Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Marek Falenta

11.06.2019
wtorek

Falenta gra va banque

11 czerwca 2019, wtorek,

Opozycja w Polsce ma niebywałe szczęście i jeśli nie wygra tych wyborów, to nadaje się do domu spokojnej starości. Prezent nr 1 – film „Kler”. Prezent nr 2: Film „Tylko nie mów nikomu”. Oba te filmy zaskoczyły sojusz ołtarza i tronu, pokazały, że ideał Polaka katolika pozostawia to i owo do życzenia. Prezent nr 3: Cudowne odnalezienie Marka Falenty.

Najpierw polskie służby z policją na czele pozwoliły skazanemu wyjechać za granicę, a potem, kiedy zrozumiały swój błąd, dostały go, jak smażył się w słońcu Hiszpanii. Pogoń za Falentą była konieczna, ponieważ nie wiadomo, czy i co ten gość jeszcze ma. I na kogo?

List Falenty do prezydenta Dudy to kuriozum, szczyt bezczelności, żeby typ spod ciemnej gwiazdy szantażował głowę państwa. Jak to możliwe? Ano tak, że kiedy taśmy z restauracji skompromitowały polityków PO i pomogły obalić rząd PO-PSL, nowa władza, z prokuraturą na czele, potraktowała Falentę niezwykle łagodnie.

Zbigniew Ziobro i jego szef, prezes, od czasu do czasu grzmią, żeby zaostrzać kary i już wkrótce za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub – nie daj Boże! – za obrazę ministra można będzie trafić do aresztu. (Ale nie za wieszanie na szubienicach fotografii polityków opozycji). Kiedy trzeba, byle sprawa wypadku drogowego z udziałem premiera wlecze się dwa lata, a z udziałem ministra obrony – w ogóle nie ma sprawy!

Afera taśmowa została wyciszona i w prokuraturze zawężona do minimum. Mimo że taśmy w podejrzany sposób (a może właśnie dlatego) obciążały polityków tylko jednego obozu, przestano doszukiwać się całej prawdy. Nigdy nie ujawniono, kto stał za Falentą. „Bez Falenty PiS nie doszłoby do pełni władzy” – mówi Marek Biernacki, były minister z Platformy. „Afera taśmowa była gwoździem do trumny rządu PO i PSL” – pisze Szułdrzyński w „Rz”.

Było wysoce prawdopodobne, że Falenta miał kontakty ze służbami, wielomiesięczna działalność tego typu nie mogła ujść uwadze stróżów bezpieczeństwa, CBA i innych. Sam Falenta nie zaprzeczał, że informował „organa” o kontaktach z biznesmenami, sam w dodatku działał „na kierunku” wschodnim. Gdyby, powtarzam: gdyby F. ujawnił taśmy z nagraniami polityków PiS, dawno już byłby za kratkami. Ale ponieważ Murzyn zrobił swoje – Murzyn może odejść.

Falenta jednak broni się jak umie. W liście twierdzi, że ma nagranie premiera Morawieckiego, i wymienia swoje rzekome kontakty w hierarchii służb. Nikt mu nie wierzy, ma zero wiarygodności, ale skoro szantażuje prezydenta – śledztwo musi chyba być wszczęte.

Jeżeli będzie prowadzone równie gorliwie jak śledztwo w sprawie Srebrnej, to przed wyborami nie dowiemy się od prokuratury niczego, ale trzeba do końca wyjaśnić, czy Falenta nie blefuje. To, oczywiście, będzie trwało latami, biegli, psychiatrzy, eksperci, przynajmniej dopóki będzie rządził PiS, a potem sprawa się przedawni albo w inny sposób zostanie jej ukręcony łeb. Chyba, chyba że…

Zaproszenie
Prezydent w USA, Falenta w ciupie, a w TOK FM: prof. Zbigniew Lewicki (znany amerykanista) i Zuzanna Dąbrowska („Rzeczpospolita”) będą naszymi gośćmi w niedzielę 16 czerwca o godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 115

Dodaj komentarz »
 1. tejot
  11 czerwca o godz. 21:20

  „Następnym czynnikiem intensywnie wpływającym na postępowanie PiSowskich zarządców ze służbami, to niska inteligencja społeczna tych ludzi, zdominowana przez podejrzliwość i chciejstwo, zastępowana przez cwaniactwo”.

  W zupełnie niewymuszony sposób robisz z siebie osła? Czemu? 🙂 Ględzisz o służbach jak mały Jasio o wielkiej polityce. Służby z zasady powinny być podejrzliwe, w przeciwnym wypadku będą naiwne. Muszą też być sprytne, nawet perfidne, inaczej nic im nie wyjdzie.

  „Służby wymagają długofalowego stosowanie żelaznych reguł, stabilności, zaufania, przewidywalności”.

  Odwrotnie, służby specjalne ciągle są na wojnie, więc nie zawsze mogą przestrzegać reguł (choć muszą je znać), nie mogą też być przewidywalne, żeby przeciwnikowi nie było zbyt łatwo. A stabilność jest dobra, gdy pracujesz w księgowości.

 2. D. Passent: „Prezydent w USA, Falenta w ciupie, a radiu TOK FM: prof. Zbigniew Lewicki”.

  Coś Pan Redaktor nam sugeruje? 🙂

  Właściwie to zawiodłem się, w tekście nie ma ani słowa o tym, że Falenta na polecenie Putina zrobił w Polsce przewrót doporwadzając rząd PiS do władzy. Przecież opozycja już dawno to udowodniła przy pomocy żelaznych argumentów.

 3. „Wersal się skończył”

  Nie pamiętam, kto to zapowiedział. Ale w okresie, gdy Polska miała ostro pod górkę grano w brydża przy eleganckim stoliku w tempie my-wy. I to skutkowało bezprecedensowym wzrostem, lepszym niż w krajach ościennych, d. demoludach.

  Potem ktoś zapowiedział, że ten stolik wywròci. Ale okazało się jednak, że Polska zaraz po wstąpieniu do Unii musi trochę się powspinać. I teraz już tylko są igrzyska. Na chleb dla ludu zapracowała „Polska w ruinie”. Nawet lukę w VAT, z której można było zaczerpnąć stworzono wespół POPiSowo dekadę temu.

  Teraz gra się w pokera. Nawet prezes Kaczorek obstawia ostro i wygrywa niespodziewanie. Czy opozycja, mając podobno szczęście, nie wiadomo czy w kartach czy w miłości, potrafi zaryzykować, blefować itp? Bo bez ostrej licytacji nie ma wygranej.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. wiesiek59, 11 czerwca o godz.22:37

  Dobrze, ze Pan wrocil !

  Rzeczpospolita pisala wczoraj, ze wystarczy odebrac rencistom i emerytom 2 miliardy dolarow, a juz mozna bedzie zaplacic frycowe na Fort Trump.
  Potem tylko woda, swiatlo, gaz i czyszczenie zanieczyszczen ( dziewczeta za oplata nominalna – stan Nowy Jork domaga sie legalizacji prostytucji, by chronic kobiety pracujace ).
  https://www.rp.pl/Polityka/306099966-Nie-zbankrutujemy-przez-Fort-Trump.html

 6. kooperatywaMondragon

  Czemu pan brygadę, która ma operować miedzy Estonią a Morzem Śródziemnym nazywa „Fortem Trump”?

 7. kooperatywaMondragon
  12 czerwca o godz. 0:25

  „Rzeczpospolita pisala wczoraj, ze wystarczy odebrac rencistom i emerytom 2 miliardy dolarow, a juz mozna bedzie zaplacic frycowe na Fort Trump”.

  Na razie emeryci dostają, jak nigdy przedtem, a pomysł o odebraniu im czegokolwiek to chyba zagranicznej prowienencji.

 8. Falenta jak wyklęty. Zwalczał komunę do 2015 roku. Czyn o małej szkodliwości społecznej jak u Kamińskiego. Tak sobie myślę,że ma zadatki na hunwejbinowego Kmicica. Takie czasy, w których patriotyzm trafionymi komunistami się mierzy.

 9. Sztandar Unii wyprowadzić tak w Woli postanowili radni. Unia nie jest ojczyzną. Co robią pisowcy udający się w wyniku wyboru/ów zarabiać w brukselce na obczyżnie. Tak sobie myślę,że tam gdzie dają euro tam ojczyzna moja. A wystarczy sprowadzić euro nad Wisłę. Na razie flagi Watykanu nie wyprowadzają.

 10. Fort Trump to taki nowy Malbork. Tak sobie myślę,że pisowcy lubią okupacje. To chyba wyssane…O gęsiach nie wspomnę.

 11. Filmami nie wygrywa się wyborów. To nie są czasy kulturalnej PRL.
  Stetryczali kombatanci polityczni chronią się nawzajem, nie dopuszczając młodych wilków do polityki. Obie strony, opozycja i rząd, będą walczyć z Kukizem, PSL, Konfederacją. Stetryczała gwardia kombatancka nie będzie się okładała kułakami, ona będzie tępiła potencjalną konkurencję. Pole bitwy przedwyborczej ma przypominać szachownicę do gry w warcaby. Niezależnie kto wygra, białe czy czarne, to zawsze wygrywamy my, czyli towarzystwo wzajemnej adoracji, których dzieci maja również dołączyć do tego elitarnego grona.
  Filmy robione na zamówienie polityczne tylko rajcują naiwnych wyborców przez kilka tygodni. Falenta odesłany do więzienia zniknie jako obiekt medialny. Jego listy proszące o łaskę, nie stworzą nowego mitu Janosika, walczącego podsłuchami o prawo i sprawiedliwość.
  Tylko Polski szkoda. Gdzieś się ta uroda bojowników o wolność i suwerenność zapodziała. Zmęczeni bohaterowie transformacji okazali się sprytnymi łowcami posagów po rozwodzie z PRL.

