Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

9.06.2019
niedziela

Kawa u premiera

9 czerwca 2019, niedziela,

„Chamstwo jest charakterystyczną cechą tej grupy politycznej” – powiedział eurodeputowany Ryszard Legutko po tym, jak Danuta Hübner, Róża Thun i Bartosz Arłukowicz nie podali ręki premierowi Morawieckiemu podczas uroczystego odbierania zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego.

Nie podzielam opinii prof. Legutki, a wręcz przeciwnie – uważam, że w dziedzinie chamstwa prowadzi obóz władzy, ale i opozycja nie jest bez winy. W tej konkretnej sprawie uważam, że skoro się przyszło i odebrało zaświadczenia, to należało rękę podać. Jest tyle innych sposobów potępienia premiera i władzy w ogóle – liczne wypowiedzi w mediach niezależnych (pp. Arłukowicz, Hübner i Thun mają do nich swobodny dostęp), bojkot uroczystości, trybuna sejmowa i wiele innych.

Premier Morawiecki absolutnie zasłużył na dezaprobatę, choćby za sposób „ujawniania” swojego majątku, za złożenie kwiatów ku czci Brygady Świętokrzyskiej, za to, co powiedział w Monachium o stosunkach polsko-żydowskich podczas wojny, za postępowanie prokuratury w sprawie KNF i Srebrnej itd., itp., wreszcie za aroganckie zignorowanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz 4 czerwca.

Ktoś widocznie zwrócił premierowi uwagę na niestosowność jego zachowania, skoro zaprosił p. Dulkiewicz na kawę i zaproszenie zostało przyjęte. To ostatnie witam z zadowoleniem i oby to nie był ostatni raz. Każda próba cywilizowania panujących obyczajów zasługuje na uznanie. Może p. prezydent wytłumaczy premierowi, że dobór momentu rekonstrukcji rządu akurat w czasie uroczystości gdańskich przynosi premierowi wstyd. Ale kawę popieram.

Premier jest gładki, obyty, na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie niż „nasza Beata” lub jej następca Jacek Sasin. Ale pozory mylą. Kilka lat temu ujawniono taśmę, na której ówczesny prezes WBK Mateusz Morawiecki powiedział o Robercie Kubicy: „na szczęście złamał rękę raz, drugi”. Co wtedy zrobił premier? Spowodował, żeby Orlen, wielka spółka skarbu państwa, zaangażowała miliony w promocję naszego rajdowcy i naszego kraju. Kubica został skutecznie wyciszony, sprawa została zasypana publicznymi pieniędzmi. Bez skrupułów.

Utkwiła mi w pamięci pokazana w TVN (bo chyba nie TVP) scena, jak kilka lat temu, podczas uroczystości na Westerplatte, o godz. 4 rano prezydent elekt Andrzej Duda kręcił się jak mógł, byle tylko stać plecami do ówczesnej premier Ewy Kopacz, i nie podał jej ręki. To postępowanie niegodne prezydenta i dżentelmena.

Oby kawa u premiera nie była gorzka i stanowiła wyjątek od panujących obyczajów, wskazówkę, że można inaczej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 145

Dodaj komentarz »
 1. Premier Morawiecki w duecie z prezydentem Dudą stanowią dowód ,iż znajomość obcych ( ego ) języka jest niewystarczająca by wypowiadać się rozumnie .
  Skorzystam z opinii pisarza Stasiuka o haśle wyborczym PiS ” Polska Sercem Europy ” – pyta o – codzienność, kto interesuje się Polską – nie ma zainteresowania żadnego ze strony _ Niemców Czechów , Słowaków – bo to nie Serce Europy .
  ps .,
  Nie mam powodu by interesować się obyczajami polskich elit .
  Wstrząśnięty jestem koszmarną katastrofą na Autostradzie A-6 Kijewo / k/Szczecina .

 2. Szanowny Panie Redaktorze
  Wydaje mi się, że zawracanie sobie głowy osobą Mateusza Morawieckiego to już może się okazać takie bezproduktywne trochę. Nadpremierem ustanowiony został decyzją Kaczyńskiego niejaki Sasin i Morawiecki, w moim przekonaniu, już nawet nie będzie zaszczycany możliwością uzyskania audiencji u Prezesa Polski. Będzie wykonywał, co mu Sasin każe. Jak mu każe „kawę” odwołać, to odwoła a jak kogoś powołać, to powoła i koniec pieśni. Krzyknie Sasin – Mateusz, wajchę przełóż, to przełoży. I taki już jego będzie los.

 3. 404
  8 czerwca, 23:33
  Duda to kompletny ciemniak a Morawiecki to sliski kombinator.

  Lwice postepu sa latwo dostepne na Youtube i w sieci programow stacji Pacifica na obu wybrzezach.
  Najglebsza analize publikuje Bonnie Faulkner w programie ,, Armaty i maslo ”.
  http://gunsandbutter.org/archived-show-list
  Zostala niestety wykopana ze stacji Pacifica. Youtube tez robi czystki krytykow establishmentu.
  Inne ciekawe reporterki to Amy Goodman z codzienna godzinna audycja ,, Democracy Now !”
  i Laura Flanders.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. maciek.g
  9 czerwca o godz. 14:12

  Przeczytałem wpis Hartmana kontynuacja wpisu pod poprzednim tekstem autora
  Hartman ocenia prawidłowo ze tylko zjednoczona opozycja może odsunąć PiS od władzy i popiera to przykładem z poprzednich wyborów.
  Niestety niemoralnych i głupich polityków mamy dostatek i nie ma pewności czy dobra inicjatywna zjednoczonej opozycji będzie kontynuowana (niektórzy z tych mądrali chce wykorzystać niechęć do PO i PiS i coś dla siebie ograć. (jak to wychodzi już przećwiczono i zniechęcono wielu wyborców).
  Opozycja nie może się bać pokazywać prawdy PiS i Kaczyńskim (i jego pomagierach).

 6. Chamstwa mamy dostatek w każdej opcji politycznej. Kiedyś chamstwo stygmatyzowało i wykluczało, dziś jest powodem do dumy i jakiejś takiej mściwej satysfakcji (ale mu dokopałem!). Zaczęło się od tego słynnego powiedzenia o podaniu nogi zamiast ręki i dalej tak to sobie leciało. W dodatku, własnego chamstwa się nie widzi albo się je usprawiedliwia.
  Legutko,jak na gorliwego katolika przystało, powinien zrobić szczegółowy rachunek sumienia, spisać na kartce wszystkie swoje chamskie wypowiedzi, wyspowiadać się z nich i dopiero wtedy zarzucać chamstwo innym.

 7. Handziu55,
  prof. Legutko został wyrokami sądu, w tym Najwyższego,zmuszony do przeproszenia trzech licealistów za to, że nazwał ich „rozwydrzonymi smarkaczami”.
  Domagali się oni usunięcia krzyży ze szkoły a Legutko zareagował tak: – Rozpuszczeni smarkacze czują się kompletnie bezkarni. To jest typowa szczeniacka zadyma oraz: To nic innego jak robienie chytrej, cynicznej, ideologicznej zadymy przez troje rozwydrzonych i rozpuszczonych przez rodziców smarkaczy. Nie może być tak, że ustawiają szkołę.

 8. Robert Kubica o którym pisze red Daniel Passent dziś w wyścigach F-1 w Kanadzie ( 11 lat temu na tym torze wygrał ) zajał 18 miejsce ( ostatnie jak zwykle ) Pytanie proste 100 milonów Orlen wydał by Kubica miał namalowane na bolidzie polskie znaki!…
  Pomysl bez szans powodzenia o czym nawet przeciętny kibic widział .
  Sądzę , że Robert Kubica wiedział że to gówniana inwestycja , nawet nie potrafi wygrać z młodszym kolegą ze zespołu – już nie mam szacunku do tego idola jak_kiedyś !!
  Poza granicami brak sukcesu , a tylko bijatyki uliczne przed meczem w Macedonii _ skandal Polacy biją się i nawet sami ze sobą .Co na to prof.Legutko ?! Krakowski Europoseł !
  Nerwowi jacyś wszyscy , jeśli już po 1′ 33″ – meczu kamera pokazuje podskakującego ,z nerwowymi gestami trenera Brzeczka -robi fatalne wrażenie dupka .- Wygrali z Macedończykami 1:0 _sukces ?!
  Portugalia z Holandia wygrała final Europy tez 1:0 i to jest sukces
  Jutro Izrael na Narodowym _ Policja czuwaj !bo minister Witek uczy się kierowania .

 9. handzia55
  9 czerwca o godz. 22:20

  „Legutko,jak na gorliwego katolika przystało …”.

  Jako tłumacz Platona prof. Legutko może nie być tak bardzo gorliwym katolikiem ― w twoim prostym rozumieniu. Tłumacze Platona mogą tacy być i już. Znałem innego tłumacza Platona, który jeśli chodził do kościoła to oglądać freski, ale ateistą nie był, wręcz przeciwnie. Pogrzeb miał profesorski i katolicki, na jego grobie widnieje sentencja z Boskiej Komedii Dantego.

  „ … powinien zrobić szczegółowy rachunek sumienia, spisać na kartce wszystkie swoje chamskie wypowiedzi, wyspowiadać się z nich i dopiero wtedy zarzucać chamstwo innym”.

  Najbardziej „chamską” wypowiedz prof. Legutki (w twoim prostym rozumieniu) przytoczył Legat (9 czerwca o godz. 22:52). Jeśli prof. Legutko jest chamem to kim właściwie ty jesteś? Skali brakuje.

 10. Premier jest gładki, bywa wręcz śliski
  lecz zaczadzonym PiSiakom nie jest tak bliski
  jak polska Beata ze Szczebrzeszyna
  który karierę gejropejską właśnie zaczyna.

  Kawa, o ile dobra, nie powinna być słodka.
  Dziwię się trójce europarlamerzystek/ów Koalicji. Czyżby nie było w Pałacu toalety, do której można się udać, aby zmyć te zarazki z ręki uściśniętej przez Mateusza?

  A może to był protest przeciwko wręczaniu tych papierów przez premiera rządu. To raczej przewodniczący PKW, albo prezes SN byłby właściwym organem. Jak to było przed PiSem?

 11. „Chamstwo jest charakterystyczną cechą tej grupy politycznej” – powiedział eurodeputowany Ryszard Legutko po tym, jak Danuta Huebner, Róża Thun i Bartosz Arłukowicz nie podali ręki premierowi Morawieckiemu podczas uroczystego odbierania zaświadczeń o wyborze do PE – to zachowanie w/wym trojga europosłów komentuje red. Passent na falach TOKFM oraz na blogu i je krytykuje, zdaje mi się.

  Po zapoznaniu się z faktem wydaje mi się, że mieli oni kulturalne prawo do postąpienia w ten sposób. Premier MM był tam na zupełną przyczepkę i nie pełnił żadnej funkcji państwowej. A znając go skąd innąd, można było sobie pozwolić na taką demonstrację.

