Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

9.11.2011
środa

Kreatury

9 listopada 2011, środa,

Biedroń – Pitera 1:0. Obejrzałem dyskusję, czy może lepiej „kłótnię” Robert Biedroń – Julia Pitera w „Kropce nad i”. Pani Pitera była beznadziejna, co mnie nie zaskakuje, gdyż nigdy nie byłem jej entuzjastą. Ma łatwość wypowiedzi, ale na poziomie bazarowym, słowa „wyskakują jej z buzi wróblem, ale powracają wołem”. Nawet przez chwilę myślałem, żeby ten post zatytułować „Europa – Prowincja 1:0”. Zapytana, dlaczego głosowała przeciwko kandydaturze Wandy Nowickiej na wicemarszałka Sejmu, odpowiedziała, że ponieważ  nie zgadza się z jej poglądami! Wyraźnie dala tym samym świadectwo, że nie respektuje sejmowych reguł, bo przecież żaden poseł (posłanka)   nie może zgadzać się ze wszystkimi pięcioma wicemarszałkami.

Co więcej, pani poseł (a do wczoraj – minister w „liberalnym” rządzie PO) Pitera miała za złe Biedroniowi, że ciągle mówi o jednym i tym samym, czyli o seksualności, a mógłby mówić np. o kryzysie. Posłanka Pitera nie rozumie chyba, że Robert Biedroń został wybrany do Sejmu nie jako ekonomista, ale jako przedstawiciel jednej z mniejszości, i nic dziwnego, że walczy o jej prawa. Pani Pitera przypomina chwilami polityków PiS, którzy mówią, żeby nie zajmować się rozłamem w ich partii, tylko kryzysem, gospodarką, polityką zagraniczną. Zresztą zarzut Pitery był bezpodstawny,  Biedroń zachował się u Moniki Olejnik z klasą, nie mówił tylko o „tym”. A nawet gdyby, to pretensje pani minister/poseł brzmią, jak wytykanie Romowi czy Afroamerykaninowi, że on ciągle rozprawia o tym samym. Rechot na sali sejmowej, kiedy Biedroń użył sformułowania „cios poniżej pasa” wystawia Wysokiej Izbie złe świadectwo. Debiut posłanki Pitery w tej kadencji Sejmu – fatalny. Kompromitacja.

Podobnie fatalna awantura smoleńska w dniu inauguracji Sejmu oraz pretensje do Wandy Nowickiej o zawstydzające słowa jej syna. Od kiedy to rodzice odpowiadają za dorosłe dzieci? Metoda „w imię dziadka (z Wehrmachtu) i ojca (z SB) i syna (nie wiem skąd)” to wstyd, zapoczątkowany przez prawicę, a konkretnie przez dzisiejszego demokratę Jacka Kurskiego wobec Tuska. Posłanka Nowicka, ani nikt inny, nie odpowiada za pełnoletniego syna. Mogłaby (choć nie musi) wyrazić ubolewanie z powodu jego słów. Skoro uznajemy syna za dorosłego, to różnice  zdań pomiędzy dorosłymi, nawet krewnymi, są jak najbardziej dopuszczalne. Wielu ludzi nie zgadzała się publicznie z rodzicami czy z dorosłymi dziećmi. To żaden wstyd.  Nie wolno jednak rozliczać nikogo z poglądów, czy z postawy najbliższych krewnych, bo każdy dorosły odpowiada tylko za siebie. Nawet w sądzie  nie jest wymagane świadczenie przeciwko najbliższym.

Niestety, metoda „na ojca”, zastosowana wobec pani wicemarszałek od Palikota,  została także zastosowana wobec Moniki Olejnik przez jakieś szemrane postaci z  tygodnika „Fakty i Mity”, w tym – co gorsze – przez posła na Sejm z Ruchu Poparcia Palikota! Janusz Palikot  nie powinien szukać dla swojego posła żadnego alibi – tylko zmyć mu głowę bez litości, a przeprosić nie tylko Monikę Olejnik, bo nie tylko ona została obrażona. Dotychczas można było sądzić, że chamstwo lustracyjne to specjalność prawicy, podobnie jak grzebanie wśród ojców z KPP i dziadków z Wehrmachtu. Teraz okazuje się, że nikt nie ma monopolu na chamstwo. Kreatury mogą się pojawić nawet w Sejmie, tak że w centrum i na lewicy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 236

Dodaj komentarz »
 1. Jesli wierzyc tym co w pierwszym glosowaniu glosowali przeciw kandydaturze p. Nowickiej to powodem byl raczej sposob w jaki skomentowala ona skandaliczna ( to chyba zbyt delikatne slowo ) wypowiedz wl. syna na temat Katynia obracajac ja w watpliwej jakosci „zart ” a nie on sam .
  Dlatego rownie „chwalebna” jest zmiana ich zdania i glosowanie pod wplywem „perswazji ” D.T. zapewne lagodnej , jadnak za.
  Wart Pac palaca.

 2. Pani PITERA – słów brakuje słuchając wywodów tej pani – posła do Sejmu RP. Reakcja na sali plenarnej na poprawną wypowiedź p.Biedronia świadczy o poziomie reprezentantów narodu.
  Tak trzymać, za cztery lata Palikot będzie miał co najmniej 50% elektoratu. Ja już więcej na PO nigdy nie zagłosuję. Coraz bardziej cieszę się z faktu, że pan Palikot wpuścił do zatęchłego polskiego Parlamentu trochę świeżego powietrza.
  Pan Biedroń – brawo ! Ile musiał już w życiu znieść upokorzeń, skoro potrafił wytrzymać chamstwo i wulgarną reakcję tych, pożal się Boże, posłów!

 3. Całkiem zgadzam się i mam podobnie zdania wobec Pani Pitera i sejm pierszego obrady co Pana Passant. Skandalicznie i żałosnie występu Pani Pitera u pani Moniki na kropkę nad i! Bardzo lubiłem pani Pitera, ale po takie zachowania już mnie i na pewno odbije to na jej poparcie jak i na cała PO.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pani Pitera i jej urząd z zerową efektywnośccią dzialań jest katastrofalną pomyłką premiera. Niezrozumiałe jest dlaczego ta pani nadal jest w rządzie.

 6. Zgadzam się z treścią przedłożoną przez Pana Redaktorem. Co do Pani Pitery, obserwuję jej wypowiedzi od dłuższego czasu, to określiłbym ją jako ucznia, który po przeczytaniu elementarza chce być mądrzejszy od nauczyciela a w ogóle z jej mentalnością klakiera powinna przepisać się do Partii PIS, ponadto sama jeszcze od siebie nic mądrego nie powiedziała.

 7. Wystąpienie pani Pitery w „Kropce nad i”‚ kompromituje PO i ją samą. Głosując na PO (PIS u bram) nie miałem złudzeń co do kołtuńskich poglądów niektórych duzej części jej posłów, ale mimo to bardzo mi wstyd za występy pani Pitery i śmiech PO w czasie sejmowego wystąpienia posła Biedronia.

 8. Drogi Panie Danielu,
  Niestety, muszę stwierdzić że ostatnimi czasy często nie zgadzam się z głoszonymi przez Pana poglądami. Główna różnica między nami to Pańskie zauroczenie PO. Ta niby liberalna i otwarta partia de-facto niewiele się różni światopoglądem od PiS. Wystarczy lekko poskrobać i na wierzch wyłażą różne Panie Pitery , Panowie Gowinowie, Niesiołowscy i temu podobni osobnicy -w skandalicznej reakcji na wystąpienie posła Biedronia PO brała udział na równi z PiS. Pani Pitera miała w swoim okręgu pierwszą pozycję na liście PO. To są niestety dowody na to że to nie jest margines a jądro tej partii.
  Do tego, rozpisuje się Pan o ataku na Monikę Olejnik. Właściwie Pańskie uwagi są słuszne. Problem jednak w tym że Pańskie słuszne postulaty już zostały zrealizowane i Pan op tym wiedzieć powinien bo poseł Biedroń poinformował o tym w programie który pan omawia na początku wpisu. Mam jedynie nadzieję że to Pana przeoczenie a nie wprowadzenie „ronowagi”albo bardziej dosadnie rzecz ujmując próba przykrycia kompromitacji PO przez pokazanie że inni też święci nie są.

 9. niestety, zachowanie posłów w czasie wystąpienia Biedronia zawstydzające, żenujące. Przecież „cios poniżej pasa” kojarzy się wyłącznie z boksem. I niestety Tusk też się obśmiał a Schetyna boki zrywał. WSTYD.

 10. „Robert Biedroń został wybrany do Sejmu nie jako ekonomista, ale jako przedstawiciel jednej z mniejszości, i nic dziwnego, że walczy o jej prawa”

  Z tego co wiem nie w Warszawie ma wagonów metra „Nur für Schwule” a prawa jego nie są w żadnym stopniu ograniczone i nie ma o co walczyć. Być może nie bylo tak na lekcjach religii jak jakaś zakonnica ciągnela go za ucho traumatyzując nieszczęśnika. Ba ! Być może powodując tym samem zmianę orientacji (poniżej pasa !). Zapowiada się niezly burdel w nowym Sejmie – „full wypas” wszystkich orientacji i pomyslów na życie (facet w spódnicy), w/w Biedroń, itp. Czekam na ustawienie chlodziarki w kuluarach Sejmu na nieodlączne rekwizyty Palikota np. świńskie ryje itp. Z BÒLEM to pisze !

 11. A faszyści to też „mniejszość”?
  Co powiemy o psychopatach i ich walce o ich prawa?
  No, panie Danielu, o komuchach to chyba nie wypada wspominać, co?
  Bo pan był w partii, która tępiła zboczeńców z wigorem, oplatając ich siecią SB.
  Co, zapomniał już pan, prawda?
  Haha.

 12. Wow! (czyli zgadzam się, niewyjątkowo i tym razem).

 13. A czego się Pan spodziewał po zastępczyni Mariusza Kamińskiego w Lidze Republikańskiej, może kultury ?

 14. Nic dodać, nic ująć. Niestety trafna opinia o fatalnej inauguracji sejmu. Wszyscy cieszyli się, okazuje się przedwczesne, że Andrzej Lepper odszedł z polskiej polityki, rechot na sali sejmowej, po nieśmiesznej wypowiedzi posła Biedronia, pokazuje, że duch Leppera w naszym parlamencie pozostał.

 15. Pani Pitera to żenująca kobiecina rodem z magla, bez polotu i charyzmu oraz kultury osobistej. Wstyd, że takie osoby występują w imieniu PO. Szacunek dla pana Biedronia, który zdeklasował tę panią.

 16. Panie Pasennt
  co do Moniki Olejnik-zna chyba Pan stare polskie powiedzenie
  „kto mieczem wojuje od miecza ginie”. Na jej temat mozna znalezc artykul napisany przez jakiegos szemranego pismaka w „Faktach i Mitych” nr 44 str 25-26 pt „Pani Monika”.

 17. „Szemrane postaci” powtórzyły jeno i nieco rozwinęły określenia p. Olejnik przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 18. Pani Pitera u Monisi publicznie poddała sie do dymisji i tyle .
  Nastepnym razem Biedroń będzie mówił do pustej sali lub plecow zwiewajacych posłanek i posłów .

 19. Faktycznie, wypowiedź pani poseł była żenująca. Nie da sie w racjonalny sposób wytłumaczyć negatywnego /w pierwszej turze/ wyniku głosowania na p. Nowicką.

 20. Pitera jest przeminięta, choc jej wyborcy, niestety, nie zauważyli tego.
  Widzę ją jako small business- firma do wynajęcia, kiedy trzeba wygłosić krótka grzmiąco-potępiającą mowę. Ale czy jej ‚twarz’ nie jest i na to zbyt zużyta?
  Wielka to rzecz, wiedzieć kiedy odejść ani Pitera, ani Prezes ne wiedzieli i nie wiedzą.

 21. Gospodarz zaskakuje brakiem znajomosci polskiego systemu politycznego. Biedron nie zostal wybrany by reprezentowac jakies tam mniejszosci. Biedron zostal wybrany by reprezentowac swego partyjnego dyktatora. Biedron nie zostal bybrany z powodu posidania jakichs tam kwalifikacji. Kazdy kot i pies umieszczony wysoko na liscie partyjnej rowniez by wszedll do Sejmu.

  Jedymym obowiazkiem posla jest glosowac na rozkaz swego dyktatora partyjnego. Co potwierdzil Niesiolowski, mowiac ze glosowal ‚za’ na rozkaz Tuska pomimo ze chcial glosowac ‚przeciw’ dlatego ze Biedron usmiecha sie w sposob nielubiany przez Niesiolowskiego. Oto polsel XXI wieku w cimnogrodzie Polska !!!

  Tematy wniesione tu przez Gospodarza nadaja sie tylko do obrobki przez bazarowych i podworkowych plotkarzy. Wazniesze so oczywiscie zamierzenia nowego rzadu. Czy historyk bedzie mial ambicje zamierzac cos pozytywnego i to zrealizowac? Czy on wogole rozumie co obiecuje?

  Z historii wiemy ze ten rzad realizuje odwrotnosci swych zamierzen. Np. w 2007 dyktator obiecal odchudzic administracje a zatrudnil dodatkowe 90 tys urzedasow. Obiecal obizyc podatki a je podwyzszyl. Obiecal eliminowac biurokracje a ciagle ja buduje. Obiecal poprawic stosunki z Rosja a je pogorszyl. Dzis trudniej jest zalozyc bizness niz bylo to w PRL !!!
  http://www.tvn24.pl/-1,1723784,0,1,niespelnione-obietnice-premiera,wiadomosc.html

 22. Występ Pani Pitery niestety był skandaliczny. Mimo, że jestem wyborcą Platformy, Pani Pitera nigdy nie będzie już osobą, na która odddam głos. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można powiedzieć, że „nie ma się obowiązku sznowania wszystkich ludzi”. Chciałbym wyjaśnić Pani Piterze, że szacunek należy sie każdemu, co oczywiście nie musi oznaczać akceptacji wszystkich poglądów określonych osób. Mówiąc wprost: czym innym jest „szacunek” (należny każdemu), a czym innym „akceptacja poglądów” (ktore możemy podzielać lub nie). Dla Pani minister te pojęcia niestety są tożsame. Tragedia.

 23. RECHOT!
  Rechot zagrzmiał i przebił się przez mury sejmowe, przetoczył się po liberalno-katolickiej Polsce aż dotarł do szczytów światłej Europy.
  Panowie posłowie rechotali z gruba a dostojnie zaś panie (np. Julia Pitera) chichotały dystyngowanie acz piskliwie.
  Rechotał liberalny samoiec alfa i przecież szef prezydencji europejskiej i premier Tusk, rechotał jego „przyjaciel” Schetyna a za nimi cały klub, rechotał Kaczyński (co nie dziwne) a za nim co pewne jego klub.
  Nie śmiali się jedynie posłowie RP i SLD, ale to zaledwie a może aż 60 posłów.
  A z czegóż ta radość.
  Czy z jakichś facecji?
  Czy może z błazeństw uznanych cyrkowców?
  Nie!
  To rechot z określenia cyt. „uderzenie poniżej pasa” wygłoszonego przez posła Biedronia.
  Ten rechot w zasadzie nie dotyczył tej wypowiedzi a dotyczył GEJA. który to powiedział.
  To już nie dno!
  To pokaz prawdziwej, zdrowej i katolickiej tolerancji.
  To pokaz zdziczenia niobcego również naszym „europejczykom” ze szczytów władzy.

 24. My tu mamy na blogu niejakiego kadetta. Napisalem, ze on brzydko pachnie, ale jak przeczytacie taki rynsztokowy tekst, ktory masochistycznie przeczytalem i skopiowalem, to moze sie okazac, ze kadett pachnie jak fiolek
  Oto on(prosze moderatora o przepuszczenie, bo to w celach naukowych)

  „tylko gnido dworska naprzod napisz czy naprawde wiesz kto to byl furer i z jakiego kraju.Przeciez Kaczynski nie mial dziadka w wermachcie,ani rodziny w Niemczech jak rowniez nie mowi po niemiecku tak jak ten ryzy swidrowaty reracz twoj idol.Poucz sie idioto troche historii a wtedy mozesz dyskutowac z normalnymi ludzmi bo narazie to jestes cyc analfabeta.powtarzajaca za drugimi bez sensu pierdyczni”

  Oto straszne skutki walki z analfabetyzmem:. Po co chama nauczono liter ?

 25. Odnośnie pani Olejnik pragnę przypomnieć, że to właśnie ona atakowała posła Kotlińskiego bez żadnego powodu. Przypisywała mu rzeczy, których nie popełnił.Można mieć żal do jego partii, ponieważ nie stanęła w jego obronie. Posłowi Kotlińskiemu należy „zmyć głowę bez litości”, popularną koleżankę po fachu nie tykać. Jeżeli M.Olejnik wylewała kubły pomyj na p.Kotlińskiego i nie dala mu szansy na obronę, to my dziennikarze zastosujemy filozofię Kalego? Nie pochwalam artykułu w Faktach i Mitach, ale wszystkich należy traktować jednakowo! I jeszcze „szemrane postaci z tygodnika Fakty i Mity”! Gratuluję „kultury”.

 26. Kogo w obecnym Sejmie reprezentuje ( nowy ) poseł Robert Biedroń, wiem. Natomiast kogo ( stara ) posłanka Pitera Julia tego dociec nie potrafię.(może jestem mało dociekliwy, albo głupi). Ktoś tak bywały na salonach, jak pani Pitera powinien zdobyć więcej ogłady( nazywam to, awansem społecznym)

 27. Ma Pan racje co do Pitery. Przekupa i tyle. Ale co do Wandy Nowickiej niestety juz nie. Oczywiscie jej syn ma prawo plesc co mu slina na jezyk przyniesie, takze takie obrzydliwe i haniebne teksty, jak ten, ktory wyglosil na temat Katynia. I oczywiscie Nowicka nie odpowiada za poglady i czyny jej doroslego dziecka. Tyle tylko, ze Nowicka zagadnieta o te sprawe w tvn powinna byla powiedziec wlasnie tyle: to, co robi moj syn, robi na wlasna odpowiedzialnosc. I uciac dyskusje. A ona wdala sie w rozmowe, ktorej tenor byl nastepujacy: przeciwnicy moich pogladow posluguja sie w stosunku do mnie mowa nienawisci, to i moj syn ma prawo poslugiwania sie takim samym jezykiem. Stracila dobra okazje zachowania sie obiektywnie i udzielenia publicznosci i dziennikarzowi lekcji kultury politycznej i przeciwstawienia bolszewickiego z natury pogladu, ze rodzice odpowiadaja za swoje dorosle dzieci, a zamiast tego starala sie niemadrze uprawomocnic tresc i forme wypowiedzi swojego syna. Tez bolszewickiej, zarowno co do tresci, jak i formy.
  Co najmniej niezreczne. Jezeli nie o wiele gorzej. A dla mnie rozczarowujace, bo wiecej sie po niej spodziewalam.

 28. Tak, też jestem zbulwersowany występem p. Pitery. A poseł Biedroń pokazał klasę.

  Jeżeli była w tych poglądach autentyczna (na to wyglądało – trudno złość tak dobrze udawać) to zrobiłem duży błąd głosując na nią w zaprzeszłych wyborach. NIgdy więcej.

  Niechęć do RPalikota, widoczna w mainstreamie dobrze wpisuje się w nadchodzącą zmianę.

 29. Zgadzam się z Panem, p.Biedroń wykazał klasę natomiast p. Pitera nie rozumiała tematu a jej wypowiedzi były agresywne.
  Widzę strach w oczach p.Pitery i p. Niesiołowskiego.Pozdrawiam

 30. Witam.
  Heh, od dłuższego czasu ograniczam się tylko do czytania. Chęć wyrażania własnych myśli publicznie umarła we mnie z dniem kiedy internet trafił pod przysłowiowe strzechy. Ale po tym co zobaczyłem w sejmie, ręce mi mi opadły, a szczęka dalej leży gdzieś na schodach. To co zaprezentowała Pani Pitera to totalna porażka! I chociaż uważam dziennikarstwo Pani Olejnik za takie sobie, to mogę powiedzieć że zachowała klasę. Aczkolwiek miałem wrażenie w pewnym momencie, że nie wierzy w to co słyszy:).
  Z resztą, ja też nie mogłem uwierzyć. Choć jeszcze parę rat temu sam wykluczałbym dyskusję z Panem Biedroniem. Ale życie nauczyło mnie pokory i kurde uczy dalej (za intensywnie). Kiedyś na jednym z for dyskusyjnych mój oponent napisał mi: „żeby kogoś oceniać, najpierw trzeba mieć posprzątane u siebie”. I tej zasady się trzymam. Mało z tego, uważam, że tacy ludzie jak Biedroń czy Grodzka, faktycznie mogą coś zmienić! Bo mają siłę, której im zazdroszczę. Kiedy ja ustalam datę swojej śmierci na 40 urodziny (2012) jeżeli nie uda mi się odbić od dna, oni prą osiągając swoje cele mimo nieprzychylności, a nawet agresji społeczeństwa. I tu mój podziw dla Pana Biedronia, ile ten gość musiał przejść, że nie dał się zabić śmiechem przez naszych osłów.
  Ma stuprocentową rację, przestańmy ludziom zaglądać w majty, a zacznijmy brać przykład z ich postaw, bo można się od nich wiele nauczyć!

