Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

16.09.2012
niedziela

Śmieszne, ale prawdziwe

16 września 2012, niedziela,

Ostatnie dni przyniosły kilka wiadomości śmiesznych, ale prawdziwych. Przypomnijmy  kilka z nich.

CYMAŃSKI NA PREMIERA, i to rządu fachowców! Solidarna Polska wysunęła kandydaturę Tadeusza Cymańskiego chyba tylko po to, żeby wyprzedzić Prawo i Sprawiedliwość, żeby PP. Kurski i Ziobro mogli mówić, że PiS nie ma kandydata, „a my mamy”. Cymański podobno ładnie śpiewa kolędy,  to polityk pogodny, wesoły, chwilami śmieszny. Członek Solidarnej Polski miałby być premierem rządu ponadpartyjnego? Rządu fachowców? Dlatego, że studiował ekonomikę transportu? – Wolne żarty. Żaden poważny człowiek nie zgodzi się być kandydatem na premiera, który nie ma szans otrzymać misji sformowania rządu. Ciekaw jestem, kogo (i czy w ogóle)  wystawi PiS, może zgodzi się jakaś osoba ekstrawagancka, np. prof. Jadwiga Staniszkis, może prof. Krasnodębski,  chociaż wątpię. Propozycja Solidarnej Polski śmieszna, Cymańskiego żal, chociaż nie musiał się godzić. Poważny to on nie jest.

ANTYKOMOR Robert Frycz, karany już uprzednio,  skazany został za znieważenie urzędu prezydenta RP, a także  za sfałszowanie dokumentów i podawanie się za inną osobę. Dostał kilkanaście miesięcy po 40 godzin  pracy społecznej miesięcznie. Natychmiast rozgorzał spór – skazany słusznie czy niesłusznie? Moim zdaniem, dopóki istnieje takie prawo – sąd nie mógł postąpić inaczej. Poza tym zgadzam się z blogowiczami (Jacobsky, Absolwent) – Frycz dostał to, czego chciał. Chce być bohaterem prawicy – to jest.  Nie ma żadnego powodu, żeby grać w strzelanie do prezydenta, i to w czasie, kiedy tylu ludzi ubolewa nad tym, jakie to nasze państwo jest słabe i bezradne.  Nie ma też żadnego powodu, żeby urządzać nalot na jego mieszkanie o 6. rano. Powinien być potraktowany elegancko, ale sprawiedliwie. Niektórzy krytycy wyroku na Frycza mówią, że sąd łagodnie potraktował mafię pruszkowską i Marcina P., a mści się na Fryczu. To jest porównanie demagogiczne. „Pruszków” został potraktowany łagodniej niż oczekiwano, gdyż prokuratura urodziła mysz. Sąd słusznie nie chciał uznać tej myszy za lwa. Ale wyszło śmiesznie.

W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA? Podczas programu Moniki Olejnik „Siódmy dzień tygodnia” (radio ZET), polityk SLD Marek Siwiec zaproponował, żeby sprawdzić bilingi telefoniczne prezesa sądu okręgowego w Gdańsku i tą drogą ustalić, czy telefony z Kancelarii Premiera były regułą i dlatego prezes był taki spolegliwy, czy też telefon autora prowokacji był pierwszy i  prezes dał się   nabrać. Krotko mówiąc – odruch warunkowy czy wyjątkowy? Podoba mi się ten pomysł.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 262

Dodaj komentarz »
 1. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … Chce być bohaterem prawicy – to jest. Nie ma żadnego powodu, żeby grać w strzelanie do prezydenta, i to w czasie, kiedy tylu ludzi ubolewa nad tym, jakie to nasze państwo jest słabe i bezradne.” (DP)

  ” … Szef SLD Leszek Miller przedstawił strategię „Rozwój zamiast stagnacji”. Lewica proponuje m.in. utworzenie ministerstwa przedsiębiorczości. Sojusz w swoim programie zakłada zwiększenie roli państwa w gospodarce i rozwój sektora publicznego. SLD postuluje też …” ( pisze Rrepa) ” … Pierwszym akordem skoku na majątek wypracowany przez kilka pokoleń Polaków było uwłaszczenie się komunistycznej nomenklatury. Skala tego złodziejstwa była ogromna ” … http://www.naszdziennik.pl/wp/9986,historia-prywatyzacji-polskiego-przemyslu.html

 2. To są jajarze! Cymański na premiera, bo Ziobro jest już kandydatem na prezydenta.

 3. „…Moim zdaniem, dopóki istnieje takie prawo – sąd nie mógł postąpić inaczej…”
  Daniel Passent
  i musial ukarac Frycza…

  Otoz wcale niekoniecznie – wszystko zalezalo od interpretacji co jest zniewazeniem urzedu prezydenta a co jest byc moze nabijaniem sie z osoby Komorowskiego, ktory wedlug wielu osob w tym Frycza na prezydenta sie nie nadaje.
  Co do tego nie ma jednomyslnosci.

  O koniecznosc ukarania „bo takie jest prawo” moze rowniez mowic sad moskiewski w sprawie Pussy Riot…
  tu jednak wyrok spotkal sie z ogolnym oburzeniem.
  (jest jeszcze swiat poza litera prawa, ktore jest nieobecne w cywilizowanym swiecie)

  Mimo goraczkowych poszukiwan nie znalazlem informacji o tym, ze jak pisze Passent Frycz byl juz uprzednio karany…
  moze za jazde bez biletu?
  Bo, ze sfalszowal dokumenty…czyli probowal przedluzyc sobie sesje egzaminacyjna to nie ma watpliwosci.

  Dziwi mnie tez takie spokojne pogodzenie sie z sytuacja, ze prokuratura urodzila mysz …no i musi byc tak jak jest i wszystko jest w porzadku.
  Taka obiektywna przyczyna… ktora sie „stala”…

  Kogos zabili, podlozyli bombe, pobili i szantarzowali ale prokuratura byla cienka i po wielu latach sadu Slowik, Bolo i kilkunastu innych gangsterow okazalo sie niewinnymi a tu przestepca Frycz…sfalszowal skierowanie do sanatorium i narysowal glupawy zart o Komorowskim wiec nie ma rady…”Takie jest prawo”, nie ma zmiluj sie!.
  Bo „Dura Lex Sed Lex”!
  Dodakowo Frycz jest prawicowy (co zauwaza jakby to mialo jakiekolwiek znaczenie Passent),
  Cos mnie Passent nie przekonuje.

  Do smiesznych rzeczy zaliczylbym marsz swieckosci z udzialem 200 osob i pokojowo nastawionych Wszech Polakow rozdajacych „swieckim” wizytowki psychiatry…

  Oraz polskie ambicje przylaczenia sie do programu kosmicznego (po Euro PO mowilo o Olimpiadzie…) –
  Choc przeciez minister Grad juz jest zajety budujac polska potege nuklearna (gdy na okolo elektrownie atomowe sie zamyka…).

  Kongres Kobiet tez nie byl pozbawiony elementow komediowych…

  Po za tym nie spodziewam sie w najblizszym czasie niczego smiesznego – wiec smiejmy bo juz niedlugo zostanie jedynie zgrzytanie zebami.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Moim kandydatem/tką na premiera/ę ponadpartyjnego rządu fachowców jest …

  Acha, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Póki co wysynąłbym kandydaturę póki co osoby, która na ogół jest śmieszna, choć nie wiem czy potrafi śpiewać kolędy, umiarkowaną bardzo rzadko, fachową – w każdym temacie, a ile ma gotowych przemówień na twardym dysku. Tak jest! Moim tymczasowym kandydatem na premiera jest Jędrek Falicz.

 6. Szantazowali – przez z z kropka

 7. Poprzedni wpis red.Passenta i komentarze , w pewnych fragmenatch irytujace i brzydkie ( np Kadett 14.09 godzina 14.03 ) dowodzą ,jak trudno pokazać i zainteresować ważnymi miedzynarodowymi wydarzeniami, które Polsce przynoszą pożytek a nawet splendor .
  Zaintersowanych innym obrazem Polski polecam adres;
  http://www.ila-berlin .de .
  To prawdziwe obrazy i treści a jednak brak obecności polskich mediów .
  Rozumiem ,łatwiej opowiadać o POPisie i tych wszystkich implikacjach tego sporu ,bitwy ,walki .Podobno nawet trwaja przygotowania na 29 września
  Organizatorzy – PiS ,Solidarność i Radio z Torunia – napewno nie wiedzą ,nie zobaczyli w mijającym tygodniu tej imprezy z istotnym udziałem Lotniczej POLSKI ( obecność Bundeskancler Merkel i v-ice premiera Pawlaka) i technicznej cywilizacji do której musimy dołączyć . Gdyby zobaczyli, może odstąpili by od organizowania demonstracji szurnietych ludzi ,a zabrali się ,za inżynierskie projekty ,niestety nie maja ludzi !!!,bo nie chca mieć inżynierow lubią i promują historyków .
  Wirtualni premierzy ,licytacjie na źle policzone programy gospodarcze – i ….ekscytacjie pojedynczymi losami szurnietych ludzi . Takim marginalym sprawom nadali rozgłos politycy w radio ZET.po godzinie 9.00 ,a wrzeszczeli – jak w kurniku i musiałem wyłączyć radio

 8. Nie smieszne:

  W rewanzu za 6 samolotow imperium dobra zabilo w Afganistanie 8 kobiet.

  Choroba! – dlaczego nas te „dzikusy” tak nie lubia?
  – dziwi sie zachod.

 9. Nijak nie moge zgodzic sie z pogladem, ze wyrok wydany w sprawie p. Frycza jest sluszny. Moze Szanowny Redaktor miec racje, ze skoro istnieje odpowiedni paragraf, to sad musial jakis wyrok wydac. Ale przeciez nie musial; mogl odstapic od ukarania „ze wzgledu mala szkodliwosc spoleczna czynu”. Sad mogl tez odejsc od orzekania w ogole w tej sprawie.

  Zabawy ze strzelankami do roznych prezydentow dostepne sa w calej sieci. Ale to dziecinne zabawy i maja tez takie same – dziecinne – konsekwencje.

  Szanownemu Panu Redaktorowi nie dziwie sie za reakcje, poniewaz swoich komentatorow trzyma za pysk zelazna reka. Pan Redaktor juz zdazyl opublikowac nowy felieton, podczas gdy moj komentarz pod starym wciaz „czeka na mopderacje”. Nie ma w nim nic, do czego mozna sie przyczepic, wiec bedzie opublikowany, tyle, ze nikt go juz nie przeczyta.

  Wie Pan, Panie Redaktorze, zaczynam sie zastanawiac, czy w zarzutach pana Slawomirskiego nie ma zdzbla prawdy?

  Pozdrawiam.

  P.S. Moj komentarz pewnie ukaze sie za trzy dni. Dzis jest 16.10 godzina 18:50.

 10. P.S.P.S. Poprawka – oczywiscie 16/09.

 11. Cymański jako były grabarz jest właściwym kandydatem na premiera.

 12. A wie Pan – mnie to już nie śmieszy; czuję się z lekka zażenowana. Ja wiem, że Polska nie jest jedynym krajem z „piaskownicową” polityką wewnętrzną, że zaglądanie drobiazgowe w życie polityczne innych krajów (z lewej i prawej strony mapy) wcale nie kusi lepszymi obrazkami. Tylko… jak mam potem poważnie traktować prokuraturę i sądy, administrację i siły porządkowe, ustawodawcę i prasę?

 13. Ech… to już nie te czasy, gdy najlepszy prezydent świata wysłał szanownego gospodarza na bardzo ważny odcinek do Chile… I dlatego do dzisiaj jest najlepszym prezydentem :))))
  Nie jest ważne, że ułaskawiał gangsterów, otaczał się szemranym towarzystwem, chwiał się nad grobami pomordowanych, ale jest najlepszy….

 14. Panie Redaktorze, na litość boską! Spolegliwy to ktoś, na kimś można polegać. A sędzia z Gdańska jest ULEGŁY. Na kimś takim z pewnością polegać trudno.
  Inna sprawa, że ta cała prowokacja powinna zostać zbadana. Jej autor, niejaki Miter, nie zasługuje na zaufanie większe niż ów sędzia. Gdyby sędziowie mieli tak sądzić nas, jak my (jako społeczeństwo en globe, bo ja jednak mam wątpliwości) osądziliśmy już sędziego Milewskiego, to lepiej od razu szukać sprawiedliwości w Strasburgu. A w każdym razie nie liczyć na nią w kraju.

 15. telegraphic observer
  16 września o godz. 17:58

  Moim kandydatem/tką na premiera/ę ponadpartyjnego rządu fachowców jest …
  … jest! Moim tymczasowym kandydatem na premiera jest Jędrek Falicz…”

  Dziekuje dziekuje!
  TO,
  jak juz mnie Polacy wybiora premierem to zostaniesz moim ministrem finansow –
  tylko czy obywatelom wytrzymaja pecherze ze smiechu?

 16. Smieszne i niestety prawdziwe.
  Tzw Gazownia (nowy pseudonim wybiorczej) podaje (w domysle dzieki rzadowi Tuska):
  „… banki centralne Norwegii, Szwajcarii, Chin i innych krajów azjatyckich skupują złotego i dołączają go do swoich rezerw? – To możliwe – mówią eksperci (jacy?)
  Informacje o tym, że zagraniczne banki centralne dołączają złotego do portfolio swoich walut rezerwowych obiegła media w ostatnim tygodniu…..”
  Dolar euro frank i…zlotowka.

  Gorzej jak sie okaze, ze to „rezerwa” spekulacyjna.

  Więcej… http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,12480030,Zloty_waluta_rezerwowa_w_Norwegii_i_Azji__To_nie_zart.html#ixzz26esRIy00

 17. Ciekawy jestem co by napisal Passent o wyroku gdyby Frycz dzialal z pobudek tzw. lewicowych.

 18. Adolf Netaniahu brnie dalej. Propaganda kłamstwa i prowokacji z pomocą mocarstwa.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/netanjahu-za-kilka-miesiecy-iran-prawie-ukonczy-wz,1,5248042,wiadomosc.html

 19. Waldemarze,
  dziękuję za uznanie. Staram się trzymać prawdy, podczas gdy Waldemar zdaje się trzymać utrwalanej bezpodstawnie legendy o ‚męczeńskiej śmierci’ Wielkiej Ślązaczki. Ci, którzy ją dzisiaj podtrzymują (towarzysze z SLD), zadziwiająco szybko zapomnieli, że sami mają w sprawie męczeństwa Wielkiej Ślązaczki niemałe zasługi. Już tyle razy o tym pisałem, że już mi się znudziło. Walka z mitami i legendami to ciężki kawałek chleba.

 20. Wedlug Passenta z uniwinieniem wiekszosci gangsterow z Pruszkowa wyszlo…smiesznie (!?).
  gratuluje poczucia humoru.

  Ponad rok temu przed ostatnim uniwinieniem:

  „Wiadomości Archiwum
  Umorzono śledztwo w tzw. wątku ekonomicznym gangu pruszkowskiego

  PAP
  19.08.2011 , aktualizacja: 19.08.2011 16:20

  „…Z powodu przedawnienia umorzono śledztwo w tzw. ekonomicznym wątku działalności gangu pruszkowskiego – poinformował p.o. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.
  Prokurator powiedział PAP, że postanowienie o umorzeniu jest już prawomocne i zapadło 30 czerwca (o czym wtedy prokuratura nie informowała).

  W piątek Radio Zet podało, że po dziewięciu latach śledztwa prokuratorom nie udało się udowodnić, że majątki szefów gangu pruszkowskiego pochodzą z przestępstw. Według radia w uzasadnieniu umorzenia napisano: „Nie uprawdopodobniono, iż majątki 18 liderów grupy pruszkowskiej i osób z nimi powiązanych rodzinnie i towarzysko pochodzą chociażby pośrednio z czynów zabronionych. Nie uprawdopodobniono, że do spółek powiązanych z grupą pruszkowską wprowadzano środki finansowe pochodzące z przestępstw”.

  …Po raz pierwszy o gangu pruszkowskim stało się głośno po strzelaninie w podwarszawskim motelu „George” w 1990 r. Zatrzymani tam w policyjnej zasadzce gangsterzy zostali uniewinnieni, bo policja źle – w ocenie sądu – zebrała dowody w tej sprawie…

  „Pruszków” zdobywał pieniądze, ściągając haracze, przemycając spirytus, papierosy, dozorując szlaki przemytu kokainy i heroiny oraz produkując amfetaminę.

  Pod koniec lat 90. gang inwestował w zakup gruntów, zakładów produkcyjnych, klubów, restauracji, dyskotek itp. Grupa rozbudowała swe struktury w całej Polsce.

  Gang został rozbity przez Centralne Biuro Śledcze współpracujące z prokuraturą. Główne uderzenie nastąpiło w drugiej połowie 2000 r. Za szefami gangu wydano listy gończe, a w Komendzie Głównej Policji powołano specjalną grupę poszukiwawczą, której celem było zatrzymanie ukrywających się bossów „Pruszkowa”.

  W 2003 r. Sąd Okręgowy w Warszawie w największym procesie szefów gangu skazał przywódców grupy ma kary kilkuletniego więzienia. Do skazania przyczyniły się zeznania „skruszonego” gangstera Jarosława S., ps. Masa – świadka koronnego. Sądy uznały jego zeznania za wiarygodne. Większość skazanych odsiedziała już wyroki; niektórzy mają nowe procesy, jak Andrzej Zieliński ps. Słowik – za udział w zabójstwie gen. Marka Papały; niektórzy zostali zastrzeleni przez konkurentów, jak Andrzej Kolikowski ps. Pershing lub zmarli, jak Jerzy Wieczorek, ps. Żaba.

  Akcja przeciw „Pruszkowowi” zaowocowała także medialnymi doniesieniami o związkach gangsterów z politykami i biznesmenami. Kontakty z gangsterami mieli mieć m.in. b. senator Aleksander Gawronik, b. poseł AWS Marek Kolasiński, były wicepremier, b. szef GUC i poseł SLD Ireneusz Sekuła oraz b. minister sportu z AWS Jacek Dębski…”
  ha ha ha haaaa

 21. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sunday-times-oligarcha-bieriezowski-tonie-w-dlugac,1,5248039,wiadomosc.html

  ============

  Myślę że ciekawa konkluzja- kto i po co finansuje dysydentów, rewolucje, przewroty, opozycje.
  I za czyje pieniądze i w czyim interesie…….

  Solidarność ma dokładnie te same źródła.
  Kolorowe rewolucje również.
  Sterowanie emocjami tłumów to ciekawy dział psychologii.
  A pożytecznych idiotów dających zarobić władcom marionetek, pełno w każdymm kraju świata…….

 22. Panie Stefanie, na litość boską! Rzecz w tym, że prowokacja wykazała właśnie domniemaną przez sędziego Milewskiego i oczekiwaną przez fałszywego przedstawiciela Kancelarii Premiera jego spolegliwość w delikatnej sprawie. Tak sędzia Milewski odczytał był intencje prowokatora i starał się zaprezentować jako osoba godna zaufania wysokich czynników państwowych (‚czynowników’). Uległość w sprawie wykazania się tak rozumianą przez sędziego spolegliwością tylko sprzyjała.

 23. Andrzej Falicz
  16 września o godz. 20:25

  Nadmiar pieniądza bez pokrycia musi znaleźć sensowną lokatę.
  Poczekaj na kontrakty future dotyczące żywności…..
  Nic tak nie zaogni sytuacji jak podwyżka cen.
  Ale nasi spekulanci nie będą w stanie się oprzeć ZYSKOWI.
  A że przy okazji podpalą świat?
  Przecież to nie ich problem, tylko rządów.;;

 24. Jurganowy 17.34
  Nazywanie najwiekszej i najbardziej kosztownej piramidy WGI na kilkaset milionów złotych” odgrzewanym kotletem”, jest dowodem poczucia humoru, chociaz wątpię czy „inwestorzy” z Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej potrafiliby sie z tego szczerze śmiac.
  Ale wyobraźmy sobie że okaże sie że NIEUJAWNIONE do dzisiaj Rady Nadzorcze spółek Ambergoldu bĘdą zawierać nazwiska równie znanych i wpływowych ekonomistów i polityków jak Członkowie Rad Nadzorczych WGI : Henryki Bochniarz,Dariusza Rosati, Witolda Orłowskiego, Bohdana Wyżnikiewicza i Piotra Kuczyńskego, albo -o zgrozo, TYCH SAMYCH ???!!!i
  Osobiście dziwie sie trochę że po aferze WGI NIKT nie został skazany z codzienną maskotka telewizji, Głownym Ekonomistą Richardem Mbewe na czele. Na jego miejsce pojawili sie tylko superkomentatorzy Ryszard Petru i Marek Zuber( którzy podobno też szefują jakims firmom) Pozostali na wolności celebryci nie przenieśli sie jednak do odległych gmin wiejskich i nie zajeli sie hodowla kwiatów doniczkowych, doradzajac o sposobie ich podlewania, lecz nadal od rana do wieczora mozna ich namierzyc na pierwszj linii frontu edukacji ekonomicznej.Najwyraźniej widac że honoraria za posiedzenia RN były równie niskie jak wypłaty dywidendy i nie pozwoliły na godne życie, chociaz brak źródłowych informacji na ten temat.
  Ciekawe czy Media potraktowały by ich dzisiaj równie łagodnie jak przed 10 laty za rządów walczącego z układem do ostatniej kropli krwi Premiera Kaczyńskiego i Ministra Ziobro ?
  Mam w tej sprawie poważne wątpliwości. Przecież o AG wiemy bardzo niewiele, zarówno o żródłach finasowania jak i wspólnikach pana Marka P. Czyżby właśnie w tym miejscu „hund ist begraben/”
  Ale nasi „dziennikarze śledczy” jakoś nie ppotrafią sie do tych tajemnic dokopać.
  PS.
  Ostatnio w prasie mamy pewne trudności z semantyka. Np prowokacje oszusta i przestępcy nazywa sie „prowokacją dziennikarską”, a wolnością słowa nazywa sie wolnośc obrzucania fekaliami na forum internetu. Jednocześnie dorosłego przestępce i nienawistnego opluwacza nazywa się „chłopcem” „studentem” i „żartownisiem”.Myślę jednak ze nazywanie autorów tych” treści prasowych” dziennikarzami, to po prostu nieporozumienie.

 25. @Andrzej Falicz
  Robert Frycz (antykomor.pl) był wcześniej karany w zawiasach za ‚włamanie’ się na stronę internetową dostawcy usług internetowych, gdzie według Frycza niewłaściwie zabezpieczone spoczywały dane osobowe obywateli (nazwiska, adresy, itp.) Sąd orzekając wyrok w zawieszeniu uznał wtedy widocznie, że nie był to ‚włam po kasę’.
  Więcej o tym tutaj

 26. W sprawie „Antykomora” sąd wydał wyrok zgodnie z obowiązującym prawem, a gwoździem do trumny trefnisia była jego przeszłość, był już dwukrotnie karany. W tym przypadku sąd jednak wiedział o przeszłości podsądnego, co jakoś dziwnie kontrastuje ze sprawą szefa Amber Gold.
  Jeśli tak bardzo się Panu podoba pomysł sprawdzania bilingów sędziego Ryszarda Milewskiego, to niech Pan to jakoś uzasadni, bo mnie się po prostu nie chce wierzyć w to, co przeczytałem. Z drugiej strony, ma Pan uzasadnione powody do takiego myślenia, ponieważ takie postępowanie w stosunku do szaraczka, zostałoby wcielone w życie bez podpowiedzi Siwca.
  Ja tu nie jestem adwokatem zblatowanego z władzą wykonawczą sędziego, chodzi mi o bezzasadność takiej propozycji wobec każdego podejrzanego, któremu nie postawiono jeszcze oficjalnie zarzutów, więc sięga się po metody znane z nie tak dawnej przeszłości. Afera Amber Gold i Antykomora mogłaby być dobrą platformą do dyskusji nad poprawą praworządności w Polsce, ale tak się nie stanie, gdyż nie o nią chodzi.

 27. Kadet Biegler 20.54
  Myślę że Twoja bezczelnośc w sprawie zbrodniczych działan bandy z PISu i ABW które doprowadziły do śmierci „Wielkiej Slazaczki”( jak ja po chamsku wysmiewasz) oparte są pewnie na odciskach jej palców którymi dysponujesz na jej rewolwerze ?
  A może masz tą wypraną kurtkę i mydełko, którym umyła raczki ta agentka z ABW, która nic nie widziała i nie słyszała ?
  Jakie jeszcze masz inne dowody jej przestepstw ? Twoi koledzy – siepacze Ziobry- Swieczkowski i Ocieczek ci to zrefererowali ? A może masz akta prokuratorów z Katowic albo Łodzi, z kwitami na węgiel podpisanymi przez B.Blide ?. Nadal słuzysz tej agencji, czy już przeszedłes w stan spoczynku jak Swieczkowski ?

 28. A co jest śmiesznego w kandydaturze Cymańskiego na premiera? Jakoś mało kto się śmiał kiedy ministrem Sprawiedliwości zostawał Czuma albo Gowin, a to dopiero były jaja, szczególnie uzasadnienie wyboru Gowina przez premiera że ma on taką pozytywną szajbę. Cymański może mieć jeszcze lepszą szajbę niż np. Marcinkiewicz.
  Za czasów rządów PiS powołano specjalne ministerstwo od spraw morskich żeby dać urząd jakiemuś orłowi z LPR, a miał on takie kwalifikacje że mieszkał nad morzem. A pani Mucha, która o tym jaki resort obejmie dowiedziała się dzień przed nominacją? Mariusz Kamiński, który się wsławił rzucaniem jajek w Kaśniewskiego, a jego wybór na szefa CBA rekomendowano argumentem iż ma kryształowy charakter? Wysunięcie kandydatury Cymańskiego utrzymuje się w wesołym, beztroskim nurcie nominacji na ważne urzędy w Polsce.

 29. @ kadett
  16 września o godz. 20:54

  Niebardzo rozumiem wywody o „meczenskiej smierci”. Kobieta zostala zabita w trakcie najazdu policji na jej dom. Nie wiem, czy to sie kwalifikuje jako „meczenska smierc”, wiem tyle, ze w przypadku, gdy policja (inne sluzby) przejmuja inicjatywe, cos takiego nie moze sie zdarzyc. Moglaby zostac zastrzelona, gdyby probowala zaatakowac funkcjonariuszy. Ale w jaki sposob mogla popelnic rzekome samobojstwo bedac juz aresztowana? Kupy sie nie trzyma. Nie zeby byla meczennica, tylko sprawa jest smierdzaca, tak jak wszystkie inne polskiego wymiaru sprawiedliwosci, wlaczajac w to organy sledcze. Smiac sie mozna (gdyby to bylo smieszne), ze mozna zastrzelic szefa calej policji i do dzis nie wykryc sprawcow. W takim kontekscie smierc pani Blidy nabiera zupelnie innego wymiaru. Ktos tam jest kompetentny, czy tylko tak sie bawimy?

  Pozdrawiam.

 30. Nie ma ABSOLUTNIE żadnego racjonalnego uzasadnienia wyroku Frycza.

  @Andrzej Falicz
  Lubie zaglądać na blog Passenta, żeby czytac Twoje komentarze. Passenta też lubię, ale jest to człowiek cierpiący czasami na kompletny brak obiektywizmu. Masz we mnie cichego fana.

 31. http://dailyreckoning.com/a-titanic-disaster/

  Panie Falicz; bardzo nie trafnie wytypowales ministra finansow
  przy nim Polska nie przetrwala by nawet roku.
  W dzisiejszej Polsce najlepszym ministrem finansow bylby
  Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk,nikt nie zna sie na finansach
  tak dobrze jak wlasnie on.
  Przy nim juz po roku budzet panstwa bylby dodatni,taki minister
  to naprawde bezcenna wartosc.

 32. Cymański, postać operetkowa, jak z kiepskiej farsy, rzeczywiście może tylko śmieszyć.
  Ale, co powiedzieć o dziennikarach, którzy w licznych stacjach radia i TV z całą powagą ten fakt ( żart ) komentują.
  Pajaców ci u nas dostatek.

 33. Oczywiście chodziło o ” dziennikarzy ” .

 34. P. Daniel Passent pisze
  „…polityk SLD Marek Siwiec zaproponował, żeby sprawdzić bilingi telefoniczne prezesa sądu okręgowego w Gdańsku i tą drogą ustalić, czy telefony z Kancelarii Premiera były regułą…”
  …………………………………………………………………………………………………………….
  Telefony do prokuratury z”wyzszego szczebala” to juz pewna tradycja…

  „Pamiętam, jak byłem przesłuchiwany w aferze gruntowej i pani prokurator okręgowa, która mnie wezwała jeszcze jako posła pod groźbą doprowadzenia, przesłuchując mnie, co chwila dzwoniła: – Tak, panie ministrze, tak, panie ministrze. Totalnie mieli podporządkowane też służby.”
  za:
  http://wyborcza.pl/1,75478,12486827,Spowiedz_Giertycha__Zrobilem_wiele_bledow_w_polityce_.html?as=7&startsz=x#ixzz26hmGl94P

 35. Śmieszne to mało powiedziane. Cymański jak już każdy wie niema szans na stanowisko premiera, SP nawet niema szans wnioskować o wotum nieufności dla obecnego rządu.
  Antykomor- czy karanie właściciela nie jest ograniczaniem wolności słowa? PARODIA!

  Zapraszam do siebie:
  http:/politykpolski.blogspot.com

 36. Putin bada na zurawiach ? Dystans technologiczny. Pokazalismy Discovery gladko ladujacy na pasie. Zaloga wylazi jak z samolotu. Zadnych emocji.

  Dzis Rosjanie sprowadzili trzech swoich. Zapchani w kapsule, wstrzasy i stress przeciazen, kilkadziesiat samolotow i helikopterow odgaduje miejsce ladowania. Dostaja instrukcje jak ulozyc cialo do zderzenia z Ziemia. Wyciagaja ich z kapsuly w kombinezonach i na rekach przenosza do samolotu. Jak Gagarina. Gagarin ladowal w 1961, oni wczoraj. Technologia ta sama.

  Putin oblatuje zurawie. Steruje motolotnia. Reportaze i komentarze wielkogodzinne. To miara rosyjskiego postepu.

  Putin kupuje 1500 samolotow bojowych. Mimo rozbrojenia, dalej rozwijaja sie w kierunku zbrojen. Czyli napadu. Na kogo ?

 37. Pana Frycza na szczęście nie skazano na pracę w łagrze, lecz na ulicach swojego miasta. No cóż, „Dura lex, sed lex”. A na bohatera prawicy to ten pan – jak większość ludzi tej formacji (vide: europoseł Cymański) – wyglada dość groteskowo. Podobnie jak ci, którzy twardo stają w jego obronie. Pozdrawiam

 38. Absolwencie,

  Wracacie towarzyszu do sprawy samobojstwa Blidy prosze nie zapomnijcie, ze:

  W 2004 r. Blida zrezygnowała z przynależności do SLD i została posłanką niezrzeszoną.
  Zrobiła to na znak protestu przeciwko kierownictwu SLD.