 12. Ciekawe czasy; ( ludzie ludzie, cuda w tej budzie. )

  Faszyści w Polsce triumfują a matolstwo chce sprawdzać opozycje: bo można ” zamienić siekierkę na kijek”, albo ”wpaść deszczu pod rynnę”, albo ”lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu”.

  W USA rudy orangutan łże i bredzi a matolstwo zachwycone. Jak debil nie pójdzie siedzieć to ma szanse na następną kadencje.

  Ośmiornica PiS

 13. @

  Feuer-Danielewicz Dominika Natalia Weronika:
  Masturbacja a z nim związana zgodnie z obowiazującym prawem kościoła rzymskokatolickiego jest ciężkim grzechem a wiec należy zgłosić Sasina do kurii biskupiej pod ,która podlega aby zastosowała ekskomunikę grzesznika !!!!!!!!!!

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2745794142161271&set=a.123337327740312&type=3&theater

 14. M. rosi kolejne brednie o sluzbach. Facet przejal sie powaznie sluzbami po lekturze JV.
  11 czerwca o godz. 23:03

 15. R. rosi spiski „zagraniczne”. Facet zbyt wiele i zbyt czesto marzyl o Pewexie.

 16. Mauro Rossi
  8 czerwca o godz. 16:10
  Pozornie omnipotentny M. rosi tym razem o literaturze, o ktorej nie ma zadnego pojecia. Miesza autora z narratorem etc.. Poza tym MR kocha zafiksowanych, cokolwiek to znaczy. Sfiksowanych jak pisze, nie postrzega lub ogarnia go kolejna fobia.

 17. jakub01
  2 czerwca o godz. 6:47
  „Baby” kloca sie w dalszym ciagu…..

 18. Rosi rosi i rosi, tym razem narodowosocjalistycznie o Zaolziu. M. nazywa nazim i hitleleryzm pragmatyzmem.

 19. Jeszcze większe kuriozum to list Falenty do Kaczyńskiego

  http://wyborcza.pl/7,75398,24889138,pomoglem-odbic-polske-listy-marka-falenty-do-prezesa-kaczynskiego.html

  Ja nie wiem, przyzwoitość, honor, godność, ojczyzna, uczciwość, co mam zrobić z tym garbem patrząc na takiego Falentę i jego mocodawców. Słów brakuje.

 20. Przypadek Falenty potwierdza regułę:
  „Kto PiSu dotyka, ten znika”……

  Robienie interesów z tą formacją zakrawa na próbę samobójczą.
  Tej formacji nie tyczą żadne reguły, honorowanie umów, ustaleń, zobowiazań.
  Próby wyegzekwowania czegokolwiek w interesach gospodarczych czy politycznych, kończą się zostawieniem kontrahenta na lodzie…..
  Nawet gangsterzy mają jakieś reguły postepowania, przestrzegany jest jakiś gangsterski kodeks honorowy.
  PiSu to nie dotyczy.

 21. Mauro Rossi
  11 czerwca o godz. 23:03

  Mój komentarz
  Rossi zaleca służbom być cwanymi, niestabilnymi i „nie zawsze z regułami” i mamy to co mamy. Służby tracą swój potencjał werbunkowy, chcą pracować w nich ludzie cwani, niestabilni i bez reguł. Kto poważny pójdzie na współpracę ze służbami, z których PiSowscy pedagodzy bez krzty doświadczenia robią zgromadzenie harcerzy po kursach na specjalność „wywiadowca”, które PiSowscy zarządcy wydaja na pastwę kontrsłużb swoimi paranoicznymi segregacjami i swoim paranoicznym mentorstwem.
  Świeży przykład.
  PiSowscy nadkomisarze służb przysłali do USA dane dotyczące pracy w służbach obecnych emerytów (w związku z obniżeniem im emerytur), co wywołało dyskretne zdziwienie w USA, co do profesjonalizmu obecnego kierownictwa tych służb.
  Pzdr, TJ

 22. @Nefer
  Tylko spokój może nas uratować.
  Cheers.

 23. Dziwny ten Falenta. Przecież stara więzienna mądrość mówi, że „dwa lata jak dla brata”.

 24. Co ma wspólnego Putin z parafialnym debilizmem tzw.prawicy nad Wisłą. Tak sobie myślę,że dorabiają gębę przeciwnikom bo coś łyknęli o szatanie. Apage satanas ! Nie pomawiaj…

 25. TJot,
  za to co zrobili powinni stanąć przed sądem i odpowiadać jak za zdradę. Mam nadzieję, że te pisowsko-ipeenowskie zgniłki odpowiedzą przynajmniej za złamanie RODO i że wytoczone im zostaną procesy cywilne. Przecież po zerowej prokuraturze nie można się niczego sensownego spodziewać.Wstyd.

 26. stasieku
  12 czerwca o godz. 10:04

  Nie, ja już nie wiem co to jest. Żeby w czasach pokoju i kwitnącej gospodarki, bezpieczeństwa w unii tak dorżnąć własny kraj, być narzędziem w rękach starego dziada ogarniętego manią władzy – no kim trzeba się stać, czemu w sobie zaprzeczyć, co zagłuszyć, w imię czego.

 27. Dlaczego Roszacy nazywa swojego interlokutora oslem? Czyzby agresja przemieszczona kolejnego homofoba lub foba czy oba?

 28. Arcy-Archanioł Falenty zajmujący się głównie sprawami opału „w niebie” widząc ale, że w kraju rządzi „Złe” i „Ryży” i że brakuje prawa i sprawiedliwości postanowił pomóc. „Złe” i „Ryży” wmówili „ciemnemu ludowi”, że to jedynie oni są w stanie zapewnić w kranie ciepłą wodę i każda inna formacja polityczna tą zdobycz zaprzepaści. Szczególnie sprytny w tumanieniu „ciemnego ludu” był „Ryży”, który temu ludowi umiał naprawdę przemówić do serca i tak jak były dopalacze na tapecie , to zaraz obiecał dożywocie dla handlarzy , a jak przyszło na pedofilów to pierwszy stał z brzytwą w ręku , żeby wykastrować zboczeńców ( tutaj mała dygresja , że niby jakby teraz taki był u władzy to sukienkowe inaczej by teraz śpiewali, dużo cieniej).
  Powracając do tematu nieszczęsnej sytuacji w kraju pod „Złym” , to tutaj właśnie do akcji wkracza Arcy-Archanioł Falenty przekazując „Dobrej Zmianie” taśmy na który wszystko jest : jak sku..bańcy źrą ośmiorniczki , nabijają się z „ciemnego ludu” i klną przy tym tak , że każdemu furmanowi uszy więdną. Po takim taśmowych sensacjach woda w kranie była zaraz ledwie letnia , a że „Ryżego” też nie było , to droga była otwarta dla prawa i sprawiedliwości, jak ich świat jeszcze nie doświadczył i szczęściu nie było by końca , gdyby tutaj „dobra zmiana” nie popełniłaby błędu. Wsadziła swojego dobroczyńcę Arcy-Archanioł Falenty , którego niebo jej zesłało, do więzienia . Mimo wszystkich zapewnień „dobrej zmiany i tłumaczeniu , że to tylko na chwileczkę i że prawo tego wymaga, Arcy-Archanioł Falenty się wściekł, bo on dobrze wiedział , że takich taśmowych archaniołów było już wielu , ale on jest pierwszy co musi siedzieć i to jeszcze pod własna wypatrzona i wymarzoną „dobrą zmianą” . W tej wściekłości i rozpaczy Arcy-Archanioł Falenty przeklął „dobrą zmianę” i tera co cztery lata zawsze bedą nowe taśmy , tak żeby nawet jakby było nie 5 set, a nawet 100 set , na drzewach rosły najlepsze kiełbasy, a rzekami płynęła najsłodsza 60% „miodula” , to ta się „ciemnemu ludowi” tak długo będzie gorzko , taśmowo odbijać , aż wróci się z drogi konsumpcji i za Arcy-Archaniołem Falenty pójdzie prosto do „nieba”

 29. @ Nefer
  12 czerwca o godz. 9:47 / 10.15

  Komentarze do poleconego artykułu, „polecenia godne” 🙂

  bra-tanki12.06.2019, 06:16
  Jak Trotyl wytrzeźwieje, to na pewno wszystko potwierdzi, a zwłoka w ułaskawieniu to pewnie techniczna kwestia w oczekiwaniu na zwłoki. Inne.

  czerstwabuleczka12.06.2019, 06:24
  No proszę, jaki piękny z-kolan-wstanięty patriota, walczący z Tuskiem o wilczych oczach od pokoleń… no, Szanowny Panie Jarosławie? Była obietnica Panów z CBA…

  Ein Führer, ein PiS

 30. Chyba ze wkroczą „nieznani sprawcy” albo biedny Falenta umrze na niezidentyfikowany zawał

 31. @Bywalec 2
  12 czerwca o godz. 10:53

  Ale się ubawiłem. Tak jak bym czytał trzeźwego: @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

 32. Byl taki rysunkowy „dowcip” z czasow niejakiego „baraniny” ktory podobno popelnil samobojstwo w austriackim areszcie. Na pdlodzie lezy delikwient z nozem wbitym w plecy a nad nim stoja straznicy i jeden z nich mowi -„no tak -klasyczne samobojstwo” …

