Zero do kwadratu

„Pan jest zerem” – powiedział swojego czasu Leszek Miller do Zbigniewa Ziobro (ZZ). Choć za Znakiem Zorro nie przepadam, to przyznaję, że nie było to zbyt eleganckie. A dziś co się dzieje? Zwolennicy  nowych porządków  rzucają Wam w twarz to samo: Jesteście zerem! Zerem do kwadratu! Zerem do potęgi! Jarosław Kaczyński powiedział na kongresie PiS: „My się odnosimy krytycznie, może nawet bardzo krytycznie do ledwie kilkusetosobowej grupy, która znajduje się w różnych punktach naszego życia społecznego, a niekiedy obdarzona jest różnego rodzaju tytułami, żyje w zamkniętym świecie, głównie we własnym gronie, i we własnym gronie przekonuje się o swoich racjach i o dzikości całej reszty”.
Nazajutrz tę myśl przewodniczącego rozwinął twórczo jeden z jego entuzjastów, historyk Andrzej Nowak (w „Dzienniku”, podkreślenia moje – Pass): „Część inteligencji, którą cechuje BRAK ZDROWEGO ROZSĄDKU, UMIARU W KRYTYKOWANIU współczesnej rzeczywistości pod rządami PiS, bardzo wyraźnie charakteryzuje także NIECHĘĆ DO WSPÓLNOTY MYŚLENIA Z WIĘKSZOŚCIĄ NASZYCH RODAKÓW. (…) Ta część współczesnej inteligencji, krytykowana przez Kaczyńskiego, w dużej mierze ZOSTAŁA WYKSZTAŁCONA W SZKOLE KONFORMIZMU, jaką był PRL, po prostu KUPIONO JĄ MIESZKANIAMI, TYTUŁAMI, WYJAZDAMI niedostępnymi dla milionów Polaków…”
Jedną z ulubionych metod zwalczania krytyków jest mieszanie ich z błotem. Dobrze to ujął Marek Safjan, prezes Trybunału Konstytucyjnego, gdy przypomniał insynuacje pod adresem członków Trybunału: „Wyroki wydali sędziowie wybrani przez SLD (co jest nieprawdą), którzy byli ministrami w rządzie Leszka Millera (co jest nieprawdą), sędziowie zabiegający o własne dochody w przeszłości (chodziło wpis na listę adwokatów – co jest absurdem), sędziowie oportunistyczni politycznie (co jest nieprawdą) etc.”
Drodzy Internauci, czy rozumiecie, że jesteście zerem, obdarzonym różnego rodzaju tytułami, żyjecie w zamkniętym świecie, brak wam (przez małe „w”) zdrowego rozsądku, jesteście wykształceni w szkole konformizmu, kupieni mieszkaniami, tytułami, wyjazdami ?! Jesteście skorumpowanym, zniewolonym, zdeprawowanym zerem, ponieważ macie czelność myśleć inaczej niż oni. A swoją drogą, jaka to jest zniewaga wobec tych krytyków PiS i IV RP, którzy w PRL działali w podziemiu, siedzieli w więzieniach i walczyli o wolną Polskę.