  Od początku swojej kariery politycznej deprecjonowała wartość Leszka Millera jako polityka.
  Miała go za partyjny beton i mówiła o tym publicznie.

  Ten konflikt doprowadził do tego, że przed wyborami w 1997 r. wszystkich kandydatów ze Śląska skreślono z listy krajowej SLD, a ona została na pewien czas wykluczona z klubu.

  Wiele osob wtedy mowilo o tym, ze jako osoba wyjatkowo emocjonalna
  po ataku „kolegow” partyjnych z SLD byla na skraju zalamania i nigdy sie niepozbierala.

  Czy PiS, Ziobro i Kaczynski byli winni jej smierci?
  Jezeli ma Pan dowody, ze tak – ukrywanie takich dowodow jest prawdopodobnie nielegalne.

  Wedlug istniejacych dowodow winna smierci Barbary Blidy jest Barbara Blida, ktora teoretycznie niczego nie musiala sie obawiac – a sluzby sa po to by sledzic, badac i lapac winnych.
  Za zart o prezydencie wywala sie drzwi nad ranem z brygada antyterrorystyczna – jak pisze Passent takie jest prawo i „nic na to nie mozna poradzic”
  Dotyczy to rowniez politykow i nawet lewicowych.

  Sledztwo z powodu smierci podejrzanej nie bylo kontynuowane – zostalo zakonczone- zgodnie z artykułem 17 Kodeksu Postępowania Karnego, gdy umrze oskarżony, śledztwo umarza się automatycznie.

  Robienie z Blidy wlasnej patronki przez ludzi, ktorzy te kobiete psychicznie zniszczyli (SLD) jest dosyc obrzydliwe.

 39. @Werbalista
  16 września o godz. 18:52

  ***Nijak nie moge zgodzic sie z pogladem, ze wyrok wydany w sprawie p. Frycza jest sluszny. […]
  Zabawy ze strzelankami do roznych prezydentow dostepne sa w calej sieci. Ale to dziecinne zabawy i maja tez takie same – dziecinne – konsekwencje.***

  W zasadzie nie czytam już uważnie komentarzy, tylko „przelatuję”, omijając wybranych trollów, a resztę czytając pobieżnie. W tym „werbalnym” komentarzu zaintrygował mnie cytowany fragment o „niewinnych” zabawach w sieci. Kojarzy mi się to dziwnie z niewinnym „żartem” o niewinności proroka – bez poważnych konsekwencji – nieprawdaż ???!!!

 40. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … Oświadczenie w związku z wydanym przeciwko mnie wyrokiem skazującym Piątkowy wyrok wydany przez Sąd w Piotrkowie Trybunalskim pokazuje wyraźnie, że wolność słowa jest w Polsce ograniczana. Oto okazuje się, że w państwie będącym członkiem Unii Europejskiej i które mieni się jako demokratyczne, najważniejsze prawo człowieka jest deptane. Niestety, z ciężkim sercem muszę stwierdzić, że w mojej ukochanej Polsce panują standardy, którym bliżej do Białorusi lub Korei Północnej, niż państw Zachodu o dojrzałych demokracjach ….” itd.Pisze Robert Frycz http://antykomor.pl/oficjalne-oswiadczenie-w-sprawie-wyroku/

 41. Kiedyś ktoś wymyśla takie nazwiska, jak Cymański, zawsze sobie zadaję pytanie – jaka byłaby jego pozycja w Europie i na świecie. Czy Niemcy albo UE liczyliby się z opinią takiego premiera, czy umiał by coś wywalczyć na forum międzynarodowym. Bo premier reprezentuje Polskę także na zewnątrz. Poza tym – wymyślanie kandydatur na premiera w sytuacji, gdy obecny trzyma się nieźle, jest dzieleniem skóry na niedźwiedziu. Wydaje mi się to niepoważne i niesmaczne. Tacy już jesteśmy śmieszni i groteskowi. A najbardziej groteskowy jest Ziobro w roli zbawcy Polski.

 42. @Werbalista
  Proszę mnie nie łączyć z wyznawcami mitu o „męczeństwie” B. Blidy, a tym bardziej z rzekomym zabójstwem byłej posłanki SLD. Zwolenników tego mitu, nie mającego dotąd żadnego oparcia ani w dowodach zgromadzonych przez prokuraturę łódzką, do której śledztwo z Katowic przeniesiono, ani też w ustaleniach sejmowej komisji śledczej pod przewodnictwem posła Kalisza, znajdzie Pan tu z łatwością. Do tego grona teraz i Pana mozna zaliczyć.
  (Kobieta zostala zabita w trakcie najazdu policji na jej dom).

  Trzymajmy się faktów i ustaleń. Po pierwsze: ‚najazdu’ nie dokonała policja, tylko ABW. Po drugie, nawet powołany przez komisję śledczą niezależny ekspert wydał opinię o strzale samobójczym B. Blidy z przyłożenia własnej broni i skłaniał się ku wykluczeniu szamotaniny, w wyniku której nastąpiła śmierć.

  Cyt. za „Wprost”:
  W lutym ubiegłego roku ekspert komisji dr Michał Gramatyka w swojej ekspertyzie oceniał, że hipoteza, iż przed śmiercią Blidy doszło do szamotaniny między byłą posłanką a agentką jest mało prawdopodobna. Jak mówił, po śladach na szlafroku Blidy można stwierdzić, że strzał padł z przyłożenia, a „to do minimum ogranicza hipotezę stawianą przez niektóre media, że na miejscu doszło do szamotaniny”. Także łódzka prokuratura badająca sprawę śmierci Blidy wskazywała, że ani z opinii biegłego, ani z żadnego innego dowodu „nie wynikał choćby cień podejrzenia, że mogło dojść do jakiejkolwiek szarpaniny”. „Wszelkie badania dotyczące pozostałości prochu na szlafroku, biustonoszu, na rękach pani Blidy, tor lotu pocisku, badania wyskrobin spod paznokci, nie wskazywały na to, żeby pani Barbara Blida z kimkolwiek się szarpała, natomiast uzasadniały tezę o samobójstwie” – oceniała prokuratura.

  Mnie już nudzi wieczne przypominanie o tym jak z B. Blidą obszedł się SLD nim doszło do tragicznej śmierci i że miało to wpływ nie tylko na samopoczucie B.B., ale i dalsze losy Ślązaczki. B. Blida najpierw została zaszczuta przez tych, ktorzy dzisiaj budują wytrwale jej ‚męczeńską’ legendę. Przypomnę Panu tylko, że relacje B. Blidy z władzami partii na długo przed tragiczną śmiercią były baaardzo ochłodzone, w wyniku czego najpierw B. Blida wystąpiła z klubu poselskiego SLD, po czym na najwyższych partyjnych szczeblach zdecydowano, by nie mogła kandydować ponownie do Sejmu z list SLD. Przyczyny tej decyzji partyjnej były złożone i bynajmniej nie ograniczały się tylko do prowadzonego wówczas śledztwa w sprawie tzw. afery węglowej. B. Blida, skłocona z kierownictwem SLD, próbowala bezskutecznie kandydować bez poparcia partyjnego do Senatu, by w końcu zerwać z polityką i zająć się biznesem budowlanym. Ile razy trzeba o tym wszystkim przypominać, że to najpierw SLD wykluczyło B.B ze swego grona..? Proszę o przyczyny spytać tych, którzy tak dzielnie bronią honoru byłej koleżanki partyjnej.

 43. Kleofas 8.56
  lepiej zmierzyc dystans technologiczny Naszej III RP i nie martwic sie
  codziennie o Rosje i Putina .
  Skad taka troska ??.
  Popatrz sobie na mapę baz wojskowych USA wokół Rosji oraz planow
  tarczy rakietowej ;to tez troska o bezpieczeństwo Rosji ??.

  I twoje pytanie napadu na kogo ?;pewnikiem na Polske w celu powiekszenia terytorium i pomocy Polakom ,bo swoi o Nich zapomnieli .

 44. @Werbalista
  Kręci Pan niesłychanie. B. Blida nie tylko, że nie została aresztowana, nie tylko, że nie założono jej wtedy kajdanek, nie tylko, że pozwolono jej udać się do toalety, gdzie był ukryty pistolet, to na dodatek nie przeprowadzono rewizji, by go znależć. Co więcej – B. Blida posiadała legalnie tę broń i można było spodziewać się, że może ją trzymać w domu. Gdyby ABW wpadło jak do R. Frycza, nakazało położyć się na podłodze, zakuło podejrzaną w kajdanki, przeszukało dom, zapewne do tragedii by nie doszło. Wówczas bylyby dopiero podstawy, by mówić, że potraktowano B.B. jak grożnego terrorystę. Tak czy owak, z całą pewnoscią brakowało tam profesjonalizmu.

 45. Wcale nie smiesznie ale za to prawdziwie

  pisze ku mojemu zaskoczeniu w Gazowni Tomasz Prusek o polskiej gospodarce wskazujac jako winnego nadchodzacej recesji rzadzacych Polska:

  „Koniec końców problemy budowlanki przełożą się na PKB, w którym budownictwo ma ok. 7-proc. udział. ….Mogło być przez kolejne lata kołem zamachowym, a prawdopodobnie będzie jednym z kamieni młyńskich ciągnących gospodarkę w recesję. Choć firmy budowlane i banki nie są bez winy, to ostateczny rachunek najbardziej obciąża państwo, jak w przysłowiu: chytry traci dwa razy.

  Grzechem pierworodnym kryzysu w branży budowlanej było przekonanie resortu transportu i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że można wybudować coś za pół ceny. Kryterium najniższej ceny
  zawładnęło przetargami. Pomysł na tanie budowanie był bardzo bezpieczny z urzędniczego punktu widzenia
  z dwóch powodów. Po pierwsze, chroniony był interes państwowej kasy, która mniej wydawała. Po drugie, trudno było się doczepić, że coś było nie tak w przetargach.

  Fala upadłości w branży budowlanej to zmartwienie dla kierowców, ale najwyżej później pojadą drogami, których budowy stanęły. Sęk w tym, że ucierpi cała gospodarka, bo budowlanka przypomina gęstą sieć naczyń połączonych, w której tysiące podwykonawców i dostawców materiałów dają masę miejsc pracy i każdy dokłada swoją cegiełkę do PKB. Znaczenie dramatu dziejącego się w budownictwie jest jeszcze niedoceniane, bo uwaga koncentruje się na kilku głośnych bankructwach: DSS, Poldimu, Hydrobudowy Polska czy PBG. Głębsze konsekwencje będą odczuwalne jeszcze długo po tym, jak zatrą się w pamięci nazwy upadłych spółek….”

  Więcej… wyborcza.biz/biznes/1,100897,12497556,Bankructwa_w_budowlance_dopiero_odczujemy.html#ixzz26iVi9Clm

 46. I nigdy wyraz nie był dalszy treści
  Niż w zestawieniu takim urągliwym…

  To stara, dobra Maria Konopnicka o „wolnym najmicie”.
  A dziś?
  Dziewczyny, nastolatki, podlotki – to o podfruwających pod trzydziestkę „artystkach” z Pussy Riot…
  Chłopak, student, młodzieniec – to z kolei ten ponury cham od antykomora.
  Już nie wspomnę o „bojownikach” sprzed lat, którzy dziś zasługują na miano terrorystów. Nad znaczeniem SŁOWA mało kto dziś się zastanawia, a szkoda.
  Kiedyś chyba ci, piszący takie głupoty uczyli się języka polskiego… baa nawet jakieś studia humanistyczne co poniektórzy ukończyli z sukcesem i mają stosowne dyplomy
  i tytuły.
  A dziś? „Kasa misiu, kasa!” – jak pan zechce, tak ja gram 😛

 47. @ kadett
  17 września o godz. 10:57

  I otoz o to tylko mi chodzilo. Policja (czy inne organy scigania) raz wszedlszy do domu i nawiazaniu kontaktu z osoba podejrzana podejmuje calkowita odpowiedzialnosc za te osobe. Kajdanki, nie kajdanki – policja (czy inne organa scigania) zawsze musza zakladac, ze osoba z ktora sa w kontakcie, ma jakies niebezpieczne narzedzia, ktorych moze uzyc przeciwko funkcjonariuszom albo samej sobie.

  Taka jest procedura w USA, ze kajdanki (skute z tylu) naklada sie osobom, co do ktorych jest tylko cien podejrzenia. Nalozenie zas kajdankow nie oznacza aresztu, gdyz jest to tylko srodek bezpieczenstwa.

  Gdyby zdarzylo sie to w USA, to przede wszystkim polecialyby glowy wszystkich funkcjonariuszy, wlacznie z ich przelozonymi, a panstwo zaplaciloby olbrzymie odszkodowanie (sovereign immunity notwithstanding). I tyle. Brak profesjonalizmu, w takich przypadkach mozna zarzucic chlopcu, ktory gra w klipe, a nie powaznym ludziom. To nie brak profesjonalizmu, lecz zbrodnia.

  @ Antonius
  17 września o godz. 9:59

  Szanowny Panie – co ma piernik do wiatraka. Religijni fanatycy zamordowali amerykanskiego ambasadora i jeszcze pare osob, spalili konsulat amerykanski. Czy to znaczy, ze przez to nalezy ograniczyc wolnosc slowa? Czy Pan bedac w takiej samej sytuacji, czujac sie gleboko obrazony i oburzony na cokolwiek, co Panu zarzucono ucieklby, sie Pan do zamordowania niewinnej osoby? Nie sadze.

  Przeciez filmik byl tylko pretekstem – nawet zaczalem ogladac, ale tak slaby, ze dalem sobie spokoj. Tu chodzi o rozpetanie kampanii nienawisci wobec USA, uciekajac sie do zbrodni niegodnych cywilizowanych ludzi. Poniosa za to konsekwencji, o jakich im sie jeszcze nie snilo w najgorszych snach.

  Pozdrawiam.

 48. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Andrzej Falicz
  17 września o godz. 9:54 pisze:

  ” … Robienie z Blidy wlasnej patronki przez ludzi, ktorzy te kobiete psychicznie zniszczyli (SLD) jest dosyc obrzydliwe.”

  Panie Andrzeju, to jest typowe. Ludzie zwiazani z kierunkami a la SLD zawsze mieli podobne inklinacje – mysle o tzw. „patronatach robotniczo-chlopskich” – nie wylaczajac KORu – prawda?

 49. Spolegliwość Pana Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku…
  Skoro Prezesa Sądu Okręgowego powoduje Minister Sprawiedliwości po zasięgnięciu opinii Zgromadzenia Ogólnego tegoż sądu oraz opinii Prezesa Sądu Apelacyjnego (art. 24 par. 1 Ustawy o ustroju sądów powszechnych), to czy nie jest tak, że jest on (prezes) swego rodzaju zakładnikiem? Z jednej strony de facto opiniujących go i polecających kolegów a z drugiej strony członka rządu?
  Mozna więc prezesa potepiać – ale czemu się dziwić?!…

 50. Andrzej Falicz
  16 września o godz. 15:03

  TJ

  Jestem zakochanym w skandynawskiej socjaldemokracji prawicowcem ateista…

  Ani PO
  Ani PiS
  Ani tym bardziej SLD…! a juz na pewno nie szacher macher gorzelnik z Bilgoraja.

  I jak tu sie to wszystko zlozyc do kupy?

  Nic dziwnego, ze obijasz sie od sciany do sciany probujac mnie rozszyfrowac swoimi tanimi kalkami o „prawackich pogladach”.
  Wyjmij z reki cep i wez lancet – moze cos wykroisz.

  WYCHODZI NA TO (NATO), ZE POZOSTAJE LI TYLKO F A L I C Z !!! DOBRA SKAD INAD PARTIA…..BO TANIA I POPULISTYCZNA.

  ET

 51. W odpowiedzi na pocztę spod poprzedniego wpisu.

  Cieszy mnie, że jasny gwint zareagował właściwie na „pogrzebowy” wpis dot. gen. Jaruzelskiego, to znaczy język tego wpisu, zaczerpnięty żywcem z wpisu jasnego gwinta o pogrzebie prof. Szaniawskiego wywołał reakcję zwrotną, obronną u tego samego jasnego gwinta. I o to chodziło, Panie spokojny: nie o zniżanie się do czyjegoś poziomu, ale o zbadanie, czy pryncypialność jasnego gwinta prezentowana na tym blogu to pryncypialność rzeczywista, czy tylko poza szmaciakowa. Wychodzi na to, że ta poza szmaciakowa, że ten stalinowski język jest tylko na pokaz, a tak naprawdę, to jasny gwint jest osobnikiem wrażliwym skoro jednak ruszyły go własne słowa, tyle że w odniesieniu do kogoś innego. Prowokacja udana bez „ale…”.

  I nie życzę nikomu śmierci, Panie spokojny. Nie ma co życzyć czegoś, co i tak jest nieuniknione, i co czeka nas wszystkich, bez wyjąktu, czy tego chcemy, czy nie.

  Pozdrawiam obydwu Panów.

 52. „…Rządu fachowców? Dlatego, że studiował ekonomikę transportu?…”

  Skończył dokładnie to co JK Bielecki.

 53. Czy świat zwariował?
  Po Bliskim Wschodzie zamieszki antyjapońskie dla odmiany, w Chinach.
  Pobrzękiwanie szabelką zaczyna być modne?
  Oburzeni obywatele palą i grabią…..
  Może koegzystencja i konwergencja może istnieć jedynie w dwubiegunowym świecie?

  Zaczyna się robić ciekawie, a kalendarz Majów kończy się 23 grudnia……

 54. Niezwykle niebezpieczni byli neurolog, kardiolog, były minister skarbu……
  Trzeba było ich skuć przed kamerami.
  Jeszcze z lancetem, czy aktówką by się na oficerów po 120 kilo żywej wagi rzucili…..
  „Samobójczyni” zaś musiała po strzale broń wyczyścić, taka była porządna ta Ślązaczka….

  Szefom PZU przyznano zdaje się po aresztowaniu sowite odszkodowania z naszej kieszeni. Pan Kurski za pomówienia dość kosztownie przepraszał, tak jak paru jego kolegów.
  Ale według niektórych blogowiczów, nic się nie stało, to taka
  POLSKA NORMA……

 55. do Jacobsky
  17 września o godz. 13:18

  BRAWO! Niespokojny Jasny Gwint moze stanie sie Spokojny….

  ET

 56. ET
  17 września o godz. 12:47

  Andrzej Falicz
  16 września o godz. 15:03

  Niestety ET tak naprawde jestesmy zupelnie sami –

  z drugiej strony jak napisali starsi bracia w Talmudzie:
  „…jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat…”

  Jestesmy kazdy z nas calym swiatem – wiec pogodz sie z tym, ze w moim swiecie ja sobie sam wybieram rzadzaca partie.

  Troche jest tu na tym blogu o wolnosci slowa
  Werbalista pisze:
  „..Religijni fanatycy zamordowali amerykanskiego ambasadora i jeszcze pare osob, spalili konsulat amerykanski. Czy to znaczy, ze przez to nalezy ograniczyc wolnosc slowa?…”

  Cytat z Talmudu przypomnial mi taka oto sprawe.
  Nie wiem czy „przez to” ale mozna ograniczac wolnosc slowa i robi sie to zarowno w Polsce jak i wielu tzw. wolnych krajach swiata.

  Nie wolno np. rozpowszechniac tzw. klamstwa oswiecimskiego
  po angielsku Holocaust Denial a po niemiecku Holocaustleugnung.

  np. David Irving dostal 3 lata w Austrii za (uzasadnienie wyroku):
  „…Powodowany swoimi poglądami ideologicznymi Irving systematycznie i z premedytacją zniekształcał i manipulował materiałem historycznym; z tych samych powodów przedstawił Hitlera w niemożliwym do usprawiedliwienia, pozytywnym świetle, przede wszystkim w związku z jego stosunkiem do Żydów i odpowiedzialnością za ich traktowanie; że aktywnie zaprzecza istnieniu holocaustu, że jest antysemitą i rasistą związanym z prawicowymi ekstremistami propagującymi neonazizm…”

  W Polsce nie wolno propagowac symboli totalitaryzmow – zarowno faszyzmu jak i komunizmu.

  Wiec mozna rowniez zakazac wysmiewania prorokow wielkich religii powszechnych.

  Prawda (poza naukami scislymi) nie istnieje – sa jedynie kulturowo uwarunkowane interpretacje

 57. No i Werbalisto,
  przede wszystkim
  nie wolno zle sie wypowiadac o prezy-decie Bulu Komorowskim!

  Wedlug Ciebie; wara od glupawego i szkalujacego filmu o proroku, w ktorego gleboko wierza setki milionow ludzi – bo to przejaw wolnosci slowa.
  Ale nasz gajowy wymaga specjalnej ochrony (bo takie prawo wzrusza ramionami legalista Passent – takimu to dobrze bedzie mu sie podobal kazdy system…o ile „niezawisly i nieomylny”sad go zalegalizuje)

 58. Z.B.I.G.
  17 września o godz. 12:45

  Mozna więc prezesa potepiać – ale czemu się dziwić?!…’

  Absolutnie nikt sie nie dziwi,
  ze prezes „niezawislego” sadu polskiego staje na bacznosc rozmawiajac przez telefon z gabinetem premiera.

  Znajac polskie realia dla zdrowo myslacego karierowicza jest to odruch dyktowany pragmatyzmem.

  Przeciez od dluzszego czasu redaktor Passent wpaja swoim czytelnikom, ze to wlasnie pragmatyzm to glowna zaleta PO.
  No to mamy zycie publiczne wypelnione pragmatyzmem.

 59. Pewnie słuszne, lub nie, są polemiki z tezą Gospodarza blogu, że należało skazać, lub nie, kogoś tam za coś tam… Dystansuję się od meritum, bo musiałbym wnikać, a nie mam ochoty na dociekanie: jak należy strzyknąć, by oplwany myślał, że to mżawka…
  Bardziej mnie rusza, że w polskim sądownictwie funkcjonuje karanie pracą społeczną… Pamiętam oczywiście czasy, kiedy do prac społecznych zmuszano (!?) bez pośrednictwa sądów i nie tęsknię do nich. Ale nie wierzę w efekt resocjalizacyjny pracy przymusowej, Praca to jest coś, o czym marzą miliony bezrobotnych i źle się czują kiedy słyszą postulaty, by np. zmuszać do pracy skazanych przestępców. Skazywanie na prace społeczne jest per saldo dolegliwością finansową, jak grzywna. Skazując na grzywnę nie obraża się jednak ludzi, którzy nawet dziś (bez wezwań partii czy związków lub org. młodz.) stawiają się do robót przy rozmaitych wspólnotowych celach lokalnych. Takie bezsensowne obrażanie niewinnych można porównać chyba tylko do wyroków, które skazują różnych podsądnych obesrańców na wpłacenie „nawiązki” np. na rzecz dzieci niewidomych w Laskach… Gdybym był dzieckiem niewidomym lub jego rodzicem – czułbym się chyba surowiej ukarany, niż sprawca.

 60. Jacobsky
  17 września o godz. 13:18
  W odpowiedzi na pocztę spod poprzedniego wpisu.

  Cieszy mnie, że jasny gwint zareagował właściwie na „pogrzebowy” wpis dot. gen. Jaruzelskiego, to znaczy język tego wpisu, zaczerpnięty żywcem z wpisu jasnego gwinta o pogrzebie prof. Szaniawskiego wywołał reakcję zwrotną, obronną u tego samego jasnego gwinta.”

  Mój komentarz
  Autorze, klasyczny, prosty i skutecznie wywołany efekt tzw. feed-back. Modelowa reakcja.
  Pzdr, TJ

 61. @ Andrzej Falicz
  17 września o godz. 14:45

  W Polsce tego nie wolno, tamtego nie wolno. Ale ja mieszkam w USA i w pelni utozsamiam sie z zasadami prawa amerykanskiego. Wolnosc slowa polega tu na tym, ze nie ma zadnego „klamstwa oswiecimskiego”, a jak chce paradowac w hitlerowskich regaliach, to tez mi tego nikt nie zabroni. Jak mnie potraktuja potem znajomi i koledzy, to zupelnie inna sprawa, ale panstwu i jedo instytucjom nic do tego. Pisalem juz o tym. Specjalnie mnie to nie zajmuje, jak podchodza do tych kwestii inne „wolne” kraje, bo najwyrazniej wolne nie sa. Wolnosc slowa moze byc ograniczona tylko w przypadku publicznego nawolywania do przestepstwa („Chodzcie ludzie, powiesimy Frycza, bo obrazil prezydenta”), albo do obalenia ustroju przy uzyciu przemocy, badz wywolywania niebezpiecznstwa publicznego (slynne wolanie: „Pozar!” w zatloczonym teatrze). Wiecej ograniczen nie powinno byc.

  Rzeczony filmik (a wlasciwie opublikowane fragmenty) sa na tak zenujacym poziomie, ze nie da sie go ogladac. Wiec reakcja jest chyba taka, jakby Henia z przedszkola podac do sadu, bo na plocie napisal „Jasiu jest gupi dupa”. Moze to i obrazliwe dla Jasia, ale Szanowny Panie, nie powolujac sie na Talmud – est modus in rebus.

  Do zwalczania mowy nienawisci, szerzenia klamstw i rasizmu sluzy dyskusja, presja spoleczna i srodowiskowa, wreszcie nawet spoleczny ostracyzm, a nie palki i wiezienia.

  A ludzie, ktorzy gotowi sa zabijac z powodu slow i wyrazonych opinii, sprzecznych z ich pogladami – nie zasluguja na szlachetna nazwe – czlowieka.

  Takie moje skromne zdanie.

  Pozdrawiam.

  P.S. Do Kancelarii pana prezydenta napisalem, wyrazajac swoje najglebsze oburzenie, ze nie wypowiedzial sie na ten temat publicznie (tylko przez Nalecza) i nie potepil tego prawnego zapisu. Choc prezydent nie ma prawa ingerowac w kompetencje sadow, to moze jednak wyrazic swoja opinie, nie mowiac o tym, ze ma przeciez inicjatywe ustawodawcza.

 62. P.S.P.S. Wracajac do prezydenta… Mogl rowniez wystapic jako oskarzyciel posilkowy, wnoszac o umorzenie sprawy.

 63. Kowalski z Prowincji 10.44

  Jak w Tytule: „Smieszne ale prawdziwe.” Polecam link:

  http://kleofas.blogspot.com/2012/08/p-u-t-i-n-k-o-t-e-k.html

  Codziennie Putin i Medvedev sa na ich 1TV.RU, gdzie debatuja lokalne, drobne problemy. Rozdaja dobre rady, przykazy i pieniadze, kraj poniewiera sie ze smiechu przed ich portretami na manifestacjach, ich „nowosci” w TV to kpina.

  Putin popisuje sie lataniem z zurawiami a codziennie rozwala im sie samolot czy tonie okret. Niezadowolenie spoleczne rosnie w postepie geometrycznym. Zalosne panopticum agonii.

  Mimo ogromnych pieniedzy z nafty i gazu nie panuja nad sytuacja. Coraz lepiej widac, ze „zamordyzm” w carskim stylu, bez powszechnej demokracji w systemie, prowadzi do upadku.

  Zle by bylo, gdyby ci fanatycy wielkiego imperium nie byli otoczeni siecia baz wojennych; cholera wie co mogliby zrobic. Tak, przynajmniej sie boja i czas pomaga.

  Z komunizmu juz zrezygnowali, ale dalej nie dopuszczaja do demokratycznego podzialu wladzy i obowiazkow. Samowladztwo, ich odwieczna choroba, wreszcie ich wykonczy.

  III RP, ktora podnosisz, gra swoja role rozmiekczania wladzy absolutnej. Taka jest rola Polski w globalnym ukladzie.

 64. Czy to śmieszne , ale prawdziwe .
  Telewizja Trwam nadała relację z mszy pożegnalnej Józefa Szaniawskiego.
  W pierwszym rzędzie siedziała pani Frąckowiak. Ojciec Rydzyk przedstawił ją jako pogrążoną w żałobie żonę . Czy Ojciec Rydzyk stał się libertynem, który w dowolny sposób przedstawia relacje żwiązków kobieta -mężczyzna, które są objęta jasnymi kryteriami w kościole katolickim.
  Jóżef Szaniawski przebywał na Świnicy w towarzystwie uroczej blondynki.
  Dlaczego jej nie było na tej uroczystości?
  Józef Szaniawski dosatał medal od prezydenta , który sala wybuczała i wyklaskała przez parę minut.
  Jeżeli medale dostaje się od prezydenta , za taką wersję historii jaka uprawiał
  św.pamięci komentator, to poziom wiedzy prezydenta z tejże historii jest co najmniej dyskusyjny.
  Relacje z kobietami św. pamięci Józefa Szaniawskiego należą do ciekawszej historii niż jego opowiadania o historii Polski, które były obsesyjne. Jedna z redaktorek radia emigracyjnego w Chicago ma ksywę „Szaniawska”. Chłop był ciekawy kobiet i to już przeszłość, ale żeby robić taki cyrk w katedrze, to reżyser Rydzyk lekko przesadził.

 65. Dana
  17 września o godz. 17:28

  1. Jeżeli nie było unieważnienia małżeństwa w sądzie biskupim p. Frąckowiak była żoną p. Szaniawskiego. Dla każdego katolika to oczywiste.

  2. Mieli wspólnego syna.

 66. Dana,
  w mediach rydzykowych pani Beata Gosiewska przedstawiana jest jako żona Przemysława Gosiewskiego. A przecież oni mieli tylko „kontrakt cywilny”. Nie byli „prawdziwym, sakramentalnym małazeństwem”.
  Ot, taki przykład „wierności wartościom”

 67. Mija już 17 września i ani słowa o napaści Stalina, zmowie z Hitlerem i nożu w plecy. Czyżby biuro nie wydało dyspozycji?

 68. Dana 17.28. Pyszne to z tym odznaczonym kobieciarzem Szaniawskim. Swoje zdanie już wyraziłem w sposób dosadny wcześniej. Tak, że nawet zareagował upierdliwy śledziennik z Kanady

 69. bib
  17 września o godz. 15:13

  karanie kogos…praca na rzecz ogolu wydaje sie normalna rzecza w obecnej atmosferze egoizmu.
  Mimo codziennych porcji propagandy ryba nie psuje sie od ogona.

  Wladzy zapatrzonej w stanowiska i konfitury raczej niz prace dla innych jest to oczywista kara.

  Karanie przez prace miesci sie rowniez w logice rzadu, ktorego najwieksza „reforma” ma byc przedluzenie obowiazkowego (!) okresu pracy do emerytury.

 70. Kleofas,

  Pojedz sobie do Moskwy a potem do Warszawy.
  Poczucie wyzszosci zejdzie z Ciebie jak powietrze z peknietego balona.

