Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

12.05.2006
piątek

Ola bedzie druga

12 maja 2006, piątek,

Było to 57 lat temu – rok 1949. Miałem  dziesięć lat. W Warszawie trwał międzynarodowy konkurs chopinowski, którym się pasjonowałem. Mój wuj, dr Jakub Prawin, który mnie wychowywał i który wspaniale znał się na muzyce klasycznej, jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu jury powiedział: I nagroda będzie podzielona pomiędzy Halinę Czerny-Stefańską i Bellę Dawidowicz (ZSRR). I tak się stało. Takie były czasy.

Jest rok 2006. W niedzielę kończy się w TVN kolejna edycja konkursu tańca towarzyskiego -„Taniec z gwiazdami” – ulubiony program ponad 7 ml telewidzów, do których i ja się zaliczam (pomimo przygłupich komentarzy konferansjera, który program prowadzi). To program rozrywkowy w dobrym stylu: muzyka, taniec, kreacje, napięcie, piękne dziewczyny i atrakcyjni tancerze. Dodatkową uwagę skupia na sobie Ola Kwaśniewska – córka byłego prezydenta. Jak daleko zajdzie? Dlaczego startuje? Czy ma chody? W Internecie nie zabrakło jadu: Po co się pcha? Ma za krótka szyję! Pokazuje  majtki! Żona i córka prezydenta w telewizji to za dużo, czyli typowo polskie głosy pełne zawiści i niechęci do osób na świeczniku. (Nie brak też licznych głosów popierających Olę i karcących zawistników).

A ja sobie myślę, że o ileż przyjemniej byłoby w Polsce, gdyby ludzie umieli się bawić bez nienawiści, gdyby w następnych edycjach konkursu tańczyła Marta z domu Kaczyńska – córka prezydenta, a także znana ze zdolności  baletowych jedna z córek Lecha Wałęsy. A może wspólny taniec całej trójki?  Przydałaby się nam  odrobina luzu i poczucia humoru, śmiech to zdrowie, taniec zbliża – czasami na całe życie..

A które miejsce zajmą Ola i jej znakomity partner, Robert Maserak? Moim zdaniem drugie – tak będzie sprawiedliwie i politycznie poprawnie. Jak w Konkursie Chopinowskim 57 lat temu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 13

Dodaj komentarz »
 1. Ponie Passent. A pon to fto? Nie gwiazda? Niniejsym w tym miejscu publicnie zgłasom pońskom kandydature do następnej edycji „Tańca z gwiazdami”. Hau!

 2. Ot czasy nowe nam nastały.Nigdy nie przypuszczałem że będę pisał komentaż do tego co pisze pan Passent.Kiedys kiedy Polityka była czarno biała a ja byłem sporo młodszy zaczynałem czytanie od ostatniej strony.Politykę kupuję dalej i Pana dalej czytam chętnie, chociaż przyznaję ze zaczynam od pana Stommy.Gratuluję pomysłu z blogiem.Przeczytałem Codziennik i bardzo mi się podobał.A co do tego które miejsce zajmie panna Kwaśniewska.A jakie to ma znaczenie.Naród przynajmniej ten spod znaku Samopisu wie swoje.Vox populi vox dei ale zawsze znajdą się jacyś malkontenci którzy będą się nie zgadzać i ja zawsze chętnie ich wysłucham a nawet z niektórymi piwa się napiję.

 3. O ile przyjemniej byłoby, gdyby córki i synowie nie brali udziału w tego typu imprezach. Ich udział a właściwie oceny im przyznawane zawsze będą dyskusyjne.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Też uważam,że Ola K.tańczy najlepiej,ale również lepiej dla niej będzie,jeśli zajmie 2 miejsce.Zawistnicy i złośliwcy pożarli by ją ze szczętem.Z drugiej strony bym chciała,żeby jednak wygrała.

 6. Zauważyłam mały błąd: patner Oli Kwaśniewskiej to Rafał a nie Robert Maserak. Pozdrawiam.

 7. Chce przytoczyc pewien dowcip,moze nie calkiem dokladnie-Pan Bog spelni jedno zyczenie kazdego z farmerow.Francuz poprosil o 1000 krow,Amerykanin 0 10 000 ha pastwisk a Polak…zeby sasiadowi zdechla krowa!!!Ot i cala natura Polakow.Zawisc i zazdrosc przeslania caly swiat.Dlatego Polacy nie potrafia sie bawic ani smiac.Smutne prawda.Pozdrowienia Panie Danielu.

 8. A dlaczego musi byc politycznie poprawnie, a nie po prostu – sprawiedliwie? Jesli panna Ola z partnerem zatanczą tak jak ostatnio, to… trzymam kciuki za zwycięstwo. Serdecznie pozdrawiam autora blogu – już wiem, od czego zaczynać przegląd prasowy w sieci.

 9. Nie ogladam, ze wzgledu na te „przyglupie komentarze konferansjera”, ale nie tylko dlatego. Jednak slysze komentarze osob ogladajacych, wiec sie mniej wiecej orientuje – kto, co, jak, kiedy i dlaczego. I tez uwazam, ze Ola ze swoim partnerem zajma drugie miejsce, ze wzgledu na polityczna poprawnosc(jak to Pan ujal). Szczerze mowiac nawet nie zycze Oli miejsca pierwszego, nawet gdyby zaslugiwala, bo zajadlych nienawistnikow, ktorzy mieliby dopiero pole do popisu, u nas niestety nie brakuje. I dziewczyny byloby mi po prostu zal.

 10. Gratulacje dla Pana Passenta za umiejętność przewidywania!
  Pannie Oli należą się gratulacje za ogrom pracy jaką włożyła w swój sukces. I za pasję i determinację, z jaką udowodniła, że potrafi się uczyć i potrafi tańczyć. W opinii jurorów zdaje się że wygrała. Udowodniła przy okazji, że ma niemały temperamencik… Ciekawe po kim go odziedziczyła?

 11. No i wykrakał Pan, czyli przewidział, trafnie wyciągając wnioski z przeszłości. Wygląda na to, że nihil novi. Co do tańca od lat wołam na puszczy, żeby zamiast tzw. WF-u, od którego dzieciaki rosną coraz bardziej pokręcone wprowadzić do szkoły lekcje tańca. To na prawdę bardziej przydałoby się im w życiu niż jakiś skok przez konia wymuszany na nich przez upoconego osiłka zwanego wuefmenem. Nie wspomnę już o tym, że biegłość w sztuce tańca była ongiś niezbędnym elementem wychowania każdej damy i każdego dżentelmena, więc musiał mieć o tym choćby jako takie pojęcie każdy kto do tego miana aspirował. No tak, ale dziś salony pozostały już tylko w sensie pomieszczeń, a zprzeszłości wyciąga się trupy a nie nauki.

 12. Bardzo się cieszę, że mogę Pana czytać.Pomysł z małą Wałęsówną wspaniały. Jestem przekonany, że organizatorzy kupią i odpalą (przynajmniej zaproponują) prowizję.

 13. No i dobrze Pan przewidził, wszystkie pańskie argumenty niezwykle trafne. Pozdrowienia

 14. Dear Mr. Passent,

  I have already attempted to contact you last Sunday (31. July) via an email to internet@polityka.pl – but as I did not get any response I now try it this way.

  It concerns Jakub Prawin who, according to my mother (she died in 1984), is my father.

  You may contact me through my email which, I assume, you have access to.

  Thank you – Axel Krueger (from Germany)

css.php