Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

17.07.2012
wtorek

Precz z Michnikiem!

17 lipca 2012, wtorek,

Adam Michnik doczekał się wreszcie pisma, które jest poświęcone jego osobie, a przy tym nie jest to żadna gazetka podziemna, tylko największy w Polsce organ autorów niepokornych. Czytając tygodnik „Uważam Rze” i inne prawicowe publikacje, trudno nie sięgnąć po pistolet, żeby nie uwolnić naszej ojczyzny od Michnika. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” stał się symbolem wszelkiego zła: zbrodni stalinowskich, kłamstwa, korupcji, demoralizacji, partyjnictwa i innych grzechów.

Najnowszy numer „Uważam Rze” to istny festiwal Michnika. Oto niektóre przykłady ( wszystkich nie byłem w stanie zgromadzić, bo mam ciekawsze zajęcia).

PIOTR SEMKA w artykule o „lustracji genetycznej” (czyli rodzicach, dziadkach i pradziadkach polityków i dziennikarzy) na prawicy i na lewicy, pisze: że nazwisko Michnika, które było symbolem wyzwania dla komunizmu, „dla pokoleń pamiętających stalinizm mogło kojarzyć się także z Barbarą Michnik, autorką stalinowskich podręczników historii”, czy z „budzącym grozę Stefanem Michnikiem – stalinowskim prokuratorem…”.

Wiesław Chrzanowski nie odrzucał myśli, że „wychowanie w drużynach wolterowskich nie  ma żadnego wpływu na świat idei i mentalność grupy Adama Michnika”. Działacze ROPCiO „zetknęli się z nazwiskiem Michnika w kontekście działalności prokuratury wojskowej..”

Michnik potępiał lustrację . „Skala niechęci wobec IPN ze strony publicystów „GW” może przecież być wytłumaczona niechęcią do dezawuowania ludzi zapamiętanych często  jako wujkowie lub przyjaciele rodziny”. 

BRONISŁAW WILDSTEIN w artykule no rozliczaniu zbrodni komunistycznych: ksiązka Antoniego Dudka była „atakowana za pokazanie tajnych rozmów Adama Michnika z przywództwem sowieckiej partii w Moskwie w 1989 r.”. O ile przodkowie reprezentantów „GW” „odrzucili żydowskość przystępując do komunizmu”, o tyle ich dzieci  z autentycznej opozycji budują swoją tożsamość „na rezerwie wobec tradycyjnej polskości”.

PIOTR GURSZTYN  pisząc o Jarosławie Gowinie także nie zapomniał o Michniku. „Systematyczne niszczenie Gowina zaczęło się niedawno…(…) Michnik wytoczył mu proces za to, że został on nazwany faszystą…”

BRACIA KARNOWSCY  w rozmowie o nierozliczonych zbrodniach stalinowskich pytają T.M. Pużańskiego „Kim był Stefan Michnik?”. „- To stalinowski sędzia wojskowy”, „morderca sądowy. Nie strzelał w tył głowy, ale wydawał bezpodstawne, haniebne wyroki na żołnierzy  niepodległościowego podziemia. Skazywał także na kary śmierci, co najmniej kilku Polaków patriotów posłał do piachu”. Zygmunta Baumana, który z funkcjonariusza represji stał się myślicielem, red. Płużański porównuje do „szmaty”, którą „można by wycierać najbrudniejszą podłogę”.
 
WALDEMAR ŁYSIAK pastwi się nad Salonem, w   którym „Gazeta Wyborcza” odgrywa tę samą rolę, jaka odgrywała moskiewska „Prawda” –łgała, łże i łgać będzie. „Już taka się urodziła”.

To tylko niektóre wypisy z „Uważam Rze”. W gruncie rzeczy jest to lektura krzepiąca. Wystarczy bowiem pozbyć się jednego człowieka,  żeby Polska była Polską, i to Polską szczęśliwą. Jak mało brakuje „niepokornym” do szczęścia!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 187

Dodaj komentarz »
 1. Strzelanie do Michnika byłoby wysoce niepatriotyczne. O czym pisaliby patrioci z Uważam Rze, gdyby zabrakło Michnika?

 2. Moim ulubionym komentatorem jest pan Piotr Semka. Najwyższy mój podziw wzbudza jego heroiczna walka o to by w swoich wypowiedziach radiowych czy telewizyjnych wypaść , w oczach widzów, na dziennikarz bezstronnego .
  Braci Karnowskich podziwiam za niemal dziecięce zdziwienie , które przebija się przez ich pytania, zwłaszcza gdy rozmówca nie chce odpowiadać na pytania zgodnie z intencją pytających. Dodatkowe uznanie za dobór interlokutorów, którzy nie przeszkadzają redaktorom w propagowaniu ich poglądów

 3. Panie Redaktorze, wystarczy zajrzeć do najprostszego podręcznika z psychologii, aby zobaczyć, że z tych ludzi wychodzi po prostu JEDEN WIELKI KOMPLEKS NIŻSZOŚCI.
  I to wszystko.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Czas najwyższy napisać nowe podręczniki historii! Ciekaw jestem jak daleko sięgną w nich macki Michnika – nie mam żadnych wątpliwości, że przyczynił się do rozbiorów Polski, a prawdopodobnie nieszczęścia zwiazane z jego osobą sięgają nawet średniowiecza. Istnieje trend w historii przydający duże znaczenie dla naszych dziejów jednostce. Bez żadnych wątpliwości Michnik już należy do grona tych, którzy mieli i mają decydujący wpływ na dzieje świata.

 6. Książę Kropotkin i jego teorie lekiem na całe zło?
  I kto to pisze?
  Wzorce rzetelności dziennikarskiej i obiektywizmu?
  Absolutnie apolityczni……

  Zaciekawia mnie w tym zestawie Wildstein.
  Co oznacza „tradycyjna polskość”?
  Sprzed ilu wieków mają się te tradycje wywodzić?
  A może jak z Barei, tworzą panie i panowie „nową świecką tradycję”?

  „Tradycyjna Polskość” to jakieś 500 000 szlachty której bacik świszczał nad grzbietami różnych „tutejszych”. Zasługi przodków kluczem do sukcesu?
  Coś takiego mamy właśnie obecnie.
  Zasługi i koledzy ze styropianu, źródłem władzy i przyrostu fortun….

 7. Skrawając zielone z seledynowego nawet nie mogącego nucić (a spiewać to już calkiem nie) naszła na mnie mizerna pora na myśl o pójściu na warzywniak i jarski targ po seler do uzupełnienia surowców obiadowych.
  No i po śmietanę, bo mizeria bez śmietany to już nędza.

  W przerwie, w papierowej Polityce przeczytałem felieton Naszego Gospodarza. Jednym z wątków felietonu jest czytanie. Gospodarz niegdyś opowiedział o swych codziennych lekturach. Nie pamiętam czy w zestawie wymieniona była Codzienna ale Rzeczpospolitą zapamiętałem.

  Aby zaprzeczyć tezie o moim snobiźmie donoszę, że nie czytałem jeszcze, i nie zamierzam czytać popołudniem książki Roberta Krasowskiego o Jarosławie Kaczyńskim, książki Gospodarza o Wojciechu Fibaku oraz żadnej z książek Grzegorza Kołodki o sobie. Co do barbarzyńcy w ogrodzie to Torlin nie umywa się do oryginału nawet namydlony lub nażelowany.

  Uwarzam że, nie mam obowiązku czytać Rzeczpospolitej. Chociaż przypuszczam, że czeka nas krótki okres gdy tematem (na początek: do wyboru) maturalnym będzie strzaskana brzoza a Rzeczpospolita będzie w kanonie wszystkich rodzajów liceów. Takie będzie młodzieży chowanie jaka jest Rzeczypospolita.

  TVP straciła współscenarzystę serialu o życiu małżeństwa tronu i ołtarza, bo wilki hodowane przez bywalców ławeczki na ranczu zaczęły przerażone wyć zbyt głośno, że nie wystarcza im 1% haraczu i żądają 5% lub więcej.

  Teraz szanowny Redaktorze Seniorze, goszczący nas na blogu readgowanym ponoć przez „murzynów”, jak wskazywała niedawno na macierzystym papierze Polityki Dorota Masłowska, czeka nas pięciolatka umierania sztuki czytania. Zapewne na Allegro podskoczy cena archiwalnej „Ikonosfery” Mieczysława Porębskiego – pdf do sciągnięcia za darmo z Chomika bez świadomości prawa autorskiego – oraz ożywi się witryna http://www.ikonosfera.umk.pl/ .

  Następne lato będzie zapewne zapełnione szumem komentarzy smartofonowych i trzeba będzie przewijać utyskiwania bywalców bloga na trudności z moderacją komentarzy z dużą liczbą u-er-eli. Wapniaki jeszcze nie kumają jak obejść za pomocą klawiatury ograniczenie liczby linek w komentach i będa obśmiewane na fejsie.

  Rozumiem głęboki patriotyzm Redaktora Gospodarza (ponoć słupowatego) nakazujący w myśl zalecenia wysłuchania drugiej strony czytanie Rzeczpospolitej. Ale uważam, że starcze dziwactwa w doborze lektur to poświęcenie, które megalomańsko określę cytatem z rozmowy Georga Friedricha Händla z Johannem Sebastianem Bachem. Tenże drugi przyszedł na zaproszenie pierwszego i rzekł u progu: „Zbytek łaski!”

  Torlin mnie poprawi stwierdzając, że oni się nigdy nie spotkali. I będzie miał rację i nie będzie miał racji – jak zwyle. Bo tej rozmowy ne dało się podsłuchać i przeczytać. Ona jest do oglądania. Gdy opłaty komórko-operatorów za przekaz strumieniowy zdecydowanie spadną, to gratisem będzie opis spisku chińsiego przeciw bollyłódzkiemu zalewowi pornografii politycznej. Imperializm amerykański dławiący ziemie na lewo i na prawo od Uralu przestanie być głównym tematem lektur.

  A jak sobie – i czy wogóle – twórcy aplikacji na smartofony poradzą z rozróżnianiem chińczyków, to raczej za darmo się nie dowiemy.

  Ciekaw jestem, ile w sierpniu trzeba będzie sprzedać jaj newsowych aby prawnukom kupić elementarze.
  I czy bedą one napisane przez ojca Wergiliusza.

  Ciekawa pora śliwkowa nastąpi po ogórkach.

 8. Jeden organ PiS-u jedzie na katastrofie smoleńskiej, a drugi leczy kompleksy Ziemkiewicza. Nie wpuścili do salonu, więc zostało mu to, co każdemu w tej sytuacji – donoszenie, że dzieją się tam same bezeceństwa.
  Tak w maglu rozmawia się o „państwu”, którego pościel się uprało i przyniosło do wygładzenia

 9. Dla mnie dziennikarz to osoba, która informuje i bezstronnie komentuje. Ktoś, kto usiłuje narzucić czytelnikowi swoje poglądy to propagandysta. Samo dno to osobnik działający według zasady, że kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. Nie pamiętam kto to powiedzenie wymyślił i wielokrotnie powtarzał. Ale, jak widać dalej znajduje naśladowców.

 10. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  „ … Im wyzszy szczebel, na ktorym dokonano zbrodni, tym wieksze prowdopodobienstwo, ze bedzie ona uznana nie za zbrodnie, lecz za konieczne posuniecie polityczne …”

  – … Zmiany w Unii Europejskiej idą pełna parą i jak na dłoni widać, że pozostajemy za innymi członkami daleko w tyle. Najsilniejsze państwa zachodnioeuropejskie i brukselscy urzędnicy już nawet nie starają się ukryć, że Warszawa znajduje się na głębokim marginesie. Nie mamy żadnego wpływu na to, co się dzieje we wspólnocie, pozostaje nam tylko „płynąć w mainstreamie”, jak sobie tego życzył Radosław Sikorski. Wydaje się, że PO niezbyt się tym przejmuje. Czy jest to spowodowane tym, że zdaje sobie ona sprawę ze słabości polskiego społeczeństwa, z tego, że jest ono zakompleksione, że króluje u nas myślenie postkolonialne, w końcu „pokorne ciele…” …” (RL)

 11. A czy są w Polsce pisma inne niż prawicowe? A może GW lub POLITYKA są lewicowe? Wszystkie media są prawicowe, łącznie z kościelnymi. GW lub Uważam Rze to jedna sitwa, z jednaj skłóconej kanapy. Może ktoś wytłumaczy.

 12. Kolejny wiersz NELLY SACHS
  Nadal żyjący chwytali się czasu
  aż tylko złoty pył pozostał im w rękach
  Śpiewają słońce – słońce –
  Północ czarne oko
  jest przykryte całunem –

 13. Gdybyż wreszcie podręczniki do historii napisał Ludwik Stomma… Chętnie bym przeczytała.

  Prof. Tadeusz Kowalik: Cięciobsesja – Uwagi do dyskusji – http://www.stachurska.eu/?p=8904 , polecam Państwu.

 14. No coz moze ten Michnik jest naprawde malo symopatyczna figura symbolizujaca wszystko co najgorsze w polskiej transformacji?
  Nie wiem – ale powod musi jakis byc.

  Czy naszemu redaktorowi jest przykro, ze nawet slowa krytycznego nie napisano o Panu Passencie w Uwazam Rze?
  Czyzby az tak nie istotny?
  Czyzby „prawica” nic a nic nie bala sie jego gorliwego i slusznie krytycznego piora?
  Co jeszcze trzeba zrobic by stac sie czlonkiem Salonu…
  Moze chociaz jako obronca Michnika.

  Panie Semka zmiluj sie Pan nad Panem Danielem i cos o nim napisze, potepi choc troche, przypomni wujka, lewicujaca lewicowosc – COKOLWIEK!

 15. tak sie zastanawiam, jaka jednostke chorobową posiadaja ci wszyscy piszący w czasopismach typu Uważam ,rze… drodzy „dziennikarze”, nas- czytelników- obchodza wasze gryzmoły tyle co nic… naprawde zajmijcie sie powazniejszymi sprawami…a jest ich całkiem sporo, wystarczy wychylic nosa zza biureczka w redakcji, ….

 16. a… i jeszcze jedno- niepokorni adepci sztuki Wielkiego Pióra.. nie oceniam Michnika, nie mnie „nędznej ” kobiecie po 30-tce mówic o ludziach, którzy w tamtych latach nie mieli czasem żadnego wyboru, ( tzn mieli- mogli siedzic cicho jak rodzice tych pismaków) teraz wrzeszcząc o „wolności słowa” okazuja ci młodzi- pseudo- gniewni całkowity brak pokory i szacunku, mało kto ich czytuje, a wiec i tematy jak te kotlety odsmażane raz po raz… ale kto to da rade przetrawić?

 17. @Daniel Passent:

  Ale Stefan Michnik jest stalinowskim mordercą sądowych a Helena (nie Barbara) Michnik autorką stalinowskich podręczników. Uwaga Wildsteina – oczywista. Tak dokładnie było jak pisze. Żydowscy komuniści odrzucali żydowskość. Ich dzieci odcinali się od tradycyjnej polskości. To są fakty.

  O co Panu chodzi? Nie rozumiem.

 18. Panie Redaktorze, a może to tylko zwykła ludzka zazdrość.

 19. Trudno winić Adama Michnika za rodziców, czy nawet za własnego brata, (nikt sobie rodziny nie wybiera), wszak Kain zabił Abla, a i metoda to bliższa bardziej klice Rotszylda, która chciałaby długami rodziców obciążać na wieki dzieci, wnuki i prawnuki, co zresztą z powodzeniem czyni, choćby za sprawą zagranicznych długów publicznych, zaciąganych przez rząd RP, pełniący de facto rolę pralni brudnych pieniędzy (bowiem pieniądze banksterów pochodzą przecież z przestępstwa, z kradzieży światu) na koko-spoko oraz aranżację upadłości polskich firm przy okazji, czy na zakup broni w Izraelu, albo finansowanie agresywnych misji NATO – ale winić go za Adama Michnika już można, jak najbardziej, a jest za co.

  Michnik to w Polsce symbol człowieka niepokornego, intelektualisty o pięknie niewyparzonej gębie, wrażliwego na sprawy społeczne, niczym pacyfista na widok żołdackich trepów przygniatających głowę małego dziecka w Iraku, jak na tym filmie dokumentalnym Wernera Herzoga. On od zawsze robi w Polsce za sumienie narodu i grozi, że ma broń, której nie zawaha się użyć – będzie gęgał, aby ocalić Kapitol. Jednak na grożeniu tylko się kończy, szczególnie w sprawach międzynarodowych, dotykających przecież Polskę tak, jak i lokalne; np. w kwestii barbarzyństwa Izraela wobec Palestyny, syjonistycznych napaści na Irak, Afganistan, Pakistan, Libię, Syrię, czy złodziejskiej, internacjonalistycznej finansjery nie słyszałem ani jednego michnikowego gęgnięcia. Podobnie w kwestii faszyzacji aparatu ucisku w Polsce, namnożonych tu służb inwigilacyjnych, żałosnych sądów i prokuratur, czy sojuszy zagranicznych z mordercami wg mojej wiedzy nie był uprzejmy wydać z siebie ani jednego gęgnięcia. Widać karmią go obficie jak gęś rurą wciśniętą przełykiem wprost do żołądka i tuczą mu na siłę wątróbkę, a on to najwyraźniej lubi, bo od przybytku ponoć głowa nie boli, nawet nieborak nie ma jak zagęgać, choć może by i czasem chciał, aczkolwiek myślę, że wątpię. Zatkali go tą rurą i wyjmują jedynie wtedy, kiedy ma wydać z siebie głos w ich interesie, albo ot tak tylko, sobie a muzom, żeby nie pomyślał przypadkiem, że jest kompletnie ubezwłasnowolniony. Biedny Adam Michnik, co to się z ludzi czasem robi…

 20. Nie jeden Michnik
  Oto nazwiska z jednej z krążących w sieci narodowościowych list uczestników obrad Okrągłego Stołu zidentyfikowanych jako Żydzi:

  1) Ryszard BENDER, Żyd, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1981-83 wiceprezes Polskiego Związku Katolicko-Społecznego, przybudówki PRON, KIK, PRL-owski poseł kilku kadencji, sędzia Trybunału Stanu z ramienia Ligi Polskich Rodzin, głosi się katolikiem.

