Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

9.09.2016
piątek

Polacy – nic się nie stało

9 września 2016, piątek,

Jestem głęboko poruszony pobiciem profesora Jerzego Kochanowskiego w warszawskim tramwaju tylko dlatego, że rozmawiał ze swoim niemieckim kolegą po niemiecku. Wczoraj był to profesor Kochanowski – jutro to może być każdy z nas.

Jakiś inny ksenofobiczny cham może na nas napaść, ponieważ nie podoba mu się, jak rozmawiamy, jak wyglądamy, jaki mamy kolor skóry, co mówiliśmy w telewizji, jak się ubieramy. Ryba psuje się od głowy. Kiedy najważniejszy polityk mówi, że uchodźcy roznoszą zarazki, kiedy oficjalna polityka zwrócona jest przeciwko integracji i cały czas akcentuje to, co osobne, a nie to, co wspólne, powstaje atmosfera sprzyjająca aktom wrogości wobec obcych, wobec innych.

Co innego słyszeć ogólnie o ksenofobii, a co innego, kiedy znamy ofiarę przestępcy, znamy jego książki, znamy ulicę, którą jechał tramwaj, kiedy wszystko dzieje się obok cmentarzy, na których spoczywają nasi bliscy, w tym nasi przyjaciele z POLITYKI: Mieczysław Rakowski, Jacek Mojkowski, Andrzej Krzysztof Wróblewski i inni.

To miejsca drogie naszemu sercu, miejsca, do których nieuchronnie zmierzamy. Boli nas, kiedy rozlega się tam buczenie, a za murem, w tramwaju, nienawiść prowadzi do przestępstwa. Boli nas bezczynność motorniczego, bezbronność ofiary i wstyd wobec niemieckiego profesora, którego bronił polski kolega przed polskim chamem. Oczywiście, jeżeli profesor z Jeny wspomni o tym zdarzeniu publicznie, będziemy protestować przeciwko szkalowaniu naszego dobrego imienia. Pana profesora Kochanowskiego i jego kolegę – profesora z Niemiec – w głębi ducha powinniśmy przeprosić, ponieważ odpowiadamy jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Obawiam się, że odpowiednie władze zlekceważą ten incydent, śledztwo – jeśli w ogóle zostanie wszczęte – będzie umorzone ze względu na niemożliwość ustalenia sprawców i znikomą szkodliwość społeczną czynu. Polacy – nic się nie stało.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 168

Dodaj komentarz »
 1. Nadzieja w tym, że przyczyną klęski Platformy było przekupstwo wyborcze

  Prezes powiedział: Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi (uchodźców), a mogą tutaj być groźne.

  Gdy dziennikarka BBC (Hardtalk) zapytała ministra Szałamachę, czy on uważa, że uchodźcy przenosz pasożyty i pierwotniaki, to zamarłam. Nie wiem – powiedział minister do widzów BBC w ich języku – musiałbym spytać specjalisty; ale uzasadnione jest takie pytanie, gdyż obowiązkiem władzy jest dbanie o zdrowie ludności, to oczywiste. Ale przecież tak się nie mówi o ludziach, to jest poniżające – zareagowała dziennikarka. Minister miał zdziwioną twarz, myślał zapewne, że znów mu wciskają tę obłudną poprawność polityczną.

  I gadaj z takimi! Do Eurazji z nimi.

 2. prezes sam jest pierwotniak, musz;

 3. po polsku w anglii, po niemiecku w polsce, powoli robi sie tak jak z rosyjskim na ukrainie;

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. w tramwaju? jak w mogadiszu;

 6. Mit wyklętych trafia pod strzechy jako suwerenny odruch. Jad z ambon trafia na podatny kibolski grunt utrwalany też w czasie pielgrzymki do Częstochowy w celu uzyskania namaszczenia.Tak sobie myślę dlaczego akurat niemiecki wszak to język papież co to służył w wehrmachcie walczącym z komunizmem z logo Gott mit uns ! i błogosławieństwem Piusa XII.To język zakonu krzyżackiego,który ludobójstwem Słowian sprowadził chrzest w ramach Drang nach Osten ! Język niemiecki w zgermanizowanym Watykanie jest językiem salonowym ale czy z byłego NRD musi wyjaśnić IPN.

 7. Obyczajów nie psują nieobyczajnie zachowujący się politycy, ale ci, którzy dają na to przyzwolenie. Pamiętam jak jakieś 10 a może i 15 lat temu byłem zbulwersowany, gdy widziałem w telewizji jak jakaś babcia przy wejściu do kościoła tłukła parasolką po głowie reportera TVN. Wyzywała go przy tym od pachołków, szatanów, kłamców. Nawet jeśli ten reporter był „pachołkiem, szatanem i kłamcą” to mnie szokowało zachowanie babci. Byłem przyzwyczajony do tego, że babcie raczej zwracają uwagę młodzieży gdy nie ustępuje starszym miejsca w tramwaju, ewentualnie zwracają uwagę dzieciom, gdy papierki wyrzucają obok kosza na śmieci. Ale żeby tłukły kogokolwiek parasolkami pod kościołem to mi się w głowie nie mieściło. Ale najróżniejsi politycy i dziennikarze (sic!) nie mieli wtedy problemu, by zachowanie babci wyjaśnić, opisać i uzasadnić.

  Skoro więc babcia może tłuc parasolką reporterów telewizyjnych, skoro ważny ksiądz może wyzywać żonę prezydenta od czarownic, skoro kibice mogę wywieszać na stadionach transparenty z groźbami wobec znanej dziennikarki, skoro prezydent może publicznie nazywać swoich demokratycznie wybranych poprzedników „teoretycznymi niezdrajcami”, to dlaczego pasażerowie jakiegoś tramwaju nie mieli by prawa natłuc mówiącego po niemiecku profesora?

  Nagle wszyscy zauważyli, że dzieje się z nami coś dziwnego. A przecież to się nie dzieje od dzisiaj ani wczoraj.

 8. U Szan. Pana Red. tez juz prawie jak w warszawskim tramwaju
  „„Landsknechtnatur”, nie znałem tego określenia – ale jakoś złowieszczo się ono kojarzy.”
  Niemiecki zlowieszczo sie kojarzy a ci co nieczytali Marksa , najlepiej „wszystkie te cwiercinteligenckie polaczki ” powinny dostac po r.ju .
  Automatycznemu moderatorowi nie podoba sie zmodyfikowany Heminway i Fontanna Waginowa ale h..e co nieczytali Marksa sami to juz sobie sa winni .
  Temu pijanemu w tramwaju byc moze przypomniala sie lekcja historii o tym strajku szkolnym w Wielkopolsce (dawno i niewiadomo czy prawda ale na wszelki wypadek.. ). Gdzie to byla slynna szkola gdzie dzieci bito za mowienie po polsku ?

 9. I tak kaczysta pan jareczek jest lepszy od reakcjonistki Therese May, bo tam anglicy zabijaja, a u nas jedynie bija.

 10. folwarkPn
  10 września o godz. 0:05
  tak, angole daja czadu, a wy sie samobiczujecie 🙂

 11. nttnk 16/9/10
  przekaz filmowy jako intelektualny horror: kolejne zmartwychwstanie mel’a gibson’a;

 12. Kwestia:

  „Landsknechtnatur”, nie znałem tego określenia – ale jakoś złowieszczo się ono kojarzy.”

  Wniosek:

  „Niemiecki zlowieszczo sie kojarzy”

  Podstawa do wyciągnięcia wniosku:

  18,55: „Niemcy taki typ osobowości określali niegdyś mianem Landsknechtnatur.”

  20,02: „„Landsknechtnatur”, nie znałem tego określenia – ale jakoś złowieszczo się ono kojarzy.”

  20,24: „Hanna Arendt przywołuje to określenie w kontekście procesu Eichmanna, kiedy jeden ze świadków użył wobec oskarżonego słowa „Landsknechtnatur”

  21,07: „W niemieckim necie wiążą określenie „Landsknechtnatur” z typem wojskowych bojówkarzy, awanturników politycznych – głównie związanych z SA.

  Wymieniają w tym kontekście Edmunda Heinesa, Alberta Leo Schlagetera.

  Ale również np Otto Skorzennego.”

 13. Kiedy po przejeciu przez PiS wladzy (specjanie nie pisze, ze po wygranych wyborach, poniewaz byl to majstersztyk sluzb specjalnych [U Sowy] z wykorzystaniem spolecznej psychomanipulacji, o ktorej pisal juz Le Bon a potem wykorzystali narodowi socjalisci), napisalam, ze powstaje Republika Chamow. Zostalalam wteddy skrytykowana. Teraz rzadzi Republika Chamow, chamstwo jest w cenie, prawo w w serdecznym powazaniu. Niedawno wszyscy sie bulwersowali Sikorskim i osmiorniczkami za 40 zl, teraz pani Kempa czy pan Bielan nawalili w pol roku po 20 dodatkowych kilogramow i wszystko gra. Przeszkadzal zegarek Nowaka a Pawlowicz wyjezdzila przez pol roku 54 tys. zl taxowkami na koszt podatnika i jest super. Wyksztalceni ludzie nie maja prawa glosu, inteligencja jest to sprawa wstydliwa i lepiej sie z nia nie afiszowac. W mediach, na ulicach, na forach internetowych wylewa sie hejt i taki poziom zapilowanego chamstwa, ze po prostu dech zapiera. Podaczas, kiedy normalnym ludziom w swiecie odbiera mowe, Wolacy sa szczesliwi, wielki narod ze wspaniala historia i bohaterami skarlal i popira chamow za lapowke (500+) – tyle teraz jest wart honor! Poparcie dla Republiki Chamow nawet wzrasta. Towarzysze Szmaciaki rzadza i dziela, a co? Nie wolno?

 14. Jerzy Chrystusie! Wlasnie przez przypadek, wysluchalam wypowiedzi w polskich mediach, ze dzieki 500+ – ludzie wreszcie odzyskali godnosc! W USA z pomocy spolecznej korzysta teraz rekordowa liczba ludzi. Ludzie ci dostaja od rzadu tzw. kartki zywnosciowe. Mozna za nie kupic tylko zywnosc i nie mozna realizowac ich wszedzie. Codziennie widze, jak ludzie placacy tzw. Linkiem ukradkiem i skuleni ze wstydem realizuja je w sklepach. Kiedys na karcie byl napis LINK ale zostal zniesiony i karta przypomina do zludzenia karte kredytowa, zeby ludzie zmuszeni korzystac z opieki spolecznej nie musieli sie wstydzic. Ludzie sie wstydza, bo wiedza, ze korzystaja z pomocy pracujacych wspolobywateli. Nikt, kto daje rade wykonywac najpodlejsza prace -nie pojdzie po zasilek (chyba ze emigranci z prawem pobytu, kolorowi i Polacy). To po prostu kwestia wychowania i swiadomosci spolecznej. W Polsce ludzie dostajacy pieniadze bez pracy i bez wysilku wyciagaja rece po pieniadze wspolobywateli i to nazywa sie „odzyskiwaniem godnosci”. To jest szok i rzecz nie do pojecia!

 15. ‚Ksenofobiczny cham’ to FUNDAMENT IV RP (dobrej zmiany).

  Sorry, ale Rzeczpospolita AD 2016 az tak bardzo sie stoczyla.

 16. W ramach dobrej zmiany wróciliśmy do Jedwabnego a stodoły zastąpiono tramwajami.Tak sobie myślę bo to w ramach polskiego siermiężnego katolicyzmu staje się normą.Rząd niemiecki zapewne wyśle swoich ministrów aby sprawdzić czy tu biją Niemców tak samo jak Arabów. Bo inaczej to segregacja narodowościowa.

 17. Kiedyś jak jeszcze ludzi w Polsce pętały poprawność (polityczna) , to ten patryjota może by się i wewnętrznie w kurzył na szwabską mowę w Polskim tramwaju, ale przylać by nie przylał zaraz, bo jeszcze wiedział , że tego się nie robi.
  Teraz uwolniony przez najwyższe władze z okowów konwenansu, może już lać jak mu jego szczere i proste serce , oraz władza , podpowiadają.
  Chamstwo podniesione do rangi ideologi państwowej owocuje.

 18. Lekcja dla lewicującej inteligencji.
  „Po mordzie” wali środowisko, którego wy chcecie być obrońcą.. Ci menele wiedzieli, że po niemiecku nie rozmawialli niemieccy kibole.
  Edek rządzi.

 19. Osobom zamieszczającym tu komentarze, iż to nowa jakość (pobicie, hejt, nienawiść) przypominam, iż podłoże do „niekonwencjonalnych” zachowań narastało u nas przez ostatnie lata: przekraczanie granic i wszelkich barier (w tym obyczajowych) to było hasło-klucz poprzedników 🙂

 20. Zawsze byli w środkach komunikacji i nie tylko osobnicy, szczególnie po alkoholu, którzy mieli ochotę komuś przywalić. Powodem mogła być fryzura, strój, sposób mówienia, czytana książka/gazeta – obojętne, bo nie o to szło. Dziś to był niemiecki, ale wielkie propagandowe hallo wokół TEGO akurat faktu to już tylko PR-owa wojna opozycji z władzą … 😉

 21. A.
  To zwykła nieprawda .
  Ksenofobia i nienawiść do wszystkiego co nie nasze , to pisowska religia .
  Interpretacja tramwajowa tej religi ma co najwyżej szerszy wymiar ogólnoludzki , ale bez niej cham nie miałby co interpretować.
  Podobnie reaguje zreszta także prosty angielski lud, na polityczną nagonkę na imigrantów z Polski.

 22. wladimirz
  uskarża się , że opozycja wykorzystuje tradycyjne lanie po mordach w polskich tramwajach dla nagonki na PiS.
  Czy pisowcy kiedyś pozbędą się tego syndromu urodzonej ofiary ?

 23. „Recy opadaja”. Omijac warszawskie tramwaje? A tak mi sie Polska podobala na wakacjach…
  Pozdrowienia dla Agaty za „Kto to pani zrobil”

 24. Amerykański agresor poddał się Rosji w Syrii. Niestety zdążyli tam zabić ponad 400 tysięcy ludzi, zrujnować kraj i wypędzić 6 milionów. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kerry-i-lawrow-uzgodnili-wstrzymanie-dzialan-bojowych-w-syrii/5rzg15
  Na szczęście nie udało im się tam zbudować demokracji.

 25. Mieszkam 25 lat w Kanadzie i nigdy nie dostalem w morde w tramwaju. JB.

 26. Ja w Polsce, chwalić PB, też nie dostałem, ale to żaden argument!

 27. Panie i Panowie!

  Filozujecie!!!

  Tylko niektórzy wspomnieli ścierkę prawda nie odnosząc jej do tu i teraz dawania po ryju i odbierania przez ryj.

  Panowie profesorowie przeszli na niemiecki, aby prawdę ukryć przed Polakiem, który niemieckiego siem nie nauczył, bo nie płacą mu jak Lewandowskiemu.

  To Tuskowe ukrywanie prawdy jest o wiele boleśniejsze niż przemilczanie iż członek zwisający u gza i innych niedźwiedzi nie siega do waszego ryja. Ten członek pojawiający się co drugim tutejszym komentarzy według was jest mniej groźny.

