niesie się smród.”

  🙂

 433. Aktywność na blogu: ostatnie 10 komentarzy:

  Niekończąca się sraczka 12.56
  Niekończąca się sraczka 12.56
  Niekończąca się sraczka 12.50
  Niekończąca się sraczka 12.48
  Zapiekły stolec 12.47
  Niekończąca się sraczka 12.46
  Niekończąca się sraczka 12.44
  Niekończąca się sraczka 12.43
  Niekończąca się sraczka 12.41
  Niekończąca się sraczka 12.11

 434. „Wie pan tu w Australii, orzecznictwo w zakresie sporow z zakresu prawa pracy zawsze zaklada ze pracownik/podwladny jest idiota i to obowiazkiem pracodawcy jest wykazac ze uczynil wszystko by taki wlasnie pracownik bezpiecznie wykonywal swe obowiazki”
  Panie Lazarowicz – To właśnie są cywilizowane stosunki pracy:
  Pracodawca korzysta z efektów pracy pracownika (czyli zabiera pieniądze na potrzeby firmy i własne) i w związku z tym na nim ciąży obowiązek zapewnienia mu godziwych i maksymalnie bezpiecznych warunków. Współcześnie w zasadzie wszystkie mechaniczne urządzenia są idiotoodporne i może dzięki temu np sytuacje, że tokarzowi maszyna urwała rękę w cywilizowanych krajach się prawie nigdy nie zdarzają.
  Mądry manager nie dopuści aby pracownicy pracowali w złych warunkach. Idio….znaczy się geniusz zarządzania-tak.

 435. @neospasmin, @Wiesiek59

  „Jak wiec panu sie wydaje: manager bedzie tolerowal warunki pracy nie pozwalajace na osiagniecie przez podwladnych maksymalnej mozliwej wydajnosci?”

  Oczywiscie, ze tak. Wydajnosc jest moze na dziesiatym miescu, najwazniejsze jest, zeby „robol” wiedzial, Kto Tu ..wa Rzadzi. Najwazniejsze jest, zeby „robol” znal swoje miejsce. Place sa na takim a nie innym pulapie z tego samego powodu – zeby sie „robolam” „we lbach” nie poprzewracalo.

  Proble w tym, ze nawet @Wiesiek59 na spole z Australijczykiem z Grojca nie beda w stanie przekonac szerokich mas, ze to wszystko wina Sorosa, ktory zadzwonil do Rotszylda. Poki granice otwarte – to ludzie po prostu glosuja nogami. Do tej pory na ich miejsce wchodzily Ukrainki, ale juz maja swobode poruszania sie po Europie. Przyjdzie importowac z Bengla Desz albo z Zombabwe – tylko nie wiadomo, na ile sie ich uda wyszkolic.

 436. Zemsta ponoć to takie danie, które najlepiej smakuje na zimno…

  Wszyscy pamiętamy zastrzelenie rosyjskiego ambasadora w Ankarze a zwłaszcza zestrzelenie rosyjskiego myśliwca, który rzekomo naruszył przestrzeń powietrzną Turcji. Wtedy gorące głowy także oczekiwały jakichś spektakularnych działań a skończyło się na sankcjach ekonomicznych, które i tak szybko postawiły Turcję do pionu. Sieć pełna była (podobnie jak teraz) drwin, że „wystarczy na Rosję tupnąć i ucieka z podkulonym ogonem”. Teraz Turcja w obliczu bliskiego końca wojny w Syrii a przede wszystkim wobec niewypowiedzianej wojnie handlowej oraz ataku na turecką walutę ze strony USA całkowicie już wpadła w objęcia Rosji, Chin i Iranu. Bo po prostu nie ma już innego manewru. Czy gwałtowna odpowiedź Rosji za strącenie myśliwca by coś dała? Nic oprócz dania pretekstu do ataku NATO na Rosję (o czym ciągle marzy amerykańskie deep state z neokonami na czele). A tak Turcja bez jednego wystrzału została wyłuskana z NATO… Można w tym miejscu wrócić do tytułowego pytania – czy Putin nadstawił drugi policzek? I czy jego działania są oznaką słabości czy raczej chłodnej kalkulacji?
  https://wolnemedia.net/dlaczego-putin-nadstawil-drugi-policzek-w-syrii/
  ==========

  Sensowna analiza.

 437. P.S>
  Gdyby Pan w życiu pracował fizycznie to by pan wiedział, że niektóre prace wygodniej jest robić stojąc, ale jeżeli ma się wygodne stanowisko( stół o wysokości około 100 cm)
  Tam tak nie było i robotnicy musieli klęczeć

 438. P. Mad Marx

  Tak to sa cywilizowane warunki pracy: skrajny brak zaufania, brak wspolnej platformy pojec i wartosci miedzy pracownikiem a jego przelozonym to wlasnie stosunki pracy o jakich pan marzy?
  Nie partnerstwo ale relacje idiota- jego nadzorca?

