Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

28.11.2020
sobota

Rejestr zdrajców

28 listopada 2020, sobota,

„Pieniądze albo życie”, „Dawaj forsę i spadaj!” – tymi mniej więcej słowami zwraca się Polska do Europy, a konkretnie do Unii Europejskiej. (– Chciałbym coś zjeść i pić. – A konkretnie? – pyta kelner. – Konkretnie to pół litra i ogórki). Uważamy się za Europejczyków, a nasz kraj za część Europy, w dodatku Środkowej, ale to, co nas w Europie interesuje najbardziej, to jej pieniądze, którymi nie chce się z nami podzielić.

Dania, Holandia, Finlandia wcale nie marzą o tym, żeby dopłacać do reżimu Kaczyńskiego. A poza tym co oni jeszcze mają nam do zaaferowania? Tylko zepsucie, LGBT, imigrantów, rozmaitych Turków i Arabów. Najlepiej niech położą gotówkę tam gdzie zawsze, pod kamieniem, i niech spadają.

Zachód, jak się dowiadujemy od Roberta Tekieli („Sieci”), uprawia u nas „dywersję ideologiczną”. Przeczytałem ten termin z rozrzewnieniem, ponieważ był modny w latach 60. ubiegłego wieku. Byli nawet autorzy (np. Janusz Kolczyński), którzy się specjalizowali w zwalczaniu „dywersji ideologicznej”, na ogół ze strony „NRF”, Izraela i CIA.

Wszelkie zło płynie z Zachodu, ale teraz znalazło sobie inny kanał: organizacje pozarządowe, tzw. NGO. „Open Society Foundations, Fundacja Batorego to instytucje wymierzone w porządek prawny naszej ojczyzny. Jeśli zostanie wprowadzona pełna księgowość u ich polskich beneficjentów, nastąpi koniec dywersji ideologicznej w Polsce. Koniec nieuczciwego lobbingu w stylu Greenpeace” – pisze Tekieli.

I dalej: „Musimy bronić wspólnoty. Bronić krzyża, bronić ojczyzny. Apeluję do premiera Morawieckiego, by natychmiast zmienił polskie prawo i wprowadził pełną księgowość w NGO. Publicznie musi być wiadomo, skąd na antypolską, antyrodzinną propagandę idą pieniądze. Kwoty, daty, donatorzy. I nie słuchać krzyków pani (…), że to działanie jak Putin. Co z tego? Nawet Hitler oddychał. Czy w związku z tym mamy się udusić?” – kończy prawicowy publicysta i oryginał.

Pan Tekieli nie musi się dusić, bo jego marzenia już się w Polsce spełniły. Każda fundacja – od najmniejszych do największych – musi prowadzić księgowość, która jest jawna, a poza tym raz do roku wysyłać sprawozdanie finansowe, także do sądu i urzędu skarbowego. Cały sztab urzędników kontroluje te sprawozdania, domaga się wyjaśnień, korekty etc. Reżim w Polsce od dawna zmierza do ściślejszej kontroli „trzeciego sektora”, podobnie władze Rosji.

Niedawno Andrzej Łomanowski pisał w „Rz”, iż Duma rosyjska rozpatruje projekt, wedle którego za „agenta zagranicznego” będzie można uznać każdą osobę, która otrzymuje pieniądze z zagranicy, z wyjątkiem dyplomatów i korespondentów. Nawet studenci, którzy uczyli się za granicą za zagraniczne granty, zostaną uznani za „agentów”, jeśli podejmą działalność społeczną czy polityczną. To jeden ze sposobów, w jaki reżim Putina walczy z opozycją. Robert Tekieli nie jest jedynym, któremu marzy się taki rejestr zdrajców.

Zaproszenie
Znakomici reporterzy, laureaci wielu nagród: Paweł Reszka („Polityka”), którego reportaż ze szpitala wywołał ogromne poruszenie, i Katarzyna Włodkowska („GW”), autorka reportaży m.in. o „polskim Fritzlu” oraz o mordercy prezydenta Adamowicza, będą naszymi gośćmi w Radiu TOK FM, 29 listopada o 10:05.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 466

Dodaj komentarz »
 1. „Pieniądze albo życie”, „Dawaj forsę i spadaj!” – tymi mniej więcej słowami zwraca się Polska do Europy, a konkretnie do Unii Europejskiej. (- Chciałbym coś zjeść i pić. – A konkretnie? – pyta kelner. – Konkretnie to pół litra i ogórki.).

  Mój komentarz
  Panie Redaktorze, 100/100. Przedni dowcip, znakomita interpretacja.
  Pzdr, TJ

 2. Jak podaje OKOpress, Katarina Barley, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i była minister sprawiedliwości Niemiec powiedziała w wywiadzie, że „tylko zagłodzenie finansowe Polski i Węgier może przemówić im do rozsądku”.
  Oczywiście to był taki przedni dowcip tej nazistowskiej suki, której się marzy „zagładzanie”.
  Za podobnie niestosowną wypowiedź, inny wiceprzewodniczący PE, Czarnecki, poniósł konsekwencje i tej funkcji został usunięty. I słusznie. Z pewnością p. Barley nie zostanie usunięta. Dlaczego? Bo jest Niemką. Niemiecka propozycja – zagłodzić.

 3. Ciekawa opinia Dorna w onet.pl o kulturze negocjacyjnej Orbana i Kaczyńskiego
  „Dorn ocenia, że węgierski premier Viktor Orban i prezes PiS Jarosław Kaczyński to „polityczni chuligani, którzy mają pewną przewagę nad negocjatorami unijnymi”. – Polega ona na tym, że polityczna kultura wewnątrzunijnych negocjacji, w której wyrośli i z którą są związani wszyscy przywódcy unijni, dopuszcza odgrywanie teatru w trakcie negocjacji – tłuczenie kieliszków, kopanie współbiesiadników w kostkę, rzucanie talerzami. I to jest w porządku. Natomiast w ramach tej specyficznej kultury nie jest aprobowane wywracanie stołu i wrażanie rdzawego noża w plecy – mówi były wiceszef PiS.”
  Pzdr, TJ

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. legat
  28 listopada o godz. 12:23
  Jak podaje OKOpress, Katarina Barley, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i była minister sprawiedliwości Niemiec powiedziała w wywiadzie, że „tylko zagłodzenie finansowe Polski i Węgier może przemówić im do rozsądku”.
  Oczywiście to był taki przedni dowcip tej nazistowskiej suki,

  Mój komentarz
  Skąd legat mógłby być usunięty za „nazistowską sukę”?
  Pzdr, TJ

 6. REJESTR ZDRAJCÓW powinien być imienny i ogólnodostępny.
  Na banerach, plakatach, na ciężarówkach z megafonami.
  Nie ma na co czekać.

 7. TJot,
  też pozdrawiam.

 8. tejot
  28 listopada o godz. 12:27

  Osobników pokroju @legat należy po prostu zamilczeć na …

 9. A tymczasem Jacek Kurski dwoi się i troi, by na użytek wewnętrzny chwalić pod niebiosy Pana (prezesa, a ostatnio też wicepremiera) i jego bandę ustami tzw. zwykłych ludzi.
  Tak bezczelnej, a zarazem prymitywnej propagandy nie było nawet w peerelowskiej telewizji. Właśnie ruszył niby satyryczny program „Motel Polska”
  https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/motel-polska-tvp-recenzja-nowego-programu-wysoki-poziom-bezczelnosci/6x95v7n

 10. ” Konkretnie to pół litra i ogórki”

  ” Musimy przyjąć do wiadomości jedną rzecz, dotyczącą prawdziwej wizji UE. To obraz cywilizacji śmierci, to przed czym przestrzegał Jan Paweł II. Dziś mamy kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci. Jeśli Europa martwi się o atlas antykoncepcji, o prawo do aborcji, czyli zabijania, a nie o to, że Europejczycy się nie rodzą, to jesteśmy w kulminacyjnym momencie cywilizacji śmierci

  – powiedział polityk ” Cz -e
  ………………….
  „Dywersja ideologiczna ” to male piwo przed tym wlasciwym zamowieniem –
  Prawdziwe ideologiczne zmacenie umyslu wystepuje gdy zamawiany jest jeden ogórek – Na koncu konsumpcji ogórek wystepuje jako deser a po deserze wystepuja wizje i momenty kulminacyjne (!) a wydawaloby sie , ze po jednym po’l litrze deser powinien
  byc jeden .(?)
  Zawsze myslalem , ze jeden moment kulminacyjny dziennie powinien wystarczyc .. ale gdyby tak dwa mniejsze ..hmm .
  Chyba sie juz przestalem sie znac na ogorkach z beczki , w koncu bylo to dawno. Pamietam za to biale wino i owoce . No tak ! Owoce przeciez a nie owoc !

 11. legat
  28 listopada o godz. 12:34
  TJot,
  też pozdrawiam.

  Mój komentarz
  A co z nazistowska suką? Podtrzymujesz?
  Pzdr, TJ

 12. A pan autor słyszał coś o przepisach dotyczących agentów zagranicznych obowiązujących w USA, których kopią są przepisy rosyjskie? Legat – obok Remma, jesteś jednym z niewielu rozsądnych ludzi na tym blogu.

 13. A co z konsumentami ruskich pierogów… Tak sobie myślę prywatnie o potrawie narodowej.. i diecie Kaczyńskiego… czy to pokarm zdrajców…

 14. Legat przejal schede / lutnie / po Maurze R.

 15. Tak tutaj sobie pie*dolili faszyści, że Trump wygra.
  A jakie sobie składali gratulacje

  I nie wygrał, a ch*jki zamilkły.

  Troll od Ziobry może sobie swoje g* rozpylać, za to mu płacą.

  Posmatrim, uwidim.

 16. TJot (ad 13.00),
  nie podtrzymuję, wycofuję to obraźliwe określenie p. Barley i przepraszam czytających za to, że mnie poniosło.
  Uwagę Twoją przyjmuję z pokorą.
  Pozdrawiam

 17. Czytam w ” Moskowskim komsomolcu”,, ze Rosja nie jest w stanie wyprodukowc wiekszych partii szczepionki przeciw Covid-19 …wykonanych zostalo jakies ponad 100 000 doz.Amerykanie sa bardziej efektywni.

 18. Byliśmy przekonani, że amerykańskie służby mają pełne rozeznanie o tym co się dzieje na świecie, ale nie mówią, na zasadzie „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Tym samym z pewnością wiedzą jak zakończy się spór bratanków z UE. Mamy zawarte umowy handlowe z USA. Musimy mieć z czego płacić. To w interesie Amerykanów leży byśmy mogli uregulować nasze zobowiązania. Być może już się tym zajęli

 19. Lutnia zawisla znowu na wierzbie.
  Ach, ten Bekwark.

 20. Doobrazkowanie wpisa – – > https://photos.app.goo.gl/mYnyTGv9jGxHg92L7
  🙂

 21. A co z mieszkańcami Ruskiej Budy… i innymi obco brzmiącymi nazwami i nazwiskami… będzie bułgaryzacja Turków jak kiedyś było… czy litwinizacja Polaków na Litwie… Tak sobie myślę prywatnie, że wszystko co do słowiańskich korzeni zmierza ma sens… Światowid królem… plemiennym… w NRD Świętowitem też zwanym…

 22. Czy nie modlący się o pomyślność prezydenta nad Wisłą trafią do rejestru… Tak sobie myślę prywatnie o potrzebie dostosowania liturgii do wymogów suwerenności… na podobieństwo Tatarów Polskich… zasada jednej ojczyzny…

 23. Ozzy,
  gdyby p.Barlej zaproponowała, np. w odniesieniu do polityki jaką prowadzi Izrael wobec Palestyńczyków, żeby Izrael finansowo zagłodzić to ciekawe z którego klucza byś śpiewał.
  A poza tym to grabię ogródek bo słońce wyszło i próbuję złapać nieco antykowidowej wit. D. Po 16 się pojawię. Spoko-loco.

 24. Zastanawiajac sie nad wigilina zagrycha .. gdyby chciec dac upust narodowej tradycji w tym jej kulminacyjnym momencie , zajrzalem do lodowki tam
  ” Sledzie od serca po zydowsku „. Maly sloiczek napiszmy , jednoosobowy ale zawsze…( firma nieokreslona )
  Zagladam , (z powodu tego serca .. zawsze mi sie wydawalo , ze powinny byc z cebula )
  a tam pod sledziami drobniutko pokrojone ogo’rki .
  Mozna by napisac zwykle sledzie ale symboliczne .. a nawet symbolizujace (mm) dawne momenty ktore byly rowniez momentami – kulminacyjne narodowej tradycji.
  – Panie starszy , pol litra !
  – A co do tego ?
  – A co by pan..
  – Mamy sledzia w smietanie..
  – Niech bedzie ..
  Ps. – „Pol litra i osmiorniczki ” to jednak dziwnie brzmi

 25. Nie wiem , a tylko wyczuwam , ze miedzy zaglodzeniem a zaglodzeniem finansowym jest jednak pewna roznica . To drugie jest czyms w rodzaju metafory i zdaje sie , ze ta pani juz za nia przeprosila . (?)

 26. adam100 28 listopada o godz. 13:15

  Trump olał całkowicie. Te odwdzięczyły mu się z nawiązką, przedstawiając go jako super idiote. Medialne głupki plotły i pokazywały 26h/24h obrazki rozwścieczonego Trumpa.
  Ale był to pierwszy prezydent od dziesięcioleci, który nie rozpoczął nowej wojny.
  Kto zawarł pokój na Bliskim Wschodzie?
  Kto pokonana ISIS?
  Pod miotłą trzymał Iran + Korea Północna.

  Takie zaslugi dla planety powinny wystarczyć na dwa Noble 🙄

 27. Ma być Trump olał całkowicie media

 28. Głos wiceministra Kowalskiego

  Janusz Kowalski wywodzący się z „Solidarnej Polski” Zbigniewa Ziobry kolejny raz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat prowadzenia polityki międzynarodowej.

  Polityk pisze na Twitterze; „Z UE i Niemcami, wiem to z własnego doświadczenia, trzeba rozmawiać jak z Gazpromem i Rosją – zawsze twardo i z pozycji siły, nigdy w sposób miękki i z pozycji uległości”.

  http://polityczek.pl/uncategorised/14209-kowalski-z-niemcami-trzeba-rozmawiac-twardo-wiem-to-z-wlasnego-doswiadczenia?fbclid=IwAR2TmAdqZ9pCCuLraspj6rCkJmWLQ2aFVoPVdGXB_DeAGXvmGlWfXNtSAWY

  Dokładnie to co nam tu serwują, trolle Ziobry 🙂

  Trzaskowski do kanału
  KOD to złodzieje
  Zbiórka dla Margot to przekręt

 29. Olborski,
  z tego co do mnie dotarło, to przeprosiło medium, które ten wywiad z propozycją zagłodzenia finansowego, czyli Deutschland Funk ale ona nie.

  Coś Ci powiem, sam treści tego „rozporządzenia prworządnściowego” nie czytałem ale z dwóch źródeł (w tym jednego dość wiarygodnego) słyszałem, że warunkiem wystarczającym do wszczęcia postępowania mogącego skutkować zablokowanie funduszy jest „odniesienie powszechnego wrażenia„, że z praworządnością jest coś nie tak. Przecież to jest śmieszne. Wystarczy więc „odniesienie wrażenia”. Wrażenia???
  Czy „tfurcy” tego rozporządzenia z byka spadli?
  Zastrzegam, nie jestem tego do końca pewien ale z „wolnych mediów” się tego nie dowiesz.
  Jakaś p. Barley, Merkel, van der Leyen i Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein „odniosą wrażenie” i z mojego stołu z tego powodu mają zniknąć i pół litra i ogórki?
  No nie, bez przesady.

 30. Chris6,
  bardzo Ci dziękuję za dobre słowo bo już myślałem, że jestem tym, któremu wszyscy mówią, żeby się położył bo jest wystarczająco napity chociaż mi się wydaje, że tak nie jest.

 31. Jakiś legat odnosi wrażenie, że w polanowie jest wszystko OK 🙄
  Sonst ist alles klar bei dir? 🙄

 32. Delegant pisze, gazety poranne pisza, a Delegant otwiera otwarte drzwi.

 33. Delegant slyszal z dobrych zrodel. Dobrze, ze sie nie napil, bo pisowa odslona bylaby wyrazniejsza

 34. Delegant chcialby raczej….

  ozzy
  28 listopada o godz. 13:14
  Legat przejal schede / lutnie / po Maurze R.

 35. Delegatowi marzy sie slowa blokowego.

 36. Widzę federasto że ci się legat po nocach śni. Pojedziesz swoim oldsmobilem do Biarritz pyszałku, wiatr ci łeb owieje to ci przedzie.

 37. legat
  Tez niczego Brukselskiego nie czytalem , bo.. niby po co mialbym to robic ?

  „„odniesienie powszechnego wrażenia„, że z praworządnością jest coś nie tak. ”
  Jest to tak absurdalne sformulowanie , ze nie uwierze dopoki sam nie przeczytam .
  Po pol litrze o ile pamietam wrazenia potrafia byc mylace bo ma on dzialanie
  (powszeche wrazenia po pol litrze moga byc tak roznorodne ale tez trudne do zbadania bo nie kazdy nadaje sie na testowanie , sa ludzie ktorzy traca po prostu przytomnosc i bylyby to pieniadze utopione )
  znieczulajace ( Wczoraj pisalem o osobistej entropii prezesa a tu ..prosze ! )
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,26555624,znikniecie-prezesa-fragment.html
  ” Prezes dal historykom , socjologom , psychiatrom i jeszce komus , roboty na lata ”
  „w tym jednego dość wiarygodnego ”
  To „dość ” jest dosc niepokojace

 38. Delegant lubi zgaduj zgadule…..a polityczki i politycy znajda rozwiazanie….konfliktu…

  Die Überprüfung entpolitisieren: durch Übertragung an die Justiz

  Zweitens würde der vorgeschlagene Mechanismus nicht leisten, was seine Befürworter vorgeben. Die Verknüpfung mit Coronahilfe und Haushalt führt nur dann zu einer Reduzierung der Geldzuweisung, wenn der Empfängerstaat bei der Nutzung dieser Mittel rechtswidrig vorgeht – nicht aber wenn ein Staat zum Beispiel parteipolitisch missliebige Strafrichter diszipliniert.

  Warum also die Behauptung, von dieser Verknüpfung hänge generell das Überleben einer unabhängigen Justiz ab?

  Drittens ist es, soweit es um die politische Unabhängigkeit der Justiz geht, problematisch, wenn in der Praxis politische Organe wie die EU-Kommission und der Rat der Regierungschefs entscheiden sollen, ob EU-Mitgliedern Mittel wegen Rechtsstaatsbedenken entzogen werden.

  Mehr zum Thema

  EU-Gipfel zu Coronahilfe und Rechtsstaat Europa vor dem großen Knall?
  EU-Gipfel zu Coronahilfe und Rechtsstaat
  Um die Frage zu entpolitisieren, wäre es wohl besser, wenn ein Organ wie der Europäische Gerichtshof nach juristischen und nicht nach politischen Kriterien beurteilt, ob Rechtsstaatlichkeit gegeben ist. Oder nicht.

 39. W najgorszym przypadku rozwiazanie pozasadowe….

  Blogomatolkom popisujacym sie pod trzepakiem, aby przypomnieli sobie Konflikt z Haidarem….

  Im Konflikt mit Haider 2000 half ein „Rat der Weisen”
  Im Jahr 2000 war die EU in ähnlicher kompromissloser Stimmung: Es gehe um das Überleben der Demokratie, hieß es.

 40. @legat 28 listopada o godz. 12:23

  To jest fake news, bo OKOpress nic podobnego nie “podaje”

  Tu jest link do artykułu z OKOpress:
  W pierwotnej wersji artykułu omawiającego wywiad radio Deutschland Funk podało, że Barley mówiła w tym kontekście o Polsce i Węgrzech. Potem opublikowało przeprosiny i poprawiło artykuł. Po zmianach widać, że eurodeputowana akurat w tym zdaniu odniosła się do rządu Viktora Orbána.
  https://oko.press/niemka-chce-zaglodzic-polske-i-wegry/

 41. Delegant slucha , lecz nie slyszy. Niestety ma pojecia o UE nasz blokowy Haidar w De legacji

 42. Proponuje osuszyc Leganta, Delegant bez diet na delegacji.

 43. @legat 28 listopada o godz. 14:52

  Coś Ci powiem, sam treści tego „rozporządzenia prworządnściowego” nie czytałem ale z dwóch źródeł (w tym jednego dość wiarygodnego) słyszałem

  To może lepiej ogranicz się do konsumpcji? Ogórków z procentami. Piłeś – nie pisz.

 44. ozzy
  28 listopada o godz. 13:14
  Legat przejal schede / lutnie / po Maurze R.

  Nie do końca tak.

  Rossi to jest troll Kaczystow, a ten drugi jest od Ziobry.

  Najzabawniejsze było oglądać ataki na Glapińskiego w wykonaniu Ziobrzysty.

 45. O tym, że Polsce pod PiSem o wiele bliżej do rosyjskiego samodzierżawia, jak do zgniłego zachodu, piszę od lat na tym blogu. Ta przygoda z unijnym członkowstwem, to było gigantycznym nieporozumieniem. Polska nigdy nie czuła się częścią Europy, a raczej przez tą Europę kolonizowana i też dla tego z takim zapałem wraca do tego samodzierżawnego porządku politycznego, który tak lubi i który jest tym co dla Polski najświętszym, czyli do polską tradycją.

 46. Komentarz z “Gazety”

  Mam inny scenariusz:
  – negocjacje zakończą się niczym
  – fundusz odbudowy powstanie bez Polski i Węgier
  – Orban dostanie kasę od Rosji
  – Polska zostanie na lodzie
  – PiS zrobi medialna nagonkę na UE i rozpocznie Polexit.

 47. Lepiej wiedzieć co się podpisuje i za co bierze pieniądze. Tego też powinni uczyć w szkole. Nieczytelne dopiski lub drobnym drukiem z zasady powinny być tylko informacyjne

 48. „Gorąco , nawet myśleć się nie chce a cóż dopiero pisać .”

  Blackley, nie kokietuj.
  Na jaki ch. to drugie potrzebuje to pierwsze? A bidetu w apartmencie dla ochłody nie ma?

 49. „za „agenta zagranicznego” będzie można uznać każdą osobę, która otrzymuje pieniądze z zagranicy, z wyjątkiem dyplomatów i korespondentów. Nawet studenci, którzy uczyli się zagranicą za zagraniczne granty zostaną uznani za „agentów”, jeśli podejmą działalność społeczną czy polityczną. To jeden ze sposobów, w jaki reżim Putina walczy z opozycją. Robert Tekieli nie jest jedynym, któremu marzy się taki rejestr zdrajców.”
  Najwięcej „zdrajców” będzie w Warszawie. Tych utrzymanek czerpiących zyski z „dobroczynności” zagranicznych fundacji i tych pracujących na etatach w mediach, oficjalnie będących własnością kapitału zagranicznego. Ich głos zaczyna być dominujący w przekazach opozycji politycznej. Trzydzieści lat po transformacji opozycja polityczna mówi głosem brzuchomówcy, jedzącego chleb z masłem z pańskiego stołu miliarderów finansujących fundacje walczące o praworządność.
  Człowiek zadłużony u bankstera przestaje być wiarygodny jako świadek historii własnego narodu.

 50. @na marginesie

  Jarosław Kaczyński nie jest samobójcą i do Polexitu nie będzie zachęcał.

  To jest człowiek uwielbiający teatr polityczny i w tym długim spektaklu nie ma zamiaru grać anioła dobrotliwego. Trzeba pogłówkować i być może dopuścić, że po trzech twoich punktach należy czwarty określić tak:
  4.
  Polowanie na tych co zamiast słuchać Zbawcy podpisali faustowską umowę.

  ***

  Jestem przekonany, że na blogu nie komentuje nikt, kto pobiera unijne zadośćuczynienie za ugorowanie areału nietowarowego gospodarstwa rolnego.

  Ot! Jaśnie Państwo wypowiada się w imieniu setek tysięcy chłopów nie wiedzących czym się zagryza blog …

 51. „Niedawno Andrzej Łomanowski pisał w „Rz.”, iż Duma rosyjska rozpatruje projekt, wedle którego za „agenta zagranicznego” będzie można uznać każdą osobę, która otrzymuje pieniądze z zagranicy, z wyjątkiem dyplomatów i korespondentów. Nawet studenci, którzy uczyli się zagranicą za zagraniczne granty zostaną uznani za „agentów”, jeśli podejmą działalność społeczną czy polityczną. To jeden ze sposobów, w jaki reżim Putina walczy z opozycją. Robert Tekieli nie jest jedynym, któremu marzy się taki rejestr zdrajców.”

  Przepraszam za nieco przydługi cytat, ale chciałbym rozwiać pewien mit, wedle którego trzymanie za buźkę wszystkich, którzy pieniądze na działalność dostają z zagranicy, to metoda Putina i innych satrapów. Otóż to nieprawda. Tę metodę wprowadziły pod koniec lat 30-ch ub. wieku i stosują konsekwentnie do dzisiaj USA. To właśnie prawo o zagranicznych agentach było przyczyną skazania na 18 miesięcy więzienia w USA Rosjanki Marii Butiny. Ona nawet nie dostawała pieniędzy z Rosji (miała amerykańskie stypendium), ale wystarczyło „promowanie rosyjskich interesów”.
  Rosyjskie ustawodawstwo pod tym względem ciągle jeszcze nie nadąża za amerykańskim, bo do tej pory tylko organizacje społeczne lub polityczne musiały meldować o zagranicznym finansowaniu. Ale ponieważ zachodni „sponsorzy” nie mogą zasnąć jeśli nie pomogą w demokratyzacji Rosji, więc wymyślili okrężną drogę finansowania. Przelewają pieniądze aktywistom i zaufanym ludziom tych organizacji, które finansowali dotychczas. Stąd cytowana inicjatywa rosyjskiej Dumy.

  PS. Ciekaw jestem, jak by reagowano w Polsce, gdyby jakieś organizacje były finansowane już nawet nie z Rosji, bo to by był szczyt zbrodni, ale np. z Chin czy Iranu.

 52. Saldo M:

  bylem dzisiaj w ksiegarni i kupilem zbior poezji Paula Celana /tekst dwujezyczny:
  niemiecki i przeklad na j.szwedzki Andersa Olssena (czlonek Szwedzkiej Akademii)
  potezna ksiaga okolo tysiaca stronic (wyd. Albert Bonniers Förlag 2020) – lubie, kiedy teksty w jezyku oryginalnym autora sasiaduja z przekladami. Zdaje sie byly takie
  Anny Achmatowej z przekladami na j.polski, Artura Rimbaud (przekl. Tuwima, Miedzyrzeckiego, Iwaszkiwiecza) a nawet kiedys Tadeusza Rozewicza z przekladami na niemiecki Karla Dedeciusa.

 53. legat skiśniałe ogórki mogą szkodzić, spróbuj bez – – > https://photos.app.goo.gl/zpw8rrkxMEVWKUsL9

 54. D-elegant ma klopoty z liczeniem procentow. Quizowy facet .

 55. Czy w rejestrze nie ma ziarenka prawdy… czy pieniądze przerzucone przez siajej nad Wisłę nie pomogły obalić tzw. komunę… a rozprowadzone przez proboszczów… Tak sobie myślę prywatnie o funduszach do dzisiaj nie rozliczonych… W tle historycznym na sejmikach wybierano za lewą kasę nawet królów nie znających języka polskiego… bez szansy na tłumacza w Google…

 56. lubat:

  wedlug prawa rosyjskiego nie moze posiadac konta zagranicznego osoba pelniaca funkcje
  w rosyjskich sluzbach specjalnych. Jak wiadomo oligarchowie maja konta zagraniczne a jedynie podyzsza sie im podatki (nowa ustawa). Chce tez dodac, ze na terenie Rosji dzialaja stacje TV /internet amerykanskie, niemieckie , ktore sa finansowane albo przez Kongres USA albo przez wladze niemieckie (Deiusche Welle) rownolegle jak z zagraniczna
  siecia medialna Russia Todaj, ktora finansuje RF.

 57. Redaktor Daniel Passent

  „Przeczytałem ten termin (dywersja ideologiczna) z rozrzewnieniem, ponieważ był modny w latach 60. ubiegłego wieku. Byli nawet autorzy (np. Janusz Kolczyński) , którzy się specjalizowali w zwalczaniu „dywersji ideologicznej”

  Dzięki za przypomnienie jednego zapomnianych już nieco klasyków wspomnianego wyżej gatunku dywersyjno – ideologicznego czyli Janusza Kolczyńskiego.

  Co ciekawe antykwariaty wciąz oferują jego ksiązki, zarówno pisane samodzielnie jak i we współpracy ze Zbigniewem Wiktorem. Na księgarskim rynku internetowym dostępne sa w przystępnej cenie unikatowe egzemlarze „Raportu Komisji Warrena”, „Wolnej Europy” jak i kultowa „Dywersja” czyli zbiór tekstów prasowych z lat 1963 – 64.
  Natomiast w archiwum „Przekroju” zaprezentowano próbkę mozliwości autora czyli tekst z 1967 „Wokół sprawy dr Wawrzyńczyka. Dywersyjne zabiegi”. Jest zarówno o „wolnych europejczykach” jak i o pieniądzach zza granicy.
  Nie lada gratka dla miłośników gatunku!

  https://przekroj.pl/archiwum/artykuly/44688?f=autor:3754

 58. UWAGA, UWAGA

  Już 24 grudnia praciwnicy sanepidu będą chodzić od domu do domu!
  Funkcjonariusze noszą czerwone fartuchy ochronne i białe ochraniacze na ustach i nosie.
  Używają hasła * HoHoHo * i mają przy sobie duże ilości szczepionki w niepozornych bawełnianych workach!
  To już za niecałe cztery tygodnie.
  Dacie rade 🙂

 59. „Dzięki za przypomnienie jednego zapomnianych już nieco klasyków wspomnianego wyżej gatunku dywersyjno – ideologicznego czyli Janusza Kolczyńskiego.”

  w czasach poznego Gierka wypadl on z lask, moze z powodu naduzywania alkoholu… byl z-ca red. naczelnego w slaskiej „Trybunie Robotniczej”…

 60. Nie ważne czy Polska będzie praworządna, czy ziobrowa, ważne żeby była antyzachodnia

  I aby było pół litra i ogórek plus.

  Faktycznie, Unia Europejska strzeliła sobie w stopę, gdy przyjmowała Polskę.

 61. Czy rejestr obejmie duchownych finansowanych przez Watykan… gównie za obsługą podsłuchu w konfesjonałach… Tak sobie myślę prywatnie, że tzw. taca bez kasy fiskalnej, to duża pokusa… tabliczki dziękczynne na murach świątyń sponsorów branży paliwowej i niepodatników VAT… prowokują rejestr…

 62. Teo,
  bądź poważny. Art.3 spornego rozporządzenia mówi: –Odpowiednie środki podejmuje się, jeżeli zostanie ustalone, że naruszenia zasad praworządności w państwie członkowskim zagrażają lub istnieje poważne ryzyko, że …

  A co to za unijne krasnoludki mają oceniać, że „istnieje poważne ryzyko, że…”
  Wiesz coś o tych krasnoludkach unijnych czy nie? Przecież to to jest główny punkt sporu, jak się wydaje.
  Nie zgadzasz się na to by ryzyko oceniały jakieś niesprecyzowane krasnoludki to od razu należy Cię „zagłodzić finansowo”?

  Poza tym, to Ty tu o strzelaniu w stopę, po amerykańsko-kowbojsku?
  W Polsce się mówiło o wejściu na grabie. Już nie pamiętasz? – taki się z Ciebie kowboj zrobił?

 63. Kryteria praworządności w Rozporządzeniu PE i Rady UE
  legat
  28 listopada o godz. 14:52
  Olborski,
  z tego co do mnie dotarło, to przeprosiło medium, które ten wywiad z propozycją zagłodzenia finansowego, czyli Deutschland Funk ale ona nie.

  Coś Ci powiem, sam treści tego „rozporządzenia prworządnściowego” nie czytałem ale z dwóch źródeł (w tym jednego dość wiarygodnego) słyszałem, że warunkiem wystarczającym do wszczęcia postępowania mogącego skutkować zablokowanie funduszy jest „odniesienie powszechnego wrażenia„, że z praworządnością jest coś nie tak. Przecież to jest śmieszne. Wystarczy więc „odniesienie wrażenia”. Wrażenia???

  Mój komentarz
  Legat, gdzieś coś przeczytałeś i wpadłeś w ton oskarżycielsko kpiarski.
  Jeśli masz zamiar dyskutować nad Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, to lepiej by było byś nie korzystał z pogłosek, tylko przywołał tekst Rozporządzenia. Inaczej dyskusja nie ma sensu.
  W Rozporządzeniu dotyczącym wniosku KE o wstrzymanie funduszy, kryteria oceny praworządności są szczegółowo opisane.
  Poniżej przykłady

  Trzy fragmenty Rozporządzenia:

  „(6) Organy sądowe powinny działać niezależnie i bezstronnie, a służby dochodzeniowo-śledcze powinny być w stanie prawidłowo wypełniać swoje zadania. Służby te powinny być wyposażone w wystarczające zasoby i mieć odpowiednie procedury, by działać skutecznie i w pełnym poszanowaniu prawa do bezstronnego sądu. Warunki te powinny być spełnione jako minimalna gwarancja chroniąca przed bezprawnym i arbitralnym działaniem organów publicznych, które mogłoby zaszkodzić interesom Unii.

  (7) Niezależność wymiaru sądownictwa oznacza między innymi, że dany organ wypełnia swe zadania sądownicze w pełni autonomicznie, nie podlegając żadnej hierarchii służbowej ani nie będąc podporządkowanym komukolwiek i nie otrzymując nakazów czy wytycznych z jakiegokolwiek źródła, oraz że jest on w ten sposób chroniony przed ingerencją i naciskami zewnętrznymi mogącymi zagrozić niezależności osądu jego członków i wpływać na ich rozstrzygnięcia. Gwarancje niezależności i bezstronności wymagają zasad, w szczególności co do składu organu, powoływania jego członków, okresu zajmowania danego stanowiska oraz powodów wyłączenia i odwołania jego członków, pozwalających wykluczyć w przekonaniu podmiotów prawa wszelką uzasadnioną wątpliwość co do niezależności tego organu od czynników zewnętrznych oraz jego neutralności w odniesieniu do pozostających w sporze interesów.