 33. @

  KRZYSZTOF BREJZA ZMIAŻDŻYŁ NA ARGUMENTY MICHAŁA WÓJCIKA

  Poseł Krzysztof Brejza znany w całej Polsce jako specjalista od afer PiS w programie Kropka nad i Moniki Olejnik zmiażdzył na argumenty wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika z PiS.
  Poseł Brejza celnie punktował amnezję PiS w sprawie afery podsłuchowej po tym gdy Marek Falenta w liście do PAD napisał, że jeżeli nie zostanie ułaskawiony ujawni prawdziwych mocodawców, którzy zlecali mu nagrywanie prominentnych polityków PO w latach 2013-2014.
  Jak to się stało, że w 2014 PiS każdego dnia domagał się powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie podsłuchów, wiedząc, że mają Falentę po swojej stronie. Często zdarza się, że zleceniodawca odwraca się od zdrajcy. Podobnie jest i tym razem. Falenta nie jest już potrzebny PiS, więc może iśc do więzienia. Falenta twierdzi, że miał obiecane przez PiS uniewinnienie. Przypominam, że PiS-owska prokurator w akcie oskarżenia domagała się dla Marka Falenty wyroku w zawieszeniu. Mec.R Giertych jako oskarżyciel posiłkowy doprowadził jednak do skazania Marka Falenty na 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.
  Mec.R Giertych zaproponował Markowi Falencie za pośrednictwem tvn, że jeżeli dostrczy dowodów, że to ludzie z PiS stali za „aferą podsłuchową” będzie wnioskował przed Sądem Najwyższym o nadzwyczajne złagodzenie kary dla Marka Falenty.
  Wiceminister Michał Wójcik zapędzony w krzyżowy ogień pytań redaktor Moniki Olejnik, zaczął przebąkiwać coś o wysokiej temperaturze i sezonie ogórkowym.
  Brawo Krzysztof Brejza, dobra robota, szacun za to co pan robi.
  Świetna robota Mec.R Giertych.
  Pani Monika Olejnik nie pozwoliła na dalsze kpiny dla pana Wójcika. Zgasiła go jednym tekstem :
  – proszę odpowiadać na pytania i nie kpić sobie z wysokiej temperatury.
  Pani Justyna Pochanke elegancka i merytoryczna jak zawsze, brawo.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2307896042628985&set=pcb.2307897015962221&type=3&theater

 34. To co dzieje się na szczytach polskiej sceny politycznej przypomina niezapomniane sceny z amerykańskiego filmu filmu Ojciec Chrzestny.
  A przecież przez cały okres powojenny mieliśmy kompleksy w stosunku do jankesów, uważając że ich metody mafijne są rodaków nad Wisłą niedościgle.

  Być może to co za chwilę napiszę będzie po części fatalnym oddziływaniem promieni słonecznych na moją głowę, ale uważam, że Donald Trump niektóre rozwiązania z kampanii wyborczej PIS-u z 2015 r.przenosił na żyzny grunt amerykański.

 35. A ja jestem wciąż pod wrażeniem weekendowej wizyty w „mateczniku PiS”. Pytani o film Sekielskiego nie wiedzieli o co chodzi, pytani o list episkopatu — też. Wniosek: PiS potrafi bardzo ograniczyć dostęp do informacji niekorzystnych dla siebie swoim przeciętnym wyborcom. Więc trochę to jest dyskutowanie oderwane od realiów: jak zareagują wyborcy PiS na aferę (tu wstawić dowolną) — bo się albo o niej nie dowiedzą, albo usłyszą, że tak mówi opozycja (czyli: nasza tuba propagandowa kłamie — bo w nią raczej i zwolennicy PiS nie wierzą, to zapewne opozycyjna też i jest remis). Rewelacje Falenty mogą być nieprzyjemne dla PiS — zresztą tego PiS życzę — ale polityką nie wstrząsną.

 36. adam100
  12 czerwca o godz. 10:56

  Czytałam wszystkie.

  otu
  12 czerwca o godz. 11:08

  „Upadł plecami na nóż i tak 17 razy”

 37. @ PAK4
  12 czerwca o godz. 11:21
  A ja jestem wciąż pod wrażeniem weekendowej wizyty w „mateczniku PiS”. Pytani o film Sekielskiego nie wiedzieli o co chodzi,

  Możesz się jednak mylić. Tak dla przykładu, film Sekielskiego ma 22 miliony wyświetleń na YouTube.

  Kropla wody drąży skałę.

 38. Była sobie kiedyś taka historia, nie wiem czy prawdziwa na 100%. Na Marsa NASA wysyłała sondy do zbadania księżyców. Ale zawsze coś się psuło, a to programista nawalił, a to urządzenie wysiadło, ogromne koszty, zero rezultatów.
  Zaproszono w końcu indiańskich szamanów żeby tańcem i śpiewem odczynili. I kłopoty z misjami jak ręką odjął.

  Może złóżmy się w dolarach na tych szamanów żeby i nam odczynili to nieszczęście wiszące nad Polską. :/

 39. Nefer
  12 czerwca o godz. 11:50

  Jak to nigdy nie wiadomo do czego się może przydać Indianin.
  Flota amerykańska komunikowała się dialektem indiańskim ( Navajo) i z tym szyfrem Japończycy i Niemcy nigdy sobie nie poradzili 😉

 40. tejot
  12 czerwca o godz. 9:58

  Mauro Rossi
  11 czerwca o godz. 23:03

  Mój komentarz
  ” Rossi zaleca służbom być cwanymi,”

  I ma racje, bo ze sluzbami naiwnymi, to daleko nie zajedziemy.
  Szansa na sukces istnieje tylko wtedy, gdy nasze sluzby beda sprytniejsze nich ich sluzby.

 41. PAK4 ad 11.21,
  problem leży w infrastrukturze. Tam gdzie jest łatwy dostęp do kablówek, tam PiS przegrywa. Tam gdzie lud, niekoniecznie ciemny, skazany jest na TVPiS, tam informacje dot. afer PiS docierają szczątkowo. Poza tym, dwóch monopolistów, Nc+ i Polsat sprzedają swoje programy tylko w pakietach ograniczając tym samym dostęp do programów informacyjnych płatnych, bo żeby mieć do nich dostęp zmuszony jesteś do kupowania badziewia, które Cie w ogóle nie interesuje. Nawet jak masz dostęp do światłowodu, to programy informacyjne możesz oglądać w zasadzie tylko po wykupieniu jakiegoś pakietu. Natomiast reżimówka jest dostępna darmo. W ten sposób trzyma się lud w ciemnocie – to jest sprawa systemowa.

  W jaki sposób informacje kompromitujące pisowski reżim mają trafić do „ludu” skoro debilni poprzednicy władzy pisowskiej nie postarali się o to, by ludowi stwarzać szanse na bycie „oświeconym”? Mieli ten lud w dupie i to teraz działa na rzecz PiS. Od 1989 roku było tak, że ten kto miał TVP ten przegrywał wybory.Teraz widać zmianę, kto ma TVP, ten będzie miał władzę, bo jesienią PiS wybory wygra – bez złudzeń.

  Poza tym, Solorz został spacyfikowany, co wyraźnie widać na Polsacie, że nie wspomnę o Superstacji Solorza, która „wyłączyła” politykę prawie w ogóle.

 42. PAK4,
  a poza tym, do film Sekielskich – nie czarujmy się – to takie jakościowe badziewie jest. Sprawa ważka, ujawnienie kilku przypadków jako ilustracja problemu istotne i potrzebne ale żeby to oglądać z zapartym tchem i podziwiać sztukę dokumentalistów, no to rzekłbym – takie sobie nie za tęgie się wydaje. Nie będę piał z zachwytu – sorry.

 43. @ PAK4 ad 11.21,

  To musi być koniec Polski.

  Tylko Putin dobry ( i mądry ).

 44. @adam100, 11:27:
  Po pierwsze, wplyw sieci jest przeceniany. Starsze pokolenie zaglada rzadko, a wszyscy ktorzy zagladaja, szukaja potwierdzenia swoich pogladow — nie poznania swiata.

  Po drugie… ilu obejrzalo do konca? Ja prawdopodobnie wygenerowalem dwie „odslony”, bo raz sprawdzalem, czy mam dobry link, a raz sluchalem.

  @legat:
  @telewizja za darmo:
  No, nie tylko TVP jest za darmo. Trwam tez… Gdy zeszlo na polityke, to wlasnie uslyszalem, ze nie cale Trwam popiera rzad… Czyli spor Konfederacji z PiSem jako ekwiwalent pluralizmu w mediach…
  Powiedzialbym:
  — silna TVP;
  — zgodna z przekazem z ambony (+Trwam, Maryja itp.);
  — plus dobre wyniki gospodarcze (brak widocznej katastrofy);
  daja dosc spojny obraz dla zwolennikow PiS.

  Ze PiS obciazaja afery? Ale co z tego — „nasi bija w waszych; a wasi w naszych” — taka zwykle pada odpowiedz. Nie, ze jest w porzadku, bo zwolennik PiS moze uznac, ze to bolesne, ze Polska jest tak podzielona, ALE nie uwaza, ze to jego i jego partii wina. A tym bardziej, ze jego partia ma na serio cos za uszami.

  A! I nie jest prawda, ze kazdy kto mial TVP przegrywal wybory. Np. PO i PiS idac po wladze w 2005 mialy TVP. Bodaj PO program 1, a PiS program 2.

  @film Sekielskich:
  Wazny temat, ujety w sposob, ktory porusza. Nie potrafie go ocenic, jako dziela sztuki filmowej, ale w sensie potrzeb Polski jest wystarczajaco dobry.

 45. Boję się że Falenta zrozumie swój błąd i powiesi się w celi. Umarli milczą.

 46. @ PAK4
  12 czerwca o godz. 13:28
  Po pierwsze, wplyw sieci jest przeceniany.

