Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta En passant - Blog Daniela Passenta

6.09.2017
środa

Waluś nie jest sam

6 września 2017, środa,

Zwróćmy uwagę na zbieg okoliczności. Obecny rząd zmierza do zaostrzenia kar za przestępstwa do tego stopnia, iż panowie Kaczyński, Ziobro i Jaki nie ukrywają, że są zwolennikami kary śmierci, gdyby nie obowiązujący w Unii Europejskiej jej zakaz.

Jednocześnie inni przedstawiciele polskiej prawicy nie ustają w staraniach o umożliwienie powrotu z Afryki Południowej do Polski Janusza Walusia, który z zimną krwią zamordował (1993) czarnoskórego przeciwnika apartheidu i komunistę, Chrisa Haniego. Celem zabójstwa była nie tylko śmierć popularnego na lewicy i wśród czarnoskórych działacza, ale i wywołanie wojny domowej, rozruchów, które mogłyby utrudnić likwidację apartheidu.

Polski emigrant został skazany na karę śmierci, z czasem wyrok został złagodzony, aż po 22 latach pojawiła się szansa warunkowego zwolnienia. Sąd zdecydował, że decyzję ma podjąć minister sprawiedliwości RPA, M. Masutha, co nie wróży polskiemu przestępcy dobrze, gdyż minister złożył uprzednio apelację od decyzji zwolnienia Walusia.

Celem Walusia i jego przyjaciół w Polsce jest umożliwienie mu powrotu do kraju, po to m.in. zrzekł się obywatelstwa RPA. Zabójca z Pretorii ma swoich zwolenników w Polsce.

Widać to na stadionach. Transparenty z poparciem dla zabójcy wywieszali m.in. sympatycy Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, a ostatnio Rakowa Częstochowa. Ci ostatni napisali „Naszym wzorem Janusz Waluś”. Konserwatywne Centrum Edukacyjne Powiśle zorganizowało pikietę w obronie Walusia.

– pisze Wiktor Ferfecki w „Rzeczpospolitej”.

Wielu z nich kult zamachowca traktuje jako przedłużenie czci Żołnierzy Wyklętych, nazywając go „ostatnim wyklętym”. „Nie zauważają, że Waluś był nie tylko antykomunistą, ale też rasistą związanym z ruchem neonazistowskim, co jest sprzeczne z tradycją polskiego patriotyzmu” – mówi dr hab. Rafał Pankowski, socjolog i działacz antyfaszystowski.

Starania Walusia wspierają politycy, m.in. prof. Jan Żaryn (PiS), działacze Kukiz’15 (Rzymkowski i Mordak) oraz Ruchu Narodowego. Janusz Waluś zrealizował hasło „A na drzewach zamiast liści…”, więc może liczyć, że jeżeli pewnego dnia wróci do Polski, spotka go godne powitanie, może nawet brunatna parada, której większość prawdopodobnie jest za karą śmierci, ale nie dla swoich bohaterów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 149

Dodaj komentarz »
 1. Janusz Waluś to polski bohater, wierny hasłom „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!”, oraz „Za wolność Waszą i naszą!”. To wzór poświęcenia i ofiary w służbie bliźniego.

 2. Janusz Walus- ostatni wiezien polityczny wygranej wojny z apartheidem.
  Czas juz najwyzszy na wolnosc!

  marcin.lazarowicz

 3. Brunatna fala niegardzaca przy okazji wzbierania niewyimaginowana pogarda dla polszczyzny (m.inn. Tuwima i Leśmiana ) bedzie to wzbieranie kontynuowac . Czlowiek o nieznanym mi ( bo po co mi ono skoro do polszcyzny tych dwu i wielu innych , mu daleko ) juz obiecal palic kukly Żydów dalej

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W przyplywie fali sarkazmu
  Panie Kubaszko 14.02 , Pan jestes sarkastyczny , czy wezbrany ? ( pytam, bo jako do tej pory nie wpadles mi Pan w oko )

 6. Panie olborski – pretensje do lewackiej cenzury.

 7. neospasmin,

  Wszystko jasne. Waluś jest ofiarą lewactwa, podobnie jak Zdzichu Marchwicki , który padł kiedyś ofiarą ogłupiałych feministek.

  Papiery Zdzicha są obecnie nb. badane, pomnik nie jest wykluczony, podobnie jak Pulitzer dla neo.

 8. Czas skończyć z mitami, że nazizm jest sprzeczny z polskimi tradycjami patriotyzmu. Polski patriotyzm, podobnie jak patriotyzm niemiecki wykształcony w epoce Romantyzmu to jest nazizm w krystalicznej postaci.

  Niemcy jako tako tę tradycję przełamali natomiast w Polsce te tradycje się zachowały i wyrażają się tak jak dzisiaj cuchnącym nazistowskim wytryskiem.

  Czasem stawia się pytanie, jak Bóg mógł dopuścić do hekatomby II WS i do Stalina oraz Hitlera. Ale co mógł biedny Bóg zrobić z łajdactwem nad Wisłą, które nawet z Jezusa zrobiło nazistowskiego idola? Mógł tylko zesłać hekatombę, skoro nic nie pomogło obdarzenie 5 kilogramami mózgu. Niemców pokarał Hitlerem, Rosjan Stalinem, a Polaków Hitlerem i Stalinem podwójnie w kupie.

 9. Prawicowych ekstremistów mamy sporo w naszej historii.
  Postępujących zgodnie z tezą Wieszcza:

  -„Bo dzieło zniszczenia
  będzie w dobrej sprawie tak dobre
  jak dzieło stworzenia”

  Zabijanie inaczej myślących, prezentujących inne wartości, rozpoczął już
  Leon Czołgosz, zabijając Mac Kinley’a.
  Potem był Eligiusz Niewiadomski, Ted Kaczyński….

  Wszystko zgodne z koncepcją innego wieszcza:

  „Bo krew pohańców rozlana, miła jest Najjaśniejszej Panience”

  Ewentualnie- modne ostatnimi czasy- „dobry Czerwony to martwy Czerwony”……

 10. Znowu o Walusiu. Zastanawiający jest upór, z jakim próbuje się tego mordercę powiązać z Kaczyńskim. Jeszcze trochę, a publika naprawdę uwierzy, że to właśnie on wyjdzie witać Walusia na czele brunatnej parady. Pytanie tylko, która publika. Pewnie ta, co wierzy w „łamanie prawa i konstytucji”, nie potrafiąc wskazać ani jednego złamanego artykułu? Bo na inną publikę raczej trudno liczyć.

 11. wiesiek59
  6 września o godz. 15:29
  Jedna ofiara skrajnej lewicy jest zawsze oplacona milionem ofiar skrajnej prawicy.
  McKinley reprezentowal nowojorski imperializm, ktory wlasnie zagarnal Kube i Filipiny.
  Swietny wyklad Noama Chomsky’ego o anarchizmie :
  https://www.youtube.com/watch?v=oB9rp_SAp2U

 12. Walusiowi należy się pomnik, kilka ulic i orzeł biały. Jeżeli nagrodzono Kuklińskiego, Pyjasa, Lecha Kaczyńskiego a orła dostał Wildstein, to dlaczego nie Walusia?

