Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Donald Tusk

3.11.2019
niedziela

Paraliż opozycji

3 listopada 2019, niedziela,

Żeby cały kraj czekał na decyzję Donalda Tuska, czy będzie kandydował na prezydenta RP – to jest coś niezwykłego i szkodliwego.

Piszę „cały kraj”, ponieważ nawet jeżeli ktoś nie głosuje na opozycję, to sprawa jest po prostu ciekawa, a dla wyborców opozycji wręcz denerwująca. Jak długo może trwać taniec wokół nieznanego kandydata opozycji? Tusk? Kidawa-Błońska? Kosiniak-Kamysz? Zdrojewski? A może ktoś pozapartyjny – postać kalibru Aleksandra Gieysztora?

Sytuacja rzeczywiście paradoksalna. Tusk, dopóki jest przewodniczącym Rady Europejskiej (koniec listopada), nie może powiedzieć „tak”, bo to świadczyłoby o tym, że ma w głowie politykę polską, a tu brexit i wrzenie w Unii. Inni potencjalni kandydaci nie chcą się zdeklarować, muszą wiedzieć, czy będą rywalizować z Tuskiem, czy z kimkolwiek innym.

Koalicja (Platforma) Obywatelska jest w stanie zamrożenia. Jest to gigantyczna strata czasu. Po przegranych wyborach europejskich i – powiedzmy – zremisowanych wyborach samorządowych, po nieporadnych, nieudolnych kampaniach Platforma powinna tryskać energią, a nie czekać w przedpokoju.

Co więcej, Platforma nie będzie w stanie przeprowadzić kampanii z prawdziwego zdarzenia, ponieważ sama nie wie, kim i czym jest. Nie rozliczyła się sama ze sobą z poprzednich wyborów, ciągle nie jest rozstrzygnięta kwestia przywództwa w partii. Grzegorz Schetyna jest jak pochyłe drzewo, jego pozycja jest słaba, więc jak on może poderwać partię i wyborców?

Owszem, ma duże osiągnięcia i dorobek organizacyjny, ale uosabia Platformę wczorajszą i zmęczoną. Widać, że partia nie jest w stanie zrzucić starej skóry, a co dopiero wystąpić z programem dla swojego kandydata (ktokolwiek nim będzie).

Największa siła opozycji jest rozdarta, bez wyraźnego programu np. w sprawie polityki zagranicznej, w sprawach obronnych i praworządności, w których prezydent ma wiele do powiedzenia.

A Duda hula po Polsce, tańczy, śpiewa, recytuje.

Dla opozycji sytuacja nie do pozazdroszczenia, bezradność i paraliż. Duda może szykować się do ślubowania, a Platforma do domu seniora.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 263

Dodaj komentarz »
 1. Z tego co Redaktor pisze wynika , że obecna PO nie jest adekwatnym przeciwnikiem dla PiSu, a ten właściwy się jeszcze nie narodził . Wypada czekać i nie tracić nadzieji .

 2. „A prezydent Duda hula po Polsce, tańczy, śpiewa, recytuje.”
  Dodałbym jeszcze, że opowiada dowcipy. Ale wszystko to razem daje mu „ujemne minusy”. A może to się jednak suwerenowi podoba?

 3. Czy prezydent polityczny, czy autorytet?
  Na to pytanie trudno odpowiedzieć bez skomplikowanych (drogich) badań opinii.

  Postaram się przeprowadzić jedno badanie na ‘stasieku’.
  Temat badania: czy Donald Tusk wejdzie, czy nie wejdzie?

  Mam 62 lata, mój telefon mają wszyscy ważni w świecie polityki, kupka dolarów sięga mi do cojones, mam szansę na dobre stanowiska w Europie. Jeśli nie wyjdzie mi stanowisko polityczne, to w biznesie spodziewam się atrakcyjnych ofert.
  Jeślibym zaryzykował i wygrał wiosną 2020, to byłbym bardzo rozczarowany. Kadencja 2020-2025 w Polsce, zapowiada się jako jeden, wielki koszmar.
  Rząd Jarka będzie czynił wszystko, aby mnie obrzydzić społeczeństwu, użyje wszystkich chwytów w TVPis, uruchomi zgraję trolli, itp.

  W 2025 będę miał 67 lat, kupka dolarów osiągnie poziom mojego wzrostu (175cm), urzędujący prezydent (whoever) będzie miał przechlapane i naród zawoła „Tusku wróć!”.
  Wygram w cuglach i żyrandol polubię, sił będę miał mniej, ale ping-pong to też przyjemność i ruch.
  Taka sytuacja

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. lubat
  Chyba taki naiwny nie jesteś , żeby sądzić , że jesteś adresatem dowcipów Dudusia ?

 6. stasieku
  Masz oczywiście rację . Tusk na kandydaturze na prezydenta może tylko przegrać i do tego nie wiadomo czy więcej by przegrał jak by przegrał , czy jak by wygrał wybory prezydenckie . Tusk kandydując na prezydenta kierowałby się czystym idealizmem i patryjotyzmem i czy można coś takiego wymagać od Polaka ?
  Nie to można najwyżej od wnuczka wermachtu wymagać .

 7. Déjà vu: „Tusku, musisz!”

  Tak czy siak czy jeszcze inaczej, będzie dobrze. Tzn. tak jak ma być, czyli tyle na ile naród zasługuje.

 8. Redaktor Daniel Passent
  W przeciwieństwie do mojego przyjaciela ‘Lewego’, ‘stasieku’ z rozmowy z prof. Danielem Rotfeldem wyłowił kilka ciekawostek. Nie będę ich wymieniał.

  Na starość tak mamy, że właściwie wszystko, co usłyszymy i zobaczymy to deja vu i pewnie stąd (oprócz wstania lewą nogą) Lewego post po wysłuchaniu audycji.
  Mnie uwiodła niesamowita, jak na ten wiek, spójność, klarowność wypowiedzi Profesora.
  Macie, Panowie, pewien problem z dykcją, ale to rozumiem, bo cierpię na niedosłuch języka polskiego.

  Dla mnie każde spotkanie z prof. Rotfeldem jest ciekawe i wnosi optymizm w serce młodszego, ale marzącego o formie dzisiejszych rozmówców ‘stasieku’ – za 4 lata.

  Aby do wiosny!

 9. Ostatni raz przypominam (powtarzam rady z 2016 r.), dzisiejsza opozycja (ta która rządziła prawie 3 dekady) po pierwsze powinna przeprosić obywateli (za co? od 4 lat o tym piszę). Po drugie, powinna mieć w miarę spójny program dotyczący żywotnych interesów przeciętnego Kowalskiego. Po trzecie, nie powinna li tylko upatrywać zbawienia w mitycznym przywódcy (który raczej się z powrotem nie będzie spieszył). Amen

 10. Zaczyna się powtórka wczorajszego programu „Twoja twarz brzmi znajomo”
  Śpiewa, tańczy, to znakomity materiał do programu.
  Miałby szansę na wygraną

 11. Żeby uniknąc nieporozumień , to ja bardzo cenię Tuska i uważam go za najwybitniejszego polskiego polityka ostatnich dekad. Uczynił on z partii liberalnej jaką niewątpliwie była PO , partię zdolną do uzyskania większości w Polsce . Jeśli patrzymy na rzeczywisty rozkład sił i opinii politycznych w polskim społeczeństwie, który o wiele lepiej oddają ostatnie wybory, to wtedy lepiej możemy doceniç sukces Tuska.

 12. Opozycja nie gwarantowała świeckości państwa. A z rusofobią wyszła nawet przed unijny szereg. Tak sobie myślę,że ukraińskie lobby w opozycji rozmontowało normalność opozycyjną. Chcieli majdan nad Wisłą to mają…

 13. Bar Norte
  3 listopada o godz. 1:03

  ,, Ale przecież panu pisałem, że o historii Blumenthala czytałem kilka dni temu obszerną realcję w mediach krajowych. Tak wiec nieprawdą jest, że ona jest przemilczana poza rzadowymi mediami rosyjskimi.”
  Szukalem na Google po polsku i nic nie znalazlem.Moglby Pan podac link ?
  Chodzi o to , ze media glownego nurtu tematu unikaja, bo Blumenthal pokazal, ze telewizja klamie, ze w sklepach w Wenezueli wszystko jest, a CNN twierdzil ze nie ma pasty do zebow i papieru toaletowego.
  ,, Natomiast stosunek rzadu rosyjskiego wyrazany przez jego media do tej historii mnie nie interesuje bo to nie ma żadnego znaczenia politycznego.”
  Rosja tak jak Chiny okreslaja przyszlosc swiata i ich punkt widzenia jest rownie wazny, co Amerykanow.
  ,, Zresztą proszę mi napisać jakie znaczenie ma stosunek władz Federacji Rosyjskiej do zamknięcia dziennikarza amerykańskiego na 48 godzin?”
  Nawet jak by jedyna stacja podajaca te wiadomosc, bylo Radio ERewan, to liczy sie prawda.

 14. stasieku
  3 listopada o godz. 15:42
  Nie wstałem lewą nogą, bo wczoraj nie piłem. Ale masz rację z tym deja vu. Chyba się robię zgryźliwym staruchem mimo tego, że jestem od profesora i redaktora dużo młodszy. Zapominam o tym, że są inni słuchacze, dla których opinie Adama Rotfelda mogą być odkryciem, a dla mnie nie, bo ja się ze wszystkim, co profesor pwiedział, zgadzam.
  Lubię oglądać programy o Kosmosie i niestety oglądając drugi lub trzeci raz program np. o teleskopi Hubble, żałuję, że już wczesniej oglądałem i że niczego nowego się nie dowiem, nie przeżyję rozkoszy odkrywania czegoś nowego. The routine takes sparks of things away. Mam nadzieję, że znów będę pełen entuzjazmu, jak NASA zainstaluje jescze doskonalszy teleskop Webb w 2020 roku.
  Wydaje mi się, że Tusk podziela twoją opinię co do jego przyszłości. Dodalbym jeszcze jeden argument; po tym jak Duduś ośmieszył prezydenturę, ktoś będzie musiał jakoś przywrócić powagę, godność temu najwyższeemu politycznemu stanowisku w Polsce.
  Może rzeczywiście Kosiniak-Kamysz by to potrafił.

 15. „Największa siła opozycji jest rozdarta, bez wyraźnego programu np. w sprawie polityki zagranicznej, w sprawach obronnych i praworządności, w których prezydent ma wiele do powiedzenia” – pisze red. Passent.

  Dwie sprawy. Wojna na górze w Platformie – niewątpliwie powinna się już zamknąć ustaleniem, kto przewodzi i wszyscy idą za nim/ą. Druga sprawa to program. Faktycznie, nawet program powrotu Polski do praworządności nie jest sformułowany. Żadna partia nie dyskutuje polityki zagranicznej i bezpieczeństwa (polityka wobec Unii to nie domena prezydenta). Notabene, obecnie agitujący prezydent też nie ma wiele do powiedzenia w tych sprawach, on o tym nie decyduje.

  Jeślby jednak „największa siła opozycji” przedstawiła jakiś program, to by się działo. Inne, mniejsze siły opozycji zgłosiłyby rozliczne vota separati, krytyki i kontrprogramy. Powstałby raj dla symetrystów wszelkiej maści. Opozycja jest rozbita, nie tylko partyjnie, ale w wyborczych masach. Uzgodnienie jak ma wyglądać polityk i kraj po PiSie jest niemożliwe.

  Dlatego popularności nabiera opcja przeczekania PiS. Jego schyłek przyjdzie nieuchronnie – takie zapanowało przekonanie. Prezes Kaczorek się zestarzeje, Z. Prawica rozejdzie się w szwach, PiS się ludziom zniesmaczy, znudzi, spowszechnieje pod ciężarem nadciągającej rzeczywistości ekonomicznej. Czas, absolutny władca zapanuje nad losem tego kraju.

 16. @Lewy
  Myślę, że najlepszy byłby Kosiniak-Kamysz. Facet ma wszystko co trzeba – inteligencję, wiedzę, doświadczenie w polityce, dobrą prezencję, no i jest młody oraz przystojny. Jak postawić obok siebie pajaca Dudusia z jego pucołowatą, zawsze głupkowato uśmiechniętą gębą i Pana Władysława, już na oko widać różnicę klas.

 17. A miało być tanie państwo. Bez urzędu prezydenta,Senatu,urzędów wojewódzkich,KRUS ,różnych agencji. Sejm zmniejszony o połowę podobnie ministerstwa. Likwidację dotacji dla partii też obiecywano. Tak sobie myślę,że wyborczy gest Kozakiewicza został sprowokowany „eunuchotowatością” programową.

 18. Dwa dni temu Wprost podało informację, że 25 października, w czasie dwugodzinnego spotkania Kosiniaka Kamysza z Tuskiem w Brukseli prezes PSL został „namaszczony” przez Tuska jako „jego faworyt” w wyborach prezydenckich.

  Informacja wywołała znamienną reakcję wpływowego posła PSL i członka władz tej partii, stronnika Kosiniaka Kamysza – Marka Sawickiego.

  Sawicki tak skomentował te wiesci:

  „Tusk to nie mąż opatrznościowy, a WKK namaszczenie otrzymał w Katedrze Mariackiej w Krakowie z rąk biskupa wiele lat temu.”

  Komentarz wzbudził pewną wesołość w mediach społecznosciowych.

 19. Prawybory w koalicji antypis
  to temat niegodny najgłupszego dziennikarza/rki, a mimo to, codziennie słyszę spekulacje na ten temat.

  Przecież partie, które uzyskały w wyborach jednocyfrowy wynik i odrodzona Lewica, nie mogą stracić okazji do lansu. Wybory prezydenckie to dla trzech, mniejszych ugrupowań, znakomita platforma dla prezentacji swoich pomysłów na Polskę.

  A więc szanowne media, proszę uprzejmie nie bić piany, proszę apelować, aby komitety wystawiły swoich kandydatów (OK, wśród swoich można zrobić prawybory) i potraktowały I turę, jako prawybory ‘antypisu’

  Powiecie, hola, hola, ale Konfederacja zagłosuje za Andrzejem.
  Na to odpowiadam. Andrzej się już nieco znudził nawet swoim. Jego miny jak „po kresce”, machanie rękami, dolna warga jak u Mussoliniego, wydają się już passe.
  A apele szefów Konfederacji nie muszą przekonać wszystkich Konfederatów.

  Czy M K-B, czy W K-K zostanie konkurentem Andrzeja, okaże się po I turze.

  Moje typy.
  Prezydent: „nieduda”
  Marszałek senatu: Marek Borowski.
  Szef PO: Bogdan Zdrojewski.

 20. kooperatywaMandragon

  Proszę bardzo, oto link na materiał o przypadku Maxa Blumenthala, który ukazał się tydzień temu. Ma pan w nim wszystko co potrzeba – łacznie z namiarami na źródła. Nic tylko studiować ten przypadek. Oczywiście przy zastosowaniu tzw krytycznego podejscia w analizie tekstów.

  https://strajk.eu/cenzorski-terror-demokratycznego-zachodu-frapujacy-przypadek-maxa-blumenthala/

  Równocześnie zaznaczam, że nie bedę się wdawał w rozważania geopolitolololo na temat kto w przyszłości będzie panował nad światem. Jak również nie będę się wdawał w rozważania, które media serwują prawdę. W przypadku bowiem mediów amerykańskich, rosyjskich czy chińskich, o których pan wspomina w tym wątku dyskusyjnym, można mowić o amerykańskiej, rosyjskiej albo chińskiej prawdzie.
  Tak więc problem nie zasadza się na tym co jest prawdą tylko czyja prawda panu akurat bardziej pasuje.

 21. @mag
  Kiedyś poczułem, że właśnie W K-K jest najgroźniejszym rywalem dla Andrzeja.
  Ale nie uroda, Madziu, ani wzrost mnie porwał, a pragmatyzm wyborczy.

  W K-K obnosi się ze swoim konserwatyzmem, puszcza oko do epidiaskopu, pochodzi z „obrotowego” towarzystwa, to się może nam nie podobać, ale:
  może przyciągnąć trochę wyborców Jarka, będzie miał Kukizowców i oczywiście zmartwionych, ale bez wyjścia, Platformersów.

  Można mieć nadzieję, że jak W K-K usiądzie pod żyrandolem, to być może, pod wpływem Kukiza, podkreśli rozdział KaKa i państwa, wyprosi religię ze szkół (np. pozór gospodarczy i konieczność podwyżek dla nauczycieli) – słowem zacznie być bardziej nowoczesny i europejski.
  3msie

 22. @Bar Norte, 17:20
  To bomba, co piszesz!
  Źródło „Wprost” mi trochę źle pachnie.
  To by potwierdzało „badanie na ‘stasieku’” o 15:20
  Ciekawe…

 23. @ do wszystkich
  Dlaczego jesteście takimi pesymistami?
  Przecież, nawet jasnowidz z Człuchowa, przewiduje klęskę obecnego prezydenta wszak pod jednym warunkiem, że Tusk wystartuje.
  https://www.youtube.com/watch?v=qQZpAzuXz8M
  Jasnowidz Jackowski przepowiada, kto wygra wybory PREZYDENCKIE:
  Duda zostanie POŻARTY?
  Przecież w swej opozycyjnej większości jesteście ludźmi wiary, to czemu nie wierzycie w taką obiecujacą przepowiednię?

 24. „Jak długo może trwać taniec wokół nieznanego kandydata opozycji? Tusk? Kidawa-Błońska? Kosiniak-Kamysz?”

  Ale dlaczego opozycja miałaby wystawiać wspólnego kandydata? Niech PSL zaproponuje Kosiniaka, Lewica Zandberga czy kogoś tam innego, a Platforma jeszcze kogoś ― wtedy będzie największa szansa na to, że Duda nie wygra w pierwszej turze. A w drugiej to już będzie głosowanie „za PiSem” lub „przeciwko PiSowi”, choć obawiam się, że gdyby przeciwko Dudzie stanął Tusk, albo, nie daj Boże, Zandberg, to wygrałby Duda, bo wielu wyborców anty-PiSowskich nie poszłoby do wyborów.

  Według mnie największe szanse w drugiej turze miałby Kosiniak, potem Kidawa (chyba że się objawi jeszcze jakiś „czarny koń” – w końcu 5 lat temu Dudy też prawie nikt nie znał).

  „Koalicja (Platforma) Obywatelska jest w stanie zamrożenia”.

  Od co najmniej 4 lat Koalicja (Platforma) Obywatelska jest w stanie nie tyle zamrożenia, co powolnego gnicia. Utrzymanie się na pozycji największej partii opozycyjnej zawdzięcza wyłącznie sile bezwładu, a dokładniej starym, dobrze rozbudowanym strukturom i pieniądzom z budżetu. Jeśli przez 4 lata nie potrafiła się pozbierać, to chyba nie jest już zdolna do działania, a w takim wypadku im szybciej się rozpadnie, tym lepiej.

 25. stasieku

  „Źródło „Wprost” mi trochę źle pachnie.”

  Tak to również odebrał Marek Sawicki, stad nerwowe odcięcie się od informacji „Wprost”.
  Najwyraźnie ktoś za pomocą „Wprost” chciał wepchnąć kij w mrowisko.
  Reakcja Sawickiego znamienna.

 26. Nie mam zwyczaju w czasie posiłku zaglądać towarzystwu do zupy, jak też sprzeczać się o cenę pietruszki.
  W Polsce niech każdy zajmie się swoją sprawą i nie poucza drugiego co powinien, albo czego nie powinien robić.
  GW zamieściła wywiad z Piotrem Tymą prezesem Związku Ukraińców w Polsce, a ten próbuje nauczyć nas co mamy myśleć i jak mamy postępować. Niekulturalnie byłoby powiedzieć pocałuj mnie człowieku w … , ale aż się prosi wyjątkowo. Żeby chociaż pamiętał jak bestialsko mordowano polskie dzieci, kobiety i staruszków w czasie wojny, to on o tym, że zniszczono pomnik jakiegoś faszysty

 27. Kaczyński wykrył „zaskórniaki” opozycji i rozdał potrzebującym. A oni się odwdzięczyli przy urnach. Taki wyborczy odruch Pawłowa. Tak sobie myślę,że władzę bierze się. Prawda stara jak świat.

 28. Kod kulturowy nie rozmyty … jeszcze – stosami , odrabywaniem rak , kamienowaniem itp
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25373452,parafianie-ksiadz-dobrze-zrobil-wara-od-naszej-wiary-po.html#s=BoxOpImg2

 29. Jak wygrać z dotychczasowym prezydentem RP wiosną 2020 ?
  Wiadomo ,ze nie tzw. Programami _ kogo to w Polsce ciekawi ?!
  Dlatego osobowości _TWARZE !
  w listopadzie byłbym za Markiem Borowskim na marszałka Senatu
  w grudniu na szefa PO Bogdan Zdrojewski
  Donald Tusk zdaniem moim nie zgłosi się do elekcji na prezydenta ,bo jest za mądry na to stanowisko w 2020 roku
  Władysław KK miałby mój głos w II rundzie
  Szalenie pragnę Polski rządzonej pragmatycznie i stylu Europejskim ,z takimi nadziejami .witałem maj 2004 roku

 30. @stasieku
  Uroda/przystojność , to tylko na dodatek. Oczywiście, że na pierwszym miejscu – podobnie jak Ty – stawiałabym na pragmatyzm w przypadku Kamysza.

 31. Nie widzę kandydata bo wszyscy piją wódkę z proboszczem. Tak sobie myślę,że likwidacja urzędu prezydenta to polityczny racjonalizm. A do tego czasu w domu najlepiej…

 32. Czy wybory wygrywa się emocjami? Są pewne dowody, że tak. Ale są też takie na nie. Dlaczego LSD wygrywało dwa razy wybory to wiemy, a już dlaczego przegrało, to nie. Przecież przegrane w dwóch razach miały miejsce, gdy gospodarka ciągła do góry. Nic to nie pomogło. Teraz jest podobnie z tym, że do góry podciągnęli też wszyscy ci, którzy nic nie skorzystali na dobrej koniunkturze za poprzednich rządów. Był jeszcze czynnik wroga w postaci robactwa (uciekającego spod bomb), a teraz LGTB (nic to ludowi nie mówi, ale jest groźnie). Aaaaa, dzisiaj narazili mi się geje. Wczesnym rankiem zwolniłem samochód, żeby dwóch gejów z różowym balonikiem (wracali z imprezy?) mogło sobie przejść po pasach bez trwogi. No, pokazali mi ciule, jak się nie przechodzi (specjalnie się wlekli). Krzyknąłem do nich, że zakabluję ich do Roberta. Pokazali mi środkowy palec, dwa palce!!!
  A więc emocje wzięły górę. Czy poza kandydaturą Tuska będą emocje? Wątpię. Jeden i drugi ma mocne papiery na przeciwnika i tylko od nich zależy, jak sprawnie utopią drugiego. Budyń ma „żyrandol tuskowy”, a Tusk ma torebkę Budyniu do ugotowania. Mniejsza o kampanię, bo ja chciałbym tylko zobaczyć pojedynek tych osobników przed kamerami. Ich pulpity proponuję ozdobić 1) Budyń: narty i gogle, 2) Donaldinio: piłka i getry. Tuskowi radziłbym zabrać szmatkę do polerowania (odpowiedź na strzał Budynia). Budyniowi nic radzę, a właściwie tak, niech przyjdzie z żonką (ma kobitka wprawę w pokazywaniu przeciwnikom).
  Będzie wesoło.

 33. Wykorzystam roznice czasu i podziele sie z wami krotkim filmem z Lancaster, PA. W Lancaster i okolicach Peter Weir nakrecil film „Witness”. Na poczatku tego filmu jest piekna scena (opening scene) pokazujaca tereny zamieszkale przez Amish. Amish wspolpracowali z Peter Weir podczas produkcji filmu Witness.

