Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

9.03.2017
czwartek

Ważne zwycięstwo – drogo okupione

9 marca 2017, czwartek,

Bezpardonowe zwycięstwo polskiego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska, to radosna chwila w tych czasach niezbyt pogodnych i fortunnych dla naszego kraju. Już sam wybór Tuska w 2014 roku, na pierwszą kadencję, był sukcesem Polski i byłego premiera. Potwierdzenie tego wyboru przez 27 państw, które obserwowały działalność Tuska co dzień, to osiągnięcie nie mniejsze.

Cała kampania oszczerstw i dyskredytacji, rozpętana przez rząd i prawicę („niemiecki kandydat”, „kandydat elit”, „niczego dobrego nie zrobił dla Polski”, czekają go zarzuty karne, kamerdyner Angeli Merkel, ingerował w wewnętrzne sprawy Polski, leń patentowany) wylądowała w śmietniku.

Zamiast kompromitacji Tuska mamy kompromitację polskiej dyplomacji. Nie mamy się z czego cieszyć. Polska oficjalna, Polska Kaczyńskiego, Szydło, Waszczykowskiego – rujnuje wizerunek naszego kraju, który rzucił wszystkie swoje siły przeciwko rodakowi na jednym z najważniejszych stanowisk w Europie. Rząd trąbił wszem wobec, że wstajemy z kolan, stajemy się liczącym graczem, nasz głos się liczy, a okazało się, że jesteśmy nic nieliczącym się partaczem. 27:1 to wynik jeszcze gorszy, niż uzyskali wczoraj gracze PSG w meczu z Barceloną.

Po takiej spektakularnej porażce premier Szydło i minister spraw zagranicznych powinni podać się do dymisji. Może też wreszcie otworzy usta prezydent Duda, który trzyma się z daleka od polskiej awantury w Unii Europejskiej, a który ma kompetencje i współodpowiedzialność za politykę zagraniczną. Na razie abdykował ze swojej roli – może klęska i szok w Brukseli go obudzi?

Obóz władzy nie przyzna się do klęski. Będą nadal poniżać Tuska, dyskredytować jego i jego rodzinę, niezależne media, które opowiadały się po jego stronie. Wielkim przegranym w Brukseli jest tylko Polska oficjalna, rządząca. Kładzie się jednak cieniem na wizerunku całego kraju. Europa pokazała, co myśli o Kaczyńskim i o Tusku, o dwóch obozach w polskiej polityce. Sromotnie przegrany jest Jacek Saryusz-Wolski, do niedawna cieszący się szacunkiem i opinią świetnego fachowca w sprawach europejskich, a obecnie budzący zdumienie z powodu wolty, jaką wykonał. Fotel ministra czy nawet premiera mu tego nie zrekompensuje. Plamy nic już nie zmaże.

Jak wiadomo, rząd kończy prace nad Ustawą o służbie zagranicznej. Projekt, który lada tydzień stanie się ustawą, przewiduje zwolnienie wszystkich pracowników MSZ i półroczną weryfikację, po której część może otrzymać propozycję powrotu do pracy. Dzisiaj w Brukseli zobaczyliśmy, jak działa polska dyplomacja. Jej kierownictwo powinno pierwsze paść ofiarą nowej ustawy.

Trudno ocenić szkody na wizerunku Polski, jakie wyrządził polski rząd. Rząd przeznacza sto milionów złotych rocznie na naprawę wizerunku. Najlepsze (i najtańsze), co może po tej aferze zrobić, to dymisja premier i ministra spraw zagranicznych. Sami tego chcieli.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 394

Dodaj komentarz »
 1. Polska ma sie z czego cieszyc,….. Tusk, przynies, podaj, pozamiataj,…. do tego jest potrzebny.

 2. „Zbyt bolesna transformacja” jako błąd Tuska

  Przy tej szampańsko-gorzkiej okazji warto wyjaśnić, co autor miał na myśli.
  Jak można zarzucać innym „dyskredytowanie Tuska”, jeśli się tego nie oczyści.

 3. ..BRAWO ,BRAWO !!!!!!!!!!!!!!! JESTEM DUMNYM POLAKIEM !!
  ( GORSZEGO SORTU ) I NIKT NIE MOZE MNIE DZIS OSZUKAC UNIA DALA POPIS JEDNOSCI I MADROSCI A DLA PANA PREZESA I PANI PREMIER ( gest Kozakiewicza )) !!!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. ” Mamy odpowiedź, w poważnej polityce wszystkie brednie o równości i wartościach europejskich robią za papier toaletowy. Nie ma sentymentów tam gdzie są interesy narodowe potrzeba lat, żeby zmienić swój status oraz pozycję w politycznej układance. Polska pod rządami PiS z całą pewnością zrezygnowała z przydzielonego statusu „przynieś, podaj pozamiataj” i tego faktu nie neguje nikt, nawet najdurniejsza na świecie opozycja. Problem polega na tym, że ów niezbędny pierwszy krok nie tylko nie daje żadnych gwarancji wejścia do pierwszej ligi, ale daje pewność odpowiedniej reakcji ze strony europejskiej elity. Działa tutaj bardzo prosty mechanizm znany od wieków, jeśli ktoś jest przypisywany do niższego stanu i nagle aspiruje wyżej, zawsze spotyka się z taką odpowiedzią, z jaką spotkał się Wokulski ” …

  https://www.youtube.com/watch?v=7jBsxHg0O98

 6. Tusk ma dzisiaj niewątpliwie powód do satysfakcji. Jego kadencję w UE oceniono bardzo dobrze.
  Krótko mowiąc uzyskując reelekcję sprawdził się jako europejski polityk.

  Ale nie wiem czy opłaca się politycznie przy tej okazji wracać do ocen jego aktywności politycznej w kraju.
  Choćby przez wymuszanie na red Passencie sprostowań trzech słów krytycznych pod jego adresem – „Zbyt bolesna transformacja”.

  Po co psuć ten dobry nastrój?

 7. Jest jak przed wojną. Jedyna mądra to Polska a wokół kupa idiotów ośmieszonych przez Hitlera i Stalina.

  Hitler o Polakach:

  „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie… Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  Adolf Hitler, po obejrzeniu 10 października 1938 r. potężnych umocnień w pobliżu miasteczka Ceske Velenice, które tak hojnie przyznano Niemcom w Monachium, wygłosił przemówienie. Atakował Anglików („Słabi, dekadenccy, prowadzeni przez zdegenerowaną arystokrację”) i Francuzów („Łacińskie kundle i wazeliniarze”). Nagle wspomniał o Polakach: – Podziwiam Polaków. Nie dają się zastraszyć. Mogę być przyjacielem Polaków i powiadomię mojego dobrego przyjaciela Lipskiego (mówił o polskim ambasadorze w Berlinie), że może na mnie liczyć!

 8. Kolejny raz okazało się, że kaczor nie pokonał Donalda. Tym bardziej będzie szukał zemsty. Szkoda Polski.

 9. No i w końcu genialny strateg okazał się idiotą z Międzymorza. Teraz tylko iść za ciosem i nie popuszczać-wdzięcznych tematów jest wiele.

 10. Dyplomatołki!

 11. „Nie przywiązuj(my) zbyt dużego znaczenia do dzisiejszej wygranej Tuska” – ostrzega analityk blogowy

  Bowiem – uzasadnia analityk – opozycja liberalna ma ograniczone możliwości polityczne w kraju. Nic tylko usiąść i ponarzekać. Partie lewicowe trwale i nieubłaganie poniżej progu, i to obie, na zjednoczenie nie ma co liczyć, co dałoby 6-7 procent poparcia. Kukiz był super, ale przez chwilę. Opozycja liberalna – nie ma nic do zaoferowania. Pozostaje tylko PiS, jedyny na scenie, który zaoferuje państwo wyznaniowe-autokratyczne w zamian za 500+ i kilka socjalnych ochłapów. Nic tylko się urżnąć i pochlastać.

  I to jest cała polska smuta z chwilą radości z tego, że Kaczyński wyszedł na dudka.

  Natomiast mnie w sloganie „Zbyt bolesna transformacja pod rządami Tuska” dwa punkty dokuczają. Pierwszy to uznanie faktu, że transformację od gospodarki i modelu politycznego PRL dawno temu Polska zamknęła. Prawdopodobnie po reformach AWS-UW i ich rządach zakończonych w roku 2001, ale za symboliczną cezurę można uznać 1 maja 2004 roku, czyli złączenie się z Unią Europejską. Transformacja systemowa to ogół zmian, ustrojowych, gospodarczych i społecznych, które się były dokonały – w 2004 roku był wolny rynek, była instytucje i procedury demokratyczne zapisane w Konstytucji 1997 roku, wszystko to uznane przez UE, była powszechna zmiana mentalności i akceptacja dla nowych reguł gry. Chyba że czekamy z obwołaniem końca transformacji, aż wymrze ostatnie pokolenie, które liznęło edukacji w Polsce Ludowej, czyli za 50 lat. O ostatnich TW nie wspominając.

  Oczywiście clue sloganu jest w „zbytniej bolesności”. Nie wiem czy to hasło jest dobrym zaczynem na próbę odsunięcia PiS od władzy. Czy nie lepiej jest wyjaśnić dlaczego okres obrony przed kryzysem 2008-10 był taki bolesny, czy był boleśniejszy niż w innych krajach UE, czy choćby regionu? Wszak statystyki unijne odnotowały spadek nierówności dochodów w Polsce w 2014-15 jako jeden z najlepszych wyników w całej Unii. Powtarzanie hasła „zbytniej bolesności” bez wyjaśnienia dla kogo co było zbyt bolesne rujnuje wiarygodność najsilniejszej dzisiaj partii opozycyjnej, czyli Platformy. Może lepiej nie powtarzać tej mantry skrajnie lewicowych pseudo-ekonomistów i propagandzistów bez podania faktów.

  Lepszym sloganem jest zawołanie prezesa/premiera Belki: „skończmy z kapitalizmem wyczynowym”, którego naczelnym walorem jest to, że kieruje nas ku przyszłości i celom, i odwraca uwagę od cierpień i bolesnej przeszłości.
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,18384078,marek-belka-skonczmy-z-kapitalizmem-wyczynowym.html

  Jest też nieodkurzana wizja ministra Boniego Czy w sprawie strategii i wyborów odnośnie przyszłości musimy polegać na planszach wicepremiera Morawieckiego oraz na jego doktrynie „Polska w ruinie”?

 12. … to jest ogromne zwyciestwo PiSu.. bo pokazalo czy jest tak naprawde unia europejska….. to jest po prosta kolonialne imperium niemiec … gdzie o wszystkim decyduje sie w berlinie .. a tak zwani politycy lacznie z orbanem skacza jak im sie im zagra..
  … czas na referendum !!!

 13. Bodaj pan Macierewicz, oskarżył wszystkich polskich ministrów MSZ o służenie obcym interesom.
  Pan Waszczykowski służy jedynie POLSKIM.
  Ale jak służy?
  Mamy własnie okazję obserwować skutki i efektywność…..

 14. Za pomawianie katolika Tuska Bóg ześle na pisowskich hunwejbinów kolejne plagi egipskie m.in.choroby.Bo jakaś kara musi być za olewanie 10 przykazań.Tak sobie myślę,że donos na Tuska został skarcony a Europa pokazała Kaczyńskiemu polityczny zadek.

 15. Czy Saryusz zastąpi Waszczykowskiego? Nie sądzę, rolę „zająca” już spełnił, a Kaczyński mianuje kogoś swojego, może Szymańskiego?

 16. Żeby własnemu obywatelowi wbijać nóż w plecy, hańba

 17. Lider4
  9 marca o godz. 18:54
  Mój komentarz
  Lider, co Ty nagle z tym Hitlerem wyjeżdżasz? Głupa palisz, czy coś Ci się pomerdało z wyborem Tuska na szefa RE – niemieckiego agenta, niemieckiego lokaja, kamerdynera Angeli Merkel, Kaszuba, wnuka wermachtowca, sługusa Niemiec, wybranego z woli Niemiec, dla Niemiec i przez Niemcy.
  Co ma do tego Hitler? W testamencie napisał, że Tusk ma być szefem RE? Angela to wykonała?
  Pzdr, TJ

 18. Zbytnia bolesność obrony przed kryzysem za rządów Tuska

  Oczywiście za rządów Kaczyńskiego słynne doganianie średniej europejskiej PKB spowolniło w relacji do poprzedniego okresu. Ale bezrobocie w Polsce (5,4%) zbliża się do poziomu Czech (3,4), Niemiec (3,8) i UK (4,7), w efekcie presja na wzrost płac, szczególnie w zawodach poszukiwanych narasta. I to jest efekt doskonałej polityki gospodarczej ekipy Tuska w latach 2008-15. Bez odważnych działań, w Polsce zwanych „zbyt bolesnymi” nie ma później pozytywnych efektów.

  Czy dzisiaj ludzie w kraju odczuwają nadmierny ból? Ależ oczywiście. „Nadmierny ból” jest oliwą do podlewania ognia dyskursu publicznego. Czy konsumpcja w Polsce boleśnie wzrasta od wielu lat? Ależ nadmiernie! Słowo „ból” ma fundamentalne znaczenie dla opisu samopoczucia Polaków i dlatego doczekał się dwóch pisowni: Ból i Bul, w jednym stali domu …

 19. Premier Szwecji Stefan Löfven poparl kandydature Donalda Tuska

  Podczas krotkiego dzisiejszego spotkania premiera Szwecji Stefana Löfvena z prem. Beata Szydlo, ktora oswiadczyla o nie udzieleniu poparcia dotychczasowemu przewodniczacemu Rady Europejskiej UE Donaldowi Tuskowi. Premier Szwecji na pytanie dziennikarza w sprawie kandydata popieranego przez rzad polski odpowiedzial, ze ma odmienne zdanie i nie uwaza, by ponowny wybor byl czyms niepoprawnym, pomimo ze wladze wycofaly poparcie Tuskowi.
  Prem.Löfven jednoczesnie wyszedl z inicjatywa, by panstwa ktore nie przyjmuja uchodzcow wedlug systemu unijnego jednoczesnie nie mogly uczestniczyc w kontroli granicznej w ramach umowy Schengen

 20. „Czy nie lepiej jest wyjaśnić dlaczego okres obrony przed kryzysem 2008-10 był taki bolesny, czy był boleśniejszy niż w innych krajach UE, czy choćby regionu? Wszak statystyki unijne odnotowały spadek nierówności dochodów w Polsce w 2014-15 jako jeden z najlepszych wyników w całej Unii”

  Nie mam nic przeciwko wyjaśnianiu i wierze w siłę perswazji.
  Niech Schetyna jeździ jak Kolberg po kraju, po miastach oraz wsiach i wyjaśnia – koniecznie z rocznikiem statystycznym w ręce. Niech puka od drzwi do drzwi i tłumaczy jak było dobrze.

  Powodzenia!

  Co do red Pasenta, który posługując się „mantrą skrajnie lewicowych pseudo-ekonomistów i propagandzistów bez podania faktów o „zbytniej bolesności”” zranił pamięć po Tusku …. .
  No nie wiem czy się tego zranienia poczuwa i przeprosi.
  Zobaczymy.

 21. Dyplomatyczny Smoleńsk.

 22. „„Nadmierny ból” jest oliwą do podlewania ognia”

  Czy chodzi o tzw „bolesną rozkosz?”
  Czy to z markiza de Sade.

 23. Nietrudno było to przewidzieć. Nawet najbardziej hardkorowi pisowcy pewnie też znali z góry wynik. Ale jednak troszeczkę się łudzili: A może nasz lider wie coś, czego my nie wiemy i jednak dopnie swego? Okazało się, że lider guzik wiedział i mógł dopiąć co najwyżej pewien szczegół w swojej garderobie. Czy w szeregach partii rządzącej znajdzie się teraz choć jeden sprawiedliwy, który odważy się postawić pytanie: Panie prezesie, po co nam to było?

 24. Mieli wstać z kolan a potknęli się o własne nogi i padli na twarz.
  Alleluja i do przodu.

 25. Austriacka „Die Presse” zwróciła uwagę na pewną rocznicę historyczną przypadającą dokładnie dzisiaj, 9. marca. Otóż tego dnia roku 1652 po raz pierwszy użyto w polskim Sejmie „Liberum veto“.
  Miejmy nadzieję, że dzisiejsze użycie przez polską premierkę tegoż „Liberum veto“ nie będzie miało takich samych następstw, jak to sprzed 365 lat.

 26. lubat

  Dzisiejsze liberum veto czyli odmowa podpisania konkluzji oznacza, rząd RP nie uznaje RE pod przewodem Tuska.
  Tak więc logiczną konsekwencją tego jest rezygnacja rządu RP z udziału w jej pracach.

  Dla pozostałych członków RE wybór jest wiążacy i co najważniejsze ich zdaniem nie wiąze się z wymogiem podpisania konkluzji.
  Natomiast pozostałe zagadnienia nad którymi dziś debatowano w związku z liberum veto Polski są przyjęte jako zgodne stanowisko 27 państw – bez Polski.

 27. Życzę panu Tuskowi wszystkiego dobrego, w tym zostania przewodniczącym ONZ.

  Śmiem jednak przypomnieć, że to za jego rządów działała Komisja Majątkowa.
  Konsekwencje znamy.

 28. Z szacunku dla czytelników i gospodarza – bez komentarza:
  https://www.youtube.com/watch?v=_NEqlfWSOrQ&app=desktop

  inside out.

 29. Muszynianka 9 marca o godz. 19:36 pisze: –Nic tylko usiąść i ponarzekać. Partie lewicowe trwale i nieubłaganie poniżej progu, i to obie, na zjednoczenie nie ma co liczyć, co dałoby 6-7 procent poparcia. Kukiz był super, ale przez chwilę. Opozycja liberalna – nie ma nic do zaoferowania. Pozostaje tylko PiS, jedyny na scenie, który zaoferuje państwo wyznaniowe-autokratyczne w zamian za 500+ i kilka socjalnych ochłapów. Nic tylko się urżnąć i pochlastać.

  Muszynianko,
  z dzisiejszego „superaka”
  -” W trwającej kadencji w parlamencie zasiada 5 partii. W wielu sondażach na przestrzeni ostatnich miesięcy wskazywano, że po następnych wyborach w Sejmie znalazłyby się 3-4 partie. Tymczasem po ostatnich wydarzeniach w polskiej polityce preferencje Polaków uległy dużej zmianie. Według najnowszego sondażu dla se.pl i NOWA TV w 2019 roku w Sejmie zasiedliby posłowie aż siedmiu partii! W oczach wyborców jedynie partia Janusza Korwin-Mikkego nie zasłużyła na takie wyróżnienie.
  Wciąż palmę pierwszeństwa wśród Polaków dzierży partia Jarosława Kaczyńskiego, na którą zagłosowałoby 31% ankietowanych. Na drugim miejscu umocniła się Platforma Obywatelska, którą wskazało 20%, zaś powoli odbudowująca zaufanie wyborców Nowoczesna mogłaby liczyć na 14%. W Sejmie pozostałoby również ugrupowanie Pawła Kukiza. Na Kukiz’15 głos oddałoby 13% respondentów. Dodatkowo w parlamencie znalazłoby się miejsce dla dwóch partii lewicowych: Sojusz Lewicy Demokratycznej (10%) oraz Razem (5%). Ponadto w sejmowych ławach swoje miejsca utrzymaliby posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego poparcie pozostaje stabilne, na poziomie 5%. Jedyną partią, której ankietowani nie chcieliby widzieć w parlamencie jest partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego, którą wybrało jedynie 2% ankietowanych.”

 30. Obecny rząd według wypowiedzi czołowych polityków PiSu, w tym Macierewicza , który jak można przypuszczać reprezentuje także stanowisko Misiewicza, nie uznaje nie tylko takiej RE, ale także takiej UE, w której wbrew woli Polski , Polak Tusk, jest wybierany przez 27 pozostałych członków.
  Konsekwencją jest założenie własnej UE , ale teraz już nie 28 niezgodników , ale jednego pisowego zgodnika .

 31. @sztubak
  Dla sztubackiej ścisłości: Komisja Majątkowa działała od 1989 roku. Tusk został premierem w roku 2007, Komisję zlikwidowano na przełomie 2010/2011 😀

 32. Dzisiejsza polska delegacja wysłana na szczyt Unii Europejskiej przez nadpremiera J. Kaczyńskiego w składzie: Premier. B. Szydło, Min. Waszczykowskiego i Syryusza Wolskiego wyruszyła niczym cztery japońskie lotniskowce Akagi Kaga Hiryü i Söryü pod Midway w 1942 roku. Wszystkie te lotniskowce zostały zniszczone. Duma Japonii została upokorzona. Piszę to ku przestrodze tym, co ciągle powtarzają o narodowej dumie polskiej. Jak się potoczyły losy dowodzących, proszę poczytać w książkach historycznych.
  Jeżeli o chodzi o mecz, PSG-Barcelona był to blamaż niemieckich sędziów i władz UEFA, która nie może, a raczej nie chce wprowadzić challenge w celu wyjaśnienia niejasnych sytuacji zachodzących na boisku. Widocznie im się to opłaci.

 33. Szydło nie zamierza podpisać dzisiejszych porozumień Rady Europejskiej i w ten prosty sposób wybór Tuska , bezprawnie dokonany przez pozostałych 27 członków UE ,unieważnić.
  Posunięcie genialne w swojej prostocie.

 34. Najprzykrzejsze jest to, że rząd PiSu pod nieformalnym przewodnictwem zwykłego posła Jarosława Ka nie ogarniającego realu, mającego blade pojęcie o państwie i prawie oraz regułach polityki współdziałania ze sprzymierzonymi państwami, traktującego wspólnotowość jako podstęp, a współpracę jako darcie kotów, utożsamiający politykę zagraniczną z liberum vetowaniem, strojeniem min dumy narodowej, sarmatyzmem i pieniactwem, co miało zastraszyć i przekonać unionistów jacy to my PiSowcy jesteśmy suwerenni i wojowniczy, wyobrażającego sobie, że pogrywaniem na prawie, państwie i sprawiedliwości, które z taką łatwością przychodzi mu w Umęczonej, można cokolwiek ugrać w Unii (instytucji, której funkcjonowanie opiera się na traktatach wspólnotowych),
  że tym pogrywaniem zrobił w Europie pośmiewisko ze swojej nieudolności, buty i krętactwa, z nieudolności i krętactwa ekipy rządowej z ministrem spraw zagranicznych i premierą Beatą Szydło na czele. Kosztem Polski oczywiście.
  Pzdr, TJ

 35. Sondaż MILLWARD BROWN (marzec)

  PiS 34
  PO 24
  NO 11
  Kukiz 5
  PSL 4
  Korwin 4
  SLD 3
  Razem 3
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/najnowszy-sondaz-dla-tvn-powazny-wzrost-poparcia-dla-po/v5k2vhn

 36. D. Passent: „Będą nadal poniżać Tuska, dyskredytować jego i jego rodzinę …”.
  Prosze jeszcze coś ciepłego napisać o Amber Gold.

 37. Kaczyński zrywa z polityką jagiellońską

  Na korzyść wolnej elekcji i liberum veto. Ale są jeszcze dwie poważniejsze teorie na temat „polityki europejskiej” prezesa. Pierwsza, za onetem, że zwrot nastąpił w lecie, gdy Macierewicz przekonał Kaczyńskiego iż ma niezbite dowody winy i krwi smoleńskiej na rękach Tuska, i jego zdrady o świcie, co potwierdzić miało wcześniejsze przypuszczenia prezesa.

  Druga teoria, zresztą nie wykluczająca pierwszej, mówi o spotkaniu w Bristolu (Krakowskie Przedmieście) między kanclerz Niemiec i posłem na sejm polski. Poseł-prezes mówił, że Tusk to przestępca, knuł z Putinem na molo, rechotał z nim pod Smoleńskiem, to zdrajca narodu, i że Polska wyśle za nim europejski list gończy, na co kanclerz kiwała głową – ja, ja, herr Jaroslaw, ja, ja-ja, ja …

 38. NeferNefer
  9 marca o godz. 19:50

  „Żeby własnemu obywatelowi wbijać nóż w plecy …”.

  Tusk wbijał Saryuszowi-Woleskiemu, oficjalnemu kandydatowi Polski, nieprawdaż, a przecież to nie tylko rodacy, ale pochodzą z jednej partii. A mimo to ten nóż …

 39. Ostatnia deska ratunku?

  Oto wielki strateg prezes PiS wycofuje się w pełnym szyku na z góry upatrzoną pozycję, tzw. linię Amber Gold.

  Czy genialny dotąd Macierewicz, smoleński hel oraz wybuchy na skrzydłach i kadłubie idą w odstawkę?
  Czy ścielą się na polu chwały?

 40. Czy Kaczyński ma świadomość, jak bardzo sobie zaszkodził?

  W Polsce wiemy, że głównym motorem działania Jarosława jest nie tyle realizacja takiej czy innej wizji politycznej, co osobista zemsta na „salonie” Michnika i środowisku, które się z niego wywodzi. Jako działacze opozycji bracia Kaczyńscy należeli do tych samych kręgów, co Michnik, i mieli podobne jak on poglądy. Po upadku PRL okazało się jednak, że Michnik nie przewidział dla nich miejsca w swoim „salonie”, więc poprzysięgli zemstę. Postanowili, że kiedyś wygrają z „salonem”, obejmą władzę i zniszczą swoich wrogów. W tym celu zaczęli starać się o elektorat, który na „salon” i tak nie głosował – ludzi biedniejszych, słabiej wykształconych, mniej zaradnych, tzw. wykluczonych. Tę grupę w dużej części zagospodarował już Rydzyk, i dlatego Kaczyńscy bardzo się do niego zbliżyli, choć wcześniej nazywali go – i słusznie – ruskim agentem. Po 2005 roku uosobieniem wszelkiego „salonowego” zła stał się dla nich Tusk, i tak jest do dziś.

  W Europie jednak Kaczyński był wymieniany jednym tchem nie tylko z Orbanem, ale z Le Penówną, a nawet Trumpem – politykami „niepoprawnymi” z punktu widzenia tzw. europejskich wartości, lecz uważanymi za poważnych i skutecznych graczy.

  To, co Kaczyński wyprawiał w ostatnich dniach, pokazało Europie, że poważnym graczem nie jest. Bo gdyby był, to wiedziałby, że odsunięcie Tuska będzie bardzo trudne: wybór szefa RE na drugą kadencję jest standardem i Tusk musiałby popełnić poważne błędy, aby można było go odwołać, a tym roku zmiana jest tym bardziej niewskazana ze względu na wybory w kluczowych państwach UE. O ewentualnym pozbawieniu Tuska stanowiska należało więc pomyśleć wiele miesięcy temu i inteligentnie nad tym pracować. A Kaczyński wyciągnął swojego kandydata z kapelusza na kilka dni przed głosowaniem.

  W ten sposób pokazał, że nie zasługuje na miejsce obok Orbana. Udowodnił, że jest małym, zakompleksionym człowieczkiem, który swoje osobiste animozje przenosi na forum Rady Europejskiej. Zrobił z siebie pośmiewisko. Nawet Orban ostatecznie poparł Tuska.

 41. No co wy! Kaczyński przecież ogłosił pełne zwycięstwo* – nie wierzycie? Zapytajcie włoskiego śpiewaka.
  PS Co on tutaj robi? Powinien świętować ten sukces, przy suto zastawionym stole!
  *moralne ma się rozumieć. Czyli wszystko zgodnie z tradycją.

 42. Pytanie za 10 punktow:

  Co zrobi waadza Michalowi Tuskowi?

  Donaldowi waadza za bardzo nie ma jak dokopac. Makrela, Bruksela i reszta Wrogow Narodu sa jakby poza zasiegiem.

  Ale Tusk-junior jest na miejscu.

  Ja mysle, ze waadza nie pusci zniewagi plazem.

  Juz teraz wiadomo, ze Tusk-junior ponosi wine za Amber Gold:

  „Tusk w cieniu Tuska. Kim jest Michał, syn byłego premiera?… o wybuchu afery Amber Gold. Kim jest Michał Tusk, który właśnie został wezwany przez sejmową komisję śledczą i którego czeka pierwsze publiczne wystąpienie przed całą Polską? … Michał Tusk zdradzał jego spółce tajemnice handlowe … Amber Gold, a wiele osób .. straciło oszczędności życia. ” „Są zeznania, które OBCIĄŻAJĄ Michała Tuska … aferze Amber Gold 19 tys. osób straciło oszczędności życia” … ” Dla polskiego rządu słowo Tusk wiąże się ze słowem „wróg”. A jak wróg, to trzeba go wsadzić do więzienia,”

  (za TVP Info, SE itp)

  Znaczy winny juz jest, teraz trzeba dopasowac paragraf.

  Ja mysle, ze waadza znajdzie sposob, aby Tusk-senior gorzko pozalowal tego, ze zostal wybrany. Amatorzy literatury pieknej moga sobie przypomniec, ze sposoby na takich, co sie stawiaja sa znane od stuleci:

  „Tak pomyślawszy, rzucił naprzód topór, następnie miecz, następnie mizerykordię – i czekał. Oni zaś chwycili to wszystko, po czym ów człowiek, który do niego przemawiał, oddaliwszy się na kilkanaście kroków, zatrzymał się i począł mówić zuchwałym, podniesionym głosem:

  – Za wszystkie krzywdy, któreś Zakonowi wyrządził, masz z rozkazu komtura przywdziać na się ów zgrzebny wór, który ci zostawiam, przywiązać u szyi na powrozie pochwę od miecza i czekać w pokorze u bramy, póki ci łaska komtura nie rozkaże jej otworzyć.”

 43. @Mauro, @xmax i reszta hejterstwa

  „European Council President Donald Tusk has been reconfirmed for his second term by EU leaders

  Tusk was facing opposition by Poland, his birth country, but all the rest of the 27 leaders said they would stand behind the Polish politician. Tusk was re-elected with 27 in favour and one against.”

  Cieniasie!

  Cienasie i hejterze – tyle sie liczy nadymanie sie i bzdyczenie sie.

  „Tusk was facing opposition by Poland, his birth country, but all the rest of the 27 leaders said they would stand behind the Polish politician”

  Doradzam wszczecie postepowania z paragrafu 133 KK. Bo tu przeciez doszlo do zamachu na Godnosc i Honor Narodu. A moze wojne wypowiedziec 27-miu panstwom na raz?

  Dali po nosie.

 44. Przy okazji głosowania za Tuskiem na szczycie UE ukazały się w całej swojej małości idee Prezesa.
  Idea Trójmorza legła w gruzach, idea przymierza pod polskim kierownictwem. Okazała się pusta, nieprzydatna, niedzisiejsza, naiwnie głoszona i realizowana.

  Wymarzone przewodnictwo jagiellońskie w świetle wyniku głosowania państw Trójmorza na Tuska okazało się mrzonką, a przełknięcie tej mrzonki bardziej gorzkie niż wypicie pucharu z naparem z piołunu. Legła w gruzach zarówno idea Trójmorza (ABC), jak i idea uczynienia za pomocą kłamstw smoleńskich z Tuska zamachowca, wspólnika Putina w zamachu lotniczym.

  Wychodzi na wierzch nieudolność PiSowskich polityków, ich irracjonalność w działaniu, ubóstwo poznawcze (ignorancja), bylejakość w działaniu, wsobność, widzenie świata poprzez staropolskie kompleksy, syndrom sarmatyzmu, poprzez powiastki 19-wiecznych pocieszycieli narodu, poprzez uprzedzenia, naiwne marzenia, pomówienia i insynuacje, itd.
  Pzdr, TJ,

 45. @remm

  „dsunięcie Tuska będzie bardzo trudne:”

  Bedzie latwe. Wystarczy, zeby waadza zajela sie Michalem Tuskiem.

  Tusk-senior nawet jeszcze nie wie, jak sobie nagrabil.

  Ale lada moment sie dowie. Winny juz jest, teraz tylko kwestia, zeby paragraf dopasowac. Mozna bylo z Rywinem (ojcem i synem), mozna bylo z tym chirurgiem od przeszczepow – to i z mlodym Tuskiem tym bardziej mozna.

  To nie jest wladza ktora sie patyczkuje.

 46. @Mauro Rossi

  Ja tez mysle, ze jak sie posluzycie mlodym Tuskiem jako zakladnikiem i wkiergolicie go do wiezienia, to postawicie na swoim. Pytanie, czy Tusk sie zrzeknie swojej funkcji – jesli i on ma pojsc siedziec to synowi wiele nie pomoze.

  Ale przynajmniej szydlo wyjdzie z wora.

  „W ciągu kilku tygodni przed sejmową komisją ds. Amber Gold stanie syn byłego premiera Michał Tusk. – Rzadko się zdarza, aby syn premiera pracował w tak skandalicznej firmie przekręciarskiej – twierdzi szefowa komisji Małgorzata Wassermann. „

 47. Bar Norte
  9 marca o godz. 18:53

  „Tusk ma dzisiaj niewątpliwie powód do satysfakcji. Jego kadencję w UE oceniono bardzo dobrze. Krótko mowiąc uzyskując reelekcję sprawdził się jako europejski polityk”.

  Zastanawiałem się nad stopniem twojego entuzjazmu i jak widzę, wszytko w normie. Sojusze nadal obowiązują. Nawet marksistowska partia Razem przekracza 3 proc. w sondażu, który pojawił się w znakomitym timingu. Kiedyś formatowało się tylko dyskietki i twarde dyski, dziś także ludzkie umysły.

  A co do Tuska ― biedna „Bezbronna istota”, jak z opowiadania Czechowa.

  Niżej fragment.

  „Proszę Waszej Ekscelencji — zaczęła prędko trajkotać nieznajoma — mój mąż, asesor kolegialny Szczukin, chorował pięć miesięcy i gdy, z przeproszeniem pańskim, leżał w domu i leczył się, bez żadnej przyczyny dano mu dymisję, a kiedy przyszłam po pensję, to proszę Waszej Ekscelencji, wytrącili mu z pensji dwadzieścia cztery ruble trzydzieści sześć kopiejek. — „Za co?” — pytam. — „A bo on brał pieniądze z kasy wzajemnej pomocy i koledzy za niego poręczyli”. — Co takiego?… Czy on miał prawo brać bez mego pozwolenia?… To niemożliwe, proszę pana. Cóż to znaczy?… Jestem biedna kobieta i żyję z lokatorów… Jestem słaba, bezbronna istota… Wszyscy mnie krzywdzą i nikt mi dobrego słowa nie powie”.
  🙂

 48. radzilowJedwabne
  9 marca o godz. 22:38

  „Ja tez mysle, ze jak sie posluzycie mlodym Tuskiem jako zakladnikiem i wkiergolicie go do wiezienia …”.

  Może w Izraelu, w Polsce sądy wsadzają. Zstanawiam sie co byście w Izraelu zrobili z takim przypadkeim jak Ambert Gold?
  Jakś dintojra by była, na pewno … ze złotem nie ma żartów.

