Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

8.03.2017
środa

Polska poluje na Tuska, a Kaczyński na Polskę

8 marca 2017, środa,

Obsesje prezesa Kaczyńskiego szkodzą Polsce, ba, wyrządzają niepowetowane straty.

Obsesja pierwsza: Tusk. Kaczyński nienawidzi Tuska. Powodują nim zazdrość, odwet, zemsta. Donald Tusk jaki był i jaki jest – każdy widzi. Jako premier popełnił niejeden błąd (zbyt bolesna transformacja, zbyt długie tolerowanie Mariusza Kamińskiego jako szefa CBA, niepostawienie winnych przed Trybunałem Stanu, zaniechanie w sprawie mediów publicznych i inne), ale dzisiaj jest polskim przewodniczącym Komisji Europejskiej.

Kaczyński chce go zlikwidować politycznie, zdyskredytować jako człowieka i polityka, oddając jego stanowisko każdemu, byle nie Tuskowi. W tej sprawie Kaczyński działa bezsprzecznie na szkodę Polski, kompromituje nasz kraj. Przenosi polski spór na arenę międzynarodową – czemu zawsze był przeciwny, zwalcza polskiego kandydata – czemu zawsze był przeciwny, jest gotów oddać fotel przewodniczącego RE każdemu, tylko nie Tuskowi, nie Polakowi (bo przecież Saryusz-Wolski szans nie ma).

Gdyby od miesięcy, kanałami dyplomatycznymi, rząd kwestionował reelekcję Tuska, byłoby to dziwne, ale przynajmniej nie byłby to skandal. Rozpętując awanturę przeciwko polskiemu przewodniczącemu na kilka dni przed planowanym wyborem, Kaczyński stwarza wrażenie, że Polska to jakiś niepoważny kraj, który w ostatniej chwili przypomniał sobie, że trzeba obalić swojego byłego premiera.

Co sobie o nas myślą inni? Rząd premier Szydło wyrzuca sto milionów złotych rocznie na poprawę wizerunku Polski, a jednocześnie sam go niszczy. Najlepszym sposobem poprawy wizerunku Polski jest zmiana rządu, demokratycznymi metodami, zgodnie z prawem i konstytucją, ale im prędzej, tym lepiej. Pamiętajmy, że równolegle do akcji przeciw Tuskowi („niemiecki kandydat”) trwa niszczenie państwa prawnego, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa.

Wymiar sprawiedliwości to kolejna obsesja prezesa, wprowadzana w czyn przez Ziobrę i innych. I to wszystko rzekomo w imię demokracji i demokratycznymi metodami: demokratycznie wybrani politycy mają rzekomo prawo dobierać sędziów wedle własnego gustu, bo przez nich przemawia wola suwerena, mają prawo ingerować w każdą sprawę. Najwyższe autorytety alarmują, że Polska przestaje być państwem prawnym, ale jest to wołanie na puszczy. O tym, co jest zgodne z konstytucją, ma decydować prezes mgr Przyłębska i dublerzy, czyli parasędziowie. Nie po to robi się rewolucję kulturalną, żeby słuchać Zolla czy Safjana, tylko po to, żeby mianować swoich Safjanów, Stępni i Zollów.

Kolejna obsesja – MSZ. Dokładnie tego samego dnia, kiedy polska dyplomacja staje na głowie, żeby obalić polskiego przewodniczącego Rady Europejskiej (co zresztą może się udać) i zapewnić Polsce miejsce niestałego członka rady Bezpieczeństwa ONZ (rola raczej marginalna – kto dzisiaj wie, jakie kraje są teraz niestałymi członkami RB?), rząd ma projekt totalnego rozpędzenia polskiego MSZ. Prezes Kaczyński kilkakrotnie mówił, że zmiany w MSZ postępują zbyt wolno. Mając większość w parlamencie i prezydenta w garści, odwołano i mianowano dziesiątki ambasadorów, nie mówiąc o pracownikach innych szczebli.

I co? I nic. Pojawia się ambasador w RFN, prof. Przyłębski, z którym nie wiadomo co zrobić – odwołać, bo był TW, bo kręcił, czy zostawić, bo jest „nasz”? („Przede wszystkim niech Wolfgang odda nagrodę Nobla” – zauważyła bliska mi felietonistka). Okazuje się, że trzeba zweryfikować wszystkich, wszystkich zwolnić, niektórych zatrudnić ponownie (ale przede wszystkim swoich), pozostałych rozpędzić na wszystkie wiatry.

Na marginesie: w tych dniach ważą się losy polskiej kampanii przeciw Tuskowi. Co sobie myślą dyplomaci innych państw, kiedy Polska rozpędza własny MSZ i zwalcza „swojego” przewodniczącego Rady Europejskiej? I co myśleć o tym, że akurat dzisiaj posłanka PiS Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji do sprawy Amber Gold, mówi, że są przesłuchania, które „obciążają Michała Tuska”, syna byłego premiera.

Polska poluje na Tuska, a Kaczyński na Polskę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 222

Dodaj komentarz »
 1. Tusk przekroczyl czerwona linie, jako przewodniczacy Komisji Europejskiej, nie byl bezstronny w wydarzeniach grudniowych, czemu dal wyraz mi. we Wroclawiu.

 2. Mam taką uwagę: PiS nie może mianować swoich Safjanów, Stępniów czy Zollów bo nie ma dyspozycyjnych sędziów tego kalibru.

 3. „ale dzisiaj jest polskim przewodniczącym Komisji Europejskiej”

  Kim jest Tusk? Bo na pewno NIE „przewodniczącym Komisji Europejskiej”… :DDDD

  Marzenia ściętej głowy, Redaktorze… Wówczas pełniłby jedno z najważniejszych, unijnych stanowisk, a nie marginalną funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Najlepszym sposobem poprawy wizerunku Polski jest zmiana rządu, demokratycznymi metodami, zgodnie z prawem i Konstytucją, ale im prędzej tym lepiej.”

  – „demokratycznymi metodami” – pomarzyc dobra rzecz, najwczesniej – nastepne wybory,…. „ale im prędzej tym lepiej”,….czyli co rewolta (kto to zrobi KOD?), przewrot?, bratnia kolchozniana pomoc? – „niezgodna z prawem i Konstytucja”. 🙂

 6. Pełzający PLexit

  Waszczykowski oskarża Tuska m.in. o „przyłączenia się ideowo do próby puczu” (w grudniu ub.r.), co ma świadczyć o braku bezstronności i jest pretekstem, równie śmiesznym dla Unii jak kontrkandydatura Saryusza-Wolskiego. Pretekstem do rozbijania jedności Unii i przykrycia sporu o łamanie praworządności w PiSlandzie. Prezydentura Polaka w Radzie Europejskiej świetnie się do tego celu nadała.

  Czy Unia ugnie się przed Kaczyńskim?

  Unia już się pogodziła z faktem, że Polska jest na coraz dalszej zewnętrznej orbicie, że jej wpływ na decyzje maleje. Polskę powili releguje się do roli kraju ze strefy wolnego handlu, z ruchem towarów i usług, spadającego ruchu kapitału i ruchu pracowników w jedną stronę. Słynnego z prelekcji ministra od plakatowego rozwoju. Gdzie wzrost długu publicznego nabiera prędkości w warunkach spadającego bezrobocia. Unii wystarczy taka Polska.

 7. Przy obsesjach Trumpa ośmieszających USA obsesje Kaczyńskiego to mucha, nie ma się specjalnie czym przejmować.

  Dla piszących tu Pań wraz z życzeniami wszystkiego najlepszego linkuję piosenkę „Dzień Kobiet” znaną z filmu o tym samym tytule. Film piętnował błędy i wypaczenia epoki ciepłej wody w kranie, znaczy był jakby propisowski, tym jednak nie trzeba się zrażać, bo piosenka jest klasa.

  https://www.youtube.com/watch?v=XYZODKGOHwQ

 8. Może PiS-owi uda się szybko sprowadzić Tuska do Polski, zrobić z niego ofiarę różnych Wasserman i innych Suskich, co nie biorą tabletek i tropią carycę Katarzynę. Dzięki temu Tusk zniszczy mit smoleński i inne goebbelsowskie kłamstwa, a przy okazji dziewiąty i ostatni raz pokona Kaczyńskiego.

 9. Jarosław Ka nie przekroczył tutaj żadnej czerwonej linii.

  To facet, który myli świat zewnętrzny ze światem swoich marzeń o rządach na modłę króla Maciusia I – rozumnych, sprawiedliwych, zdecydowanych, cieszących się uznaniem, sympatią wdzięcznością ludu (po wyeliminowaniu komunistów, złodziei, ludzi z negatywnymi cechami społecznymi, którzy się przebili, wyeliminowaniu w ogóle drugiego i dalszych sortów).

  Dołożyć należy do tego:

  – nieznajomość świata zewnętrznego przez Jarosława Ka

  – ignorancję w sprawach historycznych

  – ociężałość umysłową w pojmowania polityki zagranicznej

  – tego wściekłego pieniacza i zawadiakę, który w nim siedzi i który co rusz przy okazji sporów i manipulacji wyskakuje z Jarosława i napuszcza wszystkich wokoło na nagonkę zawsze motywowaną tym samym do znudzenia argumentem – interesem Polski, niezwykłą polskością, unikalnym patriotyzmem i wyższością narodu, obywatelstwa i społeczeństwa polskiego reprezentowanego przez „suwerena”, który „wygrał” rządy dla PiSu, wyższością nad innymi społeczeństwami i narodami, patrz argumenty o widelcu dla Francuzów oraz o niedokształconym Schulzu i innych niedoinformowanych politykach unijnych.

  – permanentnie demonstrowana wobec swojego otoczenia, sympatycznie zamaskowana zwykłym domem na Nowogrodzkiej wyższość reprezentowana przez myśli i czyny samego Jarosława – zwykłego posła.

  Jemu w głowie posłannictwo, przewodzenie, wyzwalanie, a nie jakieś jałowe ściubienie argumentów i negocjacje z głupszymi i mniej sprytnymi. Jarosław w swoich oczach, to genialny strateg, mistrz niekonwencjonalnych, zaskakujących wroga posunięć, szarż frontalnych i okrążeń, niezłomny i trzymający rękę na pulsie bitwy wódz, bitwy ze złem prowadzonej od zawsze.
  Pzdr, TJ

 10. Jak to jest ? Gdy JP2, glowa obcego badz-co-badz panstwa (Watykanu), zabieral glos w sprawach polskich i byl mocno nastawiony przeciwko owczesnej wladzy – wowczas wszystko bylo OK. Dla wielu z nas byl „patriota” a nawet – stal sie „swietym”.
  Gdy teraz Tusk, jeden z urzednikow UE pozostajacy nadal obywatelem polskim, zabiera glos przeciwko oszalalej sekcie niszczacej dorobek Panstwa Polskiego, nalezy go za to wyklac, sponiewierac i zeslac w niebyt. No bo jakze nie niszczyc „wroga narodu”, „obywatela niemieckiego” ? Jednoczesnie sekta wymaga aby tenze „odszczepieniec” angazowal sie w sprawy polskie i „zalatwial” co by sie tylko dalo, ku zadowoleniu PiSu.
  Smutne to…

 11. Tusk „jako premier popełnił nie jeden błąd” ???

  (… zbyt długie tolerowanie Mariusza Kamińskiego jako szefa CBA, niepostawienie winnych przed Trybunałem Stanu, zaniechanie w sprawie mediów publicznych i inne) – wylicza red. Passent niektóre składniki „polityki miłości” wobec PiS, która się nie sprawdziła, bo nie chwyciła Polaków za serca.

  Panie Redaktorze, nie rozumiem jednak tezy o „zbyt bolesnej transformacji”. Przecież transformacja nie rozpoczęła się za Tuska, bolesna była, ale chyba niezbędna w latach 1990-2004, bez niej nie byłoby powodzenia III RP i powszechnego światowego podziwu nad osiągami Polski, bijącymi wszystkie kraje dawnego bloku sowieckiego od Ukrainy i Białorusi, po Czechy, Węgry czy Chorwację. Nie byłoby NATO i członkostwa w dojnej Unii Europejskiej. Faktem jest, że „bolesna transformacja” kończyła się za premierowania Tuska, wręcz wygasała. Za Tuska była walka z kryzysem finansowo-ekonomoicznym w Europie 2008-10, też bolesna, ale znów Polska wyszła z niej najlepiej. Najszybciej zbliżała się do słynnej „średniej europejskiej” pod każdym względem – PKB, płac i infrastruktury. Tego PiS Kaczyńskiego nigdy nie byłby w stanie Polsce zapewnić. Polacy o tym dobrze wiedzieli i dlatego w roku 2007 i ponownie w 2011 wybrali Tuska. Dwukrotnie i zdecydowanie, a nie 37 procentami głosów.

  Bardzo bolesne rzekomo było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat? Sześciolatki w szkołach? Wzrost aktywizacji zawodowej Polek i Polaków? Polska była na solidnej drodze do korzystania z tego „bolesnego” okresu rządów Tuska. I na gotowe przyszedł Kaczyński ze swoimi fobiami, politycznymi uwikłaniami (Rydzyk, episkopat) i urojeniem smoleńskim.

  Oczywiście Tusk jako prezydent Europy (czy jak ta funkcja się nazywa), nie jest decydentem najważniejszym, ale nie jest Tusk prezydentem malowanym.

  Polski dramat polega na tym, że nie da się rozdwoić Tuska. A mniej magicznie, że „dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić …”

 12. Jeśli komuś się marzy 1000-letni Kaczystan, to jego sprawa, ale z drugiej strony kto ma wygrać z PiS-em za dwa lata ?

  Opozycja NIE ISTNIEJE, a do następnych wyborów (o ile będą jeszcze wybory) zostało trochę ponad dwa lata. W polityce to może okazać się niewystarczające, ponieważ to PiS ma wciąż momentum, a nie rozbita, podzielona i niemrawa opozycja.

  Nie da się utuczyć prosięcia w dzień targowy. Trzeba tuczyć w okresie poprzedzającym targ, na którym prosię ma być sprzedane. I dlatego wyborczego cudu nad Wisłą nie będzie, bo w obecnej sytuacji cudem byłaby przegrana PiS w następnych wyborach, nawet jeśli na dziś słupki poparcia trochę spadły.

  Ale jest nadzieja. Z Węgier donoszą, że tamtejsze ruchy opozycyjne wobec siostrzanego PiS-wi Fideszu mobilizują się, jednoczą i przygotowują się do walki z węgierskim Kaczorem. Zabrały się wspólnie za tuczenie prosięcia z myślą o dniu targowym.

  Czy polską piaskownicę opozycyjną stać będzie na coś podobnego ?

 13. @Jacobsky

  Naturalnie masz stu-procentową-plus rację, zgadzam się z komentarzem o 13:32 w jego całej rozciągłości.

  Ale powiedz skąd wziąłeś to „Nie da się utuczyć prosięcia w dzień targowy”???
  Od Timothy’ego Asha? Czy może ktoś po polsku tak się wyraził? Chyba jednak „a pig … on a market day”.

 14. dandy

  „Film piętnował błędy i wypaczenia epoki ciepłej wody w kranie, znaczy był jakby propisowski, tym jednak nie trzeba się zrażać”

  Myślę, że z „błędami i wypaczeniami epoki ciepłej wody w kranie”, które pietnował w 2013 film Marii Sadowskiej niewiele zrobiono – mimo upływu 4 lat, jej zmiany z peowskiej na pisowską i szumnych zapowiedzi poprawy.
  W tym sensie film wciąż niesie przekaz uniwersalny czego wyrazem są manifestacje sprzeciwu sióstr na ulicach – również dziś.

  Tym niemniej przyłączam się do życzeń i polecam „Dzień kobiet”, polską wersję znanego filmu „Erin Brockovich” z 2000 roku – jak na plakacie podkreślał producent.
  Coś w tym jest. Warto zobaczyć.

 15. Apel do pożytecznych idiotów .atakujących Tuska za wypowiedż we Wrocławiu.Pokumajcie ,-w 1938 nie potepiano faszyzmu ,a co gorsze zawierano z nim pakty.My chcieliśmy skorzystać ,zabierając ziemie sąsiadom.Historia oceni Tuska za to ,że za mało krytykował paranoików i nie w ykorzystal swego stanowiska do ratowania ojczyzny przed upadkiem.

 16. Muszynianka
  8 marca o godz. 13:44,

  tak, od niego. Spolszczyłem to przysłowie, bo bardzo przypadło mi ono do gustu, zwłaszcza wypowiedziane w wersji orginalnej, czystą angielszczyzną, tak jak w przypadku Asha. Jestem pod wrażeniem jego wykładu na temat Brexitu, który to wykład mozna odsłuchać na CBC/ideas. To solidna szkoła politycznego myślenia analitycznego plus – wisienka na torcie – angielski humor.

 17. xmax
  8 marca o godz. 12:32

  … Tusk przekroczyl czerwona linie, jako przewodniczacy Komisji Europejskiej, nie byl bezstronny w wydarzeniach grudniowych ….

  BZDURA! Bzdura i do tego te „wydarzenia grudniowe” (sic!). Kolega tak z przypadku czy z nostalgii cytuje „Trybune Ludu”? Pytam przez ciekawosc 🙂

 18. Jacobsky (13:51)

  Bardzo dobrze zrobiłeś.
  I dałeś mi pretekst do opowiedzenia moich impresji z wykładu Asha w Toronto, zarejestrowanego przez CBC (radio) i tego podcasta zalinkowałeś w poprzednim wątku bloga.
  Oxfordska elokwencja Asha bardzo miła, nie tylko dla ucha. Przy okazji pochwalił się, że język polski też nie jest mu obcy (ale nie demonstrował tego).
  Zalinkuję go ponownie dla wygody zainteresowanych:
  http://www.cbc.ca/radio/ideas/the-causes-and-consequences-of-brexit-timothy-garton-ash-1.3951927

  Wykład ten, sprzed prawie 4 miesięcy, zawiera kilka powszechnie mniej znanych tez i obserwacji. Pokazuje jak bardzo UK jest odmienne od reszty świata. Zresztą Polska też.

  Czy polityka, szczególnie polska, potrzebuje wielkich osobowości?
  Ludzie mają różne, nienadzwyczajne opinie o Schetynie i Petru. Zapewne słuszne.

 19. Ależ upadek, ależ chamstwo! Siedlecka z GW i „Polityki”: „Duda został przecwelony przez PiS!”. Dziennikarka była gościem TOK FM, gdzie razem z Danielem Passentem, Adamem Szostkiewiczem i Janem Ordyńskim dyskutowała o sytuacji w Polsce

 20. Na szamotanie się Kaczyńskiego Europa patrzy z politowaniem. Jutro Tusk zostanie wybrany na następną kadencję i skończy się wesoła zabawa. Ciekawe, co pocznie teraz Beata Szydło, będzie przecież musiała spotykać się z Tuskiem.

 21. Muszynianka,

  Polityka nadal potrzebuje osobowości.

  Silnych osobowości, bo tak jesteśmy skonstruowani przez naturę jako gatunek, Wielkość tych osobowości oceni historia, oczywiście na swój sposób (a więc z pewnością pojawi się mnogość ocen, często bardzo rozbieżnych) .

  Jednak nowoczesna polityka to nie tylko wiece organizowane przez charyzmatyczne, silne/wielkie osobowości, lecz również mrówcza, często nudna i wcale nie taka sexy robota organizacyjna. Te mrówki pracujące w kulisach, za sceną główną stanowią obecnie bazę dla sprawowania polityki. Bez nich nic się nie wydarzy.

  Osobiście mam więcej więcej szacunku dla mrówek niż dla silnych osobowościowo, kolorowych szerszeni lub pasikoników.

  Polskiej opozycji brakuje zarówno mrówek, jak i pasikoników. To po prostu dramat. Schetyna i Petru – o nich się mówi jak mówi się o rakach na bezrybiu. O organizacji politycznej raczej też nie ma co mówić, skoro akcja polityczna opozycji stoi w miejscu, żadnej roboty w terenie.