  (8) Poszanowanie praworządności jest ważne nie tylko dla obywateli Unii, lecz również dla inicjatyw, innowacji i inwestycji przedsiębiorstw oraz dla prawidłowego funkcjonowania rynku wewnętrznego, który będzie się rozwijać najlepiej tam, gdzie wdrożone są należyte ramy prawne i instytucjonalne.”
  Pzdr, TJ

 64. legat
  28 listopada o godz. 17:48
  Teo,
  bądź poważny. Art.3 spornego rozporządzenia mówi: –Odpowiednie środki podejmuje się, jeżeli zostanie ustalone, że naruszenia zasad praworządności w państwie członkowskim zagrażają lub istnieje poważne ryzyko, że …

  A co to za unijne krasnoludki mają oceniać, że „istnieje poważne ryzyko, że…”
  Wiesz coś o tych krasnoludkach unijnych czy nie? Przecież to to jest główny punkt sporu, jak się wydaje.
  Nie zgadzasz się na to by ryzyko oceniały jakieś niesprecyzowane krasnoludki to od razu należy Cię „zagłodzić finansowo”?

  Mój komentarz
  W Rozporządzeniu wyszczególnione są źródła na podstawie których stwierdza się o naruszaniu praworządności w danym państwie. Między innymi jest to TSUE.
  Trybunał ten wydał kilka orzeczeń, w których opisane są przypadki łamania praworządności w Polsce przez ekipę PiSu.
  Dlaczego wmawiasz blogowiczom, ze to krasnoludki?
  Pzdr, TJ

 65. PA2155

  „w czasach poznego Gierka wypadl on (Janusz Kolczyński) z lask”

  Znalazłem materiał z którego wynika, że odnalazł się nieoczekiwanie w KC PZPR po wprowadzeniu stanu wojennego. Był I zastępcą kierownika Wydziału Informacji KC PZPR. Można o nim poczytać w archiwalnym zbiorze Trybuny Kędzierzyńskich Azotów z kwietnia 1982. Występuje jako prelegent tamtejszego Klubu Dyskusyjnego Trybuny Ludu inicjujący debatę np „Kierunków walki ideologicznej w Polsce”.

  Coś musi być na rzeczy z tym popadnięciem w niełaskę w latach 70 bo jak wynika z tekstu Kolczyński krytycznie nawiązywał do błedów i wypaczeń gierkowszczyzny w sferze ideologicznej – głównie o tezie o tzw „jedności moralno-politycznej narodu”.

  Poniżej link na ów materiał

  http://dlibra.mbpkk.pl/Content/312/1982_nr_2.pdf

 66. woytek
  28 listopada o godz. 16:12
  Trzydzieści lat po transformacji opozycja polityczna mówi głosem brzuchomówcy, jedzącego chleb z masłem z pańskiego stołu miliarderów finansujących fundacje walczące o praworządność.

  Jakim trzeba być faszysta, żeby wypocić powyższe g* ?

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 67. PA2155 — 28 listopada o godz. 17:05
  To są tzw wypadki przy pracy (alkohol).
  U nas była fantastyczna panienka biskupem, szefem evangelików.
  Nawet lubiłem ją od czasu do czasu posłuchać, bo w przeciwieństwie do katolickich którzy gadają od rzeczy, ta mówiła do rzeczy. I miała niesamowicie fajne konkluzje.
  Złapano ją po pijaku 1,55 promila, to nie tak dużo, tak mi się wydaje że mniej niż 0,5 litra + ogórek, w służbowej limuzynie, no i odeszła z zajmowanego stołka szefa tutejszych evangelistów.
  Pamiętam jak dziś że powiedziała coś takiego, cytuje z pamięci : ich schätze die Freiheit, die ich jetzt habe
  Czy to nie jest piękne 🙂

 68. tejot
  28 listopada o godz. 18:02
  Dlaczego wmawiasz blogowiczom, ze to krasnoludki?
  Pzdr, TJ

  Dlaczego stawiasz retoryczne pytania?

  Tejocie ??

 69. Adam100
  „[…].Janusz Kowalski wywodzący się z „Solidarnej Polski” Zbigniewa Ziobry kolejny raz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat prowadzenia polityki międzynarodowej.

  Polityk pisze na Twitterze; „Z UE i Niemcami, wiem to z własnego doświadczenia, trzeba rozmawiać jak z Gazpromem i Rosją – zawsze twardo i z pozycji siły, nigdy w sposób miękki i z pozycji uległości.[…]”.

  Pisowcy – mam myśli „polityków” z PiS, zawsze twierdzili, że Rosją trzeba rozmawiać z pozycji siły, bo dla tych „ruskich prymitywów” tylko siła się liczy. No i fajno jest, jak mawiał Szczepcio z Tońciem, tylko że ja za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, kiedy to pisowcy w ogóle kiedykolwiek rozmawiali z Rosją, a co dopiero z pozycji siły?
  Mnie bardzo intryguje ta „pozycja siły”, którą to PiS może przeciwstawić się Rosji i wymóc na niej jej korzystne zachowanie się wobec Kaczystanu. Jeśli ktokolwiek tego próbował w ciągu ostatnich 30 lat, to na pewno Tusk z Sikorskim, którzy twardo i z pozycji siły wstrzymali eksport jabłek. Niby nic, bo co tam jabłka, ale to wcale nie „co tam”, bo jabłka mają błonnik, a brak błonnika w diecie, to niemal pewne hemoroidy, można więc zaryzykować twierdzenie, że załatwili Ruskich bronią biologiczną.
  Jakiś zwolennik PiS na pewno zaprotestuje przeciwko takiemu stawianiu sprawy, tzn. że tylko Tusk z Sikorskim, bo czy przekop Mierzei to pies? To nie rozmowa z pozycji siły, to jakieś jabłka, bo Ruscy kupują je teraz w Chinach, ale czyn z pozycji siły, a czyny mają większy, jeśli nie największy ciężar gatunkowy. Przekop, to wyzwanie, któremu Putin nie sprostał, a już na pewno szlag go trafi, kiedy pierwszy polski pontoniarz, kajakarz, flisak, żeglarz przepłynie z Bałtyku do Zalewu bez ruskiej łaski!
  Z Niemcami też tak trzeba, czyny, a nie rozmowy, a niech tylko fikną, to rzucimy je na kolana (wg niektórych już rzuciliśmy), a później wymażemy ich z mapy świata. Tak sobie myśli durny Polaczek, począwszy od Kaczego, na Pisieluku skończywszy.

  Możemy sobie dyskutować, a raczej, w tym wypadku – dywagować, czy wiązanie dopłat z praworządnością jest zgodne unijnymi traktatami, czy nie, bo najważniejszy będzie końcowy bilans zysków i strat. Pewnie będą jakieś ustępstwa ze strony UE, otworzy się jakąś furtkę, by PiS mógł na użytek wewnętrzny przedstawić to, jako sukces, jako postawienie na swoim, ale może być też i tak, że UE nie będzie już negocjować i „niech se chłopaki wetują”, a później ich odciąć od tego i owego, odizolować i robić swoje już bez nich, nie się „eksitują”, pies im mordę lizał.

  To, że z UE nie można być usuniętym, bo w traktaty tego nie przewidują, nie oznacza, że nie można się niechcianych członków pozbyć w inny sposób – np. mniej lub bardziej delikatnie spowodować to, by sami wystapili.

 70. Uguryk je dobry du wudki by bynajmiej kwaśny je tak jak śliedź. Bendziesz czekuladom zagryzał Durniu Durnuwaty?!!!!!!!!!!!!!!!!

 71. jobrave
  28 listopada o godz. 18:18
  Niby nic, bo co tam jabłka, ale to wcale nie „co tam”, bo jabłka mają błonnik, a brak błonnika w diecie, to niemal pewne hemoroidy, można więc zaryzykować twierdzenie, że załatwili Ruskich bronią biologiczną…
  ….ale może być też i tak, że UE nie będzie już negocjować i „niech se chłopaki wetują”, a później ich odciąć od tego i owego, odizolować i robić swoje już bez nich, nie się „eksitują”, pies im mordę lizał.

  Nie dość ze zabawnie, to jeszcze mądrze (na dodatek). 🙂

  pozdr.

 72. Bar Norte
  28 listopada o godz. 18:07
  szczegolow podpadniecia tow. K. nie znam.. czy bylo to antygierkowskie odchylenie? chyba nie IMHO… woj. katowickie i organ jego KW to byl czystej jakosci lity beton partyjny, konkurujacy z prawomyslnoscia jedynie z TL i ZW… zdarzylo sie, ze bylem tam na praktyce wakacyjnej i przez przypadek przemknalem sie w korytarzu kolo tow. K…. ale o jego przypadlosciach i milosci do butelki chodzily ploty w redakcji…

 73. tejot 28 listopada o godz. 18:02 do mnie: W Rozporządzeniu wyszczególnione są źródła na podstawie których stwierdza się o naruszaniu praworządności w danym państwie. Między innymi jest to TSUE.
  Trybunał ten wydał kilka orzeczeń, w których opisane są przypadki łamania praworządności w Polsce przez ekipę PiSu.
  Dlaczego wmawiasz blogowiczom, ze to krasnoludki?

  Tjot,
  moim zdaniem w sprawie „… w państwie członkowskim zagrażają lub istnieje poważne ryzyko … TSUE nie ma możliwości oceny „powagi” ryzyka. Powagami ryzyka się TSUE raczej nie zajmuje. W jakiej skali to ryzyko oceni, np 1 do 10. Gdy ryzyko jest od jednego do czterech to nie dajemy placetu na blokadę wypłat a od ryzyka od 5 do 10 to rżnijcie podejrzanemu kasę?
  St5ąd krasnoludki ponieważ nie ma żadnych kryteriów w ocenie „ryzyka” ani określonych organów, które mają uprawnienia do oceny tego „ryzyka”.

  To jest dla mnie zupełnie niejasne, bo z jednej strony wiarygodność tego co klepie ten kłamczuch, krętacz i matacz Pinokio na temat negocjacji jest żadna a z drugiej strony, opozycyjnej, to poza Zandbergiem, to jest tylko wrzask, pisk i histeria – Morawiecki podpisuj, natychmiast bo polexit (łącznie z Grodzkim który zawiódł mnie niemożebnie).

 74. bezdomny
  28 listopada o godz. 14:18
  Trump olał całkowicie. Te odwdzięczyły mu się z nawiązką, przedstawiając go jako super idiote.
  Takie zaslugi dla planety powinny wystarczyć na dwa Noble

  Trump to kłamca, oszust, rasista, qurwiarz, czyli w skrócie „małpa z brzytwą” – najgorszy prezydent, jakiego ludzkość widziała.

  Pójdzie na pewno do wiezienia i może planetę jeszcze uda się uratować.

  https://www.youtube.com/watch?v=SwcdE6fsjwc

 75. legat
  Z kilkudziesięciu „dość wiarygodnych” źródeł wiadomo, że wynik do przerwy jest 25:2.
  Dlaczego wszystkie kraje – poza dwoma znanymi z przekrętów konstytucyjnych i przegięć sądownictwa oraz łamania traktatu UE o praworządności – są za „krasnoludkami”?

  Strzelasz z tych swoich argumentów-kapiszonów, a nie dajesz odpowiedzi jakim cudem od Irlandii po Bułgarię i Maltę i od Finlandii po Portugalię wszyscy się godzą na zaproponowany mechanizm „pieniądze za praworządność”.

  Dlaczego wcześniej Węgry i Polska nie podjęły negocjacji? Czyżby znały słabość swojej pozycji i postanowiły taktycznie poczekać na niemal ostatnią chwilę, tj. przed końcem roku, tj. kadencji przewodnictwa Niemiec w Radzie UE oraz przed rozpoczęciem nowego 7-letniego okresu budżetowego?

  Pokracznie siedzisz na płocie nie popierania PiS, jednocześnie podziwiania PiS za skuteczność w wojnie z „Sikorskimi Thunami”. Uważaj na drzazgi.

 76. adam100 🙂 to fajne, że widzisz w trampku wszystkie pozytywne cechy ludzkie bez których życie byłoby strasznie nudne 🙂
  Ja patrzę na to, co USA udało się dokonać, tylko przez cztery lata. I na dodatek przestają handlować narkotykami z Afganistanem.
  Czyż nie jest to grund zum feiern 🙂

 77. bezdomny
  28 listopada o godz. 19:48
  Ja patrzę na to, co USA udało się dokonać

  Hihihi

  Trumpowi „prawie” się udało zrujnować USA.

  Putin zaciera ręce.

 78. 6 lawsuits Donald Trump is going to have to deal with when he leaves office

  https://edition.cnn.com/2020/11/10/politics/donald-trump-lawsuits/index.html

 79. adam100 🙂

  Tym bardziej należy docenić, że własnym kosztem troszczyli się o planetę 🙂

 80. legat
  28 listopada o godz. 18:53

  Mój komentarz
  Twoje rozważania na temat praworządności ograniczyły się jak dotychczas do jednego słowa, zdania wybranego z Rozporządzenia PE i Rady UE. Tymczasem Rozporządzenie, to jest dużo więcej i konkretnie, w tym 14 obszernych punktów dotyczących kryteriów praworządności.

  W Rozporządzeniu zawarty jest ważny punkt:
  (16) Przed przedłożeniem środka na podstawie niniejszego rozporządzenia Komisja powinna poinformować dane państwo członkowskie, dlaczego uznaje, że w państwie tym występuje uogólniony brak w zakresie praworządności. Państwo członkowskie powinno mieć możliwość przedstawienie swoich uwag. Komisja i Rada powinny uwzględnić te uwagi.
  Polecam ostatnie zdanie. Państwo unijne powinno mieć możliwość przedstawienia swoich uwag, a KE (KE jest wnioskodawcą) i Rada UE powinny uwzględnić te uwagi.

  PiS boi się całego Rozporządzenia, idei w nim zawartej i jak diabeł święconej wody unika dyskusji o meritum.
  Wczoraj jakiś wysoki funkcjonariusz UE (nie pamiętam – może to był europoseł?) zaproponował – skoro Polska nie zgadza się (z Rozporządzeniem), to niech przedstawi swoje merytoryczne propozycje.
  Jak dotychczas od PiSowskich negocjatorów na kraj są nasyłane jedynie slogany, inwektywy i kłamliwe interpretacje, jak np. ta, że prawo w Unii stanowią chyba jakieś krasnoludki, bo my nie wiemy o co w tym wszystkim chodzi.

  PiSowcy dobrze wiedzą o co w tym wszystkim chodzi – o łamanie praworządności przez nich w Polsce – stan, który jest długotrwały. Na odgłos takiego dictum PiSowskim rześkim i twardym negocjatorom cierpnie skóra, unikają oni jak ognia meritum problemu, który sami stworzyli i jak zwykle w takich sytuacjach idą w zaparte dodając do tego inwektywy i pokazówki palenia głupa.

  A propos wypowiedzi wiceprzewodniczącej PE. Wypowiedź o zagłodzeniu finansowym kraju dotyczyła orbanowskich Węgier, gdzie Szef Wszystkich Węgrów stworzył przepisy na podstawie których powstał system wspierających go oligarchów funkcjonujących w dostatku finansowy opartym o dopływ darmowych pieniędzy unijnych do ich prywatnych firm (niepraworządnie). Za unijne pieniądze Orban zbudował wokół siebie antyunijną kamarylę (dwór).
  Pzdr, TJ

 81. bezdomny
  28 listopada o godz. 19:59
  adam100
  Tym bardziej należy docenić, że własnym kosztem troszczyli się o planetę

  Tym bardziej konieczne, żeby Trump poszedł do wiezienia. 🙂

 82. Osobiście nie wierze w to, że Morawiecki może zawrzeć jakiś kompromis z UE w sprawie powiązania budżetu z praworządnością. W sumie jest obojętnym jak bardzo taki kompromis byłby korzystny dla Polski, to Ziobro , żeby osłabić Morawieckiego, przedstawi go jako zdradę interesów narodowych. Na taki kompromis muszą się zgodzić do tego PE i pozostali członkowie Unii, a część z nich jest za twardszą polityką wobec Polski i Węgier. Przy najlepszej woli , nie mogę sobie wyobrazic jak taki kompromis mógły wyglądać, żeby był dla wszystkich do przyjęcia. Ale od czego są dyplomaci ?

 83. Macierewicz: Platforma Obywatelska to zdrajcy i targowica

  Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz ostro zaatakował Platformę Obywatelską, określając ją jako „partię zdradziecką”. W sobotę na antenie Polskiego Radia 24 były minister obrony komentował krytykowanie przez opozycję decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zawetowaniu nowego budżetu Unii Europejskiej.

  Politycy PiS uważają, że uzależnienie wypłat unijnych pieniędzy od przestrzegania praworządności w krajach członkowskich UE jest równoznaczne z likwidacją suwerenności tych państw. Dlatego Polska i Węgry – które są oskarżane przez Unię o łamanie praworządności – zapowiedziały zablokowanie budżetu UE.

 84. Teo,
  ja nie stoję po niczyjej stronie poza stroną polską tak jak ja ją rozumiem. Po pierwsze jest mi wstyd, że sprawy które to my, tutaj w Polsce powinniśmy załatwić sami to nie potrafimy tego na razie zrobić. Czyli popędzić Kaczyńskiego i będącej u władzy PiS.. Oczekiwanie i skamlenie o pomoc u jakiejś kolejnej carycy, która wie jak nam „pomóc” to wstyd i hańba dla nas tubylców. To po pierwsze primo. Po drugie primo nie życzę sobie aby nawet słuszne w swym zamyśle problemy nasze w Unii były załatwiane w sposób pozatraktatowy i żeby je załatwiały krasnoludki carycy.
  Gdyby ta pomoc carycy i jej satelitów nawet okazała się skuteczna do przywracania(?) czy budowania praworządności w moim kraju to bym się spalił ze wstydu. Wolę osobiście brać w dupę.

  Wiesz, była taka warszawska piosenka ze słowami – „Możesz mnie chamem zwać, możesz mnie w mordę dać, lecz od …” naszych wewnętrznych spraw won, bo krew się będzie lać.

  W trakcie trwających negocjacji prowadzonych nawet przez przeze mnie ocenianą jako złą, nieudolną, szkodliwą, generalnie fatalną władzę gremialne stawanie opozycji po niepolskiej stronie jest nieakceptowalne i moralnie wstrętne.

  Teo, nie ukrywajmy – Unia ma kilka, bodajże trzy instytucje z OLAFem na czele służące kontrolowaniu jak wydawana jest kasa z unijnego budżetu a więc kwestia „praworządności”, która jest ujęta w traktacie w pkt. 7 i która teraz wystrzeliła przy okazji unijnego budżetu jest brutalną ingerencją w sprawy, które tu, w kraju powinniśmy załatwić sami.
  Szefowa KE złożyła PMM „kompromisową” propozycję polegającą na poradzie aby skorzystał z możliwości odwołania się do TSUE. Czy to nie szczyt arogancji i bezczelności mówić komuś o czymś co on bardzo dobrze wie i twierdzić, że składa kompromisową propozycję? Co ją upoważnia żeby z tym PMM rozmawiać jak z przyjezdnym? Mnie to np. obraża, ten lekceważący stosunek do premiera RP (mówię o funkcji a nie o personie – żeby było jasne).

 85. Zaczynam watpic czy dyskusje o UE i Euro dla Polski i Wegier nie prowadza ludzi ze szpitala war…. Przeciez nie tak dawno lapalem sie za glowe kiedy w tej samej Polityce rozni potakiwacze twierdzili ,ze na miliardach otrzymywanych przez Polske od UE najlepiej zarabiaja ….Niemcy!Co jest grane? Potakiwacze to ludzie chorzy? Klepnieci?

 86. Moje zdanie:dopoki rzadzi Merkel:Polska dostanie upragniona forse; a potakiwacze policza ze zyskuja Niemcy! Ten rzad w varszavie jest tak samo madry jak np. legat i inne potakiwacze!

 87. Legat ty jestes ta samo madry/glu../ jak ci w varszavie ,ktorzy w sierpniu 1939 mowili dyplomatom niemieckim , ze przywitaja ich w Berlinie w ich biurach.To nie jest kawal: ale wstyd dla varszaviakow!Vide amb.J.Lipski!

 88. TJot,
  częściowa odpowiedź na Twój komentarz zawarta jest w komentarzu do Teo.
  Poza tym, to brnięcie w szczegóły i poszczególne punkty rozporządzenia mnie nie bardzo interesuje. Interesuje mnie jądro sporu czy wychodzenie w kwestii praworządności poza literę traktatu czyli pkt. 7. Ja nie jestem specjalistą i interesuje mnie tylko ogólne pojęcie, czyli punkt sporny, nie zamącony istotą rzeczy czy ileśtam nastoma punktami rozporządzenia.
  Poza tym, to bardzo mnie zawiodłeś uwagą, że wiceprzewodniczącej PE, Katarinie Barley to chodziło o „zagłodzenie Węgrów” a nie Polski i Polaków więc moja uwaga o zagładzaniu Polski jest nietrafna.. Rozczarowałeś mnie. A co to za różnica? To Madżiar jest gorszy ni Polak? Może Murzyn i Żyd też?
  To jak Unia jest nieudolna w kontroli wydatkowanych funduszy przez reżim Orbana to jest problem unii i jakości jej kadr. Pozwalają na okradanie kasy unijnej przez reżim Orbana? To może urzędnikom unijnym którzy mają nad tym pieczę trzeba się przyjrzeć, ich kontom bankowym, przepisywaniu majątków na współmałżonków czy progeniturę a nie pod pretekstem istnienia nadużyć poszerzać władzę krasnoludków unijnych ze stada carycy.

 89. sprawy które to my, tutaj w Polsce powinniśmy załatwić sami to nie potrafimy tego na razie zrobić. Czyli popędzić Kaczyńskiego i będącej u władzy PiS..

  Rozwiązać PO !!

  Niech żyje i włada pan minister Ziobro. 🙂

 90. legat
  28 listopada o godz. 20:24
  Teo,
  ja nie stoję po niczyjej stronie poza stroną polską tak jak ja ją rozumiem. Po pierwsze jest mi wstyd, że sprawy które to my, tutaj w Polsce powinniśmy załatwić sami to nie potrafimy tego na razie zrobić. Czyli popędzić Kaczyńskiego i będącej u władzy PiS.. Oczekiwanie i skamlenie o pomoc u jakiejś kolejnej carycy, która wie jak nam „pomóc” to wstyd i hańba dla nas tubylców. To po pierwsze primo. Po drugie primo nie życzę sobie aby nawet słuszne w swym zamyśle problemy nasze w Unii były załatwiane w sposób pozatraktatowy i żeby je załatwiały krasnoludki carycy.

  Mój komentarz
  Legat, to nie są problemy wyłącznie nasze. To są problemy wspólnotowe, wspólnoty, której jesteśmy członkiem.
  Redukowanie problemów wspólnotowych do wtrącania się w nasze sprawy, do problemu suwerenności, wyklucza jakąkolwiek regularną, uporządkowaną (poprzez zawarcie umowy, traktatu) współpracę wewnątrz wspólnoty.

  Powoływanie się na suwerenność w przypadku wyjaśniania przez PiS sobie i ludowi swojego postępowania (i przy okazji posługiwanie się epitetami) nie tylko jest interpretacją poza, jest tłumaczeniem pozbawionym logiki.

  Taka interpretacja umowy wspólnotowej i wynikających z niej praw i obowiązków, ma charakter ogólnikowy – znaczy wiele i dowolnie i to jest nic innego jak niedotrzymywanie umowy.
  Pzdr, TJ

 91. legat
  28 listopada o godz. 20:48
  TJot,
  częściowa odpowiedź na Twój komentarz zawarta jest w komentarzu do Teo.
  Poza tym, to brnięcie w szczegóły i poszczególne punkty rozporządzenia mnie nie bardzo interesuje. Interesuje mnie jądro sporu czy wychodzenie w kwestii praworządności poza literę traktatu czyli pkt. 7. Ja nie jestem specjalistą i interesuje mnie tylko ogólne pojęcie, czyli punkt sporny, nie zamącony istotą rzeczy czy ileśtam nastoma punktami rozporządzenia.
  Poza tym, to bardzo mnie zawiodłeś uwagą, że wiceprzewodniczącej PE, Katarinie Barley to chodziło o „zagłodzenie Węgrów” a nie Polski i Polaków więc moja uwaga o zagładzaniu Polski jest nietrafna.. Rozczarowałeś mnie. A co to za różnica? To Madżiar jest gorszy ni Polak? Może Murzyn i Żyd też?
  To jak Unia jest nieudolna w kontroli wydatkowanych funduszy przez reżim Orbana to jest problem unii i jakości jej kadr. Pozwalają na okradanie kasy unijnej przez reżim Orbana? To może urzędnikom unijnym którzy mają nad tym pieczę trzeba się przyjrzeć, ich kontom bankowym, przepisywaniu majątków na współmałżonków czy progeniturę a nie pod pretekstem istnienia nadużyć poszerzać władzę krasnoludków unijnych ze stada carycy.

  Mój komentarz
  Mówiąc o pieczy urzędników unijnych nad kontami oligarchów zasysających pieniądze z UE wywołujesz problem praworządności. Łamanie praworządności przez Orbana na Węgrzech doprowadziło do takiej sytuacji, że wedle węgierskiego „prawa” przelewanie pieniędzy z UE na konta oligarchów jest OK.
  I co w tej sytuacji związanej z praworządnością urzędnicy unijni mogą zrobić, skoro interwencja wstrzymująca fundusze pozyskane na rzecz krewnych i kolegów Orbana dzięki niepraworządności, według ciebie nie powinna zaistnieć, bowiem coś takiego jak korzystanie z funduszy unijnych i praworządność, to jest wewnętrzna sprawa danego kraju? Wara od niej Unii.
  Pętla suwerennościowego rozumowania się zamyka.
  Pzdr, TJ

 92. tejot 28 listopada o godz. 21:54 do mnie: –Mówiąc o pieczy urzędników unijnych nad kontami oligarchów zasysających pieniądze z UE wywołujesz problem praworządności.

  TJot,
  nie, to nieporozumienie. Nie zrozumiałeś mnie i w takim razie za tę moją skierowaną do Ciebie niejasną wypowiedź biorę na siebie winę.
  Nie chodziło mi o pieczę „urzędników unijnych nad kontami oligarchów” a o kontrolę kont tychże urzędników unijnych. Jeśli Orban i jego kamaryla oligarchiczna to złodzieje i wiadomo że kradną to dodatkowe regulacje dot. niby praworządności są jedynie usprawiedliwieniem dla nieudolności lub skorumpowania urzędników unijnych nie potrafiących zapobiegać temu złodziejstwu unijnej kasy.
  W UE zarejestrowanych jest 82 tysiące lobbystów, w tym 50 tysięcy jest na pełnych etatach i siedzą na urzędniczych głowach w Unii. W PE akredytowanych jest przeszło 7 tysięcy lobbystów czyli dziesięciu! na jednego eurodeputowanego.
  Czemu oni służą? Ano interesom swoich pracodawców. Jak widać świetnie się to udaje się tym od Orbana i jego oligarchów. Prawne regulacje niczego nie zmienią w kwestii korupcji wśród unijnych biurokratów. Będzie taka jak było. Niczego w tym zakresie w rzeczonym rozporządzeniu nie ma.

 93. „Gazem go, gazem”, czyli zwykli Polacy patrzą na „Wiadomości”. Oto faszyzm XXI w.

  „Motel Polska” – połączenie reality TV z polityczną szczujnią – to najbardziej kuriozalny pomysł TVP Jacka Kurskiego od czasów słynnego „Studia Yayo”. Jest śmieszno. Ale chyba bardziej – straszno.

  https://wyborcza.pl/7,75410,26555914,gazem-go-gazem-czyli-zwykli-polacy-patrza-na-wiadomosci.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

  krynolinka28.11.2020, 14:40
  Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że w banasiowym hotelu na godziny panowały z pewnością wyższe standardy.

 94. A propos motywacji orbanowskich dla weta … .

  Dominik Hejj – „Węgierskie weto wobec unijnego budżetu – przekonanie czy strategia?”

  Fragment dotyczący korupcji:

  „Faktyczną przyczynę węgierskiego weta łatwiej zrozumieć w odniesieniu do literalnego brzmienia rozporządzenia „fundusze za praworządność”. Dotyczy ono bowiem nie całego systemu wymiaru sprawiedliwości, ale tych naruszeń praworządności bądź „poważnego ryzyka” ich naruszenia, które mają wpływ na zarządzanie funduszami UE. Najistotniejszym elementem idei rozporządzania jest, zdaniem instytucji UE, „skuteczna kontrola sądowa przez niezależne sądy wobec działań lub zaniechań organów” podmiotów zarządzających pieniędzmi z budżetu UE oraz Funduszu Odbudowy, „w szczególności w kontekście procedur zamówień publicznych lub dotacji”[1].

  Problem z transparentnością wydatkowania środków UE mają właśnie Węgry, co wynika z publikowanych rok rocznie raportów OLAF – Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Urząd ten, będący częścią Komisji Europejskiej, ale jednocześnie pozostający wobec niej niezależny operacyjnie, wielokrotnie prowadził dochodzenia na Węgrzech. Według raportu OLAF, w 2018 r. na Węgrzech doszło do największej liczby postępowań, w 2019 r. liczba takich postępowań zmalała. Przedmiotem krytyki UE niezmiennie pozostaje brak transparentności przy postępowaniach przetargowych. Na przestrzeni lat wykształciła się klasa oligarchów powiększających swój majątek poprzez uczestniczenie w inwestycjach realizowanych przy wsparciu środków UE. Z tych funduszy, jak dowodzą analizy śledcze portalu Direkt36, korzyści czerpią firmy powiązane tak z ojcem premiera Orbána, jak i jego zięciem. Tzw. afera Elios, dotycząca instalacji oświetlenia energooszczędnego w węgierskich miastach, zakończyła się koniecznością zwrotu 12 mld HUF dotacji z UE na lata 2011-2015. A to przykład tylko jednego z postępowań.

  Wiązanie funduszy UE z praworządnością zaburzy wytworzony na Węgrzech model zależności polityczno-biznesowo-towarzyskich, poprzez który rząd może kontrolować m.in. media, co jest możliwe dzięki temu, że oligarchowie w ramach „spłaty długu” nabywali nieprzychylne rządowi media i włączali do Środkowoeuropejskiej Fundacji Prasy i Mediów (zob. „Komentarze IEŚ”, nr 239). Zachowanie tego modelu kształtowania elit politycznych leży w interesie zarówno samych elit, jak i premiera.”

  Całość tego ciekawego tekstu poniżej

  https://ies.lublin.pl/komentarze/wegierskie-weto-wobec-unijnego-budzetu-przekonanie-czy-strategia-292-195-2020

 95. Jak kiedyś powstała czarna księga „komunizmu”, tak powinna powstać czarna księga PiSu.

 96. Bar Norte,
  dziękuję za odnośnik.

 97. Półfinał programu „The Voice of Poland”
  Krystian Ochman – zapamiętajcie to nazwisko
  Jego wykonanie własnej piosenki zrobiło na mnie wielkie wrażenie

 98. @ legat :
  „Coś Ci powiem, sam treści tego „rozporządzenia prworządnściowego” nie czytałem ale z dwóch źródeł (w tym jednego dość wiarygodnego) słyszałem, że warunkiem wystarczającym do wszczęcia postępowania mogącego skutkować zablokowanie funduszy jest „odniesienie powszechnego wrażenia„, że z praworządnością jest coś nie tak. Przecież to jest śmieszne. Wystarczy więc „odniesienie wrażenia”. Wrażenia???”

  A ja wiem z więcej niż z 2 źródeł, w tym co najmniej jednego wiarygodnego, że Ziemia jest płaska, że Rząd Światowy chce nas wytruć szczepionkami i rze Światem nie rządzą żadni Żydzi tylko Reptilianie. W a ogóle wszystko to brzez Gatesa i cyklistów.
  Najpierw coś przeczytaj a później komentuj. Akurat w ostatniej Polityce coś niecoś na ten temat jest napisane a konkretnie w jakim przypadku wypłaty z UE mogą być zawieszone.

 99. @ xpawelek
  28 listopada o godz. 20:43

  „Legat ty jestes ta samo madry/glu../ jak ci w varszavie ,ktorzy w sierpniu 1939 mowili dyplomatom niemieckim , ze przywitaja ich w Berlinie w ich biurach”

  I co, nie miał racji? A że to się stało 6 latach a do Berlina weszliśmy dzięki Ruskim, to przecież drobny szczegół….

 100. Mad Marx,
  tylko widzisz, spóźniłeś się, bo już dawno przeczytałem, czego dałem przecież „świadectwo” ale Ciebie to już guzik obchodzi, bo Twoim zamiarem jest najwyraźniej żeby mi dokopać. Dokopałeś. Masz sukces. Cieszysz się? Uradowałem Cię? Jak nie do końca to Ci powiem – zmasakrowałeś mnie. Wystarczy?

 101. To nie jest przyjemne kłócić się o cudze pieniądze. Należało lepiej rozłożyć akcenty, ale jak to mówią po szkodzie i przed szkodą głupi

 102. Hunwejbini czepiają się niemieckiej praworządności… ale w reżimowej tv podżegają do metod z czasów katolickiej III Rzeszy… gazem..gazem… co stosowano w ramach Juden raus..! na obozowego parcha… Tak sobie myślę prywatnie czy padnie ukrzyżuj… w ramach religijnych metod nawracania… co przeszło w kultowy gadżet… nawet u celebrytów…

 103. legat
  28 listopada o godz. 22:16
  tejot 28 listopada o godz. 21:54 do mnie: –Mówiąc o pieczy urzędników unijnych nad kontami oligarchów zasysających pieniądze z UE wywołujesz problem praworządności.

  TJot,
  nie, to nieporozumienie. Nie zrozumiałeś mnie i w takim razie za tę moją skierowaną do Ciebie niejasną wypowiedź biorę na siebie winę.
  Nie chodziło mi o pieczę „urzędników unijnych nad kontami oligarchów” a o kontrolę kont tychże urzędników unijnych. Jeśli Orban i jego kamaryla oligarchiczna to złodzieje i wiadomo że kradną to dodatkowe regulacje dot. niby praworządności są jedynie usprawiedliwieniem dla nieudolności lub skorumpowania urzędników unijnych nie potrafiących zapobiegać temu złodziejstwu unijnej kasy.

