Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

8.11.2019
piątek

Góra urodziła mysz

8 listopada 2019, piątek,

W siedzibie PiS na Nowogrodzkiej i w obecności prezesa Kaczyńskiego premier Morawiecki przedstawił skład przyszłego rządu. Jest kilka zmian organizacyjnych i personalnych, ale nie ma nowej jakości, nie ma istotnej zmiany.

Panowie widocznie uznali, że skoro Zjednoczona Prawica wygrała wybory europejskie i samorządowe, a wybory prezydenckie za pół roku wygra zapewne Duda, to nie ma powodu do większych zmian.

Premierem będzie nadal Pinokio Morawiecki, ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb pozostanie zaufany prezesa Mariusz Kamiński, chyba w nagrodę za „przeoczenie” w sprawie Mariana Banasia. Gospodarkę trzymać będzie w garści premier Morawiecki przy pomocy m.in. nowego ministra finansów Tadeusza Kościńskiego (stary znajomy premiera z banku WBK).

W tej sferze warto odnotować utworzenie ministerstwa nadzoru właścicielskiego (czyli przede wszystkim spółek skarbu państwa), na czele którego stanie wicepremier Jacek Sasin, bezgranicznie oddany prezesowi.

Sasin jest uosobieniem zmian w rządzie: nie zapowiada niczego nowego, nie ma własnego dorobku, za to jest sprawdzony, lojalny, bystry i elokwentny (nadawałby się na rzecznika rządu). Musi ogarnąć dla prezesa zabagnioną sytuację w spółkach, gdzie każdy, kto mógł, a zwłaszcza Morawiecki i Ziobro, lokował swoich ludzi, a za ich pośrednictwem sięgał do kasy, np. wpłacał daninę dla Polskiej Fundacji Narodowej, która z kolei za ok. 10 mln prowadziła kampanię billboardową przeciwko sędziom.

Pewna zmiana nastąpiła w dziedzinie spraw zagranicznych. Ministrem pozostanie Jacek Czaputowicz, ale sprawy europejskie zostaną mu odebrane, przeniesione do kancelarii premiera, i będzie nimi kierował (tak jak dotychczas) Konrad Szymański, ale już w randze ministra konstytucyjnego. Ma to być „awans Europy” w czasie kryzysu Unii, spowolnienia gospodarczego i nowego budżetu wspólnoty.

Z innych zmian, a właściwie ich braku, warto odnotować, że zachowują swoje teki koalicjanci Gowin (nauka) i Ziobro (sprawiedliwość), a także nieszczęsny prof. Gliński z PiS (kultura i dziedzictwo).

Warto zauważyć, że kobiety będą stanowić zaledwie 10 proc. Rady Ministrów. Test samodzielności czeka wkrótce Gowina – czy będzie głosował za Pawłowicz, Piotrowiczem i Chojny-Duch do Trybunału Konstytucyjnego? Idę o zakład, że będzie głosował „za”, ale z obrzydzeniem. Wzmocnieniu uległa i tak już silna pozycja premiera, który skupia w swoich rękach gospodarkę i Europę.

W sumie z dużej chmury mały deszcz. Może dlatego skład nowego-starego rządu przedstawiono w sposób skromny i bez fanfar.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 496

Dodaj komentarz »
 1. Przyjmuję zakład Panie Danielu.Sądzę,że poseł Gowin zagłosuje za paniami Pawłowicz i Chojną-Duch, a przy Piotrowiczu się wstrzyma,razem ze swoimi poslami. W ten sposób ( wg niego) zachowa i twarz i lojalność. Nie wiem,czy będzie się przy tym cieszył?

 2. Po takim historycznym zwycięstwie wyborczym … mało fanfar, blado, w wyciszeniu. Prezes Kaczorek jakiś zgaszony.
  Nie tak to sobie wyobrażałem, początek II kadencji „dobrej zmiany”.

 3. @ Daniel Passent

  Szanuję pana co wielokrotnie podkreślałem mimo to określając Premiera Polski Mateusza Morawieckiego obraża pan mnie i 8.2 lmn Polaków którzy zagłosowali za dobrą zmianą.

  Moge panu oznajmić ,że stosując dzentelmeńska zasadę ,ze mimo to ,że napisał pan o polityku to jednak wykroczył pan poza pewne dopuszczalne granice.Dlatego gdybym spotkał pana gdzies w Warszawie w trakcie mojego pobytu w Polsce wymierze panu siarczysty policzek – oczywiscie fizycznie wytrzyma pan to zas psychicznie przypuszczam rownież.

  Zaliczam pana dziś do podobnych Durni jak -teo.

  Dlatego do durni ,że znany feliotonista polityki powinien mieć minimum obiektywnosci i bazować na liczbach.Liczby nie kłamną przeciwnie do kłamców takich jak pan.

  Najbardziej obiektywna liczba to wzrost budżetu w ciągu ostatnich 4 lat kadencji PiS w porównaniu z 4 latami ostatniej kadencji rzadow PO – PSL dlatego weżmy dane i porównajmy :

  1. Ostatnie cztery lata rządu PO- PSL spowodowało wzrost budżetu zaledwie 8 mld zł .

  2 Kadencja rządu PiS i Mateusz Morawiecki pogardliwie określony przez pana jako Pinokio to wzrost budżetu o 86 mld zł.

  3 Pinokio potrafił uzyskać przychody w budżecie w ciągu 4 lat o 500 % więcej ,tym samym ustanawiając rekord świata .

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @ teo

  Kaczorek jakiś wygaszony … ?

  Pan Prezes Jarosław Kaczyński po ustawieniu spraw rządowych wspólnie z PMM i zaprzysiężeniu Rządu przez Prezydenta uda się na operację wymiany bioder.Jest oczywiste ,że wygląd i energia nie może być tryskająca jeśli osoba na co dzień cierpi na taką przypadłość.Trzy kampanie wyborcze spowodowały odłożenie przeprowadzenia operacji.Mogę podziwiać i wyrażać mój podziw ,że swoje własne zdrowie poświęcił Polsce.

  Ja mocno współczuje Naczelnikowi i życzę mu przeprowadzenia udanych operacji ,rehabilitacji oraz zdrowia w przyszłej pracy dla Polski i Polaków.

 6. @ All

  Góra urodziła mysz .. ?

  W konstrukcji Rządu i dobraniu odpowiednich osob na stanowiska widać dobre wyczucie menadżerskie PMM oraz pełna akceptacje Naczelnika :

  1.Minister finansów – spec od podatkow ,urodzony w Londynie ,znajacy standard sciągania i eliminowania podatków poprzez maksymalne wprowadzenie e-pieniadza w wszelkich transakcjach płatniczych w zakupach ,swiadczonych usługach .Przykładowo nie dostajesz zwrotu finansowego z budowy domu czy innych inwestycji jeśli usługa nie została dokonana za pomoca e- pieniadza.
  Dodam ,ze w USA tylko gangsterzy używaja pieniadz papierowy.Zaszokowało mnie jak badanie na prawo jazdy lekarz mi kazał placić bezposrednio 200 zl do jego kieszeni.

  2.Minister do spraw UE – ważne negocjacje w sprawie budżetu UE.

  3.Ministerstwo d/s Klimatu pan.Kurtyka .Właściwy człowiek na właściwym miejscu.Super technokrata znający temat,preznie działający,mający kontakty miedzynarodowe potrafiacy skierowac sprawy klimatu w kierunku forsy dla Polakow.W porownaniu z nim Makron to pętak niedouczony liberał.

  Co najważniejsze ci ministrowie których wymieniłem znaja angielski perfekt podobnie jak Premier
  co przy załatwianiu spraw jest rzecza pierwszej wagi.

 7. Geozak;czyli hamerykański Dziadek;

  Tym razem to przeholowaliście Dziadek; powinieneś wiedzieć ze jak się przychodzi
  do kogoś w gości to się gospodarza domu nie obraża i nie wyzywa od durni
  mało tego ty się jeszcze odgrażasz ze jak go spotkasz to będziesz bił.
  Wątpię czy gospodarz bloga tak jak ja nastawi ci drugi policzek.
  Ps.
  Dziadku; ty już lepiej pisz o tych hamerykańskich piecach które to przy spalaniu
  zamiast dymu wydzielają parę wodną i gdzie można je kupić.

 8. Mysz polna? eh, chyba coś więcej się urodziło na Nowogrodzkiej, ale tygrys ani lampart to to nie jest

  Prezes Kaczorek przejął całkowitą kontrolę nad spółkami państwa. Z p. Sasinem będą teraz ustalać które łupy w spółkach w czyje łapki idą. Czyli kadry, przede wszystkim kadry. Może też w jakim stopniu złupić te, które są notowane w WIG-20, a ile zostawić biednym udziałowcom indywidualnym. Ile mają przekazać – w postaci „daniny” – na fundusze wspierania prezesa Kaczorka tzw. wizji dla Polski.

  I to jest zajęcie nie lada, może być ponad siły prezesa Kaczorką, podobno wątlejące siły. Zamiast wysypiać się o godzinę dłużej, będzie wstawał o dwie wcześniej. Do tego dochodzi nowa funkcja Naczelnika, cokolwiek to znaczy.

  Druga niewiadoma, to ile pp. Szymański i Jarosińska-Jedynak z Ministerstwa Zarządzania Funduszami (Unii) zdołają wydębić z Brukseli. Merkel już nie znajdzie kilkaset mln euro ekstra, które podarowała Tuskowi za jego „wilcze oczy”. Prezes Kaczorek dobrze kombinuje, że na tym odcinku nie będzie podśmiechujek z Unii, wyniszenia unijnej szmaty z pokoju konferencyjnego URM. Skończyły się żarty ….

 9. @ All

  Wczoraj byłem w urzedzie stanowym aby dokonać wymiany prawa jazdy gdyż ważnosc starego wygasła 1 listopada w dzień moich urodzin.

  Sprawa zajęła mi niecała 1 godz mimo ,że musiałem zdać test jazdy taki jaki mają początkujący kierowcy.Jak państwo pisałem ja staruszek za rok będę mial 80 lat i dlatego przypuszczalnie skierowano mnie na test jazdy.Do testu ustawiłem się w kolejce własnym samochodem ,przyszła pani instruktor sprawdziła światla ,hamulce i wsiadła do mojego samochodu i odbylismy jazdę po ulicach .W trakcie jazdy miła rozmowa z panią instruktor co podkreślało ,że jako kierowca czuje się pewnie z pasażerem.Test oczywiście przeszedłem pomyślnie plus pytanie jak parkuję przy chodniku a ulica wznosi sie do góry co mam zrobic.

  .Zapłaciłem za to $ 15 ,dostałem zastepcze prawo jazdy zas własciwe przyjdzie pocztą.

  Pomyślec ,że będac w m-cu maju postanowiłem wymienić prawo jazdy papierkowe które zdałem w 1964 r i odbylo sie to bez zadnego testu.Ważnosc prawa jazdy do końca życia i zapłaciłem lekarzowi 200 zł za badania co on skwapliwie schowal do kieszeni.

  Zabawne gdy dał mi zaświadczenie ja podziękowałem i ide w kierunku drzwi.On panie,panie ale trzeba zaplacic.Pytam gdzie jest kasa abym zapłacił.On mówi kasa to moja kieszeń i dałem mu te 200 zl gdyż tyle kosztują badania.

  Dodam ,ze przed skierowaniem mnie na test jazdy urzednik uaktualniajacy dane jednoczesnie sprawdzil mnie wzrok i słuch za friko.

 10. https://www.facebook.com/WorldRusMir/photos/a.454270191425256/553772628141678/?type=3&theater

  Dziadkuu; to którą wolicie tą ruską na kapuście czy tą hamerykańską na hamburgerach?.

 11. déjà vu sytuacji z lat 1980, czyli zdeformowana szkoła polska

  „Czy zdarzało się, że nauczyciel podczas lekcji opowiadał o swoim życiu prywatnym oraz prezentował swoje poglądy polityczne? Jeśli tak, proszę opisać sytuację oraz wskazać przedmiot i nauczyciela”
  – „Czy zdarzało się, iż nauczyciel podczas lekcji relacjonował sytuacje, które miały uprzednio miejsce w pokoju nauczycielskim? Jeśli tak, proszę opisać sytuację oraz wskazać przedmiot i nauczyciela” – to pytania z ankiety Małopolskiego Kuratorium Oświaty, którą znaleźli w swoich skrzynkach w dzienniku elektronicznym Librus uczniowie jednego z prestiżowych krakowskich liceów.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1931418,1,malopolskie-kuratorium-oswiaty-chcialo-wymusic-donosy-na-uczniach.read?src=mt

 12. @ Blackley

  Gdzie ja napisałem ,że zamierzam pobić Redaktora ja tylko zamierzam tak sie z nim przywitac aby w przyszłosci szanowal Premiera Rzadu w Polsce.

  DANIEL PASSENT PISZE DLA DURNI DURNOWATE TEKSTY CO MU W PROSTY SPOSOB UDOWODNIŁEM ZA POMOCA LICZB.

 13. @ Blackley

  Ty niestrudzenie podsyłasz ruskie onuce — opamiętaj się,jeśli mieszkasz w Australii to cos napisz o tym .

 14. Prezes Kaczorek na rozdrożu, czyli zakaz handlu w niedziele

  Kampania wyborcza trwa, więc temat handlu niedzielnego nadal wzbudza ogromne emocje. PiS sugeruje, że może nieco zliberalizować przepisy, ale za to jego nadworny związek, czyli Solidarność, domaga się jeszcze większego zaostrzenia.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1931432,1,zakaz-handlu-w-niedziele-pis-wciaz-nie-wie-poluznic-czy-zaostrzyc.read?src=mt

 15. Ministerstwo narodowej chałtury

  To ministerstwo pozostaje w zaufanych rękach Glińskiego.

  – Cała polityka kulturalna, którą pan minister próbuje uskuteczniać, jest sprzeczna z tym, co znaczy kultura, co przez to słowo rozumiemy i z tym, jaka powinna być strategia rządu wobec niej. Kultura jest progresywnym, twórczym działaniem, skierowanym w coś nowego, wyprzedzająca swój czas. Wydaje mi się, że minister Gliński nie rozumie kultury w tym pierwszym znaczeniu, w ogóle nie ma jako człowiek takiej potrzeby. Pod tym względem jest ignorantem – oceniał w rozmowie z Onetem reżyser teatralny Krystian Lupa.
  Polskie społeczeństwo nie łaknie jedynie kultury narodowej, przekonuje. – Narodowy nurt w zasadzie nie ma nic nowego do powiedzenia. Takie filmy jak „Smoleńsk” o tym świadczą. Kiedyś mówiono o ministerstwie propagandy… twórca tego ministerstwa wiedział, co to słowo oznacza, rozumiał swoją rolę i strategię działania. Trudno nazwać resort kultury ministerstwem propagandy, to raczej ministerstwo narodowej chałtury albo narodowej szmiry – skomentował.

  Minister Gliński często mówi o potrzebie pamięci, chorobie niepamięci, konieczności upamiętniania, o tym, „co ważne z punktu widzenia interesu naszej wspólnoty politycznej”.

  Nasza wspólnota polityczna? — czy to znaczy po prostu PiS?

 16. Polskie „państwo dobrobytu” w rozumieniu prezesa Kaczorka

  Onet.pl: Polacy powinni przygotować się więc na to, że o kredyt będzie nie tylko trudniej, ale też koszt finansowania pójdzie w górę?

  Z. Jagiełło, prezes PKO BP: Z przyczyn, o których już wspomniałem należy przewidywać, że dostępność kredytów będzie mniejsza.

  (Chodzi o kryteria przyznawania i koszty kredytów hipotecznych, mieszkaniowych, konsumenckich oraz dla firm).

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kredyty-mieszkaniowe-i-dla-msp-prezes-pko-bp-przyznaje-ze-bedzie-o-nie-trudniej/dyfkhyl

 17. Geozak; 2:01 pisze.

  Moge panu oznajmić ,że stosując dzentelmeńska zasadę ,ze mimo to ,że napisał pan o polityku to jednak wykroczył pan poza pewne dopuszczalne granice.Dlatego gdybym spotkał pana gdzies w Warszawie w trakcie mojego pobytu w Polsce wymierze panu siarczysty policzek – oczywiscie fizycznie wytrzyma pan to zas psychicznie przypuszczam rownież.
  Zaliczam pana dziś do podobnych Durni jak -teo.
  Dlatego do durni ,że znany feliotonista polityki powinien mieć minimum obiektywnosci i bazować na liczbach.Liczby nie kłamną przeciwnie do kłamców takich jak pan.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Dziadkuu;no nie wypieraj się, to nie wypada tak do kogoś przyjść w gośći
  i jeszcze walić mu na wycieraczkę to nie uchodzi Dziadku;po prostu nie uchodzi.

 18. Geniusz ministra Sasina

  Sasin ocenił na początku listopada, że likwidacja Ministerstwa Skarbu w takiej formie w jakiej funkcjonowało, nie była błędem. „Natomiast model, który ukształtował się potem, rzeczywiście najszczęśliwszym nie był. On spowodował rozproszenie zarządzania tymi spółkami” – dodał Sasin.

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sklad-nowego-rzadu-nowe-ministerstwa/tnm0yty

  Stanie na czele unikatowego ministerstwa. Kilka wersji jego nazwy pada z ust nowego rządu: Ministerstwo Zasobów Narodowych, albo Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego, ale może być jeszcze inna nazwa.

  Kilka dni temu Sasin mówił, że spółki skarbu państwa to bardzo poważny obszar działania kraju. „Poważny ponieważ, dający instrumenty do prowadzenia bardzo aktywnej polityki rozwoju” – tłumaczył.

  Ministra Sasina złote myśli na tematy gospodarcze. Otwieram niniejszym cykl kabaretowy.

  Ale nie jest to powód do żartów. Oto państwo bezpośrednio zajmie się rozwojem gospodarczym zarządzając firmami, na ogół monopolistami. A na czele magister historii bez żadnego wykształcenia ekonomicznego, żadnego, o praktyce zarządzania gospodarką szkoda gadać.

  To jest poważny zwrot w polityce gospodarczej państwa. Pinokio Mateusz już nie będzie realizował swojego powerpointowego programu zrównoważonego rozwoju. Nie wiadomo, czy zrealizowano pół procenta tego programu przez cztery lata, nie było nawet prezentacji z wykonania, ani postępów. Teraz rozwój przejmie Sasin. Ile na tym skorzysta polska gospodarka?

  O to już trzeba zapytać PiSowsko-Polako-katolickich trolli. Czy oni mają już wytyczne co pisać na blogach w sprawie nowej drużyny Pinokio Morawickiego?

 19. Dziadkuu; a ty znowu swoje, już ci to pisałem ze Onuce podczas wojny dla
  ruskiej piechoty to święta rzecz niczym ich zastąpić nie można.

  https://politykapolska.eu/2019/10/29/poland-first-to-fight-ipoland-org-international-history-conference-set-for-november-in-washington-d-c-ver-en-pl-de/

  Dziadkuu; Ciebie tam zabraknąć nie może.

 20. Czy ktoś zna/czytał CV, tj. listę dokonań Jacka Sasina?

  Wikipedia podaje, że największym jego osiągnięciem jest to, że wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Mgła” (2011) o katastrofie smoleńskiej.

 21. Dziadku; co tam Australia wszystko płonie w około i śmierdzi spalenizną.
  W połowie sierpnia byłem w Polsce i to będzie na pewno o wiele ciekawsze
  jak tam było może jutro cos napisze na ten temat.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7666321/Dozens-injured-control-bushfires-New-South-Wales.html

 22. Red. Stankiewicz donosi: lis będzie pilnował kórnika

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jacek-sasin-ministrem-ds-spolek-skarbu-panstwa/f1gdd8c

  Kariera Jacka Sasina jedną z najbardziej błyskotliwych: zaczynał jako szeregowy poseł, potem był szefem sejmowej komisji, wiceministrem i wicepremierem. Teraz dostanie nadzór nad państwowymi spółkami, co jest nawet ważniejsze od posady wicepremiera.

  Jarosław Kaczyński nakazał przywrócić centralny nadzór nad spółkami skarbu, żeby zakończyć wojny między politykami PiS o lukratywne posady w państwowych firmach W ten sposób Kaczyński przyznaje się do błędu. To on na początku rządów PiS kazał zlikwidować centralny nadzór nad państwowymi firmami.

  Szefem pilnującego spółek resortu nadzoru właścicielskiego ma być Jacek Sasin, człowiek dwóch lojalności — wobec prezesa Kaczyńskiego oraz premiera Morawieckiego. Szkopuł w tym, że sam Sasin uchodzi w PiS za specjalistę od nepotyzmu — karierę na państwowym robi wielu członków jego rodziny.

  (…)

  Sasin uchodzi w PiS za specjalistę od nepotyzmu. Gdy tygodnik „Polityka” zrobił zestawienie jego ludzi usadzanych przez lata na państwowym, okazało się, że poseł dość szeroko definiuje rodzinę. Nie tylko żona i brat, ale też kuzynka (jego matka i jej babka to rodzone siostry), której wyswatał męża (swego kolegę, którego ciągnie za sobą w kolejnych urzędach), do tego siostra kuzynki i zięć siostry matki Sasina. Wszyscy oni zrobili kariery dzięki obrotnemu kuzynowi.

 23. Nepotyzm J. Sasina:

  Termin „swobody obywatelskie” poseł Sasin zaczerpnął z tytułu drugiego rozdziału Konstytucji RP, w którym znajduje się art. 65, który stanowi, że „każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy”.

  Zapewne opierając się na tym przepisie, Jacek Sasin twierdzi, że nie można ograniczać konstytucyjnej swobody wyboru zawodu i miejsca pracy, która przysługuje każdemu obywatelowi – przez utrudnianie członkom rodzin polityków bycie zatrudnianym w urzędach, agencjach i spółkach skarbu państwa.

  W rzeczywistości to, czego nie umie sobie wyobrazić poseł Sasin, jest standardem prawa antykorupcyjnego w państwach prawa.

  https://oko.press/nepotyzm-swobody-obywatelskie-sasin-broni-rodzin-pis-spolkach/

 24. Po obaleniu tzw. komuny i katolicyzm zbliża się do ściany płaczu. Tak sobie myślę,że ściana płaczu też może być zwycięstwem. Płacz luzuje…a łzy wydalają jad polityczny…A myszy zjadły Popiela…

 25. UOKiK urodził mysz jako fajerwerk na ogłoszenie nowego rządu. Urząd staje się ochroną wizerunku Kaczolandu i wymuszania szacunku. Teraz kolej na Rosję za brak szacunku ze zwrotem wraku. Tak sobie myślę o ochronie szacunku nawet za granicami. Szacunek jest bezgraniczny nikt nie będzie pluł…do bigosu narodowej potrawy przejętej od Litwinów. Wzywany czuj się trafiony i zatopiony…jak rura NS 2,która nie wadzi 5 innym państwom. Pisowski taniec na rurze trwa…

 26. od dawna wiadomo, ze sklad rzadu nie ma zadznego znaczenia. Tak posrod poprzednich ajk i obecnych ministrow sa marionetki, megalomanii, idioci, gangsterzy i oszusci, lgarze lub w najlepszym wypadku zwykle sprostytuowane kanalie. o co wiec idzie w tej analizie Gospodarza? Zaden porzadny czlowiek nie da sie zapisac do takiej bandy.

 27. Szykuje się po Siła Syberii 1 projekt Siła Syberii 2 co spowoduje odpływ gazu w kierunku Azji a konkretnie Chin. Kosztem Europy. Czy UOKiK też zażąda wyjaśnień pod rygorem sankcji rozebrania Chińskiego Muru. Tak sobie myślę,że urzędnik ma klawe życie daj temat a nie ma niewinnych…Przed wojną kasjer też nigdy nie mylił się…

 28. Zburzenie Muru Berlińskiego nie urodziło myszy. Tak sobie myślę,że z komunistami warto było rozmawiać. O pomocy w powołaniu Solidarności nie wspomnę. A o drugim policzku katolika też nie wspomnę.

 29. teo
  9 listopada o godz. 3:47

  Czy ktoś zna/czytał CV, tj. listę dokonań Jacka Sasina?

  Jacuś organizował pamiętną wyprawę do Smoleńska.
  Ale jakoś w CV tym się nie chwali.
  Interesujące wynurzenia Pana Ministra:
  http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/78_20101006/$File/78_20101006.pdf

 30. Bardziej pasuje Jacek Smoleński. Tak kiedyś przyjmowano rodowe tytuły w zależności od wyprawy. Tak sobie myślę o wyprawie Małego Rycerza w kierunku braci Moskali. Przerwaną bo Bóg tak chciał. Czemu Jędraszewski nie przeczy.

 31. @Geozak
  Drogi Panie z USA.
  Piszę jako amerykańska obywatelka mieszkająca w Polsce – proszę sobie założyć własny blog na temat swojego życia w USA, nas tutaj to naprawdę potwornie nudzi. Ja o swoim pobycie w USA napisałam książkę, i nie katuję forumowiczów Polityki opowieściami, ile kosztuje wymiana prawa jazdy.
  Ewidentnie pomylił Pan terytoria internetowe – tutaj nikogo nie nawróci Pan ani na Trumpa, ani na PiS, i proszę nie wklejać informacji o ministrach pisowskich wyciętych z pisowskich stron, bo nie wypada kalać tego miejsca.
  Nie mieszka Pan tutaj, nie zna dzisiejszej rzeczywistości, nie chodzi do lekarza, nie ma dzieci w zindoktrynowanej szkole, nie płaci gigantycznych rachunków za gaz, prąd i paliwo, posługuje się Pan emigranckim sentymentalnym myśleniem życzeniowym i ślepą wiarą w opowieści Wiadomo Kogo. Proszę się ogarnąć, gdzie będzie Panu lepiej i bardziej światopoglądowo u siebie, bo na pewno nie tutaj.

 32. @teo
  w sprawie zakazu handlu w niedzielę, mam propozycję, żeby Kaczor poszedł SAM na zakupy przed świętami, w jakiś piątek-sobotę, zaznał tego armageddonu i jeśli wróci żywy, i z zakupami, by przypomniał sobie twarze pracowników, pracujących nieraz do 23:00

 33. Geozak 9 listopada o godz. 2:01 do @ Daniel Passent: –3 Pinokio potrafił uzyskać przychody w budżecie w ciągu 4 lat o 500 % więcej ,tym samym ustanawiając rekord świata .

  Geozakutapało,
  jak ty śmiesz durniu jeden nazywać Premiera Mateusza Morawieckiego „Pinokiem”. Ty głupolu, durniu do kwadratu. Oszołomie, jak cię dopadnę to dostaniesz w papę gnojku jeden, cycku niedomyty, ty.
  No chyba, że się przyznasz, że piec ci się oberwał i spadł na zakuty łeb, wtedy będziesz miał odpuszczone, durniu.

 34. Emigrant zza oceanu przypomina bezdomnego,który chwalił zazdrośnie warunki w obozie pracy. Oni tam mają dobrze mają wikt i opierunek. Tylko żyć nie umierać jak ja pod płotem. Tak sobie myślę,że byt określa świadomość.

 35. GW reklamuje Walusia w kierunku tzw. wyklętego. Tak sobie myślę a potem żałują kiedy jej dziennikarzy wyrzucają z otoczenia Jędraszewskiego. Wyznawcy nie zabijaj.

 36. Antypolskie pisopatyczne szuje, zdradzieckie mordy i kanalie wymieniają się przy korycie i dalej będą niszczyć naszą Ojczyznę we wszystkich dziedzinach życia. Chyba moi rodacy nigdy nie zmądrzeją. Tracę nadzieję.
  W cztery lata pisopatom udało się odepchnąć od Polski wielu naszych przyjaciół w Europie i na świecie, udało się im zniszczyć i rozbroić polską armię, całą najlepszą kadrę oficerską wysłać na emerytury, kompletnie zniszczyć polski przemysł zbrojeniowy, fałszować polską historię, niszczyć polską kulturę i polskie obyczaje, zniszczyć polską praworządność, polską prokuraturę, polskie sądownictwo, zniszczyć i pohańbić Trybunał Konstytucyjny, zniszczyć Krajową Radę Sądownictwa, ubezwłasnowolnić NIK, zniszczyć idealnie działający system edukacji oraz wpędzić dzieci i ich rodziców w beznadziejną sytuację traumy i nieustannego stresu, silnie przetrzebić z drzew polskie lasy i parki narodowe, wystrzelać dziką zwierzynę, niszczyć polskie rolnictwo i polskie stadniny koni arabskich, zniszczyć doszczętnie polską ochronę zdrowia, nadal zanieczyszczać polską atmosferę trującym, śmiercionośnym smogiem, sprzyjać okradaniu aptek z tanich leków by odsprzedawać je na zachodzie Europy z wielokrotnym zyskiem przyczyniając się do śmierci wielu chorych polskich pacjentów, w Ministerstwie Sprawiedliwości kierowanym przez Zbigniewa Ziobro stworzono zorganizowaną grupę przestępczą szczującą i szkalującą polskich sędziów, w Ministerstwie Finansów kierowanym przez Mariana Banasia stworzono zorganizowaną grupę przestępczą złożoną z najbliższych współpracowników Mariana Banasia okradającą Skarb Państwa poprzez wyłudzenia podatku VAT na podstawie lipnych faktur. Pisopaci to bandycka szajka wrogów Polski i Polaków, zdradziecka mafia gangsterów okupująca naszą Ojczyznę, Polskę, z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

 37. Jak wyżej ocena dotyczy katolickiego państwa. Tak sobie myślę,że po obaleniu tzw.komuny mamy stan z deszczu pod rynnę. Czy tego uczą na lekcjach religii…

 38. Kobiety stanowią 50% społeczeństwa. Tak zwany „premier” powierzył im kierowanie aż 3. ministerstwami. Nic nie zmieni się na lepsze w Kościelnym Państwie Polskim.

  Stara pierdoła z Hameryki rzeczywiście denerwująca.

 39. Dlaczego kobieta nie może być papieżem. Tak sobie myślę,że to jest przyczyna stagnacji cywilizacyjnej nad Wisłą. Religa dla chłopów.

 40. Bardzo Pan złośliwy, gospodarzu. Sasin, bystry i elokwentny!?

 41. Geozak
  durny dziadku skąd wziąłeś ten wzrost przychodów budżetu o 500% pod rządami PiSu. Taka bzdura może tylko powstać w twojej skołatanej durnej główce .
  Przychody budżetu pod rządami PiSu wzrosły rzeczywiście znacznie , bo aż o 30% , co jest rzeczywiście dużo i sukcesem , ale daleko do 500%. Te 500% mogło się tylko zrodzić w chorej głowie, całkowitego ignoranta , po 4 klasach podstawówki.
  Na dole link do rzeczywistego wzrostu przychodôw budżetu pod PiSem
  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Dochody-budzetu-panstwa-miedzy-2015-a-2018-r-wzrosly-o-ponad-30-proc-7707966.html

 42. Skoro PiS twierdził, że ma wspaniały rzad i wygrał kontynuacje rządzenia tak jak było większościowo dziwi fakt, że to tak długo trwało. Właściwie prawie natychmiast po wyborach PiS powinno o ogłosić ze rząd pozostaje w składzie jakim był (Przy okazji moli by zrobić jakieś kosmetyczne zmiany , ale to już powinno być o dawna wiadome, ze widzą potrzebę takiego działania)
  Tymczasem widać, że JK walczył jak lew o wstawienie do rządu pewnych ludzi i stworzył nawet nowe ministerstwo dla Sasina dając mu range wicepremiera (ministerstwa ds. nadzoru właścicielskiego)
  Jest też Superresort ds. gospodarczych dla Jadwigi Emilewicz, ministerstwo infrastruktury dla Marcina Horały,
  Są też daleko idące reorganizacje zniknie ministerstwo inwestycji i rozwoju, resort przedsiębiorczości i technologii, ministerstwo energii, ale do administracji powróci resort rozwoju. Nowe będą ministerstwa ds. klimatu i zarządzania funduszami.
  Coś mnie to bardzo przypomina pewien dowcip z czasów PRL a brzmiał tak
  „Przysyłają nowego dyrektora w tzw teczce do zakładu. On by się coś zorientować woła odchodzącego dyrektora i prosi o informacje i wskazówki.
  Ten mówi, to jest bez sensu , ale mogę ci dać trzy listy , jak ci będzie źle szło to otwieraj po kolei , może pomoże i wyszedł. Nowy objął urzędowanie i fakt idzie źle. Otwiera więc pierwszy z listów i czyta -zwalaj wszystko na mnie” . O kurcze, genialne i fakt pomogło. Ale po pewnym czasie przestało działać, (ile czasu można tak jechać) i znów zaczyna się ferment i niezadowolenie . Otwiera więc drugi , a tam czyta zrób reorganizację – zrobił i powstał bałagan , a on tłumaczył że to normalne i wszystko się naprawi jak nowa organizacja zostanie dopracowana i znów na jakiś czas pomogło i uspokoiło nastroje. Jednak ile można czekać na zadziałanie nowych zmian? Wszyscy już poznali nowe zasady i widać że jest gorzej a nie lepiej, więc narasta bunt. Dyrektor wiec myśli trzeba otworzyć trzeci list, dwa razy dobrze pomógł, więc jeszcze jakiś czas się porządzi i mleczko pospija , otwiera więc i czyta – pisz trzy listy dla następcy
  Czyżby-więc był to już ten drugi etap tylko oni nie mają komu tych listów pisać.

 43. Dzień dobry.
  Mnie z wczorajszej konferencji Jarka i Mateusza uderzył wygląd Jarka.
  Taki przechylony był Jarek, twarz zmęczona, coś szeptał rzecznikowi, robiąc te słynne usteczka w ciup, zdaje się, że przespał nazwisko Błaszczaka, a najważniejsze – zapowiedział suwerenowi, że idą gorsze czasy.

  Dziś p. Izabela Leszczyna, autentyczna gwiazda PO, przypomniała słuchaczom TOK FM, że kiedy rządziła PO+PSL, to Polska „doganiała” Europę w kategorii PKB/capita średnio 3%, podczas gdy przez 4 lata Jarka, to doganianie było zaledwie 1% (jednoprocentowe).
  Słyszymy ciągle jak Jarek niesamowicie „dogania” Europę w bogaceniu się suwerena, ale to jest podobne „doganianie”, jak dochodzenie do prawdy smoleńskiej.

  Jeśli sprawdzą się prognozy wielu organizacji analitycznych i spowolnienie przejdzie w recesję (Niemcy w II kw -0,1), Jarek będzie musiał się wytłumaczyć z niespełnionych obietnic wyborczych, tych „piątek”, kulwas, „szóstek”, itp.
  Pewnie wypuści Jarek Mateusza, aby ten powiedział, że to wszystko wina UE.
  Nara

 44. Kielce matecznik hunwejbinów. 150 lipnych dowodów rejestracyjnych bez wizyty u diagnosty. Czy to nie jest obrażanie państwa zamieszkania. Tak sobie myślę jaki suweren taka władza.