  I na dodatek polska lewica… Można o niej mówić, co się chce, ale aktywna lewica naprawdę jest potrzebna dla równowagi politycznej. Jednak z tej strony politycznego spektrum strony nawet raków nie ma. Totalna katastrofa. Bo choć KryPa unosi się i produkuje esej za esejem, o czym można się dowiedzieć na tym blogu, to co z tego ?

  Prosięta latają samopas po polu. Dzień targowy coraz bliżej – dużo bliżej, niż mogłoby się to wydawać.

 22. Lubicz56
  8 marca o godz. 14:12

  „BZDURA!”

  ????

  Tusk, jako byly premier obecnie przewodniczacy Ready Europejskiej, nie powinien byl popierac grudniowego warcholstwa sejmowego: „A tym wszystkim, którzy gotowi są, pokazują to od wielu miesięcy, trwać przy europejskich standardach demokracji tu, w Polsce, chciałbym serdecznie podziękować i wyrazić najwyższe uznanie.”

  HIPOKRYTA!!!,…. zapomnial o „europejskich standardach demokracji” swego rzadu,…. aferze posluchowej (podsluchiwano i inwigilowano dziennikarzy piszących o aferze, a takze ich rodziny oraz prawnikow), hazardowej, stoczniowej, Amber Gold, o akcji ABW w tygodniku Wprost.

  Tusk jest niemieckim, a nie polskim kandydatem na stanowisko przewodniczacego Rady Europejskiej,….jest kamerdynerem Merkel.

 23. Panie redaktorze , czy będzie pan finansował 70 lecie akcji „Wisła”? Redakcja Polityki poparła inicjatywę finansowania ze środków społecznych obchodów tej rocznicy.
  Tekst o tej inicjatywie zniknął z Polityki po jednym dniu. Proponuję rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rocznicę akcji przesiedlenia Polaków na zachód, którą umownie możemy nazwać akcją „Odra”. Miliony Polaków globalizm „przesiedlił” na zachód przejmując polskie fabryki i banki , tworząc 20 procentowe bezrobocie. O obchodach tej inicjatywy globalizmu nie ma w Polsce ani słowa, a jest co obchodzić i co celebrować.
  Politykę historyczną lansują w Polsce te środowiska, które nie potrafią stworzyć lepszej przyszłości dla umęczonych narodów środkowej i wschodniej Europy.

 24. zezem
  8 marca o godz. 11:07
  Nie zasliugujesz na nazywanie Cie po imieniu. HMB jest oczywiiscie Polakiem, do tego ateista. I co teraz zrobisz, unaradawiasz religie, unarodowisz ateizm rowniez? Powstanie wowczas swoisty zapach antysemity zezem, do tego niedoinformowanego.

 25. Ted’dy bear
  8 marca o godz. 12:58
  Coming-Out TB
  Moge byc i w 10 tej grupie predkosci ale zaden ciec od religij nie bedzie
  mnie mowil jak mam zyc.

  Zawsze wole burdel niz jakakolwiek swiatynie

 26. Tejot
  >>Jemu w głowie posłannictwo, przewodzenie, wyzwalanie, a nie jakieś jałowe ściubienie argumentów i negocjacje z głupszymi i mniej sprytnymi. Jarosław w swoich oczach, to genialny strateg, mistrz niekonwencjonalnych, zaskakujących wroga posunięć, szarż frontalnych i okrążeń, niezłomny i trzymający rękę na pulsie bitwy wódz, bitwy ze złem prowadzonej od zawsze.<<

  Ależ to jest sedno sprawy!
  Ładnie to ujęłaś(-jąłeś). Ja to nazywam osobowością paranoidalną, ale zwykle mi zdejmują wpis.

 27. ….bo chodzi o odkrywanie twarzy

  Irytuje niecierpliwosc w opisach sytuacji w Palestynie i Izraelu. Pozostalych krajow nekanych przez konflikty wewnetrzne i zewnetrzne psudofelietonisci w blogosferze nie wymieniaja. Potrafia jednak odwaznie stawiac pytania. Zawsze twierdzilem, ze poruszane kwestii z tzw. wielkiego swiata jest mniej sensowne, bo maly jest nasz bezposredni wplyw na ich rozwiazanie, kwestie natomiast aktualne na wlasnym prowincjonalnym podworku sa latwiejsze do pojmowania, a szukanie rozwiazan bardziej efektywne, chociaz mniej efektowne.
  Niestety pociagaja nas bardziej problemy globalne. Zapominamy przy tym czesto, ze Europa potrzebowala na tworzenie struktur obywatelskich prawie tysiaca lat. Podobnie jest z krytyka Izraela, czesto niezbedna i sluszna. Zapominamy przy tym, ze Izrael jest jedyna “demokracja”na Bliskim Wschodzie. Zapominamy rowniez, ze polityka rzadu izraelskiego, popierana wprawdzie przez uzyskana wiekszosc w Knesecie, krytykowana jest przez mniejszosc, ktora moze stanowic prawie polowe populacji. Problem wielostronnie zlozony postrzegamy przewaznie jednostronnie przez majacych (jak wspomnialem wyzej) przyproszone oczy. Niepodzielnie dyskutujemy na temat sprzecznosci zlozonych problemow polityczno-spolecznych podazajac w blogosferze do nikad.
  Pytania zasadnicze o konlikt arabsko-arabski, palestynsko-palestynski, izraelsko-izraelski etc. pozostaja bez odpowiedzi. Kolem ratunkowym jest natomiast tylko polityka Izraela. Temu sluzy rowniez mitologizowanie negatywne. Nasuwa sie twierdzenie, ze niezmiernie brakuje nam obrazow i postaci negatywnych. Tracimy wiec czas na ich ciagle poszukiwanie. Motyw eliminacyjny jest dosc wyrazny nie tylko w antysemityzmie polskim. Jest on bowiem wszechobecny w calej Europie Srodkowej. Pokrywa sie to niejako z chrzescijanskim porzadkiem moralnym.

 28. Wszyscy politycy PiS to nawet nie kamerdynerzy, ale podnóżki Watykanu i funkcjonariuszy tego państwa działających z Polsce.

 29. POLACY – PATRYJOCI mózgi ponoć mają, rzadko używają z oszczędności. Jest przecież przekaz dnia.

 30. Dla tych ktorzy nie rozumieja polskiej racji stanu w wyborach na stanowisko przewodniczacego Rady Europejskiej….tych, ktorzy widza Polske nie majaca nic do powiedzenia tylko przytakujaca i wypelniajaca wole Niemcow, ….a tych, ktorzy chca aby z Polska liczono sie jak z rowno prawnym partnerem. Roznica jest taka,….jak miedzy lokajem a panem.

 31. Ad. 1
  Skąd pan wie, że Kaczyński nienawidzi Tuska? MA pan na to dowody? Ostatnie 10 lat raczej wskazują, że Tusk i Kaczyński raczej ściśle ze sobą współpracują i się na fali wspólnie wymyślonej i podtrzymywanej „wojny kibolsko-kibolskiej” wzajemnie pompują.

  Tusk przez 8 lat pompował Kaczyńskiego torując mu drogę do władzy, a teraz Kaczyński pompuje Tuska przygotowując mu powrót do władzy. I kolesie będą się tak bawić z pomocą takich jak Pan felietonistów, którzy w dziele pompowania tych obu kanalii i wojny kibolsko-kibolskiej aktywnie współuczestniczą.

 32. Cito
  Malta poinformowała Warszawe, że SW nie będzie zaproszony na obrady Non !
  czytałem rano list pani Premier Szydło do premierow UE – treść nosi znamiona Osoby potłuczonej ,niedoleczonej po wypadku samochodowym.

 33. Kandydat Polski na przewodniczącego Rady Europejskiej Jacek Saryusz-Wolski nie zostanie zaproszony na jutrzejszy unijny szczyt. Tak zdecydowała Malta, która kieruje teraz pracami Unii Europejskiej i przekazała tę informację Warszawie. Powiedział o tym Polskiemu Radiu rzecznik maltańskiej prezydencji Pablo Micallef.

  ====

  To ci feler, westchnął seler.

  I co teraz zrobi Theresa May, której poparcia tak usilnie szukał kaczyński MSZ ?

  W prasie pojawiły się doniesienia, że polskie starania o poparcie pisowskiego kandydata przyprawiły o ból głowy szefową rządu brytyjskiego.

  W. Brytania ma swoje wpływy na Malcie. Jak tu pozbyć sie bólu głowy spowodowanego pisowskimi korowodami wokoł kandydatury JSW ?

  TA-dam !

  Malta… niezatapialny lotniskowiec, gów.. y kraik, który zatapia pisowskiego kandydata wstającej z kolan potęgi europejskiej.

  Kurdupel się wścieknie.

  Cała nadzieja w San Escobar…

 34. No i jest jednak sprawiedliwość na tym świecie:

  „Lazurowe Okno” – jeden z symboli Malty w środę rano runął do morza. Premier potwierdza – donosi Wyborcza.

  Czy Malta się zlęknie pod wpływen tego znaku niebios ? Czy JSW odzyska zaproszenie do Brukseli ?

 35. Tusk w UE faktycznie cos znaczy, Kaczynski i swita pozostaja natomiat w szarocieniu UE. Jeden mial w polityce krajowej swoje piec minut, drugi wlasnie rozkoszuje sie danym mu czasem. Obaj politycy i obie partie byly i pozostaja wyborem mniejszego zla, dla ktorejkolwiek strony. Czyli ponownie wiele halasu o nic, pozostaje wiec czekac lub dzialac na nowe pokolenia polityczek i politykow. Nie tu zadnego znaczenia, kto kogo kocha. Nikt, nigdzie nie zbudowal demokratycznego spoleczenstwa obywatelskiego w ciagu 27 lat. Dajmy sobie czas lub wezmy sie do roboty, Przepisywanie doniesien z prasy porannej nie wystarczy.

 36. ..to nasza Polski sport narodowy ,,dokopac drugiemu ,,nic nowego prezes J.Kaczynski nie wymyslil katolik polski to misciwy ludzik …

 37. Demokracja ludowa w UE! Jeden słuszny kandydat, który ma otrzymać 99% głosów! Jak w Związku Radzieckim!

 38. Mnie dziwi samowpuszczenie się w kanał JSW…….
  Człowiek doświadczony, przebywający w parlamencie UE 11 lat, wytrawny dyplomata, znający panujące tam układy.
  Jakim cudem dał się rozegrać jak dziecko?
  Polityk formatu międzynarodowego, politykowi formatu kieszonkowego?
  Zadziwiające….

  Poniosła go ambicja?
  Nie miał nic do stracenia?
  Obiecano mu coś w zamian, wartego ryzyka końca kariery politycznej?
  Wymuszono?

 39. Hehe,

  natomiast na każdym zjezdzie czy innym parteitagu pisowskim aż się roi od kandydatów na stanowisko prezesa tej partii. To jest dopiero demokracja partyjna !

  z archiwów Rzepy:

  Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 1008 osób głosowało za, siedem osób było przeciw. – Widać, że jednak jakaś demokracja u nas jest – podsumował Kaczyński.
  Jarosław Kaczyński był jedynym kandydatem w tych wyborach. Dziękując za wybór powiedział, że już od 26 lat, z pewnymi perturbacjami, stoi na czele partii i zastanawiał się, czy stanąć do wyborów po raz kolejny.

 40. xmax
  8 marca o godz. 15:21Tusk jest niemieckim, a nie polskim kandydatem na stanowisko przewodniczacego Rady Europejskiej,….jest kamerdynerem Merkel.

  Waldemar
  8 marca o godz. 16:51
  Cito
  Malta poinformowała Warszawe, że SW nie będzie zaproszony na obrady Non !
  czytałem rano list pani Premier Szydło do premierow UE – treść nosi znamiona Osoby potłuczonej , niedoleczonej po wypadku samochodowym.

  Mój komentarz
  PiSowscy politycy z Prezesem Polski (ignorantem przykładowym w tej dziedzinie) tak się orientują w polityce zagranicznej, jak rybak w pszczelarstwie lub kołchoźnik w demokracji.
  Xmax tę niewiedzę podchwytuje, inaczej nazywa, fanzoli w wysokich diapazonach o polskiej racji stanu i Tusku jako sługusie Niemiec.
  Xmax, szczucie przeciwko Tuskowi, to metoda, czy z braku orientacji Twoja wygoda? Nagadać, napaplać, ponazywać Tuska niemieckim jełopem, nawtykać mu jak Beata w liście Europie, powtarzać bezmyślnie, co Prezes gada, szczuć w obronie Polski, to zaszczyt nie lada. Nieprawdaż?
  Pzdr, TJ

 41. wiesiek59

  „Mnie dziwi samowpuszczenie się w kanał JSW…”

  To będzie tematem wielu opracowań.
  Jak sadzę pytanie „czemu JSW sam się dał wpuścić w kanał?” jeszcze długo będzie inspirować publicystów do pisania.
  Nawet książek na ten temat się możemy doczekać.

 42. Woytek, 8 marca, 15:31: Nie będę finansował Akcji „Wisła”. Wspieram WOŚP Jurka Owsiaka i gratuluję mu sukcesu osiągniętego bez pomocy mediów rządowych, Kościoła i administracji publicznej (z wyjątkiem prezydenta i pierwszej damy, którzy orkiestrę dyskretnie wsparli).
  Snakeinweb, godz. 16:34: Oczywiście nie brak dowodów na to, że Kaczyński nienawidzi Tuska, choćby nazywanie go niemieckim kandydatem i rozpowiadanie, iż mogą ciążyć na nim zarzuty..
  Wiesiek59: Moim zdaniem, JSW ma coś obiecane, taka kompromitacja musi drogo kosztować. Prof. Środa powiedziała, że nikt mu ręki nie poda – przesadziła, ale tylko trochę.

 43. Rewolucja Kulturalna Mao polegała na podobnym schemacie- likwidowano wszystkie „przeżytki” starego systemu, nie stroniąc od starych towarzyszy broni……

  Dzieki koncepcjom przejmowania władzy uskutecznianym przez Kaczyńskiego i akolitów, pozbylismy się:
  -wyższych oficerów
  -wywiadu
  -niezależnych prokuratur, a być może i sądów
  -administracji publicznej
  -mediów obiektywnych, z nielicznymi wyjątkami
  -kolejnych zdobyczy cywilizacyjnych tyczacych kobiet
  -funkcjonującej służby zdrowia

  w kolejce czekają jeszcze samorządy i dyplomacja.
  Tak przeorganizowany folwark z Misiewiczami w roli karbowych, może funkcjonować.
  Pytanie, czy bez szkody dla funkcjonalności i wydajności….

  W każdym razie, eksperyment wydaje się ciekawy.

  Tzw. „opinią międzynarodową” bym się specjalnie nie przejmował.
  Nagonka medialna na Polskę ucichnie jak nożem uciął, gdy będziemy Zachodowi do czegoś potrzebni.
  Spuścić ze smyczy, czy nałożyć kaganiec, to dla gremiów decyzyjnych betka…..

 44. Saldo mortale
  8 marca o godz. 16:03
  I co teraz zrobisz, unaradawiasz religie, unarodowisz ateizm rowniez? Powstanie wowczas swoisty zapach antysemity zezem, do tego niedoinformowanego.
  ………………………………………………………………………………….
  Saldo mortale, powyżej dajesz przykład tego co nazywa się insynuacją. Wydawało się ,że stać cię na więcej, jednak w twoich przydługich, nudnawych enuncjacjach wszystko sprowadza się do jednego mianownika. Płytkie to to i przyziemne – taki pseudointelektualizm.

 45. Bar Norte
  8 marca o godz. 17:59
  JSW nie jest pierwszym , którego wpuszczono do kanalizacji. ;–)

 46. zezem

  Ten cały plan wyciągniecia JSW jak królika z kapelusza musiał się opierać na jakiś przesłankach powodzenia.

  I w tych przesłankach bym szukał odpowiedzi na pytanie „czemu JSW sam się dał wpuścić w kanał?”

  Mnie chodzi po głowie informacja, że JSW zapewnił prezesa, że uzyska poparcie frakcji EPL.
  To byłaby przesłanka do podjęcia politycznej gry.

  Są więc dwie możliwości – albo JSW oszukał prezesa, że ma poparcie albo oszukano w Brukseli JSW mamiąc poparciem.

 47. Dzięki Armii Czerwonej możliwe było poczęcie Kaczyńskich.Bo pod okupacją katolickiego wehrmachtu byłby problem.Nawet kiedy został nasłany na Polskę przez papieża Piusa XII z Bogiem na ustach o czym świadczy logo Gott mit uns ! Dzięki dobrowolnemu wycofaniu się Armii Czerwonej z Polski na początku lat 90 możliwa była kariera Kaczyńskich co zapoczątkowało noszenie teczki tzw.Bolka jak sugerowali i wykreowaniem dziś kacyka politycznego nazywającego się panem. Od przyjęcia chrztu z polecenia Germanów w czeskim przebraniu mamy siermiężny okupacyjny katolicyzm realizowany przez krzyżaków,zaborców,okupantów,KK wszyscy pod krzyżem.Nie czytałem o bojkocie KK przez Kaczyńskiego kiedy człowiek z wehrmachtu został papieżem i musiał się modlić o jego pomyślność jako katolik.Tak sobie myślę,że katolik Tusk wnuk Dziadka z wehrmachtu ma powinowactwo z wehrmachtowym papieżem uwielbianym przez katolików w Polsce.Czy katolik Kaczyński nie wie,że wszelka władza od Boga pochodzi nawet jeśli ma na imię Prezydent RE Tusk i zasługuje na kolejną kadencje bo Watykan milczy. Skoro wehrmacht walczył z komunistami to ma prawa tzw.wyklętych żołnierzy jak sugeruje pisowski IPN i naczelny kacyk. W kolejce na ułaskawienie Dudy czekają banderowcy potraktowani Akcją Wisła za antykomunizm.Precedensem jest Kamiński. Prawo to ja !sugeruje suweren PiS w jednej osobie.Alleluja i do przodu !

 48. tejot
  8 marca o godz. 17:57

  TJ,

  „ponazywać Tuska niemieckim jełopem”

  – to Twoje,…
  …. dla mnie jest kamerdynerem/lokajem, moze byc tez slupem, ktorego Niemcy potrzebuja do swoich celow w EU i ktoremu placa.

  „…. szczuć w obronie Polski,….”

  – specjalista od szczucia jest Tusk i to przeciwko Polsce, na uzytek TYCH co mu za to placa,….to IM jest potrzebny Tusk, a nie Jacek Saryusz-Wolski, ktory zlego slowa na Polske nie powiedzial.

 49. @Saldo Mortale, @zezem

  Tu musze podkreslic, ze Broder w zadnym wypadku na Polaka sie nie lapie. Jeszcze by czego! Jest ogolnie wiadome, ze Broder wunien jest zbrodni posiadania brzydkiego „pochodzenia” i jeszcze brzydszej „narodowosci”.

  Podobnie niejaki Tuwim, postac takze wysoce niejasna i kontrowersyjna. Ten Tuwim to na pewno splagiaryzowal wiersze pisane przez jakiegos Prawdziwego Polaka. Przeciez juz ustalono na blogu, ze Zydzi w IIRP nei umieli mowic po polsku (zetus1 10 stycznia o godz. 8:32).

