Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

12.06.2006
poniedziałek

Wybieramy łże-elitę.

12 czerwca 2006, poniedziałek,

Dość ogólników o łże-elicie, od słów trzeba przejść do czynów – mówić śmiało i po nazwiskach. Musimy przyspieszyć. Wspólnie ustalimy, kto wchodzi w skład skompromitowanej łże-elity III RP. Im prędzej ich zdemaskujemy, im prędzej oczyścimy życie publiczne z pseudo-autorytetów, kreowanych przez posłuszne im media, tym bliżej będziemy celu, jakim jest Polska prawa i sprawiedliwa. 
Do dzieła! Chodzi o zaledwie  kilkusetosobową GRUPĘ: „My się odnosimy krytycznie do ledwie kilkusetosobowej grupy, która znajduje się w różnych ważnych punktach naszego życia społecznego, a niekiedy obdarzona jest różnego rodzaju tytułami, żyje w zamkniętym świecie, głównie we własnym gronie, i we własnym gronie przekonuje się o swoich racjach i dzikości całej reszty” – powiedział 4 czerwca prezes PiS na kongresie  partii.
Kto wchodzi w skład tej kilkusetosobowej grupy? Pomóżmy partii – przewodniej sile IV RP – zdemaskować wrogów. Nadsyłajcie nazwiska skompromitowanych członków łże-elity, będziemy ich demaskować wszelkimi zgodnymi z prawem (bo jesteśmy praworządni) metodami. Ważne będą tylko zgłoszenia pełne, zawierające imię i nazwisko członka łże-elity, tak aby wyeliminować możliwość pomyłki. Zgłoszenie może, ale nie musi,  zawierać krótkie uzasadnienie. Na listę można wpisać siebie samego, ale nie przez fałszywie rozumianą solidarność, lecz tylko z krótkim uzasadnieniem.  Nie chodzi o kogoś, kto był zaledwie małym trybikiem  w  III RP, ma najwyżej 30 lat i  rokuje jeszcze nadzieje na poprawę. Chodzi o prawdziwe bestie – filary Układu. Oto kilka nazwisk na początek, proszę o ciąg dalszy:

ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI – ojciec chrzestny układu, patron zmowy post-komunistów i liberałów, były członek. Jego kadencja dobiegła końca, musiał odejść.
ADAM MICHNIK – przed 1989 rokiem jeden z najważniejszych działaczy opozycji, później otumanił naród, duchowy patron pojednania katów i ofiar, gorliwy wyznawca ‘grubej kreski’, przeciwnik lustracji, filar „Gazety Wyborczej” – organu III RP. Kreowany na autorytet moralny. Musi odejść.
LESZEK BALCEROWICZ – autor szkodliwej reformy gospodarczej po 1989 r., gorliwy uczeń Jeffreya Sachsa i  zwolenników  terapii szokowej, ajatollah wolnego rynku, główny odpowiedzialny za wysokie bezrobocie i nierówności społeczne. Doktor Mengele gospodarki. Były członek, obdarzony tytułami. Musi odejść.
MAREK SAFJAN – obdarzony tytułem profesora prawa, w orzeczeniach nie kieruje się jedynie wiedzą prawniczą, pod jego przewodnictwem Trybunał Konstytucyjny zakwestionował fragmenty Ustawy o KRRiTV oraz o otwarciu korporacji zawodowych. Sabotuje IV RP. Jego kadencja na szczęście dobiega końca. Musi odejść.
CEZARY STYPUŁKOWSKI – ‘ścisły członek’ układu. Jako prezes PZU, a przedtem Banku Handlowego, zapewniał układowi obecność w newralgicznym punkcie gospodarki. Był na stypendium w USA, a wiadomo, kto wtedy wyjeżdżał. Znał osobiście ojca chrzestnego III RP. Obdarzony m.in. tytułem najlepszego menedżera polskiego przez miesięcznik „Forbes”. Musiał odejść.
ADAM BONIECKI – Kreowany na autorytet moralny,  zapiekły krytyk Radia Maryja, za to, że dobrze służy IV RP. Redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, który ukazuje się tylko po to, żeby „Gazeta Wyborcza” mogła go zacytować. 
STEFAN MELLER – ambasador Kwaśniewskiego w Paryżu i w Moskwie, koń trojański III RP w MSZ.
PAWEŁ JANAS – odziedziczony po III RP, kompromituje IV RP na oczach 2,5 miliarda ludzi. Przez niego ludzie mówią, że za komuny piłkarze grali lepiej.

Baw się razem z nami – dopisz dalsze osobistości łże-elity. Jedna osoba może zgłosić najwyżej 5 dalszych nazwisk. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa we czwartek, 15 czerwca br., czyli za 48 godzin. Zdemaskujemy łże-elitę w trybie doraźnym oraz interaktywnym. Wszak musimy przyspieszyć.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 85

Dodaj komentarz »
 1. Andrzej Zoll – prawnik, profesor. Wychowany w niegodnym duchu prawa karnego PRL. Beneficjent tejże epoki. Czołowy obrońca przestępców PRL i III RP. Dawny Rzecznik Praw Obywatleskich (urząd odzyskany przez siły patriotyczne). Wprowadzał imposybilzm jako przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego (odzyskanie przez siły patriotyczne zapowiadane na jesień). Wraz z innymi pseudoekspertami prześladowca obecnego Minstra Sprawiedliwości z jego czasów studenckich. Musiał odejść.

 2. Proponuję całą obecną i wcześniejszą Redakcję Polityki. A wraz z Nią jej Czytelników. I chyba wyczerpałam limit.
  Pozdrawiam Autora i Czytelników bloga

 3. Poddaje się. Nie umiem Pana rozgryść z powodu nastepującego: Dlaczego w jednym rzędzie postawił Pan ks.Bonieckiego z trenerem Janasem? Oglądał Pan dzisiejszą konferencję prasową Janasa ??
  Obejrzałam przed paroma minutami powtórke owej konferencji emitowanej przez Polsat. Zgroza. Dno.
  Trener pokazał się na niej jako arogancki bufon. Sytuację ratował Ebi Smolarek, no i prowadzący konferencję. Zreszta, może trener nie jest bufonem, może tylko wyglądał jakby dwa dni pił i właśnie trzeźwiał.
  Na zapytanie jednego z dziennikarzy, dlaczego do ekipy dołączył Wojciech Gąsowski i Olaf Lubaszenko, trener nieudolnie tłumaczył, że chłopcy cieszyli się z płyt, no i dowiedzieli sie jak dostac sie do szkoły aktorskiej lub jak zostać aktorem, bo to ich interesuje. Kurcze, piłkarzy na Mundialu interesują pierdułki nie związane z piłką nożną?? A trener na to pozwala?
  Głupi człowiek ze mnie. Myślałam, że oni pojechali grać i strzelać gole! … szkoda, że trener, w Polsce nie organizował kadrze spotkań z owymi ‚gwiazdami’, skoro byli tacy zainteresowani.
  Byłoby taniej i przyzwoiciej, bo…kibice i ‚kibole’ słuchają.
  A może chodziło o to, by wspólnie pośpiewać „Gdzie się podziały, tamte prywatki etc”… i inne piosenki biesiadne przy ognisku lub grillu.
  Ebi Smolarek czujnie i taktownie wyjaśnił, że on myśli swoje skupia na Mundialu i na grze./no, mniej wiecej tak./

  Może Pan oglądał tylko odpryski tej konferencji w telewizji publicznej?
  Dlatego jestem zdumiona.
  Pozdrawiam.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PS. Olafa Lubaszenko bardzo lubię – tak gwoli wyjasnienia.:)

