Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Tymczasowa izba przyjęć na czas epidemii Covid-19

4.03.2020
środa

Głos wysokiego ryzyka

4 marca 2020, środa,

Zewsząd słyszę, że im kto starszy, tym mniejsze ma szanse w walce z koronawirusem. Jako osobnik wysokiego ryzyka pragnę, by ofensywa wirusa załamała się na Polsce, by nasz kraj jeszcze raz uratował Europę przed niebezpieczeństwem. By wygrał wojnę światową z wirusem. W sukces jednak nie bardzo wierzę, a to z następujących powodów.

Po pierwsze, rząd zapewnia, że jesteśmy dobrze przygotowani, mamy procedury, szpitale, oddziały, „zakaźników” (cóż za wstrętne słowo…), karetki, maseczki itd. itp. Ja w urzędowy optymizm wątpię, ten rząd jest  pozbawiony wiarygodności i mimo dobrych chęci (w które tym razem wyjątkowo wierzę) nie ufam zapewnieniom rządu. Po pięciu latach kłamstw – w sprawach historii, żołnierzy, helikopterów, Srebrnej, KNF, Banasia, dronów, obwodnic i wielu innych – nie wierzę żadnemu słowu premiera. Oczywiście chciałbym się mylić, bo nie ma sensu chorować, a tym bardziej umierać na złość rządowi.

Po drugie, jak nasza służba zdrowia może być dobrze przygotowana na atak koronawirusa, jeśli jest naszą największą bolączką, piętą achillesową naszego kraju. Za mało pieniędzy, lekarzy, pielęgniarek, salowych, ratowników, karetek, bieda aż piszczy, biurokracja szaleje. Orkiestra Owsiaka gra na ulicach o każde kilka złotych na wyposażenie szpitali. Dzieci na oddziale psychiatrii dziecięcej śpią na materacach na korytarzu. Geriatrzy to gatunek wymierający. Za to pod względem wysokości nakładów na obronność budzimy uznanie nawet wymagającego Donalda Trumpa. Parady i defilady podtrzymują na duchu. Jeżeli terminy wizyt u specjalistów, niektórych badań i zabiegów są wielomiesięczne, to jak można wierzyć, że „stać nas” na koronawirusa?

Po trzecie, co będzie w tej wojnie sukcesem, a co porażką? Rząd zawsze będzie mówił o sukcesie, „gdyby nie nasze wysiłki – byłoby znacznie gorzej”, powie, i oby tym razem miał rację. (Przy okazji wyborcy, skupieni na wirusie, nie będą mieli głowy do afer). Opozycja będzie jak zawsze krytyczna i oby miała mało argumentów. Na razie zachowuje się powściągliwie.

Po czwarte, znaczna część społeczeństwa korzysta z prywatnej służby zdrowia. Ta jednak nie jest przygotowana do walki z wirusem. Wszyscy oni, jeśli będą w potrzebie, staną w tej samej kolejce. Na tym kończę ten głos wysokiego ryzyka.

Zaproszenie
Prof. Magdalena Środa, filozofka, etyczka, niezłomna działaczka społeczna, oraz Piotr Pacewicz, jeden z filarów OKO.press, będą naszymi gośćmi w TOK FM w niedzielę 8 marca o godz. 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 659

Dodaj komentarz »
 1. My z grupy ryzyka nie musimy się martwić, niech się martwią ci co będą musieli sprzątać po koronawirusie

 2. „jak nasza służba zdrowia może być dobrze przygotowana na atak koronawirusa, jeśli jest naszą największą bolączką, piętą achillesową naszego kraju.”
  trudno naprawic system ochrony zdrowia przez jedna dotacje…. ten dzial nie byl oczkiem w glowie zadnej ekipy po 1989 r. i wszyscy swiatli tego kraju nie bardzo sie tym przejmowali.. tak jak „priorytetowe” budownictwo mieszkaniowe….minister budownictwa w rzadzie Mazowieckiego i kolega redakcyjny Gospodarza mial na ten temat plomienne przemowienie…ale skonczylo sie tylko przemowieniem…po co wiec bic teraz larum? jest Owsiak i on polata wszystkie dziury, jak to czynil do tej pory…. albo chorzy dolacza do tej „znacznej czesci spoleczenstwa”, ktora leczy sie prywatnie…. dla tych, ktorych nie stac, pozostanie modlitwa i dobre slowo…

 3. Pokrewny temat – Ewa Siedlecka nie zostawia suchej nitki na PiSiej ustawie, która służy wyłącznie do udawania, że PiS coś robi.

  Ustawa nie jest do niczego potrzebna. Oprócz, może, zagwarantowania zasiłku rodzicom, których dzieci nie pójdą do przedszkola, jeśli będzie zamknięte. Cała reszta uprawnień, łącznie z przymusowym leczeniem i izolacją w ramach kwarantanny, procedurami szpitalnymi i specjalnymi uprawnieniami inspektorów sanitarnych, wojewodów czy zaangażowaniem wojska – jest już w ustawach o przeciwdziałaniu chorobom zakaźnym i o zarządzaniu kryzysowym. Wystarczyło wpisać wirus z Wuhanu na listę tych chorób.

  Czemu więc służy ta ustawa? Pokazaniu, że rząd coś robi, chociaż nie robi nic prócz gadania. Nie dopilnował nawet zakupu respiratorów, których brakuje także na oddziałach zakaźnych, choć wiadomo, że chorzy z wirusem z Wuhanu wymagają wspomagania oddechu. Respiratorów brakuje, bo leczenie z ich użyciem zostało tak nisko wycenione w ramach NFZ, że szpitalom nie opłaciło się ich kupować (…)

  Polska nie jest przygotowana na leczenie ofiar epidemii. Brakuje oddziałów i szpitali zakaźnych, personelu medycznego wszystkich rodzajów, środków dezynfekcyjnych i wspomnianych respiratorów. Remedium na to ma być ustawowe przymuszanie prywatnych podmiotów do produkcji tego, co rząd uzna za słuszne. Tyle że nie da się przymusić do produkcji respiratorów, jeśli nie ma do tego linii produkcyjnej.
  Ustawa przewiduje też zmuszanie prywatnych placówek służby zdrowia do działań związanych z wirusem. Będzie to coś w rodzaju kontrybucji dla wojska podczas wojny: świadczenie darmowe, na koszt placówki. Refundację ustawa przewiduje tylko dla placówek publicznych (art. 9 ust. 2). Oczywiście w obliczu zagrożenia śmiercią pieniądze się nie liczą. Tylko dlaczego w Polsce, w której PiS rządzi piąty rok, publiczny system jest tak niewydolny, że państwo musi siłą przejmować prywatną służbę zdrowia, aby poradzić sobie z epidemią?

  https://siedlecka.blog.polityka.pl/2020/03/02/hucpa-szantaz-i-kamuflaz/?nocheck=1

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PiS z wirusem robi jedyne co umie i co zawsze robi. On walczy z wirusem propagandowo.

 6. Pojechałem dzisiaj rowerem wzdłuż brzegów rzeki Odry i ze smutkiem patrzyłem na setki spróchniałych drzew, pozbawionych kory, powalonych i połamanych. Drzewa chorują wyjątkowo licznie. W grupie ryzyka wydają się być rosłe buki, dęby i sosny, drzewa liściaste i iglaste, bez wyjątków.

  W poniedziałkowym DUŻYM FORMACIE GW fotografia zieloych okolic Złoczewa i widok na ponurą odkrywkę węgla brunatnego przy Elektrowni Bełchatów. Niedługo ta zielona kraina mlekiem i miodem płynąca w okolicy Złoczewa ma zagłębić się na kilkaset metrów i być największą czarną dziurą na kuli ziemskiej.
  W tej sytuacji koronawirus dla mieszkańców Złotowa i okolic nie ma większego znaczenia

 7. Mauro bezprud. two spirits – one spirits Mauro – one Rossi
  Przedluzenie uzupelniajace Twojej slownikowej -listy , pod K
  – Kon’ski Pero’n plus a wg niektorych – „peronowy gejmczengżer”
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25758694,prezydent-podpisal-ustawe-na-peronie-szlapka-kpi-na-to-chyba.html#s=BoxOpImg8
  Ten kon’ski peron wyglada jak w 75- tym .Mozna a nawet trzeba sie wzruszyc.. eech

 8. Dojdzie do największego załamania gospodarki światowej od czasów Wielkiego Kryzysu, ale większego niż wtedy bo ludzie nie będą dawać rady ani pracować, ani kupować. To i masowe zgony = Apocalypse Now

 9. Chyba że koronawirus odejdzie w czerwcu, jak pociesza Trump.

 10. Chińczycy wykryli nowe źródła zakażenia koronawirusem, poza drogą kropelkową są to mocz i kał.
  Nie należy zatem korzystać z publicznych toalet

 11. Mauro two spirits
  Ten kon’ski peron wyglada jak w 75- tym ..
  Znam tego perona lepiej od innych . Odbylo sie na nim cos w rodzaju sceny z Hasa (?) czy tez Dygata (?) albo jeszcze kogos..

 12. A ci co lekceważyli koronawirusa, porównywali z grypą i jej ofiarami – jeśli Włochy zamknęły wszystkie szkoły i uczelnie do połowy marca to chyba sytuacja jest…

 13. Na marginesie
  4 marca o godz. 19:14
  Uchwałami i nowymi przepisami prawa problemów się nie rozwiązuje , ale tworzy się nowe – W PiS o ty nie wiedzą

 14. Analiza 22 badań wykazała, że ​​ludzkie koronawirusy, takie jak koronawirus SARS, koronawirus Bliskiego Wschodu (MERS) lub koronawirusy endemiczne (HCoV) mogą utrzymywać się na nieożywionych powierzchniach, takich jak metal, szkło lub plastik do 9 dni, ale można je skutecznie dezaktywować w procedurach dezynfekcji powierzchni 62-71% etanolem, 0,5% nadtlenkiem wodoru lub 0,1% podchlorynem sodu w ciągu 1 minuty. Inne środki biobójcze, takie jak 0,05-0,2% chlorek benzalkoniowy lub 0,02% diglukonian chlorheksydyny, są mniej skuteczne.

 15. 20:48

  Do 9 dni? Niedobrze. A słyszałem eksperta który pytany o przesyłki z Chin, z Alibaby etc. – jest ich wiele, uspokajała że OK bo tylko 2 dni bez człowieka wirus wyżyje…

 16. Większym niebezpieczeństwem niz wirus jest panika nakręcana przez dziennikarzy i polityków
  https://www.tvp.info/46892669/pan-niska-smiertelnosc-z-powodu-koronawirusa-inne-choroby-sa-duzo-grozniejsze

 17. 21:08

  Jaki wniosek, co proponujesz? Bo opcja podejścia do tego jak do każdej grypy ma swój urok, lecz wszystkie państwa jak najdalej trzymają się od tego podejścia. Organizują ścisłe kwarantanny i zamknięcia szkół nawet zanim ktoś zachorzał. Co myślisz więc zestawiając swój artykuł z postawą państw?

 18. Daniel Passent: „Za to pod względem wysokości nakładów na obronność budzimy uznanie nawet wymagającego Donalda Trumpa”.

  Donald Trump powtórzył to i przypomniał, ale przecież NATO jest wymagające, przyjęto, że każdy kraj członkowski wydaje na obronę 2,0 proc. PKB. No i tyle Polska wydaje. Ale możliwe, że red. Passent jest przeciw NATO, tyle lat był za Układem Warszawskim i teraz znów może krytykować NATO. Nawiasem mówić, krajowi który nie jest w stanie obronić się służba zdrowia potrzebna nie będzie, co najwyżej sanitariuszki.
  Teraz rocznie wydajemy z budżetu na służbę zdrowia 109 mld PLN, za tamtego Donalda 70 mld i było ok. Nawet na szczepionkach przeciw świńskiej grypie Tusk i Kopacz oszczędzali, ale ogólnie było ok. red. Passent nie miał powodów do narzekań.

 19. ls42
  4 marca o godz. 20:27
  „w okolicy Złoczewa ma zagłębić się na kilkaset metrów i być największą czarną dziurą na kuli ziemskiej.”
  Jak rząd nie poradzi sobie z koronawirusem to ta wielka dziura może się przydać…

 20. Nie wiem czy wiecie, ale w Chinach odwołano nawet doroczny zjazd CHPK, 3000 delegatów, za duże ryzyko infekcji i zły przykład dla kasacji imprez masowych…

 21. Jak na razie Francuzi mi się spodobali ogłaszając że 80% chorych nie będzie przyjmowanych do państwowych jednostek tylko ma się jak zwykle leczyć w domu, z koronawirusem. Tylko ćiężkie przypadki trafią na łóżko szpitalne. Czyli jak zwykle.

 22. maciek.g 4 marca o godz. 20:48 pisze: –… można je skutecznie dezaktywować w procedurach dezynfekcji powierzchni 62-71% etanolem

  Maćku,
  czyli jest lepszy sposób na oddalenie zagrożenia zarażenia się niż durny podzielony na pół biustonosz. Otóż trzeba sobie nabyć małpkę, flaszkę po opróżnieniu napełnić nalewką czosnkową na spirytusie. Gdy dany osobnik, czyli ja lub Ty na przykład, będzie chciał się uchronić od zarażenia to niech się nie wygłupia z maseczką tylko przed wejściem w tłum walnie sobie dwa, trzy łyki. Chuch spirytusowy wirusa zabije a czosnek będzie trzymał ewentualnych rozsiewających wirusa, i innych też, na dystans. Piszesz, że etanol musi być 62-71% minimum. To oznacza, że jak będziesz szedł w gości czy goście się wybierać będą do Ciebie to najlepiej z pejsachówką bo zdaje się ta wytrawna śliwowica spełnia podane przez Ciebie kryteria.
  Czyli wiemy co robić i nie musimy pytać – Jak żyć, no jak tu żyć? – bo wiemy.
  Od jutra się stosuję. Dzięki za wskazówkę.

 23. – Zaprosiłam specjalistów od epidemii i powołałam nasz wewnętrzny kampanijny zespół do spraw monitorowania koronawirusa – poinformowała w środę w Kutnie kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że nie zatrzymuje kampanii.

 24. „kampanijny zespół do spraw monitorowania koronawirusa”

  Czy jest na sali Mrożek?

 25. Poprzedni wpis
  GajowyM.
  2 marca o godz. 13:57
  i @BWTB
  Zaskakuje mnę powodzenie u kobiet jakie ma JKM i nie chodzi mnie tu o dwie zony, bo da niektórych kobiet często najistotniejszym jest czy ewentualny kandydat na męża ma pieniądze , a JKM niewątpliwie trochę ich ma. Jego partie popiera sporo młodych kobiet i to mnie dziwi bo on przykładowo mówi”„Kobiety nie mogą być inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem!”
  albo „Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy”.
  On jest praktycznie w moim wieku. Będąc na zjedzie rodzinnym poznałem krewną panią ponad 40 letnia i ustaliliśmy ze dla niej jestem ciotecznym dziadkiem. Pani ma już dorosłe dzieci a wi ęc w krótce będę ich ciotecznym pradziadkiem.
  Co do ciała to obecnie nawet gość po 75 roku życia możne utrzyma je w dobrym stanie. Dieta i medykamenty tu nie wystarcza – konieczny jest dość intensywny ruch fizyczny połączony z właściwa dietą (wątpię by JKM taki stosował bo on raczej ćwiczy brydża)

 26. satrustequi
  4 marca o godz. 21:34

  „kampanijny zespół do spraw monitorowania koronawirusa”
  …zaleciało komisją smoleńską…

 27. Maćku G.,
  kiedyś jeden z myśliwych, przy ognisku po polowaniu zapytał ponad 90 letniego kolegę myśliwego, czy to nie pora może by w tym pięknym wieku zaprzestać palenia i ograniczenia ilości pitego zwyczajowo alkoholu. Wiekowy myśliwy powiedział mu:
  – miałem brata bliźniaka, nie pił i nie palił i wiesz kolego jak długo żył?
  – no jak długo? – zapytał interlokutor i usłyszał odpowiedź:
  – ano, cztery.

 28. Bar Norte
  4 marca o godz. 20:49

  „Dziękuję za potwierdzenie za pomocą cytatu lobbystycznego charakteru związku deweloperów”.

  Popadasz w nadgorliwość i przesadę. Żeby w Polsce być lobbystą trzeba zarejestrować się w takim charakterze przy którymś z ministerstw. → Patrz ustawa z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa. Jeśli jednak ktoś wyraża interesy pod prawdziwą flagą lobbystą na pewno nie jest ― robi to w ramach zawodowych obowiązków, zajmując się kontaktem z mediami, udzielaniem informacji, robieniem reklamy, marketingu etc. Gdyby było inaczej należałoby ciebie określić jako lobbystę międzynarodówki socjalistycznej lub ruchu LGBT, a przecież to tylko twoje hobby. Ale gdyby pójść dalej to można by cię określić krajowym lobbystą Sandersa. 🙂 Mógłbyś się uratować gdybyś oznajmił, że terminu lobbysta używasz w potocznym rozumieniu tego słowa.

 29. Przy okazji, ten zwrot „przegrał walkę z chorobą” jakis taki wymagający, a to nie tylko człowiek walczy ale i medycyna – przegrał walkę z koronowirusem? Nikt nie chciałby tej dość durnej frazy na nagrobku, więc nie powinni tak pisac w gazetach o ludziach którzy umarli…

 30. Jak podaje tyg. „Do Rzeczy” we Włoszech mieszka 300 tys. Chińczyków, z tego kilkadziesiąt tysięcy w Toskanii. Wielu z nich pojechało w styczniu do Chin świętować Nowy Rok. Nic dziwnego, że pojawiły się sugestie, żeby wracających Chińczyków poddać kwarantannie. Lewica podniosła krzyk, że byłby to przejaw rasizmu i sinofobii. Z pomysłu zrezygnowano, a lewicowy gubernator Toskanii Enrico Rossi (zbieżność przypadkowa) 🙂 nie zgodził się nawet, by powracająca z Chin młodzież spędziła dwa tygodnie w domu, a nie szkole i zwolenników takiego rozwiązania zwymyślał od faszystów. Tymczasem Chińczycy nie podzielając ideologicznego saleństwa lewicy jak tylko powrócili do Italii zamknęli się na dwa tygodnie we własnych mieszkaniach w ramach autokwarantanny.

 31. Stoczył walkę roku z koronawirusem – o, lepiej!

 32. ls42
  „Niedługo ta zielona kraina mlekiem i miodem płynąca w okolicy Złoczewa ma zagłębić się na kilkaset metrów i być największą czarną dziurą na kuli ziemskiej”.

  Nawet jak buduje się elektrownię atomową to po okresie ekspolatacji (50-75 lat) operator ma dokonać jej likwidacji, wyburzyć, a w miejscu gdzie stała musi zostawić zieloną łąkę. Tyle przepsisy. Z kopalniami odkrywkowymi podobnie. Z gazociągami też.

  „W tej sytuacji koronawirus dla mieszkańców Złotowa i okolic nie ma większego znaczenia”.

  Jednak ma, dzięki węglowi można brać ciepłą kąpiel, a ciepła ten wirus nie lubi.

 33. „W tej sytuacji koronawirus dla mieszkańców Złotowa i okolic nie ma większego znaczenia”.
  …no jak już to Złoczewa…

 34. Mauro Rossi

  Dziwię twojemu uczuleniu na termin lobbing.

  Lobbing to normalne zjawisko w polityce, dość precyzjnie zdefiniowane, obiektywnie istniejące więc nie podlegające ocenie przy pomocy np kwantyfikatorów moralnych – co u ciebie wyczuwam.

  W sumie jedynym wymogiem jaki można mieć w stosunku do lobbingu może być rozeznanie, że się ma z nim doczynienia. W tym sensie trzeba wiedzieć co się czyta bo nie można wypowiedzi lobbystycznych traktować jak obiektywnego opisu rzeczywistości tak jak to uczyniłeś w odniesieniu do fragmentu (jedno zdanie!) wypowiedzi lobbysty branży deweloperskiej.
  To może być bowiem co najwyżej wyraz interesów tej branży które również przez media, w tym przypadku KL, są popularyzowane a więc realizowane.

  Redakcja Kultury Liberalnej doskonale o tym wie i dlatego wypowiedź lobbysty skonfrontowała z wypowiedziami osób prezentujący inny punkt widzenia, inne grupy społeczne borykające się z problemem budownictwa czy mieszkalnictwa – w ramach poswięconego tym zagadnieniom bloku tematycznego. Założenie jest takie, że czytelnik po przeczytaniu całości materiałów ma sam sobie wyrobić poglad na ten temat.

  Ale podkreślam, że po przeczytaniu całości a nie jakiś wytłuszczeń (wydłubanego rodzynka) z jednego tekstu.

 35. Trybunał Konstytucyjny rozpatrując wniosek Izby Dyscyplinarnej SN w pięcioosobowym składzie orzekł (z jednym zdaniem odrębnym) o niekonstytucyjności art. 41 par. 1 Kodeksu postępowania karnego w zakresie, w którym umożliwia on rozpoznawanie przez sądy wniosków o wyłączenie sędziów ― gdy powodem wyłączenia jest wyłonienie tego sędziego przez obecną Krajową Radę Sądownictwa.

  Innymi słowy nikt nie może kwestionować nominacji sędziowskich prezydenta na wniosek KRS.

  (Kpk art. 41. § 1. Sędzia ulega wyłączeniu, jeżeli istnieje okoliczność tego rodzaju, że mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności w danej sprawie).

 36. ZŁOCZEWA nie Złotowa, ale to moja pomyłka za co szanowne towarzystwo przepraszam

 37. Dzisiaj premier stwierdził, że z całego świata dochodzą go sygnały, że Polska jest wzorem w przygotowaniu na epidemię. Tymczasem Koleje Dolnoslaskie(chyba) apelują o dokładne mycie rąk. Problem w tym, że w pociągach nie ma wody. W szkołach brak mydła itd. Te głosy dochodzące premiera zbyt przypominają jego ataki koktajalmi Mołotowa na milicyjne nyski w stanie wojennym.

 38. Bar Norte
  4 marca o godz. 22:51

  „Lobbing to normalne zjawisko w polityce, dość precyzjnie zdefiniowane, obiektywnie istniejące więc nie podlegające ocenie przy pomocy np kwantyfikatorów moralnych – co u ciebie wyczuwam”.

  Powołałem się na ustawę o działności lobbistycznej, a nie dekalog, chyba zauważyłeś?

  A jeśli chodzi o wyczuwanie, ja mam duże zaufanie do psów (wybacz, że nie do ciebie), w tej dziedzinie to są prawdziwi profesjonaliści. 🙂

 39. 60vito
  4 marca o godz. 22:59

  „premier stwierdził, że z całego świata dochodzą go sygnały, że Polska jest wzorem w przygotowaniu na epidemię. Tymczasem Koleje Dolnoslaskie (chyba) apelują o dokładne mycie rąk. Problem w tym, że w pociągach nie ma wody. W szkołach brak mydła itd”.

  Żona mi donosi, że w niemieckiej sieci Rossmann brak żelów do mycia. Pewnie Berlin robi zapasy strategiczne. 🙂

 40. ls42
  4 marca o godz. 22:57
  „W poniedziałkowym DUŻYM FORMACIE GW fotografia zieloych okolic Złoczewa i widok na ponurą odkrywkę węgla brunatnego przy Elektrowni Bełchatów.”

  Rzecz jasna szkoda środowiska…ale przy okazji wędrówek warto zajrzeć do Gminy Kleszczów i porozmawiać z mieszkańcami tej najbogatszej gminy w Polsce.

 41. Mauro Rossi

  „Jak podaje tyg. „Do Rzeczy” we Włoszech mieszka 300 tys. Chińczyków, z tego kilkadziesiąt tysięcy w Toskanii.”

  Mauro, pierwsze przypadki objawów koronawirusa wykryto w Toskanii kilka dni temu.
  Natomiast epidemia od tygodni szlaleje w prowincjach Północnych Włoch – tam gdzie rządzi postfaszystowska Liga. To tam, dla usatysfakcjonowania żyjącego z turystyki elektoratu, z otwartymi ramionami i bez żadnych rygorów sanitarnych przyjmowano setki tysięcy chińskich turystów i dogadzano chińskim rentierom – rezydentom.

  Rozumiem, że ignoraci z „Do Rzeczy” mogą nie mieć pojęcia o podziale administracyjnym Włoch i o tym, kto gdzie rządzi no ale od ciebie, entuzjasty antycznego Rzymu, mozna chyba takie minimum wymagać.
  Jeszcze raz apeluję – podchodź do tekstów krytycznie.

 42. 22:59

  Ja zrobiłem zapas makaronu. To europejskie zachowanie – wczoraj pokazali puste półki po makaronie we Francji.

 43. Mauro Rossi

  „Powołałem się na ustawę o działności lobbistycznej, a nie dekalog, chyba zauważyłeś?”

  Oczywiście, że zauważyłem. I odebrałem to jako wyraz twej alergii na słowo lobbing.

 44. satrustequi
  Ja zrobiłem zapas makaronu. To europejskie zachowanie – wczoraj pokazali puste półki po makaronie we Francji.
  a podobno byla to sprawa polska lub, szerzej, komunistyczna… 🙂

 45. legat
  4 marca o godz. 21:54
  Kiedyś krążyła taka humoreska
  „Rosyjscy lekarze oszukiwali przyczyn długowieczności i oczywiście pojechali tam gdzie żyli najstarsi ludzie w ZSRR. Znaleźli człowieka o którym mówiono że żyje już 110 lat. Zastali go gdy wychodził z domu. Zatrzymali i zaczęli wypytywać. dowiedzieli się, że nie pali ,nie pije nie uprawia seksu itd. Mówią do siebie to jest właśnie przepis na długowieczność. A tu z chałupy raptem słychać jakiś duży hałas, trzask tłuczonego szkła. Pytają co tam sie dzieje – na to 110 latek, to tato znów się upił

 46. Mauro Rossi,
  wyłączeniu to podlega paraTrybunał Konstytucyjny z Wolfgangową, komuszką i kucharką prezesa na czele.

 47. Ktos tu kiedys na blogu, moze dwa dni temu, wysmiewal Iranczykow i „ajatollahow” w ich podejsciu do walki z epidemia… a teraz mamy kryzys we Wloszech ( z jenym z najlepszych na swiecie systemem ochrony zdrowia) i ofiary smiertelne w USA… i tak nie wiadomo z czego lub z kogo nalezy sie smiac…

 48. maciek.g
  4 marca o godz. 23:20
  …ja słyszałem trochę inną wersję…
  – odpowiedział im że tak długo żyje…dzięki Rewolucji

 49. … w czasie Rewolucji wszystkie papiery wcięło…a po Rewolucji wpisali, jak kto się czuje…

 50. Bar Norte
  4 marca o godz. 23:11

  „Mauro, pierwsze przypadki objawów koronawirusa wykryto w Toskanii kilka dni temu. Natomiast epidemia od tygodni szaleje w prowincjach Północnych Włoch”.

  Tyg. „Do Rzeczy” pisał konkretnie o Toskanii i tamtejszych Chińczykach, gdzie wykryto wirusa stosunkowo niedawno, mimo wysiłków lewicowego gubernatora, żeby epidemia dotarła tam wcześniej i na większa skalę, a tylko dzięki samokontroli Chińczyków tak się nie stało. Nie przeczę, że do włoskiego bałaganu dochodzi legendarne szaleństwo włoskiej lewicy i dlatego koronawirus ma w Italii optymalne warunki do rozprzestrzeniania się.

 51. Kultura – decyzją ministra zdrowia lekarze będą telefonicznie wystawiać zwolnienia chorym, żeby tak z koronawirusem nie chodził do ośrodka zdrowia i nie zarażał. 10/10

  Świat zamiera przed potęgą tego wirusa, zmieniają się paradygmaty…

 52. Wszystkie mecze w Italii bez publiczności do 4 kwietnia

 53. satrustequi
  4 marca o godz. 23:32

  W Polsce ?… to jutro rano dzwonię !

 54. …do włoskiego bałaganu dochodzi legendarne szaleństwo włoskiej lewicy i dlatego koronawirus ma w Italii optymalne warunki do rozprzestrzeniania sie
  czyli znowa wina lewakow i ich braku wiary w boga… prawacy by do tego nie dopuscili… zwlaszcza ci z POPiSu… 🙂

 55. mag
  4 marca o godz. 23:20

  „Duda podpisuje na peronie”.

  Pamiętasz peron we Włoszczowie i wasze żarty na ten temat? „Chamom pociągu się zachciało”, taki był ton komentarzy. A przecież wówczas to z siebie się śmieliście. Od dawna na tym peronie zatrzymują się pociagi, a wy nie macie tam czego szukać.

 56. PA2155
  4 marca o godz. 23:35

  „… do włoskiego bałaganu dochodzi legendarne szaleństwo włoskiej lewicy … wina lewakow i ich braku wiary w boga…”.

  Mogę ci regularnie podrzucać. To znacznie lepsze niż Monty Python.

 57. Mauro Rossi

  „Tyg. „Do Rzeczy” pisał konkretnie o Toskanii i tamtejszych Chińczykach”

  Coś musiał napisać bo temat na topie.
  W związku z tym, że ze wzgledów ideologiczno – propagandowych nie mógł pojechać po Północnych Włoszech rządzonych przez bliską sercu „Do Rzeczy” Ligę czyli po ognisku zarazy nawiązał ni w pięć ni w dziewięć do Toskanii.

  A ty ni w pięć ni w dziewięc za nim.

 58. Mauro Rossi
  4 marca o godz. 23:38
  …peron we Włoszczowej…

 59. Mauro two spirits
  „Od dawna na tym peronie zatrzymują się pociagi, a wy nie macie tam czego szukać.”
  To ma niby znaczyc , ze w Piasecznie tez jest potrzebny Pero’n plus ?
  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25758351,radni-pis-zarzucili-blogerce-promowanie-satanizmu-ta-pokazywala.html#s=BoxOpImg3

 60. Mauro Rossi;
  „Mogę ci regularnie podrzucać. To znacznie lepsze niż Monty Python.”
  najwyzszy czas przemiescic papieza i jego urzedy do Polski.. 🙂

 61. legat

  Wspominałeś kilkakrotnie o 2 mld na TVP a konkretnie o wędrówkach w tej sprawie prezydenta Dudy od prezesa Kurskiego, przez prezesa Czabańskiego do prezesa Kaczyńskiego. Wypytywałeś o to Mauro, który jakoś nie kwapił się do rzeczowych odpowiedzi.

  No i trudno mu się dziwić, bo jak dziś piszą media prezes Kurski doprowadził ponoć TVP na skraj niewypłacalności. Widmo bankructwa zajrzało prezesowi Kurskiemu i jego załodze w oczy co oznacza redukcje personelu (zwolnienia grupowe) w tym obsady propagandowej i ograniczenie oferty do emisji nieodpłatnych materiałów archiwalnych z PRL. – o ile ich komornicy nie zajmą.

  Tak więc te 2 miliardy to już nie sprawa politycznie prestiżowa ale politycznie gardłowa.

 62. PA2155
  4 marca o godz. 23:35

  Przetrwalismy strate 100 milionow zmarlych na grype hiszpanska po Pierwszej Wojnie Swiatowej,
  to moze przezyjemy straty na skutek Koronowirusa.
  Maltuzjanisci reprezentowani przez RP/DP uciesza sie, ze przez pozbawienie spoleczenstwa dostepu
  do powszechnego systemu opieki zdrowotnej bedzie mozna zredukowac liczbe ludnosci ( szczegolnie bezuzyteczna biedote ).
  POPiS ma wzor do nasladowania.

 63. „Dokładne poznanie powierzchni Księżyca jest istotne pod kątem przyszłych misji z udziałem człowieka. Pył księżycowy może zaburzać narzędzia statków kosmicznych podczas zbliżania się do powierzchni Księżyca, co zwiększa ryzyko awarii. Dokładne pomiary regolitu mogą zatem pomóc uniknąć tych problemów.
  Jak dobrze wiemy, NASA chce powrócić na Srebrny Glob do 2024 roku. Są też pewne plany związane z ewentualną budową stacji na powierzchni naszego satelity. Jednak prędko jej nie zobaczymy.” -onet.pl
  Chiński łazik odkrył, że warstwa pyłu księżycowy sięga głębokości 12 metrów. Na zdjęciach telewizyjnych ze słynnego lądowania nie ma nawet śladu pyłu księżycowego? Czyżby te zdjęcia powstały w atelier??

 64. kooperatywaMondragon
  obserwujac obecna kampanie prezydencka w Stanach i unikanie palacego problemu reformy systemu ochrony zdrowia prowadza do twoich wnioskow… ten glowny kandydat, forowany przez establishment Demokratow duka cos o Obamacare jako najwyzszej formie przyszlego systemu..
  zastanawiam sie jedynie, co na to mlodzi Amerykanie, ktorzy popieraja Sandersa? zostana w domu w dniu wyborow, gdy Sloppy Joe bedzie konkurowal z Trumpem z wlasciwie takim samym programem wyborczym?
  bo ci starsi, nawet nie spekuluja, ze moga byc inne opcje…

 65. satrustequi
  4 marca o godz. 23:12
  Ja zrobiłem zapas makaronu.

  Nie zapomnij zrobić zapasu mydła. Nie, żebyś potrzebował, ale w czasie kryzysu będzie na wagę złota.

 66. PA2155
  5 marca o godz. 1:27

  Joe Biden wydaje sie miec powazne klopoty psychologiczne : czesto nie wie gdzie jest albo do kogo mowi.
  Postawieniu takiego czlowieka przy guziku , ktory moze zakonczyc zycie na ziemi wydaje sie ryzykowne.
  No ale wszystko jest lepsze niz organizacja spoleczenstwa na wzor socjaldemokracji zachodnioeuropejskich.

 67. Znakomita analiza Trumpa (po angielsku)

  https://www.youtube.com/watch?v=AKgq0rnIR7g

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 68. kooperatywaMondragon
  5 marca o godz. 2:29
  PA2155
  5 marca o godz. 1:27
  Postawieniu takiego czlowieka przy guziku , ktory moze zakonczyc zycie na ziemi …
  No ale wszystko jest lepsze niz organizacja spoleczenstwa na wzor socjaldemokracji zachodnioeuropejskich…

  IQ 500+

 69. kooperatywaMondragon
  Joe Biden wydaje sie miec powazne klopoty psychologiczne : czesto nie wie gdzie jest albo do kogo mowi.

  Joe Prostaczek, ale bezpieczny dla wielu ludzi w Ameryce, ktorzy robia duze pieniadze… reszta jest milczeniem
  w NYT ktos napisal, ze ci wszyscy „bezpieczni kandydaci”, tacy jak Gore, Kerry i Hillary, nigdy nie wygrali wyborow, chociaz, podobno, byli „people’s choice”…

 70. Qba na dobranoc…

  Na skraju raju mieszkają ludzie.
  Różni, przeróżni, tacy jak my.
  Nikt z nich nie marzy o jakimś cudzie,
  Bo cud, to życie. Spełnione sny.

  Na skraju raju nie słychać kłótni,
  Nikt nic nie burzy, nie stawia bram.
  Choć ludzie tutaj bywają smutni,
  To nikt w potrzebie nie jest tu sam.

  Na skraju raju nikt nie głoduje
  I nikt nie siada do pustych stołów.
  Tutaj świątecznie każdy się czuje,
  Bo tu są dzieci. Zamiast aniołów.

  I pięknie jest tu nie tylko w maju
  I nikt nie słyszy anielskich trąb,
  Bo dobrze jest im na skraju raju
  I jakoś nic ich nie ciągnie w głąb.

 71. Wg mediow amerykanskich i wysokich politykow Demokratow, glownym przedmiotem uwagi wyborcow ma byc znalezienie kogos, kto moze pobic Trumpa w listopadzie… program polityczny jest sprawa drugorzedna, bo on nie narusza interesow glownych grup politycznych i finansowych..jest to zalozenie, ze najlepsze jest status quo, tylko gracze sie zmieniaja… no i wlasciwy wodz porwie bierny narod do akcji.. troche tak jak spor w ramach POPiSu.. zly Prezes Kaczorek i dobry wodz z PO…:). pytanie do blogowych marksistow: czy to nie wieczny dylemat o roli w zmianach politycznych grup lub wybitnych postaci..

 72. W listopadzie Trump będzie siedział w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Tam jest jego miejsce już dzisiaj.

  https://www.youtube.com/watch?v=AKgq0rnIR7g

  Jebać PiS

 73. Skoro Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem, który jest ukształtowany zgodnie ze standardami europejskimi, skoro Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem gwarantującym niezależność władzy wykonawczej i władzy sądowniczej, to uznaliśmy, że winna ona być w tym składzie rozwiązana z mocy prawa.
  https://wyborcza.pl/7,75968,25757849,krajowa-rada-sadownictwa-winna-byc-rozwiazana-z-mocy-prawa.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.glowka

  tuit_tuit04.03.2020, 17:27
  Gdzie jest polska inteligencja? Dlaczego milczy? PiS, prawicowe media przychylne tej partii, niektórzy hierarchowie kościelni i spora ilośc ksieży, organizacje typu Ordo Iuris, ogłupiaja ludzi i ośmieszaja Polske i Polaków. Jak można sobie na to pozwalać, dać się poniżać takim miernotom? Jeszcze istnieją wolne media!

  Mafia PiS

 74. Europoseł PiS Dominik Tarczyński napastował w pociągu naczelnego „Wyborczej” Adama Michnika. Z heroicznej szarży na starszego pana zamieścił w internecie filmik: – Pan pozdrowi brata – mówi do stojącego spokojnie Michnika. – Zabrakło panu języka, do posła się pan boi odezwać…
  https://wyborcza.pl/7,75968,25758943,chamstwo-europosla-pis-czy-prezydenta-dude-stac-na-gest-macrona.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka

  Jenot!!
  Ja ci chętnie wpie*dol spuszczę

 75. Spec ustawa jak latarnia sygnalizacyjna zawiadowcy. Miała zatrzymać sraczkę u sąsiada, bo wcześniej zatrzymywał nawet pospieszne na peronie…Tak sobie myślę prywatnie, że Jędraszewski wykrakał zarazę, a teraz ma czerwone wypieki…taki prorok…

 76. „Zewsząd słyszę, że im kto starszy, tym mniejsze ma szanse w walce z koronawirusem.”

  Tu nie chodzi o wiek, a o kondycję. Na szczęście ze zdjęcia patrzy na nas pewny siebie, sportowy typ. 🙂

 77. Specustawa przypomina widok wiejskiego okna przed burzą z grzmotami…w oknie święty obrazek, a nawet zapalona gromnica…Tak sobie myślę prywatnie, że papier wszystko przyjmie, co widać po tekście KONSTYTUCJI…gorzej z czynami o treści tam zapisanej…Apage Satanas…!

 78. W PRL-u bardzo sprawnie poradzono sobie z epidemią ospy…Tak sobie myślę prywatnie: po co wyważać już otwarte drzwi przez poprzedników….Wstrzymano roznoszenie ulotek przez dzieci…i tajne komplety…

 79. Afrykański pomór świń wykazał sromotną porażkę rządzących…zza płota…Wirus roznoszony rzekomo przez dziki, został niemal rozstrzelany przez myśliwych…Niestety jak sędzia powietrze dotarł do granic Niemiec, a raczej ich płota…Tak sobie myślę prywatnie: jaki płot będzie skuteczny na wyroki boskie, karzące za grzechy…

 80. Prezentowane na ekranie tv osoby warto wspierać na czerwonym pasku informacją, o jej miesięcznych zarobkach…Tak sobie myślę prywatnie: o wiarygodności podawanej przez rozmówcę informacji: jest dobrze, nie narzekajmy…olej tanieje, a kto nie smaruje…

 81. Kongres USA rzucił wczoraj 8mld dolarów na walkę z Cov19. Problemem było i to że jak nieubezpieczony Amerykanin testował się na obecność wirusa to płacił ok. 1000 dolrów. Już nie musi!