  Z kolei „na kawie w Alejach U.”, bo chyba nie w domu u pani Przyłębskiej, rozegra się kolejny akt wojny władzy centralnej w rękach PiS z samorządami kierowanymi przez demokratycznych liberałów. Premier MM wyłuskuje ofiary jak ziarna fasoli, zdaje mi się. PiSiakom chodzi o skompromitowanie prezydentów i burmistrzów w oczach ich wyborców. Czy się mylę?

 12. Oby kawa u premiera nie była gorzka i stanowiła wyjątek … – red. Passent rozmarzył się jak dziecko.

 13. Co tam u niegrzecznego Jażdżewskiego? W mediach tzw „głównego nurtu” cicho o nim, bo wiadomo – „wina Jażdżewskiego”.

  Natomiast w jego Liberte kolejny ciekawy tekst – tym razem nieco katastroficzny. Katarzyna Knapik w materiale pt „Wszyscy zginiemy?” snuje rozważania na kanwie powyborczej refleksji artysty i teoretyka kultury Tomasza Kozaka. Kozak za przegraną wyborczą nikogo nie obwinia poza tzw „duchem czasów” i ich wynik widzi w kategoriach szerszych aniżeli krajowe.
  Pisze:
  „Moim zdaniem przeważył żywioł „obiektywny”: niezależny od konkretnych, lokalnych posunięć poszczególnych (jednostkowych i zbiorowych) uczestników gry. Żywiołem jest późny kapitalizm, który kształtuje ogólną ramę determinującą myślenie i działanie jednostek, grup społecznych — oraz ich politycznych emanacji. Zasadniczy problem w takim układzie to dynamika kapitalizmu. Determinuje ona specyficzny typ upodmiotowienia, a jej dominującym produktem okazuje się dzisiaj (w USA, w Brazylii, w Europie Środkowo-Wschodniej) konsumpcyjno-rozrywkowy faszyzm. Wynika to ze strukturalnej sprzeczności: dynamika kapitalizmu z jednej strony wciąż eskaluje niepohamowaną konsumpcję, z drugiej natomiast uświadamia, że zasoby się kurczą i surowców nie wystarczy dla wszystkich. Dlatego żeby żreć trzeba pożerać innych albo zamieniać ich w niewolników. Maksyma „Polska tylko dla Polaków” może w takim układzie współgrać ze zgodą na import taniej siły roboczej, siła ta bowiem ma konserwować system, w którym najwyższy możliwy poziom konsumpcji trzeba zapewnić warstwom uprzywilejowanym (np. autochtonom).”

  Całość tekstu poniżej:

  https://liberte.pl/wszyscy-zginiemy/

 14. Ja popieram @Teo opinię, że oportuniście, krętaczowi, bezwstydnemu manipulantowi ludzie uczciwi nie powinni podawać ręki.

  Tym bardziej, ze znalazł się on na tym rozdaniu z oportunistycznych przesłanek, a nie z prawdziwej konieczności.

  Powinno się w końcu skończyć fałszywe udawanie, że nic się nie stało, że człowiek piastujący najwyższe stanowisko w kraju jest poza i ponad krytyką, ze może bezkarnie pluć jadem, oczerniać, kłamać publicznie…. a my będziemy udawać, że to jest nieważne i dalej będziemy go honorować uściśnięciem dłoni.

  Wygląda na to, ze część ludzi zapomniała czego symbolem jest to niby prozaiczne uściśnięcie rąk.

  Trzeba wreszcie skończyć z pozoranctwem

  Jeżeli komuś ściskam dłoń, to znaczy że I mean it.
  To znaczy coś więcej niż tylko ten gest.

 15. Rzeczpospolita ujawnia treść wniosku o ułaskawienie, który do prezydenta Dudy wysłał jeszcze z więzienia w Walencji Marek Falenta

  „Oto treść listu: „W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły”
  (…)
  Falenta chce być świadkiem koronnym, ale sam dodaje: „oczywiście Zbigniew Ziobro mi tego statusu nie przyzna. Musiałby być katem własnej formacji”. „Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?” – czytamy. W zamian za ułaskawienie Falenta proponuje wstrzymanie działań. Biznesmen daje na to miesiąc.

  Na koniec swego listu Falenta zapewnia, że może przekazać kolejną kopię nagrań, i dodaje, że wielu nie upubliczniono, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą. „Pozyskałem też wiele informacji i osób dla CBA już po 2014 r. i wybuchu afery. Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań”– kończy Falenta.”

  Całość tekstu za Onet.pl poniżej:

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-falenta-chce-ulaskawienia-ujawniono-list-do-andrzeja-dudy/fbp6ykh

 16. Bar Norte : 0:50

  „Falenta chce być świadkiem koronnym, ale sam dodaje: „oczywiście Zbigniew Ziobro mi tego statusu nie przyzna. Musiałby być katem własnej formacji”. „Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?” – czytamy. W zamian za ułaskawienie Falenta proponuje wstrzymanie działań. Biznesmen daje na to miesiąc.”
  Falenta straszy jak szantażysta, który „wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa”?
  Kończ waść, wstydu oszczędź.

 17. Chamstwo w kraju katolickim. Rodzi się nowa tradycja. Chrzest w 966 roku nie chroni od grzechów. Tak sobie myślę,że dworskie ty chamie wraca na salony. Miłuj biżniego… zostawili komuniści. Chamujmy się ! Odrąbujmy ręce… itd.

 18. Taka tradycja katolik Wałęsa chciał Kwachowi podać nogę. Zazdrośnicy bo każdy mógł roznosić ulotki na złość tzw.komunie. To były pieniądze do odebrania po jej obaleniu. Kowalem losu być i 100 mln mieć to była piątka tamtych czasów. Tak sobie myślę,że wszystko przez pozostawienie 10 przykazań w wersji jak za komuny.

 19. @

  „Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły”- napisał do Prezydenta Dudy biznesmen skazany w aferze podsłuchowej.

  http://wyborcza.pl/7,75398,24882393,afera-podsluchowa-falenta-sypie-mocodawcow-z-pis.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  jerjar10.06.2019, 06:47
  Wystarczy do wszczęcia śledztwa przez prokuraturę. Wystarczy do powołania komisji śledczej. Wystarczy, by przegrać wybory…

  Wiem, bredzę, ale człowiek musi wierzyć, bo inaczej wszystko traci sens.

 20. @

  Nie podali reki, ależ zniewaga. Równie dobrze mogli w twarz napluć.
  W kontekście reform i zachowań PiSu jak najbardziej zrozumiale. 🙂
  Pochwalam.

 21. Falenta widać się boi, że w więzieniu może do niego trafić jakiś „seryjny samobójca ” lub coś podobnego. To chyba dlatego ten list został ujawniony. Wcale nie musi mieć jakichś takich super kompr-materiałów o których pisze. Jacy pisowscy zleceniodawcy? – ci, którzy byli poza strukturami władzy? No chyba że Kamiński, z czasów gdy pracował dla rządu Tuska. Jakieś to takie pokręcone. Ale bać to się Falenta musi bardzo.
  Sąd Okręgowy dał dziennikarzom wgląd do akt, to też bardzo ciekawe jest.

 22. Znajomy (niesympatyzujący z PIS ) powiedział mi ostatnio: „Ja nie mam na kogo głosować! PO mówi, że nie ograniczy rozdawnictwa, to czym właściwie oni się różnią od PIS ?”
  Koalicja nie mówi jaki ma program pozytywny ani w dziedzinie ekonomicznej, ani obyczajowej, ani ideowej. No może LGBT poparli jawnie. Chcę głosować na partie demokratyczne, ale muszę wiedzieć czego one chcą.
  Ostatnio głosowałem na Nowoczesną, ale teraz jej nie widzę.
  Nie mogę głosować na partię, która chce mnie przekupić kiszką czy kiełbasą wyborczą – to jest jawna korupcja polityczna. W sobotę i niedzielę jest cisza wyborcza, ale kasę budżetową rozdaje się „wszem i wobec”.
  W GW piszą, że wg poglądu niektórych: „Wszyscy politycy kradną, ale ci z PISu przynajmniej się dzielą”. Nie chcę działki z ukradzionego łupu, bo to mnie okradziono. Chcę uczciwości, dzialki od złodziei.

 23. Morawiecki, Duda, Sasin itd to dowod jak glupi jest Suweren. Durny, bezmyslny i bez „kregoslupa”. Wiekszosc Brytyjczykow czy Amerykanow tez nie grzeszy wielka wiedza ale maja tzw cwancyk i swoj rozum, i jak im ktos propbuje wcisnac jakis oczywisty kit to sie buntuja. A wiekszosci Polakow lyka wszystko jak leci. Nic dziwnego, ze czegus malo nasz widac na swiecie. i tak juz bedzie do konca swiata!
  A wszystko przez Juliusza Cezara bo mu sie nie chcialo podbic slowianszczyzny. A moze juz 2000 lat temu Starozytni wiedzieli ze z nas nic nie bedzie. Wiec zostali we Francji, Niemczech, WB, Hiszpanii czy Austrii. Roznice miedzy nami i nimi widac golym okiem.

 24. Falenta, to bardzo sprawny biznesmen. Założył za grosze firmę, rozkręcił ją i sprzedał ją za 100 mln.

  Wchodził w interesy łatwe i szybkie. Jego firma zajmowała się skupowaniem długów od szpitali. Szpitale leczą ludzi i zadłużają się. Falenta skupował te długi oficjalnie za niższą kwotę niż wartość długu następnie sprzedawał za wyższa cenę lecz nadal niższą niż wartość długu firmom, które tego długu następnie używały w jego wartości nominalnej (zgodnie z prawem) do zapłacenia państwu podatków. Szpital jest instytucja państwową. Długiem instytucji państwowej firma prywatna może po jego nabyciu regulować swoje zobowiązania względem państwa. Firma kupuje taniej dług i oddaje państwu niby więcej, bo jako nominalną wartość długu.
  Na tym się dorobił błyskawicznie.

  Kupił także udziały w firmie sprzedającej węgiel sprowadzany z Rosji. Sprowadził partię węgla z Rosji i z uregulowaniem zapłaty klapa.
  Zajmował się od pewnego czasu podsłuchiwaniem różnych biznesmenów i ich pracowników aby od nich uzyskać informacje biznesowe. Był współpracownikiem CBA i liczył na „opiekę” ze strony Mariusza Kamińskiego. Kamiński był za rządów PO/PSL szefem CBA.

  Szło mu tak dobrze, że zdecydował się nagrywać także polityków. Złożył propozycje Kaczyńskiemu poprzez skarbnika PiSu i propozycja została przyjęta. Zorganizował podsłuchy w restauracjach i zdobył ogromny materiał, w którym pewnie on sam nie był w stanie się połapać, bo to są dziesiątki godzin słuchania.

  W końcu, gdy ujawniono podsłuchy, a niezgodność podsłuchiwania z prawem jest jasna, sprawa się rypła i wiele osób miało dużo do myślenia – co zrobić z tym fantem. Z jednej strony podsłuchy były dla PiSu korzystne, z drugiej ze względu na ich mechanizm i powiązania zleceniodawcze lepiej by było dla PiSu tych powiązań nie ujawniać. Stąd taka polka była ze skazaniem Falenty. Jedni byli za, drudzy nie byli za.

