Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

19.06.2006
poniedziałek

Życzenia

19 czerwca 2006, poniedziałek,

Z okazji urodzin Panów Lecha i Jarosława Kaczyńskich pozwalam sobie złożyć najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności, przede wszystkim w życiu osobistym, a ponadto życzę żeby:

 Prawdą okazały się zarzuty Jarosław Kurskiego pod adresem układu PZU – Platforma Obywatelska.
 Insynuacje pod adresem Jaromira Netzla, nowego prezesa PZU, okazały się wyssane z palca.
 Potwierdziło się, że  to krasnoludki  w kwietniu br. mianowały Bogusława Marca  szefem PGNiG.
 Nikt nigdy nie wracał do tego, w  jaki sposób ze spółek Skarbu Państwa wyprowadzono miliony na Telewizję Familijną.
 Politycy PiS czuli się we wszystkich mediach tak dobrze i swobodnie jak w Radiu Maryja.
 Usuwane władze PAP przestały sabotować uzdrowienie tej agencji i obsadzenie jej przez prawdziwie niezależnych dziennikarzy.
 Nowa Rada Nadzorcza Polskiego Radia okazała się niezależna od starego układu i nie zawiodła zaufania nowego układu.
 Prezesem Polskiego Radia został dziennikarz równie wybitny, niezależny i bliski ideowo jak prezes TVP.
 Kilkusetosobowa łże-elita wyparowała.
 Senator  Niesiołowski opanował się i nie porównywał do Gomułki.
 Tomasz Wołek nie porównywał w „Wyborczej” czwartej RP do „PRL bez komunizmu” i nie miał skojarzeń z państwem korporacyjnym portugalskiego dyktatora Salazara.
 Wszyscy byli tak wierni i elokwentni jak Kazimierz Marcinkiewicz, Przemysław Gosiewski, Tadeusz Cymański, Michał Kamiński, Mariusz Kamiński.
 Media zażyły w końcu  tabletki przeciw histerii.
 Platforma nadal była bezbarwna i bezpłciowa.
 Inteligencja przejrzała na oczy.
 Warszawka przestała inspirować Parlament Europejski przeciwko Polsce.
 Znalazły się tysiące świetnych kandydatów na obsadzenie 1200 spółek Skarbu Państwa.
 Zapowiadane na kongresie PiS „przyspieszenie” stało się faktem, ale w granicach rozsądku, bo nadmierna szybkość jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Komentatorzy niniejszego bloga okazali się serdeczni i pomysłowi w nadsyłaniu życzeń dla Szanownych Jubilatów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 46

Dodaj komentarz »
 1. To są bardzo nieuprzejme życzenia Panie Danielu, bo to są życzenia szczęśliwych (dla jubilatów przynajmniej), spokojnych, leniwych chwil, kiedy już nic nie będzie do roboty i będzie można spokojnie zająć się kotami i czytaniem książek historycznych.

  Tymczasem Bracia, jacy są każdy widzi – to są ludzie hiperaktywni, żądni nowych wyzwań i zadań – tylko wtedy mogą się wykazać i wszystkim pokazać. Należy zatem życzyć, żeby w miejsce obecnych układów ułożyły się nowe, łże-elita się jakoś wyłgała, media dały radę zasłonić swoją kaszkę przed chuchem Braci, itd.

  Tylko wtedy Bracia odczuwać będą (nieustającą) satysfakcję i zadowolenie, a przecież tego właśnie powinniśmy im szczerze i z całego serca życzyć.

 2. Panie Danielu,
  Proszę się nie obrazić, ale za takie życzenia Szanowni Jubilaci powinni podziękować Panu jak przysłowiowemu „dziadowi”. Przecież wyparowanie łże-elity oznaczałoby definitywny koniec Dziejowej Misji. Przeciwnie zatem, niech łże elita rozrasta się i pęcznieje! Niech dołączają do niej kolejne grupy, grupki i grupeczki! Tym groźniejsze, im bardziej zakonspirowane.

