Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Donald Tusk

5.11.2019
wtorek

Tusk pasuje, my nie

5 listopada 2019, wtorek,

Donald Tusk powiedział „pas” i wycofał się z rozgrywki o prezydenturę. Uczynił to miesiąc wcześniej, niż kazał oczekiwać na swoją decyzję. To wyczekiwanie było nieznośne (patrz mój poprzedni post) i z każdym dniem osłabiało szanse opozycji.

Były premier musiał uznać, że w rywalizacji z urzędującym prezydentem Dudą jest skazany na porażkę. W swoim oświadczeniu powiedział, że dźwiga ciężar niepopularnych decyzji, jakie podejmował i od których się nie odżegnuje. Konsekwencje osobiste tej decyzji nie są dramatyczne. Za miesiąc Tusk może zostać szefem EPP, Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji w Parlamencie Europejskim – i będzie miał ręce pełne roboty, ponieważ ta partia słabnie. Rezygnacja Tuska z udziału w wyborach ułatwi mu wybór na to stanowisko.

Natomiast konsekwencje polityczne decyzji Tuska są poważne. Po pierwsze, osierocony obóz centroprawicy w Polsce traci potencjalnego przywódcę. W Platformie Tusk nie ma delfina. Kiedy wreszcie ta partia rozwiąże problem Schetyny, luka na stanowisku przywódcy okaże się jeszcze dotkliwsza.

To dobry znak dla Zjednoczonej Prawicy. Czy Andrzej Duda jest do pokonania w maju 2020 r.? Szanse kandydata (-ki) opozycji są skromne. Dobra koniunktura gospodarcza, silne zaplecze PiS i Kościoła, wrogie media publiczne – to wszystko ogromne przeszkody. Dochodzi brak przywództwa, brak wspólnego kandydata, stracony czas (m.in. z powodu czekania na decyzję Tuska), a także czas i energia, jakie pochłonie rywalizacja po stronie opozycji. I utracony, „obrażony” elektorat własny Tuska, który w maju 2020 może zostać w domu.

Tusk nie miał lepszego wyjścia niż rezygnacja, ale sprawił zawód tym, którzy wierzyli, że ich idol nie spasuje, kiedy ojczyzna przeżywa trudne chwile, stając się łupem Kaczyńskiego. Takie zresztą nadzieje Tusk karmił. 5 listopada to ważna data – Tusk rezygnuje, prezydent Duda wskazuje na Macierewicza (postać dawniej zasłużoną, ale dzisiaj groteskową) w Sejmie i prawie pewny jest awans Piotrowicza, Pawłowicz oraz Chojny-Duch do zrujnowanego „Trybunału Konstytucyjnego”. Te nazwiska mówią same za siebie.

Na szczęście w polityce nie ma nic definitywnego. Opozycja musi działać błyskawicznie, Tusk może poczekać, ma dopiero 62 lata. Za cztery lata z okładem będzie nowe rozdanie. Tusk pasuje, my – nie.

Zaproszenie
Prof. Mirosław Wyrzykowski, znakomity prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, oraz znany publicysta Łukasz Warzecha („Do Rzeczy”, „Rzeczpospolita”, Onet) będą naszymi gośćmi TOK FM – w niedzielę 10 listopada o godz. 10:05. Będzie o czym mówić! Zapraszam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 533

Dodaj komentarz »
 1. decyzja jest prawidłowa, bo w-wa to jednak parter;
  na dodatek kiepsko skanalizowany;

 2. adasiu ma fatalną rację – walczymy nadal powstanie listopadowe;

 3. Większość elektoratu PO popiera decyzję Tuska. Choć gdyby była odwrotna, start w wyborach prezydenckich, poparcie wiernego elektoratu byłoby jeszcze trochę większe.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To już kilkanaście lat popierania decyzji lidera, przyzwyczajenie robi swoje.

 6. a beneficjanci? (alfabetycznie) :
  anglia, belgia, poczdam, moskwa i watykan;

 7. Czy ktoś wie (pamięta?) dlaczego prof. Chojna-Duch przestała być wiceministrem finansów?

 8. 23:52 – Podobno wynajmowała swoje mieszkanie nie płacąc podatków ok. 1995r.?

 9. danielpassent
  5 listopada o godz. 23:52
  z powodow rodzinnych?

 10. Tusk, czytam, zamówił i przeanalizował dokładnie badania na temat wyborów prezydenckich, profesjonalnie. Wynikało że jest najsilniejszym kandydatem jakiego może wystawić opozycja, ale jednak przegra, raczej.

  Ale to nigdy nie wiadomo w takiej rozgrywce 1 na 1. Efektowna debata, nie mówiąc o jakichś przypadkach losowych typu przewrócenie się kontrkandydata przy wchodzeniu na mównicę (kiedyś Bush senior się zatruł przy uroczystej kolacji) i notowania……..

 11. byk

  „z powodow rodzinnych?”

  Tak, bo to mieszkanie o którym pisze satrustequi o 23,51 było po teściu.

 12. Ależ to Kosiniak-Kamysz stanie na czele osieroconego obozu centroprawicy w Polsce, kandydant najlepszy, prawie doskonały, doktor stani w szranki z doktorem, obaj zostaną habilitowani. Przecież już Tusk go namaścił. Podobno.

  Nieco bardziej poważnie, każda decyzja w polityce ma plusy dodatni i ujemne. To już wiadomo od paru dekad. Szanse kandydata opozycji zależą jedynie od tego, czy opozycja będzie zjednoczona, czyli czy kandydat podejdzie wszystkim frakcjom, grupom i odłamom, o ich interesach do reprezentowania nie wspominając. Jeśli opozycja się dogada, jeśli wyborcy pójdą na to i poprą gremialnie wspólnego w I lub II turze, to będzie superowa zmiana prezydenta RP, bo – jak wiadomo – PiS jest w mniejszości. Zaś rozbicie opozycji jest jedyną szansą dla prezesa Kaczorka.

  Czy przypadkiem Kosiniak nie byłby/jest kandydatem rozbijackim?

 13. Chciałbym zauważyć, że Kosiniak Kamysz jak na razie się jasno nie zadeklarował w sprawie wyborów prezydenckich.

  Co prawda Rada Naczelna PSL zadeklarowała, że prezes byłby „naturalnym kandydatem” Stronnictwa na ten urząd ale mimo charakterystycznego odwołania się przez ludowców do prawa naturalnego moim zdaniem za wczesnie jest na dyskusje o szansach Kosiniaka Kamysza.

 14. danielpassent
  5 listopada o godz. 23:52
  hak prezesa?

 15. powiedzmy szczerze: dwie sylaby w rytmie poloneza, kto pobije?

 16. Filmowa jesień (5)

  Wróciłem z kina. IRLANDCZYK rozpoczynał dziesiątą edycję
  festiwalu filmów amerykańskich. Seans zaszczycili:
  zastępca ambasadora USA w Polsce (brawa),
  wiceprezydent Wrocławia (brawa), Olga Tokarczuk (wielkie brawa widowni)

  Niełatwe jest życie gangstera. Rywalizacja bezwzględna.
  Znakomite kreacje aktorskie. Robert De Niro (Frank The Irish),
  Joe Pesci (Russell Bufalino) i Al Pacino (Jimmy Hoffa)
  w głównych rolach męskich,z których wyróżnił bym Joe Pesci
  grającego postać Russella Bufalino.

  Rodziny gangsterów, metody utylizacji ciał,
  salon luksusowych trumien, uroczystości
  pogrzebowe i weselne w amerykańskim stylu.
  Świetna muzyka.
  Film godny polecenia tutejszym komentatorom (trwa 3,5 godziny)

 17. Bardzo dobra decyzja i na czasie.
  Tylko Małgorzata Kidawa-Błońska w tej sytuacji ma szanse.
  Oddajmy to miejsce kobiecie. Niech wniesie kulturę i miłość.

  PS. W uroczystości rozpoczynającej festiwal filmów amerykańskich we Wrocławiu bardzo piękne przemówienie wygłosił zastępca amerykańskiej ambasador w Polsce. Mówił o przyjaźni między USA i Polską. W filmie IRLANDCZYK też dużo miłości i o miłości. Jak to między urodzonymi w Italii bywało

 18. W brukselskich gazetach pojawiły się dziś ogłoszenia: „Sprzedam tanio białego konia”.

 19. ls42
  6 listopada o godz. 0:37

  „Tylko Małgorzata Kidawa-Błońska w tej sytuacji ma szanse.
  Oddajmy to miejsce kobiecie. Niech wniesie kulturę i miłość”.

  Tak, ale moim zdaniem tylko dynamiczna Klaudia Jachira ze swoja kulturą. Jachira na prezydenta! Nie bójmy się iść na całość i walczyć o wszystko.

 20. p.s.
  poza tym jest hutnikiem (plaszcz, okulary, szczypce) wiec sie nie boi recytowac i – jak donald the great, czy wczesniej wladimir wladimirowicz, albo troche pozniej szeryfowa – kieruje sztabe zlota, via biedronka, do trzewii narodu, ktory zgromadzony ponizej solar plexus aspiruje ( w naszym przypadku) na chrystusa narodow w ulanskim czako od lat;
  pieprzyc gender, ale przedtem wsadzano i za takie idee do czubkow;

 21. danielpassent
  5 listopada o godz. 23:52

  Czy ktoś wie (pamięta?) dlaczego prof. Chojna-Duch przestała być wiceministrem finansów?
  Moim zdaniem wie to Internet.

  satrustequi
  5 listopada o godz. 23:55
  23:52 – Podobno wynajmowała swoje mieszkanie nie płacąc podatków ok. 1995r.?

  Dorzucę swoje trzy grosze. Faktycznie było to mieszkanie w którym grupa Wietnamczyków urządziła sobie nielegalną centralę teleofniczną dla dzwoniących w rejon doliny Mekongu.

  „Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch ogłosiła wczoraj na łamach „Prawa i Życia”, że poda się do dymisji. Dzień wcześniej o możliwej dymisji minister poinformowała agencja Reutera. Zdaniem agencji prawdopodobnym powodem dymisji miałoby być oświadczenie Chojny-Duch sprzed kilku tygodni o niemożliwej do przeprowadzenia w tym roku podwyżce płac dla budżetówki.
  Wczoraj premier Oleksy tak odpowiadał na pytania dziennikarzy o zapowiadaną dymisję wiceminister: – Wystąpiła do mnie z prośbą o ocenę swojej sytuacji i to mi daje podstawę do podjęcia wszelkich wniosków, łącznie z odwołaniem.

  „Prawo i Życie” łączy przewidywaną rezygnację z ujawnieniem przez „Gazetę” faktu wynajmowania przez Elżbietę Chojnę-Duch mieszkania po teściu. Przypomnijmy, że we wrześniu policja odkryła w mieszkaniu wynajmowanym przy ul. Dorotowskiej w Warszawie nielegalną centralę telefoniczną używaną przez Wietnamczyków. Wśród znalezionych na miejscu dokumentów była też umowa najmu tego lokalu podpisana przez Elżbietę Chojnę-Duch. Gdy „Gazeta” chciała sprawdzić, co wspólnego z tym mieszkaniem, ma pani minister, usłyszeliśmy, od niej – że nic. Gdy ujawniliśmy, że organa ścigania są w posiadaniu rzeczonej umowy, pani minister – odmawiając rozmowy z nami – wyjaśniała „Życiu Warszawy”, że mieszkanie jest własnością szwagierki ze Szwecji i na umowie może znajdować się jej podpis. „To niemożliwe” – powiedziała nam mieszkająca od kilku lat w Szwecji pani Teresa z d. Duch. Wyjaśniła też, że to Elżbieta Chojna-Duch jako prawnik otrzymała od niej pełnomocnictwo do reprezentowania jej interesów w postępowaniu spadkowym.

  Dziś Elżbieta Chojna-Duch już nie wypiera się związku z mieszkaniem po teściu. Przyznaje się też do podpisania umowy najmu, ale „z upoważnienia siostry męża”. Na umowie nie ma tej adnotacji. „To błąd” – przyznaje wiceminister.

  Opowiada własną wersję zdarzeń: mieszkanie należy do szwagierki, ta zamierzała je sprzedać wietnamskiej rodzinie. Do czasu załatwienia zezwolenia w MSW cudzoziemcy wynajmowali lokal przy Dorotowskiej opłacając tylko koszty eksploatacji (60 zł kwartalnie). Gdy przestali płacić, siostra męża Elżbiety Chojny-Duch próbowała Wietnamczyków eksmitować. Bezskutecznie, bo jak mówi pani minister: „z perspektywy Szwecji trudno jest prowadzić sprawę o eksmisję”. Nie wyjaśnia jednak, czy postępowanie spadkowe zostało zakończone. Nie wiadomo też dlaczego – jako pełnomocnik w sprawie o nabycie spadku – nie zajęła się również eksmisją.

  ° Panią minister pytaliśmy, czy zapłaciła podatek z tytułu najmu mieszkania? „Oczywiście, że nie” odpowiada dziś „Prawu i Życiu”, tłumacząc, że mieszkanie nie było jej. Przypominamy więc, że prawo nie wymaga, aby wynajmujący był właścicielem przedmiotu najmu.

  Pani minister wyjaśnia też, że wynajem mieszkania przy Dorotowskiej nie przyniósł dochodów, lecz straty, a więc, skąd podatek. Być może dałoby się uniknąć strat, gdyby urząd skarbowy sam (ma do tego prawo) określił wysokość czynszu najmu zgodnie z jego wartością rynkową”.

  To była największa afera w 1995 roku. 🙂
  Tak wóczas jak i dziś sygnal do nagonki dała „Gazeta Wyborcza”.

 22. remm
  5 listopada o godz. 21:33

  „Dlaczego uważasz, że każdy przeciwnik Kaczyńskiego jest wyznawcą Tuska”?

  Wcale tak nie uważam, ale cały obóz Anypisa (establishment III RP ) to przeciwnicy Kaczyńskiego. Ów establishment co rusz tworzy nowe partie, kasuje i unieważnia stare, miesza tu i ówdzie, także za granicą, a wszystko ma jeden cel ― żeby było jak było. Nie dziw się, że ludzie za bardzo was nie rozróżniają.

 23. tejot
  5 listopada o godz. 21:46

  „Niesamowite, Rossi poucza Passenta w kwestii przyzwoitości”.

  Rossi nie był w PZPR, nie był TW John, w stanie wojennym nie publikował w prasie komunistycznej tylko podziemnej. To tylko niektóre różnice.

 24. maciek.g
  5 listopada o godz. 22:02

  „[Tusk] Podobno zlecił sondaże i wyszły nie najlepiej”.

  Za mało zapłacił, sknerus jeden. Kiedyś Petru kupił ― nawet niedrogo ― wysokiej klasy sondaż z którego wynikało, że Nowoczesna jest drugą siłą polityczną w Polsce. Nic dziwnego, że w euforii poleciał na Manderę trochę się odprężyć.

 25. teo
  6 listopada o godz. 0:11

  „Czy przypadkiem Kosiniak nie byłby/jest kandydatem rozbijackim”?

  To mało subtelne co piszesz. Mówiąc szczerze i poważnie, krajobraz polityczny przed wyborami prezydenckimi jest bardzo skomplikowany, bo dochodzi jeszcze problem senatu. Jednak prawdziwy talent szachisty wychodzi przy bardzo skomplikowanych pozycjach w grze środkowej ― koneserom polecam partie Roberta Fischera. Byłoby absolutnie niezrozumiałe, gdyby w takiej sytuacji najlepszym rozgrywającym znów nie okazał się J. Kaczyński. To moja skromna i amatorska prognoza na najbliższe w miesiące.

 26. Mauro (1:32)
  Ty jak walniesz, to prosto z mostu.
  Dla was, to gra, partia szachów. Jak Polki i Polacy wyjdą na grze prezesa Kaczorka.

  Ale skoro już z Bobby Fischerem ci się kojarzy, to jak napisałem – rozbicie koalicji jest (jedyną) szansą dla prezesa Kaczorka. Pamiętaj, prezes Kaczorek gra czarnymi.

 27. Teraz odbędzie się, pardon – już odbywa się nicowanie decyzji Tuska. A jaka strata, ależ spodziewana, jakże spóżiona – typowa polska gra słów.

  Jest decyzja – niektórzy ważni gracze ją przewidywali – co dalej? Nic prostszego. Trzeba suwerena, czyli tę wahającą się masę wyborczą, przekonać, że PiS jest może i dobry (w rozdawnictwie i patriotycznych sloganach – wstawanie z kolan, polityka godnościowa, parazyty i islamiści nam zagrażają, LGBT itp to nihilizm, itd etc – ale się rozbisurmanili, należy założyć im lejce, a nawet uzdę.

  Mają mandat na rządzenie tą piękną krainą. Mieli mandat niemal nieograniczony. Nie potrafili się ograniczać, trzeba im założyć … prezydenta do wetowania na twarz, żeby nie powiedzieć – na pysk.

 28. Mauro (0:54)
  danielpassent: Czy ktoś wie (pamięta?) dlaczego prof. Chojna-Duch przestała być wiceministrem finansów?
  Moim zdaniem wie to Internet.

  Ale nie podajesz linków, nawet jednego. Popraw się.

  Tak wóczas jak i dziś sygnal do nagonki dała „Gazeta Wyborcza”

  Język PRL nie jest ci obcy – to wiemy. Ale w tym kontekście, jak się ma afera prof. Chojna-Duch (bez odmiany nazwiska, zdaje mi się) z obecnymi: Srebrnych Dwóch Wież prezesa Kaczorka, gruntów Mateusza, kamienic Banasia, Air Kuchciński, o wyrzuconych w smoleńskie błoto pieniądzach podatników bez śladu dowodu na zamach nie wspominając?

  Masz, widzę wyraźnie, jakiś uraz na punkcie dochodzeń Wyborczej. Byłoby wygodnie zamknąć im mordę, ale do Budapesztu nad Wisła macie jeszcze kawałek.

 29. WK-K? Czyli Duda w wersji soft. To może już lepiej podziemny publicysta Mauro Rossi? Jak ma być głupio, to niech będzie głupio do kwadratu.

 30. Mauro (0:37, 0:41, 1:20 …)

  Humor ci dopisuje, po spasowaniu Tuska. Tyle żeście się naharowali, aby Tuskowi obrzydzić PiSlandię … i udało wam się.
  Boję sie, czy nie schlejesz się na umór z radości tej nocy.

  Wracając do gry środkowej … wygląda mi na to, że uważasz iż Tusk był hetmanem? A czy wy macie jeszcze hetmana? Albo czy wasze pionki nie siedzą aby zanadto na bokach? Czy macie jeszcze skoczka, który zablokuje pionki opozycji? Czy wszystkie figury trzymacie w kupie? Chyba nie, bo gońce są w pozycjach od sasa do lasa, o zablokowaniu wież już nie chcę wspominać. Powodzenia. A co prezes Kaczorek z tym zrobi?

 31. Gospodarz, Tusk na porażkę skazany nie był. W walce na argumenty zmieliłby Dudę na proszek. Problem w tym, że duża część Polaków na argumenty jest odporna, za to podatna na obronę stanu posiadania. Wg GW, ZUS jest w sytuacji bez wyjścia. PiS nie da już żadnych plusów. Łatwo przekonać beneficjentów goownozmiany, że Tusk przyjdzie zabrać. I tak prawdopodobne porażki PiS mógłby tłumaczyć działaniami prezydenta Tuska. Za racjonalną politykę Tusk już zapłacił. Kto rozsądny postawi się ponownie w takiej roli?

 32. @ All
  Tusk,Tusk …?
  Dla mnie to zero i nawet nie mam wiele do pisania o tym osobniku.

  W Smoleńsku Putin założył mu pętlę na szyję z taką już z niej nie wydostanie się
  do końca życia.

  Przypomnijcie sobie scenę gdy Putin na wojskowym laptopie pokazywal przypuszczalnie ostatnie sekundy lotu Tu – 104 i wybułaszone oczy Tuska.Takiego już zapamiętam na zawsze.

 33. @
  Gardzę tym osobnikiem i dobrze ,że zszedł z Ekrany Polaków.Merkel wyznaczyła mu nowe zadanie pilnować masy upadłosciowej EPL.

 34. „Były premier musiał uznać, że w rywalizacji z urzędującym prezydentem Dudą jest skazany na porażkę.”

  Zupelnie sie nie zgadzam. Tusk po prostu dokonal najlepszego z mozliwych wyborow. Dlaczego niby mialby znizac sie do poziomu polskiego bagienka, gdzie NIKT do piet mu nie dorasta. Jego horyzont wybiega poza Warszafke czy Pierdziszewo. Facet rozdaje karty na najlepszych stolach politycznych. Chyba nie trudno zrozumiec dlaczego woli zostac gdzie jest? Sp Kulczyk na pytanie jaka jest roznica w robieniu interesow za milion i za miliard powiedzial „ilosc pracy jest ta sama ale ludzie inni, wino do kolacji duzo lepsze i rozmowa przy kotlecie duzo bardziej interesujaca”

 35. Jednego rusofoba na politycznej arenie mniej. Tak sobie myślę o mądrości przed szkodą. Kto następny …Rusofoby No pasaran !

 36. Tusk nabił abonentów w butelkę z niepłaceniem abonamentu. W ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa. Sam urządził się w Brukseli a najczęściej emerytów odwiedził komornik domagając się ok.1500 zł kary. Tak sobie myślę o nie wyrównanych rachunkach.

 37. @S.Stanisław
  to jest pikuś w porównaniu z emeryturami, których nie będzie ( analiza w Polityce) i służbą zdrowia, która sukcesywnie zanika

 38. Co było do przewidzenia od co najmniej roku…
  Ps. Red. Szostk. chyba bardziej odlatuje niż nawet pan filozof

 39. 13 emerytura uratowała skórę wielu zadłużonych emerytów. Tak sobie myślę o skutkach kłótni między katolikami.

 40. Jeden z kombatantów przegranej transformacji sam zrezygnował z wyścigu do fotela prezydenckiego. Czas na szybką decyzję. Kandydatem tak zwanej opozycji nie może być pani Kidawa-Błońska. To musi być facet, który jest na fali osobistego sukcesu ostatnich wyborów, czyli pan Kosiniak-Kamysz.

 41. Jestem rozczarowany i sądzę, że to raczej bardziej wynik znużenia i zniechęcenia krajową polityką, niż „braku szans”. Może też Tusk dostał lepszą z jego punktu widzenia propozycję pracy dla UE? Dla mnie to akurat godny przeciwnik, a może nawet jedyny człowiek, który mógłby podjąć równorzędną walkę ze wspieraną przez rządowe media i prawicową prasę gładką kukiełką prezesa z Nowogrodzkiej.

 42. W każdym razie nie spodziewam się, żeby ktoś inny osiągnął sukces. Kosiniak-Kamysz traktuje to chyba bardziej w kategoriach autopromocji niż realnej alternatywy. Pozostali pretendenci bojaźliwie schowali głowy w piasek, wiedząc że ich szanse są niskie, a mogą sporo stracić i będą bezpardonowo atakowani przez pisowskie media i trolli.

 43. Zauważmy: „nie chcę ale muszę” zostało niniejszym wzbogacone o „chcę ale nie mogę”

 44. Jeszcze został Pietrzak. Tak sobie myślę…aby Polska została..katolicka…

 45. Ciekawe, że Tusk pozostanie wielką nadzieją antypisowców – teraz już nie miesiąc, nie cztery lata, lecz 8 lat będą czekać.

  A on owszem, chętnie wystartuje… jak już konkurencja poleci na łeb w sondażach:)

 46. Dla 4040 i Przodownika pilota….

  O Krasnodebskim napisalem juz w tym blogu i nie sadze, ze warto go komentowac lub cytowac jako przyklad zwolennika wielokulturowosci. Krasnodebski najwyrazniej widzi siebie samego. Podobnie postrzegaja swiat Lizakowi Ludzie z MR na czele. Krasnodebski nie widzi jednak, jak go postrzegaja studentki i studenci w Bremie.

  Nie dziwi mnie jednak reakcja na zmiane pradygmatu postrzegania Polakow li tylko jako ofiary. Sa to niewygodne prawdy i trudne do uniesienia przez spoleczenstwo, opisywane dotychczas z heroicznych pozycji. Nie ma tez potrzeby licytacji, bo rachunek jest bardzo prosty. Z niego tez wynika jakosc percepcji zaglady. Przy tym nie chodzi o rywalizacje ofiar, tragedia Zydow jest tragedia absolutna, bo byla ludobojstwem.

  Dlatego tez zydowska pamiec zaglady jest pamiecia powszechna, dotyczaca nas wszystkich. Szkoda, ze w blogosferze pojawiaja sie glosy przeciwne. Postrzeganie zaglady i rola ofiar oraz koniecznosc zachowania symetrii miedzy Zydami, a Polakami (jakby Zydzi polscy nie byli Polakami) wygenerowalo termin “antypolonizm”. Piszacy zapominaja jednak, ze rzekomy, czy faktyczny antypolonizm nikogo nie zniszczyl, antysemityzm natomiast powodowal ofiary i w koncu zaglade. Nie ma rowniez miejsca na symetryczne postrzeganie problemu w kontekscie My-antysemici -Wy-stalinowcy.
  Postanowilem kontynuowac pisanie sciagi dla “wietrznie” watpiacych oraz zdziwionych jawynch i ukrytych antysemitow, swiadomych i nieswiadomych oraz zainteresowanych, oscylujacych w zamknietym swiecie antysemityzmu i filosemityzmu, nie majacych ani czasu ani miejsca w swoim mysleniu na postrzeganie “pomiedzy”.
  Warto przy tym wspomniec ksiazke Przemyslawa Czaplinskiego “Szkola bezboznikow”. Dla kontrastu podaje ponizej kilka typowych przykladow poboznego myslenia:
  1. Termin Holokaust przywlaszczyla sobie strona zydowska
  2. Diaspora zydowska w Ameryce-ukrywajac swoja wine i milczenie w czasie wojny-oskarza Polakow o biernosc, nawet o wspoluczestnicwto w zbrodni
  3. Prawda jest natomiast taka, ze spolecznestwo polskie bylo w „ tym samym czasie i pod okupacja tych samych oprawcow w podobny sposob eksterminowane“. Razem cierpielismy, razem dotknela nas zbrodnicza sila niemieckiego faszyzmu. Bylismy wspolnie upodleni, tak samo zniewoleni, podobnie bezsilni“.
  4. Niezrozumialy jest udzial tak wielu osob pochodzenia zydowskiego w budowie i utrwalaniu totalitaryzmu komunistycznego, w tym ich rola w fizycznym i moralnym niszczeniu wolnosciowego podziemia w powojennej Polsce“. Slowo“niezrozumialy“ jest tu raczej eufemizmem.

 47. Tusk ma racje, bo towarzystwo jest nieciekawe po obu stronach, oprocz lewicy oczywiscie, z ktora nie jest mu po drodze.

 48. Roszacy niedorzecznosci donosi, ze zna jezyki obce. Dotychczas myslalem, ze korzysta z tlumaczen rodziny mieszkajacej w Niemczech. Rodziny znajacej slabo niemiecki i niemiecka rzeczywistosc. Doswiadczylem tego wielokrotnie czytajac niedorzecznosci roszacego.

  Rosi zna jezyk „belgijski”.

 49. Przodowniczkom i przodownikom blogosfery….

  Niestety calkowicie rozne byly szanse narodu okupowanego i narodu, ktorego przeznaczeniem (bo tak wymyslili sobie nazisci) jest zniszczenie.

  Gdyby Polacy chcieli zrozmiec na czym polegala ostatecznosc losu zydow nie dochodziloby do falszywych porownian i rzekomego podobienstwa losu. Moim zdaniem jakiekolwiek kwantytatywne porownania nie maja dla obu stron zadnego sensu.

  Obie strony pozornych i czesto li tylko werbalnych konfliktow dosc ucierpialy, aby w przyszlosci unikac jakiejkolwiek licytacji ofiar. Pozostaje pytanie, czy Polacy mieli szanse zauwazyc jako swiadkwie te niewyobrazalna zbrodnie, czy wogole byli w stanie ja zauwazyc.

  Z pewnoscia nie zauwazyli lub nie przejeli sie zniknieciem 10% populacji Polski przedwojennej. Mitologizowanie wlasnej przeszlosci bez dozy samokrytyki jest rowniez bezsensowne, jak jakakolwiek licytacja na ten temat. Prowadzi to w kazdym razie do relatywizowania Holokaustu.

  Warto przypomiec ksiazke Marka Kuci “ “Auschwitz jako Fakt spoleczny”. Postrzegamy np. wyraznie u slowackich sasiadow negatywne stanowisko kosciola katolickiego wobec Zydow, a zapominamy o dzielach naszych duchownych; o o. Kolbe, ks. Trzeciaku, ktory podziwial wielkosc Hitlera (1939) jako wyslannika opatrznosci celem poskromienia zlosci zydowskiej i uratowania ludzkosci przed zydo-komuna. Jak zauwazamy, termin ten ma tradycje przedwojenna.

  Hitler objawial sie wiec niektorym jako ojciec opatrznosciowy realizujacy dawne zamysly kosciola. Rozne sa tez zdania wsrod samego kleru o rzekomych mordach rytualnych i krwawych przesladowaniach zydow w Sandomierzu. Przypomina mi sie historia obrazu z Katedry Sandomierskiej.

 50. Gdzieś to przeczytałem
  …Powrót Tuska z Brukseli do Warszawy byłby, jak powrót Lewandowskiego z Bayernu do Lecha…

 51. Bar Norte

  Jedyny sojusznik POPiS na Bliskim Wschodzie skazal na banicje dzialacza Human Rights Watch.
  Przesladuje takze aktywistow Amnesty International.
  Jak mawia Donald Tusk, prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
  https://www.theguardian.com/world/2019/nov/05/israel-top-court-says-government-can-deport-human-rights-watch-official

 52. ls42
  6 listopada o godz. 0:27

  Ile razy mozna ogladac zidiocialego Roberta w tej samej roli od lat ?

 53. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 0:37
  W brukselskich gazetach pojawiły się dziś ogłoszenia: „Sprzedam tanio białego konia”.

  Schetyna powinien poprawic metryke urodzenia Pani Posel Klaudii Jachirze,
  zeby uzyskac podobne rezulaty, jak wybranie cudnego ,, Czarnego Naszego Kolezke ” za Wielka Woda.

 54. Polska następnej kadencji , to bedzie Polska w rozsypce gospodarczej , z niezadowolona ludnością , z rozbuchanym do granic zdrowego rozsądku apetytem, którego nikt zaspokoić nie będzie w stanie .
  Krajem w którym normy moralne , albo nawet zwykła ludzka przyzwoitość w polityce nie mają niczego do szukania , a liczą się jedynie bezczelność , zwykle chamstwo, ukryte pod płaszczykiem obłudy . Ryba zaczyna śmierdzieć od głowy, ale do puki kradną , ale się dzielą, głupi ale za to sprytny lud to kupuje. I jak tu sie dziwić Tuskowi, że nie chce wracać do tej Stajni Augiasza i woli aby odpowiedzialność ponieśli ci, którzy nabrudzili. Gdyby Tusk wrócił w obecnej sytuacji byłby może jeszcze postrzegany jako współodpowiedzialny za to, co sie stanie następnych latach, a upadkowi ojczyzny i tak nie byłby w stanie zapobiec. Może ale wróci za cztery lata i wtedy rzeczywiście na „białym koniu” jako zbawiciel kraju.

 55. Rosyjska pętle na szyi to ma Kaczyński w osobie Macierewicza , który całkiem oficjalnie występuje w Polsce jako namiestnik Putina i jego agent. A takich w PiSie jest wielu, co to mają dług wdzięczności wobec Moskwy , z premierem na czele.

 56. Rossi
  Czy masz jakieś dowody na , że nie byłeś agentem UB ?
  Przechwalać to się może każdy , a na słowo to ty sobie juz chyba sam nie wierzysz ?

 57. Co pozytywne – Tusk ewidentnie jest spokojny o polską demokrację skoro nie słucha wołań „wszystkie ręce na pokład, demokracja tonie!”

 58. A co z watykańską pętlą na szyi rządzących i opozycji. Tak sobie myślę o smyczy na szyi polityków do tego skłóconych o wyższość świąt.

 59. Aby być w 2019 sędzią TK z nominacji Kaczyńskiego nie potrzeba spełniać tak wysokich standardów moralnych , jak te ktore jeszcze obowiązywały wiceminister w 1995 roku. Widać to zreszta także po innych nominałach PiSu i to jest największym sukcesem tej partii. Likwidacja gorsetu zwykłej przyzwoitości który tak krępował Polaków.
  Kradną , ale jeszcze sie dzielą.

 60. 9:52

  Wydaje się że wykroczenie uległo zatarciu z czasem – wskazuje na to nominacja rządu Tuska dla osoby…

  Czołowy sędzia TK czy SN był zdaje się sedzią w stanie wojennym, ale też wolno uznac że czas zaleczył ranę. Problemem było raczej że … nie pamięta jak wydawał wyroki, co niestety wzmacniało tezę o potrzebie odmłodzenia składu (skleroza).

 61. @
  Jak się robi jaja z przestępcy prezydenta
  ( w Polsce nie do pomyślenia )
  Stephen Colbert:
  https://www.youtube.com/watch?v=d9yY2E2qFRw

 62. Jak zwykle wyważony głos w sprawie decyzji Tuska i zgadza on się z wieloma opiniami na tym blogu
  https://fakty.interia.pl/polska/news-marek-borowski-opozycja-nie-ma-wunderwaffe,nId,3320352

 63. ..mądrość i wielkość polityka polega na tym że wie kiedy zrezygnowac dla dobra wielkiego zwycięstwa bez jegu udziału !! to nie strach to rozsądek !

 64. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 1:20
  Wpis idioty. Czy Tuskowi zależało by sondaż był fikcyjny?

 65. Wielki Kaczorek spokojnie przegrywał promując jednak sprawę, Tusk też mógłby pięknie promować sprawę w wielkiej kampanii i debatach prezydenckich AD 2020………………

 66. satrustequi
  6 listopada o godz. 9:44
  I ja tez jestem już spokojny o te Polska demokrację. Martwię się jedynie o szkody jakie Polsce zrobią rządy JK. I dlatego zależny mnie by jak najszybciej odsunąć szkodników od władzy i ukarać.

 67. sat.
  Masz na myśli Piotrowicza ?
  Ale on nie był sędzią , tylko prokuratorem ?

 68. 10:14 Maciek

  Ty jesteś już spokojny o demokrację w Kraju, ale wiele autorytetów życia publicznego ostrzega że każde wybory mogą być ostatnimi wolnymi, trzeba więc – wszystkie ręce na pokład w najbliższych

 69. pawel markiewicz
  6 listopada o godz. 4:59
  Masza rację , redaktor się zapędził – już pisałem ze Tusk być może zgodziłby się na start mając 100% pewności wygranej – tej ponoć sondaże mu nie wykazały.
  Tusk wie że Duda jest praktycznie do pokonania przez każdego nieskompromitowanego kandydata opozycji i oczywiście kandydat musi jako tako pasować każdej partii opozycyjnej.
  Wybory do sejmu pokazały znaczna przewagę przeciwników PiS (przypominam przeciw PiS głosownia 55% wyborców , za PiS jedynie 43,59. W wyborach prezydenta liczy się zwykła większość (tu nie ma Dhondta)
  Tylko skrajny egoizm partii opozycyjnych i skrajna głupota przeciwników PiS może umożliwi,c Dudzie wygraną.

 70. @
  Racjonalna Polska·

  „Nie przejmuję się SMS-ami, które dostałam od członków mojej rodziny, że się nie spodziewali, że jest to wstyd”.
  Dostałam SMS-a: „Ręki nie podam, do domu nie wpuszczę”. Mój brat, który z Kanady przyjechał, też tak samo: „Będziesz podległa Morawieckiemu. Będziesz podlegała prezes Przyłębskiej”. Tak o reakcjach rodziny na wiadomość o kandydowaniu wraz z K. Pawłowicz i S. Piotrowiczem do TK z ramienia PiS opowiadała Elżbieta Chojna-Duch w dzisiejszym wywiadzie w jednej z rozgłośni radiowych.
  Już lubimy rodzinę pani Elżbiety a Wy?
  Źródło: rmf24.pl ; fot.: S. Kamiński

 71. pawel markiewicz
  6 listopada o godz. 4:59
  Donald nie pasuje wielu liderom opozycji , moli więc by obawiać sie jeo jako prezydenta.
  Tak że paradoksalnie inny kandydat jako tako pasujący ma większe szanse

 72. @
  Sławomir Nitras·

  Czy pan prezydent Andrzej Duda mógłby mi, jako szeregowemu posłowi wyjaśnić dlaczego robi cyrk z Sejmu wyznaczając na Marszałka Seniora Sejmu RP Antoniego Macierewicza? Jaki prezydent taki marszałek.