  Ps. Głosowałem na Panią Grodzką trochę z przekory, trochę dla protestu. Dziś zagłosowałbym na nią z pełnego przekonania. Nie wiem jaką będzie posłanką, czas pokaże. Ale potrzeba nam w rządzie ludzi z pozytywną determinacją, potrafiących osiągać cele na przekór wszystkiemu.

 31. Uznalem, ze wpis Zosienki u pani Paradowskiej nalezy powielac, gdzie sie tylko da.

  zamiast atakować, postarajmy się zrozumieć histeryczne zachowanie pani Piterowej na obecnośc pana Biedronia w sejmie. Mimo postępów medycyny, nadal nie wiemy jakie czynniki powodują zmianę orientacji u osób dorosłych. Naukowcy nie są zgodni czy działa wirus, czy choroba przenosi się drogą kropelkową, czy wystarczy samo gapienie się na osobę typu „homo”. A pan Biedroń nie dość że inteligentny, to do tego niebrzydki – a to może wystarczyć żeby odciągnąć niektórych kolegów pani Julii od prac nad ustawami. Wtedy nawet obecność krzyża nie pohamuje ich przed uganianiem się za panem Robertem po sejmowych korytarzach. Więcej tolerancji dla pani Julii proszę Państwa.

 32. Całym obradom sejmu zaszkodziło parcie na szkło, jakie ma duża część naszych „światłych przedstawicieli narodu”. Nagromadzenie kamer sprawiło ze każdy „polityczny szołmen” chciał błysnąć aby jego riposta, albo wypowiedź trafiła do TV.
  A szopka usuwaniem krzyża żenująca, ot taki PR-owski balet.

 33. Oglądałem ” Kropkę”.Pan Biedroń nie jest moim faworytem, ale pokazał klasę w rozmowie z Panią Piterą.Życzyłbym sobie takich posłów którzy potrafią słuchać innych.Wczoraj Pani Pitera przypominała wronę kraczącą.

 34. „Dotychczas można było sądzić, że chamstwo lustracyjne to specjalność prawicy, podobnie jak grzebanie wśród ojców z KPP i dziadków z Wehrmachtu. Teraz okazuje się, że nikt nie ma monopolu na chamstwo. Kreatury mogą się pojawić nawet w Sejmie, tak że w centrum i na lewicy.”

  Umówmy sie, Panie Redaktorze, ze ten problem raczej wynika z róznic kulturalnych Europa – Prowincja (moze raczej Zachód – Wschód&Poludnie) niz z ontologicznego chamstwa:)))

 35. Proponuję poszukać informacji CO DOKŁADNIE powiedział syn Pani Nowickiej bo cały czas w eter puszczane są uogólnienia i nieprawdziwe informacje, również z trybuny sejmowej (poseł Dziedziczak).

  Z wypowiedzi p. Nowickiego wyraźnie wynikało, że to nie on uznaje Oficerów zamordowanych w Katyniu za darmozjadów, ale że Oficerowie ci z punktu widzenia Stalina byli darmozjadami. Różnica w wymowie tych dwóch sformułowań jest – przyznacie Państwo – kolosalna!

  Z resztą niech Państwo sami zastanowią się, tak z punktu widzenia Stalina, kim byli ci Oficerowie dla tego zbrodniarza? Jak Państwo by to ujęli, biorąc pod uwagę „szacunek” Józefa S. dla życia ludzkiego…

  Z wyrazami szacunku dla Autora tego bloga

 36. Zgadzając się w pełni z Panem Redaktorem dodam, że opisywane zdarzenia to jeden z pozytywnych efektów wejścia do Sejmu „kontrowersyjnego” Ruchu Palikota. RP jest „papierkiem lakmusowym” dla fobii i kretynizmów wcześniej nie tak widocznych jak teraz. Błaźnią się i sukcesywnie będą się błaźnić kołtuni spod różnych szyldów partyjnych, których łączą tradycyjnie polskie uprzedzenia i kompleksy. Zadziwia mnie – póki co – prof.Niesiołowski, któremu nie podoba się nawet uśmiech posła Biedronia. Miałem do pana Stefana dużo sympatii, ale ją straciłem. Pani Pitera niczym mnie nie zaskoczyła – to typowa kawiarniana ćwierćinteligentka „mocna w gębie”.

 37. Znów komentarz się nie ukazał, pewnie system szwankuje (mam nadzieję, że to nie system nerwowy cenzora…) So, once again, jak mawiali starożytni Rosjanie.

  Pragnę zauważyć, że to jest Sejm RP, a nie platforma queerów na paradzie równości, i każdy poseł zgodnie z konstytucją reprezentuje tam naród, cały naród, a nie jakąś egzotyczną koterię. To dotyczy także panią Biedroń oraz pana Grodzką, czy może na odwrót, albo jeszcze jakoś inaczej, trudno się w tym wszystkim połapać – jak ich zwał, tak ich zwał, mniejsza o to.
  Co do p. Nowickiej – prawda, że za wypowiedź syna nie można ją potępić nie znając jej własnej opinii w tej kwestii, ale to krew z krwi, jej własny wychowanek, więc albo zaniedbywała dziecko, albo wychowywała je w duchu uwielbienia dla zbrodniarzy – ludobójców, jak Stalin oraz ci, którzy wydali wyrok na jeńców Katynia, a także ci, którzy bezpośrednio strzelali im w tył głowy. Tak czy owak, taki Wicemarszałek Sejmu to wstyd dla Polski, tym bardziej, że jak donosi prasa p. Nowicka – aktywistka proaborcyjna – jest na liście płac zagranicznego lobby czerpiącego zyski z aborcji, i przegrała nawet proces sądowy, próbując wykazać, że nie jest. Warto przypomnieć, co w sprawie Katynia mówił wychowany przez nią syn:

  „…w recenzji filmu ”Katyń” napisał m.in.: ”ZSRR nie było stać na wyżywienie 20 tysięcy darmozjadów. Wystarczyło już tej bezczelności z czasów sanacji, gdy robotnicy i chłopi ich żywili. Z powodów dyplomatycznych nie można ich też było zmusić do działalności produkcyjnej. Nie można było też liczyć na ich reedukację, co zresztą ten film dobrze pokazuje. Ten fanatyzm”.

  baltazarsaldo pisze:
  2011-11-09 o godz. 19:08

  Ani ci, ani ci nie są odpowiedzialni, tylko tamci – ONI, ci którzy zdołali przekształcić Człowieka przez duże C, w dzikie zwierzę – homo sovieticus, potem w równie dzikiego homo hitlericus, a taraz w homo neolibe(raus!) oraz homo idioticus. On są winni, ci co tę wojnę wywołali i sfinansowali, jak wszystkie wojny od kilkuset lat, ciągnąc z każdego trupa i z każdego kaleki, z każdej sieroty i z każdej ludzkiej łzy horrendalną lichwę – to oni są winni; oni tak naprawdę sfinansowali Cyklon B do komór gazowych, a także beton na ich budowę, oni zapłacili za komputery IBM liczące więźniów jadących wagonami bydlęcymi na śmierć, za drut kolczasty do obozów koncentracyjnych oraz za ruszta do pieców krematoryjnych, oni zapłacili za obcęgi, którymi hitlerowcy wyrywali złote zęby ludziom na żywca (a potem te zęby ukradli, i schowali w swojej prywatnej Szwajcarii, tak jak złoto Iraku, Libii, Tunezji oraz Egiptu – bo przejęcie złota to jeden z ich odwiecznych celów, uniemożliwiający funkcjonowanie normalnego pieniądza na świecie, z realnym parytetem, jak było przez tysiące lat), oni zapłacili za pociski dla plutonów egzekucyjnych i za trupie główki na hitlerowskich mundurach, za ich pieniądze lokowane w wojnę budowano niemiecką bombę atomową, oni sfinansowali i wyprodukowali bombę atomową w USA, a potem zrzucili ją na Hiroszimę i na Nagasaki, oni dostarczyli surowce do budowy czołgów, samolotów oraz broni Hitlerowi oraz kasę, aby nie sczezł zanim przyniesie tysiąckrotny zysk, oni używali wszy, jako broni biologicznej, tyfusem zarażali więźniów (a po wojnie kontynuowali swoje działania w USA finansując hitlerowskich zbrodniarzy „naukowców”, o czym zrobił niedawno film senator Jesse Ventura), oni na tej wojnie i na samym holokauście zrobili świetny geszeft, i robią go do dzisiaj na wojnach i po nich reperacjach, bo wojny to dla nich „great opportunity” (nie wiem, jak to będzie w ich języku).

  Dziś przeciw nim, przeciw tym kreaturom, protestują Oburzeni w Nowym Jorku, w Londynie, w Atenach, Madrycie, i w innych stolicach świata.

  Szukaj winnych tam, gdzie oni rzeczywiście są, a nie tam, gdzie chciałbyś, aby byli, bo to lepsze dla samopoczucia niektórych i w zgodzie z wolą Onych.

 38. Diaspora jest czujna!

  Gazeta Polska pisze:

  „Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso ostrzegł w środę wieczorem w Berlinie (…) Barroso podkreślił (…) Zdaniem Barroso? (…) Barroso zapowiedział? (…) Barroso ostrzegł jednak” http://www.gazetapolska.pl/10724-ostrzezenia-przed-podzialem-unii-europejskiej

  Kurtyna w gore …

  „Gazeta niepolska” pisze:

  „Tak zlej sytuacji jeszcze nie bylo (…) To najbardziej uderza w młodych” – Typowa wozytowka PO – prawda? Inaczej mowiac jest „swietnie” …
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10620532,Bezrobotni_ratuja_deficyt_budzetowy.html

 39. karwoj8 8:49

  W pełni popieram, co przeczytałem o całym zajściu w Sejmie. Przykro mi było patrzeć na rechot czołowych polityków PO (PiS mnie nie zaskoczył). TVN24 dał zbliżenia niektórych osób w tym czasie. Już dawno nie czułem się tak podle. Po co głosowałem na PO?
  Obiecuję, że się poprawię.

  Pozdrawiam
  PS. Pani Pitera nareszcie była sobą, nie musiał się niczym ograniczać.

 40. Oczywiście zachowanie pani J.P było skandaliczne i zdecydowanie moja sympatię zdobyl pan R.B.ale ja w prawie okreslenia o tym
  kto za mlodu nie był
  -no wlasnie w oryginale było socjalistą -a nie komunistą- czy nikt nie pamięta tego okreslenia ,a także ,co więcej autora?
  Tendencyjne pytania zadawane posłance W,N. byly naprawdę ponizej pasa ,a żadanie odcinania się od syna ,jako zywo przypominaja mi chęc poddania jej samokrytyce jak w czasach słusznie minionych. pozdrawiam

 41. Tematy; seks i smierc byly tabuizowane w czasach zaprzeszlych….

  ET

 42. Zgadzam się całkowicie z panem Redaktorem. Ale…, nie usprawiedliwiając posła Kotlinowskiego chcę przypomnieć, że redaktor Olejnik (w wywiadzie z Palikotem w „Kropce nad i” 19 X) pokazała zdjęcie zwłok ks. Popiełuszki i oskarżyła Kotlinowskiego o wybielanie Piotrowskiego. Był to argument dziennikarki w części wywiadu poświęconej wnioskowi o zdjęcie sejmowego krzyża. Pomijając fakt, iż był to argument „ni z gruszki ni z pietruszki” to także był chwyt poniżej pasa.
  PS. W 1999 roku tytuł Hieny Roku za wywiad z Piotrowskim otrzymał oddział TVP w Łodzi.

 43. Ted piszac o ewentualnej przyszlosci bez przyszlosci po wojnie bez PRLu
  2011-11-10 o godz. 03:58 mysli „wstecznie”….wychodzac z falszywego zalozenia; niemoznosci czegokolwiek, kogokolwiek w obszarze poza PRLem. Tanie jest to tedowe pisanie….

  ET

 44. baltazarsaldo pisze:
  2011-11-09 o godz. 19:08
  Szanowny BS,
  nasi towarzysze tancza nieustannie saldo mortale udajac lewicowcow. Bylby to li tylko ich problem jako czlonkow Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, gdyby ich postawa nie bagatelizowala przeszlosci. Bagatelizujac bowiem przeszlosc nie bedziemy w stanie zdudowac jakiejkolwiek przyszlosci w sensie spoleczenstwa obywatelskiego; patrz dyrdymaly sejmowe oraz ich komentarze.
  Pozdrawiam.
  ET
  PS
  W moim ogrodzie zakwitla ponownie jablon.

 45. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Kurtyna w gore …

  http://niezalezna.pl/uploads/foto/2011/10/barski_swieczkowski_pap.jpg

  „Wygląda na to, że poprzedni marszałkowie łamali prawo, bo zgodnie z egzegezą prokurator w stanie spoczynku może kandydować na posła, ale nie może zostać posłem” …

  Post Christum.
  Sliczne – prawda?

 46. Tzw. chamstwo to nieudana, silowa proba industrializacji oraz urbanizacji Polski; pisza antropolodzy…..Czy pisza prawde?
  ET

 47. Nie przesadzalbym z krytyka Pitery, gdyby nie ona, nie byloby blysku Biedronia. Kolorowo jest w polskiej polityce i tak jest dobrze, z pewnoscia moze byc lepiej. Dobrze w prownaniu do czasow zaprzeszlych, w ktorych dopminowal szarocien.

  ET

 48. murator pisze:
  2011-11-10 o godz. 03:04 i udaje, ze jest slepy. Czego nie widzi, tego nie ma: klania sie Monteskiusz.
  ET

 49. Szanowny Panie Passent,
  niestety wszedzie w Europie jest prowincja. Gorzej dzieje sie,gdy na prowincji europejskiej pojawia sie prowincja. Pozostaje pytanie jakiej proweniencji. Przeciez my wszyscy (rowniez obecni politycy) jstesmy epigonami czasow (tak przez Pana chetnie oraz rzewnie wspominanych) zaprzeszlych. Tylko prosze mi nie tlumaczyc, ze innych nie bylo, bo wychwalajac Polityke tego Pan czynic nie raczy.
  Z powazaniem.
  ET

 50. A jeszcze o rechoczącym w pierwszym rzędzie Tusku nikt nie wspomniał. Premier demokratycznego państwa szanującego mniejszości siedzi na inauguracyjnym posiedzeniu parlamentu i rży równie prostacko co większość tych prymitywów w garniturach.

  Co do Pitery, to jej niekompetencja w połączeniu z agresywnością są po prostu porażające. Każda rozmowa z jej udziałem to pokaz wyjątkowej impertynencji i zacietrzewienia oraz słabej orientacji w kwestiach merytorycznych. Dramatem jest, że partia posiadająca tak wielką władzę nie przyciąga kompetentnych, spokojnych i chętnych do wspólnej służby publicznej ludzi. Niesiołowski, Pitera, Halicki itp. przypominają już niemal zupełnie tych pyskatych butnych rycerzyków z PiS. Im więcej mielą jęzorami, tym wyraźniej widać ich nieprzydatność jako przedstawicieli społeczeństwa. Wiernym uczniem Kaczyńskiego jest Tusk.

 51. Szanowny Panie Passent,
  niestety w polityce nic nie kreci sie jak w sadzie. Chyba ze sad jest konsekwencja jakiegokolwiek krecenia. W polityce powloka socjalna ma niestety znaczenie, dlatego nie nalezy sie temu dziwic.
  ET

 52. Problem jest glebszy. Palikotporuszyl tematy tabu oraz wprowadzil do Sejmu ludzi, ktorzy reprezentuja ta czesc spoleczenstwa, ktora byla spychana poza nawias. Stad kiedy dojdzie do debaty na tematy siatopogladowe i obyczajowe to dopiero wowczs ujrzymy, kto jest prawdziwym liberalem, kto ma ma naprawde tolerancyjne poglady. To jest ladunek wybuchowy,ktorzy moze jeszcze doprowadzic do sytuacji ze duza czesc niby liberalnej PO bedzie ramie w ramie glosowala z PISem przeciw ludziom Palikota i nie wykluczone ze moze nawet dojsc do pekniecia w Platformie na tym tle i polaczenia konserwatywnej czesci PO z czescia PISu. Niesiolowski, Pitera oraz wielu innych byli fajni kiedy mowili o Ziobrze czy Kaczynskim wydajac sie liberalni i tolernacyjni ale to sie konczy gdy na mownice wchodzi Biedron czy inni „dziwni”, a lbo gdy ktos smial bedzie kwestionowac role Kosciola w Polsce i przebakiwac cos o rozdziale Panstwa od Kosciola, wowczas ujrzymy ze tak naprawde w sprawach swiatopogladowych i obyczajowych Niesilowski, Pitera i wielu innych poslow PO maja bardzo wiele wspolnego z PISem. Przygldajmy sie bacznie przedstawienie dopiero sie zaczyna

 53. Lewy Polak 9.01
  „Oto straszne skutki walki z analfabetyzmem:. Po co chama nauczono liter ? ”
  Rechot ktory podejrzewam rozlegal sie nie tylko na sali sejmowej pozwala sadzic , ze skutki demokracji wydaja sie rownie przerazajace .
  Wydaje sie , ze chamem czlowiek sie rodzi (jest to teza bez zadnych podstaw tzw.naukowych ) i fakt nawet wirtualny , ze ktos jest lub uwaza sie za absolwenta czegokolwiek (czyt . czegos tam) tych „genetycznych” cech zupelnie nie eliminuje , nie ma na nie nawet zauwazalnego wplywu .
  To widac „i slychac” na tym blogu od dawna .

 54. Co do wypowiedzi syna nie znam, nie będe komentował jest dorosły ale op ..· bym domu jak najbardziej. Co do reszty zarzutów to zdumiały mnie pisowskie panie. Słowa Pani Nowickiej to w mojej ocenie prawidłowa ocena losu kobiet w katolandzie co zresztą jest w dużej mierze zasługa samych polskich kobiet. Czy wyobraża sobie Pan redaktor co my byśmy zrobili politykom gdybyśmy to my w wynku gwałtu zachodzili w ciążę ???. na obcasach byśmy ich wynieśłi a tu proszę syndrom Sztokholmski w pełnej krasie z lizaniem księżowskiej/papieskiej łapy na czele. JP II wzorem – a za czyjego potyfikatu ukrywano te pedofilskie zbrodnie ??? a kto wydawał tajne instrukcje a czy znany jest przypadek aby jakiś biskup za JPII powiadomił władze, ze ma na parafii zboczeńca ??? Wzór czego ???

 55. Pan Redaktor Passent napisał:

  „Kreatury mogą się pojawić nawet w Sejmie, tak że w centrum i na lewicy.”

  Kreatury również (a może przede wszystkim) są wśród dziennikarzy, proszę Pana. Poseł Ruchu Palikota ma imię i nazwisko. Nazywa się Roman Kotliński i był i jest obrzydliwie atakowany przez naprawdę wielu dziennikarzy. Tak zwanego maksa osiągnęła pani Olejnik pokazując w czasie telewizyjnego wywiadu z Januszem Palikotem zdjęcia trupa Popiełuszki pytając „jak ludzie mogli głosować na takiego kogoś jak Kotliński ?” Ja się reakcji posła Kotlińskiego zupełnie nie dziwię. Jeśli nakłamał to proszę do sądu. Dobrze wiadomo, że nie, bo już dawno tzw. Salon puściłby go z torbami. Niepotrzebnie tylko sięgnął po rodzinę. To wbrew idei Ruchu Palikota.

 56. Nic szczególnego się nie zdarzyło w tematach Biedroń, Pitera , Smoleńsk, RECHOT!!!!!!! ETC. Szanowny Panie Redaktorze. To wszystko to …”Polska właśnie”.
  PiS staje się bezużyteczny, jako dyżurna kotara, i wszystko zaczyna wyglądać takim, jakim jest w rzeczywistości.
  Czy nie był fajny nasz Pan Prezydent, który na imprezie na giełdie, wygłaszał peanyzachwytne nad ministrem „Olkiem” Gradem/ tym od „fikcyjnych” Katarczyków/ zachwycając się sukcesami „Olka” w wyprzedawaniu naszych narodowych „ostatnich koszul”.
  Oczywiście, my-blogowicze, oceniając nas po formie wielu wpisów polemicznych, też jesteśmy ” dzielnymi Polakami”.

  Pozdrawiam, Sebastian

 57. Na temat moich „kreatur sejmowych” wypowiedziałem się na zaprzyjaźnionym blogu.

 58. Michał pisze:
  2011-11-10 o godz. 10:57
  Co do p. Nowickiej – prawda, że za wypowiedź syna nie można ją potępić nie znając jej własnej opinii…
  ————————————————————————————-
  Cos zapewne w tym jest, co pan pisze. Na zasadzie: niedaleko pada jablko…

 59. @LEWY POLAK pisze:
  2011-11-10 o godz. 09:01

  Zazwyczaj zgadzam się z Tobą, ale Twoje pytanie jest „niedorobione”. Nie mam żalu za to, że chama nauczono liter, ale dlaczego tak kiepsko? Tego bełkotu nie da się czytać.

 60. mag pisze:
  2011-11-09 o godz. 21:24

  mag jak Julia Pitera! To polska choroba. mag, i ty rowniez znalazla bys sie w Sejmie gdyby dyktator PO umiescil cie na gorze listy. A kwalifikacje sie przeciez nie licza. Prawda?