  To metropolia- najwieksze miasto w Europie.
  Rosja to inna skala, inne horyzonty i inne problemy.
  Obama marzylby o popularnosci Putina – choc lata za zurawiami i poluje na tygrysy.
  Po burdelu Jelcyna wiekszosc Rosjan dziekuje co rano Bogu za zmiane.
  Zarowno poziom nauki jak i oferty eksportowej nie stawia polskiej potegi meblowej i supermarketowej na specjalnym miejscu w porownaniu do Rosji.

  Rosjanie w wiekszosci sa gleboko dumni ze swojego kraju i z bycia Rosjanami, wykupili 1/5 Londynu i Francuskiej Riwiery – Polacy czesto chylkiem wstydza sie sami siebie.

 71. Chcialbym na tym blogu lewicujacego od lat 50-tych redaktora przypomniec, ze dzis obchodzimy rocznice gdy ojczyzna wszystkich lewicujacych i postepowych obywateli swiata wkroczyla w porozumieniu z Hitlerem na wschodnie tereny Polski –
  i juz nie wyszla!

  Wiem, ze to nie smieszne jak Pan Cymbalski ale prawdziwe.

 72. Kadet Biegler 10.39
  Kadet Biegler wyobraza sobie ze na blogu sa wyłacznie jego koledzy z armii CK Austro- Wegier, którzy jak wiadomo nie grzeszyli inteligencją.
  Dlatego powołuje sie na umorzenie sledztwa w sprawie zabójstwa Barbary Blidy i zacierania jego sladów, w którym słynni w całym kraju prokuratorzy z Łodzi, uznali że BB.po smierci wytarła slady z pistoletu i wyprała kurtke agentki ABW, która niczyzm te słynne małpki z rzeżby dalekowschodniej nic nie widziała, nic nie słyszała i nic nie mówiła ! (na wszelki wypadek wysłano ja na urlop i nie przesłuchano ???)
  Ale Raport Kalisza rozbił w proch i w pył kłamstwa prokuratorów pana Ziobry i postuluje proces nie tylko Jarkacza i Ziobry lecz takze Swieczkowskiego i Ocieczka. Chyba Kadet Biegler przygotowuje sie do roli swiadka w tym procresie ? Był podobno jakiś oficer na miejscu zabójstwa, który wszystko pozamiatał pod dywan. Czyżby w roli sprzataczki wystapił Kadet B. ?

 73. Kleofas
  17 września o godz. 17:01

  Jaki jest stosunek procentowy wypadków?
  Zadałeś sobie to pytanie?
  Przy tysiącach eksploatowanych samolotów, to statystyczna norma….
  Co do technologii kosmicznych, to automatyczne Progress załatwiają sprawę transportów na stację kosmiczną.
  Ma ktoś coś takiego?
  Buran co prawda gdzieś rdzewieje, ale odkurzenie tego programu to jedynie kwestia pieniędzy……

  Możesz mieć rację w jednym- czynnik ludzki jest w przypadku Rosjan znacznie bardziej zawodny. Kultura techniczna też.
  Ale osiągnięcia techniczne i niezawodność sprzętu nie są poniżej średniej światowej…….

 74. Andrzej Falicz
  17 września o godz. 14:45 pisze,ze sam sobie wybiera rzadzaca partie. Falicz wybiera siebie. Falicz jest dobra partia. Szkoda, ze Falicz nie zauwazyl gry slow.

  ET

 75. Biadolenie.Miało byc o śmiesznych i prawdziwych ale wyszło,że o prawdziwych (każdy ma swoją ) i smutnych.Passent ,pomimo b.długoletniej praktyki ,w robieniu wody z mózgu ,nie trafił.Nie mógł trafic.Bo czyż mógł wiedziec ,o czym donosi Danka,że redaktorka radia emigracyjnego ma ksywę „Szaniawska” ? Nie mógł oczywiscie.
  Wcale Go jednak to nie usprawiedliwia albowiem obsmarowanie Cymańskiego ,Siwca i prokuratury jednocześnie nie jest jednak śmieszne.Ironia jest dyscypliną b,trudną.
  Absolwent,np,potraktował moje oświadczenie,że „afera WIG to odgrzewana kotlety” dosłownie .A miało byc ironicznie.Do ironii nie dorosłem.Wydaje się mnie (mi ?) ,ze Passent także nie.

 76. Właśnie otworzyła się nowa pula wpisów……

  Interesujące, nasi sojusznicy wystawili nas do wiatru jeszcze przed 1 września……

  Anglia i Francja uzyskały informacje o postanowieniach paktu Ribbentrop-Mołotow tuż po jego podpisaniu, ale nie podzieliły się tą wiedzą z Polakami – mówi historyk, profesor Wojciech Materski
  http://historia.newsweek.pl/historyk–alianci-o-wiedzieli-o-planach-17-wrzesnia,96167,1,1.html
  ==============

  Jak widać w polityce liczą się jedynie WŁASNE interesy…..
  Stalin byłby głupcem, gdyby z okazji nie skorzystał, bo nikt nie sądzi zwycięzców, a moralność nie istnieje.
  I dalej dzięki jego polityce oni trzymają Karelię, Królewiec i Kuryle.
  A my z jego łaski Szczecin, Pomorze, Kotlinę Kłodzką…..

  Wierzący mogliby się przyłożyć do modlitw za to, że nie obdarował nas Wilnem i Lwowem.
  Mielibyśmy weselej…..

 77. Mniej śmieszne, ale calkiem prawdziwe są dwie wiadomości z kraju, nie komentowane na tym szaleńczym-zaślepionym blogu.

  KONGRES KOBIET i jego postulaty.

  KANDYDAT LEWICY NA PREMIERA, Leszek Miller chce walczyć z kryzysem lepiej niż rząd, daje propozycje i nie objaśnia o co mu chodzi. Czy też zwoła zlot chętnych ekonomistów?

 78. Wpis z 20:13 może świadczyć o dalekosiężnym i długotrwałym oddziaływaniu skutków ‚pourazowego zespołu obciążenia goleni prawej’ (copyright mec. Ryszard Roman Kalisz).

 79. Sprawdziłem i poprawiam na ‚pourazowy zespół przeciążeniowy goleni prawej’.

 80. Andrzej Falicz 19.48

  Mowisz ? Pojechac ? Do Polski – raczej nie. Mag mnie namawiala, ale pytam ja: po co ? – nie odpowiada.

  Wszystko co piszesz o Rosji to prawda. I wszystko co ja pisze – tez prawda.

  W sumie – kraj z kapitalistyczna gospodarka i bez instrumentow demokracji. Skrajne roznice miedzy Moskwa a Prowincja. Jelcyna to oni juz nie pamietaja. Spoleczenstwo konsumpcyjne bez idealow. Poza odwieczna wiara w „Bog, Car i Rossija”. Moralnosc i etyka – jak zawsze bylo: „Koszule odda a w lyzce wody utopi”.

  System jest budowany od gory, przez zarzadzanie, a nie oddolnie, przez demokratyczne struktury wladzy i produkcji.

  Jeszcze ciagna, dzieki zlozom gazu i ropy. Dlatego Putin rzuca forsa, gdzie nie pojedzie, a narod, po kazdej takiej wycieczce, go kocha. Sfera wytwarzania, przetwarzania, generowania produkcji i obrotu „lezy martwym bykiem”. Handel ostry, aktywny, oparty na oszustwie.

  Powszechna, niewyobrazalna, korupcja i biurokracja. Chamstwo wrodzone, nieswiadome. Gruboskornosc i cynizm. Klamstwo kwitnie. Honor, godnosc, poszanowanie wlasnosci sa tylko na pokaz. Tamze – uprzejmosc, wspolczucie, tolerancja.

  Idzie powszechna „pokazucha”, jak „potiomkinskie derevni”. „Rewizor” w kazdej gminie i powiecie. Skrajny nacjonalizm i bandytyzm narodowosciowy.

  W zetknieciu z policja, aparatem wladzy, urzednikiem – nie istnieje „common sence”, „fairness”, „fair play”.

  Moze juz starczy ? Popytaj o szczegoly, jesli wola – z przyjemnoscia odpowiem.

  Ciesze sie, ze napisales. Zawsze milo z Toba pogadac.

 81. Wiesiek59 20.23

  Nie chce mi sie szukac, ale wiem, ze intensywnosc ruchu w US jest daleko wyzsza niz w Rosji. Ale – mowisz o kosmosie czy o samolotach ? Kosmos w Rosji, do poczatkow XXI wieku, byl ukrywany, podobnie lotnictwo. Wiem z bardzo wielu rozmow z naszymi i rosyjskimi pilotami. I dla jednych, i dla drugich przewaga statystyczna US jest oczywista.

  „Progress zalatwiaja sprawe”, bo to im oddalismy. Nie oplacalo sie „krecic mlynka”, pieniadze ida w nowe technologie vide: program Mars, super szybki silnik, lasery itp.

  „Możesz mieć rację w jednym- czynnik ludzki jest w przypadku Rosjan znacznie bardziej zawodny. Kultura techniczna też.
  Ale osiągnięcia techniczne i niezawodność sprzętu nie są poniżej średniej światowej……”

  Tak jest ! Matrosow zatkal soba lufe CKM i „srabotalo”! Wedlug Stalina 20 czy 200 tysiecy zabitych – bez znaczenia, „eto tolko statistika”.Sprzet – i owszem – „Kolcov upal iz 10-go etazha. Iz Kolcova ni ch..a nie ostalos. A galoshi – ostalis !”

  Czynnik ludzki zawodny ?! Piloci chleja wode na lotniskach, pala w samolotach, dzieciakom daja stery, biora tlum „na stojaka” do AN28, sluze przykladami !

  Bilet New York – Moscow na Aeroflot kosztowal o 50% taniej niz na Delte czy United (pierwsza klasa 100%), a latalem tylko na naszych. Przejechalem sie Moscow – Shanghai kilka razy i wystarczy.

  Cud, ze przezylem tyle lat w kooperacji z „Radzianami.”

 82. kadett
  „W lutym ubiegłego roku ekspert komisji dr Michał Gramatyka w swojej ekspertyzie oceniał, że hipoteza, iż przed śmiercią Blidy doszło do szamotaniny między byłą posłanką a agentką jest mało prawdopodobna”.

  Ale nawet gdyby była szamotanina, to co by ona oznaczała? To mianowicie, że agentka „pisowskiego ABW” chciała Blidzie uratować życie, tyle że jej się nie udało.

  Ale to teoria. Maż Blidy wyjaśnił, że jego żona mówiła, „Jak po mnie przyjdą to się zabiję”. Jeśli zależało mu na żonie powinien usunąć z domu broń.

 83. Rocznica bolszewickiej napaści na Polskę nie jest specjalnie popularna w masmediach, zważywszy na właścicieli nie ma się co dziwić, jednak Panu Prezydentowi trzeba oddać sprawiedliwość, że całkiem ładnie napisał:

  „Wspominamy złowrogą datę 17 września 1939 roku. To od niej prowadzi droga męczeństwa setek tysięcy Polaków, którzy cierpieli na nieludzkiej ziemi. Rozstrzeliwani, dręczeni, więzieni w sowieckich kazamatach i za drutami łagrów, wywożeni w głąb tajgi i azjatyckich stepów” – napisał prezydent.

  Jak zaakcentował, stalinowski terror spadł na zesłańców za to, że byli Polakami, że służyli ojczyźnie i że pozostali jej wierni. „Składamy dzisiaj hołd wszystkim ofiarom Golgoty Wschodu” – podkreślił Komorowski.”

  Taka mnie naszła teraz refleksja, że kiedyś lafiryndom współpracującym z okupantem golono w ramach ostrzeżenia głowy, a ja to nie pomagało, to stosowano bardziej radykalne środki, pro publico bono. Dziś nie widać jeszcze na ulicach ogolonych glac kolaborantów z internacjonalistycznymi, banksterskimi okupantami ludzkości…

  Trochę a propos – czerwone jabłuszko, pokrojone na krzyż: http://www.youtube.com/watch?v=7cqg5EO9VqQ&feature=related

 84. Cymański na premiera? A czy Tusk jest lepszy? A czy Kaczor byłby lepszy? A Miller? Takie są nasze „elyty”. Wyśmiewanie się z Cymańskiego lub zacukiwanie się to działanie bez sensu. Jakie społeczeństwo takie elyty?

 85. Może jeszcze Jacek Kaczmarski – nieśmieszne, ale prawdziwe: http://www.youtube.com/watch?v=I5i5t2J7w1s&feature=related

 86. Pozdrawiam Pana Redaktora i zycze zdrowia rowniez dla Wnukow.

 87. Kleofas
  17 września o godz. 22:33

  Kleofasie,
  To wszystko prawda.
  Ale czy jest moze oprocz Luksemburga i Monako jakis idealny kraj?

  Ja swojego czasu pracowalem w Makao – pracowalo tam rowniez 3000 Rosjanek (na pol milionowe panstwo to sporo) w seksbiznesie.

  Milo bylo sobie pogadac z piekna dlugonoga blondynka z Krasnodarska z nieukonczonym przewodem doktorskim w fizyce nuklearnej.

  Ogladalem wczoraj wieczorem dlugi godzinny program o przewalach jakie bankierzy zrobili w USA – nacieli Amerykanow na TRYLIONY i nikomu z glowy wlos nie spadl.

  Nie musisz czuc kompleksow przed rosyjskimi oszustwami, korupcja i granda – jak wszystko na swiecie rosyjskie przewaly to maly pikus przy amerykanskich.

  Faktem jest, ze Amerykanie duzo bogatsi ale jedynie srednio a srednio to NIC nie znaczy (Rolss Roysow w Moskwie wiecej niz w New Yorku) bo nawet musze Ci powiedziec, ze w Rosji moglbym sobie w knajpie zapalic ze znajomymi jointa a w USA musialbym chyba upasc na glowe zeby to zrobic.

  Wiec i z ta wolnoscia to sprawa dyskusyjna.

  Kiepsko funkcjonujace i przekupne panstwo ma swoje zalety – ostatecznie panstwo reprezentuje aparat przemocy.
  I tu na poziomie zwyklego Amerykanina nie ma zmiluj sie.

  Moj syn i jego koledzy za tzw, street art bez gadania wyladuja w Nowym Jorku na minimum 48 godzin plus wysoka grzywna.
  W Moskwie jezeli juz – to dadza policjantom na flaszke.
  A w Brazylii policja sama skoczy po flaszke zeby napic sie z artystami… i pomoze przygotowac sciane…

  Z tym dobrze funkcjonujacym panstwem to bez przesady, wszystko z umiarem- najlepiej funkcjonujacym panstwem porzadku i organizacji byla III-cia Rzesza…

  tak wyglada wolnosc w praktyce.

 88. A jak sie bogaci Rosjanie potrafia bawic?
  Przynajmniej wiedza, ze zyja a nie jak te amerykanskie smutasy.
  Patrz na Warrena Buffeta… wyglada jak zasuszone Scrooge.
  Wyobrazasz sobie Gatesa jak tanczy na jachcie z 4-ema laskami w bikini?
  Ruskiego jak go stac to sie bawi i przez tydzien.
  Biznes …poczeka.
  Nie bedzie ogon machal psem.

  Kto co lubi.

  Lepiej byc bogatym i zdrowym w Rosji niz biednym i chorym
  w Ameryce.

 89. http://www.youtube.com/watch?v=Sqru7PH1CFs&feature=related

  Kleofasie; cos ja tu nie rozumie,dlaczego twoi Amerykanie chca budowac
  demokracje akurat w Rosji gdzie dla wiekszosci Rosjan kojarzy sie ona
  jak na razie z chaosem i bezprawiem.
  Na dodatek staraja sie to robic Polskimi rekami i za Polskie pieniadze.
  A w takiej Arabii Saudyjskiej gdzie jest jajgorszy rezim na swiecie
  ( za samo slowo demokracja mozna stracic tam zycie ) twojm Amerykana
  jakos dziwnie to nie przeszkadza,wrecz przeciwnie wspieraja ten
  nieludzki rezim milionami dolarow aby nie upadl.
  Drogi Kleofasie czy moglbys mi to jakos logicznie wytlumaczyc
  dlaczego tak sie dzieje.

 90. Ostatni pare osob pisalo o pogrzebach w ramach
  „smieszne”… ale prawdziwe.

  „Transformacja sie udala” mozna rzec.

  Oto III RP w pigulce:
  „…Józef Gdański, szef wojewódzkiej policji, wystosował oświadczenie w sprawie pogrzebu gen. Kazimierza Dudka. Dawni opozycjoniści i niektórzy parlamentarzyści z Warmii i Mazur byli oburzeni, że były oficer Służby Bezpieczeństwa został pożegnany z honorami, a w uroczystości uczestniczył komendant.
  – Ubolewam nad tym, że część społeczności, a w szczególności osoby represjonowane w stanie wojennym poczuły się dotknięte ceremoniałem policyjnym podczas pogrzebu gen. Kazimierza Dudka – pisze Józef Gdański. – Nie było to zamierzone. Przy podejmowaniu decyzji kierowałem się zasadą legalizmu…”

  Ten legalizm to specjalnie dla redaktora Passenta.

 91. Wykopali Walentynowicz. Kolejna gorsząca awantura i walka trumnami bohaterów styropianowych. Będzie kłopot, gdy okaże się, że w miejsce Walentynowicz pochowali Kurtykę. Będą spazmować obie jego żony.

 92. Kazimierz Dudek otrzymal tytul generala MO,( funkcjonariusz SB i UB) „za zaslugi w pacyfikacji spoleczenstwa wojewodztwa olsztynskiego” – w dniu 17 wrzesnia (!) 1987 roku.

  Wczoraj w panstwowym pogrzebie z pelnymi honorami uczestniczyl Komendant Wojewodzki

 93. Marek, 0.09. Dziś zamiast o Golgocie Wschodu lepiej mówić o Golgocie Wall Street. Ten niedouczony historyk zapomniał o Golgocie Oświęcimia i śmierci 6 milionów Polaków z rąk innego zbrodniarza. Ciągle mu cuchnie wschodem. Stalin i jego agresja na Polskę mieściła się w sekwencji zbrodniczej polityki imperialistów zachodnich. Chcieli coś załatwić rękami Hitlera, ale Stalin ich przechytrzył. My jak zwykle byliśmy nędzną ofiarą, w efekcie za niebywałą cenę 6 milionów i dramatu Powstania Warszawskiego staliśmy się zwycięzcami, ze sztandarem na gruzach Berlina i granicami o jakich nie mogły marzyć pokolenia. Mimo przeszkód okres powojenny można zaliczyć do złotych okresów w rozwoju kulturowym i cywilizacyjnym tego narodu. Golgota Wall Street niesie teraz zbrodnie, wojny, grabieże, nędzę, zniewolenia i głód dla miliardów. Cóż, że mamy tak niewydarzonych polityków.

 94. Haszszu
  17 września o godz. 19:44
  Dziś nie widać jeszcze na ulicach ogolonych glac kolaborantów z internacjonalistycznymi, banksterskimi okupantami ludzkości…
  😆
  Dziś na łyso ogoleni chodzą po ulicach, placach i stadionach PRAWDZIWI POLACY
  i w dodatku patrioci. Jesteś niedoinformowany.

 95. Ted 8.08

  Stary Darwin sie klania – kto kogo. Demokracja to atut, obiektywny. Kiedys byly religie, wolnosc itd. teraz jest Demokracja. I tak wszyscy gramy.

  Obywatel Arabii Saudyjskiej, podobnie n.p.Kuwejtu, nie kala rak ciezka praca. Do tego ma wynajetych.

  Polska jest wynajeta (tak paczkowala Solidarnosc) do rozwalenia rosyjskiego mocarstwa. Poki co jakos leci…

  Twoje „szmoncesy” (ladne !)nie sa oryginalne. To wszystko jest powielaniem Jesienina, Zoszczenki, Czechowa, Bondarczuka, Ostrowskiego itd. na amerykanskie kopyto. Oryginal (samorodok, podlinnik)zdarza sie bardzo rzadko. Zamiast Twojej rozbrykanej hecy z fajerwerami wolalbym to:

  „Daj Jim na schastie lapu mne

  Takuiu lapu ne vidal ia s rodu

  Davai s toboi polaem pri lune

  Na tihuiu besshumnuiu pogodu…”

  Albo to:

  „A nochiu, kogda svetit mesiats

  Kogda svetit chort znaet kak

  Ya idu golovoiu zvesias’

  Pereulkom v znakomyi kabak.

  Shum i gam v etom logove zhutkom

  I vsiu noch, naprolet, do zari

  Ya chitaiu stihi prostitutkam

  I s banditami zhariu spirt”.

  (Esenin)

  A wspolczesna liryke w oryginale masz tu:

  http://www.youtube.com/watch?v=8MxmI4CInEU

  Dziekuje pieknie, milo bylo….

 96. Goraco polecam doskonaly program (wczorajszy) australijski
  Q&A – pierwsze 10 minut mozna sobie darowac bo jest o lokalnych sprawach polityki australijskiej
  ale dalsza czesc dyskusji o ostatnich zamieszkach zwiazanych z filmem o proroku oraz o prawdziwych zrodlach (!!!) konfliktu „Zachod”/ swiat islamu – jest niebywale – jak na zaklamanie zachodnich mediow – otwarta i wedlug mnie prawdziwa.

  Q&A „protests and Palestine”.

  http://www.abc.net.au/tv/qanda/txt/s3585292.htm

 97. Jestem ze Stefanem. Panu nie wypada rozpowszechniać słownego błędu gawiedzi. Spolegliwy!
  Z żalem patrzę jak ludzie mający ambicje polonistyczne nie używają polskich znaków diakrytycznych, Język psieje…

 98. Andrzej Falicz 7.50

  Idealny ? – Alabama, Mississippi, Louizjana. Magnolie, jambolaya, cajun style, kumple. I panienki…..toot toot:

  http://www.youtube.com/watch?v=pQjGc2NdrAQ

  Wszystko, co piszesz to swieta prawda. I ja to lubie ! („Czarne toto i w ziemi sie dlubie….a ja je lubie !”)

  A „rzeszki” to mi nawet nie przypominaj.

  Ruska opowiastka o zabawie brzmi, jak o kaktusie: Kak tu sie rebiata zabawic ?

 99. Tusk planuje kolejna „reforme” emerytalna:

  „…- Nie wykluczam takiej sytuacji, że gdy budżet znajdzie się w bardzo wielkiej potrzebie, program podnoszenia składek do OFE będzie przełożony o rok. Traktuję to jako rezerwę, do której jeszcze nie ma potrzeby sięgać – mówił w TOK FM Dariusz Rosati…”

  Zaraz sie bedzie znajdowal – to pewne na 100% !

 100. http://beforeitsnews.com/alternative/2012/09/the-sunburn-missile-the-weapon-that-could-defeat-the-us-in-the-gulf-2467754.html

  Kleofasie; niby wiesz o co chodzi ale czasami piszesz tak jak bys
  nie wiedzial,ale niech ci bedzie.

 101. Mauro Rossi,
  wie to Pan, wiem ja, wie również szef spec-komisji sejmowej ds. zbadania okoliczności śmierci B. Blidy mec. R.R. Kalisz, który napisał w projekcie raportu końcowego z prac komisji:

  „Barbara Blida, nie mając, jako kobieta nieznająca się dobrze na broni, świadomości, że także amunicja bezpieczna, która nie powinna mieć właściwości penetrujących może okazać się bardzo niebezpieczna, mogła w zamiarze swojego czynu zakładać jedynie okaleczenie”.

  I co z tego? Za rok ponownie jakiś członek sekty wyznawców męczeństwa B. Blidy napisze, że zostala ona ‚zabita przez kaczystowskich siepaczy’, a ślady tego morderstwa zacierane były starannie przez wszystkie siły nieczyste w Polsce, przy poparciu Ćwiąkalskiego, Kwiatkowskiego i Seremeta.

 102. Odnośnie wyroku na młodego Frycza z Tomaszowa Maz to jego prace społeczne na rzecz tego zaniedbanego miasta są całkiem sensowne. Może pomyśli trochę zanim skonstruuje nowa zabawkę w strzelanie do prezydenta. Jego ojciec miał jeszcze ciekawsze pomysły które wcielał w życie ale dot. własnej rodziny, a syn poszedł w politykę??!! Raczej bezmyślność i głupota a nie wzór dla łysoli z prawicy. Prawdziwa prawica, konserwatyści tak się raczej nie zachowują.
  ABSOLWENT – przywołałeś WGI i masę ludzi którzy dali się złapać reklamie wymienionych przez ciebie ludzi a jeszcze był tam p. Orłowski i p. Rosati. Mnie dziwi wszechobecność jednego z mądrali niejakiego Kuczyńskiego, który wie wszystko i ma na wszystko odpowiedź. Wtedy też wiedział. Czy następcy ofiar WTI myśleli przy Amber Gold rozumem a nie chciwością, chyba nie ale to dorośli ludzie.
  P.Cymański na premiera a czemu nie? W schyłkowym PRL premierzy z kapelusz zmieniali się bardzo często. Może to nierealne, ale to taki Lotek, sześciu z 49 kandydatów może być tymi trafnymi.
  JERZY

 103. Kadet Biegler12.27
  Bezczelnośc swiadka koronnego w sprawie zabójstwa Barbary Blidy, kadeta Bieglera; rosnie jak na drozdzach. Pyskuje niczym Beata Kempa, albo Zbigbiew Ziobro i szydzi z „członków sekty wyznawców meczeństwa Barbary Blidy”:. Kumpel Swieczkowskiego i Oczieczka mógłby w końcu ujawnić swój stopien słuzbowy, skoro występuje jako rzecznik ABW ? . A może to nowe wcielenie agenta Tomka ?

 104. Diaspora jest czujna” (Albo – nie)

  ” … Pierwszy prezes SN był gościem audycji Radia ZET. Odniósł się do słów socjologa, prof. Krasnodębskiego, który w wywiadzie dla portalu stefczyk.info powiedział: „Moje podejrzenie jest takie, że pan Milewski jest dosyć typowym przedstawicielem tego nastawienia, tego rozumienia niezawisłości sędziowskiej.”
  Dla D. Tuslka numer mlodzienca byl na pogramiczu prawa (?)
  http://prawo.rp.pl/artykul/792777,934389-Pierwszy-Prezes-SN-o-sprawie-Milewskiego–niezawislosci-sedziowskiej-i-karaniu-prowokatora.html

  POst Christum.
  „Załatwimy Wam 300 miliardów, wybierzcie nas jeszcze raz” http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/tasmy-milewskiego-to-standard-nie-wyjatek

 105. Wniosek dr Zbigniewa Kękusia do Sądu w Krakowie – http://www.stachurska.eu/?p=9647 . Zdaje się że jedyny taki.

 106. Drogi Gregu, nie wrzucaj całego społeczeństwa do jednego worka. Jesteśmy mocno podzieleni, a niektórzy nawet uważają, że Polska to tylko oni. Więc każdy odłam społeczeństwa ma swojego wodzusia. Dla jednych jest to Rydzyk, dla innych Tusk, jeszcze dla innych Cymański czy Ziobro. Będę się upierać, że jednak jest między nimi różnica i jakoś nie wyobrażam sobie Cymańskiego reprezentującego nasze państwo na salonach Europy lub Ameryki. A Tuska tak. Cokolwiek myślę na jego temat. Ale… nigdy nie jest aż tak śmiesznie, żeby nie mogło być śmieszniej.

 107. Czy przewidzieli w budżecie miliony na ekshumacje? Będą się wykopywać. Jakby mało im było kopać się za żywota.
  http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5249848,temat.html

 108. @ kadett
  18 września o godz. 12:27

  Dlaczego trzeba przekrecac slowa? Barbara Blida stala sie ofiara nieprawdopodobnej inkompetencji rzadow pp. Kaczynskiego i
  Ziobry. To nie byla kwestia „siepaczy”, tylko normalnych glupkow. Pewno, ze tego nie chcieli, tylko, ze nie umieli inaczej. Kury szczac prowadzac – jak mowil Pilsudski.

  Pozdrawiam.

 109. Pan Dochnal wygrał….
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12505775,Marek_Dochnal_wygral_z_Polska_w_Strasburgu__Odszkodowanie.html

  Po niewielkiej rekompensacie za koszty sądowe, przypuszczam że założy sprawę o utratę dobrego imienia i korzyści majątkowych.
  W końcu za CZTERY lata aresztu wydobywczego mu się należy.
  Kto zapłaci?
  Przecież nie sędziowie przedłużający areszt, ani prokuratorzy oskarżający na podstawie nikłych poszlak…..

 110. Zgadzam się z jasnym gwintem: tak jakby nie było ważniejszych rzeczy w Polsce do naprawienia za pieniądze wydane na ekshumacje.

 111. Wpis z 12:57 przynosi dalsze tragiczne następstwa „pourazowego zespołu przeciążeniowego goleni prawej” z objawami dwojenia się B.B. w oczach nieszczęśnika. Jedna B.B. (według mec. R. Kalisza) mogła chcieć się tylko samookaleczyć, nie będąc świadoma, że strzelając do siebie igra ze śmiercią, a tę drugą „zabili”. Trzeba powołać kolejną spec-komisję dla ostatecznego wyjaśnienia przyczyn rozdwojenia się B.B. albo… zacząć się leczyć.

 112. Stychowski 13.19
  Ten „młodzieniec „, a może „chłopczyk” ?jest pełnoletnim zawodowym oszustem i podszywającym sie jako”dziennikarz” wielokrotnym przestępcą, skazanym prawomocnymi wyrokami za fałszerstwa i próbę wyłudzenie ponad stu tysiecy nzłotych. Moze byś go ( Razem z Prezesem Sądu panem Dąbrowskim ) zaadoptował i przyjał pod swój dach ?. Tylko na wszelki wypadek zmień szyfr w sejfie.

 113. Ciekawe zdanie Kingi Dunin o obecnym sytemie sluzby zdrowia i „wzji” jaka reprezentuje rzad Tuska.
  Okresla ono „filozoficzne podstawy” PO-wskiego podejscia do rzadzenia :

  „…zakładają, że i tak systemu się nie zmieni.
  Najwyżej się go tu czy tam poprawi.
  ( to ta najwieksza zaleta „pragmatycznego PO” wedlug Passenta et consortes – dodatek wlasny)

  A podstawą systemu jest neoliberalny dogmat pozbywania się odpowiedzialności przez państwo i prywatyzacji ryzyka życiowego.

  Bez refleksji, co z tego wyniknie. Państwo zrzuciło odpowiedzialność na samorządy, a faktycznie na chorych i robi wszystko, żeby jej znów nie wziąć.

  Bez względu na koszty finansowe, społeczne, zdrowotne, gospodarcze.

  „To już nie nasza sprawa”. Wciąż słyszymy o ograniczaniu kosztów, ale kiedy idę po kolejną receptę na lek, który będę brała do śmierci, lekarz ma tyle papierowej roboty, że wizyta zajmuje dziesięć minut. System w coraz większym stopniu konsumuje środki mające służyć leczeniu…”

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/rozmowyzakowskiego/1529679,2,zakowski-z-dunin-o-ratowaniu-sluzby-zdrowia.read#ixzz26pRoNFzB

  W rezultacie to co niby pragmatyczne kosztuje de facto coraz wiecej i co najwazniejsze nie dziala.
  Male oszczednosci dzisiaj powoduja ogromne straty pozniej.