  Dziś Falenta napisał, że podsłuchy były uzgodnione z Kaczyńskim poprzez skarbnika PiSu. PiSowscy propagandyści wyśmiewają te informacje, a skarbnik może spokojnie palić głupa, że nic nie wie na ten temat, nie zna Falenty, widział może go gdzieś w odległości kilku metrów i nic poza tym.

  Sam Prezes wycedzi krótką frazę – to nie ma sensu (jak w sprawie niezapłacenia za wykonaną robotę Birgfellnerowi), a jego pomagierzy wyjaśnią – Falenta broni się jak może, my go rozumiemy, on kłamie by wprowadzić opinię publiczną w błąd.

  W interesie PiSu jest kontynuowanie takiego pomieszania z poplątaniem bo tego rodzaju pomieszanie było w dużo większej skali wypróbowane pozytywnie dla PiSu, Była to sprawa katastrofy lotniczej smoleńskiej zamienionej na zamach wybuchowy termobaryczny na prezydenta RP. Opinia publiczna w części uwierzyła w zamach, w części nie, ale nie odebrało to punktów wyborczych PiSowi, a być może dodało.
  Pzdr, TJ

 25. Poprawka:
  Chcę uczciwości, nie „działki od złodziei”, obojętnie jakie maja barwy polityczne .

 26. @pawel markiewicz
  10 czerwca o godz. 10:37
  … i jak im ktos propbuje wcisnac jakis oczywisty kit to sie buntuja.
  A brexit, a Trump – to pestka ?
  Pod nacjonalistyczną lub inną przykrywką, zgadzają się na wszystko. W latach 30-tych też w NY chodzili w brunatnych koszulkach z hackekreuzami, a Anglicy mieli partię nacjonalistyczną i chcieli sie porozumieć z Hitlerem. Nie jesteśmy wyjątkowi, w żadnym sensie. Może szkoła była na wyższej górce, ale poza tym …

 27. @tejot
  10 czerwca o godz. 10:54
  Klarownie to przedstawiłeś tejocie, Dzięki
  pzdr.

 28. zetus1

  a dlaczego myslisz ze Brexit to kit?

 29. Chamstwo jest charakterystyczną cechą tej grupy politycznej” – R. Legutko
  Czy charakterystyczna cecha min Kultury jest kultura tradycyjna i picie kawy w szklance (ze szklanki (?)- fusy na wierzchu , trzeba czekac az opadna )
  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24881431,pis-czai-sie-do-skoku-na-polin-dlaczego-minister-wciaz-nie.html#s=BoxOpLink

 30. @paweł markiewicz
  Że suweren jest cwano-głupi, ale nawet nie zauważa, jak daje się wpuszczać w maliny, czyli sobą manipulować, się wie.
  Chętnie przyjmuje łapówki od wujka Jarka, jakby nie wiedział, że to jego pieniądze prezes wyciaga z bankomatu. A że nie ma nic za darmo (?!), wprost powiada – głosujcie na PIS, bo inni wam odbiorą nie tylko 500+.
  Łamanie konstytucji, deforma edukacji, deforma sądownictwa, notoryczne kłamstwa premiera, liczne przekręty PIS, poczynając od Telegrafu (jeszcze za PC), a na Srebrnej i SKOK-ach kończąc, wszystko to nie robi na suwerenie wrażenia. Tak jakby wiódł go na manowce czarodziejskim fletem jakiś szczurołap.
  Myślę sobie czasem, co musiałoby się stać, by ludzie odwrócili się od Kaczora i jego kamaryli?
  Nie wiem, czy średnia głupoty polskiego suwerena jest zdecydowanie wyższa niż w krajach ościennych, ale w porównaniu z pragmatycznymi i zeświedczonymi Czechami wprost szybuje.

 31. mag
  10 czerwca o godz. 12:16
  Że suweren jest cwano-głupi, ale nawet nie zauważa, jak daje się wpuszczać w maliny, czyli sobą manipulować, się wie.
  Chętnie przyjmuje łapówki od wujka Jarka, jakby nie wiedział, że to jego pieniądze prezes wyciaga z bankomatu.

  Mój komentarz
  Suweren większościowo tak nie myśli. Suweren jest przekonany lub udaje przekonanie, że PiS stosuje sprawiedliwy mechanizm – odbiera złodziejom, daje nam. Ten mechanizm był swego czasu intensywnie propagowany przez z przedszkolankę w depresji hasłem „wystarczy nie kraść”. To hasło jak na razie przebija wszystkie inne tłumaczenia.
  Hasło jest proste, a inne tłumaczenia zawiłe. Dużo w nich o GDP, o redystrybucji, o budżecie, długu, itd., a przecież taka wiedza jest niepotrzebna do tego by zrozumieć, że wystarczy nie kraść.
  Pzdr, TJ

 32. Jest Pan zbyt łaskawy Redaktorze,
  Przez 8 lat rządów PO, PIS walił w nich jak w bęben zarzucając im wszelkie możliwe zbrodnie, włącznie z zamordowaniem l.k.
  A PO w pokorze przyjmowała ciosy i głosiła, że nie będzie się zniżać do pisowskiego poziomu.
  Najwyraźniej suweren upodobał sobie bardziej te chamskie metody od kulturalnych pobekiwań.
  A Pan nawołuje do kindersztuby zapominając z kim mamy do czynienia. Wyznacznikiem inteligencji jest zdolność dopasowania się do aktualnego otoczenia – z profesorem po profesorsku, z chamem po chamsku – inaczej wychodzi się jak Zabłocki na mydle, a dodatkowo na durnia.
  Ćwierćinteligenci z PO wepchnęli nas w łapy PIS, odgrywając kogoś lepszego, niż rzeczywiście byli i zresztą dalej są.

 33. Tejot
  Gdzieś przemknęło mi w necie zdanie, że PIS kradnie podobnie jak PO, ale dzieli się łupami z suwerenem.
  Jeśli to prawda, to biada nam. A Janosik rozdaje po uważaniu przy zachowaniu pozorów, że oba „sorty” są jednakowo traktowane.

 34. Jaki jest suweren widać na pokazach tzw.cudownych garnków. Na telefon a potem niby w drodze losowania ustalani są szczęśliwcy zakupu cudownych antyrakowych urządzeń. W cenie 5-12 000 zł. W internecie za połowę ceny. Do tego gratisowe gadżety. Wszystko za darmową lampkę wina lub parasolkę. Tak sobie myślę,że publiczne pieniądze to gadżet rządzących rewanżowany kartką do głosowania jako forma rozliczenia. Coś za coś. Alleluja i do przodu ! Na suwerena trzeba mieć pomysła przynętę.

 35. @sugadaddy
  10 czerwca, g.13:14
  100/100!
  PO na własnej piersi hodowała pisowską hydrę przez 8 lat.
  Nikt z PIS nie poniósł żadnych konsekwencji, choć zapracował sobie na nie w latach 2005-2007. Wielkoduszny Tusk myślał, że zostanie to docenione.
  A jakże! PIS nie marnował czasu, będąc w opozycji. Przygotował się logistycznie perfekcyjnie do przejęcia władzy. A że wszystko jest grubymi nićmi szyte, prymitywna i chamska propaganda kwitnie, to właśnie to „co niedźwiadki lubią najbardziej”.
  Kaczor rozpracował mentalność Wolaków bezbłędnie i poszedł na całość.

 36. Rzeczpospolita „Taśmowa”
  Nie wierze w to, że Falenta boi się w Hiszpańskim więzieniu PiSu i że to PiS był jego zleceniodawcą . Tu chodzi o dyscyplinowanie PiSu z Moskwy, która była rzeczywistym zleceniodawcą Falenty. List Falenty ma wyraźnie przypomnieć PiSowi z czyjej łaski rządzi w Polsce . PiS odważył się na kilka posunięć , które w Moskwie napewno nikogo nie zachwyciły . Mam tu na myśli usunięcie Macierewicza z rządu , który na rosyjskie zlecenie rozbroił polską armie , ale przed wszystkim pro europejską voltę PiSu przed wyborami do parlamentu europejskiego. Nie po to Rosja usadowiła PiS w Polsce u władzy , aby prowadził on teraz samodzielną politykę.

 37. Domniemanie niewinności. Tusk zamordował brata powiedział brat. W Opolu hunwejbin szczebla przewodniczącego rady 12 lat jako radny udawała posiadacza prawa jazdy choć je utracił. Funkcji nie straci bo prokurator nie postawił zarzutu utraty niewinności. Hunwejbini wbrew prezesowi czekają. W Opolu to po-poganie idą w zaparte. Tak sobie myślę czy hunwejbini muszą mieć prawo jazdy wszak są prawi i sprawiedliwi. A lewa strona jezdni to prowokacja.

 38. Chamem być to nie tylko odbiegać od kultury bycia. W tej sprawie warto zacytować stary dowcip o rozmowie ojca z małoletnim synem. „Mówi ojciec: chciałbym synu aby, gdy dorośniesz, został dżentelmenem. Na to syn nastolatek: ja nie chcę być dżentelmenem! Ja chcę być taki jak ty!”

 39. sugadaddy
  10 czerwca o godz. 13:14
  z profesorem po profesorsku, z chamem po chamsku

  Z chamem trzeba po chamsku!

  Że tez ja na to wcześniej nie wpadłem 🙁

 40. Polacy tak sobie wybrali. Nie potrafię tego zrozumieć, ale muszę się z tym pogodzić.

 41. mohikanin przedostatni
  10 czerwca o godz. 15:54
  Nie potrafię tego zrozumieć, ale muszę się z tym pogodzić.

  Niby z kim/czym się pogodzić ?
  Jak ze samym sobą, to proponuje zabawę w pustelnika na pustyni.

 42. Katolicka III Rzesza pogodziła się z firerem. Na własne życzenie. Tak sobie myślę,że z pomocą boża w postaci Piusa XII.

 43. GW wlasnie podala ze niejaki Duda wyprzedza w sondazach prezydenckich p. Donalda Tuska. Cieszy ze nasz panujacy prezydent wygrywa w „jakims” wyscigu, nawet jak taki wyscig nie istnieje, bo o ile mi wiadomo p Tusk nigdy slowem nie wspomnial ze ma zamiar konkurowac z niejakim Duda

 44. Mohikaninie Przedostatni i Adamie100,
  Kaczyński znowu ustawił opozycję a szczególnie PO w narożniku i będzie ją nap…dalał do samych wyborów a ona może się teraz tylko tłumaczyć, że nie i „nigdy w życiu” itd. Chodzi mi o tę całą koncepcję decentralizacji państwa i budowę Polski samorządowej a konkretnie o kwestię dochodów.