  I znów Leni Riefenstahl zawiodlą, bo wykadrowała wyrzucająco komentarze piszące, iż co drugi tu piszący jest bezdennie głupi.

  Oficjalnie zapowiadano – również tu – że bez dramatów prawda nie wydobędzie się z Tuskowej ciepłej wody. Nie ma draki, bo moderator jest nadaktywny.

  Rżniecie głupa, bo widziały gały co brały i miały złudzenie, że zidiociałego chama da się przewinąć. I gały nigdy nie doczytały iż menel i prostak to są różne marksowskie klasy społeczne.

  Obecny wódz nie zna innych języków niż język nienawiści.
  A nieznającym polskiego Pan słusznie pomieszał na języku.
  Obecnego wodza nie obowiązuje prawo – ani pisane, ani zwyczajowe.

  No to ja zacznę chyba podpisywać siem na czerwono, bo nie kumam co to jest za środek do sponiewierania to całe www.

 28. Tomide napisał:
  „Nagle wszyscy zauważyli, że dzieje się z nami coś dziwnego. A przecież to się nie dzieje od dzisiaj ani wczoraj.”

  Mój komentarz
  Tak, to się nie dzieje od wczoraj. Ksenofobia, nieufność, niechęć do obcego siedzi w nas, ma pazury i wysuwa, gdy tylko zaistnieją warunki. Przestrzeń do tych warunków był łaskaw rozpostrzeć przed prawdziwymi Polakami sam Prezes oświadczając, że obcy są roznosicielami pasożytów.
  Nie jest dziwne w takim razie, że ministrowie konstytucyjni nie umieją odpowiadać na proste pytania dziennikarzy o wydarzeniach w Kielcach i w Jedwabnem oraz palić przeraźliwie głupa, gdy zetkną się z pytaniem – czy nosiciele pasożytów są szkodliwi – nie wiem jak było, różnie mówią, nie wiem czy szkodliwi, trzeba zapytać specjalistów – odpowiadają.
  Takie zachowania oficjeli są przykładowe dla ludu, budują odpowiednią przestrzeń dla radykalizacji mentalności dla co bardziej zuchwałych i nieokrzesanych krajan. Ta przestrzeń niepostrzeżenie staje się większa i większa…
  Pzdr, TJ

 29. Symetryści! Kura Kokoszka ich zniosła!

 30. Giez, 9:41
  Demokracja byla w Libii, ale Hillary Clinton i Jej mocodawcy potrzebowali tamtejszej ropy naftowej, wiec zniszczono najbogatszy kraj kontynentu afrykanskiego.
  Nowojorscy imperialisci niszczac Afganistan, Irak i Ukraine przygotowuja sie do
  budowania nowego ustroju w USA.

 31. @Bywalec 2
  1.Akurat moja córka studiowała w Niemczech, ma chłopaka Niemca i oboje mieszkają i pracują w Warszawie. Ona mówi lepiej po niemiecku niż on po polsku, często rozmawiają publicznie po niemiecku i jakoś nie słyszałem od nich, żeby mieli z tego tytułu jakiś problemy.
  2. Nie jestem z PiS, raczej przeciwnie, natomiast WYEKSPONOWANIE takiego akurat powodu pobicia (bo pobitych codziennie z RÓŻNYCH powodów jest wiele osób) jest zagrywką PR w wojnie politycznej, zresztą dla Polski i Polaków wyjątkowo szkodliwą… Skądinąd w Niemczech, zwłaszcza na wschodzie, też można dostać i to się dzieje, a jakoś nasze media tego nie eksponowały.
  3. Pamiętam jak w czasie EURO 2012 nasze mainstreamowe media z nieukrywaną sympatią obserwowały agresję polskich chuliganów w stosunku do kibiców z Rosji…. Głosów specjalnego oburzenia jakoś nie było. A i dziś łatwiej w Polsce dostać w pysk za mówienie po rosyjsku niż po niemiecku zapewne. Jeszcze łatwiej pod jednym z opisanych już zupełnie banalnych pretekstów – bo w końcu chodzi o to żeby przyłożyć, a powód jest drugorzędny!!!

 32. c.d.Oczywiście można dostać za mówienie po polsku …

 33. Takie zdarzenia, jak pobicie prof. Kochanowskiego, nie są niestety przypadkami odosobnionymi, i nie wiązał bym ich tylko z „dobrą zmianą”. Polskie społeczeństwo w swojej masie jest chamskie, egocentryczne, nieodpowiedzialne itp. Co widać na forach, drogach, dyskusjach.
  I to nie jest wina „dobrej zmiany”, komuny ani zaborców. To znacznie starsza nasza cecha narodowa. Jak ktoś nie wagarował na lekcjach języka polskiego, to zapewne pamięta fraszkę Kochanowskiego „O doktorze Hiszpanie”, gdzie jest fraza: „Doktor nie puścił, ale drzwi puściły.”
  Sądzę, że to nie tylko moje jednostkowe doświadczenie, ale już kilka razy zdarzyło mi się na jakichś imprezach z alkoholem, że ktoś chciał mnie pobić z powodu: „Co, urwa, nie smakuje ci moja wódka”? – lub inne warianty takiego pytania.

 34. W Polsce od stuleci codziennie dziesiątki ludzi dostawalo w mordę ale dopiero od paru miesięcy…przez Kaczynskiego.
  Pan Passent boi się bo tym razem było to…profesor. Mógł to powiedzieć holocie jak wsiadal do tramwaju.

  A proszę raptem miesiąc temu setki tysięcy gadajacych obca mową bezpiecznie rozwalalo się w polskich pisowskich tramwajach i…nic.(?!).

  Absurd goni absurd

 35. (…) – „Jakiś inny ksenofobiczny cham może na nas napaść, ponieważ nie podoba mu się jak rozmawiamy, jak wyglądamy, jaki mamy kolor skóry (…)” – oczywiście, że może i jeśli ów ksenofobiczny cham przybył niedawno z Azji, pontonem przez morze a potem na piechotę, to prasa wydarzenie ukryje a tacy jak nasz Autor będą się prześcigać w usprawiedliwieniach.

 36. Pozyteczne rady , do czego wykorzystac recznik , dla ciagle jeszcze prezydent W-wy p.HGW i szampan w lodowce ( gdzies w Ameryce) , ciagle jeszcze zapewne tkwia
  ( nie chce mi sie przewijac wiec polegam na moderatorach z byc moze s…..wymi umowami)
  tam gdzie byly wiec zajmijmy sie potencjalem tkwiacym w filmach , transporcie publicznym i studentach mowiacych po niemiecku

  Co za potencjal moze tkwic w filmie kiedy jeszcze przed seansem slyszysz z glebi sali , ze glowny bohater ginie na poczatku filmu ?

  ” Wczoraj był to profesor Kochanowski – jutro to może być każdy z nas. ”
  Potencjal tkwi w nas a nie w profesorach amerykanskich i can. uniwersytetow , nie jezdzacych raczej metrem a juz napewno nie tramwajami . Polscy studenci w swej wiekszosci inaczej niz chinscy , nie jezdza zapewne BMW i Audi dlatego potencjal chinski nie jest imponujacy .
  Bedac niezainteresowanym wlasnym , watpliwym , tkwiacym b. moze na tym blogu rzucam swoj recznik na …. (? ring , to nie jest wl. slowo)
  Napiszmy , ‚na glebe’ , bedzie bardziej zrozumiale .

 37. ja chyba wolalem Polakow w czasach PRL. To straszne ale prawda. Takiego zbydlecenia i na taka skale nie bylo 30 pare late temu.

 38. A skąd to wiadomo, że oberwał za to, źe mówił po niemiecku? A jeśli napastnik znał niemiecki, bo np. kiedyś zbierał szparagi za Odrą i rozumiał co mówił profesor Kochanowski? Przecież tego chuligana jeszcze nie złapali i nie przesłuchali, zdaje się.

 39. Kardynał zdecydował się przypomnieć swoim heroldom oraz prowadzonym owieczkom, że definicja pokoju nie jest zawarta w Listach Apostoła Z Żoliborza „Do marnotrawnych synów sarmackich” i skraca się do „Pokój wam przynoszę!” a nie do „Bądzcie dziś gotowi do drogi za złodziejami prawdy!”

  ===

  Antoni Krauze wyjaśnia, że wersja rozpowszechniana w kinach nie jest wersją reżyserską. Ale przemilczał, że banknoty wynagrodzenia jakie pobrał z trudem się piorą i wciąż pachną(?) kwasem masłowym, czyli pokarmem zwróconym przez górny otwór przewodu pokarmowego.

  ===

  Idioci będą swój bandytyzm opatrywali cytatami z hasłowych skarg koryfeuszu skrzywdzonych przez matki rodzące ich bez wyraźnego sprzeciwu wobec Gierka i Jaruzela. Przypisywanie niedorozwiniętemu wielbicielowi kija bejsbolowego rozróżnienia języka ormiańskiego od języka tajskiego jest typowym inteligenckim spaczeniem. Przypuszczam, że gdyby profesorowie rozmawiali w języku szczekliwym, to obaj znaleźli by się w stanie śpiączki farmakologicznej na OIOMie neurochirurgii.

  Bo wyznawca dobrej zmiany ma prawo rozumieć, że pi chodzi w kółko po promieniu.

 40. Wielu Polaków drażni język niemiecki. Zwłaszcza w Warszawie, która została zniszczona przez Niemców.

 41. Wczoraj tv pokazała jak to dwa radiowozy pod budynkiem mon ,zawezwane przez bratnią żandarmerię wojskową, legitymowały kruchą dziennikarkę tvn .Tak to policja działa! Nie ma ich tam gdzie pobity był profesor!!

 42. Groźby w tramwajach czy na ulicy spowodowane np. czytaniem odmienej gazety zdarzają się nie raz

 43. wladimirz
  napewno obaj zgodzimy się, że naturalną sytuacją jest , że nie leją po pyskach w warszawskich tramwajach.
  Normalną sytuacją jest także , że nie leją po pyskach w tramwajach , innych publicznych środkach lokomocji , ale także w miejscach publicznych, za używanie niemieckiego.
  Ale jak leją to kłopot i wstyd i argumentacja , że ruskich więcej leją , a gdzie indziej też „murzynów biją” splendoru takim działaniom nigdzie nie dodaje.
  Dlaczego obciążamy za takie lanie PiS ?
  PiS nie jest nawet w stanie odciąć się zdecydowanie od takich działań.
  PiS przez swoją ksenofobiczną i nacjonalistyczną propagandę urzyźnia patryjotyczną glebę dla takich działań , a kiedy do nich dochodzi to argumentuje dokładnie jak ty i stara się odruchowo odwrócić uwagę od swojej odpowiedzialności i przedstawić siebie oczywiście w roli ofiary, która z natury i Bożego nadania przysługuje PiSowi i prawdziwym Polakom.
  Ty nie musisz mnie przekonywać o swoich politycznych . Ty się względem nich sam upewni.

 44. Już raz napisałem na tym blogu: aaaaaaaaaby bezpiecznie mówić w obcym języku w Polszy 2016 (i dalej) trzeba obowiązkowo wkręcać słowa swojskie dla polskiego szmacianego łba: k…a, ch…j, p…le, zaj… iście, p….da i inne. Losowo, bez związku z treścia wypowiedzi, ale wkręcać. Obcojęzyczny interlokutor i tak nie zrozumie, a polski szmaciany łeb, słysząc swojskie nutki, zignoruje niezrozumiałą dla niego resztę.

  Bo polski szmaciany łeb to ignorant, a więc z ignorowaniem nie będzie miał kłopotu.

  Swoją drogą tak sobie myślę, że ten cały pomiot patriotyczno-narodowo-kościelno-kibolski musi być niespełniony seksualnie, skoro tak namolnie szuka ujścia w darmowej agresji. Parę dni temu snuto tutaj analogie z Republiką Weimarską. Oto kolejna. Dziś wiadomo, że w SA nie brakowało homoseksualistów, którzy z wiadomych przyczyn nie mogli afiszować się ze swoim homoseksualizmem (wtedy to było karalne), a więc na codzień wyładowywali swoją frustrację w mordobiciu przeciwników politycznych i Żydów, i dopiero przy niedzieli, na bojówkarskich spędach podlanych piwem, doznawali spełnienia w zaciszu piknikowych altan i zarośli (tzw. duch braterstwa w szeregach SA). Proszę nie zrozumieć mnie źle. Nie jest to atak na homoseksualistów jako takich, bo osobiście nie mam do tego powodu. Każdy frustrat seksualny, hetero czy homo, to człowiek niebezpieczny, a patrząc na zwarte szeregi narodowo-kibolsko-patriotycznej młodzieży i jej sympatyków, w znakomitej większości samców, założę się, że w większości są to sfrustrowani homoseksualiści, którym środowisko nie pozwala „wyjść z szafy”, a więc idą w nacjonalistyczne parady, dają w mordę gratis, i dopiero kiedy nawzajem się obwąchają w okolicy krocza, wtedy, bezpiecznie wśród swoich, idą na całość. Ogolona głowa to taki sam fetysz, jak pejcz czy kajdanki.

 45. Lider 4
  Słusznie zauważa , że ze względu na historię wielu warszawiaków może drażnić używanie w miejscach publicznych w ich mieście tego języka .
  Co polskie władze mogłyby zrobić dla uniknięcia takich niebezpiecznych sytuacji ?
  Wskazane byłoby dla ochrony przybyszów z niechętnie widzianych kierunków zabronię publicznego używania tego języka .
  Także niemiecki MSZ mógłby wykazać się tutaj inicjatywą i ostrzec swoich obywateli przed podróżami, albo przynajmniej przed używanie niemieckiego w Polsce.
  Pozostają jeszcze Szwajcarzy, ci od tego Franka , co twojego wartość tak wzrosła , lać , nie lać ?
  Myślę , że istnieją środki aby uchronić i nie prowokować słuszny gniew Warszawiaków mową niemiecką i wystarczy tylko po nie sięgnąć i nikogo w Warszawie za gadanie po niemiecku , lać nie trzeba będzie.

 46. @26ela26

  W punkt! Kocham Pania:)))

 47. Gościom odwiedzającym ten blog z rzadkiego doskoku wyjaśniam:

  Widziałem mnogą cudzą krzywdę pracujących po roku 1989.

  Nie mam wątpliwości, że polski kościół katolicki nie miał czasu tymi krzywdami się zająć, bo zwalczał otwarcie głoszone Róbta co chceta. Nie żeby kościół wołał: Nie róbcie tego!. Winny jest nie ten co ukradł, ale ten co doniósł.

  Nareszcie Piotrowi Semce nikt nie będzie przeszkadzał długiego uzasadnienia potrzeby zbadania czy Jerzy Owsiak zataił zamordowanie Władysława Sikorskiego na Przystanku Woodstock.

  Powtarzam: na śmieciówkach zatrudniali i migali się z wypłacaniem zarobków sprytni katolicy; sprytniejsi od nie rozumiejących kapitalizmu. Jak się okazało w Krynicy – prawie wczoraj – kapitalizmu nie rozumieją także niektórzy poddani Człowieka Roku 2015 i zarazem Człowieka Roku 2016 pozwalającemu potrzymać przez chwilę puchar Orbanowi.

