Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

4.06.2006
niedziela

Monstrum

4 czerwca 2006, niedziela,

W referacie prezesa Kaczyńskiego na kongresie PiS znalazły się myśli godne uwagi, np. stawka na ‘republikanizm’ jako na zaprzeczenie indywidualizmu i liberalizmu, stawka na państwo, które ma zapewnić opiekę lekarską, oświatę, naukę itd. (co jest  częścią programu każdej partii rządzącej), wreszcie trudne dylematy oczyszczania (czyli lustracji w Kościele). Jednakże nie ten ton dominował w przemówieniu Prezesa.

JK powiedział, że państwo polskie po 1989 r.  (a więc do czasu, kiedy on uzyskał władzę) to było postkomunistyczne monstrum. Nie zamierzam bronić III RP, gdyż ta obroni się sama. Przy wszystkich  słabościach, III RP to jeden z najbardziej pomyślnych rozdziałów w historii Polski: powrót demokracji, powrót do Europy, wejście do NATO,  rozwój gospodarki – tego nie przekreśli nikt. Określenie Polski 1989-2005 jako monstrum jest absurdem, z którym nie sposób polemizować.

Najwięcej oklasków dostał JK za atak na media, które tworzą  nieprawdziwy obraz Polski. Jak długo pamiętam, władza zawsze narzekała na media. Tak było  jeszcze w PRL, kiedy władza, mimo że dysponowała mediami (i cenzurą!), nie była z nich zadowolona, tępiła czarnowidztwo, dopuszczała tylko krytykę konstruktywną, zamykała czasopisma („Po Prostu”, „Przegląd Kulturalny”, „Nowa Kultura” i wiele innych), „zdejmowała” redaktorów (np. KTT ze „Szpilek”; raz nawet zdjęła, ale potem przywróciła Rakowskiego w „Polityce”), czyniła zapisy na nazwiska (np. Tadeusza Konwickiego), wydawała zakazy pisania niektórym autorom itd.

Po 1989 roku, rząd Mazowieckiego też był niezadowolony z mediów, mówiono nawet, że przegrał przez media. Gazety nękały rząd AWS i Millera. Widocznie tak już musi być, że media są krytyczne i szukają dziury w całym, a co dopiero w dziurawym. Ale żaden z byłych liderów nie znosił mediów tak źle, jak Jarosław Kaczyński i PiS, którego delegaci nagrodzili ten fragment przemówienia szczególnie serdecznie. Widać, jaki mają żal do mediów, mimo że ciągle w nich są. Jak to dobrze, że PiS  „odzyskał już dla społeczeństwa” KRRiTV, Telewizję Publiczną, PAP, lada dzień społeczeństwo  odzyska Polskie Radio, wszędzie stanowiska obejmują ludzie z jego nadania i wkrótce media – na początek publiczne – staną się mniej monstrualne, przestaną grać Prezesowi na nerwach. Do mediów prywatnych także się dobierzemy. Już prasa podała, że wielka spółka z udziałem Skarbu Państwa przeniosła swoje ogłoszenie z „Rzeczpospolitej” do bliższego PiS-owi „Dziennika”.

Inne monstrum to owe wszechobecne układy, które – zdaniem Prezesa Kaczyńskiego – widać wszędzie. Okazuje się, że układ w Polsce był wspierany także z  zagranicy, zagranica wzmacniała system, który PiS zwalcza. Dlatego prezes z dumą zameldował, że MSZ został odzyskany. Czyli, że polityka zagraniczna III RP też była niedobra. Nie wiadomo tylko, z czyich łap  został odzyskany MSZ – Bartoszewskiego? Olechowskiego? Cimoszewicza? Mellera?

Prezes Kaczyński ma za złe mediom, że przedstawiają IV RP jako pasmo klęsk, ale – jak mówi – na szczęście  społeczeństwo jest innego zdania, o czym świadczą sondaże. Gdyby media rzeczywiście przedstawiały wszystko w złym świetle, to byłyby chore na umyśle. Skąd, jak nie z mediów, wiemy o szybkim wzroście gospodarczym, o niskiej inflacji, o triumfalnej wizycie BXVI, o odzyskiwaniu mediów publicznych, o usunięciu prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego i innych ludzi ‘układu’, o tanich podręcznikach, które będzie dobierało MEN, o bezlitosnym przyjęciu dymisji Andrzeja Urbańskiego i o wielu innych sukcesach? Wszystko to wiemy z mediów. Więc może media nie są takie monstrualne?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 26

Dodaj komentarz »
 1. Jesli kogos ostanim sukcesem przed wygranymi wyborami na jesieni byla rola w O dwoch Takich, to sie czlowiek nie dziwi ze 3 RP bylo jakims monstrum. Ale jak sie wydaje to tylko PIS tak mysli, bo reszta europy mysli ze monstrum to dopiero bedzie 4 RP.