  Wiele lat temu pisałem już na tym blogu, że każda partia polityczna, która będzie miała w swym programie wprowadzenie podatku katastralnego od osób indywidualnych a nie tylko od firm, będzie musiała na zawsze zapomnieć o możliwości sprawowania władzy. Było to zdaje się około roku 2012, kiedy to rząd Tuska pracował nad „reformą podatku od nieruchomości”.

  Trzeba się pogodzić z tym, że znaczna część elektoratu nie będzie chciała iść na rzeź i raczej na rzeźników nie będzie głosować. Wymagać żeby indyk głosował za przyspieszeniem terminu święta dziękczynienia czy karp za przyspieszeniem świąt BN, to lekka przesada. To takie trudne do zrozumienia?

 45. Bywalec 2
  „Nie po to Rosja usadowiła PiS w Polsce u władzy , aby prowadził on teraz samodzielną politykę.”

  Proszę zmienić „Bywalec 2” na „Zakalec 2”
  i to medialne ciasto wrzucić do gazeta.pl

 46. Bar Norte
  10 czerwca o godz. 0:50
  Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań”– kończy Falenta.”
  Przyszłość pokaże czy to aby nie „złoty pociąg”.
  Już, już,a jednak nie to.

 47. Bar Norte

  Katarzyna Knapik z ,, Liberte !”i KODu w cytowanym przez Pana artykule bardziej wydaje sie zajmowac nadbudowa niz baza.
  Moze opozycja zaproponowalaby budowe systemu transportu publicznego z prawdziwego zdarzenia, co pozwoliloby wyborcom PiSu z Polski B jezdzic do pracy ,szpitala i szkoly oraz dalo by uczciwa, dobra prace na budowie wszystkim wegetujacym na stawkach smieciowych ?

 48. kooperatywaMandragon

  „Moze opozycja zaproponowalaby budowe systemu transportu publicznego z prawdziwego zdarzenia …. ”

  Ależ Katarzyna Knapik w tekście pt „Wszyscy zginiemy?”, powołując się na Tomasza Kozaka, dowodzi dlaczego opozycja nie będzie się zajmować (nie może się zajmować) wlasnie takimi praktycznymi tematami.
  To wbrew pozorom nie jest tekst poradniczy z typu „jak wygrać wybory” tylko tekst wskazujący, że na skutek obiektywnych procesów społecznych opozycja ich wygrać po prostu nie może. Ona to nieźle uzasadnia – moim zdaniem.
  Pan czytając jej notkę biograficzną nie zauważył, że Knapik od dwóch lat nie pełni żadnych funkcji w KOD. To mnie zresztą nie dziwi bo poglądy zaprezentowane przez nią w tekście są w ewidentnej kontrze do rozumienia polityki przez ten ruch społeczny. Tak jak nie może dziwić, że Jażdżewski udostępnił jej łamy Liberte.

  Natomiast jeśli pan oczekuje konkretów to polecam dziś opublikowany na gazeta.pl wywiad red Sroczyńskiego z ekonomistą Jakubem Sawulskim pt „Ekonomista: Polska ma najgłupszy system podatkowy w UE. Nigdzie bogaci nie płacą niższych stawek niż biedni”

  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24882855,ekonomista-polska-ma-najglupszy-system-podatkowy-w-ue-nigdzie.html

 49. KooperatywaMondragon,
  dzisiejsza opozycja, gdy była przy władzy już „zaproponowała budowę systemu transportu publicznego” i sprywatyzowała PKS-y. Kamień na kamieniu nie został. Jaka byłaby wiarygodność opozycji w tej kwestii dzisiaj? Czy byłoby dziwne, gdyby propozycje opozycji elektorat z prowincji potraktował parsknięciem śmiechem?

 50. Zasrane to państwo, w którym jakaś posrana falenta wysadza w powietrze jeden rząd i uważa, ze może wysadzić w powietrze kolejny. Jeśli go wysadzi to w dupie z takim państwem.

 51. @

  Racjonalna Polska

  Były skarbnik Prawa i Sprawiedliwości to jedna z bardziej tajemniczych postaci w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Stanisław Kostrzewski, prywatnie ojciec „Perfekcyjnej Pani Domu”, czyli Małgorzaty Rozenek-Majdan, był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej aż do jej rozwiązania.

  https://www.facebook.com/RacjonalnaPL/photos/a.706258126170514/2402481866548123/?type=3&theater

 52. zezem

  „Przyszłość pokaże czy to aby nie „złoty pociąg”.”

  Pożyjemy, zobaczymy.

  W ciekawy sposób opinia publiczna poznała wniosek o ułaskiewienie, który Falenta wysłał z więzienia w Walencji do Kancelarii Prezydenta.
  Jak się okazało, bez najmniejszych problemów udostępnił go dziennikarzom sąd okręgowy w W-wie do którego kancelaria wysłała go po opinię. Zresztą sedziowie potraktowali ów wniosek jako doniesienie o przestępstwie i skierowali do prokuratury. Aktualnie doniesienie leży w szufladzie pani prezes sądu, która najwyraźniej nie wie co z nim zrobić.

 53. Licytowanie się kto bardziej chamski mnie nie interesuje. Niemniej przypominam, że często bardziej obrażają słowa wynikające z buty i pogardy niż „zwykłe chamstwo” 🙂

 54. legat

  „każda partia polityczna, która będzie miała w swym programie wprowadzenie podatku katastralnego od osób indywidualnych a nie tylko od firm, będzie musiała na zawsze zapomnieć o możliwości sprawowania władzy.”

  Nic dodać, nic ująć. Prezes dziś otworzył pierwszy front w wojnie o wygranie jesiennych wyborów.

 55. Bar Norte
  10 czerwca o godz. 19:50
  Mój komentarz czeka na moderację. Czyli nirwana.

 56. Quentin T.
  Jesteś tam gdzieś może? Jeśli tak, to spróbuj teraz przeczytać, co wymyślił prof. Jan Hartman: – „Pod tym znakiem, znakiem tęczy, zwyciężymy!”.
  Teraz to ja będę twierdził, że Hartman chyba ocipiał.

 57. test : bookmacher

 58. @

  Olga Mazur‎ / Sympatycy Władka Frasyniuka ✌️

  Ponieważ w sprawie Falenty teraz niemal wszystko zależy od tego sk… i bolszewika Ziobry,

  to możliwe są tylko 3 scenariusze…

  1. Falenta już wkrótce „powiesi się” w celi.

  2. Szmata tytułująca się „Prezydentem Polski” ułaskawi Falentę,

  żeby zamknąć mu usta na temat niewątpliwego skandalu…

  3. Ziobro i PIS-owcy dogadają się z Falentą, zapewnią mu w więzieniu warunki porównywalne z tymi w hiszpańskim kurorcie, a także nadzwyczajne skrócenie kary. „Cela” nie w ZK Wronki, ale w jakimś Arłamowie, basen, sauna, dwie 20-letnie „klawiszki” i żarcie dowożone codziennie z najlepszej restauracji.

  Oczywiście PIS-owcy zobowiążą się również do niekarania go za unikanie aresztowania i ucieczkę do Hiszpanii, choć jest to czyn karany z urzędu (w dodatku popełniony w warunkach recydywy!) i już wczoraj powinno się rozpocząć w tej sprawie śledztwo zakończone aktem oskarżenia i skazaniem, bo w tej sprawie wina Falenty jest ewidentna…!

  Jedno jest pewne.

  Bandziory z PIS-u na pewno nie pozwolą Falencie mówić…

 59. @

  Janusz Jasiu / Sympatycy Władka Frasyniuka

  Wolność słowa w bolszewcko-faszystowskim państwie pis.

  Sąd zakazał na rok publikacji tekstów „Polityki” o prokuratorach zajmujących się aferą taśmową. „Cenzura wróciła” Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał na rok tygodnikowi „Polityka” i jego dziennikarzowi Grzegorzowi Rzeczkowskiemu publikacji dwóch tekstów dotyczących kariery zawodowej prokuratorów Anny i Przemysława Hopferów. Artykuły mają zniknąć z portalu Polityka.pl. Orzeczenie jest nieprawomocne, a „Polityka” tuż po jego ogłoszeniu zdecydowała o bezpłatnym udostępnieniu jednego z tekstów.

  Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sad-zakazal-na-rok-publikacji-tekstow-polityki-o-prokuratorach-zajmujacych-sie-afera-tasmowa-cenzura-wrocila?fbclid=IwAR23FkC3fFZA6omIdkC4FjRJk3uJX3OUuDn4reWQWsXhtZCg8EnPtWWU990

 60. tejot
  10 czerwca o godz. 10:54

  „Falenta, (…) Był współpracownikiem CBA i liczył na „opiekę” ze strony Mariusza Kamińskiego. Kamiński był za rządów PO/PSL szefem CBA”.

  Jak zwykle tejot, wszystko ci się miesza i plącze. Kamiński był szefem CBA do czasu wybuchu afery hazardowej w 2009 roku. Wówczas Tusk go zdymisjonował, bo Kamiński chciał zebrane przez CBA materiały przekazać do prokuratury, a Ryży miał pomysł zmiecenia afery pod dywan przy pomocy komisji sejmowej, co mu się w końcu udało. Falenta zaczął podsłuchiwać w 2013 roku będąc informatorem CBA, ale za czasów szefowania Wojtunika (2009-2015) z nominacji PO-PSL. Wnika z tego, że to rząd PO-PSL sam siebie podsłuchiwał.

 61. legat
  10 czerwca o godz. 20:10

  „ … wymyślił prof. Jan Hartman: – „Pod tym znakiem, znakiem tęczy, zwyciężymy!”. Teraz to ja będę twierdził, że Hartman chyba ocipiał”.

  Oj tam, Hartmnowi obiło się kiedyś o uszy, że Konstantyn Wielki przed bitwą z Maksencjuszem przy moście Mulwijskim na przedmieściach Rzymu ujrzał na niebie znak lub usłyszał głos In hoc signo vinces ― pod tym znakiem zwyciężysz (chodziło o krzyż oczywiście). Ale niewykluczone, że to (raczej) późniejsza hagiografia. Hartman małpuje tylko tradycję Konstantyna, a przecież mógł napisać, że reszta nie musi się rozmnażać, nawet nie powinna, wystarczy, że żydzi ortodoksyjni mają średnio po 5-6 dzieci.

 62. pawel markiewicz
  10 czerwca o godz. 10:37

  „A wszystko przez Juliusza Cezara bo mu sie nie chcialo podbic slowianszczyzny. A moze juz 2000 lat temu Starozytni wiedzieli ze z nas nic nie będzie”.

  Unikajcie obywatelu Markiewiczu tematów inteligenckich, bo szybko okazuje się, że słoma wam z uszu wychodzi. Cezarowi nie tyle nie chciało się podbić Słowiańszczyzny, co nawet nie mógł tego zrobić. Z prostego powodu, o Słowianach nikt wówczas w Rzymie nie słyszał, oni w I wieku p. n. e. koczowali na północ od Morza Kaspijskiego i Czarnego. Tu gdzie Słowianie są obecnie za czasów Cezara były plemiona, germańskie, sarmackie, trackie, dackie, celtyckie, iliryjskie etc. Słowianie pojawili się tu 500 lat później, w okresie wędrówki ludów.

