Pomóż partii!

Według Jana Rokity, kierownictwo Platformy zamierza podjąć „rozpaczliwą próbę wyrwania PO z inercji”. Tą próbą miałaby być ankieta dla posłów. Celem ankiety jest lepsze rozeznanie kierownictwa partii w poglądach mas. Widocznie partia utraciła więź z masami, co było wieczna zmorą PZPR: „Masy z partią – partia z masami”. Wobec tego rzucam hasło: „Pomóżmy Platformie!” Poniżej ankieta (wg „Dziennika”).  Ankieta jest śmieszna, ale to nie powinno dziwić, bo taka jest Platforma.

Zachęcam Blogowisko do udziału, pomóżmy Tuskowi, Rokicie, Komorowskiemu i Schetynie, wspólnie ustalmy program PO, skoro ona sama nie może się zdecydować! Obok pytań – moje odpowiedzi.
 

Jak oceniasz wymienionych polityków? – J.Kaczyński (0), A. Kwaśniewski (4), K.Marcinkiewicz (3), J. Rokita (3), Donald Tusk (3+).

Z kim PO powinna wejść w koalicję?  – Z nikim.

Jakie masz poglądy? – Wybieram kolejność: socjaldemokratyczne, feministyczne, liberalne, chadeckie, konserwatywne.

Ułóż problemy wg ważności: (Układam:) – Napływ obcego kapitału, prywatyzacja, dopuszczalność aborcji, przestępczość, rozliczenie przeszłości.

Czujesz się bardziej Europejczykiem czy Polakiem? – To pytanie w stylu: „Kochasz bardziej tatusia czy mamusię?”. Brawo dla autorów! Kocham oboje rodziców.

Czy polski rząd powinien bardziej zdecydowanie walczyć o polskie interesy narodowe, czy starać się być „dobrym Europejczykiem” i współpracować z UW? – Jedno i drugie, na pewno nie walić butem w unijny stół, jak Chruszczow w ONZ.

Czy Rosja będzie zagrożeniem dla polskiej suwerenności i niezależności? – Zagrożeniem są autorzy tak postawionego pytania, które samo sugeruje odpowiedź.

Jak oceniasz pracę poszczególnych ministrów? – Pierwszy minister – 1, Giertych – 0, Lepper – 0, Dorn – 4, Gilowska – 4, Fotyga – 0, Sikorski – 4, Ziobro – 3.

W jakim stopniu popierasz lustrację majątkową?  – W takim jak każdą zagrywkę pod publiczkę.

W jakim stopniu popierasz dekomunizację?  – J.w.

W jakim stopniu popierasz deubekizację? – Zależy od każdego przypadku indywidualnego.

Czy zdarza się, że nie zgadzasz się z decyzjami kierownictwa partii? – Prawie zawsze.

Czy masz poczucie wpływu na decyzje kierownictwa partii? – Żadne, ale ufam kierownictwu bezgranicznie.

Czy jesteś za wprowadzeniem podatku w wersji 3×15? – Nie.

Czy jesteś za likwidacją Senatu? – Nie. Już o to pytali komuniści w słynnym, sfałszowanym referendum. Ile razy można?

Czy jesteś za 1-mandatowymi okręgami wyborczymi? – Nie, bo wtedy będzie na Wiejskiej jeszcze więcej demagogów.

Czy wewnątrz klubu PO powinny działać kluby myśli politycznej, chadecki, liberalny, ludowy? – Każdy przejaw myśli politycznej w klubie  byłby mile widziany.

Czy jesteś za rozszerzeniem PO w kierunku prawicowym? – Nie, bo to prawica rozszerza się w kierunku PO.

Jak oceniasz działalność parlamentarną PO? – Tak, jak wszelką inną: kiepsko.

Jak oceniasz wyrazistość klubu w mediach? J.w. Robię, co w mojej mocy, żeby pomóc.

Ile procent głosów zdobędzie PO w następnych wyborach parlamentarnych? – Jeżeli będzie poważnie traktowała takie ankiety jak niniejsza, to mniej niż zero.
 

DRODZY BLOGOWICZE – ZNACIE PYTANIA, ZAPRASZAM DO ODPOWIEDZI!