Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Jarosław Kaczyński

19.05.2019
niedziela

Ta ostatnia niedziela

19 maja 2019, niedziela,

Obie strony są już chyba u kresu sił, a wybory „europejskie” to przecież zaledwie próba generalna przed wyborami polskimi.

Jeszcze kilka dni temu wybory do PE wydawały się rozstrzygnięte. PiS prowadził we wszystkich sondażach. Z jednej strony partia dysponująca niepodzielną władzą, silna, zwarta i gotowa, z jasnym programem i ciemnym przywódcą. Z drugiej – koalicja zlepiona na słowo honoru, bez wyrazistego programu i porywającego przywódcy.

W obozie liberalno-lewicowym brakowało entuzjazmu i wiary w zwycięstwo. Aż tu nagle – jak w bajce – na dom przy ul. Nowogrodzkiej spadły trzy bomby: „niestosowne i niepoważne” antyklerykalne wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który przyćmił swojego mentora na UW, dalej „Matka Boska Tęczowa”, która skompromitowała policję i ośmieszyła władzę, wreszcie bomba trzecia, atomowa – film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Film na temat raka pedofilii, jaki toczy Kościół hierarchiczny, bezmiar obłudy i zakłamania na ten temat.

Grunt był już przygotowany przez film „Kler” Smarzowskiego (ok. 6 mln widzów), ale darmowy dokument Sekielskich obejrzało już ok. 20 mln widzów. „Około”, bo nie każda odsłona równa się obejrzeniu całego filmu przez tylko jedną osobę. Film wykonany praktycznie bezbłędnie i taktownie okazał się nie do podważenia. (Abp Głódź próbował, ale się skompromitował i musiał wydusić z siebie przeprosiny).

Część hierarchów, z prymasem i przewodniczącym episkopatu (choć żaden biskup nie zgodził się wystąpić w filmie), przeprosiła i nie kwestionowała faktów opisanych w filmie. Dla Kaczyńskiego był to moment fatalny, ponieważ akurat wygrażał, że ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę, gdy Sekielscy wyprowadzili cios prawdy – trafili w sam splot słoneczny.

Prezes zachwiał się na nogach. W pierwszej rundzie odrzucał jakąkolwiek myśl o komisji państwowo-kościelnej do zbadania zjawiska pedofilii i bezprawia. W drugiej rundzie dystansował się, mówił, że partia nie rządzi Kościołem etc. W trzeciej rundzie zgodził się na komisję, ale nie wyłącznie do zbadania pedofilii w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach. „Ani Nobel, ani Oscar, ani międzynarodowa sława nie będą ochroną” – grzmiał wyraźnie podekscytowany Kaczyński, a jego media podpowiadały nazwiska nie tylko Polańskiego.

Pomysł z „komisją ogólną” jest bezsensowny – ma rozmyć sprawę w Kościele i nigdy nie zakończyć swoich prac. Poza tym film i cała sprawa dotyczy Kościoła, a nie „w ogóle”. Jeżeli np. w wojsku amerykańskim stwierdzono wypadki molestowania kobiet, to nie badano jednocześnie środowisk nauczycieli, trenerów, przełożonych w korporacjach etc. W Chile też ustąpił episkopat, a nie inne władze, chociaż znalazłyby się przykłady łamania prawa w różnych środowiskach. Nikt propozycji PiS nie potraktuje serio.

Ktoś mądrze powiedział, że do czasu filmu Sekielskich znaczna część społeczeństwa żyła w dwóch oddzielnych bańkach informacyjnych. Jedni mieli TVP, Polskie Radio, „Sieci”, „Gazetę Polską” itp., a drudzy – TVN, „Wyborczą”, „Newsweek” i inne. Przemawiając u szczytu kryzysu, premier stara się nie wymówić słowa „Kościół”.

W ostatniej chwili rząd dorzuca napiwek ludziom z niepełnosprawnościami. Aż tu nagle… 20 mln ludzi zobaczyło i obejrzało to samo. Prawda jest jedna.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 314

Dodaj komentarz »
 1. Mam nadzieję, że po ostatniej niedzieli (za tydzień) rozstaniemy się z PISem. Przynajmniej, gdy chodzi o obecność ichnich polityków w parlamencie UE.
  Tak nam dopomóż (tu wstawiamy imię/nazwę wyznawanego pana bożyczka albo westchnienie ateisty).

 2. „Kropla, która przepełniła czarę” cierpliwości społecznej….
  Ostatnio, spadły takie trzy.
  Do jesieni, może być ich znacznie więcej, w kontekście również działalności naszych tzw.”SOJUSZNIKÓW”….

  Ustawa 447 nie przysparza PiSowi popularnosci, odrywając sporą część elektoratu.

 3. Film Sekielskich bywa wykorzystywany w niecnych celach:
  https://twitter.com/GodekKaja/status/1130022149517914112

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. ” Pomysł z „komisją ogólną” jest bezsensowny – ma rozmyć sprawę w Kościele i nigdy nie zakończyć swoich prac. ”
  Alez dlaczego bezsensowny? Taka komisja moze miec tyle smo sensu co podkomisja badajaca „smolenski zamach”. Oczywiscie, ze nigdy nie zakonczy prac ale paru czlonkow komisji niezle zarobi. Coraz mniej jest stolkow do rozdania. Trafia sie okazja a wizerunku kosciola i tak nic juz nie naprawi.

 6. Nowa wersja; socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości. Kościół jak Polska. Tak sobie myślę ale czy jeszcze niepodległa po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego pod „szmatą” Unii.

 7. jakub01

  polecam ci autobiografie.
  ksiazka i film.
  https://www.filmweb.pl/film/Kwiat+pustyni-2009-495616

 8. @Wiesiek,
  znam historie Waris, swego czasu byla glosna. Jednak filmu nie widzialam wiec chetnie obejrze.Dzieki.

 9. Squirrel-lka
  19 maja o godz. 18:08
  Cwaniara Godek, ktora zbija kapital bynajmniej nie polityczny ale calkiem realny na krzewieniu ciemnoty juz dawno zrobila sobie z tego niezle zrodlo dochodow. Niby dlaczego mialaby gdzies myc podlogi skoro mozna zarobic nie brudzac sobie rak. Ona zdaje sie nawet nie jest taka glupia jaka udaje widzac jakie to moze przyniesc profity.

 10. Tak robi przestępca bo chce wmieszać się w tłum. Tak sobie myślę,że brakuje katolickiego mea culpa. Ale jaki suweren taka religia. Co przypomina uczestników pokazów cudownych garnków stawiających w ciemno krzyżyk na karcie do głosowania. Bo tak sugerował głos z ambony pod karą potępienia. A nawet odmowy komunii po spowiedzi.

 11. https://www.youtube.com/watch?v=2keAD2jaiZU
  Każdy ksiądz jest podejrzany – Kuba Wątły

 12. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/3508-chcesz-byc-kardynalem-musisz-byc-pedalem-twierdzi-ks-isakowicz

  – Celibat jest problemem, przez który w Kościele mnożą się przypadki homoseksualizmu?

  – Celibat sprawia, że homoseksualiści mają większe wpływy wśród duchowny rzymskokatolickich. Kiedy byłem na studiach w Rzymie, spotkałem się z bardzo wpływowymi środowiskami homoseksualnymi. Jeden z przełożonych radził mi, abym udawał, że niczego nie dostrzegam. Przestrzegał mnie, abym nie wchodził w drogę lobby homoseksualnemu, bo jest ono bardzo wpływowe. Kiedy przeglądałem akta IPN, to spotkałem się z dokumentami świadczącymi o tym, że esbecy doskonale zdawali sobie sprawę, czym jest lobby homoseksualne w Kościele polskim i starali się wykorzystać je dla własnych celów.

 13. Widać z normalnych domów nad normalnym obszarem podwójną TĘCZĘ. Tak sobie myślę to zapowiedż tęczowego tygodnia. Radujmy się nim hunwejbini zamalują lub będą strzelać jak do chmur gradowych. Znak z nieba.

 14. Można zapytać kiedy Kościół nadstawia tzw. drugi policzek. Bo Kaczyński tłumaczy język kościelny jako odrąbanie ręki z marszu. Tak sobie myślę czy świecki język przystaje do fundamentalnych religijnych zasad.

 15. Prawda jest jedna … opinie o niej są (co najmniej) dwie.
  Np. red. Warzecha ma inną opinię niż Pan Redaktor Passent, co wyszło na jaw w dzisiejszych Gościach (TOKFM). I red. Warzecha swej opinii będzie bronił do upadłego, kluczył, napierał, unikał sedna sprawy, ale się nie podda. I słusznie, że został pominięty w tym wpisie, bo nie o jego opinię chodzi, lecz o to co myślą sobie wyborcy oglądając „Tylko nie mów nikomu”. Wykorzystawanie seksualne dzieci przez duchownych ma się stać bombą atomową przeciw PiSowi. Czy będzie?

  „Bańki informacyjne” odbieram jako usprawiedliwienie Polek i Polaków, że oto jakby zamknięto ludzi nieco wbrew ich woli w tych bańkach, z których wyrwać się nie da tak łatwo. Szczególnie w starszym wieku.

 16. Język zdradza przywódczość np. Mandela,Gandhi,Hawel. Tak sobie myślę,że na tym tle Kaczyński jąka się. Ale nie w stylu Klaudiusza,które doprowadziło do boskości.

 17. mag
  19 maja o godz. 17:48

  „Mam nadzieję, że po ostatniej niedzieli (za tydzień) rozstaniemy się z PISem”

  Wybiera sie Pani na emigracje?

 18. Za tydzień wieczorem będziemy mieli info i częściową odpowiedź na pytanie , dokąd TY MOJA kochana Polsko zdążasz – mam nadzieję ,że Koalicja Europejska wyraźnie wygra te wybory a świętowanie odłożymy na pierwsze dni czerwca .

 19. Jeszcze odnośnie dyskusji pod poprzednim wpisem.

  @
  Teraz żałuję, że nie wysłuchałem przemówienia Pana Prezydenta o znaczeniu bitwy o Monte Cassino dla powstania Wspólnoty Europejskiej. Szczerze ucieszyłoby mnie Jego twierdzenie, że powstanie EWG zawdzięczamy m.in. Marokańczykom. Bowiem to marokańskie tabory (pułki) górali Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego przełamały pierwszego dnia natarcia Linię Gustawa w Górach Auruncyjskich a następnie stanowiły lokomotywę dla działań Amerykanów i Anglików.

  PS Obydwa natarcia II KP zostały krwawo odparte. Wkład Polaków w bitwę, wcale niebagatelny, to wiązanie niemieckich sił a więc uniemożliwienie przerzucenia ich na inne zagrożone odcinki.

  PPS Wzgórze klasztorne zajął patrol 12 Pułk Ułanów Podolskich w składzie oficer plus 11 podoficerów.

 20. „Ani Nobel, ani Oscar, ani międzynarodowa sława nie będą ochroną – grzmiał wyraźnie podekscytowany Kaczyński, a jego media podpowiadały nazwiska nie tylko Polańskiego.”

  Znaczy się Nobel to Wałęsa.

 21. wracając do dna wczorajszego
  Jak zwykle J.Hartman pisze o ulubionym temacie czyli o sobie, a tymczasem zasada brzmi: – postępuj tak, żebyś później nie musiał się tłumaczyć. Stanowisko Hartmana w temacie kazirodztwa dorosłych jest dla mnie kontrowersyjne szczególnie jeśli są to relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi, niezależnie od wieku. Osobiście znam związek rodzeństwa, niestety ich dwoje dzieci są dotknięte ociężałością umysłową i właśnie obawa anomalii genetycznych potomstwa stała się powodem uznania tych relacji za niepożądane społecznie. Czyli odruch bezwarunkowy – przetrwanie.
  Ps. moje komentarze na blogu obok są poddawane cenzurze.

 22. Pytanie brzmi: czy pokonamy tych szkodników? Czy mobilizacja ludzi rozsądnych będzie wystarczająca? 26 maja będzie też testem ilu jest śród nas głupców których głos może nasz kraj cofnąć do ciemnogrodu.

 23. @wiesiek59
  19 maja o godz. 17:49

  Ja o jednym, a Ty o drugim.
  Słusznie zauważył niezalezny komentator „co”
  Okazuje się, że za każdym razem należy dokładnie kontekst przedstawiać, bo ze skrótami bywa kłopot.

  Ja odebrałam Twoje spostrzeżenia o korzyściach dla zdrowia, ekonomii i społeczności
  w odniesieniu do obrzezywania dziewczynek i zaszywania im dziurek.
  Zresztą nie bez podstawy tak to zobaczyłam, bo dokładnie prześledziłam odnośne wpisy.

  Także moje pytania w tym kontekście są w dalszym ciągu aktualne i będę wdzięczna za odpowiedź.

  Ty napisałeś:
  Te wszystkie praktyki tyczace kobiet, czy dzieci, mialy w zamierzchłej przeszłości jakieś uzasadnienie.
  Ekonomiczne, zdrowotne, społeczne.
  Z naszego punktu widzenia, są anachronizmem

  ———
  A tu są pytania:

  Jakież to względy „ekonomiczne” miałeś na myśli?
  Jakie względy „społeczne”?
  Jakie względy „zdrowotne”?

 24. @404, nie znajduję wśród koleżeństwa szczególnego zainteresowania wydarzeniami w Wenezueli a szkoda, pewnie działania my przerabialiśmy jako naród. Teraz wstyd się przyznać. Fakt, że poczynania obecnej administracji stają się coraz bardziej śmiałe szczególnie po nieudanym zamachu stanu prowokator i jego mocodawcy jawnie obwieszczają konflikt zbrojny. Wierzę że Wenezuelczycy nie dadzą się sprowokować.

 25. —–@Mauro Rossi
  19 maja o godz. 16:03

  Prof Hartman znów broni kazirodztwa i ostro moderuje swój blog.

  https://hartman.blog.polityka.pl/2019/05/16/morawiecki-wytarl-sobie-mna-gebe/?nocheck=1

  ——

  Na poczatku swego listu, to dziekuję za link.
  W przeciwieństwie do podejrzeń ze wszyscy tam zawsze zaglądają,
  to ja przyznaję się, że ja nie. Chyba że ktoś zwróci mi na coś uwagę, załączając link jak Ty tym razem.

  Przeczytałam co się pod nim kryło i muszę przyznać bardzo mi się spodobało.
  Rzeczowo jak chłop krowie na miedzy Hartman wytłumaczył Krzywoustemu, że nie wolno pluć słowami co slina na język przyniesie.

  Co prawda nie mam wielkich nadziei, że cokolwiek z tego tekstu dotrze do adresowanego, a jeżeli nawet coś by przylgnęło, to rzeczony się otrzepie i powie że deszcz pada.
  Bo żeby oczekiwać na honorowe zachowanie, to trzeba mieć za interlokutora kogoś, kto ten honor posiada.

  ——

  Jeszcze słówko o Monte Casina, a w zasadzie o Dudzie i Dudowej tam.
  Oglądając Fakty jak go usłyszałam napuszonego i tym swoim pseudo-patetycznym, a rzewliwym tonem bredzącego…. to nie wytrzymałam i po kilkunastu sekundach przełączyłam na następny klip.

  Ale dzięki blogowiczom (dzięki Wam) dowiedziałam się, że dalszy ciąg tzw. przemówienia był jeszcze gorszy.
  Wniosek stąd, że moja intuicja jeszcze działa.

  Pozdrawiam

  ——————————————–

  —–@hetajr
  19 maja o godz. 20:04

  A flagę nad Rajstagiem zawiesiło tylko kilku czerwono-armistów.

  Wszystko się zgadza.

  —————

  ——@wiesiek59

  Co wspólnego ma zrzucanie ze skały upośledzonych fizycznie noworodków przez Spartańczyków….
  z obrzezywaniem dziewczynek?

 26. —–@Mauro Rossi
  19 maja o godz. 12:57

  …Kiedy dwa dni temu głosowano za radykalnym zaostrzeniem kary dla pedofilów tylko dwóch posłów PO poparło projekt, reszta opuściła salę sejmową jakby nie zainteresowana tematem

  Mauro,
  Jak wcześniej wspominałam, uważam Cię za człowieka inteligentnego i często się z Tobą zgadzam, ale są momenty kiedy mam wrażenie, że albo z przekory, albo z innej pomroczności upierasz się przy teoriach, które są nie do obrony przez myślące jednostki.
  To jest taki szczególny dualizm, który powoduje, że otoczenie traci zaufanie i nawet te opinie, z którymi by się normalnie zgodziło … przyjmuje z niedowierzaniem, podejrzewając podstęp, albo cos gorszego.

  @hetajr @legat pisali na ten temat wcześniej i próbowali Ci odpowiedzieć na to pytanie.

  Ja postaram się podsumować.
  Jest WYMAGANY określony czas na przeanalizownie projektów uchwał przed głosowaniem na nie.
  To nie jest jakaś głupia zachcianka!!!
  To są rzeczy szalenie WAŻNE, one będą miały wpływ na wielu ludzi przez długi czas.
  To nie może być rach ciach!

  W tym przypadku zamiast miesiąca pozwolono posłom na zapoznanie się z projektem wielostronicowym, trudnym, prawniczym, ważnym….. w przeciągu doby.

  Czy to jest poważne podejście do sprawy, do projektu, do sejmu i jego roli?

  Ponadto zmiany swoje (Ziobry) były w ten rach-ciachciowy sposób przepychane, używając pretekstu pedofilii, bo on chciał ich już od dawna.

  W tej nowej propozycji nie ma nic co by swiadczyło o nagle wzmozonej walce z pedofilią, zwłaszcza kościelną.

  Mało tego.
  Psim swędem próbowano przemycić wykreslenie z kodeksu Karnego paragrafy z artykułu 119, dotyczące penalizowania pedofilii i do tego płatnej.

  Ktoś słusznie miał prawo podejrzewać idiotyczna chęć chronienia Penelopy.
  W ostatniej chwili wycofano się z tego. Przypuszczam że film Sekielskich popsuł im szyki. Chociaż przez pierwsze czytanie ten pomysł przeszedł.

  Zmiany w Kodeksie Karnym to nie jest coś co można nazwać „piece of cake”

  Od dłuższego czasu Ziobro dążył do zmian, które fokus z resocjalizacji przenosiłyby na nieograniczoną penalizację.
  To jest zmiana filozofii po co się każe.

  A winienie Tuska… to nawet nie zasługuje na komentarz.

  chociaż jeśli o mnie chodzi, to ja zamiast chemicznego kastrowania, kastrowałabym tak samo jak się byki kastruje, bez tracenia czasu i forsy na leki, czy pilnowaczy żeby je skazani brali.

  Bez względu na to czy ktos będzie mówił, ze to w głowie ta szczególna i ta druga nieszczególna chuc się bierze, to fakt, ze produkcję hormonów usuwając… chuć nawet w głowie przestaje dokuczać.
  Chyba że ktoś jest wariat, ale to do psychiatryka wtedy takiego.

  Pozdrawiam

 27. Zauważyłam milczenie, a nawet rzekłabym wymowne milczenie w polskich (i nie tylko) meinstrimowych mediach na temat sytuacji związanej z Wenezuelą.

  Dla podsumowania:

  1. Przez ostatnich 200 lat
  — USA NIE było w stanie wojny tylko przez 16 lat
  — Wenezuela NIE miała wcale wojny.

  2.
  — Maduro (czy się Stanom podoba, czy nie… został wybrany w powszechnych wyborach
  — Gido, samąokrzyczający się prezydentem… został wybrany na przewodniczącego parlamentu. A to nie to samo (tak mi się wydaje)

  USA nie powinny mieć prawa do decydowania kto i jak ma być prezydentem jakiegoś innego, suwerennego kraju.

  3.
  Stany wywierając różne naciski spowodowały zablokowanie dla Wenezueli ich środków finansowych złożonych w różnych bankach światowych, nie wyłączając złota złożonego w Wielkiej Brytanii.

  Robią wszystko, żeby wszelkimi sposobami od dłuższego czasu pogrążać ten kraj.
  Zwłaszcza ekonomicznie.

  Zarzuca się, że nie wpuszcza się tam ich „pomocy”. A przecież wiadomo wszystkim piśmiennym, ze taka pomoc to przykrywka dla CIA i jej podobnym organizatorom.

  4.
  Ostatnio w Waszynktonie doszło do niesamowitej historii.
  Nie mającej wcześniej nigdy prekursora.

  Otóż policja amerykańska i jej kolecy z wywiadu wtargnęli do ambasady wenezuelskiej i siłą wyciągnęli z niej ludzi, którzy tam za zgodą władz wenezuelskich przebywali.

  Po czym pozdejmowano wszelkie oznaczenia i napisy z tejże ambasady.
  Teraz jest to budynek inkognito tam stojący.
  „Chroniony” przez Stany Zjednoczone tzn ich policję przed Wenezuelczykami.
  Tzn tymi, których Stany obecnie nie lubią.

  Przypuszczam, że szykują Amerykańce tę ambasadę dla przez siebie wybranego prezydęta Wenezueli.

  A w eterze cisza!

  —————

  Zachodzi podejrzenie, a właściwie nasuwa się, że jest to prowokacja, która ma tak podburzyc Wenezuelczyków, żeby wzorem Irańczyków wtargnęli do amerykańskiej ambasady w Wenezueli…
  a wtedy Trump, Bolton i Pompeo nie będa już widzieli przeszkód żeby swoich trups wysłać tam na pomoc.
  Tym bardziej, że świat to wtedy napewno zobaczy (myslę oczywiście o ataku na ambasadę Amerykańców w Wenezueli),
  w przeciwieństwie do tego co właśnie miało miejsce w Waszyngtonie.

  Bo w Waszyngtonie, to nie był atak Amerykańców na wenezuelską ambasadę, tylko jej ochrona przed niepoprawnie-myslnymi wenezuelczykami.

  I co z tego, ze tam byli za zgodą rządu ich obecnego. Ale nieprawomyślnego.

  A media swiatowe to zrozumiały i dzięki im za taką wspaniałomyślność.

  The situation with the Venezuelan Embassy in Washington D.C. – Press Conference (15 May 2019)

  https://www.youtube.com/watch?v=TdSVUP4gTm4

  Ps.
  Wenezuela, to największe złoża ropy naftowej na świecie.
  I blisko do Stanów.
  Jak to mówił jeden z byłych blogowych przodowników:
  grosz się zawsze przyda.

  Ps2
  @żabko dzięki, że przeczytałaś, ja nawsiakij słuczaj wklejam jeszcze raz,
  bo sądząc po sobie mało kto zaglada pod poprzedni temat.
  A ja jak zwykle produkowałam się sobie a muzom, bo Gospodarz (nie ujmując mu niczego) nie ma ochoty uprzedzać, że zaczyna nowy temat.
  A ludzi nawet tak grzecznych jak ja tzw wqurw ogarnia jak się zorientują, że znowu w bambuko zostali zrobieni.

 28. coś z historii, konsekwencje tej hucpy ciągną się do dziś, z tym że carska Rosja wystąpiła z gangu. Spory kawałek tłumaczenia (Google) specjalnie tych którzy mają problem z uporządkowaniem przebiegu dziejów:
  „Sto lat temu światowi przywódcy zebrali się na zamku w Wersalu pod Paryżem, aby ustalić, co wielu z nich uważa za pokój, aby zakończyć wszystkie wojny. Zadziwiająco według dzisiejszych standardów pozostali tam przez sześć długich miesięcy. Traktat Wersalski, zamiast być pokojem, aby zakończyć wszystkie wojny, jest obecnie powszechnie uważany za taki, który położył kres wszelkiemu pokojowi,(…) Trzy lata wcześniej, w 1916 r., Brytyjczycy i Francuzi, z niewielką pomocą Rosjan, opracowali tajną umowę Sykes-Picot, która podzieliła duże części Bliskiego Wschodu na strefy wpływów dla Europejczyków, później sformalizowanych przez mandaty Ligi Narodów w 1920 r.(…)
  Dziś znów znajdujemy się w sytuacji, w której obcy plan pokojowy o wspaniałej nazwie „umowa stulecia” może zostać narzucony narodom Bliskiego Wschodu, prawdopodobnie wbrew woli większości z nich. Nadal nie wiemy dokładnie, co plan pokojowy Trumpa będzie zawierał, lub czy zostanie on opublikowany, w części lub nawet w całości. Jednak w ciągu ostatnich 18 miesięcy powtarzające się przecieki sugerowały, że Palestyńczycy otrzymają znacznie mniej niż w poprzednich rundach negocjacji. Większość przecieków wskazuje na istnienie palestyńskiej jednostki z ograniczoną lub żadną suwerennością na około 50 procentach Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, brak powrotu uchodźców, brak kontroli nad ich świętymi miejscami w Jerozolimie oraz przy wszystkich lub większości pozostałych osad. Jeden wiadomość z izraelskiego kanału 13 Wiadomości w styczniu tego roku mówiły, że Palestyńczycy otrzymają 85-90 procent Zachodniego Brzegu oraz wspólną administrację świętych miejsc w Jerozolimie, co jest bardziej zgodne z poprzednimi negocjacjami, ale wciąż daleko od tego, co Autonomia Palestyńska (PA) chce. Podczas gdy proces pokojowy w Oslo opierał się na dwóch zasadach: wzajemnym uznawaniu i ziemi dla pokoju, plan pokojowy Trumpa wydaje się opierać na gotówce na pokój. Dlatego Prezydent Abbas wielokrotnie nazywał to „klapą stulecia” .
  Jeśli o mnie chodzi nie ma za co dziękować, zawsze z przyjemnością rozjaśniam mroki niewiedzy – rzecz w tym że korzystając z internetu trzeba mieć wcześniej klarownie w głowie.

 29. @404

  zaostrzenie kary za pedofilię jest niepotrzebne, wystarczy stosowac istniejace prawo
  pisze o tym Ewa Siedlecka
  co z tego, że PiS ustali karę na 30 czy 200 lat – skoro żaden ksiądz nie trafi do więzienia
  dlatego koalicja wyszla, bo to pic na wybory, wyłącznie ma być

 30. 404
  19 maja o godz. 22:19

  Skutki ekonomiczne….
  Eliminacja w związku z powikłaniami, zakażeniami, 16-20% dziewczynek, a takie były skutki śmiertelne, wpływała na ich cenę na rynku.
  Kozy, wielbłady, krowy, dostarczane w wianie, w wiekszej ilości za panienkę- dziewicę.
  Mniejsze wydatki rodziny panienki.

  skutki społeczne…..
  Ograniczenie przyrostu populacji, ze względu na mniejszą ilość płodnych kobiet.
  Rywalizacja samców o wzgledy panienki.
  Duża ilość wolnych mężczyzn, mogących brać udział w walkach, bez potrzeby utrzymywania rodziny, zbędnych w populacji, potrzebnych do ekspansji.
  Faraonowie, Hannibal- zaciężne oddziały rekrutowane z takich samotników.

  Podobne skutki przynosi w Chinach i Indiach, selektywna aborcja żeńskich płodów.
  Koszt żony wzrasta, porywanie kobiet i szukanie żon w innych krańcach świata, staje się normą.

  Tyle skojarzeń na temat, na szybko.
  Przy ograniczonych zasobach, wymyślano różne dziwne sposoby ograniczania populacji.
  Niektóre mają po kilka tysięcy lat.
  Wyplenienie ich, będzie powodowało nieprzewidywalne skutki.
  Zastąpienie ich naszymi normami, spowodowało już boom demograficzny w Afryce.
  Czy Europę stać na setki milionów przybyszów, którzy się tu zjawią?
  W 2050 roku, ma być ich 2,5 miliarda……
  Europejski humanitaryzm, medycyna, eksploatacja ich zasobów naturalnych, pomoc żywnościowa, misje różnych kosciołów, zmieniły ich świat zyjący dotąd w jakiejś homeostazie w bombę demograficzną.

 31. żabka konająca
  19 maja o godz. 22:28

  Kilka razy proponowałem piewcom demokracji, wzięcie mapy surowcowej świata do ręki.
  Wszędzie tam gdzie się dało, są bazy zachodnich krajów.
  Gdzie się nie dało, tam zamieszki, zamachy stanu, aż do skutku.

