Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Dr Michał Bilewicz

10.02.2020
poniedziałek

Profesura wyklęta

10 lutego 2020, poniedziałek,

Wiele osób kompetentnych i uznanych zostało w ostatnich latach usuniętych ze stanowisk lub pominiętych w awansach i zaszczytach. Polska Kaczyńskiego, Dudy, Morawieckiego tworzy nową elitę, buduje pomniki swoim i zwalcza obcych.

Wystarczy posłuchać i popatrzeć na prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, członka KRS, sędziego Nawackiego, żeby mieć pojęcie o nowej elicie (zachował się po chamsku, drąc publicznie projekty uchwał zgromadzenia ogólnego sędziów). Albo prześledzić zmiany na stanowiskach dyrektorów rozmaitych muzeów, z Muzeum Narodowym w Warszawie na czele. Ileż ci ludzie zmarnowali umiejętności, doświadczenia i po prostu ludzi!

Szczególnym zainteresowaniem właścicieli IV RP cieszą się historycy. Oczywiście nie wszyscy. Niektórzy absolwenci studiów historycznych, tacy jak pp. Morawiecki, Macierewicz czy Błaszczak, są OK. Ale prawdziwi historycy – naukowcy – nie są już tacy bezpieczni. O ich losach decydują mierni, ale wierni.

W IV RP, podobnie jak w systemie słusznie minionym (zwłaszcza kiedy był w „rozkwicie”), specjalnymi względami cieszyły się nauki okołopolityczne – ekonomia, socjologia (zakazana w latach 50.), filozofia, historia i pokrewne. Od Ajdukiewicza i Tatarkiewicza po Brusa i Kołakowskiego – pouczające są ich przeżycia. Niektórzy najpierw usuwali, a potem sami zostawali  usunięci. Kiedy zestawi się p. mgr Przyłębską z prof. Zollem, Safjanem, Łętowską, Wyrzykowskim czy Stępniem, to ręce opadają. Na stanowisku dyrektora Muzeum Historii II Wojny Światowej w Gdańsku kontrast jest podobny.

Mam nadzieję, że ktoś już sposobi się do napisania wielotomowej „Historii polityki kadrowej Kaczyńskiego i spółki” – w sądownictwie, w nauce, w siłach zbrojnych, w dyplomacji, w służbach specjalnych. Trzy nazwiska przychodzą dziś na myśl.

BILEWICZ. Profesor doktor habilitowany Michał Bilewicz (o którym pisze „GW”) nie zostaje profesorem, choć spełnia wszelkie wymogi, a wszystkie (sześć) recenzje jego dorobku są pełne uznania. Co się nie podoba – pyta Agnieszka Kublik w „GW”. Wykład o mowie nienawiści i analogii z Marcem’68 został uznany przez prawdziwych Polaków za „antypolski, szkalujący” etc. Sądzę, że prawdziwi patrioci mają więcej zastrzeżeń, bo Bilewicz „nie jest z nich”, bada uprzedzenia bez uprzedzeń. Nie dostaje nominacji profesorskiej pod wydumanym pretekstem, że czworo recenzentów pochodzi z jednej uczelni. Gdyby byli nawet z sześciu uczelni, znalazłby się inny pretekst, bo jak się chce psa uderzyć…

MACHCEWICZ. Profesor doktor habilitowany Paweł Machcewicz – jeden z najbardziej znanych historyków czasów najnowszych, profesor zwyczajny, stypendysta zagranicznych uczelni i instytutów od Madrytu do Londynu, autor książek m.in. o migracjach polskich, Jedwabnem, Radiu Wolna Europa. Przede wszystkich zaś twórca Muzeum Historii II Wojny Światowej w Gdańsku (2008-16), które zyskało tyle uznania w kraju i za granicą, został odwołany pod drugorzędnymi pretekstami: wojna przedstawiona zbyt okrutnie, za mało miejsca poświęcono polskiemu wysiłkowi zbrojnemu, za dużo o ludności cywilnej – za mało o wojsku, jeden portret ukryty, drugi za mało widoczny etc. Na miejsce Machcewicza sadzają dr. Karola Nawrockiego – swojego „Nawackiego”.

STOLA. Prof. Dariusz Stola jest już symbolem polityki historycznej i  personalnej rządu, a zwłaszcza wicepremiera Glińskiego. Profesor pełną gębą, Stola jest autorem wielu prac, m.in. na temat migracji z Polski 1949-89 (nagroda historyczna „Polityki” 2010). Gliński, też profesor, ale i wicepremier, minister kultury, to człowiek pełen kompleksów, pamiętliwy i zawzięty, ma za złe, jakoby Stola – jako dyrektor Muzeum Polin – mieszał się do polityki, robił trudności z udostępnieniem sali na cel bliski rządowi. Poza tym wicepremier ma zastrzeżenia do wystawy „marcowej”. Czy sam ją oglądał – nie wiem.

W każdym razie po upływie swojej pierwszej kadencji, która była jednym wielkim sukcesem Polin, Stola wygrał konkurs na dyrektora i już dawno (od roku!) powinien był nim kierować, pozostali dwaj członkowie triumwiratu rządzącego (prezydent Warszawy oraz stowarzyszenie ŻIH) go popierają, ale Gliński się zaparł. Swąd jest od dawna i dotarł już do diaspory za oceanem.

Im dłużej Gliński się upiera, tym bardziej poszukiwane jest rozwiązanie, które pozwoli mu zachować twarz. Krążą plotki i spekulacje, których nie warto powtarzać. Oficjalny komunikat ministerstwa zapewnia, że nie ma problemu, muzeum funkcjonuje i realizuje swój program.

Takie są skutki polityki historycznej i kadrowej. Wstyd na cały świat, gdyż oba muzea – w Gdańsku i w Warszawie – tworzone były z udziałem wybitnych historyków z kilku krajów. Tak wygląda „normalność”, którą obiecywał rząd Morawieckiego.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 581

Dodaj komentarz »
 1. Dokładnie za trzy miesiące będziemy znali wyniki pierwszej tury prezydenckich wyborów, a za kolejne dwa tygodnie sondażowy wynik wyborów.
  Wówczas zobaczymy przyspieszenie i być może nominacje poszybują

 2. Ja bym nie czekał.
  Mauro Rossi Prezesem Polskiej Nauki Prawdziwej!

  Ci z dolnego biegu Missisipi są niezdyscyplinowani i dlatego mało im sypią.

  Kontrabasista miast się przygotować przed występem poszedł za potrzebą w czasie koncertu.

  https://www.youtube.com/watch?v=1a2HC6Nvtgs

 3. PiS koniecznie chce wyprodukować nowe elity ale zapomnieli, że nawet w Paryżu, nie zrobią z owsa ryżu.Ze stada karierowiczów, epatujących cynizmem, nieuctwem i pospolitym chamstwem, żadnej elity nie będzie.Nie pomogą dobre chęci z piasku bicza nie ukręci nawet Mauro Rossi.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Nawet w porządnej rodzinie coś może się popsuć i tacie głos wyłączą.
  A wnuczka córce nieposłuszna uszy sobie zasłania. Bo to nie jest święta rodzina.

  https://www.youtube.com/watch?v=c59nmy3XPqE

 6. Jakie jest stanowisko pominiętych w awansach profesorów w sprawie bezprzykładnej ustawy nr 447? Nigdzie nie można znaleźć opinii polskich elit , tych pominiętych i tych obecnie na świeczniku, w tej ważnej sprawie.
  Tylko internet jest jeszcze otwarty dla spraw istotnych dla polskiej racji stanu.
  Nigdzie nie znajdziemy opinii sędziów w tej ważnej sprawie , natomiast ich opinie w sprawie własnej niezależności są trucizną codziennej indoktrynacji.
  Wart Pac pałaca. „Dobra zmiana” jest warta opozycji. Ta sama jednostka chorobowa.

 7. handzia55 10 lutego o godz. 22:47 pisze: –Nie pomogą dobre chęci z piasku bicza nie ukręci nawet Mauro Rossi.

  Handziu55,
  a pamiętasz: – „Skręć mi przy tym biczyk z piasku, żebym miał czym konia chłostać…” ? No i co? – myślisz, że Mauro Rossi nie potrafi tego co Mefisto?
  Spoko-loco, ukręci.

 8. Pan Redaktor sugeruje w nowym wpisie, ze we wszystkich krajach, poza Polska, w awansie akademickim dominuje dorobek naukowy lub status intelektualny. Polska jest krajem dziwnym, bo to prezydent daje nominacje profesorskie, a nie tylko uczelnia, tak jak w USA lub Kanadzie.. W tym drugim kraju, otrzymanie stanowiska assistant professor na uniwersytecie jest czesto gra zwyklej polityki. Preferencje seksualne, plec, rasa, religia koneksje polityczne i prywatne sa czesto wazniejsze niz rzeczywisty dorobek naukowy w postaci artykulow naukowych i ksiazek. A potem, szczesliwy delikwent musi zapewnic sobie wlasciwe finansowanie w postaci grantu. Znalem wielu zdolnych PhD, ktorzy skonczyli kariere na post-dokach.. i wielu karierowiczow bez zadnego dorobku, ktorzy dotarli do tenury…

 9. Red. Passent: „Od Ajdukiewicza i Tatarkiewicza po Brusa i Kołakowskiego – pouczające są ich przeżycia. Niektórzy najpierw usuwali, a potem sami zostawali usunięci. Kiedy zestawi się P. Magister Przyłębską z Prof. Prof. Zollem, Safjanem ….”

  Korzystając z dość ograniczonego wzmożenia moralnego red. Passenta należy dodać, że „pouczające przeżycia” prof. Ajdukiewicza i prof. Tatarkiewicza polegały na stalinowskiej nagonce, której zostali poddani, a organizowanej przez prof. Brusa i prof. Kołakowskiego. Doprawdy nie wiem, czyje przeżycia są bardziej pouczające, Ajudukiewicza i Tatarkiewicza, czy Brusa i Kołakowskiego? Katów czy ofiar? A kiedy przypomni się jeszcze list stalinowskiego filozofa prof. Tadeusza Krońskiego do Miłosza: „My sowieckimi kolbami nauczymy ludzi w tym kraju myśleć racjonalnie bez alienacji” właściwie mamy to samo co brutalne odebranie Zollowi i Safianowi Trybunału Konstytucyjnego przez sędzinę mgr Przyłębską z Poznania. Nie wątpię, że właśnie te głębokie myśli red. Passent chciał przekazać swym owieczkom.

  „… Łętowską, Wyrzykowskim czy Stępniem, to ręce opadają”.

  Jerzy Stępień to magister prawa, więcej szacunku panie redaktorze dla byłego prezesa TK, choć wiem, że ręce panu opadają.

 10. @Redaktor
  ” Wstyd na cały świat.”
  …………………….
  Jaki cały świat?, jedynie na polskie zadupie! „Nie będą nam tu w obcych językach mówili co mamy robić”. Tak sobie myślę, wcale nie prywatnie jak Słowianin, że teraz zmierzamy do wizji Kononowicza, żeby nie było niczego, oprócz… oprócz tego, co PiS zostawi, czyli NIC. Widział ktoś jakąkolwiek dziedzinę życia społecznego, żeby coś nie było zawalone na całego? ,żeby coś nie było spieprzone, przeinaczone, osłabione, zdezorganizowane jak polska armia, na przykład. Czysta Kononowiczowszczyzna.
  Czas na rozbiory.

 11. Szanowni Państwo,
  po prostu trwa oczyszczanie najjaśniejszej Rzeczypospolitej z bolszewickich złogów.
  Należy mieć nadzieję, że ten proces rekonwalescencji będzie przebiegał pomyślnie.

 12. legat
  10 lutego godz.23.05
  Masz rację, Mauro kręcić potrafi doskonale, a w trudnej sztuce wykręcania kota ogonem osiągnął mistrzostwo.

 13. Na marginesie
  10 lutego o godz. 18:00

  „Ewa Siedlecka obok na blogu – opisuje „karierę” Nawackiego.

  Mamy wybory na prezydentkę, startujesz i głosujesz sama na siebie, nie łamiesz prawa. Albo wybory do rady wsi, głosujesz sama na siebie, nie łamiesz prawa.

  „I jeszcze Ewa Siedlecka cytuje to. art 276 kk: „Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

  Tylko drobiazg, no drobiażdżek, ta specjalistka od prawa (a właściwie od siedmiu boleści) nie wie co to jest dokument. Pismo staje się dokumentem po zarejestrowaniu w kancelarii. Przed zarejestrowaniem jest brudnopisem, o ile nie śmieciem. To zresztą był tylko projekt niedopuszczalnej z punktu widzenia Konstytucji uchwały kilku koleżków, jak list otwarty, czyli znacznie mniej niż brudnopis. A biorąc pod uwagę poziom merytoryczny ― śmieć.

 14. teo
  10 lutego o godz. 19:24

  „Prezydent od ponad roku wstrzymuje przyznanie dr. hab. Michałowi Bilewiczowi tytułu profesora”.

  Polska nie będzie inwestowała tytułu profesorskiego w zagranicznego lobbystę. Nie ma w tym żadnego interesu.

 15. teo
  10 lutego o godz. 19:33

  „Duda w Pucku”.

  To byli „Kaszubi Kidawy”. Po akcji pytali się, czy było słychać? Przyjechali samochodami na warszawskich numerach. PO powinna to uwzględnić w kosztach kampanii wyborczej.

  teo
  10 lutego o godz. 19:28

  „Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dostaje coraz więcej … gróźb i obelg. W części tych listów znajdują się wprost odniesienia do treści publikowanych m.in. w „Wiadomościach TVP”. W sierpniu 2019 r. Adam Bodnar napisał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o sprawdzenie tych działań publicznego nadawcy”.

  „Kaszubi Kidawy” krzyczeli do PAD „Będziesz siedział”, co jest groźbą, więc Bodnar powinien wystosować odnośny list do TVN, GW i tyg. Polityka.

 16. remm
  10 lutego o godz. 21:48

  „Ewa Siedlecka w „GW” podsumowała bez ogródek: „Platforma z koalicyjnym PSL przegłosowała (…) poprawkę, dzięki której to obecny parlament – wbrew temu, co wynika z kadencji sędziów Trybunału i dotychczasowych procedur – obsadzi wszystkie pięć zwalniających się w tym roku miejsc w TK. (…) Ale to nie kwestia elegancji czy pragmatyzmu, lecz zasad, które mają być jednakowe dla wszystkich, niezależnie od politycznych wiatrów. Te zasady zabezpieczają demokrację. Ich łamanie to psucie państwa”.

  Tak, tak, gorliwość gorsza jest niż faszyzm.
  Czy to ta sama Siedlecka, która teraz pisze w tyg. Polityka, że sędziowie TK to „dublerzy”? No niemożliwe, kobiety nie bywają aż tak zakłamane. 🙂

 17. handzia55
  10 lutego o godz. 22:47

  „PiS koniecznie chce wyprodukować nowe elity”.

  Mylisz się, elity muszą powstać same. Jak się je przywiezie w czołgu z czerwoną gwiazdą albo „wyprodukuje” to będzie tylko nieszczęście. Trzeba liczyć na młode przyszłe elity. Przykładowo, bardziej na Zandberga niż Czarzastego.

 18. remm
  10 lutego o godz. 21:48
  poprzedni wpis
  Jak ktoś się uprze to jest tak, jak w tym golono strzyżono.
  Zrozum każda partia święta nie jest i każdy polityk stara się wykorzystać nadarzające się okazje by poprawić pozycję swej partii. To, że PO zakombinowało z sędziami udało się tylko dlatego, ze opozycja na to zezwoliła. Posłowie wybrani powinni być elita narodu i mieć wysokie morale , ale to tylko teoria -praktyka pokazuje, że tak nie jest.

  Ponieważ partie polityczne w sejmie, są jak to mówią u władzy,, prawo musza wmuszać (o ile to możliwe) na swych przeciwnika politycznych i mają do tego odpowiednie możliwości. I tak opozycja, gdy zobaczyła, że PO zrobiła ustawę jak to mówią pod siebie nie całkiem zgodna z przepisami powinna natychmiast zareagować i skierować do TK by tam specjaliści ocenili stan prawny. Skoro tego nie zrobiła na nic się zda mówienie po niewczasie, że PO celowo zrobiła niezgodna z prawem ustawę. Można się spytać , a co robili w sejmie -spali? dlaczego zgodzili się na przyjęcie ustawy wadliwej? skoro mieli możliwości ja zablokować?
  Dlatego w demokracji ustanowiono szereg niezależnych od wybranej władzy instytucji by ta prawa nie nadużywała.
  Jak widać nieświadomość obywateli powoduje, ze nawet tak dobrze pomyślane zabezpieczenia nie do końca skutkują, gdy niemoralny, inteligentny, chciwy władzy lider partii zbierze pod swą władzą dostateczna liczbę pochlebców i chętnych do wyniesienia go do władzy (by samemu na tym skorzystać) .
  Świadomy obywatel widzi po działaniu, który lider próbuje zlikwidować demokrację, by mieć niekontrolowany komfort władzy i przestrzega innych obywateli sam oczywiście głosując na partie najskuteczniej mu te plany krzyżujące.
  Takie zdarzenia nie są częste , ale jak widzimy zdarzają się i tworzą wyjątkową sytuację w której obywatel musi najskuteczniej przeciwdziałać często rezygnując ze wspierania tych którzy najbardziej pasują do jego poglądów.

 19. maciek.g 11 lutego o godz. 0:03 do Remm’a: – Zrozum każda partia święta nie jest i każdy polityk stara się wykorzystać nadarzające się okazje by poprawić pozycję swej partii. To, że PO zakombinowało z sędziami udało się tylko dlatego, ze opozycja na to zezwoliła.

  Remm,
  no zrozum w końcu, że to, że PO zakombinowało z sędziami udało się tylko dlatego, że opozycja na to zezwoliła .
  No zrozum, że opozycja jest temu winna, czyli PiS bo był wtedy opozycją. Rozumiesz? To PiS jest winien! No zrozum wreszcie, że jest bolsze zło i miensze zło. No i trzeba głosować na miensze zło, czyli mienszewików. Rozumiesz?

 20. Tak wyglada normalnosc niemiecka
  https://www.youtube.com/watch?v=kWTXrJqi-yo

 21. Bar Norte

  Socjaldemokraci IRA wygrali wybory
  – wiecej przedstawicieli niz kazda z dwoch partii centro- prawicowych !
  https://www.theguardian.com/world/2020/feb/10/sinn-fein-declares-victory-irish-general-election

 22. Maupo (10 lutego o godz. 23:45) świergoląc po moim adresem, zwyczajnie łże. Ale skoro tak się przejął, to powtórzę:

  Ewa Siedlecka obok na swoim blogu – opisuje „karierę” Nawackiego.

  Rodzynek – sam siebie zarekomendował do neo-KRS.
  Bo nie mógł zebrać wystarczającej liczby głosów.

  Ale ciekawych szczegółów jest dużo więcej.

  I jeszcze Ewa Siedlecka cytuje to:
  art 276 kk: „Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 23. Meksykanska normalnosc na Royal Str.
  https://www.youtube.com/watch?v=-1vcam-IUh0

 24. pombocek
  10 lutego o godz. 20:05
  Całkiem bezpłatna służba zdrowia nigdy i nigdzie dobrze działać nie będzie. Brak pieniędzy na nią będzie zawsze problemem i zarządzający będą na lekarzach tej służby wymuszać działanie często niekorzystne dla zdrowia pacjentów. Jasne że i w tej państwowej kulawej służbie zdrowia można znaleźć lekarzy z prawdziwego zdarzenia i ci nie mający środków i szczęście, że na takich trafili mogą wiele skorzystać.
  I masz racje o swe zdrowie najlepiej możne człowiek zadbać sam kierując się zdrowym rozsadnikiem i znaną od lat wiedzą ze ruch w dodatku na świeżym powietrzu jest lepszy od lekarstw. (które zawsze jakieś uboczne skutki dają). Nie należny mylić lekarstw z suplementami diety. (one tez mogą zaszkodzić ale tylko wtedy gdy drastycznie zbyt dużo ich spożywamy).
  Jasne jest, że czasem trzeba skorzystać z wiedzy medycznej i jej nie lekceważyć , bo w niektórych przypadkach może uratować zycie lub zmniejszyć lub zlikwidować kalectwo. Niestety za taki ratunek zazwyczaj musimy zapłacić (często choćby na wstępie by ominąć kolejki do specjalistów i dostać skierowanie do szpitala)
  Sam już od paru lat dałem sobie spokój z chodzeniem do przychodni i kupuje konieczne dla mnie lekarstwo na astmę porostu z netu. Stało to się po rozmowie z Panią doktór w przychodni która stwierdziła, ze nie może mnie tego lekarstwa przepisywać bo musi mieć podstawę – w postaci orzeczenia alergologa. Próbowałem się dostac do wskazanego przez nią i zaczęły się schody, bo trzeba było czekać w kolejce , a lekarstwo potrzebowałem juz. Poszukałem w necie i za trzy dni już go miałem. Pomyślałem, po co mam jak ten dureń lecieć rano do przychodni co miesiąc i wystawać pod drzwiami (jak nie poszedłem o 6 stej to numerka juz nie dostałem) by załapać się do lekarki, by ta łaskawie wypisała mnie receptę i jeszcze co jakiś czas jeździć do specjalisty by potwierdził, ze powinienem go brać. Teraz co prawda to mnie trochę kosztuje , ale mam komfort.
  Ostatni raz korzystałem z przychodni, gdy po upadku kamień zablokował mnie nerkę. Szczęśliwie nie było lekarki do której byłem przypisany (ta usilnie leczyła mnie antybiotykami ) i ta w zastepstwie zrobiła wywiad i skierowała mnie na USG i tam badający powiedział- szybko do szpitala bo nerke Pan starcisz. By dostac się do szpitala musiałem mieć skierowanie do specjalisty. W NFZ kazano mnie na to czekac 5 miesięcy!
  Oczywiscie poszedlem prywatnie do lekarza mającego praktyke w szpitalu i za tydzień byłem na zabiegu usuwania kamienia. Zabieg nie calkiem sie powiódł , ale nerka zaostała uratowana (choc została uszkodzona ) cały rok bujałem się z problemami infekcji i kamieniami które wpadły do kielicha nerki. Wreszcie sam znalazłen lekarstwo ziołowe z Bankoku na rozpuszczanie kamieni i wróciłem do zdrowia.
  Gdybym sam nie wzial sprawy w swe ręce to licho wie jakby to się potoczyło.

 25. Mauro
  Duda był dwa razy w Pucku. Raz wg. relacji PiSmediów z TVPiS na czele. Drugi raz wg. tego co podaje Newsweek, GW, TOKFM, Wprost … Dwie relacje jak negatyw i oryginał, jakby dwa wydarzenia. Taki dzielicie społeczeństwo, przykład daje wam prezes Kaczorek nieustannie i od kilkunastu lat. To jest jego metoda polityczna, a Duda jej ofiarą w Pucku.

  Ale widzę, że zbulwersowało cię do tego stopnia, że tracisz poczucie rzeczywistości. Porównujesz zachowania protestantów (wg. PiSmediów – bojówkarzy) z wiadomościami telewizji publicznej nadawanymi na kraj. Protestanci mają prawo wygwizdać, wybuczeć i wykrzyczeć prezydenta kraju do woli. TV publiczna w normalnej demokracji nie ma prawa takiej nagonki robić na prezydenta miasta.

  Porównania dajesz nie tyle żenujące, co bezmyślnie denne.

 26. Maupo łże. Nie jest prawdą, że dokument musi być zarejestrowany w kancelarii.
  „Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne”.
  To jest artykuł 115 prf 14 kodeksu karnego.

  A Nawacki wygłupiając się do kamery złamał co najmniej trzy zasady prawa:
  – Artykułu 276 kodeksu karnego, który mówi, że „Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
  – Artykułu 231 prf 1 kodeksu karnego, który mówi, że „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
  – Artykułu 124 prf 1 kodeksu wykroczeń, który mówi, że: „Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

  Więcej tu:
  https://oko.press/sedzia-nawacki-publicznie-drac-uchwaly-popelnil-przestepstwo/

 27. Mauro
  Dr. hab. Michał Bilewicz zagranicznym lobbystą?

  Wściekła żółć zalewa cię. Pożałowania godne.

 28. adam100
  11 lutego o godz. 1:07

  BWTB
  10 lutego o godz. 21:23
  (poprzedni wpis)
  Polecam świetny wpis Hartmana: „Nie głaskać Kaczyńskiego!”
  Omawia pojęcia: symetryzm i kryptopisizm.

  PS. Zapoznaj się ze sprawą?
  Po co?
  Ja nie czuje się w obowiązku „mieć opinie” w tej sprawie. Mam za to zaufanie do sędziów.

 29. Na marginesie
  11 lutego o godz. 0:56
  „Maupo łże. Nie jest prawdą, że dokument musi być zarejestrowany w kancelarii.”

  …chyba że, Mauro chodziło o kancelarię Prezesa Kaczyńskiego…

 30. @Piotr II 11 lutego o godz. 1:40

  Też KANCELARIA… Moźe w tej?
  😀

  https://www.youtube.com/watch?v=KvL0tXRmQw4

 31. remm
  10 lutego o godz. 21:48

  Kukiz przy wyborze KRS wyszedł na głupka. Zagłosowali za ustawą a potem wzięli udział w wyborze członków KRS większością 3/5 głosów. Tylko że w przypadku niemożności wyboru większością 3/5 głosowano by na tę samą listę, ale o wyborze, zgodnie z ustawą, decydowałaby bezwzględna większość głosów. W pierwszym głosowaniu PiS mógł sobie pozwolić nawet na zagłosowanie przeciw.

 32. @
  Racjonalna Polska
  Klaudia Jachira❤️✌:
  „Spotkałam się z Władysławem Frasyniukiem. Chciałam się poradzić, co mam robić dalej.
  – Rób to, co robiłaś do tej pory, nie zmieniaj się. PiS trzeba obśmiewać, bo tego się najbardziej boją.
  – Ale czy mnie jako posłance wypada?- postanawiam użyć argumentu moich przeciwników.
  – A komu jak nie tobie? Tych co myślą, że jesteś wariatką i znają cię tylko z przekazu TVP i tak nie przekonasz, ale nie możesz zawieść swoich wyborców.
  – A jak się czuje człowiek, który tyle walczył o wolność, siedział w więzieniu a teraz widzi, jak na powrót tę wolność tracimy?
  – Ja zawsze byłem optymistą. Nawet jak mnie mocno pobili w więzieniu, to śmiałem się im w twarz, że już bardziej mnie nie pobiją.Teraz też jestem optymistą – po prostu róbmy swoje:
  pokazujmy na maksa przestępstwa PiS-u – ty też!
  Czy wiesz o tym, że sondaże im spadają? Dlaczego tego nie ma na wszystkich stronach partii opozycyjnych i na naszych profilach? Każdy powinien o tym mówić!
  Polityka to emocje, jeśli ich nie wzbudzimy, to zginiemy. Ale ja i tak wiem, że będzie dobrze! Na koniec uścisnął mnie serdecznie, tak po ojcowsku. Ta porcja dobrej energii musi mi wystarczyć na te kilka najbliższych dni w Sejmie.”

  Je** PiS

 33. Im dalej w las to PRL pięknieje…Tak sobie myślę prywatnie, że prześladowania to katolicka norma klątwy ukrzyżowania…

 34. teo – 11 lutego o godz. 0:54
  …zachowania protestantów…
  Co protestanci maja wspolnego z protestujacymi?

 35. O take Polske czy żeby Polska była …Tak sobie myślę prywatnie, że modlitwa spełnia się…mamy polityczne warcholstwo…z bożą pomocą…

 36. Niektórzy tu obecni ćwierćinteligenci cmokają nad proroctwami nieudacznego polityka, sąsiada na blogach – niejakiego Hartmana.
  Oto jego prognozy polityczne z 13 października 2016 roku:

  „PiS dostał władzę fuksem, mając tylko 37 proc. Dziś spada poniżej 30 proc. Za rok będzie miał 25 proc., czyli swój twardy elektorat ze ściany wschodniej oraz beneficjentów reżimu. Mimo że z pewnością zmieni ordynację pod siebie, tak jak uczynił to Orbán, to i tak z takim poparciem nie będą w stanie utrzymać władzy.
  Dobrze, jeśli do końca kadencji utrzymają większość parlamentarną, co bynajmniej nie jest pewne. Już w 2018 r. przegrają wojnę o duże miasta. W 2019 r. przegrają zaś wybory do Sejmu. Skończy się smuta, zacznie się kilkuletni proces naprawiania państwa i restytucji standardów demokratycznych (nigdy zresztą w Polsce niewygórowanych) oraz znacznie dłuższy proces odzyskiwania reputacji w Europie.
  Gniew ludu zmiecie PiS ze sceny.”

  Tekst do odnalezienia obok, na blogu Hartmana.
  Można boki zrywać 🙂

 37. Już Pietrzak wyśmiewał roszady Antek za Mietka, Mietek za Bolka…Tak sobie myślę prywatnie co da wymiana katolika za katolika…Czy są lepsi katolicy…jak cudza żona…

 38. @
  Wyrobiłem sobie zdanie na temat pana Michała Bilewicza chcacego byc profesorem.

  Zaiste to wielki naukowiec który odkrył ,że osoba może nie wiedzieć ,że jest antysemitą.

  Z taką wiedza powinien sie udać na Zachód ,USA ,Izrael,Niemcy – tam przyjma jego z otwartymi rekami i moze nawet opracuje coś na podobę wykrywacza kłamstw – wykrywacz antysemityzmu.

  W Polsce na nic taka wiedza ,przecież Polacy ssają antysemityzm z mlekiem matki jak to stwierdzili uczeni w piśmie.

  Dlatego nie rozumiem dlaczego prosić pana Prezydenta którego nawet nie dali ostatnio głosu w Jerozolimie czy nie lepiej aby pan Michał Bilewicz wprost się udał do Kantora co organizował tą imprezę -dostanie profesurę z podpisem dwóch prezydentów Izraela i Rosji.

 39. @
  Obejrzałem na You- Tube gorące podziękowanie Kiadawy – Kodomitom z Warszawy którzy przeszkadzali i zakłócali uroczystości państwowe Zaślubin z Bałtykiem Polski.

  To wstrzasające na jaki poziom zeszło te srodowisko które ma dać nowa energie PO.

  Dzicz moralna i umysłowa to za grzeczne określenie tych ludzi.Dwa dni temu ta pani mówiła ,że bedzie łączyć Polaków.Dziś zapewne podzieliła bardziej .Ci ludzie ,Salon i piszący w tym tygodniku redaktorzy to debile umysłowi nie mający żadnej propozycji dla Polski i Polaków ,jednym słowem śmiecie .Jeśli nie potrafia napisac tutaj o tym i postawić tamę temu draństwo – oni chcą aby Polaków spotkalo takie nieszczęście aby rzadzili ludzie na poziomie rynsztoka – od dzis zaliczam do rynsztoka panią Kidawę Błońską.

 40. Qurwik się obudził i bredzi 🙁

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 41. @adam100, ja nie jestem politykiem, nie zagłębiam meandrów języka prawa, ale jako obywatel mam prawo do wyjaśnień postępowania władz. Wiem, że są fanatycy, którzy darzą zaufaniem wszystkich, którzy podzielają jego poglądy. Ja tak nie mam.
  Ludzie przyzwoicie przegrywają, bo ktoś wierzy, ufa, nie obchodzą wątpliwości. Dlatego wyrywają łajdacy.

 42. Spór kompetencyjny : Polska dla komunistów czy dla katolików…a za nami tylko Wołga…Tak sobie myślę prywatnie, że bój to jest ich ostatni…Alleluja i do przodu, kto w Boga wierzy…Larum grają !…

 43. BWTB
  11 lutego o godz. 7:52

  No to ci powiem, ze jak faszyści z PiS nie mają materiału, żeby kogoś oczernić, to go sfabrykują.

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 44. Zdegenerowane mózgi ponad 100 żołnierzy…jak całe NATO według Macrona…Tak sobie myślę prywatnie, że to kara boska za zabijanie ludzi na podobieństwo psów, ulubiony zwrot głównego jankesa…

 45. maciek.g
  11 lutego o godz. 0:53

  To miałeś mocną sprawę, maćku. Gratulacje!
  Mnie się zdarzyło z pomocą internetu pomóc mamie. Dostała wysypki na całym ciele. Miała z początku 70-tych lat diagnozę: nieżyt jelita krętego. Żyła z tym długo, aż do tej wysypki. Kojarzyłem to właśnie z jelitem i znalazłem w internecie nazwę „utajone uczulenie pokarmowe” i ziołowe lekarstwo na to za 350 zł. Postanowiłem kupić. Ale jeszcze szukałem. Dowiedziałem się, że w skład tego lekarstwa wchodzi rozwalniający senes. Żona mi powiedziała, że najbardziej znanym i radykalnym ziołowym lekarstwem na obstrukcję jest „Figura 1”. Porównałem skład ze składem tego lekarstwa z internetu. Głównym składnikiem w jednym i drugim był senes. Z tym że w internetowym miało być jeszcze ze 100 składników wzbogacających. Lekarstwo z internetu – 350 zł, „Figura 1” z apteki bez recepty – 7 zł. Oż wasza mać, oszuści! Kupiłem mamie „Figurę 1”. Jelito się oczyściło i po tygodniu wysypka zaczęła w oczach znikać.

  A wcześniej lekarz skórny znalazł u mamy bez badania świerzb i bez badania zapisał lekarstwo. Mama wykupiła i po pierwszej tabletce mało się nie przekręciła. Sama, prosta kobieta, doszła, że jakiż to świerzb, który jest zakaźny – cala rodzina by miała – i wyrzuciła tabletki.

  Miałem kontakt z młodym lekarzem, który szydził z internetu. Każde nierefleksyjne generalizowanie jest diabła warte – i na temat internetu, i na temat lekarzy. Sam wykpiłem kiedyś dziennikarkę, która napisała bałwochwalczy artykuł na temat mojego wspólnika z rybałki. Rzucił rybałkę i po trzydniowym kursie w Krakowie został profesorem leczenia od ręki. to leczenie się nazywa „reiki”. Jako jeden z pierwszych pacjentów „profesora”, wykpiłem w długim tekście oszustwo. Całe szczęście, że nie opublikowali. Potem dowiedziałem się, że dziennikarka zmarła. Była chora na raka. Potwornie przykro i głupio mi się zrobiło, i do dziś mi wstyd. Kpiłem z człowieka, który rozpaczliwie szukał pomocy.

 46. Na marginesie
  11 lutego o godz. 0:56
  Maupo łże. Nie jest prawdą, że dokument musi być zarejestrowany w kancelarii.
  „Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne”.
  To jest artykuł 115 prf 14 kodeksu karnego.

  Mój komentarz
  Rossi ma zawsze pod ręką i wyjaśnia kiedy trzeba genialny trick PiSu dotyczący dokumentów .
  Uchwała zgromadzenia sędziów nie została zarejestrowana w sekretariacie sadu, wiec nie jest dokumentem.
  Sędzia wymyka się z sali posiedzeń, wkracza do sekretariatu i prosi kierowniczkę o zarejestrowanie świstka papieru z uchwałą ze zgromadzenia sędziów.
  Co mi sędzia podsuwa pod nos? -Uchwałę. -Jaką uchwałę? -Zgromadzenia sędziów. – Skąd ja mam wiedzieć, że to jest uchwała? – Tu jest napisane – Uchwała zgromadzenia, itd.

  -Nic nie wiem o uchwale. Nie zarejestruję. -Dlaczego? -Nie ma parafki prezesa. -Ale to nie jest uchwała prezesa, tylko zgromadzenia sędziów. -Panie sędzio, ja nic nie wiem, niech sędzia idzie do szefa.

  I tak kierowniczka sekretariatu sprawiła, że świstek papieru nie został dokumentem. Sędzia mógł zanieść ten świstek na salę posiedzeń i wręczyć Prezesowi jako uchwałę zgromadzenia. Prezes sądu spokojnie, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, zgodnie z prawem mógł rozporządzić tym kawałkiem papieru dowolnie, wybrał wariant najszybszy – podarł go.

  Jest to dokładna kopia PiSowskiego tricku z niedrukowaniem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

  Kierownik drukarni – nie wydrukujemy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, bo orzeczenie jest nieważne. -Dlaczego nie wydrukujecie? -Dlatego, że nie ma na nim pieczątki sekretariatu i parafki mojej szefowej. -Ale jak nie wydrukujecie, to orzeczenie będzie nieważne. -Zgadza się, jest nieważne i będzie nieważne.
  Pzdr, TJ

 47. @adam100,ja,ja mosz recht chopie. Zadowolony?

 48. Całe szczęście, że w 966 r. 10 przykazań przyjęto nad Wisłą przez aklamację w obecności krzyżaków… uderzającymi mieczami o tarcze…Tak sobie myślę prywatnie, że oprawa jest ważna… dla potomnych…

 49. A propos tłumów n witających miło w Pucku (i w Wejherowie) prezydenta RP. Na miejsca spotkań zwieziono młodzież z okolicznych szkół. Tysiące. Z Niedostatek entuzjastycznych dorosłych zastąpiono młodzieżą szkolną
  Pzdr, TJ

 50. Pisowskie elity to oxymoron. PiS jest partią anty-elitarną , która dorwała się do władzy pod hasłami walki z elitą. W jego państwie każdy może zostać wszystkim, co widać też po nominacjach Partii, wystarczy tylko być „prawdziwym Polakiem” i dobrze jest też mieć właściwe powiązania rodzinne.

 51. BWTB
  11 lutego o godz. 8:54

  Ty tysz mosz recht. Miłego dnia. 🙂

 52. tejot
  11 lutego o godz. 9:02
  To takie mnie znajome z młodości. Ba dziadek to samo opisywał z czasów zaborów

 53. Bywalec 2
  11 lutego o godz. 9:20

  O tym właśnie od samego rana myślę. Tyle że bardziej myślę o sprawcy tej czysto bolszewickiej minirewolucji, dla którego PiS stał się bratem bliźniakiem do dyrygowania. Rozum niemal u każdego jest w większym lub mniejszym stopniu na usługach emocji, ale sądzę, że w tym akurat egzemplarzu czysto racjonalne myślenie jest całkowicie wykluczone. Zawsze u źródeł decyzji znajdzie się jakieś szataństwo, smarkata reakcja „na złość”, odwet, „ja im pokażę!”. Tak właśnie widzę przyporządkowywanie całego życia w Polsce wyobraźni zakompleksionego gnoma, którego pisana na kolanie polityka wygląda jakby pisał w dzikim natchnieniu horror sajensfikszn. Tak też widzę bezczelne parcie na konfrontację z Unią, z sąsiadami, właściwie – z całym światem, nie licząc USA. Suweren, lud jest dla niego niby paliwem, natchnieniem, ale może tylko „niby”, bo nie jestem pewien, czy nie większą, szatańską satysfakcję ma z reakcji oburzonego przeciwnika niż z oklasków ludu – za np. nobilitowanie rozkazem dziennym dysco-pisko do roli wysokiej sztuki – który ma w swej kaczej dupie razem z jego oklaskami. Im większy szok przeciwnika, tym szerzej rozwarta w szatańskim uśmiechu paszcza gnoma. Elitom, światu chce pokazać swoją pogardę, a nie jakiemuś ludowi, który jest tylko koniecznym narzędziem

  Niektórzy psychologowie po katastrofie smoleńskiej prognozowali, że gnom już z psychicznego dołka nie wyjdzie. Polska właśnie staje się ofiarą tego niewychodzenia, tyle że dołek powstawał nie od Smoleńska, ale od dziecka.

 54. maciek.g
  11 lutego o godz. 0:03

  „PO zrobiła ustawę … pod siebie nie całkiem zgodna z przepisami [opozycja] powinna natychmiast zareagować i skierować do TK by tam specjaliści ocenili stan prawny”.

  Weźmy przykład ustawy o TK z czerwca 2015. Zajmowali się nią najwybitniejsi specjaliści z warszawki i krakówka. Podczas prac nad ustawą w komisji sejmowej regularnie bywali sędzia TK prof. Rzepliński i sędzia TK prof. Biernat. Przewodniczącym komisji sejmowej był prawnik, poseł PO z Legnicy Kropiwnicki. Ustawę podpisał bez zwłoki (zawsze można było na niego liczyć) prezydent Komorowski. I co? Kilka miesięcy później tenże prof. Rzepliński pochylał się nad swoja ustawą nią w TK, kiedy jej twórcy z PO zgłosili ją do TK jako niekonstytucyjną. I uznał, że w newralgicznym punkcie jest niekonstytucyjna. Podczas prac legislacyjnych prof. Rzepliński nie zauważył, że umożliwiała ona wybieranie sędziów TK poza bieżącą kadencją Sejmu. Później prof. Rzepliński z Warszawy tłumaczył się, że to nie on, a inkryminowany artykuł osobiście wprowadził do ustawy (pewnie w nocy) poseł Kropiwnicki z Legnicy.

