Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Andrzej Duda

13.02.2020
czwartek

Gwizdać? Tak, ale…

13 lutego 2020, czwartek,

– Gwizdać czy nie gwizdać? – oto jest pytanie. Gwizdać! – oto jest odpowiedź, ale…

W zasadzie jestem przeciwny gwizdom, wyzwiskom i innym tego typu zachowaniom. Ale nie żyjemy w świecie idealnym, tylko w świecie realnym, który trwa od lat i w którym „bojownicy” Ligi Republikańskiej z Mariuszem Kamińskim na czele obrzucili jajkami ówczesnego prezydenta Kwaśniewskiego z małżonką podczas oficjalnej wizyty w Paryżu.

Przynajmniej od tamtego czasu prawica sięga do tego rodzaju metod, nawet na Cmentarzu Powązkowskim w rocznicę powstania warszawskiego, gwiżdżąc i bucząc przeciwko takim ludziom jak Władysław Bartoszewski, gen. Ścibor-Rylski, Ewa Kopacz czy Donald Tusk.

Te oznaki chamstwa były godne potępienia, ale i dowodziły, że prawicy się chce zakłócać legalne zgromadzenia i pokazywać, że jest obecna i zmobilizowana. Zakłócanie rozmaitych wydarzeń, w tym nawet publicznych odczytów i wykładów na uniwersytetach, nie pozwala nam milczeć ani ograniczać swojej dezaprobaty do chlipania i kładzenia uszu po sobie.

Przez zbyt wiele lat zwolennicy demokracji i dobrych obyczajów milczeli, oddając teren rozpanoszonej prawicy. Ta zaś czuła się bezkarna, jeżdżąc np. z miejsca na miejsce za Bronisławem Komorowskim i zagłuszając ówczesnego prezydenta oraz jego niemrawych zwolenników. Czas pokazać swoją obecność i dać głos. Na Wersal też w końcu przyjdzie czas.

Kiedy prezes sądu, członek neo-KRS, sędzia dokonuje zimowego wejścia na szczyt chamstwa, trudno uszanować „autorytet sędziego”. Ale jest jedno „ale”: potrzebny jest swoisty „savoir-vivre ulicy”. Nie profanujemy kościołów, cmentarzy i miejsc kultu, a także uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza, nie wyjemy pod oknami szpitali czy prywatnych mieszkań, w których mieszkają rodziny polityków, chamstwu i wulgaryzmom mówimy „nie”.

Może jest jeszcze kilka innych ograniczeń, ale poza tym należy podnieść rękawicę i gwizdać, nawet kiedy głowa państwa mówi, że „wstydzi się za panią Gersdorf”, kiedy pp. Kaczyński i Brudziński wyzywają od „komunistów i złodziei”, „zdradzieckich mord i kanalii”. Kiedy prezydent Duda nawiązuje do języka lat 30. w Niemczech i mówi o „oczyszczaniu” naszego domu z czarnych owiec – czarne owce nie powinny milczeć jak barany. Niech pasterz z Krakowskiego Przedmieścia słyszy różne głosy, nie tylko ten z Nowogrodzkiej.

Zaproszenie
Prof. Jan Hartman i dr Katarzyna Kasia – filozofowie i społecznicy – będą naszymi gośćmi w TOK FM, niedziela 16 lutego, godz. 10:05. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 397

Dodaj komentarz »
 1. A to trzeba zaraz gwizdać? . Przecież można inaczej, kulturalnie. Można? Można.

 2. Czas płynie nieubłaganie i za godzinę będzie piątek. Zaczęła się debata w sejmie w sprawie odwołania Mariusza Kamińskiego. Borys Budka mówi, że jest to debata o tym do jakiego stanu doprowadzono Polskę. W ławach rządowych siedzą Kamiński i Wąsik. Stale widzimy zdjęcia tych panów z agentem Tomkiem.
  Tam roześmiani i teraz w sejmie też. Wiceprezes partii PIS ułaskawiony przez Andrzeja Dudę nie obawia się o swoje stanowisko. Przecież partia nie da mu zrobić krzywdy

 3. Legat, no właśnie 😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Madame Lichocka, wzór pisowskiej kultury i dobrego wychowania, dzisiaj pokazała opozycji środkowy palec.Co tam gwizdy, czy buczenie, trzeba wspiąć się na wyższy poziom chamstwa.

 6. No cóż, pani Joanna Lichocka też może wkrótce zachorować na raka.
  I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Krótkowzroczne podrygi przy korycie…

 7. Na Marginesie,
  nie może bo jak to rak ma na raka zachorować?

 8. Pisia bujda 13 (uff!!) czyli Europarlament uwziął się na Polskę. W innych krajach jest podobnie jak w Polsce

  Nadal cytuję Jacka Liberskiego

  To następny ulubiony „argument” w tej kampanii półprawd, kłamstw i insynuacji, powtarzany do znudzenia. Europa się na Polskę nie uwzięła, uwzięła się na partię, która Polską rządzi, a to nie jest tożsame. Unia Europejska nie ma żadnych żywotnych interesów w tym, aby Polską pomiatać, jak twierdzi pani Szydło.

  Unia Europejska ma natomiast żywotny interes w tym, aby Polska była państwem praworządnym, bo tylko taki kraj może się bezpiecznie rozwijać. W interesie Unii Europejskiej jest silna Polska siłą dobrze rządzonych obywateli.

  I jest to prawda oczywista, jak wszystkie oczywiste prawdy tego świata.

  Ciąg dalszy nie nastąpi…

  Reszta tu:
  https://natemat.pl/299329,po-debacie-w-pe-13-prawd-pis-u-o-praworzadnosci-w-polsce

 9. @legat 13 lutego o godz. 23:08

  Jak to rak, skoro ewidentnie padalec?
  Poza tym od złych emocji można dostać nawet konwulsji.
  I pomieszania z poplątaniem. No!

 10. Poseł Kropiwnicki zasłabł. Przerwa w dyskusji. Moim zdaniem nie ma nadziei na zmiany.
  PS. Poseł Krajewski pozamiatał jednym cytatem z wniosku opozycji o odwołanie ministra

 11. Gwizdac , nie gwizdac ? Za przeproszeniem ale jest Pan , a byc moze tutejsza wiekszosc , nie wylaczajac mojej skr. osoby – starej daty .
  Najnowszy trend w migowym jezyku parlamantarnym , polskim to „przesuwanie palcem pod okiem ”
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25695159,sejm-przyznal-2-miliardy-mediom-publicznym.html#s=BoxOpMT

 12. parlamentarnym

 13. Gawkowski (Lewica) nareszcie świetne wystąpienie, merytoryczne i dobitne każde zdanie, każde słowo

 14. Miłego złe początki – to powiedzenie należy zadedykować PiS’owcom którzy teraz czyją się silni i poza prawem. Oni zupełnie tak jak większości pasażerów Titanika nie wie, że statek tonie, a sprzętu ratunkowego brak.
  Zobaczymy tych samych teraz tak uśmiechniętych (przykładowo Lichocka czy J. Kurski) gdy w oczy zajrzy im widmo katastrofy partii której służą.

 15. Psuje się szybko – i widzimy jak spranie idzie Kaczyńsniemy psucie Polaków i Polski. Naprawiac to jednak będziemy latami.

 16. @
  Czy istnieje coś głupszego jak Antypis w postaci PO ,Biedronia ,redaktorow Polityki z łysa pałą na SZ piszacego obok tekst za tekstem juak zwalczać PiS .Czy głupolscy komentatorzy jak tejot,legat ,na marginesie ,teo i inni dostali jaqkiegos starczego obrzęku mozgy aby co dzien ,tydzień w tydzień piać te dyrdymały w rytmie nadawanym przez redaktorow z GW ,TVN,Polityki i innych pomniejszych kundli.
  Pamietacie jak był strajk nauczycieli ,reforma oświatowa co tu sie działo jakie teksty ,szkoły sie zawalą dzieci bedą popełniać samobójstwa.

  No i co Nieuki piszacy tutaj komentarza – cisza nie ma samobojców zas rozmawiałem z kolega wojtem – Jurek PiS mnie uratował gdyż miałem za malo uczniow w klasie.

  Moglbym tak wymieniać dziesiatki afer co opisywali tutejsi Gryzmogi w Polityce piszace felietony.
  Łysy Gryzmoga jest wyjatkowo wydajny tego sie nie da nawet czytać – to jest bełkot chorych ludzi podszytych strachem ,że wkrótce skończy sie forsa.

 17. Gwizdnąć portfel mu mogła

  Jak się rzuciła mu na szyję dla niepoznaki. Sejm uchwali, że nie wolno prezydenta *wszystkich Polaków obejmować, ani ściskać w tłumie wielbicielek.

  A prezydent tę uchwałę zawetuje.

 18. @
  Tak więc PO dzisiaj w Sejmie strzelila samobója Kidawie.Dureń w Senacie udajacy Napoleona a wrogowie nazywaja go Kopertnikiem lub Szufladą , trzymał ustawe o 13 emeryturze 1 m-c w dodatku dopisał poprawke blokujaca finansowanie.Sejm dziś uchwalił 13 nastke i przypuszczam ,ze jeszcze dziś albo jutro Prezydent dr Andrzej Duda ja podpisze niezwłocznie. Z hukiem wydymając policzki na konwencji w sobote w Warszawie oglosi ,że on jako Prezydent jest gwarantem 13 emerytury i bedzie pracowal z rządem PiS aby byla 14 emerytura jako dodatek.

  Tak wiec do końca wyborow prezydenckich bedzie maglowane ,że Kidawa blokowala 13 a urzedujacy Prezydent odblokował.

 19. Daniel Passent rzuca hasło: „Czas pokazać swoją obecność i dać głos. Na Wersal przyjdzie czas”.

  Ponieważ czas na Wersal jeszcze nie nadszedł, więc …

  1/ Na marginesie
  13 lutego o godz. 23:03
  No cóż, pani Joanna Lichocka też może wkrótce zachorować na raka.

  2/legat
  13 lutego o godz. 23:08
  Na Marginesie, nie może bo jak to rak ma na raka zachorować?

  3/ Na marginesie
  13 lutego o godz. 23:12
  „Jak to rak, skoro ewidentnie padalec”?

  Tymczasem „Poseł Kropiwnicki zasłabł, choć młody był 46 lat.

 20. Trwa, przy milczącej w większości bierności społeczeństwa pełzający zamach stanu. To przykre, że tak łatwo daje się wodzić za nos ponoć „dumny naród” jednej osobie (capo tutti di capi) stojącej na czele mafii demolującej państwo!

 21. Po przemówieniu premiera w głosowaniu 216 posłów poparło wniosek o odwołanie ministra, ale 236 było przeciw i minister pozostał ministrem.
  Nad wypowiedziami za i przeciw należy się pochylić, było tam dużo liczb, a te powinny się w takiej sprawie liczyć

 22. Przykryć dwa miliardy na TVPiS

  Nie rozumiem dlaczego blogowi agitatorzy PiS pomijają tę wspaniałą ustawę budżetową. Przecież ludowi bożemu należy się informacja o kopertach marszałka senatu i o tym, że posłanka Lichocka ocierała sobie twarz w sejmie. Co za manipulacja totalnej opozycji. Posłankę PiS zdenerwowali posłowie PO, którzy po chamsku się zachowywali na sali plenarnej. To oni pokazywali środkowy palec posłance Lichockiej, a ona ze zdenerwowania wycierała twarz. I o tym muszą się dowiedywać Polki i Polacy przez ostatnie pięć lat. Na to potrzebne są miliardy złotych, aby pokazywać obłudę i manipulację polityków PO. I jak strzelają samobóje Kidawie. I o willi Kwaśniewskich w Kazimierzu. I o tym jak Kwaśniewska TW „Olkowi” kanały ustawiała. A to co się stało w Pucku, czy to nie jest samobój Kidawy. Przecież sama podpisała się pod paktem przeciwko mowie nienawiści. I o tym, że produkty można kupić taniej niż 5 lat temu, w pewnym dyskoncie.

  O tym wszystkim muszą się dowiedzieć rodacy. Trzeba stawić czoła manipulacjom TVN, GW i tych wszystkich łysych oczywiście.

 23. legat
  13 lutego o godz. 22:51

  A to trzeba zaraz gwizdać? . Przecież można inaczej ///

  handzia55
  13 lutego o godz. 23:01

  „Madame Lichocka, wzór pisowskiej kultury i dobrego wychowania”>

  Lichocka mówi, „to jest łgarstwo, pojedyncza klatka wyrwana z ruchu ręki”.

  Faktycznie, zdjęcie opublikowane w sieci przez Tomczyka jest niskiej rozdzielczości, pojedyncza klatka z filmu.

  Tu jest film z całego zdarzenia. Można samemu ocenić.
  https://twitter.com/i/status/1228070421645451281

 24. Znów strzelają smobója Kidawie

  O czym zawiadamia TVPiS, która dostała 2 mld (zamiast na leczenie jakiegoś raka).
  Oto kogo mianowano szefem belgijskiego sztabu Kidawy? Byłego dziennikarza GW. Ale to nie wszystko, to jest działacz KOR i uwaga … Fundacji Otwarty Dialog. Mało tego, zarządzał hejterską stroną Sok Z Buraka. A co było w Soku Z Buraka, to straszne, były tam setki hejterskich i fejkowych wpisów, większość z nich dotyczy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Więcej wiadomo o stronie Sok Z Buraka – jej treści uderzają w Kościół katolicki i dziennikarzy TVP. A najgorsze jest to, że strona udostępniała również materiały przychylne m.in. obecnemu prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

  Samobój, normalnie samobója Kidawie strzelili.

 25. Optymatyk
  13 lutego o godz. 14:53

  „Dzisiejsza Gazeta Wyborcza napisała o dramatycznym braku policjantów”.
  „Najgorzej jest w Warszawie, we Wrocławiu i w Łodzi. Ponad cztery tysiące wakatów.”

  „A wystarczyłoby, aby przestrzegali przykazań boskich, swojej religii-katolicyzmu i prawa stanowionego, niepotrzebni byliby policjanci …”.

  Są jeszcze ateiści. Sugerujesz, że nie zdarza się by oni nie przestrzegali prawa?

 26. Gwizdać ale po staropolsku zamiast puszczać polityczne bąki…w rodzaju łamania KONSTYTUCJI…Gwizdnięto praworządność z przestrzeni publicznej…Gwizd parowozu niesie ostrzeżenie…Sędziowskie gwizdanie ma sens…Tak sobie myślę prywatnie, że gwizdanie lepsze od palenia komitetów i wieszania portretów czy palenia kukły Żyda…Ociec gwizdać ?!…gwizdać ! bo taki dżwięk nie zabija, ale ostrzega przed czymś gorszym…kobra syczy…Rządzący wygwizdali przyzwoitość budując wygwizdowo zwane IV RP…Lichocka po krzyżem w Sejmie „fiutuje” a Bóg to widzi i nie grzmi…O Jędraszewskim nie wspomnę bo ma zboczenie biskupa na głowie…w ramach wygwizdania 10 przykazań…

 27. Mauro
  Chyba tym linkiem do twittera strzelasz samobója, co prawda niskiej rozdzielczości, na samym dole jest zdjęcie, jak sympatyczna posłanka Lichocka pokazuje paluszek rozwydrzonej opozycji, na co ona zasłużyła sobie wielokrotnie. A posłanka tylko raz im pokazała, drugi raz już ocierała tylko umęczoną twarz jednym paluszkiem w jeszcze mniejszej rozdzielczości.

  A kto ten savoir vivre na sali plenarnej zapoczątkował? No kto?
  Tusk, gdy powiedział o moherowych beretach. I tak to się zaczęło, zwyczajne moherowe berety ….

 28. Słowianin Stanisław

  „Lichocka po krzyżem w Sejmie „fiutuje” ”

  Posłanka Lichocka pod krzyżem „fakuje” a w zasadzie pokazuje „faka” – to się „fak” (fuck you) nazywa potocznie.

 29. defraudacja pieniędzy i czyste świństwo
  Dwa miliardy dane qurwizjii i odebrane chorym na raka
  A posłanka Lichocka sobie wyciera… zdalnie pod okiem.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25694980,dwa-mld-zl-dla-tvp-poslowie-pis-odrzucili-stanowisko-senatu.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 30. Mauro 0:42
  Nie broń czegoś, czego obronić się nie da. Nawet wasz prezes nie zdzierżył idiotyczny h tłumaczeń Lichockiej.
  teo 0:46
  Nie zaczęło się od moherowych beretów. Krótką, a raczej wybiórczą masz pamięć. Przejrzyj obrazki już z Sejmu „kontaktowego”. Na ulicy zaczęło się od palenia kukły Wałęsy z udziałem wyrzuconego z kancelarii prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego. Czym zresztą jest porównanie określenia „moherowe berety” z tekstem „wyjdź na solo, bydlaku” skierowanym do Wałęsy przez POSŁA NA SEJM, z PiS, zwanego Jenotem.

 31. Niesamowita jest moc internetu. Media społecznościowe zalane „fakiem” posłanki Lichockiej – zdjęcia w wysokiej rozdzilczości.

  Posłanka juz nawet zdązyła trafić do Wikipedii

  „W Polsce gest środkowego palca pokazał podczas 23. posiedzenia Sejmu VIII kadencji poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Pyzik. Został on za to upomniany przez Komisję Etyki Poselskiej, która uznała to za naruszenie zasady dbałości o dobre imię Sejmu[3]. Podobny gest wykonała posłanka z tego samego ugrupowania Joanna Lichocka na 5. posiedzeniu Sejmu IX kadencji[4].”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Środkowy_palec_(gest)

 32. Na marginesie
  13 lutego o godz. 18:16

  „ … czyli sędzia Juszczyszyn nie ma prawa sprawdzać prawidłowości składu orzekającego. Otóż ma”.

  W twoim świecie wszystko jest możliwe, w realu państwa prawa zupełnie inaczej. Sędzia ma prawo sprawdzić, czy skład sędziowski jest lub był zgodny z Kpk ― chodzi o liczbę sędziów, ławników, co ma związek z kwalifikacją czynu i zagrożeniem karą. A także, czy w związku ze składem sędziowskim nie ma konfliktu interesów. Jeśli skład był nieprawidłowy to wyrok jest nieważny, proces musi być powtórzony w tej samej instancji. W tym przypadku sędzia Juszczyszyn nadużył swej władzy, przy okazji zawiesił rozpatrywanie sprawy pilnej dla obu sądzących się stron. Po prostu odebrał im prawo do sądu, co jest gwarantowane także na poziomie polkiej Konstyucji i prawa wspólnotowego. Sędzia nie ma prawa kwestionować składu sędziowskiego na okoliczność jego powołania przez prezydenta (co wynika z Konstytucji, potwierdził to wyrok TSUE z listopada 2019) i kwestionować legalności ustawy o KRS. Sędzia nie ma żadnych kompetencji do oceny konstytucyjności organów państwa, bo nie jest jednoosobowym Trybunałem Konstytucyjnym. To jest po prostu rokosz. Możesz być pewna, że o sędzim Juszczysznie Polska nie zapomni i w swoim czasie mu odpłaci, jak nie zapomniała o innych warchołach, Zebrzydowskim, Łaszczu, Stadnickim, Rzewuskim et consortes.

 33. 60vito
  14 lutego o godz. 1:01

  „Na ulicy zaczęło się od palenia kukły Wałęsy z udziałem wyrzuconego z kancelarii prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego”.

  Żyjesz pogłoskami. Od dawna wiadomo, że kukła Wałeśy to była robota byłych esbeków. Trzy lata po 1989 byli jeszcze dziarscy, dziś to już tylko żebrzą, by im oddać emerytury. W tym czasie grupa płk. Lesiaka w UOP rozpoczynała inwigilacje prawicowej opozycji, niby ekstremistycznej, już w bardziej profesjonalny sposób. Pretekstowy powód był, no spalono kukłę Wałęsy. Nie można wykluczyć, że obie te rzeczy są ze sobą związane. Grupę Lesiaka w UOP zlikwidował jej późniejszy szef z ramienia SLD Zb. Siemiątkowski (są głosy, że Amerykanie mu radzili, bo PL nie miała stać Turcją tylko członkiem EWG), później Siemiątkowski mówił o grupie Lesiaka wielokrotnie, za co zresztą wyklinany był przez część swego środowiska.

 34. Poseł PiS: Nawet w pociągu nie chcą koło mnie siedzieć, bo nienawidzą PiS

  Komentarz podróżnego:

  Też bym nie usiadł w pociągu koło posła pis, bo nie wiem czy z pisiego przyzwyczajenia mnie nie okradnie

 35. teo
  13 lutego o godz. 19:48

  „Poseł Krzysztof Śmieszek przez zwolenników PiS zwany „kandydatem na Pierwszą Damę RP” mówił Onetowi, że demoralizacja postępuje w szeregach władzy PiS. Do tej pory byli zwarci i gotowi na każde zawołanie …”.