  Jest jeszcze jedna kwestia.
  Płatnosci za surowce MUSZĄ byc w $.
  Ktokolwiek odstąpi od tego, musi być ukarany.
  Co się doskonale jak dotychczas potwierdza.
  Mozna wydrukować dowolną ilość zielonych, i przeznaczyć je na zakup dowolnej ilości surowców.
  Gdy ta opcja zniknie, trzeba będzie dostarczać towar na wymianę.
  Przy bilionowym deficycie handlowym, to niewykonalne.
  I to jest kluczowa kwestia- moim zdaniem.

 32. @404 zawsze czytam, chociaż niektóre komentarze budzą odrazę. Teraz znajduję ponowną erupcję tupetu, niewiedzy, kolokwializmu i manipulacji. Ja postaram się przeczekać aż „zlepek” sam się wykończy. Jak to wielokrotnie miało miejsce. Pa.

 33. @żabka konająca
  19 maja o godz. 22:16

  Nie będę bronić Hartmana, ale namawiam Ciebie do ponownego i uważnego przeczytania jego tekstu jeszcze raz.
  Tylko dodam, że to Hartman został wywołany do tablicy przez Krzywoustego
  i praktycznie nie miał wyjscia tylko odpowiedzieć.

  Jego wyjaśnienia odebrałam jako rzeczowe i konkretne.
  Każdy korzysta z takiego forum do jakiego ma dostęp.
  Krzywousty oskarżył go w Sejmie o obronę kaziroctwa,
  na co Hartan odpowiedział na swoim blogu.

  Co najwyżej mozna pozazdrościć, bo wielu ludzi nie ma takiej możliwości być usłyszanym.

  Pozdrawiam

  Ps. tam wszyscy zawsze czekają na zmoderowanie.
  Ja tez coś napisałam po przeczytaniu, ale pojawi się to coś, bądź nie pewnie dopiero jutro albo i później. Albo wcale.
  Takie życie.

 34. Do ciszy wyborczej jeszcze parę dni zostało. Festiwal obietnic jeszcze się nie skończył. Co jeszcze będzie obiecywał kacyk z Nowogrodzkiej? Tak sobie myślę, że powinien obiecać worek karmy każdemu kotu, którego właściciel zagłosuje na PiS.

 35. @Wiesiek59, napisałeś prawdę i ciągle świat jest bezradny. Jakiś czas temu był na blogu przez chwilę kolega @RS (o ile dobrze pamiętam nick) i zadał łamigłówkę do rozwiązania. Pytanie brzmiało: czego ludzkość zużywa najwięcej – okazało się że nie żywności tylko ileś tam razy więcej ropy naftowej. Zapytałam go dlaczego zakamuflował tę informację zamiast wyłożyć jasno co rozjaśniłoby w głowach wielu komentatorom, niestety moje pytanie też było trochę pokrętne i w rezultacie nie dogadaliśmy się. Jeśli kiedyś trafię na tę rozmowę przekażę link z zagadką – na pewno jest kształcąca.

 36. @404 godz. 23:04 – ja taka nieżyciowa jestem
  Pozdrawiam

 37. @Handzia55, to jest chyba jedyna jasna strona właściciela kota. Chociaż czasem przychodzi mi do głowy że przytulający do serca psa nie potrafią kochać ludzi, za trudne zadanie.

 38. @wiesiek59
  19 maja o godz. 22:50

  Dziękuję za próbę udowodnienia, że obrzezywanie dziewcząt i zaszywanie ich miało pozytywny wpływ na kontrole populacji i mozliwość tworzenia zaciężnych armii.
  Ale uwzględniłeś tylko dwie sprawy społeczne korzyści i ekonomiczne.
  Natomiast pominąłeś milczeniem zdrowotne

  Przyznasz, że sam wcześniej podałeś, że wypływają z tego procederu konkretne korzyści także zdrowotne.
  Ponieważ nic mi nie przychodzi do głowy w tej kwestii, będę wdzięczna jeżeli poswięcisz czas i napiszesz mi o nich.
  Będę miała że tak powiem całośc obrazu korzyści

  Pozdrawiam

  Ps.
  wybacz moją upierdliwość, ale niektórzy tutaj już się zorientowali, że natura to natura. Jak z tym skorpionem

 39. Jeśli chodzi o Wenezuelę to prezydent Maduro wczoraj oficjalnie potwierdził medialne przecieki, że w Norwegii, w Oslo rozpoczęły się negocjacje między rządem a opozycją. Ze strony rządu uczestniczą w nich minister d/s informacji Jorge Rodriguez oraz gubernator Hector Rodriguez. Natomiast ze strony opozycji uczestniczą wicemarszałek parlamentu Stalin Gonzales i były deputowany Gerardo Blyde. Z tym, że nie ma potwierdzenia iż reprezentują oni Juana Guaido. Media sugerują natomiast istnienie podziałów w opozycji.

  Jak widać dyplomacja europejska staje na wysokości zadania. Przypomnę, że Norwegia ma duże doświadczenie w tego typu mediacjach.

 40. Daniel Passent: „W obozie liberalno-lewicowym brakowało entuzjazmu i wiary w zwycięstwo. Aż tu nagle (…) antyklerykalne wystąpienie Leszka Jażdżewskiego (…) dalej „Matka Boska Tęczowa”, wreszcie bomba trzecia, atomowa – film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. (…) Grunt był już przygotowany przez film „Kler” Smarzowskiego, ale darmowy dokument Sekielskich obejrzało już ok. 20 mln widzów”.

  I to już cały program wyborczy panie Redaktorze? Nie ma więcej szczegolów? Wygląda że nie ma. Jest tylko agenda.

  1/ Film „Kler” premiera 28 września 2018 ― wybory samorządowe 21 października.
  2/ Premiera filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele 11 maja 2019 ― wybory do PE 26 maja 2019.
  3/ Tomasz Sekielski dla „Wyborczej”: Będzie drugi film, jesienią książka ― to na wybory parlamentarne, które odbędą się ― tak się składa ― jesienią br.
  4/ „Pracuję też ― zapewnia Sekielski ― nad dokumentem o SKOK-ach. To zapewne na przyszłoroczne wybory prezydenckie.

 41. handzia55
  19 maja o godz. 23:16

  „Festiwal obietnic jeszcze się nie skończył. Co jeszcze będzie obiecywał kacyk z Nowogrodzkiej”?

  Nie krępuj się, zaproponuj dla niepełnosprawnych darmową eutanazję, zrobisz na złość Kaczyńskiemu, a rozdawnictwo będzie jednorazowe.

 42. nokraj
  19 maja o godz. 22:49

  „ … zaostrzenie kary za pedofilię jest niepotrzebne, wystarczy stosować istniejące prawo pisze o tym Ewa Siedlecka”.

  Stosowano, stosowano przez lata i średni wyrok dla pedofila to 2 lata więzienia, a spora część wyroków w zawieszeniu.

  „ … co z tego, że PiS ustali karę na 30 czy 200 lat – skoro żaden ksiądz nie trafi do więzienia dlatego koalicja wyszła”.

  Wyszła, bo jest zainteresowana gonieniem króliczka, a nie złapaniem króliczka. Temat pedofilii opozycja traktuje czysto instrumentalnie, a poważnmie tylko tylko jeśli dotyczy księży. Reszta przypadków może tam sobie być. Księża odpowiadają za 3 proc. ustalonych przypadków pedofili w Polsce, jest więc problem pozostałych 97 proc. Co na to Siedlecka i opozycja? Ano nic.

 43. Mauro Rossi

  „1/ Film „Kler” premiera 28 września 2018 ― wybory samorządowe 21 października. …”

  W ostatnich dniach zarzuciłeś w jednym z komentarzy dziennikarce TVN, że powtarzając wciąz to samo wbija swoim widzom do głów propagandową kalkę.

  Tymczasem fragment który zacytowałem powielasz już czwarty raz w dyskusji blogowej.
  Naprawdę sądzisz, że „młotkowanie” które uprawiasz odniesie jakikolwiek skutek?

 44. – – –
  Byle nie ostatni komentarz…

  No i proszę, słowa o ostatniej niedzieli wzmogły tylko istną lawinę głupszych i bardziej głupszych ruskich trolli na blogu.
  I pomyśleć, że to przy okazji wpisu najlepszego polskiego felietonisty, red. Passenta, który ostatnio (…znowu te ostatki) nawet ze zwykłej ludowej warzechy jest w stanie wykrzesać komentatora…
  To i ja się dołączę w ludowym rytmie disco-biełyje rozy, ośmielony wieścią, że pijarem samego Prezesa steruje duet discopolowy odpowiedzialny za kampanię dyfamacyjną sądów.

  A będzie to koment dogłębny, lecz za to ludziom tańczących na bańkach, a nawet pomiędzy nimi, nie do strawienia.

  Otóż, by najbliższa niedziela była ostatnią dla bańki z opozycją, wystarczy, by dla każdego odpalenia jutuba z filmem Sekielskich Prezes obiecał darmową piccę z dostawą do domu.
  Oglądanie filmów w sieci i jedzenie na wynos, to jak donosi prasa, kultowy sposób na życie współczesnego elektoratu wielkomiejskiego.

  Nie przypuszczam, aby w tym elektoracie i jego ruralnych odmianach, refleksje sugerowane oglądalnością tak podziwianą w mediach, przwyższyły tę, widoczą dziś pod kościołami i na mszach.
  Nic tak dobrze nie robi, jak konfrontacja nocnego czuwania na jutubie z niedzielną wizytą w miejscu zbrodni – taie programy mają oglądalność największa (to tzw reportaże fabularyzowane).
  Jeszcze darmowa picca i komplet do pięćsetlusa za jeden głos i jeden ruch, do urny.

  Proszę państwa, ta niedziela to dopiero początek transferów z bańki do bańki społeczności na jednej i nieustannej amoralnej i amentalnej bani.

  A ruskie trolle pazdrawlaju, good (za)job, carrac-ass.

 45. Naprawdę sądzisz, że „młotkowanie” które uprawiasz odniesie jakikolwiek skutek?

  Przecież odnosi, oszałamiający.
  Nie ma takiej nasłanej tą ruską tubą bździny, która nie wywołałby sierioznych komentów.
  Jak na RT z Erewania.

 46. Redaktor Daniel Passent

  Sprawy związane z kościołem o których pan pisze mają moim zdaniem daleko głebszy i poważniejszy charakter aniżeli aktualna sytuacja wyborcza.

  Jak sądzę kosciół katolicki zaczyna mieć już tego świadomość – w odróżnieniu od PiS i częsci jego opozycji.
  Tak więc percepcja tego co się w materii społecznej dzieje w tylko perspektywie najbliższych i jesiennych wyborów jest w moim odczuciu niedocenianiem tej kwestii.

 47. waldemar
  19 maja o godz. 17:55

  „Bitwa pod Monte Cassino nie była żadnym przełomowym osiągnięciem w II WŚ, o czym wiedza wszyscy za wyjątkiem niejakiego Rossiego”.

  Jeśli chodzi o front włoski bitwa pod Monte Cassino (1943) była oczywiście przełomem, podobnie jak lądowanie aliantów w Normandii (1943), bitwa pod El Alamein w Afryce (1942), czy bitwa pod Kurskiem (1943).

 48. Optymatyk
  19 maja o godz. 19:07

  „Celibat jest problemem, przez który w Kościele mnożą się przypadki homoseksualizmu”?

  A taki R. Biedroń został homoseksualistą z powodu celibatu? 🙂 Może jednak powodem problemów było przyjmowanie do seminariów osób o orientacji homoseksualnej, nie sądzisz? Gdyby nie było celibatu nie byłoby w Kościele związków homoseksualnych, czy może jednak byłoby ich jeszcze więcej?

 49. Przy ograniczonych zasobach, wymyślano różne dziwne sposoby ograniczania populacji

  Prof. Wiesiu chrzani z wielkim znawstwem o metodach ograniczania populacji, tylko że zapomina o głównych naturalnych „regulatorach”, jakimi przez całe wieki były wojny, choroby i głód.
  Jeszcze w pokoleniu naszych rodziców normalnym zjawiskiem były rodziny wielodzietne, dopiero wzrost dobrobytu, edukacja i wynalezienie skutecznych metod antykoncepcyjnych umożliwiło wyzwolenie przynajmniej części kobiet od przymusu „co rok prorok”.
  Jedyne świadome i zorganizowane próby ograniczania przyrostu naturalnego podjęto we współczesnych Indiach i Chinach. Polityka jednego dziecka sprawiła, że jedną z głównych metod stała się selektywna aborcja, a w jej rezultacie kolejny problem – wielka nierównowaga w proporcji płci. Rodziny po prostu jak mają mieć jedno dziecko, to preferują chłopców. W efekcie 70 mln młodych mężczyzn nie ma szansy na znalezienie partnerki, co z kolei owocuje nie tylko wzrostem liczby gwałtów w tych krajach, ale i innych problemów socjalnych.
  Podobne zjawisko można obserwować nawet w Polsce, gdzie kobiety dzięki edukacji i emancypacji nauczyły się stawiać wymagania partnerom i kandydatom na ojców ich dzieci, i w swoich wyborach nie ograniczają się tylko do rodaków. Faceci bez zawodu i dobrych zarobków znajdują zaś ujście nagromadzonej frustracji i seksualnego napięcia częściej na stadionach i w ulicznych rozróbach, niż z pasującą partnerką, a widząc w obcokrajowcach konkurentów, demonstrują wobec nich niechęć i agresję.

 50. Mauro Rossi

  „powodem problemów było przyjmowanie do seminariów osób o orientacji homoseksualnej, nie sądzisz?”

  Celibat to nie tylko zakaz zawierania związków małżeńskich ale i nakaz zachowania wstrzemięźliwości seksualnej. Inaczej mówiąc wyrzeczenie się aktywności seksualnej.
  W tym kontekscie orientacja seksualna nie ma najmniejszego znaczenia.
  Nie ma praktycznego znaczenia czy ksiadz jest gejem czy heterykiem bo i tak się wyrzeka aktywnosci seksualnej.

 51. Bar Norte
  19 maja o godz. 23:58

  „Naprawdę sądzisz, że „młotkowanie” które uprawiasz odniesie jakikolwiek skutek”?

  Bar Norte, żeby się utrwaliło. Twierdziłeś, że temat ten nie ma żadnego związku z wyborami do PE. Okazuje się, że ma, jak najbardziej ― opozycji wręcz służy za program wyborczy, innego nie mają. Nieoceniony Redaktor Passent właśnie to potwierdził dzisiejszym wpisem. Wstydzicie się swego programu, czy jak?

  Popatrz jakie korzyścią odniesiono podczas reformacji wprowadzając sekularyzacje. Pognębiono katolików (w Szwajcarii przy okazji i luteranów), przejęto majątki KK, ogólnie był git i postęp.

 52. @Mauro Rossi
  19 maja o godz. 23:48

  Czy Ty mnie za coś nie lubisz?
  Bo nie reagujesz na moje listy do Ciebie pisane.
  Co ja Ci zrobiłam, ze nie odpisujesz?
  Do innych piszesz, a mnie nie zauważasz.

  Ale tym razem skupię się na procentach, ponieważ zauważyłam że często je wspominasz.

  Piszesz, że 3% pedofilów to są księża
  Jeden z purpuratów powiedział oficjalnie, że te dane bazują na już znanych przypadkach i ukaranych przykładnie.
  Nie będę wnikać co to znaczy i czy jest satysfakcjonujące
  Ale do rzeczy

  Jeżeli przyjmiemy, że GUS z 2018 roku podając liczbę księży jako 31 000
  nie kłamie, to:
  3% od 31 000 = 3 x 310 = 930

  To oznaczałoby, że po Polsce grasowało 930 pedofilów w habitach czy sutannach
  (tzn udowodnionych pedofilów).

  Pamiętajmy również, że ten sam rocznik statystyczny podaje nieco ponad 10 000 parafii.
  Co by oznaczało, że srednio jeden udowodniony duchowny pedofil przypadał na jedną parafię.
  Biorąc pod uwagę „apetyt” pedofilski są źródła, które podają średnio 300 ofiat apetytu jednego pedofila
  co by oznaczało
  930 udokumentowanych księży pedofilów x 300 = 279 000 ofiar apetytu

  Także 3%, którymi żonglujesz, jako czymś małym, nieważnym…
  przekłada się na prawie 300 000 (trzysta tysięcy) ofiar.

  Musisz przyznać, że nie jest to mało.
  pamietaj, to jest procent tych, których juz rozpracowano.

  Ile jest ich naprawdę?
  Oto jest pytanie!

  Druga sprawa często podnoszona przez ludzi myslących podobnie do Ciebie…
  to dawanie przykładu murarzy którzy ponoć wyjątkowo lecą na małolatów.

  Nie wiem czy to ma związek z cementem, czy innymi praktykami w murowaniu..
  Nie rozumiem dlaczego pedofile szczególnie ten zawód sobie upodobali

  ALE

  Nikt rozumny nie wysyła swoich dzieci do murarza po naukę duchową!

  I w tym jest największa RÓŻNICA

 53. Bar Norte
  20 maja o godz. 0:31

  Bar Norte to jest oczywiste, dziekuję, że o tym przypomniałeś.

  Dlaczego używasz wykluczającego słowa „heteryk”? A gdzie tolerancja?

 54. 404
  20 maja o godz. 0:37

  „To oznaczałoby, że po Polsce grasowało 930 pedofilów w habitach czy sutannach”?

  Ale dlaczego od razu piszesz, że „grasowało”? I skad wiesz, że grasowało? Grasują ekshibicjoniści, patologiczni mordercy kobiet etc.

 55. @Bar Norte

  Celibat to rezygnacja ze związku małżeńskiego, a że seks poza małżeństwem to grzech, więc konkluzja jest jasna: ksiądz (a także zakonnik) uprawiający aktywnie seks powinien się z tego spowiadać.
  Gej zostający księdzem unika sam oraz oszczędza rodzicom kłopotliwych pytań ze strony dalszych krewnych oraz wścibskich sąsiadów, czy nie myśli o założeniu rodziny, taki przystojny, zadbany, po trzydziestce…

 56. GajowyM.
  20 maja o godz. 0:18

  Jak rzadko się zgadzam z Szanownym …

 57. Mauro Rossi

  „Twierdziłeś, że temat ten nie ma żadnego związku z wyborami do PE.”

  Twierdziłem i twierdzę. Napisałem o tym do red Passenta o 0,09.
  I chocbyś wkleił 100 razy ten komentarz/kalendarz to mi się nie utrwali.

  Natomiast heteryk to tolerancyjne, ciepłe określenie.

 58. Pedofile w sutannach nie grasują.
  Oni polują, penetrują, szperają, gmerają, dotykają lubieżnie albo po prostu zapraszają na plebanię, zabierają do Rzymu, kąpią, myją, masują, pozwalają lgnąć do siebie i na koniec ulegają podstępnym dzieciakom albo podszeptom szatana 😎

 59. GajowyM.

  „Gej zostający księdzem unika sam oraz oszczędza rodzicom kłopotliwych pytań ze strony dalszych krewnych oraz wścibskich sąsiadów, czy nie myśli o założeniu rodziny, taki przystojny, zadbany, po trzydziestce…”

  Frederik Martel, autor głośnej ksiązki „Sodoma” w wywiadzie dla Kultury Liberalnej mowił:

  „Gej w burżuazyjnej włoskiej rodzinie w latach 50. XX wieku był czarną owcą. Kiedy byłeś homoseksualistą lub wiedziałeś, że dzieje się coś specyficznego: nie podobają ci się kobiety albo nie chciałeś się żenić, to zostanie księdzem było rozwiązaniem. Tysiące duchownych na całym świecie zdecydowały się na dołączenie do kleru nie tylko ze względu na swoją wiarę i powołanie, ale właśnie dlatego, że byli homoseksualistami.
  (…)
  Dzisiaj homoseksualiści mają do wyboru wiele innych dróg niż zostanie księdzem, bo zmieniła się ich pozycja w społeczeństwie. To jest jedna z przyczyn spadku powołań duchownych w całej Europie , a szczególnie we Włoszech, w Hiszpanii i Francji, gdzie rocznie umiera 800 księży, a wyświęconych zostaje mniej niż 60.”

 60. @Bar Norte
  20 maja o godz. 0:48

  W pełni podzielam i to o czym teraz piszesz i to o czym napisałeś do Gospodarza.
  Szkoda, że tak wielu ludzi nie zauważa co się tak naprawdę dzieje.

  BTW pod poprzednim tematem podziękowałam Ci za recenzję filmu Latkowskiego.
  Nie byłam swiadoma, że towarzystwo przeniosło się już tutaj.
  To znaczy jego większość.

  Pozrawiam

  Ps.Ja próbowałam @Mauro Rossiemu zwrócić uwagę na to, że nie istnieją Żadne obiektywne trudności, żeby sami (PISowcy) zajęli się bagnem w Kościele Katolickim, czy przekrętami w SKOKach, nie czekając na Sekielskich.
  Nie zauważa jednak tych moich sugestii.

  Podejrzewam, że udaje, bo w przeciwnym wypadku nie mógłby szafować tym kalendarium.

 61. 404

  Czytałem, też dzięki.

 62. 404

  A flagę nad Rajstagiem zawiesiło tylko kilku czerwono-armistów.

  Od jednego do dwóch. Ale co to ma wspólnego z przemówieniem Pana Prezydenta w rocznicę bitwy pod Monte Cassino?

 63. @zetus01
  i inni rozumiejący angielski

  Młoda Kongresmenka Ocasio-Cortez i jej wspaniałe przemówienie.

  Jeżeli znajdziesz czas Ty, albo ktoś inny, to dobrze by było przynajmniej fragmenty, albo główne punkty przetłumaczyć.
  Oczywiście to będą tylko słowa, bo siły przekazu się nie da.
  A szkoda.

  https://www.youtube.com/watch?v=iZyiZ2dXtVc

  Czapki z głów Panowie!
  Czapki z głów.

  Ocasio-Cortez blows roof off building with EPIC speech

 64. Gej zostający starym kawalerem sam…Tak sobie myślę o odwadze. Ale założenie rodziny uniemożliwiają zawistni.

 65. „Pomysł z „komisją ogólną” jest bezsensowny – ma rozmyć sprawę…”
  W Australii niedawno zakończyła pracę królewska komisja do spraw seksualnego wykorzystywania dzieci przez instytucje.
  Niczego nie rozmyli.

 66. Święcenia i pedofilia to krzywoprzysięstwo. To wyparcie się Boga z niskich pobudek. A Kaczyński czepia się PO,że ślubowali. Tak sobie myślę,że w Kościele takich „wyparków” w sutannie mnogo. To nawet matecznik jak bank genów. Kiedy starzy kawalerowie w samocelibacie będą oczkiem w głowie mediów.

 67. Wszak pedofil spowiada się. Kościół nie może mówić,że nie wiedział. Tak sobie myślę,że kij ma dwa końce i oba umoczone w pedofilii.

 68. Bar Norte
  20 maja o godz. 0:31
  „Celibat to nie tylko zakaz zawierania związków małżeńskich ale i nakaz zachowania wstrzemięźliwości seksualnej”.

  Warto wiedzieć, że Biblia nie zaleca składania ślubu celibatu, a ‛zabranianie zawierania związków małżeńskich’ potępiono w niej jako jeden z przejawów odstępstwa i określono jako ‛naukę demonów’ (1 Tymoteusza 4:1-3).

 69. Niektórzy komentatorzy publikują ostatnio swoje przemyślenia twierdząc, że nawet jak Koalicja Europejska jesienią zwycięży w wyborach do Sejmu i Senatu, to i tak pokłóci się i rozpadnie zaraz potem otwierając drogę powrotu pisopatów do władzy, którzy rządzić będą wówczas przez wiele, wiele lat. Ja się z takimi przewidywaniami nie zgadzam. Przeważająca liczba prawników i społeczeństwa w Polsce uznała, że pisopaci ewidentnie łamali obowiązujące prawa, łamali Konstytucję RP, łamali dobre obyczaje, a co za tym idzie są przestępcami. Jeżeli wygrana w wyborach Koalicja Europejska postawi ich przed sądami za przestępstwa, których dokonali i za świadome szkodzenie Polsce i Polakom, to nie ulega żadnej wątpliwości, że wszyscy dostaną wyroki sądowe i niezależnie od wysokości kary z wyrokami nie będą mieli drogi powrotnej do działalności publicznej. Zakończeniem ery pisopatycznej byłby wyrok sądu delegalizujący tą organizację jako antypolską i działającą na szkodę naszego kraju.

 70. Gekko
  20 maja o godz. 0:04
  Naprawdę sądzisz, że „młotkowanie” które uprawiasz odniesie jakikolwiek skutek?
  Przecież odnosi, oszałamiający.
  Nie ma takiej
  nasłanej tą ruską tubą bździny,
  która nie wywołałby sierioznych komentów.


  Otóż to. Mój plus dodatni.

 71. Ponad 300 lat temu carowie rosyjscy przekupywali skutecznie magnaterię,szlachtę i biskupów teraz Kaczyński zastosował ten sam chwyt wobec polaków korzystając z kasy wypracowanej przez poprzedników i jak widać też skutecznie.Odwoływanie się do sumienia i poczucia przyzwoitości nie na wiele się zdało wtedy i jak widać teraz.

 72. już myślałam, że kolega @Gekko porzucił blog żeby nie rzucać pereł przed wieprze. Ale nie, teraz zdecydowanie identyfikuje się z rusofobami, jeśli wcześniej miał takie zakusy to musiał ukrywać swoje uczucia i skazywać tym samym siebie na męczarnie. Przecież nie jest rasistą, chociaż wypina pierś do udekorowania plusem dodatnim.

 73. Konfesjonał. Pedofil spowiednikiem. Czyli dwa grzybki w barszczu. Tak sobie myślę,że to szatańska mikstura w bożym domu. Albo tylko grzesznik zrozumie grzesznika.

 74. Kościół przekupuje odpuszczeniami winy zamiast wyrzucić grzeszników ante portas. Tak sobie myślę,że dla dobra tacy. Takie perpetuum mobile.

 75. …PYCHA ,PYCHA ,PYCHA !! Koscioła katolickiego przelała kielich grzechow nagromadzonych od wiekow !! Bog nie pozwoli na opluwanie jego milości bezgranicznej !!!

 76. 404
  19 maja o godz. 23:30

  Skutki zdrowotne, to dobór naturalny.
  Eliminacja z populacji samic ze słabym systemem immunologicznym.
  Dopływ genów dzięki niewolnikom i brankom, dzięki działalnosci ekspedycyjnej sfrustrowanych samców z nadmiarem testosteronu.I oczywiscie, eliminacja genów najbardziej agresywnych i głupich- nie mieli czasu by się rozmnożyć.

  Podobny mechanizm funkcjonował w Polsce.
  Powstania i emigracja, przetrzebiły naszą pulę genetyczną, eliminując najbardziej „wyrywne” i energiczne jednostki…..
  Ciężar podtrzymania istnienia plemienia Polaków, spoczął na barkach kobiet i ich zaradnosci życiowej.

 77. Objawienie w 1983 roku na działkach w Oławie dało początek Dobrej Zmianie. Tak sobie myślę,że zawsze jest czegoś początek. Oława czeka na certyfikującą wizytę premiera.

 78. prospector
  20 maja o godz. 8:47

  Cóż za jednostronność……
  Płynęło również złoto francuskie, pruskie, austrackie, brytyjskie, saksońskie, watykańskie.
  Kieszenie naszych magnatów były pojemne…..

  Nie stać było nas na czysto polską dynastię, więc były tego efekty.
  Żaden magnat ie ścierpiałby wywyższenia nad siebie polskiego rodu konkurencyjnego.
  Epizod z Wiśniowieckim czy Sobieskim można pominąć.
  Leszczyński czy Poniatowski, to bagnety.

 79. Mauro Rossi
  19 maja godz.23.39
  Próżnoś repliki się spodziewał
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa
  Nie powiem nawet „Pies cię jebał”
  bo to mezalians byłby dla psa.
  (Julian Tuwim „Na pewnego endeka)

 80. Słowianki na dworach niemieckich ratowały tamtejszą społeczność przed karłowatością. Tak sobie myślę,że Słowianie nie muszą doganiać bo tam są w genach. Gorzej z hunwejbinami o mentalności Wandy.

 81. Bar Norte ,
  Mauro nie młotkuje do końca tego samego. Przestał dodawać że to nie przypadek. Wiem dlaczego. Otóż chodzi mu o to by ktoś sobie nie pomyślał że próba Lisowskiej depenalizacji ciupciania nieletniej jeśli się to odbywało za opłatą to też nie przypadek.