 6. Zgadzam sie z Elfem, nie wiem po co w tym towarzystwie Janas, obok ks. Bonieckiego. To prawie profanacja. Dopisuje:
  biskupa Zycinskiego, – takze wroga RM, pania Luczywo , gdyz z KPP (sic!), premiera Mazowieckiego, bo czasami odwazy sie cos powiedziec, ponoc i kardynal Dziwisz juz na cenzurowanym. Oj bedzie zle.
  Oczywisce obok Wroga Publicznego Nr 1, A. Michnika umiescilabym cale srodowisko bych Korowcow, tzw. lewakow, zreszta to slowo odnosi sie teraz do innego zjawiska , o ile pamietam uzywane bylo w innym kontekscie. Fascynujaca jest takze ewolucja jezyka, owe neologizmy, zmiany semantyczne, pole do popisu dla przyszlych pokolen lingwistow.
  Pozdrawiam

 7. Myślę, że do łże -elity obok redakcji Polityki należy także zaliczyć redakcję Gazety Wyborczej. W kategorii zespołowej na to miano zasługują też czytelnicy obu gazet
  Nie można również zapomnieć o T. Mazowieckim, B. Geremku i D. Rosattim.
  Ma rację Elf co do Janasa. Słuchać tego Pana się nie da. Jego wypowiedzi budzą uczucie wstydu i zażenowania. Szkoda tylko, że na to wszystko pozwala wieczny jak Lenin prezes Listkiewicz. Obaj Panowie stanowią duet jakby z ery dinozaurów. Jednym słowem: Wart pałac Paca, Pac pałaca.

 8. Włodzimierz Cimoszewicz – To dopiero ziółko i Premier i Marszałek Sejmu i MSZ , który z takim trudem musieliśmy odzyskiwac . > Mamy dowody jego popisy pod aktami oddania w niewole Ojczyzny – Najjaśniejszej Rzeczpospolitej .Dla nie niepoznaki nawet własne dzieci do USA wysłał, Ba , Przezydentem RP zostać chciał (przebaczmy Jaruckiej i temu Miodowiczowi !!). Z tej puszczy wyciagnąć szybko trza -niebezpieczne spiskowanie tam NAPEWNO TRWA > Odebrac Paszport w try miga ,bo może do tego USA prysnąć !! i tam psuć dobre Imie Rzeczpospolitej lub co nie daj Boże na jakimś Uniwersytecie Amerykańską młodzież deprawować .

 9. JOANNA SENYSZYN – Pseudoprofesor. Pod maską fałszywego uśmiechu i infantylnego głosu ukrywająca prawdziwe OBLICZE zaciekłego wroga Narodu. Jawnie współpracująca z najbardziej niebezpiecznymi, zdegenerowanymi środowiskami, dążącymi do przejęcia wpływu na jeszcze nieuformowaną i chwiejną moralnie młodzież. W swej plugawej retoryce cynicznie wykorzystująca nacenniejsze intelektualne skarby Narodowego Dziedzictwa. Rakowata narośl na ciele społeczeństwa, wymagająca natychmiastowych i głębokich cięć.

 10. A tych uczestników „łże – elit” mozna znaleźć także łatwo wśród obecnych pieszczochów władzy .
  Mało kto pamięta, ale Zbigniew Religa zawdzięcza sukces swojego centrum onkologii ścisłej współpracy z ówczesnym I Sekretarzem katowickej – naszej partii.
  Warto tez dopisac do układu znanych aktorów, uczestników sejmu kontraktowego, np. Gustawa Holoubka ( co za podejrzane nawisko ! ).

  No i obowiązkowo całą Platformę Obywatelską – do 3. pokolenia w dół ( i w górę ), bo pewnie skażeni genetycznie…

  Myślę, że odwaga JNR ( Jaśnie Nam Rządzących ) pójdzie niedługo tak daleko, że do UKŁADU zaliczą nawet JP II – bądż co bądż to „modernista” Kościoła Katolickiego… 😀

  Ukłony

  Azrael

 11. Żałuję, że nie mogę się dopisać, bo Autor przewidział moje chęci solidaryzowania się…

  A tak, zawiedzony tym, że łże-elity się mnie wypierają podaję swoje typy:

  Bronisław Geremek, tak zwany autorytet, tak zwany ekspert od polityki międzynarodowej, wykładający na państwowych uniwersytetach antykatolickiej Republiki Francuskiej (a więc antykatolicki sprzedawczyk), z którego spiskowcy zrobili nawet ministra spraw zagranicznych, z wyraźną intencję by Polskę sprzedać Unii Europejskiej.

  Tadeusz Mazowiecki — jeśli Aleksander Kwaśniewski jest ojcem chrzestnym łże-elit, to Mazowiecki jest ich dziadkiem. To jego osobista postawa i to w konflikcie z kim, jak nie ze zwolennikami pogłębienia rewolucji Solidarności, stała się założycielskim zaczynem ROADu, UD i UW, tej siły, która pozwoliła na nowo przekuć złamanego Notunga okrągłostołowych sprzedawczyków…

  * * *

  Co do Pawła Janasa, rzeczywiście nie potrafi on występować publicznie (co dotyczy zwłaszcza dykcji). Ale czy to jego wina, że mamy niewielu dobrych zawodników, a nawet ci dobrzy nie są w formie? Jeśli po mistrzostwach okaże się, że to jego wina (a okaże się), to znaczy, że był z układu.

 12. Jak sie bawic, to sie bawic. Zwlaszcza, ze w komputerze znowu dziala mi klawiatura (jesli wpis sie urwie w pol zdania to znaczy, ze jednak zartowala).

  Tadeusz Mazowiecki – pierwszy premier III RP, ale wcale nie niekomunistyczny, bo raz, ze rozowy a dwa, ze mial czlonkow PZPR w rzadzie. A poza tym Sejm byl wtedy tylko czesciowo „nasz”. Glowny ideolog „grubej kreski”, oferowal zdradziecka „sile spokoju” zamiast przyspieszenia.

  Ewa Luczywo i Piotr Pacewicz – prawe rece Adama Michnika, agenci podziemnych struktur KPP w Polsce, regularnie probuja rozsiewac swoje szkodliwe poglady nie tylko za pomoca „GW”, ale takze w mediach elektronicznych, ktore skwapliwie ich zapraszaja do programow.

  Wladyslaw Frasyniuk – kolejna legenda „S”, ktora ulegla „michnicyzacji” i sklania sie ku silom postkomunistycznym, dezawuujac z kolei wysilki ugrupowan patriotycznych. Na szczescie jego partia wedruje juz na smietnik historii, wiec na liscie wystepuje tylko pro forma.

  Wlodzimierz Cimoszewicz – czlonek PZPR, zakamuflowany czlonek post-PZPR (bo sie nieudolnie wypiera), dwukrotnie ostatnia nadzieja lewicy w wyborach prezydenckich, co swiadczy o zaufaniu pokladnym w niego przez Uklad, niezdolny do wspolczucia cynik („Trzeba bylo sie ubezpieczyc…”), podejrzany o zazyle stosunki z lesnymi zubrami.

  No, jest 5.

 13. Prof. Marka Safjan – prezes Trybunału Konstytucyjnego, wybrany na urząd w III RP co już go kompromituje. Dodatkowo odważył się nie zgodzić z braćmi K co do ich legislacyjnych bubli. Jeszcze odważył się powiedzieć coś o niezależności władzy sądowniczej, co skompromitowało go już doszczętnie. Bojkotowany w IV RP. Musi odejść.

 14. Włodzimierz Cimoszewicz – za to, że uświadomił społeczeństwu, że trzeba się ubezpieczać w każdej sytuacji! 🙂 Już odszedł!

 15. ELF, nie trzeba się dziwić – w końcu to wpis z przymróżeniem oka. Niestety, w taki sposób, już na poważnie, rozumują nasi Wielcy Przywódcy – stawiają obok siebie ludzi z zupełnie innej bajki i wmawiają wszystkim, że to jakiś mityczny Układ.

