Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta
Mateusz Morawiecki

3.04.2021
sobota

Za co przeprosił Morawiecki?

3 kwietnia 2021, sobota,

„Morawiecki – przeproś!” – taki był tytuł mojego wpisu na tym blogu 25 marca. Ku mojemu zaskoczeniu już po kilku dniach, w Wielki Piątek, premier przeprosił. Czego by nie mówić, powiedział „przepraszam” z równą łatwością jak wszystko, co mówi. Nigdy jeszcze jako bloger nie odniosłem takiego sukcesu.

Nie mam tak przewrócone w głowie, by uważać, że premier zobaczył mój wpis, puknął się w czoło i powiedział: że też mi to nie przyszło na myśl! Ten Passent ma rację. Warto spróbować. Co mi szkodzi? I jak pomyślał, tak zrobił.

Oczywiście, tak nie było. Morawiecki przeprosił sam z siebie, może po naradzie ze swoimi mędrcami: Kaczyńskim, Glińskim, Kamińskim, Sasinem, Niedzielskim, Dworczykiem. Czy miał na to czas i ochotę? Skoro minister zdrowia nie wiedział, że w nocy zawalił się system zapisów na szczepienie, to nie musi też wiedzieć, iż premier przeprosi.

Dlaczego Morawiecki przeprosił? Ponieważ dłużej nie mógł kłamać. Dopóki mógł, opowiadał bajki. Ale ile można? Zaczynały się święta, w czasie których zgromadzeni (często nielegalnie) rodacy będą mówili, co myślą. Pytanie „ZA CO przeprosił premier” pozostaje bez odpowiedzi, przyjdzie na nie czas, wtedy twórcy rządowej komunikacji pokażą mierzeję, budowę megalotniska, afery Platformy, Tuska w prokuraturze itd.

Tej nocy zawalił się nie tylko system rezerwacji terminów, ale i system propagandy, enigmatycznie zwany „komunikacją”. Dotychczasowa „komunikacja”, uprawiana od góry – od premiera i jego rzeczników, poprzez TVP, aparat państwa, po suto opłacane media prorządowe – była jedną wielką propagandą sukcesu. Narodowy program, narodowa strategia – wszystko to jeden wielki sukces, polski cud, którego zazdrości nam Europa. Media światowe pieją z zachwytu.

Morawiecki uprawiał tę propagandę (komunikację) w sposób szczególnie antypatyczny. „Jeżeli nie chcecie nam pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzajcie” – mówił do opozycji. Kpił z tych, którzy rzekomo krytykowali tworzenie szpitali tymczasowych. W obliczu „sukcesu” tych szpitali wzywał krytyków do przeprosin. Różnica pomiędzy Niemcami a Polską polegała na tym, że tam kanclerz Merkel przepraszała za zapowiedź obostrzeń na święta, a u nas premier Morawiecki domagał się przeprosin za kolejny sukces jego administracji.

Arogancja, agresja, pycha, kłamstwo, niekompetencja, samouwielbienie – oto niektóre cechy „komunikacji” Morawieckiego. Dopiero kiedy system doznał wstrząsu, ponad pół miliona ludzi postawiono na nogi, dając im (oraz ich bliskim) nadzieję, którą trzeba było niestety odwołać – padła komunikacja sukcesu, niemająca sobie równej od czasów Gierka. Brakowało tylko pytania „pomożecie?”.

Nikt przy zdrowych zmysłach (poza TVP Info i paroma innymi mediami) nie wierzy, że przez tak wielki ocean nieszczęścia jak pandemia można przejść suchą stopą. Niepowodzenia, błędy są nieuchronne. Jedne państwa radzą sobie lepiej, były lepiej przygotowane, lepiej testowały, mają więcej personelu, mniej zgonów, więcej wyszczepionych, inne – przeciwnie, przodują nie w tym, co trzeba.

Ale nikt nie musiał kłamać, ciągle fotografować się na tle sukcesu (?), nikt nie zabraniał prezydentowi i pierwszej damie częściej wychodzić ze złotej klatki na Krakowskim Przedmieściu, nikt nie musiał rujnować zaufania obywateli do państwa. To już jest dorobek własny premiera. Dobrze, że przeprosił, to powinno polepszyć klimat. Ale na jak długo?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 599

Dodaj komentarz »
 1. Wypisanki Bogomatolkow i Blogomatolek…

  Maslo maslane i vv…..

  katastrofa kościoła jest równocześnie katastrofą PiS
  I vice versa.

  O IS

  Mój komentarz: litości!!!! Jak można z siebie wykrzesywać takie beznadziejne pitu-pitu?

  Poplatanie z postrzeganiem….

  Moje zdanie? Co kraj to obyczaj.
  Staram się patrzeć deskryptywnie, nie normatywnie.

  Kocha plotki……kocha inaczej…..

  przecież o podobnym zjawisku wspominała tu na blogu @zyta. Chodziło o to, że jej polska znajoma (dentystka, więc uprawniona) chwaliła się “wczepieniem” kogoś z rodziny (prawnika z zawodu) poza kolejnością.

  Takie “blogowe przysrywanie ze strony prawomyślnych i słusznych”…
  Że jak Marysi to już od szczepionki wara!

  Nic dodać nic ująć. Niektórzy tak sobie… bajdurzą.

  Snujesz sobie fantazje na temat innych.
  To jest bezproduktywne, bezzasadne i bezsensowne.

  „Niedawno jakiś emeryt w Polsce wjechał samochodem do rzeki – bo tak mu doradził GPS.”

  Insynuacje, konfabulacje, kompulsywne wciskanie dziecka w brzuch… a w efekcie walka z własnoręcznie wykreowaną chimerą.

  P.S. Agnieszka Osiecka, nawet w dość późnym wieku, była urocza. Nie wiem, czy ładna, ala taka fajna jakaś. Te dwie aktorki widzę na zdjęciach i nie dostrzegam, jak się mają do oryginału. Chyba nijak.

  Oczywiście – problem PA polega na tym, że nie jest w stanie skutecznie się komunikować, a indagowany zaczyna zachowywać się jak cwel.

  Precyzuję: ja użyłam słowa “translacja” w sensie potocznym, czyli chodziło mi o przekład, tłumaczenie. Tym razem Na marginesie wzniosla sie na Szczyt sztuki krasopismiennej. Krasa Na marginesie w biegu do Fragala.

 2. Wypisanki swiateczne

 3. Wypisanki swiateczne. Pralnia pracuje…na marginesie….

  Seksualne projekcje Wydrwideba…

  Szczególnie podczas tzw. toalety intymnej, kiedy trzeba gościa umyć dotykając „joysticka”, a dziadzio z błyskiem w oku mamrocze: Lubisz to, prawda?..

  Popularnosc Geozaka od stop

  ….że możesz nie tylko ubierać skarpetki….do glowy tlumacze brakiem glowy obecnych w blogosferze.

  Problem polega na tym, ze ubiera sie choinke, a skarpetki wklada. Blogomatolki bez wyjatku „trzepiaja“ sie Geozaka, o potrzebuja platformy na podwyzszenie samooceny. Przoduja jak dotychczas Na marginesie. Wydrwidab zwany Galowym, delikatesowy Bezdomny jak 20.000€ oraz……

  Blokowy klawisz zwalnia tempo w blogosferze majac nadzieje, ze ktokolwiek zajmie sie jego dyrdymalami. Powoduje to li tylko dalsze guzdrzenie czy guzdra UE sie, do wyboru…..

  Bywalec 2 porusza sie zwawo w XX wiecznej narracji bredza o Multikulti, gdy dzisiaj „konfrontowani“ jestesmy ze spoleczenstwem interkulturalnym. Lub po prostu w nim zyjemy.

  ” że w twoim otoczeniu rzeczywiście nie ma interesujących autochtonów.”
  tutaj nie wolno dzielić ludzi w taki sposób… chociaz wielu tzw. urodzonych Kanadyjczyków z korzeniami europejskimi to czyni… Po lekturze powyzszego prosze autora o potwierdzenie wlasnych tendencji rasistowskich.

  PA slusznie zauwazyl, ze By Walec w stanie ciezkosci niczego nie rozumie, przynajmniej niczego z wlasnych bredni antropologicznych…

  Mag pozdrawiam , nach wie vor, serdecznie z Engelberg. Dziekuje szczegolnie za przypomnienie mistrza Abelarda.

  Ten, ktory napisal ponizsze zdanie pozostaje ciagle myslami w Radebeul i marzy o Karolu. Wielkim jak walec.
  Może przy tych wszystkich międzynarodowych znajomościach zabrakło czasu i okazji do kontaktu z rodzimymi Kanadyjczykami, albo Amerykanami .
  Autor powyzszego prawdopodobnie nie wie, ze jest rasista, do tego niedorzecznym

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ale co właściwie powiedział Morawiecki?

  „Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem: pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny, wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. Wiem, że wszyscy jesteśmy tą sytuacją już bardzo zmęczeni. Ale zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie. Przekonaliśmy się, że koronawirus może dotknąć każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia” – powiedział premier.

  „Ten rok jest dla nas wszystkich lekcją pokory. Żyjemy w najbardziej rozwiniętej cywilizacji w dziejach, a jednak wobec wirusa wszystkie państwa okazały się bezradne i kruche. Ten rok był również lekcją pokory dla mnie. Rzeczywistość epidemiczna nie raz okazała się bardziej skomplikowana niż moje nadzieje” – podkreślił szef rządu.

  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Mateusz-Morawiecki-przeprosil-Polakow.-Nie-moge-cofnac-czasu-.-WIDEO

  Chodzi po prostu o to, żeby skłonić ludzi do pozostania w domu. Nakazy, jak do tej pory, zawiodły na całej linii. Dlatego Matołuszek apeluje. A przy okazji ględzi o “lekcji pokory” i daje owej pokory świetlisty przykład.

  Retoryka pod publiczkę i w zasadzie dostosowana do przekazu.

 6. A jak lud słucha adhortacji Matołuszka? Lud, a jakże, pilnie słucha… swoich pasterzy.
  I nader tłumnie się gromadzi pod dyktando.

  Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie, którego głównym tematem było przerywanie niechcianej ciąży. Hierarcha porównał kobiety ze Strajku do Piłata, a płód do Jezusa.

  https://natemat.pl/346887,wielki-piatek-w-kalwarii-zebrzydowskiej-abp-jedraszewski-mowil-o-aborcji

  Wybrany komentarz:
  Uwielbiam Jędraszewskiego, ileż ten człowiek zrobił dla laicyzacji Polski, aż łza się w oku kręci… w imieniu ateistów i apostatów, tak po ludzku… dziękuję!

 7. @Na marginesie
  3 kwietnia o godz. 16:58
  On, jak go zwał tak go zwał, jest głównoodpowiedzialny, jako szef tego nierządu, za ponad 70 tys. śmierci ludzi nieleczonych na inne niż covid choroby. To jest straszne, ale ogół społeczeństwa z przerażenia spowodowanego terrorem tak medialnym jak i policyjnym, jest oniemiała ze strachu i bezsilności. Wszystko, co rozsądne gubi społeczne źle rozumiane posłuszeństwo. Za nasze pieniądze policja i sanepid terroryzuje naród, a efektem są umarzane mandaty w liczbie ponad 67 tys. i przegrane sprawy sądowe. I po jasną cholerę to wszystko? Po co tak odroczna udawanka?
  Końcowym efektem będzie jeszcze bardziej rozbite społeczeństwo, upadająca gospodarka, niepotrzene śmierci, plaga samobójstw, ujemna demografia, skłóceni ludzie nawet w rodzinach, segregacja sanitarna, itp. itd.
  Nie ma dla tej osoby usprawiedliwienia, tak, jak i dla całego tego nierządu.
  Żadne przeprosiny nie zostaną przyjęte, procesy karne nieuniknione.

 8. 🙄

  …. przepraszała za zapowiedź obostrzeń na święta.

  Coś podobnego 🙄 🙂

  Według nie tylko mnie to córka pastora prosiła obywateli o wybaczenie za wycofaną przerwę wielkanocną.
  I to nie była żadna chwila słabość,że niby popełnia jakiś błąd.
  To był pokaz jej siły nad 16-toma apostołami

  Zwykły Affentheater

 9. Teraz we Wrocławiu pada deszcz, a wczoraj była piękna słoneczna pogoda. Po południu postanowiłem przejechać rowerem przez rekreacyjną centralną część miasta nad rzeką Odrą. Widoki bajeczne. Zrobiłem, jak zwykle, kilkadziesiąt zdjęć nowych i odnowionych budynków na odrzańskich wyspach: Słodowej, Młyńskiej, Piasek i Ostrowie Tumskim. Tam też pięknie odrestaurowany zabytek pod nazwą „Rajskie Ogrody”. Na tarasie restauracji w promieniach południowego słońca wypoczywający turyści. Warto zobaczyć wirtualnie ten zakątek. Z Wyspy Piasek wspaniały widok na rzekę Odrę. Po lewej Wrocławska Katedra i Kościół Świętego Krzyża oraz inne zabytki, na wprost Most Grunwaldzki, na prawo Muzeum Narodowe i nabrzeże Odry, a za nimi Rotunda Panoramy Racławickiej, bliżej zabytkowa Hala Targowa. Jak okiem sięgnąć przepięknie

 10. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-minister-niedzielski-o-obostrzeniach-i-szczepieniach/s1b4tl4,79cfc278
  Zdaniem Adama Niedzielskiego nie ma jednak mowy o powrocie do normalności znanej sprzed czasów pandemii. – Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział dziennikarzom TVN24. – Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem – przewiduje minister.

  Jak powiedział, „musimy być świadomi i pewni zagrożenia” w postaci pojawienia się kolejnych koronawirusów czy ich mutacji. – Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak – podsumował.
  ………………………….
  Pluton egzekucyjny, nic innego.
  A Morawiecki za nic nie przeprosił, tylko tak, jak zwykle, udawał, że przeprasza.

 11. Optymatyk, chcesz może powiedzieć że zaczyna się już na dobre chinezacja europy?

 12. Na marginesie
  3 kwietnia o godz. 16:58
  Retoryka pod publiczkę i w zasadzie dostosowana do przekazu.

  Mój komentarz
  Oczywiście, jest to retoryka w stylu PiSu, byle jaka, pokrętna – od gróźb i ostrzeżeń do łzawych przyznań.
  Nie widzę tu śladu przeprosin za błędy, co najwyżej za te na górze, jak śpiewa Rynkowski.
  TJ

 13. @Optymatyk 3 kwietnia o godz. 17:32

  I tu się częściowo zgodzę. Moim zdaniem w tym przemówieniu przebija ton “wicie, rozumicie, wszyscy jesteśmy Polakami, nie pójdziemy do wójta, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień”. Być może PiS-dzielnia już dostrzega “Mane, tekel, fares” gdzieś na ścianie.

 14. Przepraszam jak… psy szczekają a karawan… Tak sobie myślę prywatnie… takimi gestami piekło wybrukowano…

 15. @tejot 3 kwietnia o godz. 18:37

  Jak najbardziej! To jest bicie się w cudze piersi i przekaz typu “jestem po prostu jednym z was”. Jestem omylny, ale… któż jest bez winy? Któż jest bez pokus – tokował łojdyr w ramach obrony sutannowych pedofili.

 16. no, przykryja nas czapkami, bezdomny, wrecz zadusza;

 17. Jeżeli już mielibyśmy wracać do historii to w Gazecie Wyborczej zdjęcia pięknej Poli Raksy i wspomnienia o Niej.
  14 kwietnia skończy 80 lat.
  Na zdjęciach z Januszem Gajosem (Jankiem w serialu „Czterej pancerni i pies”) oraz Zbigniewem Cybulskim w filmie „Ich dzień powszedni” z 1963 r. i innymi filmowymi aktorami

 18. morawiecki junior jest przede wszystkim bankierem i ten rodzaj filozofii prezesowi najlepiej odpowiada, bo prezes uwielbia tajemnice; oczywiscie nie odbywa sie to za darmo, ale raczka, raczke myje; spojrzcie na gielde – hossa!

 19. Fakty w tvn zaczynają się w tej chwili od przeprosin premiera, wicepremiera, ministrów i innych oficjeli.
  To już przesada z tymi przeprosinami

 20. @Na marginesie (lewym)

  Raczej nie dowiemy się co pchnęło lub kto pchnął Mateusza Morawieckiego do skromnego i utopionego w zbędnych słowach aktu pokory.

  Nie upatrywał bym tu źródeł eschatologicznych.

  Jestem przekonany, że ta pokora wyparuje, gdy we wtorek lub w środę po lanym poniedziałku dowiemy się o nowym krajowym dobowym rekordzie liczby raporowych zakażeń pandemicznych.

  Odskoczę od celebry i wykluczę najzwyczajniej przeziębionych podczas wiosennego grilla na szeroko rozumianych działkach.

  Proponuję tutejszym gościom blogu
  ( dobra chwila na odróżnianie ożywionych od nieożywionych )
  odskocznię.

  Zapewne znasz encyklopedyczne hasło Wielki Tydzień w Sewilli.

  Na wszelki przypadek zacytuję wstęp z wikipedia.pl:

  Wielki Tydzień w Sewilli to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w Sewilli. Odbywa się w Wielkim Tygodniu, przed Wielkanocą. Najbardziej znany jest z pochodu tzw. pasos, drewnianych platform z poszczególnymi scenami wydarzeń Pasji Jezusa. Niektóre z tych figur są bardzo stare i uchodzą za dzieła sztuki. Procesje są organizowane przez religijne bractwa, zwane hermandades i cofradías. Jej członkowie na czas procesji ubierają się w pokutne szaty, a także zakładają na głowy kaptury. Jednym z członków bractwa jest m.in. Antonio Banderas.

  Zwracam uwagę, że mężczyźni niosący te podesty z figurami nie mają szans na zachowanie zaleconego dystansu. W wyobraźni mam udawanie przez tłum drepczący wokół scenicznych akcesoriów zachowywania w tym roku większych odstępów niż kilka lat temu.

  Narażę się na zniważenie świętości i odwołam się teraz do człowieka zabawy Floriana Znanieckiego i do Johana Huizingi.

  Homo ludens – monografia Johana Huizingi wydana w 1938 roku.

  Homo ludens (z łaciny w dosłownym tłumaczeniu „człowiek bawiący się”) to koncepcja człowieka, przedstawiona przez Huizingę we wzmiankowanym dziele, zakładająca, że u podstaw ludzkiego działania znajduje się zabawa, gra i współzawodnictwo.

  Termin używany jest, m.in. w pedagogice medialnej i edukacji medialnej dla określenia jednego z zastosowań środków masowego przekazu – szeroko pojętej rozrywki.

  Nie poznamy jakimi perfumami w tym roku pachniały panie w Sewilli i nie poznamy nowych kształtów motyli z czarnego tiulu jakimi spinały swe grzeszne fryzury.

  Smętne te święta i ograniczając się do piosenek, które lubimy dlatego, że je znamy pozostaje mi podanie poniższego adresu pieśni odległej od myśli o zbawieniu dzięki cudzemu cierpieniu.

  Jako stały tu bywalec potrafił bym wskazać przydomki kilku masochistów i kilku sadystów.

  April in Portugal
  English title
  „The Whisp’ring Serenade”, „Coimbra”

  Written 1947

  Genre: Fado

  Songwriter(s)
  Composer:Raul Ferrão
  Lyricist: Jose Galhardo (Portuguese), Jimmy Kennedy (English)

  „April in Portugal” is a popular song, also named „The Whisp’ring Serenade.” The music was written by Raul Ferrão with Portuguese lyrics by José Galhardo [pt] as a fado named „Coimbra”, about the city of that name in 1947. English lyrics written by Jimmy Kennedy were set to the music, though many of the most popular versions of the song were instrumentals. It is one of the signature songs of Portuguese singer and fadista Amália Rodrigues. It was also recorded in French by the tenor Luís Piçarra.

  https://www.youtube.com/watch?v=2Q3y3Cre1-k

  ***

  Zważywszy na języki obywateli Chin kontynentalnych to język baskijski nie jest czymś dziwnym.

  Ich dużym dziwactwem jest ukrywanie głębokiej religijności.

  O Baskach chrześcijańska Europa rozpowszechnia plotkę,
  że najświętsze jest dla nich smaczne jedzenie.

  Życzę ci wojowniczko z zabobonami spędzenia następnych Świąt Wielkanocnych w San Sebastian w związku z zaproszeniem na seminarium Europejskiego Stowarzyszenia Kultury Przypisów.

  Ode mnie cytat historyczny:
  Znalazłem dowód tej tezy, ale nie zmieści się tu na marginesie.

  I potem przez dziesięciolecia wiele wykształconej młodzieży brało się za odtworzenie i przegrywało.

  Święto to czas trwonienia tego co się zebrało w dni powszednie. (Huizinga)

 21. Czyżbyś Mortadelo łasa

  przez tyle czasu żuł, ******

 22. Przez to, że tak hojna była
  Mortadela się skończyła;
  wyszła
  wyszła przez
  wyszła przed
  wyszła do
  wyszła na
  wyszła i
  no i wyszła.

 23. Słynny major Frydrych z Pomarańczowej Alternatywy przepraszał za brak papieru toaletowego , za to że zadlużył Polskę na Zachodzie i pieniądze wydał na poronione inwestycje. Ale Major obiecał, że już więcej tego nie będzie robił.
  Czy Mateuszek złoży obietnice, ze nie będzie więcej mrużył swych ocznych szparek z ponad maseczki ?. Bo to że nie przestanie łgać, to mu się nie dziwię, jest w tej dziedzinie mistrzem. Ale niech przeprosi za to mrużenie i niech obieca jak mężczyzna, jak major Frydrych, że nie będzie więcej mrużył.
  To tyle i aż tyle.

 24. Przepraszam… czy tu biją… Tak sobie myślę prywatnie: ociec prać…?!… prać…!

 25. The Voice Kids
  Ostatnia bitwa z udziałem zespołu Tomsona i Barona.
  Za tydzień finał.
  To bardzo zdolne i miłe dzieciaki. Warto oglądać. Aktualnie w TVP2

 26. Perfect,
  A w zasadzie Markowski w autobiografi wyśpiewywał,

  Cytuje, a w zasadzie śpiewam z pamięci:

  „Poooróżniiiłaaa naas, za jej Poli Raksy twarz każdy by się zabić dałłł”

  Jestem przekonany że Marusia jest i dziś piękna kobieta 🙂

 27. Guzdrze za przypomnienie Earthy Kitt serdecznie dziękuję. To taki miły akcent z początku lat sześćdziesiątych

 28. @guzdra 3 kwietnia o godz. 19:10

  Ależ klimaty Sewilli znam od dawna. To jedno z moich ulubionych miast. W kwietniu się nigdy tam nie wybrałam – “feria” wydaje mi się średnio atrakcyjna – ale widziałam kolejkę luda do całowania laleczki Macareny – nie, nie chodzi o wcale o taniec. Chodzi o kościół. Lokalne procesje odbywają się w Sevilli dość często i zaciągnięto nas kiedyś na jedną – było widowiskowo i “klimatycznie”. Poza tym “pasos”, czyli figury świętych obnoszone po mieście podczas Wielkiego Tygodnia – można oglądać przez cały rok. Są raczej brzydkie, chociaż udekorowane po zęby. Poza tym lokalne organizacje, cechy, kluby sportowe itp. uczestniczą w wielkanocnej procesji, wystawiając “drużynę” do dźwigania tych potworności. Procesje idą ze wszystkich parafii, przez całe miasto, a trzeba zobaczyć tę “starą” Sewillę, żeby wiedzieć, jak przeraźliwie wąskie są ulice. Jeśli przejeżdża samochód, przechodzień musi się przyciskać do ściany, jeśli przechodzi procesja… to ja wolę być gdzie indziej. Sorry!

  Poza tym nie jest dla mnie całkiem jasne, co nam polecasz – uroki wiosny na południu Europy – znam, widziałam, lubię to – zwłaszcza gdy wszystko zaczyna kwitnąć i nie jest jeszcze tak gorąco – czy uroki “rytualistycznej” religii. Tych ostatnich zupełnie nie doceniam, choć oczywiście widowisko robi wrażenie. Podobnie zresztą jak pierwszy z brzegu spektakl teatralny. Albo zachód słońca nad plażą Waikiki.

  Miło, że przypomniałeś mi Sewillę, ale przecież jest piękna o każdej porze roku. Na przykład w Boże Narodzenie – “belen” czyli szopka jest w prawie każdej szanującej się instytucji – na przykład w banku czy Akademii Sztuk Plastycznych – a dzieciaki charytatywnie urzadzają koncerty na ulicach. “Y tu – que daras para la sonrisa del Niño?” Bardzo śliczne, idiotyczne, intensywnie turystyczne, miło tam być.

 29. Nie przeprosil tylko powiedzial ze chce przeprosic za pewne kwestie, ktore opisywalby inaczej. Potrzeba mu wiecej praktyki w skladaniu samokrytyki.

 30. Nie ma nic bardziej kiczowatego jak Semana Santa in Spain

 31. Morawiecki nie przeprosił, tylko udał, że przeprasza. Aby przeprosić, trzeba być zdolnym do odczuwania wyrzutów sumienia, wstydu, skrupułów itd. Morawiecki nie jest zdolny.

  Udał, że przeprasza, ponieważ pisdzielski sztab specjalistów ds. kłamstw i manipulacji stwierdził, że przekierowanie złych emocji Polaków na „Sok z buraka” i gender nie przyniosło rezultatów, i w tej sytuacji lepszy rezultat może przynieść teatrzyk pt. „Przeprosiny” (Dworczyk też przepraszał).

  Korzystając z okazji, życzę redaktorowi Passentowi i wszystkim Forumowiczom zdrowych, udanych Świąt Wielkanocnych w pogodnej – mimo wszystko – atmosferze. Obyśmy jak najszybciej uwolnili się od zarazy. Jednej i drugiej.

 32. Na marginesie
  3 kwietnia o godz. 16:58

  „… pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny, wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. ”

  Pan Premier wplótł wątek osobisty ?…całe święta z rodziną…to rzeczywiście może być trudne.

 33. Dziewczynka nie żyje. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Taki komunikat pojawia się często na telewizyjnym pasku. Także dzisiaj w tvn24.

  Od 1896 roku na świecie w wyniku wypadków drogowych zginęło 35 milionów osób. Co roku ginie 1,2 miliona osób, a kilkadziesiąt milionów odnosi obrażenia.
  40 procent zabitych to dzieci i młodzież.

  W Polsce w 2019 roku wydarzyło się ponad 30 tysięcy wypadków drogowych, 2909 ze skutkiem śmiertelnym i 30,5 tysiącem rannych, w tym 10,6 tys. ciężko.

  Dzisiejszy wypadek zdarzył się na prostej drodze we wsi. Nie było tam chodników dla pieszych. Mieszkańcy powinni o tym sygnalizować zarządcom dróg. W każdej miejscowości powinny być chodniki ewentualnie pobocza umożliwiające bezpieczne poruszanie się pieszych

 34. Dwie zarazy

  Czy @remm przyjmuje zaklady po bookmachersku, ktora z nich wczesniej sie skonczy, albo przeminie?
  Obstawiam, ze wirusowa zaraza przeminie najpierw. Czy PiS to wirusowa zaraza?

  Pytanie nie za co przeprosil Morawiecki, lecz jak przeprosil Morawiecki pasc winno.
  I czy Polki i Polacy sie nabiora. Czy wiedza oni, co rozni POKORNE PRZEPROSINY i PISKORNE przeprosiny (d. PRZEKORNE przeprosiny).

  Blogowisku – z Nieustajacym Gospodarzem na czele – zycze Wielkanocnych Wesolych Jajec (pardon za pleonazm).

 35. @Na marginesie

  Być może już zauważyłaś, że pochyliłem się z rozczuleniem nad wiosną na zachodnim południem Europy.

  Dla hiszpańskiego ludu uroczystości religijne są najtańszą rozrywką i wzmianki o tym można usłyszeć lub przeczytać ze strony nie zasiedziałych Europejczyków.

  Nie bawiąc się w moje zamiary bezdomny podał swoją ocenę wielkanocnego tygodnia w Hiszpanii. Jest to erupcja kiczu ludzi zmęczonych zimowymi chłodami.

  Iberyjczycy – statystycznie rzecz ujmując – nie mają tak jak ja centralnego ogrzewania włączanego gdy temperatura spadnie poniżej 15 w skali Celsjusza. Więc wiosną udają bardziej religijnych, aby się poruszać w gromadzie potwierdzając, że człowiek jest zwierzęciem stadnym.

  Nie ma po ręką żadnych poważnych ( poza plotkami ) stwierdzeń, ale w mej pamięci ponoć na tym półwyspie szaleje laicyzm i odejścia z kościoła.

  Nie pisałem o kobiecej ekstazie, ale staraniach pań o zwrócenie na siebie uwagi panów, gdy ciało nie jest już przykryte kurtką zimową.

  Przypomnę: przed 1939 rokiem Hiszpania była terenem morderczego wręcz antyklerykalizmu.

  O ludycznej, wręcz zabawowej religijności mówił dla OKO.press cytowany przeze mnie profesor. Ale jemu nie przystoi frywolność i luz dziennikarzy żyjących z dostarczania sensacji.

  Całowana w co drugim kościele wysunięta dłoń Matki Bożej leży na środku drogi transmisji wirusa szalejącego po świecie.

  Najwyraźniej najczęściej piszę mętnie i czytelnicy moich komentarzy są rozczarowani brakiem mojego bicia po oczach.

  Chyba dziesięć lat temu na tym blogu napisałem, że Malinowskiej biust wkręcił się w wyżymaczkę. I po tym moim dowcipie długo miałem niesmak w ustach.

 36. remm

  A nie pisałem, że oparcie polityki głównie na propagandzie, w tym przypadku sukcesu, ma krótkie nogi?

  Wystarczyło spokojnie tylko poczekać.

  Ciekawym uzupełnieniem przeprosin/nieprzeprosin Morawieckiego było dzisiejsze wystąpienie Niedzielskiego, który z brutalną szczerością poinformował społeczeństwo, że rząd na bieg spraw epidemicznych utracił jakikolwiek wpływ. Mozna to nazwać fiaskiem zarówno na odcinku kija jak i marchewki. Ani prośby ani groźby już nie działają.
  Za tę szczerość Niedzielski ma u mnie plus. A drugi za to, że nawet nie próbował przepraszać.

 37. @guzdra
  Wielki Tydzień w Sewilli to jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się w Sewilli. Odbywa się w Wielkim Tygodniu, przed Wielkanocą
  Widziałem. I warto, nawet jeśli określa się to mianem kiczu. Wieczorem pokutników wlokących krzyże i kule na łańcuchach u nóg (Madryt).
  Lepsze to niż kicz pandemii.

 38. Aby jakoś podsumować dzisiejszą dyskusję powinno się zsumować wydarzenia dwóch dekad bieżącego stulecia i porównać do ostatnich dwóch dziesięcioleci ubiegłego wieku. Razem ofiary wojen, wypadków i epidemii to by wyszło po około kilkaset milionów, czyli w przybliżeniu nie więcej niż 5 procent ludności.
  Mało czy dużo? Tu ekspertem może być tylko Saldo mortale, na co liczę z grubsza biorąc.

 39. Czy to, że zalecenie aby cierpliwie poczekać wstawiane od dawna i wiele razy było w moich komentarzach mętnie wyrażane.

  Może przeszkodą nie było NIEpowoływanie się na narrację i brak sprawozdań z walki klas?

  No to mocno!
  Nie stracone pokolenia. Nie głęboko ogłupiałe społeczeństwo.

  Dziewczęta i chłopcy zaczadzeni geniuszem Zbawcy Polski nie doczekają pierwszego włosa przed masową spowiedzią:
  Ja tylko udawałem poparcie. Ale żona wciąż narzekała: mamy jeździć tym trzyletnim rzęchem? Czy to my jedni tylko urządzamy się w dupie?

  No to powtarzam: miesiąc do Paryża to się jechało, bo nie było kompa.

 40. @guzdra 3 kwietnia o godz. 22:34

  W sumie każdy widzi to, co chce zobaczyć.
  Kolega @guzdra widzi wiosennie obnażone wdzięki pań, które (podobno) w trakcie procesji się krygują.
  Co do braku ogrzewania na południu Europy – może kiedyś. Nowszym budynkom już niczego nie brakuje. Poza tym z odtajaniem po zimie to też wymysł. Zima w Sewilli jest naprawdę bardzo łagodna, tak że te wdzięki można podziwiać cały rok.

 41. @bezdomny
  3 kwietnia o godz. 18:33
  Nic nie chcę powiedzieć prócz tego, że ten typ spod ciemnej gwiazdy nie będzie mi ustawiał mojego życia. Dość tej perfidnej maskarady!

 42. @Bar Norte 3 kwietnia o godz. 23:03

  Za tę szczerość Niedzielski ma u mnie plus. A drugi za to, że nawet nie próbował przepraszać.
  Jak ma przepraszać, skoro za nic nie odpowiada? W Polsce nikt za nic nie odpowiada – z wyjątkiem pewnego szeregowego posła.

 43. @guzdra
  3 kwietnia o godz. 22:34

  a czy wyzymaczka byla jeszcze objeta gwarancja ( covered by the warranty) ?

  z uklonami

 44. remm
  3 kwietnia o godz. 21:47

  „Morawiecki nie przeprosił, tylko udał, że przeprasza. Aby przeprosić, trzeba być zdolnym do odczuwania wyrzutów sumienia, wstydu, skrupułów itd. Morawiecki nie jest zdolny.”

  Zgadzam się.

  – Panie Prezesie może jednak przełożymy termin wyborów ? Jest pandemia.
  – A co ty mi tu….!!! No to co że pandemia !?
  – Panie Prezesie będzie więcej zachorowań…i zgonów.
  – No i co ? Najwyżej wyjdziesz i przeprosisz, lebiego jedna !!!!

 45. @Na marginesie
  3 kwietnia o godz. 23:34
  W Polsce nikt za nic nie odpowiada – z wyjątkiem pewnego szeregowego posła.
  ………………………..
  Tak to tylko pozornie wygląda. Ta odpowiedzialność byłaby więcej warta i bardziej egzekwowalna gdy nie, fałszywa spolegliwość wymiaru sprawiedliwości w obliczu, kadencyjnej zmiany składu opcji politycznych rządzących krajem. Wiemy doskonale co się teraz już, od 2015 roku dzieje, w tym wymiarze niesprawiedliwości. Dopóki sędziowie będą uzależnieni od aktualnie rządzących polityków, dopóty działy się będą rzeczy nic ze sprawiedliwością mających mieć coś wspólnego. Nie wiem, czy my sobie z tym kiedykolwiek poradzimy, bo polityka to jedno wielkie bagno amoralne.
  A temu staremu p osłu to powinien ktoś strzelić prosto w łeb, coś a’la los Ceausescu, za tragedię smoleńską, bo do takiej samej tragedii prowadzi naród, ta życiowa niezguła, psychopata i manipulator. Potrzebna będzie też dePiSacja kraju.

 46. Na marginesie
  3 kwietnia o godz. 16:58
  Pan Premier wplótł wątek osobisty ?…całe święta z rodziną…to rzeczywiście może być trudne.
  …dla rodziny.

 47. Trudno powiedzieć czy obecny premier jak kłamie to czyni to świadomie czy konfabuluje bo tak ukształtowana jest jego psychika która widzi świat inaczej. Taka „dziwna” osoba na obecnym stanowisku i jako były prezes dużego banku jest to coś niespotykanego i niesamowitego. Usłyszałem go pierwszy raz wiele lat temu. Na pytanie dziennikarza : jaki jest wybór między Panią Clinton a Trumpem, odpowiedział : że jest to wybór między dżumą a cholerą. Szok. Nic dodać, nic ująć. Jak ktoś napisze kiedyś sztukę o obecnych czasach w stylu „Rewizor” Gogola to będzie miał szansę przedstawiając postać premiera ( obok innych , równie „barwnych” postaci) na Nobla.

 48. https://naturalnews.com/2021-03-31-situation-update-mar-31st-vaccine-money-laundering-scheme-enrich-pharma.html
  Aktualizacja sytuacji, 31 marca: Osoby przyjmujące szczepionki są szokująco nieświadome kryminalnego oszustwa stojącego za Wielką Farmą
  (…)
  Każdy, kto przyjmuje obecnie szczepionki covid, potencjalnie popełnia samobójstwo
  Podczas II wojny światowej globaliści dowiedzieli się, że eksterminacja ludności siłą jest niezwykle trudna do przeprowadzenia. Niektórzy ludzie stawiają opór, aw nazistowskim reżimie było wielu sygnalistów, którzy aktywnie działali przeciwko celom Holokaustu.

  Ale dzięki ukrytej broni biologicznej i globalnym wprowadzeniu szczepionek globaliści udoskonalili kontrolę umysłu niezbędną do skłonienia ludzi do ustawiania się w szeregu i błagania o eksterminację . Rzeczywiście, są gotowi zapłacić za te same szczepionki, które ich zabijają!

  Globaliści nie potrzebują już dużych pieców zagłady, wagonów towarowych i uzbrojonych żołnierzy, aby to zrobić. Potrzebują tylko kontroli nad mediami, kanałami finansowania broni biologicznej przez Big Tech i NIH. Każdy, kto ostrzega ludzkość przed globalną eksterminacją, jest oczerniany i uciszany, podczas gdy wszystkie głosy promujące zastrzyki szczepionek są wzmacniane i przyznawane nieograniczonej „wiarygodności”, aby przyciągnąć bardziej łatwowiernych frajerów.

 49. Wypisanki Blogomatolkow i Blogomatolki…

  Wyraziłam wczoraj wątpliwość, że tak powiem, oczywistą, strzelając w ciemno.
  A tu proszę, jest coś na rzeczy.

  Gdyby Na marginesie byla dzieckiem, jako infantylna osoba dorosla nie. Uwierzy sie obawiac zmian w Erbgut. Po niemiecku dziecka, bo chodzi o niemiecka szczepionke autorstwa tureckiego malzenstwa z Moguncji.

  .

  Chlopcom blokowym obecnym w blogu proponuje zakup przadnych skarpetek do kolan, bo widac nie tylko ich nagie twarze i lydki, co gorsze narazaja sie na choroby reumatyczne odkrywajac resztki slomy zamiast swiata.

  Zeby nie bylo….
  Nic dodać nic ująć – polskie chamidło docenia urok brudnych amerykańskich buciorów na cudzym biurku.

  Geo nie ma prawa obrazac kogokolwiek, dotyczy to rowniez obrazania Geozaka, o czym blokowe sufrazystki zebrajace u Passenta racza zapominac.

  Ale to nie jest chyba przeszkodą, żeby ten skołowany lud go słuchał, jak świnia grzmotu.

  Nawiedzona donosi….

  Warto pamiętać, że @gołozadek z entuzjazmem głosował korespondencyjnie… na Du*ę.

  Ped do pm, chociaz majestatu u Mateniowej ani sladu…

  Czekamy!

  Wegetaria oskarza….

  Niektorym, oczywiscie nie Mag, ktora serdecznie pozdrawiam, sie troche pomieszalo, czyzby z zazdrosci?

  co do mag, to wybrała ona bezwarunkowo Salda…. całym swoim sercem.

 50. Zbliżają się 4 m-ce kiedy opuścilem szpital po 4 dniowym leczeniu na Covid- 19.
  Daje mi to moją perspektywę jak wyglada ta choroba i jak trudno dojśc do formy osobie takiej jak ja w zaawansowanym wieku.

  Mogę powiedzieć ,że dzisiaj prawie wróciłem do sił przed chorobą.Mogę końcć remont mojego apartamentu – pozostała mi do zrobienia jedna z lazienek.

  13 kwietnia mam termin szczepienia drugiej dawki Pfizera.Umożliwi to mi powrót do mojego stylu życia czyli podróże i wycieczki.

  Przy okazji Covid -19 stwierdzono podwyższony poziom cukru grozna sytuacja i od poniedziałku zaczynam jak tu mówia klasy na naukę jak zmienić dietę i styl życia w takich sytuacjach.
  Wiem Że wielu narzeka na system ochrony zdrowia w USA ja zaś moge z własnych doświadczeń wyrażać się o nim tylko w superlatywach.Po powrocie z szpitala przez 2 m-ce byłem pod opieką pielegniarki i terapeuty .

  Szokiem dla mnie jest oczywiście ilość zgonów na Covid w Polsce.Wielu tu z was winii rzadzących zaś ja ze smutkiem i wspólczuciem moge tylko przytoczyć przysłowie o społeczeństwie polskim – jesteście biedni bo głupi zas głupi gdyż biedni.Brak kultury dbania o zdrowie ,warunki społeczne i środowiskowe dały znać o sobie i zbierają żniwo.

 51. Doceniam to co powiedział Premier a szczególnie to ,że nie myślał i nie docenił ,że Covid-19 wróci w dodatku z taka siłą.Praktycznie kraje Zachodu i USA ich władze i społeczeństwa podobnie podeszły do tego problemu jak władze i społeczeństwo w Polsce.Zaraza tak się rozlała ,ze nie można było tego doprowadzać do likwidowania ognisk.Jedyna metoda to ogłaszanie obostrzeń na co społeczeństwo wszędzie reagfuje jednakowo= zoobojętnienie.