 3. Pan Daniel wyczerpał już koszyk pozytywnych myśli i życzeń, więc mi nie pozostaje nic innego, jak życzyć szanownym jubilatom stu oczu, by mogli je na wszystko przymykać! 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. …i by wszystkie uzasadnione ataki pismaków na pis okazywały się kaczkami dziennikarskimi…

 6. Parafraza Rosyjskich życzeń:
  „Boże chroń braci i zachowaj ich jak najdalej od nas.”

 7. Żeby życzenia były szczere trzebaby jeszcze życzyć totalnego ogłupienia polskiej inteligencji, żeby wszystkie działania rządu były traktowane przyklaskiem i poparciem. Dodatkowo życzyłbym afer w trybunale konstytucyjnym i wsadzenia do więzienia całej tej śmietanki łże-elit, żeby nie ograniczać w końcu fantazji w tworzeniu niczym nie skrępowanego prawa oraz zaprowadzania sprawiedliwości dziejowej.

 8. W odróżnieniu od innych osób,
  których życzenia koncentrują się w obszarze polityki, chciałbym życzyć prezesowi Jarkowi K. pomyślności w życiu osobistym.
  Oby wreszcie znalazł swoją bratnią duszę – i drugą połówkę.
  Wszak największa nawet zażyłość z kotem
  (lub innym zwierzęciem)
  nie daje tylu satysfakcji życiowych …………

 9. Ja życzę braciom Kaczyńskim, żeby za kilka lat wdzięczni obywatele IV RP obchodzili masowo i manifestacyjnie ich urodziny, uczęstnicząc gremialnie w pochodach, apelach w zakładach pracy i akademiach szkolnych zorganizowanych na ich cześć.

 10. Zapomniałeś Łukaszu o pomnikach i takich małych gipsowych popiersiach, które można postawić na biurku. Nie od rzeczy byłby także jakiś coroczny festiwal pieśni. Na przykład w Jarocinie.

 11. Życzę szanownym Jubilatom spokojnej emerytury, kiedy już ich dziejowa misja dobiegnie końca.
  Oby nastąpiło to jak najszybciej (emerytura, misja nie koniecznie).

 12. Był taki jeden, tylko jeden nie dużego wzrostu, z wiąsikiem, którego urodziny obchodzono w Polsce z radością, szacunkiem, miarowymi oklaskami na manifestacjach i akademiach – Bolesław mu było…
  Na stronie NASZEJ PARTII jest fotoreportaż z ostaniego spotkania jednego z NASZYCH BRACI z wyborcami

  http://www.pis.org.pl/multimedia.php?news=1
  … historia kołem się… i albo wraca… albo karykaturą…

  Proszę sobie obejrzeć i… zacząć już ćwiczyć miarowe klaskanie i skandowanie…

  A.

 13. Wspaniałe życzenia i najdłuższe chyba, jakie Szanowni Wielcy Bracia otrzymali. Chociaż? Jest ich dwóch, to i życzenia podwójne. A jak my się tu jeszcze dołożymy, to może i rekord Guinessa padnie. Przyłączam się więc i życzę Panom Jarosławowi i Lechowi Kaczyńskim, żeby :
  Tak zdolni i wybitni politycy rodzili się zdecydowanie częściej niż raz na milion lat. I to w każdym bez wyjątku kraju, a nie tylko w Polsce, bo to niesprawiedliwe (i nieprawe!), że tylko nasz kraj los tak doświadcza… przepraszam… wyróżnia.
  Jeszcze bardziej bezbarwne i bezpłciowe niż PO oraz jeszcze bardziej tchóżliwe niż jest i przepraszające wszystkich za wszystko było SLD (bo „borówki” w osobie swego szefa – już są).
  Jeden z braci, skoro już z przyczyn obiektywnych nie może zostać drugim Piłsudskim, zbudował przynajmniej muzeum zamachu majowego (najlepiej vis a vis pałacu prezydenckiego).
  I żeby PiS mógł również obsadzać stanowisko prymasa. Dożywotnio.