 82. @maciek.g

  Przeczytales cala te prace, czy tylko streszczenie?

  Owóz przezycie dziewieciodniowe wykazano tylko w jednej z 22 prac, i jest to praca z roku 2005, a wiec Covid-19 nie jest w niej uwzgledniony (jak zreszta w znakomitej wiekszosci prac wzietych pod uwage w tej meta-analizie).

  Koronawirusy bardzo roznia sie miedzy soba pod wzgledem wlasciwosci biologicznych i póki co trzeba raczej przyjac ze po prostu nie wiemy, jak dlugo ten konkretny moze przetrwac na powierzchniach.

 83. Brytyjskie władze bez owijania w bawełnę oceniły wczoraj, że w punkcie szczytowym epidemii na Wyspach 1/5 pracowników będzie jednego dnia na chorobowym, nie przyjdzie do pracy.

 84. W ramach zmiany paradygmatu Brytyjczyk będzie dostawać pieniądze na chorobowym od 1 dnia nieobecności, a nie jak dotychczas od 4, żeby zachęcić go do nieprzychodzenia do pracy z gilem hy hy.

 85. Z cyklu piosenka jest dobra na wszystko
  https://www.youtube.com/watch?v=JtUEk1HSgmY

 86. Mauro Rossi
  4 marca o godz. 23:01
  Bar Norte
  4 marca o godz. 22:51
  A jeśli chodzi o wyczuwanie, ja mam duże zaufanie do psów (wybacz, że nie do ciebie),

  Mój komentarz
  Fajny żarcik, taka inteligentna aluzyjka. Psy też są inteligentne.
  Pzdr, TJ

 87. @satrustequi

  …warto dodac, ze paniki tu nie ma. Ludzie nie rzucili sie na sklepy, nikt nie chodzi po ulicach w tych idiotycznych maseczkach, szpital pracuje normalnie. Prasa pisze o Mikrobie tyle, co trzeba, w przeciwienstwie do polskiej, która pisze wiecej, niz o Mundialu w czasie Mundialu.

  Co rozni Polske korzystniej od UK, to konstrukcja szpitali. Te polskie, budowane za komuny, byly budowane pod katem III Wojny Swiatowej, wiec maja zwykle bardzo szerokie korytarze, umozliwiajace w razie czego okolo dwukrotne zwiekszenie pojemnosci. Brytyjskie tak nie wygladaja – w korytarzu ledwie mina sie dwa wózki.

 88. @turpin

  A jak jest z możliwością nabycia środków dezynfekujących do rąk np. sterillium?
  Są w aptekach czy raczej currently unavailable?.
  A jak wyglądają półki z mydłami w supermarketach?

 89. 9:29

  Turpin, szerokie korytarze celowo, ciekawe. Rzeczywiście stare szpitale mają wąskie korytarze, jest taki stary w Wwie. Ja ci powiem, że pan premier Morawiecki powiedział że staną przy szpitalach namioty jeśli zajdzie potrzeba – no oczywiście że nikt w świecie nie buduje szpitali pod epidemie, ale czy to opozycja rozumie czy zacznie brechtać z namiotów?, zapewne wojskowych.

  U nas też nie ma paniki, nawet jedzenia nie wykupują jeszcze, dopiero pewnie za tydzień he he PKB wzrośnie gwałtowanie na chwilę. Ale zupełnie nie doceniły media co się rozwija przez pierwsze tygodnie tragedii Wuhan, gdzie przecież i dwóch młodych doktorów zmarło. Na pewno otoczonych fachową opieką.

 90. Wydaje się że są róźne konfiguracje na linii system odpornościowy – wirus, i jedni nawet nie wiedzą że chorują bo właściwie nie chorują mimo że niosą wirusa, a niektórzy…umierają!

 91. Rzeczywiście, ja bym nie wpuszczał do szpitala tych z zarazą, żeby nie wykończyli doktorów i chorych na inne choroby w szpitalu, tylko właśnie do namiotów w ogrodach przyszpitalnych!

 92. Co z klauzulą sumienia stosowaną przez personel służby zdrowia, wobec chorób zsyłanych na katolików za ich grzechy…Tak sobie myślę prywatnie, bo odmawiają sprzedaży prezerwatyw i tabletek dnia następnego…Zostaje modlitwa i ofiara na tacę…to konsekwencje chrztu…i wyższości prawa boskiego nad stanowionym…Od katolika wymagaj więcej…

 93. To już dziesięć numerów tygodnika POLITYKA w tym roku. Przypomnijmy sobie tytuły z okładki

  Polityka nr 1/3242 2020 Co jest ze światem nie tak? (Czy ktoś pokona Dudę? Sędziowie w opresji. Jak żyć, żeby przeżyć. Banaś urządza się w NIK. Patointeligencja. Seksi polo. Raport: ile zarabiają Polacy. Młodzi kontra boonersi. Idą androidki)

  nr 2/3243 Wojna rusko-polska (Propaganda Putina odnawia stereotypy sprzed 100 lat)

  nr 3/3244 Duże dzieci, duży kłopot (Rodzinne problemy polityków)

  nr 4/3245 Wiedźman (…twórca Wiedźmina podbija światową popkulturę)

  nr 5/3246 Sąd Ostateczny – Sąd Najwyższy

  nr 6/3247 Epidemia strachu (Czy naprawdę grożą nam śmiertelne choroby)

  nr 7/3248 Koniec miłości (Życiowi i seksualni partnerzy coraz częściej uciekają od uczuciowych komplikacji)

  nr 8/3249 Szczery gest (Jak palec posłanki Lichockiej ściągnął na władzę kłopoty)

  nr 9/3250 Portret niedokończony (Jaką kandydatką okaże się Małgorzata Kidawa-Błońska)

  nr 10/3251 Idzie zaraza (Jak koronawirus dezorganizuje nasze życie)

 94. Piotr II
  4 marca o godz. 23:24
  To inna historyjka. W US w ZSRR wykryto w papierach że żyje człowiek mający 180lat. Oczywiście dziennikarze pojechali do niego. i zaczęli mówić dziadku wy to najazd Napoleona pamiętacie , a dziadek na to – no bo za rewolucji. Oni na to rewolucję to wielu pamięta powiedzcie o ty co bylo za czasów twej młodości. A dziadek na to no bo za rewolucji. Wreszcie jeden z dziennikarz dajcie mu powiedzieć bo pewnie ma taka sklerozę, że nic z niego nie wydusimy. Dziadek wreszcie powiedział – no bo za rewolucji to był taki bałagan że mnie 100 lat dopisali.

 95. turpin
  5 marca o godz. 8:37
  Przeczytałem nie tylko to co wkleiłem. Mimo ze badania nad wirusem covid-19 faktycznie nie trwają długo jednak już jest widoczne ogromne podobieństwo do innych dobrze przebadanych korono wirusów.Czs trwania poza nosicielem określono juz dostatecznie dokładnie , tak jak tez określono skuteczność ,środków dezynfekcyjnych
  Tu masz już o nowym koronowirusie

  https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/wszystko-co-warto-wiedziec-o-nowym-koronawirusie-i-covid-19/4dw9hs8

 96. adam100
  5 marca o godz. 1:31
  Przypomina się dowcip znad rzeki, gdy przechodzień zwraca się do wędkarza: a mydło pan ma?

 97. A co słychać na prawdziwej „lewicy” u sąsiadów?

  Na konferencji w Kassel partia Lewica, uważana za „następczynię” enerdowskiej SED, dyskutowała o swoim skutecznym wkładzie w istotne kwestie społeczne Niemiec, m. in. klimatu i ekologii.
  Podczas dyskusji pt. „Jak zmienić kraj – socjo-ekologiczna zmiana systemu” głos zabrała jedna z działaczek partii. Jej słowa wywołały niepokój i konsternację.
  – Nawet kiedy już rozstrzelamy ten jeden procent bogatych, w dalszym ciągu trzeba będzie czymś ogrzewać i czymś jeździć – stwierdziła aktywistka w swojej przemowie. Jak dodała, „zwrot energetyczny w Niemczech będzie także potrzebny po rewolucji”.
  Potem mówczyni chciała najwyraźniej załagodzić nastrój na sali, więc próbowała zacząć nowym stwierdzeniem: „No tak to już jest, zejdźmy z tej metapłaszczyzny…”. Szybko jednak odebrano jej mikrofon. Po skandalicznych słowach aktywistki głos zabrał szef partii Bernd Riexinger, który próbował obrócić sytuację w żart. – Chciałbym nadmienić, że nie rozstrzelamy ich tylko wyślemy do użytecznej pracy – skwitował, wywołując śmiech uczestników zjazdu.

  Nagranie z wypowiedzią działaczki wywołało falę krytyki. Po ujawnieniu wideo, głos znów zabrał szef niemieckiej Lewicy. Jak ocenił, jej słowa zostały „wycięte z kontekstu”. Riexinger przyznał, że komentarz aktywistki był nie do przyjęcia i jest mu przykro, jednak nie potępił jednoznacznie jej wypowiedzi.

  Nasze komuchy słuchają tego z radością i rozczuleniem. Może jednak wrócą stare, dobre czasy?

 98. Z testu zdolności na pozycję tradera instrumentów finansowych

  – Po godzinnym pobycie w centrum handlowym udaje się pan do toalety z siusiu. Kiedy myje pan ręce?
  – Normalnie, po wysiusianiu się.
  – Irracjonalne, konwencjonalne myślenie…

 99. Mauro
  Przejeżdżałam co najmniej kilkakrotnie przez Włoszczowę. Wsiadały, wysiadały jedna, dwie osoby, góra trzy. Czasem żadna.

 100. Wracają atawizmy zaraz barokowych
  – Życie w Cybince wygląda, jakby go nie było – mówi naszemu reporterowi jeden z lokalnych sprzedawców. To właśnie z tej miejscowości do szpitala trafił pierwszy w Polsce pacjent z potwierdzonym koronawirusem. Gmina zwołała sztab kryzysowy. Ludzie nie wychodzą z domów…

 101. W gminach odrzucają petycje o uchwały intronizujące Jezusa na króla Polski…prowokowane z Rabki…Tak sobie myślę prywatnie o patronacie Jędraszewskiego…Król Żyd, to poddani zbiorowo Żydami…czyja władza…cuius regio…

 102. Mauro
  Jeszcze o slynnym peronie. Znalezione w necie.
  „Poza rodziną posła, mieszkaniec Włoszczowy nie ma potrzeby podróżowania codziennie do Wa-wy drogim środkiem transportu. Raczej zdenerwowany czeka na jakimś przystanku z Kielc, kiedy w końcu ten pendolino przejedzie, by on mógł dojechać do dworca we Włoszczowie.”

 103. Całą zimę ani razu nie kaslnąłem, a od dwóch dni kilka razy, to chyba psychosomatyczne.

  Namioty warto tak – jeden dla powców, jeden dla pisowców, dwa dla nie piszących się na te pierwsze. Mój ojciec powiec był w szpitalu niedawno w salce z pisowcami i tak się dziadki ścierały że nie szło żyć. A przy głupocie ludzkiej koronawirus wywoła niesłychane wzmożenie polityczne.

 104. Głos wysokiego ryzyka w sensie doslownym , zwazywszy na konsekwencje domniemanego nadmiaru (?) srodka dezynfekujacego . Wyrazna zmiana emploi Eltona J. (?) niepozadana w slubickiej strefie bez pruderii ale na enpassanta sie nadaje jak malo co.
  Jako osobnik wysokiego ryzyka chcialbym uslyszec albo przeczytac prawde o domniemanym niedotlenieniu mozgu bo daje sie tu juz od lat cos zauwazyc . Pacjent zero moze byc calkiem gdzie indziej .
  Kto kogo czy poczestowal na Peronie plus ? ( video na koncu ale warte ” kazdych pieniedzy „) Jakis lesnik na peronie … ee moze wystarczy na razie

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25760642,szefowa-sanepidu-z-slubic-odwolana-ze-stanowiska-nie-ma-tu.html#s=BoxOpImg3

 105. „Namioty warto tak – jeden dla powców, jeden dla pisowców, dwa dla nie piszących „na tym blogu bo napewno tych jest wiecej . Jeden na peronie wysokiego ryzyka we Wloszczowej
  „Wydaje się że są róźne konfiguracje na linii system odpornościowy – wirus, i jedni nawet nie wiedzą że chorują bo właściwie nie chorują mimo że niosą wirusa, a niektórzy”…umierają bez zdanych objawow bo nie wiedza, ze umieraja

 106. Podatnik nad Wisłą uratował Condora przed bankructwem…zakup wysokiego ryzyka…Tak sobie myślę prywatnie, że wirus lubi Niemców…LOT rzucił koło ratunkowe warte ponad 2 mld zł…oby nie było bumerangiem trafiającym i zatapiającym flotyllę… Czartery dopadł wirus…droga do nieba staje się bezpłatna…

 107. olborski chyba ma już gorączkę bo trudno dociec o czy majaczy w malignie

 108. ls42
  5 marca o godz. 10:19
  adam100
  5 marca o godz. 1:31
  Przypomina się dowcip znad rzeki

  Znam ten dowcip.
  Mój komentarz był na poważnie. Mam w rodzinie osoby, które przeżyły wojnę i trzymały duży zapas mydła, żeby przypadkiem nigdy nie zabrakło. Był to powód do chichów i śmiechów nas, dzieciarni.

 109. Bruce, we are dying!

  Wołali kibice Liverpoolu gdy umierali z braku możliwości oddychania na meczu w 1989r.
  Do bramkarza Liverpoolu kilka metrów za którym dusili się… 106 osób… 1989r.

  Któregoś dnia może przeczytamy tutaj kogoś w czasie epidemii

 110. Piszemy, za miesiąc a tu olborski wchodzi: ludzie, duszę się, niech żyje Konstytucja!

 111. satrustequi
  5 marca o godz. 11:12
  Wracają atawizmy zaraz barokowych..

  Ależ ty się formujesz niekonwencjonalnie. Co masz na myśli?

 112. Te pomniki które widziałem w Czechach na rynkach miast miały napisy z datami z epoki baroku, Adam, wtedy były wielkie zarazy

 113. Poezja baroku, weźmy wiersze Sępa-Szarzyńskiego…, oddaje traumy tamtych zaraz…

 114. Z lektur szkolnych o wirusie…Rozalkę z wirusem umieszczono na wypocenie się w gorącym piecu…razem wyzionęli ducha…Tak sobie myślę prywatnie o medycynie ludowej…metodą na no pasaran ! na sąsiadów…

 115. Sytuacja taka napięta , że Partia nawet skreśliła sru-sru zasłużony wypoczynek, dalej nadaje, teraz juz na pełnym rozwolnieniu. Szlaban Pisu , który Rossi położył wirusowi nie utrzymał się. Zmiana taktyki. Sru-sru , po pięciu latach pisowskich zaniedbań w służbie zdrowia , ma za zadanie od polityzować korona wirus. Nici z zasłużonego wypoczynku.

 116. satrustequi
  5 marca o godz. 13:30

  Wytłumacz mi jeszcze tylko, co to znaczy atawizm.

 117. 13:38

  Sralec precz!

 118. 13:38

  Jak przeczytasz Adamie w googlu to przecie zrozumiesz, a jeśli nie zrozumiesz – co jest Twoim dobrym prawem – to i ja Ci nie przetłumaczę „atawizm”

 119. Wszyscy nie rozumiemy czegoś, tego lub tamtego, robimy błędy ortograficzne każdy inne…

 120. Miałem takiego kolegę który pracował w polskiej dyplomacji i autentycznie uważał że jest mądrzejszy od ambasadora bo zauważył w jego pismach dwa błędy których on akurat by nie popełnił… Bardzo mnie to rozbawiło:)

 121. srututu

  Jesteś jak ta perełka z wypracowania szkolnego:

  A do kotletów była sałata, którą mamusia przyprawiła potem.

 122. Obrońca Widzewa po świetnym meczu w Liverpoolu w latach 80. w Pucharze Europy wspominał ciepło kibiców Liverpoolu którzy docenili gości. Mam piękny biało-czerwony szalik Liverpoolu, kupiłem sobie w Liverpoolu (ostatnio założyłem go 11 listopada 2018r. w Warszawie)

  https://www.youtube.com/watch?v=Go-jJlGd1so

 123. sru-sru 13:41
  Precz !!!

 124. Panowie, my już znamy wasz poziom kulturalny, umysłowy…

 125. sru-sru
  Każdy twój kolejny wpis jest tylko potwierdzeniem twojej bezdennej głupoty.
  Zastanów sie co tutaj robisz . Swoją obecnością na tym blogu napewno nie wyświadczasz sobie przysługi.
  Czy dla tego, naprawdę warto rezygnować z zasłużonego wypoczynku ?

 126. Srututu
  5 marca o godz. 13:31
  ..oddaje traumy tamtych zaraz…

  To naprawdę zaczyna być zabawne.

  Może na melodię:
  Bądź dziewczyną moich marzeń
  bądź dziewczyna od zaraz…..

 127. 14:12 sralec

  Odwal się ode mnie i napisz wreszcie coś w wielkim temacie. Co za debil, stalker…

 128. Głos wysokiego ryzyka o grozacym lancuchu ( ryzyko upodobnienia do kogos z Bronxu z premedytacja pominiete z uwagi na zbyt peronowy charakter )

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25760137,senat-chce-przyznac-prezydentowi-klejnot-rzeczypospolitej.html#a=350&
  „lewacki5(!olb) godzin temu
  Myślę, że prezydent Duda powinien też do tego nosić perukę taką samą, jakiej używał król Staś – to dodałoby jeszcze więcej powagi temu panu.”
  „A do kotletów była sałata, „- Byly tez zachowane w cudzych wspomnieniach ‚” kluski pryskane , wojenne ” ale z uwagi na sytuacje wirusowa musza tam pozostac

 129. Musimy wreszcie pokonać tę faszystowską szarańczę – bojówkarzy powskich – i śmiało wyjść na Młodą Lewicę

 130. „Odwal się ode mnie i napisz wreszcie coś w wielkim temacie.”
  To musi byc temat peronowy a najdluzszy jest w podobno w Czestochowie
  Szalik Liverpoolu kupiony w Liverpoolu a zakladany w Warszawie …
  Peron w Liverpoolu jest wystarczajaco podobny , podobno

 131. Debil jak to debil, do dwóch nie umie zliczyć.
  Sralec 1
  Sralec 2
  Cie choraba. Chu.. is chu..

 132. Kraj czeka na czas kiedy Lewica znowu będzie miała swój namiot pod szpitalem w czasie zarazy!

 133. olborski 12.27
  W przekazanej relacji dziwi tylko zachowanie pierwszego w Polsce faceta z koronawirusem. Jestem zdania, że powinno się go od razu odesłać do Niemiec, a być może tych z tego autokaru również

 134. Dla analityków: rozmawiałem z Adaśko o niuansach zarazy w najlepszej wierze, coś jednak go wściekło…

 135. got triggered

 136. satrustequi
  5 marca o godz. 14:21
  Musimy wreszcie pokonać tę faszystowską szarańczę – bojówkarzy powskich – i śmiało wyjść na Młodą Lewicę

  Hahaha.
  Nasz zuch, Srututu chce wejść na Młodą Lwicę. To ty LGBT ?

 137. Musimy pokonać Adaśko, musimy pokonać PO która uformowała Adaśko!

 138. Ludzie PO to często ludzie niesłychanie zakompleksieni

 139. jak bywalec

 140. adam 100 godz. 13.18
  W Biedronce wszystko na swoim miejscu, w okolicznych sklepach też pełne półki i żadnych nadmiernych zakupów w koszykach nie zobaczyłem. Odpowiedzialnie zachowują się politycy, a dziennikarze nie wybiegają przed szereg. Moim zdaniem ciekawsze jest to co się znajduje po tamtej stronie, ale nikogo nie namawiam do pośpiechu, bo przecież tutaj jak na skraju raju
  Z ukłonami

 141. mag 11.11
  To mógłby być przystanek na żądanie

 142. „Kraj czeka na czas kiedy Lewica znowu będzie miała swój namiot pod szpitalem w czasie zarazy! ”
  Najlepsze na wirusy sa podpalenia chalup i stosow . Nie jest jasne dlaczego je stosowano bo lewicowosc w tamtych czasach ograniczala sie do bycia mankutem
  ls42
  5 marca o godz. 14:26
  Relacja ?? Jaka relacja ? Najwieksze wrazenie zrobilo na mnie , ze nareszcie zrozumialem o czym spiewa Elton John..

 143. Przystanek na żądanie we Wloszczowej … ze tez nie wpadlem na to wczesniej

 144. satrustequi
  5 marca o godz. 14:27
  z Adaśko o niuansach…

  proszę cię bardzo

  zakamarkow niuanse wyniuchawszy
  Srututu popełnił grzech dla niewiasty.

  ( a tyle jest jeszcze brzydkich rymow, ojojoj)

 145. Jeśli już, to łańcuch należy się zawiesić Prezesowi, który de facto jest królem. Pora więc na koronację i wznowienie instytucji obiadów czwartkowych. Trudno mi jednak wyobrazić sobie Kaczora w stosownej peruce i przy szabli.

 146. Duda zawetuje ustawę 2mld czyli dowiedzie że jest prezydentem wszystkich Polaków, znaczy dowiedzie tym Polakom którzy upierają się że prezydent musi być wszystkich Polaków, bo on inteligentnie uważa że prezydentem wszystkich Polaków to się jest jak się jest prezydentem wszystkich Polaków nie ma musu, z tym że nie dowiedzie bo oni tylko bredzą o wszystkopolaku

 147. Oczywiście sprytnym ruchem wybory wygra w cuglach!

 148. Aha, nigdy nie głosujcie na kandydatkę która jak Kidawa w przemówieniu expressis powiadamia: bę∂e prezydentem wszystkim Polaków. To świadczy o zupełnej niezdatności.

 149. ls42
  5 marca o godz. 14:35
  adam 100 godz. 13.18
  W Biedronce wszystko na swoim miejscu, w okolicznych sklepach też pełne półki i żadnych nadmiernych zakupów w koszykach nie zobaczyłem.

  Może dlatego że ta klientela wymarła na starość, a nie na zarazę 😉
  pozdr.

 150. Założę się że Kosiniak tego nie powiedział w swojej deklaracji w zeszłym tygodniu, a jeśli powiedział to dajcie znać!

 151. Reasumując, PO to formacja nie umiejąca rządzić na dobrym poziomie, nie umiejąca już nawet wygrywać z PiSem co było jej główną kwalifikacją, i….nie umiejąca krzewić inteligencji w społeczeństwie…

 152. Reasumując, PO to formacja nie umiejąca rządzić na dobrym poziomie, nie umiejąca już nawet wygrywać z PiSem co było jej główną kwalifikacją, i….nie umiejąca krzewić inteligencji w społeczeństwie…

  Te brednie są deprymujące. Ale tacy oni właśnie są. Faszyści, którym wydaje się, że są prawicą.

  Jebać PiS

 153. Jak Adaśko nie kreują, jak Goebels powtarzają:” Je.. PiS”

 154. Jestem zupełenie spokojny czytając tytanów obrońców tej formacji na forum o wynik już chyba dziesiątych niekorzystnych dla Po wyborów… Czas na sztandar wyprowadzić! Słabizna intelektulna PO bije w oczy Polaków:!

 155. Czas więc pomyśleć albo o trzeciej kadencji PiS albo o pierwszej Lewicy Młodej.

  PO is gone…

 156. Sąd zakazał TVP emisji sześciu odcinków programu „Jaka to melodia”. TVP i tak je emituje
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,25761086,sad-zakazal-tvp-emisji-szesciu-odcinkow-programu-jaka-to-melodia.html#s=BoxOpImg3

  tempa-dzida2
  Tak wygląda praworządność „pisowska”. Dokładnie tak wygląda.
  NIE BĘDZIE NAM, „RASIE PANÓW” JAKIŚ SĄD COŚ NAKAZYWAŁ.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 157. Adaśko, Zack is dead… 🙂

 158. Był sobie faszystowski kabarecista

  https://web.facebook.com/photo.php?fbid=2508112999444669&set=a.2118357638420209&type=3&theater

  Nie będzie pissior pluł nam w twarz.

 159. Racjonalna Polska

  W czwartek, 5 marca, o godz. 14:00 Obywatele RP ❤️✌stanęli naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego w Warszawie z dziesięciometrowym banerem „Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą”.

  Pod tym zdaniem widnieje 66 podpisów obywateli, którzy deklarują, iż oświadczają to ze świadomością art. 135 § 2 Kodeksu Karnego RP („Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”).

  Uczestnicy akcji deklarują, że będą powtarzać swoje oświadczenie, dopóki „prezydent Andrzej Duda nie trafi pod osąd Trybunału stanu za uporczywe i świadome łamanie Konstytucji, której obiecał strzec”, albo dopóki „nie przyjmie ślubowania trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego”.

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 160. Modlić się czy leczyć…wszak wiara czyni cuda…Tak sobie myślę prywatnie, że jest okazja sprawdzić wiarę…poznawczo, po czynach…Liczę na wsparcie Jędraszewskiego…

 161. W świetle wirusowych procedur, co o sobie pomyślą trędowaci…o HIV nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że wirusa trzeba polubić, jeżeli został zesłany…w celu selekcji naturalnej, jak sugeruje Korwin…Jeżeli nie zabije, to wzmocni…

 162. My z synowcem na koń wsiędziem i jakoś to będzie. Poza tym, szanowny redaktorze mieszkańcy Polski nigdy nie przesadzają z higieną i byle wirus się nas tu nie czepia. Są chłody (zimy nie ma) więc nawet specjalnie nie czuć rodaków, a że okutani w przeważnie czarne i bure chińskie kurtki, to i nie widać, brudu oczywiście. Służba zdrowia nie działa? Działa i to jak. Opiszę wizytę u ortopedy:
  Pacjent – panie doktorze boli mnie kręgosłup
  Doktor – mnie też i nie wiem dlaczego
  Pacjent – mam tu dyskietkę z prześwietlenia
  Doktor – pokaże
  Pacjent – proszę
  Doktor – (wkłada dyskietkę do komputera) ooooo widzę, że ma krzywy kręgosłup, miał wypadek?
  Pacjent – czyli już pan wiem czemu cierpię
  Doktor – nie, musi zrobić rezonans
  itd, itp, komedia szanowni blogowicze, że aż się prosi takiemu konowałowi rzucić „niech się w dupę pocałuje” – „Pora umierać”.
  Tak to działa i nie inaczej będzie z tym wiarusem (tu nie ma literówki).
  Myślę sobie, zobaczę jak się sprawy mają z prywatnymi gabinetami ortopedów. W moim niewielkim mieście jest jedna klinika specjalistyczna i zwykły szpital (jeden z nowocześniejszych w kraju, ale bez takiegoż personelu). Żeby się zapoznać ze wszystkimi ofertami w moim miasteczku, potrzebowałbym z pół dnia. To wszystko jest jednak do dupy, bo gabinet bez profesora ortopedy to wydmuszka, nie ma mocy sprawczej, przełożenia na szpital, klinikę NFZ. Kropka.
  Z tym wirusem to jednak jest przynajmniej fajnie na basenie – dzisiaj były pustki. Geriatrikos chcą żyć wicznie. Po co?

 163. Geriatrikos chcą żyć wiecznie. Po co?

  A choćby z ciekawości?

 164. Oj @Gajpwy, lubię kolegę, pisze mało i do rzeczy, ale ……. Do nie ba nie pójdzie. Spoko, w piekle może być ciekawiej, a o to przecież koledze idzie, nieprawdaż?

 165. Pół żartem, pół serio
  Politycy nie mają gdzie uciec, wszędzie wędruje koronawirus, w takiej sytuacji zaczynają postępować rozsądniej.
  W sejmie przebija się nareszcie głos opozycji, skreślono w projekcie ustawy artykuł nr 13, w programach telewizyjnych przestają sobie nawzajem przerywać i dochodzą do wspólnego wniosku.

  Mój postulat na najbliższy tydzień jest taki:
  niech prezydent będzie prezydentem, a premier premierem, sejm sejmem, a prezes uda się na wypoczynek

 166. @BWTB

  Z wzajemnością 🙂
  W niebie jak dotąd są tylko dwie osoby oraz pies Lassie, więc wiadomo, że ciekawsze towarzystwo bawi gdzie indziej 😎

 167. Jest tu Rossi?
  Jak się ma LOT ze swoim nowym nabytkiem „Condorem”?
  Zdaje się, że byłeś wielkim entuzjastą tego zakupu?
  Najpierw były Możejki — pierwszy etap PiS-owskich snów o potędze…

 168. Muzeum Śląskie przecieka, ale słyszymy, że marszalek z PIS-u zaciera szczeliny doniesieniem do prokuratury i będzie to pierwszy przypadek w Polsce gdy makulatura będzie materiałem budowlanym.
  Z drugiej strony pracom budowlanym ma się przyglądać CBA. Pozostaje pytanie kto za to zapłaci?

 169. Wirus jest prawdziwy, to nie propaganda.
  Puszczony na żywioł, to znaczy tak jak grypę byłby groźniejszy niż kilka bomb atomowych, wg czarnego scenariusza trzeba by przygotować coś około 60 -90 milionów trumien (globalnie) optymistycznie to coś koło 30 milionów. Propaganda, mycie rąk i przyszłościowa szczepionka mogą pokonać te prognozy.

 170. mag
  5 marca o godz. 14:55

  „Jeśli już, to łańcuch należy się zawiesić Prezesowi, który de facto jest królem. Pora więc na koronację i wznowienie instytucji obiadów czwartkowych. ”

  …obiady już są !… nie czwartkowe ale za to u przemiłej Julci …

 171. Przyspieszenie w budowie autostrady A-2 na wschód, a jeżeli dodamy życzliwy odzew rosyjskich władz na zapowiedzianą podróż polskiego premiera do Katynia, to już można traktować jako prawdziwą niespodziankę.
  Jestem ciekawy co spowodowało tę zmianę i jaki będzie ciąg dalszy

 172. na temat w dzisiejszej prasie, ciesze sie że mogę służyć radą zza oceanu:
  Prezydent Donald Trump zasugerował podczas wywiadu w Fox News Wednesday, że wiele osób z łagodnymi objawami koronawirusa może nadal iść do pracy i wyzdrowieć. Jest to sprzeczne z poradami lekarzy z całego świata, którzy mówią, że zarażone osoby powinny pozostać w izolacji.
  „Wiele osób ma to i przechodzi bardzo łagodnie. Zdrowieją błyskawicznie. Nie widzą nawet lekarza, nawet nie dzwonią do lekarza. Nigdy nie słyszysz o tych ludziach ”- powiedział Trump do Sean Hannity, prowadzącego Fox News. „Więc nie można zaliczyć ich do kategorii ogólnej populacji jako chorych na grypę lub wirusa. Więc po prostu nie możesz tego zrobić. Tak więc, jeśli wiesz, mamy tysiące lub setki tysięcy ludzi, którzy zdrowieją przez, wiesz, siedzenie nawet w pracy. Niektórzy z nich idą do pracy, i staja się zdrowsi.”
  https://www.yahoo.com/huffpost/trump-work-coronavirus-074817221.html

  Ps. w oryginalnym języku wypowiedź jest równie niewyszykana jak tłumaczenie.

 173. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył 20 tys. zł kary na Szkołę Podstawową nr 2 w Gdańsku. Przy wejściu do stołówki szkolnej znajdował się czytnik biometryczny, który umożliwiał sprawdzenie, czy dane dziecko zapłaciło za obiad. Według UODO, dyrekcja powinna była znaleźć inne rozwiązanie, które „nie ingeruje tak dalece w prywatność dziecka”.

  … 500+ nie pomogło…Urzędu Ochrony Danych Osobowych wykazał rewolucyjną czujność!

 174. GajowyM.

  „Jak się ma LOT ze swoim nowym nabytkiem „Condorem”?”

  Poniżej znajdziesz podsumowanie transakcji – stan dwa dni temu

  Podsumowanie niestety nie uwzględnia wpływu koronawirusa na rynek lotniczy o czym głośno od kilku dni. Przypomnę, że optymistyczne prognozy wskazują, że szczyt epidemi w Europie nastapi w maju i czerwcu czyli tuż przed wakacjami. Ale biorąc pod uwagę, że w Chinach od kilku dni, tj od odtrąbienia że szczyt mają za sobą, zachorowalność znów wzrasta te prognozy śmiało można olać.

  https://www.pasazer.com/news/43420/pgl,i,condor,szesc,pytan,bez,odpowiedzi.html

 175. żabka 21.51
  Jak powinniśmy się zachować w sytuacji, gdy tyle się mówi o koronawirusie, a znikoma procentowo liczba ludności miała z nim osobisty kontakt, a wielu z nich nawet o tym nawet nie wiedziało, co słusznie zauważył amerykański prezydent.
  Właśnie jak, gdy zostanie klinicznie ustalone, że ten wirus do nas dotarł i chce nam wyrządzić krzywdę, bo taka jest jego, albo tych co go nam przesłali, natura.

  Ten jedyny przypadek przybyły z Niemiec, a znajdujący się w polskim szpitalu jest pewnego rodzaju doświadczeniem, ale niepełnym, ponieważ pacjent utrzymuje się w stanie dobrym, a zapowiadane jest szybkie całkowite wyzdrowienie i powrót do domu. Załóżmy jednak pojawienie się kolejnego, a nawet kilku kolejnych chorych i co wtedy. Sygnały są niestety niepokojące. Obywatele z reguły zdyscyplinowani nie są i ich zachowanie może odbiegać od wzorowego. Co wtedy? Poczekamy i zobaczymy

 176. @Bar Norte

  Dzięki za link, bardzo interesujący. A entuzjasta Rossi zapadł się pod ziemię. Kwarantanna?

  W latach 2012-2016 Condor stracił w sumie 98 mln euro na działalności operacyjnej i odnotował łącznie stratę netto w wysokości 119 mln euro. W tym miejscu należy przypomnieć, że były to lata wspaniałej koniunktury w lotnictwie cywilnym.

  A jak Lufthansa potraktuje Lot z Condorem jako konkurencję, przestanie dostarczać pasażerów, wyrzuci z programu lojalnościowego etc. to ciekawie będzie zobaczyć, jak Polacy rządzą Niemcami 😎

 177. Bar Norte
  5 marca o godz. 22:46

  „ …. biorąc pod uwagę, że w Chinach od kilku dni, tj od odtrąbienia że szczyt mają za sobą, zachorowalność znów wzrasta te prognozy śmiało można olać”.

  Podobno Chińczycy z północnych Włoch podróżujący do swojej ojczyzny powtórnie zarażają wirusem w Chinach. Wczoraj pisałem o lewicowym gubernatorze Toskanii, który poprzez nonsesnowne decyzje praktycznie kibicuje epidemii, podobnie jak ty z Gajowym „kibicujecie” Lotowi.

 178. W świetle tego co piszą media, w tym medyczne, o koronowirusie to jedyną rolą państwa, w tym służby zdrowia, jest zarządzanie jego epidemią.
  Trudno bowiem mówić o zapobieganiu skoro nie ma niego szczepionki. Trudno też mówić o leczeniu skoro nie ma niego leków. Uzupełniania płynów fizjologicznych, zbijania gorączki czy dotleniania, bo do tego sprowadza się rola personelu medycznego nie można uznać za leczenie – co najwyżej za wspomaganie ewentualnego samouleczania.

  W tym sensie działania rządu USA, rządu chińskiego, włoskiego czy np polskiego wyrażają rózne style i metody zarządzania rozwijającą się wedle swoich reguł, epidemią. Oczywiście to zarządzanie wynika z rozmaitych celów, ograniczeń i kryteriów.

  Metodę zarządzania którą proponuje prezydent Trump zacytowany przez żabkę konajacą okreslił bym jako wolnorynkową. Chyba z tego powodu piszą dziś w mediach społecznościowych na podstawie różnych danych i szacunków z tego kraju, że jesli już trzeba na to dziadostwo chorować to lepiej nie w USA.

 179. GajowyM.

  Nie ma sprawy.
  Gdy znajdę coś ciekawego na temat tej transakcji to ci podlinkuję.

 180. Mauro Rossi

  „pisałem o lewicowym gubernatorze Toskanii”

  Ja też ci pisałem. Niestety jak widać nie dotarło, choć w sumie to takie proste.

 181. leon_b
  5 marca o godz. 20:46

  „Wirus jest prawdziwy, to nie propaganda. Puszczony na żywioł, to znaczy tak jak grypę byłby groźniejszy niż kilka bomb atomowych …”.

  Wirus prawdziwy, ale co najwyżej średnio groźny i jak widac nie dla wszystkich. Nikt oficjalnie tym się nie chwali, ale istnieją możliwości sztucznego zmutowania wirusa pod kod genetyczny konkretnego człowieka i w takim przypadku tylko on będzie mógł się zarazić. Taka wojna biogiczna przypominałaby działalność snajpera.

 182. Bar Norte
  6 marca o godz. 0:16

  Wiem, że trudno ci w to uwierzyć, więc proponuję abyś jednak doszedł do wniosku, że lewicowy gubernator Toskanii obiektywnie jest reakcyjnym faszystą. 🙂

 183. MR
  „Wirus prawdziwy, ale co najwyżej średnio groźny i jak widac nie dla wszystkich. Nikt oficjalnie tym się nie chwali, ale istnieją możliwości sztucznego zmutowania wirusa pod kod genetyczny konkretnego człowieka i w takim przypadku tylko on będzie mógł się zarazić. Taka wojna biogiczna przypominałaby działalność snajpera.”
  w tym „zmutowaniu wirusa (sztucznym) pod kod genetyczny konkretnego czlowieka to dokonales hipotezy wartej nobla i to wielokrotnego… 🙂 jak znam biologie molekularna i troche medycyny to musial to byc palec bozy… 🙂

 184. Bar Norte
  juz wspominalem o tym dwa razy, ze jest to leczenie symptomow i zbijanie temperatury u chorego.. i jego izolacja… tym ekspertom ksztalconym na Wiki, co to smiali sie z „ajatollahow”, powaznie wspolczuje…

 185. pisałem o lewicowym gubernatorze Toskanii, który poprzez nonsesnowne decyzje praktycznie kibicuje epidemii, podobnie jak ty z Gajowym „kibicujecie” Lotowi

  A jakimiż to decyzjami BN i ja „kibicujemy” LOT-owi?
  Bo nie wybieramy się na wakacje czarterem?
  Czy może trzeźwe spojrzenie (nie tylko nasze) na tę transakcję (podobnie jak swego czasu na Możejki) to defetyzm podkopujący sytuację narodowego przewoźnika?
  Może zażyj nieco oleum? Podobno potaniało.

 186. Mauro Rossi

  Gubernator Toskani w swym podejsciu do koronowirusa niczym się nie różni od prezydenta USA Trumpa zacytowanego przez żabkę konajacą o 21,15. Oczywiście mam na myśli aspekty praktyczne.
  Jak również od bliskich ci politycznie jak Trump gubernatorów prowincji w Pólnocnych Wloszek w których żadnych kwarantann dla Chińczyków nie zarzadzono. Wrecz przeciwnie, witano ich tabuny z otwartymi ramionami licząc na pozostawioną przez nich kasę. Przypomnę ci wiec jeszcze raz, że to własnie w bliskich ci ideologicznie Północnych Włoszech epidemia na dobre wybuchła.

 187. @MR

  A co z gubernatorem Lombardii, gdzie jest największy chaos i najwięcej chorych?

 188. GajowyM.
  A co z gubernatorem Lombardii, gdzie jest największy chaos i najwięcej chorych?
  moze oni maja ajatollahow… 🙂

 189. Jak widać z wpisów na blogu koronawirus wyraźnie wykazuje pewne preferencje polityczne i światopoglądowe…to cenna wskazówka dla naukowców-wirusologów.