  Dlatego już w ubiegłym roku realista Donald Trump wiedzial ,że maseczki ,zakazy to tylko półśrodek i dał koncernom farmaceutycznym $ 9 mld na szybkie wyprodukowanie szczepionek.Gdy powiedział że chce szczepionki na grudzień świat liberalny rechotał łącznie z Joe Bidenem.

  Śmieszy mnie wasze miauczenie i narzekanie na Rząd PiS ,choćby jak ostatnia wpadka z rejestaracją.Ja tutaj widziałem non stop takie wpadki
  i tu nikt nie narzeka .Małżonka i jej koleżanki godzinami próbowały się rejestrować bezskutecznie.Gdy wprowadzono Obamacare pomyłki w systemie trwały co najmniej rok.Czy tu ktoś za to żądał przeprosin czy dymisji takiego Redaktora czy polityka uznano by za wariata .

 52. Na froncie demokracji w USA …?
  Pisałem ,ze ostatnie ewyboryu Prezydenta USA to moim zdaniem oszustwo i pierwszy raz widząc jak to przebiega nie brałem udziału w głosowaniu.

  Legislatura w stanie Georgia ustaliła prawo wyborcze aby wyeliminować oszustwa wynikające ze w USA nie ma obowiązku meldunkowego,że osoba biorąca udział w procesie wyborczym musi okazać ważny dokument stwierdzający tożsamość i adres zamieszkania.Spotkało to się z krytyką demokratów i nawet samego Joe Bidena ,że jest to czysta forma rasizmu.Jednym słowem ci obrońcy demokracji przyznają ,że czarni czy biedni wyborcy sa na tyle nierozgarnięci powiem wprost prymitywni głupcy ,że ich poziom umysłowy nie pozwala im na pójście do urzędu stanowego w celu wyrobienia sobie dokumentu tożsamości.

 53. @Na marginesie

  Pisałem chyba: nie byłem w Wielkim tygodniu w Sewilli. Byłem w październiku.
  Na grupowym wyjeździe. Przez cały czas było ponad 30 w cieniu.

  Czy z tym ogrzewaniem popełniłem znaczną pomyłkę? Raczej nie.
  Co u koleżanki jest nowsze? Jesteśmy bardzo uwięzieni we fragmentach czasu, we fragmentach przestrzeni i zestawie dań. Ponoć jesteś tym co jesz.

  Na festiwal wiosenny do Sewilli zjeżdżają ludzie z Europy. Nie wiedząc co ich czeka.
  Przyjeżdzający teraz z okazji świat do Warszawy wrocławianie napotkali śnieg, którego być może nie widzieli ponad rok. Bo współcześni kochają jechać sprawdzić czy tam nas nie ma.

  W świeżej pamięci mam telewizyjną relację sprzed może trzech lat pani która szukała lokum w Lizbonie. I okazało się, że mieszkania z całorocznie dostępnym ogrzewaniem są tylko w dzielnicy zamieszkałej przez wysokich urzędników i dyplomatów.

  Jeśli chodzi o ubiór pań w okresie wspomnień męki pańskiej to nie o krygowanie się chodziło mi. Myślałem o zawieszeniu w szafie ubrań na dni chłodne.

  Skandynawskie przedszkolaki wychodzą na spacer gdy w Polsce doradza się osobom starszym pozostawanie w domu do czasu gdy mróz zelży.

  Kolega Ozzy zapytał z głupia frant o gwarancję do wyżymaczki.

  Moje poczucie komizmu kształtowało się w czasie gdy między moim domem rodzinnym a nominalnym środkiem Warszawy leżały warstwy gruzu po zburzonym getcie. O kinie zapamiętałem pierwszą informację taką:
  Przed wojną na Chłodnej było 12 kin..

  Minęło niewiele lat ( z naszej perspektywy ) i usłyszałem o gwarancji i pewności.
  Kupując rosyjskojęzyczne wydanie tablic logarytmicznych za cenę małej filiżanki kawy nabywasz, że nie spotkasz błędu zecerskiego. Tysiące próbnych egzemplarzy dwudziestego trzeciego nakładu rozsyła się po całym ZSRR. Ten kto znajdzie najwięcej pomyłek zostaje z rodziną ewakuowany do Moskwy i zatrudniony za dużym wynagrodzeniem. Jeśli ten uważny jest mężczyzną, to taki zaszczyt spotyka też kobietę z najwyższą pozycją w tym rankingu.

  Gdy nieformalnymi kanałami dowiedziałeś się o ciekawej zachodniej monografii naukowej, to bądź pewien, że za kilka miesięcy w Księgarni Radzieckiej będziesz mógł za cenę dwóch filiżanek kawy kupić drugie wydanie rosyjskie poprawione.

  A teraz od wysokiego postawionego pajacy usłyszeliśmy, że system popełnił cały szereg drobnych poprawek. Komputer często sieje błędy. Dobra zmiany nigdy.
  No do teraz. To że kolejni dworzanie Zbawcy Narodu przyznają się do błędów, to jest głównie skutek uboczny przyjęcia pierwszej dawki szczepionki astrazeneka.

  Cierpliwości uczył mi tata. Rodzina ma żyła po aryjskiej stronie muru getta i musiały minąć dziesięciolecia aby wspomnienia życia obok wymarły.

  Zaraz, czyli żydowskie poczekaj.

  W domu wszyscy zdrowi. Szczególnie moje małżeństwo.
  Stanęliśmy po stronie spiskujących globalistów i mamy za sobą zwalczone pneumokoki, wirusy modnej w tym roku grypy i potyczki z saarsem.
  Tak to bywa z tymi co są tylko polskojęzyczni. Wciąż ich trzeba usterkować.

 54. @ls42

  Kwiecień w Portugalii za pośrednictwem radioodbiorników dotarł do nas, gdy byliśmy zamknięci w bloku politycznym i o turystycznych wypadach samolotem na kilka dni nawet nie marzyliśmy. Słuchaliśmy Harry Belafonte żegnającego się z Jamajką a wspomnieniem po nim były lody Calypso.

  Raczej nie spotkamy się w klubie fanów tego samego artysty.
  Ale według mnie warto przeciwstawiać się muzyce z windy vel muzak.

  Przebrzmiała już za moim oknem króciutka w tym roku seria wielkanocnych wybuchów. Więc tym razem dedykuję ci coś co nie jest samograjem, więc trudniej będzie to sobie zanucić na spacerze, gdy już odejdą chmury i chłód.

  Mam trochę zabawy z mym rytmem snu i jawy.
  I gdy porządni ludzie jeszcze śpią to szukam i znajduję tych,
  przy których miło pomilczeć.

  https://www.youtube.com/watch?v=-eb1hjN9YIQ

 55. Passent posiadł recenzenta
  Mortadela jest nadęta.
  Czyżbyś Mortadelo łasa
  na okrągło żuł, ****** ?

 56. guzdra 7.55
  Miły kobiecy głos i łagodne brzmienie muzyki to pierwsze wrażenie po dotarciu na blog w wielkanocny poranek. Dziękuję i pozdrawiam

 57. „Polski kościół” w Londynie jest tak samo polski jak rezydencja w Gelendżyku Putina… Kościoły katolickie są własnością Watykanu… Tak sobie myślę prywatnie… uczulony na „polskie obozy”…

 58. Film godny oglądnięcia:

  „Le tout nouveau testament” / „The Brand New Testament”

  (Did you know that God is alive and lives in Brussels with his daughter? )

 59. Będąc ślepym organistą
  Mortadela słodko przysnął.

 60. Śnił raz Mortadela, że go czyści
  obudził się, rzeczywiście.

 61. Wypisanki z pralni….

  Trump podburzał tuż przed wdarciem się tłuszczy na Capitol.
  To jest chyba powód do wniesienia oskarżenia o przestępstwo kryminalne?

  Niezawodna Zawodniczka zawodzi….wychodzi breja…

  . Zabawne, że te wszystkie podchody są publiczne. Tu się nie da nic pod stołem. A to feler.

  Zawodzaca dziecinnieje…

  A “transkrybcja” to chyba coś o rybach

  Czyzby bylaby to profesja wstydliwa….publiczna?

  PAździerz żądał ode mnie publikacji CV i publicznego wyjawienia “profesji”…
  Padnę ze śmiechu!

 62. @mag

  Symetryczny ma problem z dolarami w łagrze.

  Wytłumaczysz mu, że tam Putin morduje ludzi? Czy ja mam mu sam przyp***ć.

  Macierewicz, szpieg Putina nr.1
  Rydzyk, szpieg Putina nr.2

 63. Wypisanki…

  Wielokulturowy, interkulturowy….trudny?

  Multikulti – kolejne trudne słowa o nieznanym znaczeniu

  Bawiac sie Geozakiem tygodniami nalezaloby miec conajmniej odrobine samokrytycyzmu, pozostaje narcyzm na marginesie…

  Cymbalińska wiedżmo zatruwająca ten Blog bzdetami śmiało żadaj od legata aby zamieścił swój wpis i moj – przypuszczam ,że sie nie doczekasz.

  Wydrwidab nie moze sie zdecydowac i gubi sie miedzy literatka a literatura…

  Dacie już spokój @gołozadkowi z tym plagiatem.
  Faceci tej generacji przeważnie właśnie tak stereotypowo reagują na młode i ładne pielęgniarki mierzące im ciśnienie.
  To klasyka

  Klasyk gajowy wyszedl z lasu i zajmuje sie literatura na wrzosowisku…

  A bezrozumny w dalszy ciagu zajmuje sie sciekami udawac, ze szuka domu…

 64. Wypisanki z blokowisk….

  bezdomny jest nie tylko bez domu , ale tez bez rozumu. Samym warszawiakom ta awaria niewiele szkodzi. Pobór wody pitnej jest powyżej miejsca awarii, a jedynie niewielka liczba mieszka nad częścią Wisły skażonej obecnie z powodu awarii. Słusznie piszesz że sprawa wszystkich powyżej punktu awarii i Bałtyku (a więc i sąsiadów Polski). Sprawa jest więc ogólnopolska , a nie warszawska i trzeba jak najszybciej i jak najlepiej ja rozwiązać. Passent trafia w sedno i kpi z durni rządzących Polską.

  Drugi ze zraniona duszy, bo z rozumiem krucho….

  Salto Mordale
  To, że ja tego nie rozumiem, to żaden problem.
  Wytłumacz to PiSowi, , który na Warszawce statuuje przykład dla wszystkich innych niegrzecznych miast w Polsce.
  Z niczym niezmąconym podziwem obserwuje twoją przenikliwość !
  Jak ty to zaraz wiesz co kto rozumie, a co nie !
  Ludzie, którzy już z założenia uważają się za bardziej przenikliwych od innych, z reguły kończą jako durnie.

  Przyklad blokowej solidarnosci, zal mi rasistki, zeby nie bylo, ciagle Na marginesie….

  @Bywalec 2 2 września o godz. 15:18
  Antysemitą, ale za to cyganofilem. Najbardziej kocha nachalne „wróżki” prześladujące turystów na ulicach. I szczujne siki rozpryskiwane na tym blogu.

 65. Fikcja fikcją obrodziła
  Mortadela okociła.

  Ten little nigger boys went out to dine;
  One choked his little self, and then there were nine.

  Nine little nigger boys sat up very late;
  One overslept himself, and then there were eight.

  Eight little nigger boys traveling in Devon;
  One said he’d stay there, and then there were seven.

  Seven little nigger boys chopping up sticks;
  One chopped himself in half, and then there were six.

  Six little nigger boys playing with a hive;
  A bumble-bee stung one, and then there were five.

  Five little nigger boys going in for law;
  One got in chancery, and then there were four.

  Four little nigger boys going out to sea;
  A red herring swallowed one, and then there were three.

  Three little nigger boys walking in the zoo;
  A big bear hugged one, and then there were two.

  Two little nigger boys sitting in the sun;
  One got frizzled up, and then there was one.

  One little nigger boys living all alone;
  He got married, and then there were none.

 66. Nie wychodżcie z domu… i posłuchali… spadła liczba zakażeń i zgonów… na liczniku MZ… Tak sobie myślę prywatnie… najlepiej w domu… dusić statystykę…

 67. Montaigne‘owa
  kreci i przekreca. Nie chodzilo w krytyce Na marginesie o zebraczke, lecz nazywanie Romki/Sinti menda, czy,i wsza lonowa.

  Prymarna z marginesu kontynuuje…

  Szczujne mendy wszystkich wyznań – sikajcie śmiało!
  Blog, jak widac, wszystko wytrzyma.

  Szczyt powodzenie Literackiego urodzenia wrecz, zeby nie bylo…

  Taka men-dialna solidarność obszczymurków: sik, sik, sik.

  Trwala moja Przodowniczka….Prosto od fryzjera…w Gaju oliwnym…

  Wypisanki swiateczne….

  GajowyM
  zapomnial dodac, ze Islandia ma za to Gondolierow zamiast metra.

  Bezdomny ma poczucie humoru, doceniam. Jednak ripostuje:
  Jego wpisy sie rozwijaja, bo sztucznie nawozone, cokolwiek to znaczy.

 68. Wypisanki z pralni…

  Na Na marginesie nie trzeba szukac zadnego haka, wystarczy gwozdz. Przeciez ona permenentnie mysli, ze jest Clou spektaklu w blogosferze.Myli sie nieszczesna..

 69. Szczujne mendy wszystkich wyznań – sikajcie śmiało!

  Do usług:

  Lejbuś Mortadela skowronki ma w du*pie
  Mańkę od sąsiadów na podwórku, ciupie.
  Czyżbyś Mortadelo łasa
  bez ustanku ssał, ******

 70. Skrobane jaja swiateczne…

  Na marginesie spada na drzewo, chociaz jablko spadlo z drzewa. Wot lingwistka, ktora zamiast mowic gwistka co nieco…

  Na marginesie jest Bardzo ambitna i to moglaby byc pozytywna cecha, ona jest jednak zwykla blachara bez wiedzy, wiec ciagnie bezwiednie swoje latrynowe wpisy. Chce sie podobac. Ulega presji, latwo sie denerwuje i tracac fason potrafi artykulowac swoje jarmarczne dyrdy. Tylko ze jarmarki, jak nazwa tlumaczy, mialy miejsce raz w roku, a ona plecie wiele razy dziennie.
  Z  nazwami roznie bywa. My ochrone przed deszczem nazywamy ochrona przed sloncem (parasol). I jak tu wierzyc w myslenie na marginesie.

  Chociaż lepiej kaftan bezpieczeństwa. Dla Na marginesie?

  Lata spędzone w Stanach wspominam dobrze – ale ja tam żyłam jednak w cieplarnianych warunkach. Na marginesie w domu ogrodnika?

 71. Guatemala w winiecie
  Mortadela na lawecie

 72. Optymatyk
  4 kwietnia o godz. 1:14

  Mój komentarz
  Optymatyk, znów bredzisz, przepisujesz kocopały o szczepionkowej eksterminacji. Czy ty uważasz, ze blog EP, to idioci?
  TJ

 73. Przeprosiny Morawieckiego nie są klękaniem przed suwerenem… raczej odpuście winy… jak wam odpuszczamy… Tak sobie myślę prywatnie… hunwejbin nie klęka… puścił politycznego bąka… taki odruch Pawłowa…

 74. Pisanka….

  Wylew Zabki…

  seksista wyśmiewa się z kobiety. Dzielnej i pięknej która pierwsza poleciała w kosmos. Tymczasem zamiast słów podziwu i dumy z osiągnięć Człowieka z mordy @ozzy wylewa się gówno.*
  56 lat później, czyli więcej niż po pół wieku czytamy: „Izraelska próba lądowania na Księżycu nie powiodła się” – pierwsza próba tego kraju w kosmosie. Skoro blog i sam @ozzy narzuca pewną narrację pozwolę sobie dodać – żal dupę @ozzy ściska
  to jest właściwe słowo w odniesieniu do tego gównianego człowieka i oceniam tu charakter a nie narodowość

  Pomijam pozostale wylewy 404 i Zabki, koncentruje sie na Na marginesie…ona jest bowiem kwintesencja bloku w blogu.

 75. ty gruchocie *****, ty wale – walcem rozjechany

  z nieustannym (nieustającym?), wiecznym, pozostający z, poważnym – poważaniem

 76. Wypisanki……

  Zlota mysl z sieci blokowej powieszonej na trzepaku…

  To kolejny powód, dla którego idea postępu jest niebezpieczna – postęp jest nie tylko kruchy, ale może także podważać sam siebie.”

  Wyławiam perełki z wypowiedzi gwiazdy blogu…Mowi wylawiana Na marginesie.

  Ja oczywiście rozumiem sedno problemu – skostnienie i dogmatyzację akademickich środowisk.
  A w dodatku nieuzasadniony optymizm co do przyszłości. I z tym ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem optymizmu bym się zgodziła.

  W naturze ludzi jest baczne obserwowanie tego co się dzieje u sąsiadów, a zapominanie własnego postepowania. Dlatego świadkowie odgrywają ważną rolę przed sądem.

 77. @tejot
  4 kwietnia o godz. 11:18
  Napisz, ale tylko prawdę, zaszczepiłeś się już?

 78. Czy szczepienia prowadzą do przyzwoitości… dlaczego katolicy wybierają szczepionki z rąk świeckich oparte na wyciągu z aborcji… stanowiących sąd nad Chrystusem… Tak sobie myślę prywatnie… chrześcijaństwo nad Wisłą rozdarte jest między pochodem 1- majowym, a procesją ma przyszłość… co ogłosił Michnik…

 79. geozak
  4 kwietnia o godz. 4:33
  Na froncie demokracji w USA …?
  Pisałem ,ze ostatnie ewyboryu Prezydenta USA to moim zdaniem oszustwo i pierwszy raz widząc jak to przebiega nie brałem udziału w głosowaniu.
  Legislatura w stanie Georgia ustaliła prawo wyborcze aby wyeliminować oszustwa

  Hihihi

  Aleś się wstrzelił, podziwiam timing (to chyba dzięki twojej edukacji).

  Dla reszty państwa: z powodu jawnego rozboju wyborczego republikańskiego gubernatora: Brian Kemp, finał Super Bowl został anulowany. Straty rzędu 100 milionów dolarów.
  Stratya w dochodzie szacowana na 100 miljonow dolarow.

  To musi mocno swędzieć Trumpowskich świrów.

  Jeszcze jak posadzą bossa, to mniam, mniam.

 80. Drugie wrażenie po „dotarciu” ..
  Bezobjawowy przebieg przebywania na oddziale enpassovid 21 to bujda na resorach . To oddział z ciężkimi powikłaniami . To „cos” na sam przód atakuje głowę i wszystko co w niej się ostało . Takich oddziałów .. eeetam !
  Polska to jeden wielki oddział z powikłaniami bezobjawowymi bo na tym specyficznym „bezobjawowym” tle-tle słabo je , albo wcale ich nie widać . Potwierdza się , ze z nosa do mózgu blisko i „mieć nosa” znaczy to samo co kiedyś (dawniej) a poprawia słuszność tamtej intuicyjnej decyzji

  Z pod wywiadu z prof medycyny po przejs ..ciu
  rastablaster
  godzinę temu

  co się dzieje za śluzą dobrze widać na licznych filmach zamieszczonych w internecie. wesołych świat, ale idziecie ku… siedzieć.

  2pornot2p
  godzinę temu

  Dusić to zacząć można po lekturze polskojęzycznej prasy nieustający terror covidovy i terror przedsiębiorców, którym rząd dał za mało powstaliście by zniszczyć państwowość polską i metodycznie dokonujecie dzieła zniszczenia.

 81. Można się domyślać skąd wzięło się dawne (?) bo intuicyjne polewanie pacjentów w drugim dniu

 82. @Bar Norte
  3 kwietnia o godz. 23:03

  „A nie pisałem, że oparcie polityki głównie na propagandzie, w tym przypadku sukcesu, ma krótkie nogi?”

  Odwrotnie. Ma bardzo długie nogi. Dotychczas takie „środki wyrazu” jak przepraszanie czy przyznanie się do błędu nie wchodziły w grę, bo oznaczały słabość. Pozostawiono je na naprawdę trudną sytuację. Teraz zacznie się bicie piany o tym, jak „wszyscy popełniamy błędy, ale oni przynajmniej się przyznali, przeprosili, nie to co Tusk i Platforma”, a za kilka dni w sondażach okaże się, że PiS nadal ma mocne 35%.

  Propaganda PiS w ciągu ostatniego roku sprawiła, że „betonowy elektorat” PiS nie tylko się powiększył, ale stał się jeszcze bardziej fanatyczny. Jak powiesz takiemu, że PiS nie potrafi ogarnąć nawet systemu szczepionek, to Ci odpowie: „ale dzięki temu setki tysięcy młodych ludzi zaszczepiły się wcześniej”.

 83. @Bar Norte

  Przejrzałem Twittera. W TVPiS za bałagan ze szczepionkami obwiniają Hołownię, który „wykorzystał błąd w systemie, zaszczepił się i jeszcze się tym chwali”. W Rzeszowie, gdzie PiS walczy o „przejęcie” samorządu, wczoraj szczepili każdego chętnego w… centrum handlowym. Ustawiła się długa kolejka ludzi, każdy został zaszczepiony bez względu na wiek.

 84. Front jeszcze szerzej , Polska na dwa fronty..
  Co jest po drugiej stronie tego atakującego frontu skoro ten obronny jest gdzie indziej albo go nie ma bo jest tylko jeden a do tego gdzie indziej . Trzeba szukać w bibliotekach ale czy one są otwarte…?
  Cywilizacja bibliotek to jakaś obca czy nasza , życzliwa cywilizacja ?.
  Życzliwy Front Obrony Bibliotek powinien być trzeci w kolejce do otwierania ..

  „Mój śp. brat powiedział, że cywilizacja chrześcijańska jest najbardziej życzliwą ze wszystkich, jakie powstały. Ta cywilizacja jest dzisiaj atakowana, ale można ją obronić. (…) Front obrony może zwyciężyć. Dziś istnieje tylko jeden front: tych, którzy tę cywilizację atakują. Trzeba budować ten drugi front w Polsce, ale też szerzej: w Europie, a nawet jeszcze szerzej – powiedział wicepremier ds. bezpieczeństwa.”

 85. remm

  Przeprosiny/nieprzeprosiny Morawieckiego nie były adresowane do „żelaznego” elektoratu PiS, bo jak sam zauważasz on każde posunięcie rządu traktuje jako sukces. W tym przypadku media obsługujące ten elektorat owo wystąpienie premiera pomijały albo jego przesłanie jeszcze bardziej rozcieńczały.
  Morawiecki wystąpienie wielkanocne adresował natomiast do tych wyborców PiS, do których zaczeło docierać iż jego rząd poniósł kleskę w walce z epidemią. W tym przypadku „nocna zmiana” miejsc w kolejce do szczepienia przelała najwyraźniej na tyle czarę goryczy, że premier zdecydował się na dyskretne posypywanie głowy popiołem. Tyle tylko, że nie jest mniejszość stanowiąca elektorat „żelazny” PiS ale dominujaca grupa. Pisałem ci kiedyś, że to jest tzw elektorat transakcyjny o bardzo konkretnym podejściu do rzeczywistości więc nie ma powodu przypuszczać, że gesty typu zawoalowane przeprosiny mają na niego wpływ.

  Natomiast podniesienie w przekazach dnia sprawy wyszczepienia poza kolejką mnicha Hołowni jest logiczną konsekwencją sugestii plynących ze strony prawicy (np red Warzecha). że „nocna zmiana” w kolejce do szczepień miała pozwolić wtajemniczonym ze srodowiska rządowego, ktorzy nie spełniali kryteriów wiekowych na ekspresowe skorzystanie ze szczepień.

  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/szczepienia-warzecha-kto-wiedzial-co-sie-dzieje-i-skorzystal-komentarz/42er0d7

  Ponieważ ta sugestia obiegła cały kraj zastosowano klasyczną obrone przez atak.
  Miejmy nadzieję, że to tylko mnich się tak podłozył.

  Do sprawy szczepień w Rzeszowie się nie odniosę bo nie znalazłem jej potwierdzenia.

 86. olborski
  4 kwietnia o godz. 13:35
  Front jeszcze szerzej , Polska na dwa fronty..
  Co jest po drugiej stronie tego atakującego frontu skoro ten obronny jest gdzie indziej albo go nie ma bo jest tylko jeden a do tego gdzie indziej . Trzeba szukać w bibliotekach ale czy one są otwarte…?
  Cywilizacja bibliotek to jakaś obca czy nasza , życzliwa cywilizacja ?.
  Życzliwy Front Obrony Bibliotek powinien być trzeci w kolejce do otwierania ..

  „Mój śp. brat powiedział, że cywilizacja chrześcijańska jest najbardziej życzliwą ze wszystkich, jakie powstały. Ta cywilizacja jest dzisiaj atakowana, ale można ją obronić. (…) Front obrony może zwyciężyć. Dziś istnieje tylko jeden front: tych, którzy tę cywilizację atakują. Trzeba budować ten drugi front w Polsce, ale też szerzej: w Europie, a nawet jeszcze szerzej – powiedział wicepremier ds. bezpieczeństwa.”

  Mój komentarz
  Ten bełkot o froncie obrony, to paranoiczne – atakują nas, brońmy się, to kwintesencja myślenia Jarosława Ka o świecie.
  To bańka, z której on nigdy się nie wydostanie.
  TJ

 87. Życzliwy k….cie (takie głosy tez są ) męski i łagodne brzmienie

  https://www.youtube.com/watch?v=GStdIzreUyM

 88. Cywilizacja najbardziej ze wszystkich , życzliwa . Czym jest cywilizowana życzliwość
  dawniej nazywana anonimowa ? ( Wasz życzliwy z poważaniem )

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26949128,lekarz-bartosz-fialek-wezwany-do-rzecznika-odpowiedzialnosci.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg3

 89. (??)
  Pełno nas a jakby nikogo nie było … zalatuje żurem z jajami
  ( wielkie żarcie .. google podpowiada – farcie )

 90. @Bar Norte 4 kwietnia o godz. 13:56
  Gdzieś wyczytałam, że PiS-owi wyszło w sondażach, że ich wyborcy pragną pokajań.
  To chyba @remm lansował na blogu tezę, że PiS fachowo posługuje się sondażami.

 91. @olborski 4 kwietnia o godz. 15:24
  Niektórych nawet wymiotło z samego rana…

 92. Z @Salto Mentale zostały tylko nagłówki. Których zupełnie nie mam ochoty otwierać.

  Ciężkie jest życie jelenia z czkawką! Bo jeleń chodzi po rykowisku i ryczy, bo ma ciężkie życie.
  Tak bardzo chciałby błyszczeć, ale tylko mu się odbija… nie do końca przeżutym cudzym tekstem.

 93. Sto’ł jeszcze nie gotowy wiec zmieszczą się zwroty literackie , Kurski i Pawłowicz w dziale
  Kultura Życzliwej Cywilizacji
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,26947340,kurski-pawlowicz-i-jakimowicz-odpowiedzieli-na-patoreakcje.html#e=RelRecImg6

 94. @guzdra 4 kwietnia o godz. 6:22

  Ja nie kwestionuję tego, co przeżyłeś. Ale nie wymagaj, żeby to rozumiała.
  Meandry twoich refleksji niech pozostaną do końca niezgłębione.
  Taką blogową formułę wybrałeś, więc się nie dziw.

  @Abo wrzucił na LA – chyba własne:

  Jesień życia, jak garść opadłych liści
  Lub kilka zwiędłych marzeń bez pokrycia.
  Jak dobrze trwonić czas w jesiennym parku.
  Późną jesienią życia.

 95. @olborski 4 kwietnia o godz. 16:27

  Komentarz pod tekstem:
  Pawłowicz oceniająca czyjąś urodę, Jakimowicz załamujący ręce nad upadkiem moralności i dobrych manier, a wreszcie Jacek Kurski „robiący” za autorytet w dziedzinie dobrego smaku i poziomu etycznego, to naprawdę kabaret rodem z Monty Phytona. Choć w wydaniu, zdecydowanie przaśno – buraczanym.

 96. @adam100 4 kwietnia o godz. 11:02

  Skoro “got married”no to rzeczywiście…

  Ale tak w ogóle to jest wierszyk o znikaniu.
  Politically incorrect. Podoba mi się!

 97. Na marginesie
  4 kwietnia o godz. 16:41

  dzisiaj słowo „nigger” jest zabronione, ale my jeszcze wychowani na „murzynku Bambo” 😉

 98. Wypisanki na poziomie blokowiska…..

  Zakochana w liczbie mnogiej nie dodaje majestatu….

  Będzimy dalej tolerować przyjemniaczka?

  Ponizej poezja blokowa z Obdachu, pardon z Obciachu….

  Telegram!!!
  Dbaj o środowisko.
  Stop
  Jak nie masz co zrobić ze stojącymi skarpetkami.
  Stop
  Wsadź je w dupsko.
  Stop
  Jak dożyjesz, to natura będzie tobie dankbar.
  Stop

  Dlaczego blokowa maniaczka informacyjna powiela to, co jest prezentowane w mediach kazdego dnia?

  Jeszcze wspomnę o aktualnej sytuacji w US…..

  Nastepnie w stylu demobilu z demobilu….

  Ja dużo pisałam na tematy, które pan porusza. Wszystko jest na blogu zarejestrowane. Jeżeli interesują pana te sprawy, to proszę ich poszukać. jest tego dużo. Zazwyczaj podaję źródła i w przeciwieństwie do pana opieram się na rzetelnych źródłach, po czym sama wyciągam wnioski.
  Pan natomiast słucha trującej propagandy.
  A to nie świadczy o człowieku myślącym pozytywnie.

 99. Wypisanki z Blot……

  Jeden z glosow z blokowiska….

  Nie tylko ja jestem zdziwiona ze ekstremisci tak łatwo weszli I poruszali sie po terenie Capitol building.

  Dlaczego fan Stürmera nie jest myslacym czlowiekiem….

  Dla myślącego człowieka to była manipulacja obliczona na to, by tej zadymy nie tłumić i potem móc obciążać winą za to Trumpa.
  Mój komentarz
  Legat, pominąłeś w swoim kalendarzu zdarzeń najważniejszy fakt. Trump nie wezwał w środę 6 stycznia poprzez media swoich zwolenników do wycofania się z Kapitolu. Trump wykonał tę czynność dopiero następnego dnia – w czwartek i to dopiero wieczorem, gdy już nie było do czego wzywać.

  Trzypotrzy…..

  Tak, przed stanem wojennym w Polsce tłuszcza coraz bardziej czuła się bezkarna i zaczęło się marzyć zeby stać się nowomodnymi Janosikami i ludzi mordować. Samosądy już się zaczęły odbywać.

  Kolejna ahistoryczna wycieczka w bloku…..nie w blogu…przy okazji wyborcow w USA

  Gubernator Frank jest dobrym przykładem uwiedzenia przez idola, całkowitego poddania się glorii przywódcy.

 100. Niska jakosc pisanek swiatecznych….blokowisko goruje, zeby nie bylo….

  Analiza jak Row Marianski….

  Jestem zwolennikiem pogłebionej analizy socjologicznej i poglądu, że istniały realne problemy społeczne, które Trump proponował radykalnie rozwiązać.

  Intermezzo emeryta mogacego zarabiac 10.000€ netto w Berlinie…

  Znakomicie pamiętam czerwiec ’76 kiedy to tłum wtargnął do gmachu komitetu.

  Facet lubiacy plaze nie opuszczam retoryki Stürmera…

  Po chwilowym zamieszaniu, sprawa „Kryształowej Nocy” na Kapitolu zaczna się chyba wyjaśniać…

  Niektorzy traktuja powaznie blokowisko i Na marginesie…

 101. Gluten daje się we znaki
  Mortadela sika w krzaki.

 102. Teraz to już bez pudla. Bullseye, yeeee

  Ty trąbonie otrąbiński, ty bucolu bucoliński

 103. Na LA felieton @zaka o dwóch sprawach: o “niewygodnej rocznicy” polskiej konstytucji marcowej (której właściwie nigdy nie wprowadzono w życie) i śląskiej tożsamości. Ciekawe. Przy okazji przypominam, że zięć naszego Gospodarza jest Ślązakiem.

  @BWTB 4 KWIETNIA 2021 18:40

  Tak, w większych śląskich miastach z przewagą napływowego żywiołu polskiego, dawni mieszkańcy chowali się ze swoją tożsamością za językiem, a i tak jak w przypadku twoim, nie udało się na szczęście. Wojciech Kuczok, twój sąsiad z sąsiedniego Chorzowa napisał, że jego rodzice zrobili wszystko, żeby wychować polskiego nacjonalistę, co przy pomocy szkoły prawie się udało. Prawie jednak powiodło się tak jak w tej reklamie czegoś tam i Wojciech wybrał śląskość. Ja już nie piszę o narodzie śląskim i żadnym innym, ponieważ wyleczyłem się z tego tak jak z religii. Owszem, jak ktoś chce może sobie być narodem, ale ja nie, bo to jest tak jak z bogiem, a to na tym blogu wiadomo, więc nie muszę tłumaczyć. Spodobał mi się ostatni felieton Twardocha w GW (przeczytałem w supermarkecie za darmo), w którym on ten problem zdefiniował tak jak ja to czułem i czuję. Otóż moja ojczyzna jest w miejscu, które znam z tego, że chodzili po nim moi przodkowie, a teraz kryją ich tam mogiły i czasem wskrzeszamy ich wspomnieniami. Też żałuję, że nigdy nie zebrałem tych łosprowek(opowieści) w jakimś hefcie (notatnik), bo teraz już prawie wszystko przepadło. Nie wszyscy jednak to przespali i dzięki ich ogromnemu wysiłkowi możemy mieć wyobrażenie złożoności życia tych naszym przodków. Zrobił to w „Kajś” (gdzieś) Zbigniew Rokita, który odkrył swoje korzenie o przelał to na karty książki.
  Zbliża się kolejny spis powszechny, w którym tym razem trzeba się nagimnastykować przy rubryce NARODOWOŚĆ. Chcąc nie chcąc muszę ją wpisać choćby tylko po to, że podkreślić swoją odmienną od polskiej tożsamość.

 104. I dalej przy okazji: najlepsze życzenia. Dla Gospodarza i wszystkich blogowiczów.

 105. Израиль за неделю / 03.04.2021
  RTVI Новости
  https://www.youtube.com/watch?v=-Ro3q2PV8KI

 106. Na marginesie

  „To chyba @remm lansował na blogu tezę, że PiS fachowo posługuje się sondażami.”

  To prawda, remm ma rację.
  Nie skąpią na sondaże i inna analitykę. Tak więc teoretycznie rzecz biorąc powinni mieć jasny obraz sytuacji w której się znaleźli.
  No ale z interpretacją i praktycznym wykorzystaniem tej wiedzy bywa różnie.

 107. HUBERT HURKACZ !!!

 108. Tego powinien wysłuchać każdy:
  https://www.youtube.com/watch?v=1cpZ-lMXC-o
  Trzeci apel naukowców i lekarzy o wolną debatę o COVID 19 i obronę Polski przed interesami koncernów

 109. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/lech-walesa-mowi-o-kosciele-i-ksiezach-padly-mocne-slowa/b8zzhfg
  Nauczmy się cieszyć chwilą, w której żyjemy. Jak miałem 10 lat, chciałem oglądać filmy od 18 lat. A teraz mam 77 lat i chciałbym latać jak wtedy, gdy byłem młody. Źle czytamy wyzwania czasu.

 110. Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista, wygrał prestiżowy turniej w Miami; po drodze pokonał kilku tenisistów ze światowej czołówki. To następny sukces po zwycięstwie Igi Świątek w ub. roku w Paryżu. Czas, żeby tenis w Polsce przestał być „prywatną inicjatywą” i otrzymał większe wsparcie, trafił do szkół, żeby powstały tenisowe „orliki”. Brawo HU-HU!

 111. „Czasy, powtarzam, będą interesujące. Może nawet ekscytujące, ale to jest czas wielkiej nadziei” – prezes JaKa

  I dobrze, tak trzymaj. Bo nudą wieje z PiSlandii. Nieustanne rechrystianizacje i podobne inscenizacje. Ile można.

  Czy on tak bredzi, najadł sie jajec i innych zbuków i plecie, bo od dawna nie przemawiał do ludu bozego w sprawie bezpieczeństwa kraju.

 112. Huby na korcie jest malo ulanski, taki delikatny, niemal bezbarwny. Ale skuteczny i to sie liczy. Brawo!!!

  Agnieszka Radwanska w Miami triumfowała w 2012 roku, w finale pokonała Szarapową. To był porywający mecz.

 113. Pisanki…..

  Ktos sie skarzy…

  Nie ma M-a-u-r-o R-o-s-s-i, zabrakło geozaka, to na kimś innym musi się skrupić. Rozumiem Bar Norte, nie mam nic przeciwko tejotowi, ale przecież stronię tu od kobiet jak najdalej, a @Na marginesie próbuje za wszelką cenę mnie dobić. Niedoczekanie.

  Oswiecona tym razem wolami…

  Dodam tylko, że do tego singapurskiego raju nikt mnie nawet wołami nie zaciągnie…
  ale poczytać można, czemu nie.

  @Adam – z początku nie wierzyłam, ale chyba masz rację co do @legata. To ziobrysta.

  Na marginesie…tym razem o prymitywnym klamstwie 404.

  Dlaczego 404 ponizej klamie?

  Bezrozumny bredzi….

  O doborze autorów oraz o treściach publikowanych w mediach decyduje tylko ten, albo raczej jego percepcje rozumu, kto chce w mediach mieszać
  I jestem o tym w 100% przekonany. Z autopsji

 114. Prymuska pisankowa….

  Rozmnozona Na marginesie…

  No to trzymamy Pana za słowo!

 115. Wściekły bełkot na przemian ze skamleniem…
  Palant “pragnie od kobiet jak najdalej” ale ale plącze się po blogowisku i ryczy.
  Żałosna postać.

 116. Zmęczony jeleń na rykowisku…
  https://www.youtube.com/watch?v=CXTSHcdKUlg

 117. @teo 4 kwietnia o godz. 22:59
  Na razie eksportują wolski burdel do Kanady.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26949632,kanada-pastor-polskiego-pochodzenia-wyrzucil-policje-z-kosciola.html#s=BoxOpImg8

  Wybrany komentarz:
  Zaczynam podejrzewac, ze w Wolsce klechami, obojetnie ktorego wyznania, zostaja sami psychiczni, a potem jeszcze ich w swiat wypuszczaja. Niezla reklama.

 118. Szczepienie Hołowni przypomina łowienie ryb w mętnej wodzie… Tak sobie myślę prywatnie o politycznym mąceniu wody… ale jak dają…

 119. Kto namalowal te pisanke?


  Nie ma M-a-u-r-o R-o-s-s-i, zabrakło geozaka, to na kimś innym musi się skrupić. Rozumiem Bar Norte, nie mam nic przeciwko tejotowi, ale przecież stronię tu od kobiet jak najdalej, a @Na marginesie próbuje za wszelką cenę mnie dobić. Niedoczekanie.“

 120. Pisanki…

  Myslicielka …

  Skoro już wszystko jasne wydaje się….

  Jasne czy wydaje sie…Na marginesie za maz.?

  Perelka Na marginesie…

  A Trumpa nie chce nawet jego własny bank

  Montaigne‘owa,

  Pisia “oskarżycielka posiłkowa” (co zostaje po siłku? – humor zeszytów)
  Wystąpiła na rozprawie w majtkach… na pysku

 121. Pisanki…

  Jedno jest pewne. Dyskutować powinniśmy, nie oczekując zawsze zgody od interlokutora, ale obrzucanie go obelgami zamiast rzeczowej dyskusji jest czymś, czego nie mam zamiaru nazywać po imieniu.

  Bezrozumny za wszystkich….

  My wszyscy mamy jednakowe prawa, bez różnicy na kolor skóry, wyznania, oraz wskaźnika IQ.
  I od wyznaczania co komu i ile wolno jest ustawodawca

  Montaigne‘owa…

  Ja znam Zenka M. tylko jako medialną kwintesencję przaśnej muzyki.
  Żadnych innych skojarzeń z nim nie miewam

  Olowiana mysl 404

  Noc kryształowa; napaść na obywateli na bazie rasistowskiej.

  Mysl nastepna…

  W tym wypadku macki czy głowy, to prawie na jedno wychodzi
  jedne i drugie odrastają.
  Tak jak Herkules nalezy zatrudnić tych, co „gorącym żelazem” będą odcięte miejsca przypalać.
  W przeciwnym razie grozi kompletny autokratyzm w Ameryce, z której „dobry” przykład rozejdzie się jak smród po świecie

 122. Są dekady w życiu ludzi, które ulegają zapomnieniu, i inne co pozostają na zawsze.

  „Świat w kolorze nadziei” piosenka Alicji Majewskiej z 1997 roku uleciała z pamięci, a dekada Edwarda Gierka stale na podium.