  Na zalaczonym video (nie z filmu Witness) turysta z Londynu sfilmowal ruch powozow (Amish buggy) w Lancaster obok mechanicznych pojazdow poruszajacych sie ta sama droga i skomentowal pieknym brytyjskim akcentem „the two traditions exist this way”

  https://youtu.be/ztSWE1UVRbs

 34. Spokojnie, to nie piekarnia. Do 2 Grudnia mamy raptem 4 tygodnie.A potem trzeba ruszyć z porządną kampanią.Przecież będzie jeszcze pół roku.Zresztą nie ma przeszkód,by już ją planować,niezależnie od kandydata.Dziwię się panu Danielowi,którego znam od 50-ciu lat.Co nagle to po diable…

 35. stasieku,
  z kadetta wytłumaczę się na samym dole wpisu. Jest to wpadka mało istotna, więc najpierw wejdę do wrzącej wody w jakiej znajduje się Donald Tusk na którego przybycie do Polski oczekuje się jak kiedyś na gen. Andersa.
  Trudno nie zgodzić się z krótką analizą stasieku.
  Można jej zarzucić jedynie, że poważny polityk jak jakim jest Donald Tusk nie wsadził nogi między futrynę i drzwi nie pozwalając na ich zamknięcie dla prymitywnej uciechy z napięcia jaką wywołuje jego osoba w Polsce.
  Cały proces wyborczy po stronie opozycji jest zahamowany, więc koszty takiego zachowania po przegranych wyborach prezydenckich spadłyby na Tuska.
  Jego kandydatura jest Polsce potrzebna, bo zapaść polityczna, którą zafundował nam polski kler wynosząc na szczyty władzy chorego na władzę człowieka, który wraz z hałastrą otaczających go akolitów prowadzi kraj drogą do czarnej dziury.
  Odrzucam więc hipotezę, że Tusk lekkomyślnie toczy gierki na polskiej scenie politycznej, a oko puszcza do posłów Parlamentu Europejskiego.
  Inna sprawa to czy zdoła on zdobyć tak szeroki elektorat jak Kosiniak-Kamysz.
  Ocena mag Kosiniaka -Kamysza jest perfekcyjna.
  Ja jednak uważam go za śliskiego lizusa, który równie głęboko będzie schylał kark przed zachciankami kleru jak Duda.
  Dał temu wyraz w czasie wywiadu u Moniki Olejnik po którym można było dostać mdłości.
  Porównywanie sporadycznych ekscesów ze strony manifestantów LGBT do zamachów na „naszą wiarę”, a jednocześnie braku potępienia
  wobec zbrodniczych postępków kleru raźi nadmiarem wazeliny i wytwarza sytuację polityczną w której zamienia stryjek z siekierki na kijek.
  Czarzasty słusznie (bez komentarzy) powiedział, że to PSL pierwsze wyciągnęło cegłę z Koalicji Europejskiej.
  Gdybyś stasieku zadał sobie trudu i przeczytał komentarz Gazety Wyborczej o motywach i inspiracji do tego wydarzenia, to by się okazało, że to chłopski książe pan na Wolinie zainspirował w porozumieniu z episkopatem takie rozwiązanie by zapobiec możliwej
  porażce wyborczej PIS-u.
  PSL nie był w ostatnich wyborach niszczycielsko atakowany przez PIS,
  a od niebytu uchronił go Kukiz, który był w równie lichej sytuacji co PSL.
  Wygrana opozycji była, w mojej ocenie, realna przy lepszej organizacji przez Platformę opozycyjnego stada wyborczego.
  Zgadzam się z mag, że Kosiniak – Kamysz może wygrać wybory z Dudą, ale co potem?
  P.s.
  Chyba wrzuciłem inną stronę (a może to Redaktor szybko wymiksował kadetta) i szybko odezwałem się bo przypomniały mi się blogowe bitwy do krwi.

 36. Czyli … persony, żadne tam, panie, programy

  Tzn. Olga Tokarczuk miała rację cytując w „E.E.” księdza Berkeleya. Persony poniosą program polityczny, krajowy i zagraniczny. Kosiniak wydaje się być najbezpieczniejszym kandydatem dla pokonania Adriana z PiS i gwarantem, że opozycji w dużej masie nie zawiedzie. Jest trudnym przeciwnikiem dla PiS, z kolei lewicujący wyborcy mogą mu pokazać paluszek, bo konserwatywny jest obyczajowo.

  Po takiej konkluzji – Kosiniak jest debeściak, wystawianie do I tury kandydata/ki centrowej Platformy przestaje mieć sens. Bo wtedy Kosiniak prawdopodobnie nie przejdzie do II tury. Co na to Schetyna i inni? Ale dylematy!

  I mamy zamrożenie, chwilowe, które Czas roztopi i rozwikła.

 37. @teo
  3 listopada o godz. 18:48

  Kosiniak jest konserwatywny obyczajowo w podobnym stopniu, jak Tusk i Komorowski. To znaczy umiarkowanie konserwatywny jak na polskie warunki (bądźmy realistami). Z Kościołem wojował nie będzie, ustawy aborcyjnej nie zliberalizuje, na związki partnerskie nie zezwoli, ale do Rydzyka nie będzie pielgrzymował na kolanach tak jak Duda, Morawiecki i Kaczyński.

 38. „Ile kosztuje bezpieczeństwo?” – pyta Redaktor DP.
  „Kosztuje” – odpowiada Gość DR.

  Jedna smutna konkluzja po wysłuchaniu Gości Passenta (tok fm, 3.10.2020) mnie nachodzi, zasygnalizowana przez prof. Rotfelda. Że polityka zagraniczna Polski w Unii ma ogromny potencjał i jest on marnotrawiony. A to w V-4, a to w W-3, i w całości Unii. Nie wchodzę w detale, acz mógłbym.

  Myślę, że ten „polski kod kulturowy” się ciągnie jak smród po gaciach. Ta upierdliwa szlachetczyzna, w której górę bierze okcydentofobia, przywiązanie do prowincji, do niefortunnych tradycji, ciągle jeszcze pokutujące, oraz kompleks niższości wobec Zachodu.

 39. Ale wybór kiedy będzie następny katolik. Tak sobie myślę o menu z ostatnią golonką ale kelner pyta co podać…

 40. remm (19:05)
  Z Kościołem wojował nie będzie, ustawy aborcyjnej nie zliberalizuje, na związki partnerskie nie zezwoli …. A to dobrze, czy źle?

  Mam wrażenie, że Kosiniak jako prezydent nie będzie miał aż takiej mocy sprawczej. Wystarczy, że zablokuje szaleństwa prezesa Kaczorka i jego Mateusza. Czyż nie o to chodzi? O utrzymanie równowagi ustrojowej w kraju?

 41. @mag
  3 listopada o godz. 18:24

  Co do urody Kosiniaka-Kamysza, to czy nie kojarzy Ci się on z młodym de Gaullem? Niedawno widziałem film dokumentalny o tym francuskim polityku i stwierdziłem duże podobieństwo między oboma panami, zwłaszcza jeżeli chodzi o sylwetkę i sposób poruszania się, choć rysy twarzy też mają trochę podobne.

 42. @teo
  3 listopada o godz. 19:09

  ” A to dobrze, czy źle?”

  Osobiście mam bardziej lewicowe poglądy na sprawy obyczajowe, ale zawsze lepszy Kosiniak niż Duda.

  Jako prezydent mocy sprawczej nie ma, ale podczas kampanii będzie musiał deklarować swoje poglądy na te tematy, co może zdecydować o jego wynikach.

  Słyszę już głosy ze strony wyborców lewicy i Platformy, że Kosiniak za bardzo kościółkowy jest, choć ci sami ludzie nie mają podobnych zastrzeżeń do Tuska czy Kidawy, którzy pod względem „kościółkowości” są tacy sami.

 43. @remm
  Poszukałam w googlach młodego de Gaulla. Faktycznie panowie są podobni.

 44. Jak zauważyłem media PiS zaczeły dyskretnie wspierać Kosiniaka Kamysza w staraniach prezydenckich.

  Do Rzeczy piętnuje falę kpin, którą wzbudził wpis Kosiniaka o treści religijnej dotyczący świętej Rity:

  „Św. Rita, a właściwie Margarita, patronka spraw trudnych i beznadziejnych. Obrończyni opuszczonych, wierna orędowniczka wszystkich w potrzebie. Przykład łagodności i pokory, wzór cierpliwości i oddania Bogu. Jak jest źle, można na nią liczyć ?”

  „Któż mółgby podejrzewać, że taki wpis stanie się powodem ataku na szefa PSL? Pod jego tweetem pojawiło się mnóstwo komentarzy, świadczących o tym jak bardzo „tolereancyjny” jest elektorat opozycji.” – podsumowuje portal pisowski.

  Jak widać tzw „pocałunki śmierci” dotykają Kosiniaka Kamysza z każdej strony.

  Trudno się dziwić, że szef PSL wymigał się dziś na evencie zwanym „zaduszkami witosowskimi” od jasnej deklaracji dotyczącej jego udziału w wyborach prezydenckich.

 45. remm (19:23)
  Osobiście mam bardziej lewicowe poglądy na sprawy obyczajowe, ale zawsze lepszy Kosiniak niż Duda.

  Właśnie. Kroczek po kroczku. Lud przesuwa się na lewo, głównie w dolnych wiekowo warstwach, ale to potrwa.

  Osobiście bardziej interesuje mnie akcja pt. „antyPiS”, czyli przyspieszenie pozbycia się tej opcji politycznej ze sceny. Wydaje mi się, że Kosiniak potwierdził swoją antyPiSowości i wolę trzymania PSL na tym kursie. I to jest decydujące w mojej ocenie na dzień dzisiejszy.

  p.s. PiS jest fatalną konstrukcją polityczną opartą na wodzostwie posuniętym do granic i na bezgranicznym manipulowaniu wyborców, czy to manipulowaniem informacją i ideami, czy to durnym kupowaniem ich za gotówkę, nie za publiczne usługi (co jest trudniejsze).

 46. Skoro państwo ma być katolickie to wybór ograniczony. Tak sobie myślę czy urząd prezydenta to konieczność wobec struktur KK.

 47. mag 3 listopada o godz. 19:29 do @remm: –Poszukałam w googlach młodego de Gaulla. Faktycznie panowie są podobni.

  Mag, dla mnie to Kosiniak-Kamysz jest najbardziej podobny do Asada ale może mi coś popadło na oczęta. Może. 😉

 48. Czy można pokonać kandydata na prezydenta który tańczy, śpiewa, recytuje, opowiada dowcipy i jest żonaty?
  Nie daję żadnych szans żadnemu z ubiegających się o ten urząd kandydatów.
  Jedynie kobieta może mieć szanse, a tu tylko Małgorzata Kidawa-Błońska wchodzi w rachubę, więc nie ma czasu na zastanowienie, należy zwołać, przegłosować i rozpocząć kampanię informacyjną żeby dotarło. Chłopy do roboty, baby na traktory wyborcze

 49. @Bar Norte, 19:43
  Masz dobre oko. Ważnym cynkiem kto jest groźny dla Jarka są odgłosy prawicowych mediów.
  Jestem po godzinie TVN.
  W zasadzie prof. Dudek potwierdził moje opinie.

  Cieszy aktywność na blogu pod wpisem politycznym Redaktora.
  Nie ma ważniejszej sprawy dla Polski, jak wygonienie Andrzeja na emeryturę, na „którą się nie spieszy.
  W nocy włączą się obserwatorzy zza oceanu.
  Spekulujmy, ktoś nas czyta „tamuj”.
  Nara

 50. remm 3 listopada o godz. 19:23 do teo: –…Jako prezydent mocy sprawczej nie ma …

  Remm,
  pozwolę sobie się nie do końca zgodzić bo po pierwsze, prezydent ma bardzo silny mandat, po drugie „veto” ma ogromną siłę sprawczą. Po trzecie ma inicjatywę ustawodawczą. Problemem jest, jak z tej „mocy sprawczej” korzysta. Jak go budzą i mu każą bladym świtem podpisać co w nocy wymodzili a on się na to godzi i nie jest to incydent a pozwala się traktować jak dupek dzwoncy na co dzień to rzeczywiście wygląda, że mocy sprawczej nie ma.

 51. Wysokie obcasy GW
  Namawiam wszystkich do przeczytania listu tygodnia.
  Zaczyna się tak : „Mam 82 lata i też przeżyłam okres zafascynowania życiem, wyzwaniami i rozrywkami. Też nie wiedziałam co to pustka, ale byłam na tyle dojrzała, aby w porę przełamać opór męża, jego lęk przed dziećmi, które postrzegał jako zagrożenie….”, a kończy „A potem jest za późno. Boję się propagowania egoistycznych postaw”
  Moje uznanie dla autorki listu i GW za wybór i publikację
  Kochani rozmnażajcie się póki czas jak nasi starsi bracia w wierze w Izraelu

 52. @Rosa91b, 18:41
  Napisałeś, ‘Rybo’, nt „krótkiej analizy”, m. innymi

  Można jej zarzucić jedynie, że poważny polityk jak jakim jest Donald Tusk nie wsadził nogi między futrynę i drzwi nie pozwalając na ich zamknięcie dla prymitywnej uciechy z napięcia jaką wywołuje jego osoba w Polsce.

  i tego zdania na razie nie zrozumiałem. Jestem zmęczony godziną polityczną w TVN. Przeczytam jeszcze raz jutro. Świątecznej GW jeszcze nie przeczytałem. Zostawiłem sobie „do poduszki”

  Poza tym zgoda, mamy podobne sympatie i antypatie.
  Przed chwilą widziałem W K-K na spędzie PSL i ze zdumieniem zauważyłem, że ruszał głową „jak mąż stanu”. Biorę ten termin w cudzysłów, aby oddać swój niesmak do wszystkich, wytrenowanych przez PR gestów, mów ciała, różnych od naturalnego wdzięku.

  Powtórzę, może przeczyta, M K-B wykonuje dziwne ruchy głową, kiedy mówi nawet proste zdania.
  Mniej ruszaj głową, Małgorzato!

  Jarek, jak już wlezie po drabinie na stołek, albo dojdzie do mównicy na parteitagu, ma poprawną mowę ciała.
  Skrzeczy, kłamie, obraża, ale gesty ma OK.

  Taka sytuacja.
  Ściskam serdecznie, gdzie ten ‘kadett’?

 53. @legat, 19:57
  W K-K to prawie sobowtór Asada!
  Czy to dobre podobieństwo?
  Się tylko pytam…

 54. Stasieku,
  może dzięki temu jako prezydentowi uda mu się wzbudzić sympatię u Putina i ten odda nam tutkę?

 55. @ Lewy,teo,stasieku,Legut,mag ,Bywalec i inni kretyni mające zaśmiecone głowy.

  Tak was nazywam chamskie łby z powodu ,że nie macie szacunku do Majestatu Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej który obecnie godnie reprezentuje Prezydent dr Andrzej Duda.

  Redaktor opisał mierny stan opozycji jakże prawdziwie i całkowicie sie z nim zgadzam.Zastanawiające ,że wy Ciemniaki,nieuki piszące na tym blogu dyrdymały oraz Elity biznesowe ,kulturalne ,opiniotwórcze czy naukowe tworząc Antypis nie jesteście w stanie stworzyć koherentnego programu z wizją jak ma się rozwijać Polska .Wybaczcie ale wasza głupota sięgneła dna aby wymagać programu od takich myślicieli jak Donald Tusk,Kosiniak – Kamysz czy Kidawa – Błońska.
  Wrzask i bluzgi jakie wy tu rzucacie ,oraz tzw Elity nic nie pomogą tylko was kompromituje pokazując wasza bezradność i nędzne charaktery.

 56. Geozak
  3 listopada o godz. 20:52
  Siostro, proszę dać zastrzyk dziadkowi na uspokojenie.

 57. Geozakutapało,
  przyjechał cię odwiedzić wnuk twojej żony Alex a ty zapomniałeś powiadomić policję i podać jego numer samochodu a w konsekwencji dostałeś 25$ mandatu? – że się tak wkurzyłeś?
  Opanuj się, włącz tę maszynę zdrowotnościową bo ci ciśnienie skoczy, żyłka ci pęknie i w rezultacie pozbawisz nas swych kabaretowych występów.

  Ja, ciemniak, kretyn z zaśmieconą głową piszący dyrdymały na blogu wzywam cię byś mocno pooddychał i policzył do dziesięciu a potem jeszcze raz, i tak do skutku.

 58. @ All
  Kaczor podzielił zadania w polityce zagranicznej i wskazał odpowiedzialnych.

  Prezydent dr Andrzej Duda kierunek USA i Trómorze umiejętnie wykorzystujac osobowośc Donalda Trumpa dla interesu Polski.Wzmocnienie bezpieczeństwa wojskowego,energetycznego oraz rozwoj nowych technologi to jego najwieksze osiagniecia i przejda do historii.

  Jego 10 dniowa wizyta w USA to pasmo sukcesów spotkania z biznesem i nowymi technologiami z Teksasu ,Luizjany czy Kaliforni.Wizyta w światowym centrum onkologii Dallas i podpisana umowa wspólpracy.Rozmowy i wizyty na polach naftowych Texasu i Luizjany z Mikem Perry byłym Gubernatorem a obecnie sekretarzem d/s energii.

  Mogę się wam chamy pochwalić ,ze mój syn z rodziną pojechał na spotkanie do Houston i moja synowa wnuk ,wnuczka maja piekne zdjecia z Para Prezydencką.W jedna stronę jazda autostradą z Dallas do Houston to prawie 7 godz – jednak warto mieć zdjęcie z Prezydentem kraju skąd pochodzą rodzice Alexa Mój wnuk na drugi dzień w średniej szkole w Dallas pokazywal amerykańskim kolegom szczycąc sie ,ze ma zdjęcie z Prezydentem Polski.Pochwalę się wnuk 16 lat 187 cm wzrostu zaś wnuczka 14 lat 177 cm wzrostu gra w siatkówke w drużynie bioracej udział w szkolnej lidze i ja jej mówie podrośnich jeszcze 5 cm to bedziesz reprezentantka Polski.

  Z wioski Palatine,Illinois – Jerzy Jan Zakrzewski

 59. @legat
  3 listopada, g.19:57
  No co ty, będę się upierać, że do de Gaulla. Asad ma wiąziutkie, zaciśnięte usteczka, a Kamysz wprost przeciwnie.
  Po co w ogóle reagujesz na wpisy idioty i prostaka z wioski Palatine. Tylko go tym samym dowartościowujesz.
  @Lewy
  Do Ciebie ta sama prośba. @Geozaka wyłącznie przewijaj, bo szkoda klawiatury na tego cymbała.

 60. Geozak
  3 listopada o godz. 21:12
  @ All
  Kaczor podzielił zadania w polityce zagranicznej i wskazał odpowiedzialnych.

  Prezydent dr Andrzej Duda kierunek USA i Trómorze umiejętnie wykorzystujac osobowośc Donalda Trumpa dla interesu Polski.Wzmocnienie bezpieczeństwa wojskowego,energetycznego oraz rozwoj nowych technologi to jego najwieksze osiagniecia i przejda do historii.

  Mój komentarz
  Geozak, zadaję ci konkretne pytanie :
  Na czym polegają historyczne osiągnięcia prezydenta Dudy w rozwoju owych technologii?
  Nie dostrzegłem takich, ani krzty. Co prezydent Duda ma wspólnego z rozwojem nowoczesnych technologii w Polsce? Jakich technologii? Gdzie, w jakiej branży te technologie zostały rozwinięte?
  Pzdr, TJ

 61. Rezygnacja z inwestycji, mniej kursów komunikacji publicznej, podywżki opłat podatków – to czeka mieszkańców w 2020 r. Powód? Samorządy przez politykę PiS, będą musiały zacisnąć pasa.

  (…)

  „Rok 2020 rysuje się całkowicie w ciemnych barwach. Skutki podwyżki, które spowodowały wzrost wydatków na oświatę o ponad 5 mln zł, niemal w ogóle nie będą zrekompensowane ze środków centralnych”.

  W Świdnicy subwencja oświatowa w przyszłym roku zwiększy się ledwie o 673 tys. zł – wyniesie 40 mln zł. Tymczasem łączne wydatki na edukację zaplanowano na niemal 79 mln zł, co oznacza, że różnicę prawie 39 mln zł trzeba znaleźć w kasie miasta. Nie inaczej jest w Legnicy. Już teraz wydatki ponoszone na oświatę w Legnicy to 224 mln zł, czyli 40 proc. budżetu miasta, a subwencja oświatowa to tylko 128 mln zł. – Nie ukrywam – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski – że 2020 r. może być bardzo trudny dla samorządów, a tym samym dla mieszkańców.

  (…)
  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25368049,przez-pis-samorzady-czeka-zaciskanie-pasa-w-2020-r-a-mieszkancow.html

  Itp metody dzielenia społeczeństwa i skłócania. W tym przypadku, wyborców przeciw władzom samorządowym, mieszkanców przeciw nauczycielom …
  A Duduś tańczy, gdy PiSorkiestra gra, prezes Kaczorek dyryguje.

 62. stasieku,
  krótko: w moim wpisie przeczenie „nie” zmienia znaczenie zacytowanego zdania skrojonego przeze mnie w przeciwne od zamierzonego.
  I jeszcze krótka egzegeza tej wypowiedzi.
  Uznałem, że Tusk nie zwalnia procedur, a jeżeli to tak wygląda, to jest to wymuszone okolicznościami w jakich się znalazł.
  Jak wiesz (a pisałeś ostatnio o tym) ma on także swoje „szare konto”,
  ale kraj jest w potrzebie a Kidawa-Błońska jest za mięka.
  Alternatywą może być Trzaskowski, bo odporny, błysktliwy i ze sporym doświadczeniem oraz z „warszawskim” sukcesem.
  Kolorowego snu.
  Hej!

 63. Mag,
  ale to miło być w klubie -„@ Lewy,teo,stasieku,Legut,mag ,Bywalec i inni kretyni …”
  To nobilitacja blogowa.
  Widzisz, TJot poczuł się niedowartościowany no i dialoguje żeby nie zostać wykluczonym.
  No już nie bądź taka, pogadać sobie nie można?

  No ale się zastanowię nad Twym apelem 😉

 64. tejot, geozak,
  Prezydent Duda spędził tą dość długą wizytę w USA
  głównie na załatwianiu córce ekskluzywnej uczelni
  i bezpiecznego miejsca zamieszkania.
  Wyrafinowane technologie z Doliny Krzemowej nie są na taką głowę.

 65. tejot (21:38)
  Tylko spoko. Twój interlokutor nie ma czasu na szukanie i pisanie ci, jakie technologie Duda rozwinął, które przejdą do historii. Sam szukaj. Tak samo nie pytaj, co przewiduje umowa o współpracy z centrum onkologii w Dallas, z jaką instytucją w Polsce podpisano i co z tego przejdzie do historii.
  (Wizyta w światowym centrum onkologii Dallas i podpisana umowa wspólpracy.)

  Ani nie pytaj dlaczego rodzinka jechała z miejsca zamieszkania w Dallas do Houston, żeby się sfotografować (selfie?) z Dudą z Polski, skoro on i tak udał się do Dallas, ani dlaczego jechali prawie 7 godzin w jedną stronę, itd. Za dużo pytasz, bo masz głowę zaśmieconą.

  Czym? GWnem.

 66. @Rosa91b
  OK, zrozumiałem.
  Znowu nie mogę iść spać a przed tym poczytać GW, bo jest F1 w USA.
  Ten tor, kolory, Hamilton, nie ma Trumpa…
  Hej!

 67. Kosiniak, nie jest dobrym wyborem – już pokazał się jako polityk egoistyczny chcący się wypromować psując przy tym jedność opozycji. Przez tego pana PiS wygrało większość po raz drugi. (on rozwalił jednolity blok jaki powstał w wyborach do UE)
  Oczywiście jak go opozycja wstawi będę na niego głosował ale wiele się po tym panu nie spodziewam. Jak mu coś podpasuje to będzie robił pod siebie.

 68. Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia, nadawał ze Smoleńska: „W katyńskim lesie wiosną 1940 r. oprawcy zamordowali strzałem w tył głowy ponad 4,5 tys. polskich oficerów. 70 lat później z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn na lotnisku w Smoleńsku rozbił się samolot wiozący do Katynia delegację polskich władz. W katastrofie zginął Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób”

  Z niewyjaśnionych przyczyn? Przecież komisja Millera wyjaśniła (do katastrofy doszło, bo samolot leciał za nisko, za szybko zniżał się w gęstej mgle, bez widoczności ziemi, a załoga ignorowała procedury bezpieczeństwa. W efekcie na wysokości prawie 7 metrów tupolew zawadził lewym skrzydłem o brzozę, obrócił się i spadł kołami do góry).

  Z przyczyn niewyjaśnionych przez organy państwa PiS – to ma sens. W kolejnym kroku zamkną dochodzenia, wypłacą pensje i nagrody ekspertom komisji i podkomisji. Wtedy wrak tutki zostanie zwrócony. Historyczne sukces. Jeśli przed wyborami prezydenckimi, będzie to osiągnięcie historyczne Dudy.

  http://wyborcza.pl/7,75968,25371547,pis-ujawnia-prawde-smolenska-nie-mamy-dowodow-na-zamach.html

 69. @ teo
  Cymbalisto pusty łbie w dodatku zakuty .