 16. Jacek i Placek – ikony komunistycznej sockultury. Sympatyczne blad lobuziaki, o bardzo lepkich lapkach i megalomani siegajacej gwiazd.
  Pozniej zyciorysy jak najbardziej konformisyczne – doktorat z Lenina i falszywa lojalka. Akuszerzy III RP.
  Po ’89 przechodza wewnetrzna przemiane – umieraja Jacek i Placek, rodza sie Lech i Jaroslaw, niedoscigli budowniczowie IV RP i odzyskiwacze wazkich urzedow.

 17. Pan prosi, Pan ma,

  Jacek Łęski przygotował Felieton wędrowny:
  http://www.bezcenzury.net/index.php?main=article&action=view&article=47&images=thumb180

  A oto treść:

  Kazimierz Adamczyk, Andrzej Arendarski, Jerzy Baczyński, Hanna Bakuła, Artur Balazs, Leszek Balcerowicz, Bogusław Bagsik, Marek Barański, Andrzej Barcikowski, Marek Belka, Aleksander Bentkowski, Jan Krzysztof Bielecki, Henryka Bochniarz, Marek Borowski, Piotr Buechner, Aleksander Chećko, Wiesław Ciesielski, Włodzimierz Cimoszewicz, Stanisław Ciosek, Włodzimierz Czarzasty, Janusz Czapiński, Gromosław Czempiński, Ewa Czeszejko-Sochacka, Krzysztof Czeszejko-Sochacki, Waldemar Dąbrowski, Stanisław Dobrzański, Jerzy Domański, Waldemar Dubaniowski, Marek Dukaczewski, Kamil Durczok, Tadeusz Drozda, Marek Dyduch, Władysław Frasyniuk, Andrzej Gdula, Bronisław Geremek, Marek Goliszewski, January Gościmski, Witold Graboś, Aleksander Gudzowaty, Jerzy Hertel, Jerzy Hoffman, Roman Jagieliński, Aleksandra Jakubowska, Krzysztof Janik, Grigorij Jankielewicz, Jerzy Jaskiernia, Wojciech Jaruzelski, Włodzimierz Jurkowski, Wiesław Kaczmarek, Ryszard Kalisz, Czesław Kiszczak, Krystyna Kofta, Grzegorz Kołodko, Bogusław Kott, Wojciech Kostrzewa, Jerzy Koźmiński, Ludwik Klinkosz, Jacek Kluczkowski, Piotr Kraśko, Andrzej Kratiuk, Ryszard Krauze, Marek Król, Edward Kuczera, Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Leszek Kwiatek, Andrzej Kwiatkowski, Robert Kwiatkowski, Bogusław Liberadzki, Cezary Lipert, Olga Lipińska, Mariusz Łapiński, Krystyna Łybacka, Janusz Majewski, Andrzej Majkowski, Jacek Merkel, Ryszard Miazek, Adam Michnik, Leszek Miller, Karol Modzelewski, Jan Montkiewicz, Krzysztof Mroziewicz, Sergiusz Najar, Daria Nałęcz, Tomasz Nałęcz, Ireneusz Nawrocki, Zbigniew Niemczycki, Lech Nikolski, Marek Nowakowski (GDS), Paweł Obrębski, Józef Oleksy, Witold Orłowski, Jarosław Pachowski, Janina Paradowska, Longin Pastusiak, Daniel Passent, Stefan Paszczyk, Cezary Pazura, Andrzej Piłat, Janusz Pieńkowski, Paweł Piskorski, Tomasz Posadzki, Leonard Praśniewski, Mieczysław Franciszek Rakowski, Janusz Reykowski, Maryla Rodowicz, Krzysztof Rogala, Dariusz Rosati, Lew Rywin, Irena Santor, Zbigniew Siemiątkowski, Ireneusz Sitarski, Marek Siwiec, Tadeusz Skoczek, Piotr Sławiński, Aleksander Smolar, Wiaczesław Smołokowski, Robert Smoktunowicz, Jacek Snopkiewicz, Stanisław Speczik, Zbigniew Sobotka, Zygmunt (Piotr) Solorz, Michał Sołowow, Jerzy Starak, Janusz Steinhoff, Ludwik Stomma, Cezary Stypułkowski, Bolesław Sulik, Krzysztof Szamałek, Janusz Szlanta, Jerzy Szmajdziński, Andrzej Szarawarski, Jolanta Szymanek-Deresz, Dariusz Szymczycha, Andrzej Śmietanko, Adam Tański, Nina Terentiew, Krzysztof Teodor Toeplitz, Andrzej Turski, Jacek Uczkiewicz, Ryszard Ulicki, Marek Ungier, Jerzy Urban, Mieczysław Wachowski, Marek Wagner, Mariusz Walter, Danuta Waniek, Włodzimierz Wapiński, Jerzy Wiatr, Sławomir Wiatr, Jan Wejchert, Mieczysław Wilczek, Jan Wieteska, Bogusław Wontor, Zbigniew Wróbel, Ryszard Varisella, Sobiesław Zasada, Andrzej Zarębski, Sławomir Zieliński, Grzegorz Żemek.

  PS
  Panie Danielu, czy wystapił Pan o status pokrzywdzonego do IPNu?

 18. KAZIMIERA SZCZUKA – zwyrodniała kreatura postmodernistycznej zgnilizny. Jej medialna „kariera” to przykład bezradności III RP wobec agresywnych, godzących w żywotne interesy Narodu kół, wspieranych przez wrogie nam ośrodki.

 19. JOANNA SENYSZYN – pierwsza dama SLD słynąca z kontrowersyjnych wypowiedzi. Samo „Nadchodzi kaczyzm”, wypowiedziane podczas debaty sejmowej 5 maja 2005 roku, z pewnością gwarantuje jej uplasowanie się na dość wysokiej pozycji.

 20. Oto moje kandydatury:

  Aleksander Hall, znany postkomunista, reprezentant pseudoprawicy afiliowanej przy „Gazecie Wyborczej”

  Janina Paradowska, pierwsze pióro III RP, nie wymaga komentarza

  Kinga Dunin, czarownica

  Tadeusz Mazowiecki, w nim całe zło ma swój początek

  Lech Wałęsa, wiadomo, Bolek, bawił się na swoich urodzinach z Kwaśniewskim i Borowskim, okazał się prezydentem czerwonych

 21. A wracając do Pana Konkursu

  JERZY URBAN – czołowy ideolog łże-elit. Zaprzyjaźniony i chlejący wódę zarówno z Adamem Michnikiem, jak i wydajacy przyjęcia dla mafii pruszkowskiej. Felietonista „Po prostu” i jednocześnie autor słynnego „rząd się sam wyżywi”. Szara eminencja SLD i lewicy, a jednocześnie krytyk Millera. Świetnie pasuje do łże-elit.

  PS
  Czy wystąpił Pan o status pokrzywdzonego do IPN’u?

 22. Chciałbym jeszcze dodać (ponad przepisane pięć kandydatur) osoby będące dla mnie autentycznymi autorytetami, oczywiście zajadle antynarodowe. Oto one:

  prof. dr hab. Karol Modzelewski, legenda opozycji demokratycznej, sumienie lewicy, wieczny buntownik, ostatnio honorowy członek sztabu wyborczego Cimoszewicza

  prof. dr hab. Ewa Łętowska, arcywybitna prawniczka, była rzecznik praw obywatelskich, była sędzia NSA, sędzia TK, czarownica

 23. Bolek i Lolek – Bolek był agentem… ciii…

 24. To ja proponuje wlasna skromna osobe-Ana Bezemer- pierwsza naiwna,ktora ciagle wierzy w NORMALNA Polske!!!!

 25. BRONISŁAW ŁAGOWSKI za to,że ma czelność formułowac oryginalne niekonwencjonalne myśli i ponadto publikować je w dziwnym łże-Przeglądzie. MUSI ZOSTAĆ./ mam nadzieję/. MENDELEJEW – twórca UKLADU ,którego nawet BRACIA nie mogą rozbić.do czasu? Musiał odejść.