  Dekada sukcesów polskich tenisistów jak najbardziej pożądana

 123. Przepraszam więżniów Guantanamo za obojętność świata… Tak sobie myślę prywatnie o hipokryzji tzw. zachodniej cywilizacji przeżywającej groch pod siennikiem Nawalnego…

 124. Saldo m. z koszem pisanek wielkanocnych. Ale jaja!

 125. Wiśnie kwitną w Japonii.
  Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich pozostało 109 dni.

  Konkurs toczenia jaj. Wygrywa to jajo, które pokona najdłuższą trasę. Saldo m. ma szansę

 126. Szczepienie Hołowni może się okazać pisowską prowokacją… Tak sobie myślę prywatnie o… nie wódż nas na pokuszenie… a gdzie rewolucyjna czujność…

 127. Hołdys o Jarosławie Ka:
  „To jest jednak niesamowite, że w XXI w., gdy ludzkość ma dostęp do wszelkiej wiedzy i chce lecieć na Marsa, jest taki facet, który ma kręćka, żyje paranoją, toczy urojone wojny ze zwidami, amebami, lewactwem i nauką, dowodzi, że ma pusty łeb – i jest tu wodzem. Co jest nie tak? – napisał.”

  Jest coś nie tak.
  TJ

 128. Wiśnie kwitną w Japonii.
  A w Polsce ujawniła się nowa( nowo-swiatowa ) życzliwa cywilizacja guzików .
  Życzliwych pętelkom . CGŻP *( cygyżep )

 129. @tejot
  5 kwietnia o godz. 12:56
  No kuźwa, jestem zawiedziony, a gdzie „mój komentarz”?

 130. Cywilizacja Kapusty – opty-malnie Cywilizacja Życzliwa Kapuście CKŻ * ) (cyżyka)
  https://www.youtube.com/watch?v=RdLPKl2a4mo

 131. CŻK
  System rejestrowania cywilizacji się zawiesza ( od tłoku przy wejściu ) i nowe rejestrują się psim swędem

 132. Warto wiedzieć
  Aktualna lista rankingowa tenisistów
  1. Djokovic Novak – Serbia
  2. Medvedev Danill – Rosja
  3. Nadal Rafael – Hiszpania
  4. Thiem Dominic – Austria
  5. Tsitsipas Stefanos – Grecja
  6. Zverev Alexander – Niemcy
  7. Federer Roger – Szwajcaria
  8. Rublev Andrey – Rosja
  9. Schwartzman Diego – Argentyna
  10. Berrettini Mateo – Włochy
  11. Bautista Agut Roberto – Hiszpania
  12. Shapovalov Denis – Kanada
  13. Monfils Gael – Francja
  14. Goffin David – Belgia
  15. Carreno-Busta Pablo – Hiszpania
  16. Hurkacz Hubert – Polska
  17. Dimitrov Grigor – Bułgaria
  18. Fogini Fabio – Włochy
  19. Raonic Milos – Kanada
  20. Garin Christian – Chile

 133. Is nic z tego.

  Saldo nie ma najmniejszych szans na udział w wyścigu. To zwyczajny zbuk – – > zgniłe jajo 🙂

  Inni go tutaj określają jako wydmuszkę, pustą skorupke. Ta też nie może startować ze zdrowymi jajami.

  Pozostają mu jedynie parazawody dla niepełnosprawnych 🙂

 134. Japonki Ena Shibahara i Shuko Aoyana w finale debla turnieju WTA w Miami na Florydzie (USA) 4 kwietnia 2021 roku (wczoraj) pokonały duet amerykańsko-brazylijski Harley Carter i Luisę Stefani w setach 6:2, 7:5.
  W półfinale Japonki pokonały parę polsko-amerykańską Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands 3:6, 7:6 (4) i 10:2 w super tie-breaku. To był bardzo wyrównany mecz i gdyby nie chwilowe załamanie Polki świętowalibyśmy podwójne zwycięstwo

 135. tejot

  „Jest coś nie tak.”

  🙄

  A co polityk musiałby zrobić, aby zadowolić wszystkich?

  Myślę, że to wcale nie jest takie proste. 🙄

 136. Pisanki….

  Zyta upomniana slusznie przez Passenta…

  A Pani dlaczego insynuuje, że jest inaczej i miesza do tego rząd?
  Jeżeli chce Pani pisać o sprawach prywatnych, to proszę się przedstawić, a nie chować za Nickiem.

  Na marginesie slabnie….

  A najgorsze, że zamknęli siłownie! I to w dodatku bez żadnego trybu.

  Spacerowe zycie emerytki….

  Czytaj: na spacer wolno nam wychodzić. A już myślałam, że trzeba będzie pożyczać psa…

  Intermezzo ze stawu….nie kolanowego, tylko bajorka Zabki..

  Nie chciałabym żeby odeszła z blogu niedoceniona.

  Pytanie dnia i nocy Wydrwideba

  Czy Gajowy jest obrzezany?

  Oblakana (od oblych lak) 404 oglosila sie sedzia ostatecznym…

  A ta menda już dawno w więzieniu powinna gnić, a nie na ławach poselskich popierdywać.

 137. Wypisanki swiateczne….

  GajowyM.

  idzie duktem 404 i Zabki oraz IS; powtarza znane i powtorzone…

  Poetycka marginalnie…
  Zboczenica czyli Jaja Smrodek

  Naczelny epidemiolog Rzeczypospolitej napisal….mg miligramowo, pardon filigranowo….

  Głupota piszacych nigdy nie przynosiła i nie przyniesie dobrych skutków.

  Kolejna perelka, kolejnego mysliciela blogosfery…o lotnisku….

  Jeżeli przesądzają cele wojskowe to należy się głęboko zastanowić

 138. Pisanek….z Blot kolo Berlina… w Berlinie pada snieg…

  Deckellloser repetuje….

  Tutaj już przed paroma dniami ogłosili, że żaden bachor w tym roku nie pozostanie siedzieć w tej samej klasie.
  Super!

  Tutaj, to znaczy w ilu Krajach Federacji?

 139. Wypisanki swiateczne z 10.000€ miesiecznie netto?

  Zabka o kobietach….nie wyszlo jej…

  przypuszczam że pytanie było spowodowane…………….. w najgorszym przypadku kobiecą ciekawością.

  Przodowniczka nauczycielka narodowa…

  Do niektórych ludzi edukacja z trudem dociera, ale trzeba próbować. Policja, prokuratura i sądy nie wystarczą. Moim zdaniem najlepszy byłby dobry przykład, a widzę tylko działania skrajne.

  Niepoprawny Wydrwidab…madry chlop bez „komisniakow“…

  A głupia baba w przychodni ma zasadniczo to samo zadanie….

  Przepraszam tych, o ktorych zapomnialem, celowo, badz przypadkowo…celowo z sympatii, badz antypatii……

 140. Pisanka…

  Co ten Deckelloser oglada…

  Była zawsze perfekcyjnie zrobiona niczym Barbie puppe. Tutaj w telewizorni wiele prezenterek kopiowały ją z mniejszym bądź większym efektem.

  Metalowa mysl…

  jestem z wrażeniowcem, czyli „impresjonistą

 141. Wypisanki…..lustereczko…

  Oswiecona….

  Wszelkie takie rzeczy, które zagrażają demokratycznemu współistnieniu powinno się natychmiast na bieżąco wyciągać na światło dzienne i piętnować.
  W przeciwnym razie marny nasz los.

  Zamiast kontynuowac stek bredni o Coronie zabral sie facet za temat nieco trudniejszy, efekt podobny…

  Poprawność polityczna w Polsce nakazuje uznawać antysemityzm za fakt i zabrania krytykowania żydów i podawania w wątpliwość ich semickiego pochodzenia.

  jak tam u Ciebie z logika w wyrazaniu prostych mysli?
  skracam troche i lekko parafrazuje:
  ‚poprawnosc polityczna wymagajaca, by nie pisac krytycznie…., o antysemityzmie…’
  ‚Szostkiewicz, mimo ze nie ma przodkow zydowskich… broni glupoty jaka jest antysemityzm..’
  W glowie sie kreci….

  Nieszczesna nie moze zapomniec Dmowskiego i wlasnych bredni….kazdy kuma, o czym potrafi….

  Zastanawiam się co robi na polskich blogach tak nienawidząc Polaków jako naród –
  sadomasochizm?

 142. Mortadela z Biarritz rodem
  z polskim bratał się narodem.
  Walka była na bagnety
  w sukurs przyszły mu kobiety
  i ożenił się z rodowodem.

 143. Rudimentarna Mortadelada
  pelegryniczne ****, dosiada

 144. https://www.youtube.com/watch?v=cZJYIB-xVDc
  !!! MASZ ZAKŁADAĆ MASECZKĘ JEB**!” W SKLEPIE + PAN PRÓBUJE WŁĄCZYĆ MYŚLENIE !!!

  Łukasz S
  28 minut temu
  Tak właśnie wygląda typowy pisowiec kowidiota

  Michał Ketman
  13 minut temu
  każdy kto ma broń powinien takiego idiotę odstrzelić dla przykładu w obronie własnej ; i nie wzywam do przemocy tylko do korzystania z prawa do samoobrony co nam gwarantuje prawo i konstytucja Amen

 145. @bezdomny
  5 kwietnia o godz. 14:15
  tejot
  „Jest coś nie tak.”
  …………………….
  Nie tak, to JAK?

 146. Wypierdek Mamuta to zarażający troll Putina ?
  Czy zarażony płaskoziemniak?

  Mortadela wie, ale nie powie.

  ***** ***
  kupuj u swoich

 147. Ciesząc się z sukcesu Hurkacza w Miami, należy jednocześnie pamiętać o poniższym:

  Mistrz Miami Open 2021 odejdzie z nagrodą pieniężną w wysokości 300,110 dolarów, a zdobywca drugiego miejsca otrzyma 165 000 dolarów. To spadek o odpowiednio o 77,96 proc. i 76,21 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

 148. @hetajr 5 kwietnia o godz. 16:29

  Materiały budowlane w Kanadzie zdrożały 4 i 5- krotnie. Zwyczajna “two by four”, czyli drewniana żerdź, kosztuje nagle pięć razy więcej. Ceny domów… do przewidzenia. I to dopiero początek… przewartościowań.

 149. @adam100 5 kwietnia o godz. 15:16

  Wierszyk w sam raz, ale jaka kobieta?
  Przecież to jeden z tych gejów, którzy patologicznie nienawidzą kobiet.
  Są tacy. Większość z nich w sutannach, to fakt.

 150. Na marginesie
  5 kwietnia o godz. 16:58
  @adam100 5 kwietnia o godz. 15:16
  Wierszyk w sam raz, ale jaka kobieta?

  Czego się nie robi dla rodowodu 🙂

  a jak jeszcze można ut(d)ka ć Limeryk, to dopiero.

  Długo skrywana tajemnica
  https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specjalne/7,174513,26933980,stanislawa-walasiewiczowna-najwieksza-tajemnica-najszybszej.html

 151. Jeszcze trwa w TVP2 Koncert Wielkanocny „Cud Życia”. Andrea Bocelli z synem Matteo z towarzyszeniem Zespołu Wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej wspaniałym wykonaniem uświetnili tegoroczną Wielkanoc. Premiera koncertu odbyła się wczoraj w Warszawie. Zastanawiam się co to za piękna sala koncertowa. Może kto wie?

 152. Pomimo szczepienia, na wiadomo co, które to, jak widać, nic nie dało, a musiało mieć wpływ na wyczerpany organizm, zmarł Wielki Artysta Krzysztof Krawczyk.

  https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/krzysztof-krawczyk-nie-zyje-mial-74-lata/1dptm7f,681c1dfa
  Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Miał 74 lata

 153. gazeta wyborcza z dnia 23 marca 2021:

  „Jakiś czas temu pisaliśmy o niepokojącej ciszy wokół Krzysztofa Krawczyka. Znajomi muzyka wspominali, że od ponad roku nie mają z nim praktycznie żadnego kontaktu. Żona artysty tłumaczyła, że wraz z mężem izolują się w obawie przed zakażeniem koronawirusem. Niestety, nie udało się uciec przed zarazą. Krzysztof Krawczyk ma koronawirusa, o czym poinformował na Facebooku.
  Okazuje się, że szczepienie nie uchroniło Krzysztofa Krawczyka przed zakażeniem koronawirusem. Należy jednak dodać, że szczepionka nie daje stuprocentowej gwarancji, że nie zachoruje się na COVID-19, ale za to chroni przed ciężkim przebiegiem oraz powikłaniami.”

  Koniecznie trzeba jeszcze raz podkreślić, że szczepionka (w tym przypadku Pfizer) „chroni przed ciężkim przebiegiem oraz powikłaniami” – co akurat jest prawdą.
  Bo nie ma powikłań, tylko po prostu się umiera.
  Jeszcze więcej izolacji, jeszcze więcej szczepionek, jeszcze więcej szmat na twarzach…

 154. Hihihi

  Qurwik na fali Mamuta

  i płyną (do Raju?)

 155. Krzysztof Krawczyk niedawno powiedział o drodze do wieczności w którą się wybierał i przekroczył ten próg.
  Wypiłem kieliszek nalewki malinowej aby na tej drodze nie napotkał przeszkód. Niech Mu świecą inne Słońca.
  Do zobaczenia!

 156. Kaczyński;chcemy żyć w społeczeństwie gdzie mężczyzna jest mężczyzną „. Odezwał się 100 % facet, mąż i ojciec…

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 157. W telewizji o tym co rząd obiecał, a czego nie obiecał, co zrobił, a czego nie zrealizował. Chociaż do wyborów daleko już dokonuje się bilansu tych rządów.
  Nie lubię gwałtownych zmian bowiem jest o tym kilka porzekadeł, ale głównie dlatego, że nie widzę nikogo kto da więcej

 158. Wypisanki…..

  Marginesowa teoria spiskowa….

  A skąd ta pewność, że to jego własne opinie a nie, na przykład, odgórnie sterowana antyszczepionkowa propaganda? Pytam nieśmiało.

  Marginesowa mysl….

  Tusk podobno nie wyklucza powrotu do polityki.

  404 bulwarowych wiesci….

  Wyszło na jaw, że Iwanka Trump i Jared Kushner posiadają w swojej chałupie 6 i pół łazienki.
  To pół znaczy, że tylko zlew i kibelek tam jest, bez wanny, czy prysznica.

  Wyszlo na jaw, ze 404 wstydu nie ma i kontynuuje symfonie „marmeladowa“.

  Kolejna zlota mysl….

  dodam, że warto pisać o faktach zdobytych u źródeł prawdziwych, bo informacja rzetelna należy się przynajmniej tym, którzy jej łaknął

  404 w stolowce…

  to też około minutki

  Blogomatolek pisze….

  Zakończmy tą epidemię sami i żyjmy normalnie na drugim swiecie. Pozostaje jeszcze Trzeci Swiat blogomatolka.

  U kucharki z zakladowej stolowki ciagle ciemno…

  żeby narazie wstrzymali się z połowami aż sytuacja się rozwidni

  Zabka o sobie majestatycznie….

  mają ludzi za głupców i na dodatek nie mylą się

  Net to wielkie śmietnisko na którym obok cennych i rzetelnych informacji znajdujemy rowniez macka.g…..

 159. Pisanki…..

  Nowy styl…. co, zamiast….?

  Wyjaśnię nieco o co chodziło z tą krową , co się Nunes tak wściekał

  Nastepnie przejscie do faszyzujacych atrybutow…

  Tak jak w Polsce rozdaje się najwyższe honory państwowe największym gnidom.

  Po jowialne…..szczytowanie 404

  Ale tępy jak but, chociaż rżnie cwaniaka
  (już jakiś czas temu i rżnął tam głupa jak się patrzy)
  Teraz ten dupek sprawuje bardzo odpowiedzialną funkcję w Pentagonie.

  Pytanie zasadnicze….

  Czy w tym kraju jeszcze ktoś tam na górze myśli???

  Oprocz 404 oczywiscie.

  Zastanawiam sie nad rodzajem zenskim od dupka……

 160. Pisanki….

  Tak bywa, gdy Klugschwätzer nie znaja historii Berlina…

  Kennedy nigdy nie mówił, że jest berlinczykiem.

  Wwianin bredzi spiskiem jalowym..

  To jest zachodni wpływ na Polskę po 1989 roku. Tu z pewnością nawet niemiecki Tuska nie pomoże

  To bylo najwazniejsze zdanie amerykanskiego prezydenta podczas wizyty w Berlinie…dlaczego najgorszym?

  Najgorszy to jednak byl JF Kennedy
  Ich Bin Ein Berliner

  Ich bin ein Berliner….

  Rede von US-Präsident John F. Kennedy vor dem Rathaus Schöneberg am 26. Juni 1963
  Übersetzung der Rede von US-Präsident John F. Kennedy vor dem Rathaus Schöneberg am 26. Juni 1963

  Alle freien Menschen, wo immer sie leben mögen, sind Bürger dieser Stadt Berlin, und deshalb bin ich als freier Mann stolz darauf, sagen zu können: Ich bin ein Berliner.”

  Bredzacy Obdachloser z pewnoscia o paczku, pozostaje pytanie, z lukrem czy cukrem…..

 161. @ls42

  To Ufficio Primo!!!

  Budynek o który pytasz stoi obok kościoła Świętej Barbary w Warszawie i jednocześnie przy ulicy Świętej Barbary. Formalnym adresem jest Wspólna 62.

  Nigdy nie byłem wewnątrz, ale to miejsce jest mi znane i bliskie.
  Teraz tamte strony odwiedzam gdy korzystam z usług firmy medycznej.
  Przechodzę przy tylnym, służbowym wejściu do Dzisiejszego Teatru Roma, który to ośrodek wrył mi się w pamięć jako Operetka Warszawska.

  Spokojnie, bez zarzutów o przesadę, można mówić, że jest to budynek niezwykły.
  Od początku był we władaniu możnych. Istnieją w Warszawie budynki o podobnej architekturze. O jednym z nich pisałem jako miejscu muzyki też mającym walcowate patio.

  Istnieją w Warszawie powszechnie znane budynki o wielopiętrowym patio.
  Z jednego z nich korzysta dzisiejsza Szkoła Główna Handlowa, a z drugiego korzysta Politechnika Warszawska. A więc znane są one setkom tysięcy Polek i Polaków z bardzo wielu rocznikom.

  Postaci dwóch możnowładców są związane z tym rzeczonym budynkiem:
  Bierut i Kulczyk.

  https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-ufficio-primo-budynek-ktory-moze-zaskoczyc/dg2810y

  Z braku skromności wynika moje oświadczenie: mnie trudno zaskoczyć.

 162. miało być:

  z bardzo wielu roczników

  przepraszam

 163. @ls42

  Ale znasz jednego, który nie da więcej, bo już nie ma z czego.

 164. guzdra
  Kocham Twoją niezwykłą wiedzę.
  Pozdrawiam świątecznie i bardzo dziękuję

 165. Pisanki…

  Prawie dziennikarka bredzi….

  To cenne informacje z pierwszej ręki
  Poza tym to cenne info o sprawach, o których nawet media zagraniczne niewiele wspominają albo wcale.
  Poznawajmy świat wspólnie pomagając sobie wzajemnie.

  Pol zlotej mysli, bez watku spiskowego…

  tym bardziej, że internet jest mi jeszcze potrzebny do ważniejszych celów, jak blogowanie.

  Blisko zapasci…

  oprócz tego i inne sprawy porusza. Na przykład kogo uniewinni, kto zechce przyj sc a lotnisko, żeby z samego ranka pożegnać, itd.
  świetne!

  Odkrycie wiekowe, w poznym wieku….pozostaje kwestia wnioskow….i faktycznej obecnosci przy faktach…

  Czy nie sądzisz, że fakty są podstawą do wyciągania wniosków?
  I że na nich przede wszystkim należy się opierać.
  Nigdy nie twierdziłam, że należy bezkrytycznie wierzyć w słowo pisane, czy też wypowiedziane w TV

 166. budynki o wielopiętrowym patio.

  No, ciekaw jestem tych wielopiętrowych dziedzińców 😀
  Moim zdaniem patio jest we wszystkich przypadkach jednopoziomowe, zazwyczaj parterowe. Co najwyżej otaczające je krużganki mogą zajmować kilka kondygnacji.

 167. Wypisanki Bpgomatolkow i -lek……

  Parapsycholozka w kwiecie sil…..

  Bo Hartmanowi te antysemickie wypowiedzi są potrzebne żeby udowodnić swoje teorie o polskim antysemityzmie z mlekiem matki.

  Podniosla poprzeczke ponad Na marginesie…

  wzorując się na „alternatywnych faktach” mozna powiedzieć: ładna inaczej, albo przystojny i silny inaczej

  pustogłowie nie jest zarezerwowane dla ładnych kobiet,
  O czym nawet na blogu można z łatwościa się przekonać

  Mysli, ze mysli….

  Myślę jednak że do tego nie dojdzie w kapitalizmie wszystko można
  kupić i każdy problem da się jakoś rozwiązać .

  Spisek z przeceny….

  We Wrocławiu usuwaliśmy poniemieckie napisy, a teraz na siłę wszyscy odsłaniają to co zostało spartaczone i tylko zamalowane.
Te poszukiwania przeszłości mają niebezpieczne związki, a może nawet niecne zamiary

 168. @GajowyM.

  W błędzie nie jestem osamotniony.
  Towarzyszy mi ciotka Wiki.

  Patio – wewnętrzny dziedziniec w pałacach, willach i domach …

  Cytat ( nie pamiętam źródła )
  Niech piszą źle lub dobrze. A niech piszą o mnie.
  Realizacji tego życzenia jest tu wiele i niedbaluchom może się mylić kto ousze i o kim.

  @ls42

  Masz złudzenia.
  Moja wiedza mieści się w małej kieszonce zwykle umieszczanej z lewej strony piersi.
  Natomiast jestem namolnie natrętny w odczuciu otoczenia z powodu mego natręctwa szukania.

  Kilkakrotnie opisywałem tu zasłyszany opis różnicy między ekspertem i inżynierem.
  Gdy inżynier ma postawione zadanie, to myśli jak się z niego wywiązać.

  Ekspert nie myśli. Ekspert wie.

  ***

  Przed wstawieniem tytanowej płytki gdzieś między C5 a C6
  ( nie zaglądałem; głowy nie dam ) pani psycholog była zmuszona obowiązkami zawodowymi przeprowadzenia ze mną wywiadu. Przekazała mi swą ocenę mej życiowej postawy:
  Pan nie jest cierpliwy. Pan jest uparty.

  Do dziś pytam kogo się da, dlaczego chłop się utopił, skoro kaczkom sięgało do połowy. Prawie wszyscy tego nie wiedzą, sądząc po powszechnej irytacji jaką budzi to moje pytanie.

  Pisałem kilkakrotnie: mam psychikę kota włóczęgi.
  Opłacone według stawki dla biednych pół godziny zwiedzania meczetu Cordobie z przewodnikiem to za mało, aby sprawdzić której ściany słońce nigdy nie oświetla.

  Jako uzupełnienie proponuję obejrzenie upuszczenie na podłogę przez zniecierpliwionego króla.

  To nie w patio. Gdzieś kolo Paryża.
  Lud widział i najwyraźniej nie ogarniał.

  https://www.youtube.com/watch?v=6Xl4zNO2V-Y

 169. guzdra
  GajowyM.
  Szczegóły w tym przypadku były dzisiaj mniej istotne. Ważna była poszerzona informacja. Tyle razy byłem na Wspólnej i okolicach, a ten ciekawy obiekt przegapiłem. Być może uda się znaleźć inne tego rodzaju budynki w Europie, ale to zostawiam na później
  PS. Dzisiaj w telewizji kilka niezłych koncertów muzycznych i wspomnienia.
  Do Wrocławia zawitała zima

 170. Erdogan aresztował swoich tureckich Nawalnych w stopniu admirała… Tak sobie myślę prywatnie… jest w roli szatniarza… na tureckim kazaniu… tzw. zachodniej cywilizacji…

 171. Saldo m.
  W czasie wczorajszego koncertu w Warszawie Andrea Bocelli dobrze mówił o Polsce, o Polakach.
  Do szczęścia potrzebna jest cierpliwość i tolerancja, podkreślił.
  Ja też uważam za ważne posiadanie takich zwyczajów, ale bez przesady

 172. @ls42

  Główna bryła przestrzeni wewnętrznej gmachu Szkoły Wyższej Handlowej jest nazywana Aulą Spadochronową. Stare budynki uczelni są wpisane do rejestru zabytków.

  Jak przystało na forum, którego bywalcy bywali i wdzieli rzeczy ciekawe wątek budowli halowych jest mało poruszający i raczej nie jest polityczny.

  Ale otoczenie siedziby(!) Szkoły Głównej Handlowej ma krótki wątek polityczny.

  W 2016 z powodu złego stanu technicznego zburzono budynek „F”, wzniesiony na przełomie lat 70. i 80 XX wieku przy al. Niepodległości 164.

  Na pólkach sklepowych jeszcze były towary różnych asortymentów i nie królował jeszcze na nich ocet. Reglamentacja nadchodziła, ale w medycynie znana była już choroba braku pleców. Nie masz poparcia to do pobliskiej Stodoły na sobotnią potańcówkę nie wejdziesz..

  Świadom byłem, że żyjąc między Wysoczyzną Błońską a Saską Kępą żyję w największym ośrodku osób wysoko postawionych.

  Wiosnę oznajmiało kwitnienie magnolii przed Instytutem Głuchych naprzeciw Komisji Planowania. Do amfiteatralnej sali w jej siedzibie chodziło się na seanse filmowe i nie miały tam zastosowania nadzieje, aby przede mną nikt wysoki nie siadał.

  Musiano mi wytłumaczyć o co chodzi, gdy wjechałem kolejką na Gubałówkę:
  Doznałeś awansu i nie łudź się, że obejrzysz powstanie na Giewoncie.

  Słowa miały coś znaczyć, ale znaczyły nie to.

  Nic nowego pod teraźniejszymi chmurami.

  Nowy Ład Pionokio odłożył.
  Walczy się o zwiększenie dostaw manny z Brukseli.
  Ziobro się upiera, że ta manna ma być poświęcona przez Rydzyka.
  Beata przekazała dobre geny synowi.
  Przeczuł, że zapewnienie dobrobytu pójściem na księdza jest zagrożone zwiększeniem dystansu.

  Tyle niezgłębionych wynurzeń guzdry o profitowym pływaniu kaczek.

 173. guzdra
  5 kwietnia o godz. 20:45
  Ekspert nie myśli. Ekspert wie
  Tego nie wiedziałem. Znaczy, nie jestem ekspertem.

 174. 48 proc. Rosjan: Wyrok w sprawie Nawalnego był sprawiedliwy… Tak sobie myślę prywatnie o woli suwerena… szanujmy…

 175. Szczypta polityki
  Tomasz Siemoniak chciałby polityki przyjaznej.
  Jest zdania, że Michał Dworczyk obarczony jest wieloma obowiązkami i tylu zadaniom trudno sprostać.
  Ogólnie wypowiadał się pogodnie i przyjaźnie.
  W takiej atmosferze mogłaby powstać w Polsce tylko jedna partia wzajemnej życzliwości. Zasoby finansowe wyczerpane. Nie ma się o co spierać. Proponuję partyjny zwrot korzystając z muzycznej twórczości Krzysztofa Krawczyka „MÓJ PRZYJACIELU”
  W tym przyjaznym wiosennym klimacie życzę więcej slonecznych mgnień za oknem

 176. jajko-niespodzianka dla każdego blogu na którym zamieszczam komentarze. Dla UCZESTNIKÓW En Passant temat ciągle ciężkostrawny, tylko dlatego że zaproponowany przez znienawidzoną partię.
  https://www.wprost.pl/kraj/10435836/co-z-piatka-dla-zwierzat-kaczynski-komentuje.html

 177. Dlaczego katolicy nie należą do jednej partii… Dlaczego wspólny bóg nie jednoczy, a raczej dzieli… jego wyznawców… Tak sobie myślę prywatnie… zło tkwi w człowieku od poczęcia… z bożą pomocą… bez prawa do reklamacji…

 178. Pisanka….

  Kopfloser pisze bzdury o Berlinie Zachodnim…emigracji do USA na poczatku lat 80 byla mozliwe li tylko w ramach laczenia rodzin, czlonkowie pierwszego stopnia pokrewienstwa, dzieci tylko do lat 16. Poza tym Bezdomny udaje, ze sie zintegrowal…podziwiam go, ze nie zna polskich sklepow w Berlinie.

  Co do mojej sytuacji w ….
  Wcale nie planowałem tutaj w Berlinie zachodnim zostawać na stałe. Tu można było na początku ’80 lat przyjechać bez vizy i starać się o transfer do Nowego Yorku, miasta marzenia, w moich myślach po roku zrozumiałem, że tu gdzie jestem to jest pępek świata
  Do dziś nie wiem gdzie tutaj są polskie sklepy i kościoły

  Bezdomny nie kuma, bo nie jest zabka. w latach 80 nie bylo dobrej atmosfery dla migrantow w Niemczech. Rosnace bezrobocie, rzady Kohla, ktory powtarzal ciagle, ze Niemcy nie sa kraje imigracyjnym. Wiem, ze bezdomnemu sie nie udalo.

 179. Wypisanki…

  Perelka….

  rondo alla turca (muzyka do łatwej konsumpcji)

  Wrocila Montaigne‘owa nuta…….

  Ein Berliner – przepis kulinarny

  Tylko ze w Berlinie nazywany inaczej….

  Bezdeklowy kompruje…..

  Nie jakiś tam manipulowane Beitragi.

  Okazalo sie, ze nic nie kompruje…z historycznego juz zdania…i bredzi

  berlinczycy mogą być dumni mówiąc, ja jestem berlinczykiem

  We Wwiu epidemia spiskowa….on wie

  We Wrocławiu o czym może nie wiecie zaczynają dominować niemieckie firmy i nazwy tych firm na wielu obiektach się pojawiły. Na ulicach Ukraińcy, nazwy niemieckie, a gdzie Polska?

 180. Wypisanki Bez dna…..

  Gdy Kopfloser klepie „bide“….wprowadza blogomatolkow w blad…

  Już jakiś czas temu klepałem tutaj, że szczepionka powoduje jedynie łagodny przebieg choroby
  Nic więcej nic mniej

  Tempelhoferflughafen ….Tak postrzega swiat paczek bez lukru, a ten swiat to

  Facet nie tylko nie zna niemieckiego, popelnia jednoczesnie bledy rzeczowe, bo wlasciwie nazwa jego „Tempelhoferkopf“ to…

  ….Das Tempelhofer Feld (ehemaliger Flughafen Tempelhof)

  Tanie wino na sztuki….tyki, patyki, guziki….

  10 francuskich merlotów po 4 funty sztuka

  Ponowne odkrywanie Ameryki…w emigranckiej Europie…

  sprobuj starego calvadosu, ktory przez lata dojrzewal w debowych beczkach

 181. Wypisanki…

  Niekumata sugeruje, ze jest wiekszoscia blokowa i trzepaka…

  Być może w ogóle tam nie szczepią, tymczasem większość blogowa domaga się więcej i więcej szczegółów.

  Kumata brutalnie?

  … ale ja temu scierwu putinowskiemu nie ufam tyle co brudu za paznokciem..”

  Pogubila sie z zaprzeczeniem….nie…potrzebnie „nie“.

  Przodowniczka pochodzi ze Slaska…zeby nie bylo…

  A tu psinco

  Ciagle nic nie kuma…

  własne przeciwciała przec wystarczą.

 182. Zeby nie bylo…..

  Przodowniczka pochodzi ze Slaska…zeby nie bylo…
  A tu psinco

 183. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Zum Sturm! Vorwärts!

  Hall of Horror

  Pawłowicz, Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 184. Wszystkie grzechy dzisiejszego prezesa Orlenu

  https://static.im-g.pl/im/9/26948/m26948329,CZARNA-KSIEGA-PIS-OBAJTEK.pdf#S.DT-K.C-B.1-L.1.gruby

  ***** faszystowską partię ***

 185. Wiara czyni cuda… otrucie bez dowodu Nawalnego jest przyjmowane… wybuch w samolocie do Smoleńska już nie… Tak sobie myślę prywatnie… czy katolik Macierewicz może kłamać… chyba nie…

 186. Patio – wewnętrzny dziedziniec w pałacach, willach i domach …

  Eh, nadęty guzdro, nie podpinaj się pod Wikipedię, bo nie na tym polegał twój błąd.
  Patio = (niewielki) dziedziniec, taras wewnętrzny bez dachu
  Oczywiście.
  Ale nie wielopiętrowy
  I dlatego coś bywa/znajduje/dzieje się na patio a nie w patio. Tak samo jak na forum, na dziedzińcu, na podwórku…
  Mieszkańcy kamienic z podwórkami-studniami mogliby dziś snuć wspomnienia o swoim dzieciństwie spędzonym na patio 🙂 Bez krużganków, ale jednak…

 187. quentin t.
  5 kwietnia o godz. 17:41
  Krawczyk był człowiekiem bardzo schorowanym i od dłuższego czasu nie pokazywał się publicznie. Dzięki opiece żony jakoś wegetował. Mimo zaszczepienia zachorował. To spowodowało że mimo tak słabego zdrowia praktycznie przechorował infekcję i dlatego dostał wypis ze szpitala. Zona twierdzi że nie umarł z powodu koronowirusa
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Krzysztof-Krawczyk-nie-zyje.-Zona-mowi-o-przyczynach-smierci

 188. Odnośnie rządzących to parafrazując blowicza SŁOWIANIN STANISŁAW stwierdzam, że Polska odniosła by największą korzyść z zamknięcia tego rządu i to najlepiej na długo i do wiezienia.
  Oni jak gdyby się uparli by niszczyć częściowo gospodarkę blokując działalność hoteli, restauracji, basenów, siłowni, fryzjerów , fizykoterapii itd

 189. Spodobało mi się stwierdzenie Hołowni – prezydent Duda jest znany z tego, że jest bezobjawowy.
  TJ

 190. Musiałem w pasku spodnim poluzować, bo za mało byłem dęty.
  Dobrze, że dąłem na w mały otwór z ustnikiem, a nie w duży lej na drugim końcu.

  Phi!
  Łatwo się śmiać z nieszczęśnika przed którym sedno się chowa za powodem tłumu strzelców!

  A mnie stać tylko na procę …

 191. Żona zapytała „a czy ty kochasz Polskę?”.
  Odpowiedziałem bez namysłu „jestem Polakiem, to nie muszę”.
  Są pytania na które żadna odpowiedź nie pasuje.
  Jeżeli tutejszy obcokrajowiec dobrze się u nas czuje, a takich jest wielu, przyjemnie usłyszeć o Polsce dobre słowo, niemniej powinniśmy mieć poczucie bycia obywtelami Świata bez barier i bez stereotypów narodowościowych

 192. Maciek
  Gdzie w linkowanym materiale jest mowa o tym, że był człowiekiem bardzo schorowanym i od dłuższego czasu wegetował?
  Dowiadujemy się natomiast tego, że chorował na covid (ciężko go przechodził), że był zaszczepiony Pfizerem. I o tym, że umarł z innego powodu, gdyż TAK twierdzi żona.
  Albo jesteś kłamcą albo masz bujną wyobraźnię.

 193. Jarosław Kaczyński kreator
  „Gazeta Polska” zapytała prezesa PiS i wicepremiera, „czy premier Mateusz Morawiecki nadal ma jego pełne poparcie i zaufanie”. Kaczyński odpowiedział: „Ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest”.

  Co na to Morawiecki? Ano, kolejny raz przełknie tę żabę, w czym jest bardzo wprawiony.
  Co na to Jarosław Ka” – Jestem wywolicielem, kreatorem i opoką.
  TJ

 194. Jak być nadętym, to tylko w puzon

  https://www.youtube.com/watch?v=ShpMCt1anOQ

 195. @quentin t.

  Od dłuższego czasu było wiadomo, że Krawczyk choruje na serce (migotanie przedsionków), poza tym zmagał się z uzależnieniem od leków. Na zdjęciach z ostatnich latach widać, że jest otyły i nie wygląda zdrowo… COVID dołożył tylko swoje do osłabienia chorego organizmu.

 196. quentin t.
  6 kwietnia o godz. 11:39
  Niestety można załączać tylko jeden link , a więc nie załączyłem innych informujących o stanie zdrowia Piosenkarza.
  Muzyk od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Był po operacji biodra, a także zabiegu leczenia migotania przedsionków. Parę lat temu przyjął sakrament namaszczenia chorych
  https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/krzysztof-krawczyk-nie-zyje-muzyk-od-lat-mial-problemy-ze-zdrowiem/qfnss3n

 197. Co jest w maseczkach kagańcami zwane .

  https://www.bitchute.com/video/vFBGJuviUCeG/

 198. Rządy PiS wszystko niszczą
  Zapaść ochrony zdrowia to była wcześniej, teraz ochrony zdrowia już nie ma
  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/stan-polskiej-ochrony-zdrowia-oczami-ratownika-medycznego-czy-to-juz-katastrofa/3f5nzgw

 199. Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.

  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/161076,operacja-psychologiczna-covid-19

 200. tak jak pisałem jesteśmy już po szczycie drugiej fali i tak jak pisalem pisowski rząd działa wciąż tak samo reagując po herbacie i totalnie głupio.
  Znalazłem tez w necie grupę MOCOS (MOdelling COronavirus Spread) , międzynarodowy interdyscyplinarny zespół naukowców zajmujący się modelowaniem epidemii COVID-19.
  Jak widać to grupa kompletnie rządowi nie znana -a oni już dawno przewidzieli przebieg fali
  https://mocos.pl/pl/index.html

 201. Jarosław Kaczyński wiele razy dawał do zrozumienia, że w kraju wszystko dzieje się pod jego czujnym okiem. Podlegli mu politycy mogą się co prawda postawić, chociaż takich bohaterów nie widzimy. Koszula bliżej ciała i tę rolę w zaprzęgu pewnie łatwiej znieść niż utratę posady.
  Zmiennika nie widać więc możemy mruczeć

 202. Blackley
  6 kwietnia o godz. 12:11
  Znasz powiedzenie „nigdy nie mów nigdy”?

 203. @zezem

  Manifestacyjnie lub tylko mimochodem pisałem tu, że dla większości osób już od narodzin duetu mowa i język duet ten wyraża uczucia wzbudzane wegetatywnie a nie uogólniający opis pary bodziec-reakcja.

  Przypomnę zwarty dialog na oceanie między statkiem handlowym a tratwą:
  – Hej! Tam na tratwie!
  – No to co, że na tratwie?

  Jako socjopata mało zrozumiale i niezgrabnie realizuję fatyczną funkcję języka
  To podtrzymywanie rozmowy opisywałem tu niegdyś posiłkując się wycieczką górską z przewodnikiem. Jeśli przewodnik nie potrafi podać nazwy góry, jaka nam się wyłania, to większość członków grupy wycieczkowej owiewa lekki strach.

  Płynąc z nurtem Dunajca na pytanie flisaka:
  – Z której strony opłyniemy tamtą górę?
  odpowiedziałem
  – Z właściwej!
  Na to flisak:
  – O! mamy syna flisaka!

  Dopłynęliśmy i po raz setny dowiedziałem się, że jestem popsuj zabawa.
  Koleżanka która mnie znała od dawna oświadczyła, że oczekiwała ode mnie prowokacji:
  – Między Drugą a Trzecią Koroną!
  ale się powstrzymałem ze względu bardzo wysoki stan wzburzonej wody.

  Pozdrawiam.

 204. Osobisty przegląd Gazety Wrocławskiej. Wiadomości z pierwszej strony:

  Wrocławianin Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Miami.
  We wrocławskich szpitalach walka o miejsce, tlen i życie.
  Krzysztof Krawczyk nie żyje. Odeszła legenda polskiej sceny muzycznej.
  Koniec sprzątania. Jedna po drugiej tryskają wrocławskie fontanny.
  Amanci z teatralnych scen. Czyli o tym, jak Fetting, Maklakiewicz i Kalczyński podbijali kobiece serca.

 205. Główny lekarz i doradca naukowy brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia – Chris Whitty stwierdził, że po 21 czerwca nie będzie już na Wyspach lockdownów. Po tej dacie Zjednoczone Królestwo będzie traktować koronawirusa tak, jak zwykłą grypę, ponieważ testy są niewiarygodne i szkoda na nie kasy podatnika, wszystkie fałszywie dodatnie, a chorujemy od noszenia maseczek które powodują niedotlenienie serca i grzybicę płuc, zapalenie płuc a nawet raka płuc.

 206. Piszę w tym komentarzu nie o hali automatycznego montażu pokupnych aut osobowych, a na forum.

  Skuteczność na forum jest produktem dwuczynnikowym.

  @maćku.g!!!!

  Możesz do treści autorskich załączać wiele adresów www, ale tylko jeden z nich może mieć atrybut po polsku zwany łaczę

  Prawidłowo zaadresowana koperta potrzebuje jeszcze wypełniającego swoje obowiązki listonosza.

  Adres url można czynić nieaktywnym wpisując odpowiednie znaki przed początkową literą h

  W Microsoft Office operacja dezaktywacji adresu jest wbudowana i jest związana z opcją Usuń łącze.

  Jeśli odbiorcy nie chce się odciąć przyklejonych na początku znaków dezaktywujących link, to radzę zmienić intencjonalnego odbiorcę.

  Mimowolne powielanie miejskiej legendy, iż programiści lubią się znęcać nad zwykłymi użytkownikami może mieć dużą wartość towarzyską ale przyszłość widzę tak:
  Opłacasz dostęp do forum i natychmiast wszystkie linki stają się czerwone, lub program cię pyta czy chodziło ci o – … i podaje prawidłowy przycięty napis będący w intencji linkiem.

  Tę poradę piszę po raz chyba dziewiąty uwiarygodniając tezę, że czytanie komentarzy guzdry jest stratą czasu.