 82. @Bar Norte, o 00:56 zacytował Frederika Martela.
  Muszę ten fragment powtórzyć, bo zawiera on pomijane w publikatorach sedno spadku „powołań”.

  „Gej w burżuazyjnej włoskiej rodzinie w latach 50. XX wieku był czarną owcą. Kiedy byłeś homoseksualistą lub wiedziałeś, że dzieje się coś specyficznego: nie podobają ci się kobiety albo nie chciałeś się żenić, to zostanie księdzem było rozwiązaniem. Tysiące duchownych na całym świecie zdecydowały się na dołączenie do kleru nie tylko ze względu na swoją wiarę i powołanie, ale właśnie dlatego, że byli homoseksualistami.
  (…)
  Dzisiaj homoseksualiści mają do wyboru wiele innych dróg niż zostanie księdzem, bo zmieniła się ich pozycja w społeczeństwie. To jest jedna z przyczyn spadku powołań duchownych w całej Europie , a szczególnie we Włoszech, w Hiszpanii i Francji, gdzie rocznie umiera 800 księży, a wyświęconych zostaje mniej niż 60.”

  Dziękuję Ci ‘Kartko’ za „pełną wiedzy” obecność na blogu.
  Twoje posty są napisane piękną i zrozumiałą polszczyzną, a do tego przynoszą ciekawe, wyszperane w sieci, informacje.
  Serdeczne pozdrowienia.

 83. Lisowskiej a nie Lisowskiej oczywiście ale mój telefon wie lepiej.Przepraszam za tego mądralę.

 84. Czy baca może mieć partnerskie stosunki z owczarnią. Tak sobie myślę po reakcji na film,że zdania są podzielone.

 85. Krynica prawdy ogłupia naród. Oczywiście „w Chrystusie”.
  Czytam.
  ”Rząd zapewnia, że podatek handlowy nie uderzy w klientów.”

  Seria felietonów o Mateuszku-kłamczuszku przyprawia o mdłości.

  Piętnastornica PIS!

 86. Przepr. nie zamknąłem kursywy.

 87. @mag
  Dotarłem do Twoich, Madziu, trzech niewinnych zdań otwierających komentarze.
  Co w nich moderacja zauważyła niestosownego?
  Musiałem kliknąć łapkę, aby odczytać…

 88. wiesiek59
  20 maja o godz. 10:12
  Fakt,zawęziłem trochę.
  Można się rozpisywać ale wchodzenie w szczegóły to już byłby esej anie dyskusja.

 89. Ponizej antysemicka wycieczka 404, ktora bredzi cztery po cztery…. nie unikajac stereotypow stygmatyzujacych zydow.

  …Wśród Żydów bardziej niż u innych przynależność grupowa jest utrzymywana.
  Niekoniecznie poprzez religię. Jest bardzo dużo wśród nich ateistów.
  Ale więź mimo wszystko utrzymują i wzajemne poparcie.
  Czego nie można zauważyć aż do tego stopnia u innych.
  Zaobserwować to można na Uniwersytetach.
  Jeżeli powiesz mi, że nieproporcjonalnie procentowo duża liczba studentów żydowskich na ważnych uczelniach wynika z faktu, że są oni bezkonkurencyjni … to się uśmiechnę.
  Selekcja i kto wpływa na nią ma tu znaczenie decydujące.
  Podobnie ze studiami doktoranckimi, miejscami pracy na tych uczelniach….
  I nie tylko na uczelniach
  Oczywiście najłatwiej ocenić moje spostrzeżenia jako antysemickie, ale nie radziłaby nad tego konia tak szybko skakać.
  Takie rzeczy są obserwowane. Ludzie nie mówią o tym głośno (przeważnie), bo im zamknięto usta paragrafami wymyślonymi i stworzonymi przez zainteresowanych…

  404 powtarza subiektywne stereotypy nie sprawdzajac danych statystycznych i bredzi, tym razem „pozytywnie” o solidarnosci zydowskiej, bladzac antysemickim duktem, jak wielu innych przed 404.

 90. wiesiek59
  19 maja o godz. 22:50
  Udaje Antropologa i bredzi tym razem o Afryce.

 91. Mam uwagę dotyczącą „baniek informacyjnych”: czasopisma takie jak Polityka i inne wymienione we wpisie moga mieć profil ideowy, jednak zajmują się dziennikarstwem, dokonują analiz, nawiązują do faktów.

  Druga strona to propaganda kontrolowana finansowo przez ośrodki partyjne: prezesa, b. szefa SKOK i pewną grupę, co to do niedawna miała w nazwie Donbas. Finansowana z publicznych środków, na co Polacy w swoim ryzykanctwie pozwolili. Celem tej strony jest unieważnienie prawdy i zastąpienie jej wymyślonym światem: zwalczanie wskazanych przez matkę-partię wrogów, zamiast rozwiązywania realnych problemów.

  Zrównywanie tych stron to poważne nieporozumienie. Znakomita analiza tego i innych mechanizmów oligarchizacji znajduje się w ostatniej książce T Snydera „Droga do niewolności”.

 92. @wiesiek59
  20 maja o godz. 10:07

  Powstania i emigracja, przetrzebiły naszą pulę genetyczną, eliminując najbardziej „wyrywne” i energiczne jednostki…..
  Ciężar podtrzymania istnienia plemienia Polaków, spoczął na barkach kobiet i ich zaradnosci życiowej.

  Bredzisz jak połamany, ale może to właśnie rezultat marnej puli genetycznej po powstaniach i emigracji 🙁
  Na czym polegała bowiem zaradność życiowa polskich kobiet w kwestii „podtrzymania istnienia plemienia Polaków”?
  Musiały brać, co popadnie i co się uchowało: niedobitków, tchórzy, łamagi niezdatne do bitki i wypitki, leserów, dekowników, cwaniaków i szmalcowników? Albo alternatywnie zadawać się z obcymi lub… księżmi?
  I taki ten naród niewydarzony emanuje z siebie Kaczyńskich, Rydzyków, Morawieckich, Ziobry, Szydła etc. 🙁
  Dobrze choć, że inteligencję dziedziczy się podobno głównie po matce, ale noblistów ze świecą szukać…

 93. …Od siebie dodam, że Żydzi zawsze padają ofiarą swojego sukcesu.
  Majoryzując najbardziej intratne dziedziny działalności ludzkiej, powodują zawiść.
  Utrzymując swoją odmienność w zróżnicowanej religijnie i etnicznie populacji, sami wystawiają się na strzał…
  Ktokolwiek to napisal, dokonal antysemickiego wpisu.

 94. Mowienie w XXI wieku o asymilacji jest niedorzeczne. Raczej chodziloby o integracje. Asymilujac sie negujemy swoja tozsamosc, integrujac sie, mozemy ja zachowac. Przy czym proces integracji ma dwa wektory. Dzisiaj tworzone sa spoleczenstwa interkulturalne.

 95. jobrave
  16 maja o godz. 23:43

  404 jest antropolozka z recyklingu. Dyskredytuje sie piszac o asymilacji. Nie powtarzaj prosze za nia. Ona jest po prostu niewyksztalcona, Wiesio podobnie.

 96. Wiesio ratujac antysemicka Mag sugeruje, ze piszac pozytywnie o Wiesiu i Mag moznaby wyprodukowac niejednego, niejedna (Gender?) „filopolnite”.

 97. Nauczylem sie , ze krytyka antysemickich wycieczek Mag niweluje moja wiarygodnosc do zera. Gratuluje Mag, ktora nie ma pojecia o procesach integracyjnych w Izraelu, w Polsce zreszta tez nie.

 98. Sciaga dla antysemickiej Mag…

  Ciekawie wypowiedzial sie R. Bugaj twierdzac, ze podtrzymywanie tezy o antysemickiej Polsce sluzy uzasadnieniu roszczen majatkowych wobec Polski. Tenor wypowiedzi Krasnodebskiego zbliza sie do teorii antypolonistycznych. Podobny jest problemem percepcji Grossa. Przed Grossem nikt tak nie pisal o stosunku Polakow wobec Zydow. Dyskusja o polskich lekach nie dotyczy faktow, lecz jezyka (fakty sa powszechnie znane). Tego Neospasmin nie dostrzega.

  Dziwne jest, ze zdanie oznajmiajace, …Polacy ratowali Zydow w czasie wojny jest zdaniem przyjmowanym przez kazdego czytajacego, a zdanie ; Polacy mordowali Zydow wymaga dodatkowych wyjasnien.

  Wszystko zmienilo sie w powojennej Polsce po roku 1989. Jedno co pozostalo, to tenor wypowiedzi pelnych resentymentow, jezyk dyskryminacji i pogardy. Mowa ta jest czesto proba pokazania swoistego humoru. Piszacy nie zdaja sobie jednak sprawy, ze ich osobiste tyrady typu nadredaktor (Michnik) niesmacznie sie asocjuja z nadludzmi z czasow zaprzeszlych.

  Gross nie generalizuje, nie tworzy stereotypu o wspolpracy Polakow z Niemcami. Jestesmy wierni sredniowiecznemu kanonowi postrzegania Polski; ktora byla miejscem schronienia dla Zydow. Jest to oczywiscie zdanie prawdziwe. Powtarzanie tego zdania do XXI wieku nie czyni go jednak prawdziwszym.

  Nastepnym, chetnie powtarzanym przykladem jest ilosc “polskich” drzewek “Sprawiedliwych” w Yad vashem. Sa to typowe kola ratunkowe. Podczas pesudodyskusji o Grossie i Lanzmanie dostrzegalismy z zaklopotaniem, ze wzory myslenia antysemickiego i ksenofobii narodowych demokratow przetrwaly wojne, a ich mysliciele znalezli miejsce we wspolczesnych partiiach rzadzacych i w opozycji. Fakt ten utrudnia jakakolwiek debate na ten temat.

 99. Teologiczne i psychologiczne kryteria zdolności do kapłaństwa. Doktorat. Tak sobie myślę czy zostały wdrożone.

 100. GajowyM.
  20 maja o godz. 11:42

  Bardzo ładnie uzasadniłeś dobór naturalny naszej puli genetycznej.
  Dodaj do tego przemarsze różnych armii, mających swój wkład genetyczny….

  Skro zabrakło panów „uszlachetniajacych rasę” na folwarkach, musiały zrobic to chamy.
  Osobiście wolałbym mniej Kmiciców, więcej Wokulskich, Cegielskich, Poznańskich.

 101. Saldo mortale
  20 maja o godz. 11:52

  Intelektualne gówno, kupione za szekle, niech spłynie do szamba.
  Jurgelitników kupionych za srebrniki, nie trzeba na tym blogu.

 102. Prawo dziedzica do pierwszej nocy szło w kierunku kazirodztwa pokoleniowego. Kto by to pamiętał kto i kiedy i z kim. Tak sobie myślę,że z tych czasów wszystkie dzieci nasze w gumnie. A bękart to dworski.

 103. @Wiesiek,
  ciekawe, bo kiedy napisalam o gorszym genetycznie materiale ludzkim, z tych samych powodow, o ktorych piszesz ty i gajowy, to ten ostatni nie posiadal sie z oburzenia. Pare miesiecy mu zabrala samodzielne zrozumienie oczywistych przyczyn, o ktorych wowczas pisalam, wiec wydaje sie chlopu, ze dokonal jakiegos rewelacyjnego odkrycia. Jakby w tej materii bylo co odkrywac. Gajowy to najlepszy przyklad genetycznego zidiocenia.

 104. Oborowe chamstwo jakoś nie zanika z pokolenia na pokolenie?

 105. Żadnego rozgarniętego brygadzisty po drodze?

 106. @Gajowy, to nie moja wina, ze twje chamstwo jest dziedziczne, co sam zauwazasz. O brygadzistow pytaj swoja matke lub babke, co mnie do tego?

 107. Tak dla przypomnienia sytuacji sprzed wieku, czy dwóch:

  Gdy naród do boju
  Gdy naród do boju wystąpił z orężem,
  panowie o czynszach radzili.
  Gdy naród zawołał: „umrzem lub zwyciężym!”,
  panowie w stolicy bawili.

  O, cześć wam panowie, magnaci,
  za naszą niewolę, kajdany,
  o, cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci,
  za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany.

  Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara
  rękami czarnymi od pługa,
  panowie w stolicach kurzyli cygara,
  radzili o braciach zza Buga.

  O, cześć wam panowie, magnaci…

  Wszak waszym był synem ów niecny kunktator,
  co wzbudzał przed wrogiem obawę,
  i wódz ten naczelny, pobożny dyktator,
  i zdrajca, co sprzedał Warszawę.

  O, cześć wam panowie, magnaci…

  Lecz kiedy wybije godzina powstania,
  magnatom lud ucztę zgotuje,
  muzykę piekielną zaprosi do grania,
  a szlachta niech wtedy tańcuje.

  O, cześć wam panowie, magnaci…

  Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów,
  nie wchodzą w układy z carami,
  lecz biją Moskali, wieszają magnatów
  i mścić się umieją stryczkami.

  O, cześć wam panowie, magnaci…

 108. jakub01
  20 maja o godz. 12:42

  Przy tego typu dyskusjach, zawsze przypomina mi się fragment z „Lalki”.
  W jakiejś rozmowie księżna stwierdziła, że jej nie lubią, bo za długo żyje.
  I doskonale pamięta, że obecny hrabia, zdumiewająco przypomina fizjonomią lokaja, czy stangreta…..

  Jedynie matka jest pewna, to fakt niezbity.

 109. @Wiesiek,
  mimo calej bunczucznosci tylko Jakub Szela probowal mscic sie stryczkiem, z fatalnym zreszta skutkiem.Panom magnatom ani w glowie bylo wyzwalanie swoich niewolnikow, zrobili to dopiero zaborcy. A i robieniem interesow panowie sie brzydzili na ogol, wszak to byla domena zydostwa. Wokulski probujacy wydostac sie ze schowka pod podloga to swietna alegoria.

 110. @Wiesiek
  „Jedynie matka jest pewna, to fakt niezbity.”
  Zydzi zawsze to wiedzieli, dlatego pochodzenie dziedzicza po matce a nie po ojcu.

 111. Na ból głowy zalecano stangreta ze sztyftem. Tak sobie pomagano domowym sposobem. Tak sobie myślę,że potem sprowadzono różne bayery.

 112. jakub01
  20 maja o godz. 13:11

  W ramach walki z mitami, czytałem kiedyś trochę statystyki.
  Z około 800 000 szlachty, w powstaniach brało udział mniej niz 20 tysiecy- w porywach.
  Panowie mieli wazniejsze interesy- żniwa, polowania, interesy z lokalnymi władzami.
  Ostatecznie, polska szlachtę wykrwawił Napoleon.
  Spod Moskwy ze 100 000 wojska, wróciło 6 000 bodaj.
  Paniom pozostała żałoba i walka o utrzymanie majątku rodziny, bez mężczyzn.

  Kosciuszko miał problem z mobilizacją i aprowizacją.
  Panowie szlachta nie garnęli sie specjalnie ani w szeregi, ani z funduszami.
  Ale mit insurekcji i Napoleona, trwa w najlepsze.

 113. Nie tylko trzeba zbadać zjawisko pedofilii we wszystkich środowiskach, ale i w całej naszej galaktyce (Milky Way). A wymiar kary za pedofilie tzn górny jej limit proponuję ustawić na 3333 lata (tako rzecze Josif Wisarionowicz).

  @DP Dziękuję za doskonałą audycję w Tokfm ( za wyjątkiem p. Warzechy, który nie wiedział kiedy zacząć, a tym bardziej kiedy skończyć ) W Drugim Śniadaniu Mistrzów jeden z gości powiedział, że chciał coś jeszcze dodać, ale już za długo mówi, a prowadzący kazał mu kontynuować. Ciekawe czy kiedyś podobne pytanie przyjdzie do głowy np.: B. Kępie ?

 114. @Slowainin Stanislaw
  A na stress dobrze robi spocony traktorzysta.

 115. Niedziela falsyfikacji koroboracji . Jezeli weryfikacja wypadnie jako falsyfikacja to jak wypadna tezy ? Jako prawdziwe , wydaje mi sie a nawet jestem pewny

  „Tezy tam postawione są godne zweryfikowania, ale „Tezy tam postawione są godne zweryfikowania, ale wydaje mi się, że ta weryfikacja wypadnie jako falsyfikacja – powiedział Jarosław Kaczyński o publikacji „Wyborczej” …
  To takie „odwracanie kota ogonem”. Żeby tylko nie doszło do koroboracji !!!!
  XXXXXXXXXXXXXX
  za Wikipedią:
  Nieudaną próbę falsyfikacji jakiegoś twierdzenia nazywa się niekiedy koroboracją.
  Teoria czy hipoteza została skoroborowana w chwili gdy nie udało się wykazać jej fałszywości.
  O takiej teorii lub hipotezie Popper mówi, że „okazała hart” ze względu na negatywny wynik eksperymentu falsyfikującego. W stosunku do następującego twierdzenia: „Wszystkie orbity planet są elipsami”, powiedzieć możemy, że zostało skoroborowane ponieważ (mimo poszukiwań – prób falsyfikacji) nie jest znana orbita planety, która nie jest elipsą.
  FALSYFIKACJE, KOROBORACJE, A NAM CHODZI JEDYNIE O PRAWDĘ !!!
  NAJPROSTSZĄ PRAWDĘ., „

 116. @Wiesiek,
  oczywiscie! Wszak byla to klasa pasozytnicza i bynajmniej nieskora (nigdy!) do przelewania krwi inaczej jak w poezji czy literaturze r. o.m. a.n.t.y.c.z.n.e.j. Wystarczy wspomniec czym bylo tzw. pospolite ruszenie.

 117. p.s.
  Nasze, polskie wyobrazenia o sobie samych to niemal wylacznie mity. Kazdy przejaw prawdy historycznej o tym zakompleksionym narodzie jest zwalczany z zaciekloscia. Znamy to do znudzenia.

 118. @404
  20 maja o godz. 1:51
  AOC jest nadzieją Ameryki. Świetnie mówi i ma charyzmę, jakiej dawno nie widziałem. Dzięki.
  People will vote if there’s something to vote for.
  Ludzie pójdą głosować, jeżeli będzie za czym głosować

  Zrewanżuję się tym:
  Parody of NBC’s Chuck Todd and his guests

 119. To był bayerancky traktorzysta spocony przed i po w chmurze Białego jelenia. Tak sobie myślę,że za mechanizacją rolnictwa i ból głowy salonowców musi nadążać. Takie czasy.

 120. Proba literacka blokowego Wiesia:

  ….Intelektualne gówno, kupione za szekle, niech spłynie do szamba.
  Jurgelitników kupionych za srebrniki, nie trzeba na tym blogu…

  Po lekturze powyzszego nie twierdze juz, ze wiesiowy Weisio jest antysemita, on jest li tylko niedorzeczny.

 121. Saldo mortale
  20 maja o godz. 14:12

  Dla mnie, jesteś ścierwo niewarte uwagi.
  Odp..się.

 122. Te dygresje historyczne prowadzą mnie do jednego wniosku.

  Po 1989 zaczęto odtwarzać przedwojenne stosunki ekonomiczne, wraz z wszelkimi konsekwencjami społecznymi.
  Restytucja mienia KK i przedwojennych właścicieli, prowadzi do tej samej sytuacji.
  Jedyna zmiana, to że w roli nowej szlachty obsadziła się część styropianowców.
  Im większa potęga finansowa KK i współczesnych magnatów, tym większe wpływy.
  To samo tyczy zachodnich korporacji i rzadów, bezpośrednio ingerujących w nasza legislację, finansowanych z zagranicy NGO.

  „Niech wżdy postronny, to przysłowie kupi.
  Polak przed szkodą, i po szkodzie głupi”…..

  Nie ma takiej opcji, że odtworzenie poprzednich stosunków ekonomicznych, nie da podobnych skutków społecznych.

 123. https://forsal.pl/nieruchomosci/aktualnosci/artykuly/1413187,gazeta-wyborcza-w-2002-r-morawiecki-z-zona-kupil-15-ha-gruntow-od-kosciola-po-okaz
  ===========

  Dobry komentarz:

  Do dymisji Morawiecki !(dzisiaj 13:00) Zgłoś naruszenie 10

  Państwo przez lata przekazywało majątek Kościołowi jako tzw. rekompensatę za utracone przez Kościół mienie. Tak jak 15-hektarową podwrocławską działkę, którą kardynał Gulbinowicz rychło odsprzedał bardzo zainteresowanemu kupnem przedsiębiorczemu Mateuszowi Morawieckiemu. Teraz, po 16 latach, by biec mogła przez nią droga publiczna, my, obywatele, będziemy musieli ją wykupić z prywatnych rąk – od Mateusza i Iwony Morawieckich. Premier działkę przepisał na żonę i ustanowił rozdzielność majątkową. Nie musiał jej więc wykazywać w zeznaniu majątkowym. I co mi zrobicie…? Obywatele Morawiecki przed nikim nie musiałby się z tego tłumaczyć, gdyby nie zasmakował władzy. Teraz premier musi się wytłumaczyć. Rzecz w tym, że któreś z państwa Morawieckiech kłamie. Działka nie była dostępna na wolnym rynku. Nie mógł jej kupić każdy. Dostępna była dla wąskiej elity ówczesnej lokalnej władzy, ludzi dobrze poinformowanych, zaprzyjaźnionych z wrocławskimi purpuratami. zwiń

 124. @stasieku
  No i sam widzisz, ze moderacja jest przypadkowa, nieprzewidywalna i często bez sensu. Grunt, że Gospodarzowi to nie przeszkadza.
  Są natomiast przewidywalni do bólu blogowicze obsesjonaci tropiący np.ślady antysemityzmu tam, gdzie ich nie ma i nigdy nie było. To jakby odwrócenie słów klasyka, „to ja decyduję, kto jest Żydem, a kto nie”. Saldo jest takim właśnie decydentem, gdy chodzi o antysemitów.Wydawałoby się, inteligentny facet, a nie widzi swojej żałosnej śmieszności.
  Inne dziwadło to @Mauro, który w sztuce odwracania kota ogonem nie ma sobie równych. Chyba nawet przebija samego Prezesa.
  Serdecznosci zasyłam, również dla T.

 125. wiesiek59
  20 maja o godz. 14:34

  Powrot PO do wladzy
  obali feudalizm z ludzka twarza.

 126. GajowyM.
  19 maja o godz. 19:10
  „Baby” sie nie tylko kloca, fantazjuja nie majac pojecia o swiecie. Niektore czytaja drugorzedne dzienniki lub „szperaja” w sieci. Efekt jest taki jak ich wypisywanki o clitoris; szybko sie opamietaly, gdy problem jest znany i zwalczany od lat. Podobnie bredza o Wenezueli, Iranie, wczesniej o Nukaragui. Od czasu do czasu przypomni im sie Palestyna, o Hamasie nie wiedza nic. O opozycji izraelskiej rowniez nic. Bredza o „asymilacji” wykluczajac integracje. Wiesiowy Wiesio wyklucza wszytskich myslacych inaczej, niz Wiesio. Zakladajac, ze Wiesio mysli, a nie przepisuje jak ww „Baby”. Mag wydlubala z nosa problem Erytrejczykow i przy okazji kwestie integracji zydow z Etiopii rugujac oczywiscie Izraelczykow. Niejaki roszacy w sieci niedorzecznosci nie odroznia kaleczonych chlopcow od mezczyzn pozbawiajacych sie napletka swiadomie; praktykowane w UE i USA.

 127. Mag postrzega swoje filisterstwo?

 128. Wiesio mowi jezykiem Putina. Wie nie zna pracy NGOs.

 129. Mauro Rossi
  20 maja o godz. 0:12
  ,, Jeśli chodzi o front włoski bitwa pod Monte Cassino (1943) była oczywiście przełomem ..”

  Generalowie popelniali pomylki zarowno w czasie Pierwszej jak i Drugiej Wojny Swiatowej.
  General Mark Clark byl idiota bo klasztor Monte Cassino nie mial zadnego znaczenia i nalezalo go obejsc.

 130. Oborowe cenią sobie spoconych traktorzystów, byleby im z pyska nie jechało wątrobowo. No i nie na całą noc. Traktorzysta zrobił swoje, traktorzysta może odjechać, na resztę nocy wystarczy kot Szperek.

 131. Monte Cassino w 1943? Chodziłam do złej szkoły 🙁

 132. Przełom i wyzwolenie przyszło ze Wschodu. Tak wstaje świt. Tak sobie myślę,że Stalingrad to Cud nad Wołgą z boską pomocą. Modlący się o sukces Drang nach Osten ! nie zostali wysłuchani.

 133. Gajowy-oborowy,
  i ty sie uwazasz za faceta? Mezczyzne ? Moze nawet inteligenta? Ilekroc pojawiam sie na blogu natychmiast wylazisz jak szczur z nory bo cala twoja aktywnosc to obsrywanie moich wpisow. Obojetnie na jaki temat. To samo robi twoj koles saldo wobec Mag. Dwaj mozogini nienawidzacy kobiet . Zobacz czym wam jedzie z pyska. Wymiocinami zakompleksionych impotentow, bo to chyba o to chodzi. Jaki bylby inny powod az takiej nienawisci do kobiet?! „Bab” co nie Saldo? Wrecz przescigacie sie w wymyslaniu obrzydliwosci na moj i Mag temat. W porywach na temat innych kobiet piszacych na blogu. Jestescie psychicznie chorzy kolesie. Mozecie sobie teraz dalej swobodnie rzygac, bo ani mnie ani Mag ani jakiejkolwiek innej kobiety na tym blogu wasza plwocina nie dosiegnie. Zwykle scierwo jak slusznie zauwazyl ktorys z blogowiczow. No, -popiszcie sie teraz .

 134. @Mag,
  to nie bezmyslna moderacja tylko blogowi mizogini zamykaja twoje bogu ducha winne wypowiedzi. Podobnie jak wypowiedzi pozostalych kobiet np.404 lub zabki, ktorej moge nie lubic ale nie sposob nie zauwazyc, ze ktos celowo blokuje tylko kobiece wpisy. To nie jest zaden przypadek.

 135. @Saldo mortale, 20 maja o godz. 15:56

  Przeniosę wspomniany przez ciebie komentarz, skoro temat jest kontynuowany:

  „zabieg usuniecia kobiecych genitaliow i zaszywania wejscia do pochwy do rozmiaru otworu wielkosci zapalki nie mial zadnego uzasadnie nie ekonomicznego (bo niby jakie?) a tym bardziej zdrowotnego! Odwrotnie – zdrowotne konsekwencje tych zabiegow byly katastrofale i nadal sa.
  Nie ma to rowniez uzasadnienia religijnego. Pozostaje spoleczne, czyli tradycja, ktora zapewniala mezczyznie o swoistm seksualnym upodobaniu do malych dziewczynek, bynajmniej nie traktowanym jako pedofilia ale bedacym norma, – satysfakcje erotyczna, ktora okreslilabym czyms w rodzaju pedofilsko-sadystycznego odchylenia traktowanego jako norma w spoleczenstwach”

  Co za chora babska fantazja 🙄

  Usuwanie klitoris, wyrzezywanie warg sromowych i zaszywanie wejścia do pochwy to sposób na kontrolowanie seksualności kobiet. Dziewczyna tak okaleczona w swojej strefie erogennej na pewno pozostanie dziewicą do ślubu, a i potem, wiedząc jaką torturą jest seks w takich warunkach, nie będzie zdradzać ślubnego, a on będzie miał gwarancję, że wszystkie ewentualne dzieci zostały spłodzone tylko przez niego.
  Własne matki, zatroskane by córki wychodząc za mąż były „towarem bez skazy”, prowadzą je do kobiet zajmujących się tym procederem, często w warunkach urągających wszelkim wyobrażeniom o higienie.
  Emigrantki próbują znaleźć lekarza, który to zrobi ich córkom w Europie. Czasem znajdują, a jak nie, bo to zabieg nielegalny, to jadą z córeczką na „wakacje” w kraju ojczystym. I robią to nie dlatego, że wiedzą, jaki rodzaj seksu sprawia ich facetom najwięcej satysfakcji.
  W społecznościach, które traktują córki jak towar, który trzeba zbyć za możliwie dobrą cenę, dziewictwo jest jednym z głównych walorów, a „towar” nie musi być pytany o zdanie.