 45. @@@nokraj, artur702, Jerz77
  Czytać Państwa teksty, to sama radość o poranku.
  Wnosicie świeży powiew do en passant.

  Starzy bywalcy czują się nieco zgrani, zmęczeni tym przypominaniem publice, że Jarek&guys, to wielkie nieszczęście Umęczonej, to źródło podziałów społecznych, rodzinnych, to ekipa, która przywraca rządy komuny, ze sloganami antykomunistycznymi na kłamliwych ustach.

  Dziękuję i kłaniam się nisko.

 46. maciek.g
  8 listopada o godz. 21:55
  Przeczytałem Twój komentarz z zażenowaniem. Jak po tylu latach można pisać takie brednie, wprost z IPN. Zamieściłem zdjęcia dla przypomnienia, gdyż wielu nie pamięta i kłamie. Idź do muzeum powstanie i pomódl się.

 47. @teo
  ‘Szerujesz’ polityczne ciekawostki w czasie, kiedy Polska śpi.
  Budzę się, czytam twoje posty i wiem więcej, bez zbytecznego trudu własnych poszukiwań.
  (kulwas, ale mi zdanie wyszło…)

  Wywiad p. Kowala, w którym pada od byłego ministra PIS, który zna „pisopatyczne szuje” (© artur702), słynne już „to wykończy PIS w 2 lata” (Banaśgate) był godny rozpowszechnienia.

  Moja żona, (‘umysł polemiczny’, zawsze ma przeciwne zdanie), która nigdy nie reagowała słownie, nawet miną, kiedy przeklinałem „pisopatów”, od czasu wykrycia Banaśgate, złorzeczy bardziej niż ja.
  Ja oceniam fuchę burdeltaty Banasia łagodniej, niż złodziejstwo i mafijność obecnej ekipy rządzącej.

  Trochę nam niezręcznie wychodzi czekanie na załamanie koniunktury w Europie.
  Ale skoro suweren „lubi do ręki”, dał się ogłupić i przekupić, to „cóż tu pisać…”
  Ukłony

 48. @@@
  Czasami przychodzi mi do głowy niemądra myśl, że częsta wymiana kadr w PIS, to sposób na uzupełnienie budżetów rodzinnych i partyjnych.
  Ci, co biorą odprawy, wdzięczni za ekstra dochód, pewnie odpalają coś Centrali.
  Nie wiem, jak to wygląda od strony prawnej, ale teraz prawo nie wygląda sprawiedliwie – c’nie?

  Gdyby opozycja powołała swoje ‘służby specjalne’, zamiast czekać na dziennikarzy śledczych, dowiedzielibyśmy się dużo więcej. Posłowie mają uprawnienia do wglądu w dokumenty.
  Ale to ciamciaramcia, która olewa podpowiedzi, bo swoje wie lepiej.

  Wczoraj Radek dał do zrozumienia, że nie wyklucza startu w prawyborach.
  Wskazanie kandydata przez Donalda w 2015 miało swój ciężar, wskazanie Grzegorza takiego znaczenia mieć nie będzie.
  Już wczoraj symetryści mendzili, że Radek ma „za uszami”.
  Że ośmiorniczki, że laskę USA, – co jeszcze ma za uszami Radek?
  Że mu BOR pizzę przywiózł do domu?

  Tu mamy jednego, który wszystkie „zbrodnie” PO ma skatalogowane. Pewnie przypomni.

  Na Rafała mają, kulwas, Czajkę!!!! No pękł rurociąg, Rafał zatruwa środowisko, katastrofa stulecia!

  Ja na miejscu opozycji, na Jarka bym miał: wzrastające ubóstwo i skrócenie dożywalności.
  To są fakty statystyczne.
  No i każdy wypadek drogowy, pożar…
  A poważnie: ograniczenie funduszy unijnych.
  Krzyczałbym codziennie na różnych forach/wywiadach: „Szanowni Państwo” (to takie jarkowe) prezesowi te fundusze unijne zwisają kalafiorem, bo prezes wie, że następnej perspektywie nie będzie rządził!
  Ufff. Przepraszam wrażliwych, idę się napowietrzyć, apka ‘Kanarek’ (polecam) pokazuje kolor zielony.

 49. „@Geozak
  9 listopada o godz. 2:57
  @ Blackley
  Gdzie ja napisałem ,że zamierzam pobić Redaktora ja tylko zamierzam tak sie z nim przywitac aby w przyszłosci szanowal Premiera Rzadu w Polsce.
  DANIEL PASSENT PISZE DLA DURNI DURNOWATE TEKSTY CO MU W PROSTY SPOSOB UDOWODNIŁEM ZA POMOCA LICZB.”
  Witaj w klubie @Geozak.

 50. Oczekuję,że Radek ubierze strój taliba z czasów partyzantki w Afganistanie kiedy strzelał do Rosjan. Tak sobie myślę,że wykaże w ten sposób dwa w jednym bo religijność oraz tzw.wyklętość. Tak oczekiwaną w ramach dekomunizacji.

 51. Gmina wy – Borowa i bezbarwny sok z pigwy Genowefy ./
  Jakis „znafca” blogowy ale nie amerykanski , please .. proszony o ekspertyze , jaki kolor ma sok z pigwy . Osobiscie nie jestem nawet pewny jak wyglada Genowefa , (ten postawny w bialej koszuli zaslania ale nieudolnie udaje ze ma cos innego do ogladania na drugim koncu ) i jakos mnie to nie specjalnie ..interesuje co i jak pigwa po amerykansku moze sie nazywac.. well
  Za duzo wolnego czasu i upewnianie sie , ze Tusk wiedzial co mowi i robi . W gminach wyborowych mialby marne szanse .
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25393483,soltyska-na-sesji-rady-polewala-pod-stolem-alkohol-przewodniczacy.html#s=BoxOpImg2

 52. Dopowiedziec niedopowiedzenie dla malo spostrzegawczych , lepsze od niedopowiedzianego powiedzenia …
  Ten postawny „Kmicic ” w bialej koszuli

 53. @ Bywalec 2
  9 listopada o godz. 10:04

  Geozak

  30 % wzrostu dochodów do dużo. Ale podobny wzrost miał też miejsce podczas pierwszej kadencji PO. Tyle, że nie wiadomo w jakiej części jest to zasługa rządu a w jakiej- korzystnej sytuacji międzynarodowej.

 54. @olborski

  Sok z pigwy jest jak sok z jabłek. Na początku krótko bezbarwny, potem ciemnieje w miarę utleniania do koloru bursztynowego.

 55. Mad Marx
  Oczywiście decydujący wpływ na wzrostu dochodów budżetu miała w obu przypadkach znakomita koniunktura , o czym PiS sie wkrótce przekona i o czym napewno nie omieszka zawiadomić obywateli.
  Sukces już zawsze miał wielu chętnych do ojcostwa , a niepowodzenie niezmiennie pozostaje sierotą.

 56. Aromat bardzo przyjemny i charakterystyczny.

 57. Gajowy,
  jemu chodziło o sok z Genowefy przecież …

 58. GajowyM.
  Aromat bardzo przyjemny i charakterystyczny.
  …………….
  Dla mnie aromat bardziej charakterystyczny „Na początku krótko bezbarwny,”
  Bezbarwny aromat sesji na poczatku

 59. Genowefa nie wygladala aby miala sie szybko ulotnic

 60. Jaki aromat enpassanciany jakby da sie wyczuc .. czy tez pochopnie wydaje mi sie..

 61. @
  Skandaliczna konferencja prasowa, ogłaszająca tak zwany nowy rząd PiS. Jarosław Kaczyński nie tylko strofował Mateusza Morawieckiego przez swojego rzecznika prasowego, ale dziennikarzom nie pozwolono zadawać pytań. Arogancja władzy w pełnej krasie.
  https://www.wiesci24.pl/2019/11/09/podwojny-skandal-na-konferencji-prasowej-kaczynskiego-i-morawieckiego/?fbclid=IwAR0i-14NcBSh1L3C_gdaemnHWUWSevOUqwZTM2OEEq1CTZkP2EmzMbLNP0M

 62. @
  Mocne wystąpienie Tuska w Helsinkach. Na kongresie EPL otwarcie uderzył w Orbána
  https://natemat.pl/254321,tusk-na-kongresie-europejskiej-partii-ludowej-ostre-slowa-o-orbanie

  Polak wymownie wypomniał też Węgrowi jego silne związki z Władimirem Putinem. – Jeśli popierasz Putina i nie jesteś przeciwko atakowaniu Ukrainy, nie jesteś chrześcijańskim demokratą

 63. Symetryczny
  9 listopada o godz. 11:15
  To co napisałeś to coś tak tragicznie głupiego, że aż się nie chce komentować.
  IPN został powołany 19 stycznia 1999, a więc zaledwie 20 lat temu. O powstaniu, dyskusje trwają od końca wojny czyli 74 lata.
  Ludzie tacy jak ja co przeżyli cały ten okres mieli okazje poznać najróżnorodniejsze opinie , dokumenty i ludzi którzy w tym powstaniu brali udział. IPN jest nam do niczego nie potrzebny. Doskonale wiemy, ze to instytucja polityczna fałszująca historie pod nowa władzę. To, że Rosjanie namawiali do powstania wiem od Warszawiaków bezpośrednio. O tym że Niemcy niszczyli Warszawę po zakończeniu powstania wiedza wszyscy ( ty jesteś jakim wyjątkiem skoro o tym nie wiesz). Wiadomo w jakich rejonach były walki i jak wyglądała po kapitulacji. Niemcy sami nagrywali burzenie i podpalanie Warszawy. To, że mordowano cywilów wiem tez bezpośrednio. Tak samo o tym że broń była z Warszawy wywożona przed powstaniem (jaki tego sens gdy powstanie się planuje)
  Prawda o postaniu była fałszowana od samego jego upadku, bowiem na przedstawieniu jego dowódców i całego powstania w jak najgorszym świetle zależało ówczesnej władzy. Ponieważ wielu Polaków dużo wiedziało o powstaniu nie kwestionowano bohaterstwa powstańców i ich heroicznej walki , a skupiano się na egoizmie i skrajnej nieodpowiedzialności przywództwa łącznie z rządem w Londynie. Pokazywano jak Rosjanie mimo, że było to im nie na rękę starali się pomagać powstańcom i ile ofiar to kosztowało. Nagłaśniano tez skutki całkowitego zniszczenia Warszawy pokazując to jako skutek działania AK.
  Wiedzieliśmy, że było to działanie polityczne i tworzył się mit wspaniałego zrywu do wolności Polaków widzących katastrofę związana z wygraniem ZSRR i zainstalowania w Polsce bolszewizmu.
  Prawda była jednak inna i dopiero po wielu latach i po odtajnieniu wielu dokumentów dało się ją poznać.
  Niestety tej prawdy nie ma w podręcznikach historii, i trzeba ja samemu z faktów poskładać.
  Ponieważ tematem byłem zainteresowany okazało się to dość łatwe (głównie dzięki internetowi i dokumentom tam istniejącym)
  To co ci napisałem jest prawdziwe, ty uwierzyłeś w propagandę.

 64. Piszmy prawdę to zbrodnia. Inni przywódcy Europy nie narażali ludności cywilnej na zbrodniczy odwet katolickiego wehrmachtu. Przykładem Hacha czy nawet Francuzi. Tak sobie myślę,że podżegacze do PW powinni odpowiadać na podobieństwo Norymbergi.

 65. @nokraj
  9 listopada o godz. 7:54

  Bardzo dobre podsumowanie działalności gościa o pseudonimie Geozak. Według mnie podpisał umowę z jakąś pisowską trollownią.

 66. @ maciek.g
  9 listopada o godz. 13:16
  Już po wybuchu Powstania, kiedy premier Mikołajczyk odbywał rozmowy w Moskwie , Stalin zlecił opracowanie projektu operacji wojskowej, w celu wyzwolenia Warszawy. Oczywiście jej wykonanie uzależnił od postawy Mikołajczyka. Operacja była możliwa do wykonania, choć wiązałaby się z dużymi stratami.
  To jest jeden z elementów historii Powstania, o którym mało kto w Polsce wie.

 67. Panie redakatorze.Nie wiem jak pan ,odczuwa dzisiejsze czasy , po przeżyciu władzy dwóch ludobójców..?Dlaczego do jasnej cholery ,nie mogę spokojnie umrzeć ,ze świadomOścią powrotu do historii.?PoCIESZA ,TYLKO KADR FILMOWY ,POKAZYWANY CZĘSTo W WOLNYCH MEDIACH ,jak Adolf ,smutny ,,głaskał twarze 15 stolatków ,wysyłając ich na front.Historia powraca jako farsa ,tylko z dorosłymi.

 68. Bar Norte
  8 listopada o godz. 15:12
  .. Ksiązka Jonathana Littella „Łaskawe”.wyjaśnia jak organizowano tego typu akcje by poddanych im ludzi psychicznie obezwładnić i w zarodku zdusić jakikolwiek opór.”

  Boy-Zelenski pisal z wielka niezaleznoscia od opinii autorytetow , wiec nalezy zalowac, ze poszedl na rzez.

 69. maciek.g
  9 listopada o godz. 13:16

  Cenna opinia, w pełni popieram. Słyszałem podobne relacje od naocznych świadków.

 70. Blackley
  9 listopada
  NATO się sypie.

  Tadzik, no jusz jusz, tylko bez chisteriow, jakoś bez tego kryminalnego kartela bedzie tsza rzyć.

  Dzieki Bogu rzeta Ałustralia jakoś sie jeszcze tszyma.

 71. @
  Polska zatrzymała na wniosek Rosji współpracownika ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich

  Polska Straż graniczna zatrzymała ukraińskiego aktywistę obywatelskiego i weterana wojny z Rosją Ihora Mazura. Funkcjonariusze nie zezwalają Mazurowi na kontakt w prawnikiem i konsulem. W sprawie zatrzymania protestują ukraińska Rzecznik Praw Obywatelskich oraz ambasador Ukrainy w Polsce.
  https://www.onet.pl/?pushmedia=fddea88e3134d4f&utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_campaign=allonet_00d_fddea88e3134d4f&utm_medium=push&srcc=ucs&pid=bca05ed2-53c8-4040-b6d0-d91ed1268f0c&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

  Polska pod PiS-em na usługach Putina 🙁

 72. maciek.g
  9 listopada o godz. 13:16
  Tym razem znacznie lepiej. Tylko należy sobie wybić z głowy bajki i jakiejś rosyjskiej polowej radiostacji /kto jej słuchał i czym/ i burzeniu domów warszawskich przez Niemców. Znane zdjęcia propagandowe palenia kamienic przy pomocy miotaczy ognia pochodziły, jak się okazało z Wrocławia i były robione przez Niemców. Reszta ujdzie. Nie zmieni to jednak faktu, że Powstanie było karalną zbrodnią. A niestety nazwiska jego liderów pstrzą ulice setek miast.

 73. „Terytoria internetowe”, czyli @neokraj (8:02) o @Geozak (2:52)

  Droga Pani,
  Ukłony przesyłam już na wstępie i wyrazy poparcia. Acz złożę niewielkie votum separatum. Otóż PiSlandia zawitała na en passant już lata temu i odzwierciedla część krajowej opinii, którą wszyscy dobrze znamy. Zaś Geozakowo jest gminą położoną w PiSlandii, o istnieniu której być może nie mieliśmy pojęcia. Wydaje się że leży gdzieś na uboczu, z dala od bibliotek i teatrów, za to z kościółkiem parafialnym, na ogół z TVPiS, i co najważniejsze – z dostępem do internetu. Musimy z tym się pogodzić, endżojować to, jakby powiedział nieoceniony mój przyjaciel ‚stasieku’. Bo PiSlandia składa się z wielu takich gmin i przysiółków. PiSlandia takimi gminami mocna, PiSlandia rządzi, ba, ma podobno rządzić wiecznie. Już widzę zgrozę w Pani oczach.

  Pozwolę sobie zauważyć, że opowieści gminne autora @Geozak nie nadają się do publikacji. Najpierw trzeba by go wysłać, autora, na solindy kurs pisania czegokolwiek, listu, podania, raportu dla szefa, żeby mógł on nauczyć się jak jasno wyrażać myśli i o co mu chodzi. Potem kilka kursów kreatywnego pisania, w tym memuarów, aby autor potrafił wzbudzić jakieś emocje u czytelnika. Poza oczywiście litością dla autora. No bo o co mu naprawdę chodzi w z tym prawem jazdy. Czy o to, że przez tydzień jeździł po Ameryce bez ważnego dokumentu? I nikt mu za to złego słowa nie powiedział? Czy może zbyt głęboko dekomponuję ten tekst?

  Czy nie za bardzo pochylam się nad tą frazą pióra wiejskiego niegramoty:
  urzednik uaktualniajacy dane jednoczesnie sprawdzil mnie wzrok i słuch za friko
  O co człowiekowi chodzi? O wzbudzenie litości nad nim?

 74. KOREKTA moja & culpa: @niekraj (nie @neokraj).

 75. ZAPROSZENIE
  Prof. Mirosław Wyrzykowski – wybitny prawnik, sędzia Trybuna Konstytucyjnego w stanie spoczynku, dr Anna Materska-Sosnowska – politolożka i komentatorka (UW) oraz redaktor Łukasz Warzecha – znany publicysta (Do Rzeczy, Rzeczpospolita, Onet) będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, niedziela, 10 listopada, g.10.05. Zapraszam!

 76. Tryzub 100 i sało znowu nadaje. Banderowców nawet urzędników nie ma co żałować. Tak sobie myślę,że banderowską zarazę potępia nawet Jędraszewski ale nie tryzub.

 77. @ Bywalec2 ,Mad Marx

  Obydwaj durnie nie umiejacy czytać po polsku z zrozumieniem. Wyrażnie napisałem ,że w ciągu czteroilecia PO -PSL 2011 do 2015 budżet Polski wzrósł o 8 mld zł zaś w ciągu lat 2015 do 2019 wzrósł o 80 mld zł.
  Procent liczymy od od przyrostu 80 mld za 4 lata PiS w stosunku do przyrostu 8 mld za 4 lata PO-PSL i to stanowi 500 % przyrostu budżetu co oddaje w najwiekszym stopniu zasługi Pinokia PMM.

  Kłaniaja sie wam durne bezmyślne głowy klasa 5 podstawowki i procenty ,znajomosc logiki i zdolnosci analityczne.

  Wy potraficie bezmyślnie tylko wklejac linki nawet nie rozumiejac o czym jest ten link.

  Jest oczywiste ,że jeśli porównamy cały budżet z 2019 z całym budżetem 2015 r to wtedy nam wyjdzie 30 % przyrostu co podaje Bankier.pl a wy Nieuki to powtarzacie.Powtarzacie jak gesi ,koniuktura ,koniuktura – a ja wam przypomne Pinindzy nie ma i nie bedzie ! Jeźśli Prezes wie gdzie są zakopane to chętnie odkopie .Śmiac mi sie chce cymbały sakramenckie z was poprawiliscie mi humor gdyż wiem ,że koryto dla was to marzenie sciętej głowy.

 78. Putin przejedzie się na Trumpie

  Nie matura, lecz chęć szczera
  zrobi z bucyV, Putiniera
  oj dana oj 🙂

 79. @ remm :
  „Bardzo dobre podsumowanie działalności gościa o pseudonimie Geozak. Według mnie podpisał umowę z jakąś pisowską trollownią.”

  Pan Zakrzwski herbu Geozak ciągle przypomina o tym, że Ameryka patrzy w przyszłość i to stanowi o jej sile. Niestety pan Zakrzewski wciąż patrzy w przeszłość i chce, żebyśmy tu, w Polsce też patrzyli w przeszłość. Panu Zakrzewskiemu nie zależy na tym, żeby Polska była silna, tylko, żeby była taka, jaką ją zapamiętał, kiedy wyjeżdżał do USA.

 80. Tryzuba goń ! goń! goń ! Tak sobie myślę o banderowskim antypisie.

 81. Mając na względzie stasieku
  nie spuszczę bucyVa
  do ścieku
  oj dana oj 🙂

 82. @ nokraj at7:54

  Pisze jako obywatelka USA mieszkająca w Polsce …?

  Ja pisze jako obywatel USA i Polski dzielacy zamieszkiwanie w obydwu krajach do 4 m-cy w Polsce zaś w tym roku byłem 2 m-ce.

  Posiadam dom,ogród,ziemie,las olszynę i najczęściej zatrzymuje sie na płn Mazowszu gdyż mam zwyczaj przemieszczania sie po Polsce i po świecie.

  Dalszy twój wpis jest głupowaty nawet nie wart mojego czasu abym coś pisał.Lekarzy kształconych w Polsce (chociaż mam synowę lekarkę po nostryfikacji w Dallas ) staram sie unikać nawet w USA a co dopiero w Polsce.

  Hm …,napisałam ę o pobycie w USA z ciekawości zapytam o tytuł i nazwisko autorki.

 83. Symetryczny
  9 listopada o godz. 17:01
  Przestań pisać głupoty tu masz z odtajnionego raportu Żukowa
  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/589405,rosja-raport-marszalka-zukowa-ii-ww-wojna-1945-warszawa.html

 84. @
  „Nawet we śnie nie pomyślelibyśmy, jak zagrożone będą nasze demokracje”. Prof. Gersdorf z międzynarodową nagrodą

  http://wyborcza.pl/7,75398,25392726,demokracja-w-polsce-zagrozona-prof-gersdorf-doceniona-za.html?disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Longmire08.11.2019, 20:53
  Gratulacje dla Pani Profesor. I odpornosci bo zapewne kato-faszysci zaleja Ja swoimi tradycyjnymi bogu-ojczyznianymi bluzgami.

 85. @ Mad Marx

  Właśnie jest odwrotnie .Wartosci ,zachowanie kodu narodowego Polaków stanowi podstawowy warunek zachowania panstwowości wsród historycznych wrogów Niemiec i Rosji oraz w swiecie globalnym gdzie korporacje chca przemielić wszystkich na konsumentów istoty bezmyslne.

  Gdyby dalej rzadziło stronictwo pruskie państwo polskie z swoimi instytucjami powoli by zamierało .Tego nie musze udawadniać zrobili to lepsi niż ja .Ty chyba nie jestes Polakiem gdy nie widzisz tego tematu.

  Nie chwalac sie ale jak widzisz ,żyje w bardziej w nadchodzacej przyszłosci niz wielu młodych .
  Wiem aby sprostać nowym czasom przez Polske i Polaków musza miec sprawne państwo i w tym kierunku zmierza Kaczor.

  Wielu nawet wsrod zwolenników czy działaczy nawet PiS jest małe zrozumienie a czesc wykazuje sie niecierpliwoscią.Mało potrafi cierpliwie i logicznie pracować tak jak np Premier Mateusz Morawiecki .Nie trzeba nam wielu rewolucjonistów potrzeba pracy cierpliwej i zmieniania rzeczywistosci.

  W Polsce cyfryzacja powoli wchodzi a to uprosci wiele łajdactw czy złodziejstwa.

 86. @
  Tusk bez ogródek uderza w PiS. Mistrzowsko zaorał partię rządzącą!
  „Kryzys wywołany rządami PiS jest tak wielki, że należy wszystko zrobić, by nie pozwolić tej partii niszczyć przez kolejne cztery lata ładu ustrojowego i praworządności. Kandydatem powinien być więc ktoś, kto w sposób wiarygodny, autentyczny, z przekonaniem będzie budował poparcie ponad połowy Polaków” – stwierdził Tusk w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Soir”.
  http://netinfo24.pl/2019/11/09/tusk-bez-ogrodek-uderza-w-pis-kryzys-wywolany-rzadami-pis-jest/

 87. @
  Opolski IPN ma nowego szefa, pana Tomasza Greniucha. To ten w kółeczku. Gdybyście chcieli wysłać mu list gratulacyjny, pamiętajcie o zwyczajowym, patriotycznym pozdrowieniu „Heil… [sami wiecie heil-kto]” na początku listu.
  https://www.facebook.com/wstajezkolan/photos/a.2028891997430771/2454920181494615/?type=3&theater

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 88. Mad Marx
  9 listopada o godz. 14:01
  nie znam takiego dokumentu. W Moskwie Mikołajczyków jak czytałem nic nie wskórał.
  Cytat
  31 lipca Mikołajczyka przyjął sowiecki minister spraw zagranicznych Wiaczesław Mołotow. „Po co pan tutaj przyjechał? Co pan ma do powiedzenia” – opisuje to spotkanie Jan Karski w książce „Wielkie mocarstwa wobec Polski”
  9 sierpnia, w dniu odlotu z Moskwy, premier RP ponownie spotkał się ze Stalinem, który tym razem stwierdził, że nie ma potrzeby pomagać Warszawie, bo w stolicy Polski nie ma żadnego powstania i nic się tam nie dzieje.

 89. @ Młodzieżowa blogosfera

  Zarośnięte dziadki i inne fikajnóżki:

  https://www.youtube.com/watch?v=O24AipZ-buQ

 90. Czym banderowcy koledzy tryzuba 100 i sało różnią się od narodowców. Tak sobie myślę,że to taka sama swołocz polityczna. Z haken… na podniebieniu.

 91. Prezes Kaczorek (8.11.2019):
  „Chcemy po prostu dokonać postępu i odeprzeć niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, np. związane z możliwym poważniejszym spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę używać słowa „kryzys”. Mamy plan, aby skutki tego spowolnienia w Polsce były żadne, albo w każdym razie zupełnie minimalne”.

  Po co to powiedział? Taki ledwo skrywany defetyzm gospodarczy w temacie polskiej wersji państwa dobrobutu niektórzy mędrcy blogowi tłumaczą „cierpieniem z powodu przypadłości, która wymaga wymiany bioder” (2:13). Albo prezesowi Kaczorkowi „biodra” totalnie wysiadają i się trzęsie. Albo radykalnie obniża oczekiwania w ludzie bożym oraz w partii. Wybory wygrane, więc można lud postraszyć kryzysem. Nie chce używać słowa „kryzys”, ale musi. Ew. zastępuje „poważnym spowolnieniem gospodarczym”. I że ma plan, aby skutki były „zupełnie minimalne”. Prezes wie co mówi. Ma plan, ale nie powie jaki.

  Chyba jest gorzej niż myślimy. Z gospodarką, oraz z prezesem Kaczorkiem. Wszak wybory się nie skończyły. Prezes Kaczorek musi utrzymać w PiSowskich rękach prezydenturę RP. Bo inaczej będzie koniec z rewolucją zwaną „dobra zmiana”. Prezes ma ograniczone pole manewru i ono może jeszcze bardziej się skurczyć. Musi „zupełnie zminimalizować” skutki swej dotychczasowej polityki.

  Czy w parafiach (wioski pod Chicago nie wykluczając) już się modlą za „plan prezesa Kaczorka zupełnego zminimalizowania skutków”.

 92. Czekam kiedy Watykan będzie interweniował w sprawie zatrzymań katolików podejrzewając prześladowania religijne. Bo ściganie przez Rosję działa jak płachta na byka i przypomina obronę Walusia. Za niewinność uważa się czyny w stylu tzw. wyklętych czy nacjonalistów ukraińskich na poziomie banderowca. Tak sobie myślę,że kiedyś tzw. czerwone brygady lizały rany w PRL po zbrodniach przeciwko imperialistom.

 93. Ja podpowiem prezesowi, że można jeszcze utworzyć ministerstwo ministerstwa itd. Poza tym, są możliwości tworzenia w każdym ministerstwie pionów i poziomów public relations. A co, w bankach i spółkach skarbu państwa można, a w ministerstwach nie?
  Pytanie: jak liczną rodzinę da się upchać przy państwowym korycie. Nawet nie pytam o to, co trzeba umieć. Wystarczyć być. Krewnym.

 94. kooperatywaMandragon

  Einsatzkommando Galizien odpowiedzialne za zbrodnię aresztowało Boya przypadkowo. Po prostu znalazł się w nieodpowiednim miejscu – w nieodpowiednim czasie.
  Nie mieli go na listach proskrypcyjnych przygotowanych wczesniej przez ukraińskich studentów uniwersytetu we Lwowie związanych z OUN.

  W ksiażce Jonathana Littella „Łaskawe” jest przejmujący opis tego co się działo po wkroczeniu armii niemieckiej do Lwowa. Zresztą główny bohater jest jednym z oficerów tego Einsatzkommando. Z tym, że opis ten akurat nie dotyczy zbrodni dokonanej na profesorach uniwersytetu.

 95. Natalia Waloch (GW): Jesteś na półrocznym pobycie w Stanach. Czy z daleka widok na Polskę jest piękny? Albo choć trochę piękniejszy niż z wewnątrz?

  Wilhelm Sasnal (ur. 1972), jeden z najciekawszych i najbardziej uznanych polskich malarzy: Nie, jest straszny. Jesteśmy tu dopiero dwa miesiące, a ja już widzę, jaki wpływ na moje samopoczucie mają polityka i wiadomości. Jaśniej dostrzegam, w jakim my szambie żyjemy w Polsce. Generalnie od dawna staram się ograniczać sobie dostęp do informacji takich jak o wiceministrze Piebiaku czy o szefie NIK, bo chce mi się od tego rzygać. Ale ponieważ rano Anka zawsze słuchała TOK FM, więc siłą rzeczy ja też w tym siedziałem.

  Tu funkcjonuję zupełnie inaczej, bez Polski na dzień dobry, bez radia i gazety. I nagle zobaczyłem, że jest mi o wiele lepiej. Przez polską politykę czuję się zazwyczaj nieznośnie poirytowany. Oczywiście jestem poinformowany i nie jestem w stanie przed nią zupełnie uciec. Nie mogę nie pójść na wybory.

  NW: Ale tu, gdzie jesteś, też nie jest różowo, bo prezydentem jest Trump. W Europie z kolei jest bałagan z brexitem. W tym cały problem dzisiejszego świata zachodniego: nie ma już pokoju z ładnym widokiem, wszędzie za oknem jest coś szpetnego.

  Sasnal: Tak. Problem polega na tym, że w Polsce jesteś w pokoju z paskudnym widokiem i jeszcze musisz znosić bekanie i pierdzenie rodaków, którzy w nim z tobą siedzą.
  W Stanach jest mi o tyle wygodnie, że nie biorę odpowiedzialności za Trumpa. Rządzi tu prezydent będący symbolem wulgarności, mentalnej pornografii i totalnego skretynienia, ale z mojej perspektywy to sprawa Amerykanów. Patrzę na niego jak na okaz.
  Zresztą ciekawe, że tu, gdzie jesteśmy, nie widziałem żadnego symbolu poparcia dla niego, a ludzi z antytrumpowymi banerami na ulicy widuję w pojedynkę. W Polsce myślisz ciągle o tym, że połowa głosujących popiera PiS albo nacjonalistyczno-faszystowską Konfederację. Tutaj, mimo Trumpa, nie czuć napięcia, które by wynikało z różnic rasowych, nie widziałem żadnego napisu na murze, który by wzywał do nienawiści, tak jak nasze „Jude raus”. W kraju czuję, że staję się nienawistnym zwierzęciem, które ulega całej tej atmosferze.

  https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,157211,25391117,wilhelm-sasnal-dlugi-czas-ulegalem-poczuciu-winy-za-to-ze.html

 96. W Stanach jest mi o tyle wygodnie, że nie biorę odpowiedzialności za Trumpa. Rządzi tu prezydent będący symbolem wulgarności, mentalnej pornografii i totalnego skretynienia, ale z mojej perspektywy to sprawa Amerykanów. Patrzę na niego jak na okaz.

  Oj, utną amerykanie, temu pachołkowi Putina jaja 🙂

  Co ma wisieć nie utonie 😉

 97. Geozaka durniu
  Liczysz jednoroczny budżet za PO i porównujesz to z czteroletnim dochodami budżetu PiSu i wyszło ci , że budżet za PiSu wzrósł o 500%. Gdzie takiej statystyki uczyli w 4letniej podstawówce ?

 98. @
  To jego PiS kusi stołkiem ministra sportu. Senator Robert Dowhan właśnie zabrał głos
  https://natemat.pl/290081,kim-jest-robert-dowhan-senator-mial-byc-kuszony-przez-pis

  Tomasz Lis @lis_tomasz

  Informacja dla oaństwa z PiS – ten senator, którego ministerstwem sportu chcieliście przekupić najbardziej, nie zdradzi opozycji.

 99. @
  WIEŚCI z KRAINY BAŚNI i CZARÓW…

  Prokurator stanu wojennego stał się w kolejności: „legendą Solidarności”, następnie obrońcą księdza pedofila, przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz pomocnikiem Ziobry w dewastowaniu wymiaru sprawiedliwości, wykopanym przez wyborców PiS z Sejmu i wreszcie ta druga „legenda Solidarności” wyczarowała dla niego stanowisko sędziego TK

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2557615874304783&set=a.290178571048536&type=3&theater

 100. Bywalec 2 (19:32)
  Geozaka durniu

  Wydaje mi się, że niepotrzebnie się wytężasz, o dewaluacji słowa „dureń” nie wspominając. Po pierwsze, zupełnie nie wiadomo, o co temu automatowi przepisującemu z jakiś PiS-portali dla trolli chodzi? O jaką pozycję budżetu, dochody, wydatki, czy co jeszcze? Liczby kupy się nie trzymają, są nieprawdziwe, czym jest 100% w tym procentowym wyliczaniu, jakąś liczbą przywidzoną, nawet nie urojoną … istny jazgot.

  Po drugie, co to za kontr-argument wobec zarzutu niewątpliwych kłamstw Pinokia Mateusza. O tym wiemy wszyscy, rozgarnięta była gimnazjalistka w pięć minut znajdzie pięćdziesiąt dowodów na jego kłamstwa. Udowodniono, że w czasie kampanii samorządowej Pinokio Morawiecki kłamał raz dziennie. Oczywiście przy takiej sprawności umysłowej jaką zademonstrował nam Twój interlokutor te kłamstwa ich odbiorcom wydają się prawdami objawionymi. Ze święcie przekonanym i wierzącym osobnikiem nie dyskutuj, ani nie wymieniaj epitetów, bo przecież go nie prześcigniesz.

 101. Kto zaprosił lidera ukraińskich nacjonalistów co dało okazję do zatrzymania nad Wisłą. Tak sobie myślę, że wybuchnie większy skandal niż z tygrysami w transporcie.

 102. teo
  masz rację . Czasami ponosi mnie .

 103. Bywalec 2
  No worries.
  Czasami jednak trzeba delikwenta podprowadzić, sprowokować. Wtedy wychodzi z niego jego „wysoki poziom intelektualny”, „kultura” i „skromność osobista”.
  Mam wrażenie, że red. Passent miał zamiar sprowokować @Geozaka do rzucenia się w obronę Pinokia Morawieckiego, i to mu się udało, łącznie z uniesieniem się honorem. Niewiele brakowało, a wyzwałby Redaktora na pojedynek. Gotów byłem stawić się jako sekundant wyzwanego …. hahahihi, jakże rozbawiająca sytuacja.

