Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

19.07.2017
środa

Styl to człowiek

19 lipca 2017, środa,

Kiedy na mównicę sejmową weszła pani prof. Gersdorf, Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, Jarosław Kaczyński ostentacyjnie wyszedł z sali. Nie chcę używać grubych słów, ale był to demonstracyjny brak szacunku dla urzędu i dla osoby, która go sprawuje. Kaczyński rozdaje swój szacunek jak z łaski.

Kiedy nazajutrz premier Szydło nakrzyczała na posłów, uradowany prezes całował ją po rękach i po policzkach. On po prostu nie lubi słuchać opinii innych niż swoje. Podobnie zachowują się premier Szydło i minister Waszczykowski, którzy z reguły pomniejszają znaczenie tych, którzy są krytyczni – parlamentarzystów europejskich, dziadków z komisji weneckiej, „grupy kolesiów”, zwanej Sądem Najwyższym, „niedoinformowanego” byłego sekretarza stanu Kerry’ego i senatora McCaina.

Zapytany przez „Rzeczpospolitą”, czy nie ma niczego niepokojącego w prezydenturze Trumpa, minister Waszczykowski odpowiada:

Nie czytam „Gazety Wyborczej” i nie oglądam TVN 24, więc nic mnie nie niepokoi.

Niby stwierdzenie faktu, a ile w tym pogardy! Ile złości! Dlaczego – nietrudno zgadnąć. Teraz tylko czekać, aż śladem Ministerstwa Sprawiedliwości także MSZ zakaże prenumeraty niesłusznych gazet i czasopism, oglądania „polskojęzycznej” telewizji.

Ostatnie 48 godzin obfitowało w tajemnicze wydarzenia i chamskie wypowiedzi. Pierwsze wydarzenie – wycofanie się z podwyżki cen paliw. Czy podwyżka i jej odwołanie to było serio czy bluff, ustawka, żeby przykryć atak na sądownictwo i żeby dobry policjant Kaczyński mógł odwołać podwyżkę?

Nazajutrz, w czasie trwającej napaści na niezależne sądownictwo oraz licznych protestów w kraju i za granicą, głos zabrał prezydent Duda, który w krótkim oświadczeniu powiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli do ustawy o KRS nie zostanie wprowadzona poprawka, że wybór sędziów do Rady będzie wymagał 3/5 głosów obecnych w Izbie posłów.

W pierwszej chwili było to zaskoczenie i niektórzy myśleli, że to kolejna ustawka, dogadana z PiS, ale przeważył pogląd, że owszem, dogadana… z Kukizem. Okazało się, że to jest mały krok w kierunku uniezależnienia prezydenta Dudy, ale mniejszy niż weto w sprawie RIO i w sumie bez większego znaczenia po bliższym wczytaniu się. Potem prezydent uzyskał od PiS obietnicę, że to on, a nie minister sprawiedliwości, będzie mógł wskazywać sędziów SN ocalonych z wygaszenia, ale i to nie zmienia sedna sprawy, jakim jest zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, KRS, SN, wyrzucanie sędziów, obrzydliwa kampania przeciw sędziom i sądownictwu. Drobne gesty prezydenta Dudy nie zdejmują z niego odpowiedzialności za to, co wyprawiają PiS i rząd.

Tu nie chodzi o żadną demokratyzację prawa, o rzekome zwrócenie suwerenowi wymiaru sprawiedliwości, o żadne usprawnienie, tylko o zemstę i zniszczenie opozycji. To, co myśli i czuje genialny strateg z Żoliborza, powiedział on sam, mówiąc „won!” do posłanki i zwracając się do opozycji: „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. Brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami”.

I to oni stanowią jeden z głównych celów reformy wymiaru sprawiedliwości. Kiedy znajdą się za kratami, reforma odniesie sukces.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 137

Dodaj komentarz »
 1. To był atak paranoi Jarosława Ka. Atak, który przydarzył się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym momencie, co jest o tyle zgubne dla wizerunku politycznego Prezesa Polski,że będzie rozniesione przez media, obejrzane przez lud, a lud nie interesuje się zbytnio państwem ni polityką, ale takie numery go zarajcują, zakręcą jako sensacja typu – widziała pani. Odłożą się cieniem na politycznej karierze Jarosława Ka. Być może takim cieniem, że wyjście z niego będzie bardzo trudne.
  Czy reakcja opozycji nadal będzie chaotyczna?
  Pzdr, TJ

 2. Dlaczego zdziwienie.
  kaczyński przemówił jezykiem suwerena, jezykiem zrozumiałym dla pisiego wyborcy, czyli dla lumpa spod budki z piwem.

 3. Obawiam się, że gdy prezes będzie nadal eskalował znieważanie opozycji – może nastąpić wariant rumuński.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pamięta Pan gdy pieprzyli, że będzie inaczej. I jest inaczej, po Solidarnościowemu. Tak było od początku, brutalnie, chamsko i fałszywie z matką boską w klapie.

 6. Widziałem, a raczej słyszałem w radiu fragmenty wczorajszych wyczynów partyjnej hołoty w mordowni na Wiejskiej. I umocniło mnie to w przekonaniu, że nigdy w życiu nie zagłosuję na żadną partyjną listę, zwłaszcza listę hołoty partyjnej koncesjonowaną odgórnie.

  Będę głosował tylko wtedy, gdy wprowadzi się powszechne, równe i wolne wybory do Sejmu, to znaczy normalne wybory demokratyczne. W których każdy obywatel, również bezpartyjny i zrzeszony lokalnie ma równe prawo udziału i wybieralności. Jak napisano w Konstytucji RP.

 7. Kukiz to jedyna merytoryczna opozycja.

 8. To że Kaczyński jest prymitywnym psychopatą to wiadomo od lat. Żadne słowa z jego ust mnie już nie zdziwią. I roztrząsanie tego jest już po prostu nudne oraz zupełnie bezproduktywne.

  Dużo produktywniejsze byłoby zajęcie się tymi zgrajami psycholi i debili co bronią systemu partyjnej dyktatury, sprywatyzowania państwa jako prywatny chlew partyjnych świń od 27 lat bezkarnymi, bezczelnymi, przed niczym nie odpowiadającymi. Psycholi i debili co bronią notorycznego łamania konstytucji i pozbawiania obywateli podstawowych obywatelskich i wyborczych praw. Co bronią przekazywania miliardów złotych bez żadnych wymagań i kontroli partyjnym bandom i zgrajom psycholi na organizację swoich sekt, oddziałów kibolskich i ośrodków hejtingowo-propagandowych.

  Tymi kretynami i psycholami czas się zająć. Również w Trybunałach Konstytucyjnych, głównych mediach, elitach i sądach. Bo psychol Kaczyński szastający Polską jak prywatną własność to tylko logiczna konsekwencja i ukoronowanie systemu dyktatury partyjnej bronionej przez równie jemu groźnych psycholi.

  Wczoraj Kaczyński pokazał nie tylko swoją „prawdziwą twarz”. Pokazał prawdziwą twarz skompromitowanej i skłaniającej się ku upadkowi III RP.

 9. Skandal i upadek obyczajów za Leppera to był ,,wersal” niestety działania chorego z nienawiści J.K. doprowadzają do ekstremalnej polaryzacji grożącej wojną domową jestem w szoku a prl przed i po stanie wojennym pamiętam.,.

 10. Jestem dumny z Prezesa Kaczyńskiego. Wreszcie był szczery, pokazał co mu w duszy gra, co się kryje za tym ćwierćinteligenckim używaniem słów wyczytanych w słowniku wyrazów obcych. No i gratuluje też odwagi. Zawsze się chował za plecami brata, Wałęsy, Olszewskiego, Marcinkiewicza, że nie wspomnę o całym legionie pomniejszych chamów, prostaków i kanalii. Wreszcie mieliśmy Prezesa Saute. Bez zbędnych ozdobników.
  Teraz wiemy po co mu władza, po co deforma sądownictwa. Jak on podchodzi do władzy.
  Teraz ruch opozycji: OCZEKUJĘ ZAPOWIEDZI OSĄDZENIA PISu. ŁĄCZNIE Z DĄŻENIEM DO DELEGALIZACJI.
  OCZEKUJĘ JASNEJ DEKLARACJI, ŻE POPLECZNICY PISU W CZARNYCH SUKIENKACH JAKO WSPÓLNICY ANTYKONSTYTUCYJNEGO PUCZU ZOSTANĄ UKARANI
  OCZEKUJĘ OD OPOZYCJI DEKLARACJI, ŻE SĘDZIOWIE I PROKURATORZY WYKONUJĄCY DZIAŁANIA NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ ZOSTANĄ POZBAWIENI PRAWA DO WYKONYWANIA ZAWODU LUB JEŻELI ZBIEGNĄ NA EMERYTURĘ POZBAWIENI PRAW EMERYTALNYCH. Taka Przyłębska powinna mieć świadomość, że jej ,,opinie” niezgodne Konstytucją będą miały konsekwencje.
  Szydło i Duda powinni jasno wiedzieć, co ich czeka.
  Trzeba skończyć z udawaniem, że w naszym kraju rządzi ,,dziwna partia”. To bolszewiccy bandyci. Starałem się mieć zrozumienie dla motywacji wielu wyborców PiSu. Nadal wiem, że one były wynikiem REALNYCH patologii jakie były częścią systemu społeczno-gospodarczego III RP ale wczoraj Kaczyński wydając wyrok na mównicy sejmowej przekroczył Rubikon. Bandytyzmu politycznego nie wolno tolerować. Nie wolno powtórzyć błędu Tuska i PO z 2007, gdy z lenistwa nie osądzili głównych przestępców pisowskich

 11. Za 500 zbyt wiele rozumu się nie kupi stąd też poziom przekazu prezesa polski. Ciekawie w tym wszystkim wygląda poziom jego współwyznawców na Wiejskiej, wychodzi, że też edukację zakończyli na poziomie 500.

 12. Bar Norte
  19 lipca o godz. 14:18
  Prosze pamietac, ze kiedy Jeden Procent oplakuje 3 tysiace zgladzonych w okresie terroru rewolucyjnego w latach 1793-4 w Paryzu,
  na samych tylko polach Verdun plutokracja przez pol roku wyciela w pien 300 tysiecy francuskich obywateli.
  Takich miejsc nasi nadzorcy urzadzili sobie dla rozrywki wiele.

 13. snakeinweb
  19 lipca o godz. 14:11
  Swietny komentarz !
  Tak jak Trump jest symbolem gnijacego systemu oligarchicznego w usa,
  tak Jaroslaw Cieply jest symbolem styropianowej kolonii.

 14. …co zasiejesz bedzisz zbieral !! pan J.Kaczynski z wilkim gestem rozsiewa swoja nienawisc ,ten czlowiek to chodzace zlo ktore eksploduje jak granat rzucony w tlum ludzi ktorych nienawdzi ,to terorysta ktory dla wlasnego JA gotowy jest wysadzic wlasny kraj !!

 15. Rodzi się nowa tradycja pod sejmowym krzyżem. Posłowie nazywają się mordo ty moja ! Kaczyński po katolicku określił otaczający go świat. Boga zaliczył do morderców bo patrzył na krzyż. Tak sobie myślę prawda to czy fałsz.

 16. wiesiek59
  Emmanuelle Macron tnie wydatki rzadowe-850 milionow euro mniej otrzymaja francuscy zolnierze zsylani na ,, misje ” do Iraku i krajow afrykanskich.
  Zamiast tabletek na malarie – aspiryna, jak na Kolymie, a tymczasem w palacu beda podawane ostrygi a la Rockefeller.
  Dowodca sil zbrojnych , Pierre de Villiers, w protescie podal sie do dymisji.

 17. Ludzie mówią,że chłopu bez baby wali w dekiel.Tak Ślązacy. Tak sobie myślę prawda to czy fałsz.

 18. Biją nasz wymiar sprawiedliwości tłumaczy swej trzódce D. Passent. A przecież postkomunistyczny wymar sprawiedliwości już się zreformował i oczyścił, po co mu Izba Dycyplinarna w Sądzie Najwyższym? Absolutnie nie można do tego dopuścić, no pasarán. Wymiar sprawiedliwości III RP, który wyłonił z czeluści PRL pod względem ucziwości i pracowitości jest jak wzorzec metra. Jest na to móstwo przykładów.

 19. Slawczan
  19 lipca o godz. 15:01
  Cokolwiek byś nie napisał, winieneś pamiętać, że to wszystko są zgniłe owoce Solidarności. Wszyscy inni, ta cała opozycja demokratyczna i inna hołota styropianowo etosowa nie rożni się niczym, poza intensywnością odoru wydzielanego. Powinno się to wypalić do korzeni. Inaczej nigdy tu nie będzie dobrze.

 20. Teraz warto porównać styl sprawowania władzy za komuny i obalaczy komuny. Można odnieść wrażenie,że spanie na styropianie prowadzi do pomroczności politycznej.Przed snem śpiący byli normalni.Tak sobie myślę,że zamieszkiwanie pod azbestowym eternitem na tzw.ścianie wschodniej też odbiło się wyborczą czkawką w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych.

 21. tejot
  19 lipca o godz. 12:48

  „To był atak paranoi Jarosława Ka”.