 2. E tam, badziewna propaganda PiS, aby pokazać jacy to oni nie są zwarci i silni. Te same brednie powtarzane w kółko, gadki o układach, poskomunistgach, którzy zwarli szeregi z liberałami, o strasznych mediach. Prezydent zrzekający się legitymacji PiS, gadki o odzyskaniu MSZ. Ile można? 🙂

 3. Ericu, to nie jakas tam zwykla rola. Od roli to sa jakies Holoubki, Łomnickie jakies! To arcydzielo dramy, wyrosle na szkole Stanislawskiego -wczuwanie, wczuwanie, wczuwanie…
  I tak juz zostalo Jarkowi i jego Leszkowi. Ten pociag do megalomanie. Wczoraj ksiezyc, dzisiaj Polska, jutro 1000 letnia IV RP

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. I dowiemy się , że to nie Lech W skakał przez płot stoczni , a nasi pis-bliźniacy . To naprawdę jest niesmaczne . teatr swój panowie widza ogromny ….do znudzenia to samo . Ja się zastanawiam jak czuja się dziś dawni Ministrowie Spraw Zagranicznych – słysząc,że MSZ odzyskany Tym bardziej ,ze były to postaci Wybitne …Żal Polski , bardzo – jak marnują dorobek tylu lat.

 6. Panie Danielu nie ma sensu zajmować się tym PIS-em. Jestem ciekaw co by mówili gdyby tak media zupełnie zignorowały ich. Pewnie też by było źle. Życzę zdrowia i pozdrawiam

 7. Ja zwrocilem uwage na trzy rzeczy. Po pierwsze – czestotliwosc oklaskow. Jezeli nie pomylilem sie w obliczeniach, pan Nadprezydent zostal nimi nagrodzony 37 razy – doprawdy zastanawiam sie, czy nie zglosic tego do Ksiegi Rekordow Guinessa w kategorii Najbardziej Socjalistyczne Zjazdy w Krajach Demokratycznych. Po drugie – wypowiedz przewodniczacego komisji skrutacyjnej, ktory – zaraz po podaniu ilosci glosow „za” – stwierdzil, ze „niestety byly takze glosy przeciw”. Niestety?! A po trzecie – niekonsekwencje Kaczynskiego, ktora widac na przyklad w jego wypowiedziach o spoleczenstwie obywatelskim. Niedawno byl to „polityczny wehikul”, dzis jest jednak potrzebne. No, ale moze Prezesowi chodzi o nowe, lepsze spoleczenstwo? To juz pachnie Brechtem.

 8. Mnie uderzył fragment przemówienia o społeczeństwie obywatelskim. Rozumiem, że J. Kaczyńskiemu bliższa jest konserwatywna wersja SO („wspólnota wspólnot” itd.), ale czy on wogóle wie co kryje się pod tym pojęciem (jest to slogan powtarzany przez wielu, tak jaki i „kultura polityczna” – kto z nich zna definicje kp stworzoną przez G.A. Almonda i G.B. Powela?) ?! O ile sobie przypominam (a czytałem duzo o SO) spółdzielnie, samorządy (zawodowe także) są integralną częścią społeczeństwa obywatelskiego. Nie wspominając o roli mediów. Polecam wszystkim polskim politykom na początek Leksykon politologii 🙂

 9. Jarek super prezes mówił jak za czasów wczesnego Millera. Ten styl, ten język. Tyle że tamten choć mógł powiedzieć że obnizył CIT do 19% i doprowadził do członkostwa w UE. A Jarek Super Prezes? On umie tylko powiedzieć że walczy z układem.

  Mnie tylko interesuje gdzie między teczką Jarka Super Prezesa a ostateczną degrengoladą Zyty Gilowskiej (jak można było tak nisko upaść? przecież stołek to nie wszystko) zginał taki fakt że ceny mieszkań wzrosły w ciagu roku o 30% i dziś w Wawie mieszkanie wielkości szafy kosztuje 200 tys PLN? Od 4 lat w wawie rzadzi PiS więc na agentów nie ma jak zwalić ale i tak Rząd ma to gdzieś a pisowskie władze warszawy jeszcze głebiej…………..