  Generalnie – Pradwdziwym Patriotom nie wydada chyba podp..ac z cudzego. Juz dawno zreszta zapowiadano Repolonizacje Kultury. Proponuje zatem usunac ze wszystkich bibliotek i prywatnych ksiegozbiorow pozycje autorstwa Tuwima, Brzechwy, Lesmiana, Hemara, Szlengela, Szenwalda, Boy’a-Zelenskiego, Korczaka (prawdziwe nazwisko Goldszmidt), Schulza, Ginczanki, Stanislawa Lema, Stryjkowskiego, Andrzejewskiego, Kisielewskiego (tak, tak – na gaz i piec sie lapal, przechrzta z drugiego pokolenia). Urzadzic wielki stos, oblac benzyna, podpalic. Wprowadzic sankcje karne za posiadanie literatury Obcej Rasowo i Nieslusznej Narodowo. Na tym samym stosie wszystkie pozycje fonograficzne z piosenkami wykonywanymi przez Jana Kiepure (tak, tak – uratowal do tzw „dobry wyglad”), wszystko, co zawiera teksty Wlasta („Jesienne roze”, „tango Milonga”), Jurandota (prawdziwe nazwisko Gleichgewicht) czy muzyke Warsa („Umowilem sie z nia na dziewiata”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka”). Solidne sankcje karne za posiadanie Obcych Rasowo i Nieslusznych Narodowo kaset, plyt CD czy plikow MP3. Swoj do swego po swoje!

  Nikt naprawde nikomu łachy nie robi kupujac dla swojej progenitury „Lokomotywe” Tuwima czy „Brzechwa dzieciom”. Obejdzie sie. Łaski bez. Mozna sie ciezko wk.. zirytowac, powiedzmy, jesli nawet Jedynie Sluszna Partia podp.. zapozycza z cudzego swoja wlasna nazwe, no bo prochu raczej nie wymysli:

  „… lecz nade wsyztko slowom naszym
  zmienionym chytrze przez kretaczy
  jedynosc przywroc i prawdziwosc.
  Niech Prawo zawsze Prawo znaczy
  a Sprawiedliwosc – Sprawiedliwosc”.

  A swoja droga moznaby przestac w tym kraju „jednolitym rasowo” ((c) Muszynianka) urzadzac obrzydliwe szopki w stylu „Szalom na szerokiej”. Nikt sie na te zaf..ne szopki nie nabierze. Durne szopki nie zaslonia napisow na murach.

 50. @xmax

  „dla mnie jest kamerdynerem/lokajem, ”

  No i super. Ekstra. Nie wiedzialem, ze w tym twoim „jednolitym rasowo” kraju jakis kamerdyner/lokaj/specjalista od „szczucia przeciwko Polsce” moze piastowac godnosc premiera po wygraniu wyborow powszechnych – ale skoro tak twierdzisz? Fajnych w takim razie macie premierow a jeszcze fajniejszych wyborcow, ktorzy masowo glosowali na „kamerdynera/slupa/lokaja”.

  Mozna sie chyba na twoja wypowiedz powolywac jako autorytatywna. Fajnie ze wspoltworzysz autoportret twojego kraju i narodu.

 51. @Bar Norte
  8 marca o godz. 18:46

  JSW od początku wiedział, że wystawia się na pośmiewisko, bo kandydat wyjęty z kapelusza na kilka dni przed wyborami nie będzie traktowany poważnie nawet gdyby był najlepszy (a trzeba przyznać, że JSW ma znacznie lepsze kompetencje i doświadczenie „europejskie” niż Tusk miał 2 lata temu). Celem Kaczyńskiego nie było zapewnienie JSW zwycięstwa czy choćby „przyzwoitego” poparcia (gdyby tak było, to zacząłby lansować JSW co najmniej kilka miesięcy temu), ale niedopuszczenie do ponownego wyboru Tuska.

  Jeśli JSW się na to zgodził, to prawdopodobnie Kaczyński mu coś obiecał. Niektórzy mówią, że stanowisko ministra spraw zagranicznych, choć według mnie byłaby to ze strony Waszczykowskiego „zamiana siekierki na kijek”.

 52. @Slowianin Stanislaw

  „Dzięki dobrowolnemu wycofaniu się Armii Czerwonej z Polski na początku lat 90 możliwa była kariera Kaczyńskich ”

  Przesada. Armia Radziecka w Polsce byla zupelnie niewidoczna. Kraj i narod trzymali za twarz stuprocentowi Polacy, Armia Radziecka siedziala w garnizonach albo cwiczyla na poligonach. Nie wtracala sie. „Porzadku” pilnowal rodzimy aparat, PZPR liczyl sobie trzy miliony czlonkow, z przybudowkami cztery. Samo ORMO to pol miliona czlonkow. Masakra na Wybrzezu odbyla sie wylacznie polskimi rekami, podobnie jak wprowadzenie stanu wojennego.

  A co do obecnych niesnasek na linii PO – PiS…

  „Wyjrzała glizda z dziury i wesoło gwizda,
  Wtem patrzy – z drugiej strony sterczy druga glizda.
  Dalejże ją uwodzić, a ta rzecze srogo:
  – Odwal się żeż kretynko, ja jestem twój ogon!”

 53. Wybory na szefa RE przypominają wybory na szefa TVP.

 54. remm

  Kaczyński twierdzi, że wiele tygodni temu uzyskał zgodę Niemiec na taki ruch.

  A co do ewentualnych posad dla JSW …. .

  Wspomina się o tym , że mógłby reprezentować RP w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Oczywiście w przypadku jeśli uda się Waszczowi uzyskać niestałe członkostwo w tej radzie.
  Co w świetle tej akcji z Tuskiem wątpię.

 55. Co by nie mówić, to Donald Tusk jest kandydatem na przewodniczącego Rady Europejskiej wygodnego dla Niemiec i żadne brutalne wypowiedzi podkreślające ten stan rzeczy nie wydają się tu nie tylko potrzebne ale i szkodliwe bo zwroty o charakterze inwektywy wykluczają jakąś sensowną wymianę zdań.

  Możemy ubolewać, że Tusk jednocześnie nie jest wygodny z punktu widzenia polskiego rządu. W tej sytuacji, jeśli jego kadencja zostanie przedłużona o następne dwa i pół roku to fatalnie będzie to wróżyć stosunkom polsko-niemieckim.

  Nawiązując do cytowanej tu wczoraj wypowiedzi prof. Andrzeja Blikle to – jeśli interes jest dobry dla tylko jednej ze stron, to to będzie tylko szwindel.

 56. @Wiesiek59

  „Nagonka medialna na Polskę ucichnie jak nożem uciął, gdy będziemy Zachodowi do czegoś potrzebni.”

  Juz cichnie. Swiat stanie w miejscu bez Najlepszych na Swiecie Polskich Informatykow. Swiat przestanie sie rozwijac bez Polskiej Doliny Krzemowej. A teraz jeszcze Pan Minister Morawiecki obiecal Elektromobilnosc. Juz sa pierwsze efekty – koreanski koncern LG stawia w twoim kraju fabryke akumulatorow. Wasz Pan Minister Morawiecki bardzo sie tym chwali.

  A tak w ogole – jak postepuje mocarstwowa koncepcja wstrzymania budowy drugiej rury na dnie Baltyku? Bo cos podobno przyjazn z bratankami szwankuje:

  „Niedawno Orban podjął w Budapeszcie Putina, z którym negocjuje podłączenie do Nord Stream 2. To zwalczany przez Polskę projekt, który osłabi naszą pozycję w negocjacjach kolejnego kontraktu na dostawy gazu. Oba państwa współpracują też przy budowie węgierskiej elektrowni atomowej w Paksu. ”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wszystkie-pekniecia-Grupy-Wyszehradzkiej-Spor-o-Tuska-to-tylko-kolejne-z-nich,wid,18720684,wiadomosc.html?ticaid=118c14

  Obawiam sie, ze sprzymierzencow bedziesz musial szukac w Iranie. Albo w Hamastanie. Bo jakos nawet Orban cosik nie chce byc sojusznikiem.

 57. @legat

  „będzie to wróżyć stosunkom polsko-niemieckim.”

  Slyszalem ze z tego powodu w Berlinie juz trwa zaloba narodowa. Niemcy takiego ciosu nie przetrwaja.

 58. Prezes – panisko ludzkie – wytyczył Tuskowi czerwoną linię.
  Beata teraz tłumaczy politykom unijnym, że Tusk tę linię przekroczył

  Chyba za późno się za to zabrali, o jakieś dwa miesiące. Musieli wiedzieć jaki jest kalendarz i procedura wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej. Powinni byli wysunąć ten zarzut zaraz po fakcie, postawić go na wokandzie, rozesłać dowody – wtedy może by coś wskórali. Jeśli im chodzi o dobro Unii i interes Polski.

  Z rozmowy prezesa z kanclerz w Warszqwie na temat prezydentury Tuska wiemy tyle, że prezes jej powiedział – „Polska może wysłać europejski nakaz aresztowania za Donaldem Tuskiem”.
  Na co Tusk tweetował – „I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić? 🙂 „.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,FT-Kaczynski-powiedzial-Merkel-ze-Donald-Tusk-moze-byc-scigany-ENA-Jest-odpowiedz-szefa-Rady-Europejskiej,wid,18704127,wiadomosc.html?ticaid=118c14&_ticrsn=3

  Raptem trzy tygodnie temu to było, lekko grożąc, żartując, wyciszając – nie zapowiadając tej burzy na europejskich szczytach. Aż tu nagle prezes zagrzmiał kilka dni temu. Poczuł zew politycznej krwi. Zamiast pańsko-ludzkich odruchów dobrotliwego łaskawcy mamy warczenie dzikiego zwierza.

  Zaś blogi zalewa piana prosto z ust prezesa.

 59. A może to własnie miała być zastosowana strategia blitzkriegu?

  Nie wiem … .

  Dla mnie ta akcja z JSW i Tuskiem jest tak bezsensowna i absurdalna, że nie potrafię jej wytłumaczyć.
  Poza tym, że czuję w niej komedię omyłek – sekwencję omyłek, nieudolności, głupoty i błędów.

  Mam nadzieję, że kiedyś ta kompromitacja zostanie rzeczowo przeanalizowana.

 60. radzilowJedwabne
  8 marca o godz. 19:12

  „Fajnych w takim razie macie premierow a jeszcze fajniejszych wyborcow, ktorzy masowo glosowali na „kamerdynera/slupa/lokaja”.”

  1. premiera na funkcje nie wybieraja wyborcy;
  2. pomylily ci sie kolejnosci, najpierw zostal premierem, a kamerdynerem/lokajem, slupem – pozniej;
  3. Malgorzata Tusk, zapewne dobrze zna Donalda,: „Co za gnojek. Co on ze mną robi. Całe życie mi spieprzył.”
  4. rada, zajmij sie swoim prezydentem co siedzial w pierdlu za gwalty 5 lat (z siedmiu).
  5. zapomnij o mnie, nie ta liga :-),….wiem co uslysze, ale juz bez mojej odpowiedzi.

 61. Bar Norte
  8 marca o godz. 19:27

  Nie znam ani JEDNEGO sukcesu Waszczykowskiego na arenie międzynarodowej…..
  Ten człowiek to chodząca porażka dyplomacji polskiej.

  Byc może wynika to z tego, że ma realizować kompletnie nierealistyczne koncepcje wypracowane przez Kaczyńskiego i jego współpracowników.
  Jakie założenia, takie wyniki….

  =================

  xmax
  8 marca o godz. 18:58

  Lokajem?
  Ten „lokaj” otrzymuje solidne gratyfikacje, jest traktowany po ludzku, ma swoje prawa i niespecjalnie kłopotliwe obowiązki.

  Jak na razie, nasze elity polityczne sa raczej sługami anglosaskich elit.
  Nie mamy z tego dosłownie nic, poza kosztami.
  I musimy szczekać na rozkaz….
  Do tego, sporo dopłacamy do dobrobytu panów.
  Wadą polskiej polityki od zarania, było szukanie sojuszników daleko, i tworzenie wrogów blisko.
  Cała polityka poststyropianowych elit polegała na takiej właśnie koncepcji.
  Skad ta „służalczość”?
  Z grantów i stypendiów na które załapali się w młodości?

  Dla mnie jest to irracjonalne.
  Znacznie racjonalniej postępują nasi sasiedzi, wygrywający własne interesy narodowe i ekonomiczne, czesto wbrew Atlantom.
  Ich społeczeństwa na tym zyskują.
  Nasze, traci.

 62. Pan Redaktor pisze:
  „Tusk. Kaczyński nienawidzi Tuska.”
  Szanowny panie Redaktorze,
  wzajemne uczucia obu panow to ich prywatna sprawa.
  Dla panstwa i narodu istotne sa ich uczucia wobec Polski.
  Roznica miedzy obu panami polega na tym, ze Kaczynski (raz lepiej, raz gorzej)
  stara sie reprezentowac interes Panstwa Polskiego, natomiast pan Tusk
  reprezentowal i nadal probuje reprezentowac interesy niemieckie w Polsce.
  Byl w tym od lat wspierany przez „czolowych publicystow”, ktorzy po utracie patrona
  ruskiego oddali sie w sluzbe patronowi pruskiemu. Sprawa nieco kuriozalna biorac pod uwage, z jakim zapalem swojego czasu przodkowie roznych panow Tuskow tepili przodkow „najlepszych publicystow”. No coz, okazuje sie, ze eurosrebrniki potrafia byc
  doskonalym balsamem nawet na glebokie rany.

 63. @Wiesiek59

  „Spuścić ze smyczy, czy nałożyć kaganiec,”

  … rozumuje jak typowy owczarek, przepraszam za wulgaryzm, _alzacki_.

 64. radzilowJedwabne
  8 marca o godz. 19:30

  Nie mieszaj mnie do tego.
  Ja nie odpowiadam za idiotów którzy się do władzy dorwali.
  Chociaż, jest w tym rządzie kilka sensownych osób, których działania są racjonalne, efektywne, prospołeczne.
  Tyle że działają one na konkretach, nie w sferze ideologii, tudzież mrzonek o potędze.

 65. wiesiek59

  „Nie znam ani JEDNEGO sukcesu Waszczykowskiego na arenie międzynarodowej…..
  Ten człowiek to chodząca porażka dyplomacji polskiej.”

  Bo on nie wiąże swego powodzenia z sukcesami na arenie międzynarodowej tylko z dobrymi notowaniami u prezesa.

  Zwróć uwagę, że jego wypowiedzi na arenie międzynarodowej nie są skierowane ku tej arenie tylko ku prezesowi.

  Gdy Waszczykowski publicznie gdzieś przemawia za granicą to nie przemawia do swych partnerów czy słuchających go tylko do prezesa.

  Długo się zstanawiałem czemu Waszczykowski, przecież niby doświadczony dyplomata takie bzdury czasem plecie za granicą.
  Aż w końcu sobie uświadomiłem, że on to mówi po to by dogodzić prezesowi.

 66. Levar
  8 marca o godz. 19:55

  może się mylę ale zdaje się, że w kraju, gdzie mieszkasz też obowiązują euro-srebrniki, a skoro tak, to pewnie ty też dostajesz w nich zapłatę, co ?

 67. Bar Norte, 23:11
  Hillary Clinton przezywala prezydenta Rosji Hitlerem,co wskazuje , ze ma rownie dobre wyczucie, co niektorzy wachmani plutokracji amerykanskiej nazywajacy Wuja Toma Hitlerem.

 68. @Muzynianka

  „ruchu pracowników w jedną stronę”

  popadla w gleboka niezgode z @Muszynianka. Dopiero co sie publicznie sadzila i puszyla, jak to w jej „jednolitym etnicznie” kraju place programistow C++ „zaczynaja sie od dziesieciu tysiecy, programisci od apow to bodajze co najmniej trzynascie, podczas gdy wyzsze stanowiska do „15-25”. I nagle ruch pracownikow z nie ta strone? Przy takich zarobkach to „jednoloita etnicznie” ojczyzna @Muszynianki przyciagalaby informatykow ze starej Unii jak magnes. Jak lampa przyciaga cme.

  A naprawde – to jest nieco inaczej:

  „Po pierwsze z tą pracą dla informatyków wcale nie jest tak wesoło, ukończyłem informatykę na politechnice wrocławskiej i pracy w tym zawodzie szukam już od kilku lat – wysyłam setki CV i NIC. Po drugie nigdzie nie ma namiarów do tej firmy, żeby złożyć cv, jeśli ktoś byłby tak miły to niech poda jakiś kontakt. Chętnie zatrudniłbym się we Wrocławiu ale z tego co słyszę to niestety pracę dostaje się tylko po znajomości, nawet w zawodzie informatyka. Ale jeśli ktoś chce mnie wyprowadzić z błędu to chętnie przyjmę pomoc.”

  A jeszcze smieszniejsze – ze

  „Indyjska firma otwiera centrum we Wrocławiu. Będzie praca dla stu informatyków”

  Tania sila robocza to jest magnes. No bo w Bangalore to Hindusowi trzeba zaplacic.

 69. wiesiek59
  8 marca o godz. 19:52

  – czyzbys mial marzenie bycia czescia IV Rzeszy?,….jakos dziadek Pilsudski nie palil sie do wspolpracy z III Rzesza, „„ja nikomu nie wierzę, a co dopiero Niemcom”,….. a gdyby tak bylo, to wtedy juz napewno by byly „polskie obozy”, bo Niemcy zawsze potrzebuja takich wspolnikow/partnerow. Historia, historia, wiesiek59 🙂

 70. wiesiek59, 19:52
  Analitycy obecnej fazy korporacjonizmu nazywaja politykow radcami prawnymi swoich bogatych klijentow, bo sa oplacani za reprezentowanie interesow magnaterii.

 71. folwarkPn

  Ładnie się udały dziś w całym kraju demonstracje wk…nych prawicową polityką kobiet.
  Niezła frekwencja, pozytywne emocje.

  Przez megafony demonstrantki deklamowały nową wersję wiersza Tuwima

  „Eksperci FORu, Lewiatana,
  Dziwki londyńskiej finansjery,
  Sfora żołdaków przepłacana,
  Strojna w krawaty i gajery,
  Deregulacyjni cwaniacy,
  Co chcecie likwidować UPe
  Brzuch pasąc kosztem ludzi pracy,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  Wąsaci polscy biznesmeni,
  Co z trudem pchacie firmę marną,
  I wciąż jesteście oburzeni,
  Że nie chcę robić za półdarmo,
  I wy, karbowi z korporacji,
  Każdy z kredytem na chałupę,
  Spece od racjonalizacji,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  Gowiny chore z nienawiści,
  Co nocą krzyk zarodków słyszą,
  Pół chrześcijanie pół faszyści
  Co żądzą krwi i jadem dyszą
  Hołownie cywilizowane,
  Dialogu przepełnione duchem
  (bo fobie lepiej maskowane),
  Niech mnie całują wszyscy w dupę.”

 72. Jak ktos umiera na katar,to swiadczy to o slabosci organizmu.
  System polityczny zbudowany po 1989 roku przez misjonarzy z Czerskiej jest na tyle slaby, ze byle ORMOwiec moze zagarnac wladze i robic z 40 milionowym krajem, co jego sponsorzy sobie zazycza.

 73. Bar Norte, 20:15
  Wladyslaw Broniewski zmartwychwstal !
  Wielkanoc przedterminowo !

 74. @ Bar Norte
  To jest szczytowa forma rozwoju społeczeństwa, gdy każdy każdego ma już w dupie i może rzec ‚niech mnie całują wszyscy w dupę.’

  W zasadzie ten stan doskonałości życia społecznego już osiągnęliśmy. Mnie w sumie też te wszystkie demonstrantki mogą całować w dupę. Z wzajemnością.

  Coraz ciężej zrozumieć tych dinozaurów naiwniaków co ciągle marzą o jakieś wspólnocie i jedności społeczeństwa.

 75. xmax
  8 marca o godz. 20:12

  Moim zdaniem, nie mamy siły by być samodzielnym podmiotem politycznym.
  Możemy byc symbiotem, podwykonawcą, współpracownikiem, znaczącym partnerem.
  Z Niemcami łączą nas INTERESY gospodarcze.
  W skali niewystępującej z innymi zagranicznymi partnerami.
  No i jesteśmy najbliższym sąsiadem, partnerem gospodarczym mającym największe związki ekonomiczne i sporą diasporę.
  To byłby sojusz REALNY- z sąsiadem- a nie wirtualny, poprzez morza.