  Sadysta we mnie siedzi.

 207. @GajowyM.
  6 kwietnia o godz. 10:49
  A jak moje patio ma dach to co ono jest?

 208. Blackley 12.26
  Recital Krzysztofa Krawczyka Sopot 1994
  Szaleństwo na widowni
  115 mądrych komentarzy po śmierci piosenkarza.
  Nawet support Jerzego Urbana nie przeszkadzał

 209. @Ewa-Joanna

  Ty masz pewnie nieeuropejskie patio czyli zadaszony taras.
  Patio jest hiszpańską kontynuacją (z mauretańskimi wpływami) rzymskiego atrium, z którego rozwinęło się włoskie cortile. Krużganki odgrywały ważną rolę w klimacie południa zapewniając stosowny cień.

  Patio było głównym elementem średniowiecznej architektury hiszpańskiej, a w czasach renesansu stało się powszechnym standardem budowy domów, przejętym później także przez architektów w Ameryce Łacińskiej.

  Co nazywa się dziś także patio?
  The patio of contemporary suburban houses in the United States is a small outdoor area adjoining or partially enclosed by the house. It is often paved and provided with some kind of shade.

 210. Zostawmy na chwilę w spokoju zmarłych i popatrzmy na polskie drogi na których po zimowej przerwie ruch coraz większy.
  Aktualnie buduje się ponad tysiąc kilometrów dróg szybkiego ruchu co cieszy, ale w dalszym ciągu są perturbacje z wykonawcami, z którymi nie jest po drodze do sukcesu.
  Gdy taki wykonawca jest niesolidny, albo ma własne kłopoty budowa drogi się wlecze, a całość podzielona na kawałki oddale się niemiłosiernie. W Polsce takie niezakończone, opóźnione w realizacji odcinki są wszędzie. Nie będę wymieniał nazw zagranicznych firm co nie wywiązują się z kontraktów jak należy chociaż jest ich kilka szczególnie upartych, ale niech nie blokują, niech idą gdzie indziej lub wracają do siebie. Dosyć pobłażania

 211. @Ewa-Joanna 6 kwietnia o godz. 13:38

  Zachodzi podejrzenie, że to jest porch.
  Albo nawet zwyczajna weranda…

 212. @GajowyM. 6 kwietnia o godz. 14:46

  Patio –
  A w dodatku – zwłaszcza w Hiszpanii – ukwiecone po zęby i koniecznie ze studnią w środku.

 213. @GajowyM.
  6 kwietnia o godz. 14:46
  Dzięki. Na ciebie zawsze można liczyć. 🙂 To amerykańskie nieco pasuje, choć te moje to takie trochę nietypowe jak widzę.

  @Na marginesie
  Nie, to nie jest porch a już tym bardziej nie weranda.

 214. Weranda, pawilon (gazebo), ganek, portyk, wiata, półotwarty taras…
  Patio klasyczne nie ma dachu.

 215. Studnia albo fontanna bardzo jest przydatna, może być też basen.

 216. @GajowyM. 6 kwietnia o godz. 14:59

  No i te kwiaty koniecznie trzeba podlewać 🙂

 217. @Ewa-Joanna 6 kwietnia o godz. 14:56

  A czym się różni porch od werandy?

 218. @ls42

  Malkontenci przyszłość widzą tak:
  Jarosław Kaczyński jest wieczny.

  Fanatycy religijni widzą przyszłość tak:
  Złego diabli nie biorą.
  Przyjdzie sam.
  W niebie jest nudno.

 219. Tym samym co Saldo od idioty?

 220. @bezdomny 6 kwietnia o godz. 15:06

  No comment – sznuruję usta!

 221. Znam dwie frakcje zmęczonych staniem:
  A. Nie siądę na zwykłym stołku.
  B. Czy ten taboret jest oryginalny?

 222. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to twojej klawiaturze 🙂

 223. Patio – masonry structure without a roof.
  Deck – wooden structure (could be wood framing with composite decking) without a roof.
  Porch – Roofed structure with walls that breathe.
  Pavilion – a porch not attached to a house.
  Gazebo – a porch not attached to a house. However, typically 8 sided.
  Pergola – much like a porch but with a slatted roof

 224. @GajowyM. 6 kwietnia o godz. 15:17

  Ogrodowa altana (jak z niej wojewoda zdyszany) to byłoby gazebo czy pavilion?

 225. @bezdomny 6 kwietnia o godz. 15:12

  Mojej klawiatury już nic nie zdziwi. Widziała wszystko…

 226. Nigdy, jak dotychczas nie miałem, ani patio, ani werandy, ani porcha 🙁
  Miałem jedynie zwykły chamski balkon z takim widokiem z jednej strony

 227. @bezdomny 6 kwietnia o godz. 15:25

  Teraz powinno być chóralne: wow! Po polsku łoł.

 228. Jeden balkon wart 6 telewizorów ( w strefie wolnorynkowej)

 229. W najnowszym wydaniu tygodnika „PNAS” 887 wirusom odzwierzęcym i ryzyku epidemicznemu rozlania się ich wśród ludzi przyglądają się naukowcy z USA i Kanady.

  Badacze przeanalizowali to ryzyko, biorąc pod uwagę 42 różne czynniki, w tym zdolność przenoszenia się patogenów ze zwierząt na ludzi i pomiędzy ludźmi, plastyczność wirusowych genomów, a także stopień zniszczenia środowiska naturalnego, w którym występuje siedlisko poszczególnych wirusów.

  na czele pierwszej dziesiątki wirusów odzwierzęcych grożących kolejną pandemią umieścili wirusa krwotocznej gorączki Lassa.

  Dalej na liście znajdują się wirusy:

  Ebola (miejsce trzecie),
  Seul (odkryty w Korei Południowej),
  przenoszony przez nietoperze i atakujący układy nerwowy oraz oddechowy Nipah z Azji Południowo-Wschodniej,
  wirus zapalenia wątroby typu E,
  wywołujący gorączkę krwotoczną Marburg, wykryty w Niemczech, ale panoszący się w Afryce,
  pierwszy SARS,
  SIV (małpi HIV, który już raz na ludzi przeskoczył),
  i wirus wścieklizny.

  https://wyborcza.pl/7,75400,26952632,po-koronawirusie-przyjdzie-goraczka-lassa.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

 230. Drugi Balkon nie chce wejść 🙁

 231. Andrzej Wiśniewski
  tIgågrfSurSponrS sukofl.gn m15l:rSa2te8td ·
  MORAWIECKI OGŁOSIŁ, ŻE POLSKA BANKRUTUJE, A WINĘ ZA TO PONOSZĄ ON, KACZYŃSKI I PIS
  Wystąpienie premiera w TV z „przeprosinami” rozwiewa wątpliwości: PiS doskonale wie, że zdemolowało finanse publiczne i nie ma jak bronić Polski przed zapaścią gospodarczą.
  Tylko głupcy mogli się jeszcze łudzić, że pis zwróci do budżetu te pieniądze które nam ukradli.
  Jestem za szybkim osądzeniu tych – moim zdaniem – zbrodniarzy, ( tak nie waham się nazywać ich zbrodniarzami na narodzie polskim) i ukarania z całą surowością bez żadnego złagodzenia kary.

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 232. Inżynier Zakrzewski jest niepocieszony.

 233. Najlepiej to w kurniku mieszkać jak Optymatyk. Zawsze świeże jajka pod ręką 🙂

 234. @adam100 6 kwietnia o godz. 15:42

  A Covid podobno przeskoczył na myszy.
  I bardzo dobrze się w mysich płuckach rozwija.
  Myszy, szczury, dżuma, Camus… brr.

 235. Mieszkać w Kórniku, to jednak byłby duży awans społeczny.

 236. Ogrodowa altana (jak z niej wojewoda zdyszany) to byłoby gazebo czy pavilion?

  Altana, altanka ogrodowa to na ogół czworokątny pawilon. Gazebo wyraża raczej tęsknotę za kwadratowym kołem 😉

 237. Na marginesie
  6 kwietnia o godz. 15:52
  @adam100 6 kwietnia o godz. 15:42
  A Covid podobno przeskoczył na myszy.
  I bardzo dobrze się w mysich płuckach rozwija.
  Myszy, szczury, dżuma, Camus… brr.

  Jak dżuma to tylko Grenada.

  Siedząc w patio, pod gołym niebem
  Mortadela wabił panny, suchym chlebem.

 238. @GajowyM. 6 kwietnia o godz. 16:01
  🙂 🙂 🙂

 239. @adam100 6 kwietnia o godz. 16:02

  Broni się jeszcze zwierz Alpuhary…
  Jako dziecię nieletnie dręczone wieszczem nigdy nie mogłam zrozumieć, co to za zwierz.
  🙂

 240. Na marginesie
  6 kwietnia o godz. 16:05

  No i po co się całować? 😉

 241. Widoki to są tu , przyjeżdżajcie wirusa nie ma .

  https://www.youtube.com/watch?v=1gbeIo2MVlw&t=40s

 242. Lorenc & Miśkiewicz
  „Kołysanka” na pierwszy ogień

  https://www.youtube.com/watch?v=QuHb5BZ9s-8

 243. https://www.youtube.com/watch?v=LfaHSv-u5Y0

  Wynalazca polskiego korona wirusa .

 244. Ściśle tajna kariera kuzyna Obajtka. Co robił, zanim został dyrektorem w Tauronie?

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26926244,scisle-tajna-kariera-kuzyna-obajtka-co-robil-zanim-zostal.html#weekend#S.W-K.C-B.5-L.1.maly

  raz1dwa2trzy329.03.2021, 12:32
  chodzi o to, by ten kraj runął.
  Tak sobie zaplanował szaleniec.
  A banda moronów wykonuje jego rozkazy.

 245. adam100
  6 kwietnia o godz. 16:17
  ……………
  Nie wiem dlaczego ale bardzo przypomina litanie Stańki 🙂

 246. bezdomny
  6 kwietnia o godz. 16:34

  To jest muzyka do filmu „Zły”,

  https://www.youtube.com/watch?v=uNGt0vfdAG4

 247. Wypisanki Blogomatolkow i ki….

  Przyklad braku stylu niedorzecznej 404…

  Dwoje oszolomow ratuje sluzbe zdrowia…

  Takie informacje jak podałaś są bardzo istotne, bo szybko docierają do lekarzy i oni mogą to sprawdzać swymi kanałami informacyjnymi.

  Uteskniony….
  Prawda jest , ze pewien poziom krytycyzmu nie jest wszystkim dostepny… .

  Poetyka faceta bez pokrywki….

  Dostrzeganie i rozumowanie nie u wszystkich jest jednakowo rozwiniętym zmysłem.

  Coś chciałeś udowodnić, ale wyszło jak wyszło.
  Znaczy że jesteś waść cienki Bolek

  Z marginesu plynie uczuciowa szczodrosc…

  A po co miałaby mi się “podlizywać”? – pytam nieśmiało.
  Ja przecież i tak ją lubię i ona o tym wie.

 248. Nie Zły a PSY

  sorki

 249. Pisanki Blogomatoökow i lek

 250. @bezdomny
  6 kwietnia o godz. 15:44

  Co widać z drugiego balkonu?
  Bo z pierwszego to jakby morze, nasze morze… i brzeg wyspy raczej całkowicie polskiej?
  Masz też widoki zimowe?

 251. Pisanki….

  Lepiej byloby, gdyby nie pisala…

  Piszę o tym co by uprzedzić tych, którzy zaraz podniosą krzyk, ze to już wszyscy wiedzą

  Maniaczka przetlumaczyla z izraelskiej gazety i nie potrafi odpowiedziec na pytanie…

  skad ta maniakalna sklonnosc w poszukiwaniu Zydow?

  Jak na stu procentowa antysemitke przystalo…

  Jak na niecałe dwa procent społeczeństwa, to trzeba przyznać, że bardzo wielu Żydów zajmuje ważne role w rządzie amerykańskim.

 252. Pisanki Blogomatolek….

  Zabka podzyga….mowiac, ze Ozzi podzega….

  Praczka wyzej od maglarki?

  Ps. to jest źródło które polecam jako jedno z najbardziej wiarygodnych

  Maglarka, zeby nie bylo….ciagle jednak jest…

  To fakt, odsłaniał. Niezgłębione pokłady paranoi.

  Nieporeczna recenzja w celu samozadowolenia…

  404 nie mnie nie przynudza i lubię to jej „rozkojarzenie” i autentyzm. Zdarzało mi się z nią ścierać w paru kwestiach, ale to mi w niczym nie przeszkadza. Błędy? – nobody is perfect.
  Zyta z kolei ma talent reporterski i fajnie przeplata fakty ze swoim punktem widzenia oraz życiem osobistym

 253. Pisanki z pralni chemicznej….

  Maglarka skradziona z przechowalni bagazu…zna sposob….

  Na Twoim miejscu znalazłabym sobie inny sposób podlizywania się

  Szefowa maglowania…

  Podziwiam twoją cierpliwość, nie pierwszy raz.

 254. Pisanki Blogomatolka…

  Dziecinstwo Wydrwideba…

  Pamiętam z dzieciństwa, jak do domu rodziców zapukał obcy chłop w kożuchu i z batem w ręku, i z grzecznym pytaniem, czy nie mamy denaturatu, bo mu się koń skaleczył.

 255. Ty Obersturmbannführer,

  Widze, że ci dobrze idzie na suchy chleb (sukcesy są i zaoszczędzić można)

  Zgodzisz się że moda na”mini” powinna wrócić? Czy wolisz wiktoriańskie długości geograficzne?

 256. Pisanki Blogomatolka za 10.000€….

  Facet calkowicie utozsamiony pisze o kanclerce…

  Nasza córka pastora ….

  Nastepnie ilustruje swoje izbowe chowanie….wynoszone…

  W życiu codziennym natomiast, przynajmniej w moim otoczeniu, jest to absolutne No Go!
  Tak, czegoś takiego nigdzie nie uczą, to się wynosi z domu i nazywa się Kinderstube

 257. Pisanki i Wypisanki ….

  Kumata w fazie czytania instrukcji obslugi wagt wozowej zwracaja sie do P.

  Wygląda na to że panom wolno więcej, a może niektórym wolno więcej – pisać oszczerstwa, grubiaństwa i używać wulgarnego słownictwa.

  Skargi Wydrwideba na trudne dziecinstwo…

  Moja rodzicielka miała zawsze zapas. Do dziś pamiętam ten zapach. I zapach maści ichtiolowej w zimie, na odmrożone pięty…
  I smak tranu

  Praczka po lekturze Zabki…

  łzy śmiechu ciurkiem płynęły mi po twarzy.

 258. Mając tytuł:

  Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  prowadzi się monolog

  (miedzy sobą i własną dupą) 🙂

 259. GajowyM. 🙄
  Zimą to się bywa w ciepłych klimatach 🙂 na innych wyspach. Nie na W z widokiem na U

 260. @bezdomny
  6 kwietnia o godz. 17:37

  Typowałem, że ten balkon jest na W. z widokiem na brzeg (plażę) na W. (poznałem po molu). Przyjrzałem się lepiej, U. faktycznie majaczy na horyzoncie.

 261. PS
  Na U. raczej nie ma (po polskiej stronie) takich wysokich balkonów nad samym morzem.

 262. GajowyM. 🙂

  Nie ma również panienek na wysokich obcasach 🙂

 263. Mysławem że czegoś się dowiem , ale tu panowie z Knkret24 się nie popisali
  https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/restrykcje-pandemiczne-a-spadek-zakazen-analiza-z-uwzglednieniem-polski,1055356.html
  Tytuł Restrykcje pandemiczne a spadek zakażeń. Analiza z uwzględnieniem Polski wskazywał na to, że tak pokazano skuteczność restrykcji jakie zrobiły władze PiS , a tu totalna lipa

 264. Pisanki Blogomatolkow….

  Kontaktloser donosi…

  Kłamstwo zwycięża w sprincie
  Prawda dopiero w maratonie

  Maglarka buszuje w bloku…

  Tymczasem na “Loose Blues” Mau.po używa jak pies w studni…

  Bajkopisarz donosi,,,

  życie niejedno ma imię i kiedyś się zaczyna, na co nie mamy wpływu, i kiedyś się kończy, co nie jest takie pewne.

  Pogardliwie o Niemcach…

  ale holendrzy i niemieckie dużo im nie odbiegają.

 265. Blogomatolki donosza….

  Facetowi sie nie „kleji „……

  Wklej coś podobnego nt. żydowskiego antypolonizmu.

  Ta, ktora urwala siez trzepaka….

  A moze sie ukazal, tylko juz przelecialo duzo wpisow? Trudno, nie pochlastam sie.

  Wrozka szczytuje w kierunku W y d r w i d e b a…

  Ps. a może w końcu jakiś gacek go pokocha i nie będąc samotnym złagodnieje?

  z wazeliną chyba predzej się uda,
  bo komplementami to już go darzyłeś.

  Wydrwidab w samorozmowie…

  Zważ, że zza węgła sikasz pod wiatr.

 266. Interia podaje:
  Zaplanowana dostawa 700 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 koncernu Pfizer, która miała trafić do Izraela, została zatrzymana. Jak donosi „The Jerusalem Post”, kraj nie zapłacił bowiem producentowi.
  Tempo szczepień w Izraelu było dotychczas stawiane za wzór. /AFP
  Tempo szczepień w Izraelu było dotychczas stawiane za wzór. /AFP
  Jak dowiedziała się gazeta, dostawy zostały wstrzymane po tym, jak Tel Awiw nie zapłacił za poprzednie 2,5 mln dawek, które już dotarły do Izraela. Osoby wysoko postawione w strukturach Pfizera obawiają się, że w związku z powyborczymi zawirowaniami w kraju i zmianą rządu mogą nie otrzymać pieniędzy za swój produkt.

  No i bardzo dobrze. Tak to jest jak się robi interesy z gangsterem i złodziejem.
  Pfizer nie wywiązał się z umów na dostawy do Unii to ma za swoje. Pfizer nie dość, że stracił twarz jako kontrahent to na dodatek kasę stracił. No i HMWD.

 267. @legat
  6 kwietnia o godz. 20:30
  Tak to jest jak się robi interesy z gangsterem i złodziejem.
  ……………………..
  Tak jest, jak swój ze swoim, przecież ten pandemiczny interes jest w rękach tej samej nacji. „Gangsterzy złodzieje”, można by pokusić się o napisanie powieści bądź scenariusza do filmu grozy i terrorze szczepiennym.
  „Gangsterzy złodzieje” to nasz warszawski nierząd.

 268. legat

  Przypomniało mi się, że przed świętami miałem ci zalinkować ciekawy i sprawiający wrażenie rzetelnego tekst o amantadynie. Niestety zapomniałem więc teraz do tego wracam.
  Na zachetę rys historyczny:

  „Jesienią 1969 r. wirus z Hongkongu zaatakował Polskę. Ówczesna mutacja grypy zabiła w 1969 roku niemal tyle osób (25 tys.), ile umarło w ubiegłym roku (29 tys.) w naszym kraju z powodu pandemii koronawirusa. W 1969 r. chorowało na tę odmianę grypy 6 mln. Śmiertelne żniwo azjatycki wirus zbierał u nas też i w kolejnym 1970 r. Brakowało wtedy nawet trumien. Ludzi leczono wtedy m.in. amantadyną.”

  Całość materiału red Frączyka pt „Badania nad amantadyną. Szansa na lek na COVID-19 czekała rok na kilka milionów złotych grantu” poniżej

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/badania-nad-amantadyna-rozpoczete-czekaly-rok-na-kilka-milionow-zlotych-grantu/q7ezyzt

 269. Bardzo mi sie spodobalo uwaga uslyszana w tv: ” Gdyby demokraci w poniedzialek w Kongresie poddali pod glosowania wniosek, ze jutro ze stuprocentowa pewnscia bedzie wtorek to zaden republikanin by za tym nie zaglosowal, a dyskusja nad prawdziwoscia tego faktu bylaby zaciekla. Oj to, to -, skad my to znamy?
  Nie trzeba dodawac, ze gdy nastapi zamiana politycznych rol ( wszedzie!), to jedni odzyskaja wiare, ze po poniedzialku jest wtorek, a drudzy ja straca. Jak tu rzadzic, do czego sluzy demokracja?
  Moze juz lepszy jest model z knesetu, chyba zgodny z tamtejszymi temperamentami, gdzie co rusz trzeba robic wybory, bo ani rzadu nie da sklecic, ani cialo ustawodawcze nie jest w stanie dzialac.

 270. remm

  Wracając do afery ze szczepieniami w Rzeszowie.

  Sprawa jest przekonująco wyjaśniona w tekście „Kulisy szczepień w Rzeszowie. Pieniądze, nadmiar dawek i luka w systemie” autorstwa red red Mzyka, Serafina i Halickiego z onetu.

  Choc ja bym ten materiał raczej zatytułował „Kulisy szczepień w Rzeszowie czyli pieniądze i pandemiczna, niewidzialna ręka rynku”.

  https://www.onet.pl/informacje/onetrzeszow/koronawirus-szczepienia-w-rzeszowie-poza-kolejnoscia-o-co-chodzi/hn21rbm,79cfc278

 271. Bar Norte,
  chyba jestem zbanowany, bo wszystko „wylata” co napiszę.

 272. Wypisanki z blokowisk….

  Garkotluki sie kloca….obie siebie warte….

  Pamiętam Ciebie z blogu ateistów jako osobę, która czasem coś mruknie, ale z tego niewiele wynika.
  Największą Twoją aktywnośc jednak mozna było zauwazyć kiedy starałas się komus dowalić, stając po zazwyczaj po stronie bully.
  Miałam nadzieję, ze Ci przeszła ta chcica zaistnienia czyim kosztem. Okazuje się, ze nie.

  Dlaczego margines z magla jest naiwny…

  Teraz rozpaczliwie mąci, bo ma nadzieję, że rozmówcy szybko zapomną, o co chodziło.

  Maglarka sugeruje, ze jest rozmowczynia oraz ma nadzieje, ze ktokolwiek tu cokolwiek pamieta.

  Maglarka marzy o strawnosci na beztrawiu wlasnych popisow z blokowiska

  na pozór dwa bieguny, ale tak samo – chociaż inaczej – niestrawne.

 273. Pisankowa….gwiazda

  Szalona o sobie i swoim szalu na szali wagi wozowej…

  W tym krótkim poście przekazałaś dość istotną informację.
  którą parafrazując można skrócić tak:
  chociaż nie wiem o co chodzi, to zabieram głos i stawiam diagnozę.

 274. Wypisanki Blogomatolkow…

  Wydrwidab chroni lasy gajowego i zazdrosci ilosci przeczytanych ksiazek…

  Wycieczki osobiste, zamiast wycieczki do twojej, ach jakże bogatej, biblioteki

  Od aniolow bredzi o bateriach slonecznych twoerdzac, ze jej baniak na dachu zbudowal Stworca…

  Jedyny zupełnie ekologiczny jest mój baniak na grzanie wody

  Odzwierny wierny rynsztokowi…

  No toś cienki, zacznij myśleć, bo na razie chrząkasz odbytnicą.

  Niewyzyta ciekawostkami wychodzi z siebie…

  Juz mialam wyjsc, ale mialam rozmowe z  UK i uslyszalam ciekawostke.

 275. legat

  Nie jesteś. Pewnie uzyłeś jakiegoś zakazanego słowa.

 276. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Ty faszystowski rekinie, ty wojewódzki sukinsynie,
  ty zerunie parszywy, ty księżulu mściwy,
  ty postrachu ministrantów, ty łowco fałszywych fantów,
  miej się (sam ze sobą)

 277. Bar Norte,
  przede wszystkim to podziękowałem Ci za wskazówkę do artykułu potem zalinkowałem „zalecenia” grupy prof. medycyny robiących za autorytety (z pewnością przez nieporozumienie) w kwestii postępowania z covidem w domu Otóż zdecydowana większość porad to „nie zalecamy” ( w punktach) Tak naprawdę to jedyne co zalecają to paracetamol na zbicie temperatury i czekanie na pogorszenie do stanu kwalifikującego na hospitalizację. Nie zalecają amantadyny. Pewnie dlatego, że niektórym i na pewnym etapie amantadyna może pomóc więc cały ich autorytet poszedłby się j****.

 278. Wpis pod artykułem doskonale pokazuje jakim bezsensem są lockdowny robione przez rządzących

  ktoś napisał
  „Ja łącznie z moim najbliższym otoczeniem tj. ludzie w pracy ,domownicy, część znajomych moich ,mojego męża a nawet sąsiadów w przeciągu ostatnich trzech czy czterech tygodni chorowaliśmy. Kiedyś nazywaliśmy to przeziębieniem albo grypą. Ból gardła,kaszel katar ból głowy stany podgorączkowe czasem przekraczające 38 stopni. Dwie osoby z całą pewnością miały covid bo potwierdziły to testy. Był to ojciec jednej z koleżanek w pracy i ona sama. Ja na testy się nie zgłosiłam bo w lutym oboje z mężem przez covidy i lockdowny straciliśmy pracę. W nowej jestem ok trzech tygodni. Mąż do tej pory szuka a kasa topnieje w oczach. Mamy jeszcze kilka lat kredytu hipotecznego.Zresztą czy z kredytem czy bez to jeść coś trzeba i gdzieś mieszkać. Ludzie nie zgłaszają się na testy (np. ja) bo ja MUSZĘ żyć. Dogadałam się że posiedzę kilka dni w domu,dojdę do siebie i wracam do pracy. Jeszcze jedno. Od marca 2020 pracowałam jako sprzedawca codziennie obsługując klientów ( do lutego) a ekipa liczyła 24 osoby. Kilka osób miało pozytywny test ale nikt nie chorował ciężko. Jak lekka grypą co najwyżej. Kilka osób zmarło w dalszym otoczeniu wszyscy w bardzo podeszłym wieku. Okoliczności nie do końca jasne. Ale covid potwierdzony”

  I to jest ta faktyczna droga rozsiewania się choroby i jak widać te blokady ją nie hamują a napędzają .

 279. Blogomatolki donosza…

  Apel Alfy do nas wszystkich…

  Znasz bajkę o tymitunie? NO! No to tymitunie pi…l!

  Prawda od Anielicy, tu trafione w sedno, nie ktorzy mowia w punkt, brakuje jednak kropki i neoliberalnej polityki Tuska…

  To Rzepiński dostał medal z Watykanu za zasługi dla kościoła, to Rzepiński przewodniczył TK kiedy wydał wyrok o zgodności obrażonych uczuć religijnych z konstytucją i to Tusk poleciał się żenić kościelnie jak chciał zostać premierem.

 280. Z puszki Blogomatolkow i lek……

  Prosto z magla….samoocenianie…

  Niektórzy uczestnicy wiążą z blogami przerośnięte – i nigdy niespełnione – nadzieje.
  Taki nastoletni idealizm u dziadersów.

  IQ maglarka liczy odpowiedziami…zasluchana w siebie ciagle nie rozumie esejow Montaigne‘a…

  tylko że stale jak bumerang powraca na ten blog, który mu tak sążniście nie odpowiada…

  Niewyzyta Zyta podpiera sie wlasnym antysemityzmem…przykladnie…

  czy na okolicznosc pogromow Zydow mozna tez sie zapytac po co oni tam sie pchali

  Alfa donosi z pudla. Znowu pudlo, bo reakcje organizmu postrzega jako skutkiem uboczne. Omega wiec….

  Kiedyś wszyscy pójdziecie z to do pudła, już niedługo.

 281. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Ty hitlerowska barakudo, ty cepie jedzący crudo,
  ty projektancie obozu w Treblince (udane testy na rodzicach)
  ty zrozpaczony capie, ty co ropiejący rany drapie,
  ty rypnięty prądem w potylice, ty żrący żylastą oślicę.
  Miej się (sam ze sobą)

 282. legat

  „Tak naprawdę to jedyne co zalecają to paracetamol na zbicie temperatury i czekanie na pogorszenie do stanu kwalifikującego na hospitalizację.”

  W tym kontekście, w ramach tych dobrych rad, to jeszcze czytałem o aspirynie.
  Z czym się akurat zgadzam, bo aspiryna na pewno nie zszkodzi. Oczywiście w rozsądnych ilościach.

 283. Zmarł teolog szwajcarski Hans Kung.

  W tekstach okolicznościowych zamieszczonych w krajowych mediach zastanawia unikanie określenia „proces inkwizycyjny” w kontekscie pozbawienia go prawa do nauczania przez Kongregację d/s Wiary w 1979 – z inicjatywy JP II, który zresztą ów wyrok inkwizycyjny zatwierdził.

 284. @Bar Norte 6 kwietnia o godz. 23:33

  Ciekawy człowiek był. Mam jego “Historię kościoła katolickiego”.
  Niezbyt pochlebnie wyraża się o dżejpitu i II soborze.

 285. @adam100 6 kwietnia o godz. 23:19
  🙂 🙂 🙂
  Ta żylasta oślica… Kreatywne!

 286. @Saldo mortale, nie rozsmieszaj mnie, mam wazniejsze problemy na glowie niz twoje cenzurki.. Wcielo mi dlugi post i klawiatura zwariowala. I to sa prawdziwe problemy z jakimi sie w tej chwili borykam.
  Takie forumy jak w Polityce to juz tylko miejsce dla dziadeczkow – przynajmniej mentalnych (jak ja i pozostali tutaj), przeciez nawet FB jest dawno passe. Istniejecie na nowszych mediach spolecznosciowych, ja sie staram, ale czesto nie nadazam.

 287. Stan Nowy Jork od dzisiaj ( 6 kwietnia) puscil szczepionki ” na wolny rynek”. Nie obowiazuja juz zadne preferencje, poza tym, ze trzeba miec ukonczone 16 lat. Oznajmil to na specjalnym briefingu gubernator A. Cuomo, ktory wlasnie poznaje na wlasnej skorze „ze laska panska na pstrym koniu jezdzi”. No i juz sie zaczelam sie martwic, ze okaze sie, ze nie bedzie kogo szczepic, bo wszyscy oficjele bioracy udzial w tym spotkaniu mieli plakietki: „No excuse, get vaccine”. Ow spedzik oficjeli stanowych odbywal sie w Javits Center, ktory normalnie sluzy jako centrum wystawowe i konwencji, a na wiosne zainstalowano pierwszy dodatkowy szpital na 2 tys. lozek. Dzis wspominal Cuomo tamten czas- nikt, ani wojsko, ani gwardia, ani wladze lokalne nie mialy pojecia jak ma wygladac taki szpital. Chaos byl taki jak na wielkiej produkcji filmowej z apokalipsa w tle. Jakos sie udalo, szpital nigdy nie zostal wykorzystany do ostatniego lozka, nigdy tam nie bylo intensywnej terapii i najwiekszym problemem byla odleglosc do toalety, przeciez ludzie byli bardzo chorzy. W Polsce najpierw drwiono z tych szpitali, potem stwierdzono, ze sa drogie i za nimi sa przekrety finansowe, wysluchalam tez interpelacnji pewnej znanej poslanki, ktora pyta, czemu warszawski szpital ma wolne miejsca? przeciez to kosztuje. Q…. Zamiast uszanowac i podziwiac ludzi organizujacych wylala sie jak zwykle w Polsce fala gnojowki. Nie uzywam subtelnego slowa hate. Jak sie okazalo, ze jednak te szpitale sa potrzebne to przyszly premier polski Budka powiedzial, ze to nie ma znaczenia, bo cala walka z epidemia jest prowadzona do….Uwazam, ze obecnie Polska moze prowadzic szkolenia jak organizowac takie szpitale – system modulowy 28 lozek, w tym lozka intensywnej terapii. Ale co dobrego moze zrobic ta wladza?
  Obecnie to Javits Center jest olbrzymia placowka do szczepien prowadzonych 20h/ dobe. 4 godziny na sprzatanie, sanitation i logistyke. Szczepi sie ponad 14 tys. dziennie czasem jest jakies zamieszanie, ale nikt nie dzwoni do medii lub stosownych politykow, ze az 3 godziny musial czekac. Juz mi sie nie chce szukac ile szczepi sie codziennie w stanie, duzo.
  Na dzien dzisiejszy 1/3 obywateli Ameryki dostala jedna lub dwie szczepionki. W stanie NY przewiduje sie, ze upragnione 75% zaszczepionych bedzie za 2 miesiace ( a jak sie nie beda chcieli szczepic?), a w calych stanach za 3. Dziennie szczepi sie w USA 4 miliony ludzi, a ma byc wiecej. Klopoty wynikaja nie z ilosci szczepionek,, ale z logistyki, no ale idzie akcja jak burza…
  Mysle, ze w innych stanach tez puszczono juz szcepienie na zywiol. Chociaz kazdy stan rzadzi sie swoimi zasadami. Np. w Kalifornii, po staruszkach, ale wraz z sluzbami medycznymi szczepiono legalnych i nielegalnych pracownikow rolnych. Rozsadne.
  Wracajac do mojego miasta i stanu NY juz mamy akcenty czysto amerykanskie. Pierwsze honory. Na poczatek bedzie utworzony monument – miejsce pamieci dla essential workers, ktorzy w sluzbie miasta zgineli na covid19. To oczywiscie policjanci strazacy, komunikacja, pracownicy handlu itd… bez nich miasta by przestalo istniec. Jak powiedzial Cuomo, ten zbitek slow essential workers powstal na poczatku epidemii. Dawniej byli to po prostu pracownicy miasta i dopiero epidemia uzmyslowila jak sa wazni, zeby miasto nie zginelo. Jak juz odtrabimy ( cichutenko, cichutenko – bo nigdy nic nie wiadomo) czyli zelzenie pracy sluzb medycznych to i oni dostana swoje honory,
  Kiedy porownujen statystyki polskiem i amerykanskie to brzydko to wyglada. My mamy „tylko” plus minus tysiac zgonow dziennie na 8 razy wieksza ludnosc
  (miewalismy omal 4 tys. dziennie). W calym stanie NY zawsze ponizej 100 w czasie tej drugiej, czy piatej fali. Najwazniejszym wskaznikiem jest nawet nie ilosc zachorowan, ale ile ludzi potrzebuje hospitalizacji.
  Oczywiscie dziala magia duzych liczb, nie tylko w bezwzglednej ilosc szczepionek, ale w ilosci choprych , czy zgonow. A jak sie sprawdzi, szczegolowo to okazuje sie, ze polowa krajow europejskich z ogolnodostepna doskonalai opieka medyczna mam wskaznik zgonow na 100tys. mieszkancow sporo gorsze od Ameryki.
  PS. dr. Fauci wraz z innymi przedluzyli czas dzialania szczepionki z trzech do 6 miesiecy. Zapewne npdst obserwacji, moze przedluza na dluzej, i bedzie jak z innymi chorobami. Istnieja ( np. gruzlica), ale nie stanowia problemu.

 288. Oooo, wlasnie prezydent Biden powiedzial, ze od 19 kwietnia wszystkie stany puszcza szczepienia na zywiol. Zadnych ograniczen kto moze sie szczepic. Optymistycznie mowi, ale tu nie tak jak w Polsce ,tu sam se szukales wolnych mocy przerobowych i tak bedzie dalej. Mysle, ze jakos to Amerykanie ogarna.
  A tak powiem na ucho, ze sama juz mam watpliwosci, czy to sie kiedykolwiek skonczy. Ale juz nie bede zanudzac dlaczego tak uwazam.

 289. Wypisy Blogomatolkow…

  Niegramotny lamana polszczyzna o zieciu…

  Zięć co nabył nowe mieszkanie pożyczał ją często. Co jak co, co nie pasuje….

  Zabraklo facetowi cierpliwosci w sciganiu smiertelnosci…gdyby czytal dalej, to nie zgubilby 24% domiaru, pardon nadmiaru.

  Wystarczyloby przeczytac dane z Urzedu Federalnego ( Statistisches Bundesamt).

  Autor ponizszego jest tymczasem zupelnie inaczej….

  A tymczasem analizując rzecz poprawnie jest zupełnie inaczej

 290. Blogomatolkowy swiat….

  Covidiwa Diva donosi…

  Do mnie nie wszystko dociera.
  A sprawa jest ciekawa i rozwojowa.

  Wierny czytelnik Stürmera w brunatnej koszuli nie wie, ze w polityce liczy sie skutecznosc, a nie wyksztalcenie…

  Horała ma dwa fakultety, a Suski i Hołownia nie mają studiów choć ten drugi 5 lat studiował psychologię. Suski jest perukarzem teatralnym, czyli picerem z wykształcenia

 291. Wypisanki…

  Cala poezja z marginesu i caly jezyk PRLu…

  całokształt.

  Plus czesc z caloksztaltu…

  Niestety, nie da się myśleć na skróty. A rzeczywistość bywa trudna do ogarnięcia.
  A to feler

  Przodowniczka kontynuuje brednie trzy i trzyma szczepionke…

  Nad niektórymi sprawami myslę warto się zastanowić.

  Zaplakana maglarka….

  Muszę przyznać Panowie, że Wasza wymiana zdań do łez mnie doprowadza

  Symfonia na jeden glos maglarki…

  “No dobrze, ale gdybym ci nalała barszczu na talerz i posadziła cię przy stole, to byś zjadła?” – zapytałam rozsądnym “dorosłym” głosem.

  Nieszczesliwa maglarka… o dzieciach migrantow…

  Na szczęście przyjechali jako dzieci – dlatego można zrozumieć ich angielszczyznę…

 292. Pisanki Blogomatolka….

  Kontaktloser powzial ostateczna decyzje…

  Nic innego nie pozostaje, tylko sie pochlastać

  Pytajacy nie ma pojecia o dedukcji……

  Czyżby wiedział już coś więcej?

  Optymalna stylistyka? Czy mucha „se se“?

  Człowieku daj se spokój i nie wydurniaj się dalej

 293. Przodowniczki zlota mysl…

  małostkowość nie zna płci

  Poszolomiona….po lekturze Wislockiej….w pralni parowej…

  Polityczna paraanaliza maglarki…

  W czasie rozwodu najpierw uzgodnił z lekarzami, ze jego żona nie całkiem ma dobrze pod sufitem, pomimo że początkowo lekarze mieli inną opinię, potem ją pozbawił praw do dzieci, po czym rypnął ją na podziale majątku.
  Wykończył kobietę tak, że popełniła samobójstwo.

 294. Wypowiedź Jarosława Ka w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rura mięknie
  wg onet.pl
  „Prezes PiS pytany, czy uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej, odparł, że nie ma takiej pewności. – Nie mam takiej pewności, choć jest to dla mnie sprawa niezmiernie bolesna. Jednak wychodzę z założenia, że jeśli jako państwo mamy powiedzieć, jaki był rzeczywisty przebieg zdarzeń, to musimy mieć litą pewność co do każdego elementu tego przekazu – mówi Kaczyński.
  Jak dodaje, wśród osób badających przyczyny katastrofy są rozbieżności – Antoni Macierewicz uważa, że raport jest gotowy, a część osób zgłasza potrzebę wykonania kolejnych analiz i badań. – Chciałbym, żebyśmy doszli do takiego momentu, w którym wszelkie takie wątpliwości nie będą miały miejsca – zaznacza prezes PiS.”

  Co jest śmiesznego w tej wypowiedzi? Ano to, że biedny Jarosław kompletnie stracił rozeznanie, co do tego jakie konsekwencje może mieć hucpa smoleńska rozpętana przez niego i Macierewicza, bo wypowiada takie niedorzeczności jak ta o Macierewiczu, który „uważa, że raport jest gotowy”, podczas gdy raportu od pięciu lat ani widu ani słychu.

  Po dziesięciu latach wędrowania prawdy do nas, zgromadzeń miesięcznicowych modlitewnych, intensywnych badań (w tym ekshumacyjnych), konferencji naukowych, inżynierii odwrotnej Uniwersytetu Wichita, USA, rewelacyjnych hipotez potwierdzanych po kilka razy jako ostateczne, Jarosław Ka się pogubił i nie wie, czy raport jest gotowy, czy niegotowy, choć kilka dni temu ogłosił, ze raport czeka na ostatni podpis.

  Biedny, słabo kumający, wystrychnięty na dudka przez Antoniego Jarosław.
  Pozostało mu tylko tylko jedno – palić głupa.
  TJ

 295. tejot
  7 kwietnia o godz. 9:17

  „Pozostało mu tylko tylko jedno – palić głupa.”

  Akurat w tym, razem z Antonim …są mistrzami.
  Kłopot jest jeden…statystów w tej kołtuńskiej tragifarsie ubywa.

 296. tejot
  7 kwietnia o godz. 9:17
  Biedny, słabo kumający, wystrychnięty na dudka przez Antoniego Jarosław.
  Pozostało mu tylko tylko jedno – palić głupa.

  Nie zgodzę się z Tobą.
  Kaczyński dobrze wie co robi, i kto to jest Macierewicz. Prowadzi wyuzdana i cyniczną grę polityczną, która do tej pory przynosiła mu zyski. Wykorzystał śmierć brata, by dojść do władzy. Ten temat wydaje się być (po 10 latach) wyeksploatowany, więc wycofuje się chcąc, zachować twarz. Wszystko pod publiczkę.