  Ataki paranoi były tego dnia liczne i wcześniej ― ze strony opozycji. Ponieważ mertorycznie opozycja jest bliska zeru ma prosty scenenariusz: najpierw ich prowokujemy, a późnej krzyczymy no jaki to skandal.

  Niżej to nie atak paranoi (częściowo pewnie też), ale już fizyczny atak POsła opozycji Tomasza Lenza wczoraj w Sejmie na parlamentarzystę kolacji rządzącej.
  https://twitter.com/TJaskola/status/887628548781027328

 22. @Piez
  O ile z generalną oceną się zgadzam czyli, że to ,,z jednej matki som syny”, to ze smutkiem przyjmuję też, że walczy się wojskiem jakie jest. Razem, którą prawacke matki powinny straszyć swoje dzieci zachowuje siè tak jakby walczyło o zachowanie swoich 3%.
  KOD to chyba platforma przekrętowo-alimenciarska. Obywatele RP przy całej swojej dzielności zalatują mi styropianem.

 23. @Mauro
  Mam nadzieję, że za tak szielną i wszechaktywną walkę o ideały pisdzielstwa dostąpisz chociaż kariery Misiewicza albo chociaż jednej nocy z twoim Kwakfirerem

 24. „Tu nie chodzi o żadną demokratyzację prawa, o rzekome zwrócenie suwerenowi wymiaru sprawiedliwości, o żadne usprawnienie, tylko o zemstę i zniszczenie opozycji.”

  Szanowni Panstwo,
  ten zamiar mozna by bylo PiS-owi miec za zle, gdyby chodzilo o opozycje demokratyczna. Tutaj jednak chodzi o tzw. „opozycja totalna” (nazwa wlasna)
  dazaca do destabilizacji kraju w imie obcych interesow. Gdyby wiec PiS-owi udalo sie
  te niby opozycje (a w rzeczywistosci obca agenture) zniszczyc, bylaby to, bez watpienia, wiekopomna zasluga dla kraju. A jesli chodzi o zemste?
  Mysle, ze zemsty nie bedzie. Polacy tym sie od Was roznia, ze msciwi nie sa.
  Natomiast macie z pewnoscia podstawy, aby obawiac sie zasluzonej kary.

 25. Chyba wyniesienie krzyża na czas burd sejmowych to minimum kultury chrześcijańskiej bo w amoku oplucie gadżetu możliwe. Tak sobie myślę jaki to fajny widok naparzających się katolików jako kara boska za obalenie komuny.Mądry Polak po szkodzie !

 26. Slawczan
  19 lipca o godz. 17:16

  Zapewne masz powody, by bronić tej swojej politycznej żulerii, ale i tak już przegraliście.
  W okolicach 22 lipca postkomuna III RP, wraz z użytecznymi przyległościami, żegana się z władzą już na zawsze.

  22 lipca, jakie to symboliczne. 🙂

 27. Cały dramat polega na tym, że zarówno nierząd PiS-u jak i cała „opozycja”:
  a) nie mają legitymizacji demokratycznej, bo obie nie są w wolnych wyborach wybierane. Zatem nie reprezentują nikogo oprócz siebie i swoich zgraj kiboli

  b) nie są partiami politycznymi w sensie zachodnim (szerokie zrzeszenia obywateli) lecz zamkniętymi bandami cwaniaczków, łachudr i kryminalistów (obywatele do tych mafii nie mają wstępu nie mówiąc już o tym, że nie mają ochoty działać w organizacjach przestępczych)

  c) wszystkie w przestępczej zmowie postawiły się ponad prawem ordynarnie i wielokrotnie gwałcąc konstytucję

  d) Wszystkie stały pod ochroną tak zwanych sądów, które tolerowały każdy wyczyn tych band kryminalnych i czynnie współdziałały w łamaniu konstytucji broniąc jak oka w głowie monopolu władzy i bezkarności tych kryminalnych band. Gdyby sędziowie w tym TK chociaż w 10% stosowali polskie prawo, to te Tuski, Kaczyńskie, Millery gniły by w więzieniach choćby za łamanie zapisów ustawy o partiach politycznych w zakresie jawności działania, jawności finansów i wewnętrznej demokracji. Już o tych ciągłych bandyckich najazdach na media publiczne i spółki skarby państwa nie wspomnę.

  Tak więc cokolwiek się dzieje tam na górze, to są to tylko wewnętrzne mafijne porachunki między bandziorami, którzy oprócz siebie i swoich mafii nikogo nie reprezentują.

 28. Bojkot parafii z pisowskim logo to obowiązek normalnych.Tylko świnie siedzą w …Tak sobie myślę czy czasy ks.Tiso faszysty to IV RP.

 29. W dzisiejszym feuilleton Pana Daniela Passenta jedno twierdzenie jest prawdziwe:
  to, że Kaczyński jest genialnym strategiem.

 30. Autorze, grasz do jednej bramki: w ten sposob Polski nie da sie opowiedziec, slowo!
  A potem zdziwienie kiedy instytucje panstwowe rezygnuja z prenumeraty Polityki.

  marcin.lazarowicz

 31. @Slawczan
  Pozwolilem sobie przerzucic Twok komentarz na blog ateistow.
  ps
  Musi co Mauro sie rozmarzyl:noc z Maciora albo samym prezesem. Powinien juz zaopatrzyc sie w w jakis lubrykant

 32. KK powinien wycofać Jezusa z sejmowego szamba.To parafraza do rydzykowego określenia kancelarii Lecha Kaczyńskiego i czarownicy jego żony.Nie było wtedy homilii Kaczyńskiego do Rydzyka ty swojej mordy nie wycieraj itd…Tak sobie myślę,że Kaczyńskiego trzeba ożenić dla dobra IV RP bo żony łagodzą obyczaje. W Luksemburgu np. czy na Białorusi np. Proponuję referendum w terminie jak sugeruje Duda. Wszak prezesowi nie odmawia się.

 33. Sławczan trafiłes w sedno.Nalezy pamiętać że na kościelnych placach stały autobusy i inne srodki transportu które po kropidle wiozły parafian z kościoła do głosowania na PIS…Kazania sukienkowych zmierzały tylko do jednego..Teraz ci sami wskazuja im ze te 500 zawdzięczaja Kościołowi i ze trzeba z tego rzucać na tacę!
  Zdumiewające jak bardzo POLAK JEST ZALEŻNY OD SUTANNY!
  Oczywiście oni teraz występują w roli mentora….który jest obiektywny.

 34. QENTIN..to nie jest głupi facet..To opętany mściwą pasją ..chory na zemstę krasnal.
  Obraz malutkiego człowieka który ma diabelski aparat do mieszania w głowach LUDZI. Kipiacy wściekła nienawiścią….Skutki działania jego i jego partii okażą się tragiczne dla Polaków. Inne nie bedą….Polacy już to przerabiali w latach przewrotu i sanacji….Ale wielu gówniarzy GÓWNIARZY!! nie wie co robi!
  Być może na tym gównie..powtarzam gównie…wyrośnie coś nowego…ale nie wierzę.
  Może odniesiesz sie w stylowy i elegancki sposób do wypowiedzi i postawy pani posłanki K.Pawłowicz.
  Widzisz kochany…to całość z Biesów Dostojewskiego i komentarza o świniach w które Jezus skierował demony wygonione z chorego człowieka.Społeczeństwo polskie to chory człowiek..na którym uzywaja sobie Demony Sejmowe i wskazuja na siebie jako na wzór do naśladowania!
  Wolałbym sobie drut kolczasty wsadzić w tyłek..niż słuchać i oglądać tych…SUPER4INTELIGENTÓW KOSCIELNO -PISOWSKICH

 35. vannelle
  19 lipca o godz. 13:26
  Policzcie sie.
  Ilu was jest?
  Garstka sfrustrowanych sierot po bolszewii.
  Snia sie wam sny o potedze.
  Tyle samo warte co marzenia Adolfa H. siedzacego w berlinskim bunkrze
  o dawno nieistniejacych dywizjach pancernych.
  Stoicie nad politycznym grobem.
  Dajcie spokoj sobie i innym.

 36. Rosyjskie dzienniki telewizyjne na czołowych miejscach informowały dziś o degeneracji polskich władz, burzycieli pomników pamięci wyzwolenia. Materiał bogato ilustrowany, także scenami z wyzwolenie Auschwitz, był komentowany także przez polityków i parlament Izraelski, którzy podobnie jak Rosjanie są oburzeni haniebną postawą Polaków. Oba parlamenty szykują międzynarodowy protest pokazujący stopień demoralizacji Polski, która nie tylko była wyzwolona ale stworzona przez Rosjan i narody ZSRR. To że zdegenerowany jest rząd i politycy to normalne, czegóż innego można się spodziewać po solidaruchach, ale brak reakcji społeczeństwa, mediów i publicystów /aby nie szukać daleko/ dyskwalifikuje ten kraj i samo jego istnienie.

 37. Mauro Rossi
  19 lipca o godz. 16:30
  tejot
  19 lipca o godz. 12:48
  „To był atak paranoi Jarosława Ka”.
  Ataki paranoi były tego dnia liczne i wcześniej ― ze strony opozycji. Ponieważ mertorycznie opozycja jest bliska zeru ma prosty scenenariusz: najpierw ich prowokujemy, a późnej krzyczymy no jaki to skandal.

  Mój komentarz
  Rossi, wg logiki smoleńskiej wiącha bluzgów puszczona wczoraj w nocy przez Jarosława Ka z mównicy sejmowej jest usprawiedliwiona. To Wy zdradzieckie mordy zabiliście mojego św. pamięci brata – wyrzekł był on.

  Rossi, po co Ci były te tasiemcowe dyskusje o waleniu samolotów w pozycji plecowej w beton lotniska w Newark i Narita, skoro dziś już wiadomo, że są niezbite dowody, że to ONI zabili Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Przecież gdyby nie było niezbitych dowodów na zamach w Smoleńsku przeprowadzony przez Tuska i spółkę, to Prezes by nie ogłaszał tej prawdy z mównicy parlamentu RP o zamachu na swojego brata.
  Pzdr, TJ

 38. Tak się zastanawiam, po co wypisywać tysiące stron w obronie III władzy, skoro ona ZAWSZE służy rządzącym?
  Po co zmieniać Konstytucję, skoro można ją odpowiednio ZINTERPRETOWAĆ za pomocą usłużnych sędziów?
  Prawnicy to tylko ludzie, należący do tego 1%, i czerpiący z tego profity.
  Ich apanaże, awanse, zależą jedynie od polityków.
  Nieludzką rzeczą byłoby wymaganie od nich ofiary z własnych aspiracji.
  Szczególnie w czasach gdy ” Chciwość jest dobra”……

  Elity każdego kraju zabezpieczają za pomocą prawa stanowionego przez swoich figurantów, własne interesy.
  Dorobić się prawników i prawa chroniącego inne grupy, być może można- po kilkuset latach?
  Daleka droga przed nami…….

  Ps.
  Tzw. „Komuna” była w stanie ukształtować elity.
  Szlachetne, mało pazerne na dobra doczesne, ideowe.
  I te elity obaliły swych twórców.

  Poststyropian stworzył swoje, nowe.
  Wzorcem Misiewicz?
  Dość żałosna zmiana…..

  I taka uwaga.
  „Komuchy” w wymiarze sprawiedliwości mają średnio 38 lat.
  Sędziowie, prokuratorzy.
  Gonienie króliczka staje się coraz bardziej ośmieszające naganiaczy…..
  Ściganie dzieci i wnuków?
  Za pochodzenie, czy niewłaściwe urodzenie?
  To może się odbić rykoszetem po zmianie władzy.
  Przeszłość PiSowska może ciążyć na przyszłości wielu.
  Czy ci głupcy nie biorą tego pod uwagę, biorąc udział w tej hucpie?
  Nie znają historii?

 39. Kaczyński jako grzesznik od urodzenia został wskazany do niesienia krzyża.10 kwietnia co sam wykrzyczał Bóg opuścił braci.Bo Bóg daje i zabiera.Czego w złości nie wypada wypominać Bogu.Tak sobie myślę ,że doktor komunistycznego prawa nie odrobił religii w temacie memento mori ! Wszak tylko śmierć prowadzi do zbawienia.Żyjący mają problem dlaczego nie ja.

 40. @Levar

  „Ilu was jest?
  Garstka sfrustrowanych sierot po bolszewii.”

  Ja tez mysle, ze 36 procent elektoratu (wyborcy PO + Nowoczesnej + PSL) to garstka sfrustrowanych sierot po bolszewii. To piec i pol miliona wyborcow. Na PiS glosowalo 5.7 miliona. Co z tego wynika? Wynika oczywiscie, ze 5.7 miliona to miazdzaca, totalna wiekszosc. A 5.5 miliona – to garstka. Znaczy garstka sfrustrowanych sierot po bolszewii.

  „Tyle samo warte co marzenia Adolfa H. siedzacego w berlinskim bunkrze”

  Ja tez mysle, ze Levar ma racje porownujac takich Polakow, co bezczelnie i po chucpiarsku glosowali nie tak, jak trzeba – z Adolfem H. siedzacym w berlinskim bunkrze. Znajdowac sie w opozycji do Pana Prezesa i glosowac nieslusznie – to oczywista Zbrodnia Przecim Ludzkosci i Zdrada Stanu. Tak wiec poroenanie z Adolfem calkiem uzasadnione.