  „dlaczego zgodzili się na przyjęcie ustawy wadliwej? skoro mieli możliwości ja zablokować”?

  A to zblokuj większość w Sejmie. Chyba że siłą, jakimś Wielkim CIA_Majdanem, innej możliwości nie ma. 🙂

 55. pombocek
  11 lutego o godz. 10:30

  „Niektórzy psychologowie po katastrofie smoleńskiej prognozowali, że gnom już z psychicznego dołka nie wyjdzie”.

  A okazuje się, że z dołka ty nie wychodzisz, o czym świadczą twoje hejt-wpisy.

 56. pombocek
  11 lutego o godz. 8:33
  swym wpisem potwierdzasz to co napisałem, myślenia racjonalnego nic nie zastąpi.
  moje lekarstwo z Bankoku jest tanie 100pastylek 20 zeta SKŁAD: desmodium styracifolium – 100 % – jaśmin zimowy rosnący w prowincji Guangdong – Chiny.
  WSKAZANIA DO STOSOWANIA:
  Kamica nerkowa, pęcherza i dróg moczowych, infekcje układu moczowego, krwiomocz, zastoiny moczu, choroby prostaty i pęcherza moczowego, kamica żółciowa i dróg żółciowych, wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny, infekcje układu, choroby wątroby, zaparcia.
  Ponoć kiedyś było dostępne w Polsce w aptekach , ale z nieznanych mnie powodów znikło.
  Zanim stosowałem sprawdziłem w necie opnie ludzi i jak zobaczyłem ze negatywnych jak na lekarstwo nie miałem wątpliwości ze działa. Na wszelki wypadek zacząłem ostrożnie od niewielkich dawek gdy prześwietlenia pokazały że coś pozytywnego się z kamieniami dzieje , a ja nic niepokojącego nie odczuwam zwiększyłem dawki do zalecanych. Trzy miesiące i kamienie znikły! a chciano je rozbijać ultradźwiękami.
  Przy okazji leczenia w szpitalu w Otwocku (prywatny ale korzysta z NFZ na czym nieźle zarabia) chciano mnie nacisnąć na niepotrzebna operację prostaty tym razem za moje pieniążki. (nie mogli sobie poradzić z infekcjami moczu i założyli mnie dwa cewniki) Poinformowano mnie ze nie maja już dofinansowania z NFZ a w nich to rozwiąże problem. Na szczęście spytałem czy na stałe rozwiązali umowę z NFZ -okazało się że nie , a po prostu pieniążki w danym roku się skończyły. Powiedziałem że na razie się nie decyduje i poszukam pomocy gdzie indziej. Brat wskazał mnie swojego lekarza ze szpitala kolejowego w Pruszkowie i do niego poszedłem.Ten oglądając moje papiery ze szpitala co chwila mówił niue rozumiem i spytał czego ja od niego chce . Powiedziałem, że usunięcia cewników tak jak zresztą mówiono mnie wcześniej w szpitalu zanim wyskoczyli z ta operacja . Powiedział ok, ale zrobimy to w innej kolejności, najpierw zewnętrzny potem wewnętrzny pod osłona antybiotyków. I udało się doskonale infekcje nie wróciły.

 57. Taktyka propagandowa przekaziorów PiSowskich jest niezmienna – zakłamywać, omijać, mówić nie na temat, wzbudzać oburzenie moralne w związku z zachowaniem drugiego sortu, podkręcać patriotyczną dumę związaną z zachowaniem pierwszego sortu.

  W relacjach z wizyty prezydenta Dudy w Pucku, by wzbudzić oburzenie moralne i nienawiść do protestujących, PiSowscy propagandyści mówią tylko o obraźliwych słowach, niekulturalnych, wstrętnych, fuj, (akcentowane jest, wybijane na pierwszy plan – ty, c..ju) całkowicie pomijając meritum protestu, tj., hasła takie jak:

  „kłamca”, „marionetka”, „Trybunał Stanu”, „będziesz siedział”, „republika banasiowa”. „Duda, jesteś wstydem narodu”, „Przestańcie łgać”, „WyPAD 2020”.

  Cytowanie tego rodzaju sloganów w PiSowskich mediach (TVP) mogłoby prowadzić do pewnego zamieszania w głowach odbiorców, mogłoby wzbudzić wątpliwości, zalęgły by się w nich domysły – o co im chodziło, itd.

  Omijając sedno protestu propagandyści PiSu w przekazie z Pucka podają widzom karton z wiadomością – OBRAŻAJĄ PREZYDENTA RP W PUCKU, TO OBRZYDLIWE, JAK TAK MOŻNA.

  Zakłamywanie problemów, wydarzeń i swojego postępowania, to stałe element gry PiSu. Krętactwa, kłamstwa, mówienie nie na temat, zapieranie się w żywe oczy, palenie głupa.

  Tysiące młodzieży ze szkół zwiezione do Pucka (i Wejherowa?) zobaczyły na własne oczy, jak obywatele widzą prezydenta i nie rozumiejąc wiele z tego zgromadzenia doświadczyły jednego – ten prezydent chyba nie jest prezydentem wszystkich Polaków.
  Pzdr, TJ

 58. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 10:43
  Idioto, bo trudno ciebie inaczej nazwać poczytaj w necie by skierować do TK ustawę skarga musi odpowiadać warunkom formalnym pisma procesowego ustanowionym przez Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Ponadto winna zostać sporządzona i podpisana przez adwokata lub radcę prawnego, chyba że składa ją, we własnej sprawie, sędzia, prokurator, notariusz albo profesor lub doktor habilitowany nauk prawnych, prezydent . Skargę konstytucyjną może wnieść do Trybunału każdy, kogo konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone.
  prawo do wniesienia skargi mają
  – prezydent,
  – marszałek Sejmu,
  – marszałek Senatu,
  – premier rządu,
  – pierwszy prezesowi Sądu Najwyższego,
  – prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, – prokurator generalny (obecnie – minister sprawiedliwości),
  – prezes Najwyższej Izby Kontroli,
  – rzecznik praw obywatelskich,
  – grupa 50 posłów lub 30 senatorów

 59. tejot
  11 lutego o godz. 9:02

  „A propos tłumów witających miło w Pucku (i w Wejherowie) prezydenta RP. Na miejsca spotkań zwieziono młodzież z okolicznych szkół. Tysiące”.

  Tysiące było tych Kaszubów Kidawy? Nie, kilkunastu. Na tym filmie słychać jak pytają Kidawy, czy było słychać. Masz to na filmie, link niżej.

  https://twitter.com/i/status/1226885450494857217

  Kobieta „z klasą” uśmiecha się zagadkowo. Wcześniej krzyczeli na prezydenta ty ch..ju. Kidawa kandyduje na prezydenta, bo chce walczyć z nienawiścią. To są Tejot wasze elity.

 60. maciek.g
  11 lutego o godz. 11:00

  „Idioto, bo trudno ciebie inaczej nazwać poczytaj w necie by skierować do TK ustawę skarga …”.

  Co tu mają do rzeczy techniczne sprawy jak ma wyglądać skarga do TK?
  Coraz mniej panujesz nad nerwami.

 61. maciek.g
  11 lutego o godz. 10:48

  Gratuluję rozumnego podejścia, uporu w poszukiwaniach, no i sukcesu. Czytałem, sam będąc trochę doświadczonym, jak sensacyjne miniopowiadanko.

 62. tejot
  11 lutego o godz. 10:57

  ” .. . ten prezydent chyba nie jest prezydentem wszystkich Polaków”.

  Który prezydent był „prezydentem wszystkich Polaków”?
  (wybierz i podkreśl) 🙂

  1/ Jaruzelski
  2/ Wałęsa
  3/ Kwaśniewski
  4/ Kaczyński
  5/ Komorowski

  Tejot, jesteś już zmęczony, o czym świadczy natężenie nonsensów w twoich wpisach. „Prezydent wszystkich Polaków” byłby w sytuacji, kiedy między dwiema największymi partiami nie ma większych różnic i mogą rządzić w jednej kolacji przez lata (jak SPD i CDU), a wybierany jest przez parlament (jak w Niemczech). Coś takiego niemożliwe jest zwłaszcza we Francji, ale i w Polsce, bo prezydenci mają w tych krajach znacznie większe uprawniania niż w Niemczech lub Czechach, wybierani są w wyborach powszechnych. Jeśli masz napisać kolejne głupstwo lepiej weź kilka głębokich oddechów, a wieczorem kilka głębszych.

 63. oto gdzie prawo nawet te drogowe maja najważniejsi ludzie w PiS
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ministrze-zwolnij-bo-trafisz-na-sor/ng1bfnz

 64. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 11:05
  oto twój wpis dotyczący skargi do TK
  „A to zblokuj większość w Sejmie. Chyba że siłą, jakimś Wielkim CIA_Majdanem, innej możliwości nie ma.”
  Tymczasem możliwości jest aż nadto.

 65. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 11:00
  Kobieta „z klasą” uśmiecha się zagadkowo. Wcześniej krzyczeli na prezydenta ty ch..ju. Kidawa kandyduje na prezydenta, bo chce walczyć z nienawiścią. To są Tejot wasze elity.

  Mój komentarz
  To nie są żadne elity. Prezydenta witały w Pucku i Wejherowie masy dzieci zwiezionych autokarami na polecenie urzędników oświatowych.
  Rossi oczywiście nie omieszkał zaznaczyć, wywołać wrażenia, że krzyki „ty ch..u” , to był główny element protestu.
  „PAD wypad”, „Marionetka”, „Przestańcie kłamać” Rossi pominął, ponieważ takie hasła mogłyby zdekonstruować (ulubione słowo Jarosława Ka) autorytet prezydenta.

  Nadymanie się, strojenie min obrażanych bez powodu ludzi, aura wstrętu moralnego, to nic innego jak obowiązkowe chwyty propagandowe, które należy zastosować, bo przykład daje góra. Rossi jest wykonawcą zadanych figur na EP.
  Pzdr, TJ

 66. tejot
  11 lutego o godz. 8:51

  Na marginesie
  11 lutego o godz. 0:56

  „ … Nie jest prawdą, że dokument musi być zarejestrowany w kancelarii”.
  „Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne”. To jest artykuł 115 prf 14 kodeksu karnego.

  Dokumentem może być odręcznie zapisany testatment, albo oświadczenie wlaczone do akt sprawy karnej. A jakie prawo związane jest z kilkoma luźnymi kartkami, które są projektem (brudnopisem) oświadczenia, bo nawet nie oświadczeniem? Nie mogło być oficjalnym oświadczeniem czy stanowiskiem zgromadzania sędziów, również dlatego, że podpisał je sędzia Juszczyszyn, który jest zawieszony w pełnieniu obowiązków. To oświadczenie (stanowisko) z punktu widzenia Konstytucji i ustawy o sądach powszechnych jest niedopuszczalne i mogłoby stanowić dowód przestępstwa (przekroczenia uprawnień).

  Poza tym nie jest prawdą, jak pisze na marginesie, że dokumentów nie można niszczyć. Jak najbardziej można, co przewidują odnośne przepisy.

  tejot: „Uchwała zgromadzenia sędziów nie została zarejestrowana w sekretariacie sadu, wiec nie jest dokumentem”.

  Również dlatego.

 67. @Geozak, przeca rządzi Polską rynsztok. Identyfikujesz się z nim i nie czujesz tego smrodu. Uwalany ściekiem PiS nie czujesz, że śmierdzisz gównem. Tuzy intelektu i kindersztuby Pawłowicz, Kępa, Suski, Brudziński to jest twoja elita?
  Czy mnie się podoba obrzucanie prezydenta niecenzuralnymi wyzwiskami? Oczywiście, że nie, ale to ktoś zaczął pierwszy. W Kwaśniewskiego obecny minister cisnął jajkiem, prawica zarzucała mu najgorsze zbrodnie. Protestowałeś wtedy, byłeś oburzony?
  W zeszłym tygodniu elitą PiS pokazała kilkakrotnie czym „pachnie”, a ty śmiesz protestujących ludzi nazywać rynsztokiem?
  Niy je ci gańba ciulu?

 68. Chodzi o to aby język byl giętki bardziej niz glowa . Glowa na poziomie gwoździa

  „To były krokwie prowizorycznie zrobione. Maksymalne mocowania to były na poziomie gwoździ, wkręty na poziomie długości 5 cm. Nie chcę żartować, ale to nie była solidna konstrukcja. Dla laika – jak moja osoba – nie trzeba tu biegłego, by stwierdzić, że to nie miało prawa funkcjonować – ocenił prokurator. Jak podaje RMF FM we wtorek rozpoczęła się rozbiórka wypożyczalni.”

 69. Minął dziesiąty dzień miesiąca i nikogo nie wzruszył,
  media nie poświęciły temu dniu uwagi, a przecież jeszcze
  niedawno komentarzom nie było końca. Za dwa miesiące minie
  dziesięć lat od nieszczęsnej katastrofy. Obóz prezydencki
  wbrew interesom państwa i polityce rządu postanowił prowadzić
  własną politykę zagraniczną. Takie polityki obrotowe
  nie przynoszą dobrego rezultatu, nie budują trwałych podwalin
  pod sojusze.
  Za pieniądze wydawane obecnie na zbrojenia, które bezpieczeństwa,
  jak powiedziano nie gwarantują, mielibyśmy być może pełne uzbrojenie
  i wyposażenie wojska, a do tego bliskiego i sprawdzonego sojusznika.
  Poszło jak zwykle i kręcimy się w kółko, bez zasięgu

 70. quentin t.
  11 lutego o godz. 6:24

  „Tekst do odnalezienia obok, na blogu Hartmana. Można boki zrywać”

  Nie każdy wnuk cadyka jest prorokiem. Hartamn jest, ale tylko wnukiem, właściwie wnuczkiem.

  Na plus „Polityce”, że nie kasują takich tekstów albo ich nie pudrują. Co prawda to sporo roboty, wieć może im się nie chce, bieżączka ważniejsza.

 71. quentin t.
  11 lutego o godz. 6:24
  Mam nadzieję że się rozerwiesz i będziemy mieli na blogu spokój do twych rewelacji

 72. Mauro z Rosji
  „Polityka” jest pismem liberalnym , kto jak kto ale taki przedstawiciel PiSowskiej propagandy tolerowany tutaj na blogu powinien to dawno zauważyć. Sensacją było gdyby Hartmana zapraszała TVP, albo drukowała „Gazeta Polska”. Ale dlaczego miały by to robić ? Wy nigdy liberalizmu nie deklarowaliście liberalizmu. Wy jesteście od demokratury, dyktatu większości.

 73. Chcieliście Polskie, no to ją macie. Skumbrie w tomacie, pstrąg.

 74. Moralność Kalego w pełnym rozkwicie:
  – wygwizdywanie Dudy jest bardzo złe i grzeszne bo to Kalemu ukraść krowę, a więc grzech.
  Natomiast:
  – obrzucanie Kwaśniewskiego jajkami,
  – nazywanie Komorowskiego „Komoruski”
  – transparenty „Tusku matole twój rząd obalą kibole”
  – wieszanie na szubienicy zdjęć europosłów,
  to tylko nieszkodliwe happeningi czyli Kali ukraść krowę co grzechem nie jest w żadnym wypadku.

 75. teo
  11 lutego o godz. 0:54

  „Porównujesz zachowania protestantów (…) z wiadomościami telewizji publicznej nadawanymi na kraj. Protestanci mają prawo wygwizdać, wybuczeć i wykrzyczeć prezydenta kraju do woli. TV publiczna w normalnej demokracji nie ma prawa takiej nagonki robić na prezydenta miasta … [Dulkiewicz]”.

  Na prezydenta krzyczeli „ty ch..ju”. Z pewnością ci bojówkarze nie oglądają TVP tylko TVN. Podaj przykład agresywnej nagonki na Dulkiewicz w TVP. Owszem, jest krytyka, ale bez agresywnej napastliwości i insynuacji, jak to bywa w TVN. A teraz main question, czy ktoś, krzyczał na Kidawę „ty p…o”. Nie wykluczam że zaraz tak może być ― na zasadzie eskalacji agresji, no ale ktoś pierwszy zaczął.

 76. Na marginesie
  11 lutego o godz. 0:56

  „ Artykułu 231 prf 1 kodeksu karnego, który mówi, że „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

  Więc grupa szympansów (zwana zgromadzeniem sędziowskim sądu rejonowego w Olsztynie) już zarobiła na taką odsiadkę, chyba że jeszcze nie zdążyli podpisać oświadczenia i będą szli w zaparte. Okolicznością obciążającą powinno być to, że oni szczególnie dobrze znają prawo, przynajmniej teoretycznie.

 77. Symetryczny
  11 lutego o godz. 11:57

  „Chcieliście Polskie, no to ją macie”.
  Ty chciałeś Ruskie … ?

 78. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 11:18

  Mój komentarz
  Coś w tym – Duda prezydentem nie wszystkich Polaków – musi być, że Rossi tak gorąco zaprzecza i usprawiedliwia się.

  Prezydent Duda powiedział w 2017 roku w TVP Historia:

  Prezydent nigdy nie będzie prezydentem wszystkich Polaków w tym rozumieniu, że zaspokoi oczekiwania i widzimisię każdego obywatela z 38 milionów naszych rodaków, którzy tutaj na ziemiach naszego kraju, w Polsce, żyją

  Prezydent Duda powiedział gorzej – prezydent to taki ktoś, który ma być dla widzi mi się obywateli ale nie dla każdego obywatela, który ma widzimisię, co pociąga za sobą tezę, ze jednym z kryteriów bycia prezydentem dla obywateli jest widzimisię tych obywateli.
  Dla tych, którzy mają inne widzi mi się, prezydent nie jest prezydentem.

  Tak wiec prezydent nie jest prezydentem wszystkich Polaków – tych, którzy mają inne widzimisię. Prezydent nie sprecyzował jakie to jest widzimisię. W każdym razie prezydent wyraził się jasno – nie jestem prezydentem dla wszystkich widzimisię.

  Niezły politolog (politykier) z tego PADa.

  Pokrętność, obłuda, fałsz, to stałe elementy gry polityków PiSu.
  Pzdr, TJ

 79. KADENCJA
  – w muzyce: pochód akordów,
  – w prawie gospodarczym: czas wskazany w umowie,
  – w literaturze: intonacja opadająca odcinka mowy,
  – w kolarstwie: częstotliwość obrotu pedałów,
  – w lekkoatletyce: liczba kroków w czasie jednej minuty biegu,
  – w politologii: określony prawem okres pełnienia danej funkcji (urzędu)
  przez urzędnika lub organ.

  Tyle definicje, a u nas przedmiot sporu od którego wszystko się zaczęło.
  Obóz rządowy z jednych zmian musiał się wycofać, w innych trwa na swoim.
  Tylko łopatologiczne wykładnie i naciski tych co rzeczywiście mają władzę
  będą w stanie wytłumaczyć co znaczy to co jest oczywiste.

 80. handzia55
  11 lutego o godz. 12:01

  „wieszanie na szubienicy zdjęć europosłów …”.

  Wiem, straszna kara, ale nie to co myślisz. Staropolski zwyczaj infamii. To symbolika, która działa na wieki wobec tych, którzy sprzeniewierzyli się wspólnocie narodowej. Wieszano portrety targowiczan (in effigie), których nie zdołano pojmać. Gdyby ich pojmano to wówczas oczywiście by ich powieszono, takie czasy, dziś to tylko symbolika. Ale działa, będzie działać przez wieki i to jak ― co słychać po szlochu i oburzeniu. Potocki, Rzewuski …. po 200 latach Róża Woźniakowska ….

 81. UPADEK polityki zagranicznej III RP

  https://www.youtube.com/watch?v=WrqurdfUICI

  Wymachiwanie ruską onucą z Dziadkowego podwórka .

 82. maciek:
  jeśli zamieszczony obok, na blogu Hartmana, choć z roku 2016, tekst nazywasz „rewelacjami”, to jak nazwać twoje wypociny sprzed ostatnich kliku kampanii wyborczych, w których głosiłeś klęski PiS-u?
  Popierdółki bez gwarancji, o których ciszo sza po wyborach?
  Wal maciek śmiało: kto zostanie prezydentem w maju 2020?
  Jak znamy twoje rozeznanie i znajomość sceny politycznej, to pewnie utrzymujesz, że Biedroń?! 🙂
  A Duda będzie miał 5 %, bo lud wyjdzie na ulice?
  Prowadzony przez ciebie, tejota i Behemota? 🙂

 83. Zawołanie „ty c…ju” okazało się kołem ratunkowym dla PiSowskich propagandzistów zakłamujących spotkanie prezydenta z narodem w Pucku. W relacjach tych propagandzistów nie ma, nie było w Pucku haseł określajaccyh prezydenta jako:

  „Kłamca”, „Marionetka”, „Trybunał Stanu”, „Będziesz siedział”, „Republika banasiowa”. „Duda, jesteś wstydem narodu”, „Przestańcie łgać”, „WyPAD 2020”.

  Nic z tych rzeczy. Tam było obrażanie strażnika Konstytucji. To wrogowie państwa, sieją nienawiść w społeczeństwie, tworzą podziały, podżegają przeciwko demokracji w osobie pana prezydenta.

  Niegodne, wstrętne zachowania. Do Pana Prezydenta RP zwracają się przez „ty”. Zdrada! Targowica! Powiesić kukłę burmistrza Pucka na szubienicy i spalić.
  Pzdr, TJ

 84. Mauro Rossii, niedościgniony mistrz w odwracaniu kota ogonem, nawet moje myśli odczytuje. Strach się bać!

 85. Mauro z Rosji
  Tak się powołuje na ten okrzyk „ty h.ju”, bo to pewno ich okrzyk, okrzyk pisowskiego prowokatora, mający na celu skompromitowanie całego protestu przeciwko Dudzie. Protestu z całkiem konkretnymi zarzutami.
  Piszący o tym, że Duda to jedynie prezydent Kaczyńskiego, zwracają uwagę na to, że żadne ugrupowanie polityczne i żaden prezydent przed Duda nie dzielili Polaków na lepszy i gorszy sort i na prawdziwych Polaków i tych, którzy nimi nie są. Chichotem historii jest to, że takie metody stosuje partia , która jest niczym innym jak rosyjską agenturą w Polsce

 86. Mauro z Rosji
  Nie groź swoim oponentom więzieniem. Ci od tysiącletniej rzeszy nie tylko grozili i jak to się dla nich skończyło. Ty wiesz, że wszyscy tylko czekają, że na wzór turecki, zaczniecie zamykać niewygodnych sędziów, a więc do dzieła.
  Aż miło spojrzeć jak wam odbija i nerwy puszczają w tym PiSie.

 87. Elastyczny Mauro z eR
  Nie wykluczam wywozenia dziadow i malp na Syberie ?
  „Nie wykluczam że zaraz tak może być ― na zasadzie eskalacji agresji, no ale ktoś pierwszy zaczął.”
  Zaczął od delikatnego – ” spieprzaj dziadu” , „ta malpa w czerwonym” itp

 88. Nikt oprócz pani profesor Zyty Gilowskiej i pana profesora Glińskiego z Unii Demokratycznej nie chce realizować zwycięskiego programu wyborczego. Czołowe pisma tej formacji jak W Sieci też nie zatrudniają czołowych dziennikarzy z Gazety Wyborczej mimo ich wysokich kwalifikacji.

 89. Po 8 czy jak mówią niektórzy – i to bynajmniej nie z pisu tylko z antypisu – o wiele większej liczbie lat rządów PiS będzie sporo doświadczonych fachowców którzy też nie będą pracować w ekipie Zandberga czy kto tam będzie wtedy u steru…

 90. Ciekawe, że Tak mało ludzi zastanawia, dlaczego PiS, jeśli są pieniądze, wypłaca tylko przed wyborami 13i14 emerytury, zamiast po prost podnieść procentowo emerytury na stale ? Odpowiedź jest ale prosta, te 13 i 14 emerytury to jest specjalny podarunek Kaczyńskiego, który z ZUSem i budżetem nie ma absolutnie nic wspólnego, bo w tych pieniędzy nie ma na to nie ma , a już napewno nie w ZUSie, na poważna podwyżkę emerytur.

 91. „Ciekawe, że Tak mało ludzi zastanawia, dlaczego PiS, jeśli są pieniądze, wypłaca tylko przed wyborami 13i14 emerytury, zamiast po prost podnieść procentowo emerytury na stale ? ”

  Myślę, że ludzi bardziej zastanawia, dlaczego niejaki Rostowski w 2016 roku, po zapowiedzi PiSu o uruchomieniu – po wygraniu wyborów – 500 plus u (bodaj) Monisi Olejnik oświadczył kategorycznie: „piniendzy (sic!) nie ma i nie będzie!”…

 92. handzia55
  11 lutego o godz. 12:01
  Moralność Kalego..

  Wniosek z tego tylko jeden:

  Jebać PiS

 93. Qurwik
  przestań nazywać to co robisz, myśleniem.

  Mafia PiS

 94. quentin t.
  11 lutego o godz. 12:26
  Zobacz sobie sondaże eu
  PiS szybko spad już zaledwie 35% poparcia

 95. „Zobacz sobie sondaże eu
  PiS szybko spad już zaledwie 35% poparcia”

  Och, maćku, czas najwyższy, abyś napisał w związku z tym wdzięczną notkę, z której dowiemy się, kiedy spadnie mu do 15 % a następnie do 5 %. To ważne, bo twoje przepowiedzi zawsze się sprawdzają.
  A rebour 🙂

  P.S. Jeśli myślisz, że dzień rozpoczynam od śledzenia sondaży, jesteś w błędzie. Natomiast bardzo mnie bawi codzienne onanizowanie się tutejszych w rytm znanego na blogach Polityki szlagieru p.t. „kiedy, ach, kiedy, PiSowi wreszcie spadnie a nasza Kidawa wybory wygra ładnie…”
  🙂

 96. Sporo osobistości pomogłoby – jak kiedyś pan profesor Rotfeld czy ojciec tego blondyna w okularach też minister spraw zagranicznych, jak teraz pan Czaputowicz też o pochodzeniu demokratycznym jak to teraz modnie mówić w newspeak – tylko że sprawy zagraniczne to nie krajowe, tu trzeba wyjść w Filharmonii Narodowej zostać wygwizadnym jako „kolaborant” (newspeak), więc….

 97. Pan Meller

 98. W newspeak demokratyczność przyznaje się tylko kontestatorom zwycięskiego prgramu wyborczego naszej demokracji

 99. Na marginesie
  11 lutego o godz. 2:05

  Też KANCELARIA… Moźe w tej?

  https://www.youtube.com/watch?v=KvL0tXRmQw4

  Łapka w górę ! 🙂

 100. Qurwik sie onanizuje ?
  Cie…..

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 101. W latach 80. (komuna) wielu światłych i mniej światłych profesorów np. ekonomii pomagało w reformie Kraju. Inni odżegnywali się od udziału – jak słynny prorynkowy prof. Janusz Beksiak który w 1979r. wystąpił z Partii. Profesor Beksiak miał być Balcerowiczem w 1990…

 102. R. Giertych do panów, którzy udają, że są sądem.
  Hahaha, wystarczy oglądnąć ostatnie 60 sek.

  https://web.facebook.com/215392231834473/videos/635846583856303/UzpfSTIxNTM5MjIzMTgzNDQ3MzozNzA3MDYyMzI5MzM0MDk1/

  Ośmiornica PiS

 103. Tak że trzeba pokonać tę zakłamaną podkulturkę powską i ukształtować scenę wokół Zandebrga i Wielkiego Kaczorka – demiurga niezbędnych zmian

 104. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 12:03

  „Więc grupa szympansów (zwana zgromadzeniem sędziowskim sądu rejonowego w Olsztynie) już zarobiła na taką odsiadkę, chyba że jeszcze nie zdążyli podpisać oświadczenia i będą szli w zaparte.”

  Szympans alfa przejął się że sądy działają opieszale i pokazał jak sprawy załatwia się „od ręki” … zarobił ?… zarobił u Ziobry premię ?…te „zaoszczędzone” 40 procent ?

 105. R. Giertych – strona oficjalna·

  Oto wystąpienie za które tzw. ID SN ukarała mnie grzywną, której nie zapłacę, bo uznałbym ich istnienie. Zgodnie z art. 50 ustawy o sądach powszechnych nieopłacona grzywna zamienia się na areszt do 7 dni.

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 106. Bardzo mnie bawi mecenas G., który dziś bohatersko deklaruje chęć odsiadki.
  Tak źle idzie jego kancelarii, że cieszy się na okazję złapania kilku klientów pod celą?…
  Jeśli nie przecwelą… 🙂 🙂 🙂

 107. @Symetryczny
  Wymyśl coś nowego, albo przynajmniej sparafrazuj Gałczyńskiego.
  Mamy to, co mamy a dotyczy to również i ciebie, i mnie, choć tej władzy nie wybieraliśmy, czyli w jej rozumieniu nie jesteś suwerenami.
  Po długim niewidzeniu się na blogu serdecznie pozdrawiam i zdrowia życzę.

 108. Jeszcze bardziej bawi mnie taki mały ch.jek, który biega za mną od rana i próbuje podstawić nogę.
  Debil, ale zażarty, że ho, ho… 🙂

 109. Qurwik!
  Widze, że konik w robocie 🙂
  Znaczy, że sie nie przechwalasz. Działaj dalej.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 110. Nieważność uchwały SN stwierdziło nadzwyczajne kolegium w składzie: Ziobro, Kaleta, Wójcik i Warchoł!

  https://koduj24.pl/niewaznosc-uchwaly-sn-stwierdzilo-nadzwyczajne-kolegium-w-skladzie-ziobro-kaleta-wojcik-i-warchol/?fbclid=IwAR3j2BpLvlpCRFVFRIQRhne4fGpWWraYHsLu1YcRDbF36BZoUka1-jc1e0c

  „Zero podniesione do czwartej potęgi nadal jest zerem” tak to skomentował pan Leszek Miller. „Pan Zbyszek” ma pecha do pana Leszka Millera:)

 111. Mecenas Giertych sam nie wpadł na ten pomysł. To juz jest pomysł PiS i Mauro z Rosji , którzy teraz zaczęli już grozić odsiadkom nieposłuszny Partii w „pisowskim niby systemie sprawiedliwości”.

 112. Zbyszek Ziobro to jest klasyczne zero . Mam nadzieję, że nikt tu nie zapomniał jak skomlał przed Sejmem w 2008 roku, jak oddawał immunitet i groziła mu odsiadka. Specjalnie pojechał do Karmelitów Bosych, żeby nauczyć sie tam retoryki i potem jęczał w Sejmie ze strachu, jakby mu jaj odcięli. Wstyd , wstydem, ale sie nad nim wtedy zlitowali. Ziobro wie, ze drugi raz nikt sie na to nie nabierze i dlatego czystka w sądownictwie nabiera coraz większego tempa. Teraz zaczyna sie już grożenie więzieniem nieposłusznym sędziom.

 113. Bywalec 2
  11 lutego o godz. 14:31
  Zbyszek Ziobro to jest klasyczne zero

  Całe to faszystowskie bydło jest równie odrażające!
  Ktoś ma faworyta?

 114. Profesor Hartman swój kolejny tekst na blogu przyozdobił tytułem „A więc wojna. Tylko tak pokonamy Dudę i PiS!”
  Ciekawe co na ten tytuł powiedziałby Marszałek Rydz- Śmigły?

 115. bywalec:
  „jęczał w Sejmie ze strachu, jakby mu jaj odcięli. Wstyd , wstydem, ale sie nad nim wtedy zlitowali”

  Czy ty przypadkiem wiesz, co piszesz?
  To w roku 2015 sejm rozpoznawał wniosek o postawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu.
  I – za wyborczą:
  „Za postawieniem Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu zagłosowało 271 posłów, przeciw – 152, a dwóch się wstrzymało. Zabrakło pięciu głosów. W głosowaniu nie uczestniczyło 16 posłów koalicji, w tym dziewięciu członków Platformy Obywatelskiej. M.in. premier Ewa Kopacz, były marszałek Sejmu Radosław Sikorski i Andrzej Biernat. Zabrakło również siedmiu posłów PSL i czterech SLD.”

  Zlitowali?
  Okazali się, jak zwykle, cieniasami i pospolitymi durniami 🙂

 116. @ Levar
  10 lutego o godz. 23:25

  „”Szanowni Państwo,
  po prostu trwa oczyszczanie najjaśniejszej Rzeczypospolitej z bolszewickich złogów.
  Należy mieć nadzieję, że ten proces rekonwalescencji będzie przebiegał pomyślnie.”

  Pan to na powa Levar
  10 lutego o godz. 23:25

  „Szanowni Państwo,
  po prostu trwa oczyszczanie najjaśniejszej Rzeczypospolitej z bolszewickich złogów.
  Należy mieć nadzieję, że ten proces rekonwalescencji będzie przebiegał pomyślnie.”

  Pan na poważnie ??????
  Jeżeli tak, to obawiam się, że pacjent po takiej kuracji będzie w gorszym stanie niż przed nią ….
  Nawt Pan nie zauważa, jak bliskie jest Panu rozumowanie Bolszewików….

 117. miłośnik czarnych jagód
  11 lutego o godz. 14:49
  Ciekawe co na ten tytuł powiedziałby Marszałek Rydz- Śmigły?

  Kurcze, prawidłowa odpowiedz na to pytanie, zadecyduje o dalszym losie świata.

 118. Qurwik z doskoku,
  q* na boku ??

 119. @quentin t.
  11 lutego o godz. 13:09

  Dla tego p.Rostowski powiedział to, co powiedział, bo to jest prawda.
  Nawet p. Morawiecki jr powiedział publicznie, że 500+ jest na kredyt.

 120. Giertych pójdzie siedzieć
  Giertych dziś przybył do Sądu Najwyższego na rozprawę w sprawie kasacji Prokuratora Generalnego (pan Zbigniew) dotyczącej dawnej Giertycha wypowiedzi na tematy polityczne. Giertych kiedyś coś bałakał na temat przesłuchania Tuska w sprawie zdrady dyplomatycznej. Katastrofa smoleńska, czy coś takiego.

  Giertych nie wstał gdy sędziowie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wchodzili na salę i sąd za to ukarał go grzywną. Sąd musiał to zrobić.

  Tym samym Sędziowie Izby Dyscyplinarnej SN wręczyli Giertychowi i opinii publicznej w Umęczonej podarek, który będzie przedmiotem szyderstw, śmiechów i dowcipów.

  PiSowska reforma sądownictwa niepostrzeżenie, krok po kroku zaplątuje się wraz z Prezesem PiS (jej promotorem i najwyższym nadzorcą) w sznurówki (Prezesa).

  Giertych zapowiedział, że nie zapłaci i będzie musiał się stawić do więzienia na odbycie kary aresztu.
  Jaja jak berety.
  Pzdr, TJ

 121. Głębin d.
  Tohttps://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/33781,ziobro-zrzekl-sie-immunitetu.html
  Powyższe wystąpienie w Sejmie mam na myśli i o nim pisze .
  Czy ty wiesz o czym piszesz, to juz nie mój problem

 122. Sprawdziłem tytuły naukowe: Pan Profesor Rotfeld, Pan Profesor Meller, Pan Profesor Czaputowicz

 123. ktoś już sposobi się do napisania wielotomowej „Historii polityki kadrowej Kaczyńskiego i spółki”, w sądownictwie, w nauce, w siłach zbrojnych, w dyplomacji, w służbach specjalnych – pisze red. Passent.

  Nie jeden nowelista już koncypują i ostrzą pióra aby napisać epokową powieść „Miłość w czasie PiSiej zarazy”.

 124. Pani Profesor Pawłowicz pozytywnie oceniana przez słynnego demokratycznego sędziego Igora Tuleyę. No i zawsze Pan Profesor Legutko!

 125. Prezydent Andrzej Duda nie został gorąco przywitany przez mieszkańców Pucka. „Marionetka”, „Trybunał Stanu czeka”, „będziesz siedział” – to zaledwie garstka haseł adresowana przez manifestujących w stronę głowy państwa.

  Histerycznie na zachowanie protestujących zareagowali politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaczęli się domagać przeprosin od… Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, która – tego samego dnia – przebywając w Pucku podeszła do przeciwników Dudy i się z nimi przywitała.

  – Małgorzata Kidawa-Błońska powinna przeprosić za dziękowanie zadymiarzom z KOD-u za zakłócanie uroczystości państwowych, a Borys Budka powinien wytłumaczyć czy PO ma coś wspólnego z organizacją tej zadymy – oświadczył poseł PiS Sebastian Kaleta.

  http://polityczek.pl/uncategorised/12440-puck-lis-raz-doswiadczyli-promila-tego-co-funduja-innym-husaria-mieczakow?fbclid=IwAR3jOcI2MzDKPy_F0ubye7T9WMOuc8xXN8o2dGte2CmiFfQ8UVjKbKGDVUs

  Nie będzie pisior pluł nam w twarz.

 126. „Miłość w czasie PiSiej zarazy”.

  🙂 🙂

 127. tejot
  11 lutego o godz. 15:11
  „Giertych nie wstał gdy sędziowie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wchodzili na salę i sąd za to ukarał go grzywną. Sąd musiał to zrobić.”

  Giertych nie wstał…bo nie musiał skoro Izba Dyscyplinarna nie jest sądem.
  Tam na sali byli sędziowie ale sądu nie było.

 128. Gabriela Lazarek

  Panie Duda !
  Oczekuje Pan uczciwej kampanii?
  Przeszkadzają Panu gwizdający na Pana ludzie?
  Uderza to w Pana rodzinę?
  Może porozmawiajmy o Panu Pawle Adamowiczu, którego hejt prowadzony przez Pańskie ugrupowanie, zabił ? Może porozmawiamy o Jego rodzinie?
  Może porozmawiamy o zaszczuwaniu Pana Grodzkiego, czy Pana Juszczyszyna?
  A może o Panu Brejzie i Jego ojcu porozmawiamy?
  Albo o wizerunkach osób powieszonych na szubienicach?
  Może o obietnicy golenia głowy posłance?
  Albo o protestujących kobietach nazwanych szmatami?
  Może o „kanaliach które zabiły brata”?
  Albo o nauczycielach i lekarzach, których zaszczuwano w TVP?
  Możemy też porozmawiać o wizerunkach prywatnych osób, które niczym groźni przestępcy, były przedstawione w „Wiadomościach” po proteście pod TVP?
  A co z osobami LGBT i ich rodzinami, które dzięki Wam obawiają się już o swoje życie?
  Co z rodzinami osób niepełnosprawnych, na które prowadziliście regularną nagonkę ?
  Może się
  Nazywa się Pan prezydentem Polaków.
  Czy stanął Pan chociaż raz w obronie tych osób?
  Gwizdy się Panu nie podobają?
  To gwizdy i oburzenie Polaków, którymi sobie Pan i ugrupowanie , któremu Pan podpisuje wszystko jak leci, regularnie wyciera twarz.
  Chce Pan uczciwej kampanii?
  Niech Pan zacznie od siebie.

  Chce Pan po raz kolejny przysięgać na Konstytucję w imię Boga i po raz kolejny ją łamać?
  To ma być ta uczciwa kampania?
  Nie jest Pan i nigdy nie był żadnym prezydentem Polaków.
  Jest Pan kłamcą i krzywoprzysiężcą.
  Jest Pan prezydentem jednego ugrupowania, które zaszczuwa większość spoleczeństwa tylko po to, żeby je sobie podporządkować i zniszczyć fundamenty demokracji tylko po, żeby już nikt nie śmiał zagwizdać na nikogo z Was.

  Piszę to jako Polka, Matka, Kobieta, Czlowiek.
  Obraził mnie Pan przez te pięć lat prezydentury setki razy.
  Też mam rodzinę. I też mam zamiar ją chronić.
  Szczególne przed takimi ludźmi jak Pan.
  Dlatego będę gwizdać najgłośniej jak potrafię i krzyczeć na całe gardło, że będzie Pan siedział za swoje haniebne czyny.
  I mam nadzieję, że zrobią to tysiące Polaków wszędzie tam, gdzie się Pan pojawi.
  Przykro mi, że cierpi na tym Pana rodzina.
  Lecz to Pan powinien ją przeprosić, ponieważ to co ich spotyka, to tylko i wyłącznie Pańska wina.

 129. satrustequi
  11 lutego o godz. 15:13

  „Sprawdziłem tytuły naukowe: Pan Profesor Rotfeld, Pan Profesor Meller, Pan Profesor Czaputowicz”

  Widzę potrzebę uporządkowania, w ramach „dobrej zmiany”… najlepiej w formie ustawy…każdy magister po wstąpieniu do PiS-u automatycznie otrzymuje tytuł profesora.