  ***** faszystowską partię ***

 297. Mój komentarz
  Oczywiście, że Kaczyński od początku do końca pali głupa pod publiczkę w sprawie katastrofy smoleńskiej.
  Przy tym zaniedbuje, pomija najważniejsze – długofalowe konsekwencje jakie niesie ze sobą kłamstwo totalne (o katastrofie smoleńskiej) przekształcone na młot propagandowy niszczący politycznych konkurentów, kłamstwo, które od pewnego czasu Kaczyński stara się upaństwowić jako prawdę ujawnioną przez podkomisję Macierewicza mającą status komisji państwowej.
  TJ

 298. Raport o Smoleńsku zaczyna przypominać Prawdę katyńską… to oni… Tak sobie myślę prywatnie… kto doniesie na siebie…

 299. kłamstwo, które od pewnego czasu Kaczyński stara się upaństwowić jako prawdę

  Nie „od pewnego czasy”, tylko od początku.

  Słychać wołanie „król jest nagi”, ciekawe kiedy (czy?) tłum to podchwyci i zacznie skandować. Ta myśl musi kurduplowi spędzać sen z oczu.

  Rasa panów u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich
  kupuj u swoich

 300. z netu
  Rok temu zamknęli kraj na 2 tygodnie. W marcu była już rocznica 😀 😀

 301. tak jak pisałem jesteśmy już po szczycie drugiej fali

  @maciek.g

  Jako niepoprawny optymista łapiesz się każdej słomki, jak choćby zmniejszona liczba testów w święta i weekendy.
  To co powiesz na zameldowanych dzisiaj 638 zgonów?
  Wobec 60 wczoraj. I fakt, że co szósty wynik testu jest pozytywny?

 302. @GajowyM.
  A Australia spadła na 116 miejsce w rankingu. Z powodu tego zamknięcia i maseczek. I 16 milionów darmowych testów.

 303. Na Worldometer (total cases ) Polska właśnie wyprzedziła Columbie w depcze Niemcom po piętach ale w deaths/mln dużo wyżej , gdyby trzymać się „totalnej””czołowej dziesiątki światowej . Tylko tak dalej ..

 304. @Ewa-Joanna

  Jeden z niewielu spadków, który cieszy. Gratulacje i tak trzymać 🙂
  Chociaż ściganie się z krajem, który ma 58 razy mniej ludności, jakieś takie mało sportowe 🙄

  A Polska pnie się dzielnie. Wczoraj jeszcze 12. dziś już 11. w świecie 😎
  Żaden z krajów poniżej 40 mln mieszkańców nie dotarł tak wysoko.

 305. Najciekawsza w tym wszystkim jest „krzywa ” chińska ” od roku już prosta . Co tam właściwie się dzieje … BRW

 306. @olborski
  7 kwietnia o godz. 13:30
  Izolują bezpardonowo.

 307. @GajowyM.
  Szczęśliwie w Australii nie wymyślili, że noszenie maseczek łamie konstytucyjne prawa obywateli. 🙂
  Ale tak naprawdę to przerażenie ogarnia jak się patrzy co się w Polsce dzieje. Po świątecznym jajeczku pewnie znowu skoczy.

 308. @olborski

  BRW… 😀
  Lubię odgadywać twoje akronimy, taki trening antydemencyjny 😉

 309. Jarosław Ka nazwał opozycję rakiem polskiej polityki

  W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Prezes Polski powiedział:
  „To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone. Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej – ocenił prezes PiS.”

  Musi coś mocno dręczyć Jarosława Ka, skoro wznawia niespodziewanie swoją taktykę totalnego dzielenia Polski na MY i ONI. Już nie” zdradzieckie mordy i kanalie”, a rak polskiej polityki.

  No i ta ni przypiął ni przyłatał „strategia sprowadzająca się do marzenia”.
  TJ

 310. Sądzę, że „kaczor” po prostu już wie, że wszystko „spieprzył” i teraz odpowiedzialnością za swój dyletantyzm stara sie obdarzyć opozycję, że to niby ona jest odpowiedzialna za jego niedołęstwo, bo ona tak chciała.
  Czyli jak śpiewał pierwszy bard „dobrej zmiany”, Jarosław pozycjonuje się jako kolejny taki, „co to chciał dobrze, tylko mu się nie udało” , a odpowiedzialna za to jest, tak jak kiedyś „Solidarność”, tak dzisiaj znowu opozycja,
  ale przecież nigdy w życiu rządzący.
  Tam gdzie chodzi o propagandę, a w szczególności jej prymitywizm „kaczor” pozostał całe życie nieodrodnym dziecięciem PRLu.

 311. Z dystansu
  7 kwietnia o godz. 15:12
  Tam gdzie chodzi o propagandę, a w szczególności jej prymitywizm „kaczor” pozostał całe życie nieodrodnym dziecięciem PRLu.

  Pytanie jak opozycja może trafić do „zaczadzonych”, którzy wierzą, że karzeł to Polski Patriota.

  Chyba tylko ***** „po kieszeni”.

  Oszust wyborczy Andrzej Duda
  kupuj u swoich

 312. – Będziemy nakłaniać sojuszników z NATO do nadania Ukrainie w najbliższym czasie Planu Działań na Rzecz Członkostwa – zapowiedział w środę minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26955854,litwa-otworzy-przed-ukraina-drzwi-do-nato.html#S.-K.C-B.2-L.1.maly

  Moskwa traktuje wojnę tamże jako element konfrontacji z Zachodem i stara się obarczyć Kijów pełną odpowiedzialnością za wznowienie działań bojowych. Tym samym Kreml chce zdyskredytować ukraińską władzę w oczach zachodnich partnerów.

  Co prawda taka taktyka, na tle pogarszających się relacji i ostatnich skandali szpiegowskich w Bułgarii i we Włoszech, raczej nie przyniesie rezultatów. Może jednak powstrzymać bardziej umiarkowane państwa przed ryzykiem dalszego pogarszania relacji z Rosją.

  Polskę reprezentują:
  Macierewicz, szpieg Putina nr.1
  Rydzyk, szpieg Putina nr.2

 313. Z dystansu
  7 kwietnia o godz. 15:12
  Sądzę, że „kaczor” po prostu już wie, że wszystko „spieprzył” i teraz odpowiedzialnością za swój dyletantyzm stara sie obdarzyć opozycję, że to niby ona jest odpowiedzialna za jego niedołęstwo, bo ona tak chciała.

  Mój komentarz
  Dużo na to wskazuje. Ostatnie wypowiedzi Jarosława Ka są od płota do płota – o katastrofie smoleńskiej, że jest niewyjaśniona, o opozycji, ze jest rakiem polityki, o konflikcie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, ze jest różnica zdań, ale nie musi to oznaczać, itd.
  Chłop jest przygnieciony (i zaskoczony!) wielością problemów, które sam stworzył i zaczyna się miotać.
  TJ

 314. Wypisanki…..zeby nie bylo…

  Napiszę słówko

  Pierwszy szalet na przedmiesciu….

  A wogóle, to powinni ich wy .ierdolić z NATO, bo tylko smród tam robią.

  Tak się sklada, że kurduple być może z tego powodu zakomleksieni , dużo zła potrafia zrobić. Co historia nawet pokazuje.
  A tego szczurka niedorobionego, to nawet jakby lepiej wyglądał, nie byłaby w stanie znosic

  Zlotousta myslicielka…

  w kółko powtarza te same gnioty.

  Przeciwniczka Zlotoustej…poziom niestety ten sam…

  Dzięki Bogu są ludzie Twojego pokroju, którzy łapią w lot.
  Ale niestety nie wszyscy, więc z dobrego serca staram sie im przybliżyć o co biega

  Biedaczka zapomniala o gnidach, jej rasistowska przeciwniczka o mendach…

 315. Wypisanki….

  Nie lubię awantur, ani plotkarstwa. To tyle

  Maglarka promieniuje optymizmem…

  Ja na razie nie mam problemu, bo nie jestem w zasadzie w żadnej grupie ryzyka. Nikt się nie spieszy, żeby mnie zaszczepić

  Zakompleksiona maglarka pyta i nie bladzi, bo pyta sama siebie…

  Czy to tak sobie, czy do kogoś konkretnego? Kto, gdzie, kiedy?

  Mondo cane…wierzacego w bajki…

  Aktorzy powinni płacić podatek kagańcowy od takich reklam powielanych w mediach, które uprawiają propagandę antykatolicką.

  Facet przesadzil w wierze w siebie…powstala kupa smiechu, z akcentem na smiechu….

  nie jest człowiekiem wiary a wiedzy

  Prawie ma racje w kwestii wiary, jednak nie w kwestii wiedzy, ktorej mu brakuje.

 316. Blogomatolki wypisuja….

  Facet znosi jaja…

  100 dni bez Igi Świątek trudno było znieść

  Podejrzliwy antysemita…

  chociaż jakoś podejrzewałem z jaką osobowością mamy do czynienia.

 317. Saldo mortale
  Zamiast zwracać się do „blogomatołków”, którzy klikają łapką w dół, pozbawiając cię niejako głosu, pisz wyłącznie „od siebie”, zamieszczaj swoje uwagi, dywagacje na dowolne tematy, bez dydaktycznych względem blogowiczów zapędów. Rola „zamiatacza” na blogu jest tyleż niewdzięczna, co porównywalna z wysiłkiem Syzyfa. Ba, przede wszystkim niedoceniana. Przecież każdy może zostać „miotłą”, ale nie zostaje nią w poczuciu choćby odrobiny samokrytycznej skromności.
  Uważać wszystkich, lub prawie wszystkich za idiotów to niewdzięczne i bezproduktywne zajęcie. Niezależnie od tego, że „matka kretynów jest zawsze w ciąży”(Umberto Eco)
  Pozdrawiam

 318. Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia przypada na 7 kwietnia (środa) – ,,Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata”.

  To też dzień pracowników służby zdrowia. W tym uroczystym dniu zostaliśmy zaszczepieni drugą dawką „Moderny” i to całkowicie bezboleśnie, nawet nie czując ukłucia igły. Są bowiem „Siostry Miłosierdzia” biegłe w swoim fachu. Procedura szczepienia trwała zaledwie kilkanaście minut; wypełnienie ankiety, rejestracja, wywiad lekarski i szczepienie. Tak działa wrocławska służba zdrowia. Moje gratulacje!

 319. Po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o premierze Mateuszu Morawieckim kolejna informacja w mediach Terlecki bez znieczulenia: Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność tak długo, jak to możliwe
  Pochmurny dzień dzisiaj z opadami deszczu. A w sobotę 11-sta rocznica katastrofy

 320. Gdy służba zdrowia działa normalnie to we Wrocławiu należą się jej fanfary?
  To dowodzi, do jakiego stopnia Polska nie jest (chyba) normalnym krajem?

 321. @mag 7 kwietnia o godz. 16:43

  Przecież on nawet nikogo nie cytuje, on, on przekręca. Inaczej mówiąc, łże jak bura suka.

 322. Tygodnik POLITYKA otworzył się na felietoniście Janie Hartmanie „Przeciwko Panu Cogito”. W mojej szkole zawsze było za czymś, a nie przeciwko, najczęściej za przodownikami pracy i bohaterskimi żołnierzami. Marks, Engels, Lenin i Stalin wisieli wprawdzie na ścianie, a później to byli chyba tylko Rokossowski, Bierut i Cyrankiewicz. Nie musieliśmy filozofować. Wszystko było na swoim miejscu

 323. mag
  7 kwietnia o godz. 16:43

  Pozdrawiam Cie serdecznie

 324. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Monolog Mortadeli wartkim ściekiem płynie,
  pojeb robi przerwy, odpoczywa w kinie.

 325. Taaak. Najważniejsze – nie filozofować.
  A od myślenia to jest pan xiunc i pierwszy sekretarz.

 326. Wypisanki Blogomatolkow….

  Praczka od owadow oszalala…

  Taki W y d r w i d a b ledwo się obudzi i natychmiast zaczyna o mnie mysleć, tez podejrzewając mnie o niecne czyny.

  Nasilenie zimowe….

  Wcześniej uprzedzał mnie, że moga być próby do spławiania mnie, czy tez innych praktyk.
  Co prawda przyznaję się, że jestem wiedźma, ale bez ożoga.

  404 oszalala na zawyzona samoocene.

 327. Wypisanki poswiateczne…

  Wydrwidab
  ze swoja inteligencja byłbyś doskonałym partnerem do rozmów

  Maglarka zmienila branze i zajmuje sie produkcja papuci filcowych. Stad ta spozniona informacja…conajmniej o 10 miesiecy….

  Szczerze polecam zakup masek respiratorowych N95

  Nastepnie pedzi w obszary traumatologiczne…

  Po takim przeżyciu PTSD jak najbardziej może wystapić.

  Filcowa lubi plotki, prosto z kuchni…

  Uchyla rąbek zasłony, jak to naprawdę wyglądało od kuchni.

 328. @adam100 7 kwietnia o godz. 17:19

  Zamiast robić przerwy na siusiu – to on odwrotnie.

 329. Pisanki poswiateczne…

  Skad Blogomatolek to wie? Dlaczego nie wie, ze nie wie…

  żadna z krajowych agencji ds. leków w UE, nie skontaktowała się nawet z Moskwą i nie ma takich planów

  Pisze prosto, patrzy zezem, nie doczyzal do konca decyzji Berlinskiego Senatu…
  I probuje nastepnie ironii…

  Piszę przecież, co kraj to inny wirus.

  Specjalistka od owadow pisze brednie o AZ….i udaje, ze jest socjalnie zaangazowana…

  a prodkujący/sprzedający jedynie czerpie korzyści bez względu na efekt.

  Zeby nie bylo, maglarka luzuje…

  Losy szczepionek są mi raczej obojętne.
  To oczywiste, że w końcu czymś tam wszystkich zaszczepią.

 330. Poswiateczne Wypisanki…

  Specjalistka od owadow bredzi o szczepionkach mRNA…

  Ja zachowuje dystans do zbyt szybko wprowadzanych na rynek nowalijek medycznych.

  Nie krytykuję, bo nie mam na to dowodów, ale rezerwę mam, bo zbyt mało dowodów na bezpieczeństwo. Przynajmniej moim dość konserwatywnym zdaniem.
  Praczka blokowa zbliza sie do intelektualnego DNA.

  Niekumata wyrokow podnosi glowe, Ma jednak wysokie czolo…kazdy ratuje sie jak moze…

  fobie, arogancja i niewiedza to są miedzy innymi przyczyny dla których omijam cudze komentarze.

  Trzeba sie mocno wysilic, aby wymyslic takie zdanie…

  To państwo musi naukowo udowodnić, że zaszczepiona osoba nie zaraża się i innych również.

 331. Wydrwidab wie wiele i wiele powiela….skad on czerpie te wiedze?

  że w rzeczonym domu starców zaszczepiono wszystkich mieszkańców, ale tylko część personelu, który jak w całej Europie, nie chce się szczepić i roznosi wirusa po okolicy.

 332. On robi przerwy na chwilowe niedoszczanie.

 333. Wypisanki…

  Kopfloser donosi…alias Bezdomny…

  U nas córka pastora…

  Kopfloser kontynuuje…ze nie jest frankofilem i nie zna Francji…

  Nikomu nie polecam SURF muzeum w  Nazare…

  Dwie trzecie zycia i nic…

  Tu gdzie żyje, a jest to juz ponad 2/3 mojego życia nikt nie poprawia drugiego ani w mowie ani w piśmie również.
  A przecież mogliby, bo w końcu co czwarty tutaj to nie ten o niebieskich oczach i naturalnych blond włosach.

 334. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Czuj się zaszczycony;

  Ty hitlerowski atrybucie, ty czarna mambo w dziurawym bucie,
  ty skarabeuszu z powyłamywanymi nóżkami (bez możliwości dalszej reprodukcji) przygnieciony czterometrową wydmą piachu na Pustyni Gobi,
  ty krotochwilo wiekuista, ty Panno Mario wiecznie czysta,
  ty Józefie naznaczony, ty pogrzebie gdy bija dzwony,
  ty fanaberio losu, ty co padasz od ciosu,
  miej się (sam ze sobą)

 335. Saldo mortale, nie możesz krócej i jaśniej?
  TJ

 336. Pisanki Maglarki….

  Urazona maglarka nie widzi roznicy miedzy Publicznym a Prywatnym….

  BTW szalenie mi przeszkadza jak obserwuję blog i znajduję wyraźne zdania, dzielące ludzi na: nie-katolik znaczy dobry i katolik znaczy zły.

  Maglarka przejrzala na uszy….

  Ogłupiałe społeczeństwo mysli, że ma jakąś władzę, a władza faktycznie jest tam, gdzie władza chce ją mieć, Czyli praktycznie wszędzie i bez konsekwencji

 337. tejot
  7 kwietnia o godz. 17:30

  To nie ja, lecz Blogomatolki….nazbieralo sie. Kazdy Blogomatolek widzi sie jak w lusterku (pisanek). Ciebie wsrod cytowanych nie ma.

 338. Daniel Passent w felietonie „Czar Daniela” pisze o tym co nas interesuje najbardziej, czyli o gospodarce i stosowaniu prawa. Ceny benzyny w ostatniej dekadzie wahały się od pięciu do sześciu złotych za litr etyliny 95. W dniu 26 marca 2021 roku na taniej stacji zapłaciłem za litr etyliny 95 pięć złotych i trzydzieści siedem groszy (dysponuję paragonem). O działalności Orlenu jeszcze wiele usłyszymy, ale przecież prezes NIK zapowiedział kontrolę. Ciekawi mnie program takiej kontroli, wyniki i wnioski pokontrolne, ale chyba poczekamy

 339. Na marginesie
  7 kwietnia o godz. 17:22
  @adam100 7 kwietnia o godz. 17:19
  Zamiast robić przerwy na siusiu – to on odwrotnie.

  Mnie raczej chodzi o to, że on na nas sika.

  Gdyby on tylko tak sobie sikał, nawet publicznie, to git.

 340. @adam100 7 kwietnia o godz. 17:36

  Ja nawet nie wiem, kogo on tym razem, bo już od dawna przestałam czytać.

  Ta sama taktyka, co niesławnej pamięci PA-cośtam.
  Gnojenie hurtem całego blogu jest bez sensu.
  Bo jeśli blog jako taki mi nie odpowiada – to są przecież inne blogi.
  Po kiego grzyba wszystkich prowokować?

 341. @tejot 7 kwietnia o godz. 17:30

  On w dodatku nie umie nic na temat
  Poza tym łże, że “cytuje”. Nie cytuje, przeinacza i bełkocze.

 342. Na marginesie, to nie tak jak piszesz 🙁

  @Sratutatu brak ciśnienia i sika sam na siebie.
  A że choroba odebrała mu zmysły więc nie czuję że mam mokro i śmierdzi 😛

 343. Na marginesie
  7 kwietnia o godz. 17:43
  @adam100 7 kwietnia o godz. 17:36
  Po kiego grzyba wszystkich prowokować?

  Wiem, dlaczego mnie prowokuje! 😉

  Chce dowiedzieć się parę słów prawdy. 🙂

 344. Na marginesie

  Jeden z dzienikarzy piszących z Brukseli zwrócił uwagę, że w dzisiejszym L’Osservatore R.o.m.a.n.o, na pierwszej stronie, jest wspomnienie o Hansie Kungu. Faktycznie, redakcja zamiesciła jeden z ostatnich wywiadów z tym niegdyś wykletym teologiem. Jego zdaniem świadczy to o tym, że dzisiejszy Watykan w niczym nie przypomina tego sprzed 40 lat w którym z inicjatywy ówczesnego papieża, zreszta potem uznanego za świetego, Kungowi wytoczono proces inkwizycyjny chcąc skazać go na milczenie. Oczywiście za podważanie dogmatu o nieomylności papieskiej – w tym przypadku nieomylności JP II.

  Jak sprawdziłem w polskiej edycji L’Osservatore R.o.m.a.n.o wyżej wspominany materiał o Kungu pominięto.

 345. @ls42 7 kwietnia o godz. 17:35

  W przeliczeniu to jest mniej więcej półtora raza drożej niż w Kanadzie – gdzie ceny też ostatnio poszybowały.

 346. @ mag (wielce aktywna)

  klarnet w czerep ***** cieszy się ze Putin ludzi torturuje

  Jakiś kulturalny argument? Maybe??

 347. Teraz czas na prostatę u Nawalnego… Tak sobie myślę prywatnie… Niemcy wzorem Mengele robili eksperymenty… rodzaju mucha po wyrwaniu ostatniej nogi ogłuchła… nie reaguje na idż…

 348. Bar Norte

  Cokolwiek by Küng nie powiedział, to i tak nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania, skąd i dokąd planeta zmierza, co zrobić z cierpieniem, poczuciem winy nie mówiąc już o sensie śmierci 🙄

 349. @Bar Norte 7 kwietnia o godz. 18:02

  Tadeusz Bartoś (“Jan Paweł II, analiza krytyczna”) ocenił ten pontyfikat pisząc m.in. że dżejpitu w ogóle zamknął usta teologom. Miało to polegać m.in. na likwidacji odpowiedniej kongregacji w Watykanie. Zatem Küng wcale nie był jedyny i nie chodziło tylko o pojedynczych teologów. To była po prostu zaplanowana, globalna kampania.

  Na marginesie warto przypomnieć też losy Uty Ranke-Heinemann, autorki książki “Eunuchy do raju”.

  Za krytykę Kościoła katolickiego oraz zawężanie dziewictwa Marii wyłącznie do pojęcia czysto teologicznego i zaprzeczanie dogmatowi, że matka Jezusa pozostała także biologicznie dziewicą, została pozbawiona katedry. Było to typowe dla nurtu bultmanowskiego oddzielenie świata pojęć wiary od rzeczywistości historycznej. W 1987 objęła niezależną od Kościoła Katedrę Historii Religii.

  Tu jest okolicznościowy artykuł o zmarłym
  https://www.nytimes.com/2021/04/06/world/europe/hans-kung-dead.html

 350. Święta Wielkanocne już się skończyły, a Saldo m. dalej maluje jaja i wyrabia roczną normę, nawet więcej jak za dawnych czasów.
  Tacy zawodnicy nie są groźni, dają nawet oddech na krótką metę, jednak zbyt duża częstotliwość wpisów może być kłopotliwa.
  Szanowny Saldo! Weź te wypisanki do kupy i zrób syntezę z tego co Ciebie szczególnie uwiera i co chciałbyś poprawić aby podnieść blogowy poziom poezji.
  Budka Suflera nagrała piosenkę zatytułowaną „Jest taki samotny dom”. W końcowej frazie włącza się chórek i śpiewa „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój…” Włącz radio na cały regulator i zaśpiewaj z Krzysztofem Cugowskim. Z pewnością poprawisz sobie nastrój

 351. @adam100 7 kwietnia o godz. 17:50
  No i niech wie!
  🙂

 352. W pewnym niemieckim muzeum jest stała ekspozycja wyrzeźbionych w marmurze głów filozofów.
  Uderza głębia myśli zastygłych w kamieniu.
  Niestety to się nie udziela odwiedzającym bowiem czas nagli.
  Podobnie na blogu. Musimy podążać z biegiem czasu

 353. bezdomny

  „Cokolwiek by Küng nie powiedział, to i tak nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania, skąd i dokąd planeta zmierza, co zrobić z cierpieniem, poczuciem winy nie mówiąc już o sensie śmierci ”

  Trudno mi powiedzieć, bo ksiązek Kunga nie czytałem. Owszem, mam pojęcie o dotykającym go procesie inkwizycyjnym ale na temat podejmowanych przez niego rozważań teologicznych nie mam podstaw by się wypowiadać.

  Tym niemniej zgadzam się z twoją myslą. Na takie pytania trudno znaleźć odpowiedzi.

 354. ls42
  7 kwietnia o godz. 18:25
  Budka Suflera nagrała piosenkę zatytułowaną „Jest taki samotny dom”. W końcowej frazie włącza się chórek i śpiewa „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój…” Włącz radio na cały regulator i zaśpiewaj z Krzysztofem Cugowskim. Z pewnością poprawisz sobie nastrój

  „Now you are talking” 🙂

 355. Dla zainteresowanych – jest obszerna autobiografia Hansa Künga pod znamiennym tytułem “My Struggle for Freedom”. Kilka lat temu widziałam fragmenty – rzeczywiście owo potępianie przypominało dość dokładnie “Proces” Kafki. “Urząd” Brezy też się tu kojarzy.

 356. Na marginesie
  7 kwietnia o godz. 18:06
  Lista zakupów benzyny przez Orlen w ostatniej dekadzie byłaby z pewnością informacją dnia. Niestety to jest tajemnica handlowa, jak wszystkie operacje rządowe. Co na ten temat może powiedzieć opozycja?

 357. Saldo mortale
  7 kwietnia o godz. 17:32
  tejot
  7 kwietnia o godz. 17:30

  To nie ja, lecz Blogomatolki….nazbieralo sie. Kazdy Blogomatolek widzi sie jak w lusterku (pisanek). Ciebie wsrod cytowanych nie ma.

  Mój komentarz
  To, że mnie nie ma wśród „cytowanych”, nie jest argumentem przeciwko pisaniu jaśniej i krócej.
  TJ

 358. Bar Norte
  Też nie znam jego twórczości. Ale ostatnio, jak zwykle w takich momentach albo przypominają parostatki 🙂
  albo złote myśli 🙂
  Küng, moim zdaniem niczego nowego nie wykumał mówiąc :

  *) Tod ist Durchgang zur eigentlichen Heimat, ist Einkehr in Gottes Verborgenheit und des Menschen Herrlichkeit

  Teraz ma możliwość zweryfikowania tego w co wierzył 🙂
  *) wujek googel da radę i to. Tak myślę 🙄

 359. @ls42 7 kwietnia o godz. 18:46

  Bez względu na to, za ile kupił, Orlen zaliczył straty. Ale pomimo strat wypłaca dywidendy – a komu?

  Jak czytamy w next.gazeta.pl, wysokość wypłaty wyniesie niemal 1,5 mld zł. Jednym z największych beneficjentów będzie Skarb Państwa, który posiada ok. 27 proc. akcji paliwowego giganta. Oznacza to, że z dywidendy do budżetu państwa może trafić ok. 411 mln zł.

  https://innpoland.pl/167465,dywidenda-dla-akcjonariuszy-orlenu-spolka-wyplaca-mimo-straty

 360. Na marginesie

  „Tadeusz Bartoś (“Jan Paweł II, analiza krytyczna”) ocenił ten pontyfikat pisząc m.in. że dżejpitu w ogóle zamknął usta teologom. Miało to polegać m.in. na likwidacji odpowiedniej kongregacji w Watykanie. Zatem Küng wcale nie był jedyny i nie chodziło tylko o pojedynczych teologów. To była po prostu zaplanowana, globalna kampania.”

  Obirek w ksiązce „Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła” o której kiedyś ci wspomniałem obszernie to opisuje. Z tym, że on się skupia głównie na pacyfikacji przez JP II środowiska teologów wyzwolenia z którymi jeszcze jako jezuita utrzymywał ożywione kontakty.

  Ps. W ramach łączenia wątków, w tym przypadku o ksiązkach, mogę ci polecić „Cokolwiek powiesz, nic nie mów. Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej” Patricka Raddena Keefe. To najogólniej ujmując ksiązka o radykalizacji politycznej w tym przypadku na przykładzie tzw Tymczasowej IRA. A więc o mocnej radykalizacji. Obejmuje okres od 1969 do współczesnosci. Niesamowicie napisana, oderwać się od niej nie można … . Wcale się nie dziwię, że obsypano ją nagrodami.

  Przesyłam notkę wydawcy:

  https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/cokolwiek-powiesz-nic-nie-mow

 361. Is42
  Cena zakupu paliwa nie ma najmniejszego znaczenia. Państwo nakłada podatek, u nas 100% , i kto chce gra w te klocki.
  I póki mogę się osobowym poruszać to nie psioczę.
  Gorzej jest z moim mobilkiem. Płacę podatek roczny, z góry do urzędu, a przemieszczać się nie mogę bo przepisy na to ni zezwalają. 😛

 362. bezdomny

  „Teraz ma (Kung) możliwość zweryfikowania tego w co wierzył”

  Ma albo nie ma.
  My musimy jeszcze poczekać by osobiście zweryfikować prawdziwość tego co Kung napisał.

 363. Bar Norte

  🙂 nie spieszy mi się 🙂 i jak tylko będzie możliwość to odstąpie mój czas bardziej dociekliwym 🙂

 364. „Teraz ma (Kung) możliwość zweryfikowania tego w co wierzył”

  „Żyjący są świadomi tego, że umrą, lecz umarli nie są świadomi niczego” (Kaznodziei 9:5).

 365. 🙂
  dezerter83
  🙂
  Jeśli jest to również twoje credo, to jesteś pierwszym (i którego jako tako znam), który ma połączenie z czymś czego nie ma.

  Przestań cytować tutaj bajki kaznodzieja na dobranoc 😛

 366. „Grupa zajmująca się prawami człowieka Amnesty International powiedziała w środę, że Nawalny został uwięziony w warunkach, które są równoznaczne z torturami i mogą go powoli zabijać.”
  https://www.yahoo.com/news/lawyers-jailed-kremlin-critic-navalny-160340896.html
  Radziłabym się pomodlić.

 367. @Bar Norte 7 kwietnia o godz. 18:58

  Dzięki za połączenie wątków 🙂
  Sprawdziłam – recenzenci zarzucają autorowi jednostronność. Ale przeczytam. Sprawę konfliktu z udziałem IRA znam pobieżnie – trochę o tym pisał Malcolm Gladwell, a trochę Terry Eagleton, który wychował się w Irlandii i wydał coś w rodzaju autobiografii. Przy okazji: Patrick Radden Keefe ma też książkę “Chatter” o globalnym podsłuchiwaniu. Podobno ta jego relacja jest wyważona, to znaczy nie skłania się w kierunku teorii spiskowych.

 368. A skoro mowa o książkach – to Hans Küng napisał książkę o Islamie, o której czytacze wyrażają się z uznaniem. Być może nawet się zdecyduję, bo o Islamie wiem niewiele, a jakoś nie mam ochoty zgłębiać Edwarda Saida i relacji o Islamie z pierwszej ręki. A z kolei książki Künga o “Bogu”- a ma ich kilka – mnie zupełnie nie interesują. Książka niemieckiego erudyty na temat Islamu – czyli obcej mu religii – powinna być w sam raz. Zobaczymy.

 369. Ten @dezerter to jako lew ryczący…

 370. Pierwszy komentarz był na kanwie felietonu Jana Hartmana, drugi Daniela Passenta. Nie mogę ominąć Stanisława Tyma, a autor felietonu w dzisiejszej POLITYCE zadaje pytanie Jestem ciekaw, czy znajdzie się ktoś, kto wie, co rzeczywiście dzieje się na tych naszych 312 tys. km kw.? Odpowiadam szczerze; ja nie wiem.
  Stanisław Tym nie odziera nas jednak ze złudzeń skoro pisze Żona Lenina też miała na imię Nadzieja

  W tym miejscu felietonu Stanisława Tyma przypomniałem sobie wydarzenie sprzed lat bez mała siedemdziesięciu. Miałem wtedy dziewięć lat i chodziłem do czwartej klasy szkoły podstawowej w niewielkiej miejscowości. Na ścianie w szkolnej klasie wisiały portrety Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina.
  Pewnego popołudnia wpadła do skromnego mieszkanka na poddaszu budynku w którym wtedy mieszkaliśmy moja matka i z płaczem do mnie powiedziała „jak będziesz źle mówił o żonie Lenina to nas wszystkich wywiozą na Sybir”. Nie miałem pojęcia kim jest żona Lenina i nie przypominałem sobie abym cokolwiek na jej temat wiedział, ale ze słów mojej matki wiało grozą, chociaż wiele razy zapewniałem, że nic nie wiem na ten temat. Masz milczeć i nic nie mówić, powtarzała, co zapamiętałem do dnia dzisiejszego. Mam nadzieję, że nieboszczka nie przewróci się w grobie wiedząc, że wyjawiam rodzinną tajemnicę. Stanisław Tym nie wiedział jakie w niektórych czytelnikach wywoła wspomnienia na przypomnienie szanownej małżonki wodza rewolucji

 371. Na marginesie
  Skoro „0 Islamie wiem niewiele”

  Zapytaj się tutaj o brakujące tobie klocki logo, obrońcy ich wyznanców tzw @Saldo pierdoły
  To fachowiec od wyjaśnień, interpretacji, rozjaśnień

  Zbledniesz od jego odpowiedzi 🙂

 372. GajowyM.
  7 kwietnia o godz. 12:29
  Chyba wiesz, że zgony zależą w prostej zależności od liczby zachorowań i są zawsze opóźnione w stosunku do nich. Ponieważ szczyt drugiej fali był 1 kwietnia i wyniósł wg uśrednienia 7 dniowego 28 870 przypadków dziennie (w piku było wyłapane nawet 35251) szczyt zgonów mamy więc jeszcze przed sobą.
  Patrząc po pierwszej fali szczyt zachorowań (też w usrednieniu 7 dniowym) był 11 listopad , a szczyt zgonów wypadł tam 26 listopada czyli 15 dni później. Na tej podstawie można prognozować szczyt zgonów drugiej fali na 15 – 16 kwietnia.

 373. GajowyM.

  Dzisiaj środa. Czyli wyniki mamy z poniedziałku, drugiego dnia świąt. Bardziej miarodajne będą wyniki z jutra i pojutrza oraz soboty, kiedy będą spływać wyniki osób, które zostały skierowane na badania przez lekarzy POZ, którzy przez święta nie przyjmowali. Święta mocno zakłóciły wszelkie dane.
  Niemnie jest ewidentne że szczyt fali jest już poza nami.

 374. @bezdomny 7 kwietnia o godz. 21:29
  @Salto Mentale już dał się poznać. W sumie wszystko co pisze jest bełkotem.
  🙂

 375. Pisanka dla TJ….krotka i jasna…

  Maglarka spiskujaca….odslania tajemnice….

  Jeżeli taki nawet dostanie karę, to kara ta jest tylko procentem tego co zacharapcił.

  PS
  Co to zmienia?

 376. Wypisanka Blogomatolki….Na marginesie

  USA vs Rosja i madrosc wrodzona maglarki…

  Niewątpliwie są pewne różnice. Jeszcze.
  Ale to bardziej wynika z tego, od czego zaczynali jedni i drudzy.

 377. Pisanka…

  Bez komentarza….z braku sil na recykling intelektualny…

  Sednem polityki jest konflikt interesów, których wyrazem są Ideologie

 378. Kopfloser alias Bezdomny konfabuluje lub klamie…

  Nie jestem z tych, co co chwile zaglądają do wiki. Zresztą tam są opisane ogólne przypadki.

  Dlaczego we wpisach o piciu wina zawsze pojawia sie dobre wino,gdy zadnego z piszacych nie stac na dobre wino. Zreszta francuskie wina skazone sa pestycydami, dobre rowniez.

 379. Odczucie jest mylace….maglarka ciagle brnie antysemickim, ahistorycznym duktem…zeby nie bylo, ze Montaigne‘owa…

  Dramaty ludzkie niewątpliwie miały miejsce.
  Przedstawiciele jednej nacji/religii robili krzywdę drugiej i vice vera… to jest duży temat
  i tworzenie obrazu jednostronnego jest zwykłą nieuczciwością.
  Nie mówiąc o wyolbrzymianiu go.

 380. Pisanka…

  Maglarka zamiast na wiedzy i rozumie opiera sie na jej odczuciu…

  Są to w moim odczuciu stwierdzenia rodem z PZPRu,

  Naczelna maglarka o sobie, tylko prawde…poprawka w detalu…jest roznica miedzy islamem a islamizmem, muzulmanami a islamistami…blogomatolki nie maja pojecia…fakt

  Może właśnie dlatego? Są przyuczeni, żeby gardzić tolerancją, którą uznają za słabość? Nie mam pojęcia.

 381. Pisanka…

  Szeregowiec z bloku donosi…..i porownuje mozolnie nieporownywalne…histeryk amator…

  Dałem jedynie dwa przykłady. Jeden o politycznej poprawności historycznych analfabetów, drugi o zagrożeniu teokratycznym,

  Na szczescie nie zauwaza rodzimego fundamentalizmu i bredzi pod nosem…

  Na szczęście jestem Polakiem
  Fundamentaliści jeszcze dadzą popalić i tego wszyscy powinni się obawiać

 382. W „Polityce” także o incydentach zakrzepowych w związku ze szczepionką Astra-Zeneca. I dalej tamże po raz kolejny :rzadki skutek uboczny ,ale można szczepić*.
  Warto przeczytać co zaleca EMA ,a także zainteresować się przebiegiem kariery zawodowej pani dr. Sabine Strauß stojacej na czele PRAC przy EMA.
  Czytając wnioski proponowane przez ekspertów (@guzdra) przypomina mi się piosenka z filmu „Kabaret”.
  *czy leci z nami pilot

 383. @zezem 7 kwietnia o godz. 22:57

  Ja nie kupuję objaśnienia, że “korzyści przewyższają ryzyko”. Być może z punktu widzenia społeczeństwa lub tzw. czynników może tak być. Bo bilans zgonów z powodu szczepionki będzie mniej odczuwalny niż zgony z powodu Covid. Jednak z punktu widzenia jednostki wygląda to zupełnie inaczej – zator mózgowy jest zawsze niebezpieczny i często śmiertelny, z kolei Covid przebiega różnie u różnych osób. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że ta jednostka zakazi się i zachoruje. A zatem z jednostkowego punktu widzenia to sorry bardzo, ale dziękuję, postoję.

  Co do tego ryzyka zatorów związanego, jak się wydaje, ze szczepionką Astra Zeneca (która kilka dni temu otrzymała nazwę handlową) to ktoś w komentarzach zasugerował, że chodzi o połączone działanie szczepionki i tabletek antykoncepcyjnych, które to tabletki podobno zwiększają ryzyko zatorów. Być może, ale w sumie nikt nic nie wie.

  W Wlk. Bryt. zaaprobowano szczepionkę A-Z dla osób powyżej 30 (trzydziestu!) lat.

 384. Saldo napływa falami
  Skoro z Jego strony ciągle o malowanych jajach, to ja dorzucę nierozwiązany problem gotowania jaj na miękko.
  Wiele razy takie gotowanie kończy się niepowodzeniem. Za miękko, albo za twardo. Trudno wyczuć. To taka prawdziwa kwadratura koła. Stale z pewną dozą prawdopodobieństwa.
  Na temat gotowania jaj odbylo się wiele dyskusji. Jedynie czego w tym temacie nie kojarzę to piosenka. Jeżeli ktoś ma taki utwór na podorędziu to proszę zasygnalizowac

 385. Na dobranoc!
  Oddziaływanie czegoś na coś lub jednych na drugich stanowi sens istnienia i źródło rozwoju cywilizacji.
  Z radia dowiedziałem się o wielkich skupiskach ludności nad brzegami Morza Czarnego w czasach gdy nie ukształtowały się jeszcze wczesne cywilizacje na bliskim wschodzie i w delcie Nilu, a więc nie było państwa faraonów i wydarzeń zapisanych w księgach.
  Naukowcy odkrywają te najstarsze cywilizacje i ich zwyczaje. Być może w niedalekiej przyszłości dowiemy się więcej

 386. Zacytowano tu wyzej wpis jakiegos warszawskiego szczepionkowicza, ktory na stadionie narodowym zastal totalny balagan, chaos i wszystko co najgorsze. Wysluchalam dzisiaj w Radiu RMF rozmowy z lekarka z tego szpitala. mowila o swojej swojej ciezkiej pracy, niewyobrazalnym przemeczeniu personelu i wspomniala, ze ludzie niepotrzebnie utrudniaja im prace. Otoz w dniu szczepien juz o godzinie 7 mej zebral sie tlum na szczepienie chociaz placowka miala byc otwarta od 8-mej, ponadto kazdy mial podana godzine , na ktora ma szczepienie. Dzielni Polacy nie wierza „wladzy” i dlatego przyszli wszyscy naraz. Organizujacy szczepienia mysleli, ze ludzie powaznie potraktuja wyznaczona godzine. Nie potraktowali, za to szybciutko doniesli do odpowiednich medii jaki skandal. No i jednak dano sobie rade. Jak zrozumialam porobiono zagrody z zaznaczonymi godzinami i tam upycha sie klientow, skoro chca se czekac. Obrazowo napisalam, na nic innego ci ludzie nie zasluzyli.
  Rowniez dostalam z Nowin Rzeszowskich scan, w ktorym lekarz odpowiedzialny za szczepienia wyjasnia, ze nie dostali kielbasy wyborczej w postaci dodatkowych szczepionek, tylko oni ujmuja dane szczepien z punktow nie tylko w Rzeszowie. Doktor-szef akcji prosil, zeby nie utrudniac im pracy i nie mieszac do tego polityki.

 387. Na marginesie

  „recenzenci zarzucają autorowi jednostronność.”

  To nie jest ksiązka o konflikcie czy wojnie w Irlandii Połnocnej tylko o Tymczasowej IRA. Tak wiec nie mozna od niej oczekiwać bezstronności chocby dlatego, że pozostałe strony konfliktu są jej tłem, pewną okolicznością. To jest ksiązka o tym jak okoliczności polityczne wpływały na decyzje konkretnych ludzi, na ich radykalizm i jaką cenę przyszło im za to zapłacić.
  Drugi człon tytułu jest nieco mylacy bo „Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej” polskiemu czytelnikowi sugeruje jakąś moralno-polityczną agitkę w stylu polityki historycznej RP. Tymczasem autor po prostu opowiada historię oddając głos jej bohaterom. To jest opis na podstawie którego czytelnik ma sobie sam wyrobić opinię. Czytając te czterysta stron odnalazłem tylko jedno zdanie w którym autor wyraża osobisty osąd postępowanie jednego z bohaterów – w tym przypadku pogardę w odniesieniu do Gerry Adamsa. To było tak zaskakujące, że aż to zapamietałem.