  2) Ryszard BUGAJ, Żyd, ZMS, uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO.

  3) Zbigniew BUJAK, Żyd, w stanie wojennym aresztowany w piwnicy Żyda Mieczysława Rakowskiego ostatniego I-go sekretarza KC PZPR, KO.

  4) Andrzej CELIŃSKI, Żyd, aktywny uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO, naprzód AWS teraz w SLD, niedawny minister kultury.

  5) Władysław FRASYNIUK, Żyd, KO, obecny szef UW.

  6) Mieczysław GIL, Polak, organizator strajku w Nowej Hucie, KO, były poseł.

  7) Andrzej GLAPIŃSKI, Żyd, głoszący się katolikiem, były minister u Olszewskiego, były poseł PC.

  8) Aleksander HALL, Żyd, KO, były członek Prymasowskiej Rady Społecznej, UW, były poseł UW, były minister kultury, głosi się katolikiem, konserwatystą i politykiem prawicy.

  9) Gabriel JANOWSKI, Żyd, uczestnik marca 1968, KO, były poseł i minister w rządzie Suchockiej, były poseł Ligi Polskich Rodzin.

  10) Jarosław KACZYŃSKI, Żyd, KOR, KO, prezes PC, głoszący się prawicowcem.

  11) Lech KACZYŃSKI, Żyd, brat poprzedzającego, KOR, KO, były prezes NIK-u, minister sprawiedliwości u Buzka, prezes „Prawo i Sprawiedliwość”, głosi się prawicowcem.

  12) Krzysztof KOZŁOWSKI, Żyd, wieloletni członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”, KO, UW, były minister spraw wewnętrznych u Mazowieckiego, zezwolił Michnikowi i jego „komisji” na dostęp do tajnych akt SB, w których buszowała 2 miesiące.

  13) Stefan KOZŁOWSKI, Żyd, brat poprzedzającego, KO.

  14) Marcin KRÓL, Żyd, KO, UW, niegdyś w redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

  15) Jacek KUROŃ, Żyd, zwany towarzysz TERMOS, były członek PZPR, twórca czerwonego harcerstwa, współtwórca KOR-u, KO, UW, b. poseł, autor wypowiedzi iż „jest szczęśliwy, że Lwów należy do Ukrainy”, znany z wysypiania się w sejmie.

  16) Tadeusz MAZOWIECKI, Żyd, autor łajdackiego ataku prasowego na bpa Kaczmarka, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, poseł PRL, UW, poseł przewodniczący i premier UW, KO, twórca grubej kreski, zażarty przeciwnik lustracji.

  17) Andrzej MILCZANOWSKI, Żyd, KOR, KO, UW, były minister spraw wewnętrznych u Mazowieckiego, zażarty przeciwnik lustracji.

  18) Jan OLSZEWSKI, Żyd, niegdyś Jan Oxner, pracownik ministerstwa sprawiedliwości w czasach stalinowskich, członek redakcji „Po Prostu”, gdzie pisywał artykuły o polskim antysemityzmie, członek Klubu Krzywego Koła, KOR, były poseł i premier PRL-bis, szef i twórca licznych partii głoszących się prawicowymi, np. ROP, obecnie poseł, wystąpił z klubu Ligi Polskich Rodzin.

  19) Janusz ONYSZKIEWICZ, Żyd, KO, UW, były poseł i minister obrony.

  20) Janusz PAŁUBICKI, Żyd, KO, UW, minister ds służb specjalnych u Buzka, zażarty przeciwnik lustracji.

  21) Anna RADZIWIŁŁ, Żydówka, były wiceminister oświaty w rządzie Mazowieckiego, twórca krytykowanych programów szkolnych.

  23) Jan Maria ROKITA, Żyd, KO, UW, AWS, SKL, obecnie Platforma Obywatelska.

  24) Zbigniew ROMASZEWSKI, Żyd, KOR, KO, UW, obecnie senator.

  25) Stanisław STOMMA, Żyd, wieloletni członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”, wieloletni poseł na sejm PRL-bis, gdzie w ciągu 3 kadencji zgłaszał wnioski o udzielenie peerelowskiemu wymiarowi sprawiedliwości wotum zaufania.

  26) Adam STRZEMBOSZ, Żyd, długoletni sędzia PRL, profesor prawa KUL, autor poprawki do kodeksu karnego znoszącej karę konfiskaty mienia wielkich przestępców gospodarczych, były prezes Sądu Najwyższego.

  27) Klemens SZANIAWSKI, Żyd, były pracownik KC PZPR, były agent SB, KO, przewodniczący Komitetu Porozumiewawczego Stowarzyszeń Twórczych i Naukowych, zmarł.

  28) Witold TRZECIAKOWSKI, Żyd, KO, członek Prymasowskiej Rady Społecznej.

  29) Henryk WUJEC, Żyd, uczestnik wydarzeń marcowych, KIK, sekretarz KO, UW.

  Komentarz do listy od jej autorów (autora).

  „Analiza listy osobistości prawej strony okrągłego stołu daje obraz bardzo przygnębiający. Było tam ok. 51 Żydów i ok. 13 Polaków, co oznacza że Żydzi kontrolowali sytuację i zadecydowali o treści układu. Poszło im to tym łatwiej, że kolaborowali z nimi tacy Polacy jak Wałęsa, Woźniakowski i Wielowiejski, całkowicie podporządkowani ich interesom. Żydzi kontrolowali też Kluby Inteligencji Katolickiej, oraz Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie.

  O takim składzie okrągłego stołu zadecydował sekretarz episkopatu Polski arcybiskup Bronisław Dąbrowski, Żyd. Dlatego właśnie nie było tam przedstawicieli prawdziwej opozycji prawicowej akowskiego podziemia niepodległościowego zesłańców i emigracji z Zachodu.

  Żydzi wygrali okrągły stół i zaczęli rządzić Polską na spółkę z postkomuną. Zaczęła się w żydowski sposób rozumiana transformacja, której rezultatem jest dzisiejszy kryzys, wysprzedaż prawie całego majątku narodowego w obce ręce, ataki na Polskę i Polaków i wielka próba pozbawienia nas niepodległości przez zawleczenie nas do Unii Europejskiej.”

  Mój komentarz do listy

  Komentarz autorów do listy jest toczka w toczkę zgodny z propagowaną przez prezesa PiSu wykładnią genezy III RP, czyli jak spadkobiercy przedwojennej KPP porozumieli się między sobą dobierając w charakterze listków figowych do swoich ekip kilku Polaków.

  Proszę zauważyć, ze w większości komentarz ten (prawicowy) jest zgodny z ideologią głoszoną na tym blogu przez prawdziwych lewicowców. Różnica w interpretacji Okrągłego Stołu jest taka, ze lewica twierdzi jakoby solidaruchy zdradzili umowę i wyprzedali, a prawica zaś głosi, że solidaruchy nie zdradzili, a dotrzymali tajnych porozumień i sprzedali.

  Ze składu „listy” wynika, że do „obcych” należałoby zaliczyć najwybitniejszych polityków powojennych i najprawdziwszych Polaków zarazem – Jarosława i Lecha Kaczyńskicjh oraz Jana Olszewskiego (byłego premiera).

  Tak to taktyka lustrowania wszystkiego i wszystkich, włażenia z butami w rodzinę i rodowód, tropienia obcych wśród swoich, oskarżania i pomawiania wszystkich o wszystko, nieuchronnie odwraca się przeciwko jej twórcom – prawdziwym Polakom.

  Panie Redaktorze Passent, tu nie chodzi o jednego Michnika, jak uważa „Uważam Rze”, tylko o co najmniej 51 osób negocjujących przy okrągłym meblu plus arcybiskup sekretarz.

  Propozycja, którą należałoby postawić tym tam, to co najmniej ekspulsja. Odmowa nie wyklucza użycia środków specjalnych. Po prostu MY musimy się jakoś bronić, nieprawdaż? Diaspora jest czujna.
  A tych co dołączyli po drodze, po Okrągłym Stole, to na potem.

  Pzdr, TJ

 21. W związku ze wspomnianą przez B. Wildsteina książką A. Dudka warto przypomnieć, że J. Skoczylas z krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” przypomniał, iż o owych tajnych rozmowach Michnika (i Wajdy) na bieżąco informowały m.in. PAP i „Polityka”. W odpowiedzi na te kompromitujące A. Dudka informacje ówczesne kolegium IPN jak jeden mąż ujęło się za nim, podkreślając, że przeprowadza on rzetelną kwerendę. Ot, jaki mieliśmy (i chyba nadal mamy) Instytut Pamięci Narodowej.

 22. Bardzo spodobała mi się metoda skojarzeniowa, przedstawiona przez pana Semkę. Sięgnąłem do internetu i co widzę? Mamy SEMKA – Horsham Karate Klub w Sussex. Czy to nie kojarzy się Państwu z jakimiś inwestycjami zagranicą? Jak wiemy, wielu przedsiębiorców ucieka z płaceniem podatków, wielu próbuje prać brudne pieniądze zakładając dziwne firmy. A kto to są Dmitry Semka i Paha Semka – czy pana Piotra Semkę łączą z nimi bliższe związki? Skąd się właściwie wziął pan Semka?
  Pan Jan Karnowski, ur. w 1886 r. – sędzia (?!), ideolog ruchu Młodokaszubskiego (jakieś związki z rodziną Donalda Tuska?).
  Kogo by tu jeszcze wziąć na warsztat? Przecież nie może być tak że ktoś ma tylko własne poglądy.

 23. Po co to Pan kupuje, bo chyba Pan kupił a nie „buchnął” z kiosku? Pośrednio się Pan przyczynia do istnienia tego prawicowego szmatławca. Nie kupować i nie czytać – to apel do wszystkich.

 24. ..latwiej byc dzienikarzem tz.niepokornym niz tz.normalnym.Dzienikarz niepokorny pisze zawsze o wszystkim udajac ze wie wszystko a dzienikarz normalny pisze zawsze to na czym sie zna.Bardzo szanuje pana Michnika,ktory zawsze jest normalny ,czy to za komuny czy teraz za demokracji .

 25. Szanowny panie Redaktorze,
  zazdrosci pan Michnikowi, ze „mohery” i ” ciemnogrod” to ciagle
  o nim, a nie o Panu?

 26. Oj , ludeczkowie , nie znający świata i wszechogarniającego spisku
  żydowsko – liberalno – komunistyczno – zamachowo – smoleńskiego !
  Czego chcecie od niepokornych patriotów ? Co im zarzucacie ?
  Gdy się żyje w zniewolonym kraju to pierwszym obowiązkiem
  prawdziwego Polaka jest walczyć o restytucje państwowości i opisanie
  ohydnych stosunków panujących w kondominium oraz maszkar
  wspierających ten zależny byt ! A Michnik do nich należy bez wątpienia !
  Zamiast narzekać na dzielnych działaczy niepodległościowych – lepiej
  zrozumcie ich cny punkt widzenia i zaprzestańcie plucia oraz
  podśmiechujek w nich wymierzonych !
  Oni walczą , a Wy jeno kpinki i drwinki se urządzacie …
  Oj , nieładnie , całkiem brzydko …
  Uważam rze brak Wam pierwiastka prawdziwej polskości !
  Na lemingów się jeno nadajecie i Pan red. Mazurek dobrze Was
  zdefiniował !
  Nie wierzyć , że Ruskie wysadziły samolot …
  Widział to kto ?
  ————

 27. Gwoli ścisłości, nie Barbra, ale Helena Michnik była autorką „Historii Polski”. Był to podrecznik nienajgorszy, choć strasznie nudno napisany.

 28. Przypomniała mi się anegdota o Stalinie.

  W historycznych pismach radzieckich zamieszczano bodajże zdjęcia i teksty ze zjazdu II Międzynarodówki socjalistycznej, na której widniał Stalin.
  Bardzo szybko z żyjących w Sojuzie znikali ludzie obecni na tym zjeździe i mogący świadczyć, że Stalina tam nie było.

  Czy mechanizm nie jest podobny?
  Kuroń odszedł ale IPNowi udało się znaleźć poszlaki, że współpracował z SB.
  To że Wałęsa był agentem SB to wiedzą już WSZYSCY Polacy.
  Fronda i Rzeczpospolita ogłosiły, że mają niezbite dokumenty, że Geremek także współpracował. Informacje z IPN to potwierdzają ponieważ teczka Bronisława Geremka do 68roku jest jak dla takiego polityka zagadkowo pusta.

  Jedynym politykiem, który potrafił zachować czystość w czasie próby okazuje się ….. Jarosław Kaczyński !

 29. Dla mojego pokolenia Adam Michnik to autor listu do Czesława
  Kiszczaka. Niech Pan Semka się cieszy, że takich pisać nie musi…
  CIEKAWE CZY MIAŁBY TYLE ODWAGI W TAMTYCH CZASACH.

 30. Czarna, medialna sotnia – Pomówienie i Szczucie !!!

 31. O szczepionkach Michnik też nie gęga, a pewnie widzial ten film: http://www.youtube.com/watch?v=tKd-Rx4JQ48 , który całkiem „nieźle” koresponduje z wczorajszym artykułem o możliwej prowokacji podczas olimpiady SYJON w Londynie: http://www.infowars.com/cdc-pushes-measles-vaccine-ahead-of-london-olympics/ , który z kolei też „nieźle” wydaje się korespondować z doniesieniami mainstreamu o złym wilku, przepraszam złym Asadzie, mającym jakoby użyć tego wąglika, co to nim Colin Powell wymachiwał w ONZ-ecie (że też się chłop nie bał, że mu z ręki wypadnie…, ale to trep, więc strachu nie zna, rozkaz, to rozkaz, kazali, więc wymachiwał).

 32. Przecież ci wszyscy panowie tzw. niepokorni z „Uważam że Rzrę” to największa bolszewia. Dopuścić ich do sądow, to poślą do piachu sądowo cale tabuny normalnych ludzi. Dać im rewolwer, to poślą bezpośrednio. To sie nazywa katolickie miłosierdzie.

 33. Życzę panu Miichnikowi dużo zdrowia i wytrzymałości. Małość nienawidzi wszystkiego na co sama nie może się zdobyć, stąd ta nienawiść, zupełnie już maniakalna.

 34. Pięknie to pan redaktor (DP) wychwycił. Zadziwiająca jest ta zgodność i jednomyślność w sekowaniu Michnika. Zastanawiam się czym sobie tak „nagrzebał” w opinii prawicowców. Przecież są też inni inaczej myślący. Ale tu ma zastosowanie zasada bicia w postać najbardziej symboliczną, uosabiającą pewną postawę. A jest to postawa niezależna i myśląca po swojemu, nieschlebiająca nikomu (lub niewielu, którzy na to zasłużyli). Prawica lubi tych co potakują (kult Prezesa). Zresztą podobnie jest z Tuskiem, który za wszystko co nie podoba się prawicy (PISowi) jest winny i nie ma znaczenia jakiego kalibru jest zarzut, zawsze winnym jest Tusk. Mogą to być np.: robaczywe śliwki na straganie – winny jest znany: Tusk/Michnik. To nawet zabawne, bo kiedy słucham przedstawicieli tego nurtu oskarżycielskiego w oratorstwie / epistemologii polskiej to nieraz zastanawiam się jak tu się uda znowu obciążyć Tuska, ale udaje się. Jest to o tyle słabo pomyślane, że pointa powinna być raczej zaskakująca, a tu wciąż to samo Tusk/Michnik. Określiłbym bym to jako wyeksploatowanie chwytu – to jest takie nudne.

  Panowie Semka, Wildstein, Karnowsy postarajcie się bardziej 🙁

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/w-relacji-z-putinem-tusk-jest-zuchem-w-krotkich-majtkach,207104.html
  http://www.tvn24.pl/wideo/giertych-sienkiewicza-zwalcza-adam-michnik,163558.html

 35. Szczyt „ogórków”, a u nas jakby wysyp bardzo konkretnych, jak na tę porę „jajówek”.
  PO, jakby mniej chytrze , niż dotychczasowe-po swojemu- brnie w wewnętrzne obnażania się. PSL- afera taśmowa, przy której pan Pawlak obnaża się ze swojej mentalności, wyzywając „bohaterów ” tej afery od głupców/bo się dali podejść?/.
  Teraz ataki „Uważam Rze” na Michnika, raczej kojarzonego z sympatyzowaniem z obecnie rządzącą koalicją, niż z opozycją okołopisowką.
  Bilans pokazuje, że „przepychanki” dotyczą w większości strony aktualnie dominującej w polityce polskiej.
  Co się dzieje?
  W polityce, tak naprawdę nie ma jednostek. Są indywidualności, które z różnych względów wybijają się ze swojego „stada wspólnych interesów”.
  Z grubsza, obecne „ogórki” są tak denne, że ich prymitywne bylejactwo mogłoby wskazywać na… tradycyjne, polskie piekiełko, choć i w takim też bywają jakieś motywy przewodnie.
  Rzuciłem monetą, zakręciłem wahadełkiem, i taka „aparatura” podpowiedziala mi o … rewanżystowskich „umizgach”… klechistanu.
  Hzdura, nie bzdura? Tak mi wychodzi z niezależnych badań paranaukowych.
  Jako optymista, wierzę więc w to, że to tylko odburzowe problemy „ogórków”…

  Sebastian

 36. Bez żadnych wątpliwości Michnik już należy do grona tych, którzy mieli i mają decydujący wpływ na dzieje świata.

  Z tymi dziejami świata to bym nie przesadzał 😉 ale że Adam Michnik miał i ma niemały, oj niemały wpływ na kształtowanie opinii publicznej dotyczącącej najnowszych dziejów Polski oraz, że próbował te dzieje kształtować w wymiarze politycznym i ideologicznym zgodzić się wypada w całej rozciągłości. Zgodzić się również wypada co do zasadności podanych wyrywkowo wypowiedzi innych redaktorów na temat red. Michnika i środowiska, z którego się wywodzi, a które AM tak gorliwie bronił przed zapędami lustratorów. Muszą wszyscy uważać co piszą o A. Michniku, bo gdyby nie uważali, spotkać ich może los J.M. Rymkiewicza i prof. Zylbertowicza, którym zdarzyło się według sądu powiedzieć o 1 słowo za dużo.