  „Wiec zostali [Rzymianie] we Francji, Niemczech, WB, Hiszpanii czy Austrii. Różnice miedzy nami i nimi widać gołym okiem”.

  Ale nadal masz niepojęty problem dzisiejszej Rumunii (nawet nie wpuszczono jej do strefy Schengen), którą cesarz Trajan w II wieku podbił i przyłączył do Rzymu jako prowincję Dację. Z tego powodu dzisiejszy rumuński wykazuje niezwykłe podobieństwo do łaciny. Oraz problem Węgier, w owych czasach dwie prowincje rzymskie: Pannonia Superior i Pannonia Inferior, a rzymskie miasto Aquinicum to po prostu Budapeszt.

 63. mag
  10 czerwca o godz. 14:14

  „Nikt z PIS nie poniósł żadnych konsekwencji, choć zapracował sobie na nie w latach 2005-2007. Wielkoduszny Tusk myślał, że zostanie to docenione”.

  Zaraz, zaraz, czy to karanie od Tuska zależało, czy może jednak od niezależnej władzy sądowniczej? Sądzisz może, że Tusk powinien wywierać jeszcze większy nacisk na władzę sądowniczą. 🙂

  No ale jak mógł wywierać? Oto przykład największej opresyjności władzy pisowskiej, czyli śmierci Barbary Blidy. Cała prawda, zapoznaj się z tym, nie odwracaj oczu. Tekst z 2013 roku.

  https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/biala-ksiega-w-sprawie-tragicznej-smierci-barbary-blidy/

 64. Bar Norte
  10 czerwca o godz. 19:46

  „W ciekawy sposób opinia publiczna poznała wniosek o ułaskiewienie, który Falenta wysłał z więzienia w Walencji do Kancelarii Prezydenta”.

  Bar Norte nie dramatyzuj. Michnikowi, Morozowskiemu i Sekielskiemu wolno było podsłuchiwać, to czemu nie Falencie?

 65. Mauro Rossi

  „nie dramatyzuj”

  A niby w którym miejscu „dramatyzuję”?
  To, że prezes sądu trzyma w szufladzie zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa złożone przez sędziów bo nie wie co z nim zrobić żeby się politycznie nie podłożyć jest komiczne a dramatyczne. Można śmiało rzec, że to ma charakter gogolowski.

 66. Mauro Rossi

  Przepraszam, zawiadomienie o mozliwości popełnienia przestępstwa, bo tak to się w tym komicznym żargonie nazywa.

 67. Mauro Rossi 10 czerwca o godz. 22:35 pisze: –Oj tam, Hartmnowi obiło się kiedyś o uszy, że Konstantyn Wielki przed bitwą z Maksencjuszem przy moście Mulwijskim na przedmieściach Rzymu ujrzał na niebie znak lub usłyszał głos In hoc signo vinces ― pod tym znakiem zwyciężysz (chodziło o krzyż oczywiście). …

  Mauro Rossi,
  doceniam Twą erudycję (też oczywiście) ale żeby być sprawiedliwym, to powiem, że najwyraźniej Hartman tak się wybrał z tym „znakiem” jak nie przymierzając Ty z odniesieniami partii „Kaczystów” do partii „Gaulistów” nie tak dawno. Skoro więc wydaje mi się, że jeden z Was wymienionych ocipiał to drugi chyba (bez obrazy), również.

 68. Autor:

  Czy zechciaby pan ocenic poziom chamstwa/ dobrych manier “Polityki” wobec polskiej nieopozycji?

  Wydaje mi sie ze powinno to byc zrobione zanim proklamuje sie pan arbitrem elegantiorum. Uczestnictwo w naradach redakcyjnych “Polityki” w mej ocenie stygmatyzuje.

  ml

 69. Czy kibicowanie polskim pilkarzom w meczu z Zydami moze byc poczytane w polskojezycznych mediach za przejaw antysemityzmu?

  To dosc prawdopodobne zwazywszy jak opisywane sa przeciwne cele Polakow i Zydow podczas okupacji: tak tej niemieckiej jak i radzieckiej. Te cele opisywane sa z perspektywy zydowskiej.

  ml

 70. I nie wódż nas na pokuszenie. Chamstwo w przestrzeni publicznej jest tego dowodem. Kusi przyłożyć bliżniemu z woli szatana. Po ostatniej korekcie papieża. Bo wcześniej były wątpliwości. Tak sobie myślę,że więcej jest Mr Hyde w gronie tzw. uprawiających politykę. Kawa czy mea culpa.

 71. NIK wie jak uzdrowić system zdrowia. Tak sobie myślę,że wystarczy nie chorować na własne życzenie. Czyli nie grzeszyć.

 72. Każde poczęcie z bożą pomocą. Tak głoszą z ambon. Tak sobie myślę skąd tyle Homo. Jeśli to dzieci boga i na jego podobieństwo. Picasso też miał „rodzynki”.

 73. @SŁOWIANINIE a transseksualizm? – to jest dopiero grzeszny sprzeciw wobec woli boskiej. Cytuję: „W dokumencie wezwano do nowego sojuszu między rodzinami, szkołami i społeczeństwem, aby zaoferować „pozytywną i rozważną edukację seksualną” w szkołach katolickich, aby dzieci uczyły się „pełnej oryginalnej prawdy męskości i kobiecości”.
  Sam „dokument ” to głos Watykanu przeciwny możliwości zmiany płci a niezgoda Kościoła nikogo nie dziwi – zmiana płci podważa w ogóle istnienie boga/bogów i ich woli i nieomylności.
  https://www.thetelegraph.com/news/article/Vatican-rejects-gender-change-to-alarm-of-LGBT-13964967.php

 74. Mauro Rossi
  10 czerwca o godz. 22:20
  Falenta zapewne liczył na „opiekę” Kamińskiego w postępowaniu przeciwko niemu w 2016 roku (za rządów PiS), prowadzącym do skazaniu go w 2016 roku przez Sąd Okręgowy i potwierdzenia wyroku przez Sąd Apelacyjny w 2017 roku.
  Mariusz Kamiński został ministrem w rządzie PiSu w 2015 roku.
  Pzdr, TJ

 75. chciałam się skontaktować z @404,
  Koleżanko!, prosiłaś o zdjęcia ogrodu a ja odmówiłam z powodów dla mnie jasnych – sam blog to rozmowa o polityce czyli o działaniach polityków i konsekwencjach tych poczynań dla losów milionów obywateli. W takim rozumieniu istnienia blogu przesyłanie zdjęć to niepoważne zajęcie; do osobistych kontaktów służą Facebook, Twitter i inne. Co w takim razie zrobić ze zdjęciami kwitnących właśnie piwonii?, z przyjemnością podzieliłabym się z tobą takim obrazem.
  Panie Danielu Passent, czy znajduje Pan rozwiązanie dla takiej sytuacji?, czy możliwe jest za zgodą obu stron udostępnienie adresu e-mail, oczywiście przy pomocy poczty elektronicznej? Czy takie sytuacje miały miejsce wcześniej? Czekam na Pańską odpowiedź.
  @404 co ty o tym myślisz?

 76. aha, jak doczytałam – piwonie to rośliny wieloletnie, posadzone bulwy mogą rozwijać się i kwitnąć prawie 50 lat.

 77. ..chamstwo było jest i bedzie wystarczy oglądać TVP !! poczytac gazety Wsieci,Dorzeczy ,posłuchac Radia Mryja biskupa Głodzia itd ! Nam szaremu obywatelowi dostarczane jest chamstwo z kazdej strony wic mamy to co mamy !

 78. @

  Koleś (falenta) pisze do swojego kolesia (Dudusia) i daje mu miesięczne ultimatum:

  Falenta zaczyna tak: „W hiszpańskim więzieniu gnije człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Potem stwierdza: „Obiecali wiele korzyści i łupów. Czekałem lata łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły”.
  Pisze też o nieznanych nagraniach, wymieniając m.in. rozmowę Mateusza Morawieckiego, ówczesnego prezesa banku BZ WBK, z prezesem banku PKO BP i swoim przyjacielem Zbigniewem Jagiełłą. Na koniec stwierdza, że daje prezydentowi Dudzie miesiąc do namysłu i zaznacza: „Pozyskałem też wiele informacji i osób dla CBA już po 2014 r. i wybuchu afery. Na wszystko posiadam dowody w postaci nagrań”.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24885364,wyborcza-ujawnia-falenta-oferowal-nagranie-z-kaczynskim.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  crash11.06.2019, 06:43
  Rządzi nami zorganizowana grupa przestępcza.

  Ośmiornica PiS

 79. Trudno sobie wyobrazić aby Falenta wierzył w to , że publicznie szantażując PiS zdoła zmusić go do ułaskawienia siebie.
  Falenta raczej nie działa tu w własnym interesie , a na poruczenia swoich mocodawców . Dla Falenty, który znalazł sie w rękach różnych służb jest to gra o wszystko , ale dla Polski także . Tutaj chodzi o Polskę, o jej przyszłe miejsce w Europie i na świecie . Nie kończąca się afera taśmowa pokazuje jak bardzo podatna na szantaż jest polska polityka i czołowi polscy politycy, a list Falenty to nic innego jak przywołani ich do porządku. Po wyborach możemy spodziewać się powrotu , a nawet zaostrzenia antyeuropejskiego kursu PiSu , no i oczywiście powrotu Macierewicza do rządu.

 80. Kakim ty był,takim ty… Tak sobie myślę,że na Zachodzie bez zmian. Oj dolo moja dolo…

 81. Nie jestem pewny czy to , ze to co dotad mi sie zdawalo ( juz prawie nic nie moze mnie zdziwic ) to moglby byc powod do ” czucia ” czy „myslenia ” . „Prawie ” okazalo sie wieksze
  „Jedna z teorii bylo , ze cieszynka byla ale zostala ocenzurowana ” Krzysztof P . nie chcial podgrzewac ( co za przytomnosc umyslu.. uwaga sarkazm !) atmosfery itp itd . Przeczytajcie komentarze pod -, co nie znaczy , ze sa tego warte ale bm wszystkie sa sarkastyczne

  http://www.sport.pl/pilka/7,65037,24886221,krzysztof-piatek-poprawny-sportowo-i-politycznie-polak-w.html#s=BoxOpCzol5

 82. @ Bywalec 2
  11 czerwca o godz. 10:57
  Trudno sobie wyobrazić aby Falenta wierzył w to , że publicznie szantażując PiS zdoła zmusić go do ułaskawienia siebie.

  Jest jeszcze taka możliwość ze treść listu Falenty ” opublikowano” bez jego zgody czy wiedzy. Duduś ma teraz związane ręcem ale nigdy nie wiadomo bo faszyści nie maja jak wiadomo żadnych skrupułów. Putin się przygląda i zaciera ręce, jacy ci Polacy…..