 49. Kaczyński Tuskowi nie daruje. Kaczyńskiego wściekłość zaślepia i popycha do szaleńczych posunięć. Jest tylko kwestią czasu aresztują Michała Tuska, a może nawet wystawią ENA za samym Donaldem Tuskiem.

 50. @mauro Rossi

  Cos ta wasza waadza jeszcze ciagle nie Zrobila Porzadku z mafia Sedziowska?

  „Wydawca tygodnika „Wprost” ma przeprosić Michała Tuska za sugestię, że popełnił on przestępstwo w aferze Amber Gold – zdecydował w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie. ”

  Ociagacie sie. A ja mam straty. Juz tyle zainwestowalem w drut kolczasty, pasiaki w rozmiarach od S do XXXL i rozne inne przedmioty niezbedne do Zaprowadzania Porzadku…

 51. @maro Rossi

  „Może w Izraelu, w Polsce sądy wsadzają.”

  W tym twoim kraju nie tak dawno bez zadnego sadu chwalil sie twoj pan minister: „Ten pan juz nigdy nikogo zycia nie pozbawi”. Po latach „tego pana ” wypuszczono z pierdla, przy okazji skutecznie uwalono wasza calkiem dobra transplantologie.

  Mogl twoj Pan Minister zgnoic w wiezieniu slynnego chirurga – to bedzie mogl i Tuska-Juniora,

 52. wiesiek59
  9 marca o godz. 19:41

  „Bodaj pan Macierewicz, oskarżył wszystkich polskich ministrów MSZ o służenie obcym interesom”.

  Jeśli coś ci dzwoni, a nie wiesz w którym kościele, to może dzwoni ci obrzydliwy list z 2011 r. Zbiorowy hołd pruski, tyle że à rebours, podpisany przez 5 byłych szefów MSZ, z tego czterech to dawni TW SB.

  Władysław Bartoszewski, dalej już sami TW: Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Daniel Rotfeld.

  Tylko w kraju postkolonialnym mógł powstać taki list. No, takie towarzystwo urzędowało w MSZ.

 53. handzia55
  9 marca o godz. 22:42

  „może nawet wystawią ENA za samym Donaldem Tuskiem”.

  Nie wiem jak u ciebie, ale w Polsce ENA wystawiają sądy.

 54. „Panie” Pierwszy Sekretarzu KC PiS, glupio wyszlo, nieprawdaz?
  Teraz cala zbiorowa madrosc 99,3% zjazdowiczow 2016 zostanie zaangazowana aby z tej nikczemnej porazki zrobic wspaniale zwyciestwo mysli genialnego Wodza…

 55. Panie i Panowie! Z folwarków oraz z pałaców …

  Poświęcacie czas – i zapewne siły – na pisaną ekspresję językową nacechowaną popłuczynami walki o uwolnienie Izaury przez Zorro.

  Tymczasem Polacy mający żywy kontakt z Wujkiem Dobra Rada oraz z Anakin Skywalker’em lekcesobieważą Zbawców Polski w zakresie od lokalnego combo Mauro Rossi aż do Prezesa Polski włącznie.

  Ponad 100 milionów PLN nie rzucono na tace a rzucono je do puszek WOŚP.

  Gdy o obsadzeniu stanowiska dyrektora szkoły będzie decydowała kuria biskupia cedując te decyzje na dziekanatu w swej wielkiej skromności, to legion polskich blogowych grafomanów przejdzie drogę Pani Elizy ze swej kapliczki do super stacji, bo spętani sukcesją apostolską sukienni nie zaspokoją ani tych hetero ani tych homo oraz krzyżówek.

  Polską powinni kierować kobiety i mężczyźni mają dzieci.

  Przewiduję, iż z nadejściem wiosny wasi milusińscy zrobią wam rozkoszny i uroczy primaaprilis ( w tłumaczeniu na anachronicznie anarchistycznie: zrobią was w ciula)

  Ucho prezesa ma potłuczoną muszlę szczeżui zamiast muszli winniczka.

 56. Młody Tusk nie pracował w Amber Gold, tylko w OLT Express. Nie miał obowiązku interesować się, skąd wspólny właściciel obu firm – AG i OLT – wziął pieniądze na samoloty. Nie pełnił tam żadnej funkcji decyzyjnej, był zatrudniony na fikcyjnym stanowisku, nawet nie na etacie, tylko zleceniach, niby robił jakieś tabelki i dostawał za to 5 tysięcy miesięcznie, dużo jak za taką fuchę, ale niewiele jak na pieniądze, którymi obracał Amber Gold. Plichta go zatrudnił tylko po to, żeby w rozmowach z urzędnikami czy kontrahentami móc powiedzieć „a u mnie pracuje syn Tuska”. Nic na niego nie znajdą, najwyżej będą chcieli go poniżyć przed komisją.

  Poza tym o ile na temat Amber Gold słyszało się różne rzeczy na wiele miesięcy przed jego upadkiem, to OLT Express budziło powszechny zachwyt – wreszcie mamy tanie krajowe linie, które dokopią temu pazernemu LOTowi, i możemy lecieć z Krakowa do Szczecina za sto złotych, a nawet pińdziesiąt, panie. Teraz wszyscy udają, że już tego nie pamiętają.

 57. @Mauro Rossi

  ” w Polsce ENA wystawiają sądy.”

  … a reszta swiata pisiorskie ENA wyrzuca do kubla. Na przyklad Wielka Brytania. Albo Szwecja.

  Niemniej jednak – jak sie ma w reku zakladnika to sprawa inaczej wyglada.

 58. radzilowJedwabne
  9 marca o godz. 22:45

  „Ten pan juz nigdy nikogo zycia nie pozbawi”.

  Czy nie było to prorocze? No i już nie pozbawił nikogo życia. przynajmniej nic o tym nie wiadomo. „Gazeta Wyborcza” twierdziła, że Garlicki ma ręce piansty, a pielęgniarki widziały w nim dr Mengele. Zbigiew Relga powiedział o nim: „Dranie i świnie znajdują się w każdym środowisku – niestety także w środowisku lekarzy”.

  „Rzeczpospolita” ujawniła 12 stycznia 2008 w Internecie dwa stenogramy rozmów doktora Mirosława Garlickiego z lekarzem dyżurnym ze szpitala MSWiA. Według gazety wynika z nich, że: lekarz przyznał się, iż przeszczep był błędem; zdecydował przez telefon o odłączeniu pacjenta od aparatury podtrzymującej życie; naciskał, aby to zrobić podczas fikcyjnej operacji, a nie na sali intensywnej terapii. To właśnie ten przypadek miał na myśli były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, gdy mówił: “Nikt więcej przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”.

 59. Mauro Rossi

  „Tusk ma dzisiaj niewątpliwie powód do satysfakcji. Jego kadencję w UE oceniono bardzo dobrze. Krótko mowiąc uzyskując reelekcję sprawdził się jako europejski polityk”.

  Mauro, rozumiem, że emocje tobą targają ale gdzie ty w powyższych trzech zdaniach odnajdujesz mój entuzjazm?
  Pisze przecież o entuzjaźmie a właściwie satysfakcji Tuska a nie mojej.

  Przypuszczałem, że dzisiejszy wieczór odchorujesz. Dlatego pod poprzednim tematem zadedykowałem ci refleksję z listu św Jakuba, części „Zawodność planów ludzkich”.

  Może ona ci pomoże:

  „wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika.”

 60. radzilowJedwabne
  9 marca o godz. 22:54

  „… a reszta swiata pisiorskie ENA wyrzuca do kubla. Na przyklad Wielka Brytania. Albo Szwecja”.

  Uważaj bo jeszcze za A. Gąsiorowskim wystawimy nakaz aresztowania. Ta swołocz nadal ukrywa się gdzieś na Bliskim Wschodzie. 🙂

 61. @Mauro Rossi

  „swołocz ”

  Ile sie licza pisorskie „nakazy aresztowania”, wyjasnilo sie w przypadkach Szwecji i Wielkiej Brytanii.

  A z Izraelem to akurat PiS stara sie meic doskonale stosunki. Po kolei tam byli Macierewicz, Waszczykowski, Duda, Szydlo. Wbrew twoim smierdzacym klamstwom – rzad PiS zakupil dodatkowy tysiac rakiet na izraelskiej licencji.

  Wysforowales siedaleko przed szereg.

 62. q602
  9 marca o godz. 22:51

  „glupio wyszlo, nieprawdaz”?

  Chyba tak, ale nie rozumiesz dlaczego głupio. Unia będzie dryfować w kryzysie i wprawdzie Tusk nic nie znaczy, ale obciąża tę szalupę. Zaś na horyzncie Las Birnam.

 63. Światełko w ciemności, moja radość przeogromna

 64. radzilowJedwabne
  9 marca o godz. 23:11

  ” rzad PiS zakupil dodatkowy tysiac rakiet na izraelskiej licencji”.

  Z własnego dosiadczenia to mogę pochwalić jedynie doskonałe izrealeskie ziemniaki. Rakiet nie używam, nawet w Sylwestra. Nie wiem, czy ziemniaki wasze są koszerne, tym niemniej smaczne. Izrael jest potentatem w produkcji ziemniaków, podobno udają się tam nawet na slonecznej pustyni Negev. Trzeba być z tego dumnym. Rakiety to prdukuje każdy, nawet zacofana marksistowska Korea Północna.

 65. Bar Norte
  9 marca o godz. 23:01

  „Przypuszczałem, że dzisiejszy wieczór odchorujesz”.

  A skąd, przecież spodziwałem się tego. Zauważ, że elekcja Tuska jednak wzmacnia Merkel.
  Z kolei może ty to odchoruesz? 🙂

 66. @Mauro Rossi lze i klamie w sprawie wpakowania do pierdla slynnego chirurga, kiedy to Minister Sprawiedliwosci i Prokurator Generalny w jednej osobie raczyl byl powiedziec: „Ten pan juz nigdy nikogo zycia nie pozbawi”.

  Final gnojenia znakomitego lekarza w pierdlu?

  „- W wykonaniu orzeczenia sądu: Ja, Zbigniew Ziobro przepraszam Pana dr Mirosława Garlickiego za wypowiedzenie pod jego adresem słów – już nikt nigdy przez tego Pana życia pozbawiony nie będzie – które naruszyły cześć Pana dr Mirosława Garlickiego- brzmiały przeprosiny napisane brązowymi literami na zielonym tle.

  Sprawa jest związana z zatrzymaniem dra Garlickiego przez CBA w lutym 2007 r. Gdy dwa dni później sąd aresztował lekarza, informację i film z zatrzymania ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie ujawniono na wspólnej konferencji Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Lekarzowi zarzucono m.in. korupcję i zabójstwo pacjenta. Mówiąc o aresztowaniu, Ziobro oświadczył, że „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”►.

  Lekarz spędził w areszcie trzy miesiące, po których sąd apelacyjny nakazał zwolnienie go, uznając zarzut zabójstwa za mocno wątpliwy. Śledztwo w tej sprawie jest prawomocnie umorzone – sąd stwierdził, że kardiochirurg nie chciał zabijać, lecz ratował pacjentów (RPO złożył jeszcze w tej sprawie kasację do SN). Proces Garlickiego, oskarżonego m.in. o korupcję, trwa przed warszawskim sądem.

  Za słowa ministra dr Garlicki wytoczył mu cywilny proces o ochronę dóbr osobistych. Wygrał go w obu instancjach – w grudniu 2008 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał Ziobrze przeprosić kardiochirurga w trzech stacjach telewizyjnych i zapłacić mu 30 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro nie zgadzał się z wyrokiem; jego prawnicy sporządzili skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

  W październiku ub.r. Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia kasacji z powodu niespełnienia wymienionych w kodeksie postępowania cywilnego przesłanek do przyjęcia skargi kasacyjnej. Wyrok stał się ostateczny►.

  W styczniu 2009 r. Ziobro wpłacił 30 tys. zł zadośćuczynienia za przegrany proces. B. minister mówił zaś, że szczególnie dotkliwy jest dla niego koszt wykupienia czasu antenowego w telewizjach (szacowano, że może to być nawet 300 tys. zł), które miałyby wyemitować planszę z tekstem przeprosin. – To w istocie konfiskata majątku i zabranie dorobku całego życia – mówił dodając, że prawdopodobnie będzie musiał sprzedać mieszkanie w Krakowie.”

  http://www.newsweek.pl/polska/ziobro-przeprosil-dr-garlickiego,51462,1,1.html

 67. @Mauro Rossi
  Jestem w Polsce i doskonale wiem, że ENA wystawiają sądy.
  Jak myslisz,kotku, po co PiS tak koniecznie chce „reformować” sądy?
  Właśnie po to aby uzyskać potrzebny dokument bez marudzenia o jakichś dowodach, procedurach i temu podobnych bzdetach. Wola prezesa prawem najwyższym i basta!

 68. Tusk zobaczy teraz co to znaczy zadzierać z prawdziwymi Polakami. Tusk to fantastyczny symbol dzisiejszej UE. Nieróbstwo, brak strategicznej wizji, służalczość wobec silnych – jaki Tusk, taka Europa. Za 2,5 roku Bruksela zapłaci rachunek.

 69. @Mauro Rossi

  „Z własnego dosiadczenia to mogę pochwalić jedynie doskonałe izrealeskie ziemniaki. Rakiet nie używam, nawet w Sylwestr”

  Twoje „doswiadczenie” to akurat kazdemu powiewa.

  A poniewaz bezczelnie lgales i klamales na temat w/w rakiet – to twoj kraj wlasnie kupil kolejna transze. Okragly tysiac. A ze probowales lgac – to ci sie twoje durne klamstwa pod oczy podsuwa. To juz obecna wladza kupila, znaczy PiS. Kasa sie przyda. A ty zapitalaj na skarge do „moderacji”. No i wyj do ksiezyca o plastelinie i apartheidzie.

  „Tysiąc pocisków Spike dla polskich Rosomaków

  Tysiąc kierowanych pocisków przeciwpancernych Spike kupi polska armia od zakładów Mesko – zakłada umowa podpisana w czwartek w podwarszawskim oddziale firmy między zakładami Mesko a Inspektoratem Uzbrojenia.

  Wartość kontraktu na 1000 rakiet to 602 mln zł, dostawy będą realizowane w latach 2017-20 – powiedział szef działu marketingu firmy ze Skarżyska Kamiennej Tomasz Sztompke.

  Pociski Spike to główna broń polskich Wojsk Lądowych do zwalczania celów opancerzonych, w tym czołgów. Mogą razić cele na dystansie do 4 km. Pierwszy kontrakt na zakup tej broni od izraelskiej firmy Rafael zawarto w 2003 r. W przetargu, rozstrzygniętym latem 2002, startowały także firmy z RPA, Rosji i Francji. Polska kupiła wtedy 264 wyrzutnie i 2675 pocisków za ponad miliard złotych.
  Zakłady Mesko mają licencję na pociski Spike

  Część produkcji przeniesiono do Polski, w Mesku na licencji wytwarza się m.in. silniki i głowice bojowe, tu odbywają się montaż końcowy i testy rakiet. „

 70. szczeżuja
  9 marca o godz. 22:53

  „Ponad 100 milionów PLN nie rzucono na tace a rzucono je do puszek WOŚP”.

  Warto to przeczytać zanim się wrzuci coś do puszki WOŚP, żeby nie wyjść na motoła.

  „Mamy rekord! Od wielu tygodni zapowiadałem, że ujawnię pełen mechanizm wyprowadzania kasy z WOŚP do prywatnej kieszeni Jerzego Owsiaka i jego najbliższej rodziny”.

  Przyszedł czas, aby spełnić obietnicę.

  dalej szczegóły:
  http://blogpress.pl/node/22191

  Nawet jeśli tylko połowa z tego jest prawdą to powinieneś sobie szczeżujo odgryźć język. Ale niestety to cała prawda i bardzo niewygodna.

 71. Pragniesz rzeczowej informacji unikaj TVPINFO !!,byłem tam dziś .
  Prezydent A.Duda pokazywany w Świętochłowicach ( coś mówił akurat o likwidacji stoczni ?!) ,a tam napaść słowna kogoś z RAŚ – , kilka minut nadymanego faceta – prezydenta ,potem chwila z Karnowskim ,Warzecha i Janecki – i ratunkowo ucieczka pilotem .
  Taki dzień klęski prezesa PiS , ale jutro wieczorem podniesiony na Stołeczku wygłosi mowę i znowu … ci Niemcy dostaną łupnia a jeszcze wczoraj mizdrzyli się do Merkel, do Gabriela ( w drodze do Moskwy ) .
  Burzą nawet początki .
  Do Cholery zdecydujecie idziecie z Niemcami czy nie i ogłoście to ludowi .
  Grupa Wyszehradu nie ma znaczenia dla Pisowskiej Polski – znikneła na AMEN

 72. @Mauro Rossi

  „Rakiety to prdukuje każdy, nawet zacofana marksistowska Korea Północna.”

  Jasne. A dziwnym trafem ten twoj kraj kupuje licencje za drogie pieniadze i buli oplaty licencyjne za cos, co „produkuje kazdy”. Z jakiego powodu wybulono szmal na nastepny tysiac rakiet na izraelskiej licencji? Pewnie dlatego, ze po Dobrej Zmianie macie za duzo pieniedzy, juz sie w kazionnych sejfach nie mieszcza.

  Do twoich cuchnacych klamstw powroce jutro, cieniasie. Dzis mi sie nie chce. Tymczasem zapitalaj poskarzyc sie „moderacji”. I wyj do ksiezyca o plastelinie i apartheidzie.

 73. @radzilowJedwabne
  Tak się składa, że ja mieszkam w Skarżysku. Przed emeryturą pracowałam w MESKO .Dlatego szczerze ci radzę, przjedz tutaj, porozmawiaj z ludzmi i dopiero wypisuj te swoje peany na temat pociskow Spike. Zapewniam cię, że nie wszystko złoto co się świeci…

 74. Wszystkiego mozna by sie po Enpassie spodziewac ale nie , ze znajdzie sie ktos kto bedzie sie pocieszal opiniami Hitlera ..
  Przeciez kazdy prawdziwy zakotwiczony (z pe-kotwica na scianie ) Polak powinien byc dumny albo choc zadowolony z mowiacego po polsku niemieckiego kamerdynera

  Zbiera mi sie powoli do napisania o polonijnym honorze ktory tez niezle zakotwiczony .
  Wieszac psy na Tusku i kolekcjonowac czerwone opaski ze swastykami to tylko Polacy potrafia ( wiem co pisze , tu nie ma zadnej pomylki )
  Dobrze choc , ze nowiutkie nie uzywane bo moglyby byc wyplowiale podarte ale wyprane i wyprasowane , przechowywane pieczolowicie gdzies w szufladzie .
  Widzialem je na wlasne oczy w „sali Kolbego” zeby bylo .. no wlasnie co tu napisac bo jakos nic nie wydaje mi sie odpowiewdnie . Moze w weekend bedzie lepsza „pogoda” do takiego pisania

 75. Az sie prosi zapytac czy ponowny wybor p.Tuska poprawi stosunki Polski z EU czy wrecz odwrotnie?

  Az sie prosi zapytac czemu p.Merkel pokazala wala Polsce? Czemu w tak w istocie drobnej dla nich sprawie nie przyjeli zadnego z argumentow polskich wladz?
  Nie uznali podmiotowosci panstwa narodowego w kwestii kto je „reprezentuje”.

  To dosc podobne do historii z powolaniem ambasadora EU we Warszawie: urzednicy z Brukseli wyslali na to stanowisko pana dopiero co zwolnionego z posady ambasadora RP przxy EU. To tez pewnie mialo na celu poprawe relacji RP z EU? 🙂

  Z powodu wlasnie takich drobiazgow( poczucia wyzucia z podmiotowosci) doszlo do brexitu, za kilka miesiecy byc moze i wybor pana Tuska bedzie argumentem za pania Le Pen, czy p.Gerritem.

  A na polskim podworku: ci wszyscy ktorzy uwazali ze p. Timmermans, oceniajac Polsce wychodzi za daleko, maja kolejny argument: koszt obecnosci w EU, ograniczenie suwerennosci, wlasnie wzrosl.

  Co do p.Saryusz-Wolskiego to sadze ze zostanie on poproszony przez rzad RP o przygotowanie propozycji zmian w zasadach dzialania EU. Zmian na rzecz wiekszej podmiotowosci panstw-jej czlonkow.
  A kiedy te zmiany zostana przedyskutowane p.S-W zostanie ich ambasadorem z mandatem wszystkich niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy.
  Bedzie pierwszym ktory potrzebe reformy EU przedstawi jako konkretne zadanie.

  Wtedy podzial bedzie jeszcze jasniejszy i zupelnie nie partyjny- stary porzadek (p.Tusk i koledzy) i nowy porzadek( nowa Europa).

  Wydaje mi sie ze ta ostatnia dyskusje p.Merkel mogla byla odwlec. Chocby decyzja by nie grac na nosie Polsce wyborem p.Tuska.

  marcin lazarowicz

  PS. slabo mi sie czyta teksty w ktorych motywacje politykow to zemsta czy nienawisc .
  W przypadku tekstow p.Passenta to nienawisc p.Kaczynskiego do p.Tuska.
  Wydaje mi sie ze od pewniego poziomu decyzyjnego nie ma czasu ani warunkow na emocje, chocby takie jak nienawisc.

  m.l.

 76. Tylko naiwniacy mysla, ze Kaczynski wierzyl iz moze uwalic kandydature Tuska.

  Naiwniakiem Kaczynski nie jest.

  Ale byc moze mu sie uda przekuc kandydature Donalda w dyktat niemiecki i dopelniajac to wizyta czolowki Platformy na dywanie w ambasadzie niemieckiej w czasie wizyty w Warszawie zwyciestwo… Donalda
  nabierze wsrod wiekszosci Polakow innych barw.

  Zobaczymy.

  Na pewno natomiast Tusk jest bezpiecznie w Brukselii..
  i bedzie teraz bardzo wazyl slowa w sprawie Polski i polskiego rzadu.
  Byc moze Kaczynski uzyskal to co mogl.

  Z innej strony jak tak ma wygladac dowodctwo nowej Unii, ktora z wizja musi sie odwaznie zreformowac by nie runac… to cienko to widze. Czym sie skonczyla era Tuska w Polsce – chyba widac. Ciepla woda w Unii…? To dreptanie w strone przepasci.

 77. Mauro Rossi

  „Zauważ, że elekcja Tuska jednak wzmacnia Merkel.”

  Właśnie przeczytałem przegląd niemieckiej prasy.
  Istotnie tak jednoznaczny wybór Tuska jest interpretowany jako potrzebny sukces ale nie tyle Merkel co Unii. Niemieckiej prasie podoba się ta energia wyboru i zgodność, którą zaprezentowali przywódcy państw członkowskich. No i to, że Kaczyński tak spektakularnie dostał po nosie – zresztą na swoje życzenie.

  Tak więc nie sądzę by to jakoś Merkel w kampanii wzmocniło, bo z tego co czytam wynika, że Niemców raczej interesują problemy wewnętrzne w tym socjalne niż sprawy międzynarodowe. Np projekt nowego zasiłku dla bezrobotnych „Q” czy demontaż „Agendy 2010”.
  Z tym, że na ten temat na pewno więcej mają do powiedzenia komentatorzy piszący z RFN.

  Nie sądzę też by wybór Tuska jakoś wzmacniał Merkel w Uni. Przecież pozycja Niemiec w Unii nie zależy od przewodniczącego RE.
  Poza tym gdyby w Unii toczyła się walka z Merkel o przywództwo to byście znaleźli jakiś sojuszników w tej akcji.
  Wiesz, w świetle dzisiejszego wyboru sensu nie ma snucie imaginacji, że Tusk reprezentuje niemieckie interesy. Konsekwencją takiego poglądu byłby wniosek, że cała UE z wyjątkiem Polski reprezentuje niemieckie interesy.

  Zresztą na karku są dużo ważniejsze sprawy. Na przykład wybory w Holandii już za kilka dni. Wybory, których wyniku nie można przewidzieć. A co gorsza na prowadzeniu jest tamtejsza miniatura Trumpa.

 78. Prezes ECB Mario Draghi o możliwości rozpadu unii walutowej:

  Szczerze mówiąc nie widzę tego. Istnieją napięcia, ale nic takiego, co byłoby poważnym zagrożeniem. W każdym razie … jesteśmy gotowi. Euro jest nie do wycofania.
  (…)
  Nastrój w gospodarce strefy euro jest najwyższy od sześciu lat wysoki, obroty handlowe powracają do poprzedniego poziomu, wartość usług i produkcji przemysłowej rośnie, a bezrobocie jest najniższe od 2009 roku … zaktualizowana prognoza wzrostu strefy euro to 1,8 procent w tym roku i 1,7 procent w przyszłym.

  http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/economy/ecb-to-sit-tight-ahead-of-high-risk-elections/article34246737/

 79. sanakeweb, 08.03, 16:34
  Miotamy sie , jak NSZ i AL , ktorego okupanta popierac a tymczasem klawisze po obu stronach frontu robia swoje.
  ,,Ostatnie 10 lat raczej wskazują, że Tusk i Kaczyński raczej ściśle ze sobą współpracują i się na fali wspólnie wymyślonej i podtrzymywanej „wojny kibolsko-kibolskiej” wzajemnie pompują.”
  Paser Tusk i ormowiec Kaczynski odgrywaja przedstawienie na zyczenie plutokracji, jak ich zamorscy kompani z gangu Republikanow i Demokratow.

 80. olborski
  9 marca o godz. 23:47

  „Wszystkiego mozna by sie po Enpassie spodziewac ale nie , ze znajdzie sie ktos kto bedzie sie pocieszal opiniami Hitlera (…)”

  No cóż, Hitler, to właściwy patron, adekwatny przywódca duchowy dla ludzi pokroju „Lidera4”, niemal z każdego komentarza zamieszczanego -na szczęście rzadko – na tym blogu wyziera jego naradowo-socjalistyczny światopogląd, a jednym z jego przejawów jest wyrażanie opinii, że wszelkim nieszczęściom, jakie spotkały Umęczoną, są Żydzi i to nie jacyś poszczególni, lecz wszyscy, jak jeden mąż, a nawet plemnik.
  https://artykulyaryjskie.wordpress.com/2015/08/15/legion-orla-bialego/
  Pod artykułem „interesujący” komentarz.

 81. Wybory w Holandii w przyszłym tygodniu

  Po pierwsze w wyborach tych nikt nigdy nie wygrywa. Partie dzielą się mandatami poselskimi proporcjonalnie do liczby głosów i tworzy się koalicję rządową negocjując program. Wiele partii nie chce rządzić, kilka jest eurosceptycznych. Według marcowych sondaży rządząca centro-prawicowa VVD (Rutte) wyprzedziła anty-imigranckiego „hoienderskiego Trumpa” PVV (Wilders) o 2-3 pkt proc. Lecz nadal możliwe są trzy rozwiązania:

  1. Koalicja co najmniej 6 partii z wyłączeniem VVD i PVV,
  2. Koalicja VVD i kilku partii z udziałem Wildersa,
  3. Koalicja VVD i kilku partii, gdy udział Wildersa nie będzie konieczny dla uzyskania większości.

  Wg. marcowych sondaży 3 opcja jest możliwa, acz wielce niepewna. Tak czy owak, Holandia idzie ku nacjonalizmowi i przeciw imigrantom. Ale o odrzuceniu euro i powrocie do guldenów (NLG) raczej się nie wspomina, jak to robi Le Pen – oczywiście o powrocie do franków (FRF).

  Czy Niemców interesuje demontaż Agendy 2010?

  Na en passant snują się takie domysły i życzenia, ale ile one mają związku z realem – tego się nie dowiesz.

 82. folwarkPn
  10 marca o godz. 2:10

  sanakeweb, 08.03, 16:34
  Miotamy sie , jak NSZ i AL , ktorego okupanta popierac a tymczasem klawisze po obu stronach frontu robia swoje.
  ,,Ostatnie 10 lat raczej wskazują, że Tusk i Kaczyński raczej ściśle ze sobą współpracują i się na fali wspólnie wymyślonej i podtrzymywanej „wojny kibolsko-kibolskiej” wzajemnie pompują.”
  Paser Tusk i ormowiec Kaczynski odgrywaja przedstawienie na zyczenie plutokracji, jak ich zamorscy kompani z gangu Republikanow i Demokratow.

  Nie bardzo łapię – kogo cytujesz „snakeintheweba” czy cytat, który on zacytował?

 83. Gangi republikańskie i demokratyczne

  Ależ tak, naparzają się ile wlezie, dzisiaj w CNN gangster bezpartyjny (I – independent) ze stanu Vermont, niejaki Bernie walił w konserwatystów i skrajnych konserwatystów bez pardonu i bez zatrzymania. I to na wszystkie tematy: ubezpieczenia zdrowotne, kontakty Trumpa z ruskimi agencjami, transfer podatkowy do 2 procent najbogatszych. Są też gangi dwupartyjne w senacie USA – gang sześciu, gang ośmiu, gang dwunastu, ale o nich już pisałam.

  Plutokraci się panoszą to fakt, a od paserów, którym krew i łzy wsiąkły w skórę na rękach aż się roi. Jedyna pociecha, że każdy z nich straci kiedyś swoje stanowisko. I to jest nasza satysfakcja!

 84. Słynny komentarz z 8.03 o 16:34

  Chodzi o red. Passenta dowód pierwszy na to, że Kaczyński poluje na Tuska (poprzedni wątek).

  Na komentarz, że przecież oni współpracują ze sobą w torturowaniu Polaków i należą do tej samej szajki, czy jakoś tak, Pan Redaktor odpowiedział:

  @snakeinweb 16:34: Oczywiście nie brak dowodów na to, że Kaczyński nienawidzi Tuska, choćby nazywanie go niemieckim kandydatem i rozpowiadanie, iż mogą ciążyć na nim zarzuty…

  I tak oto mainstream walczy z teoriami spiskowymi. Odwieczny pojedynek Dawida z Goliatem.

 85. @handzia55

  „przjedz tutaj, porozmawiaj z ludzmi”

  Jak wam te rakiety nie pasuja, to po kiego fuja je bylo kupowac? Jak sa takie zle i niedobre, to ka kiego luja bylo kupowac licencje? I jeszcze teraz dodatkowego tausena? Jak nie pasi – to nikt nie kaze kupowac. jak masz krzywosci, to „porozmawiaj z ludzmi” zeby zerwali umowe. A najlepiej wprowadz embargo i blokade. A takze zerwij stosunki dyplomatyczne i handlowe, jak ten wasz Gomulka kiedys zrywal i wporowadzal.

  Bez was naprawde nikt nie bedzie plakal. Rakiety „Spike” kupilo dwadziescia pare krajow. W tym pol Europy, od Bundeswehry po Finlandie, Litwe, Lotwe, Italie, Holandie, Rumunie, Hiszpanie, Wielka Brytanie.

  Probujesz dzielnie miotac ..nem, ale na razie tylko buty sobie zapaskudzilas. A „Mesko” moze przeciez w zamian produkowac wyprobowane i sprawdzone lance przeciwpancerne, model z proporczykiem.

 86. @jobrave

  „jak NSZ i AL , ktorego okupanta popierac ”

  Znaczy AL „popieral okupanta”?

  Gdyby Armia Czerwona nie wyzwolila twojego kraju spod okupacji hitlerowskiej to by ciebie nie bylo na swiecie, cieniasie. A gdyby Zwiazek Radziecki nie dal w prezencie Slaska z kopalniami, pieciuset kilometrow wybrzeza, Gdanska i Szczecina – to twoj kraj bylby gospodarczo tak na poziomie Boliwii czy Hondurasu.

  Cieniasie.

  Modne jest od jakiegos czasu defekowanie nie tylko na tych, co twoj kraj wyzwolili i zlamali kregoslup hitlerowskim Niemcom – ale i na Polakow z GL i AL. Nie bede komentowal, bo cenzuralnie po prostu sie nie da.

 87. @Muszynianka,
  Dziękuję za przetłumaczenie tego wpisu, jak również za wytłumaczenie o co chodziło cytowanemu autorowi, oraz autorowi, który w/w autora zacytował i dołożył komentarz.

  Jednak to prawda, że człowiek całe życie się uczy. Toż ja durnowaty myślałem do teraz, że Kaczyński i Tusk są w konflikcie, może nawet się nienawidzą, a oni -najzwyczajniej w świecie – „wspólnie i w porozumieniu” oszukują Umęczony Naród Polski, szkląc mu oczy, że o jego dobro chodzi. A oni się, po prostu, dogadali 10 lat temu, rozdzielili role i dawaj oszukiwać Naród Polski. A Trump, a Hillary -łomajgocie! -oni też?! Kurczę, jak pięknie Jarek odgrywał wczoraj rolę psychola, nie tylko dzisiaj zresztą, a Szydło – jak cudownie udawała niewyspaną, zmęczoną, zasmuconą albo ta Pawłowicz – jak pięknie wcieliła się w rolę chamki! No, ale ktoś musi tym wszystkim dowodzić, na pewno jest jakiś najważniejszy, ktoś kto trzyma ich za mordy i wydaje dyspozycje, kto, kiedy, kogo ma odgrywać. Może to iluminaty albo reptiliany jakieś? Już chyba nie zasnę. Takie buty… no, no. 🙂

 88. @Radzio,
  Spokój przede wszystkim. Jeszcze raz dokładnie przeczytaj, co kto napisał, a dopiero później się czepiaj – ja nic takiego nie napisałem, zacytowałem jedynie wpis „Folwarka.Fn”, który -z kolei -cytował „snakeinweba” pytając o co im chodzi, bo nie zatrybiłem. Natomiast wyżej jest mój wpis do Olborskiego, w którym pisałem o durniu pt. „@Lider 4”, który onanizował się na blogu cytując jakiś tekst Hitlera, w którym tenże zachwycał się Polakami, jaki niezwykły naród, inteligentny i w ogóle – aż dziw bierze, ze to przeoczyłeś! W odpowiedzi dla Olboprskiego wkleiłem również link do jakiejś polskiej naziolskiej gadzinówki, która wychwala Polaków należących do Waffen-SS. Przeprosin nie wymagam, bo jako „folksdojcz kominowy” nie zasługuję na nie, proszę Cię tylko, żebyś zwracał uwagę na to, kto co napisał.

 89. Radzio,
  Tak sobie teraz pomyślałem – czy Ty za dużo nie pijesz?

 90. RJ godz.22.38 „W ciągu kilku tygodni przed sejmową komisją ds. Amber Gold stanie syn byłego premiera Michał Tusk. – Rzadko się zdarza, aby syn premiera pracował w tak skandalicznej firmie przekręciarskiej – twierdzi szefowa komisji Małgorzata Wassermann. „ A czy panna szefowa komisji ( i jej tata) nie pracowali w równie przekręciarskiej firmie w Krakowie.
  A pytanie: ilu posłów i senatorów zamoczyło w Am.G. ?