  Sam Gospodarz nie poddaje krytyce tych wypowiedzi, bo i po co? Lepiej opatrzyć je własnym komentarzem, który przypomina trochę podwójny wystrzał z korkowca małego urwisa dla odwrócenia uwagi od zbitej szyby przez jego kolegę z podwórka, na którym 1 Maja zawsze wisiała czerwona flaga, nawet gdy innej nie zawieszono:
  Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” stał się symbolem wszelkiego zła: zbrodni stalinowskich, kłamstwa, korupcji, demoralizacji, partyjnictwa i innych grzechów.

  Treść omawianych artykułów znam i nie przypominam sobie, by zarzucano w nich Michnikowi udział w zbrodniach stalinowskich, partyjniactwo, demoralizację nieletnich ani, że red. Michnik dopuszczał się korupcji.

 37. miało być – prof. Zybertowicz. Przepraszam za literówkę.

 38. Takie to proste, bo jestem (z) Michnikiem

  Odpieprzcie się od generała! [AMich. IV-1992 o Jaruzelskim].
  Etniczny szowinizm jest ostatnim, najwyższym stadium komunizmu [AM, 2011]
  … IPN od początku był pomyślany jako instrument walki politycznej [AM, 2009]
  Jarosław Kaczyński potrafi być nieskończenie dowcipny [AM, 2009]
  Jan Rokita …miał być premierem z Krakowa, a w końcu jest przewodniczącym Związku Wypędzonych z Lufthansy [AM, 2009]
  Uważałem, że kardynał Wyszyński jest politykiem reakcyjnym, wstecznym i w gruncie rzeczy jest to sojusznik Gomułki [AM? ????]

 39. W 1989 r. stan polskiej gospodarki to był pożar. Wracam właśnie z konferencji w Wilnie i tam przypominano słowa Leszka Balcerowicza. Cytuje się go tam jak kiedyś Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina. Jest tam absolutnym klasykiem! A co im powiedział? Że pożaru nie da się gasić powoli. I to jest prawda. Inaczej nie można było wtedy działać [AM, 2010]

 40. „BRACIA KARNOWSCY w rozmowie o nierozliczonych zbrodniach stalinowskich pytają T.M. Pużańskiego „Kim był Stefan Michnik?”. „- To stalinowski sędzia wojskowy”, „morderca sądowy. Nie strzelał w tył głowy, ale wydawał bezpodstawne, haniebne wyroki na żołnierzy niepodległościowego podziemia. Skazywał także na kary śmierci, co najmniej kilku Polaków patriotów posłał do piachu”.

  Przepraszam, że ja tak trochę a´ propos,
  ale wie ktoś może, jak się aktualnie Stefuchnie M. powodzi ?

  I żeby nie było „ale”, Karnowskie i Pużańskie, to dla mnie bardziej abstrakcyjne pojęcia niż Przewalskie (konie)!

 41. Pętak pojmuje demokrację jako wolność plucia na ludzi. Wolno mu tak sądzić, głupota i nikczemność nie są ścigane w państwie demokratycznym [AM, 2008]

 42. Klub Miernot przeciw Michnikowi

  Kiedys sp ks Jozef Tischner zapytal: Po co Bog stworzyl Michnika?
  „Coby madry zamdrzal, a glupi jesce barziej zglupiol” – tak odpowiedzial ks. Tischnerowi
  stary goral.
  Jerzy Urban: „Moj podziw dla Michnika rosnie. Jest to czlowiek, ktory okazuje samodzielnosc, niezlomnosc i charakter”

  PS : Panie Passent, czy warto siegac po te postacie od Semki po Pluzanskiego?

 43. Towarzyski Passent broni Michnika.

  baltazarsaldo

 44. Panie Redaktorze…czy naprawde warto raczyc swoich wiernych czytelnikow taka prasowka?

 45. czy to nie nudne?
  od 44 lat tylko michnik i michnik…
  najpierw sila antysocjalistyczna, a….ach, szkoda gadac;
  a po drugiej stronie to samo, tylko ze „zolnierz wolnosci” przypial sobie korone do orla na rogatywce i nazywa sie teraz „rzeczypospolita”;
  troche odpowiedzialnosci i na pana, panie @gospodarzu spada…
  tenis jest fajny, ale trzeba bylo troche czesciej o boksie…

 46. To jest jednak mało zabawne towarzystwo . Bardziej przypominają mi jakobinów . Jedynie Semka do tego towarzystwa nie pasuje ale tylko ze względu na gabaryty. Nie czytam tego co piszą i staram sie też nie słuchać tego co mówią , jest to jednak trudne .

 47. Poznaniak
  17 lipca o godz. 14:54:

  Piotrek Semka jest z rocznika 1965 i był znanym w środowieku działaczem opozycji od czasów szkolnych, mniej więcej jak pamiętam od 15 roku życia. Działał w podziemiu, zawsze pierwszy na „zadymach” w Gdańsku. Niejeden raz „na dołku”, niejeden raz dostał pałą od komuny.

  Więc nie p….l głupot o człowieku, który miał od dziecka odwagę nadstawiać łba bez chroniącego go nazwiska.

 48. @Gdańszczanin: Od tamtych czasów minęły już lata świetlne. I nawet Semka mógł się zmienić – w obie strony. Być bliżej normalności lub bliżej pisowskiej histerii i świętoszkowatej obłudy. Świadomie wybrał to drugie. Był czas kiedy mu się to opłacało. Bez zahamowań pojawił się np. w „Rzeczpospolitej”, opanowanej przez pisowski desant i dokonanej tam brutalnej, politycznej czystce.

 49. …z tych ludzi wychodzi po prostu JEDEN WIELKI KOMPLEKS NIŻSZOŚCI. I to wszystko. – pisze Torlin
  To nie wszystko, Torlinie.

  Gdy pod naporem dura facta
  cienieją własnych argumentów akta
  a krtań uciska wroga macka
  i ciało wije się w bezsilnej złości
  a broni nie ma już czym nabić
  nachodzi nas ta myśl znienacka
  by zabić kompleksem niższości

 50. Onegdaj Kora Jackowska z grupą Maanam śpiewała „Paranoja jest goła”. I ten refren dawnego szlagieru rockowego tłumaczy w zasadzie wszystko Panie Redaktorze !
  Prawica polska (a raczej to co się mieni prawicą, no ale taka jest rzeczywistość czyli to-to właśnie jest polską prawicą) jest „od zawsze” goła: intelektualnie, mentalnie, „życiowo”, estetycznie i medialnie.
  Św. Jan Chryzostom:
  „Ptaki mają skrzydła by unikać sideł, tak samo rozum jest dany ludziom by unikali głupoty”
  Amen
  Wodnik53

 51. Michnik dla każdego ❗
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=ewa%20michnik&source=web&cd=8&sqi=2&ved=0CGAQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.opera.wroclaw.pl%2F1%2Findex.php%3Flang%3D_pl%26page%3D4%26perf_cat%3D4%26perf_id%3D1&ei=yKAFUMTkEo7Oswbv6NWrBg&usg=AFQjCNGlkjOPYJ4pgNZ1gFlVrQ37IHU0oQ
  Każdemu według potrzeb. I każdy z Michników ma to COŚ, co go wyróżnia korzystnie na tle innych, co zielenieją z zazdrości, jak ten szewc z Kołomyi, co nie mógł przeboleć, że ktoś tam, w Krakowie został biskupem.
  O takich ponurakach moja znajoma mawiała, że gdyby takiego pokąsał pies, to by się natychmiastowo wściekł.
  A co właściwie stało na przeszkodzie innym, zdolnym, słusznym co do rodowodu, jak też poglądów, żeby zostać kimś na miarę Adama Michnika?
  Urody nachalnej nie posiada, jąkała i na dodatek Żyd…
  Skąd ta kariera? Tylu przystojniejszych, wygadanych i na dodatek także Żydów – jak wynika z przeróżnych źródeł, wciąż przywoływanych na świadków – mających słuszne poglądy, patriotów, co nie wahali się brać po plecach pałą podczas zadym, starało się i nadal się stara, a tu taki pokurcz wciąż okazuje się nie do przejścia.
  Myślę, że Pan Bóg ma poczucie humoru. I tyle 😆

 52. Klopfer (16:55)
  Twój wpis piekielnie inteligentny nie jest (LEWY będzie się doszukiwał nadaremnie), ale za to jaki niebiańsko czysty, krystaliczny i niewinny – nic tylko się w nim przeglądać.

 53. mialem kiedys ten prawicowy szmatlawiec w rekach i nie wiedzialem czy sie smiac czy zalamywac rece nad tymi „niepokornymi” oszolomami.

 54. Kecaj pisze:
  Przecież ci wszyscy panowie tzw. niepokorni z „Uważam że Rzrę” to największa bolszewia.

  @Kecaj
  Kolebką późniejszej sowieckiej ‚bolszewii’ była Francja, a wzorem dla późniejszych bolszewików byli francuscy jakobini. O wiele łatwiej zatem szukać śladów po ‚bolszewii’ w gościnnym domu francuskim, który udzielił ci schronienia. Zachowały się one do dzisiaj w umysłach wielu zwolenników FPK. Po co szukać bolszewii w Polsce, a tym bardziej oskarżać o nią wszystkich autorów tekstów w ‚URze’, gdy właśnie wielu obecnie tam piszących ‚bolszewii’ postawiło się przy szerokim, masowym poparciu bardzo wielu Polaków.

  W Polsce pochód ‚bolszewii’ został zatrzymany i tu bolszewickie wzorce nie przyjęły się nigdy ani nigdy nie były akceptowane, mimo salw wycelowanych w tłumy, o czym doskonale wie więcej piszących na tym blogu (i nie pogodzonych z tym faktem do dzisiaj), niż może ci się wydawać. Miej dla nich odrobinę litości chociaż… i zechciej może powstrzymać te potoki jadu nienawiści do prawomyślnych.

 55. Adam Michnik i jego GW długo decydowali komu wolno mniej, komu więcej, kto jest dobry, kto zły. To sam naczelny GW jako pierwszy nagrał swego rozmówcę Rywina i upublicznił rozmowę montując aferę, której celem było pogrążenie SLD. Podobną akcję środowisko Michnika przeprowadziło przeciwko A.Lepperowi. Więc kogo dzisiaj mamy bronić? Wszyscy są siebie warci i jednakowo zdeprawowani. To w gruncie rzeczy ta sama prawicowa rodzina, w której często i brutalnie się kłócą i nawzajem atakują. Sami wprowadzili takie standardy więc należy życzyć im dobrej zabawy…

 56. Wystarczy rozciągnąć zakres znaczeniowy etykiety „bolszewia”, pomieszać w tym kotle „narodowych idei”, wlać ludowi do misek i … już będzie IV RP.

  „Zapaleni optymiści” z nich, a nie jacyś „z kompleksem niższości”.

 57. Trochę NELLY SACHS
  Ani TU ani TAM
  lecz w rozdwojonym języku snu
  jąka się natura o swojej zagładzie
  cień wraca do domu
  Po liniach życia wędruje planeta
  wsysa królewskie orędzia
  bogaci się –

 58. Odbywa się właśnie na blogu zlot lewicowych utrwalaczy władzy nad ludem z całego świata i trwa w najlepsze zażarta lewicowa rąbanka prawomyślnych pustosłowiem wsparta, a tymczasem…

  Na szczytach rządu, na szczytach rządu
  na śliskiej ich krawędzi
  króluje zbój we mgłach nierządu
  i króla życie pędzi

 59. Mniej znany epizod z działalności Michnika w walce o wolność i demokrację. Ale brzemienny w skutkach. Krótki fragment z większej całości.
  „Through the Batory Foundation, Soros coopted key media opinion makers such as Adam Michnik, and through cooperation with the U.S. Embassy in Warsaw, imposed a media censorship favorable to Soros’s shock therapy, and hostile to all critics”
  http://hermesthescholar.blogspot.com/2012/01/secret-financial-network-behind-wizard.html

 60. Niewątpliwie, Pan Bóg też ma nieliche poczucie humoru. Ale czy on jeszcze rządzi tym światem?

  We Wrocławiu jest też nielicha Opera. Przeczytałem w Rozumiem Rze, w nagłówku, bo do bezcennej reszty dostęp jest płatny, że w kraju jest wiele lokalnych pięknych osiągnięć, ale nie da się dojechać. I już teoria jest rzucona, hej, optymiści z IV RP, łapcie ją!

  IV RP jest budowana na krzywdzie. Wszystkie argumenty przeciw IV RP robią się cienkie, gdy ktoś się czuje pokrzywdzony, przez Michnika, przez bolszewię, przez Targowicę, przez dentyst(k)ę … litości ludzie, pochylcie się nad „ginącą miłością do Polski”!
  http://www.youtube.com/watch?v=9TgfolwSfT0

 61. Do TJ, zapomniałeś chłopie dodać
  1. Jezus Żyd
  2. Maryja Matka Jego Żydówka
  3. Józef Ojciec Jego Żyd
  No i oczywiście Jahwe Żyd nad Żydami!!!
  A najlepiej to puknij się w łepetynę – nic nie usłyszysz bo wewnątrz pustka.

 62. Podrecznik Heleny Michnikowej byl dobry, ale jak ktos tu slusznie zauwazyl, nudno napisany. Tyle, ze nudno napisane byly wowczas wzystkie bez wyjatku podreczniki, nawet te pisane przez 100-procentowych Aryjczykow-katolikow – od literatury do wiedzy o Polsce i swiecie wspolczesnym, od astronomii do biologii. Przeciez pamietam ze nawet potencjalnie fascynujacy rozdzial o rozmanzaniu sie gatunku ludzkiego w podreczniku higieny dla klas maturalnch (rychlo ponieczasie jesli policzyc liczbe ciezarnych kolezanek w moim liceum) napisany byl stylem podrecnika o technologii wytopu stali.
  Podrecznik Matki Michnika nie roznil sie od innych podrecznikow obowaizujacych w szaroburym systemie oswiaty PRL. . Inna rzecz , ze uczono nas wtedy chyba staranniej niz dzis – jak sie czyta wpisy na forach internerowych. Tyle tam nieuctwa, ze rece opadaja.

 63. kadett, 15.44. Ja nie siedzę tak głęboko w sprawach jak Ty. Zamiast wolę więcej o poezji. O spotkaniu Kwaśniewskiego, Kantora i Barroso słyszę po raz pierwszy. Rzeczywiście w tle jest Izrael. Rożnie to z tym handlem skarbami narodowymi bywa. Buzek dla przykładu razem z Krzaklewskim sprzedali PZU do jakiegoś szemranego banku eureko, okazało się to być Opus Dei, czyli wprost Watykan. Strata ogromna, Buzek jest mężem stanu a Krzaklewski siedzi na jakiejś dobrze płatnej fusze w Brukseli. Z tą moją partią to także bywało różnie. Było wielu ludzi przyzwoitych, ale i wielu przebierańców.

 64. Jeżeli tacy piszą źle o p.Adamie Michniku,świadczy to,że p.Adam Michnik jest pewnie porządnym człowiekiem

 65. Takie to proste, bo jestem (z) Michnikiem

  Nic w tym dziwnego i nie bardzo widać tu powód do dumy. Prędzej do zadumy nad ludzką marną kondycją. Z Michnikiem jest wielu innych, tysiące, setki tysięcy, rzesze do których teczek pełnych grzechów własną piersią AM dostęp zasłaniał, by ich zawartość nie rzuciła cienia na ich wspaniałe i zaangażowania pełne życiorysy w obalanie tych, z którymi szli na współpracę, by ludziom żyło się mimo wszystko lepiej. Niektórzy zawiedli się na współpracy i raj opuścili. Teraz żałują może, bo Polska Michnikiem albo na Michniku stoi. I tego się trzymajmy, żeby nie upaść. 😆

 66. Było źle napisane, teraz będzie poprawnie.
  Odbywa się właśnie na blogu sabat lewicowych utrwalaczy władzy rad nad ludem. Uprzejmie prosi się TJ, by w tym swoim rozpędzie nie pomylił sabatu z szabasem 😉

 67. andybara
  17 lipca o godz. 21:29
  Do TJ, zapomniałeś chłopie dodać
  1. Jezus Żyd
  2. Maryja Matka Jego Żydówka
  3. Józef Ojciec Jego Żyd
  No i oczywiście Jahwe Żyd nad Żydami!!!
  A najlepiej to puknij się w łepetynę – nic nie usłyszysz bo wewnątrz pustka.”

  Mój komentarz

  Autorze gniewnej wymówki, wyluzuj.

  Pzdr, TJ

 68. Adam Michnik
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik
  Patrz rodzina… i wszystko jasne!

 69. „…Wystarczy bowiem pozbyć się jednego człowieka, żeby Polska była Polską, i to Polską szczęśliwą…”

  Pisal razy tysiac Passent majac na mysli Kaczynskiego.

  Felieton w stylu „przyganial kociol garnkowi” przypomnial nam, ze obsesja Semki narodzila sie w glowie Passenta.

  Co do Uwazam Rze – byc moze byl to numer rocznicowy zwiazany z urodzinami Adama.
  Zaniepokojonemy Passentowi, spiesze z dobra nowina – bedzie mial co czytac.
  Obok artykulow o Michniku sa rowniez i inne.
  Obok Uwazam Rze sa inne wydawnictwa – np. o Kaczynskim.
  Pan Daniel moze przerzucic wlasne felietony.

  Zlosc ambitnego felietonisty zrozumiala – kazdy by sie skrecil ze zlosci, wertujac nerwowo gazete – „znowu nic o mnie !”