  A cóż ci pozwala wypowiadać się tak kategorycznie?
  Zobacz ile środków przeznacza na sieć Putin & Co.
  Jaka władze ma Google i FB i jak są wykorzystywane w dezinformacji.
  Moim zdaniem i po pierwsze,

  wpływ sieci jest niedoceniany.

 47. @adam100:
  No to przypis literaturowy:
  Yochai Benkler, Robert Faris, Hal Roberts, Network Propaganda: Manipulation, Disinformation, and Radicalization in American Politics, Oxford University Press, 2018

  Swoją drogą, co do Putina, to właśnie o to chodzi w manipulowaniu w sieci: jakiś efekt da, przy kiepskich mediach (np. FOX News…) przeniknie nawet do mainstreamu, przy niewielkich kosztach własnych.

 48. PAK4
  12 czerwca o godz. 13:47

  Dla zrozumienia jak nowoczesny świat funkcjonuje polecam film Brexit:

  https://www.youtube.com/watch?v=E5S1EMmCWAE

 49. @

  Głosami posłów PiS Sejm zdecydował, że premier Mateusz Morawiecki nie opowie o aferze taśmowej. Zamiast tego parlamentarzyści wysłuchają informacji o działaniach resortu rolnictwa na rzecz polskiej wsi.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24890664,pis-zdecydowal-ze-premier-nie-udzieli-sejmowi-informacji-o.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  slavik12.06.2019, 12:46
  Tak wygląda dyktatura kanalii.

  PiS przejedzie się na własnej arogancji. Nawet wszy maja swoją granice.

 50. Panie redaktorze,a jak ma grać walcząc o życie.WIARYGODNY I SPRAWNY DOSTAWCA WĘGLA OD PUTINA.Jeżeli sam ,nagrywał i zorganizował siatkę ,bez pomocy fachowców, to geniusz .i spryciarz.Czy chęć zarobienia nim kierowała?Dlaczego więc po nagraniu PO ,NIE ZWRÓCIŁ TAŚMY ZA KUPĘ FORSY?A JEŻELI INNI DALI WIEKSZE SUMY?Czy zdawał sprawę ,że takie afery doprowadzają do upadku rządów i destalibizacji państwa.?Kogo się dziś boi?Dlaczego opozycja nie drze japy w sprawie ochrony więźnia ,i wglądu w warunki jego pobytu w areszcie ,cholera wie?Biedroń wAli w POPIS ,MA POLE DO POPISU!!!

 51. Umyka wam moim zdaniem kluczowy element tej układanki.

  W całym NORMALNYM swiecie, służby działają na rzecz Państwa.
  Tropiąc wrogów zewnętrznych, dysydentów, organizacje przestępcze.
  W krainie Macondo, służby zaprzęgnięto do ścigania wrogów POLITYCZNYCH.
  Pochodzących zresztą, z jednej koterii styropianowej.

  I to jest znacznie bardziej niebezpieczne dla nas wszystkich.
  Szukanie haków na konkurencję jest czasochłonne, nie pozostawia zbyt wiele na szukanie tych REALNYCH wrogów.

  PiS przedstawia się jako partia państwowców.
  Tymczasem, poza prywatą, niewiele widać……

 52. Przepraszam ,że nie na temat ,ale ten sam problem.Huny niszczą WOŚP ,I OWSIAKA.Państwowa koleją ,czyli torami?Coś jak car ,z e swoimi o cit szersze dla bezpieczeństwa mocarstwa.Jeżeli pan Owsiak ,nie odrobi lekcji Falenty i nie wystartuje do wyborów ,to przyczyni się ,do ich wygrania, i Jego zniszczenia.

 53. zetus1
  12 czerwca o godz. 15:05

  THX

  Jak zwykle; orangutan obnażony bez majtek. 🙂

 54. Mauro Rossi
  12 czerwca o godz. 1:22

  „Na razie emeryci dostają, jak nigdy przedtem, a pomysł o odebraniu im czegokolwiek to chyba zagranicznej prowienencji.”
  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
  13 -nasta pensja koń by się uśmiał. 13 pensja to tylko wyrównanie za inflację i wzrost cen, ale nazwane 13 pensją ha ha ha….. Od kiedy nie pracujący otrzymują 13 płat? I za co? ha……
  To świadczy że mamy bardzo głupie społeczeństwo aż do kwadratu, które nawet podstawowej matematyki na poziomie ucznia trzeciej szkoły podstawowej nie rozumie, „czarna magia” ,
  Gdyby PiS nie obniżył wieku emerytalnego to ta „13-pensja” ha ha … była każdego miesiąca a jeszcze nie płacili by podatku. Poszyli o jakie 10 tys. na rok. Głupich to zawsze można wy……ć a jeszcze są szczęśliwi.

 55. Martin L
  12 czerwca o godz. 15:55
  Tego Rossi nigdy nie wyrosi. Dwa zera z ekonomii spolecznej. Trafiles celnie w niedorzecznosci MR. Tak niestety liczy ta cala kufajkowa ekipa.

 56. @Martin L:
  Bo rzecz w tym, ze jak masz indeksowana emeryture to ci sie nalezy.
  A jak dostaniesz 13-tke, to masz prezent od panstwa.
  PiS nie lubi dawac tego, co innym sie nalezy. Bo to zadna zasluga — to obowiazek.
  Ale lubi dawac prezenty. Bo to zasluga, a nie obowiazek.
  Troche tak, jakby Twoj pracodawca, zamiast ci zaplacic za prace zafundowal obiad u Wierzynka 😀

 57. Falenta jak polityczny Luter. Nagraniami wykazał debilizm polityczny nagrywanych katolików. To stan umysłu. Tak sobie myślę,że ja takim ręki nie podam. Kakim ty był na nagraniu takim i ostałsia…Kazak lichoj. Falenta jak Darwin pokazał polityczne drzewo a nagrania personalizują na jakiej gałęzi kto siedzi. W polityce liczy się skuteczność. Taśmy to zagranie Brutusa w gronie obalaczy tzw.komuny. Kozaków z Kubania przepraszam z skrót myślowy.

 58. Zaleglosci urlopowe…

  żabka konająca
  27 maja o godz. 9:03
  Donosi, ze uzera sie ze soba sama idlatego opusci blogosfere.

  jakub01
  27 maja o godz. 1:27
  @404
  „Ta wypowiedź dyskwalikuje Ciebie jako moją rozmówczynię.”
  Na szczescie i z pelna wzajemnoscia.

  „Baby” sie NADAL KLOCA!!!

  MR rosi, tym razem o PE, o ktorym nie ma zadnego pojecia.

 59. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 0:44
  ,,Czemu pan brygadę, która ma operować miedzy Estonią a Morzem Śródziemnym nazywa „Fortem Trump”?”

  Neokonserwa i podzegacze wojenni z ,, Rzeczpospolitej ” nazywaja majace wkroczyc wojsko Fortem Trump. Czy beda utrzymywac rzady obozu przy wladzy w Estonii czy w Albanii czy u nas, to niedlugo zobaczymy.
  ,, Nasza” administracja poprosila, by stacjonowali w Polsce.
  https://www.rp.pl/Polityka/306099966-Nie-zbankrutujemy-przez-Fort-Trump.html

 60. Ktoś cygani. Teraz bardziej pasuje katoliczy. Tak sobie myślę czy katolicyzm to klub łgarzy przez 24 h. Już Radio Erewań lepiej się prezentuje. Nagrywanie w konfesjonałach trafiło pod strzechy. Z bożą pomocą. A KK milczy jak w czasie okupacji.

 61. Najpierw pisze listy, na które nikt nie odpowiada. Teraz je upublicznia…

  Ciekawe jakich „rewelacji” będziemy światkami przed wyborami!

  Dobrze, że idą wakacje i dwa miesiące sezon ogórkowy

 62. Tak sobie myślę czy w ramach „tradycji” KL Guantanamo użyczy więżniów do budowania Fortu Trump. Kraj nad Wisłą to spluwaczka lub wycieraczka dla okupantów wszelkiej maści. Prawie jak ministrant dla pedofila.

 63. Dzień Rosji to też moje święto. Rosjo trzymaj się ! Tak sobie myślę bo wyssałem…i nie tylko.

 64. Skąd się biorą bezcenne papierosy na wojnę? Odpowiedź znajdziesz googlając „średnica papierosa”, ze standardu 7,62mm są powrzechne przejściówki na 5,5 lub 5,65mm. Wymiary można też podać w calach i w zależności od dokładności miejsc po przecinku uzyskasz .22 .223 .30 itd. Cygara (nie kręcone ręcznie) też mają wymiar popularnej „dziewiątki” (.357 i .38) lub 12,7 czyli .50
  =========

  Ciekawostka taka……

 65. Takie onetowe, medialne kreatury, ogłupiają polską opinię publiczną, cytuję:

  „Polska dostała tyle, ile mogła. Będzie bezpieczniej. Jeśli do tego kupimy myśliwce F-35, będziemy jeszcze bezpieczniejsi. Ten dzień będzie dobry dla nas wszystkich – komentuje wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.”

  A miało być solidarnie , praworządnie , suwerennie , a po 30 latach ogłupiania zostało się republiką bananową do wynajęcia w awanturach wyznaczonych przez najbliższych przyjaciół, uchwalających ustawę nr 447.

 66. AOlsztynski
  12 czerwca o godz. 17:18

  Cicho wszędzie , głucho wszędzie, co to będzie , co to będzie.