  Mój komentarz
  Sprowadzasz problem przestrzegania praworządności przez państwa unijne do coraz bardziej fantastycznych hipotez, np. machlojek urzędników unijnych korzystających na swoich kontach z datków oligarchów węgierskich ciągnących do siebie pieniądze z funduszy unijnych. Rozmywasz i rozszerzasz temat poz meritum – na lobbystów.

  Wiadomo, ze problem łamania praworządności na Węgrzech i w Polsce istnieje i nikt z Unii nie załatwi, nie unormuje tego za nas, nie ustanowi urzędników, którzy ten problem rozwiążą w Polsce i na Węgrzech.
  Ten problem może być rozwiązany w Polsce i na Węgrzech tylko własnymi siłami. Gdzie tu jest naruszanie suwerenności?
  Co do tego żaden dokument unijny nie wyraża wątpliwości.

  Jeśli problem jest, to dlaczego PiS nie przyjmuje tego do wiadomości, twierdzi że problemu nie ma i że Unia chce nam coś narzucić.

  Jeżeli problemu nie ma, jak PiS twierdzi, to co Unia chce nam narzucić? Przecież nikt z UE nie wpycha się do naszych sądów, trybunałów, do Sejmu, lobbyści Unijni nie zjeżdżają się do Warszawy i nie każą glosować posłom tak, czy inaczej. W czym problem?
  Pzdr, TJ

 104. Rządzący z PiS są skandalicznie głupi. Uważają, że rządzić można jedynie karami lub marchewka. Przykład zarządzenie karania ludzi którzy zbiorą się przy wigilijnym stole liczbie przewyższającej dozwolona przez rządzących.
  Jak rząd wyobraża sobie egzekucje takiego zarządzenia? Jak będzie skuteczność tego idiotyzmu?
  Ludzie rozsądni wiedzą, że o wiele skuteczniejsze byłoby nie karanie, a prośba i jej uzasadnienie przez fachowców by dbając o własne dobro i dobro bliźnich rezygnowali z niebezpiecznych dla innych działań.
  Władza takim działaniem traci kompletnie wiarygodność , a to praktycznie uniemożliwia skuteczne działanie w pandemii.

 105. legat (20:24)
  że sprawy które to my, tutaj w Polsce powinniśmy załatwić sami to nie potrafimy tego na razie zrobić

  I dlatego wkracza Unia z pomocą. W dekadzie poprzedzającej akcesję do Unii w kraju uczono się nowych procedur, księgowych, finansowych, prawnych itd. Teraz jest odwrót od procedur Unii. Rządzi dyktatorek miłujący działanie bez żadnych reguł, na widzimisię, ten górą kto silniejszy w gębie i nie tylko, jak ostation widzimy. Wstydzenie się za kraj nie wystarcza jak widać, aby odwrócić te sprawy.

  nie ukrywajmy – Unia ma kilka, bodajże trzy instytucje z OLAFem na czele służące kontrolowaniu jak wydawana jest kasa z unijnego budżetu

  Ale na podporządkowanie sędziów krajowych, którzy zgodnie z Traktatami UE są sędziami Unii, wice-dyktatorowi ZZ tworzy nowe wyzwania dla kontrolerów. Tego nie ma w innych krajach UE, nie licząc HU. Stąd dwa weta w jednym.

 106. @ legat :
  „Jak nie do końca to Ci powiem – zmasakrowałeś mnie. Wystarczy?”

  ???? Sam się masakrujesz wypisując brednie wyssane z palca.
  A potem pisząc, że wcale nie miałeś na myśli tego, co napisałeś.

 107. Dla hunwejbinów KONSTYTUCJA jest jak pismo święte… wyrywanie kartek obraża ich uczucia konstytucyjne… natomiast olewanie jej treści nie obraża… Tak sobie myślę prywatnie o zmaterializowaniu ducha KONSTYTUCJI… o 10 przykazaniach nie wspomnę…

 108. Czym jest zdrada, przejmująco śpiewała Kora Jackowska z Maanam. Warto przypomnieć.
  https://www.youtube.com/watch?v=GLj4dz6vbRM

 109. Jak twierdzi red Orzechowski dobrze zorientowany w realiach unijnych w powietrzu wisi jeszcze jedno ewntualne weto – weto Holandii.

  Fragment wywiadu dla onet.pl:

  ” Orzechowski: Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma. Każda strona dysponuje tymi samymi narzędziami, weto nie leży tylko w gestii Polski i Węgier. Nie wolno zapominać, że cały pakiet będzie musiał, po zatwierdzeniu przez Radę Europejską, przejść jeszcze przez Parlament Europejski, parlamenty krajowe. I nawet, teoretycznie, gdyby klauzula praworządności została rozwodniona albo odłożona na pojutrze, brakuje wyobraźni, co będzie się działo w parlamentach, europejskim, ale i na przykład holenderskim.

  Onet.pl: Ostatnia debata w Hadze wykazała, ze tamtejszy parlament i rząd zarysowali czerwoną linię. Też grożą wetem…

  Orzechowski: Deputowani mówili, że chodzi o samą duszę wspólnoty, że szlifowanie praworządności w Polsce i na Węgrzech zżera Unię od środka. To drastyczne sformułowania jak i drastyczny był sam przebieg debaty. Podobnej byłem świadkiem w 2004 r., kiedy parlament holenderski dyskutował nad ratyfikacją układu o rozszerzeniu, w zasadzie o przyjęciu Polski, Węgry były wtedy beniaminkiem, stawiano ich nam za wzór. To, co mówiło się wtedy o Polsce, odbiło się teraz bardzo groźnym echem.

  Dziś tego nie pamiętamy, ale komisarz rozszerzenia Günter Verheugen najwięcej czasu spędzał w starych krajach Unii, aby je przekonać do rozszerzenia. Lata minęły i w Hadze słyszymy: żadnych ustępstw, rząd nie może zrobić ani kroku wstecz. To czerwona linia. Premier Rutte powiedział, że Parlament Europejski dobrze rokował i osiągnął to, o co chodziło.

  Onet.pl: Czyli teraz piłka właściwie po stronie niemieckiej prezydencji, aby znalazła takie rozwiązanie, które odpowiada również stanowisku Holandii?

  Orzechowski: Tak, formalnie Holandia nie bierze w tym udziału, ale Rutte już poinformował Berlin, że pole manewru nie jest wielkie, a w zasadzie nie istnieje. W powietrzu wisi ewentualne weto Holandii, ale byłoby ono skutkiem takich ustępstw, które wywróciłyby sens i znaczenie klauzuli praworządności. Stanowisko Holandii czyni sprawę oczywiście jeszcze bardziej trudną, przyznaje sam premier, bowiem z jego punktu widzenia kompromis jest po prostu niemożliwy.

  Onet.pl: A zobowiązania koalicyjne?

  Orzechowski: Stanowisko Holandii w sprawach budżetowych jest tradycyjne, ortodoksyjne, nieprzejednane i powszechnie znane, na długo przed pandemią. Holendrzy są miłymi ludźmi, ale mają węża w kieszeni i dokładnie liczą pieniądze, zwłaszcza te, które gdzieś wpłacają.”

  Całość pod linkiem:

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/budzet-ue-weto-polski-i-wegier-marek-orzechowski-komentuje/c4b3rk0,79cfc278

 110. „Uważamy się za Europejczyków, a nasz kraj za część Europy, w dodatku Środkowej, ale to, co nas w Europie interesuje najbardziej, to jej pieniądze, którymi nie chce się z nami podzielić.”
  A co Europejczyków interesuje u nas? Ich interesuje praworządność?
  Nie z nami Bruner takie numery – jak mawiał porucznik Klos.
  Te wszystkie babskie protesty to powtórka z rozrywki jakie organizuje się cyklicznie w różnych krajach świata, kiedy brakuje pomysłu na rozwiązanie problemów globalnych, które mnożą się jak króliki.

 111. Czytam: Niemcy chcą rządzić nad Wisłą… w tym celu ochrzcili w 966 roku… Tak sobie myślę prywatnie… takie coś za coś… a ojcu chrzestnemu nie odmawia się… padre… zobowiązuje… i trafiło od strzechy…

 112. Unia przyjmując obalaczy tzw. komuny nad Wisłą była nazbyt ufna co do ich rycerskości w solidarności… Tak sobie myślę prywatnie, że po latach wyszło jak wpuszczenie przez seniorkę do domu pań… proszących o jedzenie i picie… z wyniesieniem 20 000 zł z bieliżniarki na odchodne…. zagadały seniorkę… z innej cywilizacji…

 113. Wobec podziałów politycznych nad Wisłą warto rozważyć rozbicie dzielnicowe… jak sens ma męczenie się w kupie… Tak sobie myślę prywatnie, że miedza wprowadzi poczucie bezpieczeństwa na swoim…

 114. Z internetu:
  – PatiKoti, skąd twój małżonek zna słowo – „miękiszon”?
  – Z sypialni.

 115. ” tymi mniej więcej słowami zwraca się Polska do Europy”. Panie redaktorze może jednak warto by pewne rzeczy bardziej uściślić. Nie Polska a obecny rząd pisowski. Mam dużo wspólnego z Polską ale absolutnie nić z PIS-em , obecnym rządem i jego polityką.

 116. woytek
  29 listopada o godz. 6:32
  Te wszystkie babskie protesty to powtórka z rozrywki jakie organizuje się cyklicznie w różnych krajach świata

  W odróżnieniu,

  tego roznosiciela faszyzmu trudno źle interpretować.

  Najgroźniejsze trolle to ci bez gaci, ale dyskretni. 🙂

 117. legat
  Bingo .
  Korespondencja ze swiata na oko , rownolegle – nowego .. moznaby napisac ,
  – wiedza po omacku
  Wiedzenie jest czasem ciekawsze niz jedzenie

 118. Trudne życie dziennikarza śledczego i reportażysty, ale czy każda praca musi być lekka i przyjemna?
  W Paryżu manifestanci brutalnie atakowali policję. W Warszawie na odwrót, posłance z bliskiej odległości policjant gazem w oczy.
  Tylko w Moskwie ludzie szczęśliwi i radośni na otwartym największym lodowisku. Sport to zdrowie

 119. „Nasze działania musiały być dynamiczne, bowiem grupa kilkudziesięciu osób wybiegła na Trasę Łazienkowską, cały czas odbywał się tam ruch i to było realne zagrożenie. Działania policjantów były poprzedzone komunikatami kierowanymi między innymi do posłów i senatorów
  – powiedział policjant. Podkreślił, że funkcjonariusze będą tę sprawę wyjaśniać – dlaczego i w jakich okolicznościach został użyty gaz.”
  Odpowiedz widac na zdjeciu – Poniewaz sprawilo mu to przyjemnosc i chcial sie nia podzielic z ogladaczami Motelu TVP placacymi abonament . Tzw podwojna przyjemnosc , laczenie przyjemnego z pozytecznym w pracy . Robisz sobie przyjemnosc i jeszcze ci za to placa

 120. Bezglowny pisze u nas……i „kladzie“ sie na panience, ktora jest teolozka, ciagle jeszcze pastorka, matka czworga dzieci, autorka czternastu ksiazek.

  Dla bezdomnego jednak tylko panienka, ktora czasem cos ciekawego powie, co facet bez glowy czasem uslyszy.

  Zastanawiam sie, gdzie jest dla Bezdomnego „u nas“. Gdzie jest to miejsce dla dyletantow w stanie spoczynku.

  MARGOT KÄSSMANN
  AUTORIN

  Do niej bowiem probuje sie bowiem usmiechac blokowy Bredzislaw wydalani niedawno ksiazke, ktora polecam bredzacemu.

  Nur Mut! – Die Kraft der Besonnenheit in Zeiten der Krise

  Das neue Buch von Bestseller-Autorin Margot Käßmann zur aktuellen Krisen-Situation.

  Dla bezdomnego Margot Kässmann byla tylko panienka. Ona jednak ciagle jest i moze po przeczytaniu kolejnej ksiazki autorki wielu bestsellerow zaniecha ten chlopiec zabawy podobne do deleganckich. Czyzby kompleksy Bezdomnego nasilaly sie na stare lata?

 121. Część 1
  Jak widzi świat Jarosław Ka
  Bar Norte
  29 listopada o godz. 1:19
  Jak twierdzi red Orzechowski dobrze zorientowany w realiach unijnych w powietrzu wisi jeszcze jedno ewntualne weto – weto Holandii.

  Mój komentarz
  Orzechowski mówi o Polsce, jej akcesji do Unii, jej dzisiejszej pozycji w Unii, o zasadach, które Polska musiała i powinna ndal dotrzymywać, itd.

  Kaczyński o tym nie ma zielonego pojęcia, cokolwiek usłyszy o zasadach obowiązujących przy współpracy z innymi państwami, to kończy dyskusję, bo takich zasad on nie widzi oraz idzie w zaparte i wykłada swoim doradcom, że zasady te są dziełem elit zepsutego Zachodu, oligarchów unijnych, postnazistów niemieckich, marksistów, wrogów Polski, fałszerzy nagrań z czarnych skrzynek lub cokolwiek.

 122. Część 2
  Kaczyński z tego rodzaju elementów (wymysłów, fantazmatów, politycznych zabobonów) buduje obraz świata i przekazuje do partii jako generalną wytyczną, podporę intelektualną, obowiązujące narzędzie analityczne przydatne w konstruowaniu zamierzeń politycznych i podejmowaniu decyzji, wszelkich decyzji.
  Pierwszym poważnym konstruktem politycznym zbudowanym z tego rodzaju elementów, który odegrał istotną rolę polityczną na drodze PiSu do władzy, była hipoteza smoleńska – zamach samolotowy na prezydenta RP w Smoleńsku ukartowany przez Tuska z Putinem, przeprowadzony w 2010 roku.

 123. Część 3
  On jest neptek, jeśli chodzi o historię, politykę międzynarodową, państwo i prawo, finanse i ekonomię. Dla niego państwo, to zbiór memów, stereotypów, potoczności, naiwności, okrutnej ignorancji i to wszystko zabarwione kulawą ideologią będącą zlepkiem antyszataństwa, antymarksizmu i naiwnego nacjonalizmu z manią prześladowczą. Jest to rodzaj reptilianizmu (oni rządzą światem). W sumie można to metaforycznie określić jako polityczny płaskoziemizm.

  Z tym płaskoziemizmem Kaczyński idzie na wojnę z gnijącym Zachodem, wojnę sprawiedliwą, bo wyzwoleńczą. On ma poczucie misji.
  Coś w tym jest.

 124. Część 4
  Orban po spotkaniu z Kaczyńskim w Krakowie, długich rozmowach z nim, dyskretnie powiadomił swoich współpracowników, że Jarosław Ka jest nawiedzony.

  Jeśli tego rodzaju osoba uzyska wysoką pozycję w jakimś ugrupowaniu, a taką sytuację mamy dzisiaj w PiSie, to naturalną rzeczą jest, że jego postawa staje się zaraźliwa, udziela się otoczeniu, a znajdą się i gorliwcy, którzy będą tak dokładnie ja symulować (pod warunkiem posiadania zadatków), że nie wiadomo będzie – głupi, czy wariat, np. ostatnio minister edukacji (!) Czarnek.
  Pzdr, TJ

 125. tejot
  Pieśń ludowa niesie „Od Krakowa jedzie fura, a na furze Waligóra”
  „Potencjał premiera jeszcze się nie wyczerpał” powiedział przed chwilą prezydencki urzędnik. Siła złego na jednego

 126. Weto Holandii to kontrpropozycja do weta Polski i Węgier. Tamto weto wygląda poważniej

 127. tejot 28 listopada o godz. 23:55 pisze: –Sprowadzasz problem przestrzegania praworządności przez państwa unijne do coraz bardziej fantastycznych hipotez, np. machlojek urzędników unijnych korzystających na swoich kontach z datków oligarchów węgierskich ciągnących do siebie pieniądze z funduszy unijnych. Rozmywasz i rozszerzasz temat poz meritum – na lobbystów.

  TJot,
  sądziłem naiwnie, że pewnych rzeczy akurat Tobie nie ma potrzeby wykładać jak kawę na ławę. Otóż twierdzę, że unijna „klasa urzędnicza” jest przeżarta korupcją do spodu i dlatego nie można w jej rękach pozostawiać ważnych decyzji. Oczywiście zaraz zobaczę tu protesty zarówno z Twojej jak i innej strony. Skąd takie moje stanowisko? Otóż od czasu wielkiego skandalu korupcyjnego dot. całej Komisji Europejskiej z Komisarz E. Cresson i M. Marina, każdy urzędnik unijny składa przysięgę i zobowiązanie, że o żadnych nieprawidłowościach które zauważy nie będzie informował nikogo poza unijną komórką, pod rygorem utraty pracy a nawet emerytury gdyby np. sprawę korupcji ujawnił po zakończeniu pracy.
  Ja nie wyssałem tego z palca. Jeśli starczy Ci cierpliwości to możesz zajrzeć do opracowania prof. Piotra Wiatrowskiego – Zwalczanie korupcji oraz nadużyć finansowych w Unii Europejskiej w świetle prawa wspólnotowego.
  „Fantastyczne hipotezy”?
  Maleńki przykład. Duński Velux przy pomocy zabronionych praktyk biznesowych niszczy od lat polską, małą firmę z Nowego Sącza, Fakro, bo produkty Fakro są i lepsze i tańsze. Skargi Fakro nie są rozpatrywane przez całe lata bo urzędnicy unijni nie mają czasu na zajęcie się sprawą. Chcesz może mi wmówić, że dzieje się to bez udziału lobbystów przepotężnego w stosunku do Fakro Veluxa biorących kasę od Veluksa i przekonujących urzędników unijnych aby nie mieli czasu?

  Proszę więc, nawet nie próbuj mnie przekonywać o rzetelności „urzędniczej klasy” unijnej i że moje podejrzenia co do jej uczciwości są zbyt daleko idące.

 128. Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. W różny sposób przygotowujemy się do świąt. Pełne galerie i zakupy świadczą o praktycznym wykorzystaniu zwolnienia z części obostrzeń. Jeżeli ktoś tu jeszcze na poważnie bierze czas adwentu to może wirtualnie udać się do kościoła. O trzynastej rozpoczyna się msza święta na Polonii transmitującej uroczystość na cały świat

 129. Z prasy polonijnej dla Polaków w kraju , autor twierdzi że z dala
  lepiej widać .

  ,, Polski! Polexit?

  Jako obserwator sceny politycznej pytam redaktora S_Michalkiewicza – czy wstąpienie a raczej wepchnięcie Polski w 2004 r do Eurokołchozu bez referendum narodowego lecz przez pobieżne głosowanie w Sejmie RP było uczciwe? Oczywiście, że NIE ! To była czysta hucpa PO-PiSowatych przy poniżej 50% frekwencji. Tak został Polski Naród oszukany i pozbawiony suwerenności i znaczenia na arenie europejskiej! Czy może dziwić pytanie Pawła Lisieckiego –„Rozważałbym wyjście z UE” ? Pytanie to nie jest aktualne ponieważ ponoć obecnie aż 80% Polaków nieświadomie wierzy, że Eurokołchoz to raj skąd płynie strumień banknotów Euro ale dla co niektórych chochsztaplerów politycznych takich jak – J. Lewandowski, K. Bielecki, L. Miller itd. Większość Polactfa ma kataraktę umyslową i nie pamięta, że przed wstąpieniem do Eurokołchozu zostali ograbieni w tzw. Planie Balcerowicza przez żydowskich grandziaży finansowych – Sachsa, Sorosa i vel Balcerowicza). Przed tzw. Dziką Prywatyzacją polski przemysł stał na 9 tym miejscu w światowym rankingu. W kilka lat póżnie znalazł się na bodaj 50ym, nieco póżniej 70ym a teraz poza setką. W zamian za tą grabież Eurokołchoz i IV Rzesza nakłoniła naszych polityków na budowanie ścieżek zdrowia, huśtawek i lodowisk, za rzekomo kolchoziane pieniądze. Mało tego jesteśmy szantażowani, poniżani i oskarżani za niepraworządność i nieposłuszeństwo wobec wasali z Brukseli, która jest ‘stajnią bezprawia i oborą wirusów’. Uważam, że Polska powinna zacząć pracować na swój POLEXIT i wystąpić z Eurokołchozu a w kilka lat póżniej odżyje materialnie i duchowo jak Wielka Brytania po swoim Brexicie. Dodam słuszne polskie powiedzenie – Polaku – umiesz liczyć? LICZ NA SIEBIE !!! Pozdrawiam – LM z Antypodów – z daleka lepiej widać! ”

 130. Policja francuska atakuje obóz emigrantów w Paryżu , ciekawi mnie
  co ma do powiedzenia w tym temacie Saldo mortale ;
  no i po której stronie stoi teraz nasz blogowy Lewy ;

  https://colonelcassad.livejournal.com/6351456.html?utm_source=3userpost

 131. Może transmisjami honorować parafie z zerową przestępczością… w przeciwnym razie po co eksportować patologie parafialne na cały świat… Tak sobie myślę prywatnie o braku skuteczności mszy… a o znaku pokoju nie wspomnę… w policyjnym wydaniu wobec kobiet… policja to drugi policzek katolickiej władzy…

 132. https://www.youtube.com/watch?v=hCMA8Vqqsr8

  Gdzie jest Lewy ; ? po której stronie on teraz stoi .

 133. legat
  29 listopada o godz. 12:16
  tejot 28 listopada o godz. 23:55 pisze: –Sprowadzasz problem przestrzegania praworządności przez państwa unijne do coraz bardziej fantastycznych hipotez, np. machlojek urzędników unijnych korzystających na swoich kontach z datków oligarchów węgierskich ciągnących do siebie pieniądze z funduszy unijnych. Rozmywasz i rozszerzasz temat poz meritum – na lobbystów.

  TJot,
  sądziłem naiwnie, że pewnych rzeczy akurat Tobie nie ma potrzeby wykładać jak kawę na ławę. Otóż twierdzę, że unijna „klasa urzędnicza” jest przeżarta korupcją do spodu i dlatego nie można w jej rękach pozostawiać ważnych decyzji

  Mój komentarz
  Dyskutujemy o Rozporządzeniu PE i Rady UE w sprawie funduszy UE i praworządności.
  Rozporządzenie to nie zostało wydane przez urzędników unijnych, tylko przez organy UE przewidziane w Traktacie Unijnym.

  A ty mi o przeżarciu korupcją unijnej klasy urzędniczej i w dodatku umieszczasz dwa ostatnie słowa w cudzysłowie.
  Ja o organach UE, ty o unijnej „klasie urzędniczej”. Mydlisz.
  Pzdr, TJ

 134. Pokazywano film że prze dobra maseczkę nie da się zdmuchnąć świeczki
  A Lempart potrafi opluć policjanta no to jet wyczyn.
  cytat
  Ozdoba. „(…) Zawiadamiam, że w dniu 28 listopada 2020 r. w Warszawie, w okolicach pl. Konstytucji ok godziny 16:30 p. Marta Lempart znieważyła funkcjonariuszy publicznych poprzez oplucie

 135. Na przykładzie budowy Nord Stream 2 widać hipokryzję jej przeciwników… Inwestor otrzymał zgody wszystkich państw na trasie… czego wymaga prawo międzynarodowe… Ale zasada kup pan cegłę-LPG od jankesa narusza traktaty… w czym uczestniczy Kaczyński… Tak sobie myślę prywatnie, że nie chce być rurą Gazpromu…

 136. Mamy do czynienia ze świadomym naruszaniem norm konstytucyjnych przez konstytucyjne organy państwa – mówią eksperci. Co może mieć finansowe konsekwencje dla Skarbu Państwa – pisze „Dziennika Gazeta Prawna”.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8018920,trybunal-konstytucyjny-dezubekizacja.html

 137. Blackley
  29 listopada o godz. 12:37
  Czy moglbys mi pokazac, gdzie na twoim vidéo jest brutalnosc policji?

 138. „Największe ryzyko to dostępne siłownie”
  Karolina Świdrak | data publikacji: 06.06.2020, 09:15
  I jak to się ma do badań
  W badaniu wykonanym przez zespół pod kierunkiem prof. Michaela Bretthauera z Uniwersytetu w Oslo uczestniczyło 3764 osób w wieku od 18 do 64 lat. Uczestnicy badania zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza korzystała z siłowni i klubów fitness (pięć różnych obiektów otwartych od 22 maja), a druga – kontrolna, nie odwiedzała obiektów sportowych.
  Po dwóch tygodniach wszyscy przeszli test na obecność koronawirusa, a po trzech tygodniach sprawdzano, czy występują u nich kliniczne objawy choroby. Okazało się, że zaledwie jedna osoba z całej badanej grupy miała test pozytywny i była to osoba biorąca udział w treningach. Dowiedziono jednak, że zaraziła się ona poza siłownią – w miejscu pracy.
  Naukowcy zbadali również obsługę klubów fitness, która pracowała w obiektach w trakcie eksperymentu. Spośród 91 pracowników zgodę na wykonanie testów wyraziły 83 osoby. Żaden z pracowników nie został zakażony koronawirusem podczas badania.

  Wyniki badania ukazały się na razie na stronie internetowej medRxiv, która zamieszcza prace naukowe przed ukazaniem się ich w druku.

 139. ahasverus
  29 listopada o godz. 13:13 .

  A czy ja coś o brutalności policji napisałem ? .

  https://www.youtube.com/watch?v=Cqp0vp_2vDw&feature=youtu.be

 140. Przedsiębiorcy z Podhala grożą strajkiem generalnym i blokadą Warszawy 6 grudnia. Ostrzegają też samego prezydenta Andrzeja Dudę. Jeśli będzie się wybierał na Podhale nie wpuszczą go na narty!

 141. TJot,
  pkt. 3 porozumienia mówi: –Odpowiednie środki podejmuje się, jeżeli zostanie ustalone, że naruszenia zasad praworządności w państwie członkowskim zagrażają lub istnieje poważne ryzyko, że zagrożą należytemu finansowemu zarządzaniu budżetem UE lub ochronie interesów finansowych Unii w wystarczająco bezpośredni sposób.

  TJot,
  przepraszam Cię ale kto to będzie „ustalał” jeśli nie urzędnicy Van der Leyen? Nie urzędnicy? – to kto?

 142. Blackley
  29 listopada o godz. 13:26
  sorry, nie zrozumialem „message”.
  Wczoraj podczas manifestacji w Paryzu bylo rannych 60 policjantow.

 143. ls42
  29 listopada o godz. 12:06
  Weto Holandii to kontrpropozycja do weta Polski i Węgier. Tamto weto wygląda poważniej

  Nareszcie jakaś nadzieja powstrzymać to faszystowskie g*

 144. @ legat
  UE ma odpowiednie instytucje do kontroli, np Trybunał Obrachunkowy i TSUE.
  Oczywiście że to są urzędnicy bo kto ma dokonywać kontroli ? Trójki Robotnicze? Czy może wszyscy obywatele Unii mają orzekać w referendum, czy jakiś kraj właściwie dysponuje środkami z budżetu UE ?
  Nigdzie w żdnym kraju na świecie wszyscy urzędnicy nie są czyści jak łza.
  Nawet w tych krajach, gdzie za korupcję skracają o głowę.

 145. P.S.
  Podam przykład Węgier, które musiały zwrócić dofinansowanie, właśnie z powodu nadużyć przy przyznawaniu kasy.
  Tyle, że za nieuczciwość urzędników Państwa zapłacą wszyscy Węgrzy, oczywiście oprócz tych, który „po protekcji” pieniądze przyznano, bo oni na tej nieuczciwości skorzystali.
  Obecna regulacja ma , jak przypuszczam za zadanie takim przypadkom zapobiegać . Jak oszukujesz, to odetniemy fundusze. Nie będzie czego kraść

 146. Mad Marx
  29 listopada o godz. 14:15

  Troll Ziobry dobrze o tym wie, ale jego zadaniem jest siać zamęt i niepewność, plus oczerniać demokratyczną opozycję.

  Trzaskowski do kanału.
  Rozwalić PO
  KOD to złodzieje.

 147. Wniosek o zawieszenie Funduszy UE – kto wydaje i zatwierdza
  legat
  29 listopada o godz. 13:37
  TJot,
  pkt. 3 porozumienia mówi: –Odpowiednie środki podejmuje się, jeżeli zostanie ustalone, że naruszenia zasad praworządności w państwie członkowskim zagrażają lub istnieje poważne ryzyko, że zagrożą należytemu finansowemu zarządzaniu budżetem UE lub ochronie interesów finansowych Unii w wystarczająco bezpośredni sposób.

  TJot,
  przepraszam Cię ale kto to będzie „ustalał” jeśli nie urzędnicy Van der Leyen? Nie urzędnicy? – to kto?

  Mój komentarz
  Rozporządzenie PE i Rady UE (zatwierdzone już przez Radę Ambasadorów UE, oczekujące na zatwierdzenie przez Radę UE) stanowi:

  1) Wniosek o zawieszenie funduszy unijnych związane z naruszaniem praworządności w danym kraju ma być wydany przez Komisję Europejską (organ składający się z wybieralnych komisarzy).
  Przypominam, że procedura wybierania KE
  (komisarzy przez PE, a przewodniczącego KE dwuetapowo – przez Radę Europejską większością kwalifikowaną oraz przez zatwierdzenie przez Parlament Europejski)
  jest jawna. Są to osoby wyłaniane w drodze wyborów.

  PiSowscy przedstawiciele walczyli mężnie o to by przewodniczącą KE została Ursula von der Leyen, a nie jakiś Timmermans. UvdL została wybrana, co z dumą ogłosił w kraju Morawiecki jako wielkie nasze zwycięstwo. Wreszcie brukselscy urzędnicy nie będą się wtrącali w nasze wewnętrzne sprawy, czepiali jakiejś praworządności.

  2) Zatwierdzenie wniosku następuje przez Radę Unii Europejskiej kwalifikowaną większością głosów – minimum 15 na 27 państw UE.

  3) Do uzasadnień zawartych we Wniosku państwo jego adresat ma prawo wnosić swoje uwagi, a wydawcy wniosku muszą je uwzględnić.

  4) Wniosek podlega zaskarżeniu do TSUE.

  O wniosku o zawieszenie przekazywania funduszy unijnych związane z nieprzestrzeganiem praworządności w danym kraju maja decydować organy wybieralne Unii. A ty legat wciąż o skorumpowanych urzędnikach unijnych, którzy chcą nam, dyktować co mamy robić.
  Pzdr, TJ

 148. ahasverus
  29 listopada o godz. 14:0
  8BBC Newsworld pokazywala natomist wczoraj raz po razie clip, w ktorym trzech policjantow francuskich bije brutalnie tego czarnoskorego producenta… byly tez scenki z demonstracji paryskiej…

 149. ls42
  29 listopada o godz. 12:18
  „O trzynastej rozpoczyna się msza święta…”

  Nie znalazłem w Ewangelii żadnej wzmianki o „mszy świętej”.
  Musi być to jakiś współczesny wynalazek.

 150. W PRL-u o trzynastej sprzedawano alkohol… trzynastego… trzynastego… nie jedno ma imię… Tak sobie myślę prywatnie o prawie wyboru 13. … jak pszczoły powrót do ula…

 151. PA2155
  29 listopada o godz. 14:51
  Tez widzialem, policjanci sa zawieszeni w czynnosciach, czekajac na decyzje sadu. Nigdy sie nie dowiemy, co bylo przed ta scena. Moze nic, lecz na ile znam francuska policje, nie wydaje mi sie aby tak sobie , dla rozrywki, pobili kogos. Nie mam zamiaru tu bronic czy oskarzac. Ale nie wydaje mi sie to prawdopodobne. Zobaczymy.
  Policja jest czesto oskarzana, czesto nieslusznie, bo zawsze trudno przedstawic arguymenty racjonalne przeciwko tym emocjonalnym. Takich przykladow jest mnostwo, ale wlasnie robie Fondue des coquilles Saint Jacques aux poireaux. koncentracja max.
  BTW: szczepionki. Dwa dni temu sluchalem wywiadu z przedstawicielem As.tra Ze.nca we Francji. Ich szcepionka ma byc skuteczna w ponad 90 % i kosztowac circe 2.5 eu za sztuke. Szczepionka przeciw grypie jest skuteczna ponizej 50%.

 152. ahasverus
  29 listopada o godz. 15:29
  sa inne szczepionki nie tylko AZ… znasz moja skromna opinie na temat szczepionki przeciw grypie, za co bylem obsobaczany na blogu przez rzekomych specjalistow od tematu jako „antyszczepionkowiec”… wczoraj na spacerze w lesie spotkalem znajomego Polonusa, ktory przekazal mi garsc teorii spiskowych na temat wirusa i szczepionki.. teorii, ktore kraza wsrod ludu… 🙂
  jest ciekawostka z Singapuru na temat przekazywania przeciwcial od matki do plodu
  https://www.aljazeera.com/news/2020/11/29/singaporean-mother-gives-birth-to-baby-with-covid-19-antibodies

  to pobicie przez policje francuska zostalo przedstawione troche jednostronnie… ale to wspolczesna metoda komunikacji medialnej… binarna… 🙂 wielu ludzi kocha to i wierzy bezgranicznie… i wszyscy to robia…

 153. dezerter83 godz. 15.01
  W Gazecie Wyborczej napisano: tvp polonia „13.00 Transmisja mszy świętej z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy KWK Wujek w Katowicach”
  Nie bądźmy drobiazgowi
  Pozdrawiam

 154. PA2155
  29 listopada o godz. 15:40
  Dziekuje za zrozumienie. Obecnie powatpiewanie w szczerosc i prawdziwosc mediow i innech FB jest grzechem wiekszym niz slynne karykatury. Ja zawsze jestem nieco sceptyczny. Pamietam pierwsze „oredzia urbi et orbi” Walesy. pomyslalem sobie: ten gosc bylby wspanialym sekretarzem powiatowego komitetu PZPR

 155. ls42
  29 listopada o godz. 15:50
  „Z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego…”

  Nie dość, że „msza święta”, to jeszcze na dokładkę „święty krzyż”. To dopiero herezja.

  Ukłony.