  Wroce jeszcze raz do mego pytania: jak, bedac na miejscu managera linii montazu, rozwiazalby pan problem pracy na kolanach?

  ml

 439. Typowym polskim zachowaniem nowo awansowanych, jest stawianie do pionu.
  Misiewicz stawiający na baczność generałów, czy syn Czumy szarogęszący się w ministerstwie, to ten sam objaw.
  Ludzie z taka mentalnością, nigdy nie będą dobrymi szefami.

 440. @Wiesiek59

  „Sensowna analiza.”

  Analiza, dializa czy waliza – a wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Polecial z cala delegacja prosto w paszcze niedzwiedzia – i jakos wrocil bez problemu, Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Nie wiem, jaki bedzie „dalszy los” „oficerow i zolnierzy” Bratniej Syrii – ale jak na razie „brak jest informacji o ich losie”. Domyslam sie, ze pewnie uciekli do Mandzurii. Cala sprawa jest o tyle zabawna, ze po raz kolejny mozna zaobserwowac jak potezny niedzwiedz prowadzi negocjacje z malenka osa, ktorej nie widac bez szkla powiekszajacego. Tym razem osa nawet nie uklula, tylko niedzwiedz zaplatal sie we wlasne giczoly.

  A ze temat nie jest do smiechu? Ze pietnastu ludzi zginelo? Ci ludzie byli w mundurach, nie wybrali sie po to, zeby cukierki rozdawac. Mogli w koncu siedziec „w kraju rodnom”, nie musieli sie wpitalac w wojne w Syrii, ktora jak na razie chyba z Sojuzem nie graniczy. A oberwali – swoja wlasna rakieta.

  A facet, na ktorego sie powolujesz, niejaki Ruszkiewicz – to z Izraelem walczy, jak ten lew – od bardzo wielu lat. Tyle tylko, ze nawet takie gorace apele jak artykul twojego kolesia Ruszkiewicza sprzed lat dziesieciu:

  „W 1948 roku ONZ i Stany Zjednoczone oficjalnie uznały Państwo Izrael. Jedną z pierwszych ustaw było tzw. „prawo powrotu” gwarantujące obywatelstwo każdemu Żydowi z diaspory, chcącemu przenieść się do Izraela.
  Kraj został skradziony Arabom w brutalny sposób. I trwa to do dziś.”

  ‚https://www.islam-radio.net/islam/polish/syj/przyjaciol.htm

  jakos wiele nie zmienil. Ani „Radio Islam” ani nawet „Institute for Historical Review” wiele nie zdzialaja.

  A samoboj – wrecz popisowy. Wlasnego Il-a i to amolot rozpoznania elektronicznego – wlasna, sowiecka rakieta. No i moze sie podobac, ze

  „rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”.

 441. P. Mad Marx

  “P.S>
  Gdyby Pan w życiu pracował fizycznie to by pan wiedział, że niektóre prace wygodniej jest robić stojąc, ale jeżeli ma się wygodne stanowisko( stół o wysokości około 100 cm)
  Tam tak nie było i robotnicy musieli klęczeć”

  Twierdzi pan ze zamiast zamawiac nowe krzesla by wrocic do sposobu w jaki wykonywano prace wczesniej, managerowie powinni zamowic nowe, wyzsze stoly?

  Ma pan po temu jakies uzasadnienie? Powod dla ktorego pracownicy powinni zmienic pozycje z siedzacej na stojaca?

  I jeszcze: co w czasie oczekiwania na nowe stoly/ krzesla: ludzie z montazu na urlop?

  ml

 442. @neospasmin

  „Wie pan tu w Australii, orzecznictwo w zakresie sporow z zakresu prawa pracy zawsze zaklada ze pracownik/podwladny jest idiota” … ” Powtorze: w Australii istnieje prawne domniemanie ze pracownik jest idiota”

  …ale pleno titulo komentator @neospasmin przeciez „idiota” w zadnym wypadku nie jest, to czlowiek (jak wiemy z jego wypowiedzi) madry, wyksztalcony tudziez inteligentny, Jesli zatem „prawo pracy” „w Australii” zawsze zaklada, ze „pracownik/podwladny jest idiota” – to chyba oczywiscte, iz madry, wyksztalcony tudziez inteligentny @neospasmin nie jest „pracownikiem” w „Australii”. Raczej rencista w Grojcu. No chyba ze to nie Grojec tylko Wolka Krasieninska kolo Krasnystawu.