 130. 15:39

  Nawet w się nie domyślasz Piotrze jak skompromitowałeś właśnie formację umysłową lemingów:)

 131. Tak więc jak powiedziałem – z PO ani kroku dalej nie da się pójść.

 132. @tejot
  11 lutego o godz. 15:11

  Czy p. Giertych był sądzony przez sąd w USA że musiał wstawać ???
  Akurat w Polsce nie ma wymogu wstawania, gdy sędziowie wchodzą na salę.

 133. Rozmowa w celi: myślisz, że jak stoisz to nie siedzisz…Tak sobie myślę prywatnie, że nie sąd wisi…Giertychowi…

 134. adam100
  11 lutego o godz. 15:35

  Nawet już sobie pogwizdać nie można ?….. całkiem niedawno pokazywali faceta który stanął przed sądem bo na manifestacji krzyczał:
  Wałęsa !, Wałęsa!
  Czas ziemianki w lesie kopać.

 135. Wysiąść z tramwaju PO możecie na rozmaitych przystankach: Lewica, Zdrowy Rozsądek, Kultura itd. itd.

 136. satrustequi
  11 lutego o godz. 15:42

  Za Wiki:
  „Lemingi nie zapadają w sen zimowy, ale zachowują aktywność przez cały rok. Żerują w dzień i w nocy. Pomiędzy gniazdem a żerowiskiem tworzą sieć podziemnych korytarzy[11]. Lemingi mają wysoką zdolność reprodukcyjną i przy obfitym dostępie do pożywienia rozmnażają się bardzo szybko.”

 137. kooperatywaMandragon

  „Socjaldemokraci IRA wygrali wybory”

  Sinn Fein jest zdecydowanie bardziej na lewo od socjaldemokratow, których w Irlandii reprezentuje tamtejsza Partia Pracy. Ich identyfikacja w tym przypadku jest dość skomplikowana z uwagi na uwarunkowania historyczne. To konglomerat marksizmu, katolicyzmu i nacjonalizmu. Dość to otrębne od profilu politycznego starych europejskich socjaldemokracji. Dlatego Sinn Fein współpracuje w UE ze Zjednoczoną Lewicą Europejską i Nordycką Zieloną Lewicą;

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczona_Lewica_Europejska_–_Nordycka_Zielona_Lewica

  Wyniki wyborów po ostatecznym zliczeniu głosów wyglądają następująco – Sinn Fein (lewica) 24.5%, Fianna Fail, (liberałowie) 22.2%, Fine Gael (chadecy) 20.9%, Green (eko) 7.1% i Partia Pracy (socjaldemokraci) 4.4%”.
  Natomiast korekta wyników dotyczy przeliczenia głosów na mandaty. Jak się okazuje o jeden mandat więcej od Sinn Fail ma Fianna Fail czyli liberałowie. To dlatego, że Sinn Fein w kilku okręgach nie wystawiła kandydatów. Ale nie zmienia to faktu, że niekwestionowanym zwycięzcą niedzielnej elekcji została Sinn Fein, co po dziesięcioleciach zastoju radykalnie przemeblowuje irlandzką scenę polityczną.

  Wybory w Irlandii mają zabawny kontekst polski.
  Jak pan sobie pewnie przypomina premier Morawiecki miał w swoim czasie ścisle związki zawodowe (i nie tylko) z Irlandią. Był bowiem prezesem polskiego oddziału dużego banku irlandzkiego. W czasie kryzysu 2008 bank ten stanął w obliczu bankructwa na skutek pakietu toksycznych kredytów hipotecznych – w tym pakietu toksycznych kredytów, które pracowicie zgromadził w polskim oddziale Morawiecki. Irlandzkiej banksterce rękę podał rzad tego kraju obficie go dotując. Logicznym skutkiem owego dotowania była jego nacjonalizacja. Natomiast przed nacjonalizacją oddziału polskiego irlandczycy z uwagi na jego straty się pozbyli.
  Morawiecki najwyraźniej na skutek tego nieoczekiwanego i wiążącego się z kłoptami porzucenia pielegnował w gorycz urazy do władz Irlandii, bo gdy po kilku latach został premierem na rozmaitych międzynarodowych spędach typu Davos publicznie krytykował premiera Varadkara za „błedy i wypaczenia” kapitalizmu. Z tym, że Varadkar, podobnie jak Morawiecki konserwatywny liberał, przyjmował to z rozbawieniem bo przecież świadomy był, że jego polski odpowiednik jako bankowiec zasłynął z owych „błedów i wypaczeń” a jako premier kroczy dokładnie jego polityczną drogą.

  Ciekawe czy premier Morawiecki po irlandzkich wyborach zyskał świadomość, że toczy się na tym samym politycznym wózku co upadły w niedzielę Varadkar?

 138. Mauro Rossi 11 lutego o godz. 12:01 pisze: –Na prezydenta krzyczeli „ty ch..ju”. Z pewnością ci bojówkarze nie oglądają TVP tylko TVN.

  Mauro Rossi,
  przecież bardzo dobrze wiesz, że ci co krzyczeli „ty ch..ju”, to prowokatorzy prezydenckich ułaskawieńców. Chodziło im o to, żeby TVPis mogło wypłaszczyć wymowę antyDudowych wystąpień. Kurski pospołu z prowokatorami usiłuje zrobić z protestujących chuliganów i chamów. Te Twoje tutaj enuncjacje na ten temat to złe miejsce bo tutaj pisowców jest garstka. Nie z nami te numery … Mauro. Sam już pośrednio dałeś wskazówkę pisowskiemu buractwu, by mogli wykrzykiwać pod adresem MK-B – „ty fizdo”. Pewnie tak się stanie skoro szykujesz grunt czarusiu Mauro.

 139. Zauwazam brak blogowego poparcia dla oburzenia Redaktora w sprawach nominacji profesorskich… zamiast tego codzienna anty-pisowska biezaczka z powtarzaniem w nieskonczosc tych samych argumentow… i nawet Swietoje—liwy Giertych urosl do roli bohatera demokracji… 🙂

 140. Wieszając psy na Zbigniewie Ziobro należy moim zdaniem – przy całej kontrowersyjności znanego polityka – tonować frazę wypowiedzi. Z uwagi może nie na osobę samego Pana Ministra, ale na dostojną postać promotora jego politycznej kariery, czyli samego Adama Michnika.
  To właśnie w czasie obrad słynnej komisji rywinowskiej słynniejszym od samej komisji została osoba młodego, dobrze rokującego polityka, na tyle perspektywicznego, że o raporcie końcowym tejże komisji autorstwa Pana Zbigniewa pisano następnego dnia na pierwszych czterech stronach Gazety Wyborczej, a Redaktor Michnik zastanawiał się, czy nie drukować numeru specjalnego dziennika.
  I od tamtej pory młody nieopierzony chłopak z Krakowa nie był pierwszym lepszym Zbyszkiem, ale szanowanym politykiem niejednego rządu Panem Ministrem Zbigniewem Ziobro.
  Z tego co mówią osoby dobrze poinformowane na tę okazję Pan Minister postanowił nawet zaprenumerować dożywotnio Gazetę Wyborczą.
  Jak postanowił, tak i zrobił.” Bo ja jestem słowną osobą” – powiedział przy tej okazji szef partii Solidarna Polska.

 141. Piotr II
  11 lutego o godz. 15:47

  Żartowaliśmy w połowie 70-tych lat, kiedy już Polska urosła w siłę, a ludzie żyli dostatnio, że gdyby ktoś na ulicy zaczął bez wyraźnego powodu krzyczeć: „Niech żyje Gierek!”, od razu by go zamknęli.

 142. minęło 3 miesiące od wyborów i poparcie dla PiS spadło o ponad 13%

  To ewenement światowy

 143. miłośnik czarnych jagód
  11 lutego o godz. 16:53

  Krętosłowny Aar…miłośniku, nie liczyłem, ilu rządów politykiem był minister Ziobro i czy był szanowany, ale czy Ty go szanujesz aż tak nad poziomy, że piszesz wbrew zasadom języka polskiego, nie zwracając się przecież bezpośrednio do onego ministra, pospolite wyrazy „pan” i „minister” dużymi literami? Zwykłym spiskowym i bardzo małostkowym ministrem to on raz chyba był, ale żeby aż Panem Ministrem, to coś sobie nie przypominam.

 144. 17:01

  Ale nie wypaaaada już tak o słabszych sondażach od kiedy Tusk oglosil że po trudnych mądrych decyzjach nie może startować bo ma za słabe sondaże

 145. maciek.g
  z tymi przewidywaniami ant-pisowskimi w Polsce to jest tak, jak z zyczeniami ant-asadowskimi w glownych mediach swiatowych..Ruscy i Asad sa wciaz na krawedzi porazki i powoli posuwaja sie w swojej ofensywie… a sily „antyasadowskie” kiedys „demokratyczne” zamienily sie w „dzihadystow”.. w obu przypadkach widze brak sensownego programu po „slusznej” stronie… glosowanie piszacych na tym blogu niewiele zmieni w matematyce wyborow w Polsce…. 🙂

 146. Ja przypominam sobie Zbysia jak pałętał się jeszcze za SLD z oboma „Kaczorami” po telewizji i wszędzie obiecywał, że wystarczy PiS wybrać, a oni już nam karę śmierci załatwią, bo to nieprawda , że w UE jest niemodna. Tyle razy już go wybierali, a jak nie załatwił, tak nie załatwił, może teraz w końcu mu się uda.
  Tego, że Michnikowi, Ziobro kiedyś się podobał, nie wiedziałem. Trochę to uspokajające, jak nawet Michnik może sie aż tak mylić .
  Nie mniej mylił się też Wałęsa tolerując długo „Kaczorów” w swojej świcie. Może to co nieco wyjaśnia, fałszywe są.

 147. pombocek
  11 lutego o godz. 17:09
  Pan Minister
  A niechaj byndzie pochwalony!

 148. Mad Marx
  11 lutego o godz. 15:43
  @tejot
  11 lutego o godz. 15:11
  Czy p. Giertych był sądzony przez sąd w USA że musiał wstawać ???
  Akurat w Polsce nie ma wymogu wstawania, gdy sędziowie wchodzą na salę.

  Mój komentarz
  Giertych został skazany na grzywnę przez sąd (Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego – nie istniejącej) dlatego, jak powiedział sędzia, że „z sali sądowej postanowił uczynić wiec polityczny”.

  Sędziemu nie przeszło przez gardło to co Giertych powiedział przedtem na sali rozpraw – nie jesteście sądem, jesteście instrumentem rządzącej partii. Za ten czyn został skazany na grzywnę 3 000 zł.
  Pzdr, TJ

 149. Zanim jeszcze obecny obóz władzy zaczął się urządzać i meblować kraj na swój gust i swoje potrzeby Ferdynad Kiepski powtarzał ” TU JEST POLSKA”.
  Rodzina Kiepskich nie traciła przez lata zdrowego rozsądku i żyła jak każdy przeciętny obywatel nie pytając skąd biorą się pieniądze, bo przecież po to mamy rząd aby on się martwił o kasę i potrzeby społeczeństwa.
  Rząd wie, że społeczeństwo potrzebuje dachu nad głową i zaopatrzenia w żywność i środki higieny, a inne sprawy są mniej ważne, albo nieważne, więc te podstawowe potrzeby zabezpiecza. Czy społeczeństwo się zastanawia ilu potrzebujemy profesorów, albo aktorów? Nie spotkałem takich rozpraw czy analiz, a z badań i tak wynika, że uczelnie są daleko od światowej czołówki. Więc dla dobra kraju powinno się kształcić pewne grono fachowców na najlepszych światowych uczelniach po to aby umieli się dogadać w obcych językach, a nam nie wciskali kitu.
  Więc jeszcze powtórzę za Ferdynandem Kiepskim „Tu jest Polska” i proszę o tym nie zapominać

 150. Piotr II
  11 lutego o godz. 15:39
  każdy magister po wstąpieniu do PiS-u automatycznie otrzymuje tytuł profesora.
  Jeżeli tak, to przypomina mi to pomarcowy PRL: docent mianowany.

 151. zezem
  „Jeżeli tak, to przypomina mi to pomarcowy PRL: docent mianowany.”
  to byl tytul naukowy, przyznawany przez uczelnie PRLu, wzorowany na systemie niemieckim… znalem docentow magistrow… 🙂

 152. adam100
  11 lutego o godz. 14:17

  Nieważność uchwały SN stwierdziło nadzwyczajne kolegium w składzie: Ziobro, Kaleta, Wójcik i Warchoł!
  To z kolei przypomina późny PRL : Zyto, Oliwa, Baryła.

 153. PA2155
  11 lutego o godz. 17:58
  Nominacje (mianowania) przynawano za jedynie słuszną w tym czasie postawę.

 154. PA2155
  11 lutego o godz. 17:17
  Czy ty na prawdę wierzysz w trwałość rządów PiS?

 155. W sensie prawnym grzywna, którą dziś wlepiła Giertychowi tzw izba dyscyplinarna, jest podstawą do dochodzenia w trybie odwoławczym przed sądami krajowymi i zagranicznymi czy owa izba jest sądem.

  I o to głównie Giertychowi chodziło.

 156. @legat
  11 lutego o godz. 0:21

  🙂 🙂 🙂

 157. @hetajr
  11 lutego o godz. 4:16
  „Kukiz przy wyborze KRS wyszedł na głupka”.

  Przy wyborze KRS tak, ale ja pisałem o roku 2015 i sporze o Trybunał Konstytucyjny. Wówczas Kukiz jako jedyny zaproponował sensowne rozwiązanie podobne do tego, które później, niezależnie od niego, przedstawiła Komisja Wenecka.

  Ani PiS, ani PO nie były tym rozwiązaniem zainteresowane, z czego wynika, że OBU stronom zależało tylko na podporządkowaniu Trybunału własnym interesom politycznym i/lub na podsycaniu niekończącego się sporu, który ułatwi szczucie na siebie wyborców.

 158. maciek.g
  „Czy ty na prawdę wierzysz w trwałość rządów PiS?”

  jest to pytanie typu, czy wierze w ponowne zwyciestwo wyborcze Trumpa…
  obie opcje, Trump i PiS maja swoje podloze spoleczne: niezalatwione problemy spoleczno-polityczne z przeszlosci.. w Stanach to sa pewne turbulencje ekonomiczne, mysle, ze wyjasni ci je z detalami Bar Norte… dlatego, oba spoleczenstwa sa tak podatne na, w sumie prymitywna, demagogie polityczna, ktora zeruje na tych problemach..druga strona, jak wynika z ich posunienc, liczy na to, ze zmiany kosmetyczne przekonaja do nich masy wyborcze…
  czyli moja odpowiedz w obu przypadkach jest twierdzaca, Trump i PiS maja duza szanse aby ponownie wygrac…. i moje jak i twoje sympatie maja nic do tego…

 159. @maciek.g
  11 lutego o godz. 0:03

  Moglibyśmy się tak jeszcze długo licytować, kto – PiS czy PO – ponosi większą odpowiedzialność za obecną sytuację, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że strategia Platformy, polegająca na ciągłym atakowaniu PiS za łamanie Konstytucji i praktycznie tylko za to, jest błędna. Trafia tylko do najbardziej zdecydowanego elektoratu PO, który godzi się przymknąć oko na opisaną przeze mnie hipokryzję.

  Żeby wygrać wybory, trzeba jednak pozyskać wyborców umiarkowanych i/lub niezdecydowanych. A z tym będzie problem, bo oni widzą, że Platforma w swojej „obronie praworządności” jest fałszywa, podczas gdy w wielu innych sprawach – z aborcją i związkami partnerskimi na czele – praktycznie nie różni się od PiS.

  Pewien bloger napisał, że platformiana opozycja zamyka się w kółku wzajemnej adoracji, odwrócona plecami do świata zewnętrznego, i nakręca się, powtarzając w kółko, iż Duda jest zły, a Kidawa dobra. Od tego jednak, że opozycja stanie się bardziej nakręcona, głosów jej nie przybędzie.

 160. zezem”Nominacje (mianowania) przynawano za jedynie słuszną w tym czasie postawę.”

  tak to sie dzieje na calym swiecie…
  gdyby Noam Chomsky staral sie teraz o prace na MIT, to nie jestem pewien, czy z powodow swoich pogladow politycznych nie moglby nawet liczyc na stanowisko sprzatacza…
  Laureat Nagrody Nobla sprzed 2 lat, M. Smith z Univ. of Missouri byl atakowany politycznie za to, ze podpisal kiedys jakas petycje propalestynska….a na uniwersytetach amerykanskich pelno jest miernot, ktore w przeszlosci byli oficerami Marines lub CIA… lub ktos taki jak Condi Rice, ktora jest rektorem Stanford…

 161. Giertych powinien zostać aresztowany na sali sądowej. To błazen rujnujący autorytet firmy w której obecnie pracuje . Firmę w której wcześniej pracował / w polityce / również kompromitował .

 162. PA2155
  11 lutego o godz. 18:25
  11 lutego o godz. 18:39
  oba spoleczenstwa sa tak podatne na…
  Jak oglądam filmy pędzących po sawannie gnu za prowadzącym: to raz w lewo , w prawo czy do rzeki ,gdzie czyha niebezpieczeństwo – ale co tam, przewodni(czący)k wie co (robi) i gdzie , to mam skojarzenia właśnie z zachowaniem dużych grup społecznych z gatunku sapiens.

 163. Przypominacie sobie jak Jarosława Kaczyńskiego lustrowali ?
  Jarosław ma być lustrowany , a jego teczka nagle znika. Właściwie nikogo to nie dziwi, bo było powszechnie wiadomym, że w jego teczce pisze , że współpracował ze służbami . Jarosław był kochającym inaczej, czego się wstydził i tak był łatwą ofiarą dla służb. Ta więc powracając do teczki, teczki nie ma, szukają jeden miesiąc, drugi i nagle o dziwi teczka się pojawia. W teczce w prawdzie dalej pisze, że Kaczyński współpracował z PRLowskim służbami, ale teraz te wpisy są sfałszowane, a Kaczyński zrehabilitowany i tak ma otwartą drogę do stanowisk w III RP, mimo tego, że od razu krążą pogłoski, że to Kaczyński sam podłożył fałszerstwa na miejsce prawdziwych akt. Problem Kaczyńskiego polega tylko na tym, że w Moskwie tez te teczki mają i to niesfałszowane i tam tez pisze, że był agentem. Tak to niepodległa Polska dorobiła sie führera z moskiewskiego nadania.

 164. zezem:
  mozna moralizowac bez konca na ten temat, ale wszystkim moralizatorom blogowym radzilbym dobierac lepiej (i bardziej logicznie) argumentow…czasami jest to bezsensowna mlocka o niczym… 🙂

 165. „Problem Kaczyńskiego polega tylko na tym, że w Moskwie tez te teczki mają i to niesfałszowane i tam tez pisze, że był agentem. Tak to niepodległa Polska dorobiła sie führera z moskiewskiego nadania.”

  wreszcie „cos konkretnego”… 🙂

 166. PA2155

  „wyjasni ci je z detalami Bar Norte…”

  To o czym wspomniałeś było wielokrotnie omawiane na blogu. To były głębokie, wnikliwe dyskusje.
  Z tym, że część komentatorów ma ugruntowane przekonanie iż przesłanki ekonomiczne czy socjalne nie mają najmniejszego wpływu na politykę.
  Inni znów uważają, że sytuacja jest tak dobra czy raczej normalna iż o takim wpływie nie co mówić.

  Tak więc w ich przypadku wyjaśnienia o których wspomniałeś sensu nie mają z jakby z góry, dla zasady zostaną odrzucone.

 167. BN
  byl to tylko moja chec draznienia oponenta 🙂
  chyba dobrze to podsumowales: sa to ideologiczne monologi, ktore nie maja punktu stycznego…. zapomniales jedynie o popularnych tutaj teorii spiskowych w rodzaju „wplywu agenturalnego Moskwy”… brzmi jak dobry kryminal… 🙂

 168. PA 18:39 z Rosji
  W jakim kraju ty żyjesz, albo lepiej na jakim świecie ty żyjesz ?
  Chomsky jest emerytowanym profesorem MIT, oraz doktorem honoris causa najważniejszych amerykańskich uczelni. Wbrew temu co wydaje ci się wiedzieć, amerykańskie uczelnie są jeszcze pluralistyczne i liberalne i to jest jednym z źródeł ich sukcesu.

 169. Zakalec z Berlina:
  Zyje od 30 lat w Kanadzie i zycie akademickie w Ameryce Pn znam lepiej niz ty, bo z autopsji… 🙂 nie musze wiec poslugiwac sie stereotypami i slogami jak ty to czynisz…
  BTW badz jak Julian A. i opublikuj te „moskiewskie dossier” Prezesa Kaczorka… 🙂

 170. Jakie problemy społeczne rozwiązała władza PiS?

  Ubóstwo?
  Zatrudnienia inne niż na czas nieokreślony?
  Równy dostęp do edukacji?
  Liczba rodzonych dzieci?
  Dostępność mieszkań?
  Poziom realnych płac?
  Zmniejszenie strukturalnego bezrobocia ukrytego w rolnictwie?
  Sprawności orzekania w sądach?
  Podniesienie innowacyjności gospodarki?
  Kolejki do specjalistów medycznych i SOR?
  Korupcję w aparacie państwa?
  Zapaść systemu emerytalnego?
  Wydajność pracy Polek i Polaków w relacji do średniej UE?
  Obniżenie regresywnego podatku VAT?

  Jedynym widocznym, populistycznym acz zbędnym osiągnięciem jest transfer do ludności miasteczek i wsi, a program ten kosztuje 2 procent PKB. 500+ w mieście rzadko rozwiązuje problem opieki nad dzieckiem pracujących rodziców. Poza miastami ma dwukrotnie większą wartość niż w wielkich aglomeracjach.

  Czy o taką przemianę społeczną chodzi? I komu?

 171. sloganami, nie zas slogami…

 172. https://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4337,Materialy-ze-sledztwa-dotyczacego-quotwilli-w-Kazimierzu-Dolnymquot.html

  Na stronie CBA materiały ze śledztwa do pobrania (pdf) na temat willi Kwaśniewskich w Kzimierzu Dolnym. Można sprawdzić jak bardzo są niewinni.

 173. Koniec miłości? – wyrokuje a nawet pyta red. Bendyk (POLITYKA 7)

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1941858,1,koniec-milosci.read

  „Głupich nie sieją” – mądre przysłowie przypomina red. Passent.

  Im bardziej jesteś idiotą, tym bardziej wierzysz w to, że nim nie jesteś – jest to tzw. efekt Dunninga-Krugera z Uniwersytetu Cornell (USA). „Kontestujesz ekspertów, jeśli są przeciwnego zdania niż ty, aby utrzymać bezzasadnie wysokie mniemanie o sobie samym” – pisze amerykański profesor Tom Nichols ze szkoły Marynarki Wojennej i Harvardu. Inaczej mówiąc, ignoranci są przekonani, że wiedzą lepiej. Osoby mniej wykwalifikowane są skłonne przeceniać swoje kompetencje, natomiast osoby wyżej wykwalifikowane raczej ich nie doceniają.

  (…)

  Listy poparcia członków neoKRS najpierw nie zostały opublikowane, potem (ciągle tajne) okazały się w dodatku mało ważne, bo skoro prezydent (skądinąd prawnik) powołał w oparciu o nie nowych sędziów, to jest to decyzja nieodwołalna, choć obciążona defektem prawnym. Ręka prezydenta naprawia wszystkie defekty. Trochę tak, jak gdyby Andrzej Duda dopuszczał do eksploatacji samoloty, mimo że niektóre elementy nie zostały w nich dopieszczone zgodnie z procedurą, ale to nie ma kompletnie znaczenia, bo jest podpis prezydenta. Zatwierdzone przez AD na pewno nie spadną. Wstrzymać Słońce – ruszyć Ziemię to dla prezydenta pestka. Powiem więcej: dopóki Andrzej Duda będzie prezydentem, dopóty Ziemia będzie się kręciła dookoła Słońca, a linie proste równoległe się nie skrzyżują.

  Ale z genderem i ideologią LGBT jeszcze muszą powalczyć.

 174. remm o godz. 18:23

  Masz rację, pisałeś o propozycji Kukiza dotyczącej wyboru sędziów TK.
  Wybory do KRS z jego udziałem tak mi zalazły za skórę, że już wszędzie je widzę

 175. Jakie problemy społeczne rozwiązała władza PiS?

  Ona je odziedziczyla po PRL i innych ekipach politycznych III RP i przetransferuje je w formie nienaruszonej do nastepnej ekipy politycznej, ktora nastapi po PiS… bo taka jest logika poststyropianowej formacji politycznej… 🙂

 176. woytek
  11 lutego o godz. 18:47
  Giertych powinien zostać aresztowany na sali sądowej.

  Brzmi to dla mnie jak głos suwerena.
  Powinien mu wiec jeszcze kat publicznie wymierzyć kare. Co powiesz o wydłubaniu oczu? Ale PiSowscy faszyści mieliby widowisko 🙁

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 177. PA z Rosji
  Po tym co napisałeś o Chomsky trudno uwierzyć w to, ze twoja znajomość życia akademickiego w Ameryce, nie jest tylko z rosyjskiej propagandy, a rzeczywiście z autopsji ? Twoje wyobrażenie o nim za bardzo przypomina to w Rosji.

 178. Mauro Rossi,
  a dlaczego nie napiszesz o rabowanej forsie z PCK i przeznaczaniu jej części na kampanię wyborczą Anny Zalewskiej?
  Cała Polska z was się śmieje, aferzyści i złodzieje.

  Mauro, ile ukradzionej kasy GetBack wydał na promowanie PiS?
  Cała Polska z was się śmieje, aferzyści i złodzieje.

 179. Nie mając wglądu w rachunki ministerstwa finansów nie jesteśmy w stanie ocenić stanu finansów publicznych, dlatego rozważanie zagadnienia skąd rząd bierze pieniądze na funkcjonowanie państwa jest w dużym stopniu obarczone ryzykiem błędu.
  Mamy wprawdzie podane założenia budżetu na 2020 rok i możemy z grubsza oceniać pozycje wydatków, ale już przychody budżetowe są niewiadomą, bo odchylenia mogą być w tym roku ogromne, a nawet wpływy podatku VAT są pisane palcem po wodzie.
  Obóz rządowy zakłada wygraną obecnego prezydenta, ale nawet taka wygrana stabilności nie gwarantuje. Druga kadencja postawi bowiem obecnego prezydenta w innej sytuacji. Może już postawić się okoniem, może wywrzeć presję na prezesie, premierze czy nawet ministrze-prokuratorze, w każdym razie będzie mógł nieporównanie do obecnej kadencji więcej, a nawet wszystkich doktorów habilitowanych nominować na profesorów, nawet z dziedziny mniemanologii stosowanej.
  Będzie mógł, bez zagrożenia utraty stanowiska, i to może przyprawiać prezesa wszystkich prezesów o ból głowy, ale to już nie moje zmartwienie

 180. Hetajr,
  napisałem coś do Ciebie pod poprzednim wątkiem.

 181. Zakalec z Berlina Wsch.
  wybacz, ale nie jest moja ambicja udowadniac tobie cokolwiek… 🙂

 182. Zakalec z Berlina Wsch.
  ale wciaz czekam na to „Moskiewskie dossier” Prezesa Kaczorka… to bedzie bomba… 🙂

 183. PA z Rosji
  Nie ma sprawy.

 184. Pojęciowy galimatias Polek i Polaków wg. IBRIS

  Nieco ponad połowa badanych uważa, że warto byłoby przeznaczyć pieniądze z programu 500 plus na finansowanie usług publicznych (zdrowie, edukację). Ale już tylko co piąty daje zgodę na likwidację programu. Jak pogodzić jedno z drugim? Najlepiej odciąć od transferów zamożnych; takie rozwiązanie postuluje ponad 60 proc.

  Najwięcej zwolenników skasowania 500 plus znajdziemy wśród wyborców Roberta Biedronia.

  Co sądzimy o obiecywanych przez PiS w poprzedniej kampanii skokowych podwyżkach płacy minimalnej? Ponad 70 proc. badanych trzyma rządzących za słowo. Nawet jeśli zdaniem 80 proc. wywoła to podwyżki cen. A dodajmy, że 40 proc. badanych odczuwa statusowy lęk, że po podniesieniu najniższych dochodów znajdą się w gronie najmniej zarabiających. Szczególnie rzuca się w oczy sceptycyzm wśród potencjalnych wyborców Dudy. Ponad połowa z nich stwierdza, że dalsze podwyżki najniższego wynagrodzenia już nie są wskazane.

  Powszechna jest obawa, że nasze emerytury będą niskie (według 77 proc.). Ale wieku emerytalnego absolutnie nie wolno podwyższać (72 proc.). Kto więc powinien zadbać o godne świadczenia? Oczywiście państwo (78 proc.).

  Raptem 11 proc. badanych zgadza się z opinią, iż są one za niskie. Wysokiej akceptacji dla podatkowej progresji (68 proc.) towarzyszy zaś bardziej elementarna intuicja, że przede wszystkim trzeba egzekwować od „bogatych”. W największym stopniu skłania się ku temu elektorat Dudy, choć wyborcy kandydatów opozycji (poza radykalnymi wolnorynkowcami popierającymi Konfederację), ogólnie rzecz biorąc, również podzielają ten pogląd. Co najwyżej można tam dostrzec liberalne wyspy, najbardziej na zapleczu Biedronia.

  Aż 85 proc. badanych zgadza się z poglądem, że globalne ocieplenie stanowi zagrożenie dla Ziemi (z czego 70 proc. zgadza się zdecydowanie). Zdaniem 80 proc. już teraz należy zacząć zmniejszać emisję gazów cieplarnianych. Ale pod warunkiem, że zapłacą za nas inni. Bo kiedy pytamy o gotowość do rezygnacji z węgla z uwzględnieniem rachunku wynikających z tego kosztów, odpowiedzi twierdzące i przeczące rozkładają się już tylko pół na pół.

  Polacy niezmiennie wierzą w Unię. 80 proc. badanych uważa, że do tej pory członkostwo dawało nam głównie korzyści. Tyle samo (choć już bardziej na miękko), że tak będzie nadal. W euroentuzjazmie zdecydowanie przoduje elektorat Biedronia. A dalej Kidawy-Błońskiej, Hołowni, Kosiniaka-Kamysza oraz Dudy. Ten ostatni całkiem wyraźnie; ledwie co piąty zwolennik prezydenta uważa, że więcej przez Unię tracimy.

  66 proc. naszych badanych uważa, że dziś przebywa w Polsce więcej emigrantów niż pięć lat temu. Dla 20 proc. jest to pewnym źródłem zmartwienia, choć naprawdę rozdzierających szaty jest relatywnie niewielu (5 proc.). Za to połowa badanych jednoznacznie stwierdza, że Polska dobrze wyszła na otwarciu drzwi. I poza ilościowo raczej symbolicznym elektoratem Bosaka pozytywne oceny dominują we wszystkich pozostałych kręgach. Łącznie z wyborcami Andrzeja Dudy. Najbardziej otwarci nieoczekiwanie okazują się jednak wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza: aż 78 proc. pozytywnie ocenia imigrację.

  (Próba: n=1100, błąd oszacowania 3 proc., próg ufności 0,95.
  Miejsce realizacji: badanie ogólnopolskie.
  Czas realizacji: 11–12 stycznia 2020 r.)

  To co IBRIS badał u wyborców to chyba były „przesłanki ekonomiczno-socjalne”.

  Jak twierdzi się na blogu, dwie są teorie:
  (1) że nie mają one najmniejszego wpływu na politykę (tzn. głoszenie ich przez kandydatów i partie nie wpływają na wynik wyborów), albo
  (2) że sytuacja (ekonomiczno-społeczna?) jest tak dobra czy raczej normalna iż o takim wpływie nie (ma) co mówić.

  Sam nie wiem, do którą teorię przyjąć, poprzeć, propagować. Jak się wczytać, to obie przeciwstawione teorie są jakby to powiedzieć – takie same. Obie sprowadzają dyskutantów do parteru, i o to chodzi.

  Osobiście mam wrażenie, że populizm przyniósł zamęt w głowach wyborców, zaś prowadzona rewolucja wywróciła to jeszcze raz, że tezy o roli przesłanek ekonomiczno-społecznych są równie dobre jak tezy na zjazd PZPR. Bez ideologicznej pryncypialności nie podchodź, bo się zaplączesz.

 185. To, że Kaczyński współpracował z władzami PRLu nie jest żadną tajemnicą, kontrowersyjnym jest jedynie to jak intensywna współpraca to była. Putin napewno opublikuje te dokument, kiedy przestaną one mu być przydatne, do wywierania nacisku na Kaczyńskiego. Jeszcze trochę cierpliwości.
  https://gloria.tv/post/acYhpLqV1DXa4kwqMo9kZHKh1

 186. Jest to ciekawy sposob, aby znalezc zatrudnienie dla bylych wojownikow z Syrii…prawie jak Czeczency…
  https://www.dw.com/en/libya-are-turkeys-syrian-mercenaries-a-new-threat/a-52329943

 187. Mauro Rossi,
  dlaczego CBA hoduje u siebie ochraniarzy mafii watowskiej. Czy to nie faworyt Kamińskiego i Wąsika przez nich przyjmowany do pracy i przez nich awansowany ochraniał mafię watowską?
  Mauro, cala Polska z was się śmieje, ………….

 188. Co z ostatecznym raportem podkomsji smoleńskiej?
  Nasłuchuję już drugi mieisac. Gdzie jest ostateczny raport Podkomisji Smoleńskiej Macierewicza? Macierewicz zapowiadał – na początku roku 2020 będzie gotowy. Szef Podkomisji Smoleńskiej (teraz jednoosobowej) tłumaczył, że specjaliści z Uniwersytetu w Wichita w USA zakończą prace nad inżynierią odwrotną zamachu wybuchowego w Smoleńsku, przekażą wyniki do Podkomisji, a Podkomisja wszystko scali w nasz polski prawdziwy ostateczny raport pokazujący jak w Smoleńsku dokonano zamachu samolotowego wielowybuchowego termobarycznego na prezydenta RP.

  Niestety prawda o zamachu smoleńskim wciąż idzie do nas. Już 5 lat idzie i nie może dojść.
  Prawda wynikająca z masowych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej też szła i szła do nas i wreszcie gdzieś utknęła i tam tkwi.

  Specjaliści z Uniwersytetu stanowego Wichita, Kansas, USA, wykonali zlecone zadanie, czyli pomierzyli co trzeba, sporządzili rysunki, opisali je, przebadali, przekonsultowali, sprawdzili co trzeba i przekazali do Podkomisji, że są gotowi.

  A Podkomisja co? Znak zapytania. – A dlaczego w raporcie Uniwersytetu nie ma nic o zamachu termobarycznym? – Bo wyście nie zamawiali. Zamawialiście inżynierię odwrotną, a przedmiotem badań inżynierii odwrotnej nie była rekonstrukcja zamachu, tylko odtworzenie jego struktury i właściwości.
  Badanie zamachu powinno być zlecone CIA. My nie mamy kompetencji. – Jak to nie macie? Przecież wzięliście pieniądze. – Tak, wzięliśmy pieniądze za to co było w umowie – za rekonstrukcję samolotu metodą inżynierii odwrotnej, a nie za rekonstrukcję zamachu. Nie zajmujemy się badaniem zamachów.

  Uuuuu – Antoni aż przysiadł. Binienda mnie wrobił. Będą kłopoty, jak się Prezes dowie.
  Szef projektu w Wichita – trza było nie gadać byle czego, tylko wpierw zapytać się nas – co jest możliwe, co niemożliwe. Myśmy swoje wykonali. -No tak – przyznał cichutko Antoni. – Jak ja teraz będę wyglądał?
  – Jak zbity pies – odpowiedział szef projektu Wichita. Albo kulawa kaczka – dodał.
  Pzdr, TJ

 189. ciekawe sa nie newsy o prez. Kaczorku, ale zrodlo
  https://en.wikipedia.org/wiki/Gloria.tv
  chyba, ze chodzi o cos innego…
  jak sie pogrzebie troche po latrynach internetowych, to mozna wygrzebac kazde go..o…. nie broniac zupelnie Prezesa Kaczorka, ale nie wpadajac w absolutna paranoje… 🙂

 190. „Nawet w się nie domyślasz Piotrze jak skompromitowałeś właśnie formację umysłową lemingów:)”

  Formacja umysłowa lemingów !!? Przeciez nie ma czegos takiego , bo albo rybka albo pipka . Formacja umysłowa sugeruje , ze te lemingi z formacja mialyby byc zdolne do myslenia co zaprzecza filozofii bycia lemingiem . Jedyne mozliwe wytlumaczenie to autor tej mysli sam jest lemingiem . Cos gdzies przeczytal i dawaj przepisywac . Po co komu jakakolwiek umyslowa formacja skoro nie wie jak z niej korzystac / Skompromitowac cos co juz dawno jest skompromitowane.. to przypomina gromadne domniemane (!) skakanie gdzies w dol bez zadnego powodu i sensu itd itp . Przypomina to raczej jakas religie niz jakakolwiek „umyslowa formacje ” sugerujaca dla zasady , samodzielne myslenie .

 191. Pamietam, ze ktos kiedys sprzedal „Spieglowi” pamietniki Hitlera…:)

 192. Strach czytać te posty rozdygotanych intelektualistów. Mocarstwa patrzą na Europę z życzliwym politowaniem , ciesząc się jej rozkładem. Turcja wydaje mapy z zarysem terytoriów sprzed I wojny światowej i taką politykę realizuje w czasach, kiedy ślicznotki europejskie rozstrząsają problemy „elgiebetowskie”.
  Czy intelektualista jest skazany na krótkowzroczność ? To się skończy kolejnym rozbiorem Rzeczpospolitej.
  Wygrają na tym ci , którzy inspirują obie walczące strony do wojny domowej w kraju mającym problemy z własną tożsamością narodową i ambicjami mocarstwowymi wyssanymi z palca od nogi, chorego na reumatyzm Naczelnika.
  Na polskich nastrojach przedwyborczych agenci obcych służb grają jak na basetli, znając końcowy wynik , który zawsze będzie ich zwycięstwem.
  A wystarczy wygrać przyszłe wybory do Sejmu i zmienić złe ustawy, na takie, które będą dobre w mniemaniu partii rządzącej.

 193. Są historycy i są dziejopisarze.
  Pozycję w nauce buduje się długo, nawet latami. Zniszczyć można ją bardzo szybko. Przykładem, moim zdaniem, jest min. Gliński.

 194. Pisowscy europosłowie aktualnie w Europarlamencie stają przeciwko wszystkim, tymczasem parlamentarzyści z innych krajów rzeczowo i spokojnie wskazują zagrożenie praworządności w Polsce, poprzez likwidację niezależności sędziowskiej i dominację obozu rządzącego.
  Marnie to wygląda ta kłótnia polsko-polska i europis przeciw pozostałym europosłom.

 195. legat; godz. 20:29

  Astygmatyzm jest mi nadzwyczaj bliski. Dokładnie wiem jak wygląda minister sprawiedliwości kiedy nie mam okularów na nosie.
  Cieszę się, że możesz być pewien nie tylko wyższej kwoty do zapłaty ale także jakości wszczepionej soczewki.
  Takie rozsądne działanie jest możliwe w Czechach a nie w Polsce ponieważ są to Czechy itd.
  Czechem chciałem być już dobre kilka dziesiątek lat wstecz a konkretnie od czasu pierwszej lektury Przygód dobrego wojaka Szwejka. I z czasem pragnienie tego narastało.

 196. Bar Norte
  11 lutego o godz. 18:19

  „W sensie prawnym grzywna, którą dziś wlepiła Giertychowi tzw izba dyscyplinarna, jest podstawą do dochodzenia w trybie odwoławczym przed sądami krajowymi i zagranicznymi czy owa izba jest sądem”.

  Izba Dyscyplinarna SN działa na podstawie ustawy. TK póki co nie orzekł, że Izba Dyscyplinarna jest niezgodna z Konstytucją. TSUE w wyroku z listopada 2019 orzekł, że SN ma prawo badać legalność postępowania Izby Dyscyplinarnej SN, ale w poszczególnych przypadkach. SN nie ma prawa kwestionować jej istnienia i działania, bo musiałby kwestionować ustawę, co jest niedopuszczalne. SN może oczywiście zwrócić się do TK o zbadanie jej konstytucyjności. Może też przyjrzeć się temu konkretnemu przesłuchaniu i ocenić w jaki sposób pogrywał Giertych. Może też orzec, że Giertych zachował najwyższe standardy i jest arbitrem prawniczej elegancji, co prawdę mówiąc specjalnie by mnie nie dziwiło.

