Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

1.03.2020
niedziela

Bez pruderii

1 marca 2020, niedziela,

Kto się dziwi, że z powodu tzw. stref wolnych od LGBT w naszym kraju niektóre miejscowości z zachodniej Europy zawieszają (zrywają?) braterską współpracę z miastami w Polsce, ten powinien przeczytać życiorys znanego historyka i filozofa izraelskiego nazwiskiem Harari. Prof. Yuval Noah Harari jest autorem bestsellerów, m.in. „Sapiens. Od zwierząt do bogów” i „Home deus: krótka historia jutra”, dostępnych także po polsku.

17 lutego 2020 r. w poważnym i znakomitym tygodniku amerykańskim „New Yorker” ukazał się obszerny artykuł o Hararim pióra Iana Parkera. Autor spotykał się ze swoim bohaterem wielokrotnie. Harari urodził się i studiował w Izraelu, doktorat zrobił w Oxfordzie. Obecnie jest światowej sławy profesorem w Izraelu.

Czytamy: „Jedną z przyczyn, dla których postanowił studiować za granicą, było pragnienie, by rozpocząć swoje życie jako geja od nowa. W weekendy jeździł do nocnych klubów w Londynie. (Sądzę, że kilka razy spróbowałem ecstasy – powiedział). Umawiał się na spotkania przez internet. Postawił sobie cel: seks z co najmniej jednym nowym partnerem tygodniowo. Żeby nadrobić stracony czas i zrozumieć, jak to funkcjonuje – ponieważ byłem bardzo nieśmiały, śmiał się. Bardzo surowa dyscyplina! Każde spotkanie zaliczał na plus, a jeśli w jakimś tygodniu miał dwa, to w kolejnym nie miał żadnego. I było OK.

Wspomina to bez żalu, ale – mówi – w samym coming oucie było coś fałszywego. Miałem uczucie, że dopiero teraz to jest to. Taki brakujący kawałek układanki, puzzla, z powodu którego całe moje życie było całkowicie popierzone. Okazało się, że zamiast tego czuł się jeszcze gorzej”.

Dla czytelnika starszej daty z Europy Wschodniej jest to szok. Nie wiadomo, co robi większe wrażenie: brak pruderii, otwartość, z jaką Harari o swoim doświadczeniu, czy też samo doświadczenie i cel, jaki sobie postawił. W każdym razie jest to na tyle zdumiewające, iż trudno się dziwić, że strefy wolne od LGBT nie wszędzie cieszą się zrozumieniem.

Londyn taką strefą z pewnością nie jest.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 520

Dodaj komentarz »
 1. Ten komentarz mógłby być dołączany do każdej gminnej uchwały o strefach wolnych od LGBT i byłby to argument wystarczający aby takie strefy wprowadzać.
  Ostatecznie każdy może wybrać się do Londynu. Jeszcze

 2. ls42

  Nie sądzę by profesor Yuval Noah Harari uciekał do Londynu przed jakąś izraelską „strefą wolną od LGBT” bo w Izralu społeczność LGBT cieszy się tolerancją i swobodami.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_społeczna_osób_LGBT_w_Izraelu

  Z tego też powodu profesor ze swym mężem mieszka w Izraelu, który tego typu związki, choć zawarte za granicą, w sensie prawnym uznaje.

  Tak więc przesłanki do korzystania z uroków londyńskiego życia musiały mieć w przypadku profesora inny charakter anizeli polityczny.

 3. Zobaczylem wczoraj na pasku CNN, ze „demokraci” w South Carolina sa rowniez w 94% przeciwni LGBT… i Mr. B. calkowicie przepadl….

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Bar Norte 21.33
  Na Świecie jest tyle ładnych kobiet, a w Polsce w szczególności

 6. Rozumiem, lecz jakoś tak nie całkiem, związek pomiędzy strefami wolnymi od LGBT, a coming outem postanowionym przez Harari aby zacząć życie na nowo jako gej poza Izraelem – w Londynie. Co skończyło się słabo, układanka się poskładała, lecz Harari marnie się poczuł.
  W artykule jest mowa o tym, że był on bardzo zainteresowany filozofią hinduską i że w tym okresie dużo medytował.
  Harari oprócz tego, że jest autorem głośnych książek dla rozumiejących i nierozumiejących, to jest celebrytą.

  Strefy wolne od LGBT, to coś takiego, jak uwolnienie od szatana, od jego wpływów, walka z wiatrakami, z cieniem, z własnym niezrozumieniem świata, który jest zły, podły i szatan nim pomiata.

  Miasta europejskie stowarzyszone z tymi polskimi, których rady uchwaliły swój teren jako wolny od LGBT zrywają kontakty z nimi, czego nie są w stanie rozumieć radni miast, czy gmin uwalniający je od LGBT. Nie są w stanie zrozumieć, że mieszają im się w głowach wiara w szatana z państwem i prawem, 19 wiek z 21 wiekiem, człowiek z szatanem, szatan z człowiekiem.
  LGBT przez nieznaczną większość ludzi, (chyba w statystycznie dobranej reprezentatywnej próbce byłaby to mniejszość), których pytałem o to, kojarzy się z niestosownością, przemocą, podstępem, upadkiem, rzadziej z szataństwem.
  Pzdr, TJ

 7. Yuval Noah Harari w książce „Homo deus Krótka historia jutra” prowadzi nas przez oceany wydarzeń. Przytacza też historyjkę o Leninie, który został poproszony o krótką definicję komunizmu i odpowiedział tak: „Komunizm to władza rad i elekryfikacja”.

  Mamy zatem dokładne odniesienie do uchwał rad gmin o strefach wolnych od LGBT, a to dzięki władzy rad i elektryfikacji pozwalającej na odbycie posiedzenia i wydrukowanie dokumentu. Można powiedzieć dzięki Leninowi co zauważył Harari

 8. Życie polityczne pokazuje, że grzanie tematyki związanej z LGBT podczas kampanii wyborczych daje powód czy pretekst środowisku pisowskiemu, by „odpowiednio” go przedstawiać szczególnie ludności „małych miast i wsi”. Nie jest tajemnicą, że zwycięstwo „Zjednoczonej prawicy” w wyborach do PE przyniósł wzrost frekwencji przy urnach ludności „małych miast i wsi”, który nastąpił m.in. na skutek umiejętnego przerobienia filmu Sekielskich we „wredny atak na kościół” oraz eksponowania obscenicznych „występów” typu noszenia na patyku wizerunku waginy jako monstrancji i tym podobne wygłupów środowiska LGBT i jego akolitów.

  Gdy zwróciłem kiedyś uwagę na niestosowność a nawet oceniłem jako głupotę polityczną udzielanie wsparcia środowiskom LGBT w czasie kampanii wyborczych w „Grze w klasy”, to redaktor Szostkiewicz obszernie mi tłumaczył, że nie mam racji i dla „walki o wolności” i takie tam … każdy moment i okazja jest dobra. Że taka ocena mych wątpliwości spotkała mnie ze strony red. Szostkiewicza to się specjalnie nie dziwię ponieważ nie można wymagać od „wieRblonda żeby wyglądał jak jakaś Dzioconda”, to oczywiste jakieś jest chyba. Ale że wchodzi w temat LGBTowstwa akurat teraz, podczas kampanii wyborczej red. Passent to się po prostu „dziwowywuję” niepomiernie.

  Czy to całe redaktorstwo w tygodniku „Polityka” na głowę poupadało żeby akurat podczas kampanii wyborczych grzać problematykę LGBT?
  No chyba że redaktorom „Polityki” teraz zależy na tym, by wybory prezydenckie wygrał Duda bo bez niego na tym stanowisku nie byłoby wystarczająco ciekawie i łatwo jeśli chodzi o polityczną publicystykę. A to wtedy przepraszam, nic nie mówiłem skoro redaktorowi Passentowi też zależałoby na zwycięstwie wyborczym Dudy.
  No to szerokiej drogi.
  Życzliwy.

 9. Legat: Po raz pierwszy (!) od ponad 10-ciu lat na blogu wspomniałem o LGBT, a Pan już o grzaniu przed wyborami. Czy to aby nie jest alergia?

 10. Daniel Passent: „ … jeździł do nocnych klubów w Londynie. „Sądzę, że kilka razy spróbowałem Ecstasy’ – powiedział”.

  Bo to była strefa LGBT, czyli królestwo gejów, dilerów, AIDS etc. Może dlatego nasze samorządy zwykle nie chcą stref LGBT, a jeśli to są prawdziwe samorządy powstałe u zarania III RP to znaczy, że same się rządzą i co im pan redaktor zrobi. Wciśnie im LGBT siłą?

  „Umawiał się na spotkania przez Internet. Postawił sobie cel: seks z co najmniej jednym nowym partnerem tygodniowo”.

  Jak na „znanego historyka i filozofa izraelskiego” to bardzo mało ambitne. Właściwie zaściankowe. Nasz krajowy kandydat Lewicy na prezydenta jest bardziej bezpruderyjny niż izraelsko-angielski filozof. Z widelca, który do Polski nieco wcześniej trafił niż do Francji można sobie żartować, ale niech ktoś spróbuje z bolącej pupy Biedronia. Nie radzę.

  Robert Biedroń: „W moim przypadku boląca pupa to znaczy, że było dobrze – tak odważnie poseł Robert Biedroń skomentował swój udział w programie „Kilerskie Karaoke” w ESKA TV. Jak donosi „Super Express” poseł Robert Biedroń został niekwestionowaną gwiazdą telewizyjnego show „Kilerskie Karaoke”. Polityk, który nie ukrywa swojego homoseksualizmu w trakcie niezwykle żywiołowego występu przewrócił się i upadł na…przysłowiowe „cztery litery”! „– Najbardziej po tym występie boli mnie pupa, nie wiem dlaczego” – stwierdził Biedroń, kiedy już stanął na nogi. Po czym stwierdził „– W moim przypadku boląca pupa to znaczy, że było dobrze.” Dwuznaczny żart Biedronia rozbawił do łez publiczność siedzącą w studio – donosi se.pl. Czy takie żarty przysporzą politykowi wyborców”?

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/robert-biedron-bolaca-pupa-odwazne-wyznanie-dzialacza-ruchu-palikota/r7sh7gk

 11. legat
  1 marca o godz. 23:20

  Nie denerwuj się, red. Passent wie co robi, ma przecież ponad półwieczne doświadczenie w pracy dziennikarskiej i wiele sukcesów. Teraz jest heglowski duch czasu czyli LGBT i zaścianek znany z reakcyjnego „Pana Tadeusza” powinien raz na zawsze zniknąć.

 12. ls42
  1 marca o godz. 23:17

  „Yuval Noah Harari (…) Przytacza też historyjkę o Leninie, który został poproszony o krótką definicję komunizmu i odpowiedział tak: „Komunizm to władza rad i elekryfikacja”.

  To wersja dla pożytecznych idiotów. Faktycznie komuizm to w ostateczym rozrachunku gułag, nędza i ludobójstwo.

 13. Szanowny Panie Redaktorze Passent,
  a żeby Pan wiedział, mam alergię na to co przynosi bądź przynosić może korzyść polityczną PiS i Dudzie jako prezydentowi i kandydatowi na prezydenta. Mam już po kokardę rządzącego Polską PiSu i Dudy jako prezydenta. Eksponowanie problematyki LGBT to woda na młyny propagandowe PiSu i Dudy. A może tak nie jest?
  Ma Pan Mauro Rossiego w tej samej sekundzie w której był Pan łaskaw odnieść się do mojego komentarza. Jest to już pierwszy sygnał i poniekąd przesłanka, że moja „alergia” występująca tylko, podkreślam, tylko w odniesieniu do kampanii wyborczych ma swoje uzasadnienie.
  Dziękuję za odniesienie się.

 14. „Działacze LGBT przybyli przed sanktuarium św. Ojca Pio przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” na warszawskim Gocławiu, aby zaatakować tam odprawiającego mszę za Żołnierzy Wyklętych abp Marka Jędraszewskiego. Działacze LGBT sprofanowali godło i flagę Polski, nie uszanowali też polskiego hymnu, podczas którego obrażali abp Jędraszewskiego, a także zakłócali Mszę. Na miejscu był m.in. Bart Staszewski, działacz LGBT, który dokręcał do znaków tablice „strefa wolna od LGBT”, a także posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek”. (Pisze portal wPolityce).

  Trudno będzie dziwić się, gdy władze dzielnicy Gocław ogłoszą strefę wolną od LGBT. Ludzie nie chcą przestępczości na ulicach.

 15. legat
  1 marca o godz. 23:50

  1/ Nie myśl, że wpis red. Passenta przeważy szalę wyborów.
  2/ Czasem trzeba dać świadectwo prawdzie.
  3/ Wybory i tak odbywają się realu, a nie w klubach gejowskich.

 16. Mauro Rossi,
  czy TY naprawdę musisz pokazywać jaki jesteś politycznie mało rozgarnięty? Nie widzisz, że Biedroń to „zając” Czarzastego który to zając już kolejny raz kopie pod sobą dołki i którego wystawiając na kandydata Czarzasty pozbywa się na zawsze? Tak się gra w polityczne szachy a nie zatrudniając szachistkę GRyzzzzeldę z Milanówka. Ucz się, bo nauka to potęgi klucz. Będziesz mógł może zostać woźnym u prezesa.

 17. Własnie TVP prezesa Kurskie zakończyła emisję dobrego filmu gejowskiego „J. Edgar” w reżyserii Clinta Eastwooda. To film o monogamicznej, szczęsliwej gejowskiej miłości dwóch koserwatystów i antykomunistów – szefa FBI Johna Edgara Hoovera i jego zastępcy Clyde Tolsona. Sporo o miłosci młodzieńczej między przystojnymi agentami i już dojrzałej – jak stare wino.
  Nawet były „przebieranki” – choć oczywiście dyskretnie jak przystało na konserwatystów, bez coming outów.

  Jak widać TVP prezesa Kurskiego nie jest „strefą wolną od LGB”. Pozytywne, że prezes oswają widzów z tą tematyką – ze szczególnym uwzględnieniem swego środowiska ideowego.

 18. Naukowcy potrafią sterować zwierzętami wszczepiając im elektrody, pisze Harari i rozwija ten wątek na homo sapiens. „Można wytwarzać albo likwidować nawet złożone uczucia, na przykład miłość, gniew, strach i depresję, dzięki pobudzaniu odpowiednich punktów w ludzkim mózgu.”
  Trudno jednak wszczepić elektrody milionom wyborców, muszą być zatem wykorzystane mniej inwazyjne ale skuteczne czynniki manipulacji. Mauro Rossiemu komunizm źle się kojarzy, wyłącznie źle, ale przecież założenia były inne, a skutki nie tylko tragiczne. To komunistyczna Rosja zwyciężyła faszystów i uchroniła nas od zagłady, tego MR nie dostrzega podobnie jak ci żołnierze wyklęci, zmanipulowani i zdezorientowani, podobnie jak zwolennicy obecnej władzy.
  Nowy plan ludzkości się tworzy, my jesteśmy marnymi obserwatorami

 19. tejot

  No własnie.

  „Strefy wolne od LGBT” są kwestią polityczną, pewną deklaracją wyrażajacą gotowość czy raczej fantazję o gotowosci do dyskryminacji.

  Natomiast wspomnienia profesor Yuval Noaha Harari mają w moim odczuciu charakter wyłącznie prywatny.

  Dlatego mam problem z połączeniem tych dwóch kwestii.

  Wzajemny związek prywatnego z politycznym w kontekscie LGBT a szczególnie przesłania owych „stref wolnych ….” widoczny jest bardziej w filmie „J. Edgar” o którym wspomniałem wczesniej.

 20. BN
  „Jak widać TVP prezesa Kurskiego nie jest „strefą wolną od LGB”. Pozytywne, że prezes oswają widzów z tą tematyką – ze szczególnym uwzględnieniem swego środowiska ideowego.”
  odbieram to jako milosc prez. Kurskiego do kinematografii hollywoodzkiej a nie do LGBTQ…moze nawet milosc polskich politykow do systemu amerykanskiego i pewnych jego hipokryzji… 🙂

 21. Clint Eastwood tez jest bardzo Republikanski…wciaz pamietam ten jego monolog do pustego krzesla na konwencji GOP
  https://www.youtube.com/watch?v=3DGl-4gByV4

 22. Breaking News:
  Pete B., czlowiek, ktory mial zastapic Joe Bidena jako alternatywny kandydat Demokratow, zrezygnowal z kandydowania… moze to takze symptom, ze publika amerykanska wciaz nie toleruje LBTGQ, pomimo political correctness…

 23. PA2155

  „Clint Eastwood tez jest bardzo Republikanski…”

  O tym pomyślałem ogladając film gdy wątek miłosci Hoovera i Tolsona zaczął się rozkręcać w rozbrajająco nieporadnej a potem w czułej formie. Własciwie ta wzajemna czułość obu bohaterów dominowała w watku milosnym aż do finału.

  Widać było pod republikańską, konserwatywną maską reżysera zrozumienie dla tych gejowskich uczuć na alt prawicy bo dla obu bohaterów na prawo mogłbyć tylko ściana.

 24. BN
  „Widać było pod republikańską, konserwatywną maską reżysera zrozumienie dla tych gejowskich uczuć na alt prawicy bo dla obu bohaterów na prawo mogłbyć tylko ściana.”
  juz sie zdarzalo, ze prawicowy pastor z Poludnia, ktory wysylal wszystkich gejow jako grzesznikow do piekla, mial na boku afere z mlodymi chlopcami… troche jak w polskim KK… 🙂

 25. Czytając nowy wpis gospodarza doznałem olśnienia , a mianowicie .
  Jak wiadomo Putin nie jest zwolennikiem LGBT , kilka lat temu kazał pozamykać
  jakieś tam artystki z zachodu które zapomniały że są w Moskwie a nie w Londynie.
  To z tego powodu mamy tu na blogu kilku zaciekłych krytykantów Putina
  a prym wiedzie w tym nasza Kobitka blogowa duende’m; zwana , co do niego
  to zawsze wiedziałem kto zacz , teraz przybyło kilka nicków nowych na wzajem
  się wspierających , no cóż swój swojego zawsze pozna .

  https://www.youtube.com/watch?v=_uB4JMw4ctc&list=FLhLbiCo6AJBZdYFm_uQv4rg&index=184

 26. ls42
  1 marca o godz. 21:58
  Bar Norte 21.33
  Na Świecie jest tyle ładnych kobiet, a w Polsce w szczególności

  Gdybym tak ogłosił publicznie, że muszę mieć raz w tygodniu nowa ładną kobietę, to też nie zabrzmiałoby „pochlebnie” (w moich uszach) 🙂

 27. Geje też głosują!

  Jako przyczynek do tematu polecam felieton nauczyciela – Dariusza Chętkowskiego o listach pasterskich nieocenionego Jędraszewskiego, z czasów gdy ów był biskupem łódzkim. Obecnie Jędraszewski deprawuje dziatwę w grodzie Kraka.

  Bez znajomości „gender”, „LGBT”, „aborcji” itp. nie było sensu przychodzić na mszę. Moja córka miała 7 lat, gdy z powodu listów Jędraszewskiego poczuła potrzebę zaznajomienia się z tematem. Jako ojciec uważałem, że to trochę za wcześnie, ale nie było wyjścia.

  https://chetkowski.blog.polityka.pl/2020/03/01/skaranie-boskie-z-tym-jedraszewskim/?nocheck=1

 28. Co do szczegółów z życiorysu Yuvala Harari – ujawnił też co nieco w ostatniej książce z bestsellerowej trylogii – „21 Lessons for the 21st Century”. Jego partner życiowy zajmuje się promocją i wszystkim innym, Harari „tylko” pisze – bo, jak twierdzi, do niczego innego się nie nadaje. Co jakiś czas odbywa kilkudniowy buddyjski „retreat”, bo bez tego nie byłby w stanie egzystować.

  W ogóle Harari to, o ile się orientuję, nieprzeciętnie inteligentny wrażliwiec. Jego wczesna młodość była dość burzliwa – i tu gwałtowne szukanie licznych partnerów wpisuje się bez pudła. Jego rodzina pochodzi z Polski – babka była jedyną, która przed II wojną wyjechała do Izraela i jedyną, która przeżyła.

  Lubię książki Harari – imponuje inteligencją. To miło, że Redaktor poświęcił mu felieton. Dzięki!

 29. „Tęczowa zaraza i cywilizacja śmierci witają abp Jędraszewskiego” –

  https://wyborcza.pl/7,82983,25745979,abp-marek-jedraszewski-odprawil-msze-policja-zabarykadowala.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.3.maly

  Wystarczy spojrzeć – to jest demonstracja ludzi młodych. Ale jednak nie za młodych, żeby głosować…

 30. a clint eastwood popiera teraz akuratnie bernie sandersa;

 31. a nad bosforem rosnie fala uciekinierow zmierzajacych do europy
  polnocno – zachodniej ( stan obecny na ladowej granicy greckiej 15 -30 tys);
  frontex twierdzi, ze nawet jesli turcy natychmiast wznowia kontrole graniczne, to i tak ta fale ( lacznie ok cwierc miliona w marszu) trudno bedzie powstrzymac;

 32. A Watykan w centrum LGBT od wieków…coś ciągnie papieży do chłopców z grecką przypadłością a nawet przykrywają ułomności celibatu…Rzymianie po Grekach słynęli z uprawiania harców ze wszystkim co się rusza i stanowią podwaliny tzw. zachodniej cywilizacji…Tak sobie myślę prywatnie, że uchwały jako prawo stanowione, nie dotyczą plebanii z prawem boskim….tam zakaz Sodomy i Gomory nie sięga…Watykan taką wolną strefą też nie jest …Apage Satanas …!

 33. Mauro Rossi
  1 marca o godz. 19:53
  ,, Widocznie udany seks wpływa pozytywnie na intelekt.
  W tej konkurencji MKB to niespecjalnie.”
  Bez pruderii !!!
  Czy wyobraza Pan sobie pocalowanie tych kozich warg ?

 34. W katolicko-protestanckiej III Rzeszy dodawano też: Juden raus ! i precz z komunizmem ! wskazując na resocjalizację w obozach koncentracyjnych z mlekiem w menu…Z komunizmem nad Wisłą już walczą…zostają Żydzi…Tak sobie myślę prywatnie, że odpowiedż na 447 , pokazuje tendencję na… raus ! Chrześcijaństwo to wymagająca formacja…

 35. Bez pruderii ! W Afganistanie talibowie pokazali jankesom i ich kolaborantom gest Kozakiewicza…Tak sobie myślę prywatnie, że ciupaga lepsza od F-35…a czepiają się kosy na sztorc, bo niby mało bojowa…Wojny pod górkę, to wojny przegrane…

 36. Święto Dzień zabitego komunisty…wchodzi do parafialnej liturgii…z udziałem Jędraszewskiego…Tak sobie myślę prywatnie o wynoszeniu 10 przykazań na strych…Jankesi indykowi darują życie…z tej okazji…Będzie amnestia dla sędziów…?

 37. Partyjny Sejm zbiera się…Tak sobie myślę prywatnie: w PRL-u zbierało się Biuro Polityczne, kiedy brakowało sznurka, nadchodziły żniwa czy wykopki…teraz nadchodzi… larum grają, a ty suwerenie nie wstajesz …! pewnie potem będzie modlitwa pod krzyżem…to prawo boskie…

 38. Pete Buttigieg wycofując się ostrzegł swych zwolenników, by nie popierali wielkiego Berniego Sandersa i jego „inflexible, ideological revolution”.

 39. kooperatywaMondragon
  2 marca o godz. 5:34
  Czy wyobraza Pan sobie pocalowanie tych kozich warg ?

  Na Mondragon ? Jak najbardziej!
  W Manili spodziewałbym się bardziej wykwalifikowanych sztuczek. 🙂

 40. Zawsze zadaję to samo pytanie: co wam przeszkadza w istnieniu osób homoseksualnych?
  Nie pytam o jakieś tam LGTB, ponieważ wróg pedałów (na lesbijki by sobie jednak popatrzył i zwalił gruchę) nie potrafi rozwinąć tego skrótu.
  Żadnych sensownych odpowiedzi. Zarzuty wobec tych ludzi są tak absurdalne, że można je stawiać obok antysemityzmu. Nakręcają tą histerię ci sami, którzy setki lat podżegali do wymordowania Żydów.

 41. Biskup Jędraszewski stroi się w Polsce w piórka wroga LGBT, ale wystarczy żeby wyjechał za granice , a zaraz opadają wszelkie hamulce moralne.
  Na dole biskup w Paryżu.
  https://natemat.pl/280775,abp-jedraszewski-pokazal-sie-w-teczowym-ornacie-w-paryzu

 42. Jest rzeczywiście tak, że tworzenie stref wolnych od LGBT ma wszelkie znamiona prześladowania osób o innej orientacji seksualnej i przypomina prześladowania innych mniejszości na przestrzeni historii. To, że dzieje się to w XXI wieku, w kraju który aspiruje do bycia częścią zachodu, pokazuje najlepiej jak płonne były zabiegi UE wprowadzania w Polsce norm współżycia międzyludzkiego, zakazujące prześladowania mniejszości . Nie jest ale zaskakujące, że prawica dalej potrafi się określić politycznie tylko poprzez takie prześladowania

 43. Bez pruderii ! W ramach walki ze smogiem, zacząć od darmowej komunikacji miejskiej publicznej, a potem stopniowo przechodzić na międzymiastową w układzie gwiażdzistym… Tak sobie myślę prywatnie: kosztem propagandy sukcesu czy zbrojeń…wystarczy chcieć, bo kasa jest…Mądry Polak przed szkodą, nieuleczoną przez służbę zdrowia…O zalaniu kopalń, na razie nie wspomnę…

 44. Bar Norte
  2 marca o godz. 0:12

  Polecam ci inny „film gejowski” (według twojej typologii) „Pułkownik Redl” Istvána Szabó (1985 nagroda w Cannes). Na pewno się nie zawiedziesz.

  „Dręczony koszmarami z dzieciństwa spędzonego w ubóstwie, nie pogodzony z własnym homoseksualizmem, cierpiący z powodu kompleksu odrzucenia… W obronie godności podejmuje dramatyczną walkę, widząc jedyne miejsce realizacji swoich ambicji w strukturach wojskowych imperium habsburskiego. Na samym szczycie czeka go jednak bolesne odkrycie, iż bez względu na miejsce w hierarchii oficerskiej, w uświęconym feudalną tradycją świecie wyższych klas społecznych na zawsze pozostanie intruzem”. Ten łzawy opis filmu w stylistyce LGBT jest na FilmWeb, skąd cytat. W opisie pominięto drobny szczegół, wysoki funkcjonariusz wywiadu (niemal już został ministrem obrony, choć „miał pozostać intruzem”) był płatnym rosyjskim agentem, szantażowany swoim homoseksualizmem. Władze austriackie zmusiły go do popełnienia samobójstwa, nie za homoseksualizm tylko szpiegostwo.

 45. Bar Norte
  1 marca o godz. 21:05
  ,, No ale z zalinkwanego tekstu wynika, że temu palantowi zwrócono uwagę, że w swym pier…leniu przekroczył już wszystkie granice i nawet chyba przeprosił.”
  Komentator na zoldzie General Electric jest rownie waznym obronca status quo, co Witold Gadomski.

 46. Na marginesie
  2 marca o godz. 1:52

  „Geje też głosują”!

  Przeciętnie 0, 2 proc. społeczeństwa, częśc z nich ma poglądy konserwatywne.

 47. legat

  „Nie widzisz, że Biedroń to „zając” Czarzastego który to zając już kolejny raz kopie pod sobą dołki i którego wystawiając na kandydata Czarzasty pozbywa się na zawsze”?

  Chyba nie chesz mi wmówić, że Czarzasty samobójczo zadziera z LGBT? Tak wam po prostu wyszło, no zdarza się. Może wam go narzucono w ramach zagraniczengo projektu, nie wiem? Czas pokaże. Mieliście posuwającego się w latach młodego Zandberga, wyszedł wam jeszcze starszy siwowłosy już Biedroń. Może powinniście postawić bardziej postępowo na kobietę, np. Żukowską? No ale już się stało, to jest teraz wasz lider i musicie na niego pracować. A zatem ― do roboty, jak mawia tow. M. Belka.

 48. Mauro Rossi,
  Czarzasty zadziera z LGBT wystawiając Biedronia? Pacyfikuje ten ruch. Mówiłem, żebyście się uczyli Mauro. Chcieliście połknąć Samoobronę w rezultacie czego padł Wasz rząd na pysk, na całe 8 lat. Czarzasty połknął Wiosnę, spacyfikował lidera i jakoś się nie przewraca. Ja Wam towarzyszu z PZPR (Polskiej Zjednoczonej PRawicy) nie będę tu wytykał jakie głupstwa robicie i w którym miejscu dajecie dupy bo te Wasze kretynizmy Mauro mnie cieszą.

 49. W Israelu wybierają się jak sójka za morze…Nie wiedzą czy wracać do diaspory, w dawnych krajach obozu ZSRR…tam rządzili…Tak sobie myślę prywatnie, że arabski chleb gryzie w zęby…i to spanie z otwartymi oczami…To gorsze niż czekanie na wirusa…Gruzin u siebie zrobił wersję eksportową komunizmu żydowskiego, kibucami zwanymi… Jankesi wracają z Afganistanu…

 50. Racjonalna Polska
  ·

  …”Od Kidawy odpadają nawet internetowi trolle i hejterzy. Na jej temat nie da się nawet kłamać albo naciągać tak, żeby się ktoś nabrał. Nie pije, nie poluje, nie przekręca nazwisk sportowców, nie obraża się, nie banuje dziennikarzy na Twitterze, nie flirtuje z ruchadełkami leśnymi po nocach ani nie rzucają jej się na szyję młodzi chłopcy na wiecach. Nie da się jej powiązać z żadną aferą ani wzywać przed jakąś komisję.”…
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1943440,1,ktoredy-do-palacu.read?_spring_security_remember_me=true&fbclid=IwAR0fqwdbQ6N2SvN3Zlm1GsYfrdAjtKuvE5FQfUIgtWOIqQfoLoPff99LMLg

 51. Wanda Winczaruk‎

  PAD zapodał na jednym ze swych spotkań, że powstańcy warszawscy ruszyli do walki, po tym, jak usłyszeli o postanowieniach jałtańskich.
  Jako, ze prezydent „ciągle się uczy” a ja dobra kobieta jestem, podrzucam mu ściągawkę:
  Powstanie Warszawskie 1 sierpnia 1944
  Konferencja Jałtańska 11 lutego 1945.
  Tadam!!!