  No urwał się jak Filip z konopi – szantażysta-łoszust w sezonie ogórkowym, jak taśmy nie wypłyną ta dowód ze kłamca !!! On tylko PO nagrywał bo kocha PiS – no przecież można, prawo nie zabrania.

  A tak nawiasem mówiąc Panie Olsztynski to:

  Guano zwane PiSem:

  Afera KNF – Chrzanowski
  Afera SKOKi – Bierecki
  Afera NBP – Glapiński
  Afera Srebrna – Jarosław Kaczyński
  Afera PCK – partia PiS
  Afera burdelowa – Kuchciński
  Prokuratura, CBA, Służby – zacierają ślady, niszczą dowody.

 67. prawo nie zabrania – kochać ( żeby mnie nie podejrzewano ze legalnie nagrywam 😉 )

 68. Ni bońćcie taki mundry jak si ni znaci i ni gadajci! Jak Tusk wywoził Polskie Skarpy Złoty i Śrybrne i Polski Brylandy i Djamendy cu jegu dziadyk w Wyrmasztci był i pumagał i Marud Polski rabował to wy cichu byli nic ni gadali tylku samy jeszczy kradli.
  A tylku Pan Prezys doszyd du władzy ud razu si piniendzy znaszli i na szysku wystarcza bu nawyt Pani Prejmjer Polska Błata Żytłu muwjiła ży starczy ni kraść. A co si Polskiej Waty nawywuzili za granicy to tylku Pambuk jedyn wi i te cu wywyuzili a to tryliony dularów byli!

  Pżettem to chłopy piwo albu leśny dzban na zeszyt u Bjelaka brali a tera kużden ma gutuwkie i ud razu płaci i nawyt wudki sy kupi. Za Płatformy to izbe wyczeźwień w Gruszczyni ścieli likwidować bu ubłużenia ni było i Marjan Salak z naszyj wjoski co tam robi już si bał ży het rubota straci a Subirajka cotam sprzonta tyż si bała. A tera jak Pan Kaczyjsku nastał to w jedyn rok 400 procynt normy zrobili bu tyla klyjentów je i nowe izbe wyczeźwień budujom wienksze żyby si pjane ludzi pumieścili bu ni było dzie! I już si ugłaszajum ży ludzi du ruboty w izbi bendzi trza tyż. A buduwalńce tyż ruboto za to majom i piniendzy za budowy bierum. I tera bynajmiej ludzi zaduwolniony som i stare tyż bu bynajmiej czynaste łemertyture dustały ud Pana Pryzesa!
  Bu to je Polski Guspodarz!

 69. @” Kazdemu wolno kochac
  To milosci slodkie praaawo….”
  Dla A 100 Jerzy Polomski
  https://www.youtube.com/watch?v=nD12VTCO7qw

 70. Saldo mortale
  12 czerwca o godz. 9:09

  „Facet zbyt wiele i zbyt czesto marzyl o Pewexie”.

  Słowo „Pewexie” zawiera oczywisty błąd. W alfabecie polskim nie istnieje litera x, co oznacza, że wprawdzie można jej użyć, ale tylko w mianowniku („Pewex”, „Frontex” są ok.). Jeśli używamy polskiej fleksji, w tym przypadku miejscownika, to literę wyrażającą głoskę x zapisujemy przy pomocy dwóch liter polskiego alfabetu, k i s. Poprawnie napiszemy więc „Peweksie”.

  Elity z rodowodem od 1945 roku powinny być ostrożne próbując używać literackiej polszczyzny, bo jak przychodzi do konkretów to pojawiają się kłopoty.

 71. Saldo mortale
  12 czerwca o godz. 9:37

  „Rosi rosi i rosi, tym razem narodowosocjalistycznie o Zaolziu. M. nazywa nazim i hitleleryzm pragmatyzmem”.

  O Zaolziu cytowałem publicznie wygłoszone słowa Wł. Bartoszewskiego, ale według ciebie pewnie był nazistą.

 72. @ 01

  Jezuuuuu,
  wiosną zapachniało 🙂

  ( a w sercu ciągle raj 😉 )

 73. Lepszy raj niż maj?
  sam już nie wiem, czy to warto kochać ciebie ?? 🙁 😉

 74. @ Zapachnialo wiosna. AD 1970 albo i wczesniej.
  https://www.wprost.pl/kultura/10223184/jerzy-polomski-konczy-kariere-ma-powazne-problemy-ze-sluchem.html
  Jeden z estradowych koszmarkow w peruce,” podwyzszajacych” butach i po operacjach plastycznych. Prawdziwe nazwisko -Pajak.

 75. kooperatywaMandragon

  „Neokonserwa i podzegacze wojenni z ,, Rzeczpospolitej ” nazywaja majace wkroczyc wojsko Fortem Trump.”

  Przecież się pan niejedniokrotnie uskarżał, że media klamią. Czemu więc mimo tego pan te kłastwa propagandowe łyka i upowszechnia?
  Odwolujac się do tych bredni o „Forcie Trump” pan ową „neokonserwe” i „podzegaczy wojennych” tylko wspiera w ich propagandowym trudzie.
  Proszę zostawić ich sam na sam z ich bredniami. Szkoda na takie bezsensowne polemiki o niczym czasu.

 76. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 20:16

  Ciekawa wizja przyszłości.
  A może już- TERAŹNIEJSZOSCI.

  Wyprzedziliśmy już uniwersum 1984 w kwestii poziomu inwigilacji. Różnica jest taka, że w przypadku książki 1984 inwigilacja była wymuszana, natomiast dzisiaj zachęcani jesteśmy do jej samodzielnego uprawiania. Platformy wiedzące o swoich użytkownikach niemalże wszystko istnieją już o dłuższego czasu i stosowane są do manipulacji. Jednym z najpopularniejszych eksperymentów stanowiących potwierdzenie postawionej tezy był test przeprowadzony przez administrację Facebooka w roku 2012 (jego wyniki opublikowano w roku 2014, na tydzień przed premierą niemieckiego wydania książki ZERO). Facebook bez pytania zmodyfikował listę aktualności 800 000 użytkowników, dowodząc tym samym, że jest on w stanie manipulować ludzkimi emocjami. Kolejnym problemem jest fakt, że nie wiemy, kiedy się nami manipuluje, a kiedy działania takie nie mają miejsca.
  https://www.focus.pl/artykul/marc-elsberg-autor-zero-i-blackout-o-najwiekszych-zagrozeniach-wspolczesnej-cywilizacji

 77. @

  Każdy dzień przynosi nam straszne wiadomości na temat tego co rząd wyprawia z Polską! Kiedy to się skończy??

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/a.706258126170514/2405627996233510/?type=3&theater

  Ośmiornica PiS

 78. Mauro Rossi
  12 czerwca o godz. 19:27
  ” Słowo „Pewexie” zawiera oczywisty błąd.” A takie nazwy jak Hortex, Polimex, to co??? A imię Xawery używany również wariant zamiast Ksawery do dzisiaj, to co ??

 79. Martin L
  12 czerwca o godz. 15:55

  Mauro Rossi 12 czerwca o godz. 1:22: „Na razie emeryci dostają, jak nigdy przedtem, a pomysł o odebraniu im czegokolwiek to chyba zagranicznej prowienencji”.

  „ha ha ha ha ha ha ha ha ha 13 -nasta pensja koń by się uśmiał. 13 pensja to tylko wyrównanie za inflację”.

  Wyrównaniem inflacji był tegoroczny wzrost emerytur, w lutym 2019 roku ― najwyższy od lat. W tym roku waloryzacja emerytur wyniosła 2, 86 proc. (najniższa kwota nie mogła była niższa niż 70 zł). Koszyk do corocznego wzrostu emerytur zawsze liczyło się inaczej niż myślisz, pomijało się np. wzrost cen jachtów etc. Obecnie inflacja wynosi 2 proc. rocznie. 13 pensja była wiec ekstra.

  Saldo mortale
  12 czerwca o godz. 16:02

  Martin L 12 czerwca o godz. 15:55

  „Trafiles celnie w niedorzecznosci MR”.

  „Wiódł ślepy kulawego, dobrze im się działo …”. Albo też Pieter Bruegel, starszy, „Ślepcy prowadzą ślepców”.

  https://wiadomo.co/wp-content/uploads/2019/05/bruegel-890×553.jpg
  🙂

 80. Martin L
  12 czerwca o godz. 20:41

  „A takie nazwy jak Hortex, Polimex, to co”?

  Są poprawne, bo występują w mianowniku: Hortex, Polimex.
  W dopełniaczu poprawnie będzie: Horteksie, Polimeksie itd. A jak zobaczymy hiperpoprawną pisownię Horteks, Polimeks to możemy podejrzewać, że to przypadek nie 1 (mianownik), bo byłoby Hortex, Polimex, tylko 4 (biernik), kogo? co? (widzę).

  „A imię Xawery używany również wariant zamiast Ksawery do dzisiaj, to co” ??

  Podobnie, pisownia Xawery jest już archaizmem, ale w zasadzie poprawna (bo mianownik), w dopełniaczu zaś napiszemy Ksawerego. Z tego właśnie powodu od dawna istnieje spolszczona forma tego imienia.

 81. PAK4
  12 czerwca o godz. 13:28

  „Np. PO i PiS idac po wladze w 2005 mialy TVP. Bodaj PO program 1, a PiS program 2”.

  Pierwsze słyszę, w 2005 roku TVP miała (już właściwie nieboszczka) UW do spółki do z …. PSL (sic).

  W latach 2000-2005 nawet SLD był słaby w mediach i dlatego rozjechano go w aferze Rywina-Michnika.