  „I o to głównie Giertychowi chodziło”.

  Nikt nie wie lepiej niż lewica o co chodziło Giertychowi. W końcu to oswojony narodowiec, o ile nie faszysta, pogłaszcze się go, poklepie za uszami, dobry Romuś, dobry …. a teraz bierz! 🙂

 197. „Społeczeństwo jest przypadkowe”. Czy nadal?

  Tego argumentu posłanka ZChN użyła przeciw referendum w sprawie ustawy antyaborcyjnej. Obawiała się, że „społeczeństwo przypadkowe” odrzuci antyaborcję. Teraz, gdy jest co dzielić – po 8 latach „Polski w ruinie” – przesłanki społeczno-ekonomiczne nabierają mocy. I okazuje się, że społeczeństwo nie tylko jest przypadkowe w swych opiniach, ale też rozbiegane, rozkapryszone, rozbrajająco roszczeniowe, czyli jemu się od państwa/rządu/władzy należy jeszcze więcej.

  Nazwałbym to populizmem schyłku III RP.

  Tymczasem PiS pochyla się nad społeczeństwem i zamierza je coraz bardziej scementować wokół partii i rządu, w ten sposób usunąć wszelką przypadkowość, niespójność poglądów, brak wyrazistości opinii. Forsują pogląd, pardon przekonują społeczeństwo, że sędziowie to postkomuna kasta. Idzie im to topornie, wynik nie jest pewny, ale prą do przodu. Inny pogląd do scementowania, to że każda aborcja jest zabójstwem. Już dwa razy próbowali, ale „przypadkowy” opór szumnie zwany czarnymi parasolkami jeszcze się utrzymał.

  Profesorowie, o których pisze red. Passent tworzą „zagraniczne lobby”. Ta etykieta kojarzy się źle, co jest pozostałością PRL, zagraniczny kapitał, zagraniczni fabrykanci, zagraniczne lobby – te epitety doskonale się nadają do cementowania społeczeństwa i niwelowania jego przypadkowości.

  Oczywiści pogląd, że do Unii dopłaca cały naród, a Niemcy nie chcą nam wypłacić odszkodowań za wojnę idących w biliony też się przebije. Powoli, jak żółw ociężale, ale prezes Kaczorek nawet niemieckim mediom rzuca to w twarz, „eksperci liczą te kwoty” – mówi do FAZ.

  Damy wam, jak porzucicie swoją przypadkowość na rzecz scementowania wokół PiS – mówi społeczeństwu prezes Kaczorek. Niestety społeczeństwo w swej przypadkowości jeszcze nie całkiem łapie i prezes musi przyznać w noc wyborczą, że PiS zasługuje na większe poparcie.

  Ktoś kto zna historię, np. realnego socjalizmu to się domyśli, że doktryna walki z przypadkowym społeczeństwem i cementowania wokół jednej partii nie kończy się dobrze. Ktoś kto zna historię domyśli się, że przesłanki ekonomiczno-społeczne są najważniejsze w tym historycznym rozrachunku, ale tylko w długim okresie czasu, choćby ze 20-30 lat. A na kolejnym etapie rewolucji to jest tylko narzędziem walki o władzę nad danym krajem, nad społeczeństwem. Czasem pakietem sloganów tylko, dla zamieszania w przypadkowych głowach wyborców. Manipulacją.

 198. Ja pierd-olę, masakrują patriotyczny rząd IV RP! Gdzie? Qrwa, w Europarlamencie. Niemka szwargoce, że PiS = Komunizm. Szajse!

 199. hetajr 11 lutego o godz. 21:43 do mnie: –Cieszę się, że możesz być pewien nie tylko wyższej kwoty do zapłaty ale także jakości wszczepionej soczewki.

  Jestem o tyle pewien, że jej jakość jest chyba względnie dobra bo za miesiąc minie rok jak sobie żyję z tym sztucznym ślipem i jest dobrze, szczególnie że zmniejszyła mi się też upierdliwość jazdy po nocy. Wziąwszy pod uwagę, że mam jeszcze kilka innych sztucznych części to wychodzi na to, że tak powoli, kroczek po kroczku zmieniam się w cyborga.

 200. Mauro Rossi

  Na wstępie chciałem sprostować to co zacytowałeś, bo pisałem to „na chybcika”.

  Napisałem, że wlepiona dziś Giertychowi grzywna jest „podstawą do dochodzenia w trybie odwoławczym”. Po namysle stwierdzam, że tryb odwoławczy nie może zachodzić jako, że Giertych nie uznaje tzw „izby dyscyplinarnej” za sąd.
  Tak więc w grę może wchodzić po prostu zaskarżenie do sądu decyzji organu, który sądem nie jest. W tym sensie droga sadowa w kraju i za granicą służyć będzie określeniu statusu owej „izby dyscyplinarnej”.

  Mauro, to, że ową „izbę dyscyplinarną” uznajesz nie jest tajemnicą bo wielokrotnie o tym pisałeś. Tak więc moim zdaniem nie ma sensu w tym byś powielał wielokrotnie uzasadnienia dla swego uznawania.

  Dodam, że taktyka Giertycha, która dziś skutecznie skutecznie wymusił na owej „izbie” potrzebną mu do dalszych działań procesowych grzywnę nie ma nic wspólnego ani z lewicowością ani z prawicowoscią. Natomiast z całą pewnością mozna to oceniać w kategoriach skuteczności adwokackiej.

 201. Agresja wobec redaktora Wrońskiego z Wyborczej, który napisał tekst żeby nie wygwizdywać prezydenta RP. Fanatycy powscy ukształtowani w ostatnich 15 latach m.in. przez ostrzejszą niegdyś retorykę Gazety Wyborczej nie chcą słyszeć o czymś takim i odsyłają redaktora do Gazety Polskiej albo lżą Go od pisowskich trolli.

 202. Bo ktoś może w końcu zadać pytanie jaka jest między nimi i nami różnica (kulturalna) – pointuje Wroński swój głos na powskiej puszczy.

 203. „Jakie odkrycie towarzyskie, taki Trybunał” ktoś skomentował sytuację organu od którego zaczęła się walka z praworządnością w Polsce.
  Polityczki, które zablokowały drukarkę teraz na straconej pozycji w Europarlamencie.

 204. ps Wroński oględnie pisze o wygwizdywaniu ale chodzi prawdopodobnie o wulgarne okrzyki wznoszone przez tłuszczę

 205. Prezydent Narutowicz – szwoleżerowie pana marszałka Piłsudskiego musieli mu torować drogę wśród tłuszczy…

 206. Po pierwsze Izba Dyscyplinarna uważana jest za organ państwa stojący ponad SN, a tego konstytucja wprost nie przewiduje.
  Po drugie sędziowie posiadają jeszcze immunitet, zatem jaki jest ich status w sytuacji wezwania przed ten organ?
  Po trzecie do kogo mają się odwołać sędziowie ukarani przez ID?
  Co ta władza upichciła?

 207. ls42
  11 lutego o godz. 22:53

  „Po pierwsze Izba Dyscyplinarna uważana jest za organ państwa stojący ponad SN ….”.

  Napisz konretnie przez kogo jest „uważana za organ państwa stojący ponad SN” i zerwij z nim stosunki towarzyskie. Z ustawy wynka, że ID jest jedną z pięciu izb SN.

 208. legat; godz. 22:12

  Cyborg, nie cyborg ale to ciągle jesteś ty. Co prawda z każdym wszczepieniem jest Ciebie jakby mniej ale przecież może być gorzej:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przekładaniec_(film_1968)

 209. Jeśli chodzi o wirusa z Wuhan: jest niepokojąca statystyka. Otóż ok. 5000 przypadków zachorowania zakończyło się dotychczas. 4000 wyzdrowieniem, 1000 zgonem. To niepokoi.

 210. Hetajr,
  no tak, jak mawiał nieoceniony Murphy, nigdy nie ma tak źle żeby gorzej być nie mogło.

 211. Mauro Rossi 23.05
  Kto będzie dyscyplinował sędziów Izby Dyscyplinarnej jak ci będą kradli, jeździli po pijaku, albo zachowywali się nieprzystojnie?
  W organach państwa nie powinno być tak zwanych świętych krów. Nie dotarłem do treści ustawy zwanej „kagańcową”, ale wszystko na to wskazuje, że zostanie wkrótce unieważniona.
  W sądownictwie jak w każdej strukturze można zmieniać wiele, uprościć, przyspieszyć, jednak sytuacja w ostatnich latach uległa pogorszeniu, terminy rozpraw się wydłużyły, a opłaty podobno wzrosły.
  Sądy pewnie dużo kosztują, koszty są wyższe niż przychody, o co tu się biją politycy Ziobry? Nigdy nie będą bezkarni, nawet jak wszystko zmienią, na co się jednak nie zanosi. Poza tym ten bezsensowny atak na komunizm, to idiotyzm w czystej postaci, bo czy w Polsce był komunizn kiedykolwiek?
  Jedno jest pewne, politycy staczają się na samo dno

 212. remm
  11 lutego o godz. 18:38
  Tu nie ma sensu jakieś licytowanie . Każdy kto myśli logicznie, wie że PiS ma prawo w nosie i liczy na siłę (a tej ie ma). PO nie może odpowiadać tym samym, bo to droga do katastrofy. Niestety gdy jest przyzwolenie na kłamstwo i obmowę i kpienia sobie z prawa wygrywa (chwilowo) ten mniej moralny. Jednak skutki takiej polityki muszą zniszczyć tak politykujących i zniszczą.

 213. Bar Norte
  11 lutego o godz. 22:31

  „Po namyśle stwierdzam, że tryb odwoławczy nie może zachodzić jako, że Giertych nie uznaje tzw. „izby dyscyplinarnej” za sąd”.

  Ja mogę nie uznawać Giertycha za adwokata, ale jakie to ma znaczenie jeśli on wpisany jest na listę adwokatów? Giertych prywatnie może nie uznawać ID za sąd, ale to nie ma znaczenia, bo ustawa mówi inaczej. SN składa się pięciu izb, w tym Izby Dyscyplinarnej.

  „w grę może wchodzić po prostu zaskarżenie do sądu decyzji organu, który sądem nie jest. W tym sensie droga sadowa w kraju i za granicą służyć będzie określeniu statusu owej „izby dyscyplinarnej”.

  Chyba cię rewolucyjnie ponosi. Jedynie polski TK mógłby stwierdzić niekonstytucyjność ustawy na podstawie której istnieje ID.

  „ że ową „izbę dyscyplinarną” uznajesz nie jest tajemnicą bo wielokrotnie o tym pisałeś”. … nie ma sensu w tym byś powielał wielokrotnie uzasadnienia …”.

  Bar Norte, co tam ja. ID jest częścią polskiego systemu prawnego, możesz jej nie lubić i nie uznawać, ale to w najmniejszym stopniu niczego nie zmienia. ID jest także w twoim obywatelskim interesie, choć możesz tego sobie jeszcze nie uświadamiać. Ale przecież wolność to uświadomiona konieczność, chyba nie zaprzeczysz? Nawet Lenin lubił ten aforyzm Hegla. 🙂

  „ … taktyka Giertycha … dziś skutecznie wymusił na owej „izbie” potrzebną mu do dalszych działań procesowych grzywnę z pewnością można to oceniać w kategoriach skuteczności adwokackiej”.

  Z faktu, że stanął przed tą Izbą i otrzymał grzywnę wynika, że ID istnieje, a Giertych to uznaje. Przecież nie mógł pójść do sądu, którego nie ma. W tym sensie Giertych jest skuteczny.

 214. ls42
  11 lutego o godz. 23:41
  „Kto będzie dyscyplinował sędziów Izby Dyscyplinarnej jak ci będą kradli, jeździli po pijaku, albo zachowywali się nieprzystojnie”?

  Stary problem, quis custodiet ipsos custodes (kto pilnuje pilnujących). Może czwarta władza?
  A jak to było do tej pory, kto takich sędziów pilnował?

 215. ls42
  11 lutego o godz. 23:41

  „Poza tym ten bezsensowny atak na komunizm, to idiotyzm w czystej postaci, bo czy w Polsce był komunizm kiedykolwiek”?

  Tak się jakoś złożyło, że komunizmu nie było, są tylko ofiary komunizmu.

 216. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 23:53
  „Jedynie polski TK mógłby stwierdzić niekonstytucyjność ustawy na podstawie której istnieje ID.”

  …czyli, zamiatała Julcia izbę… itd

 217. Mauro Rossi
  11 lutego o godz. 23:53
  „Z faktu, że stanął przed tą Izbą i otrzymał grzywnę wynika, że ID istnieje, a Giertych to uznaje. Przecież nie mógł pójść do sądu, którego nie ma.”

  ….czyli dla MR sąd to po prostu budynek……a co w środku…nieważne.

 218. Jeśli założymy, że obecnie w Polsce jest władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza, to musimy widzieć struktury i kierownictwo tych odrębnych władz, a zatem marszałka sejmu i senatu, prezydenta i premiera każdego z nich w ramach konstytucyjnych kompetencji, oraz sądy z ich kierownictwem. Co zatem z ID, która ma odrębny budżet do swojej dyspozycji i własne kierownictwo poza kierownictwem SN?
  Przecież to typowa hybryda, nieznana w świecie, taka rączka do specjalnych zadań.
  Jeżeli zachodziła konieczność zmian w strukturach państwa to powinna być uregulowana w nowej konstytucji po przeprowadzeniu referendum w odniesieniu do proponowanych zmian. Były propozycje Kukiza i innych polityków, ale prezes ze swoją katastroficzną wizją chciał zrobić po swojemu i mamy kłopot. U nas te pomysły nie przejdą jak obywatele się zorientują o co mu chodzi

 219. Mauro Rossi

  Namolne powtarzanie uzasadnień dla uznawania tzw „izby dyscyplinarnej” wskazuje, że ty masz najwyraźniej sam z tym problemy. Wyglada na to bowiem, że w ten sposób sam się do tego chcesz przekonać. Inaczej trudno jest wytłumaczyć czemu wciąz piszesz to samo.

  Giertych udał się do budynku SN po to by wygłosić oświadczenie, że nie uznaje tzw „izby dyscyplinarnej”. Po co to oświadczenie złożył pisałem ci wcześniej.

 220. Brakuje mi tu Wieśka; i jego ciekawych linków , czy ktoś wie gdzie on teraz pisze ? .

 221. teo
  11 lutego o godz. 20:17
  „ … wyrokuje a nawet pyta red. Bendyk (POLITYKA 7)

  „Listy poparcia członków neoKRS najpierw nie zostały opublikowane, potem (ciągle tajne) okazały się w dodatku mało ważne, bo skoro prezydent (skądinąd prawnik) powołał w oparciu o nie nowych sędziów, to jest to decyzja nieodwołalna, choć obciążona defektem prawnym”.

  Ów „specjalista” (nie wiem od czego) wygląda na zagubionego. Z punktu widzenia polskiego prawa KRS jest ciałem doradczym prezydenta do spraw powołania sędziów, ale jej rekomendacji PAD posłuchac się nie musi. Nawet gdyby okazało się, że z listami poparcia do KRS w konkretnych przypadkach jest coś nie tak, nie miałoby to znaczenia dla decyzji prezydenta o mianowaniu sędziów, nieodwoływalnych i powołanych bezterminowo. To mało prawdopodobny scenariusz, bo złożonych podpisów rekomendujących do KRS nie można wycofać. Nie można więc wymusić np. szantażem wycofania głosów poparcia na członka KRS, co dla opozycji byłoby najbardziej oczywistą drogą do potęgowania zamętu. Po drugie, załącznik do ustawy o KRS przewiduje, że podpisy osób rekomendujących nie będą upubliczniane. Nie znaczy, że są tajne, ale nie są publikowane. Wszystkie listy z rekomendacjami (PESEL, podpis) złożone są w Ministerstwie Sprawiedliwości i długo będą archiwizowane. Jeśli chodzi o zgłaszanie kandydatów do KRS to ustawa przewiduje, że mogą to robić grupy 2 tys. obywateli i 25 czynnych sędziów. Chyba tylko w głowach mało poważnej opozycji mógł powstać pomysł, że większość sejmowa, która zdobyła w ostatnich wyborach 8,5 mln głosów nie będzie w stanie zebrać rekomendacji do KRS od 2 tys. obywateli, i że w kraju nie znajdzie się 25 uczciwych i nieuwikłanych sędziów, głównie młodszego pokolenia. To chyba oczywiste, że w korporacji sędziowskiej trwa teraz walka pokoleń. Młodzi, dobrze wykształceni, nie uwikłani w ciemne interesy III RP, v. stary establishment. Oczywiście, są też młodzi-starzy, którzy już zdążyli się skompromitować, jak Paweł Juszczyszyn.

 222. Mauro: Ów „specjalista” (nie wiem od czego) wygląda na zagubionego
  Piszesz o red. Passencie, jak jasno wynika z mojego komentarza.

  Z punktu widzenia polskiego prawa KRS jest ciałem doradczym prezydenta do spraw powołania sędziów, ale jej rekomendacji PAD posłuchac się nie musi. …
  Twoja desperacja w temacie polskiego prawa dorównuje awiacyjnej desperacji. KRS tupolewem, Juszczyszyn brzozą. Pisz dalej, pisz bez ustanku, dołują swoją wiarygodność, czy zostaniesz przodownikiem PiSowskiego trollowania?

 223. Red. Wroński (GW) zastanawia się nie nad tym, czy warto gwizdać na prezydenta.

  To prawda, polityka budzi emocje, polityka w czasie kampanii wyborczej budzi emocje szczególne. Są jednak sytuacje, kiedy gwizdanie na prezydenta jest nie na miejscu.
  https://wyborcza.pl/7,75398,25684986,nie-gwizdac-na-prezydenta.html

  Ma redaktor wątpliwości, czy uroczystości 100-lecia zaślubin z morzem w Pucku jest taką sytuacją, kiedy gwizdanie na prezydenta jest nie na miejscu: ginęły pokolenia Polaków w 1920 roku i przez ostatnie sto lat. Nie należeli ani do PiS, ani do ugrupowań opozycyjnych – argumentuje Wrońsk i konkluduje – Czym innym jest sytuacja, gdy prezydent przemawia w Lubartowie, we Włoszczowie podczas objazdu powiatów czy podczas imprezy w karczmie piwnej z górnikami na Śląsku.

  A więc wygwizdujmy – wyPADa.

 224. Polska jest jedynym krajem UE, w którym sędzia może być karany za stosowanie prawa unijnego

  Czy prezes Kaczorek zdaje sobie z tego sprawę? Czy wystąpi z orędziem, że polska demokracja jest wzorowa, najlepsza w Europie?

  Vera Jourová, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, zapewniła europosłów, że Komisja szczegółowo analizuje ostatnią ustawę o sędziach („ustawę kagańcową”), którą w zeszłym tygodniu podpisał prezydent Andrzej Duda. A zarazem już teraz przywoływała opinię Komisji Weneckiej, że to nowe prawo grozi jeszcze większym podważeniem niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
  – Komisja Europejska chce nadal dialogu z władzami Polski, ale jednocześnie jest strażniczką traktatów. Z tego powodu zawsze będzie sięgać po postępowania przeciwnaruszeniowe, jeśli będzie potrzeba – powiedziała Jourová.

 225. Bar Norte
  12 lutego o godz. 0:16

  „Namolne powtarzanie uzasadnień dla uznawania tzw „izby dyscyplinarnej” wskazuje, że ty masz najwyraźniej sam z tym problemy”.

  Pisałem, że umocowanie ID SN jest w ustawie. Wolę rozmawiać o faktach, ty o mykach i trikach oraz spodziewanych doraźnych korzyściach z tych myków i trików. Korzyściach dla kogo? Ludzi, czy kawiarnianych polityków? Myk i zburzymy to, myk i nie uznamy tego, myk i rozpieprzamy tamto. A czy coś zbudujemy? Nie, to nie my. My tylko rozpieprzamy. Teoria krytyczna w wersji zwulgaryzowanej. Z tym Bar Norte masz problem, choć niby rozmawiasz po inteligencku. Ale w dyskursie inteligenckim nie wiesz jak jest lub też sądzisz, że codziennie inaczej. 🙂 Co może zależy od pomruków z Brukseli? Ostatni pomruk o zabezpieczeniu i gigantycznych karach dla PL okazał się piskiem myszy, w dodatku mocno zafałszowanym, ale jak pamiętam wzbudził twój szczery entuzjazm. ― Nowa sytuacja. To chyba twoje ulubione słowa?

  „Giertych udał się do budynku SN po to by wygłosić oświadczenie, że nie uznaje tzw „izby dyscyplinarnej”.

  Pisałem, że wrażenie jakie chciał zrobić nie ma znaczenia, chyba że dla adwokata dyscyplinarne. Jak stanął przed sądem to go uznaje (przecież nie został doprowadzony), nawet kiedy wygłasza polityczne ideolo nadzwyczajnej kasty. Niektórzy kryminaliści też nie uznają sądu przed którym przyszło im stanąć, ale jak już lądują w pierdlu to egzystencjalne doświadczenie szybko weryfikuje ich złudzenia.

  „Sędzia Izby Dyscyplinarnej Adam Tomczyński, uzasadniając karę dla Giertycha, powiedział, że „polityka nie ma i nie powinna mieć miejsca w sali sądowej, natomiast w sali sądowej powinny mieć miejsce zasady kultury i dobrego wychowania, których zaniedbał mecenas Giertych”. ― Jeżeli sąd wchodzi, to strona wstaje, okazując szacunek do sądu. Jeśli przez 25 lat mecenas Giertych tego się nie nauczył, to bardzo niedobrze ― powiedział. Stwierdził, że Giertych „postanowił z sali sądowej uczynić wiec polityczny”.

  Pewnie teraz ID SN zajmie się Giertychem z jeszcze jednego powodu.

 226. teo
  12 lutego o godz. 1:19

  „Polska jest jedynym krajem UE, w którym sędzia może być karany za stosowanie prawa unijnego”.

  A jakiego konkretnie? Jeśli piszesz to pewnie wiesz.

 227. Piotr II
  12 lutego o godz. 0:06

  „….czyli dla MR sąd to po prostu budynek…”.

  Ważne kto utrzymuje budynek sądu, płaci za światło, remonty etc. Budynek który na pewno nie jest sądem byłoby widać z daleka ― stawałby się ruiną. Małgorzata Gersdorf mogłaby uważać się za Kleopatrę, uwłaszczyć się na Sądzie Najwyższym i nie uznawać rządu, a jednak uznaje, bo rząd płaci jej pensję. Chyba rozumiesz?
  🙂

 228. Portal wPolityce.pl dotarł do pełnej listy sędziów, którzy poparli kandydatów na członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa i ją opublikował.

 229. Panu Du*a gwizdy się nie podobają.
  Oj, oj, ciężko mu będzie w pace z recydywistami.

 230. Mauro
  Europoseł Michal Szimeczka wie, europosłanka Roberta Metsola wie, europosłanka Terry Reintke wie, a ty nie wiesz. Ktoś może do niego dołączy.
  Ustawa kagańcowa i Polski odchodzenie od europejskich ideałów będzie na ustach. „Każdy, kto chce korzystać z funduszy unijnych, musi przestrzegać podstawowych wartości”. I tak bez końca.

  I po co prezesowi Kaczorkowi te udry z Unią?

 231. Europarlament o Polsce. „Pieniądze za praworządność”?

  https://wyborcza.pl/7,75399,25688164,europarlament-o-polsce-pieniadze-za-praworzadnosc.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Essox12311.02.2020, 22:39
  Totalna kompromitacja pisowskiej hołoty. Wstrętne babska i kibol przynoszą wstyd. Szkoda że nie było tam mowy o okradaniu Czerwonego Krzyża, bo beneficjentka głos zabierała.
  Vito(ld)6011.02.2020, 22:43
  Polityczny frustrat, Beata z Przecieszyna wybełkotała komunikat z Centrali. Te teksty nikogo nie przekonają, głupia babo. Nie wtrącaj się, jak fachowcy od prawa dyskutują na argumenty. Już wam powiedziano, nie będzie wewnątrz Unii prawa niezgodnego z unijnymi zasadami. Nie pasuje, to wyPAD.

 232. Poniżani łączcie się ! Dzisiaj poniżani z KK pomocą, jutro będą panami ich losu…Tak sobie myślę prywatnie, że poniżanie ma kacze nogi…

 233. Idzie taki do kościoła a potem wraca i dalej grzeszy…Tak sobie myślę prywatnie czy takie chodzenie to nie jest dreptanie po próżnicy…Może w tym czasie oczyścić nie duszę, ale sąsiedni rów melioracyjny, bo susza kiedyś skończy się…a na ubezpieczenie skąpi się…Przezorny zawsze odmulony…

 234. Portal wPolityce dotarł, Wprost dotarło do nagrań u Sowy, Latkowski kończy film dla TVP o pedofili wśród murarzy, o pardon sędziów itd.
  Aaaaa, zapomniałem L Kaczynski przyłączył część wybrzeża Bałtyku do wcześniej przez niego wywalczonej Polski!

 235. BWTB
  12 lutego o godz. 7:27

  Kompromitacja Polski, na arenie międzynarodowej. Czy i kiedy to się uda odwrócić? Przypuszczalnie obraz Polaka- buraka utknie na trwałe na siatkówce przeciętnego europejczyka. Z „okna na zachód” zrobiła się „dupa na wschód”. Tutejszym faszystom to nie przeszkadza, nawet wprost przeciwnie. Albo doją kasę, albo są tak głupi, że to nie dociera.

 236. @
  Magdalena Filiks ❤️✌posłanka na Sejm RP IX kadencji z ramienia KO, liderka KOD:

  „Polska dzisiaj działa tak:

  1. Marszałek sejmu kieruje do PRAC Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka raport z prac Trybunału Konstytucyjnego.
  Zwołuje się więc Komisję na 11 lutego na godzinę 14.
  Pani prezes tego Trybunału na posiedzenie komisji jednak nie przychodzi, o czym informuje parlamentarzystów za pomocą TVP.

  2. Zanim rozpoczyna się właściwa część Komisji ( na etapie przyjmowania porządku obrad) posłanki i posłowie opozycji zgłaszają problem z możliwością prowadzenia prac,gdyż nie ma nikogo,kto reprezentowałby TK.

  Posłowie Pisu oznajmiają, że nie ma takiej potrzeby, aby ktokolwiek się na komisji w tej sprawie stawił. Nie można zatem nikomu zadać żadnego pytania.
  Nie można zatem w ogóle przeprowadzić komisji która ma podjąć pracę nad raportem.
  Krotko mówiąc nie ma ani o czym, ani z kim dyskutować.

  Mimo to,posłowie Pisu instruują głośno i poza trybem, że „ jak chcemy to możemy sobie dyskytować”.
  Pytam z kim mamy dyskutować i w odpowiedzi posłanka Pisu stwierdza, że jestem wariatką.

  Próbuje zgłosić przewodniczącemu komisji, że posłowie Pisu ubliżają nam notorycznie. W tym momencie pan Ast wyłącza mi mikrofon gdyż przeprowadzam według niego prowokację.

  Nie zdążyłam wiec zapytać, czemu służy to posiedzenie Komisji, z którego Sejm ma otrzymać przecież sprawozdanie.

  Posłowie Pisu wielokrotnie informują nas, ze do dyskusji o raporcie TK nie jest potrzebny nikt z tego TK.

  Następnie sam przewodniczący tej Komisji składa wniosek o zamknięcie obrad komisji bo „nie można prowadzić dyskusji z powodu nieobecności prezes TK”.

  Wcześniej, głosuje jednak przeciwko wnioskowi KO o przerwę w obradach Komisji z powodu braku autora raportu.

  Tak właśnie głosami Pisu zamknięte zostaje posiedzenie Komisji, która się właściwie nie odbyła.
  Ale – odbyła się widocznie na tyle, żeby poseł z Pisu został sprawozdawcą z komisji dla Sejmu.
  Chyba, że uznamy, iż wybór sprawozdawcy i przyjęcie porządku obrad, to było posiedzenie Komisji.

  Sama zainteresowana pani Przyłębska informuje w swoim liście do nas, ze nie przyjdzie,bo rozmowa z nami obniża rangę TK.

  I jakby tego było mało głos zabiera poseł PiS Mularczyk, który informuje opinię publiczna, ze z powodu tego jak zachowuje się opozycja umarło już trzech sędziów TK.
  I uwaga, ze dopóki opozycja będzie hejtowac, to organy konstytucyjne będą opozycje nadal ignorować.

  Byłam zatem na Komisji której faktycznie nie było, bo być nie mogło.
  Wysłucham sprawozdania z komisji której nie było.
  Podatnicy zapłacą za Komisję jakby była, choć przewodniczący powiedział, ze odbyć się nie może chociaż się odbywa.

  Tak wyglądał dziś mój dzień pracy.
  Poprzedzony 6 godzinną podróżą po porannej pobudce o 4 rano.

  Na koniec zjem całkiem dobre i niedrogie sejmowe gołąbki ze świadomością tego, że dla podatnika byłoby taniej, gdybym zjadła je w domu.

  Obejrzałam dziś spektakl chamstwa, prowokacji, arogancji i gwałtu na demokracji.

  Plus dla mnie jest taki, ze przeczytałam setki dokumentów, żeby się przygotować i z cała pewnością stwierdzam, że sam raport Pani Przyłebskiej potwierdza tylko, że TK stał się atrapą.

  Ale o tym napiszę Wam ze szczegółami w następnym poście.

  Póki co muszę pójść na długi spacer, żeby odzyskać równowagę psychiczna i duchową po tym haniebnym i skandalicznym wydarzeniu.

  Polska rządzona przez PIS.”

 237. W czasach Internetu TK jest zbędny, przecież sami interpretujemy zapisy w konstytucji. Potrzebny jest tylko mechanizm wdrożenia naszych definicji w oficjalny obieg.
  Równie zbędne jest stanowisko prezydenta.
  Gdyby takiego urzędnika nie było 10 lat temu, do katastrofy pod Smoleńskiem by nie doszło, co jest oczywiste.
  Jeszcze wiele takich zbędnych i kosztownych administracyjnych stanowisk można zlikwidować bez zbędnej zwłoki i sprawy toczyłyby się szybciej i sprawniej.

 238. Mauro Rossi 2.16
  I po co było się upierać?
  Przecież politycy zgodzili się, że nowy ustrój (po 1989 roku) będzie ostoją demokracji i jawności, a pisowi to przeszkadzało i uwierało

 239. Profesora Beksiaka wspomnienie o czasach II Wojny może kogo zainteresuje (był 15-letnim łącznikiem w Powstaniu i trafił do niemieckiego obozu jenieckiego)
  https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/janusz-beksiak,1781.html

 240. ls42
  12 lutego o godz. 10:45

  „Przecież politycy zgodzili się, że nowy ustrój (po 1989 roku) będzie ostoją demokracji i jawności, a pisowi to przeszkadzało i uwierało”.

  Przypomnij nam jeszcze kiedy to PiS zlikwdował wolne wybory i ilu trzyma więźniów politycznych? Wszystkie włądze są wybieralne, sądownicza od 2018 roku.

 241. W styczniu 2020 MinFin sprzedało obligacje (200 mln euro) z oprocentowaniem ujemnym (-0,31). W lutym br. ministertwo sprzedało obligacje za 1,5 mld euro, również z oprocentowaniem ujemnym (-0,102), chętnych było tylu, że mogłoby ich sprzedać za 6 mld euro.

 242. BWTB
  12 lutego o godz. 7:27

  ” …. zapomniałem L Kaczynski przyłączył część wybrzeża Bałtyku do wcześniej przez niego wywalczonej Polski”.

  Kaczyński utożsamiał się z tradycją polityczną, która przyłączyła i zagospodarowała tę część Bałtyku. Ty wyrastasz z tradycji przywiezionej na Wisłę czołgiem z czerwoną gwiazdą. Po ostatecznej przegranej (trochę to trwało) pozostaje ci rechot. W twoim przypadku śmiech to niekoniecznie zdrowie.

 243. Demokraci idą jak burza.
  Sanders wins New Hampshire. Cieszę się, że Bar Norte się ucieszy.

 244. Nie ma takiego idiotyzmu, pod ktorym nie podpisalby sie przynajmniej jeden czlowiek z tytulem profesorskim. Profesor profesorowi nierowny, to oczywista oczywistosc. PiS jednak z wyjatkowym uporem i zaciekloscia bedzie niszczyc ludzi wybitnych. To kompleks „wyksztalcencow” wobec „wyksztalciuchow”. Kto pamieta kogo okreslano mianem „wyksztalcencow” ten zrozumie.

 245. Ludkowie mili chce mi się tak po naszymu lachać (z Lachami nie ma to nic wspólnego), bo zrobiłem eksperyment. Polegał na wpisaniu dwóch słów użytych przez @MR, którego część z was moi mili bierze za żywą istotę, a eksperyment dowiódł, źe nie. Macie do czynienia z botem. Na innych blogach ma inny nick, ale to wciąż ten sam program.

 246. Czołg z Czerwoną Gwiazdą przyłączył Breslau i Stettin…Tak sobie myślę prywatnie, że nie wszystkie prezenty od komunistów jak pecunia non olet…jak dają to brać…taka warszawska reprywatyzacja na niemieckim majątku…

 247. Mauro Rossi
  Po co tyle straconej energii przy listach poparcia do krs?
  Po co takie zawracanie ludziom głowy przy zmanach w sądownictwie, wpychanie swoich na siłę, skracanie kadencji i przysłowiowe odwracanie kota ogonem?
  Po co nieustanne narzekanie na ustrój, którego nie ma?
  Sędziów powinno być tylko tyle ilu potrzeba i to można było policzyć, a tryby uprościć, a nie pogarszać sytuację.
  Sprzedaż obligacji to życie na kredyt, a czy te finansowe operacje będą w przyszłości opłacalne to się dopiero okaże.
  Przecież ty żyjesz w świecie politycznych iluzji i złudzeń, a czasami warto postawić stopę na ziemi
  Bez urazy w tej kulturalnej rozmowie

 248. teo
  12 lutego o godz. 2:35

  „Europoseł Michal Szimeczka wie, europosłanka Roberta Metsola wie … wie, a ty nie wiesz”.

  Oni wiedzą jeszcze mniej o Polsce niż ty o Słowacji i Malcie. Lewicowy internacjonalizm nie polega na ocenie merytorycznej tylko działaniach stadnych. Dobrze mieć kozła ofiarnego (ideałem jest rząd konserwatywny ― Polska, Węgry bardzo ok.), który jednoczy lewicową wspólnotę wokół „antyfaszystowskich idei”, choć ― jak się uważnie przyjrzeć ― w tle zawsze są jakieś mętne interesy. O idei kozła ofiarnego w kulturze pisywał swego czasu interesująco francuski filozof i antropolog Rene Girard.

  Poza tym co Szimeczka i Metsola zrobili, by w ich własnych krajach nie mordowano skrytobójczo dziennikarzy? Wiesz może?

 249. Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 12:54

  „W styczniu 2020 MinFin sprzedało obligacje (200 mln euro) z oprocentowaniem ujemnym (-0,31). W lutym br. ministertwo sprzedało obligacje za 1,5 mld euro, również z oprocentowaniem ujemnym (-0,102), chętnych było tylu, że mogłoby ich sprzedać za 6 mld euro.”

  Ujemne oprocentowanie rządowych obligacji denominowanych w euro jest czymś obecnie normalnym, co można sprawdzić: https://www.investing.com/rates-bonds/world-government-bonds

  Więc po:
  1. to nie jest zasługa obecnego rządu tylko otoczenia,
  2. kapitał który wykupuje te obligacje, jest spekulacyjny i przy pierwszych problemach wycofa się, powodując znaczny spadek wartość złotówki,
  3. to że te problemy wystąpią, jest pewne, bo raz, że obecny rząd robi wszystko, by wystąpiły, dwa, mamy obecnie potężny światowy kryzys gospodarczy, który jest maskowany dodrukiem pieniędzy, nie tylko euro, ale także dolarów i jenów. Tylko że wcześniej czy później ten środek przeciwbólowy przestanie działać i kryzys ujawni się z całą mocą.

 250. Po pielgrzymkach na Jasną Górę przestępczość nie spadła… a ślubowali…Tak sobie myślę prywatnie, że ślubowanie to ślubowanie…jak dzień dobry w ulewę…

 251. ls42
  12 lutego o godz. 13:19

  To co napisałeś to dosyć naiwne, a przecież trzeba mieć umiar we wszystkim, zarówno w cnocie jak i naiwności. 🙂

  Wymiar sprawiedliwości to przepotężna władza. PiS nie chce jej mieć przeciw sobie w koalicji jaki kasta przed laty zawarła z opozycją. Wbrew insynuacjom nie chce go mieć po swojej stronie. Co może nie byłoby trudne, wystarczyłoby potwierdzić przywileje kasty i otoczyć ja ochronnym parasolem, tyle że to prosta droga do dysfunkcji państwa. PiS chce mieć wymiar sprawiedliwości na pozycjach właściwych dla niego, czyli neutralnych, co najlepiej sprawdzi się niezależnie od tego, czy w przyszłości w Polsce będzie rząd proniemiecki czy proamerykański. Wówczas nie będzie zagrożenia, że np. Naczelny Sąd Administracyjny wydaje orzeczenia korzystne dla firm niemieckich lub amerykańskich, bo władze „mają przełożenie” na wymiar sprawiedliwości i moga w ten sposób zagrać, by zapunktować. Podobnie może być w sytuacji, gdy rządy unijne naciskają na władze w Warszawie, by w sądach zapadały korzystne wyroki dla ich firm. W systemie rynkowym gospodarka bez sprawnych i niezależnych sądów zawsze będzie miała kłopoty. Teraz rozumiesz skąd się ten cyrk w Brukseli bierze?

 252. Prezes TK dostał order od papieża za”boskość” w wyrokach…Czy pisowcy będą zwalczać „watykaznizację” wyroków wydawanych przez sędziów katolików…Tak sobie myślę prywatnie czy będzie rzymski cyrk na arenie Colloseum…

 253. Nie wierzę aby „komunizujący” sędzia wydał korzystny wyrok dla burżuja….Tak sobie myślę prywatnie , że szybciej orzeknie spieprzaj dziadu wyzyskiwaczu !…jak głosili klasycy bliżniacy…

 254. Kaszubi odcinają się od skandalu w Pucku! ZKP: Niegodne zachowanie. Nie mają nic wspólnego z prawowitymi mieszkańcami tej ziemi, pisze prawicowa prasa.

  Tokarz Buła się odcina, syjonstów wina, syjonistów wina …
  🙂

 255. maciek.g
  12 lutego o godz. 14:14

  To tylko dr Sławomir Dudek, który po 27 latach pracy odszedł z MinFin pod koniec ubiegłego roku. Co ma teraz mówić, u kogo zapunktowac?

 256. 14:14

  Do zmniejszenia luki vatowskiej z 24% za Po do 9% za PiS – to jest główna informacja od dr. Dudka w tym artykule, idiotycznie przez ciebie zapowiedzianego.

 257. Ten gościu który prowadzi rozmowę z Dudkiem strasznie alarmistyczny – musi z PO – grobowymi zwrotami mowi o tym że nie będzie zmniejszenia luki z 9% do 5%.

  Pewnie że nie będzie, Skandynawów nie przegonimy. I tak jesteśmy już na równi z nimi czyli top Europy ściągalności vat! Brawo Morawiecki, brawo PiS!

 258. Dobra nowina dla kasty, mec. Giertych na trafi do aresztu! Zasądzona mu wczoraj przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego grzywna (3 tys. zł) zostanie wyegzekwowana przez komornika. A jeśli okaże się, że mec. Giertych nie ma niczego, bo wszystko przepisał na rodzinę? Bez obaw, ma na ręku (link niżej) zegarek ― mechaniczny chronometr, kwarcowy to byłaby taniocha ― wart znacznie więcej niż 3 tys. Wprawdzie czarny gruby zegarek, dopuszczalny może jako smart casual, to przy oficjalnych okazjach obciach, bo powinien być z jasną tarczą i nie rzucać się w oczy komplikacjami oraz rozmiarami, no ale mec. Giertych to w końcu prosty, nieskomplikowany człowiek, chociaż oczywiście elita. 🙂

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wYzY2My9wLzIwMjAvMDIvMTIvODI1LzU1MC84ZWFmZDAwNDNjZWI0NGUwYWNlNzM5MzFlZTY0NDhkNy5qcGVn.jpeg

 259. 1% polskiego vatu wart jest 2mld zł:)
  co rok
  15% różnicy między PO oraz PiS to 30mld zł
  Suweren nie tylko nie jest głupi, ale i gospodarny, czego nie da się…

 260. „Przed nami wzmożona droga aktywności obywatelskiej. Musimy kontrolować naruszenia praworządności przez organy Unii Europejskiej i reagować dla jej przywrócenia”, mówi mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, w latach 80. obrońca w procesach politycznych.