  Z polska gospodarka i spoleczenstwem pod rzadami PO moze byc tak jak z tym pacjetem (cytuje):

  „Bo celem rozmowy o dopłatach jest szybkie odciążenie budżetu, a nie lepsza opieka, która zmniejszy koszty w przyszłości.
  …Często cena leku decyduje o porzuceniu leczenia. Potem pacjent trafia do szpitala, gdzie leczenie jest droższe….”

  Albo umiera.

 114. Panie Werbalisto,
  2 Wysokie Polityczne Komisje Śledcze powołano w polskim Sejmie, by sprawę tragicznej śmierci B.B. naświetlić, wyświetlić, rozświetlić, prześwietlić. Pracami obu kierowali ludzie nie związani z obozem władzy, za rządów której doszło do tej niepotrzebnej nikomu śmierci, a szczególnie niepotrzebnej temu oskarżanemu obozowi. (To dlatego m.in. z taką lubością indywidua wyjatkowo wrogo do niego usposobione powtarzać będą w nieskończoność, że było to zabójstwo. Najlepiej polityczne, na zlecenie Ziobry czy Kaczora. Karmią się tym jak małpa bananami).

  W obu Wysokich Parlamentarnych Komisjach przewagę liczebną mieli członkowie partii konkurencyjnych i zwalczających kaczyzm-ziobryzm z zacięciem hycla opłacanego za sztukę złowionego bezdomnego psa. Mogli zatem wszystko przeglosować, bo ustalanie prawdy odbywało się poprzez głosowanie. Mogli nawet przegłosować, że Kaczor jest mordercą B. Blidy. Nikt by im tego w tym składzie nie zabronił.

  2 Komisje Wysokie w pocie czoła zbierały dowody, przesłuchiwały świadków, zamawiały ekspertyzy, by tę tragiczną śmierć wyjaśnić i znależć potwierdzenie na istnienie selektywnych nacisków na organy ścigania dla znalezienia haków na konkurentów politycznych. W sumie obie pracowały niezależnie od siebie ponad 5 lat, by wykazać zbrodnicze instynkty kaczyzmu-ziobryzmu w latach 2005-2007.

  W tym samym czasie kilkadziesiąt prokuratur wysyłało wezwania do pilnego wstawiennictwa dla Z. Ziobry, by przemaglować go na okoliczność ciężkich zarzutów naginania prawa do politycznych potrzeb.

  Efekt tych wytężonych i zespolonych wysiłków okazał się wielce niewspółmierny do zamierzeń, wręcz żalosny. Komisja ds poszukiwania nacisków na prokuraturę zmieniła treść raportu, z „nacisków nie udało się potwierdzić” na „istniała presja polityczna”, czyniąc to wbrew opinii przewodniczącego. Komisja pod przewodnictwem psa gończego Lewicy na ziobryzm-kaczyzm – mec. R. R. Kalisza, który sam projekt raportu był napisał, wyciągnęła „despekt konstytucyjny” wnioskując dla ziobryzmu-kaczyzmu o Trybunał Stanu (za próby eliminowania wybranych przeciwników politycznych na przykładzie B.B.). Mecenas nie raczył określić czy miał na myśli eliminację fizyczną, ale wobec braku innych dowodów, przystal na próbę samookaleczenia się B.B. ze skutkiem śmiertelnym.

  Kat i oprawca B. Blidy były prokurator generalny Zbigniew Ziobro został uwolniony od wszystkich zarzutów, wobec czego obecny prezydent RP ze spokojnym już sumieniem powołał go do Rady Bezpieczeństwa Narodowego, tym bardziej, że zdradza ostatnio pewne oznaki odejscia od kaczyzmu, będąc nadal dumny z dokonań ziobryzmu.

  PS
  Czyje słowa przekręcam, jeśli łaska..?

 115. Werbalista
  18 września o godz. 14:42

  @ kadett
  18 września o godz. 12:27

  Dlaczego trzeba przekrecac slowa? Barbara Blida stala sie ofiara nieprawdopodobnej inkompetencji rzadow pp. Kaczynskiego i
  Ziobry….”

  (Dla przypomnienia Aleksis przyznala, ze obciazyla swoimi zeznaniami Barbare Blide i nie wazne, ze teraz oswiadcza , ze zrobila to „ze strachu” – ale zrobila to.)

  Szanowny Panie Werbalisto,

  Chyba Pan przesadza – byc moze powinno sie zalozyc Barbarze Blidzie kajdanki i przydusic ja do podlogi… (dopiero by sie dzialo).
  Byc moze funkcjonariuszka zawalila nie obezwladniajac Barbary Blidy w pore uniemozliwiajac samobojstwo.
  Ostatniej rzeczy (podejrzewajac PiS o swiadome niszczenie lewicowych politykow) jaka by Kaczynski z Ziobra potrzebowali to smierc Barbary Blidy.
  Mozna by sie jedynie doszukiwac ( jezeli nie raczej oczywiste samobojstwo) jedynie potencjalnej checi uciszenia Barbary Blidy bo afera weglowa moglaby zaszkodzic bardzo wplywowwym ludziom (jakie inne powody ?).
  To juz nawet nie pancerna brzoza Macierewicza.

  Uwaza Pan, ze winna byla „nieprawdopodobna niekompetencja” premiera…?
  OK,
  Pan tak uwaza i jak wielu innych uznaje jak Pan konskwentnie odpowiedzialnosc premiera za wszystkie przejawy dzialania panstwa.
  Konsekwentnie,
  mam nadzieje, ze katastrofa Smolenska jest dla Pana dowodem na niewyobrazalnie gigantycznie nieprawdopodobna niekompetencje Tuska i ministra Klicha.

 116. Kolejna wpadka kandydata Republikanów. – Prawie połowa Amerykanów będzie zawsze głosować na Obamę, bo to są ludzie, którzy myślą, że im się wszystko należy od rządu. Ja ich nie przekonam – filmik z takimi słowami Romneya krąży już po You Tubie. Na pewno mu nie pomoże w kampanii.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,12506784,Szczery_jak_Mitt_Romney__polowa_Amerykanow_uwaza_sie.html#ixzz26pdRFRHe
  =============

  Prawicowcy w swym gronie i nie tylko, są szczerzy do bólu…..
  Czy jest coś co się obywatelowi od Państwa NALEŻY?
  Poza pochówkiem na koszt społeczności lokalnej oczywiście.
  Czy też umierania za cudze interesy……

 117. Dziś Trybunał Europejski w Strasburgu uznał, że Marek Dochnal przez ponad 4 lata (nie liczy tu się wcześniejszego pobytu w areszcie śledczym – o ile dobrze liczę to razem jest ok. 7 lat) siedział w areszcie śledczym „za friko”. We wtorkowym wyroku Trybunał stwierdził naruszenie przez Polskę art. 5 par. 3 i par. 4 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności dotyczących prawa do wolności i bezpieczeństwa. Orzekł, że Polska naruszyła też art. 8, który mówi o prawie do poszanowania życia rodzinnego. Musi wypłacić Dochnalowi stosowne odszkodowanie.
  Ciekawi mnie – może ktoś z Sz. Blogowiczów mi przypomni bo nie pamiętam – za czyich to rządów M.Dochnal został osądzony i zatrzymany ? Który to prokurator przedłużał w nieskończoność areszt tymczasowy dla niego ? Za czyich to rządów – chodzi o Min.Sprawiedliwości i Prok.generalnego (bo kiedyś to było „jedno”) – dokonywano masowo takich „wydobywczych aresztów” i nagłaśniano te fakty medialnie ? Wreszcie chciałbym zobaczyć i usłyszeć tych „pismaków” (pardon – dziennikarzy śledczych i szacownych publicystów) którzy „używali” sobie na Marku D i „lewicy” umorusanej kontaktami z nim (przecież to głównie jej przedstawicieli miał korumpować Dochnal !!!!).
  Ciekawi mnie co teraz mają ci Katoni do powiedzenia i napisania !
  No i co dalej – jak teraz wygląda Polska i jaki będzie los wszystkich (poprzednich – o których wspomniałem wcześniej) „dochnalowych aresztów”.
  Pzdr.
  Wodnik 53

 118. @ kadett
  18 września o godz. 16:05

  @ Andrzej Falicz
  18 września o godz. 16:12

  Kadett, oczywiscie przekreca Szanowny Pan slowa. Nigdy nie napisalem, ze owczesny minister, Szanowny Pan Ziobro byl „… katem i oprawca…” Barbary Blidy. Napisalem o braku kompetencji zarowno jego, jak i owczesnego premiera pana Kaczynskiego. Nie uwazam obecnie rzadzacej ekipy za majaca wieksze osiagniecia w sprawach zarzadzania organami scigania i wymiaru sprawiedliwosci, ale pp. Kaczynski i Ziobro zostali wyniesieni do wladzy wlasnie na haslach „Prawa i Sprawiedliwosci”. Walki z kryminalnym elementem w Polsce. Wyniki, wbrew zapowiedziom i bunczucznym oswiadczeniom w mediach, nie okazaly sie mizerne, tylko wrecz nieistniejace, a akcje, ktore rzekomo mialy poprawic bezpieczenstwo Polakow – albo nieskuteczne, albo wrecz nielegalne. Stad moja krytyka.

  Krytykuje rownie usilnie obecny rzad za to, ze nie moze sobie poradzic z tymi samymi zjawiskami, jak na przyklad – bezprawne (moim zdaniem) zamkniecie sklepow z „dopalaczami”, czy ostatnie skazanie pana Frycza za krytyke pana prezydenta. I prosze nie zrozumiec mnie zle, ze popieram handel substancjami chemicznymi, ktore moga byc szkodliwe, albo popieranie zabojstwa prezydenta. To nie o to chodzi! Chodzi o to, ze mozna to wszystko zalatwic w granicach prawa, nie uciekajac sie do srodkow drastycznych.

  Pan Andrzej Falicz skrytykowal mnie wlasnie za „drastyczne” podejscie do sprawy. Wbrew pozorom ”drastyczne” nie jest. W Ameryce policjant elegancko zaklada kajdanki podejrzanemu nie rzucajac go ”na glebe”, nie bijac i kopiac. To sie dzieje tylko w przypadku czynnego oporu. A potem – rozmawia. Moze wydawac sie to dziwne, ale taka jest procedura, przede wszystkim aby ustrzec policjanta przed atakiem, ale takze – by ochronic osobe z ktora policjant sie kontaktuje. W moim stanie policjanci zastrzelili chlopca, ktory siegnal do kieszeni, zastrzelili tez inwalide na lozku, bo siegnal po puszke Coca-Coli. Tak sa szkoleni, wiec chyba lepiej zalozyc kajdanki – i dac sobie zalozyc kajdanki – niz mierzyc sie z kula wystrzelona przez podejrzliwego policjanta. Wedlug mnie pani Blida nie mialaby zadnej szansy siegnac po bron w otoczeniu fachowych policjantow, albo jeszcze lepiej wyszkolonych funkcjonariuszy – ABW, CBS, albo innych skrotow. Niekompetencja, nonszalancja, brak uwagi – wszystko to sie zdarza, tyle, ze nie w sytuacji aresztowania osoby o takim profilu, oskarzonej w wielomilionowej aferze. Czytalem o ojcu i synu, ktorych dotkliwie pobito, a moze nawet okaleczona w probie aresztowania gangsterow, gdzie caly oddzial policji wpadl do niewlasciwego mieszkania. To sie zdarza na calym swiecie. Nie zawsze wychodzi. Jednak w aferze, w ktorej sledztwo prowadzi osobiscie pan prokurator generalny i minister sprawiedliwosci, pod kontrola premiera – to chyba jednak cos innego.

  @ wiesiek59
  18 września o godz. 16:33

  Nie wiem, czy od panstwa sie cos nalezy. Ja raczej uwazam, ze trzeba sobie radzic samemu.

  Pozdrawiam.

 119. Jeśli USA mają istnieć (i Izrael przy tej okazji 😉 ) to muszą zrównoważyć swój budżet federalny, przede wszystkim ograniczyć wydatki, jak to zrobiły kiedyś inne kraje.

  http://www.theglobeandmail.com/commentary/how-to-tackle-us-debt-just-do-it/article4549984/

 120. Z różnych programów przedstawianych przez partie i przywódców opozycji widać wyraźnie, że Tusk jednak musi porządzić. A my będziemy musieli się naczytać całych stosów utuskiwań.

 121. Jacobsky, 14. 59. W sprawie tych skandalicznych i obrzydliwych wykopków trupów. Pamiętam wywiad z Kopacz, ówczesną minister zdrowia, która była wtedy w prosektorium w Moskwie. Tam było samo mięso i dzielni Rosjanie, którzy w tych warunkach robili co mogli. Czy tego mięsa nie mogą pokazać publicznie w postaci filmu, aby zobaczyli ci wszyscy patrioci i dali wreszcie spokój. Innym wyjściem było spopielić całe to mięso i po kilka gramów przekazać rodzinom jako relikwie. Trochę więcej dałbym PiSowi i episkopatowi.
  Jedyny raz napisałeś do rzeczy.

 122. jasny gwint

  Jedyny raz napisałeś do rzeczy.

  Nie mogłeś sobie darować, co ?

  Ech…

 123. Nawet chińscy ekonomiści przyznają, że przy obecnym tempie zmian, wzroście PKB na poziomie 8–10 proc. potrzeba co najmniej 30 lat, by 90 proc. chińskiej populacji pracowało w środowisku miejskim, a 10 proc. w rolnictwie. Dopiero wtedy moglibyśmy traktować Chiny jak kraj średnio rozwinięty.
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/chinska-ekspansja/20-pytan-do—-guy-sormana,8417,1
  ============
  Myślę że to świetny tekst.
  To glosa do nieustającego wątku pobocznego….

 124. Panie Werbalisto,
  nie bez przyczyny zadałem pytanie o to czyimi słowami rzekomo manipuluję, bowiem odniosłem wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie przypisuje Pan sobie ich autorstwo. A to kompletne nieporozumienie.

  Proszę zwrócić m. in. uwagę na wpisoklepa, co do którego można śmiało przypuścić, że jego jedynym przewodnikiem intelektualnym przez życie jest Jaroslav Hašek, bo tylko do niego się odwołuje i wszystko kojarzy mu się z bohaterem jednej powieści. Na tej kanwie klepie i klepie swoje wpisy z siłą przyczepności rzepa do psiego ogona. Na nic więcej go nie stać. Na tym poziomie rzepowego czepialstwa, polsko-ludowej mądrości i zupackiego dowcipu proszę szukać tego bełkotu o „pisowskich siepaczach” i „zabójstwie B.B.”

 125. 20. Skoro Barack Obama jest zwolennikiem redystrybucji, a Mitt Romney raczej dyscypliny w wydatkach, to zagłosuje Pan na…?

  Na Obamę! Codziennie i każdego dnia. Republikanie od 30 lat szermują argumentami, że wysokie podatki zabijają inicjatywę i ogólną prosperity. Nie ma na to żadnych dowodów. Podwyżki podatków za rządów Obamy nie wpłynęły w żaden sposób na obniżenie koniunktury. Jaka jest różnica między stawką 35 a 37 procent? Pomijalna. Dla bogatych ludzi niezauważalna. Gdyby chodziło o wprowadzenie stawki typu 90 proc., to co innego. W Danii, gdzie przez kilka lat byłem wykładowcą, podatek dochodowy sięgał 63,5 proc., a standard życia pozostawał wyższy niż w USA. Wysokie podatki nie przeszkadzają w szczęśliwym życiu.
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/20-pytan-do/glosuje-na-obame,29631,4
  =========

  Obama- głosuje Fukuyama……

 126. 2. Czy dotychczasowy paradygmat gospodarczy jest do utrzymania? Jak kryzys zmieni kapitalizm?

  Musimy na nowo znaleźć odpowiednią formułę dla systemu bankowego. Banki, które są za duże, by upaść, to luksus, na który system nie może już sobie pozwolić. Musimy poszerzać zakres wolnego handlu, by nie dopuścić do handlowych sporów i izolacji, cena takiego scenariusza byłaby wysoka. Ruszyła dyskusja dotycząca zarobków prezesów firm, co jest bardzo zdrowe. Krótko mówiąc: system musi być na nowo osadzony w fundamentach.
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/oko-na-swiat/20-pytan-do—-joschki-fischera,28075,1
  ===========
  tEŻ CIEKAWE……

 127. @Werbalista
  jeszcze jedna uwaga. Jest Pan w błędzie oceniając skutki polityki PiS w sprawie ograniczenia przestępczości. Pierwszy rok rządów PiS (2005 r.) w ocenie raportu policji był w tej dziedzinie istotnym przełomem. Podsyłam stosowny raport policji, by wyprowadzić Pana z błędu. Poleganie na własnej antypisowskiej intuicji nie zawsze prowadzi do prawdy.

 128. wiesiek59
  Guy Sorman jest rozsądnym facetem, skądinąd, bo to, że za 30 lat Chiny będą mniej więcej średnio rozwiniętym krajem nie jest wielkim odkryciem.

  Zostawmy na boku nierozstrzygalną w tych warunkach kwestię, czy niższe podatki zwiększają dobrobyt, koniunkturę, standard życia czy co tam jeszcze. I czy tylko Republikanie „szermują argumentem”, albowiem prez. Obama obniżył podatki. Argument Obamy, zwany też argumentem Buffetta, jest o podwyższenie podatków bogatym (zarabiającym powyżej 250 tys. dolarów rocznie). Ale istotą problemu nie jest przede wszystkim wysokość podatków, ani nawet legalne sposoby ich unikania, lecz zakres wydatków i transferów, oraz zabezpieczenia programów społecznych: medicare i social security przed ich bankructwem.

  Paradygmat gospodarczy czy zmiana kapitalizmu są terminami nadwyrężonymi. Nie ma nawet problemu wielkości firm niefinansowych ani zarobków ich szefów. Jest problem wielkości banków, ich konstrukcji i reguł działania, np. ustalania stóp procentowych typu „LIBOR”, rozdziału funkcji handlowej od inwestycyjnej, oraz równoważena „systematycznego” ryzyka związanego z pewnymi derywatami, jak CDO, etc.

 129. @ kadett
  18 września o godz. 22:14

  Wie Szanowny Pan, jak ostatnio sprawdzalem, to odpowiedzialny jest zawsze szef (tak nauczono mnie w wojsku). W przypadku smierci pani Blidy – minister sprawiedliwosci oraz premier. Wszystkie inne wyjasnienia sa bezwartosciowe. Ale oczywiscie mozna to naprawic. Ludzie popelniaja bledy, czasem drastyczne. Wystarczy powiedziec – tak popelnilismy blad i poczuwamy sie do odpowiedzialnosci. Naprawic sie tego nie da, ale wystarczy po mesku powiedziec, ze przyznaja sie do winy.

  Tylko, widzi Pan, ze to nigdy nie nastapi, bo popelnili tyle bledow (prawnych), ze nijak sie nie da z nich ani wymyc, ani ich zakopac. I ja wcale nie twierdze, ze w PiS byli jacys „siepacze” (teraz juz sa – utworzyli swoje bojowki – SA takie). Tylko to kwestia braku kompetencji do kierowania czymkolwiek, czego najlepszym przykladem jest to, ze Kaczynski nie ma prawa jazdy – nawet samochodem kierowac nie potrafi.

  I dobrze, ze powoluje sie Szanowny Pan na Haska, bo indolencja wladzy i sledzenie nieprawomyslonsci w tej powiesci byla dokladnie taka sama, jak za rzadow ww panow. Do dzis, zreszta niczego sie nie nauczyli, bo choc przeszli do przeciwnych sobie obozow, dalej reprezentuja taki sam poziom, jak przedtem.

  Cytowanie statystyk policji akurat potrzebne mi jest, jak dziura w glowie. Studiowalem statystyke (jako metode). Moge sobie manipulowac statystyka, jak tylko chce (a umiem). Jesli juz Szanowny Pan koniecznie chce, to prosze podac zrodla wykrywalnosci powaznych przestepsw, statystyke skazan za takie, itd. A u mojej znajomej w Polsce obrabowano sklep Zabki, a w jej bloku – piwnice. Wszystkie. Statystycznie, to nic takiego, i nic wielkiego sie nie stalo – tyle, ze ja mieszkam w jednym miejscu przez lat 20 i nie bylo tu ani jednego takiego przypadku. Czy to daje Szanownemu Panu wystarczajacy przyklad o praworzadnosci i skutecznosci organow scigania i sprawiedliwosci?

  Pozdrawiam.

 130. Szukałam i nie znalazłam. Ile lat liczy sobie osławiony „chłopak, młodzieniec, student” z Tomaszowa Mazowieckiego… moje strony rodzinne…
  Nigdzie nie udało mi się znaleźć takiej informacji. Interesuje mnie też, jakież to studia i od ilu już lat kontynuuje ten zdolny chłopiec.
  A tak w ogóle, to do ilu ukończonych wiosen życia jest się chłopakiem/młodzieńcem i dziewczyną/podlotkiem ❓
  Kłania się upupianie.

 131. „Taka mala to jej trick, to jej lep!
  Proszę pana, niech się pan nie rozpala!
  Niech pan weźmie coś ciężkiego i w łeb!
  Onaż duża proszę pana! Onaż krowa!!!”
  http://www.youtube.com/watch?v=FD0KLQ5DjPA&feature=player_detailpage
  Tak mi się na dobranoc przypomniało.
  Dobranoc

 132. Wreszcie chciałbym zobaczyć i usłyszeć tych „pismaków” (pardon – dziennikarzy śledczych i szacownych publicystów) którzy „używali” sobie na Marku D i „lewicy” umorusanej kontaktami z nim (przecież to głównie jej przedstawicieli miał korumpować Dochnal !!!

  I korumpował! To jedyny z zarzutów (wręczenie łapówki), który został mu udowodniony. Z pozostałych wybronił się. 😆

 133. Poprawniej będzie (zamiast ‚wręczanie łapówki’) korumpowanie przez Dochnala i jego asystenta Popendę byłego barona SLD w Łódzkiem i byłego szefa (sic!) sejmowej komisji kontroli państwowej, Andrzeja Pęczaka. Bagatela – szło zaledwie o 800 tys. zł.

 134. jasny gwint 9:17

  Co racja, to racja – określenie Golgota Wall Street byłoby symbolicznie adekwatne do aktualnej rzeczywistości, ale tylko jako wskazanie Miejsca Czaszki, fizycznej kaźni ludzkości, gdyż rozkazy idą pewnie skądinąd…

  Czy Pan Prezydent jest niedouczonym historykiem, tego nie wiem, trzeba by mu jakieś tematyczne testy kazać wykonać, toby się pokazało. Osobiście mam jednak wrażenie, że niekoniecznie i chociaż nie należę do jego największych fanów, to uważam, że prezydentem jest jak dotąd najlepszym po wojnie. Co nie znaczy, że nie mógłby być jeszcze lepszym. Bardzo mi podpadł z tym Afganistanem, co to mieliśmy się z niego wycofać natychmiast; również jego wiara w NATO (jeśli prawdziwa) nie świadczy o nim najlepiej – dziś to banda wściekłych małp z brzytwami niestety (przepraszam małpy), kierowana przez psychopatów-złoczyńców, od której każdy porządny człowiek powinien trzymać się jak najdalej. Jako historyk Pan Prezydent nie może mieć złudzeń, że uzyskamy ewentualnie jakąkolwiek pomoc od NATO – jedyne co nas od nich czeka to zdrada i nóż w plecy. Nie potrafię sobie racjonalnie wytłumaczyć, co nim, a także Drugim Historykiem kieruje w kwestii doboru sojuszy; podejrzewam, że dawna wskazówka Izraela Szamira mogłaby rzucić odrobinę światła:
  „Narody instynktownie unikają niesnasek, ponieważ wewnętrznie czują, że grozi to wojną. Polacy nie są tu wyjątkiem, w ostatnich wyborach osunęli od władzy jednego z ogarniętych manią prześladowczą braci Kaczyńskich, i oddali swe głosy na zdawałoby się, „poczytalną” Platformę Obywatelską. Nowy premier, Donald Tusk, był znany z krytyki amerykańskich planów utworzenia „tarczy” przeciwrakietowej w Polsce i zdawało się, że weźmie kurs na polepszenie stosunków z Rosją. Podobnie Radek Sikorski, który został ministrem spraw zagranicznych w rządzie Tuska, był uważany za „sceptyka” w sprawie budowy „tarczy” w Polsce i Jarosław Kaczyński usunął go półtora roku temu ze stanowiska ministra obrony we własnym, bardzo pro-amerykańskim rządzie. Lecz radość ze zmian była przedwczesna – pierwszego lutego br. Sikorski poleciał do Waszyngtonu i tam, w obecności sekretarza stanu Condolize Rice, przemienił się z Szawła w Pawła – nie tylko przystał na instalację „tarczy” przeciwrakietowej, lecz zgodził się, w imieniu Polski, także na ulokowanie w Polsce amerykańskich baz wojskowych pod bezpośrednim dowództwem Pentagonu.

  Co zmusiło polski Rząd do tak szybkiego przekucia lemieszy na miecze? Znany polski historyk, mieszkający w USA 85-letni Iwo Cyprian Pogonowski, skojarzył ten gwałtowny zwrot z katastrofą lotniczą tydzień wcześniej: 23 stycznia na północy Polski rozbił się wojskowy samolot CASA C-295, w którego katastrofie zginęło dwudziestu wyższych oficerów polskiego lotnictwa wojskowego, łącznie z generałem brygady Andrzejem Andrzejewskim, znanym ze swojego sprzeciwu wobec planów budowy „tarczy” przeciw-rakietowej. Ten „bezpieczny” samolot transportowy rozbił się po 20 minutach od krótkiego międzylądowania na lotnisku wojskowym Krzesiny pod Poznaniem, gdzie już znajduje się amerykańska baza lotnicza.

  Pogonowski przypomniał swoim polskim czytelnikom, że ta metoda walki z niepokornymi „sojusznikami” jest od dawna stosowana przez Imperium Americanum. Zacytował słowa Johna Perkinsa z jego książki „Wyznania ekonomicznego kilera” (ang. Confessions of Economic Hit Man): „Jaime Roldos, prezydent Ekwadoru, oraz Omar Torrijos, prezydent Panamy, obaj zginęli w katastrofach lotniczych. Nie były to przypadkowe awarie – zabito ich dlatego, że sprzeciwiali się klice bossów rządu, banków oraz korporacji, dążącej do stworzenia ogólnoświatowego imperium. My, kilerzy ekonomiczni, nie zdołaliśmy ich sobie podporządkować, i wtedy wzięły ich w swe łapy profesjonalni mordercy z CIA”

  Po tej katastrofie lotniczej Rząd polski najwyraźniej zrozumiał, że nikt z nim nie będzie żartował, i należy przyjąć amerykańskie żądania – łącznie ze sterowanym przez Pentagon kolejnym nasileniem się antyrosyjskiej histerii, tym razem pod hasłem Katyń.”

  O 6 milionach Polaków wymordowanych w czasie wojny przez Niemców Prezydent Komorowski na pewno pamięta. Dobrze, że przy okazji smutnej rocznicy 17 września pamięta także o zbrodniarzach żydobolszewickich, jeśli bowiem posłużymy się rocznikami statystycznymi tuż sprzed wojny oraz zaraz po niej, to przy założeniu, że liczba 6mln polskich ofiar zamordowanych przez Niemców nie jest zaniżona (w co wątpię), uzyskujemy jakieś wyjaśnienie, kto mógł wymordować całą resztę, a różnica w owych spisach sięga ca. 15 milionów osób.

 135. Panie Wieslawie,

  Ciekawy artykul o Chinach choc troche tendencyjny wedlug mnie.
  Zatrzymalem sie na samym poczatku gdy ekspert Sorman napisal:
  ” Mo­torniczym chińskiego wzrostu gospodarczego jest amerykański konsument. Częś­ciowo także japoński czy europejski…”

  Postanowilem sprawdzic zeby sobie jego wypowiedz uwiarygodnic – zawsze mi sie zapala czerwona lampka jak ktos w ramach „bezstronnych analiz” pisze cos o Ameryce.
  Wiem ile „bullshitu” i dezinformacji funkcjonuje na temat „imperium dobra”.

  Otoz ten europejski konsument, ktory w porownaniu do amerykanskiego jedynie „w pewnym” stopniu jest istotny dla Chin – importuje z Chin WIECEJ niz amerykanski…

  Kraje UE pozostają największym partnerem handlowym Chin. Wartość dwustronnych obrotów na koniec 2011 r. wyniosła 567,2 mld USD.
  Wartość eksportu Chin do krajów UE wyniosła 356,0 mld USD.
  Eksport Chin do Stanów Zjednoczonych wyniósł 324,5 mld USD …

  Dalej czytalem juz z lekka rezerwa bo chociaz Francuz to klasyczny liberal chcialoby sie powiedziec neo…
  Wiec nie obiektywny ekonomista tylko raczej wyznawca pewnej fundamentalistycznej odmiany wiary.

  Faktem jest, ze Chiny sa daleko jezeli chodzi o dochod na glowe mieszkanca ale jedynie slepy nie widzi, ze ten dochod od 1980 roku WZROSL 30 krotnie!
  A przez ostatnie 10 – 3.5 krotnie.

  Chiny jako calosc maja jeszcze przed soba olbrzymia droge ale juz dzis dochod na glowe mieszkanca wynosi prawie 8500 dolarow.
  Jezeli bedzie rosl w podobnym co do tej pory tempie osiagnie polowe dochodow na glowe Amerykanina (tam jest generalnie stagnacja jezeli chodzi o sredni dochod na glowe) za jakies 10 lat!.
  Biorac pod uwage, ze Chinczykow jest 5 razy wiecej niz jankesow to cala gospodarka moze byc za kilkanascie lat dwa razy wieksza niz amerykanska…

  Juz dzisiaj w Chinach mozna znalezc okolo 300 milionow tzw klasy sredniej (ilosc obywateli USA), ktorych poziom zycia nie odbiega jakos diametralnie od przecietnego poziomu zycia na zachodzie.
  Maja samochody, jezdza po swiecie itd.

  A co najwazniejsze mali Chinczyc osiagaja lepsze wyniki w nauce niz ich amerykanscy rowniesnicy.
  Sa bardziej pracowici, ambitni, ukierunkowani, oszczedni, zmotywowani i o dziwo sa bardziej przedsiebiorczy.

  Wiec jakby nie nadmuchiwac amerykanskiego balonu wszystko wskazuje na to, ze pomimo wielkich zagrozen – przyszlosc (wcale nie taka daleka) nalezy do Chin.
  I glowne tego powody widze w kapitale spolecznym i kulturowym.
  Nie widze latynowskiej Ameryki ( taka sie staje) konkurujacej ze zdeterminowanymi Chinczykami.