  Widac tu skandaliczna hipokryzje. Hordy blogowiczow krakaja na mnie bo mam inne opinie. Opinie osoby poza zasiegiem koalicyjniej propagandy Rezim-KK-Media. Nawet Gospodarz walczacy na pierwszej lini forntu w ksztaltowaniu umyslow nieszczesnikow w Polsce nie jest w stanie wplynac na moj sposob widzenia swiata i Martyrologi Polskiej nieszczesnych lat 1989 – 2011+.

  Opisane zjawisko z Sejmu jest dowodem hipokryzji. Posly to przeciez prawnicy ‚pracujacy’ w najwyzszej izbie ustawodawczej w Polsce. Gdzie jak pisza ‚poprawnie’ juz uksztaltowani przez rezimowa propagande blogowicze kwalifikacje nie sa potrzebne. Dlatego kazdy kot i pis rowniez mogly tam byc.

  Ci poslowie ‚prawnicy’ oczywiscie nie widza ze jest bezprawiem karanie matki za slowa doroslego syna co Gospodarz rowniez zauwaza. Ale jak maja wiedziec skoro kwalifikacji sie od nich nie wymaga czego Gospodarz nie zauwaza.

  Nawet marszalek Sejmu, bez kwalifikacji bo lekarz nie jest sejmowa kwalifikacja a szczegolnie marszalkowska, nie stanela na wysokosci zadania. Bo skad miala wiedzie jak sie zachowac. Jako marszalek sejmu Kopacz powinna przerwac agitacje przeciwko Nowickiej za rzekome grzechy jej syna i pouczyc poslow.

  Syn Nowickiej natomiast ocenil film Wajdy ‚Katyn’ zbyt lagodnie. Wajda wykorzystal zbrodnie katynska dla obrzydliwej propagandy na zamowienie obecnego rezimu. Byla to proba odwrocenia uwagi od obecnej gehenny polakow co przewyzsza zbrodnie katynska 227 razy, pomijajac aspect ekonomiczny.

 61. @otu pisze:
  2011-11-10 o godz. 07:57

  ***…co do Moniki Olejnik-zna chyba Pan stare polskie powiedzenie
  „kto mieczem wojuje od miecza ginie”. ***

  Mylisz się, o „Otu”!
  Powiedzenie jest trochę inne: „Kto mieczem wojuje, ten od pochwy zginie”!

  Dam Ci przykład historyczny – pamflet z czasów Ludwika któregoś tam:

  „Als Sachsens Marschall einst die stolze Pompadour
  Im goldnen Phaeton – vergnügt spazieren fuhr,
  Sah Frelon dieses Paar – o rief er, seht sie beyde!
  Des Königs Schwerdt – und seine Scheide!”

  Nie będę tłumaczył całości, zwracam tylko uwagę na dwa wyrazy – Schwert – miecz i Scheide – pochwa.

 62. Kreatury i kreacjoniści

  Ja też! Jestem podobnej opinii! I ja! I ja, Panie Redaktorze! Zgadzam się co do joty! To hańba dla nas Europejczyków! Jak można zajmować się prześmiewczo cudzą seksualnością. To skandal! Polscy parlamentarzyści to PiSuary! W pełni popieram!

  A gdzieżeście wszyscy razem i osobno byli Państwo Nieświęte Oburzaństwo, jak dzisiejszy hucpiarz, polityczny krętacz, wczorajszy Ozonowiec i obrońca krzyża, a dzisiejszy antykryst i obrońca praw obywatelskich ‚uciskanej’ mniejszości zaglądał innym poniżej pasa???

  http://www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY

  Gdzie było wtedy Wasze nieświęte oburzenie? Czemu wtedy nie podnosiliście sztandarów poprawności politycznej tak ochoczo w górę??? Czemu wtedy nie wrzeszczeliście pod niebiosy??? Gdzie się podziało wtedy Wasze lamentowanie i załamywanie rąk nad brakiem tolerancji? Czemu wówczas nie ryknęliście gromkim: Wstyd i hańba!

  Ano temu, że atakowany był kreacjonista, Wasz wróg idelogiczny i ‚skansen europejski’. Takiego to można nie tylko walnąć poniżej pasa, ale i kopać w podbrzusze z upodobaniem!

  Mieliscie okazję okazać się Waszą poprawnością wtedy, tylko, że ona wybiórcza mocno, selektywna, ograniczona do obrony swoich. Zamilczcie zatem dzisiaj lewicowi hipokryci i obłudnicy, nie odsłaniajcie swoich miękkich ideologicznych podbrzuszy. Wasze kołtuństwo nie jest lepsze z tego powodu, że ‚lewicowe’.

 63. Wasserdicht pisze:
  2011-11-10 o godz. 09:49

  Bo mają siłę, której im zazdroszczę. Kiedy ja ustalam datę swojej śmierci na 40 urodziny (2012) jeżeli nie uda mi się odbić od dna, oni prą osiągając swoje cele mimo nieprzychylności,

  To bardzo smutny wątek. Proszę wziąć trochę energii z tych ‚prących’ ludzi. Naprawdę widać zmianę, która nadchodzi. Może jej perspektywa wpłynie na Pana pozytywnie. Oby.

 64. Maryno

  „Kto nie był za młodu socjalistą, ten będzie na starość kanalią.” – Georges Clemenceau

  „Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi.” – Otto von Bismarck

  „Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skurwysynem” – Józef Piłsudski

  A o Piterze, Niesiołowskim i im podobnym mam od dawna bardzo złe zdanie. Najgorsze jest to, że właśnie takie indywidua zapraszają dziennikarze na wywiady, rozmowy a raczej pyskówki.

 65. Kaczyński ten stan nazwał kryzysem. Czy ma rację ?

  Jeśli ktoś jest winny psucia polskiego parlamentaryzmu to są to partie skrajne w swoich przekonaniach dla których sejmowa mównica to miejsce do lansowania swoich chorych idei, a nie miejsce do rzeczowej i merytorycznej dyskusji o Polsce i jej problemach. Osobiście początek kadencji co najwyżej wzbudził mój niesmak. Wybuczenie Tomasza Kaczmarka – słynnego agenta lovelasa – nie podobało mi się. Jest wybranym demokratycznie posłem takim samym jak każdy inny. Wyśmiewanie się z Biedronia – nie podoba mi się. Idee wspierające „mniejszość” homoseksualną są dla mnie odmianą lewackiej dziecinady ale … pan Biedroń jest demokratycznie wybranym posłem – takim samym jak każdy inny. Niezrozumiałe dla mnie tym razem żale Kazimierza Kutza – nie podobały mi się – pewne rzeczy w pewnym wieku nieprzystoją. Szczególnie, że pan Kazimierz swoimi przemyśleniami podzielił się nie jako bloger na swoim prywatnym blogu czy jako publicysta ale jako Marszałek Senior Senatu. Jednak czy to wszystko można nazwać kryzysem ? Cyrkiem tak ale kryzysem nie.

  http://nocri.blox.pl/2011/11/Kryzys-parlamentarny-oczami-Prezesa.html

  …a co do pojedynku Biedroń vs Pitera. Według mnie Biedroń wygrał tylk oczy to ważne ? Kiedyś młody poseł wygrał pojedynek z inteligentną feministką i politycznym komentatorem co mimo wszystko nie oznacza że jego idee są warte poparcia 🙂

  pozdrawiam

 66. @axiom to jest przypadek! No i jak tu z takim dyskutować???

  „Wajda wykorzystal zbrodnie katynska dla obrzydliwej propagandy na zamowienie obecnego rezimu. Byla to proba odwrocenia uwagi od obecnej gehenny polakow co przewyzsza zbrodnie katynska 227 razy, pomijajac aspect ekonomiczny.”

  Obrzydliwa propaganda? Zamówienie obecnego reżimu? Próba odwrócenia uwagi? Gehenna Polaków? Przewyższa zbrodnię katyńską 227 razy?

  Zapomnijcie, Polacy, co tam Rosjanie kiedyś robili! To nieważne, widocznie mieli swoje powody, a zresztą tak dużo nas nie zabili i wcale nie strzałami w tył głowy. Spójrzcie lepiej, co robi dyktator , który nie prowadził kiosku ruchu!

  Gdyby to nie było takie głupie, to można by pomyśleć, że pisane jest na zamówienie Putina. Ale Putina nie podejrzewam o sianie tak prymitywnej propagandy. To musi być szczere, bo takich głupot nikt by nie wymyślił…

 67. A ja do Pana Premiera ten Pana śmiech obraził nie tylko Pana Biedronia ale mnie i moją rodzinę a głos na Pana był straszną pomyłką> Nawet Pan wielki europejczyk Panie Premierze rechotał tak jak pozostali, wstyd!!!!!!!!!!!!!!!

 68. kalina pisze:

  2011-11-10 o godz. 10:25
  „Dotychczas można było sądzić, że chamstwo lustracyjne to specjalność prawicy, podobnie jak grzebanie wśród ojców z KPP i dziadków z Wehrmachtu. Teraz okazuje się, że nikt nie ma monopolu na chamstwo. Kreatury mogą się pojawić nawet w Sejmie, tak że w centrum i na lewicy.”

  Umówmy sie, Panie Redaktorze, ze ten problem raczej wynika z róznic kulturalnych Europa – Prowincja (moze raczej Zachód – Wschód&Poludnie) niz z ontologicznego chamstwa:)))”

  Mój komentarz

  Przepraszam, że podpinam sie pod opinię Autorki, ale wydała mi się szczególnie celna.

  Nasz kod społeczno-kulturowy, czyli tzw. mentalność, jest inny, niż kody społeczeństw „zachodnich”, choć zasadniczo od nich się nie różni, jeżeli szerzej sie rozejrzymy po świecie.

  Takie poczucie humoru, stosunek do innych, jakie na przykładzie sejmu obserwujemy, zmienia sie ustawicznie (przypomnijmy jak to było zaraz po wojnie, II Wojnie Światowej, moim zdaniem taki pan B. by był blisko linczu, może troszkę przesadzam).
  Nie jest tak, że stoimy w miejscu i tylko należy to obśmiewać. Przecież prof. Czapiński czyta nam okresowo wyniki sondaży i nieustannie powtarza, że coś się zmienia. Nie od razu Kraków zbudowano.

  Jeśli chodzi o posłankę Piterę i jej rozmowę z Biedroniem, to troszkę się pogubiła, ale moim zdaniem nie był to skutek wywiedziony z jej zaściankowej mentalności, lecz próba zajęcia pozycji polityczno-ideologicznej zgodnej z jej macierzystym platformiano-pragmatycznym mainstreamem, czyli czymś takim, jak Kadafi w meczecie.

  Pzdr, TJ

  P.S.
  Paranazistowskie komentarze wciąż na blogu maja prawo posłuchu.

  Pzdr, TJ

 69. Aż palec boli od przewijania.
  Ja tylko chciałbym przypomnieć szanownym obecnym że moralność zazwyczaj mieści się powyżej pasa.
  Gdzie się mieści poczucie humoru ?
  Myślę że najcelniej wyraził to Gogol pytając – Z CZEGO SIĘ ŚMIEJECIE
  No właśnie z czego ?????

 70. nic dodać i nic ująć, chociaż każda prawda wcześniej zaiste niż później wyjdzie na jaw.
  I już chyba nikogo nie dziwi, dlaczego tak wiele spraw zupełnie nie idzie w tym kierunku w którym iść powinno -a podatnicy wyrzucają na PO and PiS, PSL and SLD -świadomie i nieświadomie po 9892,30 zł miesięcznie w błoto.

 71. Zgadzam się w pełni! I dziękuję, że szybko i bez ogórdek skandaliczne wystąpienie p. Pitery zostało tak trafnie (i szybko) podsumowane. Ze swojej strony dodam, że wyjątkowo zbulwersowała mnie wypowiedź p. Pitery dot. szacunku, o której Pan Redaktor akurat nie wspomniał (i nic dziwnego, dużo żenujących treści p. Pitera wczoraj dostarczyła:)

  P. Biedroń, mówiąc o parlamentarnym zwyczaju dot. wyboru wicemarszałków, wspomniał o szacunku należnym wyborcom, którzy głosowali na poszczególne partie i z niego, jak rozumiem i pogląd ten podzielam, wywodził zasadność, czy też potrzebę respektowania owego zwyczaju.

  Na to p. Pitera wyraziła oburzenie, sprowadzające się do tego, że ona sama będzie decydować, kogo szacunkiem obdarzać, kogo nie, zaś na szacunek trzeba sobie najpierw zasłużyć. Uważam to za szczyt lekceważenia przez p. Piterę reguł demokratycznych, wyrażonych w Konstytucji RP. Polecam p. Piterze refleksję nad treścią art. 4 i art. 104 ust. 1 zdanie pierwsze tejże Konstytucji. Żaden z wyborców nie musi zasłużyć sobie na szacunek posłanki Pitery – lekceważenie któregokolwiek z nich oznacza lekceważenie tych, z których woli p. Pitera w ogóle mandat poselski uzyskała. Jeśli ta podstawowa reguła, po tylu latach w polityce i Parlamencie, jest p. Piterze nadal obca, może warto poszukać innego zajęcia. Dodam, że piszę to jako wyborca PO.

 72. Skoro tematyka dyskusji zaczyna dotyczyć śmiania się z rubasznej okoliczności (nawet Premier ruszyło) sformułowania „poniżej pasa”, to i ja coś podrzucę.
  Co znajduje się poniżej PASA i jak do tego podchodzić? Więcej pod linkiem:
  http://obserwatorpolityczny.pl/index.php/2011/11/09/ponizej-pasa/
  Na koniec proponuję wszystkim: więcej luzu.
  Więcej luzu i radości, bo jutro NASZE Święto Niepodległości.
  Wszystkiego Najlepszego Szanowni Państwo Polki i Polacy!

 73. Kibity tego bloga wstydzcie sie. Zadna z was nie potrafila sie wypowiedziec na temat nogonki na Wande Nowicka. Wstyd i hanba. Pokazujecie jeszcze raz ze nie nie rozumiecie slowa solidarnosc. No coz stosunki spoleczne w Polsce zostaly sprowadzone do poziomu dzikiego bydla. Wsrod dzikiego bydla gdy jedno padnie pozostale sie tym nie interesuja. I wy to potwierdzacie.

  Ale Nowicka nie upadnie pomimo waszej obojetnosci. Posly ociemniale od ktorych zadne kwalifikacje nie sa wymagane oczywiscie nie widza ze Nowicka nie moze byc stawiana przed komisja sejmowej etyki za czyny czy dzialalnosc z okresu kiedy nawet nie byla poselem.

  I wy kobity blogowe rowniez tego nie wiecie. Albo ,… az nie do pomyslenia,… zachowujecie sie zgodnie z oczekiwaniami.

  Jak denne sa te nagonki. Toz to stalinowskie czasy !!! Caly czas odbywa sie wyszukiwanie hakow. Klika broni swoich pozycji. Nie wazne jest po co, nie znane sa cele ani korzysci. Nie wazne sa koszty. Jaki motloch taka polityka.

 74. Koniunkturalna postawa red. Passenta bierze pod ochronke elektorat gejow ale z niekrytym obrzydzeniem odnosi sie do elektoratu np. krzykliwych, spoconych przekupek. Smiech na sali z posla Biedronia niewiele rozni sie z otwartym nielubieniem demokratycznie wybranej poslanki Pitery, ktora ma jak widac swoich licznych wyborcow.
  Domyslam sie tez, ze parlamentarny smiech z S.P. posla Leppera byl inteligencko poprawny ale juz posel Biedron jest jakis niby wyjatkowy. Nasze spoleczenstwo czesto z pogarda odnosilo sie do np. chlopa, przekupki, geja, Zyda itd. i moze niedlugo do te listy dorzucimy ksiadza gwalciciela i lekarza lapowkarza, innymi slowy Wersalu tu nie bedzie.

 75. Rechot Premiera, ex-marszałka Sejmu, Ministra Spraw Zgranicznych i wielu, wielu „wybrańców” narodu wobec wypowiedzi posła Biedronia jako żywo skojarzył mi się z rechotem śp. A. Leppera, który wątpił, że można zgwałcić prostytutkę. A nawet jeszcze gorzej, bo pos. Biedroń odwołał się do powszechnie używanego określenia niegodnego/nieuczciwego postępowania. I co w tym śmiesznego ? Czyżby wymienieni i
  niewymienieni „prześmiewcy” (męskiego rodzaju) poniżej pasa byli inaczej „wyposażeni” niż p. Biedroń ? Czyżby im wszystkim niczym wojakom w koszarach wszystko się z….. kojarzyło, nawet „ciosy poniżej pasa” ?
  A.Lepper był jakoby „prostakiem” ( tak go określano); wymienieni i cała śmiejąca się z pos. Biedronia reszta Leppera – moim zdaniem -w prostactwie przebiła.

 76. Gdy braknie odcinka Manifestu na blogu robi się nudno. Dziś jest przerwa na przemyślenia. Mój wpis na temat mądrości pani Pitery i kariery dwóch żon Gosiewskiego w izbach parlamentu Niepodległej został wykoszony. A może dostaną Orła?

 77. wielu z piszacych tu ubolewa nad brakiem kultury panow i pan poslanek na sejm rp. moj tata, podobnie jak wielu innych „tatow”, mowil, ze grzeczne dzieci po godzinie 20 mozna w lozeczkach znalezc. jesli piszacy tu panowie i panie spodziewaja sie w sejmie kuturalnych ludzi, to mysla tez zapewne, ze (prosze mi wybaczyc, ze w jezyku goethego a nie po angielsku) zitronenfalter falten zitronen. pozdrawiam znad rucoli z mozzarella (di bufala campana).

 78. Zgadzam się, choć te potwarze szemranych postaci, to przecież odpowiedź na teczkowe zarzuty o bycie TW esbecji. Pan Kotliński stosuje zasadę ząb za ząb oko za oko, w dodatku trochę na oślep. Moim zdaniem póki co nagana wystarczy.

 79. Wasyl, 12:01
  Mnie również nigdy by do głowy nie przyszło, że Tusk jest mentalnym bliźniakiem Kaczyńskiego.
  Do wczoraj.

 80. Julia Pitera kompromituje Platformę!
  Pierwszy raz dostrzegam wyjątkową solidarność blogerów w reakcji na występ jakiegoś polityka. To się zaczęło już bezpośrednio po wczorajszej Kropce. Kilku z nas rzuciło się do komputera, aby wyrazić oburzenie. To było coś okropnego!
  Cieszę się, że Daniel Passent (po przeczytaniu książki o Stalinie, rzadko używam słowa Gospodarz) poczuł to samo. Oznacza to podobieństwo wrażliwości i pryncypiów w blogowej rodzince, w której ojcuje.

  To powinna być ostatnia kadencja dla pp Pitery i Niesiołowskiego, a p. Pitera niech szuka rachunków za sledzie w jakiejś komisji sejmowej.
  Donaldzie Tusku, powinien Pan zabronić tej kobiecie występowania w TVN24! To odbiera poparcie Platformie!
  PS (PS wkleję też do „Skrótu myślowego”)
  Dziś rano, w TOKFM, Pani Janina wyraziła swoją opinię, że PO zmierza ku centrum, a może ku szerokiej Socjaldemokracji. Powiedziała, że jest w tym sądzie odosobniona. Co o tym Państwo myślicie?
  Ja jestem ZA.
  PP Pitera, Gowin, Niesiołowski niech wzmocnią PIS (he, he, szczególnie p. Stefan)

 81. Pitera – klasa polityczno – bazarowa

 82. Panie Danielu
  Jak zwykle fantastyczny tekst. Jedna uwaga skromnego bloggera; w moim odczuciu używanie trybu „Pani” przed nazwiskiem Julii Pitery jest od wczorajszego wieczoru nieuprawnionym nadużyciem.
  Nazywając Julię Piterę „Panią” absolutnie krzywdzi Pan urocze, czułe, delikatne i zawsze wspaniałe prawdziwe przedstawicielki płci pięknej.
  Istnieje sporo dosadnych rzeczowników mogących stanąć przed nazwiskiem Julii Pitery, choć jestem daleki od proponowania któregokolwiek.
  Czytelnicy Pańskich tekstów są na tyle inteligentni, że potrafią sobie je sami dobrać.
  Pozdrawiam

 83. Bardzo mi się podobał komentarz kkk (choć nick jest podejrzany – kojarzy mi się z krk lub kk)

  @kkk pisze:
  2011-11-10 o godz. 10:49

  ***Proponuję poszukać informacji CO DOKŁADNIE powiedział syn Pani Nowickiej bo cały czas w eter puszczane są uogólnienia i nieprawdziwe informacje, również z trybuny sejmowej (poseł Dziedziczak).***

  Ja tez uważam, że zawsze należy słuchać tego „Audiatur’a et altera pars’a”, zanim się kogoś potępi. Tak się głupio składa, że nie widziałem wywiadów z panią Nowicką, ani dyskusji tęczowego przywódcy z Piterą, która mi się zawsze podobała.