 261. Model państwa w którym żyjemy z pewnością nie jest doskonały,
  ale przecież trudno go zmienić skoro wszyscy wokół tak mają.
  Władza i społeczeństwo może nie są takie jak chciałby ten lub inny polityk,
  ale są i jakoś sobie radzą. Najważniejsze by władza trzymała się
  w stosownej odległości od obywatela i poza zapłatą należnych danin i podatków
  nie wymagała zbyt wiele. W przeciwieństwie do obywatela, którego wolność
  nie powinna być niczym ograniczona, poza obowiązkiem przestrzegania przykazań,
  władza ma wiele obowiązków z których powinna się rzetelnie wywiązywać.

  Tymczasem niezależnie od tego kto jest u steru widzimy pazerność, pychę
  i chyba wszystkie pozostałe grzechy główne u większości osób trzymających
  władzę w kieszeni. Do sterowania społeczeństwem wykorzystywane są sprawdzone
  mechanizmy i uczeni w piśmie. Z reguły więcej uczonych staje po stronie władzy,
  a osłów jest więcej w masie rządzonych.

  Ilu profesorów potrzebnych jest w Polsce? Badań nie przeprowadzono, chociaż
  wiele razy badano potrzeby w służbie zdrowia, w oświacie czy w administracji.
  Wnioski jakie po tych kontrolach sformułowano były słuszne; należy zwiększyć
  zatrudnienie i poprawić kwalifikacje. Aby pielęgniarki były lepiej przygotowane
  do zawodu stwierdzono potrzebę udziału w ich szkoleniu fachowców mających odpowiednią praktykę w zawodzie. Czy znakomity profesor będzie potrafił zmienić pieluchy niemowlęciu, by przekazać potrzebną wiedzę personelowi?

  W PRL-u były przerosty administracji i przepisy, które hamowały procesy wytwórcze.
  Po 1989 roku nadbudowa spęczniała i widzimy jak władze celem rozwiązania starych
  problemów tworzą nowe jednostki organizacyjne. Piramida postawiona na głowie jest
  niestabilna jak góra lodowa

 262. Interesująca sytuacja na warszawskiej Woli. Wyborcza informuje że przewodniczący największego ugrupowania radnych został zdemaskowany jako internetowy hejter m.in. rowerzystów i poddał się dobrowolnie karze mniejszej.

 263. ls42 12 lutego o godz. 15:14 pisze: –W PRL-u były przerosty administracji i przepisy, które hamowały procesy wytwórcze.

  Is42,
  no tak, w PRL w administracji zatrudnionych było ok 140 tysięcy i były przerosty. Teraz jest 700 tysięcy i rośnie, i przerostów nie ma.
  No i po co to pier…..ć takie farmazony?

 264. Tak, deficyt przyzwoitości – jak w „Warto być przyzwoitym” – wyraźnie toczy tę formację, objawów mnóstwo a ci bojówkarze wymyślający głowie państwa od ch… Cóż. Suweren wyceni.

 265. legat
  12 lutego o godz. 15:22
  Przecież o tym napisałem. Trzeba czytać do końca

 266. Od kiedy Du*a jest „głową państwa”?
  Że już nie wspomnę o innej części ciała…

 267. Mauro (13:20)
  Oni (Šimečka i Metsola) wiedzą jeszcze mniej o Polsce niż ty o Słowacji i Malcie. Lewicowy internacjonalizm nie polega na ocenie merytorycznej tylko działaniach stadnych.
  Notorycznie odbiegasz od tematu i rżniesz głupa. Europosłowie wiedzą o niszczeniu praworządności w Polsce i niezależności sądownictwa więcej i lepiej od ciebie, jak widać. I to jest istotne, a nie twoje slogany dla ciemnego ludu. Co gorsza, nie masz pojęcia o posłach PE i ich „lewicowym internacjonalizmie” – Metsola nie jest z lewicy.

  Twoją mocą natomiast jest poczucie wyższości moralnej, m.in. jako „kozły ofiarne lewicowego internacjonalizmu”. Tymczasem PiS krok po korku wyprowadza Polskę z Unii. Już wkrótce prezes Kaczorek będzie piał w duecie z Putinem o upadku bezbożnej Europy. Do tego dążycie, PiSiaki.

 268. A wystarczyło nie kraść… Na przykład 3 milionów z PCK

 269. Ktoś przecież wypłaca te srebrniki blogowym botom.

 270. Stracone zostało przywództwo ekonomiczne, stracone zostało przywództwo kulturalne… Kaplica.

 271. https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-informuje-o-zbiorce-podpisow-poparcia-dla-andrzeja-dudy/99b3zwq
  Proboszcz parafii w Wierzbnej zapowiedział, że za tydzień przed kościołem działacze Akcji Katolickiej będą zbierali podpisy poparcia dla kandydata na prezydenta RP. Chodzi oczywiście o Andrzeja Dudę. Ogłoszenie ciągle wisi na stronie internetowej parafii.
  ……………………….
  I tak będzie niemal w całym kraju. Ok. 11 tys. parafii odniesie silny skutek i przełoży się w decydujący sposób na wynik wyborów. Kościół ma wszystko, czego chciał i dostanie jeszcze więcej, więc nie zależy mu, jako instytucji, z zasady antydemokratycznej, na popieraniu opozycji. Będzie demokracja pozorowana, fasadowa, sterowana przez instytucję antydemokratyczną i przyspieszy refeudalizacja stosunków społecznych, która patrząc z zewnątrz, będzie spełniała rolę dawnego FJN.

 272. Nowy numer tygodnika, a w nim Łukasz Wójcik tłumaczy czytelnikom sens i przesłanie filmu Jocker. Nie zgadzam się ani z jednym zdaniem napisanym przez Łukasza choć, nie odmawiam wyobraźni. Musiałbym tu napisać sporo zdań, a mi się nie chce. No sami powiedzcie, czy Jarosław K to filmowy Jocker?

 273. Siedząc przed telewizorem widzę jak wszystko obraca się wokoło i jestem środkiem świata, a smartfon przybliża te odległe zakątki.
  W Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie można zobaczyć podobizny żyjących i zmarłych, świętych i złoczyńców, aktorów i piosenkarzy.
  Kylie Minogue w ponadczasowej czerwieni zachwyca urodą.
  Jadą i wracają zachwyceni stolicą Wielkiej Brytanii. Na szczęście natura podróżników wielu Polakom pozwoliła poczuć tamte klimaty

 274. Polacy dzisiaj to już nie są ci doświadczeni niewykształceni ukształtowani głównie w PRL elektorzy którzy wybierali do Sejmu 20 lat temu. To populacja o wiele nowocześniejsza (wielki wyż demograficzny generała Jaruzelskiego ma dzisiaj 30-40 lat), wykształcona, i to ona wybiera PiS. Wybiera 30 mld złotych w kieszeni własnej a nie niewiadomo czyjej, bo – emeryci może tego już nie łapią, nawet może nie rozumieją skąd cały ten vat wiecie – Why not?

 275. Za PRLu VATu nie było…

 276. Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 13:51
  ls42
  12 lutego o godz. 13:19

  To co napisałeś to dosyć naiwne, a przecież trzeba mieć umiar we wszystkim, zarówno w cnocie jak i naiwności.

  Wymiar sprawiedliwości to przepotężna władza. PiS nie chce jej mieć przeciw sobie w koalicji jaki kasta przed laty zawarła z opozycją. Wbrew insynuacjom nie chce go mieć po swojej stronie. Co może nie byłoby trudne, wystarczyłoby potwierdzić przywileje kasty i otoczyć ja ochronnym parasolem, tyle że to prosta droga do dysfunkcji państwa. PiS chce mieć wymiar sprawiedliwości na pozycjach właściwych dla niego, czyli neutralnych,

  Mój komentarz
  Rossi usprawiedliwia na EP PiSowski demontaż państwa prawnego przez PiS, demontaż na rympał, niechlujny, byle jaki i robi to z taką samą nudzącą obojętnością, jak europosłanka Beata Sz. czyniła to wczoraj w PE.
  Ona przedtem tekst swojej mowy przeczytała w myślach Jarosława Ka i następnie odtworzyła w Parlamencie Europejskim tak samo obojętnie i byle szybciej jak się klepie pacierze zadane jako pokuta po spowiedzi.
  Tak samo jak żegna się na uroczystościach złożenia wieńców Jarosław Ka – niedbale, byle jak, byle mieć z głowy.
  Pzdr, TJ

 277. Państwo prawa zbierające o 30 mld zł mniej pieniędzy niż jak widać można na potrzeby swoich obywateli? Are you … serious?

 278. Młodzi nie mają kompleksów. Dzisiejsi 60, 70, 80 latkowie zostali ukształtowani w o wiele przemożniejszej konformizacji, silniejszej potrzebie wyznawania najwyższej aktualnej elegancji.

 279. Takiego 60-70 latka to można z telewizji dyscyplinować psychicznie, ale ci internauci wyborcy 18-40 to niestety… he he

 280. I dlatego jest jak jest – hardcore PO supporters 60-80 lat getting together on Polityka blogs:)

 281. A gdzie młodsi, gdzie 18-49 latkowie?

 282. @ls42
  12 lutego o godz. 15:14
  „W PRL-u były przerosty administracji…”
  …………………….
  Nie przesadziłeś aby? Jak pamiętam, było, coś ok.350 tys. a obecnie 3 razy tyle.
  Teraz to są „przerosty” ambicji na możliwościami.

 283. @Is42
  Trzeba było to ująć inaczej, bo tak obaj z Legatem wpadliśmy w pułapkę słowno-interpretacyjną. Trzeba było napisać w cudzysłowie. Ale to takie drobiazgi, nie ma o co kruszyć kopii.
  Pozdrawiam, częściej myślę tak jak ty, niż mniej. hehehe

 284. Najwyższe poparcie PiS w ostatnich latach odnotował wśród 40-latków. Oczywiście. Ojcowie, matki dzieci wspomaganych obecnie przez państwo, a wcześniej nie. I oni pamiętają to wcześniej – te nieeuropejskie czasy bez 500. Bez zebranych 15% vatu…

 285. Za PRLu VATu nie było…

  Watu nawet w aptekach nie było – ale za to kulturu mieliśmy wysoku.

 286. Mauro Rossi

  Piszesz „Wolę rozmawiać o faktach” i przedstawiasz zamiast faktów opinie. To mnie zresztą nie dziwi, bo tak czynisz zazwyczaj. Jedynym urozmaiceniem jest to, że tym razem zgrabnie pojechałeś klasykiem od ludowej sprawiedliwości czyli niezapomnianym Andriejem Wyszyńskim. Tak odebrałem fragment o kryminalistach, którym cięzka ręka ludowej sprawiedliwości wybije z głów jej „nieuznawanie”.

  No ale wracając do faktów…. .

  Wczoraj zapędzony w kozi róg przez Giertycha organ zwany „izbą dyscyplinarną” odrzucił skargą kasacyjną ministra Ziobry na uniewinnienie Giertycha przez sądy. Trudno się dziwić, że organ tak postąpił biorąc pod uwagę jego niepewność wobec własnego statusu prawnego – co było widoczne w czasie transmisji z posiedzenia. Tak więc organ oddalając skargę chciał uniknąć jej rozpatrywania. Z perspektywy uznawania owego organu za sąd to zwycięstwo Giertycha i przegrana Ziobry. Ale z perspektywy jego nieuznawania odrzucenie kasacji nie ma żadnego znaczenia.
  Wczoraj też organ celowo sprowokowany przez Giertycha ukarał go grzywną dając mu tym samym argument do dochodzenia przed sądami krajowymi i zagranicznymi jaki ów organ ma status. W tym przypadku też się organowi nie dziwię bo został postawiony pod ścianą. Ale to akt desperacki biorąc pod uwagę wspomniane wyżej konsekwencje czyli kolejne orzeczenia, że organ nie jest sądem. Sama grzywna też dla Giertycha nie jest problemem bo nawet w przypadku jej egzekucji z nawiązką odzyska ją przed autentycznym sądem. Choćby przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, który się tego typu sprawami zajmuje.

  Tak więc smętnie te fakty odarte z interpretacji wyglądają dla organów ludowej sprawiedliwości.

  Co do TSUE … .

  Znów niedoczytałeś oświadczenia TSUE. TSUE nie zakwestionował wysokosci zabezpieczenia podanej przez Rzeczpospolitą tylko zwrócił uwagę, że wspomniana informacja nie pochodzi od niego.
  TSUE jest może nierychliwy ale sprawiedliwy. Ostatnio, jak sprawdziłem, zajmował się „rozstrzyganiem sporu dotyczącego ubezpieczenia za implanty piersi z silikonu przemysłowego”. Jutro wiec, jesli nie będzie miał pilniejszych spraw, może rozstrzygnąć sprawę zabezpieczenia obywateli przed wyżej wspomnianym organem.

  Mauro, co nagle to po diable, jak mawiają.

 287. Sen. Bernie Sanders wygral prawybory w New Hampshire… moze tylko z 1.5% wiekszoscia, ale zawsze… Sloppy Joe byl 5 z jednocyfrowym wynikiem…
  CNN podala statystyki pieniezne….
  najwiecej pieniedzy na kampanie wydal M. Bloomber- 350 mln., potem T. Steyer- 188 mln (chociaz efekt byl minimalny), B. Sanders- 38 mln, Pete B.- 35 mln…. byly gubernator Virginii skomentowal kampanie M. Bloomberga, mowiac, ze jego zajawki wyborcze pojawiaja sie w TV co 3 min….
  ostatnia szansa Bidena wydaje sie byc Nevada i SC…moze znow opowie w TV bajke jak przezwyciezyl jakanie…. prawie jak Demostenes…

 288. duende
  „Za PRLu VATu nie było…

  Watu nawet w aptekach nie było – ale za to kulturu mieliśmy wysoku.”
  muzyki tez nie mielismy… nie liczac Stefana Rachonia i Z. Sosnicka…

 289. A propos
  „W Szwajcarii zony wolne od LGBT i żarty Beaty Kempy nie miałyby szans”
  u ASz…

  … przywoływanie choćby w tytule nieszczęsnych tumanowatych czyni zeń „bohaterów” sezonu, którzy ze swego bezdennego prymitywizmu, prostactwa i głupoty uczynili cnotę…
  Jakiego by Jaki, Kempa, Mazurek i cała kupa reszty nie puściła bąka od razu ich facjaty na pierwszych stronach portali informacyjnych i papierowych gazet, wywołując mdłości i odruchy wymiotne u normalsów.
  Tak chcąc nie chcąc czyni się im niezasłużoną przysługę utrwalania ich nędznego bytu.

 290. Optymatyk
  12 lutego o godz. 16:52
  Pięknie dziękuję i pozdrawiam
  Nie chciałem źle, a wyszło nie najlepiej

 291. W PRL-u używano języka polskiego WAT a nie VAT…Tak sobie myślę o czepianiu się PRL-u podobnie jak Putina…jakieś zboczenie…

 292. Trudną kwestię jest wata w PRL – gdzie była, gdzie ideologia nie pozwalała aby była, a gdzie jej chwilowo zabrakło – zostawiłbym historykom do przebadania i z archiwum wyciągnięcia.

  Jedno jest widoczne, że wata jest w głowach obywateli RP. Bo w jaki sposób można wykoncypować o kimś, że jest „hardcore PO supporters”?

  Jeśli chciałbym usunąć PiSowską mafię od władzy, aby nie robiła z Polski kraju jeszcze bardziej dzikiego, to ja jestem „hardcore PO supporters”? Gdyby Lewica, ludowcy, kukizy, razem, biedronki zebrały się do kupy i uzyskały większość to PO byłoby zbędne. Ale tak nie jest. PO jest niezbędne. PO ma największe poparcie, ponad dwukrotnie większe niż cała zjednoczona Lewica. PO jest redutą obrony demokracji i tylko PiSowiec może jej nie popierać.

  Poza tym, co złego w byciu twardy Platformiarzem. Bardziej hańbiące, wręcz powalające jest bycie zatwardziały PiSiakiem, niezależnie od wieku.

 293. Jeśli chodzi o ostatnie sondaże poparcia. Suweren nie lubi jak Unia karze Polskę i za to odejmuje punkty PiSowi!. Nie za sędziów, bo tu Suweren nie ma problemu, lecz właśnie za to że w Unii nie udało się uzyskać poparcia dla sprawy.

 294. Opowiadanie przez PiS, że w PE atakują go tylko lewacy, jest typowym dla PiSu kłamstwem propagandowym , na użytek swoich wyznawców. W rzeczywistości układ sił w Parlamencie Europejskim jest jeszcze gorszy jak ten przy słynnym głosowaniu 27:1. W PE wszyscy są przeciwko PiSowi, ale dużo wrogów to w oczach PiSu duży honor. Wypada tylko zapytać co PiS jeszcze robi w tej Unii, gdzie nikt go nie kocha, gdzie wszyscy tylko starają się u.upić rosnącą w potegę , powstałą z kolan Polskę.
  Z podziwu to gęba się nie zamyka, jak sie patrzy jak PiSowi w jednej kadencji udało się tak wykolegować Polskę, tak że skraju wpływowego, stojącego w centru UE, pozostała żałosna peryferia, bez wpływów, trzęsąca się o swoją część pomocy z budżetu unijnego.
  Jak to nie jest rosyjska agentura i celowa robota, przecież taki głupi nikt być nie może ?

 295. Prawo vatowskie należy do infrastruktury prawnej państwa prawa w nie mniejszym stopniu niż inne, a jego znaczenie przelicza się na miliony gorzej leczonych jednostek chorobowych w szpitalach i aptekach przez dziesięciolecia. Czyli istnienia ludzkie, dobro najwyższe.

 296. Dzięki zebraniu vatu wiele leków ratujących życie stało się bezpłatne w polskich aptekach, gdy za PO kosztowały 10000zł. Miesięcznie. Porażka…

 297. Macie niemało na sumieniu świętoszki pro-powskie

 298. Zadaniem elity obywatelskiej jest teraz nie dopuścić do recydywy rządów formacji PO-wskiej w pierwszej połowie 21. wieku.

 299. Zandberg też to czuje i rozumie

 300. Czego chce Platforma dla Polek i Polaków?

  https://wyborcza.pl/7,75398,25691046,marszalek-senatu-chce-przeznaczyc-2-mld-zl-na-walke-z-rakiem.html

  Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce, by 2 mld zł, które miały być przeznaczone na rekompensaty dla TVP, otrzymała Narodowa Strategia Onkologiczna.
  Grodzki zapowiedział wniesienie odpowiedniej poprawki do budżetu państwa.
  „Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na dwa mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii” – napisał Marszałek na Twitterze.

 301. Grodzki i w ogóle PO niech najpierw zbierze 30 mld rocznie a dopiero potem popisuje sie na co te pieniadze wydac.

 302. Andrzej Duda w Zakliczynie. Honorowe obywatelstwo za „coraz bardziej sprawiedliwe państwo”, okrzyki: „Trybunał Stanu czeka!”
  – Obiecywałem, że odwiedzę wszystkie polskie powiaty, i to robię. Bo prezydenta powinno się dotknąć, a nie oglądać w telewizorze – mówił prezydent Andrzej Duda w Zakliczynie, gdzie powitano go nadaniem honorowego obywatelstwa z jednej strony i demonstracją KOD-u z drugiej.

  Czy KOD wygwizdać PADa w każdym polskim powiecie? Co na ten tamat waciane PiSiaki powiecie?

 303. Jeszcze jedna kompromitacja tej formacji, dziękuję teo

 304. Maciuś, po prostu się nie nadajesz do zagadnień ekonomicznych – w artykule piszą o marcu, a marca jeszcze nie było:))

 305. Innymi slowy pod czasem teraxniejszym twego tytulu opisywana jest sytuacja sprzed roku. Juz wiemy że w 2019r pięknie poszlo z vatem.

 306. satrustequi
  12 lutego o godz. 19:00
  Nic nie zrozumiałem z twego wpisu
  „Dzięki zebraniu vatu wiele leków ratujących życie stało się bezpłatne w polskich aptekach, gdy za PO kosztowały 10000zł. Miesięcznie. Porażka…”
  Podaj jakiś link , może coś wyjaśni

 307. Nic nie zrozumiesz Maciek.

 308. Maciek podałeś dzisiaj link z którego nic nie zrozumiałeś, więc z tego ktory bym ci podal tez nie zrozumiesz. Daj sobie spokój z zagadnieniami ekonomicznymi.

 309. Dwa linki ekonomiczne podałeś dziś z których nic nie rozumiesz. Maciek…

 310. Bar Norte
  12 lutego o godz. 17:03

  „Wczoraj … organ zwany „izbą dyscyplinarną” odrzucił skargą kasacyjną ministra Ziobry na uniewinnienie Giertycha przez sądy”.

  Co rzeczywiście potwierdza popularną tezę, że Izba Dyscyplinarna SN jest na pasku, właściwie kagańcu Ziobry. Plączą wam się zeznania, Bar Norte, oj plączą.

  „organ zwany „izbą dyscyplinarną” …

  Przecież wiesz dobrze Bar Norte, że w korporacji prawniczej trwa teraz bunt młodych nieskompromitowanych sędziów uciskanych przez sędziowski establishment przeciw prawniczemu korporacyjnemu ancien regime. Gdyby w Polsce była prawdziwa lewica to by ów bunt poparła, szkoda że nie ma.

  „Wczoraj też organ celowo sprowokowany przez Giertycha ukarał go grzywną dając mu tym samym argument do dochodzenia przed sądami krajowymi i zagranicznymi jaki ów organ ma status”.

  Zagranicznymi sądami powiadasz? Może na Grenlandii, która kiedyś była w EWG i na pewno sprawiedliwość ma na najwyższym poziomie. 🙂 No ale powiedzmy, że po staremu chodzi o TSUE. Tylko widzisz, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego też może zastanawiać się i zadawać pytania, czy aby TSUE nie jest upolityczniony. Czy wyroki TSU spełniają standardy praworządności? Także obywatele UE maja prawo zastanawiać się czy te standardy są w UE przestrzegane. Masakrowanym na ulicach Paryża żółtym kamizelkom takie pytania pewnie cisną sią na usta, ale co cię to obchodzi. Przecież quis custodiet ipsos custodes, czasem trzeba pilnować pilnujących. Zdajesz sobie pewnie sprawę, że TSUE jest ciałem politycznym, każdy z jego 28 sędziów wybrany został przez polityków poszczególnych państw członkowski. Polityków jak najbardziej liberalnych o ile nie reakcyjnych.

  „TSUE nie zakwestionował wysokości zabezpieczenia podanej przez Rzeczpospolitą tylko zwrócił uwagę, że wspomniana informacja nie pochodzi od niego”.

  Może uznali, że takie wydawanie decyzji z góry jest dla sądu kompromitujące.

  Ale tylko jak się wyda. 🙂

 311. ” PO ma największe poparcie, ponad dwukrotnie większe niż cała zjednoczona Lewica. PO jest redutą obrony demokracji i tylko PiSowiec może jej nie popierać.”
  chyba nowa wersja sloganu „kto nie jest z nami, jest przeciwko nam” … 🙂 jak gdyby cos z repertuaru Trumpa…, gdy mowil o Amerykanach pochodzenia zydowskiego, ktorzy glosowali na Demokratow… ze byli antysemitami… 🙂
  dawno nie bylo nic na blogu o Tusku i jego geniuszu politycznym…

 312. Staje pytanie, gdzie były, co robiły uznane osoby gdy w Kraju nie zbierano 30 miliardów złotych rocznie… I po co nam one w porównaniu z tymi 2 którzy chcieli i potrafili.

 313. Mauro Rossi

  „Plączą wam się zeznania, Bar Norte, oj plączą.”

  Jak ładna stylizacja na mentownię!

  „w korporacji prawniczej trwa teraz bunt młodych nieskompromitowanych sędziów uciskanych przez sędziowski establishment przeciw prawniczemu korporacyjnemu ancien regime.”

  No tak Mauro, z tego co widzę w mediach zapewne są na pewno o kilka lat młodsi od ciebie. Krótko mowiąc – bunt mlodzianków jak się patrzy.

  Co do TSUE … .

  Rolę i strukturę TSUE w UE uznał śp prezydent Lech Kaczyński podpisując traktat lizboński. Na mocy deklaracji nr 17 bedacej częscią skladową traktu podporządkował RP jego rozstrzygnięciom. Dodam, że Lech Kaczyński konsultował tę decyzję z bratem Jarosławem telefonicznie – chyba przez dwie doby, jak sobie przypominam.

  Tak więc Mauro – widziały gały co brały.

  A skoro przestało się podobać to zamiast jojczyć niech PiS po prostu wypowie traktat. Do dzieła Mauro!

 314. Wzmożenie uległo wzmożeniu… Maupo i spółka robią bokami, ale prą…

 315. W piątek głosowanie nad budżetem.
  Projekt zakłada zrównoważony budżet w wysokości 435,3 miliarda złotych.
  Konfederacja uważa budżet za „totalny” i „socjalistyczny” czytam w -necie.
  Ten pierwszy od 30. lat zrównoważony budżet to dopiero pierwszy krok ku ekonomicznej wolności.
  Niezależnie jaki mam stosunek do rządu wolność zawsze będę popierał, a każdy zadłużony wie co to znaczy być wolnym człowiekiem

 316. @ls42 12 lutego o godz. 20:22
  Skąd pieniądze na ten „zrównoważony budżet”? Z drenowania spółek państwa, żebrania w UE, jednorazowej wpłaty za pasmo telefonii komórkowej? A przede wszystkim – skąd wiadomo, że budżet będzie zrównoważony? Matołuszek nie taki numery wykręcał z rachunkowością. A PiS-dzielstwo łże bez przerwy, łże nałogowo na każdym kroku i tylko na łgarstwach opiera swoje „sukcesy”.

 317. Bar Norte
  12 lutego o godz. 19:57

  MR: „w korporacji prawniczej trwa teraz bunt młodych nieskompromitowanych sędziów uciskanych przez sędziowski establishment przeciw prawniczemu korporacyjnemu ancien regime”.

  „No tak Mauro, z tego co widzę w mediach zapewne są na pewno o kilka lat młodsi od ciebie. Krótko mówiąc – bunt młodziaków jak się patrzy”.

  ― Struktura sądwnictwa w Polsce jest taka, od dołu: sądy rejonowe, okręgowe, apalecyjne, Sąd Najwyższy. W obecnej KRS jest 80 proc. sędziów z sądów rejonowych, reszta z sądów wyższej instancji. W poprzedniej KRS, wybieranej przez samych sędziów, co było ponoć nadzwyczaj demokratyczne, 30 proc. jej członków to byli sędziwie SN, a sędziów sądów rejonowych (jest ich zdecydowanie najwięcej) było tylko 20 proc. W sądownictwie rządziła liberalna reakcja, co musiało ci się podobać, no, taka walka klasowa. 🙂
  W wczorajszej debacie w PE eurodeputowany Maximilian Krah powiedział, że sytuacja, gdy sędziowie wybierają się sami jest ewenementem na skalę światową.

  BN: „Co do TSUE … . Rolę i strukturę TSUE w UE uznał śp. prezydent Lech Kaczyński podpisując traktat lizboński”.

  ― Ten traktat nie dawał UE prawa do ingerencji w organizację krajowego sądownictwa, dlatego polscy obyatele i polskie sądy mogą się zastanawiać, czy instytucje UE nie przekraczają swoich uprawnień, czy działają praworządnie, czyli zgodnie z traktatem lizbońskim, czy swoimi decyzjami nie powodują dyskryminacji?

  „A skoro przestało się podobać to zamiast jojczyć niech PiS po prostu wypowie traktat. Do dzieła Mauro”.

  ― Można być za UE i starać się ją zmienić na bardziej rozsądną. Musisz pamiętać, że wspólnota europejska stała się potęgą gospodarczą w czasach EWG, kiedy agenda o lewicowym superpaństwie nie obwiązywała, później już było gorszej, no taki jest trend. Lewica na końcu zawsze przegrywa z rzeczywistością.

 318. @Bar Norte 12 lutego o godz. 19:57
  Przebóg! To Waszmość sugerujesz, że kulejący Zbafca Łojczyzny nie przewidział konsekwencji podpisania Traktatu Lizbońskiego. I tak zaplątał się we własne sznurówki…
  Już wiem! On działał wallenrodycznie „na bezczela” 🙂

 319. ls42
  12 lutego o godz. 20:22

  „W piątek głosowanie nad budżetem”.

  W ramach pisowskich represji dostaniesz od marca waloryzację emrytury (wskażnik 103,26 proc., nie mniej niż 70 zł), a w kwietniu 13 emeryturę, 1200 brutto (odejmij podatek 17 proc.).

 320. Ikoną „zmiany Europy na bardziej (hi hi!!!) rozsądną” jest, według Maupo, rozczochrana pisia klempa wykrzykująca coś bez związku w europarlamencie.

 321. Na marginesie
  12 lutego o godz. 20:47

  „ … nie przewidział konsekwencji podpisania Traktatu Lizbońskiego”.

  Ścigasz się z tejotem, kto bardziej nie rozumie „polska język”? Kto wie, może masz szanse?

  Napisałem wyraźnie, że traktat lizboński nie reguluje jak ma wyglądać organizacją sądownictwa w Polsce, zresztą w każdym kraju jest inaczej. A najbardziej inaczej było w UK, które też podpsiało traktat lizboński.

 322. @ls42
  12 lutego o godz. 20:22

  Serio? Człowieku, poczytaj w necie o metodach kreatywnej księgowości Morawieckiego. O tym, jak spycha wydatki na samorządy (zwłaszcza dużych miast, gdzie rządzi opozycja) i do jakichś funduszy, które formalnie nie liczą się do budżetu. Poszukaj listy podatków i parapodatków wprowadzonych w ciągu ostatnich 4 lat. Zobacz, co się dzieje z cenami i co będzie się działo po wprowadzeniu haraczu cukrowego. Sprawdź, jak w wyniku celowo napędzanej inflacji i sztucznie utrzymywanych niskich stóp procentowych okradani są Polacy mający oszczędności.

  Tak zdegenerowany i antypolski element jak Morawiecki jeszcze chyba nigdy tu nie rządził. Nie dość, że niszczy gospodarkę i finanse, to jeszcze bezczelnie kłamie i fałszuje dane.

 323. Mauro Rossi

  Do rozstrzygania sporów traktatowych powołano TSUE. To on rozstrzyga pisowskie dylematy o których piszesz.
  Albo się na to PiS zgodzi albo niech wypowiada traktat – przecież to proste.

  Reszta twoich refleksji zawartych w komentarzu jest ni w pięć ni dziewięc w odniesieniu do tego co wcześniej napisałem. Nie wiem czemu mi to piszesz.

  Mauro, jesli masz ochotę podzielić się z komenatorkami i komentatorami swoimi ogólnymi przemyśleniami nie mającymi związku z tym co napisałem to ich nie adresuj do mnie. Po prostu rzucaj je w przestrzeń blogową i czekaj na ewentualny odzew.

 324. Polska język, trudna język. W dodatku spellcheck się Maupom zacina 😀

 325. Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 20:53
  „Napisałem wyraźnie, że traktat lizboński nie reguluje jak ma wyglądać organizacją sądownictwa w Polsce, zresztą w każdym kraju jest inaczej. A najbardziej inaczej było w UK, które też podpsiało traktat lizboński.”

  …tak, zgadzam się…w Polsce będzie inaczej, całkiem inaczej…bo nam PiS tez „podpsiał” jak piszesz…

 326. Ojkofobia, jurgieltnicy, imposybilizm, zdradzieckie mordy…
  Polska język wykoślawić to my umiejem…

 327. A mnie szczególnie podoba się…anonimizacja

 328. @Piotr II 12 lutego o godz. 21:07
  Aha, ten tego… Już wiem, „element animalny”! Cudo!

 329. Analny może?

 330. Analny? Chodzi o preferencje, jakim hołduje Wuc? A fe!
  Na starość – zakaz pedałowania! Komunia z kotem.
  I gołąbki do gąbki od nowej trybunalnej prezeski.

 331. Na Marginesie,
  od razu preferencje? W takim, dajmy na to, starożytnym Rzymie do dobrego tonu należało aby dany patrycjusz, bez względu na preferencje, miał swojego „chłopczyka”, czyż nie?

 332. Agitatorzy przydzieleni na EP propagują usilnie neofaszystowską tezę totalnej winy – wszystkiemu winna jest lewica, która zawsze przegrywa. Z tego wynika, że ci którzy wskazują na demontaż państwa prawa w Polsce przez PiSowskich macherów, to głęboka, tradycyjna, wciąż odradzająca się na gruzach swoich porażek lewica. A ci, którzy w Parlamencie Europejskim wtrącają się w polskie sprawy, to kto wie, czy to nie jest zakamuflowana opcja komunistyczna. Lewicą są wszyscy oprócz PiSu.

  Agitatorzy ci piszą byle co i to byle co PiS tłoczy do głów elektoratu wzdłuż i wszerz swoich stref wpływów, czyli państwa, które partia ta zacharapciła prawem kaduka i o którym to zawłaszczeniu dumnie się wypowiada, że odebrała państwo lewicy.

  Jest tłumaczenie? -Jest. Dobre tłumaczenie? -Doskonałe. Ani duże ani małe takie, w sam raz. No to do roboty w sądach. Noga na prawo i cały gaz.

  Lewica dla PiSowskich propagandzistów, to słowo wytrych, wszystko tłumaczy, wszystko otwiera, wszystko zamyka, a prawda wciąż idzie do nas, jest już blisko.

  Może się przewróciła, bo ślisko. A może umyka?
  Pzdr, TJ

 333. legat
  12 lutego o godz. 21:29

  Patrycjusz, dajmy na to… niech ta…. ale tu mowa o parweniuszu …

 334. Mauro Rossi 20.48
  Dlaczego represji? Ja tak nie napisałem, a wręcz przeciwnie bo uznałem wysiłki nad stabilizacją budżetową za celowe, pomimo krytyki tutejszych komentatorów, że to rządowa ściema, ale o tym będzie można ewentualnie dyskutować po szczegółowym zapoznaniu się z pozycjami wydatków i przychodów.
  Poczekamy, zobaczymy, z nadzieją, że premier Morawiecki dobrze to policzył, nie ulegając niczyim naciskom

 335. Agitatorzy PiSowscy dokładnie realizują wytyczne PiSu, które mówią, jak argumentować demontaż państwa prawnego w Polsce przez PiS – przedstawiać go jako zwykłe zmiany organizacyjne w sadownictwie, które suweren ma prawo wprowadzać
  oraz jak oddalać żądania przestrzegania postanowień Traktatu Lizbońskiego wobec rządzącej większości w Polsce – przedstawiać te żądania jako zupełnie przypadkowe, politycznie motywowane posunięcia nie mające nic wspólnego z postanowieniami Traktatu Lizbońskiego.

  Krętactwa PiSowskich polityków są pochodną ich krętactw w innych sprawach i wynikają z udanych (częściowo) doświadczeń w okłamywaniu ludzi, np. o tym że w Smoleńsku nie było katastrofy samolotowej, tylko był zamach na prezydenta RP, wielowybuchowy, termobaryczny uzgodniony przez Tuska z Putinem na molo w Sopocie.

  PiSowscy politycy zakładają, ze skoro wtedy się udawało, dlaczego miałoby się nie udać teraz. Teraz mają jednak poważniejszy problem, bo muszą oszukać swoich obywateli i tych tam w Brukseli.
  Walka na dwóch frontach.
  Pzdr, TJ

 336. ls42
  12 lutego o godz. 21:40
  „Poczekamy, zobaczymy, z nadzieją, że premier Morawiecki dobrze to policzył, nie ulegając niczyim naciskom.”

  Słusznie ! Poczekajmy cierpliwie… Pan Premier Morawiecki znany jest ze swojej pryncypialności i na pewno żadnym naciskom nie ulegnie 🙂 🙂 🙂

 337. ….. a jak się nie uda to ma plan B….

 338. Prawo zgłaszania kandydatów do Rady mają grupy co najmniej 2000 obywateli oraz grupy co najmniej 25 sędziów.
  Kiedy podzielimy 350 (sędziowie zgłaszający kandydatów) przez 15 (kandydaci na członków KRS), okaże się, że statystycznie ŻADEN kandydat zgłoszony do neo-KRS nie miał wymaganego prawem poparcie, czyli co najmniej owych 25 sędziów, ponieważ z owego rachunku, wychodzi 23,33333333333333, zatem do ustawowego minimum brakuje 1,66666666666667‬ sędziów, czyli obecny KRS został wybrany niezgodnie z prawem. PiS nie stosuje się nawet do tych przepisów, które sam ustanowił. I tak jest ze wszystkim, więc nie ma co pierdasić o tym, że PO-PSL „też” coś tam, coś tam, bo takich szwindli prawnych i innych nigdy wcześniej nie było.

 339. BWTB 16.25
  Napisałeś górnolotnie „Nie zgadzam się z ani jednym zdaniem….”
  Ja wręcz przeciwnie, w ocenie bohatera filmu Joker (Polityka strony 47- 49 artykuł Łukasza Wójcika) dostrzegam wiele trafnych spostrzeżeń i odniesień do czasów współczesnych. Oczywiście nie można stawiać na tej samej pozycji Trumpa i Kaczyńskiego bo dzieli ich przepaść

 340. Jurowa , komisarz który z ramienia Komisji Europejskiej ma badać sytuację w polskim systemie sprawiedliwości, wychyliła się daleko z okna i w wywiadzie stwierdziła, że to co sie w nim dzieje, to nie jest żadna reforma, ale niszczenie wymiaru sprawiedliwości. Przy tylu uprzedzeniach PiS nie ma szans przedrzeć się w UE z prawdą i jedyną szansą pozostania na drodze reform, jest dla PiSu opuszczenie Unii. Przeszkodą jest tutaj tylko, ze polski wyborca nie jest jeszcze w pełni do tej prawdy przygotowany.

 341. Piotr II 12 lutego o godz. 21:38 do mnie: –Patrycjusz, dajmy na to… niech ta…. ale tu mowa o parweniuszu …

  No, niby tak ale wiesz w demokracji to kartka wyborcza patrycjusza czy parweniusza ma tę samą pałerę i chodzi o to teraz czy dany czy to parweniusz czy patrycjusz potem znajdzie się na Nowogrodzkiej i stamtąd będzie wysyłał SMSy, by adresaci wiedzieli jak mają głosować w ramach systemu demokratycznego (centralizmu znaczy).

 342. Na marginesie

  Ta bezsensowna krytyka TSUE jest wyrazem skrajnej ignoracji w sprawach europejskich. O ile mozna to jeszcze jakoś tłumaczyć durnowatą propagandą, którą na blogu w całej krasie prezentuje Mauro to już wypowiedzi polityków PiS na temat TSUE są kompletną kompromitacją.

  Przypomnę, że TSUE powołano w 1952 do rozstrzygania sporów traktowych członków Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali – czyli w tych czasach do których Mauro tak tęskni.
  Akurat traktat Lizboński, który podpisał prezydent Kaczyński niewiele wniósł nowego w działania TSUE wprowadzając jedynie korekty pojęciowe i terminologiczne. Tak więc tłumaczenie, że o TSUE było drobnym druczkiem na dole traktatu i czytać się nie chciało a więc „olaboga oszukali” nie ma tu żadnego uzasadnienia.

 343. legat
  12 lutego o godz. 22:13

  Masz na myśli centralizm demokratyczny ?…mam wrażenie że to już gdzieś wcześniej słyszałem 🙂

 344. Bar Norte
  12 lutego o godz. 22:25

  Proste pytanie, w którym miejscu traktatu lizbońskiego jest o tym, że UE może krajom członkowskim dyktowac sposób organizacji sądownictwa?

 345. jobrave
  12 lutego o godz. 22:03

  Jest gdzieś powiedziane, że nie można poprzeć dwóch kandydatów? Można to robić na przykład przy zgłaszaniu kandydatów do wyborów przydenckich.

 346. Mój optymizm dotyczący zrównoważonego budżetu został nieco zachwiany wiadomością, że tegoroczny budżet przygotowywało czterech ministrów finansów, i już ich nie ma, odeszli na lepsze posady

 347. tejot
  12 lutego o godz. 21:51

  Jak tam z art. 187 Konstytucji RP, już jesteś pewien ilu członków KRS wybiera Sejm? Moim zdaniem 21, a twoim? 🙂

  PS. Natomiast PO chciała wybierać aż 22, co prawda było to w 2007, a od tego czasu walka z kaczyzem zaostrza się wraz z oszałamiącymi sukcesami antykczyzmu.