 73. adam100
  6 listopada o godz. 10:24
  Już pisałem na tym blogu, ze Pani duch opublikowanie tego co piszesz kompletnie się skompromitował.
  Rodzina jak widać rozsądna i próbowała jej oprzytomnić błąd jaki robi, jak widać bez skutku

 74. satrustequi
  6 listopada o godz. 10:16
  Oczywiście jak to w życiu 100% pewności nie ma , a PiS ludzi tak wystraszył ze nawet tzw autorytety tracą zdrowy rozsądek

 75. Jak można wieżyć w taki sondaż
  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-sondaz-ibris-dla-wp-duza-przewaga-andrzeja-dudy-nad-donaldem-tuskiem-6443118628550785a
  Trzeba być idiotą by nie wiedzieć że Duda był członkiem PiS i cały czas współpracuje z JK (po wyborze na prezydenta złożył prawdziwy hołd poddańczy JK)
  Zawsze obawiano sie prezydenta który jest z partii rządzącej i choćby z ego względu ludzie wola innego.
  Wybory pokazały ze mimo ogromnych nakładów i podarunków nie udało się kupić większości Polaków. Dlaczego raptem miała by wzrosnąć liczba ludzi wspierających PiS (skoro sondaże pokazują że wygrana PiS nie dała im żadnego bonusa w postaci poparcia. Skąd te prawie 48,2% popierających Dudę aię wzięło w wyborach do sejmu PiS dostało zaledwie 43,5

 76. Jasne, że w wyborach prezydenckich w drugiej turze będę popierał kandydata opozycji który otrzyma najwięcej głosów.
  Tak z pewnością zrobią wszyscy którym PiS się nie podoba. Obecnie tych głosujących wg własnej oceny kandydata będzie jak na lekarstwo

 77. Czy jest taki Burczymucha co obieca świeckie państwo i likwidację KRUS…Tak sobie myślę o podstawach porządku nad Wisłą…z tęczą w godle…

 78. Wybory testem na popularność. Tak sobie myślę o szczęśliwym suwerenie. Suweren szuka prezydenta…

 79. wybory prezydenckie to kwiecień lub maj 2020r czyli dopiero za p roku.
  PiS przez ten czas na pewno nie wzmocni , a jak wszystkie znaki wskazują mocno osłabi i narazi wielu wyborcom. Szalejący JK by otrzymać władze w partii z pewnością nie poprawi oceny tej partii (w moim odczuciu szybko będzie PiS dobijał)
  Uważam że najlepsze co opozycja mogła by zrobić to tzw prawybory w swoim gronie bez udziału prawicy by ocenić który z kandydatów najlepiej rokuje dla zwycięstwa. A następnie zrobić sondaz poparcia dla tych osób na skalę Polski. Po takim działaniu wystawić jednego kandydata. Wszystko powinno się wtedy rozegrać w pierwszej turze. PiS nie miałby wyjścia i musiał by wystawić tylko Dodę. Paru kandydatów to było by samobójstwo.

 80. Jasnowidz ? a może po prostu bardzo logicznie myślący człowiek oceniający fakty

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/jasnowidz-jackowski-przepowiada-problemy-pis-dwa-lata-i-aa-J4S3-YJZz-aPMm.html

 81. Lewy
  6 listopada o godz. 8:49
  Gdzieś to przeczytałem
  …Powrót Tuska z Brukseli do Warszawy byłby, jak powrót Lewandowskiego z Bayernu do Lecha…

  Mój komentarz
  Pomijając ironię i złośliwość zawartą w tej sentencji muszę przyznać, że coś w tym jest.
  Wyspa Wolności, Bijące Serce Europy i zwykłe kraje Zachodu.
  Pzdr, TJ

 82. Tusk pasuje – do Europy. My nie.

  There, I fixed it for you.

 83. maciek.g
  6 listopada o godz. 12:04

  zgadzam się z Borysem Budką, że prawybory odbyły się 13 października.
  Małgorzata Kidawa – Błońska uzyskała najlepszy wynik w skali całego kraju.
  Wystarczy tego dzielenia włosa na czworo.
  Jeżeli, jak deklaruje Gospodarz, nie mamy pasować, to zamiast gdybania trzeba już, każdy z nas, robić kampanię MK – B.
  Bo jest to sprawa być albo nie być polskiej demokracji.

 84. kooperatywaMondragon 9.08

  Robert De Niro amerykański aktor grał w wielu filmach,
  ostatnio mogliśmy go podziwiać w Jokerze i teraz w Irlandczyku.

  Warto przypomnieć znakomitą kreację aktorską w filmie
  „Dawno temu w Ameryce” w reżyserii Sergio Leone, w którym
  obok Roberta De Niro grali James Woods i Elizabeth Mc Govern,
  a muzykę tworzył Ennio Morricone. Ten film wyprodukowano w 1983 roku.
  Akcja Irlandczyka dzieje się wiele lat wcześniej,
  gdy rządziła mafia i gangi.

  Rób co ci każą i nie pytaj kto pociąga za sznurki,
  to być może uchronisz się od odpowiedzialności.
  Dorabianie na boku też było niebezpieczne.

  Bohater filmu u kresu życia pytany przez agentów FBI,
  co się stało z Jimmy Hoffą, bo rodzina się niepokoi od lat,
  a wszyscy gangsterzy są już na tamtym świecie i
  tylko on jeden pozostał, odpowiada szczerze „chłopaki, nie wiem”.
  To, że wpakował temu swojemu przyjacielowi kilka kul,
  bo tak w tym gangsterskim świecie musiało być, nie mógł powiedzieć;
  liczyły się zasady.

 85. kooperatywaMondragon 9.08

  Tak przy okazji opowieści filmowych
  Za obietnicę spalenia pralni 2000 USD.
  Za luksusową trumnę (ale tylko dzisiaj) 7500 USD

  PS. Przy poprzednim zagajeniu pisałem, że Polska wyprzedziła Niemcy w produkcji luksusowych trumien. Gdy w filmie IRLANDCZYK Robert De Niro ogląda w salonie pogrzebowym prawdziwie luksusowe trumny, pomyślałem, co za zbieg okoliczności

 86. Ale Duda to też katolik. Tak sobie myślę czy są żli katolicy niegodni wyboru.

 87. „- Dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. ”
  Gdyby jeszcze uprościć odprawy na lotniskach

 88. Ostatnie miejsce jak w F-1 Kubicy kiedy sąsiedzi dawno zeszli z wycieraczki. Tak sobie myślę,że to o czymś świadczy…447 czeka…

 89. Ludności cywilna. Przestańcie histeryzować. Jeżeli kaczystom nie uda się skorumpować dwóch, trzech senatorów to nie będzie tak źle. W demokratycznych wyborach Polacy zdecydowali powierzyć władzę kaczystom i ten wybór należy respektować. Duda, poiebus mussolineus, z tą dolną warą i omiataniem wzrokiem ze specyficznym poczuciem humoru sprawiają, że gdy ponownie zasiądzie na fotelu pałacowym to jeszcze w Banasiostanie może takich numerów nawykręcać że ho ho.
  Jest poniżany przez całe 4 lata. Teraz, przed samym końcem kadencji kazali mu jeszcze swego największego wroga, który go olewał demonstracyjnie ciepłym moczem, mianować marszałkiem seniorem przydzielając mu na 4 lata limuzynę, którą będzie mógł się rozbijać w drodze do Grzyba Belzebuba i z powrotem. Znosił poniżenia przez 4 lata, wyskakiwał z wyra i w podskokach podpisywał co mu w środku nocy i bladym świtem dostarczano. Ile taki nawet dupek mieniący się „niezłomnym” (megaloman pieprzony) może znosić, no ile? Jak wybrany zostanie, to cały ten PiS z Kaczyńskim na czele już mu będą mogli, tak jak majstrowi, skoczyć.
  Jestem pewien, że kaczystów będzie wystrychiwał na dudka a nie dawał się dalej wydudkiwać na strychu. Spoko-loco, luz i spontan. Nie płakać proszę, nie jęczeć, biadolić tylko przyglądać się. Znajdzie się ktoś, kto z nim wygra, OK – super nawet – ale jeśli się nie uda to też się będzie działo (wręcz armatało).

 90. Czyliż prawdą jest, że Donaldinio rozmawiał z Kosiniakiem? Teraz tylko trzeba rozwiązać problem tak, żeby w drugiej turze o żyrandol nie było kogoś (kogo?) z PO. W tekturowym mocarstwie wyrywać może każdy, więc Kosiniak ma szanse.
  Dlaczego w tekturowym? Przejrzałem już najnowszy numer Polityki i dowiedziałem się, że 3 dniowa zwłoka w ubezpieczeniu OC za samochód będzie zapominalskich kosztowała 900 zł. Porównajmy to z przejechanym na pasach pieszym i karą wysokości 500 zł. Czy to jest poważne państwo?
  Czego Polacy mają najwięcej? Bohaterów! 150 tys. zakatowanych przez siepaczy rodem z PPR. Skąd to wiadomo? Przejrzyjcie produkcję komentarzy pod przedostatnim felietonem gospodarza, pod nickiem @Geozak.

 91. BWTB,
  Jak kogoś zaczyna nachodzić wuj Alojz to nie tylko pamięć mu zaczyna szwankować ale też rośnie poziom agresji. Taka sytuacja.

 92. „W 2014 r. tygodnik „Wprost” opublikował taśmę z nagraniem rozmowy rzecznika rządu PO-PSL Pawła Grasia z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Do rozmowy doszło w listopadzie 2013 r. Wynikało z niej, że po zakończeniu kariery w UE, do której się wtedy przymierzał, Tusk planował wrócić do Polski. Miał wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 r.”.

  Krawiec: Jest to kuszące, ale ryzykowne chyba trochę. No bo po czterech latach tam, cztery lata kadencja (…) tylko, co on tu może jeszcze więcej zrobić?

  Graś: Chyba, że wiesz, wraca na prezydenta.

  Krawiec: To też jest jakaś opcja fajna.

  Graś: Przy jego sposobie funkcjonowania i aktywności i umiejętności zrobienia z europejskiego stanowiska cymesiku krajowego.
  Krawiec: Jeżeli jest taka opcja pogodzenia tego i trzymania partii i wszystkich spraw w ręku, to k**a tak. Chyba, że pójdziesz tam i tutaj się wszystko rozj**bie, no to wtedy się trzeba zastanowić.

  Graś: Tu nie widzę, kim by to można k**a utrzymać.

  Krawiec: No właśnie, to jest ten problem.

  Graś: Grzegorz na pewno nie, nie ma szans. Zresztą to widać po tym Dolnym Śląsku jak tam k**a ludzie odetchnęli stary, jakby się z kolan podnieśli, jakby ich z jakiejś k**a z jakiejś niewoli egipskiej wyprowadzić. Tam tak wszystkich k**a za mordę trzymał, że nawet jego zwolennicy oddychają z ulgą, że się skończyło, jak się skończyło.

  Krawiec: Tak naprawdę pytanie jest o motywacje. Można mieć w życiu różne motywacje do życia. Czy ma motywację dla bycia trzecią kadencję premierem?

  Graś: [Donald Tusk] ma motywację jedną, najważniejszą, czyli wygrać wybory w 2015 [roku]. Pytanie, czy taka decyzja pomoże, czy zaszkodzi, tak? Czy jeśli pójdzie tam… Wiesz co, różnie na to… Wiesz, to jest Polska i nigdy nie wiesz, jak ludzie co ocenią, czy powiedzą dobra, super, kurde, świetny dla Polski, rewelacja, dobrze się stało, niech pan walczy o Polskę dzielnie, mamy osłonę, tak? Czy powiedzą k**a zdradził, uciekł, wiesz, poszedł na kasę. Nigdy nie wiesz…

  Krawiec: A jakby tam poszedł, to musi się zrzec szefostwa partii formalnie?

  Graś: Niby praktycznie nie, bo jak go docisnąłem, kurde… akurat przedwczoraj mieliśmy taką długą rozmowę na ten temat. Jak jest k**a wymóg formalny, to gdzie jest zapisane, że nie może być? K**a nie ma nigdzie zapisane, ale jakby to wyglądało?
  Krawiec: Ja ci powiem, że na jego miejscu bym się k**a, ale tak szczerze ci teraz powiem. Oczywiście wolałbym, żeby nie poszedł z osobistych k**a pobudek, natomiast jakbym był nim, to tak k**a 60 na 40, że bym chciał pójść. To jest jednak duża rzecz k**a, inna w ogóle liga, nie?

  Graś: To jest duża rzecz, to jest inna liga, to jest oczywiście…

  Krawiec: Ryzyko jest takie, że przepier**li Platforma wybory, przyjdą te oszołomy kur** i zrobią tu ku**a kocioł taki, że wszyscy ku**a będą mieli, wiesz… To jest ryzyko.

  Graś: Jak patrzysz osobiście, to rodzina też by bardzo chciała. Gosia też by chciała, żeby wreszcie zaczął jakieś pieniądze do domu przywozić, a nie wypłatę tą w kopercie swoją k**a wiesz, która k**a się w 10 rozchodzi na pokrycie rachunków i część, więc… Dzieci by odetchnęły wreszcie k**a, wreszcie by się odpier**lili od nich. Michał mógłby jakąś pracę znaleźć może normalną, bo wiesz… Także z rodzinnych i prestiżowych punktów widzenia, to na pewno jest na tak. Z drugiej strony ta polska polityka go rajcuje”.

 93. mohikanin przedostatni
  6 listopada o godz. 12:25

  ” …zgadzam się z Borysem Budką, że prawybory odbyły się 13 października.
  Małgorzata Kidawa – Błońska uzyskała najlepszy wynik w skali całego kraju.
  Wystarczy tego dzielenia włosa na czworo”.

  Jeszcze się k** zastanówcie, może jednak Jachira na prezydenta?

 94. maciek.g
  6 listopada o godz. 11:03

  „Jak można wieżyć w taki sondaż …”.

  Wieża uderza. 🙂

 95. @legat
  6 listopada o godz. 13:13
  Prezydęt Du*a jest oportunistą i będzie chodził na smyczy Prezesa, dopóki ten będzie miał w Partii silną poizycję. Jak Prezes osłabnie, to znajdzie sobie nowego pana, może to być ktoś inny w PiSie ale może to być też PO czy inna partia opozycyjna. Jak PiS przegra, to na 99% Du*a zostanie notariuszem nowej władzy. Ale dopiero wtedy. Dopóki PiS rządzi to ma Du*ę w garści. Nie po to kazali mu łamać prawo, żeby on był niezależny.

 96. kooperatywaMandragon

  „Jedyny sojusznik POPiS na Bliskim Wschodzie …”

  Podstawowym, bo traktatowym (NATO), sojusznikiem RP na Bliskim Wschodzie jest Turcja – bez wzgledu kto w niej rządzi i kto rządzi w RP.

  Z pozostałymi krajami regionu, w tym z Izraelem, łaczą RP rozmaite interesy a więc i służace ich realizacji gry dyplomatyczne. W kontekście tych gier nie nalezy zapominać, że oburzenie któremu daje pan wyraz może być tylko jedną z form ich prowadzenia a nie celem samym w sobie.

 97. … że unik zrobi Tusk, ole!

  Red. Wielowieyska ponawia swą teorię, że prezes Kaczorek – mimo deklaracji ożarowskiej – zamierzał rozegrać kampanię prezydencką na ostro. Czyli zmobilizować własny elektorat, rozpalić, nastraszyć Tuskiem (jak Orban swoich straszy Sorosem). Po to wystawił słynne trio do TK.

  Tusk był znakomitym „czarnym ludem”, którym można było straszyć i dzięki któremu można było mobilizować elektorat prawicy. Bez niego kampania PiS będzie mniej przekonująca.
  http://wyborcza.pl/7,75968,25382860,i-jak-teraz-zyc-bez-tuska-panie-prezesie-jak-zyc.html

  Do koncepcji Kaczyńskiego zakładającej totalną wojnę polityczną Tusk dobrze się nadawał, bo mobilizował PiS-owski elektorat. I tego właśnie chciał Kaczyński, który boi się rozleniwienia i braku determinacji swoich wyborców. Boi się powtórki z wyborów do Senatu, gdzie kandydaci PiS z tego powodu przegrywali. Prezes PiS nie może do tego dopuścić w wyborach prezydenckich. I właśnie start Tuska dawał nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy.

  Jeżeli wystartują Władysław Kosiniak-Kamysz, Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydat lewicy, a może ktoś zupełnie nowy, spoza świata polityki, to atak już nie będzie tak atrakcyjny, emocje opadną, mobilizacja elektoratu PiS osłabnie …

  Niewykluczone, że decyzja Tuska każe Kaczyńskiemu przemyśleć strategię jeszcze raz. Bo takich negatywnych emocji nie da się rozkręcić wobec innych polityków opozycji. Wojna staje się mniej atrakcyjna, jeśli nie ma odpowiedniego wroga.

 98. BWTB

  „Przejrzyjcie produkcję komentarzy pod przedostatnim felietonem gospodarza, pod nickiem @Geozak.”

  Fundamentalizm i furia z którą autor tych pisanych z USA komentarzy chce urządzać życie mieszkańcom małej uliczki na terenie żyrardowskiej spółdzielni mieszkaniowej przypomina pewnych bohaterów „Opowieści Podręcznej” o których ostatnio pisałeś.

  Mozna się zacząć bać o Ameryke.

 99. mohikanin przedostatni
  6 listopada o godz. 12:25
  Coś w tym jest , ale nie do końca. Tam głosy rozproszyły się ze względu na popierane partie Nikt przecież z KO nie poparł KK z oczywistych względów że poparł by wtedy PSL. Kidawa uzyskała największe poparcie bo była najlepiej postrzegana z kandydatów KO a to największy klub opozycyjny. Jednak opozycja poza KO to prawie ta sama liczba głosów. Trzeba wg mnie sprawdzić jak w rzeczywistości kształtuje sie poparcie dla ewentualnych kandydatów.
  Jeżeli wypadnie na Kidawe to będę zadowolony bo na nią głosowałem w wyborach.

 100. Mad Marx,
  zgoda, Duda jest oportunistą i dlatego ten, jak o sobie mówi „Niezłomny”, daje sobie szczać na łeb. lecz jeśli wygra, to od czerwca PiS i Kaczyński nie będą mieli mu już nic do zaoferowania. Wtedy jako „Niezłomny” może się zrewanżować za wszystkie upokorzenia.

 101. @ Bar Norte

  Furia ….?
  Za tysiace zamordowanych Polaków ,za złamanych zyciowo ludzi za zamkniecie mnie w klatce trzymano mnie do 1984 i wielokrotne powtarzanie do mnie wypuścimy cie ale pod pewnymi warunkami,zostaniesz szpiclem jak miliony .

  Tak zmieniliscie charaktery Polakow ,ze pierwszym Prezydent dr Andrzej Duda nie został liżniety przez wasz sowiecki humanizm.

  Boze jaki jestem szczesliwy ,ze jest nadzieja ,ze na stałe was oderwano od koryta Sowieckie pomioty a ja już tracilem nadzieję ,że niedoczekam – doczekałem !.

  Te wasze jedności robotnicze to jeszcze jedna z sowieckich zasłon waszych pustych glów.

 102. teo
  6 listopada o godz. 2:20

  „Wracając do gry środkowej … wygląda mi na to, że uważasz iż Tusk był hetmanem”?

  Tak, czarnym. Prawie jak czarny Piotruś.

  „ A czy wy macie jeszcze hetmana”?

  Jak wiesz mamy wszystko.

  „ Albo czy wasze pionki nie siedzą aby zanadto na bokach”?

  Nie, są w centrum, właśnie je opanowały.

  „ Czy macie jeszcze skoczka, który zablokuje pionki opozycji”?

  Mamy oba skoczki aktywne.

  „Czy wszystkie figury trzymacie w kupie”?

  To nie jest dobra strategia w szachach, chyba że w pozycji bardzo zamkniętej. „Kupą mości panowie” nie sprawdza się.

  „Chyba nie, bo gońce są w pozycjach od sasa do lasa”.

  A skąd, są ustawione na najdłuższych przekątnych. Jeden z nich zrobił waszemu hetmanowi zugzwang.

  „o zablokowaniu wież już nie chcę wspominać”.

  Wieże są zdwojone i bardzo aktywne.

  „Powodzenia”.

  Dziękuję.

  „Pamiętaj, prezes Kaczorek gra czarnymi”.

  Nie, białymi, ale i tak nie wiadomo (nigdy nie da się tego policzyć), czy przy optymalnej grze wygrywają białe, jest remis, czy czarne. Zresztą optymalnie mógłby grać tylko Pan Bóg. Intuicyjnie wskazywałbym na zwycięstwo białych (bo mają przewagę posunięcia) lub remis.

 103. teo
  6 listopada o godz. 2:00

  „Srebrnych Dwóch Wież prezesa Kaczorka, gruntów Mateusza …”.

  To są dupoafery wymyślone na Czerskiej. Co w zamiarze wybudowania w dwóch wieżowców na swoim guncie jest nielegalnego? Albo w kupnie gruntów po cenie na które zgodził się sprzedający? Porównaj choćby z interesami Artura W. w warszawskich Włochach.

  „kamienic Banasia”.

  Tu już z cieplej, ale przecież ABW odmówiła pod koniec 1918 roku Banasiowi poświadczenia bezpieczeństwa, więc dziwne, że wysunięto jego kandydaturę na szefa NIK. Mariusz Kamiński najwydajniej zadziałał jak trzeba. Ciekawe co dalej.

  „Air Kuchciński”.

  „Air Borusiewicz”, „Air Tusk”, wszyscy latali, czasem z rodzinami, jako podatnik życzyłby sobie tylko takich afer.

  „…o wyrzuconych w smoleńskie błoto pieniądzach podatników bez śladu dowodu na zamach nie wspominając”?

  Jako podatnik jestem bardzo zadowolony, że śledztwo jest prowadzone energicznie, a nie symulowane jak poprzednio. Takich podatników jest 8,5 miliona. Utrzymanie prokuratorów i tak kosztuje, więc niech coś robią.

 104. Saldo mortale
  6 listopada o godz. 8:42

  „Postanowilem kontynuowac pisanie sciagi …”.

  Nie myślałeś, by zając się czymś pożytecznym, od lat gryzmolisz ciągle to samo, nudna, naiwna i głupiutka propaganda bez więszego związku z rzeczywistością. Niepotrzebnie obciążasz przepustowość Internetu i powiększasz entropię wszechświata. Jesteś jak blogowy Słowianin Stanisław, tylko z większymi pretensjami. Mógłbyś przynajmniej zrobić jedną pożyteczną rzecz, opanować polskie znaki diakrytyczne.

 105. Bywalec 2
  6 listopada o godz. 9:38

  „Rosyjska pętle na szyi to ma Kaczyński w osobie Macierewicza , który całkiem oficjalnie występuje w Polsce jako namiestnik Putina i jego agent”.

  Wiem, boli ten Macierewicz, rozwiązał wam WSI (długie ramię Moskwy), co jest niewybaczalne. Establishment III RP nie ma żadnej osłony. 🙂

 106. Bywalec 2
  6 listopada o godz. 9:52

  „Aby być w 2019 sędzią TK z nominacji Kaczyńskiego nie potrzeba spełniać tak wysokich standardów moralnych …”.

  Jakich standardów moralnych nie ma poseł Piotrowicz, prof. Pawłowska, czy prof. Chojna-Duch? Może coś bliżej?

  „Likwidacja gorsetu zwykłej przyzwoitości który tak krępował Polaków.
  Kradną , ale jeszcze się dzielą”.

  Nadal murem za Arturem W.? Jeździł włoskim lamborghini za milion, pożyczonym od dewelopera. Facet był lepszy niż król Midas, wystarczyło, że otworzył okno w samochodzie, a z nieba wpadało mu do środka 200 tys. zł.

  „Czy masz jakieś dowody na , że nie byłeś agentem UB”?

  No tak, przyznany przez IPN status działacza opozycji antykomunistycznej.

 107. maciek.g
  6 listopada o godz. 10:10

  „ Czy Tuskowi zależało by sondaż był fikcyjny”?

  Sondaż był rodajem alibi. Nie miał w Niemczech zielonego światła na start.

 108. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 13:37

  Jeszcze się k** zastanówcie, może jednak Jachira na prezydenta?

  Z pewnością byłaby lepsza od kaczej marionetki.

 109. U Du* y oportunizm nie jest tylko wynikiem politycznej konieczność, ale także cechą charakteru , którą ma jakby już wypisaną na czole .
  Kaczyñski nie jest jedyną osobą , która źle traktuje Du*ę , mam prędzej wrażenie , że on takie traktowanie prowokuje u wszystkich swoich kontrachentów i nie na darmo cieszy się on swoją opinią i tego nie zmieni nawet trzecia , albo czwarta kadencja . Gdyby nawet Du*a chciał teraz coś zmienić w tym jak jest widziany, to wzbudzi to co najwyżej zdziwienie, jak nie powszechną wesołość , ale napewno taką woltą nikogo juz nie przekona .

 110. Mauro Rossi

  „Sondaż był rodajem alibi. Nie miał (Tusk)w Niemczech zielonego światła na start.”

  Sądząc po teoriach spiskowych, które snujesz to rezygnacja Tuska z udziału w wyborach pokrzyżowała PiS nieźle plany.

  Lata młotkowania, ustawiania sobie wroga, na próżno … .

  A przecież to przynajmniej od wyborów do PE było jasne.

  Tak więc te teorie spiskowe snujesz chyba z przyzwyczajenia, bo w aktualnej sytuacji one już żadnego sensu politycznego nie mają.

 111. Zachował się spójnie. Wprawdzie apelowali w 2014 żeby nie zostawiał i teraz żeby ratował.

  Jeśli jednak spojrzymy obiektywnie: Tusk liderował w Kraju siłom (konserwatywno-liberalnym) broniącym Kraju przed solidaryzmem społecznym. Internauci POwscy od lat piętnowali wypłaty 500 plus, działalność związków zawodowych etc. Decyzje lidera rozpatrywali chętnie w kategoriach osobistej opłacalnosci…

  Lider ruchu okazał się mistrzem i wzorem tego rodzaju postawy wybierając znakomitą karierę osobistą, bez oglądania się już nie tylko na masy, ale i własnych zwolenników. Brawo!

 112. Taka ciekawostka: „obowiązek solidarności wobec innych” zapisany jest w polskiej Konstytucji

 113. W filmie IRLANDCZYK jest wiele dobrze zagranych scen, ale są też takie warte szczególnej uwagi i zapamiętania.
  Gdy szef zwiąków zawodowych Jimmy Hoffa przemawia na zebraniu związkowego aktywu, w tej roli Al Pacino, oczy szeroko otwarte, i wrażenie nieodparte.
  Gdy mafijny adwokat rozmawia z Frankiem Irlandczykiem przed posiedzeniem sądu, a potem występuje w sądzie i przekonuje skład sędziowski o niewinności swojego klienta, to za tę drugoplanową rolę aktor powinien dostać Oskara.
  Ile Oskarów zbierze film Irlandczyk trudno powiedzieć. Konkurentów wielu z Jokerem na czele

 114. Tak że doprawdy Kraj miał dwóch wybitnych polityków w 21. wieku so far

 115. Geozak
  6 listopada o godz. 4:15

  „W Smoleńsku Putin założył mu pętlę na szyję z taką już z niej nie wydostanie się do końca życia”.

  To fakt.

  „Ambasador Jerzy Bahr opisał prokuratorom „niezwykłe” jak się wyraził, okoliczności spotkania min. Tomasza Arabskiego z bliskim współpracownikiem Putina Jurijem Uszakowem oraz wicepremierem Igorem Sieczinem. Doszło do niego w moskiewskiej restauracji „Dorian Gray” 17 marca 2010, na krótko przed uroczystościami w Katyniu. Bahr, którego wtedy nie było w Moskwie, o wydarzeniach dowiedział się pocztą pantoflową. Jak zeznał, po spotkaniu „minister Arabski był niezwykle niezadowolony, że to odbiło się na naszej pracownicy pani Gładyś”. Justyna Gładyś, pracowniczka Wydziału Politycznego, której bezpośrednim przełożonym był Tomasz Turowski, uczestniczyła w spotkaniu w „Dorian Gray” w charakterze tłumaczki. Jak zeznał ambasador, „ja wtedy wziąłem panią Gładyś do naszego pomieszczenia zamkniętego, tzw. sali 100, i poprosiłem ją o jakiś komentarz – wyjaśnienie. Dowiedziałem się od niej, że minister Arabski zabronił jej poinformowania o treści swoich rozmów w Moskwie. (…) Dla mnie to była sytuacja zupełnie nienormalna. (…) Arabski wzburzony wrócił z tych rozmów i wszyscy to widzieli w ambasadzie (…) Praktyka, że ambasador ma czegoś nie wiedzieć, jest dla mnie niezrozumiała i nigdy o czymś takim nie słyszałem” – zeznał Bahr. Justyna Gładyś, pracowniczka wydziału politycznego Ambasady RP w Moskwie potwierdziła w zeznaniach, że tłumaczyła rozmowy Tomasza Arabskiego w „Dorian Gray”. „Sieczin pochwalił się, że ta restauracja należy do jego przyjaciela. (…) Rozmowę z Sieczinem tłumaczyłam całą, natomiast rozmowę z Uszakowem częściowo z tego powodu, że część rozmowy odbyła się w języku angielskim i wtedy ja byłam proszona, żeby im nie towarzyszyć. (…) Kiedy wróciliśmy do ambasady min. Arabski publicznie, w obecności wszystkich pracowników i min. Kremera zobowiązał mnie do zachowania poufności. Nie było to dla mnie zaskoczeniem. (…) Moim zdaniem minister Arabski nie był wzburzony, wręcz raczej usatysfakcjonowany przebiegiem rozmów”. (niezależna.pl)

  Prawdopodobnie ekipa Tuska zawarła z ekipą Putina układ polegający na tym, że samolot rządowy nie wyląduje w Smoleńsku tylko wróci do Warszawy lub poleci na inne lotnisko. To miałoby obciążyć oraz ośmieszyć L. Kaczyńskiego już na początku kampanii prezydenckiej zmniejszając jego szanse wyboru. Rosjanie nie informując swoich polskich kontrahentów poszli krok dalej i od godzin porannych 10 kwietnia 2010 mają Tuska i jego ferajnę w garści jako wspólników. Tusk nie może teraz powiedzieć, że nie umawiał się aż na coś takiego. Tak to jest gdy amatorzy próbują grać z zawodowcami.

 116. Czytając komentarze szanownego towarzystwa widzę jak zaostrza się polityczna walka wyborcza, a przecież do prezydenckich wyborów jeszcze daleko i wiele może się zdarzyć.
  Przed nami pierwsze posiedzenie sejmu z Antkiem na czele, pierwsze posiedzenie senatu z wyborem marszałka.
  W wyborze Kidawy Małgorzaty Błońskiej na prezydenta nie jestem tu osamotniony, chociaż Kosiniak-Kamysz ma tu więcej zwolenników.
  Gdybym wiedział kto tym razem pociągnie za sznurki, oto jest pytanie?

 117. Bar Norte
  6 listopada o godz. 15:24

  Mauro Rossi: „Sondaż był rodajem alibi. Nie miał (Tusk)w Niemczech zielonego światła na start”.

  „Sądząc po teoriach spiskowych, które snujesz to rezygnacja Tuska z udziału w wyborach pokrzyżowała PiS nieźle plany”.

  Teoriach spiskowych? Przecież musisz wiedzieć ile w oficjalnym życiu politycznym jest teatru i minoderii. Ważne decyzje zapadają po cichu i mają często wiele przyczynowych wektorów o których nigdy opinia publiczna nie będzie informowana.

  No ale dobrze, schodzę z obmierzłych spiskowych ścieżek geopolitolo i wkraczam na jasną i szeroką drogę walki klasowej w ujęciu historycznym. Krótkaka analiza: W wyniku walki klasowej w III RP boski Donald został wyeliminowany z krajowego życia politycznego przez uciskany dotąd lud, co sam zainteresowany potwierdził sobie przy pomocy sondażu. Tak lepiej? 🙂

  „ … rezygnacja Tuska z udziału w wyborach pokrzyżowała PiS nieźle plany”.

  Oj tak, nawet nie wiesz jak bardzo. Oczyma wyobraźni już widzę miting wyborczy Kosiniaka-Kamysza w Stasinie Polnym. ― Ludzie, tak, to ja osobiście choć na zlecenie Tuska podwyższyłem wam wiek emerytalny. Przepraszam.

  Lub miting wyborczy Kidawy-Błońskiej w Stasinie Leśnym. ― Kochani wyborcy zgromadzeni na tym wiecu. Może zrobić wam naleśniki?

 118. Is42 ;
  piszesz * przed nami posiedzenie sejmu z Antkiem na czele *
  Nie będę oglądał dla ochrony osobistej zdrowotności.
  Facet który ogłupił obywateli od dnia lotniczej katastrofy 10 kwietnia 2010 i trwa w tym pobierając kasę – nie zasługuje na nic ,jedynie na wieczne potępienie .

 119. Przewodniczkom i Przewodnikom blogosfery. przedstawicielkom i przedstawicielom
  postzasciankowych parakomentarzy politycznych….

  Podczas wojny uslyszec mozna bylo na bazarze, w tramwaju, czy na ulicy slowa aprobujace czyny nazistow (Hiltlera) np. “Hitler czyni przynajmniej jedna dobra rzecz dla Polski-uwalnia ja od zydow; patrz “gazetka zydowska” z czerwca 1942 roku. Watpiacym polecam wrazenia Aliny Margolis-Edelmann, ktora na Wielkanoc 1943 znalazla sie poza murami getta.

  Podobnie zapamietala laczniczka miedzy gettami, Chawka Folman-Raban “nieraz w pociagu slyszalam, jak ludzie mowili miedzy soba-jedna rzecz Hitler robi dobrze, ze wykancza zydow”. Tych cytuje opinie z niedrukownych pamietnikow; tenor wypowiedzi ten sam; z dodatkiem o wielkiej zasludze historycznej Niemcow. Niektorzy martwili sie, co Polska po wojnie zrobi z pozostalymi przy zyciu zydami. Podobne wypowiedzi slysze po dzien dzisiejszy.

  Warto jednak zastanowic sie nad argumentami antysemitow dotyczacymi czasow stalinowskich. Sa one dosc czeste i niejako zrozumiale nie tylko dla populistycznie je artykulujacych. Smutne byly tez wystapienia do niedawna w parlamencie, mediach i demonstracjach poslow Ligi Polskich Rodzin. Dzisiaj podziwiamy adwokata prominentow ponownie.Nikomu nie przyszlo do glowy zdelegalizowac Mlodziez Wszechpolska.

  Wracajac do polityki izraelskiej, to obwinianie Zydow europejskich za te polityke jest niewatpliwie przejawem antysemityzmu. Nalezy przy tym pamietac, ze antysemityzm skompromitowal dopiero Hilter. Przed nim bycie antysemita bylo niejako powszechnie tolerowane. Nie pomine tu oczywiscie patrona najwiekszego ronda w stolicy oraz jego polityki, Dmowskiego.

  Antysemityzm w Europie i USA przed wojna nie byl niczym nagannym w percepcji spolecznej. Obecny w dzisiejszej Polsce antysemityzm jest ciekawym zjawiskiem, bo istniejacym niezaleznie od obecnosci Zydow, czy tez aktualnej polityki Izraela wobec Palestynczykow.

  Solidarnosc z Palestynczykami nie jest jednak obecna w debacie spolecznej. Smutny jest fakt, ze pokrzykujacych politykow z prawej strony nie interesuje naprawde, oprocz natezenia ich wlasnego glosu, los wykrzykiwanych ofiar. Traktuja je li tylko przedmiotowo. Podobnie jest z krytycznymi glosami przodownikow blogosfery.

 120. Rossi
  To teraz już wiemy na podstawie rozmowy Arabskiego z Rosjanami , w której nie wiemy oczym była mowa , dlaczego Tusk nie kandyduje na prezydenta . Rosjanie zabronili Tuskowi, którego mają w ręku kandydować , bo wolą mieć Du*de na tym stanowisku. Tylko dlaczego , czy Macierewicz i Morawiecki im nie starczą ?

 121. Mauro Rossi

  „Ważne decyzje zapadają po cichu i mają często wiele przyczynowych wektorów o których nigdy opinia publiczna nie będzie informowana. ”

  Na takim własnie założeniu opierają się teorie spiskowe.

  „schodzę z obmierzłych (…) ścieżek geopolitolo”

  Nie masz z czego schodzić bo tym razem nie zaprezentowałeś baśni geopolitolololo ale teorię spiskową.

  „wkraczam na jasną i szeroką drogę walki klasowej”

  I dobrze robisz, bo tego akurat się mozna dopatrzyć we wczorajszym oświadczeniu Donalda Tuska. Mam na myśli ten fragment:

  „Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem. Nie zamierzam się tych trudnych decyzji wypierać.”

  Muszę przyznać, że jasno i uczciwie klasowe powody swej rezygnacji zasugerował.

  „Oczyma wyobraźni już widzę miting wyborczy …”

  Mauro, nie chwal dnia przed zachodem słońca. Nawet oczyma wyobraźni.

  Ps. Tak swoją drogą jestem ciekaw jak sobie PiS ułoży relacje z Tuskiem w roli szefa europejskiej chrześcijańskiej demokracji (EPL). No bo przecież bez dobrych relacji z EPL daleko w UE nie zajedziecie. W zasadzie to nigdzie nie zajedziecie.

 122. Rossi
  Widzę, ze jestes znakomicie doinformowany o przebiegu rozmów , który treści nie znamy .
  Może opowiesz nam w takim razie o czym rozmawiał telefonicznie Jarosław Kaczyński w czasie lotu do Smoleńska z
  św.p. Prezydentem ? Czy aby napewno nie powiedział bratu tego samego co ty piszesz powyżej , że nie wyładowanie w Smoleńsku obciąży go i ośmieszy przed nadchodząca kampania wyborczą i przez to ponosi conajmniej współodpowiedzialność za śmierć swojego brata i polskiej czołówki politycznej ?
  No powiedz czy nie rozmawiali okonieczności wyładowania w Smoleńsku , bez względu na ryzyko i na złość Tuskowi i Putinowi ?