 26. Panie Danielu,
  a może dość już tej wyliczanki. Karuzela nienawiści taka rozpędzona, brak mi tchu..

 27. ROBERT BIEDROŃ i KRYSTIAN LEGIERSKI bo to geje, pedofile, bezkarnie paraduja środkiem miasta powodując obrzydzenie starych dewotek. Oprócz usunięcia powinno się ich jeszcze zlać pałami.
  BENEDYKT XVI bo dał lekkiego prztyczka w nos lustracyjnym fanatykom. Pozatym to Niemiec i podstępem zają miejsce JPII (jak powszechnie wiadomo duchowego przewodnika ojców IV RP). Sytuację ratuje trochę fakt, że nie bywa zbyt często w Polsce i jeśli tak pozostanie to możemy wykreślić jego nazwisko.
  MARCIN i RAFAŁ MROCZKOWIE bo to państwo jest zamałe dla nas dwóch (bliźniaków, w sumie czterech)
  WSZYSCY ISTNIEJĄCY KABARECIARZE I SATYRYCY, bo to wcale nie jest śmieszne. a przynajmniej nam do śmiechu za chwilę nie będzie. Z listy można wykreślić p. Pietrzaka, znanego czwórkoentuzjastę.

 28. Dziś niestety za późno się zalogowałam (pieska trzeba wyspacerkować) i wszystkie moje propozycje zostały wyczerpane…
  Szczególnie ten Jacek i Placek i „ukochany” (nie tylko przez nasze wspaniałe kacze kóleczko adoracji) Jerzy Urban, który zawsze wzbudzał skrajne emocje i wiele lat temu ważył się „podnieśc rękę na kościół” i ujawniać co władze kocielne, jak też i „zwykli” wiejscy proboszcze sobie poczynają!
  On w końcu musi odejść! Z tą bezbożną gazetą!
  😉
  Pozdrawiam słonecznie i wakacyjnie (wczoraj po ostatnim egzaminie zaczęlam ten jakże błogi stan) 🙂

 29. Prof. Zbigniew Hołda – szef Komitetu Helsińskiego, organizacji dla której prawa człowieka są bożkiem ( w przeciwieństwie do obecnego Rzecznika Praw Człowieka) Aktywny działacz Frontu Obrony Przestępców.( FOP)
  Prof.Waltoś twórca obecnego kodeksu karnego , którego główna wadą jest to, że nie podoba się Z.Ziobro. Fenomen biologiczny –pusty w środku (‘otacza mnie intelektualna pustka”)Aktywny działacz FOP
  Prof.Winczorek- łże –konstytucjonalista, działacz Stronnictwa Narodowego, ośmiela się samodzielnie interpretować konstytucje.
  Roman Krauze-kandydat na członka układu, milioner organizator turnieju na którym Lew Rywin sprzedawał albo kupował III Rp ( niepotrzebne skreślić), partner do tenisa cappo di tuti capi Aleksandra „prezio”Kwaśniewskiego. Po zatrudnieniu pampersa Walendziaka i wykupieniu kamienicy papieskiej z żydowskich rąk w Walewicach ROZGRZESZONY

 30. 134 profesorów z największych ośrodków akademickich w kraju (w tym mój dziekan) za podpisanie apelu skierowany przeciwko polityce ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

  Popłyną… wielu może się za karę nie doczekać tytułu profesora zwyczajnego! 🙁

 31. SZARIK – łańcuchowa bura suka bolszewizmu

 32. Magdalena Środa za żelazną logikę, którą trudno storpedować, za jej obronę zboków i kucht domowych

  pragnę też zgłosić sieć wiewiórek J.Urbana, która oplotła już chyba całą kulę ziemską

 33. Redakcja Polityki – cała. Za uzasadnienie wystarczy rok pierwszego wydania…

 34. A ja przebije wszystkich blogowiczow:

  KAROL WOJTYLA, czyli JAN PAWEL II – popieral wejscie II RP do UE, ktora wypiera sie chrzescijanskich korzeni, nie zgodzil sie na pochowek w Ojczyznie, czym sprawil wielki zawod wszystkim bez wyjatku przedstawicielom prawdziwych elit IV RP, czytal Tygodnik Powszechny, przyjaznil sie z ksiezmi, ktorzy okazali sie TW (brak czujnosc!!! – niewybaczalne), blogoslawil wszystkim Polakom i to z serca i po wielekroc, a wiec i gejow i lesbijki (niewybaczalne!), wyhodowal na wlasnym lonie kard. Dziwisza zakwalifikowanego juz przez blogowiczow po kilkakroc do grona lze-elity, etc, etc…

 35. Sorry, powyzej powinno byc : zamiast

 36. Sorry, powyzej powinno byc : a wiec i gejom i lesbijkom zamiast a wiec i gejow i lesbijki

 37. Ksiądz Józef Tischner, musiał odejść, za jego jakiś mało zaciekły i ograniczony katolicyzm, w ktorym mogli pomieścić się różni ludzie, nie tylko wszechpolacy. Laudacja

 38. WOJCIECH OLEJNICZAK-mlody,a już zaślepiony starym układem,spadkobieraca PZPR,ostatnia próba odwołania z funkcji v-ce marszałka sejmu nie powiodła się,bo „cieniasy” zwarli szeregi.Ale i tak musi odejść.

 39. ale jestem napisałem o kimś kto już był. Mam więc nową kandydaturę: Smerfy – tam była tylko jedna dziewczyna (Smerfetka), a na zakon to oni nie wyglądali 🙂

 40. INTELIGENT – element ideowo niepewny. Genetycznie skłonny do negowania Prawdy Naszych Czasów. Inspirowany przez obce Awnagardzie Narodu słowo drukowane. Przeżytek i szkodnik.

 41. Panie Danielu,

  Zapomnoial Pan o sobie, wiec uzupelniam:

  Daniel Passent – urodzony przed 1989 rokiem.
  Po Prostu prowokator Polityki polskiej.
  Lze-inteligent ukrywajacy swoja krecia robote
  pod postacia lze-felietonisty i lze-PiSarza, co jest
  naduzyciem nazwy jedynie slusznej partii PiS.
  Lze-dyplomatycznie chorowal na placowce
  dyplomatycznie, co sam opisal w swojej lzywej ksiazce.
  Ciekawe za czyje pieniadze i w czyim interesie ?
  Agent stuglowej hydry imperializmu zydomasonskiego.
  Majac okazje do wizyty z ryngrafem w dloni u Wielkiego
  Pinokio narodu czilijskiego, czego wzor pokazal nam nasz
  dwojga imion JE obecny marszalek Sejmu, nie poszedl za
  wspanialym przykladem, tylko przemilczajac swoj wieloletni udzial
  w zbrodniczym ukladzie PRL-u chcialby pewnie öddawac honory
  lze- polskiemu generalowi Jerozolimskiemu ktory dokonal
  zbrodniczego zamachu stanu przeciw sobie, czym uniemozliwil
  zbombardowanie Palacu Prezydenckiego rowniez przez owczesnych
  lze-przyjaciol z nb. UKLADU Warszawskiego.
  Szara , a raczej czerwona, eminencja lze-elit na uslugach
  kosmopolitycznego szyderczo odnoszaca sie do wszystkiego
  co drogie genetycznemu patriotyzmowi.