 52. Preferencje seksualne to zazwyczaj intymna sprawa człowieka. Ci co je rozgłaszają maja na celu swoj polityczny interes. A rozgłaszają bo mogą wiedząc że nie grozi im z tego powodu niebezpieczeństwo. W Państwach islamskich nikt nie odważy się jawie pluć na Mahometa ( to zbyt niebezpieczne)

 53. Wirus zaczyna przypominać stonkę ziemniaczaną, nazywaną też żukiem z Colorado…Tak sobie myślę prywatnie, że rządzący podejrzewają opozycję o zrzucenie tematu politycznego…

 54. adam100
  2 marca o godz. 10:33
  To któryś tam z kolei przykład na patriotyzm i znawstwo historii PiS

 55. Redaktor Passent jest człowiekiem lewicy, a jakby kto nie wiedział to „L” w skrócie LGBT symbolizuję współczesną lewicowość i Redaktor staje w jej obronie.
  Swoją drogą ciekawe, jakby ściana wschodnia ( matecznik PIS-u) była siedliskiem LGBT …to jakby brzmiał tytuł tekstu.

 56. Bar Norte
  2 marca o godz. 0:30
  tejot

  No własnie.

  „Strefy wolne od LGBT” są kwestią polityczną, pewną deklaracją wyrażajacą gotowość czy raczej fantazję o gotowosci do dyskryminacji.

  Mój komentarz
  Tak jest. Najważniejsze przesłanie uchwał o strefach wolnych od LGBT, to potwierdzenie gotowości do dyskryminacji wg niepisanych kryteriów, a tym samym uzurpowanie sobie egzekwowania tzw. prawa naturalnego, które nie jest zapisane, ale wedle takiego dokumentu jak uchwała Rady Miasta mogłoby w jakiś sposób pokrętny „egzekwowane”.

  Prawo naturalne w tej funkcji (zastosowane do LGBT), jest teologią, wiarą, widzimisię wyznawców, a uchwała radnych nadawałaby temu widzimisię jakąś moc sprawczą.
  To jest myślenie i działanie typowo PiSowskie – w rzeczywistości równoległej. Rzeczywistość ta nabiera cech realności, gdy zostaje uchwalona.

  W podobny sposób podkomisja Macierewicza stworzyła inną nadrzeczywistość – uchwaliła, że raport państwowy o katastrofie smoleńskiej jest anulowany, a katastrofa nie był katastrofą, tylko wieloma wybuchami spowodowanymi przez siły zła.

  Uchwały miast i gmin o strefach LGBT mają szereg innych aspektów:

  a) Dzielą ludzi na nieLGBTowców i LGBTowców. Kimkolwiek ci drudzy by nie byli, to nie są oni normalni, standardowi, dlatego zakazuje się im i ich pomocnikom wstępu do naszego miasta, gminy. Uchwały te dzielą świat na dwie strefy – LGBT i nieLGBT. Skoro są strefy wolne od LGBT, to są i strefy zarażone LGBT, bo jak powiedział ksiądz biskup – LGBT, to ideologia, zaraza.

  b) uchwała taka z czasem może nabrać mocy wykluczającej, takiej jak np. moc wynikająca z podziału ludzi w Polsce (przez Prezesa PiS) na pierwszy sort i drugi sort i np. wyłączenie obywateli drugiego sortu spod zasięgu opieki prezydenta i rządu. W ten sposób prezydent staje się prezydentem nie wszystkich Polaków.

  c) Uchwała taka odpowiednio zinterpretowana i rozpropagowana może mieć moc zastraszającą dla młodych – to jest zło, nie idźcie tą droga, nie dopuszczajcie tego do siebie i do innych, walczcie z tym, brońmy si, itd.

  Generalnie uchwała taka dzieli społeczeństwo i wzmacnia nienawiść – rodzaj emocji, którą PiS intensywnie eksploatuje w polityce.
  Pzdr, TJ

 57. Wszyscy wiedzą o ukrywaniu LGBT na ścianie wschodniej…bo na swoich nie donosi się…to też wirus z inkubatora, celibatem zwanym…Tak sobie myślę prywatnie, że LGBT przyszło z chrztem a.d. 966, pod habitami zakonników i zostało…Prezent… Domu Niemieckiego w Jerozolimie…

 58. miłośnik czarnych jagód
  2 marca o godz. 11:22
  Swoją drogą ciekawe, jakby ściana wschodnia ( matecznik PIS-u) była siedliskiem LGBT …to jakby brzmiał tytuł tekstu.

  „Swoją drogą”? Ani swoją, ani z górki, ani pod górkę, ani w bok.
  Tak się zaspakaja głupią ciekawość 😉

 59. @adam100
  A propos PAD-a, który ciągle się uczy.
  Los Polski został przesądzony już w Teheranie (konferencja w dniach 28 listopada -1 grudnia 1943). W kwestii granic i ustroju. Obietnica, że sowiecka strefa okupacyjna Niemiec będzie graniczyć właśnie z Polską, a także to, że Stalin oficjalnie podważył wiarygodność polskiego rządu – jako „faszystowskiego” i wrogiego – sprawiły, że rosyjski dyktator mógł w tej sprawie działać metodą faktów dokonanych. Kolejne konferencje alianckich przywódców, w tym jałtańska, tylko to potwierdzały.

 60. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ściganiem homoseksualizmu w Polsce zajęła się grupa zawodowa w której ta orientacja seksualna jest szczególnie rozpowszechniona. Na tej samej zasadzie można by powierzyć zwalczanie pedofili murarzom, tej grupie zawodowej , w której z kolei ,według doniesień prasy katolickiej , zaraz po klerze, ta orientacja seksualna jest najbardziej rozpowszechniona.
  Żeby jasno sformułować moje obawy; czy tutaj przypadkiem nie kozioł kreuje się na ogrodnika i czy za tym wszystkim nie ukrywają się własne, monopolistyczne ambicje ?

 61. mag
  2 marca o godz. 12:26

  Ciekawe jak by wyglądał los Polski, gdyby ówczesnym rządem kierował Jarosław Kaczyński?
  Ciekawość „pod” czy „z górki”?

 62. Przed chwilą zadzwoniła do mnie niepruderyjna siostra i mówi : Korwin M w Sejmie powiedział „moja 9 letnia córka.. „,a ja wypadłam z fotela!!! Przecież mój prawnuk Filipek ma tyle lat, a ja jestem młodsza od tego satyra!

  .

 63. W Jałcie i innych magdalenkach tamtego czasu, jankesi zgodzili się na Fort Gruzina nad Wisłą…takie były czasy…Tak sobie myślę prywatnie, że Żydzi radzieccy mieli w jankesach sojusznika…w staraniach o ziemię obiecaną…robili geszeft…my wam, wy nam…

 64. Przed chwilą zobaczyłem pierwszego faceta ze szmatą na twarzy, a przecież u nas nie ma koronawirusa. W trójce jedni mówią o braku kaszy i makaronu, inni o pełnym zaopatrzeniu. Jedni martwią się o światową gospodarkę, inni chcą się zaopatrzyć w coś do wypicia. Tych popieram, alkohol zawsze przydatny do dezynfekcji

 65. lesbian, gay, bisexual, transgender, and queer
  queer – to moze byc ktos kto miłuje czarne jagody a wystarczyloby przeciez aby je tylko lubil sezonowo .
  Miec czarny jezyk sezonowo to jeszcze … ale na okraglo (!).. jest to na tyle zdumiewające, iż trudno się dziwić, że strefy wolne od czarnych jagód nie wszędzie cieszą się zrozumieniem. Dla kogos starszej daty z Europy Wschodniej strefy wolne od czarnych jagód sa troche „queer” . Tak samo jak w pierwszym – oryginalnym swoim znaczeniu ;
  „W każdym razie jest to na tyle zdumiewające, iż trudno się dziwić, że strefy wolne od LGBT nie wszędzie cieszą się zrozumieniem.”

 66. Is42
  2 marca, g.12:52
  W moich okolicznych sklepach: w Żabce, w Biedronce, czy w Carrefour Express normalnie, dzień jak co dzień. Towaru mnóstwo, ludzi tyle co zwykle.

 67. @adam100
  To oczywiste, że Churchill i Roosevelt stuliliby po sobie uszy, a Stalin przybiłby piątkę z Kaczorem.

 68. Richard Rhodes, dwukrotny do dziś laureat Nagrody Pulitzera, zaskoczył opinię publikując 30 lat temu swój erotyczny memoir „Making Love: An Erotic Odyssey.” Poważny autor prac o zagrożeniu nuklearnym ze szczegółami opowiedział zdumionej publiczności jak to robi. Czytałem.

 69. @mag
  2 marca o godz. 12:26
  Teraz kiedy już wiemy, jak potoczyła się historia 2 wojny i to, co po niej, bardzo łatwo jest pisać takie skojarzenia. Ale gdyby zakończyły się powodzeniem, a były bardzo zaawansowane, niemieckie badania i skończyły skonstruowaniem i detonacją „wunderwaffe”, czego nie można było całkowicie wykluczyć, świat wyglądałby zupełnie inaczej. Nic nie usprawiedliwia samobójczej decyzji o wybuchu powstania warszawskiego, z całkiem innych niż twoje domniemania, które wtedy nie przesądzały czegokolwiek. Ten plan mógł się nie powieść, równie dobrze jak się powiódł. A poza tym to nie my decydowaliśmy o swoim stanowieniu, bo istnieliśmy teoretycznie, a istniejemy jedynie dzięki wyzwoleniu przez armię ówczesnego ZSRR. Takie są fakty, bez względu na to, co potem dla nas wynikło, tzn. czasy PRL i jak je oceniamy teraz.

 70. Antyszczepionkowcy pokazali, gdzie mają ustawy o zwalczaniu chorób zakażnych…i mają swoich fanów…Tak sobie myślę , że przymusowe zwalczanie koronawirusa, potraktują jak mroczny przymus okupacyjny…Otwiera się nowa karta tzw.wyklętych, walczących przeciwko szczepionkom, mającym na celu ukształtowanie nowego człowieka…na podobieństwo Jędraszewskiego…

 71. LGBT można traktować również taką o to perspektywą.
  Wiele aspektów zjawiska jest nowatorskie, ale jeden szczególnym jest wyróżnikiem.
  Zero mobilności demograficznej.
  No chyba, że Pan Robert Biedroń ma swoje metody. I nie nawiązuje wcale w tym momencie do spuścizny słynnego Kartezjusza.
  Czego może być przejawem ewidentny brak perspektywy następnych pokoleń?
  Jeżeli uwzględni się, że królestwem LGBT jest cywilizacja Zachodnia, a szczególnie wiadoma jego część, to prawdopodobnie gatunek homo sapiens jakąś swoją gatunkową mądrością uznał, że ten segment populacji jest tak całkowicie aperspektywiczny, tyle złego uczynił nie tylko dla w obrębie gatunku, ale ogólnie natury, ekosystemu, że tym państwu my – Rada Nadzorcza homo sapiens – podziękujemy i całe to LGBT jest wlaśnie działaniem w tym kierunku.

  Oczywiście pewne enklawy w Europie pozostaną. I są to te właśnie o których mówi tekst Daniela Passenta.

 72. mag
  2 marca o godz. 13:18

  Katastrofy lotnicze były specjalnością Stalina. Pomyśleć gdyby Macierewicz urodził się 50 lat wcześniej i nie pracował jako ruski szpieg. Możemy sobie tylko pogdybać.

 73. @BWTB

  „Stary satyr” JKM szokuje niektóre prababcie, ale przecież on ma dopiero 78 lat, a ostatnie dziecko spłodził mając 68.
  Nic nadzwyczajnego, gdy się ma partnerkę młodszą o 44 lata.
  Jeśli partnerka przemogła obrzydzenie do obwisłych i pomarszczonych pośladków kochanka i jego trzecich zębów… 🙄

  Jego najstarszy syn ma 52 lata, więc może JKM też już jest pradziadkiem?

 74. Teoria doboru naturalnego mówi:

  Organizmy posiadające korzystne cechy mają większą szansę na przeżycie i rozmnażanie, co prowadzi do zwiększania częstości występowania korzystnych genów w populacji.

  Z nauką się nie dyskutuje.

 75. Skoro mowa jest o doborze naturalnym, to trzeba niestety stwierdzić, że właściwości dezynfekujące alkoholu są pod niektórymi szarościami geograficznymi od pokoleń genetycznie przeceniane, bo gdyby się rzeczywiście spełniły wszystkie związane oczekiwania, to ho, ho, ho.
  Ale jak rzeczywiście jest kazdywidzi.

 76. kim jestes twoja sprawa !! tylko nie domagaj się przywilejów i ochrony prawnej ,nie pokazuj że jestes dumny z własnego zboczenia , żyj uczciwie a świat nie bedzie zwracał na ciebie uwagę!! nie popieram żadnej strony bo obie są winne obecnej sytuacji !!!

 77. Suweren, który psioczy na brak pieniędzy na onkologię czy opiekę zdrowotną, godzi się jednocześnie na pomniki podejrzanych autorytetów…Tak sobie myślę prywatnie, że ma prawo szybciej zobaczyć Boga niż pomnik…szczególnie podatnik…na co wydają pieniądze…w jego imieniu…

 78. Legat,
  Częściowo się z Tobą zgadzam. Częściowo, ponieważ według mnie, przy całym szacunku dla red. red. Passenta i Szostkiewicza, ich wpływ na masy wyborcze jest raczej znikomy. Jestem przekonany, że nawet gdyby obaj redaktorzy jawnie, a nawet ostentacyjnie deklarowali sympatią do lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów, to i tak nie przełożyłoby się to, w istotnym stopniu na wyniki wyborów.
  Inaczej jest natomiast w przypadku polityków, partii politycznych.
  Ich głównym celem jest zdobycie władzy, ażeby ją zdobyć, muszą -tak przynajmniej jest w demokracjach – wygrać wybory. Żeby je wygrać, konieczne jest dobranie właściwej strategii i taktyki pozwalających zjednać jak największą liczbę wyborców.
  PO wygrywając dwie kadencje, nigdy nie poruszała w swoich deklaracjach programowych kwestii LGBT, ale trzeciej już nie wygrała (rok 2015) pomimo tego, że też nie poruszała, SLD z kolei poruszała, ale w ogóle nie weszła do parlamentu, natomiast cztery lata wcześniej Ruch Palikota eksponował sprawę LGBT i miał 11 proc. poparcia, a jak by tego było mało – Robert Biedroń, obnoszący się ze swoim homoseksualizmem, został prezydentem w konserwatywnym, powiatowym Słupsku.
  SLD nie weszło do parlamentu, ponieważ postawiło na sprawy światopoglądowe w tym kwestie LGBT, przy jednoczesnej de facto rezygnacji, ze spraw socjalnych, i dzięki czemu PiS mogło wejść w buty SLD, zjednując sobie tych, którzy długo wierzyli, że jednak SLD przywróci, choćby częściowo PRL, czyli „da piniendzy za darmo”.
  W 2015 r. PO weszła do Sejmu z 24,09-procentowym poparciem
  (PiS-37,56), ale już w trakcie kadencji zaczęło jej spadać i zlatywało nawet do 17 proc. W maju 2016 roku powstała KO i wtedy pojawiły się na jej sztandarach hasła wspierające środowiska LGBT, głównie chodziło o przeciwdziałanie dyskryminacji tych środowisk. W 2018 roku, w wyborach samorządowych PiS liczyło na znokautowanie opozycji, tymczasem, choć przeprowadziło on najdroższą w dziejach świata kampanię wyborczą spodziewanych efektów nie było -całkowita klęska jeśli chodzi o prezydentów, burmistrzów i wójtów. A w mandatach, w województwach PiS wygrało KO zaledwie 9:7, w liczbach bezwzględnych więcej wyborców głosowało na opozycję.
  Później były eurowybory- minimalna wygrana PiS – różnica około 100 tys. głosów, choć PiS mocno grzał temat LGBT. No i wybory parlamentarne. „Liczyliśmy na więcej” – lamentował Kaczy po wyborach, co prawda probowano się jarać tym, że do wyborów poszło glosować na PiS o dwa miliony więcej wyborców niż cztery lata wcześniej, ale zapomnieli dodać, że „antypis” poparło o 900 tys. więcej, a gdyby wliczyć w to zwolenników Konfederacji, to dwa o dwa miliony. Zatem straszak LGBT nie zadziałał tak, przewidywał Genialny Strateg i Taktyk – zamiast planu minimum, czyli ponad 250 posłów (bo maksimum, to większość konstytucyjna), zaledwie krucha większość. Tak czy owak, po Prezesie było widać, że bardziej się przejął tym pyrrusowym zwycięstwem niż śmiercią brata i matki razem wziętych. Kaczyński, to jeden z najgłupszych polityków na świecie, nie wiem, czy nie glupszy nawet od blogowych pisdzielców, ale nie aż tak głupi, by nie zdawać sobie sprawy z tego, iż znalazł się na równi pochyłej.

  Tak więc, co do wpływu obu redaktorów na masy zgodzić się nie mogę, bo „Polityka”, choć pismo opiniotwórcze, to jednak w głównej mierze, jest czytane przez ludzi świadomych, a nie radiomaryjnych, zatem zasięg jest niewielki, poza tym nie dopatrzyłem się w felietonie Gospodarza „propedalstwolesbijstwa”, być może dlatego, że ten felieton przeczytałem :).
  Natomiast inną sprawą jest, czy aby jednak KO i Lewica nie eksponują nadmiernie kwestii praw LGBT, czy jednak nie zniechęcają do siebie jakiejś części elektoratu, która może okazać się lub okazala się w przeszłości języczkiem u wagi. Bo są na pewno w Polsce tacy ludzie i na pewno jest ich sporo, którzy myślą sobie prywatnie: „Oni się martwią gejami i lesbijkami, a ja nie mam na lekarstwa, opłaty i przez cały rok wpieprzam chleb i mleko”. Dlatego uważam, że dla dobra sprawy walkę o prawa LGBT należy – ze względów taktycznych- przełożyć na czas po wyborach, wygranych oczywiście.

 79. jobrave, legat, adam

  Koncepcja wygrywania czegoś tak dużego jak wybory prezydenckie via odpowiednie kształtowanie tekstów na blogu – ogromnie zabawne jeśli kto czuje statystykę.

 80. „Żeby tylko coś z tego nie było” – tak wielki poeta rosyjski pisał o tłumieniu swobody kreatywnej w ZSRR, idyoci blogowi rzucający się jak cenzor…

 81. „Cenzor z dziesiątego rzędu: nie! w tej formie to nie może wcale pójść!” (ktoś poznaje bez googla cytat?)

 82. GajowyM.
  2 marca o godz. 13:57,
  Niedaleko mnie pewien gość ma wypozyczalnię luksusowych samochodów – rolls-roysce’y, aston martiny, bentleye jakieś. Facet ma teraz 83 lata, a gdy miał 79, to zrobil dziecko swojej asystentce lat 24, a że gość honorowy to ożenił się z nią. Później się okazało, że prawdziwym ojcem jest jego księgowy lat 30. Różnie z tymi ojcostwami bywa. 🙂

 83. @jobrave

  Ojciec czy nie, już za samo baraszkowanie z dziaduniem coś się dziewczynie należało 😎

 84. Gdzies wyczytalem, ze punkt G u mezczyzny znajduje sie w srodku tam, gdzie Roberta boil (co skrzetnie przytoczyl Mauro powyzej). To by wyjasnialo czemu geje sa tacy rozesmiani i radosni w porownaniu z heteroseksualnymi smutasami i brutalami wyzywajacymi sie na slabszych. Dopiero by sie przeciwnicy LGBT zapiekli z zawisci, gdyby dowiedzieli co traca.

 85. turkmen
  Jeśli już mówimy o „zboczeniach”, to jeśli istniała by jakaś skala inteligencji, to twój wpis mógłby służyć jako zero absolutne, a z braku tej skali, nie pozostaje nam nic innego, jak pozostanie przy określeniu „zboczeniec” .

 86. Niestety, ale liberałowie czyli już właściwie tylko tzw. liberałowie bo formacja chyli się ku upadkowi intelektualno-moralnemu jak wcześniej komuniści, przyjęli komuchów modus: towarzysze, swobodnie to porozmawiamy po zwycięstwie, wiecie jaka teraz sytuacja…

 87. A za żarcik z Tuska – wykluczenie z Partii!

 88. A może ktoś tu czytał świadczący o zdrowiu psychicznym jednostek i formacji dowcip z Tuska autorstwa członka Partii? Mag pewnie dowcipkowała, jest tu już dekadę:))

 89. „Polecam ci inny „film gejowski” (według twojej typologii) „Pułkownik Redl” Istvána Szabó”

  Oglądałem ten film z tym, że dawno temu więc go nie pamiętam na tyle by się wypowiadać. Ale na pewno nie było to kino gejowskie ponieważ preferencje seksualne bohatera nie były osią narracji jak w dramacie „J. Edgar” Eastwooda. Jak zwróciłeś uwagę Szabo bardziej interesowały kwestie klasowe aniżeli psychologiczno-emocjonalne.

  Ale mogę się odnieść do opisu, który zamieściłeś i twoich uwag biorąc pod uwagę, że chicałeś tym coś osiągnąć – w sensie argumentacyjnym.

  Film „J. Edgar” nie był „łzawy” jak to ujałeś podsumowując zacytowany opis. Eastwood jest dojrzałym politycznie konserwatystą, jego filmy miewają przesłania niemal biblijne więc jakiś rozczuleń czy infantylizmu nie można mu zarzucić.

  Hoover świetnie grany przez DiCaprio podkreślał swoją rodzinną przynależność do dobrze sytuowanej klasy średniej, był „pogodzony ze swym homoseksualizmem”, nie miał „kompleksu odrzucenia”. Jego kariera zawodowa byla kwestią wyboru, również z uwagi na preferencje seksualne, a nie konieczności klasowe jak w przypadku Riedla z twego opisu. W stworzonych przez siebie strukturach FBI, zdominowanych przez wybieranych przez siebie mężczyzn, czuł się świetnie nie doświadczając jakiegoś „odrzucenia”.
  Nigdy nie był „szantażowany” z powodu swych upodobań seksualnych. A to dlatego, że dzięki zbieraniu kwitów na przeciwnikow politycznych, szantażom, głównie obyczajowym i uzyskanym dzięki nim wpływom miał na tyle silną pozycję iż nie miał się kogo obawiać. Czuł się na tyle pewnie, że się ze swymi preferencjami seksualnymi tak naprawdę nie ukrywał – choć też się z nimi nie obnosił z racji swego konserwatyzmu.

  Mauro, ciekawe jest to, że Eastwood eksponując watek gejowski tak naprawde Hoovera sprowadzonego przez propagadnę prawicową do wymiaru „Młota na komuchów”, uczłowieczył. Nadał tej odstręczającej z racji fundamentalistycznych pogladów politycznych i parszywych metod działania postaci ludzkie cechy – dzieki uwypukleniu skrywanych siłą rzeczy w tej brudnej robocie dylematów osobistych, intymnych, uczuciowych.
  Zresztą jeśli prezes Kurski zdecyduje się na dalsze otwarcie na problematykę LGBT emitujac po raz drugi ten film będziesz miał okazję sam o tym sam przekonać.
  Ja w każdym razie polecam, bo to ciekawy obraz tak bliskiej ci ideowo amerykańskiej prawicy na przestrzeni burzliwych dziejów – od lat 20 do 70 ubiegłego wieku a więc do czasów tak fascynującej cię tzw kontrkultury.

 90. Przewaga Polski nad innym krajami europejskimi polega na tym, że w takiej na przykład Wielkiej Brytanii to akurat Konserwatyści wprowadzili możliwość zawarcia małżeństwa jednopłciowego i długo prawdopodobnie trzeba by szukać partii politycznej , która byłaby tam temu przeciwna. Jobrave wie to napewno lepiej.
  I tak kiedy w innych krajach Europy partie polityczne całkowicie zrezygnowały ze swojej roli wychowawczej, tylko w Polsce stoją one wszystkie murem i niezłomnie na straży „wartości chrześcijańskich”.

 91. @MajsterKlepka

  Heteroseksualne smutasy chyba w większości to wiedzą, dlatego jednym z najbardziej wstydliwych i znienawidzonych przez nich badań jest palpacyjne badanie prostaty.

 92. kooperatywaMandragon

  Ciekawy wywiad red Grzegorza Sroczyńskiego z dziennikarką Agatą Popędą „Czy socjalista pokona Trumpa? „Sanders też bije w elity, ale bez tego smrodu ksenofobii i nienawiści””

  Zamieszczam fragment dotyczący LGBT – nawiązując do tematu felietonu red Passenta

  „Sroczyński: Prawa LGBT? Sanders to w ogóle czuje?

  Popęda: Czuje. Ma 78 lat, a rozumie to lepiej niż wielu progresywnych 40-latków. Od trzech dekad mówił o prawach gejów i domagał się legalnych związków homoseksualnych, więc jest tu bardzo wiarygodny. Tyle że Sanders całkiem świadomie ze sporów tożsamościowo-kulturowych nie robi swojego głównego przesłania. Jest absolutnie correct jeśli chodzi o to całe abecadło liberalno-progresywne, czyli prawa kobiet, gejów, LGBT i ogólnie prawa człowieka, zapytany o którąś z tych spraw nie kluczy, nie kalkuluje, a jednak w swoich wystąpieniach skupia się nie na tym, lecz na krytyce neoliberalizmu ekonomicznego. I to jest coś nowego, bo zwykle ci sami politycy, którzy dużo mówili o prawach człowieka, jednocześnie byli całkowicie ślepi na problemy dużych grup społecznych wywołanych przez niesprawiedliwy model globalizacji. Sanders ten przeklęty związek liberalizmu obyczajowego z neoliberalizmem ekonomicznym próbuje przerwać.”

  Całość poniżej

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25745305,czy-socjalista-pokona-trumpa-sanders-tez-bije-w-elity-ale.html#s=BoxMMt1

 93. @satrustequi 2 marca o godz. 14:39
  Bez gugla:
  „Po grani, po grani, po grani,
  Nad przepaścią, bez łańcuchów, bez wahania…”
  Ale to nie o Polsce. Ten „cenzor” tez nie.

 94. Qba na poniedzialek…

  Zostanie po nas żal po szansie,
  Solidarności wielkim święcie,
  Która w radosnym kontredansie
  Poszła na POPiSowe ścięcie.
  Zostanie po nich żal po lasach
  I przejmujący chłód kościołów.
  Doszczętnie opróżniona kasa
  I pogardliwy śmiech matołów.
  Zostanie po nas żal po młodych,
  Gdzieś w zjednoczonej Europie,
  Korzystających ze swobody
  Na przyzwoitej wolnej stopie.
  Zostanie po nich las pomników,
  Ministrów i ich praktykantów,
  Dumnych jak lody na patyku
  W swej arogancji ignorantów.
  Zostanie po nas żal po państwie,
  Co z mapy świata czasem znika.
  Niszczone w ustawowym draństwie
  Przez państwowego urzędnika.
  Zostanie po nich losu drwina,
  Gdy pośród bogobojnych krzyków,
  Przeklną uchodźców i Darwina
  Rządy pazernych katolików.
  Zostanie po nas żal intymny,
  Naiwnej wiary w wartość wyższą.
  I nie wiadomo kto jest winny,
  Że znów, niestety, nam nie wyszło.

 95. Jakieś takie smętne
  Trzeba obywatelko Namargines zmienić perspektywę…
  …będzie radośniej.

 96. O, zbanowany Aaaronek i tu zawitał…(„jeszcze tu wrócę, redaktorku!”)
  Na LA próbował mendzić pod innym nickiem… ale został solidarnie wyłapkowany.

  Jędraszewskim entuzjastom Paetzów nie będzie radośniej…
  Mane, tekel, fares, kaka-ludki.

 97. mag 13.12
  Sytuacja wydaje się dziwna, ale bez przesady bo statystyki nie kłamią, a śmiertelność osób zarażonych wirusem jest niska, chociaż starsi i chorzy są bardziej narażeni.
  Z ukłonami i pozdrowieniami

 98. Czy „strefy wolne od LGBT” będą wolne od kościołów i sutannitów?

 99. Ten wiersz Q i pozytywne jego podawanie – to są takie idiotyczne smęty bo żyjemy jak wiadomo w najlepszym 30-leciu w historii Kraju, ale oczywiście jakiś egocentryk zechce przekreślić wszystko, bo jemu się nie spodobało.

 100. cd 16:05 Man ain’t truly happy until man truly dies – napisał Prince

 101. @satrustequi 2 marca o godz. 16:05
  Zabolało?

 102. Qba dixit –
  Zostanie po nich losu drwina,
  Gdy pośród bogobojnych krzyków,
  Przeklną uchodźców i Darwina
  Rządy pazernych katolików.

 103. 16:08 Zabołało cie??

 104. A co cię boli najbardziej Na marginesie?

 105. Qba dixit –
  Zostanie po nich żal po lasach
  I przejmujący chłód kościołów.
  Doszczętnie opróżniona kasa
  I pogardliwy śmiech matołów.

  Wierni wyborcy PiSu na podkarpaciu
  właśnie zostali oskubani z samorządowych pieniędzy…

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1943450,1,jak-wyparowaly-pieniadze-podkarpackich-samorzadow.read?src=mt

 106. Na marginesie nie może się pozbierać wobec sytuacji na Podkarapciu

 107. Jak się nauczysz inteligentnego szacunku dla demokracji, wszystko lepiej zrozumiesz Na marginesie

 108. Ależ ich poruszył ten archiwalny Qba…
  No to naści:
  Zostanie po nich las pomników,
  Ministrów i ich praktykantów,
  Dumnych jak lody na patyku
  W swej arogancji ignorantów.