 443. neospasmin
  23 września o godz. 13:21

  Istnieje spora różnica pomiędzy teoretykiem, a praktykiem.
  Niestety, pan teoretyzuje, nie mając doświadczeń w pracy z ludźmi na stanowiskach robotniczych i kierowniczych.

  Proszę nam wierzyć na słowo, skoro nie ma pan punktu odniesienia we własnej karierze zawodowej.
  Sporo ludzi to karierowicze i gnojki, lubujący sie w pomiataniu innymi.

  Nawet gdyby miał pan rację co do niedopatrzenia zaopatrzeniowca, to jak to świadczy o PRZEMYSLENIU zmiany organizacji pracy?
  Fachowości?
  Najpierw się myśli, potem robi.
  W Polsce niestety raczej odwrotnie, co widać dobitnie w naszej historii.

 444. p. Wiesiek

  Oczywistym zachowaniem kazdego nowoawansowanego jest uslyszenie ze kazdy kto pracuje/ sluzy pod jego przywodztwem wie skad pochodza rozkazy i ze ludzie ktorzy pod nim sa mu lojalni. W innej sytuacji praca/ sluzba nie ma sensu: przelozony albo dyscyplinuje podoegly mu zespol, albo dobiera sobie nowy- w pelni lojalny.

  Na tym polega przywodztwo, nie na wspolnym chodzeniu na piwo.,Slowo!

  ml

 445. @neospasmin, @Mad Marx

  Ludzie chyba rozwiazuja te jakze wazkie problemy w zupelnie inny sposob. Oczywiscie ludzie ciutke mlodsi i bardziej energiczni od pleno titulo Komentatorow @neospasmin, @Mad Marx & Ska:

  „Emigracja znowu przyspiesza. Z Polski wyjeżdżają głównie młodzi ludzie

  W ubiegłym roku w 6 krajach członkowskich Unii Europejskiej przybyło około 100 tys. pracowników z Polski. Wyjeżdżają głównie młodzi. … ”

  (wykop.pl sprzed 5-ciu dni)

  „Porażające dane o emigracji. Polacy po zwycięstwie PiS w wyborach wciąż uciekają z kraju … Skala emigracji jest coraz większa. … Takie dane to rozczarowanie dla rządzącej ekipy. Politycy PiS wielokrotnie zapewniali, że po przejęciu władzy emigrantów będzie mniej. Tymczasem przyrost emigracji jest rekordowy – w ostatnich sześciu latach tylko raz był wyższy, między 2013 a 2014 rokiem”

  Wladze IIRP byly jednak o tyle cwansze, ze emigracja zarobkowa byla wlasciwie niemozliwa – paszport zagraniczny kosztowal minimum 500 zl (jesli nie „ulgowy”). „Ulgowe” byly dla swoich – a dla robotnika to mogly byc roczne czy poroczne zarobki (zalezy, czym sie zajmowal).

 446. legat
  22 września o godz. 23:53
  Nie sądzę ze nie wiesz, że kandydaci na prezydenta Warszawy sami nie piszą sobie tych przemówień.Jeżeli któreś oceniane jest lepiej , to znaczy że lepszy był ten co pisał. Piszący dla jakiego maja łatwiej PiS nie ma żadnych oporów by kłamać pomawiać itp, w PO licząc się z wygraną nie chca ryzykować

 447. P. Wiesiek

  Nie ma krzesel, ludzie pracuja na kolanach: jak pan, bedac ich przelozonym, reaguje na ta sytuacje?

  Nie teoretycznie, ale praktycznie.

  ml

 448. @neospasmin
  23 września o godz. 13:43
  p. Wiesiek

  Oczywistym zachowaniem kazdego nowoawansowaneg”

  /ciach/

  Nawet do Norwegii twoi rodacy daja dyla na masowa skale. Znaczy juz po tej Dobrej – co ja mowie – po ten Najlepszej Zmianie:

  „Ponad dziesięć tysięcy Polaków przyjechało do Norwegii w 2017. Większość szuka pracy
  Urząd Ds. Imigracji regularnie publikuje dane, które pozwalają monitorować ilość obcokrajowców w Norwegii wikipedia/CC0
  Norweski Urząd Ds. Imigracji (UDI) pod koniec stycznia opublikował statystyki przedstawiające liczbę zarejestrowanych na policji obywateli Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Kolejny rok z rzędu Polacy przyjeżdżali do Norwegii najliczniej ze wszystkich Europejczyków, głównie w celach zarobkowych.
  Dane z UDI pokazują, że ciągle głównym powodem emigracji wśród Polaków są potrzeby finansowe. Z 10 406 zarejestrowanych, prawie 8 tysięcy jako powód przyjazdu deklaruje potrzebę znalezienia pracy.

  https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/ponad-dziesiec-tysiecy-polakow-przyjechalo-do-norwegii-w-2017-wiekszosc-szuka-pracy-14015.html

  jakos nie kazdemu pasuje praca na kleczaco i za „Bog zaplac”.