 123. Saldo Mortale 16.12
  W okresie międzywojennym społeczeństwo żydowskie stanowiło znaczną część ludności Polski, także znaczną część ludności świata, w tym USA.
  Przyjmuję, że łącznie dysponowało większym kapitałem niż Polacy.
  W Polsce były też enklawy biednych Żydów, do tego jak świadczy jeden z tutejszych komentarzy nie znających polskiego języka.
  Ci bogaci za swoimi biedniejszymi braćmi się nie ujęli pozostawiając ich na pastwę losu zgotowanego przez najeźdźców.
  O tym zupełnie zapominasz, dlaczego?

  W filmie IRLANDCZYK wiele scen dotyczących wpływowej żydowskiej mafii. Polecam pójście do kina i uważne spojrzenie

 124. Rossi
  Dobrze , że przypominałeś dlaczego Kaczyńscy chcieli za wszelka cenę wyładować w Smoleńsku,

 125. Bywalec 2 godzina 16.45
  Może nie rozmawiali, a powinni.
  Jak brat nie zapytał brata o przebieg lotu, o warunki pogodowe?
  Wierzyć się nie chce.
  Daremne żale, próżny trud, zbyteczne złorzeczenia. Jest winny

 126. https://www.facebook.com/TajemnicaWiaryAutaiDolary/photos/pb.210526599377291.-2207520000../780739619022650/?type=3&eid=ARDhpNDqyxyN94nFNk9XaTwfbiApqyXbUMXyyL5BBRi4040WWegpBKVtxVAyXC6COuy3V3TiZbA2wajM

 127. Macierewicz: Nienawiść przyszła do Polski wraz z Sowietami. https://pl.sputniknews.com/polska/2019110611315533-macierewicz-hejt-przyszedl-do-polski-z-sowietami/
  A wszyscy wiedzą, że przynieśli ją Bolszewicy Solidarności i Kościoła. I coraz bardziej pokazuje swoje cechy.Jest doktryną rządzenia ekip postSolidarnościowych.

 128. Mauro (14:57)
  – „Pamiętaj, prezes Kaczorek gra czarnymi”.
  – Nie, białymi …

  Jesteś wiernym uczniem waszego wielkiego stratega, który rzekł:
  NAS NIE PRZEKONAJą, ŻE … CZARNE JEST CZARNE.

  Mauro, każdy widzi i ty doskonale to wiesz, że prezes Kaczorek gra czarnymi, pod czarnych, z czarnymi, dla czarnych. Bez czarnych bylibyście kanapą, nie wygralibyście żadnych wyborów, ani w 2005, ani w 2015. Czarni są wśród was. Niektórzy piszą na blogu, że ty jesteś czarny.

  Co do waszych gońców, właśnie przychodzi wam odnawiać umowę koalicyjną, mogą być jeszcze aktywniejsze. Z pewnością nie ruszają się razem po przekątnych, żadnej między nimi współpracy, to każdy widzi. Jeśli gra w środku pola nie ułoży się po waszej myśli, hiperaktywność każdego gońca osobno wyjdzie wam bokiem.

  O zablokowanych wieżach ….. coraz częściej wyrażają się agencje ratingowe.

 129. Popoludniem za info z ” paska” od 11 listopada latamy bez wiz do USA
  Podobno to Historyczne osiągniecie jak głosi pani Ambasador US
  Szanujmy się , co za osiągniecie?? zwykła przyzwoitość JUESEJ wobec sojusznika ,Nadymali balon ,być może miał to ogłosić osobiscie Donald Trump , ktory odlozyl poprzednia wizyte niespodziwanie a Kancelria Dudy ogłaszała ,ze niebawem podadzą termin ICO ?nie podali nie przyjedzie a w następnym roku ( Waszczykowski planuje na maj ) nie ma klimatu ,chyba ze na Otwarcie Nord Stream II – Tu dotykam gorącej sprawy >

 130. Po drugiej wojnie światowej żaden polski prezydent nie miał wiele do powiedzenia.
  Bolesław Bierut musiał słuchać wytycznych bo inni pociągali za sznurki. Wojciech Jaruzelski oddał władzę Solidarności.
  Lech Wałęsa został wykolegowany w czasie prezydentury do tego stopnia, że spokojnie wygrał Aleksander Kwaśniewski, ale ten pomimo dwukrotnej kadencji na rzeczywistości się nie odcisnął.
  Lech Kaczyński starał się walczyć na wschodzie i tam „poległ”
  Bronisław Komorowski uznany został za strażnika żyrandola, a ostatnie referendum dobiło jego prezydenturę.
  Andrzej Duda pierwszą kadencję ma z głowy, zamierzone referendum konstytucyjne nie doszło do skutku, a oceny połowy elektoratu na temat urzędu są negatywne.
  W tej sytuacji możliwa jest tylko kandydatura osoby sympatycznej, kulturalnej i mądrej.
  To może być tylko kobieta. Małgorzata Kidawa-Błońska jest dobrą kandydatką na prezydencki urząd

 131. teo
  6 listopada o godz. 17:21

  „O zablokowanych wieżach ….. coraz częściej wyrażają się agencje ratingowe”.

  Tu trzeba ostrożności, bowiem „Australijskie miasta uznały, że agencja ratingowa S&P oszukała je, namawiając do inwestycji w niezwykle ryzykowne instrumenty finansowe. Podczas kryzysu władze straciły większość środków. Dlatego podały je do sądu. Sędzia uznał argumenty skarżących i nakazał S&P wypłacenie odszkodowań”. (dziennik.pl)

 132. Jaki jest sens utrzymywania urzędu,który nie ma wiele do powiedzenia. Czy przewodniczący rady państwa-bis poddany prezesa ma sens. Tak sobie myślę,że partyjniactwo rozkłada konstytucyjne struktury państwa. O klauzuli sumienia nie wspomnę.

 133. Bar Norte
  6 listopada o godz. 16:42

  „Na takim własnie założeniu opierają się teorie spiskowe”.

  Nar Norte, no przecież dzieckiem nie jesteś, teorie spiskowe to rzadkosć i bez znaczenia, znacznie częstsza jest spiskowa praktyka. Pomyśl chocby o spisku lewicowych bolszewików, do czego to doprowadziło, począwszy od 1917 roku.

 134. ls42
  6 listopada o godz. 17:25
  .
  „Lech Wałęsa został wykolegowany w czasie prezydentury do tego stopnia, że spokojnie wygrał Aleksander Kwaśniewski…”.

  Walezy wyszedł na swych szemranych doradcach podobnie jak Krzaklewski na AWS. Też nie chcial słuchać rad J. Kaczyńskiego uznając, że już jest mężem stanu. Po czym zniknął na amen.

 135. Bar Norte
  6 listopada o godz. 16:42

  „Tak swoją drogą jestem ciekaw jak sobie PiS ułoży relacje z Tuskiem w roli szefa europejskiej chrześcijańskiej demokracji (EPL)”.

  Zgodnie z zasadą zdrowego odżywania pić należy u źródła, nigdy mętną wodę. PiS będzie rozmawiał z Merkel, a nie z jej dworzaninem.

 136. teo
  6 listopada o godz. 14:08

  Mój komentarz
  Duże ziarno prawdy jest w teorii o Tusku jako czarnym ludzie dla elektoratu PiSu.

  O prawdziwości tej teorii zaświadcza ciągłość, wyrazistość i paranoiczna uporczywość kampanii prowadzonej przez Jarosława Ka przy wykorzystaniu państwowych środków i ośrodków, a mającej oczernić Tuska, zakłamać jego czyny, generalnie przedstawić go ludowi jako głównego winnego (wina Tuska), współpracownika mafii VATowskich, czyli wroga państwa polskiego oraz złodzieja, współpracownika Ambergold, czyli takiego samego złodzieja jak skazany Stefański, oddanego współpracownika Angeli przedstawiającego się jako Polak, co krótko mówiąc jest fałszem, obłudą i zdradą, bo prawda jest taka, że jest to wnuk wermachtu, niemieckiej formacji, która napadła na Polskę, niszczyła kraj, prześladowała, zabijała, rozstrzeliwała Polaków, a hołubiła tych, którzy jak dziadek Tuska, przeszli na stronę niemiecką.
  Z Tuskiem zaszło to samo, co z jego dziadkiem – przeszedł na drugą stronę. Bierze wypłaty z Deutsche Bank.
  I temu podobne ojczyźniano-antyniemieckie fantazje.
  Wedle tej teorii Tusk rezygnując z kandydowania zawczasu pomieszał propagandowe szyki Jarosławowi.
  Pzdr, TJ

 137. Mauro Rossi

  „o spisku lewicowych bolszewików”

  „Lewicowi bolszewicy”?
  Owszem, byli „lewicowi eserowcy”, tak brzmiała ich nazwa, ale o „lewicowych bolszewikach” to nie słyszałem.

  Natomiast jedynym spiskiem w Rosji jaki wiążę z 1917 był spisek liberała Lwowa, eserowca Kiereńskiego i umiarkowanego monarchisty Guczkowa, który zawiązano w celu obalenia Mikołaja II R.o.m.a.n.o.w.a.
  Ten spisek na skutek skrajnej głupoty i nieudolności spiskowców przerodził się w rewolucję – wbrew ich woli.

  Mauro, rewolucja to nie jest spisek. Za SJP PWN:

  „rewolucja: zbrojne wystąpienie dużej części społeczeństwa przeciw istniejącej władzy, mające na celu zmianę ustroju w państwie”

  „spisek: tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu”

 138. Mauro Rossi

  „PiS będzie rozmawiał z Merkel…”

  No to się musicie pospieszyć, bo jej czas się kończy.
  Mauro, jak zauważam nie nadązasz za biegiem zdarzeń ostatnio.

 139. Bywalec 2
  6 listopada o godz. 16:45

  „Może opowiesz nam w takim razie o czym rozmawiał telefonicznie Jarosław Kaczyński w czasie lotu do Smoleńska z św .p. Prezydentem” ?

  O chorej matce. Nawet MAK i oraz Lasek z Millerem nie upierali, że z tej rozmowy coś miałby wynikać dla przebiegu lotu. Nie bądź świętszy od papieży russkoj awiacji. Lasek wielokrotnie mówił publicznie, że ta rozmowa była bez znaczenia dla przebiegu katastrofy.

  „Czy aby na pewno nie powiedział bratu tego samego co ty piszesz powyżej , że nie wyładowanie w Smoleńsku obciąży go i ośmieszy przed nadchodząca kampania wyborczą”.

  Rozmowa braci miała miejsce zanim szef protokołu dyplomatycznego usłyszał od załogi i poinformował prezydenta, że ze względu na pogodę mogą być kłopoty z lądowaniem w Smoleńsku. Do tej chwili lot odbywał się przy bezchmurnej pogodzie.

 140. Bar Norte 6 listopada o godz. 14:14 No właśnie, jakim prawem do jasnej anielki „władze” mogą decydować o tym, na jakiej ulicy mam mieszkać. Zabawne, bo już za PRL-u kręcono tymi nazwami: urodziłem się na 1 Maja, dorastałem na Gwardii Ludowej, a wyprowadzałem się z Gwarków, ciągle na tej samej ulicy.
  Z tym Żyrardowem to jednak jest fajna sprawa. Wprawiła mnie w dobry nastrój.
  Nie wiem jak to się stało, że dla dzisiejszych 40-latków (o młodszych nawet nie wspominam) słowo robotnik, socjalizm, strajk kojarzą się z sowieckim komunizmem. Przecież bohater (nie malowany)narodowy Polaków Piłsudski był lewakiem i terrorystą. Lewacy (dzisiaj komuniści) w polskich mundurach weszli ze Sowietami do Berlina. Krew tych ludzi lała się strumieniami, a taki @Geozak widzi w nich siepaczy polskich bohaterów. Trzeba mieć nie tylko wuja Alojza w głowie (@legat).

 141. Bar Norte
  6 listopada o godz. 18:29

  „Owszem, byli „lewicowi eserowcy”, tak brzmiała ich nazwa, ale o „lewicowych bolszewikach” to nie słyszałem”.

  Nie chcesz chyba powiedzieć, że bolszewicy byli prawicowi.

  „Mauro, rewolucja to nie jest spisek”.

  No wiem, ale przygotowania do tzw. rewolucji październikowej odbywały się w trybie spiskowym, a nie jawnym. Kto i jakim kanałem przerzucił Lenina do Finlandii, a później Petersburga to musiałeś słyszeć.

 142. @ Blackley

  Z uporem maniaka podsyłasz mi linki z WSI – wskiego zbioru.

  Cuchnie to z daleka ruskimi onucami i apel do myślących Polaków to co podsyła Blackley – nie otwierać

 143. Rossiego absurdy o ekipie Tuska umawiającej się przez swoich przedstawicieli dnia 17 marca 2010 z ekipą Putina w moskiewskiej restauracji na niewylądowanie w Smoleńsku polskiego samolotu prezydenckiego dnia 2019-04-10. Rossi pisze, że:

  ekipa Tuska zawarła z ekipą Putina układ polegający na tym, że samolot rządowy nie wyląduje w Smoleńsku tylko wróci do Warszawy lub poleci na inne lotnisko. To miałoby obciążyć oraz ośmieszyć L. Kaczyńskiego już na początku kampanii prezydenckiej zmniejszając jego szanse wyboru. Rosjanie nie informując swoich polskich kontrahentów poszli krok dalej i od godzin porannych 10 kwietnia 2010 mają Tuska i jego ferajnę w garści jako wspólników. Tusk nie może teraz powiedzieć, że nie umawiał się aż na coś takiego. Tak to jest gdy amatorzy próbują grać z zawodowcami.”

  Rossi podtrzymuje tą wypowiedzią swój status na EP mistrza absurdu i krętacza w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jacyś goście z FSB umawiali się z Arabskim w Moskwie, ze samolot Tu-154M nie wyląduje w Smoleńsku, co oznacza, że goście ci byli jasnowidzami i przewidzieli na 24 dni naprzód z dokładnością do kilku minut, że na lotnisku w Smoleńsku będzie mgła. Prawdziwa, czy sztuczna, ale będzie.

  Rossi, czy zdajesz sobie sprawę z tego, co wypisujesz na EP? To nie jest teoria spiskowa. To paranoja.
  Pzdr, TJ

 144. Rossi
  Lot do momentu rozmowy Jarosława z Lechem Kaczyński odbywał sie przy bezchmurnej pogodzie, oczywiście nie wiem czy to prawda, ale warunki pogodowe w Smoleńsku chyba były już mimo to znane.
  Podejrzewam , ze Lasek tyle wiem o treści rozmowy braci co ja. Miałem nadzieję , że ty wiesz więcej jak Lasek, na którego sie powołujesz.
  Oczywiście zgadzam sie z tobą , że Lech Kaczyński stał pod dużym naciskiem , aby wylądować w Smoleńsku , ale chciałbym jeszcze wiedzieć , ktôry to z was to wymyślił , że Prezydent ośmieszyłby się i że musiał nie wylądować i to bez względu na warunki pogodowe ?

 145. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 15:09
  Nie brnij – na co mu taki sondaż ze wygrywa prezydenta ale nie chce z tego korzystać? Co to ma do alibi? czy to zwiększy jego poparcie w UNI?

 146. Nikt jakoś nie ustosunkował się do tego na co zwrócił uwagę Kwaśniewski.
  Startując do reelekcji Duda będzie musiał barc udział w telewizyjnych rozmowach z kandydatami na prezydenta , a oni na pewno zaczną mu zadawać niewygodne pytania typu dlaczego zaprzysięgał Kamińskiego na ministra – i jak on to wytłumaczy na wizjii

 147. Mauro Rossi

  „Nie chcesz chyba powiedzieć, że bolszewicy byli prawicowi.”

  Nie, to ty sugerujesz pisząc o „lewicowych bolszewikach”. Tak jakby obok nich byli jacyś bolszewicy nie lewicowi. Przecież takich nie było.

  Dlatego zwróciłem ci uwagę, że sens ma nawa „lewicowi eserowcy”, bo obok nich istnieli eserowcy nie lewicowi – po prostu eserowcy.

  Natomiast bolszewicy z emigracji wjechali jawnie do Rosji w kwietniu 1917. I od kwietnia do lipca, gdy zostali zdelegalizowani, działali jawnie. Zresztą ponieważ mieli wpływy i dysponowali realną siłą po delegalizacji też im specjalnie nie przeszkadzano. Tak więc w formie półlegalnej odbyli swój zjazd i rozpoczęli przygotowania do przejecia władzy.

  Tak więc wymyślanie spisków w tym przypadku ma na celu jedynie ukrycie faktu, że to większość rosyjskiego społeczeństwa w 1917 dokonała zmiany ustroju państwa siłą. Czyli dokonała rewolucji.

 148. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 18:35
  Bywalec 2
  6 listopada o godz. 16:45

  „Może opowiesz nam w takim razie o czym rozmawiał telefonicznie Jarosław Kaczyński w czasie lotu do Smoleńska z św .p. Prezydentem” ?

  O chorej matce. Nawet MAK i oraz Lasek z Millerem nie upierali, że z tej rozmowy coś miałby wynikać dla przebiegu lotu. Nie bądź świętszy od papieży russkoj awiacji. Lasek wielokrotnie mówił publicznie, że ta rozmowa była bez znaczenia dla przebiegu katastrofy.

  „Czy aby na pewno nie powiedział bratu tego samego co ty piszesz powyżej , że nie wyładowanie w Smoleńsku obciąży go i ośmieszy przed nadchodząca kampania wyborczą”.

  Rozmowa braci miała miejsce zanim szef protokołu dyplomatycznego usłyszał od załogi i poinformował prezydenta, że ze względu na pogodę mogą być kłopoty z lądowaniem w Smoleńsku. Do tej chwili lot odbywał się przy bezchmurnej pogodzie.

  Mój komentarz
  Rossi po raz któryś kłamie o tym, że prezydent w locie do Smoleńska dowiedział się o braku warunków do lądowania od szefa protokołu dyplomatycznego dopiero po rozmowie telefonicznej braci Kaczyńskich.

  Rossi rozmyślnie pomija jeden decydujący fakt – o braku warunków do lądowania poinformował stewardessę kapitan samolotu na długo (wystarczając długo) przed tą rozmową. Stewardessa jest członkiem załogi, pomieszczenie stewardess mieściło się przy saloniku prezydenta, stewardessa każdorazowo udająca się do pozostałych saloników i pomieszczenia „głownego” pasażerskiego musiała przechodzić przez salonik prezydencki.

  Stewardessa musiała się kontaktować również z szefem protokołu dyplomatycznego. Z prostego powodu – ponieważ przygotowywała pokład do lądowania.
  Pzdr, TJ

 149. tejot (18:24)
  Duże ziarno prawdy jest w teorii o Tusku jako czarnym ludzie dla elektoratu PiSu.

  Niestety nie bezpośrednio nie sprawdzimy jak duże ziarno prawdy.
  Ale wielkie. Słyszałem różne opowieści o haniebnych zdradach Tuska, w kraju i na obczyźnie. Że podniósł standardy osłon dźwiękowych przy ekspresówkach dużo powyżej norm europejskich, aby kumpel mógł sprzedać jak najwięcej produkowanych przez niego paneli. Że chciał PLL LOT sprzedać Lufthansie i PiS przed tym na uchronił ….

  Jaczejki rozpowszechniały dziesiątki wyssanych z palca teoryjek, ale broń cie panie boże, by to byli zwolennicy PiS. Nie, to byli patrioci odkopujący ukrytą prawdę po prostu. Tyle wysiłku organizacyjnego na marne.

  I dzisiaj mieszane uczucia mają miłośnicy Tuska – zapewniam Cię, że nie wszyscy, ale także pracowici poławiacze perełek o złym Tusku. Czy ci drudzy nie bardziej mieszane? Teraz, strategicznie prezes Kaczorek musi się głowić.

  Moim zdaniem, jeśli polowania na Tuska były rozległe, to powinien on zwlekać z ogłoszeniem decyzji do wiosny, jednocześnie PO lansowałoby na boku inną/ego kandydatkę/ata, który okazałby się głównym kandydatem opozycji. Może o tym debatowano, wyszło, że jest niewykonalne.

  Tymczasem znienawidzony Tusk wiecznie żywy. Hahaha.

 150. wiecznie żywy powiadasz @teo. Powinien mieć pomnik, najlepiej na Majdanie.

 151. Mauro (17:47)
  … australijskie miasta uznały, że agencja ratingowa S&P oszukała je, namawiając do inwestycji w niezwykle ryzykowne instrumenty finansowe. Podczas kryzysu władze straciły większość środków. Dlatego podały je do sądu.

  Faktycznie, PiS, władza i owieczki, cieszy się z ratingu A- danego przez S&P, obnosi się z nim i popiera.
  Czy ostrzegasz tymczasem nabywców obligacji polskich, że te instrumenty finansowe mogą być o wiele bardziej ryzykowne i że można stracić większość środków?

 152. żabka (19:24), hihi-haha niech skonam!
  „wiecznie żywy” w sensie cielesnym – miałem na myśli, nie tak jak idee Lenina były wiecznie żywe.
  Chyba zanadto skojarzyłaś sobie.

 153. Czy Tuskowi w ogóle zależy na Polsce? Obawiam się, że nie bardzo. Nawet Hanna Lis napisała wczoraj na Twitterze: „Kilka lat temu wybrał apanaże, teraz stchórzył. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Historia osądzi”.

  W paru źródłach czytałem, że gdy Tusk zaszedł w polskiej polityce na tyle wysoko, aby poznać mechanizmy rządzące „tym krajem”, stwierdził, iż Polską zarządzać się nie da. Można najwyżej starać się utrzymać ją na powierzchni, aby nie utonęła i jakoś dryfowała. No i w sumie trzeba przyznać mu rację. Prawdopodobnie wtedy zaczął myśleć o polityce międzynarodowej i pod tym kątem kierować swoją karierą w kraju. Przeskok z Polski, państwa peryferyjnego o charakterze mafijno-kolonialnym, do Brukseli dobrze opisał jeden z uczestników rozmów u Sowy: „idziesz w zupełnie inną orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, k***a, jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu”. Kto by dobrowolnie wracał do syfu? No, kto?

  Niezależnie od moralnej oceny postępowania Tuska warto też zwrócić uwagę, że w ciągu tych 5 lat przekwalifikował się on na polityka międzynarodowego, a to nie tylko inna liga, lecz inny rodzaj działalności. Wygląda na to to, że w tej nowej roli nieźle się odnalazł, choć na początku miał problemy nawet z językiem angielskim.

  Nie rozumiem, dlaczego tylu ludzi wiązało tak duże nadzieje z Tuskiem jako kandydatem na prezydenta. To tak, jakby oczekiwać powrotu do Polski od aktora, który zrobił karierę w Hollywood.

 154. @maciek.g
  6 listopada o godz. 10:23

  „już pisałem ze Tusk być może zgodziłby się na start mając 100% pewności wygranej”

  Uważam, że z przyczyn, które opisałem w poprzednim komentarzu, nawet przy 100% pewności by się nie zdecydował. Jeśli jednak jest tak, jak piszesz, świadczy to o Tusku bardzo niedobrze. Gdyby był rasowym przywódcą, to taką sytuację potraktowałby jako wyzwanie. Zrobiłby wszystko, aby z tego niskiego pułapu pokonać Dudę albo przynajmniej znacznie polepszyć swoje notowania w czasie kampanii (zwłaszcza że 5 lat temu Duda też startował praktycznie od zera). Podejście „albo łatwa wygrana, albo nie startuję” potwierdza po raz kolejny kunktatorstwo i lawiranctwo Tuska.

 155. znalazłam tu nick wieśkopodobny, nie wnikam w szczegóły. Dla tego nicka (pozdrawiam rzecz jasna) i pozostałych – czas pakować manatki:
  „Naukowcy sugerują namacalne zmiany w sześciu nadrzędnych kategoriach:
  -Zastąpienie paliw kopalnych niskoemisyjnymi źródłami odnawialnymi i innymi czystszymi źródłami energii.
  -Ograniczenie emisji krótkotrwałych zanieczyszczeń klimatu, w tym metanu, czarnego węgla i wodorofluorowęglowodorów.
  -Ochrona i przywracanie ekosystemów Ziemi oraz minimalizacja utraty siedlisk różnorodności biologicznej.
  -Stosowanie diety roślinnej , która może poprawić zdrowie ludzi i obniżyć emisje.
  -Wdrożenie gospodarki bezemisyjnej i priorytetowe traktowanie podstawowych potrzeb ludzkich, a nie zamożności.
  -Ustabilizowanie i zmniejszenie wzrostu populacji.
  https://www.msn.com/en-us/weather/topstories/more-than-11000-scientists-declare-a-climate-emergency/ar-AAJTSZr
  Trochę mało tych naukowców wobec gawiedzi pragnącej się nachapać, bo ten cel realizowała „Solidarność” od 1989r. Podczas gdy inni realizowali także swoje cele w tym samym celu.

 156. @maciek.g
  6 listopada o godz. 12:14

  Ten sam Jackowski powiedział, że Duda przegra, ale tylko wtedy, gdy wystartuje Tusk.

 157. @Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 0:41

  „Tak, ale moim zdaniem tylko dynamiczna Klaudia Jachira ze swoja kulturą. Jachira na prezydenta!”

  Dobry pomysł. Prezydent (prezydentka?) Jachira mogłaby wtedy założyć duet kabaretowy z prezydentem Ukrainy, też komediantem.

 158. @symetryczny – szanujmy wspomnienia i wcale nie chodzi o utwór braci Zielińskich
  http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25382401,od-jutra-nowe-kontrole-policyjne-policjant-wyskoczy-z-krzakow.html#opinions
  Pamiętamy zupełnie inna piosenkę; nie wiem jak tu przechodzą podwójne linki, żeby nie tracić czasu przejdę do nowej ramki

 159. więc po to ziemia okrążyła 30 razy słońce – oficjalny teledysk:
  https://www.youtube.com/watch?v=NR8YAK5YxU8

 160. Ne-moralność Tuska

  I nie chodzi mi, że przez tyle lat żył z Malgosią w grzechu, bo bez ślubu.
  Lecz o to, że w 2007 roku nie puścił prezesa Kaczorka przodem, do władzy w latach 2007-11 i nie wiadomo czy dalej. Prezes Kaczorek miałby szansę, z Zytą Gilowską notabene, pokazać jakim jest tytanem polityki gospodarczej w czasach kryzysu światowego. Odebrał im Tusk szansę wykazania się, a przecież starszych się przepuszcza.

  Gdyby się moralnie Tusk zachował wtedy jak nalezy, gdy zbałamucił wyborców i niemal wszyscy PT Blogowicze/ki mu uwierzyli i głosowali na niego, po raz ostatni jak wiadomo, to teraz nie musiałby tyle miesięcy hamletyzować, czy startować ponownie o miejsce pod żyrandolem, czy nie. Wszyscy uwierzyliby mu teraz, bo byłby kryształowy moralnie i nawet rozgrzeszyliby go za grzech z Małgosią.

 161. danielpassent
  6 listopada o godz. 11:51

  Red. Passent naucza red. Szostkiewicza.

  Na dziecinną uwagę Szostkiewicza „wbrew pozorom, prezydentura nie jest dziś kluczowa. Teraz najważniejszy jest dla opozycji demokratycznej parlament. A w szczególności Senat”, Daniel Passent odnosi się rzeczowo: „Szanowny Panie Adamie, ośmielam się nie zgodzić z opinią, że „prezydentura nie jest dziś kluczowa” i najważniejszy jest parlament. W tej chwili Sejm jest dla opozycji stracony, a większość w Senacie trudna do skonsumowania i nie wiadomo czy trwała. W tej sytuacji uprawnienia prezydenta (veto ustawodawcze, inicjatywa ustawodawcza, siły zbrojne, polityka zagraniczna, ambasadorowie, członkowie RPP, prezes NIK, kontrasygnata nominacji na wiele ważnych stanowisk) – wszystko to czyni prezydencję ważną i nie do pogardzenia” (…).

  https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2019/11/05/bomba-w-gore/#comment-352861
  Red. Szostkiewicz najwyraźniej nadal radośnie szybuje w powietrzu.

 162. żabka konająca

  Marcelina Zawisza została wybrana na pierwszą wieprzewodniczącą klubu parlamentarnego lewicy.

 163. remm
  6 listopada o godz. 19:42

  „Ten sam Jackowski powiedział, że Duda przegra, ale tylko wtedy, gdy wystartuje Tusk”.

  Jackowski jest jak wyrocznia delficka, z tym że ona wieszczyła heksametrem, nie wiem jak dobry jest w tym Jackowski. ― Wygrasz bitwę jak złożysz Apollonowi szczerą ofiarę, wieszczyła Pytia w Delfach. Po przegranej bitwie mówiła, że ofiara musiała być nieszczera. Krezus pytał, czy uda mu się podbić Persję? Zadowlony usłyszał, że upadnie potężne państwo, nie wiedział, że chodziło o jego kraj.

  Ale z przyjemnościa dowiaduję się, że ateiści z wypiekami na twarzy pelgrzymują do wyroczni Jackowskiego. 🙂

 164. tejot
  6 listopada o godz. 19:08

  „Rossi rozmyślnie pomija jeden decydujący fakt – o braku warunków do lądowania poinformował stewardessę kapitan samolotu na długo (wystarczając długo) przed tą rozmową. Stewardessa jest członkiem załogi …”.

  Nie rozumiesz urzędowych procedur. To co ewnetualnie powiedziałaby stewardessa mgło być niezobowiązującą plotką lub żartem i tak być potraktoawne. Oficjalne i miarodajne jest tylko to powiedzial prezydentowi szef protokokołu dyplomatycznego. Uwaga stewardessy, czy kelnera nie może być podstawą do decyzji prezydenta w żadnym przypadku. Jeśli steradessaa rozmawiała z prezydentem to tylko o tym, czy mu podać kawę.

 165. Nie po to Naczelnik podporządkował sądy i Trybunał żeby pan Tusk mógł wrocić do Polski i startować na prezydenta.

  Pan Tusk nie w ciemię bity, męczennikiem za polską demokrację być nie zamierza, wie doskonale że gdyby wrócił, miałby zagwarantowane w najlepszym razie kilka miesięcy w pierdlu co mogłoby być bardzo szkodliwe dla jego zdrowia w tej bananowej republice z kaczką w herbie.

 166. Bar Norte
  6 listopada o godz. 19:08

  MR: „Nie chcesz chyba powiedzieć, że bolszewicy byli prawicowi”.
  BN: „Nie, to ty sugerujesz pisząc o „lewicowych bolszewikach”. Tak jakby obok nich byli jacyś bolszewicy nie lewicowi. Przecież takich nie było”.

  ― No to się zgadzamy, jak rzadko, bolszewia to lewica.

  „Natomiast bolszewicy z emigracji wjechali jawnie do Rosji w kwietniu 1917. I od kwietnia do lipca, gdy zostali zdelegalizowani, działali jawnie”.

  ― Newralgiczne były miesiące od lipca do listopada, wtedy działali spiskowo. Nie bój się tego słowa, w końcu to był lewicowy spisek. Rozumiem gdyby był prawicowy.

  „ … większość rosyjskiego społeczeństwa w 1917 dokonała zmiany ustroju państwa siłą”.

  ― Chyba Bar Norte zanadto poniosła cię fala rewolucyjna. Bolszewików była garstka i tylko dlatego utrzymali się po przewrocie, bo wszyscy ich zlekceważyli.

 167. Nie jest źle być posłem lub senatorem zaczynającej się we wtorek kadencji.
  Jarosław Kaczyński wiele już nie zwojuje i wybrańcy suwerena mogą odetchnąć.
  Nie będą zmuszani do nocnych obrad, szykiego czytania projektów ustaw i głosowania na łapu-capu. Jakoś łatwiej wtedy patrzeć w oczy wyborcom.
  Nie trzeba też szukać alternatywy skoro intratne posady zajęte.
  Zapowiada się spokojny sejm pod warunkiem, że rząd upora się z obowiązkami spełnienia dotychczasowych obietnic i utrzyma w ryzach budżetowe wydatki nie zadłużając nadmiernie kasy, poza tym co już pożyczono od zagranicznych wierzycieli.
  Potrzebna tylko stabilizacja w zewnętrznym otoczeniu, czemu może służyć roztropna polityka zagraniczna. Tu pomoże Donald Tusk jeśli rządzący nie będą stawać okoniem. Ostatecznie mogą wybrać się na wycieczkę do USA. Po inauguracji kadencji wizy już nie będą potrzebne

 168. tejot
  6 listopada o godz. 18:51

  „Jacyś goście z FSB umawiali się z Arabskim w Moskwie, ze samolot Tu-154M nie wyląduje w Smoleńsku,”.

  Wszyscy ci goście (rozmówcy) przechodzą w aktach procesu sądowego w którym Arabski występował w roli głównej. Jest ich więc niż wymieniłem, ale newralgiczna była rozmowa Arabskiego z Uszakowem.

  „ … co oznacza, że goście ci byli jasnowidzami i przewidzieli na 24 dni naprzód z dokładnością do kilku minut, że na lotnisku w Smoleńsku będzie mgła. Prawdziwa, czy sztuczna, ale będzie…”.

  Nie miałbym pewności, czy mówili o planowanych metodach, na tym poziomie sprawy techniczne są mniej istotne, liczy się końcowy efekt. A gdyby Uszakow wspominał o mgle, która zdarza się w rejonie lotniska smoleńskiego w godzinach porannych, co uniemożliwi lądowanie, to Arabski już wcześniej pewnie słyszał jak nad Placem Czerwonym rozprasza się chmury deszczowe przed pierwszomajową defiladą poprzez rozpylenie w powietrzu pewnych substancji, więc niespecjalne by go cokolwiek zdziwiło.

  „Rossi, czy zdajesz sobie sprawę z tego, co wypisujesz na EP? To nie jest teoria spiskowa. To paranoja”.

  Raczej wasza trauma. Zostaliście modelowo wycyckani przez czekistów, teraz ponosicie konsekwencje.

 169. Skoro już wiemy, że zapowiada się spokojny sejm i senat, a rząd mając przed sobą stabilizację będzie działał dla dobra społeczeństwa, to powinniśmy skupić się na rozwoju kraju i kulturze, przedewszystkim kulturze jazdy.
  Czytam bowiem często takie niepokojące informacje; kierowca staranował przystanek i zranił ludzi, uciekł z miejsca zdarzenia, a był już wcześniej wielokrotnie karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, był karany za kradzieże i rozboje, za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak go zatrzymano miał w organiźmie 2,5 promila alkoholu. Tłumaczył, że pił po zdarzeniu

 170. Mauro Rossi

  „No to się zgadzamy, jak rzadko, bolszewia to lewica.”

  Jasne Mauro, podobnie jak „Czarna sotnia” to prawica.

  „Newralgiczne były miesiące od lipca do listopada, wtedy działali spiskowo”

  Odśwież sobie historię, bo się gubisz. Jeśli już to od połowy lipca do końca sierpnia tj do puczu Korniłowa. Na wieść o puczu Kiereński bolszewików zalegalizował a nawet dodatkowo uzbroił. Tak więc twoje opowieści o spisku są z czapy wzięte.

  „dlatego (bolszewicy) utrzymali się po przewrocie, bo wszyscy ich zlekceważyli.”

  Niby kto ich zlekceważył?

 171. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 20:39
  tejot
  6 listopada o godz. 19:08

  „Rossi rozmyślnie pomija jeden decydujący fakt – o braku warunków do lądowania poinformował stewardessę kapitan samolotu na długo (wystarczając długo) przed tą rozmową. Stewardessa jest członkiem załogi …”.

  Nie rozumiesz urzędowych procedur. To co ewnetualnie powiedziałaby stewardessa mgło być niezobowiązującą plotką lub żartem i tak być potraktoawne. Oficjalne i miarodajne jest tylko to powiedzial prezydentowi szef protokokołu dyplomatycznego. Uwaga stewardessy, czy kelnera nie może być podstawą do decyzji prezydenta w żadnym przypadku. Jeśli steradessaa rozmawiała z prezydentem to tylko o tym, czy mu podać kawę.

  Mój komentarz
  Rossi gmatwa problem – czy prezydent Lech Kaczyński w samolocie mógł się dowiedzieć o braku warunków do lądowania w Smolesńku poprzez stewardessę, która wiedziała o tym przed jego rozmową telefoniczną z bratem.
  Otóż prezydent mógł się dowiedzieć, ponieważ stewardessa była członkiem załogi i posiadała stosowne informacje.

  Rossi twierdzi, że nie, bo protokół dyplomatyczny stał na przeszkodzie takiego przepływu informacji. Założenie dziwne, nierealistyczne.

  Prezydent przed rozmową z bratem mógł się dowiedzieć od stewardessy że są jakieś zakłócenia na lotnisku, jest mgła i warunków do lądowania nie ma i mógł w rozmowie telefonicznej podzielić się informacją o tym z bratem, który pełnił rolę ustawiacza i rozgrywającego w wyprawie do Katynia. Po czym wysłał szefa protokołu oraz generałów do kokpitu. Krótko i zwięźle.
  Pzdr, TJ

 172. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 21:07
  Nie miałbym pewności, czy mówili o planowanych metodach, na tym poziomie sprawy techniczne są mniej istotne, liczy się końcowy efekt. A gdyby Uszakow wspominał o mgle, która zdarza się w rejonie lotniska smoleńskiego w godzinach porannych, co uniemożliwi lądowanie, to Arabski już wcześniej pewnie słyszał jak nad Placem Czerwonym rozprasza się chmury deszczowe przed pierwszomajową defiladą poprzez rozpylenie w powietrzu pewnych substancji, więc niespecjalne by go cokolwiek zdziwiło.