 190. Notabene, gubernator Lombardii, populista z Legi Salviniego, sam się poddał kwarantannie 8 dni temu.

 191. Tak jak Tarczyński od lat traktuje słabszych, starszych i kulturalnych, tak i on w końcu zostanie potraktowany. I radzę mu, żeby zaczął nosić nosił ochraniacz na zęby, bo immunitet niewiele mu pomoże – mówi Władysław Frasyniuk, legenda walki z komuną.

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25762717,frasyniuk-radze-tarczynskiemu-zeby-zaczal-nosic-ochraniacz.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.1.maly

  krynolinka05.03.2020, 18:59
  To mi się podoba. Zrobić z jenota ( i nie tylko z niego) worek treningowy. Poszczy się po pierwszym ciosie.
  Panie Władku, ukłony :))))

  Ja skromnie zaoferowałem wczoraj ta sama usługę Jenotowi.
  Jebać PiS

 192. PA2155

  Trudno powiedzieć co się zmieniło w szyickich ośrodkach kultu w stosunku do tego co opisywała zacytowana przeze mnie iranistka, bo o tym media nie piszą. Z tym, że Ajatollah Chamenei po śmieci zarażonego doradcy zasugerował ograniczenia w wyrażaniu ekspresji religijnej.

  No ale w katolickich się zmieniło bo np kilka dni temu wyłączono z użytkowania baseny z podobno uzdrawiającą wodą w których zanurzali się chorzy. To się zdażyło po raz pierwszy w tym osrodku kultu.

 193. @PA2155

  Lega ma swoich biskupów z kropidłem 😎

 194. GajowyM.
  Notabene, gubernator Lombardii, populista z Legi Salviniego, sam się poddał kwarantannie 8 dni temu.
  kwarantanna jako taka nie jest terapia..to izolacja chorego (albo potencjalnie chorego) przed zakazanien innych…polecam lekture „Ojca zadzumionych”.. 🙂

 195. Kwarantanna to brzmi jak wyrok w zawiasach.

 196. GajowyM.

  „Notabene, gubernator Lombardii, populista z Legi Salviniego, sam się poddał kwarantannie 8 dni temu.”

  Ten cykor zrobił to ciekawie, bo o swej autokwarantannie czyli spieprzeniu ze swego urzędu do bezpiecznego domu czyli porzuceniu obowiązków poinformował mieszkanców Lombardii znienacka drogą internetową występując przed kamerą swego kompa w masce.

  Mieszkańcy prowincji. którym epidemia dopiekła zaczeli mu wiec masowo pisać by po tej autokwarantannie już nie wracał, bo nikt na niego nie czeka.

 197. Niewdzięcznicy…potraktowali go jak „ojca zadżumionych”…

 198. jezeli tak jak Mauro spekulujemy o „syntezie ” wirusa, to typowalbym Amerykanow jako potencjalne zrodlo… zwlaszcza Fort Detrick we Frederick, Md.. byly tym laboratoria, pozornie pod kuratela NCI, ktore specjalizowaly sie w broni biologicznej.. chodzily plotki w przeszlosci, ze to one pierwsze wyprodukowaly wirusa HIV… 🙂

 199. polecam lekture „Ojca zadzumionych”..

  Komu?
  Czy ja lub ktokolwiek inny twierdzi, że kwarantanna jest terapią?
  A ten gubernator rozbawiwszy swoim widokiem pół świata ogłosił „kwarantannę”, która polega na tym, że sypia w regionie, ale może odwiedzać w domu kochającą żonę i dziatki, a wszystko w tej maseczce.

 200. @Bar Norte

  😀

 201. GajowyM.
  wszystko w tej maseczce.
  ta maseczka urosla do roli panaceum…ma chronic i bronic… 🙂

 202. … głównie jednak zasłaniać facjatę

 203. PA2155
  6 marca o godz. 1:05
  jezeli tak jak Mauro spekulujemy o „syntezie ” wirusa, to typowałbym Amerykanow jako potencjalne zrodlo…

  Tak się rozsiewa putinowskie „fake newsy”.
  Można być głupim „z natury”, ale po co udawać?

  Jebać PiS

 204. adamIQ100
  masz siebie na mysli?
  to nie sa fake news, a fakty? kiedys bylem w tamtym miejscu… 🙂
  Amerykanie sciagneli do pracy tam sowieckiego specjaliste od waglika…
  mozesz powtarzac te haselka „jebac PiS” ale to tylko emanacja twojej umyslowosci…na wiecej chyba cie nie stac… 🙂

 205. Proszę Gospodarza o jakąś moderację tej dyskusji na blogu, bo kilka zaledwie osób popełniło tu blisko dwieście komentarzy schodząc na manowce. To przestaje mieć sens.

 206. PA2155
  IQ500+

  Ciebie mam na myśli.

  A fakty: kiedys bylem w tamtym miejscu…
  Amerykanie sciagneli do pracy tam sowieckiego specjaliste od waglika…

  Powiedzieć MATOŁ to nic nie powiedzieć 🙁

 207. Po Super Wtorku wyborczym demokratow w USA zrezygnowalo dwoch powaznych kandydatow.
  M. Bloomberg, ktory rzadzilby sprawnie, z jakas wizja kraju i swiata. Niestety zgubilo go nie tylko kilka decyzji w czasie 12-letniego rzadzenia miastem New York, o ktorych zapewne w tych „wtorkowych” stanach nawet nie wiedza, ale fakt, ze uwazal, ze za pieniadze wszystko mozna kupic. Te kilkaset milionow wlasnych dolarow wydanych w ciagu trzech miesiecy nie przysporzylo mu milosnikow. Zachowal sie jednak przyzwoicie i zapowiedzial, ze w dalszym ciagu bedzie wspieral dzialania przeciwko Trumpowi. Dzisiaj podala do wiadomosci, ze rezygnyuje z ubiegania sie Elisabeth Warren. Wielki to smutek dla wielu, to bardzo madra, bezkompromisowa kobieta. Dosc powiedziec, ze francuscy specjalisci byli jej doradcami w przygotowywaniu projektu opieki zdrowlotnej. Tez spoza Ameryki m iala doradcow podatkowych. Prosze porownac ten fakt z wiedza i glebia intelektualnalna waszej przyszlej prezydent. Decyzje oglosila dzisiaj na progu swojego zwyczajnego domu w towarzystwie meza i psa. Oczywiscie niezmiennie jestem za Sandersem, ale i do niej mialam najwyzszy szacunek i byla druga na mojej liscie.
  Nie mam zdrowia myslec, czy Sanders juz nie ma zadnych szans. Jednego jestem pewna, ze to on jedynie ma (mial) szanse pokonac Trumpa. Byly vice prezydent mily czlowiek, nic nie mialabym przeciw niemu, gdyby nie to, ze chce byc prezydentem.
  Wszyscy z wierchuszki demokratow, finansjera, korporacje, Trump zacieraja raczki na tego kandydata. Lepszy im sie nie mogl trafic.

 208. adamIQ100
  zapomniales dodac
  „jebac PiS” 🙂
  specjalista od wszystkiego, czyli Misio o Bardzo Malym Rozumku.. 🙂
  z antypodow… 🙂
  BTW pamietam, ze tam pracowalo duzo Rosjan, tylko do ciebie nie dociera… 🙂

 209. zyta2003
  obawiam sie, ze prof. Warren podczas tego dlugiego obmyslania, kogo poprzec, Bidena czy tez Sandersa, przerzuci swoje glosy na Trumpa.. 🙂
  ona jest taka emocjonalna, jak to kobieta… 🙂

 210. PA2155
  6 marca o godz. 3:08
  zapomniales dodac
  „jebac PiS”

  Nie zapomniałem.
  Wyręczyłem się tobą.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 211. adaskoIQ100
  pisz do mnie jeszcze
  slowa twe dziwnie koja i kolysza… 🙂

 212. adaskoIQ100
  dodam jeszcze
  plec pleciugo byle niezadlugo… 🙂

 213. Zbrodnicza misja w Afganistanie staje się faktem, potem Wietnam, Szymany, Guantanamo czy Watykan wspierający ludobójstwo nazywane odkrywaniem nowego świata i nawracaniem podludzi…na jedynie słuszną wiarę… Tak sobie myślę prywatnie, że zbrodnie III Rzeszy w papieskim kokonie, też stanowią element kryminogenny misji religijnych…pominięty w Norymberdze…

 214. Tu cos zabawnego o Brytyjczykach, ktorzy na stale mieszkaja w Hiszpanii, a glosowali za Brexitem… 🙂
  https://www.aljazeera.com/news/2020/03/brexit-voting-pats-spain-wake-future-change-200305140716114.html
  jest to niezly (i zabawny miejscami) popis filozofii Kalego i double talk…

 215. Mieszkają u jankesów i okolicy, a głosują na Kaczyńskiego z bożą pomocą…Tak sobie myślę prywatnie czy to jeszcze Polacy…Gdzieś czytałem o pluciu do własnego gniazda…bo na miejscu to zdrada…uber alles…

 216. Królewskie klejnoty na szyi strażnika żyrandola…Tak sobie myślę prywatnie o choince…powinna być urodziwa bez ozdóbek…Bizancjum nad Wisłą…już Jankowski przebierał się za Bokassę…Może stroje ludowe w parlamencie…

 217. @ls42 – nie przyszło mi do głowy że ktoś potraktuje poważnie tę wypowiedź, szczególnie że wyliczenia są bezlitosne: „Stany Zjednoczone mają najwyższy na świecie wskaźnik zgonów dla nowego koronawirusa: w oparciu o stosunek potwierdzonych zgonów do zgłoszonych przypadków, 5,4% pacjentów zmarło. To znacznie więcej niż globalny wskaźnik 3,4% podany przez Światową Organizację Zdrowia we wtorek – a nawet wyższy niż 3,7% w Chinach kontynentalnych”.
  I dalej cały artykuł, jak bardzo nieprzygotowne są służby na wypadek epidemii: „koronawirus krąży w Stanach Zjednoczonych od tygodni. Nie wykryliśmy tego, ponieważ nie testowaliśmy właściwie”.
  https://www.businessinsider.com/us-worlds-highest-coronavirus-death-rate-limited-testing-2020-3?utm_source=notification&utm_medium=referral
  Reakcja Prezydenta jest zupełnie nieadekwatna do sytuacji, niestety zrozumiałeś jego wypowiedź opacznie.

 218. Dr Tedros, przewodniczący WHO, oświadczył że jeszcze można powstrzymać pandemię jeśli państwa podejmą działania z całą mocą. To jest sytuacja na którą przygotowywały się od dziesięcioleci, to nie ćwiczenia, to autentyczne zagrożenie! – wzywa chyba do drastycznego ograniczenia wolności i demokracji. Np. objazdowe spotkania polityczne z pewnością należą do zdarzeń które państwa muszą totalitarnie wyeliminować – w tej totalnej walce z Wirusem do której wzywa doktor. Dobrze że wszelkie międzynarodowe konferencje są odwoływane, zastępowane videotelekonferencjami! (Może wykształci się nowy, chroniący środowisko przed lotami samolotów, model spotkań międzynarodowych).

 219. W Stanach wiece, wielkie wiece kampanii, a tu wirus… niedobrze.

 220. 7:04 Żabka

  Najczęściej liczą wskaźnik śmiertelności wirusa tak jak podajesz: zgony/wszystkie przypadki. Ale prawidłowo jest zgony/wszystkie zakończone przypadki. Rozumicie.

 221. Trudno oczekiwać żeby wirus zabił kogo już w pierwszym dniu zgłoszenia jego przypadku, ma na to cały czas choroby – do ozdrowienia lub zgonu.

 222. Można przyjąć że w 4 na 5 spotkaniach człowieka z tym wirusem nie dzieje się nic wartego tytułów prasowych. 1 na 5 to ciężkie leżenie. A co trzeci z tego 1 na 5 to… śmierć.

 223. Condor poprzez swoją rentę zakładowa ma 500 mln € zobowiązań , a nie śmieszne 50 mln. Zobowiązania te musiał przejąć PSV , to jest wspólny parasol ochronny zakładowych systemów rentowych, do których wpłacają one około 3% swoich obrotów. PSV bedzie domagał sie oczywiście tych pieniędzy z masy spadkowej Condor.
  Wraz z zakupem Condor, LOT mógł przejąć także kasę emerytalna Condor ze wszystkimi jej zobowiązaniami, wtedy ale cała transakcja byłyby o wiele wyższa.

 224. @ Mauro Rossi
  6 marca o godz. 0:20
  Dla wielu może i nie groźny ale efekt w skali globalnej to wyrok dla milionów nawet Stalin tyle osób nie wykończył by.
  Chiny z ponad 4 miliardami ludności i ryneczkami przez które przewijają się ogromne ilości ludzi to takie laboratorium gdzie może zmutować się wszystko,
  co nie wyklucza oczywiście celowego lub przypadkowego udziału prawdziwych laboratoriów.

 225. Integrierer der Akteure des Luftfahrtsektors – polscy mistrzowie łamańców językowych będą rządzić tym upadającym niemieckim holdingiem.
  Na razie wygląda to nader skromnie, choć w trzech językach.

 226. Dla niektórych amerykanofobów teoria , że korona wirus został opracowany i wypuszczony z amerykańskich laboratoriów wydaje sie bardzo atrakcyjna , niestety cała rzecz jest wątpliwa. Korona wirus jest spokrewniony z SARS, który w 2003 wywołał panikę. Obie epidemie wybuchły w Chinach i ta druga , jak juz ta pierwsza, jest pochodzenia zwierzęcego i zawdzięczamy je specyficznym upodobaniom kulinarnym Chińczyków, ktorzy w rejonie wybuchu epidemii, chętnie skrapiając swoje jedzenie świeżą krwią zwierząt. Zwierzęta są na ten wirus uodpornione, my jeszcze nie.
  Jako broń biologiczna wirus ten z jednej strony trudny do kontrolowania, a z drugiej jednak mało skuteczny.

 227. Z ponad miliardem ludności oczywiście, ale to i tak dużo.

 228. Zupełnie zmienił się obraz atmosfery nad Chinami badany z satelitów. Emisja CO2 spadła tam o…100mln ton. Wirus jest potężną siłą natury.

 229. Chiny z ponad 4 miliardami ludności
  No już nie puszczajmy wodzów fantazji aż tak 🙄
  Ich jest zaledwie 1,4 mld.

 230. @leon_b

  Sorry, widzę, że sam zauważyłeś 🙂

 231. Ludzie jak zwykle chcą ujarzmić naturę, ujarzmić tego wirusa czyszczącego powietrze i leczącego świat z global warming he he

 232. Krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych o osobach zarażonych koronawirusem:

  „Oni powinni zostać w domu, tak jak zostaje się przy grypie, chowa pod kołdrę i je czosnek z miodem, popijając mlekiem. Tak się kiedyś leczyło i to jest w przypadku podobnych zakażeń skuteczne.”

  Według danych Ministerstwa Zdrowia na 676 przeprowadzonych dotąd badań na obecność koronawirusa z Wuhanu tylko jedno dało wynik pozytywny – chodzi o chorego z woj. lubuskiego. Nowych zakażeń nie ma. 5,6 tys. osób pozostaje pod nadzorem sanepidu, a ok. 490 w kwarantannie domowej.

  Laboratoriów, które mogą diagnozować koronawirusa, jest 11. To Państwowy Zakład Higieny. Mogą przebadać łącznie do 2 tys. próbek dziennie.

  Mogą? To dlaczego wykonano tylko 676 testów? I dlaczego nie przebadają tych pod nadzorem?
  Na jakiej podstawie ta kwarantanna domowa?

 233. Mogą przebadać łącznie do 2 tys. próbek dziennie.
  Mogą? To dlaczego wykonano tylko 676 testów?

  A jak myślisz Gajowy?

 234. Nawet w Stanach mają za mało testów na przewidywane potrzeby, nie testuje się na lewo i prawo

 235. Jak jest za mało testów, to się nie mówi, że można wykonać dziennie 2 tysiące.
  Tak jak nie chwali się, że Condor może wykonać dziennie kilkaset lotów, ale nie ma na paliwo 🙄

 236. Nasze armaty mogą oddać dziennie 2000 strzałów, ale kul mamy na 150.

 237. 675 testów na marne 🙁 Co za rozrzutność.

 238. Ty chyba nic rozumiesz. Np. szpitale mogą przeprowadzić 2000 operacji dziennie, ale to nie znaczy że muszą tyle. Tracę czas z tobą.

 239. W Iranie mówią, że tak znaczny wzrost liczby zarażonych wynika ze zwiększenia liczby testujących laboratoriów z trzech do 22.

 240. W Iranie – w którym humanitarnie uwolniono czasowo 54,ooo więźniów żeby żadnemu kara śmierci przypadkiem nie wyszła za sprawą wirusa – zmarło już 100, wyleczyło się 700. Tak ciekawostka.

 241. Ludzi, nie więźniów, w Iranie, dla jasności.

 242. Nadzór epidemiologiczny w Polsce
  Polega on na obserwacji osoby podejrzanej o zakażenie, bez ograniczenia jej swobody przemieszczania się i wykonywanie badań sanitarno-epidemiologicznych u tej osoby w celu wykrycia „biologicznych czynników chorobotwórczych”. Jeżeli wcześniej było 105 takich przypadków, to dane z czwartku mówią o 174.
  Na Warmii i Mazurach…
  Jak to wygląda w praktyce? Chodzi za tobą kulson i zapisuje, z kim sią kontaktujesz?

 243. Samoleczenie, poprzez uzupełnianie płynów i dotlenianie, nikomu nie zaszkodzi.
  W wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa było wiele optymizmu: wyzdrowieli bo nie wiedzieli, że mają koronawirusa.

  Czasami do ludzi nie docierają złe wiadomości, pozwala to zachować radość istnienia na skraju raju. Do każdej wiadomości można też podchodzić z wielu stron i nic nie jest wtedy takie oczywiste jakby mogło się wydawać.

  Upada turystyka, a polskie firmy też w kłopocie. Poza firmami typowo turystycznymi, które zapewniają wypoczynek w zagranicznych kurortach, są w Polsce firmy wożące po Europie turystów azjatyckich i te mają problem bo tamci turyści nie przylatują, podała radiowa trójka.
  Optymistyczną wiadomością jest to, że utrzymuje się tempo wzrostu i maleje inflacja. W tej sytuacji nie dziwi ofensywne hasło wyborcze kandydata Konfederacji „Naprzód Polsko”

 244. adam100
  Kibicuję ci w twoim upartym zwalczaniu PIS również hasłowo, ale już mi nosem wychodzi to twoje „jebać PIS”. Nie, żebym była pruderyjna, bo nieraz trzeba dać rzeczy odpowiednie słowo. W pewnych sytuacjach nic nie zastąpi np. uniwersalnego słówka kur.., ale oczywiście nie jako przerywnika/przecinka w rozmowie. Ten twój bojowy okrzyk co trzeba zrobić z pisem już, się zbanalizował przez nadużywanie.
  Pozdro

 245. 9.00
  Statystyka jednocyfrowa to rzadki przypadek warty odnotowania.
  Przypomniałem sobie z tej okazji pewien referat wygłoszony na otwartym zebraniu partyjnym. Prelegent podawał setki liczb z dokładnością do setnej po przecinku. Potrzebne mu to było do potwierdzenia wzrostu produkcji o dziewięć setnych procenta

 246. Mag,
  no daj spokój, trzeba być tolerancyjnym dla seksualnych dewiantów bo tego wymaga polityczna poprawność. Jest tu np. jeden taki dewiant czy zboczeniec z IQ 100 który uprawiałby stosunki seksualne z PiSem i żeby sobie dowieść że jest względnie normalny to namawia do tego uczestników bloga. Jest w swej dewiacji tak zawzięty, że nic nie poradzisz, niestety. Uprawianie stosunków seksualnych jest fajne pod warunkiem że niesie z sobą przyjemność czy radość wszystkim uczestnikom tych powiedzmy, aktów. Chciałabyś robić frajdę PiSowi i miałabyś z tego przyjemność? A on bez PiS nie może się obejść jak widać ale sam nie potrafi bo jest cuckold i bez wspólnika nie będzie go cieszyć, więc nawołuje innych. No i co mu zrobisz?
  Ten typ zboka tak ma. Kibicujesz mu? – znaczy jesteś jego fanką? A proszę bardzo, wolność idolowa jest.

 247. Cieszmy się póki wszyscy zdrowi w domu, a w naszym polskim domu tylko 1 chory, ten co z Niemiec przyjechał wiecie.

 248. Wczoraj wieczorem na zachodzie Kraju kobieta też z Niemiec wjechała, tak się słaniała na stacji benzynowej i kaszlała, że zaalarmowane służby w pełnych strojach ochronnych zabrały ją do szpitala na test…

 249. Nadchodzi godzina próby, Las M. de la Muerte

  https://www.youtube.com/watch?v=FyZDh5kTRKE

 250. Na razie z głodu i niedożywienia umiera więcej osób niż na wirusa w koronie…podobnie na raka czy wypadkach drogowych…o nadużywaniu alkoholu i narkotyków nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że ze starości też…zostaje jeszcze smog, HIV…ginące gatunki…idziemy na spotkanie z dinozaurami…Nie dajmy się zwariować, wystarczy wiara w reinkarnację a lęk przejdzie…

 251. W Niemczech ponad 500 chorych, prawie nikt jeszcze nie wyzdrowiał takie to świeże, i nikt jeszcze nie umarł.

 252. Na szczęście udało przeprowadzić zbiorowy chrzest w 966 r. Dzisiaj jako impreza zbiorowa nie miał szansy…Tak sobie myślę prywatnie, że przezorny wcześniej ochrzczony…nawet jeśli wyszedł na tym, jak Zabłocki na mydle…oby dezynfekującym marki Biały jeleń…

 253. @legat
  Napisałam przecież wyraźnie, kibicuję adamkowi w zwalczaniu PIS, ale nie za pomocą metod(?) seksualnych, tfu!

 254. Każdego bowiem dnia na forum blogu dowodzimy czy Polski jesteśmy warci, czy jesteśmy tak piękni jak ona, czy może…brzydsi

 255. Mag,
  się na żartach nie znasz? Jeśli uraziłem, to przepraszam Cię bardzo. Jak widziałaś pewnie, to ten mój komentarz jest tylko częściowo do Ciebie. Miałem nadzieję że potraktujesz mój wpis z przymrużeniem oka i może tak potraktowałeś ale do momentu gdy po tym przymrużenia zeszła Ci się muszka ze szczerbinką.
  Pozdrawiam snajpersko.

 256. Tryzub masturbuje się samym napisem, bo wytłuszczony, szybciej podnosi wacka…u słabo widzących..Tak sobie myślę prywatnie, że każdy ma swoje porno…ale, żeby… bać..się z powodu wacka…Pewnie wacek przypomina konia z Morskiego Oka…

 257. sru-sru
  Jak jest z tobą, jesteś tak piękny jak Polska, albo jesteś hańbą i przynosisz wstyd całemu narodowi ?
  Ty wiesz, że tutaj opinie mogą być różne i twoja własna jest najmniej obiektywna i miarodajna, a więc jesteś tak piękny jak Polska ? Zastanów sie zanim odpowiesz , czy aby nie robisz krzywdy własnej ojczyźnie swoją odpowiedzią, szczególnie jak będzie to znowu stek wyzwisk ?

 258. a propos wirusa, to po prostu Chińskie władze pozbywają się kłopotu polegającego na systemie emerytalnym którego tam nie ma. Charakterystyczne jest, że dzieci i ludzie młodzi są odporne i wychodzą z zakażeń cało. „Zejścia” dotyczą głównie osób wiekowych, darmozjadów będących kłopotem. Władze chińskie zapatrzyły się na rząd pisowski za czasów którego skraca się średnia życia Polaków, co sprzyja np. budżetowi państwa bowiem ZUS jest słabiej obciążony. Chińczycy doszli do wniosku, że ograniczenie liczby staruchów darmozjadów to może być dobry pisowski pomysł do powielenia i wypuściły z laboratorium w Wuhan antystaruchowego wirusa.

 259. Glos wysokiego ryzyka
  Wg raportu ONZ kobiety nie ciesza sie .. zaufaniem (?) . Nie jestem pewny ale napewno czyms sie nie ciesza . Widac to nawet na enpassie w TVP i gdzie indziej
  ( Ocieplanie niepotrzebne bo jaks inna powinna byc przytulona a nie jest .
  2mld-y za przytulenie jednorazowe ! Troche drogo .. wychodzi ok 115- 120 od meskiego lebka ..
  „Jola Rosiek – to prawdziwa pierwsza dama. Agata Kornhauser to ustawka ”

  „Napisałam przecież wyraźnie, kibicuję adamkowi w zwalczaniu PIS, ale nie za pomocą metod(?) seksualnych, tfu!”
  Nie tymi metodami ..to jeszcze moge zrozumiec ale .. „tfu!” W sytuacji z koronowanym swirusem , plucie .. no, chyba musze poprzestac na braku zaufania aby osobiste moje ryzyko nie podnioslo sie zanadto

 260. 12:45
  sralec jest wirusem forum

 261. legat
  Za młodu dobrze strzelałam z kabekaesa na zajęciach z przysposobienia wojskowego w liceum, ha! Nie wiem, czy to „oko” mi zostało. Brak okazji, by sprawdzić.

 262. sru-sru 12:54
  Przemówiło przez ciebie piękno Polski ?
  A może tylko PiSu ?

 263. Zamiast alarmów bombowych już zaczyna się seria alarmów wirusowych…Tak sobie myślę prywatnie: co przypomina gazetowe wieści, który las nadaje się do podpalenia, co jest przeszkodą do wchodzenia z zapalonymi zapałkami…w nadziei, że miejscowi podpalacze mają honor i nie są z miejscowej OSP…

 264. To jest skala wysiłku państw, o która apelował wczoraj chief WHO:
  – Pociąg powinien odjechać z Dworca Centralnego o godz. 11.42. Jednak wciąż stoimy. Zamiast tego usłyszeliśmy przez głośniki, że wszystkie drzwi pociągu zostały zablokowane i że czekamy na służby sanitarne.

 265. 13:25

  Pisz na temat, nie piszesz na temat, jesteś stalkerem

 266. bywalec jest stalkerem

 267. mag:
  w „Żarcie” Milana Kundery jest taka scena, gdy kapral, przełożony narratora, tłumaczy swoją rewelacyjną celność na strzelnicy wyobraźnią, która każe mu wierzyć, że sylwetka na tarczy strzelniczej jest wrogiem klasowym 🙂
  Spróbuj na najbliższej strzelnicy. Jeśli wyobrazisz sobie, hm… kogo właściwie?… – to podziała i znów będzie jak na zajęciach z przysposobienia obronnego…

 268. mag (ponadto):
  nie chcę być dla ciebie nadmiernie surowy i wolę uważać, że to odwieczna kobieca samarytańskość (lub współczucie) każe ci „kibicować” osobnikowi, który jest głupszy od nogi stołowej.
  Jeśli jest inaczej – cóż, wypada ci współczuć…

 269. Ktoś jedzie pociągiem, tam okazuje się jest chory pasażer, służby internują wszystkich w pociągu albo chociaż wagonie na 2 tygodnie obserwacji, kwarantanny! To jest nowy paradygmat!

  Z autobusu miejskiego to zdążą nawiać:)

 270. sru-sru
  Nie za wszystko są winni inni, ale żeby to dostrzec, trzeba dysponować przynajmniej resztkami tego, co u innych nazywa się inteligencja .
  Twoja s.raczkowata i głupkowata obecność na blogu prowokuje złe emocje i napewno nie ma nic wspólnego z naszą piękną ojczyzną. Odpuść sobie dla jej dobra. Zjedz coś, przeczytaj coś, a może tylko zdrzemnij się, a Polska bedzie zaraz jeszcze piękniejsza.

 271. Ukochany kraj, umiłowany kraj lub Sziroka strana maja radnaja…Tak sobie myślę prywatnie, że wszędzie dobrze…o Ojczyżnie, jak o Matce, nie mówi się żle…żelazna zasada Słowian…

 272. „Każdy dzień na wagę złota”
  Kto pierwszy i w jakich okolicznościach to powiedział?
  Dzisiejszy dzień ma dla prezydenta Andrzeja Dudy wagę dwóch miliardów złotych, ciekawe czy udźwignie?

 273. Nie wiem czy zauważyliście (sorry, nie czytam wstecz), le wczoraj przed pałacem prezydenckim ludzie wywiesili baner „Duda jest kłamca i krzywoprzysięzca”
  Zjawiła sie policja i zaczeła spisywać przestępców. Wtedy podezła do policjanta zadyszana kobieta i poprosiła go, żeby ją szybko spisał, bo ona ma wyznaczoną wizytę u lekarza, a potem ustawiła się w kolejce do spisywania do policjantów grzeczna grupa innych obywateli. Policjanci mieli kupę roboty i w związku z tym byli trochę zirytowani.

 274. Uchodżcy śpią na gołej ziemi, a oni organizują największe manewry wojskowe…Tak sobie myślę prywatnie, że dla podżegaczy wojennych nie ma różnicy, kiedy ktoś umrze: czy z zimna czy od kuli…od kuli bardziej zawodowo…głód i bieda nie są wrogami w doktrynie wojennej…

 275. mag
  6 marca o godz. 11:10

  Rozumie twoja frustracje. Przypomnę Ci tylko że ten ”okrzyk bojowy” (jebać PiS) wydal Frasyniuk i jest to dla mnie początkiem nowej fazy w relacjach z faszystami. Miło mieć kibica i polecam się na przyszłość. Czytam też co i do kogo piszesz i nie uszło to mojej uwadze, że masz łatwość kontaktu, ze ścierwami które tu się udzielają. Ja osobiście nie potrafię udawać, jak jakiś parszywy troll robi swoja brudną robotę. Jesteśmy w tym wieku że ani ja, ani Ty, ani parchy się nie zmienią.
  C’est la vie.
  Pozdrawiam.

 276. O qurwik wrócił od prałata ! Ornitologia była ?

 277. 14:06

  A to chamisko już świata za mną nie widzi, tylko o mnie by pisał!

 278. Nu wreści my skuńczyli ubgrodzyni stawiać a bez cały tydziń my stawiali. Szyskim my grodzili cu si dało, co ktu mjał. I upony gumowy co my jeszcze ni spalili i deski drzewiane i żyrdzi i drut kulczasty rury zardzywiani i kuntowniki stary i cegły stary. Szysku cu my przedtym du lasy wywuzili albu du rzyki tupili to tera my to szysku het spuwrotym przywiezły i grodziły.

  Tera du naszyj wjoski je tylku sztyry wjazdy i każden wjazd ma Ułtarzyk z Matkomboskom i Krzysz i Portiet Pana Pryzesa Kaczyjska. I jeszczy taki szlabany a na każdym ubrazyk Świntegu Judy Tadyłusza i drud kulczasty żyby si wisury bali i jak zubaczom zyby het udeszli a nas ni zarażali.

  Tylku z maskamy był kłopot bu w Gruszczyni w Haptecy nima bu szysku wykupili i w Radzyni tyż nima w haptekach.
  A dzisia Tośku Bierdziak pujechał du Gminy wydrugować ustawy co Pan Prezys wymyślił na wisura to si jeszczy co pińć metry puprzybija woździamy żyby wisury widzieli i siem ich bali bu tam podpis Panu Pryzesu jest.

  Masków ni mamy ali w każdyj chałupi som maski co kulendniki na Świnta Bożynarodzyniowy mjeli jak pu kulendzi chodzili i maski śmierci i rzyda z pyjsamy i djabła to my dzieciom dali żyby zasłuniunety ud chwuroby byli.
  A te z Uchutniczy Straży Pużarny cwany som bu majom maski przeciwkugazowy. Sobie wzieny i rudziom swojem purozodawali.

  A wczora pu rubocie jak my stali pud sklepem to my si ucieszyli bu zubaczylim ży Pani Posełka Bełata Kępa do nasz przyjichała bu z pekałesu wsysiadła. Ali to ni una była tylku Gienka Ciećwierzowa ali ży miała maskie przeciwkugazowe na głowi to nas zmyliło bu pudobna była. Po tyj rurze my poznali ży to maska.

 279. Lewy
  6 marca o godz. 14:40
  Nie wiem czy zauważyliście (sorry, nie czytam wstecz), le wczoraj przed pałacem prezydenckim ludzie wywiesili baner „Duda jest kłamca i krzywoprzysięzca”

  Mój komentarz
  Akcja jest bardzo podobna do PiSowskich modlitw pod krzyżem smoleńskim w 2010 roku. Niepodobna co do meritum, lecz co do skutku – destrukcja autorytetu władzy.
  Trudno z nią walczyć, jest widowiskowa, narzucająca się mediom i bardzo trudna do ugryzienia przez PiSowskie organa ścigania.
  Poza tym akcja ta godzi ostro w morale PiSowskich pyszałków na wysokich stołkach. No bo jak to tak, obrażają naszego prezydenta i nie ma siły na to? Gdzie jest władza?
  Od Andrea Mussoliniego cisza. Zapomniał mówić, czy jak?
  Pzdr, TJ

 280. Piłkarska drużyna grała kiepsko ale wygrała bo przeciwnicy byli gorsi.
  Nowy rzut wirusa podnosi poprzeczkę medykom i nie tylko im, także niektórzy politycy przystąpili do pracy, jednak w sprawie efektów ich pracy powstał podstawowy spór, a mianowicie czy specustawa jest potrzebna skoro są już przepisy regulujące kwestie opieki nad chorymi i wystarczy czytać, bez konieczności pisania na nowo tego co już jest.
  Jednak tylu ludzi ma pracę, posłowie dyskutują, opozycja wreszcie dopuszczona do glosu, senatorowie się zastanawiają, prezydent wykaże zrozumienie i podpisze.
  Takiej zgodności dawno w kraju nie było, władza i opozycja zadowolone. Teraz sprawa idzie w dół do niższych instancji celem stosowania według przepisów ustawy, a potem kontrolne służby będą sprawdzały czy wszystko było zgodne z prawem i czy kogoś nie ukarać jeżeli się nie dostosował do obowiązujących wytycznych.
  Ciekawe czy koronawirusy też mają hierarchię i stosują się do odgórnych wytycznych?

 281. TJot,
  może jestem w mylnym błędzie ale coś mi się wydaje, że dla tych „pyszałków na wysokich stołkach”, to ten prezydent jest jakby coraz bardziej nie „ich”. On może chciałby robić takie wrażenie że jest ich ale coraz słabiej mu wychodzi. Ważą sobie go lekce, to czy on może być „ich”?

 282. Specustawa wynika z lenistwa, bo nikomu nie chce się czytać wstecz, co dotychczas prawnie uregulowano w temacie choroby zakażne… a jeżeli to przepis jeszcze komunistyczny…Tak sobie myślę prywatnie, że już Ogórek w halce, kandydatka na prezydenta, sugerowała napisanie prawa na nowo…i została wysłuchana jako celebrytka reżimowej tv…

 283. @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Panie Mieczysławie!
  Tak trzymać i obcym bacznie na rury patrzeć, a będzie dobrze 😎
  A maski to domowym sposobem można zrobić

 284. legat
  6 marca o godz. 15:29
  TJot,
  może jestem w mylnym błędzie ale coś mi się wydaje, że dla tych „pyszałków na wysokich stołkach”, to ten prezydent jest jakby coraz bardziej nie „ich”.

  Mój komentarz
  Tu nie chodzi o to, czy wysokostołkowi prezydenta szanują, czy miłują. To jest głowa państwa, przedstawiciel władzy PiSu wybrany przez suwerena i wara od niego – taka jest postawa PiSowców w każdej sprawie dotyczącej państwa i ich rządów w nim.
  Pzdr, TJ

 285. Ludzie radzą sobie coraz lepiej a peleryna przeciwwirusowa to i z worka po saletrze (solidny plastik) się nada.

 286. Wyciągam dłoń do Bywalca, jesteśmy Polakami i mamy wspólnego wroga wirusa z Wuhan
  https://www.youtube.com/watch?v=PhAQ9r4V_hA

 287. Dla wszystkich walczących o wolność ze wszystkich stron:)
  https://www.youtube.com/watch?v=Md7XJ9U09Gc

 288. Bar Norte

  Amerykanscy faszysci atakuja
  Sandersa za poglady socjaldemokratyczne ,
  Bidena za poczatki Alzheimera.
  Jedno jest pewne :
  w debacie telewizyjnej z Trumpem
  Biden nie ma najmniejszych szans.
  https://www.youtube.com/watch?v=i6JJtUNK-M0

 289. Zakalec 2 z Berlina Wsch
  „Dla niektórych amerykanofobów teoria , że korona wirus został opracowany i wypuszczony z amerykańskich laboratoriów wydaje sie bardzo atrakcyjna , niestety cała rzecz jest wątpliwa.”
  to byla tylko spekulacja, acz te plotki w srodowiskach naukowych istnialy, nawet jezeli nie dotarly do Berlina Wsch. Technicznie, jest to jak najbardziej mozliwe.
  Co do prac nad broniami biologicznymi. One istnieja i dobrze sie maja. Nie tylko do opracowania broni zaczepnych, ale do przygotowan logistycznych w przypadku faktycznego uzycia oraz znajomosci antidotum. Kazde panstwo ma takie laboratoria. Trudno zakladac, ze USA z takim potencjalem naukowym stoi grzecznie w kacie.

 290. mag
  podziwiam twoje towarzyskie sklonnosci do „kolegowania” sie z roznymi ludzmi blogowymi… 🙂 nie dziw sie, gdy dosiega cie od czasu jakis rykoszet.. 🙂

 291. Gajowy M.
  „W Iranie mówią, że tak znaczny wzrost liczby zarażonych wynika ze zwiększenia liczby testujących laboratoriów z trzech do 22.”
  a czym wytlumaczyc wzrost zachorowan w Stanach ? wiki mowi cos na ten temat?

 292. PA2155
  6 marca o godz. 16:12
  Zakalec 2 z Berlina Wsch
  „Dla niektórych amerykanofobów teoria , że korona wirus został opracowany i wypuszczony z amerykańskich laboratoriów wydaje sie bardzo atrakcyjna , niestety cała rzecz jest wątpliwa.”
  to byla tylko spekulacja, acz te plotki w srodowiskach naukowych istnialy, nawet jezeli nie dotarly do Berlina Wsch. Technicznie, jest to jak najbardziej mozliwe.

  Mój komentarz
  1) Co jest technicznie jak najbardziej możliwe?
  2) Środowiska naukowe zajmują się plotkami?
  Pzdrt, TJ

 293. kooperatywaMondragon
  w debacie telewizyjnej z Trumpem
  Biden nie ma najmniejszych szans.

  zauwazylem, ze on wraca czesto do historyjek z wlasnej mlodosci… pacjenci z Alzheimerem pamietaja lepiej cos, co zdarzylo sie 50 lat temu, niz to, co bylo godzine temu… moze to bedzie skuteczne w dyskusjach z Trumpem… ogolnie jego kandydatura moze byc podobna wpadka jak Trumpowski impeachment… 🙂

 294. Ropa dziś potaniał 8 dolarów za baryłkę czyli prawie 20% przez tego skorwensyna wirusa

 295. tejot
  1) Co jest technicznie jak najbardziej możliwe?
  2) Środowiska naukowe zajmują się plotkami?

  wyprodukowanie superwirusa lub superbakterii, jezeli chcesz wiedziec…
  plotki i pogloski, co kto robi i czym sie zajmuje sa czescia komunikacji miedzyludzkiej… byl kiedys taki facet w Stanach, ktory rozpowszechnial teze, ze to nie wirus jest przyczyna AIDS… zostal potem konsultantem rzadu RPA…

 296. Most Krymski zaliczyło już ponad 700 000 pojazdów…Tak sobie myślę, że wirus żelaza i betonu nie rusza…dla świętego spokoju…

 297. GajowyM.
  6 marca o godz. 15:42
  Panie Gajowy
  Żyby Pambuk Panu to w wudcy i zagrychie wynagrodził! Ja już miał spalić te duży flaszky plastykowy bu mi siem szendzi puniwjerali i dobrzy ży Pan tom instrunkcji przesłał. A tera z ich maski porubim dla cały rudziny. Bu bynajmiej letkie som lekciejszy aniżeli te zy Straży i bynajmiej nigd ich z Paniom Posełkom ni pumyli. Buk zapłać!