 13. dandy
  6 września o godz. 16:27

  … Zastanawiający jest upór, z jakim próbuje się tego mordercę powiązać z Kaczyńskim. …

  A dlaczego nie? Skoro jednym z głośniejszych orędowników powrotu Janusza Walusia jest senator PiS Żaryn to nie tylko można co raczej trzeba o tym przypominać. Prof. Żaryn to nie jakiś szeregowy senator tylko jeden z glównych ideologów polskich narodowców. Jeśli nikt go nie przywołuje do porządku to znaczy, że jego wypowiedzi i poglądy są w PiS, ergo przez samego Kaczyńskiego, akceptowane.

 14. „To wzór poświęcenia i ofiary w służbie bliźniego.”
  Pan Panie Kubaszko mozesz byc „wzorem” wezbrania i szacunku dla polszczyzny piszac te (..) o „służbie bliźniego”. Gdybys nie gardzil polszczyzna pisalbys o służbie bliźniemu . Zostawiajac na na boku niezbyt wezbrana mysl, ze byc moze ten zamordowany tez byl lub mogl byc bliźnim W. , powinien Pan Panie Kubaszko zalowac , ze wyrok na nim nie zostal wykonany , wtedy bylby lepszym bardziej godnym nasladowania wzorem dla Pana a tak moze mu Pan postawic tylko skromny pomniczek we wlsnym ogrodku , jezel go Pan Posiada .

  O to czego Pan szuka na blogu gdzie szaleje ” lewacka cenzura ” to juz nie pytam bo znow musialbym klikac w Panskie „prawe ucho” ( panskie lewe ) bo panskie ” lewe” ( panskie prawe ) , amputowane . Gdyby mial Pan trudnosci prosze popatrzec w lustro .
  Ps Za cytowanie Pana , reszte towarzystwa przepraszam, wiecej nie bede.

 15. Popierający Walusia to katolicka hołota.A KK milczy jak w czasie okupacji kiedy resocjalizowano komunistów w obozach koncentracyjnych dymem krematoryjnym.Tak sobie myślę po lekturze 10 przykazań nie zabijaj.O doktrynie Kaczyńskiego ochraniaj życie poczęte nie wspomnę.

 16. Koncepcja pana Żaryna, czy naszych narodowców, jest dość prosta, jak mi się wydaje.
  Wszyscy którzy zabijali komunistów, są godni uznania i zwolnieni z odpowiedzialności karnej.

  Komunista to przecież bezbożnik, nie człowiek, czy bliźni.
  Katolickie wzmożenie moralne usprawiedliwiające takie działania, dały niezły plon w Indonezji, Argentynie, Urugwaju, Chile i kilku innych krajach.
  Łącznie, jakieś 4 miliony trupów…..

 17. Kubaszko to trol = ignorujemy!!!

 18. Nieoczekiwane zwroty akcji z uwalnianiem Walusia dowodzą, że władze RPA chetnie by się problemu pozbyły oddając go w geście humanitarnym miłośnikom w RP. Czyli z ich perspektywy na końcu świata. Z tym, że z powodów politycznych zrobić tego nie mogą.
  Po prostu w RPA, podobnie jak na całym świecie, zaczyna ostro bujać i trzeszczeć politycznie. Jak piszą kompromisy społeczne i polityczne zawarte na początku lat 90 wydają się wyczerpywać. Ostatnie wybory samorządowe dowiodły, że rządzący AKN traci popularność co zaostrza walkę frakcyjną w jego szeregach. A głównie wzmacnia radykalną lewicę – w ramach samego Kongresu jak i zmontowaną poza nim, przez dysydentów.
  W tej sytuacji trudno oczekiwać by minister sprawiedliwości Masuth zmienił zdanie i skrócił mu karę dając tym samym argumenty radykalnym opozycjonistom wyłuskującym mu elektorat – również za pomocą tamtejszej narracji historycznej, której Waluś czy raczej pamięć o zabójstwie Haniego jest ważnym elementem.

  Sprawa wróci więc po wyborach tj po 2019 roku, gdy się wyklatuje sytuacja polityczna. O ile się oczywiście wyklaruje.

 19. Wiesiek
  Katolickie wzmożenie moralne w Indonezji ?
  Cztery mln trupów ?
  Dlaczego tylko 4mln i tylko Indonezja ?
  W kręgach patryjotycznych, indonezyjskich ni z kija , ni z marchewki tera ino biliony w modzie
  a ty zalewasz z chudymi 4 milionami ?
  Każdy da wincej

 20. Lubicz56
  6 września o godz. 16:57
  „dandy
  6 września o godz. 16:27
  … Zastanawiający jest upór, z jakim próbuje się tego mordercę powiązać z Kaczyńskim. …
  A dlaczego nie? Skoro jednym z głośniejszych orędowników powrotu Janusza Walusia jest senator PiS Żaryn to nie tylko można co raczej trzeba o tym przypominać. Prof. Żaryn to nie jakiś szeregowy senator tylko jeden z glównych ideologów polskich narodowców. Jeśli nikt go nie przywołuje do porządku to znaczy, że jego wypowiedzi i poglądy są w PiS, ergo przez samego Kaczyńskiego, akceptowane.”

  Dlaczego nie? Choćby dlatego, że ktoś w podobny sposób mógłby łączyć Tuska z Ryszardem Cybą, którego doprowadziła do zbrodni hejterska propaganda obozu postępu. To po pierwsze.

  Po drugie, Waluś nie jest dzisiaj tematem dnia, został przypomniany na blogu ni z gruszki, ni z pietruszki, a Kaczyński ma na głowie ważniejsze sprawy niż powrót Walusia i bzik Żaryna na jego punkcie.

  Po trzecie, Kaczyński niekoniecznie akceptuje z automatu wszystko, co dzieje się w obozie PiS. Na przykład dwóch prezydenckich wet nie zaakceptował.

 21. P.Duende

  P.Walus nie jest zadna ofiara lewactwa: jest jencem dawno zakonczonej wojny domowej. To dlatego powinien zostac uwolniony.
  Tak jak zostali uwolnieni zabojcy sierzanta Karosa czy ci z Nanghar Khel.

  marcin.lazarowicz

 22. O szlachetnym czynie Walusia ma sporo do powiedzenia polski, katolicki portal „Polonia Christiana”:

  „Sąd uznał, że zamiarem obu skazanych była chęć powstrzymania komunistów przed objęciem władzy. Ale w czynie Walusia było coś więcej. … Zamach na Haniego był zarazem wołaniem o sprawiedliwość. Waluś upomniał się o ofiary – o białych rozerwanych wybuchami bomb … Patrząc szerzej – Polak upomniał się o prawie sto milionów ofiar komunizmu wdeptanych w krwawe błoto, od Albanii po Koreę, od Polski po Mozambik, od Kuby po Kambodżę. O sto milionów ludzi, których oprawcy w ogromnej większości pozostali bezkarni. Dzięki Walusiowi przynajmniej jeden czerwony „człowiek honoru” nie doczekał sutej emerytury.”

  Moim zdaniem Ostatni Zolnierz Wyklety doczeka sie pomnikow oraz ulic swojego imienia – od szczytow Tatr po modry Baltyk. Imieniem Ostatniego Wykletego bedzie sie nazywac szkoly i uczelnie.