 136. @Mag,
  zauwaz, ze ma to na celu wprowadzenie do spokojnej rozmowy znowu calej fury gowna. I nie ja to robie ani nie ty ani zadna inna kobieta tutaj.
  Robi to 3 czy 4 facetow z ciezkimi problemami psychicznymi. Bo to nie jest nawet jakis platny trolling jak u Mauro, tylko odpal paru zdechlakow, ktorych normalna kobieta nie tknelaby kijem od miotly. No to tyle ” w tem temacie” a teraz ide za rada pombocka.

 137. @ Gdyby trafil sie ktos, kto nie rozumie co mialam na mysli piszac o infibulacji.
  ” satysfakcje erotyczna, ktora okreslilabym czyms w rodzaju pedofilsko-sadystycznego odchylenia traktowanego jako norma ”
  Czy” otwieranie” zaszytej kobiety nozem przed stosunkiem jest norma?
  Czy normalny facet bez odchylen potrafilby sie podniecac czyms takim?
  Wg kolesi typu oborowy – to „babska fantazja”! Czyli babska fantazja sprawia, ze kobiety sa maltretowane, okaleczane, bo dla faceta nie ma w tym nic nienormalnego? Poglad zwyklego zboka. Amen.

 138. Oborowa, nie wpadaj w megalomanię.
  Nie trzeba być mizoginem, aby czuć odrazę do kobiet o takich walorach, jakie prezentujesz na tym blogu. Pod względem manier i słownictwa nie różnisz się ani na jotę od twojego mentora, docenta wieśka. Dobraliście się jak w korcu maku. No i na zdrowie.
  Wiem, że w swoim komicznym masochiźmie pragniesz być smagana choćby słowem, ale poszukaj sobie może kogoś bliżej. Jest tam ponoć sporo bezdomnych w okolicy, może któryś się nada.

 139. @Mizogini- na Berdyczow holoto.

 140. GajowyM.
  20 maja o godz. 16:51

  Zaczynam mieć odrazę do typków, którzy zamieszczają nic nie wnoszące do dyskusji wpisy, pełne złośliwości, prymitywnych chwytów erystycznych, i wycieczek osobistych.
  Zastanów się, jakim szlakiem podażasz.
  Nie szanując innych, niekoniecznie będziesz szanowany.
  Szkalując innych, kwestionujesz swój poziom kultury i inteligencji.
  O to ci chodzi?
  Sprymityzowanie bloga, by zrównać go ze swoim poziomem?
  Jestem przeciw……

 141. @Gajowy
  Czy nie przyszło Ci do głowy, że niektórzy mężczyźni, także ci na blogu mogą wzbudzać u kobiet mizoandrię?
  Przez swój lekceważący, a nawet pogardliwy stosunek do kobiet. Wręcz odruchowy lecz absolutnie bezzasadny, bo ani nie są mądrzejsi, ani lepiej wykształceni, bardziej inteligentni, dowcipni czy milsi w obejściu.
  Patriarchalna mentalność wyziera spod tych niemądrych wpisów @Saldo, czy Twoich, względem „Oborowej”. Dziwisz się, że ona odpłaca Ci pięknym za nadobne? Tylko że Tobie wolno być ordynarnym, a jej nie wypada.
  Zawsze byłam i jestem człowiekiem dialogu (mówiąc nieco pompatycznie) i nie znoszę wzajemnych napaści, awantur na blogach, polegających czasem wyłącznie na prawieniu sobie impertynencji i mega złośliwości. Po jaką cholerę? Dla lepszego samopoczucia, by moje było na wierzchu za każdą cenę, nawet jak nie mam racji?

 142. @Mag,
  ” Tylko że Tobie wolno być ordynarnym, a jej nie wypada.”
  Wybacz Mag, ale ani nie wolno ani nie wypada nikomu bez wzgledu na plec. Nie uwazam, ze mi „nie wypada” odpyskowac na ordynarna napasc i stulic uszy po sobie, bo..co? Bo jestem kobieta? Za to chamowi” wolno” bo jest..facetem? Chyba nie to chcialas powiedziec Mag, wiec sadze, ze to tylko pewna niezrecznosc sie wkradla. Nie przypuszczam, ze nalezysz do osob, ktore wlasnie popieraja patriarchalne stosunki miedzy ludzmi uwazajac, ze mezczyznie wolno wiecej a kobiecie czegos tam nie wypada.

 143. @jakub01
  „Patriarchalna mentalność wyziera spod tych niemądrych wpisów @Saldo, czy Twoich, względem „Oborowej”. Dziwisz się, że ona odpłaca Ci pięknym za nadobne? Tylko że Tobie wolno być ordynarnym, a jej nie wypada.”
  Nie mogłam chyba wyrazić się jaśniej, czyli z gorzką ironią na temat tego co komu wypada, a co nie. Generalnie mężczyznom wolno więcej, np. upić się, zerwać laskę. Jeśli to samo robi kobieta, to żałosna pijaczka, puszczalska itp.

 144. @Mag
  To zreszta troche dziecinne rozwazanki. Krotko- jesli komus „wolno” obrzucac czlowieka blotem, to zwalnia osobe obrazana od koniecznosci zachowania poprawnego, daje jej takze prawo do takiej samej wolnosci.
  Poprawnosc nie powinna polegac na tym, ze jednemu wolno a drugiemu – w imie poprawnosci – nie wypada, zatem ma siedziec cicho. Powiesz, ze to prosta droga do bijatyki i pewno bedziesz miala racje ale nie tak do konca Mag. Nie koniecznie trzeba sie lac z kims, komu wygarnie sie powody jego wlasnego postepowania i ukaze prawdziwe motywacje chamskich zaczepek. Ale juz dosc o tym Mag, wybacz, bo sama zaczynam mlocic slome. Pozdrowko.

 145. Miecław
  19 maja 2019 at 23:21 · Odpowiedz
  Polecam wszystkim tekst napisany w 1930 roku.
  Bertrand Russell – CZY RELIGIA WNIOSŁA POŻYTECZNY WKŁAD DO CYWILIZACJI?

  “Mój pogląd na temat religii jest taki jak Lukrecjusza; uważam ją za chorobę zrodzoną z lęku i źródło niewypowiedzianych nieszczęść rodzaju ludzkiego. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że wniosła ona pewien wkład do cywilizacji. W dawnych czasach na przykład pomogła naszym przodkom opracować kalendarz; sprawiła także, że kapłani egipscy tak starannie rejestrowali zaćmienia słońca, że w końcu nauczyli się je przewidywać. Te dwie zasługi religii gotów jestem uznać, nic mi jednak nie wiadomo o żadnych innych.
  (…)
  Religia jest przede wszystkim zjawiskiem społecznym. Kościoły mogą zawdzięczać swój początek nauczycielom o silnych osobistych przekonaniach, jednak założyciele ci rzadko mieli wpływ na Kościoły, które powołali do życia. Tymczasem wpływ Kościołów na społeczeństwa, w których powstawały i rozkwitały, był ogromny. Prawdę tę dobrze ilustruje życie i nauczanie Chrystusa, jakie znamy z Ewangelii. Z pewnością nie ma ono wiele wspólnego z moralnością praktykowaną przez chrześcijan. Ze społecznego i historycznego punktu widzenia najważniejszy w chrześcijaństwie jest nie Chrystus, lecz Kościół. Jeśli zatem chcemy oceniać chrześcijaństwo jako siłę społeczną, nie możemy się opierać na tym, co napisano w Ewangeliach.
  Chrystus nauczał, że majątek powinniśmy rozdać biedakom, że nie powinniśmy chodzić do kościoła, że nie wolno nam ze sobą walczyć ani karać nikogo za cudzołóstwo. Jednak u katolików i protestantów trudno dostrzec jakiekolwiek przejawy skłonności do kierowania się tymi naukami. Wprawdzie niektórzy franciszkanie próbowali głosić doktrynę apostolskiej biedy, jednak papież ich potępił, a ich doktrynę uznano za heretycką. Nie lepsze były losy słynnej Chrystusowej przestrogi: „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni”? Czy miały one jakikolwiek wpływ na Inkwizycję lub działalność Ku Klux Klanu?!

  Wszelkie prawdy na temat chrześcijaństwa w tym samym stopniu odnoszą się do buddyzmu. Sam Budda był uprzejmy i oświecony, jednak na łożu śmierci śmiał się ze swoich uczniów, gdy ci wyrazili przypuszczenie, że ich nauczyciel jest nieśmiertelny. Duchowieństwo buddyjskie, wszędzie tam, gdzie cieszyło się dużymi wpływami lub dzierżyło władzę (jak w Tybecie), było zacofane, skłonne do tyranii i okrutne w najwyższym stopniu.

  Nie ma żadnej przypadkowości w tym, że nauki głoszone przez założycieli religii dzieli przepaść od tego, co głoszą i praktykują powstałe na ich podstawie Kościoły. Jeśli bowiem uznamy, że w tym, co mówi jakiś człowiek, zawarta jest prawda absolutna, nieuchronnie pojawia się grono ekspertów, którzy objaśniają słowa proroka. Eksperci ci niezawodnie przejmują władzę – wszak w ich rękach znajduje się klucz do prawdy – i jak każda inna uprzywilejowana kasta, używają tej władzy dla własnej korzyści. Pod jednym wszakże względem eksperci ci są gorsi niż inne uprzywilejowana grupy. W ich interesie leży przecież wykazanie niezmiennej natury i absolutnej doskonałości ujawnionej niegdyś „prawdy”, na straży której stoją. Sprawia to, że nieuchronnie stają się oni przeciwnikami wszelkiego postępu moralnego i intelektualnego. Kościół potępiał Galileusza i Darwina, a w naszej epoce krytykuje Freuda. W czasach swojej największej potęgi posuwał się znacznie dalej w swojej niechęci do życia umysłowego. Papież Grzegorz Wielki napisał kiedyś do pewnego biskupa list zaczynający się od następujących słów: „Dotarły do nas wiadomości, o których trudno mówić bez uczucia wstydu, że jego ekscelencja objaśnia gramatykę niektórym swoim przyjaciołom”. Autorytet papieża zmusił biskupa do zaniechania tego niegodziwego zajęcia, w wyniku czego łacina nie poprawiła się aż do czasów Renesansu.

  Religia jest szkodliwa intelektualnie, ale również moralnie, przez co rozumiem przede wszystkim fakt, że zasady etyczne, jakie głosi, nie sprzyjają ludzkiemu szczęściu. Gdy kilka lat temu ogłoszono w Niemczech plebiscyt, w którym zapytano, czy pozbawiona władzy rodzina królewska powinna zachować prawo do korzystania ze swojej własności, Kościoły niemieckie oficjalnie oświadczyły, że pozbawienie jej tego prawa byłoby sprzeczne z chrześcijańską doktryną. Kościoły, jak dobrze wiemy, sprzeciwiały się zniesieniu niewolnictwa tak długo, jak długo ośmielały się to czynić, a obecnie – z wyjątkiem kilku dobrze nagłośnionych przypadków – sprzeciwiają się wszystkiemu, co mogłoby nas zbliżyć do ekonomicznej sprawiedliwości. Papież oficjalnie potępił socjalizm.”
  Całość obszernej analizy pod tym linkiem:
  http://www.humanizm.net.pl/czyreligia.html
  =============

  Dobry tekst……

 146. mag
  20 maja o godz. 17:54
  I to sie na szczescie zmienia. Wspolczesne mlode kobiety nawet nie wyobrazaja sobie aby z powodu plci bylo im czegos nie wolno, albo cos tam nie wypadalo. To jeszcze troche pokutuje w naszym pokoleniu a i to nie u wszystkich ludzi. Dzis mloda dziewczyna nie widzi nic niestosownego w zaproponowaniu seksu chlopakowi, ktory jej sie podoba, a on tez nie widzi w tym nic niewlasciwego niezaleznie czy zgodzi sie na propozycje czy odmowi. W Polsce jeszcze pokutuje kosciolkowo-patriarchalny model, ale i tam jak slyszalam mlodziez otrzasa sie szybko z tego szajsu.

 147. Najwięksi agresorzy mordowali z Bogiem na ustach. Tak sobie myślę,że Bóg jest dobrym pretekstem. Taki trick.

 148. kooperatywaMandragon

  W Jakobinie tekst wspomnieniowy o Karolu Modzelewskim. Spolszczam nazwę magazynu bo moderacja mi wywala komentarz.

  Jesli jest pan ciekaw proszę uzyć wyszukiwarki. Czyli Jakobin przez „c” i tytul „“I Didn’t Sit Eight and a Half Years in Jail to Build Capitalism”.

 149. jakub01
  20 maja o godz. 18:04

  Przeciez to już było…….
  Wystarczy sięgnąć do Balzaca, czy różnych opowieści z wyższych sfer.
  Bycie konkubiną, metresą, utrzymanką, kochanką, nobilitowało.
  Purytanizm miał stosować jedynie plebs.
  Te ograniczenia nie dotyczyły też wyższej hierarchii duchownych.
  Papiezy nie wyłączając.

  Zdecydowanie bardziej otwarte na seks były kultury blisko i dalekowschodnie.
  Choć też wyglądało to dość jednostronnie- meżczyzna miał tyle kobiet, ile był w stanie utrzymać.
  Jednostronna monogamia….

 150. Czy nie przyszło Ci do głowy, że niektórzy mężczyźni, także ci na blogu mogą wzbudzać u kobiet mizoandrię?

  @mag

  I co z tego? Nie odpowiadam za cudze uczucia.

  Odniosłem się (podobnie jak Saldo) do bzdur wypisywanych na temat obrzezania kobiet, a ty reagujesz na ewentualne uczucia wzbudzane przez moje komentarze, a nie na ich merytoryczną zawartość.
  Odnieś się do moich argumentów, to porozmawiamy.

 151. PS
  W ramach równouprawnienia nie wyróżniam żadnej płci, więc nie spodziewaj się szczególnych rewerencji.

 152. @ Wiesiek,
  nie wiem czy to juz bylo. Raczej nie albo mowimy o czyms innym.
  „Bycie konkubiną, metresą, utrzymanką, kochanką, nobilitowało.”
  Jasne, arystokracja byla wolna od przesadow moralnych ale bynajmniej nie rownala praw kobiet z prawami mezczyzn. Coz to byla za nobilitacja dla kobiety? Bycie kochanka, metresa? Ale przeciez nie bankierem, bizneswomen, czy daleko nie szukajac dzokejem, jesli sie to kobiecie podobalo. Malzenstwa nadal byly aranzowane, kobiety jak mowil O.Wilde „byly piekne i bezuzyteczne”.
  Jedyna kariera dla kobiety mozliwa do osiagniecia bylo znalezienie bogatego meza. W zadnej dziedzinie kobieta przeciez nigdy, w calej historii ludzkosci nie miala praw rownych mezczyznom. Oczywiscie bywaly i takie spolecznosci (Wikingowie bodajze czy Brytowie), gdzie te prawa byly rowne przez czas jakis. Chrzescijanstwo to zmiotlo. W zglobalizowanym swiecie nie o to chodzi aby w jakims kraju kobiety byly
  (z laski mezczyzn)traktowane rownorzednie, ale o to aby ten idiotyczny podzial zniknal w ogole. A tmczasempatriarchalny porzadek nie tylko nakazuje noszenie burki ale i…o zgrozo- zakazuje jej noszenia kobietom, co jest dokladnie takim samym ograniczeniem ludzkiego prawa do wlasnej twarzy. Kominiarki roznych sluzb specjalnych jakos nie stanowia problemu, bo zawsze sie znajdzie jakis pseudoargument na to aby mezczyna, ktory zabija innego czlowieka mogl nie pokazywac twarzy. Tak policjant jak i bandyta. Ale kobieta musi paradowac z odslonieta albo zakryta. Dlaczego niby? Diabel gender sie klania.

 153. Dziwisz się, że ona odpłaca Ci pięknym za nadobne?

  Nie. To ja próbuję dostosować się do jej stylu i poziomu percepcji, ale w byciu ordynarnym nie mam takiej wprawy jak ona.

  Mag,
  usiłujesz być rzeczniczką osób, które tego zupełnie nie potrzebują, ani nie cenią, wkładasz palec między drzwi i lamentujesz, kiedy ktoś tymi drzwiami trzaśnie. Na mediatorkę też się nie nadajesz.
  Szkoda nadobnych paluszków 🙁

 154. @jakub01
  Kościółkowo – patriarchalny model zdecydowanie jest już w odwrocie. Nie tylko w młodym pokoleniu, jak zauważam. Dlatego sądzę, że nasi panowie milusińscy na blogu to jakieś dinozaury mentalnościowe, bo niekoniecznie metrykalne.
  Swoją drogą, nie dajmy się podpuszczać. Niech sobie blogowy kwiat męskiej inteligencji odreagowuje własne kompleksy, niespełnienia i frustracje we własnym gronie, bez podpierania się „oborowymi”, „kumkającymi żabkami” czy „filisterkami”.
  Pozdrówka z burzowej Warszawy. Parno, deszczowo, ale fajnie.

 155. @Gajowy
  Wcale nie lamentuję, a paluszki mam w porzo. Bynajmniej nie przytrzaśnięte.
  Widocznie forma przeważyła nad treścią w przypadku Twoich postów, bo jakoś merytoryki, do której mogłabym się odnieść, nie zauważyłam.

 156. @Mag
  jakub01
  19 maja o godz. 16:47, na sasiednim blogu znajdziesz caly moj wpis a nie zmanipulowany przez gajowego. I jesli juz mialabys sie do czegos odniesc w poruszonej przeze mnie kwestii, to na pewno nie do tego co zmanipulowal gajowy wyrywajac moja wypowiedz z kontekstu i opatrujac chamskim komentarzem.Poza tym w kilku podanych przezemnie linkach znajdziesz calosc opinii na ten temat. Gajowy pewno polecial do wiki, cos tam wyczytal i udaje, ze to jakas jego „wiedza” na ten temat. Kto przesledzil moje wpisy i podane linki dobrze wie o co chodzi i dlaczego napisalam o odchyleniu od normy (bo to jest dewiacja
  kulturowa), a cytat o” przyjemnosci dawanej mezowi” (bedacy podstawa pozniejszej tezy) nie jest bynajmniej moj ale pochodzi z wywiadu z ghanskim lekarzem. Gajowy nawet nie zerknal w zaden z podanych przeze mnie linkow a teraz probuje cie wciagnac w rzekomo merytoryczna rozmowa, ktora odbyla sie na poprzednim blogu i dawno zakonczyla . Poza tym wlasciwym tematem dyskusji nie byl problem infibulacji ale wykorzystywania seksualnego (i nie tylko)dzieci. Tak wiec wolanie o…odniesienie sie merytoryczne do tematu jest smieszne. Temat zakonczylismy na poprzednim blogu i tam nalezalo sie merytorycznie wypowiedziec jesli kto mial ochote.

 157. @wiesiek59

  Postanowiam połączyć wszystkie Twoje odpowiedzi na zadane pytania.
  To znaczy pytania, które miay na celu wyjaśnić Twoje wcześniejsze stwierdzenia.
  Są to tak zwane materiały zebrane.

  Najpierw przypomnę czego one dotyczyły:
  Dotyczyły obrzezanie dziewczynek, często połączone z wycinaniem warg sromowych i zaszywaniem pochwy z pozostawianiem minimalnego otworu, przeważnie proces odbywający się w warunkach urogających jakiejkolwiek higienie.

  A teraz Twoje tłumaczenie o korzyściach, które z tego procederu miały płynąć:

  1. ekonomiczne

  Eliminacja w związku z powikłaniami, zakażeniami, 16-20% dziewczynek, a takie były skutki śmiertelne, wpływała na ich cenę na rynku.
  Kozy, wielbłady, krowy, dostarczane w wianie, w wiekszej ilości za panienkę- dziewicę.
  Mniejsze wydatki rodziny panienki.

  2. społeczne
  Ograniczenie przyrostu populacji, ze względu na mniejszą ilość płodnych kobiet.
  Rywalizacja samców o wzgledy panienki.
  Duża ilość wolnych mężczyzn, mogących brać udział w walkach, bez potrzeby utrzymywania rodziny, zbędnych w populacji, potrzebnych do ekspansji.
  Faraonowie, Hannibal- zaciężne oddziały rekrutowane z takich samotników.

  Podobne skutki przynosi w Chinach i Indiach, selektywna aborcja żeńskich płodów.
  Koszt żony wzrasta, porywanie kobiet i szukanie żon w innych krańcach świata, staje się normą.

  3. zdrowotne
  to dobór naturalny

  Eliminacja z populacji samic ze słabym systemem immunologicznym.
  Dopływ genów dzięki niewolnikom i brankom, dzięki działalnosci ekspedycyjnej sfrustrowanych samców z nadmiarem testosteronu.
  I oczywiscie, eliminacja genów najbardziej agresywnych i głupich- nie mieli czasu by się rozmnożyć.

  Podobny mechanizm funkcjonował w Polsce.
  Powstania i emigracja, przetrzebiły naszą pulę genetyczną, eliminując najbardziej „wyrywne” i energiczne jednostki…..

  Ps. @wieśku 59
  Czy nie brałeś pod uwagę pisania tekstów do kabaretów,
  bo petencjał niewątpliwie jest

  Pozdrawiam

 158. @404

  Ten kabareciarz nie zrozumie zupełnie, dlaczego go cytujesz, ani nie pojmie sarkazmu późniejszych odpowiedzi na te bzdury.
  Tak samo jak @mag zajęta formą nie dostrzega treści i miota się biedulka od drzwi do drzwi z ciągle wyprostowanym paluszkiem wskazującym.

 159. @Mag,
  swinto racja ale poczulam sie w obowiazku zamiescic pewne wyjasnienie, bo nie jestem pewna czy zagoscilas na poprzednim blogu. Mag , nie wiedzialam,ze masz „siedlisko” nad Narwia!!! O rany, alez tam musi byc cudnie! Jakos tak kiedy pisalas o swojej dzialce to stworzylam sobie obrazek jakiegos niewielkiego ogrodka na przedmiesciu, nawet nie wiem na jakiej podstawie. Moze to slowo- dzialka,tak mi jakos sie skojarzylo.
  No to Dzezi ma tam wyraj. Ucaluj kocurcie od nas.

 160. Deliberowanie o tym, czy sprawy związane z kościołem – rak pedofilii, jaki toczy Kościół hierarchiczny, bezmiar obłudy i zakłamania – służą kampanii wyborczej opozycji, czy mają głębszy, ba, daleko głebszy i poważniejszy charakter powiela stary kierunek blogowania. Więc szybko i klarownie rozstrzygnijmy. Czy rak pedofilii w Kościele ma wpłynąć na wynik wyborów? Czy lepiej zostawić ten temat na boku na czas spokojny, po wyborach, ktokolwiek je wygra, niech on nie wpływa na wynik?

  Symetrysta oczywiście powie, że zostawić, otrząsnąć się z wyborczej gorączki, niech wygra jedna albo druga strona, najlepiej jedna, ale symetraysta nie powie która, bo to i tak nie zmieni głębi problemu raka pedofilii. Nie wiemy nawet, jak ten rak miałby być leczony, operacyjnie, naświetlany, czy serią silnych pigułek. Najważniejsze, aby nie wpływał na wynik wyborów. Bo czy wygra PiS, czy „ich” opozycja, to walka z rakiem będzie przebiagać taka samo. PiS powoła komisje, aby problem rozciągnąć na murarzy i inne zawody, na laureatów innych nagród, nie tylko Oscara i Nobla, rzuci od czasu do czasu hasło „od pederastii do pedofilii jeden krok”, itd, będzie chował swojego politycznego sojusznika w Polsce za podwójną gardą .. . I tak samo rzekomo, w przekonaniu symetrysty zrobi „ich” opozycja, piszę rzekomo, bo nic mi na to nie wskazuje, ani wypowiedzi Schetyny, czy innych polityków KE, o Wiośnie szkoda gadać.

  Więc po co symetrysta tak ględzi w oderwaniu od faktów? Oto jest pytanie.

 161. @jakub01
  20 maja o godz. 19:45

  …… Tak wiec wolanie o…odniesienie sie merytoryczne do tematu jest smieszne. Temat zakonczylismy na poprzednim blogu i tam nalezalo sie merytorycznie wypowiedziec jesli kto mial ochote

  ——
  Wybacz ale mam parę zastrzeżeń do tego stwierdzenia.

  * Po pierwsze jeżeli sąsiedzi już przedyskutowali jakiś problem, to nie znaczy że za płotem jest on już wyczerpany.

  *Po drugie nie wszyscy mają czas lub ochotę pojawiać się u sąsiadów akurat w momencie toczącej się dyskusji na określony temat.
  Nie wspominając juz o fakcie, że sąsiedzi nie koniecznie z czułością przyjmą takiego dyskutanta z zewnątrz.

  *A po trzecie nie widzę potrzeby uzywania określeń ocennych w tych okolicznościach takich jak: to jest śmieszne.

  Zwłaszcza w kontekście nie uwzględniania punktu pierwszego i drugiego.
  Nie wspominając już o tym, że nawoływanie do merytorycznych wypowiedzi … napewno nie można nazwać smiesznym. Bez względu na to, czy u sąsiadów takowe były, czy nie.

  Mam nadzieję, że się nie wkurzysz na mnie za tę przyjacielską uwagę.

  Pozdrawiam Ciebie i mądrego Szperka

 162. Sorry za skursywienie wszystkiego.
  Kursywa miała być tylko do linijki
  i dotyczyła Twojej wypowiedzi, którą jak się okazało niezbyt zręcznie próbowałam zacytować

 163. 404
  20 maja o godz. 19:48

  Swoje wnioski wyciągam na odstawie swojej wiedzy o świecie.
  Ty wyciągasz swoje, choc na razie ich nie przedstawiłaś.
  Poza oczywiście sprzeciwem.
  Podziel się więc swoimi przemysleniami na ten temat, bo oczywstą oczywistością jest, że takowe posiadasz.

  Czy też może są dopiero w inkubatorze?

  Po wymianie argumentów, można będzie porównać, bądź ustalić protokół rozbieżności…..

 164. Swoje wnioski wyciągam na odstawie swojej wiedzy o świecie.
  Tak też te wnioski wyglądają. Świat widziany zza opłotka i zaścianka.

 165. 404
  20 maja o godz. 20:05,
  to nie byl blog sasiadow ale nasz wlasny. Poprostu zerknij na poprzedni wpis (Film pod specjalnym nadzorem), gdzie odbyla sie szeroka dyskusja na w.wym.temat.

 166. GajowyM.
  20 maja o godz. 20:15

  Łepek.
  Nie wkurzaj spokojnego człowieka wpisami na poziomie przedszkola.
  Zero argumentów, pretensje do całego świata…..
  Atrofia umiejętnosci dyskusji, czy nie wykształcił się talent polemiczny?
  Smerf Maruda, na dobranoc?

 167. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiceszefowa-izraelskiej-dyplomacji-nazywa-wypowiedz-morawieckiego-antysemicka/rz2gqsr
  =======

  Pała antysemityzmu w ruchu……
  Wszystko im się kojarzy?
  To trzeba leczyć….

 168. @404
  Nie zauwazylas jednej sprawy. A mianowicie tej, ze smiesznym nazywam nawolywanie do merytorycznej rozmowy nad cudzym zlosliwie zmanipulowanym tekstem. Jesli gajowy nawoluje do merytorycznej rozmowy nad moim tekstem to albo niech ten tekst skopiuje w oryginale albo poda do niego link. Inaczej nie bedzie zadnej mozliwosci odniesien merytorycznych, do tekstu, ktory na skutek manipulacji i celowych przeklaman w ogole nie jest moj. To produkt gajowego, ktory bezczelnie wyrywa z kontekstu moje wypowiedzi, po czym nawoluje do „merytorycznej odniesien”, do rzekomo mojego wpisu! Nie nazywam smiesznymi prosb o trzymanie sie meritum w rozmowie o oryginalnym , nie zmanipulowanym tekscie, choc sama taka prosba jest na swoj sposob kuriozalna, bo to wydaje mi sie oczywista oczywistoscia.
  Moj oryginalny tekst i stosowne don odniesienia oraz linki znajdziesz po prostu na sasiedniej stronie. A wtedy -prosze uprzejmie – jesli masz ochote o tym porozmawiac, ale wydaje mi sie, ze temat zostal wyczerpany.