 136. @kadett
  Rząd PIS (Marcinkiewicza) został powołany 31.10.2005 i jego wpływ na spadek przestępczości w Polsce w roku 2005 jest pomijalnie mały.
  Spadek przestępczości w roku 2005 to zasługa poprzednich rządów.

 137. wiesiek59
  18 września o godz. 21:57

  Panie Wieslawie bardzo dziekuje za te niewatpliwie ciekawe linki.
  Bede czytal tak jak czytam co poleca Pan Stychowski.

  Mam obecnie dosyc dziwna sytuacje w pracy w Arabii Saudyjskiej.
  Ogromny przestoj (chyba to widac i wielu denerwuje moja nadaktywnosc na blogach…) spowodowany brakiem decyzji gdzies tam na poziomie „krolewskim” – byc moze staruszek Abdullah (88 lat!) potrzebuje czasu a w spoleczenstwie hierarchicznym jak to – wszyscy czekaja i ogladaja sie na siebie…
  Jestem na tzw, standby… i mam duza ochote jak najszybciej wyjechac – rok w Arabii Saudyjskiej zupelnie wystarczy!
  (zawodowo i z ciekawosci swiata).
  Kroi sie byc moze ciekawa praca w Szanghaju lub… w Moskwie.

  A moze trzeba odpoczac bo ze zdrowiem nie najlepiej… Australia (idzie lato) albo grzybki w Sokolnikach pod Lodzia gdzie mam lesna dzialke.

  Joshka mial pare bardzo interesujacych opinii ( ta o wplywie regulacji na postep w technologiczny – przyklad europejskich samochodow np.)
  a z Fukujamy zacytowalbym te pare wybranych zdan:

  -„Poziom życia od lat 70. spada, a klasa średnia się kurczy…”

  -„Sposób, w jaki reżimy komunistyczne dystrybuowały dochód, nie był w porządku. Są jednak powody etyczne i pragmatyczne, by część dochodu dzielić poprzez państwo. Oba są uprawnione. Etycznym powodem jest np. wyrównywanie szans społecznych…”

  „…W ostatnich dwu dekadach spada w USA przenikanie ludzi między klasami społecznymi.
  Tu pojawia się powód pragmatyczny: wielkie i trwałe rozpiętości – sa szkodliwe- moj skrot – (darowalby sobie Hugo Chaveza z Wenezueli skoro moze znalezc przyklad u siebie…).

  -„Demokratyczny system polityczny musi umieć uniknąć takich raf i jednocześnie nie pozwolić na nadużycia.

  Redystrybucja dochodu czy progresywne podatki to narzędzia konieczne, jeśli chce się mieć np. system edukacyjny wyrównujący szanse ludzi na odniesienie osobistego sukcesu w pracy i szczęśliwe życie…”

  – „Progresja podatkowa to nadal kapitalizm.”

  – „Sektor finansowy nie jest zdolny do korygowania swoich zachowań…”

  – „Ludzie nie są racjonalni…”

  – „Jeśli posługuje się uproszczoną ideologią wolnorynkową do promocji zasad kapitalizmu, nie zapobiegnie się przebudzeniu demonów antyrynkowej frustracji. Liderzy biznesu muszą uznać rolę państwa we współczesnym kapitalizmie, uznać za uprawnioną redystrybucję dochodu poprzez system państwowy, wyeliminować ekscesy własnego środowiska…”

  – „w Ameryce ludzie mniej ufają instytucjom publicznym niż w Niemczech, Skandynawii…”

  – „Azjaci są mądrzejsi, przeciwdziałając temu zjawisku. Regulują przepływy finansowe, akumulując wielkie rezerwy walutowe.
  Takie działanie nie jest wymierzone w kapitalizm. Jest próbą uniknięcia destabilizacji…”

  Juz sie boje o Fukujame co mu moze zrobic TO jak sie dowie!

  I pomyslec, ze to ten sam Fukuyama, ktrego sie kojarzy z Buszem i neokonserwatystami (kumpel Wolfowitza – brrrr):
  „…Fukuyama odegrał kluczową rolę w sformułowaniu neokonserwatywnej doktryny administracji rządowej Ronalda Reagana….” cytat z biografii.

  Choc jak pisze o tych prywatnych biznesach, ktore maja wszyscy profesorowie uniwersytetu w Stanford gdzie Fukuyama gosci to od razu mysle co taki ekonomista napisze o banku, ktory mu na boku daje zarobic 10 razy tyle niz Uniwersytet….

  Jeszcze raz dziekuje Panie Wieslawie.

 138. JK,
  Spadek przestępczości w roku 2005 to zasługa poprzednich rządów

  Pewnie i tak. Natomiast spadek przestępczosci w 2006 i 2007 to zasługa następnych rządów. Za to gwałtowny wzrost przestępczosci wsród nieletnich w latach 2008-2011 to skutki rządów PiS. 😆

 139. JK
  19 września o godz. 8:24

  @kadett
  Rząd PIS (Marcinkiewicza) został powołany 31.10.2005 i jego wpływ na spadek przestępczości w Polsce w roku 2005 jest pomijalnie mały.
  Spadek przestępczości w roku 2005 to zasługa poprzednich rządów….”

  Z tymi „zaslugami rzadow” to bylbym ostrozniejszy.
  Te sama logike zwalcza sie gdy mowa jest o wielkim bumie gospodarcym za czasow rzadu PiS-u a teraz mozna by bylo mowic o nadchodzacym kryzysie Tuska…

  faktem natomiast jest, ze PiS zostal wybrany miedzy innymi dzieki obietnica zaostrzenia walki z przestepczoscia i uczynil ( co mu sie teraz zarzuca) te kwestie jedna z kluczowych.

  Werbalisto,

  Moge Ci podac cala liste katastrof „PO” przekraczajacych wielokrotnie skale niekompetencji panstwa PiS-u za czasow samobojstwa Barbary Blidy.
  Jezeli za wszystko odpowiedzialny jest rzad – pokaz mi realne konskwencje wynikajace z odpowiedzialnosci za katastrofy takie jak – Casa, Smolensk i innego rodzaju: Afera hazardowa, Amber Gold, autostrady itd itd.

  Podobno odpowiedzialny jest przywodca…
  Rzady PiS-u to juz troche odlegla przeszlosc – dlaczego nie skoncentrowac sie na obecnych rzadach?

 140. jasny gwint
  19 września o godz. 8:45

  Kasia Tusk idzie w ślady Michała Tuska. Urodziwa?
  http://uroda.onet.pl/fotogalerie/kasia-tusk-rob-co-chcesz,5249880,0,galeria-maly.html

  Panie Jasny Gwint,

  U lewicowej… (Hrabiowstwo Kwasniewscy) arystokracji tez nie najgorzej….
  http://www.plotek.pl/plotek/51,79592,10782444.html?i=0

  Pisal Pan w zwiazku z ekshumacja bardzo emocjonalnie o krwawym miesie ogladanym przez wtedy minister zdrowia Kopacz.
  Czy to ta sama, ktora publicznie oswiadczala, ze widziala na wlasne oczy jak Rosjanie przeczesali caly obszar katastrofy na glebokosc metra?

  To rowniez ta sama Pani, ktora jako jedyna w Europie „postawila sie koncernom farmaceutycznym” i uznala, ze latwiej ryzykowac zyciem Polakow niz zaszkodzic budzetowi.
  No i prosze …udalo sie!

 141. @Werbalista
  Po ostatnim wpisie (22:14) wszystko w tym Pańskim rozumowaniu staje się dla mnie powoli jasne. Zwłaszcza po uwzględnieniu tych bojówek na wzór SA. (a nie USA..?)Pyszne! Ile ich jest, jakim dysponują uzbrojeniem i czy ono aby wystarczy do przeprowadzenia kwaszystowskiego zamachu stanu..? Jeżeli nie, czy mogą one liczyć na ewentualną pomoc militarną z USA..? 😆 Tym samym, dyskusję z Panem uważam za skończoną. God bless America!

 142. Nagroda w postaci papierowych pieniędzy, a nie uznanie społeczne kręci menedżerów. Chcą zarabiać w najłatwiejszy, najbardziej efektywny sposób, a potrzeby społeczne są traktowane jako zewnętrzne wobec biznesu. Gdyby w rachunku opłacalności koncernów naftowych uwzględnić koszt zanieczyszczenia środowiska związany z wydobyciem ropy i używaniem benzyn – opłacalność byłaby znacznie mniejsza. Biznes zbiera zyski, a strona publiczna płaci koszta jego działalności. Ryzyko jest po stronie społecznej, a zyski są sprywatyzowane przez biznes.
  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/20-pytan-do/20-pytan-do—-benjamina-barbera,20961,5
  ============

  Barber taki sobie, ale ten fragment jest znamienny…..
  Zysk bez kosztów społecznych to ideał kapitalizmu dzisiejszej doby.
  Ucieczka od odpowiedzialności za pracowników, od płacenia podatków, wpływanie na legislację….

  Życie z kredytem zabezpiecza potrzeby współczesnego pokolenia.
  A co z pokoleniem naszych wnuków?

 143. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Na jakiej podstawie ABW wtrąciła się do sprawy Mitera?

  „… Rozmywacze ( a la absolwent ) dostali skrzydeł, gdy okazało się, że rozmowę z sędzią przeprowadził Paweł Miter, niegdyś autor prowokacji, obnażającej absurd stosunków panujących wewnątrz TVP i uległość zarządu wobec środowiska prezydenta. Teraz Miterem postanowiła się zainteresować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (…) Paweł Miter (25 l.), który podszył się pod znajomego szefa Kancelarii Prezydenta i dzięki temu dostał pracę w TVP, został napadnięty i pobity. Napastnicy mieli go ostrzegać, by nie kontaktował się więcej z prasą (…) To ja nagrałem sędziego Milewskiego – mówi dziennikarzom ”Wprost” Paweł Miter. Kto to jest? To znany prowokator, który zasłyną m.in. z tego, że dostał bardzo dobrą pracę w TVP powołując się na znajomości z szefem kancelarii prezydenta ” http://www.fakt.pl/Dlaczego-ABW-zainteresowala-sie-Pawlem-Miterem-,artykuly,177787,1.html

  absolwent
  18 września o godz. 15:36

  To sie nazywa „stalking” o ktorym czesto pisales. Przyznasz, ze zrobiona wiwisekcja przez p. Stanislawa Dabrowskiego jest miazdzaca – prawda?

 144. W polickich szkołach od początku września serwowane są dwa rodzaje obiadów, których dostarcza dwóch odrębnych podwykonawców. W efekcie obraz ze stołówki wygląda tak: biedniejsze dzieci jedzą z plastikowych naczyń; te, których rodziców stać, by płacić za posiłki – z ceramicznych. Dzieci stają też w odrębnych kolejkach. – Szukamy rozwiązania – deklaruje Ośrodek Pomocy Społecznej.
  http://www.tvn24.pl/segregacja-w-szkolnej-stolowce-biedniejsi-jedza-z-plastikow,277545,s.html
  ==================

  Prawdziwe, choć nieśmieszne……..
  Aspekt ekonomiczny jest ważniejszy niż społeczny?
  Segregacja naszego społeczeństwa postępuje.

 145. Feliks Stychowski,

  z polecanego przez Pana tekstu opublikowanego w Fakcie najbardziej interesujący jest znajdujący się na samym końcu tegoż tekstu odnośnik do artykułu o ziemniakach („Kartofel Gold”).

 146. Marek, 0.37. Prezydent powinien być postacią nieprzeciętną, równy dla wszystkich. A tu mamy pospolitość opartą na promowaniu swoich, utrzymywaniu IPN, demonstrowaniu więzi z kościołem, wymyślaniu i celebracji żołnierzy wyklętych, budowie mitu styropianowego i pozorowanej opozycji demokratycznej oraz barku wszelkiego pomysłu na przyszłość. W tym przypadku politykę Polski kształtuje Sikorski publikując wywiady nie wiadomo w czyim imieniu, niezgodne z interesem kraju. Nic dziwnego, Sikorski jest mianowańcem obcego mocarstwa i realizuje jego politykę. Szczególnie w zakresie osłabiania, o ile nie destrukcji idei zjednoczonej Europy. Jest czystym przykładem interesów Golgoty Wall Street, a szczególnie tych co są za wielcy aby upaść, ale nie zbyt wielcy aby szkodzić, w tym przypadku rozkładowi Europy, która została przez nich wpędzona w kryzys. Wszędzie w tle znajduje się Goldman Sachs i inni amerykańscy macherzy od kryzysów i własnych zysków. W tym przypadku prezydent jest bardziej niewolnikiem rynków lub agencji ratingowych niż wyrazicielem idei istnienia i przyszłości narodu.

 147. @ kadett
  19 września o godz. 9:59

  Cieszy mnie to ogromnie, ze zaczyna Szanowny Pan mnie rozumiec. Bo „Werbalista” ma do swojej dyspozycji jedynie arsenal slow i argumentow.

  A ”bojowki” powstaly w postaci zorganizowanych kiboli i Mlodziezy Wszechpolskiej. To zdecydowani rasisci i ksenofobiczni nacjonalisci. Moze do PiS-u nie naleza, ale jest im zdecydowanie z PiS-em po drodze.

  Liczby, ani uzbrojenia nie znam, ale to kwestie drugorzedne. Bojowki nigdy nie doprowadzily do zamachu stanu, ani w Niemczech, ani we Wloszech. Sluza do zastraszania ludnosci, tak, aby nikt nie wypowiadal sie przeciw ich przywodcom. Metoda juz przestarzala, bo jest Internet, a bojowkarzom strasznie ciezko cokolwiek napisac, a jak opozycjonisci sa daleko, to nie ma jak im w morde dac. Ale PiS ze swoja ideologia martyrologicznie patriotyczna, cholubieniem klesk i porazek narodowych, uwielbieniem dla „jedynie slusznego” kosciola, ksenofobia i – po prostu – brakiem zrozumienia dla wspolczesnych realiow swiata – tez jest przestarzaly i dawno odszedlby w cien, gdyby istaniala jakas rozsadna alternatywa.

  Pozdrawiam.

 148. Stychowski 1158
  Gdybys zamiast pisać wiecej czytał, a potem mysłał, dowiedziałbys sie że ABW dlatego zainteres0owała sie Miterem, bo zfałszował dokument podpisany przez ABW i dostarczył go Plichcie, kłamiąc że „nieznany meżczyzna dał mu ten dokument na ulicy” !!!.
  Na ten dokument powoływał sie Plichta podczas swojej pierwszej ( i ostatniej) konferencji prasowej. Miter od dawna wspólpracował z Plichta i prawdopodobnie był przez niego opłacany . Ale nie zauwazyłes tez tego że telefon do Milewskiego miał na celu UWOLNIENIE Plichty z aresztu sugerując ze taka jest wola Tuska i to własnie jest wyraźnie widoczne z zfalszowanego emaila wysłanego z zfalszowanego adresu kprm.gov , rzekomo od Arabskiego !
  Cwana gapa z tego Pawełka, nieprawdaż ?

 149. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie inwigilacji posła PiS Tomasza Kaczmarka .

  Otoz:

  „Sledczy sprawdzają, czy szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusz Nosek, dyrektor Biura Pełnomocnika Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego SKW wraz z grupą funkcjonariuszy wojskowego kontrwywiadu stworzyli „związek przestępczy” i dopuścili się m. in. fałszerstwa dokumentów, inwigilacji posła PiS i jego społecznego asystenta.

  – Istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – przyznaje w rozmowie z „Rz” prokurator płk Ireneusz Szeląg, szef warszawskiej WPO. To już nie postępowanie sprawdzające, ale „śledztwo w sprawie”. – O czynnościach nie informujemy, są objęte tajemnicą – ucina Szeląg.

  Jak jednak wynika z materiałów, postępowanie dotyczy podejrzenia „przekroczenia uprawnień przez szefa SKW i dyrektora Biura Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego SKW oraz podległych im funkcjonariuszy i żołnierzy” aż w ośmiu przypadkach…”

  I teraz chyba najciekawsze…:

  „..Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie – w sprawie ewentualnej inwigilacji posła PiS Tomasza Kaczmarka – pokaże, że Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) działa wyłącznie w granicach prawa….”

  Wiec zaczelo sie sledztwo (ciekawe na czyje zlecenie dzilano przeciw Kaczmarkowi) a rzad ustami swojego rzecznika z gory zapowiada wynik.
  Mamy pewnie akcje telefoniczna ala sedzia Milewski.

  ( Swoja droga fajnie brzmi „zwiazek przestepczy” na szczytach wladzy polskiego kontrwywiadu kontrolowanego przez PO… skierowany przeciw przeciwnikom politycznym).

  Za moment powyciaga sie dowody jak tajnych sluzb uzywal PiS i zostanie przedstawiona „obiektywna wykladnia oceny” dzialan PO.

  Otoz PiS chcial przy pomocy tajnych sluzb „zaprowadzic brutalna prawicowa dyktature”…
  PO przy pomocy tych samych sluzb:
  ” broni postepu i demokracji”- ten szczytny cel tak jak tortury amerykanskie rozgrzesza nielegalnosc dzialania.

  Czyli znana z czasow zaprzeszlych „walka o pokoj”.

 150. kadett
  „Za to gwałtowny wzrost przestępczosci wsród nieletnich w latach 2008-2011 to skutki rządów PiS.”
  I rządów PiS i PO i SLD. I jeszcze wielu niezależnych od działań rządów czynników, np. niewłaściwego wychowania tychże młodych ludzi…
  Ale to tylko przestępczość nieletnich. Pozostałe wskaźniki przestępczości wg raportów ze strony http://www.statystyka.policja.pl/portal/st/894/Roczne_raporty_statystyczne.html
  wskazują na długoletnie trendy ograniczenia przestępczości w prawie wszystkich trendach.

 151. Znaleziono rękopis potwierdzający, że Jezus miał żonę – donosi onet.pl

  Nareszcie ! …. będzie powód, żeby zorganizować manifestacje pod amerykańskimi placówkami dyplomatycznymi w Polsce. Manifestacje mądrych i odważnych ludzi, których ponoć nie brak.

  Naukowiec, który ogłosił swoje wnioski wyciągnięte z analizy w/w rękopisu pracuje na Harvardzie, Jezus to dla wielu wciąż niekoronowany, ale jednak król Polski (za to profesor Harvardu nazywa się King – to już zawsze coś), no i Chrystus fundator chrześcijaństwa, a więc powodów do wyrażenia gniewu w Warszawie czy w Krakowie nie brak, podobnie jak w Kairze czy w Dżakarcie z powodu Mahometa.

  Co prawda źródła odnalezionego fragmentu nie są jeszcze znane (autorzy filmu o Mahomecie również pozostawali niezidentyfikowani przez jakiś czas), ale podejrzewam, że dość szybko dojdzie się do ustalenia pochodzenia pergaminu.

  Najgorzej będzie kiedy okaże się on być autentyczny….

 152. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Z serii smieszne, ale prawdziwe … http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Donald_Tusk,_Karlspreis_2010-3.JPG&filetimestamp=20100513203955

  „… Według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przygotowanego przez CBOS liderem jest Platforma Obywatelska z wynikiem 31%. (…) Aby dodać sprawie pierwiastka ironii, warto podkreślić, że partia ta używa w swojej nazwie przymiotnika „obywatelska”.
  Czyż nie jest swego rodzaju żartem, jakąś formą kpiny, fakt, że według CBOS wspomniana partia może nadal liczyć na olbrzymie poparcie społeczeństwa?” http://niewygodne.info.pl/artykul/00198.htm

 153. Panie Jasny Gwint i Panie Jacobsky,

  Krauze specjalnie dla Panow:
  (Jakby Wam w myslach czytal)
  http://www.rp.pl/artykul/934588.html

 154. …premier NOWY ???..a dlaczego szukamy premiera ?przeciez jest i to dobry tylko my Polacy zasze nie zadowoleni szukajacy ciagle cos lepszego majac pod nosem wlasnie narazie to lepsze …smiesznie !! jest i bedzie a to za sprawa kilku partii politycznych nie majacych programu ktory pozwoli im zdobyc wladze,propozycje dzisiejsze to pisanie kawalkow kabaretowych (drogich )

 155. Biznes zbiera zyski, a strona publiczna płaci koszta jego działalności.

  Są dwie metody na rozwiązanie tego ekonomicznego skandalu. Jedna to ograniczyć wydatki publiczne, niech się biznes nie pasie na wyedukowanych lub leczonych publicznie pracownikach. Co prawda Robert Reich, amerykański ekonomista polityczny i b. Sekretarz Pracy w admin. Clintona postuluje (CBC tv, 9/18 7:00 pm ET), aby postawić na podnoszenie amerykańskiej produktywności i konkurencyjności przez tworzenie i akumulowanie kapitału ludzkiego i publiczna wszechstronną edukację, poczynając od opieką nad niemowletami (o życiu płodowym oraz opieką na rodzicami przed poczęciem nie wspominał). A więc publiczne wydatki miałyby przygotowywać i utrzymywać lepszego pracownika, aby biznes zbierał jeszcze wyższe zyski. A Barack Obama podaje jako sukces swojej polityki gospodarczej, że prywatne firmy samochodowe „uratował do bankructwa”?

  Druga metoda to poddać kontroli państwowej zyski biznesu. Niech zarabiają tylko tyle ile sami w uzasadniony sposób przyczynią się do dobrobytu i podniesienia standardu życia, czyli po odjęciu wkładu publicznego.

  Drogi panie Wieśku, czy to drugie podejście preferuje B. Barber? A pan?

 156. Sektor finansowy nie jest zdolny do korygowania swoich zachowań

  Zależy o które zachowania chodzi; oczywiście znaczną część tych zachowań potrafi korygować. Ale jest dość istotny zakres negatywnych zachowań. Obecna administracja USA, wg. opinii kilku ekonomistów z Harvard i Stanford, nie potrafi wymusić na sektorze finansowym odpowiednich regulacji, wchodzi w detale, produkuje ustawy na tysiące stron.

 157. Jacobsky, 11.04. Najlepiej o życiu Chrystusa napisał Jose Saramago w dziele pt. Ewangelia według Jezusa Chrystusa. W tym świetle Jezusowi nie trzeba szukać żony. Radził sobie dobrze z Marią z Magdali. Radzę przeczytaj, aczkolwiek uważaj, gdyż Saramago, noblista był komunistą.

 158. W ostatnich dwu dekadach spada w USA przenikanie ludzi między klasami społecznymi

  Badania tego zjawiska nie wyjaśniają jego przyczyny. Dominuje teoria, że w ostatnich trzech dekadach postawiono bariery ekonomiczne, czy raczej ideologicznie motywowane przekonanie. Równie dobrze można sądzić, że system opieki społecznej (zapoczątkowany na wielką skalę w latach 1960.) z czasem doprowadził do zmian kulturowych, które zmniejszyły motywację do awansu. Obecnie obserwuje się w USA dążenia rodziców do zabezpieczenia lepszej przyszłości dzieci, głównie przez edukację i sprawność intelektualną. Przyczyną jest rosnąca percepcja, że wykształcenie na poziomie „college” ma znaczenie i bardziej wpływa na przyszłe zarobki niż to miało miejsce 30-50 lat temu, albowiem miejsca pracy wymagające niższych kwalifikacji przeniesiono do krajów rozwijających się.

  Pytanie – w jakim stopniu tę funkcję powinno się upublicznić, w jakim zakresie wspomagać rodziców.

 159. JK,
  kłamać w żywe oczy to te syntetyczne raporty policyjne nie mogą, ale pochodzę do nich z dużą rezerwą na zasadzie „każda sroka swój ogonek chwali”. Wczoraj czytalem prasowy opis raportu MSWiA o niebezpiecznym wzroście przestępczosci wsród nieletnich w latach 2008-2011 (narkomania, alkoholizm, kradzieże, szkody na mieniu, pobicia, rozboje, gwałty, itp.). W raportach policyjnych, o których mówimy ten wzrost nie znajduje potwierdzenia, ale szczegółowy raport za rok 2011 przynosi interesujące dane plik PDF do pobrania.

 160. KOCIEWIAK
  19 września o godz. 14:31

  Choroba jaka dobra ta wladza tylko spoleczenstwo nieudane – 70% Polakow ocenia rzad PO zle w tym 25% BARDZO zle.
  Dobrze ocenia rzad udany obywatel KOCIEWIAK i reszta kolegow i kolezanek zatrudnionych w budzetowce dzieki znajomosci kogos w partii „lepszego” premiera.

 161. Ludzie nie są racjonalni …

  To w zasadzie zamyka wszelką dyskusję – wielokropek robi się wieloznaczny. Przychodzi na myśl opowiastka z balu oficerskiego, gdy młody podporucznik w tańcu z młodą i powabną majorową rzuca pytanie – popierdolimsia?
  Ależ panie poruczniku
  – oburza się majorowa – za taką impertynencję dostaje się po buziu? Nu czasem sie dostaje – rzeczowo oświadcza podporucznik – no częsciej sie pierdoli.

  W większości przypadków modelowanych przez nauki społeczne lub nie – ludzie są „racjonalni”, w sensie przez nie opisanym. Wiele dobrych rozwiązań wprowadzono w czasach, gdy zakladano, że ludzie są tylko racjonalny. Teraz można zająć się pozostałymi przypadkami. Chyba że marzy nam sie powrót do „wieków średnich”.

 162. Wrocławskie Kuratorium Oświaty wszczęło postępowanie w sprawie nietypowej zabawy integracyjnej w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie, gdzie pierwszoklasiści zlizywali z kolan księdza – dyrektora placówki piankę do golenia.

  Zlizywanie pianki z kolan ojca-dyrektora…

  Tego nawet sam Rydzyk by nie wymyślił.

  Co innego posłanka Sobecka…

 163. Zeby nie bylo, ze przepisywane z „prawicowych” gazet.
  Zabawne – polecam:

  Nie tylko Kociewiakowi

  „…Minister zdrowia Arłukowicz postanowił twardymi danymi liczbowymi wykazać, że Centrum Zdrowia Dziecka jest fatalnie zarządzane. Kto nim tak fatalnie zarządza? Otóż jest to jeden z 16 szpitali instytutów podlegający Ministerstwu Zdrowia. Z przerażeniem przeczytałem, że aż 15 z nich jest na krawędzi bankructwa. Najwyższe zadłużenie ma Centrum Zdrowia Matki Polki – 260 mln zł, CZD – 200 mln itd. Można by śmiało powiedzieć, że minister wskazując brak pomysłu na reformy tych placówek, praktycznie mówił o swoim resorcie. A przecież to samo ministerstwo ma mnóstwo rad dla samorządów, jak powinny walczyć z długami szpitali.

  Minister sportu Joanna Mucha na pytanie dziennikarza TVN24, czy była zaskoczona 36 medalami polskich paraolimpijczyków, odpowiedziała: „Spodziewaliśmy się 30 medali, więc te 6 medali to sukces”. To prawda. Minister Mucha jeszcze przed igrzyskami zdobyła ich przy biurku 30, a oni dołożyli tylko 6. Przy okazji warto dodać, że polska TVP nie nadała ani minuty bezpośrednich relacji z tych igrzysk, drugim (i ostatnim) państwem na świecie, które zachowało się podobnie, był Pakistan.

  Poseł Ruchu Palikota Andrzej Rozenek zapytany, jak mu się podoba ogólnopolskie czytanie „Pana Tadeusza”, powiedział, że poezji nie czyta, nie słucha i nie widzi w niej nic wartościowego. „W ogóle brzydzę się poezją” – zakończył, dając tym wyraz ogromnej kultury osobistej i uznania dla literatury. Ja bym pana posła proponował na stanowisko ministra oświaty. Miliardy oszczędności rocznie na samym papierze, a gdyby tak odważnie zlikwidować wszystkie pomniki Mickiewicza i urządzić tam piwiarnie, dochody byłyby jeszcze większe.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/felietony/1530511,1,pies-czyli-kot.read#ixzz26twpKA93

  W tym roku UE rozdała 800 mln euro na 536 grantów naukowych, z czego zaledwie jeden powędruje do Polski.

  Wynik ten pokazuje, że sytuacja polskich naukowców mimo panującego kryzysu jest dobra, i dlatego nie muszą się oni zabijać o unijne granty.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/felietony/1530465,1,z-zycia-sfer.read#ixzz26tyUDfBB

 164. @Jacobsky i jasny gwint (w przedmiocie małżeństwa Jezus a z Nazaretu)

  W kręgach specjalistów od dawna krąży pogląd wyrażany w szeregu poważnych i „mniej-poważnych” publikacjach, że Jezus z Nazaretu (nie mylić z „mitycznym” czy „mitologicznym” -jak Zeus, Neptun czy inszy Jupiter – Jezusem Chrystusem) musiał być żonatym. W ówczesnym judaizmie nikt – powtarzam; NIKT ! – nie mógł być rabinem (czyli udzielać rad życiowych i pouczać wiernych, interpretować Tory i Zakonu) jeśli nie był żonatym, albo za takiego by się nie podawał. Musiał żyć w seksualnym związku z kobietą i to był fakt namacalny, społecznie jedynie akceptowany, norma i zasada funkcjonowania całej wspólnoty (bez względu na różnice interpretacyjne czy teologiczne – nurt saducejski, faryzejski, zelocki czy esseński itd).
  Mężczyzna nie żonaty w ówczesnym judaizmie był co najmniej osobą podejrzaną ( np. o sodomię – kara śmierci przez ukamieniowanie – lub inne odchylenia od przyjętej normy), niepełną i nie wartościową.
  To tyle „tych” rewelacji w polskich mediach, zklerykalizowanych, zdewociałych i bigoteryjnych do cna możliwości. No ale jeśli prominentni dziennikarze polskich mediów odbywają umartwiania rodem ze średniowiecza (vide Kolenda-Zaleska) lub opowiadają się za całkowitym zakazem aborcji, a na dodatek karaniem więzieniem i lekarza i kobiety (vide Gawryluk czy Gugała) – czyli jak widać dziennikarze „topowi”, uważający się za liberalnych – oczywiście w nadwiślańskim mniemaniu – i nie jacyś tam polscy „katoliccy talibowie” jak Terlikowski, Hołownia (ten to akurat raczej by pasował na „teoretyka” ruchu – czyli mułłę Omara) bądź Cejrowski – to taki news jest dla nich (a co dopiero dla „gminu”) czystą herezją, szokiem i obrazą uczuć religijnych (o podważeniu autorytetu „świętego Kościoła katolickiego” nie wspominając).
  Pozdrawiam serdecznie z mokrego …….. Szczyrku (wypoczywam).
  Wodnik 53

  PS: „Czystość” Jezusa to pokłosie obrzydzania seksu, małżeństwa, kobiety, kultu ciała i wszystkiego co się z tym wiązało (jako pogaństwo, jako tradycja antyczna – którą chrześcijaństwo od początku potępiało jako grzeszną) przez Kościół w ciągu wieków indoktrynacji Europejczyków: wieki „ciemne”, średniowiecze i dalej aż po czasy współczesne. Tu m.in. – choć nie zupełnie i nie do końca – tkwią źródła celibatu duchowieństwa katolickiego (od XI wieku – Grzegorz VII – zaczęto „ścigać” księży za ten czyn).