 23. @Autor

  O szlachetnym czynie Walusia ma sporo do powiedzenia Grzegorz Braun:

  „Janusz Waluś jest z urodzenia polskim obywatelem (nabytego w swoim czasie obywatelstwa RPA zrzekł się już dawno, co tamtejsze władze ostatecznie uznały), elementarnych praw przysługujących mu z tego tytułu nigdy nie utracił, nie zrzekł się ani nie został sądownie pozbawiony – a więc państwo polskie ma po prostu zwyczajny, kategoryczny obowiązek dopominać się wprost o wolność dlań lub przynajmniej o pilną ekstradycję. … W tej sprawie nie chodzi już więc wyłącznie o osobistą wolność i poszanowanie godności samego Janusza Walusia – chodzi o powagę państwa i godność narodu polskiego. ”

  Moim zdaniem Ostatni Zolnierz Wyklety doczeka sie pomnikow oraz ulic swojego imienia – od szczytow Tatr po modry Baltyk. Imieniem Ostatniego Wykletego bedzie sie nazywac szkoly i uczelnie.

 24. Imigrant z Polski zabił.Dlatego Szydło apeluje o wycofanie tzw.śmieci do kraju pochodzenia w celu utylizacji agresji.Waluś zabija bo lubi zabijać w ramach prawa suwerena jak sugeruje stary Morawiecki.W Afganistanie polscy najemnicy też zabijają na podobieństwo Walusia czyli prawica rozgrzesza zabijanie ideologiczne.W ramach politycznego atawizmu. Tak sobie myślę dlaczego IV RP staje się moralnie śmieciowym zaściankiem.Czym zabijanie w komentowanej formie różni się od aborcji.

 25. Zamordowanie przez Walusia Hani miało zakłócić rozpoczęte wtedy rozmowy rządu białej mniejszości z czarną większością , które doprowadziły do zakończenia praktyki apartheidu w RPA .
  Waluś nie kierował się jakimiś szczytnymi ideałami i celami . Mord na Hani miał doprowadzić do wybuchu wojny domowej.

 26. Zdaniem D. Passenta Janusz Waluś to kanalia, bo w casie wojny domowej zastrzelił jednego z przywódców lewicowego ANC, ci zaś, którzy twierdzą, że 24 lata odsiadki za zabicie na wojnie to może dosyć wcale nie są od Walusia lepsi, sugeruje Autor.

  Co innego Grzegorz Piotrowski, który porwał i zatłukł kijem prawicowego zapewne ks. Popiełuszkę, a po 15 latach wyszedł na wolność, którą cieszy się po dziś dzień. Tu sprawiedliwość w pełni zatryumfowała, a heroiczny czyn Piotrowskiego spowodował, że w latach 80. podczas kazań ksiądz już nie podważał pryncypiów ustrojwych, których całe życie bronił Passent.

  A jeszcze co innego Piotr Filipiczyński vel Peter Vogel („szwajcarski bankowiec i morderca polskiego pochodzenia” ― tak w Wikipedii), który wprawdzie w 1971 r. zabił staruszkę w celach rabunkowych, ale jednak odsiedział 8 lat, później zresztą całkowicie odkupił swe winy w cudowny sposób wyjeżdżając do Szwajcarii i zostając kasjerem lewicy (SLD). Na koniec został przez Kwaśniewskigo ostatecznie ułaskawiony, podobno pomyłkowo.

 27. @Autor

  „ż panowie Kaczyński, Ziobro i Jaki nie ukrywają, że są zwolennikami kary śmierci, gdyby nie obowiązujący w Unii Europejskiej jej zakaz.”

  Ee tam. Jak beda chcieli, to wprowadza kares smierci. A takze metody, ktore publicznie zapowiedzial Pan Minister Jaki. Prawdziwe Mocarstwo nie musi i nie bedzie sie liczyc z jakas tam lewacka Unia. Unijne zakazy, nakazy i ukazy mozna sobie spokojniutko ignorowac, czy rzecz idzie o wycinke Puszczy Bialowieskiej, czy o zapowiadanie opozycji, ze trafi do wiezienia, czy o podporzadkowanie wladzy sadowniczej Panu Ministrowi.

  Mocarstwo nie bedzie sie cackac i ceregielic, zreszta sa gotowe i sprawdzone wzory z epoki brzesko-kartuskiej. Zreszta jeszcze przed nadejsciem tej epoki waadza umiala sobie radzim z takimi, co probowali podskoczyc. Taki np general-pilot Zagorski, jak sie narazil waadzy – to sie po prostu rozplynal w powietrzu.

 28. Bywalec 2
  6 września o godz. 18:17

  czytasz bez zrozumienia.

  Indonezja to jakiś milion, dwa.
  Reszta, trudno obliczalna, to Ameryka Łacińska i jej prawicowe „szwadrony śmierci”, wspierane przez USA.

 29. @Mauro Rossi

  … klei glupa. Piotrowskiego skazal na 25 lat wiezienia komunistyczny sad. W roku 1985-tym, podczas pelne wszechwladzy Jaruzelskiego i PZPR. Komunistyczny system w wydaniu Jaruzela nie probowal robic „bohatera” z mordercy i zbrodniarza. Zbrodniarz zostal wytropiony, osadzony i skazany.

  „kanalia”

  Wprawdzie red Passent nikogo tym slowem nie okreslil, ale @MR bylby chyba chory gdyby przegapil mozliwosc wpakowania jakiemus mezczyznie w usta tego czy owego. W ostatecznosci – nawet wyrazenia wzietego z sufitu.

 30. Czyn Walusia potępiły wszystkie strony sceny politycznej RPA lat 90. Nie znam kraju, który gloryfikuje tego mordercę. Jedynie Polska traktuje go jak rodaka, chociaż została przez niego skompromitowana. Po raz kolejny Polacy wychodzą na durniów w ocenie światowej opinii publicznej. Niech podobiznę Walusia umieszczą na polskich paszportach (wszak uchodzi za ostatniego wyklętego). Każdy szanujący się kraj eksmituje posiadacza takiego paszportu. Raz na zawsze skończą się zagraniczne eskapady Polaków.
  PiS zrealizuje swoją obietnicę przedwyborczą, że sprowadzi wszystkich Polaków do kraju.

 31. @anur

  „Niech podobiznę Walusia umieszczą na polskich paszportach (wszak uchodzi za ostatniego wyklętego).”

  Mysle, ze to wspanialy pomysl.

  ” Każdy szanujący się kraj eksmituje posiadacza takiego paszportu. Raz na zawsze skończą się zagraniczne eskapady Polaków”

  A skadze. Dziadowskie kraje starej Unii i tak trzesa portkami przez gniewem Pana Prezesa i wiedza, ze lada moment zostana zmuszone aby wyplacic odszkodowania. A jak podobizne Walusia umiesci sie na paszportach, no Szkopy, zabojady, sowieciarze i cala reszta padna na twarz przez groznym majestatem Rzeczpospolitej.

 32. @wiesiek59

  … serdoli jak poparzony.

  „Indonezja to jakiś milion, dwa. … Katolickie wzmożenie moralne usprawiedliwiające takie działania, dały niezły plon w Indonezji, ”

  „Katolickie wzmozenie moralne” akurat w Indonezji?

  Kto takiemu enisowi w zarekawkach podpisal swiadectwo ukonczenia szkoly powszechnej?

 33. neospasmin,

  Faktycznie, to jeniec. Na śmierć zapomniałem o wojnie bursko-zuluskiej.

 34. Wiesiek
  Piszesz bzdury, a domagasz się zrozumienia, cytuje:
  „Komunista to przecież bezbożnik, nie człowiek, czy bliźni.
  Katolickie wzmożenie moralne usprawiedliwiające takie działania, dały niezły plon w Indonezji …”
  KATOLICKIE wzmożenie w muzułmańskiej Indonezji, kosztowało 1 milion ofiar ?
  Wiesiek bój się Boga !