 91. Szefowa Komisji Amber Gold twierdzi,że wszyscy wiedzieli o przekrętach na złocie.I co, tylko urzędnicy podrzucali sobie gorący kartofel informujący,że firma przypomina grę w trzy kubki.Wszyscy czyli Wasserman też a nie doniosła do prokuratury kierowanej przez namaszczonego przez Lecha Kaczyńskiego prokuratora generalnego.Również wszyscy pisowcy wiedzieli i na zasadzie wiem ale nie powiem zatrzymali dla siebie.Czekali kiedy /jak z Bolkiem/ wypalić na Tuska.Teraz całe działanie komisji pójdzie w kierunku Tusk też wiedział co orzekła przewodnicząca jako dogmat. Tak sobie myślę,że AG w prawicowych mediach zajmowała miejsce jak pedofilia w KK czy kredyty frankowe.Czy atakujący teraz Tuska są analfabetami jak określił Belka bo z pazerności zawierzyli AG swoje kapitały. Legalnie zdobyte czy to było pranie brudnych pieniędzy.Czy członkowie komisji też ?! Gdyby pisowcy donieśli zbiorowo można pomarzyć o rewolucyjnej czujności a nie donieśli jak to mają w zwyczaju. Błąd zaniechania jak błąd nie zawrócenia w Smoleńsku. I mamy co mamy.

 92. Teraz zapewne pisowscy hunwejbini zgłoszą propozycje pozbawienia Tuska obywatelstwa aby wstydu oszczędzić.Tak sobie myślę katolicka władza a zachowuje się jak barbarzyńcy. Woda w chrzcielnicy podmieniona ?

 93. SŁOWIANIN STANISŁAW
  10 marca o godz. 6:54
  A kto był wtedy prokuratorem generalnym, bo nie pamiętam – Seremet? Po drugie: Czy są jakieś dowody na to, że Tusk wiedział o Amber Gold? A jeśli wiedział, to dlaczego nie ukręcił temu łba, przecież rządził wtedy. Bardzo wątpię, żeby coś mieli na niego i jego syna. Wg mnie, to kolejna pisowska wrzutka – mająca na celu skompromitowanie Tuska, że niby oszust, złodziej szefem RE.

 94. Liczyłem po tej informacji na kolejną – że Waszczykowski podaje się do dymisji. Po tak fatalnej kampanii, zakończonej tak spektakularnym blamażem byłoby to uczciwe i honorowe wyjście. Niestety populiści z PiS-u nie mają krztyny honoru, a stołek okazał się ważniejszy od twarzy.

 95. Wasze obłąkańcze przekonanie @Mauro Rossi o tym, że Wasz Pan Najwyższy obdarował was całą prawdą passuje do tego narożnika gaduł pisemnych jakim jest ten blog.

  Jak na szczeżuję przystało nie mam języka, a mimo to combo Mauro Rossi poczuło się dotkliwie pogryzione.

  Dla mniej lotnych nich zapach kadzidła wyjaśniam, że moja wyraźna sugestia iż wyżej wymienione przezwisko jest parawanem zespołu trolli zesłanych na ten odcinek nie została chyba zrozumiana.

  Gdy za wierne trollowanie płacą miernie, to rodzi się wściekłość z powodu niechęci Jerzego Owsiaka do podzielenia się jałmużną.

  Polki i Polacy mają Świętą Okazję za świętszą od Królowej Polski, bo zamiast wciąż pracować, wciąż gadają wobec trudności ze zrozumieniem Pisma i pisma. Dlatego też, nie dziwota, że maurrossowi liżą klawiatury tak jak na lizusów przystało.

  Pozornie jest tak, że taka zwane cywilizowane społeczeństwa odwracają się od pisma – zarówno drukowanego jak i ręcznego. Za prunt płacę poborcy potwierdzając to nie pinem a bazgroleniem rysikiem na przewrażliwionym tołczpadzie.

  Nie dość jeszcze oświeceni za prababciami i pradziadkami powtarzają, że za pieniądze ksiądz się modli. A depozytariusze Prawdy Najwyższej uważają iż Tusk pracuje za marki niemieckie, bo sami żywią się wyłącznie esencją.

  Języki cywilizowanych zatrzymały się w czasie, gdy Luter do walki zaczął używać drukowanych broszur. Mnogość wyrazów i słów łżeelity upowszechniającej całą prawdę to tak jak robienie w ciula – wryła się onaż w pamięć i walczy jak zegary słoneczne ze smogiem.

  Emigrantom zewnętrznym i jasno przedstawiającym się ramolom wyjaśniam, że Wujek Dobra Rada został rzucony na telewizyjny odcinek, aby wyjaśnić, że są pewne tajemnicze przeszkody uniemożliwiające zrobienia selfie z Jezusem. A także z Allachem.

  Jajogłowi coraz dalej sięgają w kosmos, a cieniasy oświecone nie wiedzą, że im się skale kończą. Wściekłość maurorossiowych ma źródło w ograniczeniach pozaskończoności. Wyżej niż drabinka prezesowa podskoczyć nie mogą, a katoliccy matematycy nie ustaja w próbach zasypania pustki między alef zero i kontinuum. I żeby przyszło tysiąc atletów, to pustki nie zasypią broszkami czysto polskiej produkcji.

  Następnym pociągnięciem taktycznym antyowsiakowców będzie głoszenie i malowanie plotki o pedalstwie Jureczka Owsiaka o szczególnym jego upodobaniu do dzieci z niezdecydowaną płcią. Bo co wolno sukienkowym jednej i drugiej płci, od tego szczeżujom, rozkolcom, winniczkom i ośmiorniczkom wara.

  Jakby maurorossowi atleci oświecenia się napinali, to do dzisiejszych europejskich i hinduskich dzieci nie dotrą. Ich umysłowe oczy są tak czyste od zakłóceń, że nie są zdolne do walki powidoków ekranowej gamy kolorów z powidokami fotek z Naszego Dziennika – inne barwy podstawowe.

  Śmieszny jest ten tragizm przemilczania, że dla Polek i Polaków te dzienniki są coraz bardziej cudze. Szczególnie dla polskich milusińskich. I nie pomoże żadna reforma szkoły zbudowana na tezie o głupocie bezpieczniejszej niż pytające myślenie.

  Misja wyświetlana trwa nie dłużej niż zwyczajowy seans kinowy. I mało kto z oświeconych całą prawdą zrozumiał jak kończy się pokuta za przedwczesne wysłanie brata do królestwa nie z tego świata.

  Przejście do pisma obrazkowego już się poszerzyło. Po wpisie gospodarza mogą się zaprezentować niedbale ubrane szczupłe oraz puszyste. Na ekranie niebieskawe są ładniejsze – taka fizyka i z niebem to ona ma mniej niż głoszą depozytariusze całej prawdy.

  Oni reszty nie wydają.

 96. Seans nienawiści się odbył, „wierni” zostali w wierze umocnieni…..

  Tusk zostaje za granicą na kolejne 2,5 roku, więc bruździć w kraju nie będzie. Po powrocie zapewne zostanie wystawiony w wyborach prezydenckich, więc nie zagrozi Kaczyńskiemu.
  Inną opcją jest, że pozostanie za granicą obejmując kolejne fuchy….

  Pokrętnie manewr Kaczyńskiego można wytłumaczyć w ten sposób, że chciał byc pewien pozbycia sie Tuska z kraju.
  Więc zrobił to, co zrobił…..

 97. J.E. Baka
  10 marca o godz. 8:28

  Wczoraj Waszczu nie wziął udziału w konferencji prasowej, koło Szydło siedział jego wice, niejaki Szymański.

 98. Jeśli Gospodarz ma nadzieję, że Duda Andrzej się obudzi, otrząśnie po klęsce polskiej nędzy niedyplomatycznej, to się Duda nie obudzi.
  Duda Andrzej bowiem nie posiada niczego: nie został wybrany na prezydenta za jakiekolwiek zasługi, talenty, jasność myśli, ale z woli Kaczyńskiego. Duda to to samo co Ogórek Magdalena, tyle, że konsekwentniej promowany przez zawziętą i dobrze zorganizowaną siłę wścieklą na Polskę niepisowską, w przeciwieństwie do rozmemłanego i zagubionego SLD.
  Duda nie zna się na niczym,nawet na prawie, co pokazał wzorowo.
  Ma zerowe pojęcie o Unii, dyplomacji, sorawach europejskich. Nie ma żadnych własnych,niezależnych od PIS kanałów komunikacji z Europą i światem,nie ma na świecie żadnych własnych przyjaciół i sojuszników. Nic nie znaczy, nikomu do niczego nie jest potrzebny, poza chwilową użytecznością dla Kaczyńskiego. Bez użyteczności dla niego jest mniej niż zerem.

  To co się Dudzie Andrzejowi udało, to być ciężarkiem w aucie w którym pękła opona, zeżreć w piątek kiełbasę (albo i nie zeżreć), oraz zjechać z Kasprowego na nartach, na ogół w dół.

 99. A co bedzie ze „Skokami” Tam to jest gigantyczny przekret za ktory placa wszyscy.

 100. jobrave
  Czy Ty to tak na powaznie?

 101. remm
  9 marca o godz. 22:21

  Czy Kaczyński ma świadomość, jak bardzo sobie zaszkodził?

  Kaczyński to zjawisko psychiatryczne i tak należy na niego patrzeć.

 102. znafca in spe
  10 marca o godz. 9:03

  jobrave
  Czy Ty to tak na powaznie?

  Ale co „na poważnie”, bo nie kumam? Chodzi o jakiś mój wpis?

 103. Waldemar
  9 marca o godz. 23:39
  Grupa Wyszehradu nie ma znaczenia dla Pisowskiej Polski – znikneła na AMEN
  Nie dość ,że zdradzeni o świcie to jeszcze przez Orbana.

 104. „Kury szczać prowadzić, nie polityke robić”……..

  Nieumiejętność robienia polityki, obstawianie spraw przegranych, błędny dobór sojuszników, niemożność współpracy z zagranicznymi podmiotami, nierealne cele taktyczne i strategiczne, brak wyczucia momentu historycznego.

  To w sumie wady polskiej polityki zagranicznej ostatnich 300 lat.
  Z bardzo nielicznymi wyjatkami popełniane przez wszystkie rządzące ekipy.

 105. „Minister zdrowia zaklina rzeczywistość” – ocenia gazeta. Z danych Eurostaty wynika, że „Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę lekarzy na 1 tys. mieszkańców. Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej z (NIL) 28 lutego w Polsce było 133 tys. lekarzy wykonujących zawód” – wyjaśnia dziennik.

  „Gazeta Wyborcza” wskazuje też, że Niemcy chętnie przyjmą ok. 5 tys. lekarzy z Polski. „Z dostaniem się w tym kraju na rezydenturę polski lekarz nie ma większego problemu. Zarobki? Bez specjalizacji: 2400 euro (ok. 12,1 tys. zł – PAP)”.

  W Polsce lekarz stażysta zarabia przeciętnie 1997 zł brutto – pisze „Wyborcza” i wskazuje, że właśnie zarobki są głównym powodem wyjazdu młodych lekarzy.

  Zgodnie z podanymi w artykule wyliczeniami Polskę opuszcza co roku ok. 700 lekarzy.
  http://forsal.pl/artykuly/1026168,ile-zarabia-lekarz-w-polsce-wynagrodzenia-lekarzy-stazystow.html
  ============

  Ostatni gasi światło?

 106. Tak się cieszyłem z czyjegoś nieszczęścia, że przez całą noc nie zmrużyłem oka. 🙂

 107. szczeżuja – dzięki. Się obśmiałem……..:-)

 108. Rozpoczyna się sezon prac polowych na niżu środkowo europejskim.

  Żeby uchodźcy przybyli do Niemiec pod skrzydła córki pastora nie zaczęli rozrabiać z nudów i klaustrofobii, to wyśle się ich między bruzdy między szparagami.

  I wyrugowane z tych bruzd Polki za wyrugowanymi Polakami w drodze powrotnej będą pod nosem cichutko wzdychając powtarzały:
  Ale byłam głupia z tym niechceniem wypadu do swego zadupia na to głosowanie! A teraz broszkowa matka księdza będzie się mściła, za to że nasz Jasio opuścił polskojęzyczne diecezjalne seminarium z religii smoleńskiej!

 109. jobrave
  10 marca o godz. 2:24
  10 marca o godz. 5:02

 110. wiesiek59, 9:44
  Wroclaw i Szczecin powinny otworzyc niemieckojezyczne uniwersytety medyczne .
  Medyczny uniwersytet w Gdansku moglby byc pod patronatem mowiacego po niemiecku Donalda Tuska.
  Rozwiazanie czesci problemu bezrobocia da Donaldowi Tuskowi prezydenture.
  Kazdy pracujacy absolwent bylby zobowiazany splacic koszt studiow po znalezieniu zatrudnienia.

 111. jobrave,2:24
  To byla odpowiedz na komentarz snakeweb z poprzedniego wpisu w dniu 8 marca.

 112. Wydaje się, że podstawowym celem pisowskiej dyplomacji jest promocja i eksport polskiego piekła. Bezładna szarża na Tuska, to wyjątkowo malowniczy przykład naszych możliwości w tym zakresie, ale przecież nie jedyny (Przyłębski w Berlinie, itd.).

  Pisowska dyplomacja wykazuje się przy tym swoistym realizmem. Ponieważ promowane przez pisowską dyplomację polskie piekło budzi za granicą zażenowanie i niechęć, od razu przygotowywane jest w taki sposób, aby można było je w łatwy sposób re-importować do Polski, za pomocą pisowskich mediów. Tak było też wczoraj, gdy premier Beata mówiła przez cały czas wyłącznie do pisowskich wyborców i swojego prezesa, choć otaczali ją premierzy i dyplomaci z innych krajów unijnych.

  Jeśli nasza dyplomacja ma dalej działać w taki sposób, to podział Unii na dwie prędkości będzie zwyczajną koniecznością. Jedna prędkość będzie dla 27 państw, a druga dla Polski.

 113. wiesiek59
  10 marca o godz. 8:44

  „(…)Pokrętnie manewr Kaczyńskiego można wytłumaczyć w ten sposób, że chciał byc pewien pozbycia sie Tuska z kraju.
  Więc zrobił to, co zrobił…..(…)”

  Dziwny trochę manewr, by nie rzec – głupi. Chyba, że to ja jakiś głupi jestem i nie rozumiem finezyjnych gierek Geniusza Strategii i Taktyki.
  Na Malcie miesiąc temu (3.II) uzgodniono stanowiska szefów rządów 28 państw sprawie kandydatury Tuska, 27 państw było za Tuskiem, wyłamała się jedynie Polska. Tak podała wczoraj BBC, a dziś rano w TV Republika powiedział to europoseł Ryszard Legutko. Tusk był jedynym i pewnym kandydatem polski MSZ, premier Szydło o tym poinformowano w nieoficjalnych rozmowach. Nb. Legutko opowiadał straszliwe głupoty, a przecież, to nie jakiś pismatołek w rodzaju Mularczyka, lecz nie dość, że świetnie wykształcony, profesor nawet, to jeszcze bardzo dobry mówca, gadający bardzo składnie, ale dziś rano bredził, bo najpierw stwierdził, że wybranie Tuska odbyło się ze złamaniem podstawowych demokracji, po czym w kolejnym zdaniu powiedział, że „to jest bardzo złe, że o wyborze kandydata decyduje większość, to powinna być zmienione, to jest niedobre” -cytat dosłowny, bo nagrywałem. „To stanowisko nie ma większego znaczenia, nie posiada mocy sprawczej, prerogatyw pozwalających wpływać na politykę UE, funkcja przewodniczącego RE ma charakter uslugowy. Tusk nie liczy się, ponieważ nie ma własnego zaplecza politycznego, a że stanowisko nie ma politycznego znaczenia,więc nikt się o nie bije, dlatego 27 panstw zagłosowało za Tuskiem.” Chwilę później bredził, że Tusk nie działał dla dobra Polski, lecz wbrew polskiej racji stanu. A jeszcze później, że tak w ogóle nie chodziło o Tuska, lecz o pokazanie światu zakulisowych działań, w wynikiem których są decyzje personalne, co urąga demokracji. Bredni było więcej, ale nie chce mi się spisywać. Zresztą te prawie te same bzdury mówiła Szydło na konferencji prasowej. Kaczyński chyba wiedział o tym, że już jest pozamiatane, że tylko Tusk wchodzi w rachubę. Aha Legutko powiedział jeszcze coś takiego: „Gdyby socjaliści przedstawili swoją kandydaturę, to wtedy byłoby można wejść do gry.”
  Ot, pomieszanie z poplątaniem. Chory człowiek wymyślił tę całą akcję, nie wierzę, że chodziło mu tylko, o to, żeby trzymać jak najdłużej z daleka od Polski – nie musiał tak błaznować musiał wiedzieć, że Tusk zostanie szefem RE bez względu na wszystko.

 114. Czy ja tak na poważnie? No raczej tak, a czy „Lider4” tak na poważnie? Też raczej -wystarczy przeczytać jego wpisy – nie podoba mi się w nich, to bogoojczyźniane zadęcie, uogólnienia typu wspaniali Polacy – źli Żydzi lub na odwrót: źli Polacy -wspaniali Żydzi (domena Radzia Jedwabnego – tyle,że Radzio, to czasem wrzuci coś o dobrym Polaku, a Lider o Żydzie „ni chu, chu”. No i ta ekscytacja rzekomą opinią Hitlera -rzekomą, bo w poważnych źródłach zero na ten temat, ale gdyby nawet tak powiedział, to naprawdę jest się szczycić?

 115. Proszę.Nie ubliżąć Polakom.To nie blamaż Polski .To blamaż prezesa i jego osobistej partii.I tak należy nazywać problem ,po imieniu.

 116. Ten wpis z 13.22 to był dla „Znafcy”

 117. Liberum veto się zachciało 🙂

 118. Apologeci Jarosława Kaczyńskiego chcąc trafić do prostej Polki oraz do prostego Polaka podkreślają wielkość Lecha i Jarosława Kaczyńskiego na tle dziesiątków jako tako rozsądnych i opisanych w kronikach znanych postaci politycznych z ponad tysiącletnich dziejów Polski.

  Nieudolność tych chwalb sprawia, że krytycy kaczyzmu lekceważą niestrudzoność najbardziej znanego w świecie zwykłego posła na Sejm.

  Moim zdaniem Jarosław Kaczyński szybko podniesie się z potknięcia o Radę Europy. Żywotnym interesem tego zwykłego posła jest władza a jego biznesplanem jest racja. Obawy o całkowitą nierozumność Prezesa Polski są przesadne i związane z brakiem doświadczenia elit polskich w ucieraniu się różnorakich racji.

  Kierowane przez Prezesa Polski wszelkie polskie obecne władze mają swoje własne interesy czyli uświadomione potrzeby posłuchu, uznania i braku troski o pełny stół. Tenże czczony jako wielki umysł zapewne codziennie drażni on swych gwardzistów i jest gotowy poświęcić osoby zacne na ołtarzu swej chwały. Bo czuje się potomkiem Abla.

  Strach przed kaprysami polskiego wodza zamyka usta i klawiatury cząstkowych władców od sołtysa aż po marszałków polnych i plenarnych. Ale do Prawa i Sprawiedliwości nie wstępują wyłącznie altruiści i pokorni. Dwudziestolecie międzywojnia na początku XX wieku miało w podglebiu poczucie krzywdy utraty matek, utraty ojców i utraty majątków.

  Natomiast dziś i jutro współczesność może nas zaskoczyć zatorami w wykorzystaniu funduszy strukturalnych. A Mercedes Benz może sprzeciwić się rozpoczynania każdej zmiany pracy przykręczacy śrubek od Apelu Smoleńskiego. I chyłkiem i ciupasem fabryka skręci na Morawy, aby tam posadowić się wśród niewiernych, którym nie smakują polskie jaja z chowu klatkowego nadzorowanego przez dziekanów wydziałów teologicznych.

  To nie polscy pracownicy rolni z Bawarii mogą stanąć ością w gardle Prezesowi Polski. To mogą być polscy tirowcy, którzy zdominowali europejski transport drogowy. To mogą być polscy studenci medycyny kształtowani w Polsce i pobierający niemieckie stypendia. Przewrotny pomysł aby za mniejsze niemieckie pieniądze wykształcić lekarzy opiekujących rezydującymi w Niemczech przybyszami z południa wydaje się być bardzo prawdopodobny.

  Nowy prezydent USA raczej nie zniesie wiz dla Polaków, ale przymknie oko na ustawicznie praktykowane nielegalne pobyty Polaków, bo Meksykanie gorzej znoszą mrozy na preriach i lepiej się znają na obrocie dragami.

  Marszałek uczący podwładnych wyprowadzać kury szczać był gotów zmienić wyznanie i Prawdziwa Polska Władza nie ma złudzeń, że może powstać potrzeba ogłaszania z ambon, że Naszego brata opanował Szatan Pychy! gdy synek Morawiecki ogłosi potrzebę zrównoważonego między laikatem i prezbiterianami rozwoju produkcji wina mszalnego. Bbo w winach Tuska rozsmakowała się Europa od Mołdawii po Islandię i akcyza na mszalne musi zostać podniesiona.

  Trzeba mocno główkować, aby w jak najdalszą przeszłość odsunąć zdziwienie: I ty Joachimie przeciwko mnie?

 119. Podoba mi się kampania wyborcza w Niemczech.
  Deutsche Welle sporo miejsca jej poświęca, choć akurat tych tekstów polskie media (zarówno opozycji liberalnej jak i PiS) dziwnym trafem nie przedrukowują.
  A dlaczego tutejsze media, przecież pazerne na darmowe teksty z niemieckiego portalu, skrzętnie omijają tę tematykę obrazuje poniższy przykład.

  Kilka dni temu w ramach kampanii walki z narastającymi w Niemczech od lat „błędami i wypaczeniami” bardzo ciekawa relacja z procesu tzw „Klanu Schleckera”. Z tym, że „Klan Scleckera” nie jest jak sugeruje nazwa jakaś bandą okradająca starych ludzi metodą „na wnuczka” ale familią przedsiębiorców będąca symbolem bezwględnej, destrukcyjnej chciwości kapitalizmu ostatniego 20-lecia.

  DW pisze:

  „Wszystko zaczyna się w 1975 roku w Kirchheim/Teck w Szwabii, gdzie 31-letni wówczas Anton Schlecker otwiera swój pierwszy sklep drogeryjny. Dwa lata później prowadzi już 100 sklepów, po dziewięciu latach 1000. Od 1987 r. rozpoczyna się ekspansja za granicę. W 2003 r. Schlecker zapowiada na stronie internetowej firmy, że w następnych latach zostaną otwarte filie w Danii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Słowenii. W 2007 r. Schlecker ma sklepy w 13 krajach Europy i zatrudnia ponad 52 tys. osób.

  Po drodze jednak na nieskazitelnym wizerunku rodziny szwabskich kupców zaczynają pojawiać się rysy. W 1998 r. Sąd Krajowy w Stuttgarcie skazuje małżeństwo Schlecker na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, ponieważ oszukali swoich pracowników, wmawiając im, że są opłacani zgodnie z umowami taryfowymi. Kilka lat później wybucha afera w związku z nielegalnym instalowaniem w sklepach kamer do nadzorowania pracowników.

  W styczniu 2010 coraz głośniejsze stają się krytyczne głosy na temat zatrudniania przez Schleckera pracowników w ramach pracy tymczasowej. Związek zawodowy Ver.di zarzuca koncernowi, że zwolnił ludzi, po czym zatrudnił ich ponownie, ale jako pracowników oddelegowanych przez założoną przez siebie agencję pracy tymczasowej o nazwie „Meniar” („Ludzie w pracy”) z siedzibą w saksońskim Zwickau – już tylko za połowę dotychczasowych pensji.

  Specjalnie dla ochrony pracowników tymczasowych została przyjęta w Niemczech ustawa o pracy tymczasowej: ten sam wymiar czasu pracy, zarobki i prawo do urlopu jak w przypadku pracowników etatowych. Chyba, że układ zbiorowy dopuszcza odstępstwa od tych reguł. Z tych wyjątków korzysta Schlecker – z podejrzanymi związkami zawodowymi branży pośrednictwa o nazwie „Tarifgemeinschaft Christliche Gewerkschaften Zeitarbeit” negocjuje nowy układ zbiorowy, w którym z pierwotnego wynagrodzenia 12 euro na godzinę zrobiło się 6,50. Federalna Agencja Pracy (BA) nie widzi dla siebie możliwości interwencji.

  Jakby reputacja Schleckera ucierpiała jeszcze za mało, politycy zarzucają koncernowi, który w swoich najlepszych czasach osiągał roczne obroty rzędu 4,7 mld euro, systematyczny dumping płacowy „wpędzający w kryzys standardy socjalne” – jak mówi ówczesny minister pracy Nadrenii Północnej-Westfalii Karl Josef Laumann.”

  Pełna relacja z pokazowego procesu „Klanu Schleckera” wraz ze zdjeciami oskarżonych, którzy w Polsce pewnie byliby pieszczochami poprzedniego jak i obecnego politycznego establishmentu poniżej

  http://www.dw.com/pl/klan-schleckera-przed-sądem/a-37817522

 120. Po brukselskim fiasku w wykonaniu szefa PiS szef PO idzie za ciosem i szykuje swoje własne fiasko w postaci wotum zaufania dla rządu. Szok po near-death experience przeżytym na myśl o powrocie Tuska?

 121. dandy

  „Po brukselskim fiasku w wykonaniu szefa PiS szef PO idzie za ciosem i szykuje swoje własne fiasko w postaci wotum zaufania dla rządu.”

  Wieść o tym śmiałym manewrze politycznym przywódcy opozycji liberalnej też mnie dziś ubawiła.

 122. Z Barceloną to PiS nie ma szans, podobnie jak z Tuskiem.

 123. Jobrave,
  a moim zdaniem to co napisał był Wiesiek jest sensowne. Jak to powiedziałeś kilka czy kilkanaście godzin temu, Kaczyński ciągle z Tuskiem przegrywał (co jest zresztą nieprawdą) i Tusk jawi się cały czas jako ciągle groźny dla pozycji Kaczyńskiego przeciwnik polityczny.
  Ja poszedłbym nawet dalej niż Wiesiek, bo nie dość że Prezes trzyma Tuska na dystans, to jeszcze nie da się obronić tezy, że był on kandydatem polskim a nie niemieckiego rządu. Unijny „dominator” ma swojego przewodniczącego i wyraźnie to skwitował Kaczyński w Sejmie twierdząc, że Tusk utracił prawo występowania pod polską flagą.
  W ten sposób neutralizuje swojego najgroźniejszego przeciwnika politycznego na tę chwilę i na czas po zakończeniu przez Tuska unijnej misji.

  Przegrani w tej awanturze, to jesteśmy my tu, w Polsce. a najmniej przegrany jest Kaczyński. Teraz każde zmarszczenie brwi Tuska przy kwestiach dot. problematyki związanej z polskimi interesami będzie interpretowane przez Kaczyńskiego i jego akolitów jako naturalne i zrozumiałe – „bo czegóż innego można się spodziewać po Tusku jak nie funkcjonowania w Unii pod niemiecką flagą”.

  Kaczyński nie bardzo może zostać premierem rządu bo np. musiałby jeździć na konwentykle przywódców państw unijnych. Nie mogę sobie wyobrazić, że on z premierami i prezydentami państw unijnych sobie sympatycznie gaworzy czy z niektórymi robi niedźwiedzia, czy jakieś inne sympatyczne bajo-bongo tralalala. Bo niby po jakiemu? Musiałby wysyłać tego gościa którego sobie wystrugał na prezydenta a ten wtedy mógłby poczuć się za bardzo pewny siebie i jakieś „qui pro quo” mogłoby się Prezesowi porobić.

  A tak w ogóle, to tak realnie, dla Kaczyńskiego i jego partii groźniejsze jest chyba coraz szersze zaangażowanie kobiet jak np w ten jakiś czarny dzień czy teraz w dzień kobiet, bo ta aktywizacja ma wyraźnie antypisowskie zabarwienie. Ponieważ elektorat PiS ma charakter stosunkowo stały, to każdy istotny wzrost frekwencji wyborczej będzie działać na niekorzyść tej partii. Te kobity mogą spowodować, że po następnych wyborach PiS samodzielnie sprawować władzy już nie będzie mógł (ale to tak na marginesie).

  Wracając do kwestii wyborów na Przewodniczącego Rady Europejskie, toj ich przebieg pokazał, że jak Niemka wskazała palcem kto ma zostać wybrany, to strach, konformizm i lokajstwo spowodowało, że na wyścigi głosowali za Tuskiem. Nawet Brytolka się wystraszyła.

 124. to wy nie macie szans z pis-em, widze to od dawna;

 125. inna sprawa,mimo euforii gospodarza, ze donald the little robi w stolycy za murzyna i bedzie nadal wyciagal z ognia kasztany dla domu luksemburskiego;

 126. byk

  Sytuacja jest dynamiczna, za kilka dni wybory w Holandii, za miesiąć we Francji…. .
  Polityczna przyszłość palcem na wodzie pisana.

 127. to o czym teraz nawet doktoraty sie pisze (liquid) to nic innego jak heraklit i jego uczniowie (n.p. schopenhauer);

 128. Szczeżuja,
  to Jarosław Kaczyński „potknął” się też o Radę Europy???
  Pierwsze słyszę kruca bomba 😉

 129. norte:
  moze sie myle, ale aktualnie nie widze, kto moglby podskoczyc prezesowi na scenie politycznej; nawet gdyby znowu zaczela strzelac „aurora” to do najjasniejszej nie trafi z tego nawet rykoszet;

 130. @wiesiek59
  10 marca o godz. 9:44
  Ciekawe czy lekarze wyjeżdżając z Polski wezmą ze sobą swoje klauzule sumienia?

 131. byk

  „moze sie myle, ale aktualnie nie widze, kto moglby podskoczyc prezesowi na scenie politycznej”

  Nie mylisz się, na scenie wewnętrznej nie ma mu kto podskoczyć. Zjednał sobie większość benefitami socjalnymi i ta wiekszość za gwarancję owych benefitów zniesie każde jego dziwactwo.
  Opozycja liberalna jest wobec prezesa bezradna na skutek swych anachronicznych ograniczeń świadomościowych a odradzająca się lewica za słaba. Poza tym nie ma gdzie kąsać bo sytuacja socjalna się poprawia.
  Jedyną szansą na jego odsunięcie jest załamanie się sytuacji gospodarczej a to zależy od sytuacji politycznej w UE. Dlatego o niej najczęsciej piszę.

 132. Bar Norte
  10 marca o godz. 14:22
  “Wieść o tym śmiałym manewrze politycznym przywódcy opozycji liberalnej też mnie dziś ubawiła.”{

  Według Schetyny wotum zaufania będzie po to, żeby dać sygnał, że coś tam. Ale poważnej polityki nie robi się sygnałami tylko działaniami, które rokują chociaż cień szansy na sukces. Niestety w polskiej szkole politycznej najwyraźniej tego jeszcze nie było na lekcjach.

 133. mopus11
  10 marca o godz. 15:01

  Był taki „egzemplarz” w Norwegii…..
  Skończyło się w sądzie.
  Lekarz ma leczyć, nie filozofować…..

 134. byk:
  jego polityczny styl jest podobny do tego szeryfowej ( „kobiecy”):
  w sytuacjach kryzysowych „wyczekuje” ;

 135. dandy

  „Według Schetyny wotum zaufania będzie po to, żeby dać sygnał, że coś tam”

  Dokladnie, ze „coś tam” jest na rzeczy – a więc „stajemy w prawdzie”, „dajemy odpór (sygnał)”

  Jedni „stają w prawdzie” w Brukseli, drudzy „dają odpór” na Wiejskiej.

  I tak to się beznadziejnie toczy dzień za dniem … .

 136. negerkuesse – nein, pollenboeller – ja; semantyczne ciekawostki;

 137. musisz sie nauczyc surfowac na scianie hejtu;

 138. na dodatek jest to slalom i wrestling w jednym;

 139. epoka dystopii
  pazurki szczurow
  slizgajace sie po szklanej (aluminiowej etc.)
  powierzchni betonowych chat
  – jest tam kto?

 140. @byk
  10 marca o godz. 15:35

  Jest jeszcze Polenschlüssel czyli klucz dla złodziei

 141. GajowyM. @15:47

  Czy nadal mamy w tej dziedzinie sztuki tak wysoką renomę, czy też jest to wyłacznie dawnych wspomnień czar?

 142. @duende
  10 marca o godz. 16:10

  Dobrze utrwalona renoma broni się sama 😎
  Z dumą możemy też podkreślić polski wkład w należyte wykorzystanie brytyjskich więzień:
  „There were 1,012 Polish prisoners behind bars at the end of last month(lipiec 2016), 745 Irish, 674 Romanians, 534 Jamaicans and 512 Albanians.”

 143. Dziennik Pułtuski donosi, że władze tego miasta mają zwrócić się do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o zmianę nazwy miasta. Jak podaje ta lokalna gazeta dla znakomitej większości mieszkańców Pułtuska obecna nazwa miasta jest nie do pogodzenia z ich sympatiami politycznymi i wywołuje ona mieszane uczucia graniczące z frustracją .

  Wiosek poparła zdecydowana większość radnych, lokalne organizacje społeczne oraz parafie.

 144. Czekam na moderację?

  @duende
  10 marca o godz. 16:10

  Dobrze utrwalona renoma broni się sama
  Z dumą możemy też podkreślić polski wkład w należyte wykorzystanie brytyjskich więzień.
  Lipiec 2016
  Na ca 11 000 obcokrajowców za brytyjskimi kratami było 1012 Polaków, 745 Irlandczyków, 674 Rumunów, 534 Jamajkańczyków, 512 Albańczyków…

 145. znalezione w sieci:
  ______________________

  Obecnie imam Kaczyński gromadzi żółć, aby w wieczornym przekazie z drabinki
  opluć wszystkich od Atlantyku po Bug.
  Dajmy mu odpocząć.

 146. Swoją drogą reakcje jako żywo przypominają mi lata 80-te, reakcje na nagrodę Nobla przyznaną Walęsie. Oh boy, ale wtedy komuna się wiła, żeby zdyskredytować laureata i samą nagrodę.

  Idem piso-komuna dzisiaj.

 147. @legat

  Przywróć sobie domyślne ustawienia obsługi zdarzeń multimedialnych.

  @byk

  Gdy Robert Górski opisywał zachowanie się kamaryli Tuskowej, to zamierzano zlecić kontrwywiadowi zadanie znalezienia kreta.