  Jechali do Houston gdyż tam tylko Prezydent dr Andrzej Duda i jego piękna i madra Małżonka mieli spotkanie z Polonia mieszkajaca w Teksasie .To nie jest żadne selfie tylko kilka zdjęc dla wybranych przez profesjonalnego fotografa które zostały zamieszczone na stronie prezydent rp.pl jeśli dobrze pamiętam .Tam jest opis spotkania i zdjęcia w Houston.

  Jeśli ktoś wejdzie na t ą strone to chyba na 37 zdjeciu jest synowa z córką Alice w strojach z epoki księstwa warszawskiego charakterystyczne suknie cesarstwa,oraz jej syn w stroju ulana księstwa warszawskiego na zdjęciu z para Prezydencką..

  Wystepują na różnych uroczystościach gdzie zaczynaja je tradycyjnym tańcem Polonez.

  Nasza para Prezydencka robi wszedzie furore i podziw a my Polacy jesteśmy dumni.

 70. stasieku
  3 listopada o godz. 15:20

  „ … kupka dolarów osiągnie poziom mojego wzrostu (175cm)”.

  W rzeczywistości 174 cm, tak że kupka dolarów (raczej euro) w twojej symulacji będzie ociupinę wyższa niż ob. Tusk.

  Nawiasem mówiąc, ładnie podsumowałeś ob. Tuska, naprawdę. Thx.

  „mój telefon mają wszyscy ważni w świecie polityki …”.

  Zamiast do ob. Tuska mogą dzwonić bezpośrednio do pani Merkel, pić lepiej u źródła.

 71. Geozak 3 listopada o godz. 22:06 do @ teo: –Cymbalisto pusty łbie w dodatku zakuty .
  Jechali do Houston

  Houston, Houston! – macie problem.

 72. @ tejot
  Durniu durniowaty zadajesz idiotyczne pytania.

  Prezydent nie jest od rozwoju technologii .Prezydent wizytowal kilka osrodków z doradcami i przedstawicielami nauki ,biznesu z Polski.To ich rola aby rozwijali technologie.W Dallas swiatowym osrodku leczenia chorob raka obecny minister zdrowia podpisal umowe o wspolpracy.Szpital na Banacha ma być rozbudowany kosztem 2 mld zł i to on ma wspolpracowac z szpitalem w Dallas i stac sie czołowym ośrodkiem w europie – środkowej.

  W lKaliforni nawiazano wspólpracę z Polakami majacymi juz duze sukcesy na rynku start-up ów .Jeden z znanych amerykańskich twórców start-up bedzie budował cały osrodek w Warszawie gdzie nie tylko Polacy ale Europa srodkowa bedzie to robić.

  Czy ja musze ciemne,zakute glowy POpaprańców uswiadamiac co zrobił obecny Prezydent Polski.Wasza nienawisc do Polaków przekracza wszelkie rozsadne granice.

 73. Bar Norte

  Dziekuje serdecznie za link do artykulu o zatrzymaniu Maxa Blumenthala napisanym z pasja i pelnym detali, zamieszczonym w witrynie Strajk.eu.
  Wielka szkoda, ze material podobny nie ukazal sie w kolaborujacych z rezymem w Waszyngtonie i rusofobicznych dziennikach czytanych przez wiekszosc obywateli , jak Rzeczpospolita , gazeta wyborcza czy Nasz Dziennik.
  Strajk.eu jest publikacja wybierana przez rownie mala grupe obywateli, co RT i Sputnik.
  Najbardziej znani dysydenci amerykanscy, jak
  Angela Davis,
  Cornel West,
  Glen Ford,
  Abby Martin,
  Chris Hedges,
  Noam Chomsky,
  Lee Camp czy
  Jimmy Dore
  nie sa pokazywani w mediach korporacyjnych.

 74. Dziadek znowu ma rację , po co wyszukiwać jakiegoś drugiego prezydenta skoro
  jest Duda i śmiało może być na drugą kadencje , lepiej to może i nie będzie
  ale z pewnością będzie wesoło.

 75. @ teo
  Samorządy zaciskają pasa … ?

  GWno prawda.Samorzady sa tak bogate ,ze PiS im zwracał ukradzione kamienice w Warszawie a Tczaskoski zwraca z powrotem złodziejom poprzez przyjazne mu Sądy.

  To taka prawda jak GWno oglaszało sedny dzień w szkolnictwie i wzywało do strajku.

  POpaprańcy tu piszący co sie stało co to sprawa nagle ucichła klamcy i oszuści gdzie te zatłoczenie w szkołach- podobno jedna szkoła w Warszawie ma problem tylko reszta samorzadów się cieszy gdyz z powodu braku uczniow wiele szkół byłoby zlikwidowane.

 76. Niemoc opozycji to również sytuacja opozycyjnego elektoratu, który pogubił się zupełnie i na przykład próbuje kreować siebie na podmiot szczególnie umiejętnie szanujący demokrację, jednocześnie chełpiąc się swoim brakiem szacunku dla Suwerena?!

 77. Blogowa ferajna non capiske jak mówią Włosi ze Kadett to nasz obecny
  Mauro Rossi.

 78. @ Blackley
  Odesłałes mnie ponownie do smierdzacych ruskich onuc.

  Kolego Dziadek ten smrodek wyczuwa na odległość.

  Jeszcze raz ci powtarzam ,ze te głupoty co ten facet nadaje za ruskie pieniadze ( moze nie wie o tym ) ida na rynek do Polski a ty jestes tylko przekaznikiem.Wszelkie Neony itp nie nabierzesz mnie na to.

  To jest Ekipa która rozumie politykę i cynicznie potrafi wykorzystac w interesie Polski.Nie bierze srebrnikow i żołdu.

  Płaci USA za dobry sprzet jak tu ktoś kierowal do wypowiedzi prof.Rotfelda.Kilka razy słuchałem profesora i nie wiem czy pochodzi z Narodu Wybranego gdyż mowi madrze.Mowiac ,ze PiS nie wykorzystał szansy w UE pozwole nie zgodzic się.Szanse były kiepskie mając tam POpaprańcow którzy we wszystkim przeciw i z kazdym problemem do Timmermansa.

  PiS przestawił sie na Mateusza Morawieckiego i udało się przeforsowac Polsce i Grupie Wyszegradzkiej komisje UE z von der Leyen bardziej realistycznie podchodzacą.Polska i Grupa Wyszegradzka to najbliżsi partnerzy gospodarczy i bez nich gospodarka Niemiecka nie moze sie rozwijać.

  Blackley – ty za srebniki mi podsuwasz onuce czy masz takie hobby ?

 79. teo
  3 listopada o godz. 22:02

  „Z niewyjaśnionych przyczyn? Przecież komisja Millera wyjaśniła (do katastrofy doszło, bo …”.

  Muszę cię zmartwić, raport techniczny komisji Laska/Milera już dawno został przez MON oficjalnie anulowany jako błędny i niewiarygodny. Na razie jedynym oficjalnym państwowym raportem jest raport MAK, ale przecież nie będziesz miał z wytworem ludzi Putina problemu, prawda. Moja rada, powołuj się na raport MAK.

  „ … samolot leciał za nisko, za szybko zniżał się w gęstej mgle, bez widoczności ziemi, a załoga ignorowała procedury bezpieczeństwa”.

  A może kiedyś napisz coś od siebie? O tym, że Miller i Lasek uznali pilotów za wariatów i samobójców już wiemy. O tym, że takie było zamówienie też wiemy.

  „ … na wysokości prawie 7 metrów tupolew zawadził lewym skrzydłem o brzozę, obrócił się i spadł kołami do góry”.

  G… prawda, już dawno policzono, że gdyby tupolew zawadził o brzozę lewym skrzydłem i robił rotację w lewo musiałby natychmiast zmienić kurs (skręcić w lewo ― co wynika z zasad aerodynamiki), a nie było przy brzozie jakiegokolwiek śladu zmiany kursu w rejestratorach parametrów lotu, samolot nadal leciał prosto. No i ― to też policzono ― z utraconą końcówką skrzydła nie mógłby się tak szybko wznieść, aby w ogóle dolecieć tam gdzie upadł. Czego się nie dotkniecie to fizyczne paradoksy, ale robią za „argumenty” dla niekumatych. Wiem, że jak się mataczy nie sposób wszystkiego przewidzieć, wiec Lasek z Millerem wykładają się na co drugiej stronie swego byłego raportu. A ty wraz z nimi, czy za nimi.

 80. kooperatywaMandragon

  Pan przesadza z tymi „dysydentami”. Przecież mowa o ludziach, którzy mają swoje portale, wydawnictwa, wydają ksiązki, prowadzą wyklady … . Przecież nie są skazani na tzw „samizdaty”. To, że Blumenthala zatrzymano na tzw „cztery – osiem” nie czyni jeszcze z niego dysydenta.

  Dysydentem to byl Bukowski o którego śmierci pan ostatnio wspomniał.

 81. Blackley
  3 listopada o godz. 22:42

  „Blogowa ferajna non capiske jak mówią Włosi”.

  W rzeczywistości non capisce, jak mówią Włosi.
  Może uznajmy to za literówkę.

 82. stasieku
  3 listopada o godz. 20:18

  „Jestem po godzinie TVN”.

  Jak się tak naoglądam i naoglądam, to potem tak nienawidzę i nienawidzę.

 83. Mauro Rossi,
  „Napatrzę” – może uznajmy to za literówkę bo inaczej to by znaczyło, że wujek Alojz zaczyna odwiedzać.

 84. @ Rosa 91b

  Nieładnie tak rzucać kłamliwe oskarżenia.

  Córka Pary prezydenckiej zaliczyła w trakcie sudiów 1 rok prawa biznwsowego w gospodarce globalnej i nie ma to żadnego związku z wizytą PAD- a w Sikicon Valey.Jedyny związek to wspólny lot samolotem zapłacony córce.

 85. Bar Norte
  3 listopada o godz. 17:34

  „ …. oto link na materiał o przypadku Maxa Blumenthala”.

  O jakiegoś czasu wydaje mi się, że mamy do czynienia z rosyjskim agentem wpływu. To jest zawsze szalenie trudne do procesowego udowodnienia, więc Blumenthal może liczyć jedynie na niski wyrok za pobicie, na nic więcej. W sumie szczęściarz.

 86. teo
  3 listopada o godz. 15:41

  „Déjà vu: „Tusku, musisz!”

  Ale czy możesz?

 87. waldemar
  3 listopada o godz. 18:21

  „Donald Tusk zdaniem moim nie zgłosi się do elekcji na prezydenta, bo jest za mądry na to stanowisko w 2020 roku”.

  Istnieją sygnały, że Niemcy nie dają mu zgody na start, co wiąże się z pewną korektą polityki Berlina wobec PL, gdzie sytuacja polityczna jest już zupełnie inna niż 5 lat temu. A drugi powód, nie chcą spalić ostatnich aktywów (legendy Tuska) ani dalej inwestować w upadającą PO. Raczej stawiają na cichy modus vivendi z ekipą pisowską, przypuszczając, że ona długo porządzi. Nie robią tego con amore tylko z realizmu. Kolejny jest taki, że oni chcą mieć od wschodu stabilnie, spokojnie i rozwojowo. Tego opozycja podzielona na wszelkie możliwe sposoby nie zapewni.

 88. @
  Dzisiaj prawda wychodzi na jaw, dlatego PiS w tej kampanii milczy o Smoleńsku. Nie ma już „poległych”, nie ma „straszliwej zbrodni” i zapowiedzi „dochodzenia do prawdy”. Nikt nie skanduje: „Antoni, Antoni!”.

  Zbudowany przez tą władzę i dla tej władzy gmach kłamstwa runął. Zostały wstyd i hańba nieudolnie przykrywane milczeniem. Nie łudźmy się. Oni nie przeproszą. Ale będziemy im to przypominać.

  http://wyborcza.pl/7,75398,25282958,smolenscy-klamcy-nie-przeprosza.html

 89. @maciek.g
  3 listopada o godz. 22:02

  „Przez tego pana” PiS zdobył TYLKO 43% głosów, a nie 53% albo 63%. Zresztą, nie tylko „przez” Kosiniaka, lecz również „przez” lewicę, która postanowiła startować oddzielnie, dzięki czemu do urn poszło więcej ludzi o poglądach lewicowych. W rezultacie PO+SLD+PSL uzyskały łącznie 48% głosów, a nie 38% jak w wyborach do PE.

  Decyzja o połączeniu się z PO i Lewicą w wyborach do PE kosztowała Kosiniaka utratę części wiejskiego elektoratu na rzecz PiS. Przed wyborami krajowymi potrafił jednak odrobić tę stratę z nawiązką, choć w innych środowiskach – przeorientował się na drobnych przedsiębiorców (dawno temu porzuconych przez Platformę, a ostatnio bezlitośnie niszczonych przez Morawieckiego) oraz rolników (nie mylić ze „wsią”, czyli elementem cwaniacko-kombinatorskim na KRUSie i dotacjach, który stanowi wierny elektorat PiS). Dzięki temu w krótkim czasie uzyskał wynik, jakiego PSL nie miało od dawna, co świadczy o tym, że jest sprawnym politykiem.

 90. @ buc
  3 listopada o godz. 23:31

  Matka jest tylko jedna 🙂

 91. Mauro Rossi

  „O jakiegoś czasu wydaje mi się, że mamy do czynienia z rosyjskim agentem wpływu.”

  W tym przypadku jesteś takiego samego zdania co Sławomir Sierakowski.

 92. Chris Kempczinski wlasnie stanąl na czele McDonalda.

  Kosianiak chyba zdolny i pracowity, sprawnie odwrocil nadchodzaca porazke PSL w sukces wyborczy.

 93. Mauro Rossi
  3 listopada, g.23:02
  Może być też dokładnie odwrotnie niż jak imputujesz @stasiekowi.
  Raz czy dwa, może trzy z czystej ciekawości obejrzałam TVP dziennik. Jak się tak naoglądałam i naoglądałam, to potem nie tyle nawet nienawidziłam, co rzygać (pardą) mi się chciało od zalewu kłamstw, manipulacji i obrażania mojej inteligencji.

 94. Murem za Arturem i jego mamusią, w czasach PRL, była prokuratorem, czyli rzadko co dzieje się przypadkiem.

  https://www.tvp.info/45157364/nie-tylko-artur-w-krewni-aresztowanego-burmistrza-wloch-w-warszawskim-samorzadzie

  PiS zamiast Birgfellnera powinien wynająć Artura W., wielkiego przyjaciela (z wzajemnością) stołecznych deweloperów. Dwie pisowskie szklane wieże na rogu Srebrnej i Towarowej pewnie by już stały, a tak nadal straszy to miejsce zapyziały trzypiętrowy kurnik w otoczeniu 200 metrowych wieżowców, w dodatku blokujący chodnik. Gdyby przebojowy Artur W. pracował dla PiS to spółka Srebrna nie usłyszałaby od działaczy PO w Warszawie: Niczego tu nie wybudujecie, bo was nie lubimy.
  🙂

 95. remm
  3 listopada o godz. 23:37
  pleciesz jak Piekarski na mękach. Podaj fakty z których wynika ta utrata części elektoratu wiejskiego. Przed wyborami do EU sondaże wykazywał poparcie dla PSL wokoło 4%-5%. Praktycznie nic się nie zmieniło po wyborach do EU. Zobacz wykresy na sondaże EU. Wejście KK w fuzję z wiosną wynikało z obawy, że nie przekroczą progu wyborczego. Idąc z KO PSL mandatów by nie stracił. Wybory pomogły mu wypromować siebie jako niezależnego (od PO) polityka i to cała tajemnica. Wiosna zaczęła bardzo dołować i tam tez obawiano się, ze nie przekroczą progu.Gdyby nie Kamysz wiosna poszła by z KO.
  Lewica zdecydowanie rosła i oświadczenie KK ze nie idzie z KO spowodowało ze też dali sobie spokój z KO. Im zejście poniżej progu nie groziło.
  Te odzyskanie elektoratu wiejskiego to bajki polityczne.

 96. mag
  3 listopada o godz. 23:51

  ” … obejrzałam TVP dziennik … to potem nie tyle nawet nienawidziłam, co rzygać (pardą) mi się chciało”.

  Mag, wiesz, że cię lubię wraz z twoim kotem, ale co ja ci mogę poradzić? Oglądaj to co chcesz, co sprawia ci większą przyjemność i powoduje mniejsze torsje.

 97. satrustequi
  3 listopada o godz. 23:40

  „Kosianiak chyba zdolny i pracowity …”.

  Własnie dlatego, że Kosiniak jest pracowity i zdolny to Tusk (ani pracowity, ani zdolny, jedynie sprytny) powierzył mu przeprowadzenie ryzykownej akcji podwyższenia wieku emerytalnego, za co wdzięczny lud Kosiniaka bardzo ceni. A Tusk może dziś spokojnie wskazac palcem, to nie ja, to on. Tusk uwielbiał spychać przeprowadzenie niepopularnych decyzji na PSL (a oni to łykali) i tak W. Pawlak w październiku 2010 roku podpisał z Rosjanami skrajnie niekorzystną dla Polski wieloletnią umowę gazową, tak niekorzystną, że interweniowała w tej sprawie KE. I znow Tusk może powiedzieć, to nie ja, to on.

 98. remm
  3 listopada o godz. 23:37
  Ch0odziło o zupełnie coś innego , mianowicie o to, ze gyby PiS nie udało się zdobyć większości w sejmie. PSL z Wiosna stałby się języczkiem u wagi. KO nie wystarczyła by koalicja z SLD i gdyby miał otworzyć rzad musiałby zabiegać p PSL . W PiS byłoby to samo, bo z SLD to oni nie mogą wchodzić w układy , z konfederacją jest niezręcznie i zostaje jedynie PSL. Można by sporo ugrać politycznie.

 99. Mauro Rossi; 22:51.

  Masz rację , zresztą Ty zawsze masz rację.

  https://www.youtube.com/watch?v=8fSdS-w6mR0

 100. Nie znam żadnych badań, które by wskazywały, że PSL upodobali sobie przedsiębiorcy.

  Natomiast tezę, że na skutek zapowiedzi podwyższenia placy minimalnej przedsiębiorcy przenieśli swoje głosy z PiS na PSL i Konfederację wylansował po wyborach Gowin. Wykorzystywał to jako argument w powyborczych walkach frakcyjnych w tzw „Zjednoczonej Prawicy”.
  W ślad za jego wypowiedzią media bezrefleksyjnie zaczęły to powtarzać. Tak się zresztą w tym zapamietali niektórzy publicyści, że z uznaniem pisali o wyzwalającym porzuceniu przez PSL chlopstwa („wyrwanie się z chłopskiej pułapki”) i przejściu na pozycje partii klasy średniej.

  Tak więc wczorajsze „zaduszki witosowskie” w Wierzchosławicach należy świetle tych opinii odbierać jako event polityczny klasy średniej.

 101. Geoś (22:30)
  – Samorządy będą musiały zacisnąć pasa.
  – GWno prawda… podobno …

  A założyłeś kontusz, czy zbroję husarza? Ew. ułana Księstwa Warszawskiego, gdy to pisałeś?
  Jeśli nie, to jesteś mało wiarygodny.

 102. Mauro (22:44)
  … raport techniczny komisji Laska/Milera już dawno …

  A ty nadal wierzysz, że co nie wisi na stronie rządu PiS to nieprawda. Wybór trzech sędziów TK, wyrok TK, raport komisji Millera. Ćwiczysz się w PiSowskiej niezłomności?

 103. @ teo
  Mam czapkę rogatywkę wz. 1936 mogę założyć i nawet zasalutować aby wlano wam Oleum go głów jak mawiał imć Zagłoba .

 104. Mauro Rossi
  3 listopada o godz. 23:30

  ,,O jakiegoś czasu wydaje mi się, że mamy do czynienia z rosyjskim agentem wpływu. To jest zawsze szalenie trudne do procesowego udowodnienia, więc Blumenthal może liczyć jedynie na niski wyrok za pobicie, na nic więcej. W sumie szczęściarz.”

  Mauro ZRosji
  Jak Pan dalej bedzie wysysal takie bzdury ze swoich onuc, to niczego Pan nie zrozumie.
  Max Blumenthal to amerykanski Seweryn Blumsztajn.

 105. @ Bar Norte.

  Jeden z największych forteli Naczelnika Kaczora.

  Wywabił z PSL – wskiej ostoi Ochotniczej Straży Pożarnej (dal im pumakse do czyszczenia chełmów )
  oraz z Koł Gospodyń Wiejskich ( dał trochę forsy na roboty kuchenne ) i wprowadził do nich Kukiz15 aby razem wyszli do miast i miasteczek.Tam nastąpi końcowa Anihilacja PSL – u Kosiniaka – Kamysza.

  Ten nowy PSL – owski elektorat to jeden sezon i w następnych wyborach wystruga się jakiegoś młodszego w typie postępowym zaś Kosiniak – Kamysz przejdzie do wyuczonego zawodu jeśli ponownie zda egzamin lekarski

 106. Geoś (1:42)
  Odmówiłeś paciorek PiSiaka. To lulu.
  Aaa, rogatywkę zdejmij i pocałuj orzołka.

 107. Mauro Rossi;

  Rossi; zastanawiałem się nad tobą kim ty właściwie w realu jesteś ?
  i doszedłem do wniosku ze ty jakiś światły Biskup or Arcybiskup jest.
  Gdyby abp Życiński żył to bym powiedział ze to ty , ale on umarł więc kto ?.
  Na pewno nie jest to flaszka Głódż ani wdowa po papieżu Dziwisz więc kto ?.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polscy_biskupi_katoliccy

  Jak bym miał z tej listy wybrać to postawił bym na abp J.Michalika.

 108. @teo
  Dowcip ci wrócił po tym jak solidnie wytrzepałem głupotę z twojej łysej głowy .

 109. Gdzie kucharek …papież,biskupi,proboszczowie…o teściowych nie wspomnę a do tego prezydent…Tak sobie myślę,że warto być sobą czyli przyzwoitym…

 110. Dziadku; z tego trzepania to nic nie będzie trzeba od razu kulasem przez łeb.

  https://www.youtube.com/watch?v=H-0-AJidD18

  Dziadku; to już nie onuce tylko poważna sprawa.

 111. 0:22 Mauro

  A to on byl wtedy ministrem… Bez Kosiniaka już nie dał rady podnieść wieku emerytalnego – z 63 do 67, w Brukseli:)

 112. VAT na e-prasę właśnie obniżony z 23% na 8%? Rozkwitnie czytelnictwo. Cały Kaczorek – wszechstronny rozkwit.

 113. Geozak
  3 listopada o godz. 22:18
  @ tejot
  Durniu durniowaty zadajesz idiotyczne pytania.

  Prezydent nie jest od rozwoju technologii .Prezydent wizytowal kilka osrodków z doradcami i przedstawicielami nauki ,biznesu z Polski.To ich rola aby rozwijali technologie.

  Mój komentarz
  Rozumiem, że prezydent nie jest od tego by rozwijał technologie.
  Prezydent jest od tego by podpisywać, a długopis prezydenta jest jak czarodziejska różdżka – pcha technologie do przodu.

  Geozak, rozumiem, ze twoja odpowiedź jest niepoważna, bowiem zaczynasz ją od słów – durniu durnowaty zadajesz idiotyczne pytania.
  Pzdr, TJ

 114. Geozak
  Pozwól sobie poradzić, inaczej znowu będziesz przepraszał .
  Piłeś nie pisz !

 115. W kwestii oczekiwania na decyzję Tuska i trzymania Pisu w niepewności co do tożsamości kandydata, popieram jednak teorię Red, Szostkiewicza, że to dobry ruch.
  Duda za chwilę się wypstryka z przyśpiewek, a wtedy ruszy ze swoim koalicja.
  A jechanie po opozycji teraz jest bez sensu i moim zdaniem nie do końca fair.