 348. satrustequi
  12 lutego o godz. 19:00
  Czy ty aby jesteś zdrowy na umyśle? Poddałem dwa linki z czego jeden bez komentarza. Na jakiej podstawie stwierdziłeś że nic nie zrozumiałe skoro komentarza nie było?
  Natomiast nie da zrozumieć sensu we wpisie informującym że
  „Dzięki zebraniu vetu wiele leków ratujących życie stało się bezpłatne w polskich aptekach”
  Vat to podatek i stanowi część ceny jaka odbiorca płaci za towar. Jeżeli go „zabierzemy” (rozumiem zlikwidujemy) , towar bezpłatnym się nie stanie.
  Tak, że te swoje głupie wpisy wsadź tak gdzie słonce nie dochodzi
  bez odbioru

 349. Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 20:53
  „Napisałem wyraźnie, że traktat lizboński nie reguluje jak ma wyglądać organizacją sądownictwa w Polsce, zresztą w każdym kraju jest inaczej”.
  ___________________________________________________
  No i co tego, że napisałeś wyraźnie, niepotrzebnie zresztą, ponieważ cała dyskusja, cały spór nie dotyczy organizacji sądownictwa, lecz łamania prawa przez PiS. O czym doskonale wiesz i dlatego ciągle wekslujesz.

 350. Piotrze II,
  no, tak jak zasada ta obowiązywała w PZPR tak dalej obowiązuje w Polskiej Zjednoczonej PRawicy. Tyle się musiało zmienić, żeby pozostało po staremu, co nie?

 351. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  Stan prawny aktualny na dzień: 12.02.2020
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

  Art. 187. Konst.
  Skład i tryb wybierania Krajowej Rady Sądownictwa
  1.
  Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
  1)
  Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
  2)
  piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
  3)
  czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.
  2.
  Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.
  3.
  Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata.
  4.
  Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.
  _______________________________________
  Cwaniaczek Mauro do 15 wybieranych członków-sędziów doliczył członków, którzy wchodzą do KRS z tzw. automatu i wyszło mu 20. 🙂 To ci spryciula, no, no. Taki kit to sÓwerenowi proszę.

 352. @Na marginesie
  12 lutego o godz. 20:52
  „… rozczochrana pisia klempa wykrzykująca coś bez związku w europarlamencie.”
  ……………………..
  hahahaha ale się uśmiałem, pasuje jak ulał.
  …………………….
  „Na marginesie
  12 lutego o godz. 21:03
  Ojkofobia, jurgieltnicy, imposybilizm, zdradzieckie mordy…
  Polska język wykoślawić to my umiejem…
  ………………
  Rzeczpospolita Wykoślawiona …przez pisojdy

 353. Jeszcze jedno pisie objawienie… zachciało jej się „bez żadnego trybu”,
  ale europarlament to jednak nie kaczy sejm.

  https://natemat.pl/299333,debata-o-praworzadnosci-w-pe-europoslanka-anna-zalewska-pouczona?force_rwd=1

 354. @tejot
  12 lutego o godz. 21:51
  No i jak to mówią, mądrego to i dobrze posłuchać.
  Dobry jesteś w te klocki, ale historię to już zostaw innym.

 355. @Optymatyk 12 lutego o godz. 23:04
  Do tego jeszcze „gorszy sort” mi się przypomniał.
  I oczywiście „wykształciuchy”, też Jado-sława

 356. Mauro Rossi

  „Proste pytanie, w którym miejscu traktatu lizbońskiego jest o tym, że UE może krajom członkowskim dyktowac sposób organizacji sądownictwa?”

  Pytanie jest tak samo proste jak i głupie.

  Pytanie powinno brzmieć, w którym miejscu traktatu lizbońskiego mowa jest o tym, że państwo członkowskie ma gwarantować niezależność sądownictwa w ramach zasady trójpodziału władz.

  Na to pytanie w związku z wnioskami KE (nie UE!) odpowie powołany na mocy traktatu w celu rozstrzygania tego typu problemów TSUE.

 357. @Bar Norte 12 lutego o godz. 22:25

  Ogromna prośba: pisz jak najwięcej!
  Tak generalnie rzecz ujmując summa summarum 🙂

 358. jobrave
  12 lutego o godz. 22:03

  Mój komentarz
  Jeśli, to prawda, to ten fakt przeciętnej liczby podpisów policzonej ze wszystkich list rekomendacyjnych do KRS świadczy o dwóch sprawach.

  1) Pisowcy oszukują nałogowo. Nawet sami siebie, łamią swoje własne zasady kłamania.

  2) Ciąg na władzę, na panowanie nad państwem (w sumie jest to ciąg na kasę), nad społeczeństwem tak poprzewracał w głowach politykom PiSu, ze działają na rympał, bezładnie, na wariata, co rusz się plączą, zaprzeczają, przyrzekają że nie i za chwilę znów to samo – oszukują, a potem zaprzeczają, w słowach godnych z minami uczciwych stają przed obywatelami, idą w zaparte.
  Pzdr, TJ

 359. @jobrave, @tejot 12 lutego o godz. 23:47

  Teraz Witek obiecuje „ujawnić” te listy, ale na razie to wcale jeszcze nie teraz… Bo „prawda idzie do nas”, ale jak widać nie bardzo jej się spieszy.
  Poza tym nie wiadomo, jakim zabiegom będą poddane te listy przed „ujawnieniem”…

  Jak w tym skeczu: „Bogusław porwał Oleńkę i nie wiadomo, jaką krzywdę jej czyni”. Na to Zagłoba: „(Chłe, chłe, chłe! Wiadomo, wiadomo…”

 360. jobrave
  12 lutego o godz. 22:44
  Mauro Rossi
  12 lutego o godz. 20:53
  „Napisałem wyraźnie, że traktat lizboński nie reguluje jak ma wyglądać organizacją sądownictwa w Polsce, zresztą w każdym kraju jest inaczej”.
  ___________________________________________________
  No i co tego, że napisałeś wyraźnie, niepotrzebnie zresztą, ponieważ cała dyskusja, cały spór nie dotyczy organizacji sądownictwa, lecz łamania prawa przez PiS. O czym doskonale wiesz i dlatego ciągle wekslujesz.

  Mój komentarz
  Taktyka obrana przez PiSowskich agitatorów jet tyleż prymitywna, co nieskuteczna. Jądrem tej taktyki jest mówienie tego samego, co ma stworzyć u odbiorcy (u targetu społecznego) wrażenie, przeświadczenie, że PiS konsekwentnie mówi prawdę, ponieważ wszyscy PiSowcy mówią tak samo.
  W PE wczoraj wszyscy PiSowscy europosłowie posługiwali się dokładnie taką samą narracją – Traktat Lizboński nie zabrania przeprowadzać w Polsce reorganizacji sądownictwa. Roszczenie unijnych urzędników dotyczące łamania Traktatu przez polskie władze są bezzasadne.

  PiSowcy wykorzystują nowoczesne metody w propagandzie – przed debatą w PE o niszczeniu praworządności w Polsce skrzynki mailowe niepolskich europosłów zapełniły się mailami od zatroskanych obywateli polskich, w których obywatele ci całym sercem i rozumem popierają zmiany w sądownictwie i wskazują, że takich obywateli w Polsce jest olbrzymia większość i ze my wygramy, itd. Jeden z europosłów powiedział, że dostał 250 takich maili. Chyba nie dał rady przeczytać.
  Pzdr, TJ

 361. Na marginesie
  12 lutego o godz. 23:17

  @Bar Norte „Ogromna prośba: pisz jak najwięcej!

  No przecież BN pisze, a nawet po marksowsku ilość przchodzi w jakość.

 362. Bar Norte
  12 lutego o godz. 23:15

  „ … w związku z wnioskami KE … odpowie powołany na mocy traktatu w celu rozstrzygania tego typu problemów TSUE”.

  Chodzi o to, dodam Bar Norte za ciebie, by „… aby chronić sędziów przed kontrolą polityczną” w Polsce. Obecny system nie zapewnia niezależności i bezstronności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, w skład której wchodzą wyłącznie sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa”. Tyle apolityczna KE.

  A teraz popatrz Bar Norte jak to z boku wygląda. Złożona z polityków KE pod wpływem pohukiwania krajowej opozycji, ktora nie wie jak mogłaby porócić do władzy, uruchamia TSUE, w skład której wchodzi 28 sędziów mianowanych przez grupy polityków z 28 krajów. Ich zadaniem będzie wywieranie nacisków na polski wymiar sprawiedliwości, którego organizacja zgodna jest z Konstytucją ― jak na razie TK nie orzekł, że jest inaczej.

  Konstytucja została napisana przez właściwe osoby, Kwaśniewskiego i Mazowieckiego (nie zaprzeczaj, że obaj niedobrzy), przyjęta w referendum i cały czas obowiązuje. Według tejże Konstytucji sądem ostatniego słowa w RP jest Trybunał Konstytucyjny, a sama Konstytucja stoi nad prawem UE. Że tak jest podrzucam ci jeden przykład ― nie Cypru lub Malty tylko Niemiec (tamtejszy sąd konstytucyjny już dawno uznał wyższość niemieckiej konstytucji nad prawem wspólnotowym) oraz dwa z Polski. Istnieją dwa wyroki TK z których wynika to samo co z orzeczenia niemieckiego sądu konstytucyjnego, jeden zapadł za czasów prezesa TK prof. A. Rzeplińskiego, drugi za kadencji prof. M. Safjana, który obecnie jest sędzią TSUE (mianowanym przez rząd tego ancymona Tuska).

  Na koniec punkt dla ciebie. Jeśli chodzi o wniosek KE do TSUE jest już jeden dowód w sprawie. Właśnie wczoraj ID SN ze wstrętem odrzuciła kasację Ziobry w sprawie Giertycha. Co prawda Giertych był nieuprzejmy i bardzo się w tym starał, ale ostatecznie do sądu należy ostatnie słowo. Czy trzeba innych dowodów na to jak bardzo ID SN jest upolityczniona?

  Powinniście Bar Norte częściej posługiwać się Giertychem mając na uwadze przyszłe oswojenie się z AfD. Bo albo wy ich przyciągniecie, albo oni was wypchną.

  PS. Z przeprowadzonego w tych dniach sondażu wynika, że 78 proc. Polaków uważa, że ustawa zasadnicza i prawo krajowe mają pierwszeństwo przed prawem unijnym – wynika z sondażu DGP i RMF FM (forsal.pl). Także lasciate ogni speranza voi ch’entrate … A że wy tam entrate to jestem pewien. 🙂

 363. tejot
  13 lutego o godz. 0:07

  „PiSowcy wykorzystują nowoczesne metody w propagandzie – przed debatą w PE skrzynki mailowe niepolskich europosłów zapełniły się mailami … w których obywatele … popierają zmiany w sądownictwie i … Jeden z europosłów powiedział, że dostał 250 takich maili. Chyba nie dał rady przeczytać”.

  Wszędzie jest tak samo i wszystko już było. Wiosna 2016 roku, podczas procedowania ustawy o TK PO złożyła w komisji sejmowej ponad 1000 wygenerowanych komputerowo poprawek, różniących się jedynie interpunkcją i chciała na temat każdej z nich oddzielnie dyskutować i głosować, co by trwało kilka miesięcy. Przewodniczący komisji poseł St. Piotrowicz zarządził głosowanie nad wszystkimi poprawkami łącznie, które zostały odrzucone i tak zakończył zabawę, po której rozpoczął się wrzask o niszczeniu demokracji w Polsce, który trwa po dziś dzień.

  PS. Jak tam z lekturą art. 187 Konstytucji RP? Jak idzie?

 364. Najbardziej przekonani, że od prawa unijnego ważniejsze są krajowe regulacje lub konstytucja, są wyborcy Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka.
  Ciekawe, skąd im się bierze to przekonanie? Czyżby zostali zmaupowani?
  A kaka nie napomknął, że tylko prawda ich wyzwoli?

 365. Już tylko Maupo wyje do księżyca? Biedaczek nie wyrobił dniówki, więc teraz musi fedrować nocami? Ja wiem, że kaka uperfumuje każde łgarstwo, ale ta Unia… jak PiS-dzielstwo wyleci na zbity pysk, nie będzie dutków na poselskie diety… ani na tacę. Ani na dopłaty do „rolniczych” kaka-latyfundiów. I wtedy pisia rewolucja zacznie zjadać własny ogon.

  Będzie bolało… Zresztą już was boli.

 366. jobrave
  12 lutego o godz. 22:55

  „Cwaniaczek Mauro do 15 wybieranych członków-sędziów doliczył członków, którzy wchodzą do KRS z tzw. automatu i wyszło mu 20”.

  Nie, wychodzi 21, sprawdź raz jeszcze. Sejm wybiera 15 członków KRS większością 3/5 głosów, następnie czterech posłów, a Senat 2 senatorów. Razem parlament wybiera 21 członków KRS, pozostała czwórka jest z urzędu.

 367. Ciekawostka szpiegowska z przeszlosci, jak to „uczciwe” CIA i BND szpiegowaly swoich sojusznikow
  https://www.dw.com/en/how-the-uss-cia-and-germanys-bnd-spied-on-world-leaders/a-52358527
  I szwajcarska „rzetelnosc” polaczona z „neutralnoscia”… 🙂

 368. duende; 16:58 .

  Kobitka duende; pisze ……………..

  Za PRLu VATu nie było…
  Watu nawet w aptekach nie było ……………..
  +++++++++++++++++++++++++++++
  Och – jaka ta kobitka była nie zaradna w tym PRL-u , przecież mogła użyć
  Trybuny Ludu jako zamiennik a tej jak wiadomo nigdy nie brakowało .

 369. Jeszcze o „sukcesie” Morawieckiego na polu sprzedaży obligacji z ujemnym oprocentowaniem.

  Obecnie środowisko ujemnych stóp procentowych pozwala na zaciąganie ujemnie oprocentowanych zobowiązań również dłużnikom o niższej wiarygodności. Polska, emitując w ostatnim czasie obligacje o ujemnej rentowności, nie dołączyła wcale do „elitarnego grona państw”. Po pierwsze, zaciągała ujemnie oprocentowane zobowiązania już wcześniej, w tym również przed dojściem PiS do władzy.
  Po drugie, w euro ujemnie oprocentowane zobowiązania zaciągają nie tylko najbardziej wiarygodne
  państwa jak Niemcy, lecz także największe korporacje, a nawet rządy takich krajów jak m.in. Grecja
  i Bułgaria. Skoro ponad 30% obligacji inwestycyjnych przynosi ujemny dochód, to grono dłużników
  ze zobowiązaniami o ujemnej rentowności staje się zbyt duże, by można było mówić o jakiejkolwiek
  elitarności.

 370. – Słyszeliśmy, że obywatele państw Zachodu nie rozumieją problemu odziedziczenia sądownictwa z czasów komunizmu i potrzeby jego reform. Jako obywatel Słowacji, którego rodzice zostali skazani przez komunistyczny sąd, chciałbym powiedzieć, że zasady prawa i niezależności sędziowskiej nie są zależne od prawnych tradycji, ale są one osią i najważniejszymi zasadami Unii Europejskiej – powiedział Słowak Michał Šimečka,
  https://natemat.pl/299303,kim-jest-michal-ime-ka-slowacki-europosel-krytykuje-reformy-pis-w-sadach

 371. Wirus z Wuhan: o 1/5 w ciągu ostatniej doby wzrosła calkowita liczba zgonów i zachorowań. Epidemiolodzy mylili się przewidując szczyt zachorowań w pierwszej dekadzie lutego.

 372. @Na marginesie

  Poszukiwani są świadkowie czynów dzielnego Mateuszka, który koktajlami Mołotowa palił milicyjne nyski, a nikt go nie rozpoznał 🙁 Nie mówiąc o tym, że żadne kroniki ani świadkowie nie zanotowali płonących nysek na wrocławskim bruku. Taki brak uważności zasmuca i rozczarowuje.
  Najlepszy komentarz:

  Nikt go nie pamięta bo jako 11-latek, dla kamuflażu zapuścił brodę. Ale Panie Premierze – proszę nas dłużej nie trzymać w niepewności – przeźył Pan?

 373. Is42

  Mój optymizm dotyczący zrównoważonego budżetu został nieco zachwiany wiadomością, że tegoroczny budżet przygotowywało czterech ministrów finansów, i już ich nie ma, odeszli na lepsze posady.

  Piąty również przygotowuje się do odlotu od kwietnia na dyrektorskie stanowisko EBOiR.

  Dodatkowo twój optymizm powinna zachwiać uchwalona dopiero co ustawa o wypłacie tzw. „trzynastej” emerytury, w której jako źródło finansowania wskazano Fundusz Solidarnościowy a w nim jest tyle pieniędzy „co kot napłakał”. 12 mld zł trzeba będzie pożyczyć z budżetu. Ale to tylko pożyczka, co prawda z oprocentowaniem zerowym i terminem jej zwrotu na świętą Nigdy, za to jest to oczywiście „oczywisty” składnik aktywów.
  Ten sam numer odwalono z wypłatą w 2019, biegając pod koniec roku, tym razem jak „kot z pęcherzem”, za odpowiednią ustawą. A przy okazji w obydwóch przypadkach „łżąc jak bura suka”, że senat uniemożliwia wypłatę. A senat chciał tylko, żeby wypłata nastąpiła za środków FUS, tak jak każda emerytura.
  Budżet na 2020 rok na starcie ma 12 mld zł deficytu, tylko że zakamuflowanego przez PiS.

  PS Przepraszam wszystkie koty i bure suki.

 374. satrustequi

  PiS pozwolił mafiom na grabież w 2019 roku ok. 20 mld podatku VAT. Mnożąc przez 8 lat daje to kwotę 160 mld zł czyli tylko 90 mld mniej niż za rządów PO-PSL. A przecież przez 12 lat zdobyto doświadczenie i opracowano instrumenty walki z mafiami nieporównywalne z początkowym okresem
  w latach 2007-2010.

 375. Mauro Rossi
  13 lutego o godz. 0:41,
  Powtarzam: chodzi mi wyłącznie o członków-sędziów, o to, że żaden z 15 sędziów zgłoszonych do KRS nie miał wymaganej liczby podpisów – każdy powinien mieć co najmniej 25, a z rachunku wynika, że statystycznie, to
  23, 33333333333333 podpisów.
  Łączna liczba sędziów, którzy podpisali się na listach poparcia dla 15 kandydatów wyniosła 300 i jeśli podzielimy to 300 przez 15, to nijak nie wyjdzie 25, a 25 to minimum ustawowe, a jest 23 z haczykiem. Czyli podstawowy wymóg nie został spełniony i w związku z tym wybór członków-sędziów jest nieważny. I dlatego robicie takie cyrki z ujawnieniem list poparcia. A teraz probujecie zyskać na czasie, po to, żeby dokonać fałszerstw, np. przekupić albo postraszyć jakichś sędziów i dopisać ich do list. To jedyne wytłumaczenie waszego chachmęcenia, bo gdyby wszystko było ok, to pokazalibyście te listy.

 376. BWTB
  12 lutego o godz. 16:25
  No sami powiedzcie, czy Jarosław K to filmowy Jocker?

  Oboje dotknięci choroba psychiczną. Różnica leży w zasięgu rażenia. Pokręcony kulas niszczy 38-milionowy naród polski.

 377. Na marginesie
  12 lutego o godz. 20:52
  Ikoną „zmiany Europy na bardziej (hi hi!!!) rozsądną” jest, według Maupo, rozczochrana pisia klempa wykrzykująca coś bez związku w europarlamencie.

  Hahaha 🙂
  Pisia klempa !

  Mało, że włosy rozczochrane to jeszcze tłuste. Kleszy ideał seksu ???

 378. Statki wycieczkowe jeszcze na morzu coraz trudniej znajdują port zgadzający się je przyjąć. MS Westerdam z 2000 osobami wypłynął z Singapuru i nie został przyjęty w kilku krajach, po miesięcznej tułaczce uratowała go humanitarnie Kambodża. Co ciekawe, MS Westerdam zapewniał że wszyscy zdrowi. Ale porty i kraje nie chcą.

 379. List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN.

  Szanowny Panie Mecenasie!

  W dniu wczorajszym podczas swojego wystąpienia przed mediami w sali budynku Sądu Najwyższego naruszył Pan wielokrotnie moje dobra osobiste poprzez:
  – nazwanie mnie obwinionym w postępowaniu dycyplinarnym
  – zarzucając mi wypowiedzi niemerytoryczne i obrażające sąd
  – oraz zarzucając mi nieprzestrzeganie zasad kultury i dobrego wychowania.

  Jednocześnie doskonale Pan jako prawnik zdawał sobie sprawę z tego, że mówi Pan nieprawdę i próbuje Pan podważać zaufanie do mnie jako adwokata. Nigdy nie byłem obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym, gdyż nikt mi nie postawił żadnych zarzutów dyscyplinarnych i określanie mnie w ten sposób miało na celu poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie mnie na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mojego zawodu. Nigdy również nie obrażałem w żaden sposób sądu.
  W związku w powyższym na podstawie art. 24 kodeksu cywilnego wzywam Pana do niezwłocznych przeprosin poprzez opublikowanie na własny koszt na portalach internetowych: tvn24.pl, wyborcza.pl, onet.pl, wp. pl, natemat.pl, interia.pl przez okres 3 dni przeprosin o następującej treści:

  „Ja, Adam Tomczyński przepraszam mecenasa R.o.m.a.n.a Giertycha za naruszenie jego dóbr osobistych, którego dopuściłem się w dniu 11 lutego 2020 roku w trakcie spotkania z mediami w budynku Sądu Najwyższego, gdzie fałszywie pomówiłem w/w o to, że jest obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym i że nie potrafi się należycie zachowywać. Czynu swego dopuściłem się ubrany w togę sędziego Sądu Najwyższego czym przyczyniłem się do pogłębienia przeświadczenia u postronnych osób, że słowa moje mają powagę wygłaszania uzasadnienia orzeczenia SN.”

  Jednocześnie wzywam Pan do wpłaty kwoty 30 tysięcy złotych na Polski Czerwony Krzyż (okradziony ostatnio przez działaczy PiS na kwotę 3 milionów złotych) tytułem przewidzianej w art. 24§1kc zapłaty na cel społeczny.

  Brak dokonania przeprosin do końca przyszłego tygodnia lub brak wpłaty w/w sumy na PCK będzie skutkować niezwłocznym skierowaniem pozwu przeciwko Panu do Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Z należnymi wyrazami,

  R.o.m..a.n Giertych

  To mi się podoba
  Je** PiS

 380. W Afganistanie jankesi z talibami organizują swoją Magdalenkę przed Okrągłym Stołem…Górale z ciupagami sprowadzili do parteru uzbrojonych po zęby agresorów…Tak sobie myślę prywatnie, że nie wszystkie pielgrzymki z bronią Bóg chroni… co najwyżej z Bronią młodzieżówką…

 381. @Is42, oglądaliśmy dwa różne filmy. Do Jocker z filmu można by było porównać tego biednego handlarza z Egiptu, który był równie zrozpaczony. Różnica jest taka, że on targnął się na swoje życie .
  Trump i Kaczyński urodzili się w dostatnich domach, zostali wyposażeni w kapitał na start, jakiego nie miało 99% ich rówieśników.

 382. Prof. prawa Prezydent Lech Kaczyński oddał prawo polskie pod zwierzchnictwo prawa unijnego…Kto jest temu przeciwny jest politycznym bucem…Tak sobie myślę prywatnie, że pomniki świadczą o słuszności prawnego hołdu…Co nad Wisłą powstanie nie może być…mentalnie rozbieżne….pisz brukselką…

 383. adam100
  13 lutego o godz. 4:02

  „Pisia klempa ! Mało, że włosy rozczochrane to jeszcze tłuste. Kleszy ideał seksu”.

  Dla kochających inaczej w zakłądach karnych ideałem seksu jest z pewnością działacz KOD, niejaki Szczurek.

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750×430/c//uploads/cropit/15574899271d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372cedf9e65f0ebba0c9096d0db233ca210.jpg

  Wykapany Adaśko, czyż nie?

 384. Jak by ktoś miał wątpliwości.
  Arkadiusz Szczurek wszedł na Pomnik Tragedii Smoleńskiej, upamiętniający 96 ofiar. Miał baner „Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński – nie!”.

  Ten człowiek współpracuje z PO, był w ich biurze. Był zaproszony na wykład Tuska na UW. Podczas kampanii zakłócał spotkania.
  https://niezalezna.pl/270791-troglodycki-popis-znanego-kodziarza-nazistowskie-hasla-na-pomniku-smolenskim

 385. jobrave
  13 lutego o godz. 2:29

  Kilkadzisąt osób rekomendowało więcej niż jednego sędziego. Przepisy tego nie zabraniały.

 386. GajowyM.
  13 lutego o godz. 1:29

  „Ale Panie Premierze – proszę nas dłużej nie trzymać w niepewności – przeżył Pan”?

  Ty Gajowy też nas nie trzymaj w niepewności i napisz, w jaki sposób przeżyłeś w tej płonącej milicyjnej Nysce?

  Może niepalny jesteś? 🙂 🙂

 387. Posłowie Walczący z komuną też głosowali na dwie ręce…antykomunizm tego nie zabrania…Tak sobie myślę prywatnie o proroctwie Kaczyńskiego: kto liczy głosy wygrywa…21,22,23… wpisz 25 jak chce prezes…

 388. @ jobrave

  Powtarzam: chodzi mi wyłącznie o członków-sędziów, o to, że żaden z 15 sędziów zgłoszonych do KRS nie miał wymaganej liczby podpisów – każdy powinien mieć co najmniej 25

  No i mają. Skoro przepisy nie zabraniają rekomendowania więcej niż jednego sędziego, to podpisy 25 sędziów wystarczą do poparcia dowolnej liczby kandydatów.
  Zmieniasz tylko nagłówek na liście (nazwisko kandydata).
  A oni pofatygowali aż 300 rekomendujących 🙄

 389. Wykapany Adaśko, czyż nie?

  Buc, buca, bucem posuwa!
  Czyż nie bucu? 🙂

 390. „Działał na szkodę interesu publicznego”. Uzasadnienie wyroku ws. Tomasza Arabskiego
  https://www.tvp.info/46624645/katastrofa-smolenska-tomasz-arabski-nie-dopelnil-obowiazkow-uzasadnienie-wyroku-wieszwiecej

 391. Mała klika, albo lepiej sitwa, bardzo modne słowo, rekomendowała wszystkich sędziów KRSu w tym siebie na wzajem. Typowa PiSowska interpretacja ducha i sensu Konstytucji, według której wszystko wolno, na co autorzy Konstytucji nidy by nie wpadli i zapomnieli zabronić. Autorom Konstytucji można zarzucić, że będąc Polakami i znając naród, zabrakło im im wyobraźni, żeby przewidzieć, że do władzy w Polsce dorwie sie kiedyś sitwa, pozbawiona wszelkiej przyzwoitości i zasad moralnych.

 392. @ jobrave

  Te podpisy były opłacalne, szła za nimi nadzieja na awans lub inne konfitury, więc do podpisywania tak się pchali, że tylko niewielu rekomendującym udało się podpisać więcej niż cztery listy 🙁

 393. Arabski spowodował w pojedynkę „zamach smoleński”?
  Czy to są wyniki pięcioletniej pracy prokuratury Ziobry nad „zamachem”?

 394. Nie tylko TVP kłamie i manipuluje…Tak sobie myślę prywatnie o wujka prowokacji..w krótkich spodenkach, to takie rodzinne…Wykorzystywanie nieletnich nie tylko w KK tradycją…Syndrom Grety…cd. z pastuszkami…propaganda ustami „niewiniątek”…

 395. @Bywalec 2

  Autorom Konstytucji można zarzucić, że będąc Polakami i znając naród, zabrakło im im wyobraźni, żeby przewidzieć, że do władzy w Polsce dorwie sie kiedyś sitwa, pozbawiona wszelkiej przyzwoitości i zasad moralnych

  Wyobrażasz sobie, jaka by to była gruba księga pod tytułem: Konstytucja zabrania?

 396. GajowyM.
  13 lutego o godz. 9:00
  @ jobrave

  Powtarzam: chodzi mi wyłącznie o członków-sędziów, o to, że żaden z 15 sędziów zgłoszonych do KRS nie miał wymaganej liczby podpisów – każdy powinien mieć co najmniej 25

  No i mają. Skoro przepisy nie zabraniają rekomendowania więcej niż jednego sędziego, to podpisy 25 sędziów wystarczą do poparcia dowolnej liczby kandydatów.

  Mój komentarz
  PiSowskie ustawy o sądownictwie, to tylko usiąść i płakać.
  Wszystkich kandydatów na członków KRS mogło rekomendować wedle PISowskiej ustawy 25 sędziów, np. z ministerstwa kierowanego przez pana Zbigniewa i jego zastępcę – tego od pozdrowień pocztówkowych „s…aj ze stanowiska”? W Polsce jest około 10 000 sędziów. 25 sędziów z ministerstwa wybrało.
  Pzdr, TJ

 397. Mauro z Rosji
  Czy Arabski był jedyną osobą, która znała status i warunki na lotnisku w „Siewierne” ?
  Czy wyrok na Arabskim dotyczy jedynie przygotowaniu lotu prezydenta, czy także lotu premiera , który odbył sie kilka dni wcześniej i na który to lot , lot Lecha Kaczyńskiego był ripostą ?
  Czy status lotniska został ukryty przed urzędem prezydenta , który też był mocno zaangażowany w przygotowaniu lotu?
  Czy wojskowi bezpośrednio odpowiedzialni za przeprowadzeniu lotu , także nic nie wiedzieli o warunkach panujących na lotnisku ?
  A na końcu jakie to ma wszystko znaczenie, jesli twierdzicie, że do katastrofy doszło na skutek zamachu i wybuchów na pokładzie samolotu, a nie z powodu złego stanu i przygotowaniu lotniska ?

 398. @tejot

  Tylko pięciu osobom udało się umieścić swój podpis na dziewięciu listach poparcia.
  80 sędziów podpisało się więcej niż jeden raz.
  Gdyby 15 kandydatów poparło siebie nawzajem, to założywszy, że tylko Nawacki rekomendował sam siebie, wystarczyłoby wyznaczyć jeszcze jedenastu „sprawiedliwych”.

 399. @ Gabriela Lazarek

  Panie Duda !
  Oczekuje Pan uczciwej kampanii?
  Przeszkadzają Panu gwizdający na Pana ludzie?
  Uderza to w Pana rodzinę?
  Może porozmawiajmy o Panu Pawle Adamowiczu, którego hejt prowadzony przez Pańskie ugrupowanie, zabił ? Może porozmawiamy o Jego rodzinie?
  Może porozmawiamy o zaszczuwaniu Pana Grodzkiego, czy Pana Juszczyszyna?
  A może o Panu Brejzie i Jego ojcu porozmawiamy?
  Albo o wizerunkach osób powieszonych na szubienicach?
  Może o obietnicy golenia głowy posłance?
  Albo o protestujących kobietach nazwanych szmatami?
  Może o „kanaliach które zabiły brata”?
  Albo o nauczycielach i lekarzach, których zaszczuwano w TVP?
  Możemy też porozmawiać o wizerunkach prywatnych osób, które niczym groźni przestępcy, były przedstawione w „Wiadomościach” po proteście pod TVP?
  A co z osobami LGBT i ich rodzinami, które dzięki Wam obawiają się już o swoje życie?
  Co z rodzinami osób niepełnosprawnych, na które prowadziliście regularną nagonkę ?
  Może się Pan zastanowi jak by się Pan czuł, gdyby tak potraktowano Pańską rodzinę?
  Nazywa się Pan prezydentem Polaków.
  Czy stanął Pan chociaż raz w obronie tych osób?
  Gwizdy się Panu nie podobają?
  To gwizdy i oburzenie Polaków, którymi sobie Pan i ugrupowanie , któremu Pan podpisuje wszystko jak leci, regularnie wyciera twarz.
  Chce Pan uczciwej kampanii?
  Niech Pan zacznie od siebie.
  Chce Pan po raz kolejny przysięgać na Konstytucję w imię Boga i po raz kolejny ją łamać?
  To ma być ta uczciwa kampania?
  Nie jest Pan i nigdy nie był żadnym prezydentem Polaków.
  Jest Pan kłamcą i krzywoprzysiężcą.
  Jest Pan prezydentem jednego ugrupowania, które zaszczuwa większość spoleczeństwa tylko po to, żeby je sobie podporządkować i zniszczyć fundamenty demokracji tylko po, żeby już nikt nie śmiał nawet zagwizdać na nikogo z Was.
  Piszę to jako Polka, Matka, Kobieta, Czlowiek.
  Obraził mnie Pan przez te pięć lat prezydentury setki razy.
  Też mam rodzinę. I też mam zamiar ją chronić.
  Szczególne przed takimi ludźmi jak Pan.
  Dlatego będę gwizdać najgłośniej jak potrafię i krzyczeć na całe gardło, że będzie Pan siedział za swoje haniebne czyny.
  I mam nadzieję, że zrobią to tysiące Polaków wszędzie tam, gdzie się Pan pojawi.
  Przykro mi, że cierpi na tym Pana rodzina.
  Lecz to Pan powinien ją przeprosić, ponieważ to co ich spotyka, to tylko i wyłącznie Pańska wina.

 400. Wyobrażam sobie jaka to musi być księga, tak Konstytucja, w której jest dokładnie wyszczególnione, że tak się nie robi, że PiS tak ma, że ciagle wypacza sens Ustawy Podstawowej, a naród to cwaniakowanie toleruje, a może niektórym to nawet imponuje.

 401. GajowyM.
  13 lutego o godz. 9:00

  „A oni pofatygowali aż 300 rekomendujących”

  Dokładnie 364 sędziów, w większości z sądów rejonowych. Wśród nich 275 poparło tylko jednego kandydata, a 89 więcej niż jednego. Na tej liście jest tylko kilku szerzej znanych sędziów. Cóż, zmiana pokoleniowa. Sędziowscy proletariusze versus tłuste koty (prawniczy establishment).

 402. Zakalec2
  13 lutego o godz. 9:45

  „ Czy Arabski był jedyną osobą, która znała status i warunki na lotnisku w „Siewiernyj”?

  „Czy status lotniska został ukryty przed urzędem prezydenta , który też był mocno zaangażowany w przygotowaniu lotu”?

  Widzisz Zakalcze2, ta twoja uwaga cienka jest jak d…pa węża. Prezydent nie jest od tego, aby interesować się ciśnieniem w oponach samochodów.

  „Czy wojskowi bezpośrednio odpowiedzialni za przeprowadzeniu lotu , także nic nie wiedzieli o warunkach panujących na lotnisku”?

  Doskonałe pytanie do wojskowych, którymi zarządzała wóczas koalicja PO-PSL.

  „A na końcu jakie to ma wszystko znaczenie, jeśli twierdzicie, że do katastrofy doszło na skutek zamachu …”.

  Ten ruski bardak był doskonałą okolicznością sprzyjającą. Syfem najłatwiej zarazić się w tanim burdelu.

 403. Bucu, syfa trzeba było leczyć zawczasu.
  Teraz jest za późno. 🙂

 404. Typowym dla PiSu jest też publikacja list do KRS, jako przeciek . Taka publikacji za której rzetelność odpowiedzialność nie ponosi Partia, ale Gazeta , to typowe dla rządów J.Kaczyńskiego wybieg. Witek zasłaniała się podobno ochroną danych osobowych, przed publikacją list. Ciekawe, czy osoby które teraz te dane opublkowały, będą ścigane.
  Czy ktoś w ogóle ze strony rządowej, albo „wymiaru sprawiedliwości” potwierdził prawdziwość opublikowanych list.
  O czym my tu właściwie piszemy ?

 405. Jaki zwierzchnik taki syf…mawiał Komorowski. Tak sobie myślę prywatnie, że ktoś wykrakał balladą o Małym Rycerzu…hymn wyborów…

 406. ma się rozumieć że J.Kaczyński to stara elita !!! albo wcale nie był w elicie !!

 407. Maro z Rosji
  Co sie z tobą dzieje. Czy urząd prezydencki składał się za czasów Lecha Kaczyńskiego , a Dudy dzisiaj z jednej osoby. Czy sami muszą przygotowywać swoje podróże i wyjazdy, albo maja też od tego swoich arabskich ?
  Przełożonym wojska w Polsce jest Prezydent, szkoda, że już nie możesz zapytać gen.Błasika , kto był jego szefem ?
  Ale to jest wszystkie w sumie nie ważne, jeśli spojrzeć na to, że jedyną ofiarę jaką znaleźliście i którą możecie oskarżyć za zamach Smoleński , jest osoba, która napewno nie jako jedyna nie dopełniła obowiązków służbowych, bo nie powstrzymała was przed, husarskimi, samobójczym lotem na lotnisko ”Siewierne”, a takich odpowiedzialnych, zaangażowanych w przygotowanie lotu na pewno było więcej.

 408. Sędzia neo-KRS Pawełczyk-Woicka, której kandydaturę zgłosił partner życiowy pracujący u Ziobry, przyznała, że podpisała pięć list.

  Siebie lub innych kandydatów poparło w sumie dziewięcioro sędziów, m.in. wiceszef Rady Dariusz Drajewicz, jej rzecznik Maciej Mitera, prezes gorzowskiego sądu Jarosław Dudzicz czy sędzia z Poznania Marek Jaskulski

  A ja tak sobie hipotetycznie żartowałem o wzajemnym poparciu 🙄

 409. Gdzie się podział ruski szpieg Macierewicz ze swoja komisja?
  Ktoś wie ?

 410. GajowyM.
  To ci dopiero sitwa !

 411. Lądowanie w Smoleńsku przypominało wjazd do garażu przez zamknięte drzwi…a wystarczyło otworzyć lub zawrócić…A wtedy nie widziały gały gdzie lądowały…Tak sobie myślę prywatnie: kto zatwierdził listę pasażerów czy to ręka podpisu TL…to nie była Lista Schindlera…

 412. Burmistrz Pucka: „Ani ja, ani Kidawa-Błońska nie mamy za co przepraszać. Na miejscu były służby państwowe”
  https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25690258,burmistrz-pucka-ani-ja-ani-kidawa-blonska-nie-mamy-za-przepraszac.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 413. Dlaczego tryzub czyni Macierewicza ruskim szpiegiem…Tak sobie myślę prywatnie, że banderowcy lubią przypinać łatki innym choć mają faszystowskie ciągoty…Rusofobia w szeregach PO opiera się na banderowskim lobby mniejszości ukraińskiej…Haj…

 414. SSman

  Macierewicz sam się uczynił ruskim szpiegiem. Ja mu na pewno nie pomogłem 🙂
  Mam alibi – zapytaj Tomasza Piątka!

 415. Jak ktoś wlazł w g..no, to jego sprawa…Tak sobie myślę prywatnie, po co roznosić cudze g..no po blogach…w piątek 13…

 416. Smoleńsk. Polak Polakowi zgotował taki los…Tak sobie myślę prywatnie, że szykuje się kolejne wyborcze rozpamiętywanie nad trumnami…Ogrzać się przy zniczach…Alleluja i do przodu !…

 417. BWTB 8.00
  Nie chodzi o film tylko artykuł w tygodniku Polityka.
  O filmie pisałem tu w ubiegłym roku.
  Ujmę inaczej, to był film fabularny, a nie manifest komunistyczny

 418. W Polsce działa 45 sądów okręgowych. Na Lubelszczyźnie dwa: Sąd Okręgowy w Lublinie i Sąd Okręgowy w Zamościu.

  61 nazwisk, dokładnie co szósty sędzia udzielający poparcia kandydatom do KRS, to sędzia z Lubelszczyzny.

  Spośród 61 nazwisk aż 59 sędziów orzeka w Sądzie Okręgowym w Zamościu i podlegających mu sądach rejonowych.

  Konfitury za podpisanie: delegacje do resortu, nominacje na komisarzy wyborczych (dodatkowa pensja 5 tys. zł) miejsce w komisji egzaminującej adwokatów, przyspieszenie kariery…

 419. Tryzubów faszystów trzeba demaskować choć ukryci po płaszczykiem antypisowskim…Tak sobie myślę prywatnie, że nie ma dobrych tryzubów faszystów na 100 procent…

 420. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  Piątek 13. wypada w tym roku tylko w marcu i listopadzie.

 421. Dzisiejsz Gazeta Wyborcza napisała o dramatycznym braku policjantów.
  Najgorzej jest w Warszawie, we Wrocławiu i w Łodzi. Ponad cztery tysiące wakatów.
  Na szczęście nie muszą już ochraniać miesięcznic
  Aż się prosi o większy szacunek do stróżów prawa

 422. Gajowy.M 9.00
  Wystarczyło 26, a znalazło się aż 300 (!)
  A tyle było podchodów w sprawie ujawnienia tych co się wzajemnie popierali.
  Generalnie chodzi jednak o wyjaśnienie czy wybór do krs był zgodny z konstytucją, a tu mam wątpliwości

 423. SSman

  Pokaz tatuaż! 🙂
  Putin czy swastyka?
  Kto obstawia ?