 165. TO,

  Wolny Rynek dziala dzieki:
  Samoregulacyjności –
  „…osoby istniejące w przestrzeni handlowej, w której zachodzą wszelkie możliwe transakcje kupna – sprzedaży, podejmują wybory w sposób racjonalny. Rynek jako przestrzeń wymiany handlowej ma zaś na celu realizację postulatu zaspokajania ludzkich potrzeb. Przy czym to sami ludzie najlepiej wiedzą czego im potrzeba. Stąd też niedopuszczalne są jakiekolwiek formy planowania i centralizacji gospodarki, gdyż wypacza to założenie wolności i racjonalności jednostki…”

  Ja tego nie kwestionuje

  ale wydaje mi sie zabawne, ze wlasnie
  Fukuyama – jeszcze niedawo neokonserwatywny liberal
  i wyznawca wolnego rynku stwierdzil, ze:

  „Ludzie dzialaja nieracjonalnie!”

  i stad ten wielokropek.
  I jego cala „wieloznacznosc” – jak to ladnie ujales.

 166. Powinienem napisac „neokonserwatywny liberal”
  Neokonserwatysci uwazali sie poczatkowo za liberalow.
  Podobno
  „neokonserwatysta to liberał, któremu rzeczywistość dała po mordzie.”
  I.Kristol

 167. JK,
  jeżeli to Pana może zainteresować, to może w ten deseń dostęp do pliku się otworzy
  http://www.policja.pl/download/1/91190/Raport_2011.pdf

 168. telegraphic observer
  19 września o godz. 15:37

  W ostatnich dwu dekadach spada w USA przenikanie ludzi między klasami społecznymi

  Badania tego zjawiska nie wyjaśniają jego przyczyny. Dominuje teoria, że w ostatnich trzech dekadach postawiono bariery ekonomiczne, czy raczej ideologicznie motywowane przekonanie. Równie dobrze można sądzić, że system opieki społecznej (zapoczątkowany na wielką skalę w latach 1960.) z czasem doprowadził do zmian kulturowych, które zmniejszyły motywację do awansu…’

  TO
  te same dzialania powoduja w Skandynawii wzrost mobilnosci spolecznej.
  Wychodzi na podstawie badan porownawczych LSE, ze tam gdzie jest silniejsze panstwo opiekuncze jest rowniez wieksza mobilnosc spoleczna.

  Wlasciwie mylilem sie –
  neokonerwatyzm zawsze uznawal redystrybucje i role panstwa w gospodarce – wiec moze Fukuyama sie znowu tak nie zmienil ale jeszcze bardziej (cytujac Kristola):
  „dostal po mordzie” od rzeczywistej gospodarki

 169. @ telegraphic observer
  19 września o godz. 15:48

  Podporucznik by zlob, bo za moich czasow kulturno mowilo sie popraszczatsja i wszyscy wiedzieli o co chodzi. A tak – piesjec.

  Pozdrawiam.

 170. @Werbalista
  już pisałem i nie chcę się powtarzać. Dziekuję za wymianę poglądów. Dalszego ich zbliżenia nie oczekuję. Już dotarlo do mnie z kim Panu po drodze i z kim nie po drodze. Poza tym sadzę, że z tą siłą argumentów u Pana nie tęgo, zatem satysfakcja dla mnie, by je obalać kontrargumentami żadna. Proszę uważać na nacjonalistyczne bojówki. Mogą czyhać za pierwszym rogiem. 😆

 171. W.K. Borkowski („Dziennik Związkowy”, Chicago) zastanawia się, czy się cieszyć, czy smucić z powodu niskiej rentowności polskich 10-letnich obligacji:
  http://passent.blog.polityka.pl/2012/09/07/sadny-dzien-2/#comment-232383
  Jednocześnie ubolewa, że i tak polskie oprocentowanie jest wysokie (4,7%), wyższe niż w USA (1,5%), Niemczech (1,3%), oraz Czechach (2,3%). Nie bierze jednak pod uwagę inflacji (w walucie kraju), odpowiednio (r/r lipiec 2012): 4%, 1,4%, 2,1%, 3,3%. Zatem realne oprocentowanie 10-latek (po ujęciu inflacji, najwyższej w PLN) jest w Polsce wyższe mniej niż 1,5 pkt procentowego. Powodem jest wyższy deficyt budżetu (do PKB, rok 2012), odpowiednio: -4%, -7,6%, -0,3%, -3,3%. Ponadto Polska ma wyższy deficyt bilansu płatniczego i obrotów handlowych, oczywiście w stosunku do Niemiec, ale także Czech. I tak konluzja pana Borkowskiego:

  „Po przeczytaniu tej informacji ‚zbiorowo mądry’ Polak już wie, że tak zwanym inwestorom, warto lokować w Polsce wirtualne miliardy fruwające po świecie, bo Polska płaci za te miliardy kilka razy więcej niż Czechy”

  jest nadwyrężeniem głosu i grubą, populistycznie dętą przesadą. Ciekawi zawsze w takich przypadkach, jak wyglądałaby alternatywa – PiSowska, czy SLDowska. Czy ktokolwiek odśmieliłby się pomyśleć?!

 172. Sposób, w jaki reżimy komunistyczne dystrybuowały dochód, nie był w porządku

  … oględnie mówiąc. Reżimy komunistyczne nie tylko dystrybuowały dochód, on go kontrolowały, wyznaczając w kolejnych planach. A prywatnych tzw. rzemieślników wyrównując podatkiem domiarowym. Osoby nie poddające się tym „prawom” karano więzieniem, a nawet śmiercią.

 173. W Ameryce ludzie mniej ufają instytucjom publicznym niż w Niemczech, Skandynawii

  Odkrycie Ameryki! Na miarę Kolumba!

  Bowiem taka jest historia Ameryki i wynikająca z niej kultura. Nieufność wobec państwa, rządu, władzy jest wyryta w Konstytucji Stanów Zjednoczonych z kolejnymi Poprawkami włącznie. Wszelkie odwracanie tych dziejowych zaszłości i próby rozważań nt. upodabnianie USA do państwa duńskiego jest nieporozumieniem.
  W obecnej kampanii, gdy oponenci prez. Obamy zarzucają mu upodabnianie USA do Europy, m.in. wspominając dotacje do nieudanych firm mających wytwarzać produkty do pozyskiwania energii odnawialnej, to sztab wyborczy odpowiada, że jest to wierutne kłamstwo. Zapewniają wszem i wobec, że prez. Obama nie ma ukrytego planu upodobnienia USA do Europy. Jedynie jacyś pokątni polityczni myśliciele snują marzenia o duńskim standardzie życia w USA.

  Oczywiście każdy dyskurs polityczny zawiere sporą ilość demagogi. Może aż 95 procent.

 174. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  absolwent

  Ja Ciebie rozumiem – serio. Spusc pare – ok? – bo sie zawierzgasz … http://niezalezna.pl/33033-mainstream-szuka-hakow-na-mitera

 175. jasny gwint
  12.53

  Nie mogę się zgodzić, pospolitości nie mamy na pewno, to jest bardzo oryginalny prezydent – nikt nie strzela tak uroczych bon motów, nikt także nie ma takiej swobody bycia oraz braku kompleksów wobec wyżartych przywódców Zachodu, np. wobec Obamy; no, może jeden Lech Wałęsa, któremu Obama nie pasował, co osobiście doskonale rozumiem, bo mnie też nie pasuje z wielu względów, także dlatego, że po hebrajsku znam jeszcze mniej słów niż w jidisz, a on w tym kierunku najwidoczniej zdaje się podążać: http://www.youtube.com/watch?v=G6jOiSWGc10 Zresztą, sam mówił na YouTube diasporze, że tak naprawdę ma na imię Baruch i ja mu daję wiarę w tej kwestii na gębę, nawet certyfikatu urodzenia nie oczekuję ( w końcu wiem, czego mógłbym się spodziewać). Niewiele to zmienia, ale sporo może wyjaśnić.

  IPN jest bardzo potrzebny w Polsce, gdyż narodowa pamięć historyczna jest tu programowo niszczona, w czasie postsolidarnościowym szczególnie od śmierci Jana Pawła II, a jak powiadał ulubiony bohater bolszewików Marszałek Józef Piłsudski: „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości”, z czym należałoby się pewnie zgodzić, niezależnie od politycznego światopoglądu. W więzi z Kościołem – jeśli reprezentuje ducha chrześcijańskiego, a nie marańskiego – nie widzę nic zdrożnego, wręcz przeciwnie, natomiast szkalowani od wojny Żołnierze Wyklęci zasługują na chlubne miejsce w historii, jako polscy patrioci, którzy za miłość do Ojczyzny płacili często cenę najwyższą. Ze „styropianem” już gorzej, gdyż historia pokazała, iż było pośród niech wielu ludzi złej woli, moralnie słabych, sterowanych z zewnątrz, i to przez nich Polska została wrogo przejęta przez gang internacjonalistycznych banksterów, reprezentowany tu przez Sorosa, młodego Sachsa oraz ten słup, co firmował cały przekręt swoim (?) nazwiskiem. Nie tak miało być, nie o to walczyła Solidarność, nie tego chcieli Polacy.

  Życie wciąż nas zaskakuje, mam wewnętrzne przeczucie, że ci z Wall Street, City, BŚ, czy BiS, którzy dziś są „too big to jail”, a wyrządzili ludzkości także w ostatnich latach niezmierzone krzywdy, skończą marnie na latarniach i to szybciej, niż im się wydaje. Dziś sposobią się do „październikowej niespodzianki”, nazywając tak „dowcipnie” plan holokaustu Irańczyków oraz być może wybuchu kolejnej wojny światowej, która jaka byłaby możemy sobie wyobrazić, wspominając dwie poprzednie. Oby tych szowinistycznych psubratów rzeczywiście spotkała niespodzianka, ale zupełnie różna od tej, którą w nadziei na samorealizującą się przepowiednię publicznie zapowiadają. Moim zdaniem Rosja wraz z Chinami powinny wyposażyć Iran w broń atomową. To odebrałoby syjonistom ochotę do światowego ludobójstwa w imię ich rasistowsko-psychopatycznej mrzonki i zagwarantowałoby pokój w regionie.

 176. Jezus z Nazaretu jako postać historyczna oraz religijna (Syn Boga)

  Niech już lepiej w Szczyrku pada, będzie można się czegoś praktycznego dowiedzieć.

 177. @ kadett
  19 września o godz. 16:52

  Skoro Szanowny Pan uwaza, ze juz wszystko wie na temat moich pogladow i nie widzi Pan potrzeby dyskusji, to niech tak zostanie. Jesli chodzi o obalanie moich argumentow, to tez nie bede sie spieral – nikt nie jest w stanie ocenic wlasnej argumentacji. Od tego sa ci, ktorzy sie jej przysluchuja.

  Bojowek sie nie obawiam. Nosze pistolet .45.

  Pozdrawiam.

 178. telegraphic observer
  19 września o godz. 17:33

  W Ameryce ludzie mniej ufają instytucjom publicznym niż w Niemczech, Skandynawii

  Odkrycie Ameryki! Na miarę Kolumba!”

  Chyba na miare Fukuyamy

 179. Politycy ośmieszają sami siebie.Premier z ugrupowania majacego poparcie mieszczące się w błędzie statystycznym.Ale komu potrzebne jaja z demokracji i tak już przez wielu jest olewana.

 180. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  absolwent

  Ty zawsze jestes taki spostrzegawczo-bystry – prawda?

  ” … Od początku „Gazeta Wyborcza” jest nastawiona na atakowanie i szkalowanie mojego nazwiska w kontekście prowokacji dziennikarskiej względem Milewskiego oraz całej sprawy Amber Gold. Nigdy nie otrzymałem żadnych pieniędzy od pana Marcina P.” http://www.rp.pl/artykul/10,934933-Akson-Studio–Wajda-i-Wieckiewicz-nie-mieli-promowac-OLT.html

 181. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  absolwent

  Ty zawsze jestes taki spostrzegawczo-bystrym – prawda? Inaczej mowiac masz cos z Donka (?) http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Donald_Tusk,_Karlspreis_2010-3.JPG&filetimestamp=20100513203955

  ” … Od tamtej pory również wybory zdegenerowały się już wyłącznie do przedsięwzięcia przemysłu rozrywkowego i podlegają wszystkim prawom tego gatunku. W rezultacie świat jest rządzony coraz mniejszą mądrością i tylko dzięki temu, że za sprawą piekielnej triady: państwowego monopolu edukacyjnego, mediów i przemysłu rozrywkowego, również całe narody z roku na rok coraz bardziej głupieją, prawie nikt tego nie zauważa. Za sprawą formuły: je vote pour le plus bete stupidokracja, czyli rządy durniów” http://www.bibula.com/?p=61050

 182. Świetna „Jazda pod prąd” gospodarzu, choć felieton jest w zasadzi napisany ręką Stefana Chwina. Prawdy tak oczywiste i jednocześnie dalekie dla Polnych Wolaków, są jak zwykle wołaniem sprawiedliwego do pustego wiadra.

 183. Stychowski 18.25

  Cieszę sie że sobie znalazłeś idola i atrakcyjny portal. A wpisy na tym portalu to prawdziwe miodzio. Echt katoliken jak mówiąTwoi pobratymcy. Kochają Boga i ludzi niczym muzułmanie Zydów i Amerykanów. A może przy okazji zbadasz jak to jest że Miter nie tłumaczy sie z swoich osiągniec na polu załatwiania samochodów dla siebie za friko albo znajdowania na ulicy dokumentów ABW w obronie Plichty?
  Taki z niego dziennikarz jak z Ciebie Szekspir.Ale jest tak głupi, że wszystko co zrobi natychmiast go kompromituje.

 184. jasny gwincie; spekulacie czy Jezus mial zone czy nie, nie maja
  w ogole sensu,bo tak naprawde nie wiemy czy taki czlowiek
  kiedykolwiek istnial.
  Rzymski urzednik i pisarz Jozef Flawiusz ktory zyl w tym czasie
  i pisal nic o Jezusie nie mowi.
  Legeda o Jezusie powstala ponad 100 lat po jego niby fikcyjnej smierci
  i jest tak samo prawdziwa jak historia o Janosiku czy Sherlock Holmesie.
  Biblia to taki Harry Potter dla doroslych a religie to opium dla ciemnego
  ludu jak mawial towarzysz Lenin.
  Od siebie dodam, religja to wyprobowane i sprawne narzedzie do kontroli
  ciemnego ludu,aby za duzo nie fikal.
  Zaprawde powiadam wam,modl sie i pracuj a prawdziwa nagroda
  czeka na was w niebie ( najwne barany ) tak rzecze wasz sluga Bozy
  nie dopowiadajac koncowki.

 185. Ted, 7.45. Nie jest bardzo istotne, czy Jezus istniał czy nie. Istnieje natomiast jako mit głęboko zakorzeniony, sztuczny i zafałszowany przynoszący więcej szkody dla pokoleń niż pożytku płynącego z jedynego zdania wywodzącego się z tego mitu o miłowaniu bliźniego. Obrośniętą mitami postać tego biednego żydowskiego młodzieńca przedstawił dość realistycznie bliski tej postaci komunista Saramago. Zalecałem ją do przeczytania ubogiemu i zagubionemu emigrantowi z Kanady.

 186. absolwent
  19 września o godz. 23:47

  Po Pan tak sprawe komplikuje,

  Nie moze Pan napisac, ze fakt posiadania drogiego auta przez Mitera to dowod na to, ze wladza sadownicza w Polsce jest niezawisla, Milewski to doskonaly sedzia i politycy nie wplywaja na decyzje sadow.

  Bo chyba to jest w tym rzeczywiscie wazne a nie co komu dal mlody czlowiek .

 187. Tak czy siak wszyscy jesteśmy z jednej materii, choć wymieszanej dość perfidnie 😉
  http://www.youtube.com/watch?v=kMlnbW_Rq5Q&feature=player_detailpage
  I o co te wszystkie hałasy?

 188. Romney ma racje i az prosi sie tu, aby sparafrazowac znana polska przyspiewke z okresu II wojny swiatowej.
  Jak byl Obama
  polowa Amerykanow nie robila nic,
  A jak przyszedl Romney zloty,
  to nauczyl ich roboty.
  Jak zawsze juz w historii najwieksi idioci maja „najsluszniejsze poglady”.

 189. Tragiczna kondycja prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz
  Z gazeta.pl

  Marzanna Majstrowicz, była szefową prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu. Ta prokuratura pierwotnie odmówiła śledztwa w sprawie Amber Gold.

  Krajowa Rada Prokuratury odbyła posiedzenie na temat wniosku Prokuratora Generalnego Seremeta o odwołanie prokurator Majstrowicz ze stanowiska Prokuratora Rejonowego.

  KRP stwierdziła, że szefowa Prokuratury nie czytała akt sprawy Amber Gold i nie zna prawa bankowego. Do tych dwóch powinności była zobowiązana elementarnie jako prokurator umarzający konkretna sprawę.

  „Podczas obrad pani prokurator wyznała, że całe zawodowe życie związała z prokuraturą w Gdańsku-Wrzeszczu i w ogóle stara się być dobrym śledczym tylko spraw było dużo, a inni pracownicy – gdy wypłynęła sprawa Amber Gold – byli na zwolnieniach. Tłumaczyła, że była zainteresowana tą sprawą, ale jednocześnie sprawdzała fora internetowe i czytał, że ludzie byli zadowoleni z parabanku, a niektórzy z nich otrzymywali nawet odsetki od zainwestowanych pieniędzy.”

  Horror, czy kabaret?

  Szefowa prokuratury decyduje o sprawie nie czytając akt!
  Szefowa prokuratury na posiedzeniu poważnej komisji serwuje uczniowskie tłumaczenia – sprawdzałam na na forach internetowych (jaka nowoczesna!), ludzie byli zadowoleni (????)

  Szefowa prokuratury tak mówi!!!

  Kilka pytań:

  1) Czy szefowa prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz, która „nie wiedziała”, jest wyjątkiem w prokuraturze polskiej?

  Moje odpowiedź:

  Nie

  2) Czy podobnie pracują pozostałe „działy ustrojowe” państwa, które nie mają bezpośredniego nadzoru nad sobą?

  Moje odpowiedź:

  Pracują podobnie, mniej lub bardziej wydolnie, ale raczej słabo.
  Prokurator Seremet nie radzi sobie. Ale i nie radzą sobie też inni zwierzchnicy. Z różnych przyczyn, między innymi z utartego przekonania tkwiącego w mentalności sarmackiej (stadnej, czyli bliskootoczeniowej), że jak się już wystarałem o posadę, to należy tylko dbać, by nie stracić opinii wśród osób, które nie są zwierzchnikami, ale którzy bocznymi ścieżkami pomagają zdobywać pozycję.
  Im słabiej prawne państwo, tym mniej transparentne, tym więcej takich osób decydujących pobocznie, a nie odpowiadających prawnie. Transparentność jest największym wrogiem układów. Jeszcze do niedawna takie drobne sprawy, jak z prokuraturą we Wrzeszczu, tuszowano je, odgradzano od opinii publicznej, zwalniano odpowiedzialnych, przenoszono gdzie indziej, wilk syty i owca cała.

  3) Czy po energicznych działaniach zwierzchników ta sytuacja się poprawi?

  Moje odpowiedź:

  W instytucjach państwa słabo prawnego najlepsze rezultaty przynosi doraźna akcja zwierzchników naciskanych po nagłośnieniu przez polityków obawiających się utraty poparcia. Wadą takiej akcyjności jest tymczasowość, bylejakość. Najgroźniejsza dla państwa jest szkodliwość etyczna, ponieważ ludzie jak to ludzie, gdy wyczują, ze sprawa przycichła, wracają do stanu podstawowego (niezależnie od tego, czy to jest kominiarz, czy prokurator), który jest podyktowany przez mentalność.
  A mentalność się kształtuje w głównej mierze w rodzinie, w szkole i w latach ostatecznego dojrzewania obywateli, czyli w latach studiów i pierwszych latach pracy.
  Jeśli chodzi o edukację – ten najważniejszy etap kształtowania osobowości, to nie widzę, by w szkołach dokonywano w szybkim tempie działań na rzecz uspołeczniania młodych osób – od nie spóźniania się na lekcje nauczycieli i dokładnego realizowania programów nauczania i zadań wychowawczych począwszy.
  Pzdr, TJ

 190. Z cyklu: tak śmieszne jak i prawdziwe
  Motto:
  Niech już lepiej w Szczyrku pada…
  Żywię uzasadnione obawy, że jak już rozpada się na całego, to kto wie czy nie skończy się to spisaniem kolejnej Ewangelii (tym razem wg Wodnika 53). Mnogość tutejszych pobratymców ideologicznych (tych „z kręgu specjalistów” od pisania Ewangelii na nowo) pozwala przyuszczać, że Ewangelia wg Wodnika 53 rozchodziła by się jak świeże bułeczki. Może nawet lepiej niż powieści Dana Browna. Do dzieła, Wodniku!

  PS
  Ile trzeba naczytać się glupstw, by twierdzić, że Jezus z Nazaretu był ‚rabinem’ i niemalże apologetą ówczesnego judaizmu, kiedy wiadomo, że przez ‚rabinów’ właśnie skazany zostal jako niebezpieczny wichrzyciel i heretyk..?

 191. Andrzej Falicz,

  bardzo dziękuję za link, dokładnie tak myślę: i tak nie żyją. Zdaje mi się, że pod ziemią wszyscy jesteśmy równi. To tylko ci na powierzchni ziemi maja z tym jakiś problem i szukają odpowiedzi na chorobliwie powtarzane pytania.

 192. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … Oto niedawno prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi oświadczył, że Europejski Bank Centralny będzie „bez ograniczeń” skupował obligacje zagrożonych bankructwem krajów strefy euro w zamian za co kraje te będą musiały poddać się kontroli „partnerów” ze strefy euro, no i oczywiście – Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Oznacza to, że Europejski Bank Centralny będzie kreował i wprowadzał do obiegu coraz to większe ilości eurosów, za które wykupi obligacje rządów zagrożonych bankructwem.”

  Wracajac do tematow szerszego aspektu inicjowanych przez Bobole – to wcale nie jest smieszne tylko prawdziwe http://info.kopp-verlag.de/video.html?videoid=506

 193. TJ-ocie,

  Kowal zawinił, a Cygana powiesili.

  Prokurator generalny Andrzej Seremet odwołał w środę szefową prokuratury rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu Marzannę Majstrowicz w związku ze złym nadzorem nad śledztwem w sprawie Amber Gold

  Jak mówił, wiele faktów świadczy o niedoskonałości pracy prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu. Najpierw odmówiła ona śledztwa, po uchyleniu tej decyzji przez sąd postępowanie umorzyła (to także zostało uchylone), a następnie zawieszono dochodzenie i zwlekano z jego odwieszeniem. Ostatecznie śledztwo w lipcu br. przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

  Szef prokuratury rejonowej odpowiada za nadzór nad pracami wszystkich prokuratorów z tej jednostki i za prawidłowość ich działań.

  Decyzje o odmowie, a potem o umorzeniu śledztwa ws. Amber Gold zapadały, gdy Majstrowicz nie była jeszcze szefową tej prokuratury(!?) ale kogos trzeba bardzo szybko ukarac….

  Prokurator, ktory te zle…decyzje podejmowal szefuje teraz w Gdyni.

 194. Polowanie na kozly ofiarne.

  Prokurator generalny Andrzej Seremet odwołał Marzannę Majstrowicz z funkcji szefa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Witold Niesiołowski, który do lutego 2011 r. był na jej stanowisku, wciąż pozostaje bezkarny….

  Za kadencji prokuratora Witolda Niesiołowskiego zapadały pierwsze decyzje o odmowie, a potem o umorzeniu śledztwa ws. Amber Gold. Ówczesny prokurator gdański pierwsze zawiadomienie od Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Amber Gold przesłał już w grudniu 2009 r. Stało się to już po szóstym wyroku na Marcina P., wydanym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. KNF złożyła zażalenie do sądu, który nakazał prokuraturze podjęcie działań. Prokurator Witold Niesiołowski odmówił. Do lutego 2011 r. gdańska prokuratura nie wszczęła żadnego postępowania. 7 lutego 2011 r. prokurator generalny Seremet osobiście odwołał szefa prokuratury Witolda Niesiołowskiego i na jego miejsce powołał prokurator Marzannę Majstrowicz z prokuratury w Gdyni. W ramach „wymiany” prokurator Niesiołowski zastąpił ją na stanowisku. (!!!)

 195. Wodnik,

  W zwiazku z Twoim wpisem o nieudanym ciemnym katolickim spoleczenstwie Polski… z ktorym nic sie nie da zrobic wedlug Ciebie.

  Bawaria,
  najbogatsza, najporządniejsza, katolicka !

  Rzadzi „od zawsze” CSU
  partia oparta o zasady chrześcijańskie i społeczne.
  Doskonale daja sobie rade bez lewicowych medrkow.

 196. Jacobsky (13:31)
  Z cyklu: gdyby nie było prawdziwe, Jacobsky móglby nawet uznawać sa śmieszne

  Jacobsky może nie wiedzieć, że przecież w sprawie tych ekshumacji nie chodzi o stwierdzenie czy ofiary jeszcze żyją i o podważenie równości wśród nieżyjących. Jacobsky może nawet nie rozumieć i nie podzielać emocji tych, którzy jeszcze żyją i nie mają pewności kogo grzebali. Jacobsky’emu w końcu może być całkowicie obce oddawanie szacunku zmarłym i ‚chrześcijańskie zabobony’ pogrzebowo-żałobne.

  Jacobsky’ego z jego rozterkami zostawmy na boku, żeby jego poglądy nie zaciemniały tego, co staje się coraz jaśniejsze. Te kolejne ekshumacje (jedna za drugą) potwierdzają tylko niebywałe, wręcz programowe niechlujstwo rosyjskie przy identyfikacji ofiar i sekcjach zwłok. Wskazują, że nie miały one zbyt wiele wspólnego z rzetelnoscią i dbałością o szczególy. Jeżeli podobne nastawienie towarzyszylo nnym ustaleniom w sprawie katastrofy czynionym przez stronę rosyjską, czego nie można wykluczyć, a nawet trzeba brać pod uwagę, to dla ustalenia zgodności rosyjskich ustaleń z rzeczywistym przebiegiem katastrofy, trzeby by je kawalek po kawałku zacząć dopiero weryfikować i poukładać jak fragmenty ciał tych ofiar na nowo. Tym razem jednak w oparciu o materialne dowody. Nad tym Jacobsky z jasnym gwintem jednak nie zastanawiają się, bo wszystko w Smoleńsku już dawno pozamiatane i umyte, a państwo Tuskie stanęło na wysokości zadania, gdyby kto nie wiedział. I tak trwa mać.

 197. Drogi „kadecie” (z dn.20.09.2012 h; 13.39) – wiara i emocje (a przede wszystkim „nienawiść i pogarda” od zawsze prezentowana na tym Blogu do tzw. „lewactwa”) przesłaniają Ci zdolność realnego i racjonalnego myślenia Blogowiczu.
  1/ To nie rabini skazali Jezusa, wywrotowca i rewolucjonistę (tak, też religijnego ale przede wszystkim – społecznego) na śmierć. Zagrażał ich egzystencji materialnej i wiara miała tu wtórny albo i trzeciorzędny aspekt. Wiesz iż dokonał tego (wyrok) Poncjusz jako namiestnik rzymski w Judei – im też to było poniekąd „na rękę”.
  2/Czy zwrot judeo-chrześcijaństwo coś Ci mówi ? Jezus był wyznawcą judaizmu (!), chciał go reformować i jednocześnie był „rabbim” ! To raczej Twoja lektura nt.temat jest kiepskiej jakości, bo ogranicza się do „książeczki od nabożeństwa” (to symbol wiedzy w tym przedmiocie) i przykościelnych pisemek – ewangelie nie są wystarczającym źródłem wiedzy w tej materii ! I nigdy nie były.
  3/Jezus był gorliwym wyznawcą judaizmu, przestrzegał prawa, kanonu, protestował jedynie przeciwko zbytniemu „ujurydycznieniu” tej religii (czyli jej dehumanizacji – jakbyśmy dziś powiedzieli) – dlatego sprawa jego małżeństwa jest dla „fachowców” i wielu naukowców od dawna przesądzoną. Nie miał zupełnie w zamiarze tworzyć nowego wyznania, a tym bardziej „czegoś takiego jak Kościół” (antysemicki !).
  4/Chrześcijaństwo w swej podstawowej formie jest tworem Pawła z Tarsu i jego koncepcji – poczytaj „Kadecie” dobrze, jakie spory doktrynalne toczono na tzw. soborze jerozolimskim (mityczny, nie potwierdzony nigdzie w dokumentach) – spotkanie apostołów, Pawła i wędrownych kaznodziejów szerzących „nową wiarę” na terenie Cesarstwa. Zapoznaj się co to są za pojęcia; paulinizm i petranizm i z czym „się to je”; jakie różnice – kolosalne – są w tych koncepcjach zawarte itp.
  5/Zanim rzucisz kalumnię – wedle katolicyzmu (a jak widzę jesteś jego gorliwym apologetą wierzącym w autorytet tzw. „świętego Kościoła chrytusowego”) – poszukaj „belki w oku swoim” a nie próbuj znajdować „źdźbła w czyimś”.
  Zasmucę Cię – w Szczyrku przestało padać
  Wodnik 53

  PS Do Andrzeja F. z dn. 20.09.2012 h: 14.42. – jak są różne społeczeństwa tak są i różne katolicyzmy; wynika to z kultury i spojrzenia na świat otaczający daną wspólnotę, doświadczenia historyczne, nawet cywilizację etc. Niemcy jako takie przeszły Reformację i Oświecenie dogłębnie; Polska powierzchownie, zaś Kontr-reformację – dogłębnie i totalnie (dla mnie Kontr-reformacja ciągle tu trwa – w głowach oczywiście). Te dwa wym. okresy wywarły też wpływ na katolicyzm tamtejszy, więc przykład Bawarii jest wg. mnie Twoim „strzałem w płot”. Pozdro

 198. @ kadett
  20 września o godz. 13:29

  Wiem, ze juz nie dyskutujesz ze mna, ale nie moglem sie powstrzymac i prawie sie posmialem ze smiechu. Czy Ty, Szanowny Dyskutancie w ogole wiesz, co to znaczy ”rabin”? Koncze, bo ze smiechu nie moge pisac.

  Pozdrawiam.

 199. Bardzo poważne i po czterokroć prawdziwe

  Jedynie cztery Ewangelie należy/wolno czytać na temat Jezusa zwanego Chrystusem, tako rzecz nasz Kościół Święty i Powszechny. Amen.