 449. P. Wiesiek

  “ najpierw sie mysli a potem robi” ( pisze)

  Polecam panu te zlota mysl kiedy ponownie bedzie pan komentowal zdjecie w rodzaju tych o jakim tu piszemy.

  ml

 450. @neospasmin

  „Nie ma krzesel, ludzie pracuja na kolanach: jak pan, bedac ich przelozonym, reaguje na ta sytuacje?

  Nie teoretycznie, ale praktycznie.”

  a) Zatrudnic nadzorce z batem (zeby sie nie odwazyli wstawac z kolan)
  b) Zatrudnic nadzorce z nahajem i/lub bykowcem (patrz wyzej)
  c) sporzadzic kajdany nozne i/lub dyby, dostowowane do stanowisk pracy (zeby nie pouciekali)

  Na galerach wydajnosc pracy byla calkiem-calkiem, tyle ze galernik nie mial za bardzo mozliwosci rozwiazania stosunku pracy celem poszukiwania innego zatrudnienia. No i system zakladal nieograniczone dostawy nowych galernikow na miejsce tych, co sie zuzyli.

 451. neospasmin
  23 września o godz. 13:58

  Nie sadze, by widział pan wyraźnie, do czego zmierzają współczesne techniki motywacyjne, kontrolne.
  Te wszystkie tempometry, kamery przemysłowe, regulaminy, kodeksy, …
  Człowek staje się biologicznym robotem, którego każdą minutę w pracy się rozlicza, maksymalnie żyłuje.
  Mikrofon w rękach nadzorcy, słuchawka w uchu robola, i strach przed sprzeciwem, bo mogą zwolnić. Albo nie pozwolą przejść z firmy wynajmującej pracownika na etat firmowy.

  Żyjemy w innych rzeczywistościach.
  Ja nieco blizej ziemi…..czy prozy życia.
  Nieporównywalne doświadczenia.

  Mam spore doświadczenie w organizacji pracy, czy kierowaniu zespołem ludzi.
  Więc nie miałbym żadnego problemu z organizacją pracy w trakcie zmian- tak na marginesie.

 452. Takie skojarzenie- panie Lazarowicz.

  Czytał pan zapewne Grzesiuka, opowieści zza drutów.
  Warunkiem przetrwania więźnia, było bycie w ruchu, markowanie pracy, oszczędzanie energii.
  Czyli klasyczne „palenie głupa”.

  Dokładnie to samo jest obecne w wielu zakładach.
  Pracownik nie ma prawa rozmawiać, wyjść na papierosa, siedzieć.
  Ma być w ruchu, nawet gdy nie jest to potrzebne.
  Ma BYĆ WIDAĆ że COS robi.
  Kamery nadzorców patrzą…….
  OTAKE POLSKE wlczylim?

 453. @Przydomek8 bardzo sie mylisz informujac, ze w USA ok. 4% ludzi jest zatrudnionych w rolnictwie, przytaczajac zaraz jak malo w krajach europejskich. Otoz w USA wg danych z cenzusu w roku 2008 pracowalo ponizej 2%. Teraz szacuje sie na 1,5%. W roku 1980 pracowalo 3,4% a w 1990 2,5%
  Twoja wizja nowoczesnego rolnictwa bez ziemi jest przerazajaca, uwiezione zwierzeta karmione mieszankami. Nawet Hoandia nie jest dumna z takich osiagow i bardzo usilnie pracuje nad…. ale to juz temat na inne opowiadanie.

 454. Do czego to doszło w czasach panoszenia się radosnego globalizmu, „pitekantropy” zostały Bojownikami o Wolność i Demokrację.
  Świat staje na głowie. Krytycy polityki Naczelnika IV RP są atakowani przez „pitekantropów”?
  Naczelnik IV RP przechodzi pod ochronę czujnych „pitekantropów”, donoszących na „Gońca” do władz Kanady, tego to nawet by nie wymyślił sam tow. Światło.

 455. Otóż władze zainteresowane są, i to chodziło, aby nadwyżki finansowe właściciele lokowali w rosyjskich projektach, współpracowali z rządem, w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego, finansowali ambitne projekty infrastrukturalne, które przy okazji mają pobudzić wzrost rosyjskiej gospodarki. I wygląda na to, że Kreml osiągnął swój cel – najbogatsi rosyjscy oligarchowie w zgodnym chórze oświadczyli, że rząd czyta w ich myślach i z największą przyjemnością będą inwestować w nowe projekty. Tak się złożyło, że te, które znajdują się na czele preferencji ministra Biełousowa, tzn. cyfrowa gospodarka, ekologia i infrastruktura, są też wymarzonymi polami inwestycji zaproszonych oligarchów. Wygląda, zatem na to, że przeznaczone przez rząd 3,1 bln rubli na ich realizację (potrzeba 7 bln) zostaną szybko uzupełnione przez prywatnych, rodzimych inwestorów.
  http://wgospodarce.pl/opinie/53170-nowa-doktryna-ekonomiczna-rosji
  ============

  Niezły manewr.
  Straci zachodni system rajów podatkowych, i banków, zyska realna gospodarka.