 35. Jaki za gwałt sugeruje karę śmierci co w proporcji dla mordercy Walusia to 6 krotne powieszenie na podobieństwo Cromwella.Jestem za zwalczaniem zboczeń w parafiach też.Ale czy po sprowadzeniu do polskiego zakładu karnego Jaki zapewni bezpieczeństwo osadzonego bo zajęty kamienicami ma problemy z samobójstwami w celach. Partner polityczny Kaczyńskiego Lepper pytał czy prostytutkę można zgwałcić.Czym w pisowskim języku można tłumaczyć gwałt w Rumini,że to zło ale rozumiemy sprawców bo o 4 rano w na plaży nikt nie chodzi oprócz handlarzy narkotyków lub par z opcji Leppera.Wieczorek to polski przypadek.Tak sobie myślę nie prowokujmy jak lot do Smoleńska bo licho nie śpi.

 36. Bywalec 2
  6 września o godz. 19:55

  Być może, niezręcznie się wyraziłem.
  W Indonezji mieszkało wówczas jakieś 10% chrześcijan, reszta to muzułmanie.
  Ale, kto INSPIROWAŁ ludobójstwo komunistów?
  Czy nie przypadkiem nasi starzy znajomi z chrześcijańskiego kraju?

  Nie lubią czerwonych, ich prywatna sprawa.
  Ale wpływać na zachowania elit innych krajów, by wykonały czystki ideologiczne, to sprawa o innym ciężarze gatunkowym.
  Komunistów wyłączono spod praw człowieka.
  W tamtym okresie, otwarto sezon łowiecki na „czerwonych”.

 37. E
  6 września o godz. 19:48

  Masz wykształcenie na poziomie przyuczenia do zawodu- SPZ.
  Więc nie główkuj, to nie na twój intelekt…

 38. Wiesiek
  Masz rację :
  „Katolickie wzmożenie moralne” zamordowało 1 do 2 milionów komunistów w Indonezji .
  Na tępy upór nie ma rady !

 39. Warto śledzić mapę Syrii i postępy armii rządowej wspieranej przez Rosję w niszczeniu i ściganiu uciekających band Al Kaidy i PI. Razem z nimi uciekają tabuny najemników, doradców USA i agentów CIA.

 40. Tzw polskie wolne media unikają jak ognia informacji o wielkiej ofensywie dyplomatycznej Putina na Dalekim Wschodzie. We Władywostoku rozmawia z politykami Korei Południowej i Północnej, Japonii, Chin i USA. Globalny lider rozdaje karty.

 41. Wielu z nich podnosiło brudne paluch w literę V lub nosiło dary do św Marcina. Teraz ich nagrodzono. po 1200 zł. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/osiem-tysiecy-osob-chce-ulaskawienia-od-ustawy-dezubekizacyjnej-resort-blaszczaka-ma/4j277y6

 42. Bywalec 2
  6 września o godz. 20:53

  Na indolencję natomiast, jest bardzo prosta rada.
  Więcej czytać….

  Akurat o Indonezji, Sukarno i Suharto, jest sporo.

 43. @Wiesiek59

  „Więc nie główkuj, to nie na twój intelekt…”

  Prymitywny, tepy przyglupie,

  dopiero co walnales tekstem o tym, jak to „katolickie wzmozenie moralne” dalo „niezly plon” „w Indonezji”, ktory to „plon” rzekomo mial wynosic „milion” czy „dwa”. Najwyrazniej nie obilo ci sie o uszy, ze Indonezja to kraj niemal w calosci muzulmanski. Po raz kolejny dowiodles, bez zbytniego wysilku zreszta, ze jestes durny jak chodak z lewej nogi.

  „Ale, kto INSPIROWAŁ ludobójstwo komunistów?
  Czy nie przypadkiem nasi starzy znajomi z chrześcijańskiego kraju?”

  Czyzby tym razem nie Soros z Rotszyldem? To by bylo cos nowego. I nawet Cukierberg tym razem nie mieszal?

  Prymitywna tepota w polaczeniu z samocena wyzsza niz Himalaje to zawsze cos zabawnego.

 44. Bar Norte
  Glowa kosciola anglikanskiego- arcybiskup Cantenburry – twierdzi w wydanym wlasnie raporcie,przygotowanym przy wspolpracy znanych przedsiebiorcow angielskich ( sam pracowal w finansach korporacji naftowych przed nawroceniem sie po smierci dziecka),
  ze angielski system ekonomiczny przestal sluzyc krajowi .
  https://www.theguardian.com/business/2017/sep/05/uk-economic-model-archbishop-of-canterbury

 45. folwarkPn

  „Glowa kosciola anglikanskiego- arcybiskup Cantenburry – twierdzi (…) ze angielski system ekonomiczny przestal sluzyc krajowi.”

  Wcale mnie to nie dziwi.
  Głowa kościoła katolickiego (powszechnego), papież Franciszek, od początku swego pontyfikatu twierdzi, że globalna gospodarka przestała służyć globalnej społeczności – służy tylko nielicznym. Bardzo dobitnie o tym mówi i pisze.

  Ps. Pod poprzednim tematem wspomniał pan o potrzebie traktatu pokojowego między Koreą Północną i USA.

  To nie jest takie proste, bo USA nigdy nie były formalnie w stanie wojny z Koreą Północną. Generał Clark, który w 1953 podpisywał rozejm występował w roli głównodowodzącego wojskami ONZ na którą składała się koalicja 16 państw. Wojska te toczyły wojnę z Koreą Północną a potem z Chinami na mocy rezolucji RB ONZ z 1950.
  Stroną rozejmu, który trwa do dziś była więc formalnie rzecz biorąc ONZ.

 46. Ostatni ‚wykleci’ to Pershing z Pruszkowa i Dziad z Wolpmina.

  Walus jest gdzies w srodku kolejki, ktora zaczynaja tacy bandyci jak Lupaszka, Ogien, Bury….

  To dosc latwe do zrozumienia dla Ludzi, ktorzy nie myla sufitu z podloga, sadze.

 47. Mentalność obrońców mordercy przypomina mentalność podpalaczy stodoły w Jedwabnem.Zabijać nawet z niskich pobudek. To też prawo suwerena jak sugeruje stary Morawiecki.Tak sobie myślę czy postawa obrońców nie dowodzi klęski nauki religii w szkołach.

 48. Z zdziwieniem patrzę na info ( nie polska TV ) kiedy w wczoraj we Władywostoku prezydent Korei płd. rozmawiając z Putinem i zapraszał go na zimową olimpiadę 2018 wręczył maskotkę tych igrzysk.— Wojny tam nie będzie a Amerykanie zarobią duże pieniądze na sprzedaży broni Japończykom i Koreańczykom i …. na tym konflikt przyschnie .Handel – na tym Trump się zna .
  Gospodarcza aktywność w tym rejonie Azji z udziałem Rosji Chin ,Japonii ,Korei płd. jest widoczna od kilku lat – a co na to polskie media ?!
  Czy Chiny rzeczywiście wyręczą Morawieckiego w zbudowaniu jego papierowego pomysłu Centralny Port w środku Polski ? Jestem ciekaw co tez wyniknie ze szlaku Jedwabnego .via nasz kraj .
  Na tym tle Waluś i jego ” bohaterstwo” nie ma żadnego znaczenia ,tak jak nazwanie kilka lat temu przez radnych PiS ronda im. Łupaszki na prawym brzegu miasta Szczecina .Dla mnie taka kolorystyka ,z którą trzeba żyć .

