Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

9.08.2013
piątek

Przeprośmy Litwinów!

9 sierpnia 2013, piątek,

„LITEWSKI CHAMIE, KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM” – taki transparent pokazali kibice poznańskiego „Lecha” (wicemistrzowie Polski) podczas meczu z drużyną litewską. Ponieważ Internet w Polsce (podobnie jak kibole) uchodzi za siedlisko chamstwa, sądzę, że powinniśmy przeprosić Litwinów za ten pożałowania godny incydent. Ja w każdym razie przepraszam. Niech litewscy internauci, przynajmniej ci, którzy znają nasz język, zobaczą,  że w polskiej Sieci są także głosy zawstydzenia i życzliwości. Gdyby transparent z napisem „Polski chamie, klęknij przed litewskim, rosyjskim, włoskim, tureckim (niepotrzebne skreślić) panem” pojawił się na stadionie i w telewizji zagranicą, polskie media i fora na pewno zareagowałyby z oburzeniem.

Mam nadzieję,  że klub zostanie ukarany przez UEFA, a może i przez polskie instancje, gdyż szerzenie nienawiści narodowej i zakłócanie imprez masowych jest chyba sprzeczne z prawem, ale to  nie wyczerpuje tematu. Mamy kolejny wybryk kiboli, w dodatku nie spontaniczny, ale przygotowany metodycznie, z zimną krwią. Mamy kolejny dowód ksenofobii i szowinizmu. Mamy jeszcze jeden przykład braku umiejętności współżycia z sąsiadami. Mamy jeszcze jeden przykład chamstwa, kilka dni po buczeniu na cmentarzu i ataku na Grzegorza Miecugowa. Zakłócanie odczytów i wykładów,  majaczenie Grzegorza Brauna, żeby dziennikarzy „Gazety” i TVN postawić pod ścianą, wywiad Oskara W., który wskazuje po nazwisku kogo należy pobić i ogólnie zamknąć w więzieniu lub w psychiatryku (metodą stalinowską), napastliwe paszkwile w niektórych mediach – wszystko to są niepokojące  przejawy narastającej brutalizacji życia, groźnych powiązań kiboli i nazioli, którzy znajdują zrozumienie prawicowego salonu. Ostatecznie to Staruch znalazł patronów wśród znanych polityków.

Zapewne rozlegną się głosy, że kto sieje wiatr – ten zbiera burzę, Litwini nie są bez winy, bo ich stosunek do polskiej mniejszości nie odpowiada naszym oczekiwaniom, ale to nie usprawiedliwia kibiców Lecha. Mówiąc „kto sieje wiatr”, zwalamy winę raz na Litwinów, innym razem na TVN czy samego Miecugowa, który należy zresztą do najbardziej taktownych i powściągliwych dziennikarzy. Tymczasem chamstwa i agresji nic nie usprawiedliwia. I tak jak publiczność na festiwalu Woodstock zaczęła spontanicznie skandować „Przepraszamy!”, tak przeprosiny należą się Litwinom. Kibice Lecha wyrządzili niedźwiedzią przysługę polskim panom.

PS. Lilith (6 VIII g.21:36): Bardzo się cieszę, że przeczytała Pani książkę „Filmidła” – zbiór recenzji filmowych  z lat 50. pióra Agnieszki Osieckiej, z przedmową Tomasza Raczka. Rozumiem zaskoczenie, że w tamtych czasach pokazywano w Polsce nie tylko filmy radzieckie. Faktycznie repertuar był szerszy, aczkolwiek produkcje socjalistyczne  forowano, a filmów trefnych nie dopuszczano. Oglądaliśmy także filmy włoskie (neorealizm) i francuskie („Cena strachu”). Na inne nie mogliśmy się doczekać latami (np. „Most na rzece Kwai”).  W sumie, jak to w życiu bywa, prawda leży po środku. „Filmidła” to urocza książka, ilustrowana kilkudziesięcioma reprodukcjami słynnej polskiej  szkoły plakatu, przygotowana przez Fundację Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, we współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka. Pozdrawiam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 319

Dodaj komentarz »
 1. W sumie to Lech ukarał swoich kiboli przegrywając z Litwinami, i to po ponoć bardzo żenującej grze.

 2. Powinniśmy. Jest problem w jaki sposób. Mam ponadto wątpliwości czy nadzieja polityków na stolcu prezesa PZPN Zbigniew Boniek zrobi to, co zarząd PZPN w tej sytuacji zrobić powinien. Wojewoda wielkopolski i zarząd naszej „ekstraklasy” też mają tu coś do zrobienia.

 3. Przyłączam się do przeprosin.

  Zwracam uwagę, że klubowe władze („Łubu dubu, łubu dubu …”)
  próbują układać się z przedstawicielami kiboli,
  pozwalając im na zachowania coraz bardziej odbiegające od tego,
  czego można by było na stadionie oczekiwać.

  Czyżby organizatorzy sportowych zmagań nie wierzyli,
  że po przegonieniu najbardziej agresywnych, na stadion ktokolwiek inny przyjdzie?
  Nie wierzyli, że innych sposobów kibicowania w Poznaniu (Warszawie, Łodzi, Krakowie,)
  mieszkańcy tych miast nie znają?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To tylko mozna przetlumaczyc na „ludzkie”;
  „LITEWSKI CHAMIE, KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM” –
  Litewski panie kleknij przed polskim chamem .
  Pozdrawiam

 6. Przynajmniej raz mam okazję nie zgodzić się kategorycznie z dobrodziejem gospodarzem. Gdybyśmy ich przepraszali – uznalibyśmy Litwinów braci za jakichś zakompleksionych sztubaków, którzy mieliby reagować na takie kibolskie bździny. Zresztą gdybyśmy mieli przepraszać wszystkie narody za to co im nawtykają nasi, zwłaszcza ci najansiejsi, życia nam nie starczy…

 7. Przepraszać to można we własnym imieniu, a nie w imieniu sfrustrowanej polskiej młodzieży zepchniętej w łapy organizatorów cyrków błazeńskich, jakimi stały się stadiony sportowe. Oni sami kiedyś dorosną i zawstydzą się nad własną kondycją umysłową.
  Napisy na stadionach odzwierciedlają poziom polemik polskiej klasy politycznej i poziom medialnych dyskusji prowadzonych przez showmenów taniej rozrywki.
  Ta stadionowa młodzież wypchnie resztki kibiców ze stadionów i one będą przypominać narodowe slamsy , a nie część miasta służące rozrywce .
  Treść tego napisu jest tak absurdalna , że wymyka się ocenie .
  W kontekście wyniku tego przegranego meczu jest wręcz krzykiem rozpaczy nad własną kondycją , we własnym kraju.
  Ta młodzież jest niczyja .
  Politycy polscy nie mają sumienia, zostawiając w tej niczyjej strefie tysiące sfrustrowanych młodych ludzi.
  Aż 11 procent dzieci żyje Polsce w rodzinach bezrobotnych.

 8. To ja wam troglodyci którzy dalej nie zrozumieliście, napisze „jak krowie na rowie”
  Wchodzisz baranie na stadion a tam jak wół tablica gdzie podawane sa wyniki „gospodarze” „”goście”
  Litwini byli wiec gośćmi, na tym stadionie, gośćmi w kraju.
  A wy ich obraziliście ,gorzej bo obraziliście tradycje ojców i dziadów.
  Bo „gość” dla nich to świętość.
  Nie na darmo mówili „gość w dom Bóg w dom” „Nigdzie gościnność taka, jak u Polaka”
  Gościa zawsze witało się chlebem i solą a i powiadało „gdy wszedł w progi moje włos mu z głowy spaść nie może”
  A wy co zrobiliście ?
  Nasraliście na stare dobre polskie tradycje, w dupie mając swych dziadów i ojców.
  I wy się nazywacie patriotami? Wy szerzycie etos rycerski? Chamy polskie.
  Po takich jak wy szlachcic wsiadał na konia i walił batogiem,po dupie.By rozum wbić do głowy.
  I nie przemówi wam do pustych łbów to, iż w polityce jak w życiu rządzi „zasada wzajemności” albo dla was „jak Kuba Bogu to Bóg kubie”
  Zaraz będziecie mordy darli, ze Litwini nie chcą pisowni „polskich nazwisk”ze protestują w sprawie dwujęzycznych nazw miejscowości i ulic.
  Ze „zacierają”nasz tam „pobyt” ze Cmentarz „Na Rosie” dewastują chuligani Tacy sami,i takie same bezmózgowia jak wy.
  Nic i nikt do was nie przemówi.Dewastujecie ten kraj ze wszystkiego co było dobre i piękne.
  A „partia co dla jaj” nazywa się „prawa i sprawiedliwa” co raz posyła wam przeciwnika.Co raz kogoś każe brać na celownik.Jak nie Rosjan,to Niemców teraz „na tapecie” Litwini.A potem rożni krętacze bronią wymyślając preteksty „rycerska rzecz” lub dając „sądowe poręczenia”
  Mam, nadzieje iż tych co ten haniebny napis wywiesili prokuratura zacznie ścigać z urzędu,a klub i kibice solidnie dostana po d…od UEFA.
  Boście chamy obrazili.I to nie Litwinów, a cała Polskę, jej dobre imię i odwieczne, a kultywowane, tradycje.
  I juz nie jesteście „motłoch” bo to dla was „za uprzejme” jesteście łajno i mierzwa.
  Jeli tego nie zrozumieliście, właściwy urząd winien wam to wbić w durne łby.

 9. Ten napis to ukazanie stanu umysłu kiboli , nie kibiców.Kibole mścili się za to jeden zero w Litwie.Oni musza wygrywać .W nich nie ma godności odbierania wygranych i przegranych.Dlatego napis w Poznaniu ,przyjaznym mieście.A kto przyłącza się do takich zachowań w walce o zwycięstwo -zgadnijcie i zapytajcie posuniętego senatora ze stolicy.

 10. Przepraszac za chuliganow? Nie chce ‚przepraszac’ za ludzi, z ktorymi nie mam nic wspolnego. Albo tyle samo, co z chuliganem z ANglii, czy Rosji.

  Niech sie sprawi policja i urzedy i tym przeprosic Litwinow, a nie znow podbijac poczucie winy za czyny lobuzow ‚pod narodowosc’.

  Tym samym nie uwazam przepraszania przez szarych obywateli za stosowne, a nacisk na policje i wladze na zdecydowana reakcje, jak najbardziej.

 11. Tak mi wstyd.

  Studiuję w Niemczech, trochę podróżuję i często odnoszę wrażenie że dla europejczyków polacy to brakujące ogniwo ewolucji między rumunami(tych postrzega się jak dzikie zwierzęta) a ludźmi. Tolerancja jest niestety głównie fasadowa. Widząc jednak zwyrodnienie Polski nie dziwię się już. Nie zostało nic z ideałów Mickiewicza, Prusa, Wyspiańskiego. Zeżarłaś Polsko 100mld. Euro ale niczego się nie nauczyłaś. Twój naród głupi i skarlony, nacje mądre i pracowite będą się nim zawsze podcierać.

 12. Kiedys Adamowi.Michnikowi kazano sie kajac za brata…tez polskiego chama oblicze…jedno z wielu.

 13. Pan Redaktor Daniel Passent:
  „…. Miecugowa, który należy zresztą do najbardziej taktownych i powściągliwych dziennikarzy”.

  Chodzi o tego samego Miecugowa ze „Szkła kontaktowego”, które jest wzorem taktu i obiektywizmu? Mnie się wydaje, że bardziej taktowny był jednak Jurek Urban.

 14. ozzzy:
  „Kiedys Adamowi.Michnikowi kazano sie kajac za brata…tez polskiego chama oblicze…jedno z wielu”.

  Widzę, że w odwiecznym sporze chamy – żydy sytuujesz się po stronie żydów. Ale pamiętaj, że w demokracji i chamy niekiedy dochodzą do głosu.

 15. @ Black
  „Studiuję w Niemczech, trochę podróżuję i często odnoszę wrażenie że dla europejczyków polacy to brakujące ogniwo ewolucji między rumunami(tych postrzega się jak dzikie zwierzęta) a ludźmi.”

  Miejmy nadzieję, że Pan tak nie postrzega…

 16. 1) Przyłączam sie do przeprosin Redaktora.
  2) Uważam, że odpowiednia polska instytucja (nie wiem – klub sportowy, PZPN?) na odpowiednim szczeblu powinna wyrazić wyrazy ubolewania skierowane do instytucji litewskiej.

  3) By się nie powtarzać, co myślę o tym wszystkim, wskażę na wpis:
  wiesiek
  9 sierpnia o godz. 14:57

  4) Tłumaczenia usprawiedliwiające podły i głupi czyn kiboli poznańskich czyniących z Polaków naród idiotów, oferowane przez prawdziwych patriotów na niniejszym blogu traktuję jako kontynuację staropolskiego pieniactwa i warcholstwa opakowanego w patriotyczno-klasowe wymówki.
  Pzdr, TJ

 17. Zbyt łatwo dzielimy społeczeństwo na lewicę i prawicę, tym bardziej, że w Polsce nie istnieje żadna lewica (poza kawiorową), tak jak nie istnieje prawica – wszystko to pozór, marny teatr sponsorowany dla dzielenia ludzi.

  Czy młodzież spontanicznie krzyczała „przepraszamy” mam spore wątpliwości, pewnie tak spontanicznie, jak na zaaranżowanych manifach wszyscy spontanicznie skaczą bez sensu w miejscu, słysząc, że kto nie skacze, ten jest: i tu odpowiednia dla pobudzenia skoczności inwektywa. Podobnie spontanicznie zapewne ktoś przygotował ten chamski transparent.

  Chyba bankierzy będą musiel jednaki przeprosić ponad 2 mln Polaków oszukanych frankami szwajcarskimi, na dobry początek – jak czytam dziś w Internecie, Obywatele biorą sprawy w swoje ręce, powstaje fundacja przygotowująca zbiorowe pozwy przeciwko banksterom. Osobiście życzę powodzenia!

  frankidosadu.org

 18. OCZYWIŚCIE ŻE

  (1) właściwa dla kibolskich spraw instytucja powinna przeprosić Litwinów,

  (2) policja powinna zaostrzyć nieco swe postępowania,

  (3) takie zachowanie niższych i średnich klas społecznych będzie z nami przez jakiś czas, nie ma co rozdzierać szat – generalnie sprawa jest bardziej złożona, raczej kulturowa niż ekonomiczna, bowiem oprócz cmentarnego motłochu mamy do czynienia z osiłkami, osiłek = byczek i mięśniak (nie koniecznie osiołek), kawał chłopa ale nie chama (choć może być babski osiłek), wyrwiTusk, pardon – wyrwidąb,

  (4) walka polityczna na pięści pod PiSowską flagą będzie się rozkręcać przez najbliższe dwa lata, albowiem argumentacja gospodarcze słabnąć będzie wraz z ożywieniem, początkowo niewielkim,

  (5) nota bene, pierwszy lokalny komitet PiS powołano ponad 12 lat temu w Białymstoku, w tym okręgu prawie 10 lat PiS odniósł pierwszy sukces wyborczy, do senatu wybrano K. Jurgiela. Stawiam na Jegiellonię, ona po pańsku pokona Litwinów. A dziś wygra z dziadami z Wisły Kraków.

 19. Wiesiek,
  niestety,te debile nigdy tego nie przeczytaja.Ale z drugiej strony,moze to i dobrze….Wyobraz sobie ten potok pomyj i bluzgow.
  Trzeba miec tylko nadzieje,ze Litwini okaza sie bardziej rozumni.A mi jest po prostu wstyd…Pozdrawiam

 20. @Daniel Passent:

  Wymienia Pan jednym tchem różne incydenty ale pominął Pan najtragiczniejszy przykład politycznie motywowanej nienawiści jakim było zamordowanie działacza partii opozycyjnej w lokalu tejże partii przez członka partii rządzącej, który po zatrzymaniu wykrzykiwał groźby pod adresem byłego polskiego premiera.

  Rozumiem, że ten czyn Pan pochwala a przynajmniej nie widzi Pan w nim niczego nagannego, w odróżnieniu od cyt. „zakłócania wykładów” czy tak?

 21. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” Mam nadzieję, że klub zostanie ukarany przez UEFA, a może i przez polskie instancje, gdyż szerzenie nienawiści narodowej i zakłócanie imprez masowych jest chyba sprzeczne z prawem, ale to nie wyczerpuje tematu ”
  Klub usunac na 5-c lat z miedzynarodowych spotkan, tak jak usunieto red. Wojewodzkiego & Co. z GW + Stadionu Narodowego za szerzenie + judzenie …

  To scierwo ma swoja glebe na/w ktorej dobrze sie czuje i po nocach np. maluje sfastyki …

 22. Lewica w Polsce rzeczywiście popłynęła, ale nie na kawiorze, lecz na szampanie, którym kawior popijała. Za to prezes PiS już od trzech lat z górą nie pije ulubionego wina bułgarskiego, jak donosi Adam Lipiński za pośrednictwem NYTimesa.

  Prawicy zato w zasadzie nie ma. Za prawicę robią bankersi. Zatem:
  frankidosadu – zosiadoogrodu
  http://www.youtube.com/watch?v=44vh8TU18BA
  „w lewo czy na prawo?” – pędząc ptactwo pyta Hrabia Zosi.

 23. Kazik Łyszczyk,
  Drogi Kaziu. Przyznaj się Cynamonowi. Nie trzymaj go w nieutulonym żalu.
  A po za tym lubię Cie czytać jak dawniej.
  Twój wierny giermek

 24. A ja poczekam na zajęcie stanowiska przez Episkopat, lubiący pouczać Naród i Społeczeństwo…….
  Jak dotąd CISZA…..
  Skoro aspirują do rządu dusz, głoszą chrześcijańskie wartości, delegują kapelanów do wszelkich organizacji, święcą kibiców, to jest to działka tych panów.
  Pokropek pod Jasną Górą nie pomógł?
  Egzorcyzmy zawiodły?
  Rydzyk wody w usta nabrał?
  Hoserowi taka miłość bliźniego pasuje, czy na słuch mu się rzuciło?

 25. Lech i ich „poznańskie chamy” powinny również przeprosić. I to nie tylko Litwinów, ale całą Polskę.

 26. Do Wieśka. Esencja tego co chciałem powiedzieć. Najlepszy komentarz od dawna. I pora już na spacyfikowanie tego łajna, a nie tłumaczenie że pozostawiona sama sobie młodzież nie daje sobie rady. Daje i to jak. Jak wielkim nie swoim kosztem.

 27. Popieram apel Gospodarza i serdecznie przepraszam braci Litwinów. Myślę, że zrozumieją, bo każdy naród ma swoich kiboli, nazioli, swój Pis, swoich rzucających jajkami w prezydentów i tych, którzy przepraszają. Choćby i nie za swoje winy. Bo ktoś powinien. Po prostu tak trzeba. Kibole nie przeproszą. „Genetyczni patrioci” też nie przeproszą; oni są, genetycznie chyba, niezdolni do przeprosin. Więc przepraszają ci, którzy czują taką potrzebę, którym głowa nie służy do wbijania gwoździ.

 28. przepraszaj za siebie

 29. @Wiesiek
  9 sierpnia o godz. 14:57

  Wyrazy uznania.

 30. Jakiś kombatancki dupek z Wrocławia powiedział, że etos /miał na myśli S/ stał się dzisiaj wyzwiskiem. Wszystko dziś w tym kraju stało się wyzwiskiem, obelgą, inwektywą, kłamstwem, pomówieniom, donosem, prowokacją, fałszem, prymitywizmem, prostactwem, podłością lub przekleństwem. Nikt za to nie przeprosi. Biedni Litwini, Rosjanie, Białorusini, Żydzi, Słowacy i Czesi

 31. W poprzednim wątku pan Falicz wyłożył bliskowschodnią teorię domina.
  U ja się z nim zgadzam.

  Dodam jeszcze jeden wątek.
  Królowie chcą być cesarzami, lub kalifami, książęta aspirują do rangi królów.
  Państwa Arabskie mają zaledwie 60-80 lat.
  Stąd tendencja do ekspansji.
  Zadziwiająca jest rola Kataru- wszędzie go pełno, nawet na Libię uderzył……

  I proszę zauważyć jeszcze jeden czynnik.
  Obalano ŚWIECKIE władze, mające mianowanie z wyboru [przynajmniej teoretycznie] a nie z urodzenia……
  Błękitnokrwiści Arabowie przy pomocy własnych finansów i amerykańskiej broni obalili jedyne w regionie świeckie dyktatury.
  Pozbyli się konkurencji i wzorca?

  Czas na dyktatury religijne, lub jakiś kalifat spojony wiarą?
  Haszymidzi czy Saudowie?

 32. Drogi p. LEWY
  Proszę o kontakt – enpassantblogger@gmail.com

 33. Weszłam na stronę Lietuvos rytas i grzecznie po litewsku przeprosiłam. To straszne, że granice są otwarte i nasi idioci mogą sobie latać po całej Europie i demonstrować, jakimi są idiotami.
  Notabene Lrytas napisał: Klęknęli nie Litwini, ale Polacy.
  Niech się najpierw grać nauczą polskie paniska.

 34. LITEWSKI CHAMIE, KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM!
  Polskie Wilno!

 35. Wielki szum o nic …. Jak litwini głosili anty Polskie hasła to jest dobrze 🙂 . Śmieszy mnie ten szum o nic . Brawo Lech !!!

 36. Oczywiście domyślam się, że gdyby taki sam transparent ukazał się w Wilnie z napisem w języku polskim Polskie psy płacić odszkodowanie za Żeligowskiego to redaktor Passent zaraz by ogłosił stosowny artykuł na blogu. Uważam, że wobec prześladowania polskiej mniejszości na Litwie nie mamy za co przepraszać. Najpierw niech Litwini naprawią wszystkie krzywdy jakie spotkały Polaków z ich strony a potem może pomówić o przeprosinach z naszej strony.

 37. sam sobie przepraszaj. Polacy na Litwie maja prawo być bici i poniżani?? Politycy mają prawo likwidować polskie nazwy i szkoły? A my co? Patrzmy potulnie jak baranki? Może jeszcze przeprośmy że Wilno kiedyś było nasze?! Ludzie opanujcie się!! Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie!

 38. Dumny POLSKI naród nie będzie za nic przepraszał!!!!!

 39. Dobrze zrobili, ja jestem dumny z polskich kibiców. To Oni są największymi patriotami i to Oni oddaliby życie za ten kraj. Mamy najlepszych kiboli na świecie!

 40. Zapomniałem napisać w którym redaktor Passent napisałby, że państwo polskie ma wypłacić nie tylko odszkodowanie ale również oddać suwalszczyznę. I jeszcze jedno może już czas skończyć z tym wiecznym klękaniem Polaków i dobrze byłoby, żeby polscy politycy tak skorzy do wysuwania żądań wobec Rosji zajęli się innymi sprawami jak np. Genocidu Polaków na Wołyniu oraz tym co się dzieje na Litwie z Polakami.

 41. Zróbmy z kibiców bandytów !!!!! Nie ważne że pamiętają o powstaniach o świętach narodowych , że to ostatnia grupa społeczna która wykazuje patriotyzm … Nie ważne , że kibice pomagają dzieciom , wspierają domy dziecka ….
  BRAWO LECH !!!!

  Jak zwykle kibice to bandyci ….. Brawo . Gratuluje samodzielnego myślenia ……..

 42. Brawo dla pana! Przeprośmy Litwinów! Podziękujmy za plucie na naszych wstrętnych rodaków na Kresach! Podziękujmy za wygwizdanie hymnu narodowego! Podziękujmy za represje na Polakach mieszkających na Litwie! To dzięki Litwie, polscy faszyści sie nie rozwijają! Brawo Litwo za antypolonizm, tylko Ty bronisz honoru środowiska lewicowego w Europie!
  Kibicow Lecha powinno się rozstrzelać! W końcu zasady oko za oko, już dawno się nie stosuje. MSZ przeprosić Litwinów i zganić Polaków, wszyscy jesteśmy europejczykami!!!!

 43. bardzo dobrze KIBOLE!!! piękny transparent !

 44. Przeproszę jak Szechter przeprosi za Ojca w KPP i brata, który katował Polaków.

  No i jak Lietuwusy przeproszą za utrudnianie życia Polakom.

 45. Piękna sektorówka Lecha!! Brawo!! Klękać przed panem!!! litewskie chamy!!!!

 46. „Zakłócanie odczytów i wykładów, majaczenie Grzegorza Brauna, żeby dziennikarzy „Gazety” i TVN postawić pod ścianą, wywiad Oskara W., który wskazuje po nazwisku kogo należy pobić i ogólnie zamknąć w więzieniu lub w psychiatryku (metodą stalinowską), napastliwe paszkwile w niektórych mediach ” zapomniał Pan o polskich obozach zagłady. Słabo mi się robi jak to czytam…

 47. Nonsens, Sauromie, te krzywdy są wyimaginowane. Naszą postawą doprowadziliśmy do tego, że Litwini wolą Rosjan (!) niż polskich panów. A narodek jest dumny siłą swojego dawnego WKL, nieskory do klękania i bardzo uparty.
  Ostatnio mówił mi jakiś człowiek, że Litwini sekują Polaków… Zapytał o drogę i wskazano mu dokładnie odwrotny kierunek… A problem polegał na tym, że zapytał po polsku (wytłumaczył mi: no przecież oni muszą znać polski!)
  Moim zdaniem Litwini są życzliwi, ale trzeba zadać sobie trochę trudu, nauczyć się najprostszych zwrotów i pokazać im, że ich szanujemy. Wtedy wskażą prawidłową drogę, podzielą się tym, co mają, zaproszą na ognisko, poczęstują samogonem i zrobią wszystko, żeby ci pomóc.

 48. A chyba kupe, dobrze napisane na transparencie ! WILNO JEST POLSKIE !

 49. Chciałbym zapytać wszystkich kulturalnych oburzonych osób czy oburzyliście sie jak Litwini Zakazli uczyc sie w Polskich szkołach? Czy oburzyliscie sie jak Litwini zakazli wpisywać po polsku nazwiska w dowodach Litwińskich? czy oburzyliście sie kiedy nacjonaliści litewscy bili i szykanowali Polaków na Litwie (Przykład kibiców Polonii Wilno) ? Czy wtedy domagaliście sie przeprosić jako Polacy dumni ze swojego pochodzenia nie poczuliście sie urażeni? I Ostatnie pytanie Czy otrzymaliscie wtedy jakiekolwiek przeprosiny od Litwinów ?
  Odpowiedzcie sobie na te pytanie i napiszcie komentarz jeszcze raz. A do Autora Tekstu mam jedną prośbe jesli uważa sie Pan za człowieka i dziennikarza rzetelnego to prosze następnym razem przed napisaniem takich bzdur zbadać podłoże działania kibiców bo w brew obiegowej opinni hasła na transparentach kibiców są co prawda może mało kulturalne ale bardzo boleśnie prawdziwe. bez pozdrowien Kibol Bandyta człowiek z marginesu społecznego wróg wszystkich bezbronnych ludzi.

 50. Rozważałem kupno karnetu na nowy sezon i właśnie podjąłem decyzje. Mam dość tego zorganizowanego buractwa i szowninizmu. Lech Poznań nie stracił kibica ale stracił osobę płacącą za bilety meczowe. Niech władze Lecha sobie jeszcze raz przekalkulują czy polityka pobłazliwosci dla radykalizmu się opłaca.

 51. Dodam jeszcze że szlak mnie trafia jak czytam te wasze teksty na temat episkopatu,rydzyka pisu itd Zastanawiam sie nad tym czy w tym kraju nie rodzi sie przypadkiem ruch który skupia sie tylko i wylacznie na krytykowaniu wszystkiego co Polskie i przypisujacego wszystkiego co zle Rydzykowi,Kaczynskiemu i kosciolowi.

  Ps Nie nawidze Rydzyka uwazam ze jest hańba tego kraju ,nie lubie Kaczynskiego I tez jest hanba tego kraju , Nie mam nic do episkopatu ale po mojemu Skoro od 1000 Lat Polska jest krajem Chrzescijanskim to przez 20 Lat „Nowej Wolnej Polski” to sie nie moze zmienic bo ludzie ktorzy walczyli o ten kraj od Rycerzy pod Grunwaldem po Zołnierzy Andersa Wierzyli w trzy słowa Bóg Honor Ojczyzna!

 52. Szacunek za oprawe dla Lecha !
  Na Litwie cisna z naszymi rodakami, a tu przepraszac ich chca zenada!
  Wilno Jest Polskie !