  Rozumiem „wodoszczelnego”, gdy pisze:
  @Wasserdicht pisze:
  2011-11-10 o godz. 09:49

  *** Choć jeszcze parę rat temu sam wykluczałbym dyskusję z Panem Biedroniem. Ale życie nauczyło mnie pokory i kurde uczy dalej (za intensywnie). Kiedyś na jednym z for dyskusyjnych mój oponent napisał mi: „żeby kogoś oceniać, najpierw trzeba mieć posprzątane u siebie”. I tej zasady się trzymam. Mało z tego, uważam, że tacy ludzie jak Biedroń czy Grodzka, faktycznie mogą coś zmienić! Bo mają siłę, której im zazdroszczę. […] I tu mój podziw dla Pana Biedronia, ile ten gość musiał przejść, że nie dał się zabić śmiechem przez naszych osłów.
  Ma stuprocentową rację, przestańmy ludziom zaglądać w majty, a zacznijmy brać przykład z ich postaw, bo można się od nich wiele nauczyć!***

  Moje dotychczasowe zetknięcia z Biedroniem nie zachęcały mnie do niego – ale „posmotrim, uwidim, kak skazał ktoś tam…”, przyjrzę mu się w Szkle Kontaktowym, do którego pewnie często trafi w ciągu najbliższych lat. Faktycznie głupio zaglądać komuś w majty, to nieeleganckie, ale po co wypina wciąż „coś tam…, ubrane w te tęczowe majtki”? (to niby metafora)
  Mógł się lepiej zastanowić nad tym, co chciał przekazać wysokiej izbie, bez wspominania „dolnych partii materiału”. Ma tzw. „gadane”, więc miał szansę z Piterą, ale rok temu z Radziszewską wypadł żałośnie, zresztą nie lepiej niż „Wunderlich”, który po chamsku atakował tę osobę, która na mnie zrobiła pozytywne wrażenie.
  Mogę jedynie podziwiać jego hart ducha, iż wytrzymał dalej stanie na trybunie sejmowej.

 84. @ Michał pisze:
  2011-11-10 o godz. 14:21

  Panie niby Michał, zmień Pan sobie z łaski swojej nick, bo mnie Pan tu obciach robisz, OK? Jeśli to problem, mogę podsunąć kilka propozycji.

 85. Na temat rechotu posłów PO podczas przemówienia posła Biedronia napisałem już pod ostatnim felietonem red. Passenta. Tu powtórzę: to było dla mnie największe przykre zaskoczenie pierwszego posiedzenia Sejmu, bo nie okropny spektakl, jaki urządziło PiS przed wyborem P. Kopacz na Marszałka Sejmu; do tego typu zachowań politycy tej partii już mnie przyzwyczaili. Natomiast nie spodziewałem się tego po „światłych” politykach PO, w tym premiera. Dopełnieniem ich chamstwa był występ p. J. Pitery w „Kropce nad i” oraz posła Niesiołowskiego (profesora!), który z właściwą sobie galanterią powiedział do kamery TV o Wandzie Nowickiej, że jest „postacią odrażającą”. Z czym do Europy, panie i panowie posłowie PO? Pozdrawiam

 86. @Marit

  Z szalencem sie nie dyskutuje, ale za to wlasciciel warzywniaka axiom-mentor zna sie na cenach warzyw. Jak chcialabys wiedziec po ile ida buraki, selery, kapusta, pietruszka, cebula…to on potrafi udzielic Ci odpowiedz, chociaz moze sie pomylic o pare miliopnow, a nawet trylionow.
  Acha, wazna wiadomosc, axiom-mentopr nie przepada za dyktatorem Donkiem

 87. Miarą polskiego kołtuństwa (o rodowodzie katolickim) jest zbiorowy rechot nad i wokół Biedronia podczas „święta polskiej demokracji”
  Ot, taki papierek lakmusowy, ile sa warte odmieniane przez wszystkie przypadki tzw. wartosci chrześcijańskie.
  Bezrozumne bredzenie na ich temat przy różnych okazjach dowodzi tylko, że wrażliwość etyczna o tych wartościach decydujaca (może myślę naiwnie) jest kompletnie obca nie tylko „strasznym” ziobrystom, czy kaczystom, ale i Piterze czy Niesiołowskiemu. Bardzo smutne.
  Czekam na c.d. POPIS – ÓW demokratycznej kołtunerii np. na okoliczność wniosku Polski Solidarnej o odwołanie wicemarszałek Nowickiej

 88. stasieku (16:03) pisze:

  „PP Pitera, Gowin, Niesiołowski niech wzmocnią PIS (he, he, szczególnie p. Stefan)”

  Wydaje się, że bardziej pasują do „Polski Solidarnej”.
  Platforma mogłaby na tym tylko zyskać. Gdyby tak jeszcze PSL-u mogli się pozbyc, to i kłopotek by się pewnie zmniejszył.

 89. zezem pisze:

  2011-11-09 o godz. 21:36

  Szanowny Panie zezem

  Cieszy mnie panska pamiec. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadla. Wybor jest miedzy Lexus RX i Mercedes M. Wracajac do wpisy redaktora.
  Co Pan sadzi o zdaniu:”chamstwo lustracyjne to specjalność prawicy”?

  baltazarsaldo

 90. Głosowałem na Palikota nie bez wątpliwości, ale teraz bardzo się cieszę ze swojego wyboru. RPP robi wiele dobrego dla Polski dzięki samej swojej obecności w Sejmie. Nie tylko zmienia układ sił na polskiej scenie politycznej, ale pokazuje coś, o czym dawno wiedzieliśmy, choć nie chcieliśmy tego przyjąć do wiadomości: PO tak naprawdę niewiele różni się od PiS.

  Co do sprawy Biedronia, to nie tylko poziom kultury osobistej, ale również stan zdrowia psychoseksualnego większości posłów musi być naprawdę kiepski, jeżeli niewinne, utarte powiedzenie „cios poniżej pasa” kojarzy im się z seksem, i to homo. Wynika z tego, że patrząc na Biedronia myślą tylko o tym, jak on „to” robi. Czyżby aż tylu spośód nich miało tłumione skłonności homoseksualne?

  Swoją drogą ciekawe, o czym myśli pani Pitera, gdy Sejm debatuje np. nad dziurą (budżetową oczywiście).

 91. ET pisze:

  2011-11-10 o godz. 11:45

  Szanowny Panie ET

  Zimno zaczyna sie robic i dlatego wybieram sie na pustynie przy granicy z Meksykiem. Rosna tam duze kaktusy. Jabloni nie widzialem. Skargi redaktora na „chamstwo listracyjne” sa dziecinnie smieszne. Moga niestety irytowac gdy wypowiada je osoba dorosla. Mysle ze Polacy powinni byc dumni ze swojej ojczyzny chosiaz nie jest to Ameryka. Niech 11 Listopada jednoczy Polakow. Poprzez zrozumienie do porozumienia i spoleczenstwa obywatelskiego.

  baltazarsaldo

 92. Lex, podpisuję się pod Pana wypowiedzią. I dodaję, Lepper miał tę rzadką zaletą że się szybko uczył w odróżnieniu od przeciwników, którzy – zdaje się – są nieprzemakalni na amen.

 93. Szalom!

  Mnie bawi sam fakt, że pani Pitera pokazuje się znowu publicznie i nawet coś mówi. Przed wyborami jakoś jej widać i słychać nie było. Kobieta znikneła. I słusznie. Bo przecież pani Pitera kojarzy się z rozprawianiem z aferami. A jak afery, to zaraz pytanie o aferę hazardową. Przed wyborami temat niezręczny, więc siedziała cichutko. Teraz znowu ma pole do -nomen omen- POpisu 🙂

 94. Mnie się pani Pitera do tej pory kojarzyła tylko z dorszem za 8,50.
  A teraz jeszcze z burakami.
  Oraz – co gorsze, ale wygląda, że będzie dotyczyć nie tylko pani Pitery, ale większej grupy posłów – tendencją do odsuwania niektórych członków (tfu, co za słowo) Parlamentu i różnicowania wybranych w demokratycznych wyborach, na tych, z którymi warto i nie warto rozmawiać, i w ogóle nie powinno ich w Sejmie być.

 95. Słuchając wypowiedzi pani posłanki miałem wrażenie,że jestem jednym z ostatnich,którzy politykę postrzegają w kategoriach wartości ideowych.Wydawało mi się,że prezentacja ideii i poglądów wielu grup społecznych, służy umacnianiu więzi społecznych a tym samym pństwa,które nazywam swoją Ojczyzna.Ograniczenie publicznego wypowiadania poglądów innym posłom jest moim zdaniem , próbą gry politycznej, obliczonej na tani poklask.A kiedyś powiadano świeta miłości
  kochanej Ojczyźnie…Warto o tym pamiętać, nawet jak się wygrało wybory.

 96. Bezczelnośc tego babska Pitery wychowanej przez Korwina z UPR i Kaminskiego z Ligi Republikanskiej nie powinna nikogo dziwić.
  Dziwić powinno to, że Tusk ja zrobił ministrem i nie wyrzucił, mimo że było widać ze do niczego sie nie nadaje.

 97. baltazarsaldo pisze:
  2011-11-10 o godz. 17:43
  Wybor jest miedzy Lexus RX i Mercedes M.
  —————————————————————————————-
  O ile (dalej) dobrze pamiętam, marek niemieckich nie chciał pan brać pod uwagę. Moim zdaniem Mercedes nie jest wart tego co trzeba za niego płacić.
  Toyota ostatnio miała problemy z jakością… Pod uwagę wziąłbym „Hyundai i35”.Tańszy, dobrze wyposażony i b. ciekawe ceny (np. w ramach 5-letniej gwarancji bezpłatne przeglądy serwisowe…)
  Co do postawionego pytania: to zależy po której stronie lustra(cji) się stoi. 😉

 98. zezowaty pisze:

  2011-11-10 o godz. 14:00

  Chyba najlepiej jest sie smiac z samego siebie. Mozna tez z innych ale wymaga to wiecej wysilku.

  baltazarsaldo

 99. Teresa Stachurska pisze:

  2011-11-10 o godz. 18:13

  Szanowna Pani Teresa Stachurska

  Czy ta lezka nad Lepperem jest autentyczna?

  baltazarsaldo

 100. To M.Olejnik winna jest Ruchowi Palikota, a szczególnie Romanowi Kotlińskiemu („Fakty i Mity”) PRZEPROSINY za to wszystko, co na polecenie swoich mocodawców wyprawia nie ukrywając, że Jej zadaniem jest oczernić, ośmieszyć, zantagonizować wewnętrznie i w efekcie zniszczyć Ruch Palikota.

  Szkoda, że Marek Szenborn w swoim artykule pod tytułem „Pani Monika” zamieszczonym na łamach piątkowego wydania tygodnika „Fakty i Mity” skoncentrował się prawie wyłącznie na tzw. „komuszej” przeszłości ojca M.Olejnik, a nie pokusił się o ocenę Jej dzienikarstwa w ostatnim okresie, kiedy zaczęła Ona coraz aktywniej demonstrować swoje prawicowo – konserwatywno – klerykalne poglądy i według nich uprawiać swój zawód…
  Naszym zdaniem Monika Olejnik to kiepska, nawiedzona dziennikarka, która już dawno powinna znaleźć się na emeryturze i działać społecznie na rzecz …swojej lokalnej parafii.
  Dziennikarstwo Moniki Olejnik jako tuby propagandowej kleru i konserwatystów uważamy za profanację tej szlachetnej profesji.
  Orgastycznie reagująca na widok koloratki kobieta, z dumą demonstrująca publicznie swój religijny światopogląd – to wzór dla całego medialnego pokolenia „implantów” z toruńskiej medialnej szkółki, od których aż roi się w prokościelnych i udających niezależne mediach jak tvp, tvn, tvn24 czy radio zet, gdzie Monika Olejnik jak przysłowiowa “ryba w wodzie” czuje się w swojej misyjnej roli promowania prawicy i kleru, czego jaskrawym przykładem jest Jej bezprecedensowa i skandaliczna postawa zaciekłego wroga Ruchu Palikota oraz 40 posłów, którzy zdecydowali się rozpocząć nowy świecki, i nowoczesny etap w historii polskiego parlamentaryzmu.

 101. Michał pisze:

  2011-11-10 o godz. 10:57

  Oni to chyba znaczy my…
  Na tej planecie nie ma innych ludzi.
  Jestesmy po prostu my.

  baltazarsaldo

 102. Szanowny Panie Redaktorze,
  dlaczego był Pan łaskaw określić posła Romana Kotlińskiego „szemraną postacią z FiM”? Cóż w nim jest takiego szemranego oprócz szelestu zrzuconej kilkanaście lat temu sutanny? Ma Pan wobec tej osoby jakieś konkretne zarzuty, czy po prostu w „dobrym warszawskim towarzystwie” przyjęło się zatykać nos przy wspominaniu o tej gazecie (tak jak onegdaj o Samoobronie)?
  Jeśli tak, to moim zdaniem całkiem niesłusznie, gdyż Kotliński od 11 lat wykonuje porządną robotę otwierając oczy ludu na – eufemistycznie rzecz ujmując – nieco mniej urodziwą buźkę dostojników Kościoła katolickiego. Robił to nawet wtedy, kiedy w modzie było wznoszenie żarliwych peanów na cześć wielkości Jana Pawła II oraz pięknej i zacnej roli Kościoła katolickiego w Polsce, a także przymykanie oczu na wszelkie ujemne aspekty działalności tej instytucji. Pańska „Polityka”, o ile pamiętam, z niewielkimi wyjątkami (np. felietony L. Stommy) generalnie dobrze odnajdywała się w tym klerolubnym klimacie. Za odwagę konsekwentnego pójścia pod prąd Kotlińskiemu należy się raczej szacunek, a nie etykieta „szemranego”.
  A co do casusu z Olejnik, to przed potępieniem reakcji gazety Kotlińskiego (której reakcji charakter, przyznaję, i we mnie – wieloletnim czytelniku „FiM” – wzbudził pewien niesmak), proponowałbym przeanalizowanie, w jaki sposób ta „pierwsza dama polskiego dziennikarstwa” i ulubienica stołecznych salonów lansowała w ostatnich tygodniach swoją niechęć wobec osoby Kotlińskiego. Było to, moim skromnym zdaniem, niezmiernie odległe nie tylko od jakichkolwiek standardów porządnego dziennikarstwa, ale i zwykłej przyzwoitości (choć w przypadku tej akurat pani redaktor, można było się tego spodziewać). Szkoda, że tego akurat „szczegółu” Państwo w swoich wytwornych, kulturalnych salonach nie dostrzegają.

 103. Panie Premierze.
  Ządamy ukarania posłanki PO Julii Pitery za publiczne szerzenie homofobii.
  Skandaliczne zachowanie posłanki Pitery mialo miejsce 09 listopada 2011 podczas trwania programu telewizyjnego „Kropka nad i…” w TVN24.
  Posłanka Pitera w obraźliwy i pozbawiony kultury sposób wyrażała się o obecnym w telewizyjnym studio pośle Robercie Biedroniu (Ruch Palikota) i o posłance z tego samego ugrupowania Wandzie Nowickiej.
  Taka postawa, takie maniery, taki brak kultury posłanka Pitera demonstruje od lat i naszym zdaniem ten ostatni fakt jednoznacznie udowadnia brak jakichkolwiek kwalifikacji politycznych
  Julii Pitery we współczesnym Parlamencie i w nowoczesnych formach zarządzania nowoczesnym państwem.
  Naszym zdaniem posłanka Pitera zasługuje na bardzo poważne i ostre potraktowanie dyscyplinarne tak partyjne jak i służbowe.
  —————————
  Tej treści e-mail wysłaliśmy wraz z wieloma innymi użytkownikami FB do premiera Tuska z żądaniem ukarania Pitery za publiczne szerzenie homofobii.
  Proponujemy Wam wszystkim racjonalnie myślącym wysłyłanie takich samych żądań.
  e-mail: kontakt@kprm.gov.pl

 104. Panie (en) Passent, widzę pewną niekonsekwencję. Chybaś się Pan zakałapućkał.

  ZA CO, Pana zdaniem, Palikot miałby „myć głowę” Kotlińskiemu, skoro byłoby to braniem odpowiedzialności za cudze poglądy lub czyny, czyli postępowanie wypisz wymaluj (wg Pana nomenklatury) „w imię dziadka i ojca i syna”?
  Przy czym Palikot nawet nie jest spokrewniony z Kotlińskim – w każdym razie nie bardziej niż np. Daniel Passent.

 105. Idee POPIS-u są wiecznie żywe. Tak nam dopomóż Bóg.

 106. Odznaczają się. Prezydent swoich Polaków odznaczył orłem wybitnych bohaterów walki o wolność swoją i kumpli. Romaszewskiego, Wielowiejskiego i kogoś jeszcze. Swoich kumpli. Dlaczego nie dzisiejszych bohaterów; Niesiołowskiego, Piterę, Biedronia, Nowicką, samego Palikota i chociażby Olejnik. O nich się mówi. Same orły!

 107. Krzysia i Wojtek pisze:

  2011-11-10 o godz. 20:29

  Panstwo obywatelskie jest produktem wielu takich osob jak Krzysia i Wojtek. Fobie sa prywatna sprawa. Osob cierpiace musza sie z tych fobii leczyc.

  baltazarsaldo

 108. Hmmm…. troche mnie dziwi obrona pani Nowicikiej, chociaz z drugiej strony w pana wypadku pewnie nie powinno.
  Wypowiedz syna pani Nowickiej byla skandaliczna, a pani poslanka nie tylko sie od niej nie odciela stanowczo, lecz postanowila nas pouczac, ze jakoby jedynie bycie komunista w mlodosci gwarantuje nam bilet do nieba…… Coz… ja nie mam zadnych szans w takim razie.

  Drogi panie Danielu, ludzie maja prawo do wlasnych pogladow, rowniez do tego , aby pana Biedronia nie lubic oraz sie z nim nie zgadzac, jak ja na przyklad, nie sadze, aby mnie to kompromitowalo, bo dlaczego? No chyba, ze ktos propponuje wprowadzic jakas palikotowa dyktature…..

  Milioner i kapitalista lewicowcem….. ludzka najwnosc naprawde nie zna granic 😉

 109. zezem pisze:

  2011-11-10 o godz. 19:23

  Szanowny Panie zezem

  Swietna jest panska pamiec. Bedzie to Lexus RX. Lustracja jest integralna czescia naszej spolecznej egzystencji. Tylko dzieci nie sa lustrowane. Gruba kreska byla przepaska na oczy oslepionych wschodnim sasiadem.

  baltazarsaldo

 110. Zapomnialem dodc tutaj, ze z panem Biedroniem w pelni sie zgadzam: zbyt czesto zagladamy ludziom ponizej pasa, a zbyt rzadko myslimy o ich prawach i godnosci, to fakt.
  Seksualnosc pana Biedronia NIC mnie nie obchodzi, klopot polega na tym, ze to on nia epatuje.

 111. szalom! pisze:

  2011-11-10 o godz. 18:39
  Szalom!

  antysemityzm jest tez postawa anty

  baltazarsaldo

 112. Co to bylo w ogole? Nad zachowaniami poslow trzebaby przejsc do porzadku dziennego i nie naglasniac wlasnej glupoty prowokujac zagraniczne media do ujadania na temat naszego zascianka. Decyzja o tym by te kwestie rozwinac w kropce nad i juz nie jest tak zrozumiala. Czytajac szczegolowo forum pod blogiem zauwazam, ze przewaznie ludzie zrozumieli, ze czy gej czy nie, kobieta czy mezczyzna stary czy mlody to jednak sprawa wtorna wobec braku wiedzy, kultury, wychowania i obycia. Pani Pitera pokazala nam wszystko, czego nie chcielismy wiedziec o polskich parlamentarzystach. Sadze, ze wczorajszego wieczoru wiecej ludzi patrzylo zyczliwym okiem na Biedronia niz na Pitere, a to jest naprawde zaskakujace. Tak wiec byle tak dalej, moze do czegos dojdziemy

 113. Lex pisze:

  2011-11-10 o godz. 15:12

  Przebijaja Leppera w prostactwie. To prawda. Taka niestety jest wiekszosc narodu polskiego. Od kogo mieli sie uczyc zachowania?

  P.S.
  Ostatnio widzialem zdjecie Kaluzynskiego. Mial sandaly i skarpety.

  baltazarsaldo

 114. Michał pisze:

  2011-11-10 o godz. 17:14
  @ Michał pisze:
  2011-11-10 o godz. 14:21

  Panie niby Michał, zmień Pan sobie z łaski swojej nick

  tancowaly dwa Michaly

  baltazarsaldo

 115. Panowie i Panie!
  Wszystkiego najlepszego w Dniu Święta Niepodległości!
  Jeszcze Polska nie zginęła, chociaż RURA wiele ZMIENIŁA w Europie.
  Więcej pod linkiem:
  http://obserwatorpolityczny.pl/index.php/2011/11/10/mechanizmy-wewnatrz-unii-europejskiej-a-gaz/
  Nie zgadzam się z autorem ww.artykułu, że RURA ZMIENIŁA WSZYSTKO.
  Zmieniła wiele, a jak wiele – to się jeszcze okaże.
  Zatem radosnego świętowania 11.11.2011!

 116. Zjadliwy,
  Nie wiem, czy Kotliński to „szemrana postać”
  Czytałam jego książki na temat „przygody” z kapłaństwem. Pozostawiły wrażenie brudu. Trudno mi ocenić teraz, czy powodem był sposób opisania tej rzeczywistości przez Kotlińskiego, czy ta rzeczywistość była taka wstrętna. Lepka. Obrzydliwa. Czy pisał prawdę, czy przerysowywał? Nie wiem.