  Syjonisci do Syjamu,
  Kosmopolici w kosmos,
  Ksieza na Ksiezyc
  Studenici do nauki,
  Chlopi do ziemi,
  PASTA DO ZEBOW
  Polska Dla Polakow

  Passent en passant

  Glosujme na jedna liste
  3 x TAK: Yes, Yes, Yes
  Lze-TREBEG

 42. Rzeczywiscie, zabawa na calego. Intryguja mnie dwie rzeczy. Dlaczego z calego repertuaru szalenczych zawolan Jaroslawa najwieksza renome ma lze-elita. I dlaczego nie padaja tu nazwiska glownych przeciwnikow politycznych, wydawaloby sie, przynajmniej na razie.

  Najbardziej zastanawia, ze przeciez Jaroslawa wybrali wyborcy, i nadal w sporym procencie daja mu poparcie. W ogole skad bral sie i bierze msowy pociag do takich miernot jak Kaczynscy, Lepper, Leszek Miller, Kolodko, Krzaklewski, Pawlak, Walesa, Tyminski?

  Czyzby powazna dyskusja na osi solidaryzm-liberalizm jest zbyt trudna? Malo zabawna? Zbyt intelektualna? Nieciekawa?

 43. Bezapelacyjnie prześmiewczy prowadzący Szkło kontaktowe . Za czelność wytykania potknięć naszego grona rządzącego,pani Kruk powinna się tym zająć ( dobrze,że nie ogląda TV …) ,wszyscy,którzy ukończyli szkoły przed 1989 rokiem. Wykolejeni przez komunistyczną doktrynę .

 44. Nominowani przeze mnie:
  1. Olga Lipinska
  2. Janusz Glowacki
  3. Wiktor Osiatynski
  4. Wislawa Szymborska
  5. Waldemar Kuczynski

  Za trzezwe spojrzenie na rzeczywistosc – nawet po spozyciu 🙂

  I jeszcze jedna „piatka”
  1. Ks prof. Jozef Tischner
  2. Jerzy Turowicz
  3. Czeslaw Milosz
  4. Stanislaw Lem
  5. Kazimierz Gorski

  – nie sprzeniewierzam sie zasadom plebiscytu, bo mimo ze sa, to jednak (juz) ich nie ma.
  Uzasadnienie jak wyzej, tyle, ze za zycia.

  Co do trenera Pawla Janasa – do kopania lezacego nie przylaczam sie. Gdyby jakims cudem Polakom udalo sie wygrac, a moze chocby zremisowac jakis mecz, dzis kopiacy jutro beda nosic go na rekach. „A to Polska wlasnie”

 45. Skoro to zabawa, jak przypomina mi Moroux, moje kandydatury są takie:
  /kolejność przypadkowa/

  Mariusz Walter – za odwagę realizowania własnych pomysłów i marzeń

  Aleksander Wolszczan – za twórcze wykorzystanie awarii teleskopu //wiem, wiem, była to tylko naprawa, ale „awaria” brzmi bardziej ‚wystrzałowo’//, czyli robił swoje bez wzgledu na niesprzyjające warunki i odkrył – jako pierwszy – w mrokach wszechswiata, układ planetarny gwiazdy podwójnej

  feministki, czarownice, jasnowidze, wrózki – bohater zbiorowy – pierwsze: za przypominanie, że płeć nie powinna być fatum, drudzy i drugie: za przypominanie, że wiele sił i zjawisk jest nam jeszcze nieznane, a nie wszystko potrafimy zmierzyć z naukową powtarzalnością. Ja oczywiscie mieszczę sie tutaj :), choć nazywałabym siebie nie feministką, a raczej: human-istką i fauno-filem.

  Wisława Szymborska – za poezję i Nagrodę Nobla!

  Jurek Owsiak i Janina Ochojska – za to, że mimo kłód jakie życie im rzuca na życiowe ścieżki – robią swoje – dla dobra drugiego człowieka.

  Szkoda, że tylko po pięć kandydatur Pan Daniel przykazał nam typować 🙂
  Pozdrawiam, Ewa

 46. WANDA RAPACZYŃSKA – na szczęście odchodzi ale dopadniemy i ją 😀

 47. Olejnik, Lis i Wojewódzki – niby trochę młodsi, ale komu i czemu wlaściwie służą te ich nachalne i podchwytliwe pytania?

 48. 1. W. Geremek
  2. Danuta Hubner
  3. Marek Belka
  4. Min Kalisz
  5. Min Hausner

 49. Drodzy Internauci! Chyba rację ma ‚Wsciekłośc i Wrzask’, niedobrze by było, żeby nasz wyliczanka, nawet z przymrużeniem oka, podsycała nastrój niechęci. Za wszystkie wpisy na listę łże-elity dziękuję. Jutro zawieszę nowy wpis do blogu, zamkniemy ten rozdział i na dzień świąteczny pozostanie tylko znak pokoju. Pass.

 50. Daniel Olbrychski – łże aktor sztuki zdegenerowanej, pieszczoch i gwiazdor komunistycznej kinematografii, za judaszowe srebrniki sprzedawał swój talent na zgniłym moralnie Zachodzie oraz w reklamach lodów.
  Podczas gdy Wielki Prezes Jarosław poświęcił swoje zycie prywatne dla Ojczyzny, Olbrychski ośmielił się mieć nieprzyzwoitą ilość żon i bez skrępowania korzystać z uroków życia z czym się nie kryje.
  Ponadto ma własne zdanie i się z nim nie krył za komuny, podczas gdy trzeba było jak Wielki Prezes Jarosław się kryć i nie wychylać i eksplodować dopiero po 1989 roku.
  Olbrychski ma również szablę i robi okazjonalnie z niej użytek, a jak wiadomo szablę może mieć jedynie Marszałek Andrzej I Solarium, przewodniczący bratniej partii.
  W sposób perfidnie i do szczętu złośliwy Olbrychski nie fałszuje gdy śpiewa hymn, który notabene zna na pamięć, co jest jawną kpiną z patriotycznego zaangażowania Wielkiego Prezesa Jarosława, zaangażowania i bojowego nastawienia ważniejszego niż jakaś tam reakcyjna melodyka, czy składnia.
  Olbrychskiego Daniela należy dla przykładu wysłać z wilczym paszportem na zesłanie na Elbę, czy inną Św. Helenę, a imię jego wymazać z czołówki „Potopu”.