  Jarosław Kaczyński oraz jego świta przewróci się sama zaplątana w swoje sznurowadła. Nawet bez udziału kreta. Klasyczne parlamentarne nadzieje opozycji na przejęcie władzy do dzisiejszej polskiej polityki nie pasują. Chyba nie zrozumiałeś dobrej zmiany. To Kaczelnik decyduje która sójka czyni wiosnę i niech się łżeelitowe jaskółki ukorzą po próbach stanięcia na drodze Srebrnej do bycia Złotą.

 148. Demokratyczne glosowanie w eurokolchozie,….”kto jest przeciw?”
  „dziekuje”, „jedna osoba jest przeciw”, ……..

  Premier UK zrobila, to co powinna zrobic polska Premier, po tym jak kanclerzyca w czwartek w Bundestagu powiedziala, ze Tusk zostanie wybrany na przewodniczacego Rady Europy, …..spakowac manatki i wyjechac. A nie dawac ucieche „partii zewnetrznej”- niemieckiej w polskim parlamencie. Teraz wszystko jest jasne, kto sluzy POLSCE, a komu zalezy na kasie i kto za kase jest gotow sprzedac wlasny kraj,… „wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne” (prezydent Francji Francois Hollande).

  Schetyna, przewodniczacy „partii zewnetrznej” w Polsce, po instrukcjach z ambasady niemieckiej, zapowiada wniosek o wotum nieufnosci.

  Polacy to widza i zapamietaja, najnowszy sondaz, PIS 37 %, PO 19%, Kukiz”15 9%, .Nowoczesna 8%, PSL 5%.

 149. zachowanie partii zewnerznej w polskim parlamencie,….ZDZICZENIE!!!

  https://twitter.com/Andruszkiewicz1/status/839910747257864192

 150. „zewnetrznej”

 151. Rozmowa w TOK FM.

  – Żakowski: Boję się, że Tusk będzie na pierwszym miejscu stawiał Polskę.

  – Lis: Nie, nie. Tu bym Cię uspokoił.

 152. xmax
  10 marca o godz. 17:11

  Nie zgodzę się.

  Służenie PiSowi nie jest równoznaczne ze służeniem Polsce.
  Tym bardziej, że główne założenia polityki zagranicznej teh partii, realizowane przez Waszczykowskiego, sa kuriozalne.
  Liczba trafnych wyborów sojuszników?
  ZERO!!!

  W demokracji nie ma obowiązku popierać bezrefleksyjnie jakąś partię.
  Istnieje możliwość wyboru i jej, i koncepcji sprawowania władzy, realizowania celów.
  Sugerujesz zapisanie się do klubu samobójców?
  a realizowanie takiej polityki do tego prowadzi.

  To nie Kaczyński będzie przyznawał certyfikaty moralności, patriotyzmu, wyznaczał Rację Stanu.
  Co najwyżej przez chwilę może odnieść takie wrażenie i maksymalnie popsuć wszelkie stosunki z ościennymi krajami.
  I przekona się przy następnych wyborach, ile będzie to kosztować głosów poparcia.

  Sondażami się nie przejmuj.
  Zaczynają mieć coraz mniejszą wartość prognostyczną….

 153. Ciche dni?

  Polskie MSZ odwołało wizytę wieceministra Dziedziczaka na Wegrzech w dniach 14-16 marca, w związku z obchodami Święta Narodowego Węgier – tłumacząc to „innymi zobowiązaniami”.

 154. Wszak wszelka władza od Boga pochodzi czemu Watykan i IPN nie zaprzeczają. Problemem jest ustalenie czy to nagroda czy kara dla wyborców jako społeczność grzeszników jak sugeruje Franciszek z Watykanu guru katolików jak Kaczyński z Żoliborza dla pisowskich hunwejbinów. Wybór Tuska i PiS w Polsce odczytuję jako po pierwsze wsparcie chrześcijańskiej Unii po drugie karę za grzechy faryzeuszy katolickich /w partyjnych szatach/ w Polsce za antysemityzm i spóżnione koronowanie Żyda Jezusa na króla jako odkupienie. Smoleńsk to też ręka Boga czemu Watykan i IPN nie zaprzeczają ale w tym temacie Kaczyński z hunwejbinami wyparli się Boga i szczują na Tuska zamiast od mea culpa bom grzesznik na poziomie Franciszka. Tak sobie myślę,że w pisowskiej IV RP nazywanej mylnie Polską mamy misterium krzyżowania politycznego Tuska i stodoły w Jedwabnem z lewakami Unii bo suweren ma w nosie prawo jak mawia stary Morawiecki i Gowin.Unia pokazała polityczny IV RP z twarzą Kaczyńskiego a nie Polsce to na podobieństwo polskich obozów.

 155. Brakuje zadek polityczny.

 156. @Bar Norte
  Czytałem wypowiedź Orbana dlaczego głosował „za”. Tam m.in. mówi ,że swoje stanowisko przekazał p. Szydło parę dni wcześniej ,a więc nie może być mowy o zaskoczeniu.

 157. wiesiek59
  10 marca o godz. 17:50

  „Nie zgodzę się.” 🙂

  Wiesiek59, 2.5 roku to duzo czasu, duzo moze sie zmienic i w Europie i na swiecie, …..beda wybory w roznych krajach, sa rowniez sytuacje nieprzewidziane.
  Polacy generalnie nie chca imigrantow,…. Tusk i PO, to pewne kwoty imigrantow w Polsce,…..ludzie w Polsce widza co sie dzieje w temacie, …..na lepsze sie nie zanosi. Do tego dojdzie jeszcze Europa roznych predkosci.

 158. xmax
  10 marca o godz. 18:52

  Nie chcą imigrantów.
  I słusznie…..

  Obecnie planuje się ściągnięcie PIĘCIU!!! milionów Ukraińców.
  Nasi „Janusze biznesu” chcą dzięki temu zahamować wzrost płac Polaków.

  Nietrudno przewidzieć, jakie będą skutki dla polskiego rynku pracy.
  Sytuacja gdy Polak ma 70% wydajności zachodniej, i 30% płacy, jest nie do utrzymania.

 159. @Szczeżuja
  Zważ, że z szacunku piszę przez dużę ‚S’. Ech staruszku kochany, stęskniłem się zaTobą. Dobrze że Cie stasieku wywąchał i dał mi znać. Dla Ciebie bedę tu zaglądał, bo Twoje pytyjsko-kasandryczno a jakże logiczne dywagacje ubogacają ten bezbożny blog.
  Myslisz, że Rossi to gang rossich ? To możliwe, bo do gangu należy z pewnością niejaki xmax.To zawodowy morderca dobrze strzela i operuje nożem i może Tuskowi odebrać polską narodowość. To tyle na dziś insynuacji.
  Zawsze oddany Lewy

 160. zezem

  „swoje stanowisko przekazał p. Szydło parę dni wcześniej ,a więc nie może być mowy o zaskoczeniu.”

  Moim zadniem to nie o zaskoczenie idzie tylko o samo stanowisko.

  Swoją drogą Orbanowi Kaczyński spadł jak gwiazdka z nieba. Od tylu lat robił za europejską „czarną owcę” a teraz udało mu się zejść z pierwszej linii unijnych strzałów za sprawą wybryków prezesa.

 161. wiesiek59
  10 marca o godz. 19:03

  Sam wiesz, ze jest niemozliwoscia, zalatwienie wszystkiego od razu,….wiesz co i ile zostalo zrobione przez 27 lat,….sprzedawano i likwidowano co tylko sie dalo.

 162. Warto wkleić relację z konferencji prasowej Orbana bo rzuca światło na przebieg zdarzeń.

  Za Onet:

  „Premier Węgier Viktor Orban oświadczył dziś w Brukseli, że dla Węgier reelekcja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej dotyczyła zdolności UE do działania, nie zaś tego czy innego państwa członkowskiego.
  Orban oświadczył, że należy przyjąć do wiadomości, iż polityka unijna opiera się na polityce partyjnej, a węgierskie partie rządzące – Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa – należą do Europejskiej Partii Ludowej (podobnie jak PO i PSL) i dlatego Węgry poparły jej jedynego kandydata, czyli Tuska.

  Orban powiedział, że nie mógł dotrzymać obietnicy złożonej szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż wysunięty przez Warszawę kontrkandydat, europoseł Jacek Saryusz-Wolski jeszcze przed posiedzeniem przestał być członkiem EPL i Tusk był jedynym kandydatem tego ugrupowania.

  Dodał, że poinformował o zaistniałej sytuacji w liście premier Beatę Szydło na kilka dni przed szczytem, „a więc nikt nie mógł być zaskoczony”. – Uczyniliśmy wszystko, by osiągnąć rozsądny kompromis, ale w sprawach personalnych bardzo trudno o kompromis, a tym bardziej o rozsądny kompromis – przytacza słowa Orbana MTI.

  Według Orbana była to taka walka, której polska strona nie mogła wygrać, ale z decyzją w tej sprawie należy się pogodzić, nawet jeśli jest takie państwo członkowskie, dla którego to nie do przyjęcia. – Obecna decyzja nie wpływa na polsko-węgierski sojusz, nadal twardo będziemy stać u boku Polski w każdej sprawie, w której Polskę dotykają niesłuszne ataki, a takich nie brakuje w Unii Europejskiej – oświadczył.

  Orban zapewnił, że Polska może liczyć na solidarność Węgier. – Nasz szacunek dla Polaków i przyjacielskie uczucia wobec prezesa Kaczyńskiego pozostają niezmienne – oświadczył. Ocenił też, że UE mimo wszelkich trudności wciąż jest najlepszym miejscem na świecie i celem jest zachowanie tej pozycji.”

 163. xmax
  10 marca o godz. 19:24

  KAŻDY rząd po roku 90′ miał swoje plusy i minusy.
  Wszystkie jednak, „uzdrawiały przez likwidację”…..
  Nie chce mi się wymieniać kolejnych krótkowzrocznych decyzji, które doprowadziły do obecnego stanu.
  PiS nie jest wyjątkiem.
  Tyle że usiłuje pewne rzeczy odkręcić rękami Morawieckiego, czy pani Rafalskiej.
  Likwidując inne „złogi komunistyczne”, istotne dla funkcjonowania Państwa.

  Chaotyczne zmiany prowadzą do destrukcji, nie budowy jakiegoś spójnego systemu.
  Nomenklatura PZPR to pikuś, w porównaniu ze stanem obecnym.
  Towarzysz Szmaciak nie umywa się do Misiewiczów- był KOMPETENTNY w sposób nieosiągalny dla obecnych kapciowych.

  No i rzecz moim zdaniem fundamentalna.
  Wierność prezesowi, czy PiS, nie jest równoznaczna z wiernością Polsce.
  Ani interesy prezesa, czy partii, niekoniecznie sa interesami kraju.
  A tendencja do mylenia tych stanów jest przeogromna.

 164. Żeby dodać afront do potwarzy:

  wszystko to (wybór Tuska na złość pisowcom) ma miejsce w dniu kolejnej miesiączki smoleńskiej…

 165. @Bar Norte
  10 marca o godz. 19:27

  Podsumowując, Orban zrobił Kaczyńskiego w ciula, aby – jak sam wspomniałeś w poprzednim poście – poprawić swoją opinię w Europie i zepchnąć Kaczyńskiego na niechlubną pozycję „czarnego luda”, którą przez lata sam zajmował.

  Kaczyński pewnie zgrzyta zębami, czytając te „zapewnienia o przyjaźni”, gdyż wie, że nie może się na Orbana obrazić. Wtedy zostałby zupełnie sam, a tak zawsze może mieć nadzieję, że Orban go poprze na unijnym forum przynajmniej w niektórych przypadkach.

  Kiedyś po Internecie krążyła plotka, jakoby Orban po powrocie ze spotkania z Kaczyńskim podśmiewał się z jego naiwności i głupoty (Kaczyński oczywiście to samo spotkanie oceniał jako bardzo korzystne i owocne). Dziś wydaje mi się, że nie była to plotka.

 166. Ostatni wpis Jebe Radziłowicza mocno wskazuje na głęboki patriotyzm sowietski.

 167. remm

  „Podsumowując, Orban zrobił Kaczyńskiego w ciula”

  Dokładnie, zresztą trudno mu się dziwić. Przecież ze szczytu niemiecko-francusko-włosko-hiszpańskiego wypłynął jednoznaczny politycznie impuls. Szybki mord JSW w poniedziałkowy ranek, którego dokonała EPL też pozostawiał złudzeń.

  Jestem pod wrażeniem jak to inteligentnie „opakował” na konferencji w Brukseli z której relację wkleiłem. Trudno tej argumentacji cokolwiek zarzucić. Tam zawarł nawet grzecznie podaną przyjacielską sugestię by rząd RP w końcu dojrzał i zrozumiał na czym ta cała zabawa polega.

  Ps. Też mi się wydaje, że wypowiedź Orbana o Kaczyński po jednym ze wspólnych spotkań jednak nie była plotką.

 168. Wiesiek59,

  Ciekawe jakie szanse za 2.5 roku zostania prezydentem Polski, bedzie mial niemiecki kandydat Donald Tusk? ,……moze Merkel tez to zalatwi. 🙂

 169. „27 : 0 do „ZERA” napisałem świadomie !

 170. Ciekawostka:

  z archiwum amerykanskiego The Manhoff Archive

  http://www.rferl.org/a/the-manhoff-archive/28359558.html

  m.in. kolorowe film z pogrzebu Stalina wykonane przez majora Martina Manhoffa ( z owczesnej ambasady USA w Moskwie, ktora miecila sie w hotelu „Nacional”, Manohoff pracowal w ambasadzie od stycznia 1952 do czerwca 1954 – pozniej musial opuscic ZSSR podajrzany o szpiegostwo) Film zostal odkryty przez historyka Douglasa Smitha w domu
  majora Manohoffa po smierci jego zony.

 171. @sztubak
  10 marca o godz. 20:17
  Ostatni wpis Jebe Radziłowicza”

  Skoko, zafajdany durny pojebie.

  „patriotyzm sowietski.”

  Folksdojczeria do konca zycia nie wybaczy zlej i niedobrej Armii Czerwonej, ze AC zlamala kregoslup hitlerowskim Niemcom – a przy okazji uniemozliwila dalsza dzialalnosc fabrykom smierci w Oswiecimiu i na Majdanku. Folddojczeryjne pojeby nigdy sie z tym nie pogodza.

  A teraz zapitalaj na skarhe do „moderacji”. Albo wyj do ksiezyca o plastelinie i apartajdzie.

 172. @xmax

  „bedzie mial niemiecki kandydat Donald Tusk? ”

  Juz wam powiedzieli:

  ” Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”

  PiS bedzie rzadzil jeszcze piec kadencji. Donek zrzeknie sie mandatu, jak waadza wpakuje Tuska-juniora do pyerdla.

  Ty,e ze na obiad bedzie Polityka Historyczna. A na kolacje Genetyczny Patriotyzm.

  Bo zamiast dotychczasowej rzeki szmalu to bedzie frowno. Znaczy w plasterkach.

  Generalnie – nie zebym Szkopow lubil, ale nie jest dobra taktyka napluc w twarz swojemu chlebodawcy. Bez niemieckich fabryk zrobi sie cienko.

  Szczescie ze Hindusi u was zatrudnia informatykow. Tania sila robocza przyciaga Hindusow. W Bangalore to jednak trzeba ludziom zaplacic. I to pieniedzmi.

 173. Wynik meczu w Brukseli między Radą Europejską a Polską PiS: 27:1, czyli ciężki nokaut. Ciekaw jestem jak ten rezultat odebrali wyborcy PiS. Wiemy tylko, że kierownictwo tej rządzącej naszym państwem partii, witając na lotnisku wracającą premierkę Beatę Szydło ogłosiło ją moralnym zwycięzcą, która pokonała 27 premierów Unii Europejskiej.

 174. @jobrave

  ” czasem wrzuci coś o dobrym Polaku”

  ???

  To chyba twoje ziomy usiluja utytlac w lajnie kazdego Polaka, ktory w jakis sposob sie odznaczy (z ew wyjatkiem sportowcow). Mnie sie czepiasz? Odsylam do hektolitrow lajna, ktore usilowano wylewac na noblistow Milosza / Szymborska /Walese, odsylam do faktu, ze uporczywie usilowano gnoic nie tylko Irene Sendlerowa ale i jej corke, odsylam do lajna wylewanego na Wajde (poki zyl), na Jande, na Stuhra, na Olbrychskiego. Polanskiego nie dorzucam, bo nikt go chyba za „Poalka” nie uwaza. Odsylam do perypetii chemicznie czystych Polakow-aryjczykow, ktorzy po Marcu oberwali gorzej niz Zydzi (Slawomir Mrozek, Pawel Jasienica).

  Mnei sie czepiasz? Czep sie tego waszego superministra, ktory zgnoil i przed kamerami w kajdankach kazal pokazywac slynnego chirurga-transplantologa, jak zwierze w klatce. Dobry Polak (z mojego punktu widzenia) to raczej znakomity chirurg, ktory ludziom zycie ratuje – a nie np „zolnierz niezlomny”, ktory zabijal przede wszystkim wlasnych rodakow.

 175. radzilowJedwabne
  10 marca o godz. 21:36

  „Generalnie – nie zebym Szkopow lubil, ale nie jest dobra taktyka napluc w twarz swojemu chlebodawcy. Bez niemieckich fabryk zrobi sie cienko.”

  – Szkopy, podczas WWII wymordowaly 6 000 000 polskich obywateli.

 176. wiesiek59,19:03
  NASTEPNE piec milionow Ukraincow, sprowadzonych przez naszych kapo z POPiS
  pomoze zbudowac Cesarstwo Polsko-Ukrainskie jako mur oddzielajacy Rosje od Europy Zachodniej.
  Odbuduje sie Lwow we Wroclawiu, a Ukraincy nadrobia ubytki demograficzne, korzystajac z dodatku 500 na dziecko.
  Donald Tusk bedzie robil kariere na obczyznie , zostawiajac Polske w szponach mocodawcow ormowca z Zoliborza na nastepne dekady.
  Zapewnienia Orbana o przyjazni przypominaja zapewnienia Chamberlaina, a my sie na ten lep jak mucha lapiemy.

 177. GajowyM.
  10 marca o godz. 16:30

  O ile dobrze pamiętam, to w brytyjskich statystykach dotyczących przestępczości , nasi rodacy – wśród obcokrajowców -dzierżą prym jako sprawcy najcięższych przestępstw – zabójstwa, gwałty, rozboje, pobicia ze skutkiem śmiertelnym.
  Pracuję jako tłumacz sądowy i policyjny w Londynie – chociaż już teraz na pół etatu, bo mam dosyć – mogę więc jeszcze dodać, że -od lat – jesteśmy również liderami prowadzeniu pojazdów w stanie nietrzeźwym, nielegalnych eksmisjach (wyrzucanie na bruk z dnia na dzień za niepłacenie czynszu), spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

 178. wiesiek59
  gazeta wyborcza rozwaza dzisiaj bledy transformacji po 1989 roku w porownaniu ze zmianami w Czechach i na Wegrzech .
  Ciekawa wypowiedz czytelnika :
  ,,boruta50 12 godzin temu
  Głównym błędem było ideologiczne, a nie ekonomiczne podejście do prywatyzacji i zwalczanie własności państwowej metodami administracyjnymi przy jednoczesnym niezrozumieniu zasad działania wolnego rynku. Bezmyślne wdrażanie nawet słusznych tez prowadzi do nieodwracalnych strat. Alternatywnie prowadzona polityka ekonomiczna Czech pokazała, że błędów nie da się uniknąć ale można więcej osiągnąć.
  Co do metod administracyjnych przypomnę przemysł farmaceutyczny – Balcerowicz jako minister finansów administracyjnie zakazał podnoszenia cen lekarstw państwowym zakładom a jednocześnie zniósł ograniczenia cenowe dla zakładów prywatnych. Doprowadziło to państwowe zakłady do upadłości, gdyż ustalone jeszcze w PRL ceny nie pokrywały kosztów produkcji nie mówiąc o konieczności inwestycji. Jednocześnie w bardzo poważnym stopniu zwiększyło obciążenie budżetu na dofinansowanie leków po prywatyzacji. Alternatywne postępowanie przyniosłoby zupełnie inne skutki, gdyż przemysł farmaceutyczny to jest złota żyła i był w stanie sfinansować się sam. Nie wspomnę o energetyce w której Balcerowicz uwolnił ceny w warunkach absolutnie zmonopolizowanego rynku, co doprowadziło do drenowania gospodarki przez nieproporcjonalnie wysokie wynagrodzenia pracowników energetyki. Równolegle Klaus w Czechach rozumiał gospodarkę rynkową w warunkach monopolu i nie pozwolił na dowolne podnoszenie cen energii.
  Już tylko te przykłady wskazują, że bez żadnych „kosztów alternatywnych” mogliśmy uniknąć wielu kosztów społecznych.”.

 179. @xmax

  „Szkopy, podczas WWII wymordowaly 6 000 000 polskich obywateli.”

  Nie wchodzac w dyskusje na temat tego, ilu Polakow-aryjczykow stracilo zycie podczas drugiej wojny swiatowej (informacja absolutnie niedostepna, za samo postawienie pytania mozna sir dostac do pierdla) – podpotalasz z cudzego.

  Nikt w tym twoim kraju (z wyjatkiem nielicznych Sprawiedliwych) nie uwazal „likwidowanych” w komorach gazowych i powszechnie nienawidzonych „zydkow” za „polskich obywateli” ani w ogole za istotty ludzkie. „Likwidacja” trzech z okladem milionow pogardzanych i zneinawidzonych „zydkow” w niemieckich komorach gazowych byla postrzegana jako cos fajnego i wesolego, a nikt w/w „zydkow” za „polskich obywateli ani w ogole za ludzi nie uwazal.

  „Alez sie te zydki smaza!” – to byla typowa reakcja podczas powstania w getcie (ktorego podobno wogole nie bylo wedlug waszej dzisiejszej narracji).

  Po dzis dzien likwidacja” trzech z okladem milionow pogardzanych i zneinawidzonych „zydkow” w niemieckich komorach gazowych jest postrzegana jako cos fajnego i wesolego, pelno ludobojczych „dowcipow” na ten temat na waszych, polskich witrynach internetowych – ale i w tzw zyciu slyszy sie te smierdzace, ludobojcze „dowcipy” daleko poza granicami tego twojego kraju.

  Podp..sz z cudzego. Trzy z okladem miliony polskich Zydow, ofiary Zaglady – nikt ich ani wtedy ani obecnie nie uwazal za „polskich obywateli”. A inna sprawa, ze megamordercy Niemcy jako zywo nie byli sami i nie dziali w prozni.

 180. radzilowJedwabne
  10 marca o godz. 21:54

  Radzio,
  To Ty się przyczepiłeś posądzając mnie o napisanie komentarza, którego autorem był de facto „snakeinweb”, ja tylko cytowałem, pytając o co w nim chodzi. Już wyjaśniłem ci to wcześniej, zalecają dokładniejsze czytanie wpisów. Nie przepraszaj, bo jako „kominowy folksdojcz” nie zasługuję na przeprosiny, ale przynajmniej przyznaj się do błędu.
  W zupelności natomiast zgadzam się z drugą częścią Twojego wpisu -listę tę można znacząco uzupełnic, a za taki stan rzeczy ponosi winę prawackie bydlo.

 181. jobrave

  „nielegalnych eksmisjach (wyrzucanie na bruk z dnia na dzień za niepłacenie czynszu),”

  Z kraju ten zwyczaj przenieśli

  https://www.youtube.com/watch?v=KsJWXYsp8WM

 182. Obecność setek tysięcy uchodźców w zasobniejszej części Europy nie jest tragedią dla euroatlantyckiej cywilizacji.

  Gwałtowna fala przypływu uchodźców przeraziła Europejczyków. Ale to są ludzie chcący żyć. Żyć lepiej niż ostatnio żyli tam skąd przybyli. Europa wieści o mordowaniu Tutsi traktowała jak opowieści z Causes célèbres et intéressantes. Gdy się zbiorczo to ujmie z ofiarami II Wojny Sudańskiej to jest ponad 2 miliony zamordowanych.

  Ale nasza chata skraja. I przemilcza się to, że polskie staruszki i polscy staruszkowie oprócz języka rydzykowego ( jako language competence ) muszą się nauczyć także ukraińskiego performance. A usługobiorcy nie potrafią napisać po ukraińsku Okna zostały bardzo tanio umyte przez Oksanę.

  Od czasu do czasu dociera do pisowatych i do tuskowatych, że brytyjscy klawisze muszą się uczyć polskiej mowy. By odróżnić kopsnij szluga od ty cwelu. Socjologowi języka (jakim jest @Bar Norte) jest łatwiej, bo według niego obrońca ludu musi być trywialny.

  Polskie łże-elity muszą nauczyć się rozumienia stwierdzeń takich jak Szydło zmasakrowała Unię Europejską.

  Można oczywiście etykietować to jako język pytyjsko kasandryczny, ale chyba higieniczniej traktować to, jako przejaw używania innego narzecza niż to w jakim Zygmuś Miłoszewski pisze kolejne księgi pitawalu oraz innego od narzecza użytego przez Dorotę Masłowską do geograficznego przewodnika po nizinach społecznych.

  Bywalcy tutejsi (raczej tylko ci niewyjeżdzeni) mogą odnajdywać powyższe dwa narzecza w memie dajcie kagańczyk, bo wariatka jeszcze tańczy

  Tymczasem tworzą się podwaliny uniwersytetów latających. W tajnych kompletach ludzie projektują nowe metody, a nawet cale systemy jak uchronić swoje dobra od (tu przykład na dobrze sprzedającą się literaturę) zrobienia w ciula przez dorwanych do głosu nowociemniaków.

  Solidaryzmu nie sposób nauczyć się nosząc kagańczyk nałożony przez kapłanów religii smoleńskiej i będąc poganianym Ziobrowym robotem do wymierzania chłosty (półkorzec sztychów łokciem?)

  Polki i Polacy na nowo uczą się jak sobie radzić z opresją. I potrafią odróżnić narzecze Solskiej od narzecza Morawieckiego oraz narzecze Władyki od narzecza Szamana nagradzającego Broszkę Szyszką polskiego chmielu znalezionego w pokocie bażantów z ogłupiałego wybiegu.

  Czytam co innego niż większość tutejszych bywalców, słucham innych ludzi i innej muzyki. I przyznaję się do nikłej kompetencji językowej. Gdy Paździoch chce mi dać z liścia, to potrafię tylko zrozumieć, że częstuje mnie sałatą rzymską wraz ze zjadającymi ją winniczkami.
  Dwa w jednym i nie chodzi barszcz Ssnowskiego i pieczarki ze stoiska Grzyby i pieczarki. Fryderyk Kiepski to wyrozumiałe krakowskie pany.

  No bo ja z pachołków a nie z Radziwiłów.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Radziwi%C5%82%C5%82%C3%B3wko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82.jpg

 183. Chory Człowiek na Stołku -miesięcznica – Ogłosił tam Zachód napadł na Polskę !!! jak w 1939 r ?!! – .Ten Zachód może się jeszcze uratować w Rzymie za 2 tygodnie jeśli bez szemrania popisze dokumenty według opracowania PiSu
  Szydło ich podziurawi Jeśli dalej nie będą posłuszni .
  Nie mam złudzeń ,to dopiero początek Unicestwiania dorobku państwa …..podarowanego w 1945 roku przez Stalina – nie bójmy się słów ,ponad 70 lat minęło a od 2 lat Batożenie tkanki państwa trwa , ci Prości Kargule i Pawlaki i ci śp. polscy żołnierze którzy zima i wiosna tam byli ,gdyby żyli , to poszliby na kwaterę Prezesa .na męska rozmowę .

 184. @jobrave

  „kominowy folksdojcz”

  Ja tak ciebie okreslilem? Zechcesz zacytowac?

  Bo ty sie do mnie personalnie przypindoliles taki oto slowami:

  ” źli Polacy -wspaniali Żydzi (domena Radzia Jedwabnego”

  Jak sie do kogos przgiergalasz ni z gruchy ni z pietruchy, jak usilujesz komus przywalic („za duzo pijesz”) – to powinienes sie liczyc z mozliwoscia odpowiedzi.

  Otoz „zli Polacy” to nie jest, cieniasie, „domena Radzia Jedwabnego”, tylko domena twoich ziomow. Ktorych to twoich ziomow zdaniem opozycja to „puczysci”, byly premier to „niemiecki agent”, jedna trzecia waszego elektoratu – cytuje – to „cala Polska sie z was smieje, komunisci i zlodzieje” a kolejni wasi ministrowie spraw zagranicznych to „zdrajcy” i „sprzedawczycy”.

  Niedawno ogladalem „film” w ktorym jakies babsko, wedlug wlasnych slow jakoby „zolnierz Powstania” wylewala frowno na zolnierzy Berlinga, ktorzy pod morderczym niemieckim ogniem przedostali sie przez Wisle na lewy brzeg, uchwycili przyczolki. Najdzielniejsi z dzielnych – forsowac Wisle we wrzesniu pod ogniem niemieckich cekaemow. Dzis robi sie z nich „tchorzy” i przyglopow, ktorzy jakoby „nie umieli nawet obchodzic sie z bronia”.

  jak ci sie nie podoba, cieniasie, ze polskich noblistow, polskich bohaterow wojennych (autentycznych a nie detych), z luminarzy kultury czy medycyny probuje sie obrzucac lajnem – to sie czep tych, cieniasie, ktorzy to wlasnie robia.

  A nie mnie.

 185. @xmax

  „eden przyklad, a jak chcesz to poszukaj znajdziesz wiecej;
  https://pl.wi

  Spadaj, farfoclu. „Przyklady” sa ogolnie znane. od Jedwabnego po Kielce. A ciebie chyba totalnie pogielo jak ci sie w makowce uroilo, ze miarodajne jest, co twoje ziomy napisza o tym, jakie twoje ziomy doskonale i wspaniale. Znaczy sami o sobie.

 186. @szczeżuja

  „Obecność setek tysięcy uchodźców w zasobniejszej części Europy nie jest tragedią dla euroatlantyckiej cywilizacji.”

  Po pierwsze – uchodzcow ekonomicznych z tego twojego kraju, co zapitalaja do zasobniejszej części Europy uciekajac przed bezrobociem i nedza jest nie „setki tysiecy” tylko grubo ponad trzy miliony.

  Po drugie – tragedia to nie jest, ale niektorzy maja dosyc. Anglicy juz wyraznie powiedzieli, ze maja dosc. Nie chidzi tylko o psucie rynku pracy ale i o masowe zerowanie na socjalu, jak sie juz ktos na staly pobyt czy obywatelstwo zalapie.

  Po trzecie – gadka jest o pietruszce, bo cala zabawa pomalu sie konczy. Szkopy juz tez jakby maja dosc („Niemcy odbiorą zasiłki na polskie dzieci? Wiele na to wskazuje … Niemcy płacą obecnie świadczenia dla około 185 tys. dzieci mieszkających w innych krajach. Największą grupę stanowią dzieci z Polski.”)

  Ja gleboko wierze w Pana Prezesa. Mam nadzieje, ze twardo sie postawi zlej i niedobrej „zasobniejszej części Europy”. I w ten sposob zakonczy sie obecnosc milionow uchodzcow ekonomicznych w Londynie, madrycie, Kopenhadze i Sztokholmie.

 187. Waldemar
  10 marca o godz. 23:00,
  W pierwszych słowach mojego wpisu serdecznie dziękuję z link do wygłupu Korwin-Mikkego -zaprosiłem moich sąsiadów i porechotaliśmy wspólnie, choć nie wiedzieli kto to jest, podobnie jak nie wiedzieli i… nadal, czym jest UE, choć głosowali za BREXIT :).
  A „w drugich słowach”- pozwolę sobie nie podzielać Twojego pesymizmu, co do przyszłości Polski. Mój optymizm, może raczej „nie-pesymizm” nie opiera się na zbyt wielu racjonalnych przesłankach, a bardziej na przeczuciu.
  Otóż wydaje mi się, że za dwa, trzy tygodnie PiS ujrzy czerwone światełko w sondażach i myślę, że będzie ono trudne do wygaszenia, będzie się palić raz jaśniej, raz ciemniej, ale nie zgaśnie. Dupkowi Smoleńskiemu puszczają nerwy-wczoraj, gdy szedł do samochodu wyglądał jak zombie, w Sejmie już nie był tak przytłoczony, ale z kolei z trudem hamował furię, dziś na jasełkach smoleńskich było podobnie. Żoliborski straceniec i zatraceniec marzy teraz tylko o jednym -zniszczyć Tuska za wszelką cenę, nawet kosztem podpalenia Polski, ale ludzie mu nie pozwolą, owszem trochę bałaganu pozostanie, ale da się go uprzątnąć. Elektorat, który opuścił obecną opozycję w wyborach 2015, bądź „zdradził”, nie głosował itp. zacznie wracać lud niepisowski zrobi sobie z Kaczego „zastępczą komunę”, z którą należy walczyć demonstracjami, strajkami itp. jest jeszcze wiele innych, ważniejszych czynników – np. jak opozycja to zagospodaruje , ale jeśli nie ona, to wyklaruje się nowa.

 188. @radzilowJedwabne
  10 marca o godz. 23:20

  No właśnie, konsekwencje pohukiwań Kaczyńskiego na polskim folwarku mogą być mało zabawne. Włączenie krajów postkomunistycznych do Unii, to był deal: my wam płacimy, wy się cywilizujecie. Jeśli polski rząd będzie trwał w zakłamaniu i moralnej degrengoladzie, pytanie o sens płacenia musi się pojawić.

 189. UWAGA – Raj dla informatykow!

  „Hinduski koncern Wipro otworzy we Wrocławiu centrum badawczo-usługowe na całą Europę i zatrudni w nim ponad 200 informatyków – dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”.
  Oficjalnie o inwestycji hinduskiego giganta we Wrocławiu prawdopodobnie poinformuje dziś na specjalnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i ambasador Indii w Polsce Chandra Mohan Bhandari.

  Złote czasy dla informatyków
  Gazeta podaje, że Wipro, we współpracy z grupą finansową Credit Suisse, otworzy we Wrocławiu duże centrum badawczo-usługowe, które będzie obsługiwać całą Europę. ”

  Cale szczescie. ze hinduski koncern stworzy w Wroclawiu az dwiescie miejsc pracy. Tania sila robocza to jednak jest magnes. W Bangalore to jednak trzeba ludziom zaplacic. I to pieniedzmi. We Wroclawiu jak widac znacznie taniej.

 190. jobrave

  „Dupkowi Smoleńskiemu puszczają nerwy”

  Chyba kpisz sobie_

  TYLKO U NAS. Jarosław Kaczyński dla wPolityce.pl: „Dziś na scenie jest Polska, z którą trzeba będzie się liczyć. I są już sygnały, że to zostało…”

 191. @jobrave

  Ej, znowu Anglia zdradzila!