 10. Ważnym elementem demokracji są niezależne od władzy, krytyczne media. Tylko na demokracji musi rządzącym zależeć (tutaj są wyraźne wątpliwości). Ciekawy jest rozdźwięk między stanowiskiem J. Kaczyńskiego i premiera Marcinkiewicza w stosunku do mediów. Kaczyński jednoznacznie potępia wszystkie (może oprócz RM) ośrodki, a Marcinkiewicz mówi, że dobrze mu się pracuje gdy krytycznie patrzy mu się na ręce.

 11. To ja pozwolę sobie streścić szybciutko przemówienie Prezesa:

  Wyklęty powstań, ludu ziemi,
  Powstańcie, których dręczy głód.
  Myśl nowa blaski promiennymi
  Dziś wiedzie was na bój, na trud.
  Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran drży!
  Ruszymy z podstaw bryłę świata,
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!

  Pewnie dlatego, że bracia doskonale się wpisują w formułę polityczną proponowaną od Kanta przez Rousseau aż po Lenina.

 12. Siedziałam jak drzewiej bywało i patrzyłam słuchając, a słuchając patrzyłam. Przecierałam oczy i czyściłam uszy. Pierwszy Zjazd się odbył jak należy, „wybrano” przewodniczącego spomiędzy Jarosława a Jarosława prawie jednogłośnie. I tak powinno być. Bo tak bywało. Nie doczekałam jednak ogłoszenia listy członków Plenum. Egzekutywy ogłaszać jedynie słuszna partia nie musi bo ciało to wypowidziało się głosami trzech falsetów na temat: „wódz nasz ukochany, słoneczko toruńskie” (niepotrzebne skreślić lub dodać wedłe fantazji) natychmiast po wyborze.
  A potem taaaaaaaaaka mowa! Ho ho! To może ja do wysokich obcasów powrócę? I fryzurę bujną odzyskam?
  Heeej! łza sie w oku kręci.

 13. Cudnie, wygrał boski Jarosław, trybuny szaleją. PiS już nawet nie próbuje udawć, że to nie jest wczesny PRL. No dobra, to ja też wyjadę z poezją. Jak chodziłam do szkoły to na każdej akademii był recytowany ten sam wiersz:
  Kaczor i partia bliźnięta bracia, którego bardziej matka historia lubi
  mówimy Kaczor, a w domyśle partia,
  mówimy partia, a w domyśle Kaczor.

  o, przepraszam oczywiście w oryginale zamiast słowa kaczor było Lenin

 14. JKM Jaroslaw siegnal szczytu absurdu, ale nie zauwazyl tego, biedaczek, bo jego partyjni towarzysze skutecznie mydla mu oczy.Z tego mydlenia widzi tylko mnostwo babelkow ukladajacych sie w napis PANSTWO TO JA”.
  Spadanie z tego szczytu bedzie dlugie i bolesne…

 15. Mój wykładowca twierdzi, a raczej powątpiewa, czy aby na pewno dobrze tytułujemy obecną Rzeczpospolitą. Wg niniejszego prof. teraz powinna być IV RP, a ewentualna nowa powinna już mieć numer V.
  Abstrahując jednak od tego, można powiedzieć, że „IV RP” klaruje się, jak w bajkach La Fontaine’a już jest w ogródku, już wita się z gąską… Kiedy skok robiąc wpada w beczkę wkopaną, ani pomyśleć o wyskoczeniu. Chociaż wody nie ma i nawet nie grząsko,
  za wysokie progi, na PiSu nogi…

 16. Niezwykle trafny jest komentarz Piotra Stasińskiego („Program dusznej Polski”, dzisiejsza „GW”). Rzeczywiście, z kongresu partii władzy płynie jasny sygnał: Polska przed dojściem PiS do władzy nie miała żadnych osiągnięć. Same klęski. Zastanawiam się, jak długo można prowadzić politykę opartą na fundamencie nieprawdy. Jak długo można mówić o wzmacnianiu państwa walcząc jednocześnie z jej demokratycznymi instytucjami, jak można mówić o walce z korupcją, dezawuując niezależne media, które tej korupcji zadały najdotkliwsze ciosy?