 51. Nie wiadomo czy jeden z braci mniejszych (Nie wiem, który bo zawsze mi się mylą, zwłaszcza odkąd jeden założył normalne buty zamiast rozdeptanych papci z porwanymi sznurowdłami) miał na myśli kilkaset – dwieście, czy kilkaset – tysiąc osób. Jeśli to pierwsze, to czytając powyższe wpisy już byśmy mieli listę prawie zamkniętą (szacunek dla Bernarda za imponujący spis, choć bez uzasadnień). Jeśli miał na myśli to drugie, to jeszcze wielu można dodać. Czy jednak nie ma czasem racji sceptyk dodając także Szarika? Tyko czy pies może być członkiem elity? Co prawda łże- ale jednak elity! Chociaż z drugiej strony (jak mawiał Tewie – mleczarz) ta właściwa elita IV RP też ma psy, więc może per analogiam? Jeśli tak, to obowiązkowo:
  CYWIL – pies o inteligencji ponadprzeciętnej, ale nie dość, że za czasów PRL-u, to jeszcze w milicji służył! Czyli pies podwójny, bo pies – pies i gliniarz, więc też pies. Pies do kwadratu! Aż się wierzyć nie chce, że nie znalazł się na liście Wildsteina. Musi odejść. Pies Cywil, oczywiście. Wildstein musi zostać! Choćby po to, by niedopuścić do wznowienia tego serialu).
  REKSIO – ileż to bydlę młodej krwi napsuło, ileż dziecięcych duszyczek wykoślawiło. Jak to to się mizdrzyło z ekranu do niewinnej dziatwy, tym swoim łaciatym pyskiem! Jedno uszko miał cwaniak normalne, ale drugie sterczało bezwstydnie niczym antena nadajnika. Prawdziwi, genetyczni patrioci, (którzy stanowią zdecydowaną, zdrową większość Narodu) od poczatku nie mieli najmniejszych wątpliwości, że podsłuchiwał tym uchem demokratyczną opozycję, a potem donosił… podobno bezpośrednio do ucha samemu Jaruzelskiemu.
  LASSIE (nie wracaj!!) – co z tego, że to pies amerykański, ale serial z nim w roli głównej był przecież emitowany za komuny. I to pierwszej – a więc tej najwredniejszej.
  Wracam do ludzi. Ludzi z filmu, czyli z celuloidu.
  HANS KLOSS – rozpijał naród winem swego imienia (a właściwie swego kryptonimu – J-23). Poza tym służył w Abwehrze i NKWD. Żeby chociaż w Wehrmachcie, bo choć w Polsce służba w tej formacji, choćby i przymusowa, dyskwalifikuje na amen, to jednak jest wyjątek od tej reguły. Z powodu… amen.
  Na koniec aż mnie korci, żeby się samemu do listy łże-elity dopisać. Zmaleźć się w takim towarzystwie! Toż to byłby dla mnie honor! Ale wrodzona skromność się odzywa, bo jaka tam ze mnie elita? Bardziej łże- niż elita? Chociaż… ? Biję się z myślami. Bo z jednej strony jestem szarym, zwykłym obywatelem, ale z drugiej – jednak było się w 1985 roku na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie, gdzie podawało się rękę (i to chyba z pięć albo i więcej razy) samemu Jerzemu Szmajdzińskiemu – szefowi polskiej delegacji. Z drugiej strony – drugą rękę podawałem Władkowi Serafinowi, byłemu (nie wiem czy też nie aktualnie) posłowi i szefowi (chyba nadal) organizacji Kołek Rolniczych. Parę razy widziałem Go w TV blisko samego wicepremiera (tego niższego, opalonego – nazwisko wyleciało mi z głowy), więc może mój moskiewski kontakt z Serafinem jakoś Szmajdzińskiego neutralizuje? Zwłaszcza, że z tym drugim nawet wódki nie piłem .
  Zresztą, Panie Danielu, Pan chyba sam, jak sądzę, będzie tę listę weryfikował (ktoś przecież musi, żeby nie znalazł się na niej nikt kto na to nie zasługuje – należy jednak dbać o czystość szeregów!), więc proszę zdecydować. Gdybym nie zasługiwał, żeby się na niej znaleźć to może choć na rezerwową bym się załapał? Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
  Z poważaniem (nazwisko i adres znane redakcji)

 52. monika olejnik – bo mysli jak zadaje pytania

 53. Grupowo: wszyscy uczniowie!

  „Po jednej stronie – wicepremier i minister edukacji Roman Giertych, zamknięty w siedzibie resortu, który ochraniał kordon policji. Z drugiej – kilkunastoletni uczniowie, którzy przyszli wykrzyczeć, że nie chcą takiego ministra”

  Wszyscy lekarze!

  „Zdaniem związkowców, działania ministerstwa, które najpierw „zapowiada likwidację szpitala, a następnie próbuje wymusić na dyrektorze zwolnienia strajkujących lekarzy, to zaprzeczenie demokratycznego państwa i powrót do najgorszych metod stalinowskich”. W poniedziałek dyrektor szpitala MSWiA w Łodzi Wojciech Szrajber został dyscyplinarnie zwolniony.”

  Wszyscy, którzy boją się pięści i kamieni Młodzieży Wszechpolskiej!

  „W sobotniej Paradzie Równości w Warszawie brały udział lewicowe bojówki, tzw. czarny blok – twierdzi poseł LPR Krzysztof Bosak. – Będziemy tę sprawę nagłaśniać – dodaje. Jego zdaniem byli to ”zadymiarze”, którzy przyjechali m.in. z zachodniej Europy.”

  Wszyscy, którzy myślą!
  Wszyscy, którzy czują!
  Wszyscy, którzy mają ubranka w innych kolorach, niż brunatny!

  KARA ŚMIERCI!

  Jakoś trzeba zwolnić te trzy miliony mieszkań!

 54. Za późno się włączyłem, więc już wszyscy członkowie łże-elity zostali zdemaskowani, nikt nie został dla mnie 🙁 Aż się łezka w oku kręci na myśl, jakyb mogło być teraz w Polsce pięknie, gdyby układ został rozbity już w `89 (zamiast sprzedania Solidarności przy Okrągłym Stole); no ale teraz miecz sprawiedliwości dziejowej sięgnie wszystkich. Oczywiście poza tymi, którzy są potrzebni czy przydatni.

  Przy okazji chciałbym pogratulować Wszystkim niezwykłego zapału. Inkwizycja mogłaby się od Was uczyć 🙂

  I tak na koniec: Stefan Meller też musiał odejść.

 55. Proponuję do łże-elity zaliczyć Jarosława i Lecha Kaczyńskich za ich faryzeuszowskie postępowanie w czasie obrad Okrągłego Stołu. Niewątpliwie ich postępowanie to wynik nauczania (prawdziwej) historii, której nauczała ich księżna Anna (Radziwiłł), którą także, za jej wyczyny w rządzie Mazowieckiego zaliczam do tego grona. Wynika z tego, że w Nowej Polsce nie ma miejsca dla jej pomysłodawców. Wykonawcami testamentu braci K. będą Andrzej Lepper i, hodowany w tym celu, Roman Giertych. Tem pierwszy zrewolucjonizuje prawo, bo przestępcy będą otrzymywali wyroki jednorazowe lub wielokrotne (w zależnośći od rodzaju przestępstwa) razy w papę z natychmiastową wykonalnośćią.

 56. Moja propozycja: pani EWA ŁĘTOWSKA ! Nie dość że członek najwyższego lotu palestry to jeszcze zna się na operze ! Łżeobrońca praw obywatelskich! Ha!

 57. JAROSŁAW i LECH KACZYŃSCY – jak najbardziej na tę listę – jako prekursorzy „dojenia” państwa w granicach prawa lub tuż poza nimi. Zaczynali bardzo wcześnie, za kadencji Lecha Wałęsy – zakupy przez firmy państwowe, głównie banki, nic nie wartych udziałów firmy TELEGRAF – flagowej firmy partii PC.

 58. EWA Leyowska za umacnianie ochrony praw jednostki.

 59. Ewa Letowska

 60. Czesław Miłosz i Leszek Kołakowski , mieliby nam za złe, gdyby zabrakło ich nazwisk w tak doborowym gronie

 61. Nieladnie sie bawicie, dzieciaczki. Pan Daniel Passent rozpetal tu kampanie, jakby co najmniej chcial uskutecznic zamach stanu. Ale cele ma o wiele skromniejsze. Ja mysle, ze tu wciaz chodzi o osobista rehabilitacje.

 62. Skoro tacy ludzie należą łże-elitach, to ja jestem z nimi. To chyba najbardziej uznane grono w Polsce, a Kaczyński dodając takich ludzi, tylko wyświadcza im przysługę.
  Z jednej strony łże-elity, z drugiej Kaczyński, Giertych i Lepper. Wybór nalezy do Ciebie;)

 63. Skoro z mocy Autorytetu właściciela blogu lista jest zamknięta, pozwolę sobie zaproponować w miejsce usuniętej łże-elity parę nazwisk; trudno bowiem za elitę uznać niestety również indywidua zasiadające w obecnych władzach.