 53. Niech przepraszają winni. Z całym szacunkiem, ale nie poczuwam się do wszystkich występków ludzi, mających to samo co ja obywatelstwo.

 54. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać z głupoty autora tego tekstu… On przeprasza chyba świat za swoją głupotę… to była odpowiedź za prowokacje przed poprzednim meczem w Wilnie, gdzie kibice Wileńscy rzucali w Poznaniaków butelkami wyzywali i chowali się za policję, to jest odpowiedź za przebite opony w samochodach, to jest odpowiedź za antypolska politykę, może jaśniepan autor nie wie co się dzieje na Litwie i jak są traktowani Polacy przez władze ukraińskie i ani MSZ ani odpowiednie instytucje na to nie reagują, najpierw radzę się doinformować, a potem wypisywać takie bzdury.

  Mogę się założyć, że jakby inni kibice wywiesili taki transparent przeciwko Polakom w mediach była by cisza, żeby przypadkiem nikogo nie prowokować, bo tak nakazuje poprawność polityczna „just love”.

 55. @Saurom – w tym wypadku Pan redaktor otworzył, by specjalne konto i zachęcał do zbierania na to odszkodowanie! Hahahahaha

 56. Czemu mamy ich przepraszać?! Oni nas przeprosili?!!!

 57. Widzę że większość tutaj wypowiadających się nie była nigdy w życiu na meczu , ja osobiście pochwalam zachowanie kibiców Lecha ale transparent wywołał oczywiście oburzenie bo obrażamy litwinów , a czemu nie napiszecie o tym jak Litwini traktują Polaków ? Jak gwiżdżą na hymn Polski oni za to nie przepraszają to czemu my mamy przepraszać i wchodzić wszystkim za przeproszeniem w dupe ?

 58. Tydzień temu pół stadionu w Wilnie skandowało: „Polska k…” i jakoś specjalnie nikt się tym nie przejął, nikt nie drążył tematu, ot normalne litweskie obrażenie Polski i Polaków, jakie jest w tym kraju na porządku dziennym. Akcja rodzi reakcje.. niestety.

 59. Odezwalo sie stado krasomowcow z ‚wyzszych’ sfer. Przepraszajcie Panowie, pierw w Wilnie, padnijcie na kolana i wycalujcie stopy zniewazonych Litwinow. Pozniej przeproscie za ta wstretna nagonke na Ukraincow, przeproscie za to ze pamietamy o Wolyniu. W Moskiwe tez przeproscie, za to ze pamietamy o Katyniu i powojennych mordach. Ja nie mam zamiaru przepraszac ludzi ktorzy otwarcie przesladuja naszych rodakow.

  Ps.

  1. Wiesiek – o tak, nasza szlachta, rycerstwo nasz kochane to sie znalo na goscinnosci. Wszak, niejednokrotnie zapraszali naszych sasiadow ze wschodu by porachunki z ‚chamami’ im zalatwic pomogli. Najjasniejsza Caryce Katarzyne szlachta rowniez zapraszala i sama batogiem po dupie dostala. Moral z tego prosty – goscinnosc tak, ale sla tych co szanuja swego gospodarza.

  2. Black – swiatowiec, w Niemczech studiuje. Mam rozumiec ze Niemcy to ta madra nacja tak o ktorej wspomniales? Jezeli tak, to chcialem zapytac czy sie Toba podcieraja? A moze jestes bardziej Niemiecki od Niemcow? Przepraszam za skojarzenie, wiem jestem ‚chamem’, z tym ze Wam krasomowcy do piet nie dorastam.

  Kajajcie sie krasomowcy, ‚wyzsze sfery’, zawsze byliscie w tym dobrzy. Myslacych inaczej wyzywajcie od ‚chamow’, ‚lajna’ czy ‚mierzewy’. Dorobcie im partyjna morde. Tylko ‚wbijcie sobie do tych durnych lbow’, pozwolcie mi zacytowac Wieska, ze z Was jest wiekszy motloch niz z tych na ktorych plujecie. Oni, choc dosadnie i czasem w kiepskim stylu, przynajmniej mowia to co powinno byc powiedziane.

 60. To tylko odosobniony gest – Pana, mój i wielu Blogowiczów. Przeprosić musi MSZ, PZPN, wojewoda wlkp, prezydent Grobelny i klub, który wyhodował taką dziką tłuszczę „patriotów” z bożej łaski.
  ps = wojewoda z decyzją czeka do soboty….

 61. Wysmarujcie wasze 4 litery wazelina bo bedzie bolalo.
  Jeszcze Polska nie zginela … i nie zginie, Lech brawo za akcje.

 62. Brawa za transparent ! Przepraszać sam Pan możesz

 63. Nikogo nie będziemy przepraszać, tym bardziej jak obecnie Litwini traktują Polaków w ich kraju. Nie zapominajmy że gdyby nie my, nie mieli by tak pięknego Wilna, które było, jest i będzie NASZE. BRAWO KIBOLE LECHA POZNAŃ ! Po raz kolejny pokazaliście, że na was zawsze można liczyć. NSNP

 64. Może nareszcie zbliża się pora, aby Prawdziwie Polskiego Pana Patriotę Jarosława Kaczyńskiego nazwać największym warchołem powojennej Polski. Mam dziwne wrażenie, że żaden prosowiecki komunista w powojennej historii Polski nie dorasta mu pod względem cynizmu i wyrachowania do pięt. Ekscesy antynarodowe, kibolskie i przekraczanie wszelkich barier cywilizowanej dyskusji ma swoje źródła w szaleńczym acz konsekwentnym umyśle prawdziwego wroga Polski i Polaków jakim jest Jaro Kaczyński (i jego żałośni pretorianie), który w ten sposób pokazuje kompletną pogardę dla kraju w dążeniu do władzy nawet za cenę skłócenia nie tylko ludzi między sobą ale i całego państwa z sąsiadami. Jeżeli on taki Polak-Patriota, to niech pierwszy i jedyny wyjdzie przelewać krew z wysportowanym władcą na Kremlu. Bo nikt rozsądny za tym kartoflanym prezesuniem nie pójdzie.

 65. POLSKIE WILNO, POLSKI LWOW ! ! !

  CHCECIE BY HISTORIA UMARŁA NIE ZAPOMNIJCIE JAK WALCZYŁA POLSKA HUSARIA ! ! !

  Za NIC nie powinni przepraszać wiecznie będziemy siedzieć cicho i nie mieć swojego zdania POLACY tam w Wilnie nie mają lekko i o tym sie nie mówi za to nikt nie przeprasza, ale szum halo jest przykrywka by nie mówić o innych PrOblemach.

  POLAKU OTWÓRZ OCZY WYŁĄCZ TVN !

 66. Ciekawe co na to prezes? Oczywiscie tego nie skomentuje, a zrobily to jego faszystowskie dzieci. No, ale on podobno zajety zaloba po Smolensku…

 67. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” Do Polski jedzie włoski pociąg Pendolino, co ma oznaczać, że jesteśmy krajem nowoczesnym niczym Singapur albo przynajmniej Francja. Tymczasem to kolejna atrapa i dowód na to, jak siermiężnie obecna władza wyobraża sobie i realizuje w Polsce nowoczesność. A wyobraża ją sobie i wdraża tak, że widzimy trochę błyskotek i gadżetów, natomiast pod nimi kryje się mentalność i praktyka władców postkolonialnego Trzeciego Świata ”
  http://www.youtube.com/watch?v=ovKcqSY12Nw#at=232

  „LITEWSKI CHAMIE, KLĘKNIJ PRZED POLSKIM PANEM”
  http://www.naszdziennik.pl/wp/26949,finanse-dla-specsluzb.html

 68. Saurom jak Falicz, niezwykła logika. To polski motłoch uważając siebie za panów każe klękać Litwinom, a ten ni z guszki ni petruszki prosi zeby skończyć z tym odwiecznym klękaniem Polaków.
  Skąd sie biorą takie pokrętne osobniki. Acha; nikt nam nas nie przekonana że czarne jest czarne

 69. Kaziu, za Twoją zgoda(jeśli się zgodzisz) poprosze o Twój adres stasieku

 70. BRAWO LECH!!!

  A lewaczki morda!

 71. niedługo będziemy za wszystko i wszystkich przepraszać ..może przeprośmy ich za prześladowania Polaków, niszczeniu polskich symboli i pomników, atakowaniu Polaków za używanie języka Polskiego? Za to że rzucali w kierunku Polski i Polaków wymyślne epitety tydzień temu w Wilnie?

 72. Gospodarz bloga przeprasza Litwinów za nieswoje chamstwo. To ładny gest, tylko że tani i pusty, w dodatku całkiem zbyteczny, gdyż opatrzność sama wymierzyła chamom sprawiedliwość (drużyna chamów przegrała mecz). Przykro mi, ale przeprosiny, które przepraszającego nic nie kosztują, jakoś nie chwytają mnie za serce, a raczej skłaniają do wrednych podejrzeń o szukanie poklasku. Niech każdy się kaja za własne grzechy, jeśli chce zademonstrować swoją wyższość moralną. To o wiele trudniejsze.

 73. Hipokryzja piewców politycznej POprawności jest łatwa do zdemaskowania. Wyobraźmy sobie 2 sytuacje: – Polska i Polacy są szykanowani, szkalowani, tydzień temu cały stadion litwinów skandował antypolskie hasła typu „Polska k….” . Wypowiedź leminga: „Nic się nie stało, a ci, którzy protestują są oszołomami i moherami.Każdy nas może źle oceniać.” Przecież pan prezydent po oberwaniu jajkiem zachowywał się tak, jakby deszcz padał. – Polacy ubliżają innym – wypowiedź leminga: „To hańba! Prostactwo! Buractwo! Ja się za nich wstydzę i w ogóle się wstydzę, że jestem Polakiem!” I leming pluje, aż sobie śliniaczek pobrudzi plwocinami. Naprawdę czujecie się z tym dobrze? Oczywiście najlepiej by było, gdyby po obu stronach była kultura, ale skoro Polacy są poniżani i dyskryminowani na Litwie, to Litwini muszą się liczyć się nawet z takim nieparlamentarnym odwetem.

 74. Madrzy Litwini nie wezma sobie do serca kibolskiego wyskoku. Nie kazdy jest w stanie nas obrazic. Najbardziej boli rana zadana nam przez osobe badz grupe osob, ktore szanujemy. Czy mozna szanowac agresywnych i rozbrykanych kiboli albo nacje, ktora masowo uczestniczy w imprezach organizowanych przez uzdrowiciela i wskrzesiciela ks. Boshomore? Dlatego radze wam, Litwini: ignorujcie wrogie zachowania elementu nacjonalistycznego w Polsce. Szkoda waszych nerwow. (choc na Litwie podobne typy tez czasami podnosza glowe, aby pogarda wobec Polakow zaznaczyc swa obecnosc).

 75. Drogi Panie przepraszaj tylko w swoim imieniu ! Litwini to ścierwa które z ss współpracowały. Poczytaj sobie o sytuacji Polaków na Litwie a pózniej przepraszaj

 76. Panie Passent to dla Pana, radzę poczytać : Ataki na Polaków mieszkających na Litwie, ograniczanie im praw obywatelskich. Polskie MSZ milczy. Palenie samochodów i domów należących do Polaków w Holandii. Polskie MSZ milczy. Zwyzywanie sióstr Radwańskich od katolickich suk i polskich kur.. . Polskie MSZ milczy. Mówienie, że ludobójstwo nie jest ludobójstwem. Pan Radziu, słynący z tego, że był w Afganistanie i ma żonę Żydówkę mówił, że musimy to nazwać czystką by nie upokorzyć Ukraińców. Nosz kuźwa. Wyrzucenie z pracy Polki za to, że mówiła w miejscu pracy po polsku w Norwegii. Polskie MSZ ? Milczy. Panie Radku liżmy dalej tyłki Europie. Polityka zagraniczna, która jest prowadzona od kilku dobrych lat przez polskie MSZ to polityka stricte antypolska, pokazująca, że My Polaczki mamy siedzieć cicho i kajać sie przed całą Europą. Oczywiście w związku z poprawnością polityczną. Sorry za ot. Teraz po tym transie zaraz wyskoczy zapewne szeryf z wełnianą czapką na głowie, którą dostał w Peru i złowrogim spojrzeniem oznajmi, że nie ma litości ! Usłuzne media już czekają na wystąpienie.

 77. Hej łezka w oku się kręci jak panowie w niebieskich mundurach tłukli hołotę gdzie popadło! To nie były jakieś polityczne zabawy tylko po prostu z hołotą trzeba normalnie: po dupie. Jak by raz z cmentarza wyprowadzono (delikatnie, pod ramię tych ‚staruszków’ buczących) to by się motłoch też opamiętał. Demokracja polega na tym że można bezkarnie lżyć Prezydenta, Premiera, Marszałka Sejmu Senatu czy innych

 78. ale to jak Polacy są szykanowani na litwie to już nikt z was kur… nie pamięta,co? byście tylko wszystkich przepraszali i każdemu w dupe włazili. a cały świat was w tą dupe rombie i śmieje sie wam w oczy. boże,co za żenujące społeczeństwo,czas spier… z tego kraju bo tu już żaden cud nie pomoże …

 79. Gdyby nie wpis Gospodarza w ogóle nie wiedziałabym o jakimś transparencie.
  Pomyślałam, że może niepotrzebnie nagłaśniamy każdy chamski eksces, który dzięki temu przybiera na znaczeniu.

  Ale później zobaczyłam gigantyczny baner – nikt go nie zrobił w pięć minut pod wpływem idiotycznego bodźca. Demonstracja przygotowana z premedytacją.

  I tu mam pytanie – czy nie wiecie przypadkiem, co stało się z odwagą cywilną w tym kraju?
  Tak ładnie ostatnio dudnimy w patriotyczne miechy, jakie to z nas były zuchy, a nikt nie potrafi odpowiednio zareagować?
  Dlaczego piłkarze w ogóle wyszli na boisko?
  Jak mogli grać ze swoimi gośćmi mając taki śmieć nad głową?
  Czy nie wystarczyło, by ktoś odpowiedzialny za ten mecz, oświadczył – nie zaczniemy, póki tego nie zwiniecie? A jeśli nie zwiniecie to wynocha do domu, nie oddajemy pieniędzy za bilety?
  Pewnie jak zwykle bali się podjąć decyzję, albo mieli to gdzieś.

  A ponoć to kraj ludzi niezłomnych. Chyba tylko w gębie.

 80. To jest przedsmak tego, co czeka ten kraj, jesli wladze przejmie PiS, a ludzie ci beda go w rzadzeniu aktywnie wspierac, jak to czynia juz dzis. Ale sami sobie zgotowalismy ten bigos, wszczynajac wewnetrzne wojny na podobienstwo wrogich obozow, zamiast demokratycznej opozycji, jak w normalnych panstwach. Ciekawe, kto zasial ten wiatr i zbiera burze? Na razie brak reakcji narodowosocjalistycznej opozycji, pewno naradzaja sie, jak przypisac Tuskowi wine za to, co sie wydarzylo. Niech mi ktos nie zarzuci, ze strasze Kaczynskim, ale tak to widze w przyszlosci, az dojdzie do tego, ze ,,polskie pany” beda za granica przemykaly sie chylkiem, bojac sie przyznac, z jakiego kraju pochodza.

 81. wybranych w demokratycznych wyborach. Czy jak się pękło (podobno dla KASY Giertych vs Kurski) w sprawowaniu władzy (szacunek za diagnozę wewnętrzną) bo nie można liczyć sił na zamiary, to czy teraz znowu aj waj panie Prezesie tylko na chwilkę?

 82. sprawa priorytetowa mediów, transparent na stadionie Lecha, a bezrobocie z dnia na dzień coraz większe, bieda w polskich rodzinach coraz większa, głodnych dzieci coraz więcej, ale o tym pisać nie warto, lepiej zająć się transparentem, który był odpowiedzią dla litwinów za sytuacje i traktowanie Polaków na litwie, o której oczywiście „polskie” media nie napiszą nawet słowa, bo przecież prześladowania Polaków na litwie to normalna rzecz, nie mówiąc o rzucaniu różnymi epitetami na Polskę i Polaków ze strony litewskiej od kilkunastu lat za przyzwoleniem tamtejszego rządu zresztą, o takich rzeczach nie warto pisać bo przecież my jesteśmy od tego żeby nas wszyscy opluwali, co innego w drugą stronę. Zresztą czego się spodziewać skoro plują na nas holendrzy, którzy głośno zachęcali na portalach to agresji wobec Polaków, pluje na nas izrael, pluje usa, plują nimecy i francuzi, to dlaczego litwini nie mogą nas obrażać i na nas pluć, to jest wtedy godne pochwały, ale niech tylko Polacy spróbują powiedzieć coś złego i innym narodzie to trzeba zrobić aferę i lament na tydzień!!!

 83. Sorry, nie zamierzam przepraszać. Niech przeprasza to chamstwo, które rozwinęło transparent. Oczekuję od władz klubu Lechia Poznań zerwania współpracy z Wiarą Lech, od wojewody dożywotniego zakazu wstępu dla każdego kibola z Wiary Lecha, od prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia Litwinów i podżegania do nienawiści między narodami Wspólnoty Europejskiej. Mam dość uczestniczenia w ceremoniach posypywania głowy popiołem za cudze chamstwo. Jeśli to wszystko, co postuluję, nie pomoże, należy zawiesić polską piłkę nożną na 10 lat ze wszystkimi skutkami. Albo będziemy państwem prawa, albo niech pies tańcuje z takim państwem.

 84. Arka Gdynia kilka lat temu zawiesiła taki transparent na płocie, który jest cały czas aktualny : Ch.. z gospodarką, ch.. z bezrobociem, najwazniejsza jest kara za transaprent na płocie. Gdyby nie usłużne rzadowi media, GW, wpolityce itd sprawy wogóle by nie było.

 85. Pozdrawiam Panie Redaktorze

 86. Jiba
  9 sierpnia o godz. 19:42
  Jak zwykle mądrze. Nic dodać.

  Natomiast @Polakowi, ktory grzmi, że coraz więcej głodnych dzieci i że bieda. Trudno to jakoś skleić z polskimi panami.
  A na zarzut,że Litwini postępują nieładnie, informuję, że jako Polak wstydzę się tego co robią Polacy, a za chamstwo Litwinów nie mam się co wstydzić. Niech się wstydzą Litwini

 87. Polak
  9 sierpnia o godz. 18:56

  „(…)POLSKIE WILNO, POLSKI LWOW ! ! !(…)”

  I on się dziwi, że na Litwie nas nie lubią:)

 88. Wiesiek59
  Przeczytałam…
  Nie mam niczego więcej do powiedzenia. Amen.

 89. Panie Danielu, ja tak z innej beczki. Bardzo lubiłem czytać pańskie artykuły o Ameryce Łacińskiej, zauważyłem że już od 2 lat(a może i więcej) nie pisze pan na temat AŁ jak i sprawy międzynardowe. Dlaczego? Pozdrawiam

 90. Zaraz, zaraz, dlaczego mamy przepraszać Litwinów en masse, jacy MY? (czyli też en masse)
  Za chamstwo o odcieniu nacjonalistycznym najwyraźniej, bo z wysokości jakichś „polskich panów” , a tak po prawdzie „patriotycznych kiboli”, bo nie kibiców?
  Słusznie zwraca uwagę Jiba, że gigantyczny baner musiał być przygoowany wcześniej , czyli z premedytacją. Dlaczego więc nie było reakcji ze strony osób za przebieg meczu odpowiedzialnych, gdy się tylko pojawił?
  W ramach demokracji i wolności słowa uchodzą raczej na sucho najgłupsze i najpodlejsze wypowiedzi i ekscesy (dobitny przykład słabości struktur państwa, które boi się agresywnej opozycji). Zwłaszcza te, które umacniają „ducha narodowego” przeciwko sąsiadom – Ruskim, Niemcom, więc czemu nie – Litwinom również.
  Radzę się więc zastanowić, KTO powinien przepraszać za systematyczne judzenie.
  Wiadomo, że tego nie zrobi. Na pewno nie kk hołubiący „patriotycznych” katolickich kiboli pielgrzymujących na Jasną Górę, ani nie prezes Piłacik, któremu już chyba rączki pomarszczyły się jak u tradycyjnej zawodowej praczki (sprzed epoki pralek) od nieustannego ich umywania.

 91. @Akwilon
  9 sierpnia o godz. 16:54

  Brawo, ujal Pan zgrabna mysla to, co chcialem napisac ja, gdybym tylko nie byl brakujacym ogniwem;o)

  Co do wypowiedzi studenta z Niemiec, to przemawia przez niego typowy neoficki zapal nowego naboru studentow Erazmusa do Niemiec. Zgadlem?;o)

 92. Dlaczego cały kraj ma przeprosić za kilku chłystków? O ile wiem gang donka nie był w to zaangażowany więc nie była to oficjalna delegacja państwowa.

  A Miecugow to „jeden z najbardziej powściągliwych dziennikarzy” i wzór obiektywizmu jak powszechnie wiadomo 😉

 93. @Bombel
  9 sierpnia o godz. 18:47

  Pan Bombel powiedzial, co wiedzial:)

 94. Widzę że Patrioci zawitali na blog…….

  Szanowni….
  Sam kiedyś śpiewałem
  „jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa
  jeszcze jedna taka silna i wrócimy znów do Wilna”

  Jednak jako nieco starszy, zadałem sobie pytanie- mamy takie na stanie?
  Najpierw reaktor, wirówki, konstrukcja nośników.
  Z czym chcecie startować?

  Ostatnim takim bohaterem był Moczulski…..

  Możliwa byłaby jedynie ustawka- nasi Patrioci kontra ich Patrioci.
  Transmisja płatna przez Polsat, pokryłaby koszty pogrzebów i pomocy lekarskiej.
  Cena leczenia głowy- bezpłatnie…..

  Na rozniecaniu animozji narodowościowych stracą ludzie.
  A sami sobie odpowiedzcie na pytanie jaki kraj zyska…..
  Głupota nie zwalnia od myślenia.
  A przerost mięśni nad mózgiem nie jest usprawiedliwieniem- Narodowcy powinni się kształcić w sile argumentów, nie w argumentach siłowych.
  Chyba że mają SPONSORA……

 95. Polak nadużywa słowa Polak, obierając sobie taki właśnie nick.
  To zresztą normalne w odniesieniu do pewnej grupy społecznej. Dzięki niej deprecjacji uległy również takie pojęcia, jak patriota czy katolik.
  Wciąż czekam na Wielki Słownik Nowomowy III i IV RP, które „w jednym stoją domu”, w tym również aktualnej nowomowy kościelnej.
  Językoznawcy do dzieła!

 96. @wiesiek
  9 sierpnia o godz. 14:57

  Cudna lopatologia:) Obawiam sie jednak, ze adresaci nie zrozumieja kazdego slowa, to i z przeslaniem moze byc krucho…

  Obawiam sie, ze ‚oni’ wyrosli na innej tradycji… Kazdemu, kto nie z ich siola, nalezy sie w morde… byc moze to nawet jeszcze bardziej staropolskie od Piasta Kolodzieja;o)

 97. Przeleciałam raz jeszcze komentarze. Ło matko!
  Fifty fifty : Wodzu! – na Kowno! Pardon- Wilno!
  „A wtem Bóg wychyli się za krzaka” – że strawestuję Słowackiego – i zapyta
  Jaki wodzu?!

 98. Polak
  9 sierpnia, godz 20.4
  Ty biedny głupku, szczurze kanałowy nie widzisz gołymi gałami, że Polakowi żyje się coraz lepiej, jak w niebie. Zobaczysz ich jeszcze za kilka lat, wszystkich pod palmami leżących do góry brzuchami, jak jankesi. I nie waż się nikogo przepraszać. Niech przepraszają Sikorski i Komorowski albo Głódź.

 99. @mag

  „Prezes Piłacik” – Jesteś wielka:)

 100. W związku z wyjątkowym wysypem prawdziwków, zaczynam podejrzewać, czy to sam Redliński nie zesłał tego daru Passentowi:

  „…czterdziestu jak stojo boso w gaciach i koszulach i szczo szparko, stromo w pokrzywy pod płotem”

  Marsz, marsz Polonia, ty dzielny narodzie ….
  Z wiosną zabrzmi trąbka nasza,
  Pocwałują konie.
  Sławą polskiego pałasza
  Zagrzmią nasze błonie!

 101. Przeciez cham to wedlug sadu polskiego nie jest obrazliwe slowo. Juz zapomnielisci!!!!!!!, kto powiedzial „chama mamy za prezydenta”. Wyslac autorytety moralne, Bartoszewskiego, Niesiolowskiego…. Oni przeprosza narod litewski uzywajac swojego jezyka milosci. Kto sieje wiatr ten zbiera burze i nie ma o czym dyskutowac. Kibice zostali przeciez tak wychowani w klamstwie i nienawisci do Polski i polakow, wiec odreagowuja tak jak ich wychowali swietli nasi przywodcy.

 102. „Popisali się” kibole, a nie Polacy. A jak skomentował jeden mój znajomy, „Za księcia Witolda było by nie do pomyślenia, bo postawił by Rumaka i łysoli z trybun do pionu”
  http://www.youtube.com/watch?v=9eJqGRxReuM

 103. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie może reagować na anonimowy napis umieszczony na stadionie , lub na ulicy.
  MSZ reprezentuje koalicję rzadową , a nie jest rzecznikiem medialnym anonimów, ktorzy tylko czekają na powielanie ich prowokacji w mediach.
  Minister Sikorski kolejny raz udowodnił , ze jest urzędnikiem małego formatu.

 104. Lewy (19:00)
  skoro tak jest najlepiej/najwygodniej, to oczywiście

 105. Jiba
  9 sierpnia o godz. 19:42

  Mój komentarz
  Jibo, trafiłaś w czuły punkt demokracji w Polsce – wyjątkową bezradność wobec samej siebie.

  Dziesiątki wątpliwości, setki tłumaczeń i wymówek, a sytuacja, jak stała w miejscu, tak stoi. Prawo stoi w kącie i czeka nie wiadomo na co.
  Po prostu nieporadność oraz skrajne reagowanie – albo nic, albo nagły zryw i chaotyczna reakcja, jak np. sterylizowanie pedofili i rozbieranie bankowych piramid przy akompaniamencie śmiechu ich twórców (w kułak!).
  Demokracji trzeba się długo uczyć. Nic nie robieniem zajedzie się nigdzie.
  Pzdr, TJ

 106. fredbb: Nie piszę o Ameryce Łacińskiej od kiedy pracę w „Polityce” podjął Artur Domosławski – świetny znawca tego kontynentu, mlodszy i lepszy w tej dziedzinie ode mnie. Myślę, że to z korzyścią dla naszych czytelników. Sam skupiam się na felietonie, blogu, programie w Radiu TOK FM i pisaniu książek. Pozdrawiam!

 107. Gospodarzu, ciekawe dlaczego jako narod nie musimy oczekiwac przeprosin za strzaly w plecy w Grodnie 1939, za litewskie SS, za rytualny uboj Polakow na Wolyniu, za oddzialy Wlasowa w PW 1944 roku? Nie starczy policzkow do nadstawniania, i cierpliwosc tluszczy i w koncu narodu maleje, vide obecny indydent. Nie mozna chyba caly czas prowadzic polityki zagranicznej z pozycji kolankowo-lokciowej, z jedynym wyjatkiem kiedy bierzemy sie do draznienia duzego niedzwiedzia slomka po zadzie;-((

 108. Czyśmy się trochę nie zanadto ostatnio rozdokazywali z tą demokracją i w ogóle, drogie Polki i Polacy? I z tego są ciągoty do rządów silnej ręki, atoli tylko sięgneli konsekwentnie po prawo (stoi w kącie i czeka), no coś tu nie gra … i jest dylemat.
  http://www.youtube.com/watch?v=2V-xGSza7EE

  A może tylko zwykły kryzys polskości?
  Czy młodzieńczej demokracji po 24 latach?

 109. A o nadstawieniu drugiego policzka slyszales „prawdziwku?” Wiesz kto to powiedzial?Moze bys tak nad tym pomedytowal jeden z drugim,niech ci twoj przewodnik duchowy pomoze,bo sam nie dasz rady.

 110. stefan 14.41
  Głównym protektorem organizacji zorganizowanej przestępczości ukrywającej się jako klub kibiców „Wiara Lecha”, jest nie kto inny jak capo di tutti capi, czyli prezydent Poznania, niejaki Grobelny. Ale tego faceta NIKT nie ruszy. Ma superimmunitet. Nie tylko w Poznaniu .Wyborcza się kiedyś przymierzyła i tylko się ośmieszyłą , a sądy i prokuratury ech…..