 82. wiesiek59

  Marc Elsberg uprawia nurt pisarski, który określa się jako dystopię Ten gatunek jest przeciwieństwem utopi określanym czasem jako antyutopia.

  Definicja dystopi mówi, że to „utwór fabularny z dziedziny literatury fantastycznonaukowej*, przedstawiający czarną wizję przyszłości, wewnętrznie spójną i wynikającą z krytycznej obserwacji otaczającej autora sytuacji społecznej. Dystopia przyjmuje pesymistyczny osąd zastanego świata, fantastyczna wizja jest zazwyczaj jego hiperboliczną konstatacją, negującą możliwość odmiany w przyszłości zastanego stanu rzeczy”.

  Oczywiście wydawcy czy autorzy dystopii są zainteresowani ksiązki budziły jak najwieksze emocje. Dlatego ich powodzenie zalezy od sugestywnie prawdziwego opisu sytuacji społecznej – w sensie pesymistycznym.
  Jakby nie patrzeć to jest pewna manipulacja czytelnikiem

  * Myślę, że zamykanie dystopii w ramach gatunku literatury fantastycznonaukowej jest nieuprawnione bo również thrilery, powieści katastroficzne czy polityczne mogą mieć charakter dystopii.

 83. tejot
  12 czerwca o godz. 9:58

  „PiSowscy nadkomisarze służb przysłali do USA dane dotyczące pracy w służbach obecnych emerytów (w związku z obniżeniem im emerytur), co wywołało dyskretne zdziwienie w USA, co do profesjonalizmu obecnego kierownictwa tych służb”.

  Chodzi o emerytury ubeków, że ustawowo wyrównano im do średniej krajowej. No dramat. Za komuny byli uprzywilejowani, komuna upadła, a oni nadal chcieli być uprzywilejowanymi. Czyż to nie przykład komunistycznego chamstwa i bezczelności? Niech przypomną sobie jak traktowali funkcjonariuszy przedwojennej dwójki, kiedy jacyś wpadli im po wojnie w ręce. Więzienie na Rakowieckiej i strzał w tył głowy, a nie tam średnia emerytura, nawet peerelowska.

  Tejot, jest upał, wiec mógłbyś zrzucić kufajkę i walonki.

 84. Kalina
  12 czerwca o godz. 11:02

  „Chyba ze wkroczą „nieznani sprawcy” albo biedny Falenta umrze na niezidentyfikowany zawał”.

  Oj tam, beatyfikujecie go, zawsze to coś. Z B. Blidą średnio wam poszło, musicie bardziej się starać.

  Zauważ kobito, że nieznani sprawcy („seryjny samobójca”) pojawiał się i sprzątał (jak w filmie Tarantino „Pulp Fiction”), kiedy akurat PiS nie był u władzy. Falenta powinien modlić się o długie rządy PiS, bo PO mu nie daruje, że pomógł historii odsunąć ich od koryta. Być może na zawsze.

 85. Cytaty dnia.

  W Kulturze Liberalnej, w ramach bloku tematycznego „Fort Trump. Niebezpieczne złudzenia” wywiad z Thomasem W. Simonsem Jr., amerykańskim dyplomatą i wykładowcą akademickim, w latach 1968–1971 pracownikiem ambasady amerykańskiej w Warszawie, w latach 1990–1993 ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Rozmowę zatytułowano „Polska nie powinna być „amerykańskim lotniskowcem”.

  Cytat 1

  „Thomas W. Simons: … Po raz pierwszy pracowałem w Polsce w latach 1968–1971, czyli również dość niespokojnych czasach i już wtedy zauważyłem, że polską polityką rządzi moralizm.

  red: Co pan ma na myśli?

  Thomas W. Simons: Wówczas ludzie nie szukali skutecznego lidera, ale dobrego człowieka, kogoś, kto jest szczery i komu dobro publiczne leży na sercu. Nie byli zainteresowani tym, czy ten ktoś ma program. Pamiętam Moczara, mówiono mu: „Mietku, nie masz programu”, na co on odpowiadał: „Dam sobie radę i bez programu”.
  Polacy nie przejmują się za bardzo normalnym, funkcjonalnym podejściem do systemu politycznego, chcą „dobrych ludzi”. W demokracji taka postawa rodzi problemy, ale jest pozostałością po poprzednim systemie.”

  Cytat 2

  red: … czy Ameryka jest wciąż zainteresowana Europą i podtrzymywaniem relacji transatlantyckich? Bo i w tej kwestii mamy zamieszanie.

  Thomas W. Simons: Zamieszanie pozostanie [śmiech]. W tym momencie jesteśmy nieprzewidywalni. Myślę, że komukolwiek byłoby trudno polegać na stabilnej spójności amerykańskiej polityki w jakiejkolwiek kwestii. Polityka jest zbyt zagmatwana.

  red: W Polsce istnieją dwie główne wizje relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Jedna mówi, że musimy utrzymywać dobre relacje z Ameryką poprzez silną pozycję w Unii Europejskiej. Druga mówi, że przyszłość Unii jest niepewna, więc Polska powinna stać się amerykańskim lotniskowcem* w Europie.

  Thomas W. Simons: Uważam, że druga opcja byłaby okropnym błędem. Dziś nie można polegać na nikim! Trzeba żyć w niepewności. Najlepszą szansą dla Polski na kształtowanie niepodległej przyszłości w świecie jest sojusz z Europą. Bycie amerykańskim „lotniskowcem” jest skazane na porażkę, ponieważ nie sądzę, byśmy byli w stanie utrzymać taki rodzaj relacji z Polską.”

  Całość tekstu poniżej:

  https://kulturaliberalna.pl/2019/06/11/simons-polska-usa-transformacja-solidarnosc/

  * „Polska jako amerykański lotniskowiec” jest metaforą odnoszacą się do propagandy rządowej sugerującej nawiązywania pozanatowskich, bilateralnych stosunków militarnych między USA a RP. Dzisiejsza wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie de facto kwitująca wykonanie postanowień szczytu NATO w Walii w 2014 dowodzi, że ambasador ma rację mowiąc, że Amerykanie „nie są w stanie utrzymać takich relacji z Polską”. Czyli nie bawiąc się w język dyplomatyczny – nie mają na to najmniejszej ochoty.

 86. Jestem po ogladaniu transmisji z wizyty Dudy w Białym Domu <Oglądałem w TVN 24 i TVP -Info, Stosując przerywniki przy pomocy pilota . Warto czasami tak zrobić .
  Nie komentuje .

 87. Mauro Rossi
  12 czerwca o godz. 21:41
  tejot
  12 czerwca o godz. 9:58

  „PiSowscy nadkomisarze służb przysłali do USA dane dotyczące pracy w służbach obecnych emerytów (w związku z obniżeniem im emerytur), co wywołało dyskretne zdziwienie w USA, co do profesjonalizmu obecnego kierownictwa tych służb”.

  Chodzi o emerytury ubeków, że ustawowo wyrównano im do średniej krajowej. No dramat. Za komuny byli uprzywilejowani, komuna upadła, a oni nadal chcieli być uprzywilejowanymi. Czyż to nie przykład komunistycznego chamstwa i bezczelności?

  Mój komentarz
  Rossi ględzi kółko o ubekach, ubecy to, ubecy tamto. Epitetu „ubecy” używa jako moralnego stygmatu uprawniającego nadzorców służb (nominalnie jest to Mariusz K.) do wyłączenia spod prawa każdego, który im się nie podoba, a tym samym jest podejrzany o popełnienie czynów niegodnych wrogich, przestępczych.

  Zasadą funkcjonowania służb w każdym państwie jest niejawność.
  PiSowskie kierownictwo wysłało do USA dane o służbie emerytów, by usprawiedliwić siebie, że my nie dlatego zmniejszyliśmy im emerytury, że tamci – o ci – pracowali w jakiejś milicji, czy wydziale nr 2, czy 10, myśmy zmniejszyli im emerytury, bo to byli – uhuhu – ubecy.

  Czyli PiS oficjalnie w oficjalnych stosunkach z innym państwem usprawiedliwia się, tłumaczy i używa przed tym państwem epitetów w stosunku do swoich obywateli.
  Jest to postępowanie nieładne, ponure i mało inteligentne.
  Pzdr, TJ

 88. Bar Norte
  12 czerwca o godz. 21:35

  JUŻ NIEJEDEN SCENARIUSZ POLITICAL FICTION, ZOSTAŁ WDROŻONY DO REALIZACJI.
  Ten akurat jest realizowany.
  Sterowanie mediami społecznościowymi daje konkretne przełożenie na wyniki zakupów.
  I wyborów.

 89. wiesiek59

  Teza, że manipulacje mediami społecznościowymi decydują o wyniku wyborów jak zauważyłem jest najcześciej lansowana przez te środowiska, które wybory przegrały i z rozmaitych powodów nie chcą przyjąć do wiadomosci albo po prostu się przyznać jaka była prawdziwa, realna przyczyna ich porażki.

  Tego typu teorie spiskowe są po prostu ucieczką od wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za przegrane wybory.

 90. Mauro Rossi 12 czerwca o godz. 21:41 do tejota: –Chodzi o emerytury ubeków, że ustawowo wyrównano im do średniej krajowej. No dramat. Za komuny byli uprzywilejowani, komuna upadła, a oni nadal chcieli być uprzywilejowanymi. Czyż to nie przykład komunistycznego chamstwa i bezczelności? Niech przypomną sobie jak traktowali funkcjonariuszy przedwojennej dwójki, kiedy jacyś wpadli im po wojnie w ręce. Więzienie na Rakowieckiej i strzał w tył głowy…

  Mauro Rossi,
  gdy UB zostało likwidowane, to taki Czempiński wracając ze szkoły z tornistrem na plecach patykiem na sztachetach wygrywał melodię i po zrzuceniu tornistra biegł pograć w klipę.
  Czy to on „traktował” funkcjonariuszy przedwojennej dwójki i strzelał im w tył głowy?