  Co potwierdza dzisiejsze głosowanie w Sejmie. Czy te oczy „pierwszej damy” mogą kłamać? … Chyba nie. 🙂 Poseł Śmiszek o demoralizacji, diabeł się w ornat ubrał ….

  PS. Czemu posła Smiszka nazywasz nazywasz „Smieszkiem”? A niby to PiS go posponuje, jak zaznaczasz w pierwszym zdaniu. Theos to po grecku Bóg, zbieżność pewnie nieprzypadkowa, szanuj się trochę.

 36. Na marginesie
  13 lutego o godz. 19:55

  „Koronnym przykładem tego hasła jest sędzia Milewski, który w oczywisty sposób zachował się jak skończony dureń”.

  Sądzi nadal w polskim Palermo (Trójmieście) stąd wniosek, że durniem nie jest, zresztą wszystko poszło mu w spryt. Stało mu się coś? Jak zwykle jojczysz nieziemsko. Platforma nie porzuca swoich sędziów, sędziowie murem za Platformą.

 37. ls42
  13 lutego o godz. 19:40

  „Mają lecieć do Smoleńska, a drugiego Tupolewa pozbawili skrzydła co pokazano w telewizji”.

  Tym drugim tupolewem, kiedy był jeszcze sprawny, po remoncie w Rosji (zakończonym w lipcu 2010 roku) Tusk ze swoimi ancymonami wzdrygał się latać. Był niby w pełni sprawny, ale tak jakoś …

  „Są pytania: czym polecą, kto sporządzi listę gości, czy zostanie zaproszony rosyjski pilot …”.

  Poza tym mylisz dowcip z głupkowatością. Jeśli polecą do Mińska Litewskiego to dwoma samolotami rządowymi Gulfstream, stamtąd pojadą do Katynia, samochodami rządowymi, które tam wcześniej zostaną przewiezione, pewnie drogą lotniczą. Ale w ogóle nie jest pewne, czy polecą.

 38. Mauro (1:38)
  A niby to PiS go (pos. Śmiszka) posponuje …

  Ach, te „pierwsza dama” to było na niby? A takie kulturalne.
  Czy już śpiewacie w PiSie – my kulturnyj narod?
  Wszak kulturę macie wschodnią.

 39. „w ogóle nie jest pewne, czy polecą” – komentuje Mauro (1:54) plan wyskoku do Smoleńska i Katynia na 80-tą rocznicę.

  Ciągle liczą na powodzenia kampanii wyborczej Dudy. Bo jak się pośliźnie na młodych wielbicielkach, albo czymś, to nie będzie się prezes Kaczorek długo zastanawiał. Przepchnięcie Dudy jest teraz równie ważne, jak wybór brata Bliźniaka w 2010, a może ważniejsze.

  Z wyjazdem na 70-tą rocznicę nie było wątpliwości, bo kandydat prezesa Kaczorka na ponowny wybór dołował w sondażach.

 40. Bar Norte
  14 lutego o godz. 1:04

  „Niesamowita jest moc Internetu”.

  No no, wreszcie ktoś docenia Internet. 🙂

  „W Polsce gest środkowego palca pokazał podczas 23. posiedzenia Sejmu VIII kadencji poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Pyzik”.

  No tak, ale jako zadeklarowany marksista powinieneś polubić pisowską symbolikę historyczną, w końcu Karol Marks cenił historię. Możliwych jest kilka wyjaśnień, wybierz, które ci najbardziej odpowiada:

  1/ Okazują lekceważenie zdemoralizowanemu establishmentowi III RP, który opozycja uosabia w stopniu doskonałym, bowiem oni to jak lud francuski podczas rewolucji „jest niczym, a chce być wszystkim” ― wyraźny kontekst polityczny, wewnątrzkrajowy, nie możesz zaprzeczyć.

  2/ Robią to w hołdzie angielskim łucznikom, którzy w bitwie pod Agincourt w 1415 roku zmasakrowali armię francuską. Łucznicy pokazywali francuskim jeńcom swoje środowe palce, którymi naciągali cięciwy łuków. Wcześniej Francuzi mieli ucinać angielskim jeńcom te właśnie palce, do czego jak wiadomo nie doszło ― niedwuznaczny kontekst polityczny w związku z wypięciem się UK na UE i polityką Macrona.

  3/Robią to z miłości do demokracji, w tym przypadku greckiej. Demostenes pokazywał swoim adwersarzom środkowy palec, co było gestem obraźliwym, bo oznaczało φαλος (gr. phalos, łac. phallus, polskie fallus, vulg. ch**j ― ewidentny kontekst polityczny, w końcu to właśnie wykrzykiwali Kaszubi Kidawy pod adresem prezydenta.

  4/Armię germańskie przed bitwą pokazywały rzymskim legionistom różne obsceniczne gesty, w tym środkowy palec, podobnie jak to robił wcześniej Demostenes ― wyraźny kontekst polityczny, bo lwia część opozycji jest przecież proniemiecka.

  Popatrz Bar Norte, czyż to nie piękne i jakże marksistowskie, tak polska historia splata się z historią świata?
  🙂

 41. 5/ PiSowskie hordy w sejmie pokazywały Polakom środkowy palec na znak, że PiSowska tv jest ważniejsza od leczenia nowotworów w kraju, rok 2020 ne.

 42. Buc posuwa, czyż nie?

  Jebać PiS

 43. Będzie tyle imprez politycznych do maja. Można wybrać się na taką gdzie ręce same będą składać się do oklasków, zamiast aż specjalnie podjeżdżać żeby pogwizdać.

  Trzeba wreszcie poważnie zbadać te 40% Polaków nie głosujących. Skoro głosuje się u nas przeciw komuś bardziej niż za, to oni nie są przeciw PiSowi i PO, niosą pokój tej ziemi i stabilizację.

 44. Ci gwizdacze to tacy po 60-tce bardziej byli w Pucku, pewnie im się jeszcze z PRLu utrwaliło, że gdy rządzi ktoś na kogo nie głosują to jest niedobrze.

  W ogóle to w wyborach Kidawa wygra w grupie 60 plus, a Duda poniżej 60, czyli w sumie wygra Duda he he

 45. „Tusk ze swoimi ancymonami wzdrygał się latać”

  Polska język trudna język. A kultura polityczna to już w ogóle…
  Teraz PiS-dzielstwo ma nadzieję, że na Du*ę zagłosują ruchadła leśne.

 46. Maupo jeszcze nie przebił „hatakumby”.
  Ale naprawdę bardzo się stara…

 47. Od katolika wymagaj więcej…/zeszyt do religii str.20,w.4 od góry/…Tak sobie myślę prywatnie- kiedy na gwizdanie nadstawiać drugie ucho…Mam prawo w nosie…jak rzecze Gowin- czy to nie jest gwizdanie…Burzenie pomników- czy to nie jest gwizdanie…Brak modlitwy za prezydenta w germańskiej liturgii- czy to nie jest gwizdanie na jego majestat w kościele…

 48. Grubymi nićmi szyte są prowokacje o wylewności młodzieży na szyi prezydenta…Kocham pana, panie Sułku…Tak sobie myślę prywatnie, że ochrona wiedziała, bo nie uderzyła po rękach jak papież…Kto za tym stoi…Kiedyś dyktatorzy głaskali po główce…a nawet brali na ręce…

 49. Katolik gwiżdże na katolika a KK milczy jak w czasie okupacji…Tak sobie myślę prywatnie- może milczenie jest przyzwoleniem, bo rodzi się nowa tradycja…Kto jest bez grzechu, niech pierwszy gwizdnie…

 50. Gest Lichockiej do zbiornicy, jak gest Kozakiewicza…Tak sobie myślę prywatnie o awansie „fiuta” ocznego… takiego ci życzę…do makijażu…

 51. „Jeśli polecą do Mińska Litewskiego„.
  A gdzie to jest?

 52. legat
  13 lutego o godz. 22:51

  „Przecież można inaczej, kulturalnie. Można? Można”.

  To myślenie życzeniowe, legacie. Wszechobecny we wszystkim, co żyje, jest instynkt agresji, kultura to tylko cywilizacyjny nabytek, który zdmuchnie byle zefirek lub przelatująca mucha. Mógł Kain zaprosić Abla na debatę, zamiast zabijać? Nie wiem, wiem, że nie zaprosił. Mógł Hitler nie wywoływać wojny? Chyba mógł – sama się przecież by nie wywołała. Można włazić na blog po to, by, zamiast bluzgać, kulturalnie dowodzić, że każdy, kto mi się sprzeciwia, jest but? No pewnie – sprytne człowiekowate nawet kultury nauczył się używać w służbie agresji.

  Czyli „można” znaczy tylko, że coś takiego człowiekowate w toku ewolucji wynalazły. Skorzystanie z tego to nie przypadkowy, jednorazowy akt woli w rodzaju „Od dziś nie będę gryzł bliźniego – będę głaskał”, lecz dojrzewanie ziarenka przez pokolenia. Mogły się więc homowate nauczyć przez tysiące lat nie zabijać, nie kraść, nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu? Jasne. Niektóre się nawet nauczyły. Można? Ano…mooożna.

 53. Święte słowa…Tak sobie myślę prywatnie, ile hipokryzji jest w głoszeniu nauk przez proroków, ale dla obcych…Aby czynić ich poddanymi… Wystarczy spojrzeć co mają pod paznokciami…

 54. Pombocku,
  tak elegancko potraktowałeś moją uwagę że aż odniosłem wrażenie, że nie kliknąłeś w to zaczerwienione.
  A mnie chodziło tylko o to, że jak sobie gdzieś upaprzesz środkowy palec, np. wsadzając go do kropielnicy, to zawsze możesz go sobie wytrzeć o ślip. Joasia nawet samego Prezesa PZPR (Polskiej Zjednoczonej PRawicy znaczy) przekonała.

 55. A może posłanka Lichocka przypomina kulasowi ze czas na kontrole prostaty? Co o tej teorii sądzą faszyści PiS?

 56. Lichocka użyła obcego języka migowego…kiedyś nazywanego łaciną kuchenną…Tak sobie myślę prywatnie, że takie są skutki wprowadzania posłów kuchennymi schodami…Dyzma wraca na salony…czy Joanna w sutannie…

 57. Kwintesencją tego co PiS rozumie pod kultura jest „pani”Lichocka, ktora pokazała swoim było nie było, kolegom posłom środkowy palec w Sejmie. I na to PiS wydaje dodatkowo 2 mld.
  Polska PiSu, która toleruje w Sejmie, butę, chamstwo i zupełny bezwstyd, nie jest normalnym państwem.

 58. Nocna debata nad odwołaniem ze stanowiska ministra służb,
  z dramaturgią i zwrotem akcji, byłaby dobrym motywem filmu
  szpiegowskiego.
  Zwolnienie 500 funkcjonariuszy starego systemu,
  pewnie z poświęceniem pracujących dla obcych mocarstw, i ich
  kilkuletnie wcześniejsze rozpracowywanie, podejmowanie skomplikowanych
  akcji w stosunku do najwyższych państwowych urzędników, odkrycie kreta
  we własnych szeregach, operacje specjalne tajnym funduszem, agenci i
  niezłomni, kobiety służb, toż to niewyczerpalna kopalnia pomysłów
  do takiego scenariusza wydarzeń. Atakowany przez opozycję szef służb
  stojący już na straconej pozycji przedstawia rzeczywisty obraz działań
  i ich skutki, 89 procent obywateli czuje się bezpieczna w tym kraju,
  a 98 procent może spać bezpiecznie w swoich domach, ale przede wszystkim
  wojska sojusznicze są otoczone szczególną opieką, nic im tu nie zagraża,
  mogą pełnić dalej swoją powinność.
  Jak w filmie POTOP z Kmicicem
  wkraczają poczty sztandarowe i gratulacjom nie ma końca.
  Widzowie wychodzą zachwyceni tym filmowym obrazem,
  niewątpliwie kandydatem do Oscara.

 59. Prosta wizja polityki w Polsce, według Mauro z Rosji.
  W Polsce ściera sie proniemiecka opozycja z rosyjską agenturą PiSu.

 60. Ja bym na miejscu D.dy do Smoleńska nie leciał. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie rzucił klątwy na pisowskie wizyty w Smoleńsku, tak jak to juz zrobił z pisowskimi sędziami TK ?
  A może ruskie znowu wykorzystają nadążającą sie okazję i zrobią zamach na polskiego prezydenta ? Z drugiej strony gra jest warta świeczki , bo jak wróci to będą go świętować jako bohatera, jak nie wróci z reszta też.

 61. Zemdlał na mównicy. Robert Kropiwnicki o swoim zdrowiu: „lepszy od stanu polskich służb”

 62. Na marginesie
  13 lutego o godz. 23:03

  No cóż, pani Joanna Lichocka też może wkrótce zachorować na raka.
  I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Krótkowzroczne podrygi przy korycie…
  _______________________________________
  Pani poślica Lichocka raka nie pęka, bo na pewno jest wierząca i „w razie co” uda się do Kielc, i rak wycofa się rakiem.
  „Kielce. Do szpitala onkologicznego trafiły relikwie świętej Faustyny. Mają ulżyć w cierpieniu”.
  Gdyby jeszcze udało się skombinować szczebel z drabiny, która przyśniła się św. Jakubowi i przyłożyć by tym szczeblem rakom solidnie po łbach, a później przywalić dla pewności Wiosłem Św. Lolka i dla absolutnej już pewności przejechać te raki Jego Nartami, Naród Polski miałby całkowitą gwarancję, że nie tylko Kielce, ale i całą Najjaśniejszą raki omijałyby szerokim łukiem.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25695151,kielce-do-szpitala-onkologicznego-trafily-relikwie-swietej.html

 63. legat
  14 lutego o godz. 9:35

  Właściwe wrażenie odniosłeś, legacie. Rzadko klikam w linki, bo oczekuję w rozmowach własnych myśli blogowiczów. Może więc czegoś nie zrozumiałem – to przepraszam. Mnie przyciągnęła sama Twoja myśl, że coś MOŻNA (poparła ją Alicja-Irena), która jest i modnym podsumowaniem jakiegoś przykładu i bardziej egzaltowanym życzeniem w rodzaju „chcieć to móc” niż życiową praktyką. Jeśli czegoś nie zrozumiałem, to może w ogóle już mało co rozumiem i czas już zamknąć dziób.

 64. Czego nie dopowiedział Mauro Rossi
  https://kresy24.pl/w-minsku-litewskim-miescie-dawnej-rzeczypospolitej/
  „Kiedy mówimy dziś o Polakach na Białorusi, przed oczami pojawia się głównie Grodno i Grodzieńszczyzna, może czasem także Brasławszczyzna i Polesie. O Mińszczyźnie i samym Mińsku na ogół nie pamiętamy, pewnie dlatego, że po Traktacie Ryskim 1921 roku to w przeważającej części polskie miasto znalazło się pod rządami sowietów, którzy przystąpili tu do eksterminacji polskości znacznie wcześniej niż potem na przedwojennych Kresach Wschodnich.”
  Przy okazji za Wikipedią:
  „1943 – Niemcy spacyfikowali wieś Chatyń koło Mińska mordując 149 osób, w tym wiele polskich rodzin.
  Według głównej wersji wydarzeń, niemiecka kompania z SS-Sonderbataillon Dirlewanger dowodzona przez SS-Obesturmbannführera Oskara Dirlewangera oraz kompania 118. batalion Schutzmannschft złożony z członków OUN i dawnych ukraińskich żołnierzy RKKA, którzy przeszli na stronę Niemiec, zdobyły wieś po walce z partyzantami, a następnie zamknęli mieszkańców w stodole. Tych, którzy próbowali uciec – zastrzelili.”

 65. Najlepszym komentarzem do środkowego palca Lichockiej jest mina „szeregowego posła” po obejrzeniu filmu z palcem.
  https://natemat.pl/299439,lichocka-pokazala-srodkowy-palec-mina-kaczynskiego-gdy-to-ogladal-film

 66. Dzieki, panie redaktorze , ze ktos wreszcie odezwal sie w ten sposob. Przeciwnika trzeba zwalczac jego wlasnymi metodami: wyciem, gwizdami, buczeniem czy pokazywaniem nowego slynnego ,,gestu Lichockiej,,. Inaczej beda nas traktowac tak, jak wlasnie owa wybranka narodu, czyli smiac sie z nas. Czas skonczyc z wiecznym milczeniem owiec i bawic sie w kulture z ludzmi bez kultury, brutalnie obrazajacymi swoich oponentow i stosujac wyciagnietym wlasnie przez prezesa knajackim jezykiem. Czas skonczyc z imposybilizmem, huzpa i knajactwem pisowskim.

 67. Choroba jest karą boską za grzechy…Leczenie katolików to obchodzenie wyroków boskich…Lekarze w ramach klauzuli sumienia powinni odmawiać leczenia katolików…Tak sobie myślę prywatnie, że zostaje modlitwa i postanowienie nie grzeszyć…co nic nie kosztuje…2 mld zwrócić skąd przyszły w postaci ulg za niechorowanie…5000 zł za każdy rok, bez zwolnienia lekarskiego…

 68. Pani Lichocka przeprosiła, wyjaśniając, że gest nie miał złych intencji. Mnie gesty, niezakamuflowane inwektywy obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg, o wiele bardziej -przyzwoite w formie słowa, w tym – słowa przeproszenia, które są wyższym piętrem tego samego chamstwa i niemożności przyznania się do głupiego wyskoku, który się każdemu może przydarzyć. Tyle że u pisowatych to nie przypadkowe wyskoki, lecz chętnie i żywiołowo przejęty od szarej kaczki sposób traktowania „kanalii”, „postkomuchów”, „zdrajców” i „ubeków”, słowem – nieprawdziwych Polaków.

 69. Taki jeden co goni faszystów z Pi S

  https://web.facebook.com/859760530781911/photos/a.861183873972910/2794926880598590/?type=3&theater

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 70. Zabawne te głosy typu „czas skończyć z wersalem” bo to i to. Na…ją się już 15. rok, a udają że dopiero zaczynają he he.

 71. Wspaniałe zdjęcie zrobił reporter
  https://wiadomosci.wp.pl/joanna-lichocka-i-wulgarny-gest-do-opozycji-adrian-zandberg-upomina-prezesa-pis-jaroslaw-kaczynski-mowi-o-pucku-6478509844199041a
  i ono na WP promuje zalinkowany powyżej materiał
  Twarze nK i Lichockiej mówią wszystko

 72. Stało się. Inflacja w styczniu 2020 r. wyniosła 4,4 proc. – podaje GUS. To najszybszy wzrost od grudnia 2011 r.

 73. Pawlak miał miedzę na trzy palce zaoraną…Lichocka pokazuje jeden…Tak sobie myślę prywatnie, że takich oraczy jak na Kresach już nie ma…i mamy co mamy… wąskotorówki…czy na jedną skibę…

 74. Czyli za Tuska w grudniu 2011r. Macku rosła jeszcze szybciej a jednak żyjemy i to coraz lepiej he he

 75. Wczoraj TVN kilkadziesiąt razy pokazał całą sekwencję gestów poślicy-chamicy – kamera odprowadziła ją na miejsce i zarejestrowała jej zachowanie, więc tylko Durnowaty Dureń i Nieuk, i to po wypiciu szklanki metylu może twierdzić, że pokazywano jedną wypreparowaną, tendencyjnie dobraną, klatką.

  Prezes zrugał chamicę, ale nie za chamstwo, bo sam jest chamem, lecz za nieostrożność, ponieważ nieżelaznej części suwerena mogło się to nie spodobać.

  Być może niebawem poślica-chamica stwierdzi, że pokazanie środkowego palca, jest gestem obraźliwym i wulgarnym w kulturze anglosaskiej, natomiast w polskiej tradycji palec środkowy, to palec serdeczny, zatem pokazanie go, to – jak czytamy w SJP PWN – «oznaki życzliwości, serdeczne słowa, gesty itp. skierowane do kogoś», które to oznaki poślica przekazała pacjentom onkologicznym.

 76. Ano właśnie – akapicik z artykułu linkowanego przez Maćka:
  „Jarosław Kaczyński – jak się dowiadujemy – nie próbował bronić Joanny Lichockiej, ale także jej nie potępił. Zaczął przypominać Zandbergowi… incydenty w Pucku, kiedy to grupa działaczy KOD kilka dni temu słała wyzwiska w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy podczas państwowych uroczystości”.

 77. skumbrie w tomacie, chcieliście k..wa Polskę no to ją macie, skumbrie w tomacie pstrąg.