  Tu tytułem wyjaśnienia – niektórzy komentatorzy umieścili parę „moich” nazwisk na swoich listach łże-elity; ja natomiast uważam, że niedojrzałe do demokracji i wręcz NIESŁUSZNE społeczeństwo już jakiś czas temu usunęło bezpodstawnie z grona elit parę zasłużonych nazwisk – ośmielając się w ramach niedoskonałych reguł demokracji NIe WYBRAĆ do naszego parlamentu zasłużonych działaczy myślących-wyłącznie-o-dobru-innych…

  Proponuję więc następujące postaci do neo-elity[kolejność przypadkowa]:

  Tadeusz Mazowieckiego na Rzecznika Praw Obywateli Rozumnych[dożywotnio]. Nominacja powinna być połączona z natychmiastowym doktoratem honoris causa PPP-P [Polskiego Przemysłu Piśmienniczo-Papierniczego] za czynny wkład w rozwój przemysłu markerów.
  Tu cytat z Wikipedii[hasło – „pisak”]: „” Ze względu na grubość kreski, przyrządy te w języku polskim można szacunkowo podzielić na dwie grupy:

  do 4 mm – pisak, flamaster, mazak,
  4 mm i wzwyż – marker.””

  Bronisława Geremka na stanowisko Wielkiego Językoznawcy w uznaniu Jego zasług w rozwój języka polskiego, w postaci wynalezienia frazeologizmu -„fakt prasowy”.

  Władysława Frasyniuka za „mowę miłości”[ mam na myśli głównie „mowę ciała”] – na Dyrektora Departamentu ds. Ostatecznej Rozprawy Z Młodzieżą Wszechpolską w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

  Petera Vogla na Ministra Finansów i zarazem Ministra Sprawiedliwości [w ramach łączenia stanowisk w rzeczywiście ‚tanim państwie’- w odróżnieniu od niby taniego – kaczego]. Ten zasłużony finansista mógłby być również wkładem Polski w przyszłą akcesję Szwajcarii do UE.

  Janusza Lewandowskiego na ministra skarbu głównie z uwagi na sukces programu prywatyzacyjnego NFI – Jego współautorstwa.

  Aleksandrę Jakubowską na stanowisko Pierwszej Damy Polskiej Lewicy[trochę wg mnie mało udolnie zastępowanej na tym stanowisku przez posłankę Joannę Senyszyn – mimo usilnych starań tej ostatniej].

  Andrzeja Garlickiego na stanowisko szefa IPN-u oraz
  Lesława Maleszkę na głównego archiwistę tej instytucji.

  Stanisława Obirka [z ramienia Kościoła Otwartego na Wszystkie Strony] na stanowisko Przewodniczącego Komisji d/s dialogu ekumicznego z Ateistami i Newage’stami oraz w wolnych chwilach na Ojca-Matkę Naczelnego/Naczelną Redaktora/Redaktor [to drugie dla usatysfakcjonowania feministek] Radia Maryja[nazwa w ramach consensusu bez zmian – dla uczynienia zadość moherowym brunatnym oddziałom].

  Tomasza Lisa, w uznaniu cyklu Jego programów pt. „Co z tym Radiem?” na – nomen omen – PO Red. Obirka w Radiu Maryja na codzień.

  Lwa Rywina na połączony urząd – Ministra Kultury, Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

  Roberta Biedronia z Małżonką na nową Pierwszą Parę Rzeczpospolitej. W ramach otwartości, transparentności, wyzwolenia, przełamywania kolejnych tabu i ogólnie – POSTĘPU – 24 godzinne transmisje telewizyjne z sypialni pary prezydenckiej. Byłby to powód do uznania nas przez cały postępowy świat na czele z Prof. Środą.

  Uwaga: zmiana Prezydenta przez obywatelskie niePOsłuszeństwo tylko wtedy gdy niewystarczająca będzie obiecana niedawno przez Lecha Kaczyńskiego łapówka dla środowisk inteligenckich w postaci zawetowania ustawy likwidującej zasłużony przywilej 50-procentowych kosztów uzyskania przychodów przez twórców.

 64. CHUCK NORRIS – wielokrotnie kopał wszystkich z półobrotu. Widziany w towarzystwie rozmaitych aktorów, być może mafioso. Duże zagrożenie dla braci K.

 65. Andrzej Mleczko – za prześmiewcze, wręcz komunistyczne rysunki.
  Radio TOK FM – za permisywizm i postmodernizm, a szczególnie za uzyczanie mikrofonu Paradowskiej i Ordynskiemu.

 66. Jeszcze wczoraj dodalbym Romana Graczyka, ale dzis organa IV RP podaly, ze jest nadzwyczaj owazny i wystapil z lze-elity. No wiec zostaje tylko JP2.

 67. Jerzy Urban – za przepowiednię ( przypominam: rząd się sam wyżywi ) , aktualną do dziś . Ewa Łętowska – za to , że odważyła się być mądrą.Olga Lipińska – za całokształt. Panowie : Toeplitz i Passent – za to że nie tylko istnieją , ale i piszą.

 68. „Wscieklosc i wrzask” napisal „karuzela nienawisci” i Pan Daniel niepomny, ze zaprosil nas do zabawy rejteruje zbity z pantalyku. Nie wrozy to dobrze na przyszlosc, ze tak latwo dajemy sobie wmowic cos co nie ma tu absolutnie miejsca. Jest kpina, jest zart i tyle. A wscieklosc i wrzask to metoda na zastraszenie, metoda ostatnio z powodzeniem wlasnie przez nowe elity IVRP czesto, zbyt czesto stosowana. Czyzby projekcja?

 69. Janusz Rewiński – toż to diabeł wcielony, ukrywający się ustawicznie za swą gęstą brodą i brzuchem, choć brzuch mniejszy niż dawniej. Swą zbrodniczą działalność rozpoczął już w PRLu, niby to się wspólnie ze Smoleniem i Laskowikiem podśmiechując z tamtych pięknych lat, a skutek taki że dziś ludzie za nimi (tymi czasami) tęsknią. Potem, już po wyzwoleniu, bezczelnie próbował działać w szeroko pojmowanej polityce, i to pod nikczemnym szyldem PPPP, ale kiedy zauważył że takie bagno jest nawet dla niego zbyt grząskie i cuchnące, wycofał się i począł był robić sobie ustawiczne jaja z tych których w sejmie sam zostawił. Lat później kilka zbratał się z niejakim Piaseckim Krzysztofem ( Krakusem, więc wiadomo czego się po takim spodziewać), i dobrych kilka lat co sobota, potem niedziela, głosili swe obłudne słowo, dając jeszcze nadzieję ich licznym wyznawcom. Niestety przegięli delikatnie tzw. pałę, i łże-elity stojące wyżej od nich, postanowiły się ich pozbyć (brawa i podziękowania dla Pana Waltera), od tej pory Rewińskiego widziano w jakimś domku na wsi, a TVP, o ile mi wiadomo, dalej jest mu winna pieniądze. Do tego trzeba dodać, że nie kryje swego pociągu do trunków piwnych, a i mocniejszych czasem też, popełnił kilka ról aktorskich, działał w Kabarecie (przecież kabaret już z definicji jest podejrzany), występował na ekranie z Drozdą, był Skautem Piwnym. więcej nie pamiętam, ale przez to musiał odejść. niech szybko wróco, bo się okrutnie w tej pieknej IV RP marnuje.