  System Kapitalizm jest systemem trudnym. Wódz będzie jeździł po Polsce i wyjaśniał kształt nowych szczek i nowych łózek polowych na których spać będą kapitaliści po zaliczkowym rozliczeniu zamówień rządowych.

  I jest to system zbyt trudny do zrozumienia dla komunistów i dla złodziei.
  Teorię normy przestrzeni Banacha zastąpi się normalsami kurskopodobnymi, bo Komisarz Ludowy Związku Radzieckiego i karmiciel wszy o ksywce Stefan nie będzie naszym porządkował przestrzeni polskiej.

  Spółdzielnia Hala Banacha niech zachowa się inteligentnie i niech się sama rozwiąże. A lekarzy z Banacha Prawdziwi Polacy powinni unikać, podobnie jak unikać lekarzy, którzy ukradli nieśmiertelność rodzicom Zbycia Jeszcze Bardziej Nieprzekupnego.

  Skromnych zachęcam do wzięcia udziału w ławach obserwatorów Sprawy Dantona.

  Darwina biologia przerosła. Zbyt krótko żył, aby opisać ewolucję rewolucji do zjadania własnych dzieci. Woda będzie zbyt droga by podlewać truskawki. Tunezyjczycy się ucieszą i ceny polskiej wody zatrzymają ich przed wsiadaniem do Łodzi.

  Mariusz Błaszczak to ma głowę, a nawet łeb.

  A czerwienić to JA SIĘ DUŻO LlUBIĘ

 48. @Bywalec 2
  Ogłaszanie, na podstawie jednego(!) i to nie do końca wyjaśnionego przypadku , na CAŁY świat, że w Polsce biją za używanie niemieckiego, nie służy ani Polsce ani Polakom!!! WSZYSTKIM, niezależnie od poglądów politycznych.
  Bo statystycznie pobić tej rangi (zdaje się dość delikatnej) jest masa i KAŻDE pod jakimś pretekstem. Z listy tych przypadków KAŻDY może coś dla siebie znaleźć …;-)

 49. Jacobsky
  Znamy te seksualne dylematy z obserwacj niemieckich neonazistów.
  Oni też rzekomo martwią się o przyszłość narodu , ale zamiast się rozmnażać to maszerują.
  Oczywiście można się teoretycznie także rozmnażać w marszu,
  ale gdzie się wtedy znowu i poraz kolejny zajdzie ?
  Ludzki gatunek ma to do siebie , że czasami to durniejsze od psa Pawłowa i nawet odruchów warunkowych , nie wyrobisz mu.
  Im głupszy tym cwańszy i nie traci nadzieji , że przechytrzy.

 50. Incydent w tramwaju wywołał nieproporcjonalną reakcję medialną w Polityce. Na załączonym zdjęciu trudno rozpoznać w Kochanowskim profesora. Wygląda na menela i przez menela został uderzony. Takie incydenty rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów są wodą z bąbelkami na młyn nadwrażliwych inteligentów. Jak to się ma do wielkich tragedii, które istnieją obok przy milczącej aprobacie inteligenckich elit.

 51. Takie dzisiaj czasy. Trzeba dać komuś w tramwaju po mordzie, aby być kimś.

  Jak wejdę do tramwaju i zacznę czytać Hamleta to nikt mnie nie zauważy, a nawet wezwą policję i wywalą z tramwaju. Ale jak spoliczkuję kogoś za język rosyjski lub niemiecki, czy za podejrzaną śniadą skórę, to staję się narodowym bohaterem, o którym przez tydzień będą pisać w Gazecie Polskiej, w Gazecie Wyborczej i w Polityce. Otwiera to nawet szanse stania się szanowanym i znanym politykiem.

 52. A tak nawiasem mówiąc, to jaki jest dalszy ciąg słynnej sprawy spoliczkowania ministra Boniego przez bandziora Korwina-Mikkego? Czy ten Mikke gnije w więzieniu albo spłaca milionowe odszkodowania, czy ma się dobrze i jest mężem stanu polskiej polityki? Bo coś o sprawie zrobiło się cicho.

 53. @woytek
  Jak wg ciebie wygąda pfofesor? Podaj definicję, Twoje wywody to wywody kibolskie. Opowiadasz głupoty w stylu Jarka. Wejdź do tramwaju i pozwól aby jakiś menel dał ci w pysk. Potem napisz iż mimo profesorskiego wyglądu dostałeś z liścia od jakiegoś cymbała z pod Wąchocka podającego się za Warszawiaka.
  Mam nadzieję, że kibole dorwą się też do pisowców. To będzie dopiero wesoło jak np. Prof. Legugko dostanie łomot od swojego elektoratu. Przestań akceptować takie zachowania. Liczysz na jakiś stołek czy naprawdę jesteś taki durny!

 54. Hehe,

  tak, jakby Einstein miał profesurę wygrawerowaną w rysach twarzy….

  Natomiast jedno, co narodowo-kibolskie szmaciane łby i ich miłośnicy mają wyryte na twarzach to napis ostrzegawczy „Uwaga ! Brak kory mózgowej ! Tylko i wyłącznie prymitywne instynkty.”

 55. Z ciekawosci zajrzalam, czy nikt nie podjal ze mna polemiki, ale poza pania Kalinka, nikogo nie zainteresowalo, co napisalam 🙁 . Za to mnie zainteresowaly wpisy, ze profesor oberwal, bo zaluzyl mowiac po niemiecku. Sami wiec widzimy, ze skoro na forum gazety przeznaczonej dla inteleigentnych ludzi, pojawiaja sie gesto argumenty, ze draznil ludzi, ze w Warszawie niemal 100 lat temu spadaly niemieckie bomby itp. Serio? Moze od razu unznajmy, ze suweren zostal po prostu brutalnie sprowokowany i powinien za to odpowiedziec przed sadem.

 56. Profesor
  cieszy się , że jakiś Jaki się kompromituje.
  Ten Jaki to się ale niestety może i kompromituje , ale w oczach Profesora, a p.Profesor to może Jakiemu co najwyżej nadmuchać , bo on mu ani pan, ani brat i przedwszystkim nie elektorat i to do tego swojego elektoratu Jaki się zwracał i zapewniam Profesora , że PiS tak „wychował” swoich wyborców , że tam Jaki napewno się nie skompromituje.
  To co jest teraz skompromitowane i to nie tylko w Polsce, to są Elity, do których Profesor sam, przez wykształcenie i niski współczynnik głupoty, sam należy.
  Teraz chamstwo, głupota wreszcie dostają należną im nobilitację , a maniery, poprawność i inteligencja ostatecznie się kompromitują.
  Czasy kiedy media , albo politycy mieli jakiś etos edukacyjny należą do odległej przeszłości. Obecnie do władzy dobiera się, albo dobrała się generacja , która sądzi , że najlepszym gwarantem jej sukcesu jest jak najskuteczniejsze robieniu głupkom dodatkowo jeszcze wody z resztki ich mózgu.
  Błędem i najbardziej niebezpiecznym jest niedocenianie tej bandy. Ona wcale nie jest taka głupia, jak jej przesłanie , skierowane do ogłupionego elektoratu. To jest wyjątkowo obłudna i pozbawiona skrupółow cyniczna banda , posługująca się dla swoich celów najniższymi ludzkimi instynktami i nieśmiertelną ludzką głupotą.

 57. Mój ostatni wpis był przeznaczony dla blogu prof. Hartmana

 58. No prosze , jednak tkwil we mnie jakis potencjal .
  Rozwinmy go i wyjasnijmy doborowemu tutejszemu towarzystwu czesciowo zoliborskiemu ,podziwiajacemu wlasny k..wo – graniczny intelekt , ze chwilowo weszlismy w menelskie buty lodzkie i to wystarczylo aby towarzystwo wywnioskowalo , ze chetnie dalbym komus w morde.
  Podobnie w Olbrychskim , tkwilby , gdyby wsiadl do tramwaju w kufajce z Bytomia i w pozyczonych od znajomego menela butach . Mimo tej jego zoranej twarzy trudno w nim … profesora jakigokolwiek czy Redforda rozpopznac , ale buty by wystarczyly .
  http://kobieta.gazeta.pl/follow/51,153346,20667822.html?i=1
  Ale po co ja to pisze , przeciez tnp nie wierze w swoj potencjal wcale . Z taka twarza (to o mojej )mozna tylko polezec bez butow na Freudowskiej enpassancianej kozetce

 59. 26ela26
  10 września o godz. 15:41
  ” poza pania Kalinka, nikogo nie zainteresowalo, co napisalam ”
  Niezupelnie . Probowalem cos podobnego napisac „po swojemu” ale spotkalo mnie wyroznienie .
  Zachod Polakow nigdy „nie zrozumie” a oni tej potrzeby „odzyskiwania godnosci” , splacania jakichs dlugow honorowwych (!?) . Czy moze byc glupszego ?
  Pozdrawiam

 60. Lider4
  10 września o godz. 13:13
  A teraz jesteście niemiecką kolonią.

 61. Jutro 11 września. 15 rocznica wyczynu Busha, CIA i niesamowitego widowiska jakiego świat nie widział.
  Tak to wygląda stamtąd.
  “The tragic events of September 11, 2001 constitute a fundamental landmark in American history, a decisive watershed, a breaking point.
  Millions of people have been misled regarding the causes and consequences of 9/11.
  9/11 marks the onslaught of the “Global War on Terrorism” (GWOT), used as a pretext and a justification by the US and its NATO allies to carry out a “war without borders”, a global war of conquest.
  A far-reaching overhaul of US military doctrine was launched in the wake of 9/11.
  9/11 was also a stepping stone towards the relentless repeal of civil liberties, the militarization of law enforcement and the inauguration of “Police State USA”.

 62. @jerzymilian
  Nic nie robić, dostać pińcet plus i będzie prawie jak w Katarze. Newet lepiej bo pis rzuci też na tacę. Twoje proroctwa są bliskie spełnienia. Do kogo będziesz miał pretensje jak dostaniesz w pysk?! Widzę, że jesteś z tych co to wszystko wiedzą. I po jaką cholerę obrażasz gospodarza! Idź do swojego idola Presesa Wszystkich Prezesów . On udaje, że pomimo zasiadania w parlamencie od początku przemian a nawet będąc premierem to nie on kradł , to jego okradli. Bidula nie miał wpływu na nic. Teraz też to nie on rujnuje kraj. To inni . To jego kukiełki. Ty oczywiście wierzysz w te brednie. Ty wierzysz , że to on Prezes Wszystkich Prezesów wymyślił koło wg ciebie świat jest płaski.Widzę , że z utęsknieniem czekasz na moment kiedy to ksiunc będzie jedyną wyrocznią. Odwiedź lekarza albo zmień zioło.

 63. PiSowscy poplecznicy wyobrażają sobie, że PiS obudzi, zabije siedmiogłowego smoka, wyleczy Polskę i odnowi metodą raz, a dobrze i tupią nóżkami w zniecierpliwieniu, odwiedzają EP by obwieścić, że pierwszy etap odnowy się zacznie, już się zaczął, a jest to według ich światłych prognoz wymiana elit rozumiana jako wypędzenie, wyeliminowanie raz na zawsze z polityki polskiej tych, którzy zawarli zdradziecką umowę przy Okrągłym Stole oraz ich wspólników wtedy nieznanych, a dziś rozpoznanych jako Passent, Rzepliński, Michnik i tysiące innych, którzy jeszcze się ukrywają (jak w 1968).

  Krzyczą dzisiaj ci wspólnicy w grabieży polskiej własności i drą się wniebogłosy, pompują lamentem swoim marginalne zdarzenia, podnoszą do rangi objawów faszyzmu w Polsce i zamachu na demokrację. Należy im zamknąć gęby, odsunąć ich jak najszybciej od stanowisk, by nie rządzili z ukrycia Polską, nie bogacili się naszym kosztem. By wreszcie Polacy rządzili w Polsce.
  Polska dla Polaków! J..ć …PMS (Protokoły Medrców Syjonu). Pokażcie świadectwo, gdzie wasz chrzest?
  \
  Wymiana elit, to poważny, niezbędny zabieg oczyszczający Umęczoną od funkcjonujących na zasadzie Umowy Okrągłostołowej agentów, zdrajców i szachermacherów międzynarodowych, obcych przywiezionych do Polski w ruskich eszelonach i i ich korzystających z sukcesji rodzinnej równie obłudnych, parszywych i złodziejskich potomków.

  Zapowiedzią tej koniecznej dla Polski, długo oczekiwanej operacji wymiany elit, było słuszne spoliczkowanie germanofilskiego profesora, w środku komunikacji, by wiadomość się szybko rozeszła i dotarła do tych co trzeba – niech pakują walizki już teraz.

  Kaczyński Jarosław jako przypadkowy uczestnik ugody Okrągłego Stołu zostanie z tej ugody wymazany, ze zdjęć i filmów, innych przypadkowo zaplatanych, jak np. Lech Kaczyński, też się wytnie, bo to wszystko, co się ogłasza na ich temat, to jest prowokacja wrogów Polski, tych, którzy rządzili i dalej chcą rządzić Polską i którzy dostali w pysk poprzez germanofilskiego profesora w warszawskim tramwaju. Warszawa pierwsza powstanie i pogoni wszystkich tych Szechterów Waltzów, Dornów, Passentów i innych, którzy sobie do nazwisk -ski dopisali, myśląc, że my byśmy ich nie rozpoznali.
  Pzdr, TJ

 64. Akcja rodzi reakcję….

  Nadmierne nagłośnienie sporadycznych przypadków, może skutkować ich rozpowszechnieniem.
  Czy o to chodzi?

  Nasi biją, naszych biją- coś wyjątkowego może stać się dzięki mediom regułą.Człowieka można zabić gazetą.
  A spore populacje nawet, kilkoma tytułami biorącymi udział w nagonce…

 65. @26ela26

  Zauważyłem twój komentarz, ale nie starcza mi inteligencji, aby klaskać jedną dłonią i klepać kobietę widzianą na LCD. W zasadzie to nie mam nic przeciw fetyszom, ale …

  Od poniedziałku z Ochotą spróbuję znaleźć jakiś kurs dla Żoliborzanek i Żoliborzan i może mi się uda dołączyć z listy rezerwowej.

 66. Ja też jestem wielce poruszony, że pobito profesora za gadanie po niemiecku. Jeszcze jakby mówił po rusku, to by się kacapowi skucie mordy należała, albo po watykańskiej łacinie, to by się policzkowało klechę do 15-tego nadstawionego policzka. Ale po niemiecku, to chamstwo, wieśniactwo i skandal. Polska dalej schodzi na psy.

 67. @ Bar Norte
  Dzięki za zwrócenie uwagi i informacje. Pewnie bez tego bym nie zauważył.

  Ciekawe, że proces się rozpoczyna dwa lata po zdarzeniu. Jak znam życie, to pewnie co najmniej 2 lata potrwa, a i 5 lat nie jest wykluczone.