  „Najnędzniej zachowała się brytyjska premier. Przecież jej kraj opuszcza Unię z tych samych powodów, którym przeciwstawia się Polska”

  Ale bedzie dobrze:

  „Jarosław Kaczyński na 83. miesięcznicy smoleńskiej: „Będzie wolna Polska, będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami”
  wczoraj Smoleńsk87
  „Przegraliście moralnie, przegraliście politycznie i przegracie do końca, poniesiecie klęskę. Polska zwycięży””

  A poza tym w tle Zbrodnia Smolenska:

  „Waszczykowski o Tusku: „Nie mogliśmy się opowiedzieć za politykiem, który ma tak ciężki życiorys”

  „Musielibyśmy zaakceptować, że nie był winny temu co stało się w Smoleńsku”.

 192. radzilowJedwabne
  10 marca o godz. 23:08

  Tłumaczę Ci Radziu jeszcze raz – pomyliłeś mnie ze „snakeinwebem”, ale niech Ci będzie, bo sumie nie w tym rzecz.
  Masz rację – nigdy nie nazwałeś mnie „folksdojczem kominowym”, więc sorry.
  Zapytałem, czy pijesz. Jeśli nie, to widocznie ja piję. A piję, przyznaję, piłbym częściej, ale moja praca wymaga trzeźwego umysłu, mimo tego staram się trzymać polskiej tradycji i korzystać z każdej okazji. 🙂 Oczywiście nie mam prawa twierdzić, że pijesz, ale sam wiesz najlepiej, jak to jest w ferworze dyskusji. Sam jestem osobnikiem impulsywnym i zgryźliwym, ale próbuję się temperować, ale skutki nie zawsze są pożądane. Co gen. Berlinga zgoda, co Armii Czerwonej -zgoda, sam nie mogę słuchać bredni w rodzaju, że „Sowieci mordowali Polaków, gwałcili, kradli, że okupacja” itp. Nie wiem moja rodzina ze strony matki przeżyła Syberię, gdy wrócili cieszyli się, że koniec wojny, że Ruscy poganli Niemców,choc wszczesniej ci sami Ruscy deportowali ich na Sybir, no i co do reszty też wypada mi się zgodzić, acz zpewnymi, drobnymi zastrzeżaniami.
  Aha wczoraj objrzałem ciekawy film o Marianie Marzyńskim pt. „Być Żydem”, wzruszyłem się, choć dokument ten zrealizowano dosć skormonhym nakładem, ale bardzo polecam, jest na Youtbe.

 193. W tygodniu poprzedzajacym wybor przewodniczacego Rady Europejskiej minister Waszczykowski mial przyjechac do Australii z oficjalna wizyta. Ambasada rozeslala zaproszenia na spotkanie z ministrem i towarzarzyszaca mu delegacja, spotkanie mialo sie odbyc w polskim konsulacie w Melbourne. Na dwa dni przed zaplanowanym spotkaniem rozeslano zaproszonym gosciom emaile z informacja po angielsku, ze kancelaria premiera RP odwoluje wizyte minsterskiej delegacji i spotkanie sie nie odbedzie. Nastepnego dnia zgloszono kandydature Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczcego Rady Europejskiej. Zbierznosc obu wydarzen jest chyba nieprzypadkowa.

 194. @radzilowJedwabne, @Maciej2
  Niestety, taki wariant też istnieje i decydować będą twarde realia ekonomiczne i polityczne. Jestem przekonany, że pierwszą ofiarą BREXIT mogą się stać Polacy, którzy choć biali i niby z kręgu kultury europejskiej, to jednak ich dotknie to w pierwszym rzędzie. Dlaczego? A dlatego, że są świetnym kozłem ofiarnym, bo nikt się za nimi nie ujmie? A dlaczego? Ponieważ Umęczona nie posiada nic czym mogła by wywrzeć presję na jakieś państwo lub zaoferować sojusz , wsparcie itp. Toteż gdy tylko zacznie się na Wyspach gospodarczo pier*lić, tak jak kiedyś Cameron (chyba w 2012, ale głowy nie dam) – mówił że cięcia w budzecie to wina polskich imigrantów, którzy wyłudzają zasiłki.Tooczywiscie nieprawda, za jakiś czas Cameron przeprosił sprstował, ale wieść już poszła w lud i opinia pozostała. Prawda jest taka, że Polacy zarabiają na te zasiłki -płacąc tu pdatki.

 195. Wanda Wasilewska z broszką postawą na szczycie nawiązała do Chruszczowa na sesji ONZ.Ale bez buta.Z buta był natomiast wynik głosowania w tłumaczeniu na polski zwany gestem Kozakiewicza.Co jest pisowskim wkładem w unijny język gestów zrozumiałych dla członków Unii. Gest nie wymagający publikacji z rozkazu Kempy.Tak sobie myślę,że teraz tzw.zachodnia cywilizacja nie będzie w preambule IV RP jak marzy prawica zjednoczona pod amboną Rydzyka. Ale co z kasa z Unii.Zastosują zasadę pecunia non olet ! lewactwem.

 196. Kaczyński i jego hunwejbini pytają jaka korzyść ma Polska z Tuska.A ja pytam jaką korzyść ma Polska z KK na swoim terytorium.Wszak katolicy stanowią 90 procent patologii nazywanej kryminalną.Wszędzie korupcja,złodziej siedzi na złodzieju a sądy też katolickie i prokuratorzy odmawiają ścigania w ramach klauzuli sumienia.Nad czym ubolewa szczególnie Ziobro co robi bokami aby w ramach jeszcze świeckiego na 10 procent państwa zatrzymać patologie w parafiach. A kara 25 lat za kombinacje z VAT przypomina karę śmierci z czasów komuny za kombinacje z deficytowym mięsem potem w ramach ówczesnego 500 + zamienionego na kartki co gwarantowało wynik głosowania na rządzących na poziomie 99.9 procent.Dziś marzenie Kaczyńskiego bo ma tylko 40 procent mimo namiastki kartek w opcji 500+. Tak sobie myślę,że Polska będzie lepsza nawet bez Tuska ale katolicy muszą przestać kraść bo już nie ma komuny. A 10 przykazań to więcej niż korytarzowe prawo w Unii nad czym ubolewa Waszczykowski.Korytarzowe ale stosowane !

 197. >p.Mirus:

  wizyty polskich notabli w Australii organizuje sie gdy wszystkie inne sprawy sa juz zalatwione.
  Nie sadze by tak bylo w przypadku polskiej polityki zagranicznej obecnej doby.
  Czemu wiec ta wycieczka?

  I jesli juz zorganizowana to czemu w ostatniej chwili odwolana?
  Pani premier potrzebowala swego ministra na Malcie? Po co?

  Nie, nic strasznie zlego sie nie stalo- ani Polska ani Australia na tym nie ucierpi, ciekawi mnie jednak sens wydarzen.

  marcin lazarowicz

 198. It would appear Polen has to endure Kaczynski, as those commenting on this blog with radzilowJedwabne.

 199. It would appear Polen has to endure Kaczynski, as those commenting on this blog radzilowJedwabne.

 200. Ostatnio czesto powtarzane, niech sie spelni zaklecie Tuwima ;

  Lecz nade wszystko – słowom naszym
  Zmienionym chytrze przez krętaczy
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  NIECH PRAWO ZAWSZE PRAWO ZNACZY,
  A SPRAWIEDLIWOŚĆ – SPRAWIEDLIWOŚĆ.

 201. Nie powinno tak być, żeby hobby czy fobie autorytarnego przywódcy powodowały problemy lub generowały koszty dla danego kraju.

  Przywódca nie jest jeszcze właścicielem Polski i Polaków, chociaż używa słowa „suweren” (kiedyś: klasa robotnicza), mając siebie na myśli – bo to On jest naszym przywódcą, czy tego chcemy – czy nie.

  Rozsądne byłoby wydzielić dla niego specjalny, dosyć zasobny fundusz (kilkanaście miliardów złotych na rok) – jak budżet dla Królowej Elżbiety II.

  Niech sobie z niego zaspokaja swoje fobie i kompleksy.

  To będzie nas i tak o wiele mniej kosztowało niż jakieś gigantyczne wpadki wizerunkowe kraju, na czele którego stoi.

  I niech nikt nie używa tu określeń „zwykły poseł”, bo jest inaczej.

  Dochodzi pytanie, czy w obliczu jakiegoś kryzysu, np. wywołanego kopaniem kanału Warszawa-Odessa przez tereny Naddniestrza – idea min.Gróbarczyka, sam widziałem mapę w TVP, nasi sojusznicy i „przyjaciele” przyjdą nam z pomocą?

  Wynik 27:1 o czymś świadczy, a sprawa nie była najważniejsza …

  Ale to wszystko nieważne: nadciąga wiosna!

 202. Po zmasakrowaniu Unii Europejskiej przez Beatę szydło zmasakrowana w odwecie napadła na Polskę siłami tłuszczy która nie zgadza się na dzielenie przez zero i mnożenia obietnic.

  Nierozedrgani obserwatorzy wskazują, że Polska wpadła w cykl dziewięciomiesięczny bessy i hossy. Brzuchate panie przed ponownym zabłyśnięciem supernowej nad Betlejem zgłoszą się do mopsów ( wyjeżdżonym wyjaśniam MOPS to ministerstwo posiłków z zasiłków ) znajdą rozwiązania i drogę do kasy. Ucho Prezesa ( wyjaśniam latarnikom: to siedź-up Roberta Górskiego śmieszniejszy niż narzekania Jana Pietrzaka na głuchotę Prezesa Polski) radośnie ogłosi, że Polaczkinki i Polaczkinowie nie zostali wszyscy porzuceni na porodówkach. Morawiecki odsunie o następne 4 lata perspektywę zbudowania żlobków i przedszkoli bo na niemowlęta nieodpowiedzialni wewnętrzni wrogowie Polski nie chcą przeznaczyć kasy z obecnie rozlegającego się drwalstwa i trzeba będzie dyskretnie Angelę poprosić o przesunięcie części dotacji z uchodźców na polskie niemowlęta.

  Gdyby Angela odmówiła, to musi się liczyć z tym, że milion polskich tirów zaparkuje na obwodnicy Berlina. Nie! Nie! Ich jeszcze nie skorumpował współwinny za Smoleńsk ukrywający się w Brukseli.
  On odpowiedzą Morawieckiemu apelującemu o powrót emigrantów do biednej z macierzy i niepozostawienie sakiewek w City. Oni mu odpowiedzą:
  Wała!
  Rozrządowego!

  KPW? ( czyli komu potrzebne wyjaśnienia Ą? )
  No dobra! Felix Wankel migał się od płacenia alimentów i był cwańszy od polskich polityków podobnie się migających – od lewej do prawej!

  Polska jest wierna dogmatowi mówiącemu że Polacy mogą pieprzyć, bo Bóg złagodzi piperynę i sypnie groszkiem ptysiowym. Dał jedno, to niech się nie miga przed drugim.

  Jak na dzisiaj to staruszka wierna wartościom obsobaczyła ciężarną za zajmowanie w autobusie miejsca specjalnego.

  Bo walczą pozornie wartości z postawą:
  Pieprzyliśmy, pieprzymy i pieprzyć będziemy.
  Bo wszczepić sobie Pasteura nie pozwolimy!

 203. Drugi sort ukrywa przed Prawdziwymi Polakami, że Fryderyk Schiller stworzył hymn niemiecki An die Freude ciesząc się, że Napoleon wysłał część krnąbrnych Polaków na zagładę na Sandomingo.

  Tuskowy system szkolny chciał, aby to król angielski uczył nas kiedy mamy wstawać z kolan!

  Narodzie! Zwyciężymy mimo zakłamanym mediom!
  Jeszcze w tym wieku!

  http://ninateka.pl/audio/georg-friedrich-handel-mesjasz-hwv-56-alleluja

 204. Niech mi San Escobar nie poprawia zlepki Sandomingo. Czas na prawdziwą reformę poszczyzny kłamiącej Kordegara w razie potrzeby skaże Pałac Radziwiłów życie w smogu.

  Ale siem nie smućma i przyczyńmy siem do teorii sortowania: białe onuce decydują, ze gdy kebab, to tylko polski, a czarne onuce położom siem na outażu akcji czyszcenia Pod Lasem.

  https://www.youtube.com/watch?v=m442tFMAZ44&index=675&list=LLWEfe-p0KBBfi83yPp9vZ7g

 205. memento dla włoskiego śpiewaka&co.
  27:1

 206. Korwinizm tłumaczy nam, ze dawanie praw babom to poważny błąd. Taka baba z głupio filuterną Miną pyta po tuż przed repryzą co jest grane.

  https://www.youtube.com/watch?v=lKcKkKYqCmo&index=81&list=LL7I0-jVRHdCi_pm5SPKLBFg

 207. Mina przekonała szczeżuję, że szczeżuja zaczesana do tyłu a nie z przedziałkiem, to jest pełowskie kłamstwo.

 208. Spokojny 18
  z Godziny 9:08
  Jak zawsze rozsądnie piszesz . Czyżby minister Gróbarczyk rzeczywiście planował kopanie kanału Warszawa – Odessa via Nadniestrze ?! ( czyżby w kooperacji z Rosją ) . Zaplanowali przekopanie Mierzeji Wiślanej ( vs. ) Rosji – to rzekomo dla potęgi portu Elbląg i tego regionu..
  Rozsądnie byłoby pogłębić tor Świnoujście – Szczecin do 12,5 m ( dziś 10,5 m głębokości , tak jak Niemcy stworzyli w końcu XiX wieku a my mamy kłopoty z utrzymaniem tej głębokości .
  Armator flagowy Polska Żegluga Morska pod nowym kierownictwem Komisarza Pawła Brzezickiego startuje z deficytem za 2015 ca.400 milonow złotych i ..
  ZWYCIEŻYMY , wrzeszczy prezes Kaczyński – to chory facet ,choć ma dopiero 68 lat .Nie nadaje się na Szefa Państwa w UE- kompletnie nie rozumiem jak Polacy jeszcze trzymają go u Steru tej nieszczelnej ŁODZI, co sobie tonie .

 209. Sprzedajni i kazirodczy polscy emigranci wynajęli cudze niepolskojęzyczne dziecko, aby odpowiedziało na apel Mateusza Morawieckiego o powrót do biednej zgrzebnej macierzy.

  https://www.youtube.com/watch?v=D_WaejADG18

 210. Jacek Kurski wyjaśni nam, że Melissa była wielokrotnie szczepiona ptasią grypą i karmiona kurczakami GMO, więc musi występować w długiej sukni, aby ukryć X nóżki.

 211. Jaki ciemny musi być lud, który kupuje, że 1:27 to zwycięstwo. (Chyba, że ktoś dodaje bramki samobójcze do tej honorowej.)

 212. Rumuni przypomnieli sobie, że George Enescu przestrzegał przed rozczarowanymi z powodu nieumiejętności gry na klarnecie i na oboju.

  Szyszko poprosi Kuchcińskiego aby ta rapsodia znikła z jutubka, to wezwanie do obalenia legalnego rządu trzech mórz.

  https://www.youtube.com/watch?v=dKI_TxqivLg

 213. jobrave
  10 marca o godz. 23:49
  Żoliborski straceniec i zatraceniec marzy teraz tylko o jednym -zniszczyć Tuska za wszelką cenę, nawet kosztem podpalenia Polski, ale ludzie mu nie pozwolą, owszem trochę bałaganu pozostanie, ale da się go uprzątnąć.

  Mój komentarz
  Jarosław Ka naruszył swoimi pochopnymi działaniami dwa przyzwyczajenia szerokiego elektoratu. Elektorat ten w znacznej części:

  1) Preferuje jedność, nie lubi niezgody
  2) Sympatyzuje mocno z ideą unijności europejskiej

  Te dwa trendy już odcisnęły swoje piętno na ostatnim sondażu w sprawie przedłużenia kadencji Tuska. Indagowani obywatele w dużej części odpowiedzieli – źle się stało, że rząd był przeciwko w taki sposób, dobrze się stało, że przedłużono kadencję.
  Prezes o tym wie, tylko jak on ma wyjść z tej rzeczywistości równoległej, która sam stworzył? Nie ma jak, musi udawać, że jest mu w niej OK.
  Pzdr, TJ

 214. szczeżuja

  „Czytam co innego niż większość tutejszych bywalców”

  Jakiś czas temu polecałem powieści kanadyjskiego pisarza Michaela Crummeya wydawane w kraju przez gdańską oficynę „Wiatr od Morza”.
  Na zachętę fragment powieści „Dostatek”.

  „Większość wymizerowanych mieszkańców wybrzeża – Irlandczyków, Anglików z West Cauntry oraz bushbornów bliżej nieokreślonej prowenencji – koczowała na szarym piasku czekając na odpowiedni moment, by ropłatać wieloryba, który w święto św. Marka utknął na płyciźnie. Było to w czasach niedostatku, gdy ocean opustoszał, ogródki gniły w strugach nieustępliwego deszczu, a każda kolejna zima gotowa była pogrzebać wszystkich pod zwałami śniegu. Nie byli wielorybnikami, nikt nie wiedział więc jak zabrać się do zarzynania Lewiatana. Ten niespodziewany dar miał jednak w sobie coś co sprawiało, że przymierający głodem mężczyźni wzdragali się przed przystąpieniem do rozszarpywania cielska dopóki humbak jeszcze oddychał – jakby bali się popelnić świętokradztwo. Na razie więc wspięli się na grzebiet wieloryba i wbili w niego zaostrzony pal, licząc, że uda im się przebić jakiś istotny narząd. Jednak wieloryb zaczął po prostu wykrwawiać się miarowo, nie widzieli więc innej możliwości jak poczekać, aż Bog sam dopełni swego dzieła. Usiedli na brzegu ze swoimi nożami do ryb, osękami, podbierakami, siekierami, piłami i beczkami. Dął przenikliwy wiatr; Mary Tryphena straciła czucie w dłoniach i stopach, jej mały tyłek ścierpł od siedzenia na piasku. Życie wciąż uchodziło z wieloryba niedostrzegalnymi dla zmysłów porcjami. Co jakiś czas Jabez Trim wchodził do wody i trącał tłustą tarczę wielorybiego oka aby po powrocie na brzeg zameldować o postepach poczynionych przez Pana.
  (…)
  …plaża była czerwona od krwi a na powierzchni zatoki unosił się kożuch tłuszczu. Serce i wątroba zostały już odniesione na naszach na ryby do magazynów na brzegu. Dwaj mężczyźni za pomocą siekier odłupywali kawałki fiszbinu z podniebienia zwierzęcia. Kobiety i dzieci brodziły na płyciźnie, pchając przed sobą beczki i zbierając do nich poszarpane płaty tłuszczu rzucane z góry przez mężczyzn.
  Obrzydliwa praca trwała przez cały dzień. Na plaży zapłonęły czarne ogniska na których wytapiano olej z wielorybiego sadła. Odór spowił całą przystań. Na odcinku na którym cielsko przechyliło się na bok, białe podbrzusze wieloryba było odkryte, a błona żołądka unosiła się swobodnie w płytkiej wodzie. Gdy trojaczki Taucherów dla zabicia czasu zaczęły dźgać ogromny flak nożami i osękami, z otwartej przez nich rany wypłynęła brudna woda, struga krwi oraz ławica nieprzetrawionych kapelanów i sledzi. Kiedy ukazała się głowa, chłopcy wrzasnęli i się rozpierzchli. Porośnieta siwymi własami głowa człowieka. Blade ramię wysunęło się z poszarpanej rany i opadło bezwładnie do wody.
  Wszyscy zamilkli i na jakiś czas zamarli w bezruchu, wpatrując się w mężczyznę tak, jakby spodziewali się, że zaraz wstanie i wyjdzie na brzeg o własnych siłach. W końcu Wdowa po Devinie podeszła do wieloryba i zakończyła sprawę rozcinając błonę i pozwalając by ciało mężczyzny wyślizgnęło się do wody. Wszyscy katolicy przeżegnali się jak na komendę, a Jabez Trim powiedział, Nagim wyszedł z żywota matki mojej.”

  Więcej o wydawcy i ksiązkach Crummeya znajdziesz poniżej

  http://wiatrodmorza.com/beletrystyka/dostatek/

 215. A sznowny Pan Blogger pamieta plenum w 1982, kiedy to Pan i Panscy ulubiency rowniez postawili sie ostro i zato zostali………ostro skrytykowani? Prosze Pana…..

 216. Cudze niepolskojęzyczne dziecko, spiewajace sopranem Ode do (..) ( w dwu……m cho’rze , dopoki bylo dzieckiem ) w kazdym zoliborskim domu , na koniec wyleczone rtecia z chowania sie za domniemanie inteligenckim ( gdzie go nie postawic tam stoi ) pianinem.
  Niemiecki wyprodukowany w Budapeszcie albo odwrotnie , odkurzony przez milczacago kamerdynera niewiadomego pochodzenia – fortepian
  https://www.youtube.com/watch?v=NNcQuY1isEI

 217. Daniel Passent (jak się okazuje – ekspert od plam): Plamy nic już nie zmaże

  Zgoda, ale na kim ta plama zostanie, to się dopiero okaże.

 218. @Bar Norte

  Przypominasz mi mojego zaatlantyckiego członka rodziny.
  Według niego głównym powodem nieobdarowania do dziś Waldemara Łysiaka nagrodą Nobla w dziedzinie literatury jest myślowe pogubienie się polskiej inteligencji.

  Ale Walduś ma groźnego rywala: Zygmunta Miłoszewskiego.
  Zygmuś ostrzegał Bronka, że zakonnice są bardzo ostrożne na pasach.

 219. Zygmuś ostrzegał Bronka, że zakonnice są bardzo ostrożne na pasach czyli habit tez tam byl ..
  Zapewne L. Miller powinien wiedziec z kim zaszla w ciaze ta Beginka ktora potem wlazla pod kola p. Komorowskiemu . Musial to byc jakis Waldens polskiej polityki dzieki ktoremu na te Beginke w halce pod habitem ( na pasach ) zaglosowalo cos ok. 280 tys suwerenow , w tym calkiem sporo jezdzacych bez paso’w po pasach nie zwazajacych na habity
  Ps. Habit nie byl na pasach w s. dosl. tylko na tej B. a ona z kolei na pasach , czy jednak tez tam byl .. a nożyczki do skracania habitow aby latwiej bylo zaisc w ciaze … – nożyczki są niezastąpione.

 220. Dam upust swojej obsesji natręctw erotycznych. Zuzanna ukrywa to gdzie się ona kąpie. Już wariuję od tego.
  Don Giovanni przy mnie to pikuś.

  https://www.youtube.com/watch?v=tUqDMvoArF0

 221. Media donoszą, że amerykańscy pancerni, którzy mają strzec tzw. wschodniej flanki tudzież wspomóc Antkową obronę terytorialną w zwycięskim marszu na Rosję, stacjonujący w Polsce, po raz kolejny spowodowali wypadek komunikacyjny.
  Wieść takową wychwyciłem przed chwilą kątem ucha. Nadmieniam jednocześnie, że amerykańskie tankisty od chwili zainstalowania się w Polsce niemal co tydzień Jankesi rozpirzają, ponadto na poligonie rozjechali jakiegoś Polaka, na szczęście nie do końca – co należy pochwalić -bo to oznacza, że jak już pójdą na Ruskich to rozjadą ich do końca.
  I trochę a propos, i też kątem ucha: W powodzi meldunków ze zwycięskiej batalii PiS na brukselskim froncie relacjonowanej przez TVPiS, utonęła informacja o tym, że MON odrzucił właśnie ofertę dwóch firm na dostarczenie samolotów dla najważniejszych osób w państwie. Niby nic, ale skojarzyło mi się to ze śmigłowcami, wielokrotnie obiecywanymi przez Antka Trotylenkę. W lutym Antek zlożył obietnicę, że w marcu już na bank. Coś mi się wydaje, że będzie tak, jak z „porażającymi nowymi faktami” w sprawie „zamachu smoleńskiego”. Miały być ogłoszone rok temu, na razie jedynym faktem jest to, że Antkowa podkomisja nie działa, ale kasę bierze (1,4 mln zł|).

 222. szczeżuja

  Pamietam jak Miłoszewski poobrazal prominetów na Gali Paszportów Polityki – chyba ze dwa lata temu.

  To był zwiastun nadchodzacych zmian politycznych.

  Coś jego czytałem ale nie mogę sobie przypomnieć co. Polska literatura pop niestety nie jest lewicowa więc sporadycznie po nią sięgam.
  Ostatnio wpadła mi w rękę „Mgła” Kaji Malanowskiej. Powieść-cegła, z 700 stron, o niedoli czeczeńskich uchodźców w Polsce i perfidnej sekcie, która się zalęgła w strukturach kościoła katolickiego.
  Nie wiem jak autorka to zrobiła ale nawet tak gorący i jednoznaczny politycznie temat jest całkowicie pozbawiony lewicowego przesłania.

 223. the state of the Union
  or
  the quality of the European „elite”

  https://www.youtube.com/watch?v=V2QrARLZe-o

 224. jobrave
  11 marca o godz. 14:52

  Czytałem coś o tym……

  Amerykański sprzęt nie mieści się na polskich drogach.
  Za wysoki, za szeroki, za cieżki, jak na nasze warunki.
  Doskonały na pustynie, ale nie na bagna, niskie wiadukty, drogi obsadzone szpalerami drzew.

  Czyli, przed jakąś większą akcją, trzeba by przebudować infrastrukturę.
  Wschód Polski jest mocno zadrzewiony.
  Pan Szyszko musi się bardzo postarać, by stworzyć odpowiednie warunki do działania tym mastodontom……

 225. François Hollande pouczający Polskę, jak ma się zachować,
  czyli savoir-vivre nowych europejskich elit

  http://archiwum.rp.pl/artykul/1229449-Trzy-kobiety-prezydenta.html

 226. Niemiecki kandydat może być prezydentem Europy, ale nie Polski

 227. Węgier – Polak…

  Premier Węgier Viktor Orban dobrze zrobił opowiadając się za popieranym przez Europejską Partię Ludową Donaldem Tuskiem na stanowisko szefa Rady Europejskiej, gdyż są granice przyjaźni – pisze w sobotę krytyczny wobec rządu Węgier dziennik „Magyar Nemzet”.

  Dziennik podkreśla, że Orban i szef PiS Jarosław Kaczyński w bardzo wielu sprawach się zgadzają i w podobny sposób krytycznie patrzą na funkcjonowanie Unii Europejskiej. „Ale raz jeszcze podkreślę, że wszystko ma swoje granice. I w takich przypadkach okazuje się, że w odróżnieniu od Kaczyńskiego, który mur uważa za miękką gąbkę, Orban nie jest fanatykiem” – czytamy.

  Średniomocarstwowe ambicje Polski”
  Według „Magyar Nemzet” nie leżało w interesie Węgier angażowanie się w bezsensowną batalię, która „swoją drogą na dłuższy czas pogrzebała średniomocarstwowe ambicje Polski”. Gazeta podkreśla, że Polska mimo słabszego potencjału gospodarczego miała szanse na miejsce w „samym jądrze UE”, a wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce wskazywała, że ekipa Kaczyńskiego rozumie ducha czasów, ale „zapamiętałe pasje wszystko to przekreśliły

  .

 228. Holland może mieć 1000 kochanek i 2% poparcia, ale to on wciąż reprezentuje Francję i w sytuacji, kiedy Polska pod rządami pis ustawia się twarzą do wyjścia z Unii, Francja, oraz inne, dorosłe kraje unijne nie będą za bardzo przejmować się fochami pisowskiej, rozkapryszonej Polski, która zachowuje się jak krnąbrny, rozwydrzony bachor.

 229. wiesiek59
  11 marca o godz. 15:27

  jobrave
  11 marca o godz. 14:52

  Czytałem coś o tym……

  Amerykański sprzęt nie mieści się na polskich drogach.
  Za wysoki, za szeroki, za cieżki, jak na nasze warunki.
  Doskonały na pustynie, ale nie na bagna, niskie wiadukty, drogi obsadzone szpalerami drzew.(…)”

  I tu należy dodać, iż oczywistą oczywistością jest tu wina Tuska :).

  A jak myślisz, jak Antek zagłuszy sprawę śmigłowców, bo ja mam wrażenie, że Antek w coś zabrnął i gra na czas.

 230. jobrave

  „I tu należy dodać, iż oczywistą oczywistością jest tu wina Tuska”

  Nie to nie jest wina Tuska tylko wina państwa, które nie dostrzegło, że cała infrastruktura transportowa odziedziczona po PRL (mosty, drogi, tory kolejowe, przejazdy, tunele itp) była dostosowana do przemieszczania się czołgów lekkich będacych główną siłą uderzeniową Układu Warszawskiego.

  Tak więc od końca lat 90, gdy jasne się stało, że będziemy członkiem NATO, ta infrastruktura powinna być dostosowywana do natowskich standardów – w tym do transportu czołgów cięzkich.
  Tymczasem okazało się, że o tym zapomniano.

 231. jobrave
  11 marca o godz. 16:15

  Mamy takie określenia jak:
  -paliwoda
  -w gorącej wodzie kąpany
  -słomiany ogień….

  I tym charakteryzują się działania wielu polskich polityków.
  Macierewicza nie rozliczy z obietnic, czy decyzji, nikt.
  Nikt nawet nie będzie w stanie oszacować strat powodowanych przez niego.

  Kompetencje zerowe, chyba w każdej dziedzinie.
  I w ręce takiego gościa wkłada się przetargi warte setki miliardów zł…

 232. „Tak więc od końca lat 90, gdy jasne się stało, że będziemy członkiem NATO, ta infrastruktura powinna być dostosowywana do natowskich standardów – w tym do transportu czołgów cięzkich.
  Tymczasem okazało się, że o tym zapomniano.”
  Na szczescie zapomniano rowniez o rosyjskich standardach – w tym o transporcie ich czołgów cięzkich. ( poszerzania torow kolejowych aby nie musieli przeladowywac ich na granicy )

 233. 100 kochanek vs. 1 kot

  Tu nie chodzi o kochanki beznadziejnego Hollanda (swoją drogą, to też symptomatyczne dla etyki współczesnych „liberałów”, że 100 kochanek prezydenta Francji robiłoby na nich mniejsze wrażenie – i bulwersowałoby mniej – niż 1 kot posła RP).
  Tu chodzi o degrengoladę i słabość europejskich „elit” – pod wieloma względami, nie tylko obyczajowymi.
  I jeszcze o „jedność” Unii, która jest pozorna.

  …kiedy Polska pod rządami pis ustawia się twarzą do wyjścia z Unii, Francja, oraz inne, dorosłe kraje unijne nie będą za bardzo przejmować się fochami pisowskiej, rozkapryszonej Polski, która zachowuje się jak krnąbrny, rozwydrzony bachor… – pisze mędrzec

  To niech mi szanowny mędrzec powie, czy Wielka Brytania – która nie tylko „ustawiła się twarzą do wyjścia” z Unii, ale już pokazała Unii swój zadek – jest „dorosłym” krajem europejskim, czy też „krnąbrnym bachorem”?

 234. olborski
  11 marca o godz. 17:16
  he,he;

 235. znowu bylem swiadkiem scysji miedzy plemieniem p. a plemieniem n.;
  nie schwycilem momentu kiedy zaczely padac argumenty rasowe, ale obie strony uzywaly je do woli;

 236. Holland może mieć 1000 kochanek i 2% poparcia, ale to on wciąż reprezentuje Francję

  No właśnie…
  czy to nie świadczy o tym, że „reprezentanci” takich „dorosłych” krajów, jak np. Francja, mogą być beznadziejnymi bubkami i w kompletnym rozbracie ze swoim społeczeństwem?

  Pewna partia jednego z dużych krajów Europy Środkowej (4o mln.) ma poparcie 40% społeczeństwa, a i tak przez „liberałów” (uznających się ponadto za demokratów) nie uważana jest za reprezentanta tego kraju.

  I to jest teraz w Europie normalne?

 237. @Bar Norte

  „czołgów lekkich będacych główną siłą uderzeniową Układu Warszawskiego.”

  ???

  Glowna sile uderzeniowa Ukladu Warszawskiego stanowily czolgi podstawowe, w ostatnich dziesiecioleciach glownie T-72 (masa 44 tony) i T-80 (46 ton). Do dzis trzon polskich wojsk pancernych to poradzieckie T-72 (czy tez T-72 produkowane w Labedach na radzieckiej licencji) oraz PT-91 (nieco udoskonalony T-72). W zaden sposob nie da sie okreslic czolgu o wadze 44-ch czy 46-ciu ton mianem „lekki”.

  Lekkie czolgi nigdy i nigdzie nie stanowily zadnej glownej „sily uderzeniowej”. Przyklady to np znakomity radziecki czolg plywajacy PT-76, pietnascie to wagi.

  Amerykanie zawsze maja jakies klopoty, jak gdzies stacjonuja. We Wloszech w swoim czasie waleczne amerykanskie lotnictwo zerwalo line kolejki gorskiej, wagonik z 20-ma osobami na pokladzie spadl z wielkiej wysokosci, z pasazerow mokrej plamu nie zostalo. Oczywiscie waleczne amerykanskie lotnictwo pokazalo Wlochom zgiety lokiec, facet odpowiedzialny za smierc 20-tu przypadkowych osob po prostu wszystko olal, podobnie jak amerykanskie wladze.

 238. klemperer (viktor, semantyk) jest jak promien latarki, ktora wiedzie mnie przez lochy internetu;

 239. Linkuję sondę uliczną przeprowadzoną przez bardzo inteligentnego i sympatycznego chłopaka w Genewie. Temat sondy: wizerunek Polski w oczach przeciętnego Szwajcara. Tytuł pod video jest trochę kontrowersyjny, ale to tylko dla przyciągnięcia uwagi. Ogólna konkluzja – nie jest z naszym wizerunkiem tak źle, jak wynikałoby to z blogu, ani tak dobrze jak chciałaby prawica. Sondę przeprowadzono przed „kompromitacją” brukselską, ale sądząc z zarejestrowanych wypowiedzi nie wpłynęłaby ona specjalnie na opinie Szwajcarów.

  https://www.youtube.com/watch?v=hcv7oNoY03M

 240. Bar Norte ,16:26
  Polskie przedsiebiorstwa budowlane moga zaczac przebudowywac infrastrukture drogowa, co w przyszlosci pozwoli silom zbrojnym Imperium Dobra uczynic terytorium Rosji otwartym na nowo dla lichwiarzy z Wall Street.
  Ormowiec z Zoliborza powinien mianowac Misiewicza na prezesa krajowej wersji Organizacji Todt, ktora w czasie ostatniej wojny zbudowala setki obiektow, niezbednych dla prowadzenia wojny.
  Zamiast zadluzac kraj na importowany zlom, 2% krajowego budzetu mozna uzyc na wycinke drog i budowanie mostow pontonowych przez zalesione tereny na granicy wschodniej.
  Da to zatrudnienie bezrobotnym Polakom i Ukraincom i wzmocni gospodarki obu bratnich republik.