 156. Legat
  https://www.muratorplus.pl/biznes/firmy-i-ludzie/fakro-kontra-velux-w-brukseli-velux-gora-ale-fakro-nie-odpuszcza-aa-b1CK-Wint-MA6A.html
  Może masz lepsze przykłady na to, że urzędnicy unijni są skorumpowani „do dołu”
  Bo ten ze sporem dwóch producentów okien, raczej przypomina słynny krzyk bojowy: „rodacy ratujcie,”tym razem” Duńczycy mnie biją”.
  Patryjotyczne założenie, „że racja musi być po naszej stronie“ nie oznacza jeszcze, że wszystko inne nie jest praworządne.
  Założenie, że Polska jet jedyna niezmąconą żadną korupcja krynicą praworządności, z której cała UE powinna brać przykład, jest efektem Ziobrowej maligny, którą on wprawdzie używa do celów propagandowych, ale w którą nawet on nie wierzy

 157. ahasverus
  29 listopada o godz. 16:16
  jestes wyjatkiem albo z ciebie prawdziwy „outlier”… sw. Tomasz z Akwinu i jego dewiza „aby zrozumiec trzeba uwierzyc” swieci triumfy… nawet Macron nie prezentuje sie najlepiej w TV… czegos mu brakuje… 🙂

 158. Szanowni Państwo,
  a te uwiędłe macice pod wodzą poprzecznej vaginy to jeszcze
  u Was po ulicach biegają?

 159. Bywalec 2,
  …na drugą skargę, znacznie lepiej przygotowaną, Komisja nie odpowiadała aż przez 6 lat.
  No i po co z siebie głupka robisz?

 160. @ Levar
  Żal Ci bo żadna ci niechce dawać a na dziwki cię nie stać?
  Takiemu chujowi to nawet dziwka dać nie zechce.

  Jeżeli ktoś się czuje urażony, to przepraszam, ale do niektórych należy mówić prosto i wulgarnie, bo inaczej nie rozumieją.

 161. Miękiszony od Zbynia grasują po ulicach…

 162. PA2155
  29 listopada o godz. 16:30
  Nie zazdroszcze sytuacji Macron’a. Les emmerdes volent en escadrilles. Nieprzetlumaczalne. Sytuacja ekonomiczna Francji, gilets jaunes, terroryzm, covid, do wyboru. Ale jest lepszy, niz mozna bylo oczekiwac.

 163. Mad Marx
  29 listopada o godz. 16:39
  Nie przepadam za tym vocabulaire, ale rzeczywiscie, nie miales wybory. Tertium non datur

 164. Levar
  29 listopada o godz. 16:35
  Szanowni Państwo,
  a te uwiędłe macice pod wodzą poprzecznej vaginy to jeszcze
  u Was po ulicach biegają?

  Marzenia faszysty, teraz szybko do klopa i jazda.

 165. ahasverus
  29 listopada o godz. 16:42
  „Nie zazdroszcze sytuacji Macron’a.”

  moze jego plan ekonomiczno-spoleczny tak naprawde nie istnial? moze byl to, mowiac po angielsku „window dressing”… moze stare metody naprawy prawdziwego kryzysu spoleczno-ekonomicznego przezyly sie i zuzyly… przyslowiowe mieszanie lyzeczka w herbacie w nadziei, ze herbata bedzie slodsza przez samo mieszanie…

 166. Legat
  Trochę mniej chamstwa raczej nie ma sensu od ciebie oczekiwać ?
  Komisja Europejska długo potrzebowała , ale odniosła się do skargi polskiej firmy, niestety negatywnie, co mogłeś wyczytać w zalinkowanym artykule. Artykuł z resztą wyraźnie mówi, że w całej skardze „Fakro” raczej chodziło o promocje i sukces medialny mniej znanej na zachodzie firmy, jak o wygraną przed KE, albo sądem.

 167. Autopoprawka do moich komentarzy z ostatnich dni dotyczących trybu przyjęcia rozporządzenia w sprawie praworządności.

  Na skutek zamieszania informacyjnego pominąłem jedną formalność dotyczącą etapów procedury dotyczącej uchwalania tego dokumentu. A własciwie o nie po prostu zapomniałem.
  Jak na razie rozporzadzeniu udzielono poparcia na spotkaniu Rady Ambasadorów (COREPER). Formalnie rzecz biorąc ten akt prawny musi być jeszcze przyjęty przez Radę Unii Europejskiej (poziom ministrów), bo to ona a nie ambasadorzy poszczególnych państw, podejmuje ostateczną decyzję.

  To tłumaczyłoby podnoszoną przez Morawieckiego kwestię ostatecznego „niepodpisania” dokumentu.

  Z tym, że jak na razie nie ma powodu by zakładać, że członkowie Rady Unii Europejskiej zagłosują inaczej aniżeli członkowie Rady Ambasadorów. Praktycznie niemozliwe jest bowiem skłonienie do zmiany wczesniejszych decyzji kilkunastu państw unijnych (wiekszość kwalifikowana). Tym bardziej, że odrzucenie rozporządzenia unieważniałoby ustalenia szczytu z lipca br. a wiec cała procedura negocjacyjna nad budżetem UE, Funduszem Odbudowy i rozporządzeniem musiałaby być rozpoczęta od nowa. W tym przypadku spełnienie oczekiwań rządów RP i Węgier przyniosłoby więc taki sam skutek jak zastosowanie przez te rządy weta.

 168. Zaczyna się EUROWIZJA JUNIOR
  Dwa razy wygrały reprezentantki Polski
  Dzisiaj pięknie zaczęła Viki Gabor ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu witając uczestników

 169. Zdolne dzieci i kolorowa Polska.
  Telewizja daje czadu

 170. TJot,
  w Wirtualnej Polsce opublikowano z godzinę temu wywiad Marcina Makowskiego z rzecznikiem rządu, Piotrem Müllerem.
  Müller mówi m.in. – Warto przypomnieć słowa, które Donald Tusk w przypływie szczerości wypowiedział jakiś czas temu o mechanizmie praworządności, zaznaczając, że nie jest to dobre rozwiązania, ponieważ może prowadzić do rozstrzygnięć motywowanych czysto politycznie, a nie merytorycznie. To było dwa lata temu.

  Makowski: –Cieszę się, że kończymy historyczną chwilą, w której minister rządu Prawa i Sprawiedliwości zgadza się z Donaldem Tuskiem.

  Müller: – My w Prawie i Sprawiedliwości mówiliśmy tak zawsze, więc można to odwrócić i pokazać, że to raczej Donald Tusk zgadzał się wówczas z PiS.

  Powiem Ci szczerze TJocie, już jestem trochę zmęczony tą dysputą dot. tej całej „praworządności” ale pozostaje niesmak, że w trakcie trwającej batalii prowadzonej przez stronę polską, niestety reprezentowaną przez rząd PiS, że Marszałek Senatu tak jednoznacznie staje po stronie adwersarzy polskiej strony i zachowuje się jak prosty jurgieltnik. To obrzydliwe jest.

 171. Bywalec 2 29 listopada o godz. 17:04 do mnie: –Trochę mniej chamstwa raczej nie ma sensu od ciebie oczekiwać ?

  Bywalcu 2,
  najpierw mi po chamsku imputujesz postawę: –Założenie, że Polska jet jedyna niezmąconą żadną korupcja krynicą praworządności, z której cała UE powinna brać przykład, jest efektem Ziobrowej maligny…
  do czego nie dałem Ci żadnego powodu. To czego ode mnie oczekujesz?
  Acha, przepraszam Cię, Ty jesteś Niemcem. Tobie wolno więcej.

 172. Zabicie irańskiego naukowca stanowi mikołajowy podarek Izraela dla Bidena. https://www.rt.com/op-ed/508113-israel-biden-war-iran/

 173. @ legat:
  Marszałek Senatu staje po stronie umowy, za którą głosowała Polska a teraz usiłuje się z niej wycofywać.
  Jesteśmy „za a nawet przeciw ” To jest niepoważne. Rozumiałbym, gdyby Polska od razu sprzeciwiła się takiej regulacji ale zgodzić się a teraz płakać i tupać nóżkami jak dziecko, że to jednak nam się nie podoba?
  Jak Polska ma być traktowana poważnie za granicą ?

 174. Bar Norte
  Problem z przegłosowaniem rozporządzenia o praworządności polega na tym, że przedłożenie go Radzie Unii Europejskiej do ostatecznego przegłosowania, należy do zadań turnusowej, niemieckiej prezydencji, a ta się odciąga, licząc jeszcze wciąż prawdopodobnie na osiągniecie kompromisu z Polską i Węgrami.

 175. Bywalec 2

  Wiem, że prezydencja niemiecka się ociąga i stąd ta dziwna pauza między posiedzeniem Rady Unii Europejskiej a jej organem roboczym czyli Radą Ambasadorów.

  Z Brukseli na bieząco piszą co się święci:

  „Niemcy nadal odwlekają budżetową konfrontację z PL i HU mimo rosnących nacisków, by zatwierdzić „pieniądze za praworządność” (wbrew sprzeciwowi obu krajów). Orban teraz nie chce „pauzy TSUE”, a promuje zamrożenie. Nikt nie wspiera koalicji wetującej.”

 176. @legat 29 listopada o godz. 17:33

  Marszałek Senatu tak jednoznacznie staje po stronie adwersarzy polskiej strony i zachowuje się jak prosty jurgieltnik. To obrzydliwe jest.
  Marszałek Senatu zachowuje się jak Marszałek Senatu. Co w tym “obrzydliwego”? Nie rozumiem.
  I jakich znowu “adwersarzy polskiej strony” masz na myśli?

 177. Legat
  Bierzesz sobie to wszystko za bardzo do serca , traktujesz za osobiście. To co napisałem dotyczyło pewnego sposobu robienia propagandy, zamącającego ale niestety u niektórych, cały proces myślenia.
  Twoje wycieczki są natomiast całkiem bezpośrednio osobistej natury w stylu głupek, albo co gorsza „Niemiec”, brakuje jeszcze tylko „Bruner, ty świnio”. Tak jest z tymi kompleksami wobec Niemców, do ktorych mnie zaliczasz, którym wolno więcej i którzy wszystkiemu zawsze są winni.

 178. @Bywalec 2 29 listopada o godz. 18:06

  No ale teraz właśnie Niemcy usiłują odwlekać nieuniknione.
  Mając nadzieję (bezsensowną chyba), że PiS-dzielstwo się jednak opamięta.

 179. @Bywalec – @legat 28 listopada o godz. 20:24 w komentarzu skierowanym do @teo:

  Wiesz, była taka warszawska piosenka ze słowami – „Możesz mnie chamem zwać, możesz mnie w mordę dać, lecz od …” naszych wewnętrznych spraw won, bo krew się będzie lać.
  W trakcie trwających negocjacji prowadzonych nawet przez przeze mnie ocenianą jako złą, nieudolną, szkodliwą, generalnie fatalną władzę gremialne stawanie opozycji po niepolskiej stronie jest nieakceptowalne i moralnie wstrętne.

  To jest absurdalne, autodestrukcyjne stanowisko, ale @legat je objaśnił dość dokładnie.
  Kargul redivivus.

 180. @ Bywalec do legata:
  ” To co napisałem dotyczyło pewnego sposobu robienia propagandy, zamącającego ale niestety u niektórych, cały proces myślenia.”

  Chyba to pomyłka, zamiast „zamącającego, powinno być „zastępującego”

 181. Aha wrocil z demonstracji w Paryzu. Demonstrowal przeciw przeciw.

 182. Acha, Aha, Ha….

  ensauwagement Aha wzielo sie nie z leku, lecz ze zwyklego rasizmu? Aha czuje sie zagrozony? Aha wola o prawo i sprawiedliwosc we Francji, gdy bez pomocy mocnej dloni Aha przestepczosc we Francji jest mniejsza niz w Polsce i od lat spada. Aha mysli, ze bedac po stronie wiekszosci ma per se racje. Aha fokusuje swoje zainteresowania na muzulmanow i lewicowych zydow, ktorych szczerze nienawidzi i ktorymi pogardza. Chociaz pewnie w jego mysleniu na opak podziwia bylego ministra, pozniejszego prezydenta, ktory chcial oczyscic przedmiescia Paryza woda z weza strazackiego. Aha jest zwolennikiem francuskiego „Fox News“ i kapie sie w sobote ogladajac Vivendi, CNews i BFM-TV.

 183. Aha….

  ….

  Aha jest tworem nowych mediow, ktore mu obiecuja raj i wejscie do Vieille France. Biedny emigrant pytajacy mnie o Sartre‘a zapomnial moja odpowiedz. Hui clos. Na zawsze, przynajmniej dla Aha. Aha zapyta dlaczego, po prostu; Les mains sales. Aha czyta, wstydzi sie jednak cytowac swoich mistrzow , Zemmoura i Deze‘a. Aha podnieca sie wstawaniem z kolan. Niedlugo zazlozy PiS bis we Francji. Aha spogladajac na Francje z francuskiej prowincji, do tego w TV, pogubil sie nieszczesny. Aha podniecaja doslownie slowa populistow jak Obertone i w ten sposob przedluza swoja prawicowa, rasistowska legitymacje. Oboje oczu przyproszone i Aha ujawnia swoj ukryty rasizm i antysemityzm. Aha blednie ocenia swoje mozliwosci stylizujac sie na znawce Francji.

 184. Aha

  Oczywiscie rozumiem leki Francuzek i Francuzow, nie rozumiem jednak rzekomych lekow, ktore sa przejawem zwyklego rasizmu wobec migrantek i migrantow. Wiekszosc populistow jak Aha chcialoby przywrocenia kary smierci, bo innych rozwiazan raczy nie zauwazac. To wymaga wysilku, inwestycji i dlugiej politycznej pracy. Zaniechanej od ponad czterdziestu lat, wlasciwie od zawsze. Chociaz raz podjeto probe integracji migrantow i zburzono pare wiezowcow na przedmiesciach. Aha naiwnie sadzi, nie znajac polityki i Francji, ze wieloletnie zaniechania w budowaniu spoleczenstwa interkulturalnego mozna zniwelowac bredzeniem Aha. Aha mysli, jesli mysli, ze wystarczy ustawic sie po prawej stronie i bedzie mogl spac spokojnie. Otoz nie, bo samogadanie jako Ersatz samopodniecania sie niczego nie zmieni. Pamiec spoleczna jest delikatna tkanka. Dla Aha jednak nic nie znaczaca.

  Aha nie obawia sie recesji, Corony, bezrobocia, inflacji. Aha ma konkretnych wrogow, muzulmanow i zydowskich intelektualistow, na ktorych sie skarzyl we wpisie do Zabki i ktorych wymienil imiennie. Tak sobie, jakby ci ludzie stali przez ostatnie czterdziesci lat w miejscu i nie ewoluowali spolecznie, politycznie. Aha staje sie herosem blogokowym wydawaloby sie. Zostal zaledwie herosem blokowym z polskiej prowincji, ktora zostawil, zostawil caly majatek w kraju i udal sie do Slodkiej Francji. Nie powiodlo mu sie, bo przeszkadzaja mu muzulmanie i postepowi zydzi, nawet w randze ministra. Aha wie lepiej, pardon lepen. Postgaullista wpadl pulapke skrajnej prawicy lub wlasnej naiwnej postpolitycznosci.

 185. Aha

  Szkoda obecnego prezydenta, ktory obudzil sie, nie obudzil jednak wstecznych populistow jak Aha, toutes proportions gardees, i stoi przed problemami, ktorych nie da sie ad hoc rozwiazac. Chyba ze Aha wejdzie do polityki. Aha marzy o Ordnung, mogl pojechac ze swoja „Hochdeutsche“ Frau do Niemiec. Tylko mylac epoki trafilby z deszczu pod rynne. Mainstram lewicowy, zazydzony i zamuzulmaniony Berlin. Nie jest to adekwatna atmosfera dla Aha. Chyba ze cofnie czas. Posmaruje tluscza narodowy tenor polityki i zostanie wodzem. Aha miesza bowiem l‘acte gratuit z promocjami w supermarketach

 186. Konkurs Eurowizji Junior wygrywa Francja. Była to bardzo przyjemna audycja

 187. Niewinny Aha kocha niewinna policje francusku, bo nie wie co bylo wczesniej.

  Policja francusku nikogo nie bije .

  Kto pobil Aha?

 188. Nasz Siondz Probuszcz gadał, ży na Nszeł Świnty chodzić ni musiem i du Kuściołu tyż ni ali dawać piniendzy na Kościuł musiem bu wtenczas Pambuk widzi chto je głemboku Wirzoncy a chto ni!!!!! Jak przykładowu dasz bynajmiej te stówkie tygudniowu to żyś głemboki a jak puł stówki to bedzisz w Czyjscu siedział aż zdechniesz jak ta kamfora pud płotem a jak dasz dychie albu moniete pińc złoty przykładowu to lepij idź utop we stawie Zdziśka Burasa co karpie trzymie bu i tak du pjekła pójdzi!!!!!!

 189. Na opak….

  Punkty za pobyt w Treblince. Muzeum bierze udział w grze

  28 LISTOPADA 2020
  Były obóz zagłady Treblinka II dołączył do gry turystycznej. Za 8 zł w kiosku na parkingu, tuż przy miejscu, gdzie Niemcy zamordowali ok. 800 tys. Żydów, można kupić aż trzy znaczki turystyczne. Zebranie dziesięciu znaczków upoważnia do odbioru Znaczka Kolekcjonera.
  Na początku zaznaczę, że idea znaczków turystycznych – które zbiera się odwiedzając muzea i ciekawe miejsca w różnych regionach Polski – jest wartościowa. Znaczki wywodzą się z Czech i Słowacji, gdzie niemal w każdej miejscowości można jakiś zebrać do swojej kolekcji. Jednak są miejsca, które nie powinny kojarzyć się z grą i zabawą, a Treblinka jest jednym z nich. Spośród muzeów znajdujących się na miejscach dawnych obozów zagłady, tylko dyrekcja Treblinki zdecydowała się na dołączenie do akcji.

 190. cd.

  Znaczki są dostępne w Muzeum Porcelany, Kolejnictwa lub Papiernictwa, w górskich schroniskach, zamkach, sztolniach, wrocławskim ZOO, ogrodzie botanicznym. Można je kupić odwiedzając figurę Chrystusa w Świebodzinie, poznańskie koziołki, a nawet Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Są też dostępne w Muzeum Żydów Mazowieckich, synagodze w Chmielniku, synagodze w Orli, domu modlitwy w Będzinie oraz synagodze w Ostrowie Wielkopolskim.
  W Treblince można zdobyć aż trzy z nich: znaczek nr 236 – obóz Treblinka I, 237 – obóz Treblinka II, 238 – pomnik martyrologii Romów i Sinti.

 191. cd.

  Na ulotce dołączonej do znaczka dowiemy się, że jest to “pamiątka i potwierdzenie pobytu”, które “proponuje grę dla kolekcjonerów”. Dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi numerami upoważnia do odbioru „Znaczka Kolekcjonera”, a jeden brakujący numer można uzupełnić jokerem.
  Do ulotki dołączona jest naklejka. Część możemy z dumą przykleić w dowolnym miejscu, część to “kupon gry” z odpowiednim numerem.
  W obozie zagłady Treblinka II, przeznaczonym dla Żydów, Niemcy wraz z ukraińskimi pomocnikami wymordowali ok. 800 tys. osób. W obozie pracy Treblinka I przebywali zarówno Żydzi, jak i Polacy, którzy np. odbywali tam karę za nieoddanie kontyngentu. Pracowali tam przy wydobyciu żwiru oraz w warsztatach działających na potrzeby wojska. Polacy po odbyciu kary mogli wrócić do domu. Żydzi musieli tam zostać na zawsze.
  Muzeum w Treblince do niedawna było częścią Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Obecnie jest współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Jeśli lubimy wyzwania, możemy zdobywać Wielką Koronę Tatr, co będzie powodem do dumy i możliwością rywalizacji. Kolekcjonerskie znaczki z Muzeum w Treblince wyglądają jak pierwszy krok do turystycznej „korony obozowej”, czyli trywializowania Holokaustu. Nowa polska polityka historyczna udowadnia tym samym, jak mało ją obchodzi historia.

 192. Polacy nie chcą, by Kaczyński był wicepremierem

  Jak wynika z najnowszego sondażu SW Research przeprowadzonego dla portalu rp.pl, Polacy uważają, że Jarosław Kaczyński powinien zrezygnować z funkcji wicepremiera, którą objął 6 października.
  „Czy Jarosław Kaczyński powinien przestać pełnić funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa?”, zapytano respondentów.
  Odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń – zdecydowana większość ankietowanych domaga się dymisji wicepremiera Kaczyńskiego. Aż 64,9 proc. respondentów wskazało odpowiedź „tak”, a jedynie 18,1 proc. z nich wybrało odpowiedź „nie”. Z kolei 17 proc. uczestników badania nie miało zdania w tej sprawie.

 193. Cytat empatycznej w blogu….


  Palestyńczykom też się zdaża zabić żydowskie dzieci.
  Zdarza sie, tylko nieco rzadziej…

 194. Top Iranian Nuclear Scientist Was Killed by Remote-controlled Machine Gun,
  Report Says
  Iranian Fars News Agency reports that shots that killed Mohsen Fakhrizadeh came from a weapon mounted on a deserted vehicle which exploded shortly after the attack

 195. karabin na pustyni strzelal anonimowo, ale EU wydala nastepujace oswiadczenie

  European Union
  A statement from a spokesperson for the European Union called Fakhrizadeh’s killing “a criminal act” that “runs counter to the principle of respect for human rights the EU stands for”.
  wg Al-Jazeery
  nie wiadomo, komu wierzyc…

 196. W czasie pandemii statystycznie każdy Polak przytył dwa kilogramy, lącznie społeczeństwo przybrało 76 tysięcy ton. Będzie z czego spadać

 197. Is42,
  to nie Polacy przytyli a statystyka pokazała liczby wynikające stąd, że szczupłych umiera na covida i inne schorzenia nie leczone z powodu niewydolności służby zdrowia, w przyspieszonym tempie, dużo więcej.

 198. PA2155
  29 listopada o godz. 15:40
  Są już słabe jeszcze „pomrukiwania” ze strony oficjalnych mediów co do ewentualnych skutków ubocznych. Na życzenie sypnę małe co nieco jak mawiał nieodżałowany Puchatek.

 199. Ahas chodza parami, Aha w parze z francusku policja…

  — „Les emmerdes, ça vole toujours en escadrille”. Cette formule de Jacques Chirac jest wedlug Aha nieprzetlumaczalna. Aha i jego obrona francuskiej policji jest przetlumaczalna, znaczy glupost po slowacku.

  „ Nieszczescia chodza parami“. Dlaczego Aha jest przetlumaczalny, bo jest namaczalny,

 200. „To nie jest porażka, to jest zwycięstwo” powiedziała Beata Szydło po pamiętnym 1:27 witana przez polityków PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele z bukietami kwiatów.
  Telewizja przypomniała kilka takich przypadków. Narodowa drużyna piłkarzy nożnych przegrywa 0:3, a kibice nic się nie stało, to lepiej niż 0:4
  Sympatyczny skoczek narciarski zajmuje ostatnie miejsce, a zapytany jak się czuje odpowiada „jak zwycięzca, gdyby nie ci co byli przede mną w konkursie”
  Kandydat na polskiego prezydenta też zadowolony „byłem pierwszy w drugiej piątce”
  Można przypuszczać, że w każdej sytuacji będziemy na pudle

 201. Media donosza….Media oficjalne donosza, my powtarzamy i wychodza bzdury. Wystarczyloby porozmawiac z…..

 202. @PA2155

  EU moze wydawac a czesto tez EU „wydaje sie”.
  A moze to nie Izrael a moze to ludowi mudzahedini…a moze to Saudyci…
  komu wierzyc?

 203. Sprawnosci do zdobycia w Treblince. Kto to wymyslil?

 204. Polityka nie ma nic wspolnego z wiara. Polityka generuje lub korzysta z faktow. Zjadacze mediow natomiast zywia sie interpretacjami, opiniami.

 205. Nieprzetlumaczalne jest przetlumaczalne….

  Les emmerdes volent en escadrilles. Nieprzetlumaczalne

  Ahas chodza parami…..

 206. ozzy
  29 listopada o godz. 19:33
  powolujemy sie czesto na UE jako symbol praworzadnosci i prawdomownosci, nie wspominajac bezstronnosci jako takiej…. w kazdej sprawie… to samo stwierdzil D. Raab, Foreign Secretary UK…. zdaje sobie sprawe z rozbieznosci opinii miedzy M. Pompeo i Europa jako taka…

 207. Wystarczyloby porozmawiac z….
  Saldo M. oczywiście … ;–)

 208. zezem
  29 listopada o godz. 19:28
  z wczorajszego spaceru z Polonusem, odnotuje jedynie lek prostego ludu, ze szczepionka moze wywolywac nowotwory, przez inkorporacje sekwencji wiralnych do ludzkiego genomu… tyle nauki popularnej…

 209. … to pobicie przez policje francuska zostalo przedstawione troche jednostronnie…jakkolwiek przedstawione, mimo ze niejaki Aha nie wierzy w brutalnosc francuskiej policji, to pobicie pobiciem pozostaje.

  Chlopcy udaja uczonych sceptykow, filozofow.

 210. Blogomatolkowi Wiki….

  BeschreibungAlexander S. Kekulé ist ein deutscher Arzt, Biochemiker und Publizist. Er ist seit 1999 Inhaber des Lehrstuhls für Medizinische Mikrobiologie und Virologie der Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg und Direktor des Instituts für Medizinische Mikrobiologie des Universitätsklinikums Halle.

  Pozostalym spotkanie osobiste. W Halle jest Stocks kolejowa, w Lipsku (slowianska nazywa miasta) duze lotnisko.

 211. Michał Danielewski
  27 listopada 2020
  Koniec snów o potędze, PiS się raczej nie odbije. Żelazny elektorat to tylko 16 proc.

 212. juz za premiera Izraela Ehuda Olmerta (2006-2009) byl planowany zamach w 2008 na
  Fakhrizadeha, ktory zostal odwolany w ostatniej chwili. Tak mowi sam Olmert. A owczesny szef Mossadu Meir Dagan uwazal, ze mogla tam byc pulapka.
  Izrael wspolpracuje z iranska organizacja mudzahedinow (Mujahedin-e-Khalq.) Ugrupowanie to pierwotnie bralo udzial w rewolucji islamskiej 1979

 213. Biedny, samotny saldo. Mentalnosc szpicla i szmalcownika. Polaczone z de la Tourette. On wie wszystko, rozumie wszystko, nie ma watpliwosci, zamkniety w swojej tour d’ivoire. Jedyne co mu zostalo, to nadmier zolci. To kosteczka, gryz teraz;

 214. ozzy, jesteś dobrze poinformowany 🙄

  Czy jest tobie coś wiadomo?

  Czy Mossad zrezygnował z współpracy z @Saldo Moro?

  Czy w ogóle nie podejmował żadnych prób z tak pokręconym członkiem?

 215. Bonne nuit SM!
  Wie Astra Zeneca versucht, sich seinen Impfstoff schönzurechnen -Virologe Alexander Kekulé.

 216. PA2155

  „symbol praworzadnosci i prawdomownosci” takie aspiracje maja wszyscy rzadzacy, organizacje prorzadowe i inne. Oswiadczenia sa wydawane jedno za drugim. I tak jak
  Izrael w rewanzu atakuje proxy iranskie na terenie Syrii, to oswiadczenie wydaje Kreml
  – z reguly sekretarz prasowy Dmitrij Sergiejewicz Pieskow. A ostatnio jego zastepca po ataku na depot terrorystow w Syrii. W rzeczywistoci jest tak, ze Rosjanie sa uprzedzani
  o ataku.

 217. Morderstwo w Iranie a otrucie Nawalnego… i hipokryzja tzw. zachodniej demokracji… o praworządności… Tak sobie myślę prywatnie… o zniewolonych umysłach na niby salonach… Kaczyński chce ugrać swoje… albo zachowa się jak Jaś: bo powiem mamie, że sikasz do umywalki…

 218. @bezdomny,
  moze dolaczysz do @Mauro R.
  bedzie mu razniej

 219. Levar
  29 listopada o godz. 16:35

  <iSzanowni Państwo,
  a te uwiędłe macice pod wodzą poprzecznej vaginy to jeszcze u Was po ulicach biegają?

  Mad Marksie,
  Niektórzy blogowych dyskutantów, nawet ci, którzy popierają protesty kobiet i wrogo odnoszą się PiS, są bardziej zbulwersowani wulgaryzmami wykrzykiwanymi przez demonstrantów i podobnymi inskrypcjami na dyktach, niż językiem Pawłowicz, Kaczego i paru innych pisowców. I słusznie, bo Kaczy nie wulgaryzował, bo czymże jest takie np. delikatne określenie: „Wy mordy zdradzieckie!” wobec np. wulgarnego „Wypier*alać!”?

  Blogowi esteci, ale i pozablogowi również, uważają, że protestujący powinni wykrzykiwać: „Podajcie się do dymisji!”, „Odejdźcie!” itp.
  Myślę, że owi esteci nie mają nic przeciwko cytowanemu wyżej wpisowi Levara, bo nie ma w nim ani ćwierć wulgaryzmu. „Macica” to słowo pochodzące ze staropolszczyzny i kojarzy się z macierzyństwem, cudem narodzin, „wagina” – wzięte z łaciny określenie żeńskiego narządu rodnego. Mógł użyć wulgarnych odpowiedników. A to, że „uwiędłe”, no, czyli „zwiędłe” („Mimozami zwiędłość przypomina…” – na boga, toż to prawie Tuwim!).

  Zgadzam się – z chamem trzeba po chamsku, inaczej nie zrozumie. Kiedy z pisowcami postępowano grzecznie odpowiedzią był śmiech kpiny pisowskich „twardzieli” z opozycyjnych „miękiszonów”, a nowa opozycja udowodniła, że grzecznie nie można i pisdzielstwo już się nie śmieje, a przyjdzie czas, że zacznie płakać.

 220. Saldo mortale
  29 listopada o godz. 19:02
  „Na opak….
  Punkty za pobyt w Treblince. Muzeum bierze udział w grze”

  …autorom tego pomysłu…pogratulować…wyrafinowanego debilizmu…ale problem nie tylko w Polsce…

  https://www.dw.com/pl/yolocaust-pi%C4%99tnuje-bezmy%C5%9Blnych-turyst%C3%B3w/a-37217016

 221. Prędzej czy ;później to protest kobiet związany z wychodzeniem na ulice wygaśnie. Jednak zrujnowany wizerunek policji pozostanie, tak jak i wizerunek PiS który zarzekał się, że policji przeciw pokojowym demonstrantom nie będzie używać . Strajk kobiet sie skończy ale natychmiast zacznie się inny bo tak wkurzylili i przeraził wielu, ze wyjdą by bronić siebie. Czyli jak lawina ruszyła to zatrzymac ja trudno , a już metodami jakich używa PiS z pewnością sie nie uda.

 222. maciek.g
  29 listopada o godz. 13:31

  Przedsiębiorcy z Podhala grożą strajkiem generalnym i blokadą Warszawy 6 grudnia. Ostrzegają też samego prezydenta Andrzeja Dudę. Jeśli będzie się wybierał na Podhale nie wpuszczą go na narty!

  A jeszcze niedawno na Podhalu, PiS z Dudą cieszyli się wręcz fanatycznym poparciem, gdzieniegdzie nawet 80. procentowym. PiS chwalił ich za konserwatyzm, za wierność narodowej tradycji, wartościom religijność, nawet polskość, no i jeszcze to, że Papież Polak ten lud ukochał sobie szczególnie.
  Teraz okazuje się, że gdy zaczyna brakować kasy, ten lud – depozytariusz wartości ma je w dupie. 🙂

 223. Bezdomny pisze u nas……i „kladzie“ sie na panience, ktora jest teolozka, ciagle jeszcze pastorka, matka czworga dzieci, autorka czternastu ksiazek.
  Dla bezdomnego jednak tylko panienka, ktora czasem cos ciekawego powie, co facet bez glowy czasem uslyszy.

  Zastanawiam sie, gdzie jest dla Bezdomnego „u nas“. Gdzie jest to miejsce dla dyletantow w stanie spoczynku.

  MARGOT KÄSSMANN

  Do niej bowiem probuje sie bowiem usmiechac blokowy Bredzislaw wydala niedawno ksiazke, ktora polecam bredzacemu.
  Nur Mut! – Die Kraft der Besonnenheit in Zeiten der Krise

  Dla bezdomnego Margot Kässmann byla tylko panienka. Ona jednak ciagle jest pastorka, autorka i moze po przeczytaniu kolejnej ksiazki autorki wielu bestsellerow zaniecha ten chlopiec zabawy w chowanego. Moze przestanie chowac wiedze. Czyzby kompleksy Bezdomnego nasilaly sie na stare lata? Dla bezdomnego byla Biskupa, byla glowna przedstawicielka wszystkich gmin ewangelickich w Niemczech jest tylko panienka.

  Co na to siostry bezrozumnego bezdomnego….?

 224. Berlinski pomnik Holokaustu nie jest problemem dla projektanta , dla pomyslodawcow, dla fundatorow i dla turystow.

 225. „Master Chef” półfinał. Nie nudził bym szanownych blogowiczów, gdyby nie restauracja w odnowionym dworcu kolejowym w Białowieży, wybudowanym dla cara Mikołaja II-giego, który tu przyjeżdżał na polowania. Do tego odrestaurowany pięknie pociąg z wagonem restauracyjnym w starym stylu. Do tego pokazywano nieziemskie potrawy z dziczyzny. Bajkowe klimaty. Wszystko w tvn

 226. Bezdomny beztrosko samozadowolony ze swojskiej mizoginii i niewiedzy o bylej biskupie irytuje sie zamiast przeprosic za potkniecie.

  Podobnie Aha bredzacy o francuskiej policji oraz o idiomach, rzekomo nieprzetlumaczalnych, irytuje sie bezrozumnie zamiast przeprosic. Przyjdzie mi czekac na przeprosiny do lata.

 227. Czy niedziela różni się od pozostałych dni tygodnia?
  Dawniej to był dzień wolny od pracy, a w Polsce Ludowej spędzany zwyczajowo w rodzinnym gronie, dla chrześcijan z obowiązkiem uczestniczenia we mszy w kościele. Rodziny były wielopokoleniowe, liczniejsze niż dzisiaj. Budowano domy, obiekty sportowe i zmieniały się sytuacje. Znikali starsi i samotni z horyzontu, a pojawiali rodzice z dzieckiem, któremu nie zapewniano rodzeństwa, ale ponadwymiarową nudną opiekę. Trend na osobników bezpłciowych i samowystarczalnych daje się zauważyć. Czy oni to zniosą?