  Taki sposób załatwiania wydawałoby się oczywistych spraw, które mogłyby być załatwiane doraźnie od ręki jest częścią polskiego problemu z praworządnością i poczuciem powszechnego bezprawia.

  Ale i tak dobrze, że się w ogóle coś w tej sprawie dzieje.

  Poza rozwlekłością będzie jeszcze problem kary. Czy po tej procesowej Odysei skończy się na „przeprosinach” i 5.000 złotych grzywny? To czyni wręcz nonsensownym takie procesy.

 68. snakeinweb

  „Ciekawe, że proces się rozpoczyna dwa lata po zdarzeniu. Jak znam życie, to pewnie co najmniej 2 lata potrwa, a i 5 lat nie jest wykluczone”

  Prokuratura uznała, że pobicie przez eurposła Korwina europosła Boniego na raucie dyplomatycznym wyczerpuje znamiona art 222 kk tj:

  „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.”

  No bo Boni i Korwin byli na tej imprezie służbowo.

  Art 222 jest najczęsciej wykorzystywany gdy dochodzi do kontaktów bezpośrednich obywateli z policją czyli na demonstracjach, zamieszkach, blokadach dróg czy blokadach eksmisji itp.

  Sądy rozstrzygają te sprawy bez problemów w ciągu kilku tygodni. Zresztą sądy nie mają innego wyjścia bo to częste zdarzenia.

  Jak czytam w statystykach w 2014 odnotowano 5 169 tego typu przestępstw i wszczęto 3 319 postępowań.

 69. Niemcy dbaja o swoich meneli, wiec tam nie ma wiele powodow do frustracji.
  Gorna Bawaria ma bezrobocie 2%, swietne szkoly zawodowe i system ksztalcenia pracownikow zapewniajacych zatrudnienie dla czeladnikow za 2 tysiace zlotych miesiecznie, po dwoch latach za 8 tysiecy
  zlotych miesiecznie, do tego latwo dostepne tanie mieszkania i opieka zdrowotna.
  https://www.theguardian.com/business/2016/sep/10/calabria-bavaria-eurozone-youth-unemployment-job-opportunities
  U nas praca tylko dla pulchnych kochankow ministra wojny z Rosja i ministrantow kardynala dziwisza.
  Reszta na zmywaki u obcych.

 70. W Polsce dominują obecnie idee szowinistyczne, klerykalne w skrócie neoendeckie! Faszyzm w polskiej odmianie wyrosły na swoistej glebie łączącej nacjonalizm z klerykalizmem! Duzo narodowej mitologii (martyrologii) plus agresywny przedsoborowy katolicyzm! Są i nowości religia smoleńska! W te bzdety wierzy maksymalnie 20% społeczeństwa, które jest swietnie zorganizowane. Maja swojego Mesjasza Lecha Kaczyńskiego, ‚męża opatrznowosciego’ Jarosława Kaczyńskiego, Nadpapieza Rydzyka, pseudo-uczonych intelektualistów jak Terlikowski i Fronda, agresywne bojowki kibolskie, podróżników na czele z Cejrowskim, mit założycielski w Smolensku!
  Ogólnie wspaniały materiał do badań dla religioznawców, jak powstają religie objawione i reakcyjne ugrupowania.
  I to wszystko przy pasywności 80% nowoczesnego społeczeństwa!
  Gdzie my jesteśmy? Nowoczesność (racjonalizm, komputery i Industry 4.0) przegrywają z mitologia o starożytnych i średniowiecznych korzeniach!
  Porażka na całego!

 71. @wladimirz
  10 września o godz. 9:01

  „Zawsze byli w środkach komunikacji i nie tylko osobnicy, szczególnie po alkoholu, którzy mieli ochotę komuś przywalić. Powodem mogła być fryzura, strój, sposób mówienia, czytana książka/gazeta – obojętne, bo nie o to szło. Dziś to był niemiecki, ale wielkie propagandowe hallo wokół TEGO akurat faktu to już tylko PR-owa wojna opozycji z władzą” …

  Zupełnie jak ataki na Polaków w Harlow. Tym bardziej, że w odróżnieniu od tego profesora, który spokojnie jechał tramwajem, tamci Polacy włóczyli się nocami po pubach w zakazanej okolicy, gdzie normalni ludzie nie chodzą, bo wiedzą, że można oberwać albo stracić portfel. Dlaczego więc rząd PiS robi koło tego takie wielkie propagandowe halo?

 72. Obywatele RP! Gospodarka światowa stoi u progu 4. Rewolucji przemysłowej (Industry 4.0 lub jak wola Amerykanie IoT Internet of Things), a u nas rządzą ludzie o mentalności średniowiecznej, którzy chcą odwrocić ruch wskazówek zegara i wprowadzić u nas katolicka szarije i nacjonalizm rodem z XIX wieku!
  Trzeba sie zmobilizować i dać odpór tej zarazie!
  Kto by pomyślał, ze po Oświeceniu i po tragedii dwóch wojen światowych, taki obłęd będzie rządził nowoczesnym społeczeństwem (80%)!

 73. @Claudio
  10 września o godz. 20:17

  „Kto by pomyślał, ze po Oświeceniu i po tragedii dwóch wojen światowych, taki obłęd będzie rządził nowoczesnym społeczeństwem (80%)!”
  ====

  W Polsce nigdy nie było Oświecenia, nigdy też nie staliśmy się nowoczesnym społeczeństwem. Szlacheckie i postszlacheckie kontrreformacyjne elity przez wieki dokładały wszelkich starań, żeby do tego nie dopuścić (również wtedy, gdy Polska już formalnie nie istniała).

  Pewną namiastką rewolucji oświeceniowej i modernizacji były reformy społeczne PRL (powszechna oświata i opieka zdrowotna, reforma rolna itp.), o czym pisał przywoływany wielokrotnie na tym blogu Leder w „Prześnionej rewolucji”, ale po 1989 roku rządy objęli spadkobiercy wcześniejszych elit, którzy konsekwentnie przywracają tu feudalne porządki zarówno w sferze ekonomiczno-społecznej (neoliberalny rynek pracy, reprywatyzacja), jak i umysłowej (oddanie tej sfery w całości Kościołowi).

  W ten sposób postsolidarnościowe elity wyhodowały Polsce nowe, nieskażone zbrodniczą komuną pokolenie, które w szkołach miało 2 godziny katechezy tygodniowo plus akademie ku czci „wyklętych” (mordujących wiejskie nauczycielki za to, że uczyły chłopskie dzieci i chłopów za to, że brali ziemię z reformy), a po zakończeniu edukacji pracę na śmieciówce za 3 złote za godzinę. A dalej to już jest powtórka z historii Republiki Weimarskiej.

 74. Podzielam smutek Redaktora.

  Moje wsparcie dla redaktorskich uczuć zyskałoby na sile, widząc zdecydowaną reakcję elit dziennikarskich na każdy przejaw ksenofobicznej agresji, nie czekając na pobicie profesora w tramwaju.

  Menele wykonujące w tramwaju wyrok, są wyłącznie czubkiem góry lodowej. Przyzwolenie na mowę nienawiści jest w PL masowe, odbywa się również na internetowych stronach Polityki, bez cienia refleksji lub reakcji na ten niebezpieczny ślinotok, na zbrodniczy zalążek kryjący się w dezinformacji.

  W moim odczuciu, tenże ślinotok, podobnie jak i powszechne tolerowanie chamstwa, nie są wyłącznie domeną PISu.

  Problem obejmuje zarówno nazistów z tramwaju, ich politycznych idoli, jak również podrabianą elokwencję blogo-meneli, udowadniających krzywdy wyrządzone światu przez Syjon bądź Anglosasów. Do tejże kategorii zaliczyłbym również menelstwo propagujące defetyzm, konspirację, strach, szerzące fałszywe dane/alarmy o nadchodzącym głodzie lub rewolucji.

  Pewien ceniony, lewicowy redaktor Polityki, swego czasu demonstrował podziw wobec znanego, terroryzującego sejm chama (rip), udowaniając imperatywne okalecznie własne oraz całej czwartej władzy.

  Pozostaje teraz tylko zalanie się krokodylimi łzami.

 75. @remm
  A o to zapytaj rządu PiS i JK, nie mnie 😉

 76. @26ela26

  Poniżej fragment twojego komentarza, za który to fragment z dużym prawdopodobieństwem dostała byś po buzi (wytłuszczenie guzdry)
  wielki narod ze wspaniala historia i bohaterami skarlal i popira chamow za lapowke (500+)

  Więc

  po pierwsze:
  Chamki z jednym dzieckiem nie dostały łapówki.

  po drugie
  Wątpię, aby ci co dostali według ciebie łapówkę traktowali masowo wypłaty z programu 500+ jako czynnik zobowiązujący ich do wdzięczności. Moim zdaniem oni uważają to za wyrównanie przeszłych krzywd – i tylko tak. Moim zdaniem należało się im, chociaż ja być może dałbym na początek po 100 PLN miesięcznie gotówką oraz bony – tak jak w USA.

  Dopóki inteligentki i inteligenci będą obrażali zwykłych ludzi z powodu zbytniej złożoności otaczającej ich inteligenckiej rzeczywistości, dopóty przypadkowi ludzie winni skarbówce udział, spowiednikowi pokutę będą bici przez lubiących bić. Używając twego stylu: gdy już skarbówka dobierze się do nich, a spowiednik upomni się z ambony podczas sumy za zadość uczynienie, to przypadkowi będą bici bez racji.

  Ci którzy opowiadali mi o USA streszczali to tak:
  Gdyby ktoś w samolocie lecący nad USA krzyknął: Niemcy mnie biją! wbrew brakowi fizycznego kontaktu, to został by oskarżony o kłamstwo i zostałby szybko skazany.

  A w Polsce zdobywa mir. Polak ma prawdę w { autocenzura } bo mu nie pasuje do kształtu { wypowiedzi | komentarza }. Prezydent nie był oskarżany o seksualne pieszczoty ze strony stażystki. Był oskarżany o kłamstwo.

  A po przeczytaniu w twym komentarzu frazy:
  prawo w serdecznym powazaniu
  zrozumiałem, że chcesz osłabić w sobie napięcie uczuciowe.

  Wracasz teraz siodemka na Pragie po wieczorowemu?
  Zapewniam cię, że przynajmniej motorniczy nie jest bandytą.

 77. @claudio
  „Obywatele RP! Gospodarka światowa stoi u progu 4. Rewolucji przemysłowej (Industry 4.0 lub jak wola Amerykanie IoT Internet of Things), a u nas rządzą ludzie o mentalności średniowiecznej, którzy chcą odwrocić ruch wskazówek zegara i wprowadzić u nas katolicka szarije i nacjonalizm rodem z XIX wieku!”
  Chyba waść żyjesz w świecie równoległym. Poziom zagrożenie na ulicach wielkich miast Industry 4.0 jest tak wysoki , że twórcy tej cywilizacji poruszają się w zamkniętych samochodach od parkingu do parkingu , a dzienniki telewizyjne są kroniką zabójstw i gwałtów. To właśnie ten rodzaj „wolności” jest wzorem do naśladowania w krajach kontrolowanych przez cyniczny globalizm.

 78. TEODOR PARNICKI
  9 września o godz. 17:18

  ” … obojętność ludu wobec np. rozwalania TK, świadczy o rozsądku? Przecież brak kontroli nad władzą wykonawczą – jej brutalną suwerennością – odbije się przede wszystkim na ludzie”.

  Jednak jesteś fantastą, ideologiem i szermierzem hasłami. Nie można leczyć jeśli nie postawi się właściwej diagnozy ― tak działa znachor. TK nie jest rozwalony, ma 15 sędziów, a Rzepliński uważa, że nawet 18, doliczając 3 z 5 wybranych „na zapas” przez PO-PSL-SLD 8 października 2015. Nie zauważyłeś, że TK jednak obraduje, wydaje wyroki, a nawet zdania odrębne? Problemem jest, że prezes Rzepliński nie uznaje ustawy, która reguluje jego działalność, oraz „bojkotuje” trzech sędziów TK wybranych 2 grudnia 2015 na kadencje zakończone 6 listopada 2015. Drugim problemem jest, że TK obraduje w nieformalnym składzie, a nie w takim jaki mu nakazuje ustawa o TK. W przypadku, gdy tak się dzieje jego wyroki nie mogą być publikowane, bo nie spełniają wymogów formalności. Jeśli TK obradować bezie w prawidłowym składzie jego wyroki oczywiście będą publikowane.

 79. duende
  10 września o godz. 20:36

  Mój komentarz
  Duende, to, co nazywasz chamstwem, a co jest składnikiem kodu społeczno-kulturowego krajan, co siedzi w nas, często daje znać o sobie na EP i to nie tylko w epitetach wyszukanych lub niewyszukanych, lecz w bardziej wyrafinowanej formie – ksenofobiczno-filozoficzno-godnościowej – terror anglosasko-syjonistyczny, USrael, prawda zapisana w PMS, krzywdy wyrządzone Polakom przez ONYCH, szkalowanie Polski poprzez rozpowszechnianie fałszywych opisów niebyłych zdarzeń, jak te w Jedwabnem i Kielcach.

  Brutalizacja dyskusji poprzez namolną interioryzację dobra przez prawdziwych Polaków, projekcję zła, złych uczynków na OBCYCH, wmawianie blogowiczom by postrzegali Polskę, jak i świat cały, jako opanowany przez siły ciemności, do których należą np. wszyscy politycy w USraelu, patrz wypowiedź wysokiego stronnika PiS o kandydatach na urząd prezydenta USA jako dżumie i cholerze, czyli jeden czort mówiąc po naszemu, do których to sił ciemności należy większość polityków unijnych (niedouczonych i niedoinformowanych), bo się wtrącają w nasze polskie sprawy, oczywiście większość polityków niemieckich oraz wszelkiego rodzaju agenci tych wrogich sił, którzy ciemiężyli Polskę za komuny, przy Okrągłym Stole się przemalowali i pod szyldem fałszywej ugody ciemiężą i meczą nadal Polaków. Duende, jak żyć, powiedz, jak żyć w takim kolorowym kraju?
  Pzdr, TJ

 80. @remm
  Mnie w PRL uczyli jeszcze nauczyciele o przedwojennych, inteligenckich korzeniach.
  Wspaniali nauczyciele. Nawet w komunistycznej opresji zachowali klasę i honor!
  Było tez wielu komunistycznych służalców!
  A co mamy teraz? Służalczość jak w PRL czyli PRL PiS!

 81. Jak trzeba być namolnym i bezrefleksyjnym by stale wciskać na EP kity o tym, że PO wybrała nieprawidłowo, nielegalnie, bezprawnie i jak tam jeszcze 5 sędziów TK na zapas, a PiS wybrał ponownie, prawidłowo, prawnie, legalnie (i trochę za karę) nowych 5 sędziów na zapas. Szafa gra i komoda tańczy.
  Pzdr, TJ

 82. @remm
  Katyń nie był wtedy Taboo!
  Także inne sprawy! Rozmawialiśmy o tym otwarcie i o wielu innych drażliwych kwestiach.
  A teraz mamy propagandę PiSdy!