  W ciągu tysiąca lat wspólnej historii Polski i Niemiec, wbrew stereotypom, większość czasu współpracowaliśmy, wspieraliśmy się, niż walczyliśmy z sobą.
  Jeżeli nie wierzysz, mozesz sprawdzić.
  Niemcy, to nie Prusy jedynie, czy Zakon Krzyżacki.
  A i tu okresy współpracy i pokoju przeważały nad czasem konfliktów zbrojnych.

 76. Wiesiek59

  Tyle mowi sie o „standardach demokracji europejskiej”, ale jak to jest, ze Polska ktorej tak daleko do tych „standardow” uznaje prawa 150 000 mniejszosci niemieckiej w Polsce, ma ona swego przedstawiciela w sejmie. A mniejszosc polska > 2 000 000 w Niemczech nie istnieje i do dzisiaj funcjonuje tam dekret Georinga z czasow III Rzeszy, ktory zniosl status mniejszosci polskiej w Niemczech, pozbawiajac Polakow przyslugujacych praw.

 77. tejot
  8 marca o godz. 20:41
  Blogowi naganiacze mają tylko jedno zadanie, jeden temat, jedną insynuację do wypowiedzenia o Tusku – sługus Niemiec, kamerdyner Angeli Merkel. Jak zwykle zamiast tematu, podejmują wątki poza, błądząc po wertepach kalumnii, insynuacji, oskarżeń i opluwania. Szczują i szczują, żadnego skutku, pod skórą już czują – witaj smutku.
  Pzdr, TJ

 78. snakeinweb

  „Całujcie mnie wszyscy w dupę” Tuwim napisał w 1937. Wiersz oddawał ówczesny nastrój polityczny i charakter więzi społecznych.

  Nowa wersja wiersza autorstwa Ludwika Bodmer oddaje podobny nastrój.

  Tak więc niewiele się zmieniło między 1937 a 2017.

 79. wiesiek59
  8 marca o godz. 20:39

  „Moim zdaniem, nie mamy siły by być samodzielnym podmiotem politycznym.”

  – Pytanie, dlaczego nie pomoc rzadowi, ktory przynajmniej probuje „być samodzielnym podmiotem politycznym.”

  Czy chcesz placic, za glupoty sasiadow?,…i ja nie mowie, ze „zero” wspolpracy, tak, ale na zasadach partnerskich.
  A jak narazie, Niemcy nie moga nawet zrozumiec, ze byly niemieckie obozy zaglady.

 80. tejot
  8 marca o godz. 20:43

  „Blogowi naganiacze mają tylko jedno zadanie, jeden temat, jedną insynuację do wypowiedzenia o Tusku – sługus Niemiec, kamerdyner Angeli Merkel.”

  – co by nie robil, tak to wyglada, i to nie jest „insynuacja”, poniewaz nie jest polskim kandydatem,….a ci ktorzy o niego zabiegaja, to sa NIEMCY.

 81. „Jeden Donald wystarczy”, czyli co kryje się w głowie politycznego zwierza skrywającego się w skórze ludzkiego paniska

  Interes Polski w Unii schodzi na dalszy plan – wielkie mecyje, gdy najważniejsze jest utrzymanie się prezesa przy władzy. Dla bliżej niepoliczalnej i nieobliczalnej mniejszości taki bowiem jest interes Polski. Nie Polak prezydentem Unii, nie miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, nie silna pozycja Polski w Unii pierwszej prędkości, lecz utrzymanie dzisiaj nam panującego i jego wysłanników przy władzy w kraju. Zatem – huzia na Tuska, który ze wszystkich żyjących polityków polskich jest najniebezpieczniejszy. Bo walka polityczna w kraju, jak pokazują wydarzenia 8 Marca w wielu miastach kraju toczy się ostra.

  Gdy tylko prezes się dowiedział od kanclerz Merkel, że jego anty-Tuskowa nagonka nie zmieni decyzji Unii i Tusk pozostanie w Brukseli, to był wystarczający sygnał. Dwa wróble przywalone od jednego rzutu kamieniem – Tusk zgnojony w kraju i Tusk pozostaje w Brukseli. Kto spowodował kolejny kryzys w Unii, przecież nie pan prezes Kaczyński lecz Tusk, po raz kolejny.

  Jak mówią w Oksfordzie – KILL TWO BIRDS WITH ONE STONE. Bo prezes Kaczyński to oksfordczyk pełną gębą.
  (Linków do kampanii atakującej Tuska pt. „Jeden Donald wystarczy” nie załączam”).

 82. xmax
  8 marca o godz. 20:43

  Istnieje spora różnica pomiędzy statusem mniejszości, a statusem emigrantów ekonomicznych.
  Mylisz chyba pojęcia…..

  Statusu mniejszości nie mają u nas Ślązacy, czy Mazurzy.
  Moze dlatego, że wyjechali do Niemiec?
  Czy tam mieliby tworzyć mniejszość polską?
  Zapewne mogliby.
  Gdyby im się to OPŁACAŁO finansowo.
  Sponsorowanie z zagranicy takich mniejszości to wielowiekowa zabawa graczy politycznych.
  Uprawiana i obecnie.

  Nasza samodzielność polega na szczekaniu na komendę Watykanu, i Waszyngtonu.
  I dopłacaniu do realizowania ich interesów.
  Kosztuje nas to kilkanaście miliardów rocznie.
  Jakieś zyski z tego?
  Nie dostrzegam….

 83. @tejot
  20:43

  a bywa tez i tak, zeby dac d….y, bez jakichkolwiek w zamian korzysci i politycznych
  skutkow; ci naganiacze wszedzie ( nie tylko blogowi) prasa, radio, tv, ktorzy przesciagaja sie w wysilkach znieksztalcania, spotwarzania, zohydzania Donalda Tuska.
  Maja te „niemila zdolnosc mobilizowania wokol siebie, tego co najlichsze” (jak pisal Gombrowicz)

  Pozdr.

 84. @Bar Norte

  Ówczesny nastrój polityczny i charakter więzi społecznych znalazł znany nam wszystkim finał. Może tym razem będziemy mieli więcej szczęścia. Ale gwarancji nie ma.

 85. radzilowJedwabne
  8 marca o godz. 19:59

  Kto jest właścicielem mediów, nakłada kaganiec, bądź szczuje.
  Czy to takie trudne do zrozumienia?

  Media „białych” kontroluje słownie SZEŚĆ konglomeratów medialnych.
  Uzgadniających często linie przekazu.
  Dodam jeszcze, że cztery z nich, są anglosaskie.
  Więc reprezentują interesy tego regionu.
  Nie sądzę, byśmy mieli zbieżne interesy.

 86. @Wiesiek59

  „Nasza samodzielność polega na szczekaniu na komendę Watykanu, i Waszyngtonu.”

  … tym razem zapomnial, ze za sznurki pociagaja Soros z Rotszyldem.

  Wiesiek59 popadl w sprzecznosc z Wieskiem59.

  Podobnie wczesniej @Muszynianka popadla w kolizje z @Muszynianka. Tu sie chwali zarobkami jak z ksiezyca – a tam jojczy, ze „„ruchu pracowników w jedną stronę”

  Tutejsze Piekne Umysly juz tak maja, ze ich, przepraszam za wulgaryzm, _rewelacje_ przecza same sobie.

  No bo chyba nawet wieskowi inspiratorzy nie twierdza, ze za posunieciami Watykanu stoi Soros z Rotszyldem?

 87. w 49.rocznice 1968-2017

  „Mimo homeryckich wysilkow cenzury i palek policji, mimo wieloletniego prania mozgow
  i nikczemnej kampanii oszcerstw, i tym razem nie zabraklo polskiego intelektu w swiatowym wysilku wzniesienia kultury ludzkiej na kolejny, wyzszy poziom.
  Chwala za to mlodym bohaterom poslkich uniwersytetow”
  (Zygmunt Bauman, przedmowa do „Wydarzen marcowych 1968”, Instytut Literacki, Paryz 1969)

 88. Nowe wieści z frontu (Blitzkrieg)

  Red Szymańska Borginion z Brukseli:

  Czy polski rząd posunie się do storpedowania wyboru Tuska na szefa Rady Europejskiej, powołując się na ważny interes państwa i żądając głosowania poprzez jednomyślność? Polska musiałaby skorzystać z tzw. kompromisu luksemburskiego, co dałoby rządowi prawo weta. Czy Beata Szydło na szczycie zdecyduje się odpalić tę „bombę atomową”?

  Kompromis luksemburski (zobowiązanie wszystkich państw UE, by jednogłośnie podejmować decyzje dotyczące ważnych interesów krajów członkowskich) dałby Polsce prawo weta i możliwość zablokowania wyboru Donalda Tuska. Byłoby to zuchwałe – powiedział w rozmowie z korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon wysoki rangą dyplomata ważnego kraju Unii Europejskiej.”

  Więcej poniżej – również o relikcie lat 60 czyli kompromisie luksemburskim.

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-czy-polski-rzad-zablokuje-wybor-tuska-byloby-to-zuchwale,nId,2365715

 89. @Wiesiek59 znowu dal glos z glebi intestinum crassum:

  „Kto jest właścicielem mediów, nakłada kaganiec, bądź szczuje.”

  Kto ma mentalnosc owczarka, rozumie z otaczajacego go swiata tyle, co owczarek: Kaganiec, szczucie…

  „Czy to takie trudne do zrozumienia?”

  Aparat pojeciowy ograniczony do szczucia, kaganca (badz jego braku), miski z ochlapami i smyczy nie jest trudny do zrozumienia. Tak owczarek alzacki postrzega swiat.

  „Media „białych” kontroluje słownie SZEŚĆ konglomeratów medialnyc”

  Zakochane w Iranie brunatne hejterstwo frówno wie w kwestii „konglomeratów medialnych”. Hejterstwo tyle wie, ile wyczyta w sieciowych latrynach. Internetowe latryny z oczywistych wzgledow wielbia Iran (bo juz tylko na Iran moga liczyc, innym sie odechcialo), nienawidza jak morowej zarazy „Sorosa”, „Rotszylda” i wlasciwie wszystkich, z ewentualnym wyjatkiem mullow z Teheranu. Czy „”konglomeratów medialnych” jest szesc, szescdziesiat szesc czy dziewiec i trzy czwarte – to nie na male lebki tutejszych specow od hejtolenia.

  No dobra, walnij jakis akt strzelisty na czesc muzulmanskiej bomby atomowej. I pierdyknij cos o „zbawcach”.

 90. @ozzy

  „Zygmunt Bauman”

  Czytales wypowiedzi Baumana? Jesli nie wczesniej – to mogles widziec przytoczony przeze mnie wybor.

  Pare cytatow:

  „Czymże jest mur wznoszony dziś wokół terenów okupowanych, jeśli nie próbą prześcignięcia zleceniodawców muru wokół warszawskiego getta? ”
  „a więc poświęcić życie zawracaniu syjonistycznego tworu z drogi, jaką z własnego wyboru podążał”

  ” Izrael, jak największej z plag egipskich, będzie bał się pokoju. A znów ciemiężenie i upokarzanie narodu było, jest i zawsze będzie receptą na terroryzm”

  ” postępująca dewastacja moralna izraelskiego narodu.”

  Podobaja ci sie te, przepraszam za wulgaryzm, _wypowiedzi_? Tak jakos myslalem, ze ci sie beda podobaly – ten „syjonistyczny twor” co to „boi sie pokoju” i nasladuje niemieckie ludobojstwo („muru wokół warszawskiego getta”). I ta „postepujaca moralna dewastacja”.

  To wszystko w ustach Zyda.

  No dobra, bij brawo – a ja ide wywietrzyc. Nie tykajac osoby zmarelgo profesora (to na uzytek prawnikow – specjalistow od spraw o znieslawienie) – powinienes zauwazyc, ze wypowiedzi Baumana sa wyjatkowo parszywe i od poczatku do konca k…skie.

  Powolujac sie na taki _autorytet_ – strzelasz popisowego gola do wlasnej bramki.

 91. „Czy Beata Szydło na szczycie zdecyduje się odpalić tę „bombę atomową”?”

  – zapewne nie pojechala tam po to, aby zaprezentowac swoja nowa broszke 🙂

 92. „Jeden Donald wystarczy”
  Sam powiedział …

 93. xmax
  8 marca o godz. 20:57
  tejot
  8 marca o godz. 20:43
  „Blogowi naganiacze mają tylko jedno zadanie, jeden temat, jedną insynuację do wypowiedzenia o Tusku – sługus Niemiec, kamerdyner Angeli Merkel.”
  – co by nie robil, tak to wyglada, i to nie jest „insynuacja”, poniewaz nie jest polskim kandydatem,….a ci ktorzy o niego zabiegaja, to sa NIEMCY.

  Mój komentarz
  Xmaxie i zafiksowany na niemieckości Tuska,
  Twój argument jest insynuacją wyssaną z palca. Tuska popiera znaczna większość członków RE i jak się okazuje nie są oni Niemcami, jak Ty usiłujesz naiwnie wmawiać blogowiczom.

  Z powodu tego, że to poparcie członków RE dla Tuska, to jest zła, paskudnie prawdziwa wiadomość dla PiSowców z Prezesem na czele, to postanowili oni udawać, ze jej nie ma i ogłuszać swoim szczuciem Polaków na Niemców opinie publiczną w Polsce. Kraczą i wydziwiają wciąż i wciąż o Niemcach, a to o tym, ze zabiegają, a to o tym, że obozów zagłady nie uznają, a to o tym, że Tusk wermachtowiec. Mówią, głoszą, deklamują każda insynuację, byle tylko wykorzystać resentymenty niemieckie w Umęczonej dla swoich brudnych propagandowych celów zaspokajających ego Prezesa, który mieni się wobec siebie i wobec nich najprawdziwszym Polakiem, najszczerszym antyniemcem.
  Prezes domaga się, sam prowokuje antyniemiecki hałas, więc mu go dostarczają.

  Prezes nie spocznie dopóki nie zniszczy reputacji Polski w UE. Następnym krokiem będzie triumfalne ogłoszenie, że to Unia jest winna, bo jest opanowana przez antypolskie siły zorganizowane przez Niemców.
  Pzdr, TJ

 94. Xmax,
  nowa broszka jest w depozycie bowiem stanowi dowód w sprawie wypadku. Obrażenia Pani Premier były tak dotkliwe ponieważ poduszka została przebita nową broszką i całą masę BB zatrzymały pasy tylko, niestety. Poza tym to gdzieś czytałem, że wg jakichś ekspertów zderzenie nastąpiło przy prędkości 85-90 km/h a to znaczy, że skoro – jak wcześniej podawano – Audi jechało z prędkością ok 50 km/h to drzewo biegło z prędkością co najmniej 35 km/h. Uciekało przed „Lex-Szyszko”?

 95. Dowcipnis 🙂

  „Gabriel zaznaczył, że wie, iż kandydaturę Tuska forsowała w szczególności Europa Środkowa.”

 96. TJ,

  komentarz z 22:12 specjalnie dla Ciebie 🙂

 97. legat
  8 marca o godz. 22:12

  Legat, mocne 🙂

 98. „Komorowski o wyborze Tuska: Nie warto się zakładać, nie warto być nadmiernie pewnym”

  – on z Michnikiem, ma dobre doswiadczenie 🙂

 99. xmax

  „zapewne nie pojechala tam po to, aby zaprezentowac swoja nowa broszke”

  Apelowałbym abyś jednak się przemógł i czytał zalinkowane teksty.
  Komentowanie na podstawie jednego zdania z dość obszernej wypowiedzi wpędzić może bowiem komentującego w głupią sytuację.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompromis_luksemburski

 100. „Meczy mnie Polska” – dolacz do Tuska 🙂

  https://twitter.com/cezarygmyz

 101. Bar Norte,

  z linkiem zapoznalem sie,….zle mnie zrozumiales 🙂

 102. @xmax

  „Tusk, jako byly premier obecnie przewodniczacy Ready Europejskiej, nie powinien byl popierac grudniowego warcholstwa sejmowego:”

  Ojoj, to w twoim kraju blisko polowa poslow na sejm to „warcholy”? I zajmuja sie „warchostwem? Straszne, jesli prawdziwe!

  „zajmij sie swoim prezydentem co siedzial w pierdlu za gwalty 5 lat (z siedmiu).”

  Normalny kraj tym sie rozni od satrapii czy zamordystycznej dyktatury, ze nikt nie jest ponad prawem, nawet prezydent czy ptemier. Dlatego Katsav poszedl siedziec za rzemomy gwalt. A Olmert, premier – za szwindle i przekrety.

  Dlatego w innym kraju Nixon ledwie-ledwie mymigal sie od pierdla – ale jego wiceprezydent Spiro Agnew juz sie nie wymigal. I poszedl siedziec.

  Zamordyzm tym sie rozni od normalnego swiata, ze wladca stoi nad prawem i moze wszystko.

  A najsmieszniejsze – jak zamordysta hejtoli, bo mu sie wydaje, ze karanie dygnitarzy wiezieniem, jesli prawo zostaje zlamane – ma jakoby _zle_ swiadczyc o kraju, ktory przestrzega zasady rownosci wobec prawa.

 103. @legat

  „g jakichś ekspertów zderzenie nastąpiło przy prędkości 85-90 km/h”

  To w twoim kraju trzeba az „expertow”, zeby odczytac samochodowy rejestrator? Bo normalnie to wystarcza laptop badz komorka i kabel OBD2 (albo wtyczka OBD2 – BT, jesli bezprzewodowo).

  ” a to znaczy, że skoro – jak wcześniej podawano – Audi jechało ”

  Audi to auto niemieckie. Jesli wredni, antypolscy Niemcy szkodza i bruzdza, narazaja na szwank polska racje stanu – to chyba nie ma wiekszego sensu wozic sie niemieckim autem? Przeciez wredne Szkopy mogly umiescic w pokladowych komputerach wirusa, ktory sfalszowal przekaz rejestratora.

  Nie lepiej to jezdzic Rdzennie Polskim autem? Na pewno takie sa. I znacznie lepsze. Twoj ziom Bar Norte dopiero co wymachiwal polskimi autami elektrycznymi, ktore ponoc Zadziwia Swiat.

 104. @tejot

  „Z powodu tego, że to poparcie członków RE dla Tuska, to jest zła, paskudnie prawdziwa wiadomość dla PiSowców z Prezesem na czele, to postanowili oni udawać, ze jej nie ma i ogłuszać swoim szczuciem Polaków na Niemców ”

  Jak to sie ma do faktu, iz dygnitarze woza sie niemieckimi autami? Toz najprostsza rzecz na swiecie dla Brukseli i Makreli umiescic wirusa w pokladowym komputerze i spowodowac, zeby auto wjechalo w dzrzewo. Albo w ogole wybuchlo.

  Chwaliles sie tutaj przewagami waszego przemyslu stoczniowego (sprawdzilem, sukcesy ogromne, ORP Slazak juz lada moment bedzie gotow, budowa trwa zaledwie pietnascie lat). Nie warto rozkrecic wlasnej fabryki samochodow? Znaczy opartej na rodzimych podzespolach, bo do niemieckiego silnika wrog i tak moze wirusa wtrynic.

 105. radzilowJedwabne

  „Twoj ziom Bar Norte dopiero co wymachiwal polskimi autami elektrycznymi, ktore ponoc Zadziwia Swiat.”

  Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Nie pisałem o żadnych autach – w tym elektrycznych.

 106. Co pewien czas daje się słyszeć głosy gloryfikujące Kaczyńskiego; cóż to za strateg, co za inteligencja, a jaki mówca wspaniały itp.
  Głosy te padają nie tylko ze strony jego służących, lecz także ze strony przeciwników.
  Mnie zastanawia, jak taka chodząca doskonałość, obstawiła się kompletnymi indolentami często nie mającymi po kolei w głowach? O czym on – ten żoliborski inteligent /podobno/ z tymi wariatami rozmawia? A wariatów, do tego głupich, do wyboru i koloru.
  Chyba jednak swój do swego ciągnie, a te hołdy składane Kaczorowi, raczej między mity i bajdy należałoby włożyć.
  Tylko wariat z wariatem wspólny język znajdzie.