 228. Onet podaje:
  Portugalia wsparła Polskę i Węgry w sporze o budżet UE i praworządność …
  Według gazety
  (Publico, dop. mój) Portugalia za zamkniętymi drzwiami stanęła po stronie Polski i Węgier, a jej „bardzo krytyczny” stosunek do mechanizmu praworządności miał zostać odnotowany w niejawnym protokole z posiedzenia przez Niemcy, które obecnie sprawują prezydencję w Radzie. …
  To ważna deklaracja, ponieważ Portugalia od stycznia przejmie od Niemców prezydencję i będzie odpowiedzialna za ewentualne dalsze negocjacje z Polską i Węgrami…

 229. Acha, jeszcze o Aha…

  Lang, Kouchner, Cohn Bendit….

  Stary Francuz donosi…

  Redaktor SZ. wywalil mnie (zaproponowal), na zbity pysk , gdy przedstawilem statystyki dotyczace imigracji we Francji (oficjalnei sprawdzalne), i radykalizacje/confesjonalizacje pokolan muzulmanow trzeciego juz pokolania. Bylem inkarnacja hejtu. Troche sie wzruszylem, ale teraz odbieram to jako komplement.
  Bylem kilka tyg u red Szostkiewicza. Zrugal mnie po bolszewicku, pryncypialnie. To co wiem czy mowie , to sa raporty policji, a w ogole to jestem chodzacy hejt.
  Nie mam zamiaru dyskutowac o „uzytacznosci” lub „nieuzytecznosci” religii. jestem tworem francuskiej laickosci, gdzie separacja miedzy Bogiem a Cesarzem jest sprecyzowana.

  Skad u Aha awersja do postepowych lewicowych francuskich zydow. Czyzby Aha nie lubil zydow?

 230. Elisabeth Dumoulin

  Ta PiSia bulwa, Barbara Dziuk podkablowała do śląskiego kuratora oświaty nauczyciela z liceum za udział w Strajku Kobiet i domaga się wyciągnięcia konsekwencji, łącznie z wydaleniem z zawodu. Nauczyciel będzie miał sprawę przed komisją dyscyplinarną.
  Bolszewicka konfidentka jest zywym przykładem karierowiczki która podlizywała się partii za kupon na pralkę FRANIĘ

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=3443799368989640&set=a.138512966184980

 231. Saldo mortale
  29 listopada o godz. 21:07

  „Berlinski pomnik Holokaustu nie jest problemem dla projektanta , dla pomyslodawcow, dla fundatorow i dla turystow.”

  …nie w pomniku problem…a w zachowaniu turystów…i te sweet photos… tak jak zdobywanie „korony obozów”…ten sam poziom…niewiedza czy kretynizm ?

 232. ls42
  29 listopada o godz. 21:30
  „Niedziela (…) dla chrześcijan z obowiązkiem uczestniczenia we mszy w kościele”.

  Nie znalazłem w Ewangelii żadnej wzmianki o niedzieli , chrześcijanach i ich obowiązku uczestniczenia we mszy w kościele. Musi to być jeszcze jeden współczesny wynalazek.

 233. Nic i nikt ci faszysto Ziobro, nie pomoże.

  Jeżeli już to Putin, ale on chory na parkinsona.

 234. Głos PiSu – urzędnicy unijni nie mogą decydować o tym, co mamy dostać, a czego nie dostać
  Oto chytra i przekonująca naiwnych wypowiedź rzecznika rządu PiS dla wp.pl o Rozporządzeniu Komisji Europejskiej dotyczącym mechanizmu wstrzymywania funduszy unijnych dla państw, w których łamana jest praworządność:

  „Premier Morawiecki powiedział kanclerz Merkel, że ten mechanizm doprowadzi w przyszłości do dezintegracji europejskiej. Część aparatu urzędniczego w Komisji Europejskiej może przecież uznać, że jednego roku zachowanie danego państwa jest praworządne, a drugiego nie.”

  Mój komentarz
  Co rzecznik rządu PiS mówi o Rozporządzeniu?
  Mówi, sugeruje, że z Rozporządzenia wynika, że o zachowaniu danego państwa decyduje „część aparatu urzędniczego w Komisji Europejskiej”. Nie mówi, ze urzędnicy decydują, tylko, że ich część decyduje i w ogóle nie wspomina o tym, że Wniosek o wstrzymanie funduszy unijnych dla danego kraju jest wydawany nie przez urzędników, przez część aparatu urzędniczego UE, tylko przez organ wybieralny UE, jakim jest Komisja Europejska i że wniosek ten musi być zatwierdzony większością kwalifikowaną głosów przez Radę UE składającą się z ministrów wszystkich krajów UE.

  Rzecznik Miller kręci, nie mówi nic o procedurach unijnych, kołuje, mija się z prawdą. Zgodnie z obowiązującą w PiSie wytyczną głosi bajeczkę o tym, że urzędnicy unijni pozbawiać nas będą suwerenności na podstawie swojego widzi mi się.

  Rzecznik kręci o prawie weta dla Morawieckiego
  Pytanie do rzecznika rządu
  Czy, jak sugerują politycy Solidarnej Polski, premier został w lipcu oszukany albo celowo wprowadził społeczeństwo w błąd, ogłaszając, że mechanizm jednomyślności został utrzymany?

  Odpowiedź rzecznika rządu
  W lipcu raczej słyszałem głosy, że nie będziemy już mieli prawa do weta, jednak tak jak mówiliśmy cały czas, Polska dziś ma wszystkie argumenty, w tym weto. Dlatego właśnie nie ma naszej zgody na obecne rozwiązania, a teraz negocjujemy już tylko kwestie tzw. mechanizmu warunkowości, pieniądze zostały już ustalone.

  Mój komentarz
  Rzecznik rządu PiS kręci o prawie weta, ze on jakoby słyszał głosy (?), że nie będziemy już mieli prawa weta, a jednak okazało się, że mamy.
  To jest krętactwo pierwszego sortu. Nie mamy prawa weta w stosunku do mechanizmu praworzadnmosciowego UE.

  O co chodzi?
  W lipcu w czasie negocjacji w Radzie Europejskiej (zgromadzenie szefów wszystkich państw UE) w sprawie m.in. mechanizmu praworządnościowego, Polska (Morawiecki) miała prawo weta, lecz nie zawetowała ustaleń szczytu dotyczących wprowadzenia mechanizmu praworządnościowego w UE. Morawiecki tego nie zawetował! Ustalenia zostały przyjęte.

  Minister Ziobro gwałtownie zaprotestował przeciwko brakowi weta polskiego premiera oskarżając go o zdradę interesów Polski.
  Morawiecki tłumaczył się, że ten mechanizm praworządnościowy, którego on nie zawetował ,w praktyce będzie nieefektywny, nieskuteczny, ponieważ on wynegocjował na szczycie unijnym wyrwanie mu zębów. Poza tym Morawiecki sugerował, że jak by co, to będzie wetował ten mechanizm.

  Jak się okazało wkrótce, na szczycie unijnym w lipcu ustalono, że mechanizm praworządnościowy, jego zatwierdzenie i każdorazowe stosowanie nie będzie podlegało wetowaniu, tylko głosowaniu w Radzie UE i zatwierdzeniu przez kwalifikowaną większość – 15 na 27 państw UE. Morawiecki kłamał w żywe oczy.

  Morawiecki kłamał, że mechanizm ten będzie można zawetować. Poza tym kłamał, że mechanizm ten został w negocjacjach na szczycie unijnym tak przez niego osłabiony, wyżęty ze skuteczności, że nie ma o co kruszyć kopii.

  Morawiecki kłamał. Uchwalone w lipcu na szczycie UE (Rady Europejskiej) ustalenia były wiążące wg prawa UE i stały się podstawą do stworzenia przez Parlament Europejski i Radę UE mechanizmu praworządnościowego, w którym decyzje o akceptacji wniosków praworządnościowych przedkładanych przez KE będą podejmowane w Radzie UE większością kwalifikowaną – tak jak ustalono w lipcu na posiedzeniach Rady Europejskiej, a czego nie przyjmuje do wiadomości (obowiązkowo!) żaden z wypowiadających się z antyeuropejskim zacięciem i powierzchowną znajomością tematu PiSowskich polityków.

  Mechanizm ten zgodnie z postanowieniami szczytu unijnego z lipca 2020 roku został skonstruowany. Jego działanie zostało zdefiniowane i opisane w Rozporządzeniu PE i Rady UE.

  Mechanizm ten został zatwierdzony przez Radę Ambasadorów UE większością kwalifikowaną i ostatecznie ma być zatwierdzony przez Radę UE też większością kwalifikowaną. Nie ma w nim mowy o wecie.

  Rzecznik PiSowskiego rządu mówiąc, że Polska ma dziś prawo weta, mówi o czymś innym. Polska nie ma weta w stosunku do mechanizmu praworządnościowego. To jest już przesądzone. Polska ma prawo weta jedynie w stosunku do budżetu i funduszu odbudowy.

  Dalszy ciąg krętactwa
  Rzecznik rządu powiedział:
  „Została przyjęta jasna konkluzja lipcowego szczytu, zakładająca, że powiązanie budżetu z praworządności ma pozostać bez zmian w formule jednomyślnej – czyli de facto powtórzenie art. 7 traktatu unijnego. ”

  Oto konkluzja nr 22 przyjęta przez Radę Europejską w lipcu 2020 roku:

  „22. Interesy finansowe Unii są chronione zgodnie z ogólnymi zasadami zawartymi w Traktatach Unii, w szczególności zgodnie z wartościami zapisanymi w art. 2 TUE. Rada Europejska podkreśla znaczenie ochrony interesów finansowych Unii. Rada Europejska podkreśla znaczenie poszanowania praworządności. Konkluzje – 17, 18, 19, 20 i 21 lipca 2020 r. EUCO 10/20 16 ZAŁĄCZNIK PL 23.
  Na tej podstawie zostanie wprowadzony system warunkowości w celu ochrony budżetu i instrumentu Next Generation EU. W tym kontekście Komisja zaproponuje środki w przypadku naruszeń przyjmowane przez Radę większością kwalifikowaną.

  Otóż konkluzja nr 22 mówi o tym, że Komisja Europejska zaproponuje system warunkowości, a Rada UE przyjmie ten system (mechanizm) większością kwalifikowaną. Rzecznik rzadu PiS klamie, że coś uchwalono w formule jednomyslnej.

  Słowem na szczycie unijnym (Rada Europejska) ustalono, że Komisja Europejska zaproponuje mechanizm praworządnościowy, a zatwierdzi ten mechanizm Rada Unii Europejskiej większością kwalifikowaną. Nie Rada Europejska (szefowie rządów UE), a Rada UE (odpowiedni ministrowie ze wszystkich państw UE) i nie z prawem weta.

  W ustaleniach tych nie przewidziano obecności Morawieckiego na głosowaniu, ponieważ Morawiecki nie jest ministrem, nie może być członkiem zgromadzenia ministrów w postaci Rady UE.

  Kto tu kłamie? Mateuszek – kłamczuszek, czy rzeczniczek? Jeden i drugi?

  Enigmatyczny rzecznik rządu PiS:
  „Warto przypomnieć słowa, które Donald Tusk w przypływie szczerości wypowiedział jakiś czas temu o mechanizmie praworządności, zaznaczając, że nie jest to dobre rozwiązania, ponieważ może prowadzić do rozstrzygnięć motywowanych czysto politycznie, a nie merytorycznie. To było dwa lata temu.”

  Mój komentarz
  Dwa lata temu Tusk mówił o pierwszym projekcie unijnego mechanizmu praworządnościowego.
  To był zupełnie inny projekt, niż dzisiejszy. W wyniku dyskusji, wyrażania zastrzeżeń i konfrontacji różnych opinii projekt ten został radykalnie zmieniony, uściślony pod względem prawnym, wprowadzono w nim definicje i warunki zaostrzające uruchomienie procedury praworządnościowej.

  Rzecznik rządu mówi o czymś innym niż mówił Tusk.
  Krętactwa, ćwierćprawdy, machlojki propagandowe rzecznika. PiSowska norma.
  Pzdr, TJ

 235. Czytając świeży komentarz jobrave datowany na 29 listopada o godz. 20:50 na łaskę Podhalan jeżdżącą na niesmarowanych nartach ze świeżej pamięci wyjąłem artykuł historyka Andrzeja Krajewskiego regularnie piszącego w Dziennik Gazeta Prawna.

  Wszyscy bezpośrednio lub pośrednio sugerujący zabetonowanie na długo politycznego status quo w Polsce mogą sobie zderzyć pesymistyczną melancholię z opowieściach o wydarzeniach zrodzonych przez Filipa w konopiach.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8023104,polexit-wyjscie-z-unii-ue-miekiszon-unia-europejska-polska-pis-rzad-mateusz-morawiecki-rzad-rosja-niemcy.html

  Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii stoi w drzwiach wyjściowych z Unii Euroejskiej, a tymczasem portugalskie szprotki mącą Borisowi wodę i nie tylko one robią mu wbrew.

  Przypominam ( pisał o tym Bar Norte ), że baskijska stolica Vitoria stała się jednym z europejskich ognisk zapalnych obecnej pandemii. Moim zdaniem w Unii Europejskiej zarysuje się zwykle nie omawiana granica temperaturowa.

  Do polski idą przymrozki, a w Danii i zapewne w Holandii też przymrozki już się zjawiły. Europejskie kraje północne będą wymrażane, a pandemia południowym będzie dawała popalić. I za tydzień zawirowania związane z budżetem wzbogacą się o pandemiczną niedolę przeciwstawną z północną pandemiczną ulgą.

  Pogoda to Mocniejsza Domina kolego legat i bezwzględna a dobrotliwa w gębie Angela.

 236. Późna pora to dobra pora na licho:

  … niż bezwzględna … domina Angela …

  Powyżej miało być nie na łaskę Podhalan, lecz
  yślałem o zmiennej łasce Podhalan

  Dla dudków Panie, dla dudków!

 237. …działania wyprzedzające ?…

  „W najbliższy wtorek deputowani z holenderskiej Izby Reprezentantów mają głosować nad uchwałą, która zobowiąże ich rząd do złożenia wobec Polski skargi międzynarodowej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wszystko w związku z działaniami Polski wokół unijnego budżetu, który ma być powiązany w praworządnością – na co rząd PiS nie chce się zgodzić.”

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/weto-ws-budzetu-ue-holandia-pozwie-polske-przed-tsue/m9wrq8l

 238. Skoro mowa o Żydach , podesłano mi coś takiego .

  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=221285

 239. tejot
  29 listopada o godz. 22:00
  Krętactwa, ćwierćprawdy, machlojki propagandowe rzecznika. PiSowska norma.

  Co się dziwić że trolle na blogach aktywne.

  Krętactw trzeba bronić.

 240. Acha, przepraszam Cię, Ty jesteś Niemcem. Tobie wolno więcej.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Taki z niego Niemiec , jak z koziej dupy trąba .

 241. legat

  Tekst Publico opiera się na dwóch źródłach.

  Pierwszym jest wgląd do protokołu niemieckiej prezydencji z posiedzenia Rady Ambasadorów. Jak pisze redakcja na podstawie wglądu odbyła się również krytyczna dyskusja nad rozporządzeniem. Swoje wątliwości wyraził również ambasador Portugalii przy UE. Z tym, że mimo wyrażenia owych wątpliwosci ambasadorzy projekt rozporzadzenia przyjęli stosunkiem 25 do 2.Tak więc nie ma podstaw by mówić o portugalskim poparciu dla rządów Polski i Węgier.

  Drugim źródłem Publico jest natomiast Waszczykowski, który w rozmowie telefonicznej z redakcją owej po częsci krytycznej dyskusji nadał wymiar poparcia dla postulatów RP i Węgier – co w świetle wyników głosowania nie miało miejsca.

  Publico zapytało również portugalski rząd o tę sprawę. Rzecznik odpowiedział, że dla rządu przestrzeganie praworządności w UE stanowi „czerwoną linię” nie do przekroczenia. Dodał też, że prezydencja portugalska jesli przyjdzie się z tą sprawą zmagać będzie szukać kompromisu.
  No bo rolą prezydencji nie jest bycie stroną w sporze tylko mediatorem wypracowującym kompromis.

 242. „Z wetem jak z bombą atomową. Można ją mieć, nie można stosować” – twierdzi ekspert od Unii, Małgorzata Bonikowska

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polskie-weto-budzetu-ue-wywiad-z-malgorzata-bonikowska/k8sy9yn,79cfc278

  Nie można twierdzić, że Niemcy robią w UE co chcą i równocześnie mówić o polskim wecie wobec budżetu UE — oczywiście Pisiaki wszystko mogą stwierdzić. Oto kilka istotnych uwag Bonikowskiej:

  1. Kilka państw, zwanych „oszczędnymi” optowało za nawet ostrzejszymi i dalej idącymi zapisami niż te, które w efekcie przyjęto, a których obawia się rząd Zjednoczonej Prawicy w Polsce. Niemcy są obecnie głównym rozgrywającym, bo akurat mają tzw. prezydencję, czyli przewodniczą Radzie UE. To się zmieni w przyszłym roku.

  2. Problemem byłoby zanegowanie kompromisu już osiągniętego po długich negocjacjach między Komisją, Parlamentem a Radą (czyli państwami członkowskimi, w tym z Polską i Węgrami). Trzeba by zaczynać od nowa i mielibyśmy samych wrogów, bo uniemożliwiamy uruchomienie środków, które są obecnie wszystkim bardzo potrzebne.

  Czyli negocjacje się odbyły. Cwaniaki z PL i HU dostali dużo forsy w zamian za akceptację mechanizmu praworządnościowego. Ale po kilku miesiącach im się odmieniło i zerwali ciężko wynegocjowany kompromis. HUnowie i PLatfusy ze wschodu dali Unii popalić.

  3. „Weto bywało w Unii nieraz używane”.
  Jako groźba – wielokrotnie, natomiast w praktyce wetuje się rzadko, to ostateczność. A w sprawie budżetu byłby to pierwszy raz. Poza tym, zablokowanie wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy przy równoczesnym wejściu w życie rozporządzenia jest nieracjonalne, bo niczego nie daje, a wiele odbiera. Rozporządzenie będzie miało moc prawną nawet przy prowizorium budżetowym.

  4. Pole do negocjacji.
  W tym przypadku nie zmienią się zapisy rozporządzenia, bo to oznaczałoby rozpoczęcie procedury od nowa, ponieważ Parlament Europejski się na budżet bez klauzuli nie zgadza. Ale można sobie wyobrazić na przykład przyjęcie jakieś dodatkowej deklaracji interpretacyjnej.
  Doprecyzowywałaby ona kontekst stosowania zapisów rozporządzenia. Choć obecne jest dość precyzyjne. Chodziłoby o znalezienie odpowiednich sformułowań, mogących uspokoić tych polityków, którzy widzą w powiązaniu wypłacania środków ze stosowaniem praworządności brukselską „pałkę” w wielu sprawach nie mających związku z budżetem.

  5. Kompromis już mamy.
  To ten pakiet, który jest na stole. A wetem dysponują nie tylko Polacy i Węgrzy. Przekonanie Holendrów, Austriaków, Finów, Duńczyków no i Niemców do wizji wspólnego zadłużenia się z krajami południa było czymś niezwykle trudnym. Mówiło się o tym od lat, ale nigdy nie było zgody. Dopiero pandemia i nadzwyczajne okoliczności związane z koniecznością stawienia czoła kryzysowi społeczno-gospodarczemu skłoniły te kraje do ustępstw. Ale w zamian zażądano m.in. zwiększonej kontroli finansowej i klauzuli warunkowości.

  6. Jeżeli Polska, będąc kilkukrotnie mniejszą gospodarką od niemieckiej czy francuskiej, może zawetować cały budżet Unii Europejskiej, to samo to zaprzecza tezie, że Niemcy czy Francja mogą w Unii Europejskiej robić wszystko, co im się podoba. Poza tym, rozporządzenie mówi, że decyzje o wstrzymaniu środków za naruszanie praworządności ma podejmować Rada. Czyli państwa członkowskie, w tym Polska. Nie będą więc o tym decydowali unijni urzędnicy ani nawet Komisja Europejska, w której zresztą każdy kraj ma swego komisarza.
  Poza tym – myśli Bonitowska – polski premier to rozumie i chce doprowadzić do przyjęcia jakiejś formy kompromisowego rozwiązania, które by mu pozwoliło ogłosić w Polsce zwycięstwo. Nie można jednak wykluczyć politycznej presji na podjęcie działań, które wynikają z zupełnie innej oceny całej sytuacji. Pod hasłem „nie będziemy sprzedawać suwerenności za pieniądze” może się też kryć niechęć do zaciągnięcia wspólnych długów, bo one zwiążą państwa UE na wiele lat, dając projektowi europejskiemu mocną podstawę i większą stabilność.

  Czyli wojacy spoda znaku ZZ z firerkiem kaczorkiem liczą na rozpad Unii nieustannie. Modlą się w tej intencji, ciągle o tym mówią, jaka rozwalająca i zdestabilizowana jest Unia Europejska. Na razie lud boży ręce wyciąga po euro-fundusze i kocha Unię. Ale za kilka lat, może przed otwarciem negocjacji w sprawie kolejnej 7-latki budżetowej 2028-34 już Polska nie będzie mogła liczyć na wiele jako biorca netto. Wtedy lud bozy da się przekonać, że Unia to rozpadówa, obca i dziki zachód, i że bez boleści można ją opuścić. Na dotrwanie do tej nowej sytuacji, bez wiązania się wspólnymi długami i dalekosiężnymi mechanizmami stabilizacji licze konserwatywna ekstrema Państwa Katolickiego Narodu Polskiego.

  Czy reszta społeczeństwa będzie miała siłę i determinację aby tę „wizję dla Polski” poza Unią odrzucić, zepchnąć na śmietnik historii zanim dojdzie do próby jej realizacji?

 243. „W swoim tekście, opublikowanym w sobotę (28.11.20), przez sympatyzujący z węgierskim rządem portal „origo.hu”, dyrektor Muzeum Literatury im. Petöfiego w Budapeszcie, Szilard Demeter, zarzucił amerykańskiemu inwestorowi i filantropowi George’owi Sorosowi, że ten uczynił z Europy „komorę gazową”. „Z pojemników wielokulturowego, otwartego społeczeństwa wydostaje się trujący gaz, który jest śmiertelny dla europejskiego stylu życia”, napisał Demeter.”
  Jednak zaraz po tym oświadczeniu został przez liberalne media i liberalne organizacje zmuszony do zdjęcia tego teksku z internetu.

 244. Chcę żyć jak wolny człowiek, nie jak więzień, czy mysz laboratoryjna.

  http://www.prokapitalizm.pl/rzad-pis-to-ciemnota-to-malpy-z-brzytwa/

 245. @Mad Marx
  Dlatego takich jak ty traktuję z buta,
  bo inaczej nie rozumiecie.

 246. Ej,potakiwcze: jak /nie/ dlugo Merkel bedzie kanclerka ,tak Polska otrzyma miliardowe dotacje. Po wyborach w CDU moze sie to zmienic.Te wasze wypowiedzi zawsze zmuszaja mnie do zaproponowania zebyscie sie zajeli problemem czy Adam i Ewa mieli pepek!??????????????????

 247. Blackley: o takich jak ty Sztaudynger mawial:medrzec = nawet o tym nie wiedzial ze ma na du….przedzial!Zajrzyj do lustra:wiesz wszystko lepiej!

 248. Marcin Król opowiada:

  Gdy Mazowiecki został premierem, doradzałem mu, pisząc jego przemówienia. Nie zmieniał w nich bardzo dużo, ale jedno mnie zaskoczyło. Wydawało mi się, że należy jak najczęściej mówić: „ojczyzna”, „patriotyzm”, a on wszystkie te słowa skreślał. Nie chciał wpadać w sentymentalizm, uważał, że trzeba być pragmatycznym i rzeczowym. A moim zdaniem Polacy jako naród reagują na jeden ton – r0mantyczny. W żaden inny sposób nie da się ich „złapać”. Więc trzeba było trochę narzucić tę wizję wielkiego zwycięstwa. Ja wiem, że r0mantyczne ideały zawsze są nieco podejrzane, ale w Polsce mają swoją nośność i siłę.
  Może gdyby pojawił się ktoś taki jak Charles de Gaulle? Ktoś, kto by tych Polaków oszukał, że w gruncie rzeczy wszyscy byli wspaniali i bohatersko wywalczyli niepodległość, wmówił im wspólnotę – tak jak właśnie generał we Francji. Przecież alianci uważali Francuzów za naród kolaborantów, a on wmówił im, że byli siłą zwycięską. Tadeusz Mazowiecki był wspaniałym człowiekiem, ale nie miał takiej charyzmatycznej natury. Oczywiście, chciał zgody narodowej i stąd to sławne powiedzenie o grubej linii, które nie zostało jednak ani zrozumiane, ani urzeczywistnione. Może zabrzmi to przesadnie, ale sądzę, że pewne tradycje – polskiego r0mantyzmu politycznego, który był też swoistym realizmem – zostały wówczas całkowicie zarzucone. I nigdy już nieprzywrócone.

  https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,26550830,prof-marcin-krol-polakow-mozna-zlapac-tylko-na-r0mantyczny.html

 249. Neom tlumaczy incydent w Iranie….

  Blokowi antytrumpisci nie zauwazyli roznicy miedzy Sodoma a Mekka, o Teheranie nie wspominam, chociaz tak naprawde, to o Teheran chodzi, przerobienie piesci na piatke, oba wyrazy pochodza z farsi. Warto wiec zastanowic sie nad tajnym spotkaniem w megaaglomeracji Neom. Tak tajnym, ze prasa codzienna je komentuje.

 250. x pawełek ; cieszę się , że się zdenerwowałeś .

 251. Zamiast pisac o pomniku Holokaustu w Berlinie, wypadaloby w pierwszym rzedzie przeczytac o historii budowy tego pomnika, o jego funkcji etc.. znam te historie od pierwszego do ostatniego dnia i powtarzam; zachowanie turystow, czesto wydawaloby sie, nie na miejscu, nie jest problemem. Warto wiec poczytac troche wiecej.

 252. Uwaga Petera Eisenmana dla wazpiacego blogomatolka….

  Interview mit Mahnmal-Architekt Peter Eisenman
  „Es ist kein heiliger Ort”

  Heute wurde das Holocaust-Mahnmal von Peter Eisenman offiziell in Berlin eröffnet. SPIEGEL ONLINE sprach mit dem Architekten über die Schuld der Deutschen, die Bedeutung der Gedenkstätte und warum er keine Angst vor Graffiti hat.
  10.05.2005.

  Zeby bylo jasniej…..Pomnik Holokaustu nie jest miejscem swietym….warto przeczytac caly wywiad.

 253. Turysci I berlinski pomnik Holokaustu nie jest problemem dla projektanta , dla pomyslodawcow, dla fundatorow i dla turystow.

 254. jobrave
  29 listopada o godz. 20:50
  dla górali dudki są najważniejsze (jak z resztą dla większości Polaków)
  Nasi katolicy tylko w niewielkiej części fanatyczni i wierzący w KK i biskupów polskich , U większości zasady religii idą w kąt dla forsy (tak jak dla wodzów polskiegi kościoła)

 255. woytek
  29 listopada o godz. 23:07
  że ten uczynił z Europy „komorę gazową”.

  Faszystowski gnojek nie daje za wygraną.

 256. teo
  29 listopada o godz. 23:04
  ..oczywiście Pisiaki wszystko mogą stwierdzić.

  Nie tylko Pisiaki, czego najlepszym przykładem jest tu obecny troll pana ministra Ziobry.

 257. …dla blogowego mądrusia to zaden problem…

  „Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie stojący obok Bramy Brandenburskiej został w sylwestrową noc zbezczeszczony przez przez grupę pijanych młodych ludzi.
  Na opublikowanym w Internecie nagraniu widać jak młodzi Niemcy oddają mocz na betonowe bloki stanowiące pomnik, używają go jako miejsca do stawiania butelek czy odpalania rac i petard.

  – Incydenty, do których doszło, są skandaliczne i należy je potępić – oceniła w rozmowie z „Bild” minister kultury RFN Monika Gruetters. Zapowiedziała także zwiększenie ochrony pomnika. ”

  https://youtu.be/ElKCT9Sn-FY

 258. Rozmawiam z fanatyzującą katoliczka z wyższym wykształceniem i dowiaduje się, że jest przeciw strajkującym kobietom i wspiera zaostrzone prawo które próbuje wprowadzić PiS. Informuje ja. że powinna znać historie prohibicji która uczy, że całkowity zakaz spowodował skutek odwrotny do zamierzanego i podobnie ma się sprawa z aborcją. Jak ktoś chce, to zawsze ciąże usunie (z trym że biedni będą czasami tracić przy tym życie i zdrowie) Poza tym prawo poprzednie nie zmuszało do wykonywania zabiegu i każdy mógł działać wg swojego sumienia , a więc o co wam chodzi?
  I takich durni często z w wyższym wykształceniem mamy w Polsce dużo.
  Oni nie myślą oni wierzą biskupom bo dla nich to jedyny autorytet.

 259. – Incydenty, do których doszło, są skandaliczne i należy je potępić – oceniła w rozmowie z „Bild” minister kultury RFN Monika Gruetters. Zapowiedziała także zwiększenie ochrony pomnika. ”

  Oczywiscie, ze sa skandaliczne i karygodne. Pomnik nie jest jednak chroniony jak twierdza, patrz wywiad z autorem. Blogomatolek ciagle nie rozumie o co chodzi.

 260. Cytat z blogowego czyściciela:

  „…znam te historie od pierwszego do ostatniego dnia i powtarzam; zachowanie turystow, czesto wydawaloby sie, nie na miejscu, nie jest problemem.”

 261. @ adam100 23:59
  Adaśku, ty nie rozumiesz słów i pojęć jakimi się posługujesz.

 262. woytek
  30 listopada o godz. 0:43
  @ adam100 23:59
  Adaśku, ty nie rozumiesz słów i pojęć jakimi się posługujesz.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Adaśku ; mieszka na głębokim zadupiu gdzie psy d….. …….. więc gdzie
  miał się tego nauczyć , bądź bardziej wyrozumiały dla niego .

 263. Portugalia wsparła Polskę i Węgry w sporze o budżet UE i praworządność …(…)
  a jej „bardzo krytyczny” stosunek do mechanizmu praworządności miał zostać odnotowany w niejawnym protokole z posiedzenia przez Niemcy, które obecnie sprawują prezydencję w Radzie. …
  To ważna deklaracja, ponieważ Portugalia od stycznia przejmie od Niemców prezydencję i będzie odpowiedzialna za ewentualne dalsze negocjacje z Polską i Węgrami…

  Znaczy od stycznia należy się spodziewać Andersa na białym koniu?

 264. Biedronka zakładnikiem… albo… albo potraktujemy sieć muchozolem… Tak sobie myślę prywatnie o famie roznoszenia wirusa też… jak norki się uśmieją… są szczęśliwe w klatkach… sugeruje Bosak…

 265. Weto zaczyna przypominać organizację powstania w Warszawie… ponad 200 mld zł… do ponad 200 000 ofiar… Tak sobie myślę prywatnie o historycznych horyzontach… walki… dla walki…

 266. Misja mediów… czy szary człowiek może zostać celebrytą… Tak sobie myślę prywatnie, że nie ma takiego zapotrzebowania… ale gdyby lał żonę lub rodziców, brał 6. rozwód, figlował przed ślubem czy molestował czy był molestowany… to co innego… durne podpisywanie listy a potem obiad, paciorek i spać.. nie jest celebryckim odruchem… to Indyk Mrożka… poza rejestrem…

 267. Czyńcie ziemię sobie poddaną… jankesi i Israelici zrozumieli dosłownie… z ręką na sercu… Tak sobie myślę prywatnie, że nie ma wymogu praworządności…

 268. Kaczyński czeka na Portugalię jak Morawiecki na szczepionkę… Tak sobie myślę prywatnie, że z tego dżdżu… deszczu pieniędzy nie będzie…

 269. W parafiach kradną, przemoc domowa, kupują lewe paliwo… a policja pilnuje protestujące kobiety… licho nie śpi… bez kobiet nie ma narodu… ich wag…a na wagę złota… Tak sobie myślę prywatnie o skarbach nad Wisłą… chronionych dla ich dobra… przed porysowaniem teleskopową pałką… w gazowej otulinie…

 270. Duży spadek zakażeń i zgonów. Przewidziałem, że z końcem listopada tak będzie.
  Tymczasem wrócę do poruszonego tu wątku niewłaściwego zachowania się ludzi w miejscach pamięci. W pewnym mieście w Polsce w pobliżu wejścia na cmentarz stał okazały grobowiec. Kilkumetrowa budowla zwieńczona postacią anioła. Rodzina widocznie wymarła bo obiekt był zaniedbany, ale podjęto renowację w ramach ratowania zabytków. Odnowiony obiekt wyglądał pięknie, a górująca figura skrzydlatego anioła dopełniała majestatu śmierci. Krótko, bo wandale, niedługo po zabiegu renowacji, połamali aniołowi skrzydła i tak ten biedny anioł cierpi od lat i nikt już nie próbuje mu pomóc

 271. Czytam na WP
  Druzgocące sondaże dla PiS
  i w artykule
  32,7 proc. dla PiS, 22,4 proc. dla KO, 12,6 proc. dla Polski 2050 –
  Czyli nie treść a tytuł istotny bo to spowoduje ze czytelnik tam zajrzy
  Dziennikarstwo zeszło na psy

 272. ls42
  30 listopada o godz. 10:57
  Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
  Na razie drastyczny spadek testowań , a to jak wiemy ścisłe skorelowane z ilością wykrytych przypadków zachorowań. Prawdy się nie ukryje – trzeba trochę poczekać.

 273. Słowianinie Stanisławie (ad 5.54; 8.04; 8.48; 9.09; 9.31; 10.46),
  Tuwim powiedział był: –
  Błogosławiony ten co nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego faktu w słowa.