 200. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  absolwent

  Mysle, ze powinienes nadal udzielac sie – badz dzielny – prosze nie zalamuj sie – ok?

 201. Andrzeju Faliczu ;
  W Bawari nie ma Polakow a nade wszystko Polskich katolików , co ci przyszło do głowy by siegać do Bawarczyków ?
  Oni tam w sobote rozpoczynaja Oktobersfest .
  Kościół katolicki w niemieckiej dzielnicy Chicago dwa razy do roku (maj/czerwiec i teraz ) jest oflagowany dużym banerem zapraszajacym do uczestnictwa w Oktoberfest .Tygodnik tej parafi pełny jest reklam ( oczywiście płatnych ) zachecających do udziału w tej fajnej zwykle 3 dniowej imprezie .
  Faliczu ,
  wyobrażasz sobie kościól katolicki w Polsce oflagowany zaproszeniami na rubaszne zabawy z piwem w roli głównej .
  Pozostaw Bawarię i Bawarczyków w spokoju ,zapewne nie chcieli by Twoich porówań z polskim kościołem katolickim ,choć formalnie to ten sam kościół powszechny .
  ps.
  Przy tym kosciele jest parking a na narożniku tablica informujaca to Honorowy adres swiadczący o tym ,iż kiedyś była tam ( jeszcze 20 lat temu ) fajna knajpa niemiecka .
  Honorowy adres ( ulica ) po knajpie ma w Chicago takie samo znaczenie jak narożnik Honorary
  Lech Kaczynski way
  na skrzyżowniu ul. Central 5600 z Belmont .tuż przy kanajpie Chicago By Night .Tablica ta ( ca 75 cm na 15 cm) jest przymocowana do słupa zmiany swiateł drogowych .
  Pamietasz jak to Polonia byla dumna z tego ,ze taki Honorwoy norożnik ( mówili ze to ulica nazwana , ale klamali) ustanowiono w Polskiej dzielnicy ?
  Dla mnie to wstydliwy napis ,kompromitujacy Polonie w US
  Ten niemiecki narożnik przynajmniej przy schludnej ulicy a ten Lecha Kaczyńskiego – no ,źle że tam jest .

 202. @”Werbalista” – z dn. 20.09.2012. h: 16.17.
  Dodając do Twego Blogowiczu komentarza vs „biblista” i „religioznawca” Kadet słów kilka pragnę zaznaczyć, iż „rabbi” to inaczej – po aramejsku (a takiego języka używano w Palestynie na przełomie er) – dzisiaj byśmy „topowo” powiedzieli: guru. Pojęcie rabin pochodzi z czasów gdy judaizm utrzymywał się jedynie w diasporze (tzw. okres rabinacki) – po wojnach i splądrowaniu Judei i Izraela przez Wespazjana/Tytusa (70 r.n.e.) i później (135 r.n.e.) za czasów Hadriana.
  Rabin – używa się tego pojęcia wobec ówczesnego duchowieństwa Judei/Izraela.
  Pozdrawiam
  Wodnik53

 203. Roma locuta causa finita

  W Szczyrku mogło już zaświecić słońce, czego życzymy przebywającym w innych regionach kraju i za granicą.

  Piękną pogodę mamy dzisiaj w całym kraju/ale kto wie czy jeszcze dziś nie spadnie deszcz/popatrz jak chmury na dachami się skradają/za chwilę wiatr podstępnie dmuchać zacznie deszcz …
  http://www.youtube.com/watch?v=Xmd7CCgeQik

 204. Wodniku,
  Dla Ciebie bez reformacji.

  Włosi nadal pozostają jednym z najbardziej religijnych narodów cywilizacji zachodniej. 89 proc. z nich uważa się za osoby religijne, a 44 proc. za głęboko religijne.

  Pod tym względem mogą im dorównać jedynie Amerykanie, Hiszpanie i Polacy. O roli religii na Półwyspie Apenińskim poinformowała Niemiecka Fundacja Bertelsmanna.

  Z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że w Italii wiara nie rośnie wraz z wiekiem. Wręcz przeciwnie, młodzi do 30. roku życia są bardziej religijni niż najstarsze generacje.(!)
  http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x17320/wlochy-religijnosc-nie-spada/

  Zamieszkale przez „katolickich ciemniakowi” Wlochy…
  (Bez tzw. …protestanckiej etyki ,reformacji nadmiaru oswiecenia)
  Mimo kryzysu Włosi nadal najbogatszym narodem w Europie
  Narodowy bank włoski poinformował w dorocznym raporcie dotyczącym zamożności, że włoskie rodziny są najbogatsze w Europie, pomimo kryzysu i problemów finansowych, z którymi zmaga się to państwo. A na kontach w bankach Włosi zgromadzili średnio więcej pieniędzy niż japońskie czy amerykańskie rodziny.
  Sredni dochod mieszkanca Lombardii wynosi 150% sredniej UE.

 205. Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” w sprawie uprawy roślin GMO na terenie Polski – http://www.stachurska.eu/?p=9697 .

 206. Mądre posunięcie Putina gdy wyrzucił z Rosji amerykańską organizację pomocy, znaną pod złowrogą nazwą USAID. Pomaga ona także we wdrażaniu demokracji w ścisłej współpracy z CIA. A znana jest z siania zamętu, dywersji, sabotażu, zabójstw, zamachów, destrukcji, organizacji wolnych wyborów, rewolucji i prania mózgów. Jest także znana w Polsce dla wielu styropianowców, którzy się przy jej pomocy znacznie wzbogacili. Putin okazuje się przezornym facetem.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12513080,Rosja_wyprasza_amerykanska_agencje_promujaca_demokracje.html

 207. Wodniku 53,
  deszcz ustał W Szczyrku, ale widzę, że Wodnik 53 ani myśli ustać w głoszeniu Nowej Ewangelii Oświeconej według której, choć Jezus wyznawał judaizm, to pomimo to ortodoksyjni wyznawcy judaizmu nie są w stanie tego pojąć i twardo obstają wciąż przy tym, by samego Jezusa Nazarejczyka oraz jego wyznawców nie traktować jako wyznawców judaizmu. W taki oto sposób, co nie daje się pogodzić w ramach teologicznych sporów miedzy judaizmem i chrześcijaństwem, godzi rewolucyjna judeo-chrześcijańska dialektyka Oświeconego Ewangelisty Wodnika 53, wyrosła z „humanizmu” rewolucji francuskiej. Chwała rewolucjonistom za ich wkład w rozwój teologii!

  PS
  Jeśli trzymać się przekazu ewangelicznego, to Piłat uszanował tylko wolę Sanhedrynu i miejscowe zwyczaje, sam nie będąc wcale przekonany o winie Jezusa, co zwykło się nazywać umyciem rąk, bo i umył ręce, po czym rzekł: „nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz”. Ewangelista Wodnik 53 twierdzi, że było wprost przeciwnie. To już jednak Nowa Ewangelia. Nowi Ewangeliści nie tylko, że wleźli z butami w Ewangelie, stanowiące kanony wiary nie do pogodzenia z racjonalizmem przez nich pojmowanym, pisząc je na nowo, to jeszcze czują się racjonalnie na tyle silni, by włazić w głowę samego Jezusa. Mamy zatem do czynienia z irracjonalnym przenikaniem racjonalizmu w regiony, które mu się nie poddają ex definitione.
  ‚Rabbi’ znaczyć mogło tyle, co nauczyciel i przypisywanie mu obecnego znaczenia słowa „rabin” jest zwykłym nadużyciem i nieporozumieniem.

 208. Diaspora ( albo nie ) 19.08
  Ja też jestem zdania że powinienes codziennie pisac i to po kilkanascie razy, bo nikt na forum nie potrafi mnie tak rozśmieszyć,
  Tylko dlaczego przestałeś konczyc swoje humoreski słowami” Post Christum” ?Zmieniłes religię czy co ?

 209. Wodniku 53,
  nadużywanie „nienawiści i pogardy” zupełnie mnie nie dziwi. Arsenał ‚oświeconych’ spoczywa w głównie w ich języku, gdzie te dwa pojęcia pejoratywnie określające przeciwników ideologicznych występują w roli cepa, sierpa i młota. W twórczości blogowej Wodnika 53 nienawiści nie dostrzegam, ale nieukrywaną pogardę do zacofanych Nadwiślan, nieskłonnych do konwersji na rewolucyjny europejski humanizm oświecony, dostrzec nie tak trudno. To a propos belki i źdźbła.

  PS.
  – Quo vadis, Wodniku?
  – Postępuję do przodu i boleję, że niewielu za mną podąża! 😆

 210. Po lipcowym uznaniu przez rosyjski parlament tamtejszych organizacji korzystających z zagranicznej pomocy finansowej za obce agentury (bardzo słusznie), Putin wykopał właśnie z Rosji USAID – to cenny drogowskaz dla Polski na drodze do wywalenia stąd na zbity pysk wszystkich obcych przyczółków szpiegowsko-propagandowo-dywersyjnych. Prezes fundacji Freedom House (freedom, chłe, chłe), niejaki David Cośtamcośtam krzyczy koleżkami z mainstreamu, że to granda i rwie na sobie z rozpaczy chałat: „Prezydent Obama i większość jego europejskich kolegów nie powiedziała prawie nic!”. A co miałby Obama z większością europejskich niby powiedzieć, że gratuluje Putinowi, bo trudno się z nim nie zgodzić?

  Ted

  Flawiusz o Chrystusie… Też sobie świadka znalazłeś, nie ma co. Równie dobrze mógłbyś przywołać Trockiego, Berię, Lazarowicza, Peterusa, Camerona, Sarkozego, Clintonową, Bernankego, Friedmana, Silverstina, Goldmana (już kończę, bo inaczej klawiatura mi się wypisze), czy samego Rotszylda. Lenina już przywołałeś.
  A te historie o Janosiku i Sherlocku Holmesie – toż to bujda na resorach, nie wierz w nie, nie daj się nabrać. Szczególnie w Janosika w wydaniu holenderskiej Agnieszki – antypolska ściema, taka już jej robota. Do Janosika przynajmniej sama chyba jeszcze napisała scenariusz, nie to co do „W Ciemności”, gdzie scenariusz napisał jej… David.

  Jasny gwincie, przepraszam, ale Chrystus nie był żydowskim młodzieńcem, w ogóle nie był ani żydem, ani Żydem, tylko Aramejczykiem zrodzonym z Aramejki i mówił po aramejsku – można posłuchać live w doskonałej „Pasji” Mela Gibsona. Pośród żydów został zesłany jako Syn Boży, ze względu na ówczesny kompletny rozkład moralny tej społeczności oraz panujące pośród niej bezeceństwa i bezprawie, przez co doszło zresztą do zburzenia Jerozolimy, o czym piszą dokładnie niespecjalnie promowani współcześnie prorocy Ezechiel oraz Izajasz choćby.

  Wodnik 53 powiada, ze rabbi do Niego mówiono, ale ten zwrot tłumaczy się „mistrzu”, „nauczycielu”, a na śmierć skazali go fałszywi żydzi z synagogi szatana, mając nadzieję, że miłość można zabić – nie można, tak jak nie można wody złapać w garść. Podburzyli tłum i zmanipulowali, jak to robią po dziś dzień (w Syrii, Tunezji, w Egipcie itd. W Libii się nie udało, to pokazywali Zachodowi manifestacje poparcia dla Kadafiego, jako manifestacje przeciw Kadafiemu) i go z wolnej woli zabili; mając do wyboru dobro oraz zło, wybrali naturalne dla nich zło.

  Saramago natomiast stworzył swoistą „ewangelię” wg Saramago, która nie powinna być odczytywana jako polemika z religią, gdyż nią nie jest. Nie przedstawia żadnych kontrowersyjnych faktów historycznych, a jedynie fabułę. To filozoficzne wadzenie się Saramago z samym Saramago oraz z Panem Bogiem, w historii alternatywnej, pisanej przez człowieka uważającego się za ateistę, którego, jak każdego inteligentnego człowieka, frapują pytania egzystencjalne. Z punktu widzenia ateisty nie jest w stanie zrozumieć natury Boga, dlatego pisze, co pisze, jednocześnie wbrew swemu ateizmowi nadając realnego aż do namacalności wymiaru Świętej Rodzinie, postaciom z Ewangelii oraz samemu Chrystusowi. Choć swego czasu komunista i zawsze lewicowiec, to jednak porządny z niego był człowiek, z kręgosłupem, ideowiec; uwierzył w czerwony mit, jak wielu innych, gdyż pragnął lepszego świata. Z domu rodzinnego nie mógł wynieść wiedzy historycznej, czy filozoficznej, a propaganda w czasach jego młodości uczyniła swoje. Pisarzem był bardzo dobrym, polski czytelnik powinien przeczytać chociaż „Miasto Ślepców” (albo obejrzeć film, niedoceniony i niezrozumiany, jak twórczość tego Autora), gdyż w takim właśnie mieście, mieście ślepców, żyjemy współcześnie.

 211. jasny gwint

  Ups, widzę, że powtórzyłem temat USAID – niechcący, dopiero zauważyłem Twój komentarz w tej sprawie, z którym się zresztą zgadzam.

 212. @Andrzej Falicz
  Wodnik 53 ślizga się ideologicznie po reformacji, pomijając to, co w reformacji było najistotniejsze. Reformacja miała podłoże całkiem polityczne dziś można by rzec, pozbawione kompletnie antyreligijnego ostrza, którym kłuć chciałby Wodnik. Była rodzajem buntu, sprzeciwu chłopów (wojna chłopska w Niemczech), skierowanemu przeciw nadmiernemu fiskalizmowi kościelnemu. Wodnikowi trudno przyznać, że Bawaria skutecznie oparła się wpływom reformacji, gdzie wątłe ogniska luterańskie zlikwidowali w zarodku jezuici z Ingolstadtu.

  Nie mniej jednak, utrwalił się wśród historyków pogląd, że te obszary Europy, na których reformacja dokonała przeobrażeń znoszących znacznie wcześniej stosunki pańszczyźniane w odróżnieniu od terenów, gdzie reformacja nie odcisnęła swego piętna, dużo łatwiej (głównie poprzez szybsze uformowanie się na tych terenach z byłych chłopów pańszczyźnianych warstwy wolnych wytwórców, którzy z czasem stali się robotnikami) na tych terenach następował postęp techniczny na przygotowanym przez skutki reformacji podłożu wytwórczym.

  Rezultaty kolejnych rewolucji przemysłowych, a szczególnie tej ostatniej, najskuteczniej objawiły się ostatecznie w Niemczech, właśnie w katolickiej Bawarii. Potwierdza to tylko tezę o gospodarczym i politycznym, a nie antyreligijnym charakterze reformacji, chociaż jej skutki okazały się trwale i objawiają się zanikiem tradycyjnej religijności, dającym podstawy Wodnikom do mylenia przyczyn ze skutkami.

 213. kadett,

  Być może nie mogę zrozumieć, bo jest mi obojętne z kim mnie pogrzebią, jako kogo mnie pogrzebią, czy w ogóle mnie pogrzebią (pewnie nie pogrzebią skoro ostatnio zmieniłem zdanie i zamiast kremacji i rozsypania na cztery wiatry zapisałem swoje truchło medycynie).

  Niechlujstwo Rosjan ? Być może, ale co to zmienia w odniesieniu do zwłok ofiar, i nawet jeśli w grobie Putry leży Szmajdziński lub jego kawałek (i vice versa), to ich obu los już dawno pogodził, prawda ? Być może lepiej nie dochodzić tego kto leży dwa metry pod ziemią, zwłaszcza na skutek katastrofy lotniczej, której efekty w odniesieniu do zwłok ofiar opisano szeroko i obrazowo.

  Natomiast rozumowanie przez analogię (skoro Rosjanie byli niechlujni przy identyfikacji zwłok., to z pewnością byli również niechlujni przy ustalaniu przyczyn katastrofy) stanowi typowy błąd w rozumowaniu, błąd szkolny, jakże miły zwolennikom teorii spiskowych. Sam zresztą wytykasz podobny błąd tym, którzy dowodzą, że skoro Jezus z Nazaretu miał status rabbiego (hebrajskie słowo oznaczające mistrza), i skoro z tym statusem wiązała się konieczność posiadania żony, to Jezus musiał być żonaty. Dla Ciebie to nie do przyjęcia, ale rozciągasz zarzut niechlujności wobec Rosjan wedle własnej wygody i jak Ci wygodnie. Jezus mógł być żonaty jak inni cieszący się podobnym statusem, a mógł nie być. Rosjanie mogli przykładać niej uwagi do składania do kupy resztek ofiar, ale to nie znaczy, że podobnie musieli potraktować ustalanie przyczyn katastrofy.

  Pozdrawiam

 214. Matylda 20 września o godz. 4:38 u Red. Hartmana
  =================================
  Powtarzam na innych blogach bo na Lues Blues pierwsza wersja tez zniknela po 14 godz. oczekiwania w kwarantannie .=================

  @Matylda pisze:
  >>> Werbalisto, post czeka z powodu dwóch sznureczków. (…)pojedyncze wchodzą natychmiast. >>>

  No, niezupelnie.
  Zamiescilem 1 link ( slownie „jeden” ) ( tylko link, nic wiecej ) do P. @Wieska, w odpowiedzi na prosbe, i ciegle jestem w poczekalni ( prawie 20h juz… ).
  Zamiescilem tez wpis do P. @Werbalisty, ani jednego linku …
  ( ani nawet ani jednego slowa powszechnie uwazanego za obrazliwe… )
  … i tez ciagle tkwi ciagle w moderacji, miedzy, jak na uragowisko, dziesiatkami nastepnych wpisow; w tym taki belkot P.@Legionisty.

  Czy w koncu przejda czy nie przejda, to juz nie bedzie mialo wiekszego znaczenia, bo komu by sie chcialo wracac do starych wpisow…

  ( Just for the record, @Wiesiek59 – godz. 4:05; @Werbalista – godz. 5:02 ).
  Georges53.

  P.S. Zamieszczam ten wpis dla Pani wiadomosci, jako ze jest Pani pod wrazeniem, ze w tej materii obowiazuja jakies jasne i racjonalne reguly.
  To wrazenie jest bledne.

  I jeszcze, gwoli wyjasnienia – to byly moje pierwsze wpisy na blogu P. Hartmana, wiec moj nick nie mial jeszcze okazji zarobic zadnych „minusow ujemnych” u P.T. Moderatora w jakikolwiek sposob.

 215. @kadet z dn.20.09.2012 h: 22.08.
  – dalej obstaję przy tym, że Jezus był wyznawcą judaizmu, nie miał w głowie nic takiego jak „nowy Zakon”; a że Sanhedryn go „skazał” wcale nie świadczy o tym, iż było inaczej. „Źle” interpretował nauki „mędrców” i duchowych przewodników narodu – to wystarczyło.
  Tak się dzieje zawsze w historii religii (zwłaszcza tych silnie zinstytucjonalizowanych i zhierarchizowanych, mających wpływ na życie publiczne)
  – czy np. Abbelard (11 wieków później) nie był prawowitym chrześcijaninem, a mimo to go skazali na milczenie i potępili ?
  – czy np. 16 wieków później Galileusz nie był gorliwym członkiem Kościoła kat. (co dziś się jawnie przyznaje), a go potępiono i skazano na odosobnienie – i to zatwierdził jego przyjaciel i wielbiciel (sprzed sprawowania urzędu papieskiego) Urban VII ?
  Tak więc Twe uzasadnienia „śmierci Jezusa z Nazaretu” chęcią tworzenia „nowej wiary” są absurdalne, nie logiczne i one nie mają pokrycia w faktach. Faktach naukowych !
  Bo wiara to nie nauka – ani Akwinata ani późniejsi jego uczniowie bądź apologeci nie zdołali tego udowodnić. A Oświecenie ostatecznie zadało temu kłam !
  A że postępuję do przodu – to prawda, lecz nie muszę boleć iż „takie kadety” za mną nie postępują. Sam sobie jestem sterem, żeglarzem, okrętem.
  Kończę polemikę, bo nie mamy o czym dyskutować. Wiara religijna jest zawsze ślepa i tworzy mury tam gdzie inteligentni ludzie (samodzielnie myślący i krytyczni do Absolutów i Autorytetów) szukają mostów – to parafraza schlagwortu F.Nietschego gdybyś nie wiedział.
  I jeszcze jedno – wolę być heretykiem niż ortodoksem, bo jak uczy historia dzieje człowieka są cmentarzyskiem niezliczonej ilości ortodoksji (Z.Bauman). Tak więc Twe ortodoksyjne trwanie przy „Kościele Matce Najświętszej i jego doktrynie” już tam od dawna się znajduje. Tylko Ty o tym jeszcze nie wiesz.
  Głupotą nie jest błądzenie, głupotą jest trwanie w błędzie (często wbrew sobie i racjom rozumu). A dlatego się tak ma bo człowiek boi się zburzenia własnego „ciepełka” intelektualnego. No i nie wie, że wszystko płynie ……..
  Bye, bye „kadecie”
  Wodnik53

 216. @A.Falicz z dn.20.09.201. h: 20.27.
  Włoska Lombardia to jak Bawaria w Niemczech, najbardziej zdekatolicyzowany region Italii (a nawiasem mówiąc religijnosć Włochów jest tak samo manifestacyjna i „na pokaz:, tradycyjna i bezrefleksyjna jak Polaków – nic z niej nie wynika oprócz pospolitego dymu, kadzideł, procesji, pielgrzymek i ….barokowo bogatych kościołów *). Tam ruchy anty-religijne (czyli – anty-feudalne), anty-katolickie miały miejsce już w X-XI wieku: patareni, katarzy, ruch fra Dolcino, tzw. „fraticelli” (radykalni franciszkanie), katarzy/bogomili itd. O takich osobach jak G.Segarelli, Dulcyn z Nowarry, Arnold z Brescii nie można zapominać – to wszystko miało miejsce na długo przed wystąpieniem M.Lutra & comp.
  I o czym w takim razie Drogi Faliczu mówimy ?
  Pozdrawiam
  Wodnik53

  * – czy religijność Włochów ma się Faliczu w jakimś stopniu ma wpływ na ich ambiwalentny – delikatnie mówiąc – sposób traktowania moralności, podatków czy …… funkcjonowania i przynależności do „mafii” ? A etos urzędniczy – jak to się ma do tej religijności ? Pytania tego typu można mnożyć.

 217. Wodnik 53
  21 września o godz. 7:22

  @A.Falicz z dn.20.09.201. h: 20.27.
  Włoska Lombardia to jak Bawaria w Niemczech, najbardziej zdekatolicyzowany region Italii (a nawiasem mówiąc religijnosć Włochów jest tak samo manifestacyjna i „na pokaz:, tradycyjna i bezrefleksyjna jak Polaków – nic z niej nie wynika oprócz pospolitego dymu, kadzideł, procesji, pielgrzymek i ….barokowo bogatych kościołów …”

  No wlasnie nie widze problemow z czyms z czego „nic nie wynika”.

  A najmniej przeszkadza mi dym, kadzidla i barokowe koscioly!
  Wiec o co toczymy te boje?
  Walka z tradycja, z ktorej oprocz kolorowej procesji, zdrowych pilegrzymek i pieknych kosciolow nic nie wynika?

  Lombardia byc moze sie „zdekatolizowala…” ale nie dlatego jest bogata – nie stawiaj powozu przed zaprzegiem.

  W biednej Kalabrii w 2007 wygrala lewica a w bogatej Lombardii prawica – konserwatywna…

 218. „…Włoska Lombardia to jak Bawaria w Niemczech, najbardziej zdekatolicyzowany region Italii …”
  Wodnik

  Otoz bynajmniej – Bawaria nie jest jak Lombardia najbardziej zdekatolizowana…(musialbym sprawdzic czy to prawda z Lombardia)
  Jest najbogatsza i najbardziej religijna i najbardziej katolicka w Niemczech
  Rzadzi tam od dawien dawna partia chrzescijanska CSU
  Unia Chrześcijańsko-Społeczna i jak widac chrzescijanskosc jedynie pomaga w dobrym rzadzeniu o czym swiadcza fakty.

  Chce Ci jedynie wykazac, ze ateizm bynajmniej nie jest warunkiem koniecznym a tym bardziej wystarczajacym by zapewnic dobrobyt i sprawiedliwosc spoleczna a mam nadzieje, ze oto chodzi w rzadzeniu.
  A nie o gonienie „czarnego”.

 219. Gunter, 23.29. O tej zbrodniczej organizacji trzeba pisać, aczkolwiek ona i także inne stanowią podporę dzisiejszej władzy w Polsce. Zamienił stryjek….. Putin w tej sytuacji wykazał dużą determinację. Symbolem działalności tej organizacji może być wodospad spadających bomb z B-2 na zamieszczonym obrazku.
  http://technowinki.onet.pl/inne/multimedia/10-ciekawostek-o-northrop-b-2-spirit,5252198,12776073,foto-male.html

 220. U nas wychowawcy zabijają dzieci a wielki autorytet moralny i zasłużony dla kościoła Pan Mazowiecki ma siły aby jechać do obozu w Charkowie gdzie przetrzymują skazaną malwersantkę i oszustkę Julkę Timoszenko. Czyż nie lepiej aby rzetelnie spisał wreszcie swoje przygody w czasie zbrodniczej wojny o amerykańskie Kosowo w Jugosławii. A co by było gdyby Janukowycz odwiedzał w kryminale bohatera Amber Gold?

 221. Wodniku 53,
  wiara w potegę własnego rozumu jest swego rodzaju nowym niewolnictwem. Spytać oświeconego humanistę: kto jest dla niego najważniejszy?, to bez namysłu odpowiada, że człowiek! Każdy człowiek bez wyjątku? Tak, każdy! Mądry i glupi na równi? O, i tu już o odpowiedź humaniście trudniej, a i może się okazać, że nie każdy człowiek jednakowo ważny dla humanisty, bo już głupi z umysłem skażonym religią nie tak ważny, jak ten mądry, oświecony. A zaraz potem okaże się z dalszej rozmowy, że najważniejszy to jednak człowiek z rozumem oświeconym, świecki humanista, wyzwolony z niewolnictwa religii. Ten tylko godzien jest miana człowieka, owego centrum humanizmu świeckiego. Tarapaty niewolnictwa bywają jednak podobne, jak i skutki podobne, niezależnie od obiektu wiary. Rozum i zmysły mają swoje ograniczenia, których nie chce i nie potrafi dostrzec oświecony racjonalista, stając się niewolnikiem ułomnego rozumu. (Cóż mam więcej poza rozumem swoim, na który powinienem sie zdać i jemu w pełni zaufać?) Tak ślepiec wśród ślepców urodzony i wychowany nijak nie pojmie świata barw. Ograniczają go własne zmysły i podpowiedzi rozumu, który jeśli zaufać ewolucjonistom, jest tylko na danym etapie wciąż dalekim od doskonałości tworem ewolucji biologicznej, rozpędzonym gdzieś w drodze ku nieznanym sobie rubieżom rozumowego poznania.

  PS
  – Quo vadis, Wodniku!
  – Ku świetlanej przyszłości!
  – Rozum nie wie co to przyszłość, dopóki nie stanie się dla niego teraźniejszoscią.

 222. jasny gwint
  Janukowycz wart jest Tymoszenko. Gdyby sytuacja się odwróciła, w pierdlu wylądowałby dzisiejszy prezydent. Korupcja na wszelkich możliwych szczeblach jest na Ukrainie wprost niewiarygodna i tkwi głeboko w mentalności wszystkich (to jest nieporównywalne z Włochami czy Polską).
  Moja znajoma Ukrainka, której ostatnio załatwiałam arte legis zaproszenie na rok (w charakterze pomocy domowej), by mogła pracowac legalnie, nie mogła zrozumiec, że nie trzeba nikomu dawac łapówki.
  Co do wizyty Mazowieckiego, masz rację.

 223. Jacobsky,
  tak, od samego początku rzetelność rosyjskich specjalistów w dochodzeniu przyczyn katastrofy smoleskiej była wielce wątpliwa, podobnie jak zapewnienia o niej przedstawicieli naszego rządu z minister Kopacz na czele. Istnieją poważne przeslanki i z upływem czasu jest ich coraz więcej, by rosyjską ‚drobiazgowość’ w tej sprawie traktować z dużą dozą nieufności i jeszcze wiekszą doza krytycyzmu. Nie wynika to z nieuprawnionego rozciągania wnioskowania per analogiam z jednej dziedziny na drugą, ale z chłodnej analizy bardaku, niekompetencji i kolejnych rosyjskich klamstw, mających na celu ukrycie tego wszystkiego przed opinia publiczną i ewidentnymi próbami obarczenia odpowiedzialnoscią za nie jedynie strony polskiej. Jacobsky w roli obrońcy profesjonalizmu rosyjskiego nie wygląda najpoważniej, podobnie zresztą jak Wodnik w roli ‚naukowego ewangelisty’ czyniąc Juszuę Ha-Nocri, ofiarę zinstytucjonalizowanego judaizmu, gorliwego wyznawcę tegoż. Przy czym świadomie miesza porządki ziemski z tym „nie z tego świata”, tego drugiego nie uznając. Co Jacobsky wie o porządkach w Rosji? Sam jestem przekonany, że one bardziej przypominają nieziemskie (nie z tej ziemi).

 224. Gwiazda ” dziennikarstwa pl” ;

  „wyrastają nowe pokolenia liżące księdza po kolanach. Ksiądz uważa,”

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75968,12523765,Bicie_piany_wokol_smietany.html?utm_source=HP&utm_campaign=wyborcza&utm_content=cukierek1&utm_medium=AutopromoHP#ixzz276ATb3hg

  Czy to jest wystarczajaco smieszne ?

 225. Globalizacja na pół gwizdka, trzeba zmian – http://www.stachurska.eu/?p=9549 .

 226. kadett,

  nie bierz własnych przekonań za pewniki w odniesieniu np. w odniesieniu do porządków w Rosjii czy gdzieś indziej. Skoro jednak jesteś przekonany po swojemu w tej sprawie, to przyjmij, że inni są np. przekonani (również przez analogię) o pożyciu Jezusa z Nazaretu z Maria Magdaleną.

  Pozdrawiam

 227. Premierze! Ty to widzisz i nie reagujesz?! Twój minister sprawiedliwości głosi lekceważenie dla przepisów prawa. Służy – jak mówi z napuszeniem – „duchowi” prawa a nie literze! Co znaczy, że uznaje priorytet ideologii nad praworządnością. Ostatni, którzy tak otwarcie mówili, że prawo dzieli się na ducha i literę oraz że ważny jest duch – byli komuniści.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12528311,Sroda_do_Tuska__z_jakich_powodow_ten_pisowski_pyszalek.html
  ===============

  Poprawię panią Środę.
  Ostatnim mówiącym o wyrokach Sądu nie w zgodzie z prawem, a zgodnie z Polską Racją Stanu, był Lech Kaczyński…..
  Racje stanu się zmieniają, nie powinno się zmieniać koniunkturalnie, zgodnie z zapotrzebowaniem Prawo.
  No ale pan Gowin wyczuwa Ducha, niekoniecznie świętego i jest w tym nieomylny.
  Tylko co robi na tym stołku?
  On wymaga nieco innych predyspozycji i kwalifikacji…..