  Niemieckie sily pancerne Mansteina, Guderiana i Rommla przecwiczyly najpierw atak przez gesto zalesione tereny Schwarzwaldu, zeby to doswiadczenie wykorzystac w ataku przez lasy Ardenow w ataku na Francje.
  10 minutowy amerykanski film dokumentalny o Ardenach.https://www.youtube.com/watch?v=M_d-2OUwoDQ
  Dobra jest tez seria BBC z 1974 na youtube komentowana przez Lawrence Oliviera pt ,, World at War”
  i odcinek 3 o ataku na Francje.

 241. supertramp,
  specjalnie dla ciebie: 27:1

 242. Waldemar, godz. 11:15
  Również pozdrawiam.
  Drogi wodne są bardzo ważne, tylko oni podchodzą do nich emocjonalnie.
  Stąd zwróciłem uwagę w TVP na mapkę zaplanowanych dróg wodnych, podczas wizyty Prezydenta z min. Gróbarczykiem w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.
  Była mowa i pokazano (dlaczego „na żółto”) przebieg dróg wodnych przez Białoruś (reaktywacja Flotylli Pińskiej?) i Ukrainę oraz chyba Naddniestrze.

  Jak Międzymorze – to na całego!
  Powrót do zagospodarowania naszych zaniedbanych dróg wodnych na śródlądzie – jest słuszny.

  Weźmy Niemcy, ile tam ładunków masowych jest przewożone droga wodną, a ile w Polsce?

  Spokojny18, kiedyś tylko „spokojny”.
  Pozdrawiam.

 243. radzilowJedwabne

  Dziękuję za uwagi. Jak kiedyś napisałem nie znam się na nomenklaturze wojskowej.

  Natomiast komentarz napisałem na podstawie ciekawego tekstu emerytowanego gen. Leona Komornickiego, który ukazał się w prasie krajowej w styczniu tego roku. Tekst dotyczył problemów z przemieszczaniem się po kraju brygady amerykańskiej liczącej 400 pojazdów gąsiennicowych, w tym 100 ciężkich czolgów Abrams i ponad 900 innych pojazdów kolowych.
  Część z tych pojazdów pozostała w Niemczech, bo nie zmieściła się pod naszymi mostami. Natomiast ci co dojechali też mają problemy – stąd wypadki np zaklinowania się pod mostami.
  Gen Komornicki jasno stwierdził, że z powodu wagi i gabarytów amerykańskiego sprzętu przemieszczanie się po kraju jest powaznie utrudnione – jesli nie niemożliwe. Nie mowiąc już o warunkach wojennych gdzie czas gra główną rolę.
  A to dlatego, że infrastrukura, która pozostała po PRL dostosowana była do sprzętu Układu Warszawskiego o innej wadze i gabarytach.
  Dotyczy to, zdaniem generała całej infrastruktury – łacznie z liniami kolejowymi.

  Niestety gazetę z tekstem gen Komornickiego wyrzuciłem po przeczytaniu.

  Tekst co prawda był przedrukowywany przez inne tytuły ale w necie jest zablokowany.

  Np tu:

  http://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/amerykanscy-zolnierze-przemieszczaja-sie-po-polsce-z-przygodami,11740479

  Tak więc nie mogę posiłkować się źrodłem.

 244. Bar Norte
  10 marca o godz. 15:32
  Przemawiajacy falsetem Francisco Franco byl uzyteczny dla Imperium Dobra przez prawie 40 lat.
  Wraz z oddaniem przez walkowera mozliwosci przejecia wladzy przez Donalda Tuska w Polsce, nas tez czekaja dekady parafialno-gminnej kleptokracji w stylu Portugalii Salazara czy Grecji pulkownikow.
  Opozycja nie musi byc kierowana do obozow pracy przymusowej, wystarczy ze wyjedzie na zmywaki do Londynu albo nie bedzie dopuszczana do glosu.
  RWE ani drugiego obiegu nikt nie finansuje, bo obecna sytuacja jest na obecnym etapie korzystna dla globalnej magnaterii.
  Zeby zbudowac spoleczenstwo obywatelskie, trzeba zaczac wszystko od nowa – vide wiek XIX.

 245. folwarkPn
  11 marca o godz. 18:29

  Hmm…..
  PPS Frakcja Rewolucyjna- reaktywacja?
  Kto będzie robił za Piłsudskiego?

 246. spokojny18
  11 marca o godz. 18:16

  Kapitał jest.
  Chiński….
  Jedna z koncepcji Jedwabnego Szlaku polega na tym, by rozbudować połączenia wodne.
  Co nie podoba się kilku krajom.
  W ich interesie jest ukatrupienie pomysłu.

  Za moment, zaczną protestować ekolodzy, ci od Natura 2000, lobbyści kolejowi i drogowi, spedytorzy, właściciele gruntów.
  I to wszystko za pieniądze pochodzące z zagranicznych źródeł.
  Jednostkowe profity sa lepsze niż te społeczne….

 247. folwarkPn

  „Polskie przedsiebiorstwa budowlane moga zaczac przebudowywac infrastrukture drogowa, co w przyszlosci pozwoli silom zbrojnym Imperium Dobra uczynic terytorium Rosji otwartym na nowo dla lichwiarzy z Wall Street.”

  Zanim się za to zabiorą to najpierw kartografowie muszą sporządzić mapy.

  W tekście „WSJ” o twz „wschodniej flance” gen Ben Hodges uskarżał się, że do RP jego brygada czołgów wjeżdzała z mapami obrazującymi realia topograficzne PRL.

 248. radzilowJedwabne

  Udało mi się jednak znaleźć materiał o którym pisałem wyżej.

  Tekst red Romana Laudańskiego nosi tytuł „Czołgi za ciężkie na mosty. Amerykańscy żołnierze przemieszczają się po Polsce z przygodami. Bo krajowa infrastruktura drogowo-mostowo-kolejowa nie jest na to gotowa” – strona 8 zalinkowanego materiału.
  Autor powołuje się na opinie gen Komornickiego.

  https://www.prasa24.pl/ajax/pobierz_gazete/?Pobierz=1&dane=47/2017/01/81186/w_81186

  Ps. Miałeś rację – chodziło czołgi „średnie” Układu Warszawskiego – a nie „lekkie”. Co zresztą nie zmienia tezy gen Komornickiego.

 249. Bar Norte
  11 marca o godz. 18:57

  Ta wiadomość jest zdumiewająca…..
  W dobie satelitów?
  Kartografii komputerowej?
  Najpotężniejsza armia świata nie ma aktualnych map?

  Koniec świata panie Popiołek……

  Może to tez świadczyć o poziomie organizacyjnym armii…
  Skoro przyjechali w kamuflażu pustynnym, bo na farbę zbrakło….
  Albo rozkazu przemalowania nie było….

 250. radzilowJedwabne

  Udało mi się jednak znaleźć materiał o którym pisałem wyżej.

  Tekst red Laudańskiego nosi tytuł „Czołgi za ciężkie na mosty. Amerykańscy żołnierze przemieszczają się po Polsce z przygodami. Bo krajowa infrastruktura drogowo-mostowo-kolejowa nie jest na to gotowa” – strona 8 zalinkowanego materiału.
  Autor powołuje się na opinie gen Komornickiego.

  https://www.prasa24.pl/ajax/pobierz_gazete/?Pobierz=1&dane=47/2017/01/81186/w_81186

  Ps. Miałeś rację – chodziło czołgi „średnie” Układu Warszawskiego – a nie „lekkie”. Co zresztą nie zmienia tezy gen Komornickiego.

 251. @supertramp

  Obywatelu świata NAJ uparcie niezakorzeniony!
  Bądź ostrożny, bo ci się skala skończy.

  Gdy Polska była w pierwszej połowie XX wieku państwem wielu narodów, to było śmieszniej i racja rzadziej krystalizowała w głowach jej obywateli. O czym niżej. Później 99% polskich obywateli poparło przyjaźń ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Domyślam się, że byłeś na krancu skali w tym dopełniającym 1%.

  Dziś, aby zostać zatrudnionym do dbania mopem o czystość powierzchni płaskich trzeba mieć list polecający od jednego z 40%-ej Rzeszy Prawdziwego Narodu Polskiego. Wystarczy by w mózgu wodza wykryto szpiczaka i procenty będą zjeżdżały jak skoczkowie narciarscy z Letanicy.

  Domyślam się, ze nie chcesz umierać za zabetonowanie 40%-ej ławy fundamentowej obecnej władzy, a twoją ambicją jest mieć inne zdanie.

  Internet w swej warstwie blogowej nie służy dobrze taniemu sposobowi wyróżnienia się. Ale z grzywą rogalową fryzury irokeskiej rozciągającej się od ucha do ucha zapewne wyindalizował byś się z klawiatur rozpowszechniających plotkę, że ta czterdziestka to dętka nadmuchana oportunizmem i strachem.

  Wracam do Warszawy w młodości mego taty bez narażania się na brak politycznej poprawności.
  A nad sklepem wywiesił szyld: U mnie kupisz wszystko!
  B wniósł poprawkę do rywala z którym sąsiadował: U mnie resztę …
  C nie silił się na zawody w kompletowani i wywiesił:
  Wejście główne

  Gdy ci rednecki porysują karoserię i obleją pomyjami drzwi wejściowe, to podciągniesz się ze statystyki, od której niewiele kłamstw jest większych. Bo te rednecki nie kują nikomu mordy. To są ludzie wolności w przekładzie na nowomowę:
  wyrozumiałe liberalne Pany

 252. Premier Izraela Benjamin Netanyahu z wizyta w Moskwie (9.03)

  To juz piate spotkanie premiera Izraela z prezydentem Rosji Wladimirem Putinem jakie
  mialo miejsce w tak krotkim czasie. Tym razem nie chodzilo o wspoldzialanie w czasie
  bombardowan pozycji IS przez Rosje podczas gdy Izraelczycy niszczyli konwoje iranskie dla milicji Hizbollahu. Obecnie dotycza rozmowy iranskich planow rozmieszczenia w syryjskiej czesci Golanu milicji Hizbollahu i iranskiej gwardii rewolucyjnej. Ma to zwiazek z koncowa faza wojny syryjskiej. Izrael zapowiedzial, ze
  nie dopusci do tego za wszelka cene. Kiedy przed dwoma laty Iran wyslal na wzgorza wysokich ranga oficerow gwardii i Hizbollahu, to zostali dosc szybko zabici przez izraelska rakiete.
  Wraz z koncem wojny syryjskiej Rosja bedzie starala sie objac kontrole nad ta czescia Syrii, ktora byla pod dominacja ZSRR. Izreal nie sprzeciwia sie temu, co ma zapewnic spokoj na froncie golanskim. Przez ostatnie lata syryjski Golan byl arena dzialan odzialow milicji powiazanej z IS, al-Quida i opozycja syryjska. Nie bylo konfliktow, poniewaz Druzowie nie byli zagrozeni..
  Dla prez.Putina nie jest to latwy problem do rozwiazania. Iran w dosc szczegolny sposob jest zwiazany z Rosja od poczatkow rewolucji islamskiej 1979 roku. Dzieki Rosji
  zmienila sie sytuacja na froncie na korzysc Syrii przy wielkim udziale iranskich aliantow i Hizbillahu. Z kolei rosyjska interwencja nie bylaby mozliwa bez akceptacji Izraela, ktory sluzyl jako „korytarz powietrzny” i powolil systemowi radarowemu w bazie Khmeimim miec wglad do Izraela. Rosjanie wiedza, ze Izrael jest w stanie bardzo latwo uniemozliwic wszystkie ataki w Syrii a takze wiedza, ze Izrael ceni sobie bardzo, by to wlasnie Rosjanie byli tymi, ktorzy kontroluja te terytorium w Syrii.
  Bardzo wzne jest dla Izraelczykow, by Iran nie mogl stworzyc korytarza szyickiego
  do az do Morza Srodziemnego.
  Premier Netanyahu powiedzial po spotkaniu z prez. Putinem:
  „Iran, ktorego polityka jest zniszczenie Izraela, nie powinien miec swoje baze w Syrii.
  Jak przekonalem sie, prez. Putin rozumie nasza pozycje”

 253. radzilowJedwabne

  Przepraszam, coś z podanym wyżej linkiem nie wychodzi.

  W takim razie wpisz w wyszukiwarkę: Laudański Czołgi za ciężkie na mosty. Amerykańscy żołnierze przemieszczają się po Polsce z przygodami. Bo krajowa infrastruktura drogowo-mostowo-kolejowa nie jest na to gotowa.

  W wynikach znajdziesz:

  [PDF] Wydarzenia – Prasa24
  https://www.prasa24.pl/ajax/pobierz_gazete/?Pobierz=1…/d…‎
  30 Sty 2017 … Stopa bezrobocia w Polsce wy- niosła w grudniu , proc. – po- dał najnowsze …… te czołgi pokona- ją teren własnego kraju?! a. ¹. Czołgi za ciężkie na mosty. A Amerykańscy żołnierze przemieszczają się po Polsce z przygodami. A Bo krajowa infrastruktura drogowo-mostowo-kolejowa nie jest na to gotowa.”

  I tam na str 8 jest ten tekst.

 254. @folwarkPn
  11 marca o godz. 18:29

  Zeby zbudowac spoleczenstwo obywatelskie, trzeba zaczac wszystko od nowa – vide wiek XIX

  Jestem za! Mam nadzieję, że Ewa da mi ugryźć jabłko z Drzewa Poznania Dobra I Zła. Co ona widziała w tym fajtłapie Adamie?

 255. „Wystarczy by w mózgu wodza wykryto szpiczaka…”
  Mogą też poszukać glejaka w prostacie

 256. @Bar Norte

  „W takim razie wpisz w wyszukiwarkę: Laudański Czołgi za ciężkie na mosty. Amerykańscy żołnierze przemieszczają się po Polsce z przygodami.”

  W czasie pokoju rozni ludzie zostaja generalami, nie zawsze sa to orly. W USA podczas II/giej Wojny Swiatowej bardzo szybko trzeba bylo powymieniac co nieco dowodcow, z oczywistych powodow.

  Pare uwag:

  „brygada czołgów wjeżdzała z mapami obrazującymi realia topograficzne PRL.”

  Cywilne, bardzo dokladne mapy plus Google Street View – dostepne dla kazdego. Nie wiem, czym trzeba myslec, aby poslugiwac sie mapami z epoki PRL – ale na pewno nie glowa. Nawet samochodowy nawigator, jesli wbudowany na stale – piszczy przy wlaczeniu i przypomina, ze czas sciagnac i zaktualizowac mape. Nawigator np w tablecie aktualizuje mape npn-stop na biezaco.

  ” infrastruktura drogowo-mostowo-kolejowa ”

  Cos mi tu nie gra. Wojsko Polskie ma na stanie Leopardy 2, tylko ciutke rozniace sie gabarytami od Abramsow (dziesiec centymetrow wezsze, piec czy szesc nizsze). Masa prawie ta sama – Leopard to jakies 55 czy 56 ton, Abrams 62t. W takim razie problemy musialy istniec na dlugo nim przyjechaly Abramsy, tylko byly zamiatane pod dywan.

  Druga sprawa to pojazdy ktore sie „klinuja pod mostami” czy „tunelami”. To chyba nie jest taka wielka sztuka zmierzyc zawczasu i ustalic, czy sie zmiesci, czy sie nie zmiesci? Chyba ze sie nikomu nie chce, bo kto by sie przejmowal tym, co w jakims Bantustanie sie zaklinuje. Albo nie zaklinuje. Jesli mozna bezkarnie we Wloszech ukatrupic dwadziescia osob i pokazac zgiety lokiec – to znaczy, ze mozna wszystko.

  Tak w ogole – moznaby jeszcze inaczej: Przestrzegac traktatow rozbrojeniowych i nie urzadzac operetki na „wschodniej flance”. Ale to sobna sprawa.

 257. Bar Norte
  11 marca o godz. 19:45

  Skoro na militaria zeszło…..

  Układ Warszawski jaki był, taki był….
  Rosyjska doktryna wdrażana i u nas, jaka była, to była.

  Ale ZAWSZE stawiano na logistykę.
  Bazy materiałowe, sieć transportową, remontową, szpitalną, logistykę, zapewnienie rezerw, ich szkolenie.
  Co z tego pozostało?

  Wyposażenie dla zawodowego korpusu ekspedycyjnego, dostosowanego do wykonywania MISJI!!! na obcym terenie.
  Obrona własnego terytorium, produkcja dla potrzeb własnej armii, stała się trzecioplanowym problemem.

  Posiali Styropianowcy…
  Zbierają…..

  Całe szczęście, że mityczne zagrożenie rosyjskie jest propagandowe jedynie.
  Ale, serwowane przez media, spowodowało ruch wśród sennych europejskich karpi.
  Ponoć, 70% sprzętu Bundeswehry wymaga części zamiennych, bądź kapitalnego remontu….
  Zapewne podobnie jest i u nas.
  Zanim odtworzy się stan alarmowy jednostek, minie parę lat, i miliardów przeznaczonych na to popłynie.

  Ps.
  Dywizja pancerna w pełnym stanie gotowości, ćwicząca 3 miesiące w roku, to jakieś 3 miliardy rocznie kosztów utrzymania i odtworzenia zdolności.
  Te 200- 300 czołgów warte jest tej kwoty?
  Zależy, z kim ma walczyć.
  Wyznaczanie przez media wroga będzie wskazówką.
  Okaz

 258. radzilowJedwabne
  11 marca o godz. 20:23

  Jak dotąd, Leopardy nie przechodziły za Wisłę….
  Poligon w Żaganiu, ewentualnie defilada w Warszawie- na LEWYM brzegu.
  Za Wisłą, konfiguracja terenu jest korzystna dla czołgów.
  Ale, w stronę Przemyśla, nie Wilna….

  A że jakiś „sierściuch”- dowódca czołgu, nie ściągnął aktualnych map?
  Transport na specjalnych lawetach drogowych, to przecież nie jego problem….
  Za to ciężką kasę płacą FIRMIE spedycyjnej zapewne.

  Ewentualnie, pozyskane na te potrzeby brytyjskie lawety, z kierownicą po PRAWEJ stronie i niestandardowymi gabarytami, też sa problemem.
  O trudnościach, meldować po wykonaniu zadania…..

 259. @wiesiek59
  Polska ma więcej czołgów niż Niemcy i Wielka Brytania razem wzięte.
  Czołgi w XXI wieku, to jak konnica w XX wieku. Czołgi w XX wieku poprawiają samopoczucie historyków na stanowisku ministrów obrony globalnej.

 260. A ten solista to zapewne nie ma przodków w Mordobijskim Powiecie.

  Natomiast nie ma żadnych wątpliwości, że Piotrowi Płaksinowi na drzewie genealogicznym wyrosło wiele nowych konarów, gałęzi oraz liści.

  https://www.youtube.com/watch?v=BKy967puebk

 261. supertramp,
  specjalnie dla ciebie: 27:1

  To dlatego, że wszyscy w Unii mają w Polskę w… głębokim poważaniu.

  I to jest oczywiście, według D. Passenta, powód do świętowania „zwycięstwa”.

 262. Pisze D. Passent: okazało się, że jesteśmy nic nieliczącym się partaczem… i ogłasza „ważne zwycięstwo”.

 263. @Bar Norte

  Bezcenny Zygmunt Miłoszewski czyli Autor bestsellerowych kryminałów na tropie największej tajemnicy XX wieku

  A Adam Karol Czartoryski-Bourbon zrobił Zygmusia w kukułę i utrudnił Zygmusiowi sponsorowanie ludowej kultury zaniechane przez Bronka.

  Życie Czarnej Mańki, to dobry temat dla Zygmusia.
  Popyt gwarantowany, gdy się wyda, że jej matuś puściła się z tym samym murzynem który u Machulskich obstawiał vabank w trzy karty i sejf.

 264. radzilowJedwabne

  „W czasie pokoju rozni ludzie zostaja generalami, nie zawsze sa to orly”

  Wiesz, jestem laikiem w dziedzinie wojskowości więc gdy generał coś mówi to poważnie to traktuję. Nie ukrywam, że gdy przeczytałem co Komornicki powiedział o infrastrukturze w kraju a wymagach NATO to mi szczena opadła.

  „Cywilne, bardzo dokladne mapy plus Google Street View …”

  Też nie potrafię tego wyjasnić. Ale faktem jest, że część sprzętu utknęła po drodze, część nie miała jak i gdzie tankować a gen Ben Hodges wyraźnie powiedział, że armii USA brakuje dokładnych informacji na temat infrastruktury w państwach, które w przeszłości należały do Układu Warszawskiego, a teraz są członkami NATO.

  „Wojsko Polskie ma na stanie Leopardy 2, tylko ciutke rozniace sie gabarytami od Abramsow (dziesiec centymetrow wezsze, piec czy szesc nizsze). Masa prawie ta sama – Leopard to jakies 55 czy 56 ton, Abrams 62t. W takim razie problemy musialy istniec na dlugo nim przyjechaly Abramsy, tylko byly zamiatane pod dywan.”

  Tak, Komornicki o problemach z Leopardami też mówi. Infrastruktura do ich potrzeb też nie jest dostosowana.

  „Przestrzegac traktatow rozbrojeniowych i nie urzadzac operetki na „wschodniej flance””

  Zgadzam się!

 265. woytek
  11 marca o godz. 20:33

  Nie wiem, co czytasz.
  Ale, w konflikcie z równoważnymi siłami, to dalej broń istotna.
  Czego dowodzi konflikt w Syrii, czy Donbasie.
  Pancernym siłom saudyjskim co prawda w Jemenie zrobiono jatkę- kilkadziesiąt Abramsów poszło do przetopu- ale nowoczesna broń przeciwpancerna w rękach fachowców jest bezwzględna.
  Szczególnie w krainie jarów, wydm, wadi, gdzie widoczność jest ograniczona. Zasadzkę można zrobić wszędzie.

  Dlatego też zdziwiła mnie tak szybka klęska Gruzji.
  W górach, z najnowocześniejszym sprzętem, nie potrafili zatrzymać i zniszczyć rosyjskich szpic pancernych.
  Widocznie, woli walki nie było……
  Umierać za głupotę Saakaszwilego?
  Można, tylko po co?

  Zapewne to samo byłoby w przypadku Macierewicza czy Kaczyńskiego.
  Umierać za ich chore koncepcje?

 266. Bar Norte
  11 marca o godz. 21:11

  Nie pamiętam, który polski generał skoczył w ciągu roku przez trzy szczeble.
  Błasik?
  I jak skończył?

 267. wiesiek59

  „Układ Warszawski jaki był, taki był….
  (…)
  Ale ZAWSZE stawiano na logistykę.
  Bazy materiałowe, sieć transportową, remontową, szpitalną, logistykę, zapewnienie rezerw, ich szkolenie.
  Co z tego pozostało?”

  Wszystko co potrzeba pozostało. Ale na zachodzie kraju – na linii Odry i Nysy. Znaczy przy granicy z Niemcami.

 268. @woytek

  „Czołgi w XXI wieku, to jak konnica w XX wieku. ”

  Tak was teraz w szkolach ucza?

  Ciekawa teoria.

  Ja tez mysle, ze najwazniejszy jest Duch Wojska. Znaczy zeby bylo pod dostatkiem kapelanow. I oltarzy polowych.

 269. @supertramp

  … wszyscy w Unii …

  Ależ ty masz kompletne znajomości.
  A Andorra? Czy tam też wytropiono kochanki Francuzika?

  Tadeusz Pszczołowski znakomicie kreską Szymona Kobylińskiego opisał fałszywego absolutystę.

  ONn napisał na tablicy Majuskułami:
  BĘDĘ CIEBIE KOCHAŁ WSZĘDZIE I ZAWSZE!
  ona zmieniła modalnośc:
  … gdzieniegdzie … niekiedy …

  Buc zwykle nie chce przyznać, że jego kobietę często boli głowa.

  Raport z włóczęgi ostatniej:
  https://www.youtube.com/watch?v=E60tObH328c

 270. supertramp
  11 marca o godz. 17:34
  Holland może mieć 1000 kochanek i 2% poparcia, ale to on wciąż reprezentuje Francję
  No właśnie…
  czy to nie świadczy o tym, że „reprezentanci” takich „dorosłych” krajów, jak np. Francja, mogą być beznadziejnymi bubkami i w kompletnym rozbracie ze swoim społeczeństwem?
  Pewna partia jednego z dużych krajów Europy Środkowej (4o mln.) ma poparcie 40% społeczeństwa,

  Mój komentarz
  Supertramp, naciągasz bezwiednie, niby mimochodem, alez grubą przesadą na korzyść pewnej partii. Największe poparcie, jakie miała partia PiS w pewnym 38,5 mln, kraju europejskim, to było 39 % głosujących. Ponieważ głosowało około 50 % obywateli, więc to poparcie wynosiło 19,5 % całości społeczeństwa (uprawnionych do głosowania). Bardzo daleko do 40 %.
  Pzdr, TJ

 271. supertramp,
  W głębokim poważaniu, to oni mają błaznów, którym się w głowach pomieszało.

 272. … jeden taki gościu – zresztą (niewielką) krakus …
  zaimponował mi powściągliwością.
  Zwykle przemilcza, że zdradził Naród z Greczynką.

  https://www.youtube.com/watch?v=dcvNOa0zyrE

 273. szczeżuja

  Coś cięty jesteś na tego „Zygmusia”.

  A propos „Czarnej mańki”

  Przypomniał mi się kryminał Krzysztofa Beśki „Pozdrowienia z Londynu”.
  Jest o tyle ciekawy, że akcja dzieje w czasie tzw „buntu łódzkiego” w 1892. Intryga wątła ale bardzo ciekawe społeczne tło czyli miasto sparaliżowane strajkami i rozruchami którym na dokładkę jakiś psychopata morduje prostytutki i robotnice sprzedające się za kawałek chleba.
  Z tym, że mimo ewidentnie politycznego charakteru powieści znów jej lewicowość jakaś taka nie przekonująca, wymęczona …. .
  Tutejsi autorzy pop literatury powinni się od skandynawów uczyć jak pisać lewicowo.

 274. wiesiek59, 18:44
  Zamiast szczekajacego po niemiecku folksdojcza Neoliberalizmu, Europa powinna wybrac przywodce
  kierujacego polityke w kierunku sluzby 99%, jak neapolitanski doktor Gianni Pittella, ktory jest w dobrych kontaktach z innymi socjaldemokratami Zachodu jak Hamon, Corbyn i Tsipras.
  Gospodarcze sredniowiecze bedzie przez nastepne lata trzymac obywateli w warunkach, na jakie nie zasluguja.
  Zbudowane przez lichwiarzy NRD 2.0 bedzie trzymac wszelkie ruchy pozaparlamentarne w szachu.

 275. @Bar Norte

  „Ale faktem jest, że część sprzętu utknęła po drodze, część nie miała jak i gdzie tankować”

  ???

  Nikt w miare normalny nie trasportuje czolgow na linie frontu czy tez do bazy inaczej niz koleja albo (w ostatecznosci) na specjalnych kolowych transporterach. Przejazd o wlasnych silach, na stalowych gasienicach to wielka szkoda i dla czolgow i dla drog, ktorymi sie czolgi poruszaja.

  Informacja o tym, gdzie znajduja sie stacje paliwowe, jakim paliwem dysponuja – s ogolnie dostepne. Ile tego paliwa maja – tego chyba polskie wladze mogly sie zawczasu dowiedziec.

  Zalosna operetka. Troche daje do myslenia, bo w koncu Uklad Warszawski umial przerzucac ogromne sily praktycznie bez zadnych zgrzytow. Chocby Czechoslowacja w 68-ym. Czy Stan Wojenny.

 276. @Bar Norte

  a ktorzy to Skandynawowie pisali (pisza) „lewicowo” – czyzbys mial na mysli pisarzy nurtu
  proletariackiego Ivar – Lo Johansson, Jan Fridegård czy Moa Martinson, bo chyba nie August Strindberg?
  Pisac „lewicowo” , „prawicowo” a moze jak mawial Anton Czechow pisac „a, b, w , g…”
  bukwami – jak radzil mlodemu pisarzowi ten wspanialy rosyjski pisarz i dramaturg

 277. „UE ograniczy pomoc finansową dla Turcji
  ..
  Deutsche Welle
  UE udziela Turcji pomocy finansowej, aby mogła się lepiej przygotować do wstąpienia do niej. Pomoc ta jest jednak związana z przestrzeganiem określonych wartości, których Turcja nie spełnia. Są już decyzje.”

  Warto zauwazyc, ze w ogole nie wchodziw rachube, aby Unia podobnie postapila wzgledem Polski.

  Jezeli wstretny zabojad sie odgraza, ze „Wy macie zasady a my fundusze strukturalne”, to nawet nie wie, jak sobie grzebie.

  Pan Prezes juz sie rozprawi z tym wstretnym zabojadem. I z tymi bezczelnymi 27/ma krajami, co osmielily sie postapic nieslusznie.

  Co innego jakas Turcja – a co innego Polska, ktora jest Mocarstwem oraz Przedmurzem Chrzescijanstwa.

  Nie odwazy sie Unia przykrecic kurka z kasa. Znaczy ze szmalem. Sa za ciency w uszach.

 278. przygodowo jest,wuja, no;

 279. W trakcie operacji przeciwko Libii okazało się, że duńskie F-16 nie mogły korzystać z paliwa we włoskich bazach.
  Bo miało inne parametry…..
  Ot, drobiazgi, proza życia…….
  Od takich drobiazgów zależy życie żołnierzy wysyłanych prze polityków na front.

  Nasze F-16 mogą korzystać z dwóch baz na terenie Polski.
  Inny sprzęt, zapewne ma również swoje ograniczenia logistyczno- materiałowe.

  Więc „szable w dłoń”!!!

  Smary, paliwo, amunicja, żywność, medykamenty.
  Dla dywizji, to tysiące ton.
  Czasem- dziennie…..w trakcie działań wojennych.
  Kto i za ile?

 280. radzilowJedwabne

  Może problemy wynikały z tego, że Obama przyśpieszył jej przyjazd spodziewając się problemów politycznych po wyborach. Chciał z tym zdążyć przed zaprzysiężeniem Trumpa.
  I dlatego dowódcy nie zdązyli brygady w pełni przygotować.

 281. @Bar Norte

  „lewicowo”

  Polecam doskonale napisana i zupelnie zapomniana powiesc Bruno Jasienskiego „Pale Paryz”.

  Na Allegro mozna nabyc za jakies szesc zlotych. Znaczy poki posiadanie jeszcze nie jest scigane z mocy Prawa. I Sprawiedliwosci.

 282. czemu ta bryka jest taka zielona?

 283. no, czemu?

 284. ozzy

  Pierwsze z brzegu nazwiska autorów lewicowych skandynawskich kryminałów, ktore mi wpadły do głowy:

  Larsson, Mankell, Theorin, Fossum, Nesbo, Kanger, Marklund, Indridason, Edwardson, Sjowall i Wahloo (Wahloo był zresztą członkiem szwedzkiej partii komunistycznej)

 285. laureat Paszportu „Polityki” (2014) na uroczystości, na którą został zaproszony Prezydent Rzeczypospolitej wyraził zdziwienie, że Glowa doprowadzająca polskich artystów do nędzy ma czelność pojawić się na uroczystości, na której on Zygmuś miał być gwiazdą pierwszej wielkości, a nawet supernową.

  Nie cenię sobie katechety Bronka, ale nie cenię sobie dającej profity znajomości z prokuratorem Szackim. Wedle ludowej gadki Zygmuś był już zamieszany w wiele spraw. Nie jest jasne czy jemu ukradli więcej niż Bronek zarobił w życiu, czy to Zygmuś ukradł.

  Nie piałem z zachwytu nad opowieścią o jednym dniu prostytutki z Dublina, ale autor tego sprawozdania był gigantem a Zygmuś jest karzełkiem i na emeryturę będzie czekał w brukowcu Fakt.

  Brukowiec niestety został ukatrupiony przez Bauma. I to kostką.
  Ten cholerny Baum to ci chyba @Bar Norte podpadł, bo cholernie te jego kostki się wyrywa, a psy i ich suki z tarczami i palkami tuż, tuż.

  Rzecz gustu, kwestia smaku. Po zwycięstwie bezwstydu Zygmuś Pany! Jakoś nie słyszałem, aby Zygmuś sfinasował naukę gry dla jakiegoś Janka. Bo z tych tysięcy nakładów kryminałków Zygmusiowych to Peło zostawiało mu nędzne miliony.

  Masz czego zazdrościć obrońco uciskanych i wyzyskiwanych.

  === tu następuje niewielka zmiana opisu bohaterszczyzny

  Żenujące są te epigońskie popłuczyny po Podróżach Guliwera.

 286. kryminaly lewicowe, ale reszta na prawo;

 287. cala”lewizna” stala sie teraz liberalna i produkje czekoladki;

 288. Z portalu – „Wirtualna Polska”:
  -Polska się zemści
  „Die Welt” nie ma złudzeń w sprawie reelekcji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. „Polska zemści się za porażkę” – wieszczy niemiecki dziennik i dodaje, że „to nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko”. W ocenie „Die Welt”, sprawa będzie miała „daleko idące konsekwencje dla Polski i dla Unii Europejskiej. I pyta – czy było warto?
   „ …Jak ocenia autor komentarza w „Die Welt”, Christoph Schlitz, „naiwnością byłoby założenie, iż ten incydent był tylko epizodem”. Jego zdaniem, decyzja o ponownym wyborze Tuska doprowadzi do „dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE”. …
  „Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej?” – pyta niemiecki publicysta. …”

 289. @legat

  „Und Warschau hat Mittel, die Europäische Union unter Druck zu setzen – als Vetomacht.”

  Ja tez mysle, ze jak Warszawa wezmie pod but te zalosne dwadziescia siedem krajow „als Vetomacht” – to sie te wszystkie kraje, od Hiszpanii poprzez Italie, Francje, Niemcy az po Danie na Polnocy – ukorza. Uznaja swoj cezki grzech i niewybaczalna wine. I premierzy, prezydenci tudziez Makrela, zusammen do kupy, beda kornie bic czolem w plyty chodnikowe przed willa na Zoliborzu.

  Tyle, ze Donaldu Tusku sam zlozy mandat. Jak sie dobra zmiana wezmie za mlodego Tuska – to stary Tusk wszystko zrobi, zeby syna ratowac.

 290. Proponuję żebyś swoje przemyślenia przesłał komentatorowi Die Welt. Się ten przejmie niemożebnie i popełni harakiri.

 291. A Turcja? Co Polsce moze dac dzisiejsza Turcja?
  Narzedzia do rozmowy z Niemcami (EU)?
  A co Polska sklonna bylaby zaoferowac Turcji?
  Baze morska w Swinoujsciu? 🙂

  m.l.