 169. Bar Norte , 18:18
  W znalezionym przez Pana artykule , najciekawszym zdaniem wydaje sie :
  ,, … he did not think today’s radical right can be defeated by a return to a liberalism that did not address the problem of the marginalization of working-class interest.”
  ( radykalna prawica nie zostanie zwyciezona przez powrot do liberalizmu, ktory nie zajmuje sie problemem marginalizacji potrzeb klasy pracujacej ).
  Jak pisalem wczesniej do wieska59 ,
  Schab- Schetyna przywroci panowanie feudalizmu bez ludzkiej twarzy.

 170. @wiesiek59
  20 maja o godz. 20:08

  Żeby utrzymać się w ostatnio popularnej konwencji to zacytuję:

  Pawlak: Kargul, podejdź no do płota.
  Kargul: Te, Pawlak, nie zaczynaj jak twój ojciec.
  Pawlak: Podejdź, jak ja podchodzę.
  Kargul: No, podszedł, i co?
  Pawlak: A „Stop Kiełka” ty znasz?
  Kargul: A na co mnie to?
  Pawlak: Niepostępowy jaki. Ciekawe, Kargul, jak ziemniaki w twojej piwnicy przechowują się.
  Kargul: Ja, niepostępowy?
  Pawlak: Stój, bo za to przekręta. Sam sobie kup. Stój
  !!!

  ______________

  Odniosę się głównie do korzyści ekonomicznych, bo sposobów na zasilanie armii zaciężnych, kntrolę populacji, czy eliminacji defektywnych immunologicznie kobiet …. nie będę rozpartywać (przynajmniej chwilowo).
  Bo to prawdopodobnie materiał na duży esej.

  Wyjaśniasz, że rodzina miała oszczędność, bo nie musiała krowy, czy innego sworzenia oddać na wiano, jak dziewczę nie przeżyło wycinki

  Nasuwa się na myśl łatwiejsze rozwiązanie.
  Na przykład zaraz po urodzeniu dusić niemowlaki płci żeńskiej.
  To zdecydowanie poprawiłoby ekonomicznie sytuację rodziny, bo i opieka na taką małą czas zabiera, i jeść jej trzeba dać i jakoś odziać.
  A to przecież wszystko kosztuje.
  Zamiast wyrzynać jej cipkę jak już podrośnie i czekać na zakażenie, żeby ją załatwiło.

  Pozdrawiam

 171. @Wiesku,
  „pretensje Pegaza, lotnosc cegly” to okreslenie najbardziej mi sie spodobalo. Wyjatkowo adekwatne. Ale i mowienie do cegly w rzeczy samej jest dosc bezsensowne, choc sama to robie i to nader czesto. A tak swoja droga to jednak bardzo nieszczesliwy musi byc czlowiek skoro cala jego namietnoscia jest opluwanie kobiet i osob, ktorym zazdrosci.

 172. Gdyby biskupi rzeczywiście myśleli odpowiedzialnie o Kościele, poddaliby się do dyspozycji papieża. No, ale oni mają wygodne życie, blichtr, szacunek, ślepy posłuch i trudno im się będzie z tym się pożegnać.

  Jeden z bohaterów filmu Sekielskiego: dostałem tego esemesa i popłakałem się jak dziecko
  Znam już z praktyki przypadki, kiedy ten zakłamany monolit się kruszy. Ostatnio pewien urzędnik kurialny w trakcie przesłuchania w sprawie pedofilskiej przerzucał się winą z biskupem. Nikt już nie będzie umierał za biskupa, który tuszował pedofilie. Duchowni w kuriach wiedzą, że dni pewnej grupy biskupów są policzone. Dostaję listy od księży, którzy ujawniają nadużycia finansowe hierarchów, prywatę. Włos się czasem jeży na głowie.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/duchowni-o-duchownych-artur-nowak-o-swojej-najnowszej-ksiazce-wywiad/0k9lzgt?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci
  ==========

  Tama pęka.
  Omerta nie funkcjonuje.

 173. @Wiesiek,
  Russell jak to Russell- trafnosc ocen wyrazona w prostym jezyku, czyli filozoficzny perfekcjonizm.

 174. Problemem są biskupi. To często ludzie nieobliczalni, a przy okazji absolutnie niepotrafiący sobie poradzić w dobie Franciszka. Papież chce zerwać z uprzywilejowaniem Kościoła. Chce, żeby Kościół się otwierał, był w dialogu z każdym. Nasi biskupi tego nie przeskoczą. Inna sprawa to formatorzy. Przez dziesiątki lat ojców duchownych na KUL formował agresywny pedofil. Znam jego ofiary. Myślę, że problemem jest też homoseksualizm księży, który Kościół formalnie piętnuje.

  To, co jest zakazane, prowadzi jednak do patologii. Mam na myśli szantaże, awansowanie swoich partnerów. Pisał o tym Martel. Wielu polskich biskupów to homoseksualiści, którzy maskują swoje preferencje wściekłym atakiem na mniejszości seksualne. Martel opowiadał w trakcie spotkania autorskiego, że Dziwisz czynił mu zaloty. To ciemna postać u boku Jana Pawła II. Dopóki jest dla nich zaszczytem grzać się w jego świetle, nie będzie przełomu.
  =========

  ostre….

 175. jakub01
  20 maja o godz. 20:48

  Jakubku, w imię ojca i i syna, wieczór dobry. W pierwszych donoszę Ci, że jeszcze na LA coś Ci podrzuciłem. W drugich słowach, w imię ojca praojca, dobranoc.

 176. @jakub01
  20 maja o godz. 20:38

  Dziękuję za wyjaśnienia, chociaż kiedy piszesz:

  wydaje mi sie, ze temat zostal wyczerpany

  to mam mały problem.

  Dopóki są ludzie, którzy w dalszym ciągu uprawiaja ten proceder i tłumaczą korzyści z niego płynące. Nie wspominając już o tych, którzy nieświadomego w temacie Boga w to wplątują ….

  To dyskusja nad tym problemem NIE MA PRAWA się zakończyć.

  Pozdrawiam

  Ps. Nie tylko dyskusja jest potrzebna/konieczna, ale może dzięki niej rządy włączą się konsekwentnie i używając sił nacisku problem rozwiążą.

 177. @404
  „Na przykład zaraz po urodzeniu dusić niemowlaki płci żeńskiej.”
  Alez to sie robi i dzisiaj. Noworodki plci zenskiej zakopywano zywcem nawet nie zadajac sobie trudu usmiercenia niemowlaka wczesniej. Dzis zalatwia to aborcja tuz po okresleniu plci dziecka.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,7614371,Indyjskie_media_donosza__na_wsiach_morduje_sie_noworodki.html

 178. Jedynie jedna trzecia Polaków ufa Kościołowi. Większość ankietowanych uważa, że to właśnie głośny film na temat pedofilii wśród księży wpłynął na zmianę ich postrzegania Kościoła. 86 proc. respondentów jest zdania, że problemy pokazane w filmie są realne.

  80 proc. ankietowanych twierdzi, że hierarchowie kościelni nie robią wystarczająco dużo, aby chronić osoby niepełnoletnie przed molestowaniem ze strony niektórych kapłanów. Większość pytanych uważa także, że biskupi ukrywali informacje na temat przypadków pedofilii w ich diecezjach.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-wiekszosc-polakow-uwaza-ze-episkopat-powinien-podac-sie-do-dymisji/57v9fmn?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne
  ===========

  Tak sobie czytam…..

 179. 404
  20 maja o godz. 20:40

  Przedstaw swoją koncepcję.
  Ze swojej nie zamierzam się tlumaczyć.

 180. @404
  chodzilo mi o wyczerpanie tematu na miare bloga.
  Szperek dziekuje ci za pozdrowienia i szczerze je odwzajemnia.
  Ostatnio zapytal mnie dlaczego ludzie tak lubia komplikowac rzeczy proste? Ale nie potrafilam mu na to rozsadnie odpowiedziec.

 181. @wiesiek59
  20 maja o godz. 21:13

  Przedstaw swoją koncepcję.
  Ze swojej nie zamierzam się tlumaczyć
  .

  ___________

  Ja nie każę Ci się tłumaczyć z Twojej koncepcji.
  Ja rozmawiam z Tobą.
  A w ramach dialogu jest raczej oczekiwane, że strony będa podawały argumenty potwierdzające ich koncepcję.

  Ponadto ja próbowałam podsunąć prostszy sposób na kontrolę populacji i ekonomiczne polepszenie bytu rodziny.
  Jednak okazało się (dzięki @jakub01), że na ten mój pomysł już inni wpadli i go popularyzują.
  Ba, wprowadzają w życie.

  Niesłuszne są więc Twoje zastrzeżenia kierowane pod moim adresem

  Ot, i nastał koniec na samym początku.
  Jak Ty mógł, dobry Panie Boże, tak się pomylić
  ?

  Pozdrawiam

 182. @jakub01
  20 maja o godz. 21:17

  Ostatnio zapytal mnie dlaczego ludzie tak lubia komplikowac rzeczy proste? Ale nie potrafilam mu na to rozsadnie odpowiedziec.

  Nawiązując do mojej dyskusji z @wieśkiem59
  To odpowiem Szperkowi, że nie zawsze ludzie komplikują.
  A wręcz przeciwnie.

  Na przykład ponieważ za dużo jest niepotrzebnych zakamarków i fałdek u dziewczyn w okolicach genitaliów, więc sprawę się radykalnie upraszcza, wycinając te nikomu niepotrzebne duperele, a zostawiając jedynie to co niezbędne do przetrwania życia.

  Chociaż niedługo dziewczyny mogą nawet i tę ostatnią redutę stracić (rodzenie).
  Jakoże idąc za przykładem słynnej owieczki będzie można powielać dzielnych wojów za pomoca ich własnego materiału genetycznego… w próbówce.

  Ciężkie czasy się zbliżają dla dziewczyn.
  Tym bardziej że coraz więcej panów wychodzi z szafy i może się okazać, że niedługo nawet do celów „przyjemnościowych” dziewczyny nie będą potrzebne.

  Okażą się zbędne we wszystkim.
  Oczywiście we wszystkim co ważne.

  Pozdrawiam

 183. 404
  20 maja o godz. 21:24

  Zacznij może od poczatków eugeniki, czy lektury „Piekła kobiet” by zorientować się w temacie.
  Planowanie rodziny- zniszczone zresztą przez chrześcijaństwo- ma genezę starszą niż cywilizacje.

  Czekam na jakieś kontrargumenty, skoro własnych koncepcji nie przedstawiasz…..
  Cóż ci się nie podoba w moim przedstawieniu świata?

 184. @wiesiek59
  20 maja o godz. 21:13

  Przedstaw swoją koncepcję.
  Ze swojej nie zamierzam się tlumaczyć
  .

  ———–

  Jak ty podchodzisz do płota, to i ja podchodzę
  parafrazując początek słynnego dialogu.
  (Nie obrażaj się, bo to żartobliwie zostało ujęte)

  Ponieważ zapytujesz, to spróbuję poddać pod zastanowienie nieco inną koncepcje kontroli populacji.

  Jeżeli na przykład dusiłoby się większość męskich noworodków.
  A część małych chłopczyków kastrowało by się
  (wykastrowani ekonomicznie mogą się przydać, bo siła fizyczna i takie tam)

  Dlaczego? zapytasz

  Otóż, kobiety w ciągu swojego życia są w stanie wyprodukować bardzo ograniczoną ilość komórek jajowych zdolnych do zapłodnienia i te często po zapłodnieniu ulegaja zniszczeniu. Nie mówiąc już o poronieniach, czy tym podobnych sprawach.
  Wiek rozrodczy kobiety też jest przez naturę (chyba złośliwie) ograniczony.

  Także potencjalna kobieta w ciągu swego życia ma możliwość wyprodukować niewielką liczbę noworodków.

  Natomiast mężczyzna to co innego.
  Po pierwsze plemników ma skolko ugodno i to przez większośc jego życie te miliony ich produkuje.
  A one aż rwą się do zapładniania.

  Teoretycznie jeden mężczyzna może obsłużyć parę milionów kobiet.

  A żywić te 99% niepotrzebnych mężczyzn, znosić ich ego na codzień, łagodzić ich obyczaje, nie dopuszczać do bijatyk, gwałtów, wojen (które b lubią)…

  To musisz przyznać, że i ekonomiczna korzyść i z prawniczo-więzienno-obyczajowego powodu też plusy są widoczne.
  Nie mówiąc o tym, ze Kalibabki wtedy już nie mieliby racji bytu.

  Zwłaszcza jak się hormony u infantylnych kobiet wytrzebi.
  Co by im na nic im potrzebna chuć głowy nie zaprzątała.

  Co myślisz o takiej koncepcji kontroli populacji?

  Pozdrawiam

 185. @404, Zetus, tez z satysfakcja, ale i obawa obserwuje rozwoj kariery politycznej Alexendrii Ocasio-Cortez. Pisze cale jej nazwisko, zeby moze obilo sie o uszy komus w Polsce. Talent polityczny, bardzo dobra uczennica Berniego Sandersa, u ktorego zdobywala szlify w kampanii wyborczej. Mysle, ze dalej jest jej montorem. Zeby tylko sie nie….. i tu mozna wymienic wiele obaw … na przyszlosc. Jak na razie jej najwieksza wada , nie pisze tego w cudzyslowiu, jest nadmierna uroda prezencja i sympatyczny sposob bycia. U republikanow wzbudza to agresje. Nie watpie, ze stary oblesnik nr45 jest nia zauroczony. Wogole ja nie przesladuje ani w swoich wystapieniach, ani w swoich twittach, a przeciez ona jest naprawde niebezpieczna.
  Do Waszych linkow dodam i mojego ulubienca z Yutubowej platformy. The David Pakman Show. Mlody czlowiek, zreszta urodzony i dorastajacy w Buenos Aires. Mowi zwyczajnym jezykiem, bez specjalnych przytyczkow omawia biezace wydarzenia polityczne. Mam jeszcze innych ulubiencow, ale na razie nie bede nimi zanudzac. Naprawde polecam wejsc na jego platforme

 186. Poziom na EP wręcz nieludzki.
  Dyskusje; szuru buru, Szperki, geneza, kontrargumenty, mydła i powidła, oczywiście tylko co ważne. Ale wszystko, qu…a grzecznie i elegancko, pełna klasa.
  Musi zagranicznicy, bo na pewno nie przeciętni Polacy.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10214402541361758&set=a.1498074336220&type=3&theater

  No i pozdrawiam 🙂

 187. @wiesiek59
  20 maja o godz. 21:51

  Zacznij może od poczatków eugeniki, czy lektury „Piekła kobiet” by zorientować się w temacie.
  Planowanie rodziny- zniszczone zresztą przez chrześcijaństwo- ma genezę starszą niż cywilizacje
  .

  ———–

  Czy o Piekle kobiet mówiąc nawiąujesz do Boya Żeleńskiego, czy do czegoś innego.
  Bo Żeleńskiego czytałam, ale dość dawno i może dlatego nie przypominam sobie, ze pisał o korzyściach płynących z obrzezywania dziewcząt.

  Ale rozmowa na blogu, czy gdziekolwiek nie może przecież opierać się na argumentach: przeczytaj sobie to i tamto.
  Zazwyczaj, jeżeli osoba się powołuje na jakąś publikację, to jednocześnie przytacza jakąś myśl w niej zawartą, która podpiera lansowaną przez interlokutora koncepcję.

  Samo odsyłanie do czytania, bez wyjasnienia dlaczego jest (wybacz) tzw dęciem się na oczytanego i wykazywaniem z tego powodu swojej wyższości.

  Piszesz:
  Cóż ci się nie podoba w moim przedstawieniu świata?

  Ciekawe pytanie.
  Ja (chyba zauważyłeś) staram się nie oceniać Twojej koncepcji z punktu widzenia: podoba się, czy nie…

  Jest to rozmowa bardziej nazwałabym filozoficzno-poznawcza.

  Zarzuciłeś mi brak wkladu z mojej strony i brak oferowania moich pomysłów na kontrolę populacji, czy poprawienie bytu ekonomicznego rodziny.
  Ale przecież parę przykładów możesz znaleźć.

  Pozdrawiam

 188. 404
  20 maja o godz. 22:08

  Jak wyobrażasz sobie socjalizację takiego osobnika dowolnej płci, powstałego z partenogenezy? czy zapłodnienia in vitrio?
  To zmieniłoby całkowicie model społeczny.
  Ekstrapolacja problemów samotnych rodziców- to problem realny.
  Model Platona organizacji Państwa?
  Faszyzm przy tym to pikuś…..

  Swego czasu, odbyła się konferencja demograficzna w Kairze, gdzie i przedstawiciele chrześcijaństwa i islamu zgodnie zablokowali wszelkie działania tyczace regulacji przyrostu populacji.
  Bogu się to nie podobało- czy raczej jego personelowi naziemnemu.
  od 1994 roku, przybyło jakieś 3 miliardy ludzi….

  Zasobów ubywa, ludzi przybywa.
  I w ten sosób, lemingi pedzą do skraju przepaści.

 189. Wiesiek59,
  Przeczytałem to, co kryje się pod podanym przez Ciebie odnośnikiem do nac-portaliku „Wolne Media” i -jak się słusznie spodziewałem -nie ma tam nic nowego – Żydzi zagięli parol na Polskę i chcą ją puścić z torbami.

  Teraz zastanawiam się, czy jest sens z tym poglądem polemizować. To jest podobnie, jak z „grubą kreską” Mazowieckiego, czy wcześniejszym „Polskość, to nienormalność” – Tuska oraz wiele innych stwierdzeń wypreparowanych z kontekstu i żyjących teraz własnym życiem. Na podobnej zasadzie funkcjonuje osławiony „JUSTAct”. Wypreparowano z niego par. 3 art. B i wmawia się prostaczkom, że jest on podstawą, do wyezgekwowania od Polski 600 mld. dolarów albo złotych -„albo”, ponieważ „wmawiacze” nie są konsekwentni w kwestii waluty. Michalkiewicz, który wcześniej podawał tę kwotę, zszedł już niepostrzeżenie- do 350 mld. W sieci można natknąć się również na 150 mld. – na taką kwotę miała podobno wycenić, jakaś tajemnicza komisja izraelskich ekspertów.

  Przede wszystkim JUSTAct nie jest aktem normatywnym, zalicza się on do kategorii tzw. „soft law”, zatem nie niesie żadnych skutków prawnych, podobnie, jak np. Deklaracja Terezinska – gdyby była np. traktatem, to już zupełnie co innego. Piszę o tej deklaracji, ponieważ osławiona „ustawa 447” ma tematycznie związek z tą Deklaracją oraz dlatego, że nieprzestrzeganie jej postanowień nie powoduje żadnych konsekwencji prawnych w rozumieniu prawa międzynarodowego. Act 447 zobowiązuje po prostu odpowiednie komórki Kongresu oraz Departamentu Stanu, by zaczęły się dokładniej przyglądać, jak przebiega realizacja zobowiązań, których podjęło się 46 państw, podpisując deklarację w Terezinie. Nie egzekwować, bo nie ma jak, bo to nie traktat, lecz p-r-z-y-g-l-ą-d-a-ć się, monitorować. „A z jakiej racji mają nam tu coś monitorować Żydy jakieś?”. -zapytasz. Bo mogą – i „Żydy” i” nie-Żydy” Rzecz w tym, że kiedy dekalaracje zostają ogłoszone, a szczególnie takie poważne, to wpisany jest w nie mechanizm monitorowania realizacji podjętych zobowiązań. Powołuje się komisję, która będzie siętym zajmować, sporządzać raporty itp. Można też nie powoływać komisji, lecz zlecić to jakiejś organizacji posiadającej doświadczenie i instrumenty do prowadzenia takiej działalności, w tym wypadku zlecono to ESLI, czyli European Shoah Legacy Institute.sporządzono klka okresowych raportów, aż wreszcie w 2017 roku ogłoszono raport kompleksowy. Tu muszę koniecznie dodać, że to nie „Żydy” sprawdzały, jak wygląda sprawa restytucji mienia w poszczególnych państwach-sygnatariuszach DT, lecz miejscowe kancelarie prawne, w tym w Polsce -polskie (wg. Ciebie na pewno niepolskie albo podpłacone przez Żydów, no, ale wpływ na zmianę Twoich przekonań może mieć tylko dłoń neurochirurga).

  Ten raport pokazuje, iż wdrażanie tych postanowień szło bardzo opornie, i w zasadzie nie przynosi efektów, więc ESLI rezygnuje z dalszego monitorowania. Poszkodowanych przez Holokaust, ich rodziny, mocno ten fakt zaniepokoił, bo skąd będzie teraz będzie wiadomo, jak przebiegają w poszczególnych krajach procesy restytucjyjne? Poszkodowani, poprzez swoich przedstawicieli zwrócili się o pomoc do państwa i państwo ją zadeklarowało -obiecało, że będzie monitorować i informować o tym, jak te procesy przebiegają, ale ponieważ na gębę takich spraw się nie załatwia, więc stworzono stosowną podstawę prawną, by państwo mogło się tym oficjalnie zająć. Przy okazji dementuję bzdurę autorstwa @404, jakoby powstał w Departamencie Stanu Departament Żydowski ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski, czy jakoś tak. Zlecono to na pewno jakiejś istniejące komórce albo jakiejś komisji, którejś z izb parlamentu. Dodam, że w akcie nie wyszczególniono ani Polski, ani żadnego innego kraju. Jego cechą szczególną jest to, że jest krótszy niż instrukcja obsługi motyki, a jego treść jest bardzo ogólna i równie abstrakcyjna. Zapoznaj się z tym: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

  Jeszcze o tym raporcie z 2017 roku . Otóż był on podstawą do stwierdzenia, że wdrażnie postanowień DT nie jest takie, jak być powinno, a w Polsce wygląda to najgorzej. Zresztą to sam się przekonasz, pod warunkiem, że skorzystasz z moich poniższych propozycji, czyli zapoznasz się z tym, co kryje się od podanymi linkami. Ale jeszcze trochę o tej ustawie 447, którą debile zaczęły już nazywać „rewindykacyjną”.

  Można się masturbować tzw. umowami indemnizacyjnymi, ale po przeczytaniu, czego one dotyczyły satysfakcja będzie znacznie mniejsza. Dlaczego? Ano nie chce mi się już tłumaczyć, trzeba przeczytać, no i jeszcze zrozumieć. Rzecz w tym, że i choć załatwiły one sporo, to daleko nie wszystko. Bo to wcale nie jest tak, że wszyscy, którzy w wyniku wojny, a później w PRL nacjonalizacji i wywłaszczeń stracili swoje dobra nieruchome i ruchome otrzymali rekompensaty. W bardzo dużym stopniu nie wszyscy.

  Teraz wejdź sobie tu:’https://pl.wikipedia.org/wiki/Reprywatyzacja_w_Polsce. Przeczytasz tam m.in. coś takiego:

  „W Polsce nie podjęto się całościowego rozwiązania problemu reprywatyzacji”. albo „Polska pozostaje jedynym krajem byłego bloku sowieckiego, w którym nie przeprowadzono reprywatyzacji.” I zakonotuj to sobie. A teraz sobie poczytaj to: ‚https://wjro.org.il/cms/assets/uploads/2015/12/ClaimsOnImmovableProperty.pdf,

  Gideon Taylor, na tym filmiku też jest delikatny, nikogo nie potępia, nie strofuje, mówi tylko, że sprawa nie dotyczy wyłącznie Polski, ale wszystkich państw Europy Wschodniej, że w innych pańtwach UE, coś w tym kierunku się robi, powstają jakieś programy itp., a w Polsce nic. Przy czym ani razu nie pada żadna kwota, nie ma straszenia, że jak nie, to my „wam pokażemy”.

  A sytuacja właśnie wymaga postraszenia, walnięcia ręką w stół, i na miejscu tych poszkodowanych, kombinowałbym z jakimś naciskiem na polskie władze, b, co jest do licha – coś zostało mi skradzione, mam na to papiery, więc oddawać! Kiedy zwracano majątki Kościołowi, niejednokrotnie na gębę, jakoś nikt nie protestował, prawie nikt. Kiedy jacyś Braniccy i inni arytokraci odzyskiwali swoje pałace i nieruchomości, też nie widziałem, żeby z tego powodu ktoś obrzucał ich obelgami, bądź demostrował na ulicach, problem pojawił się dopiero wówczas, kiedy byli polscy obywatele, zaczęli się domagać zwrotu swoich majątków. I, żeby było jasne – polscy obywatele, właściele mąjątków, obrabowani przez Niemców, a później przez państwo ludowe, domagający się restytucji,to nie tylko polscy Żydzi, ale i polscy nie-Żydzi. Pelno tych drugich np. w Polskim Towarzystwie Ziemiańskim i ci nie-Żydzi jeszcze bardziej domagają się tego, czego żydowscy Polacy, mało tego, choć oni „czyści Polacy”, to dwoją się i troją, żeby swój majątek odzyskać albo, żeby im Polska zrekompensowała to finansowo! Polska powinna dostać za to po d*pie, ponieważ to jest skandal, że dotychczas nie uchwalono ustawy restytucyjnej, przy czym nieprawdą jest, że można tego dochodzić na drodze cywilno-prawnej. Tylko w teorii, bo jest zbyt dużo przeszkód formalnych, luk itp.ale o tym innym razem. Jak słusznie stwierdził w tym filmiku Carr, to czego domagają się poszkodowani przez Holokaust i ich spadkobiercy, jest również w interesie Polaków, którzy nie mogą odzyskać swojego mienia. I jeszcze jedno sprawa mienia bezdziedzicznego – pisiarnia i inni narodowcy akcentują właśnie to, że „Polska ma za to zapłacić” -to też wersja dla prostaczków, która ma nabić głosów wyborach, ale o tym innym razem.

 190. @404
  Co wazne dla kogo? Ja tam uwazam, ze byloby wspaniale obserwowac rozwoj dziecka w idealnych warunkach sztucznej macicy a nie nosic go w brzuchu wraz ze wszystkimi tego niedogodnosciami i zagrozeniami. Nic r.o.m.a.n.t.y.c.z.n.e.g.o w stanie zaciazenia nie widze. Mozna powzdychac nad cudem natury, wydaniem na swiat, etc..etc.. jak sie nie rzyga rano, nogi nie puchna a ciqalo nie deformuje, nie mowiac juz o zagrozeniu i bolu przy samym porodzie. Dlaczego kobieta ma rodzic naturalnie czyli jak kazde inne zwierze, skoro mozna ja od tego uwolnic. I tak sie z pewnoscia stanie. To jedyna droga do kontroli populacji ludzkiej. A przeciez nie cofniemy sie w swoich odkryciach, skoro mozna juz wyprodukowac zarowno plemnik jak i komorke jajowa z wlasnego materialu i umiescic w sztucznej macicy i wten sposob posiadac dziecko nawet w poznym wieku i bez koniecznosci wspoludzialu partnera. To co dzis jeszcze trudno niektorym ludziom pojac, jutro stanie sie norma. Co wiecej nasz czas bedzie postrzegany jako okres barbarzynski, jakim w istocie jest, o ile w ogole czeka nas jakies jutro.

 191. @Saldo: „O opozycji izraelskiej rowniez nic…”, zgoda. Kiedy zapytałam RJ o protesty w Izraelu po masakrze Sabra i Shatila i o komisję Kahane, twój kolega napisał słynne : jedna … grupa zaszlachtowała drugą grupę …, w miejsce kropek wpisz sobie dowolną narodowość – taki jest stosunek twoich rodaków do gojów. Te pogardę i nienawiść znajdujemy w każdym nieomal komentarzu na blogach, że wymienię @ozzy*, ciebie, słynnego już @RJ i kilkoro innych których zdradzają pisane przez nich teksty. Bardzo proszę – napisz o częśći społeczeństwa, która nie zgadza się z obecną agresywna polityką Izraela. Aha, czy czytałeś moje komentarze opatrzone historycznymi zdjęciami jako dowodem na odpowiedzialność hitlerowskich Niemiec za ludobójstwo (w tym Polaków) – żadnego odzewu.
  *przebiegłość, swoiste rozdwojenie jaźni czy już taka dwulicowa natura – oto @ozzy odsłania wydawałoby swój prawdziwy wulgarny charakter na jednej stronie, by kilka godzin później w nowym wpisie Gospodarza nakłaniać do grzeczności na blogu. Ja stawiam na grubiaństwo.