 70. TJ

  To Kaczyński też? Pacz pan jaki chytrus! A w Spisie Powszechnym 2011 – jak dobrze pamiętamy – żadnego nie ma, nawet singla człowiek tam nie uświadczy, nikt się nie przyznał, null. Może im podesłać kilka nazwisk z tej listy, bo aż tak głupio, żeby żadnego Żyda w Polsce nie było, trochę to chyba za grubą nicią szyte, ludzie będą się śmiali i znowu będzie, że antysemici i że z mlekiem wyssali. Na stronach nacjonalistycznych przyznają się oficjalnie do skromnej, kilkutysięcznej zaledwie diaspory – zawsze mieli skłonności do ogromnej przesady, w obydwie strony, zależnie od aktualnego interesu. Szkoły „nur fur” w Polsce są różne, festiwale, dziesiątki imprez tematycznych, publikacja za publikacją, nawet nie pytam dla kogo, żeby nie wyszło śmiesznie. Widać rozkaz rabiniczny był taki, że nie ma żadnego, no to nie ma i szlus, a jak się komu nie podoba, że tak bezczelnie i w żywe oczy, to jego problem. A te dwa melony niezidentyfikowanych ze Spisu to pewnie gips.

  andybara się tu żacha, że za dużo nazwisk na tej liście, nie potrzeba tyle reklamy i dodaje od siebie kilka propozycji, niby to z przekąsem. Tyle, że kulą w płot, gdyż Matka Boska była Aramejką, a nie Żydówką; już wspominałem, że wg tych, którzy mają z Nią kontakt od z górą 30 lat, sama się nawet czasem modli po aramejsku w Medjugorie, osobiście o tym mówiła. Natomiast Jezus Chrystus był i jest synem Boga, więc nie może być żadnej ziemskiej narodowości, zaś w swym żywocie ziemskim, zakończonym tak, jak zakończonym, był Aramejczykiem – Mel Gibson nawet film nakręcił po aramejsku, dla wiernego oddania prawdy historycznej – „Pasja”, bardzo dobry, właściwie genialny moim zdaniem.

  Minister od rolnictwa pada, więc można teraz będzie powrócić do wyegzekwowania w Polsce zakazu rytualnych mordów zwierząt szechitą, na masową skalę, setki tysięcy krów rocznie są tu tak mordowane, wbrew obowiązującemu prawu.

  Michnik mnie dziś ani ziębi, ani parzy, kiedyś był ikoną, buntownikiem, erudytą, a teraz jest kolejnym sytym pasibrzuchem, sługą systemu i tyle.

 71. TJ

  To Kaczyński też? Pacz pan jaki chytrus! A w Spisie Powszechnym 2011 – jak dobrze pamiętamy – żadnego nie ma, nawet singla człowiek tam nie uświadczy, nikt się nie przyznał, null. Może im podesłać kilka nazwisk z tej listy, bo aż tak głupio, żeby żadnego Żyda w Polsce nie było, trochę to chyba za grubą nicią szyte, ludzie będą się śmiali i znowu będzie, że antysemici i że z mlekiem wyssali. Na stronach nacjonalistycznych przyznają się oficjalnie do skromnej, kilkutysięcznej zaledwie diaspory – zawsze mieli skłonności do ogromnej przesady, w obydwie strony, zależnie od aktualnego interesu. Szkoły „nur fur” w Polsce są różne, festiwale, dziesiątki imprez tematycznych, publikacja za publikacją, nawet nie pytam dla kogo, żeby nie wyszło śmiesznie. Widać rozkaz rabiniczny był taki, że nie ma żadnego, no to nie ma i szlus, a jak się komu nie podoba, że tak bezczelnie i w żywe oczy, to jego problem. A te dwa melony niezidentyfikowanej nacji ze Spisu to pewnie gips, albo UFO.

  andybara się tu żacha, że za dużo nazwisk na tej liście, nie potrzeba tyle reklamy i dodaje od siebie kilka propozycji, niby to z przekąsem. Tyle, że kulą w płot, gdyż Matka Boska była Aramejką, a nie Żydówką; już wspominałem, że wg tych, którzy mają z Nią kontakt od z górą 30 lat, sama się nawet czasem modli po aramejsku w Medjugorie, osobiście o tym mówiła. Natomiast Jezus Chrystus był i jest synem Boga, więc nie może być żadnej ziemskiej narodowości, zaś w swym żywocie ziemskim, zakończonym tak, jak zakończonym, był Aramejczykiem – Mel Gibson nawet film nakręcił po aramejsku, dla wiernego oddania prawdy historycznej – „Pasja”, bardzo dobry, właściwie genialny moim zdaniem.

  Minister od rolnictwa pada, więc można teraz będzie powrócić do wyegzekwowania w Polsce zakazu rytualnych mordów zwierząt szechitą, na masową skalę, setki tysięcy krów rocznie są tu tak mordowane, wbrew obowiązującemu prawu.

  Michnik mnie dziś ani ziębi, ani parzy, kiedyś był ikoną, buntownikiem, erudytą, a teraz jest kolejnym sytym pasibrzuchem, sługą systemu i tyle.

 72. ebro
  17 lipca o godz. 18:41

  A co to ma do wpisów Poznaniaka i mojego?

 73. TJ & andybara; zapomnieliscie dodac,polski Papiez Jan Pawel 2
  to tez Zyd jak najbardziej.
  Prawdziwi Polacy powinni o tym wiedziec i pamietac a tu takie
  niedopatrzenie,oj niedobrze,niedobrze i wstyd.

 74. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  TJ
  17 lipca o godz. 13:55

  Jak patrze z jakim potencjalem startowano w okresie miedzywojennym po +/- 127 latach gospodarczego niebycia to musze Ci powiedzie TJ … z wielkim rozbawieniem – jakiekolwiek spryciarskie wyjasniania jak wyglada „polnische Wirtschaft” jest raz na zawsze zamkniete.

  Post Chjristum.
  Reszte tzw. „naprezen umyslowych” mozemy sobie spokojnie odpuscic – capito?
  Oszczedz Wasc wstydu …

 75. Nie wiedzą salonowi biedaczkowie, że pukanie Adama Michnika wzmacnia jego legendę? A sami co zrobią, gdy Michnika zabraknie? Jezus Maria. Po zniknięciu Michnika pozostanie im tylko pójść do piachu. Ale tak czy siak UwarzamRze i tak idzie do piachu. Kupowalność spada, spaadaa…, spa….. da…….

 76. @andybara:
  Na ile kojarzę komentarze TJ, to on cytuje, by pokazać jakie głupoty żyją w pewnym środowisku.

  @temat:
  Pamiętam, jakim poczuciem odpychającej ohydy napełniła mnie próba lektury Michnikowszczyzny Ziemkiewicza. Miałem wrażenie, że autor dostrzega, iż jest z nim coś nie tak, na punkcie Michnika, ale mógł się powstrzymać tylko chwilowo.
  Te fragmenty odbieram podobnie.

 77. jasny gwint,
  i mnie się wydaje, że znakomita większość naszych ‚reprezentantów’ to przebierańcy. Albo gumofilce zzuli wczoraj, albo kamasze i chałaty. Wszystko jedno co. Łączy ich wspólna myśl ‚aby ludziom żyło się lepiej’. Zapominają dodać tylko „naszym”…
  Do sprzedania zostało jeszcze małe co nieco i jest przy czym się uwijać.

 78. Adam Michnik był pierwszym, który zastosował taśmy do wzmacniania demokracji i przy okazji do niszczenia przeciwników. Za podłe nagranie kompana od wódki Rywina powinien gnić w kryminale. W zamian wygrał wielką forsę dla siebie i dla pani Rapaczynsky. Przy okazji wygrało kilku prawicowych cwaniaków stając się mężami stanu, a cała formacja naiwnych krętaczy zniknęła ze sceny. Wynalazek Michnika jest skutecznie wykorzystywane jako narzędzie rozgrywek partyjnych i uziemiania przeciwników. Pamiętam panią Begier i teraz mamy śmietankę PSLu. Ciekawość budzi czy Tusk także nagrywa nie mówiąc już o biskupach lub episkopacie. A miało być tak pięknie.

 79. Czytałem Michnikowszczyznę. To zapis choroby psychicznej Ziemkiewicza. Na początku solennie zapewnia że nic a nic nie ma bzika na punkcie AM, że mu współczuje, że AM jest skończony itd. A potem kilkaset stron bezustannego ujadania, łączenia setek najprzeróżniejszych spraw z Michnikiem bez jakiejkolwiek logiki.

  Brakowało tam chyba obwinienia Michnika o burze i powodzie.

  I tak myśli 99% dziennikarzy z naszej prawicowej „niepokornej” prasy. Straszna paranoja.

 80. ”Nie wiedzą salonowi biedaczkowie, że pukanie Adama Michnika wzmacnia jego legendę?”
  Może kiedyś tak było Stary Polaku, obecnie raczej można mówić o wierze, że atak salonu24 spowoduje podtrzymanie resztki autorytetu Michnika. A różnica między Michnikiem a Semką ogranicza się głównie do tego, że Semka jest gruby i nie ma poczucia humoru.

 81. Piekielnie inteligentny kadett skomponowal genialny wiersz;
  Gdy pod naporem dura facta
  cienieją własnych argumentów akta
  a krtań uciska wroga macka
  i ciało wije się w bezsilnej złości
  a broni nie ma już czym nabić
  nachodzi nas ta myśl znienacka
  by zabić kompleksem niższości

  Prosze zauwazyc zrymowal; macka z nienacka, zlosci z nizszosci> Acha jeszcze ;fakta z akta.
  A wogole to wole sprytnych zlodziejaszkow z PSL, od krystalicznie, moralnie nieskazitelnie czystego Jaroslawa Kaczynskiego. Chociaz sprawa Telegrafu klasdzie sie leciutkim cieniem na nieskazitelnej buzi Jaroslawa. Moznaby sie zapytac: Jezele ma pieniadze, to skads je wzial. Moze Andrzej Falicz odpowie, skad on je wzial ?

 82. sezon ogórkowy w pełni, jak nie Michnik to tasmy PSlu, a deszcz leje

 83. @jasny gwint:
  Michnik pierwszy od taśm?
  Oj, a ja pamiętam „Annę M.” we Wprost. Oczywiście, wygląda na to, że Wprost wszystko sobie wyssało z palca, nawet taśm nie miało.
  Pamiętam też jeszcze wcześniej klecenie ‚programu literackiego’ o książce Tymińskiego tuż przed drugą turą wyborów, jak i ówczesne medialne kłamstwa o tym, że Tymiński bije żonę, za co potem ktoś przepraszał po wyroku sądowym.
  (W obu przypadkach słyszałem ten sam argument — że to przeciwko złemu politykowi, którego należy wyeliminować z polityki. Przepraszam, ale nie kupuję tego — medialne kłamstwo i manipulacja nie są unieważnione przez swój cel. Na dodatek tworzą kulturę polityczną.)
  Jeszcze raz — miewam pretensje do Michnika (cóż, wyrazisty publicysta musi się czasem narazić 😉 ), ale tu nie trafiasz.

 84. A gdzie był R. Ziemkiewicz, on nie napisał w cytowanym numerze „Uważam Rze” ani jednego zdania o Michniku? Toż to niewyobrażalne zaniedbanie!

 85. Ten TJ to chyba idąc ulicą patrzy na ludzi pod jednym kątem, jak by wyglądali z pejsami. I wychodzi mu na to, że pasuje każdemu mężczyźnie, nawet niebieskookiemu blondynowi.
  Bo w kobietach jakoś Żydówek nie widzi.
  Tyle w tym szurniętym umyśle dobrego

 86. PAK
  18 lipca o godz. 8:34
  @andybara:
  „Na ile kojarzę komentarze TJ, to on cytuje, by pokazać jakie głupoty żyją w pewnym środowisku.”

  Mój komentarz

  Napisałem w komentarzu do listy rzekomych żydów okrągłostołowców, nawiązując do ideologii lustracyjno-tropicielsko-spiskowej PiS-u i sprzymierzonej z PiS-em skrajnej prawicy:

  „Tak to taktyka lustrowania wszystkiego i wszystkich, włażenia z butami w rodzinę i rodowód, tropienia obcych wśród swoich, oskarżania i pomawiania wszystkich o wszystko, nieuchronnie odwraca się przeciwko jej twórcom – prawdziwym Polakom.”

  co było nawiązaniem szczególnym do nazwisk Kaczyńskich i Olszewskiego na cytowanej „liście” jako Żydów mianowanych, zresztą wszystkie nazwiska na rzeczonej liście należą do Żydów desygnowanych przez tropicieli obcych w Polsce.

  Sojusznicza dla PiSu skrajna prawica wytwarzając takie listy idzie na całość. Chce pokazać swoim zwolennikom, że przebierańców jest zbyt dużo w Polsce. Echo tej taktyki odnajdujemy we komentarzach na niniejszym blogu, np.:

  „i mnie się wydaje, że znakomita większość naszych ‘reprezentantów’ to przebierańcy. Albo gumofilce zzuli wczoraj, albo kamasze i chałaty.>”

  Z kolei dwunickowiec @marek/@gogo odczuwa niedosyt i pomstuje na propagowanie deficytu Żydów w Polsce, żacha się, że:

  „A w Spisie Powszechnym 2011 – jak dobrze pamiętamy – żadnego nie ma, nawet singla człowiek tam nie uświadczy, nikt się nie przyznał, null. Może im podesłać kilka nazwisk z tej listy, bo aż tak głupio, żeby żadnego Żyda w Polsce nie było”

  Sytuacja dla licznej rzeszy tropicieli Żydów staje się niewyraźna, absurdalna, niewymowna – są, a jakoby nikogo nie było (pozwoliłem sobie strawestować poetę). Obywatele pouczeni przez spis o braku Żydów w Polsce popadną w wątpliwości i, okropność, zaczną podejrzewać @marka/@gogo o antysemityzm, jakże niesłusznie, jakże perfidnie wprowadzeni w błąd przez spis niby powszechny.

  Pzdr, TJ

 87. LEWY
  18 lipca o godz. 10:07
  Chociaz sprawa Telegrafu klasdzie sie leciutkim cieniem na nieskazitelnej buzi Jaroslawa. Moznaby sie zapytac: Jezele ma pieniadze, to skads je wzial. Moze Andrzej Falicz odpowie, skad on je wzial ?…

  Zapytaj Lewy Passenta on sie najlepiej zna na Kaczynskim.

  Ciekawe co z kontami szwajcarskimi „lewicy”? – jakos ucichlo – moze nasz redaktor cos wie – to jeszcze niedawno (jak rzadzili) byli jego kumple.

 88. Ojciec płacił podatek w wysokości 36 proc., syn już tylko 14 proc. swoich dochodów oddał amerykańskiemu fiskusowi.

  Zdaniem Krugmana fakt, że Romney płacąc o ponad połowę mniejszy podatek niż jego ojciec, jest równocześnie jednym z największych przeciwników idei podwyższenia podatków dla najbogatszych, może nie spodobać się wyborcom. I tego najbardziej boi się Mitt Romney.
  http://fakty.interia.pl/raport/wybory-prezydenckie-w-usa/news/czego-boi-sie-kandydat-republikanow,1822441
  =============

  Czy chorobą polityków jest egoizm i chciwość?
  Empatia to rzadkość……
  Skoro rynek rozwiązuje wszystkie problemy, to może dostępnych jest na nim parudziesięciu Godsonów, czy Mormonów?
  Zaimportować i obsadzić najważniejsze stanowiska…..

  W całej Europie pod nóż idą diety poselskie, fundusze na utrzymanie dworów, ministerialne pensje. Nawet odchudza się ilościowo parlamenty.
  Jedynie u nas przeciwny kierunek działania….
  Naszym posłom, senatorom, członkom różnego typu rad i komisji, zawsze MAŁO…..
  To cecha nuworyszy i dorobkiewiczów, prostaków bez klasy…

 89. Pomoc dla Pana Passenta i jego trzody.

  Niektore artykuly w ostatnim elektronicznym „Uwazam Rze”
  NIE O MICHNIKU! (kazdy widzi to czego szuka tak jak erotomatowi wszystko przypomina cztery litery):

  Rozwód z zaskoczenia
  Anarchia na horyzoncie
  Dajesz palec, wyrwą rękę
  Francuski demon seksu
  Obama może przegrać przez gospodarkę
  Dziewczynka, która zmieniła Litwę
  Czy Rosji grozi rozpad?
  Piramida Braci Muzułmanów
  Obamy wojna z katolikami
  Hama – miasto duchów

  Republikanie w fabryce snów
  Inicjacja w piasku
  Dawno temu w Warszawie
  Niszczycielska niewinność dziecka
  Świerszcze w paryskim metrze
  Melancholia na koniec świata
  Po co nam ten stary Wyspiański
  Ofiary w kolejnym pokoleniu
  Sny o ofiarach
  Siedem filmowych hitów na lato
  Kto rozdaje i zabiera
  Musicie zbudować łupkowy lobbing
  Pękający filar współczesnych finansów
  Bank Centralny na ssaniu
  O czym się nie myśli
  Kapitał na sukces
  Kto za to płaci?
  Największy cywilizacyjny sukces
  Zderzak zderzaka wygania

  Polecam :
  -Leming to brzmi dumnie. A głupek?
  -Alfabet leminga

 90. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Co tam Michnik i „michnikowszczyzna” – smiechu warte …

  Halo prawdziwi Warszawiacy jest dobry pomysl wysoce medialny (?)
  Bedzie mozna wsadzic do psiego lajna nie tylko jedna „szmate narodawa” …
  http://www.kontrowersje.net/tresc/1_sierpnia_w_warszawie_zamiast_syren_zawyje_stara_kurwa

 91. Marek, Gogo
  jesteś jeden w dwóch osobach? Po co się multiplikujesz? Chcesz, żebyśmy myśleli, że jesteśmy otoczeni?

  Co ty w ogóle z tą Aramejką? Byle tylko nasza najświętsza Matkaboska nie była Żydówką! Ale Aramejczycy to lud semicki, więc jeden diabeł. Nie ucieknie Kościół od swojego pokalanego poczęcia – powstał przecież jako sekta w łonie judaizmu.

  I przyznaj się, pod jakimi nickami jeszcze występujesz.