  „Stoicie nad politycznym grobem.”

  Tylko politycznym? No jak to? To opozycja nie pojdzie siedziec?

 41. @Wiesiek59

  „Ściganie dzieci i wnuków?
  Za pochodzenie, czy niewłaściwe urodzenie?”

  To chyba nic nowego?

  Znaczy sciganie za pochodzenie, czy niewłaściwe urodzenie?

 42. Nieustająco się dziwię wyglądającym poważnie ludziom, którzy apelują do Jasia Fasoli vel Adriana o postawienie się pryncypałowi z Żoliborza. Ja rozumiem, że czasami trzeba udawać i nie wywlekać przeszłości, ale tu się nie da. Przecież ten facet zaakceptował ostateczne zniszczenie TK, a przede wszystkim należy sobie przypomnieć jego wiernopoddańczy spicz wygłoszony w swojej siedzibie do Jarosława K. I on miałby się postawić ojcu Geppetto? Równie zabawni są ludzi widzący w wyliniałym Kukizie męża opatrznościowego. Przecież on jest większym wariatem od Jarosława K i każdy kto ma choć odrobinę oleju w głowie, powinien go zwalczać na lądzie, wodzie i w powietrzu. Im szybciej zniknie ze swoim „ugrupowaniem politycznym” tym lepiej.
  Na pytanie czy suwerenowi podoba się zachowanie szeregowego posła Jarosława i pani profesor z wachlarzem, odpowiadam że się podoba. Takim językiem posługuje się suweren i nie trzeba specjalnych badań, żeby się o tym przekonać. Wystarczy wyjść z domu i posłuchać jak ludzie do siebie mówią.
  Moja przyjaciółka z Hamburga zwróciła kiedyś uwagę w samolocie młodym Polakom mężczyźnie i kobiecie, żeby się miarkowali z rynsztokowym językiem. No to się dowiedziała, kim jest tak, że wczorajszy występ Jarosława K był w porównaniu ich do tego szczytem kindersztuby.
  To będzie właśnie nowa elita intelektualna RP Jarosława K i otaczającej go gromady ciemniaków. A stworzyli ich Polki i Polacy, którzy nareszcie po latach prześladowań mogą z otwartą przyłbicą zgnoić kogo im się tylko zapragnie.

 43. Komunistyczny prawnik na czele IV RP. Kiszczak jest dumny bo przechowalnią „elit” była Solidarność.Przyganiał kocioł garnkowi na temat rzekomego rodowodu sędziów z komunistycznym ogonem. Proszę o nazwiska wodzu.Przypomnimy „jednogłośny” wybór Jaruzelskiego i udział Kaczyńskich w tym cyrku. Tak sobie myślę dlaczego Kaczyński dziś oszołom sejmowy nie był internowany a nawet spałowany.

 44. quentin t.
  19 lipca o godz. 18:35
  Jesteś po prostu śmieszny.
  Ten twój „genialny strateg” w 2007r zarządził przyspieszone wybory i spowodował 8 letnie rządy PO. Faktycznie geniusz.
  Ten twój „geniusz” rozwalił PC i tak zadłużył ze nie miało szansy istnienia. Uratowała go beznadziejna opozycja która nie pokazała, że założona przez niego „nowa” partia PiS jest praktycznie starym PC, bo cały zarząd przeszedł z PC do PiS łącznie z kierownikiem Kaczyńskim. Szwindel na 100% , ale opozycja nie pokazała go wyborcom i myśleli, że to nowa partia postsolidarnościowa.

 45. Bar Norte
  19 lipca o godz. 14:18
  errata: powinno byc nie „zapominasz” a „zapominam”, bo mialem siebie samego na mysli;

 46. Slawczan
  19 lipca o godz. 15:01To nie było lenistwo. To był po prostu ogromny błąd polityczny , bo myślał, że rozbroi PiS dając możliwość działania w polityce ludziom Kaczyńskiego. Myślał że spowoduje to koniec tego polityka , i pomylił się na 100% .Kościół nie wycofał swego poparcia dla JK i ten trwał dzięki wsparciu fanatyków KK.

 47. @Mauro Rossi & Levar

  … maja przechlapane – bo nie jest dzis latwo byc hejterem-oenerem.

  Kazdy zeglarz wie, ze czsem nie bardzo wiadomo, jak sie do wiatru ustawic. Podobny problem ma dzis oneryjne hejterstwo. Bo z jednej strony twierdzi hejterstwo, ze popiera obecne wladze, a tu z drugiej…

  „Utworzenie dwóch grup roboczych: ds. walki z terroryzmem oraz wspierania współpracy technologicznej zapowiedzieli szefowie rządów państw V4 i premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu w Budapeszcie, w którym wzięła również udział premier Beata Szydło.

  „Premier Netanjahu wysunął propozycję, by utworzyć wspólną grupę roboczą ds. walki z terroryzmem. Przyjęliśmy ją” – poinformował gospodarz spotkania, premier Węgier Viktor Orban na wspólnej konferencji prasowej pięciorga premierów, w tym premier Szydło.

  Dodał, że Netanjahu wystąpił też z postulatem utworzenia grupy roboczej ds. wspierania współpracy technologicznej. „Szczegóły wypracujemy” – zapowiedział Orban.

  Podkreślił, że tematem rozmów premierów V4 z Netanjahu były też stosunki Unii Europejskiej z Izraelem. „Stanowisko węgierskie było takie, że Unia Europejska powinna docenić wysiłki, które podejmuje Izrael na rzecz stabilizacji sytuacji w regionie i które leżą nie tylko w interesie Izraela, ale i Europy, bo chronią nas przed coraz to nowymi inwazjami migrantów” – oznajmił Orban.

  Dodał, że uczestnicy spotkania, analizując stosunki UE i Izraela, stwierdzili też, że „nie są one wystarczająco racjonalne”. „Chcielibyśmy, aby stosunki UE i Izraela cechowała racjonalność i by zamiast potępiania Izraela otworzyła się brama do współpracy z Izraelem” – wskazał węgierski premier”

  „Jak zaznaczyła, rozmowy z Netanjahu dotyczyły również kwestii rozwoju i wzajemnej współpracy gospodarczej. „Bardzo owocne spotkanie, rozmowy. Chcemy, żeby ta współpraca nadal się rozwijała” – zadeklarowała Szydło.”

  http://m.niezalezna.pl/102548-grupa-wyszehradzka-i-izrael-razem-przeciwko-terroryzmowi-wazna-decyzja

  Spece od „dawno zagrabionych ziem Palestyny” co to sie oburzaja na „syjonistyvznych zbrodniarzy”, ktorzy biednym „Palestynczykom” ostatniego kalacha i ostatni kawalek Semtexu odebrac gotowi – maja gruntownie przefajdane. Musza byc za – a nawet przeciw. Znaczy siedziec okrakiem na barykadzie. A to pozycja niewygodna, latwo sobie j.. sorry, klejnoty rodowe uszkodzic.

 48. Waldek B
  19 lipca o godz. 22:04

  Mój komentarz
  Waldek B, podzielam Twoją krótka charakterystykę PADa oraz Kukiza.
  Pierwszy żyje w ramach ściśle wyznaczonych przez Prezesa limitów, drugi nie bardzo wie w jakim świecie się obraca i co się dzieje wokół niego. Obaj sa niebezpieczni dla państwa.
  Pzdr, TJ

 49. @Mauro Rossi & Levar

  … maja przechlapane – bo nie jest dzis latwo byc hejterem-oenerem.

  Kazdy zeglarz wie, ze czsem nie bardzo wiadomo, jak sie do wiatru ustawic. Podobny problem ma dzis oneryjne hejterstwo. Bo z jednej strony twierdzi hejterstwo, ze popiera obecne wladze, a tu z drugiej…

  „Premier Beata Szydło na Węgrzech: Interesy ekonomiczne, wysokie technologie i zacieśnienie współpracy z Izraelem
  Data publikacji: dzisiaj, g. 9:11
  Premier Beata Szydło rozpoczęła w środę wizytę w Budapeszcie, gdzie spotka się wraz z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Według rzecznika rządu rozmowy będą dotyczyły m.in. bliskowschodniego procesu pokojowego. ”

  https://wpolityce.pl/szukaj?q=netanjahu&sort=najnowsze

  Spece od „dawno zagrabionych ziem Palestyny” co to sie oburzaja na „syjonistyvznych zbrodniarzy”, ktorzy biednym „Palestynczykom” ostatniego kalacha i ostatni kawalek Semtexu odebrac gotowi – maja gruntownie przefajdane. Musza byc za – a nawet przeciw. Znaczy siedziec okrakiem na barykadzie. A to pozycja niewygodna, latwo sobie j.. sorry, klejnoty rodowe uszkodzic

 50. Styl to człowiek, trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń. Donald Trump właśnie ogłosił koniec tajnego programu CIA, w ramach którego zaopatrywano w broń i szkolono tzw. umiarkowanych rebeliantów w celu obalenia syryjskiego prezydenta Assada. Hillary Clinton czegoś takie na pewno by nie uczyniła. U nas z kolei Jarosław Kaczyński w ciągu niecałych dwóch lat zreformował TK, KRS, ustrój sądów powszechnych i lada moment sfinalizuje reformę SN. Coś takiego nawet nie postałoby w głowie Grzegorzowi Schetynie, który otwarcie powiedział w Sejmie dziennikarzom, że opozycja „tylko w sposób spektakularny, pokazując i uruchamiając emocje, także tu, w parlamencie i poza nim będzie mogła zablokować to złe prawo.” Jak powiedział, tak i zrobił. Kaczyński na fali uruchomionych emocji nawtykał trochę opozycji. Cóż, sam tego chciałeś, Grzegorzu Schetyno.

 51. Tak mi sie przypomnial fragment utworu „Traktat moralny”. Wszelkie podobienstwo do realnych wydarzen i postaci jest najzupelniej przypadkowe.

  „Strzeż się wariatów. Ci są mili,
  Póki w zakładach ich więzili,
  Albo trzymali w zwykłej stajni.
  Są dziś wariaci m i a r o d a j n i.
  I każdy macha swą pałeczką
  I patrzy z góry, moje dziecko.
  Zaiste, wariat na swobodzie
  Największą klęską jest w przyrodzie”

 52. @Mauro Rossi

  … ma racje, twierdzac, iz „W okolicach 22 lipca postkomuna III RP, wraz z użytecznymi przyległościami, żegana się z władzą już na zawsze.”

  Jak juz sady zostana odzyskane, to…

  „Tuż po mocnym wystąpieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński przywołał do siebie jednego z posłów opozycji. Od prezesa PiS usłyszał, że wszyscy politycy PO skończą w więzieniu.”(z witryny polskaracja)

  „akie sytuacje nie zdarzają się często. Jarosław Kaczyński, chwilę po głośnym wystąpieniu, w którym nazwał posłów opozycji „zdradzieckimi mordami” i oskarżył ich o zamordowanie brata, wezwał do siebie jednego z posłów Nowoczesnej, Witolda Zembaczyńskiego. Zapytaliśmy go, co usłyszał od prezesa PiS.

  – Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go. Jesteście kanaliami! – grzmiał we wtorek z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński. Chwilę później, do siedzącego w ławie poselskiej prezesa PiS podszedł poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

  – Kaczyński wezwał mnie swoim pańskim gestem – opowiada poseł Zembaczyński. – Sam bym do niego nie podszedł, bo nie widzę powodu prowadzenia dialogu z kimś, kto nie chce słuchać – zapewnia. – Prezes Kaczyński powiedział mi, że wszyscy powinni siedzieć w więzieniu”

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-grozi-poslom-opozycji-wiezieniem,artykuly,413410,1.html

  To oczywista oczywistosc, ze winni (zbiorowo) morderstwa powinni siedziec w wiezieniu. Czy jednak winni (zbiorowo) morderstwa zostana potraktowani tak lagodnie? Przyszlosc pokaze.

  Tak czy owak – w nastepnych wyborach nie bedzie juz zadnej opozycji, ktora by mogla bruzdzic. Co sie stanie z opozycja (w najlepszym razie) – juz zostalo publicznie powiedziane.

 53. Jak miło popatrzeć na te inteligentne, uśmiechnięte twarze ludzi zgromadzonych przed Sejmem. Jakiż to kontrast w stosunku do pisowskich, z grubsza ciosanych ryjów, zaciętych, smutnych, wąsatych i szczerbatych, znanych z wieców pisowsko-radiomaryjnych.

 54. @Piez

  „ł komentowany także przez polityków i parlament Izraelski”

  Klamiesz hyclu. Ten „parlament Izraelski” (z ortograficznym bledem) to sam tu wpitoliles, zeby troche oliwy do ognia dolac.