 109. Statystycznie w Europie 6 procent ludności to społeczeństwo LGBT. W Niemczech prawie 8 procent, w Polsce poniżej 5 procent, na Węgrzech 1,5 procenta.
  Mniej więcej tyle samo jeśli brać pod uwagę płeć.
  5 procent wyborców to całkiem sporo, ale pewnie ich sympatie rozkładają się na wszystkie startujące w wyborach ugrupowania. Nie podano tylko jak liczną grupę dokładnie przebadano

 110. Zacytuj świetny wiersz Palnicka który od lat krąży w sieci – na temat PO, on był pierwszy:)

 111. Demokracja to nie jest raj zwolenników jednej opcji. Wypadałoby wiedzieć.

 112. BN
  „„Polecam ci inny „film gejowski” (według twojej typologii) „Pułkownik Redl” Istvána Szabó””
  film byl oparty o prawdziwy fakt pulkownika austro-wegierskiego, ktory byl szantazowany przez wywiad rosyjski tuz przed I wojna swiatowa. I. Szabo nieco rozmyl temat…o plk Redlu mozna przeczytac u E.E. Kischa w „Pitavalu praskim” i ta historia jest bardziej zywa tam…

 113. @ls42 2 marca o godz. 16:21

  W Stanach „odkryto”, że geje też mają pieniądze. I to czasem spore. Dlatego zaczęto uwzględniać ich w reklamach i dbać o to, żeby ich nie obrażać w mediach (pieniądze z reklam – jeśli reklamodawcy nie lubią pewnych treści – to owe tresci szybko znikają). Tak się zaczęło…

  Ale geje jako wyborcy to nie wszystko. Czy przed kościołem, gdzie pluł na ludzi Jędraszewski, protestowali TYLKO geje? Nie sądzę. Spójrz na hasła. To są chyba również zwyczajni młodzi ludzie, zniesmaczeni tym zalewem klerykalnego szczujstwa.

  Jeszcze raz wrzucam link. Zobacz sam.
  https://wyborcza.pl/7,82983,25745979,abp-marek-jedraszewski-odprawil-msze-policja-zabarykadowala.html#S.strefa_ogladania-K.C-B.3-L.1.videogruby

 114. Filmy z LGBTQ w temacie z reguly cierpia na nieporadnosc artystyczna i prymat polityki nad artyzmem…. dobrym przykladem pogodzenia obu jest „The Wedding Banquet” Ang Lee
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wedding_Banquet

 115. Może wyglądać na to, że – diagnoza – ludzie są psychicznie poirytowani w USA, Polsce etc. mimo najwyższego poziomu PKB w historii:)

 116. Myślę że internet i coraz bardziej zapalczywe media obniżają jakość życia mimo tego PKB

 117. Jeśli chodzi o Polskę – chyba TVN Fakty od kilkunastu lat lansują frazę „kolejna awantura w Sejmie” na dobry początek

 118. Jobrave (ad 14.29),
  jest mi miło, że uważałeś za stosowne dać tak obszerny komentarz do moich myśli nieuczesanych a że nie potrafię tak porozbierać wszystkiego na bardzo drobne jak Ty to postaram się w skrócie odnieść tak bardziej ogólnie. Zacznę więc może ab ovo. Wiemy, co przeciętna Polka i Polak wysysa z mlekiem matki a jak ktoś nie wie to może zapytać np. ministra SW Izraela. Ale to nie wszystko, bo w modzie jest też cyckanie z butelki. A cóż w tej butelce się znajduje? Ano płyn z mleka w proszku które powstaje dziwacznie. Najpierw trzeba wyonanizować byka by pozyskać nasienie i metodą prawie in vitro zawodowiec musi zapłodnić jałówkę bo żeby ona zamieniła się w mlekodajny automat czyli krowę to musi najpierw urodzić. Tak pozyskiwane mleko z dodatkami na dodatek jest suszone a potem znowu rozpuszczane żeby mogło być wycyckane z flaszki. Pochodzenie dziwaczne i mało naturalne tego mleka powoduje wycyckiwanie wraz z nim niechęci do dewiacji i dziwactw seksualnych „zamieszanych” w produkcję tego mleka. Konsument, z tym mlekiem wycyckuje więc, w skrócie mówiąc, homofobię.
  Rozkład statystyczny jest taki, że ta LGBT-fobia zwana homofobią najbardziej charakterystyczna jest dla ludu pracującego małych miast i wsi oraz mało „progresywnych” partii politycznych i ich zwolenników. Czyli właśnie PZPR a więc polskiej zjednoczonej prawicy. To zauważył niejaki Kaczyński Jarosław i wśród takich szuka zwolenników. Czyli chodzi mu o pozyskanie elektoratu Mietków Pisieluków i Kaziuków (z Konopielki). Wie też, że musi do tego pozyskania zatrudnić homofobów instytucjonalnych a tak naprawdę to homolubów ale tylko tych, którzy funkcjonują w ramach ich mafijnej organizacji. Nauczył się nawet klęczeć ale nieco za późno bo niewprawne kolana nie dają rady na stare lata.

  Co należy w takim razie czynić? Ano przede wszystkim należy nie dawać propagandzistom PZPRu i mafii sukienkowej pretekstów do mobilizacji wyborczej Mietków Pisieluków i Kaziuków, generalnie ludu pracującego małych miast i wsi.
  Trzeba sobie powiedzieć prawdę, że wzrost frekwencji wyborczej ludu pracującego małych miast i wsi przyniesie sukces wyborczy PZPRowi. Dlatego należy ten lud przekonywać, że co dane nie będzie odbierane i to przy każdej okazji oraz że nie będą płacić podatków od emeryturek i rentek wiejskomałomiejskich. Chodzi o to, że jeśli się tego ludu pozyskać nie da to dobrze byłoby żeby uczestnictwo w wyborach chociaż olewali raczej.
  Czy to jest jakieś niezrozumiałe dla tytanów intelektu i publicystyki? Czy więcej da się zrobić dla środowisk LGBT jak się wybory wygra czy jak się akurat „wzbudza” podczas trwających kampanii wyborczych? A co to, do czerwca nie można pokontrolować zwieracza a odpuścić sobie później?

  Piszesz Jobrawe: – Kaczyński, to jeden z najgłupszych polityków na świecie, nie wiem, czy nie glupszy nawet od blogowych pisdzielców, ale nie aż tak głupi, by nie zdawać sobie sprawy z tego, iż znalazł się na równi pochyłej.

  No wiesz co?- To jaką Ty musisz mieć opinię o jego przeciwnikach politycznych którzy z nim przegrywają?
  No chyba masz całą tę opozycję za kretynów kwadratowych i okrągłych skoro takiego głupka nie potrafią pokonać. Czy tak?

  Dobrze, że możemy się zgodzić co do Twojej konkluzji: – Dlatego uważam, że dla dobra sprawy walkę o prawa LGBT należy – ze względów taktycznych- przełożyć na czas po wyborach, wygranych oczywiście.,
  z której wynika słuszność nauki zwanej logiką która mówi, że prawda może wynikać nie tylko z prawdziwych przesłanek ale z fałszywych też.
  Pozdrawiam.

 119. W przypadku Namargines wyjścią są dwa:
  albo odpuścić sobie politykę ( na przykład olewać wybory i nabiera się wtedy odpowiedniego dystansu )- tak jak Ja)
  albo zacząć wierzyć w cuda ( do tego wskazane jest jednak od czasu do czasu odmówić Ojcze Nasz, ewentualnie raz w tygodniu różaniec, albo wyznanie wiary – też tak jak Ja, tylko, że bez różańca.

  Post od polityki raczej odpada, ale jakaś pielgrzymka, niekoniecznie do Częstochowy, ale na przykład do Lichenia, albo Torunia na początek, a później Alleluja i do przodu.
  I chce się żyć.

 120. Ale, ale… co tam gender i LGBT. Jędraszewski już ma nowego wroga!
  List pasterski na Wielki Post: „Ideologia ekologizmu pokusą szatana”.

  A kaka-przybytki jakby coraz bardziej puste…

 121. Do tego celny komentarz tejota:

  tejot 2 marca o godz. 12:28
  (…)Te kościelno-teologiczne frazy maja straszyć swoją tajemniczością, wzbudzać szacunek dla ich głosiciela i przyciągać do obowiązkowości.

  To jest taki sam sposób czarowania słuchaczy tajemniczością, niezrozumiałością, jak Jarosława Ka ojkofobia, dekonstrukcja, czy anihilacja.

 122. Bez pruderii w konfesjonale
  Czy tak wygląda seksualizacja dzieci w kaka?

  Ksiądz Andrzej: – Twój tatuś wkłada ci palce do c.i.p.ki? Na pewno to robi. Lubisz to?
  Małgosia, 9 lat: – Nie, proszę księdza, tatuś niczego takiego nie robi.
  – Na pewno wkłada ci paluszki. Podnieca cię to?

 123. P.S. To jest artykuł z GW – ale link nie przechodzi ani rusz.
  Niecenzuralne słowa 🙂

 124. Filmy z LGBTQ w temacie z reguly cierpia na nieporadnosc artystyczna
  Poważnie?
  What about „Brokeback Mountain”, „Filadelfia”, „Maurice”, „Boys Don’t Cry”, „Another Country”, „Pride”, „Dallas Buyers Club”, „The Kids Are All Right”, „A Single Man”, „Milk”, „Prayers For Bobby”…?

 125. @GajowyM. 2 marca o godz. 17:09

  Kiedyś wybrałam się sama do kina, nie sprawdzając co to za film. A film był o kobiecie, która miała do wyboru przeraźliwie nudnego małżonka w domowym grajdołku i śliczną, pełną fantazji, ciekawą życia lesbijkę. Wybór (tak jak to przedstawiono) dosyć łatwy, bo charakterystyka postaci czarno-biała.

  Po szczęśliwym dla obu pań zakończeniu zabłysło światło… i nagle się zorientowałam, że na widowni większość stanowiły panie… no nie, nie tylko panie. pary pań. Czule objęte. I poczułam się jakby trochę dziwnie. Czy to była pruderia? Nie wiem do dziś…

 126. Gajowy M
  kwestia gustu… 🙂 nawet na twojej liscie sa filmy dobre, choc nie arcydziela (A Single Man, Milk), takie sobie, chociaz z nagrodami (Philadelphia, Boys Don’t Cry) i na poziomie telewizyjnym (Another Country)…

 127. Bez pruderii w smakowaniu sejmowego mydla
  Mozna odniesc wrazenie , ze prezydent Duda przyszedl do sejmu tylko po to
  aby pocalowac m./ Witek w reke

  Cudzy kontrowersyjny a i ekscentryczny (queer) brak pruderii
  „Mam nadzieje, że Yarosław oraz reszta wierchuszki PiS nie zaprzestali zwyczajowego całowania kobiet po rękach! Towarzysze! Chyba się nie boicie jakiegos tam zmyslonego koronawirusa? Całujcie i to bardziej niż do tej pory
  A do Pań apel: Nie myjcie rąk przed spotkaniem z prezesem. Zwłaszcza po wyjściu z toalety! Dla dobra kraju! „

 128. zapomniales o „Carol”… i wielu innych…

 129. GajowyM
  PA z Rosji specjalizuje się więcej w propagandzie jak w kinie i te przez ciebie wymienione filmy według jego specjalności w żaden sposób dobre być nie mogły, bo to była tylko zła propaganda.

 130. P.S. A kiedy indziej stwierdziłam ze zdziwieniem, że mój całkiem liberalny ma-żonek reaguje alergicznie na pewien typ mężczyzny. „Nie będę rozmawiał z tym… @#$%” – to było w sklepie i chodziło o sprzedawcę! Ja w tym sprzedawcy nie widziałam nic szczególnego, ale jak widać na innego mężczyznę działał ten chłopak jak płachta na byka… Ciekawe, czy zjawisko jest powszechne?

 131. @olborski 2 marca o godz. 17:21
  Dla dobra kraju? To jest heroizm. Kaczafi ślini…

 132. Zakalec 2 z Berlina:
  a ty wogole cokolwiek czytasz lub ogladasz? 🙂

 133. „Moonlight” mógłby się przynajmniej podobać naszym propagandzistom, bo opowiada o homofobii wśród Afroamerykanów, ale może także nie dorasta do wysublimowanych gustów naszych blogowych krytyków.

 134. @GajowyM z 2 marca Czy ten przypadek nie jest pewnym rodzajem pedofilii? A jeśli nie, to czy ze strony jego kobiety powinniśmy mówić o nekrofilii? Jakby co, to tylko pytam. Nasza znajoma wypędzona z Lwowa zwykła mawiać w takich przypadkach : No tak, te uczucia, ale to takieeee nieeestetyczne. Znaczy te obwisłe dupsko i brzuszysko.

 135. @PA2155

  A może coś o konwersji/reedukacji na hetero w specjalnym ośrodku? „But I’m a Cheerleader”, „Boy Erased”, „The Miseducation of Cameron Post”, „Temblores”…

 136. @BWTB

  Może to raczej gerontofilia. JKM jeszcze się rusza 😎

 137. Na marginesie
  2 marca o godz. 17:26
  Calowanie kobiet po rekach jest na tyle ekscentryczne , ze w „and queer” ( ni pies ni wydra ) miesci sie spokojnie . Dlatego LGBTQ kazdego calujacego prezesa obejmuje . Ten akurat moglby zostac honorowym , na poczatek

 138. A te, co swego czasu uległy „urokowi” Harveya W. teraz się mszczą za obrazę uczuć estetycznych?

 139. ajowyM
  „A może coś o konwersji/reedukacji na hetero w specjalnym ośrodku? „But I’m a Cheerleader”, „Boy Erased”, „The Miseducation of Cameron Post”, „Temblores”…”
  za duzo akcentow przykladasz w filmach do tzw. wartosci ideolo… w Kanadzie istnial (nie wiem czy jeszcze istnieje?) specjalny kanal tv dla takich filmow… ale on kiepsko ciagnal przez pewien okres czasu… nie z powodu homofobii, a braku dobrych filmow do ogladania…moze sie myle, ale interesuje mnie bardziej wartosc artystyczna niz ideologiczna w sztuce…moze u ciebie jest inaczej.. 🙂
  Zakalec wspomnial „Moonlight”…to bardziej dokument spoleczny niz epatowanie sie patologia spoleczna pewnego segmentu Ameryki..ale kazdy rozumie wiele rzeczy na swoj sposob.. 🙂

 140. @PA2155

  A znasz „Brudne pieniądze” (Bound)? Fajny kryminał z lesbami.
  Nakręciły siostry Wachowskie znane jako The Wachowski Brothers 😉

 141. za duzo akcentow przykladasz w filmach do tzw. wartosci ideolo…

  Co ty chrzanisz, @PA2155?
  Masz jakieś obsesje na tym tle?

 142. Rusofobom dedykuję: Ne dlya menya…Tak sobie myślę prywatnie, że smutne mają życie, bez znajomości mentalności Rosjan…

 143. GajowyM
  „A znasz „Brudne pieniądze” (Bound)? Fajny kryminał z lesbami.
  Nakręciły siostry Wachowskie znane jako The Wachowski Brothers ”
  nie znam, takich rzeczy nie pokazuja na HBO..:)
  parafrazujac Boya, niezle jestes obkuty w temacie…:) wielu uwaza filmy z lesbijkami jako rodzaj porno, tylko bardziej ekscytujace.. 🙂
  obejrzalem za to (ponownie) film N. Jordana „Mona Lisa”… tam tez jest crime i temat lesbo… 🙂

 144. GajowyM
  Co ty chrzanisz, @PA2155?
  Masz jakieś obsesje na tym tle?
  zupelnie… dostrzegam tylko twoj wyostrzony filter na ten temat…filter, ktory wylawia wszystko.. 🙂

 145. A te, co swego czasu uległy „urokowi” Harveya W. teraz się mszczą za obrazę uczuć estetycznych?
  na obrone Harveya powiedzialbym, ze chcialy zrobic kariera i poszly na calosc… jak to w piosence „sama tego chcialas, pewnie wart byl cos”.. to sie dzieje na calym swiecie, w roznych zawodach…

 146. GajowyM
  jak juz jestes taki au courant w tym temacie, to chyba widziales „Happy Prince”, o ostatatnich latach Oscara Wilde’a
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Happy_Prince_(2018_film)

 147. Ale Historia Gazeta Wyborcza o losie kobiet w czasach wojny i fragment warty uwagi przy zagajeniu „Bez pruderii”
  „Przynajmniej od czasów Cycerona wiadomo, że przemarsz armii sprzymierzonej bywa klęską równą wejściu wroga”
  Wojska sprzymierzone mają przemieszczać się po Polsce nocami, a ich pobyt ma trwać kilka miesięcy, muszę zauważyć nic nie sugerując.
  Zarobić mają fryzjerzy. Amerykańscy żołnierze mają korzystać z ich usług wielokrotnie

 148. GajowyM.
  Warto było ?
  Zaczęło się od stwierdzenia, że LGBT (cokolwiek miałoby to być), są nieporadne artystycznie, aby na końcu dojść do konstatacji, że coś podejrzanie za bardzo, takimi filmami sie interesujesz.
  Dużo przyjemności w dalszej dyskusji. Dowiesz sie napewno jeszcze wielu ciekawych rzeczy o sobie.

 149. Agencje towarzyskie odżyją, bo dziewczyny nie mają kas fiskalnych, jak u Banasia…Tak sobie myślę prywatnie, że wlewka krwi odświeży geny nad Wisłą, dla dobra 500+…

 150. Turcja ujawniła nagranie, na którym wyraźnie widać, jak grecka straż przybrzeżna usiłuje staranować ponton z ludźmi płynącymi w stronę brzegu. Strażnicy odpychają gumową łódź oraz otwierają w jej stronę ogień. Wcześniej informowaliśmy o pierwszych ofiarach śmiertelnych na granicy turecko-greckiej.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jak-europa-broni-swoich-granic-wstrzasajace-nagranie/zrpd3k0
  ……………………………..
  Są jacyś chętni do przyjęcia „gości”?

 151. Chrześcijańska Europa milczy, jak KK w czasie okupacji…Tak sobie myślę prywatnie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie…migrant to Jezus wędrujący…Grecka wersja spieprzaj dziadu !…

 152. Zakalc 2 z Berlina Wsch.
  „Dużo przyjemności w dalszej dyskusji. Dowiesz sie napewno jeszcze wielu ciekawych rzeczy o sobie.”
  koneksje z Putinem i ruski trollizm sa otwarta konkluzja… 🙂

 153. Spadkobiercy kultury antycznej pokazują drugie oblicze w genach…Tak sobie myślę prywatnie o udawaniu Greka humanisty…Eureka ! i cyrklem parcha !…jak mówi Kaczyński o pasożytach na grzbiecie…

 154. Artykuł podje prawdziwe informacje ale wpisy pod nim pokazują że ludzie wiedzą swoje

  https://finanse.wp.pl/koniec-mitow-o-mrozonym-pieczywie-najnowszy-eksperyment-moze-wielu-zaskoczyc-6484395754333825a?fbclid=IwAR2LF2TXRB2XhwOQws-1Vw_H9OnnyjxGl2qpGvCnZ8WQk_S6ug0cHgJFJgs

  Kupowałem i kupuje często chleb z dopieku i znalazłem taki który mnie i rodzinie smakuje. Stosunkowo długo utrzymuje świeżość. Żona kiedyś wpadła z rewelacjami od kum że ten z wypiekany w marketach jest trujący. Poszukałem w necie i znalazłem technologie oraz kto dostarcza półwyrób do dopieku do biedronki w której ten chleb kupuje. Pokazałem i mówię jaka ci ciemnotę kumy wmówiły. Jak taki chleb może być trujący? My przecież od lat mrozimy chleb pokrojony by nam się nie marnował i po rozmrożeniu jest tak samo dobry jak przed nim.
  Chleba praktycznie nie wyrzucamy (a jeżeli już to znikoma ilość)
  Na dodatek nie wiedzący skąd chleb pochodzi chwali go sobie dopytują gdzie go kupiłem.
  No cóż ludzie sami tworzą mit i produkują nieprawdy

 155. Na marginesie
  2 marca o godz. 17:18
  Może to był świetny francuski film „Gazon maudit” z Josian Balasco, która podrywa facetowi ślczną żonę. Nawet ta podrywaczka strzeliła z główki zazdrosnemu mężowi.
  W końcu dogadali się, lesbijka zażyczyła sobie, żeby mąż kochanki zapłodnił ją w celu prokreacyjnym. Kiedy ona kładzie sie z obrzydzeniem pod nim, a on z obrzydzeniem na niej, oboje sobie wyobrażają, że kochają się z tą śliczną trzecią.
  Lesbijka rodzi dzidziusia i owa rodzina 2 + 1,jak święta trójca adoruje małego człowieczka.

 156. Wydaje mi się, że nazwa „gentelmen” dla małżonka pani prezydent jest snobistyczna i nie polska. Proponuję, żeby idąc tropem Aleksandra Fredry „Damy i huzary”, nazywać polskiego księcia malżonka „pierwszym huzarem”, przez analogię do „pierwszej damy”

 157. Lewy
  „Lesbijka rodzi dzidziusia i owa rodzina 2 + 1,jak święta trójca adoruje małego człowieczka.”
  masz pokretne poczucie humoru… 🙂

 158. Jeśli od jakiegoś czasu mamy jak chcą niektórzy faszyzm to jak wytłumaczymy wygraną kandydatki PO w maju? Faszyzmem!

  A więc – tylko Zandberg! Tylko Kosiniak!

 159. troche jak u Agathy Christie: and then there were five…
  Amy Klobuchar is out
  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-51710945

 160. @Lewy 2 marca o godz. 19:46

  Witaj! Eee, nie. Dzidziusia tam nie było 🙂

  Już chciałam napisać, że zupełnie nie pamiętam tytułu, ale właśnie odskoczyła klapka w mózgu i skojarzyłam: „When Night is Falling”. Stąd szybciutko po nitce do kłębka… Particia Rozema – znana kanadyjska reżyserka, „Toronto New Wave” i te rzeczy. Przy okazji cukiereczek: tam jest wątek obrzydliwego kaka w tle! Po popacz popacz.

  Tu jest trailer. Ten ma-żonek to nawet jest niczego sobie, tylko taki skatolony, a to feler…
  https://www.youtube.com/watch?v=J5mszOh_Qis

 161. Duda powiedział, że podpisze 2 miliardy dla tvp, pod warunkiem, że Kurski zostanie zdymisjonowany.
  Jednak ten Budyń ma jaja, zaimponował mi.
  ps
  Czy budynie mają jaja ?

 162. @Lewy 2 marca o godz. 20:08
  Budynie? Jaja? Chyba tylko w proszku.

 163. legat
  2 marca o godz. 16:45,
  Legacie,
  Właściwie to chyba się zgadzamy, w każdym razie nie ma między nami jakiegoś zasadniczego sporu, poza jednym – różnimy się w ocenie poziomu umysłowego Jarosława Kaczyńskiego :). I tę opinię, iż jest to najgłupszy ze znanych mi polityków, podtrzymuję.
  Zacytowałeś m.in. ten oto fragment mojego komentarza: „– Kaczyński, to jeden z najgłupszych polityków na świecie, nie wiem, czy nie glupszy nawet od blogowych pisdzielców, ale nie aż tak głupi, by nie zdawać sobie sprawy z tego, iż znalazł się na równi pochyłej”.
  Po czym ni to zapytałeś, ni to stwierdziłeś (słusznie zresztą):
  „No wiesz co?- To jaką Ty musisz mieć opinię o jego przeciwnikach politycznych którzy z nim przegrywają? No chyba masz całą tę opozycję za kretynów kwadratowych i okrągłych skoro takiego głupka nie potrafią pokonać. Czy tak?”.
  Rzeczywiście, tak to wygląda na pierwszy rzut oka i przy założeniu, że chcieli pokonać, że starali się, robili, co mogli, ale nie podołali geniuszowi Kaczego. Ja jednak od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych jestem raczej skłonny twierdzić, że KO tych wyborów… wygrać nie chciała, a na wygraniu samorządowych oraz eurowyborów również jej specjalnie nie zależało, mało tego – uważam też, że wybory w 2015 też odpuściła, wychodząc z założenia, że wystarczy jej prezydent (wszystko wskazywało na to, że Komorowski pozostanie na drugą kadencję), Trybunał Konstytucyjny, NIK. Poza tym PO była zmęczona władzą i miała świadomość, że społeczeństwo jest zmęczone nią, a ponadto nie miała pomysłu na trzecią kadencję, dlatego uznano, że lepiej wypuścić PiS, ale wejść do parlamentu z bezpiecznym stanem posiadania. Niestety, jak to w życiu bywa, rachuby często zawodzą, a w owych rachubach nie wzięto pod uwagę, że przypadki chodzą po ludziach i właśnie taki przypadek, zbieg okoliczności się przytrafił – SLD zabrakło pół punktu procentowego i nie weszło do parlamentu. Tym sposobem, dzięki tej właśnie koincydencji PiS zyskało samodzielną większość w parlamencie. Tak więc to nie geniusz Prezesa, a czysty przypadek sprawił, że jest tak, jak jest. Przypomnę jeszcze, że Genialny Strateg i Taktyk walczył o władzę od 1990 roku i dopiero po 15 latach wywalczył ją po raz pierwszy i na krótko. Na kolejny sukces musiał czekać już krócej, bo osiem lat, tyle że tym razem udało mu się to dzięki zamierzonej, biernej postawie PO i wspomnianemu już zbiegowi okoliczności. PO wykonała plan minimum -jest najwiekszą partią opozycji i prawdopodobnie łapie drugi oddech, i spokojnie może czekać na wykrwawienie się PiS.
  Tak sobie myślę. 🙂

 164. Ogromna inteligencja dwóch wybitnych przywódców pisowskich, zupełnie nie spodziewałem się tego niesłychanie finezyjnego rozegrania sprawy… Odwołają Kurskiego i wygrają w cuglach wszystko.

 165. W Australii tez mają dobrych aktorów, gejów & Co. Samo życie.
  Uroczy film w temacie z 1994 :
  „Queen of the Desert”.

  Kangur: nie pieprz, do kina mi marsz 🙂

 166. Dodałbym jeszcze 2 mld na klinikę w głosowaniu sejmowym w marcu i… 60:40

 167. Wybitni politycy potrafią spełniać marzenia społeczne, pospolici potrafią je tylko rozbudzać…

 168. Dla koneserów kina.
  Obecnie na „arte” film znany w Polsce jako „Widmo” (1955).
  Klasyk. Reż : Henri-Georges Clouzot.
  W rolach głównych:
  Simone Signoret (Nicole Horner)
  Charles Vanel (Kommissar Fichet)
  Michel Serrault (Herr Raymond)
  Véra Clouzot (Christine Delassalle)
  Paul Meurisse (Michel Delassalle)

 169. Lewy,
  Ty nie być taki wyrywny z tymi jajami. Najsampierw zrób rozpoznanie w kwestii jak Budynia PiSkurVizja pokazuje. Mam wrażenie, że tut. większość blogowa nie ogląda jej to nie wie. Trzeba by może zapytać tych oglądających te tańce-nadziewańce i pojedynki na głosy czy coś podobnego, np. Is42 o opinię co widzieli poza tym.
  Po dzisiejszym posiedzeniu Sejmu widać, że prezes demonstracyjnie Budynia olał dając asumpt by prawie cały PiS salę też opuścił. Biedny Budyń siedział na balkonie w otoczeniu pałacowych pretorianów i z pewnością widział jak ten cały PiS ma go w dupie. Z prezesem na czele.
  W tej całej akcji ważenia sobie lekce Dudy mogą brać udział funkcjonariusze pisvizji na polecenie Kurskiego, który po przebłaganiu i wycałowaniu butów prezesa wrócił do jego łask i teraz realizuje wytyczne Kaczyńskiego. Ta sytuacja może Budynia irytować ponieważ się przyzwyczaił do życia w pałacu i liczył na pomoc ze strony pisowskiego ośrodka propagandy. Ponieważ ten ośrodek go rozczarowuje to zaczyna podskakiwać. Ale wiesz, ja to nie bardzo tę wieść traktuję poważnie bo wiadomo, że jak prezes zadzwoni do Budynia, wygarnie mu i powie by się odwalił od Jacka Kurskiego to tak będzie. Może też być i tak, że Kurski się prezesu znudził – aaa to by była inna para kaloszy. Mógłby rozłożyć ręce i powiedzieć: – „No widzisz Jacku, no co ja mogę, co ja mogę, prosty zwykły poseł. Spakuj manatki i idź do Sasina, może ci coś da.”

 170. Chyba że Największy uznał choćby podświadomie że druga kadencja nie licuje ze znaczeniem Brata i Jego

 171. Wiadomo że Kurski jest z mocnej frakcji Ziobry głodnej schedy po Wielkim Kaczorku, który preferuje Wielkiego Morawieckiego, z którym Duda zapewne nie ma zatargów bo o co.

 172. zezem
  masz na mysli ten film?
  https://en.wikipedia.org/wiki/Les_Diaboliques_(film)
  ja go widzialem w TVP gdy bylem dzieckiem
  a w 1996 zrobiono remake z Sh. Stone i I. Adjani, duuuzo gorsza…

 173. @PA2155
  Tak, Les Diaboliques.
  Remake są niemal zawsze gorsze lub złe.

 174. @adam100 2 marca o godz. 20:27

  Widziałam – bardzo sympatyczny. Ciekawostka – spośród kilku aktorów grających transwestytów tylko jeden był prawdziwym transwestytą – i doskonale można wyczuć, który!

  Tu jest trailer:
  https://www.youtube.com/watch?v=QgFDIinCeYI

 175. zezem
  film jest od dawna w „Criterion Collection”
  widzialem go drugi raz kilka lat temu i to, IMHO, prawdziwa klasyka… nawet Paul Meurisse straszy, gdy jako umarly podnosi sie z wanny…

 176. Na marginesie,
  Ten link księdzu Ci nie wchodzi, bo jest nim pe.nis, a to jest słowo zakazane na blogu w przeciwieństwie do synonimu na „ch” 🙂
  żeby poniższy link był aktywny, trzeba usunąć apostrof znajdujący się na początku (przed https) oraz usunąć kropkę pomiędzy „p” a „enis”.

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25735444,pedofilia-w-kosciele-cycki-czy-p.enis-proboszcz-z-gorlic.html#s=BoxWyboMT

 177. a jednak nic nie trzeba usuwać – link działa.