 14. Najlepiej odwrocic te zyczenia do gory nogami, wtedy familia cieszylaby sie najbardziej. Im wiecej wrogow, „ukladow”, tym lepiej!

  Najpierw byla kobieta

 15. A ja życzę, by Jarosław Kaczyński wygrał w totka kumulację (powiedzmy tak powyżej 10 mln zł), otrzymał doktoraty honoris causa w Cambridge, Oxfordzie, Harvardzie, Sorbonie, na UJ, KUL i UW, został jedynym spadkobiercą Billa Gatesa, pojął za żonę miss świata, a najbogaty szejk na Bliskim Wschodzie podarował młodej parze jakąś uroczą wysepkę na Pacyfiku. I nie chodzi mi tylko o to, że z tej pozycji i zaprzyjaźnionym szejkiem i jednocześnie kochający USA Jarosław Kaczyński mógłby wykazać się swym politycznym talentem w rozwiązaniu kryzysu bliskowschodniego (oczywiście pokojowy Nobel do kompletu, a literacki za polityczne wspomnienia). Chodzi mi o to, że ciekawie byłoby zobaczyć politykę Jarosława Kaczyńskiego, którego nie trapi już żaden kompleks…

 16. Ranking PKB państw Unii pokazuje jak biednym jesteśmy krajem – zajmujemy szczytne 24 miejsce na 25 miejsc i mamy spore szanse spaść za rok na miejsce ostatnie.
  I tu moje pytanie: z czego my zapłacimy za te radosne harce naszych szanownych Jubilatów? Gdzie będzie ten kraj za dwa, trzy, cztery lata, po odejściu od władzy panów zapatrzonych wyłącznie w przeszłość i rozliczenia z duchami historii i po oceanie nowych afer, które zaleją nas po okresie panowania tych tak prędko i masowo powoływanych wybitnych specjalistów od tępienia układu?
  Aż strach o tym myśleć, bo nie trzeba być prorokiem by stwierdzić z pewnością, że nie czeka nas nic przyjemnego…

 17. Ja bede ta wredna i zamiast zyczen poprosze Panow Kaczynskich o prezent dla narodu z okazji ich Swieta-DYMISJA i jeszcze raz DYMISJA!!!

  Ps.Prosze sprawic,zeby moje zyczenie nie pozostawalo dlugo w swerze marzen!!!

 18. Bardzo możliwe, że idący z duchem czasu maestro Penderecki przebił nas wszystkich jakąś Kantatą o Lechu i Jarosławie, a Steczkowska z braćmi Pospieszalskimi nowym krążkiem, na ludową nutę opiewającym kace gazdowanie.

 19. Ja życzę braciom żeby już nikt nigdy nie nazwał ich tylnych części kuprami 😀
  Życzę im, aby każdy już zawsze pamiętał, że należy im się pełen czci szacunek a ostrze satyry skierowało sie przeciwko tej niedobrej Platformie Obywalelskiej.

 20. Panie Danielu,
  Całym sercem przyłączam się do życzeń dla szanownych Jubilatów i czekam na jak najrychlejsze ich spełnienie.
  Kimże będą wtedy ONI? Gdzież podzieje się wtedy wszechobecny dziś wróg, czyhający na prawe serca w telewizji i układach? Od negacji trzeba będzie przejść do afirmacji nowej, własnej i prawej rzeczywistości i co wtedy?!
  Na szczęście (na nieszczęście) zostaną homoseksualiści i innej maści lewaki – tam prawa i sprawiedliwa noga nigdy nie postanie. To przez NICH będzie bezrobocie, inflacja i recesja, no i zacofanie – względem Europy oczywiście, bo Europa też lewacka i zależeć jej będzie na naszym nieszczęściu, jak zawsze zresztą.
  Utinam falsus vates sim!
  K…wa, k…wa!