 55. Jarosław Kaczyński pokazał swoje prawdziwe oblicze. Atak wściekłości, agresji może się zdarzyć każdemu z nas, zwłaszcza w kontekście śmierci brata-bliźniaka. Jednojajowego. Nie przydarzyło się jednak JK, by za ten atak przeprosić. To już o wiele więcej mówi o człowieku – nie znoszącym sprzeciwu, żyjącym we własnym świecie, pod kloszem panów Terleckiego i Błaszczaka obok siebie. Ten człowiek de facto rządzi naszym krajem, a przewaga intelektualna opozycji nad PiS na nic się zdaje, bo ten ostatni ma większość matematyczną. Posłowie tej partii nie pamiętają jednak ( a może nie chcą?), że nie jest to większość konstytucyjna, która uprawniałaby ich do zmian ustrojowych. Wyborca homo non sapiens spod budki z piwem rządzi.

 56. Skrajna i totalna bezczelnosc!

  „Unijna komisarz ds. sprawiedliwości grozi Polsce konsekwencjami

  dzisiaj 20:34 Deutsche Welle

  „Obserwujemy systematyczne zniesienie rządów prawa w Polsce”Foto: Emmanuel Dunand / AFP
  „Obserwujemy systematyczne zniesienie rządów prawa w Polsce”
  W sprawie kontrowersyjnej reformy sądownictwa głos zabrała unijna komisarz ds. sprawiedliwości Vera Jourová. Zagroziła Polsce odebraniem funduszy unijnych.

  W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Neue Osnabruecker Zeitung” Jourová zagroziła Polsce odebraniem w przyszłych latach dotacji unijnych. ”

  Ja mysle, ze babe trzeba pod sad. Rozeslac miedzynarodowe listy goncze.

 57. Ryszard Petru do Stanisława Piotrowicza (PZPR, PiS-przewodniczącego sejmowej komisji ds. sprawiedliwości, podczas posiedzenia tejże:
  – Towarzyszu przewodniczący… 🙂

 58. Dawno temu, bo zaledwie przed dwoma laty w czasie kampanii wyborczej wódz PiS głosił m.in. potrzebę zmian w sferze sądowniczej. Nic nie mówił o zamiarach obalenia monteskiuszowskiego trójpodziału władzy i zmianie ustroju sądów. Aż wreszcie, w lipcu 2017 roku, doczekaliśmy się zamachu na niezależność sądownictwa w Polsce. Ustawy o ustroju sądów powszechnych, dające ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze możliwość odwoływania prezesów wszystkich sądów w Polsce, a także ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa, przyznająca Pisowi prawo powoływania sędziów – już zostały uchwalone i czekają na podpis prezydenta. Od minionego piątku trwa bitwa partii rządzącej z opozycją o ustawę likwidującą Sąd Najwyższy. Według przedstawionego projektu ustawy mgr Z. Ziobro odwoła, a potem osobiście powoła skład Sądu, i skróci o połowę kadencję pierwszej prezes SN i mianuje nowego szefa. Właśnie trwa nocne posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, które transmituje stacja TVN. Jak powiedział jeden z posłów opozycji: poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym jest tyle (ponad 1 300), że przy uczciwym prowadzeniu obrad komisji prace powinny zakończyć się na święta Bożego Narodzenia. Jednak przewodniczący tej komisji, prokurator Piotrowicz zrobi wszystko, aby obrady zakończyły się jeszcze tej nocy. Projekt tej ustawy zostanie więc poddany pod głosowanie na czwartkowej sesji Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość osiągnie kolejne zwycięstwo w swym marszu o jedynowładztwo, czyli rządy polegające na absolutnej władzy panującego. Kto nim jest,wiadomo nie od dziś.Zamach lipcowy się uda. I wreszcie „szeregowy” poseł, Jarosław Ka. będzie mógł przystąpić do realizacji swej wymarzonej od 10 kwietnia 2010 r. zemsty na tych, którzy zamordowali jego śp. brata. Bo to oni, jak pisze redaktor Daniel Passent, „… stanowią jeden z głównych celów reformy wymiaru sprawiedliwości. Kiedy znajdą się za kratami reforma odniesie sukces”.

 59. folwarkPn

  „Jeden Procent oplakuje 3 tysiace zgladzonych w okresie terroru rewolucyjnego w latach 1793-4 w Paryzu”.

  Bądźmy precyzyjni – jeśli chodzi o klasę rządzącą przedrewolucyjną Francją to stanowiła ona 2 procent ogółu.

  Z tym, że „Dekret o podejrzanych” z 1793 na podstawie ktorego działał Trybunał Rewolucyjny nie był wymierzony tylko w tę klasę.

  „Dawna szlachta, mężczyźni i kobiety, oraz ojcowie, matki, synowie, córki, bracia, siostry i agenci emigrantów, którzy nie dość okazywali swe poparcie rewolucji” jak głosił dekret byli tylko jedną z pięciu grup społecznych kawalifikowanych pod osąd Trybunału. Tak więc terror dotykał w praktyce wszystkich grup społecznych – nawet głównej siły rewolucji czyli sankiulotów pozbawionych na skutek cenzusu prawa wyborczego i ich politycznych reprezentantów z innych klas społecznych.

  http://rewolucjafrancuska.pl/dekret-o-podejrzanych/

  Sędzia Herman o którym pisałem pod poprzednim tematem rozpoczął orzekanie od spraw zaległych i wymierzonych w zwolenników ancien regime’u. Tak np na gilotynę trafiła Maria Antonina, Filip Orleański „Egalite” czy pierwszy mer Paryża Bailly. Potem przyszła kolej na kierownictwo umiarkowanych liberałów (felianci) i żyrondystów. Później, już w fazie „rewolucji w rewolucji”, pod Trybunał trafiły człowe postacie radykalnej lewicy – frakcji hebertystów i dantonistów. Swą działalność trybunał zakończył wyrokami śmierci dla czołowych jakobinów – już po przewrocie 9 thermidora. Światło gasili ludzie zwani „Błotem” („Marais”). To pozbawieni poglądów politycznych oportuniści z Konwentu, którzy dostosowując się do kolejnych faz rewolucji jakoś ten okres przetrwali i kupowali sobie życie skazując jakobinów.

  Ps. Po dymisji szefa sztabu armii gen Pierre de Villiers’a uzasadnionej słowami „Może jestem głupi, ale wiem, kiedy robią mnie w konia. Nikt nie zasługuje na to, by ślepo za nim podążać” „Faraon Macron”, jak określają przydenta francuskie media, spękał i dołożył armii 1,5 mld euro czyli dał jej prawie dwa razy wiecej niż wcześniej zabrał.

  Będzie niezła komedia z tym „efektem Macrona”

 60. byk

  „errata: powinno byc nie „zapominasz” a „zapominam””

  Nie ma sprawy. Ważne, że temat chyba wciąż aktualny więc wart komentarzy.

 61. @Bar Norte
  Pisz więcej co się dzieje we Francji. Nie do wszystkich informacji mamy dostęp.
  Dziękuję i pozdrawiam

 62. Oto buziaczek kochany pieszczoch Tadzia Piernika..z Torunia ..który nie zawaha sie uzyć kiboli do podpalania i wybijania szyb..do palenia tęczy..podpisze z diabłem cyrograf aby zdobyć władzę.Gdy był słaby ..łasił sie i merdał gry jest,,mocny” pluje i kąsa i powtarza.:.wszyscy będziecie siedzieć..wszyscy będziecie siedzieć..wszyscy będziecie siedzieć..wwzyscy będziecie siedzieć..wszyscy bedziecie siedzieć….wszyscy będziecie..
  Grzybnie która zasiał wokół siebie sam podepta..albo za pomocy swoich NARZEDZI.
  -Pani profeseor z przewlekłym ZESPOŁEM NIEDOPCHANIA..i eleganckiego znawcy wojskowosci z uporczywym zatwardzeniem..Bluzgi i jad grzechotnika zaskakują nawet przyzwyczajonych juz bywalców…Zacierajacy z uciecha upierscienoione dłonie hierarchowie…puszczaja czasem baczka..aksamitnym głosikiem chłopcy kochani …pax..pax pax ..vobiscuuuum!
  Putin za miedzą z zadowoleniem..popija bimber…[ to mu zostało z ddr]..mówiąc zapewne Wot jobane patrioty…charaszo charaszo…myśląc o patriotach troszkę szerzej. Nassz Nowosilcow diełajet..na Ławrow..dolej jeszczio raz i ty szykuj bumagi..A kak tam nasze dzielne szpiony…czy wy zasadzili w tej Tierytionalnej Zuchowej Strazy..? Sierioża jeszczio ogórca,,?
  – A ty Szojgu paczemu dumasz?..Ha?
  SU..waj MIG-aj bimbru u nas mnoga! Panimajesz Siergiej .. kura nie ptica Paliak nie cziełowiek Macierewicz nie Bonaparte! – skazał died Wernyhora.

 63. EPIDIASKOP KK apeluje ORA ET LABORA…! My was kochamy..!

 64. Po sejmowym targaniu się po szczękach pardon mordach.Już w ramach niedzielnej mszy pod batutą pisowskiego proboszcza wyspowiadają się do ucha watykańskiego emisariusza z sejmowych grzechów.W ten sposób proboszcz pozna wersję obu zwalczających się stron przed redakcją sms-a do Watykanu.To taki współczesny gołąb pocztowy z wiadomością.A potem opłatek i znak pokoju.A w poniedziałek powtórka z rozrywki czyli targanie się po szczękach pod sejmowym krzyżem. Tak sobie myślę czy krzyż nie wyzwala agresji jak sierść kota pewnego prezesa. Krzyż wyprowadzić na czas obrad parlamentu.Dla świętego spokoju.

 65. Cytat z rozterek histeryzującej inteligencji:
  „Nic nie mówił o zamiarach obalenia monteskiuszowskiego trójpodziału władzy i zmianie ustroju sądów. Aż wreszcie, w lipcu 2017 roku, doczekaliśmy się zamachu na niezależność sądownictwa”.
  A gdzie ten monteskiuszowski trójpodział władzy funkcjonuje , lub funkcjonował?
  PiS-owski projekt naśladuje metodę wybierania sędziów u polskich sąsiadów, podobno cywilizowanych.
  Od czegoś trzeba zacząć zmiany, jeżeli istniejący system okazał się błędem transformacji własnościowej .

 66. Bar Norte
  20 lipca o godz. 0:27
  Ilu ludzi zamordowala Rewolucja Francuska ?
  Wiecej niz 140 tysiecy ?

 67. W komunistycznych Chinach zamęczono noblowskiego dysydenta.A Duda milczy bo liczy na komunistyczne pieniądze na budowę lotniska im. tego co to mordy nie należy wycierać.Tak sugeruje bliżniak co teraz nosi krzyż za wysłanie brata na wraże terytorium z misją Małego Rycerza.Tak sobie myślę,że Kaczyński likwiduje resztki polskiego komunizmu aby sprowadzić chiński szczep bo cudze lepsze. A co z Tybetem i Tajwanem wszak to przypomina losy Krymu.

 68. IV RP ma problem bo Lech Kaczyński jako głowa państwa podpisał a nie musiał Traktat Lizboński na podobieństwo Teheranu i Jałty oddające Polskę w łapy zbrodniarza Gruzina stalina. Teraz Unia jak ów Gruzin ma prawo układania puzzli nad Wisłą co nazywane jest od czasów Breżniewa ograniczoną suwerennością.Dziś Unia ma prawo powoływać się na Lecha Kaczyńskiego bo oddał Polskę w unijny jasyr.Bo Unia w Polsce jest u siebie.Zrozumcie to gamonie zwani pisowskimi hunwejbinami.Kaczyński jest stary i idzie w zaparte bo nie chce kopać drugiego bliżniaka. Tak sobie myślę,że pacta sunt servanda i obowiązują starych kawalerów też. I to nie jest wycieranie mordy ale realizacja testamentu.

 69. E
  19 lipca o godz. 23:47
  Dają pieniądze , maja prawo żądać. Jak się rządowi nie podoba może wyjść z Unii.

 70. E
  19 lipca o godz. 23:33
  Nie wycieraj se twojej zbrodniczej mordy, tylko poszukaj a sam zobaczysz.

 71. Naczelnikiem kierował imperatyw moralny:
  Zemsta! Zemsta na wroga!

 72. Katolik Kaczyński zamiast do posłów zwracać siostro czy bracie wali z buta mordo ty moja! To cytat z wyborczego filmiku pisowskich hunwejbinów.Tak ponoć witał rzeznik Olewnik gości na grillu w tym policjantów i prokuratorów. Tak sobie myślę,że katolicyzm w wydaniu hunwejbinów spowoduje przeniesienie siedziby papieża na Wawel. A przy okazji czy katolicy kryminaliści chwalą polskie sądy wszak to elektorat tzw.prezesa.

 73. IV RP trzeba ośmieszać.Tak mi dopomóż Bóg. Tak sobie myślę po wyssaniu mleka matki.Polska jest jedna a o Matce nie mówi się żle.IV RP to partyjna macocha dziwoląg jak Watykan. Żadnej rodziny opartej na układzie mąż- żona,same chłopy w sutannach w ramach celibatu z opcją gejowską i pedofilią.Strach wysyłać dzieci nawet pod postacią ministrantów w to środowisko.To już jest a straszą uchodżcami.Najciemniej pod latarnią czyli amboną.Tak sobie myślę,że zakłady karne trzeba uprzedzić o chęci odbycia dobrowolnej kary za normalną Polskę.Czy ZK mają tyle cel i prowiantu.Dajmy zamknąć się i oblegajmy zakłady karne w ramach papieskiego Nie lękajmy się kaczyzmu !