  Ciebie to dobrze pogięło, jeszcze lepiej jak Dudę.

  Tu jest mowa o tych, którzy po 89 zostali pozytywnie zweryfikowani, służyli III RP i budowali relacje z nowym sojusznikiem często narażając życie (operacja „Samum”) i którym solennie przyrzeczono, też ustawowo, traktowanie identyczne jak tych, którzy w służbach specjalnych PRL nie pełnili służby.
  Udajesz, że tego ie wiesz i wypisywaniem tych niedorzecznych kłamstw i bredni chcesz uzasadnić podłość waszego pisowskiego reżimu, który wobec tych ludzi łamie prawo i obietnice zawarte w obowiązujących ustawach?

  Teraz te pisowskie moralne szmaty, które tego dokonały pójdą do spowiedzi, wyspowiadają się z tych podłości, ucałują kolorową szmatę, którą podsunie im klecha, który tą szmatą nie wiadomo co sobie przed chwilą wycierał i będą miały czyste sumienia.

  Weź się puknij.

  Mauro, jestem pewien, że amerykański sojusznik zdecydowanie bardziej szanuje tych, których dane bezprawnie pisowski reżim im przekazał (i mam nadzieje odpowiedzialni za to wcześniej czy później poniosą konsekwencje prawne), niż zdrajcę Kuklińskiego.

 91. @Nefer
  12 czerwca o godz. 11:50

  To musieliby być bardzo potężni szamani.

  Dawno temu, jeszcze za głębokiej Platformy, telewizja nadawała program, w którym dziennikarz Przemek Kossakowski jeździł po południowo-wschodniej Europie, szukając szamanów, magów, znachorów, wróżek, jasnowidzów itp. Robił z nimi wywiady, pokazywał ich metody, a czasem sam korzystał z ich usług.

  Pewnego razu odwiedził serbskiego jasnowidza cieszącego się w swoim kraju dużą estymą. Pokazał mu fotografie trzech czołowych wówczas polskich polityków – Tuska, Palikota i Kaczyńskiego, i poprosił o ich ocenę. O Tusku i Palikocie jasnowidz nie powiedział niczego ciekawego, natomiast gdy zobaczył zdjęcie Kaczyńskiego, aż podskoczył. Stwierdził, że to bardzo potężny polityk, który swoją siłę zawdzięcza otaczającym go czarnym magom. A było to w czasach, gdy Tusk nie miał z kim przegrać….

  Nawet mi się udało odnaleźć ten odcinek. Interesujący fragment zaczyna się ok. 7’30’ (na początku trzeba obejrzeć reklamy):
  https://player.pl/programy-online/kossakowski-szosty-zmysl-balkany-odcinki,2020/odcinek-10,S01E10,27463

 92. Katechety Morawieckiego złote myśli:
  Fragment znaleziony w Szkle Kontaktowym, tytuł odcinka: „Rządowe afrodyzjaki” część druga, minuta 20:00.
  at verbatim

  Tak jak słynne powiedzenie Margaret Thatcher o miłosiernnym Samarytaninie:
  Pamiętamy go nie tylko dlatego, że był miłosierny i miał dobre intencje,
  ale dlatego, ze również miał pieniądze.
  Jakby nie miał tych pieniędzy, to nie wiadomo, czy tam w tej ewangeli by się znalazło dla niego miejsce

  https://szklokontaktowe.tvn24.pl/rzadowe-afrodyzjaki,943463.html

 93. Widzę, że rozmawiacie o wysłaniu przez pisowskie państwowe organa teczek pracowników służb specjalnych Amerykanom.

  To się w głowie nie mieści!!!!!

  Wszystko jedno z której dekady by nie pochodziły, to nie jest facking bisnes amerykański je posiadać, czy o nich cokolwiek wiedzieć!

  Ciekawe, czy przy okazji im dup nie wilizali?

 94. A w Australii afera ubezpieczeniowa:

  Ubezpieczyciele podrozy odmawiali ubezpieczania osob chorujacych psychicznie. Nie chodzi o jakies wygorowane stawki ubezpieczen od ryzyk zwiazanych z nawrotem choroby w podrozy, ale o niezawieranie takich ( travel insurance) umow.
  Zbadano firmy majace lacznie 27% udzialu w rynku ubezpieczen podroznych i wyszlo ze w ciagu roku ok 300 osob zostalo w taki sposob (z)dyskryminowanych.
  Posrod czarnych charakterow tej historii jest i moj ubezpieczyciel- Allianz.

  Nie wiem co i jak powinno byc zrobione i czy skonczy sie ta historia pozytywnie czy tez zaporowymi stawkami ubezpieczen, ale problem jest.

  Co wiecej- miejscowy system ochrony przed dyskryminacja byl w stanie wylapac problem i sie zan zabrac. Dobrze! Swiat bedzie lepszy, mimo ze stawki ubezpieczeniowe wzrosna.

  Ciekawe czy podbny problem jest i w Polsce?

  ml

 95. Pani 404

  Amerykanie WSZYSTKIE te teczki spenetrowali w latach 90 zeszlego wieku.
  I to nie na potrzeby walki z dyskryminacja osob starszych, ale na potrzeby CIA i FBI.
  W ramach “ wspolpracy” sluzb…

  Wyslanie dzis tych danych do USA mialo pokazac ze z moralnego punktu widzenia trudno jest bronic tych ludzi.

  ml

 96. @kooperatywaMondragon
  9 czerwca o godz. 20:57

  Lwice postepu sa latwo dostepne na Youtube i w sieci programow stacji Pacifica na obu wybrzezach.
  Najglebsza analize publikuje Bonnie Faulkner w programie ,, Armaty i maslo ”.
  http://gunsandbutter.org/archived-show-list
  Zostala niestety wykopana ze stacji Pacifica. Youtube tez robi czystki krytykow establishmentu.
  Inne ciekawe reporterki to Amy Goodman z codzienna godzinna audycja ,, Democracy Now !”
  i Laura Flanders
  .

  ——-
  Dzięki za ten link. Jest faktycznie świetny. Polecam wszystkim.
  Co do Amy Goodman to ja też ją bardzo wysoko cenię i często oglądam.

  ——

  A ja Ci prześllę link do ciekawego artykułu w następnym wpisie, bo inaczej nie przejdzie.

 97. @zetus1
  @kooperatywaMondragon
  @all english kumaci

  View the Frontline Documentary on Gaza That PBS Pulled
  The Unz Review: An Alternative Media Selection
  A Collection of Interesting, Important, and Controversial Perspectives Largely Excluded from the American Mainstream Media
  http://www.unz.com/article/view-the-frontline-documentary-on-gaza-that-pbs-pulled/
  BBC, the coproducer of the film, broadcast it to British viewers. We are posting it below so that Americans can also view it.

 98. Mauro Rossi
  12 czerwca o godz. 20:49
  Panie przestań pan nazywać to 13- pensją? Ja mam 13 pensję bo pracuję Takie to ekstra że można od razu pojechać na Majorkę ho ho …..
  Tutaj zostałem zacytowany
  „ha ha ha ha ha ha ha ha ha 13 -nasta pensja koń by się uśmiał. 13 pensja to tylko wyrównanie za inflację”. i wzrost cen. W oryginale.

  Nie związane z inflacją. Pomińmy fakt że inflacja to tylko kreatywna księgowość typowa dla PiS na co dzień realna jest znacznie większa a wzrost cen związanych ze wzrostem wynagrodzeń i kosztami produkcji,.To „13 pensja” jak to propaganda nazywa to nawet nie wyrównanie a strata, ale tylko głupiec który nie umie liczyć może myśleć inaczej. Głupkom można wmówić że dostali ekstra a ich przy tym oszukać.
  Matka opiekująca się osobą niepełnosprawną wymagającej stałej opieki z miała 800 PLN a teraz 900 PLN NO! za tak wielkie…. za takie pieniądze to na Teneryfę pojedzie ha ha ha Co za” hojność” PiS u
  Pis w swojej łaskawości „dał” całe sto złotych tylko za to można kupić sobie coraz
  mniej a „dał „powyżej inflacji, jak to możliwe?
  Teraz niech sobie policzą ci co głosowali na PiS „13 pensję” każdego miesiąca gdyby PiS nie obniżył wieku emerytalnego, To ile na tym stracili?
  „13 pensja” jak to brzmi!! A co gdyby emeryci nie płacili podatków? ale PiS nie miał by wtedy co „dawać”.

  45 % dało się na ten trik nabrać, jak tresowane małpy, których inteligencja jeszcze nie zdążyła zejść z drzewa a tylko omyłkowo nazywani są homo sapiens.

 99. “ Red Joan”

  Brytyjski film. Opowiada historie dziewczyny ktora po studiach w Oxfordzie(?) zaczyna prace w brytyjskim programie nuklearnym a wkrotce ( lata ‘40) zaczyna przekazywac dane wywiadowi radzieckiemu.
  Pani zostaje aresztowana bedac juz osiemdziesieciolatka.
  To co najciekawsze to jej obrona: lojalnosc wobec ojczyzny wobec lojalnosci wobec swiata ( rownowaga sil jako gwarancja pokoju) i pozytywne postrzeganie komunizmu/ Stalina w UK w latach trzydziestych i czterdxiedtych zeszlego wieku.
  Jest i Australia jako miejsce w ktorym mozna bylo po II wojnie swiatowej ukryc sie niczym w Argentynie, Paragwaju czy Chile.