 49. Ponoć wrak samolotu ma być przebity na medaliki.Tak sobie myślę czy Waluś ma szansę w tym amoku santo subito.

 50. Waldemar
  7 września o godz. 11:11
  Pisałem o tym wczoraj o 21.00. Nie czytasz.

 51. dandy 6 września o godz. 16:27 Szkoda czasu przyjacielu na wyjaśnianie ci, czym jest łamanie konstytucji. Komuniści w PRL-u też konstytucji nie łamali, a jednak twoje prawactwo faszystowskie i katolickie zarazem jest pewne, że tamto państwo było nielegalne. Nie, że konstytucji komuniście nie przestrzegali, oni byli, a właściwie ich nie był, bo państwo nielegalne itp. bzdety. Tamci jednak mieli wiarygodne usprawiedliwienie, że to Sowiecie ich zmuszali do pewnych brzydkich postępków, a oni tylko próbowali je złagodzić. Twoi towarzysze natomiast robią świństwa tylko i wyłącznie z własnej woli i chęci, więc po ich upadku, rozliczymy się z nim inaczej niż z komunistami.

 52. Bar Norte 6 września o godz. 18:13 Masz rację, ale gdyby ktoś chciał wykorzystać puszczenie Walusia wolno i od razu do Polski, to minister z RPA pewnie by ustąpił pod naporem argumentów. Przecież to jest prawdziwa gratka dla Moskwy. Powrót Walusia na Okęciu z tłumem powitalnym i patriotycznymi przemowami polskich patriotów. Tam wcale nie musiałoby być Jarosława K, wystarczy jego delegat Żaryn. Naczelnik nie będzie się fatygował witać rekwizytu swojego przedstawienia, w którym i tak byłby zresztą tylko aktorem. Ruskie nawet nie musiałby tego pokazywać, zrobiłby to zachodnie przekaziory.

 53. Na księży padł strach bo Ziobro domaga się 25 lat za gwałt.Za gwałt zostanie uznane sypianie z ministrantem lub parafianką.Tak sobie myślę,że tylko zniesienie celibatu zakończy zboczenia w KK.

 54. „Zdaniem D. Passenta Janusz Waluś to kanalia,”
  Wg Doroszewskiego i mnie (bo mam do D. zaufanie ) , miedzy zwyklym kryminalista a odwracajaca kota ogonem kanalia jest jednak pewna roznica
  http://doroszewski.pwn.pl/haslo/kanalia/

 55. Waluś, kibol pobity w Norwegii to bohatery narodowe na miarę naszych czasów i suwerena. Z drugiej strony 25 lat za gwałt.
  Hm…

 56. To bylo silniejsze..
  „kibol pobity w Norwegii ” przez dunska policje moze uwazac sie za zgwalconego . 25 lat dla tych dunskich gliniarzy !

 57. Nagonkę na komunistów, socjalistów, ruchy lewicowe, dość łatwo wyjaśnić.
  Wszystkie one skierowane były przeciwko dawnym kolonizatorom, posiadającym prawa do eksploatacji zasobów krajowych, i będących właścicielami głównych firm.

  Wspieranie reżimów prawicowych miało zapewnić NIEZMIENNOŚĆ stosunków własnościowych i przywilejów korporacji.

  Pan Waluś, gołodupiec opętany nienawiścią, poświęcił się dla idei z której nie miał żadnych korzyści.
  Takich idiotów ginących w imię interesów oligarchii jest sporo….

 58. Piez ;
  7 września 12:21
  Przepraszam , czytam ,rozwinąłem o element Sportowy -Olimpiady zimowej , a to dla mnie ważny moment .
  Generalnie Azja i jej znacznie jest w polskich mediach nieobecne , a Centrum świata dziś i jutro , chyba ze PiS postawie szlaban (sic ).

 59. Waldek B

  Sytuacja polityczna w Polsce czy wokół Polski nie ma żadnego znaczenia dla losów Walusia dlatego, że od momentu zabójstwa politycznego, którego dokonał w RPA stał się zakładnikiem tamtejszej sytuacji. O ile jeszcze dwa, trzy lata temu ta sytuacja rokować mogła dla niego korzystnie o tyle teraz szans na takie rokowania już nie ma z powodu pogłębienia się kryzysu politycznego. Jeśli sąd apelacyjny ceduje decyzję o zwolnieniu warunkowym na ministra sprawiedliwości Masutha, polityka z czołówki tracącego poparcie, oskarżanego o zdradę dawnych ideałów i rozłażącego się w szwach Afrykańskiego Kongresu Narodowego, to moim zdaniem nie ma już o czym gadać. Po prostu biorąc pod uwagę rosnącą frustrację i radykalizację swych tradycyjnych wyborców Kongres po prostu nie może skrócić mu kary.

  Tak więc pozostaje mi powtórzyć to co napisałem wcześniej – Waluś realnie jest elementem gry politycznej w RPA a nie w Polsce. I tylko jako element gry politycznej w RPA wywołuje żywsze zainteresowanie.
  Po kraju co najwyżej okazjonalnie snuje się polityczny cień Walusia. Zwróć uwagę, że decyzję w jego sprawie sąd apelacyjny RPA podjął 18 sierpnia o czym tego samego dnia poinformowały media RPA i światowe. Natomiast polska opinia publiczna poznała ją po dwoch tygodniach. Oznacza to, że po prostu tę sprawę polskie media przeoczyły. Inaczej – nie wyczekiwano na tę informację uznając ją jako mało znaczącą.

 60. Premier Japonii Shinzo Abe powiedział w czwartek we Władywostoku, że najważniejszą kwestią w stosunkach rosyjsko-japońskich jest podpisanie traktatu pokojowego i że wraz z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zgodzili się, iż to oni powinni go podpisać.

  Abe po rozmowach dwustronnych z Putinem przypomniał, że prezydent Rosji mówił podczas swej wizyty w Japonii w grudniu zeszłego roku o wadze traktatu pokojowego. Dodał następnie: „Tym razem jesteśmy pełni determinacji, iż to właśnie naszymi rękami podpiszemy traktat pokojowy”
  http://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1069496,rosja-i-japonia-podpisza-traktat-pokojowy-ktorego-nie-podpisano-po-ii-wojnie-swiatowej.html
  ==========

  Tam się ociepla, gdzie indziej, oziębia……

  W Katalonii, temperatura wrzenia- dla odmiany.

 61. Za gwałt kastracja.Czyli przepadek narzędzia przestępstwa na rzecz Skarbu Państwa.Tak jak przepadek samochodu czy aparatury bimbrowniczej. Tak sobie myślę,że kto czym wojuje to mu to ginie.

 62. Walusio podobnego byłego księdza Ziobro uniewinnił proceduralnie.Tak sobie myślę,że Waluś nie jest sam bo IV RP czuwa.

 63. Na dobrą sprawę nie wiadomo jak podejść do casusu Walusia, czy np. nie uznać go za przypadek psychiatryczny, wykorzystany przez cwaniaków – ot naiwny idiota, podatny na proste prawdy, nieskomplikowane objaśnienie świata i równie proste recepty na jego naprawę. A jeśli nie idiota, to może inteligentny psychopata opętany ideą, nawiedzony, przekonany o jej słuszności, z poczuciem misji likwidacji zła, którego uosobieniem są komuniści, czarni, czy inni obcy rasowo, światopoglądowo.
  Kiedy przestępstwa, w tym również przestępstwa dokonuje człowiek upośledzony, bądź szalony (często jedno nie wyklucza drugiego) sądy odstępują od wydawania wyroku dysponując w stosunku do takiej osoby przymusową izolację oraz leczenie -wg. mnie Waluś Janusz takiej izolacji wymagał i wymaga nadal, słuszna jest więc decyzja władz RPA o pozostawieniu Walusia w kryminale aż do śmierci.