 78. A ja się dziwie, że to kogokolwiek dziwi.
  PiS to faszyzm. Odkryli Amerykę.

 79. @
  Sprawa „willi Kwaśniewskich”. Kamiński z Wąsikiem zrobili ubeka z ofiary SB

  https://wyborcza.pl/7,75398,25695565,sprawa-willi-kwasniewskich-kaminski-z-wasikiem-zrobili-ubeka.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

  Sk**ny faszyści.

 80. Życie nie znosi próżni. Pawłowicz zniknęła z sejmu, Lichocka godnie ją zastąpiła.Czekam, co będzie dalej. Tylko patrzeć jak krewka Joasia strzeli w łeb kogoś z opozycji, a pózniej będzie tłumaczyć, że chciała go tylko po główce pogłaskać.

 81. Joanna przeprosiła za to jeśli jej gest ktoś źle zrozumiał. Ja w ogóle jej wierzę bo przecież jest to osoba o wysokiej kulturze (np. zapraszana do różnych programów nigdy nie przerywa adwersarzom). Pamiętają ją też mieszkańcy Legionowa. To jest jakieś nieporozumienie że przegrała wybory do PE. Z pewnością godnie by nas tam reprezentowała.
  Teraz kierowcy zamiast pokazywać sobie brzydko będą pokazywać sobie ładnie czyli środkowy palec będą sobie wycierać o ślip jak nasza Joasia. Się kultura rozwija dzięki p-oślicom PiS.

 82. jobrave
  14 lutego o godz. 11:23
  Prezes nie ma wątpliwości że politycznie wyszło fatalnie. W Polskę poszło ze PiS i jego posłowie w d.. maja leczenie Polaków. Wszyscy bowiem wiedzieli , że debata szła pod hasłem 2 mld na leczenie raka czy na propagandę w TVP. Za to zrugał posłanke

 83. Maciek,
  skąd Ty wiesz że zrugał i za co? – słyszałeś czy czytasz z ust prezesa?

 84. Trend narodowy , wyjatkowo latwy do wykonania (jednym palcem na codzien malo uzytecznym mozna sporo zdzialac )

  „1Taki krótki apel: 10 maja 2020 – narodowe przesuwanie palcem pod okiem dla dudy-nowogrodzkiego. „

 85. Wczoraj Zandberg pokazał że rządzi na opozycji. Podszedł do ławy Wielkiego Kaczorka i dwaj wybitni politycy rozmawiali. O palicu i Pucku.

  Cała Polska wpatrzona w ten palic

 86. Zandberg to miał/ ma związki z KODem, czy to bardziej POwska siła ten KOD, jak to jest?

 87. Sejm. Fak Lichockiej, dwa miliardy na TVP
  Gest Lichockiej w Sejmie był nieobyczajny, lecz jego znaczenie daleko przekracza kontekst nieobyczajności.
  Dzięki sensacyjności i nagłośnieniu tego gestu (krajanie chłoną sensacyjność jak gąbki) miliony krajan dowiedzą się w jakiej sprawie ten incydent zaszedł. W sprawie przyznania 2 mld zł na TV, a nie na służbę zdrowia, konkretnie na onkologię.
  Miliony obywateli-wyborców będą rozważać nie tylko o geście, ale o tym w jakiej sprawie ten gest został zademonstrowany, o co tam chodziło. A chodziło o decyzji większości sejmowej PiS nadającej kierunek przepływu środków państwowych w kwocie 2 mld zł do TV. Nie do lecznictwa, tylko do propagandy.

  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że duża część tych milionów poczyta to za ujmę PiSowi i poweźmie jakieś podejrzenia, co do głoszonych zamiarów PiSu jako dobrej zmiany dla Polski, że ta dobra zmiana jest bardziej dla PiSu niż dla Polski.

  Prezes mógł nie pojąć tego od razu, na sali sejmowej, w trakcie incydentu, ale o prawdopodobnych konsekwencjach tej wpadki dopowiedzą mu doradcy i spindoktorzy.
  Pzdr, TJ

 88. satrustequi
  14 lutego o godz. 12:30
  Wczoraj Zandberg pokazał że rządzi na opozycji.

  I takie to, to ma prawo głosować. Mięso armatnie umiera dzisiaj ze starości.

  Ośmiornica PiS

 89. Z niebanalnego artykułu redaktora Wrońskiego z Wyborczej – Przeciw Gwizdom jako osłabiającym kulturową tożsamość zwolenników liberalizmu – wraz z ogólną otwartością na symetryzm tamtych łamów, wnioskuję że Pan Redaktor Michnik nie zamierza przemysłu pogardy AD 2020….

 90. Srututu
  .. wnioskuję że Pan Redaktor Michnik nie zamierza przemysłu pogardy AD 2020….

  Cóż za głębia myśli. Musi faszysta.

 91. Adaśko jest przedstawicielem troglodytów w szeregach PO. Tacy są tam cenieni najwyżej:)

 92. Pryncypilalni towarzysze z frontu walki ideologicznej z reakcją faszystowską, z tow. Adaśko na czele

 93. ..Tacy są tam cenieni najwyżej:)

  Pewny jesteś że najwyżej?
  Genialne 🙂

 94. Takw wię Adaśko – ponieważ przemysł pogardy jest passe – już tylko twardogłowi po 70-ce jak ty będą gwizdać na nie swoich wiecach

 95. Oto plejada świrów na blogu. Co jeden to lepszy.
  @Geozak ratuj.

 96. Ten palic nie należy do polskiego kodu kulturowego, on mnie – palic na drodze – rozzłościł raz w Ameryce i odpowiedziałem nim. W Polsce patrzyłem z politowaniem na kobietę-kierowcę z palicem.

  Tam zresztą są jeszcze niuanse. Dwa palce, odwrócone – stary Bush kiedyś podpadł bo w niewygodnej pozycji w aucie pokazał victory sign ale odwrócony w Australii

 97. Mój kolega też kiedyś w hałasie w pubie pokazywał że dwa piwa zamawia barmanowi, ale w odwróconym victory sign i niedobrze to… Może ktoś w Sejmie pokaże odwrócony victory sign, zobaczymy czy ten kod u nas też jest już czytany.

 98. Palicowe niuanse. Dobre 🙂
  Ty Czech?

 99. Gombrowicz pisał palic. To słynna rzecz. Już wcześniej zauważyłem żeś nieoczytany Adaśko.

 100. satrustequi
  14 lutego o godz. 12:47
  „Takw wię Adaśko – ponieważ przemysł pogardy jest passe – już tylko twardogłowi po 70-ce jak ty będą gwizdać na nie swoich wiecach”

  Co to za pomysł…..wiece swoje i nieswoje ?
  Wiec ma to do siebie że może przyjść każdy……i sobie pogwizdać.
  Jak komuś to przeszkadza to niech sobie zorganizuje akademię ku czci….i obcych nie wpuszcza.

 101. 13:02

  Nie no, po prostu chodzi o to żeby było słychać. Raz jeden, raz drugi. Czyli gwizdy po przemówieniu OK. Rozumiesz.

 102. Gombrowicz?
  Wyskrob coś palicem.
  Pewnie też, jak faszysci, wstydzisz się polskiej Nagrody Nobla 🙁

  Palicka cim dała
  srulka twoja mała.

 103. To ty Adasko myliłeś kilka razy nazwisko Polskiej Noblistki…

 104. Ha ha ha ha!

  Andrzej Duda to się uda!

 105. Trzymaj się palica
  bo drabina spada. ( słynny cytat z Gombrowicza)

 106. To może do Tuska i innych którzy mieli złoty palic

 107. Zloty palic.
  Chamy mieli. Dlatego był zrogowaciały.

 108. Tak to się pięknie zaczynało. Tak jak PiSowi.
  https://www.youtube.com/watch?v=lv0jav4lNsk

 109. Jak zatem wygląda słynny palec boży tak na oko…Tak sobie myślę prywatnie, że z palcami trzeba ostrożnie, szczególnie na styku drzwi i futryny…O skakaniu z palcami do oczu przez polityków nie wspomnę bo to widać…a co dopiero wsadzić..

 110. legat
  14 lutego o godz. 12:10
  JK żyje tylko polityka i od lat w niej tkwi. To, ze gest Lichockiej był polityczna katastrofą, wie nawet początkujący w polityce. Nie uwierzę, że JK nie zorientował się że to wyszło źle. (bardzo źle)

 111. Symetryczny
  14 lutego o godz. 13:43

  Tych faszystów, nie zwożono autobusami. PiS swoich bojówkarzy dowozi na miejsce.

 112. Okoliczność, że tak zwana klasa polityczna (nie tylko w Polsce i niezależnie od barw partyjnych) to w większości prostactwo i tania łobuzeria jest faktem.
  Natomiast Lichocka jest ponadto niewątpliwie idiotką z uwagi na treść tłumaczenia po tym, co wykonała.

 113. 13:48

  Parafrazując mowę oskarową Jokera sprzed kilku dni Macku – krowy przestaną dawać mleko po palicu Lichockiej

 114. Trzeba sobie powiedzieć że palic posłanki PO to wyraz najgłębszych dążeń uciemięzonego społeczeństwa – brzmiałaby egzegeza

 115. Powracając do prawdopodobnego lotu prezydenta Du.y do Smoleńska, to oczywiście sam musi zdecydować jakie ma priorytety. Gdyby prezydent Kaczyński nie z gruszki, nie z pietruszki , nie wybrał się przed 10 laty z 92 osobami do Smoleńska, to nigdy nie zostałby „prezydentem tysiąclecia” z pochówkiem na Wawelu i pomnikiem na każdym rogu. Lot do Smolenska to najszybsza droga , aby przejść do historii, także dla prezydenta Du.y.

 116. @Symetryczny
  No i mamy powtórkę z „Kabaretu”. Śmiać się, czy płakać?

 117. Co tam Lichocka.

  PiS daje 2000 milionów na nowotwora
  zamiast na leczenie Polaków.

  Ogłosić mi to zaraz na billboardach niech dotrze do suwerena.!!

 118. adam100
  14 lutego o godz. 13:35
  „Przesuwała pod okiem
  nie była prorokiem. ( i dała du*y)”

  🙂 Adam, trochę wyrozumiałości….to było późno…w nocy…. kobitę naszło takie freudowskie skojarzenie… z palcem…

 119. Jackson z radochy łapał się za krocze aż do bladości…Tak sobie myślę prywatnie o spontanicznym radowaniu się…na złość innym…

 120. Zdjęcie Kaczyńskiego wczoraj w Sejmie w rozmowie z Zandbergiem najlepiej pokazuje kto rządzi Polską. Stary, zły, nieszczęśliwy wariat, któremu rzeczywistość juz dawno wymknęła z pod kontroli jego zmysłów. Strach się bac , jak sie patrzy w te wypełnione złością, obłąkane oczka.
  https://www.google.de/search?q=kaczynski+wczoraj+w+sejmie+o+gescie+lichockiej+zdjecia&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=de-de&client=safari#imgrc=P8WBnt4ft5jW3M:

 121. adam100
  g. 13:53
  Nawet prawdziwi Polacy i katolicy, tacy jak bojówkarze – kibole pielgrzymują na Jasną Górę autobusami itp. Takie czasy. Bardziej wygodne.

 122. SŁOWIANIN STANISŁAW
  14 lutego o godz. 14:11

  „Jackson z radochy łapał się za krocze aż do bladości…Tak sobie myślę prywatnie o spontanicznym radowaniu się…na złość innym…”

  …… i przechodziło…..a tu awantura o jeden mały paluszek… 🙂

 123. Musimy się w siebie wsłuchiwać, a nie zagłuszać. Czyli gwizdy tak, ale dopiero po wysłuchaniu.

 124. A tak w ogóle to czy tego Kaczyńskiego nie stać na sztuczna szczękę ?
  Bez zębów wyglada jak bezdomny ofiara pisowskiej służby zdrowia ?

 125. maciek.g
  14 lutego o godz. 13:48

  legat
  14 lutego o godz. 12:10
  JK żyje tylko polityka i od lat w niej tkwi. To, ze gest Lichockiej był polityczna katastrofą, wie nawet początkujący w polityce. Nie uwierzę, że JK nie zorientował się że to wyszło źle. (bardzo źle)
  _________________________________________
  Oczywiście, że się zorientował, co zresztą było widać po jego zachowaniu podczas rozmowy z Lichą – napierał na nią, a ona -ewidentnie wystraszona- tłumaczyła się przed nim. Cham Żuliborski nie opieprzał ją za pokazania „faka”, lecz za konsekwencje wizerunkowe.

 126. Kiedyś weterani z Vietnamu namolnie przeszkadzali Billowi Clintonowi w przemówieniu. Bo on tam się wymigał od służby. I Clinton powiedział na tym wielkim wiecu: I heard you! Wysłuchałem was! Posłuchajcie mnie…

 127. @quentin t.
  g. 13:54
  100/100 !

 128. @pombocek
  Mozna? Mozna, tylko nie zawsze jest po co. Z koniem wszak tez mozna sie kopac. Jestem pombocku w karczmie.

 129. Spojrzenie Lichockiej z podniesionym paluszkiem nie odbiega daleko ,od jak patrzy Kaczyński. To jakaś banda zombie.
  https://www.google.de/search?q=kaczynski+wczoraj+w+sejmie+o+gescie+lichockiej+zdjecia&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=de-de&client=safari#imgrc=CMFp_gUC8c6U8M:

 130. Usłyszałem wasze gwizdy i okrzyki, nie potrzebujecie kontynuować, posłuchajcie teraz mnie – to jest właśnie ta wielka Anglosaksońska kultura sprawiająca że oni przewodzą światu od kilkuset lat.

 131. Bywalec 2
  14 lutego o godz. 14:19
  „A tak w ogóle to czy tego Kaczyńskiego nie stać na sztuczna szczękę ?
  Bez zębów wyglada jak bezdomny ofiara pisowskiej służby zdrowia ?”

  …ale jak by to miał być wyrób z NFZ-tu, to wyglądał by zbyt agresywnie…

 132. I jeszcze raz zwariowane oczka bezzębnego Kaczyńskiego, żeby nikt nie miał watpliwości, kto rządzi Polską.
  https://www.google.de/search?q=kaczynski+wczoraj+w+sejmie+o+gescie+lichockiej+zdjecia&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=de-de&client=safari#imgrc=-LoNiCnReQCk4M:
  Mam nadzieje, ze te zdjęcia przejdą do historii .

 133. mag
  14 lutego o godz. 14:14
  adam100
  g. 13:53
  Nawet prawdziwi Polacy i katolicy, tacy jak bojówkarze – kibole pielgrzymują na Jasną Górę autobusami itp. Takie czasy. Bardziej wygodne.

  Chodzi o faszystów PiS, którzy m.in. mają Solidarność Dudy od robienia brudnej politycznej roboty. Mało się nie zmieniło od czasów PRL.

 134. Bywalec 2
  14 lutego o godz. 14:19

  A tak w ogóle to czy tego Kaczyńskiego nie stać na sztuczna szczękę ?
  Bez zębów wyglada jak bezdomny ofiara pisowskiej służby zdrowia.
  ________________________________________________________
  Na pewno go stać, ale Kaczy znany jest ze swojej abnegacji – jego wygląd zawsze świadczył i nadal świadczy o abominacji do higieny. Do tego należy dołożyć aspekt patriotyczny – prawdziwy Polak jest szczerbaty i to znacząco, choć raz na pięć lat państwo zapewnia mu darmowe protezy. Braki w uzębieniu uzupełniają zniewieściałe fircyki z obszarów obcych nam kulturowo, a nawet wrogich, cioty, czyli pedały, elity peowskie, ale nie Polacy. Gdyby Kaczy uzupełnił braki w dziobie, mogłoby to zostać negatywnie odebrane przez suwereniarstwo, że panisko się zrobił, że nie nasz. Szczerbaty Kaczy jest swoją szczerbatością bliższy suwerenowi niż tym, co mówi i co daje.

  „Statystyki są nieubłagane – ponad 40% Polaków w wieku 65-74 lat nie ma już ani jednego swojego zęba. To efekt niewłaściwej higieny jamy ustnej, złej diety oraz unikania wizyt u dentysty. Dla większości z nich jedynym rozwiązaniem stają się protezy zębowe. Komu przysługuje proteza zębowa i jak wygląda kwestia jej refundacji?

  Według badań Eurobarometru, ponad 40% Polaków w wieku 65-74 lata nie ma własnych zębów, co jest jednym z najgorszych wyników wśród krajów rozwiniętych. Co ciekawe, w ostatnich latach wskaźnik ten bardzo się pogorszył – jeszcze w 1998 r. zupełnie bezzębnych było 34,7% osób we wspominanym przedziale wiekowym, a w 2009 r. odsetek ten wzrósł już do ponad 40%. Drastycznie spadła również liczba osób z zachowaną funkcją żucia – w 2002 r. było ich blisko 70% (w wieku 65-74 lata), a w 2009 r. – już tylko 50%. Utrata naturalnych zębów dotyczy coraz młodszych osób – z raportu wynika, że 1,5% populacji Polski w wieku 35-44 lat nie posiada już naturalnego uzębienia.[…]”. (deonet.pl)

 135. Lewica złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie posłanki PiS Joanny Lichockiej za pokazanie w Sejmie „fucka”. Na zdjęciu (link niżej) w środku posłanka Lewicy Żukowska, która niedawna szydziła ze zmarłego sędziego TK („klątwa dublera”). Po jej lewej ręce posłanka Scheuring-Wielgus, znana z walki o prawa zwierząt, niedawno oddała swoje psy do schorniska.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNzE0OS9wLzIwMjAvMDIvMTQvODI1LzU1MC9hMDNmMWZlNGZhNjQ0MTdlYTFkMTA3MTBlZmRkODNkMC5qcGVn.jpeg

  Nad wnioskiem pochyli się pewnie wicemarszałek Sejmu pani Kidawa-Błońska, która kilka dni temu dziękowała swoim „kaszubom” za obrzucenie chu**mi urzędującego prezydenta.

 136. jobrave
  14 lutego o godz. 14:48

  „Braki w uzębieniu uzupełniają zniewieściałe fircyki z obszarów obcych nam kulturowo, a nawet wrogich, cioty, czyli pedały, elity peowskie, ale nie Polacy.”

  …od prawdziwego chłopa czuć potem, moczem i tytoniem…

 137. maciek.g 14 lutego o godz. 13:48 Nie uwierzę, że JK nie zorientował się że to wyszło źle. (bardzo źle)

  Maćku,
  ja chciałbym znać fakty a Ty mi tu podajesz info w co nie wierzysz. Wierzenia nie mają tu nic do rzeczy.
  Poza tym to wyszło bardzo dobrze. Elektorat PiS został utwierdzony w przekonaniu jak należy traktować opozycję i co należy jej pokazywać a np. ja, choć nie należę do entuzjastów pisowskiej władzy też się cieszę, bo to mocno zadudniło i będzie dudnić.
  Teraz na wiecach wyborczych Dudy będzie można już nie tylko gwizdać ale też wycierać sobie środkowy palec o skórę pod okiem – i bardzo dobrze.

 138. jobrave
  14 lutego o godz. 11:23

  „Wczoraj TVN kilkadziesiąt razy pokazał całą sekwencję gestów …”.

  Kilkadziesiąt razy? To jełopy. Myślałem, że cały czas pokazują. W TVP bez przerwy czas leci „ty chu**ju do urzędującego prezydenta i jak „kaszubi” pytali się Kidawy, czy było słychać.

 139. Lichocka palcem nie po swoim oku, a po oczach milionow widzow tvpis przejechala. Bo to jest palec na miare mozliwosci pisu. No i….Wyposzczonej palec na mysli.

 140. maciek.g 14 lutego o godz. 13:48

  „Nie uwierzę, że JK nie zorientował się że to wyszło źle. (bardzo źle) …”.

  Nawet nie chciało ci się przeczytać wpisu red. Passenta, który przecież wyraźnie napisał, że „Wersalu nie będzie”.