 17. POZDRAWIAM
  Panie Danielu nie zwrócił Pan uwagi na to że ludzie chcący pomóc PiS w rządzeniu,/min.Meller/natychmiast po przerwaniu współpracy są gnoieni.
  To samo będzie tyczyło pp Lepera, Giertycha i tp.Jak zrobią swoje to potem teczkami lub innymi metodami się ich pokona.
  P.S. proszę o wcześniejsze komentarze gdyz póżniej brak mi czasu.Dziękuje za czytanie.

 18. „Nie zamierzam bronić III RP, gdyż ta obroni się sama.” – tak Pan napisal. Nie zgadzam sie, trzeba bronic, a kto zrobi to lepiej niz Pan. Chociaz nie mam pewnosci, czy cos sie przez te hucpe wybrancow narodu przedrze. Ale probowac trzeba. Nie wolno odpuszczac. „Ciemny narod” kupuje wszystko co wciskaja mu tworcy IVRP. Takiego prania mozgow, jakie mialo miejce na Kongresie PiS-u, dawno nie bylo mi dane obserwowac. Czy mamy sie z tym godzic, odpuscic, bo moze kiedys historia przyzna nam racje? Kiedy? za nastepne 50 lat?

 19. Trzecia RP owszem broni się sama ale niektórym trzeba to koniecznie uświadomić. Szczególnie politykom. Niby wybrani przez ludzi, niby znają ludzkie problemy, a tak jakby żyją w jakimś oderwaniu od tego co się naprawdę na ulicach dzieje.
  Owszem, nie jest do końca kolorowo, ale odnosze wrażenie, że PiS chce zmienic to co dziala źle lub nienajlepiej (np. służba zdrowia, pozom bezpieczeństwa, wymiar sprawidliwości) zmieniając to czego absolutnie ruszać się nie powinno (np. KONSTYTUCJA, którą uważam za bardzo dobrą ustawę zasadniczą) lub zawłaszczając i modelując na swój własny kaczy sposób, elementy państwa i demokracji funkcjonujące dobrze (wolne media, powszechne wybory prezydentów i burmistrzów miast). Dlatego trzeba jaśnie nam panującym uświadomić, że chcemy iść dalej przez świat, już wybranym kierunkiem, jako III RP i zmieniać na lepsze to co dobrze nie funkcjonuje, a nie zmieniać drogę i numerek i burząc cały dotychczasowy dorobek mówić, że tak na prawdę to media myliły nam drogę i zmuszały do błądzenia po lesie.

 20. Zjazd Pis-u atmosferą i wyreżyserowaniem przypominał zjazdy niedawnej przewodniej siłu narodu. Moim zdaniem zabrakło tylku dobitnych wyrazistych haseł dla ciemnego ludu. W związku z powyższym proponuję propagandzistom PIS kilka do ewentualnego wykorzystania:
  -PIS z łże-elitami walczy o lepsze jutro,
  -Pod sztandarami PIS do zwycięstwa IV RP,
  -Pokój, dobrobyt, PIS,
  -IV RP to władza braci i Pisuaryzacja całego kraju,
  -Pracując dla PIS-u,pracujesz dla kraju,
  -PIS-IV RP- Socjalizm,
  -Młodzież zawsze z PIS-m,
  -Nich żyje PIS,
  -Czynem witamy kongres PIS,
  -Idee PIS-u wiecznie żywe,
  -Lumpeninteligencji-łże elitom-radzie mędrców i układowi nasze stanowcze Pisowskie nie,
  i ostatnie dotyczące strajków lekarzy i zapowiadanych górników:
  – Napięcia społeczne zgrożeniem podstaw Pisoweskiego modelu Panstwa. Informuję także iż rezygnuję z ewentualnuch praw autorskich.

 21. Trzeba jednak glosno bronic III RP!! Nie pozwolic na pomniejszanie zaslug
  Olka(troche sie spoufalam.ale kiedys zasiadalismy w jednej lawie szkolnej)
  To on wyniosl Polske na arene miedzynarodowa.Ceniono jego osiagniecia.Mial bardzo dobre komentarze w prasie zachodniej.Teraz,no coz nie ma o czym pisac-zalosc i tyle!!!

 22. Skoro IV Rp taka zła to ciekaw jestem w którym okresie naszej historii żyło się nam najlepiej? Śmiem twierdzić, że ze względu na procent i ilość osób uczestniczących w dobrobycie mamy obecnie najlepszy okres w DZIEJACH. No ale dla braci K. z pewnością ideał to kraj po sancji albo jeszcze gorzej. Czekam na moment gdy Zyta zderzy się ze ścianą i odejdzie. Jakie będą komentarze ?