  Ein Führer, ein PiS

 83. Bywalec 2
  11 czerwca o godz. 10:57

  „Trudno sobie wyobrazić aby Falenta wierzył w to , że publicznie szantażując PiS zdoła zmusić go do ułaskawienia siebie”.

  A wasz Sobotka (afera starachowicka) wierzył? A Kwaśniewski uwierzył i go ułaskawił.

 84. tejot
  11 czerwca o godz. 9:22

  „Mariusz Kamiński został ministrem w rządzie PiSu w 2015 roku”.

  Grasz rolę głupka do końca. Pisałeś, że afera podsłuchowa ma związek z Mariuszem Kamińskim, który był szefem CBA jeszcze za Tuska. Napisałem, że owszem był, ale do października 2009 roku, a afera podsłuchowa Falenty to 2013 rok, kiedy szefem CBA był nominowany przez PO-PSL Paweł Wojtunik, ochrona kontrwywiadowcza rządu oraz BOR też były w gestii PO-PSL. Ta afera to wasz sprawka, nikt nigdy wam tego nie odbierze.

 85. legat
  11 czerwca o godz. 0:17

  „najwyraźniej Hartman tak się wybrał z tym „znakiem” jak nie przymierzając Ty z odniesieniami partii „Kaczystów” do partii „Gaulistów”.

  Napisałem: toutes proportions … ludzie na ogół to rozumieją.
  Ale jeśli nie wszyscy to może inaczej: tym czy gaullizm był dla Francji, tym jest kaczyzm będzie dla Polski. Obie politycne formacje wyrosły z przemian dziejowych, gaullizm z II wojny światowej, kaczyzm z ruchu Solidarność, są liczne paralele.

 86. Mauro wlozyl degollowke na czerep i wyparowaly mu resztki Ratio z glowy. Parwie Glowacki?

 87. MR przekomarza sie tlumaczac zlo drugich, zlem pierwszych, co jest niedorzeczne.

 88. Mauro Rossi,
  a to Sobotka kogoś szantażował? Kwaśniewski ułaskawił też mordercę, Petera Vogla-Filipowskiego i to jest ciekawa sprawa.

 89. Rossi
  Czyli typujesz , albo nawet już wiesz ,że Duda Falente ułaskawi , tak jak kiedyś „mój” Kwaśniewski , „mojego” Sobótkę ?
  Tylko co wtedy będzie inaczej , niby to „dobre” na waszej zmianie ?

 90. żabka konająca
  11 czerwca o godz. 8:59

  „ … głos Watykanu przeciwny możliwości zmiany płci a niezgoda Kościoła nikogo nie dziwi – zmiana płci podważa w ogóle istnienie boga/bogów i ich woli i nieomylności”.

  Zróżnicowanie płciowe to efekt ewolucji, w którą przez lata wierzyliście bez zastrzeżeń, a ciemnogród niekoniecznie. W końcu neomarksistowska ideologia gender kazała wam wypowiedzieć posłuszeństwo biologii oraz Darwinowi i już nie uznajecie płci za zdeterminowaną biologicznie tylko narzuconą kulturowo. W przyrodzie wszystko nadal jest na swoim miejscu, wy także ― odkąd nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc i staliście się liberalnym ciemnogrodem.

 91. legat
  11 czerwca o godz. 12:11

  ” … a to Sobotka kogoś szantażował? Kwaśniewski ułaskawił też mordercę, Petera Vogla-Filipowskiego i to jest ciekawa sprawa”.

  Obie są ciekawe, ta druga oczywiście bardziej, bo dotyczyła nielegelanego finansowania SLD. A czy Sobotka kogoś szantażował? Oświadczeń dla prasy nie składał, ale jak miał siedzieć trzy lata w pierdlu, to różne myśli przychodziły mu do głowy. Prawdodpobnie jako wiceminister MSW nie raz dzilił się z partyjnymi kolegami poufnymi informacjami z działań operacyjnych policji i oni zdawali sobie sprawę, że doprowadzony do rozpaczy może machać tą brzytwą, więc także w ich interesie było zakończenie jego męki poprzez ułaskawienie.

 92. Mauro Rossi
  11 czerwca o godz. 12:00
  tejot
  11 czerwca o godz. 9:22

  „Mariusz Kamiński został ministrem w rządzie PiSu w 2015 roku”.

  Grasz rolę głupka do końca. Pisałeś, że afera podsłuchowa ma związek z Mariuszem Kamińskim, który był szefem CBA jeszcze za Tuska. Napisałem, że owszem był, ale do października 2009 roku, a afera podsłuchowa Falenty to 2013 rok, kiedy szefem CBA był nominowany przez PO-PSL Paweł Wojtunik, ochrona kontrwywiadowcza rządu oraz BOR też były w gestii PO-PSL. Ta afera to wasz sprawka, nikt nigdy wam tego nie odbierze.

  Mój komentarz
  Postępowanie w sprawie nielegalnych posłuchów zostało przejęte oraz wymodelowane przez organa śledcze za rządów PiSu. Falenta miał prawo oczekiwać umówionego traktowania.

  Wszystkie ważne prawy, w tym niewygodne postępowanie co do organizacji podsłuchów przez Falentę, zaangażowania w nią promotorów i zleceniodawców, co do układów z Falentą, itd. muszą przechodzić przez najwyższe instancje PiSu, bowiem kanały informacyjne oraz sznurki decyzyjne i kontrolne w PiSie trzyma w ręku jeden niezawodnie działający przywódca, który umie im nadać bieg, który nie takie śledztwa zatrzymywał jednym powiedzeniem – to nie ma sensu.
  Sprawa Falenty okazała się jednak rafą, która jest trudna do ominięcia.

  Po głośnym liście Falenty PiSowskim decydentom pozostaje jedno wyjście – zbagatelizować, nie wypowiadać się, czekać.

  Najbardziej podminowany został handlarz działkami kupowanymi i sprzedawanymi na słupa, używanymi poprzez sprzedam taniej i kupię drożej do dyskretnego regulowania należności.

  Sprawa Falenty stała się tak aktualna i tak urosła, ze przesłoniła inny wielusetmilionowy czyn redystrybucyjny gościa, który sprytnie kanalizował kasę ze zorganizowanych federacyjnie banków do różnych słupowatych spółek.

  A taki drobiazg, jak 50 000 w kopercie dla księdza, poszedł w kąt. Śmieszna jak na możliwości PiSowskiego developera od wież 2K suma.
  Pzdr, TJ

 93. Bywalec 2
  11 czerwca o godz. 12:12

  Przecież zdajesz sobie sprawę, że ta sprawa wyglądająca na prostą jest dużo bardziej skomplikowana i ma kontekst międzynarodowy. Szczegóły, mam nadzieję, wyjaśnią kiedyś historycy. Przypuszczam, że w PO wiedzą lub domyślają się, kto naprawdę za tym stoi, ale głośno powiedzieć tego abslutnie nie mogą. No to wyciskają z tej sytuacji co mogą mówiąc klasycznym językiem antypisa, że Falentę napuścił na rząd PO-PSL ten wredny PiS do spółki Putinem. Schody zaczynają się przy logicznym pytaniu, jaki interes mogłby mieć Putin w obaleniu rządu PO-PSL? Naprawdę źle mu było z tym rządem? Zły z puktu widzenia Rosji kontrakt gazowy podpisał w październiku 2010 (tuż po śmierci L. Kaczyńskiego) wicepremier od spraw gospodarczych Waldemar Pawlak z rządu PO-PSL? Z tego bardzo długiego kontraktu ― który nieprzyjemnie zadziwił nawet KE ― wynikało, że płacimy za gaz najwyższe ceny w Europie.

 94. tejot
  11 czerwca o godz. 12:40

  Nadal nic nie rozumiesz, więc pozostań przy swoim zdaniu.

 95. Mauro Rossi,
  z tym Sobotką, to tylko Twoje spekulacje i jakieś odniesienia do Falenty nie są trafne absolutnie ponieważ Sobotka trzymał ozór za zębami. Falenta jawi się jako gość raczej mało poważny, bo osoba poważna to najpierw przypieprzyłaby jakąś mocną taśmą i dała do zrozumienia, że ma więcej. Takie akcje jak teraz z wnioskiem-blackmailem ma taką samą siłę jak opowiastki o „Penelopie” i jego rzekomymi seks-ekscesami.
  Brak mocnego uderzenia powoduje, ku memu żalowi zresztą, że aferoodporność „waszego” PiSu rośnie. Poszukiwacze afer są coraz mniej wiarygodni.

  Co do solidarnościowego pochodzenia PiS, to pobrzmiewa trochę jak żart. Na trupie PRL-u z komunistycznymi pogrobowcami i beneficjentami – gdybyś powiedział – a to zabrzmiałoby bardziej wiarygodnie. Trochę nas tu teraz chyba rozśmieszasz.

 96. @ tejot
  11 czerwca o godz. 12:40

  Świetnie wszystko rozumiesz i tłumaczysz. Tylko tak dalej
  pozdr.

 97. Bar Norte
  11 czerwca o godz. 0:00

  „A niby w którym miejscu „dramatyzuję? To, że prezes sądu trzyma w szufladzie zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa złożone przez sędziów bo nie wie co z nim zrobić żeby się politycznie nie podłożyć jest komiczne a dramatyczne. Można śmiało rzec, że to ma charakter gogolowski”.

  https://wpolityce.pl/polityka/450477-prezydencki-minister-wniosek-falenty-jest-kuriozalny

 98. PiS zły, PO, KOD, Kukiz, PSL, Zandberg, Nowoczesna, Biedron – wszyscy źli.
  Nawet Falenta zły wśród tej wśród tej złej ferajny 🙁

  Tylko Putin dobry.

 99. Bar Norte

  Falenta groził, że ujawni wszystkie szczegóły, kto za nim stał.

  A teraz spokojnie zastanów się, co to właściwie oznacza?
  No ???

 100. adam100
  11 czerwca o godz. 13:01

  „Tylko Putin dobry”.

  Tak trzymaj Adaśku, nagroda cię nie ominie. 🙂

 101. legat
  11 czerwca o godz. 12:53

  „Co do solidarnościowego pochodzenia PiS, to pobrzmiewa trochę jak żart”.

  Oczywiście, żartem nie jest Koalicja Europejska ze swymi lokomotywami ― towarzyszami sekretarzami: Cimoszewiczem, Belką, Millerem, Hubner, Czarzastym na zapleczu. Quod libet.

 102. Casus Falenta to odnoga podsłuchiwania w konfesjonałach. Jak mawiał klasyk wszystkie podsłuchy prowadzą do Rzymu. W ramach RODO nie podaję danych. Żeby nie wydać Piusa XII. Tak sobie myślę,że w kraju katolickim patrz w jakim kierunku skierowana głowa staje się arbuzem. Arbuzy przepraszam. Ale zielone…

 103. Solidarność założył Kiszczak a nawet napisał postulaty. Jego ludzi widać w szeregach hunwejbinów Piotrowicz,Kryże i inni .Bo przysięgali na wierność partii zamiast Boga. O kapłanach TW nie wspomnę to były „falenty” Kiszczaka. Tak sobie myślę,że KK to germańska pułapka. W ramach Świętego…

 104. Mauro Rossi ad 13.08,
  no nie żartuj, może to nie formacja z Millerem wprowadzała Polskę do UE?
  W Szymańskiego się bawisz i będziesz wmawiał, że to był PiS?
  Kabareciarz z Ciebie, naprawdę.
  Okazuje się, że to ci „towarzysze”, których wymieniasz okazali się reformowalni i otwarci. Powinieneś to docenić ale chyba za wiele od Ciebie wymagam.