 192. @Wiesiek, nie bardzo rozumiem
  „Jak wyobrażasz sobie socjalizację takiego osobnika dowolnej płci, powstałego z partenogenezy? czy zapłodnienia in vitrio?”
  A to trzeba sobie wyobrazac? Przeciez dzis tez rodza sie dzieci z zaplodnienia in vitro. Do tego model malzenski 2+1 lub wiecej wcale nie byl najlepszy ani dla dzieci ani dla rodzicow. Do czego doprowadzil w konsekwencji? Zreszta proces przeorganizowania spoleczenstwa to ewolucja, ktora trwa caly czas. Nie zacznie sie dopiero od jakiegos momentu. Nie mowie, ze tak twierdzisz ale nie lubie kiedy ludzie gledza cos o naturalnym i nienaturalnym. To takie gledzenie neandertalczyka, ze brak owlosienia i lapsk ponizej kolan jest wybrykiem natury.

 193. 404
  20 maja o godz. 22:28

  Obrzezanie kobiet, jest jedynie fragmentem całości problemu.
  Przeniesienie zwyczajów sprzed 4000 lat, w XXI wiek, stanowi jakis problem, dla wyemancypowanej, niewielkiej cześci populacji globu.
  Dla zainteresowanych, NORMA KULTUROWA>

  Takich dziwacznych zachowań w różnych zakątkach globu, masz multum.
  Chcesz zunifikować zachowania ludzkie w skali globu?
  Według jakiego wzorca?
  Najsilniejszej kultury?

 194. „Coraz więcej panów wychodzi z szafy ” ale tylko po to aby z mizogina prze..kabacic sie na mizoandrie (?) narzekajaca , ze nie ma co na siebie wlozyc ( bo szafa pusta )a powinni przeciez gdyby byli rozsadni , w mizantropa . Jedyna nadzieja w mizerykordii – boskiej
  Boze Ty chyba jednak gdzies tam istniejesz i musisz byc milosierny bo nie stworzyles mnie kobieta ale musisz za to byc jakims polowicznym mizantropem (?) , raczej nie blogowym bo albo rybka albo dzezi wyczerpujaca temat szperki na miare ojca i syna .
  Niech ktos skapnie (na mizerykordie b. ) jakims olejem na to zardzewiale imię .. ! e

 195. @

  W 2002 r. Mateusz Morawiecki kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił pięć razy mniej. Dziś wyceniane są sto razy więcej, na ok. 70 mln. Nie ma po nich śladu w oświadczeniu majątkowym szefa rządu PiS. Gdy pytamy o to premiera, przyłapujemy Morawieckich na kłamstwie.
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24804013,jak-morawiecki-uwlaszczyl-sie-na-gruntach-koscielnych-sledztwo.html#nowaZajawkaGlownaMT

  jerjar20.05.2019, 06:01
  No, takiego cwaniaka za premiera jeszcze nie mieliśmy. Grube, szemrane interesy z Kościołem i zacieranie tropów. W szanującym się kraju nie do pomyślenia, ale w Polsce dewelopera „nie takie rzeczy ze szwagrem robilim”.

  Gołym okiem widać, że gość nieszczery i w życiu słowa prawdy nie powiedział. Kaczyńskiemu jednak imponuje, bo wysoki jest i zna języki. Suwerena też byle bzdety nie ruszają.

  Mąż stanu, pisia go mać. Wstyd posłać za granicę. Nakłamie taki, a na boku prywatny interes skręci.

  Ośmiornica PiS

 196. @

  Ta sprawa to ciąg niepokojących faktów i powiązań: Kościół; atrakcyjne grunty; zaniżona cena; Mateusz Morawiecki – radny sejmiku dolnośląskiego; plan zagospodarowania przestrzennego; inwestycja; konkretne numery działek; przychylność kardynała Gulbinowicza; kłamstwa i mataczenie; stokrotne przebicie wartości gruntu

  http://wyborcza.pl/7,75398,24804037,wszyscy-sie-zrzucimy-na-dzialke-premiera.html#S.-K.P-B.-L.4.glowka

  bra-tanki20.05.2019, 06:17
  Się po łomocie wyborczym zdecyduje.
  Czy jest radzieckim oligarchą, czy polskim, lekko pogubionym przedsiębiorcą.
  Ja obstawiam oligarchę, bo musi być konsekwentny. Posady bankowe po znajomości z politykami, to i działeczki po znajomości z klechami.
  Suweren będzie pił szampana i jadł kawior ustami uwłaszczonego na nim spryciarza.
  Żreć szybciej bo się ściemnia.

 197. @

  Głano zwane PiSem:

  Afera KNF – Chrzanowski
  Afera SKOKi – Bierecki
  Afera NBP – Glapiński
  Afera Srebrna – Jarosław Kaczyński
  Afera PCK – partia PiS
  Afera burdelowa – Kuchciński
  Afera działkowa – Mateusz Morawiecki
  Prokuratura, CBA, Służby – zacierają ślady, niszczą dowody.

 198. Zawiązuje się triumwirat, ja się nie kwalifikuję.
  @mag, czy ty masz kontakt z naszym kolegą z Krakowa?, kiedyś pisałaś o adresie e-mail. Nieobecny od dłuższego czasu na blogu a ja ciągle mam w pamięci wiersz
  Paula Celana
  FUGA ŚMIERCI
  Czarne mleko świtania pijemy je zmierzchem
  pijemy południem i rankiem pijemy je nocą
  pijemy i pijemy
  sypiemy w przestworzach hen grób tam nie leży się ciasno
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  to pisze i staje przed dom a gwiazdy się iskrzą on gwiżdże na psy swe gończe
  i gwiżdże na Żydów też swych i każe grób sypać pod ziemią
  rozkaz nam daje no grajcież do tańca
  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy cię rankiem południem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  Twe włosy spopielone Sulamit sypiemy w przestworzach hen grób
  tam nie leży się ciasno
  On krzyczy ryć głębiej w głąb ziemi wy jedni wy drudzy śpiewać i grać
  i sięga do pochwy po stal wygraża ma oczy niebieskie
  ryć głębiej łopatą wy jedni wy drudzy do tańca wciąż grać
  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem i rankiem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit on igra z wężami
  On krzyczy grać słodziej tę śmierć śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  on krzyczy ciemniej pociągnąć po skrzypcach potem w przestwór wstąpicie jako dym
  potem grób posiądziecie pośród chmur tam nie leży się ciasno
  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  pijemy cię zmierzchem i rankiem pijemy i pijemy
  śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec jego oczy niebieskie
  i trafia cię kulą z ołowiu i trafia dokładnie
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  psy szczuje na nas swe gończe w przestworzach daruje nam grób
  on igra z wężami i marzy śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit

  Tak spotkaliśmy się na blogu EN PASSANT, jeśli będziesz pisać – pozdrów, myślę że wielu z koleżeństwa się pod tym podpisze.

 199. @jobrave
  20 maja o godz. 22:32

  Przeczytałam uważnie co napisłeś.
  Nasunął mi się wniosek, że dementując coś, jednocześnie to potwierdzasz.
  A jeśli chodzi o manipulację, którą zarzucasz wielu, którzy akurat nie myslą tak jak TY, to sam się nią nieźle posługujesz.

  Żeby nie wnikać we wszystkie sprawy, które poruszasz, nawiążę do akapitu dotyczącego mnie.

  Piszesz:

  Przy okazji dementuję bzdurę autorstwa @404, jakoby powstał w Departamencie Stanu Departament Żydowski ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski, czy jakoś tak

  Proszę, przytocz dokładny cytat, czas i miejsce gdzie go znalazłeś.

  Ja napweno nie napisałam takiego sformuowania.
  To jest przykład jak paskudnie można wykorzystywać czyjś tekst i nim manipulować.
  Coś dodając i coś z niego ujmując.

  A wszystko po to, żeby pomagało w udowodnieniu swojej mysli, którą za wszelką cenę chce się przemycić.

  W myśl zasady: sprawiedliwość, sprawiedliwością, a prawda po mojej stronie musi być.

  Rozumiem, że ludzie mogą postrzegać różne sprawy w różny sposób.
  Nawet nie wnikam jakie pobudki nimi kierują, bo są też różne,
  Ale chcąc być postrzeganym jako uczciwy interlokutor, nie można uciekać się do chwytów nieuczciwych.
  A cytowanie kogoś, to poważna sprawa, więc należy ją tak traktować.

  Wkładanie komuś w usta czegoś, czego nie powiedział i udawanie, że to jest oparte na jego tekście…. nie wiem jak inaczej to nazwać jak oportunistyczna manipulacją.

  Na szczęście oryginalny tekst publikowany na blogach istnieje,
  więc łatwo to udowodnić.

  Chociaż jest też inna teoria z takim nieuczciwym sposobem postępowania związana.
  Mówi ona, że jeżeli rzuci się na kogoś wystarczająco dużą ilość gówna, to część z niego napewno przylgnie.

  Kończąc, pozostaję z nadzieją, że sprawdzisz i ponieważ jest dzisiaj moda na przepraszanie to…
  Ale ja nie oczekuję przeprosin, tylko uczciwego SPROSTOWANIA.

 200. jobrave
  20 maja o godz. 22:32

  Dwie uwagi.

  1-Podważanie dekretów Bieruta czy PKWN, było błedem.
  Nie poważył się na zmianę stosunków własnosciowych w II RP Moraczewski czy Piłsudski, Kwaśniewski w III RP również myślał logicznie.
  Otwieranie Puszki Pandory dla hochsztaplerów to głupota astronomicznej miary.
  Już straciliśmy a tym sporo miliardów.
  Trzeba było zalegalizować stan faktyczny- moim zdaniem, unikając oczywistych problemów.

  2- Rozdziel dwie rzeczy.
  Nieszkodliwe w sumie uchwały Kongresu, i szkodliwe działania lobbystów i kancelarii prawnych umieszczonych na Manhattanie.
  Działania amerykańskich ustawodawców i PRYWATNYCH fundacji, zainteresowanych maksymalizacją własnych zysków.
  Ich interesują ewentualne prowizje, nie zasadność roszczeń.

  Zakładając 10% prowizji, dałoby to z 30 miliardów zysku.
  Ile z tego mozna przeznaczyć na łapówki, by uzyskać odpowiednią ustawę?
  Połowę?
  Nie urodzileś sę wczoraj przecież.
  W tym kraju, tylko ryba nie bierze…..

  Przy takim rzędzie wielkości kwot, niejeden święty by się skusił.
  Podejrzewasz naszych legislatorów o świętość?
  Naiwny…..

 201. @ olborski
  20 maja o godz. 22:47

  „Coraz więcej panów wychodzi z szafy ” ale tylko po to aby z mizogina prze..kabacic sie na mizoandrie (?) narzekajaca , ze nie ma co na siebie wlozyc ( bo szafa pusta )
  … albo rybka albo dzezi wyczerpujaca temat szperki na miare ojca i syna .
  Niech ktos skapnie (na mizerykordie b. ) jakims olejem na to zardzewiale imię .. ! e

  Może by tak Panowie łbem o tę szafę ( broń Boże żeby Panie ). I znowu nic człowiek nie załatwił.

 202. @Wiesiek
  „Model Platona organizacji Państwa?
  Faszyzm przy tym to pikuś…..”
  A po coz do tego wracac, po coz wymyslac na nowo cokolwiek, skoro organizacja panstwa (dlaczego w ogole panstwa!) to nie jest kwestia teorii. Komunizm byl proba wcielenia teorii w zycie podobnie jak faszyzm a nie jest powiedziane, ze czlowiekowi w ogole jakis ..izm bedzie potrzebny.
  Jakas organizacja na wzor
  obecnej (choc to w gruncie rzeczy chaos), jakas wladza. Wszystkie nasze futurystyczne przewidywania maja na ogol jedna wade, -przewidujemy, ze bedzie tak samo tyle ze wiecej tego samego. A tymczasem zwroty w historii to nie wynik powolnych zmian tylko nieoczekiwanych odkryc. Nie wyobrazamy sobie tego, co dzis uwazamy za jakas forme „sztucznej ” produkcji ludzi, bo mentalnie i technologicznie tkwimy w dniu dzisiejszym. A tymczasem ludzie jutra beda zupelnie inni. Coraz mniej plemnikow i coraz slabsz, coraz trudniej kobiety zachodza w ciaze i coraz pozniej, do malzenstwa nikt sie juz nie pali. Kto powiedzial, ze poped seksualny w ogole bedzie potrzebny i nie zaniknie wraz z koniecznoscia sztucznego mnozenia sie rasy ludzkiej, wobec faktu, ze to „naturalne” bedzie juz niemozliwe. Natura znajdzie sposob na ograniczenie naszego niekontrolowanego mnozenia sie albo zginiemy.

 203. @

  Komentarze księży o filmie „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=c07dGjZk-PY
  JacksonGames:
  Wy wszyscy krytykujecie tych księży. Owszem nikt nie jest święty. Na pewno jest im głupio za swych braci pedofilów. Okazują skruchę i to mi się podoba. Zanim obrzucisz ich błotem zastanów się. Pan Jezus powiedział: „Ten kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień”

  Fajne argumenty. Chrześcijańskie !

 204. @

  Wiceminister spraw zagranicznych Izraela o wypowiedzi Morawieckiego: „antysemicka i nieakceptowalna”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24807820,wiceminister-spraw-zagranicznych-izraela-o-wypowiedzi-morawieckiego.html#s=BoxOpImg1

 205. @Wiesiek
  a dlaczego unifikacja ludzkosci ma wynikac z wzorca kulturowego a nie byc efektem rozwoju technologii? Dazymy do niesmiertelnosci a przynajmniej do dlugowiecznosci jesli uda nam sie przezyc najblizsze 100 lat. Unifikacja jest najbardziej prawdopodobnym modelem przyszlej ludzkosci, zwlaszcza gdy bedziemy sobie wymieniac moduly organizmu.
  Kultura,polityka, religia, caly ten chaos wspolczesnego swiata, wynikajacy z roznic lacznie z wojnami i nedza moze zniknac i nikt nie bedzie po tym plakal.

 206. @żabka konająca
  Trochę się martwię o naszego kolegę z Krakowa (o @Symetrycznego niechybnie), bo czegoś milczy. Spróbuję do niego pchnąć meila. Może się odezwie.

 207. jakub01
  20 maja o godz. 23:13

  Ja to obserwuję.
  Państwa po przekroczeniu pewnego poziomu dobrobytu, industrializacji, przestają przyrastać demograficznie, posiłkując się imigrantami, dla których są to wrota raju- w porównaniu z poprzednim siedliskiem.

  Tyle że koszty życia w tym „raju” niesamowicie puchną, wykluczając posiadanie licznego potomstwa u myślących tubylców, pomimo zachęt w tym kierunku.
  Dzieci to coraz kosztowniejsza inwestycja, o nieznanej stopie zwrotu.

  Jak na razie, 16% polskich małżeństw ma problemy z zajściem w ciążę.
  Pomimo wysiłków panów i pań…..
  „ZA KOMUNY” nie było z tym problemu.
  Klimat się zmienił, czy warunki egzystencji?
  Zestressowane zwierzęta nie rozmnażają się?
  Tak mi sie nasunęło skojarzenie…..

  W krajach rolniczych, przyrost naturalny jest wysoki.
  Te przemysłowe mają jakiś problem, wymierają.
  Klimat nie służy ludziom?

 208. @wiesiek59
  20 maja o godz. 20:08

  Piszesz:
  Po wymianie argumentów, można będzie porównać, bądź ustalić protokół rozbieżności…..

  A w dalszym komentarzu:

  Obrzezanie kobiet, jest jedynie fragmentem całości problemu.
  Przeniesienie zwyczajów sprzed 4000 lat, w XXI wiek, stanowi jakis problem, dla wyemancypowanej, niewielkiej cześci populacji globu
  .

  I jeszcze dodajesz wielkie słowa:

  NORMA KULTUROWA
  w skali globu?
  Według jakiego wzorca?
  Najsilniejszej kultury
  ?

  ———

  Nasza rozmowa jest tu, na tym blogu, między nami dwojgiem.
  BTW zapraszam więcej osób do niej.
  (oczywiście, że na zapominam o kilku innych komentatorach, którzy oddali swój głos w tej sprawie)

  ———-

  Ale wracając do meritum.
  Dyskusja dotyczy korzyści płynących z obrzezywania dziewcząt

  a nie globalnego ocieplenia, eugeniki, eutanazji od czasów prehistorycznych i tym podobnych ważnych tematów.

  Mieszając powyższe (ważne też) tematy z konkretynym tematem obrzezywania dziewcząt….. robimy to, co w skrócie przyjęło się konstatować: a u was murzynów biją.

  Podobny zabieg Kaczyński ostatnio próbuje przeflancować,
  dając propozycję powstania komisji do badania pedofilii wszędzie, nie tylko w Kościele.

  Chce za wszelką cenę rozmyć temat prawdziwego problemu pedofilii buszującej wśród tzw duchownych.
  Próbuje zacierać różnicę między nimi, a murażami, którzy ponoć jeszcze bardziej lubują się w małolatach.

  A może on w ramach globalnych planów oprócz chrystanisowania świata, chce go również przy okazji oczyścić z pedofilii?

  Ambitne plany, ale bardziej nadające się dla psychiatry, który, wie jak dilować z takim wyolbrzymionym ego.

  A wracając do naszego tematu….
  Proszę, nie rozpraszaj go i się jego trzymaj.
  W przeciwnym razie, przestaniemy się orientować o czym rozmawiamy.

  I nie będzie możliwe ustalić protokołu rozbieżności

  Pozdrawiam

 209. @Wiesiek
  cala ta nasza postindustrialna epoka trwa zbyt krotko aby pokusic sie o jakies daleko wybiegajace w przyszlosc wnioski. To wszystko wrozenie z fusow. W krajach rolniczych moze i przyrost jest wysoki ale i smiertelnosc wysoka. W koncu przyjdzie walec i wyrowna. Pytanie co bedzie tym walcem.Do kompletnie schemizowanej zywnosci organizm sie w koncu przystosuje ale zeby sie mnozyc? I klimat i warunki egzystencji (niewazne czy dobre czy zle bo roznia sie tylko rodzajem szkodliwosci), tak czy owak wymrzem z nedzy albo z nadmiaru, ku chwale ziemskiej ojczyzny a dla nielicznych mlodych wreszcie znajdzie sie miejsce. Nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo.

 210. Sześcioraczki w Krakowie i rozdzielność majątkowa premiera to najczęściej omawiane dzisiaj informacje.
  Z dowcipów popularne „Zawsze są dwa wyjścia”
  Radzę spróbować.
  W czasie uroczystości ochodów stulecia instytucji wraz z innymi uczestnikami otrzymałem kilka książek. Jest co czytać, ale nie ma się z czego cieszyć

 211. @404,
  Nie przesadzaj z tą manipulacją, są tu lepsze i lepsi ode mnie. Napisałaś, chyba w poprzednim wątku, na dowód tego, iż Żydzi są w USA traktowani przez władze superwyjątkowo -o istnieniu jakiegoś specjalnego departamentu żydowskiego, który zajmuje się sprawami rewindykacji żydowskich, w sensie, że je wspiera. Nie chciało mi się szukać, żeby zacytować „expressis verbis”, ale zapamiętałem, że coś w tym stylu było, w każdym razie sens oddałem.
  Po drugie: Widzę, że nie rozumiesz albo udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi. Wyobraź sobie więc, że nie ma żadnych Żydów, a najlepiej nie tylko Żydów, nie ma nikogo poza Polakami. Teraz wyobraź sobie, że pomiędzy Polakami doszło wojny, w wyniku której wygrali Polacy,którzy wojnę wszczęli. Zwycięzcy wybili część przegranych, część uciekła gdzieś bardzo daleko, część została na miejscu. Ich majątki przeszły na własność państwa zwycięzców. Jednak po kilku latach, jeszcze inni Polacy napadli na tych Polaków, którzy napadli na tamtych Polaków i przejęli wszystko po pokonanych. Stan prawny przejętych majątków prywatnych nie uległ zmianie. Po wielu,wielu, latach to państwo zbankrutowało. Pojawiła się szansa na przywrócenie takiego państwa, jakie istniało przed wojną pierwszą i drugą. I przywrócono. Wtedy pojawili się spadkobiercy wybitych, uchodźcy, bądź ich sukcesorzy z kwitami w łapach. Z tych kwitów wynika, że coś mieli i to coś bezprawnie zostało odebrane, i że teraz, skoro już jest tak, jak być powinno, to chcą to odzyskać. – No owszem, jest już tak, ale walcie się na ryj! Poszkodowani wynajmują adwokatów, ale w pojedynkę nie są nic w stanie zrobić, poza tym widzą, że władze nie wszystkim każą walić się na ryj, bo są tacy, którzy swoją własność odzyskują od ręki. Jednak wielu z tych,którzy nie chcą się na ryj walić, organizuje się i upomina się o swoje prawa zbiorowo. Rozumiesz? Tylko pamiętaj – musisz zapomnieć o jakichś Żydach. Nie było ich. W przeciwnym wypadku nie zrozumiesz.

 212. @wiesiek59

  Zapomniałam poprzednio dodać…..
  więc teraz dopisuję

  W kilku swoich wpisach zarzuciłeś mi, że nie polemizuję z Tobą nic z mojej strony nie wnosząc.
  To jest nieprawda.
  Być może nie zauważyłeś dwóch moich komentarzy, w których konkretnie proponuję inne (chociaż podobne w pewnym sensie) koncepcje rozwiązania problemów ekonomicznych i kontroli populacji.

  Jeżeli nie zauważyłeś tych moich propozycji, to zechciej się cofnąć i przeczytać je.

  Nie ukrywam, że z dużą ciekawością czekam na Twoją krytykę (w sensie oceny, nie krytykowania)

  Jednym słowem (a może kilkoma) powiedz co o opcjach przeze mnie proponowanych myślisz.

  Pozdrawiam

 213. wiesiek59
  20 maja o godz. 23:36

  Najslynniejsza stacja telewizyjna swiata arabskiego ma cykl reportazy
  ukazujacych ciemne strony przyspieszonego rozwoju Panstwa Srodka.
  Cykl jest opatrzony tytulem ,, 101 East ”.
  Pierwszy odcinek opisuje miliony pustych nowych mieszkan i miliony ludzi tracacych prace na skutek przenoszenia fabryk do tanszych krajow.

 214. Wiesiek,
  Żeby dyskusja miała jakiś sens, musiałbyś się wyzbyć swoich uprzedzeń do Żydów. Tobie też – tak, jak @404 – sugerują, żebyś sobie wyobraził, że na świecie nie było,nie ma i nie będzie żadnych Żydów Zapomnij o nich, a wraz z tym znikną Ci wszystkie problemy z nimi związane, natomiast wyobraź sobie, że na naszej planecie są wyłącznie Polacy…

 215. @jobrave
  21 maja o godz. 0:13

  W krótkim tekście ująłeś wszystko.
  Bo i biedny ja biedny, taki dobry a nikt mnie nie chce zrozumieć.

  A z drugiej strony po moim bardzo grzecznym, ale jednak oburzeniu i zwróceniu Ci uwagi na fakt, że w sposób oportunistyczny zmanipulowałeś moje słowa tak, zeby wykoślawić je maksymalnie na swoją doraźną korzyść, dodając do nich treści i znaczenia według własnego widzimisie …..

  A tłumaczenie, że inni to jeszcze bardziej manipulują niż Ty
  I w związku z tym to ja (404) nie mam o co się oburzać, że przesadzam, itd.

  Wychodzi to na filozofię Kalego i to w krótkim tekście, co można podsumować następująco:

  Ja mogę manipulować, bo to jestem ja i takie moje prawo.
  Zresztą inni jeszcze bardziej manipulują.
  A Ty kobieto puchu marny milcz i ciesz się, że ktoś taki jak ja cię wspomina, więc nie przesadzaj i przestań z upieraniem się, że twoje słowa znaczą coś więcej niż to do czego mnie służą.
  Czyli do zmanipulowania ich tak, żeby wyszło na moje
  Bo ja tutaj o ważnych sprawach perroruję, a ty mi tu głowę zawracasz z jakimiś oczekiwaniami na cytowanie cię dokładnie, a nie tak jak ja chcę to rozumiec i przedstawić
  .

  Czy Ty jesteś po jakichś proszkach, czy tak bez niczego to wszystko?

  W dalszym ciągu oczekuję na sprostowanie.
  Nie satysfakcjonuje mnie Twoje stwierdzenie, że tak to sobie przypominasz, czy tak to kiedyś zrozumiałeś i że nie chce Ci się szukać.

  Moje wypowiedzi na ten temat nie są tak dawne. To po pierwsze.
  A po drugie, jeżeli się jest powżnym człowiekiem i wywołuje się kogoś do tablicy (jak Krzywousty Hartmana) to należy również poważnie potraktować wywołanego słowa.

  Jeżeli je źle zapamiętałeś, to masz szansę je jeszcze raz przeanalizować, bez dodawania do nich własnej treści i agendy.

  Pozdrawiam

 216. Poniżej link, w którym możemy usłyszeć historię młodego (dzisiaj) człowieka, który po wykorzystaniu go przez księdza kiedy miał 9 lat przeszedł dodatkową gehennę mierząc się z hierarchami Kościoła.
  Mając lat 18 ten młody człowiek zgłosił się do biskupa Suskiego, do którego miał duże zaufanie, ten kazał mu opisać wszystko (nie wykazują żadnej empatii) i na tej podstawie sprawa miała zacząć się rozpatrywać.

  Po różnych tarapatach doszło do sądu kanonicznego, który wspomina jak tortury psychiczne. Bo to ten pokrzywdzony był przepytywany na wszelkie mozliwe sposoby, kłamliwi świadkowie byli dopuszczani do zeznań na jego niekorzyść, bez żadnych wątpliwości ze strony kanoników.

  Koniec końców sąd kanoniczny uznał księdza pedofila za niewinnego oskarżenia.
  A poszkodowanego za oszczercę i kłamcę.

  Na szczęście chłopak był konsekwentny i zgłosił sprawę do prokuratury.
  I tutaj sąd uznał księdza winnym pedofilstwa wyznaczając mu karę 3 lata bezwzlędnego więzienia.
  Ksiądz zaczął się odwoływać. Doszedł aż do Sądu Najwyższego prosząc o kasację.
  Jednak SN utrzymał wyrok.

  Ciekawostką jest to, że pomimo prawomocnego wyroku już w połowie 2017 roku, dopiero teraz niedawno trafił do więzienia.
  Na domiar tego w czasie kiedy już wszyscy wiedzieli o jego pedofilstwie, został przeniesiony do innej parafii, gdzie dalej pracował z dziećmi jakby nigdy nic.

  Polecam obejrzeć.

  Bardzo wymowna historia, obrazująca cała tą atmosferę milczącgo przyzwolenia na obrzydliwości między innymi pedofilskie.

  Dzisiaj bohater tego programu zapytany przez reporterkę jak odebrał słowa Prymasa i Bp Gądeckiego…
  Odpowiedział, że nie zrobiły na nim żadnego wrażenia.
  A dlaczego?
  Bo jeszcze w połowie lutego tego roku miał umówioną audiencję z Bp Gądeckim, którą w ostatniej chwili odwołano, a potem przesuwano i przesuwano i do dzisiaj ona się nie odbyła.

  A to że dzisiaj po filmie Sekielskich mówią w TV jak im przykro, jaka tragedia, to nasz bohater twierdzi, że to i za mało i za późno.

  Że te ich krokodyle łzy wynikają głównie ze strachu, bo widzą jak społeczeństwo się wściekło na ich podłości, zmowę milczenia i bezkarność.

  https://www.youtube.com/watch?v=0bd-MYvoYH0

 217. @404
  A jednak z moją pamięcią nie jest najgorzej. Odpieram zarzut manipulacji, jako że, choć nie zacytowałem tego zdania, to nie naruszyłem jego sensu, przekazu. Ja napisałem tak:
  „Przy okazji dementuję bzdurę autorstwa @404, jakoby powstał w Departamencie Stanu Departament Żydowski ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski, czy jakoś tak”.

  A Ty napisałaś tak:
  „Dlaczego tylko Żydzi mają departament do swoich spraw w U.S. State Department?”