 107. „Słuchaj no, ty, słuchaj no, ty, po tamtej stronie!
  Chyba już czas, pora by iść, świt niedaleki!”

  i idź się wyśpij, bo to nie Bar Norte tylko Mauro Rossi. Coś Ci się zajączkuje pod deklem najwyraźniej. Widzisz, bez nich dwóch ten blog by poważnie zubożał (w części komentarzowej – że tak się wyrażę) a np. bez Ciebie stałby się miejscem o wiele milszym i sympatyczniejszym.
  To oczywiście moja subiektywna opinia i z pewnością ją sobie zważysz lekce ale to mnie specjalnie nie wzrusza.
  To po pierwsze a po drugie, to mając świadomość, że samochód elektryczny szczególnie w Polsce, gdzie większość energii produkuje się z węgla, truje tak naprawdę 2,5 raza mocniej (w przeliczeniu na przejechany kilometr) niż spalinowy benzyniak, to jakoś trudno mi przejść na pozycję entuzjasty „elektryfikacji” samochodowej.
  Może byłoby inaczej gdyby rządy PiS nie spaprały ustawy „prosumenckiej”, która miała szansę doprowadzić do prywatnych inwestycji w domowe mikroźródła energii elektrycznej. Zamiast ten kierunek rozwijać, to pisowski rząd zniszczył ciekawy i potrzebny „zaczyn”.
  Mają w związku z tym u mnie wielgachnego minusa ale nie wiem nawet po co Ci to mówię, bo pewno nawet nie zatrybiasz o co mi biega.

 108. Plan B

  „W takim wypadku Polska sięgnie po – używając oczywiście przenośni – swego rodzaju broń atomową czyli nie podpisze konkluzji szczytu. Będzie to oznaczało, że szczyt jest nieważny bo konkluzja musi zostać podpisana przez każde z państw uczestniczących w spotkaniach”

 109. D. Passent: „Pojawia się ambasador w RFN, prof. Przyłębski, z którym nie wiadomo co zrobić – odwołać, bo był TW”.

  A Pana Redaktora odwołano z Chile z tego powodu?

 110. @Bar Norte

  Przepraszam najmocniej! Pomylka – chwalipieta to oczywiscie nieoceniony Mauro Rossi. Prosze wybaczyc!

 111. xmax

  To już rozumiem czemu na dzisiejszej konferencji z Gabrielem Waszczykowski miał minę jakby go czołg rozjechał.

 112. radzilowJedwabne

  Nie ma sprawy. Nic się przecież nie stało

 113. Muszynianka
  8 marca o godz. 12:54

  „Unia już się pogodziła z faktem, że Polska jest na coraz dalszej zewnętrznej orbicie …”.

  Unia powiedziała ci to na ucho, czy jak?

  „Polska będzie tuskolandem, albo nie będzie jej wcale” ― gen. W. Jaruzelski (lekko przerobiony). 🙂

 114. Lubicz56
  8 marca o godz. 14:12

  „… Tusk przekroczyl czerwona linie (…)”.

  „BZDURA! Bzdura i do tego te „wydarzenia grudniowe” (sic!).
  Wiesz o czym piszesz? Nie bardzo, prawda”?

  No to sic!
  Tusk we Wrocławiu: „Po wczorajszych wydarzeniach w Sejmie i na ulicach Warszawy, mając w osobistej pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, co realnie sprawują władzę w naszym kraju, apeluję o respekt i szacunek wobec ludzi. A tym, którzy walczą o europejską demokrację w Polsce, dziękuję”.

  Jak myślisz komu w sobotę dziękował Tusk jak nie puczystom?
  Być może miał być kolejny grudzień, ale jakoś się nie udał, zabrakło determinacji i wiary w antykaczystowskie ideały. Tylko jeden marksista z Krytki Politycznej legł na bruku, ale zrobił to tak nieudolnie (czytaj: ostrożnie), że nawet się nie zadrasnął. Na drzwiach nie można go było nieść Świętojańską.

  Współcześni rewolucjoności są jednak do kitu.

 115. Mauro Rossi

  No to w końcu wiem czemu premiera Szydło planuje jutro nie podpisywać konkluzji RE. Znaczy unieważnić jej posiedzenie.

  Z powodu red Diduszki, który w grudniu „legł na bruku”.

  Tylko czy szefowie państw członkowskich UE o red Diduszce wiedzą?

 116. Bar Norte
  8 marca o godz. 18:46

  „Ten cały plan wyciągniecia JSW jak królika z kapelusza musiał się opierać na jakiś przesłankach powodzenia. I w tych przesłankach bym szukał odpowiedzi na pytanie „czemu JSW sam się dał wpuścić w kanał?”

  To jak pytać Roberta Lewandowskiego, czemu przechodzi z Borussi Dortmund do Bayernu Monachium? No przechodzi, chce grać w lepszym zespole … 🙂

  Zagranie z JSW to był pisowski majstersztyk i to w 3D, przyznaję dość brutalny, ale taka jest polityka. Polityka miłości Tuska też była brutalna. Zatem vet za vet.

  Nawet jak Tuska przepchną kolanem to średnie i małe państwa unijne dobrze zapamiętają tę lekcję. To plus dla Polski, która nie chce z Brukselą rozmawiać z pozycji klęcznika.

  Tusk będzie kandydatem Malty (czyli Niemiec), co rykoszetem uderzy w krajową opozycje. Całą, bo ona przecież działa blokiem. Polacy niekoniecznie to polubią, nawet jak przywatnie nic do Niemców nie mają. Zatem kolejny plus, jak mawia Wałek, dodatni. 🙂

  Przepychany na siłę Tusk, cały czerwony na twarzy, tłumaczył dziś, że nigdy nie wpływał na sytuację wewnętrzną w Polsce (g. prawda) i że tego robic nie wolno. Ale najwyraźniej ktoś go do kąta postawił. Pytanie kto? Ok. nie wolno tego robić, i teraz będzie trzymany za słowo, a to nagranie można będzie puszczać na okrągło, niech tylko Tusk warknie coś z Brukseli, co się Warszawie nie spodoba.

  Wysunięcia JSW, polityka w Brukseli bardzo znanego, związanego dotąd z partią Tuska, pokazuje, że ci najbardziej kompetentni w PO odchodzą, a zostaje ciamajdan. Reszta się nie liczy, bo nawet nie ma pomysłu na cokolwiek, prócz antyszambrowania w Brukseli.

  W UE jest tak, że oczywiście można jakiś kraj złamać, aby nie uciekał się do ostatecznych rozwiązań traktowych blokujących decyzje możnych (jak wiadomo w UE jest kolejność dziobania), ale trzeba mu dać coś w zamian. Więc czemu nie sprzedać Niemcom Donalda Franciszka Tuska? Czemu sobie odmawiać możliwości handlu, i na tym też polega polityka. W końcu jest kilka rzeczy do kupienia na zasadzie coś za coś.

  Nadal możliwe jest salomonowe wyjście i trzeci kandydat oraz różne ineteresy jakie się za tym kryją.

 117. W temacie niemieckiej agenturalności warto wspomnieć ,że dzięki katolicyzmowi zgermanizowano Słowian.Tzw.Watykan to kontynuacja Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego z obsadą ponad 30 papieży przez przez Niemców i aparaty urzędniczego niemieckiego w genach. Nauka kościoła inspirowana niemieckimi Soborami to niemiecki wkład w religijność w Europie i nie tylko z wiadomym akcentem.Zatem każdy kto gorliwie stosuje nauki Watykanu jest ofiarą niemieckiej indoktrynacji katolickiej.Tak sobie myślę,że zarzucanie Tuskowi katolikowi niemieckości przez Kaczyńskiego też katolika przypomina przyganianie kotła garnkowi z powodu umoczenia w tej samej religii z niemieckim genem.Unia też ma niemieckie geny co należy przyjąć z pokorą jak dominację zgermanizowanego Watykanu w życiu Kowalskiego z PiS. Wszak i tu i tam nie ma przymusu. Zostaje klęcznik !

 118. Bar Norte
  9 marca o godz. 0:45

  „Tylko czy szefowie państw członkowskich UE o red Diduszce wiedzą”?

  Na pewno, wiesz ile zachodnich ambasad jest w pobliżu Sejmu. Wszystkie ważniejsze, a w każdej piony informacyjne …

 119. No i co. Dwa zydy beda sie teraz o Baumana klocic?

 120. „Beginki i Waldensi na S’ląsku i Morawach..”
  Co druga (?) kobieta zaczyna od skocznego begina w goralskich lasach ale tylko prawdziwi faceci koncza jako Waldensi. Zwyczajni , zaczynaja .. przez cale zycie ..
  https://www.youtube.com/watch?v=zNcPnEc99UE&list=RDzNcPnEc99UE#t=0

 121. O czym tu dyskutować.
  Prezes jasno to wyraził w rozmowie z TVP Info w programie „Gość Wiadomości” z 7 marca 2017 r. po 20-ej.
  Na uwage dziennikarki, że niektórzy obawiają sie, że Polak w ogóle nie zostanie szefem RE lecz np Irlandczyk Prezes odparł, że są różne koncepcje ale trzeba pamietać, że Premier Irlandii nie ingerował w nasze wewn. sprawy nie popierał opozycji totalnej i nie wspomagał puczu w Polsce.
  Te wypowiedz można sobie nadal obejrzeć na ( http://vod.tvp.pl/29081763/07032017 ) , minuta 9:15 i dalej.
  Przeciez to jawny dowód na zdrade stanu, Targowica w całej okazałości.
  Suweren jeszcze odpłaci Prezesowi za te niegodziwość.

 122. Bar Norte
  8 marca o godz. 23:53

  „To już rozumiem czemu na dzisiejszej konferencji z Gabrielem Waszczykowski miał minę jakby go czołg rozjechał”.

  Rozmowa z Archaniołem Gabrielem to nie przelewki.
  see: pióro ze skrzydła Archanioła Gabriela

  http://akademiaducha.pl/wp-content/uploads/2016/06/1freewallpaperscom-1024×640.jpg

  A jeśli chodzi o niemeckie czołgi, to „My na tygrysy mamy visy”. 🙂

  Vis to po łacinie siła, moc. Nie zawsze anielska.

 123. Słowianin Stanisław
  9 marca o godz. 1:13

  A wszystko dlatego, że zanim nad Wisłę przybyli Słowaniei byli tu Germanie.
  Więc nie narzekaj.

 124. bar Norte ,21:38
  Donald Tusk ma na rekach krew jemenskich dzieci i lzy glodnych starcow w Grecji.
  Polska dala swiatu sto lat temu Feliksa Dzierzynskiego ,teraz Tusk przyklada reke do niesprawiedliwosci wyrzadzanych przez bankierow Londynu, Frankfurtu i Paryza.
  We wladzach Unii trzeba ludzi pracujacych dla dobra ogolu.
  http://3obieg.pl/prawdziwy-zyciorys-donalda-tuska-i-nie-tylko

 125. Czy Pan Redktor naprawde nie widzi czy udaje, ze nie widzi oczywistego politycznego wymiaru konfliktu.

  Tusk przede wszystkim jest w dalszym ciagu szefem polskiej totalnej opozycji a przy okazji polskim…przewodniczacym rady.

  To czywiste, ze prezes bedzie zwalczal Tuska w Brukselii.
  Przeciez nie kto inny ale Schetyna po przegranych wyborach powiedzial, ze Platformie zostala jedynie ulica… i Bruksela.

 126. Mauro (0:21)

  Masz zupełną rację. Najpierw, że przerabiasz W. Jaruzelskiego – na razie lekko, dalej będziesz przerabiał Jarosiewicza, E. Gierka, droga do PRL-bis stoi otworem.

  Masz też rację, że nie podejmujesz dyskusji z tezą:
  „Unia już się pogodziła z faktem, że Polska jest na coraz dalszej zewnętrznej orbicie …”.

  A mógłbyś przecież dowodzić nieopatrznie, że Unia się nie pogodziła, że komisarze i europosły m.in. z Holandii i Belgii drą szaty nad łamaniem praworządności w Polsce.

  Zaś innemu komisarzowi cierpnie skóra na myśl o tym, że trzeba będzie wdrożyć procedurę nadmiernego deficytu, bo PiS tak wyśrubował projekcję dochodów. A na spotkanie w sprawie obchodów rocznicy układów rzymskich – w poniedziałek w Paryżu – nie zaprasza nikt Polski, od czterech pozostałych dużych krajów Unii ona już odstaje.

  Ale Mauro masz rację: Polska jest jądrem Unii, to Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania się od centrum oddalają ze szkodą dla siebie, to Polska założyła Unię i w 2004 wszystkie kraje do niej się przyłączyły. A teraz się odłączają na własne życzenie.

 127. Już mi się poprawiło na same wieści o Tusku

  Ma on krew na rękach, a łzy na rękawach …
  Ale już go wywalą i wtedy wszystkim się poprawi.

 128. Polecam:
  w dzisiejszej GW, Adam Michnik, Tusk dla dobra Polski
  http://wyborcza.pl/7,75968,21473292,tusk-dla-dobra-polski.html

 129. Ależ ten Waszczykowski ma napęd, żeby JSW postawić na urzędzie szefa RE, zdecydowanie większy niż sam zainteresowany. Dlaczego, bo wie, że jeśli Waszczykowski mu tego nie załatwi to podmieni Witka na jego stanowisku.

 130. wiesiek59
  8 marca o godz. 21:27 pisze, ze czyta z kart, a slucha glosy pozaziemskie, oglada przetworzone fale radiowe na obraz……chlopiec ma w „recach” wszystko.

 131. radzilowJedwabne
  8 marca o godz. 19:07
  Przeczytaj prosze Brodera o jego wizycie w Krakowie i Oswiecimiu (nie znam tytulu, lecz pamietam krytyke Disneylandu oraz nachalnej reklamy krakowskich przewodnikow, Wieliczka-Oswiecim w 2 godziny. MR oraz pozostalym chlopcami z magazynu drugiej predkosci nie warto sie jednak zajmowac. Szkoda czasu. M u s z y n i a n c e poswiece kolejny wpis o antysemityzmie.

 132. M u s z y n i a n c e czystej etnicznie oraz empatycznie poprawnej….

  Stereotyp dominacji politycznej zydow funkcjonuje i nikomu nie przyjdzie do glowy, aby to po prostu sprawdzic. Nalezaloby sie wiec zastanowic nad rzeczowa krytyka lub narazac sie na ironie obecnych w blogosferze z lizakowego obszaru myslenia.
  Ciekawe jest jednostronne postrzeganie konfliktu izraelsko-palestynskiego. Nie dziwi mnie tu calkowita “zgodnosc” i jednomyslnosc (rzadko wystepujaca w innych kwestiach) Zgromadzenia Ogolnego UN. Sprzecznosc tej kwestii polega na tym, ze wielu zarzuca swiatu lobby proizraelskie, a tak naprawde oprocz USA, Izraela, Mikronezji, Wysp Marshalla, Palau i Ugandy wszyscy glosuja przeciw Izraelowi.
  W 40.000.000 polskiej populacji. Izrael zastapil dla niektorych (ni)ejako “brzydkie” slowo zyd. Dziwie sie, ze nie krytykuje sie danego rzadu izraelskiego, wybranego wprawdzie przez wiekszosc (mniejszosc stanowi rowniez znaczna czesc spoleczenstwa izraelskiego), lecz krytykuje sie Izraelczykow i Izrael. Izrael krytykuje wiekszosc, Palestynczykom finansowo pomaga jedynie UE, pozostali, w tym kraje arabskie, chetnie zapominaja o bratniej pomocy. Utozsamianie Panstwa Izrael ze spolecznestwem izraelskim jest niedorzecznoscia sama w sobie.
  Oczywiscie, ze nie mozna utozsamiac krytykow Izraela z antysemitami. Mozemy i powinnismy sie jednak zastanowic nad tenorem owych krytyk oraz uzywania tychze jako kola ratunkowego. Mamy bowiem do czynienia rowniez z peanami wobec Izraela ze strony politykow prawicowych na swiecie, ktore raczej szkodza znacznej lewicowej mniejszosci w Jerozolimie.
  … w Polsce nie ten jest Polakiem, kto sie uwaza za Polaka, tylko ten kogo uwaza sie za Polaka. Tak samo jak Zydem jest nie ten, kto sie uwaza za Zyda, lecz ten, kogo uwaza sie za Zyda.

  Bycie jednym i drugim jest wykluczone. Bycie Polakiem i katolikiem natomiast powszechne?

 133. Glebsza Prawda….dla czystych etnicznie…..

  „Chodzi bowiem o głębszą prawdę: do czego zdolni są ludzie, gdy znajdą się w złym miejscu o złym czasie.”

  Czytajac powyzsze przypomnialem sobie jak absurdalne jest relatywizowanie rzeczywistosci w poszukiwaniu tzw.glebszej prawdy przy pomocy argumentow czasu i przestrzenii. Oto przyklad ks. F. Wozniaka, ktory cieszy sie, ze urodzil sie w Polsce, bo na zachod od Polski musialby zdradzic swoje chrzescijanstwo na rzecz hitleryzmu. Na wschod od Polski upodlilby swoja wiare na rzecz bolszewizmu. Z laski Boga urodzil sie na swietej ziemi polskiej, nad ktora stalo juz w zenicie niczym nie zachmurzone Slonce naszego ducha, Jezus podany przez rece Maryji, strojnej w czestochowskie sukienki.

 134. Muszyniance i pozostalym……

  Mowa i jezyk….

  Wraz z podjetymi probami wychodzenia z szarocienia po 89 zostalismy poddani probie bilansu, aby stwierdzic 27 lat pozniej, ze oscylujemy obecnie na granicy „saldo exitium“. Okazalo sie bowiem, ze“ katolicko-reakcyjna“ Solidarnosc umozliwila wprawdzie pozegnanie sie ze starym porzadkiem , nowa natomiast podpisuje liste obecnosci na kolejnych populistycznych “wystepach”. Tak wiec „swieci“ z Walesa (niedocenionego za jego, mimo wszystko, pragmatyzm polityczny) na czele dokonali udanej proby zmian ustrojowych, a „udane“ dziecko socjaldemokracji doznalo sromotnej porazki i czeka na nastepny sezon ogorkowy. Z takim saldem obie strony sceny politycznej teatru niejako otwartego poruszaja sie z trudem w kierunku widza/wyborcy.

  Po zmianach 89 mamy okazje na dowolne interpretacje wolnosci slowa etc. Brakuje nam jednak poczucia odpowiedzialnosci, bo uwazamy ciagle, ze slowa oraz czyny sa bytami rownoleglymi. Fala grubianstwa przyszla wraz z szeregami (czyt.szereregowymi czlonkami) obu frakcji sceny politycznej.
  Przy okazji okazalo sie, ze kapitalizm, ktory przeciez zwyciezyl, jest koniem/tygrysem na biegunach opakowanym w folie plastikowa.

  Krotko mowiac, w obecnej polityce pojawili sie epigoni obu stron czasow zaprzeszlych bez politycznej instrukcji obslugi. Zamiast podejmowac proby budowania nowego, badz burzenia starego, czy tez proby kontynuacji jego fragmentow, politycy wszelkich kolorow zajeli sie soba, zapominajac przy tym o wyborcach. Wyborcy oraz konsumentki i konsumenci mediow poprawiaja sobie samopoczucie krytykujac niedorzecznie owe media, dla wielu za malo polskie.