 92. TJ

  Nie tłumacz się, zapodałeś „Who is Who” i w porządku, trzeba wiedzieć, komu zawdzięczamy takie zadłużenie zagraniczne, uczestnictwo w militarnych napaściach i cały ten bałagan – w świetle twoich danych słynny bon mot „polnische Wirtschaft” rzeczywiście kompletnie traci sens, owszem, może i Wirtschaft, ale dlaczego polnische? Nie twierdzę, że twoja lista jest dokładna i w ogóle jej nie analizuję, zdaję się Twój autorytet. Jednak samo zjawisko jest oczywistą oczywistością, tajemnicą Poliszynela od lat.

  Dwunickowość jest tu niestety wymogiem sine qua non ze względu na cenzurę – nie każdy na tym blogu pisze to, co lokalni oraz stojący nad nimi kontrolerzy chcieliby radością czytać, z moich usuniętych wpisów przez tych kilka lat można by pewnie jakąś książkę złożyć, więc czuję się usprawiedliwiony, choć oczywiście wolałbym, aby jeden nick na osobę wystarczył, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma, poza tym występowanie pod innym nazwiskiem to w pewnych grupach w Polsce (i nie tylko) standard, a jak ktoś zareklamuje, to łatkę antysemity ma jak banku.

  A w Spisie Powszechnym 2011 istotnie wieje pustką, więc „tęskno mi za tobą, Żydzie”, albowiem jest jak piszesz – pełno Ich wszędzie, a jakoby nikogo nie było… Coming out (czy jak się to spolszcza – wyjście z szafy) np. 2 melonów luda może być dla niektórych lekkim zaskoczeniem, jednak lepsze to, niż taka ordynarna ściema.

 93. O Żydach najlepiej piszą sami Żydzi. Link Matyldy u Jana Hartmana.
  http://www.zycie.ca/2009/11/zydzi-narod-wymyslony/

 94. http://www.youtube.com/watch?v=aYs6NlgcrVU&feature=related

  Szanowny ET; zabraklo ciebie kilka dni i juz antysemityzm pleni sie
  na blogu,gdzie kolwiek jestes wracaj prosze.
  Dziwna i pokretna jest ta logika prawdziwych Polakow katolikow
  patrjotow,jednych Zydow nienawidza przed innymi klekaja i stawiaja
  im pomniki.
  O chleb bic sie niebeda ale za niektorych Zydow gotowi sa nawet umierac.
  Czy moglbys jakos wytlumaczyc ten dziwny paradoks.

 95. TJ,
  czy TJ ma jakieś kłopoty z rozpoznaniem rzeczywistości, czy cierpi na rodzaj dysonansu poznawczego? Co TJ dolega poza tym, że dolega mu najwyraźniej zdolność innych do uchwycenia tego, czego sam najwyraźniej nie może..? Przychodzę z pomocą.

  1. Czy Elektryk zrzucił kufajkę stoczniowca w której chętnie paradował gdy występował w roli obrońców robotników, a teraz, gdy sam się już wyzwolił zrzucił ją i stoczniowców gotówby nawet pałować?
  2. Czy D. Tusk przebrał się do ślubu kościelnego po kilkudziesięciu latach życia bez tego ślubu, którego udzielił mu arcybiskup T. Gocłowski i klękał przed nim, a teraz zaklina się, że klekać przed duchownymi nie będzie?
  3. Czy A. Lepper występował w gumofilcach i kufajce, gdy organizował blokady dróg w obronie zadłużonego chłopstwa, a gdy już dostał się do Sejmu i rządu paradował z zegarkiem za kilkadziesiąt tysięcy zł oraz w garniturach i lakierkach, których w GS nie uświadczysz?
  4. Czy A. Kwaśniewski występował w okresie kampanii wyborczej jako fałszywy niebieskooki disco-polowiec, by potem otaczać się raczej polowcami jak Dochnal (taka gra polo dla angielskiej elity – konie, kij i drewniana piłka)
  5. Czy Palikot nim wpadł na pomysł walki z Kościołem był wydawcą chadeckiego na wskroś Ozonu, w którym zatrudniał Terlikowskiego?
  6. Czy Anna Grodzka by dostać się do Sejmu musiała uprzednio płeć zmienić, co stało się wystarczającą trampoliną dla wyróżnienia się w tłumie kandydatów?
  7. Czy niektórzy byli politycy UD i UW, obecnie w służbie państwowej przy boku prezydenta Komorowskiego, gdy usiłowali dostać się do Sejmu głosili wszem i wobec, że będą czynnie popierali reaktywowanie b’nai b’rith polin?
  8. Czy A. Michnik dostał się do Sejmu jako zatwardziały opozycjonista i przeciwnik komuny występujący na wspólnym zdjeciu z Lechem Wałęsą, czy jako póżniejszy obrońca tejże komuny, zagorzały przeciwnik przejęcia przez państwo majątku po PZPR zdecydowanie krytycznie piszacy o Wałęsie, gdy już miał gazetę okrągłostołową?
  Itd. itd.

 96. Adam Michnik to „hollywoodzki” reżyser polskiej transformacji , współodpowiedzialny za farsę tej „przemiany”. Jego potęga jest zatrważająca , to czego nie potrafili dokonać trzej zaborcy , Prusy, Austria i Rosja , to dokonali tego „poszukiwacze sprzeczności , wystawiając Polskę na sprzedaż. Polska jest protektoratem, zarządzanym zdalnie przez ponadnarodwy kapitał. Medialnie sterują tym bałaganem
  fachowcy od Michnika.

 97. @telegraphic observer
  17 lipca o godz. 19:52

  „Klopfer (16:55)
  Twój wpis piekielnie inteligentny nie jest (LEWY będzie się doszukiwał nadaremnie), ale za to jaki niebiańsko czysty, krystaliczny i niewinny – nic tylko się w nim przeglądać.”

  A dyć mnie Mościdobrodzieju (TO) ło nic nie idzie, nawet ło prowdem nie, ino siem martwiem, czy temu nojwybitniejszemu z Sztechterów (Schechters?), na stare lata, czego nie brakuje?
  Bo to dzisioj, nawet w tej Szwecyji, mróz socjalny taki …

 98. kadett
  18 lipca o godz. 15:42
  TJ,
  „Czy niektórzy byli politycy UD i UW, obecnie w służbie państwowej przy boku prezydenta Komorowskiego, gdy usiłowali dostać się do Sejmu głosili wszem i wobec, że będą czynnie popierali reaktywowanie b’nai b’rith polin?”

  Mój komentarz

  Autorze, bądź łaskaw nie krążyć opłotkami, tylko śmiało wal prawdę – wymień nazwiska polityków, określ ich narodowość, a nie tam jakieś aluzje do b’nai b’rith polin. Kto to skojarzy? Gumofilce zinterpretowałeś, dodałeś do tego waciak Wałęsy, niebieskie oczy i disco polo Kwaśniewskiego.
  Ale jeden element pominąłeś, a przecież spór choć podskórny, to o ten właśnie element idzie, bo jak napisał tropiciel Wildstein, a Redaktor Passent mu wypomniał – o ile przodkowie reprezentantów „GW” „odrzucili żydowskość przystępując do komunizmu”, o tyle ich dzieci z autentycznej opozycji budują swoją tożsamość „na rezerwie wobec tradycyjnej polskości”.

  Proszę więc, wyjaśnij szerzej, co miało oznaczać użyte przez Ciebie odniesienie do chałatów („większość naszych ‘reprezentantów’ to przebierańcy. Albo gumofilce zzuli wczoraj, albo kamasze i chałaty”).

  Sprawa jest ważna, bo po pierwsze to leitmotiv bloga, po drugie to ci większościowi przebierańcy, m.in. wyskoczeni wczoraj z chałatów, to nasi przedstawiciele.
  Kim są ci wyskoczeni z chałatów, którzy obecnie są przy boku prezydenta? Dużo ich jest? Jakie znaczenie ma ich działalność pro b’nai b’rith’owa?

  Czy słowo „przebierańcy” należy rozumieć, że dzisiejszy ich strój, to przebranie, a właściwe odzienie, to chałat, czyli żydowskość?
  Waciak dla Wałęsy, chałat dla…?
  Pzdr, TJ

 99. @ANCA_NELA
  17 lipca o godz. 19:48

  Byłaby Mościdobrodzika tak łaskawa i zerkła do poprzedniego „rozdziału” (17 lipca, 16:33 )?

  Czworaki się w pas kłaniają!

 100. Ja tak sobie z nudow na emeryturze ten blog czytam. Od dawna podejrzewałem że blog. Gogo i blog. Marek dzielą jeden pokój, 1 łożko i jedną miske ale nigdy nie sądziłem że mają tylko 1 laptop.

  Blog. jasnego gwinta serdecznie popieram, tośmy przeciesz razem lali pałami chołotę w 68 ale myślę że mu coś stopniowo odbija. Boje sie że on co pewien czas lata do Anglii i tam na farmie ogórków udaje axioma. Ale to tylko zły sen. Serdecznie całom lewice, kwiat narodu pozdrawiam.

 101. Na współpracę z Michnikiem poszedłem dwa razy: 8 marca 1968 roku (nie wchodzę w te banalne szczegóły, Zyta Gilowska poświęciła tej walce ze zdradzieckim reżimem rozdział swego bogatego w humor życiorysu), drugi raz w latach 1990. GW Michnika była wtedy na pierwszej linii walki o plan Balcerowicza i kolejne plany. Potem rodzina z kraju przysłała mi do przeczytania „Między Panem a Plebanem” (A. Michnik, ks. prof. Tichner i red. Żakowski). Mnie wtedy te duchowe zawijasy polskiej polityki totalnie wisiały, gdyż uwolniłem się od „polskiego ducha” zajęty podwalinami rodzinnego i kanadyjskiego pragmatyzmu – ach, co za cudowne to były czasy!

  Teraz duch ów do mnie powraca, a kysz – mówię doń, ale bez przekonania, przeto bezskutecznie. Precz z PiS!

 102. Albowiem spór o Adama Michnika jest sporem o III RP. Niewątpliwie były alternatywy dla III RP, występowały one pod różnymi nazwami, próbowano ich po trochu i bez powodzenia. W III RP jest także lunapark – z poparciem dla „transformacji ustrojowej” jest jak z jazdą kolejką górską. Są też beczki śmiechu, np. jest klub poszukiwaczy sprzeczności – Michnik, i Manturzewski by się uśmiał. Jest strzelnica lustracyjna. Jest słynna karuzela zwana „Campo di Fiori”, z której rozpościera się widok na Getto i na Jedwabne. A nad wszystkim góruje pałac strachów – coraz mniej ludzi go odwiedza.

 103. Marit
  18 lipca o godz. 13:14
  Po co ci takie informację? Wielonickowców tu i tam pod dostatkiem. Ja ich szczerze mówiąc nie pojmuję, bo tłumaczenie, że tak robią, bo ich gospodarz z własnego blogu wypinkował raz i drugi jest wg mnie co najmniej żałosne. Gdyby mnie gospodarz blogu raz wyrzucił z blogu, to by już dla mnie było o ten jeden raz za wiele i więcej bym tam nie wchodziła. Mało tego, mnie wystarczyłoby, że uświadomił by mi, że nie odpowiada mu mój styl pisania albo też moje poglądy na cokolwiek. Skoro nie jestem dobrze widziana w czyimś domu, to się tam nie ładuję drzwiami i oknami, w przebraniu, czy też rudej peruce. Wchodzę tam, gdzie się dobrze czuję, gdzie mam szacunek i sympatię do gospodarza.
  Nie staram się podążać za czyimiś wcieleniami, choć one podążają za mną wytrwale.
  Ja ich lekceważę, ich opinie mnie nie interesują, raczej nie czytuję ich wpisów.
  ;
  Tropicielom życiorysów i przynależności do narodowości proponuję pochylenie się z należytym szacunkiem i uwagą nad prostym pytaniem;
  Jakiej narodowości byli Adam i Ewa?
  Podobno od nich wszystko się zaczęło/poczęło.

 104. TJ,
  od leczenia oczu i uszu jest otolaryngolog. Ja nim nie jestem. Proszę skontaktować się najpierw z lekarzem rodzinnym. On już dalej pokieruje dokąd trzeba. Zaklinanie rzeczywistości nie jest najlepszym w tym wypadku rozwiązaniem. Prywatna konsultacja u mnie z zakresu znajomości realiów kosztuje 1. 000 ILS. Nauka kosztuje. Jak nie stać na konsultacje, trzeba samemu poszukać potrzebnych informacji.
  Chałat i kamasze to taka sama przenośnia jak kufajka czy gumofilce. Na co dzień się w nich nie chodzi, ale pamięci, przywiązania i należnego im szacunku nie należy przed wyborcami ukrywać, a tym bardziej się ich wypierać.
  Czy TJ ma inne zdanie w tej sprawie?

 105. kadett
  18 lipca o godz. 18:54
  TJ,
  „Chałat i kamasze to taka sama przenośnia jak kufajka czy gumofilce. Na co dzień się w nich nie chodzi, ale pamięci, przywiązania i należnego im szacunku nie należy przed wyborcami ukrywać, a tym bardziej się ich wypierać.
  Czy TJ ma inne zdanie w tej sprawie?”
  Mój komentarz

  Mam inne zdanie. Uchylasz się obywatelu. Puściło się nonszalancko na blog dalekosiężne aluzyjki, a teraz gdy przyszło do konkretów, para uszła z głosiciela.

  Pzdr, TJ

 106. @TJ
  Jak się nazywa ta jednostka chorobowa?

 107. ANCA NELA
  – po nic mi takie informacje. Nie sądzę, żeby on się przyznał, w ilu osobach jeszcze występuje. Ale fajnie, że się zdradził. Myślę, że trzeba wyłapywać takie rzeczy, by pozbyć się ewentualnego wrażenia, że mamy tu np. dzikie tłumy prawicowców. Albo lewicowców. Albo trolli. Wydaje mi się to głupie, wredne i złośliwe.

  PS. Myślę, że Mareczek wróci tu pod paroma innymi postaciami.

 108. TJ,
  jak masz inne zdanie, to przy nim pozostań i nie oczekuj wiedzy za friko. Albo czek na 1.000 ILS i wtedy są konsultacje, albo systemowe zaślepienie i życie w niewiedzy. Wiedza kosztuje, obywatelu.

 109. Marit 🙂
  I nie tylko on jeden. Jest ich paru, ale mnożą się przez pączkowanie i podział.
  Takie drożdżaki 🙁
  Każdy ma swoje drobne przyjemności. Niech się cieszą. Mnie to powiewa na wietrze.

 110. Wydaje mi się to głupie, wredne i złośliwe.
  😛 Nie wydaje ci się.

 111. Kiedyś określili się autorytetami moralnymi. Dodali sobie jeszcze mity o opozycji demokratycznej, walce, bohaterstwie i kombatanctwie. Wielu ludzi uwierzyło, popierało i dalej głosuje. Okazało się, że to moralne ale zera. Kanciarze, prymitywni złodzieje, oszuści i szubrawcy.

 112. bez peruki ani rusz…
  przypomnial mi sie ten kawal o bujaku w „stanie odmiennym”:
  wraca po spacerze alejami jerozolimskimi do podziemia, zdejmuje peruke, odkleja brode i…
  no, ale to stary dowcip, kazdy zna…
  a tutaj cos nowego:
  na gestapo musiales wypelnic 48 pozycji formularza;
  na fejsbuku – 90.

 113. Marit

  Cóż, bywa, że i w trzech osobach jedna występuje i nikt nie ma żadnych pretensji, a skoro już tu jesteśmy przechodniami stworzonymi na Jego podobieństwo (no, może nie wszyscy, jak tak po niektórych gębach patrzę), to i ja sobie stworzyłem na miarę własnych, skromnych możliwości – Gogo, a co! Potrzeba matką wynalazku.

  Aramejka to jednak Aramejka, widać nie bez przyczyny, ale diabła to bym do tego nie mieszał, bo on z kompletnie innej opcji, on tam stoi mniej więcej psubrat, gdzie stało ZOMO, a stało tam gdzie stało, a nie tam, gdzie ten mały mówił, że stało. Palestyńczycy też są Semitami, a jednak ludzie głoszący się Żydami mordują ich na potęgę od lat, w obozach trzymają, ołowiem oblewają, poniżają ich i nękają, domy im burzą buldożerami, ziemię im kradną, może dlatego, że kompletnie nie czują więzów krwi, czemu trudno się zresztą dziwić, bo i skąd semicka krew np. u Chazarów? Z transfuzji pewnie, jak się zdarzy.

  ANCA_NELA powiada, że ona to by się obruszyła i do widzenia, z salonu biegiem na ziąb, na słotę, włosy z głowy i w płacz. Kobieta. Puch marny. Emocjami się kieruje, zamiast rozumem. Nie to co p. Szczuka. Na złość mamie odmroziłaby sobie pewnie uszy. Gospodarz nie jest osobą prywatną, tylko publiczną, czytają go wszyscy: CIA, Mossad, oligarchia, sprzedajni dziennikarze, skorumpowani politycy, zdrajcy, bankierzy, gadające głowy itd. – to jedyna okazja, aby tej całej menażerii powiedzieć prosto w oczy to, co się o niej myśli. Oczywiście czytają Go także ludzie porządni, sam Go czytam. Gospodarz nie zna mnie osobiście, więc nie może mnie lubić, ani nie lubić, może mu się nie podobać to, co czasem piszę i może się z tym nie zgadzać, teoretycznie może się także czasem zgadzać, ale komentarz cenzura musi zatrzymać. Dyskusja nie polega jak się ANCE_NELI wydaje na potakiwaniu, poklepywaniu się po ramieniu i wzajemnej konsumpcji sobie z dzióbków, a na prezentowaniu własnych opinii, argumentów oraz ich obronie. Bez sporu nie ma dyskusji. Jeśliby każdy się obrażał za to, że ktoś się z nim nie zgadza i wolałby, aby jego zdanie nie ujrzało światła dziennego, to ludzkość tkwiłaby w miejscu, twierdząc, że Ziemia jest płaska, a źródłem światła może być wyłącznie Słońce. No i że lichwa jest OK.

 114. D. Passent pisze:
  WALDEMAR ŁYSIAK pastwi się nad Salonem, w którym „Gazeta Wyborcza” odgrywa tę samą rolę, jaka odgrywała moskiewska „Prawda” -łgała, łże i łgać będzie. „Już taka się urodziła”.