 116. W chicagowskiej Polskiej Gazecie wstrząsająca historia Polaka, który w kajdankach został wyprowadzony z autobusu, bo wściekł się i mało że ubliżał anglojęzycznym pasażerom po polsku, to zaczął demolować wnętrze autobusu niszcząc siedzenia i wybijajać szyby ciupagą.
  O co poszło ?
  Otóż nasz rodak pan Jan Jerzy Zakrzewski zapytany przez naszego wysłannika o przyczyny wzburzenia powiedział,że siedział sobie spokojnie nie wadząc nikomu, gdy nagle zobaczył napis „W razie pożaru popatrz do góry”.Pan Jan Jerzy , który, jak oświadczył, lubi czytac wszystko, co jest napisane, zdjął rogatywkę, żeby mu daszek nie przeszkadzał w patrzeniu do góry i przeczytał „W razie pożaru durniu.”
  Pan Jan Jerzy jest uczulony na polish jokes, wziął sobie do serca napis i zaczął demolowanie autobusu od zaatakowania ciupaga owego napisu.Potem rzeczy potoczyły się samoistnienie. Został aresztowany, mimo tego, że pokazywał copsom, czyli amerykańskim kulsonom swoje zdjęcie z prezydentem Dudą.
  Jak donosi nasz korespondent, w sprawie pana Jana Jerzego ma zainterweniować konsul, składając kaucje. Chodzą słuchu, że IPN i Konfederacja uznają pana JJ za wyklętego męczennika, podobnie jak to uczyniono z Januszem Walusiem, który męczy się w więzieniu za zabicie murzyna.
  Chwała bohaterom.

 117. @
  „Czy uczestnicy miesięcznic smoleńskich wiedzieli, że brali udział w perfidnym i zorganizowanym z premedytacją oszustwie?”
  https://www.wiesci24.pl/2019/11/04/czy-uczestnicy-miesiecznic-smolenskich-wiedzieli-ze-brali-udzial-w-perfidnym-i-zorganizowanym-z-premedytacja-oszustwie/

 118. Rossi
  Zbliża sie 10 rocznica „zamachu” smoleńskiego , a Polska wciąż nie żadnego oficjalnego raportu tej katastrofy ?
  Po pięciu latach rządów i nie wiem ilu lat dochodzeń Macierewicza i unieważnieniu Raportu Laska, nic, ZERO.
  Typowe działania PiS, żeby unieważnić to jeszcze starczyło, ale żeby stworzyć coś własnego , co wytrzymałby krytykę, to już was nie stać . A jeszcze przed kilku laty rozkwitało 100 teorii Macierewicza . Czy to aby nie była rosyjska prowokacja, przeprowadzona rękami tego kremlowskiego agenta, dla ośmieszenia polskiego państwa ?

 119. Mauro Rossi
  3 listopada o godz. 22:44
  teo
  3 listopada o godz. 22:02

  „Z niewyjaśnionych przyczyn? Przecież komisja Millera wyjaśniła (do katastrofy doszło, bo …”.

  Muszę cię zmartwić, Na razie jedynym oficjalnym państwowym raportem jest raport MAK, ale przecież nie będziesz miał z wytworem ludzi Putina problemu, prawda. Moja rada, powołuj się na raport MAK.

  Mój komentarz
  Rossi dalej kłamie na rympał i podpuszcza blogowiczów w sprawie katastrofy smoleńskiej na to, że „raport techniczny komisji Laska/Milera już dawno został przez MON oficjalnie anulowany jako błędny i niewiarygodny.”

  Kto, kiedy i gdzie anulował raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej?
  To jest raport oficjalny, napisany wedle wytycznych ICAO (międzynarodowej organizacji lotnictwa cywilnego).

  Podkomisja (nawet nie komisja) Macierewicza nie jest organem, który jest władny cokolwiek anulować. Poza tym podkomisja Macierewicza nie istnieje, więc kto mógłby anulować raport Millera?

  Rossi napisał:

  „G… prawda, już dawno policzono, że gdyby tupolew zawadził o brzozę lewym skrzydłem i robił rotację w lewo musiałby natychmiast zmienić kurs (skręcić w lewo ― co wynika z zasad aerodynamiki), a nie było przy brzozie jakiegokolwiek śladu zmiany kursu w rejestratorach parametrów lotu, samolot nadal leciał prosto. No i ― to też policzono ― z utraconą końcówką skrzydła nie mógłby się tak szybko wznieść, aby w ogóle dolecieć tam gdzie upadł.”

  Rossi kłamie o katastrofie smoleńskiej ze swobodą ignoranta nie zdającego sobie sprawy z tego, ze jest to poważna sprawa.
  Wszystkie raporty o katastrofach lotniczych samolotów pasażerskich na świecie są oparte na zaleceniach ICAO, w pierwszym rzędzie o dowody w postaci zapisów w czarnych skrzynkach oraz o ślady naziemne.
  Zapisy w czarnych skrzynkach oraz ślady na ziemi samolotu Tu-154M wykazują, że samolot leciał bardzo nisko i zaczepiał przed brzozą i za brzozą Bodina o drzewa .
  Przy zaczepieniu o brzozę Bodina samolot utracił część lewego skrzydła. W pień brzozy były wbite odłamki pochodzące z lewego skrzydła samolotu.
  Na innych drzewach rosnących na trasie dalszego niesterownego lot za brzozą były ślady obrotu samolotu.

  Początek obrotu samolotu został zarejestrowany w czarnych skrzynkach, dalej zabrakło skali w przyrządach pomiarowych.

  Na ziemi przed lotniskiem widoczna była bruzda wyryta przez lewe skrzydło w pozycji niepełnej odwróconej (jest to dowód, że samolot spadł w całości na ziemię.) To są dowody, które zostały szeroko opisane w raporcie Millera (zgodnie z zaleceniami ICAO).

  Wysokości samolotu podczas podejścia do lądowania w Smoleńsku były odczytywane z radiowysokościomierza, co było jedną z przyczyn nadmiernego zniżenia się samolotu i zaczepiania o drzewa. Czytane wysokości (słowa nawigatora) są dokładnie zgodne (synchroniczne) z zapisami tych wysokości w czarnych skrzynkach.
  Samolot zniżał się próbnie do lądowania w gęstej mgle. Kapitan samolotu nie miał pozwolenia z wieży kontroli lotów do zejścia poniżej 100 m nad pasem lotniska, a zszedł poniżej. Kapitan przy braku widoczności miał obowiązek odstąpić od podejścia do lądowania na wysokości 100 m.

  Eksperci smoleńscy twierdzą, ze fakty, nie są faktami, dowody materialne nie są dowodami. Twierdzą, że to oni wykonali obliczenia (jakieś), które wykazują, ze tak nie było, a zatem dowody przyjęte wg zaleceń ICAO do sporządzenia raportu o katastrofie są sfałszowane, a autorzy raportu są głupkami.

  Ciekawe jest jeszcze to, ze autorzy polskiego raportu o katastrofie są odsądzani przez propagandzistów smoleńskich od wiedzy, umiejętności i zdolności, natomiast autorzy raportu MAK o katastrofie smoleńskiej już nie.
  Oba raporty opierają się na tych samych dowodach i są napisane dokładnie wg zaleceń ICAO.

  Najczęściej eksperci smoleńscy odwołują się do propagandzistów-ignorantów, by ci głosili różnorakie bzdurne, horrendalnie głupie i nieprzyzwoite kłamstwa o zamachu wielowybuchowym termobarycznym na prezydenta RP uzgodnionym przez Putina z Tuskiem na molo w Sopocie.

  Współczuję polskim prokuratorom wojskowym, którzy zmuszeni są badać przebadane podczas wizyt w Smoleńsku. Właśnie odbyli wizytę w Smoleńsku by dokonać kolejnych oględzin szczątków wraku.

  Współczuję także członkom nie pracującej podkomisji Macierewicza. Macierewicz po raz któryś obiecał, ze niedługo podkomisja wyda raport o wielowybuchowej katastrofie smoleńskiej.
  Poprzedni jej szef (Gajewski) widząc co się święci wybył cichcem do domu w USA, komisja nie pracuje, praktycznie nie istnieje, a jej przewodniczący (Macierewicz) wieści wciąż, że komisja pracuje i raport już idzie do nas, niedługo dojdzie.

  Współczuję autorom raportu z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy. Co oni maja pisać? Że był zamach? Na podstawie ekshumacji?
  Pzdr, TJ

 120. remm
  3 listopada o godz. 23:37
  Policzyłem kalkulatorem wyborczym. Gdyby PSL i Wiosna stowarzyszyli się z KO (tak jak planowano i KO bardzo o to zabiegało) PiS straciłby 11 mandatów i nawet zakładając różnice jakie daje ten kalkulator do rzeczywistości i możliwy fakt mniejszego poparcia dla PSL i wiosny PiS większości w sejmie by nie uzyskało. KO opłacało się dać PSL więcej mandatów niż wynikało by to z ich pójścia razem z wiosna. Sądzę ze robili takie propozycje. Kamysz egoistycznie wolał się promować i liczyć na korzystny dla niego wynik wyborów.
  Niestety straciłem cała sympatię jaka swego czasu miałem dla tego polityka.

 121. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 9:39

  „Zbliża sie 10 rocznica „zamachu” smoleńskiego , a Polska wciąż nie żadnego oficjalnego raportu tej katastrofy”?

  Jeszcze trochę poczekaj, a nie zawiedziesz się.

 122. Opozycja ma swoje zasługi, za główną uważałbym jednak to że przyczyniła się niechcący do wykreowania przez PiS znakomitego programu ekonomiczno-społecznego i realizacji tegoż niezbędnej do wielkiej wygranej
  – drugi raz z rzędu rząd jednopartyjny z woli Suwerena. Tak cisnęła, że PiS musiał stanąć na niezwykle wysokim pułapie by osiągnąć sukces w Kraju i dla Kraju. Druga zasługa to nieustanne wyczulanie na praworządność. To niemało, ale zdecydowanie za mało żeby wygrywać, żeby rządzić w Kraju.

 123. nokraj
  4 listopada o godz. 9:13

  „Duda za chwilę się wypstryka z przyśpiewek, a wtedy ruszy ze swoim koalicja”.

  I wszyscy na bałych rumakach.

  „W kwestii oczekiwania na decyzję Tuska i trzymania Pisu w niepewności co do tożsamości kandydata, popieram jednak teorię Red, Szostkiewicza, że to dobry ruch”.

  Teoretyk Szostkiewicz, a to dobre.

 124. Dla PSL jak i Wiosny było jasne ze idąc w pojedynkę ryzykują nie wejście do sejmu i okazało się to prawdą. Dzieląc ich wynik na pół to 4,28% czyli w skrajnie złym przypadku przepada i PSL i Wiosna – a z pewnością
  pada któraś z tych partii. Stowarzyszenie było więc wymuszone. Jednak zarówno Biedroń jaki KK mogli stowarzyszyć się z KO (które o to zabiegało).
  Lewica pewnie wchodziła do sejmu i im starczał wspólny start.
  Być może gdyby PSL i wiosna zdecydowali się na koalicje z KO to i Czarzasty mógłby na to się skusić (była wtedy szansa wygrania wyborów)
  W przypadku zdecydowanego wyjścia PSL i jego startu z Biedroniem wygrana była mało prawdopodobna i lepiej dla lewicy było promowanie siebie
  (duża szansa, że za 4 lata poparcie wzrośnie na tyle by wygrać wybory i ustanowić rząd PiS z pewnością się skompromituje , wiosnę szlag trafi, PO będzie dołować )

 125. Zredukowano prawie całą swoją tożsamość do bycia antypisem, a takie jestestwo musiało zawieść w momencie gdy PiS osiągnął wysoki poziom. Przeciwianie się np. pięknie wdrożonemu nowoczesnemu europejskiemu 500 plus to przecie śmiech na sali. A na sali – Suweren…

 126. adam100
  4 listopada o godz. 9:32
  Jedni wiedzieli, np. Kaczorek inni nie wiedzieli i wierzyli w poległego na polu chwały Lecha K.
  Kaczorek tę wiedze potrafił wyprzeć, zepchnąć do podświadomości. Ale to podświadome poczucie winy za śmierć brata eksploduje w nienawiści do tych zdradzieckich mord, które mu zabiły brata.
  Macierewicz to jeszcze inny rodzaj szaleństwa. Wydaje mi się, że on działając na rzecz Rosji, jest przekonany, że wręcz przeciwnie; on walczy z Rosją, potepia ja, tworzy lesne oddziały terenowej obrony, żeby z kosami przeciwwstawić się iskanderom.
  To jest nieprawdopodoonmy czubek, wykorzystywany przez Rosjan i ich prawdziwego agenta Rydzyka. Bo ten z pewnością nie jest szalony. Przypuszczam, ze uzgodniwszy z rosyjskimi mocodawcami, wykorzystał polską wunderwaffe do podporządkowania sobie suwerena, czyli Maryję wieczną dziewicę. Rosjanie nie przejmują się rusofobią, nawet ją sprytnie wykorzystują;A niech sobie Polaczki plują na nas, a my za to penetrujemy wszystkie polskie instytucje, zaglądamy pod majtki, pod kalesony. Przy okazji dowiadujemy się co nieco o tajemnicach NATO, wykorzystując ów dostęp do tajemnic plujących na nas katolików. Przy pomocy PISu rozwalamy wszystkie demokratyczne instytucje, namawiamy do aktywności antyszczepionkowców, podburzamy ich śmieszne wielkomocarstwowe pretensje jagiellońskie. Niech sobie Polaczki myślą, że jesteśmy głupimy kacapami, to nam nie przeszkadza, a wręcz pomaga.

  Wreszcie jest ta masa łkających, zrozpaczonych tłumów, które modliły się za wielkiego Lecha, głeboko przekonane o zamachu. I nawet jak trochę jest ich mniej , to i tak trzon wierzących jest nienaruszony.
  Co jest obrzydliwe, że owa rozpacz, współczucie odnosi się do głównego sprawcy katstrofy, a pomija kompletnie smierć pozostałych 95 osób katastrofy.
  No ale obrzydliwość Kaczora, to żadna rewelacja. Tylko M.Rossi znajdzie jakąś gorszą obrzydliwość po stronie PO, np. zegarek Nowaka.

 127. Jestem u władzy i kradnę, bo mi wolno.
  Dlaczego ci wolno?
  Bo PO kradło. Buuuuaaaaaa.

  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/a.135192188739/10157020863088740/?type=3&theater

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 128. Z trudem brnę przez ostatni sezon dystopijnej „Podręcznej”. Nie chcę, ale muszę, bo żona zagroziła, że nie będzie oglądać ze mną LM!!!
  Patrzę więc i próbuję sobie wyobrazić taki świat. Prawdę powiedziawszy sedno tematu, czyli brak jakichkolwiek praw dla kobiet, realizują niektóre satrapie muzułmańskie. Pytanie jednak brzmi: czy coś takiego dałoby się przeprowadzić w Polsce? Przecież każdy bystry obserwator widzi, że z roku na rok kraj staje się coraz bardziej narodowokatolicki. Fakt, że połowa mieszkańców tego durnego kraju ma jednak poglądy inne od tych prezentowanych np. przez PiS, PO, PSL i jawnych nazistów z drobnicy, nie ma odbicia w wyborach. W Sejmie i Senacie zasiadają fundamentaliści katoliccy. Co z tego, że prezydentem zostałby Kosiniak Kamysz skoro jego światopogląd różni się od Budynia tylko jego nieobecnością w Radiu Maryja?
  PO chcąc zachować przewagę w Senacie musi poprzeć Kosiniaka. „Chłopi” potrafią się targować, a w razie potrzeby ograbić i spalić „folwark”.
  Kosiniak na prezydenta!!! Dosyć już jajec Budyniowych.

 129. Pisowi znowu udało się narzucić temat i odwrócić uwagę od najbardziej palących spraw: Banasia, Głódzia, Jędraszewskiego, skandalu z wypluciem hostii, senatu.
  Wszystkie media żołądkują się na temat kandydatów na prezydenta, a to jeszcze pół roku – ale dajemy się wkręcać.

 130. Jest politycznie bardzo prawdopodobne że KK będzie forsowany jako kandydat na prezydenta z prostej przyczyny – ma większą szanse niż większość innych uzyskać poparcie wsi , a wiadomo że wieś to główne poparcie PiS. Wszyscy przeciwnicy PiS tego kandydata poprą , a wsi może urwać kilka procent tych co wspierali PiS.

 131. Bilans świątecznych zdarzeń drogowych:
  1000 pijanych kierowców, 25 zabitych, kilkuset rannych.

  W ogrodzie prezydenckiego pałacu pojawiły się ule. Rocznie ma być z tych uli 200 kilogramów miodu.

  9 lat działalności Centrum Nauki Kopernik. To tyle co na blogu. Nowe zawody: operator dronów, trener robotów

 132. Amerykańska symulacja pieprznięcia. https://www.youtube.com/watch?time_continue=176&v=2jy3JU-ORpo
  Zginie /wyparuje/ w pierwszych godzinach tylko 91,5 miliona ludzi. Dlaczego tak niewiele?

 133. Myślę że trudno było by znaleźć tak głupiego kandydata na prezydenta jakim okazał się Duda. Miał złoty róg , a teraz ma ino sznur z pętla (dynda, dynda stryczka cień)
  Każdy choć trochę myślący wie ze wystarczy przestrzegać konstytucji i SN by być ustawionym do końca życia.
  (4 lata sie odbębni i można żyć jak król)

 134. tejot
  4 listopada o godz. 10:05

  „Wszystkie raporty o katastrofach lotniczych samolotów pasażerskich na świecie są oparte na zaleceniach ICAO …”.

  To w tym przypadku zignorowano zalecenia ICAO. Jedno z zaleceń ICAO mówi, że jeśli nastąpiła defragmentacja ciał ofiar katastrofy (Smoleńsku tak było) to w pierwszej kolejności należy przyjąć hipotezę zamachu i eksplozji. A jaką hipotezę przyjęły raporty MAK i Laska-Millera? Szaleństwo załogi. Kolejne zalecenie ICAO dotyczy prześwietlenia ciał wszystkich ofiar. Coś takiego zrobiono? Nie, ciała ofiar przyleciały w zalutowanych metalowych trumnach. Pisanie o standardach ICAO wyraźnie działa na twoją niekorzyść. Tu mieliśmy do czynienia ze standardami moskiewskimi.

  „Zapisy w czarnych skrzynkach oraz ślady na ziemi samolotu Tu-154M wykazują, że samolot leciał bardzo nisko i zaczepiał przed brzozą i za brzozą Bodina o drzewa”.

  Dobrze wiadomo, co zanotował system FMS (TAWS#38) , że w rejonie brzozy samolot był na wysokości kilkunastu metrów nad gruntem. Brzoza miała ok. 12 m wysokości.

  „Przy zaczepieniu o brzozę Bodina samolot utracił część lewego skrzydła. W pień brzozy były wbite odłamki pochodzące z lewego skrzydła samolotu”.

  Odłamki poszycia samolotu zawisły i w koronach okolicznych drzew (są liczne zdjęcia), po prostu spadły z góry i to z większej wysokości, inaczej ze względu na szybkość przecinałyby cienkie gałęzie spadając na ziemię. Te odłamki na brzozie też wyglądają na takie, które spadły z góry.

  „Na innych drzewach rosnących na trasie dalszego niesterownego lot za brzozą były ślady obrotu samolotu”.

  No właśnie, były, jest masa zdjęć, ale na pewno nie przy brzozie. Już zresztą ten drzewostan profilaktycznie wycięto.

  „Początek obrotu samolotu został zarejestrowany w czarnych skrzynkach ”.

  Ważne jest kiedy nastąpił obrót. Nawet symulacja MAK zrobiona na podstawie danych z rejestratorów parametrycznych (jak piszesz, „czarnych skrzynek”) pokazuje, że nastąpiło to tuż przed upadkiem samolotu. Musiałeś te symulację oglądać, ale wiocznie pamięć nie służy ci najlepiej. Między brzozą a miejscem upadku samolot leciał prawie 5 sekund ― to dystans ok. 350 m. Nagła utrata 20 proc. siły nośnej na lewym skrzydle w wyniku przecięcia brzozy na wysokość ok. 6 m oznaczałaby zmianę kursu, czyli skręt samolotu w lewo, a na tej wysokości nieuchronne zderzenie z gruntem. Nic takiego nie nastąpiło, samolot leciał dalej.

  Obrót przy brzozie na wysokości kilku metrów nad ziemią nie był możliwy z trzech powodów: 1/ w rzeczywistości leciał powyżej wysokości brzozy, 2/nie zmienił kursu, 3/ obliczono, że uderzając skrzydłem w brzozę łatwo by ja przeciął i leciał dalej. MAK i Lasek z Millerem niczego nie policzyli (nawet tego, czy skrzydło przecina pień brzozy), a wszystkie wnioski wysunęli z brudnego palca.

  „Na ziemi przed lotniskiem …”.

  Do lotniska było 550 m.

  „… widoczna była bruzda wyryta przez lewe skrzydło …”.

  Jest to dowód, że rozpadająca się i rotująca w lewo maszyna uderzyła w ziemia lewym skrzydłem .

  „… w pozycji niepełnej odwróconej (jest to dowód, że samolot spadł w całości na ziemię.) „.

  To byłby lej, którego nie ma. Mówimy o maszynie ważącej 70 tys. kg. Jeśli nie ma leja to znaczy, że maszyna uderzyła w ziemie rozpadając się tuż nad nią w wyniku eksplozji, a drugi dowód na to jest i taki, że fragmenty samolotu poleciały w różnych kierunkach, nie tylko do przodu, ale w bok i do tyłu. Widać to na zdjęciach satelitarnych.

  „Wysokości samolotu podczas podejścia do lądowania w Smoleńsku były odczytywane z radiowysokościomierza, co było jedną z przyczyn nadmiernego zniżenia się samolotu …”.

  Uwierz mi, że radiowysokościomierze używane są tuż nad ziemią, gdzie są dużo dokładniejsze niż barometryczne.

  „Samolot zniżał się próbnie do lądowania w gęstej mgle. Kapitan samolotu nie miał pozwolenia z wieży kontroli lotów do zejścia poniżej 100 m nad pasem lotniska, a zszedł poniżej”.

  W wyniku licznych dziwnych awarii, które spowodowały jego katastrofę. Jak by tu łopatologicznie wytłumaczyć ci twój dysonans poznawczy? Nie lubisz sąsiada, przecinasz mu przewody hamulcowe, a kiedy ten zabił się w swoim samochodzie mówisz ze smutkiem, no czemu nie hamował, nie wpadłby na drzewo.

  „Oba raporty opierają się na tych samych dowodach i są napisane dokładnie wg zaleceń ICAO”.

  Było o tym wyżej. Jakbyś się nie zaklinał na ICO i tak rżniesz głupa. Raport Millera-Laska został unieważniony w 2018 roku, pozostaje ci teraz posługiwać się raportem MAK. Robi ci to różnicę?

  „Współczuję autorom raportu z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy. Co oni maja pisać? Że był zamach? Na podstawie ekshumacji”?

  Ekshumacji dokonuje się w przypadkach przewidzianych w Kpk. Często jeśli trzeba na nowo podjąć śledztwo skręcone wcześniej w wyniku matactwa. W tym przypadku ciała ofiar są jedynymi dowodami materialnymi ze Smoleńska dostępnymi na terytorium III RP. Pewnie dlatego ekshumacje zostały tak oprotestowane przez tych, którzy boją się prawdy.

 135. Dlaczego nikt nie wysuwa kandydatury Marka Belki. To chyba dziś najlepsza, najbardziej doświadczona, wiarygodna i kompetentna postać.

 136. maciek.g
  Ale taki dupek-głupek suwerenowi, jak widać, pasuje. Plecie z patosem treści bogoojczyźniane, opowiada dowcipy skrojone na miarę suwerena, z których sam się śmieje, ma żonkę, niemą lalunie, która go ozdabia w coraz to innych kreacjach i w ogóle jest gites. Nadziwić się nie mogę, że po tych niemal pięciu latach prezydentury, moim zdaniem gorszej niż Lecha K, bo jest zaledwie długopisem, podpisującym wszystko, co mu Kaczor podsunie. ma najwyższe poparcie wśród ewentualnych kandydatów. A są to osoby z klasą, której jemu brak.
  No cóż. Jaki kram, taki pan.

 137. Symetryczny
  Prawdopodobnie Marek Belka sam nie chce się „wysunąć”, a szkoda.
  Ja optuję za Kamyszem, o czym już pisałam. Tak czy owak każdy z branych pod uwagę będzie lepszy od Dudy.

 138. 11:30 Mag

  Tresc wypowiedzi przywołuje mi obraz mojej siostry, ktora co jakis czas mowi: „Nie moge juz na nich patrzec”. Gdy w telewizji pokazuja dr. Dudę i jego dystygowaną małżonkę, równiez – jak maż – pochodzaca ze znakomitego inteligenckiego domu… Tak jak siostra niewiele madrego masz poza tym do powiedzenia…

 139. cd nazwanie Pani Agaty (chyba tak ma na imie?) lalunia to defekt kulturalny, poza tym

 140. mag
  4 listopada o godz. 11:30
  Zdecydowanie gorszym
  LK konstytucji nie łamał.
  Z Lechem JK było trudniej robić te przygotowania do przejęcia władzy.

