TVN, czyli Głos Ameryki

PiS i Spółka zwalczają Głos Ameryki, podobnie jak komuniści zwalczali Głos Ameryki i z podobnych powodów. Komuniści zwalczali Głos Ameryki, ponieważ ten przedstawiał inny, opozycyjny, „niesłuszny” punkt widzenia.

Był na służbie imperialistów amerykańskich i sił wrogich Polsce (czytaj: PRL)? Był. „Kłamał” na każdym kroku: na temat poczynań rządu polskiego, historii Polski i świata, był kierowany przez departament stanu, stanowił tubę USA, demoralizował polską młodzież, nadając „jazz i boogie woogie”. Za Głosem Ameryki stał rząd amerykański. Komunistów doprowadzał do furii. Rząd w Warszawie ich nienawidził, pracujących tam i występujących przed ich mikrofonami odsądzał od czci i wiary, widział w nich zdrajców i sprzedawczyków.

Czy sprawy z TVN nie mają się podobnie? Jest TVN stacją amerykańską? Jest. Rozpowszechnia antyrządową propagandę? Zdaniem PiS – tak. Uprawia dywersję, pokazując tłumy demonstrantów w obronie wolnych sądów, praw kobiet, LGBTQ i innych zboczeńców? Oczywiście. Służy interesom amerykańskim? To chyba jasne. Jak tylko interesy amerykańskie są zagrożone – w porozumieniu z ambasadą sięgają po antypolską propagandę.

Popierają Żydów? Oczywiście. I Niemców? Jawohll! Mają swoje bazy w Niemczech? Mają. Grają kartą niemiecką? Grają. Niemcy to ich najważniejszy sojusznik w Europie? Najważniejszy. Postraszymy reklamodawców? Postraszymy, tak jak nieposłuszne media prywatne weźmiemy ich głodem, a jak nie, to licencją, a raczej jej brakiem. I co nam zrobią? Bez nas wschodnia flanka NATO w Europie to papierowe żołnierzyki.

Podobieństwa rzucają się w oczy. Jeszcze Polska nie zagłusza Głosu Ameryki, bo warunki są inne, ale stara się go wyciszyć albo „upaństwowić”, jak to zrobiła z mediami „publicznymi”. TVN to Głos Ameryki naszych czasów. Precz nimi? Precz! Ami go home!

Zaproszenie
W niedzielę 11 lipca naszym gościem w TOK FM będzie Andrzej Olechowski, były minister finansów i spraw zagranicznych. Będzie rozmowa o polityce i muzyce.