  Aż się marzy, by taki manewr można było przeprowadzić w Polsce.
  Miliardy są wyprowadzane przez Polaków nie mających za grosz patriotyzmu…..
  Taki Bierecki na przykład……

 456. @404 Abstrahujac od samej sprawy sedziego Rod Rosensteina to jak ma postapic gazeta, czy wszelakie media po otrzymaniu takiej informacji? Zamiesc pod dywan, jesli jest niekorzystna w danym momencie dla celow politycznych jaki prezentuje, czy wywlekac na swiatlo dzienne zdajac sobie sprawe, ze efekt moze byc rozny. Klasyczny przyklad: zamiatanie pedofilii pod dywan, a teraz stanu psychicznego nr 45. Na pierwszy tematdo czasu moglismy se plotkowac, a na drugi mozemy robic tylko dowcipy?
  Czy jesli doktor Ford zglosilaby sie do jakichs medii i chciala opowiedziec o wydarzeniu sprzed lat z kandydatem na Sedziego SN B. Kavanaugh, ktore opiera sie „na on powiedzial, ona powiedziala” to jak nalezaloby postapic, zeby zachowac cien przyzwoitosci? Juz „politycznie” zachowala sie pani senator, do ktorej wczesniej zglosila sie ta kobieta, ale wolala przemilczec. Nie mam watpliwosci, ze NYT napisal prawde, chodzi o to po co napisal?

 457. Podmiotowość dla dwóch

  Krasowski nie próbuje nas przy tym przekonać do tego, że może być inaczej. Przeciwnie, z odrobiną fatalizmu pokazuje czynniki, które popchnęły głównych aktorów do brutalnej i nieznającej umiaru wojny na słowa. W tym sensie pozostaje wierny metodzie zaprezentowanej już w dwóch poprzednich książkach opisujących dzieje Trzeciej Rzeczpospolitej – „Po południu” (lata 1989–1995) i „Czas gniewu” (lata 1996–2005). Rekonstruuje nie tyle fakt po fakcie, co emocja po emocji, przeprowadza wiwisekcję lęków i uprzedzeń, genialnych rozpoznań i prostych błędów. Pokazuje nam politykę zredukowaną do gry głównych aktorów. Pełną podmiotowość ma przy tym tylko dwóch najważniejszych.
  https://nowakonfederacja.pl/krasowski-kontra-po-pis/

 458. @woytek

  „Do czego to doszło w czasach panoszenia s”

  /ciach/

  „Koło mnie stanął nagle jakiś starszy pan, może miał 40 lat. A ja, wie pani, najbardziej się bałam szmalcownika-inteligenta, który to robi dla Jezusa – bo tak oni mówili. I ten pan, ja od razu się zorientowałam, że to jest szmalcownik, do mnie mówi: – O, jak mnie jest żal tych Żydów. To ja mu z miejsca brudno odpowiedziałam: – ..wno mnie to obchodzi. – A pani wie, po co ja tu przyszedłem? – Odpieprz się pan. – Moja żona prosiła, żebym jakąś Żydówkę przyprowadził, bo my moglibyśmy kogoś uratować. We mnie krew zakipiała. Ja jego zameldowałam od pradziada! A obserwował to granatowy policjant: – Ty kut.sie, co ty się przypieprzyłeś do niej?! Możliwe, że ja się tego wyrażania na szmuglu nauczyłam. Bo kto jeździł za szmuglem? Takie bandzioraki. Ja jeździłam z tą żoną oficera i w pociągu spotykałyśmy takich chłopaków. Raz jeden wracamy z naszymi paczkami całą grupą. A myśmy wiedzieli, że jak pociąg zwalnia, to są Niemcy. Kolejarze, proszę pani, zdali egzamin na 102 w czasie wojny. Więc pociąg zwalnia i my wszyscy oknem wyskakujemy. Oni zostawili paczki w pociągu, a ja swoją zabrałam. Co ja potem z tego powodu miałam! Siedzieliśmy w rowie, oni skubali słoninę z mojej paczki i popijali wódką. A jeden z nich do mnie mówi: – Wiesz co, Marylka, ja ci powiem, twoja matka to się z Żydem sku..iła, bo ty masz żydowski łeb! Ja strasznie zaczęłam płakać, ale to miał być przecież komplement, że ja taka zaradna jestem.”