 141. @@ maciek.g, legat
  Ponieważ doradzaliście mi to i owo w sprawie moich kłopotów z kręgosłupem, ośmielam się mieć prośbę następującą. Otóż znalazłam w sieci promującego się prof. Bogdana Abramiuka, który jest autorem ponoć rewelacyjnej metody biomagnetycznej Teneral Pro. Jest to pas biomagnetyczny, który się nosi przez określony czas.. Można go zamówić i otrzymać przesyłkę do domu, oczywiście za jakąś opłatą, najlepiej trafić na promocję (jest ponawiana). Podchodzę do takich rewelacji ozdrowieńczych z wielką nieufnością. Czy – Waszym zdaniem – warto spróbować?

 142. Bole kregoslupa czesto wynikaja z przytloczenia rzeczywistoscia – czesto sa psychosomatyczne. Ale najpierw trzeba sie poruszac – np. na stepperze – by wykluczyc psychiczne zrodlo problemu.

 143. @satrustequi
  A czyż pani Agata prezydentowa nie kreuje się sama na lalunię, czyli malowaną lalę? Nie mówi na ogół nic, tylko się uśmiecha i po prostu „wygląda”. Szkoda, że nie mityguje od czasu do czasu męża, oczywiście „na stronie”, gdy ten zaczyna się czuć zbyt dobrze w roli rozbawiacza nawet podczas oficjalnych spotkań zagranicznych.

 144. pas biomagnetyczny- to mi sie kojarzy z garnkami za kilka tys – na raty
  Nie znam sie i niechce sie wtranzalac ale Marek Belka bylby niezlym kandydatem i to nie dlatego , ze jest z Lodzi ale musialby zawalczyc z TVP i reszta .
  Glowny mankament -napewno nie lapalby wafelkow , zeby chowac po kieszeniach no i zona zupelnie nie wiadomo czy zna sie na modzie typu – Szalejowo Dolne – style
  Rewelacyjna metoda biomagnetyczna – albo rybka albo p. Zakrzewski herbu Geozak bedzie wiedzial lepiej ( groch z kapusta )

 145. @satrus
  Gdybyż moje bóle miały podłoże psychosomatyczne, ech…ale nie mają.
  Twarde dane (najważniejsze badanie – rezonans magnetyczny) wskazują na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Ale dość o tym.

 146. 12:04 Mag

  To prawda że pani Agata nie mówi, ale to można pozytywnie rozumieć – wrażliwa skromna osoba nie gotowa na brutalne ataki z jakimi w kraju i swiecie polityki kazda kazda wypowiedz moze sie spotkac…

 147. Olborski
  Zgadzam się w całości z Twoim wpisem. „Cicer cum caule czyli groch z kapustą”.

 148. Mag,
  nie wiem, nie mam pojęcia o żadnych pasach biomagnetycznych natomiast mogę z czystym sumieniem polecić Ci elektrostymulator typu TENS. Można go dostać już za kilkadziesiąt PLN na Allegro. Spróbuj. Na mnie (i nie tylko) te elektrostymulatory działają. Mało tego, można je też wykorzystywać do zrzucana nadmiernej masy tłuszczowej. Wiem, że Ci to nie jest potrzebne ale wiedzieć warto. Przy zastosowaniu pewnych urządzeń peryferyjnych elektrostymulatory skutecznie pomagają też przy innych dolegliwościach. Taki Geozakutapała jakby miał wiedzę na ten temat to może pozbyłby się problemów z inkontynencją i przestał ją prezentować na blogu. Na przykład.

 149. Zmiany zwyrodnieniowe czyli fizyczne ( mechaniczne ) nie sa mozliwe do usuniecia jakimimis magnetycznymi hokusami- pokusami . W og. Ameryce istnieje cos takiego jak MSM (Methyl Sulfonyl Methane ) stosowany przez hodowcow koni wyscigowych i innych .( to nie jest zart ) Wiecej nie moge .. nie chce pisac .
  Nalezy znalezc , poczytac , zrozumiec i samemu zdecydowac .

 150. Ciepły dzień we Wrocławiu. Z okien domów rozbrzmiewa muzyka. Paweł Domagała śpiewa: ja chcę wolności, miłości ja chcę.
  Wolność i miłość niejedno mają imię. Można być wolnym jak ptak, albo być wolnym najmitą, być wolnym burżujem w pałacu, albo zbieraczem śmieci na wysypisku w Afryce. Można miłować tradycyjnie, albo nowocześnie

  W kiosku: „słyszał pan; Piotrowicz i Pawłowicz mają zasiadać w TK”
  Ja chcę wolności, miłości ja chcę…

 151. To że syn Szydło młody ksiądz zostanie tatusiem to chyba wszyscy słyszeli
  ale uczynne wiewiórki mieszkające tam gdzie Szydło doniosły mi coś ciekawego
  on ma dziecko z 16 latką.
  Ksiądz bzykający nastolatkę, dobry gust i wysokie standardy moralne ma wasza
  władza.
  Tak im dopomóż Bóg.

 152. Bar Norte

  Wygralismy los na loterii, ze jestesmy sasiadem Niemiec a nie USA.
  W 130 milionowym Meksyku, prowadzonym od wiekow przez Waszyngton,
  100 osob jest mordowane dziennie .
  https://www.theguardian.com/world/2019/nov/04/bloody-tijuana-mexico-murderous-border-city-week

 153. Przodowniczce 404…..

  Podczas wojny Polacy byli uwazani przez okupanta w dalszym ciagu jako ludzie. Mieli do konca mozliwosc wyboru, Zydzi tej mozliwwosci nie pisadali. B.E. pisze; Polacy ktorzy walczyli z Niemcami nie potrzebowali zydow. Zydzi natomiast nie mieli szans na przezycie bez pomocy Polakow. Zydzi byli poniekad wydani na laske sasiadow, na ich milosc blizniego, na ich gotowosc do pomocy, wspolczucie i nienawisc, na obojetnosc i zachlannosc.

  Wazna jest ksiazka Michala Glowinskiego „Czarne sezony“. opisujaca postawy wykluczajace. Z owych postaw haslo Polska dla Polakow przetrwalo okupacje. Czesto powtarzane zdanie podczas wojny oraz po wojnie; …dobrze sie stalo, ze Hiltler zrobil to za nas pokazuje cienka granice miedzy antysemityzmem deportacyjnym, a eliminacyjnym.
  Wystarczy zastanowic sie nad logika aktualnych napisow na budynkach warszawskich, czy krakowskich. Napisow czesto w jezyku niemieckim; Jude raus, Zydzi do gazu, Polska dla Polakow. Owe napisy nie budza zadnej debaty politycznej, debaty jednak niezbednej.

  W blogosferze wyrazny brak jest krytycznych glosow wobec postaw ksenofobicznych i antysemickich. Oczywiscie Polska nie jest tu wyjatkiem. Wyjatkowe w Polsce jest jednak milczenie i pozostawianie owych napisow na scianach budynkow.
  Tlumaczenie, ze jesli Niemcy dokonali zbrodni, to maja obowiazek o niej myslec, jest mysleniem jak raczyl mowic moj adwersarz na zasadzie walenia prosto z mostu. Polacy byli ofiarami i zadnego obowiazku winy oraz odpowiedzialnosci nie maja. Tak tez mozna postrzegac wspolczesny swiat. Wlasny swiat. Kieszonkowy swiat „noszacy“ atrybuty autystyczne. Swiat Przodownikow blogosfery. Swiat, Wiesia, J07, A100, Mag, 404 3×3 etc…

  Polecam lekture Polityki na ten temat. Chodzi o wspomnienia Polaka-zyda, zbieglego z obozu w Sobiborze i jego impresje z powojennej i dzisiejszej Polski. Traumatyczne sa przezycia Tomasza Blatta, bo o niego tu chodzi. Blatt pisze miedzy innymi o Polakach obawiajacych sie reakcji sasiadow na fakt ukrywania przez nich Zydow.

  Pisze tez o falszywych zeznaniach swiadkow w procesach powojennych (np. Krasnystaw) za zbrodnie na zydach. Jednoczesnie zauwazylem “glosy” w blogosferze (Polityki) naduzywajace jezyka endeckiego i zadnej krytycznej reakcji. Ksiazka Grossa owszem, wywolala gorace dyskusje i pseudodyskusje nie tylko w blogosferze. W Polsce panuje klimat tolerancji i przyzwolenia dla antysemityzmu, bo kto toleruje pisanie na murach, ten sprzyja temu zjawisku i staje sie za nie wspolodpowiedzialny.

 154. Autor świetnie analizuje tendencje świetny analizuje tendencję prowadzące do kolejnego super kryzysu . pPrzez dodruk pieniądza przez wielkie banki centralne sztucznie utrzymuje się Hossa przez 11 lat a giełda absolutnie nie odpowiada stanowi gospodarki realnej ,także przez mechanizm który pozwala prezesom firm na wypłatę w cenach własnych akcji .
  Jedyne czego brakuje w dyskusji to kategoria kapitalizm , gdyż dyskutanci łudzą się że faza finansjalizacji to jest patologia a nie kolejna faza podtrzymania systemu opartego na akumulacji kapitału, tym razem poprzez wyzysk przy pomocy wyrafinowanych instrumentów finansowych .. W pewnym momencie pojawia się prognoza że ten system skończy się kiedy Ameryka przestanie przy pomocy przemocy podtrzymywać system Petro dolara, więc trzeba dopowiedzieć że w marcu 2017 roku ruszyły rozliczenia w juanie jeżeli chodzi o ropę na giełdzie w Szanghaju, z kolei rozwijany sojusz rosyjsko chiński doprowadzi do końca militarnej supremacji USA . Wtedy nastąpi czas rekonfiguracji geopolitycznej a o tym czy nowy system będzie postępowy będzie świadczyło to czy podda pod sąd i ukaże tych , którzy rządzą dzisiaj globalnym kapitalizmem!
  https://www.youtube.com/watch?v=9tKeAct2Epg&app=desktop

 155. Do czasu gdy PO bedzie mniejszym zlem, do tego czasu bedzie PiS wygrywac.

 156. Roszacy Rosi oscylujacy mniedzy kalafiorem i kapusta ciagle nie pojmuje, ze TVP jest na bardzo niskim poziomie i ten poziom ciagle zaniza splukujac resztki dziennikarstwa.

  Z drugiej strony stacje prywatne poziomu nie zawyzaja. Ot dylemat Rosi…

 157. Pawłowicz, Piotrowicz i Chojna-Duch zostaną sędziami TK. Tak chce PiS
  http://wyborcza.pl/7,75398,25375831,pawlowicz-piotrowicz-i-chojna-duch-zostana-sedziami-tk-tak.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
  Mangoś04.11.2019, 12:19
  Rację ma Michał Kamiński, który mówi, że naczelnik tysiąclecia SZYDZI z POLAKÓW.
  To jest pełna kompromitacja PAŃSTWA PRAWA. Oni sobie jaja robią ze społeczeństwa. Symbol demokracji – Trybunał Konstytucyjny – będzie całkowicie zaorany i SKOMPROMITOWANY.
  Kandydaci to politycy i osoba E.CH-D, która oszukiwała państwo na podatku z wynajmu mieszkania.

  mateusz_pilich04.11.2019, 12:26
  Trybunału Konstytucyjnego w Polsce nie ma. Po prostu go nie ma.

 158. @
  Kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Prof. Andrzej Zoll dla WP: to klęska ustroju prawnego w Polsce
  https://wiadomosci.wp.pl/kandydaci-pis-do-trybunalu-konstytucyjnego-prof-andrzej-zoll-dla-wp-to-kleska-ustroju-prawnego-w-polsce-6442461799413889a

  chichot historii:

  Gowin będzie płakał, ale zagłosuje ZA Piotrowiczem i Pawłowicz!!!

 159. Rossi
  Ile to jest , „jeszcze trochę” , następne 10 lat , może konkretniej ?

 160. Rossi
  A więc z tego co piszesz , także wyniki ekshumacji jednoznacznie wskazują na wybuchy , ile tych wybuchów było to już pozostawiam tobie .Dlaczego w takim razie te wyniki ekshumacji, tak jednoznacznie wskazujące na zamach są ukrywane przed polskim społeczeństwem i w czyim interesie to leży ?
  Oprócz Rosji i oczywiście Tuska nie potrafię sobie nikogo innego przedstawić, chyba że PiS sprzedał siè Rosji i dlatego ukrywa swoją wiedzę na temat zamachu przed Polakami ?
  Jak ty tłumaczysz to osobiście dla siebie?

 161. @ Blackley
  Upewniłeś mnie ,że Ty jesteś ruską onucą Piszesz i rozsyłasz głupoty dla podwazania KK wśrod Polaków oraz infekowania umysłów ,USA ,dolar padnie ,USA wykorzystują Polskę itp,itp.

  Jestes dureń- durnowaty sadząc ,ze ja na takie plewy dam sie nabrać .

  Co do dolara głupku – głupkowaty to ty i wielu tu piszacych macie zielone pojecie.Choćby Rosja zgromadziła złota nie wiadomo ile to i tak jej obywatele musza żreć kapuste i zakąszać samogonem.

  DAM CI I INNYM PRZYKŁAD.!

  W 2008 r Prezydent Barack Obama wyraził zgodę na sprzedaż 2 komputerów Blue Deep na Uniwesytet Łomonosowa w Moskwie każdy cena $ 8 mln .Cel pomoc w nadaniach nano -materiałów.Takie komputery tylko wtedy produkował IBM .

  WYOBRAŻ dURNIU ,ŻE OBECNIE W SAMOCHODACH ANTYNOMOUSA SĄ MONTOWANE PODOBNE KOMPUTERY I NIEDŁUGO BĘDZIE ICH SETKI TYSIĘCY W USA.

  PRZELICZ ILE TO ZŁOTA WEJDZIE JAKO PRODUKT ZWYKŁY SAMOCHÓD NA RYNEK I NIE OPOWIADAJ ŻE JAKIS JUAN ZASTĄPI DOLARA RUSKI TROLLU..

 162. @ Sratusequi
  ” Gdy w telewizji pokazuja dr. Dudę i jego dystygowaną małżonkę, równiez – jak maż – pochodzaca ze znakomitego inteligenckiego domu”
  Owszem, Pani Agata, z domu Kornhauser pochodzi ze starej inteligenckiej rodziny. p. Andrzej to jest inteligencja w drugim pokoleniu- jego ojciec to jest profesor z awansu społecznego.
  To tak gwoli ścisłości. Poza tym pochodzenie z inteligenckiego rodu nie gwarantuje posiadania ponadprzeciętnej inteligencji. Podobnie jak pochodzenie z gminu nie musi oznaczać głupoty. Ale jak mówią Anglicy : Smoking zaczyna dobrze leżeć w trzecim pokoleniu.

 163. @mag
  4 listopada o godz. 11:51
  Moim zdaniem warto się wybrać do jakiegos dobrego specjalisty od ręcznej rehabilitacji . We Wrocławiu np dr Władysław Kopyś

 164. @ LEWY -LEWUSKU,LEWIUSIĄTKO at 9:22

  Dałeś popis ignoracji i pogardy do inaczej myslacych jak ty ,typowe lewackie myślenie ,że konserwatysta popierajacy PiS to musi byc cos gorszego i to w głowach wam wystrugało GW-no.

  1.Nie mieszkam w Chicago od 20 lat,ostatni raz jechałem autobusem w USA 34 lata temu.Polskich gazet polonijnych nie czytam .
  2 .Wszelkie obelgi pod moim adresem i moich rodaków mnie nie dotyczą gdyż znam moja wartosc i rodaków z którymi utrzymuję kontakty.
  3.Pamiętam jako jedyny Polak pracowałem w firmie 35 lat temu.Zawołano mnie do front desk i kierowca trucka pokazywał miarę calowa jaką posługują się Polacy .Miara miała zaznaczone 1 feet 1 kogut 2 feet 2 koguty zaś cale były oznaczone kurczakami.Ku zdziwieniu gapi ja nie zrozumiałem o co chodzi a to był tzw.polish jokes.Najgłosniej smiał sie pracownik murzyn którego bos zatrudnił
  gdyż był marynarzem na lotniskowcu w dodatku murzynem,Dawało to firmie korzysci.Wkrótce wybuchła afera .że murzyn ciał rury zupełnie nie na wymiar i pomieszał dostawy do klientów.
  4.Okazało sie ,że mimo że był magazynierem na lotniskowcu to nie umiał liczyc do 10 nie mówiąc o dodawaniu czy mnożeniu.Zwrócił sie do mnie szef abym nauczyl jego podst matematyki oraz jak sie mierzy.Pomogłem mu i był mi wdzieczny do końca mojej tam pracy .

  Lewy głupotami zabierasz mi czas a ja wracam do mojego bogatego życiorysu co wprawiam w nerwy kilku idiotów.Za kare dla ciebie nie poprawiam błedów gdyz nie mam czasu

 165. @ mag

  Kobiety maja u mnie pewne przywileje ale też potrafie je postawić do kata.

  Z twoich opisów wygladasz jak jedno nieszczescie.

  Wierzysz w jakies cudowne pasy dziurkowane podobnie jak w sredniowieczu zakładano wymyślny pas z cnoty z siatki aby był dostep powietrza,

  Twoj problem z bólami to stan twojego umysłu .Zacznij kochać ludzi takimi jakimi są nawet tych co popierają PAD -a ,inaczej bedziesz wkrótce nie widziała obok przechodzacych zas bedziesz widziała własne buty.

  Śmiech ogarnia jak taka osoba jak ty z tak głupia pisanina potrafi sie porównywać z taka damą i intelektem jaki prezentuje pani Agata Duda.

 166. Powstaje Ministerstwo Zasobów Narodowych z Sasinem na czele.
  Zasobów kogo, czego?
  Wprost się narzuca – kretynów, durni, cymbałów, jakich wielu w nomenklaturze PIS, wśród karnych członków szeregowych partii i wyznawców Kaczora kupowanych za rozmaite pięćsety.
  Kto te zasoby policzy? Oczywiście główny buchalter PIS, czyli namaszczony przez prezia Sasin. Co z nimi zrobi? Może utworzy jednostki terytorialne do eliminacji zbędnych zasobów narodowych.

 167. Wlaśnie odebralam długo oczekiwany telefon, że wskoczyłam na czyjeś miejsce w kolejce na zabieg blokady u sławy „w tym temacie” doktora neurochirugii.
  Dziękuję kolegom za słowa otuchy i porady, jak sadzę, w najlepszej wierze mi przekazywane, a @geozaka z całą jego wrednotą i głupotą spuszczam z wodą. Wiem, że to mało eleganckie, ale on na to zasługuje jak mało kto.

 168. Geozak
  4 listopada o godz. 14:40

  Zwłaszcza intelekt obu Dudów, PiSdowaty kmiotku, identyczny jak twój: nikt nie widział, nikt nie słyszał.

 169. Geozak
  Murzynku Bambo , niedomyty rasisto, czego ty szukasz na tym inteligenckim blogu ?
  Ministerstwo Zasobów Narodowych z Sasinem i Ojcem Dyrektorem czekają z otwartymi ramionami na takich niedomytych jak ty, co dzisiaj już nie wiedzą co jedli na śniadanie i którym autobusem wczoraj jechali ?

 170. Geozak
  Agata Dudowa z domu Kornhauser to brzmi ale jakoś mało po polsku . Czyżby Dudowa była z „staro zakonnych” , albo co jeszcze gorsze po „krzyżakach”?
  Czy masz dyspozycyjne informacje ?
  Wszystkich innych przepraszam, ten wpis jest oficjalnie i jedynie skierowany do Geozaka.

 171. @
  „PiS powinienem w pierwszej kolejności błagać o wybaczenie rodziny smoleńskie, później Jerzego Millera i Macieja Laska a na końcu nas wszystkich. Sprawcy oszustwa: Kaczyński i Macierewicz do więzienia, a Berczyński, Binieda, Nowaczyk i spółka oddać kasę z odsetkami!”
  https://www.wiesci24.pl/2019/11/04/sprawcy-smolenskiego-oszustwa-do-wiezienia-mocny-komentarz-do-sprawy-smolenska/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

 172. mag
  4 listopada o godz. 11:51

  ta reklama to oszustwo by wyciągnąć pieniądze, co jednak nie znaczy, że takie pasy magnetyczne są bezwartościowe. sam ci pisałem że używam taki pas i pomaga. Mój kosztował około 80 zł i ma wszyte 16 magnesów neodymowych dużej mocy.Takie pasy dostępne sa necie (allegro)
  Niektóre z nich jeszcze maja własności stabilizujące. (często cenna sprawa)
  Mnie pomaga (dolegliwości szybciej mijaja)

 173. Geozak,
  wiadomości o dalszych studiach latorośli Dudów w USA pochodzą od samych rodzicieli.
  Są to, oczywiście studia wyższego stopnia (może doktoranckie, a może podyplomowe) niż ukończone magisterskie na UJ w Krakowie.

 174. @ Bywalec2
  Jeszcze w pory waliłes jak mój Ojciec i Mama uczyli mnie od maleńkości szacunku do Żydów.

  Szacunku uczono mnie tez na lekcjach religii.W chłopięcych czasach była w mojej Archidecezji Płockiej mały i duży katechizm i to była jedyna w Polsce.

  Na lekcjach małego katechizmu wisiała mapa doliny Jordan z i uczono nas dużo o Starym Testamencie o Narodzie Wybranym przez Boga aby z niego wyszedl Zbawiciel.Uczono mnie jak to powiedział JPII to nas starsi Bracia w Wierze.

  Dlatego zaskoczyło mnie jak wy łotry opowiadacie o szerzeniu antysemityzmu przez KK w Polsce.

  Ojciec szanował Zydów gdyz od 14 lat uczył się handlu w sklepie w Cleveland Ohio.W tym czasie obojetnie jaki zawód wykonywałeś szłes do pracy w garniturze i pod krawate.Ten zwyczaj zosta,.l Ojcu do końca życia.

  Przed 1939 r Ojciec dostał coś w rodzaju franczyzy w PSS który konkurował z handlem żydowskim.

  Opowiadał jak jechał do Znajomego Żyda rano aby kupić u niego taniej i lepszy pewny towar.

  Do polskieh hurtowni sie zraził gdy w butelkach na orezade znajdował siki.

  Był 1943 r gdy w nocy do okna domu Rodziców zapukał znajomy Żyd u którego Ojciec kupował towar .Biedak przeszedł w nocy pieszo 22 km z Getta w Mlawie .Beny ratuj likwiduja wkrótce getto.
  Ojciec -słuchaj za płotem jest posterunek Żandarmerii i komendant codzienie przegląda obory ,toki zaś nasze podwórze widzi z okna.

  Beny ja wiem ,że twój teść jest włascicielem majatku Borki i ma dom przy lesie oddalony od wsi zas od posterunku żandarmów 5 km.

  Abel – mojego teścia i rodziny tam już nie ma nawet nie wiem gdzie jest.W lutym 1940 r jeszcze ty nie byłeś w w getcie teścia wraz z 5 dzieci gdzieś wysłano do jakieś chłopskiej rodziny zaś
  majatek przejał Niemiec .

  Czy Ojciec mógł uratować znajomego Żyda – nie mógł.Ja zawsze z zasady zaprzeczałem Ojcu i mówię Polaków też mordowano wujek w Dachau i dziedzić Miączyna też.

  Ojciec powiediał mi wtedy rożnice miedzy losem Polaka a Zyda które tu przytoczył głupek Salto Mortale który nie ma pojecia jak sprawy wygladały w II RP .Ojciec stwierdził ty już urodziłeś się Niemcem w dystrykcie Zwichenau zaś dzieci Abla nie miały szansy życia.

  Dlatego ciebie i innych wystruganych przez GWno nazywam wystruganymi Idiotami i Nieukami ,ale co ja zrobię ,staram sie jak moge aby was ratować abyście szanowali Polaków,Prezydenta która jeśli ma zwiazki krwi z Narodem Wybranym to dla mnie tylko plus ze nasza Polska krew sie łączy .Marzę aby ich piekna i madra corka uzyskała wiedzę w prawie biznesowym i służyła Polsce i Polakom jak jej Rodzice.