  Całe to przedstawienie odbyło się w myśl ,,Naród z partia partią z narodem” oraz „wraz z postępem rządów Pis wzmacnia się opór układu”.

 23. Serwus.Kochani rodacy,zwracam sie do tych kturzy napisaliscie powyzsze kometarzy.Kupcie sobie plyte z filmem blizniakow o tym jak oni ukradli ksezyc.Kilkakrotnie prosze ten film sobie ogladnac.Tak ,blizniacy pochodza z rodziny dziwnej,pradziadowe o nazwiskach bialoruskich byli oficerami carskimi(nedobrze)dziadowe cy rodzice uczestniczyli w powstaniu Warszawskim(szczyt glupoty),ale za to ze Jaroslaw Kaczynski wyjeliminowal Jana Marie Magdalene Rokity z polityki ,nalezy mu sie pomnik spizowy obok kolumny Zygmunta o kilka centymetrow powyzej owej kolumny.A ze eszcze Tuska -to moze byc to Jaroslaw konno z cerwona teczka pod pacha a w tej teczce kompromaty…kompromaty…Czy w jakims panstwe opruc USA byl u wladzy aktor(Rejgan)?Au nas dwoch blizniakow.W gronie partyjnym nie ma wapliwosci co do Jaroslawa.Brat jest mnej madry,inaczej by nie jezdil do USA,do Unii,a pilnowal by spraw w naszy nendznym na przestrzeni calej naszej marazmatycznej historii kraju,gdzie kazdy grosz jest w cenie ,gdze bieda piszczy ze wszystkich kontow,gdzie zlodziejstwo jest tak powszech ne jak nigdzie indzej.Moze nie sa wolodyjewskimi,ale pod trzymujmy ich ,pomuz my bo bez nas nikt w tym kraju niczego nie zdola .Beda sie mylily,powedzmy bez zlosliwosci czego oczekujemy.To jest nasza szansa ,nie zmarnujmy ej.Nie werze zeby Jaroslaw Kaczynski byl sprzedajny.Nech zrozumeja i zlodzee ze ezeli polacy beda zamozni to i im bedze co krasc.a najlepej ,najlatwej jest byc ucciwym ,ucciwy czlowek,jest najbardzej szczesliwym.Za desiac lat mozemy z Polski zrobic zamozne ,pekne panstwo.Formalnie my Polacy jestesmy najszlachetnejszymi w swecie.Naprszyklad nie kazdy francuz ma za przodka kulow francuzkich,ale kazdy Polak badz pochodzenia szlacheckiego,badz -chlopskiego ma.Nie wszyscy otym wedza.Ale warto byc nie tylko formalnie szklachetnym ale i faktycznie to warto wszystkich skarbow swiata.Krytykowac wszystcy umemy.Nie obrazajmy sie na krytyke ,ezeli jest nie sluszna ,mozna sie na to smutnie usmechnac,ale ezeli jest sluszna lepej po cichu naprawic to co zrobilismy zle.Zobaczycze jak dobrze sie poczujecie.Niemalowazne jest to ze inni tez to zauwaza,bo ludzie szukaja dobra i kazde promenie dobroci nawet czlowek nie bardzo rozumny od razu poczuje.Pomozmy blizniakom,bo nikt inny teraz nie wyglada na przywodce.Tusk jest jak pan mldy ,kturemu na weselu uwedli pane mloda,gdzies w krzaka ja peprza,ona krzyczy przynajmnej nie z rozpaczy,a on sie wzdziera:nie pozwalam(Panna mloda to zwyczestwo w wyborach wedlug moej alegorii0.Jan Maria Magdalena rokita to zwykly krzykacz jakich w Ojczyznie ,swecz sie ej ime we wieki wiekow ,nie miara ,moze tyko nie skonzone awokackie wyksztalcenie go prszybliza do znanego z historii Kerenskiego,rosijskiego dzialacza o podobnych walorach.Polacy.Nie ma czasu,kochani nie ma wyboru.Nawet na wybory sie nie stawilem,ogarnela mnie rozpacz,nie ma za kogo glosowac.Ale jak Jaroslaw kaczynski tych wszystkichpseudo krasnodupych tak fajnie zalatwil ,powedzialem sobie ;a moze jednak to ten,bo przeczez nikogo inego nema.Cholera z nimi z bylymi. Ezeli sie sami nie udlawia tym czym sie naszym kosztem wzbogacili(jak byli magnaci kosztem naszych przodkow.I gdzie sa ich te fortuny i oni sami/Au/niema Tak bog frajerow lubi ,znzjdzjie ich kara boska).Glownie zrobic tak zeby w ivRP nie bylo glodnych,placzacych z rozpaczy ludzi.My naprawde wszyscy juz jestesmy krewnymi.Ezeli Polak zabija Polaka nech wie ze zabil brata ,blizszego czy dalszego,ezeli zabral mu kes od ust,bratu zabral.Czy to nareszczie dojdzie do naszych chorych umyslow?Kochani ,postarajcie sie to zrozumec.Blzgzm WAS dla Waszego dobra,bo ja sobie jakos poradze i bez Was.