 111. Eksperyment moderatorów – bojowcy pisowsko-kibolscy otrzymali na chwilę placet na blogu na wypowiedzi szczere, po swojemu, patriotyczne.

  Ogólna pętla sprzężenia zwrotnego w typowo polskiej dyscyplinie – obrażaniu się na pokaz, działa w temacie kibiców Lecha Poznań wzorowo, szybko i bezbłędnie – to nie my obrażamy, to nas się obraża.

  Oto lista argumentów przemawiających za tym, ze hasło „Litewski chamie klęknij przed polskimi panem” było na miejscu, słuszne i godziwie posuwające do przodu sprawy Polaków na Litwie, polepszające stosunki polsko-litewskie oraz ugruntowujące w Unii Europejskiej od dawna krążącą opinię o Polakach jako urodzonych dyplomatach:

  1) Dokładnie pół stadionu na Litwie skandowało hasło Polska k….
  2) Polacy na Litwie są bici i poniżani
  3) Polski naród jest zbyt dumny by przepraszać
  4) Kibole polscy są najlepsi na świecie, oni by oddali życie za kraj
  5) Czas skończyć z tym wiecznym klękaniem Polaków
  6) Kibice wykazują patriotyzm, pamiętają o świętach narodowych, wspierają domy dziecka.
  7) Szechter powinien przeprosić za Ojca w KPP i brata, który katował Polaków
  8) Wilno jest polskie
  9) Litwini zakazali uczyć sie w Polskich szkołach
  10) Litwini bili polskich kibiców Polonii Wilno i nie przeprosili za to
  11) Redaktor pisze bzdury, bo nie zbadał podłoża działania kibiców
  12) W tym kraju [Polsce] rodzi się ruch, który skupia się na krytykowaniu wszystkiego co polskie
  13) Bóg Honor Ojczyzna.
  14) Wilno jest polskie
  15) Autor tego tekstu pisze głupoty
  16) Czemu my mamy przepraszać i wchodzić wszystkim za przeproszeniem w dupe ?
  17) Pamiętamy o Wołyniu
  18) Mam rozumiec ze Niemcy to ta madra nacja tak o ktorej wspomniales? Jezeli tak, to chcialem zapytac czy sie Toba podcieraja? A moze jestes bardziej Niemiecki od Niemcow?
  19) Z Was jest wiekszy motloch niz z tych na ktorych plujecie. Oni [kibice], choc dosadnie i czasem w kiepskim stylu, przynajmniej mowia to co powinno byc powiedziane
  20) Jeszcze Polska nie zginęła
  21) Gdyby nie my, nie mieli by tak pięknego Wilna, które było, jest i będzie NASZE [logika!]
  22) Skoro Polacy są poniżani i dyskryminowani na Litwie, to Litwini muszą się liczyć się nawet z takim nieparlamentarnym odwetem
  23) Litwini to ścierwa które z ss współpracowały
  24) Palenie samochodów i domów należących do Polaków w Holandii
  25) Zwyzywanie sióstr Radwańskich od katolickich suk i polskich kur
  26) Pan Radziu, słynący z tego, że był w Afganistanie i ma żonę Żydówkę
  27) Wyrzucenie z pracy Polki za to, że mówiła w miejscu pracy po polsku w Norwegii
  28) Polityka zagraniczna, która jest prowadzona od kilku dobrych lat przez polskie MSZ to polityka stricte antypolska, pokazująca, że My Polaczki mamy siedzieć cicho i kajać sie przed całą Europą
  29) Plują na nas holendrzy, którzy głośno zachęcali na portalach to agresji wobec Polaków, pluje na nas izrael, pluje usa, plują nimecy i francuzi, to dlaczego litwini nie mogą nas obrażać i na nas pluć,

  Wszyscy na nas plują. My biedni Polacy.
  Lista dość pokaźna, do wyboru, do koloru. Wszystkie podręczne argumenty pisoprawicy przeznaczone dla kibicowskiej braci i ulicznych manifestantów zostały wytoczone, a najpoważniejszy z nich, a jakże – to ONI nas obrażają, a WY salonowcy plujecie na nas. Pętla sprzężenia zwrotnego zamknięta.

  Wg bojowców propisowskich skromny transparent w Poznaniu był tylko należytym i eleganckim odzewem. Z pewnością po odczytaniu tego sugestywnego banera Litwini się pomiarkują i przyślą wreszcie do Polski delegację państwową z przeprosinami za wszystkie krzywdy, jakie spotykają Polaków na świecie. I zrobi się nam lżej na duszy, jak po tych przykładowych dla Europy klęczących przeprosinach zobaczymy tchórzliwych Litowców, jak z podkulonymi ogonami spieprzają galopem do swojego małego śmiesznego kraiku (bez Wilna).
  Pzdr, TJ

 112. Nie przepraszam Litwinów w imieniu mitycznej Polski, której jestem obywatelem, ograniczanym prawem tego państwa. Ograniczenie to dotyczy uznania (nie wspomnę już o prawach) mniejszości narodowej, której jestem członkiem. Żeby uzasadnić tego typu postępowanie, państwo polskie powołuje specjalne komisje uczonych profesorów, których zadnieniem jest stwierdzić, że nasz język nie istnieje, a dziedzictwo kulturowe nazywanej jest pogardliwie opcją niemiecką, choć uważamy się za nację w takiej samej mierze odrębną od Niemców, co Polaków. Nie dziwię się tym ludziom, którzy wywiesili ten haniebny baner na stadionie, ponieważ tak ich ukształtowano w szkole i rodzinie. Nauczyciele tych młodych ludzi nigdy by tego nie wyrazili w tak dosadny sposób, ponieważ uważają się za inteligentów i się trochę wstydzą, ale ich uczniowie już nie. Ot, tak właśnie wygląda Polska i jej myślenie od sąsiadach. Całe szczęście, że oni (sąsiedzi) to mają w czarnej dziurze i właściwie bardzo im takie incydenty odpowiadają.
  Na koniec przypomnę tylko incydent jaki miał miejsce w czasie spotkania prezydenta Polski (zgadnijcie kogo?) z jego odpowiednikiem na Łotwie, podczas którego imperator 40 milionowego NARODU pouczał swojego rozmówcę (rozmówczynię) o tym, z kim zadziera. Dlaczego więc kibole mieliby być gorsi?
  POzdro(waś)

 113. Czyli będziemy mieli „Wojnę futbolową”?
  Zamiast Kapuścińskiego opisze Domasławski……

 114. @black 9sierpnia15.24
  „Studiuję w Niemczech, trochę podróżuję i często odnoszę wrażenie że dla europejczyków polacy to brakujące ogniwo ewolucji między rumunami(tych postrzega się jak dzikie zwierzęta) a ludźmi. ” Ten cytat mial wyrazic twoje oburzenie na zachowanie kiboli?
  Twoj obrazowy opis co sadza Niemcy o Rumunach swiadczy nie o Rumunach, nie o Niemcach, ale o Tobie- studencie Polaku i podrozniku. Zreszta nie wierze, ze wsrod niemieckich studentow sa powszechne takie postawy, chyba, ze studiujesz posrod zbieraczy truskawek, ktorych tez nie wszystkich trzeba obrazac.!
  Bardziej mnie zbulwersowal twoj wpis, niz wszystkich tu pokrzykujacych kiboli. Kibole jacy sa kazdy widzi, ale tacy jak ty sa polscy studenci?
  Mieszkam w kraju gdzie gdyby wywleczono ci to zdanie musialbys co najmniej pozegnac sie ze stypendium, wielce przepraszac.., a nie daj boze, zeby to ktos naglosnil do mediow.
  No i w kraju, ktory wspominam w dalszym ciagu jest wiecej lekarzy rumunskiego pochodzenia niz polskiego, a takze w innych prestizowych zawodach.

 115. No proszę, Śleper znów deklaruje, że nie jest Polakiem, a zabiera głos w NASZYCH sprawach. Ten hombre jest nienaprawialny. To jakiś błąd w sofcie. Może wypadł z łóżeczka jak był mały? 😉

 116. @Pickard jest jednym z tych wybrańców 40 milionowego NARODU, który chętnie „maluje” tego typu banery, za które niektórzy się wstydzą i przepraszają Litwinów. Nie ograniczaj się koleżko, ulżyj wątróbce i spuść trochę patriotycznej żółci. Potrafisz.

 117. Autorowi bloga radzę nie odczytywać wszystkiego na dosłownym poziomie i zwrócić uwagę na tzw. środki artystyczne:) (vide poezja) oraz mieć cywilną odwagę na choćby małą niepoprawność polityczną i wówczas przeprosić za ten pożałowania godny wpis.

 118. Ajajajajajajaj! – jak pisze w obcym języku red. Michalkiewicz, sprawa się rypła, gang okupujący MSZ będzie musiał przepraszać społeczeństwo i dziękować zarazem premierowi, że w ramach pozyskiwania tych 8 miliardów do budżetu, jedynie owe niecnoty oderwał od koryta i wywalił na bruk (inaczej nie widzę), zamiast co gorszego przedsięwziąć. Oto czytam, że były ambasador Polski w Syrii i Jordanii, p. Krzysztof Baliński wydał książkę pt. „MSZ polski czy antypolski”, w której potwierdza iż „MSZ jest opanowany przez dwie szajki – żydowską i bezpieczniacką – reprodukujące się już w drugim, a nawet trzecim pokoleniu.”

  Niby nihil novi sub sole, a jednak dobrze przeczytać potwierdzenie, pochodzące wprost z samego źródła.

  nczas.com/publicystyka/michalkiewicz-okupacja-zydokomuny-i-bezpieki/

  A o przekręcie z frankami szwajcarskimi tylko Radio Maryja pisze, cała reszta nabrala wody w usta, jak w przypadku Edwarda Snowdena, w którego obronie jedynie cztery osoby publiczne wystąpiły na całą Polskę, jak długa i szeroka.

  radiomaryja.pl/informacje/kredytowa-pulapka-polakow/

  Cóż, Alleluja i do przodu!

 119. Śleper, ja widzę postęp. Już widać postępy w tym, jak piszesz. Jeszcze odrobinkę wysiłku umysłowego, i zaczniesz się zachowywać jak istota racjonalna. Póki co, ogranicz się w komentarzach NIE DOTYCZĄCYCH CIEBIE. Dla swojego własnego dobra. Bo na razie, to robisz z siebie …

 120. Pickard
  Wolę mieć ze Śeperem NASZE sprawy, bo bliższy mi ON, polski ślązak niż z tobą – CZYSTYM „rasowo” (?) Polakiem takim, jak ty.
  A gdzież to się podziała twoja licząca się choćby od Jagiellońskiej, za potężnej Polski, wielonarodowej i wieloetnicznej, TOLERANCJA dla wpółbraci?
  Po co śląskie Polaki krew przelewały w trzech powstaniach, by od Niemca nie zależeć? Nie wiesz, że Śląsk miał autonomię w II RP i nikomu to specjalnie nie przeszkadzało, chyba że Niemcom, którzy chcieli Śląsk odzyskać? No i pewnie endekom dbałym o Polskę dla Polaków prawdziwych, co było i jest śmiesznym wymogiem w kraju, przez który w tę i z powrotem maszerowały rozmaite armie, przesuwały się granice itp.
  Wiesz chociaż, ile masz w sobie domieszek „obcych” krwi po przodkach? Ja się np. przyznaję do trzech.
  Autonomiczne regiony, tak lub owak nazywane i prawnie umocowane w konkretnym państwie, sprawdzały się w przeszłości i dzisiaj też. Wcale nie marząc o oderwaniu się od „Macierzy”.

 121. Zmarła Karen Black, właścicielka najseksowniejszego zezika w historii ludzkości („Easy Rider”, ”Five Easy Pieces”, „Nashville,”The Great Gatsby”). Szkoda.

 122. absolwent,

  jeżeli mamy tą zgniliznę, zwaną polską demokracją, cokolwiek uzdrowić, to trzeba wnikliwości w postrzeganiu mechanizmów jej powstawania i funkcjonowania, a przede wszystki przestać się bać o tym mówić, na co zwraca uwagę Jiba.
  Analizując powierzchownie niektóre zjawiska zachodzę w głowę po co tym mętom, którzy dorwali się do władzy prosto z ulicy były potrzebne stowarzyszenia kibiców, które, przykładowo, w Poznaniu chciały przeprowadzić akcję obsadzania władzy samorządowej swoimi ludzmi.
  To na parterze, a wyżej?
  Wyżej, ktoś wymyslił deregulację (bo pewnie pasowała do teorii ekonomicznej telegraphica posiadającego, jak sam mówi, belwedera), co spowodowało totalny spadek poziomu usług.
  Tego co się dzieje w kraju nie da się usunąć przez punktową likwidację zjawiska, bo skala destrukcji struktur spolecznych jest zbyt głęboka (taką diagnozę wystawiono ancien regime i była ona prawidłowa, co poskutkowało usunięciem spleśniałego reżimu, bo jego rekonstrukcja była niemożliwa. Wywołało to falę entuzjazmu, więc chyba warto skopiować ten wariant, bo czeka nas rozsypka albo dyktatura).

 123. W sumie budującym w tym wszystkim jest fakt, że w tak banalnej sprawie jak kibolski wybryk na jednym ze stadionów na peryferiach wielkiego świata generuje tyle różnorodnych opinii i postaw. Budującym, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, to przestano by myśleć.

  Ujawniającym się co raz na tym blogu obrońcom polskiej sprawy na Litwie warto chyba zwrócić uwagę, że obecność antylitewskich haseł na trybunie Lecha jest faktem zupełnie przypadkowym i osobiście nie robiłbym sobie z kiboli sojusznika moralnego, gdybym był Polakiem z Litwy. Kiedy Lech Poznań – czy jakakolwiek inna drużyna z naszej pożal-się-boże ligi piłkarskiej – miał grać mecz z zespołem, powiedzmy, że z Pernambuco, to lokalna kibolka wysmażyłaby stosowny banner o podobnej treści (czyli obraźliwy lub poniżający) pod adresem populacji Pernambuco – nie ma zmiłuj się. Nie tylko kibole Legii Warszawa nienawidzą wszystkich. Nie dorabiajcie szczytnej ideologii i chwalebnych kontekstów do wybryków stadionowej chuliganerii, bo po pierwsze: jest to zabieg całkowicie chybiony, a po drugie i tak spóźniliście się, gdyż stadionowy motłoch zagospodarowywany jest już przez kościół katolicki w Polsce oraz przez niektórych polityków prawicy, którym widać po drodze z wygolonymi łbami szalikowców. Brońcie swej polskości na Litwie, ale bez wikłania w Waszą w sumie potrzebną akcję takich g…ch sojuszników jak kibole.

 124. Mój nick z 23.58, a więc jeszcze z soboty brzmi: Ryba.
  Przepraszam

 125. @Strach sie bac
  Żadne oddziały Własowa nie brały udziału w tłumieniu powstania warszawskiego.

 126. Myślę, że admin opublikuje mój tekst z soboty godzina 23.58, skoro opublikował do niego sprostowanie z godziny 0.01.

  Dobranoc

 127. Drodzy Kibice.

  Jest jeszcze kilka innych polsko-litewskich sekretnych porachunków. Pewnego dnia, bedziemy zmuszeni Wam powiedzieć całą prawdę.

  Czy widzieliście film o Krzyżakach? Pamiętacie tego naszego – jak mu tam – króla? Czy wiecie, że z tym Władysławem to była zwykła podstawka (wiadomo kto pociągał sznurki). Król Władysław nie był żadnym Władkiem, Polaka tylko grał. Jego prawdziwe imię było Jogalia!! W te litewskie, pogańskie łapy dano mu 11 letnią dziewczynke o imieniu Jadwiga. Mała Jadwiga też pełnokrwistą Polką nie była – ale ponoć miała coś Piastów. Jogalia przyjął sakrament chrztu świetego dla picu, jako przykrywk dla zaplanowanego z zimną krwią jure uxoris pedophilus.

  Czy mamy ich za to również przepraszać?

 128. A moze zamiast przepraszac po prostu
  DORRZNAC TE WATAHY – jak sugeruje minister spraw zagrancznych po Oxfordzie, to bydlo, motloch i dewiantow i nie bedzie wstydu.

  Ja juz przeprosilem zanim Redaktor napisal co trzeba zrobic – i rozczulony jestem poczuciem odpowiedzialnosci za zachowanie polskiego spoleczenstwa przejawionym oficjalnie w mediach.

  Proponuje zrobic nastepny konkretny krok udawadniajacy, ze nie jest to jedynie powierzchowna demonstracja poprawnosci politycznej.

  Proponuje stworzyc komitet zlozony z Miecugowa, Lisa, Pana Passenta, Paradowskiej czyli demiurgow polskiej opinni publicznej – ten komitet w ramach dzialalnosci spolecznej bedzie udawal sie o zapomnianych i opuszczonych srodowisk mlodziezowych z misja edukacyjna.

  Lis nadaje sie szczegolnie po mowi podobnym jezykiem i jest najwybitniejszym typowym przedstawicielem medialnych elit
  http://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk

  prosze obejrzec pierwszy film o chamach i polskim motlochu i wysluchac drugi kawalek o polskich panach medialnych

  http://www.youtube.com/watch?v=18ps3wEQXFU

 129. Gdyby
  Gdyby nie internet i blogi nigdy nie dowiedział bym się że tyle tałatajstwa w moim kraju istnieje.
  Przyjeżdzaja Goście na mecz , sądzą że są w kulturalnym kraju i wita ich transparent nazywają ich chamami co mają klękać.
  Na blogu wysyp ”Prawdziwków” co pewnie nigdy na Litwie nie byli
  żąda przeprosin choć nie wie za co .
  To pewnie ci co dostali blogosławieństwo na Jasnej Górze a może tam była delegacja pokazująca skutki ”ewangelizacji”.
  Wszystko możliwe

 130. Spróbujmy nie patrzeć na ten transparent z punktu widzenia poprawności politycznej ale z poziomu uwarunkowań historycznych. Litwa, tak jak inne państwa ościenne, ma swoje roszczenia w stosunku do Polski. Zawsze tak było. W świadomości Polaków wydarzenia z okresu II wojny światowej, które miały miejsce na terytorium obecnej Litwy wciąż są żywe i niezatarte. Tu nie ma co się zastanawiać, dlaczego doszło do wywieszenia transparentu i przepraszać. Trzeba wyjaśnić skąd wiedza o tamtych czasach jest wciąż tak żywa i obecna w Polsce, bo najgroźniejsze jest to że Polacy jeszcze nie potrafią wybaczać.

 131. Jestem mile zaskoczony czytając tyle komentarzy patriotyczno-kioblskich. Przecież oni potrafią nawet pisać! A jeżeli tak, to pewnie i rachować. Cóż za nieprzebrana kuźnia kadr intelektualnych dla Kaczyńskiego!

 132. Przepraszanie za innych jest moim delikatnie mowiac dyskusyjne.
  Sluzyc ma wedlug mnie demonstracji swojej przewagi kultury i obyczajow bardziej niz czemukolwiek.

  Gdyby bylo inaczej nalezaloby sie zastanowic skad i dlaczego nastepuje „upadek obyczajow” w polskim spoleczenstwie.

  Dlaczego jak sam pisze Pan Redaktor proces ten sie nasila wlasnie teraz gdy „rzadza nowoczesne elity PO” i Polska staje sie „zielona wyspa”.

  Otoz to nie przypadek – Polska zalewana jest fala cynizmu, relatywizmu i zaklamania.
  Wszystko zaczyna powoli uchodzic – chamstwo szefa…dyplomacji, cyniczne wydzieranie wspolnego mienia dla kolezkow.
  Ciagle rozmijanie sie rzeczywistosci z deklaracjami -„nie bedzie nigdy podatkow” – a dokreca sie srube.
  Setki przykladow mozna byloby tu podawac.

  Wszystko to umaczane w medialnym sosie fajnopolactwa, ktory przypomina rechot napitego piwskiem debila – ktoremu „jest w III RP” fajno bo przeciez jest git i basowa – „Robta co chceta” – haslo III RP.

  Jedna z najwiekszych „zaslug” Tuska jest zniesienienie obowiazku sluzby wojskowej a wyrazem nowoczesnosci zamkniecie babci w komorce lub chociaz ukradzenie jej dowodu osobistego.

  „Pieprzyc” – Boga honor i ojczyzne… mamy nowoczesnosc.
  Zjedzmy sobie przy grilku czekoladowego orla z okazji 11 listopada…

  Ta etyczna bezideowa bylejakosc nie zostanie zastapiona przez dosyc falszywe bicie sie w piersi w imieniu narodu….

  Kraj gdzie lewica zamiast zalozyc gumiaki i isc pomagac sierotom lub mieszkancom bylych PGR-ow – zajmuje sie obsesyjnie kosciolem (Hartman, Szostkiewicz).
  Gdzie „wrazliwosc spoleczna” reprezentuje milioner handlarz gorzala?

  Mamy totalny „rozpizdziel” i idzie to od gory?
  Ten chwalony przez Redaktora pragmatyzm wladzy jest niczym innym jak cynizmem motywowanym przez partykularny egoizm.

  I „narod” jedynie probuje wzorowac sie na swoich elitach…

 133. Czy wsrod kibicow byl „lacznik POLITYKI” z mlodym pokoleniem zapraszajacy do telewizji redaktora Passenta?

  No ten kolega Figurskiego.
  Kuba Wojewodzki.

  To oni chyba uznali publicznie, ze Ukrainki powinny przed Polakami klekac… chle chle chle – by calowac polskich Panow w przyrodzenie.

  Prosz sie nie dziwic, ze z takimi elitami uznawanymi za autorytety przez np. Pana Passenta – ludzie chamieja.

 134. Zadziwiajace , ze Passenta czytaja te rzesze nie przebrane (?) sportowo patriotyczne …. tnp – niesportowo patriotyczne . Nie nazwe ich jakby ….. jakym mogl , wszak gosci nie wypada , nie nalezy obrazac .

 135. Jakbym .. mogl

 136. @Kruger
  Niemcy nie podcierają się mną, bardzo ciężko się z nimi jednak zintegrować, dopiero tutaj zrozumiałem jak wielka jest przepaść między nami a zachodem. Na szczęście dużo ludzi z całego świata tu studiuje i nie doskwiera mi samotność. Niemców podziwiam i bardzo chciałbym spróbować wprowadzić rozwiązania których się tu nauczyłem do polski. Obawiam się jednak że w Polsce moje dobre intencje zamiecie tsunami gówna.

  @WSZYSCY TRĘBACZE O POLSKIM WILNIE
  Niemcy też tęsknią do Wrocławia, to było jedno z ich najważniejszych miast. Niejednemu dziadkowi łezka popłynie na myśl o wspaniałym Breslau. Ale to bezsensowne łezki i wasze też.

 137. Pan Andrzej Mleczko powinien sobie zajarać i poczytać te mądrości narodu..

 138. Panowie Przepraszalscy:

  „Zdaniem Polaków grupą społeczną, która obecnie znajduje się w najtrudniejszej sytuacji bytowej, są młodzi ludzie…”
  INTERIA PL

  „…Fatalna sytuacja młodych ludzi. To stracone pokolenie…”

  „…Demografowie biją na alarm. Młodzi ludzie nie mają szans na pracę. To oznacza, że nie mają za co założyć rodziny…”
  biznes.polskaprasa

  itd itd.

  A Wy martwicie sie biednymi obrazonymi Litwinami albo problemami kleru.

 139. Przeprosiny przygotowała Wyborcza, przynajmniej internetowa. Z tłumaczeniem, by dotarły nie tylko do Litwinów mówiących po polsku:
  http://wyborcza.pl/0,133791.html

  Sama sprawa… Cóż, skrzyżowanie stylistyki kibolskiej (kierowanej przeciwko wszystkim) z mentalnością kolonialisty…

 140. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … Kto nie dostrzega geniuszu i dumy narodowej w „patriotycznym” transparencie, ten czyta, zamiast się podcierać GW, nie szanuje polskich bohaterów, Warszawskich Dzieci, nie zna historii, itd. itp. Otóż liderzy kotła Lecha, skończeni pajace, oświadczam wam, że wasza głupota skompromitowała nie tylko was, ale i drużynę, której kibicujecie, dlatego cierpcie z godnością i Polakami rowa sobie nie podcierajcie. Zachowaliście się jak ostatni idioci i mało brakowało, żebym do was dołączył, ponieważ w pierwszym instynktownym odruchu pomyślałem sobie, że to jakiś Stefan Niesiołowski albo redaktor Stasiński przywiesił tę analfabetyczną grafomanię, żeby mieć materiał do ideologicznej nawalanki (…) Macie rację tylko taką odwróconą. Strzelają korki od szampana na Czerskiej i wiszą w powietrzu toasty: „Za idiotów z kotła Lecha! Dobra robota i nawet palcem nie kiwnęliśmy”. Drodzy pajace, nie odmachujcie się lewactwem, esbecją i GW, bo prześcignęliście wszystkich razem wziętych i to kilkakrotnie. Do głowy by mi nie przyszło, że ktokolwiek innym poza esbeckim prowokatorem, dziennikarzyną z GW lub Stefanem Niesiołowskim może się tak upodlić i przy tym mordę sobie powycierać Polską.” itd …

 141. @Andrzej Falicz & Wojewódzki:
  Wojewódzkiego nieustająco bronię — to były żarty z postawy takiej, jak ta, którą zaprezentowali kibole. Oskarżać go o niewłaściwe zachowanie, to jak oskarżać aktora grającego nazistę, że propaguje nazizm.

  @Andrzej Falicz & demografia:
  Problem jest. Tyle, że nie jeden. Z któregoś z wywiadów Jacka Żakowskiego pamiętam, jak rozmówca tłumaczył, że o wszystkim decyduje wybór eksperta. Bo ekspert demograf powie to, co mówi Interia. Ekspert klimatolog załamie ręce nad emisją CO2 i przyszłymi kosztami koniecznych inwestycji w gospodarkę wodną. A ekspert monetarysta powie, że trzeba ratować budżet. I ten ostatni będzie miał najwięcej do powiedzenia.

 142. @mag & przepraszanie en masse:
  Cytuję przeprosiny Wyborczej:
  Przepraszamy Litwinów
  Podczas czwartkowego meczu piłkarskiego Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno stowarzyszenie kibiców „Wiara Lecha” wywiesiło transparent: „Litewski chamie, klęknij przed polskim panem”.
  Trzeba być skrajnym idiotą i jednocześnie mieć dużo złej woli, żeby wymyślić takie hasło. Kibole powinni za ten odrażający wygłup przeprosić.
  […]
  Zbierając jak najwięcej podpisów pod tym listem, chcemy Litwinom wysłać ważny sygnał: nie ma w Polsce przyzwolenia na prymitywne hasła znieważające naród litewski.

  Za chamstwo o odcieniu nacjonalistycznym najwyraźniej, bo z wysokości jakichś „polskich panów” , a tak po prawdzie „patriotycznych kiboli”, bo nie kibiców?

  @mag & przygotowany baner:
  Podobno nawet ochrona miała cynk o jego istnieniu, ale ‚nie potrafiła go znaleźć’.

 143. Pickard
  9 sierpnia o godz. 22:46

  No proszę, Śleper znów deklaruje, że nie jest Polakiem, a zabiera głos w NASZYCH sprawach. Ten hombre jest nienaprawialny. To jakiś błąd w sofcie. Może wypadł z łóżeczka jak był mały? 😉

  Hombre?????? błąd w sofcie?????

  Pic-ard – Ty aby na pewno zaliczasz się do Naszych?? Może, jak byłeś mały, to Cię podmienili?

 144. PAK no proszę nie ma w Polsce przyzwolenia na prymitywne hasła znieważające naród litewski. Ale znieważanie narodu Polskiego na litwie jest już w porządku i niema się po co tym przejmować, hipokryzja w najczystszej postaci

 145. wiesiek59
  9 sierpnia o godz. 16:54
  Też czekam, ale się nie doczekam i dlatego nie przeproszę.