  Mafia PiS

 424. ls42
  13 lutego o godz. 11:39
  Generalnie chodzi jednak o wyjaśnienie czy wybór do krs był zgodny z konstytucją, a tu mam wątpliwości

  Hahaha
  Ktoś ma wątpliwości? Niemożliwe 🙁

 425. GajowyM.
  13 lutego o godz. 9:49
  @tejot

  Tylko pięciu osobom udało się umieścić swój podpis na dziewięciu listach poparcia.
  80 sędziów podpisało się więcej niż jeden raz.
  Gdyby 15 kandydatów poparło siebie nawzajem, to założywszy, że tylko Nawacki rekomendował sam siebie, wystarczyłoby wyznaczyć jeszcze jedenastu „sprawiedliwych”.

  Mój komentarz
  Ustawa PiS o sądownictwie (łamiąca konstytucję) była robiona pod utworzenie kasty sędziów PiSowskich, kasty zależnej od partii władzy. Wszystkie działania PiSu od zaprojektowania i uchwalania ustaw bez dyskusji, w szalonym pośpiechu i bałaganie do wprowadzania ich w życie byle jak, na rympał, na wariata prowadziły do utworzenia takiej kasty. Nowa kasta mam uzdrowić sądownictwo poprzez wyparcie rzekomej starej kasty. Rossi już przyjął do rozpowszechniania nowe pojęcie dla tej nowej kasty – bunt młodych sędziów.

  Politycy i prawnicy unijni wszczęli procedury wyjaśniające, bowiem działania PiSu łamią postanowienia Traktatu Lizbońskiego.

  By przykryć fakt demontażu państwa prawa poprzez usunięcie z państwa trójpodziału władzy, zneutralizować jego działanie na świadomość swojego ludu, PiSowscy politycy wdają się w zawiłe tłumaczenia względem wątpliwości zgłaszanych przez unijnych polityków i prawników dotyczących zgodności tych ustawowo wprowadzanych zmian w sądownictwie, rzekomo organizacyjnych, z przepisami Traktatu Lizbońskiego, który został ratyfikowany przez Polskę, co oznaczało nabycie wszystkich praw i obowiązków wynikających z pełnego członkostwa w UE.

  Traktat Lizboński został ratyfikowany i obowiązuje. Nie zachodzi tu zjawisko wyższości lub niższości traktatu nad konstytucją.

  PiSowskie ustawy sądownicze łamią jedno i drugie – konstytucję i przepisy Traktatu Lizbońskiego.

  Unijni prawnicy nic nie mówią o deptaniu konstytucji przez PiS, bo to nie ich sprawa. Nie mówią o prawie PiSu do przeprowadzania zmian organizacyjnych w sądownictwie, bo to nie ich sprawa. Zmiany organizacyjne jako takie, to nie jest sprawa Traktatu.

  Mówią o łamaniu postanowień Traktatu Lizbońskiego dotyczących praworządności. PiSowcy w swojej propagandzie stosują stały wybieg – gadają nie na temat. W kółko i do oporu mówią o „zmianach organizacyjnych w sądownictwie”, powtarzają jak mantrę frazes – mamy do tego prawo, choć żaden unijny prawnik nie odbiera im tego.

  Czym innym są zmiany organizacyjne w sądownictwie, a czym innym jest łamanie postanowień Traktatu Lizbońskiego.

  PiSowscy politycy usiłują sprowadzić problem niezgodności zmian wprowadzonych na rympał w trójpodziale władzy w Polsce z Traktatem Lizbońskim do prawa PiSu do reorganizacji sądownictwa, że jakoby Unia Europejska zabrania swoim członkom przeprowadzania zmian organizacyjnych w sądownictwie.

  Jest to zwykłe palenie głupa, mówienie nie na temat. Głównym celem takiego stanowiska jest pokazanie ludowi w Umęczonej, że Unia nas atakuje (niektórzy jej politycy, ci niedoinformowani i niedouczeni oraz złośliwi, idący na pasku obcych sił), a my się nie damy, nie pozwolimy dyktować nam w obcych językach, co mamy robić.

  Takie bajędy o Unii, o państwie i prawie przechodzą, docierają do dużej części społeczeństwa w Umęczonej, ponieważ zagadnienia prawno-ustrojowe, to najtrudniejszy dla obywateli temat i bardzo mało znany. Poprzednie rządy (wszystkie) nie przykładały do tego problemu najmniejszej wagi, temat praworządności, systemu władzy był nieobecny w debatach publicznych.
  Po drugie tradycje demokracji, zajmowania się państwem prawnym przez obywateli są w Polsce bardzo ubogie.

  PiSowscy politycy mogą liczyć na to, że ich odwracanie kota ogonem w sprawach ustrojowych, przedstawianie łamania konstytucji oraz łamania przepisów Traktatu Lizbońskiego jako zwykłych korekt w sądownictwie służących przyspieszeniu działania sądów i uzdrowieniu sądownictwa poprzez rugi sędziów „niesprawiedliwych”, bo związanych z poprzednim ustrojem komunistycznym, znajdą usprawiedliwienie w oczach dużej części społeczeństwa, a dodatkowo obudowane patriotyzmem, argumentami godnościowymi, elementami ksenofobii (nie będą obcy wtrącali się w nasze sprawy), poprzez oddziaływaniem na emocje zjednają tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, ale będą popierać.
  Pzdr, TJ

 426. – Kumie, chwalą nas!
  – Kto?
  – Wy mnie, a ja was!

 427. Tryzubie co sądzisz o patronacie PO nad pomnikami banderowców twoich potomków…Tak sobie myślę prywatnie, że rusofobia w strukturach opozycji ma twarz tryzuba…antykomunisty…i antyLacha…

 428. Między kandydatami do KRS

  – Kolego, popierają nas!
  – Kto?
  ……

 429. SSman

  Posłuchaj jak skandują:

  Tatuaż tatuaż tatuaż tatuaż.

 430. Staropolska tradycja…

 431. …pielęgnowana przez sędziów

 432. R.Giertych

  List do wiceministra Kalety.

  Drogi i Kochany Chłopcze!

  Przepraszam za tak familiarny początek listu, ale na swoim profilu pisał Pan, że chciałby Pan zostać moim kolegą. Niestety koleżeństwo ministrów PiS kojarzy mi się przez panią minister Zalewską z okradaniem najuboższych z darów PCK więc pozwoli Pan, że chwilowo Pana awanse odrzucę. Jednak ujęty Pana prostolinijnością, w której zapewniał mnie Pan, że areszt mi nie grozi, paroma słowami przyczynię się do Pana edukacji prawniczej, która bez wątpienia na Pana stanowisku się Panu przyda. Jak mówił nasz umiłowany Prezydent należy się uczyć cały czas! Nawet gdy wszystko wokół gwiżdże i świszczy uczyć się trzeba.

 433. Tak więc ministrze drogi alternatywa jest taka: porzucić myśl o wyegzekwowaniu nielegalnej decyzji nielegalnego sądu, albo zapuszkować mnie na 7 dni. Nie ukrywam, że wolę tę pierwszą opcję, tylko proszę jeszcze pouczyć pana Tomczyńskiego, że musi mnie do końca lutego przeprosić. I wpłacić na PCK. Bo go pozwę.

  Zawsze życzliwy,

  R Giertych

  PS Jakby się Pan poczuł moralnie zobowiązany do zapłaty za poradę, to proszę zasilić biednych wspomaganych przez PCK. Ostatnio ich okradziono, a więc się im przyda.

 434. Moim zdaniem te całe opublikowane listy do KRS i forma ich publikacji ( przez przeciek) wskazują na te, że są to zwykle fałszerstwa, sfabrykowane na kolanie, dla zajęcia opinii publicznej . Cała prawda o prawdziwych listach poparcia do KRSu jest o wiele gorsza i ten cały teatrem z przeciekiem, ma służyć jej ukryciu. Już sama idea , ze prawdziwe listy poparcia zostały stworzone gdzieś, na głębokiej prowincji, brzmi niewiarygodnie.

 435. Bywalec 2
  13 lutego o godz. 10:18
  Typowym dla PiSu jest też publikacja list do KRS, jako przeciek. Taka publikacji za której rzetelność odpowiedzialność nie ponosi Partia, ale Gazeta , to typowe dla rządów J.Kaczyńskiego wybieg. Witek zasłaniała się podobno ochroną danych osobowych, przed publikacją list. Ciekawe, czy osoby które teraz te dane opublikowały, będą ścigane.

  Mój komentarz
  Czy ci, którzy opublikowali listy rekomendacyjne do KRSu będą ścigani za złamanie prawa i to w tak ważnej sprawie, jak niejawność list poświadczona przez marszałek Sejmu i Urząd Ochrony Danych Osobowych?
  Jak wygląda teraz marszałek Witek? Jak wyglądają te listy, które zostały wykradzione i bez ceregieli odczytane, skoro strażniczka tych list zapewniała, że zabrania się ich dotykać, ponieważ są one sporządzone na bardzo wrażliwym papierze, który może być łatwo uszkodzony i dokumenty uległyby anihilacji?

  Krętactwo, palenie głupa, mówienie nie temat, to nie tylko sposób argumentacji, to sposób na życie wśród członków partii PiS tak popularny, że nie sposób dojrzeć wśród nich innych osób, jak tylko zunifikowane.
  Pzdr, TJ

 436. tejot / Bywalec 2

  Panowie,
  PiS można tylko jebać.
  Tego się nie da dyskutować. 🙂

 437. To że ktoś nie rozumie zagadnień ekonomicznych, nie zna się na zagadnieniach prawa, nie ma smykałki do problemów inżynieryjnych nie przynosi ujmy – każdy ma inne talenty i nie trzeba get defensive że się nic rozumie, one should embrace it…

  To starodawne wychowanie i kształcenie zdawało się zakładać, że każdy może zostać każdym (czyli np. piątkowym matematykiem) byle przysiadł fałdów.

 438. Banderowskie lobby w ramach rusofobii i antykomunizmu przenika w struktury opozycji pod hasłami obszczekiwania Kaczyńskiego i Putina…Tak sobie myślę prywatnie, że Katyń i Krym spychają ludobójstwo na Wołyniu w niepamięć, w imię sojuszu z banderowską Ukrainą…Haj… niech żyje pamięć o waszych bohaterach…życzenia Tuska…wnuka pewnego dziadka…antykomunisty…

 439. Nad Wisłą nowy rodzaj wojny religijnej- katolik przeciwko katolikowi w walce o profanum…Tak sobie myślę prywatnie czy znajdzie się Gajowy Marucha aby „rozebrać” o co im chodzi i pogonić do roboty…

 440. Luka vatowska sama w sobie musi istnieć, jest nieunikniona i występuje w każdym kraju. Chodzi tylko o to że w krajach przodujących nie przekracza 10% a w barachle przekracza 20. Gdy hydraulik nie wystawia ovatowanego rachunku za usługę w domciu już powstaje luczka.

 441. W państwach tandetnie rządzonych, takich wiecie teoretycznych, kamieni kupa… Luka ponad 20%.

 442. Kwaśniewski może być dumny. Kaczyński uznał „jego” KONSTYTUCJĘ za ważniejszą od prawa unijnego, któremu odmawia meblowanie pokoju konstytucyjnego. Tak sobie myślę, że to kolejny uznany przez adopcję prezent od komunistów, po Ziemiach Zachodnich…

 443. Konstytucję Stasiu przejęło 2X% Polaków w referendum i dopóki nie pojawi się ustawa zasadnicza jakaś nowa wszyscy staramy się szanować to co mamy. To jest nasza Konstytucja bo każdy mógł ją odrzucić w referendum, a nie odrzucił. W ogóle ci co nie głosują oni popierają wynik wyborczy i za to należy im się ciepłe słowo.

 444. Każdy kto nie głosuje oddaje po prostu swój głos np. w 0,54 na Dudę i w 0,46 na Komorowskiego czy ile oni tam mieli. Szanuje obu kandydatów.

 445. Ktoś ma tyle mądrości żeby uznać że nie wie na kogo głosować to właśnie mądrze zrobi nie głosując.

 446. Ktoś inny – zdarzało się – na równi ceni obu finalistów wyborów prezydenckich. I co ma zrobić?? Prawo wyborcze nie pozwala na oddanie po połowie głosu dla obu.

 447. Zostaje w domciu logicznie i sprawiedliwie. Tylko w ten sposób zaistnieje w wyborach zgodnie ze swoją intencją wyborczą.

 448. Ktoś inny – zdarzało się – na równi ceni obu finalistów wyborów prezydenckich. I co ma zrobić??

  Może rzucić monetą? Pociągnąć zapałki albo karteczki z kapelusza?
  Poprosić wnuczka o wskazanie sympatyczniejszego? Enca penca, która renca?
  Możliwości a możliwości.

 449. Mauro Rossi

  W skrócie:

  „Tyle apolityczna KE”

  Gdzie napisałem, że KE jest apolityczna? Znów dyskutujesz sam ze sobą.
  Poza tym polecam lekturę całości wspomnianego przez ciebie komunikatu KE a nie nagłówków prasowych. Jest dostępny na stronie Monitor Konstytucyjny.

  „TSUE w skład którego wchodzi 28 sędziów mianowanych przez grupy polityków z 28 krajów”

  Organizacja TSUE wynika z traktatu i ma zapewnić partycypację państw członkowskich w orzekaniu – przy zachowaniu bezstronności.

  „Według tejże Konstytucji sądem ostatniego słowa w RP jest Trybunał Konstytucyjny a sama Konstytucja stoi ponad prawem UE.”

  Zachęcam do zgłebienia tematu „zasada prymatu prawa wspolnotowego”. Opracowań jest pod dostatkiem.
  Natomiast na temat wątpliwej legitymizacji neoTK już się obszernie wypowiadałem. Ponieważ nie jestem zwolennikiem „utrwalania” nie będą się powtarzal.

  „Tamtejszy (niemiecki) sąd konstytucyjny uznał wyższość niemieckiej konstytucji nad prawem wspólnotowym”

  Zachęcam do lektury liczych opracowań na ten temat – np tekstu Olgi Holub „Zasada pierwszeństwa prawa unijnego w Republice Federalnej Niemiec”

  ” jest już jeden dowód w sprawie (przed TSUE)”

  To pocieszające, że uznałeś kompetencje TSUE do rozstrzygania w tej sprawie. Mam nadzieję, że w ślad za tym zaniechasz argumentacji iż TSUE nie ma do rozstrzygania tego typu problemów uprawnień bo np wykraczają poza traktat.
  Ogarnięcie całości a co za tym idzie unikanie sprzecznej ze sobą argumentacji wpłynie na to, że bedziesz lepiej rozumiany.

  „Własnie wczoraj ID SN ze wstrętem odrzuciła kasację Ziobry w sprawie Giertycha”

  Po co ten masochizm („ze wstrętem””)? Natomiast na temat wartości dowodowej gestu owego organu pisałem wczoraj o 17,03.

  „oswojenie z AfD”

  Dowody swych goracych uczuć do AfD niejednokrotnie składaleś na blogu. Po raz kolejny proszę o zachowanie elementarnej logiki wywodu – choć wiem, że z emocjami to trudne.

  „Z przeprowadzonego w tych dniach sondażu wynika, że 78 proc. Polaków uważa, że ustawa zasadnicza i prawo krajowe mają pierwszeństwo przed prawem unijnym”

  Widzę, że płynnie przeszedłeś do tematyki wyborczej.
  Z tym, że dane, które zaprezentowałeś stoją w sprzeczności z narastającą tendencją odpływu od PiS elektoratu. Jak wskazują badania przeprowadzone na przełomie stycznia i lutego co piąty wyborca PiS uznaje, że racja w sporze z sędziami jest po stronie SN czyli de facto KE. Badania wskazują, że w lutym od PiS na skutek sporu z KE odwroci się co dziesiąty wyborca co stanowić będzie spadek poparcia do 35 procent.

 450. @AllEnglishSpeaking, @404, @Adam100 …

  Wskazania Thimoty Snydera, Mashy Gessen jak bronić się przed autorytarnymi rządami.
  Masha Gessen napisała jakie przemówienie powinna wygłosić w wyborczy wieczór kiedy już było wiadomo, że przegrała:

  „Dziękuję Wam. Dziękuje Wam przyjaciele, dziękuję.
  Przegraliśmy. Przegraliśmy, i to jest ostatni dzień mojej politycznej kariery, więc powiem to co musi byc powiedziane.
  Stoimy na krawędzi przepaści. Nasz system polityczny, nasze społeczęnstwo, nasz kraj, jest w większym niebezpieczeństwie niż w ciągu ostatnich 150 lat. Prezydent przedstawił swoje zamiary jasno, i byłoby niemoralnym udawać coś przeciwnego. Musimy się polączyć razem i bronić praw, instytucji i ideałow na których opiera się nasz kraj.”

  Niestety nie było takiego przemówienia.

  Experts Warn Democracies Facing Autocracy: Protect Your Institutions

 451. czy oni myślą ze takie akcje poprawia im poparcie?
  https://wyborcza.pl/7,75398,25693493,maciej-lasek-odwolany-z-funkcji-szefa-podkomisji-pis-msci-sie.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.3.maly

  5 lat rządzą i zamiast wyjaśnienia przyczyn wypadku kompletny blamaż komisji Maciarewicza. Teraz tylko kompletny idiota wierzy w bzdury o zamachu

 452. @ls42
  13 lutego o godz. 11:32
  „Dzisiejsz Gazeta Wyborcza napisała o dramatycznym braku policjantów.
  Najgorzej jest w Warszawie, we Wrocławiu i w Łodzi. Ponad cztery tysiące wakatów.”
  ………………………………………
  A wystarczyłoby, aby przestrzegali przykazań boskich, swojej religii-katolicyzmu i prawa stanowionego, nieptrzebni byliby policjanci, cały wymiar (nie) sprawiedliwości, zawód prawnika z czasem by uległ zanikowi, sądy poszłyby do likwidacji a zakłady karne zburzone. Byłby raj na ziemi, ten zapowiadany.
  Ale oni wszyscy nie mieliby chyba co robić, więc:

  „Dla religii ludzie zrobią wszystko: będą się kłócić, pisać, walczyć, umierać, zabijać, tylko nie będą zgodnie z nią żyć.” – Charles Caleb Colton

  Z tego widać, ze cała ta religia to pic na wodę, fotomontaż, wielka lipa, hucpa i w efekcie wielkie oszustwo, uzurpacja, manipulacja, demoralizacja, patologia i degeneracja rodzaju ludzkiego. Bo religie, to narzędzia systemu, do kontroli ludzi za pomocą wiary, która czyni człowieka głupim.

  „Bez religii nigdy by rodzaj ludzki nie był w niewoli.” s.343 „Ród ludzki” S. Staszic

 453. Z wyższości prawa krajowego nad Unijnym i rzekomej niezgodności tego pierwszego z drugim, rolą ustawodawcy jest doprowadzić do sytuacji, bezkonfliktowej koegzystencji obu praw, oczywiście w przypadku kiedy ustawodawcy zależy na dalszej wspólnocie prawnej z Unią. To ma oczywiście tylko wtedy sens jeśli zarówno dla prawa krajowego , jaki unijnego konsensusem jest niezawisłość wymiaru sprawiedliwości.
  Oczywiście, że można tą wolę koegzystencji unijnego i krajowego prawa zastąpić otwartym atakiem propagandowym, że Unia knebluje naszą wolność i odmowy zarówno szukania kompromisów jak i poprawy ustawodawstwa , ale wtedy należy też być otwartym na pytanie, czego szuka się w tym związku niezależnych krajów, jakim jest Unia, w którym rzeczywiście kraje członkowskie musiały sie zrzec pewnej części swojej suwerenności, na rzecz unijnych mechanizmów i instytucji prawnych, funkcjonujących w interesie całej wspólnoty, a nie tylko w wąsko pojętym interesie partyjnym PiSu ?

 454. Chciałbym jeszcze dodać, że konflikty ustawodawcze i prawne miedzy krajami członkowskimi, oraz między Unią i jej członkami, nie są niczym nadzwyczajnym i TSUE jest tym forum, na którym te konflikty są rozstrzygane i to jest konsensusem w UE, bo tylko tak Unia może funkcjonować.

 455. „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego. Dlatego też, jutro – 5 lutego 2020 r. o godzinie 11.45 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu. Życzę wszystkim, a zwłaszcza – w obecnej sytuacji – sędziom, odwagi i wytrwałości! Trzymajcie się!” – napisał sędzia Paweł Juszczyszyn na swoim profilu na Facebooku.”
  Czy Polska to już jest kraj upadły? Takie deklaracje jakie wygłasza sędzia Juszczysyn zapowiadają anarchię w najpodlejszym wydaniu, jaką Polsce przygotowują elity „wykształcone” w czasach demoralizującej transformacji ustrojowej. Obecne uniwersytety kształcą idiotów.
  Komu potrzebne będą wyroki wydawane przez takich sędziów, jak Juszczyszyn, jeżeli te wyroki będą kwestionowane przez inne służby deklarujące na Facebookach własne widzimisię, całkowicie odrębne od widzimisię Juszczyszyna?

 456. Optymatyk 14.53
  Dawniej mówiono tak „Policja się nie zmienia, zmieniają się tylko podejrzani”
  Najtrudniej być krawężnikiem. Ludzie nie mają szacunku, a przełożeni gonią. Wyższe szarże też muszą nadstawiać uszu skąd wiatr wieje.

  W telewizji była rozmowa na temat wydatków związanych z weselem. Przeciętne koszty to kilka tysięcy złotych liczone na uczestnika takiej uroczystości.
  Młoda para mająca już pięcioletniego syna postanowiła wziąć ślub kościelny. Zamierzali zaprosić 120 osób i liczyli, że koszty z tym związane nie przekroczą piećdziesięciu tysięcy złotych.
  Są jednak bardziej majętni ludzie, którzy takie uroczystości organizują w egzotycznych miejscach, do kosztów dochodzi przelot samolotem i zakwaterowanie w hotelu. Jakaś ochrona pewnie musi być.
  Ponieważ wszystko bywa zapisane i udokumentowane wystarczy dotrzeć.
  Wczoraj można było obejrzeć kllejne odcinki wywiadu „Z Oskarem w łóżku” przez 365 dni

 457. A może być jak w Guantanamo, bo tam bez sądu osadzają i nie ma niewinnych są dobrze przesłuchani…z pomocą lejka,wiadra wody i psa na smyczy…Tak sobie myślę prywatnie czy metody z Guantanamo nie przywędrują w ramach offsetu…

 458. Można więc powiedzieć jedna grupa sług ludu zarabia nam 30 miliardów zł rocznie swoją pracą, a druga dumnie występuje w roli duszpasterzy liberalnych

 459. 5 lat rządzą i zamiast wyjaśnienia przyczyn wypadku kompletny blamaż komisji Maciarewicza. Teraz tylko kompletny idiota wierzy w bzdury o zamachu
  Odwagi! Prawda jest blisko! Coraz bliżej!

 460. Czy jest jakieś inne państwo na świecie, gdzie po dziesięciu latach od samolotowej katastrofy ludzie nie są zdecydowani co było przyczyną tej katastrofy i kto za to odpowiada.
  Trzeba było spojrzeć prawdzie w oczy i przyjąć wynik badania komisji i nie wdając się w szczegóły zapomnieć ten smutny epizod, skoro chwały nie przynosi.
  Jeden człowiek nieutulony w żalu, a cały kraj cierpi. Tak być nie powinno.

  Czy warto było podjąć i prowadzić przez lata akcję poszukiwawczą właściciela willi i wpakować w to miliony złotych publicznych pieniędzy, tylko po to by szantażować byłego prezydenta kraju? Czy ci co ciężko pracują nie powinni się wkurzyć i wykurzyć kogo trzeba, aby takie bezsensowne akcje się nie powtórzyły?

  Czy warto było poświęcić tyle energii i pieniędzy by pogorszyć obywatelom dostęp do sądów i wydłużyć czas rozpatrywania spraw oraz zwiększyć koszty?

  Żadne z podjętych w tych sprawach działań niczego nie poprawiło, nic nie polepszyło, tylko przekonało obserwatorów, że nie ma o czym, ani z kim gadać, bo tu już tak jest i tak musi pozostać

 461. woytek
  13 lutego o godz. 15:26
  Czy Polska to już jest kraj upadły? Takie deklaracje jakie wygłasza sędzia Juszczysyn zapowiadają anarchię w najpodlejszym wydaniu, jaką Polsce przygotowują elity „wykształcone” w czasach demoralizującej transformacji ustrojowej.

  Zakuta pało. Je** się o ścianę.

  Mafia PiS

 462. @Is42
  Czy jest jakieś inne państwo na świecie, gdzie po dziesięciu latach od samolotowej katastrofy ludzie nie są zdecydowani co było przyczyną tej katastrofy i kto za to odpowiada.
  Radio Erywań odpowiada:
  Jeżeli w takim państwie obywatelami są ludzie i ludziska, to takie państwo jest.

 463. – Sytuacja w Polsce jest bezprecedensowa. Nigdy w historii Unii Europejskiej nie było kraju członkowskiego, który uzurpowałby taką kontrolę nad systemem sądowniczym. (…) Polska jest pierwszym państwem członkowskim, w którym stosowanie się do prawa europejskiego powoduje, że sędziowie tracą pracę

  Dla marionetkowej neo-KRS nie będzie miejsca w Europie, to oczywiste.
  https://natemat.pl/299405,jose-igreja-matos-z-eaj-o-zaleznej-politycznie-krs-chce-usunac-ja-z-encj

 464. Obecne „elity” sędziowskie tworzą „prawo facebookowe”, naśladując geniusza zachodu, które stworzył „tweeterowe prawo międzynarodowe”.
  W roku wyborczym prześcigną Samuela Łaszcza, który niewykonanymi wyrokami sądowymi podbijał sobie delię.
  Skąd to się wzięło w tej nowej Polsce? To media judzą, stwarzając jednodniowych bohaterów facebooka, czy tweetera. Sami sobie zgotują ten los upadłego kraju. Przyjdzie kryzys i wyrówna tych nuworyszy do poziomu zwykłych ludzi, zbierających odpadki ze śmietnika.
  A wystarczy wygrać przyszłe wybory i zmienić istniejące prawo.

 465. Prawdą jest, że bezpośredni sprawcy nie żyją…Tak sobie myślę prywatnie, że reszta to dorabianie ideologii do państwa żle rządzonego po obaleniu tzw.komuny…

 466. woytek
  13 lutego o godz. 16:38
  Obecne „elity” sędziowskie tworzą „prawo facebookowe”, naśladując geniusza zachodu, które stworzył „tweeterowe prawo międzynarodowe”.

  Czy to bot, czy bezmózgowie ?

 467. Ale Woytek ma rację, że „liberałowie” strasznie ostatnio naśladują populistów – z braku własnego pomysłu na dotarcie do suwerennych obywateli stosują bezrefleksyjnie to co ostatnio zadziałało w wyborach. Niedobrze.

 468. Jak alarmował Wroński z Wyborczej: Padnie fundamentalne pytanie, czym my się od nich różnimy…

 469. Odpowiem: ostatnio to najbardziej tym mankiem 30 mld zł rocznie

 470. Liczba ofiar koronowirusa wzrosla w ciagu ostatnich trzech- czterech tygodni okolo 50-cio krotnie . W tym tempie do polowy marca moze ich byc ok 65,5 tysiaca

 471. @adam100 13 lutego o godz. 16:46
  Coś jest na rzeczy. Już kilka nicków gorączkowo MaUpuje na EP.
  PiS-dzielstwo poczuło się niekomfortowo.
  A wystarczyło nie kraść…
  I nie warcholić

 472. Bzdura 1, czyli prawo polskie jest ważniejsze od unijnego

  W podpisanym w 2009 roku przez Lecha Kaczyńskiego Traktacie Lizbońskim (w dużym skrócie i pewnym uproszczeniu uznać można, że to swoista europejska konstytucja) nie ma co prawda wprost powiedziane, że prawo europejskie jest ważniejsze od praw krajowych, ale integralną częścią tego dokumentu są tak zwane deklaracje, których jest w sumie 65.

  Deklaracja nr 17 odnosi się do tych kwestii expressis verbis i mówi dosłownie tak:
  „Konferencja przypomina, że zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Traktaty i prawo przyjęte przez Unię na podstawie Traktatów mają pierwszeństwo przed prawem Państw Członkowskich na warunkach ustanowionych przez wspomniane orzecznictwo”.

  Poniżej następuje odwołanie do utrwalonego orzecznictwa TSUE, zwłaszcza w oparciu o wyrok z 15 lipca 1964 roku w sprawie 6/64, Costa przeciwko ENEL.

  Do deklaracji tej dołączona jest także opinia Służby Prawnej Rady Europy z dnia 22 czerwca 2007 r., której sednem są te kluczowe zdania: „Z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości wynika, że pierwszeństwo prawa wspólnotowego stanowi podstawową zasadę tego prawa. Według Trybunału zasada ta jest nieodłącznie związana ze szczególną naturą Wspólnoty Europejskiej. Fakt, że zasada pierwszeństwa nie zostanie włączona do Traktatu, w żaden sposób nie narusza samej zasady ani obowiązującego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości”.

  Tak, to prawda, że Traktat daje prawo Państwom Członkowskim kształtować stosunki prawne w danym państwie, ale nie może dziać się to wbrew prawom europejskim, a także naruszać tego wszystkiego, co stanowi podstawę prawa zjednoczonej Europy, w tym święty dla niej trójpodział władz na władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Ta święta zasada mówi, że wszystkie one są od siebie niezależne, natomiast mają współpracować dla dobra państwa. Współpraca wyklucza dominację jednej władzy nad drugą. To jest jak abecadło, Ala ma kota, kot ma Alę i to, że po nocy nastaje dzień. Żadna reforma sądownictwa nie może naruszać Konstytucji jakiegokolwiek państwa, ani naruszać fundamentalnych praw Unii Europejskiej, skoro jest się jej częścią.

  Rozumie to dziecko w wieku przedszkolnym. Kropka.

 473. Bzdura 2, czyli to PO zaczęła niszczyć prawo wybierając sędziów do TK ponadprogramowo
  Ulubiony argument polityków PiS, powtarzany z uporem maniaka przy okazji każdej dyskusji na temat praworządności w Polsce. Ostatnio desperacko użył go minister Mucha w znanym programie publicystycznym w pewnej znanej telewizji.

  Argument z czapy, bo ówczesny Trybunał Konstytucyjny nie zostawił suchej nitki na politykach PO za to naruszenie Konstytucji, z którego zresztą Platforma natychmiast się wycofała.

  Ale rzecz w tym, że wybór trzech innych sędziów był jak najbardziej prawidłowy, czego nie uznał nowowybrany prezydent, łamiąc Konstytucję po raz pierwszy. Znamienne jest także to, że PiS już wcześniej planował skok na praworządność, co opisał w swoim projekcie nowej konstytucji, który to projekt szybko zniknął z przestrzeni publicznej przed wyborami 2015 roku, zapewne po to, aby nie drażnić obywateli.

  Zatem całe to gadanie, że to PO nabroiło, jest zwykłą bujdą na resorach. I to nie jedyną.

 474. Bzdura 3, czyli sędzia Juszczyszyn nie ma prawa sprawdzać prawidłowości składu orzekającego
  Otóż ma. Każdy sędzia w każdym procesie sądowym ma wręcz obowiązek zbadać, czy dany proces toczy się w ramach obowiązującego prawa. Badanie prawidłowości składu sędziowskiego jest jednym z podstawowych obowiązków każdego sędziego, także dlatego, aby uniknąć podważenia wyroku przez stronę, która sprawę przegra. Nie znam adwokata, który by nie wykorzystał takiej sposobności, aby obalić wyrok nie po myśli klienta.

  Obowiązkiem sędziego Juszczyszyna było (i jest nadal) zbadanie, czy skład sędziowski wyznaczony został prawidłowo.

  To rozumie dziecko w wieku wczesnoszkolnym.

 475. Wypada Jędraszewskiego zapytać gdzie był Bóg 10 kwietnia roku pamiętnego…Tak sobie myślę prywatnie, że prawda i tylko prawda zwycięża…

 476. Bzdura 4, czyli w ustawie dyscyplinującej nie ma nic dyscyplinującego sędziów
  Tego „argumentu” z lubością używa z kolei minister Wójcik. Nie bardzo wiem, dlaczego robiąc z siebie błazna, bo przecież wystarczy wziąć do ręki tę ustawę i po prostu ją przeczytać. Są tam zapisy wprost dyscyplinujące sędziów, czego dobitnym przykładem jest sprawa sędziego Juszczyszyna przed bezprawną „izbą dyscyplinarną” Sądu Najwyższego. Jeśli panowie w togach nałożyli na sędziego karę zawieszenia i obniżenia uposażenia za czynności, które miał obowiązek wykonać, to jest to ustawa dyscyplinująca w sposób oczywisty.

  To z kolei rozumie dziecko w wieku przedszkolnym.

 477. PiSrówka nonsensu

  Objawienia PiSu dla suwerena wirują z tygodnia na tydzień. Na początku idzie im o zdyscyplinowanie komuchów w kaście. Bo tak chciał suweren, aby w sądach zreformowało się i aż furczało od wyroków szybkich, słusznych i dla obu stron korzystnych. A skazanym śmierć nawet, niech gniew ludu wymiecie wszelkie zło, z którym chrystianizacja Polski nie dała sobie rady.

  Teraz wysyłają listy sążniste do TSUE, jak sędziów nie dyscyplinują. Straszą jedynie? Wszystkie paragrafy dokładnie opracowane i pełna jest zgoda z Konstytucją, Traktatem Lizbońskim, Magna Carta, prawem rzymskim i brukselskim, francuskim i niemieckim, może nawet i maltańskim jak się dobrze przypatrzeć.

  Wirująca doraźność narracji ma wszystkich powalić, porozrzucać po polu, omotać, onieśmielić, otumanić. Aby tylko lud boży polski miał uciechę, jak to prezes Kaczorek i jego komanda sprytnie obmyślili. Nie masz cwaniaka nad żoliborzaka!

 478. Zaniemówiłem na blogu en passant z wrażenia.
  Przez tyle miesięcy słyszałem z ust naczelnego piewcy „dobrej zmiany” na dzień dzisiejszy, Pana Mateusza, jak puszcza tę żabę – stracono na vacie 160 miliardów.
  A dziś oficjalnie na blogu … manko na marne miliardo4w trzydzieści, słownie trzydzieści.

  Co za redukcja, w procentach z 80 procent. Takiej wyprzedaży dawno nie było.

 479. @teo 13 lutego o godz. 19:08
  Chcą zyskać na czasie i przejąć SN zanim TSUE zareaguje na kilkudziesięciostronicowy pisi bzdet.

 480. Bzdura 5, czyli wśród sędziów są czarne owce, dlatego całe środowisko trzeba wziąć za twarz

  Nikt nie neguje tego, że w każdym środowisku są czarne owce. Według PiS „izba dyscyplinarna” prowadzi takich spraw 300. W Polsce jest 10 tysięcy sędziów. Gdyby zatem uznać, że wszystkie te przypadki dotyczą czarnych owiec, to jest ich raptem 3 procent.

  Z tego prostego wyliczenia widać, że środowisko sędziowskie jest wręcz wzorowe, skoro tylko 3 procent to ci, którzy kradną w sklepach części do wiertarek lub jeżdżą autem po pijaku.

  W tym miejscu zadać można pytanie, czy wśród polityków PiS czarnych owiec jest więcej niż 3 procent? Na to pytanie każdy odpowie sobie sam.

 481. Prezes Kaczorek chce lecieć do Smoleńska

  Czy Tusk się spotyka z Putinem, aby obgadać plan? Ale chyba nie na molo w Sopocie?

 482. teo
  13 lutego o godz. 19:13

  Mając świadomość uproszczeń tego szacunku, możemy jednak stwierdzić, że luka VAT w trakcie dwóch lat rządów PiS zmniejszyła się w porównaniu z dwoma poprzednimi latami w przybliżeniu o tę kwotę (6 mld 371,6 mln zł), czyli o 3 mld 185,8 mln zł średnio na rok.
  https://www.rp.pl/Opinie/305079899-Skromne-wyniki-walki-z-luka-VAT.html

 483. Na marginesie
  13 lutego o godz. 19:21
  Bzdura 5, czyli wśród sędziów są czarne owce, dlatego całe środowisko trzeba wziąć za twarz

  Bo czarne owce postkomunistyczne złogi rozmnożone przez PO i poprzednie ekipy kamuflują się i nie można ich wykryć od razu. Niech TSUE spróbuje to zobaczy jakie to jest trudne, ale nie dyscyplinujące. Może nawet zrobią wyjątek dla PiSlandii, aby tylko nie wychodziła z Unii po angielsku.

 484. Is42, czy tekst w Polityce nie był o filmie, nazwanym tam najważniejszym filmem politycznym ostatnich 10 lat?
  Skoro widzisz w Kaczyńskim główną postać z filmu Jocker, to OK. Każdy przecież może sobie interpretować dzieło sztuki po swojemu. Nie ma sprawy.
  Pozdrawiam

 485. Jola dopadła Budynia i go całowała w szyję. Ochrona dopuściła Jolę do Budynia ?
  Ale znalazłem taką interpretację owego zdarzenia
  Wniosek jest jeden: Żoliborski Hitler wie, że duda przegra i postanowił powtórzyć efekt „smoleńskich trumien”. Wystawia swoja marionetkę na pewny strzał, z chorej kobiety/faceta wyprodukują zwolennika PO i już na „poległej dudzie” wystawią kolejnego swojaka. Widac Kaczyński wyciągnął wnioski z Gdańska i poparcia jakie uzyskała następczyni Adamowicza. Także ludzie! Chrońcie dudę własnym ciałem, każde zagrożenie zgłaszajcie Służbom. Ta duda musi żyć. Inaczej dupa zbita.

 486. Mają lecieć do Smoleńska, a drugiego Tupolewa pozbawili skrzydła co pokazano w telewizji.
  Są pytania: czym polecą, kto sporządzi listę gości, czy zostanie zaproszony rosyjski pilot i czy zamówią właściwą pogodę, ale najważniejsze pytanie czy ktoś się zdecyduje towarzyszyć prezesowi, prezydentowi i premierowi.
  Jest jeszcze pytanie czy zabiorą ze sobą lotnisko zapasowe?

 487. ls42
  13 lutego o godz. 16:19

  „Czy jest jakieś inne państwo na świecie, gdzie po dziesięciu latach od samolotowej katastrofy ludzie nie są zdecydowani co było przyczyną tej katastrofy i kto za to odpowiada.
  Możliwe jest, ale w przypadku katastrofy w smoleńsku mamy 100% jasności. Łamanie prawa lotniczego, i liczba błędów popełnionych przez stronę polską wystarczyło by na wiele , a nie jedna katastrofę .

 488. Poseł Krzysztof Śmieszek, przez PiS zwany „kandydatem na Pierwszą Damę RP” mówił Onetowi, że demoralizacja postępuje w szeregach władzy PiS. Do tej pory byli zwarci i gotowi na każde zawołanie prezesa Kaczorka. Poseł dostrzega, że są rozleniwieni i przy ważnych dla nich głosowaniach coraz trudniej zebrać do kupy wszystkich „parlamentarzystów PiS”, że to coraz więcej kosztuje wysiłku. Od trzech miesięcy poseł widzi rozkład na sali sejmowej. Oraz że kandydat Duda wpuszczał świeże powietrze do polskiej polityki. Ale w tej kampanii poseł nie wierzy, że to powietrze wpuszczane przez Dudę będzie takie nowe, świeże i orzeźwiające.

  No i że Lewica jest na te trzy miesiące kreatywna jak zawsze.

 489. teo 19.13
  Niech premier stanie odważnie w prawdzie i odniesie się do rachunków, na czym powinien się znać i powie narodowi na czym stoimy, wówczas możemy wziąć się w garść i iść do celu prostą drogą.
  To może być prawdziwym oczyszczeniem duszy i umysłu suwerena zaczadzonego podarkami socjalnymi

 490. @teo 13 lutego o godz. 19:35
  Ja bym nie przesadzała z tą nadzieją, że UE się przestraszy wizją polexitu i na to konto zacznie tolerować PiS. Spisiona Umęczona to dla nich gorący kartofel. Lepiej byłoby pozbyć się warchołów, chociaż nikt tego zawczasu wprost nie powie – wszystko odbędzie się zgodnie z procedurami. PiS ma nadzieję, że rozejdzie się po kościach, ale PiS nie rozumie zasad działania Unii. PiS w ogóle nie rozumie Zachodu.