 21. A ja życzę Panom Kaczyńskim wielu marszów równości z udziałem niemieckich polityków niezrównoważonych emocjonalnie, życzę także opozycji cytującej Jana Pawła II w obronie parad homoseksualistów, życzę rozbestwionej dzieciarni zamykającej ministerstwo na kłódkę oraz ‘kontestatorów dla mas’ kalibru intelektualnego Wojewódzkiego i Gretkowskiej. Życzę więc paradoksalnie: drugiej kadencji Panowie!!!

 22. A ja życzę Panom Kaczyńskim rychłej emerytury na wyspach Zielonego Przylądka w ramach budowy państwa korporacyjnego.
  Proponuję zrzutkę narodową jako IV filar: pro publico bono.

 23. Panie Danielu! Pragnę przypomnieć, że dzień 18.06 jest dniem (niedługo świątecznym) narodzin nie tylko tych dwóch Prawych i Sprawiedliwych Zbawców Narodu Polskiego ale także jest dniem narodzin Zła, Fałszywego Przyjaciela, Zdrajcy, wręcz Szatana, Diabła wcielonego – Jana Marii Władysława Piotra Rokity!
  Ja życzę mu, podobnie zresztą jak Braciom – stu lat w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie – byle tylko z dala od politycznej sceny.

 24. Przepraszam, że tak od tematu, ale właśnie przeczytałem na gazeta.pl, że Jerzy Pilch odchodzi z „Polityki” i od lipca rozpoczyna pisanie do „Dziennika”. Panie Danielu, czy to prawda? Ja też niedługo mam urodziny i życzyłbym sobie, żeby więcej nie było takich nieszczęśliwych transferów…

 25. Życzę naszym drogim przywódcom, aby wreszcie zajęli należne im miejsce w rankingach popularności, obecnie niecnie im wykradzione przez premiera.

 26. a życzenia dla rokity trojaka ? 🙂

 27. a życzenia dla rokity trojaka -pyta Owiec. To ja sie odrazu przyznam że dzisiaj na łamach radia Zet złożyłam serdecznie życzenia wszystkim trzem panom: aby wraz z tortami wydmuchało wszystkich .Trzech.
  Niech żyje i rozkwita Miś Uszatek.

 28. A ja życzę nie braciom, tylko nam, obywatelom.
  Żebyśmy to wszystko przetrwali.

 29. A ja przesylam Panom Kaczynskim najserdeczniejsze, z glebi serca plynace Zyczenia, zeby sie okazali jedynie i tylko… moim ZLYM SNEM!

 30. Ja natomiast z okazji urodzin zycze Lechowi i Jaroslawowi Kaczynskim przede wszystkim pomyslnosci w zyciu politycznym i publicznym. Ponadto zycze, aby media prowadzily z nimi polemike w bardziej zyczliwym tonie, przy uzyciu argumentow merytorycznych, a nie atakow ad personam, niewybrednych zarcikow i pomowien typu: bo wy jestescie faszysci, a w USA bija murzynow. To nie sztuka atakowac ad personam demokratycznie wybranych urzednikow panstwowych, samemu nie ponoszac za nic odopwiedzialnosci. Sztuka jest poddac samoocenie wlasne metody prowadzenia polemiki i dostrzec czasem we wlasnym oku belke hipokryzji.

 31. Szanując porzadek demokratyczny naszego kraju życzę Braciom aby ich misja nie trwała dłużej niż obecna kadencja. Potem umęczonym walką z układem i łże-elitą będzie się im należał się zasłużony odpoczynek – nam obywatelom zresztą też.

 32. Przyłączam się do życzeń Tomka. Wspaniale Pan to wszystko wypunktował p.Danielu – aż mróz szczypie w plecy ! Nie wiedziałam ,że i Jan Maria ma dziś urodzinki.