 83. Znalezione na koniec .. na koniec znalezione ..
  „Rozumiem, że przyłożymy Szwedowi, mówiącemu po szwedzku- za ‚potop”, Rosjanom za całokształt, Czechom za głowę św. Wojciecha, Francuzom za Napoleona itd, itp…. i w ten sposób poczujemy się godnym narodem- bo jak traktujemy innych przyjacielsko, to znaczy, że jesteśmy „na kolanach”… ”
  Wyjasniajac klikajacym enpassanciarzom moj stosunek do historii szkoly polskiej .. (moze lepiej historii edukacji ..)
  Co tez mowi i czy cokolwiek , prezydent RP wstajac z kolan przy byle okazji i slyszac swoja zone mowiaca po niemiecku ? Czy trudniej mu sie wstaje nic nie mowiac ?

 84. Neoliberalna Anglia ma na smieciowkach 7% zatrudnionych,
  nasz styropianowy bantustan 27 % !
  Pisze o tym dziennikarz ,, wyborczej ”, Grzegorz Sroczynski w rozmowie z szefowa Konfederacji ,, Belzebub”
  ( przepraszam , pomylka, Lewiatan ) w zbiorze ,, Swiat sie chwieje”.

 85. Generalnie w tramwaju trzeba uważać. Poza normalnymi ludźmi jeżdżą nim różne męty – złodzieje, politycy bywa też że dziennikarze. Trzeba trzymać się za portfel i ustąpić.

 86. ”Trzeba sie zmobilizować i dać odpór tej zarazie!”
  Debile bez żadnej kompetencji rządzą nami od niemal 30 lat (to znaczy stało się to stopniowo ale dosyć szybko wobec systematycznie przeprowadzonej negatywnej selekcji, szczytowało za Tuska, już gorzej nie może być więc jest jak jest i było). Czemu się Claudio teraz się obudziłaś?

 87. Za gadanie po niemiecku się nie bije. Ani za żaden język (może poza ukraińskim ale tego języka nikt nie zna nikt też nie używa). Codziennie jeżdżę tramwajami, czasami rozmawiam, język rozmowy zależy od partnera. Sporo obcojęzycznych jeździ, nikt nie zwraca nawet uwagi. W mordę za to można dostać nawet milcząc. Tak jak wszędzie na świecie.

 88. „Zły porucznik” Abla Ferrary z 1992 roku, swietne kino amerykańskie – tym razem w duchu konserwatywnym, religijnym.

  Powroty po latach do takich filmów pozwalają mimo wszystko myśleć poważnie o Ameryce.

 89. 26ela26
  10 września o godz. 2:31

  „Kiedy po przejeciu przez PiS wladzy (specjanie nie pisze, ze po wygranych wyborach, poniewaz byl to majstersztyk sluzb specjalnych [U Sowy]…”.

  Aaa, teraz rozumiem. Oni u Sowy nie jedli tych smacznych ośmiorniczek popijając drogim winem za kasę podatnika, tylko wcinali kaszankę pod piwo. I nie określali „tegokraju” jako „ch … dupa i kamieni kupa”, tylko mówili: zasypiamy oraz budzimy się ze słowem Polska na ustach i ręką na sercu. Harujemy 24h na dobę, więc trochę relaksu przy kaszance nam się należy. I tak to było na taśmach, tylko że służby je podmieniły.

  Chodzi o służby kontrolowane przez Tuska, ruskie, białoruskie, czy etruskie? 🙂

 90. To w koncu moge gdzies znalezc opis przebiegu zajscia? Bo tak, to niewiele wiem i mam prawo miec podejrzenie graniczace z pewnoscia, ze dosc incydentalny przypadek z tramwaju zostal naglosniony z powodu walki politycznej. Glebe pod takie zjawiska, ktore zawsze sie w Polsce zdarzaly uzyzniano od zawsze przez zupelnie niekonsekwentne i poblazliwe prawo co daje przyzwolenie spoleczne. A nastawienie do obcego, ktory nie spelnia naszego zasciankowego kodu kulturowego na dzis jednoczy jakies 90% Polakow.
  A poza tym ciekawe rzeczy sie tu dowiaduje. Juz n ie tylko amoralne zachowanie niektorych ksiezy, ale i narodowcow bierze sie z ich ukrytego homoseksualizmu. Musimy niestety sie z tym pogodzic, chyba, ze….i tu mozna wpisac swoj pomysl na walke z tym zjawiskiem ( niemoralnoscia, szowinizmem, czy homoseksualizmem – do wyboru)
  A co do j. n iemieckiego. Moja zydowska przyjaciolka, ktora przeszla getto nie moze sluchac j.niemieckiego i nawet za pol ceny nie kupi biletu do Polski z ladowaniem w Niemczech. Podobnie moja zmarla wiele lat temu ciotka, ktorej maz zginal w Oswiecimu, w sekundzie wylaczala tv, kiedy slyszala j. niemiecki. Ja sama n ie moge sluchac koledy „Cicha noc”, bo zapamietalam ja jako dziecko, z jakiegos strasznego filmu wojennego, gdzie spiewali ja Niemcy w okopach, a potem byla rzez „naszych”. Kiedy bylam w krajach Ameryki Poludniowej kilkakrotnie spotkalam sie wsrod mlodych ludzi z imieniem Adolfo. Co ja poradze, ale doszukiwalam sie w tym podtekstu rodzinnego, a przeciez te chlopaki z obslugi turystycznej byly mile. Pozwolmy ludziom miec swoje emocje, nawet jesli n ie sa identyczne jak nasze. Spotykani w ktoryms, a nawet ciagle pierwszym pokoleniu Niemcy w USA sa mi absolutnie obojetni, sa zwyczajni. Trudno winic kolejne pokolenia i karmic sie na wieki zlymi emocjami.

 91. D.Passent: „Jestem głęboko poruszony pobiciem profesora Jerzego Kochanowskiego w warszawskim tramwaju tylko dlatego, że rozmawiał ze swoim niemieckim kolegą po niemiecku”.

  Sytuacja profesora przerosła, może nie nawykł do kontaktów z prostymi ludźmi, a nie miał takiej umiejętności w naturze. A najwyraźniej na samym początku nie wyczuł o co tu chodzi. Powinien powiedzieć, że jedzie z gościem z zagranicy (ostatecznie mógł skłamać, że z Bawarii, gdzie gra Lewandowski, lub z Luksemburga), który nie zna polskiego, ale pilnie się uczy, bo kocha nasz kraj. A profesor germanista zaczął arogancko, że będzie mówił po niemiecku, bo tak mu się podoba, czego prości ludzie bardzo nie lubią.

  Profesor nie przyswoił sobie chińskiej strategii, że absolutnie nie należy próbować zdobywać twierdz, których nie da się zdobyć.

  Kiedyś mój syn wracając ze szkoły poproszony został w tramwaju o „wyskoczenie z kasy”. Tą linią jeździli uczniowie dwóch szkół, więc w ciągu dnia grasowało na niej kilka złodziejskich grupek. Czasem bywało tak, że kiedy jedni wysiadali, to już następni wsiadali. Ponieważ syn ma umiejętność udawania luzaka, to powiedział, że właśnie przed chwilą byli w tramwaju wasi koledzy i wszystko musiałem im oddać, no to dali mu spokój.

 92. Bywalec 2
  10 września o godz. 15:47

  „Mój ostatni wpis był przeznaczony dla blogu prof. Hartmana”.

  Te blogi można jednak odróżnić, u prof. Hartmana jest mniej logiki i więcej hucpy oraz sporo cenzury.

 93. D. Passemt: „Kiedy najważniejszy polityk mówi, że uchodźcy roznoszą zarazki …”.

  Wyrwane z kontekstu i przerobione na pałkę. Chodziło o to, że służby medyczne w obecnej kondycji mogłyby nie dać sobie rady. Mało to razy „Polityka” straszyła ebolą, AIDS, wirusowym zapaleniem wątroby, czy gruźlicą szalejącą w Afryce … no przecież chyba nie kłamała.

  Poza tym zbytnio ułatwia Pan sobie sprawę. Profesor zaatakowany w tramwaju przez menela bynajmniej nie wyglądał na uchodźcę. Już pomijam, scenariusz alternatywny: przenosimy się z Powązek do opanowanej przez uchodźców St. Denis …

 94. @26ela26, 10.09, 3:30
  Gadanie, ze 500+ przywraca ludziom godnosc ma wzmocnic popularnosc rzadu. Taka autopromocja jest dowodem bezmyslnosci, gdyz tylko pobudza postawy roszczeniowe a zaspokojenie obecnych i kolejnych roszczen jest na dluga mete niemozliwe i rzad wystawia sie tylko na przyszle rozruchy (vide protesty frankowiczow przeciw Dudzie).
  Jednakze Twoje przeciwstawienie mentalnosci Amerykanow i naszych roszczeniowcow wydaje mi sie nieco uproszczone. Wszedzie, a szczegolnie w Stanach, ludzie wstydza sie ubostwa, ale juz niekoniecznie zrodla swoich dochodow. Dlatego karty zywnosciowe przestaly byc w Stanach ostentacyjne (i slusznie, niezawiniona bieda istnieje). Nasze 500+ trafia nie tylko do ludzi ubogich i dlatego nie jest pietnem. Beneficjenci nie czuja sie upokorzeni. To, co powinno byc tylko pomoca spoleczna dostosowywana do okolicznosci, staje sie stalym uprawnieniem kazdego kto ma wiecej niz jedno dziecko. I w tym jest pulapka dla obecnego i kolejnych rzadow – cofniecie swiadczen, a nawet ich korekta na rzecz ludzi ubogich, beda niezwykle trudne.
  Wracajac do zrodel dochodow. Nawet w Stanach jest sporo ludzi, ktorzy nie bedac biedni, czerpia spore dochody ze srodkow publicznych na inny sposob niz pobieranie upokarzajacych swiadczen. Nie zaliczaj mnie do tych, ktorzy bezustannie biadola nad zlem tego swiata. Ja tylko twierdze, ze ludzie najbardziej wstydza sie ubostwa, taka jest nasza natura.

 95. Lepiej pozno niz wcale ..

  „Jestem głęboko poruszony pobiciem profesora Jerzego Kochanowskiego w warszawskim tramwaju ”

  Ja jestem rownie gleboko poruszony nietkietym niczym enpassancianym menelstwem blogowym

  9 września o godz. 20:59
  „Te wszystkie blogowe dyskusje biora sie z polaczkowej ignoracji. Gdyby huj jeden z drugim przeczytal pozondnie Das Kapitol Marxa,to nie bylo by tych glupich dyskusji „.

  Kto zwroci mi godnosc utracona idiotycznym klikactwem enpassancianym ?

 96. ,, Kaczynski gra dobrego pana, mowiac, ze rozumie Polakow oszukanych przez bankierow i elity”-
  Andrzej Leder twierdzi, ze w Polsce dobroczynnosc zastepuje sprawiedliwosc.
  Jan Sowa postuluje, ze RP upadla nie dlatego, ze zaborcy byli silni, ale ze panom latwiej bylo trzymac chlopow w posluszenstwie za pomoca obcej armii.
  Feudalny system jest odtworzony po ’89 roku.

 97. Sprawdzam.

 98. Jedno slowo doszlo a dwa moje kometarze gdzies znikly.

 99. Odtrutka na optymizm,wszystko co plynie z hameryki to blef i fotomataz.

  http://nwonews.pl/film,wesole-historie-w-drodze-na-ksiezyc,45

 100. Giez; tu masz wiecej na ten temat.

  http://kacap-z-moskwy.livejournal.com/

 101. zyta2003
  11 września o godz. 1:27
  +/- 97,564 761 %; w niemczech powstala ( w ciagu ostatniego cwiercwiecza) duza gmina zydowska;berlin robi tu za stacje pomp, przy czym na poczatku dominowaly cale rodziny z sowietow, a dzisiaj studenci z izraela; ciekawe, ze niemcy konwertuja w ostatnim czasie nie tylko na islam, ale i na judaizm;

 102. guzdra:
  dziekuję za małą improwizację; ukąszenie nieheglowskie przypadło i krowie (co nie takie częste) do gustu;

 103. norte:
  dziekuje za zwrocenie uwagi (korwin), ze ryba ma nie tylko ogon;

 104. Szczupak

  Raz szczupak, nawrócony przez świętego
  – powiedzmy to otwarcie- Antoniego,
  Postanowił wykazać się moralnym czynem
  I został – patrzcie, patrzcie – wegetarianinem.

  Od tego czasu jadał on wyłącznie
  Morską trawę, morską róże i badylki morskie,
  Lecz- kurczę – od róży, trawy i badylka
  Wypływało mu okropnie – hm…- z tyłka.

  Całe jezioro zatruł- niech to diabli – w mig
  A zdechło ponad pięćset ryb,
  Lecz nasz Antoni: “świety!
  świety! świety!” – wołał wniebowzięty.

  christian morgenstern
  z “pieśni spod szubienicy”
  polski-byk

 105. znowu grozi mi eksmisja; od szesnastu lat to samo; rozgrabili spoldzielnie w jakims neoliberalnym szale, a dzisiaj dobijaja (finansowo, czynsz eksploduje) resztki starosasiedzialych, bo potrzebuja przestrzeni dla nuworyszy i uchodzcow (koszty tych ostatnich, czasami monstrualne, pokrywaja gminy i panstwo niemieckie do spolki);

 106. @kruk
  wiesz, ja nie dociekam kto i za co i czy z biedy, raczej chodzilo mi o fakt tego „dostawania”. Uwazam, ze w Polsce ludzie uwazaja, ze to panstwo „daje” (chyba powinni zaczac myslec, ze „PiS daje”). Ludzie nie maja swiadomosci, ze to sasiedzi im daja. Prawda jest zreszta raczej taka, ze tym sasiadom sila zabieraja, zeby oplacic swoj przyszly elektorat. Moze mieszkam za dlugo w USA, ale widze te roznice w bardzo jaskrawy sposob. Po Twoich wyjasnieniach nadal nie rozumiem, jak mozna odczuwac „odzyskana godnosc” biorac te pieniadze?

 107. Lawrow – Keeey; ktores tam z kolei rozmowy o Syrii.

  https://pp.vk.me/c626627/v626627723/29b6d/MRkgs9sFCQM.jpg

 108. Szanownym koleżankom i kolegom mieszkającym poza terenem obecnej Polski pragnę zwrócić uwagę, że najczęściej nie mają kontaktu polskimi terenowymi mediami. Przez polskie media terenowe rozumiem coś węższego niż polskojęzyczne strony internetowe.

  A więc szanowne panie i panowie! Jadąc do pracy w swoim kraju zamieszkania nie kupicie ani Gazety Wyborczej, ani Polityki na stacji benzynowej. Nie weźmiecie również udziału w zakładach wzajemnych w Polsce kojarzonych z marką Lotto.

  A być może w Polsce będąc na urlopie nie kupicie tych czasopism na polskiej stacji benzynowej, bo prowadzący te stacje chowają je pod ladę, o ile jeszcze dystrybutorzy dostarczają.