 491. Bzdure 6, czyli trzeba usunąć sędziów z PRL

  Ten „argument” rozbawia mnie najbardziej. Z dwóch powodów – średnia wieku w zawodzie sędziowskim to jakieś 40 lat, większość z nich, to ludzie, którzy w czasach słusznie minionych (czy na pewno minionych?) bawili się w piaskownicy foremkami, ale to jeszcze nic. Drugi powód jest bardziej śmieszny, bo twarzami „reformy” sądownictwa w Polsce są twarze sędziów lub osób ściśle powiązanych z PRL-em, czego najlepszym przykładem jest odkrycie towarzyskie prezesa Kaczyńskiego, czyli pani Julia, która kieruje czymś, co kiedyś było Trybunałem Konstytucyjnym.
  Z tego śmieją się już nawet dzieci w żłobkach.

 492. Bzdura 7, czyli to PO miała swoich sędziów
  Koronnym przykładem tego hasła jest sędzia Milewski, który w oczywisty sposób zachował się jak skończony dureń.

  Rzecz w tym, że ów sędzia został poddany ostremu osądowi przez samo środowisko sędziowskie, co oczywiście stanowiło przejaw rugowania z tych szeregów osób nienadających się do tej pracy. Nie potrzebna była do tego żadna ustawa, tylko przyjęte zasady, nad którymi oczywiście można cały czas pracować nie naruszając Konstytucji.

  Druga refleksja jest taka natomiast, że sędzia Milewski był jeden, a od lat pięciu takich klonów Milewskiego są setki, czego dobitnym przykładem jest pan Nawacki, pełniący funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie (to taka nasza Nancy Pelosi – w sensie darcia papieru).

 493. @Lewy 13 lutego o godz. 19:38
  Jaka Jola? Intrygujesz mnie 🙂

 494. Młode dziewczęta wolą Dudę od kandydatów Platformy – Komorowskiego i Kidawy

 495. Tylko Kosinaik ma szansę – przystojny, rozwodnik, seksowna pierwsza żona…

 496. @satrustequi 13 lutego o godz. 20:07
  Masz na myśli „Ruchadła leśne”?

 497. Tam jest duża fantazja erotyczna Na marginesie w tych środowiskach katolickich. Zresztą najwięksi kochankowie wszechczasów – Casanova, Kennedy, Berlusconi… wszystko katolicy.

 498. Musicie to przeczytac –
  Błogosławione łono i okrutna rzeczywistosc Joli a szyja ciepła .. bm , jakby połnocno- koreansko , ciepła …
  „Pocałowałam go w szyję chyba kilka razy. Wczoraj byłam tak podjarana, że nie wiedziałam, co mam mówić, najchętniej bym go już nie wypuszcza z ramion.. ale rzeczywistość jest okrutna” i „Jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Mieć Cię tak blisko, poczuć ciepło Twojej szyi na moich ustach.. ciepło ramion, uśmiech i spojrzenie…. Upewniłam się tylko w tym, że kocham jak nigdy nikogo”.

 499. Przykład jak pr PiS rozjeżdża sie z praktyka

  „LISTA OBECNOŚCI Ś.P. LECHA KACZYŃSKIEGO W KATYNIU
  10 kwietnia 2006 r. – nieobecny
  17 września 2006 r.- nieobecny
  10 kwietnia 2007 r. – nieobecny
  17 września 2007 r. – obecny (wybory do sejmu)
  10 kwietnia 2008 r. – nieobecny
  17 września 2008 r. – nieobecny
  10 kwietnia 2009 r. – nieobecny
  10 września 2009 r. – nieobecny
  2010 – ………………………….. ……(wybory prezydenckie i samorządowe)

 500. Od kiedy rządzi PiS, delegacje państwowe w Katyniu mają najniższą rangę w ostatnich kilkunastu latach”, Czy Prezydent Andrzej Duda był w Smoleńsku, chociaż raz przez te 9 lat?

  https://natemat.pl/269661,kiedy-polskie-wladze-byly-w-katyniu-dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej

 501. Na marginesie
  13 lutego o godz. 19:50

  Nie zaznaczyłem wyraźnie, że ironicznie się wyrażam, tzn. pobożnym, pardon – pisbożnym życzeniem jadę. Mea culpa. To PiSiaki mają tę nadzieję, że uda im się szantaż i Unia da im specjalną ulgę, jak kiedyś dawali UK, za Thatcher i nie tylko.

  To jest ciekawa spekulacja, co Unia wymyśli dalej na okoliczność prezesa Kaczorka. Wydaje mi się, że w dłuższym okresie obecne budżetowanie solidarnościowe na rozwój sektorów (tj. rolnictwa) i regionów zwiędnie. Wyjątkiem będą małe kraje Bałkanów Zachodnich. I co wtedy zrobi Polska?

  Jeśli obecna nacjonalno-zaściankowa formacja przeżyje w jakiejś formie, to najpewniej wyjdzie. A jak nie, Polska pozostanie. Unia nie ma większego wyboru. Polska gra powyżej swoich gospodarczych możliwości, to jest ca 3,6 procent Unii po wyjściu UK. Konsekwencje wyjścia Polski z Unii będa dla wychodzącego kraju znacznie bardziej dotkliwe, politycznie, nie ekonomicznie. Wiele będzie zależeć, co się stanie na wschodniej flance, i globalnie.

 502. W Zakliczynie wyjasnilo ( stalo sie jasne ) dlaczego obstawa prezesa jest tak liczna a sam prezes nawet z obstawa , w Zakliczynie sie raczej nie pojawi . dlaczego takze planuje sie zamiast tunelu do prezessa przekopac Mierzeje Wislana . Safety sex , first !

 503. ls42 (19:50)
  Niech premier stanie odważnie w prawdzie i odniesie się do rachunków …

  Zapytaj raczej, czy premier staje w prawdzie w gabinecie prezesa Kaczorka. Nawet to jest wątpliwe.

 504. Budyń i jego harem, toż to huragan w tych małych miasteczkach
  https://eurokurier24.pl/images/Izabela_Pek_twitt_Rosiek.jpg

 505. satrustequi
  13 lutego o godz. 20:07
  Młode dziewczęta wolą Dudę od kandydatów Platformy
  No,no… Aby tylko to nie skończyło się jak w przypadku Bill’a C.

 506. Na marginesie
  13 lutego o godz. 19:50
  @teo 13 lutego o godz. 19:35
  Ja bym nie przesadzała z tą nadzieją, że UE się przestraszy wizją polexitu i na to konto zacznie tolerować PiS. Spisiona Umęczona to dla nich gorący kartofel. Lepiej byłoby pozbyć się warchołów, chociaż nikt tego zawczasu wprost nie powie – wszystko odbędzie się zgodnie z procedurami. PiS ma nadzieję, że rozejdzie się po kościach, ale PiS nie rozumie zasad działania Unii. PiS w ogóle nie rozumie Zachodu.

  Mój komentarz
  PiS nie tylko nie rozumie Zachodu. PiSowcy nie rozumieją świata, w którym żyją na tyle by być samodzielnymi, przyjaznymi, zdolnymi do współpracy ludźmi.
  Zbiór motywów, jakimi zostali naszpikowani w PiSie, to kodeks etyczny społeczny i polityczny obowiązujący PiSowskich poddanych, wykonawców, szeregowców, zadaniowców.

  W kodeksie tym nieufność do wszystkiego co inne, w tym do obcych, posłuszeństwo swoim i chwytanie się każdej okazji do wyciągnięcia korzyści materialnych, to zasady fundamentalne.

  Zasada win/win w tym kodeksie nie istnieje. Kompromis jest surowo zakazany, a samodzielność jest potępiona jako zagrożenie dla spójności stada.
  Empatia, współpraca w grupie, komunikacja z innymi na zasadach ufności, szczerości oraz samodzielność w myśleniu mogą generować podstęp i zdradę, dlatego należy ich unikać.

  Problem prawdy w kodeksie jest rozwiązany jednoznacznie – prawdą jest to co obowiązuje we wspólnocie PiSowskiej. Nawet gdy nie jest to cała prawda lub jest to prawda wymyślona, to należy ją głosić i podtrzymywać, bo tego wymaga interes nasz i przywództwa.

  Kodeks ten nakazuje przestrzeganie dwóch podziałów świata:

  a) na swoich i obcych, a wśród swoich obowiązuje podział wtórny – na pierwszy sort i dalsze sorty.

  b) na przyjaciół i wrogów.

  Swoi, to są ci, którzy mówią zrozumiałym językiem. Obcymi są ci, których nie rozumiemy.

  Te zasadnicze podziały determinują większość zachowań PiSowskich adherentów.

  Co należy wpierw wykonać, gdy się natknę na obcego? Nie wierzyć mu, sprawdzić, czy nie jest agentem lub oszustem lub komunistą lub złodziejem. Należy być nieufnym nawet wtedy gdy biorę pieniądze od obcego ponieważ 97 centów z każedgo euro może wracać do Niemiec.

  Należy mieć zawsze na uwadze, że obcy są nam zawsze winni, jeśli nie odszkodowań, to rekompensat, winni są nam wdzięczność i uznanie za nasze wytrwałe cierpienie i nieustanną walkę z wrogami, gdzie tylko się pojawili.
  Należy zachowywać zwartość wobec obcych. Nieufność oraz zbijanie się w kupkę ze swoimi pod przewodem lokalnego lidera. Takie zachowanie odstrasza obcych.

  Z obcymi nie zawiera się kompromisów. Najlepszym środkiem obrony przed obcymi jest veto – głośne wymawianie lub krzyczenie – nie pozwalam, nie dam się, mam prawo.
  Pzdr, TJ

 507. teo
  13 lutego o godz. 19:48
  Ale w tej kampanii poseł nie wierzy, że to powietrze wpuszczane przez Dudę będzie takie nowe, świeże i orzeźwiające.
  Czyli co? Bąki będą?

 508. Czy to dobrze, że młode dziewczęta wolą Dudę?

  uuuuuuuuu – ryczy suweren.

  Czy to dobrze, gdy facet „w średnio-starszym wieku” woli Dudę?

  hihihihi – podśmiewają się blogowiczki/e.

 509. tejot (21:20)

  PiSowcy nie rozumieją świata, w którym żyją na tyle by być samodzielnymi, przyjaznymi, zdolnymi do współpracy ludźmi. Zbiór motywów, jakimi zostali naszpikowani w PiSie, to kodeks etyczny społeczny i polityczny obowiązujący PiSowskich poddanych, wykonawców, szeregowców, zadaniowców. ….

  I zachwiała się moje przywiązanie do teorii, że PiS to mafia – też katolicy.
  Bo wychodzi, że to polscy kibole – od ustawki do ustawki.

 510. Czaputowicz ma się spotkać z Ławrowem i jeśli to ma służyć polepszeniu stosunków Polski z Rosją to jestem za tymi działaniami, ale jeśli to tylko uzgodnienia wyjazdu oficjeli do Smoleńska to odradzam.
  Po co znowu nakręcać kiepski interes i w dodatku ryzykowny w razie gdyby pojawiła się zła pogoda.

 511. Is42,
  wydaje mi się, że pogoda nie będzie miała nic do rzeczy, bo lotnisko jest zamknięte przecież.

 512. zezem

  „Młode dziewczęta wolą Dudę od kandydatów Platformy
  No,no…”

  Całkiem mozliwe, że satrustequi ma rację i faktycznie prezydent Duda podejmuje próbę zmiany emploi. Być może z badań wyszło, że dotychczasowe emploi takiego konserwatywnego, bogobojnego i narodowo natchnionego sztywniaka już się elektoratowi opatrzyło.
  Tym bardziej, że on próbę zmiany emploi określaną „mussolinizacją” podjął już kilka tygodni temu – bez efektów.

  Politycy często korzystają ze pop kulturowego zjawiska tzw „gruppies” chcąc sięgnąć po elektorat młodzieżowy. Chodzi o te piszczące w ekscytacji i rzucające bielizną dziewczyny w najbliższym otoczenia na eventach wyborczych.
  Z tym, że nie znam przypadku by konserwatysci katoliccy z tych metod marketingowych korzystali.

  Mam nadzieję, że Mauro Rossi do tego nowego emploi prezydenta, które na roboczo okreslam jak „Rozrywkowy Andrzej” się odniesie.

 513. @ls42 13 lutego o godz. 21:28
  Podobno Ławrow zdementował. Się nie spotka.

 514. Bar Norte
  13 lutego o godz. 21:37
  Czyli kolejna próba spi-doktorow Dudy. Przebieramy go za Zenka Martyniuka.
  Ach te oczy zielone
  I wszystkie małomiasteczkowe fryzjerki sikają

 515. Bujda 8, (nadal cytuję Jacka Liberskiego) czyli PiS dostało zielone światło od narodu do reformowania sądownictwa
  To oczywiste nadużycie, których mnóstwo w tym całym pisowskim bełkocie.

  Fakt, że dane ugrupowanie wygrywa wybory, nie oznacza, że może rozwalać państwo według własnych partykularnych interesów (bo interesu obywateli nie ma tu żadnego). Każdy normalnie myślący wyborca wie, że państwo wymaga naprawy, ale musi się to odbywać w ramach przyjętej przez naród Ustawy Zasadniczej, a ustawy regulujące pracę sądów nie mogą jej naruszać, bo są prawem niższego rzędu.

  Ponadto z tym miażdżącym poparciem bym nie przesadzał. Obecna większość sejmowa jest bardzo krucha, większość wyborców (liczebnie) stanowią wyborcy szeroko pojętej opozycji, Senat nie jest w rękach obozu władzy, a ostatnie badania społeczne wskazują wręcz na jego sondażową katastrofę.

  Gadanie więc o silnym poparciu społecznym dla przeprowadzanych „reform” jest kolejną bujdą, którą ogarnia każde dziecko w wieku szkolnym.

 516. Ale on jest obrzydliwy, nadęty jak Michelin man.
  A przede wszystkim notorycznie głupkowaty.

 517. @tejocie
  Twoja analiza w punkt. Więc przytocze jeszcze raz mój obraz pisu poraz którys, bo koresponduje z twoja analizą. Napisałem kiedy Kaczorek jeszcze walczył na Krakowskim Przedmieściu o władzę zbliżając się do prawdy.

  Wiadomość z ostatniej chwili. Amerykańscy etolodzy,badający zachowania zwierząt odkryli co nastepuje:
  Pisowcy mają swój świat, a wraz z nimi grupa niedorozwiniętych społecznie i emocjonalnie wyborców, którzy żyją w świecie pseudopatriotycznych symboli, mesjanistycznych mitów i religijnych fantazmatów o Polsce wstającej z kolan, dumnej, niezłomnej… A tak naprawdę odstawionej na bok, gdzie jest miejsce wariata z którym reszta europejskiej rodziny nie chce mieć nic wspólnego.
  Bedą to zwierze dalej obserwować, żeby znaleźć przyczynę powstania tak osobliwego, nieprzystosowanego do życia ssaka, który jednak żyje !
  12 lutego
  Są już pierwsze wyniki badań amerykańskich etologów
  PISOWIEC POSPOLITY
  (łac. pisoviate vulgaris) – podgatunek ssaka trzeciej kategorii zamieszkujący obszary Europy Środkowo-Wschodniej – w szczątkowych ilościach spotykany także w innych krajach Starego Kontynentu (np. Irlandia, Szkocja, Anglia, Holandia) oraz w Ameryce Północnej. Zamieszkuje tereny bagienne i leśne. Jako drapieżnik żywi się głównie mięsem i krwią. Rozmnaża się szybko przenosząc groźne dla zdrowia i życia choroby. W przeciwieństwie do ludzi, PISowce pospolite nie są indywidualistami i czują potrzebę jednoczenia stada, najczęściej w szykach bojowych. W okresie zimowym niewielka głowa pokrywana jest futrem lub moherem, dla zatrzymania ciepła oraz zachowania pełnej tożsamości stada. Trzeba pamiętać, że PISowce nie tolerują ludzi w swoim otoczeniu. Agresją wykazują się także w stosunku do Lisów. Czując zagrożenie atakują. Wzmożona aktywność PISowców przypada na wiosnę. Większe stada można zaobserwować w pierwszej połowie kwietnia (okolice 10.04), kiedy to PISowce wychodzą ze swoich nor, w których spędziły zimę i udają się na poszukiwania mięsa i krwi. Ten okres nazywany jest przez naukowców i badaczy „tragoedia smolensciae” (łac.), Niestety ofiarami coraz częściej padają ludzie. Obserwatorzy, od lat badający życie PISowców, powtarzają, że trzeba być bardzo ostrożnym w kontakcie z tymi zwierzętami, bo charakteryzują się niezwykłą krwiożerczością oraz agresją. Należy pamiętać, że ich mózgi nie zostały do końca wykształcone, a wiele funkcji życiowych po prostu zanika. Bardzo źle funkcjonują o świcie i we mgle. Czasami odznaczają się także pewną deformacją umysłową (łac. mentis deformatio ridzicovo) i potrafią atakować bez powodu. Wzburzone stado może być niebezpieczne dla ludzkiego życia i zdrowia. Charakteryzują się formowaniem stadnej hierarchii, w której najważniejszą rolę odgrywa przewodnik stada (łac. praeses pisoviate), będący najczęściej niewielkim samcem o krótkich łapkach, wykazujący się najgłośniejszym szczekiem wśród innych osobników.

 518. Na marginesie
  13 lutego o godz. 21:48
  To nie moje, ale podsluchane w Szkle Kontaktowym
  Pis naprawia sądownictwo jak drwal, ktory stroi fortepian przy pomocy siekiery. Lecą drzazgi, pękaja struny,. od czasu do czasu klapa fortepianu spada na leb drwalowi, ale ten sie nie przejmuje i dalej stroi, bo go dyrektor filharmoni poprosil o naprawienie fortepianu.

 519. Lewy

  „Czyli kolejna próba spi-doktorow Dudy.”

  Tego nie wiem. Historię z Jolką można na różne sposoby tłumaczyć. Mam nadzieję, że Mauro, który jest blisko środowiska PiS to wyjaśni.

  Ale jest faktem, że te dziewczyny z punktu widzenia marketingu politycznego mogą interesować jako grupa docelowa.

  Ostatnio w jednej z komercyjnych tv wybuchła afera z powodu wyśmiewania jakiegoś piosenkarza koreańskiego boysbandu z nurtu K-pop. Na skutek masowych protestów odpowiedziali za program publicznie przepraszali a jednego z dziennikarzy zwolniono. Jak się bowiem okazało w zamknietych grupach internetowych było zarejestrowane około 80 tysięcy dziewczyn – zdeterminowanych i doskonale zorganizowanych.
  To tyle ile liczy średniej wielkosci miasto. To w kalkulacjach politycznych ma swoje znaczenie.

  Mam nadzieję, że jednak pan prezydent na emploi członka korweańskiego boysbandu się jednak nie zdecyduje.

 520. Bar Norte
  13 lutego o godz. 21:37
  Chodzi o te piszczące w ekscytacji i rzucające bielizną dziewczyny w najbliższym otoczenia na eventach wyborczych.
  Jak te spotkania będą się odbywać w niewielkich salach przy dużej ilości będących wstanie ekstazy to może być i tak jak to opowiadał jeden muzyk z angielskiej grupy wspominając występy pod koniec lat 60-tych. Pod koniec koncertu czuć było wyraźnie zapach moczu.

 521. Bujda 9, czyli sędziokracja. Nadzwyczajna kasta. Sędziowie się nie osądzają (dalej Liberski)
  I tu pytanie: kto jest tą nadzwyczajną kastą? Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że kastą są ci, którzy prawo tworzą. To oni decydują o losie innych. Są więc nadzwyczajną kastą. Sędziowie prawa nie tworzą, sędziowie prawo stosują i badają, czy ktoś tego prawa nie narusza.

  Słowa o nadzwyczajnej kaście zostały oczywiście użyte w sposób niefrasobliwy przez jedną z sędzi podczas jednej z debat na temat niezbędnych zmian w tym środowisku i wykorzystane zostały przez obóz władzy jako swoisty lejtmotyw jego działań.

  Oczywiście, sądownictwo w Polsce wymaga zmian, nikt rozsądny z tym nie dyskutuje, ale musi się to odbyć w granicach przyjętych w Europie norm.

 522. zezem

  Bo to są silne emocje. W przypadku młodych męzczyzn odpowiednikiem są np emocje stadionowe – czy około stadionowe.

  Zresztą zdjęcia z |akroczymia mają duży potencjał emocjonalny. Jak myslę profesjonalista je robił.

 523. Na marginesie 21.43
  Po przeczytaniu dostępnych komentarzy o wysiłkach polskiego MSZ w istocie nie ma przełomu, a wieje chłodem.
  Mimo to będę obserwował napływające informacje

 524. @zezem 13 lutego o godz. 22:02
  Mocz czyli piss – w języku Language.

 525. Bujda 10, czyli „reforma” daje rezultaty
  Nie daje. Z punktu widzenia obywatela zmiany wprowadzane przez PiS niczego nie dają.
  Postępowania trwają dłużej niż przedtem, koszty sądowe rosną, a tak zwany szary człowiek nadal nie wie, dlaczego przegrał.

  Mało tego, co bardziej dociekliwi zauważają, że prawo w Polsce idzie w jakąś chorą stronę, w której władza stoi ponad prawem, unikając bezkarnie wyroków, a obywatel stosować się do nich musi. Nie ma to żadnego związku z reformą. Za to ma oczywisty związek z tym, aby władzę uczynić bezkarną.

  To jest rzeczywisty sens tych zmian.

 526. Bar Norte
  13 lutego o godz. 22:11
  Jeżeli wziąć oba silne czynniki emocjonalne u młodych to może się zdarzyć ,że miejsce spotkania może być nie tylko z entuzjazmu obsikane ale i zdemolowane.

 527. Lewy
  13 lutego o godz. 21:07
  Musi być kiepsko skoro próbują tak poprawiać wizerunek

 528. @ls42 13 lutego o godz. 22:15

  Ale po co im te wysiłki? Nie rozumiem. Nasmrodzili w Brukseli, a teraz mizdrzą się do Putina? Źeby udawać przed wyborami, źe chcą prowadzić jakąś politykę? Przez cztery lata ciężko pracowali, źeby nic nie znaczyć na arenie międzynarodowej, a teraz gwałtem szukają zbliżenia? Putin to taki dresiarz z podwórka, on się nie zadaje z kimś, z kim nikt się nie liczy.

  PiS w polityce to słoń w składzie porcelany.

 529. ls42
  13 lutego o godz. 22:15
  w istocie nie ma przełomu, a wieje chłodem.
  No cóż „Polityka” z 11.11.2019:
  „Defender Europe” będzie największym od ćwierćwiecza ćwiczeniem wojskowym USA w Europie. Operacja, rozłożona na pięć miesięcy, kulminację będzie mieć w kwietniu i maju 2020 r.

  Z USA wyruszają jednostki przypisane obronie Europy, a sojusznicy mają im pomóc jak najszybciej dostać się w pobliże teatru działań, czyli na wschodnią flankę. Określenie „flanka” w tym przypadku jest mylące, bo wschodnia granica sojuszu staje się frontem walki z Rosją.
  .

 530. Bujda 11 – nie panikujcie, to juz prawie koniec – czyli konstytucyjna równość obywateli wygrała. Czynnik społeczny kontroluje sądy
  Ten „argument” to typowy groch z kapustą. Obywatele wybierają władzę ustawodawczą i wykonawczą (częściowo) w wyborach, bo taki jest fundament demokracji. Trzecia władza została powołana do życia jako władza niezależna od dwóch pierwszych i nie można tego mieszać. Oczywiście, że w różnych państwach różnie odbywa się proces powoływania sędziów, owszem, w niektórych jest nawet tak, że powołanie to dokonuje jakiś polityk lub grupa polityków, ale zawsze są to sędziowie wyznaczani przez środowiska prawnicze. To, co wprowadziło PiS nie ma nic z tym wspólnego i oczywiście o żadną kontrolę społeczną (obywatelską) nie chodzi.

  Chodzi wyłącznie o to, aby kontrolę nad sędziami sprawowali rządzący politycy, a to już bezpośrednio są kalki z systemów totalitarnych. To jest sedno „reformy” sądownictwa według modelu Jarosława Kaczyńskiego.

 531. PiS- bujda 12, czyli wszyscy są równi wobec prawa
  Wszyscy, z wyjątkiem tych, którzy są równiejsi. System tworzony przez PiS sprzyja temu w wyjątkowy sposób. Przykładów można mnożyć wiele i powtarzanie ich zabiera tu cenne miejsce.

  Oczywiście dla niepoznaki, od czasu do czasu, organizuje się pokazowy nalot na jakiegoś swojego polityka, ale dotyczy to tylko tych, którzy nie są już przydatni. W podobny sposób władza w PRL-u utwierdzała obywateli w poczuciu sprawiedliwości społecznej.

  Prawdziwa równość wszystkich wobec prawa jest wtedy, gdy oddzielone są funkcje ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego i kiedy prawo dotyczy najważniejszych osób w państwie, dokładnie tak jak dzieje się to w demokracjach zachodnich. Tam urzędujący premier, prezydent czy szef partii władzy nie ma żadnych ulg wobec prawa. W Polsce jest bezkarny i z żadną równością nie ma to żadnego związku.

 532. Po przyłączeniu się Krymu do Rosji Usrael wprowadził potężne sankcje na Rosję za niby aneksję terenów ukraińskich.Cały świat trąbił jakie to szkody przyniosą Rosji te sankcje i w zasadzie dni Rosji jak i Putina są policzone.

  http://heksogen.neon24.pl/post/153114,rosja-i-filipiny-rulez

  A tak to wygląda w rzeczywistości .

 533. https://www.asiatimes.com/2020/02/article/duterte-delivers-deathblow-to-us-philippine-ties/
  Kolejna porażka amerykańskiej polityki zagranicznej , Polska idzie jej śladem .

 534. Faszystka jezykiem glochoniemy w sejmie
  https://wyborcza.pl/7,75398,25694980,dwa-mld-zl-dla-tvp-poslowie-pis-odrzucili-stanowisko-senatu.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  malleusmaleficarum13.02.2020, 21:54
  Mam nadzieję, że zdjęcie jak Lichocka swoim tłustym paluchem pozdrawia chorych na raka znajdzie się
  na bilbordach i w spotach przedwyborczych. Pozdrawiam wyborców PIS.

 535. @pombocku
  Wybacz, ze nie od razu odpisuje ale troche bylam zajeta a troche spalam.
  Tak czy owak nie przegapie na pewno twoich wpisow, bo przegladam na trzy kartki do tylu.
  Morze! Pombocku, morze mnie fascynuje od dziecinstwa. Uwielbiam je i niebawem pojde sie pomoczyc tez, jak sie nieco ociepli. Choc nie wiem jak tam po Glorii bedzie wygladala plaza. Baltyk jest zimny ale moje srodziemne jeziorko cieplutkie, latem jak woda w basenie i choc podobno brudne, to ja tego nie widze jakos. Chyba sie na tym nie znam, bo woda wyglada tu na bardzo czysta i roznosci zyjace tez przy brzegu mozna naportkac. Czasem wiec brodze sobie jak bocian.
  Pombocku, film o twojej mamie uprzytomnil mi, ze mam tylko jednego syna, ktory musialby sie mna rowniez zajac w takim wypadku. I zrobilby to na pewno. Dobre sa nasze relacje. Zawsze takie byly. Ale ja sie kiedys tez opiekowalam umierajacym czlowiekiem. Wiem jak to jest. Wiem przez co sie przechodzi, kiedy ze zmeczenia (pracowalam jeszcze wtedy),kiedy sie pada na pysk, czlowiek zyczy takiej osobie bezbolesnej smierci choc ja bardzo kocha. I potem ma jakies wyrzuty. Ze mogl wiecej, ze mogl czesciej, inaczej. Pombocku kochany, – nie mogl. Z perspektywy czasu , nawet niewielkiego wszystko wydaje sie inaczej. Ale w danym czasie, w danej chwili robimy to co w tej chwili jest mozliwe (i niemozliwe). Moj umierajacy przyjaciel nie mial alzheimera, byl mlodym czlowiekiem (46 lat) ale bywal nieznosny pod koniec zycia. Wszystko mu sie mieszalo, nieraz zalatwial sie pod siebie, choc mogl zawolac. Nieraz plakal i mnie przepraszal za wszystko co zrobil i czego nie zrobil. Hustawka nastroju rozbujana do niebotycznych wysokosci. Doskonale rozumiem cie i wiem, ze nikt kto sam nie przezyl tych wszystkich frustracji jakie sie wiaza z opieka nad kims umierajacym tego nie pojmie. Na domiar jeszcze musiales sie opiekowac bratem. Ja teraz po prostu juz wiem, ze nie ma co sobie robic wyrzutow z racji niemoznosci zrobienia czegos,co z perspektywy czasu wydaje sie, ze bylo mozliwym do zrobieia. Nie bylo. Opieka nad umierajacym i do tego koniecznosc funkcjonowania i zarabiania to juz jest przekroczenie mozliwosci. A jednak czlowiek daje rade. Jak ? Nie wiem. Teraz sama nie wiem jak to robilam, wydaje mi sie, ze to niemozliwe. Mam nadzieje, ze nie bede musiala obciazac syna opieka nad soba. Juz teraz mu to powtarzam. Zadnej domowej opieki , tylko osrodek gdyby cos tam ze mna nagle. Taka jest pombocku nasza, ludzka kondycja, taki koniec naszego zycia. Niepiekny,meczacy, powiklany. Twoja mama wypowiedziala zupelnie beznamietnie twoje imie i nazwisko, bo przestala sie identyfikowac z soba sama, jako okreslona osoba, jako matka. Odejscie z tego swiata to odejscie od wszelkich kategorii. Wiec jest tylko J.P a nie syn, jest drzewo a nie ulubiona jablonka, pies, dom, trawa.Jazn wyzwolona z pamieci o tym, kim jest, nie jest juz matka, nie ma syna, ojca, brata. Ale wie kim jest czlowiek, ktorego widzi, to po prostu Jurek P. Pozostaja pewne elementarne nazwy bo wewnatrz czlowiek juz nie jest tym, ktory doznawal uczuc, emocji, jest coraz bardziej nie zwiazanym z niczym bytem. Coraz bardziej wolny. Kiedy cialo odpada jako bezuzyteczne pozostaje czysta, niczym nie skazona jazn. Bez pojec, bez kategorii, bez jakiegokolwiek zroznicowania. Tak ja to pojmuje.

 536. @pombocek
  Musialam odespac nerwy. Wczoraj poklocilam sie okropnie z wielbladem. On mnie w ogole nie slucha. Wierzy w ten swoj p…..ny stetoskop jak w jakiego swiatka i jak przez te sluchawe czegos nie uslyszy, to znaczy ze nie istnieje. Mowie mu – no to po cholere ty przeprowadzasz ze mna jakis wywiad, po co pytasz jak sie czuje, co mi dolega? Kurtuazja jakas? Bo po osluchanie stwierdzasz, ze nic mi nie jest, bo nic nie slyszysz? A ja mam ci wyprodukowac wszystkie objawy na zawolanie? To, co mi sie przydarza od czasu do czasu a w twoim gabinecie akurat nie? Ide, – mowie. A wielblad na to- a gdzie? A na wodke -mowie i poszlam. Od pewnego juz czasu dopada mnie to, co wszystkich starych i starzejacych sie ludzi – ignorancja mlodych. Mlodzi mysla, ze uzbrojeni w wiek i wyksztalcenie moga mi pitolic za uszami, bo jestem stara, to pewno zdziecinniala i w ogole na niczym sie nie znam. Oni zas tak.Tymczasem po prostu nie umieja sluchac albo z gory zakladaja, ze w pewnym wieku ,to juz czlowiek nawykowo uskarza sie na zdrowie i wymysla sobie objawy, ktorych nie ma. Szlag mnie trafil, bo ja przed zawalem przez 17 lat nie bylam u lekarza i jestem ostatnia osoba, ktorej mozna by przypisywac jakies urojenia na temat zdrowia.
  Zna mnie facet nie od dzis i co? Wie, ze nie wymyslam sobie dolegliwosci aby przyjsc do lekarza, bo nie mam z kim pogadac. Nagle ta wiedza o tym jakim jestem czlowiekiem wyparowala gdzies? Potraktowal mnie jak kretyna. Wiec mu to wygarnelam i poszlam. Dosyc mam rzeczywistych dolegliwosci abym jeszcze musiala wymyslac nowe.
  Gdyby sie ten moj wielblad raczyl chwile zastanowic to by moze i doszedl do rozumu ale on czasem tak sie spieszy, ze nie ma czasu taczki zaladowac. I tak do niego musze wrocic po zrobieniu najnowszych analiz a on jest w gruncie rzeczy dobrym lekarzem. Ale za „rutynowe” potraktowanie mnie jak stara wariatke to mu dopiero wygarne, bo jeszcze z nim nie skonczylam.

 537. Ps. Przy najblizszej wizycie spytam go ze slodycza kobry czy wie, ze lekarz nie powinien wk…c swojego pacjenta, zwlaszcza takiego po zawale? Bo jak nie wie to niech sie wypcha durra (pasza dla wielbladow).

 538. jakub01

  Jakubku, dopiero co wróciłem z podróży nad jezioro Hajka w lasach koło Niedalina przy trasie na Połczyn. Zrobię filmik, mam trochę fotek, ale przede wszystkim trochę się umordowałem. Wprawdzie raptem ze 41 km tam i nazad, ale zimą mniej jeżdżę, a ćwiczę wyłącznie, by ruchliwość zachować, więc powrót do formy trochę potrwa. Elektryk bardzo mi pomógł w powrotnej drodze. Ale czy pomógł, czy nie pomógł ślipia i tak lecą w dól, zamiast do góry. Więc wybacz, jakubku, ciut przećwiczę oko, a potem ten. I tego.

 539. jakub01

  Zapomniałem, jakubku, że mam filmik z wczorajszego wałęsania się po lesie. To jest las głównie bukowy, na północny zachód od Koszalina, w kierunku na Kołobrzeg. Rośnie na glinie, więc kiedy nie pada, jest suchy jak pieprz, nawet strumienie wysychają. A kiedy pada, miejscami normalnie się robi las łęgowy. Nie jest za piękny zimą, bo głównie liściasty, ale ja lubię każdy las. Nie będzie nas, będzie las. Chwilowo dobranocka.

  https://photos.app.goo.gl/J2r6Mt5gA1r7zxGf7

 540. jakub01

  Zapomniałem przeprosić, jakubku, że się obraz pieruńsko trzęsie. Po tych błotnych drogach nie mogłem mojwej formuły 1 prowadzić jedną ręką, więc se zrobiłem specjalne trzymadełko na czapce, żeby zmartwiona trzymało, ale, niestety, kręgosłup przenosi wyboje na ekran i tak to wygląda. Najlepiej trzymadełko zdaje egzamin na wodzie. Jak drogi są dobre, prowadzę jedną ręka, w drugiej pracuje zmartwion. Ręką ludzka to jednak świetna rzecz – nawet drgania w czasie jazdy sporo wygasza. Przekonamy się na filmiku z dziś.

 541. @pombocek
  Adyc nie spieszy sie. Odpoczywaj, odespij. Bazie! Hesus jak ja je kocham! Od wczesnego dziecinstwa, kiedy to wczesna wiosna zbieralam te galazki do wazonu kojarza mi sie juz, juz z wiosna, cieplem, podkolanowkami zamiasat rajtek a wreszcie z nadchodzacymi wakacjami, choc bylo jeszcze do nich daleko i ta radosc gdzies we mnie sie przechowala.Zawsze na widok „kotek” czuje ich zapach, miekkosc pod palcami i te frajde z wiosny.
  No i takich to rzeczy mi tu brak. Cudne sa kwitnace sady cytrusowe, zwariowac mozna od ich zapachu ale bazi nie ma. Nie ma grzybow, nie ma polskiego lasu, za ktorym mi teskno. I to jedyna rzecz za ktora tesknie – las. Taki jak na twoich fotkach. A niechze ta i potrzesie nawet.
  Mnie to pombocku nigdy nie nudzi. Wiesz ja nawet pamietam pierwsze moje zdumienie, kiedy matka powiedziala mi zebym wstawila galazke „bazi”do wazonu. Potem wiedziona jakims instynktem odstawilam ten wazonik na okno, bo pomyslalam ze „bazie” musza miec swiatlo. I zapomnialam o nich. Kiedy zajrzalam po jakims czasie mialy jeszcze wode ale byly juz mocno rozwiniete, zolte , ogromne i pachnace. A ja stalam jak slop soli i nie moglam oddychac z zachwytu i zdumienia. I od tamtego czasu zawsze na wiosne znosilam bazie do domu, jak tylko wystawialy pyszczki z galazek. Potem odkrylam inne kwitnace galazki.
  Tez sie drzemne.

 542. jakub01

  Jakubku, trza wiedzieć, że te bazie – wczorajsze. Najstarsi rybacy czegoś takiego w połowie lutego na tym terenie nie pamiętają.
  Dzisiejsze fotki nie są uporządkowane – jak jechałem, tak pstrykałem. Jedna rzecz do wyjaśnienia to rzeka Radew w Niedalinie. Pstrągowa, można powiedzieć – sam widywałem pstrągi z mostu w tamtym roku przy małej wodzie. Teraz po deszczach jest wysoka i mętna. Druga rzecz do wyjaśnienia to parę fotek pięknie usytuowanych domków na zboczu w tej wiosce. Niestety, nie mam możliwości zrobić z drogi porządnych fotek, żeby tę piękność było widać, a na teren tego wioskowego osiedla – sądzę, że zbudowanego już po transformacji, kiedy ludzie z groszem zaczęli się wynosić z miast; Niedalino jest 15 km od Koszalina; dla blaszaka tyle, co raz prychnąć – nie wlazę, żeby łazić po chatach i prosić, czy można.

  Teraz siądę nad filmikiem. Może będzie mądrzejszy niż fotki

  https://photos.app.goo.gl/1RWzQQn8vEDGhAEL7

 543. @pombocku
  ja zawsze myslalam, ze ludzie mieszkajacy pod lasem a jeszcze lepiej w lesie musza byc szczesliwi . Dlaczego nie sa nie wiem. Ale te parkanowe odezwy…”Polaku!” Jezu, co to jest? To wlasnie jedna z tych rzeczy, ktorych w Polsce nie cierpie najbardziej.

 544. @pomobcku
  Ja po czesci od tej wlasnie nadetej polskosci zwialam, bo to jest dla mnie absolutnie nie do strawienia. Zaden tam ustroj,zadna polityka mnie tak nie zbrzydzila tego kraju jak ten wiecznie nadety, pouczajacy, polski glupiec.
  Wszechobecny.

 545. jakub01

  Jakubeczku, chwila-moment kończę filmik.

 546. jakub01

  On ci jest.

  https://photos.app.goo.gl/qfuH7ZYnNmnfMshG9

  Chyba rozumiesz, jakubku, że nie mogę ze sobą wozić szyn, żeby po nich jechać bez telepania, kiedy pykam filmik. Poza tym nie wiem, jak się u kogo on wyświetla, bo u mnie czasem jakieś mgły się snują, ostrość słabnie i tylko trza się domyślać, co za kabarecik leci.

  Ten napis to kuriozum i wyjątek – wisi już parę miesięcy. Dziś, jak go pstrykałem, pomyślałem, że pasowałoby napisać na nim adamowe „.ebać PiS”, ale nigdy nie byłem taki psotnik, ino w kapuście czasem coś załka.

  Zdrzymłem się właściwie ze 20 minut, więc mnie dalej ciągnie. Dziękuję, jakubku, że mi towarzyszysz. Jak się nie tylko dla siebie pstryka, żeby było co oglądać w grobie, to się, rzecz jasna, bardziej chce. Czym się. Dobranocka.

  Jutro u nas znów ma trochę popadać, więc jeśli będzie większa przerwa, skiknę w pobliże – na wodę.

 547. @pombocku,
  nic sie tak znowu nie telepie, widac bardzo dobrze nawet jak troche potrzesie. Ale to nie przeszkadza, to tak jakbym sama jechala na rowerze. Widze, ze nawet na rowerze plywasz, he, he.Ostrosc u mnie bardzo dobra i niezamglona. Mam windows 10 i komp.Toschiba. Nie wiem czy to ma znaczenie ale widocznosc i ostrosc filmikow jest dobra lub b. dobra. Czym sie.

 548. Po zmianie komputera na nowy i problemach z rejestracja ( nieznany email Lub nieznany nick ) wysylam dla sprawadzenia skutecznosci

 549. Ostatecznie rezygnuje z prób tej sympatycznej zabawy ( nie toleruje Gogle ) a wymaga E

css.php