  Mój komentarz
  Rossi chwyta się koła ratunkowego. W kontekście swojej hipotezy o umawianiu się w Moskwie przez Arabskiego z rosyjskimi przedstawicielami Putina na skierowanie (w celu przykrycia zamachu na prezydenta RP) polskiego samolotu prezydenckiego lecącego do Smoleńska dnia 2010-04-10 na inne lotnisko z powodu mgły, sugeruje że wytworzenie mgły w Smoleńsku nie było problemem, bowiem nad placem Czerwonym w Moskwie nie takie operacje przeprowadzano – rozpędzano chmury deszczowe przed defiladą.

  Rossi sugeruje, że rozpędzanie chmur jest podobnym, łatwym do zrealizowania działaniem, co rozpylanie sztucznej mgły nad lotniskiem w Smoleńsku.

  Rossi liczy na ciemnotę blogowiczów EP w kwestii „sztucznej mgły”. Rossi idzie na rympał ze swoimi wyjaśnieniami, z przerabianiem katastrofy lotniczej typu CFIT na zamach.
  Pzdr, TJ

 173. Rossi
  Arabski został ale skazana za to , że nie dopełnił swoich obowiązków i dopuścił do lotu Prezydenta do Smoleńska, a nie za to, że starał się do spółki z Rosjanami nie dopuścić do lądowania w Smoleńsku.
  Znowu nie macie żadnych dowodów na swoje oskarżenia , tak jak nie macie dowodów na wybuchy, albo na to , że Rosjanie dobijali pasażerów lotu do Smoleńska.
  Dowody to macie na pękające parówki, reszta to spekulacje, pomówienia i zwyczajne kłamstwa .
  Ciekawe kiedy wreszcie dowiemy sie waszej prawdy ?
  Zbliża sie 10 rocznica katastrofy , a wy po wykorzystaniu ofiar katastrofy do waszych celów politycznych, najlepiej chcielibyście o nich zapomnieć.

 174. @Bar Norte – klawo jak cholera!
  Dziękuję za wiadomość.

 175. Nadciąga katastrofa, Polacy będą żyć w nędzy. To pogrąży PiS?
  Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Inflacja-niebezpiecznie-w-gore-ceny-wzrosna.-To-koniec-PiS

 176. Jeszcze raz @Bar Norte, myślę że w przypadku Piękna mamy podobne odczucia, szkoda tylko że to nie jest dobra wiadomość. Ale też nie tragiczna – okazja, żeby jeszcze raz popatrzeć.
  https://www.cbsnews.com/news/catherine-deneuve-french-film-icon-suffers-small-stroke-family-says-today-2019-11-06/

 177. Nawet proste zgłoszenie kandydatur do TK przekracza możliwości prawników pisu? Nałożyły się terminy wynikające z Konstytucji? A kto w pisie liczy się z konstytucją? Nie wiedzieli o tym przed zgłoszeniem?

 178. Rozmowy o przyczynach katastrofy smoleńskiej prowadzone na blogu między Mauro Rosim, a @tejotem wywołują mój podziw dla wytrwałości komentatorów.
  Rozmowy te wprawdzie nie mają znaczenia i nikogo nie przekonają do zmiany stanowiska z prostej przyczyny: zwierzchnikowi sił zbrojnych powinno zależeć na bezpieczeństwie podwładnych, a już zdecydowanie na bezpieczeństwie zaproszonych gości. To on powiniem o tym myśleć i przypilnować aby wszystko przebiegało prawidłowo i nic nie zakłócało lotu.
  Nie podołał, co gorsza naraził nasze siły zbrojne i służby na kpiny. Nic tego wizerunku nieudaczników nie przesłoni.

 179. Podejmowanie dyskusji z zamachowcami uwierzytelnia ich idiotyzmy.
  Ignorowanie debili to jedyny sposób na usunięcie głupoty zamachu.

 180. remm
  6 listopada o godz. 19:42
  Właśnie pisałem o tym, ze zna fakty i stara się wyciągać logiczne wnioski.
  Pewnie ocenił, że Z opozycji jedynie Tusk dysponuje na tyle dużym poparciem suwerena ze wygra. Taką informacje trudno ocenić jako jasnowidzenie.Gdyby była to przepowiednia to brzmiała by tak -Tusk startuje i Duda przegrywa wybory.

 181. remm
  6 listopada o godz. 19:39
  Idealistów i 100% państwowców jest mniej niż brudu za paznokciami u dbajacej u czystość kobiety. Zejdź na ziemie. To że komos zależny na dobru publicznym nie znaczy ze będzie ryzykował własne w znacznym stopniu (Tylko skarjny idealista poswięca zycie dla ojczyzny, a tych obecnie jest bardzo niewielu)
  Nie wymagajmy od innycj znacznie wiecej niz od siebie.
  Tusk popełnił wiele błedów i ma wiele wad, ale i tak jest jednym z lepszych polityków w Polsce.
  Mam najwieksze pretensje do niego o kunktatorstwo które doprowadziło do katastrofy – (rządy JK) Bał się biskupów , Rydzyka i fundamentalnych katolików i liczył e uda nmu sie rozmonytowac PiS i uzyskac łaskawośc koscioła . Nie wyszlo ano jedno , ani drugie i w efekcie PiS nabrał wiatru w skrzydła bo nikt ich nie rozliczył za kampanie wszystko dozwolone , a bezkarność rozuchwala.

  (

 182. teo
  6 listopada o godz. 19:58
  odpisałem rem , ale to pasuje tez do twego wpisu. Zgadzamy się ze Tusk jest winien rozprzestrzenienia się zarazy zwanej PiS

 183. Czytam oto w internetach że Kasjer Du*a wystąpił jak równy z równym przy pulpicie z ambasador ( ambasador! ) USA

  No, ale on się dopiero óczy. Cały czas. Dziwne że mieli dwa pulpity bo mógł się łokciem podeprzeć na tym amerykańskim. Nihil novi.

 184. żabka konająca
  6 listopada o godz. 19:40
  niskoemisyjnymi źródłami odnawialnymi….
  …..wodorob>fluorowęglo<wodorów.

  Pytanie: co to są: „odnawialne, niskoemisyjne źródła”
  I gdzie występują/spotykane/produkowane wodorowodory?

 185. Bywalec 2
  6 listopada o godz. 22:24

  „Arabski został ale skazana za to , że nie dopełnił swoich obowiązków i dopuścił do lotu Prezydenta do Smoleńska, a nie za to, że starał się do spółki z Rosjanami nie dopuścić do lądowania w Smoleńsku”.

  Tego mu nie uwodniono, ale gołym okiem widać, jak ekipa Tuska skręcała smoleńskie śledztwo. Ruscy wiedzieli , a ferajna Tuska wiedziała co oni wiedzą.

  „Dowody to macie na pękające parówki, reszta to spekulacje, pomówienia i zwyczajne kłamstwa.”

  Pękające parówki to nie dowód tylko prosta egzemplifikacja zjawiska fizycznego, ale trzeba minimum kultury technicznej i dobrej woli by to zrozumieć.

  „ … a wy po wykorzystaniu ofiar katastrofy do waszych celów politycznych, najlepiej chcielibyście o nich zapomnieć”.

  Jeśli chodzi o zapominanie to widział ktoś kiedyś polityków opozycji na cmentarzu przy grobie ofiar smoleńskich?

 186. Takie wiadomości lubię najbardziej.
  Jutro zostanie udostępniona kierowcom obwodnica Szczecinka, 12 kilometrów drogi ekspresowej.
  Od jutra będziemy mieć w Polsce 4000 kilometrów dróg szybkigo ruchu i autostrad.
  To już coś jest.
  Gratuluję drogowcom!

 187. tejot
  6 listopada o godz. 22:16

  „Rossi sugeruje, że rozpędzanie chmur jest podobnym, łatwym do zrealizowania działaniem, co rozpylanie sztucznej mgły nad lotniskiem w Smoleńsku”.

  Jest łatwiejsze. Rosyjski generator sztucznej mgły TMC-65.
  https://www.youtube.com/watch?v=Pc3cZBZ4OfE

 188. Biedroń ogłosił się kandydatem bez uzgodnienia z Czarzastym i Zandbergiem. Głupi futas.

 189. tejot
  6 listopada o godz. 21:58

  „Prezydent przed rozmową z bratem mógł się dowiedzieć od stewardessy że są jakieś zakłócenia na lotnisku …”.

  Mógł się dowiedzieć, ale się nie dowiedział, a gdyby się dowiedził i tak nie wziąłby tego pod uwagę, bo stwardesa jest od podwania kawy i zapinania pasów, a nie jest od pilotażu, minmów pogodowych, lotnisk zapasowych etc. Od tego wszystkiego jest kapitan samolotu i szef protokołu jako pośrednik między nim a dysponentem samolotu. Tejot nie nudź więcej.

 190. żabka konająca

  „… to nie jest dobra wiadomość. Ale też nie tragiczna…”

  Też tak myślę. Trzymajmy za wielką aktorkę kciuki

 191. legat
  6 listopada o godz. 23:32

  „Biedroń ogłosił się kandydatem bez uzgodnienia z Czarzastym i Zandbergiem”.

  Uzgadniał z Czerską już dawno (inwestowano w niego), ale wszyscy myśleli, że to tylko gejowski performance ze wsparciem medialnym Agory. A jednak czerscy twardo lansowali go na prezydenta, najpierw Slupska, a później … no jak widać. Jak by to nie brzmiało upiornie to współczesny heliogabalizm.

 192. Rossi
  Nie chodzi mi o odwiedzanie grobów, ale o wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej . Unieważnienie raportu Łaska było łatwe, stworzenie własnego przerasta waszą dobrą wolę wobec ofiar i kulturę techniczną.
  Skoro gołym okiem widać , dlaczego sad tego nie dojrzał w procesie Arabskiego ?
  Co jest z waszym śledztwem nie warto już nawet pytać !

 193. Bar Norte
  6 listopada o godz. 21:56

  „Odśwież sobie historię, bo się gubisz. Jeśli już to od połowy lipca do końca sierpnia tj do puczu Korniłowa. Na wieść o puczu Kiereński bolszewików zalegalizował a nawet dodatkowo uzbroił. Tak więc twoje opowieści o spisku są z czapy wzięte”.

  Lenina do Rosji przerzucił wywiad niemiecki swoim kanałem. Ale oczywiście możesz wierzyć, że bolszewicka rewolucja i przygotowania do niej były transparentne.

  „dlatego (bolszewicy) utrzymali się po przewrocie, bo wszyscy ich zlekceważyli.”
  „Niby kto ich zlekceważył”?

  Ogólnie zagranica, która ocknęła się po czasie, a w Rosji eserowcy znacznie silniejsi niż bolszewicy.

 194. Bywalec 2
  6 listopada o godz. 23:47

  „Co jest z waszym śledztwem nie warto już nawet pytać”!

  Możesz pytać i nawet uzyskać odpowiedź. Ono jest skutecznie tajne, może dlatego ciągle o to pytacie?

 195. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 23:24
  Spiesz się powoli.
  Niedokładnie czytasz co pisze @tejot.

 196. @Mauro Rossi
  i nawet uzyskać odpowiedź. Ono jest skutecznie tajne
  Hmmm… A czy ty znasz odpowiedź? Skoro jest tak skuteczne? I w dodatku tajne. ;–)

 197. Rossi
  Jeśli chcecie z sukcesem wreszcie przeprowadzić jakieś śledztwo przeciwko rosyjskiej agenturze w Polsce , to zajmijcie sie wreszcie kontaktami Macierewicza z Rosja i jego agenturalnà działalnością dla Kremla. Tutaj dowody leżą na stole i nie trzeba wymyślać jakichś insynuacji , dla których nie ma sie pokrycia.
  Podobnie jest z rosyjskim tropem taśm od „sowy” i kontaktów Falenty z GRU, ta was także wogóle nie interesuje.
  A co jest z agenturalnà działalnością Morawieckich dla Starzi . Jesteście pewni, że Rosja nie ma aktów waszego premiera i że nie ma go pod kontrolà?
  Jesli chodzi o agenturalna działalność Rosji w Polsce , to dobrze byłoby żebyście najpierw posprzątali w własnej Partii zanim zaczniecie bez dowodów imputować współpracę z Rosją innym .

 198. Odnoszę wrażenie, że ten blog został spacyfikowany przez osobnika @Mauro. Czy gospodarz coś może z tym zrobić?

 199. Rossi
  Skąd wiesz , że to śledztwo jest tajne ?
  Czy to jest oficjalna wiadomość , czy tajna ?
  Wy poprostu przestaliście sie interesować rzekomym „zamachem” , bo nie znaleźliście żadnych dowodów i doszli do wniosku, że na dalszym okłamywaniu społeczeństwa nie da się zbić już żadnego kapitału politycznego.
  Temat się zgrał i całkowicie znikł z waszej propagandy , w kampanii wyborczej w ogóle się nie pojawił , a to przecież miesięcznice i taśmy doprowadziły was do władzy .

 200. Bywalec 2
  7 listopada o godz. 0:20

  „Rossi. Skąd wiesz , że to śledztwo jest tajne ?
  Czy to jest oficjalna wiadomość, czy tajna”?

  Zwróć się do prokuratury, nie jestem jej rzecznikiem.

 201. 60vito
  7 listopada o godz. 0:15

  „Odnoszę wrażenie, że ten blog został spacyfikowany przez osobnika @Mauro”.
  Przesadzasz.

  „Czy gospodarz coś może z tym zrobić”?

  Tak zbanować, 60vito uzyska więcej przestrzeni twórczej.

 202. Mauro Rossi

  „Lenina do Rosji przerzucił wywiad niemiecki swoim kanałem”

  Nie tyle „kanałem” co torami kolejowymi. Kadra bolszewicka przejechała przez Europę poufnie ale do Rosji wjechała całkiem legalnie. Na dworcu w Moskwie Lenina witały tłumy do których wygłosił ogniste przemówienie. Następnego dnia podobnym tłumom przedstawił tzw „Tezy kwietniowe”.

  Podobnie legalnie wjechał do Rosji Trocki – tyle, że później bo podróż statkiem z USA dłużej trwała niż koleją ze Szwajcarii.

  „Ogólnie zagranica”

  „Ogólnie zagranica” nie miała mozliwości czy ochoty się ocknąć po 4 latach wojny. Trudno się temu dziwić zresztą.
  Dopiero rewolucja w Niemczech na moment ja rozbudziła.
  Podobnie jak w 1945 też owa „zagranica” po kilku latach wojny jakoś nie miała ochoty się ocknąć a nawet skwapliwie zgodziła się na nowe zdobycze kolejnej generacji owych bolszewików.

  „w Rosji eserowcy znacznie silniejsi niż bolszewicy.”

  No chyba nie byli skoro najpierw dali się rozbić a potem sromotnie przegrali.

  Mauro, sądziłem, że jako antykomunista coś wiesz o komuniźmie. Tymczasem wyglada na to, że ty nie bardzo wiesz wobec czego jesteś „anty”.

 203. Bywalec 2
  7 listopada o godz. 0:20

  „Temat się zgrał i całkowicie znikł z waszej propagandy, w kampanii wyborczej w ogóle się nie pojawił”.

  Wyobrażasz sobie, że PiS będzie robił demonstracje żądając poważnego traktowania śledztwa smoleńskiego, czy tylko tak sobie pitolisz? Mógł tak robić kiedy był w opozycji, a prokuraturą rządziła ferajna Tuska. Teraz PiS rządzi, więc sam zagnał prokuratorów do roboty. O czym tu gadać?

 204. Dziadku Hamerykański Dziadku;

  Z uporem maniaka pleciesz coś o Onucach a tak to ty w ogóle nie wież co to
  jest ta Onuca.
  No bo widzisz Dziadku; przy dłuższym chodzeniu nogę w bucie mającą skarpetę
  obetrzesz a Onuca założona na nogę ze znawstwem nigdy na to nie pozwoli.
  Nie kruży nawet twierdzą ze to właśnie dzięki Onucy Krasna Armia doszła aż do
  Berlina a nie jeden Niemiec w odwrocie uciekał boso tak miał nogi obtarte.
  Do dziś w magazynach wojskowych w Rosji na wypadek wojny trzymają Onuce
  no bo gdyby takowa wybuchła piechota od razu przejdzie na Onuce i nikt i nic
  jej nigdzie nie zatrzyma , po prostu Onucy w długich marszach nie można
  zastąpić niczym .

 205. Mauro,
  przestań pitolić z tymi zegarkami. To wg Ciebie tak wyglądała działalność protegowanych Banasia i Morawieckiego w MinFinie?
  To byli chłopcy w krótkich spodenkach?
  No może tak, jak się dali orłom Kamińskiego, to musi co głupki jakieś.

 206. Bar Norte
  7 listopada o godz. 0:28

  MR: „Lenina do Rosji przerzucił wywiad niemiecki swoim kanałem”
  BN: Nie tyle „kanałem” co torami kolejowymi.
  MR: To się tak określa metaforycznie: kanał przerzutowy, niekoniecznie jest to kanał żeglowny. 🙂
  BN: „Ogólnie zagranica” nie miała możliwości czy ochoty się ocknąć po 4 latach wojny. Trudno się temu dziwić zresztą”.
  MR: Zbagatelizowała problem, który można było siłą rozwiązać bardzo szybko i w ten sposób na dziesięciolecia wyhodowała upiora komunizmu.
  BN: „Dopiero rewolucja w Niemczech na moment ja rozbudziła”.
  MR: No i napaść bolszewików na Polskę.
  MR: „w Rosji eserowcy znacznie silniejsi niż bolszewicy.”
  BN: „No chyba nie byli skoro najpierw dali się rozbić a potem sromotnie przegrali”.
  MR: Czasem silniejszy i liczniejszy przegrywa ― z różnych zresztą powodów, np. jest mniej zdeterminowany.
  BN: „Mauro, sądziłem, że jako antykomunista coś wiesz o komunizmie. Tymczasem wygląda na to, że ty nie bardzo wiesz wobec czego jesteś „anty”.
  MR: Bar Norte, komunizm to już przeszłość, pomijając kilka reliktów, więc niespecjalnie zaprzątam sobie nim głowę i uznajć twoją kompetencję jak też życzliwość dla komunizmu. Co innego neomarksizm, ten jest cywilizacyjnie groźniejszy.

 207. Mauro Rossi

  „kanał przerzutowy, niekoniecznie jest to kanał żeglowny”

  „Kanał przerzutowy” – kurcze, „resortowy” język. Z IPN go wziąłeś czy z Trybuny Ludu pamietasz?

  No ale nie bedę się spierał. Ostatecznie francuscy masoni też „kanałem przerzutowym” w formie żeglownej przetransportowali Pułaskiego i Kosciuszkę by robili w Ameryce rewolucję. I to za pieniądze tego durnia Ludwika XVI.

  „Zbagatelizowała (zagranica) problem, który można było siłą rozwiązać bardzo szybko”

  Nie wątpię Mauro, biorąc pod uwagę twój wkład w upadek komunizmu, że w 1918 rozwiązałbyś ten problem „bardzo szybko”. Szach i mat – Lenin leży i kwiczy.

  „No i napaść bolszewików na Polskę.”

  A co kogo obchodziła Polska? Europę i bolszewików interesowały Niemcy. W tym przypadku Polska wypelniała rolę drogi do Niemiec.

  „Czasem silniejszy i liczniejszy przegrywa ― z różnych zresztą powodów, np. jest mniej zdeterminowany.”

  Nie wątpię, że w 1918 tych eserowców byś nieźle motywował. Głównie tocząc polemiki z „Prawdą”.

  „komunizm to już przeszłość”

  Tym niemniej wciąz cię grzeje. I ja cię rozumiem, bo to antykomunizm jest fundamentem twej politycznej osobowości.
  Z tym, że dobrze by było gdyby cię ten komunizm grzał z sensem.

  „Co innego neomarksizm”

  Ten sprzed 60 lat?

 208. BN: „Dopiero rewolucja w Niemczech na moment ja rozbudziła”.
  MR: No i napaść bolszewików na Polskę
  .

  Szczyt rozbudzenia zagranicy napaścią bolszewików na Polskę nastąpił w lipcu 1920 roku, podczas konferencji w Spa (5 lipca 1920 – 16 lipca 1920).

  Za Wiki:

  „Na konferencję przybył polski premier Władysław Grabski, który prosił o pośrednictwo państw zachodnich w rokowaniach z bolszewikami. Przedstawiciele Ententy wyrazili zgodę na udział w negocjacjach w zamian za znaczne ustępstwa strony polskiej. 10 lipca premier Grabski zgodził się na wycofanie polskich wojsk na linię Curzona (określoną przez Radę Najwyższą Ententy 8 grudnia 1919, w Galicji wschodniej obie armie miały stanąć na linii, którą osiągną w dniu rozejmu, następnie każda miała wycofać się o 10 km w celu utworzenia strefy neutralnej) oraz oddanie Wilna Litwie.”

 209. Czy teraz rządzi tzw.pokolenie JP II. Po czynach ich poznacie…Tak sobie myślę o przepowiedniach. A wtedy nie lękacie się…Takie czasy.

 210. Panie Nizinierzy Gełołaz
  Każdyn ma prawo si napić Pan tyż. Pan z wjoski i ja z wjoski. My oba wiemy ży bez nasz lewaki by ni mjeli co jeść bu uny tylku kwjatki na balkoni umią sadzić albu trawy na drawnikach a zasadź pszynicy albu kartofli na balkoni jedyn z drugim. Nażrysz si kwjatkamy? Ta żryj jedyn z drugim! Uny holukajom na Pana bu si Prawdy bojom. Holukać umią ali sadzić to już ni ino nasze jedzom.

  My ludzie chłopskie bynajmiej pomyślunyk mamy. Jak my wracali zy smyntarza to muj syn Brajanek tak gada do mie: – Tato a jak si te zniczki wypalom to można ich zabrać z groba i umyć i wódkie z ich pić i kiliszków nie trza kupywać a te winksze to na arbate.
  Taki mondry! A mjastowy by na to wpad!? Het by wyrzucił na marnacje! Taki mały pińć latków dupiro a już taki mondry. Bendzi nizinier z niegu dobry.

 211. Może toast z odzyskanych zniczy z okazji rocznicy Rewolucji Pażdziernikowej. Tak sobie myślę okazjonalnie…każdy pretekst jest dobry dla smakoszy…

 212. Rossi
  Najpierw podajesz , że śledztwo smoleńskie , jest takie utajnione, że nikt o nim nie wie , a jak pytam skąd ty to wiesz , to mówisz , że ty nie prokuratura i sam sie mam informować . Myślisz , że akurat mi powiedzą , jak takie tajne ? Pytam ciebie bo ty jesteś jedyny co trochę pary puszcza i wiesz przynajmniej, że jeszcze jakieś śledztwo trwa i wiesz , że prokuratura pod Ziobro przez ostatnie cztery lata pracowała aż furczalo , tylko cichutko bardzo furczało. Tak, że spać można było spokojnie.

 213. Rossi
  Piszesz, że śledztwo prowadzone jest przez prokuraturę aż furczy , a tym czasem „rodziny smoleńskie” muszą nękać „zamachowców” z powództwa cywilnego, bo prokuratura tylko furczy .

 214. @ 60vito
  7 listopada o godz. 0:15
  Odnoszę wrażenie, że ten blog został spacyfikowany przez osobnika @Mauro. Czy gospodarz coś może z tym zrobić?

  Nie może.

  Trollowi pomagają inne trolle, zapraszając go do dyskusji, typ; no Mauro, co ty na to.
  Drugi rodzaj blogowiczów karmiących trolla to „pożyteczni idioci.” Proces nie do wy krzewienia. Już w szkole podstawowej siedzieli w pierwszej ławeczce z wiecznie wyciągnięta ręką do góry 🙁
  a teraz piszą ” nie kłam Mauro”

 215. Na Dzień Dobry muszę przypomnieć dwie tezy:
  „Bez Rewolucji Październikowej w Rosji, droga Polski do niepodległości byłaby trudna, albo wręcz niemożliwa”
  „Bez zwycięstwa Rosji nad Niemcami odrodzenie państwa polskiego byłoby jeszcze trudniejsze, lub wręcz niemożliwe”

  Jedynie Konfederacja WiN dostrzega potrzebę zmiany nastawienia Polaków do Rosji. Ja też taką potrzebę widzę w imię braterstwa narodów słowiańskich

 216. Adam 100
  Dlaczego ta napastliwość , przecież w sumie podzielamy te samy poglądy polityczne ?
  Czyżbyś podzielił los Wieśka i znalazł sie nagle w swiecie w którym wszyscy są ,idiotami oprócz ciebie ?
  To może byc oznakom niebezpiecznej choroby psychicznej.

 217. Bar Norte
  6 listopada o godz. 14:05

  Partia Komunistyczna Chin sciaga koszty kuli uzytej do egzekucji z rodziny skazanego.
  POPiS zaplaci za Fort Trump i 447.
  To przypomina przyjazn polsko- radziecka.

 218. To już 102 lata od wybuchu rewolucji w Rosji, która zmieniła losy świata i otworzyła Polakom drogę do odzyskania państwa.
  Wykorzystaliśmy tą sposobność dzięki wielu światłym ludziom, nauki, kultury, sztuki i żołnierzom. Bez znakomitych dyplomatów byłoby trudno wybić się na niepodległość.
  Bez wspólnie podjętej walki z trzema zaborcami nie byłoby polskiego państwa.

  Wielu na blogu ma różne zdania na tematy polityczne i ideologiczne, ale powinniśmy trzymać się razem i szanować i nikogo nie wykluczać z blogowego towarzystwa.

 219. Rossi
  A więc przyznajesz , że te „demonstracje” nie były żadną uroczystością ku czci poległych, jak to obłudnie wmawialiście „głupiemu ludowi” nazywając je „miesiecznicami” , a jedynie demonstracjami politycznym. To tłumaczy też dlaczego przestaliście je przeprowadzać , bo teraz musielibyście demonstrować przeciwko samym sobie , ponieważ przez cztery lata nie posunęliście śledztwa ani centymetr do przodu za pomocą partyjnej prokuratury.

 220. Narody Słowiańskie to dla Jędraszewskiego kolejna zaraza. KK lubi cytować poglądy dominujące w III Rzeszy. Tak sobie myślę,że niedaleko spada jabłko z jabłoni Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego z profilem Watykanu.

 221. Bywalec 2
  7 listopada o godz. 9:27
  Czy nie widzisz, że Mauro jest wyszczekanym agentem, który „wszystko widzi”, „wszystko rozumie”, ale ma taką robotę, żeby wzbudzać zaciekawienie, żeby go korygowano, poprawiano, to on wtedy rzuca kolejny absurd, wtedy wy się rzucacie na ten absurd , „Rossi ty kłamiesz”, albo’Czy ty Rossi nie rozumiesz ?”
  Ja już dawno mówiłem,że z Rossim nie ma żadnej dyskusji, że niczego sie mu nie da uświadomić. On parę razy próbował mnie wciągnąć w pogawędkę, bo zaczynał od @Lewy. Ale ja go nie czytam, bo to nie ma sensu. Dowiaduję sie tylko pośrednio o treści jego „przemyśleń”, kiedy ktoś z was reaguje i próbuje Rossiego „oświecić”.A Rossi ma uciechę.
  Adam nie jest napastliwy, tylko rzeczowy.
  No chyba, że wam się ta zabawa w ciuciubabkę z Rossim podoba. No to rozumiem.
  Proponuję, żeby Rossiemu powiedziec, że w Smoleńsku był wypadek, może on wreszcie zastanowi się i powie ; Aha, no to przekonaliście mnie.

 222. @ Bywalec 2
  7 listopada o godz. 9:27
  Czyżbyś podzielił los Wieśka i znalazł sie nagle w swiecie w którym wszyscy są ,idiotami oprócz ciebie ?

  Uważasz ze można prowadzić sensowną dyskusję, z opłacaną kanalią? Ja tak nie myślę. Jest sporo informacji na temat jak zwalczać trollów i na pewno nie jest wskazane, żeby im udostępniać dyskusyjne fora. Przecież to tylko ich karmi, nawet jak się udowodni ze kłamią. Nie sadze żeby ktokolwiek na tym blogu miał wątpliwości ze mauro to opłacany troll.
  Czy ja jestem idiota czy nie, nie ma w tym wypadku znaczenia.

 223. Lewandowski strzela gole. Sensacja! Ogłoszono, że zmachał drugie dziecko. http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,25385743,anna-lewandowska-jest-w-ciazy-robert-lewandowski-nie-kryje.html#s=BoxOpImg10
  Radość pani Lewandowskiej i radość narodu. Może by tak Lewandowski na prezydenta. Zamiast Tuska lub Dudy. Lepiej strzelać gole i robić dzieci niż gadać głupoty.

 224. Panie Gełołaz
  Niech si Pan ni martfi ja tyż mówie szłem i poszłem i każden rozumi o co mie si ruzchodzi. U nasz szyskie tak gadajom.

 225. MPPK

  ” Panie Nizinierzy Gełołaz
  Każdyn ma prawo si napić Pan tyż. Pan z wjoski i ja z wjoski.”
  Bardzo mozliwe ze Tusk z rodzina czytal pana ( prosze sie nie obrazac ) od dluzszego juz czasu i stad jego zozczarowujaca , ale tylko tzw drugosortowa reszte narodu , decyzja . Zaczne chyba czytac pana ( prosze jak poprzednio ) czesciej. Pozdrawiam

 226. Symetryczny
  7 listopada o godz. 10:21
  Lewandowski strzela gole.

  Jacy ci Polacy są znakomici piłkarze i siatkarze i skoczniarze ( no to ja w rzeczy samej, też ). Duma mnie rozpiera.
  Szkoda tylko ze teraz wstyd się przyznać na świecie, ze jest się Polakiem.
  Pociechą jest jednak, ze mamy znakomitą Noblistkę.

 227. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 23:54
  Tak, tak Rossi jest tak tajne, ze nikt nic o nim nic nie wie.
  Brawo -pisz tak dalej , będzie się z czego śmiać.

 228. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 23:17
  Bywalec 2
  6 listopada o godz. 22:24

  „Arabski został ale skazana za to , że nie dopełnił swoich obowiązków i dopuścił do lotu Prezydenta do Smoleńska, a nie za to, że starał się do spółki z Rosjanami nie dopuścić do lądowania w Smoleńsku”.

  Tego mu nie uwodniono, ale gołym okiem widać, jak ekipa Tuska skręcała smoleńskie śledztwo. Ruscy wiedzieli , a ferajna Tuska wiedziała co oni wiedzą.

  „Dowody to macie na pękające parówki, reszta to spekulacje, pomówienia i zwyczajne kłamstwa.”

  Pękające parówki to nie dowód tylko prosta egzemplifikacja zjawiska fizycznego, ale trzeba minimum kultury technicznej i dobrej woli by to zrozumieć.

  Mój komentarz
  Rossi, znów czarujesz blogowiczów argumentem o pękających parówkach jako ilustrującym fizyczne zjawisko pękania kadłuba samolotu podczas wybuchy. Słowo „fizyczne” ma ogłupić naiwnych, sprawić wrażenie, ze argument jest choć tylko ilustracyjny, to jest w pełni naukowy.

  Twórca analogii parówkowej nie miał zielonego pojęcia o wybuchach, po prostu wrabiał tą teorią swoich smoleńskich konfratrów w wiarę w wybuchy.
  Mechanizm pękania parówek nie ma nic wspólnego z pękaniem od wybuchu. Głoszenie tego rodzaju argumentów jest przejawem ignorancji i cynizmu.
  Pzdr, TJ

 229. @
  Orgia na jachcie pogrążyła burmistrza
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25385789,najpierw-zrezygnowal-z-fideszu-teraz-ze-stanowiska-orgia-na.html#s=BoxOpImg1

  aroudant
  Nasi bratankowie już zbudowali bandycko-mafijne państwo, a u nas takim Banasiom czy Morawieckim rzuca się kłody pod nogi. Wstyd !

 230. Panie Mietyk

  gwoli ścisłości: poszłem mówi się, jeśli było blisko, a poszedłem, kiedy daleko, ale nie na tyle, aby zaprzęgać konie/startować automobil.

 231. Raport z tajnego śledztwa smoleńskiego będzie tak tajny, że przed publikacją zostanie spalony 😎

 232. adam100
  7 listopada o godz. 9:04
  @ 60vito
  7 listopada o godz. 0:15

  No widzisz. Długo nie trzeba czekać a paluszki już wystawione w gore. Piątkowicze jadą na piątkach. 🙂

 233. Dzisiejszy program socjalny hunwejbinów przypomina zdobycze rewolucyjne po obaleniu caratu. Coś jak 500+ dla głodujących z miast i wsi. Dzięki czemu powstali do pionu bez uniżenia dla wyzyskiwaczy. Tak sobie myślę,że obecnie socjalne homo sovieticus to nie czerwona zaraza dla Jędraszewskiego.

 234. Mauro Rossi
  6 listopada o godz. 23:24
  tejot
  6 listopada o godz. 22:16

  „Rossi sugeruje, że rozpędzanie chmur jest podobnym, łatwym do zrealizowania działaniem, co rozpylanie sztucznej mgły nad lotniskiem w Smoleńsku”.

  Jest łatwiejsze. Rosyjski generator sztucznej mgły TMC-65.

  Mój komentarz
  Rossi znów o sztucznej mgle nad lotniskiem w Smoleńsku z przytoczeniem dowodu, że generator sztucznej mgły może wytwarzać sztuczną mgłę i jest rosyjski.

  Eksperci Macierewicza przez 9,5 roku od katastrofy smoleńskiej pracowali intensywnie i z tych wysiłków nic nie wyszło ponadto, ze katastrofa smoleńska byłą katastrofą samolotową typu CFIT.

  Prawda o katastrofie idzie do nich, jest już blisko, już ją widzą. Straszne, przerażające. Zespół ekspercki smoleński oraz zespół propagandzistów smoleńskich zaczynają cofać się do tyłu – w teorię o umówionym w Moskwie przez Arabskiego zamachu samolotowym wybuchowym sztucznomgielnym termobarycznym paraparówkowym.
  Pzdr, TJ

 235. wierszyk z netu

  30 min. temu

  Na Żoliborzu, w małym domeczku
  pomiędzy ludźmi – ot po sąsiedzku,
  sam, bez teściowej, dzieci i żony,
  mieszkał staruszek pewien zmarszczony.
  Jako, że kotów hodował parkę
  pokrytą sierścią miał marynarkę.
  Do tego jeszcze w skarpetkach dziury
  co dopełniały obraz ponury.
  Cicho się jakoś po świecie plątał,
  ni prawa jazdy, ni w banku konta…
  Z rodziny został sam, z bratanicą
  – co wielokrotną była dziewicą.
  Miał ten staruszek do władzy parcie
  i o tę władzę walczył zażarcie.
  Wreszcie na przekór całemu światu
  zbudował sobie partię frustratów,
  która na skutek losu przekory
  w końcu wygrała w Polsce wybory
  i bez wątpienia za ich przyczyną
  okropnie nam się dziadek „rozwinął”.
  Realizując swój pomysł śmiały
  podporządkował sobie Kraj cały.
  Rozdawał „stołki” i kasę dzielił
  tłumacząc reszcie obywateli,
  że choć jest kiepsko i gorzej będzie
  to on ich dobro wciąż ma na względzie,
  nie czerpiąc z tego korzyści żadnych
  – sam skromny, biedny i nieporadny.
  Aż nagle szarym styczniowym świtem
  w świat poszły wieści niesamowite,
  że to nie tylko dom i dwa koty
  lecz jeszcze kilka miliardów złotych ….
  tak pomalutku do grosza grosik…
  biedny dziadunio Polsce „zakosił”.
  WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM
  NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE
  I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY
  – POZORY MYLĄ!!

 236. Symetryczny 10.21
  Futbol szkodzi na głowę, uważa dziennikarz GW. Wczorajszy numer GW strona 24 cytuję:
  „Choroba Alzheimera, Parkinsona, skleroza.
  Badania neuropatologa z Uniwersytetu w Glasgow wskazują, że odbijanie piłki głową sprzyja chorobom mózgu.”
  Lewandowski wiele goli strzelił z główki. W USA zabroniona jest gra głową dzieciom, a ograniczona małolatom. U nas niestety tych zagrożeń jeszcze się nie dostrzega

 237. olborski
  7 listopada o godz. 10:28

  MPPK

  ” Panie Nizinierzy Gełołaz
  Każdyn ma prawo si napić Pan tyż. Pan z wjoski i ja z wjoski.”
  Bardzo mozliwe ze Tusk z rodzina czytal pana ( prosze sie nie obrazac ) od dluzszego juz czasu i stad jego zozczarowujaca , ale tylko tzw drugosortowa reszte narodu , decyzja . Zaczne chyba czytac pana ( prosze jak poprzednio ) czesciej. Pozdrawiam
  ____________________________________________
  Niech pan czyta bynajmiej tyż pan si cuś nałuczy. Ja mam nipełne pustawówkie ażem mundrzejszy aniżeli te szyski prufesory du kupy.

 238. @
  „Jaki mądry piesek!”, czyli…
  …kilka słów o przepastnej różnicy pomiędzy inteligencją użytkową, a mądrością życiową.

  https://piesdokwadratu.pl/2017/06/jaki-madry-piesek-czyli/

 239. GajowyM.
  7 listopada o godz. 10:37

  Panie Mietyk

  gwoli ścisłości: poszłem mówi się, jeśli było blisko, a poszedłem, kiedy daleko, ale nie na tyle, aby zaprzęgać konie/startować automobil.
  _____________________________
  A tera szendzi je blizko jak Pan Prezys nam autustraty pobudował a ni jak za Tuska ży samy dziury w drogach byli i co jechał to kołu urwał albu kuni sy nogie łamali albu nawyt drogi ni byłu. Tak byłu.