 228. Jacobsky,
  nieadekwatność i bezsensowność porównań widać gołym okiem. O sobie mogę powiedzieć tyle, że jestem świadkiem tych rosyjskich krętactw i manipulacji (od 4 podejść do ladowania, poprzez sugerowanie wpływu pijanego polskiego generała na decyzje zalogi aż po protokoły z sekcji zwłok). Nie sposób jednak uznać, że współcześnie żyjacy człowiek mógł być świadkiem na ślubie Jezusa Nazarejczyka. Trzymaj się, drogi Jacobsky rzeczywistości i nie bujaj w obłokach. Bliżej Nieba przez to nie będziesz, by zgłębić jego tajemnice. Swoją drogą, nie o zgłębianie tu idzie, prędzej o spłycanie i trywializowanie.

  Miłego weekendu!

 229. @ Wodnik 53
  20 września o godz. 19:58

  Dziekuje za komentarz. Chcialbym tylko dodac, ze nic sie nie zmienilo. „Rabin” to dalej tylko ”przewodnik”, wynajety przez spolecznosc do tej roli. ”Rabin” dalej nie jest ”duchownym” w znaczeniu katolickim, to jest posrednikiem miedzy wiernbymi, a Bogiem. Od tego byli „ksieza”, zwani „kohen” z plemienia Lewitow, bo tylko z ich plemienia, pierworodni mieli prawo do „reprezentowania” wiernych przed Bogiem, to jest do skladania ofiar i wejscia do Sanktuarium w Swiatyni. Wraz ze zburzeniem Drugiej Swiatyni w Jeruzalem ich rola sie skonczyla. Prowadzenie spolecznosci zydowskiej stalo sie bezpanskie, przejeli je rabini, cadykowie i „sedziowie”, majacy wylacznie moralny autorytet, lecz zadnej mocy wykonawczej.

  Jezus (jesli istnial taki charakter) z pewnoscia byl rabinem, bo tak tytulowali Zydzi kazdego, kto wyroznial sie swoja madroscia w kwestii interpretowania Biblii.

  Pozdrawiam.

 230. otago
  21 września o godz. 12:27

  Gwiazda ” dziennikarstwa pl” ;

  „wyrastają nowe pokolenia liżące księdza po kolanach. Ksiądz uważa,” …”

  Otrzesiny (miales?) z natury rzeczy sa glupie.
  Nie takie rzeczy pamietam…
  Ale trzeba miec niezle zabagnione we lbie zeby doszukac sie pedofilii.

 231. @Wiesiek59, 13:07
  Co Pan sądzi o następującej frazie:
  „jeżeli minister sprawiedliwości twierdzi, że jest zastraszany przez sitwę tworzoną przez część środowisk prawniczych, to znaczy, że należy albo zbadać psychikę pana ministra, albo przeprowadzić weryfikację kadr wymiaru sprawiedliwości o ile nie w ogóle środowiska prawniczego”. Więcej pod linkiem:
  http://obserwatorpolityczny.pl/sitwa-tworzona-przez-czesc-srodowisk-prawniczych-nie-zastraszy-ministra-gowina/
  Ta sytuacja jest bardzo dziwna, jak dziwaczna była „reforma sądów Gowina” poprzez likwidację wielu w małych miejscowościach.
  Wychodzi nieudacznictwo obecnej ekipy.
  Pozdrawiam.
  Pozdrawiam.

 232. @Werbalista z dn. 20.09.,2012 h; 17.01.
  Jeszcze dodając „małe co-nie-co” do naszej krótkiej wymiany myśli należy zauważyć, że w Polsce wszystko się przymierza – jeśli chodzi o religię i religie – do kontekstu katolicyzmu i to w wydaniu „Made in Poland”. Z JP II i Popiełuszką w tle (no, może jeszcze o.Dyrektor Tadeusz z Torunia by się tu zmieścił – teraz jest drugi o.Dyrektor ze szkoły w Lubinie, sławny już na świecie „rozkraczacz” nóg do lizania białej substancji z jego kolan przez nieletnie dziewczynki, pyszna sprawa, polecam na http://www.racjonalista.pl – „Koty salezjańskie”).
  Z wiedzą naukową – podkreślam: naukową (bo religia to fakt społeczny, historyczny, często – polityczny, a nade wszystko – kulturowy i antropologiczny)- na ten temat w naszym kraju jest b.źle. Miesza się – co widać na Blogach (inteligenckich bądź co bądź ?!) – pojęcia teologiczne z naukowymi, wiarę religijną z nauką i jej osiągnięciami. No, ale jak mówi F.Nietsche „są dusze niewolnicze, które tak daleko posuwają uznanie za wyświadczone dobrodziejstwa, iż sznurem wdzięczności same się duszą”. I tu nie chodzi o antynomię religia, wiara vs ateizm, agnostycyzm (czy – nie-wiara). Tu chodzi o realizm, racje rozumu i szkiełko/oko, doświadczenie, a nie o personalne widzimisię, dymy i kadzidła, taroty, szamaństwa i inne tego rodzaju gusła. Religia jest przedmiotem nauki o tyle, o ile da się ją empirycznie opisać, zbadać, zdefiniować i potwierdzić (udokumentować) faktograficznie: czyli – jako fakt społeczny, kulturowy, antropologiczny, może i cywilizacyjny, a nade wszystko (co dziś widzimy w sposób oczywisty) – polityczny. A to już się wiąże z określonymi interesami: klasowymi, grupowymi, narodowymi, wspólnotowymi, instytucjonalnymi etc.
  Wszelkie „fenomeny”, transcendencje, mityczne „wydumki” i kadzidła nie mogą być (i nie są w poważnych kręgach) przedmiotem naukowych rozważań.
  Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia.
  Wodnik53

 233. spokojny
  21 września o godz. 18:14

  Pan Gowin nie dorósł do funkcji niestety……
  Ferowanie wyroków na konferencjach prasowych już przerabialiśmy.
  Doktor G. wygrał kolejne odszkodowanie, nawiasem mówiąc.
  Na tym stołku przydałby się nie ideolog, ale beznamiętny prawnik, zbliżający nasze standardy do Państwa Prawa, a nie prokuratora Wyszyńskiego.

  Pan Premier ma problem z obsadzaniem tego stanowiska zresztą.
  Na żadnym innym nie było tylu zmian kadrowych.
  Może ta funkcja byłaby dla kogoś apolitycznego i fachowego jednocześnie?
  Jak zwykle, problem z kadrami, choć być może któryś z adwokatów, sędziów, naukowców, podjąłby się tego zadania, pomimo bzdurnego pretekstu zwolnienia Ćwiąkalskiego……

 234. Czego i jak by Gowin nie powiedzial to na pewno polski wymiar sprawiedliwosci jest w fatalnym stanie.
  I to jest wazne
  I nie zmienia tego falszywe oburzenia na jego temat.

 235. … tak tak, kadett.

  Ty Jane, ja Tarzan.

  Uff…

 236. kadett,

  przecież wszyscy prawdziwi Polacy-patrioci wiedzą: Tusk z Putinem odpalili bombę helową, potem dobijali ofiary strzałem w tył głowy, a na koniec tańczyli podczas gdy zwłoki prezydenta leżały na brezencie, w błocie. A tak w ogóle to pilot był agentem SFB, któremu wyprano mózg i uczyniono z niego samobójczego pilota tego nieszczęsnego lotu.

  Ty Jane, ja Tarzan…

 237. @ Wodnik 53
  21 września o godz. 18:19

  Calkowicie sie zgadzam. Kwestia wiary i praktyk nalezy do dziedziny antropologii, a cala ”teologia” ma taki sam sens jak moje ulubione bostwo (zenskie zreszta) – Niewidzialny Rozowy Jednorozec. Opiera sie na wydumanym koncepcie, ktorego nijak nie da sie dowiesc. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wierzacy autentycznie sadza, ze bez religii swiat by sie rozpadl, bo nie byloby etycznych podstaw, na ktorych opieraloby sie spoleczenstwo. Przerabial to Hobbes, ale praktyka tego nie wykazuje. W imie przekonan i doktryn morduja ludzi wszyscy, religia jest tylko przykrywka. Wiec rozwazania na ten temat, to strata czasu, choc dyskutowac trzeba.

  Jeszcze jedna uwaga: Nie wiem co masz na mysli piszac o Panstwie Prawa. Najpierw trzeba miec konstytucje, a tej sie jeszcze nie dorobilismy.

  Pozdrawiam.

 238. Andrzej Falicz
  21 września o godz. 17:19
  Wyjasniam ( bo chyba musze ) uprzejmie , ze to co napisalem to bylo o specyficznym salezjanskim poczuciu humoru , a takze o p.h. dzieci ktore ucza sie w tym gimnazjum i specjalnie o p. h. ich rodzicow , niech tam, o tzw polskim ph . Australijskie ph i tzw „lby’ (austr . i nne) zostawiam w spokoju bo nie jest jasne o ktore (czyje) w rzeczywistosci chodzi a nie mam w zwyczaju wrazac opinii o nie znanych mi osobiscie. Miedzy nami chrzescijanami to odleglosc od poczucia humoru do preferencji seksualnych nie jest znowu tak duza, zaledwie jakies 1,5 stopy czyli ok 45cm.(w pewnych okolicznosciach ktorych nie mozna wykluczyc moze byc duzo blizej). Aaa , jakby co to jestem po obiedzie.

 239. spokojny; przejrzal na oczy.

 240. Wodnik 53; przeczytalem twoje komentarze,nic dodac nic ujac
  gratuluje racjonalnego logicznego myslenia,moje uznanie.

  Pozdrawiam.

 241. Najlepszym weryfikatorem wartosci dzieki Bogu wciaz pozostaje wolny rynek:

  Akcje AGORY kiedyś były po ponad 150zł…..
  Dziś są po…. 7zl!

 242. Zwyczajni dzialacze PO (daleko im do partyjnej gory):

  „Nadleśniczy z Lubina oraz szef tamtejszej Straży Leśnej zostali zatrzymani pod zarzutem ustawienia przetargu na dostawę samochodu terenowego dla nadleśnictwa. Sprawa może rykoszetem uderzyć w dolnośląską PO, bo obaj są jej działaczami….”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12530322,Lesnicy_z_PO_w_sidlach_policji__Platforma_w_opalach.html?lokale=lodz

 243. Rozpętano dyskusję o najgłupszym ministrze Tuska Gowinie. Aczkolwiek i mądrych u niego nie znajdziesz. W tle przebija się żałosna i kompromitująca wrzawa o ślubie Oli Kwaśniewskiej. Co jest bardziej kompromitacją jej rodziców niż samej głupiutkiej Oli. O Gowinie pisze delikatnie Magdalena Środa. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,116483,12532895,Sroda__Gowin_gorszy_niz_Amber_Gold__Nie_moze_prawa.html Pisze bardzo oględnie ze strachu przed wypowiedzeniem drastycznych opinii dyskwalifikujących tę obrzydliwą postać, przypominającą głosem i zachowaniem zdeprawowanego proboszcza, cuchnącą kruchtą i kadzidłem. Minister sprawiedliwości! Gest wobec kleru do spraw szariatu katolickiego. Żart czy szyderstwo? Czy kucharz lub fryzjer także mogą być ministrami sprawiedliwości. Widocznie u Tuska wszystko jest możliwe. Stąd mamy Muchę, Kamysza, Sikorskiego, Pawlaka i tych przybłędów z nadania partyjnego od rolnictwa, obrony i innych baz nazwisk i osobowości. Przeczytałem dziś felieton Agnieszki Graff w GW http://wyborcza.pl/magazyn/1,128595,12520339,Wiecej_niz_rowny_kawalek_tortu.html. Tylko 10 procent polaków wykazuje zaufanie społeczne. W Skandynawii 70 procent. Po 23 latach rządów szkodliwych dyletantów.

 244. Na niezdrowe emocje dla starych perwersyjnych dziadkow (otrzesny u Salezjanow) –
  Proponuje wpis mlodego czlowieka (cytuje):

  „…prov
  pół godziny temu

  Gazeta Wyborcza

  większość tu piszących komentarze nie chodziło do szkoły od co najmniej 25 lat, informuję że czasy się zmieniły, i różne obyczaje zaczynają panować w szkołach, , lizanie śmietany , jedzenie robaków, chodzenie bez bielizny, jest już normą,,, prostytucja nieletnich jest faktem, kradzieże od przedszkola, niedouczeni młodzi nauczyciele zatrudniani po znajomości, a starzy nie odchodzą,,,
  a świat podobno pasjonuje się księdzem , któremu lizano kolano, w innych szkołach całują brudne stopy,,,, zresztą robi to nawet Papież w Rzymie,,, nie widzę tu sensacji, a atak na kościół katolicki trwa,, prześladowcy nazywający siebie niewierzącymi nie mają nic innego do roboty , pilnują , śledzą jak za komuny,, a państwo opłaca im wysokie apanaże,,,, czyżby sensacja z Madzia i Rutkowskim już się nie sprzedaje? …”

 245. @Ted, 2:56
  Nie przejrzałem dopiero teraz na oczy. Zawsze je miałem szeroko otwarte. Podobny komentarz znajdzie Pan pod linkiem:
  http://obserwatorpolityczny.pl/kosciol-zaczal-przegrywac-w-bitwie-na-ziemi-tej-ziemi/
  Pozdrawiam.

 246. Kiedy sobie przypominam własne szkolne lata, to mam wrażenie, że nie przeszłabym przez te otrzęsiny i nie dała się okocić. Potrafiłam jedna w całej klasie nie podpisać się pod tekstem pochwalnym pod adresem nauczyciela, który mocno podpadł, gdyż zwracał się do uczniów dość impertynencko. Osobiście prosił nas o napisanie takiego tekstu i podpisy. Jemu groziło niedopuszczenie do obrony magisterium na uniwersytecie, bo wtedy – takie czasy – wymagana była opinia z miejsca zatrudnienia.
  Wyjaśnialiśmy sobie sprawę w cztery oczy. Udowodnił mi przy tablicy, że moja, zaniżona ocena była sprawiedliwa, bo do gramatyki się nie przykładałam. Podniósł tę ocenę, kiedy się „wyprostowałam”. Byłam jego pupilką do samego końca szkoły.
  Ja też go szanowałam i dobrze wspominam.
  Nie wyobrażam sobie takiej sceny „otrzęsin” – aż mnie otrząsa!!!
  Nie rozumiem, jak mogło dojść do takiego upokorzenia uczniów i jeszcze na dodatek takiej reakcji rodziców tych dzieci. Czy za różne „wykroczenia” klęczy się tam na grochu? bije linijką po łapach? stawia do kąta? każe całować po rękach? ciągnie za uszy? sadza w oślej ławce?
  Ja widzę jedno i to wyraziście! Wychowuje się niewolników, którzy za odrobinę uznania przełożonego zrobią każde świństwo.
  Jeśli zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie widzą w tej paskudnej scenie niczego obscenicznego, to z naszym społeczeństwem jest bardzo źle.
  Jeśli znani i uznani dziennikarze i publicyści tłumaczą, że „nie takie rzeczy widzieli”, i że nic się takiego nie stało… to jest jeszcze o wiele gorzej.
  Niech już będzie, że jestem staroświecka, ale ludzie bez poczucia własnej wartoścci nadają się na kompost dla cynicznych karierowiczów.
  No… ale skoro sami tak się pozwalają traktować….

 247. Jacobsky,
  tak sobie myślę przed udaniem się za chwilę pośród ludzi, że zamiast zajmować się lekkimi głupstwami (Jane), lepiej zająłbyś się sobotnim poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: czy słusznie Bóg robi, że nie istnieje? 😆
  Akurat odbywa się tu zlot racjonalistów z całego świata i jeden z nich zarzucił swemu ulubionemu różowemu jednorożcowi podłą i przebiegłą niewidzialność. Nie wiem na ile to może pocieszyć owego racjonalistę, że powietrze tyż bywa niewidzialne, dopóki w garść się nie weźmie i – nie daj Zeusie – porwie go z chałupą i rzuci na pastwę losu 100 m dalej w kawałkach. Nie uważasz, Jacobsky, że wobec rzeczy pozornie niewidzialnych trzeba wykazać się szczególną ostrożnością..? 😉

 248. @wiesiek59
  21 września o godz. 15:07

  Założyłem sobie krótką przerwę w pisarstwie blogowym, ale po wypowiedzi Gowina nie wytrzymuję dłużej. Piszesz:

  ***Premierze! Ty to widzisz i nie reagujesz?! Twój minister sprawiedliwości głosi lekceważenie dla przepisów prawa.***

  Przypomina to bezowocne wołanie do pułkownika Wołodyjowskiego iż „Larum grają, a Ty leżysz”?
  Byli dość rozsądni prawnicy na stanowisku ministra „od sprawiedliwości”(dziejowej?) i Pan Tusk ich wypieprzył z błahych powodów. Na temat „litery” i „ducha” prawa mam własne obserwacje, zarówno w sitwie lokalnej jak i na salonach Warszawki. Chciałbym tylko tak nawiasem coś dodać do Twojej wypowiedzi o żądaniu, aby polskie sądy nie stosowały prawa (zapisanego – czyli mnóstwa liter), ale polską rację stanu. Przypisujesz to Lechowi K., a ktoś na tym blogu wspomniał proces Agnes Trawny w tym kontekście. To był Jarosław K. – ksywa „premier”, który się domagał takiego podejścia (łamania) prawa oraz pewna szycha z sitwy (sędzina-profesórka). Pisałem dawno temu paszkwil na ten temat w Silesii, więc pamiętam. Podobnie Jarosław skrytykował wyroki sądu w sprawie nieruchomości w Gdańsku, przejętych przez spadkobierców z Niemiec (zmarły właściciel był polskim obywatelem – za 25 zł, jak ja i wielu innych). Wezwał Tuska do załatwienia tej sprawy zgodnie z polską racją stanu. Ten zwrot pojawia się wszędzie tam, gdzie sprawa śmierdzi, np. przy problemie „polskich obozów koncentracyjnych”. Polska racja stanu żąda, aby zapomnieć o powojennych obozach polskich dla różnych uwięzionych i to z różnych powodów. Nikt nie interesuje się prawdą historyczną, no chyba, ze jest chwalebna dla Polaków!

  Ja nie jestem wrogo nastawiony do „ducha”, chyba tylko wtedy, gdy jest święty i komunikuje się bezpośrednio z wybrańcami na Ziemi, wtedy czuję oszustwo (np. pani G-W konsultowała sprawy finansowe podczas seansów ze wspomnianym duchem).
  Litera prawa jest owocem działalności często nawiedzonych laików, przez najlepszych ……synów Narodu Polskiego, wspieranych przez córki (Koryntu politycznego?), tzn. Najjaśniejszy Sejm plus Senat. Sankcjonuje wodą poświęconą ową literę (albo bezlik takowych) najmądrzejsza istota kraju – Pan Prezydent. Jeśli nikt nie zaprotestuje (jak np. lekarze) litera jest prawomocna. Jednakże, litera się pojawiła w bólach dyskusji po zbadaniu ducha – co autor miał na myśli, pisząc 44? Jakaś myśl przyświecała parlamentarzystom, niekoniecznie podła i głupia.
  Wyjaśnię to na banalnym przykładzie – fragmencie ustawy o podatkach w części pewnych ulg dla osób niepełnosprawnych (nie umysłowo, a fizycznie). Jestem przekonany, że u posłów dominowała chęć ulżenia inwalidom, przecież posłowie to głownie porządni katolicy, więc w ciemno zakładam dobrą wolę. Ustalili więc szereg zapisów ustawowych korzystnych dla osób niepełnosprawnych. Niektóre są znakomite – niestety prawie wszyscy Polacy mają w genach awersję do przestrzegania prawa, wiec te dobrodziejstwa pozostały raczej na papierze (litera jest – duch zdechł).
  W ustawie podatkowej nie o to chodzi. Bywają zapisy niejasne i urzędnik – też niby człowiek – ma prawo do interpretacji właśnie szukając tego ducha. W przypadku inwalidów duch jest prosty – ma im być łatwiej, bo los ich już pokarał inwalidztwem. Stąd są zapisy dla ślepych i głuchych inne niż dla niepełnosprawnych ruchowo. Dla przykładu wolno odpisać od dochodu wydatki, pomagające w przezwyciężeniu częściowemu inwalidztwa, które przy „ruchowych” polega na ułatwieniu przemieszczenia się. Litera ujmuje ogólnikowo „zakupy urządzeń ułatwiających poruszanie się, nie wymienia jednak ściśle jakie – np. helikopter, mała paralotnia, samochód, bo Dreamliner OLT Express,u byłby już luksusem. Pozwala inwalidzie dostosować pojazd do jego typu niepełnosprawności, np. zabudowę automatycznej skrzyni biegów. Mój problem ruchowy na takim rozwiązaniu polega, lewa noga jest wtedy niepotrzebna. Miałem do wyboru dwie opcje: Przerabiać moją Lantrę na automat – koszt blisko 20000zł, a wynik niepewny, bo auto stare, albo zakupić używane małe auto z automatem – około 15000 zł. Spojrzałem na jasnego dla mnie ducha ustawy, policzyłem, dałem 2-litrową Lantrę wnukowi i kupiłem powypadkowego Peugeota 206. Urzędnik nie pozwolił odpisać tego zakupu od dochodu, bo to nie była przeróbka a zakup! Znów litera, a litera mówiąca o możliwości zakupu urządzeń nie ma ducha, podobno! Okazuje się, że w Polsce są tylko dwa lub trzy urzędy skarbowe, którym wolno kontaktować się z duchem prawa, tzn. interpretować niejasności i ferować wyroki. Wydałem 50 zł i uzyskałem z takiego urzędu – niet! Ducha nie ma!.
  Nie był to jedyny przypadek rozminięcia się litery z duchem w tej samej ustawie. Miałem kłopoty z samodzielnym wyjazdem z garażu – potężne, ciężkie, a szczególnie szerokie drzwi garażowe, których nie byłem w stania manipulować. Zakupiłem drzwi na pilota i dostosowałem pochylnię wyjazdową przed garażem i mogę bez opiekunki jechać np. do lekarza lub na zakupy – z wózkiem lub chodzikiem w bagażniku. Urząd Skarbowy przysłał dwie panie na kontrolę. Uznały drzwi, ale już nie wybrukowany wyjazd, bo „litera” pisze o przeróbkach w budynku, a wyjazd nie jest wewnątrz budynku. Fakt, że inwalida musi jakoś opuścić budynek swym autem jest wprawdzie zawarty w duchu, ale nie w literze. Nie pomogło tłumaczenie, że wyjazd jest przedłużeniem garażu do ulicy i jest związany betonem z budynkiem, tylko trochę z niego wystaje. Najbardziej kretyńska była inna uwaga kontrolerki. Ma pan szczęście, ze garaż jest w budynku, bo gdyby był wolnostojący, nie miałby pan prawa odpisać kosztu drzwi od dochodu. Czy drzwi w wolnostojącym garażu są łatwiejsze do ruszania przez inwalidę? Takie rozminięcie litery i ducha prawa to szczyt kretynizmu.

  Sprawa ducha i litery prawa nie jest problemem Gowina lub „wolnej” Polski, istniał zawsze i żywi armię prawników. Mądrzejsi – lub ważniejsi pisali grube tomiska interpretacji ustaw, którymi się kierowali prawnicy, tzw. „wykładnię prawa”. Jeśli jest mądra, wtedy duch się cieszy i litera nie jest groźna, ale w wykonaniu urzędników skarbowych, z którymi ja dyskutowałem, ten rozdźwięk był katastrofalny.

 249. Litera prawa
  A ja bym Gowina pochwalił.
  Bo gdzie była ta litera prawa gdy
  – sponiewierano Cimoszewicza bez konsekwencji dla oszczerców
  – gdzie była jak Ziobro zapewniał że nikt już nie zginie z ręki lekarza
  – gdzie była jak zastrzelono Blidę i ŚWIĘCZKOWSKI do łażni tureckiej skierował funkcjonariuszkę – świadka zgonu
  – gdzie była jak zamykano drzwi do zawodu prawnika w wyniku DBAŁOŚCI O JAKOŚĆ KADR WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
  Czy słyszał ktoś o fakcie podięcia samoistnych działań mających na celu oczyszczenie zawodów prawnych z czarnych owiec ?
  Proszę sprawdzić na jakim miejscu w rankingu zaufania publicznego jest zawód sędziego , prokuratora , obrońcy // nawet sędziowie i działacze piłkarscy sa wyżej// mimo że skazany został co trzeci albo co czwarty z nich za malwersacje. Prosze popatrzeć na kolejkę chętnych do samoukarania – wystarczy za komentarz.
  No tak ale istnieje immunitet – w zawodach prawniczych.
  Więc proste pytanie – kiedy w czasach pokomunistycznych z inicjatywy naczelnych władz stowarzyszeń zawodowych odebrano immunitet albo pozbawiono prawa wykonywania zawodu np wśród lekarzy // podobne uprawnienia// za oczywiste już nie zaniedbania ale powiedziałbym przestępstwa zawodowe.
  Przykład – wycięcie nie tego narządu co trzeba.
  Zazwyczaj to wniosek o odebranie prawa zawodu albo immunitetu obracano tak długo aż zainteresowany przeszedł na emeryturę albo sie utopił jak ta pani sędzia.
  Więc może nie czepiajcie się puryści Gowina bo jak podrapać trochę tą pozłotke to spod spodu potwornie śmierdzieć zaczyna.
  Ot choćby sprawa EMERYTÓW PRAWNYCH w wieku 35 lat po 10 latach pracy w zawodzie – nie śmierdzi to nikomu ? a przecież jest takich około setki.
  Więc nie czepiajmy sie Gowina – on może nie zawsze ale rację jednak miewa.
  ukłony

 250. Dyrektor przesławnego gimnazjum oświadczył;
  To był hołd oddany głowie szkoły
  Patrząc na zdjęcia zastanawiam się; to gdzie ta głowa???
  Pewnie się pozamieniali…

 251. ANCA_NELA
  22 września o godz. 9:54
  Jeśli zarówno dzieci, jak i ich rodzice nie widzą w tej paskudnej scenie niczego obscenicznego, to z naszym społeczeństwem jest bardzo źle…”

  No wlasnie tu jest pies pogrzebany.
  Trzeba koniecznie nauczyc innych dostrzegacv prawde!
  Trzeba w koncu nauczyc te niewiniatka widziec swiat w calej jego obscenicznosci i paskudztwie!

  Toz to prawie jak misja nawracania tubylcow nieswiadomych grzechu pierworodnego.

 252. kadett,

  przecież dla weń wierzących, czegokolwiek ich bóg nie zrobi, to zawsze robi to słusznie, prawda?

  Jest nieomylny.

  Zwłaszcza kiedy nie istnieje, a więc w czym problem ?

 253. Dla niektorych kazda czesc ciala nalezy rozpatrywac w kategoriach odleglosci od przyrodzenia a kazda czynnosc ma podtekst sekualny.
  Jak mozna dopuscic zeby dzieci nie wiedzialy, ze lizanie to przedsionek do obsceny milosci francuskiej!

  Jasny Gwincie,
  jestem pozytywnie wzruszony heroiczna obrona polskiego sadownictwa.
  Czyzby starzy towarzysze odchodzili od zmyslow z oburzenia?
  Biedaki maja wystarczajaco duzo problemow z litera zeby sie jeszcze dodatkow duchem martwili.

  Resort „sprawiedliwosci” nie zasluguje na Gowina choc to podobno bardzo kiepski minister…

 254. @ zezowaty
  22 września o godz. 11:43

  Powiedziałbym po Śląsku, że patrzysz „von dem bok” na problem, jak to człowiek zezowaty ma w zwyczaju. Tu nie chodzi o literę prawa, ta jest chyba ok w tych sprawach, które cytujesz – nawet duch nie jest całkiem zły, tylko brakuje realizacji tego prawa, zgodnie z litera i być może nawet duchem. Chamstwo i idiotyzm Gowina polega na czymś innym – nie ma prawa lekceważyć „litery”, może jedynie zdecydowanie ją wykorzystać, jeśli jest dobra, lub legalnie walczyć o zmianę jako członek rządu i poseł. Cały kłopot w Polsce na tym polega, że praktycznie nikt nie przestrzega prawa i to przykład idzie z góry. Jest tego mnóstwo, ale podam jeden przykład. Premier kraju zachęcał obywateli do niepłacenia abonamentu za szmatławą telewizję, zamiast złożyć projekt rządowy o wycofaniu abonamentu w sejmie.

 255. zresztą robi to nawet Papież w Rzymie,,, nie widzę tu sensacji, a atak na kościół katolicki trwa

  Andrzej Falicz,

  czy Ty czytasz do końca teksty, które wrzucasz ?

 256. Bezprecedensowy atak na kościół katolicki trwa.

  Kościół katolicki w Australii przyznał, że dochodziło w nim do seksualnego molestowania dzieci przez księży. Władze kościoła w stanie Victoria potwierdziły, że od lat 30. było 620 takich przypadków.
  (za onet.pl)

  Bezczelność atakujących nie ma granic.

 257. @ zezowaty
  „Bo gdzie była ta litera prawa gdy…”
  W opisanych/wskazanych ( a takze wielu innych ) przypadkach nie tylko „litery prawa” nie było. Ducha prawa (cokolwiek to znaczy a dla każdego z nas może znaczyć coś zupełnie innego ) także.

 258. Jacobsky,
  …w czym problem?
  Najpierw w tym, że cokolwiek zrobiłby, świadczyło by o jego nieomylności. Nierobienie niczego („czegokolwiek by nie zrobił”) jest co najwyżej objawianiem niechęci do czynu ze strachu przed weryfikowaniem swej nieomylności z oceną Jacobsky’ego, na przykład. I tak dochodzimy do konkluzji, że ten strach właśnie może być powodem nieujawniania się z własną działalnością 😆

 259. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/645588,pierwszy-wiezien-polityczny-w-%e2%80%9ewolnej-polsce%e2%80%9d.html
  Pan Passent nie rozumie na czym polega wolność w sensie liberalnym. następnym razem zostanie skazany pisarz, w którego powieści Prezydent jest morderca i gwałcicielem.
  Oto fragment felietonu:
  Robert Frycz został skazany na karę ograniczenia wolności („więzienia prac społecznych”) za upowszechnianie satyrycznego wizerunku Prezydenta RP. Zestawienie faktu ukarania młodego człowieka za rysunki i gry satyryczne prześmiewające polityka z faktem uniewinnienia pruszkowskich gangsterów oskarżanych o udział w morderstwach, rozbojach i napadach, musi budzić w naszych umysłach poczucie wściekłości i grozy.
  Zapraszam do lektury.

css.php