 146. …Panie Danielu. Ja już przeprosiłem! Na portalu gazeta.pl. Choć ani kibicem, ani kibolem nie jestem.
  A poza tym życzę jeszcze wielu jeszcze lat zdrowia i formy intelektualnej.
  Grzegorz

 147. Andrzej Falicz
  10 sierpnia, godz 02.03..
  Dobrze piszesz. A ci Litwini to niech mnie pocałują w d…pę.

 148. @ Andrzej Falicz
  10 sierpnia o godz. 6:44
  …niech pan tu nie wciska kitu, a może przynajmniej się miarkuje.
  Moje młode jeszcze przed odebraniem dyplomu miało stałą etatową pracę zgodną z wykształceniem. Socjologiem jest. Projektował narzędzia badawcze do badań konsumenckich, realizował je i raporty pisał.
  Jak się stosunki społeczne w firmie popsuły nie miał problemu ze znalezieniem nowej pracy. Pracuje teraz jako programista.
  Warto dodać, że do pierwszej pracy pojechał ‚w ciemno’ na drugi koniec Polski. Nikogo tam nie znał.

 149. No tak należy sie pokłonić w pas litwinom i całować ich po stopach !!
  A czy autor tekstu wie w jaki sposób traktowani są POLACY mieszkający w Wilnie ???
  I czy litwini , za każde brzydkie słowa skierowane do Polaków przepraszaja ?? Czy przeprosili za atak litweskich narodowców na na Polska mniejszość w Wilnie ???
  Poprawność polityczna w naszym kraju to jakaś paranoja wszystkich musimy przepraszac…w końcu cały naród wybierze sie do Berlina i Moskwy i bedziemy przepraszać za II wojne światowa

 150. Widze ze sprawa Oskara rownież autora bardzo bulwersuje, i tu też sie zgodze 🙂
  Takze trzeba też zająć sie atakiem szaleńca Stefana Niesiołowskiego na reporterke i porównać do ataku Oskara na Miecugowa. poniżej link do tego bulwersującego zachowania- Niesiołowski czekamy aż przeprosisz 😀

  http://www.youtube.com/watch?v=YViH_YS56aU

 151. Czy jak lewak – Kuba Wojewódzki wyśmiewał Ukrainki i kazał im klękać przed sobą to Ci co chcą dziś przepraszać Litwinów wzięli go wtedy w obronę … hipokryzja ?

 152. http://www.youtube.com/watch?v=gUy9YINrQb4

  Towarzysz Stalin uwazal i mial racje ze wszystkich Panow,czarodziejow
  i magow od religii bez wzgledu na narodowosc nalezy zamknac w lagrach
  i uczyc roboty a opornych roztrzelac aby nie mieszali w glowach maluczkich.

 153. @Kibic:
  Hipokryzja? Żeby „hipokryzją” nazwać tolerowanie wrogości do Polaków przez Litwinów i potępianie wrogości Polaków do Litwinów, tolerujący musiałby być Litwinem.
  Skoro jestem Polakiem, nie mam powodów, by za Litwinów się wstydzić. Ale mam powody by się wstydzić za Polaków. I dla mnie, jako Polaka, hipokryzją byłoby wytykanie wrogości Litwinom, przy tolerowaniu polskiego chamstwa.

 154. http://michaelsnyder.mensnewsdaily.com/2013/08/the-rise-of-the-bear-18-signs-that-russia-is-rapidly-catching-up-to-the-united-states/

  Ten link polecam wszystkim prawdziwym Polakom jak i Amerykanofilom
  ktorzy czesto nie wiedza co pisza i gdzie zyja.

 155. PAK
  10 sierpnia o godz. 6:55

  @Andrzej Falicz & Wojewódzki:
  Wojewódzkiego nieustająco bronię — to były żarty …”

  Oczywiscie…
  Tak jak kibole zartowali na stadionie Lecha z postawy Figurskiego i Wojewodzkiego.
  Wszyscy sobie tak wesolo w Polsce zartujemy.
  http://www.youtube.com/watch?v=yq5SdiBux7Q
  Ostatnio narodowcy na wykladzie Baumana zartowali sobie z faszystow i nikt nie zalapal.

 156. Poczytajcie
  Litewskie chamy wyrządziły krzywdy bezmierne poznańskim pyrom więc – BIĆ CHAMÓW.
  Choćby banerami – im większe , tym lepiej
  Tylko tak sobie myślę ze trochę daleko było Litwinom do Poznania
  bo to trzeba było przejść i Niemen i Wisłę a i Warte też.
  No i krzywdy-Wilno z Ostrobramską nam zabrały chamy jedne tego im darować nie wolno, pod Grunwaldem uciekali przed Niemcem.
  Czy dziwi mnie fakt że znależli się obrońcy szmatławców tworzących takie hasła ?
  Nie , nie dziwi , radziłbym zapamiętać nazwiska TYCH obrońców
  POLSKIEGO HONORU , POLSKIEJ KULTURY , POLSKIEJ SZLACHETNOŚCI, POLSKIEJ RYCERSKOŚCI wobec przeciwnika.
  Wobec drużyny co przyjechała zmierzyć swe umiejętności kopania nadmuchanego pęcherza z podobnymi sobie zza miedzy.
  Pewnie uważali że przyjechali do szlachetnego i kulturalnego kraju.
  Kto był lepszy ? wiadomo kto przeszedł dalej w eliminacjach.
  Kto swoje chamstwo okazał ? też wiadomo.
  A o obrońcach pamiętać należy PRZECIEŻ PO TO POKAZALI NAM SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE.
  ukłony

 157. @Black
  10 sierpnia o godz. 3:14

  Panie Black, zrobilem cale studia w Niemczech, pare lat tam pracowalem (w zawodzie wyuczonym na studiach) i caly czas sporo mam z Niemcami do czynienia.

  To co Pan pisal o opinii Niemcow o Polakach dotyczy raczej klasy nizszej sredniej, generalnie majacej poczucie zagrozenia wzgledem obcych. Bywaja niemili. Cudownie jednak uodparnia na wszelkie krytyczne komentarze odpowiednio wysoka pensja, ale to dopiero po studiach.

  Wlasciwa postawa, moim zdaniem, po prostu ignorowanie tego typu niefajnych opinii, tzn puszczaenie ich mimo uszu, jak to zrobili Litwinii na meczu. Zwyczajnie dolali Poznaniakom i zapewne zadnych przeprosin nie potrzebuja, tylko sie smieja.

  A Panu sugeruja troche mniej pokory wzgledem niemieckich opinii o Polakach i wiecej wiary w siebie niezaleznie od tych opinii.

 158. Czyżby to było naprawdę?
  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/kibice-slaska-wroclaw-mowia–nie–nacjonalistom-z-nop,107306,1,1.html
  Być może doszli do wniosku, że się nie opłaci… 😉
  Poczekamy i przekonamy się, czy to w ogóle możliwe???

 159. @Andrzej Falicz:
  Nie. Nie żartowali.
  To jest kwestia ‚czytania’ form literackich. Wojewódzki z Figurskim (dyskutowaną kwestię wypowiedział ten drugi), czy Bracia Figo Fagot wyraźnie ‚grają’ — wcielają się w rolę kogoś, kogo parodiują. Należy wypowiadane przez nich słowa brać w cudzysłów, tak jak przytaczane cytaty, a nie własne opinie.
  Kibice nie wcielają się w rolę ‚stereotypu nacjonalistycznego kibola-chama’ dla zabawy i kpiny z kiboli; nawet jeśli podejrzewam, że i ten baner to kwestia przyjęcia pewnej konwencji prowokacji względem sportowego przeciwnika. Konwencji przyjętej przynajmniej w polskiej lidze.

 160. Chociaż nie przepadam za bardzo za Lechem to SZACUN za akcję. To co słyszałem co się działo w Wilnie to przechodzi szczyt ! Gdy śpiewali hymn oni gwizdali więc odwdzięczyliśmy się im no prawie tym samym 😉 !

  WILNO JEST POLSKIE !

  Legia 😉

 161. Lewy
  O tak, Falicz „dobrze pisze”…
  Uporczywie przypisuje wszystko co w Polsce najgorsze wyłącznie PO i lewicy, która nic tylko tumani i demoralizuje szlachetny z gruntu lud polski (w tym kibolski)
  Powinien on (ten lud boży) oczywiście czerpać wzory pawdomówności, kiltury językowej i w tzw. obejściu, antyobłudy, uczciwości niebywałej a także bezinteresownej miłości bliźniego od prawych i sprawiedliwych elit prawicowych oraz kościelnych.
  Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek Falicz zdobył się choć na odrobinę obiektywizmu i spróbował w miarę sprawiedliwe wymierzać ciosy.
  Ciekawam, jakie ma zdanie np. na temat mediów „niepokornych” i „niezależnych” a nie jakichś tam „polskojęzycznych”.
  Czy w przeciweństwie do TVN, która – jak wiadomo – kłamie i manipuluje (nie są to zresztą Himalaje rzetelnego dziennikarstwa, o nie!), uważa je krystaliczne źródło prawdy i bezstronności.
  Z powodu tej totalnej nierównowagi (niechby była chociaż chwiejna) procesów percepcyjnych w mózgu Falicza grozi mu – moim zdaniem- paraliż umysłowy prawoskrętny.

 162. Za ten wredny, obrzydliwy skandal odpowiada władza (KAŻDA władza, niezależnie, czy Tuska, czy Kaczyńskiego, czy Palikota). Teraz rządzi Tusk i to jego Tusowski wojewoda odpowiada, nie po to ten wojewoda nieudacznik (jak się okazuje) bierze forsę, nie po to ma tabuny policji jawnej i tajnej, aby każdy mógł sobie wnosić na stadion, co chce.

  Pan. Panie Passencie, leży plackiem przed Tuskową władzą, więc się sumituje nie za swoje winy. Powstań pan z klęczek i popatrz pan władzy na ręce. Władza bierze forsę, o jakiej się panu nawet nie śni, biorze za to, aby nie dochodziło do takich skandali.

  Ps. A jeśli pan wylicza różnych ludzi, to powinien pan także wspomnieć damskiego boksera Niesiołowskiego. Po prostu, wybrał pan klęcznik, ale przecież jakiś honor publicysty pan ma, chyba że nie, a, to przepraszam.

 163. Przepraszam Falicza za Falicza, przepraszam M a g z a jej *judzenie*, przepraszam Mag z a Mag chodzac jej sladami………po skrzypiacym (dzisiaj jednak nie, bo pada) piasku…..
  Saldo mortale

 164. mag
  10 sierpnia o godz. 11:36

  Lewy
  O tak, Falicz „dobrze pisze”…
  Uporczywie przypisuje wszystko co w Polsce najgorsze wyłącznie PO i lewicy,
  ….
  Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek Falicz zdobył się choć na odrobinę obiektywizmu i spróbował w miarę sprawiedliwe wymierzać ciosy….”

  I vice versa – przywracam zaklocony balans na tym blogu.
  I tak przechylony niezdrowo na strone wladzy i pseudolewicy

  Przypisywania zla w Polsce rzadzacym ma duzo wiecej sensu niz winienie opozycji – z przyczyn tak oczywistych, ze asz trudno to tlumaczyc.

  .

 165. az

 166. PAK
  ” Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności Kraj Wojewódzki i Figurski trafią do więzienia za obrażanie Ukrainek?
  Wojewódzki i Figurski trafią do więzienia za obrażanie Ukrainek?
  2012-07-26 15:51
  Share on facebook
  Share on twitter Share on wykop 6
  Śledztwo w sprawie znieważenia Ukrainek w wypowiedziach radiowych Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego wszczęła stołeczna prokuratura. Za znieważenie z powodów narodowościowych grozi do 3 lat więzienia.
  Czynności śledztwa zlecono policji, która ma m.in. przesłuchiwać świadków. W ramach postępowania sprawdzającego zwrócono się do rozgłośni o udostępnienie zapisu całej audycji.

  Podstawą prawną śledztwa jest artykuł Kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3 dla tego, kto „publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości”.

  Polsce i na Ukrainie; protestowało ukraińskie MSZ i zażądało przeprosin. W ocenie polskiego MSZ wypowiedzi te były „skandaliczne i chamskie”. Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin uznał słowa dziennikarzy za „rażące chamstwo”. „Jako Polak, nie minister, chcę bardzo serdecznie przeprosić naszych ukraińskich przyjaciół, że takie sformułowania padły” – powiedział….”

  Zarząd radia przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Dyrektor programowy radia Marcin Bisiorek tłumaczył, że „nie było naszym zamiarem obrażanie honoru ani godności narodu ukraińskiego, do którego mamy wielki szacunek”. Wyrażając „głębokie ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją”

  Mam nadzieje, ze Pan Passent przeprosil narod ukrainski –
  Tyle tego przepraszania za wszystkich… nie ma kiedy „taczki zaladowac”.
  Czechow za Cieszyn, Niemcow za wysiedlenia, Zydow za getto lawkowe, Rosjan za okupacje Moskwy, Ukraincow za Wolyn.

  Wojewodzki to ostatecznie bliski kolega redakcyjny i telewizyjny.
  Sama elita…i smietanka towarzyska warsiawki.

  Wszyscy widac jakos malo dowcipni.

 167. A skąd się to niby wszystko wzięło? Ano popatrzmy sobie:
  http://www.youtube.com/watch?v=CuS1NQ8CGjk
  Po seansie filmowym wypada zaprosić na spektakl teatralny, na który powinna być prowadzana dziatwa szkolna, bo później nie wie skąd się wzięła i bredzi, że ona wszystka z panów.
  http://www.dwutygodnik.com/artykul/2986-w-imie-jakuba-s-strzepki-i-demirskiego.html
  Dziękuje też za kilka słów poparcia.

 168. mag
  10 sierpnia o godz. 11:36
  mag!!! Litości!!!
  Nie odróżniasz Lewego od Lewego
  Świat się kończy.

 169. Andrzej Falicz
  To Tobie wydaje się, że balans na tym blogu jest zakłócony. Nie martw się o innych, lecz przywróć go w sobie.
  Staniesz się bardziej wiarygodny, bo można odnieść wrażenie, że jesteś tu tylko po to, by czuwać nad balansem, a nie dla dawania świadectwa prawdzie w sensie komentowania FAKTÓW po obu stroach „barykady”.
  Przypominam Ci, że opozycja nie ma karte blanche tylko dlatego, że jest akurat teraz opopozycją, bo JUŻ rządziła. A skoro przymierza się do powrotu do władzy, to i ją trzeba puntować, knfrontować to, co robiła wcześniej, gdy rządziła i dlaczego utraciła władzę z tym, co dziś obiecuje, gdy ją odzyska.
  Nie udawaj, że tego nie rozumiesz. Trzeba oceniać CAŁĄ klasę polityczną, która urządza nam życie, a zwłaszcza dwie wiodące od 2005 opcje polityczne. Nie da się rozdzielić ich wzajemnego odziaływania, zarówno tych w sferze słów, jak i czynów.

 170. Michel
  10 sierpnia o godz. 0:04

  @Strach sie bac
  Żadne oddziały Własowa nie brały udziału w tłumieniu powstania warszawskiego.

  Brały tylko, że Niemcy przekazały te oddziały do Własowa w 1945 roku więc Strach się bać ma rację poniekąd.

  Śleper jak ci się coś tutaj nie podoba to droga wolna choćby do Berlina

 171. Andrzej Falicz
  10 sierpnia o godz. 12:40

  „Mam nadzieje, ze Pan Passent przeprosil narod ukrainski”

  Pan Passent nie przeprosi narodu ukraińskiego. „Polityka” pana Passenta klękała przed Wojewódzkim, dała Wojewódzkiemu nawet pierwsze miejsce na pierwszej stronie, aby się wybielił. Za dużo oczekujesz od pana Passenta, który przecież ma inteligencję i dlatego wie, komu służyć, a kogo smagać.

 172. Anca_Nela
  Łomatko! A ja to dobrodusznie wzięłam za ironię.
  Tymczasem szczur kanałowy mnie podszedł.
  Prawy Lewy – mea wielka culpa!!!!
  Ale co napisałam o naszym niezłomnym grafomanie politycznym, to napisałam.
  Nie śmiem dopuszczać do siebie myśli o teoriach spiskowych, których widmo krąży i w realu, i w wirtualu, ale kto wie, może Falicz, który szczyci się nieukrywaniem swego nazwiska (niby kto to sprawdzi) wciela się czasem w inne postaci? Na przykład w Lewego.
  Z góry Falicza przepraszam, jeśli się mylę, ale wszystko jest możliwe na tym „najpiękniejszym ze światów”.
  P.S. Nareszcie przeszly burze i deszcze nad Warszawą. Odetchłam.
  Anciu, życzę Ci jak najmniej uciążliwego remontu, bo znam ten ból. Ale już PO będziesz się czuła jak w niebie ( nawet jeśli go nie ma w istocie).
  Moje niebiańskie samopoczucie (po dwóch latach od remontu) zakłóca tylko to, że gdy wyładowałam z kartonów (na szczęście nie sama) nieco ponad 4 tys. książek i ułożyłam na półkach trochę jak leci, do dziś nie mogę się połapać, gdzie czego szukać.
  Prowizorki wiecznie żywe!

 173. Saurom
  Strach się bać takich jak ty.
  Bez odbioru.

 174. Pan daniel Passent:

  „Z prądem rzeki płynie wolno Polak!”. Przeprośmy Litwinów za to, że zbyt wolno płynie.

 175. A jak tam panie redaktorze Passent czy pan i redakcja Polityki przeprosiliście kolejnego wielkiego brata z ambasady przy Marii Curie Skłodowskiej za promowanie ustawy o zakazie uboju rytualnego? Wystarczyło, że ambasador złożył protest a Tusk co się klerowi kibicom nie kłania od razu podkulił uszy po sobie i w pośpiechu wprowadził odpowiednią poprawkę, która w praktyce unieważnia ustawę. Teraz pytanie do pana redaktora dlaczegóż to jego odpowiednik w USA nie złożył podobnego protestu? W końcu tam też jest zakaz uboju rytualnego. Odpowiedź jest prosta w końcu stamtąd płynie broń i pieniądze do Izraela w formie pożyczek więc można tam pominąć kwestię jakiegoś tam zakazu uboju rytualnego. W Polsce tam już sobie możemy pozwolić na protest w końcu oni muszą nam jeszcze wiele przeprosić a polscy politycy pozbawieni godności i bardziej biorący pod uwagę opinię wielkiego brata zawsze przeproszą.

 176. No i znowu wychodzi polska megalomania – naprawdę Pan sądzi, że Litwinom potrzebne jest do szczęścia, żeby polskie panisko „pochyliło się” i łaskawie przeprosiło? Boję się, że niekoniecznie. Myślę, że większość z nich w d… ma dumny Naród Polski i jego dziwaczne kompleksy (objawiające się m.in. groteskową megalomanią).

  W Polsce panuje mania bezustannego przepraszania. Pół biedy, gdyby jeszcze cokolwiek konkretnego z tego wynikało. A nie wynika przeważnie nic oprócz doraźnej poprawy samopoczucia zgrai pięknoduchów żyjących w uniwersum frazesów, etosów i aktów strzelistych.

  Dlaczego np. ja – mający w d… polską piłkę nożną, a nieudolnych kopaczy Lecha Poznań w szczególności – miałbym przepraszać za akcję przeprowadzoną przez bandę łysych koczkodanów – nie do końca rozumiem. Może w pierwszej kolejności niech przeproszą ci, którzy za grube publiczne miliardy zbudowali im wypasione trybuny do popisywania się swoim buractwem?

 177. Saurom
  10 sierpnia o godz. 13:22
  Ciekawe co akurat CIEBIE upoważnia do wysyłania kogokolwiek do Berlina, czy też na Madagaskar? Załóż swój blog i skreślaj, kogo zechcesz. Tu nie rządzisz.
  I całe szczęście 😛

  mag!
  Siedzę na kupie różności, wszystko z szaf i szuflad wyciągnięte i stoi w różnych pudłach, gotowe do przenoszenia. Szafki kuchenne nie pasują do mojej ściany z epoki gomułkowskiej… Żeliwna rura – spływ od zlewozmywaka idzie sobie wzdłuż całej ściany i trzeba będzie szafki rżnąć! Hydraulik nie podjął się wykucia tej ruły obawiając się pęknięcia i uszkodzenia pionu :mrgreen:
  Kto powiedział, że będzie łatwo???
  Siedzę więc chwilowo, jak ta wypędzona. Mistrz przychodzi 19-go.
  Mam jednak nadzieję, że się wykaże znajomością rzeczy i wszystko zakończy się po mojej myśli. Nadzieja jest… ZOBACZYMY 🙂

 178. Cytat ;
  Wszyscy widac jakos malo dowcipni.
  To prawda ,naprawde jestescie malo dowcipni !
  Tym razem Falicz ma racje nie mozna „holubic” Wojewodzkiego za jego ukrainskie wybryki i jednoczesnie walczyc z chamstwem !
  Definicja ;Dowcip nie powinien miec intencji obrazenia czlowieka ,to tylko pokazanie Mu jego slabych cech i „przymiotow” zlego postepowania !!! …
  Pozdrawiam

 179. Nie rozumiem oburzenia na „manię przepraszania”……
  Przecież jest to jak najbardziej zgodne z kanonem nauk KK,
  Czyżby nasi Patrioci nie przyswoili katolickiej nauki?
  Miliardy na katechezę poszły w błoto?
  „Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe” nie podlega nad Wisłą internalizacji?

  A to że Wojewódzki okazał się prostakiem, chyba dyskusji nie podlega?
  Niemieccy dziennikarze nie wypowiadają się tak na temat Polek zatrudnionych w niemieckich domach…..

 180. Nie wiem czy przepraszanie – często nadużywane, bo przepraszać powinno się we własnym imieniu, za własne czyny. Ja czuję tylko niesmak. Swoją drogą hasło jest zabawne w tym sensie, że jest chamstwem właśnie. No ale czemu się dziwić. wieloletnie tolerowanie chamstwa, agresji i ksenofobii na stadionach piłkarskich daje taki właśnie obraz. Im niższy poziom naszych trampkarzy (w lidze czy reprezentacji) tym wyższy poziom chamstwa. Tylko tych idiotycznie wydanych pieniędzy na bezsensowne stadiony szkoda. Może zamiast tego warto było sfinansować lekcję pływania? Nie topiło by się tak wielu ludzi.

 181. anca nela 13.59
  Ręce mi opadają !!!! Dajesz sobie wciskać każdy kit przez hydraulików !!!(, nb ass z niego, nie fachowiec). U mnie było dokładnie tak samo, hydraulik wyciął żeliwną rurę, wstawił plastik i gra muzyka !

 182. ANCA_NELA
  10 sierpnia o godz. 13:51

  Saurom
  10 sierpnia o godz. 13:22
  Ciekawe co akurat CIEBIE upoważnia do wysyłania kogokolwiek do Berlina, czy też na Madagaskar? Załóż swój blog i skreślaj, kogo zechcesz. Tu nie rządzisz.
  I całe szczęście 😛

  Ja swój blog mam adres znajdziesz w komentarzu pod poprzednim postem gospodarza. A zresztą mnie już też niektórzy chcieli posłać w okresie referendum w Gliwicach do gazu a także biorąc mnie za kogoś innego sympatyka PIS zastrzelić. I teraz pytanie do ciebie kto ich upoważnił do czegoś takiego. A co do przedmówcy to on przecież sam nie czuje się Polakiem więc proszę bardzo niech jedzie gdzie indziej w końcu podobno jesteśmy w Unii Europejskiej więc możliwości ma mnóstwo. Tylko, że jak w innym kraju gdzie osiedli nie będzie mu się wiodło to niech później nie przypomina sobie nagle że jest Polakiem.

 183. Patriotą jestem prawdziwym, ale nie lemingiem, który nic nie rozumie
  Jeśli ktoś podbechta narodowa dumę, to – vivat, razem mili przyjaciele, jesteśmy wielcy. Heśli ktoś przypomni krzywdy nasze, to husario do boju, bić specnazowców. My patrioci jak jeden mąż, na straży ojczyzny trwamy wciąż.

  Jeśli jakiś tam krajan się wygłupi z międzynarodowym oddźwiękiem, to co? Ja mam przepraszać, A paszoł ty, za jakiegoś łysola, któremu odbija? Nie mam nic wspólnego z nim?

  Tu się objawia całe piękno narodowego myślenia – patriotyzm selektywny, odpowiedzialność relatywna, wspólnotowość warunkowa.

  Przyjemnie czytać i słuchać takiego patriotyzmu, który tłoczy na blog pisoprawica – miłego dla ucha, swojskiego, przaśnego, niewinnego, intelektualnie obłego, bez kolców i zadziorów – niech żyje nasza husaria, Bóg, Honor i Ojczyzna, niech nas Rosjanie Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Izrael, Litwini i Ukraińcy przeproszą. Myśmy się już dość naklęczeli.

  Aha, bym zapomniał, Szechter tez niech przeprosi i ta, ta ze dworku pod Bydgoszczą – niech się stąd wynosi.
  Pzdr, TJ

 184. „Ponieważ Internet w Polsce (podobnie jak kibole) uchodzi za siedlisko chamstwa, sądzę, że powinniśmy przeprosić Litwinów za ten pożałowania godny incydent ”

  Idac tym sladem … mozna by sie pokusic o rozwazenie przeproszenia reszty polskiego spoleczenstwa za przymusowe nalezenie do tego samego narodu (?) Mozliwe jest rowniez , ze nie rozumiem wlasciwie pow. zdania

 185. Ryba 23.58
  Jeżeli nie rozumiesz jakie stosunki panują w Poznaniu, tej przedwojennej stolicy polskiej endecji, to trochę poczytaj na ten temat, np. o procesie w sprawie Starego Browaru. Ja miałem tam rodzinę zatwardziałych endeków, więc wiem z domowych przekazów. Myśle, że obywatele tego pięknego miasta całym sercem popierają postawę kiboli z Wiary Lecha., nawet jeżeli nie chodzą na mecze. A jezeli chodzi o Telegrafica, który jakoby ma „belwedera” czyli tytuł profesorski, to jesteś w mylnym błędzie. TO nieraz pisał że nawiał z Polski jako prosty magister ekonomii ( dla przyjaciół megi ) i tytułów naukowych nie przyswoił.

 186. Ale my Polacy to wychowany i katolicki naród wszystkich przepraszamy a jak nas biją to nadstawiamy drugi policzek. Dlaczego Litewskie gazety nie piszą o przepraszaniu za wygwizdany hymn (to już obraza symbolu narodowego) i zniszczone samochody? Za co jeszcze mamy przepraszać? Może spiszmy jakąś narodową listę przeprosin wysyłajmy delegacje i przepraszajmy cały świat.

 187. Jest jeden problem z tą dumą narodową…..
  KAŻDY naród ją posiada…..
  Poniżanie innych w celu wywyższania siebie to raczej prymitywizm, niż patriotyzm.
  A granie na narodowym bębenku to chyba szowinizm?
  Granica jest cienka…….

  Zaszłości historycznych z naszymi obecnymi sąsiadami multum.
  Tworzenie historii w IPN, na stadionach, na ulicach, przez opozycję, nie rokuje dobrze.
  Miło by było, gdyby zajmowali się tym historycy a nie politycy i ulica.
  Bo skończy się to eskalacją.
  Albo wrzaskiem polityka- „Niemcy mnie biją!!!” w samolocie…..

  Akcja rodzi reakcję.
  Odpowiedzią na inscenizację rzezi wołyńskiej była inscenizacja pacyfikacji wsi ukraińskiej przez naszych granatowych policjantów…..
  Spirala?

  Jedna z wersji wojny bałkańskiej jako przyczynę podała bójkę w dyskotece.
  Zginął młody człowiek, politycy nagłośnili że Serb zabity przez Chorwata.
  A potem już poszło…..
  W naszym przypadku może być to na przykład spór o katedrę w Przemyślu, czy Górę Grabarka…..
  I też będzie śmiesznie…..

 188. ESKA zamknęła mikrofon Wojewódzkiemu i Figurskiemu, wojewoda wielkopolski zamyla trybunę stadionu Lecha i grozi zamknięciem załego stadionu. „Polityka” dała Wojewódzkiemu pierwszą stronę, żeby się wybielił, prawica i kościół dają kibolom pierwsze rzędy, żeby się swobodnie wypowiedzieli merytorycznie w sprawie polskości, patriotyzmu i paru innych spraw istotnych (dla prawicy).

  Nie bardzo rozumiem o co chodzi Andrzejowi Faliczowi grzebiąc w sprawie WF i łącząc ją z kibolskimi baranami od banera. Taki był przekaz dnia na dzień dzisiejszy ? A swoją drogą skąd wiadomo, że Passent i Wojewódzki to bliscy koledzy ? Andrzej Falicz to wie ? To niech powie więcej na temat stosunków towarzyskich panujących na Słupeckiej. Chętnie poczytamy.