 178. zezem
  ale ten drugi watek, o ktorym dzisiaj niby dyskutujemy byl jedynie po to, aby watek kryminalny byl ciekawszy… 🙂

 179. Lewy,
  To chyba plotki – chodzi o tę dymisję Kurskiego, ktorej rzekomo domagał się Dudolini. Ale jeśli rzeczywiscie się domagał, to jest to -bez dwóch zdań – ustawka. Jaja w tym wieku nie wyrastają.

 180. Na marginesie
  2 marca o godz. 16:29

  „Czy przed kościołem, gdzie …. Jędraszewski, protestowali TYLKO geje? … o są chyba również zwyczajni młodzi ludzie, zniesmaczeni tym zalewem klerykalnego szczujstwa”.

  „Kiedy przyjdą podpalić dom, …ten, w którym mieszkasz – Polskę,…kiedy rzucą przed siebie grom,…kiedy runą TĘCZOWYM wojskiem…i pod drzwiami staną, i nocą…kolbami w drzwi załomocą -…ty, ze snu podnosząc skroń,…stań u drzwi….Bagnet na broń!…Trzeba krwi”! (znalezione w sieci) 🙂

 181. @jobrave 2 marca o godz. 20:59
  Dzięki! Nie wiedziałam, że wstawienie kropki nie unieczynni linku. Live and learn!
  P.S. Dudolini 🙂

 182. @Mauro Rossi 2 marca o godz. 21:06
  Zwyczajnie – wysmażasz religianckie pier.oły
  W dodatku wycierając sobie gębę Broniewskim, szlachetnie urodzonym poetą proletariackim.
  Szczyt żenady.

 183. Do tych bilbordów z palicem PO activists mogliby dorzucić tańce półnagich performerów do bębenka pod co piątym bilbordem, żeby ożywić przekaz.

 184. Bar Norte
  2 marca o godz. 15:14

  „Hoover (…) W stworzonych przez siebie strukturach FBI, zdominowanych przez wybieranych przez siebie mężczyzn, czuł się świetnie nie doświadczając jakiegoś „odrzucenia”. Nigdy nie był „szantażowany” z powodu swych upodobań seksualnych”.

  Musiały być one, te upodobania, na tyle mało znane, że nie dotarły do GRU, mimo że szpiegostwo sowieckie w USA było w latach 30. i 40. prowadzone na dużą skalę. Wówczas Hoover zostałby agentem sowieckim albo musiałby odejść z roboty. W każdym przypadku byłby to plus dla Soviet Union.

  „Eastwood eksponując watek gejowski tak naprawde Hoovera sprowadzonego przez propagadnę prawicową do wymiaru „Młota na komuchów”, uczłowieczył”.

  Nie zapominaj o propagandzie lewicowej, która robiła z Hoovera supermonstrum i z satysfakcją rozpowszechniała później informacje o jego homoseksualizmie. Mnie się wydaje, że wywód konserwatysty Eastwooda na temat Hoovera jest jednoznaczny: jesteś gejem to jesteś, ale nie rób z tego teatru ani oręża politycznego. Tak jak Hoover zachowuje się wielu rozsądnych homoseksualistów, unika ostentacji i comming-outów.

  „Nadał tej odstręczającej z racji fundamentalistycznych pogladów politycznych i parszywych metod działania postaci ludzkie cechy ….”.

  „No tak, Hooover ― monstrum, Che Guvera i Castro to sympatyczni kolesie, marksiści-idealiści, mogliby w przedszkolu pracować jak później Cohn-Bendit.

  „Zresztą jeśli prezes Kurski zdecyduje się na dalsze otwarcie na problematykę LGBT emitując po raz drugi ten film”.

  A narzekacie, że TVP dostała 2 miliardy, w tym na programy misyjne. Ta misja polega i na tym, żeby lewica miał coś dla siebie i mogła obejrzeć sobie „film gejowski”. Teraz Kurski powinien puścić „Pułkownika Redla”. Wy będziecie zadowoleni i Bruksela, może nawet TSUE? 🙂

 185. cd 21:14 W maseczkach jeśli co nieuniknione PO oskarży PiS o słabiznę z Wirusem

 186. MajsterKlepka
  2 marca o godz. 14:49

  „To by wyjasnialo czemu geje sa tacy rozesmiani i radosni w porownaniu z heteroseksualnymi smutasami i brutalami wyzywajacymi sie na słabszych”.

  Homoseksualiści dzielą się na zwykłych i tzw. przegiętych. Przegięci to ci co nienaturalnie gestykulują, udają kobiety lub mają takie cechy, są nienaturalnie radośni (czasem w wyniku zażywania środków psychotropowych) lub ze skłonnościami do histerii. Biedroń należy do przegiętych.

 187. W swoich dzielnicach panie platformerki-performerki : maseczka, spódniczka, tenisówki i taniec. Taniec pod bilbordem.

 188. „Projekt przewiduje m.in. że osoby chore na chorobę zakaźną albo osoby podejrzane o zachorowanie na nią mogą podlegać obowiązkowej hospitalizacji. W projekcie zapisano również, że zdrowi, którzy mieli styczność z chorymi na choroby zakaźne podlegają obowiązkowej kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu. ”
  ………..……………………………..
  Przymusowa kwarantanna dla kontrkanydatow ?

 189. jobrave
  2 marca o godz. 14:29

  „Później były eurowybory- minimalna wygrana PiS – różnica około 100 tys. głosów, choć PiS mocno grzał temat LGBT”.

  Coś ci się jobrave kiełbasi.
  Wybory do Europarlamentu 2019

  1/ PiS: 6 192 780 głosów czyli 45,38 proc. (26 mandaty).
  2/ PO PSL SLD Zieloni 5 249 935 czyli 38,47 proc. (22 mandaty)
  3/ Różnica wynosi ok. 900 tys. głosów.
  4/ PIS nie grzał „tematu LGBT”, to opozycja grzała podczas kampanii, mówiono nawet o wojnie religijnej. Ze skutkiem jak wyżej.

 190. Homoseksualiści dzielą się na normalnych i kiecunów.

  Kiecuny nie są w stanie się ujawnić ze swoją orientacją – bo gdyby kaka im na to pozwolił, to ich liczba w łonie kaka byłaby jawna – i trzoda zawyłaby ze zdziwienia. Dlatego kaka z całą mocą potępia, gromi, opluwa, kamienuje jawnych homoseksualistów – którzy w dodatku stanowią konkurencję.

  Społeczna akceptacja homoseksualizmu – i wychowanie seksualne w szkołach – podmywa fundamenty kaka. Z ich powodu nie można szepnąć chłopakowi, który nie czuje pociągu do kobiet, że „Bóg wskazuje mu drogę do kapłaństwa”. Ani obmacywać pięcioletnich dzieci, które nauczono czym jest „zły dotyk”. Dlatego Jędraszewscy dostają bieżączki – bo grozi im wycie do księżyca w pustych kościołach.

  Niedawno były już xiunc Krzysztof Charamsa – mówił i pisał sporo na temat tej tajemnicy poliszynela – bardzo liczni sutannowi geje gorąco pragną móc się ujawnić. I żyć jak ludzie w zgodzie z własnymi skłonnościami…

 191. 21:28

  To było coś… W tych wyborach, mecz na wyjeździe, pięciu premierów ze złota piłką w drużynie rywala… Piękny mecz…

 192. Emeryci z PO jak zwykle przeinaczają

 193. @olborski 2 marca o godz. 21:23
  A żebyś wiedział! Komentarz spod Szostkiewicza:

  W naszym porąbanym kraju jest już wszystko możliwe. Przewiduję, że w najbliższym czasie Prezes Wszystkich Prezesów, wykorzystując efekt koronowirusa, wprowadzi zakaz organizowania wszystkich zgromadzeń powyżej dwóch osób. Skończy się w ten sposób kampania wyborcza. I tak z dniem 1.04.2020 ogłosi, że prezydentem na okres nie krótszy jak trzydzieści lat pozostaje obecny AD. Zawiesi konstytucję i rozwiąże Sejm i Senat. Ogłosi, że jedynym obowiązującym prawem jest dekalog. Jedynym ministrem w Jego kraju jest JK Prezes Wszystkich Prezesów którego decyzje są nieodwołalne. Zmieni nazwę naszego zwariowanego kraju na PISLADIĘ.Ogłosi też, że najwyższym i jedynym przywódcą nowej krainy jest J.K. PWP. Jego osoba z dniem 1.04.2020 jest święta i nietykalna, podlega tylko jemu. Suweren od dnia 1.04.202O ma być szczęśliwy i zadowlony. Dla siebie pozostawi KORONĘ a suwerenowi wirusa!
  Qurna chyba już zwariowałem?!

 194. Notabene jednak trochę lepiej to wygląda kiedy 37-latek Kosiniak podejmuje się zniesienia podatku od emerytur niż emerytka która właśnie uzyskała prawa do emerytury

 195. legat
  2 marca o godz. 10:02

  „Czarzasty zadziera z LGBT wystawiając Biedronia? Pacyfikuje ten ruch. Mówiłem, żebyście się uczyli Mauro”.

  Uczyli? Od was? Kaczyński zastosował ten manewr 15 lat temu wobec LPR (czym zaskarbił sobie dozgonną wdzięczność Giertycha) i Samoobrony, której też już nie ma.

  „Chcieliście połknąć Samoobronę w rezultacie czego padł Wasz rząd na pysk, na całe 8 lat”.

  Powody były o wiele bardziej skomplikowane.

  „Czarzasty połknął Wiosnę, spacyfikował lidera i jakoś się nie przewraca”.

  Na razie siedzi w ławach opozycji, może po prostu nie spada z ławy, to też jakiś sukces. Wiosna to wydmuszka, zero, null. 1 plus zero to nadal 1.

 196. @jobrave

  2 marca o godz. 14:29
  „Później były eurowybory- minimalna wygrana PiS – różnica około 100 tys. głosów”

  Ubiegłoroczne wybory do PE były ogromnym sukcesem PiS.

  W poprzednich, które odbyły się w roku 2014, PO łącznie z SLD i PSL zdobyły 3 419 380 głosów, podczas gdy PiS razem z Ziobro i Gowinem – 2 776 027. Różnica wynosiła więc 643 353 na korzyść PO+SLD+PSL. W 2019 PiS ze swoją koalicją miał przewagę ok. 100 tysięcy, czyli zyskał ok. 750 tysięcy.

  Udało mu się to dzięki mobilizacji wyborców wiejskich i małomiasteczkowych, którzy wcześniej niechętnie szli do eurowyborów. A głównym czynnikiem tej mobilizacji było straszenie LGBT. Nieocenioną przysługę wyświadczyły wtedy PiSowi środowiska LGBT i Platformy z koalicją. Organizowały parady niemal w każdym powiecie, choć jeszcze kilka lat temu robiły to tylko w kilku największych miastach. A największym strzałem w stopę była słynna parada w Gdańsku z waginą na kiju. Dzień przed wyborami, podczas ciszy wyborczej.

 197. @legat
  2 marca o godz. 20:33

  „Biedny Budyń siedział na balkonie w otoczeniu pałacowych pretorianów i z pewnością widział jak ten cały PiS ma go w dupie”.

  Coś jest na rzeczy. Od początku tej kampanii Duda zachowuje się tak, jakby nie chciał, ale musiał. Jakiś taki zmęczony, niezadowolony. Czasem wybucha złością, którą oczywiście kieruje na wrogów ludu pisowskiego, tudzież osoby mówiące w innych językach. Nadyma się, czerwienieje (skoki ciśnienia?) i robi miny jak Duce. Wcześniej taki nie był. Może rację ma Jola Rosiek, która ogłosiła światu, że Anżej ma dość swojej funkcji i nie chciał już kandydować, ale Kaczyński go zmusił?

 198. Mauro Rossi,
  odpuście sobie Mauro Biedronia i skomentujcie może wieść medialną, że Duda zażądał dymisji Kurskiego. Czy może jeszcze nie dostaliście Mauro SMSa co macie głosić na ten temat? I może poinformujcie dlaczego pisowski prezydent PiSu został przez parlamentarzystów PiS zlekceważony i opuszczony i musiał jak cieć sam siedzieć na balkonie na posiedzeniu zwołanym z jego inicjatywy.

  A fakty z przeszłości są takie, że prowokacja Kamińskiego wobec Samoobrony skończyła się dla was utratą władzy. I tyle w temacie.

 199. 21:51

  Ooo. wielki Kaczorek mógłby go zmusić do startu tylko gdyby nie był wielkim strategiem i chciał przegrać wybory prezydenckie. Nie wszystkie enuncjacje warte są przywoływania:)

 200. Genialny. Autentycznie.

 201. Mauro Rossi

  Bardzo się cieszę, że zmieniasz powoli swe podejscie do środowisk LGBT. Cieszę się, że zaczyna powoli do ciebie docierać, że obiektywnie rzecz biorąc te środowiska składają się również z gejów o pogladach prawicowych, konserwatywnych i antykomunistycznych. W tym oczywiście również tych z nich, którzy wnoszą do swych związków pierwiastki kobiece – jak piszesz do MajstraKlepki gejów „przegiętych”. Bo własnie taki był Hoover co trafnie wyraził Clinton Eastwood w kilku scenach filmu.

  Piszesz, że upodobania (seksualne Hoovera) były mało znane.

  To nieprawda bo były tajemnicą poliszynela. Doskonale wiedzieli o nich jego pracownicy i przełożeni. Jak również w ślad za tym cała śmietanka waszyngtońska – i to przez dziesięciolecia.
  Upodobania przejawiały się np w rekrutacji do FBI przystojnych agentów bez obciązeń rodzinych czyli bez zobowiazań wobec kobiet. On się ze swymi preferencjami nie krył z tym, że wybrał mało ryzykowny model związku czyli monogamię. To zresztą też wynikało z jego konserwatyzmu wyrażającego się w stałości uczuć, ktore przejawiał do jednego ze swych agentów – potem będacego jego zastępcą.

  „Mnie się wydaje, że wywód konserwatysty Eastwooda na temat Hoovera jest jednoznaczny: jesteś gejem to jesteś, ale nie rób z tego teatru ani oręża politycznego.”

  Nie, akurat przesłaniem filmu jest to, że z orientacją seksualną nic się nie da zrobić i życie człowieka jest jej podporządkowane. Hoover na swój sposób wokół swej orientacji seksualnej stworzył teatr. Dość specyficzny bo to było FBI. Eastwood bardzo wnikliwie to przedstawił.

 202. Remm,
  no nieeee, z tym zmuszaniem do prezydentury to jakoś do mnie nie trafia. On, Duda, sam chce ale prezesowi to jakby zwisa. Wiesz, może być i tak, że z jakiegoś „Pegasusa” czy z innych drutów w okablowanym Pałacu (no przecież po coś ten remont był) chłopcy wiceprezesa ułaskawieńca usłyszeli, że jak wygra II kadencję to odpłaci za 5 lat poniżeń i traktowania go jak chłopca na posyłki i prezesowego „długopisa”. Mogło mu się kiedyś tak wyrwać gdy np. chciał żonie pokazać że nie jest skończonym wujkiem i popychlem. Wtedy to jakby wszystko się zatrybiało. Który prezydent byłby niebezpieczniejszy dla Kaczyńskiego? – to po pierwsze a po drugie, to sam prezes skonsolidowałby PZPR wokół siebie w obliczu zagrożenia tylko wtedy, gdyby prezydentem nie był Duda. Przy ochwaconym Dudzie prezes byłby skończony na zawsze a przy innym, wywodzącym się z opozycji z pewnością nie.
  Chodzi o to, czy Duda jest zdolny po zwycięstwie wyborczym pokazać prezesowi czy umie się podrapać pod oczkiem jak Lichocka czy nie. A co jeśli prezes uważa, że jest zdolny? Już Banaś pokazał prezesu gest Kozakiewicza.

 203. Mauro Rossi,
  Jak na kampanię wyborczą, ktora kosztowała kilkadziesiąt miliardów złotych, te 26 mandatów, to naprawdę nędzny wynik – tylko cztery mandaty więcej od KE, która na kampanię wydała grosze.
  To wyście grzali LGBT, tak jak opozycja grzała Kuchcińskiego, Banasia, Lichocką i koronawirusa (który was wykończy).

 204. Ta emerytura bez podatku wejdzie za kilka lat, jak już odejdą relatywnie dobrze uposażeni emeryci PRLowskiego rynku pracy, a zacznie się kłopot ze słabo uposażonymi bohaterami transformacji.

 205. legat 20.33
  Za dużo zmiennych aby można było przeprowadzić dowód i pokazać wynik.
  Poza tym, nikomu nie uwłaczając, taniec i śpiew polepsza nastrój i wprowadza miłą domową atmosferę.
  Obserwuję ze spokojem zmagania kandydatów na prezydencki urząd bo wszyscy prezentują się sympatycznie i każdy stara się pokazywać pazurki.
  W tym wyścigu pretendentów zaznaczyło się wystąpienie Władysława Tygrysa Kosiniaka-Kamysza, niemniej to tylko słowa i słówka
  Pozdrawiam wielką ławę blogowych komentatorów

 206. Myśli, że ta troska, że grupa zawodowa księży nie może wyżyć swoich skłonności seksualnych jest nieuzasadniona. Zarówno przełożeni w kościele , jak „lud boży” mają bardzo tolerancyjne podejście do skłonności seksualnych swoich księży i właściwie nie stoją ich szczęściu w drodze. W sumie obojętne jest też o jakie skłonności chodzi, od hetero, homo, do pedofili wszystko jest tolerowane. Jedynym co jest oczekiwane to to, żeby same związki były dyskretne, nie natrętnie demonstracyjne. Stale związki homoseksualne właśnie w wiejskich parafiach miedzy proboszczem i wikarym, a po przejściu na emeryturę , miedzy proboszczem rezydentem, a wikarym awansującym na proboszcza utrzymują sie przez cała życie i to przy pełnej aprobacie parafian i biskupa.Trochę bardziej niewygodne jest to przy stosunkach heteroseksualnych, ale jak długo ksiądz nie okazuje potrzeby ostentacyjnego upublicznia swojego związku, jest on przez wszystkich tolerowany. Podobnie jest z molestowaniem księży przez dzieci, także te są znoszone przez kościół z anielska cierpliwością . Życie w celibacie nie jest łatwe i wymaga wielu wyrzeczeń, ale także je można ułożyć sobie znośnie.

 207. Is42,
  dzięki za reakcję ale wiesz, chodziło mi o to jak traktowany jest konkretnie Duda w stosunku do reszty. Czy są przesłanki by sądzić, że TVPis jest mu „oddana” jakoś bardziej wyraźnie niż innym kandydatom.
  A co do tego co tam oglądasz to mnie nic. Imaginuj sobie, że wczoraj i dzisiaj też oglądałem TVP a konkretnie TVP Sport bo wczoraj był finał Mistrzostw Polski w snookera, które zakończyły się pewną niespodzianką. Zrodził się nowy mistrz, szesnastolatek. Mam nadzieję, że talentu nie zmarnuje.
  Pozdrawiam i jeszcze raz się kłaniam.

 208. @legat
  2 marca o godz. 22:33

  Też tak może być. Może Duda wie, że pod nim ryją i dlatego jest taki rozkojarzony. Nie przywykł do takich sytuacji. W poprzedniej kampanii był „cudownym dzieckiem”, wokół którego skakał cały PiS, a na jego wiece i spotkania przychodzili tylko wielbiciele, bo przeciwnicy go lekceważyli. Teraz przychodzi opozycja i krzyczy na niego brzydko, a Internet robi sobie z niego bekę.

  Nie sądzę jednak, aby Duda był zdolny postawić się Kaczyńskiemu. Zawsze mi wyglądał na takiego, co chętnie podporządkowuje się silniejszym.

 209. Bar Norte

  Jak zawsze jestem bardzo wdzieczny za wywiad Sroczynskiego w gazecie.
  Najgorsze jest to, ze politycy glownego nurtu udaja, ze musza wymyslic kolo, tymczasem powszechne systemy opieki zdrowotnej istnieja w kazdym rozwinietym kraju, poza USA.
  Nikt nie bakrutuje, wystarczy skopiowac.

  ,, Oba te programy zdrowotne – dla najbiedniejszych i weteranów – działają nieźle i Sanders proponuje, żeby je dofinansować i rozciągnąć na wszystkich Amerykanów.
  Policzył, ile to będzie kosztować?
  Są to ogromne kwoty, ale jak się je porówna z kwotami cięć podatkowych dla najbogatszych, które zrobił Trump – to już nie robią takiego wrażenia.
  Reforma w służbie zdrowia ma być powiązana z wielką zmianą całego systemu podatkowego w stronę większej progresji, żeby zamożni bardziej dokładali się do budżetu. Służba zdrowia to 70 procent przesłania Sandersa, bo on wie, że może na tym zbudować poparcie również wśród części wyborców Trumpa.”

  1.Rodzina placi 20 tysiecy rocznie za wszystkie podstawowe i dadatkowe oplaty, tymczasem podatki wzrosly by tylko o 4 tysiace rocznie i cala opieka bedzie za darmo.
  2.Glowny kaznodzieja neoliberalizmu i neokonserwatyzmu, ktory porownal zwyciestwo Sandersa do zwyciestwa Hitlera, wlasnie zrezygnowal z posady.
  Na pewno znajda mu dyrektorstwo w amerykanskim Orlenie.
  https://www.nytimes.com/2020/03/02/business/media/chris-matthews-resigns-steps-down-msnbc.html

 210. Choroba papieża dowodzi, że nie ma świętych…To kara boska za grzechy KK…i jego owczarni…Tak sobie myślę prywatnie, że nie ma sensu wtrąć się w ich wewnętrzne porachunki…Wystarczy nie grzeszyć, aby zdrowie wróciło…sami to wymyślili…

 211. Ponoć ukrzyżowanie miało zbawić świat…Tak sobie myślę bez pruderii, to prawie jak przeskoczenie muru przez Wałęsę, obaliło tzw. komunę…co nas zbawiło- od czego…Jędraszewski wyjaśni zapewne…

 212. LGBT…czy to brakoróbstwo, tego doskonałego w tworzeniu czy próba dla wątpiących czy płeć nie może być identyczna, aby życie miało sens…Tak sobie myślę prywatnie, że napisane jest miłuj bliżniego…a płeć, to jak etykieta z nazwą piwa na butelce…o gustach smakowych nie dyskutuje się…kochajmy butelkę człowiekiem zwaną… po ciemku etykiety nie widać…delektujmy się smakiem…

 213. @ Bywalec 2

  Warto było ?

  Hmm… Faktycznie można się tu sporo o sobie dowiedzieć od niektórych 😉 Ale nie żałuję, bo warto wiedzieć, że są na blogu eksperci od ideolo…
  A propos wczorajszego programu na arte to też oglądałem (jak się po chwili okazało) kolejny raz „Les diaboliques”. A potem jeszcze ten drugi film z fantastyczną Simone Signoret.
  A w związku z „bez pruderii” przypomniał mi się niedawno pokazywany na tym samym kanale francuski miniserial komediowy
  „J’ai 2 amours” (Też cię kocham) o dwóch G planujących dziecko z L.
  Główny bohater, czterdziestoletni lekarz, spotyka po latach swoją pierwszą miłość – kobietę i okazuje się być B. Stwierdziwszy, że nie może żyć bez obojga partnerów, wikła się w dwa związki i zaczyna prowadzić podwójne życie. Jednak każde kłamstwo rodzi kolejne i wkrótce sytuacja wymyka mu się spod kontroli…

 214. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  No właśnie, delektujmy się smakiem…

 215. Bez pruderii. Turcja ma swój Donbas 2 w Syrii…Tak sobie myślę prywatnie: i co im zrobicie jak nie oddadzą…Israel ma swój Donbas na Wzgórzach Golan i co …Jankesi mają swój Donbas w Guantanamo i co …Jeszcze raz Turcja, która ma swój Donbas 1 na Płn. Cypru i co …Można mnożyć przykłady „donbasizmu” terytorialnego na świecie na dowód hipokryzji tzw. opinii światowej…w ramach pruderii…

 216. Burdel mama królową telewizji…a czepiają się pedofilii i innych sposobów seksu znanych w antycznym świecie…Tak sobie myślę prywatnie, że bojkot tej kultury jak Polańskiego, to wtórny analfabetyzm…Świat bez Sedesu z Ebonitu czy Pietigoljasa wydaje się mroczny…

 217. 19. osób zamierza ubiegać się o prezydenturę, podały dzisiejsze wiadomości. Na listach poparcia setki podpisów z zaświatów, ale PKW sprawdza i odsyła tych zmarłych na swoje miejsce, chociaż pojawiają się nowi. To jest tak jak ze starymi pomysłami, wciąż wracają jak żywe.

 218. Jacek Mroczek ekspert od wizerunku:
  ― Czekam na taką wypowiedź, że brak koronawirusa w Polsce to symptom naszego izolowania w Europie.
  ― Czekam na ten moment, kiedy pani Kidawa-Błońska sama ogłosi, że ma już koronawirusa. Ona tak oczekuje tego wirusa, że to się niedługo musi zdarzyć – powiedział.

  Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog:
  ― Koronawirus paradoksalnie szerzy się łatwiej, bo jest znacznie łagodniejszy. Rozprzestrzenia się też dlatego, że wszyscy się go boją, a zachowują, jakby chcieli go mieć.
  ― Jeżeli czytam, że w szpitalu we Włoszech odwiedzający zaraził się od pacjenta, to znaczy, że złamano wszystkie reguły i wpuszczono gościa do szpitala zakaźnego. Rzecz absurdalna, ale się zdarzyła.
  ― Byłem rozczarowany SARS-em – nie przyszedł. W sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego na stole pojawiają się pieniądze na przygotowanie się do przyszłych zagrożeń. Te środki ostatecznie się nie pojawiły, bo nie przyszedł SARS.
  (TVP Info)

 219. jobrave
  2 marca o godz. 22:33

  „Jak na kampanię wyborczą, ktora kosztowała kilkadziesiąt miliardów złotych”.

  Jeśli nie krępujesz się zgłoś ten swój problem do PKW, partia na kampanię wyborczą może wydać tylko to co dostaje z oficjalnych dotacji, z budżetu. Kilkadziesiąt miliardów przekracza tysiąc razy to co duża partia może otrzymać po wygraniu wyborów.
  (Abyś uświadomił sobie rząd wielkosci, 450 mld PLN to tegoroczyny bużet państwa).

  No więc z takim pytaniem i tezą w PKW mogą zapytać cię o kolor papierów jakie posiadasz i czy nie jest żółty. 🙂

 220. Polskie Nagrody Filmowe ORŁY 2020
  Prowadzący program Maciej Stuhr zaczął od podarcia scenariusza. Coraz częściej widzimy aktorów w rolach polityków i polityków w rolach aktorów.
  Kto jest kim, staje się powszechne.
  Orły nie dorównują jeszcze Oskarom niemniej pewnymi elementami tamte przewyższają. Nasi aktorzy są eleganccy, a aktorki piękne.
  I to byloby na tyle. Resztę możecie zobaczyć w mediach

 221. PiS wirusa do Polski nie wpuści , choćby Kidawa-Blońska stanęła na głowie. To Kaczyński zdecydował, kiedy postanowił wydać 2 mld. na propagandę, zamiast leczenia raka. W Polsce PiSu najlepszym zabezpieczeniem przed wszystkimi chorobami jest propaganda, jej szlabanu nie pokona żaden wirus.

 222. @Mauro Rossi
  3 marca o godz. 11:02
  Przecież widać gołym okiem, że w kampanię wyborczą PZPRawicy angażują się zarówno państwowi urzędnicy, jak i publiczna telewizja i radio. Nie tylko zreszta publiczna bo zamówienia na państwowe reklamy są uzależnione od odpowiedniej postawy tzn niekrytykowania władzy (oczywiście wzorem swej poprzedniczki PZPRawica dopuszcza ograniczoną i „konstruktywną ” krytykę.)

 223. Mauro Rossi,
  Nie udawaj, że nie kumasz, dobrze wiesz, co mam na myśli. Chodzi o to, że pieniędzmi, które do was nie należą, przekupujecie elektorat – „pińcet” kosztuje co roku około 40 mld złotych, a teraz jeszcze dochodzą emeryckie „trzynastki” – circa 10 mld. O innych drobniejszych prezentach nie wspomnę.

 224. Koronawirusa nie ma co pękać, bo na własne uszy slyszałem, jak szef PiS- GiS, Pinkas zapewniał przedwczoraj w Sejmie: „- Mogę zaręczyć, że jeżeli ktoś będzie kiedyś oceniał zaangażowanie państwa polskiego w zwalczaniu koronawirusa, to będziemy tymi, którzy będą tworzyć benchmark dla innych krajów. Ja to świadomie mogę powiedzieć”.
  Benchmark, panie, benchmark!

 225. Będzie kolejny cud…wi-rus nie przeszedł…Tak sobie myślę prywatnie, że strzeżonego…A czepiają się nawalonych kierowców, przy których wirus autostopowicz ulega dezynfekcji…

 226. jobrave
  3 marca o godz. 11:29

  Rząd jest od tego, żeby dobrze rządził i miał środki na zaspokojanie potrzeb ludzi. Mimo kilkuletniego spowolnienia gospodarczego w UE bezrobcie w Polsce jest niemal najniższe w krajach wspólnoty, a wzrost krajowego PKP wyniósł w 2019 r. 4 proc. Kojarzysz to z lepszą ściągalnością podatków, 500 plus, innymi programami socjalnymi przez to stymulowaniem popytu wewnętrznego? Czy może wszystko widzisz osobno?

 227. Mad Marx
  3 marca o godz. 11:21

  „Przecież widać gołym okiem, że w kampanię wyborczą PZPRawicy angażują się zarówno państwowi urzędnicy, jak i publiczna telewizja i radio”.

  Niech Szalony Marks wyjaśni w co angażowali się państwowi urzędnicy i telewizje komercyjne (Polsat, TVN) podczas kampanii wyborczych w 2015 roku. Po której stronie była wówczas TVP, komu robiła kampanię? Wariantuńcio pamięta, czy pamięć służy gorzej?