 33. Co by tacy grafomani wypisywali gdyby nie było PiS-u?

 34. O tak ! jak też nam życzę żebyśmy przetrwali ten okres „budowy” IV RP – Jeden naród, jedna partia, jeden dwuwódz !

 35. A Ja Im zycze ,by tak jak w okolicach szczytu K-2 ,nie zdarzaly sie Polkom i Polakom nieszcześcia a Samemu Jarosławowi by zaprzestał walk lub zabaw z domowym kotem ( Chyba to kot rządzi Nim ) i potem podrapaną reka podpisuje ksiażke .(vide szklo kontaktowe TVN-24 – wczoraj lub dzien wczesniej) . Lechowi , Prezydentowni by poza granicami kraju rzadko bywał ,to jedyna gwarancja ,że wstydliwych kompromitacji bedzie mniej, i inne Nacje nie będą z Nas sobie dworować .

 36. Ze swojej strony pragne zyczyc, aby lud byl tak blisko PiS, jak PiS chce byc blisko ludu (ergo – tak blisko, ze az wewnatrz).

  I zeby ci wredni dziennikarze nie wypominali im juz wypowiedzi sprzed kilku miesiecy czy lat (tych o Samoobronie, jaka to ubecka formacja i tych o Giertychu i Lepperze , o ktorych Prezes rzekl „a dajcie mi z nimi spokoj”).

  A co do solenizantow, to dzis imieniny maja nie byle kto, bo Gerwazy i Protazy 😉

 37. A ja wogóle nie wiem dlaczego Pan życzy pp.Kaczyńskim, żeby rewelacje p. Kurskiego okazały się prawdą? Ja życzę Im wprost przeciwnie, a ponadt przesyłam życzenia zdrowia.

 38. A ja życzę naszym Bliźniakom spod znaku bliźniąt, żeby udało im się urosnąć, jakimś cudem, po kilka centymetrów, bo mam nieodparte wrażenie, że stąd właśnie biorą się ich rozliczne kompleksy.
  A gdyby tak Pan Romek (który „musi odejść”) odstąpił im kilka?

  Ech … Po kompleksach –> po problemach…

  Marzenia.

 39. Do wszystkich życzeń dołączam jeszcze te, żeby bracia nauczyli się mówić. Najpierw po polsku, a potem jeszcze w jakimś obcym języku. Ale może nie będą trwać tak długo! A nam wszystkim życzę cierpliwości i samozaparcia żeby przetrwać tę bracio-władzę

 40. Tutu, gdyby nie było PiS-u, z jedne strony troszkę byśmy sie nudzili, bo komu tu wytykać takie śmieszności, zaś z drugiej strony, cieszylibyśmy się, że sytuacja w kraju ma szansę być normalna, bo te śmieszności tylko na poczatku bawią, później przerażają.

 41. Nowego Andrzeja Urbańskiego i sznurowadeł.

 42. „Potwierdziło się, że to krasnoludki w kwietniu br. mianowały Bogusława Marca szefem PGNiG”
  TO ciekawe jak często spotykam się z baśnowym myśleniem u publicystów lewicowych. Czy wy naprawdę nie potraficie docenić żadnej nielewicowej władzy jeśli nie jest dobrą wróżką? Oczekujecie od prawicowych polityków, by byli aniołami kompletnie abstrachując od kontekstu, okoliczności i porównania z tym co było.

  Przecież fakt, że prezes zostanie odwołany zaraz po ujawnieniu, ze ma coś za uszami to zewszechmiar pozytywne novum w polskiej polityce – wielki krok do przodu.

  A fakt, że mamy już ogromną wiedzę o bardzo złym funkcjonowaniu służb specjalnych nie skłania pana do refleksji, że mogły one zataić przed obecną (przypomnę – DEMOKRATYCZNIE WYBRANĄ) władzą ważne informacje, aby tę (jeszcze raz przypomnę – DEMOKRATYCZNIE WYBRANĄ) władze zniszczyć, bo zagraża ich interesom?

 43. Może masz rację, Adamie Haribu, mówiąc, że odpowiednie służby nie sprawdziły Bogusława Marca, albo zataiły informację na jego temat. Poruta będzie, jak okaże się, że odprawa jaką zagwarantowano mu w umowie, bedzie mu wypłacana przez rok… wtedy i lud się wścieknie.