 189. Czy słynny Kuba Rozpruwacz był Polakiem?

  Szykuje się kolejna runda przeprosin ?

 190. Panie redaktorze Passent skoro pan proponuje przeprosić Litwinów to pójdźmy dalej przeprośmy Niemców, za to, że w 1939 stawiliśmy im opór uniemożliwiając im pokojowy podbój Europy. Przeprośmy Niemców za to, że uniemożliwiliśmy im podbój Anglii. Przeprośmy Niemców za to, że dzięki sabotażowi i informacjom od polskiego wywiadu przyczyniliśmy się do przegranej hitlerowskich Niemiec w ZSSR. Przeprośmy także ich za to, że w 1410 roku ci durni Polacy na spółkę z Litwinami Rusinami jakoś nie dostrzegli tych jakże pięknych intencji Krzyżaków i skutecznie rozgromili ich pod Grunwaldem. I posuńmy się do absurdu przepraszajmy Niemców, Irlandczyków za to, że my Słowianie zajęliśmy kraj pomiędzy Wisłą a Odrą które to ziemie Celtowie i Germanie opuścili idąc na podbój Rzymu. A gdybyśmy chcieli tak to może powinniśmy przeprosić wszystkich za to, że Polacy istnieją jeszcze jako naród i za to że istnieje jeszcze państwo polskie nieprawdaż. W końcu według redaktora Passenta i innych dobry Polak to taki który wiecznie klęka i przeprasza nawet za to czego nie zawinił nieprawdaż.

 191. Saurom
  10 sierpnia o godz. 15:29

  Zaiste, byłaby to postawa godna Polaka- Katolika…..
  Przykład dla świata!!!
  Przeprosiny nie kosztują NIC!!!
  Wojenki natomiast, burdy, zadymy, kosztują zdrowie i życie ludzkie.
  Nieprzyswajalny rachunek zysków i strat?

  Niekatolikom takim jak ja, polecałbym pragmatyzm i przestrzeganie Prawa.
  Nie wolno wzywać do nienawiści i poniżać innych.
  To nie powinno być opłacalne w żadnych kategoriach.
  A przede wszystkim w kategorii zysku politycznego…..
  Niestety, długofalowe planowanie i przewidywanie skutków swych poczynań i haseł, nie jest domeną panów od walczenia o następną kadencję……

  Ps.
  Frankiewicz rozkopał Gliwice, dał zapewne zarobić swoim, ale miasto nam pięknieje….
  Od średniowiecza burmistrz był najbogatszy, i tego nie zmienisz…..
  Ktokolwiek zasiądzie, będzie miał swoich przydupasów.
  Sar nie był lepszy zapewne…..

 192. Jacobsky
  10 sierpnia o godz. 15:28

  Mamy parę sław- Czołgosz, Waluś, Kaczynsky……
  W dziedzinie terroryzmu nie jesteśmy najgorsi….

 193. Żyjemy w wolnym kraju. Ta wolność powinna odnosić się również do przepraszania za nieswoje wybryki. Bardzo dobrze, że ktoś, kto się poczuwa w obowiązku przeproszenia Litwinów, puścił w ruch stosowną petycję. Bardzo dobrze, że nie ma obowiązku podpisywania tej petycji, bo im dłużej przypatruję się dyskusji na temat bannera na stadionie Lacha, tym mniej mam ochotę przepraszać kogokolwiek za zachowanie się dorosłych półmózgów, którzy jednak legalnymi półmózgami nie są, nie są oni ubezwłasnowolnieni, poddani kurateli, a więc jako tacy, ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Dobrze, że MSZ wypowiedział się stanowczo – taka jego rola w podobnych przypadku, ale ja osobiście nie będę przepraszać Litwinów za głupkowatych kiboli, Ukraińców za głupkowatych mistrzów sitka, za Kubę-rozpruwacza, za polskich antysemitów, bo ja osobiście nie mam nic do Litwinów (choć niektórzy z nich mogliby być nieco mniej zaczadzeni nacjonalistycznie), do Ukraińców (idem), to nie jak rozpruwałem brzuchy prostytutek, to nie ja organizowałem getto ławkowe czy szmalcowałem w czasie okupacji, nie ja wyganiałem kogokolwiek z Polski, bo wtedy (1968) miałem mniej niż 10 lat. Korzystajmy z wolności jak chcemy (byle w granicach prawa i obyczaju) i indywidualnie przepraszajmy kiedy poczujemy się winni czegokolwiek, a nie wtedy, kiedy nastał taki trynd i znajomi już przeprosilii…

  „- A Ty nie ????”

  To jakiś dziwny kolektywizm, zupełnie niepotrzebny moim zdaniem. Kolektywizm rodem z epoki fejsbuka czy innego gizmo dającego fałszywe poczucie wspólnoty oraz szybkie zaspokojenie impulsu, często szczytnego, ale zaspokojenie, które niczego nie załatwia, bo choćby powstało 1000 petycji oraz stron na fejsbuku, a każda była podpisana przez 1000 osób czujących się winnymi za banner, getto czy rozpłataną córę Koryntu z Doków, to i tak podobne akcje niczego nie zmienią np. w stosunkach polsko-litewskich, skoro one stanowią dziś temat zasadniczy. Jest w pewnym sensie magicznym myśleniem uważać, że podpisując taką czy inną petycję załatwi się coś więcej niż odfajkowanie wykonania kolejnego gestu tzw. solidarności, odpowiadającego tak naprawdę fejsbukowemu „to lubię”, i tym osiągnięcie poprawy samopoczucia. Własnego samopoczucia. Dobre i to. Każdy jest wolny w dochodzeniu do satysfakcji w sposób, który uważa za najbardziej efektywny, tyle że nie róbmy sobie zbyt wiele nadziei, że zbiorowe przeprosiny nadadzą stosunkom polsko-litewskim jakąś nową jakość. Takie procesy mogą trwać dużo dłużej. Nieznośnie długo w porównaniu z dynamiką zjawisk, jaka obowiązuje w odniesieniu do akcji doraźnych, mających miejsce w dobie fejsbuków.

 194. Odnośnie kilku uwag blogowiczów (TJ, mag, Ryba.. wybaczcie, wszystkich nie wymienię)

  Zastanawiam się, czy nie jest tak, że ludzie zaczęli się bać zwolenników PiS? Tych zorganizowanych w marsze, kibolskie bojówki, napastników uniwersyteckich?

  Czy nie jest tak, że zaczynamy udawać, że ich ignorujemy, a tak naprawdę już chodzi o strach?
  Że zwyzywają, napadną, zrobią krzywdę?
  Wystarczy przeczytać quasiprawicowe wypluwki trochę wyżej.

  Gdzie zniknęli wszyscy, którzy nie chcą tolerować takich zachowań?
  Dlaczego głośno nie protestują?
  Może przyczyna tkwi w tym, że nie mają się przy kim zorganizować (Miller? Palikot? ech..)
  Może chodzi o ideologię?
  Ktoś podporządkowany myśli przewodniej „Poland Poland uber alles” łatwo da się wsadzić w paramundur i pójść na urojone barykady. Stąd ich siła.

  Ci, którym nie przeszkadza różnorodność kulturowa i religijna, mają kłopot z określeniem wroga. Nie mają poczucia zagrożenia. Bo i czym? Do niedawna.

  Ale z drugiej strony ja, na przykład, wcale nie chcę iść na jakieś wojny ideologiczne.
  Może dla dobra całego narodu, zanim będzie gorzej, czas zacząć mówić głośno: Politycy, kibole, telewizjo – nie zgadzam się!

  Jak myślicie?

  cdn..

 195. Chamstwo, motloch, bydlo, dziady to slownictwo osob sprawujacych wysokie urzedy panstwowe, nie wspominajac o grozbie typu dorzniemy watahy wyartykulowane przez ministra spraw zagranicznych, wysoko wyksztalconego w Oksfordzie. Wiec czemu sie dziwic kibole tez sa barzo jezykowo kreatywni. A Polacy klna na potege na ulicy, w domi, w szkole, w restauracji. Zapraszam na spacer w polskiej dzielnicy w Toronto. To jest dopiero leksykon! Ale wracajac do transparentu – glupi i prostacki. Przeprosiny niewiele pomoga. Nastepne mecze nastepna kibolska patriotyczna poezja.

 196. Kto sieje wiatr zbiera burzę. Najpierw niech Litwini przeproszą za antypolską politykę, za szkalowanie ludności Polski na Litwie, za niszczenie naszych grobów, za nawoływanie do mordowania wszystkich Polaków. Bądź człowieku obiektywny!

 197. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Andrzej Falicz 10 sierpnia o godz. 10:18

  Sliczne Youtube „Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego” – serio!

  Swietnie oddaje kwintesencje fetorku …
  Wczesniej nie mielismy przyjemnosci ogladac-przezyc specyficznego WY-tworu DNA z GW – jestem-smy wzruszeni … – naprawde!

  Toz to lepsze jak „Kabaret pod Egida”
  Ciekawe kto im pisze-podsuwa teksty … (?)

  Dajmy sie zaskoczyc wiedzac kto ich zaprasza – do piersi – na antenowe te-ta-te …

 198. Wszystko to ladne. Kibice zachowali sie nieodpowiednio, niektorzy chca przepraszac, a inni nie. Etyczne kwestie zostaly omowione z kazdej strony i ja juz nie o nich.

  Ale, o ile zrozumialem, ten prymitywny banner byl skutkiem, a nie przyczyna. Przyczyna byly obelzywe i antypolskie wrzaski na Litwie na pierwszym meczu. Prawda to, czy nie? I co krzyczeli? Jest cos na youtube?

  Jesli prawda, to co robiono i dlaczego nikt sie w Polsce o to nie denerwowal? I czemu malo kto chce zrozumiec, co sie wlasciwie stalo?

  I w zasadzie, trudno oczekwiac od kibicow Wersalu.. A jesli przegieli, to GDZIE BYLA policja?

 199. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Jacobsky 10 sierpnia o godz. 15:22

  ” … A swoją drogą skąd wiadomo, że Passent i Wojewódzki to bliscy koledzy ?
  Andrzej Falicz to wie ?
  To niech powie więcej na temat stosunków towarzyskich panujących na Słupeckiej ”

  Jacobsky … na jakim pracujesz „obiektywie” (?)

 200. @Andrzej Falicz & Anca_Nela:
  Jeśli piszesz, Ancu_Nelu (?), że dowcip nie powinien obrażać człowieka, to OK, tyle że to nie tylko kwestia osoby „dowcipkującej”, ale także słuchającej. A co gorsza, często osoby, która słyszy powtarzaną historię o obrażającym dowcipie*. Bo pytam, czy słuchaliście audycji WF na żywo (tak, żeby nie dać się zasugerować, co tam się powinno było usłyszeć)?

  Ja mam zresztą pretensję o brak poczucia humoru, nawet nie w kwestii audycji WF — stracili ją, co mnie nie bardzo obchodzi, a i podobno słuchalność mieli małą, więc afera była wygodnym pretekstem dla nadawcy. Ale w tym roku byliśmy świadkami rozpętywania przez Wyborczą akcji blokowania występu Braci Figo Fagot (w Poznaniu). I zgadzałem się z Wyborczą aż do chwili, gdy posłuchałem paru piosenek BFF. Bo to było ‚to samo’ — parodia polskiego chamstwa, bylejakości, ale też rasizmu. Potraktowanie parodii, jako czegoś serio; rzeczy branych w cudzysłów tak, jakby były wypowiadane wprost i na poważnie… No przepraszam, można krytykować, że dowcipy ryzykowne, albo że nie smaczne, ale to nie to samo co domagać się bojkotu i stwierdzać autorytatywnie rasistowską obrazę… I w ten sposób krytycy ośmieszyli cele, które im przyświecały — cele jak najszczytniejsze przecież…


  *) Najlepszy przykład to oczywiście karykatury Mahometa sprzed lat, gdzie najbardziej obrażała ta, której nie było… Ale to przykład zagraniczny.

 201. Feliks Stychowski
  10 sierpnia o godz. 17:05

  miękko rysującym. Pasuje ?

 202. Co tam jeden glupi baner naprzeciw odwiecznych cierpien „Chrystusa Narodow”. Czy „prawdziwy Polak” moglby kogos skrzywdzic ? Oczywiscie nie. To przeciez nas zawsze, wielkodusznych dobroczyncow, gotowych w kazdym momencie nastawic drugi policzek, bezlitosnie lza, leja i zawsze juz lali po „twarzy” wieksi sasiedzi , a teraz nawet mniejsi sie powazaja.
  I jak tu teraz zachowac anielska cierpliwosc, kiedy nawet litewskie chamy pozwalaja sobie podniesc reke na Najjasniejszego Pana, „Chrystusa Narodow”.
  Tu trza lac po mordach.

 203. To, co się stało w Poznaniu, jest haniebne i żenujące, ale dlaczego nikt nawet nie wspomni o tym,co się działo tydzień wcześniej w Wilnie? Litewscy nacjonaliści wyzywali Polskę i Polaków od k…, demolowali samochody przyjezdnym. Zresztą od kilku lat to się stało normą,że samochód na polskiej rejestracji zostanie w Wilnie zaraz poniszczony, a policja nic z tym nie robi(bo przecież władze Litwy to popierają).Moi znajomi przestali już jeździć na Litwę z obawy o zdrowie i mienie. Dlatego uważam,że to ,co się stało w Poznaniu(jakkolwiek ten wybryk chwały nie przynosi) jest konsekwencją antypolskiej postawy Litwy trwającej od kilkunastu lat i nie tylko my powinniśmy przepraszać.

 204. Jakos Polakom to kazdy moze pluc w twarz, a wszyscy od prezydenta po premiera udaja, ze nic sie nie dzieje! Co sie dzieje na Litwie? Nie ma tam nastrojow antypolskich? Wszyscy milcza! Gdy tylko ktos powie lub napisze cos na ta bande to od razu raban.

 205. może ten transparent nie był najbardziej trafny…Wielu krytykuje zachowanie kibiców.Ja jestem ciekaw gdzie oni są i co robią jak rząd Litewski gnębi Polską mniejszość na Litwie…ciekawe czemu wtedy tak stanowczo „nie drą ryja” jak teraz to robią?Oni mogą a my nie?Wspólna historia Polski i Litwy do XVIII w. była piękna bo byliśmy sobie nawzajem potrzebni i współpracowaliśmy. Jednak teraz Litwa stwarza problemy mniejszością narodowym…i jak oni coś zrobią to nikt nawet nie piśnie…wtedy by się przydało wielkie oburzenie ale siedzą po cichu ale nas to najlepiej krytykować… jakoś nie widać żeby komuś przeszkadzały okrzyki tydzień wcześniej „Polska kur**”, czy śpiewanie o Polaku płynącym z nurtem rzeki, taka pieśń litewska z czasów mordowania Polaków

 206. Naprawdę dziwi fakt w jakim my żyjemy kraju. Lżenie Polski i Polaków na Litwie – to jest dopiero chamstwo. Gdzie są wtedy tzw. oficiele ? Dlaczego wtedy brakuje reakcji ? Lech wywiesił transparent obrażający Litwinów i incydent rozdmuchany na cała Polskę głównie przez wiadome media, które gdy obraża się Polskę i Polaków wówczas milczą. To że na Litwie szczególnie na Kresach ludzie nieustannie napiętnowani są za Polskie korzenie to jak ktoś się nie interesuje to w mediach nie usłyszy. Zamykane są polskie szkoły, Polacy z kresów nie mogą używać spolszczonych nazwisk w urzędach, a nawet używać języka Polskiego. Ludzie Ci związani z Polską przymierają głodem, a na pomoc mogą liczyć jedynie od tego ” bydła” ( proponuje poczytać o akcjach charytatywnych kibiców na kresach) jak ktoś nie pogrzebie w tym głębiej to z TV się tego nie dowie bo mogło by to zaszkodzić kontaktom ze wschodnimi sąsiadami ! Jak mają nas szanować w Europie jak my siebie nie szanujemy. Przeprośmy cały świat od razu, litwinów za prześladowania Polaków, niemców za ’39, rosjan za masowe deportacje Polaków na Sybir, turków za wiedeń, ogólnie przeprośmy wszystkich tych którzy obrażali Polskę i Polaków!!!

 207. PAK
  10 sierpnia o godz. 17:16
  Jestem zdumiona! Czy napewno mnię z kimś nie pomyliłeś?
  Nie zabierałam głosu w sprawie oceny programu Wojewódzkiego i Figurskiego.
  Mam oczywiście swoje zdanie, ale go nie wyrażałam na tym ani innym blogu.
  Chyba, że dawno, dawno temu, ale nie pamiętam.

 208. 9 przykazań leminga spisane przez Lewego

  Tako rzecze mistrze Daniel Passent a ja jego wierny uczeń Lewy je zapisuję.

  1) Czcij Donalda Tuska, Donald Tusk ma zawsze rację nawet jak jej nie ma.

  2) Pamiętaj Polaku zawsze masz klękać i przepraszać nawet jeżeli jesteś niewinny tako rzecze mistrz Daniel Passent a ja Lewy jego wierny uczeń to zapisuję.

  3) Nie będziesz czytał innych gazet ani słuchał innych mediów poza tymi które wspierają Donalda Tuska jak Polityka, Gazeta Łybiórcza

  4) Pamiętaj masz święcić dzień urodzin Donalda Tuska pogromcy tego przywódcy faszystów Jarosława Kaczyńskiego oraz całego ciemnogrodu z radia Maryja oraz wc kwadransa

  5) Głosuj na wszystkich których wskaże ci Donald Tusk głosuj na wszystkich oligarchów chronionych przez Tuska.

  6) Zabójstwo jest karane prawnie więc staraj się zabijać bez krwawo niszcz przeciwników Tuska na komentarzach ale pamiętaj jak Sikorski wrzaśnie wyrżnąć watahę to nie wahaj się.

  7) Jeżeli słyszysz, że ktoś mówi, że Tusk jest w błędzie nie wierz temu Tusk nigdy nie błądzi a jak popełni błąd to zawsze głoś, że to zrobił Kaczyński lub inny polityk.

  8) Możesz kraść działać na szkodę bliźniego ale pamiętaj zawsze daj udział na kasę PO w końcu cygara hawańskie i zegarki Nowaka kosztują. Nawet jeżeli cię skażą to szybko cię wypuszczą prezydent Komorowski szybko ogłosi amnestię.

  9) Rób cokolwiek byle cię nie złapano. A jak cię złapią wrzeszcz na całe gardło, że padłeś ofiarą nagonki PIS salun się za tobą ujmie.

  Tako spisałem ja Lewy te prawdy objawione z ust mistrza redaktora Polityki Daniela Passenta.

 209. lewy Lewy – sfuszerowałeś:)

 210. http://www.porcys.com/Forum.aspx?id=2256

  Powyżej cytaty z przyśpiewek stadionowych……
  Do skopiowania na poważny blog niekoniecznie.
  Konia z rzędem temu, kto nie widzi związku pomiędzy nimi a nienawiścią do WSZYSTKICH.
  Skoro kluby budują nienawiść, to niech płacą ……

  Pepiki, Ruskie, Szwaby, Brytole, to bedka.
  My jako lelije, bez winy, przy takim stosunku do reszty sąsiadów?
  Polska pany, niestety, w chamskim wykonaniu wychodzi, jak wychodzi…..

 211. Kiedy litwini sami przeproszą?
  10 sierpnia o godz. 17:55

  Jesteś PEWIEN że na Litwie czy Białorusi Polacy są gnębieni?
  Czy też media podaja to, co pasuje politykom w ramach kampanii przez nich prowadzonych?
  Ja nie jestem przekonany do tej wersji.

  Sikorski swego czasu powiedział, że Litwini w Polsce będą traktowani jak Polacy na Litwie.
  Co było dość głupie. Robimy odpowiedzialność zbiorową?
  A interesów z Litwą nikt nam robić nie każe.
  Nie chcą współpracować, sprzedać Rosjanom Możejki……
  Też mamy straszak…..

 212. Jiba
  z g.16:01
  Ja się też nie zgadzam!
  Polecam, jeśli jeszcze nie czytałaś, mądry i ważny tekst a propos spraw, które poruszasz, w Magazynie Świątecznym GW – Jacka Bocheńskiego „Litania polskich gorszości”.

 213. @ Do red. Passenta

  Jesli Litwini faktycznie lzyli na Polakow na meczu w WIlnie w sposob tu opisany, dlaczego sie to pomija? Dlaczego WYborcza przedstawia to jednostronnie w swojej petycji? Oczywiscie baner byl bezdyskusyjnie bezmyslny, ale co innego bezpodstawna agresja, a jednak co innego reakcja, nawet jesli niemadra, jesli Litwini po chamsku obrazali poznanskich kibicow i Polske.

  Mnie to wyglada na krytykowanie wszystkiego, co zwiazane z PiSem, dla zasady. Czyli walka polityczna. Ladnie, ladnie.

  Nawet w Polityce smiano sie z programu PiSu w kwestiach, gdzie wcale nie jest smiesznie, np. w kwestii udomawiania bankow i reindustralizacji… Masowa wyprzedarz bankow byla kolosalnym bledem decydentow zaslepionych neoliberalizmem, co mi sie obilo o uszy na wielu spotkaniach wokol finansow, wiec to chyba dobrze, ze ktos to probuje naprawic. A reidustralizacja…jest obecnie jednym z celow UE, wiec PiS akurat ten aspekt robi po linii z UE. Wiec jesli nawet Polityka szczuje na dobre elementy planu PiSu, to ladnie. Na braku obiektywizmu nic nie ugracie.

  Na marginesie, nie jestem wyborca PiSu, tylko jeszcze ‚lemingiem’;)

 214. @Anca_Nela,@Jiba
  Wielkie dzięki, że sam nie muszę wskazywac palcem tego wielbiciela.
  @Mag nie przejmuj się, na tego kolesie dali się wzceśniej nabrac @antonius i @Ryba. Ciekawe co on jeszcze wymyśli, żeby byc bardziej nierozpoznawalnym.
  @Mag czytałem Żakowskiego i Bocheńskiego, znakomite analizy polskiego chamstwa.
  A propos byłem świadkiem jak całkiem inteligentnie wyglądający,elegancko ubrany mężczyzna wrzucił do automatu pieniądze, a ten nie wydal mu ticketu na parkowanie samochodu. Jakże ten dystyngowany pan zaczął wyzywac automat od k**w
  Albo śliczna dziewczyna wysiada z wypasionego samochodu, nagle zwraca się do siedzącego przy kierownicy chłopaka: „Mowiłam ci k**wa, żebyś to kupił, a ty k**wa jak zwykle zapomniałeś.
  To tyle. Ani chybi mój wielbiciel wykorzysta te brzydkie słowa aby mnie skompromitowac

 215. Lewy!
  Ja się spotkałam z chamstwem bardziej wysublimowanym 😉
  Byłam na spacerze w parku ze swoim prawie już czteroletnim podopiecznym, przede mną szła ładnie ubrana, zadbana pani w wieku balzakowskim z lelegancko ostrzyżonym białym pudlem. Pudel się wyszczególnił na trawnik, pani przeszła, jak gdyby nigdy nic…
  Zawołałam za nią, że to nieładnie, ale nie dosłyszała.
  Po godzince spotkałyśmy się znów – pani była już dodatkowo z koleżanką.
  Poideszłam i powiedziałam, że mając tak pięknego pieseczka, warto byłoby też mieć ze sobą jakąś torebkę i zebrać to, co piesek zostawił…
  Na co usłyszałam; nie sprzątam, nie będę sprzątała i nie obchodzą mnie żadne przepisy.
  Przepisy są od tego, żeby je obchodzić a pani niech się nie popisuje przed dzieckiem 😯
  I poszłyśmy, każda w swoją stronę. Jeszcze usłyszałam, że pewnie, kiedy idzie sobie po pasach na czerwonym, też bym jej uwagę zwróciła.
  No i wkładaj tu małemu człowieczkowi do głowy, że należy czekać na zielone światło nawet wtedy, kiedy samochody daleko 🙁

  Pozdrawiam cię Lewy i z pewnością nie dam się nabrać lewemu

 216. Anca-Nela, kiedy chodzilam do szkoly sredniej , to wydawalo mi sie, ze wiek balzakowski to 30 lat, od tytulu ksiazki. Zreszta nie watpilam, ze jest to juz do sc stateczny wiek. Teraz 30 lat to dziewczyna (i bardzo dobrze), a nie podstarzala kobieta goniaca resztkami. Wiec w jakim wieku byla kobieta z twojej historyjki? Ile lat ma kobieta w wieku balzakowskim? A moze skreslic juz to slowo z listy, jako anachroniczne ?

 217. Wielkie dzięki, że sam nie muszę wskazywac palcem tego wielbiciela.
  @Mag nie przejmuj się, na tego kolesie dali się wzceśniej nabrac @antonius i @Ryba. Ciekawe co on jeszcze wymyśli, żeby byc bardziej nierozpoznawalnym.
  @Mag czytałem Żakowskiego i Bocheńskiego, znakomite analizy polskiego chamstwa.
  A propos byłem świadkiem jak całkiem inteligentnie wyglądający, elegącko ubrany mężczyzna, taki szczur kanałowy wrzucił do automatu pieniądze, a ten nie wydal mu ticketu na parkowanie samochodu. Jakże ten dystyngowany pan zaczął wyzywać automat od k**w, chu..ów, szczurów, mend itd
  Albo śliczna szprycha wysiada z wypasionego samochodu, nagle zawraca się do siedzącego przy kierownicy chłopaka: „Mówiłam ci k**wa, żebyś chu…u to kupił, a ty k**wa jak zwykle pier…ołeś.
  To tyle. Taki to już jestem. Ani hybi mój myszowaty wielbiciel wykorzysta te miłe słowa aby mnie za….ać

 218. zyta2003
  Nie udawaj, że nie wiesz, co to jest wiek balzakowski.
  Jeśli chce się czegoś niepewnym, można zajrzeć do internetu…
  http://www.piszmy.pl/wiek-balzakowski-kobieta/Chapter.html

 219. Co to jest – w perspektywie treści rzeczonego transparentu i argumentów wysuwanych nawet tu, na tym Blogu przez zwolenników tego uwłaczającemu rozumowi, estetyce, logice pojmowaniu tzw. „patriotyzmu” napisowi – w takim razie „Polak” i tzw. powszechnie (czyli jak ?) rozumiana „polskość” ? Jeśli to-to = troglodytyzm, głupota, ciasnota umysłu (godna epoki saskiej), chamstwo i pospolity prymitywizm (myślenia, opisu świata, interpretacji zjawisk, postrzegania ludzi „Innej” kultury, opcji politycznej, seksualności, rasy, wiary religijnej – lub nie-wiary w ogóle, języka etc. etc.) to mam to w autentycznie „d..ie”. Nie utożsamiam się z tak pojmowanym – absolutnie i w takim kontekście rozumienia – „narodem”. Co wcale mnie nie „wyklucza” z byciem „tu i teraz”, w tym państwie, OBYWATELEM RP, a to coś więcej niż „członek narodu” gdyż takie pojmowanie jednostki jest wąskie i nacjo-kato-etno… a to też mam w „d..ie”.
  Dziś w Polsce każdy przyzwoity Polak powinien (po tym haniebnym transparencie) być „Litwinem”.
  Ktoś tam, ktoś tam (jakiś szajbnięty nacjonalista, tromtadracki ”
  Polak” czy „upupiony” – jak mawiał Gombrowicz – narodowiec próbujący pisać językiem ponoć „polskim”) wymienia nacje w cywilizowanej Europie, które traktują nasz naród (ale nie mój – ja nie zapisywałem się „do tak pojętego narodu” i z takim narodem nie mam nic wspólnego, nie chcę mieć !) źle. Są tam Norwegowie, Duńczycy, Niemcy, Litwini, Holendrzy (super ludzie, łagodni, pogodni, empatyczni), Ukraińcy – oczywiście „Ruscy” i „szwaby” – no i Francuzi, Austriacy itd. Zapytajcie się siebie (jeśli umiecie) – dlaczego tak się dzieje ? Jak odpowiecie sobie Drodzy nacjo-kato-etno Polacy na to pytanie to wtedy porozmawiam z Wami „jak człowiek z Polakiem”.
  I następne zdanie – Czesi to „knedle”, Niemcy – tępe, ograniczone „szwaby’, „Ruskie” – wiadomo, prymityw, skleroza, no i „heretyki” (wierzą w „kocią” wiarę, piszą jakimiś dziwacznymi literami, no i Ojca Św. w Rzymie nie szanują). To polskie mniemania o sasiadach. Czy potraficie myslec …..
  Podsumowując – wolę z mądrym Litwinem (Żydem, Niemcem, „Ruskim”, Czechem itd. itp) stracić niźli z głupim tzw. „Polakiem” tym kibolskim czy w rodzaju argumentującym jak „GKs bełchatów”, „saurom” czy „czerwa-legia” zyskać.
  A co do przeprosin; znajomym z Litwy – na poziomie, nie z „płoszczadi” (jak mawiają Rosjanie) prymitywów wołających o niby-polskim Wilnie i Lwowie (mnie to nie dotyczy, to nie moje miasta – choć piękne i znaczące w historii RP, w każdej chwili mogę tam pojechać i pooglądać co będę chciał – te resentymenty są plemienne, prymitywne i knajackie, a przede wszystkim – szkodliwe) osobiście wyrażę ubolewanie; takich troglodytów – jak ci co wywiesili i napisali ów baner – tam też nie brakuje. Pałujcie się kato-nacjo-etno „palanty” między sobą. I obyście siebie nawzajem jak najszybciej wytrzebili.
  Na pohybel etno-kato-nacjonalistycznej hołocie. Obojętnie jakiej maści.
  Wodnik 53

 220. ten komentarz z 18:50 9 przykazaniami leminga jest moim dziełem niejaki Lewy nie ma z tym nic wspólnego i dziwię się, że ktoś dał się na to nabrać jeszcze jedno Lewy pochlebiasz mi ale nie jestem wcale twoim wielbicielem ale czego się można spodziewać po kimś kto wydaje pochopne sądy po przeczytaniu jednego komunikatu.