 298. tejot
  biologia molekularna obecnie moze duuzo duuzo wiecej niz, powiedzmy, 15 lat temu… moze w Polsce jest inaczej, ale to inna sprawa… 🙂

 299. Wszędzie na swiecie informacją jest, jak most sie zawali . W Rosji nie mogą sie nadziwić, że stoi.

 300. @PA2155

  <i<a czym wytlumaczyc wzrost zachorowan w Stanach ? wiki mowi cos na ten temat?

  To sam do Wiki nie trafisz?

  A w Iranie to powiedział ichni ajatollah od zdrowia

  „One of the reasons why more cases of the virus infection have been detected is that the country’s labs have increased from three to 22,” Iran’s Health Minister Saeed Namaki has said.”

 301. Zakalec 2 z Berlina Wsch
  Wszędzie na swiecie informacją jest, jak most sie zawali . W Rosji nie mogą sie nadziwić, że stoi.
  wg chlopka-roztropka, ktoremu wszystko kojarzy sie z Putinem i Rosja… 🙂

 302. PA2155
  6 marca o godz. 16:24
  tejot
  1) Co jest technicznie jak najbardziej możliwe?
  2) Środowiska naukowe zajmują się plotkami?

  wyprodukowanie superwirusa lub superbakterii, jezeli chcesz wiedziec…

  Mój komentarz.
  Chcę wiedzieć, w jaki sposób „produkuje” się wirusy. Jak to jest technciznie możliwe.
  Pzdr, TJ
  Pzdr, TJ

 303. Gajowy M
  „A w Iranie to powiedział ichni ajatollah od zdrowia”
  ano powiedzial…klopoty z epidemia maja wszedzie, niezaleznie od ideologii… w Niemczech i we Francji dezynfektant prawie ze na kartki… i ludzie wykupuja sklepy… 🙂

 304. tejot;
  Chcę wiedzieć, w jaki sposób „produkuje” się wirusy. Jak to jest technciznie możliwe.
  moze zmodifykowac, juz istniejacy, przez manipulacje w laboratorium, tzn. mozesz zwiekszyc lub zmniejszyc wirulencje, przez dodanie lub eliminacje pewnych sekwencji w genomie…

 305. Spartanie niechcianych zrzucali ze skały, a teraz Grecy niechcianych migrantów zrzucają na fale morskie…A czepiają się III Rzeszy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego za puszczanie niechcianych z dymem…Tak sobie myślę prywatnie, że kultura antyczna niesłusznie została zdeptana przez Armię Czerwoną…

 306. PA2155
  Ja się tymi rykoszetami nie przejmuję, bo nie traktuję owych ‚kolegów” całkiem serio. Trochę ich podpuszczam, trochę się bawię i czekam (bez większych emocji), co z tego wyniknie.
  Pozdro

 307. SŁOWIANIN STANISŁAW 16.28
  Gdyby strony się dogadały można byloby dostać się tam lądem i taka autostrada wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego byłaby lepsza niż ten most.
  Idąc dalej; gdyby nie Katyń i Wołyń braterstwo Słowian miałoby trwałe i niezachwiane podstawy.

 308. Ciekawe kto wydaje komendę: „WYPUŚCIĆ WIRUSA”?

 309. Z OKO press: Po raz pierwszy sąd w Niemczech orzekł, że nie może wydać do Polski polskiego obywatela w ramach procedury Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), ponieważ w wyniku zmian w sądownictwie, w tym zwłaszcza wejścia w życie tzw. ustawy kagańcowej, nie może zaufać, że polski sąd zagwarantuje odesłanemu poszanowanie prawa do sprawiedliwego procesu. Zawiesił wykonywanie ENA i domaga się więcej informacji o sytuacji w Polsce od Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Orzekł tak Wyższy Sąd Krajowy w Karlsruhe (położony w miejscowości, gdzie ma siedzibę Federalny Trybunał Konstytucyjny) w sprawie Ausl 301 AR 156/19. W uzasadnieniu wskazał na ostatnie zmiany w sądownictwie w Polsce.

  Prof. Ewa Łętowska skomentowała tę decyzję krótko i dobitnie: Prawny Polexit jest faktem.

  Mauro Rossi,
  hej tam! – no to macie co chcieliście.

 310. mag
  to troche tak jak ja… niektore reakcje sa naprawde zabawne… najlepsze sa te pryncypialne z natury, w stylu „wicie-rozumicie” 🙂

 311. Czytam że papier toaletowy wyprzedaje się na pniu z powodu wirusa, w Australii i innych krajach. O co chodzi? Ludzie biegunki dostali?

 312. wczoraj we France24 podano wiadomosc, ze rzad bedzie przeciwdzialal spekulacjom cenowym w dziale dezynfektantow..
  a w dzienniku NHK (Japonia) dyskutowano nowy system dystrybucji maseczek w Korei Pld, 2 sztuki na osobe na tydzien po $1.5 sztuka… oraz omowiono system dystrybucji, ktory przeciwdziala nielegalnemu zakupowi maseczek poza kolejka
  oraz wstrzymano eksport maseczek… 🙂

 313. Tak to się robi: w Nowym Jorku 22 ma wirusa i zostali pojmani do izolacji, a 2600 osób poproszono żeby po dobroci odizolowały się na 2 tygodnie od ludzi w domu i obserwowały siebie czy doszło do zarażenia od tamtych 22.

 314. Banderyzm ukraiński oparty jest na rusofobii…Katyń to gruzińska wersja komunizmu realizowana przeciwko Polakom i Rosjanom nawet przeciwko Ukraińcom, co zrealizowano w latach głodu…Stalinizm nie oszczędził tych narodów. Dyktatura oparta na gruzińskim nacjonalizmie, nie powinna być sierotą narodowościową…Tak sobie myślę: dlaczego Rosjanie ulegli Gruzinowi na podobieństwo Niemców pod dyktaturą Austriaka…Katolicyzm w germańskim wydaniu i prawosławie podzieliły Słowian…Prawosławie moskiewskie, jest rosyjską religią państwową jak anglikanizm…Nad Wisłą nie ma takich ciągot…mimo mocarstwowych ambicji kaczystów…

 315. Jezus Maria Srutusie, to chodzi o wycieranie tyłka po defekacji. Pierwszy raz słyszysz o czymś takim? Stosujesz tylko przy biegunce? To pobiegnij do supermarketu i weź zapas, nie „za pas” tylko w torbę ekologiczną.

 316. 18:16

  Państwo wkracza w ceny deznf.!

  U nas premier wspomniał że milion litrów deznf. do szkół słono kosztowało.

 317. Wiedziałem od razu że jakiś idiota, legat w tym wypadku, się popisze „intelektem”. Ale dlaczego akurat papier idyoto, a nie np. kawę i herbatę? Też niezbędne.

 318. kooperatywaMandragon

  „Amerykanscy faszysci atakuja
  Sandersa za poglady socjaldemokratyczne ,
  Bidena za poczatki Alzheimera.”

  Pogladów socjaldemokratycznych można z powodzeniem bronić.
  Natomiast stan Bidena uniemożliwia skuteczną obronę jakichkolwiek pogladów. O ile oczywiście prawdą jest co piszą o nim.
  No ale jęsli już nawet całym sercem sprzyjająca amerykańskim demokratom Kultura Liberalna zwraca na to uwagę to coś musi być na rzeczy.

  Za KL:

  „Często zdarza mu się (Bidenowi) mówić w sposób niezrozumiały i opowiada historie, które mają tylko luźne oparcie w faktach, czego przykładem jest anegdota o tym, jak rzekomo został aresztowany za spotkanie z Nelsonem Mandelą. Regularnie zapomina konkretnych słów, nie kończy zdań i potrafi mylić nazwiska osób, które stoją obok niego. Ostatnio zaś nie był w stanie przypomnieć sobie pierwszych zdań amerykańskiej Deklaracji Niepodległości! Wszystkim, którzy argumentują, że bardzo podobnie zachowuje się prezydent Trump, warto przypomnieć, że Biden ma symbolizować powrót do normalności i profesjonalizmu, a nie dalszą ewolucję w stronę starczej demencji.”

  Całość poniżej

  https://kulturaliberalna.pl/2020/03/06/biden-sanders-prawybory-demokraci-wybory-usa/

 319. Czy wy nie umiecie normalnie kulturalnie odpowiedzieć na pytanie. Ludzie tu się będą lękać spytać o zdrowie w czasie zarazy przy takich zakompleksionych „profesorach życia”>

 320. Poseł Tarczyński po odniesieniu się ze Szwecji Stefana przyrodniego brata Adama Michnika do przygodnej ustawki posła w pociągu z Adamem Michnikiem zakończył sprawę tweetem:

  „Stefan Michnik do mnie? Przeproś i błagaj o przebaczenie! Wieczna Chwała Żołnierzom Wyklętym!”

  Bukiet, bierz go!

  Ten gość , trzeba by sprawdzić, może nadaje się na czarownika, zamawiacza, do jakiegoś obrzędu woodoo. Ten facet jest niestety posłem na sejm RP. Tracącym przytomność umysłu z nienawiści.
  Pzdr, TJ

 321. Debilna odpowiedź na ciekawe ale proste pytanie, okraszona zdumieniem debila że pytający nie wie, gdy debil nie wie także.

 322. Otóż wydaje się że papier toaletowy ma jakieś zastosowanie w maseczkach, zamiast maseczek, nie wiem.

 323. PA2155
  6 marca o godz. 17:03
  tejot;
  Chcę wiedzieć, w jaki sposób „produkuje” się wirusy. Jak to jest technciznie możliwe.
  moze zmodifykowac, juz istniejacy, przez manipulacje w laboratorium, tzn. mozesz zwiekszyc lub zmniejszyc wirulencje, przez dodanie lub eliminacje pewnych sekwencji w genomie…

  Mój komentarz
  Skąd naukowcy mają wiedzieć, które sekwencje w genomie wirusa należy poddać modyfikacji i jakiej modyfikacji, by wirus stał się całkowicie nowy, odpowiednio zaraźliwy i przetrwały?

  Wirus poza środowiskiem do reprodukcji – odpowiednimi komórkami organizmu) jest martwy, nie działa.
  Pzdr, TJ

 324. Telewizje amerykanskie wciaz nadaja klipy wyborcze o Bloomebrgu i E. Warren, chociaz oboje juz dwa dni temu powiedzieli pas. MSNBC nadaw w nocy, dwa dni pod rzad godzinne wywiady z Sandersem i Warren…. sluzyly one potem za cytaty w nastepnej audycji, gdzie na obu kandydatach nie zostawiono suchej nitki….chwalono natomiast Bidena, unikajac starannie braku u niego jakiegokolwiek programu politycznego i slynnych gaf, ktore produkuje kazdego dnia… ale, ma podobno pokonac Trumpa w cuglach… 🙂

 325. Ludzie chyba sobie wkładają, na twarz, i po prostu zmieniają często papier toaletowy gdy sama maska trzyma po prostu często wymieniane wkładki toaletowe, tak?

 326. 18:33 PA

  Te rezygnacje kandydatów zdają się sprzyjać Bidenowi i establishmentowi w walce z socjalistą Sandersem. Wyrównanej.

 327. tejot:
  „Skąd naukowcy mają wiedzieć, które sekwencje w genomie wirusa należy poddać modyfikacji i jakiej modyfikacji, by wirus stał się całkowicie nowy, odpowiednio zaraźliwy i przetrwały?”
  a czy nie jest to ogolna strategia przy produkcji szczepionki? chyba wiadomo, jakie funkcje w strukturze wirusa spelniaja niektore elementy kapsydu…jak nie wiesz, to przeczytaj odpowiedni rozdzial z dobrego podrecznika….
  od testowania wlasciwosci wirusa sa zwierzeta doswiadczalne i ich reakcje na wirusa… ewentualnie „tissue cultures”…
  „Wirus poza środowiskiem do reprodukcji – odpowiednimi komórkami organizmu) jest martwy, nie działa”
  to oczywistosc, ale pomimo tego mozna go przechowywac nienaruszonym przez dziesieciolecia…

 328. Na telewizyjnym pasku: NIK przeprowadzi kontrolę w MON w sprawie wyboru i zakupu samolotów F-35

 329. satrustequi
  moze Partia Demokratyczna wbila sobie kolejnego samoboja…. w Kalifornii 90% mlodych wyborcow odrzucilo Bidena jako kandydata… zostali mu wierni jedynie emeryci i tradycyjni „blacks”..

 330. 18:43 PA

  Sanders wg sondaży swobodnie wygrywa z Trumpem, a Biden to nie sądzę.

 331. Tak czy owak wygra Nowak albo teść Nowaka a który z nich, to tak jak ostatnio, w samej końcówce zdecyduje Putin.

 332. Rocznie na świecie na grypę, umiera pół mln pacjentów, a na raka płuc w Polsce, umiera codziennie 60 osób…Tak sobie myślę prywatnie, że wirus to bańka polityczna, bo straszenie Putinem i ociepleniem przestało działać…

 333. tejot:
  slyszales kiedys o „Phage display”? jego wynalazca (bo to tylko metoda laboratoryjna) M. Smith dostal nagrode Nobla rok temu…

 334. 18:53

  Przypuszczam że w Rosji skłonni są podejrzewać coś po tym ogromnym spadku cen ropy, ich ropy bezcennej

 335. Bar Norte
  6 marca o godz. 1:00

  „gubernator Lombardii, populista z Legi Salviniego, sam się poddał kwarantannie 8 dni temu”.

  Przypomnijmy, skrajnie lewicowy gubernator sąsiedniej Toskanii Enrico Rossi nawymyślał od faszystów ludziom, którzy chcieli, aby w okresie wrostu zachrowań dzieci spędziły dwa tygodnie w domu, a pomysł kwarantanny dla powracających w Chin nazwał przejawem sinofobii i ksenofobii. W ramch sinofobii i kesenofobii powracający z Dalekiego Wschodu Chińczycy sami poddali się kwarantannie.

  „Ten cykor zrobił to …”.

  Ow włoski komunista Enrico Rossi jest odważny, bo ryzykuje życiem innych. Sam zdrowy jest jak byk.

  Pięć lat temu w bezpośrednim starciu Enrico Rossi zarzucił Salviniemu, że jest rasistą etnicznym. Było to po interwencji Salviniego w sprawie ogniska świerzbu wykrytego na stacji kolejowej w Mediolanie. Salvini odpowiedział, że chciałby jeździć pociągami bez świerzbu i facetów z maczetami. Jeden z portali napisał później w tytule “Enrico Rossi cretino moderno”. 🙂

 336. PA2155
  6 marca o godz. 1:05

  „ … jezeli tak jak Mauro spekulujemy o „syntezie ” wirusa, to typowalbym Amerykanow jako potencjalne zrodlo… „.

  Nie spekulowałem, pisałem o czymś innym ― zmodyfikowanym laboratoryjnie wirusie atakującym właściciela konkretnego DNA. Wniosek z tego taki, że DNA konkretnego człowieka powinno być chronione znacznie ściślej niż dane osobowe.

 337. MR
  Nie spekulowałem, pisałem o czymś innym ― zmodyfikowanym laboratoryjnie wirusie atakującym właściciela konkretnego DNA. Wniosek z tego taki, że DNA konkretnego człowieka powinno być chronione znacznie ściślej niż dane osobowe.
  wirusy nie atakuja DNA… a raczej okreslony typ komorek lub tkanke…tzn. rozmnazaja sie w niej, prowadzac do jej destrukcji…

 338. MR
  BTW moglbys wstrzymac sie od swoich naiwnych teorii na temat biologii… 🙂

 339. satrustequi
  6 marca o godz. 18:47
  „Sanders wg sondaży swobodnie wygrywa z Trumpe”.

  Przypomina mi się antyradziecki dowcip.
  Pytanie do Radia Erewań:
  ― Czy to prawda że Ameryka może być krajem socjalistycznym.
  ― Tak, drogi słuchaczu, może, ale po co, taki piękny kraj.

 340. PA2155
  6 marca o godz. 19:00

  „wirusy nie atakuja DNA… a raczej okreslony typ komorek lub tkanke…tzn. rozmnazaja sie w niej, prowadzac do jej destrukcji …”.

  Nie pisałem, że atakują DNA tylko posiadaczy DNA.

 341. mag
  6 marca o godz. 11:10

  „adam100 Kibicuję ci w twoim upartym zwalczaniu PIS również hasłowo, ale już mi nosem wychodzi to twoje „jebać PIS”.

  A czemu to? Powinniście dbać o własną tożsamość, tacy jesteście i nie trzeba się tego wystydzić. Ci którzy lubią rzucanie „chu***i na pewno zagłosują tak jak trzeba. Bądź dobrej myśli.

 342. kooperatywaMondragon
  6 marca o godz. 16:10

  „Amerykańscy …. atakują. Sandersa za poglądy socjaldemokratyczne, Bidena za początki Alzheimera”.

  Obaj to starcy i zanim zaczną zawracać głowę elektoratowi najpierw powinni się przebadać, a wyniki badań opublikować. Partia Demokratyczna przypomina dziś polską opozycje: brak ludzi, pomysłów, całkowita niewiarygodność, zamiast tego kłamstwo, agresja i brak elementarnej kultury, ogólnie wścieklica.

 343. satrustequi
  6 marca o godz. 16:24

  „Ropa dziś potaniał 8 dolarów za baryłkę czyli prawie 20% przez tego skorwensyna wirusa”.

  Zarobi USA, bo ma własną ropę, także na eksport, a z epidemią nie jest u nich tak źle jak w Europie, bo Trump już styczniu kazał wstrzymać komunikację lotniczą z Chinami.

 344. MR
  „Nie pisałem, że atakują DNA tylko posiadaczy DNA.”
  jak to zrecznie zwekslowales swoja ignoracje… 🙂

 345. GajowyM.
  6 marca o godz. 15:47

  To wygląda jak scena z niskobudżetowego filmu Sci-Fi: kolonizatorzy Marsa wychodzą na powierzchnię planety 🙂

  Swoją drogą, ciekawe czy 5L butelki po wodzie też będą za jakiś czas chodziły na allegro po kilka stów 🙂

 346. MR
  Obaj to starcy i zanim zaczną zawracać głowę elektoratowi najpierw powinni się przebadać, a wyniki badań opublikować.
  to dotyczy obu partii.. GOP jest chyba bardziej geriatryczne i mocno osadzone w Bible Belt… 🙂
  BTW Amerykanie wiedza tyle o tej epidemii co Chinczycy i Wlosi… czekaja, az zniknie sama… 🙂

 347. ls42
  6 marca o godz. 18:43

  „Na telewizyjnym pasku: NIK przeprowadzi kontrolę w MON w sprawie wyboru i zakupu samolotów F-35”.

  Widocznie Banaś nudzi się, choć niedługo może nudzić się dłużej i bardziej, bo jaki był wybór, to jedyny na rynku samolot piątej generacji na rynku NATO? Ale jak twierdzi opozycja powinien być rozpisany przetarg. 🙂

  Możlie że opozycja wybrałaby chinski Shenyang J-31, który lata tylko w Chinach, ale planuje go zakupić Wenezuela i Iran.

 348. MR
  Możlie że opozycja wybrałaby chinski Shenyang J-31, który lata tylko w Chinach, ale planuje go zakupić Wenezuela i Iran.
  moze z twoja wiedza o samolotach bojowych jest tak dobrze jak z twoja wiedza o biologii… 🙂 moze jest dobrze, jezeli zalozymy, ze jak na historyka.. to nie jest zle.. 🙂

 349. Mauro Rossi

  „Przypomnijmy …”

  Ano przypomnijmy, że epidemia wybuchła w Północnych Włoszech – w Lombardii. Przypomnijmy, że jej gubernator z Ligi spieprzył przed nią na kwarantanne do swej willi skąd wysyłał mieszkańom prowincji swe zdjęcia w masce. Przypomnijmy, że w Lombabrdii wobec bogatych rezydentów Chinczyków nie wprowadzono kwarantanny by ich nie zrażać. Przypomnijmy, ze matecznik brzydzącego się świeżbem czyściocha Salviniego zakaził koronowirusem całe Włochy w których jego nieszczęsni mieszkańxcy są traktowani aktualnie jak zadżumieni.

  Mauro, choćbyś sto razy wklepywał szyderstwa z gubernatora Toskanii to tych faktów nie zmienisz.
  Kolejny raz ci powtarzam – rzeczywistości nie da się zagadać.

  „Obaj (Sanders i Biden) to starcy”

  Za to 73 letni Trump to młodzieniaszek tryskający energią i pomysłami. Niemal jak 70 letni prezes Kaczyński.

 350. Mauro Rossi 19.29
  Pisaliśmy na blogu co sądzimy o polityce rządu i nie trzeba nic dodawać. Mam nadzieję, że kontrola zostanie gruntownie i rzetelnie przeprowadzona, a jej wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości

 351. „” Ten facet jest niestety posłem na sejm RP. Tracącym przytomność umysłu z nienawiści.””
  Niestety, ale już jest europosłem .

 352. Niemcy nie wydadzą ściganego Polaka. Główny powód: „ustawa kagańcowa” na sędziów
  https://wyborcza.pl/7,75398,25765765,niemcy-nie-wydadza-sciganego-polaka-glowny-powod-ustawa-kagancowa.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy
  milleniusz06.03.2020, 16:21

  Czekam, aż tych trzech ziobrowskich młodzianków wyjdzie do jakiejś telewizji i powie, że niemiecki sąd się myli. Że trzeba go zdekomunizować, zdyscyplinować i odkułaczyć…

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 353. Mauro Rossi

  „z epidemią nie jest u nich (USA) tak źle jak w Europie, bo Trump już styczniu kazał wstrzymać komunikację lotniczą z Chinami.”

  Jesli podejmujesz temat to radziłbym na bieżaco aktualizować informacje w oparciu o poważniejsze źródła niż pisowskie a nie polegać na tych ze stycznia.
  Najwyraźniej nie nadązasz nad biegiem zdarzeń.

 354. Mag,
  jesteś nieoceniona. Twój apel zadziałał skutecznie! Cuckold zaprzestał nawoływania do stosunków z PiS! No no, masz siłę perswazji. A może tę informację z kabekaesem potraktował poważnie i się wystraszył?

 355. Czarny piątek w Hiszpanii gdzie liczba zachor. skoczyła o 100 z 280, i w Polsce…

 356. Bar Norte
  6 marca o godz. 19:38

  BN: „Ano przypomnijmy, że epidemia wybuchła w Północnych Włoszech – w Lombardii”.

  ― W północnych Włoszech jest najwięcej Chińczyków, to cała tajemnica.

  BN: „Przypomnijmy, że w Lombardii wobec bogatych rezydentów Chińczyków nie wprowadzono kwarantanny by ich nie zrażać”.

  ― Tego samego chciał lewicowy Enrico Rossi, więc o co ci właściwie chodzi? Zwolenników kwarantanny Chińczyków nazwał faszystami.

  BN: „ matecznik brzydzącego się świeżbem czyściocha Salviniego zakaził koronowirusem całe Włochy”.

  ― Na pewno osobiście, pomogli mu Orban z Kaczyńskim. Tylko jakim cudem w Korei Południowej jest tyle zachorowań, że jedynie w Chinach więcej, Włochy są na trzecim miejscu.

  ― „Obaj (Sanders i Biden) to starcy”.

  „Za to 73 letni Trump to młodzieniaszek tryskający energią i pomysłami. Niemal jak 70 letni prezes Kaczyński”.

  ― Biden zapowiedział, że jak wygra to itak sił starczy mu tylko na jedną kadencję i na drugą nie będzie kandydował. (Chyba pierwszy taki przypadek w historii USA). Jak wiadomo zdrowie Sandersa nie jest idealne.

  “Senator Bernie Sanders had a heart attack this week, his presidential campaign said on Friday as he left a Las Vegas hospital, following three days of near silence from the candidate and his advisers about his health”.
  (NYT 8.10.2019)

 357. Bar Norte
  6 marca o godz. 19:54

  ” … Trump już styczniu kazał wstrzymać komunikację lotniczą z Chinami.”

  „Jesli podejmujesz temat to radziłbym na bieżaco aktualizować informacje w oparciu o poważniejsze źródła niż pisowskie a nie polegać na tych ze stycznia”.

  Sorry, ale dziś się o tym dowiedziałem, wówczas mi umknęło.

 358. 20:30 Mauro

  Jestem cały czas – chyba niesłusznie zdumiony – wyzwaniem zdrowotnym jakie wzięli na swoje barki Sanders i Biden, cały czas mi się wydaje że jeden z nich nie dożyje końca tego roku

 359. .
  legat
  A może tę informację z kabekaesem potraktował poważnie i się wystraszył?
  moim skromnym zdaniem on jest teflonowy i nic do niego nie dociera.. w pewnym sensie norma na tym blogu… 🙂

 360. <i<bo jaki był wybór, to jedyny na rynku samolot piątej generacji na rynku NATO?
  A po co Polakom piąta generacja?
  Już czwarta przerasta ich możliwości i połowa F-16 jest uziemiona z powodu wiecznych usterek i braku części.
  A teraz chcą nielota F-35?

 361. MR
  “Senator Bernie Sanders had a heart attack this week, his presidential campaign said on Friday as he left a Las Vegas hospital, following three days of near silence from the candidate and his advisers about his health”.
  (NYT 8.10.2019)
  to nie bylo nic powaznego, bo wrocil do akcji 2 tygodnie pozniej… powazniejszy stan wymaga dluzszego okresu leczenia… na powaznie, dla kogos w tym wieku maly zawal jest duzo mniej powazny, niz dla dziecka… albo dla kogos w wieku srednim, kto przeszedl wlasnie to po raz pierwszy… kazdy lekarz ci to powie… 🙂

 362. W północnych Włoszech jest najwięcej Chińczyków

  Tak i do Mediolanu przylatują dziesiątki tysięcy dalszych, których polskie firmy autokarowe wożą po największych atrakcjach turystycznych Włoch i zachodniej Europy…
  Notabene, teraz tym firmom zagląda w oczy widmo plajty.

 363. MR
  „― Biden zapowiedział, że jak wygra to itak sił starczy mu tylko na jedną kadencję i na drugą nie będzie kandydował. (Chyba pierwszy taki przypadek w historii USA)”
  a slyszal o Lyndonie Johnsonie? 🙂

 364. Jak można w wieku 77-78 lat porywać się na najważniejszy a więc i najtrudniejszy urząd w świecie

 365. W tym samym czasie para młodych szachistów przenosi się na tamten świat wdychając gaz rozweselający z prywatnej aparatury.

 366. satrustequi
  6 marca o godz. 20:45

  Jak można w wieku 77-78 lat porywać się na najważniejszy a więc i najtrudniejszy urząd w świecie

  to jest pytanie dla tego 38-letniego kandydata z Indiany, ktorego mlodzi demokraci omijali szerokim lukiem… rowniez mniejszosci rasowe..

 367. Małgorzata Kidawa-Błońska wczoraj w miejscowości Trzcianka: Telewizje komercyjne mogą prowadzić własną politykę, zaś w mediach publicznych powinna być prawda.

  No boskie, i jakie szczere. 🙂

 368. Ja tam się na dyplomacji nie znam, może nasz Szanowny Gospodarz Nieoceniony potrafiłby to bardziej fachowo ocenić a mianowicie ostatni list jaki Jacek Kurski wystosował do Prezydenta Dudy. Otóż wydaje mi się, że skoro natychmiast Kurski ten list opublikował w internecie to oznacza, że Dudzie napluł na buty i pokazał, że waży go sobie lekce. Kiedyś za napisanie „listu otwartego” do partii to można było nawet iść siedzieć. Jeśli Jacek K. za przeproszeniem, ćwierka sobie swobodnie tak jak to uczynił, to trudno zakładać, że nie wiedział co robi.
  Że nadprezydent traktuje Dudę jak Adriana, to rozumiem ale żeby taki Kurski miał prawo też go mieć za nic, to chyba coś jest nie teges.
  Czy to nie jest takie drapanie się pod okiem środkowym palcem tylko trochę zakamuflowane?

 369. Gigantyczne wirusy były kiedyś organizmami
  „Najstarsze wersje protein, wspólne żywym organizmmo, były także obecne u wielkich wirusów. -To oznacza, że musiały się pojawić bardzo wcześnie, na samym początku ewolucji życia – mówi Caetano-Anollés. Początkowo te wirusy musiały być dużo bardziej skomplikowane niż dzisiaj, a z czasem ich fukcje i budowa uległy dramatycznej redukcji. To wyjaśnia, dlaczego musiały stać się pasożytami. Badacz z Illinois uważa także, że to wielkie wirusy stały się przodkami tych zwykłych.”
  Najnowsze badania opublikowano na łamach BMC Evolutionary Biology.
  (ew/ScienceDaily)

  Czytając wpisy na blogu nabieram przekonania że w wyniku ewolucji wirusy nabyły zdolność preferowania pewnych systemów politycznych i światopoglądowych.

 370. W TCM pokazuja kubrickowska wersje „Lolity”…w relacji do ksiazki, jest to wersja skrocona i wykastrowana… ale wciaz kawal kina z P. Sellersem., J. Masonem i Sh. Winters…
  filmowa wersja druga z J. Ironsem i M. Griffith byla zupelnym niewypalem..

 371. legat
  6 marca o godz. 21:10
  „Jeśli Jacek K. za przeproszeniem, ćwierka sobie swobodnie tak jak to uczynił, to trudno zakładać, że nie wiedział co robi.”

  Niech jednak uważa…jest ustawa…przymusowa kwarantanna…

 372. PA2155
  6 marca o godz. 20:44

  ” … a słyszał o Lyndonie Johnsonie”?

  Słyszał, ale Lyndon Johnson miał za sobą pół kadencji jako sukcesor po zabitym Kennedym, całą swoją (pierwszą) kadencję, ale nie wystartował do drugiej, bo sondaże nie dawały mu szans. Przypadek Bidena jest inny, zanim jeszcze uzyskał nominację demokratów już oznajmił, że chciałby bardzo, ale ― no bardzo przepraszam ― tylko jedną kadencję, co jest kompletnie niepoważne. Chyba że Biden mami Sandersa, zabiegając o jego poparcie wśród demokratów i wycofanie się z wyścigu prezydenckiego w tym roku. Wprawdzie za pięć lat Sanders byłby zgrzybiałym starcem, ale teoretycznie mógłby wystartować i nawet wygrać jako kandydat specyficzny i ekscentryczny, w końcu społeczeństwo też się starzeje i też wariuje. Ale prawdę mówiąc to także jest niepoważne.

 373. PA2155
  6 marca o godz. 18:41
  tejot:
  „Skąd naukowcy mają wiedzieć, które sekwencje w genomie wirusa należy poddać modyfikacji i jakiej modyfikacji, by wirus stał się całkowicie nowy, odpowiednio zaraźliwy i przetrwały?”

  Mój komentarz
  Jak dotychczas, to technika pozwala odtworzyć genom wirusa (np. ospy lub grypy hiszpanki), wpuścić go do odpowiedniej komórki (gospodarza), gdzie ten genom może służyć jako baza do wyprodukowania kompletnego wirusa (genom plus kapsyd). Te kompletne wirusy uzyskane z komórek mogą służyć jako broń biologiczna. Ale nie są to nowo stworzone przez człowieka wirusy.
  Pzdr, TJ

 374. Piotrze II,
  no tak, trzeba uważać co się publikuje, nawet w komentarzach blogowych.

 375. lecher
  6 marca o godz. 19:42
  „” Ten facet jest niestety posłem na sejm RP. Tracącym przytomność umysłu z nienawiści.””
  Niestety, ale już jest europosłem .

  Mój komentarz
  Jeszczy gorzy.
  Pzdr, TJ

 376. Dobra wiadomość,
  porozumienie o zawieszeniu broni w syryjskiej prowincji Idlib zawarte wczoraj między Putinem i Erdoganem jest jak dotychczas dotrzymywane. Sytuacja jest dalej niepewna, ale groźbą bezpośredniego konfliktu między NATO, które Turcja prosiła o pomoc i Rosją jest narazie zażegnana.

 377. Mauro Rossi

  „W północnych Włoszech jest najwięcej Chińczyków, to cała tajemnica.”

  Bardzo się cieszę, że w końcu do ciebie to dotarło. Pisałem ci o tym wczoraj. Oczywiscie Chińczyków rezydentów i chińskich turystów wobec których nie stosowano żadnych rygorów sanitarnych. To z nimi w styczniu do Lombardii trafił koronawirus i w tamtejszych zonach turystycznych się rozwijał bez problemu.

  „Tego samego chciał lewicowy Enrico Rossi, więc o co ci właściwie chodzi?”

  To ja się pytam o co tobie chodzi? Skąd to twoje „wyróżnianie” akurat gubernatora Toskanii skoro ligusy rządzące Lombardią robiły dokladnie to samo z tym, że akurat motywowane chciwością.
  Mauro, to z Lombardii przywleczono kilka dni temu epidemię do Toskanii a nie odwrotnie.

  „Na pewno osobiście, pomogli mu Orban z Kaczyńskim.”

  Mauro, to twoja ukochana Liga Salviniego rządzi w Lombardii, to ona ponosi odpowiedzialność za to co się tam dzieje. To Lombardia jest ogniskiem epidemii – głównie Mediolan, okręg wyborczy Salviniego, jego oczko w głowie. To tam było epicentrum zakażeń.

  „Jakim cudem w Korei Południowej jest tyle zachorowań”

  Z powodu ekstatycznych, transowych rytuałów religijnych uprawianych Kościele Jezusa Shincheonji grupującego ponad 200 tysiecy wiernych. To własnie ten kościół poprzez masowe nabożeństwa otumanionych zapowiedzią rychłej paruzji wiernych stał się głównym ogniskiem epidemii w tym kraju. To jego wyznawcy przenieśli w styczniu wirusa z Wuhan do Korei.

  Na twoim miejscu nie powoływałbym się na stan zdrowia Sandersa i Bidena, choćby dlatego, że zdrowie Kaczyńskiego też szwankuje.
  Natomiast jeśli chodzi o Trumpa (70+) to niepokój budzi głównie jego stan psychiczny. Choć to akurat może być nie związane z wiekiem.

 378. tejot
  „Jak dotychczas, to technika pozwala odtworzyć genom wirusa (np. ospy lub grypy hiszpanki), wpuścić go do odpowiedniej komórki (gospodarza), gdzie ten genom może służyć jako baza do wyprodukowania kompletnego wirusa (genom plus kapsyd). Te kompletne wirusy uzyskane z komórek mogą służyć jako broń biologiczna. Ale nie są to nowo stworzone przez człowieka wirusy.”
  chyba wirus ospy nie jak tak zarazliwy jak wtedy, gdy osadnicy angielscy podarowali Indianom te koce… albo Hiszpanie, wysylajac tego Murzyna zarazonego ospa do obozu Indian meksykanskich…
  tego pierwotnego wirusa mozna nieco podrasowac przez genetyczna interwencje..i wtedy nawet nabyta odpornosc immunologiczna nie jest wystarczajaca..nb. w zadnej dziedzinie nie zaczynasz czegos nowego od zera… moze to nie o wirusie a o bakteriach…Sowieci wyprodukowali jako pierwsi na swiecie waglik jako trwale spory, mogace byc uzyte jako bron biologiczna….i to tylko tyle… nie mialem nigdy na mysli tworzenia wirusa „from scratch”…moze w przyszlosci.. 🙂

 379. Jacek Kurski założył prezydentowi nelsona powołując się na pamięć patrona LK
  I co zrobi PAD?

 380. PA2155
  6 marca o godz. 21:52
  „… nie mialem nigdy na mysli tworzenia wirusa „from scratch”…moze w przyszlosci..”

  Dużo prościej i taniej jednak jest wyprodukować rakietę z głowicą jądrową…i precyzja rażenia lepsza…

 381. ls42
  6 marca o godz. 22:08

  „Jacek Kurski założył prezydentowi nelsona powołując się na pamięć patrona LK
  I co zrobi PAD?”

  Powinien powołać się na pamięć Mieszka I.

 382. legat
  6 marca o godz. 21:10
  Ja tam się na dyplomacji nie znam, może nasz Szanowny Gospodarz Nieoceniony potrafiłby to bardziej fachowo ocenić a mianowicie ostatni list jaki Jacek Kurski wystosował do Prezydenta Dudy. Otóż wydaje mi się, że skoro natychmiast Kurski ten list opublikował w internecie to oznacza, że Dudzie napluł na buty i pokazał, że waży go sobie lekce.

  Mój komentarz
  To jest raczej list pożegnalny Kurskiego.
  Pzdr, TJ

 383. Czekamy na decyzję. Ostatecznie prezes TVP oddał się do dyspozycji, a PAD też kiedyś sugerował, że się zdymisjonuje, może to właściwa chwila

 384. Pan Kurski oddał się do dyspozycji…tyle tylko że adresata pomylił.

 385. Nie mówi się chyba o tym, że Chiny ładnie zastopowały wuhana, że to Włochy zdecydowanie przewodzą obecnie w statystyce nowych zachorowań i nowych zgonów.

 386. PA2155
  6 marca o godz. 1:05O
  jezeli tak jak Mauro spekulujemy o „syntezie ” wirusa, to typowalbym Amerykanow jako potencjalne zrodlo… zwlaszcza Fort Detrick we Frederick, Md.. byly tym laboratoria, pozornie pod kuratela NCI, ktore specjalizowaly sie w broni biologicznej.. chodzily plotki w przeszlosci, ze to one pierwsze wyprodukowaly wirusa HIV…
  PA2155
  6 marca o godz. 21:52
  … nie miałem nigdy na myśli tworzenie wirusa „from scratch”
  Tyle na temat dyskusji z PA z Rosji.

 387. Polska debiutowała na liście wuhańskiej tego samego dnia co Słowenia, wczoraj. Wczoraj było 1 i 1, a dziś Słowenia ma już 8 przypadków, Polska 5.

 388. Zakalec 2 z Berlina Wsch.
  ty masz tyle wiedzy i inteligencji co adasko… 🙂

 389. MKB lansuje się w czerwonym, a żona kandydata WTKK w zielono-czerwonym.
  Czekam na kolejne kolorowe propozycje kandydatów i osób towarzyszących.

  Dzisiaj na POLSACIE pierwszy odcinek kolejnej edycji tańca z gwiazdami. Jesteśmy pełni podziwu dla tancerza z protezą nogi, którą utracił zaledwie pół roku wcześniej

 390. Zakalec 2 z Berlina Wsch.
  wiele rzeczy jest nie na twoja glowe, stad unkaj ich.. 🙂

 391. Mówią. Dziękują prezydentowi za podpisanie ustawy. Prezydent podpisał warunkowo (?)

 392. Bywalec 2
  6 marca o godz. 22:28
  „Tyle na temat dyskusji z PA z Rosji.”

  Z kręgu znanych en passantowych amerykanistów (typu Razowy Wiesiek, SS albo Marychna Rakietnica), nikt nie potrafił osiągnąć poziomu precyzji wypowiedzi kolegi PA. Podobnie, nikt nie przebije klasy jego pisma 🙂 obrazkowego 🙂 , sygnalizującego za pomocą roześmianych 🙂 ryjków 🙂 , kiedy nalezy się śmiać. 🙂

  To jest wysoka szkoła jazdy, z szaconkiem proszę.