 104. Bywalec 2, Mad Marx

  Gdyby dalej rzadziło stronictwo pruskie państwo polskie z swoimi instytucjami powoli by zamierało .Tego nie musze udawadniać zrobili to lepsi niż ja .Ty chyba nie jestes Polakiem gdy nie widzisz tego tematu.

  I kto chciałby dyskutować z taką wypowiedzią? Ten musiałby paść na twarz, włożyć smoczek w usta i być gotowym na kolejne obsranie ……

 105. Trochę nam niezręcznie wychodzi czekanie na załamanie koniunktury w Europie … – pisze ‚stasieku’ (11:17)

  A koniunktura w Europie związana jest z koniunkturą na całym świecie, zauważę. Otóż w minionym tygodniu gruchnęła wieść, że wojna handlowa USA – Chiny będzie zawieszona, że jest „zbliżenie stanowisk”, etc. I bum, rentowności obligacji poszły w górę (papiery te staniały o kilka procent) w oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i przyspieszenie inflacji w dalszej perspektywie.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/rentownosci-10-letnich-obligacji-skarbowych-rosna-co-sie-dzieje/5nxn17g

  To samo się działo na wszystkich rynkach, od NY po Tokyo. Taka mała listopadowa euforia finansowa.

 106. „Coś tu nie gra, q*-mać”, bąknął prezes Kaczorek

  13 października prezes Jarosław Kaczyński zastanawiał się, dlaczego niektóre grupy Polaków nie zagłosowały na PiS. Z badania late poll dla trzech telewizji wynikało, że byli wśród nich właściciele i współwłaściciele firm, spośród których 38,8 proc. poparło Koalicję Obywatelską. Partia rządząca zdobyła tymczasem 29,8 proc. A przecież w ostatnich czterech latach PiS postawił sobie za cel ułatwienie prowadzenia biznesu w kraju i powołał do tego specjalny resort.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1931450,1,pis-funduje-przedsiebiorcom-regulacyjny-zawrot-glowy.read

 107. Wyprowadzenie kozy (czyt. Piotrowicza)

  Piotrowicz rzeczywiście nie podobał się wyborcom – nie pozwolili mu wejść do Sejmu w ostatnich wyborach. Czy powodem była tylko sprawa księdza pedofila? Może nie podobało się ludziom jego pezetpeerowskie pochodzenie? A może niezłomna postawa w naruszaniu praw opozycji: skandaliczne tłumienie debaty w komisji sprawiedliwości (wyłączanie mikrofonu, przyznawanie 10 sekund na wypowiedź), unieważnianie głosowań, jeśli wynik nie był korzystny dla PiS, tolerowanie naruszania godności posłów?

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1931442,1,nowa-taktyka-pis-czyli-stanislaw-piotrowicz-i-efekt-kozy.read

  Jak donosi Wirtualna Polska, partia Jarosława Kaczyńskiego myśli o wycofaniu kandydatury Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego. Pozostają Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch.

  (…)

  Trybunał zaś i tak nie ma już prestiżu i nie jest traktowany poważnie ani w kraju, ani za granicą. Wzbogacony o Krystynę Pawłowicz stanie się egzotycznym i niewyczerpanym źródłem anegdot. Już można sobie wyobrazić relacje Pawłowicz z ulubienicą prezesa Julią Przyłębską, żeby wspomnieć choćby jej słynne „zamknij mordę!”.

  Instytucja pt. Trybunał Konstytucyjny już zamarła. Obrona państwa polskiego przed upadkiem z rąk PiS trwa.

 108. Panie Trump, niech Pan zniszczy de żydowskie mury! https://cdn.foreignaffairs.com/sites/default/files/styles/article_lead_1x/public/public-assets/images/articles/2017/02/17/rtx1tmws.jpg?itok=4CpyYNcd
  Celebrują dziś rocznicę zburzenia muru w Berlinie. Hipokryzja i fałsz. Mur stanowił ponury rezultat II Wojny wywołanej przez Hitlera i tzw zachodnie demokracje. Zburzony został wyłącznie dzięki wielkiemu Gorbaczowowi. Gdyby nie Gorbaczow mur stałby do dziś. A my za nim. Mur zburzono a my wpadliśmy w bolszewicką opresję Solidarności i obcego kapitału. Chyba na zawsze. A oni dalej budują mury, znacznie wyższe i długie na tysiące kilometrów, w Meksyku, na Ukrainie i hańbiący mur w Izraelu. Wysoki na 8 metrów. Panie Trump niech pan je zniszczy!

 109. maciek.g
  9 listopada o godz. 17:49
  Wypadałoby abyś pisał na temat. Co ma Żukow do powstania?

 110. @Geozak
  „Lekarzy kształconych w Polsce (chociaż mam synowę lekarkę po nostryfikacji w Dallas ) staram sie unikać nawet w USA a co dopiero w Polsce.”
  Jednak lekarzy pewnych specjalności radziłbym Panu nie unikać.
  Mam pytanie: a czy Pan też po nostryfikacji ?

 111. Czwartoligowy poseł PiS Dobrzyński ( Region Zachodniopomorski ) w rozmowie z dziennikarką Głosu Szczecińskiego wreszcie przyznał ,ze z Promem nam nie wyszło
  Przypominam tym ludkom ,że wiosną mnie 3 lata kiedy tu w Szczecinie Vipy Pisowskie ( Morawiecki ,Brudziński Gróbarczyk ) Ogłaszali rozpoczęcie BUMU stoczniowego ( przybijali wspólnie atrapę Stępki ) pod budowę Promu Morskiego ( i dalej serii ) mimo że wtedy i do dziś nie mieli projektu, Kasy i fachowców – To kpina z inżynierskiego poziomu ale też z beznadziejnego poziomu kierownictwa tej partii .
  * z promem nam nie wyszło* i to ma być wyjaśnienie ,a z czym wyszło???

 112. @maciek.g, właśnie na temat wciąż czekam:
  Związki Polski (ugrupowanie rządzące PO plus PSL) z Euromajdanem, historia jeszcze ciepła, wiadomości dopiero co zmanipulowane: „Próba stłumienia protestów przez Wiktora Janukowycza i prorosyjską Partię Regionów w okresie 18–20 lutego 2014 kosztowała życie i zdrowie kilkuset protestujących osób i stała się punktem zwrotnym.”
  Ja po raz kolejny proszę blogowicza o napisanie samej prawdy o wydarzeniach na Ukrainie, bo jak się okazuje wówczas sami byliśmy manipulowani przez ówczesne media. Dostępne są informacje od prawa do lewa, więc pisz Pan historię a nie czepiaj się mnie tylko dlatego że przytoczyłam cytat ekscentrycznego polityka,bo mogłam to zrobić w sposób mniej wyrafinowany.
  Będę przypominać.

 113. @Symetryczny, nie pojmuję o co te spory, prawdą jest że Warszawa została zburzona przez Niemców z zemsty za wszczęcie powstania, prawdą że decyzje zapadały w Londynie a pośpiech wynikał z obaw że to Rosjanie wyzwolą miasto; niekwestionowane jest bohaterstwo i straszliwy dramat mieszkańców Warszawy. Po tylu latach nikt nie chce przyjąć odpowiedzialności; przytoczony przez @maćka.g link to kolejna próba typu: łapać złodzieja. Autor swego czasu zacierał ręce na myśl o eksploatowaniu źródeł ropy w Iraku, później chwalił przelaną krew. Oczywiście nie własną.
  Ps. raport Żukowa jako dowód? – czego?

 114. Myślę że nie ma co nakręcać się w rozmowach z Geozakiem, ten człowiek przedstawia swoją rzeczywistość tak jak umie i być może przyświeca mu idea udowodnienia przede wszystkim sobie, że postąpił słusznie emigrując. Jest stary i chory, może nawet zupełnie samotny stąd szuka kontaktów. Oczywiście żal jak każdego w tej sytuacji – ja bym nie dyskutowała.

 115. decyzje zapadały w Londynie – któryś z blogowiczów pisał o niesubordynacji i przeroście ego miejscowych głównodowodzących generałów sierżantów.
  Kiedy odkłamywanie, zakłamywanie historii się zakończy?

 116. @żabka konająca
  „Myślę że nie ma co nakręcać się w rozmowach z Geozakiem, ten człowiek przedstawia swoją rzeczywistość tak jak umie i być może przyświeca mu idea udowodnienia przede wszystkim sobie, że postąpił słusznie emigrując. Jest stary i chory, może nawet zupełnie samotny stąd szuka kontaktów. Oczywiście żal jak każdego w tej sytuacji – ja bym nie dyskutowała.”

  OK, zgoda……..tyle tylko że nawet ktoś w opisanej sytuacji nie ma prawa obrażać innych, obiecywać spoliczkowanie itp.
  Trudno tego nie zauważać i nie reagować.

 117. teo
  9 listopada o godz. 20:26
  To samo się działo na wszystkich rynkach, od NY po Tokyo. Taka mała listopadowa euforia finansowa.
  Łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

 118. Symetryczny
  9 listopada o godz. 20:53
  To samo dotyczy żabka konająca
  9 listopada o godz. 21:47
  Jak można dyskutować z kompletnymi laikiem zupełnie nie mającym żadnej wiedzy na temat. Żukow to ma do powstania, ze jego front brał udział w wyzwoleniu warszawy bowiem był dowódcą wojsk 1 Frontu Białoruskiego.
  Dlatego napisał napisał raport do Państwowego Komitetu Obrony który odtajniono.

 119. Joebrave,

  Jestes tam? Przypomnialo mi sie ze kiedys pisales o slowie r o m a n jako zakazanym w polityka.pl

  Tu jest moj tekst o Bruce Lee I Brandon Lee ktory do dzisiaj podlega moderacji.

  “Bruce Lee, Brandon Lee
  Bruce Lee znany instruktor “martial arts”, aktor I rezyser filmowy. Jednym z jego uczniow sztuki “martial arts” byl R o m a n Polanski.
  Bruce Lee jest pochowany na terenie Lake View Cemetery w Seattle. Obok jest pochowany jego syn Brandon Lee, aktor, znawca “martial arts”. Brandon zginal tragicznie na planie filmu.
  https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/21/4b/de/seattle.jpg”

 120. Bar Norte
  ,, … politycy PiS lubią piętnować udział Platformy Obywatelskiej w grabieży reprywatyzacyjnej, przedstawiać bilans jej rządów w Warszawie, a „zapominają” o tym, że warszawski PiS też nie interesował się sprawami lokatorów, a powiązani z partią Kaczyńskiego ludzie korzystali na reprywatyzacji. Część ludzi z Biura Gospodarki Nieruchomościami, instytucji, która słusznie jest uważana za centrum całej grabieży, została powołana jeszcze wtedy, gdy w ratuszu rządził PiS. Oni się świetnie urządzili i także za kadencji konkurencyjnej partii uważano ich za niezatapialnych.”
  https://strajk.eu/dzika-reprywatyzacja-moze-sie-zaczac-od-nowa-rozmowa/

  PS Boy-Zelenski znal sytuacje zdobywanych przez Niemcow miast, dzialalnosc donosicieli na terenach zajetych, wiec bedac aktywnym we wladzach radzieckich we Lwowie nie powinien szukac schronienia u profesora – krewnego, ktory byl namierzony jak profesorowie krakowscy.

 121. @ All

  Radni PiS zwrócili się do Prezydenta Poznania o dodatkowy zakup książek Noblistki Olgi Tokarczuk których to książek w bibliotekach miejskich w Poznaniu ,że świeczką trzeba szukać.Oni wzorem Naczelnika wielbiciela książek Olgi Tokarczuk chcą też czytać jej książki .Na uwagę redaktora pewnej wpływowej gazety ,że Olga Tokarczuk krytykuje PiS stwierdzili ,że oni przeciwnie do radnych PO chcą aby ksiażki wszystkich Noblistów były dostępne czytelnikom.Literatury nie powinno się mieszać do polityki .Ich interesują książki Olgi Tokarczuk a nie jej poglady polityczne.

 122. kooperatywaMondragon
  10 listopada o godz. 1:29

  ,, … politycy PiS lubią piętnować udział Platformy Obywatelskiej w grabieży reprywatyzacyjnej, przedstawiać bilans jej rządów w Warszawie, a „zapominają” o tym, że warszawski PiS też nie interesował się sprawami lokatorów, a powiązani z partią Kaczyńskiego ludzie korzystali na reprywatyzacji”.

  To ja poproszę o przykład „że nie interesował się”, może być choćby jeden. Pewnie nie doczekam się, więc przypomnę znaną decyzję L. Kaczyńskiego, kiedy został prezydentem Warszawy. Próba nielegalnego i bezczelnego przejęcia terenów działkowych przez deweloperów wzdłuż Al. Waszyngtona w Warszawie zakończyła karierę Doroty Safian jako wiceprezydent miasta. Dorota Safjan rekomendowała Marka Kolarskiego na stanowisko szefa Biura Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta. Tenże Kolarski podjął decyzję przekazania 32 ha gruntu w centrum stolicy wartego 142 mln zł w użytkowanie wieczyste prywatnej firmie Projekt S, która za 1 mln zł odkupiła roszczenia do gruntu od fikcyjnych właścicieli. Mąż Doroty Safian był w tym czasie prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

 123. stasieku
  9 listopada o godz. 10:55

  @@@nokraj, artur702, Jerz77
  „Czytać Państwa teksty, to sama radość o poranku.
  Wnosicie świeży powiew do en passant”.

  A tejot, guzdra, olborski, duende, Orca, remm, Blackley, adam100, maciek.g, gajowyM, legat, MadMarx, Bywalec2, jobrave, teo, symetryczny, nie wnoszą, naprawdę? A sam red. Passent też nie wnosi świeżego powiewu!? No nie wierzę.

  Może to nie jest „świeży powiew” tylko zupełnie inny powiew? 🙂

 124. Symetryczny
  9 listopada o godz. 10:29
  „Mądry Niemiec /po szkodzie/”.

  Po szkodzie (komunistycznej) to było w 1989 kiedy upadało NRD i nikt jej nie bronił, nawet STASI, która się rozpierzchła.
  https://wiadomosci.onet.pl/politico/wywiad-z-egonem-krenzem-ostatnim-przywodca-komunistycznej-nrd/nrrgzvj

 125. eva47
  9 listopada o godz. 9:13

  „Kobiety stanowią 50% społeczeństwa. Tak zwany „premier” powierzył im kierowanie aż 3. Ministerstwami”.

  Z kolei kiedy „tak zwanym premierem” była kobieta wylewała się na nią niesłabnąca fala hejtu. Czy w ogóle istnieje coś z co was kiedykolwiek zadowoli, nie licząc rządów SLD oczywiście? Radzę jednak na to nie liczyć, jako ateiści w cuda nie wierzycie.

 126. nokraj
  9 listopada o godz. 7:54

  „Piszę jako amerykańska obywatelka …. pomylił Pan terytoria internetowe – tutaj nikogo nie nawróci Pan ani na Trumpa, ani na PiS …”.

  A czy zdaniem amerykańskiej obywatelski jak mam szansę nawrócić się na PO i SLD?

  „Proszę się ogarnąć”.

  W tym celu obiecam nawet, że się ogarnę. Uprzejmie z góry dziękuję za odpowiedź.

 127. Orca
  9 listopada o godz. 23:57

  „Tu jest moj tekst o Bruce Lee I Brandon Lee ktory do dzisiaj podlega moderacji”.

  “Bruce Lee, Brandon Lee Bruce Lee znany instruktor “martial arts”, aktor I rezyser filmowy. Jednym z jego uczniow sztuki “martial arts” byl R o m a n Polanski”.

  Moderator zapewne wychwycił twoje błędy i dlatego nie puścił. 🙂

  „Martial arts” to ogólne i współczesne pojęcie sztuk walki (jakichkolwiek), np. rosyjskie combat sambo, izraelskie krav maga, wietnamskie viet vo dao, koerańske taekwondo, brazylijskie jiu jitsu, etc. Natomiast MMA (mixed martial arts) to rodzaju sportu polegającego na walce w klatkach według stylu, lub stylów, które zawodnik zna i uznaje za skuteczne. Sportu, bo to się odbywa z pewnymi zasadami, ograniczeniami, sędziami etc. Tym MMA różni się od sztuk walki, że te nie mają żadnych zasad, poza skutecznością. Bruce Lee nie był instruktorem martial arts, jak piszesz, tylko jednego ze stylów chińskiego wu-shu, zwanej w świecie zachodnim jako kung-fu (co oznacza po prostu umiejętność).

 128. o kobietach w polityce: „Silne kobiety w moim życiu są wściekłe, denerwują się” – powiedział Biden w wywiadzie dla CNN z Daną Bash. Biden odrzucił sugestie, że jego komentarz miał na myśli seksistowski charakter. „To nie jest to co zrobiłem lub zamierzałem zrobić”.
  parafrazując:
  Odrzucam sugestię że wypowiedzi większości kolegów nie mają seksistowskiego charakteru – @żabka konająca.

 129. @Maciek.g jaką wartość dowodową na temat rozpoczęcia, przebiegu Powstania Warszawskiego, wskazania pośrednich i bezpośrednich winnych śmierci około 200 000 ludzi mają te słowa:
  „Pisząc o działaniach wojsk hitlerowskich w Warszawie, Żukow donosi: „największe zakłady przemysłowe zostały starte z powierzchni ziemi. Domy mieszkalne zostały wysadzone w powietrze, gospodarka miejska jest zrujnowana. Dziesiątki tysięcy mieszkańców zabito, pozostali zostali wypędzeni. Miasto jest martwe”
  W następnej części raportu mowa jest o innych miastach.
  Ps. rozumiem że w temacie Majdaniu też jesteś specjalistą a wiedzę chcesz zachować dla siebie.

 130. @Nokraj, rada dla starego człowieka jak najbardziej na miejscu i nie tylko dla niego – jest kilku stałych blogerów piszących tu swoje pamiętniki których treści nie mają dyskusja o polityce nic wspólnego. Uważam że można i czasem trzeba podeprzeć się własnym doświadczeniem mając jednak na oku główny cel, piszę o tym ponieważ sama popełniałam w przeszłości takie błędy wzorując się na kiepskich nauczycielach.
  Ostracyzm społeczny spowodowany moim odrzuceniem wiary (jestem ateistką) – to najbardziej zniechęca mnie do powrotu do Polski, gdzie ciągle mam dom rodzinny.
  Pozdrawiam i proszę częściej pisać o ile czas pozwoli.

 131. @ Piotr II i pozostali – potępiam nagonkę blogową na jedną osobę tym bardziej że co jakiś czas sama doświadczam*. Dlatego piszę żeby nie rzucać się na jedną ofiarę, skoro kilka osób wcześniej już wydało osąd a reszta się z tym zgadza. Nie ma obowiązku dla każdego żeby przyjść i opluwać; ja z przekory stanęłabym w obronie, ale obce mi są poglądy Geozaka stąd nie komentuję jego wynurzeń.
  Gospodarz blogu ma instrumenty aby pozbyć się pozbyć się osób łamiących społeczne i moralne zasady i od niego zależy czy z tych przywilejów skorzysta.
  * można zajrzeć na blog LA, ostatnio tam piszę

 132. żabka konająca
  10 listopada o godz. 4:52

  Smrodzisz, a nie „piszesz”, objazdowa nauczycielko ludzkości, Zawsze Dziewico.

 133. Czy banderowcy walczący jak terroryści z Rosją będą mieli swoje bazy przetrwania i szkoleniowe nad Wisłą. Dwa miliony Ukraińców na miejscu to rezerwa kadrowa. Tak sobie myślę czy ABW ogarnie bo z Banasiem nie wyszło.

 134. Zełeński. Wszyscy urodzeni w obecnych granicach Ukrainy uznani zostali za Ukraińców. Tym sposobem Kresowianie otrzymali status „rodaków” a ludobójstwo na Wołyniu sprowadzone do kłótni sąsiedzkiej. Tak sobie myślę,że to jak niemieckie pochodzenie dla urodzonych w granicach III Rzeszy. Banderyzm i faszyzm to wspólna gleba w ramach Drang nach Osten !

 135. Zgodnie ze zwyczajem nadawania imion wiatrom powiadamiam, że powiew o imieniu @Mauro Rossi wywołuje dygot utrzymujący klikalność bloga.

  Ja jestem świadom, że z mojej klawiatury mi brzydko pachnie i cieszę się że moje komentarze mają tak dużo mocy osadzania piasku w trybach walki o PRAWDĘ.

  Widać z mojej pozycji na liście wpisanej tu w minionej już nocy, że mniejszą liczbą słów potrafię tę PRAWDĘ szturchnąć boleśniej niż @tejot.

  Zbytek łaski mieści się mości książę w tym uznaniu. Zbytek łaski!

  W moich oczach jesteś moryskowy książę czołowym poprawiaczem literówek i czołowym heroldem teorii – i jej potwierdzeniem – że człowiek jako dzieło boże jest skiepszczony i w zamiarze i w wykonaniu.

  Twoje nurzanie się w cudzym g.ó.w.n.i.e sztandar YDWARP obraca trwale i stada czajek tego nie oczyszczą ani skrzydłami ani kręceniem.

 136. Coś o arystokracji zmuszonej do pracy nocą:

  https://www.youtube.com/watch?v=SacUBUVjTnY

 137. Ukraina. Banderowców nacjonalistów będziemy bronić jak niepodległości. Tak sobie myślę,że to inna wersja: ekstradycja z kraju nad Wisłą do Rosji to obrażanie suwerenności Ukrainy. Uzasadnienie UOKiK staje się światowym standardem…

 138. Tusk nawrócony. Nie jest chrześcijańskim demokratą kto nie chroni banderowskiej Ukrainy. Tak sobie myślę dlaczego prorok Jędraszewski nie cierpi formacji Tuska…ostatnio opanowanej przez mniejszościowy ukraiński element. Szukającej odwetu za Akcję Wisła…Co widać na blogu…

 139. @maciek.g
  9 listopada o godz. 18:07
  Oczywiście Mikołajczyk w Moskwie niczego nie osiągnął. Nie osiągnął, bo polski rząd emigracyjny konsekwentnie stał na stanowisku utrzymania granicy z 1939 roku, zaś ZSRR jako jeden z głównych warunków porozumienia z Rządem Londyńskim stawiał przywrócenie linii granicznej sprzed wojny 1920 roku. Oprócz tego Rosjanie chcieli usunięcia z rządu i dowództwa wojsk najbardziej radykalnych antysowietów.
  Czy istniała realna szansa na takie porozumienie, przy bardziej ugodowej postawie londyńczyków, czy Stalin Mikołajczyka tylko zwodził tego zapewne się nie dowiemy, tym bardziej, że stosunki polsko-radzieckie cały czas są przedmiotem „polityki historycznej” co znakomicie utrudnia obiektywność badań.

 140. Symetryczny
  9 listopada o godz. 20:53
  maciek.g
  9 listopada o godz. 17:49
  Wypadałoby abyś pisał na temat. Co ma Żukow do powstania?
  =======================================

  Żukow i Rokossowski otrzymali od Stalina rozkaz opracowania planu zdobycia Warszawy. W wyniku tego powstał plan określający termin gotowości rozpoczęcia działań na 25 sierpnia, pod warunkiem otrzymania dodatkowo armii pancernej i armii ogólnowojskowej.

  W mojej ocenie, po analizie powyższego planu Stalin mógł uznać wybuch powstania za angielską dywersję, mającą skupić siły Armii Czerwonej na kierunku warszawskim. Oznaczałoby to rezygnację z planu zajęcia Bałkanów, o które toczyła się rywalizacja między Stalinem i Churchillem.
  W związku z tym Stalin zdjął jedną armię pancerną z kierunku warszawskiego i posłał ją na Bałkany.

 141. Przeczytawszy kto sieje wiatry , ze niby ..ee arystokracja (? jak to ona , rzadko bo leniwa od , albo z racji urodzenia) wypadaloby aby jakis pracowity z tej samej albo innej racji , najmita koneser ( oczekiwana przez niego zgodnosc interesow ) zebral to do kupy .
  Komu ten juz zebrany wieje ? Komu wieje wiatr od kupy onuc skiepszczonych dlugotrwalym marszem ? Adresat moze byc tylko jeden .
  Przy takiej kupie i sile wiatru kolejnosc musi byc przypadkowa i nie ma co sie zachwycac wlasnym spoznionym ( arystokracja dlugo spi ) o setke z cienkim okladem , imieniem . Przeczytawszy co napisawszy bo nie spawszy.. – to jakis niewyspany belkot , nie ma co ciagnac . Czwarta rano to nie jest dobra pora nawet na p…. …w . Czajki spia ale robotnicy wstana

 142. Prawdziwa arystokracja aby mogla nia byc musi znac wiecej niz jeden jezyk ( jeszcze nikt nie wstal znaczy sie nie wkrecil )
  https://www.youtube.com/watch?v=RtDX1Vl-Jxk

 143. Szkoda,że Mikołajczyka w Moskwie nie zastąpił Macierewicz. Tak sobie myślę,że o losach świata często decydują błędy w wyznaczaniu posłańca. Z oliwną gałązką…

 144. Z okazji celebracji rocznicy zburzenia muru niemieckiego, Adam Michnik napisał esej panegiryk, w którym określa wielkie sukcesy puczu solidarnościowego w Polsce tymi słowami:
  „Żyjemy /w Polsce/ w czasach powszechnego niszczenia. Niszczenia ludzi, ich dorobku, autorytetu, niszczenia prawdy historycznej, wprowadzaniu do obiegu kłamstw. Niszczona jest swoboda myśli, niszczone i usuwane są poglądy, dzieła sztuki i ich autorzy. Nie ma dziś w Polsce postaci nietkniętej, grupy społecznej niesponiewieranej.”

  A gdzie był wtedy Michnik i tysiące tzw. demokratycznych opozycjonistów z dolarowymi fortunami od siajej i Watykanu?
  Wielu sponiewieranych i obrzydzonych z nostalgią pomyśli o czasach Polski Ludowej.

 145. GOŚCIE PASSENTA
  Gospodarz w formie plus Goście plus
  100% uznania

 146. Mur Berliński i Mur Meksykański. Główny jankes traktuje prezent/fragment MB/ jako polityczną czarną polewkę. Brakuje jeszcze fragmentu z ogrodzenia KL jako egzemplarz dla Guantanamo. Tak sobie myślę,że emigranci naziści czynią u jankesów skansen nazizmu-bis. O bombardowaniu Syrii jak Wielunia nie wspomnę…w ramach uber alles…

 147. Tusk oświadczył,że jego poglądy są w mniejszości i dlatego zrezygnował. Tym samym potwierdził,że teraz rządzi większość co jest cechą demokracji. Tak sobie myślę,że z tego faktu nie można robić afery. KONSTYTUCJA katolikom tego nie zabrania a osądzi sąd ostateczny. A wcześniej Jędraszewski.

 148. Czytam gazetę sąsiadów z Piekar Śląskich i dowiaduję się, że niezatapialny u nich były minister Poloczek przegrał nawet z kandydatem miejskim, ale do Sejmu się dostał, bo w okręgu zdobył aż 7 tys. głosów. Podobno w ubiegłej kadencji nie miał czasu (taki zalatany) na spotkanie z prezydentką miasta. Zamiast tego mają tam w UM niekończące się kontrole. Przypomnę, że w tym grajdole katolicki kler i poseł Poloczek zablokowali koncert jakiegoś metalowej grupy Kat.
  Nic to, bo ja chciałem trochę przed Dniem Nienawiści Polskiej o pierdach patriotycznych. Słowa i to co one kryją: patriotyzm, ojczyzna, wiara wprawiają mnie w najprawdziwszy wqrw. W tym roku nie wybieram się na żadne obchody „święta” z tak zajebistymi tradycjami, że nawet najwięksi polscy patrioci nie potrafią powiedzieć o nich cokolwiek. Nikt z tych debili nie wie, że obchodzono je w zasranej IIRP zaledwie dwa razy!!!

 149. WTOREK BĘDZIE POJUTRZE.
  Do tego czasu Piotrowicz, Pawłowicz i Macierewicz będą dzieliłi społeczeństwo do spodu.
  Siła urzędu i powaga instytucji o której mówili goście Passenta nisko, coraz niżej

 150. W kraju w którym szara strefa funkcjonuje i fukcjonować będzie, co zaniża przychody budżetu, rozwiązaniem może być jak najszersze wprowadzenie płatności elektronicznych. Nowy minister finansów podobno jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Jakie działania podejmie, skoro społeczny opór, z różnych względów, może być duży?

 151. Dzięki wszystkim za dobre słowo, zwłaszcza, że całą noc we śnie walczyłam z narodowcami;)
  nie wiem, jaki cel przyświeca geozakom i mauro-rossim, może mają za zadanie wyciągać z nas ostre teksty, takie gotowce na ewentualne haki? ważne, żeby być tych gierek świadomym
  @żabka – też ateistką jestem, łatwo nie jest; ale jakże wyzwalające było odcięcie się od KK kilka lat temu …

 152. @olborski

  Elżbieta II sprawia wrażeniem, że zna tylko jeden język.
  Ona jest z ludu i dlatego nie ma tytułu Dame

 153. Udawanie się na emigrację wewnętrzną, moim zdaniem nie przynosi nic dobrego, lepiej jak ktoś z ważnych powodów potrzebujący zasadniczej zmiany udaje się na inny kontynent, jak najdalej.
  Pan Marcin Lazarowicz (neospasmin) udał się do Australii i odnalazł tam radaść istnienia i swoje przeznaczenie, o czym może świadczyć też nieobecność na tutejszym blogu. Pan Jerzy Zakrzewski wybrał kontynent amerykański, co prawda ostatnio szczególnie nam bliski, ale nie tak bliski jak Bliski Wschód, na którym wielu znajomych pod biało-niebieską flagą.
  Mnie osób pisze z dalekiego wschodu, chociaż tutejsi komentatorzy od czasu do czasu tam też podążają szukając rozmaitych inspiracji.
  Zatem to co blisko najlepiej widać z daleka, co potwierdza tęsknota za krajem ojczystym, często w wielu komentarzach widoczna.
  WTOREK BĘDZIE POJUTRZE. Wtedy się zaczną powroty do przyszłości

 154. Więc róbmy swoje bez rzucania się na druty. Tak sobie myślę,że kropla też drąży…ośmieszajmy zatem polityczną nieprzyzwoitość. Tu i teraz…

 155. hetajr
  10 listopada o godz. 10:18
  Twój wpis jest przykładem jak powinna wyglądać dyskusja na temat który rozpoczął symetryczny swym niemądrym wpisem.
  Tez czytałem o tym ze dowódcy Radzieccy opracowywali plany kampami przeciw ZSRR opartym na opanowywaniu dużych miast. Ci wymienieni przez ciebie dowódczy takie plany robili. wybuch powstania w Warszawie zmienił decyzje Stalina w stosunku do Warszawy.Wyzwolenie Warszawy przy pomocy powstańców wspieranych przez aliantów stwarzał problemy polityczne. Stalin postanowił wykorzystać sytuacje zwiastowania sporych sił niemieckich w warszawie i pouciekawszy swa siłę na kierunku Bałkany.
  Już od dłuższego czasu mieli ustalenia że zdobywać Berlin beda jednocześnie wszyscy sojusznicy -nie było się powodu spieszyć. (Przez Warszawę droga na Berlin była najkrótszą )

 156. Mad Marx
  10 listopada o godz. 10:16
  Polityka rządu Mikołajczyka był a skandalicznie zła. Dla planu politycznego najpierw zjednuje si,e sojuszników i gdy wygląda na to ze mamy atuty w garści działamy. Londyn nie miał prawa namawiać do powstania nie mając żadnych uzgodnień z aliantami. Oni powinni jasno informować kierownictwo AK w Warszawie o tym z ena razie nie ma żadnych uzgodnię s sprawie pomocy powstaniu i jak tylko je uzyskają to dadzą znać.Tymczasem odwrotnie do tego co napisałem w ostatniej chwili pchnęli kuriera że pomocy żadnej nie będzie.

 157. guzdra
  Przyznam , ze zapomnialem o najwiekszych leniach ale ona napewno zna migowy , – slang Sandringham House , slang Windsor Castle itp – kiwanie palcem ( kazde kiwniecie cos innego w kazdym z nich znaczy )( bm mruganie i puszczanie .. dymkow tez jest bardzo podobne naszych ale znaczacych zdaje sie cos troche innego )
  Szkoda naprawde , zaluje , ze nie zachowalem tego egz. Polityki (?)w ktorym zacytowany byl esej jakies English men-a o puszczaniu ” dymu” na salonach , w tym przez pewnego lorda ktory po swoim wypadku wyjechal gdzie daleko i kiedy wrocil myslac , ze po kilkunastu latach juz wszyscy o nim zapomnieli , okazalo sie , ze grubo sie mylil. Oni tam maja dosc specyficzne poczucie humoru .

 158. @ls42

  Podobnie jak @adam100 traktujesz tutejsze środowisko jako mającą moc sprawczą.

  cytat z komentarza @ls42 z wytłuszczeniem uczynionym przze mnie

  … jak najszersze wprowadzenie płatności elektronicznych. Nowy minister finansów podobno jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Jakie działania podejmie, skoro społeczny opór, z różnych względów, może być duży?

  Sytuacja przyszła będzie się składała z dwóch postaw o różnym zabarwieniu uczuciowym.

  Starzejące się Polki i starzejący się Polacy będą mieli wygodę i kłopot jednocześnie.

  Chyba trzykrotne pomylenie się przy wklepywaniu pinu na terminalu może zablokować możliwość pożytkowania się kartą płatniczą. Niejedna staruszka i niejeden staruszek wścieknie się w takim przypadku.

  Kilkakroć pisałem tu o Hance Bielickiej. Pytana dlaczego nosi przy sobie pieniądze odrzekła:
  Gdy boj mi w niesie walizkę, to co?
  Dam mu kartę do potrzymania?

  znajomy biznesmen ( młody i sprawny ) miał niedawno kłopot z aparatem telefonii komórkowej. I musiał w tym celu pojechać 70 kilometrów.

  A mnie obrotni pójdą do najbliższej placówki swojego banku i podejmą gotówkę w razie kłopotu z płatnością?

  Kto ma poinstruować miliony Polek i Polaków w sprawnym płaceniu elektronicznym?

  Określenie opór jest nietrafne w naszym oportunistycznym społeczeństwie.

  Tu nagminnie napomykano o kradzieży przydomka umożliwiającego komentowanie.
  Gwałtowność zmian w telekomunikacji doprowadza do snucia bajek i chaosu.

  Słabym ale jednak dobrym przykładem jest sygnalizowany nie dawny kłopot @stasieku.

  Różni dostawcy usług mają stosują różne technologie i techniki.
  Dla przykładu zapytam: umiesz komórką rozpocząć czat na Skype i przesłać plik zapisany na 50 megabajtach.