 221. Kibice maja krótką pamięć. Wyliczają ogólnikowo „bicie polskich kibiców” na Litwie sugerując, że baner na stadionie Lecha, to całkiem usprawiedliwione działanie mające jakoby przywołać do porządku kibiców litewskich, działanie z rzekomym słusznym podłożem, a nie mogą sobie przypomnieć wybryków polskich kibiców na dużą skalę – w 2007 roku w Wilnie podczas meczu Legia-Vetra oraz bitwy z policją w 2011 roku w Kownie podczas meczu Polska-Litwa. Także głupio hurrapatriotyczne tłumaczenia, że „Wilno jest Polskie i polskim pozostanie” w żaden sposób nie mogą być łączone ze stadionowym hasłem obrażającym inny naród. Poza głupotą oczywiście.
  Pzdr, TJ

 222. Panie redaktorze Passent ma pan u mnie plusa i widać, że ma pan poczucie humoru skoro nie usunął pan mojej notki, gdy coś podobnego umieściłem w okresie referendum na portalu Gliwice24 usunięto mi. Jeszcze jedno panie redaktorze czy zrobił pan coś w sprawie mojej notki z 8 sieprnia w poprzednim komunikacie.

 223. Jacobsky
  10 sierpnia o godz. 15:22

  Nie bardzo rozumiem o co chodzi Andrzejowi Faliczowi grzebiąc w sprawie WF i łącząc ją z kibolskimi baranami od banera…”

  Otoz Jacobsky chodzi mi oto, ze dzieciaki na trybunach robia jedynie to co pokazuja im elity.
  Nie mato NIC wspolnego z prawiaca czy lewica.
  Dalem Ci przyklad chamstwa Sikorskiego, Lisa, Wojewodzkiego.
  Bylejakosc i wlasnie chamstwo poteguje sie wlasnie teraz pod rzadami PO – nigdy nie bylo podobno tak zle.

 224. „Zarty” Figurskiego i Wojewodzkiego mowily o ukrainskich sluzacych – ciekawy jestem z kogo niby zartowali?

  Oni pokazywali siebie bo t ooni a nie motloch moga sobie pozwolic na sluzbe.

  Oni reprezentuja tych „ludzi sukcesu” III RP.
  Mowa i czynem.
  I charakterem – pogarda dla innych.
  Udowadnia podobna postawe Lis w nagraniu jakie zalaczylem.

  To wszystko to nie jest prawica ale lewicujacy i mizdrzacy sie do PO „salon”.

  Zrodla chamstwa sa zupelnie gdzie indziej.
  W pogardzie dla slabszych wsrod cynicznych elit.

 225. Saurom 10 sierpnia o godz. 13:22
  Owszem, ty mi się nie podobasz, ale mam nadzieję, żeś się nie osiedlił w mojej ojczyźnie. Jeśli jednak tak się stało, to wyjazd kameraden i to drapko. Ponijał?

 226. Te dzieciaki na trybunach piłkarskich zachowują się bardzo różnie. W tym roku we Wrocławiu kibice Śląska przed meczem uczcili minutą ciszy rocznicę rzezi wołyńskiej (sporo mieszkańców Wrocławia ma korzenie na Kresach). W Warszawie jak co roku kibice Legii uczcili na trybunach wybuch Powstania Warszawskiego. Widocznie w Poznaniu prawica nad kibicami nie popracowała, a lewica po staremu ogranicza się do wyzywania ich od bandytów i kiboli, a GW wręcz żąda, aby tuskowa policja robiła im ścieżki zdrowia. Doświadczenia brytyjskie pokazują, że lepiej kibiców resocjalizować niż prowokować słowem i pałką.

 227. Śleper
  10 sierpnia o godz. 23:42

  Saurom 10 sierpnia o godz. 13:22
  Owszem, ty mi się nie podobasz, ale mam nadzieję, żeś się nie osiedlił w mojej ojczyźnie. Jeśli jednak tak się stało, to wyjazd kameraden i to drapko. Ponijał?

  Widzisz ja się staram coś zmienić ale ty pachołku Gorzelika za marki niemieckie próbujesz głosić jaki to jesteś nieszczęśliwy więc raus Reich verstehen?

 228. Obejrzalem wlasnie kawalek meczu i slynny juz dzis baner.

  Dzieciaki rozciagnely go na pol trybuny i NIKT – NIKT przez caly mecz nieingerowal.
  Bylo za to powszechne oburzenie „wladz”.
  Wystarczylo wyslac 4-ech porzadkowych lub wszechobecna policje i nakazac baner zwinac… okazalo sie za trudne.

  Pytani o baner kibole (zasmarkane dzieciaki) oswiadczyli autentycznie bijac sie w piers , ze to mial byc jedynie taki…”szol”.

  I ten „szol” nasunal mi inna uwage natury ogolnej.

  Tzw.”upadek obyczajow” i schamienie zycia publicznego to bezposredni wynik i nastepstwo stanu naszej elity.

  Jezeli obok siebie stana „mezowie stanu” – Tusk (specjalista od malowania kominow), Nowak (cwaniaczek z pozyczonymi zegarkami), Gras (dozorca niemieckiego biznesmena) i Sikorski „szef dyplomacji – ktory za Lawrowem nie moglby nawet nosic teczki…bo lepiej mu pasuje proca).
  To widze III RP w calej okazalosci.

  To sa Rychy i Zdzichy robiace interesy na cmentarzu.
  To „klasa” polityczna.

  Nie dziwi rozmemlany Prezydet , „eetam jajeczkiem w niego rzucili”.
  Nie dziwi burdel przy organizacji lotu do Smolenska.
  160 tysiecy miesiecznie dla kumpla Tuska za udawanie budownia czegos.

  Nowoczesnosc i liberalizm reprezentowane przez PO i lansowane przez POLITYKE (Wojewodzki) czy Wyborcza (PLOTEK) to moralny relatywizm, nurzanie polskiej flagi w psich gownach, debilowaty rechot wszystkich ze wszystkiego.

  Owocem sa kilkunastoletnie Galerianki robiace panom loda za telefon komorkowy.

  Bo to „liberalne” panstwo, bez nakazow, sluzby wojskowej – jest fajne – robta co chceta.

  Panstwo, ktore w konkretnych sprawach nie robi dla mlodych nic – bo zajete jest kreceniem lodow i pijarem – otwiera jedynie drzwi – prosze bardzo emigrujcie!

  Staromodny Pan z kotem i bez konta to przy tych cwaniaczkach odzwierciedlenie powagi i autorytetu.

  Pogardzane „Do Rzeczy” nie umiesci artykulu na temat czy lepiej sie kochac na dworcu czy w publicznej toalecie ani nie zaprosi 50 letniego lowelasa (wzor celebry dla Polityki) na swoja pierwsza strone.

  Konserwatyzm…zobowiazuje.

  To Lis moze nazwac swojego podwladnego glupim chu.. ktory kur.. ma zapier….c bo Pan Lis sie zdenerwowal – „prawicowy” Terlikowski” tego juz nie zrobi.

  Panie Redaktorze jezeli Pan naprawde obawia sie narastajacego chamstwa to prosze przemyslec swoje polityczne sympatie – moze dla odmiany przydaloby sie troche tradycyjnego konserwatyzmu zamiast tandety nadwislanskiej bylejakosci budowanej na kiczowatym kopiowaniu najgorszych wzorow (glownie amerykanskich).

  Moze lepszy jest przasny polski kartofel wierzacy w Boga Honor i Ojczyzne niz 50-letni blazen ubrany w trampki – zadowoly z siebie debil.

 229. Jeszcze jedno śleper ja mieszkam w Gliwicach więc nie będziesz miał trudności z znalezieniem mnie. Ty za pewne jak każdy pachołek Gorzelika głosisz jak to jesteś nieszczęśliwy jak to Polska prześladuje Ślązaków. Ja przynajmniej próbuję nagłaśniając to co się dzieje w komentarzach na łamach Polityki próbuję coś zmienić. Jeszcze jedno ślepor za ile trzeba się sprzedać za euro z Berlina żeby głosić jak to jest się ograniczonym obywatelem w państwie polskim?

 230. Panie redaktorze Passent czy należy obdarzać nagrodą człowieka który łamie ustawę kominową i którego spółka przynosi stratą. Domyślam się, że gdyby to miało miejsce w choćby Elblągu i gdyby dyrektorem spółki był ktoś związany z Wilkiem już by grzmiałby pan oraz inni dziennikarze? Ale ponieważ to ma miejsce w Gliwicach gdzie rządzi chroniony przez PO oligarcha Zygmunt Frankiewicz, który uniknął oskarżenia o spowodowanie wypadku tylko dzięki temu że niejaki Andrzej Nowak ukrył dowody- ten zasiadał w radzie spółki w maju został wywalony czyżby spełnił swoją rolę- więc dziennikarze Polityki milczą.

  http://info-poster.eu/to-jeszcze-kabaret-czy-juz-bezczelnosc-pruim-sa-nominowany-do-marki-slaskie/

  http://info-poster.eu/co-tak-naprawde-stalo-sie-w-gliwicach/

  http://info-poster.eu/konferencja-prasowa-1-oswiadczenie-w-zwiazku-z-postanowieniem-sadu/

 231. Czy dziennikarze Polityki zareagują na łamanie prawa w Gliwicach na przekształcenie sądu w Gliwicach w prywatny sąd oligarchy? Czy może będą czekali aż Donald Tusk da przyzwolenie?

  Czy dziennikarze Polityki coś zrobią, żeby uratować Lipy przed wycięciem przez pachołków oligarchy? Czy dziennikarze Polityki zbadają machlojki Kubita ps emeryt? Czy dziennikarze Polityki przyjrzą się pracy prywatnego sądowego organu oligarchy? Dlaczego sąd w Gliwicach rzekomo państwowy sąd umarza oskarżenia wymierzone w oligarchę lub jego pomagierów czyżby prawdą było stwierdzenie „Nie po to wyremontowaliśmy im sąd, żeby mieli orzekać niekorzystne dla nas wyroki” A może decydującym czynnikiem są darmowe mieszkania dla sędziów prokuratorów.

 232. Cywilizacja szpagatowa
  – Mauro , Brytyjskich kiboli ucywilizowały kary za rozróby tak stadionowe jak i poza stadionem i zakazy wejścia na stadion.
  Jak trzeba było po rozróbie pracować pół roku na spłatę długu
  czasem za swych małolatów to jakoś ludzie sporządnieli.
  Teraz nawet nikt palca nie wytknie za linie boiska – nikt z porządnych ludzi w G B nie poręczał za tłuka co opluwa kobietę i leje po mordzie piłkarza że ten nie grał tak jak tłukowi się podoba.
  A w Polsce tacy obrońcy tłuków są.
  – Co do banera na pół stadionu to przecież są nagrania osób co ten baner podtrzymywali , to chyba nie takie trudne sprawdzić KIM ONI SĄ i wysłać im stosowne wezwanie do zapłaty.
  Oczywiście najpierw należało by sprawdzić CO ZROBIŁY OSOBY ODPOWIEDZIALNE // prezesi , komendanci itp// za porządek i tez uhonorować odpowiednimi gratyfikacjami osobowymi.
  No trzeba chcieć , ale to już inna sprawa

 233. A co do kiboli dlaczegóż to policja nie zareagowała na ustawkę kiboli Piasta i Górnika na kąpielisku leśnym, czyżby Tusk zakazał interwencji żeby chronić oligarchę?

 234. Jeszcze jedno Ślepor ja nie jestem rodowitym Ślązakiem gdyby RAŚ partia której jesteś funkcjonariuszem przejęła władzę zostałbym wyrzucony. Ale ja przynajmniej próbuję coś zmienić a ty tylko poprzestajesz na żaleniu się.

 235. Ciekawe czy zapowiadane przez Obame zmiany dotyczace inwigilacji odbylyby sie gdyby nie „zdrajca” Snowden….?

  Przy okazji wydalo sie, ze priorytetem USA w ramach podsluchu „przyjaciol” z UE bylo „zapobieganie zagrożenia dla światowego systemu finansowego”…

  I wszystko jasne!

 236. Polskie gówniane, podwórkowe drużyny powinny grać – tak mogą zawalczyć o polski honor. Oczywiście te leniwe skunksy nie grają już od lat jak na piłkarzy z prawdziwego zdarzenia przystało. Więc patałachy chodzące na mecze wypisują dziwadła, mające podnieść (w ich mniemaniu) nadwątlone ego…

 237. @Anca Nela urazilam Cie? Wlasnie, jak mnie pouczasz, zagladnelam do internetu i zadalam Tobie pytanie. I dalej nie wiem, ile ta kobitka miala lat. Seksowna, znajaca swoja wartosc mloda 30-letnia kobieta (tak zrozumialam wg podanego przez Ciebie linku), czy podstarzale, napuszone kobiecisko ( bo gdy czytam „w wieku balzakowskim” – to widze ten drugi obrazek).

 238. Wyjatkowo zgadzam sie z Faliczem , ktory zastanawia sie: A dlaczego po prostu tego olbrzymiastego transparentu nie usunieto ?

 239. Andrzej Falicz

  a dlaczego tylko chamstwo Lisa, Sikorskiego czy Wojewódzkiego ma się liczyć, a nie chamstwo Kurskiego, Hofmana czy Rydzyka lub Suskiego ? Też elity, no nie ? I w mediach pełno ich (a jakoby nikogo nie było… ).

  Czy słyszał Pan o terminie „six degrees of separation” ?

  Proszę nie zapominać, że każdego z nas łączy z drugą osobą mniej więcej sześciu pośredników, tak więc kibol Lecha może być spowinacony zarówno z Lisem, jak i z Braunem lub z Semką.

  A Pan taki jednostronnie tendencyjny w swych przemyśleniach…

  Że aż wstyd !

 240. http://www.wprost.pl/ar/399056/Litewski-internauta-do-Polakow-odetniemy-wam-glowy/
  Szkoda mi sie tych Polakow zrobilo wiec postanowilem ich tym razem
  podeprzec aby nie mysleli ze zawsze jestem tylko przeciw,czasami
  jestem nawet za,a i Falicz napewno sie ucieszy a moze i gospodarz
  zrewiduje swoja pochopna decyzje.
  Pisze jak jest; Polska i Litwa sa siebie nawzajem warte to sezonowe
  przejsciowe,lilipucie panstwa w przyszlosci Rosja ich nawzajem
  pogodzi i zacznie uczyc kultury.
  Na razie poki moga niech sobie nawzajem pobrykaja.

 241. http://www.youtube.com/watch?v=Wckz0A7gGcg

  Skonczylem prace w ktorej dzisiaj musialem byc,wyslalem kilka
  linkow w ramach przemyslen aby przerwac ten glupi precedens
  przepraszalnosci.
  Teraz jde do Opera Bar cos sie napic (Falicz dobrze wie gdzie to jest)
  gdzie jeszcze wyladuje tej nocy nie wiadomo,mozliwosci jest wiele.
  Milego niedzielnego wieczoru wszystkim blogowiczom zycze,moze
  za duzo napisalem ale jestem juz po dwoch szklaneczkach.

 242. Potężne demonstracje poparcia dla Edwarda Snowdena w Australii i w USA:

  http://www.youtube.com/watch?v=wbla7J1HkaI
  https://www.youtube.com/watch?v=tHFAmh6TAzw

  Wstyd mi teraz, że nie było mnie w gronie uczestników. Tchórzostwo czy lenistwo? Myślę, że głównie lenistwo. Niby łatwo jest się schować w nieprzebranych tłumach demonstrantów. Ale ja jestem pechowiec. Moje zdjęcie bankowo zaraz na drugi dzień znalazłoby się w gazetach. A trzeciego dnia wiadomo – kuracja wodna w Starych Kiejkutach. Tusk chyba by Obamie nie odmówił. Na myśl o takim scenariuszu od razu ogarnęło mnie lenistwo i machnąłem na wszystko ręką. Kąpieli mogłem przecież zażyć nie ruszając się z USA, we własnej łazience.

  Z tym moim pechem naprawdę ani trochę nie przesadzam. Na przykład w Polsce raz w ogóle nie poszedłem na demonstrację, a i tak mnie wypatrzyli (na liście nieobecnych) i potem brzydko skrzyczeli, bo to był wiec poparcia dla towarzysza Gierka w związku z Radomiem. Wtedy kuracji wodnych jeszcze w Polsce nie aplikowano, w modzie akurat były ścieżki zdrowia. Ciekawe, co Obama zaaplikowałby Snowdenowi, gdyby nie szlachetny gest Putina? Kurację wodną czy ścieżkę zdrowia? Pewnie jedno i drugie.

 243. Potężne demonstracje poparcia dla Edwarda Snowdena w Australii i w USA:

  http://www.youtube.com/watch?v=wbla7J1HkaI

  Wstyd mi teraz, że nie było mnie w gronie uczestników. Tchórzostwo czy lenistwo? Myślę, że głównie lenistwo. Niby łatwo jest się schować w nieprzebranych tłumach demonstrantów. Ale ja jestem pechowiec. Moje zdjęcie bankowo zaraz na drugi dzień znalazłoby się w gazetach. A trzeciego dnia wiadomo – kuracja wodna w Starych Kiejkutach. Tusk chyba by Obamie nie odmówił. Na myśl o takim scenariuszu od razu ogarnęło mnie lenistwo i machnąłem na wszystko ręką. Kąpieli mogłem przecież zażyć nie ruszając się z USA, we własnej łazience.
  Z tym moim pechem naprawdę ani trochę nie przesadzam. Na przykład w Polsce raz w ogóle nie poszedłem na demonstrację, a i tak mnie wypatrzyli (na liście nieobecnych) i potem brzydko skrzyczeli, bo to był wiec poparcia dla towarzysza Gierka w związku z Radomiem. Wtedy kuracji wodnych jeszcze w Polsce nie aplikowano, w modzie akurat były ścieżki zdrowia. Ciekawe, co Obama zaaplikowałby Snowdenowi, gdyby nie szlachetny gest Putina? Kurację wodną czy ścieżkę zdrowia? Pewnie jedno i drugie.

 244. zyta2003
  11 sierpnia o godz. 3:55
  Widzę, że to dla ciebie ważne, więc tym razem z całą poqwagą i bez pouczania.
  Pani była szczupła, zgrabna, dobrze ubrana i miała ładną fryzurę. Na oko około trzydziestki z małym wąsem. Mówiła ładną polszczyzną, miała miły głos.
  Właśnie te cechy mnie tak poruszyły.Można być chamem dogłębnym a kulturalnym.
  Jeśli interesują cię jeszcze jakieś szczególy, to chętnie slużę.
  Mam wrażenie, że cyfra 2003, to twoja data urodzenia. Może kiedyś przeczytasz powieść Balzacka i sama już będziesz miała własne zdanie na temat balzackowskiego wieku.
  Pozdrawiam cię serdecznie.

 245. Przedstawiciel Lecha wyjaśniał także, dlaczego organizator nie podjął próby usunięcia transparentu po jego wywieszeniu. – Z doświadczenia wiemy, że wprowadzenie na ten sektor większych grup porządkowych doprowadza do eskalacji. Wówczas mogłoby dojść do siłowej konfrontacji i strat po obu stronach. Biorąc to pod uwagę, nie wystąpiłem do policji z takim wnioskiem.
  ***************************************************************
  To fragment materiału prasowego, w sprawie wydarzeń na stadionie poznańskim.
  Warto co nieco przeczytać, zainteresować się tematem, zanim się zacznie pisać na blogu i zadawać pytania. Trochę indywidualnych przemyśleń jest w cenie.
  Tu naprawdę lepiej mieć własne zdanie i dzielić się nim z innymi.

  Dedykuję Faliczowi i Zycie 2003

 246. Żeby nie było, że jestem nieżyczliwa…
  Tu całość materiału, stąd wzięłam powyższy cytat.
  http://wyborcza.pl/1,75248,14412687,Szef_bezpieczenstwa_na_Lechu_Poznan__Przeszukalismy.html#TRrelSST

 247. @Srauron, Gliwice nie były częścią przedwojennej autonomii, choć z całą pewnością leżą w obszarze Górnego Śląska. Miasto znam dobrze, ale szukać ciebie nie będę, bo niby w jakim celu przyjacielu? Otrzymałeś porządne wychowanie polskiego nacjonalisty i teraz z ciebie to wyłazi, tak zresztą ja z połowy zamieszczonych tu postów. PRL świetnie modelował patriotyczne główki tak, że w nowych czasach wystarczy tylko napluć na komunizm i już można być swojakiem. Pół biedy, gdy robisz to ty na blogu, albo nawet ta hołota stadionowa, ale gdy robią podobne rzeczy urzędnicy państwowi lub samorządowi, albo ci ubiegający się nie, to sprawy wyglądają już zupełnie inaczej.

 248. Jacobsky
  11 sierpnia o godz. 6:29

  Andrzej Falicz

  a dlaczego tylko chamstwo Lisa, Sikorskiego czy Wojewódzkiego ma się liczyć, a nie chamstwo Kurskiego, Hofmana czy Rydzyka lub Suskiego ? Też elity, no nie ? I w mediach pełno ich (a jakoby nikogo nie było… )….”

  Dlatego, ze ci pierwsi „rzadza”…

  a nie ci drudzy.

  Z tego samego powody, z ktorego chamstwo Bartoszewskiego liczy sie duzo bardziej niz goscia, ktory szturchnal Miecugowa.

  (z zachowaniem proporcji).

 249. Przepraszam i wstyd mi, że w moim kraju mieszkają tak durni ludzie.

 250. To był głupi wyskok, który oczywiście nie powinien być tolerowany. Mnie o wiele bardziej przeszkadza wtrącanie się Polski do wewnętrznych spraw naszych mnieszych sąsiadów, które naprawdę ma często charakter wielkopański. Pouczanie Litwy czy Białorusi przez min. Sikorskiego i strofowanie przy okazji takich czy innych posunięć tych krajów wobec mniejszości polskich, uważam za oburzające. A jeszcze to forowanie jednego odłasmu Polonii przeciw drugiemu, bo używa się ich do prowadznia polityki – toż to woła o pomstę do nieba.
  Wyobrażam sobie co by się podniósł za wrzask gdyby kanclerz Merkel zaczęła się upominać o interesy mniejszości niemieckiej, żądać matury w języku niemieckim, albo sekować część polskich Niemców bo nie popierają jej polityki.

 251. ANCA_NELA
  11 sierpnia o godz. 9:28

  Przedstawiciel Lecha wyjaśniał także, dlaczego organizator nie podjął próby usunięcia transparentu po jego wywieszeniu. – Z doświadczenia wiemy, że wprowadzenie na ten sektor większych grup porządkowych doprowadza do eskalacji…”

  Z jakiego „doswiadczenia” – probowali?,,,

  Trzeba bylo wyslac mniejsze ale skuteczniejsze.
  Czyzby wladze baly sie dzieciakow?
  Taki transparent trzeba jakos wniesc na stadion – przeciez to kilkadziesiat kilogramow – torba jak cwierc samochodu.
  Mogli wniesc „perschinga”.

  Wyglada na to, zde wladze gowno kontroluja i glupkowato sie tlumacza.

 252. Czyzby wladze baly sie dzieciakow?
  No ręce i nogi się uginają!
  Panie Andrzeju!
  Pan też nie czułby się zbyt pewnie, stanąwszy oko w oko z takim dzieciakiem 90 kg żywej wagi, Absolutny Brak Szyi = ABS i łysa pała.
  A takich tam była pełna trybuna. I czekali na sygnał do draki.
  Proszę sobie obejrzeć fotki.

  Inna sprawa, jak mogło dojść do wniesienia takiego tobołu na stadion zupełnie niezauważalnie?
  Z miejsca wylałabym na zbity łeb wszystkich bez wyjątków odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionie a opłacanych z pieniędzy podatnika.
  Od jutra szukaliby nowej pracy.

 253. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  Panie Andrzeju to moglo byc zupelnie inaczej (?)

  ” … Dziennikarz „Gazety Wyborczej” pisze na łamach „New York Timsa” artykuł o tym, jakoby wizja powrotu Jarosława Kaczyńskiego do władzy powodowała „dreszcze w europejskich stolicach”. Następnie „Wyborcza”, a w ślad za nią inne media pro-rządowe, przytaczają ten artykuł jako opinię… „zagranicznych mediów”.
  http://wpolityce.pl/artykuly/59968-najpierw-dziennikarze-gw-szkaluja-polske-na-lamach-new-york-times-a-potem-wyborcza-przytacza-to-jako-opinie-zagranicznych-mediow-manipulacja

  Post Christum.
  Tonacy brzytwy sie chwyta

 254. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … I wszystko byłoby okej, gdyby nie okazało się, że współautorem artykułu w „NYT” jest polski dziennikarz Mateusz Zurawik. Nie zgadniecie Państwo w jakim tytule pracuje Zurawik na co dzień… No dobrze, nie trzymajmy czytelników w niepewności ”

  http://niewygodne.info.pl/artykul/00468.htm

  Tak, tak … bociana molestowal szpak, potem szpak molestowal bociana …

 255. …, a największy obciach to robią „prawdziwi polacy” i wszelkiej maści narodowcy, żenada, że mają takie poparcie w narodzie katolickim, z definicji pełnym miłości, …., a może tylko definicje nam zostały?….

 256. Panie Stychowski
  Wymień Pan w swej kampanii promującej J K na poważnego człowieka i polityka chociaż parę nazwisk ludzi zajmujących rządowe stanowiska w ościennych chociaż by krajach które poparły jego pomysły , projekty które wytrzymały w jego obecności chociaż by piętnaście minut.

 257. Andrzej Falicz,

  przecież ONI też rządzili. Proszę nie brnąć dalej w absurd, bo początkowym argumentem była (według Pana) przynależność do elity. Trzeba było dodać, że do elity rządzącej. Le Pan nie dodał, a więc teraz, to już się nie liczy 😉

  A swoją czy wymienieni przez Pana Lis i Miecugow rządzą ? Rządzą bardziej niż Semka czy Sakiewicz ? Tylko proszę nie wyjeżdżać z rządzeniem duszami czy umysłami, bo w tym departamencie władzę uzurpujecsobie ktoś inny. Akurat dziś jest niedziela i po nauki uda się więcej obywateli niż liczba słuchających Miecugowa i Lisa rezem wziętych.

  Niech Pan również zastanowi się z łaski swojej nad tym prostym pytaniem: od kiedy kibole słuchają Lisa czy Miecugowa ? Od kiedy słuchają Miecugowa Wądołowscy tego padołu ? Bo jeśli słuchają, to coś tu nie tak. Na ogół kibole dowiedują się o wypowiedziach Sikorskiego czy Lisa przez pryzmat nacjonalistyczno-kibolsko-prawicowych portali i innych mediów, gdzie trudno gwarantować rzetelność przekazu, obiektywność opinii lub nie wyrywanie wypowiedzi z kontekstu.