 274. Mszana Dolna: sześć radiowozów na manifestacji trzech osób
  Paranoja władzy oczywista

 275. Wczoraj podziwialiśmy konkurs Eurowizja Junior i młodych zdolnych wykonawców, dzisiejszy program „Dzień dobry tvn” zakończyła Natasza Urbańska piosenką „Nieuchronne” (super teledysk), a jeszcze w pamięci pozostaje sobotni półfinał „The Voice of Poland” ze świetnymi wykonawcami piosenek, z pięknie wykonaną przez Krystiana Ochmana piosenką „Światłocienie”

 276. Oblekanie jak wyrób obwarzanka… bierzemy otwór otaczamy ciastem i po zawodach… Tak sobie myślę prywatnie… problem… gdzie otwór ma krawędzie… ale wystarczy pomyśleć…

 277. Wiadomość dla cieszących się z nadchodzącej portugalskiej prezydencji w UE

  MSZ Portugalii stanowczo dementuje informacje, jakoby rząd portugalski
  popierał Polskę i Węgry w ich staraniach o zablokowanie mechanizmu uzależniającego wypłatę pieniędzy z budżetu UE od przestrzegania praworządności.

  – Poszanowanie praworządności było dla rządu zawsze czerwoną linią i nie jest prawdą, że zmieniliśmy stanowisko w tej sprawie – oświadczył portugalski MSZ.

  Resort dodał, że premier Costa wielokrotnie mówił publicznie, iż kto nie realizuje podstawowych wartości, musi opuścić Unię Europejską.

  wypowiedź Waszczykowskiego dla portugalskich mediów zepsuła dyplomatyczną, dyskretną grę rządu w Lizbonie. Ten musiał oficjalnie oświadczyć, że w sprawie praworządności na kompromisy nie pójdzie.

  Polski słoń w europejskim składzie porcelany.

 278. Gajowy M.,
  to Polski słoń czy z San Escobar może?

 279. GajowyM.
  30 listopada o godz. 11:54
  Wiadomość dla cieszących się z nadchodzącej portugalskiej prezydencji w UE

  Mój komentarz
  Rzecznik rządu PiS jest identyczny jak cały PiS – kłamstwo, krętactwo, chodzenie w zaparte, palenie głupa i przedstawianie polityków PiS jako rycerzy wolności, obrońców wartości, suwerenności, demokracji, państwa i prawa, twardzieli nie dających się przechytrzyć, mających w Unii wielu cichych, ale zastraszonych przez niemiecki dyktat sojuszników, z którymi ramię w ramię będą rokować (PiS otwarcie, oni po cichu) i uzyskają wspaniały wynik, np. 2:25, który wrogowie wewnętrzni (zdrajcy, kolaboranci, jurgieltnicy) i zewnętrzni (niedouczenie urzędnicy brukselscy) będą fałszywie nazywać porażką. Będzie to zwycięstwo moralne.
  Pzdr, TJ

 280. legat
  Ten słoń wraca do San Escobar’u

 281. Gdyby być świnią, to można by powiedzieć, że polski rząd nie walczy z powiązaniem praworządności z budżetem z patryjotyzmu, ale z miłości do pieniądza i niechęci do tejże praworządności, ale to byłoby chyba zanadto niedyplomatyczne. Wszystko ale wskazuje na to, że niektórzy w UE są już znużeni stosowaniem nieskutecznych dyplomatycznych środków wobec Polski i Węgier i zaczynają sie odwoływać do środków prawnych.

 282. Maciek.g
  „Mszana Dolna: sześć radiowozów na manifestacji trzech osób
  Paranoja władzy oczywista”
  Przynajmniej chłopcy mało się napracują. A pomyśl, jaka to fucha ochraniać Kaczego? Kilkadziesiąt chłopa na jednego pokurcza?

 283. mag
  Ja bym raczej powiedział, że słoń z San Escobar znalazł z Waszczykowskim i PiSem wreszcie swoją ojczyznę.
  To Nie pierwszy taki słoń . Polska PiSu na sile wciąga innych do swojego przyjacielstwa. Najpierw była to Bogu Ducha winna Słowenia, a teraz Portugalia musi się wywijać z jej objęć.

 284. Napisałem poprzednio, że holenderski parlament zamierza zmusić swôj rząd do zaskarżenia polskiej praworządności prze TSUE. Chyba posunąłem się tutaj chyba za daleko, bo moderacja zatrzymała ten wpis.
  Stad ponowna próba zamieszczenia , tej przecież znanej w Polsce juz informacji.

 285. maciek.g
  A to nieco szczegółów na temat ochrony naszego skarbu narodowego, czyli JK:
  https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-byli-gromowcy-i-sop-ochraniaja-prezesa-6570139165797152a

 286. Mimo spadku polskiego PKB gospodarka polska może poczekać na chwilę gdy niemiecka domina Angela opamięta się i zejdzie z drogi do nacjonalizmu.

  Najprawdopodobniej bardzo katolicka Portugalia zboczyła z drogi ku ukrzyżowanemu zapraszając islamistów do osiedlenia się w Portugalii i obiecując bezzwrotne zasiłki na osiedlenie.

  Może Matka Boska Fatimska jest biedniejsza od Matki Boskiej Częstochowskiej i na wota czekać nie może.

 287. Wznowić kształcenie w dziedzinie adresologii czy namówić na wystarczające skupienie uwagi.

  Linki w języku holenderskim są blokowane na tym blogu – tak sądzę.

 288. Fizyk zabity izraelską bronią… a Nawalny otruty Nowiczokiem… wynalazca internowany u jankesów… Tak sobie myślę prywatnie o koniu… z Troi… konia z rzędem… kto jego panem…

 289. Bogusław Barański

  CHYBA NAJGŁUPSZY SZANTAŻ W HISTORII: „Skoro nie pozwalacie nam łamać prawa, to w odwecie nie weźmiemy waszych pieniędzy”.

  ***** ***

 290. adam100
  29 listopada o godz. 23:59
  Faszystowski gnojek nie daje za wygraną.
  woytek
  30 listopada o godz. 0:43
  @ adam100 23:59
  Adaśku, ty nie rozumiesz słów i pojęć jakimi się posługujesz.

  Masz racje.

  Korekta:

  Faszystowska świnia, nie daje za wygrana.

 291. @ tejot
  Nie zaglądałem dłuzszy czas na blog Daniela Passenta i pierwsza ocena komentarzy.Adasiek się poprawił zas ty dalej trwasz w głupocie w dodatku na krzywej wznoszącej.Powiem wprost – jesteś tępe bydle szkodzące Polakom.

  Jerzy Jan Zakrzewski – Rolling Meadows.Illinois

 292. Oglądam protesty i czytam durne komentarze Antypisu wieszczace koniec Dobrej Zmiany.

  Dla mnie to powtórka tego co widzialem 30 lat temu w USA .Jakie zmiany wywołało to w społeczeństwie USA – niewielkie .Dalej idzie walka o aborcję zaś ilośc chodzacych do kościoła zmniejszyła sie nieznacznie .Nie zmieniło to układu partyjnego -dalej demokraci wymieniają się władzą z republikanami.Wygrał Joe Biden ale niewiele zrobi zapewne mniej ni Donald Trump gdyż jego gabinet bedzie zbieraniną przecistawnych postaw.Połowę kadencji zajmie mu odwracanie zarządzeń poprzednika.Zapewne rozczarowani wyborcy po dwóch latach pozbawią większości Demokratów w Izbie Reprezentantów co kompletnie pozbawi urzędującego Prezydenta mocy sprawczej w rzadzeniu .To spowoduje ,ze następny Prezydent zapewne Republikanin.

  Tak naprawdę USA najbardziej zmienili nowi przybysze którzy zlewając się w amerykańskim tyglu zmieniają społeczeństwo.

 293. Intelektualnym felczerom…i felczerom

  Czy spogladanie wstecz jest zawsze wyrazem postawy konserwatywnej. Oczywiscie nie, tak jak antycypowanie nie ustawia nas automatycznie w szeregu Avantgarde. Wsteczni sa osobnicy stojacy w miejscu, ktorzy cierpia na intelektualna inercje. Samozadowoleni usmiechaja (czyt. wysmiewaja sie) sie do politycznej poprawnosci. Wykazujac odwage lub raczej intelektualna niefrasobliwosc sciela sobie miejsce wsrod elity wydawaloby sie. Kandydatka na prezydentke uwaza feminatywy za naruszajace powage urzedu. Otoz kandydatka i rzekomo niepoprawni politycznie towaroznawcy jezykowi staja sie ofiarami figli jezyka i mowy. Nie zauwazaja zmian, bo inaczej nie potrafia. Niektorych jak Aha i Jobrave stac jedynie na gluchy smiech. Towarzyszy im oczywiscie Lewy. Wspomaga Mag i Pa.
  Dla wielu swiat jest dyskiem, na ktorym alergia na feminatywy jest nieuleczalna. Podobnie reaguja antropologiczni troglodyci perorujac na spoleczne tematy. Nie majac sciagi, nie maja zadnego rozwiazania i ograniczaja sie przy tym do slepej krytyki. Niektorzy probuja ratowac sie historia. Jak smieszny jest ten nieruchomy swiat ilustruje ponizszy przyklad;
  niedawno przeczytalem, ze Szymborska jest poetka, a Tokarczuk pisarzem. Coz, patrioci jezykowi uzurpuja sobie prawo do powszechnosci popelniajac od dziesiatek lat te same bledy.
  W ustawie o szkolnictwie wyzszym zapisano, ze nauczyciela akademickiego bedacego w ciazy nie mozna zatrudnic w godzinach ponadwymiarowych bez jego zgody.
  Dlaczego godzimy sie na taki jezykowy balagan i kpimy jednoczesnie z poprawnosci politycznej, z osob politycznie zaangazowanych nazywajac ich lewakami. W porywach dobroci i wyrozumialosci nazywamy ich idealistami, a w porywach zlosci, ideologami. Przy tym nie pozostawiamy sobie miejsca na jakakolwiek korrekte.
  Miejsce sie znajdzie dla dzialaczki, dla polityczki juz nie. Pamietam podobna pseudodebate przed polwiekiem we Francji. Poslanki dobrej zmiany sa poslami, marszalkami, bo nie chca psuc jezyka i mowy, naszej narodowej mowy przeciez. Bralczyk publicznie glosi, ze na korekte jeszcze za wczesnie.
  Problem nie jest jednak problemem politycznym, chociaz niektorym sie tak wydaje. Niestety wynika ze zwyklego nieuctwa. Bowiem w XVIII wiecznych slownikach widoczne byly okreslenia jak: dozorczynia, karczmarka, piekarka, kuchmistrzyni, klucznica, wierszopisyni, wielkoradczyni.
  Sto lat pozniej byly juz hospitantki, sluchaczki. Na poczatku XX wieku niechetnie sie natomiast godzono na gwalcenie jezyka narodowego okresleniami zawodu adwokatki.
  W koncu Wodz Naczelny podpisal dekret o prawach wyborczych Polek. Obecny prycypal i byla premiera zwracaja sie tylko do Polakow. Pomijajac fakt, ze zapominaja, mowiac o obywatelach, o wspolobywatelkach i wspolobywatelach.
  Przed stu laty czytac mozna bylo anonse o przyjeciu na posade magistra lub magistry. Polska Zbrojna pisala; ida powstancy i powstanczynie. Tygodnik Polski pisal podobnie. W Gazecie Sadowej pojawia sie swiadkini. Nazwy zenskie pojawiaja sie w jezyku i mowie rowniez po 45 roku. Niektorzy maja ciagle problemy sufiksami i prefiksami. Dla Bralczyka jest jeszcze za wczesnie na co? Na naruszanie powagi urzedu. Dla powagi rofesora, ktory sie osmiesza jest za pozno.
  Niektorzy chcieliby czekac cale lata, niektorzy niecierpliwia sie. Na szczescie Rada Prezydium PAN wyznaje poglad koniecznosci symetrii nazw osobowych zenskich i meskich. Pozostaje pytanie czy polszczyzna jest kobieta. Nie wszystkich zaskakuje zywotnosc jezyka i jego rozwoj. Owi osobnicy proponuja nam swojskie infantylizmy jezykowe, artykulowane przez elity, przez obecnych politycznych pryncypalow wrecz akcentowane. Do tego dochodza zdrobnienia, ktore chetnie uzywamy, aby kogos jezykowo karesowac (to dla Aha) lub po prostu obrazic (to dla  pozostalych Przodownikow blogosfery).
  Jezyk podaza i nadaza za emancypacja polityczna obywatelek i obywateli, a „wietrznie“ wczorajsi nie znosza wrecz zapachu poprawnosci politycznej. Aha sie dusi atakujac nowe dajac wyraz swoim lekom lub odsuwa je do czasu futur a., jak zacny profesor.
  O kandydatce na prezydentke nie wspomne. Bo najpiekniejszym jezykowy figlem jest parasol chroniacy nas przed deszczem. Pisalem o tym wczesniej.
  Kto natomiast pamieta, co pisal ojciec polskiego jezykoznawstwa JBdeC.

 294. Ostatnie dni bardzo zajete.Urządzanie życia w apartamencie – remodeling kosztował mnie same materiały i wyposażenie to koszt $ 25 tys plus moja praca.Muszę sie dostosować do przejścia posiadania domu i znacznej swobody do życia w domu gdzie mieszkaja 4 rodziny .Zajrzałem do regulaminu takiego zamieszkania ti 97 stro przepisow.Przeczytałem trzy strony i dałem sobie przerwę.

  Dla szyderców podam .że z uwagi na zmniejszoną ilość pomieszczeń zrezygnowałem z instalacji 1 TV i mam ich obecnie 4 TV.Największa zmiana w kuchni gdzie TV 32 cali zastąpił więksy 40 cali.Wszystkie oczywiście Smart.

 295. geozak
  30 listopada o godz. 14:20
  Adasiek się poprawił

  Hihihi

  Nie wszyscy się tu z tobą zgodzą.

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 296. Pamiętam z czasów studiów w Szczecinie za PRL w KW PZPR sekretarzem był czlowiek o nazwisku Lampart .

  Teraz Babo – Chłop o nazwisku Lampart jest na czele Strajku Kobiet czyniąc trockistowską rewoltę.

  Tak ohydnej brzydkiej facjaty dawno nie widziałem dlatego nie dziwię się ,że wsciekła Wariatka lata po ulicach.Czekiam kiedy jakis policjant zarezykuje emeryturę i zdzieli ją pała przez ten ohydny pysk.

 297. „Portugalski MSZ dementuje informacje o poparciu dla Polski i Węgier w sprawie weta”.
  Czytam takiego neewsa i myślę sobie, dokąd nas zaprowadzą Waszczu oraz inni geniusze dyplomacji z tej samej Kaczej bandy?

 298. Kazus Posłanki Nowackiej $

  Co kraj to obyczaj.W USA wyciągnięcie przed twarz policjanta reki z jakimś przedmiotem to najbardziej durne zachowanie grożące nawet śmiercią tej osoby gdyż takie zachowanie jest powszechnie oceniane nawet przez sady jako bezpośrednie zagrozenie życia .W USA nikt nie jest chroniony imunitetem .
  Gdy przybyłem do USA pierwszą rzecz jaką przyswoiłem to zachowanie dystansu w trakcie rozmowy conajmniej na wyciagniecie ręki mówienie spokojnym glosem nie wykonywanie gwałtownych ruchów.Tym bardziej w trakcie demonstracji takie zasady obowiazują odnośąnie kontaktu z policja.Policja ustawia barierki czy tasme których przekroczenie to przestępstwo.Dla manifestacji trzeba miec pozwolenie zaś organizatorzy muszą przedstawić dla miasta ubezpieczenie na wypadek gdy straty poniesie miasto.Brak ubezpieczenia to brak zgody .Jednym slowem wzgledy ekonomiczne łagodza obyczaje .Dodać należy ,ze osoba ukarana wpisana do rejestru sadowego musi liczyć sie z konsekwencjami w zyciu społecznym ,zaciąganie kredytu czy nawet wynajecie mieszkania.Kżdy ma prawo odmowić rentu osobie wpisanej do rejestru sadowego.

 299. geozak
  30 listopada o godz. 14:54
  Tak ohydnej brzydkiej facjaty dawno nie widziałem

  Dziadek, co ty wygadujesz.

  Widok PiSowki apetyt odbiera.

  Faszystowska Mafia PiS

 300. Ciekawe zjawisko – do tej pory kaka żądał od apostaty podania powodów wystąpienia i odmawiał przyjęcia aktu apostazji, jeśli motywacja była niezbyt obszerna. Od pewnego czasu apostaci dostarczają xiuncom epistoły na temat pedofilii i zdziczenia kleru. Xiunce przestali żądać motywacji, a nawet naciskają, żeby jej nie dołączać. Zabawne! Chociaż nie dla nich.
  https://oko.press/wystepuje-z-kosciola-bo-dlaczego-ksieza-juz-nie-chca-uzasadnien-od-apostatow/

 301. @adam100 30 listopada o godz. 15:12
  Beata Kempa – to dopiero cud urody!

 302. Gołozadek pitoli o demonstracjach w Stanach –
  niedawno widzieliśmy, jak to naprawdę wygląda 😀

 303. Na marginesie
  30 listopada o godz. 15:18

  Największe monstrum widziałem u ojca Rydzyka.

 304. geozak
  30 listopada o godz. 14:20
  @ tejot
  Nie zaglądałem dłuzszy czas na blog Daniela Passenta i pierwsza ocena komentarzy.Adasiek się poprawił zas ty dalej trwasz w głupocie w dodatku na krzywej wznoszącej.Powiem wprost – jesteś tępe bydle szkodzące Polakom.

  Jerzy Jan Zakrzewski – Rolling Meadows.Illinois

  Mój komentarz
  Panie Zakrzewski, nadaje się pan na negocjatora do Brukseli. Trzeba nam twardzieli a nie miękiszonów. Jak zakrzykniesz pan do jakiegoś durnego urzędnika od praworządności – ty bydlę szkodzące Polsce – to zaraz inaczej będą rozmawiać, a jak pan wrócisz do Polski po wypełnionej misji, to lud będzie na na rękach Cię nosił, a towarzyszące ludowi kobiety będą wołały tęsknie – mój ci jest, mój ci jest.
  Pzdr, TJ

 305. Ide gotowac do sali tv. Wesolo mu. Zdrowy duch jest jednak najwazniejszy.

 306. Jako ze zdrowy duch i zdrowie ciala sa najwazniesze, to

  pozdrawiam Mag.

 307. adam100
  30 listopada o godz. 15:25

  …Sobecka ?…

 308. Na marginesie
  30 listopada,g.15:12
  Kempa cud urody? Przede wszystkim – tytan intelektu i demon słowotoku.
  Niedawno miałam nieprzyjemność słyszeć ją i widzieć w „Kropce na i”.
  Pieprzyła jak nakręcona, na jednym oddechu, z szybkością karabinu maszynowego. Ponieważ w ogóle nie reagowała na pytania prowadzącej i mówiła wyłącznie nie na temat, Moniczka Olejnik tylko się jej przyglądała jakby z wzrastającym zaciekawieniem i dawała mówić. Chyba była to najlepsza z możliwych reakcja dziennikarki. Kempa bez przeszkód pokazała rasę i klasę, okazując się zjawiskiem bez wątpienia wyjątkowym.

 309. Saldo mortale
  Wzajemnie

 310. mag
  30 listopada o godz. 14:58
  „Portugalski MSZ dementuje informacje o poparciu dla Polski i Węgier w sprawie weta”.
  Czytam takiego neewsa i myślę sobie, dokąd nas zaprowadzą Waszczu oraz inni geniusze dyplomacji z tej samej Kaczej bandy?

  Mój komentarz
  Zastanawia mnie natężenie fałszu jaki prezentują PiSowscy liderzy, ich powoływanie się na wartości i przy tym świętoszkowatość i śliskość, galaretowatość moralna wstrząsana spazmami kłamstwa i obłudy oraz paranoidalne argumenty jako prawda, jedyna prawda, stwierdzona prawda i ukryta prawda (w Słowenii, Portugalii i u innych przyjaciół, którzy boja się ją ujawnić).
  Pzdr, TJ

 311. „Kempa cud urody? Przede wszystkim – tytan intelektu i demon słowotoku.”

  „A na imię miałaś właśnie Beata,
  Piękne imię muszę przyznać, miła ma.
  Zabierałem cię co dzień na fregatę,
  Byś miłością swą upajała mnie.”

  …jest postęp…zęba sobie wprawiła…co prawda nie złoty…ale postęp jest…

 312. geozak 30 listopada o godz. 15:10 pisze; Kazus Posłanki Nowackiej $
  Co kraj to obyczaj.W USA wyciągnięcie przed twarz policjanta reki z jakimś przedmiotem to najbardziej durne zachowanie grożące nawet śmiercią tej osoby gdyż takie zachowanie jest powszechnie oceniane nawet przez sady jako bezpośrednie zagrozenie życia .W USA nikt nie jest chroniony imunitetem.

  Szanowny Panie Zakrzewski,
  nie wiem czy to wiesz Dżordżu ale kiedyś Aleksander Wielki odmówił oblegania miasta bronionego przez kobiety: zwycięstwo nie da nam chwały, a klęska okryje nas hańbą.
  To co teraz wyczynia policja, która protesty powinna zabezpieczać a nie walczyć z protestującymi, w większości kobietami, to hańba jest, zarówno dla samej policji jak i ich przełożonych, z Kaczyńskim na czele.

 313. Piotr II
  30 listopada o godz. 15:40
  …Sobecka ?…

  Jak to miło.

  Uczęszczamy na te same nabożeństwa,

  mamy podobne gusta co do typu kobiety.

  Geozak, jak ci się widzi Sobecka?? 🙂

 314. Wszechmogący był innego zdania… dlatego chorzy na koronawirusa umierają… mimo modlitwy i wysiłków świeckiej służby zdrowia… przekazał ksiądz modlący się o powrót do zdrowia szefa pewnej firmy… Tak sobie myślę prywatnie, że to wiarygodne żródło… bo MZ zwala winę na niedzielę z braku konkretów dlaczego…

 315. Gdy prokuratura ponosi kolejne porażki w sprawie R. Giertycha, do akcji wkracza człowiek Ziobry od zadań specjalnych.

  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26560234,czlowiek-ziobry-wywiera-presje-na-sedziow-od-sprawy-giertycha.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Essox12330.11.2020, 14:44
  Zero to jest taki kamień w bucie Polski. Już niedługo suweren zdejmie ten but i wytrząśnie tego śmiecia, bo to jest najgorsza zakała z całej tej zakłamanej bandy złodziei.

 316. Jeszcze jedna… (hi hi) petarda.
  https://www.youtube.com/watch?v=4ks6IcyJTQQ

 317. Hmm…
  Z oblicza sądząc manifestacja płci u pani teolog Dudziak bardzo zbliżona do tej u Rydzyka.
  Aby rozróżnić, striptis może okazać się niezbędny 🙁

 318. geozak
  30 listopada o godz. 14:54
  Tak ohydnej brzydkiej facjaty dawno nie widziałem

  Fajny temat poruszyłeś

  ( piękności PiS – brodate, wąsate, z grubym karkiem i kipiące testosteronem )

 319. GajowyM.
  30 listopada o godz. 16:26
  „Aby rozróżnić, striptis może okazać się niezbędny ”

  …masochista…

 320. @Piotr II

  <…masochista?

  Aż taki to nie. Na wszelki wypadek ustępuję miejsca i przytrzymuję drzwi każdej takiej personie.
  A zwracam się bezosobowo, aż do momentu, kiedy osoba zdeklaruje się płciowo używając czasowników w pierwszej osobie czasu przeszłego np. przyszłam/przyszłem/przyszedłem 😉

 321. adam100
  30 listopada o godz. 16:28
  Jaki testosteronem – one zupełnie facetów nie przypominają.
  Widziałem wiele zdjęć kobiet prawdopodobnie nadużywających środków hormonalnych męskich (kobiety bez tego praktycznie bez szans na potężna muskulaturę) i one wcale brzydkie nie były (jakieś nietypowe , ale nie brzydkie)

 322. GajowyM.
  30 listopada o godz. 16:50

  …jeśli tak to sorry 🙂 …dobrze wychowany masochista… 🙂

 323. Zgromadzenia
  Ludzie na stadionach, tłumy na demonstracjach, widzowie w teatrach czy na koncertach, albo ci na fotografiach w gazetach. Ile różnorodnych zgromadzeń i zainteresowanych jednostek. Spoglądając na te tłumy możemy się zastanawiać jakie emocje nimi kierują, po co tam poszli czego oczekują i jakie rodzaje opiekunów powinny im towarzyszyć.
  Ze zdziwieniem patrzyłem na zamaskowane siły specjalnego reagowania w czasie marszu kobiet. Kobiety nie bij nawet kwiatem powiedział poeta, a zwykły policjant odpala vaz prosto w twarz, natomiast ci zamaskowani biją pałkami teleskopowymi. Jak walczyć z przemocą domową przy takim przekazie sił porządkowych? Przecież facet tylko przywołuje żonę do porządku i czasem ją szturchnie i już mu niebieską kartę zakładają, a teraz po zmianie przepisów na surowsze mogą takiego ekspediować z domu na ulicę w trybie natychmiastowym.
  Policjant na służbie takim rygorom nie podlega. On może więcej, dużo więcej, chociaż @geozak uważa, że amerykańscy policjanci mogą jeszcze więcej jak ktoś nie zastosuje się do ich poleceń.
  Wrócę do zgromadzenia, którego fotografię możemy zobaczyć w „DUŻYM FORMACIE” dzisiejszej Gazety Wyborczej. Dziewczyna na ramionach mężczyzny i otaczający ją ludzie. Raczej zadowoleni, są uśmiechnięci. Po co tam przyzzli? Czego każdy z nich oczekuje?
  Film „Ósma poprawka” będzie można zobaczyć online w dniach 4-13 grudnia w ramach Cestiwalu Filmowego Watch Docs

 324. maciek.g
  30 listopada o godz. 16:58
  Jaki testosteronem – one zupełnie facetów nie przypominają.

  To dziwne.

  Ja jestem „straight”, i to samo czuje do facetów w ogólności co do tych wybryków natury, płci żeńskiej, marki „PiS – Rydzyk”, w szczególności. 🙁

 325. legat
  30 listopada o godz. 15:54
  ten mądrala z za oceanu pewnie nie wie, że w USA każdy może legalnie mieć broń i z tej przyczyny takie a nie inne zachowania tamtejszej policji
  W Europie przypadki postrzelenia funkcjonariuszy praktycznie nie występują – oni ie muszą się bać wyciągnięcia ręki czy innego gwałtownego ruchu. Jak ktoś chce uderzyć to widać to ewidentnie i wtedy oczywiście musi się liczyć ze skutkami.

 326. adam100
  30 listopada o godz. 17:10
  Rydzyk nie przypomina mnie kulturysty czy strongmena , a raczej tucznika. Podwójny podbródek i wielki brzuch wystający z pod sutanny.
  Łakomstwo, obżarstwo czy też nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu − jeden z siedmiu grzechów głównych w chrześcijaństwie, a on tak jak polscy biskupi co jeden to grubszy.

 327. Po nowelizacji PiS w ustawie o chorobach zakaźnych są dwa przepisy o tej samej numeracji. Jeden z nich reguluje kary za nieprzestrzeganie zakazów wprowadzonych w związku z epidemią. – Czy już nie obowiązuje? – zastanawiają się prawnicy.

 328. maciek.g 30 listopada o godz. 17:34 pisze: –… ten mądrala z za oceanu pewnie nie wie, że w USA każdy może legalnie mieć broń i z tej przyczyny takie a nie inne zachowania tamtejszej policji

  Maćku G.,
  u nas też możesz sobie kupić legalnie broń. Czarnoprochową. Np. krótkiego Colt,a Navy, sześciostrzałowego i dokupić bębnów ile chcesz. Możesz sobie też nabyć cichą i niebezpieczną broń na naboje od syfonu i kulki stalowe czy miedziane.

 329. Marek Borowski

  Premier @MorawieckiM najpierw wywołał konflikt,a teraz wystraszony własną śmiałością i konsekwencjami zwrócił się do von Leyen, aby znalazła rozwiązanie‼️Podpowiadam: wyrzucić Ziobrę,podpisać budżet, a konflikt zażegnany. No,ale do tego trzeba być twardzielem,a nie miękiszonem.

 330. Nieuprawnione wtargnięcie policji na teren Politechniki Warszawskiej.
  Ostatnia taka “interwencja” była w 1968 roku

  https://natemat.pl/328695,tylko-w-natemat-mamy-stanowisko-politechniki-warszawskiej-na-akcje-policji

 331. Szklanka do polowy…. ktos tu drwi, ze w jakims miescie policja w ilosci 6 radiowozow pilnowala demonstracji strajku kobiet w ktorym uczestniczyly 3 osoby. A moze swiadczy to o tym, ze spadlo zainteresowwanie, ktore dwa tygodnie wczesniej wymagalo 6 wozow? Ze tez trzeba tlumaczyc tak inteligentnemu forum taka oczywistosc.
  I prosze nie drwic z geozaka, ze jest taki passe i ciagle inwestuje w stadnine tv-setow. To nieszkodliwe i poprawia ekonomie. Zdobyl moja przychylność, kiedy to iles dni temu napisal „kiedy to Biden zostanie juz ……, to se cos tam….”. Jest bardziej wyrobiony poltycznie niz jakies 80% trumpistow. Wie, ze wybory zostaly oszukane, a l e wobec niemoznosci udowodnienia tego i odrzuceniu przez brzydkich sedziow wszystkich (jak a razie 38) wnioskow – godzi sie z tym, ze prezydentem moze zostac B.

 332. @GajowyM. 30 listopada o godz. 17:57
  I słabo zakamuflowana łysina x 2 🙂

 333. @zyta2003 30 listopada o godz. 18:14
  Wasze wybory znów zostały oszukane? Oszukana demokracja, no popacz popacz

 334. @Na marginesie

  Gołozadek mógłby przecież całemu światu zaprezentować te trzy pakiety wyborcze, które rzekomo otrzymał, ale żadnego nie użył.
  Wreszcie byłby jakiś namacalny dowód na fałszerstwo i manipulację wrednych demokratów. Telewizje wyrywałyby go (g.zadka) sobie z rąk 😎
  Mógł był też wszystkie trzy głosy oddać na swojego faworyta.
  Normalnie, miękiszon 🙁

 335. GajowyM.
  30 listopada o godz. 17:57 i Na marginasie
  Ale czuprunka pomalowana innym odcieniem Oréal.
  Ja te dame(?) rozumiem: kokieteria, lecz rydzol nie musi miec takich artefaktow, by sie podobac babciom moherowym. One go kochaja „nad zycie” mimo lysiny, siwych i rzadkich wloskow, otluszczenia, niezbyt meskiej garderoby, falsetu i innych drobiazgow.

 336. legat
  30 listopada o godz. 18:08
  Podaj przykłady użycia broni przeciw polskiej policji po roku 1990.
  Zobacz uprawnienia polskiej policji w czasie interwencji – wpis powyżej z konkret24 i poczytaj o uprawieniach policji w USA

 337. Dzisiaj w księgarni kupujemy książki. Ludowa historia Polski, nakład wyczerpany, dostawa w połowie grudnia. Na stołach tysiące książek, wiele nowości. W miejscu gdzie jesteśmy różne tytuły książek Jerzego Pilcha. Wybrałem dwa tytuly i proszę żonę o wybór. Czytałam za życia, teraz nie będę, mówi stanowczo. To może ja przeczytam teraz po śmierci autora, nie daję za wygraną i dodaję; podoba mi się okładka na której jest portret mlodej wenecjanki. Może być. żona daje za wygraną. Wynosimy torbę z książkami. W domu dostaję jeszcze kilka tytułów tego autora. Masz czytaj, słyszę ironiczne przesłanie. Może nie trzeba było się upierać?

 338. Maćku,
  nie wiem o co Ci chodzi bowiem mówiłeś o dostępie do broni palnej – „w USA każdy może..” jakby u nas nie każdy mógł mieć dostęp do broni. Ma, wystarczy że wyda tysiaka i kilkaset zł na amunicję, nauczy się ją ładować i już. A że w Polsce strzelanie do Policji jest rzadkością to zupełnie inna sprawa. Kwestią był dostęp a nie to, czy i gdzie się do policji więcej strzela.
  Są w Polsce natomiast tacy policjanci, którzy zostali postrzeleni podczas służby, niektórzy nawet wielokrotnie, którym pisowski reżim zredukował renty do poziomu zasiłku. Był nawet przypadek, że rentę odebrano żonie i dzieciom policjanta który wyleciał w powietrze rozbrajając podłożoną bombę. Niektórym, po procesach sądowych te renty przywrócono po procesach sądowych w których orzekali nie pisowscy nominaci.

 339. Joe Biden prezydent elekt, jeszcze nie w Białym Domu, a już złamał kostkę i musi chodzić w bucie ortopedycznym, donoszą z Waszyngtonu

 340. Ahas ida parami.

 341. Is42,
  Joe jest za mało asertywny. Gdyby tak jak Ty, gdy oglądasz te swoje tańce-nadziewańce odmówił swojej kobicie wykonania polecenia wyniesienia śmieci czy przyniesienia kartofli z piwnicy toby nogę miał całą. A tak to trzask prask i z butem do wyra trzeba się kłaść. Klucz jest w asertywności.

 342. Bogu dziękować, że KK nie jest agentem Watykanu i nie podlega rejestrowi zdrajców… bo bierze od państwa… Tak sobie myślę prywatnie, że branie za ochranianie, to misja… czy misjonarz może być zdrajcą rejestrowym… a podsłuchy w konfesjonałach kosztują…

 343. Rodzi się nowe: katolicyzm policyjny… Tak sobie myślę prywatnie o ustroju państwa krzyżackiego… niby zakonnego… szpitalnego… budowa szpitali już wyprzedza budowę świątyń… a cudu nie ma…

 344. legat
  30 listopada o godz. 18:53
  Z czarnoprochowcem prawnie sprawa wygląda następująco, każdy może go kupić i każdy może z niego strzelać, oczywiście na strzelnicy. W obowiązującej Ustawie o Broni i Amunicji widnieje zapis: „Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni”; art. 11 ust. 10. Strzelanie z broni czarnoprochowej w celach sportowych, szkoleniowych i rekreacyjnych możliwie jest wyłącznie na strzelnicy. Jeżeli komuś wpadnie do głowy pomysł, żeby postrzelać w przydomowym ogródku lub lesie, lepiej niech się dwa razy zastanowi i przemyśli konsekwencje takiego działania, łącznie z pobytem za kratkami.
  Niby można nosić tą broń załadowana i gotowa do strzału ale dla własnego bezpieczeństwa tego się nie robi. Tej broni nie da się tak błyskawicznie użyć jak nowoczesnego pistoletu i z tej przyczyny to zezwolenie.