 393. duende
  przynajmniej pozdrowiles Geodziadka? jako rasowego anty-putinowca i specjaliste od wlasciwej muzyki i rozumienia Ameryki…

 394. PA2155
  6 marca o godz. 22:55
  „Zakalec 2 z Berlina Wsch”.

  Zakalec2 jest z Nollendorfplatz i okolic, to Berlin Zach.
  Google podpowiada:
  Tabasco
  Pub dla gejów, Przytulne · Swobodna atmosfera · Grupy
  Fuggerstraße 3 Teraz otwarte

 395. Kto to jest ta Marychna Rakietnica… agentka KGB ?

 396. MR
  Zakalec2 jest z Nollendorfplatz i okolic, to Berlin Zach.
  uzywam lokalizacje oparta nie na geografii a na mentalnosci…

 397. Piotr II
  Kto to jest ta Marychna Rakietnica… agentka KGB ?
  moze pseudo Jaroussky’ego lub Jakuba Orlinskiego….

 398. Andrzej Du*a odebrał 2mld chorym na raka, aby dać je prostytutkom i złodziejom, którzy zrobią mu za to kampanię. Zachował się jak szmata.

 399. PA2155
  6 marca o godz. 23:45

  „moze pseudo Jaroussky’ego lub Jakuba Orlinskiego….”

  myślisz że to on ?
  https://youtu.be/HMJOcyveDq4

 400. Piotr II
  tenze, jak najbardziej…
  moze on spowinowacony z red. Orlinskim z GW?

 401. tejot
  6 marca o godz. 22:18
  „To jest raczej list pożegnalny Kurskiego”.
  Chylę czoła Tejot przed twoją przenikliwością wspomaganą pobieżnym researchem w sieci. Tak, przegraliście, PAD podpisze ustawę o dofinansowaniu mediów publicznych. Mieliście do wyboru dymisję Kurskiego lub 2 miliardy dla TVP i PR , ale z mściwości wybraliście „ukamienuj go”. 🙂 Biedny ten Kurski, chyba teraz przejdzie do Polsatu, bo gdzie? Dylemat Kidawy, „media prywatne mogą robić co chcą, a w telewizji publicznej powinna być prawda” nadal pozostaje otwarty. A wybory tuż tuż.

 402. remm
  6 marca o godz. 23:50

  ” …. odebrał 2 mld chorym na raka”.

  Nieszczęście odebrało ci rozum, o przyzwoitości to nawet nie wspominam.

 403. PA2155
  6 marca o godz. 23:53
  „tenze, jak najbardziej…
  moze on spowinowacony z red. Orlinskim z GW?”

  Jak na chłopa to coś cienko pieje…

 404. Piotr II
  Jak na chłopa to coś cienko pieje…
  bo to polski Farinelli, la castrato.. 🙂

 405. Piotr II
  nie widziales filmu?

 406. tu scena z filmu, jak spiewa arie z opery Handla „Rinaldo” i moment jego kastrowania..
  https://www.youtube.com/watch?v=645ayYMgTcE

 407. PA2155
  7 marca o godz. 0:23
  … a ksywka Marychna Rakietnica sugerowała by że to krzepka baba 🙂

 408. Mauro Rossi

  „Mieliście do wyboru dymisję Kurskiego lub 2 miliardy dla TVP i PR , ale z mściwości wybraliście „ukamienuj go”.”

  Nie żeń tejota z takim wyborem, tym bardziej w liczbie mnogiej, bo to nie jego był wybór tylko prezydenta.
  Prezydent miał do wyboru albo bankructwo zadłużonej przez Kurskiego TVP albo pokrycie jej długów i pozbycie się go.
  Realnie to tych 2 mld już nie ma bo prezes Kurski zdązył je wydać zanim dostał.

  PiS pozostaje oczywiście po majowych wyborach, bez wzgledu na ich wyniki, albo obciązać ogół obywateli kosztami propagandy albo szykować następnie dwa miliardy w ramach jakiegoś przesunięcia budżetowego lub zwiekszania długu państwowego. Stawiam na to drugie z uwagi na sytuację.
  No ale wygląda na to, że pieniędzy już nie Kurski będzie na propagandę pisowską przepuszczał.

 409. Piotr II
  … a ksywka Marychna Rakietnica sugerowała by że to krzepka baba
  duende to artysta z krwi i kosci, kompozytor i poeta.. i to jego licentia poetica…

 410. Marychna Rakietnica… chyba już wiem 😀 😀 😀

 411. Piotr II
  tez wiedzialem od poczatku, ale lubie spekulacje… 🙂

 412. Bar Norte
  6 marca o godz. 21:44

  ― „W północnych Włoszech jest najwięcej Chińczyków, to cała tajemnica”.

  BN: „Bardzo się cieszę, że w końcu do ciebie to dotarło”.

  ― Północne Włochy to także rządzona przez radykalną lewicę Toskania. Na południe od Rzymu są Włochy południowe.

  BN: „ Chińczyków rezydentów i chińskich turystów wobec których nie stosowano żadnych rygorów sanitarnych”.

  ― To całkiem podobnie jak chciały robić lewicowe władze Toskanii.

  BN: „Skąd to twoje „wyróżnianie” akurat gubernatora Toskanii skoro ligusy rządzące Lombardią robiły dokładnie to samo z tym, że akurat motywowane chciwością”.

  ― „Chciwość jest dobra”, na niej opiera się gospodarka rynkowa, oczywiście moderując chciwość i sprowadzając ja do właściwych rozmiarów, gorzej z ideologią. Podsumowując, jedni Włosi prowokowali wirusa chciwością, inni ideologią. Z dwojga złego wolę to pierwsze, bo nadmierną chciwość da się ludziom wyperswadować, a z ideologię lewicową to raczej trudno.

  BN: „Mauro, to twoja ukochana Liga Salviniego rządzi w Lombardii, to ona ponosi odpowiedzialność za to co się tam dzieje”.

  ― No zgoda, podobnie jak odpowiedzialność za to co się dzieje w Toskanii ponosi twoja ukochana lewica.

  BN: „Z powodu ekstatycznych, transowych rytuałów religijnych uprawianych Kościele Jezusa Shincheonji grupującego ponad 200 tysięcy wiernych”.

  ― Taki supernowoczesny kraj, a ludzie religijni, no popatrz! Może sensu życia szukają? Gdyby marksizm zastąpił religię w Korei Południowej (jest stale obecny w Korei Północnej) chyba nie byłoby lepiej, jak wskazuje przykład Toskanii.

  BN: „Na twoim miejscu nie powoływałbym się na stan zdrowia Sandersa i Bidena, choćby dlatego, że zdrowie Kaczyńskiego też szwankuje”.

  ― Tak, ma problemy ortopedyczne, Sanders jednak poważniejsze. Ale obu życzę powrotu do zdrowia, mam nadzieję, że ty także.

  BN: „Natomiast jeśli chodzi o Trumpa (70+) to niepokój budzi głównie jego stan psychiczny”.

  ― Sprzeciwił się lewicowym liberałom, nie wiedział, że nie wolno. Takich okrzykuje się wariatami, w Polsce też. Kiedy inewktywa faszysta, uniwersalny epitet lewicy, już się nico zużyje bywa zastępowane innymi: oszołom, wariat.

  Oto ocena prezydentury Trumpa, pióra inteligentnego obserwatora amerykańskiej sceny, właściwie nie mógłbym dodać nic więcej, więc cytuję:

  „Trump ma za sobą ponad trzy lata znakomitej prezydentury, ze świetną sytuacją gospodarczą. W dodatku, dzięki zamieszczaniu tysięcy wpisów na Twitterze, nie musi zabiegać o względy tradycyjnych mediów (gazet i telewizji). Ma bezpośredni kontakt z wyborcami. Jego prezydentura jest barwna, ale nawet ci, którzy byli przekonani, że jest nieobliczalny, muszą przyznać, że nie popełnił żadnego istotnego błędu. Natomiast wskaźniki ekonomiczne, poziom zatrudnienia, wzrost dochodów, poprawa sytuacji tzw. „klasy pracującej” i mniejszości etnicznych, obniżenie podatków, zmiana gospodarczej relacji z Chinami, nowe porozumienie gospodarcze z Kanadą i Meksykiem, zakończenie dwóch wojen, poluzowanie federalnych wymogów biurokratycznych wobec biznesów, odblokowanie wydobywania ropy i gazu łupkowego, polityka zmuszania partnerów w NATO do zwiększania wydatków ― to tylko kilka z listy jego niepodważalnych osiągnięć”.

 413. Mag
  wyrozumiałości za wulgaryzmy poniżej. Dla usprawiedliwienia dodam, że je popełniam tylko w celach badawczo-naukowych.

  Frasyniuk poradził Tarczyńskiemu, żeby ten nasil ochraniacz na zęby. Jest oczywiste ryzyko, że ktoś mógłby Jenota strong>”jebnąć” w buzie<. Piszący tu troll, ubzdurał sobie, że zachodzi ryzyko „jebania” do buzi. Zresztą, może nie ubzdurał? Huj go wie.

  Jebać PiS

 414. @adam100 7 marca o godz. 1:21
  Masz po prostu wyrazisty przekaz 😉

 415. Zdaje sobie sprawe, ze jesli korona rozprzestrzeni sie w Polsce to totalna opozycja bedzie wielce szczesliwa. Im gorzej tym lepiej, to przeciez to nie rak, a 80-letniej staruszce i tak juz bylo na umarcie.,
  No to ja o sytuacji finasowej Ameryki na okolicznosc tego wirusa. Przed chwila uslyszalam, ze w Korei Pld. gdzie wykryto stosunkowo liczne przypadki smiertelnosc wynosi 0,6%. Tam przetestowano ogromna ilosc osob, nie wiem jak tam jest z ubezpieczeniami, ale gorzej niz w Ameryce byc nie moze. Natomiast w Ameryce, gdzie choroba dopiero wchodzi na scene smiertelnosc wynosi 3,5%. Dlaczego media z kazdej opcji nie tluka tego zjawiska? To ja zwyczajna imigrantka mam im wyjasnic dlaczego jest tak zle z ta smiertelnoscai w kraju przodujacej medycyny?
  Pisalam bardzo niedawno o tym, ale dobrego slowa nigdy nie za wiele. Amerykanie nigdy nie chodza do lekarza na okolicznosc zaziebienia, kaszlu, prostej goraczki, ktora mozna zbic. Po co isc do lekarza, on nie jest od wypisywania zwolnien, a i tak trzeba za niego cos tam zaplacic, a jeszcze nie daj boze skusze sie i wydam pieniadze na drogie lekarstwo, a przeciez zawsze mi przechodzilo po lekach z polki.. Zreszta w malej firmie nikt za siedzenie w domu z wirusem nie zaplaci, a w duzej jak mam te 12 sick dni to zawsze lepiej oszczedzic np. na operacje raka mozgu, albo jakies nieszczescie w rodzinie.
  W stanie NY chorobe zapoczatkowal zamozny adwokat , ktory z przedmiesc dojezdza do pracy transportem publicznym. On przeciez tez nie pojdzie na wolne, nie wypada, jest Amerykaninem i nie ma tego nawyku. No wiec probujac przechodzic zaziebienie zarazil zone, troje dzieci, 2 osoby w synagodze, do ktorej uczeszcza, a takze przyjaciela, ktory zrobil mu uprzejmosc i podrzucil go autem do pracy. I znow sie dziwuja, ze przeciez on zadnych kontaktow zagranicznycvh nie mial, tylko ten podmiejski pociag. Ooooo, tam to najwieksze kontakty z zagranicznym wirusem.
  Tr. podpisal ponad 8 miliardow na walke z wirusem,. podpisujac dodal, ze prosili go o 2 miliardy, ale on tak lekka raczka 4-krotnie podwyzszyl . I zgadnikj koteczku do kogo pojda te pieniazki? Do kieszeni obywatela, zeby jakos dali rade z oplata za epidemiologiczna cborobe, chociazby za siedzenie w domu na kwarantannie? Bez zartow. Do firm ubezpieczeniowych, ktore juz pracuja nad przedstawieniem na jakie straty beda narazone, a takze na ulgi dla producentow potrzebnych i niepotrzebnych gadzetow.
  Dopiero zaczyna sie zdziwienie w trzech dziewiatkach jak z tym problemem maja sobie radzic zwykli, ubezpieczeni Amerykanie . Tym razem nieubezpieczonym znacznie lepiej, nie z tych 8 mild., ale miasto z podatkow stanowych za nich zaplaci.

 416. … And filth is in the eye of the beholder.

 417. To było do Adama, nie do Zyty

 418. Bar Norte
  7 marca o godz. 0:33

  „Prezydent miał do wyboru albo bankructwo zadłużonej przez Kurskiego TVP albo pokrycie jej długów i pozbycie się go”.

  Spokojnie, na razie nie rozumiesz całego tła tej sytuacji.

  „Realnie to tych 2 mld już nie ma bo prezes Kurski zdążył je wydać zanim dostał”.

  Realnie to TVP nadal je ma, bo jak coś planowano i wcześniej zapłacono (seriale) to są umowy. TV to nie kiosk z ciepłymi bułkami, pewne wydarzenia (np. Olimpiadę, Mistrzostwa Europy w PN) należy planować z większym wyprzedzeniem rezerwując środki.

  „PiS pozostaje oczywiście po majowych wyborach, bez względu na ich wyniki, albo obciążać ogół obywateli kosztami propagandy”.

  TVP to jest dla was duży problem, w końcu w 2016 roku przełamano wasz monopol medialny. Schetyna wręcz twierdzi, że po likwidacji TVP wygrywacie każde wybory. Jak się wdaje teraz moglibyście wygrywać jedynie w sytuacji, gdyby spora cześć elektoratu była kompletnie niepoinformowana, a tak było przez lata po 1989 roku. W końcu system medialny III RP powstał w dość specyficzny sposób u jej zarania i otorbił się jak skamienielina. Wiem, że to jest absolutnie dla was nie do zniesienia, że TVP w programie ogólnopolskim może wyemitować archiwalna wypowiedź Tuska lub Kidawy np. z 2013 roku i skonfrontować ją z tym co mówią teraz. To jest dla was przykre, nie jesteście do tego przyzwyczajeni.

 419. Bar Norte znów cudownie się rozmnożył… w narracji Maupo.

 420. Kilka godzin wczesniej rozmawialam „z Polska”, z totalna opozycja. Mowie ze juz widoczne sa zaburzenia w globalnej gospodarce na okolicznosc wirusa, nie wnikajac w panike, sluszne, czy niesluszne poczynania. W odpowiedzi uslyszalam odpowiedz : na gospodarke jeszcze nikt nie umarl.
  Ja akurat patrze z niepokojem na rozwoj sytuacji w tym aspekcie. Przed chwila uslyszalam od jakiegos CEO z lotniska w JFK, ze spadek ruchu pasazerow na lotnisku dorownal najwiekszej panice po 09/11. Wszelakie cruisy, ktore dosyc napedzaja gospodarki, nie plyna, zlikwidowano sporo lotow, litanie mozna ciagnac dlugo…

 421. Oooo dostalam biezaczki. Wlasnie u wybrzezy Kaliforni stoi cruise z ponad 3000 pasazerami , ktory przyplynal z Hawaji, maja kwarantanne, na statku jest 22 dwie osoby chore, o reszcie nie wiadomo, bo przeprowadzono tylko 46 testow. Widocznie tym, ktorzy juz ledwo dychali. Podpowiadam: brak testow bedzie swietnym orezem w kampanii wyborczej.

 422. Na marginesie
  7 marca o godz. 1:27

  Dzięks. 🙂

  Może nawet bardziej by pasował okrzyk bojowy Hakepelitow: Hakkaa päälle! , ale to nie dla IQ500+

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hakapelici

 423. Iwona Preuhs‎
  Sympatycy Władka Frasyniuka ✌️
  ·

  Prawdziwy prezydent nie miałby wątpliwości i bez zawahania przekazałby te 2 miliardy złotych na polską onkologię ‼️
  Andrzej Duda wie, że bez manipulacji TVP nie wygra wyborów i wybrał własny interes ponad interes Polaków, którzy walczą z rakiem ‼️
  Miliony Polaków wzywały Andrzeja Dudę, żeby zachował się przyzwoicie. Zawiódł. I taka jest właśnie stawka majowych wyborów: uczciwa i bezpieczna Polska czy Polska Andrzeja Dudy ⁉️

  https://web.facebook.com/adamszlapka/photos/a.990531350970431/3165778636779014/?type=3&theater

  Swołocz PiS = pełzający faszyzm

 424. PA2155
  6 marca o godz. 18:33

  Debata telewizyjna miedzy Trumpem a Bidenem,
  to jak wyscig miedzy olimpijczykiem
  a paraolimpijczykiem.

 425. kooperatywaMondragon
  zgadzam sie absolutnie… widac Demokraci zdecydowali sie oddac wybory walkowerem.. podobnie bylo z impeachement, ktory przysporzyl Trumpowi popularnosci… to taki paradoks politycznej sceny w USA..

 426. Wielkie rodzi się w bólach…na tle innych potrzeb, Duda ofiarował złoty nocnik na propagandę…W III Rzeszy propaganda była religią wychowującą nowego człowieka na potrzeby partii i ojczyzny. Teraz modlącego się: prezesie mój…Tak sobie myślę prywatnie, a tak narzekali na komunę…szanuj, bo możesz trafić gorzej…ojca swego i matkę swoją…Kochajmy prezesa, gotowi oddać życie…. jak sugeruje Morawiecki…Życie staniało… bo do rzyci takie życie…

 427. Kupowanie stołka za 2 mld zł, a Kurski zakładnikiem…W gminie, za głosowanie na kandydata za pół litra i zagrychę, prokurator…Tak sobie myślę prywatnie o bożku pieniądzem zwanym…

 428. Banderowska Ukraina wieszczyła rychłą ruinę Mostu Krymskiego, bo niby zapada się w mule, stoi na rowie tektonicznym, a nawet zostanie zbombardowany… W tym celu wysłali wraki okrętów z opcją również staranowania przęsła…Daremne podchody…Tak sobie myślę prywatnie, że połączenie się Krymu nie jest takie wulgarne, jak połączenie Wzgórz Golan…z Israelem na chama…nie mylić z biblijnym…

 429. Przestało bić serce ojca narodów, wodza ludzkości…świat został osierocony…Życie straciło sens…Tak sobie myślę prywatnie o faktach z życia wziętych…kultem zwanymi…co potwierdzały nazwy ulic, zakładów czy mnogość pomników, o nazwach miast nie wspomnę…Co się zmieniło…Broniewskiego zastąpiła Kempa…

 430. ha, ha, hariri!
  trzeba zmodyfikować norwida – „służby tajne i trzypłciowe„;

 431. kooperatywaMondragon
  7 marca o godz. 4:21
  PA2155
  6 marca o godz. 18:33
  Debata telewizyjna miedzy Trumpem a Bidenem,
  to jak wyscig miedzy olimpijczykiem
  a paraolimpijczykiem.

  Tytany intelektu brylują. Czegoś mi jednak brakuje „kwazi….” ?

 432. Wykupiono Kurskiego, jak ciało św. Wojciecha…Tak sobie myślę prywatnie o współczesnej relikwii…

 433. @adam100
  Pardą,
  jeśli już, to nie huj tylko chuj.

 434. Słusznie powyżej… 15 cm pisownia ch… Tak w Kolumbowie…Bratnego w rozmowie z Czerwonoarmistą…Tak sobie myślę prywatnie, że literatura, to dobre żródło wiedzy…

 435. mag
  7 marca o godz. 10:22
  @adam100
  Pardą,
  jeśli już, to nie huj tylko chuj.

  Hahaha
  To już jest Twoja wersja. 🙂

 436. Mauro Rossi

  Bardzo się cieszę, że jesli chodzi o kwestie merytoryczne dotyczące epidemii koronowirusa we Włoszech i sytuacji TVP się ze mną zgadzasz. Co prawda cieżko ci to przychodzi, biorąc pod uwagę liczbę mnogą, którą znów podświadomie stosujesz w argumentacji ale jakoś to idzie do przodu.

  W związku z tym mam tylko kilka korekt do twych wypowiedzi – oczywiście odnoszących się do spraw merytorycznych..

  „Północne Włochy to także rządzona przez radykalną lewicę Toskania.”

  Nie Mauro, Toskania to środkowe Włochy. Za Encyklopedią PWN:

  „Toskania, Toscana, region i hist. w środkowych Włoszech, nad M. Liguryjskim i M. Tyrreńskim”.
  Nie ma sensu z powodu ideologicznego zapultania się wymyślać geografi na nowo.

  „„Chciwość jest dobra”, na niej opiera się gospodarka rynkowa,”

  Widzę, że jesteś rzecznikiem wolnorynkowego podejścia do epidemii – jak chińska KPCh w grudniu i styczniu ubiegłego roku, Liga Północna w Lombardii od stycznia do połowy lutego tego roku i prezydent USA Trump pewnie też od stycznia do dziś.
  Masz prawo. Natomiast jak na tym wolnorynkowym podejściu do epidemii wyszły społeczności w/w krajów i innych niepodzielających tego podejścia przekonamy się pod koniec roku, gdy nadejdzie czas społecznych, ekonomicznych i politycznych podsumowań tej wolnorynkowej przeciwepidemiczności. Jak na razie wirus górą w tej wolnorynkowej grze. Wolny rynek mu słuzy!

  „Taki supernowoczesny kraj (Korea Południowa), a ludzie religijni, no popatrz!”

  Mauro, nic nie mam przeciwko religijności, w tym transowym i ekspresyjnym obrzędom masowym. Oczywiście o ile uczestnikom sprawia to satysfakcję.
  W tym przypadku jednak obrzędowość Kościóła Jezusa Shincheonji tępiona była od lat jako sekta przez katolików i ewangelików koreańskich. Pewnie dlatego, że im podbierała majętnych wiernych.
  Mauro, przyznam, że mi do głowy nie wpadło iz staniesz w obronie kościoła uznawanego przez katolików za sektę.

  „TVP to jest dla was duży problem”

  Dla mnie to nie jest problem bo nie jestem na nią skazany. Natomiast z TVP wiąze mi się odczucie deja vu. Mam na myśli TVP prezesa Macieja Szczepańskiego z 1980. I to odczucie deja vu sprawia, że tym bardziej nie mam z TVP problemu.

 437. Fragment homilii do przemyślenia w niedzielę:
  „Zachód dzięki retoryce kłamstwa pokonał Wschód, nawet Rosję udało się eksploatować przez lata, wywieziono z niej niemożliwe do policzenia bogactwa. Europa Środkowa stała się wasalem politycznym i kolonią gospodarczą. Dodajmy na własne życzenie, głównie dzięki agentom wpływu, którzy byli dobrowolnymi samosiejkami. Kilka książek, kolorowe filmy, smak wody słodzono-gazowanej, używane samochody z gwiazdą na masce – zmieniają percepcje.” https://obserwatorpolityczny.pl/czy-jestesmy-w-punkcie-zwrotnym-historii/

 438. Maciej Musiałowski – nowa gwiazda polskiego kina w tvn na żywo
  Zwróćcie uwagę

 439. Stany zjednoczone Donbasów i Krymów…tak można określić zlepek dzisiejszego terytorium jankesów…z wyjątkiem kupionej Alaski….Tak sobie myślę o gołodupcach imigrantach, odbierających dorobek życia tubylcom, a dzisiaj czepiających się Putina za korektę granic komunistycznego ZSRR…

 440. Przekaz i ton listu Jacka Kurskiego do prezydenta nie wszystkich Polaków są dokładnie dostosowane do bieżących wymogów politycznych PiSu względem wysoko postawionych członków partii, których trzeba poświęcić dla dobra sprawy.

  List w całości jest udawany, ociekający fałszem i obłudą, ale jest dokładnie zgodny z etykietą dworu PiSowskiego i choćby Kurski miał ochotę zobaczyć Dudę na boso jak abdykuje, to musi wykonać szereg stosownych ukłonów, wygłosić stosowne pochwały, sponiewierać samego siebie, wyrazić swoją nieustającą wierność przywództwu partii i państwa i dopiero na końcu skromnie zauważyć, że dobrze służył ojczyźnie, wyrazić nadzieję i wolę dalszej pracy na niwie.

  List jest wzorcowo skonstruowany i zostanie przyjęty przez wierchuszkę PiSu jako rodzaj przepisu na ratowanie własnej skóry pod pozorem czołobitności.
  Posłużyć może w przyszłości dla innych tego typu awansowiczów, których trzeba będzie poświecić dla dobra partii. A to dlatego, że uznanie przez kierownictwo PiSu takiego listu z przyrzeczeniami wierności za zasadny, może uratować autora listu przed całkowitą degradacją, dekonstrukcją, czy anihilacją (ulubione terminy Prezesa). Taki list, to jest cywilizowany PiSowski sposób wyrażenia poświęcenia i wierności dla partii i rządu.

  Kurski dostanie od Prezesa coś innego, skromniejszego, partia nie zapomni o nim. Jarosław Ka tak postępuje względem swoich ludzi, bo to jest drogowskaz i wskazówka dla nich – partia musi usunąć w cień swojego człowieka, bo okoliczności tego wymagają, ale go nie zniszczy. Czujcie się bezpiecznie.

  Tak będzie z Jackiem Kurskim. To zbyt cenny nabytek dla partii, by go porzucić na pierwszym ostrym zakręcie.

  Jacek Kurski szczyt kariery ma za sobą. Różne myśli będą przychodzić mu do głowy. Jedną z nich będzie pytanie – jestem już skończony? No nie! Prezesowi coś się popitoliło w pod deklem. Przetrzymam i to.
  Pzdr, TJ

 441. Dekabryści uważali, że carat to car, a jego śmierć uwolni poddanych od despoty…Tak sobie myślę prywatnie, że Kurski nie jest carem…caratem jest KK…

 442. @adam100
  g.10:44
  To nie moja wersja, tylko ortografia.

 443. @Mauro Rossi
  7 marca o godz. 1:31

  Tu masz narysowane, jak Twoi pracodawcy „przełamali monopol medialny”:

  https://pbs.twimg.com/media/EREwO-aWoAAtQq2?format=jpg&name=medium

 444. Rossi, a tu tylko jeden z przykładów tego, na co kur*y z kur*izji wydają pieniądze ukradzione dzieciom chorym na raka:

  https://www.pudelek.pl/rzeska-niczym-poranna-rosa-magdalena-ogorek-wdzieczy-sie-do-paparazzi-z-torebka-dg-za-65-tysiaca-zlotych-zdjecia-6470384025187969g

 445. Odwołanie Kurskiego, to prostytucja polityczna…z niskich pobudek… dla pieniędzy…Tak sobie myślę prywatnie, że kwota honorowa, bo tirówki dostają mniej…

 446. @tejot
  Zadziwiające! Czyżby Prezes musiał się poddać i poświęcić – wbrew sobie –
  Kurskiego? Co jest grane, że Czabański i cały Komitet od mediów wywalił pupila JK?

 447. @@@
  Jarek nie chce wygrać wyborów prezydenckich!
  Mnie ta myśl chodzi po głowie od czasu słynnego przemówienia Jarka na parteitagu w Jachrance, w którym to przemówieniu Jarek wymienił zalety Anżeja, polegające na posiadaniu żony i córki. (!!!?)
  Anżejowi i obu paniom się pewnie wtedy bebechy skręciły. Zresztą nie pierwszy raz.

  Umocnił mnie w tej spekulacji niedawno wygłoszony (FpF) pogląd politologa Marka Migalskiego, który tak to uzasadnił:
  1. Dla Jarka najważniejsze jest przywództwo w partii. (dodam od siebie, że mówił o tym w szczerych wywiadach sam Jarek)
  2. Wygrana upokarzanego przez 5 lat Anżeja, grozi pojawieniem się silnego ośrodka prezydenckiego, w drugiej i ostatniej kadencji spuszczonego ze smyczy, kwestionującego przywództwo kliki PC.

  Mnie się przypomina rzecznik kampanii 2015, Mastelarek, który po sukcesie kampanijnym pewnie coś bąknął w złym towarzystwie o suwerenności prezydenta i Jarek, natychmiast, „zesłał” go do Orlenu.
  Tenże Mastelarek krytykuje obecną kampanię bez nikakich.

  Ciągnę dalej swoje spekulacje, podkreślając aspekt gospodarczy w myśleniu Jarka.
  Jarek wie, że idą ciężkie czasy, że wydał, jako właściciel RP, kupę kasy na łapówki polityczne dla suwerena.
  Kiedy wygra Prawnuczka, będzie mówił w swoich mediach, że to wszystko wina Prawnuczki, Tuska i Unii Europejskiej.
  I będzie rządził do końca kadencji, chłopcy się zdążą „zabezpieczyć”, schować walutę pod cegłę, dowody spalić.

  PS
  Pani Małgorzata Kidawa-Błońska nie pokazała ‘tego czegoś’, jakiegoś pazurka, pasji.
  Kiedy przyjdzie do debat, obawiam się, że grozą zawieje.
  I ciągle podczas przemówień porusza głową „niesynchronicznie”, szczerzy za duże przednie zęby.
  A męża ma reżysera…
  Pewnie głupstwa piszę, ale mam kilka osób znajomych platformersów, którzy się ze mną zgadzają.
  Ukłony

 448. @mag
  7 marca o godz. 12:01

  Według mnie to była ustawka. O odwołaniu Kurskiego mówiono już po jesiennych wyborach, z których Kaczyński był niezadowolony. Teraz Duda fatalnie zaczął kampanię, a Kosiniak nazwał go publicznie „Adrianem”. No to puszczono „przeciek”, że niby Duda postawił ultimatum – „podpiszę te 2 mld dla TVPiS pod warunkiem, że Kurski wyleci”. Niby że Duda taki samodzielny jest i chce zmienić telewizję na lepsze. Teraz Duda zyskał (oczywiście w oczach swoich wyborców), bo „postawił na swoim” i „nie jest Adrianem”, a przy okazji Kaczyński wywalił Kurskiego.

 449. @@@
  Acha, profesorowie Nałęcz i Bugaj zmasakrowali tę opinię.

  Jeszcze jeden argument za nią (tą opinią).
  Przecież Jarek kazał podpisać ustawę medialną!
  Czy będzie Jacek-lud wszystko kupi, czy jakiś inny aparatczyk – to dla Jarka „naplewać!”.
  Tym bardziej, że Jacek to zdrajca.

 450. @mag
  7 marca o godz. 10:22
  Ja tam dopuściła bym pisownię podwójną dla podkreślenia właściwości podmiotu:
  O Władku F. z podziwem – Co za huj!
  O PAD z politowaniem – Co za chuj!
  🙂

 451. Dymisja TV Kurskiego, a model rządzenia państwem

  mag
  7 marca o godz. 12:01
  @tejot
  Zadziwiające! Czyżby Prezes musiał się poddać i poświęcić – wbrew sobie –
  Kurskiego? Co jest grane, że Czabański i cały Komitet od mediów wywalił pupila JK?

  Mój komentarz
  To jest objaw dalszego zaplątywania się Prezesa we własne sznurówki.

  Taka konstrukcja rządzenia, jaka zrobiła się dla PiSu sama po nieoczekiwanym zwycięstwie PiSu w pierwszych wyborach, skupia zbyt wiele elementów manipulacji, dyrygowania i blokowania w rękach wodza partii schowanego w dalszych rzędach na pozycji szeregowego posła.

  Ta wielość uniemożliwia skuteczne rządzenie na dłuższą metę, pogrąża państwo w zamęcie decyzyjnym oraz uwalnia od odpowiedzialności wysokich urzędników i wysoko postawionych polityków za państwo, sprzyja potakiwalności, redukuje kreatywność do ślepego posłuszeństwa, sprzyja negatywnej selekcji kadr. Tego rodzaju organizacja rządzenia nakłada więzy na państwo, które to więzy kontroluje jeden człowiek.

  Jakość rządzenia pogarsza się w miarę jak następuje przybór nowych problemów, a te jak wszędzie – przychodzą same bez proszenia. Pierwszy poważny problem nierozwiązany w porę staje się w takim modelu rządzenia fundamentem blokady, spiętrzenia i zarzewiem bałaganu.

  Powstaje sprzężenie zwrotne – bałagan sprzyja podejmowaniu decyzji ad hoc, nijakich, niemal na chybił trafił, spróbujmy, może coś tego wyjdzie, itd. Podjęta ad hock decyzja o sposobie rozwiązania rodzi nowe problemy, powstają nowe przeszkody.
  Taką sytuację (jedną z kolejnych) obserwujemy teraz.
  Pzdr, TJ

 452. Stasieku,
  z całym szacunkiem ale ten Twój Migalski wcale nie jest taki odkrywczy. Pozwól że przypomnę co napisałem 23 lutego do Bar Norte:

  Sytuacja jest taka, że Kaczoru się rozłazi. Banaś pokazał mu środkowy palec. Gowin coraz bardziej się nie cieszy i podskakuje. Ziobro przejmowanie sądownictwa spieprzył i jeśli uda się je Zeru i Godzilli przejąć, to tylko za cenę międzynarodowego wstydu i skonfliktowania z Unią. Pozostawią to sądownictwo w ruinie zarówno w sensie administracyjnym jak i kompletnie zwalonym autorytetem i zaufaniem. Teraz, jeśli Duda wygra ostatnią kadencję, to podobnie jak Banaś będzie mu pokazywał palec Lichockiej i gest Kozakiewicza na zmianę bo gdy będzie nadal przydupasem kaczym to przecież zostanie po zakończeniu kadencji totalnie oszczany i nawet nikt jego nazwiska nie wymieni w „społeczności międzynarodowej” bo jak na razie to jest wielkim nikim.
  Kaczyński głupi nie jest i dobrze zdaje sobie sprawę z realiów. Ponieważ w samym PiSie zaczyna być ważony lekce bo jako autorytarny zarządca słabnie.
  Jak tak dalej pójdzie to zapowiada się że rządy nad Rządem mu się niebawem skończą. Co może wzmocnić jego pozycję? Ano poważne zagrożenie, bo tylko wtedy skupi wokół siebie pisowskie siły. Takim poważnym zagrożeniem będzie np. prezydent nie Duda. Wtedy całe pisowskie stado skupi się znowu wokół niego i będzie mógł nim autorytarnie rządzić.

  Pytanie brzmi – Kto przejdzie z Dudą do drugiej rundy. Jeśli przejdzie WKK, to Duda wybory przegra. Jeśli MK-B, to nie wiadomo. Tylko najwierniejsi pretorianie Kaczyńskiego wiedzą, że wygrana Dudy wcale Kaczyńskiego nie musi „cieszyć”.

 453. @stasieku
  Czepiasz się, stasieczku. Mnie tam zęby MKD nie przeszkadzają, że niby za duże? Jest przystojna, ciepła, nie sztywniacka, rozsądna i rozważna. Mówi do rzeczy, nie szarżuje, by przypodobać się jakiejkolwiek gawiedzi. Wytyka się jej jakieś duperele, a nie istotne błędy. Ma prezencję i klasę, więc akurat na reprezentacyjne stanowisko, jakim jest przede wszystkim u nas urząd prezydenta nadaje się w sam raz. Tak jak nie wstydziłam się dwu kadencji Kwaśniewskiego (mimo jego wyolbrzymianej choroby filipińskiej), tak byłabym spokojna o prezydenturę Pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Co z tego, że ma męża reżysera? Nie rozumiem.

 454. Mag,
  przystopuj może z tą reklamą MK-B. Po pierwsze nie jest dobrze zorientowana skoro dla niej Rada Europejska a Rada Europy to to samo. Mówiąc o stosunku Kaczyńskiego do UE powiedziała, że „jemu to zależy tylko na dobru Polski”. Lepiej żeby czytała niż wypowiadała się od siebie. Poza tym podczas spotkania z Richard’em Gere’ korzystała z pomocy tłumaczki. Dla mnie, na dzisiejsze czasy to dyskwalifikacja.
  Pewnie że na „bezp(t)iczu i żopa sołowiej” i jak będzie trzeba to na nią oddam głos ale „cieszyć się” to specjalnie nie będę.

 455. @legat, 13:10
  Pardon, nie było mnie tu długo.
  Dobry swój tekst cytujesz.
  A w ogóle, zaliczam ciebie do nielicznej garstki analityków politycznych na EP.
  Nie piszesz o kwiatkach, kotkach i pieskach.
  Nawet o koniach nie piszesz.
  Sardecznie pozdrawiam. Obserwujmy scenę.
  Migalski napisał na TT, że dziś się sqrwi i będzie oglądał Wiadomości. Raz kozie śmierć – pomyślałem i chyba zrobię to samo

 456. legat
  g.13:39
  Wolałabym Kosiniaka-Kamysza, nie ukrywam, ale jeśli wierzyć sondażom…
  Najważniejsze to wyeliminować Adriana. Mam nadzieję, że ostatnim podpisem przypieczętował swój los, chociaż diabli wiedzą. Suweren pisowski jest raczej nieprzemakalny.

 457. @mag, 13:27
  Piszę, Madziu, na smródfonie, więc niezdarnie i krótko.
  Jakieś badania były robione, atut płci może coś ekstra dodać – tak ze 3 pp, szacuję.
  Ale jako znany mizogin wolałbym w tej roli chłopa z cojones.
  Moim faworytem od dawna był nielubiany na EP Radek. Język angielski to teraz warunek konieczny. Żona z takim dorobkim jak Anne to skarb polityczny.
  Madziu, będę głosował na Prawnuczkę.
  Cheers

 458. @mag
  Teraz zobaczyłem twój post o W KK.
  Oczywiście, że lepszy kandydat!
  Czy KO stać na porozumienie?
  Myślę, że wątpię.

 459. Ordo Iuris to wierzchołek góry lodowej – nowa książka Klementyny Suchanow. Poczekajcie, zaraz Maupo zawrzaśnie, że Suchanow ma wszy i dziadka w Wehrmachcie…

  (Ordo Iuris) to tylko jeden z elementów układanki, składających się na Agendę Europe i inne fundamentalistyczne sieci, dziwnie powiązane z sektami lub Kremlem, które przeprowadzają konserwatywną rewolucję, mającą odebrać nam prawa człowieka, by zaprowadzić do autorytaryzmu.

  Ten plan jest realizowany przez organizacje fundamentalistów w różnych częściach świata, którzy regularnie się spotykają i wymieniają doświadczeniami. Małymi kroczkami, ograniczeniami to tu, to tam, które mogą się wydawać przypadkowe, ale są częścią większej całości.(…)

  Zakaz przerywania niechcianej ciąży to nie wszystko. To tylko krok na drodze do wprowadzenia reżimu quasi–wyznaniowego, od zakazu edukacji seksualnej, przez wyłączenie „jednorazowego” pobicia z definicji przemocy domowej, po zakaz rozwodów. A wszystko to ze sporym udziałem Rosji, która sponsoruje nie tylko zjazdy konserwatystów, nazywane dla niepoznaki kongresami rodziny, ale i wspiera działalność części organizacji anty-aborcyjnych w poszczególnych krajach. Podobnie jak czyni to obecnie z grupami prawicowymi, nacjonalistycznymi czy faszystowskimi.

  Przecież nikt się nie zgodzi na zakaz rozwodów. (…)

  Oczywiście nikt z dnia na dzień nie uchwali ustawy delegalizującej zakończenie małżeństwa. To się będzie działo stopniowo. Już teraz są próby wprowadzenia przymusowej mediacji między małżonkami, którzy chcą się rozwieść. Na pierwszym etapie chodzi o utrudnienie rozwodu. I takie propozycje – często na poziomie rozporządzeń rządu, a nie ustawy – będą się mnożyć. Na początku roku Ordo Iuris ogłosiło, że organizuje debatę „Czy czas zakazać rozwodów?”. Pod wpływem krytyki opinii publicznej zmienili tytuł, ale przecież nie zmienili swoich celów. (…)

  Dzisiaj wojna może się toczyć bez armat. I tak jest w tym przypadku. Do serca powinni wziąć to sobie zwłaszcza mężczyźni, często zafascynowani militariami. Najwyższy czas, by zdali sobie sprawę, że Polski trzeba dziś bronić nie w mundurze, ale na przykład dołączając do manifestacji kobiet lub występując z otwartą przyłbicą na wywiadówkach szkolnych za edukacją seksualną. Bo tu przebiega front.

  https://natemat.pl/301139,czy-ordo-iuris-to-sekta-jakie-znaczenie-maja-jej-projekty-ustaw-i-kontakty?force_rwd=1

 460. @mag
  Mąż-reżyser, powinien „ustawić” żonę perfekcyjnie.
  Mowa ciała jest do przećwiczenia. Może te moje uwagi są o kant, ale nie wstydzę się ich.
  3msie

 461. @Ewa-Joanna, 12:52
  To cudowne rozróżnienie!
  Ja tak czasami nazywam ludzi, których lubię.
  Tak z sympatią. Natomiast zdrobnienia używam dla nieprzyjaciół.
  Każdy pisdzielec to dla mnie chujek!
  Ukłony.