  W Polsce słowo jest ideologiczne, polityczne i państwowe.
  Wskazywałem to nieraz kpiąc z pozdrowienia Dzień dobry! odpowiedzią Nie chwal dnia przed zachodem!.

  Wskazywałem również, że do wypowiedzeń podstawowych odniósł się również Franciszek podczas wizyty pasterskiej w Polsce. Powtórzę: nie forsował rozpoznawczego dla pary mijających się polskich katolików Niech będzie pochwalony!, a wysunął na czoło, a raczej na wargi, Proszę. Dziękuję. Przepraszam.

  Powodowani rozległym remontem mieszkania oboje, ja z żoną, spędziliśmy tygodnie w nominalnie wiejskiej mającej parę tysięcy mieszkańców gminie, w której ponoć została tylko jedna krowa. I byliśmy pozdrawiani zawsze, wszędzie i przez wszystkich Dzień dobry bez oznak, iż jest to wstęp do pogawędki zrodzonej nudą życia.

  To nie są pogadanki dobrotliwego naiwnego staruszka. To jest wypowiedź zaprzańca, któremu katolicy sprawozdają iż ksiądz w homilii pieprzy o polityce i w fazie wiadomości parafialnych potrafi wytknąć imiennie naruszenie obrzędowości jedynego prawdziwego kościoła i odstępstwo od życia sakramentalnego.

  To czy przeciekający dach proboszczówki będzie naprawiony z udziałem funduszy rozporządzanych przez fanatycznego wójta już dziś może zależeć od tego, czy proboszcz poprosi
  Pomódlmy się za bliźnich, którzy zginęli w katastrofie
  czy też
  Pomódlmy się za poległych …

  A przy przegryzkach i popitkach w dzień powszedni i w święto psy wieszają miejscowi ojcowie i dzieci na wrednej katechetce.

  Dobry Pan nie stworzył paneli słonecznych, domowych oczyszczalni, farm wiatrowych, niestukającego o szyny pendolino oraz nie stworzył internetu. A reprezentująca szeroko rozumianą rodzinę zakonnica odwiedzająca Warszawę w celach szkolenia się w Excelu narzeka, że nowicjatki są coraz głupsze.

  Wódz @byk’u polskim dostawcom internetu nakaże zbanowanie i odcięcie od internetu takich prowokatorów jak @guzdra. I niech ten nie udaje, że tylko wykpiwa pobieranie 500 PLN na każde z wielu dzieci przez Króla Internetu będącego jednym z naczelnych cyników i anarchistów i twierdzących, że kiepscy w brydżu nadają się tylko do zamiatania. Nie on i nie król Internetu będą decydowali czy dobra zmiana będzie jeździła trzeźwa i zapięta kierując autem.

  Wyobraź sobie byku ten polski poemat, który usłyszysz z ust pani profesor Krystyny Pawłowicz, gdy broniąc się przed przejechaniem niezbornego staruszka ona wjedzie ci kufer.

  Odpieprzcie się od dającego po ryju menela. Będzie bił kogo popadnie aż do swojej agonii. Zajmijcie się wrednymi katechetami i katechetkami – habitowymi i niehabitowymi. Nieważne czy polska będzie bandycka czy dobrotliwa. Najważniejsze, aby znała prawdę o Smoleńsku. I bez żadnych ruskich prowokacji do jasnej cholery!

  https://youtu.be/ftCmVZeLxQE

 109. Afera warszawskiej złodziejskiej reprywatyzacji solidarnościowej to małe piwo:
  „Neoliberalizm jest złem, to prawdopodobnie jedna z najbardziej szkodliwych doktryn ekonomiczno-społecznych, z jakimi w ogóle kiedykolwiek w historii mieliśmy nieszczęście mieć do czynienia. Wiele już napisano o tym nieszczęściu, które można porównywać już do biblijnej apokalipsy, jednakże nadal tkwimy we władzy, tego czystego zła, które niszczy nasze społeczeństwo i odziera ludzi z przynależnej im godności. Nigdy, w żadnej formacji ustrojowej, nie było takiej sytuacji, żeby w sposób jawny i na rachunek biednej większości, tak bezczelnie sponsorować posiadającą mniejszość. W ogóle sama idea, żeby wspierać tych co mają i odpowiadają za kryzys, albowiem to ich chciwość o tym zadecydowała, kosztem tych, którzy nie mają nawet luksusu pracy, bo ta stała się dobrem rzadkim – głównie przez chciwość posiadaczy kapitału – to jedno wielkie kłamstwo i zorganizowany wyzysk.

  Jeżeli politycy uważają, że wspieranie banków i właścicieli kapitału poprzez programy luzowania ilościowego, które były niezbędne do wyrównania strat poniesionych przez globalne spekulacje – to coś, na co godzi się społeczeństwo – to niech przeprowadzą referendum! Dlaczego nie przeprowadzono referendum w sprawie – czy i kogo wspierać w okresie kryzysu wywołanego przez chciwych spekulantów? Czy sprawców kryzysu, którzy mogli zbiednieć? Czy ludzi tracących swoje domy – w wyniku wyrzucenia na bruk z dnia na dzień? Może emerytów pozbawionych emerytur z planów emerytalnych? Śmiało – kogo należało wybrać – banki i chciwych spekulantów, czy ludzi, którzy żyją z dochodów zapewnianych im przez własną pracę?”

 110. Dziś mija 15 rocznica wielkiego widowiska zorganizowanego przez Busha w Nowym Jorku. I od tego się zaczęło.
  “The tragic events of September 11, 2001 constitute a fundamental landmark in American history, a decisive watershed, a breaking point.
  Millions of people have been misled regarding the causes and consequences of 9/11.
  9/11 marks the onslaught of the “Global War on Terrorism” (GWOT), used as a pretext and a justification by the US and its NATO allies to carry out a “war without borders”, a global war of conquest.
  A far-reaching overhaul of US military doctrine was launched in the wake of 9/11.
  9/11 was also a stepping stone towards the relentless repeal of civil liberties, the militarization of law enforcement and the inauguration of “Police State USA”.

 111. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20674555,apel-smolenski-w-333-rocznice-zwyciestwa-jana-iii-sobieskiego.html

  Wzywam wszystkich polskich patriotów – żołnierzy przeklętych, funkcjonariuszy, urzędników, duchownych, obywateli, którzy swoją służbą i pracą utrwalali wolność, suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, a wypełniając patriotyczny obowiązek, odeszli na wieczną wartę.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Przywołuję do nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Lecha Kaczyńskiego wraz z Małżonką, Marią Kaczyńską oraz ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Wzywam szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Franciszka Gągora, dowódcę Sił Powietrznych generała pil. Andrzeja Błasika, dowódcę operacyjnego Sil Zbrojnych generała Bronisława Kwiatkowskiego, dowódcę Marynarki Wojennej admirała floty Andrzeja Korwetę, dowódcę Wojsk Lądowych generała broni Tadeusza Buka, dowódcę Wojsk Specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego oraz dowódcę Garnizonu Warszawa generała dywizji Kazimierza Gilarskiego.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Przywołuję Biskupa Polowego Wojska Polskiego generała broni Tadeusza Płoskiego, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego abp. generała dywizji Mirona Chodakowskiego oraz pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego ks. generała brygady Adama Pilcha.

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  Wołam wszystkich, którzy w tragiczny poranek 10 kwietnia 2010 roku zginęli 
w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wiernie pracowaliście dla Polski i zginęliście, wypełniając patriotyczny obowiązek. Pamięć o Waszej służbie dla Ojczyzny i tragicznej śmierci pozostanie na zawsze w sercach rodaków!

  STAŃCIE DO APELU! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

 112. Mordobicie jakiegos profesorka a tyle krzyku,prawdziwe problemy
  w Europie dopiero sie zaczna.
  http://atimes.com/2016/09/germany-warns-of-threat-from-more-than-500-potential-attackers/

 113. I jeszcze jedno.

  Rodzinna zakonnica musi tłumaczyć swoim krewnym że siostry stanowią rodzinę.

  A rodziny smoleńskie właśnie zwracają się do rządu dobrej zmiany o odszkodowania.

  Więc tatuś siostry pyta, czy może wpłacać na jej osobiste konto.
  W odpowiedzi słyszy, że i tak wszystko idzie do wspólnego garnka.
  Więc melancholijnie mruczy:
  Z rodziną, to najlepiej wychodzi się na zdjęciu.

  Kapitalizm państwowy, to maska solidaryzmu. Menel bijący w ryja w tramwaju dostanie dochód gwarantowany, bo jest zarejestrowany w odwodach obrony terytorialnej. A prawda o życiu Polaków zawiera się w dziwiącym się pytaniu:
  To motorniczy nie interweniował?

  Niech w przyszłości profesorowie nie wsiadają do tramwaju dla dzieci …

 114. Kazdy tu znajdzie cos dla siebie,szczegolnie polecam naszej blogowej Zytce.

  http://www.mybudget360.com/

 115. byk

  „dziekuje za zwrocenie uwagi (korwin), ze ryba ma nie tylko ogon”

  To jedna sprawa, zaś drugą jest statystyka.

  Zdarzenie w tramwaju media określają jako „pobicie”. To jest poprawne językowo ale w kodeksie karnym określa tego typu zdarzenia jako „naruszenie nietykalności cielesnej”.
  „Pobicie” bowiem oznacza napaść co najmniej dwóch osób na jedną a w tramwaju jak wynika z relacji prasowych profesora uderzył jeden napastnik.

  W 2014 roku odnotowano 5 687 „pobić” (lub „bójek”) i wszczęto z urzędu 7 128 postępowań.
  W tej kategorii przestępstw utrzymuje się tendencja zniżkowa. Na przykład 2 lata wcześniej (2011) odnotowano 11 651 „pobić” (i „bójek”) i wszczęto 10 390 postępowań. Ta tendencja utrzymuje się od początku XX wieku.

  Natomiast jesli chodzi o naruszenia „nietykalności cielesnej” ścigane z oskarżenia prywatnego to w 2014 odnotowano ich 1 544 i wszczęto 366 postępowań. Oczywiście to czubek góry lodowej, bo ludzie najczęściej nie absorbują państwa tego typu problemami.
  W tym przypadku, podobnie jak w kategorii „pobić” statystyka wskazuję tendencję malejącą. w 2011 takich przestępstw odnotowano 6 072 i wszczęto 605 postępowań.

  W sprawie Korwina i Boniego prokuratura zdecydował się zastosować kwalifikację „naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza” bo to jest ścigane z urzędu i zagrożone wiekszą sankcją.
  Jak pisałem w 2014 takich przestępstw odnotowano 5 158 i wszczęto 3 319 postępowań.
  Wskaźniki tych przestępstw systematycznie rosną od początku XX wieku co wskazuje na rosnący stan napięcia między obywatelami i państwem (obywatele – policja).
  I tak – w 2000 odnotowano ich 2 108, w 2005 odnotowano 2 927, w 2010 – 4 806 zaś w 2014 już 5 168. Oczywiście w ślad za tym rosła ilość wszczętych postępowań.

  Oczywiście ta tendencja nie ma związku ze sprawą Korwina i Boniego bo w tym przypadku chodzi o rozwiązywane siłowo porachunki dwóch funkcjonariuszy państwowych – jak wynika z zastosowanej przez prokuraturę i sąd kwalifikacji czynu

 116. 26ela26
  11 września o godz. 7:07
  @kruk
  wiesz, ja nie dociekam kto i za co i czy z biedy, raczej chodzilo mi o fakt tego „dostawania”. Uwazam, ze w Polsce ludzie uwazaja, ze to panstwo „daje”

  Mój komentarz
  Ludzie nie wiążą wcale swoich dochodów od państwa z jakąś redystrybucją.
  Bo po pierwsze to mi się należy – tak myśli przeciętny obywatel.
  Po drugie państwo miało dotychczas, tylko za Tuska nie chciało dać, wolało żeby rozkradali złodzieje – politycy, rodziny i znajomi polityków, młody Tusk, Stefański z Amber Gold, Sienkiewicz na ośmiorniczki, dyrektor z Janowa na prywatyzację koni ze stadniny, itd.
  Po trzecie to ja mam się głowić skąd wziąć pieniądze? To państwo jest od tego.
  Tak myśli przeciętny obywatel i duża część nieprzeciętnych.

  Taka mniej więcej jest triada rozumowania krajan o pieniądzach w Umęczonej. Niezależnie kto rządzi, to takie myślenie o ekonomii, takie nastawienie do państwa jako abstrakcyjnego donatora nie zaniknie w społeczeństwie z dnia na dzień. Mam to od państwa, państwo mi to daje. A państwo, to kto, że tak daje? – No państwo.
  Pzdr, TJ

 117. „A rodziny smoleńskie właśnie zwracają się do rządu dobrej zmiany o odszkodowania.”
  Zwracają się do rządu czyli to rzad byl winien a nie Putin .
  Placi ten kto winien , to chyba rozumie polski a nawet niemiecki menel .
  Tego nie nalezy rozumiec , ze zadanie odszkodowania smolenskiego ma cokolwiek wspolnego z menelstwem jakiejkolwiek narodowosci ale nalezaloby ustalic winnego przed wyplata i nie na podstawie scenariusza filmowego

 118. „PiS daje”
  tak. Ja mam znajomego, który każdy kawał potrafi zepsuć. Bo jak PO mówi, że da to PO na pewno PO mówi. Jak PIS mówi, ze da to ”PiS daje” 🙂

 119. ” I od tego się zaczęło.”
  Nie od tego się zaczęło.

  https://pbs.twimg.com/media/CsDKCzhWYAAapSp.jpg:large

  Według Szewki na obrazie Z. Brzeziński w Pakistanie, na granicy Afgańskiej, 3.02.1980.
  Do tego czasu w ogóle nie istniało pojęcie ”terroryzmu religijnego”

 120. Ani profesorskie wykłady, ani estradowe POPiSy nie potrafiły przestrzec Polaków przed obcymi. Obu płci. Jeszcze za komuny obecny prawdziwek tłumaczył jak bykom na rowie i dopiero dziś przyswoili. Ponoć w warszawskim metrze Azjatki nie umiały zaśpiewać hymnu polskiego i zostały obsobaczone.

  https://youtu.be/QskK0NZB-60

 121. Blogowi rękodajni PiSu precyzyjnie, inteligentnie i przystępnie tłumaczą incydent pobicia pasażera tramwaju za mówienie po niemiecku jako standardowy, szeregowy przypadek nie wart szczególnej uwagi, a naświetlany przez obce media jako symptomatyczne zdarzenie charakteryzujące podgrzewaną rzekomo przez środowiska prawdziwych Polaków ksenofobię i atmosferę niechęci do obcych w Polsce.
  Ciekawa jest w tym kontekście interpretacja kompetentnego w takich sprawach środowiska medialnego reprezentowanego przez samego naczelnego portalu niezależna.pl – Grzegorza Wierzchołowskiego, który napisał na Twitterze:

  „Po tym, co Niemcy zrobili w Warszawie, fakt, że DOPIERO teraz ktoś dostał w twarz za mówienie po niemiecku, b. dobrze świadczy o Polakach”

  Jak wynika z powyższego wpisu, nie był to przypadkowy akt chuligaństwa, a pewien akt dziejowej sprawiedliwości, drobny, ale słuszny event pokazujący wszystkim, ze jak świat światem nigdy Niemiec nie będzie Polakowi bratem.