  Jednak nie tylko Waluś wymaga zastosowania takich środków, lecz również ta część polskiego społeczeństwa, która głosowała na PiS oraz innych neofaszystów, albowiem pisowcy oraz inni powinowaci im duchowo, to właśnie tacy Walusiowie, to ludzie którym nie zadrżałaby ręka, gdyby mieli możliwość rozpłatać siekierą, zakłuć widłami czy powiesić niepisowca, „lewaka”, uchodźcę, ateistę, pedała, innowiercę, Tuska, Lisa, Olejnik, Petru, Środę, Urbana.

 64. Bar Norte 7 września o godz. 16:53 Pełna zgoda, ale przecież nawet Waluś nie jest w stanie utrzymywać wysokiego napięcia w rozgrywkach politycznych RPA. Osobiście nigdy bym mordercy nie wypuszczał z więzienia. On to zrobił z rozmysłem nawet, jak jego szare komórki nie działają tak jak u przeciętnego człowieka. Zbrodnia nie może mieć żadnego usprawiedliwienia.
  Moje fantazje na temat Walusia są w przybliżenia tym samym co treści wydań wiadomości telewizji publicznej. W moim przypadku to jest jednak zabawa w scenariusze, które mogą, ale nie muszą się spełniać. Weź i wróć czasem 3 lata wstecz i z ręką na sercu przyznaj, że tak widziałeś dzisiejszą Polskę. Zresztą, co tu dużo mówić, nikt chyba 3 lata temu nie mógł wierzyć w wybór Trumpa albo Macrona. Nie wspomnę też o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Takie wydarzenia nie mieściły się w żadnym scenariuszu. Polacy nareszcie po latach wybrali sobie upragnionego „Tymińskiego”, co po takim okresie wydawało się nie do pomyślenia.
  Zwróć uwagę w kim teraz pokłada się nadzieję jeśli chodzi projekty ustaw dotyczących KRS i SN. To były człowiek, prawa ręka ministra Biernackiego z PO, świecki zakonnik! Skoro może istnieć świecki zakonnik, to równie dobrze można napisać konstytucję dla świeckiego państwa katolickiego narodu polskiego.
  Czy w Polsce są jeszcze normalni ludzie?

 65. Waluś może być równie dobrze balonem próbnym, wypuszczonym przez naszych „patriotów”.
  -czy istnieje przyzwolenie społeczne dla mordów politycznych?
  Czy można likwidować konkurentów?

  Jaruzelski otrzymał cios w głowę.
  Opinie na temat tego, były różne.
  A gdyby ta cegłówka zabiła?
  Też zostałby sprawca okrzyknięty bohaterem?

  Gloryfikowanie przez polityków morderców, robienie z nich bohaterów, stawianie im pomników, otwiera niebezpieczną furtkę.

 66. norte:
  „Oznacza to, że po prostu tę sprawę polskie media przeoczyły.”
  nie, to byl „goroncy kartofel”, wiec przemilczały, czekajac na decyzje takich owakich;

 67. @wiesiek59

  „stosunkach rosyjsko-japońskich”

  Dziwnym trafem przy tej okazji nikt jakos nie drze ryja, ze Wyspy Kurylskie to „terytoria okupowane”. Brunatne cuchnace hejterstwo, co tak lubi ryja drzec i dziobem trzaskac na temat „terytoriow okupowanych” – w kwestii Wysp Kurylskich zachowuje przykladna cisze.

  Ciekawiej bedzie, jak Najwyzsze Wladze na serio oznajmia na arenie miedzynarodowej, ze jakies tam zobowiazania czy traktaty podpisywane w czasach Bezboznej Komuny w ogole sie nie licza, Szkopy maja wyskakiwac z kasy i wyplacic trylion euro odszkodowania, sowieciarze na poczatek 30 mln rubli w zlocie plus odsetki za okres od traktatu ryskiego.

  Niech mi ktos przypomni – kto Odzyskal te Ziemie Odzyskane? Zolnierze Wykleci? czy Armia Krajowa?

 68. O szlachetnym czynie Walusia ma sporo do powiedzenia witryna kibicow Legii:

  http://kibole.pl/31929/janusz-walus-kibicowski-obowiazek
  „Janusz Waluś – kibicowski obowiązek! … Koszulki Janusz Waluś – Official Support Club

  Pomoc dla Janusza, dzięki wielu koleżankom i kolegom, nabrała pewnych rumieńców ale zdecydowaliśmy się na następny krok – wydanie koszulek które będą kolejną cegiełką, bowiem cały zysk zostanie przeznaczony na pomoc dla więzionego w dalekim kraju rodaka. Krótko – koszulki Fruit of the Loom w najwyższym segmencie jakościowym tej firmy (Super Premium-205g), kolor ciemnoszary. Rozmiarówka od S do XXXL.

  Dla zainteresowanych wymiarami w cm:

  Cena – 30 zł

  Na pomoc prawną potrzebne są pieniądze. Kibice zorganizowali spontaniczną zbiórkę pieniędzy na opłacenie prawników Janusza Walusia. Potrzeba 50 tysięcy randów, tj. ok. 15 tys. złotych. Już pomagają kibice Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa. Pomoc przekazały też polskie środowiska z Londynu.”

  Moim zdaniem Ostatni Zolnierz Wyklety doczeka sie pomnikow oraz ulic swojego imienia – od szczytow Tatr po modry Baltyk. Imieniem Ostatniego Wykletego bedzie sie nazywac szkoly i uczelnie.

 69. to takze jedna z przyczyn brexitu – radykalna zmiana sytuacji politycznej w kraju (IV rp);

 70. Waldek B

  Od dobrych kilku lat pisano na całym świecie, że sytuacja idzie w złym kierunku, narastają poważne napięcia społeczne i to się źle skończy. Również te opinie wyrażano w kraju. I nie było to jakieś czarnowidztwo wyssane z palca tylko solidne analizy oparte na sensownej metodologii i danych.
  Oczywiście, że precyzyjnego scenariusza wydarzeń nie podawano bo bieg zdarzeń w takich przypadkach trochę przypomina to co w meteorologii nazywa się „efektem motyla”. Oczywiście ogólne zasady zachodzenia procesów społecznych są znane ale o tym jak, z jakim natęzeniem i gdzie się będą przejawiać można tylko w dłuższej perspektywie spekulować.
  Zresztą myślę, że jesteśmy dopiero na wstępnym etapie tych trudnych do przewidzenia perturbacji bo przecież obiektywne powody ich narastania istnieją. Nikt się jak na razie do nich nie dobrał a wręcz przeciwnie – wiele wysiłku się wkłada w to by nie przyjmować ich do wiadomości lub wmawiać społecznościom, że nie istnieją. Albo by je jakoś zamataczyć – to przykład Brexitu.
  No ale to tylko pogarsza sytuację.

  Co do Królikowskiego pełna zgoda. Mam zabawę czytając o tym jakie „nadzieje” niespodziewanie pokładają w nim ludzie, których dotąd o takie sympatie polityczne nie można było podejrzewać. Na przykład sędzinę Gersdorf, jedną z twarzy liberalnej opozycji, która mu złożyła kilka dni temu w jednej z tv niemal akt hołdowniczy.
  Z tym, że to przyjęcie przez kk patronatu nad reorganizacją sądów w sumie niewiele zmienia, bo sędziowie i tak od wielu lat orzekali w jego interesie.