 135. Obsesje to temat dla psychiatry, a nie dla polityki.

 136. „Kaczyński nienawidzi Tuska.”;nic nie lezy blizej niz stara milosc i mloda nienawisc; no, ale rozwod nastapil juz dawno i to nie po rajdzie smolenskim, tylko wtedy kiedy prezes zakochal sie, na krotko, ale mocno, w lepperze;

 137. rzadza mistrzowie w zwalaniu winy na innych; niestety, nie tylko w polsce;

 138. knochenmuehlen drehen sich schon wieder
  koenigin der ratten tanzt

 139. Waszczykowski powiedział , że zrobią wszystko aby nie dopuścić do głosowania nad kandydaturą Tuska.Rozumiem, że w tym celu użyją liberum veto, sprawdzonego wynalazku szlacheckich warchołów. Pytanie, czy Unia sobie na to pozwoli.

 140. super artykul.
  Moze dodatkowe kolejny argument:
  Tusk jako prezydent Rady Europy skrytykowal ostro polityke imigracjyna Pani Merkela. Duzo lagodniejsze skrytykowal PiS. To dla mnie wada Tuska ze nie skyrykowal PiS jak powinni. Byl za cicho.

 141. Historycznie oceniając katolicyzm w Polsce ma germańskie korzenie co jest realizacją zasady czyja władza tego religia/cuius regio, eius religio/. Władcami rządzącymi Polską byli germańscy panowie jak określa Kaczyński rządzących tu i teraz. Tym sposobem Niemcy to religijna Macierz jak bracia starsi w wierze. Tak sobie myślę,że po koronacji Żyda czas podziękować Niemcom za chrzest w 966 roku uznany w 2016 roku już jako początek państwa z unijnym obliczem.Jak na tamte czasy.Ponoć nie wchodzi się dwa razy do rzeki ale stało się.

 142. A mnie się wydaje, że w tej chwili najlepiej wstrzymać się od komentarza. Za kilka godzin wszystko się przedawni. Do tego czasu najlepiej by było przestudiować historię liberum veto i jego skutki. Wraca Polska wielka i suwerenna. Rzeczywiście. Hi hi.
  Pan Passent, jedna uwaga. Tytuł „Polska poluje na Tuska” uważam za niefortunny. To nie Polska tylko PiS. Mimo wspomnianych wad tego pana.

 143. ozzy
  9 marca o godz. 7:07

  „Polecam: w dzisiejszej GW, Adam Michnik, Tusk dla dobra Polski”.

  A tam czytamy: „Donald Tusk jest dziś twarzą Polski demokratycznej, suwerennej i europejskiej. Takiej Polski pragnęli ludzie opozycji demokratycznej, także mojej generacji”.

  W pierwszych dwóch zdaniach dwa kłamstwa, więc resztę spokojnie można sobie darować.

  Tusk nie jest twarzą polskiej demokracji tylko brukselskiej biurokracji, po części i nielegalnie twarzą swoich kolegów z krajowej opozycji totalnej.
  Też za komuny byłem w opozycji i nie takiej pragnąłem Polski jaką dziś lubi Michnik i jego „Gazeta Wyborcza”.

  Niech manipulant Michnik, jak mówił o nim Z. Herbert, mówi wyłacznie w swoim imieniu i nie podszywa się pod dawną opozycję.

  PS. Ozzy, po ćwierć wieku transframcji polecać dziś Michnika to jakby rzucić do księgarni świeżo wydrukowaną powieść Klementyny z Tańskich Hofmanowej i kazać ludziom to czytać. No zlituj się, to ramota. 🙂

 144. SŁOWIANIN STANISŁAW
  9 marca o godz. 11:16

  „Historycznie oceniając katolicyzm w Polsce ma germańskie korzenie …”.

  Historycznie i doktrynalnie rzecz biorą katolicyzm (katholike po grecku znaczy powszechny), miał i ma rzymskie korzenie, a reszta to tylko ocean ignorancji i schematycznego myślenia. Pamietasz, gdzie Bolesław Chrobry „załatwił” sobie koronę? Nie w Rzymie u papieża przypadkiem? Był nim Jan XIX, urodzony w Tusculum (Italia). Niemcy niekoniecznie musieli być z tego zadowoleni.

  PS. Pamiętaj, że Germanie nad Wisłą pojawli się 500 lat wcześniej niż Słowianie. Czy wobec tego nick Stanislaus Germanicus nie byłby inetresujący? 🙂

 145. Vera
  9 marca o godz. 11:19
  „Za kilka godzin wszystko się przedawni. Do tego czasu najlepiej by było przestudiować historię liberum veto i jego skutki”.

  Oj tam, jak studiować historię liberum veto to najlepiej łącznie z biografiami jurgeltników, aby zacząć kojarzyć tamte czasy z naszymi przez analogie i paralele. Ale można i postudiowac Traktat Lizboński, by zobaczyć co z niego wynika. A sporo wynika.

 146. Przedłużenie kadencji Tuska na dalsze 2,5 roku byłoby dla Jarosława Ka nieznośne z jeszcze jednego poważnego powodu. A mianowicie – Prezes Polski przez 6,5 lat po katastrofie smoleńskiej starał się wylansować Tuska jako zamachowca mającego krew na rękach, jako winnego katastrofy, mającego na sumieniu niezmywalną plamę winy smoleńskiej sugerowaną przez te 6,5 roku przez wielu okołoprezesowych tłumaczy, ekspertów i międzynarodowych specjalistów, plamę która może przybrać charakter kryminalny (stąd wariackie sugestie Prezesa, że za Tuskiem będą wysłane papiery ścigające).

  Jeśli Tusk zostałby wybrany, to by oznaczało, że wieloletnie wysiłki „bycia w prawdzie” w sprawie katastrofy smoleńskiej, jej wyjaśniania, zwalania winy na Tuska jako pośredniego sprawcę umawiającego się z innymi na zamach, zdały się na nic, spełzły na niczym, że ogół przywódców UE nie daje wiary Prezesowi, nie postrzega Tuska jako zamachowca, a Prezesa „wyjaśnianie” jest olewane, lekceważone, nie dociera.

  W ten sposób autorytet Jarosława Ka jako prawdomównego przywódcy zostałby nie tylko nadszarpnięty, lecz zniszczony. Ostałoby się jeno pustosłowie, krętactwa, kłamstwa, insynuacje i nienawiść.

  Część wiernych Prezesowi mogłaby powziąć poważne wątpliwości co do jego prawdomówności i skuteczności, przede wszystkim skuteczności. Jakaś frakcja by zaczęła szemrać, popadać w niepewność w obliczu oczywistego faktu – Prezes, dotychczas postrzegany jako genialny strateg i taktyk, po raz pierwszy w doniosłym zdarzeniu unijnym (głosowanie na Tuska) nic by nie znaczył, okazał się wydmuszką polityczną, został zlekceważony, jego głos nie wyszedł poza swojskie opłotki, a przywódcy UE byli uprzejmi ze spokojem przyjąć wybór Tuska.
  Pzdr, TJ

 147. Zrobimy wszystko aby ten kamerdyner wiecej nie podawal nam laseczki !! Jeszcze ciagle nie mozemy zniesc tego „jego” ciepla ktore czujemy potem przez rekawiczke . Prawdziwy oryginalny chlo’d przedpokoju to jest to czego nam trzeba ..

 148. Muszynianka
  9 marca o godz. 3:59

  „Unia już się pogodziła z faktem, że Polska jest na coraz dalszej zewnętrznej orbicie …”.

  To tylko element nacisku, takie rzeczy trzeba umieć czytać, a nie brać dosłownie. Czym innym jest obieg informacji w mediach, a czym innym między palcówkami dyplomatycznymi. To często w dwie różne rzeczywistości.

  „komisarze i europosły m.in. z Holandii i Belgii drą szaty nad łamaniem praworządności w Polsce”.

  Mają w tym interes, z Petru i Schetyną u władzy w Warszawie mieliby lekko, łatwo i przyjemnie. Nawet nie musieliby o nic prosić, tamci by w lot zgadywali. Ale jak przyjdzie co do czego, czyli do „sprawdzam”, to trzeba będzie wymienić te „przykłady łamania praworząności w Polsce”. Jak wiesz w realu będzie z tym krucho. Dużo łatwiej wymienić nieakceptowalne w świecie zachodnim działnia opozycji, jak nawoływanie przez nią do wypowiedzenia przez służby mundurowe posłuszeństwa legalnej władzy.

  „PiS tak wyśrubował projekcję dochodów”.

  To może wykona się stary manewr Tuska, czyli skok na OFE, co TK z Rzeplińskim przyklepał. 🙂 Ale raczej nie będzie to potrzebne. Mafia watowska wyje z rozpaczy, ale traci. Ściąglaność podatków jest znakomita. Oczywiście, działa tu element strachu przed kaczystowskimi szwadronami śmierci, ale przecież przestęcy powinni się bać.

  „w poniedziałek w Paryżu – nie zaprasza nikt Polski, od czterech pozostałych dużych krajów Unii ona już odstaje”.

  No to jesteśmy ze Swecją, Danią, Finlandią, Czechami, Słowacją, Węgrami, Austrią, Litwą, Łotwą , Estonią, Słowenią etc. czyli z większością. 🙂

  „Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania się od centrum oddalają się …”.

  Poza Niemcami wszystkie te kraje przeżywają kryzys gospdarczy i emigracyjny (a pamiętajmy o dramacie Grecji), wiec się oddalają. Cóż, grawitacja ujemna w praktyce.

  Nie mogłabyś Muszynianko pisać o sprawach europejskicj podobnie kompetentnie i rzeczowo co o problemie palestyńskim?

 149. Bar Norte
  Wczorajsze hasła neomarksistek walczących z alienacją. Czarny marsz ciąg dalszy, może to istotnie nowa sytuacja? Co?

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/330744-aborcja-w-obronie-zycia-episkopacie-zostaw-nasze-gacie-i-inne-czyli-top-10-najbardziej-groteskowych-hasel-strajku-kobiet

 150. Katolik Kaczyński donosi na katolika Tuska.Ponoć katolicy w ramach miłości bliżniego nie donoszą za pierwszym razem raczej nadstawiają drugi policzek z wyrozumiałością odnosząc się do czynów grzesznika. Tak sobie myślę kiedy Kaczyński nadstawia drugi policzek czy odpuszcza grzechy Tuska.Raczej spuścił watahę hunwejbinów partyjnych na Tuska w stylu spieprzaj dziadu !

 151. Wiadomość z ostatniej chwili:
  podobno Beata „Broszka’ Szydło ma już przygotowany tablecik z wystapieniem kandydata Saryusza i nie zawaha się go wykorzystać na posiedzeniu Rady Europejskiej…
  Będzie sie działo, tylko obawiam sie że jej mikrofon wyłączą… niegodziwcy

 152. Opublikowanie pierwszej części archiwum CIA zawierającego wewnętrzne, pilnie strzeżone exploity i dokumentacje, to kolejny z ciosów zadanych amerykańskim agencjom szpiegowskim. Pierwszy padł rok temu, kiedy zabawki z jakich od 14 lat korzystało NSA ujawnił Kaspersky. Drugi cios padł pół roku temu — tajemnicza grupa Shadow Brokers wystawiła na sprzedaż exploity wykradzione NSA, ujawniając cześć z nich.

  Niezależnie od tego, czy dane zostały przez kogoś wyniesione, czy wykradzione na skutek ataku komputerowego, dla CIA jest to olbrzymia wpadka. Ciekawe, czy agencje wywiadowcze innych państw bardziej cieszą się z “wglądu” w warsztat CIA, czy zazdroszczą CIA liczby exploitów i skali operacji, jakie ujawniły opublikowane przez WikiLeaks dokumenty? A skala wygląda tak:
  https://niebezpiecznik.pl/post/wikileaks-opublikowalo-tajne-hackerskie-narzedzia-wykradzione-z-cia/
  =============

  Skoro zhakować można wszystko, to czemu nie samolot, czy samochód?

 153. Już wiadomo, że za kilka godzin PiS będzie fetował zwycięstwo, tym cenniejsze, że będzie to zwycięstwo moralne, zwycięstwo na miarę wszystkich przegranych powstań i innych podobnych polskich „bezprzykładnych bohaterskich” zrywów, które kosztem ofiar i rujnacji pokazały, że nikt nie jest w stanie rzucić prawdziwych Polaków na kolana.
  Jeszcze wczoraj aktyw PiS oraz wspierające go media butnie zapowiadały, że godziny Tuska są policzone, różne Legutki, Czarneckie, Waszczykowskie zapowiadały klęskę Tuska, a klęska ta miała być owocem rozmów Witolda „Nie Zabijajcie Nas” Waszczykowskiego z ministrami spraw zagranicznych 27 państw UE. Właśnie przełączyłem się polską telewizję, a dokładniej na TVN 24 i trafiłem na wypowiedź pisowskiego europosła Marka Asta, który stwierdził, że jeśli wybór Tuska na szefa RE będzie zwycięstwem Polski, ponieważ chodziło o to, by przekazać światu, kim naprawdę jest Tusk, że to było celem tej całej anty-Tuskowej kampanii. W podobnym tonie wypowiadali się inni pisowscy aktywiści, twierdząc, iż w ten sposób chcieli też ostrzec Europę, przed osobnikiem, który „działa na szkodę UE”, „doprowadził do BREXIT”(sic) i „jest odpowiedzialny za zamachy terrorystyczne w Europie” (sic).
  W programie „Jeden na Jeden” Waszczykowski powrócił do starego pisowskiego grepsu dezawuującego stanowisko, które od dwu i pół roku pełni Tusk, cytuję z pamięci: ” Stanowisko to nie jest wyposażone w żadne prerogatywy, ogranicza się tylko do organizowania szczytów RE.” Czyli to taki go facet ustawiający krzesła, zaciągający stół suknem, witający gości w drzwiach i usadzający przy stole – ot kierownik sali.

  Oczywistą oczywistością jest, że cała ta afera rozpętana przez Kaczego jest próbą zemsty na Tusku za to, że był lepszy w bezpośrednich i pośrednich starciach (zawsze je wygrywał), że jest inteligentniejszy, że zna języki, że jest przystojniejszy, że liczy się na europejskich salonach bardziej, niż cały zasrany PiS wraz z suwerenem – ot co!
  Śmiem sądzić, że sprawa Tuska jest dość solidnym gwoździem do pisowskiej trumny, początkiem końca PiS, ponieważ w oczach wielu Polaków, w tym również części pisowskiego elektoratu, tej nieortodoksyjnej Tusk staje się męczenikiem -na FB, wielu moich znajomych pisowców dało „lajki” Tuskowi, sondaże też to pokazują.
  Kiedyś, kiedy zdarzało mi się być bardzo dużym stresie, pokrzepiałem się setką wódki i dwiema tabletkami Relanium, radzę więc Mauro Rosiemu i innym pisowskim trollom, żeby odstawili Nervosol na półkę, bo dziś na pewno on nie pomoże :). Niech żyje Donald Tusk, nowowybrany stary Przewodniczący Rady Europy, który zawsze wygrywa z marnym, małostkowym, mściwym, brzuchatym, szczerbatym i tępym kacykiem pisowskiego plemienia! 🙂

 154. Mauro Rossi

  „Zagranie z JSW to był pisowski majstersztyk”

  Nie Mauro, to pisowska klęska – dyplomatyczny bubel, gniot, żenada.

  Przypomnę, że celem było zastąpienie Tuska wyciągniętym z kapelusza JSW. Sam na blogu ten cel definiowałeś w obszernych wypowiedziach. Celem kompletnie nierealistycznym, bo opartym na z czapy wziętym założeniu, że się Polsce „z klucza” należy to stanowisko więc może grymasić, wybrzydzać, zawracać innym dupę swymi problemami jak stare skłócone i zrzędliwe małżeństwo.
  Gdyby waszym celem było jedynie wyeliminowanie Tuska to szukalibyście sprzymierzeńców rezygnując z tej posady na rzecz kandydatów z innych państw. Albo po prostu bez zawracania sobie głowy zrywając szczyt – tak planujecie w desperacji, zapędzeni w kozi róg dziś zrobić.

  I ty dobrze wiesz, że to klęska, bo w swej nocnej wypowiedzi nie pozostawiasz co do tego złudzeń w zamian próbując przekuć ją na jakieś „moralne zwycięstwo”. Cała twoja argumentacja sprowadza się bowiem do tego, że obrazem, wymiarem swej sromotnej klęski chcecie otworzyć oczy krajan i Europejczyków na bezwględność i obłudę Brukseli.

  Mauro, ale umyka ci, że stawianie się na skutek swej głupoty w pozycji ofiary jest żałosne. To może wzbudzić co najwyżej politowanie.
  Mało, ono dowodzi kompletnego oderwania się od realiów politycznych i prawnych czego symbolem było publiczne zmaganie się Waszczykowskiego w Brukseli z materią traktatową.
  Jaka jest Bruksela, na co ją stać, dobrze wiedzą Europejczycy przynajmniej od kryzysu greckiego w którym RE na kolana rzucała Tsiprasa. To była dobra lekcja realiów politycznych. I też w grę wchodziło zrywanie szczytu. Z tym, że były ku temu poważne, dobrze uzasadnione powody a nie jakaś farsa.

  Tak więc „jaki koń jest każdy (od dawna) widzi”. Każdy też wie, że „nie warto, nie opłaca się kopać z koniem”

  Okazuje jednak, że każdy to w Europie wie – ale z wyłączeniem was.

 155. folwarkPn

  „Donald Tusk ma na rekach krew jemenskich dzieci i lzy glodnych starcow w Grecji.”

  Bądźmy sprawiedliwi, w takim samym zakresie ma „krew i łzy na rękach” jak pozostali członkowie RE, którym pracę organizuje.

 156. Mauro Rossi

  „Czarny marsz ciąg dalszy, może to istotnie nowa sytuacja?”

  Niewątpliwie nowa sytuacja. Niezła frekwencja – głównie młodzież, demonstracje również na prowincji, widać, że struktury feministyczne rozwijają się i krzepną.

  No i ten wiersz wykrzykiwany przez megafony jako motyw przewodni:

  „Sumień narodu budziciele
  I miłośnicy Pinocheta
  (żałośni samogwałciciele
  walczą z komuną sprzed peceta),
  Zaplute narodowe gnoje,
  Co ojczyźnianą sadzą kupę,
  Z kościelnych krucht dewotek roje
  Całujcie mnie wszyscy w dupę”

 157. Kaczyński chciałby mieć weto, którym by mógł szantażować całą Europę we wszystkich dziedzinach. To jest postawa samolubstwa narodowego, wygodna dla małych dyktatorków, ale szkodliwa dla perspektyw uratowania UE, a co za tym idzie – polskich interesów.
  http://kulturaliberalna.pl/2017/03/07/radoslaw-sikorski-polska-pis-polityka/
  ==========

  Czasem Sikorskiemu zdarza się trafić w sedno……
  Reszta wywiadu, też niezgorsza.

 158. @Bar Norte

  „miłośnicy Pinocheta”

  Jesli dobrze rozumiem – autor tekstu jest nieznany. Jakos nie ma ochoty sie ujawniac.

  Jesli tak jest rzeczywiscie – to na pewno swiadczy to dosyc jednoznacznie o tym, jak wyglada w dzisiejszej Polsce wolnosc, przepraszam za wulgaryzm, _slowa_.

  To juz nie jest nawet kwestia odrzucenia takich czy innych tresci przez cenzure. Instynkt samozachowawczy podpowiada, zeby swojej tozasmosci nie ujawniac. Jakby nie bylo – kazdy raczej chce byc nadal caly i zdrowy. A takze cieszyc sie przebywaniem na wolnosci. Autocenzura moze byc znacznie bardziej skuteczna, jesli tylko istnieje dosc gumowych paragrafow KK (jak np art 133 KK).

  Jakby nie bylo – niesnaski miedzy PiS a PO to klotnia w rodzinie. A kwestionowac ultraprawicowy, oneneryjny swiatopoglad – malo kto sie na to odwazy. Znaczy pod wlasnym nazwiskiem.