 240. Analiza potencjalnych zysków i strat Tuskowego startu potwierdza słuszność jego decyzji. Żal że nie startuje, to tylko żal że rzeczywistość jest taka jaka jest.
  Strata przy jego przegranej byłaby nieporównanie większa i bardziej dalekosiężna w skutkach, niż zysk przy wygranej. Bo jeśli Tusk może wygrać to może i MKB i WKK. A sprawny wpływowy polski polityk w unijnych kręgach jest na wagę złota. Niech przypomina że my nie wszyscy barbarzyńcy.
  Przegrana w polskich wyborach osłabiłaby jego pozycję w Europie, bo polityk jak aktor, jest tyko tak dobry jak jego ostatni film. No i przegrana naszego najlepszego polityka z Du*ą byłaby demoralizująca.

  Tusk musi to rozumieć, a gadanie że zrobił to dla większej kasy i prestiżu to zwykła polska ograniczoność umysłowa.

 241. Mauro Rossi ostatni komentarz zamieścił po północy o 0.47 i poszedł spać, a towarzystwo nie może zapomnieć jego fiksum-dyrdum na temat zamachu.
  Tłumaczenie w kółko Macieju może nie ma sensu, z drugiej strony patrząc może do adresata dotrze. Tylko czy po, czy jeszcze przed opublikowaniem tajnego raportu Antoniego?

 242. Prawdopodobnie zawodowiec Mauro R. prezentuje zawodowy poziom przewidywania ..

  „Prawdopodobnie ekipa Tuska zawarła z ekipą Putina układ polegający na tym, że samolot rządowy nie wyląduje w Smoleńsku tylko wróci do Warszawy lub poleci na inne lotnisko. To miałoby obciążyć oraz ośmieszyć L. Kaczyńskiego już na początku kampanii prezydenckiej zmniejszając jego szanse wyboru. Rosjanie nie informując swoich polskich kontrahentów poszli krok dalej i od godzin porannych 10 kwietnia 2010 mają Tuska i jego ferajnę w garści jako wspólników. Tusk nie może teraz powiedzieć, że nie umawiał się aż na coś takiego. Tak to jest gdy amatorzy próbują grać z zawodowcami.”

  Prawdopodobnie takim poziomem moze sie popisac byle amator enpassanciany z lekko bardziej tylko rozwinieta fantazja pozwalajaca na przypuszczenie , ze zawodowcy .. ekipa zawodowcow „smolenskich” i enpassancianych a uwagi na ” dlugotrwaly marsz ” ( zamiast „dlugiego czasu „) ciagle wystepuje w onucach .
  Ps Za dlugotrwale ale chlodne oklaski ( klimat), z gory dziekuje

 243. ls42
  7 listopada o godz. 11:05
  Mauro Rossi ostatni komentarz zamieścił po północy o 0.47 i poszedł spać, a towarzystwo nie może zapomnieć jego fiksum-dyrdum na temat zamachu.

  Znowu błąd w sztuce myślenia. On q*** nie ma żadnego fiksum-dyrdum. On realizuje swój cel.

 244. Małopolska kurator oświaty, zakuta pisówa niejaka Barbra Nowak pisze list do nauczycieli. Oto za GW krótki fragment: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25384491,list-kurator-nowak-do-nauczycieli-historii-powod-zmiana-nazw.html#s=BoxLoKrImg2
  „Młoda nasza wolność i odkrywanie kart historii po raz kolejny doznaje ataków ze strony żyjących jeszcze wyznawców komunizmu, funkcjonariuszy partii komunistycznej PZPR, a także służb bezpieczeństwa i co gorsza młodych ludzi, którzy komunizmu nie doświadczyli, ale ulegli propagandzie jego propagatorów i kontynuatorów – pisze Nowak.”
  Całość przeraża. Taka będzie Polska jaka jej młodzieży chowanie. I będzie Polska katolicka i ciemna. A ci kłamcy historii to Tazbir, Duraczyński, Herbst i tysiace innych mądrych i sławnych.

 245. Warto wyjaśnić rolę Boga w zdarzeniu w dniu 10 kwietnia. Nie ma odważnych polityków i hierarchów. Tak sobie myślę,że to nie jest skomplikowane: widocznie Bóg tak chciał. Świeckie dywagacje w temacie obrażają uczucia religijne gawiedzi nad Wisłą.

 246. Jezeli Tusk rzeczywiscie zrezygnowal , bo myslal , ze sondaze w pazdzierniku (?) 2019 sa takie same jakie beda po polrocznej jego kampanii prezydenckiej ( co on takiego zamierzal przez te pol roku z okladem robic ?!) to byc moze zrobil dobrze .
  Dla tego amatorskiego kraju w ” grze z zawodowcami ” nie ma ratunku

 247. Lewy
  Jest dokładnie tak jak piszesz. Nikt nie jest tutaj taki głupi, żeby wierzył w to , że przekona Rossiego . Tutaj właśnie chodzi o to , co nazywasz zabawą w ciuciubabkę . O to aby wykazać nicość jego argumentacji.
  Nie zgadzam sie ale z tobą tam, gdzie twierdzisz, że Adam ma racje twierdząc , że ja i inne osoby dyskutujące z Rossim to idioci . Ale to juz moja osobista opinia .

 248. Aleksander Kwaśniewski uważa że Kidawa Błońska będzie najlepszą kandydatką

 249. Natrętna, permanentna chwalba kierowana ku Prezesowi i PiS uprawiana na blogu przez Mauro, jak również bezkrytyczne uwielbienie, pokrętne egzegezy Myśli Pisowskiej przebijające niemal z każdego komentarza ww. mają ten walor, że nie tylko utwierdzają antykaczych w ich postawie, ale -prawdopodobnie-sprawiają, iż szeregi tychże stają się coraz liczniejsze. Czasem miewam nawet wrażenie, że Mauro uprawia na blogu antypisowską dywersję. Ewentualnym i dobrym przykładem na to mogą być jego wywody dotyczące zamachu smoleńskiego – jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, czy istotnie był to zamach, to dzięki Maurowym wywodom musiał się ich całkowicie wyzbyć. To, co snuł, snuje i -zapewne – snuć będzie Mauro na ten temat, należy potraktować, jako twórczość humorystyczną, podobnie zresztą jak i komentarz na inne tematy – wówczas wszystko ujrzymy we właściwym świetle. 🙂

 250. Adam 100
  Jak obchodzić się z trollami, można oczywiście się sprzeczać . Ja nie mam zamiaru oddawać im bez obrony pola walki.
  Co do idioty , to odwracasz kota ogonem . To nie ja napisałem , że jesteś idiotą , ale to ty napisałeś , że wszystkie osoby dyskutujące z z Rossim to idioci. Proponuje aby w przyszłości przynajmniej w naszym „opozycyjnym gronie” liczyć się ze słowami i na tym skończyć naszą sprzeczkę , bo kłótnia między nami jest właśnie wodą na młyn trolom.

 251. @AllEnglishSpeaking

  Ten program jest o „quid pro quo” ( coś za coś). Robi się gorąco dla DJT

  Foreign Affairs Member: Republicans Were Scared Of Bill Taylor’s Deposition

 252. @ Bywalec 2
  7 listopada o godz. 11:29
  Nie zgadzam sie ale z tobą tam, gdzie twierdzisz, że Adam ma racje twierdząc , że ja i inne osoby dyskutujące z Rossim to idioci . Ale to juz moja osobista opinia .

  Pozwolę sobie na korekcje Twojej interpretacji mojego wpisu 9.04;
  Drugi rodzaj blogowiczów karmiących trolla to „pożyteczni idioci.”

  „pozyteczny idiota” ma sie tyle do „idiota” co „piernik do wiatraka”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCyteczny_idiota

 253. Ja przypomnę to, co na temat Tuska napisał stasieku, czyli o Tuskowych kalkulacjach. Też jakoś nie czułem, że Tusk wystartuje, choć – z drugiej strony – trochę mi się to marzyło.
  Ciekaw jestem natomiast, czy Tusk jakiś udział w kampanii prezydenckiej, tzn. czy kogoś wesprze, czy raczej zniknie z pola widzenia i wróci do gry za pięć lat.
  Zastanawiam się teraz nad Prawnuczką – gdyby wynająć dobrych fachowców, którzy by ją podkręcili, żeby nie była taka bezpłciowa, znaleźli jakiś patent na nią, to byłaby spora szansa na pokonanie przydudasa.

 254. Pan Passent w poprzednim wpisie otworzył opozycji oczy na pilną potrzebę rozpoczęcia dynamicznej promocji kandydata/kandydatki. Samo się nie zrobi, a od zasypiania gruszek w popiele nikomu głosów nie przybyło.

 255. Adam,
  Tejot już kiedyś wyjaśnił, dlaczego komentarzy MR nie należy pozostawiać bez reakcji. Przynajmniej niektórych.

 256. @ jobrave
  7 listopada o godz. 12:00
  Adam,
  Tejot już kiedyś wyjaśnił, dlaczego komentarzy MR nie należy pozostawiać bez reakcji. Przynajmniej niektórych.

  Pamiętam, A teraz wystawia paluszki do góry, żeby nikt sobie nie myślał. 😉

 257. Bywalec 2
  7 listopada o godz. 11:29
  Adam jest sangwinikiem i go ze zrozumiałych względów ponosi, mnie też. I niepotrzebnie uzywa takich wiesiowych „chwytów””. Oczywiście, że ty czy tejot, nie jesteście idiotami. Tejot to chyba najlepszy analityk blogowy. On mi kiedys tłumaczył, że on nie odpowiada Rossiemu, tylko zwraca się do np. nowych, którzy nagle wchodza na blog, czytają i jak widzą, że nikt nie ripostuje, to znaczy, że ten Rossi ma jakąś rację.
  Ja to rozumiem, ale mimo wszystko. Czy nie można by Rossiemu odpowiadać krótko; tak szanowny trollu, był trotyl . Tak wkółko „był trotyl” i nic więcej. Bo wdawanie się w dywagacje, że on zmyśla daty, przekręca fakty, dowcipkuje z Jachiry itd nie ma sensu.
  Krótko „był trotyl trollu” mogłoby jakos rozwiązac tę sytuację.

 258. izabella
  7 listopada o godz. 11:02
  Absolutna racja. A jak ktoś chce wiedzieć , o co chodzi, niech przeczyta twój komentarz.

 259. Lewy
  7 listopada o godz. 12:06

  Był, ale niestety już się nie udziela na blogu „prawdziwy” blackley, który z niewiarygodna cierpliwością odpowiadał trollom.

 260. Moim zdaniem dyskutując z Rossim, nie robimy nic innego, jak staramy się zwalczać przynajmniej na tym blogu oficjalną propagandę PiSu.

 261. jobrave
  7 listopada o godz. 11:37
  Ciekawa interpretacja; Rossi Konradem Walenrodem ? Ale w takim razie może Macierewicz, Terlecki, Piotrowicz czy Pawłowicz, tez są Walenrodami, gdyz staraja się obrzydzić pis.Może nawet Kaczyński jest w spisku ?
  A Duda udaje głupiego, żeby osmieszyć.
  A Jan Jerzy Zakrzewski, kryjący się pod pseudonimem cichociemnego jako geozak, wyzywając wszystkich dookoła od durniów, zraża kulturalnych ludzi do pisu ?

 262. Adam 100
  Widzę , ze juz sie nie dogadamy i że ci nie zależy na tym . Okey.
  Pożyteczny idiota to głupek , który nie rozumie, że daje sie wykorzystywać .
  Niestety na taką interpretacje moich wpisów , oraz wpisów innych jeszcze o wiele mądrzejszych oponentów Rossiego nie mogę się zgodzić.

 263. Lewy
  7 listopada o godz. 12:17
  To jeszcze ciekawsza interpretacja niż moja. 🙂

 264. @@@Lewy, adam100, Bywalec 2, tejot
  ”Po głębokim namyśle podjąłem decyzję, (…),
  żeby zabrać głos w sprawie towarzysza-komisarza MR.
  ”Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli” (…)
  Oto moja decyzja:
  Nie wiem jak prowokowany, nigdy nie odpowiem na post MR zaadresowany do mnie.
  Nigdy nie zabiorę głosu w dyskusji wywołanej postem MR
  Howgh
  PS
  Wczorajsza wieczorna i dzisiejsza nocna dyskusja z MR (65 razy MR), była niewątpliwym sukcesem MR.
  Jeśli MR jest ‘płacony od odpowiedzi na zaczepki’ to nieźle zarobił.

 265. @izabella, 11:02
  To cię pewnie krępuje, ale znowu muszę oddać ci honor.
  Twój krótki post jest jak zwykle „w sedno”.
  Serdecznie pozdrawiam i proszę o więcej.

 266. @jobrave, 11:37
  To przewrotne, co napisałeś ‘jobrave’.
  Myślę jednak, że MR to zawodowiec, który instrukcje dostaje ze źródła wprawionego w robieniu kampanii negatywnej, opartej na pomówieniach, na dorabianiu gęby, itp.

  Czy ta organizacja jest w Polsce, trudno powiedzieć.
  Ostatnie publikacje poświęcone trollingowi zmuszają do zastanowienia.

  Pozdrowienia, ‘Mietyk’ incl.

 267. @@@
  Opozycji będzie trudno wygrać prezydenta, bo opozycja nie ma ‘opozycyjnej telewizji’, z naziemnym nadajnikiem sygnału cyfrowego.
  To jest ‘wina Tuska’.
  Kanał naziemny TVN to ciamciaramcia. Różni się od Polsatu kolejnością newsów dnia (tzw „jedynki, dwójki, trójki”).
  Od Faktów po Kropkę, ciągle nadają powtórki, pytania „co X myślał?” wywracają bebechy widzom.

  Za komuny była Wolna Europa, BBC, a muzyki słuchaliśmy z radia Luksemburg.
  Jeśli Jarek przejmie senat i ‘przedłuży’ Anżeja, to będziemy zmuszeni do powtórki z rozrywki.
  Jeszcze nas czeka „narodowy Internet”.
  Nara, czytam zaległości.

 268. Lewy
  To Twoje przewrotne widzenie dwóch różnych polskich rzeczywistości, trudnych do opisania wydaje mi sie całkiem niegłupie .Mieści się w kanonie naszych bogoojczyźnianych patriotycznych lektur, co to karmiły i krzepiły cale pokolenia Polaków.
  Może być tak, że te wszystkie szemrane postaci kryształowe, zwłaszcza żyjące i dzialajace jeszcze w epoce słusznie minionej, to Konrady Wallenrody, bo taka nasza polska karma.
  A gdzie jest ten, co imię jego czterdzieści cztery?

 269. @olborski, 11:07
  Muszę, ‘olborski’, jeszcze raz skopiować i wkleić kretyństwo kombi, które zamieściłeś.
  Niektórzy komentatorzy przewijają, są znudzeni „zamachem”, ale może przeczytają u ciebie i u mnie ten wymysł troglodyty. (Lewy i jobrave żartując o „wallendrodyzmie” w tym wypadku mają słusznego).

  „Prawdopodobnie ekipa Tuska zawarła z ekipą Putina układ polegający na tym, że samolot rządowy nie wyląduje w Smoleńsku tylko wróci do Warszawy lub poleci na inne lotnisko. To miałoby obciążyć oraz ośmieszyć L. Kaczyńskiego już na początku kampanii prezydenckiej zmniejszając jego szanse wyboru. Rosjanie nie informując swoich polskich kontrahentów poszli krok dalej i od godzin porannych 10 kwietnia 2010 mają Tuska i jego ferajnę w garści jako wspólników. Tusk nie może teraz powiedzieć, że nie umawiał się aż na coś takiego. Tak to jest gdy amatorzy próbują grać z zawodowcami.”

  To się, ‘kulwas’, w pale nie mieści.
  Gdzie my żyjemy?

 270. Minęły czasy, gdy z okazji obchodzenia rocznicy wyzwolenia czy wybuchu rewolucji oddawano uroczyście ważne inwestycje w naszym kraju.
  Być może dzisiejsze święto zakończenia budowy obwodnicy Szczecinka jest tylko przypadkiem potwierdzającym regułę.
  W regionalnej GW prawie cała strona poświęcona inwestycjom drogowym, chociaż więcej o przyczynach ich opóźnień.
  Zabytkowe mosty pomorskie we Wrocławiu już dawno miały zostać wyremontowane. Wrocławska GW donosi, że wybrano nowego wykonwcę ponieważ wyrzucono z budowy poprzednią ekipę, która nie wywiązała się należycie z obowiązku, a właściwie niewiele zrobiła jak trzeba. Była to włoska „Cipa”
  Już zawierając umowę moim zdaniem należało sprawdzić co to za „Cipa”

 271. @mag
  Mam też dobrą wiadomość.
  Rozszyfrowaliśmy Jarka!

  Jarek wydał polecenie komisarzom, agentom wpływu: macie, towarzysze, od rana do nocy drażnić, drażnić tych obrzydliwych liberałów, komuchów, zdrajców.
  Widzicie (to do swoich), jak ja to robię. Nominuje od lat najgorszych z najgorszych i czekam na reakcję.
  Jak się komuś w reakcji na prowokacje wypśnie „get lost!”, to TVPis nagłośni ‘opozycyjne chamstwo’.
  I będzie powtarzać w nieskończoność, że totalna opozycja, to zgraja kłamczuchów, zagrożenie wolności i demokracji dla Umęczonej.
  Do tego zamiast rządzić „prawnie i sprawiedliwie”, obżerają się ośmiorniczkami i nie specyfikują zegarków w deklaracjach.

  Zapytasz ‘mag’ – a gdzie dobra wiadomość?
  Dobra wiadomością jest fakt zwiększonej aktywności komisarzy, symetrystów, pianobijców i całej tej zgrai podczepionej pod państwową (jarkową) kasę.
  Widocznie mają ciepło pod doopą.

  Powiesz ‘mag’ – marzyciel…
  Odpowiadam: a co, pomarzyć nie można…

 272. stasieku
  W twoim ostatnim wpisie oczywiście nie podejmujesz dyskusji z teoriami Rossiego, a jedynie wklejasz jeszcze raz Olborskiego. Jak oryginalnie !!!
  Mnie jest w sumie obojętne ile Rossi wczoraj zarobił . Mnie zależy na tym , żeby jego bzdurne teorie nie pozostały bez odpowiedzi .
  Co „zamachu smoleńskiego” to jestem przekonany , ze powinniśmy ten temat wałkować tak długo jak PiS nie zostanie odsunięty od władzy , bo to mit założycielski i chyba jedno z największych oszustw propagandowych PiSu . Jesli to kogoś nudzi , to przewijać , przewijać .

 273. stasieku
  7 listopada o godz. 12:33
  @jobrave, 11:37
  To przewrotne, co napisałeś ‘jobrave’.
  Myślę jednak, że MR to zawodowiec, który instrukcje dostaje ze źródła wprawionego w robieniu kampanii negatywnej, opartej na pomówieniach, na dorabianiu gęby, itp.

  Mój komentarz
  Stasieku poruszyłeś ciekawy temat.

  Otóż Rossi zabiera głos nie tylko na temat katastrofy smoleńskiej. Wypowiada się na wiele innych tematów, zawsze po stronie jedynie słusznej opcji ideowej, najwyższych wartości oraz najskuteczniejszej partii (dziś jest to PiS), posługując się w wypowiedziach kłamstwem w żywe oczy (takie jest bardziej skuteczne propagandowo niż kłamstwo nieśmiałe), krętactwem, faktami wymyślonymi oraz logiką, która pozwala nadać tym kłamstwom i krętactwom pozory prawdy, które mogą być uznane przez naiwnych jako cała prawda.

  Jego wypowiedzi doskonale ukazują profil PiSowskiej mentalności, PiSowskie metody działania i inspiracje czerpane z konglomeratu wiaro-religii (jako systemu poznawania świata) oraz bieżącą taktykę indoktrynacyjną formacji, którą te inspiracje napędzają.

  Dziś jest to PiS, jutro może to być jakaś Liga, pojutrze jakaś inna partia neo-narodowo socjalistyczna z elementami pragmatyzmu.

  Katastrofa smoleńska, to tylko fragment, lecz w tym fragmencie jak w soczewce odbija się, ukazuje sie forma, logika i centralne założenia leżące u podstaw funkcjonowania PiSu – by być skutecznym, należy wyznawać, przyznawać się i propagować najważniejsze wartości – Bóg, honor i ojczyzna, wyznawać podział na dobro i zło, na światłych i lemingów, na wiedzących i niewiedzących, na swoich i obcych, na prawdziwych patriotów i neomarksistowskich zaprzańców.
  Należy szerzyć prawdę, a w razie palącej konieczności nie należy się cofać przed udostępnianiem prawdy w formach bardziej zrozumiałych dla lemingów jak np. mgła smoleńska, która jest łatwo wyobrażalna i skuteczna w docieraniu do świadomości odbiorców z opowiescią o zamachu w Smoleńsku. Itd.

  Rossi dokładnie realizuje taktykę i strategię PiSu, pokazuje, podaje na tacy jej strukturę ze wszystkimi jej tajnikami.
  Pzdr, TJ

 274. tejot
  7 listopada o godz. 13:39

  tejot, mam prośbę do ciebie. Zapisz sobie gdzieś ten post na później i rób kopiuj-wklej, przyda się jeszcze wiele, wiele razy.

  That said, ja Mauro nie czytam tak jak nie oglądam szczekaczki TVP.

 275. Rodzina, to jeden z powodów dla których Tusk zrezygnował z ubiegania się o prezydencki urząd, twierdzi dzisiejsza GW.
  Dla PO to chyba dobra nowina, a jak prezydentem zostanie Małgorzata Kidawa-Błońska to już najlepsza z możliwych.
  Wołają na obiad. Krupnik i kurczak w białym sosie

 276. Nefer
  7 listopada o godz. 13:50
  Ale przeczytaj wierszyk który wkleiłem netu wg mnie świetny
  https://passent.blog.polityka.pl/2019/11/05/tusk-pasuje-my-nie/#comment-883467

 277. Bywalec 2
  7 listopada o godz. 12:15
  Rossi wspaniale ośmiesza PiS i tzw dobrą zmianę. On robi dla przeciwników PiS doskonała robotę. Dlatego warto czasem jak już napisze ekstremalna głupotę skomentować.

 278. 14:01

  Gdy polityk nie potrafi przekonać żony do roli pierwszej damy powinien powiedzieć: pas.

 279. Staniszkis wciąż w formie mimo zmiany frontu. Co napisze to jest na opak.

 280. satrustequi
  7 listopada o godz. 14:36
  Przekonanie zony to nie łatwe zadanie – piszę to z doświadczenia.

 281. Maciek

  Żona jest jak Suweren…

 282. W 21. wieku kobiety wreszcie uzyskały należną rangę

 283. Polityk który nie potrafi porwać za sobą żony – do pałacu prezydenckiego – cóż…

 284. maciek.g
  7 listopada o godz. 14:30

  Sympatyczne ale już widziałam, też w internetach.
  Staniszkis niech się już lepiej nie odzywa bo znowu palnęła :/

 285. Przy okazji warto zauważyć, że Prezydent Europy niestety nie jest wybierany w wyborach powszechnych, więc jego demokratyczny mandat jest słaby. I rola też.

 286. Red. Adam Szostkiewicz gra na „dżeksonie” (typ gitary elektrycznej)
  https://www.youtube.com/watch?v=Mqfwbf3X8SA

 287. Dobre było jak Tusk ze dwa lata temu wygłosił chyba jedyne znaczące przemówienie swojej kadencji, w którym wskazał na 3 wielkie zagrożenia dla Europy. Wzrost aktywności Chin, wzrost izolacyjnych tendencji USA, uwiąd przywodztwa przez duże P w Europie. Na co nazajutrz Frankfurter Allgemeine pierwszy i ostatni raz skrytykował prezydenta Europy przeciekiem z urzędu kanclerskiego: Ostatni szczyt Unii Angela musiała sama zorganizować, bo Tusk nie potrafił nawet uzgodnić agendy szczytu z leaderami krajów Unii.

 288. kooperatywaMandragon

  „Partia Komunistyczna Chin sciaga koszty kuli uzytej do egzekucji z rodziny skazanego.
  POPiS zaplaci za Fort Trump i 447.”

  Mam trzy uwagi do powyższego cytatu.

  Po pierwsze dlaczego tzw komercjalizację usług państwowych, w tym przypadku egzekucji, wiąze pan tylko z komunistycznymi Chinami? Przecież takie praktyki wynikające z zasady „there ain’t no such thing as a free lunch” wiazą się również z tradycją europejską. Wynalazłem np specyfikację kosztów sądowo-egzekucyjnych z Protektoratu Czech i Moraw – oczywiście z pierwszej połowy lat 40. Tak ten cennik wygladał:

  1. Areszt – 1,5 marki dziennie
  2. Koszty sądowe – 20 marek
  3. Dokonanie egzekucji (ścięcia) – 300 marek
  4. Czyszczenie ostrza – 5 marek
  5. Utylizacja głowy – 5 marek
  6. Kremacja oraz pogrzeb – 100 marek.

  Dodam, że obciązona rodzina skazanego miała prawo zwrócić się o rozłożenie na dogodne raty należności wyliczonej wg tego cennika.

  Po drugie pozwolę sobie przypomnieć panu, że coś takiego jak „Fort Trump” realnie nie istnieje i nie powinno się tego okreslenia używać nawet metaforycznie. Przypomnę, że Departament Stanu USA oraz Ambasada USA w W-wie prosiły by tego nie czynić jako, że ośmiesza to siły zbrojne USA. Zresztą trudno się sojusznikom dziwić, bo fort to w największy skrócie „fortyfikacja polowa lub stała, budowana od XVII do początków XX w., przystosowana do obrony okrężnej.”
  Tak więc mozna mówić o kosztach utworzenia i działania infrastruktury militarnej NATO. Koszty te ponosić bedzie budżet RP, budżet USA oraz europejski fundusz reasekuracji Sojuszu. Jak one się bedą rozkładać trudno powiedzieć ponieważ od jakiegoś czasu krajowe media w tym kontekscie uparcie pomijają istnienie Sojuszu Północnoatlantyckiego.

  Po trzecie koszta sygnalizowane w uchwale 447 Kongresu USA podatnicy poniosą tylko w przypadku rozpoczęcia tzw dużej reprywatyzacji. Jak na razie rząd PiS z rozmaitych powodów plany reprywatyzacji przełozył na poźniej – więc nie ma o czym mowić.
  Dodam, że siły sprawczej w tej sprawie, wbrew obiegowej opinii, nie ma Kongres USA ale wpływowy, rodzimy sektor hodowli roszczeń i spekulacji nimi. Najkrócej mówiąc sektor ów zabiega o to by obiecujace doświadczenia biznesowe związane z tzw „reprywatyzacją warszawską” przenieść na teren całego kraju. Natomiast spdkobiercy, którymi się opinię publiczną straszy pełnią w tej działalnosci biznesowej co najwyżej rolę chóru z zaświatów – jak w tragedii greckiej.

 289. Koszty resocjalizacji katolików nad Wisłą wypada przedstawiać Watykanowi. Tak sobie myślę,że to sprawiedliwe. Kochajmy się jak bracia ale…Ojcostwo kosztuje…

 290. @Lewy
  W swojej symulacji: „co bym zrobił, gdybym był Donaldem” opuściłem ważny motyw rezygnacji z kandydowania, który wyszedł dzisiaj na jaw w mediach.
  Małgosia powiedziała NIE!
  Z dotychczasowych obserwacji, Małgosia nie pchała się nigdy na pierwszą linię.
  Nie zamieszkała przy ul. Parkowej, Donald „rujnował” budżet latając na weekendy do Sopotu.

  Wiem coś o tym. Moja Najukochańsza, należy do zbioru osób ‘wycofanych’, lubi spokój, wspólne wieczory i noce i gdybym zechciał kandydować na jakiekolwiek stanowisko państwowe, zażądałaby rozwodu.

  Z pierwszą żoną się rozwiodłem, bo robiłem karierę za granicą i miesiącami byłem poza domem.
  Nie było wtedy telefonii komórkowej, Internetu, WhatsUp’a, itp.
  A widocznie potrzebowała czułości, a nie kasy…
  Czy ja zresztą wiem?
  Do 40 lat uważałem siebie za ideał. Jeśli w świeżym towarzystwie jakaś ‘najpiękniejsza’ wybierała kumpla, nie mogłem zrozumieć dlaczego. Głupia jakaś, czy co?
  Syna (26) przestrzegam przed błędami ojca.
  Mnie rodzice nie mówili „pij 2L, jedz owoce i warzywa, mało mięsa”.
  I najważniejsze. Kiedy hamulce popuszczają po kielichu i zanosi się na barbara, zastanów się synu nad możliwym uczuciem after. Wtedy czasami odpuścisz. Belive me son.
  Nara

 291. satrustequi
  7 listopada o godz. 14:55
  Ostatni szczyt Unii Angela musiała sama zorganizować, bo Tusk nie potrafił nawet uzgodnić agendy szczytu z leaderami krajów Unii.

  Mój komentarz
  Powyższe, to opinia zaciągnięta z witryn ultraprawicowych mająca takie pokrycie w faktach jak wiadomość, że Tusk 2,5 roku temu przegrał 27:1 głosowanie o przedłużeniu jego kadencji jako szefa RE.
  Pzdr, TJ

 292. @jobrave, 14:51
  JPRDL! Kropka w kropkę!

 293. @tejot, 16:07
  Ten ‘satrustequi’ – niby taki czasami za Robertem B., czasami za Władysławem K-K, ale zawsze bez sympatii dla PO, a osobliwie Donalda.
  Mieści się w definicji agenta wpływu.
  Masz rację, że bezkrytycznie „pobiera wiedzę” w prawicowych portali.
  Ale chyba „ideowiec”, wierzy w dobrą zmianę, daleko mu do zawodowca MR.
  Pozdr

 294. 16:07 Tejot

  Ooooh, wielki dysonans poznawczy widzę:). A to Gazeta Wyborcza zacytowała Frankfurter Allgemeine Zeitung. Wystarczy trochę oleju w głowie, otwartości poznawczej, by nie próbować palić na stosie tych którzy mówią że planeta nie jest taka płaska jak
  kora mózgowa stasieku i jemu podobnych.

 295. 16:09

  „stasieku” hy hy…

 296. Zajmijcie się panowie Krajem i polityką a nie Mauro i innymi dysydentami, bo to z Krajem i polityką nic wam nie wychodzi zgorzkniali sfrustrowani nieudacznicy.

 297. @satrustequi, 16:27
  Ja o tobie „ideowiec”, a ty o mnie, że mam „płaską korę mózgową”.
  ‘satru’, c’mon…

 298. @Izabella twoj komentarz dot. slusznosci decyzji Tuska przekonywujacy. Tylko…. mozne napisac rownie przekonujacy komentarz udowadniajacy nieslusznosc decyzji, albo jeszcze gorzej wyciagajac prywatne przeslanki decyzji.
  Nikt nie siedzi w glowie Tuska, wiec mozna se dowolnie dywagowac. Na moje proste rozumowanie (a ludzie glownie prosto rozumuja) postapil podobnie jak kilka lat temu, kiedy zostawil Polske w rekach Kopacz, Komorowskiego i Schetyny i zwial do Brukseli na dobre i bezstresowe zycie.
  Czy tylko ta robota w Polsce go rajcuje ? Jesli widzi, ze ojczyzna w niebezpieczenstwie autorytaryzmu i wstecznych swiatopogladow, to moze trzeba bylo wrocic i odbudowac, czy zbudowac prawdziwa opozycje. Od miesiaca widzi doskonale, ze mimo omal zwyciestwa w wyborach („PiS ma wladze, ale opozycja wiekszosc wyborcow” – cytat z Polityki) jednak nie jest dobrze.
  A tak przy okazji, co dobrego wlasnie dla Polski ze strony Unii wydarzylo sie dzieki jego obecnosci przez te kilka lat w Brukseli. Tak tylko pytam, bo nie wiem, a nie chce byc niesprawiedliwa.

 299. Dla młodych.
  „Dysydent – człowiek przeciwstawiający się panującej władzy lub ideologii, często represjonowany z tego powodu.”

 300. Mauro jest dysydentem medialnym w medium liberalnym, a więc dysydentem ideologicznym, wszystko się zgadza z definicją ktora podaje ale już nie rozumie mało inteligentny stasieku…

 301. Na forum Radia Maryja to np. Tejot byłby dysydentem ideologicznym

 302. @zyta2003, 16:34
  Chyba nikt tutaj na EP, a przynajmniej ‘stasieku’, nie starał się oceniać słuszności decyzji.
  Tę oceni, za przeproszeniem, historia.
  A zdanie ci wyszło, ‘zyto2003’, w ‘formacie’ z Moniki O.
  ” Nikt nie siedzi w glowie Tuska, wiec mozna se dowolnie dywagowac.”
  Pozdr

 303. Tak że „stasieku” stwierdzam zbyt słabe pofałdowanie kory u Ciebie

 304. @zyta2000
  Przepraszam, ‘izabella’ jednak oceniła.

 305. Co raz to kogoś nasyłają na en passant – „śmieszy, tumani, rozprasza”. Kolejnych nicków nie podaję. Istny Twardowski, obraża, naparza, zawadiacki jest na swój sposób.

  Kto to robi? Inaczej – kto za tym stoi? Czy zbieg okoliczności, pomieszanie pod czaszką?
  Może Duch święty?

 306. @ Bar Norte
  ….tzw.dużej reprywatyzacji …rzad PiS na razie odłożył ..? .

  I dobrze zrobił !.
  Durny młody napaleniec v-ce minister Jaki chcący sie popisać skutecznoscia chciał opracować ustawę reprywatyzacyjna .

  Jaki byłby tego efekt i kto by na tym skorzystał ?

  Zapewne ustanowiono by fundusz reprywatyzacyjny w jakims ministerstwie Skarbu który by rozpatrywał wnioski spadkobierców.

  Wiadomo ,że właściciele dawno wymarli zaś o utracone majątki przejete przez państwo starali by sie nowi własciciele ich potomkowie.Wtedy byłoby zasadne pytanie kto ma prawo do roszczeń włascicieli których życie pozbawili Niemcy.Problem wtedy nie byłby rozpatrywany w świetle prawa i regulacji odnosnie spadków jak to obecnie sie dzieje przed polskimi sadami tylko problem by nabrał tzw.sprawy moralnej zas adresatem zbiorowej presji i żadania byłgy utworzony fundusz reprywatyzacyjny w ministerstwie Skarbu i niewiele tu trzeba byłoby udawadniać tylko zastosowac metode interpretacja prawa w postaci hucpy żydowskiej która zaskoczyła nawet prawnikow w USA.

  Co by dostali Polacy w procesie reprywatyzacji ?.Powiem krotko – gówno s skłócone społeczeństwo na dalsze lata.Czy ja potomek dziadka własciciela majątku Borki moglbym cos skorzystac.

  Dziekuję serdecznie żyd komunista Minc pozbawił dziadka i jego rodzinę majątku a budynków już nie ma udało mi sie zabrać krzyżyk wiszący na ostatniej ścianie zas ziemia zmieniła tyle włascicieli ,że jak napisałem ,sprawy są tak skomplikowane po 75 ,że nawet król Salomon by tego nie rozwikłał.Dochodzi jeszcze przesunięcie granic ,ustrojów II RP,PRL czy teraz III RP.

  Wystarczy przypomnieć rok 1920 kiedy Józef Piłsudski podjął decyzje ,że nie będzie zwrotu czy płacenia odszkodować włascicielom majatków skonfiskowanych za udział w powstaniu styczniowym skonfiskowanym przez Carat .Sprawa była prosta i oczywista zostali bezpośrednio skrzywdzeni.Jednak Marszałek nie uczynił tego dla dobra państwa zas powstańcom zapewnił dobra opieke do końca życia.

  Tak więc jeśli ktos porusza w Polsce problem reprywatyzacji to albo jest głupi i przez głupotę szkodzi Polakom albo jest podpuszczany przez tych co forsują ustawę 447 .

  Całe szczęście ,że macie madrego Premiera Mateusza Morawieckiego i Prezydenta dr Andrzeja Dudę którzy zablokowali pomysły reprywatyzacyjne .

 307. @satru
  You have a dream, żebym się wqrwił i ci naubliżał.
  Niedawno tę technikę przypisałem Jarkowi.
  Widać, że czytasz wytyczne.
  Zdefiniowałeś się ‘satru’.
  Ale „nie ze mną takie numery (…)”

 308. 16:48

  Nie ze mną twe numery Brunner …(prawdziwe miano „stasieku”)

  J24

 309. Na forum toczy się walka wywiadów: niemieckiego i polskiego…

 310. Na calym swiecie rynek nieruchomosci jest najbardziej korupcjogenny. Przyklad Warszawa, gdzie hydrze nie da sie ukrecic lba – chyba od dziesiatkow. Dowodem posrednim na to sa niesamowite majatki wysokich urzednikow magistratu.
  Nawet nie posadzam wybranego oszalamiaca wiekszosci glosow prezydenta Warszawy, ze wiele wiedzial o tych przekretach i chyba nie zdazyl sie jeszcze w tym umaczac. Ale on jest po prostu za chudy w uszach pieknoduch bez zadnego doswiadczenia jak zwalczac mafie i takze jak rozwiazywac problemy miasta. Wysunieto go, bo tak pieknie mowil o demokratycznych wartosciach i Warszawa to kupila, a w magistracie sie wielce cieszyli. Marionetka!! Chwala Bogu za wpadke prezydenta Wloch, bo mozna miec nadzieje, ze pamietnik pana Turka rzuci wiele swiatla na rynek lapowek

 311. Kościelna komisja mienia jak żona Cezara. Tak sobie myślę o braku ciągotek wzbogacania się…

 312. zyta2003
  7 listopada o godz. 16:34
  A tak przy okazji, co dobrego wlasnie dla Polski ze strony Unii wydarzylo sie dzieki jego obecnosci przez te kilka lat w Brukseli. Tak tylko pytam, bo nie wiem, a nie chce byc niesprawiedliwa.