 228. Mauro Rossi,
  słuchajcie no. Czemu milczycie w sprawie Duda-Kurski? Jeszcze SMS nie dotarł z Nowogrodzkiej co pitolić na ten temat?

 229. „Kim ty jesteś? – prezydentem.
  Jaki znak twój? – Pismo Święte.
  Kto cię wybrał? – naród głupi.
  Kto twym panem? – to biskupi.
  Ułaskawiasz? – tak, ziomali.
  Co sąd na to? – niech się wali.
  A przepisy? – pluję na nie.
  Konstytucja? – sranie w banie.
  A co z Polską? – oszukana.
  Jak pracujesz? – na kolanach.
  Komu służysz? – prezesowi.
  Hołd oddajesz? – Rydzykowi.
  Oszukujesz? – i co z tego?
  A sumienie? – co takiego?
  Kochasz władzę? – kocham szczerze.
  A w co wierzysz? – w Jarka wierzę.”

 230. Gersdorf bojkotuje rozprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym. „Utracił zdolność do pełnienia swojej funkcji”

  https://wyborcza.pl/7,75398,25750577,trybunal-rozstrzyga-spor-kompetencyjny-ktorego-nie-ma.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Jebać PiS-faszystow

 231. wzrost krajowego PKP wyniósł w 2019 r. 4 proc.

  Wow! Więcej pociągów?

 232. Racjonalna Polska

  Beata Bojar o Terleckim: „Pół życia leczony w zakładach psychiatrycznych, stały bywalec na odwykach i detoksach. Wywąchał całe tony butaprenu. Dzisiaj, PiSowski minister, który współdecyduje o losach kraju. Nigdy nie spotkałam się z takim dnem w rządzie. Dzięki ekipie złodziei, analfabetów i wszelkiej patologii, jako państwo w rankingu światowym jesteśmy mniej niż zero…. tylko skąd ciemnogrodowi o tym wiedzieć… oni żyją w skansenie zawierzonym maryjce.”

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 233. R.Giertych

  Projekt listu Andrzeja Dudy do prezesa PiS przygotowany przez wiernego doradcę podłej zmiany, czyli przeze mnie.

  Szanowny Panie Prezesie!

  Zwracam się z gorącą prośbą o wyrażenie zgody na wyrażenie veta do ustawy o przyznaniu pieniędzy TVP. Prośbę moją motywuję strasznym atakiem ze strony sił zła: Kidawy, Tuska, PSL-u etc.etc., którzy dzień i noc mącą w głowach dużej części społeczeństwa przedstawiając te drobne wsparcie dla naszych wspaniałych dziennikarzy w TVP jako wygórowane w stosunku do nakładów na służbę zdrowia. Te siły zła zdają się nie rozumieć, że od TVP zależy rzecz największa i najszlachetniejsza na świecie – pana, panie Prezesie władza nad powierzonym mu ludem (w tym piszącym te słowa pokornym Pana sługą), a od chorych nic nie zależy, bo przy naszej służbie zdrowia i tak marne szansę mają. Jednakże powtarzane przez opozycję kłamstwa o rzekomym priorytecie chorych nad dziennikarzami ( i dziennikarkami!) dotarły nieopatrznie do części społeczeństwa poprzez nieszczęśliwe sfotografowanie słusznego gestu oburzenia połączonego z jednoczesnym pocieraniem oka i odgarnianiem włosów, Pana Panie Prezesie szlachetnej przyjaciółki posłanki Lichockiej. Ta sytuacja może doprowadzić kochany panie Prezesie, że się nawet w II turze nie znajdę! Ach jakiż to żal byłoby zostawiać te wszystkie wyjazdy z opieką SOP na narty, te pałacyki, te piękne selfiki, które robiłem z największymi przywódcami globu. Jak o tym pomyślę, to łzy mi z oczu kapią cichym strumykiem.
  Dlatego schylając się do kolan pana Prezesa pokornie błagam o zgodę na veto i przeznaczenie pieniędzy na walkę z koronawirusem lub chociaż na odesłanie do Trybunału lub chociaż na odwołanie Jacka Kurskiego, tylko żeby nie wyszło że jestem totalnym budyniem i marionetką. Wie Pan, że gdzie nie pojadę, to tak na mnie krzyczą?
  Panie Prezesie proszę Pana poudawajmy przez chwilę, że jestem niezależny i że sam podjąłem (sam Pan wie, że ja to mogę podjąć decyzję, że jadę trasą niebieską lub czerwoną) jakąś decyzję. Jak wygram, to przez całą kadencję będę robił wszystko co pan Prezes powie, a na dowód tego zostawię Panu podpisane kartki in blanco, abym nie musiał wracać z nart, gdy trzeba będzie coś podpisać. Pani Basia wsunie podpisaną kartkę do drukarki i ustawa podpisana! Jeżeli wygram, to zaraz powiem: panie Prezesie zadanie wykonane! I Suskiego zrobię szefem kancelarii, a Lichocką rzeczniczką prasową, poproszę papieża, aby mianował ks. Sawicza na biskupa, pana bratanicę każę namalować jako ikonę w Centrum Zdrowia Matki-Polki, Gmyza zrobię odpowiedzialnym za przeciwdziałanie alkoholizmowi, Pawłowicz i Piotrowskiemu dam Orła Białego, ustanowię relacje dyplomatyczne z San Escobar, zrobię Misiewicza generałem, Macierewicza powołam na ambasadora w Rosji, a Kuchcińskiego poprę na Rzecznika Praw Dziecka, rodeo ogłosimy sportem narodowym. A Kurskiemu damy nie 2, a 5 miliardów! Zrobię wszystko co Pan tylko zechce, a nawet więcej, tylko niech mi Pan pozwoli okazać trochę niezależności. Błagam Pana!

  Andrzej Duda

  I niech Pan ten list boso zaniesie na Nowogrodzką. Kto wie? Może się zlituje.

 234. jobrave
  3 marca o godz. 11:42
  Koronawirusa nie ma co pękać, bo na własne uszy slyszałem, jak szef PiS- GiS, Pinkas zapewniał przedwczoraj w Sejmie: „- Mogę zaręczyć, że jeżeli ktoś będzie kiedyś oceniał zaangażowanie państwa polskiego w zwalczaniu koronawirusa, to będziemy tymi, którzy będą tworzyć benchmark dla innych krajów. Ja to świadomie mogę powiedzieć”.
  Benchmark, panie, benchmark!

  Mój komentarz
  A prezydent nie wszystkich Polaków Andrzej wczoraj czy przedwczoraj powiedział, że w działaniach antykoronawirusowych Polska wyprzedziła WHO (Światową Organizację Zdrowia). Cokolwiek miałoby oznaczać to wyprzedzenie, to naród powinien być dumny, ze jesteśmy z przodu, a nie z tyłu.

  Zaręczam, że jesteśmy benczmarkiem, wygrywamy, jesteśmy z przodu, przodujemy nad innymi z każdego powodu. Samochwalstwo PiSowców, staje się coraz bardziej groteskowe.
  Pzdr, TJ

 235. Krzysztof Skiba:

  Nasz mistrz ekonomii wie co mówi! Ceny są „przejściowe”, tak jak bieda i przechodzą z pokolenia na pokolenie. Olej i lokomotywy potaniały. No i te konie z Janowa, co mają teraz ceny dostępne dla każdego. Tani jest też patriotyzm, bo wystarczy kupić szalik, petardy i drzeć się na Marszu Niepodległości, że nie chcemy LGBT i obcych. Głupota potaniała i jest w hurtowych ilościach dostępna w TVP i to na każdym kanale. Jak mówił klasyk „rozum zdrożał”, ale Andrzejowi szczęśliwie udaje się tę drożyznę omijać

  I co na to nasze blogowe pissowskie barany? be,be,beeeee

 236. Z internetu

  11 maja dniem wolnym od Dudy.

 237. @adam100
  3 marca, g.13:23
  Dobre! Barany w odpowiedzi pochylą łby i zaczną skubać, jak gdyby nigdy nic, zieleniejącą się – tu i ówdzie – młodą trawkę.

 238. Bar Norte
  2 marca o godz. 22:18

  „Bardzo się cieszę, że zmieniasz powoli swe podejście do środowisk LGBT”.

  Tylko czy ja na pewno o tym pisałem? Może nie wmawiaj mi dziecka w brzuch.

  Lewica wpadła kiedyś na doskonały pomysł, żeby wykorzystać marginalne w końcu zjawisko społeczne to radykalnej destrukcji „reakcyjnego społeczeństwa”; bez tej inżynierii społecznej rewolucja, jak sądzą, nie zwycięży. LGBT to dla lewicy pożyteczni idioci, ważni jedynie na danym etapie.

 239. Bar Norte
  2 marca o godz. 22:18

  „Cieszę się, że zaczyna powoli do ciebie docierać, że obiektywnie rzecz biorąc te środowiska składają się również z gejów o poglądach prawicowych, konserwatywnych i antykomunistycznych”.

  Skąd wiesz, że „powoli dociera”? Od zawsze wiadomo, że ułamek procenta mężczyzn to homoseksualiści, tak było zawsze, choć dziś lewica ubolewa, że to nadal za mało. Część homoseksualistów ma takie poglądy, część inne, reszta nie ma żadnych. Ci najrozsądniejsi nie epatują swoim homoseksualizmem, słusznie wychodząc z założenia, że to ich prywatna sprawa. Najbystrzejsi z nich wiedzą, że obecnie stają się elementem politycznej manipulacji. Nie tak dawano zmarł pewien artysta malarz, znałem go trochę. Wszyscy wiedzieli, że jest homoseksualistą, choć raczej mało aktywnym. On nigdy o tym nie wspominał, to była jego sprawa prywatna. Głosował na PiS.

 240. Bar Norte
  2 marca o godz. 22:18

  cd
  Może po prostu jest tak, że lewicy zależy na promocji nietypowych zachowań seksualnych, które są w opozycji dla reszty „reakcyjnego społeczeństwa”, ale przecież należałoby mieć w tym umiar. Czego lewica nie ma, a najlepszym dowodem wrzask jaki zawsze podnosi jeśli ktoś nawet wspomni o terapii zmieniającej orientację z homo na hetero. Oczywiście można zmienić płeć wielokrotnie, orientację z hetero na homo te jak najbardziej, ale w drugą stronę to już zbrodnia. Widzisz Bar Norte, przesada i groteska gorsze są niż faszyzm, choć ostatecznie to nie moje zmartwienie.

  (moderacja w całosci nie puszcza, jedynie w kawałkach)

 241. legat
  3 marca o godz. 12:49

  „Czemu milczycie w sprawie Duda-Kurski”?

  Milczenie jest złotem.

 242. Oczywiście można zmienić płeć wielokrotnie, orientację z hetero na homo te jak najbardziej

  Rozumiem, że mówisz z własnego doświadczenia.
  I jak było?

 243. @MR
  Masz więcej podobnych kretynizmów jak ten o oczywistości wielokrotnych zmian płci i orientacji seksualnej na składzie?

 244. Ciekaw jestem kampanii Lewicy, jakie bilbordy. PO to doprawdy ziew od lat. Liczę na nowatorski przekaz.

 245. Kurski – ja sobie wyobrażałem, ale przecież trudno wniknąć w tę sytuację tam – zostanie przyjęty przez Prezesa i wybierze sobie następny odcinek służby państwowej, w tym np. prawie dowolną ambasadę RP.

 246. Mauro Rossi,
  no nie pitolcie Mauro tylko zacytujcie ze statutu PZPR definicję zasady centralizmu demokratycznego i będziemy w domu. Prezes jeszcze nie wylokutał żeby kałsę wyfinitować? Nic nie wiadomo na razie? Czyżby to nie była ustawka i dlatego opóźnienie w SMSie? Weźcie Mauro i zresetujcie telefon bo może Wam się zawiesił?

 247. mag
  3 marca o godz. 13:29
  @adam100
  3 marca, g.13:23
  zieleniejącą się – tu i ówdzie – młodą trawkę.

  To chyba tylko te barany z Antypodów, 🙂
  bo w Polsce w marcu, ośnieżone hale zarezerwowane są dla narciarzy.

 248. Kaczorek niewątpliwie ceni piękną kartę bojową odważnego Kurskiego i nawet odejście z Ziobrą mu mniej więcej wybaczył wobec urody tej karty…

 249. Wyobrażam sobie dość nietypowy ton spotkań K-K: młodszy po szelmowsku się uśmiecha, a Prezes jest jeszcze bardziej po ojcowsku dowcipny

 250. Ten malarz gay , szkoda, że umarł, ale to chyba ze wstydu, że kiedyś wybierał PiS ?
  Czy taka postać mogła rzeczywiście kiedyś istnieć, albo jest tylko wymysłem PiSowskiej propagandy ?
  Uwierzyłbym gdyby w prawdziwym życiu był księdzem, a malarzem niedzielnym, albo pokojowym

 251. Oczywiście jest mało prawdopodobne żeby ekipa utrzymała władzę na trzecią kadencję i tutaj nadzieje opozycyjne są jak najbardziej uzasadnione. No ale przyznajmy że to jest zupełnie inna jakość niż to niespokojne wypatrywanie sukcesu już po roku rządów (bo się finanse zawalą od 500), już po pierwszej kadencji (no teraz to Polacy zagłosują już na naszych z PO, zmądrzeli) i tym podobne błędy intelektualne.

 252. GajowyM.
  3 marca o godz. 13:51
  @MR
  Masz więcej podobnych kretynizmów jak ten o oczywistości wielokrotnych zmian płci i orientacji seksualnej na składzie?

  Mój komentarz
  Zasób kretynizmów w PiS jest niewyczerpany. Prawda idzie do nas, jest już blisko. Przygotować skanery 3D!
  Pzdr, TJ

 253. Prezes opowiada dowcipy ?
  To pewnie tak jak u Stalina, on podobno też chętnie opowiadał dowcipy i potem kto pierwszy zaczął się śmiać, albo kto się nie śmiał (w sumie obojętne) popadał w niełaskę i lądował w łagrze.

 254. Jakie prace wykonują więźniowie? Często sprzątają, dbają o zieleń, ale też są monterami lub budowlańcami. – Ja jestem ślusarzem i spawaczem – mówił jeden z osadzonych

  https://web.facebook.com/photo.php?fbid=2825441597569045&set=gm.1154073818271319&type=3&theater

 255. Nie opowiada dowcipy lecz improwizuje sytuacyjnie, a słowa Jego skrzą się intelektualnym humorem

 256. Mauro Rossi

  „Tylko czy ja na pewno o tym pisałem? Może nie wmawiaj mi dziecka w brzuch.”

  Sam sobie „wmówiłeś dziecko w brzuch”, jak to okreslasz wdając się w jakieś nieporadne, ideologiczne tłumaczenia Hoovera.
  Zresztą całkowicie zbędne bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie obciąza Hoovera akurat z powodu jego orientacji seksualnej. Łącznie z Eastwoodem, który tej sferze jego zycia poswięcił film.

  Tym niemniej podejmując się roli adwokata Hoovera stałeś się, jak sądzę mimowolnie, adwokatem środowisk LGBT. Przypomnę, że „akronim LGBT ma na celu podkreślenie różnorodności cechującej mniejszościowe grupy społeczne tworzone w oparciu o tożsamości seksualne i płciowe”. Biorąc to pod uwagę Hoover ze swymi preferencjami seksualnymi i ich ekspresją jak najbardziej się w tej grupie miesci. Jego poglady polityczne na które się powołujesz w tym ujęciu nie mają większego znaczenia. Mogą co najwyżej dowodzić, że również ludzie o pogladach prawicowych, konserwatywnych czy antykomunistycznych skladają się na to środowisko.

  W zwiazku z powyższym przyjmuję z uznaniem pozytywną korektę twego podejscia do środowisk LGBT – mimo, że wynikała z pewnego niezrozumienia tematu.

 257. Mauro Rossi

  „o terapii zmieniającej orientację z homo na hetero”

  Hoover, jeszcze w okresie pewnej niepewnosci co do swojej orientacji seksualnej, podejmował tak naprawdę wbrew sobie, bo z uwagi na opinię społeczną (asekurancko), takie próby – bez powodzenia.

 258. sru-sru
  Po twoim ostatnim wpisie mogę sie założyć, ze jesteś jeszcze dowcipniejszych jak Prezes. Uważaj bo to może być niebezpieczne. Prezes nie będzie pewny, czy ty żartujesz, czy rzeczywiście tak na poważnie ?

 259. 14:26 sralec

  Żyjesz w jakichś stalinowskich ciemnościach

 260. sru-sru
  Szkoda, a krótko prawie uwierzyłem, że masz poczucie humoru .

 261. sralec, z toba nie idzie zartowac, masz za niskie czoło

 262. Bar Norte

  60% amerykanskich obywateli zniechecilo sie do glosowania.
  Tu , wydaje sie, tkwi potencjal na zmiane sytuacji politycznej kraju.
  Brak powszechnej opieki medycznej spowoduje, ze koronowirusem bedzie zarazone 70 % ludnosci, bo pokojowka pracujaca na umowie smieciowej w hotelu Ritz, w ktorym zatrzymaja sie przedstawiciele Jednego Procenta , rozsieje zarazkiw ich apartamencie.
  Czy oprocz Dzumy Camusa czy Dziennika z czasow cholery Samuela Pipesa ma Pan jakies ksiazki na uwadze ?
  Mowia, ze kiedys wladza w Ameryce byla bardziej odpowiedzialna – np szczepionke na polio udostepniano za darmo w kazdej wsi i dzielnicy.
  PS O Sroczynskim odpisalem o 2:45

 263. Dojrzała decyzja francuskiej służby zdrowia: tylko cięzkie przypadki koronawirusa będą podlegać hospitalizacji, reszta w domciu chorować.

  Obecnie 17% światowych przypadków to ciężkie, a śmiercią kończy się only 6% wszystkich.

 264. Sradaśko, co myślisz o decyzji Paryża?

 265. kooperatywaMandragon

  Z powieściami na temat epidemii nie ma problemu bo pisarze głównie specjalizujący się w nurcie katastroficzno-rozrywkowym niezmordowanie eksploatują ten temat. Na portalu „lubimy czytać” wyszukiwanie „powieści epidemia” przynosi 48 pozycji.

  https://lubimyczytac.pl/ksiazki/t/epidemia

  Z tym, że obecnie ciekawsze anizeli powieści wydają mi się relacje z miejsc dotkniętych epidemią. I tak np iranistka Jagoda Grondecka opisuje powody zakażeń koronawirusem wsród szyitów na Bliskim Wschodzie. Rzecz oczywiście dotyczy Iranu

  „Jednym z najbardziej obleganych miejsc w Kom jest świątynia Fatimy Masumeh (pers. „bezgrzesznej”), córki ósmego szyickiego imama Alego ar-Ridy.

  A jest to spektakl osobliwy, daleki od raczej statycznej ekspresji religijności, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Stłoczeni, dosłownie wchodzący jedni na drugich wierni przeciskają się, by choć przez chwilę złapać – a najlepiej pocałować – odgradzające grób kraty. Kobiety często głośno zawodzą i łkają (…). Religijna interpretacja jest zdecydowanie bardziej optymistyczna. Według przypowieści każda wylana łza to jedna perła do odbioru u bram raju. Tymczasem na ziemi pozostają głównie łzy, ślina, pot i inne wydzieliny tysięcy osób, które każdego dnia przewijają się przez świątynię, czyniąc z niej inkubator dla wirusa.

  To, co w innych państwach jest złotym standardem w walce z wirusem – jak zamykanie obleganych miejsc użyteczności publicznej (nawet Arabia Saudyjska nie wpuszcza już nikogo do Mekki i Medyny) – w Iranie funkcjonuje dokładnie na odwrót. Duchowny Mohammad Saidi, który sprawuje nadzór nad meczetem Fatimy Masumeh i jest reprezentantem rahbara Alego Chameneiego w Kom, gorąco namawia wiernych, by wobec zagrożenia… odwiedzali go tym liczniej. Nazwał świątynię Dar Al-Shifa (arab. dom zdrowia, uleczenia) i podkreślił, że ludzie powinni tam przychodzić, by doznać oczyszczenia z chorób ciała i ducha. Świątynia jest teraz regularnie dezynfekowana, ale pozostaje otwarta.

  Inne nowatorskie metody przeciwidziałania zakażeniu proponuje ajatollah Tabriziani, samozwańczy autorytet w zakresie „medycyny islamskiej”. Jej wytyczne miał przekazać Prorokowi sam Archanioł Gabriel (tak, ten sam, który zwiastował Maryi). Duchowny radzi dokładnie czesać włosy, spożywać w dużych ilościach jabłka i cebulę oraz – co jest ponoć w walce z wirusem kluczowe – wkładać do odbytu watę namoczoną olejkiem z fiołka. Trzeba jednak Tabrizaniemu oddać sprawiedliwość, że nie jest to metoda nowa i wymyślona na chybcika. Ajatollah od lat przekonuje, że ów olejek ma mieć iście cudotwórcze właściwości, działając zbawiennie właściwie na wszystko – ma m.in. zwiększać masę mózgu.”

  Całości relacji z Iranu proszę szukać na stronie Krytyki Politycznej. Tam również ciekawy, aktualny tekst Agaty Popędy z USA – o kandydaturze Bloomberga w prawyborach Demokratów.

 266. Zastanowiła mnie odzywka Maupo (2 marca o godz. 21:06), więc poszłam tropem…
  W kontekście szczujstwa, jakie uprawia Jędraszewski, MR zacytował lekko przekręcony wiersz Broniewskiego „Bagnet na broń”:

  „Kiedy przyjdą podpalić dom, …ten, w którym mieszkasz – Polskę,…kiedy rzucą przed siebie grom,…kiedy runą TĘCZOWYM wojskiem…i pod drzwiami staną, i nocą…kolbami w drzwi załomocą -…ty, ze snu podnosząc skroń,…stań

  Po krótkim przeszukaniu netu stwierdziłam, że ten wiersz w niecie nie pojawil sie spontanicznie. Ten wiersz cytował w swojej mowie do ludu sam Jędraszewski! Jako ilustrację rzekomego zagrożenia bakcylem LGBT!

  Dlatego warto przypomnieć, kim był Broniewski.
  To był solidny, przedwojenny komunista, podobno szlacheckiego pochodzenia, który siedział w więzieniu za „wywrotową” działalność, a po wojnie walczył, słowem i piórem, o socjalistyczną ojczyznę! Fakt, że obecnie cytuje go kaka-biskup, podjudzając do walki (bo nie czarujmy się, chodzi o walkę zbrojną) przeciwko „genderyzmowi”, LGBT i ekologom, jest groteskowo i przerażająco zabawny!

  A tu cytuję cały wiersz, napisany w przededniu II wojny, czyli napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Przypomniam, Broniewski był więziony za „komunistyczną” działalność, co zresztą opisuje w autobiograficznych wierszach (np. „Magnitogorsk albo rozmowa z Janem”)

  Władysław Broniewski „Bagnet na broń”

  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą –
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!

  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,
  ale krwi nie odmówi nikt:
  wysączymy ją z piersi i z pieśni.
  Cóż, że nieraz smakował gorzko
  na tej ziemi więzienny chleb?
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską-
  kula w łeb!

  Ogniomistrzu i serc, i słów,
  poeto, nie w pieśni troska.
  Dzisiaj wiersz-to strzelecki rów,
  okrzyk i rozkaz:
  Bagnet na broń!

  Bagnet na broń!
  A gdyby umierać przyszło,
  przypomnimy, co rzekł Cambronne,
  i powiemy to samo nad Wisłą.

 267. Bar Norte 16.25
  Twój bardzo interesujący komentarz jak zachować zdrowie cielesne budzi jednak wątpliwość czy metoda odwiedzania świątyni Fatimy Masumeh jest w pełni skuteczna skoro obiekt polega dezynfekcji.
  Być może ważniejsze w tym przypadku bywa doświadczenie i przeżycie duchowe.
  Przy takim założeniu nie mam nic więcej do dodania.
  U nas bez zmian, ale odczytany został list ministra zdrowia i podany adres internetowy do tego dokumentu
  Pozdrawiam

 268. Na marginesie
  Ja, na twoim miejscu zacytowalbym wiersz „Slowo o Stalinie”, rzadko drukowany po 1953 r….sam autor byl ideologicznie wierny tylko jedenej rzeczy- butelce… az do smierci

 269. Na marginesie 16.50
  Władysław Broniewski polski poeta, obywatel patriota, łączył społeczną postawę z miłością do Ojczyzny.
  W obecnym okresie politycznych wygibasów i poszukiwań wzoru zachowań nikną nam bohaterowie września 1939 roku, którzy w nierównej walce z niemieckim najeźdźcą oddali życie za Polskę, Polskę odzyskaną po 123 latach niewoli i odbudowywaną z wielkim trudem. Nie starczyło czasu wtedy we wrześniu, ale odwagi i honoru ówczesnym obrońcom Polski nie można odmówić.
  Czas wojny i powojenny to czas wyboru. Tym co ponownie pojęli trud odbudowy kraju moje największe uznanie
  Dziękuję za przypomnienie pięknego wiersza i pozdrawiam

 270. Butelka… jak płeć…Tak sobie myślę prywatnie o płciowym smakowaniu…z gwinta…

 271. @Bar Norte

  Religijne sposoby na koronawirusa w Polsce niewiele różnią się od irańskich. Wrocławski „ajatollah” z kościoła św. Michała Archanioła przekonuje wiernych, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy „mordują nienarodzone dzieci”.
  Nie chce słyszeć o komunii do ręki i zakazywaniu używania wody święconej, bo przecież w kościele jest „duża przestrzeń, nie to co w klubach”.
  Najlepszą zaś obroną przed wirusem jest modlitwa 😎

 272. Świat jest dziwny; np. zauważyłem, że zainteresowaniu Absolutem bardzo często towarzyszy zafascynowanie odbytem. Obserwacje kleru (nie tylko polskiego) prowadzą do wniosku, że ajatollah Tabriziani ze swoją optymistyczną, fiołkową ekspresją odbytu, należy niestety do mniejszości. Dominuje przekaz w typie Marka Jędraszewskiego, którego odbyt skłania do wypowiedzi ponurych i agresywnych. Bardzo to wszystko ciekawe!

 273. GajowyM.
  Religijne sposoby na koronawirusa w Polsce niewiele różnią się od irańskich.

  oni maja sankcje amerykanskie na karku, ktore obejmuja rowniez pewne leki, w tym przeciwnowotworowe…
  z ta terapia to nie jaest tak prosto, bo z choroba nie moga poradzic sobie w Korei Pld i Wloszech…nawet w Stanach…
  ale jest nadzieja: Trump spotkal sie z CEOs czolowych firm farmaceutycznych i po stalinowsku zobowiazal ich do szybkiego opracowania szczepionki… 🙂

 274. 17:24 Maciej

  Sacrum i profanum, a ponadto metafizyczne odjazdy tantry. Arcybiskup Petz podobno przynosił diakonom majtki z napisem, i śmiał się że Amor i Roma czytają od tyłu tak…

 275. Oczywiście ani występki Petza, ani Gomułki nie przesądzają o całkowitej ocenie działalności Kościoła i PZPR w Polsce Ludowej…

 276. Dobrowolne (consensual sex) stosunki seksualne osób po 15 roku życia są legalne i oczywiście nie naszą rolą jest krytykować takie stosunki…

 277. Bar Norte
  spiesze doniesc, ze kontrowersyjny dziennikarz MSNBC, Chris Matthews, ten od porownania zwyciestwa Sandersa w Nevadzie do inwazji Francji przez Hitlera, nagle przeszedl na emeryture… 🙂
  https://www.cbc.ca/news/entertainment/chris-matthews-retire-msnbc-1.5483464
  ale to nie ta metafora byla przyczyna jego dymisji… 🙂

 278. 15 is the age of consent. Wiedzą o tym wszyscy licealiści….

 279. Ja księżom w consensual sex wtrącać się nie będę, bo celibat to nie jest element Konstytucji…

 280. Zmarł Stanisław Kania, miał 93 lata.
  Zupełnie prywatny człowiek

 281. Wczorajsze widoki podczas podróży pendolino z Warszawy do Gdańska.Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych bo przed koronawirusem,….chroni je modlitwa….

  https://web.facebook.com/bartosztrederradny/photos/a.108515660605908/156625495794924/?type=3&theater

 282. 17:45

  S.Kania słabo znosił wielkie napięcia społeczne 1981r. Wspomagał się winem w swoim biurze w KC. Wkrótce u steru zastąpił go abstynent, choć również nie pozbawiony wrażliwości, gen. Jaruzelski.

  Tow. Jegor Ligaczow w tym roku obchodzić będzie 100-lecie urodzin.

 283. Ludzie słynni jak Reagan, Kania – którzy zakosztowali wielkich pozycji politycznych – z reguły dobijają do 90

 284. satrustequi
  Wkrótce u steru zastąpił go abstynent, choć również nie pozbawiony wrażliwości, gen. Jaruzelski.
  ..ale zostal nalogowym palaczem papierosow.. w poznym wieku… 🙂

 285. Do 100 lat dojechał tow. Kazimierz Mijal – prawdziwy komunista, prawa ręka Bieruta, aresztowany przez rewizjonistów Jaruzelskiego po tym jak w latach 80. nielegalnie przedostał się do Kraju z Chin, by wzniecić rewolucję proletariacką.

 286. 17:53 PA

  Racja, generał Jaruzelski pod wpływem napięć tamtego czasu zaczął dość nieudolnie palić papierosy.

 287. satrustequi
  Ludzie słynni jak Reagan, Kania – którzy zakosztowali wielkich pozycji politycznych – z reguły dobijają do 90
  zwlaszcza Reagan, ktory przez ostatnie lata przed smiercia cierpial na ostra forme Alzheimera…. rzeczywiscie komfortowy i pelny godnosci styl zycia…

 288. satrustequi
  do listy musisz dodac Pol Pota i Deng Xiao pinga… 🙂

 289. Wielki Gorbaczow pomalutku dobija 90. I tak dalej i tak dalej. Kiszczak ładnie pociągnął, a przecież nerwowa robota i emerytura.