 159. Na czym miałby polegać nowoczesny konserwatyzm w Polsce?

  Polskość nie powinna zostać sprowadzona tylko do stanu umysłu, ale powinna się realizować również poprzez zmienianie przestrzeni, w której żyjemy. Budowa nowoczesnej infrastruktury w kraju, który od setek lat był jej pozbawiony, to nie jest mała rzecz. To przemiana cywilizacyjna. Dla mnie polskość to nie są mesjanistyczne majaki o nurzaniu się we krwi patriotów.

  Jarosław Marek Rymkiewicz uważa, że dobrym Polakiem jest się tylko wtedy, gdy się popełnia szlachetne samobójstwo. Ja uważam dokładnie odwrotnie – że patriotyzm to praca na rzecz tego, aby Polska weszła do grona dwudziestu najważniejszych krajów świata. Stać nas na patriotyzm, który zamiast niszczyć, buduje. Nie chodzi o to, żeby zostawić po sobie biało-czerwoną flagę łopoczącą na kupie gruzu. Ja wolałbym, żeby ona łopotała na siedzibach potężnych firm, najważniejszych światowych instytucji, dowództwach ważnych zgrupowań wojskowych. To naprawdę nie jest mała rzecz. A jeśli ktoś chce popełniać natchnione harakiri, to wolna wola, ale na własny rachunek, a nie całego narodu.
  ===========

  Wizja Sikorskiego i Kaczyńskiego są diametralnie odmienne…..
  Jeden chciałby być znaczącym elementem układu europejskiego, drugi panować niepodzielnie na folwarku…..

 160. „Donald Tusk jest dziś twarzą Polski demokratycznej, suwerennej i europejskiej. Takiej Polski pragnęli ludzie opozycji demokratycznej, także mojej generacji”

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34158

 161. Mauro Rossi, 11:27
  Donald Tusk to kolejna sklonowana wersja Tony Blaira- propagator nowego wcielenia feudalizmu, gdzie 1% pali studolarowkami w kominku, a 99% tyra za skorke chleba.

 162. folwarkPn
  9 marca o godz. 15:06

  Mauro Rossi, 11:27

  DOBRALISCIE SIE SZUKAJAC LATAM……….

 163. radzilowJedwabne

  „Jesli dobrze rozumiem – autor tekstu jest nieznany. Jakos nie ma ochoty sie ujawniac.”

  I tak, i nie.
  Autor tej współczesnej wersji wiersza Tuwima (pod tym samym tytułem „Całujcie mnie wszyscy w dupę”) najprawdopodobniej używa literackiego pseudonimu Ludwig Bodmer.
  Przypomnę, że tak się nazywał główny bohater powieści Remarque’a „Czarny obelisk” – Ludwik Bodmer.

  To, że mamy doczynienia z literackim pseudonimem sugeruje celowa zamiana „k” na „g” w imieniu.

  Całość wiersza poniżej:

  http://lewica.pl/?id=25900

 164. Wiem dlaczego czytuję ep.

  Ustęp potwierdzający znany wszem i wobec fakt, jakoby Tusku miał na rękach krew jemenskich dzieci oraz łzy głodnych starcow w Grecji – jest czołowym ustępem miesiąca.

  Łzy głodnych starców greckich, nie mających już nawet siły krzyczeć „OOpa”, fqurviają człowieka do tego stopnia, że chciałoby się się polecieć tam paskiem, zrobić sałatkę z brukselki – albo wykonać inną, jakąś bardziej widowiskową Sonderaktion.

  https://www.ellines.com/en/good-news/27700-the-richest-greeks-in-the-world-for-2016/

 165. wiesiek59
  9 marca o godz. 13:08
  Wpadka lub celowy manewr, ze Ty na to jeszcze nie wpadles???

 166. Ło Najswintsa Panienko! Ło Jezusicku Królu Umenconej! Orban zdradził!!! Węgry dołączyły do grona zdrajców – będą głosować za Tuskiem. Mają krew na ręcach! I znów Polska została sama, zdradzona, porzucona, ale damy radę, zbudujemy Wielką Polskę wbrew imperialistom i sługusom chodzącym na ich pasku! Śmierć wrogom Polski, precz z imoperial

 167. Bar Norte
  9 marca o godz. 14:10

  „Przypomnę, że celem było zastąpienie Tuska wyciągniętym z kapelusza JSW. (…) Celem kompletnie nierealistycznym, bo opartym na z czapy wziętym założeniu, że się Polsce „z klucza” należy to stanowisko”
  =====

  Gdyby celem Kaczyńskiego było zastąpienie Tuska przez JSW, to zacząłby tego JSW lansować co najmniej pół roku wcześniej, lobbować za nim i knuć przeciwko Tuskowi. Być może nawet udałoby mu się przekonać do swojego kandydata Grupę Wyszehradzką.

  Wyciągając JSW z kapelusza na kilka dni przed wyborami, Kaczyński miał najwyraźniej inne cele, a mianowicie: 1) pozbawić Tuska stanowiska szefa RE, 2) pozbawić Polskę (i Europę Wschodnią) stanowiska szefa RE, 3) zatruć atmosferę swoim cuchnącym jadem nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

  Podsumowując, Kaczyński działa świadomie na szkodę Polski. Pozostaje pytanie, na czyje zlecenie to robi.

 168. @jobrave
  9 marca o godz. 14:08

  „Już wiadomo, że za kilka godzin PiS będzie fetował zwycięstwo, tym cenniejsze, że będzie to zwycięstwo moralne”…
  ===

  Tym większe, że będzie to zwycięstwo nad dwoma odwiecznymi wrogami Polski naraz. Jak pisze Samuel Pereira na Twitterze, „z mocnym poparciem dla Tuska kanclerz Merkel wyszła dopiero po spotkaniu MSZ Niemiec i Rosji. W Moskwie zapadła decyzja. Bez złudzeń”.

  I wszystko jasne.

 169. Ted’dy bear
  9 marca o godz. 15:36
  To nawet nie jest zabawne. Powiem Ci w tajemnicy; znam wiele Iranek, Libanek, naprawde madre i piekne kobiety. Jestes starym Eskiem, wynika z Twojego zachowania oraz ludycznych zachcianek. Zycze wiec dalszej zabawy. Abstrahujac od Twojego „rzartu”, to w blogosferze Passenta jedynym wyatym lektury jest TJ, reszta to ponizej sredniej krajowej (w grupie drugiej predkosci). Nie pamietam czy TJ jest eimigrantem, moze mnie oswiecisz.

 170. Saldo mortale
  9 marca o godz. 15:21

  Rozpatruję to w innych kontekstach.
  Niepostrzeżenie, informatyka staje sie potężną bronią.
  Pozornie przypadkowe wypadki mogą być celową eliminacją ludzi.
  Implikacje przejęcia sterowania maszyną pasażerską na przykład….
  Filmów o takich maniakach było sporo.

  Inne możliwości, to celowe podrzucanie do prywatnych komputerów danych, kierowanie podejrzeń w strone innych krajów dzięki celowemu pozostawianiu sladów po włamaniu tam kierujących, manipulowanie własnymi programami na zasadzie „false flag”…..

  O banalnych podsłuchach, czy śledzeniu ludzi nie mówiąc.
  Potężna władza w rękach służb.
  Wszystkich krajów…..
  Nowy Hoover pewny jak w banku….

 171. Saldo mortale
  9 marca o godz. 15:51

  Synek……
  Nie baw się w prezia….
  Recenzować wpisy możesz, ale ty jako autorytet i punkt odniesienia?
  Megalomania Twoja i Prezesa, zaiste wielką jest…..

 172. remm

  „Gdyby celem Kaczyńskiego było zastąpienie Tuska przez JSW, to zacząłby tego JSW lansować co najmniej pół roku wcześniej, lobbować za nim i knuć przeciwko Tuskowi.”

  Taki cel założono – SJW miał zastąpić Tuska.
  Z tym, że, by ten cel osiągnąć to trzeba by postępować jak piszesz. Ale Kaczyński po prostu o tym nie wiedział. On tego nie rozumie.
  Co ciekawe zarówno Waszczykowski jak i Szymański też najwyraźniej tego nie rozumieją.

  Jak pisałem wczesniej moim zdaniem na decyzji wystawienia SJW przeciw Tuskowi zaważyło przekonanie, że SJW uzyska kluczowe dla wyboru wsparcie frakcji chadeckiej w PE (EPL).
  Mając gwarancję takiego wsparcia można by było całą akcję odpalic.

  Z tym, że nie wiem na jakiej podstawie można było takie wzięte z sufitu założenie o gwarancjach wsparcia przyjąć.

 173. Jak to się dzieje, że obrońcy suwerenności, niezależności państw unijnych, którzy apelują by powstać z kolan i nie dać sobie dyktować przez unijne Niemcy decyzji, z duża zręcznością i pazernością garną pod siebie z Unii wszystko co im się nawinie pod rękę.
  Taka patriotka – Marie Le Pen zatrudniała na etatach unijnych fikcyjnych asystentów, by przygarnąć trochęw kasy dla siebie. Ma oddać parlamentowi Europejskiemu 340 tys. euro za fikcyjne zatrudnienie dwóch asystentów.
  Oczywiści pani Le Pen oświadcza głośno, że to sprawa polityczna, prześladuję ją nieprzychylni politycy, a pieniędzy nie zamierza zwracać. Mimo to urzędnicy brukselscy się uparli i pani Le Pen przymusowo będą odciągane sumy z jej pensji unijnej na spłatę ukradzionych unijnych pieniędzy.

  Taki Nigel Farage – poseł do PE z GB
  „UKIP Nigela Farage’a ma zwrócić Parlamentowi Europejskiemu około milion euro. Partia pobrała wynagrodzenia dla fikcyjnych pracowników, w tym żony lidera eurosceptycznej partii. UKIP wykorzystał też pieniądze przeznaczone na wsparcie unijnej polityki na kampanię promującą Brexit.”

  Także poseł z pewnej polskiej partii, która nawołuje, by powstać z klęczek przed Unią, zatrudniał i opłacał unijnymi pieniędzmi podstawioną osobę za niewykonaną pracę. Ale ten tak się obnosi ze swoim pokazowym obrażalstwem, że nie podchodź do niego.
  Pzdr, TJ

 174. Mauro (12:16), znowu rżniesz do mnie nie powiem co!

  Na jednej szali stawiasz łamanie praworządności przez PiS w Polsce ustalone przez Komisję Wenecką, debatowane w PE i proceduralnie rozpatrywane przez KE, a na drugiej szali swoje i prezesa spekulacje i donosy na Petru i Schetynę, że rzekomu komuś z nimi u władzy Polsce mogłoby być lekko i przyjemnie. Gaz niezłomności i dumy uderzył wam do głowy. Całą przyjemność czerpiecie z tego, że komuś w Europie jest z wami ciężko, trudno i nieprzyjemnie. To w połowie jest putynizm.

  Owszem, Unia się pogodziła, że Polska jest na coraz dalszej orbicie Unii, nowy minister S. Gabriel najpierw był w krajach bałtyckich, do Polski wpadł po drodze do Moskwy, bo już nie wypadało takiego afrontu Kaczyńskiemu zrobić, ale to są dyplomatyczne dowody na zanik znaczenie Polski w Unii. A format normandzki (Ukraina-Rosja-Niemcy-Francja) miał być rozszerzony o Polskę, tego dobitnie domagał się Waszczykowski i cała plejada PiSiaków z Dudą i prezesem … i co? kicha z wodą sodową.

  Jesteśmy z większością? Z Holandią i Szwecją i Słowenią …
  To są marzenia naiwnego małego PiSiaka. My nawet nie jesteśmy z Maltą, nawet nie z Węgrami, w sprawie tak gardłowej jak obalenie Tuska. San Escobar większości nie czyni nawet w głowie waszego ministra.

  Polska nie przeżywa kryzysu, w odróżnieniu od Włoch, Hiszpanii i Francji, bo do kryzysu w Polsce nie dopuścił Donald Tusk. Ale małemu, zawistnemu PiSiakowi uznanie tego widocznego wszystkim niewątpliwego faktu przejść przez gardło i trzewia nie ma szans.

  Ale PiS tej dobrej sytuacji gospodarczej zostawionej przez Tuska wykorzystać nie potrafi. Przed wyborami zapowiadano ogromne przyspieszenie wzrostu gospodarczego do 4-5 procent. A co mamy? Ledwo 3 procent, mniej niż przed przejęciem rządów.

  Z innych niedotrzymanych obietnic wyborczych PiS: (1) podniesie kwoty wolnej od podatku PIT, (2) 500+ dla wszystkich dzieci, (3) obniżenie VAT – jak zapisała w ustawie PO-PSL, (4) wprowadzenie podatku dla hipermarketów, (5) „uratowanie frankowiczów”, (6) zniesienie NFZ i znaczna poprawa opieki zdrowotnej w kraju, (7) parodia z darmowymi lekami dla seniorów, (8) obniżenie CIT do 15 proc. dla najmniejszych firm, (9) dochody z podatku bankowego trzykrotnie niższe przychody od zapowiadanych, (10) wzrost przychodu z VAT i akcyzy jest daleki od mglistych acz astronomicznych obietnic, itd, itp…

  A z politycznych obietnic wyborczych: Macierewicz a nie Gowin stoi na czele MON, a na czele rządu B. Szydło pełni rolę dekoracyjną, bo to nie ona decyduje o czymkolwiek istotnym tylko centrala na Nowogrodzkiej, o dyspozycyjności prez. Dudy już nikomu nie chce się gadać.

  Ani mnie pisać o twoich Mauro kompetencjach w sprawach polityki polskiej i europejskiej.

 175. @pisowcy,
  Polecam Wam rekomendowane wyżej, przeze mnie, odpowiednio wzmocnione medykamenty – pomogą łatwiej znieść radość z czekającego Was „moralnego zwycięstwa”.

 176. Prorok jakiś jestem, czy co?

 177. Tusk ponownie wybrany!
  PiS odniósł moralne zwyciestwo.

 178. 🙂
  Gratulacje dla Donalda Tuska!

  Tak trzymac!

 179. Mauro Rossi

  A więc stało się.

  Zastanawiałem się czy ci czegoś z Marksa nie zdedykować z tej okazji. Ale postanowiłem z innej beczki inspiracji:

  List św. Jakuba Apostoła, część „Zawodność planów ludzkich”

  „wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika.”

 180. Mauro Rossi
  11:27

  wiem, wiem – pragnales Polski takiej jaka jest, czyli z Suflerem zoliborskim.

 181. Tusk katolik opcji niemieckiej ponownie namaszczony przez Boga. Co przyjmuję z pokorą.Teraz Kaczyński założy podwaliny katolicyzmu z pisowską twarzą jako religię państwową z głową w osobie prezydenta i Rydzykiem jako tacowym. Tak sobie myślę,że to drugi Smoleńsk dla jaśnie pana z woli Opatrzności. Mam obawy czy Kempa opublikuje wynik głosowania.

 182. No i istało się !
  Po ponownym wyborze Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej głosami 27 do 1 , Polsce PiSu nie pozostaje nic innego , jak z honorem wycofać się z Europy .
  Europa , która Polaków nie kocha i nawet nie stara się zrozumieć, nie jest Polski warta !

 183. @Mauro, @xmax i reszta hejterstwa

  „European Council President Donald Tusk has been reconfirmed for his second term by EU leaders
  Tusk was facing opposition by Poland, his birth country, but all the rest of the 27 leaders said they would stand behind the Polish politician. Tusk was re-elected with 27 in favour and one against.”

  Cieniasie!

  Cienasie i hejterze – tyle sie liczy nadymanie sie i bzdyczenie sie.

  „Tusk was facing opposition by Poland, his birth country, but all the rest of the 27 leaders said they would stand behind the Polish politician”

  Doradzam wszczecie postepowania z paragrafu 133 KK. Bo tu przeciez doszlo do zamachu na Godnosc i Honor Narodu. A moze wojne wypowiedziec 27-miu panstwom na raz?

  Dali po nosie.

 184. SZCZYT UE: DONALD TUSK PRZEWODNICZĄCYM RADY EUROPEJSKIEJ

  * DONALD TUSK ZOSTAŁ WYBRANY NA KOLEJNĄ KADENCJĘ JAKO PRZEWODNICZĄCY RADY EUROPEJSKIEJ. Za Tuskiem głosowało 27 państw, tylko Polska była przeciw jego kandydaturze.
  * W Brukseli trwa dwudniowy szczyt Unii Europejskiej, podczas którego państwa członkowskie wybrały przewodniczącego Rady Europejskiej.
  * Przeciwny wyborze Tuska był polski rząd, który wystawił swojego kandydata, europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Nie został on jednak zaproszony na szczyt, bo wśród państw członkowskich nie zapadła zgoda w tej sprawie.

  ———————-Polska jako jedyna przeciw Donaldowi Tuskowi – debilizm polityczny!

 185. @zakalcu,

  ladnie t tak cieszyc sie z tego, ze ten twoj kraj „jednolity rasowo” wlasnie dostal po nosie?

  Ciesz sie lepiej, zes sie u Hansa na auszwajs, azyl i duldung zalapal. Jakby co, to chyba Rugi Pruskie 2.0 ciebie, @zakalcu nie obejma.

 186. Tusk wygrał na punkty z Kaczyńskim 27:1, jest to dziewiąte zwycięstwo Donalda Tuska nad tym zawodnikiem, dodajmy, że w historii w przeszłości doszło do ośmiu pojedynków pomiędzy oboma zawodnikami i wszystkie przegrał Jarosław Kaczyński.

 187. Tusk powinien wysłać Kaczyńskiemu skrzynkę szampana i worek żwirku dla kota. Pewnie i tak by wygrał, ale być może ktoś wstrzymałby się od głosu, kto inny zgłosiłby swojego kandydata w celach promocyjnych itp., i wybór nie byłby jednogłośny.

  Niewyobrażalnie żenujące, dziwaczne, niezgodne z jakimikolwiek standardami dyplomacji czy zwykłej ludzkiej przyzwoitości zachowanie Kaczyńskiego i jego świty prawdopodobnie wywołało u głosujących naturalny odruch obrony Tuska przed świrem, no i wszyscy zagłosowali zgodnie.

  No to teraz czekamy na komentarze Kaczyńskiego i spółki. Zwłaszcza w kontekście tryumfalnego wywiadu, którego bodajże wczoraj udzielił „Gazecie Polskiej”.

 188. Zamiast mierzyć zamiary na siły, kalkulować, postąpiono jak zwykle.
  Jakoś to będzie….
  Puste gesty w stylu Rejtana, jakieś liberum veto…
  Cóz za Gieniu stał za tą koncepcją?
  Podwórkowe zagrywki z piaskownicy, dyletantyzm pierwszej wody…

 189. Zdrada Orbana. Zdrada Europy. I to w przeddzień osiemdziesiątej trzeciej, okrągłej miesięcznicy.

 190. JSW zostaje japoński sposób zakończenia kariery politycznej.Nie powiem jakim mieczem aby nie było na mnie,że podżegam do seppuku.Tak sobie myślę,że Bóg nie jest sprawiedliwy dla PiS wszak oni tak harcują politycznie nawet pod krzyżem w Sejmie dla wygody prezesa nazywanego też jaśnie panem. Za jakie grzechy kolejny Smoleńsk ?

 191. @Muszynianka

  „Na jednej szali stawiasz łamanie praworządności przez PiS w Polsce ustalone przez Komisję Wenecką,”

  To w twoim pieknym kraju zachodzi lamanie praworzadnosci?

  Moze w takim razie nie powinnas przykiergalac sie do innych krajow i porzadkow, ktore w dalekich krajach panuja? Jesli sama twierdzisz, ze w twoim „jednolitym rasowo” kraju zachodzi „lamanie praworzadnosci” – to frówno masz do gadania na temat innych krajow. Posprzataj najpierw na wlasnym zafa..strygowanym podworku.