  Ponoć 2/5 Polek i Polaków nie rozumie prognoz pogody, jest przekonanych, że Mateusz Morawiecki zrobi z tym porządek.

  Względnie młodzi aktywiści blogowi muszą spotkać opór fizycznej materii, aby powściągnąć się w opowiadaniu bajek o Godnym Polskim Narodzie.

 159. ls42 10 listopada o godz. 11:51 pisze: – WTOREK BĘDZIE POJUTRZE.
  Do tego czasu Piotrowicz, Pawłowicz i Macierewicz będą dzieliłi społeczeństwo do spodu. …

  Może i tak ale przede wszystkim chodzi o przykrycie afery z Banasiem. IV pisia Rzeczpospolita to „Republika Banasiowa” i „spin doktorzy” PiS robią wiele by odwrócić uwagę od tego faktu autentycznego. Stąd też Gargamel żoliborski ( lub może starczyło, że jego Klakier) polecił Adrianowi wyznaczyć Antka Policmajstra na Seniora marszałkowskiego żeby narobić dymu i zasłonić co trzeba. Nawet Czarzasty z „Lewicą” dali się na to nabrać.

 160. jakiegos Englishman-a

 161. kooperatwaMandragon

  Rozważania która ekipa rządząca miastem bardziej przyłozyła rękę do tzw „reprywatyzacji warszawskiej” sa pozbawione sensu. Tzw „reprywatyzacja” była (jest) bowiem jedynie metodą gentryfikacji. Tak się współczesnie określa akumulację nieruchomości miejskich. Prawo rosnącej akumulacji ma charakter obiektywny i charakter ekip zarządzających miastem czyli uczestniączacych w procesie akumulacji nie ma żadnego znaczenia. Ich rolą jest tylko zarządzanie procesem.
  Gdyby na skutek jakiegoś przypadku metodą gentryfikacji nie stała się tzw „reprywatyzacja” tylko np podatek katastralny ekipy rzadzace miastem wspierały by w podobny sposób ten proces zarządzaniem katastrem.

  Spór o to kto w wiekszym stopniu odpowiada za dramatyczne skutki „reprywatyzacji” ma charakter wyłącznie propagandowy i wynika z obranej przez PiS metody obrony owej „reprywatyzacji”. Jaki poszedł w tym przypadku drogą nomenklatury peerelowskiej, która w momentach kryzysowych podnosiła hasło „socjalizm tak, wypaczenia nie” robiąc do pewnego czasu tym hasłem ludziom wodę z mózgu. Jaki zaproponował modyfikację tego hasła „reprywatyzacja tak, patologie reprywatyzacji nie”.
  No ale przecież jasne jest, że tak jak „socjalizm” nieodłacznie i obiektywnie związany był z „wypaczeniami” tak i „prywatyzacja” nieodłącznie i obiektywnie związana jest z „patologiami”.
  Niestety rozmówca portalu strajk.eu tego nie rozumie i wbrew swoim interesom domaga się „reprywatyzacji” bez „patologii”. Czyli w swej naiwności domaga się czegoś co obiektywnie jest niemożliwe.

 162. żabka konająca
  10 listopada o godz. 3:53
  Już od dawna na EP nic na temat Majdanu i Ukrainy nie pisałem , a to z powodu, że gdy temat był „gorący” swoje oceny podałem na EP (był to rok 2014) i żadne fakty od tego czasu nie wskazały nic bym miał się wycofać z tego co napisałem.
  Jak cię interesują moje opinie to prószę zajrzyj na EP 24.09.2014 środa Kac po Majdanie.
  Dodam tylko że na Majdanie najbardziej stracili Ukraincy i Ukraina.
  Ponieważ sądzę ze możesz mięć problemy ze znalezienie wpisu daje link
  https://passent.blog.polityka.pl/2014/09/24/kac-po-majdanie/#comment-637545

 163. Bar Norte
  10 listopada o godz. 13:41

  Dal nam przyklad burmistrz Berlina,
  jak zwyciezac mamy.

  Pare miesiecy temu pisano, ze w ramach akcji ,, Berlin dla berlinczykow” miasto wykupilo kilkaset mieszkan w dobrej okolicy, by wynajmowac je po cenie dostepnej dla ludzi pracy.
  Niestety w wiekszosci miast swiata deweloperzy korumpuja wladze miejskie, czego skutkiem sa patologie pustostanow na przyklad , gdzie cale ulice na Manhattanie maja wiezowce wykupione przez spekulantow, gdzie nikt nie mieszka a tymczasem od 40 lat nie buduje sie mieszkan komunalnych.

 164. hetajr
  To zdanie się trochę popitoliło i zamiast
  „Stalin postanowił wykorzystać sytuacje zwiastowania sporych sił niemieckich w warszawie i pouciekawszy swa siłę na kierunku Bałkany.”
  powinno być
  „Stalin postanowił wykorzystać sytuacje związania sporych sił niemieckich w Warszawie i przanieść swe siły siłę na kierunku Bałkany.”

 165. hetajr
  i znów oczywisty błąd napisałem
  Radzieccy opracowywali plany kampami przeciw ZSRR – a powinno być oczywiście przeciw Niemcom

 166. Polanski robi zbyt dobre filmy. Gdyby cos sie komus w Polsce przypomnialo do kogo moglby napisac po 45-ciu latach . Madam Macron moze cos jeszcze pamietac ale p. Agata wtedy Kornhauser .. ? No nie wiem .. A Nóż ..w wodzie ?

 167. Przechytrzyc moderacje
  „Valentine Monnier oskarża R…..a Polańskiego
  Aktora w rozmowie z „Le Parisien” stwierdziła, że zdecydowała się publicznie zabrać głos pod wpływem premiery nowego filmu Polańskiego „Oficer i szpieg”. Produkcja dotyczy sprawy francuskiego oficera narodowości żydowskiej Alfreda Dreyfusa, który w 1894 r. został oskarżony, a potem niesłusznie skazany za zdradę państwa.
  Monnier powiedziała, że rozgłos otaczający film ożywił „traumatyczne wspomnienia” z jej spotkania z Polańskim. Kobieta wcześniej miała pisać w swojej sprawie listy m.in. do pierwszej damy Francji Brigitte Macron i innych wpływowych kobiet we Francji. „

 168. Mauro Rossi

  Obrzydliwy portret Pana Adama zrobiony chyba przez fotografa na smieciowej umowie o prace.
  Wyglada jak facet odwiedzajacy place zabaw w samym prochowcu.
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25388028,adam-michnik-europa-kaczynskiego-kontynent-ludzi.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 169. Ukraina „podrzuca” banderowców i sprawdza system sądowniczy na zasadzie wy macie tzw.wyklętych a my banderowców i ich spadkobierców. Znieśmy wzajemnie pretensje bo mamy wspólny mianownik likwidacja komunizmu w rosyjskim wydaniu. Choć to gruziński wynalazek. A Wołyń zostawmy historykom. Tak sobie myślę,że banderowcy w roli francuskiego łącznika przenikają przez granicę szukając sądowego wsparcia hunwejbinów. Odmowa deportacji do Rosji oznaczać będzie gloryfikację banderowców przez pisowski wymiar prawa i sprawiedliwości. A wtedy haj żywe !…będzie międzynarodówką narodowców nad Wisłą…

 170. kooperatywaMandragon

  „Dal nam przyklad burmistrz Berlina, jak zwyciezac mamy.”

  Berlin … .

  https://de.wikipedia.org/wiki/Rosa-Luxemburg-Platz

 171. Wstyd sie przyznac, ale personalia czlonkow rzadu w wiekszosci sa mi obce. Pare razy wystapilo tu nazwisko Jacek Sasin. Jedni mowia, ze to postac anonimowa, co to tylko wystapila w „mgle smolenskiej”, inni podaja, ze byl poslem, szefem komisji sejmowej, wiceministrem i i wicepremierem. Zdaje sobie sprawe, ze nie moze sie on podobac, ale nie wiem co trzeba miec w dorobku, zeby nie byc osoba anonimowa.
  Znalazlam tu na poczatku sformulowanie – tzw. „premier”-….. o ksywie Pinokio ( Morawiecki). Wydawalo mi sie, ze lekcewazenie mozna wyrazic albo za pomoca tzw. , albo cudzyslowia. Widac jednak, ze uzycie tylko jednej mozliwosci nie odzwierciedla w pelni uczuc do tej osoby.
  Czy jest w tym rzadzie chociaz jedna osoba troszeczke trafiona, kompetentna? Z przegladu widac, ze nie ma. Boj sie boga Polsko.
  Wszyscy podkreslalja, jak smetnie wygladala para zglaszajaca nowy rzad, nie bylo w niej entuzjazmu. Jesli para nie wygladalaby smetnie, to dowiedzialabym sie, ze wykazala sie sztucznym, nieuzasadnionym entuzjazmem. ( Pinokio)
  Ja to wszystko rozumiem, bo mam podobne zachowania na okolicznosc prezydenta kraju, w ktorym mieszkam. Jemu tez nie moze sie nic udac, a na dodatek daje ziliony razy wiecej powodow nie tylko do oburzenia, ale i podsmiechowek. A przeciez sama wymienilabym ze trzy rzeczy, ktore byly dobre. Nie wnikajac czyja to zasluga. Ale sza…. nikomu o tym nie powiem.

 172. Wywiad z Sasnalem, ktory mieszka juz dwa miesiace w USA i jest szczesliwy, ze oddycha tutejsza atmosfera a nie polska zgnilizna tak srednio moze byc dowodem na cokolwiek. Dobrze, ze przynajmniej dodaje, ze po czesci jest to dlatego, ze to co sie dzieje w Ameryce to nie jego broszka. I na tym zdaniu nalezaloby poprzestac. Ja tez, kiedy wyjezdzam za granice i mam jakies inne zajecia i doznania zapominam o amerykanskiej zgniliznie. O jak mi sie podoba piekniejaca z roku na rok Polska.
  Czasami jednak nie udaje sie uciec od pamieci. Pochwale sie – ostatnio bylam na Kubie, nie szlakiem nadmorskiego zamknietego resortu, wiec zetknelam sie z czyms innym. I o tym jak podle i pamietliwe potafia byc wladze amerykanskie, a teraz jak jeszcze podlejszy, wyzuty z wszelkich ludzkich odruchow jest Tr. nie moglam przestac myslec ani na chwile.
  Nie interesuje to nikogo? Nie szkodzi, czasem dobrze jest wyjrzec poza nos Pinokia.

 173. Ponoć Macierewicz ma zasługi. Jaką miara je mierzyć. Tak sobie myślę,że zasługi można sugerować wobec osoby, która była przyzwoita do 1989 roku i potem. Szczególnie popierała Okrągły Stół i tzw. zaniechanie wendety politycznej wobec stron porozumienia zwanej grubą kreską. Co nie dotyczy delikwenta pasowanego na marszałka jak Obama do Nobla za pokój. Złotego bez złota nie wspomnę…

 174. Zachodnie sankcje wobec Rosji o dupę potłuc.

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=197647

 175. Dupa w polityce ważniejsza niż głowa. Tak sobie myślę imperialnie.

 176. Banderowcy będą nad Wisłą witani chlebem i solą. Tak sobie myślę,że służby specjalne „zbanasiły” się.

 177. maciek.g, godz. 13:23

  Warszawa wiązała niewątpliwie dodatkowe siły Wehrmachtu ponieważ teoretycznie była oczywistym celem ataku Armii Czerwonej i obrona na tym odcinku musiała pozostawać wzmocniona.

  O siłach niemieckich bezpośrednio zwalczających powstanie pisałem niedawno.

  Obrońcy powstania twierdzą m. in. że jego wybuch uchronił Europę przed inwazją sowiecką. Tym poleciłbym zapoznanie się z opisem ciężkich walk toczonych przez ACz na Bałkanach i możliwościami Wehrmachtu w obronie.

  Siedmiogród 1944, Marcin Sowa, Bellona 2005.

 178. BWTB godzina11:38
  Wspominasz b.ministra od dróg Poloczka .Pamiętam pana ,że w czasach rządów PiS ( lata 2005 – 2007 ) wyremontowano jedynie 6 km -obwodnicy Szczecina ( tj zmieniono betonową nawierzchnie na fragmencie A -6 z czasów Adolfa H )i to wszystko .
  Co do święta 11 listopada to przypominam info @ Torlina z przed lat który pisał tu na blogu ,że w II RP w spisie bodaj z1932 roku odnotowano 33 % analfabetów .Nie dziw sie ze tylko dwa razy świętowali .
  U Nas na Górnym Śląsku jeszcze przed 1918 szkoła podstawowa była obowiązkowa –
  Pozdrawiam

 179. Po Mazurze teraz Waluś ma szansę trafić na ołtarze. Tak sobie myślę,że antykomunizm i rusofobia rehabilitują grzechy.

 180. @waldemarze, ten facet dosłownie zwijał drogi, unieważnił rozstrzygnięte przetargi na budowę dróg.
  A mnie opanowała mania prześladowania patriotów. Nie dalej jak przedwczoraj byłym na uroczystej akademii ku ….. i siedziałem niestety przy stoliku z prawdziwymi patriotami. Jeden z nich pierdnął coś o polskich bocianach, więc pokazałem mu fotkę z muzułmańskiego Maroka z taką chmarą boćków, że trudno je zliczyć. I co odpowiedział? Tam do nich strzelają! Poczuł zwycięstwo. Drugi, a właściwie druga oznajmiła, że wybiera się nad polskie morze (!!!!!!) do Kołobrzegu. Zrobiłem uwagę, że to morze nazywa się Bałtyk (nie chciałem się drażnić z nazwą Kołobrzeg, bo jeszcze by pomyśleli, że tam urodził się Kolberg)). Potem oczywiście przyszła pora na polską złotą jesień i góry (w domyśle Tatry). Połowa z tych osób była nauczycielami!!! I co wyrośnie z tych dzieci polskich?
  Aaaa, najlepsze było jak ten od bocianów chciał „ratować” polski węgiel (w końcu byliśmy w Bytomiu – kiedyś 5 kopalń węgla). Tu mu dokopałem, bo spytałem, czy przepracował kiedyś szychtę jako górnik. Poległ ciul.
  To tyle na dzisiaj moi mili.

 181. WCZORAJ
  Pogrzeb kolegi z pracy. Rocznik 1947.
  Zawsze związany z lewicą, powiedział mistrz ceremonii. Żegnali go młodzi i ci młodzi duchem. Znałem człowieka od dziecka, taki przypadek losu.
  Na zakończenie, gdy już urna z prochami spoczęła w rodzinnym grobie, mistrz ceremonii powiedział „Ponieważ są wśród nas ludzie wierzący odmówmy modlitwę”
  Pięknie zabrzmiały słowa „OJCZE NASZ” odmówione wspólnie
  Cześć Jego pamięci

 182. Mauro Rossi
  10 listopada o godz. 3:11

  Dziekuje za wyjasnienie. Moja wiedza na temat marshal arts jest ograniczona mimo kilku prob nauki. Przyznaje ze newet nie wiem czego nie wiem w tej dziedzinie.

 183. Jeśli prezes Kaczorek powiedzial: „kryzys gospodarczy nadciąga”, to znaczy że nadciąga, czy nie?

  Business Insider od razu podsuwa instrukcję, jak suweren – nie ważne czy pierwszego, czy dalszego sortu – powinien się do kryzysu ustawić:

  1. Przygotuj domowy budżet na mniejsze dochody
  2. Nie przejadaj dodatków, dotacji, świadczeń, zasiłków
  3. Postaw w pogotowiu poduszkę finansową
  4. Zrób porządek z długami (na ile się da)

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/kryzys-gospodarczy-w-polsce-jaroslaw-kaczynski-przestrzega-przed-spowolnieniem/hmnj5m1

 184. Zyta pisze o wycieczce na Cuba. NIe moge pominac faktu ze president Obama odwiedzil Cuba w historycznej wizycie. Kilka dni pozniej The Rolling Stones dali tam chyba pierwszy koncert. Rowniez w tym okresie Alaska Airlines otworzyla regularne loty z Seattle przez LA do Havana.

  Playing for Change
  Guantanamera w wykonaniu Kubanczykow zamieszkalych w kilku miejscach na swiecie.

  https://youtu.be/blUSVALW_Z4

 185. „Igor Mazur przyjechał do Polski na zaproszenie eurodeputowanej PiS Beaty Mazurek.”
  Eurodeputowana Mazurek poreczyla za IM w polskiej delegaturze Interpolu , czy w brukselskiej ? Mazurek zaprosila Mazura prywatnie , czy sluzbowo ? Jezeli prywatnie dlaczego komentuje dzialanie Interpolu MSZ i Czaputowicz ? .
  Jezeli sluzbowo to Mazurek powinna wyjasnic po co i kto pokrywa koszty pobytu Mazura w Polsce a nie siedziec cicho . To do niej nie podobne . Nie dano nawet szansy sadowi w Chelmie . Jakis nieswierzy aromat czy powiew czegos..
  Kumu wieje wiatr panie Mauro Rossi i czego to aromat daje sie wyczuc ? Co panu przypomina nieświeży powiew ten ? O tej porze nie powinien pa spac ani tu ani tam

 186. maciek.g
  10 listopada o godz. 13:31
  Dla przypomnienia. Czułe słowa Churchilla do Mikołajczyka. Październik 44.
  „Nie jesteście rządem, jesteście warcholskim narodem, który chce zburzyć Europę. Pozostawię was samych z waszymi waśniami. Nie ma pan poczucia odpowiedzialności, jeśli chce pan poświęcić ludzi z kraju…Ma pan na uwadze tylko swój marny, ciasny, egoistyczny interes. Odwołam się teraz do Polaków. Rząd lubelski może doskonale funkcjonować. On będzie rządzić, to jest pewne. Pana argumenty to tylko zbrodniczy zamysł wywołania rozłamu między sojusznikami za pomocą waszego liberum weto… Jeśli chce pan podbijać Rosję, to niech pan sobie idzie swoją drogą „

 187. Czułe słówka aktualne również dzisiaj.
  Cywilizacja zabija
  Epidemia cukrzycy wśród dzieci. Lekarze są bezradni bo nie znają przyczyny

 188. Tvn24 „Czy demokracja ma przyszłość?”
  „Ludzie głosowali na Hitlera bo chcieli mieć bezpieczną przyszłość”
  Taką tezę usłyszałem w dyskusji na temat.
  Dzisiaj możemy o tym mówić z pewnym niedowierzaniem, ale wówczas ludzie byli przekonani, że jak przywódca państwa do nich mówi, to wie co mówi.
  Czy obecnie jest inaczej?
  Pewne hasła znajdują szersze poparcie, bo niektórzy drobiazgami nie zawracają sobie głowy, do czasu

 189. żabka konająca
  10 listopada o godz. 4:52

  „@ Piotr II i pozostali – potępiam nagonkę blogową na jedną osobę tym bardziej że co jakiś czas sama doświadczam*”

  Pod sztandarem obrony człowieka przed nagonką, usprawiedliwiasz i przechodzisz obojętnie obok chamstwa innego człowieka, które może ranić.
  Gratuluję takiej przewrotności.

 190. Dziś wybory w Hiszpanii, zobaczymy czy wyborcy pogonią socjalistów.

  Link niżej demonstracja w Barcelonie przeciw pałkarskim rządom socjalistów, uczestnicy śpiewają „Mury” ( L’Estaca) , katalońskiego piosenkarza Lluisa Llacha, który zainspirował Jacka Kaczmarskiego.
  https://twitter.com/JoshuaPotash/status/1193317943414870021?s=07

  Wyrwij murom zęby krat
  Zerwij kajdany, połam bat!
  A mury runą, runą, runą,
  i pogrzebią stary świat.

  Zobaczymy, czy wyborcy pogrzebią dziś socjalistów i komunistów.

 191. 10 listopada o godz. 18:43

  „Eurodeputowana Mazurek poreczyla za IM w polskiej delegaturze Interpolu , czy w brukselskiej ? Mazurek zaprosila Mazura prywatnie , czy sluzbowo ? Jezeli prywatnie dlaczego komentuje dzialanie Interpolu MSZ i Czaputowicz”?

  Ponieważ sprawa ta jest to dla Rosji kłopotliwa to natychmiast robisz jej przekierowanie na wątki poboczne i bez znaczenia. Zadbałbyś chociaż o szczegóły, np. polskie znaki diakrytyczne, zamiast walić nahajką. Podstawową kwestią jest to, że Rosja wykorzystuje instrumenty międzynarodowe, jak Interpol, którego jest członkiem, do zwalczania swoich przecinków politycznych. W przeszłości różnych czeczeńskich opozycjonistów (cywilów) umieszczała na międzynarodowych listach (ONZ, U.S. Dep.,UE) osób poszukiwanych za terroryzm. Straż Graniczna zareagowała prawidłowo, mieli go na liście osób poszukiwanych to zatrzymali ― do wyjaśnienia. Jak by dało się ująć polskimi rękami Ihora Mazura i przekazać go Rosji to Putin miałby czysty zysk i na dodatek polskich wspólników. Mazur dostałby w Rosji z 10 lat, ale nie przeżyłby odsiadki to pewne, już by się o to postarano. No ale nie wyszło.

  Słuchaj choćby Bodnara. „Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zadeklarował udział jego biura w sprawie Mazura i dodał, że „mamy wieczny problem z Interpolem, korzystanie z jego mechanizmów jest pozbawione wystarczającej kontroli demokratycznej, w związku z czym może dochodzić do nadużyć w zakresie wpisywania ludzi do jego baz danych”.(Onet)

  „Kumu wieje wiatr panie Mauro Rossi i czego to aromat daje się wyczuć” ?

  Myślisz o zapachu ruskich onuc? Mam swoje typy.

 192. Mauro Rossi

  „Zobaczymy, czy wyborcy pogrzebią dziś socjalistów i komunistów.”

  Czemu nie korzystasz z ogólnodostępnych źródeł?

  Poniżej wyniki wyborów w Hiszpani wg dwóch exit poll.

  Jak widzisz wyborcy w skali kraju nie pogrzebali lewicy bowiem socjaliści wygrali wybory. Podemos bardziej od nich w lewo też swoje poparcie odtworzyła.
  Natomiast wyraźny jest upadek liberałów.

  Nie ma jeszcze danych dotyczących wyników w Katalonii ale też przypuszczam, że lewica niepodległościowa je wygrała.

  Spain, SocioMétrica poll:

  PSOE-S&D: 26%
  PP-EPP: 20%
  VOX-ECR: 14%
  UP-LEFT: 14%
  Cs-RE: 8%
  ERC-G/EFA: 3.5%
  MP-LEFT|G/EFA: 3.4%
  JxCAT-NI: 1.7%
  PNV-RE: 1.5%
  CUP-LEFT: 1.5%
  BILDU-LEFT: 1.1%

  Spain, NC Report poll:

  PSOE-S&D: 27%
  PP-EPP: 21%
  VOX-ECR: 14%
  UP-LEFT: 13%
  Cs-RE: 9%
  ERC-G/EFA: 4%
  MP-LEFT|G/EFA: 3%
  JxCAT-NI: 2%
  PNV-RE: 2%
  CUP-LEFT: 1%
  BILDU-LEFT: 1%

 193. Banderowcy chronią się w IV RP jak czerwone brygady w PRL. BANDERA ROSSA i tzw.wyklęci łączcie się przeciwko Rosji. Tak sobie myślę,że wróg naszego wroga jest…A Wołyń czeka na sprawiedliwość…

 194. Mauro Rossi
  Hiszpania da sobie rade prawdopodobnie bez Ciebie .
  Prawdopodobnie jednak , ktos taki jak europoslanka Mazurek , kto udziela pomocy komus sciganemu przez Interpol jak I. Mazur , sam moze miec klopoty.
  Mazurek nie może teraz powiedzieć, że nie umawiała się aż na coś takiego. Tak to jest gdy amatorzy próbują grać z zawodowcami.” Powinna Mazura zaprosic od razu do Brukseli . Prawdopodobnie tam bylby bezpieczny bardziej a w Polsce ..ktoz to moze wiedziec ?

 195. Mauro Rossi
  10 listopada o godz. 20:38
  Wydajesz sie dziwnie poruszony brakiem znakow diaktrycznych . Sprawa wydaje sie klopotliwa ale dla Ciebie bo zapomniales o manierach

 196. Mauro Rossi

  Sprawdziło się to o czym pisałem ci o 20,40.
  Republikańska Lewica Katalonii (ERC) wygrała w Katalonii.

  Mauro wyglada na to, że wspomnieniowo rozklejałeś się przy lewicowej pieśni (L’Estaca) wykonywanej przez wyborców Lewicy Katalońskiej, która dziś w tej prowincji wygrała wybory.

 197. Mauro Rossi

  Żebyś się w tej obcej ci ideowo tematyce nie pogubił linkuję notkę o Republikańskiej Lewicy Katalonii, która dziś w tej prowincji wygrała wybory

  „Republikańska Lewica Katalonii (katal. Esquerra Republicana de Catalunya, ERC) – centrolewicowa nacjonalistyczna i demokratyczno-socjalistyczna partia polityczna postulująca niepodległość Katalonii z ziem należących do Hiszpanii i Francji. Utworzona w 1931, nielegalna w latach 1939–1975 za rządów generała Franco, od 2003 członek trójpartyjnej koalicji rządzącej Katalonią.”

  Ciąg dalszy poniżej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Republikańska_Lewica_Katalonii

 198. Symetryczny
  10 listopada o godz. 18:52
  Ponieważ wiszą posty do ciebie pisze w skrócie
  Moja odpowiedz poparta wspomnieniami Mikołajczyka nie wchodzi.
  Churchill, spotykając się z oporami Mikołajczyka, irytował się, wpadał w gniew; nacisk jego wzrastał, przybierał formy gwałtowne, nawet brutalne. Groził zerwaniem stosunków z rządem polskim,
  później Churchill przepraszał Mikołajczyka „za swoje zbyt impulsywne wystąpienie” i prosil by „nie brac za zle jego temperamentu” z jakim dawał wyraz „przejęciu się w najlepszej intencji sprawami losu Polski”.

 199. @
  Prezydent Polski jest dobry, ale trochę za słaby.
  Rosną mu konkurenci:

  https://www.youtube.com/watch?v=Dfo1ASGBG64&feature=share

 200. Bar Norte

  Wiem Bar Norte, że jesteś w pozytywnym szoku. Na to liczyłem. 🙂

 201. „Goście Passenta” dają do myślenia

  A nade wszystko, potwierdzają wiele starych spostrzeżeń. Na pierwszy ogień, że Daniel Passent czuje miętę do blondynek.

  Po drugie, że jak pojawi się wybitny Polak/ka, powiedzmy – jest on/ona politykiem/czką wagi ciężkiej na arenie europejskiej i światowej, który/a móg(a)łby posłużyć krajowi jeszcze z 10 lat, to się go/ją w glebę wgniata wyciągając małostkowe zarzuty, wyssane z PiStrollowania, nadęte niby-patriotyzmem.

  Po trzecie, polska kuchnia jest niestrawna. Red. Passent zapowiedział „szwedzki stół” z daniami krajowym i co dostaliśmy? Odgrzewane kotlety o tym, czy faszyści maszerowali w zeszłym roku, czy nie; czy marsz był jeden, czy dwa; czy petardy rzucone przez margines przecież upoważniają władze Warszawy do zamknięcia marszu, itp. I co gorsze, nie podano żadnej prognozy na jutro, skąd jaka frakcja przyjeżdża, w jakich barwach i pod jakimi sztandarami wystąpi, ile będzie marszów, ani w którym poszczególni goście zamierzają jutro wziąć udział. Mnie oczywiście prognoza nie interesuje, bo jak pisałem – w listopadzie omijam kraj rodzinny. Ale chciałbym wiedzieć jak przebiegną i jak przebiegły obchody Dnia Niepodległości z 32-letnią tradycją (2 lata przed wojną, reszta po upadku PRL, podziemnych obchodów nie liczę). Mam nadzieję, że nie dowiem się jak było z BBC.

  Po czwarte, poszła lawina zarzutów nt. TK, że nie orzeka, że jest w praktyce zmarginalizowany, że ostatnie nominacje trzy są obraźliwe dla opinii publicznej, pytano co będzie z trzema sędziami TK poprawnie wybranymi w 2015 roku i kiedy (któryś) prezydent RP ich zaprzysięży? To wszystko prawicowy komentator Warzecha, notabene coraz częście publikujący w Rzepie, odbił zręcznie mówiąc, że cała afera wokół Trybunału jest rozdmuchana zupełnie niepotrzebnie. Co, a dlaczego to? No bo prezes Kaczorek nie musiał wcale takiej ostrej polityki prowadzić, mógł poczekać i tak nastąpiłaby wymiana sędziów … tra-la-la-la, tri-li-li-li … ciekawe, co p. Warzecha radził prezesowi, gdy ten „szedł na całość” i to „po bandzie”.

  Wracając do punktu 2., czyli do Tuska, nikt z Gości nie zauważył zdaje mi się tezy Tuska, że jego poglądy są w mniejszości w Polsce. Oczywiście prawiczek Warzecha widział tylko jaki samolubny jest Tusk i jak się fatalnie zachował w Smoleńsku po katastrofie (jak się zachował Tusk? nie wiadomo). Lecz reszta Gości z faworyzowaną Doktor Materską Sosnowską na czele też nie zastanowiła się co Tusk miał na myśli. Czy o związki partnerskie, aborcję i LGBT, czy o abonament TV? Mnie się wydaje, że Tusk w takiego się burżuja przepoczwarzył w tym brabanckim otoczeniu, że chodzi mu tylko o sprawy gospodarcze. Tzn. większość Polek i Polaków uważa, że rozdawnictwo forsy do ręki jest superowym rozwiązaniem w temacie państwa dobrobytu, generalnie do zaakceptowania. A Tusk nie. Jemu chodzi o to, że spada udział pracujących i że cele socjalne są załatwiane metodą pecuniarną, monetaryzowane, czyli nie tworzy się żłobków i przedszkoli, nie doskonali się szkół, ani przychodni zdrowia i szpitali, tylko państwo rozdaje forsę do ręki i niech się obywatel dalej martwi. Niech sobie zorganizuje opiekę nad dziećmi, niech wyśle na korepetycje albo zapisze do prywatnej szkoły, niech idzie prywatnie do lekarza i mu do ręki forsę wciśnie. Może nawet robić to elektornicznie, nawet lepiej, bo więcej VATu się uzbiera. Wszystkie problemy i napięcia społeczne da się sprowadzić do obiegu forsy między władzą, obywatelem i prywaciarzem, da się je w ten sposób rozwiązać. Taki jest kaczystowski model polskiego państwa dobrobytu.

  Model Tuska jest odmienny. Ktoś powie lewacki, może nawet ktoś zauważyć potrafi, że jest to model skandynawski, zachodni, belgijski lub francuski? Czy poglądy Tuska faktycznie są w mniejszości w Polsce??? Chciałem zapytać o to Panią Doktor, dzwoniłem z tym pytaniem do redakcji TOK FM, do audycji „Goście Passenta”, ale nikt nie odbierał.

 202. Mauro Rossi

  „Wiem Bar Norte, że jesteś w pozytywnym szoku.”

  Czemu miałbym być w szoku?
  Przecież wszystkie sondaże wskazywały, że hiszpańska i katalońska lewica wygrają te wybory.

 203. @
  Skandal! Cimoszewicz: „Prezydent nie jest głową państwa, to wstydliwy przypadek wybrania marionetki na to stanowisko”
  http://wdolnymslasku.com/2019/11/01/skandal-cimoszewicz-prezydent-nie-jest-glowa-panstwa-to-wstydliwy-przypadek-wybrania-marionetki-na-to-stanowisko/

 204. maciek.g
  10 listopada o godz. 21:13
  Zawsze znajdziesz wykręt. Churchill powiedział to co chciał. Okazało się to prawdą. Potwierdzoną. dzięki temu mieliśmy złoty wiek w naszej historii.

 205. Mazur. Nazwisko żle się kojarzy. Kiedyś wypuszczony zwiał do jankesów. A Ziobro dostał kosza z jego sprowadzeniem. Teraz Mazura też wypuścili. Tak sobie myślę,że do trzech razy sztuka. Ciuciubabka trwa…

 206. hetajr
  10 listopada o godz. 16:32
  Siły zaangażowane do walki z powstaniem można sobie zobaczyć w Wikipedii
  i nawet laik musi uznać że nie były one małe
  cytat
  „W ciągu niespełna dwóch tygodni Korpsgruppe von dem Bach osiągnęła liczebność około 25 tysięcy żołnierzy.”
  Mimo ze z oczywistych względów kierowano tu grupy mało przydatne do walk na froncie, to jednak musiano je wzmocnić sprzętem (i obsługą) którego tak dotkliwie tam brakowało.
  Hitler popełnił błąd chcąc szybko zlikwidować powstanie i pokazać to jako sukces Niemiecki (tych sukcesów zaczęło drastycznie brakować) bez sensu angażował znaczne środki z marnymi skutkami. Gdyby nie panika z powodu klęsk , pewnie wykorzystał by powstanie do zatrzymania Rosjan na tym odcinku i wzmocnił obrone tam gdzie ludzi i sprzętu mu brakowało.

 207. Symetryczny
  10 listopada o godz. 21:27
  z Wikipedii
  -Na pojawiające się w tym okresie żądania dymisji Mikołajczyka zareagował brutalnie Churchill stwierdzając, że do Moskwy Mikołajczyk „poleciał za naszą z gorącą zachętą, a my nie mamy zwyczaju porzucania ludzi którzy słuchali naszej rady. Napad na Mikołajczyka uznam za atak na rząd Jego Królewskiej Mości, który zniszczy ostatnią szansę porozumienia”.
  Dziwne prawda

 208. olborski
  10 listopada o godz. 14:15

  „Monnier powiedziała, że rozgłos otaczający film ożywił „traumatyczne wspomnienia” z jej spotkania z P***olańskim”.

  Zacznę od tego, że gwałt należy zgłosić natychmiast, nie po 44 latach, choć różne systemy prawne ― np. szwedzki ― wykazują tu ogromną, nazwijmy to, dezynwolturę: przykładem sprawa J. Assange’a. Nie twierdzę, że pan Romek jest seryjnym gwałcicielem, ale na sumieniu ma kilka innych podobnych wyczynów, więc oskarżenie pani Monnier wygląda na bardzo prawdopodobne. W tym przypadku pani Monnier chodzi ― jak przypuszczam ― nie o karę dla pana Romka (gwałt się przedawnił) tylko zemstę na nim. No powiedzmy, czasem kobieta ma prawo do zemsty. Prawnik pana Romka rzecz jasna zaprzecza i jest sceptyczny, czy po tylu latach w ogóle da się dojść do prawdy? Kobieta twierdzi jednak, że pamięta; jako osiemnastolatka została pobita przez pana Romka i zgwałcona. Nie wiem, czy to ma związek, ale pan Romek kończy właśnie film o dochodzeniu do prawdy sprzed 125 laty (sprawa Deryfusa) w którym na pewno dojedzie do prawdy, wiadomo zresztą jakiej. Ta prawda po raz kolejny może wpisać się w podział polityczny Francji. Dlatego ciemno widzę starania pani Monnier o doczesną sprawiedliwość, gdyby pan Romek był katolickim arcybiskupem, to może. A jest tylko zwykłym reżyserem.
  Valentine Monnier:
  https://film.org.pl/wp-content/uploads/2019/11/valentine-monnier.jpg

 209. Bar Norte
  10 listopada o godz. 21:26

  „Wiem Bar Norte, że jesteś w pozytywnym szoku.”
  „Czemu miałbym być w szoku”?