  Naprawdę warto przeczytać, chocby z uwagi na sposób przedtsawiania historii.

 388. zyta2003

  W świetle badań, które przeprowadzono w połowie marca rząd w sprawach epidemicznych jest autorytetem dla 3,9 procenta respondentów. Rzad sobie od marca ubiegłego roku na ten nikły procent autorytetu solidnie zapracował.

  To na co się zżymasz w komentarzu z 0,03 jest wyłącznie wynikiem tej sytuacji.

 389. @Bar Norte 8 kwietnia o godz. 0:32
  Przeczytam 🙂

 390. Jedni mają pod górkę, a inni w tym czasie wypoczywją na Zanzibarze.
  Jak pisałem zostaliśmy zaszczepieni dwukrotnie. Przyjeżdżam na parking, wchodzę do punktu szczepień, idę w wyznaczonym przez osoby w wojskowych ubiorach kierunku, wypełniam ankietę, składam w punkcie rejestracji, idę do pokoju lekarza i do pokoju szczepień. Po szczepieniu czekam kilka minut, wychodzę, opłacam parking (5 złotych w kasie automatycznej) i wyjeżdżam ulicą w kierunku domu. Czy każdy obywatel nie powinien postępować w tym przypadku zgodnie z otrzymanym powiadomieniem o terminie i godzinie szczepienia? Byłoby szybko i sprawnie

 391. Ale pan jest złośliwy, zagaił dziennikarz do regionalnego polityka opozycyjnego.
  Chodzi o ocenę inicjatywy Pawła Kukiza w sprawie ustawy o sędziach pokoju i ustawy antykorupcyjnej. Jacek Protasiewicz mówi, że to się nie uda, szanse są znikome.
  Pierwszy problem będzie z przeforsowaniem ustawy o funduszu odbudowy i rozwoju.
  Barwnym językiem dochodzimy do koryta, a w tle duże pieniądze bez gwarancji prawidłowego podziału

 392. Prezes PAN o pomyśle Czarnka na Akademię Kopernikańską: Nie można podporządkować nauki politykom

  https://wyborcza.pl/7,75398,26956720,prezes-pan-nauka-wiednie-gdy-nie-ma-wolnosci.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Agnieszka Kublik: Jak się pan dowiedział się o tym iście kopernikańskim przewrocie ministra Czarnka?

  Prof. Jerzy Duszyński, prezes Polskiej Akademii Nauk: – Mimochodem.
  Ministerstwo nie przesłało panu nic?

  – Nie, ktoś inny podesłał mi ten projekt. To było 24 marca.

  Jak to nie można? To nawet jest obowiązkiem faszystów.

  ***** faszystowską partię ***

 393. „Reformy” PiS spowolniły pracę sądów zamiast ją przyspieszyć. Resort Ziobry wreszcie ujawnił statystyki

  https://wyborcza.pl/7,75398,26954763,postepowania-sadowe-dluzsze-o-srednio-trzy-miesiace.html#s=BoxOpImg4

  bra-tanki08.04.2021, 06:03
  Nie tylko zero za szambo odpowiada i szczucie, ale i jakiś debil nabzdyczony.
  Trzeba o tym mówić, bo to jest joint venture mafijnego państwa pislamu na licencji putina.

  ***** ***

 394. Byłoby szybciej i sprawniej gdyby przestrzegano kolejności wiekowej… Tak sobie myślę prywatnie o pokusie… być szybszym od sąsiada… ten ma chody… jak bankomat wyda więcej, to biorę… zwalę na system… ma się zmarnować… zabierze inny…

 395. Patologie nad Wisłą kojarzą się rusofobom z Putinem… a to czysty katolicyzm wyhodowany w parafiach… taki produkt regionalny…. Tak sobie myślę prywatnie … nie wstydżmy się endemicznych patologii… jaki suweren taka władza… z bożą pomocą…

 396. Niemcy swoimi eksperymentami medycznymi zrujnowali zdrowie Nawalnego i podrzucili „eksponat” Putinowi… Tak sobie myślę prywatnie… teraz „znawcy” ruiny będą propagandowo odkrywali nosicielstwo chorobowej Tablicy Mendelejewa w ciele Nawalnego…

 397. Poswiateczne Wypisanki……

  Dlaczego maglarka klamie?

  Może to zabrzmi infantylnie dla niektórych, ale zostałam wychowana w duchu szacunku dla przyzwoitości

  Druga rowniez klamie…

  Czy ja uważam Putina za idiotę? Nie posługuję się takimi kategoriami.

  Czysty Rave….egotyzm czy tesknota za blokowiskiem…

  ale później wdałem się w dygresje (wszystko przez Prousta,

  Autorka konajaca nic nie kuma i bredzi konajaco…..patriotka od Leca?

  powinien się pan zastanowić przed upublicznieniem niestosownych dowcipów które są porównywalne z rasistowską narracją na temat niemieckich obozów zagłady.

 398. Pisanka Zyty przezytej …

  Bez komentarza…

  Nawet Nawalny zamiast zostać na tym tym ,, wolnym demokratycznym
  zachodzie ” to wrócił wolał ruskie więzienie niż zachodnią wolność .

  Posciel medium, chociaz krew dla maglarki jest znaczaca…

  A tym razem to ja zapytam Ciebie, czy ktoś, kto zdecydował się być obywatelem danego kraju, ma podstawy nazwać siebie Polakiem, Amerykaninem, Francuzem, itd bez względu jaka krew w jego żyłach płynie?

  Zresztą wykrywa się zazwyczaj tylko wybranych polityków, którzy komuś się zdążyli narazić. No i żeby od czasu do czasu pokazać ludowi, że się czuwa nad praworządnością i demokracją

  Praczka o sobie….ta od czworki spiskowej…

  którą można z łatwościa nazwać oszołomka.

  Myslicielka z magla na gogancie…

  Problem z każdym imperium polega na tym, że dowolny inny światowy gigant mu zagraża. Dlatego “polityka” gigantów zwykle polega na kopaniu dołków pod konkurencją.

  Zyta napila sie i dala wyraz przerazeniu wlasnemu….

  Jestem coraz bardziej przerazona sytuacja kobiet w Polsce. Demonstracje ze stosownymi haslami, ok. a potem juz PiS bedzie wy…..y, i co?

 399. Pisanki….

  Zdanie o walorach blokowiska, zdanie oczywiscie nieprawdziwe…

  można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, zapoznać się z interesującymi poglądami i takimiż ludźmi, dowiedzieć się czegoś nowego o świecie

  Facet na skrzyzowaniu po traumie mijanek tramwajowych…musi…

  Musze przyznać że stwierdzenie „polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym” z prawdą mija się zupełnie.

 400. SSman z ruskiej ambasady,

  tak na zdrowy rozum

  Ponieważ Nawalny jest konkurentem Putina, to go Putin zamorduje, bo Putin jest mordercą.

  Nie ma się co dziwić, ale żeby się cieszyć tego powodu? Chyba ze się jest kacapem ruskiej armii.

  Macierewicz, szpieg Putina nr.1
  Rydzyk, szpieg Putina nr.2

 401. Czy schorowany człowiek… wiecznie naćpany lekami może być prezydentem… ćpun w czasach katolickiej III Rzeszy jeszcze uchodził… takie były czasy… Tak sobie myślę prywatnie… współistniejące choroby, a nie Noviczok położyły na lotnisku Nawalnego… Niemcy to odkryli…

 402. Facet na skrzyzowaniu po traumie mijanek tramwajowych…musi…
  Musze przyznać że stwierdzenie „polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym” z prawdą mija się zupełnie.

 403. Z Erdoganem rozmawiano o prawach kobiet w Europie… szefowa KE na stojąco… jak Duda przy biurku Trumpa… Tak sobie myślę prywatnie… dlaczego drugi urzędnik z Brukseli nie ustąpił swojego zydla… i nie usiadł po turecku… stchórzył dla świętego spokoju z Turkami…

 404. Po zaszczepieniu przeciwko Covid-19 zaczynam dostrzegać pozytywne zmiany w otoczeniu. Kontakt z SI staje się łatwiejszy, pojawiły się komunikaty których dawniej nie było. Muzyczne brzmienie złagodniało, a równocześnie zakwitło tysiąc kwiatów.
  Spróbuję ugotować jaja na miękko i sprawdzę czy trafiłem w punkt.
  Łatwiejsze staje się wykonywanie skomplikowanych czynności.
  Czekam na blogowy odzew w temacie

 405. Proszę o wybaczenie jeśli ktoś z czytających poczuje się szturchnięty niniejszym komentarzem.

  Jestem człowiekiem na tyle starym, aby nie być przedwojennym, ale na tyle ułomnym, aby moja historia i historia Polski współczesnej pobudzała mnie do relacji według schematu:
  Nie pamiętam co jadłem dwa dni temu na obiad, ale pamiętam co mówił i co robił Dmowski.

  Głupi. Ale nie aż tak.

  Jestem oczarowany możliwościami jakie przed moim pokoleniem otworzyła współczesność i lekko zażenowany tym, że teraźniejszość sprzyja mi niezasłużenie.

  Pierwsza dawkę szczepionki moderna przyjąłem w słoneczne sobotnie przedpołudnie po krótkim spacerze od przystanku autobusowego do najbliższego wejścia na Stadion narodowy mijając kilka prywatnych aut na parkingu a następnie przejechawszy około 150 metrów meleksem do windy.

  Po drodze odnosiłem wrażenie, że część osób wyznaczony na ten termin i na tą porę nie przybyła.

  Już dalej przestało się podobać i mi i mojej żonie.

  Meleks zawrócił, a żona zwracała mi uwagę, że mogę się potknąć o krawędź gumowej maty zachodzącej na sąsiadkę. Po chwili zastanowienia nad tym co nacisnąć w windzie przypomniałem sobie widzianą niewiele wcześniej tablicę z dużym napisem:
  Szczepienia Poziom 0.

  Niezrażony tym, że z windy cofnęła się zdezorientowana pani z pokolenia młodszego ode mnie wsiadłem i wysiadłem na właściwym poziomie. Nikt nas nie uprzedził, że na Stadion Narodowy będę wchodził z piwnicy.

  Dostałem dwa formularze do wypełnienia, ale nie dostałem długopisu.

  Żona zrobiła wcześniej rozpoznanie, ale konieczności wypełnienia przeze mnie formularzy na plecach żony dowiedziałem się od ładnej żołnierki Wojsk Obrony Terytorialnej, która uspakajała: tu jest kwadrans akademicki, a nawet więcej.

  Znaleźliśmy jakiś zaułek z kawałkiem poziomej płaszczyzny i rozpoczęło się moje blisko dwugodzinne dreptanie.

  Gdyby nie rozstawione WOTówki i rozstawieni WOTowcy średni dystans między osobami wynosił by mniej niż pół metra. Ale jedna brygada WOT nie przybyła i konfiguracja była taka: zwarty ogonek tuzina osób, przerwa trzy metry, następny serdelek. Siwizna uchroniła mnie przed uwagami:
  Pan tu nie stał.

  Po szczepieniu musiałem znaleźć miejsce na sali obserwacji w którym nie było osobowego skupienia.

  Pierwsza dawka bez poczucia dramatu organizacyjnego.

  Druga dawka nastąpiła po następnym stadium rozdźwięków między dobrymi pasterzami a niesfornymi owieczkami.

  Druga zmiana obsługi nie weszła płynnie i uświadomiłem sobie, że to 14a godzina, na działkach ładnie i ciepło i przy wejściu scalonym z wyjściem już jest ogonek chcących zdążyć wpaść jeszcze do ciotki lub na działkę.

  Żadnego dużego zegara.
  Żadnego dużego telebimu: Zapraszamy umówionych na 14:45

  Potrzebne na to pieniądze zostały przeznaczone na zwiększone z powodu pandemii wypłaty dla górników fedrujących na hałdę. Oraz na rezerwę na dowiezienie ze Ściany Wschodniej zwolenników Nowego Ładu na manifestację poparcia dla sprzeciwu wobec sugerowanej organizacji Polski przez Niemieckich dłużników Polski.

  Wygląda na to, że nieufnych staruszek i staruszków w Polsce jest więcej niż młodzieży manifestującej niezgodność orzeczeń z podmiotami.

  A szaleńcy chcą, aby na czwartej stronie zeszytu tabliczka dodawania miała nagłówek:
  W imię Pańskie:
  2 + 2 = 4

  Już raz był wiele wieków temu kłopot z Pierwszą Parą i później kłopot z żoną Lota.

  Nic nie pomogło.

  A nudzący się polskie zwolenniczki i polscy zwolennicy mocniejszego karania chcą spalenia następnego miasta. Przeważa niechęć do miast z kasynami.
  Dla przykładu: Las Vegas.

  Kasyno zawsze wygrywa o ile nie jest w Polsce.

 406. Po Kaczyńskim nie widać pozytywnych zmian… Tak sobie myślę prywatnie… o zmarnowanej okazji dla Sputnika V… aby wrócić do słowiańskich korzeni… wyrwanych w ramach krzyżackiego chrztu…

 407. Na marginesie
  7 kwietnia o godz. 23:21
  i @zezem
  Ponieważ Anglia szczepi Zeneką łatwo jest ocenić ryzyko.
  czytam
  Brytyjski regulator leków odniósł się do zarzutów wobec preparatu firmy AstraZeneca. Poinformował, że łącznie odnotowano tylko 30 przypadków zakrzepów krwi po szczepieniu. Według regulatora, korzyści ze szczepionki są dużo większe od ryzyka. W Wielkiej Brytanii takie ryzyko wynosi 0,6 na 1 milion zaszczepionych osób. Czyli większe jest ryzyko zejścia śmiertelnego po zażyciu środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Jakoś nikt z tej przyczyny nie zabronił ich sprzedawania i jakoś paniki nie ma i ludzie gdy ich boli to zażywają i często przekraczają dawkowanie.

 408. Wypisy…

  Jeden glos moze decydowac o zyciu, falszywy glos w dodatku do zycia…

  . Usłyszał w odpowiedzi, że w jego przekonaniu nie ma wystarczających dowodów na to, że papierosy szkodzą. Ja też

  Facet woli chory tryb zycia

  a tak sobie drwię ponieważ rozśmieszają mnie takie sformułowania jak „zdrowy tryb życia”,

  MA ZACIECIE NAUKOWE , bo musi….

  Chwalenie Grossa i nazywanie go wybitnym historykiem zupełnie ją dyskryminuje

 409. Pisanki….

  Maglarka blokowa nie wie, ze za handel miesem rowniez grazila kara smierci? Antysemitka probuje relatywizowac historie.

  Mam nadzieję, że gdybyś Ty się znalazł wobec decyzji pomagać czy nie, to zdecydowałbyś się bez wahania na oczywiście pomagać. bez wzgledu na fakt, że za taką pomoc groziła kara śmierci dla Ciebie, Twojej rodziny i częstokroć sąsiadów.

 410. Wypisy….

  Szczekociny, Jedwabne i inne , to nie byla obojetna obserwacja Zaglady. I o tym nalezy mowic.

  Postepowa kontynuuje….

  A jak podchodzisz do sytuacji w Izraelu?
  Obecnej, nie historycznej.
  Przyjmij kogoś do swojego domu, aby Cię wywalił z niego na zbity pysk, a potem jeszcze ogrodził w getcie, ograniczył dostęp do wody, pozbawił wszelkich praw, itd. Byłbyś zadowolony?

  Jej antysemicki kolega lyszal…

  Gross jak słyszałem sypał swych kolegów z komandosów.

  Dadaje sugerujac, ze 68 to czas powojenny i historycznie ma racje. Jego wpisy sa rowniez powojenne…

  Gross kłamał jak najęty w książce strach , że żydzi po wyzwoleniu żyli w Polsce w ciągłym strachu . A tymczasem on jawnie dział politycznie na UW w grupie zwanej Komandosami (mieli wsparcie organizacji partyjnej na tej uczelni)

  Slyszal, nie czytal ani jednej z tych ksiazek i pyta…

  Czy ty na prawdę wierzysz w te bzdury polityczne wygaszane przez Grossa, Grabowskiego , Barbarę Enkelking i im podobnych?

  Tak mozna sobie ulozyc zycie i zapomniec polowe populacji wyborczej…

  Czuję się Polakiem tej innej Polski, która, mam nadzieję, ze wróci po PiSie..

  Matka blogowa donosi…ze teraz jest anty….szybko sie obudzila….

  Teraz sama bywam anty szczególnie jak czytam pewne wypowiedzi ozzy i innych na szczęście byłych, który tu na blogu pełni jakąś rolę i nie zawsze jest to chęć dyskusji.

  Poplatanie z paplaniem…integracja ma dwa wektory i dziala w dwie strony, jak kazdy spoleczne…kolejny centrysta antropolog

  powiedziałby, że to wina braku integracji, co też jest chyba przegięciem w drugą stronę.

 411. Is42,
  no to masz odzew.
  Bierzesz 3 dychy, kupujesz na allegro jajowar. Wlewasz do niego tyle wody ile powiada instrukcja, czyli w zależności od tego jak jaja chcesz ugotować, miękko, średnio czy twardo. Wciskasz guzik i możesz dalej wyp0isywać pierdoły na blogu na nasze utrapienie. Jajowar Cię przywoła w odpowiednim momencie dając nam chwilę wytchnienia bo Cię odessie od klawiatury.

 412. Skąd się wzięli liderzy szczepień i dlaczego ludzie jeżdżą po Polsce by się szczepić najlepiej widać na przykładzie , Ciechocineka.
  Wyjaśnienie jest trywialne, wojskowy szpital w Ciechocinku miał status szpitala tymczasowego. Takie placówki nie były objęte limitem dostaw szczepionek (w małych punktach szczepień wynosił on 30 dawek na tydzień). –
  Od początku chcieliśmy się mocno zaangażować w proces szczepień. Do niedawna nie mieliśmy zbyt wielu pacjentów chorych na COVID-19, dlatego mogłem zaangażować personel w akcję szczepień. Stąd ten wynik – dodaje dr Lelwic.
  Jak PiS pięknie potrafi organizować bałagan i jak skutecznie marnuje zaangażowanie ludzi.

 413. guzdra 11.47
  300 km dalej na wschód robi różnicę chociaż to stolica kraju

 414. legat 12.17
  Trudno w prostych czynnościach wyręczać się urządzeniami rzadkiego użytku.
  Tym bardziej, że urządzenia te nie gwarantują pewności oczekiwanego stanu miękkości jaj, wszystkich w całości i każdego z osobna.
  Tak więc jak w przypadku katastrofy smoleńskiej problem jest bo nie został ostatecznie rozwiązany pomimo wielokrotnych podchodów do tematu

 415. @maciek.g

  W pierwszym polskim podręczniku Rachunku prawdopodobieństa skierowanym do uczniów szkoły średniej – mniej więcej pół wieku temu – umieszczono w bloku zadań pytanie (nie chcę mi się sięgać do ryginału):
  Dlaczego Turek nosi szelki?

  W rozdziale Odpowiedzi i rozwiązania umieszczono rozwiązanie tej trudności.
  Żeby mu spodnie nie spadły.

  Wszelkie rozważania o tendencjach rozbijają się o wegetatywną odpowiedź, że w rozkładzie Gaussa na prawo od dominanty prawdopodobieństwo spada.

  Moim zdaniem przesadzono z forsowaniem propedeutyki matematyki wyższej w szkołach średnich. Władze wycofały się z tego frontu i teraz magister nie wie jak szybko sprawdzić czy liczba dziewięciocyfrowa dzieli się przez trzy.

  Ale szkoła nie uczy pokory i wysokie stypendium dla wybitnie uzdolniony w jakiejś dziedzinie są mrzonką. Wyjaśnianie Polce lub Polakowi iż istnieją inne rozkłady prawdopodobieństwa jest poniewieraniem.

  Pisanie o poziomie nasycenia denerwuje ludzi chcących mieć 50% roztwór wodny soli kuchennej. To pisanie zaspakaja dobre mnie manie autora o sobie, ale dla normalsa jest nudniejsze niż nadymanie się guzdry

  Ponoć dostaniemy fundusze na likwidację zacofania cyfrowego.
  Podniesie to zadowolenie ze sprawowania władzy do cyfry 19.

  Na zrozumienie jakichkolwiek liczb ja bym raczej nie liczył w zbiorowości ludzi równych dających prymat procentom nad ułamkami.

 416. Wszystko co nabyte przed ślubem jest majątkiem odrębnym i każdy z małżonków dysponuje tym mieniem osobiście.
  Czy osoba leczona w szpitalu psychiatrycznym może ustanowić spadkobierców? O taką poradę wystąpił zainteresowany. Możliwe jest skorzystanie z usługi notariusza radzi prawnik, ale konieczne jest ustalenie czy spadkodawca jest w pełni władzy umysłowej, z czym może być problem.
  Innym rozwiązaniem byłoby osobiste i własnoręczne sporządzenie testamentu na piśmie z określeniem składników majątku i wyszczególnieniem spadkobierców, czyli co i komu zamierza się zostawić.
  Łatwiejsza jest sprzedaż składników majątku. W takim przypadku należy zapłacić 2% podatku od wartości rynkowej nieruchomości lub rzeczy ruchomej. US może się jednak wmieszać i ustalić rzeczywistą wartość nieruchomości. W przypadku majątku prezesa Orlenu jest to sprawa zasadnicza

 417. Wypisanki do twarzy….Kto sie rozpoznaje?

  Na maglu instant….

  jeśli pije się wino do posiłku – zresztą wcale niekoniecznie czerwone – to zwykle jest one rozcieńczone wodą.

  A z pierwszej strony to islamistom wlasnie o to chodzi, o terror, chaos, blogomatolek tego nie rozumie…z drugiej strony nie rozumie muzulmanow i utozsamia ich z terrorystami…blogomatolek i rasista…

  A z drugiej strony nie potrafię zrozumieć tej nienawiści islamistów wobec Francji. Jest to kraj prowadzący najbardziej proarabską politykę w Europie.

  We Francji, kraj Descartes, Encyclopédistes, Voltaire i blogomatolek z polskiej prowincji…

  Blogomatolek z polskiej prowincji lamanie prawa chcialby zwalczac lamiac prawo.

  Rasista zapomnial, ze mowienie bez oceny zjawiska jest…lecz taka jego antyhumanistyczna karnacja. Maglarka rowniez lubi miejsce w centrum. Czesto w centrum zainteresowania i rzekomo, wywazonym centrum politycznym. Poprawnie wywazeni…

  Standard polskich emigrantow dowartosciowujacych sie polskim emigrantami…Wydrwidab tu nie odstaje od reszty. Zreszta caly blog ma te funkcje, wymazac wyjscie z bloku…

  Niektórzy zaś już po względnie krótkim mieszkaniu za granicą, zanim nauczą się porządnie tamtejszego języka, zapominają swojego i pytają w polskim hotelu:
  – Na chtórym floorze jest sroc?

 418. guzdra
  8 kwietnia o godz. 11:47
  Przeczytałem twoje perypetie szczepieniowe i nie mam złudzeń co do faktu, że rząd niczego nie potrafi zorganizować porządnie. Polak znów jest pewien że ma polegać na sobie i informacjach od znajomych ( bowiem to znacznie korzystniejsze niż zdanie się na z pompa obwieszczany narodowy Programu Szczepień przeciw COVID-19 i e rejestracje, i inne podawane rządowo sposoby.)
  Polegając na sobie, jak tylko pojawiły się informacje o możliwości sczepienia żona zadzwoniła do przychodni. (do tej blisko mnie nie dało się dodzwonić, ale do drugiej gdzie leczyła się na osteroporozę już bez problemu). To prywatna przychodnia mająca kontrakt z NFZ. Termin dostaliśmy jak to mówią z marszu i tak sprawnie dawno nie byłem w naszej służbie zdrowia obsłużony. Z netu dowiedziałem się że potrzebny jest kwestionariusz wstępnego badania przesiewowego , a więc wydrukowałem go dla siebie i żony ze strony GOV i wypełniliśmy co znakomicie przyspieszyło sprawę (na miejscu mieli kwestionariusze i długopisy , ale wypełnianie jednak trwa trochę). Zarówno pierwsze jak i drugie szczepienie zajęło mnie i żonie mniej niż godzinę lekcyjną łącznie z 15 minutowym koniecznym siedzeniem w przychodni po szczepieniu. Obecnie znajomym żona każe drukować kwestionariusze. Wszyscy znajomi szczepią się w przychodniach w których do których do tej pory chodzili.
  Z tej przyczyny zacząłem dociekać czemu to ludzie jeżdżą po Polsce za szczepieniami skoro nam poszło to łatwo. Odpowiedź znalazłem i jest powyżej umieszczona. Nie mam tez wątpliwości, że te ogromne problemy o których piszesz spowodowali rządzący. Gdyby wykorzystano siec przychodni i szpitali nie trzeba by było niczego więcej. (no ale rząd by stracił okazję pr politycznego)
  Obecnie PR wyszedł bokiem i ludzie są wkurzeni

 419. @maciek.g 8 kwietnia o godz. 11:57

  Jeśli chcesz przytaczasz statystyki, to je przytocz. Jakie jest “ryzyko zejścia śmiertelnego po zażyciu środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty”? I jakie środki masz na myśli? Ibuprofen i jego pochodne są kojarzone z ryzykiem zaburzeń krążenia, ale zator w mózgu to jest jednak coś bardziej konkretnego. Poza tym działania uboczne środków przeciwbólowych znane są od wielu lat, natomiast szczepionki przeciw Covid stosowane są masowo dopiero od kilku miesięcy. Inaczej mówiąc, ich działania uboczne nie są znane. Jeśli mimo to już wiadomo, że szczepionka Astra Zeneca powoduje zatory w mózgu, to jednak warto poszukać innej szczepionki. A to co mówi brytyjski regulator leków… no wybacz. On mówi to, co jest wygodne dla jego rządu. Który to rząd chce szczepić wszystko co się rusza.

 420. O kurka wodna.

  Zaszczepiłem się właśnie Astrą 2 godziny temu. 🙁

  Chociaż może teraz zadziała w drogą stronę (usunie zator) 🙂

 421. @adam100 8 kwietnia o godz. 13:37

  Oj tam, oj tam. Ryzyko jest minimalne, zwłaszcza że nie jesteś kobietą.
  Ale na drugą dawkę lepiej wybierz coś innego. Tak zaleca brytyjski regulator leków. Czy ktoś podobny
  🙂

 422. Na marginesie
  8 kwietnia o godz. 13:48

  Trudno, będę się męczył z tym zatorem, aż sam odparuje 🙂

 423. Saldo mortale
  Strasznie dużo pisanek naklikałeś. Odrabiasz swoją długą nieobecność? Co było jej powodem, jeśli mogę spytać? Bo, mam nadzieję, nie choroba z covidem na czele.

 424. Można oczekiwać, że jutro znowu pojawią się nowe wiadomości, tymczasem dzisiaj poinformowano o wirtualnej platformie na której można kupić co ciekawsze komentarze.
  Jedna z wypowiedzi osiągnęła wartość trzech milionów dolarów.

 425. Gdy Przemysław Czarnek nie dozna rozległego bezpośrednio pod czaszką, to w przedszkolach, w szkołach niskich i w szkołach wyższych będzie jedna właściwa odpowiedź na pytanie:
  Skąd się biorą dzieci?
  Ta odpowiedź to:
  Od boga!

  ***

  Zdumiewa odrobinę mnie powściągliwość kleru wiodącego polską wspólnotą katolicką.

  Dopóki księża, zakonnicy i zakonnice nie dostaną dośmiertnego ustawowego wsparcia finansowego wyższego niż górnicy i służby specjalne, dopóty odpowiedź:
  Polacy są Narodem Wybranym.
  będzie scedowana na Jarosława Kaczyńskiego.

  Na dziś przejście przez Wrota Piotrowe jest silniejszym przywilejem czterech krajów innych niż Polska i władze polskie walczą o wyższą umieralność.

  Takie niekłopotliwe przypadki zaszczepienia się jakie opisano wyżej, to jest jawny sabotaż.

  Prywatne firmy zapewne już mogą podpisywać umowy z NFZ, aby zmylić Brukselę. Gdy fundusz odbudowy ogarnie także Polskę, wtedy będzie można skutecznie osadzić Donalda Tuska w ciupie.

  Zbigniew Ziobro i Beata Szydło uzgodnili między sobą, że pozwolą Donaldowi pilnować karceru w którym cierpieć będzie, ten co zabił ojca Zbysiowi i ten co chciał rozjechać Matkę Narodu.

  A naiwny kolega @ls42 zadaje z głupia frant pytania, o to czym może dysponować chory psychicznie. Rozumiem: to dla podtrzymania kontaktu z zamorską Polonią.

 426. Mag,
  nie bylo powodu, chyba ze znuzenie blokowiskiem i monotonia tu panujaca. Poza tym zajmowalem sie wyszukiwaniem pisanek w blogu. Na komentarze brak mi sily. Zdrowie mi dopisuje

 427. kogo? co?

  wspólnotę

  Przepraszam.

  Każde zaproszenie mnie do stołu rodzi ziarna prawdy o tym, że moja znajomość gramatyki i pisowni języka polskiego jest z nominacji, a nie zasług i nie z kompetencji.

 428. W dzisiejszej Gazecie Wyborczej Dawid Warszawski pisze o politycznych sporach w Izraelu, w których uczestniczy też duchowy przywódca judaizmu 93-letni rabin Chaim Kaniewski.
  O ile sobie przypominam na początku zawsze był chaos. Jeśli tam się spierają, to trudno się dziwić sytuacji w Polsce.
  W konstytucji powinien pojawić się zapis o trzymiesięcznym okresie przechodnim po każdych wyborach i sytuacji kryzysowej. Dopiero po takim okresie, ale nie krótszym mogłoby wprowadzać się regulacje prawne.

 429. Właściwie to niewiem, czego oczekiwał Nawalny po swoim powrocie do Rosji ?
  Czy poważnie liczył na to, że Putin się zawstydzi po nieudanej próbie zatrucia go i pozwoli mu dalej kopać pod sobą dołki i kompromitować złodziejstwo i korupcję w Rosji ?
  A może Nawalny znał i przewidział swój los i postanowił na złość Putinowi jednak umrzeć bohaterską śmiercią, dla dobra sprawy ?
  Trudno mi zrozumieć jego pobudki, ale jako Rosjanin Nawalny powinien znać Putina i jego sposób panowania i nie widzę naprawdę żadnego powodu, aby społeczność międzynarodowa bardziej troszczyła się o jego los i życia, jak on sam to nie czyni. Nawalny dzięki staraniom opinii międzynarodowej został wypuszczony z Rosji i dzięki staraniom niemieckich lekarzy pozostał przy życiu. W tym samym czasie dwóch rosyjskich lekarzy, którzy mieli bezpośredni kontakt z nim po jego zatruciu zmarło, to na co Nawalny liczył ? Życie w Rosji tradycyjnie juz, a pod Putinem tym bardziej jest tanie, ale akurat Nawalny tego nie wie ?

 430. Saldo mortale
  Jak mawiali starożytni Polacy – grunt to zdrowie. Skoro dopisuje, to i nuda nie straszna. Można znaleźć sobie ciekawsze zajęcie niż wyszukiwanie pisanek.
  Pozdro

 431. Zazdrościmy bogactwa mieszkańcom USA i Izraela. Do tego te łagodne klimaty pozwalające na całoroczny relaks i wypoczynek. Do odwiedzenia Izraela zaprasza biuro podróży. Atrakcją ma być kąpiel w Morzu Martwym.
  Jeszcze nie teraz, ale już niedługo Bałtyk może też zostać morzem martwym. Prognozy są alarmujące

 432. ls42
  8 kwietnia o godz. 15:09
  W konstytucji powinien pojawić się zapis o trzymiesięcznym okresie przechodnim po każdych wyborach i sytuacji kryzysowej. Dopiero po takim okresie, ale nie krótszym mogłoby wprowadzać się regulacje prawne.

  Byłoby to pogwałceniem zasady wskrzeszonej przez PiS za namową patentowanego idioty, doktora prawa, który czytał, czytał aż doczytał:

  wszystkie prawa obowiązują wstecz (prawo rzymskie: Lex retro agit) 😉

 433. Rdzenna ludność w USA i Israelu zza drutów obozów ogląda grillowanie zdobywców… Tak sobie myślę prywatnie o 447 dla tubylców…

 434. Wszystkim tym, którzy chętnie szafują trumnami i interpretują (pseudo) dane po swojemu przypominam,
  że dzwonnik z Norte Dame pracuje jedynie od poniedziałku do czwartku.
  I za taki stan rzeczy nie ma zamiaru przepraszać nikogo 😛

  🙄

 435. Na dolegliwość które cierpi obecnie Nawalny dawniej stosowano lewatywe.
  Trzy razy dziennie przez tydzień.
  Pierwsze efekty poprawy zdrowia można było zaobserwować już w drugim dniu kuracji.
  🙄

 436. Stachu
  Nie sądzę że to wina Erdogana.
  Uschi v. d. Flinte ma wrogów wokół siebie, którzy zaniedbali protokół duplomatyczny 🙂

 437. Legat 🙂
  Znam bo miam takie urządzenie. Jest genialne! Stosowałem przez długi okres czasu, tam gdzie nasłonecznienie pozwalało na transponowanie energii słonecznej na 220V
  Teraz stało się toto w mobilku jedynie durnostujką do zbierania kurzu 🙁

 438. adam 1 z dwoma zerami 🙂
  Rozsądna decyzja. Efekty są zauważalne, przestajesz mniej pie*dolić i zrezygnowałeś z reklamowania wybiórczej.
  Jak otrzymasz drugą część, jest szansa że wyjdziesz na prostą 🙂

 439. usteczka ty moje jak malinki,

  ale cię odkorkowało!

  Jakie leki?? 🙂

 440. Nie wiem czy dasz radę łyknąć taką dzienną dawke leku 🙄

  15 000 do 20 000 kroków z buta dziennie po lesie.
  Jak jest ciepłej to wystarczy 50 do 60 km rowerem.

  Ale takie lekarstwo to nie dla weicheier 😛

 441. Jaki piękny scenariusz
  https://oko.press/o-opozycyjnej-przyczepie-ktora-od-lat-sciga-policja/
  …………………………….
  Tak, piękny scenariusz do postawienia zarzutów kryminalnych praktycznie całej policji w Polsce, bo to, co wyprawiają do dziś, łamiąc konstytucję, jest dla nich wyrokiem skazującym, na długoletnie więzienia, konfiskatę majątków i wydalenia z zawodu, pozbawienie emerytur mundurowych oraz społeczną infamię.
  Wszyscy policjanci wiedzą, że mogą, a zasadniczo mają obowiązek, skorzystać z art. 58 ustawy o policji i jeśli tego nie robią, to jest to świadome współuczestnictwo w przestępstwie będącym łamaniem prawa, do którego ochrony, zostali powołani. Przykre to, ale prawdziwe, niemal cały stan osobowy tych funkcjonariuszy jest do wymiany. Policja przeżarta jest patologią. Trzeba radykalnych działań po zmianie ekipy rządzącej. Nie ma to tamto, że wykonywaliśmy tylko rozkazy, skąd my to znamy, nieprawdaż?
  „Krakowiacy i Górale” są moim natchnieniem tytułowym, który to wg. mnie brzmi „Gangsterzy i Złodzieje” co koreluje świetnie z „„”WyPiSdalać!” „Przestańcie kraść!” Kto napisze muzykę i libretto do narodowej opery powszechnego schamienia, funkcjonariuszy państwowych?

 442. https://www.onet.pl/informacje/onetpoznan/rawicz-policjanci-zwrocili-uwage-na-brak-maseczki-zostali-pobici/yn66smc,79cfc278
  Policjanci z Rawicza trafili do szpitala. Zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn, którym zwrócili uwagę na brak maseczki. Funkcjonariusze obezwładnili napastników. Okazało się, że są to ojciec z synem. Obaj byli pijani.
  ………………….
  Takie przypadki będą się mnożyć, aż powstanie ogólnopolski bunt społeczny i policja dostanie zwyczajnie, „wpier.dol” i już się z tego nie pozbiera. Wrzód zaczyna powoli pękać i rozleje się po całym kraju.

 443. Nie dam się nabrać!
  To jest recepta na zatwardzenie.

 444. Na marginesie
  8 kwietnia o godz. 13:32
  Wg Aalykke NLPZ są odpowiedzialne za około 300- -1200 zgonów w Wielkiej Brytanii
  Liczb ludności WB to 87 mln 300/ 87 000 000=0,00003448 czyli 3,4 zgony na 1 000 000 rocznie
  W Wielkiej Brytanii ryzyko wynosi 0,6 na 1 milion zaszczepionych osób czyli jest niższe

 445. W książce Living with Risk (Życie z ryzykiem), opublikowanej przez British Medical Association Board of Science. Podano następujące informacje
  Ryzyko zgonu matki podczas porodu jest jak 1 do 10 000,
  Operacja wymaga podania środka znieczulającego ryzyko śmierci po podaniu środków znieczulających obecnie nie przekracza 1 do 10 000.
  Na przykład w Wielkiej Brytanii każdego roku 1 osoba na 10 000 zginie w wypadku samochodowym lub narciarskim, a 10 na 10 000 poniesie śmierć na skutek wypadku we własnym domu.
  czyli na milion przypada 100 zgonów

  W książce wyznaczono punkt odniesienia do rozważań nad ryzykiem. Opisane są w niej wszystkie aspekty ryzyka, jak palenie, dieta, alkohol, praca zawodowa, sport, choroby, komunikacja. Ujmując rzecz logicznie, powinniśmy być gotowi do zaakceptowania , jeśli ryzyko śmierci nie przekracza stosunku 1 do 10 000

 446. Prawnik Obajtka chce ucis*zyć „Wyborczą”. Przy*słał już blisko 30 sprosto*wań i złożył liczący 123 strony po*zew

  https://wyborcza.pl/7,75398,26961154,prawnik-obajtka-chce-uciszyc-wyborcza-przyslal-juz-blisko.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  Hall of Horror

  Nowy członek: Sasin,
  Pawłowicz, Horała ,Wójcik, Piebak, Obajtek, Duda, Glapiński, Suchocka, Pięta, Misiewicz, Kaczyński, Kuchciński, Macierewicz, Czarnecki, Przyłębska, Terlecki, Ziobro, Morawiecki, Kępa, Zalewska, Szydło , Bierecki, Kamiński, Święczkowski, Banaś.

 447. maciek.g 🙄

  Jeśli nikomu nie wolno bedzie już wolno umierać, to może jedynie oznaczać, że nie można już żyć 🙄

 448. Przy okazji NS2 wychodzą powiązania katolika Bidena z banderowską Ukrainą… Tak sobie myślę prywatnie o wysłanniku do rozebrania rurociągu… kręcił lody z banderowcami…

 449. adam100
  8 kwietnia o godz. 13:37
  Gratuluje , Ale na razie musisz jeszcze być ostrożny
  bowiem maksymalna odporności na koronawirusa, pojawia się po około 3 tygodniach licząc od dnia podania pierwszej dawki szczepionki
  AstraZeneca jest skuteczna w 76 proc. przez trzy miesiące po podaniu pierwszej dawki, a po drugim zastrzyku odporność na koronawirusa rośnie i utrzymuje się dość długo
  W projekcie zalecenia Stiko czytamy: „W przypadku tych osób zaleca się, aby zamiast drugiej dawki szczepionki firmy AstraZeneca, podać szczepionkę mRNA 12 tygodni po pierwszym szczepieniu. Powodem jest to, że ochrona wywołana przez preparat AstraZeneki po 12 tygodniach zaczyna słabnąć”.
  Tak jest po pierwszej dawce stąd te trzy miesiące oczekiwania na druga dawkę
  Mertens powiedział, że z badań nad zwierzętami wynika, że w przypadku podawania dwóch różnych preparatów odpowiedź immunologiczna jest taka sama.

 450. mag
  8 kwietnia o godz. 15:27

  Mozna oczywiscie. Wypisanki sa zajeciem dodatkowym. Do swiat siedzialem w gorach. Odgrodzony od Covidiotow zajmowalem sie smigami przyspieszajacymi…Jesli lubisz narty, to wiesz. Na nudy nie narzekam, bo dopiero od roku jestem „zasluzony“.

  Dzisiaj jest wazny dzien, nikt o tym nie wspomnial. Pamietajmy.

 451. Pisanki….

  Bredzi skoro mu tak dobrze, argumenty na poziomie Szatana z siodmej klasy…

  Skoro żydzi byli zadowoleni z rządów Piłsudskiego (a to przecież tuz przed wojna, to co się stało że za parę lat wybucha taka eksplozja nienawiści?
  Nic nie wybuchło, bo tej nienawiści statystycznie nie było. Politycy zbijający kapitalik polityczny na tym temacie i wrednie kłamią (to zresztą typowe dla polityków)

  Ciagle bredzi i sugeruje, ze sa fakty nieprawdziwe….

  Prawdę trzeba wyłuskać z faktów do których nie ma wątpliwości i pracowicie wyszukiwać logiki w informacjach.