 71. @Wiesiek59 nafajdal

  „Arafat, tak jak wielu innych, przeszedł daleką drogę od terrorysty do szefa rządu, czy kraju.
  Wielu takich ludzi stało się symbolami.
  Wynika to z prostej logiki”

  … a potem klei glupa:

  „Gloryfikowanie przez polityków morderców, robienie z nich bohaterów, stawianie im pomników, otwiera niebezpieczną furtkę.”

 72. byk

  Sympatycy Walusia w kraju na pozór sprawiają wrażenie oddanych jego sprawie i nieźle zorganizowanych – w każdym razie w necie.
  Ale piszę „na pozór” bo gdyby realnie ich los Walusia interesował to by pamietali o dacie jego apelacji i sprawdzeniu jaki był jej wynik. Przecież to jest proste, wystarczy kilka kliknięć. Tymczasem o tym, że Waluś nie wyjdzie z pudła przypomniała im po dwóch tygodniach „Rzeczpospolita”. No się dopiero zaczęły lamenty.

  W tym kontekście to jest dla mnie kupa dziada a nie wspierająca akcja polityczna.

 73. E
  7 września o godz. 20:22

  Rosja zaatakowała bez wypowiedzenia wojny Armię Kwantuńską.
  Jeden fakt.
  Wysiedliła z Wysp Kurylskich do Japonii, wszystkich 18 000 Ajnów.
  Drugi fakt.

  Jako że są to państwa w miarę POWAŻNE, zakończą porozumieniem dawne zaszłości.
  W imię wspólnych INTERESÓW.
  Szczególnie, gospodarczo- energetycznych.

  Ps.
  Metoda rozwiązywania problemów populacyjnych w wykonaniu rosyjskim jest brutalna.
  Przesiedlić narody.
  Ale, skuteczna na dłuższą metę.
  Skorzystaliśmy jako kraj na przesiedleniu Ukraińców, Łemków, Bojków, Niemców. Mniejszości ograniczone, czy rozproszone, nie sprawiają problemów, nie będą V Kolumną dla cudzych interesów.
  Dość pragmatyczne podejście…..

  Obecne i przyszłe problemy krajów zachodnich mogą być gigantyczne.
  Na własne życzenie.

 74. E
  7 września godzina 20:22
  pytasz żartem kto wyzwolił Ziemie Odzyskane ? żołnierze wyklęci czy Armia Krajowa .
  Gdyby wiedza historyczna była oparta o znaczenie nazw to np.; Miasto Szczecin zdobyli żołnierze wykleci ( prawobrzeże Łupaszka ) a lewobrzeże ( bliżej Niemiec Armia Krajowa i Szare szeregi -place )
  Czeka na dekomunizaję ul. Obrońców Stalingradu )

 75. E
  7 września o godz. 20:37

  Pacanie…..

  Terroryści stają na czele państw.
  O ile przeżyją…..
  Przykład- Piłsudski na przykład.
  Różni się czymś od Arafata, czy Castro, Lenina?
  I parudziesięciu innych?

  Przypomina mi się fraza z „Szoguna”.
  „Jedynym usprawiedliwieniem buntu przeciw władzy, jest udany bunt”.
  Takich buntowników w historii znajdziesz dziesiątki.
  W tym, i tych „swoich”.
  Od Irgun i Hagany.

 76. Papież w Kolumbii….

  Przestaną zabijać komunistów?
  Przez 50 lat, wybijali.
  I dalej rodzili się nowi…..

 77. proces historyczny

  morze zamarza
  i mój
  skuty lodem
  statek
  nieruchomieje
  jednak nie na zawsze

 78. wiesiek59
  7 września o godz. 19:12

  „Waluś może być równie dobrze balonem próbnym, wypuszczonym przez naszych „patriotów” – czy istnieje przyzwolenie społeczne dla mordów politycznych”?

  No własnie, jak to z Grzegorzem Piotrowskim było, 15 lat za zatłuczenie księdza i wrzucenie jego zwłok do Wisły to dużo czy mało? A w przypadku Filipczyńskiego, kasjera lewicy, 8 lat za zamordowanie kobiety w celach rabunowych to chyba niewiele? Waluś siedzi 24 lata, więcej niż siedzieli ci dwaj wasi łącznie.

 79. @Wiesiek59

  „Od Irgun i Hagany.”

  Z tym to smierdzace hejterstwo rzeczywiscie ma problem.

  Z powodu zlego Irgunu i jeszcze gorszej Hagany to takie straszne czasy nastaly, ze szesc i pol miliona „pejsatych” (jak to sie w twoim pieknym kraju okresla) – zyje i mieszka na swoim. Hejterstwo moze oczywiscie drzec ryja, ze to „dawno zagrabione ziemie Palestyny” czy costam – ale poza tym to hejterstwo jest ciuniutkie w uszach. Poza darcie ryja, ze „na drzewach zamiast lisci beda wisiec syjonisci” – raczej sie hejterstwo nie moze wychylic.

  A najsmieszniejsze – jak prymitywne buractwo jojczy:

  „No i nie wybijano im w stopniu porównywalnym elit, nadających ton dyskursowi, będącym wzorcem do naśladowania dla nuworyszy.”

  Buractwo jest tak prymitywne i tak tepe, ze nie bierze na glowe iz samo wypedzalo elity. Wypedzalo za pomoca krwawych pogromow, bojkotu gospodarczego, zasady numerus clausus, palek, zyletek i kolejnych czystek etnicznych.

  Ludzie urodzeni w Polsce zalozyli amerykanski przemysl filmowy. Ludzie urodzeni w Polsce pozakladali megakorporacje, czesto oparte na wynalazkach, nak Vishay Electronics, Teva, Soltam czy Netafim. Ludzie urodzeni w Polsce zdobyli od ciezkiego zarabania nagrod Nobla.

  Tyle, ze smierdzace hejterstwo w ogole tych urodzoenych w Polsce noblistow czy wynalazcow nie uwazalo za ludzi. Z punktu widzenia hejterstwa to byy tylko „zydki”. Znaczy „pejsaci”.

  Jak sie wypedzi ludzi zdolnych i przedsiebiorczych, to oczywiscie mozna odnosic sukcesy. Na przyklad na niwie eksportu europalet.

 80. Waldek B
  7 września o godz. 18:46

  „prawa ręka ministra Biernackiego z PO, świecki zakonnik! Skoro może istnieć świecki zakonnik, to równie dobrze można napisać konstytucję dla świeckiego państwa katolickiego narodu polskiego”.

  Ateista (niemagister) Kwaśniewski mógł napisac konstyucję, a wierzący prof. Królikowski (not bene wybitny prawnik) już nie może. W kraju z wyraźną przewagą osb wierzących?
  Jak mawia młodzież, ty sobie z siebie jaja robisz?

 81. @Mauro Rossi

  … nadal klei glupa:

  „No własnie, jak to z Grzegorzem Piotrowskim było, 15 lat za zatłuczenie księdza i wrzucenie jego zwłok do Wisły to dużo czy mało?”

  Piotrowskiego skazal na 25 lat wiezienia komunistyczny sad. W roku 1985-tym, podczas pelne wszechwladzy Jaruzelskiego i PZPR. Komunistyczny system w wydaniu Jaruzela nie probowal robic „bohatera” z mordercy i zbrodniarza. Zbrodniarz zostal wytropiony, osadzony i skazany.