  Bo w Katalonii sytuacja jest rewolucyjna, chyba nie zaprzeczysz? A sondaże to tylko sondaże.

 210. Mauro Rossi pisze: – A sondaże to tylko sondaże.

  Mauro,
  no i słuszna Twoja racja. Wg sondaży Duda ma wygrać wybory prezydenckie, tak jak kiedyś Komorowski miał wygrać ale nie przejechał po pijanemu ciężarnej zakonnicy na pasach no i klops.

 211. Mauro Rossi
  10 listopada o godz. 21:56
  Nie twierdzę, że pan Romek jest seryjnym gwałcicielem, ale na sumieniu ma kilka innych podobnych wyczynów..
  Od jakiej ilości zaczyna się „seria”?

 212. Mauro Rossi

  W porządnych państwach europejskich a do takich Hiszpania należy, sondażownie dbają o renomę i porządnie przeprowadzają badania. Przecież nie będą się ośmieszać jak ich środkowo-wschodnio-europejskie dziadowskie odpowiedniki – za parę groszy*.
  Dlatego sondaże hiszpańskie okazały się wiarygodne biorąc pod uwagę wyniki wyborów – wg exit poll.

  Trudno też było przypuszczać, że Katalońska Lewica Republikańska nie wygra wyborów skoro mobilizuje Katalończyków do tak masowych protestów w imię secesji. Podkreślam „secesji” a nie rewolucji jak zasugerowałeś, bo im o jakąs rewolucję akurat nie idzie.
  Nie przesadzaj też o ocenie sytuacji bo w Kraju Basków bywało gorzej i jakoś się w końcu dogadali.

  * Nie wiem czy czytałeś, że na Słowacji na skutek rozbestwienia tzw „polityki sondazowej” zakazano publikacji sondaży na 50 dni przed wyborami. Dotychczas taki zakaz obowiazywał na 14 dni przed wyborami ale tamtejszy parlament uznał, że nawet dwa tygodnie zakazu nie uniemozliwiają robienia Słowakom wody z mozgu lipnymi sondażami.

 213. Mauro Rossi; 21:56

  Pan Romek; to prawdziwy ,,chłop” a nie jakiś tam katolicki ciamajda co to przy
  jednej dziurze całe życie spędzi.

 214. teo
  10 listopada o godz. 21:20

  „Goście Passenta” dają do myślenia”.

  Mógłbym się z tym zgodzić. Co to za kraj w którym czołowi dziennikarze do dziś nie wiedzą na czym polegał przekręt z Trybunałem Stanu autorstwa koalicji PO-PSL? Passent może mniej dziwi, bo ma „bogaty” i skomplikowany życiorys, popiera przekręt PO-PSL z TK, a poza tym lubi żyć w matriksie, o czym świadczą jego felietony, pisane często jakby z Księżyca. Ale Warzecha ze swoją ignorancją?

  „Po czwarte, poszła lawina zarzutów nt. TK, że nie orzeka …”.

  No i tak sobie można niezobowiązująco gadu- gadu, ble – ble. Dziennikarz zachodni wszedł by na stronę internetową TK, przeczytał listę spraw oraz orzeczeń za ostatnie lata i już by wiedział, orzeka czy nie orzeka. Nie kompromitowałaby się publicznie mówiąc, że Trybunał nie orzeka. Każdy klikając może sprawdzić, że orzeka.

  „pytano co będzie z trzema sędziami TK poprawnie wybranymi w 2015 roku i kiedy (któryś) prezydent RP ich zaprzysięży”?

  Pytanie z cyklu: „czy i ile razy bije pan żonę?”. Nie było żadnego wyboru „trzech sędziów” tylko całej piątki JEDNĄ wspólną uchwałą. Było to 8.10.2015 ponad dwa tygodnie przed wyborami, które zmieniły większość parlamentarną. W dniu wyboru piątki („na zapas”) nie było wiadomo, kiedy zakończy się bieżąca kadencja Sejmu, co zależy wyłącznie od prezydenta. Przed wyborami on sam tego nie mógł wiedzieć. Zatem uchwała ta z punktu widzenia konstytucji była niedopuszczalna. Sejm może wybierać sędziów TK tylko w swojej kadencji. W dniu wyboru „piątki” poprzednie kadencje sędziów TK jeszcze się nie zakończyły, dopiero w listopadzie i grudniu 2015. PAD nie przyjął ślubowania od „piątki” z powodu deliktu konstytucyjnego, bezczelnego nawet jak na niewygórowane standardy III RP.

  „To wszystko prawicowy komentator Warzecha, notabene coraz częściej publikujący w Rzepie, odbił zręcznie”.

  Z twego opisu widzę, że odbił nie tyle zręcznie co niemerytorycznie. Upadek dziennikarstwo jest przerażający, już chyba wolałbym Passenta z lat 70.

 215. Blackley
  10 listopada o godz. 22:42
  Mauro Rossi; 21:56

  „Pan Romek; to prawdziwy ,,chłop”

  „Prawdziwy chłop” nie gwałci dziewczynek, chyba że o czymś nie wiem.
  „ … a nie jakiś tam katolicki ciamajda co to przy jednej dziurze całe życie spędzi”.

  To pomysł o katolickim Aleksandrze VI Borgia, przy nim raczej ty byłbyś ciamajda. 🙂

 216. zezem
  10 listopada o godz. 22:19

  „Nie twierdzę, że pan R*o*m*e*k jest seryjnym gwałcicielem, ale na sumieniu ma kilka innych podobnych wyczynów”.

  „Od jakiej ilości zaczyna się „seria”?

  Może liczmy od pięciu gwałtów i prób gwałtów.

  „W ostatnich latach jeszcze trzy inne osoby oskarżały Polańskiego o molestowanie. Brytyjska aktorka Charlotte Lewis twierdziła, że reżyser napastował ją w 1983, gdy miała 16 lat. We wrześniu 2017 była aktorka Renate Langer wyjawiła, że została zgwałcona przez Polańskiego gdy miała 15 lat, a miesiąc wcześniej anonimowa kobieta oskarżyła reżysera o napaść z 1973 roku. Prawnik Polańskiego nazwał wszystkie trzy oskarżenia bezpodstawnymi”.
  (film.org.pl)

 217. guzdra
  10 listopada o godz. 12:48

  „Elżbieta II sprawia wrażeniem, że zna tylko jeden język”.

  Angielska klasa wyższa posługuje się także francuskim, choć zwykle prywatnie. Oficjalnie zawsze angielskim, to patriotyczne, czyli według tutejszych blogowiczów faszystowskie.

 218. Mauro Rossi; 22:51.

  „Prawdziwy chłop” nie gwałci dziewczynek, chyba że o czymś nie wiem
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Oj nie wiesz Rossi; nie wiesz te dziewczynki lgnęły do Pana Romka jak muchy
  do miodu on nawet nie wiedział którą ma łapać tyle ich było.
  Rossi; nie bądź zazdrosny.

 219. maciek.g
  10 listopada o godz. 21:40
  hetajr
  10 listopada o godz. 16:32
  Siły zaangażowane do walki z powstaniem można sobie zobaczyć w Wikipedii
  i nawet laik musi uznać że nie były one małe
  ————————————————————————————————-
  Przeanalizuj szczegółowy skład wojsk niemieckich walczących przeciwko powstaniu np. w Tadeusz Sawicki „Rozkaz: stłumić powstanie”.

  Jednostek przydatnych do użycia w polu mogło być z tego 10%. Ponadto incydentalnie wystąpiły elementy 25 i 19 Dywizji Pancernych, batalion szkolny Dywizji HG.
  Co jak co ale ekonomię sił Wehrmacht umiał stosować.

 220. Bar Norte

  Kaczor Donald nie pogratulowal skrajnie prawicowej parii Vox podwojenia liczby przedstawicieli do hiszpanskiego parlamenu z 24 do 52. Zrobili to Le Pen i Salvini.
  Moze Konfederacja sie obudzi.
  https://www.theguardian.com/world/2019/nov/10/spain-general-election-polls-pedro-sanchez-psoe

 221. Powstanie Warszawskie upadło. Widocznie Bóg tak chciał. Tak sobie myślę na poziomie rozumienia świata przez suwerena. O Gott mit uns ! nie wspomnę…ręka podniesiona na katolicki wehrmacht…

 222. Powstania Śląskie a Donbas i wsparcie II RP. O Krymie nie wspomnę. A teraz czepiają się Rosji. Tak sobie myślę,że władzę zdobywa się czynem a nie modlitwą.

 223. Chrześcijańska cywilizacja o której wspomina Kaczyński ma wiele grzechów na przestrzeni 2000 lat. Od kolonizacji i ludobójstwa tubylców w ramach nawracania na jedynie słuszną wiarę po bombardowania Syrii a wcześniej Wietnamu. Symbolem podboju Wietnamu jest płonący napalm na gołych plecach dziewczynki. Po drodze był Drang nach Osten ! i obozy koncentracyjne. Teraz dramat uchodżców,bezdomność czy bezrobocie. O śmiertelności i głodzie dzieci nie tylko w Afryce nie wspomnę. A „cywilizacja” wydaje miliardy na środki do zabijania zamiast na ratowanie życia człowieka. Wszak ratowanie życia od poczęcia aż do zgonu to przykazanie święte. Co Bóg stworzył niech…chyba ,że niewierny politycznie. Tak interpretują przykazania podżegacze wojenni po powrocie z kościoła i przesłaniu znaku „pokoju”. Bo z zabijania można żyć a do tego z otoczki politycznej też. Można mnożyć fakty o fałszu tzw.chrześcijańskiej . Tak sobie myślę czy o „take” cywilizacji mówi Kaczyński jako mapie drogowej własnej doktryny wyprowadzania ciemnego ludu z ciemności…i tak do końca świata albo do kryzysu…

 224. Celem Kaczyńskiego jest wydać na zbrojenia przynajmniej 2 procent PKB aby nawet w ten sposób przegonić Niemcy. A potem operacja…cesarka nowej KONSTYTUCJI. Tak sobie myślę,że militaryzacja nad Wisłą dowodzi nieskuteczności modłów. A KK milczy jak w czasie okupacji. Pewnie na tym też zarabia…O kapelanach nie wspomnę…Ile Watykan wydaje na zbrojenia jest miarą zagrożenia ze strony Rosji.

 225. @stasieku
  Lotna brygada halena zaatakowała święto kaczystowskie czolgiem
  https://www.facebook.com/watchparty/2685306614859362/

 226. Lewy
  11 listopada o godz. 8:23
  @stasieku
  Lotna brygada halena zaatakowała święto kaczystowskie czolgiem
  https://www.facebook.com/watchparty/2685306614859362/

  Cudne! 🙂

 227. SS
  Nie możesz porównywać sytuacji w Donbasie z Powstaniami Śląskimi . Dzieki tym powstaniom wschodnia część Górnego Śląska została przyłączona do IIRP.
  Ludność Donbasu, Putin po prostu oszukał . Liczyła ona także na to , że powróci jak Krym do Rosji, uzyska wszystkie te same przywileje co mieszkańcy Krymu, tymczasem Putin utworzył pseudo państwowość , tak że Donbas do nikogo nie należy i tylko stał się jątrząca rana w ciele Ukrainy , w której Putin na koszt mieszkańców, podług potrzeb grzebie.
  Gdyby Putin miał szczere zamiary wobec Donbasu, to przyjąłby go do Rosji , tak jak Krym, albo jak Polska uczyniła to z Górnym Śląskiem.

 228. @Bywalec 2
  11 listopada o godz. 9:19
  Putin po prostu oszukał .

  No to ci sie teraz dostanie. Kult Putina!
  Dziennikarka Anna Politkowska alarmowała zaś, że pojawia się coraz więcej polityków, którzy relatywizują zbrodnie Stalina, a nawet go gloryfikują. Wicemer Wołgogradu stwierdził, że kult dyktatora jest zrozumiały: „Stalin jest symbolem pryncypiów. Nie mamy moralnych przywódców. Ludzie nienawidzą hipokryzji, która ich codziennie otacza. Ludzie chodzą do pracy, pracują uczciwie i nic z tego nie mają. Stalin żył skromnie. Nie zebrał bogactw. Nie użył władzy, aby się wzbogacić. Był krwawy, ale uczciwy. Mordował uczciwie”.

  https://dorzeczy.pl/swiat/1424/Kult-Putina.html

 229. A tzw.wyklęci mordowali sprawiedliwie stalinowców. I koło sprawiedliwych zamyka się. Tak sobie myślę jak poznać sprawiedliwy mord kiedy nie zabijaj jest przykazaniem dla człowieka przyzwoitego.

 230. Dlatego autonomia dla Donbasu jest sprawiedliwa. Śląsk też miał autonomię w II RP ale został oszukany przez komunistów. Tak sobie myślę,że ochrona rdzennej ludności ma pierwszeństwo w ramach prawa do samostanowienia narodów. Donbas to Rosjanie. Jak Śląsk to Ślązacy. W ramach jakiego państwa niech decyduje referendum jak w Katalonii czy na Krymie. Pozostałością komunizmu jest kwestionowanie śląskiej narodowości.

 231. @ Słowianin:
  Śląsk w II RP miał mieć autonomię. Z obiecanej autonomii, za co walczyli powstańcy, niewiele zrealizowano. II RP Ślązaków oszukała. Zwłaszcza po zamachu Piłsudskiego, po którym autonomię Śląska całkiem zniesiono.
  Może dla tego wielu Ślązaków witało Wehrmacht kwiatami.

 232. P.S.
  Oczywiście naród śląski istnieje. Naród to grupa ludzi, która się za naród uważa , czyli posiada świadomość narodową .

 233. Ponoć Śląsk był okupowany w ramach tzw.mrocznej sowieckie okupacji, która ustała w 2015 roku. Tak sobie myślę czy nowym okupantem jest IV RP. Co przypomina Krym w wersji hunwejbinów.

 234. kooperatywaMandragon

  „Kaczor Donald nie pogratulowal skrajnie prawicowej parii Vox podwojenia liczby przedstawicieli do hiszpanskiego parlamenu z 24 do 52. Zrobili to Le Pen i Salvini.
  Moze Konfederacja sie obudzi.”

  Nie tylko Le Pen i Salvini gratulowali ale i „tajemniczy blondyn w czarnym bucie” czyli Geert Wilders z Holandii.
  To dziwne, że Kaczyński nie pogratulował bo z szefem postfrankistów z VOX Abascalem łaczyła go sympatia. Oni zresztą zasilili frakcję PiS (ECR) w Parlamencie Europejskim.
  Może prezesa ten wynik „siostrzanej” partii nie satysfakcjonuje? Może postanowił w ten sposób Abascala skarcić?

  Konfederaci też jak na razie się nie obudzili – gratulacji nie ma na ich profilach w necie.

  Mnie ciekawi spektakularny upadek Ciudadanos czyli neolibów hiszpańskich – z 16 do 6 procent. Nie wiem gdzie ich elektorat sobie znalazł nową niszę. Ma nadzieję, że nie w VOX.

 235. Jimmy Page gra Chopina z okazji naszego święta narodowego:

  https://www.youtube.com/watch?v=YQC2GPTXgIk

 236. – „„Prawdziwy chłop” nie gwałci dziewczynek, chyba że o czymś nie wiem ”
  ……………………………………………………………………………………………….
  – „Stalin żył skromnie. Nie zebrał bogactw. Nie użył władzy, aby się wzbogacić. Był krwawy, ale uczciwy. Mordował uczciwie”.
  ( Nie gwalcil dziewczynek , chyba że o czymś nie wiem.)
  Gdyby to polaczyc .. ee zapomnialem o „prawdopodobnie ”
  Prawdopodobnie (!) gdyby to lekko zmodyfikowac – (z okazji sw. Niepodleglosci ) , ale porzadnie parafrazujac to prawdopodobnie wyszloby ..

  -Prawdziwy chlop nie gwalci dziewczynek , żyje skromnie. Nie zbiera bogactw. Nie używa władzy, aby się wzbogacić (!). Nie jest krwawy ale nieuczciwy . Kradnie uczciwie . Chyba że o czymś nie wiem .
  Sprzecznosc miedzy „Nie zbiera bogactw” a „Kradnie uczciwie” jest pozorna i drugorzedna , nieistotna . Cos jakby „helistyczna lewoskretna z powodu uczciwosci -paralela” taka helisa do tylu .
  Conversely ( back words ) , honestly Helix Parallel .

 237. SS
  Na Krymie referendum o przynależność zostalo przeprowadzone i mieszkańcy Krymu w patryjotycznym porywie wypowiedzieli sie za Rosją.
  Mieszkańcom Donbasu Putin takiej szansy już nie dał i referendum nie przeprowadził, woli ich w Ukrainie jako jątrząca się ranę , niż wziąć ich na utrzymanie w Rosji . Autonomię to „republiki” łużeńska i doniecka faktycznie to mają , ale nie w Rosji , tylko w Ukrainie . A nie o to chodziło ludziom tam mieszkającym , oni chcieli do Rosji na tych samych warunkach co Krym, ale Putin ich zdradził.

 238. hetajr
  11 listopada o godz. 1:49
  Zapędzasz się
  Tu masz zestawienie sił użytych do tłumienia Powstania
  http://www.info-pc.home.pl/whatfor/baza/niemcy_w_powstaniu1.htm

  Czy nie można było lepiej wykorzystać przykładowo 960 żołnierzy
  [20 czołgów Pz.Kpfw. IV]
  Flak-Regiment 80. – Obstlt Joachim von Wietersheim, IV.1944 – 21.IX.1944, Obstlt Franz Rubesch, 22.IX.44 – z Flak-Brigade X:
  – 19 baterii ciężkich 8,8 cm po 6 armat = 114
  – 3 baterie średnie 3,7 cm po 6 armat = 18
  – 11 baterii lekkich 2,0 cm po 12 dział [w tym poczw.] = 132
  – dwa plutony zadymiania mostów
  3000 ludzi
  Ju-87 = 1204 (z tego 711 grupa ppłk. Klussmanna)
  Me-109 = 204
  razem = 1408 lotów bojowych.
  (Łącznie na Warszawę zrzucono 1580 ton bomb)
  Tu także rozpoczął swoją – niezbyt udaną – karierę bojową Sturm Tiger, potężnie opancerzony moździerz samobieżny, strzelający 350-kilogramowymi pociskami. Ważył blisko 70 ton. Warszawę ostrzeliwały wyrzutnie rakietowe Nebelwerfer, w walkach brały udział również zdalnie sterowane „czołgi”. Użyto tez – moździerz kalibru 600 mm.

  To nie są jak piszesz nieistotne dla frontu siły nie można opierać się na tylko jednej książce

 239. Bar Norte

  Profesor Jerzy Hausner – własnie oglądałem wywiad o książce Kultura a Rozwój – twierdzi, że za fundament ekonomii kultury należy uznać rozwój, a nie rynek. A ciepła woda i antypis jego zdaniem są kaputt, trzeba wizji rozwoju. No ale dziś to już prawie wszyscy wiedzą.

 240. SS
  Ale nie martw się, nowy prezydent Ukrainy opowiada coś o przeprowadzeniu referendum w Donbasie, referendum którego Putin nie chciał przeprowadzić , tak jak to zrobił na Krymie. A wiec możliwe , że Putin; czy chce, czy nie chce, dostanie Donbas . Krzyżyk na drogę (oczywiście prawosławny).

 241. 11 Listopada. Fałszywe święto. Niech sobie świętują sami. A co stało się 22 Lipca przy udziale radykalnej polskie lewicy i Rosji? Tamci uciekli przez Zaleszczyki i ślad po nich powinien zaginać.

 242. Może wzorem Donbasu jankesi też przeprowadzą referendum w sprawie Teksasu i innych terytoriów w ramach rozliczeń z Meksykiem. Tak sobie myślę o przywróceniu ładu terytorialnego na rzecz rdzennej ludności w ramach globalnej wioski.

 243. Profesor Hausner, traktując o znaczeniu kultury w rozwoju krajów, mówi o potrzebie i znaczeniu politycznym większego bogactwa duchowego (nie w sensie religijnym) także w szeregach opozycji

 244. Symetryczny
  11 listopada o godz. 12:27
  Dzień 22 lipca ustanowiono świętem narodowym (i dniem wolnym od pracy) ustawą Krajowej Rady Narodowej w dniu 22 lipca 1945, czyli rok po podpisaniu Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
  Manifest Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. W rzeczywistości został podpisany i zatwierdzony przez Stalina w Moskwie 20 lipca 1944r
  Wróć na ziemię i nie pleć głupot

 245. @teo
  10 listopada o godz. 21:20

  „Tzn. większość Polek i Polaków uważa, że rozdawnictwo forsy do ręki jest superowym rozwiązaniem w temacie państwa dobrobytu, generalnie do zaakceptowania. A Tusk nie. Jemu chodzi o to, że spada udział pracujących”…”

  A kiedy Tusk tak powiedział lub przynajmniej dał do zrozumienia? Jedyną partią, która w ostatniej kampanii miała odwagę mówić, że pińcet prowadzi Polskę do katastrofy, była Konfederacja. O dziwo, wcale jej to nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie.

  4 lata temu, gdy PiS wprowadzał pińcet, przeciwni byli tylko niektórzy posłowie z Kukiz15 i Nowoczesnej (do dziś po necie krąży błyskotliwa interpelacja posła Wójcikowskiego na ten temat). Platforma wtedy domagała się pińcet na każde dziecko.

 246. Przypominam że
  40 lat temu Bronisław Komorowski wraz z trzema innym działaczami opozycji wziął udział w manifestacji niepodległościowej, za co został skazany kilka miesięcy później na miesiąc aresztu. Wyrok skazujący wydał Andrzej Kryże, który w latach 2005-2007 był wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS.

 247. remm
  11 listopada o godz. 13:05
  To, że większość uważa , nie znaczy wcale że coś jest dobre.
  Pomoc chwilowa może faktycznie mieć długotrwałe dobre skutki, jednak inaczej jest z dawaniem pieniędzy które inni wypracowali. Zazwyczaj w długim horyzoncie nie jest to korzystne. Nie bez przyczyny powstało porzekadło „chcesz pomóc to daj wędkę , a nie rybę.”
  Rzucenie pieniędzy na rynek oczywiści poprawia chwilowo PKB i wpływy z podatków , ale jest to tak jak z przysłowiową słoma -szybko daje duży ogień który jednak szybko gaśnie i jak go nie wykorzystamy do podpalenia materiałów długo palących się lecz trudnych do zapalenia – przykładowo węgiel jest typowym marnowaniem słomy.

 248. Chrześcijaństwo światełkiem w tunelu według hunwejbinów. 966 rok chrzest zbiorowy potem krzyżacy,zabory,okupacja…Tak sobie myślę czy jest co doganiać i żałować…takiego patronatu…

 249. Symetryczny
  11 listopada o godz. 12:27
  Co ma wspólnego 11 listopada z kampanią wrześniowa ?
  Czy ty w ogóle wiesz dlaczego Polska te date wybrała za święto?
  Z wpisu wygląda że nie masz zielonego pojecia.

 250. satrustequi

  „Profesor Jerzy Hausner – własnie oglądałem wywiad o książce Kultura a Rozwój – twierdzi, że za fundament ekonomii kultury należy uznać rozwój, a nie rynek. A ciepła woda i antypis jego zdaniem są kaputt, trzeba wizji rozwoju.”

  Ale przecież profesor Hausner od ćwierć wieku lansuje tę samą wizję. To się na lewicy nazywa „Trzecia droga” czyli w największym skrócie akceptacja neoliberalnych stosunków produkcji przy podkreślaniu kulturowej specyfiki lewicowości. To własnie „wizje” Hausnera doprowadziły w kraju do upadku lewicy eseldowskiej Kwaśniewskiego i Millera. Analogiczne „wizje” familii Clintonów, Blair’a, Hollande, Lagarde, Schrodera, Renziego … doprowadziły do poważnych problemów lewicy amerykańskiej i europejskiej – zresztą problemów, które wykraczają już poza perspektywę lewicową.
  Hausnerowi się wydaje, że gdy podziubie krytycznie neolibów to nowy, świeży powab nada tej swojej upadającej „Trzeciej drodze”.
  Lepiej by było gdyby po prostu powiedział „Przepraszam”. Albo szedł w tzw „zaparte” jak stary Miller z Belką.
  Kwaśniewskiego pominę bo przynajmniej wykazuje odrobinę pragmatycznej elestyczności.

 251. Lewy
  11 listopada o godz. 8:23

  @stasieku
  Lotna brygada halena zaatakowała święto kaczystowskie czolgiem
  https://www.facebook.com/watchparty/2685306614859362/
  __________________________
  Świetne! 🙂 🙂 🙂

 252. maciek.g
  11 listopada o godz. 13:48

  Rzucenie pustego pieniądza na rynek ma tylko jeden skutek – galopującą inflację, a w dalszej perspektywie krach. Nie wiem, czy Morawiecki chce wywołać te skutki świadomie, aby doprowadzić Polskę do bankructwa i oddać ją za bezcen swoim kumplom z międzynarodowej banksterki, czy też ślepo wykonuje polecenia obłąkanego Kaczyńskiego, którego interesuje tylko zdobycie i utrzymanie władzy oraz „pokazanie Tuskowi”. Ten drugi przypadek jest jednak mało prawdopodobny, bo niby dlaczego Morawiecki, kiedyś poważany prezes dużego banku, miałby z siebie robić popychadło Kaczyńskiego, i to za bardzo nędzne pieniądze w porównaniu ze swoimi poprzednimi zarobkami?

  Pińcet można porównać z kredytami frankowymi, które też „były dobre”, bo pozwoliły setkom tysięcy ludzi na szybki zakup luksusowych jak na ich możliwości mieszkań. Teraz za głupotę i cwaniactwo frankowiczów muszą płacić wszyscy pozostali obywatele naszego kraju. W przypadku pińcet za głupotę i cwaniactwo Polaków nie zapłacą żadne inne kraje. Będą płacić sami Polacy, i to przez wiele pokoleń.

 253. @ls42
  10 listopada o godz. 18:10
  Wydaje mi się, że ci mistrzowie świeckich ceremonii pogrzebowych wychodzą poza swoją rolę. Kilka lat temu byłem na pogrzebie ojca koleżanki. Chowali go na wrocławskich Osobowicach, dodam, że najbliższa rodzina zmarłego to ateiści. Tam również prowadzący zaprosił na koniec do modlitwy.
  I cały pogrzeb na nic, jakby powiedział Franc Fiszer.

 254. @

  Tusk: Rządy PiS skończą się dramatem finansowym!

  https://shareinfo.pl/tusk-rzady-pis-skoncza-sie-dramatem-finansowym/

 255. Tusk przez 8 lat blokował podwyżki w sferze budżetowej i utrzymywał najniższy w Unii dodatek rodzinny. Tak sobie myślę,że potrzebujący odwdzięczyli się kosztem Tuska Kaczyńskiemu. Byt kształtuje świadomość. Wystarczyło to wiedzieć.

 256. Bar Norte

  Czerwono- Zielone wladze Berlina zamrozily czynsze na 5 lat.
  https://www.youtube.com/watch?v=pKOMSfnXr2E

 257. Emerytura podstawowa w Niemczech – uzgodniona przez CDU /CSU i SPD Koalicja pozostanie .
  Kto jest zainteresowany z łatwością dotrze do źródła info .
  Polecam ludkom z PiS-u z Morawieckim na czele -by poznali cel -który tak łatwo obiecują ,że już za rogiem ,niebawem ect .

 258. W Niemczech główne partie popierają kapitalizm ludowy z hojnymi świadczeniami socjalnymi. Chadecy i socjaldemokraci.

  Akurat ta emerytura podstawowa skromna…jeśli ktoś doczyta komu przysługuje, nic w niej imponującego, wręcz potwierdza że jesteśmy nie tak daleko za, jak się niektórym wydawało.

 259. Tyle gadania-oceniania, a PiS po prostu modeluje politykę ekonomiczno-społeczną na najlepszych. Chadekach z Niemiec kapitalistyczno-socjalistycznych. Szczególnie tych katolickich chadekach z bogatej Bawarii.

 260. Niemieccy socjaldemokraci też należą do najlepszych, ale szwedzcy chyba jednak nr 1 w Europie za ostatnie kilkadziesiąt lat.

 261. kooperatwywaMandragon

  „Czerwono- Zielone wladze Berlina zamrozily czynsze na 5 lat.”

  O tym już pisaliśmy. Róża Luxemburg i inne tego typu tradycje.

 262. Bar Norte

  Dyskutant Mandragon z nieznanych powodów cieszy się zamrożonymi na 5 lat czynszami w Berlinie. Gdyby Mandragon więcej w życiu widział lub czytał, to wiedziałby, że kontrola czynszów wcześniej czy później kończy się plajtą – powstaniem czarnego rynku, bolesnym brakiem mieszkań oraz nieuchronną korupcją.

  Praktyka kontroli czynszów doprowadza do absurdów typu 15-20 lat czekania na mieszkanie komunalne w wymarzonej (?) Szwecji. Z relacji znajomych Holendrów, słyszałem o procesie 2- 4 lat czekania na lokal w Amsterdamie. W Brukseli, para znajomych doktorantów, nie kwalifikując się na na jakiekolwiek czynsz – musiała zamieszkać w slumsie Porte de Hal, w lokalu z nielegalnego obiegu, 2200 euro miesięcznie.

  Sytuację rynku mieszkaniowego w Berlinie nieco znam, kiedyś tam mieszkałem. Ponadto, 14 lat temu „wpuściłem” się na skutek impulsu po Apfelwein w zakup niedrogiego mieszkania. Zamieszkał w nim „najlepszy przyjaciel mojego najlepszego przyjaciela, za symbolicznie niską sumę.
  Lekcja z obcowania z tamtejszą biurokracją była na początku surowa – zobaczyłem planowanie a’la PRL, grafiki i tabelki 5-7 lat do przodu, zamordyzm administracji polegający głównie na hamowaniu tempa ulepszeń. Budynek jest w dobrym kawałku dawnego B Zachodniego, niemniej jest „zmęczony”, w stanie wymagającym potężnego dofinansowania. I na to właśnie obecny system kontroli czynszów nie pozwala. Intencje owszem wspaniałe, kapitalistów lejemy po łapach – ale końcowy rezultat jest wątpliwy.

  Inwestycja po Apfelwein zapowiadała się początkowo jako plajta. Ale…upłynęło nieco wody w Sprewie, no i z ćwierkania ptaszków wynika, że na otarcie łez, na papierze wygląda nie tak źle. Pora na ewakuację.

 263. duende

  Myślę, że władzom Berlina nic innego nie pozostało. To jest konieczność polityczna będąca warunkiem ich przetrwania. Po prostu walcząca w Niemczech o przeżycie lewica (głównie SPD) nie ma innego ruchu. A ja ją rozumiem, bo dobrze wiem kto zajmie jej miejsce. Ostatnie wybory w Turyngii nie pozostawiają co do tego najmniejszych złudzeń. Dobrze też wiem, że gdyby do tego doszło to czynsze w Berlinie straciłyby jakiekolwiek znaczenie w obliczu już europejskich problemów związanych z nową sytuacją w Niemczech.

  W tym kontekście widzę też dzisiejszą informację o wprowadzeniu tzw „emerytury podstawowej”, która ma być próbą podtrzymania koalicji rządzącej przez wsparcie tracącej w oczach poparcie i wewnętrznie rozdartej SPD.

  Sytuację z mieszkaniami w Berlinie i jej konsekwencje społeczne w ten sposób ujmuje unijny portal euroactiv.com:

  https://www.euractiv.pl/section/praca-i-polityka-spoleczna/news/berlin-zamraza-czynsze-na-piec-lat/

 264. @
  List do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

  Szanowny Panie Ministrze!

  Dowiedziałem się, że zamierza Pan poprzez prokuraturę ścigać terrorystów z grupy Lotnej Brygady Opozycji. Brawo, brawo, po trzykroć brawo panie Ministrze! Nie można pozwolić, aby wrogie czołgi bezkarnie buszowały po głównym placu Warszawy. Plac na którym spoczywa spiżowy wzrok pomnika profesora Prezydenta RP Lecha Aleksandra Kaczyńskiego musi na zawsze być wolny od wrogich sił pancernych! Jeszcze bardziej niepokojące było przenikanie obcej marynarki wojennej do fontann placu, gdzie zdaje się na stałe zainstalowała się łódź podwodna w/w brygady. Ta hańba polskiej marynarki wojennej może być zmyta tylko krwią! A przynajmniej zarzutami prokuratorskimi. Nie może być tak, że po stolicy pływają sobie bezkarnie łodzie podwodne, a okręty podwodne Marynarki Wojennej stoją nadal uziemione ze względu na potrzebę wymiany części do kotłów parowych (trudno dostępnych w obecnych czasach). Apeluję do Pana, aby następnym razem, przed kolejną miesięcznicą, nasze stawiacze min zaminowały akweny w stolicy, aby uniemożliwić wrogie przenikanie. Nadto w tej sytuacji pomysł Pańskiego Wielkiego Poprzednika – Marszałka-Seniora Antoniego Macierewicza, aby przenieść siedzibę Marynarki Wojennej do Radomia wydaje się w pełni uzasadniony. Skoro już stolica jest wystawiana na ryzyko wrogich odwiedzin obcych okrętów podwodnych, to czas bazę marynarki wycofać dalej na południe (nadto jak powiedział pan minister Suski ewentualna ewakuacja samolotami marynarzy do Afryki byłaby szybsza z Radomia, niż z Warszawy).
  Panie Ministrze! Bez Pana nasz kraj zostałby bezbronny wobec ataków tej lotnej brygady. Można powiedzieć o Panu i Pana współpracownikach słynne zdanie Churchilla: jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu. Niech Pan ratuje naszą stolicę! Tylko w Panu nadzieja!

  R,o,m,a,n Giertych

  PS Zauważyłem, że w stawie niedaleko mojego domu coś zabulgotało. Czy może Pan pilnie wysłać na miejsce prokuraturę?

 265. Telewizja pokazała uroczyste obchody dnia niepodległości na cmentarzu na Rosie w Wilnie. A o cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie ani słowa. Ktoś słyszał coś?