 345. quinquedactylus
  pół godziny temu

  Wraca zmęczony grabarz do domu, ledwie żywy, pada z nóg. Żona pyta:
  – Co ci Stefciu, ile miałeś pogrzebów dzisiaj?!
  A on:
  – Jeden, ale chowaliśmy naczelnika urzędu skarbowego.
  – No i co z tego?!
  – No niby nic, ale jak go tylko zakopaliśmy, to zerwały się takie brawa, że musieliśmy 7 razy bisować…

 346. zyta2003
  30 listopada o godz. 18:14
  Co ty wypisujesz. To co to oni telefonów nie mają? W takim jak wymieniony przypadek wystarcza jeden samochód , gdyby protestujących przybywało zdzwonią by dosłać odpowiednia liczbę funkcjonariuszy. Przecież policja potrzebna jest nie tylko do pilnowania protestujących!!!

 347. Maćku G.,
  bardzo Ci dziękuję że mi wyjaśniłeś jak to jest z bronią czarnoprochową tylko nie rozumiem dlaczego piszesz: – „Strzelanie z broni czarnoprochowej w celach sportowych, szkoleniowych i rekreacyjnych możliwie jest wyłącznie na strzelnicy. Jeżeli komuś wpadnie do głowy pomysł, żeby postrzelać w przydomowym ogródku lub lesie, lepiej niech się dwa razy zastanowi i przemyśli konsekwencje takiego działania, łącznie z pobytem za kratkami.” – odnosząc to do broni czarnoprochowej, jak zaznaczyłeś.
  Otóż bądź poinformowany, że nawet jeśli ktoś będzie miał pozwolenie na broń i posiadał ją legalnie i strzelał z niej – w przydomowym ogródku lub lesie, lepiej niech się dwa razy zastanowi i przemyśli konsekwencje takiego działania, łącznie z pobytem za kratkami.– to sytuacja będzie analogiczna. Nie ma różnicy czy to wygłupiałeś się z bronią czarnoprochową czy inną. Więcej Ci powiem, gorzej nawet będzie temu oszołomowi który ma zezwolenie bo mu to zezwolenie odbiorą, broń też i nawet będzie miał problem by ją sprzedać bo mu jej już więcej z depozytu nie wydadzą.
  Po co więc piszesz o tym strzelaniu w ogródku czy w lesie to nie rozumiem.
  Chociaż dobrze, że ostrzegasz bo jeśli sobie takiego czarnoprochowca nabędę to nie będę strzelał w ogródku, nawet do teściowej. Zresztą ona już nie żyje więc nie miałbym motywacji.

  A co do błyskawicznego użycia to nie masz racji. Nieprzypadkowo podałem przykład bębenkowca. Krótkiego Colta Navy. Na pasie możesz mieć i 10 zapasowych bębnów i możesz walić z niego w tempie jak Clint Eastwood na jakimś spaghetti westernie.

 348. Z OKO .pres
  „62 proc. badanych uważa, że w razie przejęcia władzy od PiS, opozycja nie jest gotowa, by dobrze rządzić. Co więcej, łącznie aż połowa wyborców KO, ruchu Hołowni, Lewicy i PSL nie wierzy w możliwości swoich faworytów”
  Czyli co , lepszy jest PiS z JK?
  Ja dobrze rozumiem ludzi pamiętających co obiecywały partie i jak potem rządziły, ale w demokracji wybiera się ze startujących do wyborów i trzeba starać się wybrać rokującą najlepiej , a potem zmuszać do działania korzystnego dla kraju (karząc spadkiem poparcia)
  Gdyby Suweren skutecznie pokazal że rządy PiS i JK mu nie odpowiadają JK ze swoim PiS nie miałby szansy na rządzenie. Pierwsze rządy PiS 2005–2007 pokazały jasno na co stać tę partię,Ba gdyby Polacy myśleli to powinni zareagować na kampanie wyborczą 2005r.
  Metoda wszystkie chwyty dozwolone by wygrać wybory w normalnym państwie demokratycznym praktycznie uniemożliwia późniejsze rządzenie (no bo jak z tymi anty polakami chcącymi wyprowadzić forsę do innych krajów, złodziejami i kłamcami potem współpracować?.
  Czyli wcale nie trzeba było dopuszczać PiS do władzy by wiedzieć że nie jest to żadna alternatywa.
  Ale na to trzeba mądrości i odpowiedniej wiedzy. Jednak ocena skandalicznych rządów 2005-2007 już wielkiej mądrości i wiedzy nie wymagały. Niestety suweren w Polsce pokazał że jest po prostu statystycznie głupi. Teraz mamy tego skutki.

 349. „Mściciel” nie przestaje działać i ściga świadków – pacjentów

  Byłem na tej liście świadków-pacjentów jednym z setek – w okresie pandemii w kwietniu musiałem się stawić na wezwanie na przesłuchanie, oczywiście opowiedziałem tylko o moim pełnym uznaniu dla personelu kliniki.

  https://wyborcza.pl/7,162657,26561923,msciciel-nie-przestaje-dzialac-i-sciga-swiadkow-pacjentow.html#S.main_topic-K.C-B.8-L.2.glowka

  Vito(ld)6030.11.2020, 20:52
  Zbyszku Zero, zaczynasz wchodzić w wiek, w którym zdrowie powoli szwankuje (o psychicznych dolegliwościach nie piszę). Wygląda na to, że w razie zdrowotnych kłopotów będziesz musiał jeździć na leczenie do Moskwy.

  Kto i kiedy weźmie się za faszystę Ziobro???

 350. Mariusz Zasimowicz

  Szanowni Obywatele !!! Jak oberwiecie pałą po głowie i gazem po oczach …. pamiętajcie , że to tak po przyjacielsku ….. a nie zaraz do sądu na skargę …. najlepiej pomóż funkcjonariuszom …. i spałuj się sam !

 351. Eurodeputowana polska Beata Kempa versus eurodeputowany słowacki Vladimir Bolczik w PE w debacie na temat praworządności

  1) Eurodeputowana Sophie in ’t Veld:
  – Jeśli tej Komisji Europejskiej nie udaje się bronić wartości wyłożonych w traktatach, to oznacza, że nie realizuje ona swoich obowiązków – oceniła Holenderka.
  Jak przekonywała, bardzo ważne jest, „by inne państwa członkowskie w Radzie nie poddawały się szantażowi ze strony dwóch skorumpowanych autokratów”.

  2) To wystąpienie wywołało reakcję eurodeputowanej Solidarnej Polski Beaty Kempy:
  To jest pomówienie i wobec tego powinny być wyciągnięte konsekwencje Jej zdaniem spór o praworządność to w istocie spór o to, czy państwo ma prawo do reform zgodnie z oczekiwaniami obywateli, czy nie.
  – W mojej ojczyźnie nie dzieje się nic, co odbiega od normy w Hiszpanii, czy we Francji, jednak to nas Komisja Europejska bezpardonowo atakuje – oświadczyła polityk. Apelowała, by uszanować polskie poglądy i sposób rozumienia wartości europejskich.

  3) Słowacki eurodeputowany Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Vladimir Bilczik przekonywał, że nie ma czegoś takiego jak regionalne rozumienie sprawiedliwości, praworządności, czy głównych zasad UE. – Tu chodzi o kluczowe zasady europejskie. One musza być zachowane w całej UE, we wszystkich państwach członkowskich – podkreślał polityk.”

  Mój komentarz
  Co jest charakterystyczne?
  Eurodeputowani PiSowscy równo palą głupa. Unikają jak mogą słowa praworządność, a jak już, to mówią – tzw. praworządność. Łamanie zasad państwa prawnego w Polsce nazywają skromnie i niewinnie reformowaniem zgodnie z oczekiwaniami obywateli (PiSowska teoria o suwerenie) podkreślając przy tym, że w Polsce wszystko dzieje się normalnie, tak samo jak w Hiszpanii, czy we Francji.

  Eurodeputowani z innych państw nie dyskutowali o reformach w Polsce, tylko o faktach, które zachodzą w Polsce w systemie sądownictwa, a które są łamaniem praworządności – demontaż państwa prawa, likwidacja trójpodziału władzy, likwidacja niezależności sędziów, poddanie całego sądownictwa ręcznemu sterowaniu przez polityków.

  Europosłowie z PiSu są tak zaprawieni w wygłaszaniu kłamstw, pomówień, fałszowaniu rzeczywistości i wmawianiu innym, że u nas jest wszystko OK, że w ogóle nie poczuwają się do kompromitowania państwa Polskiego poprzez demonstrowanie obłudy, pomawiania, szerzenia kłamstw i krętactw. Gadają dokładnie tak samo w PE jak i w kraju – jak do zbiorowiska idiotów.
  Pzdr, TJ

 352. Wiele polskich miast we wtorek zgasi światło na ulicach. To protest samorządowców przeciwko polityce rządu PiS.

  https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26561647,wroclaw-walbrzych-i-inne-miasta-zgasza-swiatla-to-protest.html#do_w=45&do_v=83&do_a=341

  Faszystowska partia PiS – po trupach Polaków

 353. legat
  30 listopada o godz. 21:16
  Racja, tylko z broni myśliwskiej można strzelać poza strzelnica.
  5 lub sześć strzałów faktycznie można oddać szybko. Wymiana bębna to nie we wszystkich modelach i już nie taka szybka. Z tej broni skutecznie można zabijać (do tego służyła). W Polsce nie było przypadków przestępczego wykorzystywania czarno prochowców i stąd takie liberalne prawo. Przestępcy jednak wolą małe i poręczne nowoczesne pistolety. Jest jednak wielu którzy są za objęciem rejestracją tej broni i nie dawanie jej w ręce ludziom nie przebadanym medycznie.
  Wg mnie mają rację

 354. tejot
  30 listopada o godz. 22:31
  Tragicznym jest , że tak wielu Polaków nie widzi jakich ludzi dobrał sobie JK

 355. Dzisiejszy wywiad red Sroczyńskiego jak zwykle na czasie bo dotyczy spraw unijnych.

  Rozmowa z dr Agnieszką Cianciarą, europeistką z Instytutu Studiów Politycznych PAN – tytuł wywiadu „Europa nam to zapamięta. Wściekli nie będą eurokraci, tylko zwykli Hiszpanie i Włosi”.

  Rozmowa jest o tyle ciekawa, że dr Agnieszka Cianciara prezentuje nieco inną perspektywę aniżeli dominująca w mediach krajowych. Na przykład tak tłumaczy potrzebę powiązania wydatkowania unijnych środków z rozporządzeniem o praworządności:

  „W Polsce czasem mylnie uważamy, że te stare demokracje Zachodu walczą z populistami i autokratami u nas i w naszej części Europy. A oni głównie walczą z populistami u siebie. Państwa oszczędne z unijnej północy czują na plecach oddech własnych antyeuropejskich radykałów, więc politycy mainstreamowi muszą jakoś na ich hasła reagować. Argumentacja, że „Bruksela zabiera nam pieniądze i daje je leniwym południowcom” – warianty tej opowieści zależą od lokalnego kontekstu – jest dość rozpowszechniona. „Pracowici i solidni” kontra „rozrzutni i leniwi”, północ kontra południe. Oto my jesteśmy oszczędni, jesteśmy z tego dumni i chcielibyśmy innych nauczać na ten temat. To było świetnie widać przy okazji kryzysu w strefie euro, te wszystkie okładki na przykład w mediach niderlandzkich, które umacniały opinię publiczną w przekonaniu, kto stoi po dobrej stronie mocy, czyli po stronie protestancko-pracowitej. „Nie pozwolimy roztrwonić naszych pieniędzy” – krzyczy prawica na północy. „A my nie pozwolimy sobą pomiatać, nie będziecie nas pouczać” – krzyczą na południu. Taki pat. Więc uzgodniono jakiś kompromis, który pozwala politykom powiedzieć do własnych społeczeństw: zrobiliśmy to, czego chcieliście. Moim zdaniem ten kompromis jest rozsądny. Być może mechanizmy dyscyplinujące – makroekonomiczny i praworządnościowy – zostaną kiedyś uruchomione, ale to już naprawdę będzie ostateczność, nie widzę w Unii chęci, żeby z tego nadmiernie korzystać, bo politycy wiedzą, że to natychmiast uruchamia godnościowe okrzyki i wzmacnia populistów. Nawet jeśli nie u mnie, to u sąsiada.”

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26558939,europa-nam-to-zapamieta-wsciekli-nie-beda-eurokraci-tylko.html#s=BoxOpMT

 356. Podczas debaty na komisji w PE, europarlamentka Beata Kempa powtórzyła dziś raz jeszcze, że Polska „nie przyjmie żadnego dyktatu”.
  – „Jesteśmy dumnym narodem w środku Europy. Już raz mieliśmy bolszewicki dyktat, dzisiaj każdy inny, narzucający nam z góry inne wartości niż te, które przyjęliśmy, jest nie do przyjęcia” – powiedziała.

  Poczucie dumy i rozsądek pani Beaty K. powala. Nie mam więc żadnych pytań i życzę europosłance dobrych snów w przytulnym i eleganckim hoteliku za euro oraz udanych świątecznych zakupów w Brukseli za swoje niemałe apanaże.

 357. @maciek.g
  30 listopada o godz. 21:34

  Mnie ten wynik nie dziwi.

  Platforma już w drugiej kadencji swoich rządów zaczęła się psuć, a po wyjeździe Tuska to już było kompletne dno.

  W 2015 miałem nadzieję, że przegrana podziała na PO jak zimny prysznic i sieroty po Tusku szybko się ogarną. Niestety, Platforma popełniała błąd za błędem i pogrążała się coraz bardziej. Stała się pośmiewiskiem, gangiem Olsena polskiej polityki.

  Pierwszym przedsięwzięciem Platformy od 2015 zrobionym jak należy była kampania Trzaskowskiego. Nie wystarczyło to oczywiście do zwycięstwa, bo nie mogło wystarczyć po 5 latach ciągłych kompromitacji, niemniej jednak Trzaskowski zyskał imponujące poparcie i wyzwolił społeczną energię w obozie anty-PiS. Niestety, ten sukces został szybko zmarnowany z powodu osobistych ambicji partyjnych kolegów Trzaskowskiego.

  Przykro mi, ale PiS jest partią nieporównanie sprawniejszą w działaniu. Jako zdecydowany przeciwnik pińcetplusa muszę przyznać, że uruchomienie tego programu przez partię Kaczyńskiego w ciągu zaledwie 3 miesięcy od przejęcia władzy było dużym osiągnięciem organizacyjnym. Platforma chyba nie byłaby do tego zdolna nawet w swoich najlepszych czasach.

  Jeśli zaś chodzi o zarządzanie emocjami i umysłami wyborców (a dziś ma to większe znaczenie niż twarde dane i konkretne działania), to Platforma przy PiSie jest po prostu żałosna. Amatorszczyzna i przedszkole. Platformersi dają się rozgrywać jak dzieci przez sprawnych i błyskawicznie reagujących profesjonalistów z PiS. Dotyczy to również unijnego weta, o czym napisałem więcej na blogu Adama Szostkiewicza.

  Pozostałe partie opozycji demokratycznej, czyli Lewica zdominowana przez młodych i ruch Hołowni, mogą budzić pewne nadzieje, ale na razie nie mają doświadczenia w rządzeniu.

 358. mag

  A propos wypowiedzi Kempy … .

  W tym kontekście warto sobie uświadomić, że od wielu kadencji średnio połowa głosów wyborców polskich w wyborach do PE jest bezpowrotnie marnowana. Oczywiście mam na myśli głosy oddawane na PiS.
  Chodzi mi o to, że partia ta na skutek kompletnego braku zdolności do kooperacji z partiami europejskimi wiecznie ląduje w PE w opozycji i to w najbardziej zdziwaczałych, samoizolujących się jej odmianach. Przez to nie ma najmniejszego wpływu na działania PE i instytucji z nim związanych.

  Realnie jest tak, że im wiecej PiS zdobywa mandatów w wyborach do PE tym bardziej Polska traci na znaczeniu w PE.

 359. Bar Norte
  30 listopada, g.23:45
  Podsumowałeś prawidłowo bezsensowną, od iluś już lat (nie chce mi się liczyć) aktywność „naszych” europosłów z PIS. Nie tylko wiodą nas na manowce UE, przy okazji kompromitując, ale wyznaczają dla polskich ziomali o apetytach na karierę międzynarodową bardzo niskie standardy.
  A to już jest, moich zdaniem, niewybaczalne, bo trudne do odrobienia.

 360. „Wiele polskich miast we wtorek zgasi światło na ulicach. To protest samorządowców przeciwko polityce rządu PiS.”
  A kto odpowie za przestępstwa popełnione wobec ludzkiego zdrowia, wynikające z tego kretyńskiego pomysłu samorządowców, pożal się Boże.
  Przeciwko komu oni protestują , przeciwko sobie?
  Z kogo się śmiejecie, z siebie się śmiejecie. Gdyby się w Polsce pojawił polski Gogol, to z obecnego kociokwiku można by upitrasić niezły scenariusz filmowy dla polskiej narodowej komedii.

 361. Po wizycie Orbana w Warszawie…
  Polak – Węgier, dwa palanty „otwarte na propozycje prezydencji niemieckiej”
  rozpatrywano różne warianty porozumienia (…) warunkiem jest, aby były zgodne z traktatami europejskimi 😎
  Rury miękną powoli?

 362. Zgasili światło… aby pokazać, że w pisowskim tunelu nie widać światła… rura wygła się… Tak sobie myślę prywatnie o wyginaniu sprawiedliwości… nie ma polskiej drogi na horyzoncie… jest jama chama…

 363. Kempa: bolszewicki dyktat… a na zdjęciach z okresu zwanego dyktatem: roześmiane tłumy pod trybunami z okazji 1 Maja czy 22 Lipca…. ilu artystów machających do bolszewików na trybunie…. wnoszących okrzyki w stylu urodzinowej laudacji Kempy do Rydzyka… zabawy okazjonalne w remizach… masowe wstępowanie do ormo… Gierek… Gierek… a wcześnie Wiesław… Wiesław…. z hymnem Ukochany kraj… Nie było widać protestujących… Kaczyńskich, Macierewicza i reszty… Tak sobie myślę prywatnie, że nie protestowali bo pilnie studiowali… ku chwale ojczyzny…. nie można się rozdwoić… zdobyte dyplomy to skarb… nie zostały zwrócone z nostalgii… Stodoła.. Bim bom… i wiele miejsc kontrolowanego upustu emocji… O Pietrzaku i Hybrydach czy Pod Egidą nie wspomnę… Taki był dyktat… jak łódka bools… nawet był członkiem ONZ a świat nie kwestionował tego bytu… powierzając członkostwo Rady Bezpieczeństwa… 4 razy… W „dyktacie” powstawały najlepsze filmu a piłkarze wygrywali nawet z przeciwnikami z mniejszą bramką… taka burżuazyjna przewrotność… Komu to przeszkadzało… teraz mamy dyktat rynny…

 364. Latające uniwersytety zakazane… jak w komunie… Tak sobie myślę prywatnie, że teraz domy będą świątyniami… gdzie wstąpi, tam dom jego…

 365. Ponoć Kaczyński zdradził rolników… jego zachowanie przyjmowane jest na wsi jak gest Kozakiewicza… Tak sobie myślę prywatnie… czy trafi do rejestru z nr 0… Przy wymianie legitymacji partyjnych Breżniew dostał nr 2… nr 1 Lenin…

 366. Sąd Najwyższy w USA prawdopodobnie w najbliższym czasie umożliwi legalny zakup broni palnej także osobą skazanym prawomocnym wyrokiem. Jest to przedwszystkim dla amerykańskiej gospodarki bardzo dobra wiadomość. Dotychczas leżał tutaj odłogiem olbrzymi rynek, którego popyt na tego typu produkty jest praktycznie nieograniczony.

 367. Wolne żarty:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10219384898395620&set=a.10202116701901500

  Polski Beria = „Komendante Zero” na wojnie z EU.

  Ciekawe czy podobnie skończy ???

 368. Wszystkich zatroskanych o stan psychiczny polskiego społeczeństwa zawiadamia się, że obok rusofobi w Polsce rozpowszechnia się kolejny rodzaj fobii. Źródła dobrze poinformowane podają, że jest to chrystianofobia.

 369. Czy za zesłanie koronawirusa nie należy się chrystianofobia… Tak Kuba… Tak sobie myślę prywatnie, że jak proboszczowe: widocznie bóg tak chciał nie jest usprawiedliwieniem… każdy zgon porażką KK…

 370. Zamach w Iranie… ofiara wysiadła z samochodu po odgłosie na tzw. stłuczkę… Tak sobie myślę prywatnie za dużo zbiegów okoliczności… stłuczka na zderzak, wysiada ofiara a nie ochroniarz… kto zatrzymuje się z osobą ochranianą… z ciekawości… jak w Smoleńsku… jak wygląda pas… gazu…!!! bo to pułapka… wystawienie…

 371. Obostrzenia jak 10 przykazań… od 2000 lat przestępczość nie spada… delikatnie nazywana grzechami… Tak sobie myślę prywatnie, że Watykan zaniechał prowadzenia statystyk… aby nie stresować wiernych… Morawiecki idzie w tym kierunku… stłuczonych termometrów…

 372. …….

  Jak definiowane są pozostałe dwa typy antysemityzmu?
  „Antysemityzm spiskowy jest nowoczesną, niereligijną formą wyrażania uprzedzeń antyżydowskich, opierającą się na wierze w spisek żydowski, czyli dążenie Żydów do uzyskania władzy poprzez nadmierne ingerowanie w życie społeczne kraju czy świata. Antysemityzm spiskowy zawiera dwa dodatkowe komponenty: grupowej intencjonalności, czyli postrzegania Żydów jako jednego bytu, działającego wspólnie i realizującego wspólne cele oraz spostrzeganej skrytości działań.
  Antysemityzm wtórny jest najbardziej »poprawną politycznie« formą antysemityzmu. Charakteryzuje go tendencja do zaprzeczania własnym uprzedzeniom antyżydowskim oraz negowania historycznego znaczenia Holokaustu.
  Osoby przyjmujące tę postawę wierzą, że to Żydzi są winni istnienia antysemityzmu, często obarczając ich samych odpowiedzialnością za Zagładę. Jednym z komponentów tego typu uprzedzeń jest również traktowanie Holokaustu jako narzędzia, za pomocą którego Żydzi walczą o odszkodowania i zdobywają przewagę nad innymi grupami”.
  Żydowski spisek?
  Jak definiowane są pozostałe dwa typy antysemityzmu?
  „Antysemityzm spiskowy jest nowoczesną, niereligijną formą wyrażania uprzedzeń antyżydowskich, opierającą się na wierze w spisek żydowski, czyli dążenie Żydów do uzyskania władzy poprzez nadmierne ingerowanie w życie społeczne kraju czy świata. Antysemityzm spiskowy zawiera dwa dodatkowe komponenty: grupowej intencjonalności, czyli postrzegania Żydów jako jednego bytu, działającego wspólnie i realizującego wspólne cele oraz spostrzeganej skrytości działań.
  Antysemityzm wtórny jest najbardziej »poprawną politycznie« formą antysemityzmu. Charakteryzuje go tendencja do zaprzeczania własnym uprzedzeniom antyżydowskim oraz negowania historycznego znaczenia Holokaustu.
  Osoby przyjmujące tę postawę wierzą, że to Żydzi są winni istnienia antysemityzmu, często obarczając ich samych odpowiedzialnością za Zagładę. Jednym z komponentów tego typu uprzedzeń jest również traktowanie Holokaustu jako narzędzia, za pomocą którego Żydzi walczą o odszkodowania i zdobywają przewagę nad innymi grupami”.
  Żydowski spisek?

 373. Podobno nie tak dawno temu ludzie chodzili do kosciola boso a buty zakladali przed wejsciem , odwrotnie niz muzulmanie . Logika tego postepowania byla bardzo podobna do prezesowej -, nie ufac Bogu jezeli ma sie zamiar ufac snajperom i odwrotnie .
  Dlatego snajperzy zostaja w limuzynie na zewnatrz . W jakiejs pozbawionej wszelkiego sensu bo odwrotnej od boskiej , logice jest to czyms w rodzaju nieswiadomego bo zoliborskiego islamu . Nie darzony zaufaniem Bo’g mimo jego braku jest nad wyraz cierpliwy
  A wszystko zaczelo sie od jazdy boso na osiolku i to bylo jeszcze logiczne .. ale potem..

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26562672,jaroslaw-kaczynski-najlepiej-pilnowanym-politykiem-do-kosciola.html#s=BoxOpImg5

 374. Pod rządami PiS Polska rośnie w siłę, a ludzie dostają żytniej 😎

 375. Warto pamiętać: kto kule nosi i o cegle w drewnianym kościele… Tak sobie myślę prywatnie… co ma wisieć nie utonie…

 376. Żytnia Wyborowa ?

 377. Minister klimatu Ozdoba nie slyszal i nie widzial zapewne , nigdy Podkowinskiego .(!)
  Jest to dowodem , ze klimat sie zmienia . W Piwnicy pod Baranami byl zupelnie inny niz na zewnatrz – wtedy . ( nazwa byla jeszcze cienka metafora )
  Piwnica Pod Zwierzetami Futerkowymi , choc kabaretowy to juz zupelnie inny klimat ,… taki sam wszedzie (?)
  Metafory nalezy wybic jak dunskie norki ktore przenosza to zmutowane „dziadostwo ” ktorego nikt nie rozumie. Bic kobiety kopytami i ciagnac po sniegu (!?) to nie w tym klimacie (!)

  https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,26562074,jacek-ozdoba-zlozyl-zawiadomienie-na-marte-lempart.html#s=BoxLoCpImg1

 378. Orban w Warszawie… zaliczył kościół na podobieństwo rodaków kolaborantów katolickiej III Rzeszy w czasach okupacji stolicy… Też zdejmowali czapki wchodząc do kościoła jak gestapowcy w Bieszczadach… Tak sobie myślę prywatnie, że Morawiecki układa Orbanowi szlak cierpień Madziarów w czasach nazizmu… takie alibi w Brukseli… o dobrych bratankach bo katolicy… od takiego mniej boli… o zaborcy nie wspomnę…

 379. remm
  30 listopada o godz. 23:22
  Post twój pokazuje frustrację i zawód i nie jest obiektywny. PO wiele zrobiło by zrazić sobie wyborców i JK politycznie to wykorzystał mocno wspierany przez KK i media Rydzyka. Błędy powstały z prostej przyczyny w PO jak w większości polskich partu ideowców jest garstka , a reszta to ci co chcą na politykowaniu zyskać czysto materialnie. Po katastrofie PiS w 2007r ubzdurali sobie że wystarczy straszyć PiS ’em i rządzić się, będzie długo, skoro rak to przecież trzeba to wykorzystać i korzystać że się rządzi. W związku tym wszyscy zobaczyli że z polityki zrobili sobie maszynke do robienia pieniędzy i ludzi wkurzyli. Popsuć sobie opinię jest bardzo łatwo lecz czym innym jest naprawić to co się popsuło i tu PO pomysłów nie miało, a straszenie PiS przestało działać. PiS wciąż dziala metoda wszystko dozwolone i suweren w większości jakoś tego nie chce dostrzec. PO skoro na to pozwolił w swoim czasie teraz zbiera tego owoce i nie umie z tego wybrnąć. Zastanowiłeś sie dlaczego PiS’owi tak uchodzą na sucho działania które przedtem natychmiast obaliły by partię. Skandal z TK, sprawa srebrnej i wieżowców , afera Banasia, skandal z komisjami smoleńskimi, afera ze skokami, GetBack,”Drugie pensje” dla członków rządu PiS ujawnili posłowie PO (ic inic), Afera z dotowaniem Rydzyka,Afera Sensus Group,Afera z okradaniem PCK, Afera z przetargiem na Caracale,Afera z wyłudzeniami VAT ,Afera bilboardowa ,Afera senatora Koguta i tak dalej
  Skoro wyborcy na to nie reagują co PO ma zrobić by reagować zaczęli?

 380. Jarosława Ka, to ukryty celebryta. Lubi zabrylować.
  Dla niepoznaki, niby od niechcenia w niedzielę pojechał do kościoła w obstawie 4 samochodów ochrony.
  Ma gest, ale i poczucie, że należy mu się.
  Pzdr, TJ

 381. Dla niepoznaki, niby od niechcenia w niedzielę pojechał do kościoła w obstawie 4 samochodów ochrony.

  Pozwolę sobie na odmienne zdanie.

  Nie ma złej reklamy !!!

  Ten gnój znowu stanął w centrum uwagi.

 382. Symetryczny
  „Śmierdzący tchórz z Żoliborza z obstawą”.
  Raczej paranoik. Bardzo kosztowny utrzymanek i bardzo niebezpieczny, bo mający nie tylko urojenia i wizje, ale również władzę.

 383. Konstytucja 1971… Tak sobie myślę prywatnie… gdzie kucharek sześć…

 384. Polacy uważają, że opozycja nie nadaje się do rządzenia

  Z sondażu pracowni IPSOS dla portalu OKO.press wynika, że aż 62 proc. badanych uważa, iż w razie przejęcia władzy od PiS, opozycja nie jest gotowa, by dobrze rządzić.

  Tylko 35 proc. ankietowanych ocenia, że partie opozycyjne są przygotowane na taki wariant. Jednocześnie 3 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.

  Jeszcze inaczej wyniki kształtują się w poszczególnych elektoratach. Na pytanie „Czy partie opozycyjne są przygotowane do dobrego rządzenia, gdyby miały już teraz przejąć władzę z rąk PiS?”, aż 91 proc. wyborców PiS odpowiedziało „nie”, a jedynie 8 proc. było przeciwnego zdania.

 385. Czy w Polsce w ogóle jest ktokolwiek nadający się do dobrego rządzenia?
  Może najlepiej by było oddać kraj pod jakiś międzynarodowy zarząd komisaryczny?
  Tylko kto nas zechce?
  Był kiedyś pomysł, wydać wojnę Szwajcarii i natychmiast się poddać 😎

 386. Sciaga dla polakierowanych….
  W pewnym sensie Polacy są odpowiedzialni za śmierć wszystkich 3 milionów Żydów – obywateli II RP – mówi historyk z Żydowskiego Instytutu Historycznego Alina Cała
  [b]Rz: Czy Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust?[/b] PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU
  [b]Alina Cała:[/b] W pewnym stopniu tak. Przyczyną tego był przedwojenny antysemityzm, który nie przygotował ich moralnie do tego, co miało się dziać podczas Zagłady. Nośnikiem tego antysemityzmu były dwie instytucje. Ugrupowania tworzące obóz narodowy oraz Kościół katolicki. Ten ostatni mniej więcej od 1935 roku zaczął sprzyjać endecji. W efekcie wysokonakładowe pisma konfesyjne zaczęły głosić propagandę antysemicką. Choćby „Mały Dziennik” Kolbego. [b]Od endeckiego ekonomicznego antysemityzmu czy kościelnego antyjudaizmu do ludobójczego rasizmu Adolfa Hitlera chyba jest daleka droga.[/b] Wcale nie taka daleka. Wszystkie rodzaje antysemickiego dyskursu w latach 30. zaczęły się zlewać. Antysemityzm ekonomiczny był uzasadniany rasizmem, a antyjudaizm katolicki stał się rasistowski, pochwalający politykę Hitlera. W programie Obozu Wielkiej Polski już w 1932 roku zawarto postulaty podobne do tych, które później się znalazły w ustawach norymberskich. Obóz Narodowo-Radykalny wysunął projekty masowych deportacji, połączonych z żądaniem, żeby to Żydzi sfinansowali swoje wygnanie. Właśnie to zrobili hitlerowcy. Zagłada została sfinansowana z majątków zrabowanych Żydom. Oenerowcy i klerykalni antysemici domagali się tworzenia otoczonych murem gett. Ich życzenie spełnili okupanci. [b]Endecy nie postulowali zabijania ludzi.[/b] Ale inicjowali niektóre antyżydowskie rozruchy, zarówno w latach 1918 – 1920, jak i podczas fali ponad 100 pogromów w latach 1935 – 1937. W pogromach tych ginęli ludzie. Po rozpoczęciu okupacji doszło w Polsce do spontanicznych pogromów, takich jak wielkanocne rozruchy w Warszawie w 1940 roku, przygotowany przez organizację związaną z ONR Falanga Bolesława Piaseckiego. [b]A nie przez Niemców?[/b] Nie. Wydarzenie to jest związane z próbą kolaboracji podjętą wówczas przez grupę działaczy Falangi. Piasecki pozostał w cieniu, a jego rola nie jest do końca wyjaśniona. [b]Ci działacze Falangi zostali rozstrzelani w Palmirach.[/b] Zostali wykorzystani do mokrej roboty i usunięci. Chwalimy się, że byliśmy państwem bez Quislinga. Ale chętni byli, to Niemcy nie chcieli współpracy z Polakami. [b]Ale mówi pani, że to Niemcy wykorzystali Polaków do mokrej roboty.[/b] Ten pogrom odbył się oczywiście ze wsparciem logistycznym Niemców. Bojówkarze byli podwożeni ciężarówkami Wehrmachtu. Ale bez przedwojennego antysemityzmu do tego wydarzenia by nie doszło. [b]Jego skala była jednak niewielka. Kilka pobić czy nawet zabójstw to chyba za mało, żeby mówić o współudziale w Holokauście.[/b] Z moralnego punktu widzenia przemoc to przemoc. Ale przecież ta fala pogromów to nie wszystko. Spójrzmy na problem ratowania Żydów podczas Zagłady. Polak, który przed wojną był bombardowany kościelną i endecką agitacją antysemicką, musiał mieć rozterki, czy ratowanie Żydów jest moralne.