  W. Łysiak pisze (‚Względem prawdy’, URze, 29/2012):
  …bo dla niego (Salonu – kd) prawda to zgodność z arbitralnymi kryteriami Salonu, podobnie jak dla redaktorów moskiewskiej ‚Prawdy’ prawda była rytualnie zgodna z niedyskutowalnymi kryteriami stalinizmu, a dla ‚Gazety Wyborczej’ (którą kiedyś określiłem jako orwellowskie Ministerstwo Prawdy) – z niepodważalnymi doktrynerami „lewicy laickiej” im. Adama Michnika. Choć strona tytułowa pierwszego numeru ‚GW’ obiecywała „reprezentować poglądy i opinie całego wolnego społeczeństwa, różne nurty opozycyjne”, ale na obietnicy się skończyło, co kilkanaście lat później podsumował bez pardonu krakowski „Dziennik Polski”: „Gazeta Wyborcza” łgała, łże i łgać będzie nadal. Już taka jej uroda” (2006).

 115. Pytał głupi mądrego, na co rozum zda się?
  Ten milczał a kiedy ten wciąż naprzykrzał się,
  Rzekł; rozum jest po to według mego zdania
  żeby nie odpowiadać na głupie pytania

  ;
  Cytuję z niczego – czyli z głowy… może4 nie całkiem dokładnie…
  Tak kiedyś napisał pewien biskup.
  Dobranoc.

 116. Nie wiem: zazdrościć Michnikowi czy nie? Z jednej strony, wielu wrogów ma tylko człowiek wybitny. Z drugiej, jakość tych wrogów (czytaj: zbioru zer) zaprzecza tej wybitności.

 117. Tak się skupiłem na przepisywaniu fragmentu tekstu W. Łysiaka, że zapomniałem dopisać o 22:08, że jest to zadanie wakacyjne dla lubiących, a zwłaszcza dla nielubiących rozwiązywać nierówności.
  Przyjąć należy, że prawda = x oraz, że lewa strona nierówności następuje po ‚D. Passent pisze’, a prawa – po ‚W. Łysiak pisze’. To, że młodzi mają wakacje, nie jest powodem by starsi mieli się lenić i przestać myśleć!

 118. Wszystkie znaki wskazują, że Iran jest odpowiedzialny za atak terrorystyczny w Bułgarii – powiedział niespełna godzinę po zamachu premier Izraela Beniamin Netanjahu. I zapowiedział „silną reakcję przeciwko irańskim terrorystom”.

  Dziwne, ze nie jestyem zaskoczony, ze Izrael wie najlepiej – przypomina sie Czeczenia i Putin.

  Na blogu komus zalezy by z dyskusji o polityce zrobic bredzenie o antysemityzmie.
  Zawsze jak wyskakuje metna rola Michnika w trasformacji antysemityzm przydaje sie jak nie wiem co

 119. Z zewnątrz – wolność słowa, różnorodność opinii, niezgoda na zastój, a wewnątrz – monolog ksenofoba, mowa nienawiści

  Blogowicz pieczętujący się podwójnie, snujący uparcie na blogu ksenofobiczne teorie (z życzliwym odzewem z dogmatycznej lewicy i skrajnej prawicy ) o chazarskiej władzy nad światem i paskudnych cechach pewnej nacji przedstawia siebie jako zwolennika wolności słowa, a swoje omamy antyjudeo i zawoalowaną mowę nienawiści przedstawia jako prezentację zwykłych ludzkich poglądów godnych szerokiej dyskusji i wprowadzających jakoby ożywczy ferment na blogu.

  Następny blogowicz chodzący w parze z innym zamieszcza sążniste, pełne moralnego oburzenia na Redaktora elukubracje składające się z aluzji, niedomówień, sugerowanych potępień oraz zawoalowanych postulatów o uwolnienie nas prawdziwych Polaków od obcych.

  Chwycony za rękę przy konkretnych określeniach („że znakomita większość naszych ‘reprezentantów’ to przebierańcy. Albo gumofilce zzuli wczoraj, albo kamasze i chałaty ”), na prośbę o wyjaśnienia o co chodzi z tymi chałatami, po trzykroć odpisuje – to nie moja ręka, potrzebna jest terapia dla pytającego, a za wskazówki biorę pieniądze.
  Nie wiadomo – śmiać się czy płakać.

  Zachowania typowe. Najpierw ksenofobiczny jazgot, mądrolenie wiem, a nie powiem, tupanina, szydzonka i uśmieszki, a gdy przychodzi do konkretów, to reakcja jak u Prezesa – jaka lista zagrożonych przez seryjnego samobójcę, jakie nazwiska, nie to miałem na myśli, itd., etc.
  Jak najszybciej chcą uciec do przodu, w bok, gdziekolwiek, by nie słyszeć namolnych wołań – halo, panie prezesie, słyszy nas pan, gdzie te nazwiskaaa?

  Pzdr, TJ

 120. O co chodzi w PO-lityce.

  Okolo 7000 stanowisk w radach nadzorczych i zarzadach spolek skarbu panstwa.
  Miliard zlotych do rozdzielenia rocznie.

  Tusk w 2007 w expose obiecal zmiane zasad naboru.
  NIC sie czywiscie nie zmienilo.

  Znajomych kroliczka wybieraja…eksperci – mianowaniu przez – Tuska.

  I teraz wiadomo na czym polega pragmatyzm wladzy

 121. http://www.youtube.com/watch?v=Pf1_2wDzF24&feature=related
  Zauwazylem ze tu na blogu juz nikt nikomu nie wierzy,nawet gospodarzowi
  bo niektorzy twierdza ze ktos mu pisze wpisy.
  Od siebie dodam ze,sobie tez nie nalezy wierzyc,nasz rozum bywa
  zludny i czasami lubi platac figle.
  A moze to co dzieje sie teraz to tylko sen i iluzja a cala reszta
  to rekwizyty.
  Czyzby juz prawie caly ,,swiat” zbaranial ?.

  Dobrej nocy.

 122. Marit 18 lipca o godz. 13:14
  ===========================

  >>> Co ty w ogóle z tą Aramejką? Byle tylko nasza najświętsza Matkaboska nie była Żydówką! Ale Aramejczycy to lud semicki, więc jeden diabeł. >>>

  Ale Arabowie to tez Semici przeciez!!!
  http://en.wikipedia.org/wiki/Semitic_people
  ( w przeciwienstwie do tureckiego ludu Chazarow, ktory do ludu Izraela dopisal sie tzw. psim swędem… )

  Wychodzi na to ze nasza MatkaBoska, Krolowa Polski, ma powiazania z Hezbollahem.
  A do Guantanamo z nia, a nie do Czestochowy ( hi, hi, hi…).

  SzanPani Marit. Uczyc sie a nie durenstwa wypisywac!

 123. Wlasnie ogladam na szkielku, jak aresztuja bylego naziste UWAGA! Na Wegrzech.
  Ciekawe, ze zadnego w Niemczech nie moga znalezc…
  A tak sie staraja… na Wegrzech znajduja, na Ukrainie znajduja, w Polsce tez.
  Ale nie u siebie…

  Jeszcze pamietam procesy oswiecimskie w NRF w latach ’60; i pamietam ze sady byly bardzo wyrozumiale…

  Pewnie Pani Helena i jej MordaKotek zaraz nam to wyjasni akuratnie…

 124. I znowu przeciwnicy Izraela urządzają polowanie z nagonką na Żydów, jacy to są mordercy, a szczególnie uciśnieni są Palestyńczycy. Tymczasem Hamas rządzący wśród Palestyńczyków jest ruchem kierowanym przez Iran. I właśnie teraz terrorysta wysadził w powietrze autokar pełen żydowskich turystów.
  Brawo Panowie, obiektywizm pierwsza klasa, jakoś na ten temat nawet nie raczyliście bąknąć. Powiem Wam szczerze, to jest obrzydliwe. I kropka.
  ————
  Staruszku!
  Usiłuję nie reagować na Twoje zaczepki z prostej przyczyny, że ja nie rozumiem Twoich tekstów. Są chyba pisane na haju. Zupełnie nie wiem, do czego nawiązywało odniesienie do sztuki „Kolacja na cztery ręce” Kutza z Wilhelmim i Gajosem (mam to nawet nagrane). I nawet nie próbuję zrozumieć.

 125. Gazeta pisze;
  „W tym bowiem zawiera się istota PSL. Posady dostają ludzie, do których kierownictwo PSL ma zaufanie. To jest jak pajęczyna oplatająca cały kraj. Prezesem centrali zostaje godny zaufania działacz PSL. On pilnuje, by fotele w wojewódzkich oddziałach jego firmy przypadły ludowcom, a ci dbają o to, by powiatowe szczeble danej agencji też trafiły w ręce „swoich”.”
  Więcej… http://wyborcza.pl/1,86116,12154848,Psl_po_aferze_sie_nie_zmieni__Porzadki_beda_pozorne.html#ixzz213ACA1Bj
  Czy to tylko PSL? W przemyśle rządzą i zgarniają forsę ludzie Grada a niedawno jeszcze królowało hasło TKM. Cała Polska otoczona jest pajęczyną nepotyzmu, kolesiostwa, Kłopotków i Śmietanek, Krawczyków i setek kumpli szefa. Jak piszą całe rolnictwo sprowadzono do szarej strefy. Tzw rolnik na 50 hektarach nie tknie ziemi, nie płaci podatków ani ubezpieczenia, żyje z dotacji, pije piwo i się byczy. Tak funkcjonuje cały kraj po rządami nieudaczników, krętaczy i kumpli partyjnych.

 126. kadett
  18 lipca o godz. 22:08
  ————————————
  Szanownu Kadettcie,
  PRAWDA nie istnieje. „PRAWDA”, która się między ludźmi pałęta, to tylko strzępki niej – naszych odkryć, których większość przyjmujemy na wiarę.Ostatecznie te nasze -ludzkie wypociny z dociekań są dobijane naszymi emocjami.
  Wszystkie, dzisiejsze media, to baaaaaaardzo swobodne, PR-owskie kreatory rzeczywistości. Fachowcom z poszczególnych dziedzin- od ekonomii , poprzez politykę , po dzisiejsze wielkie szare strefy- robi się śmieszno, kiedy wchłaniają medialne preparaty.Dzisiaj , każdy nieomal człowiek mediów- to niewolnik gry o Salony, który dla tej wersji koniunkturalizmu powie dosłownie wszystko, bez najmniejszej troski o własną wiarygodność.
  Znakiem czasów w n-tej potędze, są blogowe boje, oparte najczęściej o czystą determinację emocjonalną, albo o pojedyńcze małe- wielkie szczątgeczki PRAWDY.Chyba, jako gatunek cywilizacyjny, znaleźliśmy się w impasie…
  Pozdrawiam,Sebastian

 127. Marek
  podyskutuj sobie z Gogo na interesujące cię tematy. Może dojdziecie do konsensusu.

 128. TJ,
  Twoja religia poprawnościowa i polowanie na polskie czarownice mało mnie obchodzi. Możesz ją sobie stosować w obrębie domostwa, jeżeli reszta domowników ją podziela. Uprzejmie proszę, byś mnie w swoją zabawę w berka nie wciągał, bo napawa mnie ona zwykłym obrzydzeniem, podobnie jak twoje coraz paskudniejsze chwyty poniżej pasa. Pisałem, że wielu naszych wybrańców to przebierańcy i to wykazałem. Tobie akurat nie spodobały się chałaty. Nie mam na to wpływu i nie chcę mieć. Mnie chałaty kompletnie nie przeszkadzają, ale w szafie nie trzymam. Nie przeszkadzają mi również sutanny, turbany, burki, mini i bikini, topless i gospels.

  Masz chłopie problemy ze swoją polskoscią, twoja sprawa. Lecz się z nich we własnym zakresie, ja cię z nich nie wyleczę. Tym się m. in. różnimy, że ja najczęściej wiem, co piszę i na kłamstwie nikt mnie jeszcze tutaj nie przyłapał. Ty piszesz, co wiesz i często bywa, że piszesz o sprawach, w których wykazujesz się zwykłą niewiedzą. Szkółki niedzielnej nie prowadzę. Cena konsultacji bez zmian – 1.000 ILS. Zastanawiam się, czy dla TJ stawki nie podnieść jednak…:wink:
  Najlepiej do wiedzy dochodzić samemu. Wytrwałą pracą. Wiedza za darmo szybko wylatuje z głowy.

 129. Georges53
  19 lipca o godz. 4:4

  „Pewnie Pani Helena i jej MordaKotek zaraz nam to wyjasni akuratnie…

  Pani Helena i MordaKotek jako cywilizowani Brytyjczycy są pewnie zajęci pouczaniem antysemickich Polaków o zasadach tolerancji i podciąganiu ich do brytyjskich standardów:

  http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-18895671

 130. „W jednej czwartej powiatów bezrobocie przekracza 20 proc. To zaklęty krąg: jest wielu bezrobotnych, nie ma popytu na towary i usługi. Nie opłaca się zakładać firm i nie ma pracy – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”…” Więcej – http://biznes.onet.pl/nie-ma-pracy-nie-ma-rozwoju,18563,5193202,1,prasa-detal .

  Brawo Gazeta Prawna, skoro zauważyła związek popytu na rynku konsumenckim z bezrobociem. Polecam jeszcze za niskie wynagrodzenia – http://www.stachurska.eu/?p=7857 i – tak, tak – socjal – http://www.stachurska.eu/?p=6146 .

  To jeszcze jeden z komentarzy pod artykułem:

  „~poloczek Użytkownik anonimowy :
  W niewielkiej rolniczej miejscowości , gdzie gmina ma 4500 mieszkańców jeden z moich znajomych otwiera market spożywczy . Puścił ogłoszenie do lokalnej prasy , że zatrudni 3 sprzedawców w wieku 20-35 lat , płaca na początek minimalna , ale tylko z terenu gminy i tylko mające status osoby bezrobotnej / chodzi o dofinansowanie . W dzień rozmów kwalifikacyjnych podjeżdżając pod sklep nie wierzył swoim oczom ile ludzi przyszło . Chłopak , który pierwszy wszedł na rozmowę przyjechał poprzedniego dnia po południu , żeby stanąć w kolejce . W miarę przybywania ludzi puścił listę w obieg , żeby był porządek . Na liście było wpisane 738 osób . Przeliczcie sobie procentowo ilość ludzi jaka przyszła w stosunku do mieszkańców gminy to włos na głowie się jeży jakie jest prawdziwe bezrobocie wśród młodych ludzi .”

 131. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Georges53
  19 lipca o godz. 4:47

  Mozna powiedziec nie popelniajac wielkiego bledu, ze to taki b. dyskretnie-ciekawy savoir vivre budowanego muzeum w W-wie.

 132. Torlin
  19 lipca o godz. 8:02

  Piszesz, ze to czlonek Hamasu stoi za samobojczym atakiem w Bulgarii.
  Skad to wiesz?

  Izrael tez juz wie ale co innego niz Ty – wiedza, ze byl to Hezbollach i Iran.
  Skad wiedza?

  Przypomina mi sie zamach w Hiszpanii prawica wiedziala od razu, ze to ETA.

  Narazie wiadomo, ze byl to gosciu z amerykanskim prawem jazdy i w krotki gaciach – oczywisty dowod na Hezbollach – a Iran niczego nie potrzebuje bardziej niz walki z turystami.
  Osiagnie dzieki takim atakom wazne cele strategiczne domyslam sie…

  A moze byla to Al Kaida – Ty wiesz, ze nie byla – to ciekawe musisz informacje jakie posiadasz przekazac Mosadowi i to jak najszybciej.

  Swoja droga tego samego dnia dwa bombowe zamachy terrorystyczne – jeden zly w Bulgarii i jeden dobry w Damaszku.

  Przypomina mi sie tragiczny wypadek z lutego tego roku, gdy zginelo dwadziescia przedszkolakow arabskich w zderzeniu autobusu z cysterna w Palestynie.
  Nie moglem zrozumiec radosnych wpisow na facebooku z tej okazji.

  Nienawisc do innych nie jest ograniczona dla przedstawicieli jakiejs szczegolnej nacji.

 133. Sebastianie,
  „prawda nie istnieje” twierdzą dziś nihiliści i postmoderniści. Idź i im powiedz, że jeżeli prawda nie istnieje, to z punktu widzenia logiki formalnej również zdanie „prawda nie istnieje” nie może być prawdziwe. Jeżeli nie istnieje prawda, to i nie istnieje fałsz i o to głównie postmodernistom drepta i utyka (najczęściej na lewą nogę), by w gruncie rzeczy uniemożliwić rozróżnienie prawdy od fałszu. Prawda to nie abstrakt. Prawda jest zawsze konkretna.

  ‚Względem prawdy’ wypowiedział się właśnie W. Łysiak w felietonie, z którego D. Passent zacytował fragment, (nomen omen niezgodnie z prawdą), na co wyżej wskazałem. Zrobił to pewnie D. Passent przez zwykłą nieuwagę, bo nie ma podstaw przypuszczać, by miał inne powody. Łysiak, jak to w jego zwyczaju, przywołał wiele definicji prawdy – od klasycznej Arystelesa, zacytował wypowiedzi wielu pisarzy, poetów, a nawet Goebbelsa. Moja definicja prawdy wygląda mniej więcej tak: wszystko, co nie jest fałszem może być prawdą, ale być nią nie musi. 😆

 134. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  @ Georges53

  Widze, ze sie krecisz przy temacie.
  Badz ostozny bo jak wjedziesz na J. Cyrankiewicza … naja(?)

  Dziwnym zbiegiem okolicznosci nawet wysoki ranga oficer UB ze Sosnowca, znany krytyt literatury niemieckiej M.R. Ranicki publikujacy w FAZ odpuscil H-M Globke’mu(?) – przechodzil kolo Globke’go na paluszkach z uszami po sobie(?)

  Kolo G. Grassa juz nie …

  Post Christum.
  Naja to li tylko am Rande budowanego muzeum …

 135. Arys-to-te-le-sa!

 136. Stawialem na jesien.

  Ale zielona wyspa zanurzy sie chyba niestety wczesniej.
  Sukcesy Radwanskiej i siatkarzy moga nie wystarczyc.
  Euro ze swoimi ekstrwagackimi wydatkami na najwieksze wyplatane koszyki na swiecie – tez nie pomoglo.
  Budownictwo dzieki PO-wskiemu bajzlowi dostalo dodatkowego kopa w tylek.