  Zlote goloslowie amatora naukowca…

  A może byś sprawdził co spowodowało ten mord w Jedwabnym, bowiem teza Grossa i  innych podobnych do niego polityków kompletnie się jak to mówią kupy nie trzyma i jest robiona w sposób drastycznie niezgodny z metodą naukową

 452. Zeby nie bylo….

  Krysztalowo antysemickie zdanie….on (autor tegoz) tego nie zauwaza…

  Po co Gross to robi mogę jedynie się domyslaać. Pierwsze to biznes i po prostu na tym zarabia pieniądze , a drugi powod msci się za wydalenie go z Polski, gdzie mu sie dobrze zyło (mimo, że na tym wydaleniu zyskal)

  Puste zdanie Pustoglowego…

  bezdomni mieszkają u siebie

  Praczka emigrowala z Wloch za duza wode…

  jak się zdziwiłam widząc we Włoszech

  Maglarka donosi…

  Kiedyś Ewa-Joanna napisała do kogoś “jeszcze parchów dostanę” i natychmiast posądzono ją o antysemityzm,

  Dla mnie parch to choroba skóry, raczej bez etnicznych podtektsów.
  Bezpodtekstowa myslicielka zapomniala,ze…

 453. Dlaczego Na marginesie jest antysemitka? Nie wiem. Wiem jednak ze jest.

  Maglarka donosi…
  Kiedyś Ewa-Joanna napisała do kogoś “jeszcze parchów dostanę” i natychmiast posądzono ją o antysemityzm,

  parch – Słownik SJP
  13.06.2014 — także dawne, obraźliwe raczej określenie żyda

  „A menda cyganska to Miss Wloch“.

 454. Pisanka Bezdomnego i pozostalych Blogomatolkow…

  Kopfloser odkryl naga antysemicka twarz, wlasna….

  jevrej jako temat zastępczy?

  Olewam toto, wierzcie albo nie, bez tych pierdół można też być zadowolonym w bieżącym życiu.
  Gorsze od tego wszystkiego jest tylko to, że cały czas jest ogromne ciśnienie na obecną sytuację.
  Wszyscy na tym zyskują, tylko my pojedyńcze ludzie tracimy na tym.
  Wie immer.
  Masse macht kasse

  Antysemicka bzdura prowincjusza z blokowiska…

  No cóż liczyli na korzyści. Tak samo w Niemczech biznes wiąizał wielkie nadzieje z Hitlerem , a tam niektórzy biznesmeni byli żydami. Ci żydzi nie wiedzieli, że Hitler wymyśli czysty rasowo kraj (o ty nie wiedział praktycznie żaden Niemiec),

  Joanna od Aniolow brunatnieje bawiac sie antysemicka parastatystyka…

  Prosty antysemita nie przeczytal dziesieciu punktow Hartmana i bredzi powtarzajac steteotypy….

  Logika nie wytrzymuje wpajanej głupoty, że do Polski ci żydzi masochiści pchali się by ich tu prześladowano i dlatego było ich to aż 1/3 światowej populacji.

 455. maciek.g
  8 kwietnia o godz. 18:57

  Dzięki,

  Pielęgniarka powiedziała mi dokładnie to samo. 🙂

 456. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Znowu zaczynasz wyzywać innych ?

  Ja będę się zwracał do ciebie zaczynając od slowa „hitlerowiec”!
  Napisz, czy ci jest przyjemnie

  Ty hitlerowska synekuro, ty atlantycka głęboka dziuro,
  ty skowronku z ukruszonym dzióbkiem (z małą szansą przeżycia najbliższej zimy),
  ty mirabelko robaczywa, ty jamo dziwnie rozpaczliwa,
  ty korsarzu zjedzony szkorbutem, ty malarzu pod modelki butem,
  ty plebanie na dywanie, ty playboyu na rydwanie,
  miej się (sam ze sobą)

 457. Saldo mortale 8 kwietnia o godz. 18:57 do Mag: –Dzisiaj jest wazny dzien, nikt o tym nie wspomnial. Pamietajmy.

  Salto Mentale,
  no i słuszna twoja racja jest. Pamiętamy że 51 lat temu izraelskie samoloty Douglas F-4 Phantom II zbombardowały egipską miejscowość Bahr el-Baqar, zabijając w tamtejszej szkole 46 dzieci i raniąc ponad 50.

  Jak to ująłeś zgrabnie drogi Salto Metale – „Prawdę trzeba wyłuskać z faktów do których nie ma wątpliwości i pracowicie wyszukiwać logiki w informacjach.”

 458. @maciek.g 8 kwietnia o godz. 18:16

  Dzięki za te informacje. Jednak mimo wszystko te zgony z powodu leków przeciwzapalnych – “z powodu” to jest bardzo szeroki zakres, która zapewne musi uwzględniać np. przedawkowanie. Jaki procent przypada na przedawkowanie tych leków? Oczywiście, statystyka pozwala na manipulacje danymi. Na przykład w Kanadzie jeśli dojdzie do pobicia – ale w domu znajduje się broń palna – to zdarzenie jest traktowane jako przestępstwo z użyciem broni palnej. Jak to wpływa na statystyki można sobie łatwo dośpiewać. I to jest po prostu tylko pierwszy z brzegu przykład.

  Zestawianie liczby zgonów z różnych powodów jest efektowne, ale nie wiemy, jak te zgony są liczone. Co do szczepionki Astra-Zeneca – na razie wiem o niej dosyć, żeby (po prostu!) wybrać inną szczepionkę. Która, rzecz jasna, też może mieć działania niepożądane, jeszcze nieznane. Życie jest ryzykiem 🙂

 459. Elon Musk Żeby było jasne, generalnie popieram szczepionki, w tym także te na covid. Nauka jest w tej kwestii jednoznaczna

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/elon-musk-zmienil-zdanie-o-szczepionkach-na-covid-19-popieram-je-nauka-jest-tu/n2bq155

 460. Legat 🙂

  Jak przestaniesz zajmować się idiotami to

  popatrz na tych co nawet nie wiedzą że debile są wśród nas

  https://m.youtube.com/watch?v=TB-SQhg1z9A

 461. Jeszcze na marginesie obliczania sobie ryzyka – czy istnieje jakaś masa krytyczna? To znaczy np. jeśli ryzyko kąpieli w wannie skojarzymy z ryzykiem znieczulenia i porodem, to jaki jest kumulacyjny poziom ryzyka? W każdym pojedynczym przypadku ryzyko jest niewielkie, ale… w przypadku np. lotu w kosmos albo zwykłego lotu samolotem, taka maszyna ma w praktyce całe mnóstwo znanych usterek. Każda z tych usterek stanowi pewne ryzyko, ale to ryzyko uznaje się za nieistotne. Szczegółowo omawiał to Malcolm Gladwell na przykładzie katastrofy promu Columbia. Problem jest wtedy, gdy usterki się kumulują lub gdy wadliwie oceniono stopień ryzyka.

  A więc jak to jest z tą kumulacją ryzyka w życiu? Czy jest na to jakiś model matematyczny? To pytanie wymaga opinii specjalisty. Inaczej mówiąc: czy leci z nami @izabella?

 462. Na marginesie
  8 kwietnia o godz. 20:01
  Twierdzenie, że statystyka pozwala na manipulacje danymi nie jest prawdziwe – natomiast prawda jest, że można doskonale manipulować statystyką i oczywiście manipuluje się na potęgę. Aby z statystyki wyciągnąć właściwe wnioski trzeba trzeba po prostu mieć o niej wiedzę.
  Gdyby NLPZ były bardzo niebezpieczne to oczywiście nie były by sprzedawane bez recepty. Jasnym jest, że niebezpieczeństwo rośnie gdy zażywa się drastycznie niezgodnie z informacją o leku (a to zdarza się bardzo często). Niestety tak jak przy każdym leku mimo stosowania się do zalecenia możne zaszkodzić. Często też szkodzi gdy stosujemy łącznie z innymi lekami (lub alkoholem). Nie da się tego łatwo ując w statystyce (w wielu przypadkach brak danych).

 463. Wypisanki….

  Naczelna antysemitka donosi…uogolnia i tworzy kolejny stereotyp w poszukiwaniu symetrii…biedna patriotka wspolczujaca…sugeruje bowiem wszyscy zydzi, wszystkich Polakow.

  Żydzi też przyczyniali się do katowania i niszczenia Polaków,

  Kogo to obchodzi, ze druga maglarka nie ma czasu….?

  Nie mam dzisiaj wiele czasu, więc nie czytam komentarzy.

  Pierwsza maglarka o sobie…

  sztandarowym produktem PRL-u i kaka-PiSu. Wdrukowana bezmyślność – takie przynajmniej mam wrażenie. Ale w sumie to ciekawe zjawisko.

  Zeby nie bylo….projekcja przemieszczona maglarki na emeryturze…sie skupia

  Jesteś po prostu słabo zorientowanym staruszkiem, który ogląda tańce z gwiazdami i publikuje przeraźliwe androny. Poza tym nic się na tobie skupia.

 464. Pisanki Blogomatolkow…

  Opowiadacz z Wwia donosi…zapomina przy tym ze demokratyczne wybory nie daja legitymacji do niedemokratycznego rzadzenia. Nieszczesny, jak wielu(e) innych nie rozumie co to jest demokracja….

  Zatem władze wybrano demokratycznie i mają prawo rządzić

  Antysemityzm wlasnej roboty, ktorego nikt je krytykuje….lub nie zauwaza…

  To tak jak bogaty gość (wiadomo kto) zatrudnił studenta konserwatorium do trzepania dywanów, aby ten wybijając rytm pomagał w nauce gry na pianinie jego dziecku.
  Facet ma talent do wynalazków

  Maglarka wzruszona, wrecz poruszona Holokaustem…

  Tak – to jest wszystko razem wstrząsające.

  Dobrze zaczal wroclawski kronikarz cytatow tv, a konczy jako samoobnazony prymarny antysemita….gdyby wiedzial, ze antysemita to rowniez antyhumanista…

  W czasie drugiej wojny światowej prawie całą Europa wysyłała Żydów do Polski aby tu zostali zamordowani. Na blogu nieczęsto się o tym pisze

 465. Jakie jest prawdopodobieństwo ze 4 osoby umrą od jedzenia dobrego i zdrowego jedzenia?

  100%

  https://www.youtube.com/watch?v=IYWFlsKhUys

 466. Lustereczko powiedz, kto jest…..Najladniejsza pisanka?

  Zastanawiam sie kto komu i za ile sprzedaje obsesje….

  Nie ma SM, a na blogu stale o starszych braciach

  Zastepczyni maglarki ma trudnosci z koncentracja…

  Podobnie jak Ty uwazam, ze zlo na swiecie bylo, jest i bedzie powszechne. I nie wiem, nad ktorym w obecnej chwili nalezy sie najbardziej skupic.

  Profesjonalistka z magla informuje…o swojej inteligencji…

  Okazuje się, że są prawnicy, którzy byli w stanie nauczyć się paragrafów,
  ale z myśleniem o szerszej perspektywie mają poważne problemy.
  To jest kolejny dowód, że formalne wykształcenie profesjonalne
  nie świadczy o wysokiej inteligencji.

 467. Die Realität des Risikos: Über den vernünftigen Umgang mit Gefahren: Amazon.de: Nida-Rümelin, Julian, Weidenfeld, Nathalie

  Julian Nida-Rümelin und Nathalie Weidenfeld über das Buch. Dieses Buch plädiert für ein realistisches Verständnis von Risiken und für eine ethisch begründete Risikopraxis. Denn ohne Klarheit in den Köpfen, ohne …

 468. Pisanki…

  Zapedzony w rasizm….

  Rządy Australii wydają co roku mnóstwo pieniędzy na rdzenną ludność
  tubylczą i wszystko na nić .
  Aby coś mieć to trzeba chcieć a jak się o nic nie dba to się i nic nie ma .
  Ewolucja wytworzyła coś takiego jak naturalna selekcja i w dłuższym
  przedziale czasowym wszystko się zmieni .

  Widziala i nic….

  widziałam ruiny w Dreźnie , odgrodzone łańcuchami ku pamięci potomnych.

 469. Naczelny tutejszy cygan (nijaki saldo dupek) donosi o pamięci….

  I będę skłonny uwierzyć w klepanine Saldutudupu jak pokaże czek który przekazał na konto cyganów by wpierac anarchie w jewropie.

  9tysiecy 900 euro może jednorazowo przekazać bez problemu ze skarbówką.

  Pokaż Saldo co potrafisz 🙂 prócz pieprzenia o pieprzeniu 😛

 470. Zeby nie bylo, referentka z pralni…bredzi…

  Jednak coraz natrętniej nasuwa mi się pytanie: skąd wiadomo, że (jak twierdzi @maciek) lockdown okazał się całkowicie nieskuteczny? Moim zdaniem nie sposób tego stwierdzić, bo nie ma żadnych danych kontrolnych. I być nie może.

 471. Teraz pojeby wyją na dwa głosy.

  Klarnet dołączył, chórek się zbiera.

 472. Pisanka Bezdumnego…..

  Niedorzecznosci, ktorych sam autor nie rozumie. U Bezglowego to jest standard…

  Gdzieś w pandemicznej drodze następują wypaczenia niektórzy uważają to za normalność, uważają ze tworzą właściwą politykę, a inni nie są wysłuchiwani. Nauka idzie w las
  To nie są, co nas czeka, ciekawe czasy

  Das Verhalten…dla Bezglowego ohne Bedeutung…

  Dziś jest ważne: gesellschaftliches verhalten

 473. Nazwanie pana Andrzeja Dude debilem jest oczywiście czyms niegrzecznym. Ale jeżeli pan prezydent rozmawia w masce z niepodłączonym telefonem z królem Jordani, to trzeba mu wybaczyć i przestać go przezywać. Pan prezydent jest po prostu w takiej d.pie, że nawet nie wie o tym że jest debilem w d.pie.
  Natomiast Mateusz Morawiecki nie jest debilem, nie jest w czarnej d.pie, bo kiedy opowiada te swoje koszałki-opałki, to robi to bystrze zerkając , jak to przyjmie jego pan buk znaczy się pan Jarosław. On wie, ze to co opowiada to koszałki, ale taka robota, lepsza np. niż opróżnianie szamba z odchodów. Mateusz nie koresponduje z leśnym ruchadłem, nie pokazuje zajączków nad głowami innych polityków, nie przybiera pozy Mussoliniego, po prostu sumiennie jak automat wyyrzuca z siebie te koszałki, i nawet mu brew nie drgnie, oczne szparki się nie rozszerzą, nos mu się nie wydłuży.
  Po prostu nie jest on w czarnej, a pan Duda jest w niej, gdzie figluje z leśnym ruchadłem, mokrą foczką. Nie wie o tym, gdzie jest, ale chyba jest mu dobrze i będzie jeszcze przez 4 lata. I tylko zawistnicy mogą panu prezydentowi zazdrościć.

 474. Śmiechu warte 🙂

  Nijaki Saldo-dupek nazywa delikatesami bistro „butter lindner” w którym lubię kupić coś przeżyć parę dni.

  Trzeba być oslem do kwadratu, żeby nie wiedzieć że w Berlinie są tylko jedne delikatesy w KaDeWe – Kaufhaus des Westens

 475. Pisanki…

  Po lekturze Stürmera kami sie patriotyzmem…

  pieniądze to będą ale na zablokowanie badań i produkcję leku. I dobrze, bo jakby taki drań jak prezes Pfizera dostał taką informację, że jest skuteczny lek na covida w Polsce to przecież by się pociął pewnie.

 476. Pisanek Le….t

  Stürmer juz nie wystarczy…pozostaje tajemnica. W czasach, w ktorych informacje permanentnie sa wymieniane na calym swiecie…

  Nic nie wiesz, bo jak na razie publikacji ani informacji na ten temat nie ma w obiegu publicznym.

 477. Dorobiony Bezdomny Berliner z 10.000€ miesiecznie nie wie, ze kolonskiego piwa nie pije sie z flaszki. Bezglowego boli glowa, Phantomschmerzen.
  Getrunken wird nur aus „Kölschstangen” – schlanke Gläser mit einem Inhalt von meist 0,2 Litern. Zastanawiam sie czy Bezglowy wklada skarpetki dlugie, zakrywajace lydki? Obawiam sie jednak, ze nie i widac slome.

  W lecie nie ma problemu, jesli posiada buty z koziej skory…

  Wypiłem najpierw jeden łyk, później całą flaszkę.

  Kopfloser…
  Nie wie rowniez, ze mam blizej do Galeries Lafayette. Le Notre odwiedzalem a latach osiemdziesiatych….

 478. Kopfloser z workiem paczkow, gdy Butter Lindner pakuje pojedynczo w male pudelka, nie zna Leysieffer…i probuje mi zaimponowac KaDeWe jak kazdy wycieczkowicz. Pojechalby na Paryska lub Fasanenplatz, to?

 479. @ls42

  Znalazłem coś, co kojarzy mi się z twoimi upodobaniami infantylnie zwanymi starociami.
  Paproć jest rośliną ewolucyjnie starą ale nie dlatego w jej nazwie jest zmiękczenie.

  Ja jeszcze byłem przed maturą gdy nagrywano tę piosenkę i nie było elektrycznych megafonów oraz wzmacniaczy o mocy tysięcy watów. Zwykle śpiewało się wolno, a niekiedy bardzo wolno.

  Gdy znajdziesz wolną chwilę miedzy sesjami słuchania teraźniejszego szumo medialnego, to tuż przed wiadomościami radia informacyjnego TOK FM wysłuchaj tej piosenki, a później kilku nieważnych wiadomości podawanych przez tą stację prestissimo.

  Jeszcze dekadę 20 lat temu takim osobom podawano leki na uspokojenie, a teraz mają szansę zostać lektorami audycji nadających nowiny.

  Moje skojarzenie brało się zastanowienia się nad powolnością tej piosenki.
  Jako guzdra ja za współczesnymi wiadomościami nie nadążam, a wyjątkiem jest astmatyk Piotr Semka.

  Czy piszesz na klawiaturze na tyle szybko, aby polskie słowa pisać nadążnie z taką powolnością jaką tu prezentuje Jean Shepard?

  Starszym skojarzeniem moim w którym występujesz jest seria felietonów w Dziennik Gazeta Prawna pod wspólnym tytułem Tłoczone z danych.

  Jest tu teraz aktywny wyciskacz z okruchów.
  Pozostali goście bloga tak go wyciskają, że zostają widoczne tylko nagłówki.

  Pani Jean Shepard miała swoją ważną rolę w tworzeniu współczesnej muzyki ludowej i zostawiła ważny dorobek użyty jako podwaliny.

  A jam wrażenie, że ty tylko złupujesz tynk.
  Zwracam ci uwagę, że twój nawyk śledzenie wszystkiego możesz wykorzystać do sprawozdawania z procesu odwrotnego niż powojenna walka z analfabetyzmem.

  Tegoroczni maturzyści mnie mają szansy poznać twego dorobku, bo nie mieścisz się w żadnym smartfonie. Ja mam jeszcze gorsze widoki na mą przyszłość, ale jestem zdecydowanie mniej ambitny i nie zaglądam tam, gdzie ty zaglądasz bo musisz.

  Hasło tych dni bloga:
  Got You On My Mind

  https://www.youtube.com/watch?v=RX1MBpP8dwM

 480. Pisanka blokowa….

  Praczka nowoczesna, dwa w jednym and go….na wszystkie kontynenty…

  Jest w nim dość typowa maniera filmu europejskiego, a zwłaszcza francuskiego, gdzie dominują dłużyzny, milczenia, nieruchome miny głównych bohaterów.
  A właściwie to mimika głównej bohaterki jest praktycznie taka sama od początku do końca. Coś w rodzaju mumii bez emocji.
  O emocje można ją tylko podejrzewać.
  Poza tym film ten w jakiś sposób sprowokował mnie do pewnych przemyśleń nad „nowoczesną” sztuką.
  Ja kocham balet. W ciągu mojego życia miałam okazję oglądać najlepsze trupy baletowe na wszystkich kontynentach.
  Jednak ostatnio coraz rzadziej idę na przedstawienie.
  Pomimo moich wysiłków tzw. nowoczesny taniec baletowy nie dorównuje baletowi klasycznemu.

 481. Yom HaShoa – Holocaust Memorial Day in Israel, 7- 8.04.2021
  ———-

 482. Miał być raport…będzie film.

  „Przekazuję filmową relację z wyników badań prac podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych.”

  https://www.wprost.pl/kraj/10437039/11-rocznica-katastrofy-smolenskiej-macierewicz-przekazal-tvp-nagrania-dot-smolenska.html

 483. @maciek.g 8 kwietnia o godz. 20:36

  Ja nie widzę różnicy między manipulacją danymi a tym co nazywasz “manipulowaniem statystyką”. Poza tym niezupełnie rozumiem, co masz na myśli mówiąc “właściwe wnioski”. W ogóle mam wrażenie, że podchodzisz bardzo rygorystycznie do czegoś, co jest z natury rzeczy “fuzzy”. Bo taka jest po prostu rzeczywistość. Dlatego żadne rzeczywiste dane po prostu nie dają się do końca skatalogować. A wnioski z danych wyciąga każdy – na własny użytek.

 484. Tysiące mieszkań komunalnych nie posiada łazienki donosi Radio Wrocław. Samorządy są bezradne bo nie mają wsparcia finansowego. W dodatku połowa najemców lokali komunalnych nie płaci czynszu.
  I tak koło się zamyka.
  Co z tego wpisu wykreśli szanowny SM?
  Mogę tylko dodać, że te mieszkania bez łazienek w większości są poniemieckie

 485. ozzy
  8 kwietnia o godz. 22:34

  Never again

 486. guzdra 22.27
  Wiele razy postanawiałem ograniczyć liczbę wpisów na blogu, a wyszukiwarka SM mnie w tym utwierdza, ale co innego zamiar, a zupełnie co innego realizacja.
  Na usprawiedliwienie mam tylko to, że wygodne siedzenie w domu, słuchanie radia i oglądanie telewizji zmusza niejako do działania i potem należy się spodziewać krytyki, i ona jest.
  Czasami mam wrażenie, że nie zawsze jest beznadziejnie i rozmowa się sklei, i będzie lepiej.
  Teraz już tylko powiem; dobrej nocy, niech żywi nie tracą nadziei (ale Nadieżdy Krupskiej faktycznie nie znałem)

 487. W czasach PRL-u kiedy wojsko polskie było prawdziwym wojskiem
  ten policjant ze szmatą na ryju już dawno leżał by na ziemi .

  https://www.youtube.com/watch?v=365T-Qpq9Qk

 488. Czy wiecie, dlaczego rządy ogłosiły „pandemię”?
  Dlaczego tvpinfo i inne media setki razy dziennie wmawiają ludziom, że w kraju jest „pandemia”? Pretekstem jest definicja pandemii, którą WHO zmieniała w 2009 roku przy okazji świńskiej grypy, która miała rzekomo pochłonąć miliony ofiar. Oczywiście wszystko to było kłamstwem. Ale jak brzmi ta nowa definicja pandemii? Otóż jest to sytuacja, w której wirus rozprzestrzenia się po całym świecie. I tyle. To czysty absurd. Według tej definicji każdy sezon grypowy WHO będzie ogłaszać jako „pandemię”, a rządy będą miały pretekst, aby zniewalać swoich obywateli, bo przecież mamy… „pandemię”.

  A jak brzmiała poprzednia definicja pandemii? Był to wzrost ostrego przebiegu chorób oraz zgonów w stosunku do lat ubiegłych. Sensowne? Sensowne. I według tej rozsądnej definicji nie ma obecnie żadnej pandemii. Żadnej.

  Zatem rządy wmawiają nam, że jest pandemia, opierając się na jej absurdalnej definicji, która powstała specjalnie po to, aby rządy miały pretekst, do zniewalania swoich obywateli.

  Koronawirusy zostały odkryte już dawno temu. Nie są niczym nowym. Ale media, wspominając o tym wirusie setki razy dziennie, powodują, iż w oczach opinii społecznej problem ten urasta do gigantycznych rozmiarów, w wyniku czego społeczeństwo stosuje się do kolejnych obostrzeń, które odbierają nam wolność i rujnują gospodarkę. Rządy, także polski, wprowadzają restrykcje, których rzeczywistym celem jest likwidacja małego i średniego biznesu, bo stanowi on konkurencję dla największego kapitału.

  Tak, to jest globalne. Politycy są na usługach wielkiego kapitału, to wręcz marionetki, które posłusznie wykonują wydawane im polecenia. Wielki kapitał pragnie pozbyć się konkurencji w postaci małego i średniego biznesu. Co więc robi? Wydaje polecenia kupionym politykom, aby ci, rzekomo walcząc z wirusem, wprowadzali takie obostrzenia, które spowodują, że, ponownie, mały i średni biznes nie wytrzyma i upadnie.
  A owe metody, które rzekomo mają pomóc w walce z wirusem, są dokładnie tym, co zwiększa zachorowalność. Spójrzmy:

  1. Zamykanie ludzi w domach – w pomieszczeniu zamkniętym mamy dwudziestokrotnie większą szansę zakażenia. Dodatkowo spada nasza odporność, czego skutkiem będzie wzrost zachorowań. Aby zwiększyć naszą odporność, należy udawać się na spacery, oddychać świeżym powietrzem i wystawiać się na słońce, aby produkować witaminę D. I dokładnie to nam zabierają, wmawiając, że siedząc w domu „chronimy nasze zdrowie”. Jest dokładnie odwrotnie.

  2. Maska – maski zwiększają stężenie CO2 we krwi. Niedotlenienie komórki to idealne warunki dla rozwoju nowotworów. Dodatkowo wdychamy namnożone na nich bakterie, grzyby i pleśnie. Organizm stara się pozbyć tego, co zalega w płucach, a my ten proces skutecznie utrudniamy.Jaka jest najskuteczniejsza broń w walce nie tylko z koronawirusem, ale i innymi wirusami i chorobami? Odporność. Na koronawirusa chorują jedynie ci, co mają bardzo słaby układ odpornościowy. A kwarantanna i maseczka właśnie naszą odporność skutecznie obniżają.

  Media przestaną setki razy dziennie powtarzać słowo „koronawirus”, a politycy wycofają restrykcje rujnujące gospodarkę, dopiero wówczas, gdy mały i średni biznes właściwie przestanie istnieć, gotówka zostanie wycofana, a na jej miejsce zostanie wprowadzony pieniądz cyfrowy, czyli całkowite zniewolenie.

  Skutek? Bogaci będą jeszcze bogatsi, dzięki czemu będą mieli jeszcze większą władzę, a biedni jeszcze biedniejsi, czyli jeszcze bardziej zniewoleni. Państwa będą miały jeszcze większą kontrolę nad obywatelami, bowiem te „dzisiejsze rozwiązania”, które odbierają nam wolność pod pretekstem „walki z pandemią”, nie zostaną anulowane. One zostaną a ludzie do nich się przyzwyczają.

  Pamiętacie, że te zwiększone kontrole na lotniskach miały być tylko na czas „walki z terroryzmem”? Walka ta dawno się skończyła, a obmacywanie ludzi, zmuszanie do zdejmowania butów, paska, zegarka i tłumaczenie się z każdej rzeczy w walizce pozostało.

  Bo celem jest zawsze zwiększenie kontroli nad obywatelami. Pretekst może być dowolny. Często sztucznie wykreowany.

 489. Ta maseczka 100% chroni przed wirusem , to polski wynalazek
  wart opatentowania .

  https://pozagranicamipolskialenietylkohome.files.wordpress.com/2020/10/screenshot_5-15.png

 490. Szczepienie stada.
  Jak zaszczepić stado, żeby jego część się nie zbuntowała i nie wyszła na ulice? Bardzo prosto, stopniowo i w etapach. I nikt nie zaprotestuje, nie wyjdzie na ulicę.
  W pierwszym etapie trzeba zaszczepić tych, którzy stada pilnują i będą je szczepić. Czyli wszystkie służby. Służbę zdrowia, policję, wojsko, straż miejską, może urzędników. Oczywiście dla ich dobra, bo przecież mają styczność z ludźmi, i są wyeksponowani na zagrożenie. Całkiem dobrowolnie, a jeżeli ktoś nie doceni dbałości państwa o personel, to przecież nikt go nie zmusza do pełnienia zaszczytnej służby. Dla pozostałych szczepienia będą odpłatne lub nie. Powiedzmy za symboliczną stówę. Tak zaszczepią ok 15 – 25% społeczeństwa. Etap drugi. Za pół roku minister zdrowia ogłosi, że WHO, albo jakaś inna organizacja dofinansowała szczepienia, w związku z tym są darmowe, dla każdego, kto tylko zechce. Ale uwaga, jest ich tylko kilka milionów dawek, więc kto pierwszy, ten lepszy. Złapie się na to ok 50% owiec i baranów, bo przecież wiadomo, za darmo to i ocet słodki. Przy okazji będą inne ulgi dla zaszczepionych. Nie będą musieli nosić namordnika, przyjmie ich lekarz ostatniego kontaktu, dostaną robotę za miskę ryżu, itp., itd. zostanie ok 20 – 25% tych kumatych, ale i tych @#$%^@#$ bez mydła. Etap trzeci. Napuszczą zaszczepionych na niezaszczepionych. Dziel i rządź. Po kilku kolejnych miesiącach może dziewięciu, minister zdrowia ogłosi, że chcieli po dobroci, (ludzki pan), ale okazało się o zgrozo, że ci niezaszczepieni foliarze i antyszczepionkowcy, zarażają tych mądrych i odpowiedzialnych, którzy się zaszczepili. Wiem, że to brzmi durnie, ale idioci w to uwierzą. Bo łatwiej jest kogoś oszukać, niż przekonać go, że został oszukany.
  Jako przykład dadzą jakieś państwo, w którym 97% obywateli się wyszczepiło i pandemia nagle zniknęła. Nawet już testów tam nie trzeba robić, bo ludzie po staremu chorują na grypę i po staremu umierają na powikłania pogrypowe. Więc po co testy?
  A jak nie ma testów, to i świrusa. A na tych foliarzy, którzy się jeszcze nie zaszczepili trzeba donosić do sanepidu i zaszczepić ich pod przymusem, bo stanowią zagrożenie dla zdyscyplinowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Nieszczepionych zaczną traktować jak trędowatych. Dzieci nie przyjmą do przedszkola, szkoły. Dorośli nie dostaną roboty nawet za miskę ryżu. Być może zasiłki i plusy plus, uzależnią od tego, czy szczepiony, czy nie. Może nawet przymusu nie trzeba będzie wprowadzać, bo nieszczepiony nie kupi nawet chleba. Ja wiem, to wszystko wygląda jak kiepski scenariusz na tandetny film SF. Ale to działa. Jeszcze rok temu nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzył by, że taka ściema, grubymi nićmi szyta zadziała i że stado owiec i baranów w to uwierzy. A jednak to dzieje się na naszych oczach. Mamy mniej czasu niż nam się wydaje

 491. @Blackley
  9 kwietnia o godz. 1:16
  To jest covidialny stan rozpaczliwy. Brak słów brachu.

 492. Cytaty….

  Z cyklu zlote mysli maglarki i „mendy“…

  Nieuchronna refleksja: jeśli wtedy nie sposób było odgadnąć, co się będzie działo dziesięć lat później, to jaki sens ma przewidywanie przyszłości teraz? Szklana kula?

 493. TAK OTO JESTEŚMY ZNIEWALANI POD PRETEKSTEM WALKI Z KORONAWIRUSEM:

  Zastanówmy się, czy to możliwe, aby istniał tylko jeden wirus, jaki atakuje układ oddechowy? Czy jesteśmy skłonni uwierzyć, iż grypa zniknęła? Bo w to każą nam wierzyć media i politycy. Oczywiście nie. Grypa nie zniknęła. I nie jest prawdą, że istnieje tylko jeden wirus, jaki atakuje płuca. W rzeczywistości jest ich 150. Są groźniejsze i słabsze. A koronawirusy bynajmniej nie zaliczają się do tych najgroźniejszych.
  Fundamentem koronawirusowej manipulacji są testy PCR. Dlaczego?
  Testy PCR skupiają się na szukaniu jednego rodzaju wirusa. Tego, którym nieustannie straszą media.
  Każdy z nas ma na sobie, także w płucach, tysiące wirusów. Czy chorujemy? Nie, jeżeli mamy sprawnie działający układ odpornościowy. Większość z nas ma np. gronkowca złocistego. Czy chorujemy z jego powodu? Nie, jeśli nasz układ odpornościowy działa prawidłowo.
  I oto oszustwo koronawirusowe w praktyce:
  Ktoś trafia do szpitala np. z powodu grypy czy zachorowania na jeden ze wspomnianych już 150 wirusów. Przeprowadza się test PCR. Wykryje koronawirusa? Możliwe, bo skupia się jedynie na tym rodzaju wirusa, nadto większość z nas go ma. Ale to przecież nie oznacza, że to koronawirus spowodował chorobę. Utrata węchu i smaku? To typowe objawy także dla grypy.
  Ponownie. Grypa czy inna choroba wywołana zakażeniem jednym z wielu wirusów, jakie atakują układ oddechowy. Nieistotne. Test PCR i tak wskaże na koronawirusa. Bo tylko na nim się skupia. A test PCR jest obowiązkowy.
  Zatem test PCR wydał wyrok. „Zakażenie koronawirusem”. Im więcej testów PCR, tym więcej „zakażeń koronawirusem”, tym większa „epidemia”, tym lepszy pretekst dla polityków, aby, „walcząc z pandemią”, odbierać nam wolność i rujnować gospodarkę. Ostatnim krokiem będzie wprowadzenie pieniądza cyfrowego, czyli ostatecznej kontroli i zniewolenia.
  A jaka jest rola masek?
  1. Skłócanie społeczeństwa.
  2. Oswajanie, iż dziś nie możemy wejść np. do sklepu z powodu braku maski, a jutro uniemożliwi
  się to z powodu braku dowodu zaszczepienia.
  3. Generowanie chorób. Maski powodują niedotlenienie, wdychamy własne CO2, oraz choroby płuc, wdychamy namnożone na masce bakterie, grzyby i pleśnie. Im więcej ludzi z tego powodu trafi do szpitala, tym więcej „zakażeń koronawirusem” i „większą pandemia”, bowiem… testy PCR są obowiązkowe.

  A tzw. szczepionki? Jaka ich rola? Owy preparat medyczny, który nie przeszedł pełnego cyklu badań, to eksperyment medyczny, którego fatalne skutki dla zdrowia to kwestia nieuchronna. I znowu ten sam mechanizm. Im więcej chorych, tym więcej testów PCR, tym więcej „zakażeń koronawirusem”…

 494. Zycie Zyty w zyci…

  Z tym, ze ja nic nie wymyslam, czy wnioskuje, tylko slucham sie madrzejszych ode mnie. Chyba niewielki procent ludzi tak robi

 495. Pisanka…

  Ta paniusia z pralni na rogu ulicy nie ma zadnych zahamowan…zdecydowanie brunatna „kamizarda“ blokowa w blogu.

  Ja mam zdecydowanie poglądy anty-nazistowskie, ale z ciekawości czasem słucham, czy czytam takie teksty. Pomimo prawdziwego wstrętu do wielu myśli w nich zawartych.
  Robię to, żeby zobaczyć o co im chodzi.
  Samo rzymskie pozdrowienie, też nie jest zaraz hajlowaniem.

 496. @Saldo mortale, dla Ciebie anegdota z pewnego szpitala w miescie NY z wczoraj. W ramach restrykcji covidowych wiele pomieszczen jest zamknietych i trzeba je otwierac pukajac, albo wciskajac odpowiedni kod. Moja corka po prostu zapukala. Wpuscili, a w srodku byl przemadrzaly srednio mlody doktor o orientacji Zydow konserwatywnych oraz czysto biala Amerykanka – tez lakarka. Pan doktor odpowiedzial corce na jej usprawiedliwienie, ze nie ma glowy pamietac tych kodow: to powinnas sobie wytatuowac te numery. ( Moglabym ubarwic, ze powiedzial, ze na przedramieniu – tak nie powiedzial). Na to moja corka odpowiedziala: pochodze z kraju, gdzie tatuaz cyfr na przedramieniu jest czyms strasznych. Z mojej rodziny z takim tatuazem zgineli w Auschwitz. Pan doktor nie powiedzial w tym momencie, sorry, rzeczywiscie glupio powiedzialem, tylko zaczal sie smiac, ze bierze wszystko tak powaznie. Wtracila sie pani doktor, ona o calej grozie obozow zaglady nie miala pojecia, wiedziala tylko, ze Polacy sa antysemitami a z II wojny wiedziala tylko o ladowaniu w Normandii.
  PS tak, nie tylko Zydzi gineli w Oswiecimiu, zginal tam rowniez moj wujek Stefan Galantowicz inzynier gornik w kopalni Brzeszcze. Wlasciwie zmarl omal pod swoim domem idac w styczniu 45 roku w marszu smierci z obozu. Inni tez zgineli w czasie wojny, chociaz bez tatuazu.
  PS 2 Co powinien kretynski lekarz, powiedziec ? smiac sie, ze jest przewrazliwiona? Jednym wolno wiecej?

 497. Wiemy, za co ma przeprosić prezydenta były premier Belka , który nabrał się na fake news, informujący , że na załączonym przez złośliwe media zdjęciu, oglądamy prezydenta mówiącego do nie podłączonego telefonu. Okazało się : „Na powiększonym fragmencie rzeczonego zdjęcia faktycznie nie widać przewodu podłączonego z lewej strony tylnej części obudowy. Nie jest to jednak nic dziwnego, bo nie jest to wejście Line-in, a przełącznik głośności. Na fotografii Andrzej Duda korzysta z popularnego telefonu Panasonic KX-TS2308PDW, którego instrukcja obsługi wskazuje, że we wskazywanym w internecie miejscu umieszczono przełącznik głośności.”
  Tak bywa jak się nudzący byli politycy właczają do chóru staruszków z miasta Pruszków. Te rozmowy na Twitterze i innych mediach kompromitują polityków. Uwagi w stylu Marka Belki są niedopuszczalne. Co ma piernik do Bidena , którego wspomina były premier.

 498. @ Lewy
  8 kwietnia o godz. 21:20
  Wpuściłeś się w maliny z tym nie podłączonym telefonem prezydenta Dudy.

 499. Kto organizował wizytę w Katyniu z lądowaniem na nieczynnym lotnisku wojskowym w ruinie… Tak sobie myślę prywatnie… jaka organizacja takie lądowanie… a wystarczyło zawrócić…

 500. Wczoraj odnotowano prawie tysiąc osób zmarłych na covid-19. To najwyższa jak dotąd liczba zmarłych. Tlok u świętego Piotra niebywały.
  Dzisiaj ocieplenie. Slońce o tej porze dnia wspina się coraz wyżej. Zielone trawniki i kwitnące krzewy jak okiem sięgnąć. Wiosna!
  PS. Tym legniczanom co nie mają łazienki proponuje się kąpiel w Izbie Wytrzeźwień. Mają tam dwa prysznice, a dotychczas nikt nie korzystal

 501. O godzinie 8.30 w Radiu Wrocław wywiady polityczne. Dzisiaj u Dariusza Wieczorkowskiego minister Przemysław Czarnek.
  Na początek katastrofa smoleńska w programach nauczania. Wyjaśnienia ministra jak można było przypuszczać to wyższa szkoła jazdy, a raczej lotu.
  Jak będzie wyglądała nauka historii? „Prawda podana w jak najprostszy sposób” powiedział minister.
  To już było Marks, Engels, Lenin i Stalin. Kto teraz będzie wisiał minister nie podał.
  Efekty zdalnego nauczania to kolejny temat rozmowy. Będą prowadzone badania na grupie tysiąca jednostek.
  PAN wymaga wsparcia. Już się za to biorą

 502. woytek
  9 kwietnia o godz. 1:58
  Wiemy, za co ma przeprosić prezydenta były premier Belka

  Mam propozycję tekstu przeprosin:

  „Podczas rozmowy telefonicznej nie wyglądałeś na debila, ale brak fonii uniemożliwia dalsze wnioski.
  Sądząc z dostępnego na sieci żartu rosyjskich naciągaczy, nie masz przesłanek, żeby dobrze reprezentować Polskę, a twoje umizgi do przestępcy Trumpa dają ci jak najgorsze świadectwo. Twoje łamanie konstytucji musi zakończyć się więzieniem.”

  Oszust wyborczy Andrzej Duda

 503. Ujawniamy prokuratorskie ustalenia ws. majątku Obajtka

  O nieujawnionym prawie do bezpłatnego dożywotniego używania gruntów mówił, że działalność na nieruchomości prowadził wtedy brat, a on sam nie czuł się jej właścicielem. I dlatego nie wykazał w oświadczeniach.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26961157,ujawniamy-prokuratorskie-ustalenia-ws-majatku-obajtka.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

  voytas09.04.2021, 06:57
  Oszust powinien siedzieć w więzieniu, to bardzo dziwne że nadal jest na wolności…znajomi na świecie nie mogą tego pojąć, a jak słyszą że kieruje dużą spółką giełdowa to pada tylko jedno słowo…Mafia

  ***** ***

 504. Timothy Garton Ash

  W 2015 r. Polska zajmowała w indeksie World Press Freedom 18. miejsce, wyprzedzając Wielką Brytanię i Francję; w ubiegłym roku spadła na 62. Zamach na wolność mediów w tym kraju należy traktować jako sprawę najwyższej wagi.