  Film baaardzo polecam!
  Jesli u panstwa jeszcze nie graja to rekomrnduje Palace Cinema, New Acton, ACT.
  Bilety oki, tylko parking drogi, a jesli sie zgubi bilet ( jak sam to kiedys zrobilem), to baaardzo drogi.

 100. Ciężko mi pisać jedną ręką, ale postaram się chociaż nakreślić krótko o czym ten link jest. http://www.unz.com/article/view-the-frontline-documentary-on-gaza-that-pbs-pulled/

  Dotyczy filmu dokumentalnego One Day in Gaza (jeden dzień w Gazie),
  który został wyprodukowany przez BBC. W pierwszą rocznicę protestu w Gazie, który się odbył 14 maja 2018 roku.
  Był to pierwszy i jeden z wielu po nim następujących krwawych dni.

  BBC pokazała 13 maja 2019 swoim telewidzom ten film.
  A PBS amerykańska miała go pokazać 14 maja.
  Ale w ostatniej chwili film ten zdjęto z planów i zastąpiono go czymś innym.

  Film niby stara się być obiektywny, pokazując punkt widzenia obu stron konfliktu.
  Dlaczego napisałam „niby”?
  Bo wybierając do tego filmu przedstwicieli izraelskich pomija milczeniem bardzo istotne fakty.
  Na przykład elokwentny i zrównoważony pułkownik armii izraelskiech to osoba bardzo silnie związana i mocno reprezentująca nacjonalistycze poglądy.
  A jakie one są, to mozecie się sami domyśleć.
  Film jest w tej sprawie dyskretny, nawet nie beknie o tym.

  Drugi przykład również elokwentnej wypowiedzi, to izraelska osadniczka na terenach okupowanych. Opowiada jak to ona się bała napastników, itd
  Zapomniano wspomnieć, że to Amerykanka, która pojechała do Izraela zasiedlać ziemie i domy bezprawnie zawłaszczone od Palestyńczyków.

  A tych zepchnięto do duzego Getta, pozbawiono ich posiadłości, normalnych warunków bytowania, nawet paszportów.

  Stworzono wielkie więzienie, ogrodzone drutami kolczastyni, wieżami strażniczymi, pozbawiono pracy, wody, leków i wszystkiego co się da.
  Stworzono tym ludziom horror!

  A 14 maja 2018 roku Barbi ze swoim Kushnerem reprezentowała tatuśka Donaldo el Gapo Trumpistador.
  Otwierali ambasadę w Jerozolimie przy dzwiękach wojskoej amerykańskiej orkiestry.
  Wszyscy wystrojeni i zachwyceni.

  A w tym samym czasie pod drutami kolczastymi ginęli ludzie których nie dość że okradziono, to nie dano im w miarę normalnie zyć.

  A na ich rozpaczliwy protest przygotowano strzelców wyborowych, co by jak do kaczek strzelali i wyrabiali sie lepiej w swojej profesji.

  Ten film „One day in Gaza” jest właśnie o tym dniu 14 maja 2018 roku.
  Pierwszym dniu protestu.
  Zginęło wielu ludzi, jeszcze więcej zostało rannych. Część z tych ostatnich została kalekami. W Gazie jest trudno przeżyć będąc normalnym ze wszystkimi kończynami, a dla kalek to już niewyobrażalny horror

  Ps. na koniec tego artykułu znajduje się też film „One Day in Gaza”
  Polecam obejrzeć, bo nie przypuszczam, ze polskie media go pokarzą.

 101. @ W najnowszej Polityce ciekawy artykul na temat niedawno poruszany na blogu.
  „hoć artykuł robi wrażenie solidnego, zbyt wiele w nim błędnych założeń, a wywód historyczny to czysta fantazja. Zupełnie nieprzekonujące są też „tłumaczenia” pojedynczych wyrazów lub krótkich fraz, które opierają się na podobieństwie słów z różnych języków i to nie tylko r.o.m.a.n.s.k.i.c.h. , lecz take słowiańskich. To kolejny uczony, który zbyt pochopnie ogłosił sukces – przekonuje dr Prinke, któremu wtórują inni badacze. Gdy po artykule w „Guardianie” na temat hipotezy Cheshire’a zrobiło się głośno, macierzysta uczelnia r.o.m.a.n.i.s.t.y wydała komunikat, w którym jednoznacznie się od niej odcina.”

 102. @Rekopis Wojnicza nadal pozostaje nieprzetlumaczony.

 103. @

  Falenta sypie dziennikarzy związanych z PiS

  http://wyborcza.pl/7,75398,24893508,falenta-sypie-dziennikarzy-zwiazanych-z-pis.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

  andrzejg5213.06.2019, 06:16
  Gdyby Gmyza pociągnieto do odpowiedzialności za trotyl na wraku, to prawdopodobnie nie było by sprawy podsłuchów.
  A tak w nagrode Gmyz jest na placówce w Berlinie.
  Pis to taki ściek, który płynąc zbiera wszystkie nieczystości będące w jego zasięgu, mam nadzieję, że to wszystko trafi w końcu do odpowiednio wydajnej oczyszczalni.

 104. DZiś rano Gmyz w TVP INFO z Berlina ( Pisze o nim wyżej @ adam100) komentował reakcje „Berlina „po spotkaniu TRump _ Duda .
  — pozycja Niemiec uległa dalszemu osłabieniu , ich armia w rozsypce dają ca.1,5 % budżetu na armie a Polska 2% .
  Ten Gmyz oczywiście nie informuje ile miliardów Euro wynosi te 1,5 % budżetu BRD .
  . Gmyz cieszy sie ,że te 1000 sołdatów US uszczupli kontygent amerykański w Niemczech .
  TVP INFO przekonuje ze to będzie stała obecność w Polsce ,eleż PO CO ?? może ktoś przekona ,
  ten Gmyz ( niech mu ziemia lekka będzie) wymyslił trotyl i jest propagnadzistą pisowskim niewiarygodnym
  + do tego ta jego mordunia .
  Ps .
  Trump o gazie z Rosji – nie może się pogodzić , że Niemcy będą kupować gaz tańszy -rosyjski ,wczoraj w TVN 24 ktoś informował, że amerykański jest dziś Droższy 3-4 razy od rosyjskiego .
  Polacy ,gdzie tu biznes ,gdzie ?!
  Nie wypowiadam się o prezydencie Dudzie – ale jeśli aż 20 lat po II wojnie walczyli Wykleci z Komuną to ten pan rżnie głupa przed Białym Domem <pozostanie w mojej pamieci infantylnie usiechnieta "buzia " po przelocie F-35 nad Białym Domem .Pokazlali mu "zabawke " za minimum 100 milonów Dolarów .
  Ależ ci Amerykanie zakpili sobie z wiejskich Polaków rodem z Jackowa .

 105. @Mauro Rossi:
  Szefem byl Dworak — juz wowczas: PO. Pamietam, ze programem drugim kierowal czlowiek PiS. Zreszta pamietam te propagande, bo PiS juz wowczas byl w lansowaniu sie zupelnie nieznosny.

 106. Wczoraj pan prezydent okłamał ,czy nie Jankesów.,mówiąć o sĘdziAch komuszych w SN.?A Nie wspomniał ,że prokurator komuszy ,przygotowuje zmiAny w prawie ,łamiące konstytucję.Donald wyrasta na polityka na miarę,swego kraju.bO ZROBIŁ PRZYTYK ,ŻE NALEZY POGODZIĆ SIE RUSKIMI.A DRIAN ,JAK TO ON NIE POKUMAŁ ,ŻE JAK dONALD MÓWIŁ O ROZWIĄZYWANIU PROBLEMU Z UNEM,NALEŻAŁO ,MÓWIĆ TYM SAMYM JĘZYKIM ,POGODZENIA SIĘ.A może nasz jest kumaty ,ale nie chciał narazić się swemu wodzowi ?Cholera wie? Wstyd i poruta,.Aha ,kto za 5 lat będzie płaci,ł za chcicę pokazania się wielkości myszy na słoniu,kroczącego przez most.

 107. Królowo Polski ,módl się za naszego Zbawcę ,Wizjonera M,ęża Stanu.Ukarali A rabskiego.O koni Araby nikt się nie upomniał.A nie daj Boże ,jak sprawa trafi do sĄDU W UE,a ten zażąda treści rozmów 10 kwietnia 2010r to,strach pomyśleć?

 108. Az sie prosi zapytac o komentarz do wyroku p. Arabskiego pana Tuska.
  Nie p. Kaczynskiego, boo jego odpowiedz przewidywalna, ale wlasnie p. Tuska.

  Brak chocby proby takiej rozmowy kladzie sie cieniem na polskie media niezalezne od rzadu. Pokazuje ich uwiklanie w polityke. I to po stronie regularnie przegrywajacej.

  Moja ocena dotyczy rowniez “Polityki”.
  Baaardzo wierze ze przemiany polskiej mentalnosci jakie dokonuje Kaczor spowoduja i ewolucje mediow- ze popyt na rzetelnosc, obiektywnosc doprowadzi do zmian w ich redagowaniu.

  Patrzac na reakcje po wyroku pierwszej instancji w sprawie pana Arabskiego, proces przemian mediow “ niezaleznych” jest jeszcze w powijakach. Kaczor nie ociagaj sie- zrob z tym cos!

  ml

 109. A tu tekst dla tych co psy wieszaja na polskiej sluzbie zdrowia. Dotyczy najzamozniejszego ze stanow- Australian Capital Territory.

  https://www.canberratimes.com.au/story/6214950/emergency-performance-plummets/

  ml

css.php