  Ale co ja tam będę tłumaczyć powyższe specjaliście…

  Pan ma wyraźny kłopot z osadzenie kibolstwa w realiach.. A przecież kibolka istniała zanim nastali Kaczyńscy, Tusk, Okeksy czy Suchocka. Lżenie przeciwnika z trybum to nie jest pokłosie zmian ustrojowych, bo stadionowe chamstwo i brutalność kwitły przed 1989, na mniejszą skalę (z uwagi na większe uprawnienia aparatu represji), ale kwitły. Podobnie jest w innych krajach, gdzie nigdy nie było Kaczyńskich, Tuska, Suchockiej cz Oleksego. Tragedia na stadionie Hazel wydarzyła się za rządów Maggie, a więc to ona i jej otoczenie winnym byli zachowania się kiboli z Liverpoolu ? Przecież Maggie rządziła i była na szczycie elity !

  Proszę czytać przekaz dnia jeśli należy to do Pańskich obowiązków, ale być może lepiej byłoby zastanowić się chwilę nad sposobem, w jaki będzie Pan transmitował treści tego prikazu, bo np. na blogu Passenta nie wszyscy będą przyjmować wytyczne propagandowe z centrali tak bezkrytycznie jak Pan.

 258. @Anca-Nela Lomatkobosko. To do czego sluza sily porzadkowe, policja,, skoro nie moga wejsc na stadion z obawy…… ? Nie mam wiecej pytan w zadanym temacie.
  Poza tym rzeczywiscie bardzo lubie takie zagadki jak ile lat ma wiek balzakowski. Pozwala to bardzo odpoczac stanowi mojego ducha, odciagajac od trosk rodzinnych, czy roznych aspektow zycia spolecznego w kraju, w ktorym mieszkam.
  No i znow….. nasunelo mi sie inne. Skoro juz wiem, ze niewiadomo do czego sluza sily porzadkowe, to moze wiadomo do czego sluzy pilka nozna? Ale bron boze, nikogo nie chce tym pytaniem urazic.

 259. zyta2003
  11 sierpnia o godz. 13:36

  Do czego służy sport, to ciekawe pytanie.
  Kanalizowanie emocji?
  Wojna zastępcza?
  Odreagowanie frustracji?

  Dziwne, że zadym nie ma na i po meczach siatkówki, koszykówki, o tenisie nie mówiąc.
  Natomiast piłka nożna z reguły powoduje takie efekty……

  Ps.
  Wiek Balzacowski to temat ciekawy.
  Moim zdaniem występuje w momencie gdy kobieta jest świadoma przemijania…..
  Gdy młodość mija bezpowrotnie, pojawiają się pierwsze zmarszczki, podejmuje- lub nie decyzje cieszenia się życiem.
  Carpe diem…..

  W którym momencie?
  Wiek 30-40 to nie jest kryterium.
  To stan ducha……
  Gotowość na……

 260. Po drugiej stronie muru stoi pani prezydent Grybauskaite…..
  Z bardzo podobnym rodzajem patriotyzmu….
  Antypolonizm jako metoda zdobywania głosów wyborczych.
  Mając takie wsparcie, litewscy nacjonaliści w niczym nie ustępują naszym.
  Efekty niestety będą się kumulować.
  Doraźne zyski polityczne pogrzebią długofalowe korzyści.
  Chyba że władza się zmieni i nie będzie przyzwolenia……

 261. Niestety Polonia Wilno przegrała z FK Baltija Panevežys 0:3. Jednak nie to było dziś najbardziej interesujące. Nieliczne grono naszych kibiców, którzy dotarli na pole ( bo stadionem tego nie nazwiesz) już od początku meczu zostali zaatakowani obrażającymi hasłami przez Litwinów , np. : patrzcie jak śmierdzi od Polaków, klęknijcie przed litewskim panem, no co osły Wilno nasze?

  za to też litwinów nie zapomnijcie przeprosićm a dzieje się to nie od dzisiaj tylko od kilku lat!!! Ciekawe czy pojawi się artykuł o tym zdarzeniu!!!

 262. Anca-Neli, mag, Jiba i inny ścigający sobowtóra Lewego krążącego aktualnie po Polsce.

  Żeby przyjrzeć się problemowi (czytaj, zabawie) włożyłem nawet okulary i od razu zrozumiałem, że Profesor z Lyonu już dawno rozpoznał swojego naśladowcę, ale bawi się z nim i z nami, bo co ma robić w okresie kanikuły przerywanej nawałnicami.
  Taki przerywnik przed ogłoszeniem przez Platformę, że oto wybory wewnętrzne wygrał ten, który nie mógł przegrać (nawiasem mówiąc dał już do zrozumienia, że ulży PO uwalniając z jej szeregów swojego przeciwnika) jest niezbędny na powrót szarych komórek do właściwego im miejsca w szeregu pod stropem.

 263. wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 13:50
  Sport sluzy do tego ,aby nasze uczucie konkurencji rywalizacji FER zostalo zaspokojone , rodzaj uludy /po ostatnich aferach dopingowych / na ludzka dusze .
  Mamy,maja niejako wrazenie ,ze „przynajmniej” w sporcie zwycieza najlepszy .
  Pozdrawiam

 264. Zaorać stadiony, oddać ziemię przedwojennym właścicielom, a z ich braku sprzedać.

 265. Falicz 0.43
  No gratuluję !!! Czytałem już wiele twoich tekstów, ale niektóre były tak żałosne, że nawet nie chciało mi się ich skomentować jednym zdaniem ” sh* like usual”. Ale tym razem pobiłeś wszystkie rekordy. Takiego koktailu wymiocin z ekskrementami i przy okazji podlizania się „staromodnemu panu z kotem, bez konta” jeszcze nie było. Nawet druh tego pana z kotem, oszalały z nienawisci Antek, nie potrafiłby wyprodukować takiej porcji żółci w swoim „Głosie”.
  Czy nie mógłbyś zostać redaktorem naczelnym Gazety Warszawskiej albo przynajmniej jej stałym komentatorem ? Oni tam tez się starają, ale nie sięgają ci do pięt . Jeszcze raz wyrazy najwyższego podziwu. Ani w okupacyjnych gadzinówkach, ani w sowieckich Prawdach nie pisano z takim polotem. Myśle że nawet w prasie Korei Połnocnej mógłbyś zabłysnąć niczym wzorzec metra z Sevres !

 266. Skąd sie biorą w Polsce te ciagle przepraszanki? Może by lepiej sie najpierw zastanowić nad tym co sie chce powiedzieć.Te przeprosiny( niektórzy próbują to osiągnąć jak czytam ,na drodze sądowej) często wymuszanie są tylko świadectwem obawy przed konsekwencja popelnionej głupoty.

  Pozdrawiam z Europy

 267. @mag, Lewy, Ryba i inni chętni do spotkań w realu

  A może spotkalibyśmy się w połowie drogi (z mojej perspektywy ta połowa), w Łodzi ukochanej nie tylko przez Andrzeja Falicza?
  Nie wyrwę się aż do Warszawy, za to w Łodzi bywam i całkiem możliwe, że będę w drugiej połowie sierpnia.
  Z Łodzi do stolicy nie taka droga daleka, ale nie mogę mieć całego dnia wolnego.
  Za to z jakieś cztery godziny może i by się znalazły.
  Co Wy na to?

 268. Strzelanie z furmańskiego bicza

  Oto przykład (0:43):
  Moze lepszy jest przasny polski kartofel wierzacy w Boga Honor i Ojczyzne niz 50-letni blazen ubrany w trampki – zadowoly z siebie debil.

  Furman, pardon – autor tej rączej konkluzji, bo przecież nie pytania, pisał pod koniec rządów Kaczyńskiego (2007/9/6, 0:33):
  Polska sie rozwinela pomimo tego syfu jak przynioslo III RP a nie dzieki.
  A swoja droga oprocz uzdrowienia polskiego bagna na gruncie Prawa i Sprawiedliwosci konieczne sa zmiany SYSTEMOWE i tych niestety brakuje.
  I to najwieksza slabosc PIS-u.

  Maniakalny furiat z naszego furmana, który ujeżdża ten blog od wielu lat. Czy jest jakiś sens w strzelaniu z bata? ZMIANY SYSTEMOWE i POLSKIE BAGNO! PiS uzdrowił bagno przez dwa lat rządów 2007-09 – furmańsko to ujmując – a powinien zrobić więcej, powinien zmienić system, przewrócić stolik, podnieść naród z kolan – hasłowo to ujmując. Wystarczy wyborcom w Polsce przypomnieć jak Polską Kaczyński powoził, puścić kilka jego przemówień, przypomnieć kilka jego akcji politycznych, pokazać tego miotacza „patriotycznych i honorowych” haseł bez pokrycia. Tego mocarza i stratega politycznego, który zjednoczył wyborców trzech partii: PiS, LPR (Rydzyk) i SO (d. część SdRP). Dlaczego wyborczy lud go opuścił w październiku 2007? Kolejne pytanie pozostaje bez odpowiedzi.
  Za to mamy „polskie bagno”, a nad nim stoi furman i biczem wywija, chlas po debilu w trampkach, chlas po Rychu i Zdzichu na cmentarzu, po Galeriankach, po Wojewódzkim i po Lisie …

  Cóż tu pisać.
  Są miłośniczki kotów: i słusznie.
  Są miłośnicy starszych panów z kotami: i słusznie, ale dlaczego chlastają przy tym biczyskiem tak straszliwie – dwa zboczenia na raz to chyba o wiele za wiele!

 269. nadal nie widze przeprosin litwinów, za okrzyki „Polska kur**” ,za śpiewanie: „Wybiła Polakom ostatnia godzina, Powieszono wszystkich już Polaków, Rosjanie zarżnięci leżą pod płotem, Powieszeni Żydzi palą się już w piecach, I tylko prawdziwi Litwini wszyscy są żywi”!! ostatnio na Litwie częste są przypadki nietolerancji względem mniejszości narodowych szczególnie wobec Polaków od kilkunastu lat, ale ta piosenka przekracza wszelkie granice”. więc afera wokół transparentu to jak krzyczenie że śnieg jest rasistowski bo jest tylko biały, ale to my mamy przepraszać, jak zawsze mamy się płaszczyć przed innymi, bo tak jest najwygodniej naszym mediom i rządzącym, zamiast walczyć o interes Polski i Polaków, lepiej chować głowę w piach albo odwracać kota ogonem jak w tym wypadku!!!

 270. Czwarty w linii sukcesji brytyjskiego tronu książę Harry odbędzie szkolenie w elitarnym dywizjonie śmigłowców bojowych, przeznaczonym do bazowania na lotniskowcach – poinformował tygodnik „Sunday Express”.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ksiaze-Harry-bedzie-sluzyl-w-elitarnej-jednostce-lotniczej,wid,15888703,wiadomosc.html?ticaid=1111ba&_ticrsn=3
  =====================

  Podrzucę naszym dziennikarzom temat:
  „Gdzie służyli/ służą synowie naszych polityków”?

  Syn Tuska, Wałęsy, Komorowskiego, czy innych prominentnych postaci.
  Być może gdyby ich dzieci odbyły turę w Afganistanie, nie byłoby przypadków wykorzystywania polskiej armii w obronie cudzych interesów?

  Ale Brytolom i Windsorom należą się brawa.
  Mają interesujący WZORZEC kształcenia dzieci swoich elit.
  Nie to co my…..

 271. Oczywiście PiS rządził i uzdrowił/osuszył polskie bagno w latach 2005-07 (moja pomyłka).

  Można o Faliczu pisać, że jest Łodzianinem, ale jest on przede wszystkim Ciemnogrodzianinem, jak wszyscy furmani PiS. „Relatywizm moralny” i „salon” to język Rydzyka. Furman jest homofobem i wymachuje hasłem „róbta co chceta” z udawanym niezrozumieniem. Upadek jest moralny i wini za niego „salon”, udaje, że nie wie o czym się mówi, jakie są „salonowe” spory, że salon jest forum wymiany opinii na temat przyszłej Polski, krainy europejskiej, liberalnej i dostatniej. Falicz zarzuca Tuskowi brak liberalizmu ekonomicznego, gdy populistyczny i etatystyczny program PiS jeszcze bardziej od liberalizmu odchodzi. Każde hasło – wszystko jedno jak bzdurne lub kłamliwe – jest dobre, o ile ma szanse chwycić, a jak nie chwyci, to się rzuci następne.
  „Polska sie rozwinela pomimo tego syfu jak przynioslo III RP a nie dzieki” – toż to jest podstawka, w miejsce PRL jest III RP, bez związku prawdą historyczną, a nawet lepiej, że się może kojarzyć z PRL-em. W innym furmańskim zdaniu – Polska za III RP w ogóle się nie rozwinęła, jest w ogonie krajów świata za Burkina Faso i ma więcej wykluczonych niż kiedykolwiek PRL stworzył. I to jest furmańska młócka słowna napędza cholera wie czym. Homofobią, antysemityzmem, poczuciem odrzucenia – jak każdego PiS-owego furmana. Dał nam przykład Kaczyński jak nowomową manipulować mamy – Falcz jest wyborną egzemplifikacją tej furmańskiej pieśni. Wszak PiS popierają doły społeczne, a ileż uciśnionej retoryki o odrzuceniu jest u Falicza. Dlatego tak ona chwyta za serca niektórych lewo skręconych blogistów En Passant.

 272. Mam nabyty w czasach Trybuny Ludu zwyczaj czytania prasy po łebkach, czasem zaczynam lekturę wręcz od środka. Chyba, że lektura jest przykuwająca, jak na przykład eseje polityczne Andrz… No, nie będę zawstydzał znanego ze skromności autora. W każdym razie wszystko inne muskam tylko wzrokiem. I to się niestety mści.

  Dzisiaj na przykład przeczytałem na portalu „Rzeczpospolitej”, że Monika Z. została zatrzymana pod zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. W sumie usłyszała dziewięć zarzutów.

  Zuch dziewczyna, pomyślałem sobie. Ledwo zmieniła nazwisko, zaraz idzie w ślady taty. W drugim czytaniu okazało się jednak, że to nie ta Monika i nie ten tata. Jak niepyszny odmeldowałem się z portalu, bez zamiaru rychłego powrotu.

 273. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  zezowaty 11 sierpnia o godz. 13:02

  Sliczne sa „perelki” „Made in Gazeta Wyborcza” to jest cos wiecej jak li tylko kompromitacja.

 274. Waldemar Skrzypczak, wiceminister obrony odpowiedzialny za uzbrojenie armii twierdzi, że był szantażowany przez znanego lobbystę. Chodzi o Mieczysława Bulla, który reprezentuje w Polsce interesy izraelskiego Rafaela, jednego z największych koncernów zbrojeniowych. Bull w kwietniu miał straszyć Skrzypczaka, że zostanie zniszczony, jeśli nie wesprze pomysłu kupienia w Rafaelu bezzałogowych wież do Rosomaków. Skrzypczak opisał całą sytuację w doniesieniu, które w maju trafiło do Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Bull twierdzi, że absolutnie nie szantażował wpływowego wiceministra.
  http://www.wp.pl/?src01=oj2
  ========================

  To nie jest Tatar- kaleka, OBA MA!!!
  Zawsze lubiłem generała…..

 275. zyta2003
  11 sierpnia o godz. 13:36
  Ty masz wiele pytań, ja mam niewiele czasu i kiepski ze mnie korepetytor…
  Proponuję ci; znajdź sobie innego adresata swoich ciekawych pytań.

 276. Panie Stychowski 19.37
  i co nie znalazł Pan ani jednego.
  A z Tą pańską Wyborczą też coś się pomerdało.

 277. Jiba,

  bardzo fajny młodzieńczy pomysł (chcę jednakowoż nieskromnie zauważyć, że jestem na tyle bystry aby dostrzec iż „połowa drogi”, która ma wypaść w Łodzi, to cokolwiek naciągnięta „połówka” dla faceta, który mieszka prawie o krok od Szwecji).
  Nie wiem czy wiesz, że po ostatnim spotkaniu leczę głęboką traumę, ale jest nadzieja, że z tego wyjdę (najlepiej na jachcie nad jakimś jeźiorem, do czego Ty nie jesteś teraz organizacyjnie przygotowana. Szkoda).

  Coś mi się wydaje, że Profesor z Lyonu, po dokładnym zwiedzeniu Polski w roku bieżącym, planuje jakiś, bardziej osiadły tryb życia w roku przyszłym. Warto to mieć na uwadze, bo Profesor to chodzące drożdże i z pewnością coś wymyśli.

  Tak całkiem poważnie, to jestem od początku sierpnia i będę chyba do końća września zaangażowany emocjonalnie i organizacyjnie w pewien społeczny projekt, więc po mózgu „chodzą” mi tylko problemy z nim związane.
  Profesor wyliczył (jest matematykiem), że do przyszłorocznego słońca na wysokim nieboskłonie mamy szanse doczekać wszyscy piszący na blogu.
  Jest więc szansa, że w wielomiesięcznych trudach uda się wykluć dobre spotkanie.

  Pozdrawiam

 278. @Ryba
  Mamy umówioną noc kawalerską z Lewym, 16 sierpnia w Warszawie.
  Będzie wesoło. Opowie mi Lewy jak się nie znaleźliście w Sopocie.
  Ściskam i jeszcze raz przepraszam, że nie mogłem dojechać.

 279. @KŁ, 18:32
  Świetny tekst, może dobrze, że masz cierpliwość i reagujesz na furmana blogowego.
  Ja nie mogę…

 280. Moj wpis z przed roku – dalej jak najbardziej aktualny.

  Dlaczego Polska dokonala skoku pomimo nieudolnego pasozytniczego panstwa „III RP” a nie dzieki niemu i kto naprawde dostarcza cieplej wody…

  W wypadku Polski zgadzam sie z Zakowskim, ze np. „zielona wyspa” to zasluga ludzi, czyli spolecznstwa a nie wladzy
  cytuje:
  „….Nie ma co marudzić. Do tej pory polska gospodarka i budżet radzą sobie z globalnym kryzysem wzorowo. A ludzie? No, z ludźmi jest inaczej. Polski fenomen tego potężnego kryzysu, który na świecie powala państwa, gigantyczne banki, wielkie korporacje, polega z grubsza na tym, że część społeczeństwa bez większego szemrania wzięła na siebie ciosy wymierzone w firmy i budżety. Polacy kolejny raz własnymi ciałami zamortyzowali historyczne tąpnięcie, z wyrzeczeń tworząc poduszkę, na której gospodarka wciąż płynie….”

  Mozemy tez jako argument popatrzec na liczby gdyz z nimi trudno dyskutowac.
  Global Competitiveness Index 2010–2011 rankings
  Konkurencyjnosc Krajow wedlug Swiatowego Forum Gospodarczego za 2011 –
  Polska znajduje sie na podstawie ogolenej oceny na 39 miejscu na swiecie.
  Mozna powiedziec niezle.

  Ale juz jezeli chodzi o rzadzacych np. sprawnosc policji Polska jest 60-ta a w dziedzinie przejrzystosci dzialania rzadu…Polska zajmuje 113 miejsce!!! (Za Etiopia i Azerbajdzanem…)
  Jeeli chodzi o rzadowe regulacje 111 miejsce za…Libia
  Rzadowe marnotrawstwo – 76 miejsce za ostanio slynna Syria.
  Zaufanie do politykow ? – 82 miejsce itd

  Jak to sie dzieje, ze Polska ma 39 miejsce ogolnie mimo, ze w dziedzinach, o ktorych decyduja rzadzacy jestesmy bardzo daleko w tyle?

  To dosyc proste bo za rzadzacych (struktury III RP) nadrabiaja Polacy,
  ktorzy w sposob oczywisty zasluguja na lepszych rzadzacych.

  Mam nadzieje, ze mimo pasozytniczemu establiszmentowi i skorupowanym mediom w koncu sie ich doczekaja.”

  Jedyna partia – ktora ograniczala w realny sposob zasieg nieudolnego panstwa – byl PiS (wedlug wskaznika efektywnosci biurokracji – koszt pobierania podatku w stosunku do wysokosci tego podatku – III RP jest 3-5 razy mniej efektywna niz kraje od nas duzo bogatsze i moga sobie na to pozwolic. Ta efektywnosc pomimo a moze na skutek – wzrostu biurokracji pogarsza sie!) –
  Obnizajac podatki w sposob najbardziej efektywny i realny realizowal model panstwa liberalnego – odcinajac biurokracje od pieniedzy i dajac spoleczenstwu (znacznie w Polsce wydajniejszemu niz „panstwo”) wiecej pieniedzy do zagospodarowania.
  PO robi dokladnie odwrotnie.
  Podatki rosna a PO tworzy panstwowe molochy z zasady niefektywne i podatne na korupcje w postaci PO-lskich Inwestycji i nacjonalizuje OFE.

  Wystarczy przypomniec sobie apel Kaczynskiego by powtorzyc w gospodarce zasady Wilczka lub dzialanosc republikanow – bedacych przybudowka PiS-u.

  Konserwatywny i opluwany Gowin ten PiS-wski agent w PO to moze ostatni ekonomiczny liberal w PO.

 281. Tak wracając do głównego wątku…….
  Zadziwiająca jest niekompetencja naszych kibolskich patriotów.
  Wszak Jagiellonowie to LITEWSKA dynastia.
  Takie rody jak Radziwiłłowie, Sapiehowie, Chodkiewiczowie, to rody litewskie, które wydały wielu dowódców ratujących tyłki Koronie.
  Na dodatek były to po części rody kalwińskie, luterańskie, prawosławne…….

  Więc kto jest panem a kto chamem, to kwestia wielce dyskusyjna…..
  Niejeden szlachetka czepiał się pańskiej klamki HERETYKÓW!!!

 282. Okazuje sie, ze wedlug „elektoratu PO” (w ostatnich wyborach mniej niz 20%…wszystkich majacych prawo do glosowania) mozna byc albo z nimi albo zostac homofobem (!?), antysemita i poczciwym …furmanem.

  Albo jak ostatnio beknal Donald Tusk na Dolnym Slasku o pracowniku gabinetu ministerstwa – mozna zostac „PiS-iorem” do wyczyszczenia przez Grasia – dozorce niemieckiego biznesmena.
  Pogarda, agresja, zwyczajne chamstwo i malostkowosc.

  I chociaz juz ta „argumentacja” wskazuje na to poziom agresji i zacietrzewienia.
  Moge sobie tylko pogratulowac takich oponentow.

  W Polsce TRZEBA wymieniac wladze – tylko tak mozna zatrzymac postepujaca degeneracje rzadzacego ukladu.
  Kazdego.
  Niestety mamy takich politykow jakich mamy i najwiekszym skarbem demokracji jest to, ze mozna scene co jakis czas przeczyscic.
  Wszystko wskazuje na to, ze przyszedl czas na PO.

  Notowania tej partii spadaja i to pomimo agresji i atakow typu furman, homofob, antysemita.
  A ostatnio…faszysta – do dowod desperacji i okazja by zobaczyc PRAWDZIWA wykrzywiona zloscia gebe zwolennikow „nowoczesnej” PO.

 283. wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 23:39

  Tak wracając do głównego wątku…….
  Zadziwiająca jest niekompetencja naszych kibolskich patriotów….”

  A kto ma ich uczyc?
  PO wlasnie wymyslilo, ze trzeba obciac ilosc godzin nauki historii w ramach „kolejnej reformy”… bo na pensje Grada i Kiliana brakuje…

 284. Ślepor po pierwsze piszę się na tym blogu Saurom a nie Sraurom czy jak to tam napisałeś. Poza tym widzisz gdyby mnie dostali w ręce nacjonaliści choćby ci z PIS to także bym dostał choćby za felietony które piszę i czasami ukazują się na info-posterze zresztą i tak nie uważam, żeby były one najlepszej jakości takiej jak te które się ukazują w Polityce. Według redaktora Jezierskiego są one za ostre i uderzam w nich zarówno w PIS jak i PO. Po prostu ja jestem człowiekiem nie powiem, żebym był wzorem cnót ale ja przynajmniej mam swoje zdanie i jeżeli coś mi się nie podoba to mówię to.

  Panie redaktorze Passent skoro mówimy o przepraszaniu czy pana koleżanka z Polityki Bianka Mikołajewska vel Niemczyk przeprosiła ofiary Marcina P w końcu gdyby zamiast zajmować się na polityczne zamówienie PO Skokami przyjrzała się działalności tego pana emeryci nie straciliby swoich oszczędności?

 285. Uczyć furmana historii

  Przez pierwsze 18 lat III RP – do jesieni 2007 – zmiany ekip rządzących następowały niemal regularnie co 2 lata, jeśli policzyć załamania się koalicji AWS-UW i SLD-PSL. W identycznym niemal tempie zmieniano premierów. Okres 2005-07 to już była istna polka galopka, tyle że wódz pociągający za sznurki był nieustająco ten sam. Czy było lepiej niż teraz? Niewątpliwie kraj poczuł potrzebę uspokojenia politycznych nerwów. Ale spadła nieszczęsna prezydencka wyprawa wyborcza do Katynia na na głowy … zgliszcza tutki smędzą się po dziś dzień i dymy zatruwają politykę. No bo jak to inaczej nazwać, jak to ocenić?

  Druga prawidłowość wyraźnie się wybijająca, to zastąpienie dawnego układu bipolarnego – komuchy kontra solidaruchy, którzy wymieniali się władzą co 4 lata: 1993, 1997, 2001, 2005. Nota bene każda z ekip posiadała dość silną, może nie większościową, ale zdycydowaną frakcję reformatorską, przy znacznym – w sumie znacznie większym niż obecnie marginesie kontestacji niepopularnych transformacyjnych reform. U solidaruchów reformatorami było UW, a kontestatorzy popierali AWS, u komuchów reformy popychały koterie SdRP/SLD skupione wokół Kwaśniewskiego, Cimoszewicza i Millera, przy ciągłym nękaniu ich przez – równie silną jak AWS – „wewnętrzna opozycję”, do tego koalicję za każdym nawrotem rozbijał PSL.

  W roku 2005-07, po przesileniu w formie konfliktu PO kontra PiS, nastał nowy układ z silnym centrum, niewątpliwie przechylonym na prawo, przy nieuniknionym rozmyciu starej dychotomii, w efekcie osłabienia i przegrupowania formacji SLD-UP-LiD. Układ obecny trudno traktować jako dwupartyjny, albowiem główna partia opozycyjna skupia poparcie niezadowolonych, choć w sumie mniej licznych niż w poprzedniej fazie transformacji.

  Dzisiaj po 6 latach koalicji PO-PSL u steru efekt mamy taki, że trudno znaleźć partię, czy choćby rysującą się koalicję, która wymieniłaby ten rząd. PiS do samodzielnego rządzenia, czy do stworzenie koalicji po swoim przewodnictwem się nie nadaje. Jeśli do władzy Kaczyński dojdze jakimś cudem, to będzie to rząd rozchwiany, skandaliczny i nietrwały, niereformatorski i wsteczny obyczajowo, w ostrym konflikcie z UE (o Rosji szkoda wspominać). O wiele bardziej prawdopodobne i korzystne jest współrządzenie PO-SLD. Byłaby to „Wielka Koalicja”, na wzór niemiecki – z częściową wymianą kadr rządzących i kontynuacją niektórych reform, plus pewien zwrot ku lewicy w „obyczajówce”.

  Pożyjemy – zobaczymy. Jedno mamy jak w banku – nad głowami nadal świstał będzie furmański bicz. Furmanie, byle nie po oczach!

 286. Panie Passent,zyjmy tak aby nie przepraszac

 287. „…Jeśli do władzy Kaczyński dojdze jakimś cudem, to będzie to rząd rozchwiany, skandaliczny i nietrwały, niereformatorski i wsteczny obyczajowo, w ostrym konflikcie z UE (o Rosji szkoda wspominać)….”

  Ani nie bdzie „skandaliczny” chociaz media wiszace u klamki PO beda wychodzic ze skory…
  ani niereformatorski – i ani mniej ani wiecej wsteczny obyczajowo niz PSL i PO.

  Licze na to, ze bedzie zdecydowanie bardziej reformatorski niz PO – bo PO reformatorskie nie jest w praktyce w ogole.

  Wszystkie zmiany jakie wprowadzala ta partia to czastkowe majstrowanie przy trupie bez zadnej ogolnej wizji, odwagi czy woli zmian.
  Od szkol dla szesciolatkow do ACTA to same katastrofy.

  Najlepszym przykladem jest…”reforma” emerytalna – ktora jest niczym wiecej niz podniesieniem wieku emerytalnego by ulzyc niefektywnemu budzetowi marnujacemu miliardy na skutek braku kompetencji, nepotyzmowi, korupcji i glupocie.