  Demokracja umiera pogrążona w mroku. Nad jedną z najsłabszych demokracji Unii Europejskiej, Polskę, nadciąga noc, której forpocztą jest zamiana mediów publicznych w tubę propagandową rządzącej partii i dławienie niezależnych mediów prywatnych.

  https://wyborcza.pl/7,75399,26961746,krojenie-salami-po-polsku-garton-ash.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  Faszyści u koryta.
  Republika Braci Kaczyńskich

 505. „Jak będzie wyglądała nauka historii? „Prawda podana w jak najprostszy sposób” powiedział minister.
  To już było Marks, Engels, Lenin i Stalin. Kto teraz będzie wisiał minister nie podał.”
  …………………..
  Jak latać , żeby nie zawisnąć mimo błękitnej krwi . Prawda może być podana na różne sposoby ale wtedy sama siebie może nie poznać .
  Znamy się tylko z widzenia ale jedno o drugim nic nie wie … Przez ulice szeroka jak rzeka ?
  Przecież to bez żadnego sensu .. Przez ulice można kiwnąć głowa albo machnąć ręka a potem już pójdzie .
  https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177330,26959036,odwieczny-superbohater-ktory-znalazl-sie-w-tarapatach-skrzyplocz.html

 506. „Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops” – napisał Marek Belka, komentując spekulacje na temat telefonu, przez który Andrzej Duda rozmawiał z królem Jordanii. „Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie” – odpowiedział byłemu premierowi prezydent.

  Do prezydenckiego pytania odniósł się z kolei Donald Tusk. „Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie”

  Faszyzm, Ein Führer, ein PiS – po trupach Polaków

 507. Pisanka…

  Kto tu zwariowal….?

  Kaczyński, na ile może, na ile okoliczności pozwalają kroczy szlakiem wytyczonym przez Hitlera.
  10/1

  Zeby nie bylo…praczka blokowa zawraca kijem historie…

  Hitler nie był sam, bo od początku sprzyjało mu wielu wpływowych Niemców. Coś nam to przypomina?

 508. Pisanki….

  Dlaczego Praczka powtarza plotki z

   Fox News

  Praczka dorabia na boku….lewym czy prawym? Obojetne. Pracowita…

  Niestety sprawdziłam , bo na boku sobie wcześniej ten tekst zapisałam.
  Na wypadek gdyby wyparował i okazuje się, że italik niewinny.
  Moja spostrzegawczość szwankuje

  Wreszcie konczy jako edytorka…

  Jako edytor nie zarobiłabym wiele

 509. Przodowniczka mowi prawde o sobie. Pustka ogarnia pustke…

  Zarzucanie mi “surowości poglądów” jest absurdem.

  Ulicznik o sobie…pozostaje pytanie, komu?

  Nie chciała, ale dała
  Sama nie wie co, może na wszelki wypadek i ***y dała

 510. Mazguła celnie
  Kryśka Pawłowicz zaatakowała 10-letnie dziecko.
  Widocznie z braku chłopa dostaje orgazmu tylko po osraniu czyjegoś życia, nawet dziecka. Widocznie starczy paraliż mózgowy po żarłocznym nadmiarze cholesterolu nie pozwala jej na rozum.
  Czy nie dlatego została pomocnicą kucharki?

 511. maciek.g
  9 kwietnia o godz. 10:22
  Mazguła celnie
  Kryśka Pawłowicz zaatakowała 10-letnie dziecko.

  Być może wyróżnia się chamstwem wśród PiSbekow, ale to trochę jest dzielenie włosa na czworo.
  Jedyne co wiadomo, to to, że oni rozumieją, jak się z nimi komunikuje w tej konwencji.

  Jebać faszystowską partię PiS

 512. Ograniczenie spożycia i poranna medytacja dobrze wpływają na samopoczucie. Korzystne zmiany zachodzą w mózgu, przekonuje nas telewizyjny ekspert

 513. Eugal osiągnął pełną zdolność przesyłową we wszystkich kierunkach… czeka na NS2… Tak sobie myślę prywatnie… dlaczego Niemcy chcą zarobić na gazie z Rosji… mimo klęski pod Stalingradem… chyba ze strachu…

 514. Jak czytam to większość tych ekspertów traktuje badania nad lekami na convid tak jakby nie było pandemii, A gdy jej nie ma rozsądnym jest by nie dopuszczać leków nie przebadanych dokładnie. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy mamy dramatyczna nadumieralność na wirusa i ogromne skutki uboczne po przechorowaniu. Tu warto za zgoda pacjenta zastosować nawet nie przebadane dokładnie leki.
  Decydując się na zabieg operacyjny podpisałem zgodę na zastosowanie znieczulenia podoponowego i anestezjolog poinformował mnie, że są możliwe (choć rzadko) negatywne skutki tego znieczulenia. Z cała świadomością się zgodziłem.
  Przecież obecnie, gdy tylu ludzi nie jest leczonych i tylko zdaje się na siłę obronna organizmu i daje się jedynie tlen (lub w ciężkich przypadkach oddychanie wymuszone) i środki przeciwbólowe (one nie leczą , ale przynoszą ulgę), rozsądek by nakazywał pozwolić na ryzykowanie stosowania leków stosunkowo mało toksycznych przy krótki czasie stosowania i powszechnie stosowanych w leczeniu w innych chorobach.

  https://portal.abczdrowie.pl/rozpoczely-sie-badania-kliniczne-nad-amantadyna-dr-cessak-nie-moze-dochodzic-do-takich-sytuacji-ze-pacjent-samodzielnie-sie-leczy-amantadyna-wideo

 515. adam100
  9 kwietnia o godz. 10:31
  Takie wpisy ja Pułkownika trafiają do tych prymitywów. Ośmieszanie jest bardzo skuteczna bronią

 516. Próbując oszacować prawdziwy rozmiar pandemii, warto zwrócić uwagę na liczby nie tylko zdiagnozowanych zmarłych. Liczba nadmiarowych zgonów odzwierciedla prawdziwą skalę pandemii, bo zawiera również ofiary niewydolności służby zdrowia, opóźnionej diagnozy czy nierozpoczęcia leczenia.
  W ciągu pierwszych dwunastu tygodni 2021 r. w Polsce zmarło prawie 129 tys. osób, o 28 tys. więcej niż rok temu i o 24 tys. więcej niż średnia w latach 2016-19. W tym samym okresie z powodu koronawirusa zmarło oficjalnie 15 tys. osób.
  Najtragiczniejszy był ostatni tydzień marca, kiedy zmarło o połowę więcej osób niż w 2019 r.

 517. Eugal od Lubmina zintegrowany z niemiecką i europejską siecią przesyłową… z tego powodu jankesi dostają szału… o banderowcach nie wspomnę… Tak sobie myślę prywatnie… Niemców i Rosjan łączy przelana krew… Kaczyński nie łączy krwi…

 518. Maćku,
  kilka lat temu (ile jest teraz to nie chce mi się szukać) było ponad 8 zarejestrowanych lobbystów na jednego unijnego parlamentarzystę. Ilu przypadało na jednego biuralistę unijnego to nie wiem. Teraz pytanie, ilu z nich opłacanych jest przez ” Big Farmę” i tylko po to, żeby blokować finansowanie badań nad lekiem na covid. Czy badania nad amantadyną mają jakiś unijny grant? No przecież nie! Czy wyobrażasz sobie skutki tego, że za 15 PLN można byłoby wyleczyć się z Covida w 72 godziny? To byłby straszliwy thriller.

 519. maciek.g
  8 kwietnia o godz. 20:36
  Na marginesie
  8 kwietnia o godz. 20:01
  Twierdzenie, że statystyka pozwala na manipulacje danymi nie jest prawdziwe – natomiast prawda jest, że można doskonale manipulować statystyką i oczywiście manipuluje się na potęgę. Aby z statystyki wyciągnąć właściwe wnioski trzeba trzeba po prostu mieć o niej wiedzę.
  ————————–
  Statystycznie Cro Magnon zyl 25 lat. Obecnie Nowojorczyk zyje srednio 80 lat . Wniosek: czyste powietrze szkodzi zdrowiu. 🙂

 520. Piotr II
  8 kwietnia o godz. 22:40
  Miał być raport…będzie film.

  Mój komentarz
  W TVN był wyemitowany odcinek cyklu „Czarno na białym”, zresztą bardzo marnie zmontowany – wyrywkowo, w którym na początku występuje wdowa po ofierze katastrofy smoleńskiej i mówi, ze katastrofa dla niej wyglądała jak zamach i że teraz z powodu tego, że prace podkomisji Macierewicza się przedłużają nadmiernie i są spory – potrzebny jest audyt podkomisji (?).

  Pomysł dziwaczny i absurdalny lecz wpisujący się w obecna taktykę PiSu zamiatania sprawy pod dywan, przedłużania „badań” w nieskończoność, obiecywania, zapewniania, filozofowania o prawdzie, która musi być lita, itd.
  Jedno mnie wciąż dziwi – robić audyt w komisji, która z założenia PiSowców jest jednym wielkim audytem.

  Opozycja ani mru mru. Jest, było wiele okazji by walić jak w bęben w smoleńskie kocopały Macierewicza, a ci naiwni jak dzieci, patrzą i usprawiedliwiają się z bezczynności w tej sprawie – jak tak można, coś podobnego, itp.
  TJ

 521. adam100
  9 kwietnia o godz. 9:16
  Ujawniamy prokuratorskie ustalenia ws. majątku Obajtka

  O nieujawnionym prawie do bezpłatnego dożywotniego używania gruntów mówił, że działalność na nieruchomości prowadził wtedy brat, a on sam nie czuł się jej właścicielem. I dlatego nie wykazał w oświadczeniach.

  Mój komentarz
  Palenie głupa charakteryzuje wszystkich PiSowcow, łącznie z tymi na najwyższych stanowiskach państwowych i zarządzających największymi przedsiębiorstwami w państwie.
  Czy człowiek palący głupa w każdej trudnej sytuacji jest w stanie prawidłowo zarządzać takim ORLENEM? Przecież może w każdej chwili powiedzieć – nie czułem się wtedy dyrektorem.
  TJ

 522. Maćku,

  czy wiedziałeś ze UE to jeden wielki przekręt?

  Jak nie to min. Ziobro cię wyedukuje.

  Niemców już zaczął uświadamiać, o czym się z jakichś powodów nie pisze. 🙂

 523. tejot
  9 kwietnia o godz. 12:33

  Tak się też cynicy komunikują z płaskoziemcami.

  Mówić bez składu i ładu, byle dużo, ale prezentować się właściwie.

  „On taki sympatyczny”.

  W USA mamy przykład Trumpa.

 524. Smoleńsk… będzie kreskówka… Tak sobie myślę prywatnie… o epoce komiksów w życiu publicznym…

 525. Hihihi

  Jak tu pisał pornos

  Trump jak szedł to ziemia drżała.

 526. „” Fragmenty Wiedzy” o ” Ciężkim Marszu ”
  „-
  – Kolejne prace nad podstawami programowymi, które będą określać już to, co się dzieje w XIX wieku, na pewno będą dotykały szczegółowo 10 kwietnia 2010 r. I oczywiście trzeba będzie to rzetelnie i szczegółowo przedstawić naszej młodzieży w podręcznikach do historii – mówił Przemysław Czarnek.

  – Jestem o tym przekonany, że to się uda przedstawić rzetelnie. Przede wszystkim w tych fragmentach, w których wiedza jest pełna – zaznaczył.

  „- Postanowiłem poprosić organizacje Partii Pracy Korei na wszystkich szczeblach, w tym jej Komitet Centralny, oraz sekretarzy komórek całej partii o przeprowadzenie kolejnego, trudniejszego „Ciężkiego marszu”, aby choć trochę ulżyć naszym ludziom w trudności, ponieważ podążali za swoją partią jak za matką i przez kilka dziesięcioleci pokonywali wszelkiego rodzaju przeciwności, aby jej bronić – stwierdził Kim Dzong Un, cytowany przez „Pyongyang Times”.”

 527. Klaudia Jachira uchyla rąbka tajemnicy, (za zarządem Orlenu)

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10220279535560990&set=a.10202116701901500

 528. Mamy wdowę na tronie angielskim 🙁

 529. Kto ma to ma..

 530. Moja mamy, też była wdową (jakiś czas)

 531. @Saldo Mentale 🙂

  Czuje się pokonany 🙁

  Już dość długo tutaj żyje i nie wiedziałem, że jest tutaj aż tak duża ilość luksusowych muzeów spożywczych.

  Aż mi jest troszeczkę smutno, że mam zupelnie inne podejście
  do luksusu 🙂

 532. Minister Czarnek o wiedzy o katastrofie smoleńskiej, którą należy przekazać uczniom szkół podstawowych w ramach przedmiotu nauczania historia

  wg onet.pl

  – Bezwzględnie tak – odpowiedział na antenie Radia Wrocław Przemysław Czarnek pytany o to, czy w podstawie programowej znajdzie się historia katastrofy pod Smoleńskiem. – Przecież to jest wydarzenie, które jest najtragiczniejszym w powojennych dziejach Polski, jeśli chodzi o losy polskiej państwowości, bo mówimy tutaj przecież o państwie polskim, o najwyższych rangą funkcjonariuszach państwa polskiego z prezydentem RP na czele – mówił minister edukacji i nauki.
  Polityk PiS zapewnił, że wiedza przekazana w podręcznikach o 10 kwietnia będzie „rzetelna – w tych fragmentach, gdzie wiedza jest pełna”. – (…) Tu mowa też jest o pewnych działaniach, czy zaniechaniach ze strony tych, którzy wówczas rządzili. O odpowiedzialności politycznej, która jest ewidentna po stronie Rady Ministrów Donalda Tuska (…). To jest ogromne wydarzenie, o którym trzeba będzie w podręcznikach historii XXI wieku na pewno pisać i to dosyć szczegółowo – doprecyzował Czarnek.”

  Mój komentarz
  Pokrętność PiSowców jest nie do zdarcia.
  Czarnek mówi o przekazaniu w podręcznikach wiedzy „w tych fragmentach, gdzie wiedza jest pełna”.
  Co to oznacza? Niecała prawda jest kłamstwem, fragmenty prawdy przedstawiane jako cała prawda są kłamstwem, lecz w ustach PiSowca, są to fragmenty wiedzy, które są „pełne” i jest to wiedza o „pewnych działaniach lub zaniechaniach”.
  Mętne to, idące po linii Prezesa Jarosława – insynuacyjnie, domyślnie, wieloznacznie.

  Nauczanie historii, np. w czwartej klasie szkoły podstawowej, o ewidentnej odpowiedzialności politycznej Rady Ministrów Donalda Tuska (nie Donalda Tuska, tylko Rady ministrów Donalda Tuska) co może oznaczać dla ucznia szkoły podstawowej? Niewiele, jakieś gadanie bez sensu.

  Co jest jeszcze bardziej pokrętne – Czarnek mówi , ze należy pisać o tym „ogromnym wydarzeniu” „dosyć szczegółowo”.

  Tymczasem przez 11 lat eksperci Macierewicza, jego Zespół Parlamentarny ds. katastrofy smoleńskiej, a potem oficjalna Podkomisja państwowa nie ustaliły ani jednego szczegółu dotyczącego katastrofy smoleńskiej, nie sporządziły oficjalnego raportu z badań przyczyn katastrofy i to z takich powodów, jak pandemia, brak podpisów pod raportem (?), kontrowersje w Podkomisji, itd.
  TJ

 533. https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/szczepienia-naczelna-izba-lekarska-wzywa-na-przesluchania-sceptycznych-lekarzy/mzdx51s,79cfc278
  „Lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny. Proponuję wszystkim decydentom zapoznać się z Deklaracją z Great Barrington” – to jeden z licznych wpisów na Twitterze dr. Pawła Basiukiewicza, który sprzeciwia się aktualnej strategii rządu.
  (…)
  „przekonywanie społeczeństwa, że szczepionki oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne”.
  (…)
  W rozmowie z Polsat News powiedział, że „ma wrażenie, że nie wolno mówić wszystkiego”. – Szczepienia powinny być dobrowolne, a na ludzi nie powinno się naciskać w tej sprawie – podkreślił.
  …………………………
  Typowy objaw PiSzamordyzmu.

 534. Na rocznicę katastrofy smoleńskiej i św. podkomisji Macierewicza.
  Zadaniem moskiewskiej podkomisji Macierewicza nie było nigdy ustalenie: przyczyn, przebiegu , znalezienie winnych , albo jeszcze czego innego, dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Zadaniem moskiewskiej podkomisji Macierewicza było dodatkowe ogłupienie i tak już „głupiego ludu smoleńskiego” i kompromitacja państwa polskiego i z tego zadania Macierewicz wywiązał się celująco. Stąd też opinia Macierewicza, że raport jego komisji został już przecież dawno ogłoszony. Tutaj sam Macierewicz osobiście melduje wykonanie zadania i , że durniej w tej materii z jego moskiewsko-PiSowskiej strony już być nie może. Ale nie traćmy ducha, nadzieja umiera ostatnia i jak długo PiS, Macierewicz i”kaczor” mają coś do powodzenia w polskiej polityce , tak długo granice durnowatości nie są osiągnięte.

 535. tejot
  9 kwietnia o godz. 13:49
  Najbardziej niepojety jest fakt, ze P. Tusk i ta cala opozycja nie protestuja, nie ida do sadu skarzac tego blazna (i innych, z antkiem m. i zlodziejem ksiezyca na czele) o znieslawienie. I ten smrod ciagnie sie od 10 lat. Oni sa S-M (sado-maso, a nie ten co wypadl francuskiej guwernantce spod kiecki), czy co? Delektuja sie wlasnym ponizaniem? Oto tajemnica wiary!

 536. tejot
  „Nauczanie historii, np. w czwartej klasie szkoły podstawowej, o ewidentnej odpowiedzialności politycznej Rady Ministrów Donalda Tuska (nie Donalda Tuska, tylko Rady ministrów Donalda Tuska) co może oznaczać dla ucznia szkoły podstawowej? Niewiele, jakieś gadanie bez sensu.”
  ———————————————
  I jeszcze jedno: tutaj nie masz racji. to jest klasyczna mitridatyzacja. Polkna to, to polkna i grubsze rzeczy. Toutes proportions gardées, w 1933 roku tez zaczynano od slowa, malych szykan i potem szlo jak lawina. Nie wierze, nie jest mozliwe, aby w Polsce takie rzeczy mogly sie powtorzyc, lecz analogia procesu jest oczywista. Antoni od dziesieciu lat opowiada banialuki, klamstwa, teorie science fiction, i nadal jezdzi limuzyna, zatrzymuja ruch na ulicy gdy przez nia przechodzi, dostaje kupe pieniedzy na pseudo-techniczno-naukowe eksperymenty, ma obstawe (aby nikogo nie pogryzl?). Ico? I nic!

 537. Cytaty….Blogomatolkow

  W y d r w i d a b lupal i nic z tego nie wyszlo….

  Facet o nietknietej osobowosci przez media. On jest wlasnym Medium, jednak o wiele ponizej sredniej, nie da sie tego konsumowac…

  Prowadzą do zniszczenia osobowości człowieka i jego uzależnienia od władzy oligarchów.

  Ile razy mozna odkrywac Ameryke? Okazuje sie, ze wielokrotnie. Poprawia samopoczucie….

  ale najważniejsze są afery i skandale, bo to ludzie lubią najbardziej oglądać i wtedy puszcza się im reklamy…

  Anonimowy czytacz, nie podaje obligatoryjnych tytulow…jest ich kilka…

  Nie czytasz międzynarodowej prasy w dodatku niezależnej

  Niewiele potrzeba mu do szczescia…

  I cieszę się, jeśli tam dojadę po tych dziurowatych drogach za wschodnią granicą Europy, że nie będę na Krymie oglądał amerykańskich baz wojskowych.

 538. Cytaty….

  Kumata argumentuje…

  za dużo smrodu robactwo nawąchało się w życiu i przez to samo cuchnie

  Kumata zglosila sie na Komende, praczka powiedzialaby….mende…

  Podżeganie i pomocnictwo są przestępstwem zagrożonym karą.

  Niekumata dziecinnieje….Ma glodowke.

  Są tu miłośnicy A.Michnika, który nie tak dawno skompromitował się artykułem popierającym demonstrantów w Wilnie

  Z jednej do dwoch lozek ryzu….mowia Korwinowcy….

  w minionym roku odsetek młodych Polaków (od 18 do 24. roku życia) o poglądach lewicowych wzrósł w stosunku do 2019 roku niemal dwukrotnie.

 539. Cytaty…

  Praczka zaczyna myslec, obecnie jednak sie zastanawia…

  Po raz kolejny się zastanawiam, co ty właściwie masz na myśli mówiąc “my”.
  Niestety, na starość człowiek nie robi się mądrzejszy…
  Powraca tylko do retoryki z młodych lat.

  Zabka spiskujaca…“spisuje wlasny obled „…

  @ozzy i @adam100 to może być jedna osoba

  Kumata sie uszlachetnia zapominajac, ze chodzi o jej potencjal…

  A teraz pomyśl sobie jacy oni są szczęśliwi niewiele mając, podobnie jak ja.

  Kogo?

  wcześniej czytałam Wyborczą a nawet zgadzałam się z większością przekazów

 540. Minister Czarnek wdepnął na smoleńską minę. Wiedza o katastrofie ewidentnie obnaża mechanizmy władzy elit politycznych, która od zawsze oparte są na zakłamaniu i arogancji. To była największa katastrofa elit w dziejach Polski. Ten wyścig podzielonych na dwa obozy elit, które chciały opinii publicznej przedstawić się jako opiekunowie miejsca zbrodni katyńskiej skończył się katastrofą lotniczą, która obnażyła bałagan organizacyjny i brak dyscypliny zawodowej osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podróży. Jeżeli minister Czarnek będzie chciał stworzyć z tego bałaganu religię smoleńską, to wyrządzi młodym Polakom kolejną krzywdę, podobną do tej, jaką były słynne rocznice upamiętniające datę katastrofy. To elity polityczne same sobie zgotowały ten tragiczny los. Naród powinien mieć tego świadomość. Taki powinien być przekaz historyczny dla przyszłych pokoleń.

 541. Kłamstwo smoleńskie obrócone w mit
  Zadaniem Podkomisji Macierewicza było maksymalne zagmatwanie tzw. wyjaśnień w sprawie katastrofy smoleńskiej aby nie rozumiejący tych zagmatwań PiSolubni odbiorcy przyjęli je na wiarę i zaakceptowali, ze to był zamach, a nie katastrofa.

  Jest to od początku do końca cel, który przyświecał Kaczyńskiemu, Macierewiczowi i innym współodpowiedzialnym za bałaganiarski lot do Smoleńska i za fury nacisków, które spadły na załogę samolotu w czasie lotu, na towarzyszących prezydentowi oficjeli i na samego prezydenta, który ściśle podlegał i ulegał bratu, w każdej sytuacji i w każdych warunkach.
  To uleganie nie było sprawą rozumu, to zależność od siebie dwóch osobowości, zależność wysoce hierarchiczna.

  Zaprzeczenie katastrofie wykonane przez Kaczyńskiego zaraz po niej, to było odruch, to było w pierwszym rzędzie wyparcie, oddalenie od siebie wszelkich win i przeprojektowanie ich na wrogi obóz, konkretnie na Tuska i władze rosyjskie, co ostatecznie zniweczyło jakiekolwiek porozumienia, dorozumienia, czy pragmatyczne rozmowy z Rosją w stosunkach międzynarodowych.

  To wyparcie, to było odruch, wewnętrzny imperatyw paranoika, odepchnięcie od siebie wszelkich podejrzeń oraz bezwzględne wygaszenie dyskusji na ten temat, bowiem dyskusja wiąże się z jakaś logiką, z argumentacją. Mit nie posiada logiki. Mit jest opowieścią z założenia prawdziwą, jest metaforyczny, ale prawdziwy. Mit nie wymaga dowodów, bowiem sam jest dowodem, że tak było. Mit wymaga tylko wiary, jest kształtowany i podtrzymywany wiarą.

  Wszystkie fakty dotyczące katastrofy zostały zastąpione kłamstwem, które następnie uświęcono poprzez nachalną propagandę, msze smoleńskie, miesięcznice smoleńskie uwiarygodniono poprzez naukowe konferencje ekspertów Macierewicza.
  Wszystko to miało miało jeden cel – ukucie i ochronę mitu.
  Mit scalał kłamstwo smoleńskie, nadawał mu specjalną logikę i odwracał je na prawdę.

  Mit żyje własnym życiem i nie potrzebuje żadnych dociekań źródłowych, dowodów ani śledztw. Bo mit jest uświęconą kategorią, konstruktem myślowym mającym cechy nadprzyrodzoności, nie podlegającym rozbiorowi logicznemu i rozważaniom innym niż żal, filozofia martyrologii, oczekiwanie na karę dla wrogów, itd.

  Z biegiem czasu mit zaczął się kruszyć, zuchwałe kłamstwo będące jego rdzeniem zaczęło budzić podejrzenia, wielu ludzi zostało sceptykami, wielu odeszło od wiary, np. główny adwokat smoleński, który z bliska poznał ten mit i konsekwencje jego głoszenia.

  Sytuacja teraz jest taka, że mit upada, zanika wiara w ludziach czekających na dowody, na prawdę zapowiadaną uporczywie i cynicznie przez Kaczyńskiego – prawda idzie do nas, jest już blisko.

  Dowodów na wybuchy w samolocie w Smoleńsku, a tym samym na zamach na prezydenta RP, nie ma i obaj ci twórcy kłamstwa smoleńskiego zmuszeni są do lawirowania, konsekwentnego kłamania, dalszego zwodzenia społeczeństwa w sprawie dowodów na wielowybuchowy termobaryczny zamach smoleński, które to dowody jak zapowiadali, już, już, za chwilę będziemy mogli obejrzeć.
  Ta chwila trwa już 11 lat.
  TJ

 542. ahasverus
  9 kwietnia o godz. 16:41
  tejot
  9 kwietnia o godz. 13:49
  Najbardziej niepojety jest fakt, ze P. Tusk i ta cala opozycja nie protestuja, nie ida do sadu skarzac tego blazna (i innych, z antkiem m. i zlodziejem ksiezyca na czele) o znieslawienie. I ten smrod ciagnie sie od 10 lat.

  Mój komentarz
  Jestem tego samego zdania. Opozycja jest bezradna.
  TJ

 543. Opozycja… to też katolicy… która wyznaje zasadę, że wszelka władza od boga pochodzi… Tak sobie myślę prywatnie… klucz zmian leży na plebanii… jak go wyrzeżbić…

 544. Pojebus Maximus Germanus Cezar Mortadelus

  Możesz to brać dosłownie, albo nie.
  Hitlerowcem to jednak zostaniesz na zawsze;

  Ty hitlerowski aksjomacie, ty tłusta plamo na krawacie,
  ty eremito celebrujący 61szy rok izolacji uroczystą kolacją (pieczone guano nietoperza z twierdzy Masada)
  ty szachisto po kądzieli, ty karaluchu na pościeli,
  ty fikcjo podszyta science, ty gniocie bez zajęć,
  ty pecie w omlecie, ty fałszywy Mahomecie
  miej się (sam ze sobą)

 545. @Olborski, czasem jak bratnia dusza:

  „PIĄTKA WEEKENDU
  1. Pomóż rozpowszechniać informacje o ginącym gatunku. Przygotuj post, udostępnij materiały organizacji wspierających ochronę skrzypłoczy.
  2. Rozmawiaj o zagrożonych gatunkach z dziećmi. Jeśli to możliwe, odwiedźcie miejsca, gdzie występuje zwierzę, zobaczcie je na własne oczy (np. w Akwarium Morskim w Gdyni i Geoparku Owadów-Brzezinka).
  3. Jeśli zauważysz zwierzę potrzebujące pomocy, podejmij działanie, np. zawiadom odpowiednie służby. Czasem wystarczy drobny gest: skrzypłocze, które fala przewróci na grzbiet i wyrzuci na plażę, można bez obaw odwrócić.
  4. Nie kupuj produktów i pseudomedykamentów pochodzących z muszli czy innych części ciała zwierząt zagrożonych wyginięciem.
  5. Ogranicz spożycie mięsa i swój ślad węglowy. Zamiast samochodu wybierz rower lub transport publiczny, kupuj produkty lokalne.”

  Najbardziej optymistyczny jest pt. 2

 546. @Symetryczny, kopiuje część tekstu z poleconego czasopisma:
  „Sprawa Yves Rocher została wszczęta przez Komitet Śledczy na wniosek ówczesnego szefa przedstawicielstwa firmy w Rosji, obywatela Francji Bruno Leprouxa. Jak ustalił sąd, Nawalny i jego brat Oleg przekonali przedstawicieli Yves Rochera, aby zawarli umowę z utworzoną przez nich spółką Glawnoje Podpisnoje Agentstwo na przewóz przesyłek pocztowych. Usługi, jak ustalili śledczy, były świadczone po zawyżonych stawkach i przez inną firmę transportową. Łączne szkody, według Komitetu Śledczego, przekroczyły 30 milionów rubli: 26 milionów zostało skradzionych Yves Rocher, reszta Mieżregionalnej Processiwnej Kompanii, która w toku śledztwa okazała się kolejnym przedmiotem oszustwa.”
  Na Zachodzie ten pospolity złodziejaszek robi za super bohatera, jak znajdę artykuł to prześlę.

 547. @zyta2003 – masz dzielną córkę. Także swój udział w wychowywaniu jej.
  Zgadzam się z opinią że dla większości Amerykanów IIWŚ to atak na Pearl Harbor I wyzwolenie Europy przez wspomniane przez ciebie wojska lądujące w Normandii.
  O Hiroshimie i Nagasaki już ciszej.

 548. Ależ ten Nawalny musi denerwować, poradzieckich sympatyków.
  TJ

 549. Leninowsko-Putinowska teoria ewolucji relacji damsko-męskich.

  Lenin swą Nadieżdę lubił
  Putin z rana Leprę, czubił

 550. Catholic University of Lublin dismisses disciplinary action against faculty member who claimed Jewish ritual murder “cannot be erased from history.”
  April 9, 2021
  https://worldisraelnews.com/polish-university-says-jewish-blood-libel-is-part-of-scientific-discourse/

 551. W Faktach po Faktach byl Donald Tusk.
  Powoli traci nadzieję w czasach zarazy.
  Tyle sprzecznych interesów

 552. Dance Dance Dance
  Uczestniczka zachorowała na Covid-19 i nie jest w stanie podołać wymogom programu i konkurencji.
  Rekonwalescencja jest trudniejsza niż myślała. Najgorzej wrócić do zdrowia i pełnej sprawności

 553. Wywiad Tuska dla TVN24. Tusk już nie owija w bawełnę.

  – Prezydent Lech Kaczyński – także w rozmowie ze mną w cztery oczy – podkreślał, po tak zwanym incydencie gruzińskim, że od czasu, gdy pilot odmówił prezydentowi lotu do Tbilisi, on sam będzie podejmował decyzję, kiedy będzie latał rządowym samolotem, bo jest głównodowodzącym – stwierdził gość TVN24. (…)
  Na koniec rozmowy o katastrofie smoleńskiej Donald Tusk zapowiedział, że „już nie będzie delikatny wobec PiS i Kaczyńskiego”. – On sam wie, ile ponosi politycznej odpowiedzialności za to, co w Smoleńsku się stało – podsumował.

  https://natemat.pl/347953,tusk-potwierdzil-telefon-kaczynskich-przed-katastrofa-mocne-slowa-w-tvn24

 554. Tunel do Świnoujścia
  Wydrążono 130 metrów informuje gddkia

 555. Na marginesie
  9 kwietnia o godz. 20:51

  „On sam wie, ile ponosi politycznej odpowiedzialności za to, co w Smoleńsku się stało – podsumował.”

  …i to jest sedno sprawy…a Macierewicz obiecał Kaczyńskiemu że całą sprawę tak zagmatwa, zakręci, żeby wyszło na Tuska…

 556. @żabka konająca 9 kwietnia o godz. 19:33

  Fotograf Joel Sartore od lat kolekcjonuje portrety tych ginących gatunków, często fotografując dosłownie ostatni egzemplarz. Piękne są te fotografie i przejmujące.

  https://www.joelsartore.com/gallery/the-photo-ark/

 557. @Piotr II 9 kwietnia o godz. 21:11

  I nadal nie wiemy, czego tak boi się opozycja. Albo raczej wiemy, bo łatwo zgadnąć. TVN24 nie dostała (na razie) przedłużenia koncesji. Całkiem możliwe, że przestanie nadawać. PiS-deki po prostu nie przebierają w środkach. Tak na chama i bez pardonu.

 558. Cytaty…..

  Militolog z zagajnika zagaja….

  Nawalny jest w grze co najwyżej medialnej. Głównie poza Rosją

  Zamek blyskawiczny, zeby nie bylo…..tryska poza tym mlodoscia jezykowa…

  OK, zajarzyłam. Chyba za szybko czytam

  Czlowiek zakotwiczony w PRLu….czeka na domiar…

  dopoki prywaciarze nie rzuca na rynek setek

  Grzebiacy sie nie wie, ze zdanie bez orzeczenia rowniez moze byc zdaniem…

  Podmiot nie zgadza się z orzeczeniami.

 559. Cytaty….

  Wydrwidab przewidzial trzydziesci lat pozniej…

  Tacy sami znawcy przedmiotu, jak ci, którzy nie przewidzieli rozpadu ZSRR

  Kopalniana ciagle nie kuma…ze zawsze chodzi o wegiel…

  Właśnie – mam to po przodkach Polakach, tę przekorę.

  Optymalnie myslacy, czy piszacy?

  A reszta to pic na wodę fotomontaż.

  Wyszla z niej specjalistka od recznego prania…

  Byla taka niby rewolucja w ’68,

  jej przywodcy sa natariuszami, adwokatami, senatorami.

  Obecnie jest Greta, anti MacDo, antyrasisme, zmuszanie do odpokutowania dawnych win, czesto wyimaginowanych, naszych przodkow, piec pokolen wstecz, itd? Historia sie powtarza, lecz jako wodewil lub zalosna komedia w glowie praczki.

  Nie rozumiem, na czym miałaby polegać emancypacja czarnoskórych w Kanadzie, gdzie przecież nigdy nie było niewolnictwa.

 560. Pierwsza edycja programu Dance Dance Dance była na wysokim poziomie.
  Teraz jurorzy dopatrują sie wielu uchybień w występach uczestników programu, ale to przecież amatorzy od których trudno wymagać zbyt wiele.
  Jutro o tej porze finał The Voice Kids. Będzie pięknie

 561. Cytat….

  Mniszkowna blokowa z „nakretka“ na „wietrzne“ pioro Bezglowego….Bezdomnego

  A ja, jeżeli jestem o prawidłowym czasie w prawidłowym miejscu, to mam możliwość majestatycznie pokołysać się na fali.
  Towarzyszyć jej na ostatnich metrach jej istnienia. Mogę na własnej skórze odczuć to, co nazywa się magią fal.

 562. Cytaty Blogomatolek…

  Anielica odkryta….

  Ależ ja nigdy nie ukrywałam, ze jestem lewicowa feministka. Dodatkowo patologicznie antykościołowa i antyreligijna.

  Szukajaca swoich pieciu mi tu w blogosferze…

  Bo wiesz, poza tym ( jak tu zaraz przypomni namargineska) ja lubię Putina.

  Empatyczka odkrywa Ameryke…

  Duże pełne kontenery dobrego jedzenia muszą pójść do śmieci i tego pilnuje policja na wypadek gdyby głodni chcieli sobie coś z tego wziąć.

  Dwa niepotrzebne nikomu zdania z dwudziestu. Puszysta intelektualnie maglarka…

  Całość – urocza, ale tego tatusia z Gruzji mi strasznie żal. Nikt nie będzie cię, dziewczyno, kochał tak bezgranicznie, jak twój tata. Najlepszy mąż – to już zupełnie insza inszość – i taka jest prawda, niestety!

 563. Na marginesie

  „TVN24 nie dostała (na razie) przedłużenia koncesji. Całkiem możliwe, że przestanie nadawać.”

  Zgodnie z prawem unijnym TVN24 zawsze może starać się (jak przypuszczam z pełnym powodzeniem) o koncesję w innym państwie unijnym i jak dotąd nadawać w RP. Oczywiście jest to ostateczność choćby z powodów politycznych.

  Szerzej w materiale poniżej:

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn24-bez-koncesji-krrit

 564. Cytaty, „zeby nie bylo“……

  Maglarka oplakuje swoje nieudane zycie…seksualne…

  Obecnie zaczyna być forsowane wręcz, że seks jest celem zycia
  że zyje się po to żeby uprawiać seks i to często i wszędzie gdzie się da i z każdym chętnym
  Nieomal w każdy filmie, nawet dla dzieci się go promuje.

  Maglarka zmienila stan cywilnobiologiczny i wystepuje w blogu jako stary, niepolskojezyczny stary chlop….

  Przyznam, że polsko-języcznych pierdół nie mam okazji często słuchać. praktycznie prawie nigdy, bo pojedyńcze sytuacje zdarzają się raz na blue moon.
  I to było przyczyną dla której się zmusiłam do wysłuchania.
  jedno co mogę powiedzieć, to dwa stare chlopy, posługujące się dość poprawną polszczyzną bredzą jak potłuczeni.

  Maglarka bawi sie w higienistke….

  Nie potrzebuję czytać Finów i co oni odkryli w związku ze szmacianym maskami, bo ten temat już dawno opracowałam solidnie.

 565. @Bar Norte 9 kwietnia o godz. 21:31

  Dzięki za ten komentarz. Dobrze wiedzieć.
  A ten okolicznościowy wywiad z Tuskiem będzie zapewne solą w oku wuca.
  🙂

 566. LA odkurzył tekst @Antoniusa napisany z okazji 5-tej rocznicy tej katastrofy.
  Tekst nic nie stracił na aktualności. Wina pilotów jest niewątpliwa, ale naciski na pilotów…

 567. Na marginesie

  „A ten okolicznościowy wywiad z Tuskiem będzie zapewne solą w oku wuca.”

  Nie tylko, premiera i jego otoczenia też. Jak i prezydenta.
  I nie chodzi mi tutaj akurat o te brednie smoleńskie. Mam na mysli również część wypowiedzi dotyczacej klęski polityki przeciwepidemicznej rządu. Załatwił ich w krótkich, żełnierskich słowach na amen – nic dodać, nic ująć.

 568. „– Kolejne prace nad podstawami programowymi, które będą określać już to, co się dzieje w XIX wieku, na pewno będą dotykały szczegółowo 10 kwietnia 2010 r.
  …………………………. ‚
  Jestem głęboko zawiedziony i rozczarowany , ze nikt nie przyczepił się do XIX -go wieku i „szczegółowego dotykania ” – ” fragmentów wiedzy ”
  Nauczanie dzieci jak nie należy latać i zapominać w amoku lądowania o poprzedzającym zabytkowy rosyjski pas startowy , szerokim parowie ( jarze ) powodującym idiotyczne odczytywanie przez pilotów , przyrządów pokładowych świadczy o co najmniej koreańskim odlocie . ( Poziom odlotu koreańskiego można , jeżeli nie ma się nic innego do roboty , porównywać z polskim . (Prezydenckie „Nisko pan lata p. prezesie ” świadczy tylko o ogo’lno – prezydenckiej ignorancji , bo niskie latanie jest wymagające .. jak wiadomo )
  Uczyć dzieci tego czego należałoby się wstydzić po wsze czasy … zaiste koreański odlot . Na dokładkę , „polskie jakoś to będzie” spotkało się z rosyjskim bardakiem i z polskim głównodowodzącym bibliotekarzem i chyba jeszcze z kimś pod bliżej nie znanym wpływem . Wszystko to było wiadome już drugiego dnia po katastrofie .
  Przeważnie w takich okolicznościach nie ma jednego powodu , ale jeżeli kilka spotka się w jednym miejscu i czasie to nawet PB jest bezradny

 569. Piotr II
  9 kwietnia o godz. 21:11
  Żeby nie wiem jak kręcił to d… zawsze z tyłu

 570. Tusk: Nowak to de facto więzień polityczny

  https://wyborcza.pl/7,75398,26965078,tusk-o-katastrofie-smolenskiej-lech-kaczynski-wywieral-presje.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

  majak09.04.2021, 20:49
  p.Tusk jest zdecydowanie najbardziej inteligentnym i doswiadczonym politykiem w Polsce.Karzel przy nim,sprawia wrazenie ofiary peknietego kondoma.

 571. Macierewicz dzisiaj wieczorem w TV o wykryciu materiałów wybuchowych na szczątkach Tu-154M w Smoleńsku:

  „Próbki zawierają, jak się okazało, na wewnętrznej stronie metalowego poszycia samolotu ślady materiałów wybuchowych, i to nie tylko trotylu, ale RDX – materiału, który był i jest używany przez różnych lewackich i postkomunistycznych terrorystów</b< – powiedział Macierewicz. Dodał, że substancja po zmieszaniu z innymi materiałami wybuchowymi daje "straszliwe efekty".

  Mój komentarz
  "Lewaccy i postkomunistyczni terroryści".
  Czy ten człowiek ma wszystko w porządku pod deklem?
  TJ

css.php