 462. Przebijajac sie przez tlok dyskusyjny , blogowy – kto , kogo, czym pogania ( dyskusyjny tylko z powodu jednego „c” ) , pora zajac sie innymi (…)
  W TOKFM jakis wice .. chyba od zdrowia nazwal prof Lętowska – komunistka , ze niby komunistka Lętowska sugeruje wprowadzenie po cichu stanu wojennego przez … no nalezaloby napisac „rzad bolszewicki” – skoro narzekaja „komunisci” (?!) ( dalej juz nie ma nikogo )
  Czym „bolszewicy” poganiaja , albo mieliby poganiac „komunistow” napisane jest podobno w koronowirusowej spec ustawie . Gdyby wierzyc tym narzekajacym niezaleznie od tego czym czuja sie poganiani , w ciagu 180 dni moznaby zrobic niezla rewolucje dorownujaca oryginalnej bolszewickiej
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25766545,specustawa-ws-koronawirusa-ekspert-istne-kuriozum.html#s=BoxMMt2

 463. Na marginesie 14:09
  ciekaw jestem reakcji naszych blogowych rusofilów i ich pomocników z PiSu, na twój znakomity link.

 464. „Mają ludzi za kompletnych kretynów”, „przegrał wybory”, „obrzydliwe, wstyd” – to niektóre z komentarzy po wieczornej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał ustawę przyznającą blisko 2 miliardy złotych na media publiczne.”- gazeta .pl
  Prezydent Duda „wygrał wybory” tym podpisem pod ustawą. Polskie media publiczne powinny istnieć i być finansowane przez podatnika. Komercyjne media finansowane przez biznes i zagraniczne fundacje, to gwóźdź do trumny polskiej kultury.
  Trzeba wygrać wybory i przejąć media publiczne, a nie uprawiać propagandę. Totalna opozycja kolejny raz się kompromituje przed polską opinią publiczną.

 465. „Trzeba wygrać wybory i przejąć media publiczne, a nie uprawiać propagandę. Totalna opozycja kolejny raz się kompromituje przed polską opinią publiczną. ”
  Skoro media publiczne sa po to aby je przejmowac to polska opinia publiczna nie powinna ich finansowac bo po przejeciu przestaja byc publiczne . Autor powyzszego powinien zastanowic sie , przemyslec czym rozni sie „polska opinia publiczna ” od ” publicznego podatnika ” tez polskiego , a jakzeby inaczej ..
  ( skoro kazdy.. ee.. tu jest pewien haczyk a nawet gwóźdź bo nie wiem czy parafie placa abonament ?)
  ale .. nie wiadomo czy da rade ..

 466. @Bywalec 2 7 marca o godz. 14:29

  Jeśli w ogóle zauważą 🙂

  Integracja Europy nie leży w interesie Kremla.
  Dlatego wzmożenie ulega wzmożeniu, a jędraszewskie szczekaczki plują „bagnetem na broń”. Poza tym cerkiew w krainie Putinów ma się świetnie i kapie od złota. A w Polsce kaka szybko traci barany… Dlatego chętnie zawróciłby Wisłę kijem.

 467. @olborski 7 marca o godz. 15:12

  Woytek jest pisoidem. Mam wrażenie. Dlatego jego argumentacja jak przewidywalnie pokrętna, w stylu Marychny Rakietnicy, rozumiesz wiesz.

 468. Na marginesie
  To, że Kreml jest mecenem politycznej prawicy w UE, dążącej do rozłamu Unii, jest powszechnie wiadomym. Interesującym jest jak daleko idą wpływy Rosji w skrajnie prawicowych organizacjach pozapolitycznych, teoretycznie religijnych, reprezentujących absolutnie reakcyjną ideologie i wizję społeczeństwa. Rosja wykorzystuje każdą okazję aby negatywnie i rozłamowe wpłynąć na zachodnie społeczności. Polska z swoim tradycyjnie konserwatywnym społeczeństwem, jest tutaj szczególnie wdzięcznym polem działania.

 469. Na marginesie
  7 marca o godz. 15:25
  „Woytek jest pisoidem.”
  Mam wrażenie , ze on nie jest polska opinia.pub. bo nawet nie zauwaza albo przymyka oko na wlasna pisownie a takze na to , ze opinia (publika) tu piszaca nie jest tnp polska i nikt ( tzw nobody !) nawet totalna. opozycja. nie da rady – nie moze tu sie skompromitowac .
  Marychny Rakietnicy (?)

 470. Bywalec 2
  7 marca o godz. 15:44

  Moim zdaniem, Rosja może też sterować wprost niektórymi członkami polskiego episkopatu, za pomocą m.in. szantażu obyczajowego. Dowiedzione zostało, że w czasach PRL wielu księży z – nazwijmy to – „skazą obyczajową” w życiorysie, wpadało w łapy SB, gdyż łatwo ich było szantażować. FSB posiada zapewne własne zasoby dokumentów, których część może dotyczyć aktywnych dziś biskupów. To założenie pozwala całkiem prosto wytłumaczyć fakt, że pewnych kwestiach polskim biskupom bliżej do Putina, niż własnego papieża.

 471. Maciej2
  Rosyjskie służby zbierały i odziedziczyły informacje nie tylko na temat episkopatu. Jesli piszesz o szantażu obyczajowym, to nienależyte zapominać o orientacji seksualnej Prezesa. Jestem przekonany , że rosyjskie wpływy w Polsce po tylu latach dominacji, wciąż sięgają bardzo głęboko.

 472. Można odnieść wrażenie, że carat wiecznie żywy, bo Putin rozdaje karty nie tylko nad Wisłą, ale na całym globie…Tak sobie myślę prywatnie: jaka to duma, kiedy carat wychowany na własnej piersi jest pierwszy…i ma polskie korzenie…w czasach carycy z NRD…

 473. @Na marginesie, 14:09
  Z wyrazami uznania i sympatii się kłaniam.
  Dla mnie jesteś wartością dodaną na EP.
  Pozdr.

 474. @legat, stasieku
  „– Chciałbym otworzyć kancelarię prezydencką na inne siły polityczne – podkreślił Kosiniak-Kamysz. – Dobrym ministrem byłby np. Tadeusz Cymański z PiS. W sprawach gospodarczych ciekawie wypowiada się Artur Dziambor z Konfederacji choć nie we wszystkim się zgadzamy. ”
  Przeczytałam, oczom nie wierząc. WKK wziąłby na ministra tego pajaca bez poglądów i właściwości, znanego tylko z machania łapami i wątpliwych docipasów. Pana Dziambora nie kojarzę, więc co jest wart, nie wiem.
  Tak czy owak będę głosować na MKK, bo jest przewidywalna, a i wstydu nie przyniesie. Pierwszy mąż też byłby OK.

 475. Grodzki wrócił z Włoch…czyli Sejm i Senat do kwarantanny…bez immunitetu…Tak sobie myślę prywatnie po kwarantannach w oświacie i remizach strażackich…Ale ryż chiński i makaron włoski wykupują…i jak mrówki znoszą pod strzechy…

 476. zyta2003
  7 marca o godz. 1:27

  USA bedzie chyba miala najwieksze problemy z epidemia wsrod krajow rozwinietych, bo nie ma powszechnej opieki lekarskiej, wiec ludzie bez pracy i na smieciowkach beda zrodlem kolejnych, masowych zachorowan.
  Tutejsza PZPR ( Partia Republikanska ) i Stronnictwo Demokratyczne ( PD )
  nie chca zapewnic darmowej opieki medycznej dla proletariatu.
  Mowi sie, ze lancuch jest tylko tak silny, jak jego najslabsze ogniwo.
  Jeden Procent nie uniknal smierci podczas minionych plag dzumy i cholery.

 477. Na marginesie
  7 marca o godz. 15:25

  „Woytek jest pisoidem. Mam wrażenie.”

  Owszem jest – ale nieco zmutowanym. Z dzielnicowego poety, przeistoczył się w niosącego ważną nowinę obywatela, z wygrawerowanym na …. numerem 447, czyli oczywistą odwrotnością słynnego numeru 744. („The 744 meaning symbolizes the need to elevate your existence. Your guardian angels are guiding you as explore this new path”).

  Wygląda na to, że chłopisko wraz z M Rakietnicą oraz kolegą PA płynęli oraz nadal płyną tym samym statkiem, Grand Princess Cruise. Wyniki badań wkrótce.

 478. Ta sprawa z tym finansowaniem mediów pisorządowych jest świetna i teraz należy ciągnąć to dalej. Na argumenty Dudy i Morawieckiego jak to media publiczne są potrzebne trzeba pokazać jak się tam zarabia, Kurski 800 tysięcy, Holecka 480, Klarenbach prawie 400, Rachoń prawie 300. Posłowie opozycji powinni zażądać tych danych szczegółowych i pokazywać, pokazywać!

  PiS popełnił błąd nie rozwiązując ustawowo kwestii finansowania rządowej propagandy. A miał na to 4 lata. Mogli to zrobić. Zeszły rok też był wyborczy i „rekompensata” wyniosła miliard czterysta milionów a teraz pół miliarda więcej. Czyżby dla funkcjonariuszy PiS w TVP inflacja roczna to 30 % ?
  Pokazywać jak Pinokio podaje, że 100 milionów dokłada do działań i sprzętu przeciwko koronawirusowi ale też że zabiera tę kasę np. Ochotniczej Straży Pożarnej, bo 40 milionów. I w tle na okrągło przy zarobkach funkcjonariusz PiS z TVP występy Karczewskiego z pracą dla idei. Na okrągło. Kiedy tylko pisowskie buce się odzywają na temat VAT sprzed lat, to pokazać, że przez swoje działania „odzyskali” tylko 1%. Też na okrągło napier…lać pokazując gdzie ci pisowscy łgarze i nieudacznicy pieprzą farmazony.

  Teraz Pereira, Rachoń, Holecka, Klarenbach, Ziemiec, Kłeczek, Ogórek i cała reszta sfory pisowskiej w TVP „zachodzi w um” jak działać dalej by służyć Kaczyńskiemu. Jak traktować Dudę od jutra, czy jak rzeczywistego kandydata PiS czy może zacząć zachowywać się przyzwoiciej i traktować wszystkich kandydatów podobnie, czy dalej uprawiać dudną propagandę. Pewnie będą potrzebować kilka dni, żeby zatrybić czego się od nich tak naprawdę oczekuje i kto czego oczekuje. Skoro Jacka odstawiono od koryta, to każdego członka pisowskiej watahy musi dręczyć pytanie, czy nie zostanie też od koryta odsunięty. Będą mieli głowy „bul”.

 479. Mag,
  Dziambor to jeden z sensowniejszych liderów Konfederacji. W prawyborach przegrał z Bosakiem chyba tylko dlatego, że Bosak jest znany w polityce od nastolatka. To taki grubasek trochę, z bródką symboliczną. Często bywa w niedzielnych programach a także wieczornych pojedynkach w Polsacie, nie jest agresywny i łatwo się trawi to co mówi.
  Co do Cymańskiego, to też go uważam za totalnego błazna. Pewnie WKK chce tego szajbusa nieco spacyfikować podczas kampanii a tym, że ustawia rodzinkę to nie bardzo może bo działa jakby był dobrym uczniem peezelu.

 480. mag
  7 marca o godz. 16:34

  Faktycznie, WKK się nie popisał z wyborem 🙂 Cymański, przynajmniej w TV, prezentuje się jako ostatnia osoba nadająca się do jakiejkolwiek pracy. Jest za to chodzącą egzemplifikacją bezwstydu, próżniactwa i megalomanii polityków. Zawsze ogromnie zadowolony z siebie i zasłuchany we własny głos, co daje groteskowy efekt, bo facet z reguły pytany jest o różne świństwa i dziwne akcje PiS.

 481. Ponoć katolicy kradną, aby mieć na abonament i na tacę…Tak sobie myślę prywatnie, że 2 mld ratują tv, ale gorzej, bo zaniechanie kradzieży uderzy w kościół…jak wcześniej uszczelnienie VAT…Przed wyborami kandydaci wzywają prezydenta, aby nie podpisywał, ale nie mają odwagi wzywać do zaniechania grzechu kradzieży…przypadek…Głos grzesznika jak pecunia non olet !…

 482. @olborski 7 marca o godz. 16:00
  ? = MR. Sam wyde-dukaj. Nie mój patent, ale mi się spodobało 🙂

 483. @stasieku 7 marca o godz. 16:28
  Szapka bach? Zapłoniłam się po korzonki 🙂

 484. @duende 7 marca o godz. 16:44
  Aha, pojęłam 🙂

 485. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza po świecie i Mikołaja Reya po Polsce zachęcają nie tylko smakoszy, ale też miłośników wędrówek.
  Dzisiaj Mikołaj Rey przygotował jagnięcinę z owiec sprowadzonych z Nowej Zelandii i hodowanych w polskich górach oraz regionalną potrawę z Podlasia. Jagnięcina bez choresterolu, a ser z mleka od podlaskich krów wydaje się niezwykle smakowity. Patrząc na rolników i podziwiając ich trud włożony w hodowlę zwierząd jesteśmy pełni podziwu.
  Tymczsem w dużych miastach ludzie trzymają psy i koty, a zdarza się, że mało kto widział prawdziwe zwierzę i rolnika.
  Populacja psów na świecie to 400 milionów (2014 rok), a kotów 600 milionów

 486. Ludwik nie żyje.

 487. @mag, 17:52
  Pyszne!
  W-KK chyba zwariował z tym Tadziem, ciągle nakręconym, jakby wciągał krechę przed występami w TVN.
  Mam mu jeszcze wiele do zarzucenia, PSLu nie znosiłem, nie lubię obrotowych.
  Ale ma chyba większe szanse w II turze z Anżejem.
  Teraz Peryskop.
  (tak trochę jak Is42 zabrzmiałem)

 488. 7 marca o godz. 18:09
  https://obserwatorpolityczny.pl/czy-jestesmy-w-punkcie-zwrotnym-historii/
  ” Proszę więc nie mieć złudzeń, Zachód jaki znamy – jak po Kongresie Wiedeńskim, będzie się prosił o rosyjską obecność i pomoc. Osamotniona, słaba, starzejąca się i nieudolna Europa potrzebuje przywództwa. W obecnych warunkach geopolitycznych – wybór może być tylko jeden. Przywódcą systemu państw mających wspólne interesy, powinien być przywódca najsilniejszego z nich. Kiedyś był to Imperator Aleksander I Pawłowicz (Александр I Павлович) Car Rosji (Cesarz i Samodzierżca Wszechrosyjski). Dzisiaj tę rolę może pełnić tylko Prezydent Federacji Rosyjskiej, którego oferta o wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa, rozwoju i dobrobytu od Lizbony do Władywostoku – nadal jest aktualna.
  (…)
  ma najskuteczniejszą dyplomację i rządzi nią najpotężniejszy człowiek na świecie. Czy można sobie wyobrazić lepszą nadzieję na przetrwanie? Zwłaszcza, że Rosja nie jeden raz uratowała Zachód, w tym kilka razy przed nim samym… Przy czym uwaga, jak już się zacznie, to co eufemistycznie określamy jako “zabawa”, to Rosja nie będzie potrzebowała nikogo, a wówczas wielu będzie chciało się dostać pod jej parasol ochronny…”
  ……………………….
  No proszę, jak Gorbaczowowi udała się pieriestoijka i głasnost , no to dawaj … „Wieje wiosna ze Wschodu”.
  Wieje wiosna od wschodu
  Wieje wiosna na dobre
  Kocham wiosnę, moją siostrę
  I twe oczy modre
  Może wiosna też u nas
  Już na dobre zagości
  Może wreszcie zrejterują
  Stróże kłamstwa i ciemności
  Władimir, ta piosenka dla ciebie
  Co ty nowe reformy
  Władimir, ty wprowadzisz nowy spokój
  Nie Angielski, nie Francuski, bo ty Rosyjski bohater
  Są już tego powody
  Żeby stwierdzić niezbicie
  Wieje wiosna
  Wieje ze wschodu
  Nowy sposób na życie
  Wieje na wiosna
  A wiosna
  żyje się zdrowiem
  Może skończą się…

 489. Stasieku,
  Tytuł z TOK FM: –Lubnauer: Prezes Kaczyński położył „lachę” na prezydenturze Andrzeja Dudy, bo jest mniej warta niż wybory w 2023 roku

 490. BWTB,
  no i przykro gdy tacy ludzie odchodzą.

 491. @legat, 16:48
  Czytając twoje „co bym robił, jak bym był w sztabie kampanijnym opozycji” zastanawiam się czy oni rozum potracili! Na co czekają? Znowu ta ciamciaramcia?!

  Te wszystkie afery Jarka, to kryminał bez prawa pierepiski!
  A oni nawet za Kopaczowej nie wydymali Zbyszka w niebyt polityczny. Sama Kopaczowa pojechała do córki i nie głosowała!
  I ciągle bredzą o Trybunale Stanu, palanty.

  Szanowny ‘legacie’, przecież mają w KO speców, czytają gazety, pewnie też jest jakiś junior, co czyta blogi.
  I co? Nico – powiem grzecznie.

  Mnie tak ciężko głosować na KO, ale nie ma innego sposobu na usunięcie Jarka, so far.

  Czy Prawnuczka, w przypadku wygranej, miałaby siły, zasób inteligencji politycznej, dość wyobraźni, aby stworzyć nową partię około-prezydentową?
  Tego się boi Jarek w sytuacji „mściwy Anżej prze 5 lat pod żyrandolem”.
  Teraz Fakty (Is42 – sorry)

 492. Optymatyk
  7 marca o godz. 18:42
  7 marca o godz. 18:09
  https://obserwatorpolityczny.pl/czy-jestesmy-w-punkcie-zwrotnym-historii/
  ” Proszę więc nie mieć złudzeń, Zachód jaki znamy – jak po Kongresie Wiedeńskim, będzie się prosił o rosyjską obecność i pomoc. Osamotniona, słaba, starzejąca się i nieudolna Europa potrzebuje przywództwa. W obecnych warunkach geopolitycznych – wybór może być tylko jeden. Przywódcą systemu państw mających wspólne interesy, powinien być przywódca najsilniejszego z nich. Kiedyś był to Imperator Aleksander I Pawłowicz (Александр I Павлович) Car Rosji (Cesarz i Samodzierżca Wszechrosyjski).

  Mój komentarz
  Od kiedy Rosja jest najsilniejszym państwem w Europie (pomijam kryterium uzbrojenia)
  Kiedy przywódca Rosji był przywódcą Europy?
  OPzdr, TJ

 493. Ech, Stomma… Żal
  Dziwnie się plotą skojarzenia. Nie wiem czemu przypomniałam sobie, może jako prywatnego Stommę z jego młodości, gdy po katastrofie samolotowej w 2010, pięknie napisał w Polityce o Izabelli Jarudze – Nowackiej, w której się kochał ongiś na zabój.

 494. stasieku 18.57
  „Echo serca” (34) przykryło dzisiejsze FAKTY.
  W Chinach zawalił się kilkupiętrowy hotel w którym kilkadziesiąt osób odbywało kwaranntannę. Na wycieczkowcu kolejny przypadek śmierci z powodu koronawirusa.
  Zaraz „Dance Dance Dance”
  Pozdrawiam z uśmiechem

 495. @stasieku
  7 marca o godz. 18:57
  „Mnie tak ciężko głosować na KO, ale nie ma innego sposobu na usunięcie Jarka, so far”.

  To prawda, „so far” nie ma sposobu na usunięcie Jarka. Można go najwyżej osłabić. W tym celu należy w pierwszej turze zagłosować na Kosiniaka.

  MKB jaka jest, każdy widzi. Na cud nie ma co liczyć. Po konwencji inauguracyjnej miałem nadzieję, że coś wreszcie ruszyło, bo kandydatka wypadła nieźle, a sama impreza była przygotowana wręcz znakomicie (widać było, że PO wzięło się do roboty). Okazuje się jednak, że MKB radzi sobie tylko wtedy, gdy wcześniej się dobrze przygotuje. Bo zaraz po tej konwencji udzieliła wywiadu na żywo i tak się zaplątała, że nawet Dominika Wielowieyska wyraziła swoje wątpliwości co do jej kompetencji. A był to wywiad dla przyjaznego Kidawie TVN24.

  Wielu antypisowców przyznaje, że WKK ma większe szanse z Dudą niż MKB, ale „trzeba głosować na MKB, bo ma lepsze sondaże”. To błąd. Nie możemy zachowywać się jak marionetki zdalnie sterowane przez sondażownie. Jeśli do II tury przejdzie Kidawa, wygra Duda.

  Na ostatniej prostej nie da się już niczego ukryć, wszystkie reflektory są skierowane tylko na dwójkę kandydatów, a każda wpadka będzie rozdmuchiwana do monstrualnych rozmiarów. W bezpośredniej debacie Kidawa też nie ma z Dudą szans. Wyborcy niezdecydowani stwierdzą, że pani Małgorzata na prezydenta się po prostu nie nadaje, i zostaną w domach lub, co gorsza, zagłosują na Dudę. Pójdą tylko ci zdecydowani, a tych MKB ma dwa razy mniej niż Duda, no i Duda wygra 65:35.

  Kosiniak ma swoje za uszami (np. portal dla bezdomnych za 50 mln), ale to drobnostki w porównaniu z tym, co przez 5 lat wyprawiał Duda. Nie zamierza wetować PiSowi wszystkiego i chce zaprosić do współpracy przedstawicieli wszystkich partii, w tym PiS, co nie każdemu się podoba. Dzięki temu jednak byłby odbierany jako prezydent „ponad podziałami”, a PiS nie mógłby mu zarzucać, że jedynym jego celem jest obalenie rządu i zapewnienie władzy własnej partii (a tak prawdopodobnie byłoby w przypadku Kidawy) .

  To jedyny kandydat, który może wygrać z Dudą w drugiej turze. Dlatego warto się postarać, żeby do niej przeszedł.

 496. Kiedyś straszyli Białorusią, a teraz na złość Rosji starają się jej dogodzić np. ropą z jankesów pomocą…Tak sobie myślę prywatnie, że dopiero zejście do poziomu Białorusi, ułatwia nawiązanie sąsiedzkich stosunków dobro…

 497. mag
  7 marca o godz. 17:52
  Specjalnie dla @adama100, ale inni moga podejrzeć

  Mag. Z wyrazami najgłębszej tolerancji.

  Hakkaa päälle PiS

  PS. Pozdrów krowę.

 498. remm
  7 marca o godz. 20:37
  Nie podejrzewałem WKK o taką przebiegłość… 2 głosy więcej są ?…są !
  Teraz pani MKB powinna ogłosić że dobrymi ministrami byliby pan Macierewicz i Braun… ministerstwa obojętnie które.

 499. @remm, 20:37
  Niby masz rację, ale dlaczego zakładasz, że na MKB nie zagłosuje elektorat Władka?
  Będę apelował do MKB, aby przedstawiła przed maje swój gabinet.
  Może sie zdarzą niespodzianki.
  Teraz C+ i najpiękniejsze piersi w kinie.
  Penelopa je zostawia tam gdzie urosły. Nie znoszę połączonych stanikiem, czy jakoś tak.
  Dobranoc

 500. mag
  7 marca o godz. 11:46
  @adam100
  g.10:44
  To nie moja wersja, tylko ortografia.

  Mag.
  Nie bierz ortografii do-słownie
  /ustnie
  pozdr.

 501. Głos wysokiego ryzyka: na świecie 30 tysięcy dzieci umiera codziennie z powodu głodu i niedożywienia…Tak sobie myślę prywatnie, że do tego można się przyzwyczaić…jak w czasie wojny…

 502. @tejot
  7 marca o godz. 18:58
  „Od kiedy Rosja jest najsilniejszym państwem w Europie (pomijam kryterium uzbrojenia)
  …………………………………….
  Kolejne z głupich pytań.
  Ty się zapytaj, od kiedy nie jest?
  Nie mnie, samego siebie, po analizie tekstu.
  *****************************************
  „Kiedy przywódca Rosji był przywódcą Europy?”
  …………………………………..
  Następne głupie pytanie.
  Ty się zapytaj, od kiedy będzie?
  Nie mnie, samego siebie, po analizie tekstu.

  ” Proszę się zastanowić, czy w takich warunkach, gdy grozi nam konflikt cywilizacji lepiej jest mieć około 20 tyś., głowic jądrowych, czy ich nie mieć? I który kraj je ma? Dodajmy – SPRAWNE? Podpowiedź – cała nadzieja naszej cywilizacji jest na Wschodzie, tam gdzie mieszkają dobrzy i mądrzy ludzie o wielkich sercach…

  W czasach chaosu liczy się tylko zdolność do projekcji siły, a tą w pobliżu nas na Północnej półkuli posiada i rozwija tylko Federacja Rosyjska. Nie ma na świecie takiej siły, która mogłaby chociaż myśleć – dzisiaj – i w dającej się przewidzieć przyszłości – o pokonaniu Rosji. TO JEST PO PROSTU NIEMOŻLIWE, NIE DLATEGO BO TAK BYŚMY SOBIE ŻYCZYLI, ALE Z POWODU WSPOMNIANYCH POWYŻEJ OKOŁO 20 TYŚ. POWODÓW. Proszę więc nie mieć złudzeń.”
  ……………………
  Zacznij wreszcie coś kumać z tego! Tacy „mocni (jedynie) w gębie” jak ty, nie mają żadnych szans. Taka jest logika EWOLUCJI, na którą się tak chętnie powołujesz.
  Koniec władzy pustych pieniędzy, spekulantów z Wall Street. Koniec zasłaniania się demokracją, prawami człowieka, prawem międzynarodowym i tym podobnymi duperelami.
  Liczą się „dobra materialne” w postaci wszelkich złóż naturalnych. A kto jest w posiadaniu największych na świecie? Nie zgadniesz. A na straży tego wszystkiego stoi potęga militarna Rosji, nieprawdaż?
  „Słowa piękne, nie są prawdziwe, słowa prawdziwe, nie są piękne”, jak mawia stare chińskie przysłowie.
  Od tej pory nie kieruj do mnie żadnych głupich pytań, bo świadczą tylko o niskim poziomie zadającego.

 503. Stasieku,
  może być tak, że w drugiej turze wyborów przy założeniu że wejdzie do niej Duda, kluczowe będzie zachowanie zwolenników przegranych kandydatów czyli Bosaka i Biedronia. Wydaje się, że kluczowe będzie, czy oni pójdą do urn w ogóle a jeżeli tak, to na kogo zagłosują. Dlaczego sympatycy Lewicy mają zagłosować na MK-B a nie na WKK? Natomiast sympatycy Konfederacji na pewno nie zagłosują na MK-B. Prędzej oddadzą głos na Dudę. Gdyby w drugiej rundzie znalazł się WKK, to sympatycy Konfederacji raczej na niego zagłosują a nie na Dudę. Tak mi się wydaje. Druga runda to może być bardzo delikatna sprawa. Wcale bym się nie zdziwił gdyby między konkurentami było mniej niż 1 czy 2%.
  Dlatego to co mówi Remm może mieć sens.
  Dodatkowo, czego jeszcze propaganda Dudy nie wyciąga a z pewnością wyciągnie w II rundzie jeśli to będzie MK-B, to kwestia „Zwierzchnictwa Sił Zbrojnych RP”. Co tu dużo gadać, to jest raczej taka jakby męska sprawa. Pewnie niesłusznie ale chodzi o to jak to odbiera większość dzierżąca wyborczą kartkę.

 504. Człowiek przyzwoity szanuje Rosjan i Rosję…Tak sobie myślę prywatnie: dlaczego sypiam bez lęków…

 505. Media publiczne to ostatnia nadzieja rozszarpywanej emocjonalnie polskiej opinii publicznej, która staje się poligonem doświadczalnym obcych służb zajmujących się praktykowaniem tego procederu we wszystkich mediach całego świata. PO-PiS również uprawiają ten medialny nierząd, karmiąc opinię publiczną substytutami informacji tak spreparowanymi aby wywołać oczekiwany przez nich rezultat wyborczy. Media publiczne trzeba w Polsce stworzyć ale to nie jest temat na jedną kadencję, a na cała pokolenie. Media publiczne muszą być finansowane przez podatnika, więc trzeba płacić i płakać nad stanem moralnym polskich elit politycznych.

 506. Optymatyk
  7 marca o godz. 21:15
  Niepotrzebnie tak się unosisz…dyskusja ma wartość gdy prowadzona jest na argumenty, nie na emocje.

  Te 20 000 głowic jądrowych posiadanych przez Rosję to wielkość mocno przesadzona (nie wiem skąd masz takie dane).
  Ale nie w tym rzecz.
  Posiadanie głowic z punktu widzenia militarnego to rzecz ważna, ale równie ważne jest posiadanie skutecznych środków do ich przenoszenia a tu Rosja wcale nie przoduje.
  Jest jeszcze jeden problem stały…jak te wszystkie posiadane głowice wysypać na głowę drugiej stronie i nie doznać adekwatnego odwetu.
  A tu akurat jest zupełna równowaga.

 507. Optymatyk
  7 marca o godz. 21:15

  Mój komentarz
  Optymatyk, wstawiasz poradzieckie teksty propagandowe na EP i na LA po to chyba, by ludzi czytali i uwierzyli.
  Ktoś, kto zadaje pytania związane z tymi tekstami jest obsobaczany, wyzywany od podawcza głupich pytań, czyli głupka i kierowany ku bezsensowi przemycanej przez ciebie na blogi Polityki propagandy o przywództwie Europy opartym nie wiadomo na czym.
  Pzdr, TJ

 508. @Piotr II
  7 marca o godz. 20:54

  „Teraz pani MKB powinna ogłosić że dobrymi ministrami byliby pan Macierewicz i Braun”…

  A wiesz, że to dobry pomysł? Gdyby Kidawa ogłosiła, że chce być prezydentem wszystkich Polaków ponad podziałami i uważa, że trzeba rozmawiać ze wszystkimi, wobec czego utworzy radę, do której zaprosi Macierewicza i Brauna, to PiSowcom opadłyby szczęki, a ich piarowcy musieliby się długo zastanawiać, jak zareagować.

 509. @stasieku
  7 marca o godz. 21:02
  „Niby masz rację, ale dlaczego zakładasz, że na MKB nie zagłosuje elektorat Władka?”

  Jakaś tam część pewnie zagłosuje, ale MKB ma większy elektorat negatywny niż WKK z dwóch powodów.

  Po pierwsze, reprezentuje Platformę, czyli partię skompromitowaną, która – jak napisała wspomniana D. Wielowieyska – „nie ma przemyślanego, przedyskutowanego przekazu w wielu sprawach np. swoich ośmioletnich rządów”. Platforma przez 5 lat nie rozliczyła się z błędów i nie zrobiła nowego otwarcia, a jej przekaz dotychczas streszczał się w słowach „żeby było tak jak było”.

  Nawet najlepszy kandydat z PO musiałby więc na wejściu pokonać barierę niechęci i braku zaufania do swojej partii, a pani Kidawa najlepszym kandydatem nie jest, no i tu przechodzimy do drugiej przyczyny, a mianowicie cech osobowości. Z wyjątkiem tzw. betonowego elektoratu Platformy, który ma klapki na oczach (zob. reakcja na wypowiedź Wielowieyskiej) ludzie widzą, że MKB na prezydenta się po prostu nie nadaje. Nie poradzi sobie. Nie ma niezbędnych na tym stanowisku cech.

 510. Jacek Kurski odwoływany już po raz drugi.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25767271,jacek-kurski-odwolywany-juz-po-raz-drugi-w-2016-r-usunieto.html#s=BoxOpImg3

  Nie rozumiem, jak można się rozpisywać, na ten temat. Pierd** już wszyscy o tym drugi tydzień. Andżej to (ach ta gramatyka), a kulas tamto.
  Wymienia jedną gnidę na inną i tyle.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS

 511. Europa: Francja i Wielka Brytania, dysponują własną bronią jądrową, do tego jeszcze dochodzi amerykańska broń jądrowa stacjonowana w Europie Zachodniej . Po co w takim razie Europie jeszcze rosyjska broń jądrowa ?
  Rosja nie ma tradycji prowadzenia partnerskich stosunków z krajami, które są mniejsze i słabsze od niej. Takie kraje Rosja stara sie zdominować i podporządkować sobie. Czy rezygnacja z suwerenności, podporzadkowanie sie Rosji, jest warte tego, żeby teoretycznie znaleść sie pod parasolem jądrowym Rosji i jakie korzyści miałyby stąd wynikać dla Polski w razie wybuchu wojny jądrowej ?
  Na końcu: Polska znajdowała sie juz w rosyjskiej strefie wpływów i nie bez przyczyny świętowała wyzwolenie się z niej, jak odzyskanie niepodległości i teraz miałaby do niej dobrowolnie wrócić ?
  Ja wiem, ze ludzka pamięć jest zawodna i polskie społeczeństwo w dużej części ma problemy z europejskim liberalizmem i libertynizmem i ze bliższe są mu tradycyjne wartości, w szaty obrońcy których, stroi sie teraz Rosja i raczej tutaj widziałbym szanse odbudowy sowieckiego imperium, jak w broni jądrowej, której użycie oznaczałoby nie tylko koniec Europy, ale z dużym prawdopodobieństwem całej ludzkości.

 512. Gdyby ktoś chciał dostać dobry przykład na mąci-trolla, to proszę:

  Nawet najlepszy kandydat z PO musiałby więc na wejściu pokonać barierę niechęci i braku zaufania do swojej partii, a pani Kidawa najlepszym kandydatem nie jest, no i tu przechodzimy do drugiej przyczyny, a mianowicie..

  Ośmiornica PiS

 513. @legat
  „kwestia „Zwierzchnictwa Sił Zbrojnych RP”. Co tu dużo gadać, to jest raczej taka jakby męska sprawa. Pewnie niesłusznie ale chodzi o to jak to odbiera większość dzierżąca wyborczą kartkę”.

  Męska sprawa, ale gdyby wyborcy mieli przed sobą kobietę o osobowości Angeli Merkel czy Julii Tymoszenko, pewnie by ją zaakceptowali. A pani Małgosia nie potrafi nawet jasno odpowiedzieć na proste pytania („no, to jest sprawa, którą warto byłoby przedyskutować, bo warto rozmawiać, trzeba rozmawiać”). Ona miałaby negocjować z Trumpem warunki obecności wojsk amerykańskich w Polsce?

 514. Remm,
  no nie przesadzaj, miałaby obok kogoś kto ma pojęcie tylko nie wiadomo czy rozumiałaby o czym rozmawiają …

 515. Remm,
  a poza tym, to jeśli przejdzie do drugiej tury to i tak będę na nią głosował więc nie ma co roztrząsać po próżnicy i na dodatek po nocy 😉

 516. @ 21:15

  Poziom występów karmionego wysokimi dawkami wieprzowiny trolla, tym razem wypadł poniżej poziomu chlewu. Ritalin oraz seta już nie pomagają?

  Ględzenie o wyższości bimbru oraz machorki, jest domeną kilkunastu blogowych orłów szwendających się po blogach, co – zważywszy nieobecność klamek w pokojach w których sypiają – jest całkowicie zrozumiałe.

 517. remm
  7 marca o godz. 11:52

  „Rossi, a tu tylko jeden z przykładów tego, na co ….wydają pieniądze ukradzione dzieciom chorym na raka …”.

  Zgłosiłeś na policję, ukraść dzieciom 2 mld to w końcu kradzież zuchwała? Jak policzono w okresie rządów PO-PSL Kidawa 5 razy głosowała w Sejmie przeciw dotacjom na onkologię, chyba gdzies powinieneś to zgłosić.

 518. Mauro Rossi

  Wracajac do wątku włoskiego … .

  Nie wiem czy doczytałeś, że od godziny Lombardia jest odcięta od świata. Na razie na miesiąc.
  Prowincja zamieniła się w kwarantannę, życie zamarło – nie wjedziesz, nie wyjedziesz. Jak w Wuhan.
  Służba zdrowia w większości zatrudniona przez Ligusów na krótkookresowych śmieciówkach albo odbywa kwarantannę w domach albo odmawia pracy.
  Wirus pokonał Lombardię.

 519. Lewicowy polityk o walce z epidemią.

  „Za dotychczasowe działania w związku z koronawirusem postawiłbym rządowi piątkę ― powiedział „Rzeczpospolitej” były minister zdrowia Marek Balicki. W ocenie Balickiego w związku z koronawirusem „dawno w Polsce nie było tak szerokiej kampanii informacyjnej, wyprzedzającej problem, a nie reaktywnej, jak to zwykle bywało”. Za dotychczasowe działania postawiłbym rządowi piątkę. Nie wykluczam oczywiście, że te wszystkie nadzwyczajne starania wynikają również z faktu, że mamy kampanię wyborczą. Jeżeli jednak wicemarszałek Sejmu z głównej partii opozycyjnej (Małgorzata Kidawa-Błońska ― PAP),kandydatka na prezydenta, opowiada o ukrywaniu prawdy o koronawirusie przez rząd, to przyznam, że mnie to zdumiewa” – podkreślił b. minister zdrowia w rządach SLD. Dodał, że takie wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej martwią go. Wyjaśnił, że „uciekanie się do teorii spiskowych charakteryzuje zwykle partie skrajne”. „Tymczasem w Polsce robi to główna partia opozycyjna”. Balicki przyznał, że potrzebne są większe nakłady na opiekę zdrowotną. „Miliardów na zdrowie potrzeba więcej, ale nie metodą „miliard w środę, miliard w sobotę”. Poza tym PO naprawdę nie powinna tym grać, bo zawsze może spotkać się z pytaniem: dlaczego sami nie daliście chociaż 0,5 mld zł więcej na onkologię?” (Rzeczpospolita, PAP)

 520. Mauro Rossi

  „Lewicowy polityk o walce z epidemią.”

  Coś kiepsko w twoim środowisku politycznym skoro już nawet na lewicy szukasz sojuszników.
  Z jednej strony miło mi ale z drugiej trudno mi ukryć rozbawienie.

 521. Bar Norte
  8 marca o godz. 0:03

  „Wirus pokonał Lombardię”.

  Pierwszy raz Lombardię (Królestwo Longobardów) pokonał Karol Wielki, i to tak, że tylko nazwa została i ludzie, często blondyni lub rudzi ― rasa nordycka. Jestem pewien, że Lombardia odżyje i wyzwoli resztę Italii z jarzma lewicowej opresji. Na razie jest tak, że idziesz do metra, a stacja zmknięta, personel na zebraniu związkowym. 🙂

 522. Bar Norte
  8 marca o godz. 0:21

  „Z jednej strony miło mi ale z drugiej trudno mi ukryć rozbawienie”.