 141. https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/pko-ekstraklasa-kibice-bezkarni-a-kluby-bezradne-kto-rzadzi-polska-pilka/5res7bt
  „Brutalna prawda jest taka, że czekamy na stadionie na pierwszego trupa. Wtedy pewnie przyjdą radykalne decyzje i państwo się obudzi.”
  ………………………………..
  Analogiczna sytuacja jest na politycznych „występach”, naszych pożal się boże politykierów. „Czekamy (…) na pierwszego trupa” i wtedy państwo się nie obudzi, bo „kiedy rozum śp,i to budzą się demony”i dojdzie do krwawej jatki. Preludium oglądaliśmy na stadionie w Lublinie w TV, jak ok. 50 zamaskowanych kiboli napi…lało się na pięści, aż huczy. Dobrze ,że nic się wielkiego nie stało, ale gdy padnie pierwszy trup, to się zacznie. Potem fala nienawiści do wrogów rozleje się po całym kraju i wojna domowa gotowa. O co?, o wszystko, o cokolwiek. „A kościół milczy, jak za okupacji”, jak mawia Stanisław Słowianin z sąsiedniego bloga, bo kościołowi jest to, po cichu, na rękę, zresztą, obecnej władzy też.
  Rozwydrzenie narodowo-katolickie weźmie górę. W wadliwie zorganizowanym kraju takie rzeczy są „normalnością”. Parlamentarzystom, (niektórym), już też nie dużo brakuje, aby wziąć się za bary. Od „facków” się zaczyna, potem dłoń w kułak i „targanie po szczękach”.

  Stare słowa, ale prawda wciąż aktualna – „Wlewają w nas ten jad nienawiści i ci z lewa, i ci z prawa, tylko po to, abyśmy się żarli nawzajem, wyzywali się i bili się między sobą. A oni? A oni zawsze się dogadają, będą kraść, bogacić się i będą robili z nami co tylko będą chcieli i powiedzą, że to wszystko w imię demokracji.” ~ Andrzej Lepper

 142. Mauro Rossi

  „No no, wreszcie ktoś docenia Internet.”

  Trudno nie doceniać. Dzięki temu medium fotka „fakującej” posłanki Lichockiej (niezwykły potencjał memiczny!) z podpisem „Posłanka Lichocka (PiS) pozdrawia wszystkich chorych na raka, szczególnie tych leżacych na oddziałach onkologicznych” jest dzis tematem dnia. Jak podaje specjalistyczny portal polityka w sieci o 8.30 rano temat „faka” posłanki Lichockiej wywołał 81 tys. wypowiedzi przy zasięgu 20 mln … . Przy tej dynamice temat ten do końca weekendu ma potencjał dotarcia do każdego uzytkownika social mediów w kraju.

  Jak przypuszczam może też stać się jednym z głównych tematów kampanii wyborczej – do wczoraj dość niemrawej. W tym kontekście rozumiem dzisiejsze przeprosiny posłanki adresowane „przede wszystkim (do tych), którzy są zaangażowani w kampanię prezydencką Andrzej Dudy”.

  W tym miejscu chciałbym nawiązać do apelu ls42 by co jakiś czas napisać coś pozytywnego o oponentach politycznych.
  Chciałbym ci bowiem podziekować za nocny komentarz. Ponieważ nawiązałes, jak ci kiedyś radziłem, do historii nienajnowszej ze szczególnym uwzględnieniem antyku naprawdę dobrze się go czyta. „Fakująca” posłanka Lichocka obok „fakujących” łuczników angielskich, „fakujących” sankiulotów, „fakujących” wojowników germańskich i Demostenesa z „fakiem” robi wrażenie i inspiruje do refleksji historiozoficznych.
  Cieszę się, że nocą odszedłeś od zwykłej sztampy argumentacyjnej typu „Może i Lichocka pokazała „faka” ale przypominam, że to Komorowski wszedł na krzesło”* i postarałeś się o formę bardziej ambitnej argumentacji – w tym przypadku tzw „rozcieńczania”.
  Mauro, gratuluję wyczucia sytuacji!

  * Jeden z pastiszy argumentacji PiS budzących od wczoraj kpiny w mediach społecznościowych.

 143. Suweren – obecnie głównie nowocześni internauci – wyceni odpowiednio tę wagę jaką opozycja przyznaje palicowi vs żywotnym interesom w wyborach, więc ciągnijcie tak dalej te histrioniczne zaburzenia opozycjo.

 144. legat
  14 lutego o godz. 14:57
  Tak ochrzaniał swa posłankę, że było na filmie widać jak się wystraszyła, a ty żądasz ode mnie samokrytyki kogoś istotnego z PiS!!!
  Przecież przyznanie się do katastrofy niczego dla PiS by nie poprawiło – w polityce znane jest – ze jak się walnie gafę to trzeba ją czymś natychmiast przykryć i starć się temat wyciszyć .

 145. Mauro Rossi
  14 lutego o godz. 15:03
  Ty nic chyba nie zrozumiałeś. Lichocka chciała pokazać tak po kibolsku opozycji ze przegrała , a tymczasem jej gest poszedł w Polskę i jest odczytywany – PiS i jego posłowie maja w czterech literach Polaków chorujących na raka , dla nich ważna jest tylko partyjna propaganda

 146. PO wyje wulgarnie na wiecu w Pucku, PiSowka pokazuje dyskretnie paluszka w ciszy w Sejmie. Nowoczesny elektorat wyceni.

 147. Nowoczesnego paluszka z importu

 148. Mauro z Rosji
  A myślałem, że już wyjaśniliśmy sobie, że ch.jami to poobrzucał prezydenta Du.ę pisowski prowokator. Chamstwo to wasza specjalność !

 149. Lichocka odgarniała włosy z policzka, przecierała oko etc.
  Do tego najlepiej nadaje się, jak wiadomo, palec środkowy. Palec ten należy dokładnie obejrzeć pod światło, czy przykleiła się doń rzęsa, która drażniąc oko sprowokowała ten rzekomo wulgarny gest.

  A pacjenci onkologii w Kielcach zastanawiają się, czy dostarczona im relikwia św. Faustyny to może być palec środkowy (świętej).

 150. Lichocka brnie jak koń pod górę.
  Ale przeprasza. Kogo? Wyborców PiS

  Wybrany komentarz pod tekstem: SZCZEROŚĆ PLUS

  https://natemat.pl/299489,lichocka-przeprasza-pis-i-wyborcow-srodkowy-palec-nie-byl-pocieraniem-oka

 151. Ja mam wrażenie że opozycja została zmylona mocno przez aktywnych internautów Gazety, Polityki, zwłaszcza Gazety. To są dziadki, owszem szpica dziadkowska, ale redakcje czytając codziennie mogły niechcący odczuć że takie jest przesłanie internautów doby nowoczesnej, gdy młodzi internauci nie przychodzą tam. Ogromnie doświadczeni, mądrzy ludzie, wielkiej kultury i bystrości umysłu ale już bez pracującego kontaktu z Polską.

 152. Sejm przyjął historyczny budżet na 2020 rok bez deficytu.

  Żadna sensacja – jest 14 lutego a budżet na 2019 rok jest też bez deficytu.

 153. „bez pracującego kontaktu z Polską”

  Srutututu, piszesz o sobie?
  Bo wyrażasz się jak najbardziej „po polskiemu”.

 154. To nie jest tak Na marginesie że jak się opozycja umówi że jest głupsza niż jest w swoim przekazie to to chwyci dzisiaj, bo dzisiaj elektorat jest o wiele bardziej niezależny niż 20 lat temu. Do tego o wiele kulturalniejszy niż ty, ty jesteś kobietą Na marginesie?

 155. redakcje czytając codziennie mogły niechcący odczuć że takie jest przesłanie internautów doby nowoczesnej, gdy młodzi internauci nie przychodzą tam

  Ten cyborgowaty bełkocik – to twór dziadowski, czy nowoczesny?
  Czy autor tej perełki jest Wolakiem, czy zwykłym botem?

 156. 16:11

  Złudzenie że chamstwo wygra w nowoczesnym społeczeństwie, Na marginesie, niesie Twoją knajacką retorykę…

 157. To nie jest tak Na marginesie że jak się opozycja umówi że jest głupsza niż jest w swoim przekazie to to chwyci dzisiaj

  Łoł! Sklecił zdanie. Przekaz dnia metodą cepa?

 158. Lichocka nie przebiła Palikota…Tak sobie myślę, że jego maczuga robiła wrażenie na policjantach…

 159. Jesteś tutaj Na marginesie – pozwól- damskim odpowiednikiem Adaśko. Przegrywasz wybory dla PO…

 160. Na marginesie
  14 lutego o godz. 16:06

  Uważaj, i licz się ze słowami. Pisze do Ciebie ekspert od literatury (specjalność Gombrowicz.)

 161. Złudzenie że chamstwo wygra w nowoczesnym społeczeństwie, Na marginesie, niesie Twoją knajacką retorykę…

  To jeszcze lepsze, notuję postęp! Bot usiłuje (niezdarnie) metaforzyć.

 162. @adam100 14 lutego o godz. 16:17
  Ho ho ! 😀

 163. Ale to jest ewidentna projekcja Na marginesie – projektujesz siebie

 164. Hahaha

  „Projektujesz siebie”.
  Pan projektant 🙂

 165. Ponieważ mamy 2 na 1 i uśmieszki zostawiam was z swoim

 166. Projektowanie i projekcja – bot korzystał ze słownika.
  I skojarzył 😀

 167. Dodam tylko że pani Na marginesie jest osobą bez kultury. I uśmiechnę się hy hy hy 🙂

 168. Na marginesie 14 lutego o godz. 16:00 pisze: –Lichocka brnie jak koń pod górę.
  Na Marginesie,
  a tak na marginesie to z tego co jest mi wiadomo (może się wypowie Jakub?), to koń pod górę nie musi specjalnie kombinować bo mu to dość nieźle wychodzi natomiast z góry! – a to inna sprawa – zdecydowanie mu trudniej i wtedy kombinowanie ma uzasadnienie. Poza tym, to tak na marginesie, wydaje się że PiS jak ten koń, ma już z góry i to sporej i jak czegoś nie wykombinuje to może zejść na góry podnóże bez kontroli nawet w Walentynki. Dlatego metodą internetową – Lichocka – polubiam i życzę jej kontynuacji intensywnej. Niech się Jachira schowa!

 169. Gdyby ta tłuszcza w Pucku stała cicho z palicami… Niestety zabrakło kreatywnego myślenia i znów nie zagłosuję na PO.

 170. Kochani, dr Duda

 171. Gdyby tłuszcza nie była tłuszczą lecz pomarańczową alternatywą i pytała Kidawę czy palic było widać…

 172. Czy ktoś wie co za psychiczna przypadłość trapi srutututu?

 173. Bar Norte
  14 lutego o godz. 15:09
  Chciałbym ci bowiem podziekować za nocny komentarz
  Też czytałem. Fascynujące. Szkoda, że z cyklu: a u was biją murzynów.

  Pytanie do @MR. Czy jest nadzieja , że właściwa komisja opublikuje wnioski końcowe specjalistów z Wichita University?

 174. Jachira się ma schować? Wprost przeciwnie – wystawia się na publiczną licytację. (nie dla golasów – poziom ceny na dzisiaj 7100 zł).

  https://www.youtube.com/watch?v=l_GrN4_Pkc4

 175. 17:08

  sugadaddy od miesięcy stalkinguje mnie, częściej na blogu pani Agaty Passent, nigdy nie wszedł w merytoryczną dyskusję na temat podany Pani Agaty, zawsze sugeruje mi chorobę psychiczną. Ocenę jego choroby… nie wiem, po prostu nie wiem jak tak świńską osobę diagnozują specjaliści

 176. ps oczywiście fanatyk PO – sugadady

 177. Pomalutku obie zwaśnione formacje pozbędą się oszołomów i chamów

 178. Kancelaria Sejmu opublikowała listy poparcia do KRS

  Wiadomo było, że podpisy poparcia dla Nawackiego wycofała część sędziów przed terminem zgłoszenia listy. Biuro Analiz Sejmowych twierdzi jednak, że w obowiązującym systemie prawnym nie istnieje procedura wycofania podpisów.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25697670,kancelaria-sejmu-opublikowala-listy-poparcia-do-krs.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Podpisałeś cyrograf? Ta karczma Rzym się nazywa.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 179. Niestety Adaśko, dopóki za PO są Na marginesie i sugaddady nie wygracie wyborów. Rachunek jest prosty.

 180. zezem
  14 lutego o godz. 17:08

  A kto pyta i czemu?

 181. @satru…

  zawsze sugeruje mi chorobę psychiczną

  Jaką chorobę?
  Ty jesteś zwyczajnie cepowato-nielotny i z lekka szurnięty.
  Typowe dla zwolenników PiS.

 182. Oto projekt. Ponieważ PiS jest lepszy finansowo, PO kształtuje niezwykle wysoką kulturę osobistą swoich zwolenników – szacunek, miłość, empatia – nowa Jakość.

 183. Jest naprawdę zbyt wielu zadufanych w sobie prostaków po stronie PO żeby to wypaliło…

 184. adam100
  14 lutego o godz. 17:18

  „Wiadomo było, że podpisy poparcia dla Nawackiego wycofała część sędziów przed terminem zgłoszenia listy”.

  Wiadomo że nawet wycofanie podpisu nie cofa poparcia, jest pustym gestem.

 185. 17:25 Dlatego stawiam na Zandberga.Ci ukszałtowani umysłowo przez PO przez ostatnie 15 lat są już straceni dla demokratycznej Polski

 186. Właśnie! Jeszcze ani razu nie podziękowałem Panu za to że nie zostałem POwcem!

 187. Inflacja nabiera w Polsce tempa, gospodarka zwalnia. Po raz któryś w historii pod rządami PZPR Polacy „przejadają” swój dobrobyt, zanim go wypracowali. Tak sie kończą gospodarcze sukcesy PiSu. Za niedługo nawet „głupi lud” przekona się, co mu pozostało z podarunków Kaczora.
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1942548,1,drozyzna-sie-rozpedza-mamy-rekordowa-inflacje.read?src=mt

 188. „Według głównej wersji wydarzeń” uchwalono zrównoważony budżet, największy w historii Polski.

  Prawie każdy potrafi wydawać pieniądze, jedni z większym, drudzy z mniejszym pożytkiem, jednym wystarcza, inni muszą wiązać koniec z końcem.
  Tak zwane jednostki budżetowe muszą sobie radzić, bo z reguły stale brakuje im środków. Do takich należy większość szkół i szpitali. Sztuką jest zapewnienie finansowania jednostkom kultury. W drodze po pieniądze ustawiają się wszyscy.

  Argumentem obozu rządzącego jest twierdzenie, że oni wszystkim dają więcej niż poprzednio obecna opozycja. Nie tylko to, że dają więcej, ale, że mają więcej i dają, a jak się ma to skąd.

  Opozycja zasypia i niestety nie jest w stanie udowodnić, że władza kłamie, a powinna się starać przedstawić widmo nadciągającej klęski, czego skutecznie dotąd nie zrobiła.

  W każdym razie jeżeli jest tak dobrze jak przedstawia to rząd to dobrze, a jeżeli tak źle jak głosi opozycja to niedobrze

 189. Przecież to widać po kulturze interpersonalnej i umysłowej wpisów zwolenników PO na tym forum jaki poziom humanistycznego rozwoju prezentują. I to tyle.

 190. 17:37

  Trzeba koniecznie zapobiec dyktaturze tych ludzi

 191. Wygramy! Jestem zdecydowanie optymistą.

 192. No i o co się czepiacie Joasi, kanalie jedne. Przecież ona to zrobiła bez żadnego trybu!

 193. hetajr
  14 lutego o godz. 16:04

  „Sejm przyjął historyczny budżet na 2020 rok bez deficytu.
  Żadna sensacja – jest 14 lutego a budżet na 2019 rok jest też bez deficytu”.

  O tyle sensacja, że żaden rząd po 1990 roku nie uchwalił budżetu bez deficytu, a za Tuska była realna groźba, że przekroczy 5 proc. Ciekawostką z życia gospodarczego III RP jest to, że deficyt budżetowy często wykazywał większy deficyt w okresie lepszej koniunktury, np. od 2012 do 2015 roku.

  Wcześniej między 2004 a 2007 rokiem (szczyt koniunktury) doszło do stosunkowo szybkiej redukcji deficytu budżetu centralnego, do 1,3 proc. PKB. W 2007 roku to był budżet rządu PiS. Z tym że, jak mówi Urszula Kryńska, ekonomistka z PKO BP, do roku 2009 r. zaliczano do budżetu państwa także budżet środków europejskich. Dlatego schody dla Tuska zaczęły się od 2010 roku, (44,5 mld zł czyli 3 proc.), 2013 r. (42,1 mld zł), 2015 r. (42,6 mld zł). Gdyby Tusk nie połknął OFE to nieudolny rząd PO przekroczyłby 5 proc. i podlegałby postępowaniu KE w sprawie nadmiernego deficytu.
  Urszula Kryńska, ekonomistka z PKO BP: „Budżet był budowany według zmieniających się zasad (…) dlatego więcej o sytuacji finansów publicznych mówi deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w relacji do PKB, który obecnie też jest na rekordowo niskim poziomie”.
  (takie rzeczy można wyczytać na portalu forsal.pl).

 194. Gwizdać, GWIIIIIIZDAĆ, ffffffjufffff … tak, aby śladów nie zostawiać.

  Doktor Duda powie, że ot tego gwizdania nie słyszy, co suweren od niego chce, uszy go bolą, przekłute membrany, nic nie rozumie co lud boży błaga od niego. A zresztą niech mówi, niech chce być prezydentem coraz mniejszej liczby Polaków.

 195. Dudusiowe Walentynki

  Nie dziwi jak małopolska dziwa rzuca się na to święte ciało i całować jej się zachciało.
  Ale że na blogu enpassant takie rozmodlenie miłosne, ach doktor Duda, ach, kochani, …
  No to jest nieuleczalne.

 196. „być prezydentem coraz mniejszej liczby Polaków.
  „Sejm przyjął historyczny budżet na 2020 rok bez deficytu.”
  Liczba Polakow zmarlych na oddzialach onkologicznych z braku … czasu lekarzy , lekow , tomografow , „ultrasundow” , niedouczonych specjalistow od obliczania dawek naswietlan , itp od teraz do 10-go maja i potem do konca kadencji wrazliwego na gwizdanie polskiego prezydenta , pomoze zminejszyc deficyt ( nie tyle liczba co sami zmarli )
  Skracajac myslowo , i lekko tylko parafrazujac ( cos tam) jeden lichocki palec przesuniety przed lichockim okiem a budzet wyglada duzo lepiej niz moglby .
  2mld na propagande , 2 na onkologie tego moglby nie przetrzymac a tak 2mld i zaoszczedzone emerytury tych bm kilkudziesieciu tys, mozna wesprzec ojca wszystkich dyrektorow. Bez ojca , PHN i przedplatyF35 budzet moglby miec nadwyzke i co potem z nia robic ?!
  Dopiero po 10-tym maja mozna i nalezalo bedzie umierac masowo

 197. @sugadaddy 14 lutego o godz. 17:08
  To jest bot, pozujący na prostaka.
  Internetowa wydmuszka. Szefernaker.

 198. 17:08

  Jest istotne żeby Po wyeliminowała na marginesie i sugadaddy z dialogu społeczniego zamim zechce powrócić do przywództwa kulturalnego

 199. Jest cechą Suwerena, że widzi wszystko i wyceni

 200. sugadaddy jest psychopatą, więc nie ma powodu lansowac

 201. To jest blog-forum na którym moglibyśmy jak dzieci-kwiaty wymieniać się kreatywnymi ideami lepszego jutra, zamiast czytać gospodynie domowe i psycholi po 70

 202. zezem
  14 lutego o godz. 17:08
  Bar Norte
  14 lutego o godz. 15:09
  Chciałbym ci bowiem podziekować za nocny komentarz
  Też czytałem. Fascynujące. Szkoda, że z cyklu: a u was biją murzynów.

  Pytanie do @MR. Czy jest nadzieja , że właściwa komisja opublikuje wnioski końcowe specjalistów z Wichita University?

  Mój komentarz
  Specjaliści z Wichity zrobili swoje, lecz nie ma to nic wspólnego z zamachem samolotowym wy wielowybuchowym na prezydenta RP.
  Złudzenia o zamachu termobarycznym, które przyjął Macierewicz za prawdę, która idzie do nas, to jest produkt kilku naukowców, którzy pragnęli zapewnić sobie pięć minut na arenie publicznej.

  Produkt ten przejrzał i skojarzył z kompromitacją, która dosięgnie prędzej czy później Macierewicza i spółkę, mianowany szef podkomisji, który po tym zrozumieniu oddalił się do domu w USA. Widział to z bliska, od wewnątrz. Wyczuł jakiś zapaszek i postanowił ratować choć w części twarz.

  Zlecenie do uniwersytetu Wichita, to była dla jednych ostatnia szansa, dla innych taka gra na czas, na odwleczenie ostatecznej porażki oraz próba zamiecenia hipotezy zamachowej pod dywan przez przykrycie problemu obszernymi technicznymi wypracowaniami pełnymi niezrozumiałych szczegółów. Macierewicz miał nadzieję wynikami z Uniwersytetu Wichita uzasadnić teorię zamachową.