  Zauważam, że dziennikarze, z Bogusławów, nie tolerują ani jakiegoś Kwietnia, Wrzesnia nie mówiąc o Marcu – tylko tolerują Kotta. Idąc tym śladem, ścigali amatorski, inteligentny duet Bagsik-Gąsiorowski , zamiast własciwych ‚wynalazców’, których starali się ukryć przed okiem i uchem opini publicznej. Im włos z głowy nie spadł, mimo, że za państwowe pieniądze utworzyli prywatny bank. Wspomniany duet, bądź co bądź, inwestował swoje…

  Co sie zaś tyczy składania życzeń: – Czy ja muszę składać życzenia każdej elicie rządzącej ? Kiedyś już tak było, że cały naród składał życzenia Gomułce i Gierkowi, a potem Wałęsie i Kwaśniewskiemu. Może wystarczy.

  Rozumiem, że to ma byc numer kabaretowy – ale jakoś ostatnio, nie bawi mnie. …może z powodu utraty Kota? jedno ‚t’.

 44. Życie toczone pod okiem Wielkiego Brata to życie w ciągłym stresie. Dostojni Jubilaci wiedzą o tym jak nikt inny. Dlatego życzę Im, aby ten stres był dla Nich możliwie mało dokuczliwy. I aby znajdowali w sobie więcej zrozumienia dla naszych stresów, gdyż nasze stresy są podwójne.

 45. Zenujacy poziom zartow. Chor towarzystwa wzajemnej adoracji pod batuta zasluzonego utrwalacza komunistycznej wladzy, a teraz koniunkturalnie przefarbowanego na europejskiego postepowca. Bez odpowiedzi. Zegnam

 46. Panie Danielu;

  Zwracam sie do Pana jako czlowieka inteligentnego i szlachetnego. Czy do rzyczen P. Kaczynskim nie warto dodac aby odcieli sie od przeszlosci komunistycznej i zdelegalizowali zbrodnicza ustawe Byeruta o nacjonalizacji wlasnosci prywatnej. W przeciwnym wypadku obecny rzad na zawsze pozostanie wspolnikiem komunistyczbych bandytow. Ciesze sie ze sparawa Jedwabnego wyszla na swiatlo dzienne, ale czy nie bylo by przy tum uczciwie przyznac sie do niegodziwego zachowania grup Zydow i kolaborowania z komunistycznym okupantem? Czy nie warto by bylo tez przyznac do zbrodni naszego rodaka Jakuba Bermana i jego najblizszych wspoloprawcow? Czy nie mozna wreszcie przedstawic prawdy obiektywnej, aby wreszcie wyjsc na prosta. Po Niemiecku FIAT tlumaczy sie „Feller in allen teilen” co znaczy (gdyby jezyk ten byl Panu obcy „Bledy we wszystkich czesciach” co tak przymilnie pasuje do poziomu Polskiej swiadomosci. Jeden z krakowskich pisarzy napisal kiedys taki aforyzm „powszechnie mowi sie, ze madrzy i silni maja sie opekowac glupimi i slabymi. A co bedzie z glpio-madrymi, silno-glupimi, madro-slabymi? Kto kim? Wydaje sie ze w obecnej Polsce ta pierwsza grupa jest juz na wymarciu albo w ogole juz zaginela. Piora w dlon…i na komitety ignoranctwa. Powodzenia.

 47. Panie Danielu: nudno i pedantycznie przypomne, ze Jacek Kurski klamca i bulterier, i Jaroslaw Kurski dziennikarz Wyborczej, ktorego media chwala, ze jest taki milutki, nie to co ten wstretny Jacek, a on wypina piers do orderow, ze taki jest milutki – to naprawde nie ta sama osoba !

  Chociaz obaj sa synami niejakiej pani Kurskiej z Gdanska, ktora podobno jest senatorem PiSu, ale bardzo dyskretnym, bo nikt jej nigdy nie widzial i nie slyszal w Senacie.

css.php