 290. Wczorajsze widoki podczas podróży pendolino z Warszawy do Gdańska.Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych bo przed koronawirusem,….chroni je modlitwa…
  ktos w TV (zachodniej) tlumaczyl, ze maseczki sa raczej dla chorych jako bariera dla wirusa a zdrowych nie bardzo chronia przed zakazeniem… chyba ze, jest to maska gazowa… nawet tamiflu, lek ktory mial cudownie leczyc tez nie jest panaceum…

 291. 18:06

  Modliły się klęcząc w pociągu Pendolino? Jest gdzieś film?

  Maseczki amerykański i polski znawcy odradzają zdrowym.

 292. tejot
  3 marca o godz. 13:20
  jobrave
  3 marca o godz. 11:42
  Benchmark, panie, benchmark!
  Wysłuchałem benczmarktu. Mówił, mówił ale konkretów brakło.
  Po prostu bęc-marek.
  PS. Ale łzy miałem w oczach.

 293. „To był solidny, przedwojenny komunista, podobno szlacheckiego pochodzenia, który siedział w więzieniu za „wywrotową” działalność, a po wojnie walczył, słowem i piórem, o socjalistyczną ojczyznę! Fakt, że obecnie cytuje go kaka-biskup, podjudzając do walki (bo nie czarujmy się, chodzi o walkę zbrojną) przeciwko „genderyzmowi”, LGBT i ekologom, jest groteskowo i przerażająco zabawny!”

  Już Kolega PA zwrócił na to uwagę (dyskretnie), że to cokolwiek odrealnione.
  Na rynku jest kilka biografii Broniewskiego. Najlepsza bodaj M. Urbanka. Jest też internet. No, ale to wymagałoby trochę zachodu.
  Więc lepiej pisać pierdoły rodem ze szkolnego podręcznika z lat 60-tych. Dno intelektualne.

 294. ls42

  „Twój bardzo interesujący komentarz jak zachować zdrowie cielesne budzi jednak wątpliwość czy metoda odwiedzania świątyni Fatimy Masumeh jest w pełni skuteczna skoro obiekt polega dezynfekcji.”

  Miło mi, że cię tekst zainteresował. Z tym, że ten smaczny cytat jest aurstwa iranistki Jagody Grondeckiej.

  Ale dziś media informują, ze podejscie wymienionych w tekscie pani Jagody ajatollahów odkąd zaczęli sami chorować i umierać zmieniło się radykalnie. I tak np ich szef Ajatollah Chamenei nieoczekiwanie obwiescił: „Cokolwiek chroni zdrowie publiczne i zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby jest dobre, a to, co pomaga ją rozprzestrzeniać, jest grzechem”. I w ślad za tym wysłał armię by walczyła z epidemią – znaczy z „grzechem”.

  W Iranie stało się wiec to o czym pisał klasowo kooperatywaMandrago w kontekście bogatego zachodu. Chodzi o fragment komentarza o chorych pokojówkach z hotelu Ritz, które muszą rozsiać wirusa po apartamentach by ów umowyny „Jeden Procent” bywalców je zamieszkujacych mógł pojąć czym jest epidemia.

 295. quentin t.
  ” że to cokolwiek odrealnione.”
  wystarczy siegnac po lekture obowiazkowa polskiego wyksztalciucha, czyli „Moj wiek” A. Wata… jego historia w roznych sowieckich tiurmach jest opisana w wielu miejscach.. ale PIW opublikowalo ostatnio tomik jego poezji… oczywiscie, jest to wybor wierszy… 🙂

 296. Stanisław Kania sekretarz KC PZPR między Edwardem Gierkiem a Wojciechem Jaruzelskim . Oskarżany o wprowadzenie stanu wojennego i ostatecznie uniewinniony w 2012 roku. Tyle czasu trwało postępowanie i marnowanie czasu. Nawiasem mówiąc ogromna część społeczeństwa decyzję o stanie wyjątkowym przyjęła z ulgą.

 297. PA2155
  2 marca o godz. 20:58
  „Les Diaboliques”… i nie tylko tam.
  Pomysły są potem wielokrotnie kopiowane.
  Innym przykładem jest „Alien” , chyba jeden z najlepszych flimów tego gatunku, który doczekał się dalszych i to coraz gorszych części, czy też pomysły z „modliszką” były wykorzystywane przy innych (marnych) produkcjach.
  Lub „Milcząca gwiazda” (PL/NRD), gdzie pojawia się robot , który , przypuszczam , był prekursorem robotów w „Wojnach gwiezdnych”…
  „Les Diaboliques” mimo upływu czasu jest w dalszym ciągu znakomity a scena finałowa… Sam Alfred H. by się powstydził.

 298. GajowyM.

  Zaskoczyłeś mnie tą informacją z Wrocławia, bo przecież w kościołach kilka dni temu odczytano listy ministra zdrowia i episkopatu w tej sprawie – kompletnie odmienne od tresci przekazanych przez wielebnego. Zresztą oba listy potrzebne zarówno w sensie uspokojenia nastrojów jak i zachowania higieny.

  Widocznie do niego nie dotarło to jakoś.

  Z tym, że przed chwilą przeczytałem na portalu Gazety Wrocławskiej, że ” z aspesoriów czyli kamiennych lub metalowych mis w niektórych kościołach woda święcona w ostatnim czasie zniknęła.”

 299. PA2155

  „spiesze doniesc, ze kontrowersyjny dziennikarz MSNBC, Chris Matthews, ten od porownania zwyciestwa Sandersa w Nevadzie do inwazji Francji przez Hitlera, nagle przeszedl na emeryture…”

  Dobra decyzja bez wzgledu na jej przyczyny.

  KooperatywaMandragon się ucieszy!

 300. Bar Norte

  Ojciec Chrzestny obsadzil stanowisko ministra zdrowia
  prezesem . ktory podwoil cene insuliny.
  https://www.newsweek.com/hhs-alex-azar-import-cheaper-drugs-canada-1451931
  Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu we wlasciwym czasie.
  Wierchuszka Partii Demokratycznej jest przeciwko darmowym szczepieniom przeciw Koronowirusowi
  ( jak beda dostepne za rok czy dwa ).

 301. @ls42 3 marca o godz. 17:11
  Również pozdrawiam 🙂
  Co do postawy Broniewskiego w trudnych czasach – można się spierać. Jego poezja – tzw. ideologicznie zaangażowana i związana z potrzebą chwili – tak jak ją widział Broniewski – jednak zapada w pamięć. Mnie chodziło przede wszystkim o wykorzystanie tego wiersza przez opętanego strachem biskupa w groteskowym boju… o co? Bo przecież nie o Polskę. O „rząd dusz”, który w sposob oczywisty im się wymyka.

  Co do owej poezji zaangażowanej – to przytoczę ci jeszcze jeden wiersz, który w zasadzie wszystko wyjaśnia – nawet „Słowo o Stalinie”

  Poezja
  Władysław Broniewski

  Ty przychodzisz jak noc majowa,
  biała noc, uśpiona w jaśminie,
  i jaśminem pachną twoje słowa,
  i księżycem sen srebrny płynie,

  płyniesz cicha przez noce bezsenne
  – cichą nocą tak liście szeleszczą-
  szepcesz sny, szepcesz słowa tajemne,
  w słowach cichych skąpana jak w deszczu…

  To za mało! Za mało! Za mało!
  Twoje słowa tumanią i kłamią!
  Piersiom żywych daj oddech zapału,
  wiew szeroki i skrzydła do ramion!

  Nam te słowa ciche nie starczą.
  Marne słowa. I błahe. I zimne.
  Ty masz werbel nam zagrać do marszu!
  Smagać słowem! Bić pieśnią! Wznieść hymnem!

  Jest gdzieś radość ludzka, zwyczajna,
  jest gdzieś jasne i piękne życie.
  Powszedniego chleba słów daj nam
  i stań przy nas, i rozkaż – bić się!

  Niepotrzebne nam białe westalki,
  noc nie zdławi świętego ognia –
  bądź jak sztandar rozwiany wśród walki,
  bądź jak w wichrze wzniesiona pochodnia!

  Odmień, odmień nam słowa na wargach,
  naucz śpiewać płomienniej i prościej,
  niech nas miłość ogromna potarga.
  Więcej bólu i więcej radości!

  Jeśli w pięści potrzebna ci harfa,
  jeśli harfa ma zakląć pioruny,
  rozkaż żyły na struny wyszarpać
  i naciągać, i trącać jak struny.

  Trzeba pieśnią bić aż do śmierci,
  trzeba głuszyć w ciemnościach syk węży.
  Jest gdzieś życie piękniejsze od nędzy.
  I jest miłość. I ona zwycięży.

  Wtenczas daj nam, poezjo, najprostsze
  ze słów prostych i z cichych – najcichsze,
  a umarłych w wieczności rozpostrzyj
  jak chorągwie podarte na wichrze.

 302. @quentin t. 3 marca o godz. 18:16
  Kompletnie NIC nie zrozumiałeś z mojego komentarza o Broniewskim, w którym chodziło o bezsensowne wykorzystanie jego wiersza przez biskupa. To zabawne, jak brak elementarnej umiejętności czytania łączy się u ciebie z agresją.
  Nie pozdrawiam.

 303. P.S. Poprawka: skopiowałam wiersz o poezji z netu i w pierwszej chwili nie zauważyłam błędu:
  „Jest gdzieś życie piękniejsze od wierszy” – tak to powinno brzmieć. Ktoś przekręcił.

 304. PA2155
  3 marca o godz. 17:07

  „Ja, na twoim miejscu zacytowalbym wiersz „Slowo o Stalinie”

  Wyrażenie „ja na twoim miejscu” jest używane przez wszystkich Polaków z wyjątkiem dwóch, trzech uczonych mężów i ich żon. Może zdumiewać bezrefleksyjność i ochoczość w używaniu skamieniałych mądrości ludu, z których wiele bije w oczy i uszy swoją idiotycznością. Nikt nigdy nie będzie na czyimkolwiek miejscu, bo nigdy nie będzie kimś innym niż jest. Dlatego język ludu, w którym się roi od tego rodzaju mądrości świadczy chyba o tym, że lud ów niedawno zeszedł z drzew.

 305. @PA2155 3 marca o godz. 17:07

  „Słowo o Stalinie” w kontekście wpadki biskupa byłoby, owszem, jeszcze zabawniejsze. Ale nie chodzi o szczegóły. Chodzi o to, że biskup powołał się na ideowego komunistę. Ignorancja Jędraszewskiego jest zresztą znana – nie tak dawno w rozprawie o historii Słowian z całą powagą przytaczał „argumenty” oparte na prześmiewczej historii z fikcyjnymi postaciami. Ośmieszył się tym dokumentnie.

 306. @pombocek 3 marca o godz. 19:18
  Witaj pom.bocku! Trudno ci nie przyznać ra.cji. Na moim miejscu jestem nie.odmiennie tylko ja 🙂
  Anglo.foni mówią „in your sho.es” – czyli dos.łownie „w twoich butach”.

 307. @Na marginesie
  Broniewski był pogubionym i głęboko nieszczęśliwym człowiekiem, zwłaszcza pod koniec życia, ale poetą – znakomitym. Wisławie Szymborskiej też wypominają rozmaici „moralizatorzy” jej młodzieńcze „zaangażowane” wiersze z początku lat 50. Tak jakby nie miała znaczenia jej niezwykła poezja uhonorowana Noblem.
  Bardzo nie lubię i nie szanuję tych nieskazitelnych, niezłomnych „krytyków”, których jedynym sposobem zaistnienia jest dokopać „ideoologicznie” wybitnym twórcom.

 308. Nie mam pojęcia, czego w moim komentarzu nie chciał przepuścić edytor. Stąd kropeczki.

 309. @mag 3 marca o godz. 19:34
  No właśnie. Poetą był całkiem dobrym. I ten rytm wiersza się naprawdę wbija w pamięć.
  Ale z kolei ten napalony biskup… hi hi.

 310. Faszystowski atak. Do zdarzenia doszło w sobotę w okolicach ronda Wiatraczna w Wwie. Wolontariusz był tam wulgarnie obrażany przez jednego z przechodniów. Agresywny mężczyzna po pewnym czasie odszedł, a gdy wrócił, miał na sobie kominiarkę. Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że napastnik zaczął kopać zwolennika Andrzeja Dudy, ale po chwili spłoszyli go oburzeni świadkowie zdarzenia. Aresztowany! Brawo!

 311. Pombocku, co słychać na Jamnie? Może byś tak nam jakiś filmik albo co?
  Tu nie możesz wrzucić w komentarzu więcej niż jednego linku, bo nie przejdzie.

 312. Faszyzm nie przejdzie Adaśko, zwycięży demokracja!

 313. Dopóki „TYLKO” tłukli gejów i kobiety to przecież wszystko było cacy…

 314. Chrońmy proces wyborcze przed faszystami, już drugie pobicie zwolennika Dudy zbierającego niezbędne podpisy poparcia… Demokracja zagrożona.

 315. Oczywiście ludzie demokratycznego marginesu nie potępią pobić w procesie wyborczym – im to nie przeszkadza jak na marginesie

 316. Czyżby suweren już nie kochał Du*y? Ja mnie pochwalam tej nawalanki, ale ja ich jednak trochę rozumiem… Zaraz, zaraz, chyba ktoś to już przede mną powiedział? Już wiem! Beata Mazurek, rzecznik… rządu.

 317. 19:51

  Strzelał mordując w biurze poselskim PiS członek PO oszalały od propagandy antydemokratycznej głoszącej że PiSowi rządzić nigdy nie wolno

 318. Mauro Rossi,
  no co z tym SMS-em? Nie dotarł jeszcze? Jak myślisz Mauro czy dzisiejsze spotkanie skończyło się tym że prezes potraktował Adriana z liścia czy tylko zwymyślał go od kanalii i ewentualnie opluł?

 319. PiS już pokazał, co potrafi. Naród mu za to podziękuje. Tylko ciekawe, jak to będzie z tym odspawaniem pisiego ryja od koryta? Będzie kwik i zgrzytanie zębów?

 320. zezem
  „Lub „Milcząca gwiazda” (PL/NRD), gdzie pojawia się robot , który , przypuszczam , był prekursorem robotów w „Wojnach gwiezdnych”…”
  byla to adaptacja lemowskich „Astronautow”, ksiazki potepionej przez purytan jako „komunistyczna”….

 321. 19:56

  Nie podziękuje, tylko podziękował toksyczna:)

 322. Pół roku temu najwyższy wynik wyborczy, największe podziękowanie za kadencję i poparcie na następną, w historii Polskiej Demokracji 21. wieku, toksyczna…

 323. pombocek;
  „Wyrażenie „ja na twoim miejscu” jest używane przez wszystkich Polaków z wyjątkiem dwóch, trzech uczonych mężów i ich żon. ”
  nie jestem takim edukowanym jezykoznawca jak ty, stad w mojej mowie tyle stereotypow jezykowych… przezyje… 🙂

 324. Jeszcze poprawka do wiersza Broniewskiego – „jeśli w pieśni potrzebna ci harfa…”
  Jasny piorun, co za ignorant to skopiował.

 325. Jasny gwi.nt nie przechodzi. Dodajcie „gwin.t” do kolekcji.

 326. mag
  „Bardzo nie lubię i nie szanuję tych nieskazitelnych, niezłomnych „krytyków”, których jedynym sposobem zaistnienia jest dokopać „ideoologicznie” wybitnym twórcom.”
  wracasz do tematu „brazownikow”… to nie ja wycinam z zyciorysow i tworczosci kawalki, ktore nie pasuja do zyciorysu niepokalanego…
  u Szymborskiej i kilku innych znanych tworcow bardziej klopotliwy jest ten podpis pod petycja literatow krakowskich w sprawie „procesu krakowskiego”…przypomne, ze wszyscy w tym procesie byli niewinni… Machejkowi przypominano to do konca zycia…

 327. Władysław Broniewski, legionista Pana Marszałka Piłsudskiego, na zawsze pozostanie w naszych sercach

 328. Rosi jak zwykle rosi pod dywanem. Nie lubi tematow wstydliwych.

 329. Na marginesie
  „Słowo o Stalinie” w kontekście wpadki biskupa byłoby, owszem, jeszcze zabawniejsze
  Mistrz Ildefons, Wiktor W. i Adam Wazyk maja podobne utwory w swoim dorobku… i nic z tego nie wynika… lubie wygibasy ideologiczne bo to prawdziwa komedia ludzka..

 330. Na marginesie
  No właśnie. Poetą był całkiem dobrym.
  a kto twierdzi, ze nie byl?

 331. pombocek
  twoja rozprawka na temat uzusu slowa „ciul” jest, moim zdaniem (znow ludowy stereotyp), warta druku… 🙂

 332. 20.03
  To jest właściwe słowo w dzisiejszych czasach. Czasach „Bez pruderii”

 333. Na marginesie
  „Chodzi o to, że biskup powołał się na ideowego komunistę.”

  chyba pomylilas go z jego zona, Janina, z ktora sie rozwiodl… autorka takich hitow jak „O czlowieku, ktory sie kulom nie klanial” albo „Dziesiec serc czerwiennych”…
  on sam, moim skromnym zdaniem, chcial byc kanapowym komunista… tak jak ci, ktorych opisuje Wat… ktorzy byli aresztowani prewencyjnie przed 1 Majem… inteligenci warszawscy, tacy jak F. Kon, nb. wziety adwokat warszawski w tamtych czasach z biurem adwokackim…

 334. Rynki finansowe truchleją przed potęgą Wirusa z Wuhan i Berniego Sandersa i jego socjalistycznej idei podbijającej serca Amerykanów

 335. Spacerować Oxford Street w Londynie jest jak podziwiać nieustającą feerię twarzy i stylów z całego świata. I oto wczoraj 23-letni Chińczyk został pobity na tej głównej ulicy wielkiego miasta, a napastnik powiedział: I don’t want your coronavirus in my country.

 336. Na marginesie 19.06
  I zrobił się wieczór literacki, ale przecież nie tylko o to chodziło. „Narodziny dobra” powiedziała Monika Olejnik o nagrodzonym kilkunastoma ORŁAMI filmie „Boże Ciało” chociaż różnie widzimy to dobro i różnie oceniamy filmowe wątki.
  Nie często sięgam po poezje, bo czas wzruszeń minął, niemniej od czasu do czasu przyjemnie przeczytać wiersz z talentem napisany

 337. Czego właściwie liberałowie nauczyli trwale ten świat i do czego doprowadzili swoją działalnością formacyjną, jeśli dzisiaj leją bez ładu po twarzy w Warszawie zbierającego podpisy dla Dudy w demokratycznym procesie wyborczym, i w Londynie na Oxford Street Chińczyka od wirusa?

 338. Formacyjna działalność Donalda Tuska co dobrego przyniosła Krajowi i Europie gdy patrzymy dziś, w 2020

 339. PA2155
  3 marca o godz. 20:24

  No popatrz, jak to się nie zmienia…już wówczas byli komuniści lepszego i gorszego sortu…stała tendencja czy co?

 340. PA2155
  3 marca o godz. 20:12

  Tym się różnimy, że mówię wylącznie o tym, co jest przedmiotem mojej uwagi. W tym wypadku: bezrefleksyjnie używany przez wszystkich Polakow absurd.

 341. Piotr II
  No popatrz, jak to się nie zmienia…już wówczas byli komuniści lepszego i gorszego sortu…stała tendencja czy co?
  ja to tlumacze krzywa Gaussa…
  z prawdziwa historia KPP zapoznalem sie dopiero pod koniec lat 70-tych jako student dziennikarstwa… 🙂
  wszelkie stylizowane hagiografie sa zawsze zabawne… 🙂

 342. pombocek
  „Tym się różnimy, że mówię wylącznie o tym, co jest przedmiotem mojej uwagi. W tym wypadku: bezrefleksyjnie używany przez wszystkich Polakow absurd.”
  mialem kiedys przez 1 semestr wyklady na ten temat…ale to nigdy nie wywolalo mojego wiekszego zainteresowania… powtarzam, jestem tylko homo faber… 🙂 ale staram sie poprawiac wszelkie niescislosci w moim zakresie zawodowym…chocby ten o wirusach i maseczkach prewencyjnych…albo jak to iranski islam przeszkadza wyleczyc epidemie w Iranie…

 343. mag
  3 marca o godz. 19:34

  Chciałem dodać do Broniewskiego – człowieka wielkiej myślowej i uczuciowej głębi – właśnie Szymborską i Miłosza. Też im się przydarzyło. Tylko CO TAKIEGO się przydarzyło i kto miałby to oceniać – jakiś dupek, którego w tamtym czasie na świecie nie było, ale ma czelność, by oceniać? Jak dzisiejsza gówniarzeria rzucająca na lewo i prawo „ubekami”,”komuchami”, „konfidentami”, „zdrajcami”.

 344. U kogo jak nie u tych nagłych milionów przybyszów, tak wielu że aż rozmowy i napisy…, wspaniała i dojrzała brytyjska klasa robotnicza podpatrzyła nacjonalizm i sekciarstwo, zaraziła się postawami przybyszów…

 345. PA2155
  3 marca o godz. 21:10
  „wszelkie stylizowane hagiografie sa zawsze zabawne… ”

  Hagiografia świecka jak ewangelia też musi być stylizowana.

 346. pombocek
  Tylko CO TAKIEGO się przydarzyło i kto miałby to oceniać – jakiś dupek, którego w tamtym czasie na świecie nie było, ale ma czelność, by oceniać?

  to wszystko pasuje rowniez do ciebie, jak ulal… kto sie przejmuje niezadowolonym z rzeczywistosci emerytem z Koszalina i jego opiniami? to tyle o teorii wzglednosci.. 🙂

 347. Piotr II
  na ten temat pisze ladnie Marcia Shore w „Caviar and ashes”…nawet Kozniewski w „Historiach co tydzien”… i wiele innych wspomnien.. dla mnie to bylo fascynujace… jak pamietam, Broniewski nigdy nie zrzeszyl sie jako komunista…

 348. Przekwita wszystko, przekwita,
  i kwita
  Wyrasta wszystko, przerasta,
  i basta
  A ja wyrosłem i przerosłem
  doniosłem to, co niosłem –
  myślicie, że kilka łez jak kamienie?
  nie ! – moje życie i moje sumienie.

  Władysław Broniewski
  O przekwitaniu

 349. PA2155
  3 marca o godz. 21:32
  „… jak pamietam, Broniewski nigdy nie zrzeszyl sie jako komunista…”

  Czyli posługując się rozkładem normalnym Gaussa należy ten przypadek zaliczyć do błędu statystycznego 🙂

 350. Piotr II
  Czyli posługując się rozkładem normalnym Gaussa należy ten przypadek zaliczyć do błędu statystycznego
  dokladnie… nalezal raczej do frakcji salonowej lub konfekcyjnej KPP, tak jak Bruno Jasienski i A. Wat….mial tylko wiecej szczescie, bo przetrwal… wielu o podobnych pogladach, jak Grydzewski, wyladowali po wojnie na Zachodzie..

 351. Gorsza moneta wypiera lepszą z obiegu vide wyjście Brytanii po wejściu Bułgarii (bez obrazy) albo ten Wirus z Wuhan wypierający co się da

 352. z obiegu

 353. PA2155
  g.20:03
  (do wiadomości @pombocka)
  No i co z tego? Jak długo można się kajać za błędy, zwłaszcza młodości? W czasach, o których „smarki” – jakby powiedział @pombocek – nie mają pojęcia.
  Ta pasja katońska przypomina mi trochę zamęt wokół Polańskiego. Ile dziesiątków lat można go ścigać za grzech odpokutowany i wybaczony?
  Nie wierzę, nagle przebudzonym, rzekomo uwiedzionym przez niego „panienkom” które zaczęły się zgłaszać z pretensjami (jakoś to ucichło).
  Uważam się za feministkę, ale nie feministkę idiotkę, która udaje, że nie wie, że kariery – zwłaszcza nieduże – załatwiało się, jak świat światem, przez łóżko. Choć oczywiście, niekoniecznie.
  Wielki wstyd, ze za wybitny film Polanskiego Oficer szpieg ktory zasluzenie zgarnal wszystkie Cezary, jego tworca zostal zbojkotowany.
  Sorry, pod koniec zbiesil mi sie komp, stad niedorobki w pismie.

 354. mag
  „No i co z tego? Jak długo można się kajać za błędy, zwłaszcza młodości?”
  kiedys myslalem, ze to domena, jak to okreslil pombocek, „dupkow”…. ale to nieprawda, bo jest to uzywane powszechnie, rowniez przez „odpowiedzialnych inelektualistow”… moze ci drudzy, „wiecej moga”… nikt w tym kraju nie dokonal zabiegu z „gruba krecha”, stad to ciagle przypominanie, jak ktos zachowal sie w latach 50-tych, a jak w Marcu, a jak w latach 80-tych… te protesty w sprawie przeszlosci Broniewskiego lub Szymborskiej to poklosie tego… Publio zcenzurowalo w ten sposob spuscizne Lema… 🙂
  osobiscie nie mam nic przeciwko Broniewskiemu, nawet jako autorowi „Slowa o Stalinie” i „Magnitogorska, czyli rozmowy z Janem”…napisal je, no i co z tego? Jestem jedynie przeciwko wybiorczemu uzywaniu przeszlosci aby atakowac kogokolwiek… ale tez bez falszowania historii, co tu niektore gurus oferuja.. aby pokazac „dupkom”, kto tu rzadzi…
  co do Polanskiego…alez, pelna zgoda…. trudno, aby niedorobione panienki kierowaly moimi gustami… 🙂

 355. W telewizji o zarobkach Zbigniewa Ziobry.
  Sam się tłumaczy tak: biorę zgodnie z przepisami uchwalonymi przez Radę Ministrów (po objęciu rządów przez PIS)
  Oczywiście przecież mogli uchwalić więcej, a tak dostał skromny dodatek w wysokości 200 tysięcy
  Jarosław Kaczyński powiedział: do władzy nie idzie się dla pieniędzy. Miał rację, idzie się po wielkie pieniądze

 356. Mauro Rossi,
  no nie trzymajcie nas Mauro dłużej w niepewności. Powiedzcie nam tak „Bez pruderii”, kto w rezultacie spotkania Dudy z Kaczyńskim zostanie wydymany? – Kurski czy Duda?
  No nie bądźcie tacy Mauro, powiedzcie.

 357. U Kuby Wojewódzkiego dwie piękne aktorki.
  Dowiedzieliśmy się, że można tworzyć aktorską kreację bez pruderii, ale nie bez problemów jakie mają zwykli ludzie w takich sytuacjach.
  Czy jednak zwykli ludzie mają jeszcze jakieś problemy poza wyborem najlepszego kandydata na prezydenta?

 358. PA2155
  3 marca o godz. 21:28

  Mogłeś tego „dupka” odebrać tak, że to do Ciebie. Nie było do Ciebie – zjawisko jest powszechne – ale przepraszam za niejasność. Mówiłem do mag, jak internetowa dzieciarnia bezceremonialnie i hasłowo ocenia czas i ludzi, kiedy ich nie było na świecie, i dałem znane przykłady. Powiedzialem swoje i skończyłem temat.

 359. O, jest nowy wierszyk Qby

  Qba
  3 marca o godz. 22:23
  @

  Kto ty jesteś? Zbawca kraju.
  Kiedy zbawisz? Jeszcze w maju.
  Kto zarobi? Tylko swoi.
  A kto straci? Reszta gnoi.
  Co z kościołem? No, niestety.
  Chcą połowę? Plus kobiety.
  A celibat? Ach, zapomnij.
  Aż tak dużo? I tak skromnie.
  A co z Unią? Wystąpimy.
  Nie wyrzucą? Nie, zdążymy.
  Co zostanie? Bieda stara.
  Tak, jak dawniej? Tak, za cara.
  Więc powtórka? Ależ skądże.
  A czy zdążysz? Chyba zdążę.
  Czy to warto? Też pytanie!
  Mogę z wami? Złóż podanie.

 360. Ciekawa rozmowa o rynku dewloperskim.

  „Przepraszamy za grodzone osiedla”.

  „W ostatnim roku oddano do użytkowania najwięcej mieszkań od czasów Gierka – ponad 200 tysięcy. To jest rewelacyjny wynik, absolutny rekord po 1989 roku”.

  https://kulturaliberalna.pl/2020/02/18/deweloperzy-przepraszamy-za-grodzone-osiedla-wywiad/

 361. Na marginesie
  3 marca o godz. 23:41

  Jest pewnien urok w rymach częstochowskich. 🙂

 362. legat
  3 marca o godz. 23:06

  ” …no nie trzymajcie nas Mauro dłużej w niepewności”.

  Może być tak, to jeden ze scenariuszy.

  1/ PAD postawi się Kaczyńskiemu i zawetuje ustawę o finansowaniu TVP.
  2/ W odpowiedzi PiS nie poprze go w kampanii, a nawet się go wyrzeknie, jak Banasia.
  3/ Wobec tego poprze go opozycja i PAD, mając też swój własny elektorat, łatwo wygra.
  4/Po zwycięstwie PAD nie spełni oczekiwań opozycji i szybko powróci na łono PiS.
  5/Rzecznik PAD stanowczo zdementuje, że cała sprawa była z góry ukartowana.
  6/PAD zaś oświadczy, że nie zawsze proste drogi prowadzą do celu, którym jest dobro kraju.

 363. mag
  3 marca o godz. 22:18

  „Ta pasja katońska przypomina mi trochę zamęt wokół Polańskiego. Ile dziesiątków lat można go ścigać za grzech odpokutowany i wybaczony”?

  Mag, a gdyby Romek Polański ciebie zgwałcił?

 364. Mauro Rossi

  „Ciekawa rozmowa o rynku dewloperskim.”

  Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się siegnąć do bloku tematycznego Kultury Liberalnej „Bezmyślność budowlana. Czy mieszkania w Polsce mogą być tańsze?”, który ci polecałem chyba ze trzy tygodnie temu.

  Z tym, że w jego ramach są jeszcze dwie ciekawe rozmowy. Choć nie sądzę by mogły cię zainteresować z powodu braku atrakcyjnego agitacyjnie cytatu.

 365. PA2155
  3 marca o godz. 19:57

  ” ….byla to adaptacja lemowskich „Astronautow”, ksiazki potepionej przez purytan jako „komunistyczna ….”.

  No faktycznie, było to socrealistyczne science fiction. Lem troche się tej książki później wstydził, ale jak ją czytałem w dzieciństwie to podobała mi się.