 292. @legat

  Jak na razie czytam sobie przemyslenia publicysty:

  „Sie wird die polnische Gesellschaft weiter spalten. Sie wird neuen Raum schaffen für antieuropäische Ressentiments und es dem starken Mann, Jaroslaw Kaczynski, ermöglichen, seineC”

  Tego jakos wasze media nie podaly. A jesli wzmocni sie „antieuropäische Ressentiments”, jesli Prezesa „antieuropäische Ressentiments” – to z mojego punktu widzenia mozna sie tylko cieszyc.

  A koemntarze Niemcow – charakterystyczne:

  „Jetzt kommen noch mehr Diebesbanden aus Polen um Traktoren und PKW zu holen.”

 293. Neospazmin pyta: -„A Turcja? Co Polsce moze dac dzisiejsza Turcja?”

  A przykład, na przykład. 😉

 294. Podały. Podały ale nie chciałem za dużo cytować jak np. fragmentu dot. wysyłania do Europy Wschodniej towarów niby takich samych jak do swoich sklepów ale gorszej jakości czyli syf po tej samej cenie i w tym samym opakowaniu.

 295. A może popatrzeć na wybory szefa RE jeszcze z innej perspektywy.

  Z perspektywy politycznego popytu na tę posadę. A ten był znikomy. Przez ostatni rok nikt się o nią nie starał – poza Tuskiem i w ostatnich dniach JSW. Nawet socjaliści europejscy, którym naruszono parytety stanowisk.
  Przyznam, że mnie nieco dziwił brak zainteresowania tą posadą wsród europejskiego establishmentu.
  I nie wydaje mi się by to wynikało jedynie ze strachu przed Merkel.

  Może po prostu znaczący europejscy politycy, szefowie państw doszli do wniosku, że branie tej fuchy w ciągu najbliższych 2,5 lat (burzliwych lat!) więcej może przynieść szkody ich karierom niż pożytku.

 296. @legat

  „wysyłania do Europy Wschodniej towarów niby takich samych jak do swoich sklepów ale gorszej jakości czyli syf po tej samej cenie i w tym samym opakowaniu.”

  Serio? To na kiego fuja kupujecie te zle i niedobre towary, skoro takie do kitu? Wiecie, ze „syf” i kupujecie? Cienko w uszach! Nie lepiej kupowac wylacznie wlasne, polskie towary? „Dobre bo polskie”? No bo chyba szkopy z bronia maszynowa was nie zmuszaja do kupowania „syfu”?

  Zreszta od razu widac, ze syf. Ta audica, w ktora wjechalo rozpedzone drzewo. przy czym ucierpiala Pani Premier – typowy syf, szkopska lipa. Zamiast kupowac niemieckie, syfiaste Merce i Audice – nie lepiej kupowac auta wlasnej produkcji? „Dobre bo polskie!”. Na przyklad ten… albo… ten tego… jakos nie przychodzi mi na mysl zadna polska marka, ale kiedys byly? Na przyklad „Pobieda” wroc „Warszawa”. Albo Polski Fiat.

 297. @legat

  „A przykład, na przykład. ”

  Oby jak najszybciej, legat. Oby sie twoje slowa w zloto obrocily. Gdyby twoj kraj docelowo uzyskal takie relacje z Unia jak ma Turcja – to ja bym sie na pewno nie martwil.

 298. Czy ty w ogóle czasami myślisz? – wspomniałem co jeszcze napisał ten niemiecki dziennikarz! – zatrybił? – czy za trudne?

 299. Z niektórymi, to handlując trzeba bardzo uważać, bo np. kiedyś Gruzini kupili sobie takie fajne drony ale mogli je sobie włożyć w buty bo sprzedawca przehandlował kody do nich Putinowi.

 300. @legat

  „Z niektórymi, to handlując trzeba bardzo uważać, bo np. kiedyś Gruzini kupili sobie takie fajne drony ale mogli je sobie włożyć w buty bo sprzedawca przehandlował kody do nich Putinowi”

  No to k.. nie handlujcie. czy ktos was k.. zmusza zebyscie handlowali? Juz po tym, jak zafajdana, ..ska folksdojczeria szmalcownicza usilwoala upowszechniac smierdzace brednie o „kodach” i „Putinie”, to two, cienasie, twoj, zafa.. strygowany cieniasie, juz po Dobrej Zmianie, rzad – zdecydowal sie na jeszcze tysiac rakiet an zlej, niedobrej i syjonistycznej licencji. O ile mi wiadomo, to nikt waszej Waadzy nie kazal „handlowac”.

  Naprawde bez was tez sie obejdzie. Nie pasi? No to k.. nie „handlujcie”. A najlepiej ogloscie bojkot i embargo. Jak ten wasz Wieslaw oglaszal’

  No dobra, zapitalaj na skarge do „moderacji”. Albo rezyj ryja o plastelinie i apartajdzie.

 301. Dziwne, minęła już prawie cała doba od chwili, gdy intruz dostał się na teren Białego Domu, a Trump jeszcze nie zatwittował, że trzeba otoczyć jego siedzibę 15-metrowym murem. Może dlatego, że intruz nie był z Meksyku…

 302. Rotterdam, turecki konsulat, tam byl poczatek,…..demokracja, Allahu Akbar 🙂

  https://www.periscope.tv/maikelcoomans85/1mnxeVVRDbaKX?

 303. „Emergency Order declared for downtown Rotterdam.
  Extended powers towards police units active at scene, will start clearing the streets in the coming hour(s) in attempt to deescalate tensions”

  Source: Official document
  http://www.rotterdam.nl/Concern/Document/Noodbevel%20centrum.pdf

 304. Frans Timmermans, nie tak dawno byl przejety stanem demokracji w Polsce, a tu okazuje sie, ze wg „Edrogan – Dutch are Nazi remnants and Fascists”.

 305. 27 idiotów i 1 mędrzec. Jak przed wojną.
  Polacy jako pierwsi postawili się bolszewikom w 1920 i nazistom w 1939 i byli w tej walce całkowicie osamotnieni tak jak dzisiaj.

 306. Poprzesiedlano po wojnie narody po to, żeby się nie mieszały ze sobą i nie było przez to konfliktów. Durna Unia Europejska zniosła granice i teraz mamy to co mamy. Na szczęście Polska okazała się mądrzejsza i nie wpuszcza obcych do siebie.

  Zamieszki w Rotterdamie. Rozwścieczeni Turcy atakują holenderską policję

  Po odmowie wpuszczenia na terytorium Holandii szefa tureckiego MSZ, a także zakazie wstępu do tureckiego konsulatu dla minister rodziny Turcji, wybuchły zamieszki w Rotterdamie (najbardziej islamskim mieście w Holandii). Tysiące Turków demonstrowało niezadowolenie z powodu decyzji holenderskich władz, niektórzy z nich atakowali policję. Na odsiecz swoim rodakom przybywają też setki Turków z Niemiec i Belgii.

  Wszystkie tureckie kanały telewizyjne przerwały nadawanie bieżącego programu, by transmitować wydarzenia z Rotterdamu. Wielu obywateli Turcji wyległo na ulice Stambułu i Ankary.

  Po północy holenderskie oddziały specjalne i policyjne oddziały prewencje przybyły pod konsulat turecki w Rotterdamie, by rozproszyć agresywny tłum. Pojawiły się nieoficjalne informacji o aresztowaniu w Holandii jednego z tureckich dyplomatów, a także o rozbrojeniu ochrony tureckiej minister rodziny Fatmy Betul Sayan. Ostatecznie minister została wsadzona w auto jadące na granicę z Niemcami jako „osoba niepożądana”. Burmistrz Rotterdamu – Ahmed Aboutaleb (tak, to nazwisko to nie pomyłka) – ogłosił stan wyjątkowy w całym centrum miasta.

 307. W wszystko dzięki wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwona na zlecenie Teheranu i Jałty. Wyzwolenie nie tylko umożliwiło udział pisowców w Brukseli ale i zabranie głosu po polsku a nie po niemiecku czy rosyjsku. Pisowska delegacja woli wrócić do kraju gdzie dzięki Jaruzelskiemu i Magdalence ma co ma bo rządzi z pomocą KK a jedynym panem jest Żyd Jezus co potwierdziła koronacja na króla a nie Unia.Wszak można mieć jednego pana.Inni panowie no pasaran ! Tak sobie myślę,że partyjna pryncypialność pisowców jest porażająca ! Jeden wódz itd… !

 308. Na portalu ONET Jacek S Wolski „ćwierka ” a’la potłuczony facet ,żenująca treść , być może że to reakcja na nokaut Prezesa Kaczyńskiego ,który WYKLUCZYŁ dla tego pana profity z Reytanowski styl – no „klate ma dużą „

 309. Wstrząsnęło mną usłyszane wczoraj z ust Prezesa PiS słowo POLEGLI, o ofiarach albo katastrofy albo zamachu.

  Poległy to człowiek, który zginął w walce, nawet nierównej, a lądujący w Smoleńsku Tupolewem 10 kwietnia 2010 roku – przecież nie walczyli.

  Polec w walce – nobilituje, bo to pojęcie zakłada czynny udział poległego.

  W zamachu lub katastrofie można zginąć.

  Rozumiem Prezesa, że „polegli” brzmi lepiej niż „zginęli”, ale czy w Jego otoczeniu nie ma polonistów?

  Wszak rządowi „dobrej zmiany” chodzi o przywrócenie polskości, może zaczęli by od właściwego stosowania słów języka polskiego?

 310. @Bar Norte

  Wśród bardzo wielu wyrazów jakie zamieściłeś na En passsant bardzo niewiele jest takich, które się we mnie wraziły.

  Władając niemieckim jednak rozminąłeś się z gorącym kartoflem jaki przeznaczyła Angela dla Donalda.

  Ambitny Donald nie wstąpił jeszcze na najwyższy szczebel niekompetencji, duka angielszczyznę i Kaczelnik utrąci z zazdrości każdy jego pomysł niosący jądro polskich korzyści lub mający narodowo socjalistyczny zapach.

  Tak! Ja też uważam, że znaczący politycy z silnym poparciem własnych obywateli unikali objęcia stanowiska objętego przez Donalda Tuska.

  Sytuacja dzisiejsza Unii Europejskiej wpasowuje się w baumanowskie interregnum. Nie wiadomo co wybiorą Francuzi. Moim zdaniem żadne obyczajowe wybryki władców francuskich nie zrażą Francuzek i Francuzów do kandydata socjalistycznego i przepadnie każda i każdy z kąpiących się w smudze smrodu faszystowskiego.

  Francuzi nie zrezygnują z polskich żab i winniczków zbieranych bez powiadamiania polskiej skarbówki przez mazowieckich, podlaskich i lubelskich zbieraczy.

  Tour de France nie przestanie być francuski, chyba że pennówna swymi głupotami pozwoli emiratom arabskim płacić mniej za kręcenie pedałami przez kolarzy w złotych kaskach. Skoro skorumpowana Korea Południowa organizuje igrzyska zimowe, to nie będę zaskoczony, że nowa siedziba Komitetu Olimpijskiego będzie w Ałma-Aty.

  Wracając do bliższej mi strefy środkowej Europy, to jestem przekonany, że May rzuci kęs padliny bezrobotnym nacjonalistycznym Walijczykom i zaoferuje Polsce przekazanie polskich kryminalistów do polskich więzień oraz zagwarantuje fundowanie ich utrzymania na poziomie brytyjskim. Palacze przed pubami nie będą musieli walczyć z polską godnością. W skali państwowej to jest kropla w morzu wydatków, a Dobra Zmiana ucieszy się z uznania podmiotowości Polski. Nie będzie angol decydował o ruchu lewostronnym na polskim spacerniaku.

  Królestwo Zjednoczonej Brytanii nie może sobie pozwolić na wyrugowanie polskich emigrantów, a ci z wdzięczności ruszą ławą na kursy z niepisanej konstytucji brytyjskiej. Do sprzątania pubu o świcie wystarczy komunikacja w pidżinie. Na świecie wschodni biznesmen z akcentem oxwordzkim jest mniej sympatycznie traktowany niż pidżinowiec.

  Brewerie polskie nie zrażą niemieckich biznesmenów do zmiany płac pracobiorców przez skierowanie zadania przykręcania śrubek Polakom. A moje szyderstwo z zabłąkania się na Morawach pani Mercedes idącej na Śląsk były szyderstwem z wizji wprowadzenia do piwiarni duńskich robotów sprzątających i wyrugowanie polskich pracowników.

  Nie zmieniło się nic w niemieckich przyjazdach do Polski. Ich samochody już tu są, i przybywają już bardziej legalnie po wypadkach na lawetach. Trzeba coś zrobić ze śmierdzącymi volkswagenami i po przywiezieniu ich jako jednoazówek polscy mechanicy samochodowych dołączą do protestów polskich frankowiczów.

  Z Ukrainą to polska nowa wladza, bo ukraińska opiekunka polskiej staruszki jest tańsza o połowę od bardziej napełnionej godnością Polki.
  A na jeszcze lepiej płatną opiekę nad Szwajcarem lub Szwajcarką to rzadko która Polka się zdecyduje, bo trzeba znać mieszankę górno-francuskiego z dolno-niemieckim w potulnej odmianie kalvinskiej.

  Mniej trywialnie będą mieli polscy studenci medycyny mający perspektywę osiąścia na stażu w bawarskim pipidówku.

  Wrócą Tym’owe Rozmowy przy wycinania lasu w wersji przydrożnej i zmodyfikowanej przez Morawieckiego za podszeptem Stanisława Tyma siekierą o obustronnym ostrzu.

  Polsce potrzebne są pieniądze, a niewielu piszących utrzyma się z produkcji wyrazów, bo młodzi Polacy masowo przeszli na słowo mówione w gatunku memowo-dzwonkowym komórki.

  Dlatego słowo nie okraszone obrazkiem damskiego body z nowej kolekcji mody, to nie jest to, za co można kupić homara w Biedronce.

  Współczuję ci, że masz przymus pisania. To nie moje małpy, nie mój cyrk. Ja nie mam, a to co widzisz pod szczeżuja to wegetatywna nadaktywność moich ślinianek.

  Polskę może naprawić zrozumienie antagonistycznej sprzeczności między patentem a solidarnością. Optimus wyrósł na niedoróbkach w prawie celnym. A ja optymizm czerpię z przekonania że polskiej młodzieży nie w głowie zbawianie polski. W innych częściach ciała też.
  Honi soit qui mal y pense!

  Lajkra Pany! ( i panty … )

 311. A Macierewicz sugeruje,że samolot do Smoleńska pilotowali Rosjanie i wyłącznie ponoszą odpowiedzialność za katastrofę nie potwierdzając wersji z udziałem Boga. Bo tylko Rosjanie wiedzieli gdzie rośnie brzoza i celowo naprowadzili samolot na jej pień. Tak sobie myślę ile politycznych bzdur wygadują pisowcy wobec faktu iż samolot jest cięższy od powietrza i czasami spada. Dlaczego nie naśladowali Macierewicza miłośnika kolei bezpieczniejszej od samolotu jak sugeruje jego zachowanie w wyborze środka lokomocji na wyborczy wiec.

 312. Specowa ( nie od centralnego ogrzewania ) tańcowania stwierdziła, ze Zimoch nie ma niczego.

  To nieprawda!
  Pozostał mu jeszcze format Śpiewać każdy może!
  Skoro Florence dostała Oscara …

  Jest moda na rozedrganą krzykliwie puszystość.
  GMO zrobiło swoje i przeżarci szukają swego odzwierciedlenia.
  O boże ateistów! I ty też wsuwasz cały rok rogale Marcińskie?

  Święty Marcin pijał wino. Wodę pozostawiał młynom.

 313. Macierewicz zapowiada nowe rewelacje w sprawie katastrofy smoleńskiej.On już wie, że winę ponoszą Rosjanie.Zaraz pewnie ogłosi, że najbardziej winny jest Tusk.

 314. @Handzia55 – dużo racji!

  Kto wyprodukował Tu-154?

  Kto go remontował?

  A tak to pytam się światłych głów: jak to jest możliwe, żeby cięższy od lokomotywy samolot mógł latać i to tak szybko?

  Czy tu nie ma jakichś „ukrytych szatanów”?

  Lokomotywa nie lata i jest wolniejsza od samolotu.

  Jak to jest?

  To wszystko jakieś podejrzane jest …

 315. W ramach reformy VAT Ziobro twórca Optimusa miał szanse na 25 lat paki.Ale w czasach przed Ziobrą był uznany za geniusza biznesu jak wcześniej Grobelny,Gawronik, twórcy Art-B czy Amber Gold,Almy i obwożony po wiecach pisowskich jako ofiara postkomuny. Sami nieprawdziwi mężczyzni bo skończyli jak mawiał Miller.Ale wszyscy o tym wiedzieli i nic nie zrobili.Dlatego powinni odpowiadać przed komisją śledczą,która też wiedziała skoro wszyscy wiedzieli a nie donieśli.Taka jest logika wypowiedzi przewodniczącej komisji Wasserman.Tak sobie myślę czy celem komisji jest tylko spotkanie się wszystkich wiedzących ale nie donoszących w osobach przesłuchujących i przesłuchiwanych.Członkowie komisji wiedzieli i nie donieśli bo to był konstytucyjny obowiązek tylko Tuska i dlatego ten cały cyrk z opcją syna jako chłopca do bicia ?

 316. @spokojny18
  Ukryte szatany to siedzą w głowach Macierewicza i Kaczyńskiego.

 317. @spokojny18
  12 marca o godz. 9:34

  Lokomotywa nie lata, bo waży ca 120 (elektryczna) do 140 ton (parowa) i jest wolniejsza od samolotu, bo jeszcze ciągnie za sobą wagony. A w tych wagonach same grubasy siedzą i jedzą tłuste kiełbasy 🙄
  Amerykański Big Boy ważył bez tendra 350 ton.
  Lokomotywę z wagonami to czasem nawet koń dogoni
  Tupolew 154 ma masę startową 100 ton.
  Niemniej zastanawiające jest, dlaczego lata taki airbus 380, choć jest 4,5 raza cięższy od 6-osiowej lokomotywy elektrycznej 🙄

 318. Waszczykowski chyba wyparł się Boga bo za wszystkie klęski w czasach po obaleniu komuny obwinia Tuska nawet kiedy głową państwa był Lech Kaczyński.Retoryka Waszczykowskiego sugeruje zdradę państwa co grozi odebraniem obywatelstwa za kolaborację z niemiecką Unią przez przyjęcie prezydentury.Co przypomina faszystę księdza Tiso w ramach kolaboranckiej Słowacji. Tak sobie myślę skoro Franciszek rzecze o swojej omylności i grzeszności i jest takim samych dzieckiem Boga jak pisowcy to porządkowanie świata należy zacząć od siebie a nie od tresury Tuska. Któremu hunwejbini przypisują boskie cechy nasyłania nieszczęść na pisowskich grzeszników. Apage Satanas !

 319. Po afroncie w niemieckiej Unii pisowscy hunwejbini obok pozbawienia Tuska obywatelstwa i zerwaniem biało-czerwonych pagonów zaprą się i Kopernika bo był z niemieckich obszarów jak Tusk. Teraz co niemieckie będzie trędowate a przebaczenie biskupów będzie przyjmowane jako zdrada polskich interesów co słuszne potępił tow.Gomułka prezes komunistów.Wróci termin czarne chmury nad RFN czyli Unią i wyszukiwanie afer wśród biurokratów a nawet wpływu Putina na oszustwo z przedłużeniem kadencji.Tak sobie myślę,że Tusk może jak Kukliński po prostu działa na dwie strony i jak biskupi ma prawo komentować jako obywatel jak widzi sprawy polskie jako osoba prywatna.Konstytucja jeszcze tego nie zabrania.

 320. Jeden słuszny kandydat, który musi wygrać. 27/28 = 96,4% – jak w Korei Północnej i na Białorusi.

 321. Jak Francuzi kolaborowali z hitlerowcami

  Francuska filmografia i literatura gloryfikuje ruch oporu, jakby to było zjawisko masowe. Tymczasem na określenie „masowa” zasługuje co najwyżej skala kolaboracji wszystkich warstw społeczeństwa francuskiego.
  W latach 1940–1944 nasilił się konflikt prawicowej Akcji Francuskiej z Frontem Ludowym, będącym sojuszem partii socjalistycznych i komunistycznych. Oba te ugrupowania podejmowały różne formy kolaboracji z okupantem. Znajdujący się w mniejszości przeciwnicy jakiejkolwiek współpracy z III Rzeszą dołączali zazwyczaj do Wolnych Francuzów w Anglii lub wstępowali do niewielkich grup ruchu oporu. Była to jednak zaledwie garstka patriotów w porównaniu z liczbą chętnych do kolaborowania z Niemcami.

 322. Swobodny cytat z dzisiejszej porannej audycji TOK FM:
  Wybór Przewodniczącego Rady Europy przykrył protestacyjne zatrzymanie 1/3 polskich szkolników w domu.

  Kontynuacja przewodniczenia Donalda Tuska Radzie Europy jest przez polityków będących za wyjaśniana jako przeciwna złym zmianom w polskiej polityce wewnętrznej, a nie jako działanie na szkodę Polski.

  Ukształtowanie powierzchniowe Europy skazuje Polskę na bycie korytarzem między Atlantykiem a stepami Azji. I żaden szalony populista Europejski tego korytarza nie chce zamknąć. Amsterdam jest drzwiami do tego korytarza i o tym decyzjami islamistycznego burmistrza przypomina.

  Ale źródłem mego ożywienia blogowego było wzmożenie napięcia wokół polskiej oświaty.

  Prawo i Sprawiedliwość oparte na woluntaryzmie jednego megalomana zyskało poparcie warstw: prezbiteriańskiej i apostolskiej polskiego kapitalizmu dzięki danej obietnicy zatrzymania sekularyzacji (w obu jej znaczeniach) i laicyzacji Polaków.

  O programie nauczania w polskich szkołach i o obsadzie stanowisk dyrektorów szkół mają współdecydować diecezjalni biskupi dominującego kościoła katolickiego . Taktyczne wycofanie się hierarchii kościelnej z demonstracyjnej licznej obecności u boku przedstawicieli władzy świeckiej uśpiło polską publicystykę. Polski kościół katolicki przemilcza hucpę misiewiczewnia i szyszkowarcholstwo, bo chroni potrzebę strategicznej obrony popadnięcia w ubóstwo.

  Bizantyjski styl bycia polskich kurii i wyzyskiwanie na śmieciówkach polskich katolickich pracobiorców przez polskich katolickich pracodawców oraz pielęgnowanie chamstwa ludu zmuszające Franciszka do przypomnienia słów: proszę, dziękuję oraz przepraszam to są rzeczowe przejawy nadrzędnego kryzysu transcendencji w głowach i w sercach.

  Polski kościół nie jest przygotowany do spowiedzi przez aparat telefonii komórkowej (nie zamierzam popierać takiej formy pokory), ale pycha rycerzy polskiego przedmurza chrześcijaństwa sprawia, że ani duchowo wzmożeni prezbiterianie, ani kapłani nie potrafią ani dawać pociechy, ani zwykle rozmawiać.

  Niech przykładem będzie @Mauro Rossi, który za swe polemiczne potknięcia nie jest wstanie przepraszać. Bo polski katolik musi być jak okrutny rycerz broniący nas przed Tatarzynem i żadnych oznak mazgajstwa nie powinien okazywać.

  Siostra zakonna żyjąca w moim kręgu rodzinnym zdradza niekiedy w przystępie otwartości, że jej unikają wysiłku, są przerażone koniecznością opieki nad staruszkami zakonnymi, a nowicjuszki biorą się z dzikich pól za Bugiem i Strwiążem. Gdy niezbyt uczciwie uogólnić przypadek Międlara, to można by sądzić, że do seminariów diecezjalnych kierują się bohaterowie Wojny polsko-ruskiej Doroty Masłowskiej.

  Nawiedzona (w dzisiejszej Polsce to słowo to słaby wyróżnik) nasza administratorka uznała, że ja niewierny jestem wzorowym chrześcijaninem.

  Kościół lekceważy schamienie codzienne i muszę w potrzebie wyjaśnienia przywołać opowiadany przeze mnie mało śmieszny żart.
  Przybyły do salunu młodzieniec od krów dysponuje: To co zwykle.. Barman na to: Dziś nie bijemy. Imieniny bossa.
  ny

 323. Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (…) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.
  (Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r.)

  Żydzi „są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.
  (Komendant Okręgu Walki Zbrojnej AK – ppłk., później generał, Nikodem Sulik, 25 lutego 1941 r.)

  Dlaczego (…) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
  (Gen. Władysław Sikorski, 11 czerwca 1942 r.)

  Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów.
  (Norman Davies, 9 kwietnia 1987 r.)

 324. Żyd królem Polski to hołd Żydom niesłuszne krytykowanym przez oszołomstwo prawicowe naśladujące politycznie zemstę w Jedwabnem. Watykan lubi Żydów nazywając braćmi starszymi sugerując popieranie tej prawdy w czynach. Tak sobie myślę,że określenie wyklęci przez katolików mieszkających w Polsce jest bliżej prawdy.

 325. @Lider4
  12 marca o godz. 11:56

  Jeden słuszny kandydat, który musi wygrać. 27/28 = 96,4% – jak w Korei Północnej i na Białorusi.
  =======

  Nie to, co ostatnie wybory partyjne na szefa PiS. Na 1008 osób aż 7 głosowało „przeciw”. W ten sposób Kaczyński, jako jedyny kandydat, znów – tym razem większością 99,3% głosów – został prezesem PiS, które to stanowisko zajmuje niezmiennie od ponad 20 lat, czyli od początku istnienia partii. To jest demokracja, której powinna się od nas uczyć nie tylko zgniła Europa, ale cały świat.

 326. remm
  12 marca o godz. 13:29

  Ale przecież pisowskie trole o tym wiedzą. Trudno, żeby nie wiedzieli, skoro ołtarzyk ze zdjęciem ukochanego Lidera PiS stoi przy każdym łóżeczku i wisi na ścianie pomieszczenia, z którego trolują.

 327. Lider4
  12 marca o godz. 12:26

  Nappiez o gym, jak Polacy kolaborowali z Niemcami. O Francuzach wszyscy wiemy. Nikogo nie zaskoczysz.

  A w temacie kochanek polityków: Ile to nałożnic miał nasz przeszły, acz nadal ukochany naczelnik, wielki mąż opatrznościowy narodu, Józek Piłsudski ?

 328. @Lider

  „Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich”

  Ujawnilo sie, ze smierdzaca folksdojczeria spod znaku stodoly benzyna oblanej dzis to moze Zydom co najwyzej naskoczyc. Znaczy na sam czubek.

  Smierdzace naziolskie hejterstwo moze dzis co najwyzej nakrecac wariacka, ludobojcza nienawisc – ale juz zadnego Zyda do zadnej oblanej benzyna stodoly nie zagoni. Moze folksdojczeria drzec ryje o „zydokomunie”, Morelu, Wolinskiej, o tym, jak „zydowscy zbrodniarze” „mordowali polskich patriotow” (wariant prawicowy) czy tez „morduja palestynskie dzieci” (wariant lewicowy) – ale morderczy hejt to juz wylacznie sztuka dla sztuki. No bo raczki jakby za krotkie…’

  Przedstawicieli srodowisk folksdojczeryjno-gazowniczych zacheca sie do wzmozonego darcia ryjow, ze szczegolnym uwzglednieniem darcia tychze na temat „masakry” „w Koniuchach” /”Deir Yassin”/”Sabra i Szatila” (wybierz jedno). Zawiadamia sie przedstawicieli w/w srodowisk, ze generowany przez nich wrzask i pisk nikomu nawet kolo ..py nie fruwa – ale posiada niemale wartosci rozrywkowe i komiczne.

 329. ” Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne” – powiedział francuski prezydent.

  Ale o jakie „zasady” mu chodzi? Bo nie wiem, jak we Francji, ale w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy innych krajach Europy Zachodniej miliony polskich emigrantów chwalą sobie nie tylko wyższe zarobki, co zasady, które tam obowiązują, a u nas nie.

  Na przykład tam urzędnik stara się pomóc obywatelowi, u nas – zniszczyć obywatela. Tam prawo gospodarcze premiuje pracowitość i uczciwość, u nas – złodziejstwo, łapówkarstwo i pasożytnictwo. Tam pracodawcy znacznie rzadziej wyzyskują pracowników, a jeśli nawet, to pracownik ma się dokąd udać, np. do związków zawodowych czy odpowiednich instytucji, które tam służą pracownikom i obywatelom, u nas – sobie i własnym klanom rodzinnym. I tak dalej.

  Dla katopisdzielstwa „zasady” to mordowanie kobiet w imię wyższości zygoty lub przyzwolenie na bicie przypadkowo spotkanych osób o ciemnej karnacji. Nie sądzę jednak, żeby Hollande podzielał ten pogląd. Musi być słabo zorientowany.

 330. @Lider

  ” dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni”

  No wlasnie, Lider. Nie planujecie jakiejs akcji odwetowej? Ten wasz Uklad Warszawski to juz pare razy solidnie sie przylozyl do wspolnych, miedzynarodowych wysilkow, zeby „zepchnac Zydow do morza”. Niestety podczas kolejnych ludobojczych w zamysle wojen rozpetanych na Bliskim Wschodzie wasi podopieczni dostawali zupelnie niesamowity wp..dol.

  Obawiam sie, ze takim jak ty pozostalo jedynie smetne darcie ryja na interku. Ano drzyj ryja, cieniasie.

  A na razie zapitalaj na skarge do tej waszej „moderacji”.

 331. szczeżuja

  „też uważam, że znaczący politycy z silnym poparciem własnych obywateli unikali objęcia stanowiska objętego przez Donalda Tuska.”

  Pod poprzednim tematem wkleiłem kilka traktowych regulacji dotyczących przewodniczącego RE. Jakby nie patrzeć to jego kompetencje są wątłe a pozycja słaba. Myślę, że polskie określenie „przewodniczący” w sensie znaczeniowym jest na wyrost. Niewielki bowiem ma wpływ na działalność rady ale za to odpowiedzialność polityczną za efekty jej działania dużą, bo ją symbolizuje, daje jej twarz. Czyli ponosi polityczną odpowiedzialność również za to na co nie ma wpływu. Co gorsza w powszechnej opinii daje jej twarz narodową choć przecież o jego wyborze realnie decydują czynniki pozanarodowe.
  Tak więc nieznane efekty baumanowskiego żywiołu „interregnum” o którym piszesz mogą obciązyć nie tylko „przewodniczącego” ale jego nację. Dlatego nikt się na tę niewdzięczną posadę nie pchał, bo przecież polityczny los przywódców od samopoczucia ich nacji zależy.
  Poza tym to byłoby wbrew logice „interregnum” które oznacza bowiem „bezkrólewie”. Jak wiec można „przewodzić”(„królować) „bezkrólewiu”?
  Przecież „interregnum” dzieje się samo z siebie.

  Mam wrażenie, że „starzy” Europejczycy dużo więcej rozumieją, wiedzą niż my tutaj. W każdym razie o tym jak cudzymi rękami wyciągać kasztany z ognia.

  Ps. Co do scenariuszy na przyszłość … . Przyznam, że nie wiem. To wszystko jest nieprzewidywalne.
  Popatrz na wybory w Holandii – przed północą jeszcze sennie, w kojącym nastroju ziela, a już po północy energetyczna szarża konna i atak psów policyjnych na tureckich demonstrantów/imigrantów. W efekcie stan wyjątkowy w Rotterdamie ogłoszony przez burmistrza, chyba też z pochodzenia Turka.
  Wczesniej referendum w sprawie stowarzyszenia UE z Ukrainą – przegrane przez rzad na skutek niechęci Holendrów do imigrantów ze wschodu. Referendum, którego wynik rząd Holandii pokazowo olał i się wraz z UE stowarzyszył.
  Cholera wie jak to się na wynik wyborów przełoży. Tym bardziej, że w Holandii nie ma progów wyborczych w związku z czym parlament jest partyjnie rozdrobniony. Więc albo wygra ten duce w dziwacznej fryzurze albo miesiącami pozostali nie będą mogli sklecić rządu. Przypomnę, że obecny rząd formowano przez 285 dni.
  No i jak tu przewidywać?

 332. @Kupa

  „Nappiez o gym, jak Polacy kolaborowali z Niemcami.”

  O tym dobre i uczciwe ksiazki w twoim kraju powstaja. Dla takich, co umieja czytac (ciebie nikt nie podejrzewa):

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1539327,1,jak-polacy-niemcom-zydow-mordowac-pomagali-recenzja-ksiazki.read

  „Moderacja” pewnie to usunie – choc recenzja wlasnie z „Polityki”.

  No dobra. Zalecam darcie ryja na temat „zydowskich zbrodniarzy” panoszacych sie na „dawno zagrabionych ziemiach Palestyny”. Czy costam.

  A na razie zapitalaj na skarge do tej waszej „moderacji”.

 333. Dzięki koronacji, wiadomo kogo nie boję się ABW i teraz w publicznej sieci zamawiam sałatkę żydowską czy karpia po żydowsku. A książkę kulinarną kuchnia Żydów Polskich trzymam na widoku.Z ruskimi pierogami zszedłem do podziemia choć wiem ,że to nie Rosjan wynalazek ale w jadłospisie gastronomicznym/jak u Sowy/ to może być prowokacja a po zamówieniu jak w megafonie na lotnisku pan J-23 proszony do odprawy. Tak sobie myślę czy czołgi Macierewicza teraz wrócą na zachodnią rubież z lufą na Brukselę i Berlin.

 334. @Lider

  „Francuska filmografia i literatura gloryfikuje ruch oporu”

  Wasza filmografia i literatura gloryfikuje Zolnierzy Wykletych, ktorzy niewatpliwie solidnie sie przyczynili do faktu, ze ten twoj kraj jest obecnie „jednolity rasowo” ((c) twoja rodaczka @Muszynianka).

  No i jest problem. Stodol ci u was dostatek, benzyna bez kartek, zapalki w kazdym geesie – a brak najwazniejszego: Wsadu do stodoly. Ludzkiego paliwa.

  „Nie czysc etnicznie zbyt dokladnie, bo nie bedzie komu do..lic”

  (stare przyslowie rurytanskie)

 335. jebRadzia,

  mój ty prosiaczku nożykiem ochrzczony,

  ja ciebie omijam szerokim łukiem, a więc ty również daruj sobie twoje kwiknięcia po moim adresem. Po prostu ignoruj tak, ja ignorunę ciebie, mój ty koszerny schabiku.

 336. Żydzi zostaną rozliczeni ze swoich komunistycznych zbrodni. Na ziemi łomżyńskiej (w tym i w Jedwabnem) pokazali co potrafią!