  Uzamachowienie tych wyników mieli przeprowadzić zaufani, sprawdzeni członkowie podkomisji. Macierewicz miał nadzieję, że to nie będzie problem nie do przeskoczenia. Okazało się, że nadzieja zawiodła.

  Chętnych nie ma. Polscy członkowie podkomisji osoba po osobie wycofują się. Zagraniczni są w wygodniejszej pozycji, bo są za granicą. Macierewiczowi pozostali do dyspozycji w Polsce – Nowaczyk oraz kilku ekspertów nielotniczych mających zerowe doświadczenie nie tylko w badaniu katastrof, ale nie znający w ogóle techniki lotniczej.
  Szczegóły techniczne, które wynikają z prac uniwersytetu Wichita, a które miałyby uzasadnić zamach, musiałby im ktoś wyłożyć, objaśnić, podać jakieś przykłady na tyle proste, by były do uchwycenia przez ich eksperckie umysły.

  Niestety w takich przypadkach jak katastrofy lotnicze dużych samolotów pasażerskich, nie da się przedstawić prostych przykładów, ponieważ samolot, technika lotnicza, technika pilotażu, organizacja lotów, prawo, procedury lotnicze, to nie są dwie zapałki na krzyż, z których łamie się jedna lub parówka pękająca w gorącej wodzie.

  Nie mówiąc już o problemie wybuchów, na którym znają się bardzo nieliczni, a w problemie wybuchów w samolotach pasażerskich doświadczenia ogólnoświatowe można policzyć na palcach jednej ręki.
  Pzdr, TJ

 203. Mauro Rossi
  14 lutego o godz. 17:56

  Doceniam dotychczasowe zasługi PiS dla stanu finansów państwa. Na przykład w budżecie na 2019 rok wreszcie przyjęto deficyt budżetowy na poziomie zbliżonym do deficytu z poprzedniego roku a nie na maksa – czyli ile ustawa dała, jak robiono to przez dziesiątki lat.
  Celem wpisu było przypomnienie, że upłynęło półtora miesiąca 2020 roku a wykonanie budżetu na 2019 roku pozostaje nieznane. Mimo to a może właśnie dlatego, przyjmuje się się budżet na bieżący rok.
  Będę bardzo zadowolony, jeżeli budżet zostanie wykonany w tym kształcie.
  Jednocześnie będę pamiętał o zawartych w budżecie dochodach jednorazowych.
  Oraz będę twierdził, że budżet ma na starcie 12 mld zł deficytu poprzez nie uwzględnienie w nim kosztów tzw. 13 emerytury.

  PS Właśnie 4 mendy łżą w TVP Info na ten temat ile się wlezie.

 204. @tejot 14 lutego o godz. 18:50
  Uzamachowienie 🙂

 205. Na marginesie
  14 lutego o godz. 16:00
  Oczywiście przeprasza posłów PiS bo przez głupotę walnęła taka gafę, że sporo punktów poparcia może polecieć

 206. Przed wami ostatnie przegrane wybory. Ostatnie bo po nich ten syf PO przestanie istnieć.

 207. Zawiedliście Kraj intelektualnie i etycznie.

 208. Za pół roku Adaśko i inni będą się tu uwijać przy nowej Partii

 209. A inteligentny wyborca zanuży się w analizę programów Zandberga i Kaczyńskiego. Bo oliwa zawsze na wierzch wypływa.

 210. Gangsterka eliminuje

  Z dialogu społecznego
  z prawidłowej procedury głosowania w Sejmie
  z prawa do niezawisłego sądu
  z godziwego dostępu do lekarza
  z prawa do aborcji przewidzianego ustawą
  z prawa do protestu wobec głowy państwa, który łamie Konstytucję
  z prawa do bezstronnych mediów publicznych
  z prawa do stabilnego pieniądza
  z równego dostępu do edukacji dzieci i młodzieży

  i to jest gangsterka PiS, na wszystkich szczeblach.

 211. W grupie osób z IQ poniżej 100 wygrywa Duda,
  wśród osób z IQ 100 i więcej – przeważa Kidawa.

  Pytanie, która grupa jest liczniejsza w kraju?
  Tego nie przebadali ankieterzy ani psychologowie społecznie.

 212. Jest cudowna energia w poczynaniach PiSowców, oczywiście ona opadnie i oni oddadzą ster Zandebrgowcom …(a nie tym pisdzielcom Powcom)

 213. Fakty po faktach. Raz wygrany i raz przegrany prezydent Bronisław Komorowski o atmosferze kampanii wyborczej.
  Przegraną wiąże z zorganizowanym hejtem, kłamstwami, fałszywymi obietnicami, sianiem nienawiści, oraz nieobyczajnymi zachowaniami krzykiem, pluciem, odzieraniem z godności, zagłuszaniem spotkań z wyborcami.
  Andrzej Duda może sobie przypomnieć tamtą kampanię i przegrać i odejść jak jego poprzednik

 214. Informuję, że pisdzielec to najwyższy stopień pisowca,
  pisowiec, pisior, pisdzelec.
  Dla peowców trzeba wymyśleć coś bez pis a nawet bez piz bo jak wiadomo w mowie z zmienia się w s i brzmi tak samo.

 215. Osobiście nie potrzebuję tych ludzi z PO od 15 lat wchodzących w słowo znaczy po chamsku zakłócającym ciąg mojego słuchania logiki politykom i nie zbierającym vatu

 216. https://demotywatory.pl/4976052/365-dni-z-Andrzejem
  Andrzej, zrób ze mną to, co z konstytucją! hehehehe

 217. Dwa miliardy na propagandę, tyle to chyba i Goebbels nie miał, pewnie trollom też się polepszy.

  Mauro Czerwony dostanie zasłużoną podwyżkę a może nawet uścisk dłoni Prezesa.

 218. Naprawdę nie ma powodu do wstydu żeby zjebać PO w wyborach i w ogole przejsć do Zandberga

 219. Spójrzmy – ludzie tutaj jak Mag i inni nie mają zielonego pojęcia o co chodzi a jednocześnie wydaje im się że wiedzą o co chodzi lepiej niż nasze miliony wyborców…

 220. „A inteligentny wyborca zanuży się w analizę programów”
  wczesniej powinien zanurzyc sie w…. ee ale po co zakłócac ciąg słuchania logiki inteligentnego wyborcy (om) jakas tam ortografia ?
  Ciąg słuchania logiki wyborcom ortografii nie potrzebuje . W razie potrzeby mozna przesunac palcem , gdyby zawadzala

 221. sztubak
  14 lutego o godz. 19:53

  „Dwa miliardy na propagandę”.

  Dzięki temu obejrzysz olimpiadę w TV. Może i teatr telewizji.

 222. Od polityka powinniśmy oczekiwać po pierwsze vatu, a po drugie nie przerywania innym naszym przedstawicielom politykom gdy próbują coś nam wyjaśnic przedstawić w telewizji. Zawsze byłem zdumiony gdy pani Monika Olejnik najwyraźniej NIC nie rozumiejąca z ekonomii wchodziła wybitnym gościom ekonomicznym…

 223. Reasumując, zwyciestwo Pisowcow jest oczywiste chyba ze Polacy sa nieracjonalni w wyborze i trzeba naprawde troszku popracowac nad intelektem i kultura osobosta

 224. https://demotywatory.pl/4975618/XXI-WIEK-Dorosli-ludzie-czekaja-w-kolejkach-zeby-na
  Oto Polska właśnie. Obraz umysłowej nędzy i na przyszłość rozpaczy.

 225. @zezem 14 lutego o godz. 20:09
  „Niedowład ręki – skandaliczna reakcja opozycji” 🙂

 226. @satrustequi 14 lutego o godz. 20:13

  Nie pisze się „kultura osobosta” tylko „kulturom osobistom”.
  A najlepiej „siłom i godnościom osobistom”.

 227. Będzie druga część: Zenek nie daruję ci tej nocy…Tak sobie myślę prywatnie, że mecenat na lata zamiast ballady o Małym Rycerzu…

 228. Nasza piękna i mocna demokracja wytrzyma – Duda wygra:)

 229. cztery-koma-cztery

  I to nie jest wzrost PKB.
  Czy inteligentny wyborca zastanowi się skąd bierze się STAGFLACJA?

  Bo Pisowski powie – skaranie boskie za to LGBT
  – wina Tuska i zdradzieckiej opozycji
  – zamach termobaryczny …

 230. @teo 14 lutego o godz. 20:30

  Inteligentny wyborca pogalopuje dziękczynnie do Częstochowy
  I złoży w ofierze wotywną sukieneczkę z fragmentami sedesu Tupolewa.
  A potem padnie na kolana i zakrzyknie: „Jaka piękna katastrofa!”

 231. STAGFLACJA bierze się z rządów PiS:
  – wydajność nie rośnie, bo przedsiębiorcy nie inwestują
  – przedsiębiorcy nie inwestują, bo się boją: niepewności w prawie, podatkach, sądach
  – RPP zapowiada, że stóp procentowych nie podniesie (wbrew obowiązkowi konstytucyjnemu)
  – stóp procentowych nie podnosi i nakręca się spirala inflacyjnych oczekiwań
  – rząd upiera się przy węglu i ceny energii rosną
  – deficyt wody powoduje wzrost cen żywności
  – budownictwo nie nadąża i rosną ceny mieszkań
  – podatki pośrednie podnoszą ceny
  – ceny energii podnoszą koszty transportu, ceny biletów kolejowych
  – podobno rząd inflacją się nie przejmuje, w propagandzie inflacji nie ma

  – czy polityka gospodarcza rządu PiS wpadła już w korkociąg?

 232. @sztubak – ale się dowiedziałeś!
  Może i teatr sobie obejrzysz z łaski Wuca 🙂

 233. Polki i Polacy pozdrawiają się wymownym gestem …
  przecierają oczy ze zdumienia do czego to doszło w PiSlandii.

 234. Bar Norte
  14 lutego o godz. 15:09

  „Posłanka Lichocka (PiS) pozdrawia wszystkich chorych na raka, szczególnie tych leżacych na oddziałach onkologicznych” jest dziś tematem dnia”.

  Sugerujesz, że jak opozycja przejmie władzę, to ludzie przestaną umierać na raka? Macie trochę wstydu? Jeśli tak, to na początek zróbcie rzecz drobną, przestać im tego życzyć, chociaż na tym blogu. (Na marginesie 13 lutego o godz. 23:03 „No cóż, pani Joanna Lichocka też może wkrótce zachorować na raka”).

 235. hetajr
  14 lutego o godz. 8:40

  „Jeśli polecą to do Mińska Litewskiego”.

  „A gdzie to jest”?

  Obecnie stolica Białorusi.

 236. Bywalec 2
  14 lutego o godz. 14:12

  „Zdjęcie Kaczyńskiego wczoraj w Sejmie w rozmowie z Zandbergiem najlepiej pokazuje kto rządzi Polską. Stary, zły, nieszczęśliwy wariat…”.

  Mariusz Kamiński wczoraj w Sejmie: „Jak obejmowałem swój urząd w 2015 w służbach było jeszcze 500 byłych esbeków. Dziś nie ma żadnego”.

 237. Kampanię rezydenta Dudy wymownym gestem się otwiera

  W sobotę konferencja PiS w Warszawie. Czy będą sobie wzajemnie przekazywać „znak pokoju”? Czy też zwrócą swe umęczone twarze do ludu bożego i będą je wycierać środkowym palcem?

 238. @Mauro Rossi 14 lutego o godz. 20:46

  A kto powiedział, że ja komuś tego życzę?
  Napisałam, że Joanna Lichocka też może kiedyś zachorować na raka.
  Choroba nie wybiera.

  Nie pytam nawet, czy „macie trochę wstydu”, bo nie macie.
  Poza tym zgodnie z doktryną kaka, jak sam stwierdziłeś, można łgać do woli. Pod warunkiem, że łgarstwo jest w interesie kaka. Tutto qua.

 239. Dzień jak co dzień. Dyskretny urok elegencji odchodzących w niebyt elit.

  Sztubak 14 lutego o godz. 19:43
  „Informuję, że pisdzielec to najwyższy stopień pisowca”.

  Hetajr 14 lutego o godz. 18:53
  „Właśnie 4 mendy łżą w TVP Info”.

  GajowyM. 14 lutego o godz. 17:22
  „Ty jesteś zwyczajnie cepowato-nielotny i z lekka szurnięty.
  Typowe dla zwolenników PiS”.

  adam100 14 lutego o godz. 17:18
  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

  Bywalec 2 14 lutego o godz. 13:59
  „Lot do Smolenska to najszybsza droga, aby przejść do historii, także dla prezydenta Du.y”.

  Na marginesie 14 lutego o godz. 4:08
  Teraz PiS-dzielstwo ma nadzieję, że na Du*ę zagłosują ruchadła leśne.

  Na marginesie 13 lutego o godz. 23:03
  No cóż, pani Joanna Lichocka też może wkrótce zachorować na raka.

 240. @teo 14 lutego o godz. 20:51
  🙂

 241. Mauro Rossi
  14 lutego o godz. 17:21
  A kto pyta i czemu?
  Tak zapytał posterunkowy MO w Kleszczach , rok 1956.

 242. Państwowe spółki utopiły pieniądze w projekcie budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, która od lat nie miała ekonomicznego uzasadnienia. Węglowa fanaberia byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego kosztowała nas co najmniej 1 mld zł. – donoszą z pola walki o głosy inteligentnych wyborców.

 243. @Mauro Rossi 14 lutego o godz. 20:53

  Wiem, że WY nie możecie pokazać ludowi faka.
  W necie nie widać. To musi boleć…
  Ofiaruj, Maupo, swoje cierpienia.
  Na intencję Lichockiej, oczywiście.

 244. @teo 14 lutego o godz. 20:56
  PISIA POLSKA W RUINIE. To jest to.

 245. Tłuszcza uważa że nam wybór Prezydenta RP zdeterminuje wyjąc w Pucku albo rzucając jajakami

 246. Kampania rusza. „Prawdziwa prezydent”, to hasło Kidawy-Błońskiej.

 247. Wybór prezydenta zdeterminuje gest Lichockiej.
  Pod adresem chorych na raka…

 248. Nigdy, nigdy bardziej niż dziś, po ataku antydemokratycznej tłuszczy…

 249. Wszycy Polacy są dziś wstrzasnięci doniesieniami o niegodnym zachowaniu…

 250. Kampania ruszyła. MaUpy dostały dwa miliardy.
  A może tylko kopa w dudę? Ąć!

 251. „Wszyscy Polacy” – wstrząśnięci, niezmieszani
  Zgodnym frontem, alleluja i do przodu…

 252. Nie będzie przesadą powiedzieć że Kidawa głosząca że jest gołębiem pokoju przegrała te wybory już w pierwszym spotkaniu ze swoimi jastrzebimi zwolennikami którzy w bezprzykładny sposób 15 minut wcześniej lżyli Pana Prezydenta RP…….

 253. W twj sytuacji prawie cała kulturalna Polska…

 254. Lichocko, prowadź do zwycięstwa!
  Bo co tam chorzy i niepełnosprawni.

  Rząd się wyżywi. Kaka weźmie za Bóg zapłać.
  „A słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak”

 255. Biedny rezydent, taki jakiś niekochany.
  Może leśne ruchadło go przytuli…

 256. Co z tego, że kradną, ważne że się dzielą.
  Emeryci dostaną po kilkadziesiąt złociszów.
  I sobie obejrzą pasek w qurwizji za dwa miliardy.
  To PiS-dzielstwo to jednak ludzkie paniska…

 257. Jest Manchester United (PiS) I jest Manchester City

 258. I jest Liverpool

 259. @teo
  14 lutego o godz. 20:42
  „– podobno rząd inflacją się nie przejmuje, w propagandzie inflacji nie ma”

  Jeśli masz na myśli bandę złodziei zwaną rządem PiS, to nie jest tak, że ta banda inflacją się nie przejmuje. Ona tę inflację celowo napędza, ponieważ jest to znakomity sposób na okradanie państwa i społeczeństwa. W dodatku chwali się swoimi „sukcesami” w tej dziedzinie.

  „Inflacja powyżej przyjętej w założeniach do budżetu będzie dla niego dobra. Koszty przeważnie są stałe, nie są indeksowane do inflacji, a dochody mogą być większe” – powiedział niejaki Kościński, banksterski pomiot z gangu Morawieckiego. (Nie wiem, dla kogo ten typ pracuje, bo po polsku ledwo mówi, ale gangsterskiego rzemiosła uczył się pod okiem starych esbeków w londyńskiej filii peerelowskiego Banku Handlowego w czasach, gdy prano tam pieniądze z FOZZ).

  Drugi przypadek to Eryk Łon, nadworny ekonomista w/w bandy. „Inflacja jest po prostu życiem. Inflacja jest czymś naturalnym” – oświadczył. Innym razem tenże Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej (sic!), nawoływał do modlitwy o „wypędzenie złego ducha kosmopolityzmu” z uczelni wyższych.

  Taki element rządzi dziś naszym krajem.

 260. A najważniejsze, że straszenie PiSem już nie działa!
  Teraz będziemy radośnie „zasuwać za miskę ryżu”.
  Bo z nami jest kulawy Zbafca i Matołuszek!

 261. tyle lat pisania o tym barachle…

 262. Srutututu, tobie płacą od komentarza?
  Może publikuj po literce? Więcej ci wpadnie.

 263. To boli, ja wiem, tyle lat z Po, na marginesie

 264. Jak wielu zdemoralizowanych facetów, pogubionych kobiet…

 265. Remm i Teo,
  czy Wy nie rozumiecie słów Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Andrzeja doktora praw Dudy, że skoro wynagrodzenia rosną i emerytury rosną to ceny rosnąć muszą? No muszą. Wy się wsłuchuje w co lud pisowski się wsłuchuje (i tu echo) ..uje, ..uje, ..uje.

 266. Możemy współczuć mieszkańcom 30 wiosek, którzy muszą opuścić na zawsze swoje tereny na których rząd zamierza wykopać wielką dziurę by wydobywać węgiel brunatny.

  Możemy też zrozumieć kłopot tych ludzi obok których codziennie będzie przewożony ten urobek do elektrowni w Bełchatowie, na trasie 50 kilometrów, ze względu na uciążliwość transportu.

  Możemy narzekać na zanieczyszczenie środowiska w województwie łódzkim, spowodowane jedną i kolejną dziurą w ziemi i efektami spalania węgla brynatnego.

  Nie możemy jednak mieć pretensji do naszego blogowego kolegi komentatora, szanownego Mauro Rossiego, który bardzo się stara wytłumaczyć co się dzieje w naszym kraju, a też za jego granicami, wyjaśnia zawiłe problemy polityczne i to wszystko uprzejmie i kulturalnie zapisuje na tutejszym blogu.
  Być może narażam się na krytykę, ale sam nie będąc szczególnie zaangażowany w spory zbiorowe zniosę nawet potępienie jeżeli szanowne towarzystwo podejdzie do mojego apelu o pokój i poda ręce do zgody naszemu koledze MR
  Dziękuję za uwagę

 267. 21:34

  Nie, piszę społecznym gniewem po tym jak mnie kantowali na 100zł rocznie z vat przez 8 lat, spolecznie rozumiesz

 268. Władza zaplanowała, że zeszłoroczne wybory, wolne wybory były ostatnie. To co widzimy i jeszcze zobaczymy w kampanii wyborczej prezydenta, staje się coraz ciekawsze. Kidawa Błońska zostanie za chwilę główną podrzegagaczką do zniesławiania prezydenta Budynia. Potężne dofinansowanie tv wykreuje suprmena Budynia i zdrajców oraz zboczeńcow z opozycji. Chciałbym zobaczyć te cyrk.

 269. 10,000zl mi… Manchester United niemądra

 270. @Na marginesie
  14 lutego o godz. 21:06

  Do końca kampanii daleko, ale pocieszające jest, że opozycja wreszcie zadziałała jak trzeba. Mocno nagłośniła fakt, że pisdzielstwo kradnie Polakom 2 miliardy na kampanię Dudy i luksusowe życie ku&ew z ku&wizji, podczas gdy służbie zdrowia tnie fundusze. Nawet Tusk dodał swoją cegiełkę, publikując na Twitterze świetne hasło.

  W tym kontekście gest Lichockiej nabrał szczególnej siły rażenia, a opozycja i tym razem stanęła na wysokości zadania, reagując błyskawicznie. Dzięki temu cała Polska już wie, jakie PiS ma podejście do chorych na raka.

 271. Co, podrzega się pisze przez ż. A huj!?

 272. W porównaniu uwazam ze rządy PO byly tandetne, ekploitujace obywateli, chamskie. Tak 80,000zl za 8 lat na osobe jak ja w porownaniu z obecnymi europejskimi rzadami. I co?