  Ciekawe jak nas z kryzysu wydobedzie rzad historykow i filologow…moze pownni poprosic o pomoc ekonomiste Passenta.

  Teraz zacznie sie pisanie o wartosciach, o ojcu Kaczynskiego, in vitro i krzyzu.
  A gospodarka bez jakiekolwiek steru i wizji bedzie pikowac w dol.
  Dobrze, ze chociaz Donek zdazyl ulokowac synka w spolce skarbu panstwa – bidy chlopczyna nie dozna.

  Swoja droga odkrylem zaskakujaca zbieznosc otoz w Arabii Saudyjskiej konfitury i smietane ma krolewska rodzina skladajaca sie z okolo 6000 osob – w PO-lsce okolo 6000 osob z nadania Po-litycznego zgarnia wielka kase za pierdzenie w stolek w spolkach skarbu panstwa.
  1 miliard podzielony na 6000 to srednio 170 tysiecy rocznie – na warunki polskie nie najgorzej – jakies 14 tysiecy za dwie narady…miesiecznie.

 137. Odrobina łopatologii.

  Cytując bachowskie określenie: „Zbytek łaski!” miałem zapewne z tyłu głowy masochistyczne zachowania czytających moje komentarze bez zrozumienia czegokolwiek.

  Swego czasu zwróciłem komentatorowi jakiemuś uwagę, że rugowanie Torlina z bloga jest zachowaniem niedemokratycznym oraz panoszeniem się w cudzym domu.

  W zamian Torlin łaskawie odstępuje od ogloszeniu wyroku kary śmierci na staruszka.

  Ponawiam moje zalecenie medyczne: „Torlinie! Nie czytaj mnie i nie doszukuj się zaczepek Twojej osoby w moich komentarzach. Skoro nie dosyć Ci pochwał pod Twoim adresem, to poproś o to Twych wielbicieli. Ja jestem zwykły prosty snob nie kultywujący wysokiej kultury językiem pretensjonalnych drobnomieszczan. Moje narkotyczne upajanie się przez lata herbatą Ulung zdeformowaly moje myślenie.

  Możliwe jest ono tylko do zaakceptowania jako przypadek ciekawiący szkolonych w interpretacji badań aparatem wykorzystującym rezonans funkcjonalny.

  Prawie z bezwględnością odruchu psa Pawłowa reaguję na Twój nick przewijaniem tekstu. To chroni mnie przed atakowaniem mnie człowieka, którego jedyną winą jest to, że mnie nudzi.”

 138. I znowu afery, taśmy, nagrania… Masakra co się dzieje w tej polityce…

 139. Marit

  To jest jakiś pomysł, lubię czasem z kimś mądrym porozmawiać, tylko co to za dyskusja – z Gogo jesteśmy zgodni w 100%…

  Torlin obstawia swojego kandydata na zamachowca w ciemno, a ja, po zadaniu sobie pytania „cui bono?” swojego, wychodzi mi kompletnie inny. Red. Frister też wydaje się być zdegustowany tym tabloidowym „palcem wskazującym Netanjahu”, wyciągniętym z tupetem na Iran, zanim jeszcze opadł pył. Cyrankiewicz, ten to miał metody na wyciąganie rąk bez sensu. Ktokolwiek to zrobił, jest prawdziwym terrorystą i zwykłym mordercą, to nie ulega wątpliwości.

 140. Jaja jak balerony!
  Afera z tasmami wedlug mnie sie wydala…

  Tusk chce wykorzystac afere tasmowa zeby zrobic w koncu „PO-rzadek” z mianowaniem na stanowiska w spolkach skarbu panstwa.
  Otoz na stanowiska w tej nowej „odpolitycznionej… rzeczywistosci” maja mianowac czlonkowie komisji zlozonej przez wybranych przez Bieleckiego (glownego aferala) i Tuska – bedacy tzw. …ekspertami.

  To dopiero zamach na kase w bialy dzien!
  Chyba zrobilo sie na tyle zle, ze PO po-trzebowalo afery zeby to przepchnac i PO-lokowac swoich w bezpiecznym miejscu zanim wszystko pierdyknie z hukiem.

 141. Do czego „przydaje sie”Michnik?

  Ida ciezkie czasy wiec wladza boi sie o swoje stolki i trzeba jak najszybciej zabezpieczyc sloik z konfiturami na zblizajaca sie ciezka zime kryzysu.

  Robi sie afere z tasmami (Adas sie na tym zna) by rozbroic parntera koalicyjnego i przy okazji przepchnac nowe zasady obsadzania przyjaciol kroliczka w spolkach skarbu panstwa – stanowisk za pierdzenie w stolek – miliard rocznie do rozdania a w praktyce wielokrotnie wiecej bo sa oczywiste boki.

  Koalicjant ciezko ranny (dotad za duzo bral dla swoich a PO glodne) wiec mozna zaczac negocjowac z innymi partiami .

  Chodzi oto zeby Jan Krzysztof z Donaldem przepchneli tzw. Komitet Centralny czyli grupe kolesiow od interesow zwanych dla mediow ekspertami od zarzadzania, ktorzy beda „bezstronnie” i bez jakiejkolwiek kontroli mianowali odpowiednich ludzi do spolek.

  Tych „ekspertow” ma mianowac Tusk a w praktyce Bielecki…i Tusk.
  Chodzi oto za ile kupi sie najtaniej wygladnialego koalicjanta (nowego bo PSL jest zbyt zachlanne).
  Za ile stanowisk zgodzi sie poprzec przewal Miller a za ile Palikot?
  Dogadaja sie bo kazdy chce jak najszybciej zanim sie wszystko zacznie sypac zabezpieczyc finansowo swoich.

  bedzie wrzawa o aferach, robieniu w koncu porzadku i „opinia publiczna” zazada zmian.
  Tu konieczny bedzie Adam Michnik.

 142. Teresa Jakubowska: Ta myśl potrzebowała 200 lat, żeby do nas dotrzeć – Thomas Jefferson – http://www.stachurska.eu/?p=8921 .

 143. kadett
  19 lipca o godz. 12:31
  ——————————
  Kadettcie,
  mój wtręt, do „zrównania wszystkich stanów” wobec PRAWDY, miał mieć dokładnie takie przesłanie, jak Twoja superzgrabna definicja tej „jędzy”, którą to definicj.ę kupuję od Ciebie na stałe.
  Definicja genialna, pod warunkiem, że nie damy sobie wepchać do „paszczy” własnego „ogona” za pomocą pytania nas o definicję fałszu…
  Pozdrawiam,Sebastian

 144. Anka
  17 lipca o godz. 20:33

  Twój wpis uważam za najtrafniejszą i skondensowaną oceną rzeczywistości.
  Swoistego smaczku i autentyzmu Twojemu tekstowi dodają dwa ostatnie wpisy Andrzeja Falicza
  Pozdrawiam ciepło w niepewnym meteorologicznie, gospodarczo i politycznie okresie wszystkich uczestników bloga – Lech

 145. Według najnowszych badań zleconych przez Uważam Rze prof. Biniendzie to nie Kain, tylko Michnik zabił Abla…

 146. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Andrzej Falicz
  19 lipca o godz. 13:03
  Stawialem na jesien.

  „ … Prawo w takim przypadku przewiduje m.in. natychmiastowe usztywnienie wydatków państwa, likwidację deficytu budżetowego, zamrożenie płac budżetówki czy waloryzacji rent i emerytur. Bardzo prawdopodobne, że nastąpiłaby podwyżka podatku VAT, a być może i innych podatków.
  http://www.pch24.pl/krok-od-finansowej-katastrofy–ujawniono-skrywany-przez-rzad-dokument-,4372,i.html

 147. Feliks Stychowski, 19 lipca o godz. 12:39,

  „Dziwnym zbiegiem okolicznosci nawet wysoki ranga oficer UB ze Sosnowca, znany krytyt literatury niemieckiej M.R. Ranicki …”

  Przepraszam, ale czy Ty Feliksie S. nie mylisz przypadkiem UBeka Marcela R-R z Jasiem Kepurą?
  Bo ten pierwszy to raczej z tą „czerwono-zagłębiowską” metropolią nie miał zbyt wiele wspólnego?!

 148. Na początku tego tygodnia odkryto w Syrii ciała 16 Palestyńczyków, którym poderżnięto gardła. Ofiary zostały porwane z autobusu, których ich wiózł do obozu dla uchodźców w Nairab. Według źródeł palestyńskich, niezidentyfikowani napastnicy zatrzymali pojazd, zabrali mężczyzn i wywieźli ich w nieznanym kierunku

  Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/komu-zalezalo-na-masakrze-palestynczykow-w-syrii-,4360,i.html#ixzz215WMU3DN
  ==============

  Uchodźcom zawsze wiatr w oczy……
  Chyba że są przydatni w rozgrywkach politycznych.

 149. Wszyscy jestesmy miedzy innymi Zydami!! Jest to jedynie kwestia pokolenia, w ktorym to sie stalo.

 150. Ciekawe byłoby porównanie kosztów utrzymania i liczebności nomenklatury post PZPR-owskiej i poststyropianowej…..
  Może jakiś dziennikarz skusi się tematem?

  W nomenklaturze PZPR było chyba ok 8 000 stanowisk.
  Liczba obecnej to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy działaczy partyjnych.
  Możliwości dorobienia się też zdecydowanie więcej.
  „Przedwojenny” poseł miał jedynie darmowe przejazdy na terenie kraju, obecni z kancelarii Sejmu i Senatu uczynili biuro podróży…..

 151. No wie pan, Michnik odbiera kolejną nagrodę w Paryżu, Berlinie albo Buenos, a Wildstein wygłasza wykłąd o brzozie w Pierdziszewie Dolnym. Boli.

 152. Wszyscy.którzy nadstawiali karku za komuny i siedzieli długo w więzieniach oprócz Michnika i Niesiołowskiego dawno zostali z życia publicznego wyeliminowani.Nienawiść do Michnika to tęsknota za Polską kształtowaną przez PZPR lub marą katolicką zrealizowaną w mauzoleum licheńskim.Lewica zdechła uwikłana miazmatami o równoważności związków homoseksualnych okadzonych dymem z marychy.Na szczęście zostaje lewicowa flaszka dobrej czystej z biało czerwoną kartką.Ostatnio wyczytałem o zachęcie KK doczytania Biblii przez parafian.Jeśli zaczną czytać(a jest to nierealne) to natychmiast znikną wszelkie wpisy antysemickie,a autorzy tychże będą się tarzać w prochu prosząc Boga o wybaczenie.

 153. Inny poeta. Także wybitny.
  Paul Celan
  Fuga śmierci

  Czarne mleko świtania pijemy je zmierzchem
  pijemy południem i rankiem pijemy je nocą
  pijemy i pijemy
  sypiemy w przestworzach hen grób tam nie leży się ciasno
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  to pisze i staje przed dom a gwiazdy się iskrzą on gwiżdże na psy swe gończe
  i gwiżdże na Żydów też swych i każe grób sypać pod ziemią
  rozkaz nam daje no grajcież do tańca

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy cię rankiem południem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  Mieszka w domu ów mąż ten igra z wężami i pisze
  i pisze gdy się ściemnia do Niemiec twe włosy złociste Margarete
  Twe włosy spopielone Sulamit sypiemy w przestworzach hen grób tam nie leży się ciasno

  On krzyczy ryć głębiej w głąb ziemi wy jedni wy drudzy śpiewać i grać
  i sięga do pochwy po stal wygraża ma oczy niebieskie
  ryć głębiej łopatą wy jedni wy drudzy do tańca wciąż grać

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem i rankiem pijemy cię zmierzchem
  pijemy i pijemy
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit on igra z wężami

  On krzyczy grać słodziej tę śmierć śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  on krzyczy ciemniej pociągnąć po skrzypcach potem w przestwór wstąpicie jako dym
  potem grób posiądziecie pośród chmur tam nie leży się ciasno

  Czarne mleko świtania pijemy cię nocą
  pijemy południem śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec
  pijemy cię zmierzchem i rankiem pijemy i pijemy
  śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec jego oczy niebieskie
  i trafia cię kulą z ołowiu i trafia dokładnie
  mieszka w domu ów mąż twe włosy złociste Margarete
  psy szczuje na nas swe gończe w przestworzach daruje nam grób
  on igra z wężami i marzy śmierć mistrzem co rodem jest z Niemiec

  twe włosy złociste Margarete
  twe włosy spopielone Sulamit

 154. Kto zabił generałów syryjskich i kto dybie na życie Assada?
  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31972

 155. Staruszku! Człowieku! Sam sobie zaproponuj trochę łopatologii. W ogóle do Ciebie nie pisałem, ani nie komentowałem. To ja przewijając blog w poszukiwaniu swojego nicku znajduję go w Twoim tekście. To po cholerę mnie zaczepiasz? Może po prostu nie pamiętasz, co robiłeś 10 minut wcześniej?

 156. jank
  19 lipca o godz. 20:37
  cała twoje wypowiedź jest godna refleksji, po prawdziwa. Szczególnego smaczku dodajesz swojej wypowiedzi sugerującej czytanie biblii. Nieważne, czy zalecasz to Ty, czy naziemny personel Pana Boga Ciekawe Starego Testamentu – czyli biblii Ojca, czy Nowego Testamentu czyli Biblii Syna. Na tej ostatniej opiera się Kościół Chrześcijański, który jest cofnięciem się dogmatycznym wobec Biblii Ojca, ale lepiej rozwiązuje problemy psychospołeczne (wg Freuda) niż Biblia Ojca. Nie dotyczy to Kościoła Katolickiego, który prymitywnie powrócił do politeizmu i czci wiele „złotych cielców” czego zakazywała Biblia Ojca. Najbardziej czci jednak złotego cielca, tego namacalnego, czyli mamonę.
  Pozdrawiam – Lech .

 157. Puenta z filmu który się skończył przed chwilą brzmiała:

  „politycy są jak pampersy, trzeba ich z wiadomych względów często zmieniać”…….

  I coś w tym stwierdzeniu jest. Tylko, gdzie jest sklep z politykami?
  Taniej by chyba było, zamiast organizować wybory, zrobić loterię.
  „Słoneczna loteria” P.K Dicka mogłaby być pierwowzorem.
  I tanio i demokratycznie…….
  Może nawet wylosowani mieliby większe KWALIFIKACJE do rządzenia?

  Oszałamiająca jest buta i prymitywizm partyjnych bonzów.
  Na plus dyskusji panów z PSL można zapisać tylko jedno.
  Nie klęli…..

 158. jank
  19 lipca o godz. 20:37

  Po prostu w naszej pszenno- buraczanej, mierzy się ludzi SWOJĄ miarą i przykrawa innych do SWOJEGO poziomu….
  A że format mierzących jest dość…..kieszonkowy, to jedyną możliwością zmniejszenia Michnika, Kuronia, Mazowieckiego, Wałęsy, Geremka, jest unurzanie ich w szambie pomówień.
  Szambonurki natomiast w swoim środowisku czują się dobrze.
  A może utopce?

 159. Wielu prominentow prawicy cierpi na obsesje na tle Michnika. Zatanawiaja mnie zrodla tej obsesji. Wiele znakow wskazuje na podloze erotyczne

 160. http://rothbard.pl/artykuly/rothbard-o-pieniadzu/

  Pięknie napisane o pieniądzu……
  Polecam naszym ekonomistom blogowym.

 161. A ja już myślałem że jak pis nie jest przy władzy to afery taśmowe będą pase a tu proszę…

 162. miki202
  19 lipca o godz. 19:58

  No wie pan, Michnik odbiera kolejną nagrodę w Paryżu, Berlinie albo Buenos, a Wildstein wygłasza wykłąd o brzozie w Pierdziszewie Dolnym. Boli….’

  Pierdziszewo to bardzo piekna miejscowosc.

  I po cholere komu tyle nagrod?
  Pewnie stoja na polce pod zdjeciem z czulym pocalunkiem Adasia z Kiszczakiem – to sie liczy najbardziej.
  Z jezyczkiem bylo czy bez?

 163. @klopfer:
  m r-r pochodzil z wloclawka;
  „Ende 1944 begann Reich-Ranicki aus Dankbarkeit für seine Befreiung bei der polnischen kommunistischen Geheimpolizei UB (Urząd Bezpieczeństwa) zu arbeiten, zunächst im noch deutschen Schlesien, wo er die Zensur organisierte.”
  Gerhard Gnauck, in: Die Welt vom 9. März 2009. Wie Reich-Ranicki in Polen die Zensur organisierte.
  swoj udzial w aparacie terroru bolszewickiego uzasadnia mr-r w sposob nastepujacy:
  „nach dem was ich unter Hitler erlebt habe, war ich bereit sogar mit dem Teufel ein Pakt einzugehen”(w pamietnikach), co tez z powodzeniem realizowal;
  przypomne, ze m r-r uczestniczyl jak tlumacz warszawskiego judenratu w min. likwidacji getta warszawskiego; wiekszosc jego rodziny zginela podczas wojny.

 164. Hej, to znowu ja, Wasz wesoly „antysemita” ( UWAGA! Nie mylic z antysemita ).
  =======================================
  Takie skojarzenia mi przychodza do glowy, na marginesie zamachu w Bulgarii.

  Jakich doskonalych sledczych maja Panstwo Izrael. Jeszcze echo nie przebrzmialo, dymy nie rozsnuly sie, a juz sledztwo ukonczone i odpowiedzialni ustaleni. I juz Bibi nasz drogi piąchą potrząsa i sie odgraza.
  Mnie zastanawia, ze jezeli oni sa tak doskonali sledczy, ze wiedza juz 5 min. PO, to gdyby sie troche mocniej przylozyli, wiedzieliby 5 PRZED. Ale byloby mniej medialnie…

  Druga zastanawiajaca sprawa to doniesienie, ze zamachowiec byl na dobrych amerykanskich papierach. Pamietam, pare lat temu, z okazji zamachu na Izraelitow w Indiach, trąbiono donośnie ze zamachowiec mial paszport iranski ( a jaki mial miec? Wiadomo, jaki miec powinien… )(*). Byla kolejna okazja, zeby pogrozic Iranowi odwetem ( hi, hi, ODWETEM…).