 117. Panie Redaktorze Passent, dlaczego POLITYKA ignoruje wynalazek ZDERZAKA p. LUCJANA ŁĄGIEWKI (proszę wgooglać „Łągiewka” w internecie) ? Dziś (10.11.11) w Wiadomościach TVP1 był news o „genialnym wynalazku” i o tym, że właśnie Uniwersytet w Cambridge OPATENTOWAŁ to co zrobił p. Łągiewka, jako swój własny. Pamięta Pan, o inż. Karpińskim, takim genialnym polskim konstruktorze komputerów, to było za Gierka, którego władza zniszczyła, a przy końcu życia chodował świnie ?
  Ja kilka razy wpisywałem swoje komentarze, również na portalu POLITYKI na ten temat. Jest u was taki pan Bendyk, chyba się się nazywa, też pisałem na jego stronie. To jest naprawdę przykre, pisze się o czymś ważnym a tu jak „groch o ścianę”. Ten pan się zachywyca jakimś przyśpieszaczem protonów w Szwajcarii, ale ma tu temat w Polsce, rewelacja na skalę światową … MILCZY.
  Rzecz zaczęła już w latach 90-tych 20 wieku, kiedy to TELEEXPRESS pokazał skromnego wynalazcę z Kowar k. Jeleniej Góry, który wsiadł do swojego Fiacika 126p, rozpędził go, uderzył o mur i … nic. Nic się nie stało ani samochodowi ani jemu. A przecież p. Łągiewka co najmniej z połamaniami do szpitala a samochód do kasacji. I zamiast promować to urzadzenie, opatentować, produkować, 5 tysięcy ludzi w samej Polsce ginie co roku w wyupadkach drogowych (na świecie 1.2 mln) … ZASŁONA MILCZENIA. Urząd Patentowy nie wyraża zgody na opatentowanie bo urządzenie „przeczy Zasadom Dynamiki Newtona”. Ludzie giną, ciągle jakieś katastrofy transportowe a tu nic. Władze mają dobre samopoczucie. Bo przeciez wszyscy o tym wanalazku wiedzieli.
  Upływa ponad 20 lat i w końcu ZDERZAK zaczyna sie przebijać, Teraz już pod nazwą EPAR Ale w dalszym ciagu ban…….. z POLSKIEGO URZĘDU PATENTOWEGO nie chcą opatentopwać. Władze przeróżne (co Tusk, Kaczyński, Miller, Kwaśniewski, Komorowski i inni), też udają, że nic nie wiedzą.
  5.10.2011 urządzenie zostało uznane przez Międzynarodową Federację Organizacji Wynalazczych w Sztokholmie za najlepszy wynalazek na świecie pierwszej połowy 21 wieku (strona http://www.epar.pl). Jest to tzw NOBEL w zakresie WYNALAZCZOŚCI.
  No i wreszcie dziasiaj: 10.11.11 podają Wiadomości TVP1, że Uniwersytet w Cambridge (UK)UKRADŁ wynalazek p. Łągiewki, PATENTUJĄC jako WŁASNY. Jakoś im nie przeszkadzało, że przeczy zasadom Newtona.
  Kilka aspektów: 1) Przest…… działalność Polskiego Urządu Patentowego, który mimo entuznajstycznych opinii profesorów polskich uczelni nie chce opatentowac tego wynalazku, trwa to już ponad 20 lat 2) P……….. działalnosć polskich władz, które z miejsca powinny pomóc Wynalazy patentując WYNALAZEK w liczących się państwa na świecie 3) Oburzająca działalnośc mediów, które pomijąją milczeniem ten wynalazek.
  Panie Redaktorze Danielu Passent, Czytałem „Dzienniki p. Rakowskiego”. Dla Pana p. Rakowski był, po prostu, Przyjacielem i odwrotnie. Powiem Panu, że jakby żył p. Rakowski i w tych czasach i był dalej szefem POLITYKI, to takiego czegoś by nie zrobił, żeby również POLITYKA zasłonę milczenia położyła na tym co mogłbyby być jednym z filarów rozwoju Polski.

  Co roku na świecie giną miliony ludzi. Gdyby wynalazek p. Łągiewki opatentować, zbudować fabryki produkujące ZDERZAKI, każdy samochód mógłby mieć ich z dwa, z tyłu i z przodu, ile ludzi można by uratować i jakie z tego korzyści miałby nie tylko p. Łągiewka, niezwykle skromny człowiek o intuicji geniusza ale i POLSKA. Pewnie GENIUSZ nie miałby nic przeciwko temu żeby 10 % ceny każdego urządzenia szła do budżetu państwa, może, wtedy nie byłoby takich problemów ekonomicznych jakie są teraz w naszym kraju. Ale nie. Bo to byłoby za proste. Niech ludzi giną, wynalazku nie patentować a Polska ma mieć z tego GÓW .. . A ZDERZAKI niech będą produkowane przez firmy związane z UNIWERSYTETEM W CAMBRIDGE (UK).

 118. Kotliński walczący o więcej męczenników

  Jakoś niektórzy rozgrzani obrońcy równości i świeckości państwa przechodzą niezauważenie i cihutko obok następujących słów Kotlińskiego redagującego „Fakty i Mity”, dziś dumnie noszącego głowę jako wybraniec ludu (z łaski skandalisty).

  „Według strategii nakreślonej przez Białego Ojca Kościołowi jak powietrze potrzebne są zastępy męczenników, najlepiej księży lub zakonnic zgładzonych przez bezbożnych. Piotrowski wypełni tę misję jak nikt inny! Trzeba mu tylko dać wolną rękę, a on już sam włoży w nią kij bejsbolowy. Śmierć ks. Popiełuszki od 17 lat jest dla jego sutannowych braci wiecznie aktualnym tematem do kazań i niewysychającym źródłem gotówki. Ile można zarobić na pięciu, dziesięciu, stu Popiełuszkach? Wyposzczony Piotrowski narobi ich Kościołowi na pęczki”

  To nie jest „równościowy” język, to kipiąca szyderstwem nienawiść!

  Pzdr, TJ

 119. I jeszcze jedno. Jak sie czyta opinie o tym wynalazku to on ma wielu wrogów, ludzi, którzy na oczy tego nie widzieli i zajmują sie jedynie „mądrymi” dywagacjami, że to nie może działać
  Przykład
  http://mlodyfizyk.blox.pl/2011/01/Zderzak-Lagiewki-analiza-publikacji.html

  Ale zamiast „mądrkowac” jakoś nie przychodzi nikomu do głowy, żeby sie spotkać z p. łągiewką i poprosić o pokazanie jak to działa. Niech dziennikarz Polityki wsiadzie do takeigo samochodu ze ZDERZAKIEM, rozpędzic samochód do 80 km i walnąć o ścianę i zobaczyć. Tu jest wśród wielu różnych artykułow jeden na ten temat
  http://www.jakubw.pl/zderzak/

 120. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  http://5.s.dziennik.pl/pliki/2710000/2710000-11b08218-300-227.jpg
  Nie da sie ukryc, ze II akt odslonil rozne kreatury (?) Nie sądziłem, że dożyję takich czasów …
  http://kontrowersje.net/tresc/haniebne_ataki_na_wande_nowicka_za_nazistowska_dzialalnosc_syna

 121. axiom1
  godz.15,01
  ma rację ganiąc kobiety, że nie stają w obronie Wandy Nowickiej.
  Odpowiadam na jego słuszny apel. Wczoraj byłam tak porażona nikczemnością tych oskarżających Ja ludzi a także tym obrzydliwym atakiem na Ewe Kopacz, że nie byłam w stanie coś napisać.
  Mnie sprawy o które walczy Wanda Nowicka jak by już nie dotyczą, ale wy młode kobiety walczcie byście nie musiały chodzić w burkach.
  Posłowie wywiozą swoje żony i córy na aborcje do klinik zagranicznych a Wy narażając życie będziecie robić to pokątnie.Posłanki pójdą do prywatnych gabinetów po antykoncepcję, Wam w publicznej przychodni lekarz odmówi, ze względu na klauzulę sumienia.
  Wanda Nowicka, to dzielna kobieta tak bardzo naraża się w ważnych dla Was sprawie.Wspierajcie ją, bo trzeba mieć końskie zdrowie żeby wytrzymać ten zmasowany atak.
  Tak czy owak Ruch Palikota obnaża nasza klasę polityczną.
  Nie wystarczy wysportowana sylwetka czy drogi garnitur. trzeba mieć klasę.
  Tak sobie myślę, że Tadeusz Mazowiecki czy śp Bronisłąw Geremek nie śmieliby się z Biedronia.
  Aha, bardzo pozytywnie rozczarowała mnie Eugeniusz Kłopotek.
  Potrafił przeprosić za złe zachowanie.
  Nie dajcie się kobiety, chuchajcie na te, które o walcza o Wasze prawa.

 122. Panie Passent,
  czytuje panskie swietne teksty od tak dawna z wielka przyjemnoscia a tu taki szok. Dlaczego pan to napisal?
  Niestety, metoda „na ojca”, zastosowana wobec pani wicemarszałek od Palikota, została także zastosowana wobec Moniki Olejnik przez jakieś szemrane postaci z tygodnika „Fakty i Mity”, w tym – co gorsze – przez posła na Sejm z Ruchu Poparcia Palikota! Janusz Palikot nie powinien szukać dla swojego posła żadnego alibi – tylko zmyć mu głowę bez litości, a przeprosić nie tylko Monikę Olejnik, bo nie tylko ona została obrażona.

  Przeciez to swiadczy o tym, ze nie czytal pan tekstu. Nieladnie.

 123. Michał o 10.57 przytoczył tekst, którego sensu nie pojął. Z tego tekstu wynika jednoznaczenie, że to nie Nowicki uważa jeńców w Katyniu za darmozjadów, tylko władza sowiecka.
  Dlatego przychylam się do wyrazów żalu innego z dyskutantów, że niepotrzebnie walczono u nas z analfabetyzmem. W efekcie nawet idioci umieją składać litery. I są dumni z tego, że mogą pokazać, kim są

 124. Szanowny redaktorze Polityki

  To sa panskie kreacje/kreatury ktore powstaly z PRL-owskiej kultury.
  Wykreowaliscie z ludu pracujacego miast i wsi mase ociemniala na zdobycze zachodniej cywilizacji. Oni mowia przeciez panskim jezykiem czy pan nie czuje bluesa?

  baltazarsaldo

 125. stasieku (16:03)

  Cóż tu pisać, gdzie zmierza Platforma – jak twierdzi w odosobnieniu Pani Janina ku socjaldemokracji – a gdzie jest Platforma? nie w centrum? a co to jest dzisiaj socjaldemokracja?

  Twierdzi się, że Platforma jest prawicą, co mi się nie zdaje i red. Passentowi też, ale to nawet lepiej. Skoro Platforma jest prawicą, to gdzie podziała się lewica … niespodziewanie zdominowana takimi nazwiskami jak Biedroń, Nowicka, Palikot, Grodzka? Jeśli lewica przespała przesuwania się na lewo społeczeństwa (o narodzie na razie nie wspominam), to jak można zarzucać ten błąd Platformie, która była przez 6 długich lat w ciężkim boju z politykami „Polski” i „krzyża”.

  Po tym wstępie, trudno mi się nie zgodzić, że pragmatyczna Platforma przesuwa się nieco „ku centrum”, takie jej prawo, taka grawitacja społeczna. Ale ja wolałbym, powtarzam to wielokrotnie, niech Platforma będzie póki co tam gdzie jest, zaś na lewicy niech się wykrystalizuje jakaś formacja, której te ruchy tektoniczne lepiej służą. Niech będą wreszcie dwie partie naprzeciw siebie, w ramach III RP, z ew. marginesowymi kanapami na krańcach. I niech raz jedna bierze rządy, innym razem druga.

 126. Szemrane postacie?
  Wstyd,panie Passent. Kotlnski i ska maja legalny biznes i legalne prawo do wyrazania swych pogladow. Panu moga sie te poglady podobac lub nie i pan tez ma prawo szemrac. I inni tez nazwa pana szemrana postacia.
  PS
  Ostatnio cos slabiutko pan pisze. Moze warto mniej a lepiej?

 127. @ baltazarsaldo
  2011-11-10 o godz. 20:25

  Nie wiem w czyim imieniu mówisz, gdyż rzeczywiście taki pogląd funkcjonuje, ale wyłącznie pośród Onych. Jeśli jednak nie to miałeś na myśli, to muszę Ci powiedzieć, że nie jest tak, jak piszesz, albowiem na tej planecie są zarówno Oni, jak i jesteśmy My, i My coraz częściej jesteśmy tu na nasze zbiorowe nieszczęście, które jest dla nich radością. Oni są tylko ze sobą, a każdy z nich widzi w Innym – Nas, i ma absolutną pewność, że nikt z nich, z Onych, nie przynależy do Nas, Oni stanowią bowiem wg nich samych i tylko wg nich samych, rasę Onych zupełnie odrębną od Nas, inną od Nas tak, jak „człowiek jest inny od insekta”, „od bydła”, rasę, której przedstawiciele według ich prawa (nie mającego nic wspólnego z prawem rzymskim, tym kolejnym filarem naszego cywilizowanego świata – po greckiej demokracji – , pod który podkładają właśnie nanotermit, zanim uderzą weń cudzymi rękoma z powietrza) mogą Nas bezkarnie uciskać, wyzyskiwać, okradać, okłamywać, a nawet zabijać.

  To rasa nienawidząca innych ludzi poza nimi samymi, wroga wszystkim Nam, Nam całego świata. Dlatego był możliwy bolszewizm z gułagami na wyspach Sołowieckich, z Archangielskiem, z 60 milionami okrutnie wymordowanych Nas, i dlatego Oni strzelali cudzymi rękoma w tył głowy ofiarom Katynia, dlatego był możliwy hitleryzm z obozami koncentracyjnymi, i dlatego jest dziś możliwa potworna rzeź milionów niewiniątek na całym świecie, rzeź prowadzona przez Onych, wycygarzonych jeźdźców Apokalipsy neoliberalizmu, rzeź spływająca morzem ludzkiego cierpienia oraz rzeką niewinnej krwi, rzeź której ofiary patrzą nam prosto w oczy, krzycząc z bólu oczekując pomocy oraz wybawienia z rąk swych oprawców – ale My tego krzyku Nas nie chcemy słyszeć, My nie chcemy widzieć tej toczonej Nam krwi, My, nie dostrzegamy ofiar pośród Nas, gdyż z pomocą socjotechniki, przekazu podprogowego oraz propagandy wmówiono nam absurd, że to My jesteśmy winowajcami, a Oni są ofiarami i na nic tu się zda nawet ich ulubiona matematyka, bo nikt im nie powie, że białe to białe, a czarne czarne, choć o tym drugim to już akurat Oni dobre wiedzą, w końcu to ich firmowy kolor. Często bywa, że ktoś, o kim Oni myślą, że jest z Nich, jest z Nas, Nas całego świata, i to jest dobra wiadomość.

 128. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Chcac nie chcac „rechot” na sali sejmowej spowodowal ze to PO spadly spodnie pokazujac co ma ponizej pasa;)

 129. Panie Redaktorze, pana hipokryzja jest tak wielka jak Himalaje.

 130. Zachowanie chamsko rechoczących prymitywnych posłów obrzydliwe!!! Wstyd mi za PO i bardzo ubolewam nad tym, że ma w swoich szeregach tyle kołtuństwa. Poziom wybrańców narodu taki, jak tych spod budki z piwem. Obawiam się, że jeżeli PO w swoich zachowaniach będzie konsekwentna przez całą kadencję, to ma jeden głos poparcia mniej. Mam nadzieję, że pan Biedroń wytrzyma psychicznie nacisk sejmowej kołtunerii. Trzymam kciuki za Jego ugrupowanie, bo wcale nie muszę głosować na panów Gowina, Niesiołowskiego, Schetynę i tym podobnych. Poseł Niesiołowski np. zarzuca panu Biedroniowi, że ten ma na ustach cały czas jakiś denerwujący go uśmiech. No to niech się przyjrzy twarzy pana Schetyny – głupawy uśmieszek nie znika. Przykre, lata mijają a my tkwimy mentalnie ciągle w tym samym miejscu i ja widzę jasno przyczynę tego stanu rzeczy. To ta nauka obłudy i hipokryzji lejąca się co niedzielę z kościelnych ambon. Toż to dla połowy naszego społeczeństwa jedyny kontakt ze światem. Niedobrze się robi, żeby nie powiedzieć mocniej.

 131. Krzysia i Wojtek(K&W) gdyby nie wymienione w waszym poście osoby byłbym pewien,że posty(oba)są autorstwa spółki Kempa&Mularczyk.Przysłaniacie się tylko sztandarem innego duch .Wasz to tolerancja,ich katolickie umiłowanie bliźniego.W obu przypadkach to jednak koszmarne upiory.

 132. Jak zwykle u redaktora pomieszanie z poplątaniem. Trochę tego, trochę tamtego, ale i tak my mamy zawsze racje i wara innym od nas.

  Dla tych, którzy nie znają historii najnowszej polskiej z rożnych powodów, polecam felieton, który w miarę przybliży jednoznacznie wymowę ostatnich harców w temacie pana Palikota i pani Olejnik. Proszę tylko nie brać jedynie pod uwagę „zabarwienia politycznego” autora tego felietonu. Proszę prześledzić fakty.
  Ja nie będę mówił, ze tym gorzej dla faktów. Ich się po prostu zmienić nie da. I wcześniej, czy później one będą właściwą i jedyna historia i tylko.
  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/egzamin-na-pajaca,1718868

 133. twoje uwielbienie „happypolishman” do tego bobasa Ziemka. przekracza dopuszczalne granice.

 134. @ spokojny
  „… czas bez­zwrot­nych fun­du­szy nad­cho­dzi ku koń­cowi, co wię­cej – jest to także w naszym inte­re­sie, albo­wiem trzeba się nauczyć myśleć pro roz­wo­jowo – jak korzy­stać z wła­snych zaso­bów a nie na zasa­dach klien­te­li­zmu i wycią­ga­nia ręki.”
  ————————————————————————————-
  Oj, bedzie, bedzie…ciezko przy naszym sposobie myslenia.
  Przypadek opisywany przez:
  Jan pisze:
  2011-11-10 o godz. 22:52
  jest tego wyznacznikiem.
  Sam artykul ciekawy i trafnie oceniajacy realia w Europie.

 135. Przy okazji ich świętowania warto przypomnieć, że kształt ustrojowy IIRP, która w demokratycznej formie trwała zaledwie 7 lat został nadany przez polską lewicę . Zasadzał się on na;
  – wyborach trój przymiotnikowych
  – 8 godzinnym dniu pracy
  – płatnych urlopach
  – bezpłatnej służbie zdrowia
  – bezpłatnej edukacji
  I trwało to poprzez faszyzującą sanację, okupację niemiecką i Polskę Ludową. Dopiero prawicowej Solidarności udało się wszystkie te fundamentalne zdobycze socjalne po kolei wyrzucić na śmietnik.

 136. Jeszcze jeden taki numer a autor bloga wystąpi z PO, a już na pewno głębiej wsunie do butonierki legitymację członkowską, która z upodobaniem się afiszuje od dłuższego czasu .

 137. Do Tartuffe
  >z otwartym nielubieniem demokratycznie wybranej poslanki Pitery, ktora ma jak widac swoich licznych wyborcow.<
  Pitera startowała z Płocka, z którym nic ją nie łączy i gdzie nikt jej nie zna!!!
  Za to była na pierwszym miejscu na liście PO. Więc te głosy, to głosy z Płocka na PO, a nie na Piterę. Ona sama już żadnych wyborców, a szczególnie licznych, już nie ma!!!
  I jeszcze jedno(do wszystkich)-zostawcie śp.Leppera w spokoju – on się szybko uczył i wiele nauczył. Był bardzo komunikatywny, a ,mimo starań żurnalistów,którzy czyhali na każde jego potknięcie, niewiele mu się udło przykleić. Padł ofiarą zmowy sądowo-medialnej co najwyżej…

 138. niepokorna, 08.51. pisze; To ta nauka obłudy i hipokryzji lejąca się co niedzielę z kościelnych ambon. . Czy tylko z ambon? A gdzie masz Sejm, tabloidalne gazety i śmieciowe telewizje TVP, Polsat, TVN lub Superstacja. Zewsząd płynie kłamstwo, fałsz, obłuda i hipokryzja. A swoi się odznaczają orłami i śpiewają sobie „jeszcze polska”.

 139. do ET.

  Krytyka wszystkich i wszystkiego a nie wnoszenie od siebie nic interesujacego czy pozytywnego jest bardzo prostym nie wymagajacym rozumu zajeciem,rozum i myslenie w tym wypadku jest nawet zbedny.
  Bardzo tanie i ubogie jest to ET-owe krytykowanie.

 140. „Patriotyzm w czasie pokoju wyraża się przez pracę”

  Te slowa wypowiedzial solidarny sabotazysta ktory niszczyl kraj przez strajki (w czasie pokoju). Teraz odznacza kolesi po fachu – za strajki. Dalej dzielac i sklocajac kraj.