  Nie wszystko mozna wytlumaczyc niskimi, materialnymi pobudkami. Nie brakowalo wyksztalconych, gleboko wierzacych Polakow, ktorzy „robili to dla Jezusa”, jak to sami okreslali.

  To byly czasy, kiedy gleboka wiara w polaczeniu z patriotycznymi uczuciami mogla zaowocowac konkretnym rezultatem! To nie to samo co dzis, bo jednak donos „do prokuratury” na kogos, kto poza tej prokuratury zasiegiem pozostaje od niemal piecdziesieciu lat – nijak sie ma do podkablowania kogos na gestapo.

  http://www.tygodnik.com.pl/numer/2703/grupinska.html

  Nie wiem, pod jaki artykul KK podpada cytowanie expressis verbis „Tygodnika Powszechnego”, domyslam sie, ze to pewnie Zbrodnia Przeciw Ludzkosci. Albo costam.

 459. @wiesiek59

  „Podmiotowość dla dwóch”

  Nie wiem, czy dla dwoch czy dla czterech – ale wasi bracia w Leninie strzelili zupelnie popisowego samoboja. A przy okazji wyszlo na jaw w calej okazalosci, kto moze komu skoczyc. Znaczy na czubek. Zeby sie nikt nie czepial – najprosciej zacytowac polskie przekaziory i wypowiedzi Polakow-internautow:

  „Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.”

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz

  Norkin polecial, „zlozyl wyjasnienia”, wrocil. Jakos go nie probowali sowiec.. sorki, Rosjanie zatrzymac, pomimo swojej slynnej goscinnosci. Polecial z cala delegacja prosto w paszcze niedzwiedzia – i jakos wrocil bez problemu, Co innego zaloga obslugujaca sowieckie wyrzutnie rakiet plot:

  „Dzień po tragicznym zestrzeleniu przez syryjską obronę przeciwlotniczą samolotu Ił-20 rosyjska żandarmeria (co warto podkreślić) aresztowała aresztowała wszystkich oficerów i żołnierzy syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej syryjskiego 44. Batalionu Obrony Powietrznej”. Jak widac, w Wyzwolonej spod Imperialistycznego Ucisku Syrii sami Syryjczycy maja frowno do gadania. Znaczy w plasterkach. Rosyjska zandarmeria, jak jej sie zachce, moze dokonywac masowych aresztowan. „Zgodnie z tymi doniesieniami zostali oni przewiezieni do rosyjskiej bazy Chmejmin i brak jest informacji o ich dalszym losie”

  Umoczyli wasi bracia w Leninie.

 460. @Wiesiek59, @woytek

  „Stanisław Michalkiewicz komentuje sprawę notatki nt. gróźb USA pod adresem Polski. Jego zdaniem, postępowanie Amerykanów stawia pod znakiem zapytania wiarygodność NATO i ukazuje efekty lat zaniedbań polskich władz, niebędących w stanie ułożyć relacji z USA. „W rezultacie mamy to, co mamy – USA traktują Polskę jak skarbonkę dla Żydów”.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/michalkiewicz-usa-traktuja-polske-jak-skarbonke-dla-zydow/

  Nie wiem, czy skatrbonke czy biedronke – ale chyba wam przyjdzie sojusze pozmieniac, skoro USA takie zle i niedobre? Zawsze mozna zawrzec Uklad o Przyjazni, Wspolpracy i Pomocy Wzajemnej z bratnim Iranem. A takze z bratnim Hamastanem.

 461. Tak się prowadzi wojnę :

  @Przydomek8 bardzo sie mylisz informując …

  Twoja wizja nowoczesnego rolnictwa …

  Szanowna Pani @zyta2003!

  Nie zamierzam Przepraszać Narodu Amerykańskiego z przyległościami z kłamstwa za kłamstwa jakie szerzę o nim w Europie odciętej od dostępu do Prawdy.

  Co do wizji nowoczesnego rolnictwa, to niejasno się wyraziłem.
  Jestem bliski ukończenia projektu technologii upraw i hodowli po stale oświetlonej stronie Księżyca. Po wstępnym audycie przeprowadzonym przez kolegę @wiesiek59 nie omieszkam Panią zawiadomić które gatunki halucynatów się przyjęły i które gatunki bydła zakumały mój ukochany hipertekst co potanieje zarządzaniem najnowocześniejszym rolnictwem w Układzie Słonecznym.

  Do tego czasu proszę rozróżniać rozsadę od przesady.