 74. Należy sie liczyć z tym, że przegłosują swoje niekonstytucyjne ustawy. Rozjuszyli tym już ludzi normalnie niezainteresowanych polityką i zepsuli ludziom wakacje, więc nie maja nic do stracenia. Powstaje pytanie, jak dalej brnąć będą w konflikt.

  Wariant węgierski nie wchodzi w grę, bowiem nie mają takiego poparcia społecznego jak Orban. Po obecnych wyczynach rozejdzie się fala gniewu, która to poparcie sprowadzi poniżej 30% głosujących. Nadchodzące reformy (szkoła, zdrowie) nie poprawią notowań.

  Wariant Turecki jest trudny do przeprowadzenia. O ile bezczelne przepychanie ustaw w Sejmie to ich specjalność, o tyle zorganizowanie zinstytucjonalizowanej przemocy to juz poważny projekt logistyczny. Podobnie fałszerstwa wyborcze.

  Marnie to dla władzy wygląda. Ale i dla nas. Moim zdaniem czeka nas kilka lat chaosu i narastającej biedy.

 75. Amerykański publicysta porównuje gospodarki USA I Rosji. http://williamengdahl.com/englishNEO19July2017.php
  Zaskakujące! Dobre do wycierania mord.

 76. @Piez

  „Nie wycieraj se twojej zbrodniczej mordy”

  Te, wariat, Wisla sie pali!

  „ł komentowany także przez polityków i parlament Izraelski”

  Klamiesz hyclu. Ten „parlament Izraelski” (z ortograficznym bledem) to sam tu wpitoliles, zeby troche oliwy do ognia dolac.

 77. @SŁOWIANIN STANISŁAW

  „IV RP trzeba ośmieszać.”

  Odradzam. Na zartownisiow i kawalarzy sa odpowiednie paragrafy Kodeksu Karnego:

  „Kto publicznie lży lub wyszydza Naród albo Państwo Polskie, podlega karze więzienia do lat 3 lub aresztu do lat 3.”

  Warto zauwazyc, ze zanda wladza, zadna Platforma czy SLD nie usunela z KK paragrafow, na mocy ktorych mozna wpitolic do pierdla kazdego, kto sie dopusci dajmy na to „zniewazenia Prezydenta” albo sobie bedzie urzadzal smichy-chichy z Konstytucyjnego Organu.

  Legalne i dopuszczalne sa dowcipy kominowe. A smichy-chichy z waadzy podlegaja surowej karze. Waadza nie patyczkuje sie z zartownisiami.

 78. Co czlowiek to inny orgazm .
  Nie jestem pewny czy w ich osiaganiu daja sie zauwazyc (z przyczyn oczywistych ) jakies style .

  Publicysta Ziemkiewicz napisal , ze opozycja doznala orgazmu bo udalo jej sie sprowokowac Jaro i bedzie miala co wspominac .
  Sadzac z owacji po tym ” wystapieniu ” Jaro pub. Ziemkiewicz nie rozumie slowa „orgasm” i chyba wlasne przezywal nie wtedy kidy nalezalo .
  Szkoda , ze pub.. Ziemkiewicz nia zauwazyl , ze w trakcie tego wyst. i owacji 90-kilka rodzin ofiar katastrofy stalo sie rodzinami pomordowanych . Mialby co wspominac .

 79. @maciek.g
  19 lipca o godz. 22:35
  Gdyby to było tak prosto. Oczywiście – szans na delegalizację PiSu wtedy nie było ale poszczególni sprawcy przestępstw mogli zostać osądzeni. Przypominam, że Ziobro ocalał bo kilku neptyków z PO ,,spóźniło się” na głosowanie. Szkoda, że szmaciarze nie spóźnili sie np. na głosowanie nad podniesieniem wieku emerytalnego. Ważne, bo postawienie Ziobry przed sądem byłoby swoistym ,,damnatio memoriae”, symbolicznym napiętnowaniem ,,IV RP”. Zabrakło tego. Osądzenie Kamińskiego mogło juz zostać za wykonane w ,,trybie wyborczym” – 6 lat nic a potem łapu-capu.
  Tusk myślał, że dzięki PiSowi i korzystnej korelacji jednostek chorobowych jego liderów z celami PO nie będzie się musiał wysilać. I faktycznie przez jakiś czas to działało. Aż ludzie zobojętnieli. Nie zrobił nic by na BIEŻĄCO prostować, ośmieszać zamachowe brednie A. Macierewicza. Tylko kontrolowana przez jego rząd TVP z kamienną twarzą je kolportowała, zapewne licząc, że samo przez się, ze względu na monstrualny ładunek głupoty to upadnie. A tu zong – nie tylko nie upadło ale jeszcze na dodatek zasiało w głowach maluczkich przekonanie, że ,,jeżeli nie zamach to i tak coś tam było”. Powstanie po czasie komisji Laska w celu prostowania tych wytworów pisiej degenery intelektualnej paradoksalnie było wodą na jej młyn – Patrzcie tyle czasu cisza a teraz nagle ,,specjaliści” bo myśleli, że śledztwo tak rach-ciach załatwią”.
  Oczywiście sam sprawca – DT – czmychnął ,,za chlebem” i ,,z troską ale z oddali ogląda problemy dawnego kraju”.
  Ze wszystkich obietnic wyborczych, jednej D. Tusk dotrzymał w 100% – tej w której deklarował, że przed księżmi on klękać nie będzie. W 100% dotrzymał bo on nie klękał ale cierpliwie na czworakach robił za spluwaczkę dla nich. Gdyby przyciął finansowo pazurki czarnosukienkowej korporacji byc może byliby bardziej ogledni w forsowaniu nacjonalbolszewików

 80. @E
  20 lipca o godz. 11:27
  Bardzo celne uwagi.
  Dorzucę kilka od siebie.
  – wolność słowa kontra paragraf o ochronie uczuć religijnych
  – neutralność światopoglądowa – ,,nieodżałowany Katon” Rzepliński nie zauważył by nasze państwo gwałciło Konstytucję w stosunkach z KRK. Choć każdy normalny człowiek widzi, jak bardzo oni obsiedli struktury państwowe i jego kasę.
  – SKOKi – pisowska kopalnia złota. Nie zrobiono nic by to uciąć. Owszem ,,zrobiono” za życia nieboszczyka Kaczyńskiego, wiedząc, ze ten zawetuje/zaskarży stosowną ustawę. Po jego śmierci ,,zapomniano” do momentu gdy straty sięgnęły 3,5mld.

 81. Wejda w zycie ustawy zmieniajace ustroj sadow powszechnych i SN czy nie?
  Ja twierdze ze tak. Na tyle wydaje mi sie to pewne ze gotow jestem sie zalozyc.

  Teraz pytania;

  1.Kiedy procedowane beda zmiany w procedurach karnej/cywilnej? Zmiany przyspieszajace postepowania.
  I przy okazji: czy opozycja juz wie ze bedzie przeciw?

  2. Jaka perspektywe czasowa dajemy sobie by ocenic czy wlasnie wprowadzane zmiany sa na rzecz jednej partii politycznej czy tez wszystkich obywateli?

  3.Czy najblizsze badania preferencji wyborczych pokaza ze p.Kaczynski stracil czy zyskal na konflikcie o reforme wymiaru sprawiedliwosci?

  Mesdames, Messieurs faites vos jeux!

  ml

 82. volter
  19 lipca o godz. 19:52

  ” … .Nalezy pamiętać że na kościelnych placach stały autobusy i inne srodki transportu które po kropidle wiozły parafian z kościoła do głosowania na PIS…”.

  Jaki ty wolter jesteś genialny, nie z własnej przyrodzonej głupoty tylko przez Kościół przegraliście; no faktycznie, nie trzeba było przejeżdżać zakonnicy na pasach, jak radził wasz genialny strategos Michnik.
  🙂

 83. Slawczan
  20 lipca o godz. 12:02

  „SKOKi – pisowska kopalnia złota. …. straty sięgnęły 3,5mld”.

  Połowę tej straty wygenerował styary, dobry SKOK [WSI] Wołomin.

  „Sędzia, który wypuścił na wolność porywacza z Golczewa …” .

  A ten, po wypuszczeniu, znów porwal dziecko …

  ” …. teraz chciał wypuścić Piotra P., który miał stać za aferą SKOK Wołomin. Podejrzany o wielomiliardowe wyłudzenia i pranie brudnych pieniędzy mógł dziś wyjść na wolność, ale w ostatnim momencie Sąd Apelacyjny cofnął decyzję sędziego”. (http://www.tvn24.pl)

 84. @neospasmin,

  Prosze bardzo:

  1. Zmiany w procedurach karnej i cywilnej nie przyspieszą postępowań, bo nie jest to ich celem. Podobnie jak demolka TK, stadnin i SSP nie usprawniła ich działalności, tylko obsadziła „swoimi”.

  2. Nie trzeba wiele czasu – zmiany są niekonstytucjyjne a obywatele manifestują w dziesiątkach miast, bo zrozumieli, że ktoś im pluje w twarz. Ludzie dobrej woli nie przeprowadzają zmian w nocy, łamiąc prawo i wbrew 70% społeczeństwa, któremu ponoć służą.

  3. Poparcie prezesa nieco spadnie, do twardego jądra 27%. PiS nie straci szybko zwolenników, ale zyska ich anty – PiS. Na dodatek będą to ludzie głęboko urażeni.

  Przełomowa będzie chwila, w której zwolennicy PiS zwróca się przeciw tej partii. Inne partie mają zwolenników chłodnych, więc rozstania nie są tragiczne. Tu mamy do czynienia z miłością i wiarą. A jak wiadomo od miłości do nienawiści tylko jeden krok.

 85. lspi
  19 lipca o godz. 23:52

  ” … przed dwoma laty w czasie kampanii wyborczej wódz PiS głosił m.in. potrzebę zmian w sferze sądowniczej. Nic nie mówił o zamiarach obalenia monteskiuszowskiego trójpodziału władzy i zmianie ustroju sądów”.

  Działanie sądów regulują ustawy. Sędziowe są konstytucyjnie niezależni, ale przy przy orzekaniu. Monsteskiuszowski podział włądzy zostanie wzmocniony po reformach, bo wyborcy będą mieli wpływ na kształt sądowictwa. Do tej pory trzecia władza wyłaniała się sama i sama replikowała w tych samych rodzinach i środowiskach. Była to jedyna władza z ogromnymi uprawnienaimi wobec obywatela, której nikt nie wybierał. Reforma sądownictwa jest rozwiązaniem systemowym, które będzie działało niezależnie od tego kto w przyszlości będzie w Polsce rządził.

  ” … Z. Ziobro odwoła, a potem osobiście powoła skład Sądu, i skróci o połowę kadencję pierwszej prezes SN i mianuje nowego szefa”.

  Nie pamiętasz, jak wyłoniono SN ustawą z grudnia 1989 roku, to była pierwsza kompleksowa reforma włądzy sądowniczej (po ćwierć wieku wideć jej nędze efekty). Wygaszono wówczas kadencje dotychczasowych sędziów SN i od czerwca powołano nowy skład SN. Według przyjętej ustawy mogli w nim zasiadać jedynie sędziowe z 10-letnim stażem. Czyli wszyscy jak jeden wyłonili się z czeluści PRL, a póżńiej replikowali według korporacyjnych zasad. Jedym przyzwoitym wydawał się prezes SN Adam Strzembosz, „ale i on prawdę mówiąc ….” umieszczony tam w charakterze przyzwoitki, a wkrótce okazało się, że jest całkowicie pozbawiony woli zmian, a smooczyszczenie się sędziów to zwyczajna lipa (jego własne, Strzambosza, słowa) nie mówiąc o tym, że nec Hercules contra plures.

  ” … ponad 1 300 poprawek, że przy uczciwym prowadzeniu obrad komisji prace powinny zakończyć się na święta Bożego Narodzenia”.

  Chcielibyście, ale „tu się zgina dziób pingwina”. 🙂

  Nowoczesna od Petru sama wygenerowała komputerowo ok. 1000 „poprawek” do ustawy, część z nich identycznie brzmących, czasem różniących się przecinkiem. Po czym na wczorajszej komisji zażądała czasu (pewnie do Bożego Narodzenia) do zapoznania się z tymi własnymi poprawkami! Okazało się, że oni nie znają własnych porawek (sic). To jest całkowita kompromitacja, powinniście zapaść się pod ziemię ze wstydu i przestać zwracać głowę elektoratowi.
  Weźcie się za uczwią pracę, ok?

 86. Dlaczego bucu obrażasz ludzi? Lepiej bałwanie przeczytaj i odczep się.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-prasa-o-polskiej-ustawie-o-dekomunizacji/v2j9g77

 87. Wpis z 13.33 jest tylko dla E z 11.30.

 88. @Mauro Rossi

  „To jest całkowita kompromitacja, powinniście zapaść się pod ziemię ze wstydu i przestać zwracać głowę elektoratowi.
  Weźcie się za uczwią pracę, ok?”