 273. @ls42 14 lutego o godz. 21:43
  Serio? Maupo to bot, który w dodatku łże jak bura suka, tłumacząc czytaczom, że „doktryna katolicka dopuszcza kłamstwo”. Rozmawiać można z ludźmi, nie z cyborgami.

 274. BWTB,
  no nie zawsze bo może być tak, że podrze gacze a jak podrze to gaczy nie ma to i nie ma gdzie schować tego no, wiesz …..

 275. @remm 14 lutego o godz. 21:51

  I o to chodzi. Potraktowanie z buta niepełnosprawnych uszło im płazem, bo to nie jest problem całego społeczeństwa. Ale rak może dotknąć każdego. W dodatku „fak” jest gestem wyjątkowo obrzydliwym i wulgarnym.

  To jest wiatr w żagle opozycji – i bardzo dobrze, że umieją to wykorzystać.

 276. Mauro Rossi
  14 lutego o godz. 20:47
  hetajr
  14 lutego o godz. 8:40

  „Jeśli polecą to do Mińska Litewskiego”.

  „A gdzie to jest”?

  Obecnie stolica Białorusi.

  To chyba bardziej pasowałby Mińsk Białoruski.

  A na poważnie – kiedyś natrafiłem na nazwę ML w pamiętniku z wojny 1920 roku. I w pierwszej chwili zacząłem szukać Mińska Litewskiego na mapie. Na szczęście znalazłem Wysokie Litewskie i uświadomiłem sobie że źle skojarzyłem, oraz że jednak chodzi o zwykły Mińsk.

 277. „Zrównoważony budżet 2020” to też nowotwór

  Wkrótce okaże się czy jest złośliwy. Po wyborach. Ale przerzuty są.
  Na „13/14 emeryturę” 30 mld zł zagrabione z Funduszu Rezerwy Demograficznej.
  Za transfer z OFE do IKE zabiorą ludziom 20 mld zł.

  Czyli z oszczędności tworzonych przez 20 lat grabią tylko po to, aby Duda mógł się pochwalić wyborcom.
  Aż się pot zbiera od tego w koncikach oczu.

 278. @ls42 14 lutego o godz. 21:43

  Przeczytałam i widzę, że wyraziłam się niejasno.
  „Doktryna katolicka dopuszcza łgarstwo” – TO jest prawda.
  Maupo wykorzystuje ten myk i łże bez skupułów – dla „większego dobra” PiSo-kaka, czyli we własnym pojęciu w dobrym celu. Taka pokrętna jezuicka argumentacja, szczujne dziedzictwo tych przewielebnych, którzy zamordowali Jana Husa.

  Nie sądzę, żeby ktoś miał pretensję akurat do ciebie za postawy koncyliacyjne. Jednak projekt (prawdopodobnie zbiorowy) pod nickiem Maupo jest po prostu tym, czym jest i nie ma sensu traktować go inaczej. Moim zdaniem. Chyba jedynym blogowiczem, który poniekąd z nim rozmawia jest Bar Norte – ale on też nie ma złudzeń, bo jest na to zbyt inteligentny. Poza tym (chyba) całkiem dobrze się przy tym bawi.

 279. Mauro Rossi

  „”„Posłanka Lichocka (PiS) pozdrawia wszystkich chorych na raka, szczególnie tych leżacych na oddziałach onkologicznych” jest dziś tematem dnia”.

  Sugerujesz, że jak opozycja przejmie władzę, to ludzie przestaną umierać na raka?””

  Nie dyskutujesz ze mną tylko z memem. Zacytowałem bowiem jednego z dziesiątek (setek?) memów, które dziś po wybryki posłanki Lichockiej zalały internet. Miedzy innymi te memy złożyły się na rekordowe zainteresowanie tą sprawą. Dziś do godziny 20.00 powstało 267 tysięcy wzmianek, których zasięg na wszystkich komunikatorach szacowany już jest na 72 miliony (!). To oznacza, że do końca dnia dzisiejszego dnia praktycznie każdy użytkownik social mediów w Polsce dostanie jakąś informację o „faku” Lichockiej – zwykle kilkakrotnie. To jest niepotykane w krajowym necie zainteresowanie – większe niż w sprawie ACTA.

  Pisałeś niejednokrotnie ku memu rozbawieniu, że cenisz fakty. No to masz fakty -czarno na białym.

 280. Czy nie brzmi wam blogowicze jakoś znajomo odpowiedź Prezesa do Zandberga?
  Zandberg pyta no Lichocka , a prezes o Pucku

 281. Mauro Rossi
  14 lutego o godz. 20:53

  Najmocniej przepraszam, winno być:

  Właśnie 4 mendy: profesor PAN, profesor UW, b. sekretarz KC, dziennikarz tygodnika „Niedziela” bezczelnie łżą w TVP Info na ten temat ile się wlezie.

  PS To jak należy nazwać osoby łżące w żywe oczy na temat senatu i 13. emerytury? A jak łżące to dobrze wiesz, bo to wasz partyjny przekaz.

  A przy okazji jak nazwać osobę, która manipuluje komentarzem adwersarza, skracając cytat o wyrazy na ten temat ile wlezie?

  Będę wdzięczny za odpowiedź. Chociaż na drugie pytanie.

 282. Ło @legat, dzięki Ci. Gaczice szukał pewien mały Chorwat, bo mu koledzy schowali. Ale do rzeczy bo w PiS to od dzisiaj Palec i Sprawiedliwość. A w frazie palec boży, wymieniamy osobę.

 283. Bar Norte
  14 lutego o godz. 22:35
  Gestem Lichockiej przednie posłużył się Maciej Stuhr.
  Dawno się tak nie śmiałem. Z faktów.

 284. BWTB – Palec i Sprawiedliwość.
  Czapka z glowy . Jestem pod wrazeniem ale to pewnie nie koniec

 285. „Lichocka challenge”. Lekarze z Poznania nagrali film, w internecie dziesiątki memów i instrukcji, jak „przetrzeć oko
  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25697581,lichocka-chellenge-lekarze-z-poznania-nagrali-film-w-internecie.html#a=190&c=8000

 286. W czasie wyborów gdy PSL zdobył ponad-sondażowe poparcie mając wylosowaną listę numer jeden, podejrzewano, że wyborcy zostali wprowadzeni w błąd bo formularz do głosowania był w formie książki.
  Wobec tego w kolejnych wyborach wprowadzono listy kandydatów na jednym dużym arkuszu.
  Listy poparcia do krs są na luźnych kartach, co budzi podejrzenie braku rzetelności. Czy imienne wykazy popierających nie powinny być umieszczane na jednej płachcie papieru?
  To i tak jednak nie ma znaczenia skoro nie wybierają sędziowie w głosowaniu ogólnym przy założeniu, że głosowanie jest jawne i każdy może być kandydatem bez żadnego poparcia, ale może oddać tylko jeden głos i nie na siebie

 287. Cichocka czy jak jej tam – Lichocka…

  …publicznie stawiając klocka, zapomniała jedynie, że jeszcze gorzej od koronnej grypy, kiepsko się może skończyć zabawa palcyma szeregowej, cichej lipy.

  Gest środkowego palca, tak popularny od dawien dawna (np. Strepsiades Sokratesowi albo Kaligula poddanym) – do osiągnięcia wieku dorosłego, nie był mi znany. Moja nieświadomość została dopiero zburzona poprzez kontakt z kulturami rewizjonistyczno – imperialistycznymi (m.in Anglosasami).

  Teraz, po latach zaczynam rozumieć, dlaczego juhasi z Bukowiny Tatrzańskiej spuścili mojemu niskiego wzrostu koledze p….l, któryt domagał się 2 najdłuzszymi palcami 2 piw w zatłoczonym barze Janosik. Koleżka był nieświadomy, że bar Janosik był tajnym ośrodkiem zebrań anglosaskiego podziemia.

 288. ― 20 kobiet, w tym parlamentarzystki, zatańczyło na senackim korytarzu w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet.

  ― W Warszawie powstała Aleja Pawła Adamowicza. Ulica Komitetu Obrony Robotników nadal jest 17 Stycznia, upamiętniając „wyzwolenie” stolicy prze Sowietów.

  ― Dwoje nagich aktywistów Obozu dla Mierzei Wiślanej zablokowalło na kilka minut teren budowy kanału żeglugowego kładąc się do zaimprowizowanego łóżka.

  Czy PiS w projekcie budżetu za mało przeznaczył środków na zdrowie psychiczne Polaków?

  Polskie happeningi nadal mają ogromne rezerwy.
  W 2017 roku kilkadziesiąt szwedzkich feministek zebrało się w środku Sztokholmu, gdzie urządziły happening – biegały udając konie. Celem akcji był walka z patriarchatem. Trasa galopu miała siedem kilometrów i przebiegała obok pomników przedstawiających mężczyzn na koniach.

 289. Bar Norte
  14 lutego o godz. 22:35

  „Nie dyskutujesz ze mną tylko z memem. Zacytowałem bowiem jednego z dziesiątek (setek?) memów, (…) To jest niepotykane w krajowym necie zainteresowanie – większe niż w sprawie ACTA”.

  No niespotykane, kiedy ktoś z opozycji pokaże fucka lub pożartuje z umarłego sieć jest przekonana, że „oni tak mają” i wszystko jest na swoim miejscu. 🙂 Dlatego Kaszubi Kidawy dają tylko 67 tys. wyników w Google, co mnie specjalnie nie dziwi.

  Bar Norte, już pewnie wygraliście wybory prezydenckie, moje gratulacje, możecie chłodzić szampana.

 290. zezem

  Najlepsza z tego wszystkiego była kompletna bezradność PiS wobec tego co się dzieje.
  Prezes owszem, zorientował się w czym rzecz już wczoraj w nocy. Z tym, że ma już swoje lata i poszedł spać. Zanim się następnego dnia rozbudził i wydał dyspozycje Brudzińskiemu już było pozamiatane.
  Tym bardziej, że posłanka Lichocka jakoś nie chciała przyjąć do wiadomości co zrobiła. Dopiero przerażony Brudziński koło południa publicznie wymusił na niej przeprosiny – zupełnie nie przekonujące.
  Reszta aktywu do tej pory jak przypuszczam ne rozumie co się stało. Mauro najlepszym tego przykładem.

  Kompletnie się PiS posypał w obliczu tego zdarzenia. Jakoś ta druga kadencja im nie służy. A to przecież dopiero początek ich problemów.

 291. Na marginesie
  14 lutego o godz. 22:26

  „Doktryna katolicka dopuszcza łgarstwo” – TO jest prawda”.

  Jak mawiał ks. Tischner, jest to raczej g. prawda. Człowiek nie kłamie jeśli nie powie prawdy komuś, komu się ona nie należy. Przykładowo, podczas napadu na swój dom nie musisz mówić złodziejom, gdzie masz ukrytą kolię z brylantami ― że w materacu. 🙂 Możesz im kłamacć na potęgę.

  Ale jeśli o to samo pyta cię miejscowy urząd podatkowy to masz obowiązek powiedzieć prawdę. Tyle Kościół.

  No i jeszcze, według Kpk, w śledztwie możesz kłamać występujesz w charakterze podejrzanej. Występując w roli świadka kłamać nie możesz, bo ryzykujesz pobyt kratkami.

 292. hetajr
  14 lutego o godz. 22:20

  Giedroyć nigdy nie używał nazwy Mińsk, zawsze Mińsk Litewski, tam się urodził.
  Ja mam dalszą rodzinę w Mińsku.

 293. Mauro Rossi

  Są zestawienia zasięgów w sieci.

  I tak np pisowskie kalumnie pod adresem Grodzkiego miały koło 7 milionów zasięgu.
  Ataki Putina związane z polityką historyczną miały około 11 milionów zasięgu.
  Natomiast sprawa ACTA około 10 milionów zasiegu.

  Oczywiście mowa o zasięgach dobowych.

  Natomiast „Fak” Lichockiej w niespełna dobę osiągnął 72 miliony zasiegu. To jest rekord w kategoriach tematów politycznych.
  Zresztą nie tylko politycznych bo „palec Lichockiej” pobił temat koronowirusa, który budził w ubiegłym tygodniu największe zainteresowanie i miał największe dobowe zasięgi.

  Z tym, że zaznaczam – mnie w niczym nie przeszkadza to, że te dane bagatelizujesz.

 294. remm
  14 lutego o godz. 21:51

  „ … pisdzielstwo kradnie Polakom 2 miliardy na kampanię Dudy i luksusowe życie ku&ew z ku&wizji, podczas gdy służbie zdrowia tnie fundusze”.

  Już pomijając twój knajacki styl, kłamiesz celowo lub z ignorancji? Wybierz co dla ciebie lepsze.
  Wydatki na służbę zdrowia w 2020 roku mają przekroczyć 5 proc. PKB, czyli 109 mld PLN, wydatki na cele społeczne będą ponad 3,5-krotnie wyższe niż w 2014 r., ponad 63 mld PLN przy budżecie bez deficytu 429,5 mld PLN.

  wydatki na służbę zdrowia:
  2006 r. – 36 mld zł
  2007 r. – 40,1 mld
  2014 r. – 66, 6 mld zł

 295. Bar Norte
  15 lutego o godz. 0:11

  ” … mnie w niczym nie przeszkadza to, że te dane bagatelizujesz”.

  Nigdzie tego nie pisałem, macie nową sytuację i wygraną w kieszeni. Na twoim miescu bym się zrelaksował. Pierwszy sukces od kilku lat.

 296. @teo
  14 lutego o godz. 20:42
  Tzn., ze kapitalizm jest do dupy! „Co robić”, jak mawiał klasyk. „Sznurek” już dawno wyprodukowali, może już czas znaleźć odpowiednią gałąź. hehehe

 297. teo
  14 lutego o godz. 20:42

  „― podobno rząd inflacją się nie przejmuje, w propagandzie inflacji nie ma”.

  Jak to nie ma jak jest, 4 proc. Nawet ty się o tym dowiedziałeś, no brawo! Za Tuska inflacji powyżej 2-3 proc. nie było, nawet w pewnych latach groziła deflacja (co jest znacznie gorsze od inflacji), ale było wysokie bezrobocie. Co z tego, że ceny nie rosły jeśli spora część ludzi i tak nie miała pieniędzy ― z braku pracy. Inflacja byłaby groźna przy wysokim bezrobociu i niskim wzroście PKB, co przeciez teraz nie występuje. Emerytury w praktyce są przecież indeksowane, a bezrobicie prawie najniższe w UE.

  Znalazłem ci coś z historii europejskiej inflacji, co ukoi twoje nerwy.

  „Po drugiej wojnie światowej, w Europie Zachodniej udało się uniknąć powojennej hiperinflacji, niemniej jednak politycy odpowiedzialni za gospodarkę w latach 50. i 60. często używali inflacji do kontrolowania poziomu bezrobocia. Panowało przekonanie, że wyższa inflacja oznacza niższe bezrobocie i odwrotnie. Do początku lat siedemdziesiątych inflacja w Europie Zachodniej nie przekraczała 10 proc. przy jednocześnie dość niskich stopach bezrobocia.

  Coś się zepsuło w latach 70. Świat ogarnął kryzys, którego bezpośrednią przyczyną było podniesienie cen ropy przez państwa OPEC. Większość zachodnich rządów zareagowała jak zwykle, zwiększając podaż pieniądza. W efekcie wzrosła inflacja (czego się spodziewano), ale bezrobocie wcale nie spadło (czego się nie spodziewano). Ekonomiści i politycy gospodarczy ukuli wtedy nawet specjalny termin – „stagflacja” – określający sytuację, kiedy jednocześnie wysokie są stopy: inflacji i bezrobocia.

  W 1975 roku inflacja w Wielkiej Brytanii wynosiła ponad 24 proc., w USA przekroczyła 11 proc., podobnie było w innych krajach. Trzeba przyznać, że bank centralny Niemiec (Bundesbank) stanął na wysokości zadania ― po II wojnie światowej roczna niemiecka inflacja tylko dwa razy (w 1973 i 1974) przekroczyła umiarkowany przecież poziom 6 proc. Mądry Niemiec po szkodzie…

  W latach osiemdziesiątych walka z inflacją stała się jednym z głównych zadań krajów rozwiniętych. Bronią przeciwko inflacji stała się niezależność banków centralnych od rządów ― ekonomiści wykazali, że im bardziej niezależny bank, tym niższa inflacja w długim okresie. Niezależność banków i ścisła kontrola podaży pieniądza pozwalają jak na razie na kontrolowanie inflacji na niskim poziomie. A to, że żaden kraj nie jest wolny od poważnych zagrożeń inflacyjnych pokazuje przykład USA. Ten potężny kraj, będący synonimem sukcesu gospodarczego, zamożności, stabilności finansowej i niskiego bezrobocia wcale nie tak dawno ― raptem nieco ponad 20 lat temu ― na wiosnę 1980 r. stanął w obliczu inflacji na poziomie 17 procent i stóp procentowych sięgających w bankach 20 procent. Jak widać, po przedstawionych przez nas przykładach – inflacja jest stara jak pieniądz. I ciągle ma tę samą, okrutną cechę. Potrafi zrujnować największe państwa i pogrążyć w nędzy całe narody…”.

 298. Mauro Rossi
  15 lutego o godz. 0:03

  Tak przy okazji – uświadomiłem sobie, że nie natrafiłem dotąd na żadne wspomnienia o życiu w Mińsku w latach 1900-1920 (następne okresy raczej nie są interesujące), nawet wycinkowe.
  Może mógłbyś coś „podrzucić”?

 299. Mauro Rossi

  „Pierwszy sukces od kilku lat.”

  Bez przesady Mauro, jaki tam sukces.
  Na sukcesy to dopiero przyjdzie pora gdy sytuacja do nich dojrzeje. Ale wszystko jest na dobrej drodze, jak ci pisałem po wyborach parlamentarnych. Nawet szybciej to idzie niż wtedy przypuszczałem – trudno więc nie być zrelaksowanym.

 300. @Mauro Rossi
  15 lutego o godz. 0:16
  I z czego się cieszysz? Przecież chorób i chorych, miast ubywać przybywa.
  Wydatki na tzw. służbę zdrowia, raczej zwać się powinna „służbą chorym”, bo zdrowi żadnej służby nie potrzebują, niczego nie zmienią. Trzeba poznać przyczyny chorób, czego współczesna medycyna nie wie, zamiast walczyć ze ich skutkami. Wtedy te wydatki nie będą w takiej ilości potrzebne. No, ale medycyna i farmacja to niezły biznes, podobnie jak zbrojenia, i nikt z tego raczej nie zrezygnuje.
  Zdrowie to za poważna sprawa, aby zostawić ją tylko w rękach medycyny.

 301. teo
  14 lutego o godz. 20:56

  „Państwowe spółki utopiły pieniądze w projekcie budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, która od lat nie miała ekonomicznego uzasadnienia. Węglowa fanaberia byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego kosztowała nas co najmniej 1 mld zł. – donoszą z pola walki o głosy inteligentnych wyborców”.

  Napisałeś o 20:26, a godzinę wcześniej Daniel Obajtek wyjaśnił w TVP, że Energa (właściciel Ostrołęki) będzie przejęta przez Orlen. Budowana przez Energę elektrownia będzie gazowa. Zmieniły się warunki to i Tchórzewski poleciał. Przyszłość przed młodymi dynamicznymi menadżerami, jak Obajtek właśnie. Bez Ostrołęki połnocno-zachodni rejon Polski za lat kilka byłby bez prądu. To spuścizna komuny, węgel i elektrownie mamy na południu, a odbiorców w centrum i na północy.

 302. Optymatyk
  15 lutego o godz. 0:55

  Może powinno być jak kiedyś w Chinach. Lekarzom płaci się, gdy człowiek zdrowy, kiedy zachoruje przestaje się płacić. Nie wiem, czy byłoby to zgodne z prawem wspólnotowym? Raczej nie bardzo. Korporacja medyczna też zachwycona by nie była.

 303. Bar Norte
  15 lutego o godz. 0:45

  Bar Norte, nie bądź taki skromny i wycofany, przecież dobrze wiesz, że już wygraliście te wybory.

 304. Dług publiczny w wybranych krajach:
  USA
  2008: 73,7%
  2018: 108%

  Francja
  2008: 68,7%
  2018: 96,3%

  UK
  2008: 49,9%
  2018: 86,3%

  Chiny
  2008: 27%
  2018: 51,2%

  Japonia
  2008: 183%
  2018: 236%

  Polska
  2008: 46,3% PiS
  2013: 55,7% PO (spece od onkologii i ekonomii)
  2020: 43,8% PiS

 305. Mauro (0:38)
  Pochwalam twój pęd do nauki i że od podstaw zaczynasz. Ale jak ma ten tekst mnie ukoić? Jeszcze nie idę spać, notabene.