 366. Bar Norte
  4 marca o godz. 0:12

  A co takiego było w tej rozmowie o rynku dewloperskim agitacyjnego?

 367. Mauro Rossi,
  noo, dziękujemy Wam Mauro ale tak „Bez pruderii” powiem, że zażartowaliście ni w pipę ni w oko. „Pad postawi się Kaczyńskiemu …” – no to żeście się Mauro sami uśmieli z tego dowcipu jak Duda ze swoich witzów , no nie?
  Ale poważniej nieco, to żałosne jest. Nie obraża Was Mauro, że macie takiego prezydenta jakim jest ten Wasz PAD?
  Ale nie podaliście Mauro co będzie z Jackiem Kurskim? – w ambasadory czy do michy w spółkach sasinowych?
  Oczywiście wszystko dla dobra kraju.

 368. Mauro Rossi

  „A co takiego było w tej rozmowie o rynku dewloperskim agitacyjnego?”

  Nie w rozmowie ale w cytacie z rozmowy który na blog wrzuciłeś.
  Trzeba przyznać, że na wybieraniu rodzynków z ciasta to ty się znasz.

 369. @Mauro Rossi 3 marca o godz. 23:52

  Biskup J. docenia te uroki. Dlatego rozsławia poezje sztandarowego komunisty… wzywając przy okazji do krwawej krucjaty przeciwko własnemu narodowi. Wcześniej go uwiodły uroki „Pieścisławy” i wysmażył cudny jakże „historyczny” esej. Ach, ten biskup to dopiero koneser… pogratulować!

 370. Biskup gardłuje Broniewskim, że „trzeba krwi”.
  Ciekawe czyjej, biskupie Jędraszewski?

 371. Czy powtórzy się gadka o tym, że „Bóg sam rozpozna swoich”?
  O to ci chodzi, biskupie z maupią twarzą?

 372. Kaka zawsze rozrabiał jak pijany zając.
  Teraz te rozróby znów zaczynają być… niebezpieczne.

 373. ” Dlatego rozsławia poezje sztandarowego komunisty”
  powyzej udowodniono, ze z niego byla d..pa a nie komunista.. but the legend never dies… 🙂
  zgodnie z tym zalozeniem, ze popepelnienie kilku wierszykow proletariackich czyni z ciebie „sztandarowego komuniste”, nawet Jan Brzechwa albo nasza noblistka z Krakowa naleza do „sztandarowych komunistow”.. 🙂

 374. @PA2155 4 marca o godz. 0:41
  Twierdzisz, że biskup Jędraszewski rozsławia „du.ę”?
  To rzeczywiście wielki komplement dla biskupa.

 375. Poza tym biskup Jędraszewski nie rozsławia Brzechwy ani Szymborskiej.
  Czy dlatego, że oni nie wzywali do rozlewu krwi?

 376. „Bagnet na broń. Trzeba krwi – świergoli do ludu biskup Jędraszewski.
  Net powiela bezmyślnie. A blogowy Maupo z lubością powtarza…

 377. A kaka, zdaniem blogowego eksperta, zawsze dopuszczał „sprawiedliwe” wojny. Z kim?

 378. Na marginesie
  Poza tym biskup Jędraszewski nie rozsławia Brzechwy ani Szymborskiej.
  Czy dlatego, że oni nie wzywali do rozlewu krwi?
  chodzilo mi o nazwanie Broniewskiego „sztandarowym komunista”… szukalem podstawy do tego tytulu…. biskup J. i jego terminy lub poglady nie interesuja mnie… 🙂

 379. Na marginesie
  Twierdzisz, że biskup Jędraszewski rozsławia „du.ę”?
  To rzeczywiście wielki komplement dla biskupa.

  twoj sposob rozumowania przypomina mi nieco pewien zart o zwiazku miedzy suszona ryba a impotencja meska, ktory to slyszalem kiedys od pewnej Rosjanki, z ktora pracowalem… 🙂

 380. @PA2155 4 marca o godz. 0:56
  biskup J. i jego terminy lub poglady nie interesuja mnie…
  Jesli ten temat cię nie interesuje – to go nie podejmuj.
  Skąd niby twoje niezachwiane przekonanie, że mnie interesują twoje poglądy?

 381. Ale czekamy na komentarz Mauro Rossi! Przecież to on z lubością przytaczał wiersz Broniewskiego.
  Ktoś miał podobno „runąć TĘCZOWYM wojskiem”? Czy w tym kontekście krakowski biskup domagał się „krwi”?

 382. Na marginesie
  Skąd niby twoje niezachwiane przekonanie, że mnie interesują twoje poglądy?
  nie sadze..skup sie na meritum: chodzilo mi o nazwanie poety B. „sztandarowym komunista”… nie musisz wekslowac tematu na boki…bo to smieszne…

 383. Nie Broniewski, ale po żołniersku:

  Rozryczały się barany na wiosne
  w stajni rży głośno klępa ma.
  PiS rany zlizuje naprędce
  lecz naród ukręci mu łba.

  Be, beeee. Beczą, bo niewydojone?

  Jebać PiS

 384. Polecam do przeczytania wszystkim blogowiczom znany esej H. Frankfurtera „On Bullshit”
  https://en.wikipedia.org/wiki/On_Bullshit
  takze po to, aby odkryli jalowosc swoich powtarzanych bez konca „argumentow”…

 385. z Frrankfurta zrobil sie Frankfurter… 🙂

 386. Czepiają się Broniewskiego…A „Słowo o Rydzyku” Kempy pomijają…Tak sobie myślę prywatnie, że każde pokolenie ma swoich „Broniewskich”…o błogosławionym łonie… nie wspomnę…

 387. Za kilka godzin wyjeżdżam i nie będzie mnie tu gdzieś do końca marca , chociaż
  nic nie wiadomo , zmieniam kontynent więc mogą mnie gdzieś poddać jakiejś
  kwarantannie i czas może się wydłużyć .
  Na wszelki wypadek będę protektował się 40% antivirusem bo maseczki nosić
  nie mam zamiaru .
  https://www.facebook.com/russia.friends/photos/a.942892969106102/3427555190639855/?type=3&theater

 388. Jędraszewski: Ekologia, to nie religia, a przepowiednie pastereczki ze Szwecji, to herezje…Co Bóg stworzył, niech człowiek…Tak sobie myślę prywatnie, że Unia jest heretycka z tym swoim CO2…

 389. Wielka kultura perska: Iran zwalnia do domu 54,000 więźniów na czas Wirusa z Wuhan, dla lepszej zdrowotności.

  Przynajmniej tutaj coś się ożywiło a nie stanęło, ale zaraz – jak u Kononowicza więzienia już nie ma:)

 390. No i cu z tegu ży kuronuwisur je już w Polskie. Ali bynajmiej jedyn a ni miljony jak za Tuska byłu! A tera PiS wynalz benczmarki i gu zatruje i dali ni pujdzi.
  A chto gadał ży na pińcet plus pininedzy nima? A PiSdał bu zawszy dutrzymuji słowa a pininedzy byli tylkju zy schuwani byli. A u zygarkach Nuwaka wy już pozapuminały? He? A uśmierniczky si żarłu w knajpi i pupijału winym za pułtora koła?! PiS jad i pupijał?! A chto dżyrandoli i gumsiarków nakrad Panu Pryzełtu Dudu z Jegu Pałaca i czejników na arbate cu si parzy? He?! A skond Tusk ma piniendzy ży zawszy ma inny ubranie? Gadaj jedyn z drugim! A chto pluł na Zenka Martyniaka!? Nu chto!?

 391. A może S.Kania umarł na koronawirusa tylko się o tym nie mówi?

 392. Mauro Rossi 23.50 wczoraj
  W ubiegłym roku wybudowano ponad 200 tysięcy mieszkań.
  Muszę dodać, że dorównano ilościowo osiągnięciom dekady Edwarda Gierka sprzed 40. lat.
  Uwzględniając postęp technologiczny i organizacyjny w budownictwie nie ma się czym chwalić, bo to o wiele za mało.
  Poza tym jakie zasługi rządu skoro to wyłącznie zasługa osób fizycznych podejmujących trud budowy i deweloperów.
  Nawet systemu finansowania budownictwa i problemu ze spłatą kredytów rząd nie rozwiązał. Dalej nie ma planów zagospodarowania przestrzennego kraju dla większości terenów. W Warszawie nierozwiązana reprywatyzacja.
  Rząd skupia się na tym jak dowalić niepokornym sędziom i prokuratorom i zapewnić bezkarność swoim harcownikom.
  Tyle spraw do uregulowania, więc należy wspólnie usiąść i opracować plan dla Polski. Zbigniew Ziobro z kompanią to nie najlepszy udziałowiec w tym rządzie i ewentualny uczestnik przy takich pokojowych rozmowach

 393. 10:20

  Jak to o wiele za mało 200tys. mieszkań w rok?

  Zaraz stracimy pokolenie największego wyżu lat 1950. po którym zostanie kilka milionów mieszkań, a dzieci jak się nie rodziły tak się nie rodzą, tzn. rodzą ale za mało.

 394. 350 tys. rocznie rodzimy, a tracimy 800 tys. jeśli chodzi o pokolenie największego wyżu, lat 50.

 395. Co wojsko tureckie robi w Turcji…A czepiają się 17 września roku pamiętnego, co jankesi zaklepali, wtedy w Jałcie, jak teraz Israelowi dekretem Trumpa Wzgórza Golan…Tak sobie myślę prywatnie, że obecnie naruszanie granic staje się sąsiedzkim zwyczajem jak wdepnięcie po sól…po likwidacji GS…

 396. Moim zdaniem lepiej by było tak nie budować, tylko iść w kierunku spadku populacji do 35 mln bez ściągania imigrantów do roboty przy PKB – dzięki temu zmniejszy się smog i przegrzanie. A to najważniejsze.

 397. Te nowe mieszkania to w połowie inwestycje na wynajem dla imigrantów-pracowników…

 398. Mauro
  A gdyby tak MNIE zgwałcił Polański? Cóż za dramatyczne pytanie?
  Jako trzynastolatka (o wyglądzie 17-, 18- latki) nie wybrałabym się do „jaskini lwa”, a tym bardziej moja mamuśka nie wyprawiłaby małolaty na imprezkę do słynnego reżysera, gdzie się ostro piło i jarało różne zioła.

 399. Podobnie mamuśki wysyłają ministrantów na „rekolekcje” z ciumania czy siadania na kolanach ojcowskich czy pytania przy konfesjonale, co cię jara cyc czy wacek u Wacka…Tak sobie myślę prywatnie o wysyłaniu dzieci w świat, aby wyszły na ludzi…w ramach życiowego chrztu…

 400. Można powiedzieć że w latach 20. będziemy pozyskiwać 200 tys. mieszkań bez budowania, rozumiecie..
  Bezinwestycyjnie, demograficznie.

 401. mag
  4 marca o godz. 10:45
  Mauro
  A gdyby tak MNIE zgwałcił Polański?

  A gdybyś była żoną Ziobry, to by już było po Polańskim. Przedawnienia wtedy nie ma. Teraz wiesz, do czego dobry jest faszyzm. Mianowany sędzia, prokurator na rozkaz.

 402. Pokolenie wyżu gen. Jaruzelskiego już – na trudnym drogim rynku – tam sobie jakieś lokale pokupowało, teraz szuka mieszkań ostatnie w miarę miarę liczebne pokolenie lat 90. Potem szkoda gadać, tylko imigranci popyt mogą stanowić na pustostany.

 403. Reasumując, nastąpi spadek cen mieszkań lub wzrost imigracji zarobkowej i to do 3 i więcej milionów ludzi nienaszech

 404. Mag, a gdyby Romek Polański ciebie zgwałcił?
  „A gdyby tak MNIE zgwałcił Polański? ”

  Mialo byc bez pruderii , dlatego zapobiegliwy Mauro powinien sie zastanowic kto moglby zgwalcic jego osobiscie ?, Czy znalazlby sie jakikolwiek chetny np biskup , kardynal , albo inny swiatowej slawy artysta a wtedy Mauro moglby sie plawic w miedzynarodowej slawie festiwalowej albo innej . Polanski mimo , ze „Romek” raczej odpada , jest juz „zajety” mi sie wydaje , ale …Mauro pewnie wie lepiej

 405. Tow. Gierek budował mieszkania właśnie dla wielkiego wyżu lat 50. i chwała mu za to i jego najlepsze w historii wyniki w budownictwie. Również stanowiska pracy musiał dla nich stworzyć żeby nie było bezrobocia i stąd wielkie inwestycje przemysłowe i zadłużenie.

 406. Wałęsa w 1980r. usunął Gierka ze swoim genialnym programem „mieszkanie dla każdego w ciągu 5 lat”

 407. troll z ruskiej ambasady:
  niewinne pytanie:
  czy twoi pobratymcy, wkraczając w 1945 roku na Górny Śląsk – przed zgwałceniem kilku tysięcy miejscowych kobiet – „ciumkali”, czy też od razu przystępowali do roboty?

 408. @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Panie Mieczysławie,
  a jak tam u was we wsi w sprawie pruderii? Macie, stosujecie?

 409. Sztab kryzysowy z powodu jednego pacjenta , ktory zdaje sie nie ma nawet goraczki , to co bedzie zwolywane gdy bedzie ich kilkuset albo wiecej .
  Mauro poradz cos , jestes zapobiegliwy czy tez to olewasz ?

 410. Sztab kryzysowy z powodu epidemii pruderii (??). Szaleje to to po cichutku a nic nie jest zwolywane i nie bedzie

 411. Jeśli ktoś nie wiedział lub nie miał pewności, dlaczego w Polsce ceny rosły i rosnąć będą, to teraz już wie albo zaraz się dowie. Otóż ceny rosną po to, by społeczeństwo było na nie, czyli na te ceny stać!
  Nietrudno się domyślić, że jest to wytwór pisowskiego mózgu. Jego właścicielem, tego mózgu, jest niejaki Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
  Swego czasu nieoceniona premier Szydło poinformowała naród, że w dobrobycie przegoniliśmy już Szwecję i Szwajcarię, a Prezes dodał, że teraz celem jest dogonienie Niemiec, a znając ambicje Prezesa prześcignięcie ich nawet. Prezes zaznaczył, co prawda, że nie da się tego zrobić od razu, ale postąpił tak z powodu wrodzonej skromności, prawda jest taka, albowiem, że skoro w ciągu niespełna jednej kadencji przegoniliśmy Szwecję i Szwajcarię, to w tej prześcigniemy Niemcy! Jak? Takie pytanie może zadać tylko Durnowaty Dureń, Cymbalski Cymbał albo Debilowaty Debil! Czy tak trudno na to wpaść?!
  Żeby się zrównać z Niemcami, podnosimy najpierw ceny do poziomu niemieckich i kiedy już się umościmy na tej pozycji, wtedy – yebudu – podnosimy jeszcze wyżej. He, he – no i co Niemiaszki, i jak wam w ryju?
  A to jeszcze nie koniec – na prześcignięciu Niemiec nie poprzestaniemy, bo ambicje Prezesa sięgają wyżej. Najwyżej.
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25755439,horala-pociesza-polakow-ceny-beda-rosly-ale-naszym-celem-jest.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg2

 412. słowianin, twój rodak nominowany do nagrody Darwina:

  „Rosyjska blogerka Ekaterina Didenko zorganizowała swoje przyjęcie urodzinowe w kompleksie saun w Moskwie. W czasie imprezy mąż 29-latki wrzucił do basenu 25 kilogramów suchego lodu. W wyniku reakcji zaczęła uwalniać się duża ilość dwutlenku węgla, w efekcie zginęły 3 osoby, a 7 zostało rannych. Dwie osoby zginęły na miejscu. W szpitalu zmarł także mąż blogerki, 32-letni Valentin Didenko.”

 413. GajowyM.
  4 marca o godz. 11:27

  @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Panie Mieczysławie,
  a jak tam u was we wsi w sprawie pruderii? Macie, stosujecie?
  __________________________________________________
  Ja nie wim jak inni baby ali moja Danka si ni prudruje ani si ni maluje i nawyt naznokciów bu by zara w pysk dustała. Mje kurvów w domu ni trza!

 414. Gajowy M.
  Ja ni ruzumię jak to je ży ja du Ciebi napisał a wyszłu ży to Jubrawy napisał.

 415. Olborski
  Sztabów kryzysowych po prostu będzie przybywać (albo nie). W zależności od okoliczności.
  A na razie mamy sytuację, którą kwituje mój ulubiona wyliczanka dziecięca „z myszką”:
  Pękła bomba, wyszła para
  Posądzili o to cara
  Car się pyta co takiego
  A stu diabłów koło niego

 416. Maupo z Rosjii
  Mauro Rossi
  3 marca o godz. 23:50
  Ciekawa rozmowa o rynku dewloperskim.
  „Przepraszamy za grodzone osiedla”.
  „W ostatnim roku oddano do użytkowania najwięcej mieszkań od czasów Gierka – ponad 200 tysięcy. To jest rewelacyjny wynik, absolutny rekord po 1989 roku”.

  Tylko ze za Gierka ludzie nie zadluzali sie na cale zycie.

 417. satrustequi
  4 marca o godz. 11:03

  Pokolenie wyżu gen. Jaruzelskiego już – na trudnym drogim rynku – tam sobie jakieś lokale pokupowało, teraz szuka mieszkań ostatnie w miarę miarę liczebne pokolenie lat 90. Potem szkoda gadać, tylko imigranci popyt mogą stanowić na pustostany.
  ___________________________________________________
  Nie wypisuj głupot, proszę Cię – jacy imigranci? Zapomniałeś o „500 +”, o programie, który działa od pierwszej sekundy po jego wprowadzeniu i działać będzie?!
  A emigranci – takich w Polsce nie będzie, bo oni roznoszą „różnego rodzaju pierwotniaki i pasożyty”(Kaczyński).

 418. 12:06

  Jobrave ale doprawdy nie analizujesz spraw poprawnie, jak ty np. nie widzisz procesu konwergencji cen i płac, płac i cen, Polski i Niemiec, nie rozumiesz w ogóle co się dzieje…

 419. Za gen. Jaruzelskiego kiedy proces konwergencji nawet się nie zaczął można było w Kraju żyć za 20 dolarów miesięcznie bo ceny były niskie. Zarobki i ceny oderwane od europejskich…

 420. Ośrodek myśli racjonalnej w Kraju przesunął się z kręgów ekonomistów liberalnych jak Rostowski do kręgów ekonomistów konserwatywnych jak Morawiecki. Od głowy jobrave do mnie.

 421. To już po prostu nie jest na wasze głowy, sytuacja jest podobna jak po upadku komunizmu kiedy niektórzy ekonomiści po prostu za bardzo tkwili w leninowskiej myśli ekonomicznej. To samo teraz z liberałami, którzy nawet vatu nie zauważyli, gdy klęskę finansów nowoczesnego państwa Morawieckiego wieszczyli.

 422. Można powiedzieć że tak jak ekonomistom leninowskim wydawało sie że będzie na wszystko, tak ekonomistom liberalnym wydawalo się że nie ma na nic… Nie ma powodu popierać takie błędy w imię ideologicznej przynależności, w imię wierności Partii!

 423. Wszyscy oglądaliśmy okropny film zamieszczony wczoraj przez wszystkie portale. Ja oglądałem na Wyborczej. Ten prymityw kopiący elegancko ubranego obywatela zbierającego podpisy dla Dudy mógłby być Adaśkiem lub kimś pozostającym pod brutalną brunatną aurą jego niekończących się wpisów, cytuję: „J..PiS”

 424. „Tylko ze za Gierka ludzie nie zadluzali sie na cale zycie.”

  Nie bardzo rozumiem, czemu autor tych słów nie czerpie radości z życia w kraju, którego obywatele w ogóle nie mają zadłużenia w bankach.
  W Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej.
  Nie miałby też (autor) problemu z pisaniem w necie bez polskich znaków diakrytycznych w sytuacji braku narzędzia do tego się nadającego.
  Ewentualnie mógłby sobie skrobać swoje uwagi na karteluszku, następnie włożonym do butelki 🙂

 425. 12:31

  Ale powinieneś podać kto tak napisał o Gierku… Bo ja pisałem o Gierku dziś sporo ale nie to i za chwilę mogę mieć jakiegoś sklerotyka na plecach…

 426. Dżentelmen z PiSu nie powie wprost, o nie.
  Chamy to są kodowcy-peowcy i różni osobnicy pochodzący z niższych podwórek.
  ON zapyta delikatnie i uprzejmie – a gdyby Ciebie mag zgwałcił Polański. To co byś powiedziała? Czy coś byś przeciw miała?
  Pzdr, TJ

 427. Poza tym niezdolność do autorefleksji liberałów przerasta chyba tę komunistów i dlatego ich era krótsza niż tamtych.

 428. quentin t.
  4 marca o godz. 12:31

  Normalnym ludziom zyje sie lepiej w kapitalizmie szwedzkim niz jankeskim.
  Wlasnie przejezdzam przez Nowy Orlean , gdzie Murzyn zebrze na kazdym rogu srodmiescia , jak w Kalkucie.

 429. Olga i Ja.

  JAK „CZERWONA DZIEWICA” STAŁA SIĘ AUTORYTETEM PRAWNICZYM…

  No i staliśmy się świadkami starcia dwóch prawniczych autorytetów. A właściwie rzeczywistego autorytetu z „autorytetem” PIS-owskim. I gdy się przyjrzymy temu PIS-owskiemu „autorytetowi”, będziemy mieć obraz tego, w jaką cywilizacyjną otchłań spadł nasz kraj, jak daleko od Europy znaleźliśmy się po zaledwie 4 latach rządów bolszewików. Znaleźliśmy się w zwykłym szambie, skoro „coś”, co nie spełniało warunków, aby być sędzią Sądu Okręgowego, jest obecnie uznawane przez rządzących za jeden z największych autorytetów prawniczych w kraju.

  Z jednej strony I Prezes Sądu Najwyższego Profesor Małgorzata Gersdorf. O niej dziś pisać nie będę, bo nawet głupio by mi było mieszać jej osobę z fekaliami, którym poświęcony jest ten post. Po przeciwnej stronie Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, jak na razie bez tytułów naukowych. Ale zapewne wkrótce PIS wymyśli dla niej jakąś „szybką ścieżkę” dojścia do profesury, z pominięciem doktoratu, habilitacji i wymaganych osiągnięć naukowych. Skoro z Patryka Jakiego potrafili w ciągu 6 miesięcy zrobić doktora, to i tu im się z pewnością uda.

  CV Przyłębskiej to w zasadzie całe pasmo ciemnych plam. To, że jej ojciec był komuchem i to nie byle jakim, bo m.in. wieloletnim członkiem rady programowej PZPR, to akurat nie było jej winą. Ale już jej winą było to, że należała do komunistycznej studenckiej przybudówki PZPR. Wstąpiła do niej w 1978 r., już po Ursusie i Radomiu, gdy ostatni uczciwi członkowie PZPR rzucali legitymacje partyjne. A ona poszła sobie w ślady tatusia. Musiała być wyjątkowo aktywna i zasłużona w szerzeniu ideałów socjalistycznych, skoro bardzo szybko awansowała do Rady Wydziałowej SZSP. Ja wtedy poszedłem inną drogą, byłem w NZS-ie. Dziś ona jest Prezesem TK, a ja, pisząc posty takie jak ten, muszę ukrywać się pod pseudonimem. O takich komunistycznych szmatach, jak ona lub Krystyna Pawłowicz, mówiliśmy wtedy „czerwone dziewice”. Nawet gdy oblewały wszystkie egzaminy, to i tak przechodziły na następny rok studiów. Egzaminującego wzywano po prostu do KW partii i śpiewająco zaliczały „poprawki”. Egzamin sędziowski złożyła z wynikiem dostatecznym.

  Krótki epizod w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Potem przez 3 lata była konsulem i dyplomatą w ambasadzie w Kolonii i Berlinie. Obecnie ambasadorem w Berlinie jest jej małżonek, Andrzejek. Były działacz ZSMP, potem TW SB o pseudonimie „Wolfgang” (nr rejestracyjny: KWMO Konin 3889/1979). Miał postawiony zarzut kłamstwa lustracyjnego, ale po dojściu PIS-u do władzy uwolnił go od tego zarzutu PIS-owski IPN. A jakże by inaczej… Pod żałosnym pretekstem „braku materializacji i tajności” został również ukręcony łeb sprawie jego współpracy z SB. No, ale w końcu za kogo „czerwona dziewica” miała wyjść za mąż, jak nie za kapusia SB? Za Władka Frasyniuka?

  W 2001 r. dzisiejszy PIS-owski „autorytet prawniczy” złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez właściwe organa SO z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń, ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, co złożyło się na konkluzję, że „jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości”. Chyba w całej historii tego sądu nie było tak miażdżącej opinii o jakimś sędzim. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez dawną „czerwoną dziewicę” należało m.in.: „nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw”. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie do akt personalnych Przyłębskiej faktów rażącego naruszenia przez nią prawa (!) m.in. poprzez „sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej (…)”. Czegoś nie rozumiecie?

  A jednak w 2001 r. ta łamiąca prawo niedojda prawnicza została powołana na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu i podjęła ponownie orzekanie! Jak myślicie, kto był wtedy ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym? Dobrze myślicie. Lech Kaczyński…

  Kaczyński wkrótce przestał być ministrem i szybko również Przyłębska przestała być sędzią w SO. Znów poszła w „dyplomację”, choć żadnych szkół w tym kierunku nie kończyła. I znów w Berlinie… Wygląda na to, że w tamtejszej ambasadzie zawsze musi być zatrudniony ktoś z rodziny Przyłębskich. Ale w marcu 2007 r. znów pojawiła się jako sędzia w SO w Poznaniu. Jak myślicie, kto był wtedy ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym? Dobrze myślicie. Zbigniew Ziobro, dawny zastępca Lecha Kaczyńskiego w MS…

  I tak to od 20 lat pani Przyłębska wypływa jak gówno na powierzchnię wtedy i tylko wtedy, gdy wymiarem sprawiedliwości rządzą bolszewicy z PIS-u. Przypadek? Hahahaha… A teraz jeszcze to ”coś” przeistacza się w kucharkę Prezesa, podejmuje go sobotniki obiadkami i zabawia opowiadaniem anegdot. I wcale nie przeszkadza jej to w ciągłym powtarzaniu, że jest apolitycznym Prezesem TK i w żaden sposób nie wykonuje poleceń swojego Prezesa w sprawach terminów rozpraw TK, ustalania składów orzekających, no i samych wyroków.

  Zaś zastępcą pani Przyłębskiej w TK jest pan Mariusz M. Który nawet w PIS-ie ma opinię chama wyjątkowego, mogącego o palmę pierwszeństwa w tym chamstwie konkurować z samą Krystyną Pawłowicz, dziś też już zasiadającą w TK. Zanim pan Mariusz został, jako „dubler” (czyli niezgodnie z prawem), powołany do TK przez Jaśnie Nam Panującego Andrzeja Dudę (słynne tajne ślubowanie „dublerów” o 2 nad ranem), wypisywał na forach społecznościowych takie komentarze, że aż dziw, że nikt mu nie wytoczył procesu. Jeśli jego oponent polityczny był kobietą, to pisał do niej pieszczotliwie „ty k…” lub „ty parszywa suko”. Jeśli był facetem, to pan Mariusz zwracał się do niego zwykłym ”ty ch…”. Generalnie do wszystkich zaś pisał „my was rozpier…!” lub „my was wszystkich zajeb…!”. Gdy został przez PIS wyznaczony na kandydata na sędziego TK te wpisy… zniknęły w ciągu 24 h. A szkoda, bo mogłyby się stać kanwą pracy magisterskiej zatytułowanej np. „Kompetencje, poziom moralności oraz kultury sędziów TK w czasach rządów PIS na przykładzie pp. Przyłębskiej, Pawłowicz, Piotrowicza i Muszyńskiego”.

  W 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że pan Mariusz nie ma prawa zasiadać jako sędzia w TK, ani oczywiście być jego wiceprzewodniczącym. Pan Mariusz skwitował to orzeczenie po swojemu: ”i ch…z tego, że nie mam prawa!”. Znacznie wcześniej, bo jeszcze w grudniu 2015 r., TK orzekł (jeszcze pod przewodnictwem Prof. Rzeplińskiego), że Andrzej Jakubecki został wybrany na sędziego TK zgodnie z Konstytucją i Jaśnie Nam Panujący Andrzej Duda ma obowiązek przyjąć od niego ślubowanie. Nie przyjął do dziś. Na to właśnie miejsce wskoczył ten, który jeszcze niedawno do kobiet zwracał się per „ty parszywa suko”.

  I jeszcze parę ciekawostek. O pracy pana Mariusza w UOP w latach 90. XX w. pewnie wszyscy słyszeliście. Już sam ten fakt dyskwalifikował go jako kandydata na sędziego TK. Ale nie wiecie, że w latach 1998-2002 był zatrudniony w ambasadzie RP w… Berlinie! Akurat wtedy, gdy była tam zatrudniona także pewna blond niedojda, a dziś „autorytet prawniczy”! Z Berlina na zbity pysk wyrzucili go Niemcy. Chyba nie chodziło im tylko o jego wrodzone chamstwo, bo dali mu na opuszczenie ich terytorium zaledwie 24 h. Był też współpracownikiem ikony polskiej dyplomacji minister Anny Fotygi. Ba, był również członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej (w latach 2013 i 2014), zajmującego się „analizą” okoliczności zamachu…

  I na zakończenie, bo już mi się rzygać chce, gdy piszę nazwiska Przyłębskiej lub Muszyńskiego. Pan Mariusz w charakterystyczny dla siebie sposób, jak na prawdziwego patriotę i przykładnego katolika przystało, skomentował śmierć Profesora Władysława Bartoszewskiego. Powiedział: „Bóg zaczyna się uśmiechać do Polaków”…

  I dziś tacy ludzie podważają poszanowanie dla prawa, kompetencje, uczciwość i kulturę osobistą I Prezes SN Profesor Małgorzaty Gersdorf.

  Jak się z tym czujecie?