 266. Czy obecność jankesów w Syrii nie przypomina sytuacji w Donbasie gdzie rzekomo Rosjanie z Kremla przebrani za Powstańców chronią miejscowych Rosjan. Jankesi nawet nie używają przebrań do gwałcenia syryjskiej suwerenności. Tak sobie myślę o chrześcijańskiej drodze w wykonaniu jankesów o jakiej mówił Kaczyński. Dogonimy… A Unia milczy jak KK w czasie okupacji.

 267. Mauro Rossi
  Lufa wycelowana w zolnierzy jest asolutnym scandalem .. Czy bylbys uprzejmy
  wyjasnic w kogo powinna byc wycelowana aby skandalu nie bylo ? Czy tez skandal polega na tym , ze MON zajmuje sie teraz kartonowymi happeningami aby z okazji tego ponurego zadymionego swieta poprawic sobie humory ?
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25398743,mon-zawiadamia-prokurature-ws-happeningu-z-kartonowym-czolgiem.html#s=BoxOpImg1

 268. Cel wspólny, drogi do niepodległości różne, tak jak obchody tego święta.
  Pięknie uczciła 101 rok odzyskania niepodległości Olga Tokarczuk noblistka, zapisana w gronie wybitnych Polaków.
  Amerykańskie władze symbolicznie uczciły 11 listopada zdejmując z Polaków obowiązek starania się o wizę.

 269. Mauro ( gdziekolwiek jestes !)
  „przebrany za czołgistę mężczyzna, który poruszał się pojazdem przypominającym kartonowy czołg w kolorach moro. Na pojeździe widniał napis ”
  Dla kogos jak ja kto widzi poraz pierwszy kartonowy czolg w kolorach moro ..
  Ile jest kolorow moro ?
  Czy ktos z MON w tym Blaszczak widzial juz wczesniej kartonowy czolg w kolorach m. skoro ten byl przypominajacy ? Jezeli tak to wyjasnialoby to sytuacje z grubsza

 270. wczoraj o krymie, dzisiaj o berlinie – rozmówki spekulantów;

 271. Iwan Grożny z Treblinki i Ihor Mazur ich kombatanctwo jest różnie oceniane w zależności kogo mordowali. Tak sobie myślę czy jest sprawiedliwe mordowanie nazywane przez banderowców „uczciwym”.

 272. @maciek.g, niedziela ma swoje przywileje (i tak poświęciłam blogom trochę czasu) stąd odpowiadam dziś.
  Pod wskazanym linkiem znalazłam twoją wypowiedź, oceniam jako przemyślaną i co ważniejsze nie kolidującą z moim komentarzem, tu cytuję twoją ocenę wydarzeń na Ukrainie: „amerykańsko europejską akcje przejęcia wpływów na Ukrainie przez wywołanie tam puczu”
  Rozumiem że Polska zaliczona została do krajów europejskich i brała udział w akcji wywołania „puczu, który skutkował pozbawieniem władzy legalnie wybranego prezydenta oraz wojna domową trwającą do dziś. Cytowany przeze mnie J.K. Mikke nie był jedynym który publicznie wskazał polski rząd jako współwinny przelewowi krwi, akurat tę wypowiedź znalazłam. Sam polityk nie został za tę wypowiedź wezwany o sprostowanie, więc skąd twój niesmaczny komentarz sprzed kilku dni?

 273. Tekturowy czołg. Papierowe tygrysy. Dymane czołgi. Tak sobie myślę,że satyra to oręż…a śmiech to zdrowie…

 274. jeszcze jeden blogowicz, nie unikam odpowiedzi
  @Piotr II, nick pojawił się niedawno stąd moje przypuszczenie że pisze nowy kolega (prosze nie traktować formy kolega za przejaw zażyłości i nie odżegnywać się – tak zwracam się do pozostałych dyskutantów traktując blog jako małą społeczność), stąd moja próba porady aby nie pisać oczywistych oczywistości. Nad @Geozakiem poznęcali się wszyscy po kolei a według mnie jest to osoba chora – nikt przy zdrowych zmysłach nie wypisywałby takich rzeczy. Do Gospodarza należy decyzja co z tym fantem zrobić, natomiast pozostali a w tym ty także, a może szczególnie jako nowy rozmówca powinni pamiętać że skakanie na pochyłe drzewo to marna sztuka. Czy poza zgodą z większością, co jest najłatwiejszym sposobem istnienia na blogu – coś jeszcze?

 275. @Symetryczny, ja mam nadzieje że czytasz o czym piszę do ciebie – dziś moja odpowiedź na ogłupianie społeczeństwa poprzez gloryfikowanie sportu. W wielu blogowych wydawnictwach ten temat zajmuje czołowe miejsce a poszczególnym zawodnikom przypisuje się nadzwyczajne znaczenie, tworzą się kasty celebrytów gdzie każde kichnięcie lub inny wydany odgłos wart jest rozpowszechnienia. Również fakt zajścia w ciążę żony piłkarza. Myślę że pokolenia wychowane na tych wzorcach są już stracone a dowód znajdziesz tu:
  https://www.msn.com/en-us/sports/nfl/watch-cowboys-announce-black-cat-as-starter-for-snf/ar-BBWyHTr?OCID=ansmsnnews11#image=BBWy9Rt|1
  33 slajdy obrazujące otumanienie narodu.

 276. Lufa tekturowego czołgu powinna być zakrzywiona aby można było strzelać bezpiecznie zza węgła. Tak sobie myślę o bhp w kryzysie w służbie zdrowia. Pamiętaj,że urodziłeś się bez części zamiennych !

 277. w kolejce na mount everest;

 278. Piękny patriotyczny koncert w TVP2 aktualnie.
  Śpiewały dzieci, była piosenka o Lwowie i „Ostatnia niedziela”.
  Teraz „Czerwone maki na Monte Cassino”

 279. żabka konająca
  Nad @Geozakiem poznęcali się wszyscy po kolei
  ……………………….
  – a według mnie nie

  nikt przy zdrowych zmysłach nie wypisywałby takich rzeczy
  ……………………………..
  Jezeli tzw „zdrowe zmysły” mialyby byc kryterium , to czytanie tego wszystkiego stawialoby zmysly czytajacych pod znakiem zapytania . Trzeba bylo w pore przerwac i po klopocie
  Nagminne pisanie tych samych oczywistych oczywistości przez wiekszosc tu piszacych to znecanie sie nad reszta (mniejszosc enpassanciana tez ma swoje prawa ,- powinna miec )

 280. Polska rzeczywistość – prowadzącemu program w TVP INFO hasło „Za wolność naszą i waszą” kojarzyło się tylko ze ZBOWiD-em.

 281. Stanisława Celińska w przejmującej pieśni „Warszawo ma” to hołd zamordowanym w czasie wojny polskim obywatelom narodowości żydowskiej (koncert TVP2)
  Teraz „Biały krzyż”

 282. Historia jak talia kart, zależy jaką kartę się wyciągnie dla opowieści o Polsce.
  W czasach Solidarności hasło zrównać płace KC PZPR z naszymi, stale aktualne

 283. Bar Norte , 18:20

  Czyzby Adriana R. dostala szlaban cenzury od wybranej gazety ?
  Podziekowania za swietny artykul !
  1. Kontrola czynszow w Nowym Jorku , Los Angeles i innych wielkich miastach istniala od dziesiatek lat i dopiero neoliberalizm zaczal ja kasowac.
  http://www.tenant.net/Oversight/50yrRentReg/history.html
  2.Redaktor Rozwadowska dziwi sie, ze przy tych samych cenach mieszkan ale wielokrotnie nizszych zarobkach, warszawiacy nie buntuja sie jak berlinczycy.
  Odpowiedz powinna byc prosta – media glownego scieku dokonaly kosmetycznych poprawek
  i zamiast Homo Sovietus mamy teraz Homo Yancesus.

 284. żabka konająca
  11 listopada o godz. 18:57
  piszesz wklejam
  „Pod wskazanym linkiem znalazłam twoją wypowiedź, oceniam jako przemyślaną i co ważniejsze nie kolidującą z moim komentarzem, tu cytuję twoją ocenę wydarzeń na Ukrainie: „amerykańsko europejską akcje przejęcia wpływów na Ukrainie przez wywołanie tam puczu”
  Żabko skąd ten cytat? ja nic takiego nie napisałem – podaj link jeżeli potrafisz. To co piszesz jest podła manipulacją , to bardzo źle o tobie świadczy.
  Wszyscy wiedzą, że Pucz wywołała Ameryka , a więc UE nie ma krwi na rękach
  (vice-Sekretarz Stanu Wiktoria Nuland w grudnu 2013 potwierdziła, że od roku 1991 rząd USA wydał „na demokrację” na Ukrainie aż 5 000 000 000 dolarów)

  Przeinaczasz tez to co powiedział Mikke (mówi on często kosmiczne bzdury)
  rozmowa z dziennikarzem cytuje
  ” – to była również nasza operacja. Snajperzy byli szkoleni także w Polsce. O tym, kto naprawdę strzelał na Majdanie pisał niedawno już nawet „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, po to, żeby sprowokować zamieszki. Prawda wreszcie wychodzi na jaw.
  WP: Po co Polska miałaby szkolić, jak pan mówi, „terrorystów”?
  – Powtarzam: dlatego że robimy łaskę Waszyngtonowi.
  WP: No dobrze, ale czy ma pan na to jakieś dowody?
  – Siedzę sobie w Parlamencie Europejskim obok pana Urmasa Paetza, ministra spraw zagranicznych Estonii, który przyznał w rozmowie z panią baronową Katarzyną Ashton of Upholland, że to nasi ludzie strzelali na Majdanie, a nie ludzie pana Janukowycza, czy pana Putina. Szkoleni u nas, w krajach Zachodu.”
  To jednak inaczej brzmi niż to co napisałeś.
  Faktem jest , że to nie ludzie Janukowycza strzelali na Majdanie
  Mikke mówi tez cytuję – Teraz Rosja jest naszym sojusznikiem, a Ukraina wrogiem. Nie mamy roszczeń terytorialnych do Rosji, mamy je co do Ukrainy.
  Trochę więcej odpowiedzialności za słowo pisane na blogu – nie wolno przekręcać słów rozmówcy

 285. Stocznia Gdańska imienia Lenina i Lech Wałęsa podpisujący porozumienie strajkujących z władzami PRL na ekranie
  Teraz słynne MURY
  IDZIE NOWE W TVP?

 286. remm
  11 listopada o godz. 14:33
  Morawiecki to taki mały cwaniaczek i kłamca który liczy ze wszystkich wykiwa i wygląda na to że zakiwał się na śmierć

 287. PAWEŁ KUKIZ „Modlitwa”
  Ale zbaw mnie od nienawiści, ocal mnie od pogardy Panie

 288. Żabko Konająca,
  odnośnie ripost kierowanych do Geozaka i Twoich uwag tego dotyczących to pozwolę sobie przypomnieć Ci Twoje reakcje na wpis(y) takiego jednego Szwedziana i zaproponuję – „Look at yourself first before looking on to others.”

 289. Wolna Polska celebruje swoje święto. Za niedługo będą zabijać. https://bi.im-g.pl/im/e0/39/18/z25399776IH,Marsz-Niepodleglosci-w-Warszawie.jpg

 290. Zdrowe zmysly , „znalezione” dlatego nie moge brac za nie odpowiedzalnosci czy zamieszczajac to jestem przy zdrowych wlasnych
  „Napiszcie coś o wypowiedzi pana Grzegorza Kramera na jego blogu. Dodam dla niewtajemniczonych, że jest to ksiądz (trochę ulubieniec liberalnych mediów, z tak zwanego, istniejącego tylko w wyobraźni niektórych Kościoła otwartego), który napisał, że gdyby miał wybierać czy ratować hostię czy człowieka, to nie wie co by wybrał… Naprawdę niesamowite, gdzie zaszedł polski Kościół, stawia opłatek z wody i mąki wyżej niż życie ludzkie, to jest po prostu przerażające.”

 291. maciek.g
  11 listopada o godz. 21:06

  „Trochę więcej odpowiedzialności za słowo pisane na blogu – nie wolno przekręcać słów rozmówcy”

  Jesteś jednym z wielu, maćku, tak niefrasobliwie deformowanych przez tę nie znającą elementarza prowadzenia rozmów objazdową (jak kiedyś kino) nauczycielkę moralności i duchową spadkobierczynię Kalego. M.in. za takie właśnie fałszowania nazwałem ją „kołtunką” parę lat temu. Nic się nie zmieniło i się nie zmieni. Dlatego dziś została wyproszona z blogu LA.

 292. Patrzac na te niepodleglosciowa zadyme rodzie sie pytanie kto ten caly syf produkuje ? .Powinien byc wprowadzony 100%- wy podatek od kazdej sprzedanej racy i kazdego znicza . Moze byloby tego mniej za rok

 293. Ewa Farna „Mój dom murem podzielony….”

 294. @ ls42
  11 listopada o godz. 21:09

  „IDZIE NOWE W TVP?”

  Nie, to tylko idą wybory prezydenckie.

 295. kooperatwaMandragon

  „Czyzby Adriana R. dostala szlaban cenzury od wybranej gazety ?”

  Nie, redaktor Adriana dzieli pracę w GW z pracą w niemieckiej telewizji RBB (Rundfunk Berlin-Brandenburg). No i dodatkowo pisuje do brukselskiego euroactiv.com.

 296. ls42
  wszystko ok?

 297. Bar Norte
  11 listopada o godz. 11:45

  „Mnie ciekawi spektakularny upadek Ciudadanos czyli neolibów hiszpańskich – z 16 do 6 procent”.

  Los liberałów powoli staje przesądzony, ale już bez większego znaczenia, to zresztą szerszy trend w Europie. Zarówno PSOE jak i Podemos (UD) osiągnęli wyniki gorsze niż poprzednio. Prawicowa PP i zwłaszcza VOX powiększyły swoje wyniki w stosunku do poprzednich wyborów. Wprawdzie socjaliści wygrali, ale żeby utworzyć rząd muszą dogadać się z separatystyczną lewicą katalońską wspierającą manifestacje w Barcelonie pałowane przez rząd Pedro Sancheza. Może przestaną pałować, a może będą kolejne przedterminowe wybory?

 298. remm
  11 listopada o godz. 13:05

  „Jedyną partią, która w ostatniej kampanii miała odwagę mówić, że pińcet prowadzi Polskę do katastrofy, była Konfederacja. O dziwo, wcale jej to nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie”.

  Faktycznie, konglomerat kilku skrajnych partyjek dostał 6 proc. Fantastyczny zadatek na przyszłość, no rewelacja. Palikot na dzień dobry dostał 10 proc., a gdzie dziś jest ta nieboszczka, jego partia?

  „4 lata temu, gdy PiS wprowadzał pińcet, (…) Platforma wtedy domagała się pińcet na każde dziecko”.

  Niemożliwe, przecież Rostocki w kampanii wyborczej mówił, że „piniedzy na to budżecie po prostu nie ma”, a tymczasem piszesz, że Platforma domagała się pińcet nawet na każde dziecko. Albo z Rostockim było coś nie tak, albo z partią Tuska? Albo coś ci się miesza.
  🙂
  Policzono wypowiedzi najważniejszych polityków PO w 2016 roku i okazało się, że ponad 40 razy zmieniali zdanie na temat 500+. Nic dziwnego, że od kilku ostatnich wyborów naród postanowił ich regularnie odganiać od władzy.

 299. Na koniec „Mazurek Dąbrowskiego”, i przesłanie Jana Pawła Ii-go, wcześniej piosenka Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” i Krzysztof Cugowski ” Chcemy być sobą, chcemy być sobą …”
  Piękny koncert. Dziękuję artystom za głębokie patriotyczne przeżycie i radość z pieśni z okazji 101-szej rocznicy odzyskania przez Polskę, przez polskich Obywateli niepodległości

 300. olborski 21.44
  OK
  Pozdrawiam cały radosny z okazji rocznicy niepodległości i życzę wszystkiego dobrego

 301. A ja myślałem, że „Chcemy być sobą …” to Markowski a nie Cugowski ale co tam, nie na wszystkim muszę się znać.

 302. Wrocław kolejnym miastem wypowiadający posłuszeństwo centrali w Warszawie.
  Na marsz upamietniąjący odzyskanie Niepodległości ustawili samochody pancerne z armatkami wodnymi i policjantów rozpylających gaz , a nie było żadnych powodów do akcji w stylu „stan wojenny”?
  Tak się robi prowakacje na zamówienie globalnych zamordystów?
  PiS przestaje reprezentować naród. Nie wiadomo, kto oni zacz ? Ani to prawica, ani lewica , to cyniczni kompradorzy pracujący w „ministerstwach obcych interesów”, jak to trafnie zauważył autor książki pod tym właśnie tytułem.

 303. legat 22.04
  Koncert o którym pisałem odbył się na Stadionie Narodowym i został zarejestrowany w 2018 roku, o czym mówił końcowy napis na ekranie. Podałem nazwiska wykonawców i tylko tych, których lubię. Zatem podziwiałem powtórkę, ale co jeszcze raz napiszę bylo warto.

  Drogowcy korzystając z dobrej pogody pracują bez przerwy i efekty ich pracy widać. To cieszy bo na drogach coraz więcej samochodów. Wszyscy jeżdżą szybko, coraz szybciej. Dzisiaj tylko 200 kilometrów kulturalnej jazdy. Mój smartfon też uprzejmy, codziennie pyta „jak się masz, w czym mogę pomóc?” Zadzwoń do szwagra mówię i słyszę „do kogo mam zadzwonić? Faktycznie precyzuję polecenie i to urządzenie posłusznie telefonuje do adresata. Niestety nie wszyscy tak mają
  Pozdrawiam cały w skowronkach. Nalewka z pigwy ma jasno brązowy kolor

 304. @Mauro Rossi
  11 listopada o godz. 21:54

  Rzadko się z Tobą zgadzam, ale co do Platformy, to przyznam Ci rację – w ciągu ostatnich 4 lat dała spektakl niewiarygodnej głupoty. Im szybciej się rozpadnie, tym lepiej dla Polski (i gorzej dla PiS-u, któremu istnienie takiego tworu jak „peło” bardzo pomaga w utrzymaniu dużego poparcia).

  Uważam jednak, że dla tak małej, niedoświadczonej i biednej partii jak Konfederacja wynik prawie 7% był dużym sukcesem. Zwłaszcza że przed wyborami PiS zwalczał ją z jeszcze większą zaciekłością niż Platformę. Na przykład gdy kiedyś w sondażu (i to zleconym przez pisowską gazetę) Konfederacji wyszły wyjątkowo dobre notowania, kur wizja po prostu usunęła jej słupek z wykresu.

 305. pombocek
  11 listopada o godz. 21:36
  dekuje za post. Stawia on kropkę nad i w sprawie tej osoby. Od dłuższego czasu nie odpowiadałem na jej wycieczki do mnie , aż wreszcie upierdliwie wzywając mnie bym ustosunkował się do jej postu o Ukrainie podałem link do mego wpisu z 2014r na EP który dokładnie pasował do tego czego się domagała. W odpowiedzi podała to co czytałeś. Przy okazji dowiedziałem się o co jej tak naprawdę chodziło czyli o wypowiedź Mikkiego i dlatego jest ona w mojej odpowiedzi. Oczywistym jest że to jest ostatni wpis do tej blogowiczki.

 306. W SK Merkury na tle naszego Słońca.
  A ja widziałem zdjęcie wykonane przez członka rodziny, pasjonata astronomii.
  Następna możliwość takiej obserwacji za 13 lat w 2032 roku
  Tym razem dla wszystkich pozdrowienia i dobranoc.
  WTOREK JUŻ JUTRO

 307. Bywalec 2
  11 listopada o godz. 11:56
  Dziwisz się? Kijów próbując spacyfikować Donbas nic lepszego dla Rosji zrobić nie mógł. Pomóc Donbasowi w walce było super łatwo i tym samym uwikłać go w konflikt którego wygrać nie mógł. Czas wymusił na Kijowie konieczność wybrnięcia z bagna w które się wpakowali.
  W poniedziałkowej rozmowie telefonicznej prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedzieli się za tym, by Kijów nadał kontrolowanemu przez separatystów Donbasowi status specjalny, który byłby gwarantowany przez ukraińskie prawo – poinformował Kreml.
  Teraz już jest pewne ze Donbas od Ukrainy odpadnie,

 308. Mauro Rossi

  „żeby utworzyć rząd muszą dogadać się z separatystyczną lewicą katalońską wspierającą manifestacje w Barcelonie pałowane przez rząd Pedro Sancheza.”

  Nie sądziłem, że będziesz wykazywał taką wrażliwość wobec pałowanej lewicy katalońskiej. Jestem naprawdę rozczulony.

  Tym niemniej pozwolę sobie przypomnieć co z ową lewicą wyprawiała nie tak dawno temu bo w 2017 Partia Ludowa za którą trzymałeś kciuki w wyborach.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/referendum-niepodleglosciowe-w-katalonii-czy-rzad-przeszkodzi-w-glosowaniu/zmvrvy1#slajd-4

  Nie chciałbym też psuć ci humoru przypominaniem co z Katalonią wyprawiał Franco, który jest idolem dla pisowskich companieros z VOX. Mówiąc krótko – zamiast pałować nepodległościową lewicę w Barcelonie po prostu ją bombardował.

 309. maciek.g
  11 listopada o godz. 22:53

  Amen, maćku.

 310. duende
  11 listopada o godz. 17:29

  ,,Dyskutant Mandragon z nieznanych powodów cieszy się zamrożonymi na 5 lat czynszami w Berlinie. Gdyby Mandragon więcej w życiu widział lub czytał, to wiedziałby, że kontrola czynszów wcześniej czy później kończy się plajtą – powstaniem czarnego rynku, bolesnym brakiem mieszkań oraz nieuchronną korupcją.”

  ,,… powstaniem czarnego rynku, bolesnym brakiem mieszkań oraz nieuchronną korupcją
  konczy sie polityka nieregulowanego rynku nieruchomosci ,jaka mamy w
  Dublinie,
  Londynie,
  Berlinie,
  Warszawie,
  Nowym Jorku ,
  Los Angeles
  i dziesiatkach miast , gdzie deweloperzy maja w garsci wladze miejskie.

 311. Is42; 18:41 pisze.

  Amerykańskie władze symbolicznie uczciły 11 listopada zdejmując z Polaków obowiązek starania się o wizę.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Czyżby ? z hamerykańskiego Jackowa dostałem ciekawy tekst a w nim takie oto zdanie
  cytuję.

  Darcie łacha ze wszystkiego ponieważ nic innego nie potrafią robić obróci się tylko przeciw obywatelom USA. Tak jak ztym zniesieniem Polakom wiz na niby a faktycznie jedynie zamianą z pominięciem Konsulatów i zast ąpieniem Internetowym obowiązkiem zgłaszania się i na dodatek za opłatą.

  Koniec cytatu , należałoby to sprawdzić jak jest naprawdę z tymi wizami bo jeżeli
  nadal trzeba za usługę płacić to znaczy ze nie zmieniło się nic.
  ( wizy dla durnych Polaków zniesione na niby – dobre, tego jeszcze nie grali )

 312. duende; czyli grajek uliczny z Jackowa.

  Pochwalił się nam ze nie tylko Jacków ale i Berlin zna , napisz gdzie jeszcze byłeś
  to może być bardzo interesujące.
  Polecam ci ciekawy link czyli to co lubisz.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/151517,zmierzch-imperium-i-nowe-rozdania
  Zamiast szarpać drut na ulicy ucz się lepiej chińskiego.

 313. Bar Norte
  11 listopada o godz. 18:20

  Dziękuję za link.

  Autor napomknął o Nowym Jorku – tam kontrola czynszu nie jest nowa jak pisze – ma już różnych wariantach co najmniej 100 lat. Z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych typu wojna lub epidemia czarnei ospy – wtrącanie się władzy do cen mieszkań postrzegam jako fatalną pomyłką. W większości miast USA – znalezienie mieszkania jest kwestią kilku godzin – gdyż pozwala na to ogromy, wolny rynek.

  Lamentów że jest za drogo nie kupuję. Jeżeli kogokolwiek nie stać na ceny NYC lub Warszawy – to znaczy, że należy poszukać tańszego miejsca do życia, ot, chociażby na wsi. Nie rozumiem tego ostentacyjnego uporu, roszczeń ażeby podatnik pokrywał moje wydatki tylko dlatego że „ja tak chcę”.

  Kolega Mandragon chciałby wszystkim na świecie urządzić życie na wzór Wenezueli, toteż jak najszybciej powinien przeprowadzić się pod skrzydłą Maduro. No i niech mu gwiazdka pomyślności tam nigdy nie zagaśnie.

 314. @maciek.g, taki tekst znalazłam w poleconym linku – jak nie wierzysz to sprawdź:

  „maciek.g
  24 września o godz. 21:50
  Trochę dziwne są teksty typu „Nie przewidzieliśmy reakcji Rosji”.
  Przecież reakcja była jak najbardziej przewidywalna.
  W grze w szachy kiedyś polecanej wszystkim wojskowym i strategom zasadą jest analizowanie możliwych najlepszych ruchów przeciwnika na nasze zagranie i ocenienie swoich najskuteczniejszych kontr posunięć.
  Decydując się na posunięcie zawsze staramy się przemyśleć co zrobilibyśmy będąc na miejscu przeciwnika.
  Przekładając to na amerykańsko europejską akcje przejęcia wpływów na Ukrainie przez wywołanie tam puczu, należało przemyśleć jakie najlepsze działania Rosja powinna zrobić by jak najmniej starci (a może nawet zyskać). Nie było najmniejszych wątpliwości, że to akcja przecie Rosji. I tak jak w szachach należało przewidzieć możliwe kontr działanie. Pierwsze samo się narzuciło , bowiem Krym zawsze ciągną ku Rosji i wykorzystano to natychmiast. Durne działania Kijowa wobec wschodniej Ukrainy wywołały tam protesty które natychmiast wykorzystali politycy którzy dawno już marzyli o oderwaniu się od Ukrainy. Skala protestów była ogromna , a tamtejsza policja wsparła protest. W tej sytuacji zamiast politycznego rozwiązania zaistniałej sytuacji Kijów popełnia kardynalny błąd decydując się na wojskową pacyfikację. (jeśli zachód ich podpuścił , to gorzej niż źle świadczy o nich). Wiadomo było, że Putin nie puści takiego prezentu (tereny te graniczą z Rosją i dziecinnie łatwo jest wspomagać buntowników, wystarczy przecież dostarczać im broni i pomagać logistycznie). W rezultacie Ukraina tej wojny wygrać nie miała prawa (a było jasne, że NATO i USA jawnie wojskowo się nie włączą , bo to groziło rozpętaniem wojny powiatowej, lub konfliktu z użyciem broni jądrowej ) Jak wiemy z historii konflikty w których na terytoriach trzecich ścierały się potęgi światowe zawsze dochodziło do podziału krajów w których walczono.
  Tym razem zachód nie zrobił błędu i nie zaangażował się zbrojnie w konflikt , dlatego Kijów szybko pojął, że przegrał militarnie i musi rokować. Jasnym jest, że Putin tych terenów nie przejmie i będzie dążył do wykreowania tam nowego państwa w ogromnym stopniu zależnego od Rosji.
  Kto na razie zyskał na konflikcie Ukraińskim. Nie ma wątpliwości że Ameryka, bo co się stało osłabiło i Rosję i Unie. (sankcje przeciw Rosji biją w równym stopniu w Unię , a dla USA są mało odczuwalne).
  Politycy Unijni rozegrali to dennie i teraz faktycznie maja kaca, bo zamiast zysku same straty i dobrego zagrania nie widać.”

 315. @ Blackley
  Dalej durniu australijski powiewasz ruskimi onucami ( ten twój neon dla idiotów z funduszami ruskimi ) pisząc głupoty i kłamstwa na temat zniesienia wiz :
  1.Wypełnienie formularza internetowego dla przekroczenia granicy dotyczy wszystkich krajów nie tylko Polski którzy wjeżdżają na 3 – miesięczny pobyt turystyczny czyni to Niemiec,Anglik ,Francuz ,inni i musi to zrobić Polak.Obowiązek internetowaego wypełnienia ankiety jest raz na 2 lata i kosztuje $14 i czynisz to w swoim domu czy gdzie ci pasuje.Musisz to zrobić na 24 godziny przed przekroczeniem granicy.

  2.Porównaj głupolu jak poprzednio było.Placiłeś $ 200 jechałeś osobiście do ambasady i jeśli ci nie przyznano wizy traciłeś te pieniądze.

  3.Dziś rozmawiałem z kolegą i po zniesieniu wiz i opłaty $ 200 razem z żona zamierzają mnie odwiedzić na początku kwietnia.Maja u mnie wikt i opierunek czym chata bogata . Zniesienie wiz jest dużym bodżcem aby koledzy przyjaciele się odwiedzali..

 316. Drugi zarzut skierowany do mnie: „przeinaczasz tez to co powiedział Mikke (mówi on często kosmiczne bzdury)”
  Nie przeinaczam, taki tekst znalazłam w necie i taki zacytowałam, zresztą podana przez ciebie treść nie różni się merytorycznie; zaznaczenie że JKM mówi kosmiczne bzdury chyba kierujesz do siebie, bo większość wraz ze mną o tym wie. Dlatego zrobiłam porównanie do Leppera, który równie często kompromitował się np.”gwałceniem prostytutki”.
  W przypadku polskiego udziału w puczu na Ukrainie wypowiedział się też (tym razem zupełnie nieoficjalnie) były minister spraw zagranicznych R.Sikorski – przypominam była to wypowiedź szczera aż do bólu i kosztowała go wiele w jego ambitnej karierze.
  Czy ja się wyrażam jasno?, czy fakty które przywołuję są ci znane?
  Wrzuciłam hasło „zamach stanu na Ukrainie” i pierwsze co się ukazało to artykuł na nieznanej mi stronie „Zmiany na Ziemi pl.” – może ktoś z blogowiczów zna to źródło przekazu:
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prezydent-obama-przyznal-ze-usa-sprowokowalo-zamach-stanu-ukrainie
  A tak ogólnie – co ty chcesz udowodnić wszczynając ze mna zatargi które kończą sie wyjaśnieniem że to ty nie masz racji? Ponieważ wspomniałeś o swoim sędziwym wieku nie będę kontynuować dalszej wymiany zdań, zostań w zdrowiu i pisz, ale nie czepiaj się bezpodstawnie innych.

 317. amen Pieczul, nowina z która pofatygowałeś sie tutaj jest dla mnie wyróżnieniem, właściwie to raczej odpowiedź na moje czytelne pożegnanie. A ty pisz, pisz, jak mawiał @O-q i nawet nie zastanawiaj się dlaczego taka miernota jak ty cieszy się szczególnymi względami, ja ci odpowiem – jesteś klasycznym przedstawicielem zbydlęconego narodu. Ktoś tak już pisał na tym blogu

 318. @olborski 11 listopada o godz. 21:39,
  i tak powinno być. Produkcja fajerwerków, petard a nawet sztucznych ogni należy do tych rzeczy które człowiekowi są w życiu zbędne. Podobnie jak wszelkiego rodzaju broń – patrz postulaty 11 tys. naukowców które niedawno zacytowałam.

 319. znajduję że @maciek.g definitywnie się za mną żegna. I słusznie, kto zaczyna – jego wina.

 320. kolego @legat, Brutusie
  Nazwanie przodków nieznanej ci osoby „szmalcownikami” to zupełnie coś innego niż szaleństwo starca. Zgadzam się co do jednego – zarówno chorego psychicznie jak i chorego z nienawiści blogowicza (jest to nienawiść rasowa) Gospodarz blogu powinien zbanować.
  Coś mi się brutusie wydaje że chodzi o coś zupełnie innego i ma to związek z moimi poglądami na dziecko szalejące samochodzikiem. Właściwie na jego rodziców, a różnica pomiędzy nami jest taka że ja znając twoją ocenę nie odwracam się zupełnie i nie wylewam żalu przy najbliższej okazji. Ciesz się, że u ciebie wszystko „normalnie”.

 321. Bliska mi osoba twierdzi , ze nie jestem calkiem przy zdrowych zmyslach bo wszedzie widze tylko chamow , debili , w najlepszym wypadku niestabilnych mentalnie pod wplywem czegos tam ( moze z toba cos nie tak? Przestan , wykonczysz sie !).
  Moje zmysly jednak przechodza szczegolnie ciezka probe kiedy „znajduje ” a potem czytam „news -y ” z Polski ..

  -„Jebać TVN, pie…ne pedały, Ojcze nasz, któryś jest w niebie, ku…, ch… w dupę policji, Zdrowaś Mario łaskiś pełna, pedały wypie…ć, miłuj bliźniego swego jak siebie samego, zajebać czarnuchów, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Żydy do gazu, ku…, święć się imię Twoje, ch… w dupę, ku…, jebać pizdy, przyjdź królestwo Twoje… „

 322. Katolicyzm pokazuje jaki jest bogaty w treści w porównaniu do komunizmu skupionego na równym podziale nędzy. Tak sobie myślę,że Wałęsa czy Pietrzak mają co wykrakali o „take Polskie…” czy ..”żeby Polska… czy Kaczyńskiego modlitwa …”wolną Polskę wróć…”. Złota rybka spełniła…i mamy polityczny bigos na ulicach i nie tylko…regionalna potrawa…

 323. @
  Przeraża totalne zakłamanie M. Błaszczaka oraz całego PiS-u w sprawie upadającej polskiej armii, który honor żołnierzy WP sprowadza do prokuratorskiego ścigania tekturowej obudowy wózka inwalidzkiego.

  Obrazę wojska stanowi upolitycznione i religijne kierownictwo MON nacechowane brakiem odpowiedzialności i totalnym krętactwem, kłamstwem i obietnicami bez pokrycia, a nie świetny żart inteligentnych ludzi, z powodu którego, jako żołnierz nie czuję się obrażony.

  Adam Mazguła

 324. @

  Zakątek Polityczny ·

  Na prawicy amok, a minister Błaszczak zgłasza do prokuratury znieważenie żołnierzy Wojska Polskiego, wszystko to z powodu wczorajszego happeningu Brygady Lotnej Opozycji z użyciem tekturowego czołgu na placu Piłsudskiego. Przypomniałem sobie podobny happening, który odbył się w lutym 1988 roku, ale w jakże odmiennym składzie! Na poniższym zdjęciu z przodu dzisiejszy wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Papierz, a z tyłu redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Pytanie czy ich zbrodnia uległa przedawnieniu? Panie ministrze?

  https://www.facebook.com/marcin.meller1/photos/a.804618042926620/2484845341570540/?type=3&theater

 325. @
  Racjonalna Polska·

  Dziewięć lat PIS tworzył mit zamachu smoleńskiego.Wiemy już, że z budowania tego kłamstwa nic nie wyszło, skrzydło nie eksplodowało, nie dobijano ofiar, a mgły nie zrobił Putin. Za katastrofę TU 154 odpowiadają Kaczyńscy!