 462. Według autorów projektu, DWeb ma wiele zalet w porównaniu do zwykłego Internetu. Ponieważ dane nie gromadzą się w rękach jednej firmy, zmniejsza się zatem ryzyko ich przecieku w wyniku ataku hakerskiego. Ponadto scentralizowanie danych ułatwia rządową inwigilację obywateli i wprowadzanie cenzury, czego można uniknąć za pomocą zdecentralizowanego Internetu.

  W architekturze sieciowej proponowanej jako DWeb, rządy krajów będą miały znacznie trudniejsze zadanie, gdy będą chciały zablokować jakiejkolwiek strony internetowe, ponieważ jego dane będą dostarczane do komputera użytkownika z różnych miejsc w sieci. Przypomina to nieco protokół blockchain lub popularne torrenty.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powstaje-nowy-zdecentralizowany-internet-ktorego-nie-da-sie-kontrolowac
  =======

  Akcja rodzi reakcję….
  Kontrola ludzkiej populacji nigdy nie będzie doskonała.

 463. @neospasmin

  „Nie ma krzesel, ludzie pracuja na kolanach: jak pan, bedac ich przelozonym, reaguje na ta sytuacje?

  Nie teoretycznie, ale praktycznie.”

  a) Zatrudnic nadzorce z batem (zeby sie nie odwazyli wstawac z kolan)
  b) Zatrudnic nadzorce z nahajem i/lub bykowcem (patrz wyzej)
  c) sporzadzic kajdany nozne i/lub dyby, dostowowane do stanowisk pracy (zeby nie pouciekali)

  Na galerach wydajnosc pracy byla calkiem-calkiem, tyle ze galernik nie mial za bardzo mozliwosci rozwiazania stosunku pracy celem poszukiwania innego zatrudnienia. No i system zakladal nieograniczone dostawy nowych galernikow na miejsce tych, co sie zuzyli.

 464. @Sir Jarek

  „Choć czasami mam wrażenie, że część z Nietrolli pisze nawet w toalecie…. – bo nawet na blogu niesie się smród.”

 465. @mag

  „Zaiste – pandemonium.”

  Nasadzilo to-to klocow, co jeden to bardziej obrzydliwy:

  „nasz dupek”, „otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”

  Jesli oboz rzadzacy ma takiej klasy, przepraszam za wulgaryzm, _przeciwnikow_ – to ten oboz wygra w cuglach nawet uczciwe wybory. Z palcem w … wygra.

  Plugawy bluzg wydobywajacy sie z otworu gebowego istoty plci (podobno) zenskiej – to wyjatkowo parszywe widowisko. Mogliby to-to w cyrku pokazywac.

  Specjalistke od kultury dyskusji („”otwiera paszcze” „zostawilam” z „otwarta ze zdziwienia paszcza”, „nasz dupek”) zacheca sie do oskarzen o „stalking” oraz o straszenie „policja”. Zwlaszcza jak sie wezmie pod lupe jej wlasne, cenne wypowiedzi.

  Nie bierze to-to na glowe, ze jak ktos sie chce ubiegac o nagrode im Pawlika Morozowa, to najzdrowiej, zeby samo mialo czysta kartoteke. Bo inaczej to by sobie to-to samo w kolano strzelilo.

 466. @Wiesiek59

  „W architekturze sieciowej proponowanej jako DWeb, rządy krajów będą miały znacznie trudniejsze zadanie, gdy będą chciały zablokować jakiejkolwiek strony internetowe,”

  Gdyby tak bylo, to przeciez @Wiesiek59 by mial totalnie przechlapane. Toz chocby rzad Bratniego Iranu nie noglby tak prosto odcinac dostep do zlych, niedobrych i nieslusznych witryn internetowych. I czyste umysly Szlachetnych Przedstawicieli Bratniego Narodu Perskiego bylyby narazone na inwazje nieslusznych wiadomosci z jakichs imperialistycznych stron albo (zeby nie wypowiedziec w sla godzine) – jakiegos zrodla fake news’ow, ustawionego pzrzez Sorosa z Rotszyldem albo przez trockistow-neokonow.

  MAlo tego – nawet w ojczyznie Wiesia59 Wladza nie moglaby ustalic, kto na internecie czyta polakozercze i zbrodnicze pisma Grossa – a kto swietokradczym lapskiem po klawiaturze wyrazil sie na temat Pana Prezydenta bez nalezytej czolobitnosci.

  @Wiesiek59 mialby najbardziej w plecy.

 467. Ilekroć mijam się z tematem zadanym przez Gospodarza, tylekroć jest mi nie tylko głupio, ale odczuwam również wyrzuty sumienia. Martwi mnie to i cieszy jednocześnie. Martwi, bo – jak mniemam – Gospodarz nie po to inicjuje dyskusje na konkretny temat, tym razem np. na okoliczność wodzenia przez PiS za nos UE w kwestii SN, by dyskutanci omawiali sprawę pozycji, w jakiej wygodniej wykonuje się pracę nakładczą, tudzież przewagę, lub jej brak, ludności rolniczej nad nierolniczą w danym kraju. Cieszy mnie natomiast fakt, że pomimo przeżytych już 61 lat nadal nieobce są mi ludzkie uczucia – bywa, albowiem, że miewam wyrzuty sumienia, że jest mi wstyd z takiego, czy innego powodu itp.