  Niedawno ogłoszono bardzo specyficzne, lecz zarazem wiarygodne źródło „Kronikę panien benedyktynek opactwa Świętej Trójcy w Łomży (1939 – 1954)”, sporządzoną przez siostrę Alojzę Piesiewiczównę (Łomża 1995). Zacytujmy jej fragmenty dotyczące dni 20 – 22.06.1941 roku:

  20 czerwiec.
  Uroczystość Serca Pana Jezusa. Dzień przeokropny dla Polaków pod zaborem sowieckim. Masowe wywożenie do Rosji. Od wczesnego rana ciągnęły przez miasto wozy z całymi rodzinami polskimi na stację koleją. Wywożono bogatsze rodziny polskie, rodziny narodowców, patriotów polskich, inteligencję, rodziny uwięzionych w sowieckich więzieniach, trudno się było nawet zorientować jaką kategorię ludzi deportowano. Płacz, jęk i rozpacz okropna w duszach polskich. Żydzi za to i Sowieci tryumfują. Nie da się opisać co przeżywają Polacy. Stan beznadziejny. A Żydzi i Sowieci cieszą się głośno i odgrażają, że niedługo wszystkich Polaków wywiozą. I można się było tego spodziewać, gdyż cały dzień 20 czerwca i następny 21 czerwca wieźli ludzi bez przerwy na stację. (…) I na prawdę Bóg wejrzał na nasze łzy i krew.
  22 czerwiec.
  Bardzo wczesnym rankiem dał się słyszeć warkot samolotów i od czasu do czasu huk rozrywających się bomb nad miastem. (…) Kilka bomb niemieckich spadło na ważniejsze placówki sowieckie. Zrobił się niesłychany popłoch wśród Sowietów. Zaczęli bezładnie uciekać. Polacy cieszyli się bardzo. Każdy huk rozrywającej się bomby napełniał dusze niewypowiedzianą radością. Za kilka godzin nie było w mieście ani jednego Sowieta, Żydzi pochowali się gdzieś po suterenach i piwnicach. Przed południem więźniowie opuścili cele. Ludzie na ulicach rzucali się sobie w ramiona i z radości płakali. Sowieci cofali się bez broni, ani jednym strzałem nie odpowiedzieli następującym Niemcom. Wieczorem tego dnia w Łomży nie było ani jednego Sowieta. Sytuacja była jednak nie wyjaśniona – Sowieci uciekli, a Niemcy jeszcze nie weszli. Następnego dnia 23 czerwca tak samo pustka w mieście. Ludność cywilna rzuciła się na rabunek. Rozbito i zrabowano wszystkie składy, bazy i sklepy sowieckie. Wieczorem 23 czerwca weszło kilku Niemców do miasta – ludność odetchnęła”.

  Danuta i Aleksander Wroniszewscy w reportażu „Aby żyć” (zamieszczonym w „Kontaktach” z 19.07.1988 roku) odnotowali relację mieszkańca Jedwabnego:

  „Pamiętam jak wywozili Polaków do transportu na Sybir, na każdej furmance siedział Żyd z karabinem. Matki, żony, dzieci klękały przed wozami, błagały o litość. Ostatni raz dwudziestego czerwca 41 roku.”

 337. „Dziś nie bijemy. Imieniny bossa.”

  „Polacy umieją cierpieć najlepiej. Nikt nie ma z nimi szans. Dlatego zdobyli tyle szczytów”

  „Ostatnio zdobyli szczyt głupoty próbując usunąć swojego przedstawiciela z UE. ”
  Honorowo , wy macie zasady czyt. honor a my pieniadze

  Tydzien temu wybralem sie podpuszczony przez D. do „sali Kolbego”(!) bo .. ” tam jakas wystawa czy cos , ze az policja pilnuje”. ( D. zwozi stamtad ciezkie od zl. liter kilogramy ksiazek „zakupionych z oplat za ich przetrzymywanie”)
  Pojechalem wiedziony , dokladnie nie wiadomo czym , pewnie ciekawoscia a tam Club Troyak , sale wynajal aby pohandlowac . Nazwa – jej pisownia troche wyjasnia .
  W srodku na scianie baner ok 1,5 m ” Bog , Honor i Ojczyzna” obok trzy razy wiekszy; „KL Warschau Pamietamy ! „z obow. pe-kotwica . Co to jest to „KL” , za malo jestem zorietowany w .. patriotyzmie (?). Pod banerami , facet odstawiony (przedstawiciel personifikator kogo, czego ?) chyba na .. CO (?)
  Bo jak wyglada Bog ? Czy ma szabelke , siwa czupryne , wasy i siwy mundur ? Ojczyzna plci przeciwnej ( nie wiadomo czemu) jest . Mimo tej ogolnej siwizny do Pilsudzkiego malo byl podobny , pozostaje Honor choc mundur na oko wogole nie wyswiechtany , nawet przeciwnie . Facet handlowal jakimis zardzewialymi ale wyczyszczonymi z gr. blaszkami i czymstam. Przygladalem mu sie chwile ( honor zawsze budzil moje zainteresowanie ) i facet cos wyczul bo spojrzal mi prosto w oczy ..a ja sploszony uwaznym spojrzeniem Honoru zerknalem w bok a tam drugi facet nie odstawiony na nic ale przed nim na stoliku czerwone wykonane z porzadnego chyba sukna , opaski ze swastykami. Jak juz pisalem na szczescie nowe .
  Siwy Honor nawet nie mrugnal kiedy spojrzalem na niego ponownie . Obejrzalem sie na policje ale ona spokojnie dorabiala do pensji przy drzwiach . Wyszedlem scigany (bm?) spojrzeniem Honoru (cos jakbym czul na plecach ale co dokl. nie wiadomo ) Po drodze uslyszalem gdzies z boku „I don’t do any money ..”
  Wczoraj szabla „wz 34(1934) nr B6656 wyprodukowana w Hucie Ludwikow ( tej od SHL-ek 98) w Kielcach uzyskala cene na ebay-u 531 USD +60 ship . razem ~850 CAD
  Honorowa cena

 338. @Lider4

  „Żydzi zostaną rozliczeni ze swoich komunistycznych zbrodni. ”

  Serio? Chyba jednak bedzie troche pod gorke. Wlasnie piecdziesiat lat mija, odkad wasz „Zolnierz Wolnosci” chawil sie i puszyl, jak to z Zydami zrobi sie porzadek. Tysiace czolgow, setki samolotow bojowych, wszystko, co dac mogly fabryki w Czelabinsku i w Labedach, w Charkowie, w Moskwie i w Mielcu – jechalo do Zaprzyjaznionych Krajow Arabskich. Potezna piesc zjednoczonych armii arabskich, wspomaganych przez „doradcow” i pilotow z Ukladu Warszawskiego, juz-juz miala zmiazdzyc male, smieszne zydowskie panstewko. Otoczone z trzech stron, z czwartej – morze,

  Tyle tylko, ze pogardzane i znienawidzone w tym twoim kraju „zydki” spuscily napastnikom zupelnie niesamowity wp..dol. W ciagu kilku dni ze wszystkiego, co na gasienicach sie porusza i co wyprodukowano w Czelabinsku i w Labedach – zostalo …no i kamaszki. Ten wasz Gomulka to sie wtedy tak wsciekal ze az sie zapluwal ze wscieklosci.

  Podobnie bylo szesc lat pozniej. Znowu wszyscy sie cieszyli, ze „”Żydzi zostaną rozliczeni ze swoich zbrodni”, No i znowu wyszlo jajco – po paru tygodniach pogardzane i znienawidzone w tym twoim kraju „zydki” spuscily napastnikom tak wp..dol, ze az litosc brala. I znowu …no wyszlo z jakze wspanialych planow.

  Bylo, minelo. Juz nawet co cwansi arabscy dyktatorzy zrozumieli, ze wiele sie nie da zrobic – i krzywiac sie ze zlosci podpisali traktaty pokojowe. Rosja, Chiny, Indie – juz pare dziesiatkow lat temu nawiazaly stosunki dyplomatyczne i handlowe.

  Na placu boju pzostalo wylacznia zafa..na folksdojczeria kominowa. W malych lebkach folksdojczerow ciagle sie roi ze bedzie powtorka z rozrywki. Ze bedzie mozna „karac Zydow za zbrodnie”, tzn mordowac, grabic i gwalcic jak za dawnych, dobrych czasow bywalo.

  Glupiutka ta folksdojczeria. Nie jarzy, ze raczki ma za krotkie. W koncu nie tacy mocarze probowali.

 339. @wiesiek59
  11 marca o godz. 21:14

  „(…)Dlatego też zdziwiła mnie tak szybka klęska Gruzji.
  W górach, z najnowocześniejszym sprzętem, nie potrafili zatrzymać i zniszczyć rosyjskich szpic pancernych.
  Widocznie, woli walki nie było……”

  Rosjanie atakowali z wielu kierunków (desant z zachodu na Morzu Czarnym, z Abchazji oraz dwie grupy od strony Południowej Osetii. Z wolą walki faktycznie było różnie: nie wiem na ile to pewna relacja, ale mieszkańcy Stepancmindy (Kazbegi) opowiadali, że miejscowy garnizon zablokował Rosjan, natomiast przeszli oni bardziej na południu, w okolicach Pasanauri, bez żadnego oporu. Wówczas wyszli na prawą flankę sił gruzińskich walczących w Osetii. Podobno w grę wchodziło przekupstwo i z tego powodu kazbeccy górale pogardzają tymi z okolic Pasanauri.

 340. Teddy

  „-tak-nas-unia-wyregulowala-ze-nawet-obornika-w-polsce-brakuje/”

  No to k… wypad z Unii jak ta Unia taka zla i niedobra! Nikt nikogo w ten Unii na lancuchu nie trzyma. Nie pasi? To wypad.

  Przynajmniej panie w urzedach socjalnych, wyplacajace kidergeldy, zasilki dla „bezrobotnych” i renty „chorobowe” dla cwaniakow – troche odetchna.

 341. @Jakupski

  „mój ty prosiaczku nożykiem ochrzczony,”

  Facet, znomu ci sie ówno z ryja wylewa. A takze z uszu. Jednoczesnie. U Hansa w cyrku „Aeros ” naprawde bys kariere zrobil.

 342. @Jakupski

  „y koszerny schabiku.”

  Spoko, katoliku. Popisuj sie.

 343. @Lider

  „„Pamiętam jak wywozili Polaków do transportu na Sybir, na każdej furmance siedział Żyd z karabinem”

  A skad wiadomo ze „Zyd”? Pewnie Wroniszewscy mieli ze soba przenosny aparat rentgenowski i widzieli, ze ten, co na furmance siedzi, to obrzezany. Znaczy „Zyd”. No bo inaczej to by chyba nie mogli ustalic.

  Tak czy owak – Zydzi w Izraelu sa totalnie przerazeni faktem, iz @Lider zapowiada:

  „„Żydzi zostaną rozliczeni ze swoich komunistycznych zbrodni. ””

  Powlazili ze strachu pod swoje czolgi (Merkawy-czworki), kiwaja sie tam i nazad i biadaja: „Aj-waj my sie boimy”.

 344. Europa dwóch prędkości wpraktyce.

  Według Eurostat, 4 kw. 2016:
  Rumunia 4,8 proc.
  Słowenia 3,6 proc.
  Chorwacja 3,5 proc.
  Bułgaria 3,4 proc.
  Polska 3,1 proc.

  1/ Żaden z tych krajów nie należy do strefy euro.
  2/ Z pośród pięciu ostatnich krajów w tym zestawieniu wszystkie należą do strefy euro.

  2008. „Tusk: Celem rządu jest wejście do strefy euro do 2011 r.”. (bankier.pl)
  2011. „Miller apeluje do Tuska: przyspieszmy wejście Polski do strefy Euro”.(wprost.pl)

 345. radzilowJedwabne
  12 marca o godz. 15:03

  „„Pamiętam jak wywozili Polaków do transportu na Sybir, na każdej furmance siedział Żyd z karabinem”

  „A skad wiadomo ze „Zyd”?

  A to może katolik?

 346. Pozdrawiam Abchazję ojczyznę adżiki ucieranej na kamieniu z górskiej rzeki.Trudna receptura ucierania w warunkach domowych. Doceniam rosyjski parasol nad góralami bo stalinowska Gruzja to kompromitacja.W Gruzji pomnikomania stalina przypomina Lecha Kaczyńskiego w Polsce. Ponoć w Tbilisi pomniki wymienionych sąsiadują.Katyń Polacy zawdzięczają stalinowi Gruzinowi a nie Rosjanom.Podróż wyborcza do Smoleńska z opcją Katyń zbliżyła zatem „poległego” i oprawcę katyńskiego.Tak sobie myślę o chichocie historii wskutek pomroczności politycznej Kaczyńskich ładujących akumulatory na rusofobii.

 347. remm
  12 marca o godz. 13:46

  „Dla katopisdzielstwa „zasady” to mordowanie kobiet w imię wyższości zygoty …”.

  Może trochę mniej chamstwa, czy za dużo wymagam?

  Poza tym mylisz się i to dramatycznie. W projekcie organizacji pozarządowej Ordo Iuris zanaczono było wyraźnie, że organizm kobiety jest naturalną ochroną dla dziecka i dlatego kobietę należy w pierwszej kolejności ochraniać i ratować.
  Zapamiętaj to sobie, może gdzieś zapisz, by już nie powtarzać tych nonsensów.

 348. D. Passent: „Polska oficjalna, Polska Kaczyńskiego, Szydło, Waszczykowskiego – rujnuje wizerunek naszego kraju, który rzucił wszystkie swoje siły przeciwko rodakowi …”.

  A Saryusz-Wolski, oficjalny kandydat polskiego rządu, to nie rodak Pana Redaktora?

  To kim jest Sarysusz-Wolski, Eskimosem?

 349. Mauro Rossi

  „Według Eurostat, 4 kw. 2016 (pkb)”

  Przepraszam ale umknęło jakoś twej uwadze, że za sprawą kosztów społecznych śróbowania za wszelką cenę wzrostu pkb przejęliście władzę.

  Tak więc nie bądź fetyszystą wzrostu pkb, bo to się politycznie fatalnie kończy.

 350. PKB bardzo ładnie podbijają zbrojenia.
  Albo, zadłużanie się…
  Jak wpływa to na poziom życia obywateli?
  Chyba nieszczególnie pozytywnie w dłuzszej perspektywie…..

 351. SŁOWIANIN STANISŁAW
  12 marca o godz. 15:24

  Słowianienie Stanisławie, czy pamiętałeś, by po wspaniałym zwycięstwie niezwycieżonej armii czerwonej nad wstecznymi siłami gruzińskiej reakcji wznieść modły wdziecznośći do słowiańskeigo Światowida?

  Mógłbyś to zrobić w Kiejkutach na Mazurach, w ośrodku szpiegów.

  „Na trawniku przed wejściem do głównego budynku stał posąg pogańskiego Światowida, z czterema twarzami spoglądającymi w cztery strony świata. Wyrzeźbili go kursanci pierwszego rocznika. Byli wśród nich między innymi ówczesny szef Urzędu Ochrony Państwa, generał Gromosław Czempiński, szef zarządu wywiadu, pułkownik Bogdan Libera, oraz pułkownik Henryk Jasik. – Chodziło nam o stworzenie symbolu polskiego wywiadu – opowiadał Czempiński”.
  http://www.zw.com.pl/artykul/123583.html?print=tak
  🙂

 352. Saryusz-Wolski to lepszy sort, a D.Passent i większość obecnych na blogu to ten gorszy sort. Pisowskie trolle też chyba jakoś się klasyfikuje.

 353. Ta zbiorowa, onanistyczna autoadoracja (nikt mnie nie docenia i nie pieści, to pieszczę się sam) zgrabnie łączy się z psychologią sekty, o której tak trafnie pisał przed laty Roger Caillois („O duchu sekt”). Sekta zbiorowo jest tak doskonała i samowystarczalna, samoobsługowa jak cudowne (we własnym mniemaniu) dziecko. Tak rozpiera ją własna doskonałość, że musi nią obdarzać całe otoczenie – czy ono tego chce, czy nie chce. Sekta dlatego jest niezłomna, że nieomylny i niezniszczalny jest jej guru. A niewyczerpane jest źródło jej wiary, stale podtrzymywanej – jak regularnym zastrzykiem – rytuałami kultu, samouwielbienia, egzorcyzmami i klątwami pod adresem niewiernych i niedowiarków. Sekta – jak to cudowne dziecko – jest wciąż nienasycona w swej potrzebie hołdów. Zbyt mało ją chwalą, nie chcą klękać. A niedostatek hołdów i odmowę bezwarunkowej kapitulacji otoczenia uznaje za dowód prześladowań.

  Jest nadwrażliwa, przewrażliwiona na jakąkolwiek krytykę i jakikolwiek opór. Jak możecie nam to robić?! To krzywda i obraza naszej godności. Ale nie ma żadnych zahamowań w atakach na otoczenie, zwłaszcza na oponentów. To, co wy nam robicie, mówicie, jest draństwem i zbrodnią; to, co my wam robimy, mówimy – z założenia jest słuszne i konieczne. Największe fanaberie wodza i zbiorowe urojenia traktowane są z najwyższa powagą, jak największa świętość.
  http://strajk.eu/infantylizm-w-polityce/
  ========

  Świetny tekst….

 354. Bar Norte
  12 marca o godz. 15:32
  .
  „Tak więc nie bądź fetyszystą wzrostu pkb, bo to się politycznie fatalnie kończy”.

  Sam pisałeś, że na tym nie poprzestajemy, jako przykład dobrej społecznej roboty wspominałeś działania minister Rafalskiej. Z takim poglądami spokojnie mogłbys się do PiS zapisać. Musiałbyś tylko odrzucić marksizm kuturowy (tecza, gender etc.), ale nie przypuszczam, abyś był do niego przywiązany.

 355. handzia55
  12 marca o godz. 15:43

  „Pisowskie trolle też chyba jakoś się klasyfikuje”.

  A jest jakaś typologia antpisowskich trolli? Chętnie bym się zapoznał.

 356. Mauro Rossi

  „Sam pisałeś, że na tym nie poprzestajemy”

  Tak, przyznałem.
  I w związku z tym proszę byś nie fetyszyzował pkb bo to nie idzie w parze z tym „nie poprzestawaniem”.
  Nie obracaj publicystycznie w niwecz wysiłków Rafalskiej.

 357. Znakiem tego Czempiński i reszta jest tak samo dobry a nawet skuteczniejszy od Piotrowicza i czeka na swoje powołanie jak pan prezes przestanie łykać. W pisowskiej rezerwie kadrowej i już wcielonych jest wielu agentów komuny a nawet Wolfgang. Dochodzenie wykaże czy też od Merkel jak Tusk.Jak mówi nos pański nos prezesa. Tak sobie myślę,że aktualną władzę wspierają kolaboranci komuny szczególnie w szeregach KK czego lustracja nie dosięgła.

 358. wiesiek59
  12 marca o godz. 15:46

  „Ta zbiorowa, … autoadoracja …. zgrabnie łączy się z psychologią sekty, o której tak trafnie pisał przed laty Roger Caillois („O duchu sekt”)”.

  Roger Callois, uczeń Georges’a Dumézila, który miał na bakier z francuskim lewicowym intelektualnym mainstreamem, podobnie jak Mircea Eliade też wybitny antropolog mieszkający we Francji, znany jest najbardziej z antropologicznej koncepcji kozła ofiarnego. Róźne społeczności, niekoniecznie sekty, mogą to być np. elity, muszą mieć wroga i ofiarę, którego poniżenie lub nawet śmierc cementuje oraz integruje wspólnotę. Ostatnio widać to było na przykładzie Jacka Saryusza-Wolskiego, który nagle z europosła nowoczesnej i oświeconej partii w ciągu 24 godzin został zerem, a nawet utracił polskość, vide D. Passent w ostatnim komentarzu.

 359. Bar Norte
  12 marca o godz. 15:53
  .
  „Nie obracaj publicystycznie w niwecz wysiłków Rafalskiej”.

  Żeby dzieli najpierw trzeba zarobić. Chyba że myślisz o cudzie w Kanie Galilejskiej?

 360. @Wiesiek59
  Najwięcej czołgów w Europie ma Ukraina . Około 2,5 razy więcej niż Polska, która jest w czołówce kolekcjonerów złomu. Co z tego wynika dla Ukrainy, to widzimy po sukcesach w lokalnym konflikcie wojny domowej.
  W XXI wieku trzeba się zbroić w rozsądnych polityków.
  Politycy, którzy dedykują narodowi „paranoję dedykowaną” są rzeczywistym zagrożeniem dla pokoju w Europie. Czołgi to samobieżne grille dla załóg w nich podróżujących.

 361. Mauro Rossi

  „Żeby dzieli najpierw trzeba zarobić”

  Co ty chcesz dzielić? O czym ty mówisz? Co to za biblijne ogólniki?

  W styczniu gdy ośmieszaliście się zwalczaniem operetkowego „puczu” Rafalska wystąpiła z inicjatywą by ciężarnym pracownicom zatrudnionym na umowach tymczasowych przedłużać te umowy od 3 miesiąca ciąży do rozwiązania.
  Zrobiła to wbrew pracodawcom, bo oni uważają, że ciężarnym spada wydajność więc na widok rosnących brzuchów wystawiają je za bramy swych manufaktur – nie przedłużając tymczasowych umów.

  Więc pytam co z tą inicjatywą prospołeczną bo cisza zapadła.

  Czyżby nadpremier Morawiecki w trosce o wzrost pkb inicjatywę Rafalskiej zmielił w niszczarce – jak to ma w zwyczaju?

  Mauro, chcesz mięc pkb strzeliste to zamień kraj na gułag. A nie gadaj o „kanie galilejskiej”.

 362. woytek
  12 marca o godz. 16:07

  Polityk nie waha się wysyłać na śmierć własnych obywateli, o ile przysparza mu to korzyści.
  „Krótka zwycieska wojenka” to marzenie niejednego przed wyborami.
  Różnie się takie zamierzenia kończą.
  Wejść w wojnę łatwo, skończyć ją, wyjątkowo trudno.
  Pasztet zostaje w spadku nastepcom….

  Pacyfikowanie własnej ludności za pomocą czołgów, samolotów i artylerii, zaczyna być modne w okolicy.
  Mniejszości narodowe, czy wyznaniowe, maja przechlapane.

 363. Turecka flaga powiewa nad konsulatem holenderskim w Istambule,….ciekawe co teraz ma do powiedzenia Frans Timmermans?,….czy dalej bedzie zajmowal sie zagrozeniem demokracji w Polsce?

  http://www.hurriyetdailynews.com/video.aspx?pageID=428

 364. Spekuluje się już na mieście, że Tusk po skończonej kadencji w RE sięgnie po prezydenturę III RP. Jako niemiecki kandydat, mówią jedni. Jako światowy polityk, ripostują drudzy. Brak natomiast głosów stwierdzających, że Tusk może nie mieć specjalnej ochoty na zostanie polskim prezydentem, widząc raczej siebie w roli polskiego biznesmena obracającego zarobionymi w Unii milionami.

 365. dandy

  A może raczej jakiegoś doradcy/rezydenta globalnego banku?
  Lub globalnego think tanku? Cokolwiek by to nie znaczyło.

  Zwykle unijni prominenci tę drogę kariery po ustąpieniu z urzędów wybierają.

 366. Dzięki Gruzinowi- stalinem zwanym powstało państwo Izrael.Pózniejsza imigracja z ZSRR i państw socjalistycznych w tym Polska 1968 w ramach do ziemi obiecanej von Gomółki to drożdże Izraela. Tak sobie myślę,że to nasi w Izraelu ale czy Żydzi.

 367. Mauro Rossi
  12 marca o godz. 16:00

  Polityków którzy jednym ruchem zlikwidowali sobie świetlaną przyszłość, jest na pęczki.
  I to nie tylko w Polsce.
  Czasem wystarczy jedno słowo za dużo, albo jedna kochanka…..

  Równie dobrze JSW – ceniony przez wszystkich człowiek od ciężkiej roboty, o wielkich kompetencjach, mógł się nie wychylać.
  Kwestia ambicji?
  Miernoty z politycznymi koneksjami przeskakiwały go w awansach.
  Ale, sam nie był w stanie wypracować sobie politycznej pozycji w partii.

  Jakimś tropem jest jego fundacja i jej finansowanie z budżetu.
  Ale, ja stawiam na względy ambicjonalne…

 368. Bar Norte
  12 marca o godz. 16:52

  Kariera Schroedera mu nie grozi, Ani Kwaśniewskiego- w firmach na wschodzie.
  To może Goldman& Sachs przytuli?
  Albo inny EBC?

  Liczy się przecież nie człowiek, tylko jego notes z telefonami i kontakty nawiązane z wielkimi tego świata w trakcie sprawowania urzędów.
  Nieformalna sieć powiązań jest trwalsza niż stanowiska z wyboru.

 369. Bar Norte, 16:15
  O kolejnych dobrodziejstwach neoliberalizmu pisze dzisiejszy Guardian.
  Bezrobotne kobiety ze wschodniej Rumunii jada 50 godzin autobusem by pracowac w szklarniowym zaglebiu na poludniu Sycylii kolo Syrakuz.
  Za 12 godzin pracy otrzymuja 20 euro . Z 7 tysiecy obecnie pracujacych , polowa jest zmuszana jest do spania z pracodawca , jako warunek utrzymania pracy. Kontrolowana przez mafie policja patrzy w druga strone.
  Czy janusze polskiego biznesu podobnie traktuja przyjezdne Ukrainki ?
  https://www.theguardian.com/global-development/2017/mar/12/slavery-sicily-farming-raped-beaten-exploited-romanian-women

 370. wiesiek59

  Pytałeś co skłoniło JSW do tej kozackiej szarży na RE.

  Jak dziś piszą – niewiele.

  Chodziło o dobre miejsce na liście PiS w wyborach do PE i utrzymanie przez państwo dotacjami jego Fundacji Kolegium Europejskiego Natolin.
  Donatorem z ramienia państwa będzie Gowin a targu dobito w mieszkaniu Richarda Czarneckiego. Notariuszem porozumienia został obecny na imprezie Kaczyński.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-obiecal-jackowi-saryusz-wolskiemu-start-z-list-pis/h5lnhsg

 371. rJ; 14:40.

  Nie rob z Polakow idiotow,co jak co ale liczyc to ono potrafia nie gorzej
  niz Zydy,na razie wiecej z UE biora w formie dotacji niz wplacaja to po co
  robic ten wypad ?.
  Jak to sie zmieni a zmieni sie napewno to UE porzuca o ile do tego czasu
  sama sie nie rozleci.
  UE jak na razie nie ma wyboru tak jak na Ukrainie,musza placic inaczej pojda
  do Putina.
  A obornika brak to fakt no bo kto ma go robic chyba nie psy.
  http://trybuna.eu/pis-niech-rolnicy-przekazuja-ziemie-kosciolowi-w-zamian-za-opieke/
  Mozna ziemie przekazac kosciolowi a wtedy obornik bedzie nie potrzebny.

 372. @Teddy

  „na razie wiecej z UE biora w formie dotacji niz wplacaja to po co
  robic ten wypad ?.”

  Znaczy chceie ciagnac kase czyli szmal, rzeke szmalu – i jednoczesnie odgryzc reke, ktora karmi?

  Na dluzsza mete kazdy sie wk .. zirytuje, powiedzmy, jezeli przychodzi cwaniak z wyciagnieta reka, drze sie „daj” – i jednoczesnie ównem chlusta, jakie wszystko zle i niedobre. A jakby malo tego – otwarcie zapowiada, ze bedzie sie „mscil”, psul, wsadzal kil w szprychy i ze dokopie wlasnie tym, od ktorych szmal zasysa. I do ktorych eksportuje swoja biede i bezrobocie.

  Anglia juz sie konczy, niemiecki socjal podobnie. We Francji juz sie ogranicza dumping placowy z Polski.

  Na obiad bedziesz wp..l Polityke Historyczna. A na kolacje Niezawisly Narodowy Byt.

 373. Znalazłem ciekawy wpis do pana S. napisany przez pana SM 31 stycznia o godzinie 14.07. Cytuję:
  „S.
  17 listopada o godz. 17:53
  Ja sie poce u Passenta, a Pan sie wygrzewa u sasiada.
  Pozdrawiam.
  SM”

 374. @Teddy

  „Pomysłodawca nowego przywileju dla Kościoła poseł PiS Jan Ardanowski dodał, że tak naprawdę chodzi o to, żeby rolnicy mogli ofiarowywać ziemię np. klasztorom w zamian za opiekę.”

  Goraco popieram, oby jak najszybciej. Tyle, ze nie powinno sie to odbywac na zasadzie dobrowolnosci.

  Jesli uda sie wam przywrocic takie stosunki wlasnosciowe i spoleczne, jakie panowaly w uwielbianych przez zarowno PO jak PiS (czyli przez caly elektorat) czasach brzesko-kartuskich, to ja na pewno nie bede sie martwil.

  Tyle ze tu trzeba zdecydowanych ruchow, uniewaznic reforme rolna, wprowadzic cos jak dekret uwlaszczeniowy à rebours.

 375. Bar Norte,
  no to teraz wiem dlaczego kandydatura JSW pojawiła się w ostatniej chwili!
  Chodziło o to by jak najdalej od tej akcji trzymać niemieckie media, np. Fakt, Newsweek’a czy Onet, które jak na komendę, w jednej chwili zabębniły „na temat”.

 376. @legat

  ” niemieckie media, np. Fakt, Newsweek’a czy Onet, ”

  Dobra dobra, gostek. Lanie – jak w kaczy kuper.

  27 do jednego.

  Donka pewnie zmusicie, zeby sie zrzekl mandatu, macie w koncu mlodego Tuska jako zakladnika.

  Ale jak juz sie bierze zakladnikow, to wychodzi szydlo z wora.

 377. „(Tuska) uratował wywiad, w którym silny człowiek w polskim rządzie, szef PiS Jarosław Kaczyński, po raz pierwszy otwarcie wypowiedział się przeciw jego reelekcji” – wskazuje niemiecki publicysta. „Od tej chwili nie chodziło już o to, co Tusk potrafi i czego chce. Szefowie rządów musieli rozstrzygnąć, czy podporządkują się woli osoby w Warszawie, która pozbawia substancji polskie państwo prawa i w chorobliwej manii obarcza Tuska odpowiedzialnością za śmierć swojego brata” – czytamy w „FAS”.

  „Udział w walce przeciw europejskim wartościom czy okazanie solidarności Tuskowi: nikt nie musiał się długo zastanawiać, nawet Węgier Viktor Orban” – podkreśla komentator.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Donald-Tusk-wcale-nie-byl-pewniakiem-Na-jaw-wychodza-napiete-relacje-z-Angela-Merkel,wid,18724843,wiadomosc.html?ticaid=118c73
  =============

  Niewykluczone….

 378. Czy Polska będzie bojkotować RE? – Nie, musimy nadal funkcjonować, ale zdawać sobie sprawę, że w każdej chwili możemy zostać oszukani. Trzeba powiedzieć otwarcie: polityka Unii okazała się polityką podwójnych standardów i oszukiwania. I do tego będziemy musieli dopasować swoją politykę. Musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania wobec UE. Zacząć prowadzić politykę negatywną – stwierdził szef MSZ Witold Waszczykowski.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Witold-Waszczykowski-musimy-drastycznie-obnizyc-poziom-zaufania-wobec-UE,wid,18724805,wiadomosc.html
  ===========

  Autentycznie, zaczynam tęsknić za Fotygą…..
  AŻ TAKICH banialuk publicznie nie opowiadała….

 379. „Europa dwóch prędkości wpraktyce” – Mauro (15:14)

  Najpierw – Słowenia ma walutę euro. Nota bane jej wysoki wzrost PKB w 4. kwartale przychodzi po okresie b. marnego wzrostu i ma to raczej z niedokończenie transformacji od socjalizmu niż z walutą euro. Wywodzenie teorii z wyników jednego kwartału podobne jest do wróżenia z fusów.

  Po drugie, kraje przyjęte w 2004+ jako dużo uboższe i niedorozwinięte w gospodarce i infrastrukturze musiały gonić „starą Europę” siłą rzeczy wolnorynkowych, a nawet taka była polityka Unii, aby dostawały fundusze strukturalne i szybko się zbliżyły poziomem życia i rozwoju.

  Tak jak kiedyś to goniły kraje południowe, aż trzy z nich przyjęto w 1981-6, a potem do euro. Wspólna waluta jest logiczną konsekwencją wspólnoty otwartych przepływów (towary, usługi, praca, kapitał) jaką zalegalizowane. Polska przystępując do UE zobowiązała się także zastopić własną walutę wspólnym euro. Jak wiemy doskonale, teraz a nawet przedtem, koncepcja euro miała poważne wady i błędy. Po prostu integracja krajów strefy euro była niedorobiona, za mała, powolna. I o tę powolność integracji chodzi w naprawianiu euro. Jeśli Francja pójdzie drogą integracji i równania z liderem Unii, a tak się stało, m.in. dzięki Agendzie 2010, że są nimi Niemcy, potem Włochy pogonią, Hiszpania idzie w tym kierunku … oczywiście opory południowców spowalniają integrację.

  Inner spowalniaczem jest Polska. PiS zawarł pakt polityczny z KK i jego tubą propagandową, a celem jest odrzucenie wszelkich społecznych i obyczajowych „nowinek”, oraz waluty euro przy okazji. To ostatnie wpisuje się w „patriotyzm gospodarczy” alla Polacca.

  Dylematy na II kadencję prezydencji Tuska zawierają też balansowanie wobec konstruowania systemu dwóch prędkości: szybsza integracja procedur i przepisów dla strefy euro i dodatkowe fundusze dla tych krajów, oraz wolniejsza dla tych co odstają. Obserwować należy co zrobią Czesi i Węgrzy (Słowacy i kraje bałtyckie już są w środku Unii). Mam nadzieję, że Polska po zbliżającym się upadku reżimu PiS wróci na ścieżkę integracji i współpracy, i dołączy.

 380. Zastanawiam się jak długo Polacy będą tolerować tych bydlaków przy waadzy niszczących dorobek 29 lat wolnego kraju. Ilu „biznesmenów” będzie bić pokłony przed psychopatą jak w Krynicy, dając mu medale, jak złotemu cielcowi, byle tylko mnie nie niszczył. Prywata neobogackich powoduje, że mafijna partia czuje się jak ryba w wodzie, bo głosy sprzeciwu nie są słyszane spod złogów tumiwisizmu popartych ochłapami dla tzw biednych.
  Czy musimy czekać na takie zadłużenie RP, by podzielić los Argentyny i zbankrutować ?
  Abstrahuję od losu pariasa Europy, bo dążenie do cierpiętnictwa polacy mają w genach jak złodziejstwo.
  Moja rodzina od prawie 100 lat obserwuje proces cywilizowania się Polski i szczerze mówiąc wnioski są bardziej niż przykre.
  Mam jednak nadzieję w grupce prawdziwych patriotów polskich, że obudzą się do walki z mafijną sektą w imię ocalenia RP. Ja mimo ograniczonych możliwości(choroba) będę wspierał sprzeciw tak jak w 1980, chociaż dla was, Polaków, nie istnieję jako Ślązak ani ja ani moi przodkowie powstańcy śląscy i polegli pod Miednoje.

css.php