  Odpowiem pytaniem, a co dobrego wynika dla Polski z Nobla Tokarczuk?

 313. Bar Norte
  7 listopada o godz. 1:31
  dopiero w argentynie zorientowal sie gombrowicz, ze polska mitomania to male piwo;
  celem bolszewickiej ofensywy byl oczywiscie berlin, ale plan lenina i trockiego, okazal sie byc mrzonka; bitwa byla wielka i slusznie spiewaja o niej piesni, ze polak potrafi, ale gdyby nawet armia czerwona te bitwe wygrala, to sytuacja w berlinie byla juz radykalnie inna, i nie czekal tam na nich „spartacus” ani roza luksemburg; mysle, ze lenin sie w tym zorientowal, bo trocki pozostal marzycielem, i dlatego zatrzymal, wobec niespodziewanie silnego oporu polakow, budionny’ego w drodze na wa – we; zdobycie polski go nie satysfakcjonowalo, chodzilo przeciez, nie zapomnijmy, o podbicie calej planety z okolicami;

 314. 17:24

  Wizerunkowe sukcesy są ważne: wybór Jana Pawła – Karola Wojtyły na biskupa Rzymu był największym w ostatnich stuleciach. Zwycięstwo Sobieskiego i polskiego oręża pod Wiedniem największym przed wyborem Jana Pawła.

 315. PS ale Hitler i jego lata kompletnie zruinował wizerunek kulturalnych Niemiec, a jednak…przewodzą Europie

  więc nie wizerunek rządzi, lecz potęga ekonomiczna

 316. Przed Tuskiem chyba Hiszpan był na tym stanowisku?

 317. izabella
  7 listopada o godz. 17:24
  dobre pytanie;

 318. Szwajcaria ma mało znanych w świecie twórców i generałów i polityków, a jednak wizerunek tego kraju…

 319. byk
  7 listopada o godz. 17:25

  Co naprawdę było ostatecznym celem ofensywny Tuchaczewskiego dokładnie nie wiadomo ale wiadomo, że podczas jej trwania były prowadzone rozmowy o przebiegu granicy niemiecko-sowieckiej.

  Budionnego nie zatrzymał Lenin, lecz wbrew rozkazom Trockiego, Stalin do spółki z Jegorowem.

 320. zyta2003
  7 listopada o godz. 16:34
  A tak przy okazji, co dobrego wlasnie dla Polski ze strony Unii wydarzylo sie dzieki jego obecnosci przez te kilka lat w Brukseli. Tak tylko pytam, bo nie wiem, a nie chce byc niesprawiedliwa.

  I jeszcze inaczej. Kojarzy mi się to niestety z prawicową retoryką typu co dobrego zrobił Obama dla Afroamerykanów. Jest w tym sugestia że tylko wymierne materialne korzyści są istotne. A już na pewno dla ludzi kolorowych. I dla Polaków chyba też. Czyż nie?

  Sugerujesz że powinien był coś Polsce załatwić? Co na przykład, jakieś dodatkowe fundusze, albo intratne pozycje? Też nie chcę być niesprawiedliwa. Trochę tylko poinsynuuję, bo to umiem najlepiej.

 321. Największym atutem Polski są ładne, solidnie sprzątane miasta, bezpieczne, kulturalne, nowoczesne – to o nich piszą ludzie świata piszący o Polsce, nie Barroso…

 322. Jaka jest korzyść z chrztu w 966 r. Tak sobie myślę bo hunwejbini i tak za dziury w asfalcie winią Słowian.

 323. Tak więc, najlepiej zrobimy skupiając się na rozwoju urody Kraju, a nie incydentalnych międzynarodowych sukcesach Krajanów

 324. hetajr
  7 listopada o godz. 17:47
  „Budionnego nie zatrzymał Lenin, lecz wbrew rozkazom Trockiego, Stalin do spółki z Jegorowem.”
  zgadzam sie, ale bylo to po mysli lenina;

 325. Geozak

  „I dobrze zrobił !”

  Tym razem się z tobą zgadzam.
  Choć zaznaczam, że nie podzielam częsci argumentacji akcentującej sprawy narodowościowe, bo one nic nie mają do rzeczy.

  Ale pozwolę sobie zauważyć, że sprawa reprywatyzacji nie jest definitywnie zakończona lecz „zamrożona” – po prostu trafiła do szuflady. Tak wiec stosunek PiS do reprywatyzacji jest nadal niejasny. Jak sądzę wynika to z tego, że w obozie rządzacym istnieją wpływowe grupy, które do reprywatyzacji dążą. Przykładem może być wątek poboczny niedawno ujawnionej afery dotyczącej wyłudzeń vat przez wysokich urzędnikow ministerstwa finasów. Jak ujawniły media obaj aresztowani urzędnicy, wraz z równiez aresztowanym z powodu korupcji urzędnikiem ministerstwa finasów oraz szefem ABW zasiadali w Radzie Nadzorczej spółki „Agencja Monitoringu Wywłaszczeń”. Spółka ta miała się zajmować reprezentowaniem osób, które nie otrzymały należnej pomocy po wywłaszczeniach prowadzonych m.in. w okresie PRL. Trudno działalności tej prywatnej spółki zarządzanej przez wysokiej rangi urzędników kluczowych dla uzgadniania roszczeń resortów nie wiązać z planowaną reprywatyzacją – w kontekście tzw „hodowli roszczeń” i spekulacji nimi, o czym wspomniałem wcześniej.

  Z tym, że przyjemnością mogę cię poinformować, że PiS będzie miał szansę jasno zadeklarować się w tej kwestii. Jak bowiem czytałem lewica w Sejmie ma zamiar złożyć projekt ustawy definitywnie wygaszający jakiekolwiek roszczenia z tytułu dekretów wywłaszczeniowych rządu PRL z drugiej połowy lat 40. Będzie więc okazja do przetestowania stosunku większości sejmowej (PiS) do tej sprawy.

 326. @Geozak
  7 listopada o godz. 16:45
  Niezupełnie masz rację. Problem majątków przejętych po wojnie przez Państwo wymaga systemowego rozwiązania w postaci zrealizowania do końca dekretów Prezydenta RP o nacjonalizacji. Przypomnę, że tzw „dekrety Bieruta” zakładały wypłacenie odszkodowań właścicielom (w papierach wartościowych) jednak wielu właścicieli tych odszkodowań nie uzyskało. Tam , gdzie odszkodowań nie wypłacono oraz tam, gdzie przejęcie odbyło się z naruszeniem prawa byłym właścicielom należy się zadośćuczynienie.
  Natomiast uchwała 477 w ogóle tego nie dotyczy- dotyczy, podobnie jak deklaracja z Terezina mienia organizacji, które przestały działać z powodu ich likwidacji przez okupanta i wymordowania członków oraz obywateli- Żydów którzy zostali zamordowani przez hitlerowców bądź przez sąsiadów

 327. byk

  „trocki pozostal marzycielem”

  No tak, w tym przypadku teza Trockiego o „armii jako kleszczach ginekologicznych ułatwiających poród rewolucji” się nie sprawdziła.
  Potem pisał, żę owe „kleszcze” mogą co najwyżej pełnić rolę pomocniczą a nie podstawową.

 328. norte:
  trockiemu niewiele sie sprawdzilo, stalin odegral tutaj znaczna role, jak wspomnial hetajr;

 329. @izabella – a tyle wiązałam nadziei z tym nickiem. Odpowiadam: L.Wałęsa, K.Wojtyła, D.Tusk postawieni w jednym rzędzie z polska pisarką obrażają noblistę. Założę sie że koleżanka nie czytała niczego pióra O.Tokarczuk, stąd szokujące porównanie człowieczeństwa tych postaci. A jeśli nie o humanizm, to o co chodzi?
  Jeszcze nie skreślam; czytając blogi można wiele się nauczyć.

 330. nobel wynalazl dynamit, takze w sferze kulturalnej, fundujac nagrode;

 331. @zezem, wczoraj pytanie – dziś odpowiedź: nie wiem, myślałam że ty wiesz. Zawsze możesz napisać do autora (patrz link) w jego rodzimym języku i zapytać.
  Tak czy inaczej, wiem jedno – co najbardziej zabolało: stosowanie diety roślinnej , która może poprawić zdrowie ludzi i obniżyć emisje,(…) priorytetowe traktowanie podstawowych potrzeb ludzkich, a nie zamożności. I jeszcze liść zamiast pachnącego papieru toaletowego – niejaki @Lewy twierdzi że najlepszy jest kapuściany do wielokrotnego użytku.

 332. szefie, dzisiaj szef się osłonił (naga twarz), więc czuję się zwolniona.

 333. L.Wałęsa, K.Wojtyła, D.Tusk postawieni w jednym rzędzie z polska pisarką obrażają noblistę.

  Noblistę? Jedynym noblistą w tym towarzystwie jest Wałęsa…

  Nobel dla Tokarczuk może chwilowo poprawić samopoczucie paru osób zatroskanych spadającym szacunkiem świata dla naszego kraju, a już na pewno nie spowoduje długotrwałych negatywnych skutków, jakie pociągnął za sobą wybór Wojtyły na papieża 🙄

 334. @Symetryczny 11:14, wstąp do kościoła*, czyli do dzisiejszej Polityki w temacie „Świat”. Tak się tworzy historię – rękami we krwi.

 335. byk
  7 listopada o godz. 18:12

  ale bylo to po mysli lenina
  Na ten temat nie mam zdania. Trzeba poszperać.

 336. nie badz taka symetryczna, kochana;

 337. p.s.
  czasami jest to po prostu lenistwo i brak jadu, ktory tez z nieba nie spada;

 338. ktoś tu z czułością wspominał idola rasistę Blackley’a Prawdziwego. Ilu w końcu tych agentów wpływu jest na blogu, niech się ujawnią!

 339. hetajr:
  tez szperam, ale staram sie przede wszystkim myslec;

 340. godz. 11:02, czyli wszystkie ręce na pokład! Kobieto, czytaj więcej o ostatnich dziejach Polski począwszy od zmiany systemu, o polityce zagranicznej czytaj i o ciepłej wodzie z kranu. Nie ufaj gładkim mózgom, mimo że w jedności siła.

 341. @maciek.g
  6 listopada o godz. 22:59

  Nie wymagam od Tuska idealizmu, tylko, że tak to określę, bardziej męskiego podejścia do sprawy.

  Gdyby Tusk był politykiem-fighterem, to trudno byłoby mu przejść do porządku dziennego nad tym, że Kaczyński, jego odwieczny wróg, panoszy się w Polsce i robi tu jeszcze większy „syf”. Nie spałby w tej Brukseli po nocach, tylko kombinował, jak by tu zniszczyć Kaczyńskiego, słał zaszyfrowane SMSy z radami do swoich byłych kolegów z PO, a każdą wolną chwilę poświęcał na planowanie wojny z Dudą o prezydenturę, żeby zaraz po zakończeniu kadencji w UE ruszyć do boju.

  Jeśli zaś Tusk fighterem się nie czuje, a szczytem jego marzeń jest wygodna pozycja wysokiego urzędnika unijnego, to już dawno powinien był dać do zrozumienia swoim dawnym partyjnym kolegom i wyborcom, żeby na niego nie liczyli. Bo oczekiwanie na „zbawcę” jeszcze bardziej pogrążyło Platformę w marazmie.

  Tymczasem Tusk od dwóch lat kokietuje i testuje, aby sprawdzić, kto go jeszcze w Polsce kocha, kto lubi, a kto szanuje. Kiedyś szwendał się w tym celu po krakowskim rynku, co wywołało wiele złośliwych komentarzy. Wykoncypował sobie, że jeśli prezydentura będzie łatwa do zdobycia (np. po wygraniu przez opozycję wyborów parlamentarnych), to on wtedy „przyjedzie na białym koniu”. Prawdziwej walki z Kaczyńskim jednak nie miał zamiaru podjąć. Za duży wysiłek. Chciał wygrać łatwo i bez ryzyka, ale zaprezentować się jako wielki zwycięzca, który pokonał PiS.

  No, ale w sumie dobrze, że się oficjalnie wycofał. Lepiej późno niż wcale. Wyborcy przyjmą do wiadomości, że Tuska nie ma już w polskiej polityce, a Platforma przestanie na niego czekać i może wreszcie się ogarnie (lub rozpadnie, bo lepsze to niż stan obecny).

 342. żabka konająca
  7 listopada o godz. 18:43

  Stawianie Tuska w jednym rzędzie z Wojtyłą to chyba jednak spore nadużycie wskazujące na jakiś specyficzny daltonizm.

  Czy w Twoim zawodowym życiu byłaś nauczycielką? Bo masz maniery pani od polskiego która przychodzi postawić uczniom dwóje za wypracowanie, ewentualnie trójki na zachętę. Upupiasz blogowiczów niczym jakiś profesor Pimka, a to wyklucza jakąkolwiek inteligentną rozmowę.

  Czy to z powodu nieumiejętności budowania relacji z ludźmi dorosłymi uciekasz w świat zwierząt? Zwierzęta nie kwestionują Twojej wyższości? Zastanów się nad tym, na blogu można się wiele o sobie nauczyć.

 343. z innej beczki:
  sa ludzie, a moze nawet wiekszosc (patrz: kolejki przed elektronicznymi konfesjonalami w moguncji), ktorzy bez jadu istniec nie potrafia, ale, powtarzam, nie spada on z nieba;

 344. stasieku
  7 listopada o godz. 12:29

  Sugerujesz że ja jedna oceniłam decyzję Tuska, a wszyscy inni skromnie pozostawili ocenę historii?
  Jak sprawdzić cobybyłogdyby? Ja nie umiem, umiem tylko minimalizować ryzyko. A ryzyko to oczekiwana strata. Jako inżynier (czy się mylę?) na pewno rozumiesz.

 345. gwiazdka dla @Symetrycznego (*), był taki film, komedia, tytułu nie pamiętam. W nim scena: w szalonej ucieczce, rozpędzony samochód wjeżdża w drewniany domek boży. Pozostaje jedynie zachęcający napis: ” Wstąp do kościoła!”
  Czytelny opis komedio-dramatu naszych czasów.

 346. boskie igrzysko – tego zazdroszcza nam, skazani na nieustanne kleski,kiepsko nawroceni przez nas, meksykanie;

 347. troche jest w ich spojrzeniach, albo raczej wszystko;

 348. @izabella, czy ja pytam o twój zawód? nie. Sama porównałaś D.Tuska do naszej noblistki, sądziłam że chodzi o rozsławianie Polaków na świecie i pouczenie z czego powinniśmy być dumni. Stąd niezgoda na stawianie w jednym rzędzie karierowicza z pisarką.
  Wspomniałam też o innych sławnych indywiduach bliskich większości na tym blogu. Nie umywają się do Olgi Tokarczuk jako człowieka i twórcy.

 349. dschugaschwili byl i pomimo studiow pozostal chamem;
  to zlamalo marksizmowi – leninizmowi (komunistycznej herezji) ostatecznie kark,
  ale homo sovieticus to przezyl i cieszy sie zdrowiem w najlepsze;

 350. und so sitze ich zwischen allen stühlen;

 351. „Stawianie Tuska w jednym rzędzie z Wojtyłą …”

  Faktycznie, Tusk nie ma nic wspólnego z tuszowaniem pedofilii 😉
  Notabene, Olga Tokarczuk ze swym Noblem nic dobrego nie zrobiła dla Polski. Pogrążyła ideę Polski rechrystianizującej Europę. A Tusk? Co on pogrążył w polskiej sprawie?

  Tego jeszcze nie wiem, ale wkrótce się dowiem … z bloga en passant.
  Czy Małgośka bała się o swego męża? Jak na antyPiSowskim świeczniku by zasiadł, to byłby narażony jak nie jeden prezydent z nihilizmem powiązany w tym konserwatywnym kraju, zdaje mi się. Bo czy by wygrał z Du*ą nie wątpliwości, jedyne spekulacje, czy w cuglach, czy z 3-procentową przewagą?

  Kraj jest koserwatywny, nie ma wątpliwości, że starszyzna jest przywiązana do tradycji, wszystko jedno jakiej – pilsudczykowskiej czy endeckiej, peerelowskiej czy sanacyjnej – wszystko jedno. Byle pachniało starzyzną. A młodzież? Podobno odchodzą młodzi od Kościoła. Ale czy to znaczy, że się ideowo liberalizują? Chyba nie. Utylitaryzm im w głowie. Takie „pokolenie JP2”, hihi – to historia się śmieje.

 352. @gajowy powinno być „noblistkę”, dla mnie oczywisty błąd pisarski, dla ciebie temat na dłuższy komentarz. „Ale ty pisz, pisz.”*

  *nie moge podać autora bo tu zbanowany

 353. szefie, ja nawet nie prosiłam o odprawę, ani zapłatę za zaległy urlop. Po prostu – rzucam tę robotę. Do sądu, w świetle ostatnich zmian w przepisach praw pracowników przy zwolnieniu nie pójdę.

 354. @izabella
  Przecież wiesz, że @żabka już tak ma. Stawia stopnie, przeważnie dwóje i tróje blogowiczom na EP i LA.
  Swoją droga ten protekcjonalny ton w pouczaniu Ciebie, sama już nie wiem, bardziej mnie rozśmieszył, czy bardziej wkurzył.
  „Założę się że koleżanka nie czytała niczego pióra O.Tokarczuk, stąd szokujące porównanie człowieczeństwa tych postaci. A jeśli nie o humanizm, to o co chodzi?”
  No cóż, żabka jest wyjątkowo humanitarną humanistką.

 355. Żabcia jeszcze nie skreśliła Izabelli, ale uważnie sie jej przygląda.
  Takiego komika jak Zabcia nie było nie tylko na Ziemi, ale w całej galaktyce, a nawet w całym kosmosie.
  Żabcia zmarszczy brwi i …no nie mogę. Musze się czegoś napić

 356. maciek.g
  7 listopada o godz. 10:32

  „Tak, tak Rossi jest tak tajne, ze nikt nic o nim nic nie wie”.

  Ignorancja nawet w prostych sprawach jest jak ocean, niestety. Podczas trwania śledztwa do jego materiałów mają dostęp wyłącznie prowadzący je prokuratorzy. Nie ma dostępu ani adwokat, ani podejrzany. Czemu? Żeby nie można był mataczyć lub zastraszać czy kupować świadków. Po zakończeniu śledztwa i skierowaniu sprawy do sądu prawo wglądu do akt ma zarówno podejrzany jak i jego adwokaci. Jeśli jakieś śledztwo wzbudza duże zainteresowanie lub oburzenie opinii publicznej ― np. na działania prokuratury ― to może ona udostępnić niektóre informacje ze śledztwa. Nie jest to jednak obligatoryjne, wszystko zależy od oceny prokuratorów, czy i jakie informacje udostępnić mając na względzie dobro śledztwa. W przypadku śledztwa smoleńskiego prokuratorzy przed 2015 rokiem wielokrotne udzielali różnych informacji, choć na ogół drugorzędnych, ale potencjalni sprawcy na pewno byli tym bardzo zainteresowani i chcieli więcej. Po zmianie władzy w 2015 polityka prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego jest zupełnie inna, w tej sprawie panuje obecnie profesjonalna cisza, która potencjalnych sprawców z pewnością niepokoi i denerwuje.

 357. tejot
  7 listopada o godz. 10:33

  „Rossi, znów czarujesz blogowiczów argumentem o pękających parówkach jako ilustrującym fizyczne zjawisko pękania kadłuba samolotu podczas wybuchy. Słowo „fizyczne” ma ogłupić naiwnych, sprawić wrażenie, ze argument jest choć tylko ilustracyjny, to jest w pełni naukowy. Twórca analogii parówkowej nie miał zielonego pojęcia o wybuchach, po prostu wrabiał tą teorią swoich smoleńskich konfratrów w wiarę w wybuchy”.

  Pozostaje mi polecić ci prosty i klarowny tekst (autor jest profesorem nauk technicznych), który każdy może zrozumieć, z wyjątkiem ciebie. Ale jak chcesz to próbuj do skutku.

  Piotr Witakowski – O SAMOLOTACH, PUSZKACH I PARÓWKACH ORAZ TĘPOCIE UMYSŁOWEJ

  https://marszpolonia.com/2015/08/25/piotr-witakowski-o-samolotach-puszkach-i-parowkach-oraz-tepocie-umyslowej/

 358. tejot
  7 listopada o godz. 10:50

  „Eksperci Macierewicza przez 9,5 roku od katastrofy smoleńskiej pracowali intensywnie i z tych wysiłków nic nie wyszło ponadto, ze katastrofa smoleńska byłą katastrofą samolotową typu CFIT”.

  Pisałeś o tym wiele razy i wielokrotnie prosiłem cię o podanie innego przykładu katastrofy typu CFIT w której giną wszyscy pasażerowie, część z nich jest w dziesięciu kawałkach, konstrukcja samolotu rozpadła się na kilkadziesiąt tysięcy części, w tym wiele bardzo drobnych, wszystko ze środka kadłuba łącznie z fotelami zostało wyrzucone na zewnątrz, a promień rozrzutu szczątków we wszystkich kierunkach sięga kilkudziesięciu metrów. Nadal czekam aż przejrzysz katastrofy typu CFIT i podasz stosowny przykład. Samolotowych katastrof w historii lotnictwa, było kilkadziesiąt tysięcy i coś takiego musiało się zdarzyć i zostało zakwalifikowanej jako typowy CFIT.

  Przypominam, katastrofa typu CFIT (controlled flight into terrain) charakteryzuje się twardym przyziemieniem, na ogół przed lotniskiem, ale może być na wodzie, ze stosunkowo niską prędkością i skutkuje wgnieceniami oraz pęknięciami poprzecznymi kadłuba, ale część pasażerów (czasem wszyscy) uchodzi z życiem. Nie leń się tejot tylko szukaj. Nie wątpię, że znajdziesz taki przykład. Dla ułatwienia podaję miejsce, gdzie możesz szukać.
  https://aviation-safety.net/database/

 359. teo
  7 listopada o godz. 19:36

  „Czy Małgośka bała się o swego męża”?

  Krąży uporczywa plotka, że raz ją uderzył za nortyczne wkładanie masła do lodówki zimą.
  Jak bije znaczy, że nie jest mu obojętna.
  Niechby bił, byle był. 🙂

 360. No, zapewne niewielu CFIT-om (może żadnemu?) udała się rzadka sztuka obrócenia na plecy przed przyziemieniem. Polska górą 😎

 361. Byk:
  „ale staram sie przede wszystkim myslec”

  Odnośnie myślenia to jest takie powiedzenie:
  „Logika – najkrótsza droga na dojście do kompletnie błędnych wniosków”.

 362. stasieku
  7 listopada o godz. 16:11

  @jobrave, 14:51
  JPRDL! Kropka w kropkę!
  stasieku
  7 listopada o godz. 16:11
  __________________________________________
  No, a wyobraź sobie, że ten gość – Rickey Medlocke, jest „native American”, jego przodkowie byli Siuksami i Czirokezami.
  Ps. Nb. dobrze pamiętam red. Szostkiewicza z czasów, kiedy był długowłosym blondynem.

 363. No MauroRossi wrócił do pracy.
  Ciekawe, kto pierwszy pomoże Maurowi ,bo on ma na utrzymaniu rodzinę, kto pierwszy wejdzie w kontakt z Mauro i zacznie mu tlumaczyć, że albo kłanie albo sie myli i jakby sie zastanowił, to chyba doszedłaby do wniosku, że w tutce trotylu nie było. I może nawet go przekonana.

 364. Lewy
  7 listopada o godz. 21:30

  Już prawie dziesięć, dziesięć lat samolot jest międlony na EP. Stwierdzam tylko bo ręce opadają.

  O co zakład że izabela nie zrobi zaliczenia? Poprawkowego też nie przejdzie.

 365. Mogli tyż karbitu nap.chać du skrzydłów wodom polać i pudpalić jak zaczełu sykać. Jak kturenś sy cygara zapalił to buchło. Si gaz z karbita zrobił to jak mogli ślady zostać jak gazu ni widać bu gaz je jak puwieczcze ży gu ni widać. A czadu tyż ni widać. Moży jeszczy czad dołużyli żyby pewny było? A ni wyczujesz go bo gu nie czuć. Jak czad poszed pirszy to zara umarły a jeden co jeszczy żył zapalił sy i wtenczas buchłu bo tyż ni byłu widać bu dziurka mała była ali wystarczy nawyt mała bu ładwopalny jest i troch tylku wystarczy. Szysku zbrodniaże przewidziały!

 366. żabka konająca
  7 listopada o godz. 18:51
  dziś odpowiedź: nie wiem, myślałam że ty wiesz
  Z tego co wiem:
  – wodorowodory są tak samo rozpowszechnione jak tlenki tlenu.
  – energii nie da się odnowić.
  Link powowołuje się na „alarm” 11.000 naukowców. Okrągła liczba, która mówi wiele.
  Ostatnio czytałem rozważania czy pierwotni ludzie nie są odpowiedzialni za wyginęcie mastodontów.
  Czekam na publikacje w sprawie ruchów płyt tektonicznych i kto za tym „stoi”.

 367. „Krąży uporczywa plotka, że raz …

  No i nic się nie dowiedzialem od Mauro nt. jak Tusk zaszkodził wizerunkowi kraju znanego jako PiSlandia.
  „Uporczyw plotka …”, oh, to musi być wyssane z małego palca u lewej nogi. Poza tym, Małgośka się bała o swojego Donalda. Jedno małe „o”, a tyle robi – pominięte – w zrozumieniu treści zdania.
  Przypominam Mauro i nie tylko jemu, że w styczniu br. zginął w Polsce jeden prezydent miasta …
  Może się jeszcze nie jeden szaleniec znaleźć owładnięty nienawiścią na Donalda choćby. Ileż nienawiści Polako-katolicy-patrioci, w mediach publicznych i w trollowaniu społecznościowym nawylewali z siebie na niego.
  Może tego się obawiała Małgośka?

 368. Co ja gadam! Trzy pazażery przyżyły co leżeli na latnisku żywy! A Tusk muwi du Putina Ty pacz trzy jeszczy żyjom trza jich dobić dawaj liwolwer albo maszynówe. A Putin tylku liwolwer mjał to mu dał a un dubijał. Tak byłu! A te z maszynówkami za płotem stały i pilnuwały żyby nigd ni widział co une robium.

 369. stasieku
  7 listopada o godz. 12:59
  Miedzy nami prawdopodobnie inzynierami .. zamieszczaj ile wlezie .
  „Mie ” dzialaja na wyobraznie takie cwaniaki z bablem w nosie co to nie odrozniaja sinusoidy od tej wewnetrznej czesci maszynki do miesa ktora powoduje , ze mielonka kreci sie i posuwa do przodu . Zabyl ja nazwe tej trojwymiarowej lini ( ma to swoja nazwe ) a nie wypadalo pisac o tym kiedy cwaniak Mauro mielił te wszystkie teorie . Antoniego”Maurycego” Pozdr.

 370. satrustequi
  7 listopada o godz. 17:30

  „Zwycięstwo Sobieskiego i polskiego oręża pod Wiedniem największym przed wyborem Jana Pawła”.

  Faktycznie, zrobiło piorunujące wrażanie w całej Europie. Ale była to przedostania wielka szarża husarska (no i wyszło mi nazwisko lewicowej dziennikarki). Ich czas się kończył, to znaczy husarii.

  PS. To Anna Husarska, kiedyś w „Gazecie Wyborczej” teraz za granicą na różnych frontach.

 371. Nefer
  7 listopada o godz. 21:38
  Nefciu, opowiem ci coś ciekawego. Oglądałem chyba na Planet jak sprytny wąż wabi jaszczurke, żeby ją zjeść. Otóż ten wąż ma taki cieniutki ogonek, który wystawia i tym ogonkiem porusza, a reszta ciała pozostaje nieruchomo. Ten ogonek przypomina smakowitego robaka, którego jaszczurka ma ochotę spożyć. Więc zbliża się, i kiedy już , juz ma go połknąc, kiedy sama zostaje połknięta przez sprytnego węża.
  Ciebie, Nefciu, nie muszę ostrzegać, bo jesteś inteligentną jaszczurką, ale boje sie o te inne jasczurki, które Rossi przywabia swoim ogonkiem. On już wabi ogonkiem teo, maćka, tejota, a pewnie marzy, żeby jeszcze zwabić legata.
  Uwaga, uwaga jaszczurki, ja lewa jaszczurka ostrzegam. Nadchodzi noc sprytnego strasznego węża , nie dajcie sie spożyć

 372. @olborski

  W maszynce do mięsa to jest ślimacznica czyli przenośnik śrubowy bazujący na śrubie Archimedesa.

 373. stasieku
  7 listopada o godz. 12:59

  Wyciągnij z tego optymistyczny dla siebie wniosek, że Tusk nie ma krwi na rękach. Jego ferajnę można o wszystkie posądzić, ale akurat nie o to. Do tego trzeba mieć siłę charakteru, odwagę oraz paranoiczną osobowość. Zaś Tusk jest microsoft (mały, mięciutki). Amator został modelowo wyrolowany przez zawodowców. Być może cała ta sprawa ma także dużo szerszy wymiar, ale nie będę spekulował i wyręczał przyszłych historyków.

 374. tejot
  7 listopada o godz. 16:07

  „Tusk 2,5 roku temu przegrał 27:1 głosowanie o przedłużeniu jego kadencji jako szefa RE”.

  Faktycznie był to sukces Niemiec, które go wystawiły.

 375. O, własnie wabi srututu swoim wdzięcznym ogonkiem

 376. Geozak
  7 listopada o godz. 16:45

  „Wystarczy przypomnieć rok 1920 kiedy Józef Piłsudski podjął decyzje ,że nie będzie zwrotu czy płacenia odszkodować włascicielom majatków skonfiskowanych za udział w powstaniu styczniowym skonfiskowanym przez Carat. Sprawa była prosta i oczywista zostali bezpośrednio skrzywdzeni. Jednak Marszałek nie uczynił tego dla dobra państwa zas powstańcom zapewnił dobra opieke do końca życia”.

  Dobrze że to przypomniałeś. Ja bym jednak odbierał majątek przechwycony przez komunistów od końca lat 80. i nacjonalizował go. Prawdziwa lewica by to poparła, nie wiem jak nasz blogowy Bar Norte.

 377. jobrave
  7 listopada o godz. 14:51

  Red. Adam Szostkiewicz gra na „dżeksonie” (typ gitary elektrycznej)
  https://www.youtube.com/watch?v=Mqfwbf3X8SA

  Nieźle dają ci z Szostkiewiczem, thx. Słucham cały czas.
  Może to nie Szostkiewicz tylko Szostakowicz? 🙂

  „Zastanawiam się teraz nad Prawnuczką – gdyby wynająć dobrych fachowców, którzy by ją podkręcili, żeby nie była taka bezpłciowa, znaleźli jakiś patent na nią, to byłaby spora szansa …”.

  Może lepiej żeby ci fachowcy sami wystartowali? Zobacz jaki komercyjny sukces odnieśli założyciele grupy „Pet Shop Boys” (z zawodu architekt i dziennikarz muzyczny). Zamiast uczyć matołów jak grać sami zagrali zarabiając miliony.

 378. @
  Tusk po mistrzowsku zaorał hejterów. „Mnie też jest trochę smutno, ale…”
  http://netinfo24.pl/2019/11/06/tusk-po-mistrzowsku-zaoral-hejterow-mnie-tez-jest-troche-smutno-ale/

 379. Jak wy by si ni przezbywały z Panem Marło Rozim to bu un nie pisał bez 10 lat u tyj Zbrodni a wy si swarzyta ży to kastatrofa była. Trza bronić Prawdy a ni żyby nasz potiomki niewiedzieli jak byłu. Przyprośta Pana Marła i puwiedzta Tak był ma Pan Racje a tak to Un dalij bendzi walczył u Prawde Histuryczne!

 380. ls42
  7 listopada o godz. 11:05

  „Mauro Rossi ostatni komentarz zamieścił po północy o 0.47 i poszedł spać, a towarzystwo nie może zapomnieć jego fiksum-dyrdum na temat zamachu”.

  Oceniam cię znacznie wyżej niż średnia blogowa dlatego polecam tekst, którego Tejot nie zrozumie, ty na pewno tak.
  https://marszpolonia.com/2015/08/25/piotr-witakowski-o-samolotach-puszkach-i-parowkach-oraz-tepocie-umyslowej/

 381. GajowyM.
  7 listopada o godz. 21:04

  No, zapewne niewielu CFIT-om (może żadnemu?)
  https://marszpolonia.com/2015/08/25/piotr-witakowski-o-samolotach-puszkach-i-parowkach-oraz-tepocie-umyslowej/

  Jest tu na ten temat, na lotnisku Narita w Japonii.

 382. GajowyM.
  7 listopada o godz. 21:54
  Jak sie nazywa linia ktora wykonuje kropka ( punkt ) namalowana na tym ostrym brzegu tej jak ja nazywasz „slimacznicy ” . Nazwa ” matematyczna ” czy tez „trygonometryczna” ? Jest na to osobna nazwa

 383. @
  „Są granice sq**syństwa” Dulkiewicz pozywa Wyszkowskiego z IPN za atak na swoją córkę.

  https://gazetaplus.pl/

 384. Dyskusja o zasłużonych ludziach w historii świata i Polski typowo akademicka.
  Nawet noblistów trudno ustawić w tej kolejce. Jednym podoba się ten, a innym tamta. Przymusu nie ma.

  Film IRLANDCZYK rozpoczynający festiwal filmów amerykańskich poprzedziło oficjalne przedstawienie zaproszonych gości witanych oklaskami. Przemawiali przedstawiciel ambasady amerykańskiej i władz Wrocławia. Myślałem, że odezwie się Olga Tokarczuk, ale się rozczarowałem.
  Widownia przywitała noblistkę wielkimi brawami. Pomyślałem, kto z tych kilkuset osób na pokazie przeczytał chociaż jedną książkę noblistki?
  To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Tu, na blogu wiele pochwał, ale na moje pytanie jakie przesłanie niosą dzieła noblistki nie otrzymałem nawet jednej odpowiedzi.
  A przecież pisarze potrafią porwać tłumy do rewolucyjnego czynu, potrafią sprawić, że narody odzyskują niepodległość, potrafią jednoczyć w dobrych zamiarach i dobrych uczynkach. Taką postacią był Polak, Karol Wojtyła, Papież

 385. @
  „Macierewicz zasługuje na miano największej kanalii”

  http://polityczek.pl/uncategorised/11962-kuczynski-macierewicz-zasluguje-na-miano-najwiekszej-kanalii-ostatnich-30-lat

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 386. Lewy
  7 listopada o godz. 21:54

  I tak od dziesięciu lat. Nawet Kaczyński już zostawił samolot ale nie, nie na EP.
  Rzeczony już nawet nie próbuje do mnie rozmawiać i niech tak zostanie.

 387. Najgorsi sa neofici i neofitki , znalezione w sieci metafory – najlepsze albo niczego sobie (taks- owkarze wylaczaja kasy fiskalne i zamykaja oczy )
  „Ta pani psychicznie przypomina starą prostytutkę, która po tym jak jej profesja się wydała, chodzi po okolicy i opowiada, że nawet żony jej klientów są wdzięczne za jej usługi.”

 388. remm
  7 listopada o godz. 19:11
  Jak czytam to wycofanie się Tuska z ubiegania się o prezydenturę nnie jest na rękę PiS, bo mieli już opracowany plan
  https://www.tvn24.pl/marcin-horala-i-krzysztof-smiszek-o-wyborach-prezydenckich-i-decyzji-donalda-tuska,983795,s.html
  I ja o tym już pisałem na tym blogu. Tusk był wygodnym dla PiS przeciwnikiem, od lat grilowali go i wzywali na te komisje śledcze urabiając suwerena że ma sporo za uszami.
  Jego wycofanie się to problem dla Kaczyńskiego. On skuteczniej może wspomóc opozycje z ważnego stanowiska w UNI. Czasem unik jest skuteczniejszy i tu zdecydowanie jest.

 389. Mauro Rossi
  7 listopada o godz. 20:55

  Mój komentarz
  Prof. Witakowski główny ekspert Macierewicza w sprawach smoleńskich wybuchowych nie ma doświadczenia (ma doświadczenie zerowe) w dziedzinie lotnictwa, a szczególnie w dziedzinie badań katastrof lotniczych. Jest on tak samo niemądry w tych sprawach jak np. przeciętny specjalista zajmujący się budową ogrodzeń przemysłowych w dziedzinie połowów dalekomorskich.

  Prof. Witakowski jest specjalistą od budownictwa lądowego. Budownictwo lądowe ma tyle wspólnego z lotnictwem, co hodowla dżdżownic z hodowlą koni arabskich. Na jednej i drugiej trzeba się znać, by coś rzeczowego powiedzieć.