  Straciłem ostatnio kilka osób udostępniających posty. A sam jeszcze przez 4 dni mam bana na publikowanie w grupach. Więc tym bardziej udostępniajcie ten tekst gdzie się da, komu się da i kiedy się da…

 430. Czytaliście kiedyś Przepraszamy! od liberałów? Nie. Zaburzenie. W tej sytuacji Przeproście i Odejdźcie, otwórzcie przestrzeń polityczną dla Młodej Lewicy!

 431. Smog w przestrzeni psychologii społecznej głównie czynicie!

 432. Jerzy Urban – nieprawdopodobny umysł przez duże U – zaimponował mi intelektualnie i moralnie, gdy przeprosił opozycjonistów konkretnie za to, że pomylił się w swojej ocenie czy komunizm sowiecki upadnie – tzn. nie przewidział, nie dopracował, tego kluczowego kryterium ówczesnej realpolitik.

 433. Zrób to chyba dla ciebie. Nie Adaśko, jeszcze raz przełkniesz gorycz porażki w maju. Chamstwo nie przejdzie!

 434. Jak się oduczycie strzelać w biurach poselskich konkurencji i kopać na ulicy w czasie kampanii, czyli nigdy, to Suweren może wam wybaczy, jak przeprosicie…

 435. Nie bardzo rozumiem, czemu autor tych słów nie czerpie radości z życia w kraju, którego obywatele w ogóle nie mają zadłużenia w bankach.
  W Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej.

  Trudności z „rozumieniem” ? Charakterystyczna cecha prymitywa faszysty. Normalka.

 436. Kangur. Barany doić, a nie filozofować.

 437. 13:17

  Powinieneś napisać do kogo to piszesz, bo zaglądają tu czytelnicy spoza tej grupy tutaj i nie wiedzą kto mieszka w Australii. Trochę empatii dla czytelników krajowych!

 438. Ta trzoda powska robi sobie zagrodę dla kilkunastu pod blogiem Autora takiego formatu jakich mało w Kraju. Ludzie Lewicy z pewnością pisaliby tu z empatią i inteligencją.

 439. Uderz w stół, a kangur sam się odezwie.

 440. @ MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Ja ni ruzumię jak to je ży ja du Ciebi napisał a wyszłu ży to Jubrawy napisał.

  Panie Mieczysławie,
  już w czasach przedinternetowych zdarzały się różne fenomeny, które moja bardzo mądra i doświadczona babcia, która przeżyła dwóch mężów oraz cara, dwie rewolucje i cztery wojny, w tym dwie światowe, tłumaczyła, że to albo płanetnik, albo chińskie próby atomowe.
  To co dopiero teraz, jak w powietrzu nagromadziło się tyle różnych promieni, fal, a nawet G, którego chcą nam zafundować aż pięć rodzajów 🙄

 441. Ten debil faszystowski sugeruje że mieszkam w Australii chociaż nigdy tam nie byłem

 442. Ludzie Lewicy z pewnością pisaliby tu z empatią i inteligencją.

  Hehehe: pisać „z inteligencją”.
  To już lepiej dój te barany

 443. Nieprzyjemne antyhomoseksualne aluzje Adaśko…

  Lewica szanuje prawa gejów.

 444. adam100
  4 marca o godz. 12:48

  Mój komentarz
  Dokładnie, a tym samym dosadnie, jest opisana kariera zawodowa (nieustanna jazda po bandzie prawa i ślizgawka po żużlu przepisów) dzisiejszej Prezes TK wepchanej na stanowisko gwałtem w potrzebie przez tuza polskich organów ścigania pana Zbigniewa.
  Musi być ta pani nie bardzo kumata, skoro sędzia Muszyński delegowany z ramienia PiS do TK stawia jej dociekliwe pytania, a ona ani be, ani me, ani kukuryku.
  Pzdr, TJ

 445. Korekta
  Jest
  sędzia Muszyński delegowany z ramienia PiS do TK
  Ma być
  sędzia Pszczółkowski delegowany z ramienia PiS do TK
  TJ

 446. Srututu

  baziu, baziu puc

  To było do kozy, ale mam nadzieje że nie czujesz obrażony.

 447. Srututu

  baziu, baziu puc

  To było do kozy, ale mam nadzieje, że nie czujesz się obrażony.

 448. Miło mieć w gronie debila. Nawet, gdy tematy polityczne bywają chwilowo passe – zawsze można się z niego pośmiać.
  Przyznam samokrytycznie, że także przejawiam tę słabość.
  Dobrze, adaśko, że jesteś 🙂

 449. @ quentin:
  „Miło mieć w gronie debila. Nawet, gdy tematy polityczne bywają chwilowo passe – zawsze można się z niego pośmiać.
  Przyznam samokrytycznie, że także przejawiam tę słabość.”
  Ja też osobiście zauważam u siebie objawy debilizmu. Osobliwie ku wieczorowi, więc nie masz się czego wstydzić 😉

 450. Pan z PISU co kumpanje Prezydenckie robi cu nasz w Domie Parafjalnym był w tom nidzieli zara po Nszy Świenty kturen z Powjatu przyjichał gadał ży uleja trza tera jeść a ni chlip bu chlib w żałondku siedzi długu i żyły zatyka i kryw si psuji a jak si ulija napijisz to żyły ci si nasmarujum i kryw bez nie zapie*dala jak wudospad w Hamyrycy. A o tu si ruzchodzi. Bu kryw puwitrzy niesi a muzk musi mieć puwtirze bu si zaczadzi. A chlip zatka. A po to Rzond Polski podjon dencyzji żyby ulij był tani i gu ubniżył żyby Marud Polski był zdrowy a ni chwory bu Pajstwo Polski o nasz dbie a ni jak za Tuska ży szyski chwore byli!

  A Siondz Probuszcz kturen tam był muwi Zamjast si chlibem ubżerać to te piniendzy daj na Kościuł na Pana Jizusa a un ci za to uzdrowi bynajmiej chwurował nie bendzisz i si bendzi cieszył ży bynamiej ławki ma punaprawiane i Nowy Munstrancje i okna wymjeniony bu mu wieje bez nie a ni chlibem si napychać aż du
  spuchlizny.
  A Karol Wnuczak kturen za kumuny w Partji był muwi ży kiełubasa tyż zdrużała a Pan z PISU muwi żyby tyz mału jom jeść bu szkodzi bu kleroza ud nij si bierzy a lepij si uleja napić. A un ży prond drogi a Pan z PISU do niegu A lubisz jak ciem prond kopni to siem podłoncz do niegu niech ci kopie. Bez tysioncy lat ludzi żyli przez promdu i świczki im wystarczyli i byłu dobrzy i radia na mały baktyryjki eliktryczny mjeli i sy słuchali i promdu jim nie trza byłu. A laptoki na nafte chodzili i tyż dobrzy byłu.

 451. 13:38

  Srajdaśko, srajdaśko

 452. Ty Szubrawe ni pudszywej si pu de mni bu to ja żym napisał Durnju Durniowatyj Niełuku!

 453. Marx:
  – ale ja (sam wielokrotnie trawestowałem słowa Szwejka) się tego nie wstydzę. Wieczór to magiczna pora 🙂
  Gorzej z tymi, którzy – wielbiąc marksa, lenina i innych komuszych zbrodniarzy – debilami się urodzili, są i będą nimi do szczęśliwego końca swych dni.
  Wszak debil jest zawsze szczęśliwy. Pod warunkiem, że go przedtem nie rozstrzelali po kiblowym procesie. Specjalności marksistów.

 454. Spełniło się wielkie marzenie proniemieckiej opozycji. Koronawirus przyszedł ― z Niemiec właśnie. Pierwszy przypadek w Zielonej Górze.

 455. Jaki to komfort kiedy wszyscy dookoła są mądrzejsi ( IQ 500+)

 456. @Rossi

  Pierwszy przypadek w Zielonej Górze.

  A gdzie pozostałych 10?
  Minister zdrowia mówi, że na 584 testy pozytywnie wypadło 2 proc. czyli 11?

 457. 13:59 Mauro

  Warto będzie posłuchać idiotyzmów nt. walki z koronawirusem jeśli takie zaczną wkrótce padać z ust opozycji powskiej, a zaczną bo oni inaczej już nie potrafią

 458. Koronawirus przyszedł ― z Niemiec

  Przyszedł?
  E tam. Przyjechał autokarem. A przywlókł go kto?
  Uchodźca?

 459. IQ Platformy oceniając po jej enuncjacjach plasuje się jakieś 15 pkt. poniżej średniej krajowej. Prawdopodobnie przestrzelają „myśląc” że tak trafią do „przeciętnego Polaka”.

 460. Suwereni 2020 to głównie dzieci wielkich wyżów Polski Ludowej, trzech: lat 50., lat 70. i lat 80.

 461. Mauro Rossi
  4 marca o godz. 13:59
  Spełniło się wielkie marzenie proniemieckiej opozycji. Koronawirus przyszedł ― z Niemiec właśnie.
  ………………………………………………………………..
  Mauro dziubasku on jest z Wermachtu przeciez ale mial bezpruderyjnego dziadka… Uwazaj na siebie

 462. 14:08 cd

  Elektorat PO bierze te niskiego poziomu intelektualnego komunikaty za dobrą monetę – że wicie, rozumicie – ale latka lecą i kora mózgowa niestety osłabia się od tego nieuniknienie, stąd wyraźna i zaskakująca przewaga PiS ostatnio.

 463. jobrave, masz dwa problemy.
  Pierwszy to taki, że masz rozdwojenie jaźni, co starasz się ukryć niby dowcipem.
  Drugi, że tylko ciebie to śmieszy 🙂

 464. satrustaqui 10.23
  Mieszkania też się starzeją i potrzebują wymiany.
  Instytut Rozwoju Miast wydał zawierające 426 stron zestawienie szczegółowych danych za 2015 rok dotyczących rynku mieszkaniowego. Przekracza to jednak możliwości nawet syntetycznego ich przedstawienia na blogu. Zatem odsyłam do tego i wielu innych źródeł. Pracy jak przy budowie piramid nie zabraknie

 465. Zaburzenia percepcji – coraz powszechniejsze w elektoracie – efekt takiego gaslighting

 466. 14:33

  Zgadza się, wielkie osiedla boomu budowlanego lat 70. budowane dla wyżu demograficznego lat 50. oglądane są od jakiegoś czasu pod kątem wzmocnień i zastąpień, choć nic nie wyburzają jeszcze, i te właśnie lokale dziedziczyć będa niedługo wnuki wielkiego wyżu. Wnuki i dzieci na wynajem albo sprzedaż.
  Oraz bezcenne działki na których stoją bloki w dużych miastach…

 467. satrustequi
  4 marca o godz. 14:31
  ale latka lecą i kora mózgowa niestety osłabia się od tego nieuniknienie, stąd wyraźna i zaskakująca przewaga PiS ostatnio

  Hehehe. W samo cyntrum.
  Ile masz latek? Kora mózgowa to pół biedy, ale ty chyba wszystkie zęby zjadłeś.

 468. Tak że wiesz Ls42, na tych działkach-blokowiskach po wyburzeniach za kilkadziesiąt lat będą od razu stawiane nowocześniejsze apartamenty

 469. Adaśko, wyjeżdżam za parę dni na dłuższy wypoczynek to odpoczniesz. Ale faszyzm w maju nie przejdzie…

 470. satrustequi
  4 marca o godz. 14:40
  Adaśko, wyjeżdżam za parę dni na dłuższy wypoczynek to odpoczniesz. Ale faszyzm w maju nie przejdzie…

  Same dobre wiadomości. 🙂

 471. No właśnie 🙂

 472. @satrustequi,
  Konwergencja, konwergencją, a sóweren, sówerenem i pewnego dnia stwierdzi – oby jak najszybciej -że konwergencji do garnka nie włoży. I na nic zdadzą się tłumaczenia, że koniunktura, że recesja, bo sóweren nie wie, co to znaczy i wiedzieć nie chce.
  Ceny rosną, a pisdzielnia tłumaczy teraz sówerenowi, że nie na wszystko ma wpływ, w tym na ceny, ale jeszcze do niedawna przecież mówiła zupełnie co innego, to mianowicie, że ma wpływ na wszystko, że wystarczy nie kraść i do niekradzenia dołożyć pokorę i skromność, a nic nie zatrzyma Polski na drodze do dobrobytowych szczytów. I w co ma ten sóweren wierzyć, skoro przez cztery lata wmawiano mu, że rząd ma wpływ na wszystko?
  Mądry inaczej Mauro twierdzi, że nie ma problemu, bo on myśli, że pieniądze bierze się z drukarni i podaje przykład Niemiec, które gdzieś, kiedyś takiego zabiegu, tzn.dodruku dokonały. A ja przypomnę przykład Zimbabwe i Wenezueli, bo tam też wpadli na ten pomysł, ale -jak wiadomo -wyszło trochę -inaczej niż w Niemczech.
  Rzeczony Mauro strasznie się też cieszył sprowadzeniem polskiego złota z Londynu. Tylko że te rezerwy są w sumie dość mizerne, wartość tego kruszcu, to nieco ponad 18 mld zł (mówię tylko o złocie sprowadzonym z Londynu, bo w USA pozostało jeszcze złota wartego ponad 25 mld zł. Jeśli PiS to złoto ściągnął, to ani chybi zamierza je przeputać. Co jest kolejnym przejawem geniuszu Kaczego.

 473. „- Wasz kraj jest miksem opinii i światopoglądów. W różnych miejscach kraju widzieliśmy odmienne podejście do osób LGBT i do ich praw – powiedział dziennikarz BBC Ben Hunte w rozmowie z TVN 24”

  No, rewelacja. Można mieć różne poglądy na tę kwestię!?
  W krajach „dojrzałej demokracji” za krytyczny stosunek do sodomii na razie jest się dyskryminowanym, potem będzie się brało w gębę od lewackich bojówek, wreszcie będą wtrącać do pierdla.

 474. jobrave, jak ty bardzo chcesz, żeby w Polsce się przekręciło, co?
  Usensownisz w ten sposób swoją emigrację do G.B., gdzie jesteś socjalnym zerem…

 475. My si bynajmiej korowisura ni boim bu szyski pjane chodzim ali tylku chłopy bu baby u nasz ni szyski pijom i dziecka tyż. I skond piniendzy na szyskich brać?

 476. A te bęczmarki na korwisura co Pan z PISU gadał to uni bendom na rycepty byzpłatny z Uprzezpieczalni czy za piniendzy kupywany bendom? Bo można ich dać babom co ni pijom i dzieckom. A u nasz som dzieci co pijom. Taki Kewin Gardziulak ma 12 lat a pije jak stary chłop pu łojcu tak ma. Ja swujemy Brajankowy ni puzwalam na wudkie bu za mały je niech mu piwu na razi wystarczy.

 477. Ja bynajmiej nie wim co to takie LBTG uno je ali ich ninawidzy i cała nasza wjoska i ich ninawidzi jak jechowów albu rzydów albu inny wrogi Polski cu ninawadzą Marud Polski tylku Więngry i Dudapeszt my lubim bu som naszy Przyjacieli Polski i Katuliki i som za PISYM!

 478. @ quentin
  Debil Karol Marx ( nie wiedzieć czemu w Polsce pisany przez ks) na trwałe zagościł w historii światowej filozofii.
  Nazwisko quentina za kilka lat przepadnie w pomroce dziejów.

 479. Bar Norte
  4 marca o godz. 0:28

  ― „A co takiego było w tej rozmowie o rynku deweloperskim agitacyjnego?”

  „Nie w rozmowie ale w cytacie z rozmowy który na blog wrzuciłeś. Trzeba przyznać, że na wybieraniu rodzynków z ciasta to ty się znasz”.

  ― Bar Norte, ten cytat to z szacunku dla redakcji „Kultury Liberalnej”, która go wytłuściła. 200tys. mieszkań w 2019, najwięcej od czasów Gierka, zrobiło na KL wrażenie, na tym blogu też.

 480. Mauro Rossi
  4 marca o godz. 16:05

  200 tysiecy ludzi zrobiono niewolnikami do konca zycia.

 481. olborski
  4 marca o godz. 11:18

  „A gdyby tak MNIE zgwałcił Polański ”?

  Oborski, no nie krępuj się, nie płeć jest ważna tylko uczucie. Odrobina przemocy to tylko rodzaj LGBTQQIAAACPPF2K.

  Słowniczek:
  B – bisexual
  T – transgender
  Q – queer
  Q – questioning
  I – intersex
  A – asexual
  A – agender
  A – ally
  C – curious
  P – pansexual
  P – polysexual
  F – friends and family
  2 – two-spirit
  K – kink

 482. mag
  4 marca o godz. 10:45

  „A gdyby tak MNIE zgwałcił Polański? Cóż za dramatyczne pytanie”?
  „Jako trzynastolatka (o wyglądzie 17-, 18- latki) nie wybrałabym się do „jaskini lwa”.

  Przedtem Polański nikogo o nie zgwałcił, więc bez nadmiernej podejrzliwości, to była zwykła Chatka Puchata, czyli willa Jacka Nicholsona. Że jednak „jaskinia lwa” wszyscy przekonali się później. Można oczywiście oskarżać matkę trzynastolatki o brak zdolności profetycznych.

 483. kooperatywaMondragon
  4 marca o godz. 16:09

  „200 tysiecy ludzi zrobiono niewolnikami do konca zycia”.

  Państwo powinno fundować ludziom mieszkania. Tak pewnie zrobi w USA Sanders jak tylko wygra wybory.

 484. GajowyM.
  4 marca o godz. 14:05

  ― „Pierwszy przypadek w Zielonej Górze”.

  „A gdzie pozostałych 10”?

  Tak na logikę, pierwszy może być tylko jeden. 🙂

 485. @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Ja bynajmiej nie wim co to takie LBTG

  Panie Mieczysławie,

  porządny człowiek nie musi wiedzieć, co to dokładnie, ale powinien dobrze patrzeć na ręce tym wszystkim, co anteny stawiają i mówią, że to dla jego dobra. Bo te właśnie te szatańskie anteny ściągają G na człowieka i ani się obejrzy, a już mu się w komórce zalęgło i mózg podgrzewa i przekabacić próbuje 🙄
  A pan Marło wczoraj pisał, że orientację z hetero na homo nawet wielokrotnie zmieniać można.
  On to wie, bo blisko ma do centrali, skąd mu wszystko prawdę piszą i ma gotowe, żeby tu przedstawić 😎

 486. @MR

  Tak na logikę, to pytałem, gdzie są drugi, trzeci, czwarty… do jedenastego.
  Ale dla ciebie widać za trudne.

 487. Jeśli wierzyć słowom ministra zdrowia o tych 2 proc. pozytywnych diagnoz, to jest pierwszy, ale tuzin.

 488. „Mauro Rossi

  ” cytat to z szacunku dla redakcji „Kultury Liberalnej”, która go wytłuściła. 200tys. mieszkań w 2019, najwięcej od czasów Gierka, zrobiło na KL wrażenie, na tym blogu też.”

  Nie Mauro, mijasz się z prawdą. Kultura Liberalna wytłuściła następujący fragment wypowiedzi lobbysty Konrada Płochockiego:

  „W 2019 roku po raz kolejny wprowadziliśmy do sprzedaży mniej mieszkań niż sprzedaliśmy – kolejny rok z rzędu wyprzedajemy zapasy magazynowe. Naprawdę potrzebujemy ocieplenia inwestycyjnego w miastach”.

  Natomiast ty wybrałeś jako cytat pierwsze zdanie jego wypowiedzi:

  „W ostatnim roku oddano do użytkowania najwięcej mieszkań od czasów Gierka – ponad 200 tysięcy. To jest rewelacyjny wynik, absolutny rekord po 1989 roku.”

  Natomiast pominąłeś już drugie zdanie („Z tego, za 130 tysięcy mieszkań oddanych do użytkowania odpowiada branża deweloperska.”) no bo co cię obchodzi jakaś tam branża deweloperska i jej lobbyśli. Ważne, że pierwsze zdanie przez pominiecie jego autora, zastostowanie formy bezosobowej i porównanie do Gierka wskazywać może na dorobek PiS.
  Reasumując – porównanie do Gierka dokonane przez lobbystę mogło zrobić wrażenie na czytelniku ograniczającym się do lektury pierwszego zdania tekstu, być może na tobie, ale nie na Kulturze Liberalnej i komentatorach blogu.
  W tym przypadku wrażenie może robić co najwyżej twoja manipulacja.

 489. no to establishment Partii Demokratycznej ostatecznie przepchnal swojego kandydata do przodu
  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-51731293
  chociaz Sloppy Joe w swoim ostatnim przemowieniu pomylil swoja siostre z zona… ale to nie szkodzi, bo jest swoj i amerykanskie media staly murem za nim… to tylko swiadczy o jego potencjale umyslowym… 🙂
  Niewazne, ze jest calkowicie niepopularny wsrod mlodych…who cares?
  Jedna z dziennikarek NYT zasugerowala, ze w Partii Demokratycznej moze dosc do schizmy wzdluz podzialow pokoleniowych i ideologicznych

 490. Tyle macie z tej całej Unii i otwartej granicy z Niemcami, że teraz koronawirus do was przez tą granicę wam przysłali. Za PRLu coś takiego by się nie przydarzyło. Po tym jak wszystkie inne metody zawiodły, V kolumna w Polsce stara za pomocą wirusa zniszczyć Polskę i PiS, aby znowu opadła ona na kolana i poddała się niemieckiej hegemoni.

 491. Mój głupkowaty wierszyk o Jarosławie Ka

  Przedtem to Tuska wina, teraz od nowa PiS zaczyna, nie gwałci, nie strzela, jest nawzajem, trzynastki daje z każdym majem. Gdy wstąpi ponownie Andrzej Duda, PiSowi wszystko znów się uda.

  Chamstwu trzeba się przeciwstawić siłą i godnościom osobistom. Mieszkania zamiast niemania, większe plony zamiast żony, widelce zwyciężą, świetlówki przegrają. Europejczycy już żeśmy byli, na Wyspie Wolności będziemy żyli. Biblijni, ufni, będzie jak raju.

  Wszystko zasługa tego męża, co w kieszeni nie ma węża, jego taktyki i mądrości, wizji, strategii, przebiegłości. On prawdę sprowadził, ludzi nagrodził, on koło każdej sprawy się nachodził, on zawsze będzie miał wyniki, wyniosą Prezesa na pomniki.
  Pzdr, TJ

 492. Bar Norte
  4 marca o godz. 16:48

  ― ” … cytat to z szacunku dla redakcji „Kultury Liberalnej”, która go wytłuściła. 200tys. mieszkań w 2019, najwięcej od czasów Gierka, zrobiło na KL wrażenie, na tym blogu też.”

  „Nie Mauro, mijasz się z prawdą. Kultura Liberalna wytłuściła następujący fragment wypowiedzi lobbysty Konrada Płochockiego”:

  (Konrad Płochocki radca prawny, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Członek Zarządu polskiego oddziału Urban Land Institute” ― z notki pod tekstem w KL). Gdzie masz, że jest lobbystą? Nie bądź bardziej liberalny od Kultury Liberalnej.

  Konrad Płochociński: „W 2019 roku po raz kolejny wprowadziliśmy do sprzedaży mniej mieszkań niż sprzedaliśmy – kolejny rok z rzędu wyprzedajemy zapasy magazynowe. Naprawdę potrzebujemy ocieplenia inwestycyjnego w miastach”.

  W większości dużych miast rządzi PO, wiec … 🙂

  Bar Norte, rozmawiajmy o fatach. Piszesz o leadzie do całego tekstu, ale redakcja Kultury Liberalnej wyróżniła w tekście cztery fragmenty wypowiedzi Płochocińskiego i one podane są znacznie większą czcionką (wytłuszczoną italiką) niż reszta tekstu. Chodzi o pierwszy z tych czterech fragmentów, który uprzednio cytowałem, nie sposób go przeoczyć, klikasz na link:
  https://kulturaliberalna.pl/2020/02/18/deweloperzy-przepraszamy-za-grodzone-osiedla-wywiad/

  „W ostatnim roku oddano do użytkowania najwięcej mieszkań od czasów Gierka – ponad 200 tysięcy. To jest rewelacyjny wynik, absolutny rekord po 1989 roku”.

  Zauważ też, że ten „twój” fragment („W 2019 roku po raz kolejny …”) nie stoi w sprzeczności z tym, który ja zaklinowałem, co redakcja Kultury Liberalnej dobrze rozumie, inaczej pytałaby się o sprzeczności. On jest o czym innym, jak przez chwilę pomyślisz też dojdziesz do takiego wniosku.

  Bowiem, są różne fazy inwestycji:
  1/ wybudowanie
  2/wprowadzenie do sprzedaży
  3/ sprzedaż
  3/ oddanie do użytkowania

  ” … porównanie do Gierka wskazywać może na dorobek PiS”.

  No wy twierdzicie, że rząd PiS za wszystko odpowiada. No jak rządzi to odpowiada, ale gdy mowa o czymś bezdyskusyjnie pozytywnym od razu macie z tym problem.

 493. GajowyM.
  4 marca o godz. 16:27

  „wczoraj pisał, że orientację z hetero na homo nawet wielokrotnie zmieniać można”.

  Pisałem o zmianie płci, jak widać pamięć służy ci nieszczególnie. Ponieważ pleć determinowana jest ponoć kulturowo (co Bar Norte potwierdzi), więc można zmieniać ją wiele razy i nie jest to powiązane z drastyczna operacją. Zresztą popróbuj. 🙂

 494. tejot
  4 marca o godz. 17:43

  ” Mój głupkowaty wierszyk …”.

  W końcu jakaś konkretna wypowiedź. 🙂

 495. Kościół we Wrocławiu potwierdza że koronawirus, to kara boska za grzechy…Tak sobie myślę prywatnie, że blog jest na podglądzie wywiadowni KK, który zgadza się z poglądami tu wyrażanymi…o autorstwie chorób…

 496. GajowyM

  A gdybyś potrzbowal więcej szczegołów tu masz film pokazujący zmianę płci (drastyczne). Ale za to miły głos narratorki i przyjemna muzyczka.
  https://www.cda.pl/video/2729804b5

 497. Mauro Rossi

  „Gdzie masz, że jest lobbystą?”

  A czym twoim zdaniem jest Związek Firm Deweloperskich, któremu wywiadowany Konrad Płochocki dyrektoruje?

  „Redakcja Kultury Liberalnej wyróżniła w tekście cztery fragmenty wypowiedzi Płochocińskiego i one podane są znacznie większą czcionką (wytłuszczoną italiką) niż reszta tekstu.”

  One są formą środtytułów czy podsumowań częsci wypowiedzi a nie wyróżnienia. To co zdaniem redakcji jest ważne zawiera pogrubiony lead, jak sam zauważyłeś.

  „ten „twój” fragment („W 2019 roku po raz kolejny …”) nie stoi w sprzeczności z tym, który ja zaklinowałem”

  Masz na mysli wyżej wspomniany lead. Być może on nie stoi w sprzeczności z zacytowanym przez ciebie fragmentem ale jego forma nie spełniala twoich oczekiwań agitacyjnych. Dlatego zdecydowałeś się na entuzjastyczny, utrzymany w nastroju propagandy sukcesu śródtytuł.

  „gdy mowa o czymś bezdyskusyjnie pozytywnym od razu macie z tym problem.”

  Ja nie mam problemu. To ty masz jak widać problem skoro musisz już nawet podpinać rząd PiS pod lobbystyczny tekst deweloperów.

  Ps Przywołaś mnie w komentarzu do GajowegoM. :

  „Ponieważ pleć determinowana jest ponoć kulturowo (co Bar Norte potwierdzi), więc można zmieniać ją wiele razy i nie jest to powiązane z drastyczna operacją.”

  Z przyjemnością odpowiadam – płeć kulturowa „oznacza zestaw norm, dotyczących wszystkiego to, co w danej kulturze czy społeczeństwie jest uważane za odpowiednie dla kobiety / dziewczynki lub mężczyzny / chłopca.”

  Cieszę się, że mogłem pomoc!

 498. Bar Norte
  4 marca o godz. 19:28

  Mauro Rossi „Gdzie masz, że jest lobbystą?”

  „A czym twoim zdaniem jest Związek Firm Deweloperskich, któremu wywiadowany Konrad Płochocki dyrektoruje”?

  „Polski Związek Firm Deweloperskich jest inicjatywą, mającą na celu zbudowanie silnej reprezentacji branżowej na warszawskim rynku mieszkaniowym, który jest największy w Polsce. Biorąc pod uwagę, że kupno mieszkania od dewelopera jest dla wielu ryzykiem, w myśl ustawy oraz kodeksu dobrych praktyk pomagamy w wyborze i współpracę z nami podejmują liczne firmy deweloperskie, które rzetelnie realizują swoje zlecenia i robią wszystko, by proces zakupu lokalu był dla Klienta bezpieczny i satysfakcjonujący”. (ze strony ineternetowej PZFD)

  Jeśli pamiętasz jak działali deweloperzy w latach 90. to pewnie zobaczysz różnice. Dziś jest o wiele lepiej, bo deweloperzy zaczynają przestrzegać zasad.

  „Dlatego zdecydowałeś się na entuzjastyczny, utrzymany w nastroju propagandy sukcesu śródtytuł”.

  Jeśli Kultura Liberalna wyróżniła ten fragment to chyba nie było w nim nic zdrożnego, ani politycznie niepoprawnego, a z pewnośicą cos ciekwawego. Cytując zrobiłem to z szacunku dla pracy redakcyjnej KL.

 499. Mauro Rossi
  4 marca o godz. 18:37
  tejot
  4 marca o godz. 17:43

  ” Mój głupkowaty wierszyk …”.

  W końcu jakaś konkretna wypowiedź.

  Mój komentarz
  Jarosław ma kota, idiota też, idiota do idioty będą dwa koty.
  A o co chodzi? A czy to szkodzi?
  PiSowska logika sprawę zamyka.
  Pzdr, TJ

 500. Mauro Rossi

  Dziękuję za potwierdzenie za pomocą cytatu lobbystycznego charakteru związku deweloperów.

  Co do podkreslenia cytatu przez KL …. .

  Oczywiście, że nie ma w nim nic zdrożnego. Taki zabieg redakcyjny okresla się czasem jak wewnętrzny lead „z trzaskiem” czyli budowanie oczekiwania wobec tekstu za pomocą wyolbrzymienia.
  Stara sztuczka Mauro.

css.php