  Ten problem chyba sie lada moment rozwiaze, przeciez ak juz sady zostana odzyskane, to…

  „Tuż po mocnym wystąpieniu w Sejmie Jarosław Kaczyński przywołał do siebie jednego z posłów opozycji. Od prezesa PiS usłyszał, że wszyscy politycy PO skończą w więzieniu.”(z witryny polskaracja)

  „akie sytuacje nie zdarzają się często. Jarosław Kaczyński, chwilę po głośnym wystąpieniu, w którym nazwał posłów opozycji „zdradzieckimi mordami” i oskarżył ich o zamordowanie brata, wezwał do siebie jednego z posłów Nowoczesnej, Witolda Zembaczyńskiego. Zapytaliśmy go, co usłyszał od prezesa PiS.
  – Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go. Jesteście kanaliami! – grzmiał we wtorek z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński. Chwilę później, do siedzącego w ławie poselskiej prezesa PiS podszedł poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
  – Kaczyński wezwał mnie swoim pańskim gestem – opowiada poseł Zembaczyński. – Sam bym do niego nie podszedł, bo nie widzę powodu prowadzenia dialogu z kimś, kto nie chce słuchać – zapewnia. – Prezes Kaczyński powiedział mi, że wszyscy powinni siedzieć w więzieniu”

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-grozi-poslom-opozycji-wiezieniem,artykuly,413410,1.html

  To oczywista oczywistosc, ze winni (zbiorowo) morderstwa powinni siedziec w wiezieniu (o ile wladza postapi lagodnie i nie zastosuje najwyzszego wymiaru kary). Co do uczciwej pracy – wystarczy chyba skazac winnych uczestnictwa w opozycji na ciezkie roboty. Ktos w koncu musi przekopac ten kanal przez Mierzeje.

 89. @Piez

  „Dlaczego bucu obrażasz ludzi? Lepiej bałwanie ”

  Te, wariat, Wisla sie pali!

 90. Art63
  20 lipca o godz. 13:03

  ” … zmiany są niekonstytucjyjne …

  Moim zdaniem są konstytucyjene.

  Ty ―nie, niekonstucyjne.
  Ja ― oczywiscie, że konstyucyjne.
  Ty ― no przezcież niekonstytucyjne.
  Ja ― według mnie jak najbardziej konstytucyjne.

  Zatem zostawamy to TK, musicie tylko nie zapomnieć zaskarżyć ustaw do TK.

  „obywatele manifestują w dziesiątkach miast, bo zrozumieli …”.

  Picu, picu mój dziedzicu …

  Byłem w wczoraj pod Sejmem, a tam urzędował piknik nadzwyczajnej kasty, czyli Ciamajdan2, w liczbie ok. 500 osób. W okolicach mnóstwo policji, bo po sąsiedzku na stadionie Legii odbywał się mecz z 20 tys. kibiców, których było słychać aż pod Sejmem. Duże oddziały policji były dlatego, że kibice odgrażali się, że przyjdą pod Sejm i zrobią porządek z Ciamajdanem2.

  Ciamajdan2 powinien podziękować Błaszczakowi za ocalenie życia … 🙂

 91. E

  „Ktos w koncu musi przekopac ten kanal przez Mierzeje”.

  Podobno jakaś izrelska firma ma robić projekt. Z góry powinieneś się cieszyć.

 92. @mauro Rossi

  ” ale przy przy orzekaniu. Monsteskiuszowski podział włądzy zostanie wzmocniony po reformach,”

  Ja tez mysle, ze jak zbrodnicza opozycja znajdzie sie w wiezieniu (albo na ciezkich robotach, vide „wezcie sie za uczciwa prace”), to podzial wladzy bardzo sie wzmocni. W ogole przestanie panowac balagan i nastanie porzadek. Juz wszyscy wiedza, ze opozycja to „zdradzieckie mordy” i ze jest (kolektywnie) winna morderstwa („zamordowaliscie go”).

  „Niszczyliście go, zamordowaliście go. Jesteście kanaliami!” – grzmiał we wtorek z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński. … poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
  Prezes Kaczyński powiedział mi, że wszyscy powinni siedzieć w więzieniu”

  Podzial wladzy dojdzie do zupelnej perfekcji wtedy, kiedy politycy opozycji beda (cytuje) „siedziec w wiezieniu” lub przekopywac kalal przez Mierzeje („uczciwej pracy”). Wystarczy zastosowac wzory sprawdzone w epoce brzesko-kartuskiej.

 93. @Mauro Rossi

  ” urzędował piknik nadzwyczajnej kasty, czyli Ciamajdan2, w liczbie ok. 500 osób. W okolicach mnóstwo policji”

  Przesada, moze kilkudzesieciu krzykaczy odstawionych od koryta, na pewno nie bylo pieciuset. Zreszta wystarczy na pierwsze lepsze zdjecie popatrzec, zeby zobaczyc ze to marna garsteczka:

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/protest-opozycji-przed-sejmem/60f7lk4

 94. E
  19 lipca o godz. 23:05

  „Premier Beata Szydło rozpoczęła w środę wizytę w Budapeszcie, gdzie spotka się wraz z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu”.

  No i gites. Jestem za, jak najbardziej.

  To fakt, że Izrael może być zaniepokojony przejawami antysemityzmu w lewackiej Brukseli. Z kolei państwa GW też są spanikowane idiotyczną polityką Brukseli, wieć to zbliżenie ma racjonalne podstawy. Moim zdaniem należałoby przyjąć Izrael do UE oraz do NATO. Jeśli Turcja jest członkiem NATO, czemu nie Izrael? Czasem zdecydowane rozwiążania są lepsze niż półśrodki, które od pół wieku nie zagwarntowały pokoju na Bliskim Wschodzie.

 95. @Mauro Rossi

  „Była to jedyna władza z ogromnymi uprawnienaimi wobec obywatela, której nikt nie wybierał.”

  Nic dziwnego, bo to bylo na podstawie zlej i niedobrej konstytucji, uchwalonej przez Zbrodnicza Opozycje. To oczywista oczywistosc, ze nie ma co sie ogladac na jaks tam postkomunistyczna „konstytucje”, uchwalona przez Tluste Koty ktore staly Tam Gdzie Stalo ZOMO. Poza tym trzeba sie wzorowac na dobrych i sprawdzonych wzorcach. Jak Jasniepan Pilsudski stanal na czele Panstwa, to tez sie nie ogladal na piski i wrzaski poslow – tylko poprowadzil wojsko do ataku.

  Potem juz wszyscy byli zadowoleni. A jak sie cos komus nie podobalo, to juz od tego byla Bereza Kartuska. Praworzadnosc tez byla zabezpieczona – na przyklad w procesie brzeskim. Albo w procesie luckim, gdzie m in Szechtera tak dlugo bito, az on i pozostali sie przyznali.

 96. @Mauro Rossi

  „Moim zdaniem należałoby przyjąć Izrael do UE oraz do NATO”

  Jak widac, oeneryjne hejterstwo zmienia zdanie co chwila. Dipero co darlo hejterstwo ryja o tym, jak zli i niedobrzy syjonisci dopuszczaja sie „czystek etnicznych” na biednych „Palestynczykach”, ze „apartheid” i ze „dawno zagrabione ziemie Palestyny”. A teraz nagle hejterstwo „zmienilo zdanie” i dmie w zupelnie inna trabe.

  „półśrodki, które od pół wieku nie zagwarntowały pokoju na Bliskim Wschodzie.”

  Chwalic Przedwiecznego – wlasnie pol wieku minelo od oswobodzenia Jerozolimy. Pokoj z kuchnia na BW to panuje, jak wiadomo, w Zaprzyjaznionych Krajach Arabskich – od Syrii po Libie. A „zdecydowane rozwiazania” to juz byly, w Treblince, w Sobiborze i jeszcze w paru miejscach. Jak Zydzi w Izraelu beda chcieli niemieckich wojsk na swoim terytorium, to na pewno zglosza akces do NATO.

  Ale na razie sie na to nie zanosi.

 97. >Art.63

  „Poparcie prezesa nieco spadnie, do twardego jądra 27%. PiS nie straci szybko zwolenników, ale zyska ich anty – PiS. Na dodatek będą to ludzie głęboko urażeni.”

  Ile jest pan sklonny postawic na te teze?

  m.l

 98. @Mauro Rossi

  „Moim zdaniem są konstytucyjene.”

  MR ma oczywiscie racje – choc to bardziej skomplikowane. Te zmiany _beda_ konstytucyjne. Jak juz wladza wprowadzi w zycie to, co zapowiada:

  „„Niszczyliście go, zamordowaliście go. Jesteście kanaliami!” – grzmiał we wtorek z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński. … poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.
  Prezes Kaczyński powiedział mi, że wszyscy powinni siedzieć w więzieniu””

  … to zostana sami sluszni poslowie. Zreszta mozna w ekspresowym trybie uchwalic, ze na opustoszale fotele bylej opozycji dokooptuje sie odpowiednia liczbe nowych poslow i senatorow. A potem mozna uchwalic taka konstytucjem jaka sie bedzie chcialo uchwalic, ze wsteczna data. Nowa Konstytucja moze dajmy na to byc wazna od 1 stycznia 2017. I wtedy sie okaze, ze zmiany i przemiany byly onstytucyjne.

  Widze tylko jeden problem: Ciezko bedzie kazdego, co to mu sie wladza patriotyczno-narodowa nie podoba, sadzic i skazywac. Sadow nie starczy. Trzeba zatem bedzie siegnac do sprawdzonych wzorow i zorganizowac obo.. sorr, Miejsca Odosobnienia. I tam zamykac takich, co im sie ustroj nie podoba.

 99. I znowu wyszło na moje. Tak, moje jest mojsze. W poranku TOK FM usłyszałem info, że w sprawie demontażu trójpodziału władzy słabnie „opór” środowiska akademickiego. Ich kręgosłupy moralne są tak samo mocne, jak uczelnie którymi kierują. Żenada godni żenadę.
  Moje przewidywania miały mocne podstawy. Przypomnijcie sobie moi mili jak to szacowne grono przebierające się w gronostaje zareagowało poprzednio. Wtedy chodziło o lustrację tego środowiska. Dali dupy wtedy, dają teraz.
  Dlatego kiedyś zrewidowałem moje poglądy na temat Lecha Wałęsy. Był i został prostakiem, ale z raz obranej drogi nigdy nie schodził. To nie wstyd nie wiedzieć, ale wstyd wiedzieć i się zgadzać. I gówno mnie obchodzi tłumaczenie, że oni mają coś więcej do stracenie od takich ludzi jak Wałęsa. Godność się ma albo nie. Oni nie mają, więc nic nie tracą.

 100. folwarkPn

  „Ilu ludzi zamordowala Rewolucja Francuska?”

  To jest trudne do oszacowania bowiem nie bardzo jest na czym oprzeć statystykę. W okresie rewolucji duża część ludności Francji była w ruchu a wiec nie ewidencjonowana. Na dokładkę po zdobyciu Bastylii w całej Francji masowo niszczono dokumenty w tym rejestry koscielne (metrykalne), rejestry podatkowe, rejestry czynszów i dzierżaw, stare akty nadań uprawniające do poboru obciążeń itp. Tak więc jest problem z punktem wyjscia do obliczeń.
  Poza tym szacowana ilość ofiar zależy od przyjętych kryteriów, z których część jest płynna, nieostra. Niektórzy historycy szacują, że biorąc pod uwagę ilość strat na skutek terroru, rozruchów, powstań, wojny domowej (Wandea), wojen z państwami ościennymi i ekstremalnie trudnych warunków życia (np głód) ubyło około 600 tysięcy Francuzów.
  Jeśli zaś chodzi o okres wielkiego terroru to historyk Prudhomme na podstawie zachowanych akt sądowych wyliczył, że na mocy wyroków dotyczących spraw ewidentnie politycznych zgilotynowano 18 613 osób, w tym 1278 przedstawicieli arystokracji. On proponuje by te liczby w odniesieniu do całego okresu rewolucji podwoić. Podkreślam, że te szacunki dotyczą tylko terroru instytucjonalnego (sądowego).

  A propos tematu „Rewolucja Francuska” a sytuacja polityczna w Polsce … .

  Wczoraj publicysta Marek Migalski, niegdyś związany z PiS opublikował w „Rzepie” tekst „Kolejne wybory zdecydują, która partia zapełni areszty”.
  Migalski stawia tezę, że okres do wyborów parlamentarnych będzie zdeterminowany przekonaniem, że środowiska polityczne (PiS lub AntyPis czyli opozycja liberalna), które przegrają wybory trafią po nich do więzień – co jego zdaniem zwiastuje cięzkie czasy. Co prawda Migalski snuje analogie do Rosji i Ukrainy ale trudno nie zauważyć, że na jego poglądzie odcisnąć się musiała analiza rewolucji francuskiej.
  Niestety moim zdaniem pobieżna.

  Poniżej tekst:

  http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/307189913-Kolejne-wybory-zdecyduja-ktora-partia-zapelni-areszty.html?template=restricted

 101. Jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu czyli bojkot parafii zasadny.Tak sobie myślę o żródle polskich problemów.