  Jak to nie ma jak jest, 4 proc.
  Dobrze zaokrąglasz, co złe w dół, co dobre w górę. GUS komunikat wydał wczoraj. Ale PiSowa propaganda od tygodni dowodzi, że inflacji nie. Podstawie fikcyjne ceny detaliczne i wywodzi, że spadły przez 4 lata. Więc chyba coś jest na rzeczy z tą inflacją wciskającą się nieubłaganie w kampanię wyborczą Dudy. Inflacja boleśnie wali lud boży po kieszeni. Dla równoważenia budżetu to dobrze, ale dla nastrojów wyborczych – fatalnie. Mateusz przekalkulował i prezes Kaczorek się nie spostrzegł.

  Za Tuska inflacji powyżej 2-3 proc. nie było …… w pewnych latach groziła deflacja ……. było wysokie bezrobocie …..
  Widać, że statystyki z kilkunastu lat nie interesuje cię bynajmniej. Nic na to nie poradzę, wykładu robić nie będę.

  Więc co jest dzisiaj, za rządów PiS? Co grozi polskiej gospodarce pod PiSowskim zarządem?
  STAGFLACJA. Czyli stagnacja wzrostu PKB + wysoka inflacja.
  Ważny wskaźnik – stopa inwestycji prywatnych spadła do 13 procent PKB, co jest najgorszym wynikiem od 30 lat. Dlaczego?
  https://businessinsider.com.pl/firmy/stopa-inwestycji-prywatnych-w-polsce-najnizsza-od-czasow-transformacji/vt0g4ee

 306. Mauro (1:47)
  Jesteś bystry manipulator, ale dzieci w przedszkolu się w tym połapią.
  Gdzie się podziały dane za rok 2013 w Japonii, USA, UK itd, o 2015 nie wspominając.
  Poza tym polska gospodarka rosła szybciej. Jak rosła kwota zadłużenia w Polsce?

  2007 – $200 mld, 2015 – $240 mld, 2018 – $284 mld i nie spada. Czyli w trzy lata prosperity PiS zadłużył Polskę na więcej, niż PO/PSL przez 8 lat z największym kryzysem światowym od 70 lat. Notabene, w 2015 dług wyniósł 51,3% PKB.

  Mauro, spróbuj coś jeszcze zamotać.

 307. Mauro (1:00)
  Co najmniej 1 mld zł jest nie do odzyskania, bo PiS poparł populizm węglowy.
  To samo jest z populizmem anty-6-latko, anty gimnazjom, anty wiatrakom … anty sędziom, anty UE …
  Wszystko to jeszcze wyjdzie – na jaw. A całemu narodowi bokiem.

  Przyszłość przed młodymi dynamicznymi menadżerami, jak Obajtek właśnie. Bez Ostrołęki połnocno-zachodni rejon Polski za lat kilka byłby bez prądu. To spuścizna komuny, węgel i elektrownie mamy na południu, a odbiorców w centrum i na północy.

  To już chyba resztkami mocy manipulacyjnych pisałeś. Obajtek dynamicznym manadżerem? Myślisz, że doświadczenie na stanowisku wójta gminy Pcim przez 9 lat plus 4 lata awansów w PiSowskiej drabince stanowisk wystarczy mu?

  Na razie Orlen czai się do Energi (z elektrownią Ostrołęka) jak pies do jeża. Ale czy twój entuzjazm jest czymś głębszym podbudowany?
  Wygląda na to, że PiS stara się wpuścić nieco ekonomii do swojej polityki gospodarczej po latach woluntaryzmu w zarządzaniu państwowymi spółkami. Czy aby nie zbliżamy się do połowy Zmarnowanej Dekady 2 (pierwsza była gierkowska)?

 308. Mauro Rossi
  (1:47)

  […]dług publiczny Rosji jest wciąż niski – stanowi 16,5 proc. PKB. Nawet całe zadłużenie Rosji (z biznesem i sektorem finansowym) wynoszące 487 mld dol., jest w całości pokrywane przez rezerwy międzynarodowe wynoszące 518,3 mld dol.

 309. Jak to miło słyszeć wycie buca. 🙂

  Czyż nie?

  https://memy.pl/mem_494992_usiadl_na_dupie

 310. Konwencja Sprawiedliwa Polska
  Patyk Jaki:
  Sędziowie przeprowadzają zamach stanu.

  https://web.facebook.com/PatrykJaki/videos/2769811243112649/UzpfSTEwMDAwMzY0MjA5OTI0NDoxMjQzNTU4NjMyNTAwMTk4/

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 311. – Podpisując te 2 miliardy dla TVP, Andrzej Duda weźmie pełną odpowiedzialność za wszelkie ekscesy jej wstrętnych propagandzistów. Spadnie też na niego wina za śmierć ludzi, którzy umrą, bo zabraknie pieniędzy na ich terapię onkologiczną – przekazał wzburzony Tomasz Lis na Twitterze.

  https://otopress.pl/2020/02/14/tomasz-lis-w-ostrych-slowach-do-andrzeja-dudy-bedziesz-winny-ich-smierci/

  Mafia PiS

 312. Kto sieje wiatr, zbiera burzę….
  I to by było na tyle.

 313. maciek.g
  15 lutego o godz. 10:06

  Okradzenie PCK przez PiS, jak najbardziej na czasie. Giertych w powodach sądowych przeciwko faszystom ma PCK za beneficjenta. 🙂

 314. @

  Marcin Meller ❤️✌: « Z całego serca dziękuję czołowym politykom PiS-u za podyktowanie mi tego felietonu. Same cytaty. Bóg zapłacz.

  NIE BĘDĄ NAM

  Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój i jak prowadzić sprawy.
  I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Ja mam w nosie tych 60 profesorów, bo ja jestem za Polakami. To nie są dla mnie autorytety. Z ziemi polskiej do Wolski.

  Bydło poselskie z lewej strony sali zagraża Sejmowi, posłom i polskim instytucjom. W swej nienawiści, opętaniu i zbydlęceniu ci szaleńcy są zdolni do wszystkiego, nawet do zbrodni. Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się samo rozwaliło. Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj, w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas najważniejsze. Kiedy one zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi.

  Wbrew oszczerstwom wrogów Polski nasz kraj rozwija się i bogaci. Wbrew sprzedawczykom z Parlamentu Europejskiego jest to możliwe. Wbrew atakom politycznych lumpów Polska jest bezpieczna. W każdym społeczeństwie jest taki element zdemoralizowany, podły, animalny. Poprzedni rząd realizował specyficzną koncepcję lewicowej polityki, tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał poruszać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i zwalczają wszelkie przejawy religii.

  Nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy jeszcze dbać o zdrowie obywateli, więc trudno to się robi. Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci. Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem mojego brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! Won stąd!

  Nie jest tak, że bandyta zawsze bije tego dobrego. Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej. Prezydent Gdańska na nowo pisze historię naszego kraju, wpisując się w kłamstwa, wpisując się w retorykę, która była retoryką tych, którzy na Polskę napadli, a dziś jest retoryką tych, którzy próbują postawić znak równości między sprawcami a ofiarami, tych, którzy próbują zatrzeć swoje zbrodnie, zatrzeć pamięć o tym, czego złego dokonali. W Poznaniu kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw. Weźmy premiera Tuska. Folksdojcze to tradycja zdrady. Jeżeli się przyjmuje niemiecką narrację wybielania winy i przerzucania jej na Polskę. I polski premier jest zakładnikiem interesów niemieckich, i partia, która ma narrację czysto niemiecką. Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso. »

 315. https://wyborcza.pl/7,75398,25698352,rozni-kandydaci-niemal-identyczne-ekwencje-podpisow-co-jest.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy
  Z wykresów widać że PiS przejął władze gdy inflacja była najniższa i za jego rządów cały czas rośnie i wygląda na to ze przebije lata dy rządziło PO i był okres dekoniunktury.

 316. PANIE red. Danielu Passent
  Składam podziękowanie za możliwość publikowania swoich przemyśleń ( zostawmy ich ocenę ) praktycznie od początku tego bloga .
  Wymieniać Blogowiczów szczególnie dla mnie ważnych , nie sposób ale na pewno wymienić chcę @ Antoniusa , Bar Norte ,mag, mojego kamrata z G.Śląska ,tejota no i śp „Kleofasa ”
  ps .
  po zmianie laptopa wykonałem liczne karkołomne czynności ( wedug wskazań ) i nie jestem zadowolony z ostatecznej Formuly .
  ps2
  Po 2 latach wczoraj odostępmniono ponad 2 km odcinek zmodernizownej ul Arkońskiej w Lesie Arkońskim .Jestm zachwycony ( Unia Europejska finansuje ) a przechodzący z kijkami pan skomentował – TO SZWAJCARIA .
  Pozostanę czytelnikiem , Pomijając agresywne osoby .

 317. Mauro Rossi
  15 lutego o godz. 0:16
  remm
  14 lutego o godz. 21:51
  napisał cytat
  „ … pisdzielstwo kradnie Polakom 2 miliardy na kampanię Dudy i luksusowe życie ku&ew z ku&wizji, podczas gdy służbie zdrowia tnie fundusze”.
  Propagandziście Mauro by się doyczykl
  ttps://oko.press/liczac-wydatki-na-zdrowie-w-2019-r-rzad-stosuje-trik-bierze-pkb-z-2017-oszczedza-na-zdrowiu-67-mld/

 318. I cóż to się stało, przecież do niedawna „demokraci” reklamowali się jako pogodni i życzliwi…

  A może „frustracja + kompleksy= agresja” 🙂

 319. AOlsztynski
  15 lutego o godz. 11:21
  „frustracja + kompleksy= agresja”

  No nie wiem.
  Jak się daje 2 miliardy na nowotwora zamiast na onkologie, to należy się spodziewać reakcji.

 320. Niepołomice. PiS nie wygrał tam wyborów, ale po zatrzymaniu burmistrza może rządzić do końca kadencji

 321. Marek Migalski @mmigalski
  Nie rozumiem pretensji opozycji wobec posłanki @JoannaLichocka Przecież dostali od niej najlepszą walentynkę. Może nawet o wartości prezydentury dla MKB. Zamiast podziękować hejtują.

  Więc wyjaśniam panu od politologi, hejtują właśnie po to by efekt był silniejszy i skutek większy. Oczywiście im więcej takich Lichockich tym dla opozycji lepiej

 322. Mam cicha nadzieję że ta akcja Lichockiej dotrze do wielu ogłupionych propagandą PiS i przejrzą , że w PiS ani posłom , ani prezesowi nie chodzi o dobro Polski i Polaków a jedynie o wadze i korzyści jakie dzieki niej można mieć.

 323. Sztab KO sprawnie wykorzystuje wpadkę Lichockiej i katastrofalna decyzje Dudy (brak veta dotyczącgeo pieniędzy na TVP)

  https://fakty.interia.pl/polska/news-kidawa-blonska-apeluje-do-prezydenta-o-weto-ws-rekompensaty-,nId,4328532

 324. @maciek.g
  15 lutego o godz. 12:18
  „Mam cicha nadzieję że ta akcja Lichockiej dotrze do wielu ogłupionych propagandą PiS”

  Niektórym z PO się wydaje, że już wygrali wybory. A to nie tak. Przez 4 lata to PO zaliczało wpadki, a PiS je znakomicie wykorzystywał. Palec Lichockiej jest pierwszym przypadkiem, w którym role się odwróciły. Do końca kampanii jeszcze daleko.

 325. @Mauro Rossi
  15 lutego o godz. 0:16
  Te dane są równie przekonujące, jak „budżet bez deficytu”.

  Jeśli nawet PiS faktycznie przeznacza na służbę zdrowia więcej niż PO, to dlaczego ta służba zdrowia się kurczy? Dlaczego masowo zamyka się oddziały i całe szpitale, a kolejki do specjalistów są coraz dłuższe? Kto kradnie te pieniądze? Dokąd banksterski pomiot je wyprowadza?

 326. Piotr Żyła wygrał w Kulm w Austrii i usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego Hymn Polski

 327. START KAMPANII DUDY w tvn24

 328. remm
  15 lutego o godz. 13:05
  Wybory nie są wygrane dopóki się fizycznie nie odbędą. Łaska suwerena na pstrym koniu jeździ. Do końca trzeba robić wszystko co możliwe by PiS odsunąć od władzy.

 329. 13:31

  Dr Kaczyński i dr Duda. Rządy doktorów praw…

 330. mgr Tusk i mgr Komorowski, rządy magistrów historii

 331. Gwizdac ile wlezie .. moze kogos wreszcie wsadza za gwizdanie – jak za Stalina
  https://www.youtube.com/watch?v=UEHwO_UEp7A

 332. 13:42

  jest świetnie

 333. Sa truskawki , ls24
  wszyscy w domu ?

 334. wielka strategia onkologiczna – strategia jednego palca ale za to najdluzszego

 335. Problemy mają władze Chin, USA czy Izraela.
  Rządzący Polską mają tylko takie kłopoty jakie sobie sami tworzą. Mając unijne dofinansowanie polskie władze powinny zrezygnować z politycznych waśni, i dążyć do szybkiej, jak najszybszej realizacji gospodarczych planów rozbudowy kraju, w tym koniecznej infrastruktury. Tyle i tylko tyle

 336. olborski
  15 lutego o godz. 13:41
  Dobre by nie rzec doskonałe (B&J).
  ……………………………………………………..
  Reszta to Maliniak.

 337. zezem
  15 lutego o godz. 14:25
  Wczesniej jakos nie pomyslalem ale ta wielka onkologiczna strategia palca srodkowego ( Lichocka chellenge ) moze byc przydatna w badaniu prostaty rzadzacych „nami ” doktorów praw… . Prostaty doktorów , magistrow i murarzy przy badaniu palcem niczym specjalnym sie nie roznia … nie powinny.
  Teoretycznie palec Z…..rga powinien wystarczyc

 338. „- Niektórym słusznie obniżono świadczenia emerytalne – stwierdził Duda, na co sala zareagowała aplauzem „Dziękujemy! Dziękujemy!”. – Im się zwyczajnie nie należały te tysiące złotych za służbę obcemu mocarstwu, jakim była Moskwa, tamta władza, tamten ustrój. Bardzo często za prześladowanie Polaków – mówił prezydent.” onet.pl
  Pytanie do obecnych polskich elit. Którym, obcym mocarstwom, służą obecne elity?

 339. Obok elektrowni węglowej w Ostrołęce, do tego Centralny Port Lotniczy, przekop mierzeji, stocznia w Szczecinie, gazociąg Baltic Pipe, a także fabryka samochodów elektrycznych, okazują sie wszystkie mrzonkami PiSu, na które ten ani nie ma know-how, ani pieniędzy. Zapłaci za te fantasmagorie jak zawsze całe społeczeństwo, a wyrzuconych na nie pieniędzy brakuje juz teraz gdzie indziej .

 340. Nareszcie! Eliza Michalik. Kto tak naprawdę jest w Polsce kastą?
  Kaka. No przecież.
  Tak, istnieje w Polsce nadzwyczajna kasta ludzi, których nie dotyczy prawo i przepisy. Którzy mogą gwałcić, krzywdzić, kłamać, ukrywać dowody, mataczyć i włos im z głowy nie spada. Policja umywa ręce, prokuratura umarza sprawy, albo wszczyna postępowania z wielomiesięcznym opóźnieniem, urągając zasadom nie tylko prawa, ale najprostszej logiki.

  Kiedy pomyślę, że „kastą” nazywa się sędziów, za dowód na ich kastowość podając przykład kradzieży przez jednego z nich kiełbasy, a milczy się o przestępcach i gwałcicielach dzieci to myślę, że komuś się tu mocno coś pomyliło i że czas najwyższy z tym skończyć.

  Bp Szkodoń opuścił Kraków i wydał oświadczenie, że do czasu zakończenia sprawy nie będzie podejmował pracy duszpasterskiej. Łaskawca! Czy jak pracownik banku zgwałci dziewczynkę to też jedyną karą będzie opuszczenie miejsca pracy i obietnica, że do czasu zakończenia sprawy nie pojawi się w banku?

  Kościół katolicki zbudował sobie w Polsce państwo w państwie, Bizancjum i od dawna religia i moralność są dlań tylko zasłona dymną, żeby ukryć prawdziwy cel jego działań: walkę o pieniądze, władzę i wpływy. Tuszowanie pedofilii także temu służy: po pierwsze bezkarność księży wzmacnia w nich poczucie wyjątkowości instytucji do której należą (bo wiadomo, że firma ochroni ich w każdym przypadku i zatuszuje każde przestępstwo), po drugie ukrywanie pedofilii pomaga zachować (tak sobie przynajmniej wyobrażają biskupi) dobry wizerunek Kościoła, niezbędny w owej walce o kasę i władzę.Tylko dlaczego politycy, władza państwowa i my, obywatele, na to pozwalamy?
  https://natemat.pl/299503,michalik-kosciol-to-kasta-pokazuje-to-sprawa-biskupa-szkodonia

 341. A Maupo rzępoli coś o „g… prawdzie”. Z czym do ludzi?

  Doktryna katolicka nie tylko dopuszcza kłamstwo, ale je gloryfikuje. Więcej, doktryna usprawiedliwia każde łajdactwo, jeśli jest popełnione w interesie kaka. Nawet wtedy, gdy ujawnienie prawdy grozi kaka jedynie utratą twarzy. To wynika w prosty sposób z kodeksu prawa kanonicznego. W dodatku za papieża Lolka obowiązywała instrukcja nakładająca automatyczną ekskomunikę na każdego, kto ujawnił fakt pedofilii w kaka.

  Kto w kaka kłamał w celu ukrycia kaka-łajdactw? Kłamał każdy. A jeśli nie kłamał to był gotów to zrobić, co zgodnie z doktryną kaka jest samo w sobie „grzechem”, chociaż nie jest przestępstwem w świetle prawa.

  Nawet uznawana za przedstawicielkę Kościoła otwartego, publicystka „Tygodnika Powszechnego”, siostra Małgorzata Chmielewska, po tym jak nawoływała do stanowczego rozliczania księży pedofilów przyznała, w czasie publicznej dyskusji w listopadzie 2019 roku, we Wrocławiu, że sama w prowadzonym przez siebie domu Wspólnoty Chleb i Życie, przechowywała, na prośbę jednego z biskupów, księdza pedofila, którego za jego zbrodnie nie spotkała żadna kara.

  Ukrywała przestępcę na prośbę biskupa. Poczciwa siostra Małgorzata…

 342. Artykuł w Polityce o kryzysie psychiki dziecięcej w świecie internetu, rozwodów i uwiądu duchowości etc.

  A w polskim radiu wspaniała interdyscyplinarna dyskusja o miłości z uczestnictwem: księdza prymasa, dr neurobiologii, psychologa, historyka sztuki.

 343. księdza prałata, przepraszam

 344. Pytanie: czy biskup, który kuriewnym pismem poinformował ofiarę xiunca-pedofila, że ma w tej sprawie związane ręce, bo „xiunc jest niezależny od biskupa” (sic!) – czy ten biskup postąpił zgodnie z doktryną katolicką? Może ekspert Mauro Cosi się wypowie?

  Bo ta doktryna, według rzeczonego dopuszcza łgarstwo jedynie w ściśle określonych przypadkach. Czy w przypadku załganego biskupa doktryna go usprawiedliwi?

 345. @satrustequi 15 lutego o godz. 15:59

  Ciekawe, czy na temat „lgnących dzieci” wypowiedział się miłościwie biskup Michalik?

 346. Sa truskawki
  .księdza prałata…. jaka dyscypline nauki reprezentuje ,ksiadz prałat ? Teologia nie jest przeciez nauka a tylko teoria

 347. Ksiądz prałat mówił o miłości. Każdy z uczestników długiej dyskusji interdyscyplinarnej o miłości (czuję się jak po 1,5 godzinnym wykładzie, audycja trwała chyba 45 min, ale jeden wykładowca tak nie zagęci jak 4 inter) prezentował swoją unikatową perspektywę

 348. Czy wielebny xiuncu prałat w cudnej dyskusji o „miłości” kazał obligować dzieci do zadawania w domu pytań typu „mamusiu, czy nie zabiłaś mi braciszka”? Albo do czułych podziękowań „dziękuję ci, mamusiu, że mnie nie zabiłaś”? Czy twierdził, że katechetyczne małolaty powinny koniecznie oglądać „Niemy krzyk”? I jak doktryna kaka odnosi się do łgarstw rozsiewanych po świecie takimi filmidłami?