  Kilka dni temu;
  „W PO nie można przywiązywać się do stanowisk”
  Tak powiedzial dyktator dozywotni i absolutny PO Donek Tusk ktory przywiazal sie do stanowiska.

  Porozumiewanie sie w jezyku polskim zatracilo sens.

 141. …Seksualnosc pana Biedronia NIC mnie nie obchodzi, klopot polega na tym, ze to on nia epatuje….

  Powyzej typowa postawa anty; nie jestem anty, ale………………………i tak az do nieba.

  ET

 142. Krzysztof pisze
  2011-11-10 o godz. 22:21 , ze ma problem z seksualnoscia drugich……

  ET

 143. Dlaczego Absolwent krytykujac Pitere nazywa jaj babskiem? Czyzby Absolwent mial zamiar krytykowac rowniez siebie?
  ET

 144. @Szanowny panie Danielu

  Mialem kiedys kota, ktory nazywal sie Baltazar, bylo to przesympatyczne kocisko, zreszta, jak wszystkie koty.
  Ale kiedys Baltazar zrobil mi kupe na posciel, zezloscilem sie i spralem Baltazara. Nigdy wiecej nie zanieczyscil mi niczego.
  Niestety pewnego razu atakujac gruchajacego na parapacie golebia zle obliczyl odleglosc i wypadl przez okno i choc jak kazdy kot spadl na cztery lapy, to jednak lot z czwartego pietra skonczyl sie dla dla Baltazara tragicznie.
  Kiedy kopalem mu grob, mialem lzy w oczach

 145. Stefan 23.39
  Zgadzam sie co do tego , ze
  „niepotrzebnie walczono u nas z analfabetyzmem. ” To „u nas ” wzrusza mnie szczegolnie .

 146. baltazarsaldo pisze:
  2011-11-10 o godz. 18:09
  Szanowny BS,
  wynioslo mnie do zimnej Brandenburgii. Korzystajac z okazji zawitam na Wolinie; jeszcze zimniej, chociaz slonecznie. Z kaktusami obcuje czasem w pieknym berlinskim ogrodzie botanicznym.
  Pozdrawiam.
  ET

 147. ….Nazywając Julię Piterę „Panią” absolutnie krzywdzi Pan urocze, czułe, delikatne i zawsze wspaniałe prawdziwe przedstawicielki płci pięknej… piszacy powyzsze chcial dobrze, a jednak potraktowal wszystkie kobiety z przymmrozeniem oka; czyt. przypruszeniem oka. Takie pisanie o kobietach nie rozni sie niczym od postawy Pitery wobec drugich.

  ET

 148. Panie i Panowie Blogowicze, popatrzcie i poczytajcie: przecież baltazarsaldo to klon niejakiego Slawomirskiego, którego swego czasu red. Passent z tego blogu wymiksował. Pozdrawiam

 149. Zezem 19.23

  http://kleofas.blogspot.com/2011/11/ruda-wypina-tylek.html

  Lexus 340 od 2005. Tylko oil@gas. Zadnych napraw.

 150. „U nas ” jak zwykle „prywata” zwycieza , tym razem moja .

  http://www.youtube.com/watch?v=Wp2x5wuhJhM&feature=related

  Tylko dlaczego uznalem za stosowne sie usprawiedliwiac ?

 151. Ewa-Joanna pisze:
  2011-11-10 o godz. 23:25
  Miło cię tu spotkać 🙂
  Jednak nie masz racji pisząc to, co napisałaś. Trzeba było widzieć i słyszeć wczorajszą rozmowę posła Palikota z Moniką Olejnik w „Kropce nad i”.
  Bardzo energicznie i szczerze i kilkakrotnie przepraszał zarówno panią redaktor, jak i wszystkich, którzy wypowiedzią pana K. poczuli się urażeni.
  Zapewniał, że już nigdy tego rodzaju atak na osobę, czy rodzinę ze strony członka jego ugrupowania się nie powtórzy. A gdyby jednak… to taki ktoś natychmiast przestanie być członkiem jego ugrupowania, bo nie ma i nie będzie w nim przyzwolenia na tego rodzaju ataki.
  I był poseł Palikot szczery. To było widać.

 152. Brawo Daniel Passent!!!

 153. http://www.tvn24.pl/15697,1,kropka_nad_i.html
  Tu wypowiedź posła Palikota u Moniki Olejnik. Jednoznaczna.

  Miałam spore wątpliwości, co do osoby posła Biedronia, jako posła na sejm. Przyznaję, że zaczynam patrzeć na niego zupełnie inaczej. Mam wrażenie, że zrobi wiele dobrego dla pokojowego współistnienia różnych mniejszości z różnymi, przekonanymi o swej wyjątkowej pozycji większościami. Oby!
  P.S. Jakoś nie mogę polubić słowa TOLERANCJA… pachnie mi poczuciem wyższości tolerującego nad tolerowanym…
  Kto wpadł na taki beznadziejny pomysł? A już tolerowanie tego słowa „tolerancja” jest w moim prywatnym odczuciu, co najmniej nieporozumieniem.

 154. Oswiecenie jest wyjsciem czlowieka poza samozawiniona niedojrzalosc. Niedojrzalosc jest stanem niemocy wykluczajacym poslugiwanie sie rozumem bez pomocy drugiego. Samozawiniona jest owa niedojrzalosc, gdy jej powodem jest nie brak rozumu, lecz brak zdecydowania oraz odwagi poslugiwania sie tymze bez ingerencji drugiego. Haslem Oswiecenia jest odwaga oraz poslugiwanie sie wlasnym rozumem (generowanie wiedzy).

  Do oswiecenia nie potrzeba nic wiecej niz wolnosci rozumianiej jako korzystanie w kazdym przypadku z rozsadku. Gdy jednak wszyscy wolaja o zaniechanie rezonowania? Gdy pada kwestia czy zyjemy w wieku oswieconym, odpowiedz ciagle brzmi; zyjemy w wieku Oswiecenia. W okresie wielu przeszkod wynikajacych z samozawinionej niedojrzalosci. (Nie)Widoczne sa jednak znaki, ze znajdujemy sie na wlasciwej drodze…..?
  ET

 155. Szanowny Panie red. byłbym wielce rad gdyby oświecił mnie pan i wyjaśnił różnicę pomiędzy rechotem Leppera&com..na temat zgwałcenia prostytutki, a rechotem premiera Tuska & reszta posłów(osłów?). Chociaż wydaje mi się że to pytanie czysto retoryczne. Jeszcze co do polityków to mamy dwóch braci Kurskich o jakże odmiennych poglądach, by nie powiedzieć skrajnie innych.

 156. Z golo dupo, w mini, na szpilkach, latala prezenterka wokol Pary Prezydenckiej, w Palacu Prezydenckim, przed tlumem dzieci, przy wreczaniu kotylionow (TVN24).

  Nie wyobrazam sobie takiej fizdy w Bialym Domu.

  I to jest wlasnie siermieznosc, chamstwo i przyzagrodowe wychowanie, o ktorych pisze.

  http://www.blogger.com/post-edit.g?blogID=443613479470150483&postID=5957709222316302584

 157. Odsłuchałem sobie wystąpienia pani Pitery.
  Bardzo dobrze że nie pracowała w zawodzie wyuczonym- nauczyciela……
  Człowiek mówiący w jednym zdaniu o tolerancji, w następnym o zważaniu na słowa u polityków, a następnie z furią atakujący innego człowieka za samo jego istnienie, zrobiłby wodę z mózgu młodym ludziom.
  Apodyktyczność jest wadą u ludzi, nauczycieli wyklucza…..

 158. Ilekroć natykam się na frazę „dożywotni dyktator” ogarnia mnie zaduma….
  Jeżeli dla naszego axioma 1 czterolecie jest dożywociem, to ubolewam nad prognozą krótkotrwałości JEGO życia…..
  Stan terminalny Jego organizmu powinen nas skłonić do refleksji i wybaczenia Mu perserweracji we wpisach.
  Bo o brzydki zamiar życzenia szybkiej śmierci bliźniemu go nie podejrzewam…

 159. andybara 15:14
  Kwestia przezorności. Mój znajomy jest szefem koła SLD, a jego brat – IPN-owskim prokuratorem. Obaj z oczywistych względów są nie do ruszenia, a w razie czego spadną na cztery łapy.
  Grunt to ustawić się w życiu, oczywiście za nasze.

 160. To ja wczoraj wcześniej pisałem o tym ZDERZAKU p. Łągiewki porównując p. Łągiewkę z p. inż. Karpińskim, genialnym konstruktorem komputerów za PRL, którego władza zniszczyła.

  Jan pisze:
  2011-11-10 o godz. 22:52

  Oczywiście, temat w tym miejscu „ni do rymu ni do taktu”, bo tutaj są komentarze dot art. p. Passenta o pani Piterze i panu Biedroniu. Ale, ulżyło mi, bo może Redakcja tak opiniotwórczego tygodnika jak POLITYKA napisze o p. Łągiewce. Najważniejsze, że może zamiast epatować się naukowymi rozważaniami o tym, że „to nie może działać” poprosić p. Łągiewkę, żeby zabrał redaktora samochodem ze ZDERZAKIEM i pokazał jak to działa. Najlepiej wjechać w jakąc przeszkodę, żeby się przekonać, że to urządzenie może uratować życie. Ciekawe byłoby też porozmawiać z facerami z Urzędu Patentowego (UP). W Wiadomościach TVP1 10.11.2011 jeden tłumaczył dlaczego od 20-tu lat nie można zarejestrować tego wynalazku, „względami formalnymi”. Tu dopowiem, bo były na ten temat artykuły, że dla UP nie było ważne to, że urządzenie ratuje życie ludzkie, tylko, to, że „przeczy zasadom dynamiki Newtona”.

  Natomiast, co do tematu art. p. Passenta, to część posłów, to mówiąc kolokwialnie, WIOCHA. Ja teraz uczę się niemieckiego hobbystycznie i stale oglądam stację RBB (Berlin Brandemburg) na sat. Astra1. I tam często pokazują obrady Senatu Berlina, często przemawia urządujący burmistrz Berlina Klaus Wowerreit. On przed wyborami powiedział „Ich bin Schwull”. I mimo to, żadnego uśmieszka senatorów. Na RBB pokazują też transmisje z Bundestagu gdy przemawia min. spraw zagranicznych Guido Westerwelle. Też ma partnera. I tak samo jest normalnie.

  Tylko u nas WIOCHA pod tytułem PITERA czy NIESIOŁOWSKI. Stale się słyszy jakie to polskie społeczeństwo jest otwarte a nawet premier Tusk zachowuje się jak …..

  Odwołam się w ocenie tego tematu do p. Rakowskiego i jego „Dzienników”. Pisze on co powiedział o Polsce premier Pierre Beregovoy za czasów prezydentury Mitteranda. Powiedział, że zapóźnienie Polski, bierze sie z tego, że u nas reformacja skończyła się zanim się zaczęła. Myślę, że to można także odnieść do tematów kulturowych i światopoglądowych.

 161. ANCA_NELA pisze:

  2011-11-11 o godz. 13:12
  „Bardzo energicznie i szczerze i kilkakrotnie przepraszał zarówno panią redaktor, jak i wszystkich, którzy wypowiedzią pana K. poczuli się urażeni.
  Zapewniał, że już nigdy tego rodzaju atak na osobę, czy rodzinę ze strony członka jego ugrupowania się nie powtórzy. A gdyby jednak… to taki ktoś natychmiast przestanie być członkiem jego ugrupowania, bo nie ma i nie będzie w nim przyzwolenia na tego rodzaju ataki.
  I był poseł Palikot szczery. To było widać.”
  ————————————————

  Szanowna „ANCO-NELU”.

  taka postawa Palikota- wodza, oznacza w dużym stopniu – wychów kryptoćwoczków, którzy ze strachu będą ukrywać prawdziwych siebie.
  Osobiście wolę sytuacje, kiedy otwartość panuje jako zasada, a każdy „niedorostek” do pozycji posła- sam , swoimi „numerami” się wykrusza…

  Pozdrawiam,Sebastian

 162. Oglądam sobie telewizor a tam transmisja i …
  Znów się pieśń na usta rwie!
  ,
  Maszeruje rozśpiewana brać
  W przyszłości świat tęczowy!

  #
  Widać, jak radość i duma rozpiera nasze młode społeczeństwo.
  Patrząc na te brewerie zastanawiam się, czy nie miał racji tata mojej koleżanki, kiedy przed laty twierdził, że jeśli przez 30 lat nie ma wojny, to będą rozruchy, bo jest spory odsetek ludzi, mających szczególną potrzebę bicia kogoś i bycia bitym. Do zabicia.
  Mnie się coraz trudniej identyfikować z polskimi patriotami.
  Chyba patriotką nie jestem, bo czuję wyłącznie niechęć i zażenowanie, kiedy widzę taką erupcję patriotyzmu.

 163. ET pisze:

  2011-11-11 o godz. 14:25
  ——————————-

  Szanowny ET,

  w szykownym wariancie intelektualno-filozoficznym ma Pan czystą rację.
  Jednakowóż, w obecnej dobie, kiedy zewsząd zaczyna do nas docierać, że „urobek” naszego Oświeceniowego etapu, jest szokująco mizerniutki, i tak naprawdę , ci najbardziej dojrzali, zaczynają dostrzegać marność dotychczasowej , oświeceniowej brawury w ataku na POZNANIE.
  Corac częściej spotyka się szczere do bólu autorefleksje u osób uchodzących za nieposkromione i conajmniej wyitne, że w zderzeniu z poszerzanymi ułamkowo horyzontami, ich mózgi już nie wyrabiają. Wygląda na to, że brawura naszych infantylnych duchowości, znacznie przerosła dany nam przez ewolucję potencjał poznawczy. Prezynajmniej na TERAZ w stosunku do naszego ślepego/jak dotąd/ impetu poznawczego.
  Konkludując, zaryzykuję stwierdzenie, że nasze Oświecenie utknęło w martwym punkcie naszych możliwości, i my w tym , jak w pułapce trwamy „przesiewając” nasze dotychczasowe osiągnięcia -od zera do dotychczasowych szczytów naszych możliwości. Jesteśmy bardziej w Oświeceniu permanentnie edukacyjnym/zachowawczym wobec dotychczasowych osiągnięć/ niż prawdziwie poznawczym.

  Pozdrawiam,Sebastian

 164. Tego, że kreatury mogą pojawić się NAWET w Sejmie nie zrozumiałem. Pozdrawiam 🙂

 165. kadett (13.22),

  obejrzałem załączony do Twojego tekstu link z wypowiedzią Palikota z okresu ‚ozonowego’.
  Nie rejestrowałem wszystkich jego przepoczwarzeń, ale już z pobieżnej obserwacji, tego lewicowego guru, rzuca się w oczy, że jest to ekscentryczny facecjonista o silnie rozbudowanym ego, który przypadkowo trafił na ‚odcinek’ polityki.
  Mam nadzieję, że mu się nie uda, bo sądzę, że limit nawiedzonych zbawców ojczyzny został już wyczerpany.

  Co się zaś tyczy ‚nierównej reakcji braci blogowej’ na bulwersujące zachowania polityków ‚naszego obozu’, to z niepokojem obserwuję od dłuższego czasu skłonność blogowiczów do tworzenia koterii zamiast zajmowania się krytycznym przewietrzaniem, tej najbardziej sielankowej w historii rzeczywistości politycznej i społecznej.

  Pozdrawiam

 166. Na temat pani Pitery szkoda słów! Nie mogę pojąć, dlaczego premier nie wyrzucił tego….(a jednak!) babska już dawno temu z rządu! Może ten jego historyczny rechot świadczy o braterstwie dusz? Jaka to piękna jedność zachowań wszystkich naszych partii i partyjek! Może chociaż jednoosobowa mniejszość niemiecka nie rechotała?

 167. baltazarsaldo (22.34),

  stwierdzenie, że wybitny publicysta Kałużyński miał sandały i skarpety, to za mało.
  Powinienieś jeszcze sprawdzić czy miał czyste nogi (o zapachu nie wspominając), bo wtedy udało by się
  ustalić czy bakterie (o których z lubością się rozpisywał) miały wpływ na
  ‚poziom jego tekstów mówionych’.
  A to by już było odkrycie naukowe.

 168. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ANCA_NELA
  2011-11-11 o godz. 13:50 pisze:

  Domyslam sie, ze A_N pisze w uniesieniu – prawda?

  Rozumiem intencje, ale nie o to chodzi w tych „katakumbach” po PRL-u (?)

  Tak sie jakos dziwnie sklada, ze pare tygodni temu TV-ARTE wyemitowalo b. ciekawy material na temat tzw. o ktorych Palikot sie martwi – przypadek? – w spec. kontekscie za czasow KGB (?)
  To byl b. ciekawy pogladowo material …(?!)

  Post Christum.
  Mowi sie, ze kanalie typu http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRNn8l2CT8XFqVFtimBAxyKyvHrGElMeb1yfRtHu6wXQ3U3_bUo1Q tlen wyssysaja z najblizszego otoczenia majac jednoczesnie wyjatkowo krotka Co-pamiec.

 169. Rechot sejmowej wiekszosci na temat wypowiedzi ponizej pasa posla Biernata moglby sugerowac, ze seksualizm wiekszosci poslow Sejmu odbywa sie powyzej pasa . Tak znakomita znajomosc francuskiego jest napewno zaskoczeniem dla wielu obserwatorow siermierznego zycia parlamentarnego w Polsce.

  Patrzac na to jak prawdziwi patryjoci swietuja swoje swieto narodowe na ulicach Warszawy, cisna sie na usta slowa klasyka; „…a to jest Polska wlasnie.“ Jak to dobrze, ze mamy do czynienia z Polska. W kazdym innym kraju bylby to zwykly faszyzm, ale w Polsce to przeciez prawdziwy, pozbawiony ksenofobi, moze troche specyficzny, ale przeciez prawdziwie polski, patryjotyzm.

 170. bacha pisze:
  2011-11-11 o godz. 10:37

  Dlaczego bobasa? I dlaczego uwielbienie?
  Jeszcze kocham normalnie, choć nic nie mam przeciwko kochającym inaczej o ile się z tym ostentacyjnie nie afiszują.

  Moje spojrzenie na świat znają stali bywalcy tego bloga. Jeżeli ich nie znasz, zajrzyj do archiwum. Nie będę się powtarzał.
  A z krajowych mediów sledze co piszą w Polityce.pl, Wyborczej (tak jest) i Rzeczpospolitej, ostatnio z coraz mniejszym entuzjazmem po czystce w tejże oraz od czasu do czasu blogi w Polityce i salon24.pl.

  A poza tym żyję w innej rzeczywistości i bardziej jestem w The Telegraph, The Times, Spectator i BBCNews oraz BBCParliament (to taki kanał transmitujący na żywo posiedzenia parlamentu oraz wszystko, co się z nim łączy). Gdy nie mam czasu wystarcza mi GoogleNews wersji brytyjskiej, oczywiście.

  A poza tym przede wszystkim pracuje i mam się dobrze.
  Czego wszystkim blogowiczom życzę również.

 171. Chodzi oczywiscie o posla Biedronia. Przepraszam wszystkich, a przedewszystkim samego Posla za pomylke.

 172. Nowym Premierem Grecji zostal Lucas Papademos. Ogladajac TV uslyszalem ze grecy juz go krytykuja za brak kwalifikacji i doswiadczenia. Sprawdzilem wiec jakie ma kwalifikacje i doswiadczenie.

  Urodzony w Atenach
  1970, skonczyl Massachusetts Institute of Technology, ze spacjalizacja w fizyce.
  1972 zdobyl Masters Degree in electrical engineering
  1978 zdobyk dokotrat w ekonomi.

  1975-1984 pracowal na Uniwessytecie Columbia jako professor ekonomi.
  1988-1993 pracowal na Uniwesytecie w Atenach jako professor ekonomi.
  1980 Pracowal jako starszy ekonomista w Federal Reserve Bank of Boston.
  1985 zaczal prace w Bank of Greece jaki szef ekonomista.
  1993 dostal awans na zastepce Governora (Bank of Greece)
  1994 stal sie szefem (Governor) (Bank of Greece)
  2002-2010 dostal pozycje vice prezydenta w Europejskim Banku Centralnym.
  2010 wszedl w sklad rzadu Grecji Premiera George Papandreou jako szef doradca.

  Na podbudowie nauki scislej zdobyl doktorat w ekonomi poparty 40 latami pracy w duzych instytucjach swiatowych zajmujac powazne stanowiska. I grecy krytykuja go ze nie ma doswiadzczenia !!! Nie do wiary!

  A jak sie tu porownuje dyktator Donek Tusk, mizerota z dyplomem historyka i bez doswiadczenia nawet w prowadzeniu kiosku Ruchu. Bez znajomosci jezykow. Epoka Kamienia.

  Blogowisko, i wy jestescie zadowoleni z tej tumanskiej wladzy ktora terroryzuje Polske przez ostatnie 22 lata? O czym wasz Donek jest w stanie rozmawiac z Papademos i jemu podobnymi politykami i w jakim jezyku? Jaki biznes dla Polski wasz Donek jest w stanie zalatwic?

  W Polsce rowniez sa ludzie jak Papademos. Ale sa zablokowani przez system ktory wy nieszczesnicy nazywacie demokracja. Macie za to Donka ktory was poprowadzi do zaglady. I niech wam dobrze bedzie.