 70. Do PK;
  Jeśli mamy złych piłkarzy w kadrze to, niestety, jest wina trenera. Trzeba jeździć po Polsce i szukac zawodników w II, III a nawet IV lidze. Taka jest rola selekcjonera i za to bierze on niemałe przecież pieniądze. Poza tym trzeba mieć wizję drużyny by móc dobierać zawodników do konkretnych „ról”. Nie wszyscy, którzy sa potrzebni drużynie narodowej rodzą się w Warszawie lub Krakowie. Na osiedlowych podwórkach prowincjonalnej Polski jest wiele hipotetycznych, przyszłych gwiazd !
  Trzeba chcieć je odkryć !!
  Co do dykcji, to warto skorzystać z doswiadczeń Demostenesa, który ćwiczył mowę na plaży, w odosobnieniu. Godzinami ćwiczył mówę z kamykami w ustach.
  Teraz wystarczy włożyć ołówek między zęby i mówić, mówić, mówić… Trzeba chcieć! Mógł także zasięgnąć rady logopedy. Pewnie mu się nie chciało.
  //Informacja dla małolatów – Demostenesa nie mylić z domestosem ! //

  Nasz prezydent też powinien, przynajmniej godzinkę dziennie, pracować wytrwale pod okiem logopedy… 🙂
  Pozdrawiam,
  Ewa

 71. Panie Danielu! Nie ma mowy o podsycaniu nastroju niechęci. Z zabawą czy bez, koń jaki jest każdy widzi

 72. Norman Davies – pisze o historii Polski nie będąc „genetycznym patriotą”.

 73. Jerzy Owsiak! Pierwsze zło RP. Demoralizator, największe zagrożenie dla młodzieży! Jak stwierdziła pani poseł Nowak z PiS, nieważne czego dokonał, i tak zrobił więcej złego.

 74. Dopiszmy jeszcze do łże-elit twórców gier komputerowych. Wypaczają dzieciom rozumy, kształtują zły wizeruenk Polaka – pijaka (Codename Panzer), propagują satanistyczne treści (np. Diablo), dają złudne nadzieje na wygraną Polaków na Mundialu (np. FIFA WC 2006), a do tego propagują erotyzm (7sins). Tego już za wiele. 😉

 75. Ja mam lepsze rozwiązanie w myśl którego łże-elita zdemaskuje się sama. Otóż każdy będzie składał Deklarację Wolnego Polaka. Ci którzy nie złożą takowej sami zakwalifikują się do odpowiedniej kategorii. Później Wolnym Polakom pozostaje uruchomienie koparek i kopanie głębokich dołów za miastem dla łże-elit. I będzie płacz i zgrzytanie zębami… Amen!

  „Deklaracja Wolnego Polaka

  Jestem Polakiem. Mam obowiązki polskie i polskie pragnienia. […] Chcę własności polskiej w polskich rękach i polskiego chleba na polskim stole. Chcę pracy dla każdego Polaka, który chce pracować i dachu nad głową dla każdego Polaka, którego pozbawiono domu. […] Chcę Trybunału Stanu dla tych, którzy wyprzedają polskie dobra i wydają rządy Polską w ręce obcych stolic. […] Chcę bronić wolności Polski, która stanęła w obliczu podboju przez Unię Europejską. Sprzeciwiam się włączeniu Polski do UE, bo to prowadzi do likwidacji suwerenności mojego Państwa i do obcych rządów nad Polakami. […] Będę dla dobra Polski współdziałał ze wszystkimi, którzy tę Deklarację Wolnego Polaka złożą.”
  (cytat pochodzi strony WWW Pani Sobeckiej)

 76. Panie Danielu szanowny. To bardzo proste trzeba też dopisać tego poetę, który pisał : „Nasz naród jak lawa, z wierzchu zimna i plugawa a w srodku gorąca, że i w sto lat tego ognia nie wyziębi, plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.” No i już nie trzeba ani plwać ani zstępować, jak chciał poeta. Głębia bowiem w całej swej krasie wyszła po wyborach zeszłorocznych na wierzch i pięknie nam się leprezentuje.

 77. Łżeelita. Dla mnie to mianowana „inteligencja”, grupa intelektualistów z nadania Okrągłego slolca i Kiełbasy Wyborczej.
  Bycie w elicie III RP nie wymagało ani predyspozycji, ani wybitnej inteligencji, wykształcenia – pierwszym i tak naprawdę najważniejszym wyznacznikiem bycia w elicie było lizanie d*** odpowiednim osobom które postarały sie o wpływy zawczasu.

 78. Maciej Jankowski – były szef regionu Mazowsze NSZZ „S”, poseł III kadencji. Dziś w okolicach łże-elit z PO. Klasyczna zdrada ideałów z lat 90-tych.

  Krzysztof Hołowczyc – plastikowy sportowiec z reklam Tuska. Powinni mu odebrać prawo jazdy.

  Bronisław Komorowski – to przecież o niego się rozbiła koalicja IV RP. Ten parszywy osobnik powiedział brzydko o Kaczyńskich i musi się znaleźć na liście.

  Hanna Suchocka – to oszustka III RP udająca gorliwą katoliczkę, a w rzeczywistości szefowa rządu nękającego Tfurcuff IV RP.

  Wojciech Szrajber – dyrektor szpitala MSWiA w Łodzi. Swoim zachowaniem starał się sabotować genialną w założeniach ideę służby zdrowia IV RP.

  Uwaga: powyższe propozycje obejmują osoby dotychczas nieumieszczone.

  Pośmiertnie: Jacek Kuroń

 79. Po przeprowadzonej lustracji zobaczymy w jakim stopniu lista zdemaskowanych donosicieli SB pokrywa się z nazwiskami wymienionymi powyżej.
  Gdyby ten wątek powstał kilka lat temu, z pewnością nie zabrakłoby w nim ks. Czajkowskiego (TW Jankowski) i ‚autoryteta’ Szczypiorskiego (TW Mirek). A tym razem jakoś nikt ich nie wymienił. Dlaczego??? 🙂

  Ponawiam pytanie Bernarda:
  Czy autor bloga wystąpił o status pokrzywdzonego do IPN’u?

 80. gen Mirosław Hermaszewski – wyruszył w stronę księżyca, prawdopodobnie z takim samym zamiarem jak Jacek i Placek

 81. Mój typ to CZESŁAW LANG. Kiedyś kolarz, teraz biznesmen. Cyklista, a więc na pewno i mason, i gej. Element wrogi społecznie, zapluty karzeł reakcji!

 82. ja bym jeszcze Aleksandra Smolara dodał – a to dlatego że podczas debaty na UW (w ramach Debat Tishnerowskich) ośmieszał głupotę, zacietrzewienie i niekompetencję ministra Sikorskiego. Jak nasze wojska mają wygrać w Iraku skoro miniester ośmieszony? Jak – ja się pytam??

 83. Ericu –
  wpisując Marka Belkę, to sądzę, że zażartowałeś…

  Oglądałeś dzisiejszy Superwizjer /18.06.2006 g.21.50/ ?

 84. Trzeba jednak przyznać, że nad listą łże-elity jest wyeksponowane miejsce dla samego p. Daniela Passe-nta. To niezwykle dowcipny i tak światowy jegomość, że brak słów. Cóż za morale, cóż za ogłada – nie to, co reszta ciemnych Polaków. Aż trudno sobie wyobrazić, ile inteligencji wymagało samo wpadnięcie na pomysł tworzenia na stronach bloga podobnej listy.
  Ze względu właśnie na właściwości moralne p. DP i na inklinacje literackie (vide chodciażby blog) proponuję jego kandydaturę do Literackiej Nagrody Nobla.

 85. „PAWEŁ JANAS – odziedziczony po III RP, kompromituje IV RP na oczach 2,5 miliarda ludzi. Przez niego ludzie mówią, że za komuny piłkarze grali lepiej.”

  Janas miał tylko jedną okazję do kompromitacji, a Lech Kaczyński robi to każdego dnia! Śmieją się z niego wszędzie gdzie się pojawi. Nie potrafi zapiąć marynarki, podać kwiatów kobiecie i niezauważa gdy pół metra od niego flaga Polski wisi nie tak jak powinna!

  Zaprowadza porządek, którego „porządni obywatele się nie obawiają”, a reszta nalezy do układu i szarej sieci. Gdy nie stoję za Kaczyńskimi to jestem taki jak było ZOMO!

  Budowanie IV RP – TAK! ale nie z ludźmi Samoobrony i LPR. PIS jest autorem największej afery korupcyjnej! Zrobić z debili ministrów, sekretarzy byle tylko popieralli PIS.

  z wyrazami politowania d.

 86. Pingback: valium

css.php