 175. Obejrzalam program na YT. Dyskusje panow z wrazej opcji, z ktorych zapamietalam nazwisko Rafala Ziemkiewicza. Strasznie jedzowaty facet. Chyba tj platforma internetowa tv o nazwie Republika. Sami wiecie najlepiej, ja dopiero odkrylam te zrodla informacji. No i nie denerwujcie sie. Wedlug nich wszystko w rekach biologii, panowie zgodnie podkpiwali z uleglosci druzyny wobec jak nazywali komendanta ( co jest oczywiscie znacznie sympatyczniejsza ksywa niz ….takie rozne) , a na dodatek wyraznie mowili, ze nie ma on nastepcy. Samo sie rozleci, troszke cierpliwosci. Inna rzecz, ze w Ameryce facet 70 z nieduzym plusem uwazany bylby za w kwiecie wieku do dzialalnosci politycznej, a nie u schylku.
  W innym miejscu obejrzalam najnowszy podcast ulubienicy KO-PO K. Jachiry. Czy ona ma w porzadku pod kapeluszem? O zmroku stala pod domem komendanta. Przy okazji zobaczylam slynna willa na Zoliborzu – to zwykly kwadraciak. Widac te ogromne sumy zdobyte nielegalnie trzyma w skarpetce. Zreszta co Was pouczam sami najlepiej znacie jak wyglada ta nieruchomosc. Co K.J. mowila nie bardzo zrozumialam, widac po polsku tez juz nie umiem. Cos o o ochroniarzach, ciemnosciach chyba. Strasznie to infantylne i niegodne posla na sejm.
  Tak sie rozochocilam to wrazych stacji, ze obejrzalam tez program rozrywkowy prowadzony przez pare Fiolek, ( a moze inaczej) i Biedron (nie ten). Wrzucali takie wrzutki z prostym np. pytaniem do nowych poslow: ile osob liczy sejm, jakie sa komepetencje senatu, to juz bylo z tych trudniejszych. Mlodzi poslowie o niczym nie mieli pojecia. Tak sie sklada, ze glownie przepytywani byli ci z rzadzacego Czy to wesole? Nie, smutne. Mysle ze opozycja tez ma takie orly, oprocz wspomnianej wyzej poslanki.
  Widac czasem dobrze zajrzec na wraze platformy internetowe.
  Z amerykanskich wiesci – moze juz wiecie, ze ulubiony amerykanski prezydent zmienil miejsce zamieszkania na Floryde, adres Resort Mar-lago dokad zaprosil sie szczyt G7. Major miasta NY powiedzial, zeby nie zapomnial za soba zatrzasnac drzwi, a gubernator stanu NY, ze co za ulga i niech tam juz placi te swoje podatki. (Nikt oczywiscie oficjalnie nie wie, czy on coskolwiek placi.) O te podatki chodzi na okolicznosc zmiany rezydencji ( bo tam sa korzystniejsze) i o glosy republikanskie na Florydzie, bo jest to stan wielce wplywowych Kubanczykow- republikanow i mniej wplywowych emerytow. No, inni tez tam mieszkaja.

 176. @ w sklepie właścicielem w Cleveland był Żyd – ucz i praktykuj u najlepszych.

 177. Geozak

  „Jeden z największych forteli Naczelnika Kaczora.
  Wywabił z PSL – wskiej ostoi Ochotniczej Straży Pożarnej (dal im pumakse do czyszczenia chełmów )
  oraz z Koł Gospodyń Wiejskich ( dał trochę forsy na roboty kuchenne )”

  Jakbym z Kolbergiem po kraju wędrował. Prostota wywodu robi nie tylko z chłopów durni ale i z prezesa Kaczyńskiego.

  Geozak, znów dobre chęci nie wystarczą. Pora na pogłębienie tematu zycia politycznego wsi.

 178. kooperatywaMandragon

  „Wygralismy los na loterii, ze jestesmy sasiadem Niemiec a nie USA.”

  Kanada nie narzeka.
  BWTB wspomina w komentarzu z 10.45 o kolejnej serii „”dystopijnej „Podręcznej””. Mocny, sugestywny serial na podstawie powieści kanadyjki Atwood o ktorej kiedyś wymienialiśmy opinie. W serialu warte uwagi wątki dotyczące losu uchodźców politycznych z ewangelikańskiego Gileadu (USA) do Kanady.

 179. @ Bywalec 2
  Od Żydów w Polsce którzy przyszli z Armia Czerwona doznałem troche niegodziwości.Na uczelni jakis sie chwalił ,że był na pierwszym roku w Lwowie u Bartla miał nazwisko typowo żydowski zmienil na Fuks.Marzec 1968 kopnął jego z Szczecina do Koszalina.

  Miałem politruka chyba majora Łosia .Na obozie wojskowym w Dziwnówku zajęcia prowadził porucznik Polak.Żyd sie krecił koło nas udając ważniaka.W tym momencie nadjechał gazik z szefem szkolenia płk.Rozwadowskim który chyba znał politruka .Zgodnie z przepisami major Łos musiał zrobic zbiórke i zameldować.My wyczulismy okazję i zachowaliśmy sie jak banda cywili,Płk ryknął poruczniku zróbcie zbiórkę .Na komende porucznika myśmy sie zamienili w prawdziwe wojsko.

  Czy cała nasza kompania to byli Antysemici – nie major Łoś był typowym hucpiarzem żydowskim cwaniakiem.Mnie chciał oblać z politycznego gdyz z kolega nie chodzilismy na jego zajecia dodatkowe.Kolega sie uratował gdyż nie miał nazwiska na ski zas ja potrafiłem wymieniać z nazwiska cały Rzad ,członków biura politycznego itp.Wspaniałomyślnie mnie postawil 3.

 180. @ Bywalec 2

  W USA nie mam problemow z Narodem Wybranym ,mam znajomych nawt pani przeżyła Oświecim i zmarła latem mając 98 lat.

  Korzystam czasem z ich rad.Nawet jednego co przeżył jako chłopiec Holocaust jego Ojciec oficer WP uratował sie bedac w Oflagu i żaden Polak jego nie wydał.Chłopca uratowali jego znajomi Polacy.Potrafi do tej pory recytować nasze piosenki a nawet pacież.Był dwa lata w Izraelu ale uciekł z tamtąd.On mi pokazał właśnie pania Prezydentową Agate i powiedział popatrz Zydówka .Chciałem od niego wydusic kiedy USA i Izrael zaatakuja Iran chciałem zarobic troche pieniedzy na giełdzie.Jednak on wykazał sie pełną madrościa żydowską i nie zdradził mi tej tajemnicy.

 181. mag
  4 listopada o godz. 15:09
  Bardzo dobra wiadomość. Mojemu koledze gychciał się zapisać na laparoskopie barku powiedziano, ze tu lata czekają ludzie mający naprawdę poważne z barami problemy , a jego problem to mały pikuś. Ale jak chce to mogą go na końcu kolejki zapisać. Spytał kędy może spodziewać się terminu operacji – odpowiedź za około 4 -5 lat
  A co do tych oszustów i naciągaczy w necie to przecież Polska jest państwem prawa nie? i rząd dba by suwerena nie oszukiwano – nie prawda?”

 182. )@ Bar Norte
  Wies znam od podszewki i mam wspomnienia.Jako chłopiec musiałem karmic konie.Waliłem deską do czyszczenia toku z starego pożywienia aby szczuru uciekły w dziury.

  Potem szłem czyscic tok .Odwrócony tyłem do koni Gniady łapał mnie zębami za plecy.Nie było to takie straszne ale jednak co kon to koń i mogł mnie złapac mocniej.

  Posiadam na wsi rodzinny dom ogrod ,troche ziemi las oraz 1/64 olszyny .

  Co ciekawe ,że wielkie gospodarstwa prowadza obecnie potomkowie dawnych posiadaczy ziemskich.Prawnuk mojego dziadka własciciela Borki który miał zaledwie 50 ha posiada obecnie ferme krów oraz gospodarstwo 180 ha a myśli miec conajmniej 250 ha aby konkurowć z rolnikami z UE..Bardzo chwali reforme sprzedaży ziemi przez PiS – odcieła spekulacje ziemia i obniżyla ceny ziemii.

  Oczywiscie on nie ma pojecia z jakiej rodziny pochodzi i ja mu to staram się przyblizyć.Mówię masz 28 lat zostan Sołtysem (zostal ) potem radnym a potem Posłem jak twoi przodkowie na Sejm konstytucyjny 3 Maja.Bedzie mgr w lutym przyszlego roku i pokazał mi jakie roboty z Holandii chce kupić do mycia,karmienia i dojenia krów.Taki robot kosztuje 850 tys.

  Tak więc podaruje ci nie nazwe cie Nieukiem tylko dlatego ,że byc może nie wiesz z kim rozmawiasz.

 183. @zyta2003
  4 listopada o godz. 16:16
  Co K.J. mowila nie bardzo zrozumialam, widac po polsku tez juz nie umiem. Cos o o ochroniarzach, ciemnosciach chyba. Strasznie to infantylne i niegodne posla na sejm.

  No chyba rzeczywiście nie umiesz.
  „Niegodne” posła na sejm? Trudno się wyrazić bardziej infantylnie.

 184. Tuska czas nie nadszedł. Musi czekać

  Rozliczne sondaże wskazują, że ma znaczny elektorat negatywny. I to jest naturalne. Namolna agitka „wina Tuska” to pikuś, istotnym faktem jest to, że był premierem okresu kryzysu gospodaraczego, który choć nie zaznaczył się recesją w Polsce, to jednak odbił się w pamięci jako czas wyższego bezrobocia, zamrożonych zarobków, krótkotrwałego spowolnienia wzrostu (2008-9) i ogólnie odczuwanych „chudych lat”.

  Tę pamięć wyczyścić może tylko kolejny okres chudych lat. Pozwoli on zrozumieć, że jest kapitalizm, a w nim cykl koniunktury i że przez to szkło powiększające należy bliżej się przyglądać polityce gospodarczej poszczególnych rządów, w tym rządu PO/PSL, czyli Tuska.

  Tusku, musisz poczekać. Niech z Du*ą zmagają się postacie z bajki pt. „7 lat tłustych”.

 185. @Geozak
  Panie Janie Jerzy Zakrzewski, a mnie pewien znajomy, bardzo wiarygodny człowiek, powiedział że widział pana w Chicago w parku na lawce, jakżeś pana jadł śledzie prosto z Gazety Polskiej, a potem na tej ławce spał. Więc nie udawaj pan inżyniera rozrożniajacego cale od centymetrow. Boś pan bezdomny i bezrobotny clochard, dlatego tez nie jest możliwe, żebyś pan miał sześć telewizorów, bo by panu w parku ukradli inni clochardzi.
  Rozumiem, że panu podoa się pani Agata,i inteligencja dra Dudy, w pana położeniu to mi by sie podobał nawet doktor Rydzyk i doktor Kaczyński.
  A na koniec troche poezji
  Dupa goj ma duży trzon, a pani Agata to ta rzecz włochata.
  ps
  Sorry za literówwki, że mi się „p” pomyliło z „d”

 186. Tych 25-ciu którzy stracili życie na polskich drogach w czasie świątecznej
  podróży z pewnością dążyło do innego celu, ale coś ich w tej podróży
  zaskoczyło, ktoś mógł się zagapić i plany zmieniły się w mgnieniu oka.
  Mówi się nie cel jest ważny, ale droga.

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kolejny raz zapewnia
  o przewidywanym zakończeniu kolejnych odcinków dróg szybkiego ruchu.
  Każda taka inwestycja ogranicza liczbę wypadków
  i zwiększa bezpieczeństwo podróży.
  Jeszcze w tym roku ma zostać udostępniona kierowcom autostradowa
  obwodnica Częstochowy i trzeci pas ruchu na autostradzie
  A-2 obwodnicy Poznania.

  Tu muszę przypomnieć nieszczęsny lot 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska.
  Cel był szczytny. Droga nie była łaskawa.
  Nie każdy potrafi latać na drzwiach od stodoły

 187. Muszę to napisać, jak widzę pełniącego obowiązki Andrzeja Dudę, to ciągle nie dowierzam własnym oczom. Nie widziałam nigdy większego pajaca w roli prezydenta we współczesnej Europie.
  Może Trump mógłby go przelicytować, ale to nie ta kategoria wagowa i inny kontynent.
  Wszystko unurzali w błocie i dobrze się tam czują.

 188. Geozak

  Znów z Kolbergiem po kraju … .

  W sumie mi nie przeszkadza twoje archaiczne rozumienie wsi. Tym niemniej głupoty które piszesz są okazją do merytorycznych uwag.

  I tak np tezę o „fortelu naczelnika Kaczora”, który „wywabił z PSL – wskiej ostoi Ochotnicze Straże Pożarne” za pomocą „pumaksy do czyszczenia chełmów” mozna o kant dooopy rozbić. No bo przecież prezesem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych nieprzerwanie od 1992 do dziś jest „druh komendant” Waldemar Pawlak – członek Rady Naczelnej PSL.
  Tak więc w sensie politycznym akurat w tym środowisku PSL nic nie straciło. Jak widać „pumaksa” nie miała większego wpływu na ich decyzje polityczne dotyczące pogladów i przynależności partyjnej „druha komendanta”.
  Jedyne co może cię pocieszać to konflikt o prezesurę między Kosiniakiem Kamyszem a Pawlakiem.

  Podobnie jest z Kołami Gospodyń Wiejskich, które jak piszesz miały „dostać trochę forsy na roboty kuchenne” od przebiegłego „naczelnika Kaczora”. Tu znów gdzieś ci dzwoni ale nie wiesz w jakim kosciele.
  Po pierwsze nie dostały ale dopiero mogą dostać dotację od 3 do 7,5 tysiąca zeta od Agencji Modernizacji Rolnictwa. Jesli oczywiście złożą wnioski. Ja nie mam wątpliwości, że złożą ponieważ z powodzeniem, od lat te zapobiegliwe kobiety uzyskują srodki ze wszelkich mozliwych źródeł – od samorządów po agencje unijne. Są do tzw „absorbcji środków” nieźle przygotowane przez swą szefową Bernadettę Niemczyk – działaczkę PSL.
  W przypadku KGW, podobnie jak OSP, obietnica „forsy na roboty kuchenne” nie wpłynie na zmianę kierownictwa federacji.

  Tak więc powtarzam jeszcze raz – nie rób z mieszkańców wsi sprzedajnych durni i nie osmieszaj prezesa Kaczyńskiego.

  Rusz głową i poszukaj realnych powodów dla których wieś w wyborach popiera PiS zamiast uprawiać na blogu głupawą propagandę.

 189. Zdecydowanie liczę na pomyślność dla rządu. Co innego żarty z tego
  lub innego nieudanego polityka, a zupełnie co innego nasza wspólna sprawa,
  jaką jest bezpieczeństwo i dostatek obywateli.

  Po krachu na giełdzie na Wall Street w 1929 roku, od którego zaczął się światowy
  kryzys, rząd USA wprowadził restrykcje porządkujące gospodarkę.
  Jedną z tych restrykcji był obowiązek zdeponowania przez obywateli posiadanego
  złota w skarbcu państwowym. Pozwoliło to na zapobieżenie spekulacjom, stworzenie
  nowych miejsc pracy, poprawę warunków socjalnych i objęcie obywateli społeczną
  ochroną służby zdrowia.
  Gdyby polski rząd w okresie międzywojennym podjął podobne działania, z pewnością
  w 1939 roku Polska byłaby w innej sytuacji, a obywatele nie musieliby chować
  złota po kątach.

  Przy okazji przypomnę rodzinną sytuację. Rodzina żyła w zaborze pruskim.
  Po odzyskaniu niepodległości oszczędności życia, a było tego kilogramy złotych
  monet ulokowała w banku i po ptokach jak to się mówi. Zarobili
  bankierzy, a my zostaliśmy z niczym.

 190. tejot
  4 listopada o godz. 10:05
  A ja już myślałem ze Mauro Rossi już przeszło podniecanie się katastrofa w Smoleńsku, a on jak ta popsuta pyta wciąż powtarza te swoje absurdy o tym wypadku On już kompletnie zbzikował na tym punkcie. W oficjalnej propagandzie PiS już nie ma nawet słówka o tej katastrofie, bo wiedzą że została tak nieliczna grupa fanów zamachu, że nie ma najmniejszego sensu grzać ten kotlet.

 191. Geozak
  A więc Dudowa wel Kornhausen to Żydówka .
  Dziękuje, że potwierdziłeś moje wątpliwości co do jej pochodzenia.
  Mam nadzieje , że ta wiadomość dotrze także do wyborców Adryjana . W końcu mają prawo wiedzieć co wybierają .

  Aby uniknąć nieporozumień stwierdzam , że powyższy wpis jest skierowany jedynie osobiscie do Geozaka i nie ma nic wspólnego z moimi osobistymi poglądami . Ostrożności nie dojść nigdy .

 192. Dopiero dziś przeczytałem artykuł o rodzicach Dudy
  https://www.newsweek.pl/polska/ludzie/jan-tadeusz-duda-i-janina-milewska-duda-kim-sa-rodzice-prezydenta/y16t2dt
  Toż to patologiczna rodzina, nic dziwnego ze jest taki jaki jest.

 193. Zagrożenie globalne. Gorbaczow ostrzega

  Zagrożenie lokalne.
  Pili, palili i oddawali mocz w kruchcie kościoła.
  Policja szuka sprawców pobicia księdza

 194. Jakby komuś sie chciało, to zaprraszam do lektury prof. Łętowskiej. Może by taki Rossi zmienił się z Szawła w Pawła, choc mała nadzieja. Bo co do clocharda z Chicago pana Jana Jerzego Zakrzewskiego, to nie namawiam. Nie ta pojemność mózgu.
  http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/11034

 195. Jesli Matka Boska Częstochowska (Czarna Madonna) jest Królową Polski , to kto jest królem, chyba nie Książę Archie ?

 196. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 18:38
  Rodzina Dudowej jest prawdziwą pochodzeniową mieszanką. Z jednej strony austriaccy Żydzi, z drugiej wyznający katolicyzm Polacy. Dlatego też dziadkowie Agaty Dudy zostali pochowani na oddzielnych cmentarzach.
  Geozak jednak pisze ( jak zwykle zresztą) bzdury Dudowa nie jest żydówka bowiem wyznaje r. katolicka i jej matka była Polką . Małgorzata Kornhauser (zd. Gambik), babka Jakuba i Agaty Kornhauserów była pochodzącą z Chorzowa Ślązaczką. Stara się wychowywać Juliana Kornhausera w duchu katolickim.

 197. Dlaczego wieś kocha PiS?

  Bo z ideologią „gospodarstwo rodzinne” na ustach utrwala skansen, na który reszta społeczeństwa musi łożyć, oraz umacnia bazę wyborczą dla siebie i duchową dla swego klienta KK.

  Jaonna Solska, POLITYKA: Polityka rolna kolejnych rządów dąży do tego, by średni dochód w rolnictwie był zbliżony do zarobków w innych gałęziach gospodarki. Przy czterokrotnie niższej wydajności! A jednocześnie ubolewamy nad tym, że w naszym PKB udział płac jest taki niski. Nie będzie wyższy, dopóki rolnictwo będzie takie nieefektywne.

  Jerzy Wilkin, Instytutu Rozwoju Wsi PAN: Wzrost dochodów zawdzięcza wieś – nie tylko rolnicy – głównie transferom unijnym. Dopłaty bezpośrednie pobiera 1,3 mln właścicieli gospodarstw, chociaż połowa z nich niczego na rynek nie produkuje. Parytet, czyli stosunek średniego dochodu w rolnictwie w stosunku do średniego wynagrodzenia w kraju, wynosi już 78 proc.

  JS: Parytet nie pokazuje dochodów nierejestrowanych. Szarej strefy, która na wsi jest o wiele większa niż w mieście.

  (b>JW: Zachęcają do niej przywileje płynące ze statusu rolnika, także fikcyjnego. Jeśli mam hektar ziemi, mogę się ubezpieczyć w KRUS i płacić kilkakrotnie mniejsze składki na emeryturę niż w ZUS. Zatrudnienie legalne oznacza nie tylko konieczność płacenia składek na ZUS, ale także podatku PIT. Fikcyjny rolnik nie tylko tego podatku, ale nawet składek na zdrowie nie musi płacić. Udział rolnictwa w ponoszeniu kosztów utrzymania państwa jest niewspółmiernie niski w stosunku do innych gałęzi gospodarki. Ludzie potrafią liczyć, więc wielu mieszkańców wsi chętnie pracuje w budownictwie, ale na czarno, co pracodawcom się podoba, gdyż oni także ponoszą mniejsze koszty. Cała sfera tzw. usług dla ludności to na wsi także czarna albo szara strefa, tutaj mało kto wystawia rachunki, niegrzecznie jest nawet o nie poprosić. Nierzadko spotyka się całe „czarne firmy” budowlane, których właścicielem jest fikcyjny rolnik, a pracownikami Ukraińcy. Mają na wsi wzięcie, robią bez faktury.

  JS: Wieś ma powody do zadowolenia, płaci mniej, stanowi coś w rodzaju uprzywilejowanej specjalnej strefy ekonomicznej. PiS, idąc do władzy, obiecał, że tego nie zmieni, żadnych reform KRUS nie przeprowadzi. Mimo że te przywileje zabetonowały fatalną strukturę rolnictwa. PiS ustawą o ziemi wbił ostatni gwóźdź do trumny, obrót ziemią rolną zamarł.

  JW: Połowa gospodarstw rolnych w naszym kraju ciągle ma mniej niż 5 ha. To także jest hamulcem wzrostu wydajności. Na tak małej powierzchni nie da się osiągać wysokich plonów i dochodów. Ale gospodarstwa, które mają szansę na rozwój, nie mogą ziemi dokupić, ponieważ drobni rolnicy jej nie sprzedają. Państwo także ziemi agencyjnej nie sprzedaje. Mamy klincz. Z niepokojem obserwuję zjawisko porzucania ziemi przez drobnych rolników. Przestają ją uprawiać, zarasta chwastami.

  JS: Dlaczego wolą ją porzucić, niż sprzedać?

  JW: Sprzedając ziemię, ciągle przez wielu nazywaną ojcowizną, przestaliby być jej właścicielami i straciliby przywileje. I dopłaty. Pozbawiliby się pewnego źródła dochodów, z ich punktu widzenia zachowaliby się nieracjonalnie. Każdy myśli o sobie, a nie o konieczności modernizacji rolnictwa. O tym powinno myśleć państwo. Jak na ironię na wsi, podczas różnych uroczystości, znów się śpiewa rotę ze słowami „nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”.
  (…)
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1758942,1,dlaczego-rolnikom-bardziej-oplaca-sie-ziemie-zaniedbac-niz-ja-sprzedac.read

 198. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 19:04
  Nie wiesz? przecież trąbią o tym cały czas Chrystus Królem przecież jest

 199. @adam100
  4 listopada o godz. 13:33

  Ależ wybór Piotrowicza i Pawłowicz do TK to znakomita wiadomość. Na pewno nie pomoże Dudzie w reelekcji, a być może zachęci parę osób do głosowania przeciwko PiSowi w wyborach prezydenckich.

 200. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 18:38

  „A więc Dudowa wel Kornhausen to Żydówka”.

  Jesteś anysemitą, jeśli nadal nie wiesz dlaczego to w razie czego wyjaśnię.

 201. @maciek.g
  4 listopada o godz. 0:06

  Zdaje się, że swoje obliczenia opierasz na założeniu, że gdyby PO, PSL i/lub Lewica poszły razem, to uzyskałyby tyle samo głosów, co osobno. Ja uważam, że nie ma takiej możliwości i mogę to uzasadnić.

  O tym, że PSL stracił swoich wiernych wyborców w wyborach do PE, informowały powyborcze mapy powiatów i gmin. Faktem jest, że w wyborach do Sejmu Kosiniak mocno ryzykował, bo mógł nie przekroczyć progu, zwłaszcza po dziwacznym mariażu z resztkami od Kukiza, ale osiągnął aż 8%, czym pozytywnie mnie zaskoczył.

 202. @Bar Norte
  4 listopada o godz. 0:51

  „Nie znam żadnych badań, które by wskazywały, że PSL upodobali sobie przedsiębiorcy”.

  PSL w swoim kampanijnym programie mocno podkreślał propozycje skierowane do małych przedsiębiorców, takie jak dobrowolny ZUS.

 203. remm
  4 listopada o godz. 19:11

  ” … wybór Piotrowicza i Pawłowicz do TK to znakomita wiadomość”.

  Też tak uważam, a wybór pani Chojny-Duch jeszcze lepsza. Wreszcie w TK będzie ktoś znający się na finansach państwa.