 173. Ja również jestem zażenowana wypowiedzią pani- mam nadzieję byłej minister- Pitery. Głosowałam na PO ale gdyby taka wypowiedź padła przed wyborami- mój głos miał by Palikot. Totalna żenada- nie chcę jej więcej ogladać w TV. Pan Biedroń- absolutnie sympatyczny i kulturalny.

 174. Są dwie ojczyzny i dwa patriotyzmy – pisał w genialnym eseju Jan Józef Lipski. Przypominał, że kształt patriotyzmu zależy bardziej od stosunku do „obcych” niż od stosunku do „swoich”.

  – Podejrzliwie patrzmy na każdą ofensywę „patriotyzmu” – pisał Lipski. – Za frazeologią i rekwizytornią miłą przeważnie Polakowi czają się cyniczni socjotechnicy, którzy patrzą, czy ryba bierze na ułańskie czako, na husarskie skrzydło, na powstańczą panterkę.

  Niemal sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości czas wyjść z tej rekwizytorni. Czas żyć i pozwolić żyć innym. Czas cieszyć się wolnością.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75968,10620851,Nadszedl_czas__by_cieszyc_sie_wolnoscia.html#ixzz1dQTRoMtF
  ———————-

  Krótko, zwięźle i na temat……..

 175. axiom1 pisze:
  2011-11-11 o godz. 21:15

  Co prawda nudnyś Pan, ale może odpowiesz na pytanie.
  Co sie liczy bardziej- wykształcenie formalne, czy SKUTECZNOŚĆ?
  Witos nie miał wykształcenia, Piłsudski, Paderewski, również.
  Oczywiście jeżeli chodzi o politykę czy wojskowość.
  A efekty ich dokonań były niezłe……

  Czekam na projekcję marzeń o rządzie Pana.
  Kto wejdzie w jego skład? Nazwiska?

  Bo pytanie kto taki skład wyłoni, jest wielka niewiadomą…..
  Altruiści? globaliści? nawiedzeni? anioły? bezinteresowni? patrioci?

 176. Korzystając z zaproszenia Stow. Dziennikarzy Katolickich udałem się na uroczystą mszę św. do kościoła św. Barbary o 13:30. Był chór, było chóralne Gaude Mater Polonia, było około 1.000 zgromadzonych, w tym uczestnicy rajdu katyńskiego na Harleyach. Było uroczyście i dostojnie. Zaraz po mszy mieliśmy udać się ul. Marszałkowską, by na pl. Konstytucji dołączyć do głównego Marszu Niepodległości. Organizatorzy poinformowali przez megafon, że pójdziemy E. Plater, ale nie do ul. Koszykowej, jak wcześniej planowano, tylko do ronda Jazdy Polskiej, bo na Marszałkowskiej odbywają się zadymy.

  Szliśmy tak ulicami E. Plater, Polną, Waryńskiego eskortowani przez niewielki oddział policji aż do Koszykowej, dołączając przed rondem Jazdy Polskiej do innych uczestników marszu. Tam eskorta policji skończyła się. U zbiegu ulic Waryńskiego z Puławską był to już uformowany i b. liczny tłum manifestantów. Policja była tylko na czele pełniąc funkcję pilotów. Z Puławskiej marsz ruszył Klonową w dół do Belwederskiej, a stamtąd w lewo w górę Belwederską, a dalej Al. Ujazdowskimi do pl. Na Rozdrożu pod pomnik R. Dmowskiego.

  Gdy mijaliśmy ambasadę rosyjską, spojrzałem w dół za siebie i zobaczyłem, że całą szerokością stromej Belwederskiej ciągnie się za nami ogromna manifestacja, której końca nie było widać. Na całej trasie marszu nie doszło do żadnego incydentu. Marsz, mimo znacznej ilości manifestantów na pewno przekraczającej 20 tys. uczestników przebiegał w całkowitym spokoju i nie był przez moment zakłócony. Policja stała tylko przy ambasadzie rosyjskiej i budynkach rządowych w Alejach. Byli starsi, byli młodzi, były małe dzieci, towarzyszące rodzicom. Przed 17:00 nasza grupa dotarła do wypełnionego już tłumem pl. Na Rozdrożu. Ponieważ robiło się ciasno, w gronie przyjaciół przebijając się przez tłum, pociągnęliśmy dalej pieszo aż do Al. Jerozolimskich do sprawnego ciągu komunikacyjnego w kierunku Pragi.

  Po przyjściu do domu włączyłem ‚Całą prawdę/24h’ i widzę draki, bijatyki, rannych, interwencje policji na Marszałkowskiej oraz słyszę fragment oświadczenia min. Kwiatkowskiego, że w zadymach uczestniczyli członkowie międzynarodówki anarchistycznej z zagranicy. Nie widzę jednakże w ‚Cała prawda/24h’ ani jednego obrazka z przebiegu manifestacji, której byłem uczestnikiem.

  Pytam zatem: kto do Polski zapraszał zadymiarzy, anarchistów i lewaków, kto ich namawiał, by przyjeżdżali tutaj blokować marsze polskich ‚nazistów’ i ‚faszystów’. Pytam: kto namawiał środowiska lewicowe do blokowania marszu, kto blokował podobny marsz z udziałem przebierańców w oświęcimskie pasiaki i rozdawał gwizdki w ubiegłym roku?

  Mam nadzieję, że ci którzy to robili przyjdą w końcu po rozum do głowy. Prezydent powinien zastanawiać się nie nad tym jak ograniczyć prawa do manifestacji, ale jak zapobiegać, by do bojkotu legalnych manifestacji patriotycznych i do blokowania ich nie nawoływali ci, którzy mienią się polskimi demokratami.

 177. wiesiek59 pisze:
  2011-11-11 o godz. 16:44
  Dyktator Donek Tusk dyktuje juz w PO przez ponad 10 lat. Nie ma tam uczciwych wyborow. Potecjalni konkurenci sa wyrzucani z parti regularnie.
  Dyktator Tusk kontroluje wiekszosc poselska w Sejmie, wybiera poslow i pozbawia ich mandatu (np Nowak) Po pzez tajne porozumienie (niezgodne z Konstytucyja) Tusk kontroluje rowniez Prezydenta. Skoncentrowal cala wladze. Jest dyktatorem absolutnym. I wstydem dla Polski bo nie ma kwalifikacji.
  Na premiera nigdy nie zostal wybrany. Te pozycje dostaje automatycznie jako dyktator nawet nie zwycieskiej parti w wyborach. Zaledwie 19% uprawnionych do glosowania glosowalo na PO. Minely juz 4 lata wstydu i beda nastepne 4. A ty i tak tego nie zrozumiesz przez nastepne 20 lat.

 178. Sebastian pisze:
  2011-11-11 o godz. 17:16
  „niedorostek” do pozycji posła- sam , swoimi „numerami” się wykrusza…
  #
  Marzenia, jak ptaki szybują po niebie…
  Poseł, niezależnie od tego, czy on dorostek, czy też nie, na wykruszenie potrzebuje pełnej kadencji, bo tak stanowi prawo.
  To niech się choćby nie z własnej woli, ale na komendę dostosuje do przewodnika stada. Pobory osiągane na poselskim stażu ukoją jego ból i ewentualne wątpliwości skutecznie i z pożytkiem dla społeczeństwa.
  A pani P. to nie jakieś tam babsko… zwykły, ponury baburas i tyle.

 179. Święto szemranej niepodległości. Jakiej niepodległości? Czyjej niepodległości?
  Zawsze żyłem w kraju niepodległym. Za dawnych czasów tylko raz kazano jechać na Czechosłowację. Teraz każą na Irak, Afganistan i zaraz na Iran lub Białoruś nie mówić już o szczypaniu Putina. Ktoś każe, więc sługa musi. Więc jaka tu niepodległość? Święto w sam raz dla warchołów, chuliganów, kiboli i wszechpolaków. Najwięcej korzyści ma policja. Trening i próba sił przed prawdziwym buntem oburzonych i przyszłych emerytów OFE. Telewizja także odświeży kilka starych ujęć jak to ZOMO atakowało robotników sikawkami i gazami. Rząd wygłosi orędzie, że ktokolwiek podniesie rękę na prawicowo kościelną władzę Solidarnościową, temu ta władza tę rękę odetnie.
  W sumie to Warszawiacy mieli dziś ubaw.

 180. 1. K&W pisze:
  2011-11-10 o godz. 20:23
  2. Zjadliwy pisze:
  2011-11-10 o godz. 20:27

  Solidaryzuję się z Waszymi wypowiedziami.
  Ad)1. masz całkowitą rację w ocenia pani M. Olejnik. W Radio Zachód słyszałem kiedyś sprostowanie spikera, który prostował wypowiedź radiosłuchacza mówiącego, że pani red. Monika Olejnik… , że to nie dziennikarz i redaktor, tylko showmanka. To była bardzo celna ocena.

  Ad)2. Także zgadzam się z Twoją oceną redaktora R. Kotlinowskiego. W końcu realizuje w sposób sumienny swoje posłanie, co niezmiennie czyni w swoim piśmie od lat. Środowisko kościoła katolickiego z autopsji zna od lat. Ma odwagę głośno o tym pisać, a teraz i mówić z mównicy sejmowej. Potrzeba nam państwa świeckiego jak powietrza. On się tego domaga.
  Pozdrawiam.

 181. @ANCA-NELA,
  Witaj 🙂 Nie bywam tu zbyt czesto, trafilam za linkiem. Nie odpowiada mi to przerzucanie sie docinkami miedzy kilkoma przemadrzalymi uczestnikami.

  To i bardzo dobrze, ze Palikot przepraszal szczerze. Znaczy, ze czuje politycznego bluesa.
  Mnie nie chodzilo o ocene ani Palikota ani Kotlinskiego ( obu lubie!) w kontekscie artykulu na temat Olejnik ( nie pochwalam), ale o uzycie przez pana Passenta nieladnego sformulowania w tym tekscie. Zaskoczona bylam.
  Pozdrawiam serdecznie.

 182. Brawo Biedroń !!!

 183. Nie widzialem w telewizorze Pitery ani innych wybrancow narodu – mieszkam daleko. Jako starego wroga rezimu jaki zapanowal nad Odrowisla w roku 1989 cieszy mnie bardzo, gdy sie te kapitalistyczne elity wala po pyskach i kasaja po kostkach.

  Rozumiem, ze to wlasnie jest chrzescijanskie milosierdzie i solidarnosc w akcji. No i ta nowa moralnosc o ktora tak te solidaruchy gardlowaly.

  A dobrze wam tak, matoly zwiazkowe. Macie wiec swoja druga Japonie!

 184. Zawsze uważałem, że sprawy mody: długość sukienek, kolor bluzek, ilość guzików przy garniturze, buty na obcasie czy płaskie czy wreście osławione skarpetki do sandałów to sprawy ważne ale nie najważniejsze. A noś sobie te skarpetki do sandałów jak lubisz i jak jest ci w tym wygodnie ale sprawa pewnych umów nie pisanych tych sejmowych jest nad wyraz istotna. Jak kluby zgodziły się na vice-marszałków z czterech klubów a nie zgodziły się na piątego Panią Nowicką to jest to dla mnie zbrodnia sejmowa, chańba, zaprzeczenie jakichkolwiek norm moralnych, etycznych posłów VII kadencji. To bagno i kloaka, obrzydzenie jakie odczuwam po głosowaniu nad kandydaturą Pani Nowicjiej mnie poraża. Norma nie pisana w sejmie to coś więcej niż prawo to przykład dla narodu to norma jaka w trzecim świecie jest świętością a u nas powinna być czymś normalnym. Wsyd Panowie Posłowiei Panie Posłanki.

 185. Pan prezydent się obudził! Rychło w czas!
  Od lat mamy żywe dowody na to, że wszelkiej maści demonstranci mogą zupełnie bezkarnie demolować naszą ukochaną stolicę, cośmy ją wspólnym wysiłkiem całego narodu i kosztem innych, gorszych miast odbudowywali.
  Mogą związkowcy, mogą szalikowcy, mogą patrioci i zwolennicy wszelakich wolności. Całkowicie bezkarnie.
  Wystarczy zgłosić chęć manifestowania w dowolnym terminie i w dowolnym miejscu w stolicy. Ma się wtedy zapewnioną ochronę policyjną i i status świętej krowy, co za jakiekolwiek skutki swoich dokonań na miejscy manifestacji nie odpowiada.
  Bo od tego oni mają państwo i jego policję, a w następnej kolejności służby porządkowe, co to gnój uprzątną, wywiozą i nowe klomby założą a także ustawią nowe kosze na śmieci i wyremontują bruki i wystawy, co się niechcący na trasie znalazły.
  No i wtedy teren pod kolejną demonstrację można uznać za odpowiednio przygotowany.
  A na to wszystko muszą być oczywiście pieniądze w budżecie, bo jak wiadomo tam pieniądze po prostu są. Takie prawo.
  Pytam więc naiwnie; DLA KOGO TO PRAWO I JAKIM PRAWEM???
  Jacyś geniusze takie właśnie prawo stworzyli, jakieś mądre i fachowe gremium nad nim debatowało, sejm przyjął ten zakalec większością głosów, bo weszło w życie i trwa na koszt podatnika.
  Jakie jest możliwe wyjście z tej ponurej groteski?
  Od komentarzy się powstrzymam, bo jeszcze kawy nie dopiłam i nie chcę bluźnić od rana.

 186. wiesiek59 pisze:
  2011-11-11 o godz. 21:26

  Skad ci przyszlo do glowy ze ja chialbym odgrywac jakakolwiek role w polskiej polityce ? Gdzie ja to naisalem ? W Polsce nie chcialbym nawet byc soltysem. Nigdy nie poddal bym swej osoby pod glosy nieswiadomych wyborcow. Polski wyborca pozbawiony jest elementarnej swiadomosci. Nie wymaga zadnych kwalifikacji od kandydatow. Nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji. Co ty potwierdzasz.

  Glosujac i akceptujac tumana na stanowisku publicznym trerroryzujesz sasiada.

  W obecnym systemie politycznym polski wyborca wybral by rowniez kazdego pasa i kota do Sejmu. Gdyby pies i kot byli jedynkami na listach wyborczych.

  Ja pozstane niezaleznym obserwatorem i bede kontrowal brednie i klamstwa koalicji Rezim-KK-Media. I bede krytykowal tumaski rzad dyktatora nawet nie wybranego, zainstalowanego, ktory wladze wycwaniakowal i wymanipulowal. Dopoki reformy i demokratyzacja do kraju nie przyjda. Bo wy nieszczesnicy w kraju przez swoja glupote szkodzicie nie tylko sobie samym. Szkodzicie rowniez polakom ktorzy w Polsce juz od dawna nie mieszkaja. A nawet tym polakom co sie urodzili poza Polska.

  Moj komentarz @21.15 wskazuje jak polski dyktator sie prezentuje na tle Europejskich politykow. A jest tak dlatego ze dyktatury na szczebu parti politycznych blokuja i gnebia polski polityczny talent.

  W Polsce rowniez sa ludzie jak Papademos. Ale sa zablokowani przez system ktory wy nieszczesnicy nazywacie demokracja. Rezultatem jest juz 22 lata tumaskich rzadow ktore kosztuja kraj co najmniej 2-3 biliony zl i 70% polakow zyjacych w nedzy.

 187. Brzuch boli od tej falszywej poprawnosci.

  Dojdzie do tego, ze nie wolno bedzie glosno powiedziec, ze wiekszosc Afrykanczykow ma ciemniejsza skore niz Europejczycy bo zacznie sie awantura na temat kto to jest Europejczyk… i czy przypadkiem nie dyskryminujemy pilkarza Balotteliego.

  Nie chce by Polska zamienila sie w falszywa pelna hipokryzji Ameryke.

  Jezeli komus cos sie wydaje zabawne to niech sie smieje – czy o wszystkim musimy mowic na kolanach?

  A wiec Biedron jest w Sejmie jako przedstawiciel mniejszosci seksualnej – pisze Pan Passent.
  Mam nadzieje, ze NIE !!! – ze reprezentuje sprawy zwiazane z tolerancja i otwartoscia w szerokim tego slowa rozumieniu.

  Rowniez tolerancja w stosunku do ludzi o konserwatywnym swiatopogladzie.

  Mnie sie zawsze wydawalo, ze seks jest sprawa prywatna i bardzo intymna a nie polityczna – wolalbym panstwo i jego instytucje zostawic jak najdalej od lozka.
  Osobiscie uwazam, ze seksualnosc nie powinna byc podstawa i kategoria politycznego przedstawicielstwa.

  Co do Pitery doskonale pamietam zachwyty na jej temat gdy atakowala PiS – wtedy pisalem, ze jest beznadziejna (BO JEST!) co spotkalo sie z powszechnym atakiem na tym blogu…

  Ale do tego juz sie mozna przyzwyczaic.

 188. Rybo,
  spoglądanie cynicznego chama i krętacza Kaczorowi poniżej pasa zaczęło się po okresie ‚ozonowym’. Wówczas ci kawiarniani lewicowcy, którymi dzisiaj tak nieświęte oburzenie szarpie, podśmiewali się, kawkę siorbiąc i winko chilijskie ukontentowani, że I Pisuarowi dyżurny platformiany łotrzyk dokłada przykładnie poniżej pasa. Salon piał z zachwytu, że znalazł się kij na Kaczora ryj i jak to dobrze, że jest ktoś odważny, który zrywa zakurzone kotary w polityce.

  Koteria? A może Szklana Menażeria od ojca dyrektora GM..? Płycizna intelektualna lewicowości bierze się ze wspólnego najmniejszego mianownika – tępego odświęcania świętego. Coś jednak różni ciebie – lewicowca od reszty hałastry kawiarnianej z rozdroża. Doceniam to, Rybo.

  Co z naszym kramem na Monciak? Mógłbym dalej sprzedawać certyfikaty prawicowca. Ty do swoich lewicowych musiałbyś dzisiaj dokładać obrazek marianina męczennika, żeby zwiększyć sprzedaż.

 189. Hania od Ducha św. powinna wytłumaczyć się z oddania w arendę Nowego Światu kawiarnianym lewicowcom, którzy wczoraj udzielili gościny szumowinom i zadymiarzom lewackim z zagranicznego zaciągu. Taka ta polska kawiarniana lewica słabowita, że importem oprychów musi się podpierać?

 190. zastanawia mnie dlaczego p. premier wybrał do swojego najblizszego otoczenia piterę i grabarczyka ? czym te osoby przekonały premiera ? obydwoje intelektem nie grzeszą ani kulturą zwłaszcza pitera. chcę ufać premierowi ale patrząc na piterę czy grabarczyka ma wątpliwości.

 191. kadett pisze:
  2011-11-11 o godz. 21:27

  Sluchalem wczoraj wywiadu w radiu z panienka z Krytyki Politycznej, ktora w kolko powtarzala, ze postepowa nowoczesna ANTYFASZYSTOWSKA Polska musi zatrzymac (blokujac pochod niepodleglosci)
  upiory przeszlosci
  i dosyc do wracania do jakis tam Legionow czy nawet (tu panienka nawet prychnela z rozbawienia) nawet do Grunwaldu… i tym podobnych nudnych staroci…

  To takie proste – jezeli woli Pan bialoczerwona zamiast teczowej to jest Pan po prostu faszysta.

  Wymyslony kiedys przez sowietow „antyfaszyzm” jak widac przydaje sie do dzis.

 192. Szanowny Panie Danielu!

  Z nudów świątecznych przeczytałem Pański wpis jeszcze raz i odnoszę wrażenie, że moje spostrzeżenie na temat diametralnych różnic w odbiorze tych samych bodźców słuchowo – wzrokowych u ludzi było słuszne i nie jest nawet zaskakujące. Napisałem to co ja widziałem i słyszałem, nie na podstawie pańskiego wpisu (dość stronniczego), ani na bazie komunikatów blogowiczów, potępiających w czambuł Piterę, ale po uważnym obejrzeniu tego programu w internecie. Zawsze Pani Pitera była mi sympatyczna (jak na kobietę wykazuje dużo inteligencji – sorry za takie uderzenie poniżej linii horyzontu – myślowego!) więc ja inaczej oceniam jej występ – szczególnie na tle połączonych sił „wroga” – teamu „Europa skompletowana” – z niezbyt przyjemnej, czasem nawet chamskiej dziennikarki i przywódcy tęczowego ruchu. Pan pisze:

  ***Teraz okazuje się, że nikt nie ma monopolu na chamstwo. Kreatury mogą się pojawić nawet w Sejmie, tak że w centrum i na lewicy.***

  Ja tam nie przypisuję znaczenia pustym określeniom „lewica” czy „prawica” myślę, że ta wypowiedź dotyczy wszystkich ludzi, nie tylko Polaków i szczególnie dużej rzeszy dziennikarzy i polityków – bo są na świeczniku. Faktycznie nie ma monopolu na chamstwo, tylko uznanie, co jest chamstwem a co kunsztem dziennikarskim lub politycznym to inna sprawa.
  Pan obdarzył Biedronia szumnie epitetem „Europa”. To jest zbyt ogólne i wieloznaczne, bo ta Europa ma i miała wiele twarzy, choćby Srebrenicę, mordowanie innowierców lub Warszawiaków w czasie powstania. Chyba nie to miał Pan na myśli, a mrzonki o Zjednoczonej Europie, mlekiem i miodem płynącej o systemie absolutnej sprawiedliwości społecznej i pełnej poszanowania dla odmienności wszelkiego typu. Wybaczyłby Pan jako obywatel takiej Europy nawet tendencje separatystyczne części Ślązaków, a może nawet „odwiecznie” polskiego Gdańska???
  Opuśćmy szumny wynik meczu – „Europa-ciemnogród Piterski” – 1:0. W tym meczu było wiele fauli, których sędzia (Pan Redaktor) nie zauważył, lub nie chciał zauważyć. Głupio się składa, że i ja tych zwycięskich ataków „Teamu B-O” nie zauważyłem, a właśnie jego faule. Jest tak jak z kibicami obu drużyn, jedni chwalą sędziego za podyktowanie rzutu karnego inni widzieli tylko jaskółkę „poszkodowanego”, skręcającego się ze śmiechu, że udało mu się oszukać sędziego i krzyczą o „kaloszach” (dawniej – obecnych „wzrotów” nie znam, nie chodzę na mecze), a prawda mogła być tylko jedna z pierwszych Tisznerowskich. Pozostając w terminologii piłkarskiej to zaatakowana drużyna jednoosobowa oczywiście też kopała cichcem w łydki, choć nie tak mocno bykiem jak Zenadine Zidane. Właściwie można „sejmowo” powiedzieć to co wczoraj wołał sprawozdawca, że „zawodnicy… coś tam… robią od tyłu…”, chyba Pan Biedroń byłby znów obrażony lub poszkodowany moralnie ewentualnymi skojarzeniami?