  Tłumaczę się, ponieważ – w pełni świadom – zamierzam dopuścić się kolejnej recydywy, jako że mocno zaintrygował mnie temat „żydowskiej okupacji Polski”, którą szykują nam -jak sama nazwa wskazuje – odwieczni wrogowie Narodu Polskiego, którzy antypolonizm wyssali z mlekiem matek, mamek, kóz i owiec, wiedząc o tym, co ssą wraz z owym mlekiem, choć działo się to na długo przed powstaniem Najjaśniejszej i zaludniającego ją rzeczonego Narodu.

  Ze słów blogowych ekspertów, ale przede wszystkim z wypowiedzi i innych enuncjacji, wystąpień, pogadanek itp. najwartościowszej rafinacji NP, czyli Stanisława Michalkiewicza, Grzegorza „Brzęczyszczykiewicza- „Szczęść Boże” Brauna, wynika, że o tej okupacji mozna już mówić w czasie…. „przyszłym dokonanym”. Czy w obliczu rychłej, fizycznej już okupacji, nie powinniśmy pociągnąć tego wątku? Wyjaśnić sobie, co nieco w tej materii, pospekulować, przygotować się, żebyśmy znów nie byli zaskoczeni? Jak mamy zareagować na tę obcą przemoc? Szablą odebrać, czy może -jak ten Polak z kawałów-pokonać okupantów, właściwą nam, inteligencją? Ja mam taki inteligentny pomysł. Niejeden zresztą. Od razu zastrzegam, że niemilitarny.

  Od znajomego porucznika rezerwy, udzielającego się w WOT, usposobionego endecko, wiem, że nasi partyzanci są znakomicie przygotowani do zadań bojowych. Nie wątpię, ale po co przelewać Polską Krew? Mam lepszy pomysł. Wiadomo otóż, że jak rządzonej przez Żydów Ameryce zabraknie pieniędzy, to je drukują, więc my, zamiast oddawać im nieruchmości, zapłaćmy im – oni chętniej zadowolą się gotówką. Skąd ją wziąć? To proste. Złoty jest wymienialny, wystarczy wydrukować równowartość 300 mld dolarów w złotych, kupić za to dolary i dać Żydom. He, he. No i co, Żydy? He, he. Trafiła kosa na kamień? Trafiła. Niech wam się nie wydaje, że jesteście najmądrzejsi. Jak Polakowi się zechce, to ZAWSZE potrafi. He, he.

  Długo się zastanawiałem, czy ogłaszać ten pomysł publicznie, ponieważ jestem zdeklarowanym antypisowcem, ale przecież jestem, przede wszystkim Polakiem, a nie jakimś animalnym oikofobem ogarniętym impossybilizmem, wiem, że pomogę w ten sposób PiS wygrać drugą kadencję, ale dla mnie „Polska jest tylko jedna”, „Polska jest najważniejsza”, więc jestem ponad podziałami.

 468. P. Wiesiek

  Pytam sie pana o rozwiazanie dla tej, konkretnej sytuacji a pan mi na to ze ma pan wieloletnie doswiadczenie w zarzadzaniu.
  Emerytowany manager specjalnej troski?

  Oki- nie pogadamy- zwalniam pan z odpowiedzi na me pytanie.

  ml

 469. @przydomek8
  21 września o godz. 15:16

  Społeczeństwa dają się łatwo „wodzić na pokuszenie” wystarczy jakaś flaga, hymn, naród i już tylko my jesteśmy fajniejsi. Nie wiem dlaczego oni (rząd UK) tak uporczywie obstaje przy tym brexicie w rezultacie referendum, skoro już wiadomo, że majstrowali przy nim przy nim różni specjaliści, którzy mieli swoje cele. Mogli by powtórzyć referendum, żeby się upewnić co myśli społeczeństwo.
  Pewnie nie chcą się przyznać, że dumny Albion dał się nabrać mniej dumnemu Tinup’owi (od pin-up) ?

  Z drugiej strony nie wiem co by się stało, gdyby nasz rząd ogłosił referendum w sprawie nowego sojuszu z Watykanem (Chrystus królem Polski), ponieważ UE nie jest wystarczająco demokratyczna. 🙂
  W tym stała baza Gwardii Szwajcarskiej na wschodniej granicy …
  Nie będę rozwijał bo pomysłów jest wiele.

css.php