 105. Karambol na A6. Ukrywane są dane sprawcy. Podobnie jak organizatora lotu do Smoleńska z kancelarii prezydenta. Tak sobie myślę dlaczego.

 106. Rossi
  Głównym celem rosyjskiej polityki jest osłabienie europejskiej jedności , a w dalszej perspektywie rozbicie Unii Europejskiej. W tym celu Putin popiera wszystkie siły i partie nacjonalistyczne w Europie. Także w Polsce W dużej nie na końcu dzięki aferze taśmowej udało sie ulokować antyeuropejski rząd . Niestety pod wpływem proeuropejskich nastrojów w społeczeństwie , PiS musiał skorygować swoją antyeuropejską politykę. Z zapowiedzi Kaczyńskiego , że gotów jest wystąpić z UE dla obrony suwerenności Polski , pozostała „Polska sercem Europy”. Ta polityczna wolta PiSu , oraz usunięcie Macierewicza z rządu spowodowało odgrzanie afery taśmowej , które ma na celu zdyscyplinowanie PiSu i zmuszenie go do powrotu na antyunijne pozycje i Macierewicza do rządu.
  Falenta jest w tej całej aferze tylko pionkiem , który walczy o przetrwanie. Tutaj całkiem inne siły i interesy są już w grze i dyktują za pomocą szantażu i nielegalnych nagrań, działania polskich elit politycznych i próbują tak wpłynąć na przyszłość kraju.

 107. @Mauro
  „neomarksistowska ideologia gender kazała wam wypowiedzieć posłuszeństwo biologii oraz Darwinowi i już nie uznajecie płci za zdeterminowaną biologicznie tylko narzuconą kulturowo. W przyrodzie wszystko nadal jest na swoim miejscu, wy także ― odkąd nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc i staliście się liberalnym ciemnogrodem”.
  Dawno nie czytałam takich bredni. Tego się nawet nie da skomentować, bo trudno rozmawia się z kimś, kto chyba nie rozumie pojęcia gender i jak się ono ma do płci biologicznej, powtarza więc jak mantrę wymyślony przez tzw. prawicę i kk nowy „związek frazeologiczny” – lewacka ideologia gender.

 108. Mauro Rossi

  „teraz spokojnie zastanów się, co to właściwie oznacza? No ???”

  Mauro, chyba nie sądzisz, że będę sobie zawracał tym głowę. Tobie pozostawiam klecenie teorii spiskowych z jakiś ścinków dawkowanych mediom przez rozmaite policje polityczne, ich konfidentów i ich politycznych promotorów.

  Jak ci napisałem nocą dla mnie ta historia ma wymiar komiczny, gogolowski. W sumie jedyne co mogłoby mnie zainteresować to zapis rozmowy Morawieckiego z Jagiełłą. I to też średnio, bo na temat obu panów mam zdanie wyrobione i nie sądzę by mnie coś mogło zaskoczyć. No ale na pewno rozmowa Morawieckiego ze starym kumplem z „konspiry” a potem z banksterki byłaby zabawna – głównie w kontekscie wyrażanych przez ciebie na blogu opinii o Morawieckim.

 109. Unia jak III Rzesza złożona z kolaborantów Berlina i jankesów. Tak sobie myślę,że wolę ruskie pierogi. Po wstąpieniu do Unii kolaborantów na działce chwasty takie same oraz czerwone ślimaki. Mimo dekomunizacji.

 110. 11 czerwca o godz. 13:05
  Tak trzymaj Adaśku, nagroda cię nie ominie.

  Bucu, obiecanki cacanki a głupiemu radość. 🙂 🙂

 111. @Mauro
  Tak się złożyło, że prof. Hartman akurat zamieścił na swoim blogu wpis „Czym jest ideologia gender oraz LGBT” bardzo klarownie objaśniający co się kryje za tymi pojęciami.
  Wiem, że masz zgoła inne profesorskie autorytety (np. Zybertowicza, Krasnodębskiego, Pawłowicz), ale czerpanie wiedzy z różnych źródeł jeszcze nikomu nie zaszkodziło, zgodnie z maksymą wypisywaną niegdyś w sztambuchach „nauka to potęgi klucz”.
  Podrzucam link, a nuż przeczytasz.
  https://hartman.blog.polityka.pl/2019/06/10/czym-jest-ideologia-gender-oraz-lgbt/

 112. @

  „Wiadomości” to tuba propagandowa władzy – uznali krakowscy naukowcy. KRRiT ukrywała ich raport przez ponad rok, wczoraj zdecydowała się go udostępnić.
  http://wyborcza.pl/7,75398,24886784,krrit-ujawnia-niewygodny-raport-jest-miazdzacy-dla-tvp.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.duzy

  def1111.06.2019, 11:52
  Czy to aby nie jest konkretny dowód i argument by skierować sprawę do sądu i pociągnąć szefostwo TVP oraz organów nadzorujących jak KRRiTV czy RMN do odpowiedzialności ?!
  Czarno na białym, łamanie konstytucji i prawa.

  Czy ktoś ma program na odpluskwienie ?

 113. mag
  11 czerwca o godz. 13:45
  @Mauro
  „neomarksistowska ideologia gender kazała wam wypowiedzieć posłuszeństwo biologii oraz Darwinowi i już nie uznajecie płci za zdeterminowaną biologicznie tylko narzuconą kulturowo. W przyrodzie wszystko nadal jest na swoim miejscu, wy także ― odkąd nastąpiła nieoczekiwana zmiana miejsc i staliście się liberalnym ciemnogrodem”.
  Dawno nie czytałam takich bredni. Tego się nawet nie da skomentować, bo trudno rozmawia się z kimś, kto chyba nie rozumie pojęcia gender i jak się ono ma do płci biologicznej, powtarza więc jak mantrę wymyślony przez tzw. prawicę i kk nowy „związek frazeologiczny” – lewacka ideologia gender.

  Mój komentarz
  To są słowa-memy, tagi, PiSowskie słowa kluczowe – gender, ojkofobia. sodomia, seksualizacja, itd., którym propagandyści partyjni usiłują nadać znaczenia wzięte z ich rzeczywistości równoległej i wychodzi to co wychodzi.
  Katastrofa samolotowa przekształca się w zamach wielowybuchowy termobaryczny, Polska na peryferiach UE zamienia się w Polskę-serce Europy, porażka 1:27 w zwycięstwo, odmowa zapłacenia Birgfellnerowi za wykonaną robotę przez dewelopera 2K zwykłym kapiszonem, 50 000 w kopercie na – gdzie, w jakiej kopercie, żadnej koperty nie było. Itd.

  Kręcenie kota ogonem, chodzenie w zaparte, kłamstwa w żywe oczy, neomarksistowska ideologia jako maczuga na lewków. Metody PiSu nie zmieniają się od lat.
  Pzdr, TJ

 114. Mauro,

  Na początek pytanie: – Skoro, według Ciebie, Tusk zamiótł pod dywan sprawę afery hazardowej, to dlaczego PiS, który skupia obecnie w swoim ręku wszystkie organy ścigania, czyli począwszy od prokuratury poprzez służby specjalne, na Straży Granicznej kończąc, nie podjął się wyjaśnienia tej afery?

  Po drugie: Twoje przypomnienie, że Kamiński przestał być szefem CBA w 2009, jest słuszne, natomiast, co najmniej dyskusyjne są powody, dla których wg Ciebie został zdymisjonowany, ale to inna sprawa. Rzecz w tym, że idea CBA zrodziła się w PiS i ono ją materializowało, a zajmował się tym Mariusz Kamiński. On dobierał kadry kierownicze CBA i nadzorował rekrutację oraz szkolenia. Po odejściu Kamińskiego, a przyjściu Wojtunika na pewno nastąpiły zmiany na kierowniczych stanowiskach, ale z całą pewnością nie zwolniono wszystkich 1300 funkcjonariuszy, co oznacza, że mogło zostać tam całkiem sporo ludzi Kamińskiego, a co ci ludzie tam wyprawiali, to oprócz Kamińskiego i – w nieco mniejszym stopniu -Kaczyńskiego, Bóg raczy wiedzieć.

  Jest więc całkiem mozliwe, że Falenta został pozyskany przez ludzi Kamińskiego, ale nie odnotowano tego w papierach, a mogło być również tak, że sam się zgłosił z propozycją do Kamińskiego, obiecując, że zatrzęsie rządem Tuska, za określone profity.

  W służbach specjalnych dzieje się wiele rzeczy, o których szefostwo nie ma najmniejszego pojęcia, ponieważ nie jest w stanie monitorować dokładnie działań funkcjonariuszy, a pod pretekstem i w ramach działań operacyjnych można naprawdę wyprawiać cuda.

  Niespełna rok temu dziennikarze wykryli powiązania Falenty z ludźmi z otoczenie Putina i można by się zastanawiać np. dlaczego ABW nic w tej sprawie nie robi albo choćby pisowscy „dziennikarze śledczy” typu Gargas, Sumliński i inni gargaso- , czy sumlińsko-podobni?

 115. @

  Horała o liście Falenty: Trzeba na to patrzeć z przymrużeniem oka.

  Brawo Horala. Ty to potrafisz mrużyć oko i składać buźkę w ciup 😉
  Dodał byś jeszcze że gangsterzy swoich też biją. 🙁

  http://wyborcza.pl/10,82983,24887391,horala-o-liscie-falenty-trzeba-na-to-patrzec-z-przymruzeniem.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly

 116. Adamie100,
  jeśli ani jedna z tych taśm nie „wypłynie”, to będzie oznaczało, że Horała ma rację. Prawdopodobieństwo ich istnienia wzrosłaby, gdyby Duda Falentę rzeczywiście ułaskawił. Tego nie zrobi, bo by się pogrążył i pogrążyłby PiS.

 117. Co jest cechą charakterystyczną tej grupy?
  „Największa pralnia świata?
  W swoim pozwie PrivatBank oskarżył byłych akcjonariuszy, że swoją działalnością przysporzyli bankowi setki milionów dolarów start, wyprowadzając z niego pieniądze na prywatne inwestycje w USA. Według pozwu ukraińskim oligarchom w tym procederze mieli pomagać trzej mieszkańcy Miami na Florydzie (Mordechai Korf, Chaim Schochet i Uriel Tzvi Laber) oraz półtora tuzina amerykańskich spółek.”