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 326. Czy newsy z Polski… to cytaty z religijnych zeszytów szkolnych i słownictwa Głódzia. Tak sobie myślę,że powstaje tubylcza gwara kościelna jeszcze nie zamieniona w liturgię. Nowej religii hunwejbinów…

 327. Kosiniak, czytam, chce być prezydentem wszystkich Polaków! Mówi że trzeba sprawdzić czy Duda nie powinien stanąć przed Trybunałem Stanu (to dlaczego jeszcze nie sprawdzono!) i przeprasza za niemądre podniesienie wieku emerytalnego.

 328. Kaczyński widzi na horyzoncie kryzys. W PRL widziano czarne chmury nad RFN. Róża wiatrów jest zachodnia. Tak sobie myślę czy to te same chmury dogoniły…. Kryzys można wykrakać.. po krakowsku…jako plagi…

 329. Stanisławie, Kosiniak zapowiada że zawetuje każdą próbę podniesienia wieku emerytalnego. Nie będzie więc chyba prezydentem tych Polaków którzy apelują o podniesienie wieku emerytalnego. A jest ich szczególnie wielu wśród emerytów: baba z wozu, konim lżej.

 330. Kosiniak w wywiadzie jakby zasugerował hasło swojej kampanii: „Władek musisz!”. Powiedział że wszędzie gdzie pójdzie właśnie to słyszy.

 331. …ja nie chcem, ja muszem…Tak sobie przypominam humory opowiadane na styropianie…w kolejce do WC.

 332. Ty i ja Stasiu – my już nic nie musimy udowadniać:)

 333. żabka konająca
  12 listopada o godz. 2:12
  To już ostatni wpis do ciebie. Wyrywasz zdania które ci pasują i przypisujesz ich autorom poglądy których nigdzie nie potwierdzili. Gdybyś przeczytała pozostałe wpisy na EP na wskazanym przeze mnie blogu było by jasne, że twierdzę i daje dowody na fakt, ze Ameryka wywołała pucz na Ukrainie. UE jedynie włączyła się później i starała się wykorzystać ten fakt.
  Faktycznie napisałem niefortunnie „amerykańsko europejską akcje przejęcia wpływów na Ukrainie przez wywołanie tam puczu” co mogło sugerować udział UE w Majdanie. Wystarczyło jednak przeczytać moje pozostałe wpisy by wiedzieć, że tak nie było.
  Jak widzę manipulowanie (nie tylko tekstami ) jest twoim ulubionym zajęciem (szukanie prawdy cię nie interesuje).
  Właśnie twoje wpisy no Sikorskim i Mikke doskonale to pokazują.
  Taki rozmówca mnie nie interesuje.

 334. @@@Lewy, adam100, jobrave
  Dzień dobry.
  Dziękuje za cynk w temacie „czołg”.
  To dzielni ludzie. I niezłomni.
  Cheers
  PS
  Czytam zaległe posty i mam mieszane uczucia.
  Mam nadzieję, że dojrzewa nowy wpis.

 335. @adam100
  A pamiętasz, ‘adamie100’, ten happening z paleniem kukły Wałęsy?
  Albo z wieszaniem podobizn euro-posłanek?
  I co? Słów brak…
  Pozdr

 336. @stasieku
  12 listopada o godz. 10:32

  Q**stwo PiS nie ma granic? 🙁
  pozdr.

 337. Zdradzieckie mordy z totalnej opozycji w jakis .. niezrozumialy sposob staly sie kolegami i chca rozmawiac czy tez nie chca , rozmowy beda trwaly zawsze nawet wtedy kiedy nie beda rozmawiac .

  „Rozmowy trwały, trwają i zawsze będą trwały. My nie możemy się oddzielić od naszych kolegów z Platformy Obywatelskiej żelazną kurtyną. To jest normalne, że rozmawialiśmy, rozmawiamy i będziemy rozmawiać. Chyba, że oni nie będą chcieli z nami rozmawiać, to wtedy nie będziemy rozmawiać ”
  – stwierdził. Karczewski nie chciał powiedzieć, czy któryś z senatorów PO przystał „

 338. …aż 30 srebrników przełamie cnotę partyjnej lojalności. Tak sobie myślę,że pecunia non olet ! ponadpartyjnie wiecznie żywa.

 339. żabka konająca
  11 listopada o godz. 19:31
  Właściwie to czytam tutaj tylko Ciebie. Jeszcze była mag. Bywam tutaj z zadawnionej sympatii do Passenta. Tego z POLITYKI, nie tego dzisiejszego, oportunisty. Unikam większości piszących tutaj nudnych wodolejców i zamulaczy. Dziwę się, że z niektórymi wchodzisz w polemikę. Nie warto i szkoda nerwów. Pozdrawiam

 340. olborski; 3:01 pisze.

  -„Jebać TVN, pie…ne pedały, Ojcze nasz, któryś jest w niebie, ku…, ch… w dupę policji, Zdrowaś Mario łaskiś pełna, pedały wypie…ć, miłuj bliźniego swego jak siebie samego, zajebać czarnuchów, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Żydy do gazu, ku…, święć się imię Twoje, ch… w dupę, ku…, jebać pizdy, przyjdź królestwo Twoje… „
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  A gdzie Maryja zawsze dziewica no gdzie ? nie wiem jak można było o tym zapomnieć.

 341. Blackley
  Ja tego nie pisze ja katuje swoje zmysly – „znajduje ” a potem czytam i klikam , nie rznij glaba , ( zawodowego)

 342. olborski;
  Jak już głąb to kapuściany , jak może być zawodowy ? daj odpocząć swoim zmysłom.

 343. Hamerykański Dziadku; a wy gdzieś tam som ?.

  http://wps.neon24.pl/post/151547,sila-militarna-i-geoekonomia

  Dziadku; w onucach siła.

 344. „Każdy, kto ma Polskę w sercu, jest Polakiem” powiedział Andrzej Duda Prezydent Polski w inauguracyjnym przemówieniu w Sejmie
  Nie nowe, ale ładne

 345. Blackley
  Tnp zawodowe bylo rzniecie … eee, ( głaba ). Odpoczac brdzie trudno .
  Wozek inwalidzki zakamuflowanym czolgiem , upraszczajac aby dac odpoczac zmyslom
  – wozek iwalidzki z lufa (nieokreslonego kalibru )
  Klikam !

  „Nie wyobrazam sobie w innym kraju aby jakis debil mogl bezkarnie robis sobie cyrk pod grobem nieznanego zolnierza. Jakis czas przebywalem w Norwegii. Swieta i obchody traktowano tam bardzo powaznie a flagi narodowe, czesto na specjalnych masztach przed domem, wisialy nawet caly rok.A nawet w malych miejscoiwosciach byly pochody i obchody i zaden „wesolek” czy protestujacy nie robil sobie zartow. W niektorych krajach ten debil moglby nie dożyc wyjasnienia bo tam w przypadkach podejrzanych osobnikow najpierw sie uneszkodliwia a potem wyajasnia. Inaczej kazdy terrorysta moglby udajac blazna p-rzeprowadzic zamach „

 346. I jak tu odpczac ?!
  „Każdy, kto ma Polskę w sercu, jest Polakiem”
  To juz nie ma prawdziwych … ojkofobow ?!

 347. Antoni wraca do swojej roli i łączy poprzez podział. Takiego seniora wybrał PAD

 348. Wzruszylem sie na widok Schaiblera i Pucka Bay

 349. olborski
  12 listopada o godz. 12:46

  „Nie wyobrazam sobie w innym kraju aby jakis debil mogl bezkarnie robis sobie cyrk pod grobem nieznanego zolnierza. …”.

  Ten debil to Arkadiusz Szczurek.

  Tyg. „Polityka”, w tekście („Obywatele RP: kim są? o co walczą?) z 2016 roku pisze: „Arkadiusz Szczurek 51 lat, inżynier budowlany, akurat ma przerwę w kontraktach i jakieś odłożone pieniądze”.

  Czytaj, ktoś go wynajął i finansuje. Jego alter ego pracuje na tym blogu jako Adaśko.

  Niżej buźka pana Szczurka w pełnej krasie. Trzeba przyznać, że słynny brzydal Jerzy Urban jest dużo przystojniejszy, nawet teraz.
  https://koduj24.pl/wp-content/uploads/2017/10/Arkadiusz-Szczurek.jpg

 350. satrustequi
  12 listopada o godz. 8:42

  „ Kosiniak zapowiada że zawetuje każdą próbę podniesienia wieku emerytalnego”.

  Czyli odetnie się sam od siebie, był bowiem tym, który jako koalicjant partii Tuska osobiście przeprowadzał „trudną, ale konieczną” operację podniesienia wieku emerytalnego, za co chwalony był przez zwykłego obywatela J. Kulczyka u „Sowy”, co tamtejsi kelnerzy nagrali dla potomności.

 351. Mauro Rossi,
  Kosiniak głosował za podniesieniem wieku emerytalnego ale „się nie cieszył”.
  Posłowie PiS głosowali za Banasiem i wychodzi na to, że też się specjalnie nie cieszą.
  Poza tym Banaś może być potrzebny do przeprowadzenia akcji „przekonywania” jakichś senatorów niepisowskich by przeszli na właściwą stronę. Jego bezrobotni dziś kolesie w złotych łańcuchach z krzyżem znani są z tego, że dysponują odpowiednimi środkami perswazyjnymi w postaci np. piły łańcuchowej.

 352. Mauro Rossi,
  a poza tym, to podniesienie wieku emerytalnego jest ekonomiczną koniecznością. Tylko nieodpowiedzialna i doszczętnie skretyniała partia polityczna oraz jej marionetki, jak „Długopis” na posyłki, mogła za cenę wygrania wyborów głosić a następnie przeprowadzać operację obniżania wieku emerytalnego.
  Taka sytuacja.

 353. woytek
  11 listopada o godz. 22:18

  „Wrocław kolejnym miastem wypowiadający posłuszeństwo centrali w Warszawie”.

  Ciekawe kto lepiej na tym wyjdzie jeśli rząd odpowie tym samym i odmówi tamtejszemu samorządowi pieniędzy.

 354. Bar Norte
  11 listopada o godz. 23:36

  „Nie sądziłem, że będziesz wykazywał taką wrażliwość wobec pałowanej lewicy katalońskiej. Jestem naprawdę rozczulony”.

  Sądzisz, że w tych demonstracjach brała udział wyłącznie lewica? Pewnie się mylisz.

  „Nie chciałbym też psuć ci humoru przypominaniem co z Katalonią wyprawiał Franco …”.

  Nie będę ci przypominał (chyba że chcesz), co tzw. republikanie wyprawiali w Hiszpanii, ale pewnie nie lubisz drastyczności, niewątpliwie było to ludobójstwo. A sam Franco był wybitnym mężem stanu, jeśli oceniać po skutkach jego polityki.
  Nie pozwolił by Hiszpania stała się republiką sowiecką, wygrał wojnę domową z siejącą terror skrajną lewicą, tak manewrował, by nie brać udziału w wojnie Hitlera, powoli, ale konsekwentnie przekształcał dyktaturę w kraj demokratyczny. I faktycznie, po jego śmierci Hiszpania stała się demokracją.

 355. żabka konająca 12 listopada o godz. 2:56 do mnie: – Brutusie
  Nazwanie przodków nieznanej ci osoby „szmalcownikami” to zupełnie coś innego niż szaleństwo starca. Zgadzam się co do jednego – zarówno chorego psychicznie jak i chorego z nienawiści blogowicza (jest to nienawiść rasowa) Gospodarz blogu powinien zbanować.
  Coś mi się brutusie wydaje że chodzi o coś zupełnie innego i ma to związek z moimi poglądami na dziecko szalejące samochodzikiem.

  Żabko Konająca,
  dziękuję Ci za porównanie mnie do Brutusa, człowieka konsekwentnego w swych republikańskich poglądach i gotowego dla nich poświęcić życie. Zdolny dowódca odważny człowiek, zaangażowany w życie społeczne czego wyrazem było jego dzieło na temat wychowania dzieci, ceniony przez Cycerona. Przegrawszy swą walkę o republikański Rzym popełnił samobójstwo by nie dostać się w ręce wroga (jak kapitan Władysław Raginis dwa tysiące lat później).

  Żabko, przesadziłaś z tym porównaniem. Czuję się zażenowany a poza tym to o co chodzi z tym dziecięciem w samochodziku bo nie zatrybiam?

  Pozdrawiam.

 356. legat
  12 listopada o godz. 13:27

  Mauro Rossi, Kosiniak głosował za podniesieniem wieku emerytalnego ale „się nie cieszył”.

  Żeby tylko głosował, on ją osobiście przeprowadzał. A że przy tym „się nie cieszył” to na pewno przekona elektorat w wyborach prezydenckich. 🙂 Zwłaszcza że bardzo chwalił go J. Kulczyk wróżąc mu wielką karierę.

  „Posłowie PiS głosowali za Banasiem i wychodzi na to, że też się specjalnie nie cieszą”.

  Może służby specjalne powinny wcześniej informować kierownictwo PiS, że z Banasiem coś nie tak, bo już pod koniec ubiegłego roku nie przyznały mu poświadczenia bezpieczeństwa. A podobnież te służby pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego są tak bardzo upartyjnione.

 357. @legat. Uwazam podobnie, ze obnizenie wieku emerytalnego bylo i jest niezgodne z potrzebami ekonomicznymi kraju. Z pozostalych prawd oczywistych, ktore indywidualnie dotykaja kazda osobe jest narazanie kobiet tym sposobem na jeszcze nizsze emerytury. Z Obnizanie aktywnosci zyciowej ludzi, ktorzy beda jeszcze nierzadko zyc 20 lat, a nie kazdy ma ochote i mozliwosc miec hobby rodzi sie potem swiadomosc spoleczna, ze 50+ nie jest juz w stanie ogarnac przechodzenia przez jezdnie, a amerykanscy 70+ z duzym plusem starajacy sie o prezydenture w USA sa smieszni.

 358. Oczywiscie że wiek emerytalny płci winien zostać zrównany. Żyjemy w czasach równouprawnienia, a do tego kobiety żyją ponad 5 lat dłużej niż faceci, czyli obecnie ponad 10 lat dłużej na emeryturze niż faceci.

 359. 64 dla kobiet i mężczyzn byłoby idealne i zyskiem dla ZUS per saldo

 360. 63 – lepiej, jak w Brukseli

 361. Mauro Rossi 12 listopada o godz. 13:50 do mnie: – A podobnież te służby pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego są tak bardzo upartyjnione.

  Mauro,
  ależ tak, te służby Kamińskiego wykazały się wyjątkową profesjonalną nędzą a przyczyną tej nędzy jest ich upartyjnienie.
  Taka sytuacja.

 362. Kosiniak byl ministrem od emerytur gdy zostaly zabalaganione przez Tuska (67 i 62)

  Oczywiscie ze warto podniesc juz dzis wiek emerytalny dla wszystkich Polakow ktorzy w doroslosc weszli w 21 wieku, poniewaz standardy pracy, powietrza i medycyny sprawia ze beda żyć 5 lat dlużej i tyle co w przodujacych dzis krajach sie zyje (bo w Polsce zyje sie 5 lat krocej niz w przodujacych wiec podnoszenie do 67 jak w przodujacych jest idiotyzmem)

 363. legat
  12 listopada o godz. 13:48

  „ … dziękuję Ci za porównanie mnie do Brutusa, człowieka konsekwentnego w swych republikańskich poglądach i gotowego dla nich poświęcić życie.

  „ Zdolny dowódca …”.

  Spora przesada, w armii rzymskiej decydowało morale, wyszkolenie, rutyna, poziom centurionów, czyli podoficerów ― i ogólnie procedury. To wszystko minimalizowało ewentualnie słabszy poziom dowodzenia. Oczywiście wybitni dowódcy jak Cezar, czy Antoniusz byli wartością dodaną.

  „ … ceniony przez Cycerona. Przegrawszy swą walkę o republikański Rzym popełnił samobójstwo by nie dostać się w ręce wroga”.

  Brutus był przykładem konserwatyzmu, który nie liczył się z realiami. Republikański sposób sprawowania władzy w praktyce przez 600 osobowy senat (to na pewno nie była demokracja) sprawdzał się, kiedy Rzym panował nad Italią, ale generował liczne problemy ― w tym nieustanne wojny domowe ― kiedy powstało Imperium. Żeby rządzić takim państwem senat powinien składać się z samych aniołów. No i poniekąd tak było, jak wynika ze znanego przysłowia: Senatores boni viri, senatus autem mala bestia. 🙂

 364. Zyto2003,
  ale PiS wpadł na świetny pomysł niwelujący ten ich emerytalny kretynizm. Otóż za kadencji rządu PiS po raz pierwszy w powojennej historii Polski obniża się przeżywalność Polaków w ogóle. To pisowski majstersztyk. Taki zapewnić dostęp do służby zdrowia by eutanazję zbędnych staruchów, darmozjadów niszczących budżet państwa zakamuflować.

 365. legat
  12 listopada o godz. 14:04

  ” … służby Kamińskiego wykazały się wyjątkową profesjonalną nędzą a przyczyną tej nędzy jest ich upartyjnienie. Taka sytuacja”.

  A może jakiś przykład? Opinie są mało intersujace.

 366. Obnizenie czasu życia jest wlasnie calkiem mozliwe dla pokolenia stresujacej transformacji i smogu, a wiadomosc od Tuska ze nagle 67 mogla tez pogorszyc stan zdrowia i chec do zycia tego ceizko doswiadczonego pokolenia…….

  Mowie: 63 dla kobiet i mezczyzn, a dla tych co weszli w dorosle zycie po 2000r. – 67.

 367. Mauro Rossi (ad 14.09),

  Mauro,
  no wiem, wiem, trzeba nam Jarosława Cezara Kaczyńskiego tylko głupio tak otwarcie… no nie?

 368. Dopiero za jakis czas dowiemy sie bowiem, ktore pokolenie zylo dluzej. Polski Ludowej czy Bohaterow Transformacji.

 369. Na pewno pokolenie Unii Europejskiej zapowiada sie na najbardziej dlugowieczne.

 370. Mauro Rossi 12 listopada o godz. 14:11 cytując mnie: ” … służby Kamińskiego wykazały się wyjątkową profesjonalną nędzą a przyczyną tej nędzy jest ich upartyjnienie. Taka sytuacja”.

  A może jakiś przykład? Opinie są mało intersujace.

  Mauro, pierwszy z brzegu. Pozwolenie służb na to by Chrzanowski „wyczyścił” sobie biurko. Nie rozśmieszaj mnie.

 371. legat
  12 listopada o godz. 14:10

  „ … za kadencji rządu PiS po raz pierwszy w powojennej historii Polski obniża się przeżywalność Polaków w ogóle”.

  Zauważyłem pewną prawidłowość. Opozycja jak już zostanie odsunięta od władzy twierdzi, że teraz umiera więcej ludzi niż poprzednio. Jak kania dżdżu opozycja czeka na mrozy, by miec okazję bicia na alarm, że ludzie okrutnie umierają żywcem zamarzając. W praktyce chodzi o pijaków, których co roku pewna liczba w rejonach mniej zaludnionych zamarza w trudnej drodze powrotu do domu w stanie wskazującym. Ale jakiż to argument nośny: ludzie zamarzają, coś trzeba tym robić, a rząd nic nie robi.

  PS. Oczywiście dotyczy to każdej opozycji.

 372. Mauro Rossi
  12 listopada o godz. 13:10
  Nie podoba ci sie „geba” pana Szczurka ?! Przy Terleckim to Belmondo
  Sugerowanie sie nazwiskiem .. aby to robic trzeba byc ze sredniej po’lki albo jest jeszcze mozliwosc rezerwowa
  Od zakamuflowanego czolgiem wozka do grobu bylo za daleko , zeby robic taka zalosna szopke . Zwiazek jest taki , ze bylo tyo na jednym placu . Debilem dla mnie , na szczescie anonimowym jest ten kto to napisal . Czy min. Obrony Narodowej nie naprawde lepszych zajec ? Robisz sie jakis nerwowy , czy mi tylko wydaje ?

 373. nie ma naprawde

 374. Tak więc nowa partia – Lewica lub odnowiona umyslowo PO – może śmiało wystąpic w wyborach 2023r. z programem zrownania wieku emerytalnego kobiet i mezczyzn, poniewaz jest to relikt.

 375. @

  PiS wiedział o majątku szefa NIK, ale ostrzeżenia lekceważył. Kto ochrania Banasia?

  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/610856,banas-szef-nik-pis-cba-oswiadczenie-majatkowe-polityka.html
  G d y Marian Banaś zostawał w listopadzie 2015 r. wiceministrem finansów i szefem Służby Celnej, musiał wypełnić ankietę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To warunek konieczny, aby uzyskać dostęp do najważniejszych tajemnic państwowych, co na jego stanowisku jest niezbędne. ABW bada cały majątek, wszystkie umowy zakupu i sprzedaży nieruchomości, pożyczki, kredyty. Pod lupę trafia całe życie przyszłego urzędnika. Dlatego twierdzenie, że służby potraktowały Banasia w sposób ulgowy, to wyraz wyjątkowej naiwności.

 376. legat
  12 listopada o godz. 14:19

  „Mauro, pierwszy z brzegu. Pozwolenie służb na to by Chrzanowski „wyczyścił” sobie biurko. Nie rozśmieszaj mnie”.

  Chrzanowski nie miał problemów z wymiarem sprawiedliwości za to co miał w papierach tylko co powiedział w rozmowie w cztery oczy Leszkowi Czarneckiemu, co zostało nagrane. Jego papiery na biurku prawdopodobnie są bez związku ze sprawą. W odróżnieniu od ciebie śledczy posługują się logiką. Poza tym skąd wiesz, czy nie był obserwowany, kiedy udał się do pracy i później, kiedy z niej wyszedł i dokąd pojechał? Tego w komunikacie nikt ci nie ogłosi. A jeśli zalogował się w pracy do systemu to dla śledczych było ciekawe, co to konkretnie ściągał lub kasował, a takie ślady zostają. Twoja wiedza jest powierzchowna i nie uwzględnia faktu, że śledczy muszą być sprytniejsi od przestępców.

 377. Mauro Rossi

  Wyglada mi na to, że nie tylko tracisz kontrolę nad tym co czytasz na blogu ale i przestajesz kontrolować to co sam piszesz.

  Najpierw rozczulasz mnie swą wrażliwością lewicową pisząc:

  „żeby utworzyć rząd muszą (socjaliści) dogadać się z separatystyczną lewicą katalońską wspierającą manifestacje w Barcelonie pałowane przez rząd Pedro Sancheza. Może przestaną pałować”

  No a gdy daję wyraz swemu rozczuleniu nagle się wymigujesz z swej wrażliwości pytając:

  „Sądzisz, że w tych demonstracjach brała udział wyłącznie lewica?”

  Potem i ni w pięć ni dziewięć zaczynasz się z nagła od lewicy katalońskiej odcinać przypominając zbrodnie które dokonała w czasie wojny domowej – by płynnie przejść do apotezy Caudillo Franco.

  Mauro, to po cholerę się ubiegłej nocy rozczulałeś nad tą lewicą?
  Mogłeś dać sobie spokój z tą dyskusję. Tym bardziej, że pogrobowcy Franco z VOX i PP za których trzymałeś kciuki akurat w Katalonii dokumentnie przegrali wybory.

 378. olborski
  12 listopada o godz. 14:23

  „Nie podoba ci sie „geba” pana Szczurka”?!

  Mnie nie musi, ważne, że tobie się podoba. 🙂

  „Sugerowanie sie nazwiskiem .. aby to robic trzeba byc ze sredniej po’lki albo jest jeszcze mozliwosc rezerwowa”.

  Sugerowałem się całokształtem pana Szczurka.

  „Od zakamuflowanego czolgiem wozka do grobu bylo za daleko …”.

  Już nie te oczy, nie ten wzrok, prawda?

  https://cdn.natemat.pl/d7b44e3a6857b20ea93a2df4b5d0a83c,780,0,0,0.jpg

 379. Bar Norte
  12 listopada o godz. 14:41

  Bar Norte, mnie intersują fakty i jestem w tym konsekentny, ciebie ideolo i też jesteś w tym konsewentny. Cóż, zderzają się dwie konsekwencje.

 380. Mauro Rossi 12 listopada o godz. 14:33 cytując mnie: -„Mauro, pierwszy z brzegu. Pozwolenie służb na to by Chrzanowski „wyczyścił” sobie biurko. Nie rozśmieszaj mnie”.
  Chrzanowski nie miał problemów z wymiarem sprawiedliwości za to co miał w papierach tylko co powiedział w rozmowie w cztery oczy Leszkowi Czarneckiemu, co zostało nagrane. Jego papiery na biurku prawdopodobnie są bez związku ze sprawą.

  Mauro,
  co Ty wiesz jakie materiały miał w biurku łapówkarz i pisowski gangster?
  „Prawdopodobnie” to mają ścisły związek ze sprawą bo pisowski gangster prosto z lotniska popędził wyczyścić biurko. O to chodziło służbom Kamińskiego, żeby zdążył. Jasne?

 381. Demokracja w PIS-sie „6 głosów przeciw, 4 wstrzymujące się, to niezły wynik, na tak duży klub” powiedział Ryszard Terlecki dziennikarzom na korytarzu sejmu

 382. Rośnie chyba zrozumienie wagi duchowości (duchowości w wielu wymiarach). Mówił o tym prezydent Duda dziś, cytując premiera Mazowieckiego. A prof. Rosati w ślubowaniu powiedział… wiecie co… tak. Prof. Hausner – wyżej w wątku.

 383. W ławach PO dostrzegam 3 byłych działaczy SLD z byłym liderem SLD włącznie… i 3 byłych znanych działaczy PiSu. To też już relikt…

 384. kooperatywaMandragon

  „Spotkanie z ludzkim panem.”

  A propos miliarderów – filantropów … .
  W Kulturze Liberalnej czytałem sprawozdanie z dyskusji toczonej w USA nt opodatkowania miliarderów, które ma zniwelować nierówności społeczne. Red Sawczuk pisze, że propozycje ekstra opodatkowania, które formułują politycy Partii Demokratycznej są przez owych miliarderów przyjmowane z głeboką niechęcią – co w sumie nie powinno dziwić. Ale ciekawa jest ich argumentacja bowiem twierdzą, że zamiast odprowadzać podatki wolą zajmować się filantropią.
  Red Sawczuk tekst o niechęci filantropów/miliarderów do płacenia podatków kończy tezą Waltera Scheidela, profesora od historii gospodarki światowej zawartą w książce „The Great Leveler”. Scheidel dowodzi, że za spadek nierówności odpowiadały w dziejach ludzkości cztery zjawiska, które porównuje do czterech jeźdźców apokalipsy – wyniszczające wojny, rewolucje polityczne, upadek państw, a także epidemie.
  Nie da się ukryć, że na tym tle podatek majątkowy proponowany przez Demokratów nie wygląda źle. Z tym, że w świetle tezy Scheidela oczywiste jest również, że do opodatkowania miliarderów na skutek werdyktu wyborczego nie dojdzie.

  Tak wiec pozostaje czekać na niechronne nadejscie czterech jeźdźców apokalipsy.

 385. ” … z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że poparcie dla PiS zdeklarowało 46,43 proc. respondentów”.

  Czyli więcej niż w ostanich wyborach.

 386. Borys Budka „Od marszałka sejmu oczekujemy…..opublikowania zgodnie z wyrokiem sądu list poparcia kandydatów do KRS…itd.”

 387. Mauro Rossi

  „mnie intersują fakty i jestem w tym konsekentny”

  Jakie fakty Mauro? Gimnastyka ideologiczna jaką zaprezentowałeś na kanwie wyborów w Hiszpanii nie miała nic wspolnego z faktami?

  To, że się zapędziłeś w jakiś absurdalny propagandowy zaułek wynikało z tego, że ci się nie chciał pochylić nad faktami. W tym przypadku nad sondażami wyborczymi, wynikami wyborów i identyfikacją poszczególnych partii.

 388. Bar Norte
  12 listopada o godz. 15:02

  A propos miliarderów – filantropów … . „W Kulturze Liberalnej czytałem sprawozdanie z dyskusji toczonej w USA nt opodatkowania miliarderów, … Ale ciekawa jest ich argumentacja bowiem twierdzą, że zamiast odprowadzać podatki wolą zajmować się filantropią”.

  Trudno się dziwić, na tzw. filantropii to oni często zarabiają. Ale istnieje też inna filantropia, działająca często za pośrednictwem fundacji, która bardzo podoba się lewicy. W latach 1998-2006 Bill & Melinda Gates Foundation przekazała 12 milionów USD organizacji Planned Parenthood Federation of America. O ekscesach tej organizacji traktuje wyświetlany obecnie w kinach film “Nieplanowane”.

 389. Bar Norte
  12 listopada o godz. 15:15

  Bar Norte, ja jestem pragmatykiem, ty żarliwym lewicowcem, stąd różnice.

 390. Mauro Rossi

  „ja jestem pragmatykiem”

  Co może mieć wspólnego z pragmatyką wieszczenie zwycięstwa wyborczego postfrankistów w Katalonii?
  Tego się nie da wytłumaczyć inaczej niż jakimś ciążącym na mysleniu schematyzmem ideologicznym.

  Mauro, prawidłowe odczytanie wyników sondaży, wyników wyborczych oraz identyfikacja partii nie ma nic wspolnego z prawicowoscią czy lewicowością.

 391. Jeszcze raz wielkie brawa dla Kaczynskiego za utrzymanie wieku 65 lat dla mezczyzn którzy umieraja srednio w wieku bodaj 73 a ktorym brutalna decyzja Tuska – od ktorej dzis dystansuje sie cala cywilizowana Polska z Kosiniakiem i Schetyna moze nie na czele – skracala emeryture do… 6 lat.

 392. Brutalna decyzja Tuska nie umiejacego zebrac XX miliardow polskiego VATu

 393. That’s real life

 394. Jeszcze premier sumuje osiągnięcia rządu, a już obserwujemy senat.
  170 miliardów z podatku VAT to wpływy, na zdrowie dwa razy więcej niż było to wydatki.
  Co mogę dodać; dbajmy o zdrowie co pozwoli zmniejszyć te wydatki.
  Stary rząd przeszedł do historii, a nowy jeszcze nie został wybrany.

 395. Mauro Rossi
  12 listopada o godz. 15:16

  Bill Gates sterylizowal Afrykanczykow bez ich zgody z funduszy fundacji.

 396. Mauro Rossi 12 listopada o godz. 15:03 cytuje: – ” … z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że poparcie dla PiS zdeklarowało 46,43 proc. respondentów”. i komentuje:
  Czyli więcej niż w ostanich wyborach.

  Mauro,
  zaproponuj prezesu Cezaru żeby doprowadził do przedterminowych wyborów. Będzie jeszcze większy sukces PiS-u.

 397. Oglądam właśnie grę w kulki i równolegle, na drugi ślip reżimówkę czyli QrVizję.
  Komentatorzy qrwizyjni pienią się z wściekłości, że Czarzasty ośmielił się napomknąć Prezydentowi Dudzie, że nie został przywitany Prezydent Kwaśniewski. Wychodzi na to, że Czarzasty zachował się jeśli nie po chamsku to co najmniej niestosownie.
  No jak śmiał ten Czarzasty, jak śmiał!

 398. Symetryczny
  11 listopada o godz. 12:27
  Pytanie jest zasadnicze – czy jesteś Polakiem?
  bo jeżeli nie i na dokładkę jesteś wyznawca idei komunistycznej to jasne jest dlaczego 11 listopada to żadne święto , a 22 lipca wprost przeciwnie.
  Jeżeli jednak uważasz się za Polaka , to drwienie i ignorowanie święta 11 listopada można przypisać jedynie brakowi wiedzy na ten temat.
  Wyjaśniam 11 listopada to symboliczna dana ponownego pojawienia się Polski w świecie (sam proces wyzwolenia z pod władzy zaborców trwał jakiś czas i jakąś datę trzeba było wybrać )
  Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.
  Przyczyną zniknięcia polski z map świata były tzw rozbiory Polski (trzy 1772,1793 i 1775)
  Od tej symbolicznej daty 11 listopada 1918r Polska znów zaistniała mapach świata. W czasie okupacji niemieckiej uznawana była praktycznie przez wszystkie państwa. Konferencja teherańska ustaliła fakt istnienia Polski w nowych granicach i stąd Stalin po wojnie przywrócił Polskę (a mógł zrobić tam swą republikę)
  Zainstalował tam marionetkowy rząd z całkowicie podległych mu ludzi , ale Polska na mapach świata została. Powoli zależność od ZSRR malała , az wreszcie całkiem znikła.
  Jeżeli tego nie rozumiesz – nie jesteś Polakiem.

 399. Zanim jeszcze ukształtują się prezydia sejmu i senatu mogę zauważyć jak różne było zagajenia marszałków seniorów.
  Antoni poszedł po całości, ale przecież mogło być gorzej. W senacie było kulturalnie, a nawet przewinęła się informacja czym aktualnie zajmuje się Olga Tokarczuk, czyli przygotowaniami do odebrania noblowskiej nagrody.
  Prezydent też dostosował się do powagi w izbie zadumy. Ważą się losy. Argumentów się nie liczy, argumenty się waży, powiedział
  prof. Mirosław Wyrzykowski przy szwedzkim stole u Daniela Passenta. Skoro tak to opozycja łącznie waży więcej

 400. Jako Polak szanuję obie daty bo dzięki tym faktom nie mówię po niemiecku. Tak sobie myślę bo polski i rosyjski to bliżniacze języki wyniesione z domu. Taki człowieczy los…

 401. Sudżba czeławieka, Staszku Słowianinie. A wy iz Petersburga, ociec Wasz?

 402. Widzę zmiany lekkie w kierunku bardziej uduchowionych stosunków politycznych w Kraju, poruszenie pani Piekarskiej „wow” po podpisaniu przez Kaczorka dziś w Sejmie akcesu do jej parlamentarnego klubu przyjaciół naszych braci młodszych jest tyle wyrazem tej tendencji, co wyrazem zdziwienia umysłu długo kondycjonowanego w ignorancji co do humanistycznych, duchowych walorów Prezesa PiS, Naczelnika Kraju…

 403. Oczywiście wśród polityków wielkiego kalibru nie ma ludzi naiwnych, świętych, jednak proporcje humanizmu i cynizmu bywają mocno zróżnicowane…

 404. Ojciec Franciszek z Wołynia Bronisławka Brak. Mama Anastazja Kozaczka z Kubania. Tak sobie myślę,że Słowianin z Kresów to przyzwoity człowiek.