  Jakaś organizacja pozarządowa zapowiedziała wytoczenie procesu sądowego Wierzchołowskiemu. Wierzchołowski tłumaczy, że źle zinterpretowano jego wpis. Norma w zachowaniu PiSowskich klakierów w takich przypadkach, to palenie głupa.
  Pzdr, TJ

 122. ”Tą linią jeździli uczniowie dwóch szkół, więc w ciągu dnia grasowało na niej kilka złodziejskich grupek. ”
  Sprytne dzieciaki. Mają zadatki na polityków. Ale mogą skończyć jako dziennikarze.

 123. Wierzchołowski wydaje dobre świadectwo tym Polakom , którzy nie leją po mordach za niemiecki w polskich tramwajach i co tu niby w tym ma być naganne , albo karalne , że niby się dziwi czemu nie leją ?

 124. 2016-09-10 15:05

  waldi053
  Ja nic nie będę uzasadniał . Program 500 + uważam za jedyne osiągnięcie pozytywne – tego rządu . Gdyby wypalił i podniósł przyrost demograficzny –
  jestem za korektą = 500 + na pierwsze dziecko , następnie 1000 + na każde następne . Gwiżdzę na to czy ,, budżet to wytrzyma ” , ważne by urodzili się
  nowi Polacy , choćby miało to odbywać się kosztem zadłużenia kraju . Zachód ” zadłużył się jeszcze bardziej i na to kicha” , dlaczego my mamy być tacy
  uczciwi . Do tego rozbudowałbym , armię , obronę terytorialną – x 5 razy tyle co ,,bąka ” Maciarewicz , wzorem Arabów powołałbym milicje terytorielne
  uzbrojone i pilnujące swoich osiedli , wsi , miasteczek , pytam się kto nam wtedy podskoczy te dziady z zachodu ? NIKT . Nie jesteśmy w stanie gospodarczo
  dorównać Niemcom , ale jesteśmy ich w stanie zastraszyć , to samo dotyczy Ruskich , którzy nabrali respektu do 1,5 mln. Czeczeni . Obecny świat jest inny
  niż w 1939 r. inne są wyzwania i sytuacja , nie możemy zaraz być bogaci , bądzmy więc grożni , a ten dziadowski świat to doceni – ze strachu .
  Pisze to człowiek bez dzietny , czyli płatnik tych programów za moje pieniądze , wolę jednak by moje podatki poszły na Polskie dzieci niż na pensje ,,starszych
  braci ” którzy obsiedli całą sferę publiczną jak muchy …. Reset finansowy jest nie unikniony bądzmy w tym dniu grozni skoro nie morzemy być bogaci .
  Do tego potrzeba niezależnej władzy i polityki . Agenturalna władza mająca o polityce pojęcie jak świnia o gwiazdach ” doprowadzi nas do nowego 1939 r.
  http://independenttrader.pl/kolejne-szalenstwa-bena-bernanke.html#comments
  ==========

  Jeden z głosów w interesującej dyskusji…..

  Nie wszyscy są „ślepi i głusi”….

 125. A już najgorzej mnie wkurza jak Niemka wygra w tenisowym turnieju. W US Open zgarnęła 3 i pół miliona dolców i gada z tym okropnym, twardym, niemieckim akcentem o tym, jak ona marzyła o tym by być Numer 1. Typisch deutsch. I gdzie Angelika teraz zapłaci podatek od tych milionów? Podają, że nie rezyduje w Monte Carolo, tylko w zwykłym Puszczykowie (d. Unterberg).

 126. Sprytne dzieciaki. Mają zadatki na polityków. Ale mogą skończyć jako dziennikarze.

  A może jako wypowiadający sie na blogach ? Wypowiadający się prawdziwie ? 😉

 127. Maciaszczykowa zawsze powtarzała: jak złodziej, to pewnikiem węgierski albo rumuński Cygan.

 128. Kto nam podskoczy?

  Nikt. Nie ma zbója na polskiego ……

 129. Bodek
  @SSJ

  Tak tak najbardziej opłaca się leasing na ciężarówki, skąd ja to znam. Opowiem ci historię z czasu jak „frasyniuk” przyniósł do mnie nową ustawę o leasingu taką jeszcze bardziej korzystną dla firm leasingowych, miał gość tupet nie ma co. Jest rok 1998. Prowadziłem księgi bardzo dużej firmy leasingowej, takiej leasingujące sprzęty własnego koncernu. Zauważyłem, że ta sama ciężarówka, którą firma leasingowa kupuje dla swojego leasingobiorcy u centrali czasem kosztuje 200 KDEM, a czasem 280 KDEM. Zacząłem się zastawiać dlaczego tak jest. Porównałem specyfikacje, cholera takie same. No to idę do handlowca z tej naszej firmy, bo to był w sumie ta sama organizacja i pytam go. A jemu zaczęły się ręce trząść i jakoś bełkotliwe do mnie mówi. Myślę sobie jeszcze nie wytrzeźwiał po weekendzie przyjdę kiedy indziej. Po południu jechałem z żoną gdzieś na zakupu jesteśmy na wysokości ul. Batorego na Mokotowie, żona mówi do mnie zobacz gościo w samochodzie obok otworzył okno i celuje do mnie z pistoletu. Faktycznie patrzę i jest tak jak ona mówi. Przyjechaliśmy do domu, siadłem w fotelu i myślę cholera o co chodzi. No i wymyśliłem, niepotrzebnie się pytałem o te ceny ciężarówek. Następnego dnia w pracy jak niby nic zapomniałem o moich pytaniach z początku tygodnia i zapłaciłem grzecznie – bo miałem takie uprawnienia – za 10 ciężarówek po 280 KDEM każda, myślę przecież co to za różnica przecież to jedna firma z kieszenie do kieszeni. Umowa z klientem była tak skonstruowana, że żeby mógł otrzymać samochód musiał wpłacić 20% jego wartości jako pierwsza rata. Tylko on tych pieniędzy nie miał. Zaczynasz kapować dlaczego te ciężarówki było droższe o 40%? Jak nie narzekać jak musisz spłacać potem ciężarówkę o 40% droższą niż w cenniku a przy tym godzisz się, że odsetki od tego kontraktu są nie 14% jak powinny a 28% czyli dwa razy większe. W końcu firma leasingowa poszła Ci na rękę musisz być wdzięczny. No ale jako bonus masz swoje 60 ciężarówek. Moja rada jest taka trzymaj się z daleka od ciężarówek i branży transportowej jak chcesz spokojnie żyć, no chyba, że jesteś szybkostrzelny. Nie wchodź w te rodziny z ciężarówkami taka jest moja rada.

  Generalnie kochani to co widzieliście w filmie Big Short jeżeli chodzi o kredytu na domy, zostało już bardzo dawno opatentowane i śmiem twierdzić, że nie przez Polaków.
  Firmy leasingowe zależne od banków lub koncernów produkcyjnych to jest dopiero temat rzeka. Tam się upycha ten cały syf. W końcu firma leasingowa nie działa pod rygorem prawa bankowego kapujecie. Popatrzcie jakie bilanse tych firm są napompowane pomyślcie ile z tego jest rzeczywiste i co stanie się jak wspaniali klienci nie będą mogli chcieli tego spłacać. Wiecie czego najbardziej boi się firma leasingowa? Powiem wam a no tego, że będzie musiała niepłacącemu klientowi odebrać koparkę albo inny sprzęt. Leasing w polskim wydaniu to choroba niczym syfilis.

  Dla Ciebie mam jedną radę, przestań myśleć jak socjalista bo zrażasz sobie ludzi co mogą Ci w życiu pomóc. Ja sobie tak bardzo pomogłem jak przestałem myśleć jak socjalista, że jak ludziom dam więcej to będzie szczęście na ziemi.
  =============

  Niezły interes, pompowany walutami z powietrza……
  Zaleasingowany pan Frasyniuk, musi ciąć wszystkie koszty by sprostać lichwiarskim kredytom….

 130. Z relacji jednej z internautek, która poinformowała o całej sytuacji na Facebooku, wynika, że mężczyzna w czarnej koszulce wydzierał się na dwie młode Azjatki. „Zaczął wydzierać się na dwie młode Azjatki. Że mają w***lać z Polski, że Polska jest dla Polaków i że one na pewno są tutaj nielegalnie” – napisała kobieta.
  W obronie zaatakowanych kobiet stanął „odważny Polak”. „Sprawnie przeprowadził obie panie z tyłu wagonu na jego przód. Posadził je między innymi ludźmi i sam nad nimi stanął. Dziewczyny wyglądały na przerażone” – napisała internautka Maria.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-incydent-w-metrze-agresywny-mezczyzna-zaczepial-azjatki,nId,2266802#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  =============

  Kto sieje wiatr, zbiera burzę.
  Dzięki politykom i dziennikarzom, problem będzie narastać.
  Chyba że kary okażą się spektakularnie dotkliwe….

 131. wiesiek59
  11 września o godz. 15:42
  Wczoraj na Planete pokazali firm o kulisach największego oszusta rządzącego światem, czyli o amerykańsko żydowskim banku Goldman Sachs. To ten który nie może upaść i ten którego szef biorąc miliardowe premie twierdzi, że wykonuje wolę boga. Nikt się nie może do niego dobrać, jest za duży i trzęsie światem. Państwa prowadzi do upadku a miliony do nędzy, wojen i ludobójstwa amerykańskiego. http://www.planeteplus.pl/dokument-goldman-sachs-bank-kt-lry-rz-dzi-wiatem_43711
  Będzie ponownie 15 września.

 132. Jacobsky
  11 września o godz. 17:13
  Powtarzasz się baranku.

 133. Efekty dzisiejszego „komitetu politycznego” PiS nieco mnie rozczarowały.

  Szczerze mówiąc liczyłem, że wiceprezesem PiS zgodnie z przeciekami medialnymi zostanie Mateusz Morawiecki i z racji swej pozycji politycznej będzie mógł swobodnie oddać się zajęciom do których się pali. Mam na myśli niewyjawione publicznie sedno jego „Planu” czyli obniżanie kosztów pracy i ostateczną demolkę stosunków pracy poprzez ich dalsze „uśmieciowienie”.
  Liczyłem też, że wiceprezesem zostanie Piotr Gliński i też swobodnie będzie mógł się oddawać swej pasji czyli narkotyzowaniu „narracją godnościowo – narodową” spienionego działalnoscią Morawieckiego elektoratu.

  W efekcie oznaczałoby to utratę znaczącej częsci tzw „elektoratu socjalnego” czyli polityczną kichę dla PiS.

  Niestety wygląda na to, że zachowawczość prezesa w sprawach kadrowych ten nieuchronny bieg zdarzeń spowolni.

 134. @byk

  Nie rozśmieszyła mnie migawka z obrzędu ślubu.

  Na kosmicznej muzyce się nie znam.

  Natomiast pragnę podkreślić, iż redaktorzy polskiego oddziału Google’ uczuciowo potraktowali wesele gościu o krzywych nogach z gościówą o częściowo odkrytych sutkach odciągających wzrok od mikrych pośladków.

  Ewolucja idzie w zaskakującym kierunku: Radek uznał, że Doda maa inteligencji nadto oraz kultury ponad miarę, czym uzasadnia niesprostanie jej dojrzałemu temperamentowi i wzięcie naiwnej o dużym numerze porządkowym.

  Biedna Rozenek! Ja z wesela odgrodzonego płotem podobnym do płotu ogradzającego sarenki od młodnika też bym szybko uciekł.

 135. „Pana profesora Kochanowskiego i jego kolegę – profesora z Niemiec, w głębi ducha powinniśmy przeprosić, ponieważ odpowiadamy – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.” – pisze red. Passent.

  Ten cytacik to sam cymes! Slowo sie rzeklo, kobylka u plota!
  No to teraz – zgodnie z wlasna deklaracja – niech red. Passent da przyklad i niech zacznie przepraszac – „jeden za wszystkich”… no moze niekoniecznie od razu za wszystkich, ale na poczatek chociazby za paru…

 136. Giez, 17:21
  Jan Sowa, antropolog , dyskutujacy z ideami Huxleya i Zizka , wydaje sie odpowiedzia polskiej nauki na proby Howarda Zinna w Ameryce.
  Co Pan sadzi o ksiazkach ,,Inna Polska jest mozliwa”- krytyka kolonialnego neoliberalizmu w Polsce
  i ,, Fantomowe cialo krola” o pasozytowaniu szlachty na spoleczenstwie.
  Weekendowe wydanie gazety wydaje sie gonic za wlasnym ogonem,wiec tacy naukowcy jak Sowa moga ozywic dialog spoleczny.

 137. @Bywalec 2

  „A.
  To zwykła nieprawda .”

  A jednak prawda, prawda. Nie sugeruję przecież, iż obecna opozycja nawołuje do lżenia czy bicia kogokolwiek (np. sympatyków PiS). Ale…

  Przez ostatnie lata budowano świadomość społeczną przez uporczywe podpowiadanie rodakom:
  – róbcie co chcecie
  – co niezabronione, jest dozwolone
  – przepis prawny – tylko to się liczy!

  Stąd co niektórzy mogli wywieść wniosek, iż jeśli powyższe warunki spełniają, to „jesteśmy w porządku”.
  A co się aktualnie dzieje, to tylko tego rezultat – choć w nowej odsłonie.

 138. @AOlsztynski

  No to będziemy robili to co się w nocy Wodzowi przyśniło.

  Na dziś można powiedzieć, że Jan ||| Sobieski do pięt nie dorósł Jarosławowi Kaczyńskiemu. Król naraził Polaków na śmierć, A Wódz ochronił Polskę przed islamem bez jednego wystrzału!

  Alleluja! (wypada powstać)

  https://youtu.be/76RrdwElnTU

 139. Giez,9:45
  Ugrupowania pozaparlementarne z prawa i lewa krytykuja wladze za wykorzystywanie wydarzen 9/11
  do radykalnego zwiekszenia kontroli nad spoleczenstwem- jest to powrot do ery Maccartyzmu, gdzie
  reformatorow spolecznych oskarzano o sympatie proradzieckie.

 140. Gdy Kazimierz Michał nie nawróci, to Naczelnikowi nie wystarczy wyroków trybunału do podbicia szuby i może się któregoś zimnego poranka dnia dziesiątego mieziąca przeziębić przełożony i będzie Smuta Polska. Dla nadania jasności umysłu byłemu dziedzicowi kultury polskiej w trybie pilnym przywróci się nazwę Droga Kalwaryjska ulicy prowadzącej od Bagateli do Placu Trzech Krzyży. Kazio przesadził z wcieleniem się w Atlasa dźwigającego odpowiedzialność za Polskę i współpracę z Andrzejem Rzeplińskim (który ZHAŃBIŁ PAMIĘĆ BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI)

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Giganty.JPG

  Obserwatorzy polskiego życia publicznego zaczną wierzyć termodynamikom, iż ujednolicenie małych ruchów cząsteczek spowoduje podskok cegły do góry.
  Szwedzi w zemście za Jasną Górę odmówią Naczelnikowi Pokojowej Nagrody Nobla.