  Prof. Witakowski przytacza jako argumenty na rzecz wystąpienia we wraku kadłuba smoleńskiego pęknięcia wzdłużnego kadłuba jako dowodu na wybuch w kadłubie. jako na pękniecie które pochodzi tylko i wyłącznie od eksplozji wewnętrznej w kadłubie, Słowem pęknięcie wzdłużne części kadłuba w Smoleńsku widoczne na zdjęciach z wrakowiska równa się eksplozja w kadłubie.

  To jest cała hipoteza prof. Witakowskiego. Hipoteza trywialna i naiwna. Hipoteza intencjonalna, skonstruowana pod nadbudowanie na niej teorii zamachu na prezydenta RP, wybuchowego termobarycznego przeprowadzonego w Smoleńsku.

  Prof. Witakowski wskazuje jako dowody na swoją hipotezę wybuchową zdjęcia z innych katastrof lotniczych, z których żadna nie jest analogiczna do katastrofy smoleńskiej. Katastrofa smoleńska, to był upadek samolotu w pozycji plecowej. Katastrofy podawane jako typowe przykłady przez Witakowskiego, to były zderzenia z gruntem lub z płytą lotniska w pozycji brzusznej.

  Prof. Witakowski wypisuje bzdury o katastrofie smoleńskiej rozpatrując inne katastrofy lotnicze całkowicie odmienne od smoleńskiej i wskazując na anologie pomiędzy nimi a katastrofą smoleńską, których to analogii nie ma.
  W zasadzie dalsza dyskusja nie ma sensu.

  Prof. Witakoiwski wypisuje piramidalne bzdury o kadłubach samolotowych jak te poniżej:

  „Kadłub samolotu pasażerskiego jest też z technicznego punktu widzenia cienkościennym zbiornikiem ciśnieniowym. Jeśli w takim zbiorniku ciśnieniowym zostanie znacząco podniesione ciśnienie to w ściankach cienkościennej powłoki zostaną wygenerowane duże naprężenia rozrywające:
  – obwodowe – siły z nimi związane skierowane są po obwodzie kadłuba oraz Hσ
  – osiowe: – siły z nimi związane skierowane są wzdłuż osi podłużnej kadłuba. Lσ
  Nieskomplikowane obliczenia pozwalają stwierdzić, że powstające w cylindrycznym zbiorniku ciśnieniowym naprężenie obwodowe ma dwukrotnie większą wartość od naprężenia osiowego, (por. Leckie F.A., Dal Bello D.J. „Strength and Stiffness of Engineering Systems”, Springer 2009)
  , /HpRtσ=⋅/(2)LpRtσ=⋅
  gdzie: p oznacza ciśnienie, R promień zbiornika, t grubość ścianki zbiornika.
  Jeśli ciśnienie wewnątrz cylindrycznego zbiornika ciśnieniowego przekroczy wartość krytyczną – zależną od wytrzymałości izotropowego materiału powłokito powłoka zawsze zostanie rozerwana w kierunku równoległym do osi podłużnej zbiornika, ponieważ naprężenie obwodowe jest dwukrotnie większe niż osiowe (por. Rys. 8).”

  Mój komentarz, c.d.
  Kadłub samolotu z punktu widzenia mechaniki nie jest analogią zbiornika ciśnieniowego jednopowłokowego ani tym bardziej analogią parówki.

  Kadłub samolotu, to:
  a) konstrukcja szkieletowo-powłokowa, zupełnie inny rodzaj konstrukcji niż zbiornik ciśnieniowy.

  Kadłub samolotu jest konstruowany pod naprężenia powstające od aerodynamiki, naprężenia od siły nośnej skrzydeł oraz naprężenia od reakcji na betonie lotniska podczas lądowania gdy samolot lądując dotyka, uderza lekko w pas

  b) zbiornik ciśnieniowy w porównaniu z kadłubem samolotu, to konstrukcja zupełnie różna, obliczana na relatywnie bardzo wysokie ciśnienie wewnętrzne i składająca się z jednej ciągłej powłoki przerywanej tu i ówdzie wyprowadzeniami rurowymi. Naprężenia w zbiorniku ciśnieniowym mają się nijak do naprężeń w kadłubie samolotu w locie, a zupełnie nijak się mają przy upadku samolotu.

  Prof. Witakowski cierpi na niedostatek wyobraźni technicznej – przypadłość spotykaną nieczęsto, ale spotykaną u naukowców.
  Zbiornik ciśnieniowy z punktu widzenia wywoływanych w nim naprężeń nie ma nic wspólnego z kadłubem samolotu.

  Prof. Witakowski rozwodzi się szeroko, teoretyzuje o wybuchu w kadłubie samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Czy prof. Witakowski ma jakiekolwiek doświadczenie w dziedzinie wybuchów? Jestem przekonany, ze żadnego nie ma.
  Pzdr, TJ

 390. Bar Norte
  7 listopada o godz. 15:16

  1.Partia Komunistyczna w Chinach ma sie dobrze, Protektorat Czech i Moraw juz nie istnieje.
  2. Oplatami za stacjonowanie bratniej armii podzielimy sie tak samo
  jak za Konferencje Bliskowschodnia w Warszawie.
  3.Czyszczenie kamienic odbywa sie nie tylko w Warszawie , a poniewaz dla chcacego nic trudnego,
  POPiS zalatwi 447 szybciej niz cokolwiek innego.

  PS Powracajac do 100 morderstw dziennie u poludniowego sasiada USA,
  zamordowano wlasnie 9 kobiet i dzieci jadacych polna droga w rejonie przygranicznym.
  Handlowcy wzieli je za konkurencyjne przedsiebiorstwo.

 391. ls42

  „Film IRLANDCZYK”

  Wlasnie obejrzałem „Ulice nędzy” Martina Scorsese. To jego pierwszy film z 1973. W rolach głównych Robert De Niro i Harvey Keitel – tak jeszcze młodzi, że trudno ich rozpoznać. Temat charakterystyczny dla Scorsese czyli życie włoskiej gangsterki. Natomiast forma nowofalowa, charakterystyczna dla kina amerykańskiego z przełomu lat 60-70. Do tego ciekawy wątek religijny.
  Dobrze mi się ogladało, powiedziałbym, że hipnotycznie.

 392. Bar Norte 23.05
  Rozmowy o filmach można prowadzić w nieskończoność. Na blogu trudniej bo staram się streszczać. Tego filmu, o którym piszesz nie widziałem.
  Serdecznie pozdrawiam

 393. Lewy
  7 listopada o godz. 21:54
  Czy zwróciłeś uwagę jak rozmawiam z Rossim? i czy to jest w ogóle rozmowa? Po prostu strzelam go jego własnymi idiotyzmami które tu wypisuje. Jak widzę odpisuje ,ale jakoś niechętnie. Wie bowiem że odpowiedzi nie będzie.
  TJ przyjął inna strategię i tłumaczył dlaczego. Uważam że Rossi skuteczniej zniechęca do PiS niż Adam10 walący między oczy i powtarzający PiS= faszyzm

 394. @olborski

  Spirala cylindryczna? Wendel? Helisa?
  Są jeszcze spirale stożkowe, kuliste, loksodromy…

 395. kooperatywaMandragon

  „u poludniowego sasiada USA, zamordowano wlasnie 9 kobiet i dzieci jadacych polna droga w rejonie przygranicznym.”

  Czytałem, że ofiarami byli mormonii co poruszyło Trumpa. Chyba z uwagi na wyborcze głosy z tej wspólnoty religijnej.

 396. Uzasadnienia kandydatury posła Piotrowicza:
  „urodzony w rodzinie katolickiej, mimo przynależności do PZPR, warunkującej dopuszczenie do zawodu, nigdy jako praktykujący katolik nie utożsamiał się z ustrojem totalitarnym”

  Która parafia wydała zaświadczenie, że prokurator Piotrowicz był praktykującym katolikiem?
  Czy przyjmował księdza i to zostało odnotowane w parafialnej kartotece?

  Czy wypada mi się śmiać z PiSlandii? Podobno państwo to jest paździerzowe? Urokliwie musi wyglądać, posprzątane, nowocześnie paździerzowo.

 397. Nefer
  7 listopada o godz. 22:37
  Dla JK ten wypadek jest teraz tylko szkodliwy politycznie i stad taka cisza na ten temat. On sądził swego czasu że ma szansę przy pomocy tej katastrofy zniszczyć swego największego wroga politycznego PO. Szło nawet nieźle , ale teorie którymi chciał przekonać suwerena były tak idiotyczne że w końcu zaczęły przynosić odwrotny skutek. W sprawe zaangażowali się bezinteresownie ludzie znający się na lotnictwie, katastrofach i wybuchać i włożyli sporo wysiłku by przekonać naiwniaków ze zamachu być nie mogło. Przypomnę choćby światowej sławy fizyka i lotnika Prof Artymowicza.
  Nie sadze by Mauro ma polecenie drążyć ten temat na ep. On to robi z własnej woli. W PiS pewnie o tym nie wiedza bo taka nisza jak ten blog ich nie interesuje. Gdyby JK wiedział to by się wściekł i pytał kto temu idiocie to polecił.

 398. Radio Z – Czarzasty o Piotrowiczu: gdybym wiedział, że jest w PZPR, wystąpiłbym z partii

 399. http://wyborcza.pl/7,82983,25386482,kowal-ta-sprawa-politycznie-wykonczy-pis-w-2-lata-to-najgrubsza.html

  Red. Wysocka-Sznepf oraz Paweł Kowal.
  Polecam przeczytać (więc nie wklejam fragmencików), sądzę, że wywiad jest w dzisiejszym papierowym wydaniu (7-listopada).

 400. maciek.g
  7 listopada o godz. 23:25

  Gdyby mógł coś na tym ugrać to by dalej na tym jechał. Nie opłaca się, zgoda. Błogosławionego brata mniejszego prawie wyniósł na ołtarze a że suweren gupi to nie ma rady. Plus szczujnia TVP.
  Co tam Mauro uważa robić to mnie nie obchodzi.

  A jednak Macierewicz na marszałka seniora za wybitne osiągnięcia, du*a przełknął i podpisał no bo kto mu kampanię inaczej zapłaci.

 401. ls42

  „Tego filmu, o którym piszesz nie widziałem.”

  To na zachętę plakat i kilka fotosów.

  https://www.denofgeek.com/us/movies/mean-streets-1973-lookbackreview/47834/mean-streets-1973-lookbackreview

  Ps. Poza tym swietna muzyka.

 402. GajowyM.
  7 listopada o godz. 23:12
  Helisa ! Dzieki . Chodzilo o to co ” wykonal ” z grubsza ten Tu154 (?) po utracie czesci lewego(?) skrzydla .

  „Linia lezaca na powierzchni walca lub stozka i przecinajaca tworzace walca lub stozka pod stalym katem”

 403. Bar Norte

  Rocznica karnego zebrania sie na wezwanie hitlerowcow ,, inteligencji ” krakowskiej w 1939 roku.
  Zastanawiajace, ze Boy-Zelenski nie ukryl sie i dal sie zamordowac we Lwowie w 1941 roku w ten sam sposob.
  https://www.rp.pl/Publicystyka/311069901-Sonderaktion-Krakau-Prawda-to-nie-zemsta.html

 404. PiS gra czarnymi

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25389643,abp-jedraszewski-dostal-nagrode-za-teczowa-zaraze-w-laudacji.html

  Abp Jędraszewski dostał nagrodę za „tęczową zarazę”. W laudacji nazwano go „kurierem z Krakowa”. Za te obraźliwe słowa wobec środowiska LGBT metropolita krakowski odebrał w czwartek nagrodę Strażnika Wartości, wyróżnienie specjalne przyznawane przez „Do Rzeczy” i Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej. Notabene, są to podmioty finansowane przez podatnika, w tym przez środowisko LGBT.
  Metropolita mówił wtedy, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Sprawą zgłoszono do prokuratury, ale ta odmówiła wszczęcia śledztwa bo „kodeks karny nie przewiduje kar za publiczne nawoływanie do nienawiści lub publiczne znieważanie ze względu na orientację seksualną”.

  Mnie to nie dotyczy, bo nie mieszkam w tym kraju. Dostarcza jedynie argumentu, dlaczego nie mieszkam.

 405. Ewidentna wina żony Tuska. Dziadek też zawalił.

 406. @zezem, pewnie chodziło o węglowodory, ale mnie nie pytaj bo ja na maturze odpowiadałam na temat estrów, czyli związków kwasów organicznych z alkoholem. I ten temat zdałam.

 407. Tusk spasowal, bo wiedzial ze do wyborow pojda „prawdziwi” Polacy.
  Mysle, ze wiekszosc rodakow juz porzucila wszelka nadzieje.
  Szkoda, ze nie ostal sie nam nawet sznur. Nie mozemy sie nawet powiesic…

 408. Krakowski Nobel dla Jędraszewskiego za odkrycie „tęczowej zarazy”. Tak sobie myślę: powiedz czy jesteś z Krakowa a powiem kim jesteś. Bliżniacza miejscowość Wąchock. Kużnia kadr…w stylu CK Dezerterzy…

 409. Skoro prezydent to urząd malowany to konkurs piękności najbardziej użyteczny. Jak sugerują znawcy. Tak sobie myślę czy tęcza łowicka w tle uchodzi. Czy malowany ptak…paw….

 410. Ale wdepnęliśmy. Te same twarze w polityce od 30 lat, żeby nie powiedzieć gęby. Nie mylić z mordo ty moja ! To jak widok twarzy teściowej. Tak sobie myślę czy w polityce musi być jak w życiu…teściowo żyj nam wiecznie…

 411. W nawiązaniu do wypowiedzi Pawła Kowala wskazanej tu przed północą przez @Teo po raz kolejny na tym forum stwierdzam, że ruch dobra zmiana ma krótką ławkę.

  Co do pogrążania/b>, to przywołuje ta zapowiedź toń szamba, bo ponoć wyrażając coś o polityce trzeba być dramatycznym i najlepiej być trywialnym.

  Dobra zmiana miała ponoć stworzyć nowe elity.
  Okazuje się, że o tworzenie ma być finansowane przez alfonsów.

  Jeśli polityką jest karmienie nudzących się staruszek i nudzących się staruszków przez @Mauro Rossi, przez @Geozaka i przez podobnych, to przypomina mi to zalecenie Hamleta ( ówczesny kontekst był inny niż dzisiejszy):
  Idź do burdelu Ofelio!.

  To było zalecenie człowieka przeżywającego tragedię.
  A dziś w Polsce rozgrywa się kiepski wodewil.
  Kurtyna zapada; dyrektor i wypłaty dla aktorów oraz oklaski w sferze mało realnej.
  Jest chaos i bez różnie rozumianych ofiar się nie obejdzie.

  A za słowami komunistyczna zaraza i damy odpór kryje się pustoszejąca kasa i oferta alfonsów: Pomożemy!

  https://www.youtube.com/watch?v=Pkdci55adqk

 412. zaczytałam się zupełnie nie na temat a tu sprawa do wyjaśnienia, @Izabella, napiszę wprost – rozczarowały mnie te stwierdzenia:
  „Niech przypomina że my nie wszyscy barbarzyńcy”
  ” gadanie że zrobił to dla większej kasy i prestiżu to zwykła polska ograniczoność umysłowa.”
  Ja nie rozumiem tego samobiczowania, czołgania się, pochylania głowy przed wszystkimi innymi narodami. Szczególnie europejskimi – jeśli ty znasz powody dla których powinniśmy się sami poniżać – bardzo proszę przedstaw, wtedy porozmawiamy.

 413. @Bar Norte
  Współczesność jest dla ciebie za trudna?

  Trocki Vs globalne ocieplenie:
  https://www.youtube.com/watch?v=Pkdci55adqk

 414. Pan wicepremier Rostowski również wycofał się z polskiej polityki po „trudnych, niepopularnych decyzjach”.

 415. Zapowiadałem chaos i mnie dopadł.
  Tym razem zagajenie zaplanowane, a nie plątanie się.

  Trocki Vs globalne ocieplenie:
  https://www.youtube.com/watch?v=lZTRpS3wAzQ

 416. Jak ustalił portal WP, Olga Tokarczuk dostanie zaproszenie od Andrzeja Dudy. Obiecał, że złoży autograf na jej książkach.

 417. quzdra
  Jaką misją kierujesz ty się, mamrocząc regularnie na blogu, oprócz nadmiarem wolnego czasu ?

 418. Co do nowych elit :
  wątpię aby Donald Tusk zechciał po zakończeniu kadencji Rady Europy osiąść z wnukami i wnuczętami w kraju w którym dzieci do domu wracają ze szkoły z wszami.

  Mam okazję porównywać zachowanie się ludzi od niezamożnych po bogate i od Podkarpacia po Londyn oraz Wielkopolskę.

  Pięćset plus jest ofiarnie przeznaczane na czesne w przedszkolach i szkołach.
  Zaczyna dramatycznie brakować katechetek i katechetów.

  A zarówno laicyzujący i chrześcijanie misyjni staranie unikają możliwego wyjaśnienia zdarzenia schowania hostii do kieszeni przez prowincjonalnego chłopaka.

  Moim zdaniem on nie wiedział co z tym płatkiem ma zrobić.

  Pani mająca wiele milionów i proponowana na członka gremium orzekającego co przystoi Polakowi powinna na zakupionym terenie w Konstancinie przejść się we włosiennicy i przestać pieprzyć o przepastnym rowie dzielącym Polaków.

  Podział wyznacza liczba cyfr salda konta bankowego.

  Godnościowe gadanie osób mających po zaokrągleniu o 00 więcej ode mnie dowodzi, że pieniądze ogłupiają nieuleczalnie i żaden trybunał tej forsie straszny nie jest.

  I wszystkim tym steruje Naczelny Abnegat.

 419. Lewy
  Patroluje teraz na blogu, kto pierwszy wejdzie w kontakt z Rossim.
  Każdy się tak stara , jak umie.

 420. maciek.g
  7 listopada o godz. 23:12
  Lewy
  7 listopada o godz. 21:54
  TJ przyjął inna strategię i tłumaczył dlaczego. Uważam że Rossi skuteczniej zniechęca do PiS niż Adam10 walący między oczy i powtarzający PiS= faszyzm

  Czy nie uważasz za prawdopodobne, że trafiamy do różnych odbiorców i efekt jest kumulowany? 🙂

 421. Jedno udało sie Rossiemu napewno osiągnąć .
  Dzieki nadgorliwym blogowiczom dożynamy się sami, kłócąc się o właściwy sposób traktowania jego obecności blogowej. Hunwejbini nadają ton.

 422. Chips a hostia. Tak sobie myślę czy zbieżność nie obraża uczuć…

 423. @Z dystansu

  Nie jestem misyjny.
  Na Polskę nie patrzę z dystansu, jak ci zadowoleni, że ich tu nie ma.

  Na starość słuch ci się pogorszył i odbierasz mocny głos z melodią poprawnej polszczyzny.

  Nie muszę przy każdym otwarciu ust lub przy otwarciu sesji sieciowej rozpoczynać od:
  Wierzę w …

  Nieregularnie czytasz co piszę, więc chwilki mieszają ci się z tygodniami.

  Serce mam po lewej stronie, wolne od miłości do bogów, co niejednokrotnie jasno i wyraźnie tu stwierdzałem.

  Nie rozumiesz, to przewijaj.

  Nie prowadzę case study w żadnym języku.

  Czas mam szybki i wolny od szybko-krótko-głupio oraz od rachciachciachu i naszości.

  Sądzę, że nie zrozumiałeś przesłania filmu Misja. T nie mój problem.

 424. Wchodzenie w kontakt z naczelnym , blogowym bo dbajacym oto co pisze , mamroczacym nieustannie elegantem pierwszego kontaktu
  ( „Krąży uporczywa plotka, że raz ją uderzył za nortyczne wkładanie masła do lodówki zimą.
  Jak bije znaczy, że nie jest mu obojętna.
  Niechby bił, byle był „)
  – nie wiadomo czy udane ale probowac mozna
  …………………………………………
  Zamiast zajmowac sie wplywem grawitacji na losy kraju , tego tu , ktory bez lewego skrzydla (po jego nieprzemyslanej utracie ) wykonuje cos podobnego do tego co wykonal tamten Tu .
  Co tnp zrobil ze zlapanym wafelkiem , czy wiedzial co z nim zrobic zanim zlapal
  prezydent D. ? Zprofanowal przemyslnie czy nie ? , Choc pytac powinno sie o wykonywanie podstawowych swoich obowiazkow a mamrotac od okazji do okazji

  „W ogóle jakiś beznadziejny ten mąż – zamiast zajmować się żoną i dziećmi, to nic tylko walczył w partyzantce, staczał bitwy, wysadzał pociągi, odbijał więzienia i w ogóle wiódł rajskie życie. Szczęście, że ona przynajmniej znalazła poczciwego SSmana, który się nią opiekował i dawał kiełbasę zabieraną innym więźniarkom; trudno dziś o takich porządnych ludzi.”
  Jest okazja pomamrotac , dla pan’ przed , w estrach , albo po „W czasach szalenstwa ” Magdaleny G.

 425. Jeśli wolno: jesteście nadmiernie reaktywni wobec Mauro.

  Umysł twórczy sam sobie potrafi postwić, sformułować kwestie do rozważenia i tu się wszystko zaczyna w wielkim świecie intelektu… Umysł reaktywny tylko będzie rozpisywać się na postawiony mu temat.

 426. @@@
  Dzień dobry.
  Jak zwykle, po śniadaniu, zaczynam czytać w sieci wiadomości dnia.
  Od jakiegoś czasu, zauważyłem, że w gazeta.pl, prawie codziennie, jest dość „wysoko” komunikat dot. jakiegoś ‘Bieniuka’.
  A to, że ktoś go oskarżył o molestowanie, a to, że B. gdzieś wyjechał, coś powiedział, czemuś zaprzeczył.
  Dziś: „Gliwińska w ciąży. Odbija piłeczkę Bieniukowi”.

  Nie wytrzymałem, pytam żony „who the f*ck is Bieniuk?”, a ta mi tłumaczy, że to „mąż aktorki, która umarła na raka”. I że jest przystojny.

  Tu płoną lasy, a gazeta.pl, niby poważny portal, zajmuje się przystojnym Bieniukiem.
  Nie burdel-tatą Banasiem, nie znanym deweloperem Jarkiem, nie wyciszonym szefem KNF Chrzanowskim, itp.

  Dziś prawie wszyscy komentatorzy „zauważyli”, że dla Donalda najlepszy termin do prezydentury, to kadencja 2025-2030.
  I wszyscy wiedzieli, że Donald teraz nie wystartuje.
  No i że Małgosia powiedziała NIE.
  Smutne to wszystko.

 427. ..pan premier D.Tusk dał wielką szanse na zwycięstwo panu prezesowi J.Kaczyńskiemu ,to wielki polityk ( tak podobno mówią ) !!! niech teraz pokaże jak kocha go suweren !!

 428. @adam100, 10:15
  To jest boskie!
  Cheers.

 429. Donald Tusk ślubu z wami nie brał powiacy…

  I tak zrobił dla was wiele.

 430. Poza tym to jest naprawdę inteligentny człowiek i widzi to czego większość z was nie widzi: świetne lepsze od jego rządy 2015-2019 w Kraju……….

 431. @Bywalec 2, 10:24
  Ja ‘tejota’ rozumiałem przez jakieś dwa lata. Potem, kiedy już wszystko zostało powiedziane, obie komisje i prokuratura opublikowały raporty, (choć red. Rymanowski w on czas stwierdził, że „jeszcze nic nie wyjaśniono”), przestałem rozumieć.

  Teksty/posty ‘tejota’ nie są łatwe, ‘tejot’ obnaża kłamstwa/prowokacje MR, ale też przybliża stronę techniczną kulis wypadku.
  Zaczynam powoli rozumieć motywację ‘tejota’, „jednego z najważniejszych analityków en passant”.
  Z wyrazami sympatii
  PS
  Mam w swoim archiwum, przy twoim nicku, ‚Bywalcu 2’, takie zdanie (chociaż z postu poświęconemu sytuacji w Doniecku).
  ”Polscy wyborcy kupili w wyborach pakiet socjalny i nowe twarze Dudy i Szydło, a po wyborach wychodzi stara , kłótliwa, nie zdolna do żadnego kompromisu morda nacjonalistycznej kato-prawicy.”
  Przynajmniej za to cię lubię.

 432. Reasumując: Gdyby w Kraju źle się działo, On by powrócił i walczył.

  Nie może tego otwartym tekstem powiedzieć lemingom, bo szok byłby zbyt wielki

 433. Powtórzę się :
  Nominacja ludzi typu Pawłowicz, Pietrowicz, Macierewicz na ważne stanowiska w państwie ma na celu ostateczne skompromitowanie systemu demokratycznego . Kaczyński obraził się na demokracje , bo ostatnie demokratyczne wybory nie przyniosły mu tej władzy której oczekiwał i teraz stara sie tą demokrację skompromitować w oczach społeczeństwa , aby później mieć pretekst do jej likwidacji.

 434. @z dystansu, o 9:02 napisał do ‘guzdry’
  ”Jaką misją kierujesz ty się, mamrocząc regularnie na blogu, oprócz nadmiarem wolnego czasu ?”
  Próbuję zrozumieć, bo lubię i cenię „mamrotanie” ‘guzdry’.

  Misja (za Wiki) to: „1. Zadanie do spełnienia. 2. Działalność przedstawicieli jakiejś religii.”

  Tak sobie pomyślałem, czy można misję ‘guzdry’ nazwać „nadmiarem wolnego czasu”?

  Kiedyś z ‘guzdrą’ i ‘teo’ zastanawialiśmy się nad naszą misją, nas – tu piszących na en passant.
  Przy winie się zastanawialiśmy i żadnych konkluzji nie pamiętam.
  Pozdr
  PS
  Nie zaczepiam ciebie tym postem. Po prostu mam wolny czas.

 435. Jędraszewski tłumaczy wizje Boga w temacie poczęcie człowieka. Tak sobie myślę,że celibat prowadzi do pomroczności…a LGBT to też dzieci Boga i na jego podobieństwo…

 436. @z dystansu
  Również z powodu wolnego czasu rzeknę słowo o @guzdrze. Lubię jego specyficzne posty, nieraz zagadki do rozwiązania na podstawie tropów, jakie rzuca tu i ówdzie. Wiedzę ma rozległa, wiec swobodnie cytuje, interpretuje i chyba dobrze sie bawi. Nie wiem, czy to w ramach jakiejś misji. Raczej nie sadzę. Choć jego uwagi na temat „tajemnic” kompa i internetu mogą być przydatne dla tych, którzy sie tym pasjonują.

 437. @@@
  Lekarz ma szansę wymienić lekarza…
  A lekarzy przy pacjentach brakuje.

  Nowe kolejki są sygnalizowane – podobno pacjenci czekają na opis np. tomografii, rezonansu, itp. ponad 1 miesiąc.

  Niejaki ‘stasieku’, ubezpieczony całe życie w NFZ, płacący, kiedy pracował, krociowe składki zdrowotne, nawet teraz, na emeryturze płaci jakieś kwoty, ‘stasieku’ korzysta z ubezpieczenia prywatnego (wypisywanie recept), był w szpitalu prywatnym (płacił jak za zboże), a kiedy szuka alternatywy diagnostycznej, płaci za wizytę 180-250zł.
  Taka sytuacja.
  PS
  Who knows dlaczego/gdzie zniknął prawdziwy ‘Blackley’ (czy jakoś tak)

 438. Kara 172 mln zł za brak szacunku dla państwa. Tak sobie myślę,że jakie państwo taka kara. O kamieni kupie nie wspomnę. Zaniżona kara obraża poczucie szacunku…kilka mld to patriotyczny gest. Szacunek bezcenny…

 439. Wg arcybiskupa (?) Jedraszewskiego P. B. w czasie wolnym albo innym ( od czegos ) mial wizje , ze jest , tnp bedzie podobny do czlowieka jezeli go stworzy i odwrotnie bo to zawsze dziala w te i wewte.
  Czym zajmowal sie w czasie wolnym od czasu w. ? Zamykaniem szpitali z powodu braku ok 70 tys lekarzy ? Trzeba koniecznie czyms zajac , czymkolwiek … moze byc nawet Enpassant
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25390246,boliwia-protestujacy-zaatakowali-burmistrz-obcieli-jej-wlosy.html

 440. Nefer
  7 listopada o godz. 23:38
  Duda podpisze wszystko co chce Kaczyński – nie ma już wyjścia

 441. adam100
  8 listopada o godz. 10:04
  Myślę że nie oceniłeś mego posta jako krytyki. Robisz dobra robotę. A każdy ocenia wg sweo punktu widzenia . Pewnie masz rację .

 442. Nefer
  7 listopada o godz. 23:38
  Jest gorzej niż sądzisz. Ta katastrofa to kamień u szyi obecnie. Pokazuje że to ugrupowanie stać na każde draństwo i powoli to przebija się do świadomości suwerena. Popierający PiS nerwowo reagują na pokazywanie cynicznej gry Jarosława i brak im argumentów na stwierdzenie, ze skoro bez dowodów oskarżyli PO o największa zbrodnie jaka można zrobić w czasie pokoju to stać ich na każde draństwo. Uparcie jeszcze trwają twierdząc że Po nie lepsze , ale to tylko ośli upór.

 443. Bar Norte

  Przy okazji przeczytałem życiorys Martina Scorsese, a nim ciekawy fragment (cytuję za Wikipedią):

  Reżyser przyznał się w jednym z wywiadów do tego, że duży wpływ na jego twórczość miała polska kinematografia
  „Nie umiem wytłumaczyć, jak wielki wpływ miało Wasze kino – panowie Wajda, Polański, Skolimowski, cała grupa tego czasu – na moją twórczość filmową. I ma do dziś, bo gdy robię film zazwyczaj łapię się na tym, że pokazuję aktorom czy operatorom właśnie polskie filmy.”

  Martin Scorsese w 2014 roku zapoczątkował w Stanach Zjednoczonych cykl pokazów arcydzieł polskiej kinematografii pt. „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema”, które sam wytypował jako najlepsze polskie filmy. Prezentacja polskiego kina w Ameryce Północnej zainicjowana została 5-7 lutego 2014 roku w Nowym Yorku. Zaplanowane tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie obejmowało pokaz 21 polskich filmów po rekonstrukcji cyfrowej, które prezentowane były w 30 miastach. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności aż do końca tournée w lutym 2015 roku

 444. ls42 13:07

  Scorsese i Jerry Garcia z Grateful Dead (jego ulubiony film) sfinansowali restoration kliszy „Rękopis Znalaziony w Saragossie” Wojciecha Hasa; świetny film.

 445. Na tego Irishmana o którym pisałeś chyba pójdę, lubię takie długie dzieła, ponad 3 godziny.

 446. maciek.g
  8 listopada o godz. 12:29
  Nefer
  7 listopada o godz. 23:38
  Jest gorzej niż sądzisz. Ta katastrofa to kamień u szyi obecnie. Pokazuje że to ugrupowanie stać na każde draństwo i powoli to przebija się do świadomości suwerena.

  Mój komentarz
  Otóż to, PiS ma nadzieję i to trochę uzasadnioną, że suweren zapomni, pzrzejdzie mu, bo jak wykazuje dotychczasowa praktyka kłamania, chodzenia w zaparte i palenia głupa przez PiSowców, te elementy oszukiwania społeczeństwa są traktowane pzrez suwewrnea jako drobnostki. Suweren zapomina po upływie 2 tygodni do pół rokiu wszystkie przekręty, przewaly i prowodkacje PiSowców.

  Kłamstwo zamachu smoleńskiego zostało zawieszone na kołku, wyparte na daleki margines przez centrum PiSu, lecz kłamstwo gnuśnieje, ropieje, nie daje o sobie zapomnieć.
  Pzdr, TJ

 447. Średnia Wysokość składki na ubezpieczenie chorobowe n.p. w Niemczech wynosi 14,6% od zarobku , z tym , że połowe płaci rzekomo pracodawca , a połowę pracownik . Proszę to porównać z wysokością tej samej składki w Polsce i żeby było jeszcze śmieszniej, wziąć pod uwagę wysokość zarobków w obu krajach, aby się przekonać ile Rodakom jest warte ich zdrowie . Nie ma też co uskarżać się na to, że to co sie nie jest gotowym zapłacić przez solidarną składkę, trzeba później w dwójnasub i tak zapłacić indywidualnie kiedy jest sie chorym. Polska po upadku PRLu stała sie bardzo niesolidarnym społeczeństwe.

 448. Wystarczy nie kraść a zdrowie wróci. Choroba to kara boska za grzechy. Tak sobie myślę,że w ramach klauzuli sumienia lekarze powinni odmawiać leczenia katolików. Liczę na wsparcie Jędraszewskiego. Nowego proroka…

 449. Teraźniejszość i przyszłość

  W tvn24 rozmowa z przedstawicielami GDDKiA. Drogi nie są polityczne.
  Osiągnięto półmetek z planowanych 8 tysięcy kilometrów dróg szybkiego ruchu
  i autostrad (łącznie). Planowanych jest jeszcze 300 obwodnic miast.
  Typowanie najpilniejszych zadań na podstawie analizy pomiarów natężenia ruchu pojazdów. Obejrzałem tylko fragment tej ciekawej rozmowy

  W tvn o sztucznej inteligencji i konstruowaniu urządzeń.
  Marcin Prokop w USA i relacja z fabryki robotów.
  W dniach 14-16 listopada to Poznań będzie europejską stolicą robotyki.
  Kiedy urządzenia te zastąpią człowieka?

 450. @stasieku

  Ten blog jest przesiąknięty przekonaniem, że politycznym pożytecznym idiotom trzeba dać odpór. Nawet tytuł wpisu gospodarza ma dalekie nawiązanie do tego przekonania.

  Tymczasem Europa i nawet świat stał się ciasny i machanie szabelką trzeba ograniczać.

  Moja obecność tu służy memu zrozumieniu.
  A nie służy szczegółowemu wyjaśnieniu czegoś,
  co przezwyciężając swoje lenistwo Jan Codzienny może sobie wyjaśnić sam.

  Żyjemy wśród przedmiotów i urządzeń nie-fizycznych,
  których nie było w naszym dzieciństwie.

  To chyba w elementarzu Falskiego było: Pstryk! I światło!

  Technika i technologia czasów gdy piliśmy wspólnie wino jest nowa i nieznana w mym dzieciństwie.

  Gdyby nie idiotyczny paradygmat szybko-krótko-głupio, to znana ci kwestia z naszego dialogu zaczynała by się:
  ROZWIŃ WSZYSTKO ( TYMCZASOWO )

  @guzdra!
  Przestań pieprzyć o przejściach tunelowych dwoma tunelami jednocześnie!

 451. Jednak prawybory w KO!
  Jakoś mi to „umkło”, ale żona przy obiedzie skomentowała news: Radek też się zgłosił.
  Poczułem dreszcz radości.
  Jarek tępił, tępi i będzie tępił najgoźniejszych.
  Są to od lat Radek i Rafał, dwóch relatywnie młodych, ale doświadczonych i zahartowanych w walce z pluciem wojowników.
  Przodująca w rankingach Prawnuczka, jak dotąd oszczędzana przez Jarka, moim zdaniem nie wytrzyma zwarcia z Anżejem.
  Czułem ból po wskazaniu Bronka przez Donalda. I Bronek przegrał, przespał, kropki postawić nie umiał w mediach, jechał, „półtorej roku” mu się zdarzało. (Tak, to trochę złośliwości, ale cierpiałem 5 lat).

  Rafał, to dla mnie konkurent Donalda w 2025 roku.
  Radek, to mój od dawna faworyt. I świetna żona, i angielski, i „(…)you’ll be dead” w Kijowie.
  Radku Sikorski, ‘stasieku’ wzywa cię do apelu!

  Jadę odwieść żonę do wnuka. Ta ma dobrze, robi to, co lubi całe życie.
  A ‘stasieku’ odłoguje.

 452. Bywalec 2
  8 listopada o godz. 11:22
  Wielu ludzi zastanawia się nad wyborem JK. Sam na razie nie mam dobrej hipotezy na ten temat. Coś jest w tym co piszesz.

 453. @stasieku

  Podsumowanie i sedno jednocześnie:
  pieniądze, pieniądze, pieniądze, …

  Jeden z popularnych programów użytkowych okazał się trudny dla mnie do użytkowania i był stworzony do wyświetlania w tylko jednej z dopuszczalnych rozdzielczości:
  96 dpi
  lub
  120 dpi.

  Odpowiedział na mą prośbę prosząc o cierpliwość. Musi potrwać trochę sciągnięcie za pieniądze odpowiednika komponentu systemu Windows jakim jest wstążka ( to już powszechnie używane menu mie będące listą na górze okna ) stosująca inną rozdzielczość ekranu.

  Ot stosunkowo niewielka transakcja dwóch specjalistów od desktopu.

  Program użytkowy ( żyjący i zmieniający się do dziś ) jest stworzony i pielęgnowany przez mającego dużą wiedzę wolontariusza. Podczas pracy nie wyświetla żadnych reklamowych powiadomień o oszczędnościach przy zakupie wypasionej fury.

  Ale abyś mógł używać produktywnego i nie upstrzonego reklamami programu musisz zapłacić.

  I tu jest słabo zaadresowana odpowiedź na pytanie jasne i niewyrażone.

  Dzięki gościnności gospodarza piszę darmo teksty mające za cel sprawdzenie, czy ja się sam siebie rozumiem.

  Odnoszę wrażenie, że jestem unikatem w przyznawaniu sie do tej postawy.