 204. mt7
  4 listopada o godz. 18:03

  „Muszę to napisać, jak widzę pełniącego obowiązki Andrzeja Dudę, to ciągle nie dowierzam własnym oczom”.

  Na poprawę wzroku i pamięci.
  https://www.youtube.com/watch?v=yDb8dONh6Ww

 205. Człowiek nie krowa i ma prawo zmienić poglądy, a nawet przypomnieć swoje wnioski.
  Więc ja postulowałem likwidację TK co powinienem przypomnieć przy okazji mianowania przez pis nowych członków do tego grona. Może zaprzysiężenie będzie nocą?
  To nie pis wybiera, to parlament wybiera, powiedział rzecznik, więc to parlamentarzyści będą winni

 206. @ Bywalec 2
  Jednak zidiociałeś kompletnie jedząc GWno i popijając szczynami z Lisowatego Newsweeka .Wyżej wymienieni nienawidzący Polaków szczegollnie ze wsi przyprawiaja im gębe antysemitów .

  Wiedzcie durnie ,że przez wieki Żydzi nie mieszkali rozproszeni na wsi .Mieszkali w swoich skupiskach w małych miasteczkach miastach tam gdzie odbywały sie targi.Tylko nieliczni osiedlali sie na wsi i byl to najcześciej krawiec szewc jesli była duża wieś no i najcześciej karczmarz ktorego osadzał własciciel majątku aby handlował okowitą .

  W 1920 r 87 % społeczności żydowskiej nie znała języka polskiego gdyż te dwie społeczności żyły obok siebie.Ci co znali w szczątkowej formie to tylko do prowadzenia handlu z Polakami.

  Dopiero szkoła polska i obowiazek szkolny oraz pobóe do WP spowodowal ,że uczyli sie polskiego naławce szkolnej czy w wojsku poznawali znajomych Polakow.

  Własnie ci najczesciej sie uratowali gdyż śledzili prasę ,informacje i znali obyczaje polskie aby sie ukryć.Ci co nieznali jezyka w dodatku ortodyksyjni byli skazani na zagłade z wielu powodów.

  Ty ciemny typie nienawidzący Polaków rozumujesz podobnie jak prymityw Lis .Dla skompromitowania Andrzeja Dudy zamiescił on życiorys małżonki Prezydenta l podajac jej pochodzenie.licząc na to ,że mieszkańcy wsi sa antysemitami i odrzucą jego wybór .I co wy -zupełnie nie znacie Polaków i wsi.

  Jest niegrzeczne pisanie ,ze jest Żydówką ja tylko przywołałem to co mi powiedział znajomy Amerykanin żydowskiego pochodzenia .Mnie to nie przeszkadza -Żydzi w swoich katalogach podajac wybitnych przedstawicieli świata czesto umieszczają osoby które my mamy i szczycimy się.Np Irena Kirsztensztajn występuje jako znakomita sportsmenka żydowska.

  Agate Dudę moge określać Polka z korzeniami żydowskimi a czy jest katoliczką to nie wiem.Wiem ,że dla mnie Polak,Polka to katolikcy czy innej wiary czy nawet niewierzący ktory wychowali sie w kodzie kultury polskiej i dbają o interes narodowy.

  WG MOJEJ DEFINICJI ZAPEWNE TY NIE ZAŁUGUJESZ NA MIANO POLAKA I TAKICH OKREŚLAM POGARDLIWIE CHOŁOCIARZ NIE WIEDZĄCY KIM JEST.

  Lis posunął sie do draństwa dodatkowego gdzie zamiescil z fejkowego konta wpisy córki pary prezydenckiej.

  Musiałem ci Idioto wytłumaczyć czym my z wsi i popierajacy KK ,rYDZYKA CZY pIs rożnimy sie od was sprzedawczyków i jakie mamy zasady.

 207. Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 11:19

  1) Rossi zacytował tejota:
  „Wszystkie raporty o katastrofach lotniczych samolotów pasażerskich na świecie są oparte na zaleceniach ICAO …”

  Rossi napisał:
  „To w tym przypadku zignorowano zalecenia ICAO. Jedno z zaleceń ICAO mówi, że jeśli nastąpiła defragmentacja ciał ofiar katastrofy (Smoleńsku tak było) to w pierwszej kolejności należy przyjąć hipotezę zamachu i eksplozji. A jaką hipotezę przyjęły raporty MAK i Laska-Millera? Szaleństwo załogi. Kolejne zalecenie ICAO dotyczy prześwietlenia ciał wszystkich ofiar. Coś takiego zrobiono? Nie, ciała ofiar przyleciały w zalutowanych metalowych trumnach. Pisanie o standardach ICAO wyraźnie działa na twoją niekorzyść. Tu mieliśmy do czynienia ze standardami moskiewskimi.”

  Mój komentarz
  Rossi, przytocz to zalecenie ICAO dotyczące badań katastrof lotniczych, w którym jest mowa o przyjęciu w pierwszej kolejności hipotezy o zamachu (?). Postaraj się je przytoczyć w oryginale, by blogowicze mogli na własne oczy się przekonać, że w zaleceniach ICAO jest mowa o defragmentacji ciał w zamachach wybuchowych.

  2) Rossi zacytował tejota:
  „Zapisy w czarnych skrzynkach oraz ślady na ziemi samolotu Tu-154M wykazują, że samolot leciał bardzo nisko i zaczepiał przed brzozą i za brzozą Bodina o drzewa”.

  Rossi napisał:
  „Dobrze wiadomo, co zanotował system FMS (TAWS#38) , że w rejonie brzozy samolot był na wysokości kilkunastu metrów nad gruntem. Brzoza miała ok. 12 m wysokości.”

  Mój komentarz
  Oto zapis TAWS 38
  Alert Record Type LANDING Air-to-ground transition Alert Date (M/D/Y) 04/10/2010 Alert Time (H:M:S) 06:40:59
  Present Position Latitude 54.825022 deg
  Present Position Longitude 32.054838 deg
  Airplane Altitude 670.291288 ft
  Baro Altitude 671.000000 ft
  Radio Altitude 41.562500 ft

  W powyższym komunikacie TAWS 38 (komunikat został opatrzony przez TAWS nazwą LANDING – lądowanie, chociaż samolot Tu-154M nie lądował w Smoleńsku, co świadczy o tym, ze coś było nie tak z tym TAWS 38) są podane wysokości samolotu Tu-154M w Smoleńsku:

  Wysokość barometryczna: 671 stóp, co równa się 671x 0,3048=204,5 m
  Wysokość radiowa: 41,5 stopy, co równa się 41,5 x 0,3048=14,4 m

  Porównanie tych dwóch odczytów wykazuje olbrzymią rożnicę między wysokościami, co wskazuje na to, że system TAWS w punkcie TAWS38 nie dostarczał rzeczywistych wartości wysokości

  3) Rossi napisał:
  „Odłamki poszycia samolotu zawisły i w koronach okolicznych drzew (są liczne zdjęcia), po prostu spadły z góry i to z większej wysokości, inaczej ze względu na szybkość przecinałyby cienkie gałęzie spadając na ziemię. Te odłamki na brzozie też wyglądają na takie, które spadły z góry.”

  Mój komentarz
  Odrywane przy zderzeniach samolotu z drzewami fragmenty samolotu, to były kawałki poszycia i mechanizacji. Niektóre kawałki zostawały w tych koronach. Co w tym jest dziwnego, czy sprzecznego z fizyką?

  4) Rossi zacytował tejota:
  „Oba raporty opierają się na tych samych dowodach i są napisane dokładnie wg zaleceń ICAO”.

  Rossi napisał od siebie:
  „Było o tym wyżej. Jakbyś się nie zaklinał na ICO i tak rżniesz głupa. Raport Millera-Laska został unieważniony w 2018 roku, pozostaje ci teraz posługiwać się raportem MAK. Robi ci to różnicę?

  Mój komentarz
  Rossi, nie odpowiedziałeś na moje pytanie – kto, kiedy i gdzie anulował raport Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej?

  Fantazjujesz, kłamiesz o anulowaniu raportu Millera. Sam termin – anulowanie – jest bezprzedmiotowy. Raportu nie można anulować. Chyba, że do anulowania przystąpi ekipa PiSu. Ekipy wydelegowane przez PiS wykazały wiele razy, że są w stanie anulować nie tylko raport, lecz i konstytucję.

  Rossi, podaj datę anulowania i nazwę gremium, które anulowało raport Millera.

  Jeśli już, to podkomisja Macierewicza jako oficjalny organ państwowy mogłaby wystąpić do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie postępowania wobec Komisji Millera (34 osoby) w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumencie państwowym oraz niedopełnieniem obowiązków urzędnika państwowego.
  Czy taki wniosek wpłynął do prokuratury? A powinien wpłynąć, bo eksperci Macierewicza od 9 lat badają katastrofę smoleńską i od 9 lat twierdzą, że mają dowody (mozaikę dowodów, która sama układa się w całość) na to, że w w 2010 roku w samolocie Tu-154M w Smoleńsku następowały wybuchy niszczące samolot, w tym wybuch ostateczny termobaryczny. Mają dowody i nie zgłaszają się z nimi do prokuratury. Dziwne, ale prawdziwe.

  5) Rossi zacytował tejota:
  „Współczuję autorom raportu z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy. Co oni maja pisać? Że był zamach? Na podstawie ekshumacji”? (tejot napisał)

  Rossi napisał od siebie:
  „Ekshumacji dokonuje się w przypadkach przewidzianych w Kpk. Często jeśli trzeba na nowo podjąć śledztwo skręcone wcześniej w wyniku matactwa. W tym przypadku ciała ofiar są jedynymi dowodami materialnymi ze Smoleńska dostępnymi na terytorium III RP. Pewnie dlatego ekshumacje zostały tak oprotestowane przez tych, którzy boją się prawdy.”

  Mój komentarz
  Rossi, piszesz nie na temat. Ja nie pisałem o potrzebie, czy obowiązku ekshumacji. Współczułem osobom, które będą miały obowiązek napisać raport z badań ekshumacyjnych ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jak oni wybrną z zapowiedzi szeroko głoszonych między innymi przez Rossiego na EP, że badanie szczątków ciał da nowe dowody na wybuchy w samolocie podchodzącym do lądowania, a nawet wskaże na podstawie obrażen ofiar w jakiej pozycji znajdował się samolot tuż przed wybuchem.

  Piramidalne bzdury o badaniach ekshumacyjnych wypisywał Rossi na EP, że można będzie ustalić pozycję samolotu oraz zlokalizować wybuch (termobaryczny?) i jego siłę na podstawie badań ekshumowanych szczątków ofiar katastrofy.
  Rossi, tak nachalnych kłamstw, bzdur, prze- i wyinaczeń o katastrofie smoleńskiej, o jej przerabianiu na zamach termobaryczny wybuchowy, jakie propagowałeś na EP, nie można odebrać inaczej niż część PiSowskiej kampanii kłamstw, oszczerstw, pomawiania o zdradę, o zamach na prezydenta, siania nienawiści i szerzenia głupot w celu wypromowania i umocnienia kłamstwa smoleńskiego jako podwaliny dla polityki PiSu, wzorca dla następnych PiSowskich kłamstw, matactw i krętactw.
  Głupi lud miał to wszystko hurtem kupować. Interes się kręcił. Do czasu.
  Pzdr, TJ

 208. remm
  4 listopada o godz. 19:36
  Gdyby PSL plus wiosna Poszło razem z KO, to wg kalkulatora PiS stracił by aż 11 mandatów. Jak wiemy uzyskali zaledwie 5 ponad połowę potrzebna do samodzielnych rządów. Żadne dane nie pokazują, że strata z powodu pójścia w zjednoczeniu jest duża (zobacz fakty)
  Liczyłem zakładając, że Lewica poszła osobno tak jak poszła .
  Kociniak idąc wspólnie z wiosną praktycznie ryzykował niewiele i to się potwierdziło. Z sondaży przedwyborczych szacowano poparcie gdzieś po 4,5 dla każdej partii dostali 8,55, czyli około 0,45% mniej (czyli za te wspólne pójście do wyborów praktycznie wyborcy ich nie ukarali.

 209. @ teo
  PiS utrwala skansen … ?

  Powtarzasz durniu -durnowaty bzdury.Już za rzadów PO-PSL na wsi to gospodarstwa obszarowo większe niż 50 ha.Tam na wsi gdzie czesto bywam jest tylko trzech gospodarzy i to potomkowie dawnych rodzin ktore miały większe majątki.

  Prawnuk mojego dziadka wlasciciela majatku Borki ( 50 ha tyle zalecala reforma w II RP ) ma obecnie już 180 ha za PO – PSL miał 80 ha.Ustawa PiS o ziemi umożliwaia powiekszanie gospodarstw gdyż zlikwidowala spekulacje i wzrost cen.

  Twierdzi ,ze musi miec więcej jak 250 ha aby konkurować z rolnikiem z UE.

  JAK JA BYM CI OPISAŁ JAK FUNKCJONUJE JEGO GOSPODARSTWO ,JAKI SPRZET TO BYS DURNOTO ZDEBIAŁ.

  mMa on zaledwie 27 lat i w lutym zdaje magisterke na SGW w Warszawie.Planuje zakupić Smart boksy z Holadii ktore same karmia myją i doja krowy.

  Wklejasz te dyrdymały ,wklejaj ale od czasy skomentuj dowiemy sie jaki jestes dureń.

 210. @ Bal Norte.

  Piszesz głupstwa zupełnie nie znajac wsi i tematu.

  Generałowi Waldemarowi Pawlakowi został tylko mundur generalski i tym sie musi zadowolić.

 211. Przecież nikogo nie zmusza się do chodzenia do kościoła, a już zupełnie do przyjmowania opłatka.
  Uważam, że także chodzenie do szkół nie powinno być obowiązkowe, bo przecież ktoś może wykonywać proste czynności i cztery klasy wystarczą.
  Gorzej jak taki wandal niszczy kościół, meczet czy synagogę, albo cerkiew. Taki niedorozwinięty umysłowo lub zaćpany powinien jednak jakąś edukację pobrać. Najlepiej w domu poprawczym

 212. Jednak tego starego tłuka geozaka powinien moderator zbanowac. Takiego cymbała to na tym blogu nie bylo, jak moja pamięć siega, a to juz ponad dziesięć lat.
  Tego starucha nie ima się ani racjonane tlumaczenie, ani ironia, żadne grzeczne zwracanie uwagi. Bluzga, sika, robi kupe, bo tak jest nabuzowany , rozwścieczony, że nikt nie podziela jego podziwu dla intelektu Dudu (poza srututu, który podziela, ale jak narazie jest, jak na górala z Kościeliska), grzeczny.
  Ale geozak to kompromitacja Polski, Polaka, który słynie w całym świecie z wysokiej kultury, grzeczności, ustępowania damom w windzie i ciumkania ich rączek, czystych butów, higienicznie utrzymanego uzębienia, codziennej zmiany skarpetek, do niewyprzedzania na pasach i uprzejmego zwracania sie sie do kierowcy, który wyprzedza itd, itd. Niestety geozak byl źle wychowany , nie posiada tych wszystkich walorów, którymi szczyci sie nasza ojczyzna i jej lepszy sort. Niestety.

 213. zyta2003
  4 listopada o godz. 16:16

  „ … obejrzałam najnowszy podcast ulubienicy KO-PO K. Jachiry. Czy ona ma w porządku pod kapeluszem”?

  Pytanie na razie otwarte.

  „…. O zmroku stała pod domem komendanta. Przy okazji zobaczyłam słynną willę na Żoliborzu – to zwykły kwadraciak. Widać te ogromne sumy zdobyte nielegalnie trzyma w skarpetce”.

  Sama widzisz jak latami robiono cię w bambuko, także na tym blogu i nie tylko w tej sprawie.

 214. Geozak
  Mnie to oczywiście także nie przeszkadza, że Dudowa, pierwsza dama jest Żydówką i cieszy mnie to, że także wyborcom to nie przeszkadza . Trzeba ten fakt podkreślać, bo przeczy on tym wszystkim pomówieniom, jakoby Polacy byli antysemitami.

 215. Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis jest wprost jaskrawię sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu – oznajmiła wtedy Krystyna Pawłowicz.

  PiS taka osobę rekomenduje do trybunału konstytucyjnego – świetne prawda.

 216. Bar Norte
  4 listopada o godz. 16:25

  Kanada ma protektora, ktory spalil Bialy Dom w 1812 roku i nie pozwala na zle traktowanie.
  Meksyk podlega tej samej polityce centrali, co reszta Bloku Latynoskiego.

 217. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 15:11

  „Murzynku Bambo , niedomyty rasisto, czego ty szukasz na tym inteligenckim blogu”?

  pombocek
  4 listopada o godz. 15:09

  „Zwłaszcza intelekt obu Dudów, PiSdowaty kmiotku”.

  Prędzej, czy później musiał z was wyjść prawdziwy arbiter elegancji, tego nie da się ukryć na dłużej.

  Jak w życiu:
  ― Poproszę o słomkę do picia (chamskim tonem).
  ― Proszę sobie wyjąć z butów.

 218. Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 20:16
  Jak wygląda dom JK to wszyscy w Polsce (interesujący się polityka) wiedzą.
  Jak ktoś się zrobił w bambuko to na własne życzenie.

 219. Im częściej przypomina się nieszczęśliwy lot 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska tym więcej pytań się rodzi.
  Czy polski prezydent pojedzie, pojedzie jeszcze do Katynia uczcić zamordowanych tam oficerów Polskiego Wojska?
  Czy zabawa w badanie przyczyn katastrofy zakończy się w czasie rządów pisu?
  Czy jest znany skład podkomisji Antoniego?
  Czy ktoś z rządu nadzoruje działalność podkomisji?
  Czy badana jest działalność tej podkomisji pod względem legalności, celowości, gospodarności i rzetelności?
  Tych pytań jest wiele więcej

 220. Bywalec 2
  4 listopada o godz. 14:05

  „ … wyniki ekshumacji jednoznacznie wskazują na wybuchy …”

  O wynikach ekshumacji nie pisałem, bo nic nie wiem.

  „ … ile tych wybuchów było to już pozostawiam tobie”.

  Od dość dawna wiadomo, że kilka mniejszych i jeden większy, tuż nad ziemią, tęmetodę można określić jako controlled demolition. Służy to do precyzyjnego niszczenia dużych konstrukcji.

  „Dlaczego … te wyniki ekshumacji, tak jednoznacznie wskazujące na zamach są ukrywane przed polskim społeczeństwem i w czyim interesie to leży?

  W interesie śledztwa. Albo inaczej, chodzi o dobro śledztwa.

 221. @Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 19:38

  „Też tak uważam, a wybór pani Chojny-Duch jeszcze lepsza. Wreszcie w TK będzie ktoś znający się na finansach państwa”.

  Nie tylko na finansach państwa, ale również na budowie pól golfowych. Normalnie kobieta renesansu:

  „…grupa inwestorów związanych z lewicą, m.in. (…) Dariusz Rosati z żoną, Piotr Nurowski (były sekretarz ambasady PRL w Moskwie (…)), Włodzimierz Jurkowski (biznesmen uważany za szarą eminencję dworu Kwaśniewskiego, przeprowadzał zbiórki wśród polityków i przedsiębiorców na prezenty dla głowy państwa), Elżbieta Chojna-Duch (była wiceminister finansów w rządzie Waldemara Pawlaka i Józefa Oleksego) z mężem (…) podpisała ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego umowę na wieczyste użytkowanie 87 ha ziemi w Konstancinie, najdroższej podwarszawskiej miejscowości, z przeznaczeniem na budowę pola golfowego.
  (…)
  Cena, którą zapłacono za metr kwadratowy gruntu w Konstancinie, wyniosła 3 dolary, podczas gdy rynkowa cena działek rolnych w tej okolicy sięga 130 dolarów za metr kwadratowy.
  (…)
  Elżbieta Chojna-Duch przyznała, że cena gruntu jest rzeczywiście niska, ale każdy mógł przystąpić do przetargu”.

  https://www.wprost.pl/tygodnik/81488/Ostatni-dolek.html

 222. Geozak
  4 listopada o godz. 16:54
  Tak więc podaruje ci nie nazwe cie Nieukiem tylko dlatego ,że byc może nie wiesz z kim rozmawiasz.
  Za to ja wiem kogo czytam.
  PS. Coś z tą polszczyzną nie tęgo.

 223. O chodzeniu do kościoła
  20 października 2019 roku kościół katolicki liczył swoich wyznawców uczęszczających na Msze święte . Tego dnia byłem w Katowicach i uczestniczyłem z rodziną w Mś. od godziny 10:00 na osiedlu Zgrzebnioka . Moja siostrzenica uczestniczyła w liczeniu wiernych . Pisze by uwiarygodnić co poniżej pisze .
  Kilka dni później już w Szczecinie radio Kraków ( jestem jej stałym porannym odbiorcą ) podała wyniki publikowane w Gazecie Krakowskiej
  1 . Największa frekwencja w Polsce -Diecezja Tarnowska -72 %
  2 Najniższa frekwencja w Polsce _ Zachodniopomorska 22%
  Spadek przyjmowanych komunii rok do roku o 3%
  ps .
  Proboszcz prowadzący liturgię zauważył , że kiedy ON zaczynał studia w Seminarium było 72 alumnów a obecnie w tym samym Seminarium jest 7 alumnów .

 224. Saldo mortale
  4 listopada o godz. 13:05

  „Podczas wojny Polacy byli uwazani przez okupanta w dalszym ciagu jako ludzie. Mieli do konca mozliwosc wyboru, Zydzi tej mozliwwosci nie pisadali”.

  Określenie Untermenschen używane było w propagandzie niemieckiej na określenia zarówno Żydów jak Polaków, Serbów, Rosjan i ogólnie Słowian. Polacy byli dla nich podludźmi ustawionymi w następnej kolejności do wytępienia, nie jest więc prawdą co piszesz, choć domyślam się z jakiego powodu to robisz. Planowy Holokaust wynikał bardziej z bieżącej taktyki (Konferencja w Wannsee, styczeń 1942) niż strategii opartej na założeniach ideologicznych, no i dlatego nie był ogłoszony na samym początku wojny. W ogóle nigdy nie był ogłoszony tylko od 1942 roku systematycznie realizowany.

 225. mag
  4 listopada o godz. 11:34

  „Prawdopodobnie Marek Belka sam nie chce się „wysunąć”, a szkoda”.

  Niech go wysuną dawni członkowie nieboszczki PZPR. Swój do swego po swoje.

 226. mag
  4 listopada o godz. 14:57

  „Powstaje Ministerstwo Zasobów Narodowych z Sasinem na czele.
  Zasobów kogo, czego”?

  Zasobem są spółki skarbu państwa, na przykład. Poniewaz spółki mja się finansowo bardzo dobrze rząd chce wykorzystać ich potencjał do inwestycji rozwojowych.
  Kiedyś we Francji wszystko było jasne, kiedy rządziła prawica to sprzedawała Peugeota, tamtejsze dobro narodowe. Kiedy lewica dochodziła do władzy to z powrotem nacjonalizowała Peugeota. Kryteria były więc jasne i czytelne, każdy głosujący wiedział za czym się opowiada.

 227. Ekshumacje smoleńskie. Nie publikujemy wyników dla dobra śledztwa
  Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 20:36
  Bywalec 2
  4 listopada o godz. 14:05

  „ … wyniki ekshumacji jednoznacznie wskazują na wybuchy …”

  O wynikach ekshumacji nie pisałem, bo nic nie wiem.

  „ … ile tych wybuchów było to już pozostawiam tobie”.

  Od dość dawna wiadomo, że kilka mniejszych i jeden większy, tuż nad ziemią, tęmetodę można określić jako controlled demolition. Służy to do precyzyjnego niszczenia dużych konstrukcji.

  „Dlaczego … te wyniki ekshumacji, tak jednoznacznie wskazujące na zamach są ukrywane przed polskim społeczeństwem i w czyim interesie to leży?

  W interesie śledztwa. Albo inaczej, chodzi o dobro śledztwa.

  Mój komentarz
  Wyniki ekshumacji nie są ukrywane dla dobra śledztwa, o czym z poważną miną napomyka Rossi.
  Najzwyczajniej w świecie ekshumacje smoleńskie nie dały żadnych wyników, które możnaby podpiąć pod teorię zamachu wybuchowego termobarycznego.

  „Controlled demolition”, to termin stosowany przez Szuladzińskiego, który specjalizuje się w wysadzaniu materiałami wybuchowymi budowli lądowych.