  To dowód na to, że można mieć poglądy lewicowe i nie być oszołomem. Balicki najwyraźniej nie jest twardogłowy i mówi jak jest, ale możliwe, że stoi na pozycjach reakcyjnych i powinien spędzić trochę czasu na reedukacji. 🙂

 523. @duende
  7 marca o godz. 23:33
  ” Chiny są jednym z najlepszych krajów wydobywczych na świecie, ale ponieważ brakuje im lokalnych rezerw, większość ich firm szuka kontraktów na wydobycie w innych krajach. ”
  …………………………………….
  I to ma być argument?
  Do chlewu to ty się nie zbliżaj, bo cię obsrają (słusznie) z radości nad twoją naiwnością.
  Szukaj koniecznie kontaktów a psychiatrą. A najlepiej już sam zamieszkaj w gumowych ścianach, bo se jeszcze krzywdę zrobisz cielebiaku.

 524. Mauro Rossi

  „Na razie jest tak, że idziesz do metra, a stacja zmknięta, personel na zebraniu związkowym”

  Zdaje mi się, że komunikacja publiczna w Lombardii też nie działa. I to nie z powodów zebrań związkowych.
  Tak więc „blondyni lub rudzi ― rasa nordycka” zdani są na wlasne siły. Jesli oczywiście zdecydują się wyjść z domów.

 525. Mauro Rossi

  „To dowód na to, że można mieć poglądy lewicowe i nie być oszołomem.”

  Oszczedzę ci cytowania tego co Balicki sądzi o polityce PiS.
  To, że pozytywnie ocenia przeciwepidemiczne działania ministra Szumowskiego nie zmienia jego krytycznej oceny całokształtu rządów PiS.
  Tak więc nie rób sobie na podstawie zacytowanej wypowiedzi jakiś większych nadzieji.

 526. Optymatyk
  8 marca o godz. 0:31
  Do chlewu to ty się nie zbliżaj, bo cię obsrają (słusznie) z radości nad twoją naiwnością.

  Czy to jest po polskiemu ?
  Optyk (optykał domy) to był swoją drogą dobry zawód. Istnieje jeszcze ?

 527. @adam100
  8 marca o godz. 0:42
  „Czy to jest po polskiemu ?
  Optyk (optykał domy) to był swoją drogą dobry zawód. Istnieje jeszcze ?
  …………………………..
  A niby po jakiemu?
  A zresztą, jestem ciekaw, co mnie to obchodzi?

 528. Optymatyk
  8 marca o godz. 0:47
  A zresztą, jestem ciekaw, co mnie to obchodzi?

  Niestety, nie mogę ci zaspokoić (ciekawości). Co do ob-chodzenia, kup dobre buty ?

 529. Bar Norte
  8 marca o godz. 0:37

  „Oszczedzę ci cytowania tego co Balicki sądzi o polityce PiS”.

  Wiem, za karę poddacie Balickiego ostracyzmowi za: „Miliardów na zdrowie potrzeba więcej, ale nie metodą „miliard w środę, miliard w sobotę”. Jest kluczowa kampania wyborcza, walczycie o przeżycie, a on drwi z waszej linii politycznej, stary reakcjonista. 🙂

 530. R Giertych:

  Starzec z Gór.

  Legenda głosi, że słynny przywódca asasynów (sekta islamska z XII wieku) tak szkolił swoich wyznawców, że na jego rozkaz rzucali się w przepaść pewni, że po śmierci czekają ich hurysy, wino, muzyka i śpiew. Nie wiem, czy Andrzej Duda po przegranych wyborach trafi do raju Starca z Gór, ale jedno jest pewne: wczorajszym przyłączeniem się do gestu posłanki Lichockiej utrudnił sobie niewiarygodnie kampanię. Najbliższe 8 tygodni będzie się obracało wokół sprawy przekazania gigantycznych pieniędzy na propagandę partyjną PiS (TVP jest bowiem propagandową przybudówką tej partii) zamiast na służbę zdrowia. Nawet epidemia koronowirusa tego nie zmieni, gdyż środki mogły być przeznaczone w części przecież na walkę z tą epidemią. Każdy brak w szpitalu będzie politycznie i moralnie obciążał ubiegającego się o reelekcję Prezydenta, który mógł przekazać środki na te potrzeby, a nie chciał. Dodatkowym elementem katastrofy wizerunkowej Andrzeja Dudy było żenujące tłumaczenie, że pieniądze na TVP posłużą zwalczaniu raka, gdyż TVP obiecała rozpocząć edukację w zakresie profilaktyki. Poziom argumentacji wręcz głupkowaty.

  Odrębnym zagadnieniem jest katastrofa finansowa TVP. Jeszcze dziesięć lat temu TVP utrzymywała się z abonamentu i reklam. Co spowodowało faktyczne bankructwo tej firmy? Gigantyczne marnotrawstwo oraz beznadziejna, tępa propaganda, która doprowadziła do spadku oglądalności, co oczywiście przełożyło się na spadek reklam. Zresztą ta tępa, prymitywna propaganda przekładała się też na konieczność wypłacania olbrzymich pensji. Nikt z porządnych dziennikarzy nie chciał tam bowiem pracować, żeby zaś kogoś zatrudnić do pracy, gdzie na całe życie człowiek traci twarz, to trzeba było płacić ogromne wynagrodzenia. Stąd takie osoby które w dziennikarstwie nie osiągnęły niczego zarabiały kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

  Decyzję o podpisaniu ustawy podjął Kaczyński i zakomunikował ją Dudzie podczas spotkania w BBN. W moim przekonaniu oznacza ona, że prezes PiS uznał wybory prezydenckie za przegrane i chciał sobie zapewnić finansowanie propagandy po ich przegraniu. Żadnego innego wytłumaczenia tego samobójstwa nie ma. Zresztą od kilku tygodni Kaczyński w różnych wywiadach przygotowuje elektorat na przegranie wyborów prezydenckich mówiąc o tym, że nawet jak je przegrają, to władzy nie odda.

  Tak więc panie Prezydencie, dostał Pan rozkaz od „Starca z Gór” i zrobił Pan hop. Może nie będzie po wyborach śpiewu, tańca i hurys, ale zawsze pozostaje wino…

  R. Giertych

  PS Działanie Kaczyńskiego i Dudy jest też głęboko niemoralne, gdyż służba zdrowia rzeczywiście potrzebuje pieniędzy, a marnotrawienie ich na partyjną propagandę realnie oznacza pogorszenie poziomu leczenia Polaków, a nawet zgony wielu osób. Ta decyzja jest haniebna.

 531. Balicki ma rację, bo prorok Jędraszewski przewidział czerwoną zarazę z komunistycznych Chin…Na zasadzie: kłamstwo powtarzane 100 razy, stanie się prawdą…jak, a nie mówiłem… o zagrożeniu kaczyzmem zwanym…Tak sobie myślę prywatnie, że w ramach klauzuli sumienia PO nie marnowała pieniędzy na służbę zdrowia, to świecki wynalazek na obchodzenie wyroków boskich…Co Bóg zesłał na pacjenta, nich człowiek nie waży się obchodzić…wystarczy modlitwa i przestrzeganie 10 przykazań zamiast szczepionek…Kuracja od 2000 lat…Koronawirus, to kara boska za grzechy, padają głosy znawców tematu…Taka jest wola nieba z nią zawsze zgadzać się trzeba…mawiał klasyk…

 532. Duda słusznie zaleca mycie rąk, czyli nie kradnij….Tak sobie myślę prywatnie, że dopiero wyborca z czystymi rękami, jest godzien głosować na katolików…stawiać krzyżyk brudną dłonią, to profanacja…Na razie nie ustalono parafii z czystymi rękami suwerena, w rozumieniu oczekiwań sztabu kandydata…

 533. remm
  7 marca o godz. 22:20

  „Gdyby Kidawa ogłosiła, że chce być prezydentem wszystkich Polaków ponad podziałami i uważa, że trzeba rozmawiać ze wszystkimi, wobec czego utworzy radę, do której zaprosi Macierewicza i Brauna, to PiSowcom opadłyby szczęki, a ich piarowcy musieliby się długo zastanawiać, jak zareagować.”

  Jak zareagować?
  Ależ to proste, ogłosiliby, że Macierewicz, to taki geniusz, że nawet totalna opozycja chce korzystać z jego światłych rad. A przecież u nas w PiS-ie takich geniuszy mamy więcej, więc po co zmieniać Prezydenta (kolejnego geniusza)?

  Równocześnie zniechęciłoby to nie-pis do głosowania, po co głosować, co za różnica, i tak jak zwykle nikogo z PiS-u nie rozliczą, te protesty to było robienie z siebie idiotów, jak zwykle się dogadają i będziemy mieli POPiS, z wpływowym Macierewiczem i rządami kato-faszystów.

 534. Ponoć strzeżonego… W Rzymie z obawy przed czerwoną zarazą w koronie, papież będzie puszczany z play backu…Tak sobie myślę prywatnie, że przezorny…po wycofaniu wody święconej z obiegu szczególnie…

 535. no, pieprzenie kotka młotkiem, szanowne hospicjum;

 536. na wesele mozna poczekac, ale co z pogrzebem?
  a ostatnie namaszczenie – odpada?

 537. Warunkiem obywatelstwa jest przestrzeganie prawa kraju pobytu…A co z prezydentem, który tego nie robi, bo gwałci KONSTYTUCJĘ, choć płacą za jej pilnowanie…Tak sobie myślę prywatnie, że to w katolicyzmie normalne, bo za gwałcenie 10 przykazań nie cofają chrztu…

 538. Dzisiaj telewizja zachęcała do odwiedzienia Singapuru (Miasta Lwa). 5,6 miliona mieszkańców, liczne atrakcje.
  Przelot trzy tysiące złotych, doba w hotelu tysiąc złotych.
  Stąd mamy piękny widok na port, który niebawem zostanie przeniesiony w inne miejsce, powiedział przewodnik, gdy patrzyli na miasto z tarasu położonego na dachu wieżowca. Tylko ceny mieszkań trochę za wysokie, mniej więcej po sześć milionów złotych. Za dwa miliardy to byłoby trzysta takich mieszkań, czyli tylko dla posłów i senatorów z PIS

 539. Mauro Rossi 23.29
  „Brytyjskie wojsko na Białorusi”
  Dlaczego bez komentarza?

 540. Brak rezerw i dostaw zaopatrzenia był niejednokrotnie przyczyną kapitulacji, nawet dużych zgrupowań wojskowych.
  W przypadku zmagań z koronawirusem możemy zastanawiać się nad sytuacją jednej strony, jak do ataku przygotowane są siły napastnika nic nam nie wiadomo, a walka wydaje się nierówna.
  Nawet audiencja generalna ma się odbyć bez udziału wiernych, podobnie jak skoki narciarskie, które wczoraj odbyły się w Norwegii bez udziału publiczności, chociaż kilku kibiców z biało-czerwoną flagą mogliśmy zauważyć, bo nasi nie takie przepisy potrafili złamać.
  Zatem gdyby epidemia ogarnęła cały świat to i tak nasi wyjdą obronną ręką, co do tego jestem zupełnie przekonany

 541. Jędraszewski niepotrzebnie straszy czerwoną zarazą, po wydaniu ustawy dekomunizującej przestrzeń publiczną nad Wisłą…Tak sobie myślę prywatnie, że mądry hunwejbin przed szkodą…z czerwoną książeczką o treściach ant…

 542. Ludwik Stomma. Żal. Wielki żal. Zawsze z własnym zdaniem, często pod prąd, zawsze młodzieńczy, bardzo mi bliski światopoglądowo.
  Za wcześnie Panie Ludwiku, stanowczo za wcześnie.

 543. ls42
  8 marca o godz. 8:57

  Mauro Rossi 23.29
  „Brytyjskie wojsko na Białorusi”
  Dlaczego bez komentarza?
  _____________________________
  Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo brytyjscy komandosi mają ćwiczyć białoruskich m.in. w narciarstwie, a na Białorusi śniegu brak, natomiast pojawił się on, jak podała BBC w górach Szkocji.

  No właśnie – dlaczego bez komentarza?

 544. Wcześniej Białoruś słynęła z bananów czy krabów czy łososia…Tak sobie myślę prywatnie o przyczółkach…rak też ryba…

 545. W mojej dzielnicy sklepy ogołocone z ryżu, makaronów nawet tych najdroższych, zniknęło też wszystko, co puszkowane jest, a więc konserwy rybne i nierybne, groszek, przeciery, kartofle w proszku i takież zupy, wódki czyste i nieczyste, mydło, papier toaletowy w tym również ten najdroższy. W sobotę na pływalni było trzy osoby, w steam roomie też: pani Murzynka, której zdaniem ten cały koronawirus to bzdura, oraz pani muzułmanka w muzułmańskim kostiumie kąpielowym – suknia, szarawary, nakrycie głowy z wąską szparką na oczy, która mimo zagadywania przez panią Murzynkę, w ogóle się nie odzywała.
  W sumie to byłem zadowolony, bo nie było wrzaskliwych wyrostków skaczących mi na plecy, a z basenu dla bachorów nie dobiegały dzikie piski.
  Natomiast w osiedlowym klubie, gdzie zdarza mi się społecznie przygrywać do tańca, zero respektu dla koronawirusa, tańczy się głównie przytulanga, nie stroniąc od pocałunków.

 546. remm
  7 marca o godz. 22:28
  Jeżeli będzie wybór między Kidawa a Duda , to tylko fani PiS i idioci zagłosują na Dodę.
  To nie ma praktycznie wyboru. Doda pokazał że jest anty prezydentem (zamiast stać na straży konstytucji łamał ja , zamiast działać dla dobra Polski działał dla dobra PiS itd)

 547. jobrave
  8 marca o godz. 10:45
  Spojrzyj na to chłodnym okiem i opowiedz sąsiadom…
  https://www.youtube.com/watch?v=9PYKYjkqnGU

 548. Giertych ma rację
  że prezes PiS uznał wybory prezydenckie za przegrane i chce sobie zapewnić finansowanie propagandy po ich przegraniu

 549. Mauro Rossi

  ” poddacie Balickiego ostracyzmowi”

  Znów liczba mnoga – symptomatyczne.

  Schematyzm twego myślenia czyni z ciebie tzw „totalniaka”. To dość anachroniczne biorąc pod uwagę sytuację.

  Balicki od kilkunastu lat, odkąd zakończył karierę polityczną, zajmuje się psychiatrią – rownież w sensie organizacji systemu leczenia. Tak więc współpracuje z kolejnymi ministrami zdrowia, również z Szumowskim. Na lewicy z tego powodu Balicki nigdy nie był krytykowany. Wywiady w których prezentuje swoją wizję opieki i leczenia psychiatrycznego znajdziesz zarówno w mediach lewicowych jak i tych, które dopuszczają lewicę do głosu. Co zrozumiałe nikt mu z powodu tej współpracy wyrzutów nie czynił, nie rządał deklaracji politycznych, bo od jego działalności zależał również los chorych objeętych państwowym leczeniem.
  Natomiast deklaracje polityczne Balickiego dotyczące krajowej prawicy znajdziesz w archiwach netu – z okresu gdy był jeszcze czynnym politykiem.

  Jeśli zaś chodzi o ministra Szumowskiego i epidemię … .

  Chyba ci umknęło, że ustawa o jej zwalczaniu przyjęta została równiez głosami lewicy. Stało się to dlatego, że rząd przyjął poprawki przez nią zgłaszane co jest ewenementem w praktyce ustwodawczej stosowanej przez PiS.
  Konsekwencją jest to, że lewica przyjęła współodpowiedzialność za to co wynika z owej ustawy i wspiera ministra Szumowskiego w walce z epidemią. Choć oczywiście nie oznacza to jakiegoś picia sobie z dziubków.
  W tym kontekscie należy widzieć wypowiedź Balickiego – jak również tonujące, uspokajajace napięcia polityczne w kontekscie epidemii wypowiedzi Czarzastego, Biedronia, Zandberga, Zawiszy czy Żukowskiej. Tej samej Żukowskiej od „klątwy dublerów”.

  Mauro, pewnie o tym nie wiesz, bo do twojej „totalniackiej” bański informacyjnej to nie dociera. No ale tak jest.

 550. zezem
  8 marca o godz. 10:52,
  Dzięki. Ja akurat sprawy CODV nie lekceważę, a wczoraj wielokrotnie ostrzegałem balujących, by się nie czulili do siebie. Nie na wiele się to zdało, choć i w samym klubie pełno ulotek i ogłoszeń na ten temat, że mediach nie wspomnę.

 551. Dzisia na Nszy Świnty Nasz Siondz Probuszcz muwił ży dla Wierzoncych korowisur nistraszny bu Matkaboska Krulowa Polska je Pańcerzem kturen chroni Polskie Katuliki. Nawyt żyby miljon wisurów na Pulaka Katulika siadnęłu to i tak mu nic ni bendzi. A jak si zarazi to pujdzi na Pilgżymki du Szynstuchowy si pumodli i wisur het zgini i zdrowy bendzi. Tam nawyt chodzili ludzi kture nogów i ręców ni mjały to pumodlili siem i jim nogi i rynki udrośli i tera kuli i wuzki jinwaldzki tam wiszom tych cu siem uzdrowili.
  A te co blużniom i nienawidzum Polskie to zginom jak kamfora pode płotem!

 552. Olborski,
  „Chcącemu nie dzieje się krzywda”. Chciały to mają.

 553. W lipcu 2019 mianowany pełnomocnikiem ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii.

  Marek Balicki pełni tę funkcję honorowo?

 554. Bar Norte

  Tysiace obywateli poddane kwarantannie z powodu koronowirusa w ojczyznie Braci Sprytniejszych.
  https://www.jpost.com/Breaking-News/Three-new-cases-of-coronavirus-announced-in-Israel-619680

 555. Na okolicznosc obecnego wirusa przeczytalam artykul o czarnej ospie w XIVw w Europie. Podtytul byl: dlaczego zaraz ominela Polske. Z artykulu wynika, ze ta legenda nie jest do konca prawdziwa, ale jednak zniwo jakie niosla ta epidemia byla nieporownywalnie mniejsze w porownaniu z innymi obszarami Europy – co widac na mapce.
  Wiec podane powody sa dwa: Kazimierz Wielki zamknal granice kraju, a drugie, ze kraj byl bardzio slabo zaludniony i np. odleglosc z Gdanska do Krakowa pokonywalo sie w 8 dni. W innych krajach Europy juz tak dobrze nie bylo.
  Czyli Chinczycy, ktorzy nie musza sie tak do konca liczyc z prawami obywateli- a teraz i Wlochy, co sie musza – maja racje.
  Tylko czekac na rozwoj wypadkow w Polsce , kto politycznie bedzie mial z tego benefity.

 556. I..
  Bruce Aylward, a Canadian epidemiologist who led the WHO-China Joint Mission on COVID-19, stunned skeptics on China’s resources to treat patients by saying he would want to be treated in China if he caught the virus.
  Aylward made the comment during a news conference in Geneva on Feb 26, where he also said China has been investing massively on disease control and treatment that is even unreachable for Europe.

 557. hetajr

  „Marek Balicki pełni tę funkcję honorowo?”

  Marek Balicki jest zatrudniony w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jako kierownik Biura d/s Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego – przy Zakładzie Zdrowia Publicznego.

  W zarządzeniu ministra zdrowia powierzającym mu funkcję pełnomocnika d/s reformy w psychiatrii mowa jest wyłącznie o zwrocie kosztów krajowych podróży wynikających z tej funkcji.

 558. Chciałbym jeszcze raz powrócić do wczorajszego wpisu Optymaka z godziny 21:15, w którym przedstawia on atrakcyjność rosyjskiego parasola rakiet jądrowych dla Polski. Ta atrakcyjność wynika przede wszystkim stąd, że Rosja zmieniła swoją doktrynę militarną. W tej doktrynie, rakiety średniego zasięgu z głowicami jądrowymi, nie są już zakwalifikowane, tak jak rakiety balistyczne, jako broń strategiczna służąca odstraszaniu, ale jako broń taktyczna. Rosja właśnie szybko dozbraja sie rakietami średniego i w swojej nowej doktrynie przewiduje użycie takich rakiet,właśnie jako broni taktycznej, w ograniczonych konfliktach militarnych . Czy takie konflikty z użyciem broni jądrowej pozostaną rzeczywiście ograniczone, to całkiem inna historia, ale faktem jest, że tych nowych warunkach wzrosło zagrożenie Polski bronią jądrową.

 559. zyta2003 8 marca o godz. 13:51 pisze: – … Kazimierz Wielki zamknal granice kraju, a drugie, ze kraj byl bardzio slabo zaludniony i np. odleglosc z Gdanska do Krakowa pokonywalo sie w 8 dni.

  Zyto2003,
  a nawet dłużej bo Gdańsk już nie był polski ponieważ ten głupi fiut i gwałciciel, Kazimierzem „Wielkim” zwany na swoje życzenie megalomana, Gdańsk sprzedał Szkopom i dla Polski odzyskała go dopiero Armia Czerwona choć Dżugaszwili nie załatwił sprawy definitywnie i sprawa przynależności Gdańska do Polski nie jest załatwiona tak naprawdę do dziś.

  Zyto, czy Twój beznadziejny zięć dalej jeździ obciachową Toyotą Camry? Tak tylko pytam.

 560. Bar Norte

  Dziękuję. Wywiad z Markiem Balickim mogę teraz czytać bez jakichkolwiek uprzedzeń a takowe miałem.

 561. Media donoszą: … kierujący rowerem elektrycznym 46-letni łodzianin jadąc ścieżką rowerowo-pieszą potrącił 75-kobietę.
  Piesza stała w pobliżu przystanku łódzkiego MPK. – Na skutek zderzenia rowerzysta przewrócił się i doznał obrażeń głowy. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu …

  Sądzę, że babci należy postawić zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci a prokuratura Godzilli i Zera powinna wystąpić do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego żeby się nie szwendała po ulicach i aby „nikt już przez nią pozbawiony życia nie został”.

 562. duende
  7 marca o godz. 23:33 Oddałeś głos na ten komentarz

  @ 21:15

  Poziom występów karmionego wysokimi dawkami wieprzowiny trolla, tym razem wypadł poniżej poziomu chlewu. Ritalin oraz seta już nie pomagają?

  Ględzenie o wyższości bimbru oraz machorki, jest domeną kilkunastu blogowych orłów szwendających się po blogach, co – zważywszy nieobecność klamek w pokojach w których sypiają – jest całkowicie zrozumiałe.
  a co z przygodnymi blogowymi grajkami, ktorzy feruja sie na specow od wszystkiego… pozdrow Geodziadka..

 563. Wassilij Grossman w swojej monumentalnej powiesci „Zycie i los” opisuje psychologie nagonki na kogos innego ( w tym przypadku, Zydow na Ukrainie po wkroczeniu Niemcow) i zachowanie sie tzw. zwyklego przyzwoitego czlowieka w tej sytuacji… jakiez to aktualne… i to wszystko widziane oczmi malego Dawidka…

 564. PA2155
  8 marca o godz. 17:50
  Znalazłem…przeczytam…podzielę się opinią 🙂

 565. Taiwan i COVID-19
  Taiwan’s government learned from its 2003 SARS experience and established a public health response mechanism for enabling rapid actions for the next crisis. Well-trained and experienced teams of officials were quick to recognize the crisis and activated emergency management structures to address the emerging outbreak.
  https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2762689?utm_source=For_The_Media&utm_medium=referral&utm_campaign=ftm_links&utm_content=tfl&utm_term=030320

 566. Piotr II
  to wlasnie wydano w Polsce, po raz drugi… 900+ stron…

 567. „Lewicowa polityczka Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. Postanowiła dołączyć do osób, które wyśmiewały prezydenta Dudę za walkę z wykluczeniem komunikacyjnym i podpisanie ustawy na peronie w Końskich. – Ten obrazek był żenujący – wypaliła”. (TV Republika)

  Oto dowód jak bardzo żenujący: 🙂
  https://www.salon24.pl/u/starywrocek/1024750,konskie-zaloty-opozycji

  Jak to się trzeba pilnować. Gdyby kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydencicę skuteczniej się kontrolowała to by nie kłamała na spotkaniu z wyborcami, że głosowała w Sejmie za przyjęciem 500+. W rzeczywistości wstrzymała się od głosu, co można łatwo sprawdzić na stronie sejm gov.pl

 568. „Umiłowani w (nie)-wierze”, musicie to obejrzeć i posłuchać do końca, bez tego nie zdacie sobie sprawy, w jakich czasach żyjemy.
  https://www.youtube.com/watch?v=J1vsUiTNRHA

  Niektóre komentarze:

  „Śmiać się czy płakać z debilizmu, ale nie klechów, bo oni dobrze wiedzą co robia- z debilizmu „owieczek” które w to wierzą.”

  „Kto jest bardziej chory umysłowo. Oni ,czy to durne społeczeństwo które tych idiotow slucha?”

  „TO SĄ PATOLE. Jak można pierdzielić takie bzdety, albo brać to na poważnie. Niech mężczyzna nie ubiera się w kobiece stroje… powiedział facet w kiecce.”

  „Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych, wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie, tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud.” Kazimierz Łyszczyński
  Ja bym nie powiedział, że „mądrzejszych”, ale zwyczajnie cwańszych, bo, nie należy mylić mądrości z jej przeciwieństwem.

 569. legat
  8 marca o godz. 14:40

  „bo Gdańsk już nie był polski ponieważ ten głupi fiut i gwałciciel, Kazimierzem „Wielkim” zwany na swoje życzenie megalomana, Gdańsk sprzedał Szkopom i dla Polski odzyskała go dopiero Armia Czerwona”.

  To radziecka wersja historii („dopiero Armia Czerwona”). W rzeczywistości po bitwie pod Grunwaldem Gdańsk stanął po stronie Jagiełły i nawet przystąpił do mordowania krzyżackich urzędników dobijając rannych w bitwie grunwaldzkiej. Ostatecznie wcielony został do Polski przez Kazimierza Jagiellończyka w 1454, na samym początku wojny trzynastoletniej z Zakonem Krzyżackim. Choć nie była to łatwa kohabitacja Gdańsk był przy Polsce do czasów rozbiorów.

 570. maciek.g
  8 marca o godz. 19:57
  Szydło obiecywała w Kłobucku
  https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,84749,21600518,wiara-beaty-szydlo-nie-wystarczyla-w-klobucku-pociagow-pasazerskich.html
  a Duda w Końskich,

  Mój komentarz
  Z powyższego wynika, że PiS w swojej propagandzie się powtarza, z braku pomysłów wykorzystuje swoje dawne, cokolwiek zużyte triki propagandowe.

  Beata Szydło na dworcu w Kłobucku zapowiadała reaktywację kolei, PAD na dworcu w Końskich podpisuje uroczystą deklarację (chyba jest to ustawa) w formie zapowiedzi odbudowy kolei.
  Należałoby przypomnieć, ze w poprzednich kampaniach PiSowscy kandydaci przyrzekali zlikwidować wykluczenie komunikacyjne małych miejscowości za pomocą uruchomienia setek nowych linii autobusowych.
  Z tego też nici wyszły, jak z odbudowy przemysłu stoczniowego, budowy supernowoczesnych promów morskich, budowy nowych szlaków żeglugi śródlądowej, itd.

  Takie gadanie po próżnicy, ale zdarzają się tacy, którzy w to wierzą, bo wierzą w PiS i Prezesa, który ma pieniądze i daje ludziom pieniądze. Jak ma pieniądze, to skądś je ma, tak? Pieniądze są w kasie, a PiS jako jedyna partia rządząca wziął i nie dopuścił do tego, by te pieniądze, które są w kasie, jakieś mafie VATowskie , czy sędziowskie rozkradały.
  Mietyk Pisieluk wszystko nam blogowiczom w prostych słowach wyjaśni.

  Oraz przypomni, ze Tusk też obiecywał, ale nie dotrzymał słowa, tylko szystki piniondzy skrad i dał swoim złodziejom.
  Pzdr, TJ

 571. zyta2003
  8 marca o godz. 13:51

  „Wiec podane powody sa dwa: Kazimierz Wielki zamknal granice kraju, a drugie, ze kraj byl bardzio slabo zaludniony i np. odleglosc z Gdanska do Krakowa pokonywalo sie w 8 dni”.

  Masz rację Zyto, ówczesna Polska była słabiej zurbanizowana niż zachodnia Europa (tak jest do dziś) i ― co równie ważne ― nie leżała przy głównych europejskich szlakach komunikacyjnych, jak Italia, gdzie pod koniec XIII wieku ospa dotarła w pierwszej kolejności, podobno do Wenecji. I też, podobnie jak obecnie, przywleczona została ze wschodniej Azji, konkretnie nad Morze Czarne, wówczas przez Tatarów. Norman Davies pisze, że przez cały XIII wiek żaden władca europejski (Pomazaniec Boży) nie zachorował na dżumę. Dziś inaczej, na kwarantannie jest władca Lombardii, chory jest władca Lacjum, a lewicowy władca Toskanii zachowuje się jak chory na umyśle. 🙂

 572. kooperatywaMandragon

  Pisza, że Jesse Jackson poparł Bernie Sandersa na prezydenta. I piszą też, że to ma znaczenie.

  Jak również podają za NYT, że współpracownik prezydenta Trumpa Erik Prince prowadził infiltrację kampanii politycznych Partii Demokratycznej do Kongresu USA, inwigilację związków zawodowych oraz organizacji uważanych za wrogie prezydentowi USA.

  W nawiązaniu do strajków nauczycielskich o których pisaliśmy w ubiegłym roku …

  Wyżej wspomniany Erik Prince za pomocą podnajętych szpiegów przeprowadził operację kopiowania akt i nagrywania rozmów w biurze Amerykańskiej Federacji Nauczycieli w Michigan, jednym z największych związków nauczycieli w kraju. Potajemnie nagrywano lokalnych przywódców związku i próbowano zebrać informacje, które mogłyby zostać upublicznione w celu kompromitacji związku.

 573. Mauro Rossi,
  uprzejmie Was informuję, że po powiązaniu przez ciotkę Zytę Gdańska z Kazimierzem Wielkim dokonałem tylko pewnego skrótu, uważam za dość uprawnionego. Macie Mauro uczulenie na czerwone, to wszyscy wiedzą ale wicie rozumicie Mauro, Armii Czerwonej z historii nie wymażecie. Zmienić czerwone to Wy sobie możecie Mauro na postaci Gryzzzzeldy z Milanówka. Tylko.

  Natomiast od Was Mauro to bym chciał usłyszeć jak to jest, że aby zawrzeć kontrakt na maseczki czy coś tam innego koronawirusowego to trzeba było koniecznie z cypryjską spółką w której udziały ma radny PiS, zresztą kumpel Dudy. Kiedyś słyszałem takie hasło: -„A wystarczyło nie kraść” – czy jakoś to tak było Mauro? – nie? Wy Mauro może też z Cypru nadajecie?

 574. Bar Norte
  8 marca o godz. 11:35

  ― ”poddacie Balickiego ostracyzmowi …”.

  BN: „Znów liczba mnoga – symptomatyczne”.

  ― Bar Norte, bez urazy, to przecież nic osobistego. Zaliczam cię do Frontu Jedności Antypisowskiej, czyli establishmentu, który wyłonił się po okrągłym stole, przez lata miał się świetnie (choć ludzie gorzej), a obecnie zagląda mu w oczy widmo utraty władzy i wpływów na dłużej, o ile nie bardzo długo.

  BN: „Konsekwencją jest to, że lewica przyjęła współodpowiedzialność za to co wynika z owej ustawy i wspiera ministra Szumowskiego w walce z epidemią” … „W tym kontekście należy widzieć wypowiedź Balickiego … „.

  ― Ale przecież Balicki wyśmiewał iunctim jaki wprowadziliście do agendy politycznej łącząc onkologię z budżetem dla TVP: „miliard na onkologie w środę, miliard w niedzielę”.

  BN: „ … jak również tonujące, uspokajające napięcia polityczne w kontekście epidemii wypowiedzi Czarzastego, Biedronia, Zandberga, Zawiszy czy Żukowskiej”.

  ― Co ja zrobię, no nie wierzę, że nagle napadła ich przyzwoitość. Wyszło im z sondaży, że ludzie po prostu zaczęli się ich bać, stąd nagła zmiana tonu. Wywijanie pałką epidemii nie podoba się ludziom, zwłaszcza przez oczywiste skojarzenie, że opozycja od lat życzy rządowi wszystkich klęk. No to pewnie i klęsk na polu walki z epidemią. Zwłaszcza że wasi drodzy przywódcy bardzo wyraźnie czekali na pojawienie się wirusa w Polsce, chcąc użyć go w walce politycznej i nawet nie umiejąc tego ukryć. Zadziałał instynkt samozachowawczy ludzi.

  BN: „Konsekwencją jest to, że lewica przyjęła współodpowiedzialność za to co wynika z owej ustawy i wspiera ministra Szumowskiego w walce z epidemią”.

  ― Lepiej późno niż wcale. Przypomnij sobie co sam pisałeś lekceważąco, nie wiadomo na jakiej podstawie, że „Szumowski próbuje to ogarnąć”. A on wtedy ogarniał i teraz ogarnia.

 575. legat
  8 marca o godz. 20:43

  „Natomiast od Was Mauro to bym chciał usłyszeć jak to jest, że aby zawrzeć kontrakt na maseczki czy coś tam innego koronawirusowego to trzeba było koniecznie z cypryjską spółką w której udziały ma radny PiS, zresztą kumpel Dudy”.

  Chodzi chyba o testy na koronawirusa, on ma udziały w firmie 1,5 proc., czyli bez wpływu na zarządzanie. Firma ta mogła dostarczy testów zgodnych z zaleceniami WHO w odpowiednio dużych ilościach, dlatego ją wybrano. Podaż na europejskim rynku takich testów jest ograniczona, widomo z jakiego powodu.

 576. Mauro Rossi,
  zdążył sprzedać? – a na jak długo przed kontraktem? A skąd wiesz, że nie ma złotej akcji? Z Cypru tę wiedzę czerpiesz? Masz tam źródła? Kiedy wróciłeś z Cypru?.

 577. O, Rossi, fajnie, że jesteś. Twój ałtorytet w temacie kultury i sztuki (tzn. drugi ałtorytet, bo pierwszy to Zenek Martyniuk) raczył był dziś wyartykułować kolejną złotą myśl, tym razem z okazji Dnia Kobiet. Zapisz sobie do swojego sztambucha, może Ci się przyda w dalszej owocnej działalności zarobkowej:

  https://pbs.twimg.com/media/ESkfA8rXkAARZkK?format=jpg&name=medium

 578. Mauro Rossi

  Na wstępię dziękuję w imieniu lewicy za wyrazy współczucia dla towarzysza Nicoli Zingarettiego, gubernatora prowincji Lacjum – z tamtejszej lewicy – zakażonego koronawirusem na skutek skrajnego niedbalstwa prawicowych władz (Liga) prowincji Lombardia.

  Co do meritum …

  „bez urazy, to przecież nic osobistego.”

  Ależ nie traktuję tego osobiście, bo rozumiem, że na skutek lęków politycznych, zagubienia, nie nadązania nie możesz nad tym natręctwem wyrażającym się w stosowaniu liczby mnogiej zapanować.

  „Ale przecież Balicki wyśmiewał iunctim jaki wprowadziliście do agendy politycznej łącząc onkologię z budżetem dla TVP: „miliard na onkologie w środę, miliard w niedzielę”.”

  Podany przez ciebie cytat brzmi::

  „Balicki przyznał, że potrzebne są większe nakłady na opiekę zdrowotną. „Miliardów na zdrowie potrzeba więcej, ale nie metodą „miliard w środę, miliard w sobotę”. Poza tym PO naprawdę nie powinna tym grać, bo zawsze może spotkać się z pytaniem: dlaczego sami nie daliście chociaż 0,5 mld zł więcej na onkologię?”

  Gdzie tu widzisz wysmiewanie? I co to ma wspolnego z lewicą? Przecież Balicki tego do lewicy nie adresuje.
  Mauro, nie wiem gdzie ty to wyczytałeś?

  „Co ja zrobię, no nie wierzę, że nagle napadła ich (lewicę) przyzwoitość.”

  Mauro, twoja wiara nie ma nic do rzeczy. Lewica poparła ustawę przeciwepidemiczną, bo uwzględniono jej poprawki – pierwszy raz odkąd PiS rządzi. Premier i minister zdrowia za to podziękowali wylewnie – jak na polityczne realia kraju. Od tego momentu ustawa przeciwepidemiczna stała się sprawą wspolną – co zresztą podkreslają media PiS. Dziś np podkreśliła to prowadząca Wiadomości TVP.
  Mauro, znów nie nadązasz za przekazem dnia.

  W tym kontekscie nie co tutaj mowić jakiejś o twojej „wierze” bo ona nie ma znaczenia. Mozna mowić co najwyżej o twoich politycznych obsesjach.

  Nigdy nie pisałem lekceważaco o ministrze Szumowskim w kontekscie epidemii. To, że „próbuje ją ogarnąc” jest jego jego wielką zaletą. Nie jest mu lekko. Tym bardziej, że musi zmagać się w tym dziele z ignorancją PiS której najlepszym przykładem są twoje komentarze.

 579. Bar Norte 8 marca o godz. 21:50 do Mauro Rossi: – Mauro, znów nie nadązasz za przekazem dnia.

  Bar Norte,
  Maura się czepiasz? A co on winien, że SMSy z Nowogrodzkiej się opóźniają? Z przekazem dnia, znaczy.
  Gdybyś tak coś o Krzyżakach, bitwie pod Grunwaldem to byłaby inna sprawa, to by nadążał.

 580. legat

  Niejednokrotnie Mauro radziłem by sobie odpuścił bieżacą tematykę i skoncentrował się na antyku i średniowieczu, bo to mu najlepiej wychodzi. Zresztą jak sobie przypominam nie tylko ja mu to radziłem.

  I tak np dzisiejszy jego komentarz do zyty2003 o epidemiach w średniowieczu jest na pewno ciekawy i inspirujący do przemysleń.
  Ale już dygresja na temat współczesności (analogia, paralela itp) od ktorej się nie mógł powstrzymać jak zazwyczaj była typową kulą w płot bo wyraził nieswiadomie współczucie dla zarażonego „komucha” – znaczy gubernatora Lacjum, bo takie ma towarzysz Zingaretti poglady, jak to Mauro pisze „skrajnie lewicowe”. Z tej samej „skrajnie lewicowej” partii bowiem jest jak piętnowany przez Mauro nie tak dawno temu towarzysz Enrico Rossi z Toskanii.
  Tak więc z włoskim średniowieczem Mauro wychodzi ale już ze współczesnością to wpadka za wpadką.

 581. Bar Norte
  8 marca o godz. 20:38

  Nie przeraza Pana objecie kwarantanna 50 tysiecy obywateli przez sojusznicze wladze ?

  Co do tematu wyborow prezydenckich w USA.
  Klasy posiadajace maja wiele instrumentow gipsowania ust obywatelom.
  1. PZPR ( Partia Republikanska ) w ostatnich paru latach zamnela tysiace lokali wyborczych w biednych dzielnicach, zmuszajac wyborcow do rezygnacji z glosowania po calodziennym czekaniu w kolejce w listopadowym deszczu.
  2. Maszyny do glosowania w okolicach, gdzie wiekszosc obywateli glosuje na demokratow sa przewaznie zdezelowane i rejestruja glosy jako niewazne albo jako glos na przeciwnika.
  3. Masowo wykresla sie setki tysiecy obywateli z list wyborczych pod byle pozorem.
  Na przyklad w zdewastowanym przez zamykanie fabryk stanie Michigan wykreslono w 2018 roku
  z list wyborczych ponad milion osob.
  https://www.wktvjournal.org/secretary-of-state-details-why-how-1-2-million-michigan-voters-have-been-scrubbed-from-rolls/
  4. W obecnej kampanii wyborczej kandydaci zawiesili kampanie wyborcza , a nie zakonczyli jej , wiec prawica Partii Demokratycznej ( Bloomberg – republikanski burmistrz Nowego Jorku, Betegid, Klobuchar ,Warren i O’Rourke moga przekazac swoje glosy na podzegacza wojennego i ochotnika do likwidacji powszechnego systemu emerytalnego, wprowadzonego przez FDR- korporacyjnego drutociaga z Alzheimerem- Joe Bidena.