  Prawdą jest, że nie napisałaś: „W Departamencie Stanu istnieje specjalny Departament Żydowski ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski”
  Jednak Twoje pytanie, dlaczego tylko Żydzi mają departament do swoich spraw, sugeruje, że jest to coś niezwykłego, wyjątkowego w tym, że oni ten departament mają, a nie-Żydzi swoich departamentów nie mają, czyli ten departament jednak jest specjalny, właśnie ze względu na swoją wyjątkowość. Na wszelki wypadek zalukałem tu, nie będąc pewien, czy dałem „właściwe rzeczy słowo”: https://synonim.net/synonim/specjalny#g4010 i znalazłem coś takiego:
  specjalny: « w odniesieniu do osobliwości czegoś »

  anomalny, anormalny, atypowy, inny, niekonwencjonalny, nienaturalny, nienormalny, niestereotypowy, nieszablonowy, niesztampowy, nietradycyjny, nietypowy, odmienny, oryginalny, osobliwy, rzadki, rzadko występujący, szczególny, wyszukany,

  specjalny: « odnośnie czegoś co jest właściwe tylko i wyłącznie dla jednej osoby lub rzeczy »

  charakterystyczny, indywidualny, jednostkowy, niepowtarzalny, odrębny, oryginalny, osobliwy, osobniczy, reprezentacyjny, reprezentatywny, rozpoznawczy, specyficzny, sui generis, swego rodzaju, swoisty, symptomatyczny, szczególny, unikalny, unikatowy, właściwy, znamienny.”
  Zatem użycie słowa „specjalny” manipulacją z mojej strony nie było.
  Okazuje się jednak, że taki departament w ogóle nie istnieje (łatwo sprawdzić – na stronie DS), co pośrednio przyznajesz, pisząc do mnie te oto słowa:
  „Proszę, przytocz dokładny cytat, czas i miejsce gdzie go znalazłeś.
  Ja napweno nie napisałam takiego sformuowania.
  To jest przykład jak paskudnie można wykorzystywać czyjś tekst i nim manipulować. Coś dodając i coś z niego ujmując.”
  Dodałem i to nie tylko „specjalny”, ale jeszcze „ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski”. Ale Ty napisałaś, że Żydzi mają ten departament do swoich spraw. A czy jedną z owych „swoich spraw” nie jest właśnie kwestia odszkodowań od Polski? No oczywiście, że jest, a jeśli tak, to ten dept. jest również do spraw uzyskania odszkodowań od Polski. Nieprawdaż.
  I jeszcze jedno – sprawa proszków, czy biorę i czy akurat wziąłem przed manipulacją? W pewnym sensie tak, bo w ubiegłą środę wziąłem nurofen forte, dwie tabletki od razu, bo mnie kręgosłup szyjny napierdzielał. Myślisz, że to mogło mieć wpływ, ten nurofen? Natomiast, jeśli miałaś na myśli jakieś leki „psychiczne”, to też i to były antydepresanty. Dawne czasy, chyba 10 lat temu, ale po dokładniejsze info odsyłam do Żabuchny, ona ma to zapisane.

  No i teraz najważniejsze, czyli „corpus delikatny”:

  404
  14 maja o godz. 23:04

  @jobrave
  14 maja o godz. 20:48
  „[…]
  Dlaczego tylko Żydzi mają departament do swoich spraw w U.S. State Department?[…]”

  Ps. A jak u Ciebie z proszkami?

 218. kronika sportowa
  (niemieckojezyczny obszar medialny)
  wandalia – sicaria do przerwy 0:1

 219. jobrave
  21 maja o godz. 0:40
  tak mysla juz w brandenburgii; ilekroc powiem, ze jestem z polski, to zaraz patrza w kierunku bryki, czy jeszcze stoi;

 220. tu obrzezanie, tam kastracja, a jak wchodzisz do ambasady to rzucaja sie na ciebie, siekaja na drobno i robia z ciebie paroweczki;

 221. p.s.
  przy czym dyplomaci pustyni maja honor i przepraszaja, jak juz sie uspokoja;

 222. Cippi miała cipciastą ocenę wypowiedzi Morawieckiego. Tak sobie myślę,że imię zdradza pochodzenie. Jak z prochu powstałeś…po rosyjsku.

 223. @jobrave
  21 maja o godz. 4:39

  Dziękuję za odpowiedź i próbę wyjaśnienia.
  A przede wszystkim dziękuję za sprostowanie.

  Liczyłam, że się na Tobie nie zawiodę i moja intuicja też mnie nie zawiodła.
  Gdybys mieszkał bliżej, to z tej okazji zaprosiłabym Cię na dobrego szampana.
  A tak robię to wirtualnie. Poczuj się więc moim gościem i wychylmy razem za zdrowie.

  Odnośnie
  „[…]
  Dlaczego tylko Żydzi mają departament do swoich spraw w U.S. State Department?[…]”
  niesprawdzam mego wpisu, ale poczuwam się, że to mogło z pod mojego pióra się pojawić.
  Wierzę Ci i przyjmuję te słowa jako moje.

  Bo jest to fakt.
  Tylko Żydzi mają swój Departament w U.S. State Department.
  Tylko jedna grupa narodowo-religijna
  Ze wszystkich grup na świecie, tylko oni i to w amerykańskim (nie izraelskim) State Department.

  Czy Tobie nie nasuwa się pytanie: dlaczego tylkooni?
  Jestem przekonana, że większość ludzi, która jest świadoma istnienia tego Departamentu zadaje sobie takie pytanie.
  Włącznie z wieloma Żydami.

  Oczywiście, że nie należy zapominać o tym, że zdecydowana większość ludzi (w tym i Amerykanów) nie ma bladego pojęcia o jego faktycznym istnieniu.

  Prawdą jest, że nie napisałaś: „W Departamencie Stanu istnieje specjalny Departament Żydowski ds. Uzyskania Odszkodowania od Polski

  Jednak Twoje pytanie, dlaczego tylko Żydzi mają departament do swoich spraw, sugeruje, że jest to coś niezwykłego, wyjątkowego w tym, że oni ten departament mają, a nie-Żydzi swoich departamentów nie mają, czyli ten departament jednak jest specjalny, właśnie ze względu na swoją wyjątkowość.

  Z tych wszystkich synonimów, które wpisałeś wybrałabym:
  specjalny: « odnośnie czegoś co jest właściwe tylko i wyłącznie dla jednej osoby lub rzeczy

  Zacytowałam cały ten fragment, bo zgadzam się z nim całkowicie.
  Sama bym tego lepiej nie napisała.

  Odnośnie tego czym ten Departament się zajmuje, pamiętam, że głównym jego zadaniem jest obserwowanie antysenityzmu w skali globalnej (we wszyskich zakątkach świata) i składanie raportu z tych obserwacji dwa razy do roku przed Parlamentem.
  Przypuszczam również, że możesz mieć rację co do innych jego kompetencji w tym obserwowania postępów restytucji mienia spadkowego i bezspadkowego (z Polski również). Ale tego nie wiem dokładnie, więc na tej samej zasadzie jak Ty mogę się co najwyżej domyślać.
  Chociaż sądzę, że to nie jest ich główne zajęcie, jeżeli wogóle.

  Pozdrawiam

  Ps. Chwilowo jestem bezproszkowa. I oby tak dalej.

 224. Mówisz jankes myślisz Żyd. Mówisz Izraelita myślisz Żyd. Myślisz Żyd i jest Żyd.I niech tak zostanie.Tak sobie myślę po co dzielić zapałkę na czworo skoro z tego samego „patyczka”. Po czubkach mentalności ich poznacie.

 225. Przeciwnicy tej formy przedstawiania pedofilii jak w filmie odsyłają do przyrody. Do braci mniejszych. Tak sobie myślę,że mają ekologiczne podejście do sprawy. Tzw.pedofilia w przyrodzie to niemal norma.

 226. 404
  21 maja o godz. 5:38

  @jobrave
  21 maja o godz. 4:39

  „Dziękuję za odpowiedź i próbę wyjaśnienia.[…]”

  Nie ma za co. 🙂 Później Ci odpiszę, bo na razie siedzi jeszcze we mnie Mr. Hyde. 🙂

 227. Czy katolicyzm jest reformowalny w kierunku ,że nawet świecka władza od Boga pochodzi. Tak sobie myślę,że bez takiego nawrócenia będzie jak mamy. Mamy przepraszam za zbieżność.

 228. @

  Uwłaszczenie Mateusza Morawieckiego. Chcą sprzedać kawałek działki i pozwać „Wyborczą”
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24807688,morawiecka-chce-oddac-dzialke.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  slavik21.05.2019, 06:27
  No proszę – sama nieprawda. Przecież z przedstawionego materiału jasno wynika, że oni nie kupili żadnej ziemi od żadnego kościoła, który tej ziemi nie dostał za darmo od państwa polskiego. Że nie podpisali rozdzielności majątkowej. Ba, to co kupili to wcale nie jest ziemia tylko kapiszon. A w ogóle ci oni to nie oni i w razie czego to całkiem inny kraj, niż na to wygląda.

 229. Kupili od Watykanu. Mienie kościelne jest własnością państwa Watykan. Sprzedaż warunkowana jest zgodą papieża. Tak sobie myślę,że ziemia od papieża jak relikwia święta. Wara niechrzczonym od relikwii ! to przyszła siedziba stolicy A. Gleba od Mussoliniego przynosi pecha.

 230. 447. Czy Indianie mogą się powołać na ustawę wszak zostali wymordowani na podobieństwo Holokaustu. Za to,że byli „tylko” Indianami. Tak sobie myślę,że Izrael wesprze Indian w dochodzeniu sprawiedliwości. Jako państwo ludzi sprawiedliwych.

 231. Tzw.pedofilia w przyrodzie to niemal norma.

  @SŁOWIANIN STANISŁAW

  Zaintrygowałeś mnie tym twierdzeniem. Możesz podać jakieś konkretne przykłady? Kurczaki gwałcone przez koguta, cielęta napastowane przez byka, kocury dobierające się do kociąt, ogier z erekcją na widok pięknego źrebaczka?
  A może chrabąszcze ciupciające pędraki? Albo stare ropuchy onanizujące się skrzekiem?
  Chyba że za pedofilię bierzesz pożeranie potomstwa konkurencji, to faktycznie, takie zjawisko jest spotykane i zapewne daje pożerającemu podobną satysfakcję seksualną jak „otwieranie nożem” infibulowanej narzeczonej w afrykańskim buszu.
  Uwzględniając wstyd i porutę, jakich doznaje pan młody, który nie da rady „otworzyć” żony siłami własnej natury.

 232. Pedofilia to wykorzystanie stanu umysłu gwałconego. Widełki wiekowe to nie jest stan umysłu. Lecz statystyka antropologiczna. Legutko wypowiadał się po grecku w tym kierunku. Tak sobie myślę,że dzieckiem można być całe życie. To stan umysłu.

 233. Mędrcy z Naszymi Majtkami naciągniętymi im na głowę.
  – – –

  Pan Redaktor Passent, jakże niechcący, a nie mniej pożytecznie, swym blogiem udostępnił obfitą podkuchenno-maglaną agorę odnowy Katolickich Protokolantów Win Mędrców Syjonu.

  Ta wspólnota hodowli cnót instytucjonalnej społecznościowo pedofilii, słusznie odreagowuje ściągnięte sobie Sekielskimi majtki, naciągając je na głowę Syjonistom.
  (czy to przypadek, łech, łech, że oba na „S”?).

  Nadchodzą tymczasem, jak zima do Westeros, wybory tej Polski do Unii Europejskiej, ciężkim krokiem konia trojańskiego.
  Na szczęście, znaczna większość zaludniającej Polskę ludości, wg sondaży, pokłada zaufanie w swym prezydencie Dudzie, a nie w obcym gatunkowo prezydencie Europy – Tusku.

  Europa ma więc szanse głosem Polski zyskać lidera swej rechrystianizacji, prawo (i sprawiedliwie) sławionej, jak kremlowskie kuranty.
  Europa przyjmując Polskę, winna jednak odtąd trzymać swe dzieci w domu, po tym zmroku.
  – – –

 234. GajowyM.
  21 maja o godz. 8:28
  „Możesz podać jakieś konkretne przykłady? Kurczaki gwałcone przez koguta..”

  Komu mało, panie Gajowy, przykładów amentalnego kretyństwa, sam prosi się o kolejne i seryjne dłuuuugie komenty na tym blogu.
  W sam raz do rozrabiania patykiem, jak konwersacje z gołębim na parapecie.
  I trzeba przyznać, że takie okoliczności lokalnej przyrody, że innej natury tu ni ma. 🙂

 235. Romowie tolerują związki małżeńskie czy partnerskie z nieletnimi w rozumieniu świeckich przepisów. Tak sobie myślę,że przeciwnicy filmu powinni wskazywać Romów jako przykład tolerancji przez IV RP związków z nieletnimi. Na zasadzie a ONI mogą.

 236. adam100
  20 maja o godz. 23:19
  „ Pan Jezus powiedział: „Ten kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień””

  Wnikliwa analiza tekstu pozwala ustalić, że wspomniane zdanie nie zostało jednak wypowiedziane przez Jezusa.

  Tych 12 wersetów – Jana 7:53 do 8:11 – które zawierają relacje o obronie upadłej kobiety przez Jezusa, niewątpliwie dodano do pierwotnego tekstu Ewangelii według Jana. Nie ma ich w najważniejszych starożytnych. kodeksach – synajskim i watykańskim. Pomija je również większość starożytnych przekładów. Nie jest to więc tekst autentyczny. Mogłeś o tym nie wiedzieć.

 237. Z tymi kamieniami to niewypał. Skoro jesteśmy grzesznikami od urodzenia. Jak mawiają biskupi. Zapewne na podstawie podsłuchów w konfesjonałach kobiet w ciąży. Tak sobie myślę,że kamienie będą miały odleżyny.

 238. dezerter83
  21 maja o godz. 9:34
  Mogłeś o tym nie wiedzieć.

  Nie wiem o wielu rzeczach. Pewne jest że nic z przekazów nie zostało spisane za życia Jezusa, a jakieś najwcześniej 50 lat później, co samo w sobie otwiera nieograniczone możliwości konfabulacji. Brak zapisków o Jezusie w źródłach Rzymskich tłumaczę tym że było to dla współczesności marginesowe wydarzenie.

 239. @

  Włączyłem FpF i ogarnęło mnie obrzydzenie ( tak jak prof. Rzeplińskiego) , na widok Bielana. Wysłuchałem jakieś 3 minuty i wyłączyłem program.

  https://faktypofaktach.tvn24.pl/majatek-morawieckiego-bielan-zdobyl-go-uczciwie-tomczyk-to-po-co-przepisal,937331.html#autoplay

 240. [sorry, ze bez polskich znakow, ale nadaje z telefonu]

  Po tym sondazu widac, ze Morawiecki moze nie tylko bezkarnie łgac, ale wyrywac staruszkom torebki, a nawet gwalcic niemowleta. Suweren go kocha, a najbardziej Dude -jemu narod ufa najbardziej. Kaczy też niezle wypadl -lud ufa mu bardziej niz Tuskowi.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24806770,wybory-do-parlamentu-europejskiego-2019-sondaz-kantara-polacy.html#s=BoxOpImg2

 241. POLICJA RELIGIJNA (Wawel pod specjalnym nadzorem )

  Puk, puk.
  – Kto tam?
  – Policja religijna
  – Nie wierzę
  – My właśnie w tej sprawie.

 242. Adam100
  21 maja o godz 10.19

  Ewangelia według Mateusza została spisana, przez tego apostoła Jezusa, w 41 roku n.e., czyli jakieś 8 lat po jego śmierci i zmartwychwstania. Są na to liczne dowody.
  Zapewne nie miałeś okazji albo chęci się z nimi zapoznać.

 243. jobrave
  21 maja o godz. 0:40

  Żadne nacje mnie nie grzeją, ani ziębią.
  Interesuje mnie polityka w ich wykonaniu i jej skutki.
  Nie lubię co najwyżej chucpiarzy typu saldo mortale.

  Jaka jest siła lobby żydowskiego, wpływ na politykę USA, możesz doskonale ocenić sam, materiałów na ten temat jest mnóstwo.
  Doskonale pisze o tym Buchanan czy Roberts.

  Generalnie, największą rozpierduchę na świecie robią cztery kraje:
  Brytania, USA, Izrael, Francja.
  Bez ich udziału, nie byłoby 90% konfliktów zbrojnych po 1945 roku.
  Jak żyją ludzie w ich strefach wpływów, również łatwo jest się zorientować.
  „Przodujące demokracje” psiamać……
  Ale jedynie na własnym terytorium.

 244. dezerter 83 . Są na to liczne dowody.
  Wystarcza mi 3 ale przypominam , moze niepotrzebnie , ze dowód to jest cos co mozna
  pomacac .Mam okazje i chęc

 245. dezerter83
  21 maja o godz. 11:19
  Adam100
  21 maja o godz 10.19
  „Ewangelia według Mateusza została spisana, przez tego apostoła Jezusa, w 41 roku n.e., czyli jakieś 8 lat po jego śmierci i zmartwychwstania. Są na to liczne dowody.
  Zapewne nie miałeś okazji albo chęci się z nimi zapoznać.”
  Bart D. Ehrman w swoim dziele „Nowy Testament’ Historyczne wprowadzenie do literatury wczesnochrześcijańskiej” w rozdziale poświęconym Ewangelii Mateusza pisze:
  „Przypomnę może najpierw, że w rzeczywistości nie znamy imienia jej autora – tytuł („Ewangelia według św. Mateusza”) został dużo później dodany do tekstu. Stara tradycja mówi, że jej autorem był Mateusz, celnik przywołany we fragmencie 9,9 tejże Ewangelii. Ta wersja pojawiła się jednak długo po tym, nim powstała sama Ewangelia, a współcześni badacze mają poważne powody, aby wątpić w jej wiarygodność. Po pierwsze, autor nigdzie nie identyfikuje się z Mateuszem, ani w wersecie 9,9, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Po drugie, również inne cechy Ewangelii sprawiają, że trudno uwierzyć, aby napisał ją Mateusz. Dlaczego, np. ktoś, kto towarzyszył Jezusowi, miałby oprzeć dwie trzecie tekstu na opracowaniu innego autora (Marek), często dosłownie je cytując (włącznie z podaniem o własnym powołaniu na ucznia, 9,9-13) Dlaczego w żadnym miejscu nie próbował uwiarygodnić swojego tekstu, dodając, że widział na własne oczy zdarzenia, które opisuje?
  Protoortodoksyjni chrześcijanie musieli jednak „wiedzieć”, kto napisał Ewangelię Mateusza, aby móc umieścić ją w kanonie pism apostolskich. Chociaż badacze nie mają pewności co do tożsamości autora Ewangelii Mateusza, mimo wszystko można powiedzieć o nim kila rzeczy. Swoją księgę napisał po grecku, zapewne dla greckojęzycznej wspólnoty mieszkającej poza Palestyną (to przypuszczenie opiera się na fakcie, że więkzość wczesnych chrześcijan z Palestyny posługiwała sie językiem aramejskim). Co więcej, opis życia Jezusa skompilował na podstawie róznych źródeł – pisemnych i ustnych – o których dowiedział się od chrześcijańskich ewnagelistów i nauczecieli ze swojej wspólnoty. Jego źródłami pisemnymi były Ewangelia marka i zbiór tradycji, które nazywamy źródłem Q. Jeżeli marek napisał Ewangelię między 65 a 70 rokiem n.e., to Mateusz musiał stworzyć ją nieco później, choć trudno powiedzieć dokładnie, kiedy. Większość badaczy zadowala się datowaniem księgi na przedostatnią dekadę i wieku n.e., między 80 a 85 rokiem n.e.
  Mateusz (dla wygody tak będę dalej go nazywać) poszedł za przykładem swego poprzednika Marka i ze znanych sobie tradycji o Jezusie stworzył spójny tekst o jego słowach i czynach, które zakończył opisem śmierci i zmartwychwstania”
  Ode mnie dodam, że książka, której drobny fragment zacytowałem jest opracowaniem historycznym, a nie teologicznym.
  Z ateistycznym pozdrowieniem.

 246. Mopus 11

  Wiem, że istnieją liczne opinie, podważające autorstwo Mateusza.

  Poważnych badaczy interesują jednak nie tyle opiniie, co przede wszystkim dowody. W mojej ocenie jest ich
  wystarczająca ilość.

  Nawet Wikipedia, którą trudno
  posądzać o staranność w tej kwestii, podaje kilka z nich.

 247. Dowodów nie brakuje.
  Szkoda tylko, że fotografie z tamtych czasów tak wyblakły 🙁

 248. mopus 11

  Jeżeli wspomniany przez Ciebie historyk , nie wie dlaczego autor Ewangelii nigdzie nie identyfikuje się z apostołem Matteuszem, to w moim odczuciu powinien już dawno zacząć rozglądać się za inną robotą.

  Będzie to jednak trudno mu uczynić, ponieważ na swoich książkach zarobił miliony. Jak to możliwe?
  To proste. Pisze o tym, o czym chcą czytać materialistyczie nastawione społeczeństwa.

 249. gruby
  wracając jeszcze do zwrotu pożydowskiego mienia bezspadkowego:

  Sytuacja prawna tego mienia nie jest tak różowa jak się to w telewizorach przedstawia i POPiS doskonale o tym wie.
  Propaganda twierdzi że w przypadku braku spadkobierców spadkobiercą jest państwo i podobno takie są ogólne standardy.

  Niestety, w Polsce standardy są inne. Ustawa „o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej” uchwalona w 1989 roku zawiera dwa przydatne w reprywatyzacji artykuły:
  – „Kościelna osoba prawna nie odpowiada za zobowiązania innej kościelnej osoby prawnej.” (art. 11)
  oraz
  – „W razie zniesienia kościelnej osoby prawnej, jej majątek przechodzi na nadrzędną kościelną osobę prawną, a jeżeli taka osoba nie istnieje lub nie działa w Polsce, majątek ten przechodzi na Konferencję Episkopatu Polski lub Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonnych.” (art. 59)

  Tłumacząc na język polski:
  Jeśli dla przykładu likwidowana jest zadłużona parafia to długi te przejmowane są przez państwo, domyślnego spadkobiercę z mocy prawa. Jeśli zaś likwidowana parafia ma mienie to owo mienie przechodzi na episkopat.
  Zyski są prywatyzowane, koszta są socjalizowane. I to zgodnie z ustawą z 1989 roku ! Szacuneczek.

  Dokładnie tego pragną żydzi: długi oddać skarbowi państwa a mienie mające jakąś realną wartość przejąć tak jak episkopat przejął poniemieckie dobra kościelne na ziemiach północnych i zachodnich.

  Akurat starozakonne REITy mają w tym sporze całkiem mocne karty: skoro jedno wyznanie może sobie tak w RP harcować to dlaczego inne nie ?
  A powód dla którego POPiS w telewizorze mówi jedno a za kulisami robi co innego jest prosty: ustawa o stosunku państwa do Kościoła stosuje się również do mienia pożydowskiego po zastosowaniu art. 32 konstytucji, tego który zakazuje dyskryminacji w życiu politycznym społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny wraz z art. 8 par. 2 który nakazuje przepisy konstytucji stosować bezpośrednio.

  POPiSowi po wyborach pozostaje tylko powołać wspólną komisję ds. zwrotu mienia bezspadkowego z delegatami od naczelnego rabina RP i uwłaszczyć REITy należące do chrzczonych nożami tak jak na Polsce po 1989 roku uwłaszczył się Kościół Rzymskokatolicki. No i teraz wiecie już dlaczego od 1989 roku aż do tej pory nie ma ustawy reprywatyzacyjnej z prawdziwego zdarzenia dla Polaków: pierwszy w kolejności dziobania jest Kościół Katolicki, drudzy są starsi bracia w wierze a dopiero w trzeciej kolejności reprywatyzować będzie się ugory. Polacy w Polsce w ramach reprywatyzacji dostaną zwrot w „ziemi” ale w rzeczywistości będą to nieurodzajne i kamieniste rezerwaty do zamieszkania, których nie chciały ani KK ani żydzi.

  Polacy w Polsce traktowani są zupełnie jak Indianie w USA. I to przez POPiS. I to od trzydziestu lat. No cóż …
  =========

  Ciekawy komentarz….

 250. Filisterki obudzily sie w wiesiowym towarzystwie.

 251. Sciaga dla filisterek.

  Moim zdaniem nalezaloby postepowac wlasnie “na opak”, zwrocic sie ku przyszlosci, bo w ten sposob unikniemy ciaglego wywolywania wczorajszych “duchow”. Rozumiem rowniez, jak wspomnialem wyzej, niechec do Milosza, kotry nie mowil wprawdzie o winie Polakow, lecz o fakcie ludobojstwa, ktore mialo miejsce na naszej ziemii i stanowilo niejako odcisk (w sensie pieczeci) na naszej pamieci.

  Historie narodu oraz jego ojczyzne w przyszlosci tworzy jednak pamiec o przeszlosci. O przeszlosci nie mozemy decydowac w zaleznosci od naszych upodoban, nawet wtedy, gdy nie jestesmy jako indywidua za nia bezposrednio odpowiedzialni. Niesiemy ja w przyszlosc, nawet jesli jest niewygodna i bolesna.

  Oczywiscie, ze nie nalezy stawiac wszystkich Polakow w jednym szeregu z mordercami. Nalezy jednak stawiac pytania dotyczace obojetnosci, biernemu przygladaniu sie. Nalezy stawiac pytania o dlugosci szeregu Polakow o Polek, ktorzy aktywnie uczestniczyli w morodowaniu sasiadow liczac na zlote zniwa.

  Zydzi nie maja zadnej przyszlosci w Polsce, ich po prostu u nas nie ma. Ci, ktorzy przyjezdzaja, odwiedzaja istniejace groby bliskich lub pogrobowiska obozowe.

  Szkoda, ze niewielu z nas rozumie roznice podkreslana przez Blonskiego, roznice miedzy udzialem, a „wspolwina“.

  Dotyczy to oczywiscie wszystkich innych nacji europejskich.

  Tradycje endeckie sa obecne w dzisiejszej polityce i gloszonych haslach; “Nie my powinnismy sie starac o dobre miejsce w UE, nie mozemy byc wiecznym petentem. Wstanmy z kleczek, zalozmy czapke.

  Mamy swoj kraj, swoje zasoby swoje wartosci. Wrocmy do korzeni, tradycji, historii, religii, kultury. Przestanmy byc papuga narodow. Stac nas na wlasny model spoleczenstwa, kultury i gospodarki. Stac nas na swoj wlasny, polski rzad. Robmy Polske polska”. Przy czym chetnie przypominamy o naszej tolerancji, ktora ma byc wyroznikiem polskosci. Panstwo polskie nigdy nie przesladowalo swoich mniejszosci wyznanionych czy etnicznych.

  Polska pozwalala sie im zasymilowac. Wielu najlepszych Polakow ma pochodzenie obce. Slowa te brzmia jednak dosc obco, gdy dzisiaj socjolodzy mowia o integracji. Wiemy bowiem, ze asymilacja niszczyla tozsamosc asymilowanego. Integracja pozwala natomiast na jej zachowanie.

  Powolujac sie na koscielna historiozofie protestuja srodowiska narodowe przeciw nadawaniu imion Brzechwy, Korczaka, polskim szkolom, szczegolnie na tzw. prowincji, ktora wedlug Falicza jest w ciaglym rozwoju.. Obecnie zyje w Polsce okolo 12.000 do 15.000 Zydow (wlacznie z dziecmi i wnukami ocalalych). Wielu z nich poznalo swoje kulturalne, religijne i historyczne“korzenie” dopiero po 1989 roku.

 252. dezerter83
  21 maja o godz. 11:19
  Adam100
  21 maja o godz 10.19
  Ewangelia według Mateusza została spisana, przez tego apostoła Jezusa, w 41 roku n.e., czyli jakieś 8 lat po jego śmierci i zmartwychwstania. Są na to liczne dowody.
  Zapewne nie miałeś okazji albo chęci się z nimi zapoznać.

  Masz pełną racje co do moich chęci, bo okazje to bym pewnie znalazł.
  Wypadasz jednak cienko w dyskusji z mopus11 a chwyt o zarabianiu ciężkich pieniędzy na książce jest wybacz, poniżej pasa.