  Nie zgadzałem się z wszystkimi wypowiedziami Pani Pitery, ale miała absolutną rację, że nie ma ani automatycznego ani przymusowego szacunku do kogokolwiek i na szacunek ten trzeba sobie zasłużyć (i bardzo łatwo można go stracić). Nie znam wielkich dokonań nowego posła, podobno je ma, ale widziałem go w akcji przed rokiem i szacunku jakoś nie odczuwałem. Wystąpienie w sejmie mogło być początkiem dobrego procesu, gdyby po rechotaniu kolegów postąpił inaczej (choćby jak Zych, gdy mu coś „stanęło” w sejmie), a on jak obrażona dziewica walczy o honor w mediach, właśnie powodując niesmak u ludzi, których ewentualne przesądy należałoby przełamać odpowiednią postawą, a mniemam, że w Polsce takich są miliony. On działa dokładnie odwrotnie, zniechęca tych niezdecydowanych, a utwierdza przekonanych „inaczej”. Jeśli Pan się uprze przy wyniku 1:0 dla Biedronia to byłoby to Pyrrusowe zwycięstwo i w przyszłości nie będzie miał żołnierzyków do walki o to po co się znalazł w sejmie.

 193. Jezeli juz piszemy o chamstwie to proponuje uczciwie przeanalizowac program „Kropka nad I” – i zobaczyc na czym ma polegac rola „kulturalnego gospodarza…” i za co dostaje sie nagrode Najlepszego Dziennikarza Roku…

  Zgodnie z tematem proponuje jako rekwizyt do programu gumowy czarny kombinezon i szpicrutke – jak teczowo to teczowo.

  Bedzie „europejsko” jak w trzeciorzednych niemieckich filmach dla lubiacych milosc inaczej.

 194. od prawie 100 lat nad Watykanem, nad głowami ludzi wiary i osobiście nad Faliczem wisi grożba bolszewizmu. Z kolei nad bolszewikami wisi grożba faszymu i osobiście ponure oblicze Falicza. I tak to się kręci.

 195. Wiesku,
  niezle Ci sie dostalo od axioma wrzywniaka, kiedy zaproponowales mu funkcje premiera…
  „skad ci przyszlo do glowy ze ja chialbym odgrywac jakakolwiek role w polskiej polityce ? Gdzie ja to naisalem ? ”

  Axiom w dalszym ciagu bedzie handlowac w kiosku, ale zdradzil nam, ze bedzie „niezaleznym obserwatorem” tego tumanstwa i bedzie kontrolowal brednie i klamstwa rezimu.
  Poza tym ujawnil , ze w Polsce jest duzo Papademosow, ale tumanskie tumany wola niekompetentnego,tumanskiego tumana dyktatorskiego dyktatora donskiego Donka

 196. Andrzej Falicz pisze:
  2011-11-12 o godz. 12:52

  Pani Olejnik zdecydowanie lepiej wypada w 7 dniu tygodnia.
  Niestety, w kropce zdarza jej się mówić dłużej niż zaproszony gość…..
  Przydałby się jej zegar szachowy?

 197. Marsz niepodległości od Salonu

  Czytając poczynione na gorąco uwagi i komentarze blogowiczów na tym i innych blogach, na temat wczorajszej manifestacji:

  – o nieudolności Policji (Ziobro);

  – o fałszowaniu przekazu w TV poprzez pokazywanie burd, a tymczasem myśmy przeszli spokojnie do końca;

  – o rzekomych prowokacjach, o których nawiasem mówiąc na 100 % było wiadomo na miesiąc przed pochodem, bo taki jest stan rzeczy w ojczyźnie, manifestacja bez dymu, to jak wódka bez zakąski, jak żurek bez razowca, jak most przez Wisłę zbyt wąski, jak mowa bez gotowca;

  – o poszkodowanych patriotach, jak to ich się obraża, pomiata, wyszydza Polskę, ich miłość do ojczyzny, szacunek dla historii, a wszystko po to, aby zapędzić nas do kołchozu pod nazwa Unia Europejska, gdzie geje się żenią, zboczenia się plenią, patriotyzm – nie te lata, a bitwy i powstania – nikogo nie oblata, itp.

  Czytając i słysząc takie argumenty sięgnąłem na półkę po dwutomową pracę Łysiaka „Salon – Alfabet szulerów” i znalazłem się w retrospekcji.

  To już było, to setki razy zostało powtórzone, zbadane, zważone, zapisane.

  Polską rządzi Salon (ulubione słowo dziennikarzy „Rz”).

  Przeglądam dowolny tom Łysiaka i na której stronie nie otworzę, wszędzie ten sam brazylijski serial – Salon to, Salon tamto, czerwoni, różowi, katolewica, potomkowie KPP, element niepolski, większość stanowisk w mediach – Żydzi, 80 % dziennikarzy, to kapusie, zgnieciono, zniewolono nas, poddano ukrytej, podprogowej presji wychowawczej, obrzydzono powstania, bezczeszczono pamięć, zniewolono umysły, zamieniono nas w posłuszne, bezmyślne lemingi, potrzebna jest praca od podstaw, itd., itp.

  Wydaje mi się, ze z zasobów sparadygmatyzowanej przez Łysiaka teorii czerpią pełnymi garściami wszyscy „prawdziwi” Polacy, „prawdziwi” patrioci, ci, którzy chcą wyłącznie dobrze, są usprawiedliwieni, predestynowani, maję nadrzędną rację.

  Łysiakowa argumentacja jest uniwersalna, jak teoria walki klas, ożywcza jak w kacu z ogórków kwas, jak olejek różany aromatyczna, jak piramida Cheopsa śliczna i gigantyczna, teoria z zębem, krwista i z jajem, jedyna zdolna rozgonić zgraję czerwonych masonów z cmentarza w Pradze, którzy ukradli Polakom władzę.

  Teoretyk Waldemar Łysiak, towarzysz wyrzucony z partii Wolski, Rymkiewicz-Słowacki, to czołowe postaci ideologii narodowowyzwoleńczej – uwolnienia narodu od dyktatu Salonu.

  Salon, to straszak, to zło, to wróg, to pozostałość, to złóg, nieuchwytny duch, który w każdym się czai, to koń trojański diabelskiej czerwonej zgrai.

  Taki jest mniej więcej dialektyczny sens teorii – Salon kontra naród.

  Ci, którzy widzą destrukcyjną sprzeczność naród – Salon, to awangarda, przodująca rola.

  Ci, którzy jeszcze nie zauważyli tego podstawowego antagonizmu określającego ich byt, to wyalienowani. Usunięcie Salonu ich wyzwoli.

  Salon jest klasą przeznaczoną w nieuchronności historycznego rozwoju do likwidacji, uciszenia, w szczególnych przypadkach do reedukacji.

  Michnik przesadził, gdy nazwał to antykomunizmem bolszewickim, ale coś w tym jest.

  Pzdr, TJ

 198. TJ pisze: Twój komentarz czeka na akceptację.

  2011-11-12 o godz. 15:13
  Marsz niepodległości od Salonu
  Jest:

  – o rzekomych prowokacjach, o których nawiasem mówiąc na 100 % było wiadomo na miesiąc przed pochodem, bo taki jest stan rzeczy w ojczyźnie, manifestacja bez dymu, to jak wódka bez zakąski, jak żurek bez razowca, jak most przez Wisłę zbyt wąski, jak mowa bez gotowca;

  Ma być:

  bo manifestacja bez dymu jest jak poezja bez rymu, jak wódka bez zakąski, jak żurek bez razowca, jak most przez Wisłę zbyt wąski, jak mowa bez gotowca.

  Pzdr, TJ

 199. Lewy Polak pisze:
  2011-11-12 o godz. 13:49

  Lizak i axiom mają jedną wadę- są mało konstruktywni w swej krytyce.
  Ale axiom ma niezaprzeczalną przewagę nad Lizakiem- pisze krócej……

 200. bacha pisze:
  2011-11-12 o godz. 12:57

  Mam rozumiec Bacha antyfaszystka…

  Proponuje zapiac pasy i przygotowywac sie powoli na rzad „fachowcow” pod wodza „technokraty” JK. Bieleckiego.

 201. My friend, telegraphic observer podał nam link do jednostronicowego artykuliku nt przyczyn kryzysu strefy Euro. Dziękując TO za ten link, dzielę się z Państwem dwoma imponderabiliami.

  1. Pisze autor:Significantly, the German word for debt, „Schulden”, is the plural of „Schuld”, meaning guilt or fault.

  2. Jako miłośnik wykresów, pragnę zwrócić uwagę na krzywe „kosztów jednostkowych pracy”, które od 2000 roku utrzymują się dość stabilnie w Niemczech, podczas gdy w krajach „Euro zagrożonych” wzrosły o około 30%. a w Grecji prawie o 40%.

  Zachęcam do przeczytania krótkiego tekstu. Będzie nam łatwiej dyskutować.
  PS
  Wybrałem en passant (przepraszam) ze względu na specjalizację

 202. TJ 15.15
  Nie wiem co cie tak poruszyło, ale Twoja recenzja zjawiska pt Waldemar Łysiak jest fenomenalna. Piszę zjawiska, bo „schizofrenia lysiakoviensis” dotknęła niesteyty nie tylko jego samego.
  Ale poniewaz poznałem Łysiaka na Architekturze PW przed laty kiedy jeszcze był normalnym psychicznie wykładowca, wiec chciałbym go troche uspraiwedliwic. Podobno rzuciło mu sie na głowe, gdy rzuciła go ukochana zona , blondynka zresztą. No i wygląda na to, że rzuciła go dla kogoś z SALONU !!!!!!!!

 203. BBC wlasnie pokazuje na zywo Wlochy.
  Wielkie swieto i powszechna radosc!
  Kazdy Wloch ma oddac nerke by uratowac rynki finansowe!
  O „uzdrowienie” zadbaja ludzie z Goldma Sachs…jak wiemy to potrafia.

  Italiancy pomimo, ze maja stan finansow lepszy od Brytyjczykow jako „leniwi” poludniowcy”” nie podobaja sie nieomylnym agencjom ratingowym…

  Czy kazdy na blogu upatrzyl sobie juz swoj smietnik, w ktorym niedlugo bedzie szukal zarcia?

 204. Salon w ujęciu W. Łysiaka to przeniesienie salonu warszawskiego z III cz. Dziadów A. Mickiewicza w czasy współczesne. Niewiele się zmieniło w sferze podziałów na skorupę i lawę. Może tylko chłopy, którzy zbaranieniu uległy bardziej dzisiaj salonowi niż za czasów wieszcza.

  Nasz naród jak lawa
  Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
  Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi,
  Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

  By się o tym przekonać, nie trzeba oglądać „Śniadanka mistrzów celebry” w ‚cała prawda/24h’, gdzie same salonowe duby i dusery z udziałem chłopstwa aktorskiego i mądrej sowy w cywilu. W zupełności jak się przeczyta wypisy TJ. Prawie to samo.

 205. @Andrzej Falicz

  Towarzycho z Krytyki Politycznej zrobiło sobie wczoraj na torowisku Marszałkowskiej tęczowe miasteczko. Gdy przechodziłem tam o 12:30 akurat celebryci i celebrytki z okładek kolorowych czasopism śpiewali pod namiotem cyrkowym w chórku:

  Naprzód Warszawo!
  Na walkę krwawą,
  Świętą a prawą!
  Marsz, marsz, Warszawo!

  Widzów nie było, poza niewielka grupką przylepioną do namiotu. Pomyślałem sobie, że tak wygląda dzisiejsza polska lewica. Ma twarze aktoreczek i amantów z seriali tv. Skąd mogłem wiedzieć, że to rzeczywiste wezwanie do boju..?

  Oprócz 2 flag narodowych były 2 tęczowe i łopotały na wietrze pokaźne flagi białe z ogromną czerwoną gwiazdą po środku. Od patrzenia w gwiazdy można nieźle odlecieć w ko(s)miczną podróż.

 206. Agata Nosal: Zazdroszcząc psu budy – p://www.stachurska.eu/?p=5490

 207. http://studioopinii.pl/archives/3689

  Azrael jako uczestnik ładnie to ujął, co się działo.
  Przekaz medialny jest wyjątkowo niejednoznaczny. Wspaniałych mamy politruków, ale o dziennikarzach potrafiących relacjonować fakty, ślad zaginął.
  Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie się podzieli?……
  Poszukiwani żywi. Z martwych niewielki pożytek……

 208. Przypadkowo trafiłem- zmieniając tonację…..
  O wielu z nas- Staruszek…..
  http://www.youtube.com/watch?v=XoyYCtMpKSM&feature=related

 209. Teoria salonowa Łysiaka ma tyle wspólnego z Salonem z III części Dziadów, co Ustawy Norymberskie z Talmudem za przeproszeniem, chińska rewolucja kulturalna z kulturą, a „Wesołe kumoszki z Windsoru” z Haloweenem.

  Pzdr, TJ

 210. Kadett Biegler, ten z najbardziej genialnie opisanych bohaterów Przygód Szwejka przez Haska ŻYJE !
  I regularnie prezentuje swoje przemyślenia.
  Warto zajrzeć do Wiki, co o nim pisał Hasek !

 211. Kleofas (link),

  dopisuję dodatkową gwiazdkę.

 212. Mimo sprzecznych pomruków na blogu, odpowiedzialność polityczną za wczorajszy festiwal nienawiści w Warszawie powinna ponieśc personalnie Hanna Gronkiewicz – Waltz.

 213. rzeczywiście, podejrzenie pada na „Krytykę Polityczną”. Środowisko to, i cała masa polskich lewaków nie może sobie poradzić z prawicowymi bojówkami ONR, Wszechpolaków, Frondy itp., dlatego kto wie czy to nie Kazia Szczuka napuściła niemieckich lewaków na tych naszych porąbańców?

 214. stasieku, 18.04 Fatalnych dobierasz sobie „friednsów”. Ten Twój TO przeniósł się do Szostkiewicza aby stamtąd rzucać inwektywy i szerzyć ignorancje w sferze ekonomii i przyczyn ostatniego kryzysu. Nie daj się wrabiać w śmieciowe artykuły dla niedomagających ćwierćinteligentów, sączących fałsz i dezinformacje o przyczynach kryzysu i jego katastrofalnych skutkach dla świata. Zachęcam wydaj około 60 dych na książkę Nouriela Roubini pt „Ekonomia kryzysu”. Wymaga skupienie i wysiłku ale daje ponurą wiedzę o realiach kryzysu niedostępną gdzie indziej i nie powala aby ktoś Ci robił wodę z mózgu. Była recenzowana w POLITYCE i tamże jest z nim wywiad. Pozdrawiam

 215. @jasny gwint, 22:15
  „Ekonomia kryzysu”, Nouriela Roubini, NB chwalona przez prof. Kołodkę, to ciągle jedna z interpretacji opartych na historii kryzysów. Przyznaję, warto przeczytać.
  Mam w zasobach (DVD) film „Inside Job”, nagrodzony Oskarem dokument, pełen wykresów, nazwisk, wywiadów, itp. Oglądałem ten film kilka razy (mam polską wersję języka), w tym raz, w znakomitym towarzystwie TO.

  Ostatnie prace prof. Roubiniego, w których spekuluje nt kryzysu w Chinach mają niewątpliwą wartość, ponieważ kiedyś Chiny będą w kryzysie. Struktura GPN w Chinach jest nietypowa, nie mieści się w kanonach, ale Chiny to ciągle dziwactwo systemowe i trudno o analogie.

  Blog jest niedobrym miejscem dla trudnych dyskusji, ale łatwym dla inwektyw. Mam prośbę j-g, nie wybieraj mi przyjaciół i zachowuj się kulturalnie. Nie rzucaj nazwiskami swoich guru, aby uzasadnić jakieś zjawisko. Każdy z nas może odpowiedzieć innymi nazwiskami, noblistami, itp.
  I pamiętaj, proszę, że prawdę zna Allah.
  Dobranoc, idę do Gry w klasy

 216. Kleofas Zawodowiec się odezwał …
  Chłopina siedząc i nudząc się za Wielką Wodą wspomina , jak to było za jego młodości. W mordę i pałą. Porządek musi być. Proste metody i 100% gwarancja efektu wychowawczego. A co!
  Towarzysz Wiesław kazał, Kleofas wykonał. Zna się na robocie, w końcu zawodowiec.
  Jakby wrócił mógłby zostać doradcą Pana Prezydenta w zakresie operacji całkiem niejawnych. Znaczy, bicia w mordę tak, żeby nie było widać.
  Ryba ty mu nie dopisuj gwiazdek, bo na generała nam Kleofas awansuje…

 217. Salonowe zaklęcia na nic. Salon Łysiaka to uwspółcześniony Salon z III cz. Dziadów zajętych sobą, własnymi interesami niż czymkolwiek innym i łaszących się do zmieniających się włodarzy sprzedawczyków, czyniących to z czystej kalkulacji kosztów i zysków. Bezinteresowne łaszenie się jest głupotą, o co salonowców nie sposób podejrzewać. Interesowność salonowców często związana jest bowiem z czystym wyrachowaniem i kalkulowaniem co się opłaca (mądrość etapu). Szeroki wachlarz łaszenia się można bez trudu znaleźć we wpisach TJ, aspiranta salonowego w en passent. Aspirantowi wystarcza uścisk dłoni Gospodarza i słowa pochwały innych aspirantów. 😆

 218. jasny gwint pisze 22:15.

  j g; nie marnuj swojej energi na darmo to nic nieda
  czas jest najlepszym nauczycielem.
  Wiecej ironii to lepsze niz rada.

  http://demotywatory.pl/700013/Czas-jest-najlepszym-nauczycielem

 219. System działał tak, żeby nie wciągać obywateli w prawdziwą politykę. To byłoby dla niego zagrożenie. A Kuroń i Modzelewski zamierzali broszurę zawierającą krytykę systemu nielegalnie powielić i nielegalnie kolportować.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75475,10631686,Rozmowa_z_laureatem_nagrody_im__Moczarskiego_Andrzejem.html#ixzz1da3WCtOG
  ———————-

  Coś dla naszych niereformowalnych i odpornych na wiedzę…..

 220. ANCA_NELA pisze:

  2011-11-11 o godz. 22:29
  —————————–
  Szanowna ANCO-NELU,

  A skąd biorą się takie „rodzynki-nieśmiertelniki”/posłowie kilku kadencji/, którzy swoją jakością hańbią instytucję parlamentu , a my im możemy tylko „naskoczyć”?
  Oni się najzwyczajniej nauczyli nas i cichego trwania przy żłobeczku.
  My generujemy myśli – klejnoty, a oni dbają o swoje barwy ochronne, które są z natury swojej- najbardziej zewnętrzną powłoczką…

  Pozdrawiam,Sebastian

 221. O klasie i świadomości społecznej Pani Pitery najlepiej świadczy fakt, że kilka razy powtórzyła, jak tolerancyjną jest wobec homoseksualistów. Otóż może ktoś powinien Pani Piterze powiedzieć, że tolerować to można najwyżej niewłaściwe zachowanie przy stole albo złe maniery- to, co w powszechnej ocenie jest niewłaściwe, ale nam nie szkody nie wyrządza. Otóż preferencje seksualne nie mieszczą się w grupie rzeczy niewłaściwych, nie podlegają ocenie. Może przydałyby się naszym posłom jakieś warsztaty z podstaw edukacji seksualnej? Mam nadzieję, że ich niekulturalne zachowania i wypowiedzi wynikają tylko z braków w edukacji…

 222. Andrzej Falicz pisze
  2011-11-12 o godz. 10:40 , ze metr ma wiecej niz 100cm. Ach ta falszywa poprawonosc , na ktora kuleje Falicz.

  ET

css.php