 24. Panie majorze, w kwestii Zyty – jak to jakie komentarze beda? „Ministerstwo Finansow zostalo odzyskane!”.

 25. Wygrana z „układem” jest NIEREALNA i trzeba o tym wiedzieć! Na pewno,bowiem, zdają sobie z tego sprawę PiSowcy. Dlatego bowiem jest NIEREALNA, że tylko walka z tym układem daje PiS legitymację do rządzenia i tak szerokie poparcie elektoratu! Pokonanie „układu” byłoby samobójstwem dla Kaczyńskich i całej reszty. Dlatego będziemy świadkami wciągania w powiązania z „układem” coraz to nowych osób, środowisk, czy nawet kategorii społecznych. Przecież to widać już dziś, po ponadpółrocznym sprawowaniu władzy przez ekipę obecną. Najgorsze z punktu widzenia ludzi ceniących wolności obywatelskie i możliwość wyrażania własnych poglądów jest to, że PiSowcy są bardzo dobrymi strategami, a ich działania nachodzą na siebie i wzajemnie się wspierają. Nie mamy do czynienia z furiatami. Walkę z układem można idealnie wykorzystać do zagarniania coraz to większej władzy w swoje łapska i uzależniania od siebie wszystkich sfer wolnego państwa. I to wszystko za zgodą wdzięcznego elektoratu, który powinien dziękować Wybawcom, że ratują go przed co najmniej podejrzaną i do cna przeżartą żądzą zysku jego kosztem bandą krwiopijców i oszustów (a także niestety, od udręki myślenia!). Teraz na celowniku są ci, którzy są- słyszy się o tym codziennie. Przyjdzie czas, że PiSowcy zabiorą się „na serio” za TK, prywatne media. Ale nawet jak skończą, będą następni, a po nich kolejni. Do paranoi i chaosu. Najgorsze jednak jest to, że Kaczyńskim, jak jeszcze chyba nikomu udało się tak trwale i głęboko podzielić naród. I to nie swoim programem, ale jego realizacją! To w historii III RP (bo za taką ją uważam i uważać będę) pierwszy tego typu tak radykalny podział społeczny. Tylko niestety braciom K. wychodzi on na dobre, bo dzięki temu mogą zbijać kapitał polityczny i zarazem upraszczać dużej liczbie obywateli świat, aby nie byli oni obarczeni przymusem samodzielnego myślenia- ukazując go w czarno- biłych barwach. I co pokazują sondaże wielu jest takich, którym wystarcza becikowe i za nic mają, że wolności obywatelskie po 17 latach od ich wywalczenia są zagrożone; partia, która wygrała wybory chce naprawiać kraj za pomocą „oswojonych” przestępców i kseno/homofobów, a nienawiść, zajadłość i wręcz czyste grubiaństwo stały się niedłącznymi towarzyszami ich politycznych faworytów- wybrańców narodu!

 26. Ambicja odwrotnie proporcjonalna do wzrostu i do tego jakieś nieprawdopodobne kompleksy i przewrażliwienie ( inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć histerycznych JK na wszelka krytykę ze strony mediów).

 27. Czytam te wszystkie słuszne komentarze, zgadzam się z nimi, bo kazdy myślący człowiek widzi co się dzieje i nie może być obojętny. Tylko co z tego? Większośc narodu nie mysli i wierzy tym niepoważnym bufonom i pajacom, bo plują, wyzywają, mieszają z błotem mądrzejszych od siebie i od swoich wyborców. Więc mają poparcie. A oni na pewno nie podadzą się do dymisji, co nawet uczynił p. Miller (nie jestem jego zwolennikiem w żadnym razie) po krachu swojej koncepcji rządzenia. Więc czarno widzę nasze pespektywy jako kraju mającego wielką i niepowtarzalną szansę szybkiego rozwoju.

css.php