  Film Misja jest poświęcony opowieści o Indianach, którzy nie zabijają się wzajemnie i nie mogą zrozumieć tych którzy z jedzenia ciała zabitego brata zrobili coś mistycznego. Ich język ( bardzo trudny ) nie zawiera wielu ważnych w Europie pojęć.
  Ich duże łódki są stworzone na służenie gromadzie i postawa w.k.u.r.w.i.e.n.ia się jest im obca.

  Film zaczyna się od zabicia brata i kończy się rzezią wykonaną przez lubujących się w zabijaniu.

  ***

  Wielu obserwatorów zmian powodowanych przez dobrą zmianę przewiduje jeszcze większe zatomizowanie Polaków. Samozatrudnieni Polacy i samozatrudnione Polki nie będą fundowali innym niepewnych emerytur współbraciom.

  Indianie Guarani mają marksistowską doktrynę: Jednostka jest niczym.

  I żyją dziś bezpieczniej niż Polacy.

  Bo obcy im jest solidaryzm społeczny w tym rozumieniu w jakim jest wcielany przez oszalałego i osieroconego bliźniaka wspieranego przez osieroconego i mściwego potomka Katona

  Te głupki nie znają radości płynącej z dokuczania innym ludziom.

  Twórca programu stosował współpracę z użytkownikami odpowiedzia

 454. Przepraszam za przemieszczenie frazy mówiącej o twórcy programu.

 455. Wielu ludzi o dyktatorskich zapędach otaczało się ludźmi których mogli być pewni. Piłsudski o Składkowskim mówił „co ja zrobię ze on jest głupi”, ale go trzymał bo wiedział że ona bez jego polecenia nic nie zrobi.
  Lech błyskawicznie awansował Błasika i wybronił z zarzutów o Mirosławiec i był juz pewny ze ma Błasika w garści. Obsadzenie TK 100% posłusznymi ludźmi jest ważne, bo cienko idzie z perspektywami utrzymania własnego Prezydenta. Takie „własne” TK może skutecznie nie swojego prezydenta blokować . Macierewicz , Piotrowicz jak i Pawłowicz jadą teraz na tym samym wózku
  Myślę że JK obawia się że będzie trudno ponownie przeforsować Dudę na prezydenta i się zabezpiecza

 456. Bywalec 2
  8 listopada o godz. 11:22
  Nominacja ludzi typu Pawłowicz, Pietrowicz, Macierewicz na ważne stanowiska w państwie ma na celu ostateczne skompromitowanie systemu demokratycznego . Kaczyński obraził się na demokracje , bo ostatnie demokratyczne wybory nie przyniosły mu tej władzy której oczekiwał i teraz stara sie tą demokrację skompromitować w oczach społeczeństwa , aby później mieć pretekst do jej likwidacji.

  A ja to widzę inaczej. Dlaczego JK wystawił swoich apostołów do TK? Bo ostatnio chodziły słuchy że ten i ów pisowski nominat a nawet dubler zaczyna mieć wątpliwości. Bo może mu się ubzdurało, że on ma wydawać wyroki zgodnie ze swoim sumieniem, albo mu się marzy jakiś niewielki nawet szacunek w świecie prawniczym. JK już nikomu nie może ufać, tylko apostołowie go nigdy nie zawiodą. Ci żadnych moralnych wątpliwości nigdy mieć nie będą.

 457. kooperatywaMandragon

  „Rocznica karnego zebrania sie na wezwanie hitlerowcow ,, inteligencji ” krakowskiej w 1939 roku. Zastanawiajace, ze Boy-Zelenski nie ukryl sie i dal sie zamordowac we Lwowie w 1941 roku w ten sam sposob.”

  Trzeba przyznać, że w tym roku pamietano o tej tragicznej rocznicy. Mam na myśli oczywiście media.
  Jesli pana interesuje jak to było mozliwe to polecam ksiązkę Jonathana Littella „Łaskawe”. Ksiązka wyjaśnia jak organizowano tego typu akcje by poddanych im ludzi psychicznie obezwładnić i w zarodku zdusić jakikolwiek opór.
  Z tym, że uprzedzam iż to niebezpieczna lektura.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Łaskawe_(powieść)

  ———

  Nie wiem czy pan zauważył, że Mauro Rossi nocą (21,57) wrócił do wątku, który kiedyś szeroko omawialiśmy. Chodzi o ewentualne wywłaszczenia czy nacjonalizację. Z tym, że zrobił to dość pokrętnie formułując pytanie do mnie ale oczekując odpowiedzi na nie od Geozaka. W tym przypadku Mauro postulując nacjonalizację majątku uwłaszczonych na mieniu PRL umownych „komunistów” pyta Geozaka co na to lewica – oczywiscie w osobie „naszego” Bar Norte.
  Tak mnie Mauro tym ubawił, że przyjmę jego konwencję – wyręczę Geozaka i na odmianę odpowiem panu.

  Jak pan sobie pewnie przypomina temat ewentualnych wywlaszczeń czy nacjonalizacji majątku szeroko omawialiśmy w odniesieniu do kościoła katolickiego, który się o statnim 30 leciu wykazał się wyjątkową wręcz żarłocznoscią w jego pozyskiwaniu. Pan postulował by go obrać z majątku i sprowadzić do formuły komun wczesnochrzescijańskich natomiast ja twierdziłem, że szkoda na to czasu, bo elektorat lewicy nie jest zainteresowany ani ziemią ani nieruchomosciami koscielnymi. To nie są bowiem czasy sprzed reformy rolnej kiedy chłopom doskwierał głód ziemi. Jak również elektorat lewicy nie ma złudzeń co do charakteru własności państwowej. Szczególnie obecnie, gdy zarządzają nią taczeryści z nowej, pisowskiej nomenklatury. Dodałem wówczas, że kk w oczach traci wpływ ideologiczny na społeczenstwo a co za tym idzie politycznie obumiera. Nie ma więc powodu by w owo obumieranie ingerować. Niech mu ziemia lekką będzie – w tym przypadku jego ziemskie latyfundia.
  Pamiętam, że oburzony Mauro włączył się do tej dyskusji, fuknął na mnie gniewnie, bo odebrał mój olewajacy stosunek do konfiskaty majątku kleru jako lekceważenie jego politycznej potęgi – w którą szczerze wierzy.

  A teraz, jakby się tamta dyskusja nie odbyła, Mauro pyta o to samo – tylko w odniesieniu do jakiś „komunistów” na których majątek ma ochotę. Tak jakby nie mógł pojąć, że lewica z tych samych powodów ma majątek owych mitycznych „komunistów” w dooopie jak majątek kleru.
  Jedynym co w tym zakresie interesuje lewicę jest to by obie te grupy płaciły podatki na miarę swych majątków.

  Swoją drogą zastanawiające jest, że Mauro identyfikujący się politycznie z grupami popierającymi reprywatyzację czyli żywo zainteresowanymi akumulacją nieruchomosci (ziemi, budynków, mieszkań…), równocześnie postuluje nacjonalizację. Trudno to wytłumaczyć czymś innymi niż przemęczeniem komentatorskim. No chyba, że pazerność odbiera już rozum.

 458. ls42

  „Reżyser przyznał się w jednym z wywiadów do tego, że duży wpływ na jego twórczość miała polska kinematografia”

  Czytałem o tym.

  Pomysleć, że ostatnio państwo polskie się miota chcąc poprawić swą reputację czy obraz i w tej swej szamotaninie nie zauważa jakich ma wyjątkowych ambasadorów na świecie.

 459. @Bar Norte, 15:12
  Przecież to, co Jarek „nacjonalizuje”, to, w zasadzie, prywatyzuje.
  Jarek, „właściciel” Polski.
  Pozdr

 460. @izabella, 15:10
  Podałaś ciekawą i prawdopodobną przyczynę tych nominacji.
  Masz oko, ‘izabello’.
  Dzięks

 461. …polska kinematografia była pod tzw. mroczną sowiecką okupacją. Tak sobie myślę,że okupacja działa jak dopalacz. Zabory i okupacje najbardziej twórcze w historii Polski. Komu to przeszkadzało…

 462. @guzdra
  Wczoraj miałem tzw ‘krasnala’ na łączach inernetowych.

  Na laptopie biurowym (w mojej sypialni) klikam ci ja na zakładkę HBO GO, aby zobaczyć, czy weszły już oczekiwane epizody seriali, a tu, znany ci komunikat, „error 404”.
  Co jest do diabła? Zwykle łączę się z HBO GO przez laptop w „rodzinnym”, gdzie oglądamy streaming HBO GO i Netflix, więc biegnę więc do rodzinnego pokoju, włączam drugi laptop, klikam, a tam też „error 404”.
  A więc chyba router Wi-Fi – myślę.
  Dawaj go restartować, co czynię.
  Ponawiam próbę, klikam i znowu „error 404”.

  Krew mnie zalewa, ale zanim zadzwoniłem do providera (UPC), otworzyłem w Chromie historię i kliknąłem link HBO GO sprzed kilku dni.
  BINGO!
  Wyrzuciłem z paska zakładek, tę „z kaprawym linkiem” i wsadziłem tę, właśnie sprawdzoną na skuteczność.
  To samo zrobiłem w drugim laptopie.

  Powinienem zapomnieć o sprawie, ale mnie ona dręczy technicznie.
  Córka w drugiej ciąży, nie chce jej zawracać głowy.
  Any idea?
  3msie

 463. @ izabella
  8 listopada o godz. 15:10
  Ale przecież ci kandydaci do TK ( z wyjątkiem panny Pawłowiczówny) to typowi oportuniści, więc jeżeli władza PiSs u upadnie albo ulegnie osłabieniu, to przestaną orzekać zgodnie z jej życzeniami .

 464. „Who knows dlaczego/gdzie zniknął prawdziwy ‘Blackley’ (czy jakoś tak)?” zapytał stasieku.

  Prawdopodobnie padł ofiarą tożsamościowej pomyłki. Jego nick skradł niejaki Tedi Bear – zdolny cemenciarz – ale z objawami poważnego wodogłowia. Wkładane przez fałszywego Blackleya (vel Tadzia) wulgaryzmy oraz ruski spam zostały zbanowane, kojarząc pomyłkowo z emailem prawdziwego blackie. Ta sobie myśle.

  Ten prawdziwy, był oczywiście znienawidzony przez liczną tu gromadę ruskich trolli. Szczery do bólu, podkreślał z dumą swoje pochodzenie oraz zawodowe wykształcenie.

  Rzecz interesująca z socjologicznego punktu widzenia: niskie pochodzenie blackie generowało pogardliwe komentarze oraz skrzeki błąkającej się po blogach damy z unikalnie maleńkim, lewicowym rozumkiem. Podobnie gardził zawodówką blackiego duma lewicy – odkrywkowy Wiesiu. Huh!

 465. To nie jest miejsce na podkreślanie znajomości trzech osób – współczesne komunikatory umożliwiają zrobienie tego poza forum spraw Kraju. Tutaj rozmawiamy o sprawach Kraju i np. nie zapraszamy naszych kochanek by budowały nasza pozycję na forum swoimi: świetnie to powiedziałeś koteczku…

 466. Donald Tusk potrafił stanąć sam i powiedzieć. Każdy powinien. Nie oświadczył: otrzymałem wiele wyrazów…

 467. To co zobaczymy w Poznaniu w przyszłym tygodniu w zakresie sztucznej inteligencji może być interesujące. Coraz sprawniejsze są konstruowane sztuczne zwierzęta. Taki sztuczny i odpowiednio zaprogramowany pies potrafi już więcej niż prawdziwy, porusza się sprawnie, wykonuje ewolucje akrobatyczne, a do tego nie gryzie. Małpa może być już zabawniejsza niż prawdziwa. Można się tylko martwić o los domowych przyjaciół, jak ich będzie można zastąpić tymi sztucznymi nowej i najnowszej generacji. Taka sztuczna małpa od wszystkiego to dopiero będzie domowa rewolucja i o czym wtedy będziemy pisać na blogu? Klawiatura też nie będzie potrzebna skoro wszystko dostaniemy na tacy, a właściwie to ona za nas pomyśli.
  Podobno za dwie dekady zacznie się czas robotów

 468. @stasieku

  Jak zapewne nie muszę ci przypominać nie wierzę ani anioły, ani w diabły.

  Być może zwróciłeś uwagę na moje przygody z systemem Windows:
  Komputer napotkał błąd …

  Nie jestem programing developer ani nie jestem narwaniec. Poczekałem.

  Za każdy razem system sam się podniósł, a ja nie zadawałem sobie ani innym pytania co sie dzieje.

  Twa uprzejma prośba pozostanie bez odpowiedzi dopóty, dopóki nie wstukasz w jakimś zaufanym edytorze znak po znaku feralnego adresu oraz odzyskanego skutecznego adresu. To co widzisz nie jest tym co posyłasz do wykonania.

  To jest bliskie, ale nie masz gwarancji.
  Ja mam zawartość danych odzyskaną z dysku logicznego D po awarii dysku C. I jestem przekonany, że wiele napisów może być opatrzonych o znaki niewyświetlane podczas moich prób odzyskania partycji systemowej.

  Backup jest twoim ważniejszym obowiązkiem niż golenie się do odświętnego obiadu rodzinnego. Być może, że różne platformy programowe różnie traktują znak myślnika. Wprawne oko rozpozna krótki od długiego. A twój komputer nie stosuje zabawy w dioptrie.

  Jeśli na czymś ci zależy i chodzi, to zduplikuj to na czym ci zależy.

  Czy widzisz trzy spację przed Jak zpewne ? A są.
  Działając jako zwykły użytkownik a nie jako specjalista od cyber-bezpieczeństwa nie odsuniesz tu inicjału nowego akapitu od lewej krawędzi. I zżyjesz z tym zapewne nieświadomy już dekadę lat.

  Nie chodzi mi o te jabłka – pyta ogrodnik. Ale po coś cie tu przyszli?

  ***

  Twarda spacja (inaczej spacja nierozdzielająca): Ctrl + Shift + Spacja

  Miękki Enter (taki, który nie przerywa akapitu): Shift + Enter

  ***

  Zajrzyj pod adres

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywiz

  i poczytaj to cierpliwie.

  ***

  W dwóch komentarzach niedawno wskazałem, że jeden z kolegów blogowych napisał poskie w intencji słowo z literą e ozdobioną na górze tkreską jak ó ale z prawej do lewej w dół.

  Być może w tym samym tekście wystąpiły: ę oraz è

  Ja umiem rozpoznać, że na co dzień używa on klawiatury francuskiej i być może to dziwne è bierze się z nawyku.

  Ciekawość nawet doświadczonego użytkownika może prowadzić na manowce.

  Podczas mych spacerów wyprzedzają mnie wypasione rowery bez dzwonka,
  więc trenuję nasłuchiwanie.

  Polski Senat będzie miał więcej zachodu z Borisem niż Jarkiem.

  Zajmij się czymś ciekawszym dla osób chłodniej cię traktujących.

  Złudzenia to taka fajna rzecz …….

 469.               @stasieu

             Jak zapewne zauważyłeś jestem łatwy jestem w obiecywaniu

                   psikus

 470. Wieczorem poznamy strukturę i skład nowego rządu, poinformowałem własną żonę, a ona na to: wiem. Skąd, zapytałem. Było na pasku w telewizorze, odpowiedziała.
  Siedzenie przed telewizorem stało się znakiem czasu.
  Pewnie dlatego taki, a nie inny wynik wyborczy. Kto nadaje, ten rządzi

 471. Z frontu walki o prezydenture w USA. Byly wieloletni burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg , ktory do swoje go majattku doszedl ‚wlasnymi recami” – nie w branzy deweloperskiej czy budowy pol golfowych. Za to w branzy informacji gieldowej, ktora od tzw. skrzynki Bloomberga urosla do ogromnego imperium medialnego w zakresie gospodarki calego swiata. Na pewno slyszelicscie o nim. Jest za zeszly rok 8 na liscie najwiekszych amerykanskich bilionerow z majatkiem 54 miliardy dolarow. Byl dobrym burmistrzem miasta NY, jako gospodarz, unikal i wyciszal konflikty, nie angazowal sie w problemy polityczne. Mial jedna duza „przewalke”, tak jakos pokrecil w kongresie stanowym, ze zezwolono mu kandydowac po raz trzeci, co jest niezgodne z prawem stanowym. No troszke go usorawiedliwia, ze byl przez 8 lat dobrym gospodarzem i na potwornie droga kampanie wyborcza wydal wylacznie swoje pieniadze. Zreszta w poprzednich tez tak zrobil.
  Dzieki niemu do miasta wplynely ogromne pieniadze z calego swiata. Zaniedbal jednak problem mieszkaniowy ubogich i przecietnych ludzi. Obecny burmistrz ma to ciagle na uwadze i tez wlasciwie nic sie nie poprawia, a nawet pogarsza. Jest to problem swiatowy.
  Zostawi po sobie – jak kiedys pierwsi milionerzy – wiele pomnikow dobra publicznego. Chociazby filie jednego z uniwersytetu bluszczowego Cornell Uniwersity, z dzialami technicznymi, nowy budynek dla sztuk nowoczesnych. Daje ogromne dotacje na slynny szpital John Hopkins, ktory jest przy jego macierzystej uczelni. Zalozyl organizacje Majorowie miast przeciw broni, jako pierwszy nazwal Trumpa na konwencji wyborczej con artist czyli oszust. Na okolicznosc fimu o aborcji, ktory oskarza pozarzadowa instytucje Planned Parenhood wspomne, ze stalym donatorem na rzecz tej organizacji. Kilka lat temu po nagonce na nia dal 200 milionow dolarow na opieke dla kobiet, ktore nie tyle sa tam namawiane do aborcji, ale maja darmowa opieke zdrowotna.
  Dzisiaj ma sie zarejestrowac w stanie Alabama, bo chyba wlasnie tam jest ostatni dzien mozliwosci uczynienia tego. Ciekawe jako kto, bo w ogolnosci nie chce byc zwiazany z zadna partia.
  To czlowiek wielkiego formatu, chociaz wzrostem malutki i kolejny starzec, gdyz jest z 1942 roku. Ale widac wiek aktywnosci zyciowej bardzo sie przesuwa, no nie w Polsce, gdzie marzenia sa wrecz przeciwne.

 472. @ All
  Kiedy pisałem ,że Polska z Rumunią może spełniać przecięcie osi euro -azjatyckiej Paryż -Berlin – Moskwa ,wyśmiewano mnie.

  Prezydent Macron w ostatniej wypowiedzi zapowiedział śmierć mózgu NATO i że UE powinna na trwale wypracować współprace z Rosją.

  Widzę ,że nie było potępienia tej wypowiedzi przez władze w Warszawie być może ,ze zamieszanie spowodowane tworzeniem nowego rządu jak również ,ze zawarto kilka bilateralnych umów z USA.

  Jedynie silny głos Kanclerz Angeli Merkel która odcieła się zdecydowanie od Macrona.

  Macron wielka nadzieja elit liberalnych w tym jego wielbicielem jest Red .Szostkiewicz, blokuje rozszerzenie UE na Albanię ,Macedonię płn. tym samym umożliwiając penetrację tych krajów przez Rosję i Chiny.

  Dlatego durnie i idioci piszący i nienawidzący PiS – macie pierwszy rząd który realnie broni interesu Polski i Polaków w tym bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego ,zwiększa dobrobyt oraz wzmacnia kod narodowy Polaków.

  Dziś słuchałem program Prezydenta dr Andrzeja Dudy z okazji 11 Listopada jakże bogaty w akcenty
  patriotyczne wspólnotowe bliskie wszystkim Polakom.

  Porównajmy to z czekoladowym orłem byłego Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  Z wioski Palatine,Illinois – Jerzy Jan Zakrzewski

 473. Jędraszewski z gliny ulepi wzorzec człowieka. Zaprzeczenie wersji Darwina. Tak sobie myślę o szczęściarzach co czytają wstecz w boskich myślach. Kiedyś było co prezydent miał na myśli…choć dostał Nobla…

 474. zyta2003 godz. 17.33
  „starzec z 1942 roku”
  Żartujesz sobie? Jężdżę samochodem najszybciej na trasie, pływam kilometrami, jeżdże na rowerze dziesiątki kilometrów i co?
  Ten twój multimilioner ma zpewnością o wiele lepsze warunki i możliwości. Zatem starzec?

 475. Jeżdżę samochodem najszybciej na trasie…
  Przed takimi nieobliczalnymi staruchami spokojni kierowcy (i rowerzyści) mają najwięcej strachu. Mam nadzieję, że nie zawracasz na autostradzie, kiedy przegapiłeś zjazd 🙄

 476. Ponoć UOKiK chce rozebrać Nord Stream 2 w ramach sankcji podżegany przez jankesów i Ukrainę. A wyszedł kapiszon. Tak sobie myślę,że UOKiK podobnie jak jankesi uzurpuje sobie prawo eksterytorialnego działania. Z politycznych pobudek …? A czepiają się rzekomo politycznej rury…

 477. @@@
  Jako ochszczony powiem: Jezus, jaka to (…) ten redaktor z Tak jest.
  Brawo kandydat Grodzki!

 478. GajowyM. 18.06
  O bezpieczeństwo się martwi mój niezawodny Anioł Stróż, i to już prawie pół wieku.
  Teraz będzie gorzej i muszę się przyzwyczaić do zmienionych przepisów, więc niewątpliwie Anioł też będzie miał łatwiej

 479. @ geozak :
  „Kiedy pisałem ,że Polska z Rumunią może spełniać przecięcie osi euro -azjatyckiej Paryż -Berlin – Moskwa ,wyśmiewano mnie.”
  Niepotrzebnie. Taka możliwość istnieje . Jak w latach 1937-39. Wtedy też Polska przecięła (albo jak kto woli nie dopuściła doi powstania) oś : Waszyngton- Londyn-Paryż – Moskwa. W efekcie straciliśmy 20% populacji i zniszczono nam podobny , albo jeszcze większy procent gospodarki i i tak dostaliśmy się w orbitę wpływów radzieckich, czego się właśnie sanacyjna Polska obawiała.
  Mamy szczególny talent,  żeby samemu sobie szkodzić. Z tego powodu dla Polaków najkorzystniejszym wyjściem jest jak najgłębsza integracja z zachodnią Europą . Tysiąc lat temu rozumiał to Bolesław Chrobry

 480. @ls42
  8 listopada o godz. 18:18
  Pamiętaj, że Anioł Stróż i św Krzysztof jadą z tobą do 120 km/h 😉

 481. Geozak

  „Kiedy pisałem ,że Polska z Rumunią może spełniać przecięcie osi euro -azjatyckiej Paryż -Berlin – Moskwa ,wyśmiewano mnie.
  (…)
  Jedynie silny głos Kanclerz Angeli Merkel która odcieła się zdecydowanie od Macrona.”

  Pozwolę sobie zauwazyć, że w powyższym cytacie z nurtu geopolitolololo sam sobie przeczysz.
  Jaka bowiem może być „oś euro -azjatycka Paryż -Berlin – Moskwa” skoro sam zauważasz, że Berlin się od Paryża „zdecydowanie odcina”?

  Poza tym zachęcam do poszperania w źródłach na temat relacji między Francją a NATO w ostatnich kiludziesięciu latach – od 1966.
  Jestem pewien, że na tej podstawie zrozumiesz dlaczego rządy europejskie będace członkami NATO, poza niemieckim, do wypowiedzi Macrona się oficjalnie nie odniosły.

 482. @@@
  Jeśli Jarek kogoś skorumpuje i wygra senat, to napewno przegra Du*ę.

 483. Dziadzio z chicagowskiej wioski jest jak jego niezawodny piec gazowy – znowu produkuje parę wodną 😎

 484. Właśnie oczekuję na konferencję prasową Mateusza Morawieckiego, który ma ogłosić skład nowego rządu. Jestem przekonany, że wyjdzie na jaw, że żadnego konfliktu między nim a Ziobrą nie ma, że były to tylko plotki nieżyczliwych mediów bowiem Morawiecki zaproponuje go na stanowisko Ministra Sprawiedliwości. Jak bonie dydy, tak będzie.
  Wszelkie sugestie, że odczyta tylko to co mu prezes podyktował będę uważał za prowokację.

 485. Stasieku,
  Duda na bank przegra jeżeli jego przeciwnikiem będzie ktoś taki jak Hermeliński czy Grodzki.

 486. Przestańcie się czepiać Geozaka, bo czasami można się z fragmentami jego wypowiedzi zgodzić, np, z tym z 17.43:
  … Z wioski Palatine,Illinois – Jerzy Jan Zakrzewski

 487. ls42
  8 listopada o godz. 13:07
  Kultowym filmem wśród tamtejszych luminarzy kinematografii jest
  „Pamiętnik znaleziony w Saragossie” w reż. Wojciecha Hassa.

 488. @Bywalec 2, 8 listopada o godz. 13:21
  Czy to ten sam kolega o którym myślę? – ” Polska po upadku PRLu stała sie bardzo niesolidarnym społeczeństwe (m)” Po upadku wygląda to mniej więcej tak: od większości uzyskiwanych przychodów płacić trzeba nie tylko podatek, ale i składki do ZUS. Jedną z nich jest składka na ubezpieczenie zdrowotne. Zapłacona składka wpływa na wysokość przekazywanego do US podatku. Stanowi ona bowiem odliczenie od podatku w wysokości 7,75% podstawy naliczenia składki. Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 9% podstawy wymiaru. Czyli faktycznie pracownik wnosi 1,25% wartości swojego przychodu (moje streszczenie kilku tekstów).
  Teraz porównaj sytuację z tym co opisałeś, różnica procentowa wynosi 5,6; kwotowa w zależności od przeliczenia kursu walut oczywiście w konkretnym przypadku. Czy to są pieniądze porównywalne? – oczywiście że nie, tym bardziej że większość pracodawców stara się żeby płacić jak najniższą składkę ZUS
  ” połowe płaci rzekomo pracodawca” – co to oznacza?, czy w kraju tak praworządnym będącym wzorem dla „ograniczonego umysłowo polactwa” (cytat) są ludzie niepłacący składek?, lub gorzej – potrącający należność z wynagrodzenia pracownika i wkładający tę kasę do własnej kieszeni, zasilonej wcześniej drugą połową tych 14,6% ?
  Jeśli tak, to już wiadomo skąd polscy pracodawcy czerpią wzory uczciwości.

 489. @SŁOWIANIN 18:10, też czytałam ale to komentarze czytelników dodają otuchy, okazuje się że „ograniczone umysłowo polactwo” wykazuje czasem przebłyski trzeźwej kalkulacji. Im niżej drabiny społecznej, tym większy rozsądek.
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25390416,172-mln-zl-kary-uokik-za-uporczywe-odmawianie-przekazania-dokumentow.html?v=1&obxx=25390416&offset=19#opinions

 490. Po przedstawieniu przez premiera składu nowego rządu, szybki komentarz Radosława Sikorskiego. Doskonała dyspozycja i energia europosła, kandydata w prawyborach na prezydenturę. Mogliśmy zobaczyć w tvn24 przed chwilą

 491. Mad Marx
  8 listopada o godz. 15:56
  Mocno się mylisz
  Piotrowicz nie jest oportunista , on w czasach PRL otrzymał brązowy Krzyż Zasługi, Stanisława Piotrowicza w tym samym roku, w którym rozpoczął aplikację prokuratorską należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i był członkiem egzekutywy PZPR w krośnieńskiej Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej. Był sędzią w stanie wojennym , a więc zawsze przymilał się do władzy by zyskać. W2007 zajmował stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dla JK poszedł na całość, teraz ma problem bo obronić może go tylko PiS. (kompletnie niejasne są jego sprawy majątkowe i szybkie znikniecie 200000zł kredytu)
  Z Pania Duch jest trochę inaczej , ale na nia haka ma JK . Zapędziła się w komisji cytat
  Poseł Zbigniew Konwiński zarzucił Chojnie-Duch, że miała składać fałszywe zeznania „przynajmniej kilkunastokrotnie”. „Pani Chojna-Duch zajmowała się z ramienia MF i nadzorowała prace nad zniesieniem sankcji 30 proc., wielokrotnie akceptowała na dokumentach zniesienie sankcji 30 proc. Firmowała również dokumenty na zewnątrz, gdzie były projekty znoszące sankcje 30 proc. Uważam, że wprowadziła komisję w błąd, składała fałszywe zeznania.
  Ci ludzie dla własnego bezpieczeństwa muszą wspierać JK

 492. dziecko które się zawiodło, narysowało postać w purpurze i z koroną. Zatytułowało słownie: „to jest tata który był królem, ale teraz już nie nie jest…”
  Podobnie z moją sympatią do koleżanki @Izabella, chociaż myślę że nie wszystko stracone. Próba wyjaśnienia:
  Kiedyś po latach, o ile ludzkość przetrwa historia a nie Trybunał w Hadze osądzi zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i agresje, które miały miejsce w naszych czasach. Ich twórców, wykonawców, pomagierów i całkiem małe postaci które przyłożyły ręką do ludzkiej śmierci. Spotkałam się w necie z taką oceną: „Majdan – to także nasza praca. Snajperzy byli przeszkoleni w Polsce. Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, tylko po to, aby sprowokować zamieszki”.* Była jeszcze pani Nuland, która przez przypadek po plotkarsku wygadała się.
  Czemu o tym piszę? zupełnie prywatnie z powodu rodzinnych związków z Rusinami, Russkimi jak ich tam nazywano. Bo historia ludzkości to nieskończona suma losów pojedynczych ludzi, w tym rodziny mojej babci. Mam nadzieję że zostanę dobrze zrozumiana dla wspólnej blogowej korzyści.

  *niestety, niczym niepopularny A. Lepper o więzieniach w Kiejkutach, tym razem J. Korwin-Mikke

 493. izabella
  8 listopada o godz. 15:10
  Czytam że mamy podobne oceny dla działania JK. Jest spore prawdopodobieństwo ze możemy zgadzać się w wielu innych sprawach
  stąd mniemam nie masz szansy na dobra oceną u żabki.

 494. @
  „Ile razy w ciągu 9 lat od katastrofy smoleńskiej Marszałek-Senior Macierewicz był w Smoleńsku, żeby oddać hołd poległym w katastrofie? Odpowiedź na to pytanie pokazuje, ile tak naprawdę znaczą dla niego ofiary katastrofy w Smoleńsku. Podpowiem, że odpowiedź brzmi: ZERO” – ujawnił jeden z internautów.
  https://www.wiesci24.pl/2019/11/08/nie-zgadniesz-ile-razy-macierewicz-byl-w-smolensku-od-katastrofy/

  Mafia PiS

 495. majdan przypominal sceneria „chlopcow z placu broni” molnara ferenca;
  i w tym przypadku happy endu nie bylo, tylko pocztek nowej wojny w europie;

 496. Kto tu jest prezydentem Polski? Uśmiechnięty pajac, czy gugernator?
  https://bi.im-g.pl/im/ec/36/18/z25389804IH,Andrzej-Duda-i-Georgette-Mosbacher-na-konferencji-.jpg

 497. Miałem rozmowę z popierającymi PiS. Oni są zdziwieni że mówię Duda łamał konstytucje. zadają ode mnie faktów i jak je natychmiast dostają sa zaskoczeni i brak im argumentów.
  I co ciekawe są to ludzie mający wyższe wykształcenie. Poziom popierających pis jest denny. Ci ludzie nic nie sprawdzają i wierza w to co tv im wciska . Nic sie nie zmieniło od czasu początków tv w Polsce. Mama spytała sąsiadkę skad to wie , a ona proszę Pani to prawda w TV słyszałam.

 498. Symetryczny
  8 listopada o godz. 21:26
  nie rozumiem. Wklejasz artykuł który powtarza to co wszyscy wiedzą, że większość zabytków w Warszawie zostało zniszczonych. Wszyscy wiedza tez, że nie działania powstańcze to spowodowały , a celowe niszczenie Warszawy przez Niemców (zemsta Hitlera).
  Powstania przeciw Niemcom były nie tylko w Warszawie. Takie powstanie było i w Paryżu i tam powstańcy wygrali – Paryż praktycznie nie został zniszczony
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1590401,1,czym-roznilo-sie-powstanie-paryskie-od-warszawskiego.read
  Jak [pewnie ci wiadomo do powstania namawiał także ZSRR. (a ty go tak popierasz)
  Powstania w Warszawie miało nie być i w związku z tym wywożono broń do partyzantów . Wszystko zmieniło się przez dezinformacje i fatalne działanie rządu na uchodźstwie. Zbyt późno wysłali kuriera by poinformować sztab Ak w Warszawie, ze Anglia nie jest w stanie udzielić powstaniu skutecznej pomocy (kurier Jeziorański)
  Nikt się ni8e spodziewał że Niemcy w zemście zniszczą miasto i będą mordować cywilów (to był pierwszy taki przypadek w II wojnie) powstanie z pewnością było błędem, ale to doskonale wiemy teraz po faktach. Wtedy wiedziano niewiele , a młodzi wyszkoleni do walki rwali się do niej. Bano się dekonspiracji i niekontrolowanego wybuchu walk.
  Jak to łatwo po faktach krytykować.

 499. Dzisiaj 21.35
  Donajd Trump rozważa udział w uroczystościach 9 maja 2020 roku w Moskwie.
  Czyli liczy się 9 maja

 500. Do stasieku; and duende;

  Wy lepiej nie pytajcie o prawdziwego blackley’ ja; gdzie on jest bo może się pojawić
  nieprawdziwy stasieku; i nieprawdziwy duenda; czy jak mu tam.
  A wtedy ja będę pytał gdzie są te prawdziwe.

 501. Dzisiaj w telewizji rozważano jaki będzie w najbliższej przyszłości układ sił na świecie i kto z kim będzie rywalizował na samym szczycie; ekonomicznie i militarnie.
  Ostatecznie mają to być Chiny i USA.
  Być może Amerykanie chcą zyskać ważnego sojusznika. Stąd przyjazne gesty do Rosji, przeciwnika, ale przewidywalnego

 502. Donald Trump rozważa udział w uroczystościach 9 maja 2020 roku w Moskwie.

  Jeżeli do tego dojdzie to będzie to bardzo zła wiadomość dla olski.

  https://www.facebook.com/PU1TIN/photos/a.1071185972943846/1216750021720773/?type=3&theater

 503. Zjadło duże P powinno być Polski.

 504. Jerzy Kwieciński 4 godziny temu zapewniał, że 13. emerytura w przyszłym roku z pewnością będzie, chociaż nie została zapisana w projekcie budżetu.
  Może będzie, ale tego ministra w nowym rządzie już nie będzie.

  Prezesowi słuch się pogorszył, nie dosłyszał bowiem jak Mateusz Morawiecki ogłaszał skład rządu i premier musiał ponownie anonsować ministra obrony.
  Kłopoty ze słuchem to nowe nieszczęście, bowiem suweren będzie musiał głośniej wyrażać swoje uczucia wdzięczności

 505. @maciek.g 8 listopada o godz. 20:41 już na blogu LA jest donos na ten temat.
  Źródło informacji podałam z uczciwości, doskonale wiesz że JK-M nie popieram i jedynie porównałam sytuację do rewelacji przewodniczącego Samoobrony, któremu nikt nie wierzył a decydenci (Kwaśniewski, Siemiątkowski, Miller) prosto do kamer, prosto narodowi w twarz skłamali. Prawdopodobnie w grę wchodziły jakieś pieniądze, nigdy się tego nie dowiemy z kontrolowanych mediów.
  Tu sytuacja podobna, niepopularny polityk mówi: „Majdan – to także nasza praca. Snajperzy byli przeszkoleni w Polsce. Terroryści zastrzelili na Majdanie 40 demonstrantów i 20 policjantów, tylko po to, aby sprowokować zamieszki”.
  Odpowiadając na uściślające pytanie dziennikarza, jaki był w tym interes Polski, Janusz Korwin-Mikke odpowiedział: „Robimy to, aby uzyskać przychylność Waszyngtonu”.

  Czy ty sam masz jeszcze jakieś inne informacje potwierdzające, zaprzeczające wypowiedź polityka? Udostepnij, tylko bez niepotrzebnych komentarzy na mój temat, tym bardziej że moją opinie na jego temat powinieneś znać jeśli czytasz komentarze.

 506. maciek.g
  8 listopada o godz. 20:41
  Czytam że mamy podobne oceny dla działania JK. Jest spore prawdopodobieństwo ze możemy zgadzać się w wielu innych sprawach
  stąd mniemam nie masz szansy na dobra oceną u żabki.

  Żabka lubi szantaż emocjonalny, jedno z jej licznych narzędzi tortur. Wolę dostać pałę od razu, to nie boli 🙂

 507. jeszcze jedno, jak myślisz dlaczego minister obrony R.Sikorski który był obecny na Majdanie, także podczas rozmów z Prawym Sektorem popadł w niełaskę?
  Powiedział to samo co JKM, może mniej dyplomatycznie.

 508. Rząd stabilności jak pozycja Kubicy w F-1. Zależna od inżyniera zaplecza bo mówi kiedy zjechać…. Tak sobie myślę,że kraj bez rządu to nierząd. Co ludzie powiedzą.

 509. @szantaż?, to w sferze uczuć konieczny jest szantaż?, myślałam o rodzinach ofiar Majdanu i wszystkich poległych w trakcie trwającej wojny. Może to zdjęcie przywróci myślenie, bo królem @Izabella nigdy nie była.
  https://kresy24.pl/onz-ujawnia-ile-ludzi-zginelo-na-ukrainie-czy-jest-ich-10-razy-wiecej/

 510. Ewa Łętowska. Tak sobie myślę o giełdzie ludzi przyzwoitych.

css.php