  Tak w ogóle, to PiSowscy propagandyści nie przepuszczają okazji, by czarować naiwnych obcymi, brzmiącymi magicznie terminami, jak dekonstrukcja, ojkofobia, anihilacja, controlled demolition, zderzenia wysokoenergetyczne, wybuch termobaryczny, latające ptaki (to o odrywanych kawałkach poszycia samolotu przy zderzeniach z drzewami).

  To są czary mary, które mają podnieść na duchu lud swój by utwierdził się w przekonaniu jacy to mądrzy i wykształcenia są nasi ludzie, jak dobrze nam z nimi, można im ufać.
  Pzdr, TJ

 228. remm 20.47
  Każdy orze jak może.
  Ta trójca kierowana do TK ma wiele za uszami, ale jest posłusznym narzędziem w rękach prezesa i o to chodzi.
  Być może coś się zmieni na lepsze, jeżeli nowi posłowie bardziej niż interes osobisty będą szanować służbę publiczną dla Polski.
  Niedługo pierwsze posiedzenia parlamentu w nowym składzie to się przekonamy

 229. remm
  4 listopada o godz. 20:47

  No i co z tego?
  Jeśli Misio Kamiński (jeździł z ryngrafem do Pinocheta) i Giertych (twórca Młodzieży Wszechpolskiej) są dziś podporą i mózgiem opozycji, to wolta pani Chojny-Duch jest nieznaczna, a jej przejście na jasną stronę mocy niezbyt szokujące.

 230. tejot
  4 listopada o godz. 21:06

  Może jakieś argumenty, choćby dwa, a nawet jeden? Nic, cisza. Tylko tępa propaganda i łupież słów.

 231. Mauro z Rosji

  Warszawa nie otrzymala zaproszenia na parade 75-tej rocznicy zakonczenia zakonczenia Drugiej Wojny Swiatowej.
  Nasze folksdojcze z PO i PiS pracuja , zeby utrzymywac jak najgorsze kontakty z najwiekszym krajem kontynentu. Limuzyny za nasze podatki w razie czego zawioza ich do Zaleszczyk.
  https://radar.rp.pl/wojsko-polskie/15189-mon-nie-dostal-zaproszenia-do-moskwy?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

 232. Lewy
  4 listopada o godz. 20:15

  geozak o nie Polak , to polonus z Hameryki.

 233. Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 21:16

  Mój komentarz
  Rossi, spokojnie.
  Podaj na EP datę anulowania i nazwę gremium, które anulowało raport Millera. Trzeci raz Cie namawiam do tego.
  Pzdr, TJ

 234. Symetryczny
  4 listopada o godz. 11:27
  Belka nie jest dobrym kandydatem. Bardzo wielu ludzi pamięta, ze wprowadził podatek bankowy zwany od jego nazwiska podatkiem Belki. To zniechęciłoby wielu do głosowania na niego

 235. (znalzione w sieci). „Po jednym ze spotkań wyborczych, jeszcze w Gdańsku, cały komitet poparcia dla Tuska plus przyjaciele zebrali się w jednym takim gdańskim wydawnictwie i dyskutowali pogodnie popijając kawę. W pewnym momencie ktoś wprost zapytał Donalda: co on będzie robił jak zostanie prezydentem? Bez chwili zawahania padła odpowiedź: NIC”.
  🙂

 236. kooperatywaMondragon (zapewne z Paryża)
  4 listopada o godz. 21:42

  „Warszawa nie otrzymala zaproszenia na parade 75-tej rocznicy zakonczenia zakonczenia Drugiej Wojny Swiatowej”.

  Pod linkiem, który zamieściłeś czytamy: „Resort obrony nie informuje na razie, czy gdyby takie zaproszenie do niego zostałoby przesłane, wyrazi zgodę na udział żołnierzy Wojska Polskiego w moskiewskich uroczystościach”.

  Czytaj co linkujesz.

 237. tejot
  4 listopada o godz. 21:42

  „Podaj na EP datę anulowania i nazwę gremium, które anulowało raport Millera. Trzeci raz Cie namawiam do tego”.

  Tu masz wszystko.

  http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/1_43.html

 238. @
  Piotrowicz i Pawłowicz kandydatami PiS do Trybunału. Rzecznik Praw Obywatelskich: To dramathttps://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25377562,piotrowicz-i-pawlowicz-kandydatami-pis-do-trybunalu-bodnar.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  wiernynieglupi04.11.2019, 22:07
  Myślałam że ten kulas już nic bardziej podłego i niegodziwego nie jest w stanie wymyślić , ale się myliłam.Czuje się jakby napluto mi w twarz.

 239. @Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 21:13

  Tak, wielu polityków zmieniało barwy partyjne, ale tylko PiS funkcjonuje w oparciu o model tzw. haka ciągnionego. To określenie wymyślił zresztą Giertych, który z pewnością wiedział, o czym mówi.

 240. Piotrowicz i Pawłowicz. Jest taka sieć delikatesów „Piotr i Paweł”. Może pan Stanisław i pani Krystyna też otworzą delikatesy w Sejmie, z sałatkami dla długo pracujących posłów?

 241. @ Lewy at 20:15
  Geozaka zbanować … ?

  Pytam sie siermięgo za to ,że zasługujesz na takie określenia na co pozwala mi bogactwo jezyka polskiego. Ty i twoje towarzystwo spijaliście ślinę powstającą w trakcie opluwania inaczej myślacych,piszacych głupstwa kłamstwa ,trollowanie itp.

  Geozak pisze prawde prostuje wasze kłamstwa szanuję prawa mniejszości i docenia ich wkład w kulture i dorobek dla Polski jak np Daniela Passenta i jego inteligentna i piękna Córkę,ze szanuje Prezydenta i jego Malżonke,za to ,że broni KK ,za to ,ze troche wkłada wam Oleum do głowy.
  Geozak nie jest zadziorny gdy ktoś rzeczowo dyskutuje i szanuję rozmówcę.To wy zawsze nadużywacie określeń,wiocha,Jackowo itp

  Moga mnie banować – pisz list do moderatora a ciebie siejącego nienawiść wśród Polaków powinien zbanować pierwszego dla przykładu.

 242. niedźwiedzie nawrócone; ale przez kogo?

 243. no i na co, ta uroczysta spowiedź?

 244. Rossi
  Skoro wiesz, że dobro śledztwa nie pozwala na wtajemniczenie obywateli w postępy w śledztwie smoleńskim, to może przynajmniej wiesz na czym to specjalne dobro polega ?
  Jeszcze niedawno „komisja” Macierewicza publikowała co miesiąca nowe hipotezy na temat przebiegu „zamachu” , dzieląc się z społeczeństwem każdym nowym pomysłem , a teraz nagle totalna cisza. Czyżby zabrakło nowych pomysłów zamachowych ?

 245. Geozak

  „Generałowi Waldemarowi Pawlakowi został tylko mundur generalski i tym sie musi zadowolić.”

  Kupę kasy poszło na polityczne odbijanie PSL Ochotniczych Straży Pożarnych – szczególnie przed wyborami. Tym niemniej blitzkriegu nie było. Druh Komendant Pawlak jak rządził ćwierć wieku tak rządzi tą organizacją.

  A to ostre dofinansowanie mimo, że wymuszone politycznie i w tym sensie mało efektywne, oceniam jednak dobrze. Jakby bowiem nie patrzeć to w dziadowskim państwie PiS tylko od strażaków ochotników jakieś minimum bezpieczeństwa zależy.
  Tym bardziej w niedalekiej przyszłości – gdy rzad Morawieckiego a więc i służby państwowe zaczną robić bokami.

 246. kooperatywaMandragon

  „Kanada ma protektora, ktory spalil Bialy Dom w 1812 roku i nie pozwala na zle traktowanie.”

  Rok później (1813) się odgryźli za Waszyngton i spalili protektorowi Toronto.

  Zresztą protektor traci w oczach na znaczeniu.

 247. Polski mit o wsi i ziemi

  Jeśli się widziało jedno, kilkadziesiąt nowoczesnych gospodarstw rolnych to nie znaczy, że całe polskie rolnictwo jest nowoczesne, wielohektarowe, wydajne. Wprost przeciwnie. Nie tylko na blogu taki mit panuje. Sondaże pokazują, że w masach miejsko-miasteczkowych też takie wyobrażenia kwitną.

  Tymczasem (wg. GUS) 1050 tys to gospodarstwa drobne (< 5ha), można rzec – karłowate. Tylko nieco ponad 200 tys to gospodarstwa większe niż 15 ha, głównie poza "zaborem PiS". W małopolskim i podkarpackim takich prawie nie ma, w świętokrzyskim, na lubelszczyźnie niewiele. I to jest problem społeczny, jak nawis w postaci wiejskiej klasy próżniaczej dotowanej z budżetu. Tylko na wspomaganie KRUS idzie ponad 12 mld zł rocznie.

  I polityki PiS ten skansen konserwuje. GUS podaje, że liczba gospodarstw wzrosła w roku 2018, także procent ugorów, natomiast zmniejszył się obszar upraw ziemniaków, rzepaku itp. Ustawa o zasadach obrotu ziemią z 2016 roku drastycznie zmniejszyła obrót ziemią. Przy okazji spadły ceny, na czym mogli skorzystać nieliczni nabywcy. Po licznych protestach, także samorządów miejskich z powodu trudności nabywania ziemi pod zabudowę, władza PiS po trzech latach złagodziła przepisy. Nadal nie wystarczająco.

  I tak się plecie PiSowe ecie-pecie. Im krócej PiSu tym lepiej, także dla polskiego rolnictwa.

 248. BMWa: bierna, mierna, ale wierna: prof. Chojna-Duch

  W rozmowie z Onetem prof. Chojna-Duch przyznała, że praca w Trybunale to jej marzenie. Podobnie mówiła rok temu w trakcie przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT o swej misji w Radzie Polityki Pieniężnej. Jak widać marzenia pani profesor co i rusz się spełniają. Tym razem dzięki Prawu i Sprawiedliwości.

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/chojna-duch-sedzia-tk-nagroda-dla-swiadka-koronnego-pis-opinia/ql6pgyg

 249. @
  Boris Johnson blokuje raport o ingerencji Rosji w referendum brexitowe

  http://wyborcza.pl/7,75399,25377056,boris-johnson-blokuje-raport-parlamentu-o-ingerencji-rosji-w.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

  czerstwabuleczka04.11.2019, 17:59
  Boris jest już politycznym trupem i nawet Vladimir tego nie da rady zmienić…
  A kiedy nasze asy kontrwywiadu aresztują Antoniego M., najbardziej szkodliwego kreta GRU w Europie Wschodniej? Czekają, aż przejdzie na tę słynną już emeryturę w rublach?

  Vito(ld)6004.11.2019, 19:45
  Jeśli komuś się wydaje, że ruska fabryka trolli angażowała się w wybory prezydenta USA, w referendum brexitowe a nie mieszała się w wybory w Polsce, ten jest naiwny. Wspierali Konfederację i PiS, bo to leży w interesie Rosji.

 250. @Adam100, @404, @AllEnglishSpeaking
  Overtime: Zach Galifianakis, Chris Cuomo, Rep. Elissa Slotkin, Dan Carlin, Donny Deutsch
  Tu znowu coś, co przypomina sytuację w Polsce:
  Elisa Slodkin pyta „Jaka masz czapkę”, republikanie mają „Make America Great Again” (MAGA) , a demokraci nie mają czapki. W Polsce opozycja tez nie ma czapki. Brak czapki to poważna sprawa w polityce.

 251. Mauro Rossi
  4 listopada o godz. 22:14
  tejot
  4 listopada o godz. 21:42
  „Podaj na EP datę anulowania i nazwę gremium, które anulowało raport Millera. Trzeci raz Cie namawiam do tego”.
  Tu masz wszystko.
  http://podkomisjasmolensk.mon.gov.pl/pl/1_43.html

  Mój komentarz
  Rossi, miałeś podać datę anulowania raportu Millera oraz wskazać jakie gremium anulowało ten raport.
  Zamiast tego podałeś link do komunikatu podkomisji smoleńskiej Macierewicza, w którym nie ma ani słowa o anulowaniu raportu Millera.

  Link prowadzi do komunikatu podkomisji Macierewicza z 2018 roku.
  W komunikacie tym są podane dwa odnośniki (linki) do raportu i rezolucji Rady Europy, pierwszy do ich wersji angielskiej, drugi do wersji polskiej.Ten drugi nie działa, wyświetla się komunikat – połączenie nie jest poufne. Ciekawe dlaczego tekst polski jest niedostępny. Przypadek? Trudności techniczne?
  Skorzystałem z tekstu angielskiego.

  Rossi, stoimy w miejscu. W komunikacie podkomisji Macierewicza z 2018 roku nie ma ani słowa o anulowaniu raportu Millera.

  Oto komunikat i kluczowe zdanie w nim wytłuszczonym drukiem:

  „09.07.2018
  Komunikat Podkomisji
  W związku z częstymi wypadkami niedokładnego informowania o treści Raportu Rady Europy informujemy, że na stronie Podkomisji możecie Państwo zapoznać się z jego oryginałem.
  Najczęściej popełniane błędy to:
  – brak informowania o krytycznym stanowisku Raportu na temat przyjęcia przez rząd Donalda Tuska załącznika 13 do konwencji chicagowskiej jako podstawy wyjaśniania tragedii smoleńskiej i oddanie w ten sposób Rosji prawa do wyłącznego dysponowania dowodami;
  – pomijanie wskazania na konsekwencje ewentualnego niedostosowania się Rosji do stanowiska Rady Europy w sprawie zwrotu wraku Tu-154M;
  pomijanie informacji o przywołaniu przez Raport Rady Europy jako obowiązującego stanowiska RP konkluzji Raportu Technicznego Podkomisji, mówiącego o eksplozji, jako przyczynie katastrofy.
   
  Rossi, to jest komunikat podkomisji Macierewicza o raporcie i rezolucji Rady Europy z 2018 roku apelującej do Rosji o wydanie wraku, a nie akt anulowania raportu Millera.

  W raporcie i rezolucji Rady Europy z 2018 roku nie ma ani słowa o anulowaniu raportu Millera, ani najmniejszej sugestii o słuszności, czy niesłuszności raportów MAK i Millera.

  Rossi, ostatnie zdanie w powyższym komunikacie podkomisji Macierewicza, to totalna mistyfikacja i krętactwo:
  „pomijanie informacji o przywołaniu przez Raport Rady Europy  jako obowiązującego stanowiska RP konkluzji Raportu Technicznego Podkomisji, mówiącego o eksplozji, jako przyczynie katastrofy.”
  Pomijam styl tak samo krętacki jak i treść. W tym pokrętnym zdaniu Macierewicz imputuje Radzie Europy, że w swoim raporcie zamieściła informację o tym, że konkluzja raportu technicznego podkomisji smoleńskiej o kilku eksplozjach jako przyczynie katastrofy jest obowiązującym stanowiskiem RP (???).
  Co to jest stanowisko RP?

  Jest to kłamstwo, insynuacja.
  Rada Europy w swoim raporcie nic nie pisze o obowiązywaniu raportu podkomisji Macierewicza w RP.

  Raport i rezolucja Rady Europy omawia sprawę zwrotu do Polski wraku Tu-154M przez Rosję, punktuje historię badań katastrofy smoleńskiej, w której wymienia trzy raporty o katastrofie smoleńskiej – raport MAK, raport Millera oraz w punkcie 6 raport określony jako wstępny (preliminary) podkomisji Macierewicza:

  6. On 11 April 2018, the Committee for Re-Investigation of the Crash of TU-154M in Smolensk, Russia, appointed by the Polish Government, published a new, preliminary report in which it concluded that the aircraft was “destroyed in the air as a result of several explosions”

  Tłumaczenie punktu 6
  11 kwietnia 2018 roku Komisja ds. ponownego Zbadania Katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, w Rosji, wyznaczona przez Rząd Polski opublikowała nowy wstępny raport, w którym zawarta jest konkluzja, że samolot był „zniszczony w powietrzu w wyniku kilku eksplozji”.

  Tyle i tylko tyle na temat raportu podkomisji Macierewicza.
  Ani słowa o anulowaniu raportu Millera ani o tym, co jest obowiązujące w RP, a co nie.

  Podkomisja smoleńska w swoim komunikacie z 2018 roku insynuuje jakoby Rada Europy stwierdziła, ze raport Podkomisji Macierewicza wskazujący na eksplozje jako przyczyny zniszczenia samolotu Tu-154M w Smoleńsku jest obowiązujący w RP.
  Nic takiego nie ma ani w raporcie Rady Europy o katastrofie smoleńskiej ani w rezolucji Rady Europy o zwrocie wraku przez Rosję.

  Rossi, nadal stoimy w miejscu w sprawie anulowania raportu Millera. Kto, gdzie i kiedy anulował raport Millera?
  Pzdr, TJ

 252. tejot 10.45
  Przeczytałem z uwagą
  Oczekuję odpowiedzi Mauro
  PS. Sprawa beznadziejna, ale zwolenników usprawiedliwienia tych co przyczynili się do katastrofy coraz mniej. Żadna podkomisja nie pomoże

 253. tejot
  4 listopada o godz. 19:53

  „ … przytocz to zalecenie ICAO dotyczące badań katastrof lotniczych”.

  Polecam lekturę dokumentu:
  https://www.skybrary.aero/bookshelf/books/3282.pdf

  „Wytyczne ICAO stwierdzają, że badania ciał pasażerów może być główną metodą wykazania, że przyczyną wypadku był sabotaż”. No i dlatego nie zrobiono sekcji zwłok.

  W przypadku zestrzelenia MH17 nad Ukraina sekcje zwłok dostarczyły najważniejsze dowody. Znalezienie w ciałach pilotów charakterystyczne motylkowate fragmenty pozwoliły zidentyfikować, że pochodzą one z głowicy rakiety BUK, gdzie ładunek wybuchowy obudowany jest warstwą fragmentów w takim właśnie kształcie. Natomiast zdecydowana większość ciał nie miała obrażeń wskazujących na wybuch, pole rażenia głowicy obejmowało głównie kokpit. Co było istotne dla ustalenia skąd nadleciała rakieta.

  „W powyższym komunikacie TAWS 38 (komunikat został opatrzony przez TAWS nazwą LANDING – lądowanie, chociaż samolot Tu-154M nie lądował w Smoleńsku, co świadczy o tym, ze coś było nie tak z tym TAWS 38)”.

  Mylisz się, ten alert zapisał dane z czujnika podwozia, dokładnie tak jak przy lądowaniu, ale ponieważ było to w powietrzu z tego wniosek, że wówczas jakaś siła zadziałała na podwozie z taką siłą, że uruchomił się czujnik. Najprawdopodobniej uboczny efekt jednej z eksplozji.

  „ podane wysokości samolotu Tu-154M w Smoleńsku” [ TAWS #38]
  Wysokość barometryczna: 671 stóp, co równa się 671x 0,3048=204,5 m
  Wysokość radiowa: 41,5 stopy, co równa się 41,5 x 0,3048=14,4 m”

  FMS (Flight Management System) zbierał dane z różnych źródeł i zapisywał je cyklicznie w alertach TAWS, także dane o wysokości z GPS.

  „Porównanie tych dwóch odczytów wykazuje olbrzymią różnicę między wysokościami, co wskazuje na to, że system TAWS w punkcie TAWS38 nie dostarczał rzeczywistych wartości wysokości”.

  W sytuacji sprzecznych danych weryfikuje się je przy pomocy innych danych. Między TAWS#37 i TAWS#38 (tuż za brzozą) samolot nie zmienił kursu, zatem nie jest możliwe, że zawadził o brzozę, bo wóczas jego kurs odchylił by się w lewą stronę. I na pewno nie był na wysokości 200 m. Co ci pozostaje?

  „Odrywane przy zderzeniach samolotu z drzewami fragmenty samolotu, to były kawałki poszycia i mechanizacji. Niektóre kawałki zostawały w tych koronach. Co w tym jest dziwnego, czy sprzecznego z fizyką”?

  Nic, może poza twoimi wnioskami. Samolot leciał ok. 270 km/h i gdyby niewielkie fragmenty blach (z poszycia) odpadały od niego tuż nad drzewami miałyby zbliżoną szybkość. Wówczas, przy tej szybkości, na pewno przecinałyby gałęzie i spadały na ziemię. Natomiast, jak pokazują liczne zdjęcia, blachy tkwiły w koronach drzew. Wniosek z tego taki, że odpadły dużo wyżej i powietrze zdążyło wyhamować ich prędkość dlatego nie przecinały gałęzi tylko tkwiły w koronach drzew, także w rejonie brzozy. Stosowne doświadczenie zostało przez podkomisję MON przeprowadzone i potwierdziło to oczywiste rozumowanie. A wiec samolot nie mógł lecieć nisko, tym samym nie miał szans na zderzenie się brzozą.

  „ kto, kiedy i gdzie anulował raport Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej”?

  Sprawdź sobie w necie, dokładnej daty nie pamiętam. Jak nie znajdziesz napisz do MON powołując się na dostęp do informacji publicznej. Jako obywatel masz do tego prawo. Może nawet stosowną decyzję na piśmie ci pokażą.

  „Fantazjujesz, kłamiesz o anulowaniu raportu Millera”.

  Zapewniam cię, że raport Laska-Millera praktycznie ma status fałszywki.

  „Mają dowody i nie zgłaszają się z nimi do prokuratury. Dziwne, ale prawdziwe”.

  Podstawą zdziwienia często jest ignorancja. Raport jest dla prokuratury ekspertyzą techniczną, czyli jednym z dokumentów śledztwa. Być może najważniejszym, ale nie jedynym. Raport podkomisji nie został jeszcze ukończony, a prokuratura cały czas prowadzi śledztwo.

  „Współczułem osobom, które będą miały obowiązek napisać raport z badań ekshumacyjnych ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jak oni wybrną z zapowiedzi szeroko głoszonych między innymi przez Rossiego na EP, że badanie szczątków ciał da nowe dowody na wybuchy w samolocie podchodzącym do lądowania, a nawet wskaże na podstawie obrażeń ofiar w jakiej pozycji znajdował się samolot tuż przed wybuchem”.

  To już twoje przemyślenia, niczego takie nie pisałem. Mogłem pisać (ogólnie) o pozycji samolotu przed uderzeniem w ziemię; urazy kręgów szyjnych lub kości miednicy wskazywałyby na różne pozycję samolotu podczas pierwszego kontaktu z ziemią. W przypadku Smoleńska ważny jest stopień rozczłonkowania zwłok, część z nich w ogóle nie jest, ale część w wielu kawałkach. To typowe przy eksplozji, im dalej od jego epicentrum tym obrażenia mniejsze. Jeśli przy podłożonej na ulicy bombie w epicentrum (metr od ładunki) urywa ci nogi, to 10 metrów dalej będziesz tylko ranny.

  „Rossi, tak nachalnych kłamstw, bzdur, prze- i wyinaczeń o katastrofie smoleńskiej, o jej przerabianiu na zamach termobaryczny wybuchowy, jakie propagowałeś na EP, nie można odebrać inaczej niż część PiSowskiej kampanii kłamstw, oszczerstw, pomawiania o zdradę, o zamach na prezydenta”.

  Z takim rynsztokowym ideolo to zapraszam na forum Onetu lub GazWybu, zrobisz furorę, będziesz ich idolem. Zobacz jak dziś Tusk wyjaśniał dlaczego nie kandyduje. Podejmował trudne decyzje i dlatego nie będzie was ratował. Ratujcie się sami. To mniej więcej powiedział. Sam ma w praktyce (choć nie w teorii) ma immunitet.

 254. Bar Norte
  4 listopada o godz. 23:30

  „Jakby bowiem nie patrzeć to w dziadowskim państwie PiS tylko od strażaków ochotników jakieś minimum bezpieczeństwa zależy”.

  Ja mam wrażenie, że przybywa urzędów pocztowych, komisariatów policji, lokalnych połączeń autobusowych (także wozów strażackich), ale to pewnie wszystko mało i nie takie. Przydałaby się demonstracja LGBT na 200 tys. w Warszawie, wówczas lewica byłaby mniej marudna.

  „ … gdy rzad Morawieckiego a więc i służby państwowe zaczną robić bokami”.

  Przypominasz mi Żyda ze znanego dowcipu modlącego się o wygranie na loterii. Kup chociaż los Bar Norte.

  Wiem, Morawiecki jest dla was problem wywracając do góry najbardziej ulubione stereotypy lewicy. Ale jakoś nie mogę się zdobyć na współczucie wam, no co ja zrobię. 🙂

 255. Mauro Rossi

  Tematy ci się pomyliły. Jesteś trzy do tyłu. Może czas odpocząć, przespać się.

css.php