 118. Paraintelektualny Mauro „trzepia” sie Hartmana, ktorego nie jest w stanie zrozumiec.
  MR ucieka duktem narodowo-biologicznym. Bio jest wprawdzie zdrowe. Dla MR dewiacja.

 119. legacie,

  W Sowietach prowadzono wykopaliska w osadach z czasów Rzymskich.
  Nie wykopano drutu miedzianego!!!

  Wniosek?

  Osadnicy komunikowali się za pomocą fal radiowych.

  PS. Twój wniosek równie trafny czyli
  oliwa nieżywa ale sprawiedliwa 🙁

 120. Czarzasty: – „Myślałem o liście Falenty. Widzę tylko jedno uzasadnienie jego napisania i ujawnienia. To polisa na życie Falenty. Jak z jakichś powodów ( czego oczywiście mu nie życzę) umrze w więzieniu to opinia publiczna łatwo znajdzie winnego. A przecież nikt nie chce być winny.”

 121. @

  Nikt nie wątpi ze ujawnione taśmy to tylko fragment tego co zostało nagrane. PiSowskie wszy ( i gnidy ) tłuką przekaz dnia, a armia trolli ogłupia naród i sieje zamęt ( jak zwykle ).
  Tyle w temacie.

 122. Jest pełne uzasadnienie dla reformowania sądów przez kaczystów. Prokuratura występowała dla Falenty o 1 i pól roku więzienia w zawieszeniu a ten bezczelny sąd dowalił mu 2 i pół roku odsiadki bez zawieszenia. Łagodna prokuratura i bezwzględny sąd.
  Dostałby te zawiasy i nie byłoby problemu a tak, to zonk.

 123. @legat
  9 czerwca o godz. 22:52
  I co z tego wynikło ??
  Czy pan profesor z awansu społecznego odczuł to jakoś wyraźnie finansowo? tzn , czy musiał np sprzedać jeden ze swoich letniskowych domków albo samochód, żeby dosadnie odzcuć skutki swojej głupiej wypowiedzi ? albo czy musiał, tak jak to drzewiej bywało na rynku wejść pod ławę i dosłownie odszczekać to co powiedział ( słowami : haau hau, zełgałem jak pies ) ?
  Jeżeli nie, to nie ma tu mowy ani o sprawiedliwości ani o realnej odpowiedzialności za własne słowa

 124. Mad Marks,
  Ryszarda Legutkę chyba pochopnie zaliczasz do profesorów z awansu społecznego. To nie jest byle kto. Ja dałem przykład jego zachowania tylko dlatego by niejako pozbawić go nieco uprawnień do ocen zachowań innych. Ja np. nie ośmielam się w kwestii zachowań dokonywać ocen ponieważ sam mam wiele za uszami. To o to mi chodziło na zasadzie – A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

 125. mag
  11 czerwca o godz. 14:25

  „Podrzucam link, a nuż przeczytasz”.

  Najlepszą odtrutką na bełkot Hartmanna to świetny tekst innego żyda.

  https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/962840,walka-z-tradycyjna-rodzina-a-zydzi-wazne-sprawy-o-ktorych-trzeba-wiedziec

 126. jobrave
  11 czerwca o godz. 14:40

  „Na początek pytanie: – Skoro, według Ciebie, Tusk zamiótł pod dywan sprawę afery hazardowej, to dlaczego PiS, który skupia obecnie w swoim ręku wszystkie organy ścigania, czyli począwszy od prokuratury poprzez służby specjalne, na Straży Granicznej kończąc, nie podjął się wyjaśnienia tej afery”?

  Komisja sejmowa w sprawie afery hazardowej nie skierowała żadnych wniosków do prokuratury. Nawet zabójstwa się przedawniają, o wiele prędzej oszustwa.

  „Jest więc całkiem mozliwe, że Falenta został pozyskany przez ludzi Kamińskiego, ale nie odnotowano tego w papierach …”.

  To czyste fantazje. Gdyby tak działały służby to należałoby je zlikwidować jako śmiertenie groźne dla państwa.

 127. Falenta zaczyna przypominać Kocha. Też kocha życie. Taśmy jak Bursztynowa Komnata. Wiem. Tak sobie myślę czego to ludzie nie wymyślą aby rodzina zobaczyła ich w telewizji. „Ruski” węgiel prowadzi do sławy. Kupujcie taki węgiel a przyjedzie do was telewizja. To najlepszy opał w okolicy. Słowiański.

 128. Katolicy hunwejbini sprowadzili włoskich katolików do budowy dróg ekspresowych. Pełna klapa bo modlą się zamiast pracować. Tak sobie myślę,że modlitwa to nie jest praca co widać na budowach dróg. Wszystko idzie w gwizdek.

 129. Bar Norte
  10 czerwca o godz. 19:36
  Bardzo ciekawe przeczytac nowy material Sroczynskiego w ,, gazecie ”.
  Rownie ciekawe komentarze oburzonych neoliberalnych czytelnikow.
  To przerazajace, ze Michnik z Mazowieckim
  zbudowali najbardziej niesprawiedliwy system wyzysku w Europie,
  gdzie biedny placi dwa razy wieksze podatki niz bogaty!

  Powracajac do dyskusji o imperialistach.
  Rosja twierdzi, ze wobec blokowania wymiany gospodarczej z Europa i Ameryka
  ( gdzie ten ,, wolny ” rynek ? ) musi szukac innych partnerow.
  Idzie wiec droga Chin, rozszerzajac wzorem Anglii i Francji
  wspolprace gospodarcza i wojskowa w Afryce.
  Najblizsze kontakty istnieja z
  Republika Afryki Centralnej , Sudanem i Madagaskarem oraz w coraz wiekszym stopniu
  z Libia,Republika Poludniowej Afryki i Zimbabwe.
  https://www.theguardian.com/world/2019/jun/11/leaked-documents-reveal-russian-effort-to-exert-influence-in-africa

 130. @404 milczy, Gospodarz milczy, a Słowianin zrozpaczony. Niczego nie rozumiem a piwonie przekwitają niczym pąki białych róż.
  Wybrałam tę wersję z uwagi na zdjęcia archiwalne, diabli wiedzą z której wojny
  https://video.search.yahoo.com/search/video?fr=mcafee&p=rozkwita%C5%82y+p%C4%85ki+bia%C5%82ych+r%C3%B3%C5%BC#id=2&vid=653e3921367de39e9c7257634d30bf2b&action=view

 131. Skutki rządów beztroskich pisowskich kretynów.
  Winni tej sytuacji powinni odpowiadać za zdradę państwa i być karani z całą surowością.

 132. kooperatywaMondragon

  Wspomniał pan w komentarzu o mozliwym ozywieniu relacji politycznych między Rosją a RPA. To nie wydaje się trudne biorąc pod uwagę, że w RPA rządzi niepodzielnie Afrykański Kongres Narodowy, który przed laty miał doskonałe relacje z ZSRR. Przypomnę, że np prezydent tego kraju Cyril Ramaphosa był w latach 80 lewicowym syndykalistą, szefem Narodowego Związku Górników przewodzącemu największemu strajkowi w historii RPA – wspieranemu przez ZSRR.
  W tym sensie Ramaphosa przypomina działaczy tzw opozycji demokratycznej w PRL, też przecież wspieranej przez zagranicę. Podobnie jak oni przyłozył rękę do pokojowej transformacji kraju czyli w przypadku RPA zniesienia systemu apartheidu a potem przeszedł na neoliberalizm i zajął się pomnażaniem swego majątku. Następnie, gdy już go pomnozył działając w sferach globalnej finasjery poczuł, że ojczyzna wzywa i wrócił do polityki – jak to deklaruje premier Morawiecki.

  Cieszę się, że pan wspomniał o RPA, bo co prawda w trakcie obchodów okrągłej rocznicy wyborów z 1989 snuto rozmaite analogie historyczne ale akurat, ku memu zdziwieniu, nie dotyczyły one RPA choć przecież zmiana systemu politycznego uderzająco przypominała nasz rok 1989. Oczywiście jesli skupimy się na konkretach politycznych i pominiemy rytualne bredzenie o komuniźmie i antykomuniźmie realnych czy wyimaginowanych bohaterów tamtych historii.

 133. legat
  11 czerwca o godz. 20:47

  Mój komentarz
  Naiwność, ślepa nienawiść, zaciekłość, mierna znajomość historii i świata w ogóle, skłonność do manipulowania państwem, historią, ludźmi, faktami, to cechy przewodnie wierchuszki PiSowców, którzy wdarli się do państwa mając gdzieś wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim realia.

  Oni żyją w jakiejś rzeczywistości równoległej zbudowanej ze swoich wyobrażeń, chciejstw i popularnych sloganów. Niebagatelnym czynnikiem wpływającym na podejmowanie decyzji przez nich jest paranoja w stosunku do państwa i społeczeństwa, co się przełożyło na ich stosunek do służb specjalnych – rozwalamy je jako komunistyczny przeżytek.

  Następnym czynnikiem intensywnie wpływającym na postępowanie PiSowskich zarządców ze służbami, to niska inteligencja społeczna tych ludzi, zdominowana przez podejrzliwość i chciejstwo, zastępowana przez cwaniactwo. Służby wymagają długofalowego stosowanie żelaznych reguł, stabilności, zaufania, przewidywalności. Cwaniactwo, to też jest rodzaj inteligencji, tylko jest to inteligencja mocno oparta o emocje, inteligencja bez stałych reguł, z ruchomą logiką. Cwaniactwo nie ma zastosowania w służbach (intelligence service).
  Pzdr, TJ

 134. legat
  10 czerwca o godz. 19:37
  ,, dzisiejsza opozycja, gdy była przy władzy już „zaproponowała budowę systemu transportu publicznego” i sprywatyzowała PKS-y. Kamień na kamieniu nie został.”

  PO to stalinisci neoliberalizmu.
  Prezes to tow. Weieslaw.

 135. legat
  Chcialem powiedziec, ze Kaczynski to dzisiejszy Gomolka.

 136. W Hiszpanii Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) porozumiała się z lewicowym blokiem Unidas Podemos (UP) w sprawie utworzenia nowego rządu. Tę informację przekazał mediom po spotkaniu z premierem Sanchezem lider Unidas Podemos Pablo Iglesias.

 137. @tejot 21:20 wskaż partie będące u władzy po roku 1989 wolne od opisanych przez ciebie patologii. Ja nie znajduję a mieszkałam w Polsce nieomal całe życie.

 138. Podobno Zbawiciel świata jest na Żoliborzu. 450mln $ Byc moze jest uszkodzony

 139. AOlsztynski
  10 czerwca o godz. 1
  „Licytowanie się kto bardziej chamski mnie nie interesuje. Niemniej przypominam, że często bardziej obrażają słowa wynikające z buty i pogardy niż „zwykłe chamstwo” ”

  No może pan w końcu zaczyna rozumieć ze PiS buta i pogarda. Lepiej późno niż wcale.

 140. „…przypominam, że często bardziej obrażają słowa wynikające z buty i pogardy niż „zwykłe chamstwo”

  Nie pisałem o opcji pisowskiej 🙂

css.php