 405. Taka samokrytyka – zupelnie się tego nie spodziewałem
  cytuje
  „Czasem mówią: ryba psuje się od głowy. Głowa jest tutaj – tymi słowami prezydent Andrzej Dudy zakończył swoje orędzie podczas inauguracji nowej kadencji Sejmu. „

 406. Od razu moje czułki odbierały jakiś lekko leciuchno egzotyczny nurt umysłowy w Twoich Drogi Stanisławie Słowianinie wypowiedziach…

 407. Pan prezydent Duda również – ewidentne dla mnie – czerpie z duchowego potencjału naszego gatunku w sprawowaniu urzędu, inaczej nie dałby rady promieniować tym zrównoważonym pokojem… I pięknie mówił i Pana prezydenta Kwaśniewskiego uszanował, kto wie to mogą być nie tak różne od siebie humanistyczne osobowości

 408. satrustequi 12 listopada o godz. 17:30 pisze: –Widzę zmiany lekkie w kierunku bardziej uduchowionych stosunków politycznych w Kraju, poruszenie pani Piekarskiej „wow” po podpisaniu przez Kaczorka dziś w Sejmie akcesu do jej parlamentarnego klubu przyjaciół naszych braci młodszych

  A kto to znowu ci bracia młodsi? Jeśli chodzi o zwierzęta, to są to raczej „bracia starsi” chyba?

 409. Interesująca refleksja Legat, czy ma ona jednak znaczenie dla gł. nurtu intelektualnej dyskusji, jeśli nie to zostawię ją bez reakcji.

 410. maciek.g
  12 listopada o godz. 17:05
  Pytania tego typu raczej stawiaj sobie samemu. Warto przy okazji pamiętać, że w podbitych Niemczech stała milionowa, zwycięska armia Czerwona. I do niej musieli mieć swobodny dostęp. Żadnej siły więc nie było aby w Polsce mógł powstać rząd wrogi lub działali tu jacyś żołnierze wyklęci. Tamta Polska pierzchła przez Zaleszczyki i zgniła na śmietniku. Za sprawą radykalnej polskiej lewicy i ówczesnej Rosji powstała nowa Polska, w nowych granicach i w nowym ustroju sprawiedliwości społecznej. I to trzeba dziś celebrować. A że były błędy i wypaczenia, to już wina nas samych. Tacy jesteśmy. Wtedy jednak zbudowano nowe społeczeństwo i nowe państwo. Zbudowano tyle ile w ciągu tysiąc lat tego ponurego istnienia.

 411. legat
  12 listopada o godz. 17:42

  „A kto to znowu ci bracia młodsi? Jeśli chodzi o zwierzęta, to są to raczej „bracia starsi” chyba”?

  No nie wiem, według księgi Genesis w dniu piątym Bóg stworzył zwierzęta wodne i latające, w dniu następnym zwierzęta lądowe i człowieka. A więc w tym ujęciu zwierzęta to nasi młodsi (słabsi) bracia. Tak też uważał św. Franciszek z Asyżu, mawiając do ludzi: wilk ― twój brat. Teoria ewolucji podaje podobną kolejność, najpierw pojawiły się zwierzęta wodne (ryby) i ptaki (potomkowie gadów), dopiero później ssaki. W co byś nie wierzył i tak będzie dobrze.

 412. Mauro,
  no widzisz, to jednak my jesteśmy „młodszymi braćmi”, z której strony by się nie patrzeć.
  Ty mi powiedz jak odebrałeś pierwsze posiedzenie Sejmu. Wg mnie Macierewicz załatwił Dudę jak Jażdżewski Tuska.
  Pewnie Adrian się zapieni jak sobie z tego zda sprawę.

 413. Bar Norte
  12 listopada o godz. 15:43

  „Co może mieć wspólnego z pragmatyką wieszczenie zwycięstwa wyborczego postfrankistów w Katalonii”?

  Wiesz dobrze, że zwróciłem tylko uwagę, że VOX zebrał prawie dwa razie więcej głosów niż w poprzednich wyborach, które odbyły się wiosną tego roku. Moim zdaniem lepsi są postfrankiści niż krytpokomuniści z Podemos, ale szanuję twój pogląd, że jest odwrotnie.

 414. legat
  12 listopada o godz. 18:40

  „Ty mi powiedz jak odebrałeś pierwsze posiedzenie Sejmu”.

  Żałuję, że nie otwierałą go słynna gwiazda PO pani Katarasinska-Śledzińska, której ze względu na wiek należało to się jak psu buda. Była szansa, że wystąpi pod wpływem choroby filipińskiej i przynajmniej coś by sie działo. A tak marazm, niestety. 🙂

 415. @@@
  Oko press 1min
  GRodzki!

 416. Mauro,
  życie jest krótkie a pić się chce. No i co poradzisz?

 417. Mauro Rossi

  „zwróciłem tylko uwagę, że VOX zebrał prawie dwa razie więcej głosów niż w poprzednich wyborach, które odbyły się wiosną tego roku.”

  Nie Mauro, 10 listopada o godz. 20:12 czyli po zamknięciu wyborów w Hiszpanii i po opublikowaniu sonadaży exit poll napisałeś na blogu:

  „Dziś wybory w Hiszpanii, zobaczymy czy wyborcy pogonią socjalistów.

  Link niżej demonstracja w Barcelonie przeciw pałkarskim rządom socjalistów, uczestnicy śpiewają „Mury” ( L’Estaca) , katalońskiego piosenkarza Lluisa Llacha, który zainspirował Jacka Kaczmarskiego.
  (…)
  Zobaczymy, czy wyborcy pogrzebią dziś socjalistów i komunistów.”

  Po 28 minutach podałem ci wyniki dwóch exit poll i wyjaśniłem z grubsza o co w nich chodzi (fakty!) grzebiąc tym samym twe nadzieje wyrażone w w/w cytacie z czym się nie mozesz do tej pory ideologicznie pogodzić.

 418. Stasieku,
  Okopress musiało mieć szpiega jakiegoś bo podało wynik przed czasem.

 419. Senator T.Grodzki został marszałkiem Senatu, teraz przemawia. Z tego co mówi wydaje się byc marszałkiem obiecującym. Ogromny kontrast z ociężałym umysłowo Borusewiczem, który znów chciał być marszałkiem.

 420. legat
  12 listopada o godz. 19:00

  ” … życie jest krótkie a pić się chce. No i co poradzisz”?

  Radzę żeby pić dobre trunki.

 421. @@@
  Slucham wspaniałogo słowa naszego Marszałka.
  To przemówienie nie będzie wzorem.
  Howgh

 422. Nareszcie słucham marszałka senatu z przyjemnością, dużą przyjemnością i uwagą
  Mam nadzieję, że będzie dobrze, coraz lepiej

 423. @@@
  errat
  niech będzie wzorem

 424. stasieku 19.14
  Zabrakło ch

 425. Mauro Rossi 12 listopada o godz. 19:12 pisze: – Senator T.Grodzki został marszałkiem Senatu, teraz przemawia. Z tego co mówi wydaje się byc marszałkiem obiecującym. Ogromny kontrast z ociężałym umysłowo Borusewiczem, który znów chciał być marszałkiem.

  Mauro,
  Nie wiem co Cię tak raduje bo faktycznie przez ostatnie kilkadziesiąt lat kiedykolwiek słyszałem Borusewicza to nie potrafił on poprawnie sklecić jednego zdania po polsku ale też nie potrafiłby tym samym wykorzystać przysługujących mu uprawnień do występów (na żądanie) w tej łżeQrwizji waszej. Jak Grodzkiemu przyjdzie do głowy dawać tam regularne występy prostujące pisowskie kłamstwa propagandowe to się z dupą nie pozbieracie a Duda o reelekcji będzie sobie mógł tylko pomarzyć.

 426. @Symetryczny
  Bardzo pomocne jest takie wsparcie o poranku i słowa sympatii. Odwzajemnionej odkąd pamiętam. Dla mnie to bardzo wiele, oczywiście pisząc tu zawsze mam na myśli odbiorców, w tym przede wszystkim ciebie i twoje zrozumienie.
  Wrócę na blog całkiem wieczorem, teraz nie mam czasu. Serdecznie pozdrawiam.

  Ps. myślę że @mag tu wróci po jakimś czasie – jej nieobecność skoro ze zdrowiem wszystko dobrze, tłumaczę inną fascynacją i w tej dziedzinie życzę jej jak najlepiej. B.

 427. @ All

  Kompromitacja PO – popaprańców sięgneła dna dzisiaj w Senacie.
  Marszałek Senior pani Borys – Damięcka oznajmiła ćwierkająco ,że na inauguracyjne posiedzenie X – kadencji zaprosiła Noblistkę Olgę Tokarczuk.

  Pani Noblistka olała zaproszenie tłumacząc sie ważnymi obowiązkami – pisaniem przemówienia które wygłosi w trakcie wręczania jej nagrody.Dla mnie to nic nowego ,potwierdza tylko moją opinie o klasie tej osoby.

  Nie zdobyła się nawet na napisanie krótkiego listu zaś przesłała tylko SMS.

  Pani Marszałek -Senior to jakaś wyjątkowo nie- gramotna osoba.Trzy kadencje w Senacie a nie potrafiła z jakimś ładem czy składem czy myślą przewodnia powiedzieć kilka zdań.

  Nowy Marszałek Senatu zrobił na mnie dobre wrażenie , zupełnie nie pasuje do PO paprańców i jego przemówienie wskazuje ,że PO paprańcy zawiodą sie na nim.

 428. Symetryczny
  12 listopada o godz. 18:28
  Kpisz czy o drogę pytasz?
  Jeżeli uważasz, że powrót Polski na mapy świata to nieistotna sprawa, to informujesz, że Polakiem się nie czujesz, Ja się czuje więc uważam, ze to jest b. ważne.
  Odpowiedz więc jasno by blogowicze wiedzieli.

 429. @ legat
  12 listopada o godz. 18:40

  „Wg mnie Macierewicz załatwił Dudę jak Jażdżewski Tuska”.

  Według mnie wszystko zostało zaplanowane przez Kaczyńskiego według schematu „dobry policjant – zły policjant”. Duda ma kampanię, więc w ramach walki o elektorat centrowy nawijał o zgodzie, ukłony eseldowcom posyłał itp. Za to Macierewicz został marszałkiem seniorem właśnie po to, żeby wystąpił jako „zły policjant”. Zapowiedział całkowity zakaz aborcji i inne takie, czyli wysłał do betonowego elektoratu PiS komunikat uspokajający, że tak naprawdę nic się nie zmieni, PiS dalej będzie stał na straży ciemnoty, a bajery Dudy to ściema.

 430. Remm,
  zgadzam się. Własnie o to mi chodzi, że tę całą „nawijkę” Dudy o zgodzie itd to można o tyłek potłuc bo w pamięci zostanie wystąpienie Macierewicza.
  Przecież ten oszołom „kupę” czasu poświęcił stanowi wojennemu i jego autorom a także ich „siepaczom” co oznacza, że ma w nosie fakt, że prawie połowa Polek i Polaków (mimo kilkudziesięciu lat wściekłej propagandy) uważa, że był on koniecznością. Ponieważ twórcy stanu wojennego już wymarli, to jego wystąpienie odebrałem jako zapowiedź procesów na wzór „procesu Formozusa” oraz odmrożenia projektu ustawy o odebraniu emerytur b. żołnierzom LWP. Duda już raz odmówił jej podpisanie a Antek Policmajster swoje. Pokazał jak głęboko w dupie ma Adriana.

 431. Dwaj nasi etatowi komentatorzy na umowie z PiS – Rossi i Geozak – chwalą nowego marszałka Senatu, Grodzkiego z PO. Czyżby wiedzieli o czymś, czego PiS nie podał do publicznej wiadomości?

 432. Karczewski nie powinien znaleźć się w prezydium senatu bo będzie typowym hamulcowym, co już słychać. Chyba PIS ma też innych kandydatów na wicemarszałka.
  Takich mogliby zgłosić senatorzy opozycyjni

 433. legat
  12 listopada o godz. 19:25

  Mauro, „Nie wiem co Cię tak raduje”.

  No właśnie przemówienie Grodzkiego. Być może w PO doszli do wniosku, że być wyłącznie Antypisem to droga do nikąd, gwarantująca self-annihilation. Trzeba być choć trochę merytorycznym

  „ … faktycznie przez ostatnie kilkadziesiąt lat kiedykolwiek słyszałem Borusewicza to nie potrafił on poprawnie sklecić jednego zdania po polsku …”.

  O tym właśnie pisałem, że to matoł.

  „ Jak Grodzkiemu przyjdzie do głowy dawać tam regularne występy prostujące pisowskie kłamstwa propagandowe …”.

  Grodzki wydaje się mieć klasę, więc nie będzie pełnił roli pospolitego zagończyka.

 434. remm
  12 listopada o godz. 19:44

  ” … PiS dalej będzie stał na straży ciemnoty …”.

  Przykro mi, ale na straży ciemnoty stoi obecnie liberalny ciemnogród.

 435. legat, remm

  Podobnie odbieram oba przemówienia. Z tym, że nie sądzę by to był wyraz jakiejś kalkulacji politycznej prezesa Kaczyńskiego.

  Natomiast myslę, że PiS dał dziś dowód na to, że ulega procesowi nieuchronnej alienacji czego niezamierzonym efektem jest zmniejszanie szans wyborczych Dudy. Do tego się przecież sprowadza wysyłanie sprzecznych sygnałów do jego ewentualnego elektoratu.
  Moim zdaniem ten dzisiejszy dysonans sejmowy nie był wykalkulowany.

 436. Bar Norte
  12 listopada o godz. 19:07

  MR: „zwróciłem tylko uwagę, że VOX zebrał prawie dwa razie więcej głosów niż w poprzednich wyborach, które odbyły się wiosną tego roku”.

  BN: „Nie Mauro, 10 listopada o godz. 20:12 czyli po zamknięciu wyborów w Hiszpanii i po opublikowaniu sondaży exit poll napisałeś na blogu: „Dziś wybory w Hiszpanii, zobaczymy czy wyborcy pogonią socjalistów”.

  Widzisz tu sprzeczność? VOX niemal podwoił liczbę głosów i jest trzecią siłą w parlamencie. Gorszy wynik niż w wyborach pół roku temu zanotowali socjaliści, a zwłaszcza komunizujący Podemos, w skład którego wchodzi hiszpańska sekcja IV Międzynarodówki Trockistowskiej. Zaś prawicowa PP nieco zyskała. Erozja poparcia dla lewicy idzie w przyśpieszonym tempie, sympatia hiszpańskich wyborców przesuwa się na prawo. Zapowiadają się kolejne i nadzwyczajne piąte wybory, dziś żadna partia nie ma większości ani zdolności koalicyjnej.

 437. Najważniejszy wybór się dokonał i wszyscy rozsądni odetchnęli z ulgą. Przepisów to już mamy tyle, że nawet Olga Tokarczuk by się nie przebiła przez te tony papieru.

  Rząd też znany. Zatem bez zbędnych deklaracji i słów na wiatr rzucanych powinni się wziąć do pracy, a jest wiele wyzwań, głównie gospodarczej natury.
  Pnie premierze! Panowie ministrowie! Do pracy! Drogi czekają, a dopiero półmetek

 438. Mauro Rossi

  Na twoje proste pytanie – „zobaczymy czy wyborcy pogonią socjalistów” uzyskałeś po hiszpanskich wyborach równie prostą odpowiedź – nie pogonili.

  Jakbyś się nie starał to tego nie zamataczysz.

  Z tym, że mnie to jest obojętne czy ta prawda do ciebie dotrze. Jesli lepiej się czujesz z wiarą, że pogonili to ok. Przecież twoja wiara w tym kontekscie nie ma najmniejszego znaczenia.

 439. IS42,
  weź się uspokój, premiera nie ma, ministrów nie ma, dopiero mają być. Możesz najwyżej zadzwonić do Banasia z tym apelem.

 440. Bar Norte
  12 listopada o godz. 20:37

  „Na twoje proste pytanie – „zobaczymy czy wyborcy pogonią socjalistów” uzyskałeś po hiszpanskich wyborach równie prostą odpowiedź – nie pogonili”.

  Ale z coraz lepszym wynikiem właśnie gonią.

  Szable do boju, lance w dłoń, bolszewika goń, goń, goń.
  🙂

 441. Bar Norte
  12 listopada o godz. 20:18

  ” … PiS dał dziś dowód na to, że ulega procesowi nieuchronnej alienacji czego niezamierzonym efektem jest zmniejszanie szans wyborczych Dudy”.

  To zaklęcie, czy wróżba?

 442. @
  Do pracy! Drogi czekają, a dopiero półmetek
  Ukochany kraj, umiłowany kraj….

  Tak pissdzielcy budują drogi:

  https://www.facebook.com/radeksikorski/videos/938236759880546/

 443. @
  Klaudia Jachira ·

  Stało się! Powiedziałam „Ślubuję” i zostałam pełnoprawną posłanką! Przez całą pierwszą cześć posiedzenia, czułam sie jak na jakimś bogoojczyźnianym misterium. Witanie księży, ciągłe odniesienia do religii, Prezydenta RP i Marszałka Seniora. Nawet w trakcie chwili zadumy nad zmarłymi niedawno posłami, nie obyło się bez odmówienia modlitwy przez prawą część sali… Wow!
  Fakt, że złożyłam ślubowanie, nie zmienił też mojej oceny o poziomie panujacego tu chaosu. Teraz np, gdy piszę ten tekst, mam przerwę, której długość zmienia się z minuty na minutę. Nie wiemy, do kiedy będzie trwało Posiedzenie. Wcześniej na Klubie ostrzegali, że może trwać nawet do piątku i prosili, byśmy za daleko od Sejmu się nie oddalali!
  Codziennie jestem pod większym wrażeniem, że tak może funkcjonować (albo raczej nie funkcjonować) Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
  Skąd oni czerpią takie wzorce?

 444. „dzisiejszy dysonans sejmowy był” kompletnie rozkalkulowany?

  Ale o co chodzi? O jakie dwa przemówienia? Jaki dysonans?
  Czy o to, że obaj mówcy są na „A”, a prezes Kaczorek jeszcze nie powiedział swojego „B”?

 445. Wieczór to telefony z gratulacjami z umownej Polski , dla miasta i regionu po wyborze prof .Tomasza Grodzkiego na marszałka SENATU .
  Fajny dzień w scenach finałowych, a jego wystąpienie po wyborze z klasą dużą klasą .
  Moi bliscy znajomi ze Szczecina ,którzy są zaprzyjaźnieni od lat z profesorem radują się , to tyle komunikatu znad Odry .

 446. @

  Klaudia Jachira – #JachirawSejmie
  ·

  Kochani, jaka ja byłam głupia! Już wiem co jest dużo ważniejsze od jakiegoś tam harmonogramu czy porządku obrad pierwszego posiedzenia Sejmu! Tak, nadal nie dostałam takowego, ale otrzymałam za to dużo ważniejsza wiadomość:
  „W dniu pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu nowej kadencji (wtorek, 12 listopada br.) serdecznie zapraszam Panstwa Poslow i Senatorow na Msze swieta, ktora zostanie odprawiona o godz. 8.30 w kaplicy sejmowej (Nowy Dom Poselski). ks. Piotr Burgonski
  Duszpasterz Parlamentarzystow RP”
  To ja już wiem, czym się ta większość sejmowa tak naprawdę zajmuje! Nic to, że psują prawo, ograniczają demokrację, niszczą sądy, ważne, by się pomodlić!
  Jak to możliwe, że nie potrafią ustalić planu posiedzenia, a potrafią zaplanować mszę? I dlaczego w świeckim parlamencie jest coś takiego? Jeżeli ktoś czuje potrzebę przed posiedzeniem pójść na mszę, to naprawdę kościołów w Warszawie nie brakuje.
  I uprzejmie informuję, że ja nie wyrażałam zgody na to, by otrzymywać wiadomości od Piotra Burgonskiego.

  PS Mam blokadę na udostępnianie postów, więc prośba o puszczanie postu w świat

 447. Mauro Rossi

  Ani zaklecie ani wrożba tylko proste spostrzeżenie, że gdy prezydent Duda robi z siebie aniołka bo potrzebuje gdzieś około miliona głosów umiarkowanego elektoratu by wygrać kolejną kadencję to prominentny członek wspierającej go partii (Macierewicz) równocześnie zraża do niego ten elektorat. Mało, publicznie na poważnym gremium kwestionuje jego intencje. Inaczej rzecz ujmując – robi z niego głupka.

  Jak to nazwać jak nie alienacją partii rządzącej?

 448. Co do przemówienia pana Antoniego – no przecież on na prezydenta nie startuje, a oczekiwanie że posłowie partyjni będą tak koncyliacyjni jak sam prezydent Polaków, skąd to… Dał czadu, tak że minie kilka miesięcy zanim Grzegorz Braun go prześcignie w świadomości prawicowego elektoratu o który zawsze tak dbał PiS („nic na prawo od PiS”, a jest Konfederacja). Prezes zawsze pozwala panu Antoniemu dać czadu po wyborach, a przed wyborami zawsze go zachęca do milczenia- może dlatego Konfederacja weszła, też dlatego I mean. Kto słuchał Brauna ten wie o czym mówię. Retoryka pana Antoniego może się wydawać prawie mainstreamowa przy panu Grzegorzu.

 449. @
  Andrzej Bober

  Powiem krótko: nasrał nam Macierewicz na głowy. Nie tym,że śpiewał hymn do mikrofonu,nie dlatego,że zapomniał o b.prezydencie Kwaśniewskim, ale własnymi fobiami,kłamstwami,Smoleńskiem,agresją.A wszystko to pod skrzydłami PAD, który najpierw go namaścił, a potem wszystkim dziękował i namawiał do przekazywania sobie znaku pokoju (podawanie rąk).Szczyt hipokryzji.. Banaś bił brawo.W bufecie podawano parówki i puszki z energetyzującymi napojami.
  Wstyd,wielki wstyd.

 450. „ … pytanie o zasiadającego w ławach poselskich, Macieja Laska.”

  Antoni Macierewicz: „Jest pan Maciej Lasek posłem Sejmu RP. Siedzi w centrum, trochę po lewej stronie. Jakiś był taki smutny dzisiaj… Nie wiem dlaczego”. ( Niezależna.pl)

 451. adam 100 godzina 20.48
  Wykonawcy bywają nieodpowiedzialni i zaniżają wartości ofert do przetargów. Później porzucają budowy, ale nie wszyscy. Są tacy co terminowo i solidnie budują drogi.
  Na krajowej piątce niedawno doszło do wypadku z ofiarami w ludziach. Gdyby S-5 była gotowa ci ludzie mogliby żyć bo do tego wypadku by nie doszło.
  Zawsze są sprawy pilne i pilniejsze, ważne i ważniejsze. Jak to powtarzał Tomasz Lis „GOSPODARKA ….”
  Też uważam, że drogi są najważniejsze

 452. maciek.g
  12 listopada o godz. 19:43
  Kpisz pan se panie Macieju? Lepiej na temat! To już nudne.

 453. Bar Norte
  12 listopada o godz. 20:58

  „ … prezydent Duda robi z siebie aniołka bo potrzebuje gdzieś około miliona głosów umiarkowanego elektoratu by wygrać kolejną kadencję to prominentny członek wspierającej go partii (Macierewicz) równocześnie zraża do niego ten elektorat”.

  Chyba jesteś przewrażliwiony. Satrustequi słusznie napisał: „Kto słuchał Brauna ten wie o czym mówię”. Liczy się przecież i background. O Braunie i Korwinie jeszcze usłyszymy, a na ich tle nawet radykałowie z PiS będą stateczni i centrowi, prawie jak UW w złotych czasach michnikowszczyzny. 🙂

 454. satrustequi

  „Prezes zawsze pozwala panu Antoniemu dać czadu po wyborach, a przed wyborami zawsze go zachęca do milczenia”

  Ale przecież jest przed wyborami – prezydent Duda w najlepsze prowadzi kampanię.
  Natomiast prezes do wystepu pana Antoniego dopuścił. I to moim zdaniem nie celowo ale dlatego, że mu się nie chciało lub nie wpadło do głowy by się wtrącać.
  A to jest własnie przejaw alienacji.

  Natomiast jesli chodzi o Brauna to mam jedną uwagę. Braun nie jest prominentnym członkiem partii rządzącej w związku z czym charakter jego retoryki ma odmienną wagę.

 455. 21:13 Poza tym Mauro w maju mało kto będzie pamiętać jakoś emocjonalnie przemówienie pana Antoniego, którego zresztą 2/3 narodu nie oglądało, może 3/4 – do maja to kandydaci na prezydentów zrobią miazgę z pamięci i emocji:)

 456. Giertych o „senackiej opcji atomowej”:
  https://www.facebook.com/215392231834473/posts/3414881318552199?sfns=mo

  Tekst jest długi i wymagający skupienia (chodzi o dość zawiłe przepisy prawa), ale warto go przeczytać. Na zachętę kilka fragmentów:

  „W trakcie obowiązywania obecnej Konstytucji nie było przypadku, aby partia rządząca utraciła Senat. Stąd nikt się nie przyglądał zapisom Konstytucji rozważając co może Marszałek Senatu, a czego nie. Tymczasem Konstytucja RP zawiera dosyć enigmatyczny zapis dotyczący uprawnień Senatu.
  (…)
  Przyjęta bez przesłanej przez Marszałka Senatu uchwały ustawa (nawet gdyby Sejm przegłosował odrzucenie tej nieprzesłanej uchwały) nie stanowiłaby prawa i sądy nie miałyby podstaw do jej stosowania. Regulamin Senatu stanowi bowiem obowiązujące prawo i sądy muszą stosować je wprost.

  Zawarta w tym regulaminie kompetencja Marszałka Senatu do faktycznego blokowania niekonstytucyjnych przepisów w przypadku stwierdzenia (co zrobił już w wyroku TK) nieprawidłowego obsadzenia któregoś z konstytucyjnych organów RP, nie mogłaby zostać podważona, gdyż Regulamin Senatu nie podlega pod niczyją ocenę. Czyli prawo uchwalone przez Sejm nie weszłoby w fazę stosowania.

  Czy użycie tej opcji atomowej jest możliwe? Nie łamie ona Konstytucji, ale z pewnością narusza pewien dobry zwyczaj parlamentarny. Zwyczaj jest czymś dobrym, co należy chronić. Jednakże dobre zwyczaje muszą ustępować w sytuacji, gdy mamy zamach na Konstytucję.
  (…)
  Samo istnienie teoretycznej możliwości tej opcji atomowej powoduje, że PiS może zapomnieć o rewolucyjnych zmianach w sądach. (….) Dzisiejszy wybór Marszałka Senatu z opozycji, to koniec najgorszej części rewolucji PiS. I początek ich końca”.

 457. Mauro Rossi

  „Chyba jesteś przewrażliwiony.”

  Pisząc, że jestem przewrażliwiony wykazujesz ową alienację – inaczej mówiąc nonszalancję, niedbałość, poczucie iż jakoś tam będzie … .
  A kiedyś zwróciłem ci uwagę, że pycha kroczy przed upadkiem.

 458. satrustequi

  „Poza tym Mauro w maju mało kto będzie pamiętać jakoś emocjonalnie przemówienie pana Antoniego”

  Nie lekceważ wyborców, nie lekceważ ich pamięci. Takie protekcjonalne do nich podejscie politycznie się nie opłaca.

 459. legat 20.38
  Nieustające spory od góry do dołu (ryba psuje się od głowy, przypomniał PAD) nie przynoszą wiele dobrego.
  W takiej atmosferze różne grube ryby potrafią się znaleźć i robić niezłe interesy.
  Źle się dzieje, gdy o ważne instytucje toczy się zażarta walka, a stanowiska traktuje jak wyborczy łup.
  Telefon do Banasia pewnie pod specjalnym nadzorem, i cóż można powiedzieć?
  Przecież była zastępcza DUDA POMOC, tylko o efektach tej pomocy niczego się nie dowiedzieliśmy. Najlepiej działa sprawdzona zasada „POMÓŻ SOBIE SAM”

 460. Bar Norte, to jest próba wczucia się w elektorat a nie lekceważenie. Zobaczmy jak Ty będziesz pamiętał w maju Macierewicza z dziś. Poza tym pan Antoni i tak nie miał szans, zawsze jedno zdanko by mu się wypsło takie wiesz, a to wystarczy dla telewizji w której infomuje sie dziś wieczorem wiadomo kto.

 461. satrustequi

  „to jest próba wczucia się w elektorat”

  Tym bardziej przestrzegam przed tego typu „wczuwaniem”.
  Piszę to kontekscie opozycji, choć akurat nie lewicowej, która sporo straciła w ostatnich latach praktykując tego typu „wczuwanie”.

  Poza tym nie muszę sobie zajmować głowy cytatami z Macierewicza, bo Macierewiczem np na blogu przemawia Mauro. I nie sądzę by z powodu wyborów prezydenckich z tego swojego zwyczaju zrezygnował.
  Tak więc wymuszone okolicznościami politycznymi deklaracje ugodowe Dudy będą na blogu red Passenta codziennie przez Mauro kontrowane.
  I to będzie również w skali masowej zachodzić w mediach i na ulicach.

 462. Ekspiacja polskojęzycznych mieszkańców Wrocławia za Kristallnacht z 1938 roku.
  https://www.salon24.pl/u/starywrocek/999546,dziecinny-prezydent-wroclawia

 463. remm
  12 listopada o godz. 21:18

  „Regulamin Senatu stanowi bowiem obowiązujące prawo i sądy muszą stosować je wprost”.

  Radzę ochłonąc i z daleka trzymać się od Giertycha, bo opinie, że jest marnym prawnikiem nie są przesadzone.

  Regulamin Senatu ma rangę ustawy i to co się z niego wyinterpretuje nie ma większego znaczenia, miarodajne jest co mówi konstytucja, że sprzeciw Senatu w formie chwały Sejm odrzuca zwykłą większością głosów. Giertych jako imitator Falandysza jest parodią. Falandysz sporo miał za uszami, ale prawnikiem był niezłym.

 464. Bar Norte,
  wiesz, niektórzy tzw elektorat mierzą własną miarą i stąd może wynikać to jego lekceważenie.
  Ponieważ nie jestem entuzjastą Prezydenta Dudy to bardzo mi się podoba ta jego nadaktywność. To jego stawianie się na równi z namiestniczką z Waszyngtonu, te występy z wysuniętą warą i omiatanie wzrokiem i przerwy na oklaski jest super. Jak jeszcze sobie przypomnę jak w przyklęku podpisywał coś w „Łajthałsie” to fajnie jest. Gdyby tak Komorowski przed wyborami nigdzie nie łaził (po japońskich parlamentach na przykład), wpisów w księgi kondolencyjne nie dokonywał, młodym ludziom nie doradzał żeby zapisali się na niewolników (propozycja kredytu) a leżał pod żyrandolem i oglądał jakieś kreskówki to z Dudą wygrałby w cuglach. Zachciało mu się być elokwentnym no to wyszło jak wyszło.

  Adrian chce go najwyraźniej dogonić. Do maja to jeszcze może mu się uda kilka dowcipów opowiedzieć i pokładać się z nich ze śmiechu. Najlepiej by zrobił gdyby zapytał Antka Policmajstra gdzie jest ta komórka w której prezes go zamykał przed wyborami i sam z niej skorzystał. Ponieważ tego nie zrobi z powodu pychy to jestem pewien że pisząc to nie zaszkodzę jego konkurencji bo z mej porady nie skorzysta na pewno.

 465. Rodzice zawsze mnie przestrzegali „najważniejsze nie zejść na złą drogę”
  W telewizji pokazywano człowieka, który będąc na przepustce z więzienia zamordował kobietę i jej dziecko. Siedział w więzieniu za morderstwo. Czy jest winien kolejnego morderstwa zastanawiają się teraz biegli psychiatrzy.
  Badania być może potwierdzą niepoczytalność. Tak czy inaczej facet zszedł na złą drogę, ale czy system penitencjarny pozostaje bez winy. Wychodził na przepustki i wracał, aż do czasu gdy ponownie zamordował.
  W sejmie nowi posłowie. Niektórzy się niecierpliwią. Po co to gadanie, trzeba coś robić. Dobre zamiary do czasu, aż taki (taka) zniechęcony brakiem sukcesu w ustawodawstwie zejdzie na złą drogę i uchwali kiepskie przepisy, a potem taki skazany i niedobadany więzień wyjdzie na przepustkę

 466. Mauro Rossi
  12 listopada o godz. 21:57

  skorom wiedz tak na 100% że = sprzeciw Senatu w formie chwały Sejm odrzuca zwykłą większością głosów
  To pytam się, po co PiS tak walczy o senat skoro i tkk sejm decyduje ?

 467. Symetryczny
  12 listopada o godz. 21:13
  Co nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie które zadałem? migasz się ?
  No cóz wniosek jest jasny Polskę masz w d…pie i taka jest prawda.

 468. legat

  Mnie urzekł taki fragment przemówienia wygłoszonego wczoraj przez prezydenta Dudę:

  „Broń polskich żołnierzy lśni jak złoto kłosów w listopadowym słońcu”.

  Przyznam, że pozbierać się po tej myśli poetyckiej nie mogłem.

 469. Bar Norte
  12 listopada o godz. 22:50

  „Broń polskich żołnierzy lśni jak złoto kłosów w listopadowym słońcu”.
  „Przyznam, że pozbierać się po tej myśli poetyckiej nie mogłem”.

  Czy lepszą metaforą poetycką byłoby „lśni jak psu jajca”? 🙂 No zlituj się. Broń na parady wojskowe dodatkowo jest czyszczona dlatego lśni. Mentalność wojskowa jest ci obca, w końcu jesteś pacyfistą. Jak widomo broń Armi Czerwonej, awangardy proletariatu, nie lśniła, mówiąc ostrożnie.

 470. Bar Norte,
  wczoraj go nie słuchałem w ogóle, bo już nie mogę znieść tego bogoojczyźnianego pie……lenia w bambus a szczególnie z Dudy ust malin. Po tym cytacie, który zaprezentowałeś widać, że PAD nigdy nie miał do czynienia z wojskiem i bronią. „Lśniąca jak złote kłosy broń” nawet w okopie to jakby kosa Kostuchy przyłożona do szyi. Czy głoszący takie pierdy ma wyobraźnię jak to się siedzi w dziurze w ziemi i pilnuje swego dupska gdy na przeciwko jest jakiś wyborowy strzelec? Czy widział rezultat działania takiej lśniącej jak złoto kłosów broni? – np. trupa?
  Dobrze że nie słuchałem bo albo pękł bym ze śmiechu albo by mnie apopleksja jakaś trafiła. Jak to na wojence ładnie kiedy ułan z konia spadnie a koledzy go jeszcze roztratują i flaki się rozwłóczą po łące. Jakie to piękne. Bolszewika goń goń goń – może z Mauro i jego synowcem na czele. Fajnie.

 471. maciek.g
  12 listopada o godz. 22:30

  „To pytam się, po co PiS tak walczy o senat skoro i tak sejm decyduje” ?

  No właśnie specjalnie specjalnie tak nie walczy, raczej wyciąga z tej sytuacji korzyści. Ale dalej możesz mówić, że w Polsce panuje dyaktatura Kaczyńskiego, mimo że izba wyższa parlamentu opanowana jest przez opozcyję. To będzie kolejny dowód jak opresyjna jest ta dykatura.

css.php