 102. Art63
  20 lipca o godz. 13:03
  Elektorat twardy się sypie , głównie ze względów zdrowotnych bo są to ludzie mocno wiekowi. (fanatyczni wyznawcy KK i Rydzyka którego telewizje oglądają na okrągło). Wiem co pisze bo sporo tego towarzystwa znam , bo to znajomi żony (niestety tez fanatyczna religijna)
  Ciekawostka ale wygląda na to że niektórzy z tych ludzi przestają wierzyć w JK , co wynikało z ostatnich wypowiedzi niektórych z nich. Przy okazji spytam się by mieć 100% jasności.

 103. Mauro Rossi
  20 lipca o godz. 12:53

  Slawczan
  20 lipca o godz. 12:02

  >>„SKOKi – pisowska kopalnia złota. …. straty sięgnęły 3,5mld”.

  Połowę tej straty wygenerował styary, dobry SKOK [WSI] Wołomin. <<

  Cieszę się Mauro, że wreszcie przejrzałeś na oczy, ja nigdy nie miałem wątpliwości, że wierchuszka PiS, to agenci WSI.
  Przypominam, że jednym z uczestników obrad w Magdalence ("zdrady" – wg pisiorstwa), był Lech Kaczyński. Zwolennicy teorii "zdrady w Magdalence", twierdzą, że jej uczestnicy zostali wytypowani przez bezpiekę (m.in Andrzej Rozpłochowski, Krzysztof Wyszkowski, Andrzxej Gwiazda), ponieważ władze PRL chciały mieć gwarancję, że porozumienie dojdzie do skutku i na ich warunkach. Stał za tym gen. Czesław Kiszczak – jak pamiętamy ówczesny minister spraw wewnętrznych i zwierzchnik Służby Bezpieczeństwa, godzi się jednak przypomnieć, że w latach 1972-78 był on szefem Zarządu II Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego (wywiad), a później Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyi kontrwywiadu wojskowego, w tym właśnie czasie dokonano zwerbowania Lecha Kaczyńskiego i pozostałych uczestników późniejszych obrad w Magdalence. Jak powszechnie wiadomo, że peerelowski wywiad i kontrwywiad przekształciły się później w WSI, praktycznie bez zmian kadrowych. WSI została rozwiązana dopiero wówczas, kiedy jej funkcjonariusze bezpiecznie ulokowali się na intratnych stanowiskach w biznesie, bankowości, konsultingu itp.
  Czesław Kiszczak posiadał w domu dokumenty kompromitujące czołowych działaczy PC, obecnego PiS, jednak zostały one przejęte przez pisowskie służby specjalne, które kompromitujące dokumenty zniszczyły. Oryginały tych dokumentów znajdują się w Moskwie, w archiwach GRU. Ten fakt wyjaśnia działania rządzącej obecnie ekipy na rzecz Rosji, antyrosyjska retoryka PiS, jest jedynie kamuflażem.
  Miło mi, że wreszcie się ze mną zgadzasz 🙂

 104. @neospasmin,

  Tyle, co zwykle stawiam, czyli butelke dobrego wina.

  Pewniejsze od sondaży są wybory uzupełniające, ale jeśli kierować sie sondażami, to wobec Kantar i CBOS należy zastosowac formułę: wynik PiS minus 6pkt.

 105. @maciek.g,

  To już nie jest spór polityczny, chodzi tu o zwykłą ludzką przyzwoitość. A tę potrafią ocenić ludzie, którzy nie znają się na gospodarce i sądach. Dlatego jestem spokojny o topnienie elektoratu. Bedzie powolne, dopóki PiS będzie pokazywał skutecznośc i deptał po wszystkim. Przy pierwszym zderzeniu ze ścianą, czyli pewnie pod koniec roku, topnienie elektoratu gwałtownie przyspieszy.

 106. W czym problem, że Kaczyński wziął za mordę katolików,którzy sprawiają problemy w IV RP.Ateiści legaliści nie muszą odczuć skutków zamordyzmu.Wszak katolicy lubią rolę męczenników a nawet niosących krzyż.Tym sposobem w ramach IV RP są „krzyżowani” uchwalanymi ustawami skoro nie przestrzegają 10 przykazań. KK poddał się w misji wychowywania owczarni.2000 lat zmarnowano bo ciemny lud nie jest reformowalny.Tak sobie myślę,że argumentacja homilijna Kaczyńskiego potwierdza Sodomę i Gomorę w parafiach małych ojczyznach ochrzczonych. Coś z tym trzeba zrobić sugeruje prezes bo nie szkoda róż gdy płonie las.Wycinany na szyszki.

 107. maciek.g 20 lipca o godz. 14:45 To są tylko twoje subiektywne spostrzeżenia, które mają się nijak do rzeczywistości. Moje są takie same, ale często je rewiduję. Zdarza się też tak, że nie muszę. Nie jest prawdą, że wyborcami PiS są starsi ludzie i ci najbiedniejsi. Tą partię popierają średniacy, którzy mają wyższe aspiracje, ale niestety brak im kwalifikacji formalnych. A chyba się zgodzisz, że do wykonywania pewnych zawodów i stanowisk takie kwalifikacje trzeba mieć. Otóż PiS od początku daje do zrozumienie swojemu suwerenowi, że wcale tak być nie musi, a nawet może to stanowić przeszkodę. I tu mógłbym przytoczyć kilka przykładów zawrotnych karier ludzi PiS, ale z całą pewnością mógłbyś to powtórzyć.

 108. Kilkadziesiąt osobników (osobniczek) leży na plecach i rytmicznie uderza nogami w ustawione przed Sejmem barierki, za którymi stoją policjanci krztusząc się ze śmiechu.
  Część z nich ma w ręku pluszaki (?!), część tęczowe parasolki (sodomici), część czarne (aborcjonistki).
  Jaki tam ostatni sort.
  To debile.

 109. maciek.g
  20 lipca o godz. 14:45,
  Pewnie się sypie, ale odchodzący mogą liczyć na sukcesorów rekrutujących się spośród tzw. wykluczonych i innych „niezaopiekowanych”, bezradnych itp. Dla nich popieranie PiS ma charakter terapeutyczny – w tej wspólnocie pisowskiej czują się ważni i potrzebni, wydaje im się, że biorą udział w czymś wiekopomnym, że przywracają Polsce niepodległość, że ją „polonizują”, czy „re-polonizują”. Tu, w Wielkiej Brytanii obserwuję galopującą „pisyzację” środowisk polonijnych, a wynika z tego, że wielu Polaków mieszkających tu wyjechało z Polski za czasów rządów PO nie po to, by poznać inną kulturę, rozwijać się, lecz tylko po to, by przeżyć. Mieszkając tu ponad 16 lat miałem okazję być świadkiem niezwykłych metamorfoz światopoglądowych – ludzie o poglądach ultralewicowych nawracali się na wiarę pisowską, stając się jej najgorliwszymi wyznawcami, podobnie „palikociarze”, że „platoformersach” nie wspomnę. To, co łączy tych ludzi, to poczucie upokorzenia, czucie się obywatelem gorszym w obcym kraju, postrzegania tego kraju, jako wrogiego sobie – to właśnie wykorzystują pisowscy macherzy kanalizując odpowiednio frustrację. Mam kumpla, który urodził się tu w Wielkiej Brytanii, dobrze wykształcony, nienaganne maniery, świetnie ubrany, doskonały polski, choć z akcentem. Jest on właścicielem ośrodka oferującego kursy zawodowe dla Polaków. Przez długie lata pracował zawodowo, a ośrodek był dodatkowym źródłem raczej skromnego dochodu. Pomogła mu katastrofa smoleńska, był jednym z pierwszych na Wyspach głosicieli teorii zamachu, w pierwszą rocznicę katastrofy zorganizował wiec na Trafalgar Square, z hasami typu: „Smoleńsk – Katyń II”, „Putin z Tuskiem zamordowali Lecha Kaczyńskiego” itp. Do dziś organizuje tego typu akcje, odczyty spotkania z ważnymi pisowcami, jednak co najważniejsze – jego ośrodek kwitnie, już dawno zapomniał o skromnych dochodach, kosi kasę na londynskich pisiorkach, aż miło. Nie wiem, czy w Polsce rzecz się ma podobnie, ale jeśli tak, to -niestety – twardy pisowski elektorat może mieć się całkiem nieźle.

 110. quentin t. 20 lipca o godz. 16:13 Tak, to jest właśnie język rasy nowych panów RP Jarosława K. Czy wy naprawdę nie znacie innych słów do określenia przeciwnika politycznego? We wszystkich i wszystkim musicie widzieć śmiertelnego wroga. Poza tym, sprawdza się słynna opinia Bismarcka o Polsce i Polakach.

 111. Znalezione w sieci:

  „(I) Sąd Najwyższy zaczął przestrzegać prawo i ujawnił wyciągi ze służbowych kart kredytowych, zgodnie ze złożonym trzy lat temu(!) wnioskiem o dostęp do informacji publicznej,
  (II) wyciągnięcia konsekwencji z rozmów sędziego Sądu Najwyższego Henryka Pietrzykowskiego, z sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim o treści pisma składanego do SN oraz rozmów o życzliwości w tej sprawie,
  (III) ujawnienia wszystkich umów na publikację orzecznictwa sądu najwyższego z prywatną firmą oraz ukarania winnych podpisania tych kuriozalnych umów, bo co to niby jest wyłączność na druk orzeczeń sądu?!
  (IV) udostępnienia online całego orzecznictwa SN za ostatnie trzy dekady, bo co to niby jest wyrok niepublikowany?!
  (V) odpowiedzi na pytanie jak ma być rozliczana władza sędziów w Polsce. Każda władza, która nie jest rozliczana przez obywateli jest tyranią. Sędziowie są władzą. Sędziowie są jedyną władzą w Polsce nierozliczaną przez obywateli. Chcemy nowoczesnego i obywatelskiego państwa? To nie może być dalej tak, że sędziowie rekrutują sędziów, awansują sędziów i rozliczają sędziów. Nie podobają się pomysły Ziobry? OK. To jakie własne, macie…? Oprócz tego, żeby było jak było”.

 112. quentin t.
  20 lipca o godz. 16:13

  „Jaki tam ostatni sort. To debile”.
  🙂
  Nawet debile mają prawo do demonstorwania, więc demonstrują ― debilnie.

 113. Art63
  20 lipca o godz. 15:00

  ” … jeśli kierować sie sondażami, to wobec Kantar i CBOS należy zastosowac formułę: wynik PiS minus 6pkt”.

  Poczekajmy na sondaż IBRS, w kórym Petru zawsze wypadał znakomicie. Wynik PiS w IBRIS może być nawet ujemny, wytarczy zamówić.

  Przemysław Wipler powiedział, że wynik sondażu IBRiS można kupić za 6 tysięcy zł plus VAT. W 2013 r. założone przez Wiplera polityczne stowarzyszenie uzyskało w IBRIS (wówczas nazywało się Homo Homini) zamówiony wynik 19 proc. poparcia i zajęło miejsce na pudle, trzecie wśród sił politycznych w kraju. Nie pamiętam jak nazywało to stowarzyszenie Wiplera, tylko wynik pamiętam.

 114. M. Rossi o 16:51.
  To stowarzyszenie, które zarejestrował Wipler nazywało się „Republikanie”.
  W marcu 2013 roku Wipler zainwestował 6 tys. złotych w sondażownię „Homo Homini” i sondaż (w marcu 2013 roku) wykazał dla jego stowarzyszenia chyba 19 % poparcia.
  Co najlepsze: ponieważ inwestycja była jednorazowa, kolejny sondaż tego samego instytutu w niespełna miesiąc później wykazał mu poparcie w wysokości około 1 procenta.
  Nie posmarujesz, nie pojedziesz.

 115. Gratuluję Redakcji Polityki i jeszcze bardziej innym mediom jak również popisdzielonym kibolom POPiS-u i innej partyjnej hołoty likwidacji państwa polskiego. W końcu osiągnęliście swój cel. Państwo i demokracja przestało działać teoretycznie stając się bandyckim jawnie i praktycznie.

  Jeszcze raz gratuluję. Wykluczenie nas bezpartyjnych z wyborów i ze społeczeństwa przyniosło oczekiwane efekty.

 116. jobrave
  20 lipca o godz. 14:53

  „Cieszę się Mauro, że wreszcie przejrzałeś na oczy, ja nigdy nie miałem wątpliwości, że wierchuszka PiS, to agenci WSI”.