 387. ozzy
  1 grudnia o godz. 17:11
  „Jeszcze inaczej wyniki kształtują się w poszczególnych elektoratach. Na pytanie „Czy partie opozycyjne są przygotowane do dobrego rządzenia, gdyby miały już teraz przejąć władzę z rąk PiS?”, aż 91 proc. wyborców PiS odpowiedziało „nie”, a jedynie 8 proc. było przeciwnego zdania.”

  podobna opinia o Bidenie panuje wsrod wyborcow Trumpa i wsrod Republikanow… 🙂

 388. Saldo mortale
  1 grudnia o godz. 17:37
  czy to ta doc. Cala, ktora urzadzala happeningi majace na celu udowodnic „polski antysemityzm”?

 389. UE pozostaje wciaz sceptyczna na temat ukladow europejsko-amerykanskich w czasach Bidena
  https://www.france24.com/en/europe/20201201-less-unpleasant-but-not-fundamentally-different-transatlantic-divides-after-biden-win
  „With Biden in the White House, “it will undoubtedly be less unpleasant, but not fundamentally different”, a French government source told Agence France-Presse under the condition of anonymity.”

 390. Prawa ręka Orbana w Brukseli na wylocie.

  W czasie niedzielnych nalotów na nielegalnie działające knajpy brukselska policja rozpędziła gejowskie seks – party w jednym z klubów, który z racji epidemii powinien być zamknięty. W czasie akcji ujęto eurodeputowanego Fideszu Jozsefa Szajera. Szajer to prominentny polityk Fideszu, współzałożyciel tej partii, prawa ręka Orbana, wieloletni poseł do parlamentu węgierskiego, jego wicemarszałek, potem szef tamtejszego komitetu integracji europejskiej i w końcu wpływowy europoseł oraz wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (do momentu zawieszenia Fideszu w jej strukturach).
  Jeszcze kilka dni przed pechowym seks-party Orban i jego partia publicznie wyrazili wdzięczność Szajerowi za to, że odegrał „decydującą rolę w umożliwieniu węg. obywatelskiego konserwatyzmu i chrześcijańskiej demokracji zajęcie należnego im miejsca na europejskiej scenie politycznej”.

  Po ujawnieniu afery Szajerowi nie pozostało nic innego jak zrezygnować z mandatu europosła.

 391. W uzupełnieniu notki biograficznej europosła Szajera … .

  Zona europosła Szajera Tunde Hando, też wpływowa polityczka Fideszu, karierę robiła w węgierskim sądownictwie po jego demolce dokonywanej przez Orbana. Najpierw z ramienia tej partii przewodziła Krajowej Radzie Sądownictwa na następnie została sędziną Sądu Konstytucyjnego.

  Media węgierskie opublikowały dziś krótką informację o rezygnacji Szajera z mandatu europosła pomijajac jej przyczynę. Ponieważ na Węgrzech mediów opozycyjnych już nie ma obywatele informują się o aferze nawzajem – w mediach społecznościowych.

 392. @Bar Norte

  Szajer był jednym z autorów kontrowersyjnej konstytucji tego kraju w 2010 roku. Spotykała się ona z krytyką ze strony obrońców praw człowieka, którzy wskazywali na tekst tworzący wrogą atmosferę wokół społeczności LGBT+.

  Niedawno zaproponował on też rządowi węgierskiemu wprowadzenie zakazu adopcji przez jednopłciowe pary.

  Facet ma 59 lat, a taki chutliwy 😉
  Uciekając z tej imprezy miał przy sobie plecak z narkotykami. Rozpoznał go przechodzień i wskazał policji, bo gość miał zakrwawione dłonie (skakał z okna w żywopłot?).
  Nie miał przy sobie dokumentów, więc policja odprowadziła go do rezydencji, gdzie wylegitymował się paszportem dyplomatycznym.
  W nielegalnej imprezie w prywatnym apartamencie uczestniczyło 20 osób, z których dwie powołały się na immunitet dyplomatyczny.
  A donieśli na nich sąsiedzi wq…wieni hałasem dobiegającym zza ściany i podejrzewający łamanie przepisów antycovidowych.
  A było zaprosić sąsiadów 🙄

 393. GajowyM.

  Dzieki za ciekawe uzupełnienia perypetii Szajera.

  Przyznam, że gdy czytałem o tej historii w mediach to wpadło mi do głowy, że musiał być wczesniej bardzo aktywny na polu „zwalczania ideologii LGBT”, jak to mawiają ostatnio w jego środowisku politycznym.

  No i się sprawdziło! Nie mogło być inaczej.

  Ps. Dobrze, że choć się zdążył ubrać przed tym skokiem w żywopłot przez okno.

 394. @Bar Norte 1 grudnia o godz. 17:57

  Piękne! Ale gdyby go nakryto u siebie w kraju, to…
  Pokazałby wszystkim środkowy palec.

 395. @Bar Norte – To fakt, nie mogło być inaczej!
  Niejaki Oko natychmiast przychodzi na myśl.
  Dariusz. Wielebny. Onże od tłoków i rur wydechowych.

 396. ozzy
  1 grudnia o godz. 17:11
  PO rządziło już 8 lat pod rząd i znacznie lepiej im szło niż obecnie rządzącym.
  Mówienie o nieprzygotowaniu do rządzenia ewidentnie jest bezsensowne.
  Czym innym jest kiepska ocena , ale tu zawsze któraś partia będzie oceniana lepiej. W porównaniu z PiS, PO wypada o wiele lepiej (PiS zawsze ludzi do gospodarki przeciągało z PO bo swoich speców nie mieli w 2005 po kompromitacji Teresy Lubińskiej powołał Zytę Gilowską na stanowisko ministra finansów, a w poprzedniej kadencji przejął z PO Morawieckiego.
  Obecnie jednak rozdawnicza i populistyczna polityka PiS zagraża finansom kraju , a więc wybór jest jasny -PiS trzeba od rządów osunąć. Z PO tragedii nie będzie

 397. Na marginesie

  „Ale gdyby go nakryto u siebie w kraju, to…
  Pokazałby wszystkim środkowy palec.”

  Nawet gdyby policja przez jakiś przypadek trafiła na polityka w takiej sytuacji to by po prostu nie wyszło na jaw.

  Tak więc afery tego typu wypływają za granicą. Z tym, że oligarchia orbanowska garściami czerpie z uroków życia – również seksualnego – więc co jakiś czas są afery i po necie krązą sekstaśmy z wyczynami polityków z Fideuszu. Z tym, że o charakterze bardziej konserwatywnym – seks – party na jachtach w Chorwacji z dziewczynami do wynajęcia i kokainą.
  Historia z Brukseli jest chyba pierwszą gejowską.

 398. Nie chce mi się wierzyć, że sprawa Szajera to zwykły przypadek, który został ujawniony podczas akcji policyjnej.
  Tego typu środowiska są obserwowane. Wiadomo kto, gdzie i z kim. W „normalnych” czasach nie wkraczałaby policja. Ale teraz, lepiej nie mogło się złożyć, by znaleźć haka na ważniaka 🙂

 399. @maciek.g
  1 grudnia o godz. 13:06

  Co ma zrobić Platforma? Ano to, co PiS, czyli poszukać najwyższej klasy speców od PR i ich słuchać. Póki ją na to stać, póki ma kilka sprzyjających sobie ogólnopolskich mediów. Niedługo może ich już nie mieć.

  Jedyną dobrą akcją propagandową platformersów w ciągu 5 lat był „palec Lichockiej”. Zareagowali błyskawicznie, wychwycili dobry kadr, puścili w internety, pchnęli na okładki, umieścili na bilbordach i do każdego Polaka dotarło, że PiS zamiast na onkologię dał 2 miliardy na ohydną jak gęba Lichockiej propagandę TVPiS.

  Taki „palec Lichockiej” Platforma mogła zrobić z każdej wymienionej przez Ciebie afery, ale nie zrobiła. Za to PiS stosuje takie metody cały czas.

  Dobrym przykładem jest afera Srebrnej. Najpierw Giertych wypuścił w necie sygnały, że to będzie bomba, która zmiecie PiS, bo ludzie się dowiedzą, że Kaczyński to wcale nie jest asceta, tylko bezwzględny biznesmen obracający grubymi milionami.

  Po takich zapowiedziach niektórzy mogli się spodziewać, że Kaczyński ze swojego klocka na Żoliborzu ma podziemne przejście do pałacu, w którym spotyka się z wierchuszką ruskiej mafii, żeby robić z nią lewe interesy, paląc cygara i popijając whisky w otoczeniu pięknych dziewcząt, a może i chłopców.

  Tymczasem tą „bombą” okazał się artykuł w Wyborczej o treści i objętości zniechęcającej 95% czytelników, z którego wynikało, że Kaczyński chce budować w Warszawie wieżowiec mający zapewnić PiSowi stałe dochody. W dodatku Austriak pozywający Kaczyńskiego o niezapłacenie faktury też nie grał czysto.

  Platforma nie zadała sobie trudu, aby tę dość zagmatwaną sprawę przedstawić w postaci kilku sugestywnych haseł i obrazów trafiających do masowego odbiorcy. Zrobił to natomiast PiS. Podobno całą noc konferował wtedy ze swoją amerykańską firmą piarowską, jedną z najlepszych na świecie.

  W sumie do propagandowego wygrania afery Srebrnej wystarczył PiSowi jeden mem – zestawienie domu Kaczyńskiego z willami znanych ludzi z opozycji. A ponieważ gierkowski bliźniak wygląda marnie w porównaniu chyba z każdym wybudowanym współcześnie domem jednorodzinnym, przekaz był przekonujący: Kaczyński, w odróżnieniu od polityków opozycji, jest idealistą. Mógłby wybudować sobie pałac, ale on żyje skromnie, a dużymi pieniędzmi obraca tylko dla dobra partii, żeby utrzymała władzę i zapewniła Polakom pińcetplus na wieki wieków.

  Zapowiadając swoją „bombę”, Giertych był gotów się założyć, że PiS w ogóle nie wystartuje w najbliższych wyborach, bo go już nie będzie. Kilka miesięcy później PiS po raz pierwszy w historii wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego nie tylko z Platformą, lecz z całą antypisowską koalicją.

 400. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 18:25
  GajowyM.

  Dzieki za ciekawe uzupełnienia perypetii Szajera.

  Przyznam, że gdy czytałem o tej historii w mediach to wpadło mi do głowy, że musiał być wczesniej bardzo aktywny na polu „zwalczania ideologii LGBT”, jak to mawiają ostatnio w jego środowisku politycznym.

  No i się sprawdziło! Nie mogło być inaczej.

  Mój komentarz
  Rzeczywiście dziwne, ale się sprawdziło.
  Prominentny poseł Fideszu współtwórca zamachu na praworządność na Węgrzech na własnej skórze doświadczył praworządności w Brukseli i to w okolicznościach nadających się do tworzenia wokół tej historii wielu memów.

  Dodatkowo brukselskie potknięcie jednego z najważniejszych graczy politycznych na Węgrzech zdarzyło się nie w porę – w newralgicznym momencie, gdy bratankowie stoją 2:25 razem z PiSem murem za wetem przeciwko budżetowi unijnemu na lata 2021-2027 i funduszowi odnowy do natychmiastowego rozdysponowania, a faktycznie wetem w obronie stosowanej na Węgrzech i w Polsce dowolności w rządzeniu państwem.
  Gra idzie o wysoką stawkę, z marnymi szansami na choćby remis, a tu masz babo placek (wizerunkowy).
  Pzdr, TJ

 401. Z portalu „Na temat”, z 20 sierpni:
  Poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak ośmieszył się w poniedziałkowym wieczornym programie w TVN24. Prowadzący rozmowę Piotr Kraśko poprosił go o wymienienie kilku założeń ideologii LGBT. Polityk wyraźnie się zmieszał, po czym wspomniał o… sklepach mięsnych dla osób LGBT w San Francisco. Wymienił przy tym nazwę dzielnicy: Cruz. Zapewniał, że był tam i widział wszystko na własne oczy. Organizacja pozarządowa Miłość Nie Wyklucza zauważa, że Jan Kanthak chyba nie wiedział gdzie był.
  – Środowiska LGBT mają swoje księgarnie, kina, swoje sklepy. Ja byłem kiedyś w San Francisco, w dzielnicy Cruz. I byłem świadkiem tego, jak wygląda ta dzielnica. Sklepy mięsne dla ideologii LGBT – powiedział Jan Kanthak, zapytany przez Piotra Kraśkę o 5 założeń ideologii LGBT. – Panie pośle, mamy w Polsce wiele wspaniałych programów podróżniczych, w których na pewno ta opowieść znajdzie swoje miejsce – odpowiedział posłowi dziennikarz.Jakby tego było mało, stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza odniosło się na Twitterze do wypowiedzi polityka Solidarnej Polski. Organizacja pozwoliła sobie nanieść do jego wypowiedzi ważną poprawkę. – Po pierwsze: ta dzielnica nazywa się Castro, a nie Cruz – czytamy we wpisie. …

 402. Nie wiem, jak to zostanie odebrane na Węgrzech, ale dla polskiego ludu pisowskiego jurny Jozsef jest w porządku.

  Nie licząc wąskiej grupy katolickich ekstremistów, którzy uważają, że homoseksualizm trzeba leczyć, lud pisowski generalnie nie ma nic przeciwko gejom pod warunkiem, że się z tym nie obnoszą. Mogą sobie uprawiać seks jak chcą, ale w taki sposób, żeby nikt tego nie widział, a najlepiej nie mógł się nawet domyślać.

  Gej powinien więc funkcjonować w społeczeństwie jako samotny mężczyzna, stary kawaler. Jeśli będą go odwiedzać inni panowie, nie ma problemu. Sąsiadka sobie pomyśli, że to koledzy przychodzą na karty. Muszą oni jednak wyglądać normalnie, bo jeśli będą ubrani podejrzanie kolorowo, czy nie daj Boże, wymalowani, może to narazić sąsiadkę na szkody moralne polegające na tym, że pojawią się w jej wyobraźni obrzydliwe obrazy dotyczące tego, co oni tam robią w tym mieszkaniu. Z tych samych przyczyn niedopuszczalne jest, aby ten samotny sąsiad w miejscu publicznym trzymał swojego kolegę za rękę lub patrzył na niego jak na kobietę.

  Węgierski eurodeputowany ma żonę i dzieci, z czego wynika, że jest biseksualny. Nie wybrał jednak drogi hedonistycznej rozpusty, lecz założył rodzinę i spłodził potomstwo, czyli spełnił swój obowiązek wobec społeczeństwa i świętej tradycji. Żony nie rzucił, na dzieci pieniądze daje. Swoje homoseksualne upodobania zaspokaja zaś dyskretnie, w odosobnionych miejscach do tego przeznaczonych. Znaczy, nie obnosi się. I tylko ta lewacka policja z państwa cywilizacji śmierci wywlekła rzecz na światło dzienne, narażając Jozsefa i jego rodzinę na dotkliwe straty moralne.

  „No I ch… cie to obchodzi z kim i gdzie facet sypia? co cie obchodzą jego zboczenia ktore starannie ukrywa nie wywalajac orientacji na forum publiczne? W przecienstwie do calego lewackiego, zboczonego scierwa drącego japy o swoich upodobaniach Szajer to wzor normalności”
  – Tako rzecze lud pisowski w internecie (pisownia oryginalna).

 403. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 18:08
  W uzupełnieniu notki biograficznej europosła Szajera … .

  Zona europosła Szajera Tunde Hando, też wpływowa polityczka Fideszu, karierę robiła w węgierskim sądownictwie po jego demolce dokonywanej przez Orbana. Najpierw z ramienia tej partii przewodziła Krajowej Radzie Sądownictwa na następnie została sędziną Sądu Konstytucyjnego.

  Mój komentarz
  Zastanawiająca zbieżność metod i celów. Identico jak w Polsce.
  Opanować, poddać nieformalnemu nadzorowi dwa najczulsze punkty praworządnościowe w państwie -Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy.
  Pzdr, TJ

 404. Korekta
  Jest
  Opanować, poddać nieformalnemu nadzorowi dwa najczulsze punkty praworządnościowe w państwie -Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy.

  Ma być
  Opanować, poddać nieformalnemu nadzorowi trzy najczulsze punkty praworządnościowe w państwie – Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy
  i Krajową Radę Sądownictwa.
  TJ

 405. Red Dorota Bawołek twittuje z Brukseli:

  „Belgijska policja potwierdza, że w nielegalnym sex party w Brukseli poza węgierskim europosłem (Jozsef Szajer z partii Orbana)udział brało także 2 innych dyplomatów: D.O.(ur.1977) i P.B.(ur.1987) Wg źródeł dziennikarki Politico Uny Hajdari„to byli Polacy”.

 406. tejot

  „Zastanawiająca zbieżność metod i celów.”

  W sumie różnica jest jedna – Orban konczy dzieło a Kaczyński rozpoczyna.

 407. @Bar Norte

  To jakieś drobne rybki. Wśród polskich europosłów wszystkich orientacji (sic!) takie inicjały nie występują.

 408. Szajer imponuje kondycją. Uciekał po rynnie (A passer-by reported to the police that he had seen a man fleeing along the gutter) 😎

 409. GajowyM.

  Moim zdaniem to na tym etapie rzecznik MSZ powinien już uciąć spekulacje medialne czy w „gejowskiej orgi homofobów”, jak to ujmują dziennikarze, brali udział polscy dyplomaci czy nie brali.

 410. Tu chyba nie ma znaczenia jaka to orgia, lecz ilu tam było chłopców. Chłopcy nie dostosowali się do obecnych przepisów prawa. Mieli pecha 🙁

 411. Szabolcs Panyi
  @panyiszabolcs
  ·
  5
  Now that it’s confirmed: József Szájer, the MEP busted during a gay gangbang, is not only a close ally of PM Orbán, he personally re-wrote Hungary’s constitution to include the following line: „Hungary shall protect the institution of marriage as the union of a man & a woman…”

  Szabolcs Panyi
  @panyiszabolcs
  · 7
  Wow. Hungarian news site @Telexhu on the mysterious MEP who was busted in a drug-fueled gangbang in Brussels on Friday: „Belgian papers don’t mention who could be the Hungarian MEP, but József Szájer, former MEP of the governing party, resigned 2 days ago”https://telex.hu/kulfold/2020/1

 412. Bezdachunadglowa pada ofiara kolejnej teorii plotkarskospiskowej. Zaznaczam, teorii polegajacej na wlasnej wierze. Kolejny teolog spiskujacy.

 413. @bezdomny

  Podobno 25.
  a police report was drawn up for ‚non-compliance with measures relating to the COVID-19 pandemic’ for all those present, as well as for ‚violation of narcotics legislation’ for Szájer. – zakomunikowało biuro prokuratury belgijskiej (Belgian Public Prosecutors office).

  Europoseł był tylko jeden, kilku innych uczestników spotkania powoływało się na status dyplomatów.

 414. cala
  historia….
  [b]A może rozterki te brały się nie z czyjejś agitacji, tylko z powodu terroru okupanta. Kara śmierci dla całej rodziny za ukrywanie Żyda… Proszę się postawić w sytuacji matki, która ryzykuje życie dzieci dla obcego człowieka.[/b] Za ukrywanie polskiego patrioty, członka ruchu oporu, też groziła śmierć. A jednak łatwiej to było zorganizować i więcej ludzi się na to zdobywało. Bo tu nie było już żadnych moralnych rozterek. Poza tym niektórzy Polacy brali aktywny udział w Zagładzie. Choćby sprawa buntu w Sobiborze. Więźniowie, którym udało się przedrzeć do lasu, zostali wyłapani przez chłopów. W ogóle sołtysi w okupowanej Polsce mieli obowiązek denuncjowania wszystkich ukrywających się Żydów i partyzantów. Tych ostatnich jednak na ogół nie denuncjowano, a Żydów często. Jest bardzo niewiele przypadków, żeby cała wieś wzięła na siebie odpowiedzialność za ukrywającego się Żyda. [b]Być może ludzie po prostu obawiali się donosu.[/b] No, ale o czym świadczy ten lęk przed donosem sąsiada? [b]O tym, że niegodziwcy są w każdej społeczności.[/b] A ja myślę, że to świadczy o kondycji moralnej tego społeczeństwa. Nie da się wymordować 3 milionów ludzi bez bierności społeczeństwa. Jakże inna była reakcja Polaków na próby masowej deportacji ludności Zamojszczyzny. Bo to byli prawdziwi Polacy, a nie znienawidzeni przez endeków Żydzi. Było natomiast niemało przypadków, gdy partyzantka AK i NSZ mordowała ukrywających się Żydów. [b]A czy agitacją endecką była przesiąknięta również część społeczeństwa żydowskiego?[/b] Skądże. [b]To dlaczego część Żydów pomagała Niemcom w Holokauście? Choćby żydowska policja w gettach, która denuncjowała swoich współbraci i nadzorowała załadunek ludzi do pociągów zmierzających do obozów?[/b] Tego typu zachowania można ewentualnie porównać ze szmalcownictwem. Część szmalcowników nie robiła tego z antysemickich pobudek, tylko kierowała się chęcią zarobku. Podobne były motywy Żydów, którzy poszli na współpracę z Niemcami, z tą różnicą, że dla nich stawką było życie, a nie zarobek.

 415. Blogowy placek po polsku…

  Blackley
  27 listopada o godz. 15:31 


duende; 15:10.
Jak nie analu to francuskich lodów ci się chce, idz kobitko wreszcie do jakiegoś klubu
  gejowskiego i ulżyj sobie zamiast zawracać nam tu dupę.  duende
  27 listopada o godz. 15:43 


blaklej, 
Siemka Asie Banalny, tak mi ciem brakowało. Widzę, że z angielskiego jesteś jeszcze lepszym Basem. 
W szkole było ciężko – ale wyszłeś na ludzi, tylko 1 ortograficzny na 3 wyrazy, taki sukces! (Petrochemical plant. Make stuff with rubber.)

 416. Uwagi dla piszacych w blogosferze oraz pytania; dlaczego wystepowanie przeciw tendencjom narodowym nie jest wystepkiem. Dlaczego jednak “wystepy” narodowe oraz narodowy tenor wpisow w blogosferze moga i powinny irytowac.
  Powierzchowne dywagacje na temat stereotypow obecnych lub nieobecnych w blogosferze, niezaleznie od punktu widzenia, “wiedzenia” lub siedzenia, prowadza prawie zawsze do wpisow conajmniej ksenofobicznych i zawsze o posmaku anty.
  Tradycja kosciola jako instytucji popierajacej ruchy antysemickie w Europie Srodkowej i Wschodniej, obecna w naszej swiadomosci , siega czasow Rewolucji Francuskiej.
  Proby stygmatyzowania Zydow mialy oczywiscie miejsce wczesniej (XIII wiek); charakteryzuja sie one nieobecnoscia w opisie problematyki antysemityzmu, o czym dalej. Rewolucja Francuska byla jednak sygnifikatywna cezura w budowaniu spoleczenstwa obywatelskiego w Europie. Rewolucja, ktora jak wiemy popierala ruchy “egalitaryzacyjne”stanowila niejako zagrozenie dla hierarchow koscielnych.
  Reakcja kosciola byla reakcja na owe hasla, aktualne rowniez po dzien dzisiejszy. Hasla te, mimo swojej aktualnosci byly czesto zapominane oraz traktowane z przymrozeniem czy przypruszeniem oka lub odkladane na “lepsze czasy”, ktore w Polsce po 1989 nastapily wraz z odzyskaniem suwerennosci. Podczas gdy hasla budowania spoleczenstwa obywatelskiego sa przez wiekszosc akceptowane, to emancypacja “obcych” oraz ich integracja jest procesem wydluzonym w czasie.
  Zauwazamy jednoczesnie, ze antysemityzm jest ciagle aktualny, czytaj obecny, niezaleznie od liczby czlonkow Gmin Zydowskich w europejskich populacjach, aktualny rowniez w Polsce, nawet przy sladowej ilosci Zydow i niezaleznie od stanu panstwowosci oraz narodu (czyzby zydzi polscy, Polacy, nie byli czescia narodu polskiego?). Tego nowelizatorzy bubli nie wzieli pod uwage w 

  Nalezy sobie zdawac sprawe, ze jest to proces nieunikniony i przez wielu lewicowcow slusznie uwazany za mozliwy do zrealizowania. Aternatywa byloby inwestowanie w czas wolny, ktorym liczne grupy spoleczne beda w przyszlosci dysponowac. Musimy jednak pamietac o odpowiednim podziale pracy oraz dobr przy dokladnym okresleniu niezbednych dochodow podstawowych dla kazdego. Problemem jest jednak osiagniecie adekwatnego PKB liczonego w konkretnej walucie. Kazda inna praca wykonywana poza rynkiem pracy prowadzic moze wprawdzie do podniesienia naszej zamoznosci, nie ma ona jednak wplywu na poziom PKB i jego wtorny podzial. Obecne skrzepy w sferze finansowej sa pochodna pierwszego kryzysu paliwowego oraz oczywiscie zdolnosci spekulacyjne kazdego z nas (nie tylko wstretnych bankierow).

 417. Zauwazylem wzmozone zanteresowanie blokowej gawiedzi meskiej na delegacji.

 418. remm
  1 grudnia o godz. 19:58
  Znasz pewnie aferę Rywina która zmiotła sld. Przecież nie da się tego przyrównać do srebrnej.
  435 mln euro, blisko 2 mld zł. Za taką sumę spółka Srebrna mogła sprzedać 190-metrowy wieżowiec, gdyby powstał – wynika z finansowego projektu inwestycji, który ma „Wyborcza”.
  O takim scenariuszu latem 2018 r. rozmawiali Gerald Birgfellner, austriacki przedsiębiorca wynajęty do przygotowania budowy, i Kazimierz Kujda, wtedy szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Kujda przez lata był prezesem Srebrnej i zaufanym JK
  Tu nie powinny mieć znaczenia te pokazówki jak mieszka JK w zestawieniu z innymi bo nie o to tu chodzi, Tu chodzi o fakt że prezes partii robi potężne lewe interesy wykorzystując to że zdobył władzę.

 419. Hungarexit – po rynnie! 😀

 420. remm
  1 grudnia o godz. 19:58
  Dla mnie ludzi wspierający PiS wyglądają na nawiedzonych i święcie wierzących w PiS . oni jak fanatycy jak fakty mówią inaczej to tym gorzej dla faktów

 421. GajowyM.
  1 grudnia o godz. 21:26

  „Hungarexit – po rynnie! ”

  … 🙂 🙂 🙂 …i do tego gębą w żywopłot… 🙂

 422. @Piotr II

  I zanim wyplątał brodę z krzaków, już go policja zwinęła 😉

 423. Bar Norte
  1 grudnia o godz. 18:59
  Tak więc afery tego typu wypływają za granicą. Z tym, że oligarchia orbanowska garściami czerpie z uroków życia – również seksualnego – więc co jakiś czas są afery i po necie krązą sekstaśmy z wyczynami polityków z Fideuszu. Z tym, że o charakterze bardziej konserwatywnym – seks – party na jachtach w Chorwacji z dziewczynami do wynajęcia i kokainą.
  Historia z Brukseli jest chyba pierwszą gejowską.

  Mój komentarz
  Niekontrolowana władza sama sobie dogadza
  Władza niepraworządna zawsze seksu żądna

  Seks potwierdza, uwalnia, daje siłę
  A te przeżycia? -Jakże są miłe.

  Orban kandydatem na – nic nie wiedziałem
  Oszukano mnie, a dobrze chciałem.
  Pzdr, TJ

 424. 20-letni Edmund Antoni Bojanowski jest od niedawna członkiem gabinetu politycznego wicepremiera Gowina. – Jest człowiekiem, o którym mogę mówić wyłącznie w samych superlatywach. Siłą rzeczy, osoba która jest na drugim bądź trzecim roku studiów nie może być doradcą. Jest moim asystentem
  -Partia fachowców – ręce opadają

 425. Szajer won do chaty, Orban na roraty…

 426. Pojedyńczy głos z telewizora „Zaczęło się od narodowej katastrofy i narodowej żałoby, a skończy narodową tragedią”
  Ja bym tak pesymistycznie nie podchodził do polityki, chociaż dzieją się rzeczy dziwne i niepokojące. Morawiecki w Budapeszcie, a za kilka dni Orban w Warszawie. Musi być coś na rzeczy

 427. @maciek.g
  1 grudnia o godz. 21:25

  Afera Rywina miała miejsce prawie 20 lat temu. To była inna epoka. Dziś, w erze potopu informacyjnego, inne prawa rządzą polityką i umysłami wyborców.

  Podobnie jest w biznesie. 60 lat temu firma, która chciała wejść na rynek z nowym produktem, skupiała się na jego jakości i cenie. Reklama odgrywała rolę pomocniczą. Dziś w marketing trzeba czasem zainwestować więcej niż w samą produkcję.

  Poza tym sam Miller powiedział kiedyś, że źle rozegrał aferę Rywina. Wyraził się natomiast z uznaniem o Tusku, który wyciągnął z niej wnioski i z powodzeniem wykorzystał je w aferze hazardowej.

  Tusk umiał w PR, miał do tego smykałkę i korzystał z pomocy dobrych doradców. Jego koledzy z PO nie tylko tego nie potrafią, lecz nie są nawet w stanie zrozumieć, jak bardzo PR jest ważny. Dlatego po odejściu Tuska Platforma tak bardzo podupadła. W dodatku właśnie wtedy Kaczyński po 8 latach ciągłych błędów zrozumiał reguły gry i w kampanii 2015 wynajął sobie świetnych pijarowców, których słucha do dziś z dobrym skutkiem.

  Biadolenie, że to niesprawiedliwe, bo „po takich aferach PiS nie powinien już istnieć”, jest niepoważne, podobnie jak biadolenie producenta, który ma świetny produkt, ale nie wydał grosza na reklamę, wobec czego nikt tego produktu nie kupuje.

 428. Koncentracja na epizodzie cielesności węgierskiego polityka może świadczyć o zbytniej ciekawości komentatorów i pewnej dozie hipokryzji skoro niedawno podnoszono trudną sytuację eldżibiti w naszym kraju.
  Dawniej politycy zajmowali się rozwojem i obroną kraju. Obecnie na tapecie stale odmienne stany cielesności. Uważam, że co za dużo to niezdrowo

 429. @ls42

  Koncentracja na epizodzie cielesności węgierskiego polityka może świadczyć o zbytniej ciekawości komentatorów

  Jakiej ciekawości?
  To jest zwyczajna Schadenfreude – radość ze zdemaskowania załganego świętoszka i zdeklarowanego wroga LGBT+, który zostaje przydybany na gejowskich orgietkach i ponosi karę za łamanie prawa obowiązującego w czasie pandemii.
  Jako dyplomata został wprawdzie tylko ustnie pouczony przez policję, ale konsekwencje polityczne są dla niego znacznie boleśniejsze.
  Nikogo by nie obeszły intymne zainteresowania tego europosła, gdyby nie szkody, jakie swoją działalnością polityczną celowo wyrządza innym ludziom formułując ustawy ograniczające ich prawa i tworzące wokół nich wrogą atmosferę.

 430. GajowyM. 22.58
  Czytałem ze zrozumieniem.
  Dobranoc

 431. „aequos
  6 godzin temu

  Może to jakiś trop dlaczego nasi tak chetnie spotykają się z wegieską wierchuszką? Może jest chemia? „

 432. ls42

  „Koncentracja na epizodzie cielesności węgierskiego polityka może świadczyć o zbytniej ciekawości komentatorów i pewnej dozie hipokryzji skoro niedawno podnoszono trudną sytuację eldżibiti w naszym kraju.”

  Trudna sytuacja środowisk LGBT na Węgrzech i w RP jest konsekwencją polityki prowadzonej przez ludzi pokroju Jozsefa Szajera. To Szajer karierę polityczną budował również na homofobi.
  Nie zauważyłem by komentujący „koncentrowali się na (Szajera) epizodzie cielesności”, jak to skromnie ujałeś.
  To, że prawicowy, religijny hipokryta odgrywający przed społeczeństwem rolę przykładnej głowy rodziny gustuje w gejowskich orgiach wzmocnionych extazy nie ma nic wspólnego z „cielesnością”.
  Toksyczna obłuda i hipokryzja to nie problem cielesny tylko psychiczny.

 433. Zauwazylem wzmozone zanteresowanie blokowej gawiedzi meskiej seksem na delegacji.

 434. Plotka ma sie dobrze wsrod blokowych komentatorow.

 435. Zejdź już z tej ambony, hipokryto 🙄

 436. Górniak: nikt nie może potwierdzić jak długo będę żyła po szczepionce… Tak sobie myślę prywatnie, że … do śmierci… są granice naiwności tzw. celebrytów… bez wykształcenia…

 437. Poniewaz Trump jednak zbiera sie do odlotu konstycjonalisci maja pelne rece roboty. J Czy to czy tamto jest zgodne z konstytucja. Uslyszalam dzisiaj mniej wiecej cos takiego: pre -emptive pardons from Trump for blanket protection. To ma objac m.in. dzieci Tr. Takich wygibasow jest mnostwo, nie zawsze to jest smieszne, wobec coraz wiekszych pogrozek nawet wobec republikanskich przedstawicieli wladzy, ktorzy chca isc zgodnie z prawem.
  Ulica, ta nienawidzaca Tr. boi sie tez wersji nastepujacej: Na dzien przed inauguracja nowego prezydenta stary rezygnuje, na jego miejsce idzie obecny viceprezydent i ten „pardonuje” Trumpa. O…. az mi sie chce zyc w tej pandemii, co nastepne.
  Juz po wybiorac
  Dzisiaj dostarczono pierwsze szczepionki Pfizera, do konca roku, czyli w ciagu mniej niz 4 tygodni bedzie ich dostarczonych 40 mil. Dzisiaj CDC (instytucja rzadowa od chorob) wydala zalecenie w jakiej kolejnosci nalezy szczepic. W pierwszym rzedzie wszalakich pracownikow szpitalnych, w nastepnej kolejnosci pacjentow, mieszkancow wszelakich domow opieki i ich personel. Taka kolejnosc przeglosowano 13 : 1. Jeden glos przeciwny wynikal z tego, ze moze jest zbyt ryzykowne szczepic mieszkancow wszelakich domow opieki
  W nastepnej kolejnosci beda prawdopodobnie ludzie powyzej 65 roku zycia.
  Ciekawe w jakiej kolejnosci odbedzie sie to w Polsce: Po protekcji? Ludzie produktywni, bo przeciez starzy juz sie nazyli? Ciekawe, ciekawe, a jaka bedzie opinia Polakow.

css.php