 253. „Poważnych badaczy interesują jednak nie tyle opiniie, co przede wszystkim dowody. W mojej ocenie jest ich
  wystarczająca ilość. ”
  Ktos musial je wtedy , przy okazji tego pisania ” zabezpieczyc ” , czyzby z mysla o powadze Enpassanta i jego badaczy ?.
  To nie moze byc przeciez o mnie ( ja mam tylko chec a okazje zwyczajnie wykorzystuje ) wiec o kim to ten ktos mogl myslec ?!

 254. Instytucja zasiedzenia kodeksu cywilnego wyklucza ustawę 447. Ale hunwejbini mogą to obejść wyłączając zasiedzenie w stosunku do mienia żydowskiego. Bo Jezus król był Żydem a Żydzi i ich majątek poddanymi z czasowym użytkowaniem do śmierci. Po ich śmierci majątek wraca do króla. Tak sobie myślę bo inaczej koronacja była bez sensu. Kto podniesie rękę na majątek króla…To jest Salomonowe podejście do starszych w wierze braci.

 255. Adam 100

  Bez urazy.
  Czy Ty także dowiedziawszy się o tym, że jacyś ludzie byli oszukiwani całe życie, przez swoich przywódców politycznych lub religijnych, zgodziłbyś się wyjawić im całą prawdę na ten temat, pod warunkiem, że zarobisz na tym miliony ?

 256. Adam100

  Ja podzielił bym się taką wiedzą za darmo.

 257. Tzw.dowody przypominają zbiory IPN. Zależy kto pisał i jaki miał cel. IPN traktuje zbiory jako prawdę oczywistą na poziomie pisma „świętego” ub i sb. Tak sobie myślę ,że wiara przy ich czytaniu i akceptacji treści jest potrzebna. Ale czy wiarą jest nauką.

 258. dezerter83
  21 maja o godz. 13:04

  OK

  Pieniądze maja się nijak do prawdy. Pissdzielce np usiłują za pieniądze sfałszować historie co akurat im się nie uda. W naukach ścisłych łatwiej o „prawdę” choć i tam panosza się hochsztaplerzy. Czasami za mówienie prawdy można stracić życie. Pojecie mówić prawdę za pieniądze jest mi jednak całkowicie obce.

 259. A dlaczego Żydzi to a dlaczego Żydzi tamto i tak w kółko Macieju tak jakby
  nie słyszeli ze Żydzi to naród wybrany przez boga i dlatego są i pozostaną inni
  paniali ?.

  https://www.youtube.com/watch?v=GJMRvUpv_Aw

 260. Jak obserwuję opozycję to zabiega aby w dniu głosowania katolicy zaparli się Boga i zagłosowali na ich listę bo jej program jest lepszy od 10 przykazań. Tak sobie myślę,że szansa jest jeżeli będą nawaleni. Ale w niedzielę po mszy sklepy i knajpy zamknięte a nawalenie się w stodołach ostatnio podpalanych odpada. Niedzielna abstynencja zbierze żniwo.

 261. @

  Uwłaszczenie Morawieckiego. O co śledczy powinni zapytać premiera

  http://wyborcza.pl/7,75398,24808852,uwlaszczenie-morawieckiego-o-co-sledczy-powinni-zapytac-premiera.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  a65m21.05.2019, 12:29
  Nowakowi wytoczyli sprawę za zegarek warty 10 tys. zł. Szkoda ze nie przepisał go na żonę i nie ustalił rozdzielenia majątku. A tutaj premier były radny, bankowiec kombinator, kupuje po znajomości z biskupem ziemię wartą 70 mln. i nic. Ale naruszono jego dobra osobiste. Dokonał przecież rozdzielenia majątkowego z małżonką.. Życie w takim kraju powoduje nieustanny ból i to niezależnie od tego czy ból przez o z kreską czy przez u zwykłe. Tej perfidii rządzącej bandy złodziei nie da się dłużej wytrzymać. To się musi skończyć.

 262. dezerter83

  „Ja podzielił bym się taką wiedzą za darmo.”

  Za darmo?
  Pominąłeś kwestię tzw „ekonomii zbawienia”. Ewangelizacja gra w niej znaczącą rolę.

 263. Bar Norte
  21 maja o godz. 13:32
  „Za darmo? (…) Ewangelizacja …”

  W pouczeniach podanych uczniom Jezus wykluczał nauczanie za pieniądze. Radził: „Darmo wzięliście, darmo dawajcie”.

  Toteż nigdzie w Biblii nie znajdziemy wzmianki, by naśladowcy Jezusa nagabywali kogoś o pieniądze lub o jakieś dobra. Żyli zgodnie z zasadą: „Kto nie chce pracować, niechaj też nie je” (2 Tesaloniczan 3:10).

  Dlatego nawet podczas podróży misjonarskich apostołowie ciężko pracowali na swoje utrzymanie, dając w ten sposób dobry przykład współwyznawcom.

  Dzięki temu, apostoł Paweł mógł napisać: „Sami (…) wiecie, jak nas należy naśladować, ponieważ nie żyliśmy między wami nieporządnie ani też u nikogo nie jedliśmy darmo chleba, ale w trudzie i znoju we dnie i w nocy pracowaliśmy, żeby dla nikogo z was nie być ciężarem”.

 264. Nadieżda Krupska wiedział co robi idąc w partnerstwo. Nie chciała deputatowego kawioru na chlebie Wodza. Tak sobie myślę,że warto znać honor pierwszych dam. Wolała zakupy w Gumie.

 265. adam100
  21 maja o godz. 10:19
  „Brak zapisków o Jezusie w źródłach Rzymskich tłumaczę tym że było to dla współczesności marginesowe wydarzenie”.

  O Jezusie wspominają: Tacyt, Swetoniusz oraz Józef Flawiusz (I wiek), a także namiestnik Bitynii Pliniusz Młodszy (początek II wieku)
  Dlaczego jednak nie ma większej ilości dowodów świeckich na istnienie Jezusa ?

  Jezus wywarł na świat przemożny wpływ. Czy nie należałoby zatem oczekiwać więcej pozabiblijnych świadectw jego istnienia oraz zmartwychwstania? Niekoniecznie.

  Po pierwsze, Ewangelie spisano jakieś 2000 lat temu. Do dzisiaj przetrwało bardzo niewiele ówczesnych tekstów.

  Po drugie, wydaje się mało prawdopodobne, żeby liczni przeciwnicy Jezusa napisali cokolwiek, dzięki czemu relacje o nim zyskałyby na wiarygodności. Chociaż pierwsi chrześcijanie głosili pokojowe orędzie, byli tak jak Jezus prześladowani.

  Historyk John L. von Mosheim nazwał ich „grupą ludzi o charakterze jak najbardziej nieagresywnym i nieszkodliwym, którym nigdy nie przychodziły do głowy wrogie myśli ani zamiary godzące w interesy państwa”. Doktor Mosheim napisał, że „chrześcijanie drażnili Rzymian prostotą swej religii, która w niczym nie przypominała świętych obrzędów innych ludzi”. Następnie dodał: „Nie składali ofiar, nie mieli świątyń, wizerunków, wyroczni ani zakonów kapłańskich, a to wystarczyło, by ściągnąć na siebie obelgi ignoranckiego tłumu, który nie potrafił sobie wyobrazić takiej religii. Byli więc postrzegani jako swego rodzaju ateiści, tych zaś prawo rzymskie określało mianem szkodników społeczeństwa ludzkiego”.

  Apostoł Piotr tak wypowiedział się o zmartwychwstaniu Jezusa: „Ale trzeciego dnia Bóg go wskrzesił i pozwolił mu się ujawnić —  nie całemu ludowi, lecz nam, świadkom wyznaczonym wcześniej przez Boga. Po tym, jak zmartwychwstał, jedliśmy z nim i piliśmy”.

  Jezus nie ujawnił się więc ogółowi ludzi. Ponadto Ewangelia wg Mateusza donosi, że gdy o zmartwychwstaniu Jezusa usłyszeli jego przeciwnicy, próbowali zapobiec rozprzestrzenianiu się tej wiadomości.

  Czy więc Jezus chciał, by jego wskrzeszenie pozostało tajemnicą ?

  Nie. Wskazują na to inne słowa Piotra: „Nakazał nam też głosić ludowi i dawać dokładne świadectwo, że to on jest ustanowionym przez Boga sędzią żywych i umarłych”. Prawdziwi chrześcijanie stosowali się do tego polecenia i w dalszym ciągu to robią.

 266. Na działkach w Oławie było objawienie. Co głoszono ludowi. Tak sobie myślę czy to nie jest więcej niż Częstochowa może zaoferować.

 267. dezerter83

  To co napisałeś w komentarzu o 14,14 jest mi znane.

  Tym niemniej odnosząc się do twojego stwierdzenia „za darmo” nie miałem na mysli wąskiego jego rozumienia czy bez wynagrodzenia materialnego ale ujęcie szersze czyli bezinteresownie.
  Zrozumiałem, że proponujesz Adamowi100 ewangelizację bezinteresownie.
  Tymczasem ową bezinteresowność wyklucza chrześcijańska „ekonomia zbawienia”. To jest bezdyskusyjne bo w każdej ekonomii interes gra głowną rolę.

 268. Bar Norte
  21 maja o godz. 14:37
  „Zrozumiałem, że proponujesz Adamowi100 ewangelizację bezinteresownie”.

  Nie jestem przedstawicielem opłacanej klasy duchownych. Wszystko co robię, w ramach mojej służby dla Boga, robię bezinteresownie.

 269. @mag
  20 maja o godz. 14:53

  Z SM jest podobny do kleru: nie chcemy być w stosunku do nich zbyt obcesowi, bo to ludzie albo ciężko doświadczeni ( Holo ..) , albo mający glejt na wystawianie nam świadectwa moralności. Ale oni bezczelnie wykorzystują tę naszą słabość/delikatność/zrozumienie i walą nas maczugą kłamstw i twierdzeń, z którymi nie można się nijak zgodzić. Dlatego trzeba mieć na podorędziu odpowiednio dużą „maczugę” również i zrobić bach… Czym bardziej świątobliwi tym bardziej pokrętni i zakłamani. Najbardziej denerwujące jest to stawianie się w roli ofiary/poszkodowanego/prześladowanego żeby wzbudzać współczucie.

 270. @ dezerter83
  21 maja o godz. 14:22

  adam100
  21 maja o godz. 10:19
  „Brak zapisków o Jezusie w źródłach Rzymskich tłumaczę tym że było to dla współczesności marginesowe wydarzenie”.

  1/ O Jezusie wspominają:

  2/Po drugie, wydaje się mało prawdopodobne, żeby liczni przeciwnicy Jezusa napisali cokolwiek, dzięki czemu relacje o nim zyskałyby na wiarygodności.

  ad1/ Dlaczego tylko wspominają ???, a nie rozpisują się o Bogu, cudotwórcy, zbawicielu świata? Ja bym się właśnie tego spodziewał.

  ad2/ Mnie się wydaje dokładnie na odwrót. Popatrz na te wszystkie Putinowskie trolle, które zwalczają prawdę rozpowszechniając fejk niusy. 🙁

 271. Jak wytłumaczyć fenomen katolicyzmu bo od 2000 lat kradzież jest grzechem. Bo obraża nauki Boga zawarte w 10 przykazaniach. I co czy są dowody egzekwowania przez usuwanie jak kupców. O innych dowodach olewania 10 przykazań nie wspomnę. Tak sobie myślę czy to nie jest dowód,że piekło nie istnieje. Co w seminarium wiedzą.

 272. Czy tzw.służba Bogu ma się sprowadzać do twierdzenia,że Chemia z Niemiec. Tak sobie myślę,że sprawdzam czy to nauka czy wiara w przekaz. Kaczyński sprawdził.

 273. @

  Nowelizacja kodeksu karnego. Miała być walka z pedofilami, będzie bezkarność sprawców

  http://wyborcza.pl/7,75398,24808119,nowelizacja-kodeksu-karnego-miala-byc-walka-z-pedofilami-bedzie.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  ityle21.05.2019, 09:44
  Oj, czepiacie się. To jakieś bzdurki, nic nie znaczące szczególiki. Nanważniejsza jest pokraśniała gęba wielkiego szeryfa i jego dwa colty, którymi z biodra wymachuje przed kamerami. Od dawna wiadomo, że skuteczność prawa zależy od tego jak bardzo pan Ziobro pokraśnieje na mównicy.

 274. jobrave
  20 maja o godz. 22:32

  Trafione.

 275. Wyliczenia ekspertów z Environmental Progress nie pozostawiają wątpliwości – w ciągu ostatniej dekady Niemcy wydali ok. 500 mld euro na odnawialne źródła energii. Efekty wpompowania tak gigantycznych środków okazały się być jednak mizerne. Redukcja niemieckich emisji CO2 była w tym okresie bliska zeru (choć rządowe raporty mówią o redukcji na poziomie 12 proc.), a równocześnie koszty produkcji energii elektrycznej wzrosły niemal 50 proc.! Co więcej – rząd w Berlinie musiał oficjalnie przyznać, iż nie uda mu się osiągnąć celów polityki klimatycznej, a Niemcy pozostaną „krajem węgla brunatnego”.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04735-Wielkie-koszty-i-zerowe-efekty-polityki-CO2.htm
  ==========

  Koszty religii, są zawsze niewspółmierne do skutków.
  Zarabiają jedynie kapłani….

 276. Tzw. rurociąg „Przyjażni” to owoc mrocznej okupacji sowieckiego komunizmu. Jak Ziemie Odzyskane. A Kaczyński trzyma się rury jak właściciel agencji towarzyskiej bo daje zarobić. Kiedy rura dostała okres chlorkowy domagają się tranzytu zamiast zaniechać. Chcą Odzyskać. Tak sobie myślę,że zasyfiona rura i węgiel dają przeżyć. Pecunia non olet !

 277. wiesiek59
  13 czerwca o godz. 9:56
  Dla wielu Żydów, takich jak Dershowitz, żydowska potęga jest czymś, z czego można być dumnym, ale wierzą również, że nigdy nie powinna być zauważana, ani analizowana przez nie-Żydów – ocenia były oficer CIA, dr Philip Giraldi, na łamach Unz.com.
  https://kresy.pl/publicystyka/jak-zydowska-potega-w-usa-podtrzymuje-proizraelska-narracje/
  ==========
  O ogonie który macha psem……

 278. Saldo mortale
  13 czerwca o godz. 11:00
  Nic mi sie nie znudzilo….
  Zastanawiam sie czy negowanie partout lewicowego mainstreamu w Niemczech i we Francji wynika z kompleksow prowincji i nieustajacego zapachu mydelka fa. W ten sposob mozna miec swoje piec minut na jarmarku w blogosferze, w nowoczesniej antropologii i polityce jednak nie.
  Przed chwila przeczytalem moj list do niejakiego polskiego profesora z Bremy (PiS), nie mylic z Kotem w Butach i usmiechalem sie do jego ktytyki PO, bo caly swiat sie z Polski wowczas rzekomo smial. Podobnie PiS dzisiaj. Swiat sie smieje, najbardziej nasz sasiad Putin. Z kogo? Ze spiskowcow.

 279. Skarga Mag…

  Albo „posiadacz” wielu nicków, ostatnio u red. Kowalczyka występujący jako @panteodor czy @Saldo mortale – obaj maniakalnie tropiący przejawy myślenia „antysemityzmem” wśród blogowych bywalców.
  Toż opadają ręce, nogi, skrzydła, przyssawki itd.
  Nie ma co czekać, trzeba uciekać.
  Nasze „Rozdroże” wspominam jako paradise Warsaw.
  Znajdziesz mnie na blogu ateisty, dopóki jeszcze trwa.

 280. Saldo mortale
  14 czerwca o godz. 15:14
  wiesiek59
  14 czerwca o godz. 11:49
  Wiesio jak zwykle przepisujac nie wiedzial, ze Brema nie jest zadnym „terenem”, lecz jednym z krajow zwiazkowych niemieckiej federeacji. Wiesio nie wie tez, ze BAMF nie stracil autonomii, a wiara Wiesia w teorie spiskowe nic nie zmieni. Wypadki przy pracy zdarzaja sie rowniez w Niemczech, coraz czesciej niestety.

 281. PA2155
  16 czerwca o godz. 17:09
  Wiesiu, co to forsal.pl? Jakis odlam Kresow?
  A co to jest Chapman University? Wiesz, nie kazda instytucja z uniwersytetem w nazwie jest w Stanach uniwersytetem, zwlaszcza w Kaliforni.

  PA2155
  15 czerwca o godz. 18:30
  wiesiek59
  Kiedys rozbawiles mnie cytatami z Pata Buchanana, tego, co to jak Trump chcial zostac prezydentem USA. Kiedys byla na niego moda w mediach amerykanskich i przedstawial on swoje wizje swiata. Niezbyt skomplikowane, bardzo prawicowe ale podlane nieco populizmem. Niestety, nie wystarczylo to, aby przekonac swoich w Partii Republikanskiej ani maluczkich.
  Kto jeszcze zwraca uwage na Mr. Buchanana?
  Moze lepiej Mr. Duke z doswiadczeniem w KKK?
  Saldo mortale
  15 czerwca o godz. 13:21
  Jacobsky
  15 czerwca o godz. 12:46
  Wiesio nie jest w stanie odroznic opinii od informacji.

 282. Wiesio powtarza pisowskie brednie…..

  wiesiek59
  21 maja o godz. 15:12

 283. Wiesio wiesiowy kaplanem czy kaplonem?

  Wesio donosi…
  Redukcja niemieckich emisji CO2 była w tym okresie bliska zeru (choć rządowe raporty mówią o redukcji na poziomie 12 proc.), a równocześnie koszty produkcji energii elektrycznej wzrosły niemal 50 proc.! Co więcej – rząd w Berlinie musiał oficjalnie przyznać, iż nie uda mu się osiągnąć celów polityki klimatycznej, a Niemcy pozostaną „krajem węgla brunatnego”.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04735-Wielkie-koszty-i-zerowe-efekty-polityki-CO2.htm
  ==========
  Koszty religii, są zawsze niewspółmierne do skutków.
  Zarabiają jedynie kapłani….

 284. Erneuerbare Energien mit 40,4% Anteil im Strommix 2018 in Deutschland

  Erneuerbare stärker als Kohle im Strommix 2018
  4. Januar 2019 Allgemein, Saubere Energie

  Strommix 2018 | Foto: 163 Grad
  ÖkoStrom machte schon 40,4% im deutschen Strommix 2018 aus. Die Zahl macht Hoffnung, doch bis zum Ziel der Bundesregierung von 80% in 2050 ist noch ein weiter Weg.

 285. @Saldo mortale
  „Filisterki obudziły się w wiesiowym towarzystwie”. Palnąłeś na dzień dobry (w południe). Żebyś chociaż raz odezwał się ludzkim głosem, choć odrobinę życzliwym, z nutką humoru…
  Nie, ależ skąd, bezinteresownie wiecznie zgryźliwy i odstręczający, zwłaszcza jako mizogin, mądralo. Jest z ciebie po prostu „dzban”.
  To określenie zrobiło furorę jako słowo roku (2018) głównie w slangu młodzieżowym, ale przyjęło się w różnych środowiskach.
  W wersji light „dzban to osoba, która nie ma dystansu do siebie. Nie potrafi zażartować od czasu do czasu ze swoich wad. Obraża się bez powodu”.
  W wersji hard to „pustak, debil” albo „kretyn, ktoś kto ma łeb pusty, jak dzban, idiota. Cytuję za wiki.
  A jednak bywa, że mamy na jakiś temat podobne zdanie. Post @jobrave z 20 maja o g. 22:32 skomentowałeś „trafione”. Też tak uważam.
  No i pamiętaj, że póty dzban wodę nosi, póki się ucho nie urwie.

 286. wiesiek+ SS: zajmijcie sie lepiej problemem czy Adam i Ewa mieli pepek! Piszecie brednie i z rodakow robicie idiotow!

 287. SLOWIANIN STANISŁAW
  „Tak sobie mýślę czy to nie jest dowód na to, że piekło nie istnieje”.

  O tym, że piekło nie istnieje wie każdy, kto przeczytał jedno proste zdanie z Biblii. Do największego mordercy , pierwszego człowieka Adama, po jego grzechu Bóg powiedział: ” Prochem jesteś i do prochu wrocisz”.

  Życie ludzkie przypomina płomień świecy. Kiedy płomień zgaśnie, nigdzie się nie przenosi. Po prostu to nie ma.

 288. Życie ludzkie przypomina płomień świecy. Kiedy płomień zgaśnie, nigdzie się nie przenosi. Po prostu go nie ma.

 289. Nie owijajac w bawelne dywagacji jezykowych, co @404 miala na mysli piszac, ze jedynie Zydzi maja stosowny wydzial od utraconego mienia w departamencie stanu USA jako prosta mieszkanka USA informuje: oczywiscie , ze maja nie tylko stosowny departament, ale tysiace lobbystow w Waszyngtonie zorganizowanych w wielu o nieograniczonych mozliwosciach finansowych instytucjach, straszliwie silna lige do walki o znieslawienie, ktorej boja sie wszyscy itd, itd.
  Poniewaz mieszkam na terenie miasta, gdzie jest najwieksze na swiecie skupisko Zydow ortodoksyjnych informuje, ze jest to wiecej niz klopotliwa community. Baaardzo nielubiana, bo calkowicie izolujaca sie od reszty spoleczenstwa. A przeciez tylko od muzulmanow wymaga sie na okraglo asymilicji- na szczescie nie w Ameryce. Oni sa tak slicznie folklorystyczni w swojej odmiennosci,, wystarczy poogladac zdjecia w wiodacych polskich artykulach. Czy nikt nie wie, ze oni nie reprezentuja swiatlego Zyda, tylko najwiekszy obskurantyzm, zacofanie.. Nie lubi sie ich tez dlatego, ze ze wzgledu na ogromna ilosc dzieci bardzo obciazaja finansowo miasto. Maja bardzo niskie dochody na osobe, co wynika tez, ze nie zawsze ich slub jest zarejestrowany i sa to samotne matki. Wiec darmowa opieka zdrowotna, subsydiowane mieszkania, bony zywnosciowe, darmowy transport i zapewne mnostwo innych spraw. Nie dla jednej osoby w rodzinie, ale dla srednio ok. 10. Ale nr 45 grzmi o tych cholernych Latynosach, ktorzy ciezko pracuja za stawki pinizej min. wage, posiadaja 2,5 dziecka i ciagle sie boja i nie sa demending…
  Zydzi niereligijni sa oczywiscie wielce utalentowani i w wielu miejscach dominuja. Wniesli i wnosza wiele dobrego w rozwoj tego kraju. To zupelnie inni ludzie i raczej nie identyfikuja sie z tamtymi ze zdjec w polskich gazetach. Naogol slusznie dominuja, nierzadko na zasadzie wsparcia ziomkow. Co przeciez robia wszyscy, a jak nie robia, to mowimy jakie swinie te Polacy, rodakowi nie pomoze.
  Pisanie o Zydach jako jednej masie jest nieporozumieniem, manipulacja i klamstwem.

 290. dezerter83

  „Wszystko co robię, w ramach mojej służby dla Boga, robię bezinteresownie.”

  Albo nie rozumiesz co napisałem albo to wypierasz.

  Owa ekonomia (oikonomia) zbawienia jest niczym innym jak planem Bożym. W tym ujęciu wyraża interes, cel, zarządzanie, dysponowanie środkami oraz idee uzasadniające te dzialania. Oczywiście ewangelizacja w pełni miesci się w tym planie. Jest wiec metodą i środkiem owej ekonomii zbawienia. Jesli więc uczestniczysz w planie Bozym, w tym przypadku ewangelizując Adama100 poprzez sugerowanie mu własnych interpretacji Pisma, to masz w tym interes wynikający z owego planu. W tym przypadku najprawdopodobniej perspektywę zbawienia czyli wartość niematerialną.
  Skoro więc obiektywnie masz w tym interes to czemu się upierasz, że robisz to bezinteresownie?

  Nie wiem też czemu zżymasz się gdy ci o tym piszę. To, że masz interes w ewangelizowaniu nie przecież żadnym zarzutem. Mnie jedynie zdziwiło, że wypierasz się tego interesu., bo to twoje intencje czyni po prostu niezrozumiałymi.

  Ps. Interes za SJP PWN – „pożytek, korzyść”.

 291. Coraz częściej zaniedbywawuję pilne śledzenie tego inteligenckiego bloga.

  Zostawiłem parę dni temu ep w pełnej harmonii, pedofilii oraz cerowanych wargach, po kilku dniach jakimś dziewiczym cudem, igła znowu przeskoczyła na starą płytę Mędrców Syjonu.

  Jedno jest pewne Panie i Panowie – najważniejsza jest długość!

  Należy pisać dużo, długachno i bezgramotnie. Wontek (TM brygadzisty z Sydnej) liczy się mniej. Może być całkiem bezwontkowo – ale tupet oraz latryny na podorędziu pokryją wszelkie niedoskonałości.

 292. PS Od jakiegos czasu na kanale tv publicznej PBS w ramach zbiorki pieniedzy na ta stacje, pokazywany jest interesujacy program o historii musicalu. Tytuly, kiedy pierwszy raz wystawiono, oczywiscie najlepsze fragmenty z przedstawien, autorzy kompozytorzy, rezyserzy, wykonawcy. Swietne i zastanawiajace. Przeogromna ilosc tych musicali jest autorstwa Zydow.. Wpadajaca w ucho i znana muzyka i piosenki – sentymentalne, wesole, nawiazujace do aktualnych czasow i co tylko. No i do roku 1964 zadnemu z tych amerykanskich Zydow autorow mysl nie zmacil smutek, czy wogole swiadomosc o holokauscie i innych zbrodniach z dawnych lat. Widac, ze tworzyli bez traumy, nie mieli niemocy tworczej. Dziwne! I dopiero w roku 1964 wszedl na deski” Fiddler on the roof.” Z duma o tym informuje ow program. Dzisiaj, azeby byc zgodnie z trendem ten pogrom przeniesiony bylby zapewne z ukrainskiej miesciny do jakiejs polskiej.

 293. @

  Grzegorz Furgo:

  Słabo wychodzi Bielanowi tłumaczenie ”cudownego dziecka” PIS -Morawieckiego.Nerwy , powoływanie się na kurię i bezradność .Nie widać już uśmiechniętego specjalisty od opowiadania „bajek”.Jest złość i niepewność .Beton pęka ..

  https://www.facebook.com/GrzegorzFurgo/photos/pcb.2409909335888835/2409909029222199/?type=3&theater

 294. Bar Norte

  Masz rację. Moja służba przynosi mi liczne korzyści. Te najważniejsze to radość i świadomość prowadzenia sensownego życia,

 295. Ewangelie spisano jakieś 2000 lat temu.

  Jakieś 2000 lat temu Jezus miał jakieś 19 lat.
  Czy Jezus umiał pisać i czytać?
  W każdym razie nie zostawił żadnych memuarów, a legendy na jego temat (ewangelie) zaczęto spisywać jakieś 1850 lat temu.
  Ewangelie nie są zgodne ani co do daty (choćby roku) urodzenia, ani daty śmierci Jezusa, nie wiadomo też, co robił i gdzie się podziewał między 12 a 30 rokiem życia etc.
  No, to gdzie są wiarygodne i spójne dowody na historyczność tej osoby?

 296. „radość i świadomość prowadzenia sensownego życia” polegającego na molestowaniu ludzi dobrą nowiną o końcu świata?
  Można i tak, ale czy jest wśród ŚJ chociaż jeden solidnie wykształcony fizyk, lekarz, astronom, biochemik wierzący w te banialuki i chodzący od domu do domu ze Strażnicą w ręku?
  Przecież według przewidywań nie warto studiować i planować kariery życiowej, skoro lada chwila to wszystko pieprznie i nastąpi wieczna szczęśliwość dla wybranych, co uwierzyli, oraz płacz i zgrzytanie zębów dla wszystkich innych.

  A co z pedofilią w waszych szeregach, dezerter?
  Nadal zostawiacie sprawę w rękach Jehowy?

 297. @404, @zyta , @Adam100, @allEnglishSpeaking
  Robi sie ciekawiej, krytyka JDT ze strony republikańskiej może być bolesna:
  Bill Weld kandydat partii republikańskiej na prezydenta 2020

css.php