  Zresztą Naczelnik jest ascetą i male liszaje na elewacji go nie rażą.

  O czym za chwilę …

 141. Obejrzyjcie sobie te tłumy, które będą zachęcały do wyjrzenia przez okienko i dania błogosławienia smoleńskiego.

  https://youtu.be/8XA0QtqRq88

 142. Bodek
  @Dam,

  A jak masz jedną stawkę VAT to jest jakiś problem z policzeniem DSO czy nie ma? A należności w bilansie to według Ciebie są z VAT czy nie? Pytanie dodatkowe a rezerwy na należności gdzie są w bilansie, to ma znaczenie dla DSO?

  Ustawa? Jaka ustawa reguluję DSO? Ustawa o podatku od towaru i usług to może i coś tam mówi o proporcji, żebyś musiał więcej w podatkach zapłacił bo jak masz sprzedaż zwolnioną to oni cierpią gdybyś coś odliczył. Zresztą każda ustawa zawsze ma nadzieję, że będziesz głupszy niż ta ustawa przewiduje. Nie patrz na ustawy tyko myśl logicznie czy nie dzielisz gruszek przez śledzie. Co do VATu to powinien być dla przedsiębiorców zawsze VAT odwrócony i było by pozamiatane. Tylko, że Państwo tego nie wprowadzi bo przecież na karuzelach najbardziej zyskują zawsze szajki związane z politykami.

  Dam, ty chyba masz jednak poglądy lewicowe, bo tobie ustawa o VAT mówi jak masz policzyć DSO. Rzuć chłopie to myślenie, już lepiej jak, żona albo kochanka będzie Ci standardy w tej kwestii wyznaczać a nie ustawa. Wy młodzi bez ustawy i wytycznych Brukseli gwoździa nie będziecie umieli wbić. Opowiem Ci jako przestrogę historie z dnia dzisiejszego. Wywiozłem wczoraj rano rodzinę za miasto bo w Warszawie upał nie zniesienia, rano wstaliśmy poszliśmy na spacer do tężni córka się przewróciła i obtarła lekko naskórek na kolanie. No to powrót do hotelu, żeby opatrzyć ranę. Poprosiłem panią kosmetyczkę o wodę utlenioną, bo w hotelu jest gabinet kosmetyczny. Pani dała, ale plastra nie miała kazał pójść do pani ratownik – w hotelu jest basen. Wysłałem syna po ten plaster. Wraca zziajany ale bez plastra pytam się co się stało. On melduje, że plastra nie mógł uzyskać od Pani ratownik bo to niezgodne z procedurami. Jakimi procedurami? No bo że trzeba się udać do koordynatora-kierownika medycznego celem spisania zdarzenia podczas którego stał się ten wypadek, dopiero po tym można wypisać zapotrzebowanie na plaster i udać się po towar do odpowiedniej osoby czyli do niej. O kurczę pomyślałem, czym prędzej spakowałem żonę i dzieci i w nogi do Warszawy. Jak sobie wyobraziłem co by się działo gdyby mi się jedno jądro przytrzasnęło w drzwiach hotelowych, ile osób i koordynatorów było by potrzebne, żeby na koniec syn mógł udać się po klucz do tych drzwi. Spociłem się od tego myślenia i uciekłem. Wszystko dzięki ustawom które regulują co ubruttawiać i kiedy.

  „Niektórzy przed 2013 rokiem, kiedy obowiązywało stare brzmienie ustawy o VAT stosowali obrót brutto dla poprawy wskaźników. ”
  Myślisz, że to byli przestępcy, oni tak specjalnie te wskaźniki poprawiali. A może ci co pisali te ustawy mają jakiś cel żeby te wskaźniki pogarszać?

  Definicja w wikipedi jest dla ameryki tam nie znają VAT. Klapujesz
  ============

  Sejm wyda USTAWĘ.
  Jak leczyć otarcie naskórka…..

  A na poważnie, prawo pisze się pod lobbystów, nielogicznie i niespójnie.
  PO CO?

 143. Mają już przeciwko wam nową inteligentną bombę atomową. http://www.globalresearch.ca/new-us-b61-12-nuclear-bomb-gets-green-light/5545152
  dziękujemy i prosimy o więcej.

 144. folwarkPn
  11 września o godz. 18:59
  Czytałem obie książki Jana Sowy. Czytałem także kilka z nim wywiadów. W sumie to mądry facet. Niestety niewielu go czyta, ale to choroba wolnych Polaków. Sowa ma wiele logicznych poglądów, szczególnie dotyczących historii degeneracji i rozpadu państwa. Niestety w ocenie historii Polski Ludowej poddaje się dzisiejszej zakłamanej propagandzie i poglądom IPN. Jak wielu ufryzowanych cierpi na kompleks zwycięzcy, choroby nieuleczalnej, zbliżonej do syfa.

 145. Dotad Mariensztat kojarzyl mi sie dobrze choc nigdy nie marzylem o radiu Tesla ( Tesla ? W jakim to wl. jest jezyku ?) ale gdybym tak mial dostac z bas’ki przejezdzajac albo przechodzac trasa WZ od pobliskiego mieszkanca (m. pobliskiego osiedla )zacznie m,i sie kojarzyc inaczej

  „The historical neighbourhood dates from the 18th century, when local nobleman Eustachy Potocki married Maria Kątska and received the parcel of land as part of Kątska’s dowry. He established a jurydyka and named the town Maryenstadt after his wife, adding the German suffix stadt to please the Saxon king of Poland. After World War II, the spelling was changed to Mariensztat, but this did not change the pronunciation.”
  Po ang. bo w polskiej wersji jezykowej nie ma slowa o saksonskim polskim krolu ( mial on zdaje sie predyspozycje do dawania z bas’ki znaczy sie , bardziej polski byl niz moglby byc gdyby sie mniej staral)

 146. Najbardziej @byk’u lubimy te piosenki, które znamy.

  Śpiewa: Isabelle Georges

  https://youtu.be/b28GnvNp5qM

 147. No i przyjrzyjmy się jak bryza działa na kobiety.

  @Bar Norte
  Jak sądzisz – czy one są wynagradzane pod piaskiem i czy są ubezpieczone?
  A za wizytę u kręgarza to płaci ten ze zgniecionym bębnem?

  https://youtu.be/Soys9JWjF1g?list=PLxqfJ9985_SVIuMYBBml3GsK78arStu2i

 148. Hilary Clinton @ Ground Zero 9/11 upadla (collapsed)

  https://www.youtube.com/watch?v=2AIRQZAgtaE

 149. Przed pójściem przeze mnie do kąpieli wrogojęzyczna piosenka śpiewana prze kobietę niewinną od pasa do kolan. Pantofelki dostała w upominku przez dopasowującego jej gorset brudnymi łapy …

  https://youtu.be/fdmCeSwincw?list=PLxqfJ9985_SVKmc1qCvfdpVWiU4Au5mfe

 150. Muszynianka
  11 września o godz. 15:42

  „A już najgorzej mnie wkurza jak Niemka wygra w tenisowym turnieju”.

  Ojcem tej „Niemki” jest polski tenisista Sławomir Kerber. Paweł Ostrowski i Mariusz Dermont, którzy wcześniej trenowali A. Kerber, zwracali się do niej „Ania”. Jako juniorka reprezentowała Polskę, a w barwach Olimpii Poznań była nawet mistrzynią kraju do lat 14. Ćwiczy głównie w Polsce, gdzie ma też polską babcię z którą oczywiście mówi po polsku. Dlaczego A. Kerber nie reprezentuje Polski? PZT od czasów komuny jeszcze nie zdążył się oczyścić, zmienić i zmodernizować, całkiem podobnie jak sądy (jak widać PiS wszystkiemu winien). Agnieszka Radwańska tylko dzięki uporowi swego ojca reprezentuje Polskę, ale z kolei rodzice Karoliny Woźniackiej nie mieli sił by żyć w PRL.

 151. guzdra

  „Jak sądzisz – czy one są wynagradzane pod piaskiem i czy są ubezpieczone?”

  Oczywiście, przecież „Sirba octet” to grupa francuska a tam istnieje system zabezpieczenia socjalnego artystów uwzględniający ich niezależną działalność. System uwzględnia nieregularny charakter pracy, zmienną koniunkturę, tj pozostawanie przez dłuższy czas bez pracy. Tam przyjmuje się założenie, że nawet jeśli przez jakiś czas nie wykonują pracy to w dalszym ciągu formalnie pracują więc mają mozliwość korzystania ze środków zabezpieczenia socjalnego – ubezpieczeń zdrowotnych, emerytalnych, zasiłów, dodatków mieszkaniowych.

  W przypadku jakiś problemów zdrowotnych (wypadnięcie kręgu) zalinkowane przez ciebie tancerki brzucha mogą skorzystać z przeszkolenia zawodowego (reorientacja zawodowa) w ramach funduszu AFDAS.
  Jest on głównym rozwiązaniem systemowym wspierającym rozwój zawodowy i reorientację zawodową pracowników sektora kultury. W skład zarządu organizacji wchodzą przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych artystów. AFDAS jest funduszem zbierającym obowiązkowe składki od pracodawców, pozyskuje także środki od innych partnerów instytucjonalnych.

  Bliższe informacje poniżej

  http://www.ideedlatanca.pl/jak_to_robia_inni/francja.html

  O „wynagradzaniu pod piaskiem” nawet nie piszę, bo to po prostu we francuskich kręgach artystycznych nie przyjęte – również dzięki silnemu we Francji syndykalizmowi. Również wśród tancerek brzucha.

 152. @Bar Norte

  Przed zaprezentowaniem grupy Sirba Octet zasięgnąłem języka czyli trochę poczytałem o grupie oraz o Isabelle.

  O stosunkach między pracodawcami i pracobiorcami we Francji co nie co wiem (nie z osobistego doświadczenia), a także o zwyczajach między tymi stronami w sferze niematerialnej.

  Szydząc z polskiego określenia płacenie pod stołem nawiązywałem (z dalekim skojarzeniem), iż po przejściu na elektroniczną formę przekazów finansowych polskiej gospodarce nie zanikną nieformalne formy rozliczeń wynagrodzeń. Zwracam ci uwagę, że teoretycy różnych specjalności i różnej maści przewidują wymianę usług i towarów bez udziału przepływów finansowych oraz w formach mniej zinstytucjonalizowanych. Tak jest z przewozami osób przez nielicencjonowanych taksówkarzy. Pasażer Ubera nie myśli o VAT, o CIT i o PIT.

  Ukrywana forma wynagrodzania swą polską nazwą wielosłowną kojarzy mi się z kopaniem pod stołem.

  Tymczasem panie po chwili rozpoczynające taniec brzucha zjawiają się jak syreny i jak przystało na syreny swego tańca nie wykonują kończynami dolnymi a bardziej od piasku oddalonymi częściami ciała. A za nimi fale tworzące groźny prąd wsteczny.

  Przywołanie przeze mnie przydomku @Bar Norte było celowe i związane z moim wcześniejszym adresem mającym intencję wskazania iż bolesnych sprawach pracujących nie musi się mówić i pisać językiem ulicy na przedwojennych warszawskich Szmulkach.

  Prawie wszystkie robotnice i prawie wszyscy robotnicy z którymi miałem spotkania przez ponad kopę lat mego życia okazywali pragnienie uwznioślenia. I to dążenie do lepszości masowe objawiane w czasach, gdy lud wchodził do śródmieścia dziś jest powszechne dziś – tylko zindywidualizowane.

  Aleksander Fredro i Gustaw Holoubek poza sceną rzucali mięsem.
  Tak! Ta dwoistość i fałsz kojarzy się z Dulszczyzną. Ale to jest element społecznej rzeczywistości.

  Różnej maści ideolodzy, politycy i publicyści wskazują, że w rewolucji piękno schodzi na drugi plan. Tyle, że w Polsce nie ma nastroju rewolucyjnego, a kontrrewolucja zdaje sobie sprawę, że na razie popada w kicz.

  Ewa Minge stworzyła dla Małgorzaty Rozenek suknię. I o tym stroju można powiedzieć iż panna młoda została ubrana w pieniądze krępujące ruchy. A goście weselni gaworzyli sobie na tle ogrodzenia z metalowej siatki. Takie płoty w Polsce odeszły do lamusa. Malowałem taki płot 50 lat temu. Ogradzał bazę transportową na ówczesnych peryferiach przemysłowych Ochoty. Prowincjusze jakich tu niedawno tu opisywałem widząc ten płot zapewne by stwierdzili iż gospodarz jest zabiedzony.

  Taniec we wszelkich odmianach jest jedną z najbardziej demokratycznych form sztuki. Gdyby Małgorzata Rozenek miała suknię z łódką poniżej szyi, nieopinającą, rozkloszowaną i w szybkim obrocie opinającą piersi, to by okrzyknięto ją miss Polski.

  I odcinanie się od radosnego młynka tanecznego jest kabotyństwem narzucanym przez dających przykład tym bezprzykładnie prostym. Nawet gdy niewyraźnie jest widać to, do zobaczenie czego tęsknimy.

  Turyści odwiedzający pałac Króla Słońce na pierwszy plan wysuwają opowieść, że Wersal śmierdział portem, a król mył się cztery razy w życiu. To że nie miał talentu do do tańca i nie on projektował pałac – ta wiedza wymaga wysiłku zmarnotrawionego na weryz i naturalizm.

  Czołowi tutejsi obrońcy socjalizmu nie mogą się oderwać od rozporka.
  A prosty lud odróżnia wyraźnie opieprzanie się w pracy od seksu pozamałżeńskiego.

  Małgorzata Rozenek będzie numerowana jak królowie. IV Żona Kopacza.

  https://youtu.be/AkB6pdNBtF4

 153. Uważam, iż sprawa jest szersza. Nie znaczy to, że lekceważę faktyczne przejawy ksenofobii czy rasizmu. Ale nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym policja reaguje tylko gdy ktoś ma o orientalnych rysach twarz.
  Chciałbym aby służby porządkowe n a c o d z i e ń walczyły z rożnymi narosłymi od lat patologiami.
  Przecież jadąc autobusem czy koleją można być zaatakowanym (choć najczęściej słownie) nie dlatego iż ma się inny odcień skóry, ale bo źle się spojrzało, uśmiechnęło się nie tak (może lekceważąco), ma się zbyt długie włosy, okulary (czyli inteligent), inny nos, denerwujący wiek (np. za stary) itp., itd.
  Na polskich osiedlach plagą obecnie są libacje alkoholowe w mieszkaniach lub pod blokiem, lecąca na cały regulator przez wiele godzin „muzyka”, nieustanne remonty o każdej porze, także w weekendy i święta, a nawet spotkałem się z grillowaniem w nocy na balkonie w bloku…
  Myślę, iż antidotum na chuligaństwo byłoby:
  – zaostrzenie kodeksu wykroczeń
  – uczulenie służb porządkowych, aby bez zwłoki, energicznie i skutecznie reagowały na wszelkie przejawy agresji i aspołecznego zachowania
  Tak to widzę.

css.php