  6 lat „reformowania” przez PO naprawde wystarczy!
  Juz sie koledzy polokowali wszedzie (nie z powodow kompetencyjnych ale partyjnych) i ciezko bedzie to wywietrzyc ale jest nadzieja.
  PO potrzebuje lekcji demokratycznej pokory gdyz wyraznie zaczelo przekraczac granice arogancji i pychy w stosunku do…. furmanow, murarzy, ciesli i ogrodnikow.

  Teraz to grupa cwaniakow zajeta glownie soba i swoimi stanowiskami – okopujaca sie we wzajemnie wrogich koteriach.

  O „zdolnosci koalicyjnych” np. PSL-u jak widac masz male pojecie.

  Wszystko w rekach wyborcow – na szczescie.
  Rowniez furmanow.
  W imieniu, ktorych wzywam Cie o uszanowanie ich wymierajacego juz dzis zawodu.

  Nie kazdy jest inzynierem z awansu spolecznego.

  „…najmłodsi wyborcy są najliczniej popierającą PiS grupą Polaków. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie prowadzi w najmłodszej grupie wiekowej wyborców 18-24 lata – na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 24 proc. z nich. 18 proc. najmłodszych Polaków wybiera PO, a 15 proc. – Ruch Palikota….”

  To jest optymistyczne.

  Jakos sobie mlodzierzy odbywajacej corocznie pielgrzymke do Czestochowy na stadionie wsrod kiboli nie wyobrazam.
  Predzej kumpli Donka…

  Oni beda glosowac na PiS.

  Chamstwo na PO, ktore ma 90% poparcie w wiezieniach i aresztach sledczych.

 288. Skad bierze sie chamstwo?
  Czyli przeproscie furmanow za PO:
  „Donald Tusk zapowiedział, że „pisior długo dyrektorem nie będzie”. Premier miał na myśli Pawła Majchera, szefa gabinetu ministra spraw wewnętrznych.
  Wypowiedź Tuska komentowali wcześniej w TVN24 inni posłowie. – Dziwi mnie reakcja Tuska – powiedział Ryszard Kalisz. – Tak samo mógłby dyskryminować z powodu wyglądu, rasy czy przynależności – dodał.

  – Jeżeli premier dyskryminuje ludzi ze względu na ich przeszłość i działalność w jakiejś partii, to wystawia sobie jak najgorsze świadectwo – mówił Kalisz. Polityk podkreślił, że jego zdaniem tarcia wewnątrz PO nie są zaskakujące. – Takie sytuacje wewnątrz PO mnie nie dziwią. Platforma jest już na etapie destrukcji …”

  Kalisz mowi prawde!
  Tez „furman” ale z dyplomem.

 289. @Andrzej Falicz
  11 sierpnia o godz. 23:38
  ‚W wypadku Polski zgadzam sie z Zakowskim, ze np. „zielona wyspa” to zasluga ludzi, czyli spolecznstwa a nie wladzy’

  To uogolnienie. Moim zdaniem, glownym powodem jest Art. 216.5. KOnstytucji RP: ‚Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.’ Inaczej min. ROstowaki juz dawno by nam zrobil Grecje. Na marginesie, ktos, kto wstawil ten zapis, powinien dostac order (i, powinno sie w tym artykule dokonac zmiany, ze od np. 2020 obowiazuje 50%, a od 2030 33%-jesli poitycy sa nieodpowiedzialni, to trzeba ich zmusic do lepszej pracy, a art.216 KOnstytucji swietnie sie do tego nadaje).

  Drugim powodem sa milardy EURO z UE, ktore wplywaly do Polski (okolo 3-4% PKB). WIec skoro mielismy wzrost 1% z zastrzykiem 3-4% PKB, to logicznie rozumujac bez funduszy bylby minus, prawda?

  I po trzecie, polska produkcja jest niezle zintegrowana z Zachodnia, zwlaszcza z niemiecka. Wiec zarowno programy pomocowe krajow zachodnich w czasie kryzysu, jak i rewelacyjny eksport niemiecki,przeszeszly przez Polska w postaci zamowien na roznej formy polprodukty.

  I ito dlaczego bylismy zielona wyspa.

 290. @wiesiek59
  11 sierpnia o godz. 23:39
  ”Zadziwiająca jest niekompetencja naszych kibolskich patriotów.
  Wszak Jagiellonowie to LITEWSKA dynastia.
  Takie rody jak Radziwiłłowie, Sapiehowie, Chodkiewiczowie, to rody litewskie, które wydały wielu dowódców ratujących tyłki Koronie.”

  A tu pozwole sie nie do konca zgodzic. Litwini, kiedy byli zagrozeni, zaciesniali unie z Korona, a kiedy radzili sobie sami, oslabiali ja (jak w XVw po Grunwaldzie, kiedy niezle sobie radzili na wschodzie). Kiedy Moskwa zaczela odbierac wschodzni ziemie Litwy na poczatku XVI, Litwa zaczela zabiegac o polska pomoc militarna, co skonczylo sie Orsza w 1519r. Mniej wiecej od tego momentu Litwa nie bylaby wstanie utrzymac swojej panstwowosci na dlugo bez militarnego wsparcia Korony, no a Korona nie chciala tego robic za darmo (stad Unia Lubelska i wlaczenie Ukrainy do Korony). Przedluzylo im to panstwowosc o jakies 200 lat, inaczej pewnie juz za Iwana Groznego zostaliby podbici przez Rosje, pewnie z jakims udzialem Polski z drugiej strony.

  Rowniez tylko i wylacznie zwycieska wojna 1920r. umozliwila im utworzenie panstwowosci w okresie miedzywojennym. Wiec faktycznie, biliby dawno zrusyfikowani, gdyby nie wysilek zbrony Polski.

  Prawda jest tez jednak, ze swoj narodowy mit zbudowali na antypolskosci, a nie antyrosyjskosci i na to wplywu nie ma. Trzeb z tym dyplomatycznie zyc. Jednak Litwini podchodzili do stosunkow z Polska pragmatycznie i czas na wzajemnosc.

  Co do CHodkiewiczow, Radziwillow, czy Sapiehow, nie widze roznicy z Potockimi, czy Koniecpolskimi. Sa ‚dziecmi’ RONu.

 291. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  ” … W parlamencie przeforsowano zmianę ustawy o finansach publicznych, która zawiesza tzw. pierwszy próg ostrożnościowy czyli sankcje za przekroczenie poziomu relacji długu publicznego do PKB powyżej 50 proc. Oficjalnie dług w Polsce zbliża się do poziomu 55 proc. PKB, jednak zdaniem ekonomistów, ale też analityków Eurostatu, w rzeczywistości jest dużo wyższy, a jego dalszy wzrost zacznie zagrażać wypłacalności państwa. Uwzględniając wszystkie zobowiązania, nie tylko te ujmowane w statystyce GUS, dług państwa przekroczył już 3 biliony złotych. Co oznacza blisko 80 tysięcy zł na każdego Polaka ”
  http://www.naszdziennik.pl/mysl/50550,viktor-orban-wyprzedza-bruksele.html

  ” … Kiedy w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel” Adam Michnik porównuje premiera Węgier Viktora Orbána do Adolfa Hitlera, osiąga „jednym strzałem” dwa bardzo ważne dla siebie cele.
  Po pierwsze, zaskarbia sobie przychylność niemieckich elit politycznych i dużej części prawicowej opinii publicznej w Niemczech, banalizując i trywializując postać wodza Trzeciej Rzeszy. Michnik mówi właściwie, że Hitler nie był nikim nadzwyczajnym, skoro obecnie na Węgrzech rządzi premier całkiem do niego podobny. Po drugie, sprowadzając faszyzm do autorytarnego stylu sprawowania władzy za pomocą dekretów, Michnik nie musi już odnosić się merytorycznie do tej części węgierskich reform, które mogłyby być dla Polski niebezpiecznym, zaraźliwym przykładem, jak przeciwstawienie się dyktatowi Międzynarodowego Funduszu Walutowego czy choćby wprowadzenie podwyższonej stawki VAT na artykuły luksusowe ”
  http://www.michaeljournal.org/lekja7.htm

 292. Ryba
  11 sierpnia o godz. 22:57

  Widzisz, wszystko przez peregrynacje Lewego.
  Kompletnie mi się pomieszało, kto jest skąd. Albo jadą na spotkanie z Krakowa, albo wybierają się na wczasy na Mazury, umawiają się na molo w Sopocie (ups!:), łamią kręgosłupy w górach, ktoś coś opowiadał o Helu i bądź tu człowieku mądry.

  Ja wcale nie jestem organizacyjnie nieprzygotowana do pobytu nad jeziorami. W promieniu 30 km od mojego domu jest tych jezior z pięć, dwie rzeki i kanał Warta-Gopło. Mazury to nie są, ale nie narzekam, choć już drugi rok będzie, jak planujemy wyrwać się choć na jeden dzień na kajaki. A druga połówka ma patent żeglarza.

  W każdym razie życzę mocno powodzenia z projektem społecznym i do zobaczenia!

 293. Czytuję czasem wypowiedzi Andrzeja Falicza, ot tak, z sentymentu do krajana, i generalnie rozumiem, że można lubić PiS i nie lubić PO, natomiast to, kto ma tą Polską rządzić, to już zupełnie inna sprawa.

  I tu Twojej chęci, by wrócił PiS do władzy, Andrzeju, nie rozumiem.
  Pod jednym względem.

  Słyszałam kiedyś dowcip o wynalazcy maszyny do golenia twarzy.
  Wynalazca opowiada o swoim projekcie klientowi:
  – I widzi pan, tu jest takie pudełko, a w pudełku specjalne ostrza. Wsuwa pan głowę do pudełka, a ostrza pana golą.
  – Ale zaraz, zaraz, proszę pana.. Przecież każdy ma inne rysy twarzy.
  – Tylko do pierwszego razu, proszę pana.

  I z nami byłoby tak samo.
  PiS toleruje ludzi skrojonych według jednego modelu – jak z pudełka do golenia – ma być jedna idea, jedna myśl, te same pragnienia. Bezmyślne hołdowanie każdej tradycji, nie tylko cennej i mądrej, ale też tej głupiej, czy dyskryminującej.
  Jeśli Polka to tylko Matka-Polka, nie daj Boże lesbijka albo fuj!.. feministka.

  Ja nie chcę żyć w kraju zamkniętym na inność. I tak mam niewesoło pod rządami PO, które – pod tym względem – mają twarz Gowina, a nie Tuska.
  Nie chcę rozważać dylematu, czy PiS czy PO.
  To nie moje pokolenie – nie rozumiem chęci trwania w swoich fobiach, często nie rozumiem ich postępowania.
  Z jednej strony etos Solidarności, z drugiej gęba donosiciela. Czasem jedno gra z drugim bez specjalnych konfliktów wewnętrznych.

  Nie chcę u władzy ludzi tkwiących w wojnie, która już była. A na pewno nie chcę pogorszyć sytuacji, która jest teraz.

  Naprawdę tego nam życzysz?

 294. Diaspora jest czujna! (Albo – nie)

  @wikidajlo,

  za dobre serce … dostepne w sieci jest li tylko przez pare dni!

  http://www.arte.tv/guide/de/049844-000/otis-the-king-of-soul

 295. Ja przepraszam. Bardzo.

 296. Jiba
  Lewy peregrynuje od Bieszczadów po Wybrzeże, Ryba zwyczajem ryb trzyma się swojego Sopotu, a jak go w góry rzuci, to krzywdę sobie robi. Rozrzut do ewentualnych spotkań jest duży i trudno zaprogramować jedność czasu, miejsca i akcji.
  Bo nie mała ta nasza piękna Polska cała (bo że piękna i cywilizacyjnie już europejska, to przyznają zagraniczni turyści, bo tubylcy zawsze znajdą dziurę w całym).
  Skandynawowie, jak się ostatnio okazało, szturmują polskie Wybrzeże, bo im się bardziej podoba niż po ichniej stronie Bałtyku (sic!).
  Cudzoziemcy zachwycają np. nadwiślańskimi plażami w Warszawie, że takie eko i w ogóle rzeka jest miastu w sposób naturalny przyjazna (fakt, stolica „zwróciła” się ku Wiśle), podczas gdy gdzie indziej przesadnie uregulowane i zabetonowane nabrzeża rzek płynących przez europejskie miasta trzeba rozwalać, zgodnie z duchem czasu).
  Podziwiane są Mazury z Suwalszczyzną, Podlasie, w sumie rozmaitość krajobrazów, niezła baza turystyczna itd.itp.
  Wszelkim malkontentom „oburzonym”, „wykluczonym”, z których w skrajnej postaci tworzy się i krzepnie w Polsce neoedecja z jednej strony, a z drugiej towarzyszący zawsze radykalnym ruchom prawicowonarodowym skrajny populizm (marsze na Warszawe obiecywane przez Dudę we wrześniu, którego wspomoże Rydzyk, choć jako żywo nie wiem, po co każe znowu moherom maszerowacv, skoro TV Trwam znajdzie się na cyfrze, i co najmniej duchowo, PIS, mówię swoje stanowcze obywatelskie NIE.
  Podobnie jak Ty, nie chcę rozważać dylematu – PO, czy PIS, choc to „moje” pokolenie, ale i moje wielkie roczarowanie, rozgoryczenie.
  Tak czy owak, wolę mieć jednak do czynienia z ludźmi umiarkowanymi w swoich poglądach i działaniach, a nie grającymi na „dudach”, tragicznych katastrofach, szukającymi wokół siebie wrogów i węszącymi za spiskami.
  Nie chcę żadnych zbawców narodu, niezłomnych szeryfów, zakłamanych moralizatorów, którzy zaglądają ludziom pod kołdrę, do garnka i grzebią w kieszeni w imię „wartości” i „sprawiedliwości”.
  Dałaś odpór Faliczowi, nie Ty pierwsza, logiczny, rzeczowy, choć zapewne wiesz, że to daremny trud.
  Mówimy różnymi językami, które opisują dwie równoległe rzeczywistości, a z matematyki wyniesionej ze szkoły wiadomo, że dwie proste równoległe nigdy się nie przetną.
  Z grubsza w Polsce występują dwa języki: wolski i polski.
  Czy leci z nami tłumacz (w obie strony)?

 297. W ubiegłym roku partie otrzymały z budżetu łącznie 125 mln zł, ze składek zebrały niewiele ponad 4 mln.
  – A więc partie staną wobec problemu: skąd wziąć środki na działalność. Ci, którzy mają pieniądze, kierują się zasadą maksymalizacji zysku i minimalizacji ryzyka, bo gdyby działali inaczej, nie byliby bogaci. Trudno sobie zatem wyobrazić, że potraktują inwestowanie w partie jako przedsięwzięcie czysto filantropijne. Partie, aby odwdzięczyć się proporcjonalnie do zaciągniętych zobowiązań, będą musiały w jeszcze większym stopniu niż dotychczas prowadzić handel prawem.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/nie-prywatyzujmy-partii-rozmowa-doc-dr-ryszardem-piotrowskim
  ================

  Interesujące rozważania…..
  Poszukiwania dziesięciu sprawiedliwych trwają…..

 298. Nie po to przypominam o zjawisku ksenofobii, sięgającym XVII i XVIII stulecia, aby mnożyć czarne karty naszych dziejów. Niepokoi mnie natomiast fakt, że w dawniejszych stuleciach niechęć do obcych miała przynajmniej częściowo uzasadnienie. W Rzeczypospolitej XXI w. jest zjawiskiem, dla którego trudno znaleźć jakiekolwiek racjonalne przyczyny. Obecny wzrost ksenofobii budzi tym większe zaniepokojenie, że jest nagłaśniany przez niektóre pisma mieniące się katolickimi oraz audycje radiowe i telewizyjne, którym patronuje rozgłośnia toruńska. Gdyby „wskrzesiciele zmarłych” nawiedzający nasz kraj objęli swoją mocą cytowanego tu ks. Tomasza Młodzianowskiego, na pewno nie usłyszeliby z jego ust słów aprobaty.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/janusz-tazbir-piec-wiekow-polskiej-ksenofobii
  ==============

  Tazbir, na temat….

 299. O wynalazcy maszyny

  Ten dowcip musiała jakaś blondynka opowiadać wcześniej blodynce zapewne, znaczy się damska dusza go wymyśliła. Bo facet wie z własnego doświadczenia, że do golenia jest tylko jedna twarz. A kobitka za przeproszeniem widzi ich setki, rozliczne twarze, podłóżne i porzeczne, pokerowe i szczerzące zęby, nie wchodzę w szczegóły jakie odnosi ona wrażenie za każdym razem odmienne, a nie daj boże pracuje w zakładzie fryzjerskim. Taaak, to musiała być blondynka co goli facetów.

 300. Jiba (11:02)

  Mniej więcej miesiąc temu w Polityce panowie Janicki i Władyka opisali metodologię ofensywy propagandowej PiS, ofensywy, na którą PO oraz PSL wciąż nie są w stanie zareagować, co zresztą zauważają Autorzy analizy. Andrzej Falicz realizuje dokładnie strategię ofensywy pisowskiej: wszystko, ale to dosłownie wszystko podłączać w sensie negatywnym pod partie rządzące i pod związane z nimi środowiska (w języku Falicza: elity rządzące, elity III RP, słowem wszystko, co stoi w opozycji wobec PiS). Andrzej Falicz jest pracownikiem pionu propagandowego, żołnierzem ofensywy propagandowej PiS, nie ważne, czy robi to etatowo, czy za darmo. To oczywiście jego prawo ewangelizować ten zgniły blog, ale Falicz zawsze bronił się przez przypisywaniem Mu przynależności partyjnej, jaka od Niego emanuje w każdym wPiSie blogowym.

  Także na Twoje pytanie czy AF życzy sobie powrotu ( albo nasilenia się) zjawisk, które wymieniasz odpowiedź brzmi „tak”.

  No chyba że Andrzej Falicz reprezentuje liberalne skrzydło PiS.

  Czyli samego siebie.

  Pozdrowienia

 301. Panie redaktorze Passent dlaczegóż to nikt z Polityki nie przyjrzał się działaniom niejakiego Sławomira Gowina, który jak to opisał w artykule w Przeglądzie Marek Czarnkowski czyżby dlatego, że wyżej wymieniony jest być może spokrewiony z Jarosławem Gowinem politykiem z PO. Gdyby to naprzykład ktoś z PIS złożył wniosek o przyznanie grantu z Unii Europejskiej gdyż chce wynaleźć koło za pewne dziennikarze Polityki nie szczędziliby słów, żeby wyśmiać. A tutaj co cisza a w przypadku Gowina chodzi o to, że rzekomo pracuje nad instalacją do przetwarzania odpadów poprodukcyjnych działające w trybie ciągłym produktem końcowym zaś wyłącznie będzie energia cieplna i energetyczna. Tylko, że jak to pisze autor artykułu tego rodzaju technologie już istnieją. Marek Czarnkowski Byle Bruksela się nie dowiedziała Przegląd nr 33 (711) 12-18 sierpnia 2013 str. 13

 302. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6748447,Mamy_najwiecej_wiezniow_w_Europie.html
  W czyms jednak jestesmy na pierwszym miejscu w Europie i cos nas
  jednak wyroznia mamy najwiecej wieizniow na 100 tys mieszkancow.
  Ale absolutnym rekordzista pod tym wzgledem na swiecie jest USA
  tzw imperium dobra jak ladnie nazywa to Falicz.
  Maja prawie 2,4 miliona osadzonych w wiezieniach to malo mniej
  niz za mrocznych czasow stalinizmu w Rosji kiedy to w obozach
  i lagrach przebywalo stale okolo 2,5 miliona wiezniow budujac
  imperium sowieckie.
  No dobrze ale wtedy rzadzil Stalin i ,,wredna komuna”,no-ale zeby
  imperium dobra USA ostoja wolnosci i demokraci i ponoc najlepszej
  konstytucji na swiecie i tyle wiezniow ? a moze Ameryka to juz
  tylko mit ?.
  Oj,co to sie porobilo na tym swiecie juz nie wiadomo kto zacz
  wyglada na to ze prawdziwa demokracia rodzi sie e Rosji Putina
  i w Chinach,niedlugo z tamtad trzeba bedzie czerpac wzorce.

 303. http://www.youtube.com/watch?v=Tq5nT56y0oo

  No i nasz blogowicz prowincjonalny Kazmirz zrobil z Falicza furmana
  nie wie biedak ze nasza szkapa slabowita i dlugo nie pociagnie
  zdechnie niebawem jak nic i Falicz nie bedzie mial kim powozic.
  Zostana tylko reczne taczki, Made in China.

 304. Ted,

  jeśli coś już ma nie pociągnąć dłużej, to chyba Twoja ukochana Rassija:

  Wiktor Suworow: Rosja się wali, nie jest w stanie pokonać przeciwnika silniejszego od Gruzji

  Zauroczenie Putinem też już przemija.

  Oczywiście za wyjątkiem bloga En passant…

  Swoją drogą czy Pan naprawdę nie dostrzega różnicy w mechanizmach i celach pomiędzy osadzaniem w stalinowskim łagrze a zamknięciem w stanowym czy w federalnym więzieniu w USA ?

  Jeśli nie, to naprawdę współczuję.

 305. Pomylić Kalisza z furmanem

  Toż Kalisz nie powiedział o Tusku – „50-letni blazen ubrany w trampki, zadowoly z siebie debil”. Lekcje historii z furmanem trzeba by robić na okrągło i bez końca, o reformie emerytur Tuska przypominać (w VI kadencji Sejmu), o reformy V kadencji (skróconej do 2005-07) pytać, a najwięcej energii zużyć na wbijanie do głowy, że rok 2007 jest cezurą między latami „tłustymi” mówiąc językiem Gilowskiej (dodatkowo wzmocnionymi efektami wejscia do UE w 2004 r.), oraz okresem przeciągającego się kryzysu europejskiego, który głęboko ściął możliwości polskiego eksportu do Niemiec i dalej. Jak dodać doświadczenia warszawskie z zarządzania miastem i inwestycjami za prezydentury Lecha Kaczyńskiego i H. G. Waltz to biorąc realne fakty do rąk i przed oczy wyborca dostrzeże, że szanse na reformy, na ruch w gospodarce i dobrobyt pod rządami PiS czy pod rządami PO to są dwie strony tego samego księżyca – ciemna PiSowska i jasna Platformy.

  Ten niefortunny dla Platformy układ cyklu koniunkturalnego wyborcom oczywiście daje spaczony obraz, bo skąd mają wiedzieć o efektach cyklu. Ale przecież jest Polska mapa drogowa rozkopana, coraz mniej co prawda i już samochodziarze się do niej przyzwyczaili, teraz kolej na kolej, która jest straszliwie zaniedbane i byle włoski pociąg nie może po starych torowiskach maksymalnej prędkości rozwinąć. Komu powierzyć te zadanie? PiSowskim poszukiwaczom afer i odzywskiwaczom państwa polskiego, czy pragmatycznej Platformie? Skąd przeciętny Józio czy skromna Asia mają wiedzieć jak porównać Rostowskiego z Gilowską, czy nie daj boże z panią etnograf, Beatą Szydło?

  Nie „kocham” Tuska. Biorę realne osiągnięcia i możlwości pod uwagę. Porównuję alternatywy rządowe Platformy i PiS. Są łatwe do oceny, są „jak niebo i ziemia”. Moim zdaniem jednakowoż wyborcy en masse podobnie oceniaja. Nie mają wyjścia, muszą przycisnąć Platformę i wycisnąć z tych drani ile się da. Czyli udawać, że rozpatrują PiS jako partię rządzącą. No co innego da się wymyśleć w tej trudnej sytuacji niezwykle ograniczonego wyboru?

  Pochylę się jeszcze nad furmanem i jego tekstem: AF (3:16) …
  „PiS … ani mniej ani wiecej wsteczny obyczajowo niz PSL i PO” – ciekawe po co PSL nagle wysuwa się na czoło, a Gowin? wspaniałego Gowina gdzieś z tyłu się trzyma, a może jednak Platforma, w 4/5 tj. bez Gowina jest o lata świetlne bardziej postępowa obyczajowo niż Rydzyk – opoka, na której bazuje PiS. Taka jest prawda o jednolitym obyczajowo i patriotycznie Polaku made by PiS, którą Falicz chce skwapliwie ukryć tymczasem. Aby ją wydobyć przy innej okazji, w innym propagandowym celu.

  „Jakos sobie mlodzierzy odbywajacej corocznie pielgrzymke do Czestochowy na stadionie wsrod kiboli nie wyobrazam. Predzej kumpli Donka…”

  Ale wolta! wyborny zwrot powożącego furmana. Zapytam się więc – kto za kiboli ręczy? posłowie i senatorowie PiS. Kogo kibole obalają? „Tuska matoła”. Furman Falicz nawet faktów sprzed kilku tygodni w pamięci utrzymać nie potrafi. To nie pycha pozwala mi użyć określenia FURMAN. To kłamliwa i obraźliwa frazeologia stosowna na tym blogu od lat przez Falicza daje mi to prawo. Setki blogowiczów już zwróciło na to uwagę.

  Po kie licho Falicz sięga po furmańskie słownictwo, skoro jest takim optymistą, skoro sondaże tak dobrze rokują PiS-owi? Bo jest furmanem.

 306. http://obserwatorpolityczny.pl/?p=13954

  Jacobsky;15:28.

  Ten twoj Suworow to idiota i nikt go na swiecie powaznie nie
  traktuje oprocz skretynialej Polski.
  Dziwie sie tobie ze wierzysz w takie brednie.

 307. Jacobsky 14:43
  Wpis wystawia Ci, Żakobski, b. złe świadectwo ze znajomości znaczenia słowa ‚propaganda’ i nie wiadomo po co miesza w głowach, w których i tak już jest nieźle pomieszane lekturą np. ‚Wysokich Obcasów’.

  Za propagandę trudno uznać powoływanie się na fakty i własne komentarze do nich dodawane, a tym głównie zajmuje się niestrudzony A. Falicz w obnażaniu prawdy o ukochanej partii Jacobsky’ego. Dyskutuj lepiej z faktami, jeśli to możliwe w ogóle, wykaż manipulacje, spróbuj obalić stosowaną argumentację, a nie powołuj się na pracowników pionu propagandowego ‚Polityki’, bo to żaden argument w dyskusji zasłanianie się ‚Polityką’ i przywoływanie opinii o partii opozycyjnej z organu ‚Tusku-Musisz!’ To jest propaganda. Za to trzeba przepraszać Polaków, ale nikt się nie kwapi… D. Passent, a Ty razem z nim, najpierw przepraszajcie za swego tygodnika wybory i hasła, potem dopiero szukajcie źdźbła w oczach innych.

 308. Jacobsky,
  przepraszam za Żakobski (tak Cię czytam… i tak się napisało..)

 309. kadett,

  … może zamiast Żakobsky mało być Żakowski ?

  Istnieje obnażanie prawdy i obnażanie prawdy. Andrzej Falicz obnaża przez propagandę w stylu „byle dokopać Tuskowi” (vide: kibole Lecha to w sumie produkt Tuska, no bo te elity to … i wszystko prowadzi do Tuska). Wolę czytać prawdziwych publicystów krytykujących PO niż dilących się na to samo politruków z wydziału propagandy KC PiS.

  Pozdrowienia

 310. kto za kiboli ręczy? pyta pan Kazik z Toronto?

  Mało wiedzą na tym zadupiu w Toronto… a tu same prominentne nazwiska z PO: Małgorzata Kidawa – Błońska, Andrzej Halicki, małżonka posła Grupińskiego – E. Malinowska – Gripińska i Marcin Karwiński – same jokery ze zgranej talii.

  http://www.blogpress.pl/node/10538
  Tera już pan wie, panie Kaziu..?

 311. Jacobsky,
  to co Ty wolisz czytać to prywatna sprawa lewicowatych poglądów, która nijak jednak ma się ma do tego, o czym pisze A. Falicz. To, że pisanie Falicza tak uwiera i kole w oczy złogi platformiane, nie trzeba w żaden sposób tłumaczyć. To samo się tłumaczy.

 312. Wolę mieć poglądy lewicowate niż kołtunowate 😉

 313. Jacobsky,
  ale masz poglądy lewicowato-kołtunowate. Kołtuństwo ma niejedno oblicze. 😉

 314. Miałam okazję poznać Litwinów i dało się zauważyć, że nie pałają miłością do Polaków ale w sumie za co mają nas lubić? Teraz mają kolejny powód do nielubienia.

css.php