 582. Bar Norte
  8 marca o godz. 21:50

  BN: „Balicki przyznał, że potrzebne są większe nakłady na opiekę zdrowotną. „Miliardów na zdrowie potrzeba więcej, ale nie metodą „miliard w środę, miliard w sobotę”. Poza tym PO naprawdę nie powinna tym grać, bo zawsze może spotkać się z pytaniem: dlaczego sami nie daliście chociaż 0,5 mld zł więcej na onkologię?” „Gdzie tu widzisz wyśmiewanie?

  ― Choćby tu: „miliard w środę, miliard w sobotę”.

  BN: „I co to ma wspólnego z lewicą? Przecież Balicki tego do lewicy nie adresuje”.

  ― POKO to szeroki front, od Millera, Rosatiego, Święcickiego, Cimoszewicza (wszystko lewica) do „prawicy”. Wasz znakomity kandydat na prezydenta Biedroń też w końcu wybierał się do Chin (bo teraz tanio), pewnie po wirusa jak żartowano w sieci. Szczęściem Zandberg mu to wyperswadował.

 583. Mauro Rossi

  3 miesiace wiezienia dla osob opuszczajacych tereny objete kwarantanna.
  16 milionow obywateli w rejonie Mediolanu bedzie mialo zakaz opuszczania strefy zagrozonej koronowirusem w najblizszym czasie.
  https://www.theguardian.com/world/2020/mar/08/leaked-coronavirus-plan-to-quarantine-16m-sparks-chaos-in-italy

 584. Z powodów technicznych (awaria komputera pokładowego) zawrócony został znad Morza Północnego samolot LOT (B-789) lecący z Okęcia do Miami.
  Tu widać trasę:
  https://www.flightradar24.com/data/flights/lo29#241af346

 585. Mauro Rossi

  „Choćby tu: „miliard w środę, miliard w sobotę””

  Fundusz medyczny na onkologię prezydenta Dudy też cię śmieszy. Te zapowiadane 2,7 miliarda z jak królik z kapelusza w piątek w nocy a może w sobotę rano – już nie pamietam.

  Mauro, z kogo się śmiejesz? Wygląda na to, że sam z siebie.

  „POKO to szeroki front”

  Wybacz ale nie wiem co to jest „POKO”.

  Ale jesli masz na myśli PO i KO to tam z wymienionych przez ciebie jest Rossati i Święcicki. Ale to już są sprawy chrzescijańskich demokratów więc nie do mnie te uwagi.

  W każdym razie do Millera i Cimoszewicza Balicki swych opinii nie adresował, bo oni chrzescijańskimi demokratami nie są.

 586. kooperatywaMandragon

  „Nie przeraza Pana objecie kwarantanna 50 tysiecy obywateli przez sojusznicze wladze ?”

  Co to jest przy kwarantannie w Wuhan (11 milionów) czy w północnych Włoszech (16 milionów). A wszystko przed nami.

  Dzieki za uwagi o wyborach w USA. Tyle, że pan efektów politycznych koronowirusa nie wziął pod uwagę – poza wzmianką o zawieszeniu kampanii.

 587. Spośród wielu odmian koronawirusa dotąd jedynie sześć z nich atakowało ludzi, wirus z Wuhan jest siódmym podtypem. Epidemia zaczęła się pod koniec ubiegłego roku.

  Ludwik Stomma pisząc w tygodniku POLITYKA tegoroczne felietony nie poruszał tematu rozprzestrzeniania się siódmej odmiany koronawirusa. W pierwszym numerze tygodnika pytał czy w 2020 roku zatriumfuje dobro czy zło i postawił na remis. W trudnym okresie, a na okładce przypomnę redakcja pytała „Co jest ze światem nie tak?” przewidywanie remisu jest zachowawcze i bezpieczne jak w banku, bowiem stabilny kurs pozwala najlepiej prosperować.
  Jeszcze zdążył, jak zwykle w pięknym stylu, napisać dlaczego nie wstąpił do partii RAZEM, kolejny poświęcił rozprawie z pomnikiem Stalina, a ostatni (Polityka nr 7/3248) korzeniom nienawiści. Strona 88 tygodnika, na której ukazywały się felietony Ludwika Stommy pozostanie niestety pusta i autora nikt już nie zastąpi.
  Kolejny raz pochylmy głowy nad losem człowieka, który tak dzielnie walczył piórem o prawa ludzi i obywateli

 588. To pierwsza debata Faktów TVN24 (ma być powtarzana co tydzień) na temat kampanii prezydenckiej 2020. Warto było obejrzeć starcie, profesjonalnie poprowadzone przez dziennikarzy, reprezentantów wszystkich kandydatów na prezydenta bez względu na barwy polityczne lub ich brak (jak w przypadku Hołowni). W dyskusji brali udział również fani poszczegónlnych kandydatów.
  Tak trzymać! To była, moim zdaniem, niezła lekcja pluralizmu.
  Ciekawa jestem, czy odpowiednik takiego programu zaistnieje w TVP.
  https://tvn24.pl/polska/debata-faktow-kampania-2020-bielan-grabarczyk-zakroczymski-zgorzelski-maciejewska-i-szlapka-o-kampanii-prezydenckiej-4301801

 589. Bar Norte
  9 marca o godz. 0:29

  Rossiemu wyslalem doniesienie Guardiana ,
  ze za opuszczenie strefy kwarantanny dostaje sie 3 miesiace wiezienia.
  Ciekawe , ile bedzie u nas,
  bo nasze wieziennictwo surowsze nawet niz chinskie.

 590. Bar Norte
  9 marca o godz. 0:04

  BN: „Fundusz medyczny na onkologię prezydenta Dudy też cię śmieszy”.

  ― Wcale, chcieliście no to macie, ale jak już macie to też nie jest dobrze. Kiedy i jak może być wam dobrze? Może Biedroń powinien zrezygnować z kandydowania, w końcu i tak nie ma szans. Pieniądze zaoszczędzone na kampanii prezydenckiej tęczowego Roberta moglibyście przeznaczyć na cele onkologiczne.

  „Mauro, z kogo się śmiejesz? Wygląda na to, że sam z siebie”.

  ― Skupmy się na meritum, w tekście było o Balickim, a on z was się śmieje.

  ― „POKO to szeroki front”.

  BN: Wybacz ale nie wiem co to jest „POKO”.

  ― Na tym krótkim w filmie z Sejmu wszystko jest wyjaśnione.
  https://twitter.com/i/status/1071018843475193856

  „ … z wymienionych przez ciebie jest Rossati i Święcicki. Ale to już są sprawy chrześcijańskich demokratów więc nie do mnie te uwagi”.

  ― Sekretarze partyjni jak Rosati i Święcicki u chrześcijańskich demokratów to jednak dość ekstrawaganckie, nawet gdyby użyć cudzysłowu pisząc o „chrześcijańskich demokratach” w składzie POKO.

  BN: Do Millera i Cimoszewicza Balicki swych opinii nie adresował, bo oni chrześcijańskimi demokratami nie są”.

  ― Zostali wysunięci do PE przez POKO, nie przypuszczam, że przypadkiem. Jak widzisz nie ma co sugerować się logiem, wszyscy oni z jednolitofrontowego establishmentu III RP (ogólnie Antypisa), od europosłanki Spurek poprzez tęczowego Biedronia do narodowego Giertycha. Dlatego pisałem o szerokim spektrum. PiS najwyraźniej was wszystkich integruje, zamiast narzekać na Kaczyńskiego powinniście go docenić.

 591. Bar Norte
  9 marca o godz. 0:29

  „Zachęcam do przeczytania poniższej relacji z Włoch”.

  https://wyborcza.pl/7,75399,25770099,mediolan-w-panice-z-powodu-koronawirusa-mieszkancy-probuja.html#s=BoxOpImg3

  Zatem, Bar Norte, czytamy!

  No uwielbiam te „reportaże” (zza biurka) „Wyborczej”, minoderia idzie w zawody z ignorancją.

  „Mediolańczycy pobiegli w sobotę na stacje kolejowe, by uciec na południe”, pisze Wyborcza. Tak, tak, pobiegli na dworzec, mimo chorobowego osłabienia, bo samochody w Mediolanie nie są znane, podobnie jak fortepiany w Japonii. No i duże zdjęcie do tych podbieżek mediolańczyków w kierunku dworca, dobrane z wyrafinowanym znawstwem ― Amfiteatr Flawiuszów. Całkiem nieźle zachowany, tyle że od dość dawna stoi w Rzymie. To prawda, bez reportaży „Wyborczej” życie byłoby smutniejsze. 🙂

 592. Bar Norte
  Bardzo dobry program dokumentalny BBC o Czarnej Smierci.
  https://www.youtube.com/watch?v=e-SXusmVGGI

 593. Za podpisanie tej ustawy o 2 mld dla TVP , prezydent powinien zażądać głowy obu braci Kurskich, tak dla sprawiedliwej równowagi. To jest nierealny warunek, ale w Polsce cała polityka opiera się na sile chciejstwa politycznych karierowiczów. Film pokazujący cynizm tych politycznych graczy byłby znakomitym dokumentem pokolenia „nr 447”.

 594. Najciemniej pod watykańską latarnią…jak wytłumaczyć fenomen namnażania chińskiej czerwonej zarazy, właśnie w kraju katolickim…i mafii…Tak sobie myślę prywatnie, że Jędraszewski zna odpowiedz…i powiąże z grzechami…wirus spadł z nieba…jak mówią ludzie w parafii…

 595. W ramach klauzuli sumienia odmówiono leczenia onkologicznego…2 mld, to roczny haracz przez 5 lat…Telewizja publiczna w osobie szamana Nowaka i wody w plastiku przywracała zdrowie…wystarczyło umyć ręce i stworzyć koronę energetyzującą wokół flaszki…Tak sobie myślę prywatnie o telewizyjnej energetyzującej misji…ale po umyciu rąk…a potem chorobie pokazać palec Lichockiej…To nowa nazwa płynu dezynfekującego w wersji orlenowskiej na spirytusie bez akcyzy…

 596. Krwiak Jędrzejczyk twarzą sportu kobiecego czy stosunku do kobiet w krajach religijnych… ona wyraziła zgodę…przy ołtarzu…Tak sobie myślę prywatnie o klapsach domowych…pod ochroną państwa…

 597. Nie lubię PiS-u
  Jurek Owsiak po ogłoszeniu wyników 28. finału poprosił każdego, kto nie zgadza się z przekazaniem 2 mld zł na media narodowe, o polubienie jego posta na Facebooku. Chce zebrać milion polubień. „Da mi to prawo mówić o tym głośno”.
  Wchodźcie na link i kliknijcie Jurkowi LUBIĘ TO:
  https://www.facebook.com/…/a.282888165123…/2791451174267190/

 598. SSSYNY ROZ….DOLĄ WSZYSTKO !!! NAWET MOJĄ UKOCHANĄ TRÓJKĘ

  Anna Gacek
  To zdjęcie z wczoraj. Z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziłam w Programie Trzecim Polskiego Radia.

  Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa.

  Decyzją Prezes Polskiego Radia – ze skutkiem natychmiastowym – nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki.

  Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Jesteście najlepszymi Słuchaczami na świecie. Dziękuję również wszystkim Artystom – relacje z Wami były, są i będą jednymi z najważniejszych w moim życiu.

  Była to wielka przygoda. Ponad tysiąc audycji. Sesje, koncerty, premiery, prowadzenie Listy Przebojów, dziewięć lat na Męskim Graniu, trzynaście na Off Festivalu, kilkanaście lat w antenowym, wspaniałym towarzystwie Wojciecha Manna.

  To także kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny, często pierwszych w Polsce, najczęściej jedynych. Szaleństwo, wiem. Inwestycja w moją pasję, w moją zawodową miłość.

  Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu. W tym miejscu chcę przeprosić za niezrealizowanie wszystkich umówionych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie rzeczy – od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki…

  Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana.
  Cheers!

  https://www.facebook.com/annaagnieszkagacek/photos/a.829753207120476/2739353399493771/?type=3&theater

  Hakkaa päälle PiS

 599. PRUSZKÓW WYGWIZDAŁ DUDĘ

  Dziś ten, który pozbawił środków do leczenia, a więc do życia, chorych na raka, przyznając je propagandowej telewizji rządowej, miał czelność pojawić się znowu w publicznej przestrzeni. Andrzej Duda, który ma za nic ludzkie życie i losy chorych. Liczy się dlań jedynie władza i pieniądze.

  Duda wybrał się do Pruszkowa, gdzie w tamtejszej szkole zorganizowano mu czołobitną akademię na cześć, pilnowaną przez szwadrony policyjne, ściągnięte chyba z całego Mazowsza. Wewnątrz czekali już płatni klakierzy i funkcjonariusze partii, ale na zewnątrz witali Dudę rozsierdzeni mieszkańcy i moi przyjaciele z Lotnej Brygady Opozycji.

  Trzymali w rękach plakaty z sarkastycznym podziękowaniem od chorych, którzy zostali przez Dudę pozbawieni szans na leczenie. Zapraszam do obejrzenia transmisji:
  https://www.facebook.com/VidKOD/videos/247635139583034/

  Od lat sami dzięki Jurkowi Owsiakowi zrzucamy się na zakupy dla niedoinwestowanej służby zdrowia. W tym roku znowu pobity został kolejny rekord. Szef WOŚP zabrał głos w tej bulwersującej sprawie:

  „Nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział, że 186 milionów złotych, które zebraliśmy, wobec tych 2 miliardów złotych przeznaczonych na telewizję państwową, to jest cząstka. To niecałe 10 procent z tych 2 mld, które zostaną wydane w jednym roku – mówił Owsiak. I dodał: – Telewizja nie leczy. Leczą lekarze w szpitalu, za pomocą urządzeń kupionych za 1/10 tej sumy.”

  Polacy dostrzegają, że dotychczasowy prezydent ma ich za nic, że nie liczą się ich losy, że są jedynie okłamywani i używani do realizacji wyborczych sukcesów. Słupki poparcia spadają, PiS wpadł w panikę, podobnie jak Kaczyński.

  2 miliardy to kupa forsy, która zostanie teraz roztrwoniona na poparcie dla Dudy podczas kampanii wyborczej. Chorzy onkologiczni będą umierali w ciszy, lecz zostaną pomszczeni przez oburzonych wyborców. Przy urnach wyborczych w maju.

  Brawa dla protestujących w Pruszkowie – za odwagę i za obywatelską postawę!

  Przemysław Wiszniewski

 600. Podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez LK uczyniło hunwejbinów poddanymi Unii…to inna odmiana Jałty, a w zasadzie pańszczyzny…Tak sobie myślę prywatnie, że teraz wychodzi szydło z worka…a wystarczyło nie podpisywać, a nad Smoleńskiem zawrócić…wirus to pokazuje…teraz umywają ręce od wszystkiego…

 601. Blog, kiedyś forum wymiany myśli, często nietuzinkowych, często kontrowersyjnych – ale zawsze na pewnym poziomie, za sprawą ruskich trolli i debila, wklejającego linki – stał się po prostu żenujący.

 602. Najlepsze do walki z PiS byłyby dzieci.

  blob:https://web.whatsapp.com/3c4e1e8c-53cb-4999-a615-1960f0c34373

 603. qurwik,
  jak to z tą nogą stołową jest w końcu?
  Jesteś mądrzejszy czy nie?

  Jebać PiS

 604. Optymatyk
  8 marca o godz. 19:46

  „Umiłowani w (nie)-wierze”, musicie to obejrzeć i posłuchać do końca, bez tego nie zdacie sobie sprawy, w jakich czasach żyjemy.
  https://www.youtube.com/watch?v=J1vsUiTNRHA
  ______________________________________
  Tak, po obejrzeniu tego chciałoby się rzec, że „i smieszno, i straszno”! Kto nie widział, niech zobaczy.
  Zaraz po obejrzeniu tego filmu rozpocząłem samobadanie w celu sprawdzenia, czy pod moją powłoką doczesną coś się nie przemieszcza, bo -choć mleka krowiego nie używam, lecz wyłącznie zamienniki sojowe tudzież migdałowe, to jednak mleko jest mlekiem. Obmacałem się bardzo dokładnie, ale nic, co by wystawało pod skórą i wędrowało pod nią, nie stwierdziłem. Czyli demona nie mam, czyli mleko, które przez 62 lata mojego życia nie było opętane, a tym samym i ja.
  Inną korzyścią, którą dało mi zapoznanie się z tym filmem, to to, że poczułem się dumnym Polakiem-katolikiem, a tę dumę wprawił mnie ks. prof. Guz, który stwierdził, że dzięki współpracy z Panem Bogiem, już nie Żydzi, nie Niemcy, ale Polacy decydują o losach świata. I to by się zgadzało, ponieważ: Świat został zaatakowany przez koronavirus, niemal wszędzie z dnia na dzień rośnie liczba zainfekowanych, tylko w Polsce, dzięki jej współpracy z Panem Bogiem można ich policzyć na palcach obu rąk. A skutki są następujące: otóż z Panem Bogiem eliminujemy ze swiatowych rynków dotychczasowych hegemonów, a co za tym idzie, wchodzimy tam my (było się naśmiewać i potępiać panią minister Emilewicz?!) ze swoimi produktami, ze swoją technologią, ze swoimi specjalistami, bo ichniejsi, za sprawą CODV-19 wymrą jak muchy.
  Niektórzy z nas drwili sobie- ze skruchą i wstydem przyznaję, że również i ja byłem w tym niezacnym gronie – z słów premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział rechrystianizację Europy, a teraz? Proszę bardzo, zapowiada się nie tylko rerchrystianizacja Europy, ale i całego świata, a co za tym idzie zwiększy się liczba powołań kapłańskich i znów polskie seminaria duchowne zatętnią życiem, kapłaństwo ponownie stanie się tak opłacalne, jak za swoich najlepszych czasów!

  Głupio mi teraz, bo strasznie kpiłem z Trójmorza, a teraz widzę, że ze mnie Dureń Durnowaty i Cymbał Cymbałowaty a do tego Nieuk, bo nie tylko trzy morza przed nami, ale wszystkie morza i oceany! Polska na czele Wszystkomorza! Miał rację Mauro Rossi i miał rację Geozak, choć oni skromnie ograniczali się do Trójmorza jedynie, ale rozumiem ich – nie chcieli zapeszyć.

  Oczywiście nie byłoby to wszystko możliwe bez Jarosława Kaczyńskiego, który w swej Żoliborskiej Pustelni wiódł długie rozmowy z Panem Bogiem i tylko On mógł Go przekonać. Bo jeśli nie On, to kto?

 605. Rozdzielenie wizyt
  Jak donoszą media, w 2020 roku 10 kwietnia nastąpi rozdzielenie wizyt w Katyniu. Premier poleci oddzielnie, prezydent oddzielnie.

  Tzw. „rozdzielenie wizyt” premiera i prezydenta w Katyniu w kwietniu 2010 roku PiSowscy politolodzy i eksperci traktują jako jedną z przyczyn katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Jak to rozdzielenie wizyt miało wpłynąć na lot do Smoleńska zakończony katastrofą – nie wiadomo, lecz smoleńscy specjaliści głośno krzyczeli, że spowodowało.

  Tym, razem „rozdzielone” delegacje, jedna z premierem, druga z prezydentem nie polecą do Smoleńska, wylądują w Białorusi w Witebsku i stąd zostaną przewiezione do Katynia.

  Nawiasem mówiąc, czy raport z Uniwersytetu w Wichita, Kansas, USA o zamachu samolotowym wielowybuchowym termobarycznym na prezydenta RP przeprowadzonym w Smoleńsku dnia 10 kwietnia 2010 roku jest już gotowy?
  Dziesięć lat mija i prawda o zamachu na prezydenta RP w Smoleńsku i krwi na rękach Tuska wciąż idzie do nas.
  Pzdr, TJ

 606. Głupie pytanie

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2785337284852818&set=a.862132860506613&type=3&theater

  Chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia: Małgorzata Kidawa-Błońska.

 607. Na stronie 10. GW uderzający artykuł pod tytułem „Czystka w królewskiej rodzinie Saudów” ze zdjęciem brata i bratanka króla, wyprowadzonych o świcie ze swoich pałaców przez zamaskowanych i uzbrojonych królewskich gwardzistów.

  U nas wszyscy Polacy to też jedna rodzina

 608. mag 0.40
  Były dwa tematy główne, koronawirus i prezydenckie wybory. Przedstawiciel PIS opędzał się jak mógł od stawianych obozowi władzy zarzutów, a był atakowany z każdej strony.
  Czy ktoś kogoś przekonał? Powinno być głosowanie po takiej debacie
  Pozdr

 609. jobrave
  9 marca o godz. 11:12

  Mój komentarz
  O tym, że kapłan potrafi mówić byle co do ludu, świadczy fragment wypowiedzi księdza z zalinkowanego klipu o tym, ze w Nowym Jorku w 2001 roku samolot nie uderzył w wieżowce WTC, a to co nam pokazywano w telewizji, to symulacje (słowo równie trudne jak ojkofobia, anihilacja lub ksenoglossa).
  Ksiądz tłumaczy, że wieże nie mogły się zawalić od samolotów, ponieważ wszyscy wiedzą, naukowcy to powiedzieli, że te wieżowce były żelbetonowe, że samolot nie jest w stanie przebić żelbetonu oraz że tam elementy wieżowców zamieniały się w ciecz i opadały na ziemię, a przecież wiemy, że prawa fizyki nie można ominąć i prawa chemii też (taką sama argumentację stosuje na EP Rossi w sprawie katastrofy smoleńskiej). To nie były samoloty, to co widzieliśmy w TV, to były symulacje – przekonuje ksiądz.

  Mam propozycję. Natychmiast wykonać rozmowę z tym księdzem i zaprosić do Podkomisji d/s wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej pod przewodnictwem Macierewicza. Praca pójdzie do przodu, a prawda będzie szła do nas.
  Pzdr, TJ

 610. Dzisia nasz Siondz Probuszcz zrobił nam take niespodziwane nispodziwankie ży my siem jej wcali nispodziwali.
  Najsampjerw zabili szyski dzwony w naszem Kuścieli wtenczas szyski ludzi wiedzom ży cuś ważne je w Kuścieli i trza szybku tam być.
  My siem szyskie tam zbjegli i patrzym a przyd Kuściołym stali trzy czarny duży lemuzyny, dziesińc ałtów pulicyjnych, żandary wujskowe tyż w ałtach z kogutamy, antyturysty w gamizelkach i karabynach i chełmach, ze sto Żułnierzy Polskich z karabynami, sztyry czołgi, dwa elikuptery i osim harmatów.

  Dźwi ud śrudkowyj lemuzyny si utwurzyli i wyszeł z nij Harcybiskup kturen miał na rencach poduszkie na tyj puduszkie była złota krzynka z Krzyżym na czubku. A z drugich lemuzyn wyszły sięża w kumeszkach a nich w brami czekały nasz Siondz Probuszcz, Wikary i Ministranty i wzieny Arcybiskupa ze Krzynkom pod bardachim żyby dyszcz ni padał jagby spad. A jeszczy naubkołu biegali te cywilne w garniturach pud krawatym i czarny ukulary co majom i sprynżyny w uchach i pilnujum Rzondu uchraniarzy taki.
  I Harcybiskup wszeł na hambonu i stamtond gadał:
  Dzienki Waszemu Pruboszczu Pambuk zesłał wam Skarb Wielgi bu Probuszcz wymodlił dla was Religwje Świente Świntego Jana Pawła Druga Papirza Poljaka Kturen Jest W Niebi i Ma Pieczeń nad Narodem Naszym. Tam w ty krzynce na złoty poduszki spoczywa Dżazga Narciarska z Nartów Świntygo Janu Pawłu Drugu kturen jeździł na tych Nartów po Polskich Gurach i Wam Bogusławił. Una lepi chroni przyd krowuwisurem aniżeli najlipszy likarstwu.
  Gadał jeszczy ży ta Religwja ni moży zostać w naszem Kuścieli bu lewaki mogum jom ukradnonć ali ży jest Kopja Tyj Religwi tyż Dżazga i jak jom potrzeć o Prawdziwe to jagby una byla taka sama. I potar i dał du krzynki a tamte Prawdziwy dał du taki puszki złotyj i zakryncił. I pujechały spuwrotym.
  A Siondz Probuszcz moczył te Nowe Dżazgie w Kszcielnicy we Wodzi Świncony i kazał nabirać jom chochlom żyby mi piły i zdrowe były. I szyski my płakali taki zruszony my byli.

 611. Ryś o kościele:
  „Potańcówki u Rydzyka”
  „Jeden z uczestników spotkania pytał: „Czy pożądaną w Kościele różnorodnością są potańcówki, które dyrektor Rydzyk organizuje dla polskiego rządu w swoim toruńskim imperium? Czy pożądaną różnorodnością są pełne nienawiści słowa abp. Jędraszewskiego o tęczowej zarazie?”. https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/abp-grzegorz-rys-mocne-slowa-o-pedofilii/m2c1j1h

 612. Żarty, żartami, ale czy to nie składa sie wszystko do kupy, że to teraz Polska rządzi światem i że rownocześnie wszędzie chorują na ten korona wirus, a w Polsce prawie wcale. Czy zamiast interesować sie laboratoriami CIA , o który była tutaj mowa jako žrodlo zarazy, nie powinniśmy zainteresować się laboratoriami KK i PiSu ?

 613. @MietykPisieluk_Poljak.Katolik!

  Panie Mieczysławie!
  Najpierw pan mnie dziękował za porady (nie ma za co!), to ja teraz panu wdzięczność wyrażam za przypomnienie ważnej, a nawet życiowo istotnej sprawy.
  Pański opis przybycia do waszej parafii relikwii trzeciego (czwartego?) stopnia dał mi bardzo do myślenia.
  Bo ja otóż jakieś 15 lat temu byłem na Jasnej Górze i tam, po znajomości, wszedłem w posiadanie świętego obrazka.
  A cóż jest nadzwyczajnego w świętym obrazku, zapyta jakiś ignorant.
  Otóż jest.
  Bo na odwrocie tego obrazka przyklejony jest kawałeczek tiulu i napisane, że to fragment welonu potartego o OBRAZ 😎
  I teraz ja tę cenną rzecz znalazłem w szufladzie, w mojej kolekcji kuriozów, i przemyśliwam, gdzie ją najlepiej umieścić w razie wirusa.
  Nosić przy sobie, powiesić pod lusterkiem w aucie, dać żonie…?

 614. … pocierać inne obrazki i sprzedawać?

 615. Z doświadczenia wiemy, że przy podwójnych wizytach w Smoleńsku, ryzyko się podwaja, ale jak Kaczyński chce te ryzyko wziąć znowu na siebie ?
  Niby opowiada sie, że nie wsadza sie wszystkich najwyższych władz państwowych do jednego samolotu, bo w razie nieszczęścia (Boże uchowaj), ktoś musi rządzić , ale Szeregowy Poseł przecież chyba się nie wybierał ?

 616. Kolonizacja Marsa a głodująca ludność świata…to jak ratowanie tvp nad Wisłą…o złotym nocniku cesarza Etiopii nie wspomnę…Tak sobie myślę prywatnie, że bożek pieniądz odbiera rozum…

 617. @jobrave
  Przyjacielu blogowy, przeglądam ci CNN, a tam też o zakupach papieru klozetowego!
  Urodziłeś się, ‘jobrave’, po Październiku’56, więc nie masz w oczach widoku krajan na chodnikach, obwieszonych papierem na sznurku.
  Jak tam w Londogradzie?
  Cheers

 618. @mag
  Też widziałem debatę w TVN.
  Rzecznik KO za nerwowy.
  Dobry prawnik od Hołowni.
  Pani od Biedronia wyróżniała się pozytywnie, nie kiwała głową (ślady charyzmy).
  Bielan nie miał łatwo.

  Co będzie po debacie Prawnuczka-Duda?
  Radziłbym nie stawiać na stoliku Dudy proporczyka z logiem PIS, raczej napis „prezes” byłby złośliwszy.
  Nara

 619. @legat
  Nasza opinia o zmianie w taktyce wyborczej Jarka, nie ma, na razie, odbicia w mediach.
  Prof. Dudek, po raz któryś powtarza, że dla Jarka porażka Anżeja, to klęska, klęsk PZPRawicy.
  Ale poczekajmy tydzień.

  Jarkowi pewnie przychodzi do głowy, że kryzys gospodarczy w Polsce może doprowadzić do dramatycznych zmian politycznych u rządzących.
  Młode pisdzielce mogą zwalić winę na Jarka.
  A Lewica będzie się domagała delegalizacji PIS.
  Pozdr.

 620. Nie było papieru, ale była pasztetowa regionalna na jego bazie- zakłady mięsne Racibórz…Tak sobie myślę prywatnie, że papier toaletowy był wtedy uniwersalny, do użycia górą i dołem…komu to przeszkadzało…

 621. @stasieku
  Miałam podobne odczucia. Bielan nie tylko nie miał łatwo, ale wręcz sobie nie radził. Marsowe oblicze plus wyświechtane frazesy o „dobrej zmianie”. Ani odrobiny świeżości, którą wnosili młodzi ze wszystkich opcji.

 622. tejot
  9 marca o godz. 11:53,
  W odnośniku zamieszczonym przez Optymatyka, jest również ta wypowiedź tzn. na temat samolotów i wież, i również autorstwa wspomnianego ks. prof. Tadusza Guza z KUL, od którego nb. poglądów rzeczony KUL stanowczo się odcina.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Guz
  Swoim wpisem Tejocie, uświadomiłeś mi pewną bardzo istotną rzecz – otoż, o ile mnie pamięć nie myli, to w podkomisji Maciera nie ma ani jednego duchownego! Aż wierzyć się nie chce, że owo przezacne grono nie ma choćby swojego kapelana! Czy to możliwe, że w ciągu minionych 10. lat łasa na kasę korporacja czarnych pasterzy przeoczyła instytucję dającą darmo ponad 10 tys. zł miesięcznie? Cóż spowodowało, iż w gronie zawiadywanym przez osobę hołdującym „wartościom” nie pojawił się dotychczas ktoś duszpasterzący? No chyba że jakiś kapelan z MON lub z Ordynariatu Polowego pobiera dolę z podkomisji. Ale w sumie nie o tym chciałem, bo – choć kwestie duszpasterskie są ważne – to jednak absolutnym priorytetem jest wyjaśnienie, w jaki sposób dokonano tej bezprzykładnej zbrodni na Prezydencie Wszech Czasów, a tym zbrodni na Suwerenie?
  I tu rodzi się pytanie: Dlaczego nie sięgnięto po profesora księdza Guza Tadeusza? Przecież jego nauki są znane nie od dziś? A jego wiedza na temat m.in. symulacji przyczyniłaby się do wyjaśnienia Zbrodni Smoleńskiej w znacznie krótszym czasie. I tu nasuwają się brzydkie – i niesłuszne zapewne – podejrzenia, iż nie chodzi o wyjaśnienie, lecz o wyjaśnianie, wyjaśnianie w nieskończoność, albowiem wyjaśnienie, jakiekolwiek ono by było, zamknie kurek z darmową kasą dla członków owej podkomisji, skończą się podróże po świecie, kasa na „eksperymenty”, „ekspertyzy”, delegacje – diety, rozłąkowe i inne takie tam.

  Ja się zastanawiam, po jakie licho jeszcze ta Łyczita Juniwersiti skoro podkomisja ustami Maciery ujawniła już tyle p-o-r-a-ż-a-j-ą-c-y-c-h dowodów Zbrodni, że już dawno temu można było wziąć za dupę Tuska i Putina? Po co udowadniać coś, co zostało już po stokroć udowodnione? Zatem jeśli odrzucimy wersję niesłuszną i brzydką, czyli bezczelne wyłudzanie, okradanie podatników przez Macierewicza i jego ferajnę, to pozostaje nam przyjąć wersję bezwzględnej uczciwości – bezwględne potwierdzenie bezwzględnie potwierdzonego. Tym zajmuje się teraz Łyczita. Łyczitowcy mają już wszystko, co trza, by ogłosić ostateczny werdykt. Tu przypomina mi się ekspert smoleński niejaki Taylor. On też miał wszystko, co trza i na podstawie tego ogłosił, iż Zbrodnia spowodowana została wybuchami w samolocie. Tu godzi się dodać, że Taylor szczerze przyznał, iż swoją opinię powziął, posiłkując się… referatami członków podkomisji ds. Zbrodni. Dzięki opinii Taylora członkowie podkomisji, powołując się na tę opinię, mogli ogłosić, że ekspert Taylor popiera ich stwierdzenia, że na pokładzie tutki doszło do wybuchów.

  Nie ulega wątpliwości, że pedantyczny aż do bólu Tośku Maciernięty dostarczył łyczitowcom referaty podkomisjantów smoleńskich oraz ekspertyzę Taylora, a to przecież fundament. I oni stwierdzą zgodność referatów z ekspertyzą, po czym na podstawie tychże stwierdzą, że na pokładzie tutki doszło do wybuchów, które spowodowały śmierć pasażerów. Na ekspertyzę z Łyczita powołają się z kolei Taylor i podkomisjanci i na jej podstawie ogłoszą przed 10 kwietnia br. ostateczny i niepodważalny i p-o-r-a-ż-a-j-ą-c-y werdykt.

  Ale ciągle nie odpowiedziałem na kwestię dotyczącą Guza. Podejrzewam otóż, że Guz, profesor katolicki, specjalista od protestantyzmu, żelbetu, żydowskich mordów rytualnych z uwzględnieniem wytaczania krwi z Polskich Dzieci na macę, ekspert w dziedzinie metalurgii, kruszywa, kratownic, betoniarstwa zbrojonego i nie, symulacji – był tajnym członkiem tej podkomisji, a tym, że tak było, świadczy to, co on mówi i pisze.
  Niewykluczone, że ujawni się za miesiąc.

  Ps. A z drugiej strony, to nie wiem, czy się tak napalać na te ujawnienia smoleńskie, bo pamiętam, jak -chyba w ubiegłym roku, sam Kaczy w okolicach rocznicy stwierdził publicznie, że dowody są i są tak straszne, że „mogłyby zaszokować społeczeństwo”, toteż i to być może, iż przed 10 kwietnia podkomisja ogłosi, że dowody są, ale tak strasznę, że nie ogłoszą, żeby nie szokować. 🙂

 623. stasieku,
  Czasy naszyjników toaletowych pamiętam doskonale, bo to przecież głównie lata 80. Ale wcześniejsze czasy też pamiętam, urodziłem się w listopadzie 1956 r. Myślę, że w tych czasach większość rodaków nie bardzo wiedziała o istnieniu papieru toaletowego, co było widać szczególnie w toaletach ogólnodostępnych -na ścianach, słynne tzw. tysiąc sto jedenaście (bardziej graficznie -1111) – sorry jeśli czytasz to przy jedzeniu.
  Były też gazety. Co prawda tu i ówdzie nieśmiało ostrzegano, żeby ich nie używać, bo farba drukarska zawiera ołów, a ten niezbyt dobrze działa na organizm, a zatem i na wiadomą kiszkę.
  W plenerze stosowano łopian, albo liść babki, jeśli był odpowiednio duży.
  Najpopularniejsza była „Trybuna Ludu” jako surogat, z racji największego nakładu. Ciekaw jestem, jak reagowały na to dupy antykomunistów, bo z jednej strony podcierając się Stalinem, Bierutem, Gomułką, czy Jaruzelskim mógł mieć złośliwą satysfakcję, ale z drugiej strony kontaktował(a) się intymnie z tymiż, jak też i z ohydnymi treściami tzn. komunistycznymi artykułami, zawartymi tamże. Podcieranie się wydawnictwami niekomunistycznymi też stwarzało problem, ponieważ łatwo było o profanację – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Zorza” itp. Antykomunistka Lichocka podcierała się zapewne środkowym palcem, Mauro być może też.
  W Londynie papieru w supermarketach nie uświadczysz, ale w sklepach, których właścicielami są Pakistańczycy i Arabowie -stała podaż, choć oni sami papieru nie używają, bo każdej „dwójce” myją tyłki.
  Makarony, ryż, soja i inne podobne sypkie produkty znikły, podobnie jak wszystko, co w puszkach. A w polskim sklepie, który od czasu do czasu odwiedzam zero paniki, wszystko jest, nawet papier. Aż dziw bierze, ale dzieje się tak zapewne dlatego, że polskie sklepy mają wyższe ceny niż w supermarketach i pewnie też dlatego, że nie ma jeszcze zbyt dużej paniki na Wyspach.

 624. GajowyM.
  9 marca o godz. 12:26
  Panie Gajowy
  My si już pytali Pruboszcza czy my sy możym tyż tak pucierać ali Siondz Probuszcz muwił ży to niważny bu my nie som uprawiony do tegu by mu Świncyń ni mamy. To Siondz musi potrzyć.

 625. @GajowyM.
  Możesz zrobić tak: obrazek z tiulem przekrój na pół, by podzielić się świętym talizmanem z żoną. Każde z Was może nosić swoją połówkę w jakiejś saszetce do zawieszenia na szyi.
  A najlepiej schowaj obrazek z powrotem do szuflady albo wyrzuć.

 626. @jobrave
  Pamiętam z Iranu, że przy zwykłej szosie, w takich budkach-kiblach, oprócz „dziury ogólnowojskowej” był kranik z wężykiem.
  Skąd była ta woda – hój znajet.
  Ścisk, Mietyka czytam żonie.

 627. @jobrave
  Metafizyka?
  Kwadrans po napisaniu do ciebie o papierze, dzwoni żona (jest przy wnukach) i prosi:
  „przyjedź po mnie, musimy kupić nasz ulubiony papier klozetowy w Biedronce.”.
  Pojechałem, kupiliśmy – spokój w domu zapanował.

 628. @jobrave

  podcierając się Stalinem, Bierutem, Gomułką

  Z opowiadań rodziców wiem, że w czasach stalinowskich, zanim pocięło się gazetę na kwadraty do zawieszenia na gwoździu w wygódce, należało starannie wyciąć zdjęcia Wielkiego Językoznawcy, żeby kto życzliwy nie doniósł o wrogiej postawie politycznej 🙄
  Zdjęcia były używane potajemnie lub palone.

 629. @jobrave
  Kiedyś, spędzając wakacje u mojej ciotki, odkryłam że za papier toaletowy robią pocięte strony „Przekroju” z połowy z lat 50. Obok leżał stos egzemplarzy jeszcze w całości. Odtąd zasiadałam w klopie do lektury i trudno mnie było stamtąd wykurzyć.To był przecież fantastyczny tygodnik, zwłaszcza po 1956. Zaproponowałam Ciotce, żeby przerzucić się na „L’Obsservatore’ R o m a n o (prenumerowała polskie wydanie), bo papier lepiej się nadaje do wiadomych celów. Pogoniła mnie ścierą, bo była to krewka kobieta. Wkrótce i tak wyjechałam.

 630. A tzw. wyklęci wieszali zdjęcia na gwożdziu…Tak sobie myślę prywatnie o walce propagandowej, jeszcze przed ulotkami i koktajlami w milicyjne suki…Prenumerata mogła zdradzić po wycinankach…więc podrzucano sąsiadom…o czym w zbiorach IPN…

 631. Luksemburg. Skoro sędziowie popełniali wykroczenia, to wystarczyło egzekwować prawo do ich usunięcia włącznie…Tak sobie myślę prywatnie, że dopisywanie zakazów, nie przewidzianych w KONSTYTUCJI naruszało praworządność….Ogólnie MS w Luksemburgu przemówiło językiem Rydzyka i Jędraszewskiego: sędziowie zgrzeszyli i dostali od Kaczyńskiego pokutę…czyli nic się nie stało oraz łapy precz od pisowskiej sprawiedliwości, najlepszej w okolicy…

css.php