  Jak traktuje doktryna oczywiste łgarstwo, że prezerwatywy roznoszą AIDS?
  Jak traktuje kuriewne bzdety o „bruździe dotykowej”? Jak doktryna katolicka traktuje łgarstwo? Że już nie wspomnę o kaka-łgarstwie założycielskim.

 349. @olborski 15 lutego o godz. 16:14
  Xiunc prałat o miłości… Gadał ślepy o kolorach.

 350. Notabene jak ktoś zaglądał do Radia Maryja to wie, że tam dr habilitowany, profesor właściwie co wieczór prowadzi rozważania, był nawet ktoś z Katedry Duchowości Stosowanej KUL…

 351. Notabene, do radia z ryjem to nikt normalny nie zagląda…
  Nice try, though.

 352. @ Wszyscy Głupole (z dużej litery wyraz szacunku dla wzs) Antypisowscy

  Konwencja PiS dzisiaj postawiła przed wyborcami w Polsce pytanie

  Czy jestescie tacy niefrasobliwi ,że pozwolicie sobie zabrać samochód marki mercedes i pogodzić się z podmianką na Kia np optima ?.

  Patrzac na te towarzystwo (współczuję im ) Kidawe,Kamysza ,Hołownie czy błażnie Biedroniu to kiepski materiał aby kierowac Polska i Polakami .Mam poczucie ,że walczą jak Don Kichot z wiatrakami.W dawnych czasach była tA walka moła zakończyc sie z sukcesem zas obecne wiatraki wyladaja i pracuja inaczej.

 353. Duchowość stosowana to ho ho!
  Prawie jak mniemanologia stosowana 🙂

 354. Gołozadku, prezydent w Polsce nie kieruje krajem.
  On pełni funkcje reprezentacyjne tylko raczej.
  To nie juesy, coś się dziadkowi pomerdało.

 355. Mauro Rossi

  „dobrze wiesz, że już wygraliście te wybory.”

  Nie Mauro, tego to nie wiem. Ale wiem, że sprawy idą w dobrym kierunku. Nie ukrywam zresztą, że upewniają mnie w tym twoje komentarze.

  Teraz kilka info dotyczacej wczorajszej doby w sieci.

  Jak pisałem ci temat posłanki Lichockiej pobił rekordy zasięgu i to nie tylko w skali ostatnich miesięcy ale jak się okazuje na przestrzeni ostatnich lat. Jak dotąd rekordem były zasięgi w okresie „czarnych protestów” osiągające dobowo 58 milionów. W przypadku Lichockiej przekroczono go o blisko 20 milionów (72 miliony zasięgu).

  Badania również wskazały, że wczoraj prezydent Duda jako jedyny z kandydatów na urząd zanotował poważne spadki zarejestrowanych sympatyków w mediach społecznościowych przy wzrostach sympatych jego konkurentów. Głównym powodem tych spadków jest sytuacja związana z tematem „Lichocka”. Tego typu zjawisko określa się jako „organiczne” jako ze żaden z kandydatów nie stosował promocji.

 356. ” Interdyscyplinarna ” moze dotyczyc tylko dyscyplin naukowych a „ksiadz pralat” nie jest naukowcem w zadnej dyscyplinie sadzac po jego tytule , nawet gdyby mial tytul dr teologii , ktora nauka nie jest.
  „Ksiądz prałat mówił o miłości.” ale tnp raczej nie wiedzial o czym mowi nawet gdyby byl kochajacym inaczej .
  Rozwody i uwiąd duchowości etc. (!) Co on moze o tym wiedziec.?
  Duchowosc czlowieka najbardziej cierpi przy placeniu podatkow ! Mw. od lutego do kwietnia

 357. O, jest Bar Norte. To ja się teraz odmeldowuję.
  Na zasadzie „było cymbalistów wielu, ale żaden nie śmiał zagrać przy Jankielu”.
  Hasta luego 🙂

 358. „tam dr habilitowany, profesor właściwie co wieczór prowadzi rozważania, był nawet ktoś z Katedry Duchowości Stosowanej KUL…”
  Gdyby nawet ten ktoś z Katedry Duchowości Stosowanej KUL (sic!) , wyjasnial co wieczór czym jest Duchowośc’ Stosowana to mialby zapewniona robote i kase za nia na pare lat a i tak „Duchowosc Niestosowana ” – czysto teoretyczna , nie istniejaca tak samo jak ta pierwsza
  ( skoro jest diabel z diabelska stosowana duchowoscia to istnieje duchowosc przeciwna o ktorej nikt sila rzeczy nie moze miec zielonego pojecia ) Nie ma plusa to inie ma minusa .
  lezala by przez te lata odlogiem . Brac kase za taka hochsztaplerke ( niem. Hochstapler ) naukowa – nieladnie a nawet grzesznie

 359. jakub01

  Wieczór doberek, jakubku. Wyszła mała przerwa, bo miałem zawroty głowy. Nie że mi ktoś zawracał – sama się zawracała. Nie wiem nawet, czy ma to związek ze zwapnieniem zastawki lub z nadciśnieniem, ale się zdarza. Na początku kardiolog przepisał mi na to tabletki, ale parę dni pobrałem, puściło i przestałem brać. Prawie cztery lata nie brałem, choć chwilowe zawirowania się zdarzały. Wczoraj jednak trwało dłużej niż chwilę, więc wziąłem tabletki. Już puszcza. Silne to nie jest, ale wolę siedzieć w chacie, żeby z siodełka nie spaść. Z tego siedzenia wzięło mnie na wspominki. Przedwczoraj mówiłem o fiordzie na przeciwległym brzegu Hajki, więc dziś się udałem tam wirtualnie. W głowie mi się nie mieści, że to było tak dawno – aż siedem lat temu. A jezioro – furt takie samo.

  https://photos.app.goo.gl/mLSsorgLF7ozzTe27

 360. @pombocek
  Jezdym i tylko tu zagladam, bo na blogu straszne ploty kto komu co pokazal, przestalam czytac, bo mnie to nudzi. Zwykly magiel a nie „blog polityczny”, tyle ze obgaduje sie jakichs pozal sie boze „politykow” a nie sasiadow. Jakichkolwiek sensownych wypowiedzi na temat polityki (chocby relacji polskich z innymi krajami) brak zupelny. Gledzenie o Dudzie czyli d..pie Maryni, bo kon jaki jest kazdy widzi, wiec powtarzanie w kolo Macieju tego samego jest juz nudne do wymiotow.
  Zagladam wylacznie ze wzgledu na ciebie. Pombocku, nie forsuj sie prosze, mozesz ze swojej bogatej kolekcji wysylac co uznasz za stosowne. Dla mnie to bedzie taka sama frajda. Nie musza byc aktualnosci. No i nie ma pospiechu.

 361. jakub01
  17 lutego o godz. 0:05

  Podobnie i ja, jakubku, odchodzę powoli od blogowości. Dla mnie, samotnika mimo dwóch braci, to jednak coś obcego. Mentalnie jestem jedynakiem (różnica wieku m. braćmi i mną 9, 10 lat), bo w najważniejszym okresie stawania się człowiekiem byłem sam. W pierwszych latach tylko z mamą, która na głowie stawała, żeby zarobić na chleb. Nauczyłem się więc nie nudzić ze sobą. Blogi natomiast to przypadkowa zbieranina, w tym – ludzie, z którymi w realu pierwsze spotkanie byłoby ostatnim. Dlatego głęboko się nie zgadzam z tymi, którzy za świętość mają wolność słowa. Przecież w prywatnym życiu spotykam się…spotykałem się z tymi, z którymi się chciałem spotykać, oni – ze mną, a nie z osobnikami przypadkowymi. Niewielu takich było – jeśli nie liczyć klubu stażystów w Słupsku przez parę lat po studiach. Blog to konieczność tolerowania obecności ludzi wzajemnie niekompatybilnych. A po co mi oni? Jesteśmy wprawdzie zwierzę społeczne, a gaworzenie jest nie tylko narzędziem komunikacji, poznania, wyrażania emocji, ale i przyjemnością. Przyjemnością jest też myślenie, zwłaszcza twórcze, kiedy się coś dla siebie odkrywa, choćby to już było odkryte niemal jak instynkt. Dzielenie się z ludźmi kompatybilnymi własnym wnętrzem to przyjemność na wyższym niż tylko zmysłowy poziomie. Ale weź zażywaj przyjemności z osobnikami, którzy nie bardzo rozumieją samych siebie i w efekcie – nie rozumieją, po co mówią. Gaworzą, jak dziecko, dla samego gaworzenia. Ale dziecko może z przyjemnością gaworzyć, bo mówienie to dla niego nowe odkrycie – uczy się, zaczyna się porozumiewać, ma wielką uciechę. Ale dorosłość chyba polega na tym, że człowiek już wie, kiedy, co i po co mówi. Jeśli nie ma nic do powiedzenia, to nie mówi. Tak sobie właśnie na blogu LA kiedyś wymyśliłem – że są ludzie, którzy mają coś do powiedzenia i mówią oraz są ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, a też mówią. Poza tym, jakubku, spotykają się na blogach ludzie o tak odmiennych poziomach dorosłości, doświadczeń, wrażliwości, temperamentów, przekonań, otwartości, zamkniętości, rozumienia języka, rozumienia, czym jest myślenie itd. itp, a równocześnie mniemających, że jesteśmy równi i tak się właśnie zachowujących. A przecież jesteśmy, jak każdy zwierz, agresywni – stąd takie przypadkowe spotkania odmienności to jedna wielka przytkanka lub gadanie o Maryni, jak np. o Smoleńsku, który się ciągnie jak guma z majtek.

  Kiedy jest duże spotkanie towarzyskie, niemal od razu się tworzą grupki ludzi jakoś dla siebie atrakcyjnych, a nie odbywa się przecież wspólna rozmowa trzydziestu, czterdziestu. Dla mnie najsensowniejsze rozmowy były w cztery oczy. Choć i to nie jest żadną zasadą – po prostu miałem z życiu ze trzech, czterech przyjaciół, z którymi przyjemnie spędzaliśmy czas. Znaczy – w cztery oczy, a nie ze wszystkimi razem, bo razem to pewnie nie stalibyśmy się przyjaciółmi.

  Kiedy byłem pijący, szedłem do niektórych kolegów, by gaworzyć przy piwie dla samego gaworzenia. Kiedy rzuciłem w diabły te niepotrzebne wspomagacze, potrzeba spotykania się z kimkolwiek jest o wiele mniejsza. I oto internet stał się czymś potężniejszym niż w mojej młodości było pisanie listów: zaspokaja potrzebę kontaktowania się intelektualnego i emocjonalnego z osobnikami własnego gatunku BEZ PEŁNEGO ANGAŻOWANIA SIĘ. Bez powitań, pożegnań, bez przygotowań, bez „kawa czy herbata?”. Kontakt internetowy z innymi stał się bardzo wygodny. Może również dlatego tak ciągnie. Lub w moim wypadku może – ciągnął. Bo jednak jest to multikulti – trochę nie na moją głowę.

  Lubię wędrować. Nie interesuje mnie szeroki świat ani też spotkania z ludźmi, lecz bycie w przyrodzie. Kiedy w technikum byliśmy aż trzy lata najstarszymi klasami (jeden rok nie było przyjęć, a po tym roku my byliśmy pierwszymi klasami w trybie pięcioletnim), mieliśmy więcej luzu niż młodsi, więc dostawałem pozwolenie od kierownika internatu na piesze wędrówki poza Wrocław: Leśnica, Oleśnica, Sobótka, Trzebnica, Szczodre i inne, których nie pamiętam. To mi zostało do dziś: chęć bycia trochę poza ludzkim światem. A z drugiej strony, jak nastały te fantastyczne cyfrowe paparaciki w komórkach, zmartwionach, pstrykam jak oszalały. Trochę dla siebie do grobu, ale więcej mam uciechy, kiedy i ktoś ma trochę chęć powspólprzeżywać jak Ty. To uciecha do osiemnastej potęgi. Dobranocka, jakubku.

 362. jakub01

  Jakubku, pardą – są tam słowa „niemal jak instynkt” – do niczego nie pasują, bo miałem myśl, z której zrezygnowałem, a zapomniałem te słowa usunąć.

 363. @pombocek
  Ja jestem typem samotnika, ktory nudzi sie wylacznie w towarzystwie innych nigdy z soba. Tak mam od gowniarza. Najpierw to bylo troche narzucone ( bylam tzw.dzieckiem wykluczonym w rodzinie) ale z czasem znalazlam ogromne upodobanie w samotnym poznawaniu swiata. Na domiar w moim czarodziejskim ogrodzie jakim byly wertepy wokol domu porosniete rozszalala roslinnoscia, z dawnych ogrodow. Po ludziach nie zostal slad, domy zmiotlo do fundamentow, ale rosliny przezyly i wiele z nich bylo bardzo cennych. Np. aleja ogromnych kasztanowcow albo topola tak ogromna, ze w troje czy czworo dzieci chwytajac sie za rece nie moglismy jej objac. Dopiero wladze komunistyczne, dla ktorych „pomnik przyrody” to bylo pojecie kompletnie obce wycielo te cenne drzewa. Nie stawiajac zreszta na ich miejscu nic! Tak czy owak wychowalam sie w naturze i ona mi byla matka i ojcem i najblizszym przyjacielem, na ogol zreszta jedynym.
  Dlatego terazkiedy ogladam zdjecia to nie jest dla mnie tylko ogladanie jakichs ladnych fotek ale autentyczna wedrowka po tych miejscach. Nie umiem tego wyjasnic blizej ale jakos wchodze w ten las, ide tymi drogami i ogladam to wszystko co po drodze. Nad jednym ze zdjec potrafie kilkanascie minut spedzic pozwalajac swojej wyobrazni blakac sie swobodnie po okolicy. Nawet chyba nie wyobrazni tylko wspomnieniom, ktore sa we mnie gdzies przechowane. Wspomnieniom dotyku, zapachu, wiatru czy slonca, ktore sa tam jedyne w swoim rodzaju.Od malego wszystkie wakacje spedzalam nad morzem (Sopot Gdynia) lub na wsi. A jak nad morzem to tez w lesie, bo np. ciotka, do ktorej jezdzilismy do Sopot mieszkala tuz pod lasem. Moje pierwsze wyprawy na grzyby to gdzies w wieku 3 lat. Tutaj nie brak mi kontaktu z natura ale jest ona po prostu inna. Nawet ziemia jest czerwona a nie czarna. A co do ludzi, to oczywiscie masz racje ale wiesz, jednak jest cos osobliwie paskudnego w Polakach. Hiszpanie ze swoja otwartoscia sa paskudnie wykorzystywani przez te wszystkie narody dawnych demoludow i nie bardzo rozumieja jak tak mozna? Jak mozna ukrasc dzwon z dzwonnicy albo pokrywy studzienek kanalizacyjnych i sprzedac na zlom? Jak mozna obgadywac kogos kto zaledwie wyszedl za drzwi a przed chwila rozmawialo sie z nim jak z przyjacielem. Jest cala masa swinstw i swinstewek, ktore Hiszpanom do lba by nie przyszly. Oczywiscie sa wyjatki, nie nalezy generalizowac, ale tak en mas to Hiszpanie sa chyba najbardziej otwartym i zyczliwym narodem ze wszystkich jakie znam. Totez pewne zachowania na blogu mnie szokuja i przypominaja o tym, ze Polacy sa inni. Nas jako narod jednak ta historia mocno poobijala i zryla nam bereciki. Ale Hiszpan tez poobijala a jednak nie sa tak wobec siebie i obcych swiniowaci, wrecz przeciwnie.

 364. ps
  Pombocku, nas Polakow uksztaltowalo niewolnictwo. Chlop polski, jak gdzies niedawno przeczytalam, oddalal sie od swojej chalupy najdalej w promieniu 14 km. Nie mogl sie niczego dorobic ciezka praca, zadnego awansu spolecznego, zadnego polepszenia bytu. Zyskac mogl tylko poprzez kradziez, oszustwo, manipulacje czy wykorzystywanie zasobow do dna, do spodu. Stad chlop zywemu nie przepusci. Nieufnosc, egoizm, ksenofobia,zawzietosc,pamietliwosc, falsz i obluda, chronienie co najwyzej wlasnej rodziny (bo… wlasna, a nie znowu z jakiejs wielkiej zdolnosci do kochania), a za sciana to juz wrog. Cierpienie uszlachetnia szlachetnych, podlych jeszcze bardziej upodla.

 365. No i wies wsi nie byla rowna. Ale prawda o potwornosci polskiej wsi tkwi w literaturze Kosinskiego a nie w pewnej mierze z. r.o .m .a. n. t y.z. o. -wanej biedzie literatury Reymonta, Redlinskiego czy Mysliwskiego. Zreszta ich doswiadczenia mogly byc po prostu inne.

 366. jakub01

  W imię ojca mołojca i syna sukinkota, wieczór dobry, jakubku. Dzisiejszej nocy mi odbiło po tym, jak napomknęłaś o wertepach. Mam ci ich dostatek i właśnie ślę. A odbiło bez to, że jeszcze takiego wagonu-krowy z fotkami nie przesyłałem. Ale skoro program radzi sobie z dużą liczbę, to co będę słał na raty. Wiem, jakubku, że większa liczba może zaowocować przesytem, nawet znudzeniem, ale muszę się spieszyć, bo po pierwsze: mogę fajtnąć (dziś coś mnie ciśnienie gniecie z bezruchu; trochę ćwiczę, ale tu trza 6 – 8 godzin pedalarstwa, a nie 20 minut fikania w chałupie), po drugie: jak przejdą sztormy (trochę ich ma być w ciągu dwóch tygodni), ruszamy na szlak, bo już nie mogę wytrzymać – a wtedy będą materiały aktualne. Jednak dzisiejsza wiosna to nie to samo, co wczorajsza. Więc muszę prędko się dzielić tym, co było, żeby zrobić miejsce na to, co będzie. Uojezuniuuomamuniu, tych fotek będzie ze 130 parę! Strach. Czym się, jakubku, idę zbijać ciśnienie.

  https://photos.app.goo.gl/GNBStmRPtExzG9yQ9

 367. @pombocku,
  a tos mnie uraczyl! Jaki tam przesyt znowu. Pol nocy rozmyslalam jak sie nazywa ten zolty kwiatek dobry na odganianie wszelkiego robactwa i przypomnialo mi sie – wrotycz. No i nawloc i bluszczyk kurdybanek, i ukochany moj podbial! Kipszyca wierzbowka i cala masa innych moich ukochanych kwiatkow. Aj! I krowy jakies takie ladne. A na deser bociany i sarny. No to jakascis zywina sie jednak chowa w tych lasach i lakach.Co to jest przy tych ccinach? Takie banki? Lod? Ladne to.

 368. jakub01
  18 lutego o godz. 9:50

  Ciń doberek, jakubku. To je lód. Jedyny raz takie lodowe kwiatki mi się zdarzyły. Nie bardzo rozumiem technologii ich produkcji.

  Jezdem nowy człowiek, bo po dwóch tygodniach z kawałkiem lecę po nowy dowód. No i chciałem kupić nową maszynę do szycia, bo stara nawaliła, ale se myślę: co ja do grobu garnitur będę szył? Więc lecę z nią do naprawy. Przed chwilą się dowiedziałem, że punkt naprawy maszyn jest póltora centymetra ode mnie. A maszyna ma ze trzydzieści lat, więc jeszcze solidna – nie to, co nowe jednorazówki. Dziś chyba skoczę na przystań, więc może znów coś z wiosny pstryknę.

 369. jakub01

  Z wrotycza, jakubku, to od lat robiłem se płyn po goleniu, bo bardzo lubię ten zapach. Ale w spirytusie trochę się zmienia.

 370. jakub01

  Jakubku, tego najstarsze smarki tu nie pamiętają.

  https://photos.app.goo.gl/EQ6tRTyX7V645Ski6

 371. jakub01

  Choć siadłszy, płacz, jakubku, jak se pomyślę, że rybaczyłem gdzieś 11 lat, a nawet do głowy mi nie przyszło, żeby se kupić choćby najprostszy paparacik. Fakt, że ta technika była wtedy żmudna, więc może ta świadomość mnie odrzucała. Dopiero całkiem niedawno – gdzieś w 2006, 7, jak kupiłem sobie tradycyjny paparacik z tych najtańszych, zorientowałem się, że wcale się nie muszę bawić w papiery, kwasy, srasy ciemnie we mnie, bo ceny tych rzeczy u fotografa wcale nie były zabójcze. Gdyby człek wcześniej wiedział, że nie rzeczywistość jest gówniana, ino ja, byłoby na morzu jaśniej.

  https://photos.app.goo.gl/LyEvQxqmWBEiM8vD8

 372. @pombocku
  przewracam kartke.

css.php