 192. Obserwujac szalone i mam nadzieje nieudane proby zatrzymania ponownego wyboru Donalda Tuska na Prezydenta Rady Europejskiej, przez rzad PIS-u, nasunely mi sie pewne wnioski: Niezaleznie od podzialow politycznych w Polsce, pewne obsesje, urojenia, kompleksy sa widoczne u wiekszosci:
  1. Kompleks nizszosci w stosunku do innych lepiej zorganizowanych spoleczenstw swiatowych;
  2. Tlumaczenie niepowodzen nieszczesliwymi wydarzeniami historycznymi, spiskami mozniejszych, potezniejszych sasiadow; „Polska Chrystusem Narodow” jest destrukcyjnym haslem dla lepszej przyszlosci;
  3. W bezposrednich relacjach z „innymi” przestanmy twierdzic ze jestemy najmadrzejsi, najlepsi choc niestety niedoceniani przez swiat;
  4. Analizujac swoje dalekie miejsce w swiecie, nie tlumaczmy to knowaniami mniejszosci. Zydzi, wegetarianie, lewacy nie sa za to odpowiedzialni. Traktujmy wszystkich z szacunkiem, bez klucza etnicznego, religijnego, statusu spolecznego.
  5. Przynaleznoscia do Kosciola Katolickiego chwali sie spora czesc spoleczenstwa. Gorzej jest z przestrzeganiem Dekalogu przez proklamowanych wyznawcow. Profil wielu jest groteskowo odlegly od przykazan „boskich, papieskich”.
  6. Uderzajacy jest raczej niski poziom wiedzy i intelektu w Polsce. W sytuacji kiedy brakuje faktow, ucieka sie do mitomanstwa, guslow i rytualow z przeszlosci.
  7. Propaganda rzadu Pis-u oparta jest na rozmowach o przeszlosci i tworzeniu nowych, „alternatywnych” wersji historii, dzieki czemu mozna zohydzic przeciwnikow politycznych i grupy spoleczne chcace kontynuowac budowe nowoczesnego panstwa prawa, systemu edukacji i nowoczesnego spoleczenstwa.
  8. Patriarchalne i pod wieloma wzgledami „19-wieczne” spoleczenstwo utrzymuje istniejacy stan rzeczy i jest hamulcem w pokojowej ewolucji instytucji panstwa prawa, systemu parlamentarnego i pelnego rozwoju mlodziezy. Wielu z najbardziej obiecujacych studentow planuje przyszlosc w nowoczesniejszych demokratycznych krajach gdzie beda mogli zrealizowac swoje ambicje i aspiracje.
  9. Ogromnym problemem Polski jest nieracjonalne utrzymywanie wlasnosci panstwa w wielu spolkach i korporacjach. Zarzady wielu sa obsadzone przez bylych i aktualnych politykow i samorzadowcow, wiernych czlonkow dzisiejszej „nomenklatury” bez kwalfikacji. Jesli chcemy miec srodki na pomoc spoleczna ekonomia musi byc bardziej produktywna.
  10. Kuriozalne jest to, ze spoleczenstwo, ktore kiedys bylo zamkniete za „Zelazna Kurtyna” majac dzisiaj dostep do informacji na temat najlepiej funkcjonujacych systemow organizacji ekonomi, polityki i spoleczenstwa w swiecie zgodzilo sie byc zakladnikami niefunkcjonalnego, malo produktywnego modelu narzuconego przez obecny rzad. Podgladajmy i uczmy sie od lepiej funkcjonujacych krajow, jak chocby Niemcy.
  11. Recepta na lepsza przyslosc jest prosta, warto zaczac od rachunku sumienia i uczciwej samooceny. Wiecej pokory i mniej mitomanstwa, pustoslowia, obwiniania „kozlow ofiarnych”, zacznijmy dobrze i etycznie pracowac, traktujmy siebie i innych z szacunkiem i empatia. Dostosujmy kraj do wymogow dzisiejszego swiata, wprowadzmy potrzebne reformy i skoncentrujmy sie na tym co nas laczy i przed nami, a nie bajdurzmy ciagle o bohaterskiej przeszlosci, ktora sprawia ze egzystujemy na marginesie nowoczesnej Europy.

 193. Wspaniały sukces polskiej dyplomacji, stojącej nieugięcie na stanowisku Prezesa;
  Tusk musi odejść.
  Skuteczność i twardość postawy polskich dyplomatów, rozdziawiła buzie unijnych dygnitarzy i nie tylko ich.

 194. @remm, @obWiesiek

  „czekamy na komentarze Kaczyńskiego i spółki. ”

  Juz wiadomo, ze naprawde winien jest Soros

  „Jeśli to był ruch przewidziany na kilka lat do przodu to pragnę zauważyć, że za dwa lata tej unii nie będzie, a w miejscu tzw. zachodniej europy będzie kalifat-tego chce soros i jego marionetki”

  A w ogole fajna i elegancka jest w waszym kraju debata>

  „Jednak swinia pozostała przy korycie.Ubój odłozono na pózniejszy termin,musi sie wiecej utuczyc.”

  No i oczywiscie ustalono, ze

  „http://wawel.neon24.pl/post/137410,arutz-sheva-dziadek-d-tuska-byl-zydowskiego-pochodzenia”

  Wypowiedzi z moderowanego forum witryny „wPolityce”.

  A najgorzej / ze nie ma komu dokopac.

 195. ruskie trole na blogu i nie tylko już zacierają ręce , Polska w naturalnym odruchu , powraca dobrowolnie na putinowskie łono .

 196. 🙂
  Premier Węgier Viktor Orban po przybyciu dzisiaj do Brukseli zapowiedział poparcie reelekcji Tuska.

 197. @zakalec

  „ruskie trole na blogu ”

  Dobra, dobra volkswagendojczu. Fajnie, ze sie tak cieszysz i obnosisz zfaktem, ze twoj kraj zostal publicznie upokorzony i oberwal po nosie. O ile to w ogole twoj kraj. Pytanie, gdzie volkswagendojcze upatruja swoja ojczyzne. Ciezko siedziec jednym ..skiem na dwoch stolkach.

 198. @zakalcu, wsadzicie Tuska do mamra? Bo sie odgrazacie:

  „Najpierw spiskował z ruskimi teraz z Niemcami a i tak więzienie go nie minie. Hańba dla Unii.”

 199. @jobrave

  Fetowanie moralnego zwyciestwa (forum portalu „wPolityce”):

  „No i ziściło się marzenie Hitlera. Mimo, że jest 70 lat po wojnie, Niemcy rządzą Europą. A małe strachliwe kundelki typu Węgry, Słowacja, Litwa podkuliły ogonki i na trzęsących nóżkach schowały się do budy.

  Czyli eurokołchoźnicy wybrali jak chcieli. Mam w d…pie taką uniję. Teraz przyjdzie czas na Węgrów i innych. A PiS nadal trzyma sługusów PO w GITD, Ministerstwie Finansów, MSWiA .

  swoi poparli swojego. Wystarczy założyć na niego mundur niemiecki – wzór rasy aryjskiej sam AH byłby dumny.”

 200. Bywalec 2
  9 marca o godz. 17:33

  Najbardziej ujęła mnie pani Szydło.
  „Nic o nas, bez nas”…..
  Widać, że zna klasykę…..

 201. Większość pisowskich gadzinówek jeszcze w szoku, cisza, tylko w „wPolityce” Marzena Nykiel napisała, że Tusk wygrał, ponieważ… boi się powrotu do Polski! 🙂
  A w tefałpisach? Oczywiście, że moralne zwycięstwo, że UE na pasku Merkel (to już nie Sorosa?), że zatryumfował honor itp.
  W sondażach PiS stracił jeden pkt procentowy, PO zyskała 9. Powtarzam, to co wcześniej – solidny gwóźdź do pisowskiej trumny, początek końca PiS.

 202. Zamach Smoleński i jego dysponent Tusk o krok przed demaskacją , a ślepa Europa wybiera go w takiej sytuacji na swojego Przewodniczącego ?

 203. @jobrave

  ” Powtarzam, to co wcześniej – solidny gwóźdź do pisowskiej trumny, początek końca PiS.”

  Nie sadze. Zalozylbym sie o flaszke Chivas.

  Nic tak nie jednoczy jak wspolny wrog.

  Moim zdaniem zagrozenie ze strony Makreli/Brukseli/Sorosa/NWO/Rotszylda & Co spowoduje dalsza konsolidacje Srodowisk Narodowo-Patriotycznych. PiS nawet nie bedzie musial majstrowac przy nastepnych wyborach. Wiekszosc konstytucyjna ugra w cuglach.

  Zastraszanie opozycji, gnojenie nieslusznych mediow – bedzie tylko po to, zeby pokazac, ze TKM. Do utrzymania wladzy nie jest potrzebne – poparcie jest masowe i autentyczne.

  Dzis po raz kolejny sie okazalo, ze Markela/Bruksela/Soros.. etc godza w Niepodlegly Byt Narodu. I ze trzeba Zewrzec Szeregi. Dac Odpor.

 204. @Bywalec 2
  9 marca o godz. 17:58

  No i wiadomo, kto za tym stoi, znaczy za zamachem. Jak napisałem wcześniej, niejaki Pereira, gwiazda pisowskich mediów, stwierdził, że Merkel poparła Tuska po rozmowach między MSZ Niemiec i Rosji, z czego wynika, że to Putin jej kazał tego Tuska poprzeć. Na Orbana też wpłynął Putin, z którym Orban, jak wiadomo, robi interesy.

  Czy trzeba lepszych dowodów na współudział Tuska w zamachu zorganizowanym przez Putina?

 205. Smoleńsk to było pierwsze boskie ostrzeżenie dla polskiej prawicy za polityczny grzech pychy.Teraz mamy Smoleńsk-bis.Tak sobie myślę czy musi być raz trzeci ?

 206. Nieudacznik Tusk pogłębi problemy Europy swoim nieróbstwem, brakiem pomysłów i służalczością wobec Niemców. PiS teraz będzie bił w Tuska i w Niemców jak w bęben. Każda nieudolność zostanie natychmiast ostro skrytykowana.

 207. @jobrave
  9 marca o godz. 17:50

  „solidny gwóźdź do pisowskiej trumny, początek końca PiS”.

  Nie byłbym takim optymistą. Przez pierwszy rok rządów PiS media Platformy średnio raz na tydzień ogłaszały „początek końca PiS”, a sondaże PiS rosły, w najlepszym razie nie spadały, i tak było aż do samozaorania się opozycji na przełomie roku.

  Tak czy inaczej, jest to pierwsze zwycięstwo obozu PO od czasu podwójnej afery z Petru i Kijowskim. No i wielka kompromitacja Kaczyńskiego. Takiej klęski chyba jeszcze nie zaliczył. Nawet Orban go opuścił.

 208. Uważam, że Kaczyński odniósł wielki sukces

  Udowodnił Polakom i światu, że Unia Europejska jest w kryzysie – nawet nie jest w stanie jednomyślnie wybrać sobie prezydenta. To podkreśla rzecznik Beata Mazurek, za nią media rządowe i partyjne, oraz sputnik i RT, Moskowskij Konsomolec i Konsomolska Prawda. Jak za dawnych czasów. Władza PiS się umocniła – partia z narodem, naród z partią.

  Prezes zjednoczył prawdziwych Polaków wokół siebie i partii, tych którym obcy jest rewizjonizm zachodni i niemiecki. Kiedy odbędzie się demonstracja z wyrazami poparcia dla prezesa i partii i aby dać odpór wrogim Polsce siłom?

 209. radzilowJedwabne
  9 marca o godz. 17:59

  Marudzisz, albo nieobiektywnie wyciągasz wnioski.

  Podwójne zwycięstwo PiS było nieznaczne- w wyborach prezydenckich.
  I przypadkowe w wypadku Sejmu.
  Różnica procentowa oscylowała w granicach 2%……
  Nikt nie jest w stanie przewidzieć wyników wyborów za trzy lata.
  Konsekwentnie działając na różnych polach w podobny sposób, PiS zaczyna w…wiać coraz większą liczbę ludzi.
  A sporą część kobiet w szczególności.
  Elektorat jest stały, bez specjalnego wzrostu.
  Tylko ta opozycja jakaś taka niedorobiona……

  Ostatnie hucpy, czystki, namolna propaganda, raczej zwolenników nie przysparzają.
  W ciągu trzech lat może zdarzyć się wiele.
  Nawet to, że silna władza centralna i dyktator na stołku mogą byc cennym atutem.
  Tyle że w trzy lata nie da się odbudować zniszczonych struktur wywiadu, wojska, dyplomacji, szkół, słuzby zdrowia, administracji.
  Hunwejbinów nie starczy do odbudowy, ale do zniszczenia jak najbardziej.

  Rafalska czy Morawiecki to jasne punkty.
  Ale, Misiewiczów jest od groma…..

 210. @Lider4
  9 marca o godz. 18:14

  Stanowisko, które zajmuje Tusk, ma charakter administracyjno-reprezentacyjny. Szef RE ma niewielkie możliwości wpływu na politykę UE. Na począdku Tusk sobie nie radził, ale potem douczył się angielskiego i opanował procedury, i wszyscy są z niego zadowoleni, o czym świadczy wynik głosowania.

  PiS nie będzie więc miał okazji, żeby go atakować. Kaczyński chciał zablokować wybór Tuska nie z powodów politycznych, tylko osobistych. Pokazał całej Europie, że nie jest skutecznym politykiem, jak Orban, tylko małym, zawistnym, zgorzkniałym człowieczkiem.

 211. jobrave

  „solidny gwóźdź do pisowskiej trumny, początek końca PiS.”

  Nie przywiązuj zbyt dużego znaczenia do dzisiejszej wygranej Tuska – w odniesieniu do sytuacji politycznej w Polsce.
  Owszem, dzisiejszy dowód poparcia UE był potrzebny opozycji liberalnej. No ale w żaden sposób nie zwiększa jej możliwości politycznych w kraju. Przecież UE nie wygra dla niej wyborów.
  No a do tego opozycja liberalna w swych ograniczeniach po prostu nie jest gotowa. Przez swe ograniczenia nie jest wstanie pozyskać sojuszników, zjednać sobie nowego elektoratu a więc i wygrać wyborów.

 212. Trolizna przeprowadza na blogu badanie na czystość narodową siedzeń ( dupsk).

 213. Muszynianka:

  „Kiedy odbędzie się demonstracja z wyrazami poparcia dla prezesa i partii i aby dać odpór wrogim Polsce siłom?”

  Jutro, w trakcie osiemdziesiątej trzeciej, okrągłej miesięcznicy. Na Krakowskim Przedmieściu już stawiają barierki.

 214. Polska PiSu stała się krajem osamotnionym, osaczonym i okrążonym przez wrogów , a taka sytuacja podobnie jak w Rosji , wymusza jedność narodową i zwarcia szeregów .
  Demokracja, ze swoją opozycją i różnorodnością poglądów politycznych, jest w całkiem oczywisty sposób zagrożeniem dla zachowania niepodległości .

 215. Katolicy z pisowskiego hunwejbinatu wyparli się Tuska jak kiedyś ówcześni hunwejbini Jezusa.Czyli wszystko w normie.Widać ,że chrzest prowadzi do politycznej pomroczności co PSL chce ograniczyć badaniami psychiatrycznymi kandydatów do parlamentu.Tak sobie myślę,że taniej będzie podać tylko z jakiej jest partii.

 216. @Radzio,
  Wiem do czego i kogo pijesz, do tego mianowicie, że wystarczy krzyknąć do polaczków: „Bij Żyda”, a oni ochoczo, jak jeden mąż, chwycą za drągi, widły, kłonice, kanistry z benzyną i ruszą na Żydów. I nie zaprzeczam, że niejeden z polaczków, a może i wszyscy nawet, posłuchaliby tego wezwania, ale Polacy, a tych jest zdecydowanie więcej, nie pozwoliliby na to. Owszem prawdą jest, że antysemickie robactwo wypełzło ze swoich nor, a sprzyjają temu właśnie rządy PiS, ale to ciągle- wbrew pozorem – margines i takim już pozostanie.

 217. @remm, Bar Norte,
  Jestem optymistą, ale nie hurraoptymistą, uważam, że to nie ostatni gwóźdź – będzie ich więcej, ponadto Jarosław Kaczyński posiada rzadko spotykaną, wśród polityków, zdolność jednoczenia oponentów, z sondaży wynika, że 54 proc. czyli więcej niż połowa (41 proc.) Polaków popiera Tuska, 63 proc. popiera Polskę w UE. Ta anty-Tuskowa wariacka kampania pozwoliła wielu ludziom przejrzeć na oczy, zobaczyli czym naprawdę kieruje się Kaczyński, że dobro Polski wisi mu koło kalafiora. Pozostanie przy nim te 20 proc. bezmózgów i frustratów. Fundament pisowskiej władzy został poważnie podmyty. Oglądałem dziś na itv.sejm transmisję z parlamentu i wystąpienie Kaczyńskiego, widziałem jak probowal pohamować furię, jak lżył Tuska i wszystkich zwolennikow jego szefowania RE, ta klęska go nie otrzeźwiła i nie otrzeźwi, będzie popełniał kolejne poważne błędy, będą „kryteria uliczne”, będzie ofensywa niepisowskich mediów, kasy na „benefity” już nie będzie, więc nie będzie czym kupić elektoratu, dlatego runie to w PiS-du. Nie wykluczam również wewnątrzpisowskiego przewrotu Kaczyńskiemu nie zależy na niczym, jeśli już to na pielęgnowaniu wlanych obsesji, fobii i zemście, dlatego musi przegrać.
  Żal, naprawdę żal zrobiło mi się Beaty Szydło -dała się wrobić Kaczemu, na konferencji była załamana, głos jej się łamał, mówiła bez przekonania.

 218. @zakalcu, ty chyba na innej planecie zyjesz:

  „osaczonym i okrążonym przez wrogów , a taka sytuacja podobnie jak w Rosji , wymusza jedność narodową ”

  Rosja jako zywo nie jest „okrazona przez wrogow”, wrecz przeciwnie – przyjazne stosunki:

  „MOSCOW (AP) — Russian President Vladimir Putin is hosting Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu for talks expected to focus on the situation in Syria.

  Greeting Netanyahu at the start of their talks, Putin emphasized a high level of trust between them.”

  „Russian President Vladimir Putin is hosting Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu for talks expected to focus on the situation in Syria. Greeting Netanyahu at the start of their talks, Putin emphasized a high level of trust between them.”

  Ciekaw jestem, na kogo bedzie teraz folksdojczeria kominowa liczyc w swoich zapedach. Uklad Warszawski jakby juz stracil na aktualnosci, z Rosja stosunki doskonale, Syria jakby zajeta wlasnymi sprawami… A tymczasem piecdziesiat lat mija od czasow, kiedy sie hejterstwo cieszylo jakby kto do kieszeni narobil.

  Piecdziestal lat minelo jak jeden dzien…

 219. @jobrave

  Juz wiadomo, ze Prezes Tysiaclecia odniosl zwyciestwo. Bynajmniej nie tylko moralne:

  „Szydlo: Polska nie przyjmie konkluzji z tego szcytu. Bedzie niewazny”

  Polska nie zaakceptuje wniosków ze szczytu UE, na którym unijni przywódcy przy sprzeciwie naszego kraju zdecydowali o drugiej kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska – podały źródła unijne.”

  Szydlo locuta – causa finita. Szczyt bedzie niewazny.

  Wprawdzie ze strony wrazej, antypolskiej Unii slychac jakies popiskiwania:

  „Unijni prawnicy podkreślali wcześniej, że taki krok nie ma znaczenia z punktu widzenia legalności wyboru Tuska, ponieważ decyzja w tej sprawie jest podejmowana przez przywódców większością kwalifikowaną i nie musi być ogłoszona we wnioskach ze szczytu. Te bowiem przyjmowane są na zasadzie konsensusu.”

  ale kto by sie tym przejmowal? Coz znacza jakies popiskiwania zalosnych 27-miu panstw, kiedy rozbrzmiewa glos Mocarstwa?

css.php