  A teraz, papiery amerykanskie, ale zadnego wygrazania Ameryce nie widze…
  Ciekawe dlaczego nie…?

  I jeszcze… Ciekawe korowody odbyly sie w Australii, przy okazji slawnego zamachu na palestynskiego wierchuszkę w Dubaju. Brali w nim oto udzial obywatele australijscy, agencje donosily gromko. Wiec oczywiscie miejscowi Smutni Panowie zaraz polecieli pod wskazane adresy zeby zapytac „WTF!!!???” ( tlum. „Co jest, do k…y nędzy!?” ).
  Okazalo sie, że miejscowi obywatele siedzieli przyladnie w domu, ale ich paszporty to juz nie. Oni, obywatele australijscy, otoz nie mieli nic naprzeciwko, zeby uzyczyc swoich australijskich paszportow Mosadowi na tak zaszczytny cel.
  Jeden nawet wystapil w TVzji i wyjasnil, że jego Ojczyzna jest Izrael, astralijski paszport to tylko tak dla draki i jak ojczyzna prosi to on, oczywiscie, prosze bardzo… A coooo?!

  Oczywiscie, w Australii, uzyczenie paszportu innej osobie, tak jak w kazdym innym kraju, jest przestepstwem.
  ALE NIE JESLI JEST SIE ZYDEM!
  … się okazalo.

  Zastanawiam sie wiec, ilu w Polsce by się takich chetnych na pozyczenie polskiego paszportu Mosadowi znalazlo, na prosbe swojej Prawdziwej Ojczyzny… I jak tu zdefiniowac lojalnoisc…?

  A jeszcze lepsze jaja jaczejki Mosadu wyplynely w N.Zelandii, pare lat temu, z okazji trzesienia ziemi w Christchurch…
  Ale ten sosisty smaczek zostawie na inna okazję.

  Z „antysemickim” pozdrowieniem. ( Uwaga! Nie mylic z antysemickim ).
  Georges53.

  P.s. (*) Ten akurat terrorysta mial przy sobie wszystkie dokumenty, zeby ulatwic zadanie sledczym; pewnie z dobrego serca.
  Podobnie jak ci z 9/11, co tez zostawili liste swoich nazwisk, plany, wytyczne, kontakty, addresy, w samochodzie NA PARKINGU LOTNISKOWYM, zeby sledczy daleko nie musieli sie fatygowac. Dzieki czemu najwieksza zbrodnia stulecia zostala ciupasem rozwiklana w tzw. „te pędy” i sprawcy wskazani niechybnie palcami rąk i nóg wszystkich kończyn juz w dwie godz. po.
  Tacy to oni byli bezwzgledni, gleboko zaangazowani i swietnie wyszkoleni konspiratorzy.
  ( pamietam, że np. AK zycia Gestapo tak wspanialomyslnie NIE ulatwialo i dokumenty przed akcja zostawialo na melinie; to wiem nawet ja, konspirator czysto teoretyczny. )

 165. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  miki202
  19 lipca o godz. 19:58 pisze:

  „ No wie pan, Michnik odbiera kolejną nagrodę w Paryżu, Berlinie albo Buenos ”

  W zachodzacym sloncu kazdy pigmejczyk rzuca duzy cien – to tak juz jest Blogowiczu.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d3/Donald_Tusk%2C_Karlspreis_2010-3.JPG/170px-Donald_Tusk%2C_Karlspreis_2010-3.JPG

 166. Witold
  19 lipca o godz. 18:54

  Wszyscy jestesmy miedzy innymi Zydami!!

  Panie Witoldzie przypomnial mi Pan dawno zaslyszana angdote:

  Ziemianie nawiazuja pierwszy kontakt z mieszkancami innej galaktyki.
  Rozpoczynaja rozmowe:
  Czy wszyscy macie takie niebieskie skory?
  -Tak wszyscy
  A ten antenki na glowie ?
  -Tez wszyscy ?
  10 palcow u kazdej z 5-ciu rak ?
  Oczywiscie.
  I dlugie nosy ?
  O nie! – tylko Zydzi!

  „Wolna” Armia Syryjska… rozbroila „WOP-istow” na przjesciach granicznych z Irakiem (i Turcja) po czym wziela ich do kupy razem z celnikami i rozwalila strzalami w glowe.
  Zachod swietuje! Kolejny sukces „wolnego swiata” az strach sie bac takiej wolnosci.
  I grozi brutalnemu rezymowi.

  Amerykanska i izraelska kasa i bron (plus pomoc logistyczna) ida za posrednictwem feudalnych sredniowiecznych rezymow arabskich szerokim strumieniem by „wyzwolic Syryjczykow”… glownym zwolennikiem „demokracji” na Bliskim Wschodzie wydaje sie saudyjska rodzina krolewska – z kraju zywcem z czasow sredniowiecza. (kraj bezwarunkowo popierany oczywiscie przez USA!)
  Rownie szerokim strumieniem leje sie krew Syryjczykow cynicznie rozgrywanych w geopolitycznej grze.

  Myslalby kto, ze Irak moze zdarzyc sie tylko raz a tu prosze nawet bron chemiczna zaraz znajda.

 167. ktoś powiedział „Wer Jude ist, bestimme ich!”

 168. No prosze moderator mi wycial pozytywny wpis o Adamie Michniku…

  Otoz pochwalilem go za dobrze skoordynowana z planami rzadu akcje przygotowywania „opini publicznej” do „koniecznej” zmiany w obsadzaniu stanowisk znajomymi kaczora Donalda zamiast jedynie Krolika
  Adam Michnik napisal:
  „…CBA przygotowuje raport o skali nepotyzmu w spółkach skarbu państwa. Nie chodzi tylko o te związane z PSL. CBA chce pokazać sieć powiązań między politykami a ludźmi zasiadającymi w zarządach – mówi „Gazecie Wyborczej” agent CBA. Raport może uderzyć nie tylko w PSL. …”

  Oczywiscie ten agent to nie jest juz upolityczniony Kaminski ale zupelnie niezalezny mianowaniec PO.

  Zaraz obok zaniepokojony czytelnik znajdzie kolejny artykul:

  „Premier chce zmiany zasad obsady stanowisk w spółkach skarbu państwa. A już w 2010 roku Rada Gospodarcza przy premierze przygotowała projekt ustawy w tej sprawie. Ale nie pomógł nawet autorytet szefa rady – J. K. Bieleckiego. Projekt przepadł w starciu z politykami… PO-PSL. – Trzeba trzymać kciuki, żeby to zostało jak najszybciej wdrożone …”

  Napiecie bedzie stopniowane, dramaturgia bedzie rosla.
  Moga sie pojawic kolejne tasmy – byc moze od doswiadczonego w ich przygotowaniach Pana „”niekwestionowanego autorytetu moralnego” – znanego z nagrywania rozmow z niczego nie podejrzewajacymi przyjaciolami – czyli naszej wyroczni transformacyjnej : Adama Michnika
  Laureata niezliczonych nagrod w Buenos Aires i Hondurasie.

  Jak narod nie wytrzyma cisnienia i na kolanach zacznie blagac premiera o oczyszczenie stajni Augiasza –
  dobry car Tusk wezmie wszystko we wlasne rece i razem z Bieleckim nareszcie (czego juz dopomina sie Pan Michnik) przepchnie zdalnie sterowane obsadzanie stanowisk za posrednictwem „niezaleznego” wybranego przez Bieleckiego komitetu ekpertow.
  Czy beda to „eskperci” tylko z PO to sie okaze gdy zakonczy sie handel.
  PSL albo skruszeje i odda polowe swojego tortu albo wskoczy nowy koalicjant.

  Stawiam na wygladnialego i cynicznego pragmatyka Millera.
  Moze byc tez Palikot – byc moze na tym mialy polegac nie w przenosni ale doslownie palikotowe fabryki…

 169. Pozdrowienia z Polszy !

  Ślub stulecia: Merkel z Kaczyńskim

  – Musieli, panie kochany… podobno musieli…

  Pierwsza polska elektrownia atomowa chyba powstaje w Wilanowie. Chyba, bo na co innego miałoby pójść tyle betonu ? Bunkier reaktora z kopułą i sam budynek już gotowe, stan surowy, ale zawsze. Tylko trochę to dziwne, żeby budować elektrownię atomową w środku osiedla mieszkaniowego.

 170. Diaspora jest czujna! (Albo nie)

  Außen hui, innen pfui

  „ … Druzgocący dla naszego kraju okazał się opublikowany niedawno ( w GW 🙂 ) raport Światowego Forum Ekonomicznego. W kategorii „Jakość Dróg” (Quality of roads) na 142 klasyfikowane kraje, Polska zajęła… 134 miejsce. Uzyskaliśmy identyczny współczynnik jakości dróg co Mauretania czy Mozambik. Nie lepiej mają się sprawy jeśli chodzi o jakość infrastruktury kolejowej. Wg Światowego Forum Ekonomicznego w tej kategorii (Quality of railroad infrastructure) nasz kraj zajął 74 miejsce na 120 państw klasyfikowanych. Wynik ten idealnie współgra z faktem, że od 1 lipca zlikwidowano kolejne połączenie kolejowe Pelplina z Trójmiastem, natomiast te pociągi, które nadal jeżdżą, w ramach patologicznych oszczędności, są coraz krótsze, często 1-składowe. Dzięki temu wracający z pracy w Trójmieście mieszkańcy naszej gminy przez 1,5 godziny stoją w ścisku niczym śledzie w puszce …”
  http://naszeblogi.pl/30859-zapadl-wyrok-na-psl

  Post Christum.
  @ miki202
  19 lipca o godz. 19:58

  To mowisz, ze A. Michnik odbiera nagrody li tylko w trze (3) miejscach – nie wierze

 171. Ulubiona bo „organic ” , smietanka do porannej ( Ziemia sie kreci ) kawy . ( ” ) wcale nie z tego powodu.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,12159874,Najwieksza_kolekcja_fotografii_Marilyn_Monroe__Fragment.html?i=10

 172. Smietanko ach smietanko ! (gdyby ktos nie wiedzial , to jest kawa na lawe )

 173. jasny gwint,
  czy nie masz tam czegoś bardziej letniego w kąciku poetyckim do podrzucenia.? Nie dlatego, żeby czarne mleko świtania było zbyt gorące… Tak czy siak, to z miodem ono nie jest podawane… Trochę wiecej miodu od M. Cwietajewej:

  Имя твое — птица в руке,
  Имя твое — льдинка на языке,
  Одно единственное движенье губ,
  Имя твое — пять букв.
  Мячик, пойманный на лету,
  Серебряный бубенец во рту,

  Камень, кинутый в тихий пруд,
  Всхлипнет так, как тебя зовут.
  В легком щелканье ночных копыт
  Громкое имя твое гремит.
  И назовет его нам в висок
  Звонко щелкающий курок.

  Имя твое — ах, нельзя! —
  Имя твое — поцелуй в глаза,
  В нежную стужу недвижных век,
  Имя твое — поцелуй в снег.
  Ключевой, ледяной, голубой глоток.
  С именем твоим — сон глубок.

  15 апреля 1916

  A tu do śpiewania po polsku w tłum. Wacława Denhoffa-Czarnockiego

  Imię twe — ptaszyna w ręku,
  Imię twe — sopelek w ręku.
  Jedno jedyne ust poruszenie,
  Pięć liter — imię twe — drgnienie,
  Piłeczka w biegu schwytana,
  Srebrna pieśń dawno słyszana.

  Kamień, rzucony w cichą głębinę,
  Wyszlocha pluskiem twe imię.
  W słabym odgłosie nocnego biegu
  Huczy twe imię, jak pieśń w szeregu,
  I zagra nam je w skroń
  Sucho trzeszcząca broń.

  Imię twe, ach — czyż można!
  Imię twe — pocałunek w oczy, z ostrożna,
  W maleńkie, głośno bijące serce…
  Imię twe — pocałunek w śniegu kobierce…
  Źródlane, lodowate, błękitne potoki…
  Z twoim imieniem sen głęboki…

 174. Jacobsky,
  z tego, co piszesz jakie okazałe i betonowe całe, a nawet z kopułą, to może być mauzoleum dla Platformy ObyNieWawelskiej. Dlatego w Wilanowie, bo Sopot za mały. Kto by pomyślał..? (że tak wcześnie, znaczy za życia jeszcze).

 175. kadett, 12.33. Zamieszczam wiersze wrażliwych poetów Żydowskich. Doskonałych w porównaniu z prymitywnym Michnikiem. Na odmianę jeden z lepszych wierszy Achmatowej.

  Piosenka o dniu pożegnania

  Tak bezradnie pierś zastygła mi z chłodu,

  ale szłam, zda się lekko i żwawo.

  Rękawiczkę, ot tak, bez powodu,

  z lewej ręki włożyłam na prawą.

  I zdawało się, schodków tak dużo,

  a wiedziałam, ze tylko trzy były.

  Klon zaszumiał w jesiennej wichurze.

  Prosił: „zejdźmy do wspólnej mogiły!

  Mnie oszukał, czy słyszysz, los srogi,

  los niedobry i zmienny zarazem”

  Zawołałam: „Mój miły, mój drogi,

  i mnie również. Umrzyjmy więc razem”

  To piosenka o dniu pożegnalnym.

  Porzuciłam dom ciemny spojrzeniem.

  Tylko świece jaśniały w sypialnym

  obojętnie-żółtym płomieniem.

 176. Na Batmanie w imperium dobra zabito 15 osób i 200 jest rannych. Nie przeszkadza im to w przygotowaniu światowej awantury.
  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31961

 177. PSL powinno teraz pójść po swój chlopski rozum do głowy i natychmiast publicznie zgłosić wniosek, by kontrole dot. prawidłowości funkcjonowania Spółek Skarbu Państwa nie ograniczyć do tych, w które piorun trafił i wykazały się słabym zabezpieczeniem p-poż., ale by premier Tusk poszedl szerokim frontem, z rozmachem godnym dzisiejszego zapału do zwalczania nepotyzmu w szeregach partyjnych. Jak czyścić, to caly areał państwowo-partyjniacki, a nie tylko wąziutki zagon pod lasem PSL. Nawet, znając życie, można by podpowiedzieć Tuskowi, które spółki obsadzone dzisiaj przez biernych, miernych, ale wiernych PO wziąć pod lupę w pierwszej kolejności. Prezesie Pawlak, może pan to przeczyta w swoim tablecie..?

 178. Szanowny staruszku,
  Zbliżają się Twoje urodziny, pamiętam, bo data łatwa do zapamiętania. Zastanawiałem się, co Ci dać w prezencie blogowym, czym się z Tobą podzielić w en passant.
  Wreszcie jest! Mam coś!
  W poniedziałkowym dodatku GW „alehistoria” znalazłem tekst, który swoim pięknem musi Cię poruszyć.
  To fragment listu do Marii Dąbrowskiej, pisanego z frontu 1916, przez męża, Mariana.

  ”Ty bawisz się, flirtujesz może, stwarzasz sobie surogat moich pieszczot z tobą przez witanie się, dotknięcia innych mężczyzn. Może już coś konkretniejszego stworzyłaś sobie. Trudno. Wiem po sobie, jak ciężko jest znosić samotną tęsknotę miłosną, jak wrzyna się ona w każdy gest, jak okrutnie człowiek spala się, tląc. Bo cóż znaczą te wszystkie sprawy publiczne i cała „Polska” „ludowa czy inna, kiedy ja chcę tak potwornie, tak wyłącznie mieć na dłoniach dzwonki twoich piersi rozchwierutane w szalonym tempie naszego nabożeństwa

  100 lat! Nie więcej…

 179. jasny gwint
  20 lipca o godz. 14:02
  „Zamieszczam wiersze wrażliwych poetów Żydowskich. Doskonałych w porównaniu z prymitywnym Michnikiem.”

  Mój komentarz

  1) Nazwanie Achmatowej „poetką Żydowską” (na wszelki wypadek, podświadomie przez duże Ż) jest bez sensu.

  2) Komentarz jest w temacie poezja. Przeciwstawianie Achmatowej „prymitywnemu Michnikowi” na płaszczyźnie poetyckiej zakrawa na jakiś nadrealistyczny żart, intelektualny wybryk.

  Pzdr, TJ

 180. To oczywiste ze obrzezani sie wspieraja.

 181. No cóż taka jest prawda, a z prawdą się nie dyskutuje.

 182. http://www.youtube.com/watch?v=5UVt9KbCYzM

  Siemianowka; zawsze jest trzy prawdy,moja prawda,twoja prawda
  i GOWNO PRAWDA.

 183. Naprawdę tyle zła w tym Michniku? A może byśmy tak walczyli z PZPNem? Toż to szatańska instytucja, gdzie piłka nie ma wielkiego znaczenia, co boli nas i piłkarzy, ale nie tych na górze.

 184. Semka nie potrafi nawet prawidlowo ustalic imienia matki Adama Michnika. Chodzi o Helene, nie Barbare Michnik. Jak sie nie potrafi nawet skorzystac z googla, to dlaczego sie upierac, ze sie jest kompetentnym dziennikarzem?

  A ten podrecznik historii Polski, napisany przez Helene Michnik i Ludwike Mosler, byl akurat bardzo dobry. Rzeczywiscie napisany z marksistowskich pozycji, tzn. akcentujacy silnie zwiazek miedzy realiami ekonomicznymi a kwestiami politycznymi, ale bez zadnej wulgarnej propagitki, napisany pieknym jezykiem, rzetelny i szczegolowy faktograficznie, silnie akcentujacy watki ustrojowe, bardzo ciekawie opisujacy dzieje tzw. obozu egzekucji praw. Zdobylam go w latach siedemdziesiatych cudem, bo wtedy juz byl wycofany z liceow na korzysc podrecznikow i gorszych, i raczej prymitywnych, i znacznie bardziej obciazonych serwitutami wobec rezimu.

css.php