  Jak zwykle jesteś świetnie niezorientowany. 🙂

  Poszczególene kasy SKOK są samorządne i niezależne, ta w Wołominie została opanowana przez szumowiny z dawnej WSI. Na marginesie, były też kasy opanowane przez ludzi związanych z PO np. SKOK Kopernik, zwany „SKOK-iem Platformy”, kotóry wygenerował 150 mln strat. Krajowy zarząd SKOK ma nieduże formalne uprawnienia do ingerowania w działalność poszczególnych kas. W przypadku SKOK Wołomin Bierecki już w 2012 poinformował KNF, która przez dwa lata palcem nie ruszyła w tej sprawie. Co ciekawe, nieprawidłowiści w wielu kasach SKOK pojawiły się, gdy KNF przejęła nadzór nad kasami. Najwyraźniej afera SKOK Wołomin była hodowana na okres wyborów w 2015, bo właśnie wówczas stała się głośna. Wystarczy prześledzić tytuły w mediach, robiące wodę z mózgu czytelnika, że za aferę SKOK Wołomin odpowiada PiS, bo wszystkie kasy SKOK=PiS. Tak się jednak złożyło, że przypadkiem w czyjejś szufladzie zachowało się zdjęcie głównego twórcy przekrętów w SKOK Wołomin Piotra P. (obecnie w pierdlu) z Bronisławem Komorowskim, znanym entuzjastą WSI. Były oficer WSI Piotr P. jest recydywistą, kombatantem innej afery ― w fundacji „Pro Civili”.

  http://niezalezna.pl/uploads/still2015/65322918851426957040.jpg
  Piotr P. to ten gostek z lewej strony.

 117. quentin t.
  20 lipca o godz. 17:06

  „Nie posmarujesz, nie pojedziesz”.

  Jak to w III RP.
  Nadzwyczajna kasta od dziś już bez smaru, więc nie jedzie … 🙂

 118. Sędziowie kradną w supermarketach, biorą łapówki, należą do grup przestępczych, nie płacą alimentów, wysługują się partiom politycznym (z wyjątkiem PiS), wydają niesprawiedliwe wyroki. – to przekaz pisowski na temat sędziów.
  Polacy kradną. są brudni i śmierdzą, są zacofani, Węgrzy kochają Polaków, Czesi to tchórze, Niemcy mordowali Polaków, Ukraińcy i Rosjanie też, Gruzini to wspaniali ludzie, Żydzi to bolszewicy, bolszewicy to Żydzi, Żydzi rządzą światem, Szwedzi są rudzi, rudzi są fałszywi, niscy są złośliwi, pisowcy są super reszta to szmaty i zdrajcy.

 119. snakeinweb
  20 lipca o godz. 17:11

  „Gratuluję Redakcji Polityki i jeszcze bardziej innym mediom jak również popisdzielonym kibolom POPiS-u i innej partyjnej hołoty likwidacji państwa polskiego”.

  Żyjemy w wolnym kraju, paszporty mamy jeszcze w szufladach (Błaszczak nie zdążył zabrać), więc nazwyczajna kasta jeśli jest rozgoryczona utratą przywilejów może wynieść się choćby na Madagaskar.

  Szkoda tylko Madagaskaru. 🙂

 120. 38 proc. osób deklarujących w lipcu gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS – wynika z sondażu Kantar Public. Na drugim miejscu znalazła się PO z 19 proc. poparciem. Kolejne miejsca zajęły Kukiz’15 – na to ugrupowanie chce głosować 9 proc. i Nowoczesna – 8 proc.

  PiS i Kukiz – do Sejmu
  PO i Nowoczesna – do Bundestagu
  SLD i PSL – do Dumy

 121. Mauro Rossi
  20 lipca o godz. 17:15,

  Wszystko, co opisałeś, oparte jest na fałszywkach, fotomontażach itd. Moi informatorzy twierdzą zupełnie co innego. Niestety moi informatorzy, ze zrozumiałych względów, prosili o nieujawnianie ich personaliów. Jestem pewien, że mnie zrozumiesz, bo przecież słynni pisowscy „dziennikarze śledczy” – Gargas, Kania, Gadowski, Sumliński (pacjent Tworek i znany złodziej dóbr intelektualnych – plagiator) zawsze powołują się na informatorów „pragnących zachować anonimowość” tudzież „na obecnym etapie ujawnienie danych mojego informatora byłoby dla niego niebezpieczne”. Moi informatorzy są równie wartościowi, jak Twoje informacje. Przerzucanie się źródłami, linkami ma taki sam sens, jak reanimowanie szkieletu, w internecie można znaleźć „dowody” na to, że Chrystus był Polakiem, Kaczyńscy to Żydzi (Kalksztejny), Ziemia jest płaska, a Polska liczy sobie nie tysiąc lat a 3 tys. (Paweł Szymański na youtube). Obecnie wszystko jest kwestią wiary, wierzymy w to, co nam pasuje.

 122. E
  20 lipca o godz. 14:14

  „Moim zdaniem należałoby przyjąć Izrael do UE oraz do NATO”
  „Jak widac, oeneryjne hejterstwo zmienia zdanie co chwila. Dipero co darlo hejterstwo ryja o tym, jak zli i niedobrzy syjonisci dopuszczaja sie „czystek etnicznych” na biednych „Palestynczykach”.

  Izrael w NATO musiałby trzymać zachodnie standardy, co przychodziloby mu łatwiej niz Turcji. Teraz Tel Awiw mówi, że do pewnych rzeczy zmuszony jest swoją sytuacją strategiczną. Można to zrozumieć, ale jako pełnoprawny członek NATO Izrael byłby fragmentem napotężniejszej organizacji wojskowej na świecie, miałby ten luz, że w końcu wojskowo to nikt nie podskoczy, łącznie z Rosją. Przyjęcie Izraela do NATO wymagałoby od Zachodu redefincji, czy chcemy być dekadenckim bagienkiem bez jasnej przyszłości, czy cywilizacją żywotną i silną, która umie postawić na swoim. Szanataż paliwowy świata arabskiego staje się przeszłością, w najbliższych latach USA i Kanada bądą czołowymi producentami ropy i gazu na świecie ze zródeł niekonwencjonalnych, co zmiena sytuację satrategiczną świata.

 123. jobrave
  20 lipca o godz. 17:42

  „Wszystko, co opisałeś, oparte jest na fałszywkach, fotomontażach itd. Moi informatorzy twierdzą zupełnie co innego”.

  Zmień informatorów, bo cię oszukują.

 124. waldek:
  ” Czy wy naprawdę nie znacie innych słów do określenia przeciwnika politycznego? We wszystkich i wszystkim musicie widzieć śmiertelnego wroga.”

  Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
  Włącz telewizor/internet i zobacz tych gości w krótkich gaciach, którzy stukają w rytm faceta z tam-tamem nogami w metalowe barierki, leżąc na plecach, okrywając się przy tym parasolkami (chyba siąpi). Dla każdego dorosłego i średnio inteligentnego człowieka to zachowania debilne.
  Co to ma wspólnego z wrogością? To uczucie zażenowania (istnieje takie słowo, powinieneś go znać, jeśli masz zasób używanych słów większy, niż 300 – 400).

 125. maciek.g
  20 lipca o godz. 14:45

  „Elektorat twardy się sypie , głównie ze względów zdrowotnych bo są to ludzie mocno wiekowi”.

  Przyko mi, PiS wygrywa wśród ludzi młodych i bardzo młodych. Ci w średnim wieku z czasem, na starość, dochodzą do rozumu.Takie jest życie, złudzeniami tego nie zmienisz.

 126. „Jeden krzyczał na ulicy „spieprzaj dziadu”. Drugi krzyczał na sali sejmowej „mordy zdradzieckie”.Niby wychowani na warszawskim,inteligenckim Żoliborzu, a jednak – żule.Nie przykryją tego stanowiska, garnitury,tytuły.Żul będzie żulem”
  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/4855-bober-o-kaczynskich-zule-jeden-krzyczal-spieprzaj-dziadu-drugi-krzyczy-mordy-zdradzieckie

 127. IV RP staje się bękartem z ojca starego kawalera.Tak sobie myślę,że to będzie europejska sierotka a nawet znajda.

 128. @Mauro Rossi

  „ieć, ale jako pełnoprawny członek NATO Izrael byłby fragmentem napotężniejszej organizacji wojskowej na świecie, miałby ten luz, że w końcu wojskowo to nikt nie podskoczy”

  Jak Zydom w Izraelu bedzie sie spieszylo do gazu i do komina to na pewno poprosza o czlonkostwo w NATO i w UE. Zwlaszcza w NATO, zeby miec niemieckie wojska na swoim terytorium, najlepiej zreszta niemieckie plus zaprzyjaznione – szaulisi, strzalokrzyzowcy i cala wyprobowana w „zdecydowanych rozwiazaniach” reszta. Jeszcze jeden kraj (nie musimy pisac, jaki) moglby sie dolozyc do kontygentu, celem wznowienia jakze pieknej tradycji masowego mordowania w pogromach. Trzon „zdecydowanych rozwiazan” mogliby stanowic Niemcy. Tyle tylko, ze Zydom w Izraelu nie spieszy sie do gazu i do komina – wiec na niemieckie garnizony i na szaulisow przyjdzie troche poczekac.

  „Przyjęcie Izraela do NATO wymagałoby od Zachodu redefincji”

  Tyle ze Zydzi z Izraela z definicji nie chca do pieca – po to wlasnie Izrael powstal. Tak wiec na niemieckie garnizony i na szaulisow przyjdzie troche poczekac.

  „w końcu wojskowo to nikt nie podskoczy, ”

  Jak na razie to nikt sie nie kwapi specjalnie. Chetnych do „spychania do morza” jakby nieco ubylo. Oczywiscie ze sojusze z poteznymi mocarstwami bylyby jeszcze lepsze. Na przyklad Polska miala sojusz z Anglia i Francja.

 129. Za fakt.pl

  Informatorzy oszukali kolejna grupkę tych drugiego sortu!

  Kluczowe jest co innego: według sondażu IBRIS dla Onetu, zaledwie 5 proc. ankietowanych w wieku 18-29 lat popierania działania Rady Ministrów! Przeciwnikami ekipy Szydło jest aż… 82 proc. respondentów!

 130. @Mauro Rossi

  „czy chcemy być dekadenckim bagienkiem bez jasnej przyszłości, czy cywilizacją żywotną i silną, która umie postawić na swoim.”

  Ja mysle ze to drugie. Na poczatek trzeba utrzec nosa bezczelnej UE, ktora sie wtraca do nie swoich spraw. UE jest od dawania kasay. Znaczy szmalu. Unia jest od dawania kasy, dziesatki miliardow eurosow. Od tego jest, jak ..pa od ..ania. A jak sie usiluje wtracac w Wewnetrzne Sprawy Panstwa i Narodu – to pora na ekspedycje karna. Tego Timmermansa przywiazac postronkiem do czolgu, niech biegnie cala droge do Warszawy. I to babsko – Vera Jourová – z nia tak samo.

  Nie mozna pozwolic na to, zeby jakies szubrawe figury grozily obcieciem szmalu.

 131. jobrave
  20 lipca o godz. 17:42

  „Ziemia jest płaska, a Polska liczy sobie nie tysiąc lat a 3 tys”.

  A gdybyś, bez internetu, usiadł i w ciągu kilku minut musiał udowodnić jak jest, to co byś zrobił? Czy nie załamał? S. Hawiking pisze w swej „Krótkiej Historii czasu”, że pewna struszka na otwartym posiedzeniu Towarzystwa Astoronomicznego w Anglii powiedziała, że ziemia jest płaska. ― A na czym spoczywa ta płaska Ziemia, zapytał ironicznie prelegent. ― To proste, na zółwiu, odpowiedziała staruszka. ― A ten zółw na czym, pytał spokojnie prelegent? ― No jak to na czym, na innym żółwiu, a ten na kolejnym i tak w nieskończoność. Pojęcie nieskończoności znającym matematykę astronomom z pewnością było znane i na to liczyła staruszka.
  🙂
  A że Polacy liczą sobie nie tysiąc tylko 3 tys. lat da się udowdnić na podstawie historiografii z czasów PRL, a i wcześniejszej też, jak ktoś musi to da radę. W tym kontekście mogą paść bardzo poważne nawiska historyków ― Wojciech Kętrzyński, Stanisław Kętrzyński, Kazimierz Tymieniecki i legion innych. Faktem jest, że nazwa Vistla (Wisła) jest bardzo stara, zapewne jeszcze przedceltycka i może lliczyć co najmniej 3 tys. lat. Jeśli zdfinijemy Polaków jako naszych słowiańskich przodków, to 3 tys. lat temu byli gdzieś na wschodzie (takie jest obecne stanowisko polskiej hisptigrafii, a jakie będzie w przyszłości to nie wiem), a nad Wisłą wkrótce zaczęli się szarogęsić Celtowie, którzy specjalizowali się w wytopie żelaza (Dymarki Świetokrzyskie to właśnie oni, a nie Słowianie, których tu jeszcze długo nie było).

 132. W ocenie prof. Piotrowskiego możemy się spodziewać więcej takich przypadków, jakie oglądaliśmy w grudniu i w ostatnich dniach.

  „Drugi aspekt, który się nasuwa, to negatywne konsekwencje tego sposobu funkcjonowania parlamentu dla kultury życia społecznego i publicznego w kraju. Bo to jest przecież wzór” – uważa prof. Piotrowski. – „Nie można się było spodziewać, że będzie inaczej. Socjologowie podają, że żyjemy w kulturze wrogości. Świat polityki odzwierciedla rzeczywistość świata społecznego. A następie rzeczywistość świata społecznego odzwierciedla świat polityki”.
  http://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1059249,prof-piotrowski-zyjemy-w-kulturze-wrogosci-swiat-polityki-odzwierciedla-rzeczywistosc-swiata-spolecznego.html
  ============

  Dojrzewamy do etapu kłonic, cepów, i orczyków?

css.php