  „kanalia”

  Wprawdzie red Passent nikogo tym slowem nie okreslil, ale @MR bylby chyba chory gdyby przegapil mozliwosc wpakowania jakiemus mezczyznie w usta tego czy owego. W ostatecznosci – nawet wyrazenia wzietego z sufitu.

 82. @Wiesiek59 fajda:

  „V Kolumną dla cudzych interesów.”

  Jak widac – goscinne, lecz lekkomyslne kraje Europy powpuszczaly miliony intruzow z takiego kraju, ktory pyszni sie i chelpi czystkami etnicznymi i wypedzaniem pod karabinami rdzennej ludnosci. Tylko na Wyspy Brytyjskie wepchnelo sie milion takich intruzow.

 83. @Waldemar

  „Czeka na dekomunizaję”

  Jurij Gagarin, pierwszy czlowiek w Kosmosie, ma pomniki w Loncynie i w USA.

  W Polsce dekomunizacja nazw ulic oczywiscie obejmie takze Gagarina.

  Proponuje isc za ciosem. Z podrecznikow chemii wykleslic tablice Mendelejewa. Z podrecznikow rachunku prawdopodobienstwa wykreslic lancuchy Markowa, zdekomunizowac podreczniki topologii i nie wspominac o Tichonowie.

 84. E
  7 września o godz. 21:21

  „Ludzie urodzeni w Polsce zalozyli amerykanski przemysl filmowy”.

  Ale nie w Finlandii lub Etiopii tylko w USA, więc może to raczej zasługa warunków jakie były Ameryce? O filmach powstających obecnie w Izraelu niewielu słyszało, poza wąskimi specjalistami, trudno wiec obronić tezę o związku pochodzenia etnicznego z rozwojem kinematografii.

  Przed wojną w Polsce kinematografia była nieźle rozwinięta, nie mówię o poziomie artystycznym, bo z tym było nie teges, zresztą jak w wielu innych krajach Europy, gdzie film był wyłącznie rozrywką. W Polsce powstawały także filmy w jidisz, przeznaczone dla ludności żydowskiej, które kręcili pewnie ci co nie wyjechali do USA. Niektórzy, jak A. Ford, zaczynali właśnie przed wojną.

 85. @Wiesiek59

  „Obecne i przyszłe problemy krajów zachodnich mogą być gigantyczne.
  Na własne życzenie.”

  No to buractwo bedzie mialo problem. Jesli „kraje zachodnie” beda mialy „gigantyczne problemy”, to gdzie buraczane hejterstwo zalapie sie do pracy w firmie sprzatajacej? W Wenezueli?

 86. E
  7 września o godz. 21:37

  ” Z podrecznikow chemii wykleslic tablice Mendelejewa. … i nie wspominac o Tichonowie”.

  Z pewnością zostanie Pietia Goras, wybitny matematyk, przed rewolucją październikową nesłusznie zwany Pitagorasem.

 87. @Mauro Rossi

  „O filmach powstających obecnie w Izraelu niewielu słyszało”

  Ta, prawdziwe sukcesy to na przyklad „Smolensk”.

 88. E
  7 września o godz. 21:23

  „Piotrowskiego skazal na 25 lat wiezienia komunistyczny sad. Zbrodniarz zostal wytropiony, osadzony i skazany”.

  Tak, wytropiony, w pocie czoła i nadludzkim wysiłkiem. Bo oczywiście nie było wiadomo kto w Dep. IV zajmuje się bezpośrednio ks. Popiłuszką i że jest to naczelnik specjalnej grupy roboczej G. Piotrowski. Trzeba było strasznie tropić.

 89. 7 września o godz. 21:46

  „Ta, prawdziwe sukcesy to na przyklad „Smolensk”.

  Myślałem o „Kryżakach”, ale możemy się zgodzić, że to wyjątkowy gniot.

 90. @MAuro Rossi

  „Goras”

  Prymitywna, smierdzaca tepota przejawia sie miedzy innymi w tym, ze brunatne hejterstwo nawet nie slyszalo i nie kojarzy nazwisk ludzi, ktorzy stworzyli cale galezie matematyki od podstaw. Zreszta po co hejterstwu znajomosc matematyki czy fizyki? Do produkcji europalet nie trzeba znajomosci nauk scislych.

  O wlasnych silach to rzeczywiscie produkowano wozy drabiniaste. Nawe „Warszawa” byla na radzieckiej licencji. Pozniej byli licencje kupione od Fiata.

  A wozy drabiniaste, europalety – to rzeczywiscie wyroby w stu procentach krajowe.

 91. @Mauro Rossi

  „Myślałem o „Kryżakach”, ale możemy się zgodzić, że to wyjątkowy gniot.”

  Nie dziwi nikogo, ze hejterstwo nienawidzi „Krzyzakow” i uwaza najbardziej kasowy w historii Polski film za „wyjatkowy gniot”.

  Dwadziescia dwa miliony widzow mialo pod tym wzgledem inna opinie.

 92. wiesiek59
  7 września o godz. 21:06

  „Papież w Kolumbii….
  Przestaną zabijać komunistów”?

  A co, komuniści byli przez pół wieku pacyfistami z Armii Zbawienia? Nie mają dzisiątków tysiecy ofiar na sumieniu? Kokainą nie handlowali? Ludzi dla okupu nie porywali?

 93. @Mauro Rossi

  … nadal udaje idiote:

  „Tak, wytropiony, w pocie czoła i nadludzkim wysiłkiem. Bo oczywiście nie było wiadomo kto w Dep. IV zajmuje się bezpośrednio ks. Popiłuszk”

  Jakos w tamtych czasach nikomu nie przyszlo do glowy, zeby morderce i zbrodniarza uchronic od kary, bo „nasz”. Jakos nikomu nie przyszlo do glowy, zeby morderce i zbrodniarzav usprawiedliwiac.

  Piotrowskiego skazal na 25 lat wiezienia komunistyczny sad. W roku 1985-tym, podczas pelne wszechwladzy Jaruzelskiego i PZPR. Komunistyczny system w wydaniu Jaruzela nie probowal robic „bohatera” z mordercy i zbrodniarza. Zbrodniarz zostal wytropiony, osadzony i skazany.

  „kanalia”

  Wprawdzie red Passent nikogo tym slowem nie okreslil, ale @MR bylby chyba chory gdyby przegapil mozliwosc wpakowania jakiemus mezczyznie w usta tego czy owego. W ostatecznosci – nawet wyrazenia wzietego z sufitu.

 94. E
  7 września o godz. 21:52

  „Nawet „Warszawa” byla na radzieckiej licencji”.

  Oj tam, a ta radziecka licencja Pobiedy (powstałej w 1946) to skąd się wzieła? Trwają spory, ukradziona została z Opla, czy podprowadzona z USA (Ford, model z 1941 roku).

 95. mr.off
  7 września o godz. 6:27

  „Ostatni ‚wykleci’ to Pershing z Pruszkowa i Dziad z Wolpmina”.

  Pershing był w PRL informatorem wojskowej bezpieki, co tłumaczy jego późnijeszą bandycką karierę. To wasz święty, nikt go wam nie odbierze.

  „tacy bandyci jak Lupaszka, Ogien, Bury …. To dosc latwe do zrozumienia dla Ludzi, ktorzy nie myla sufitu z podloga, sadze”.

  W komuniźmie wszystko bylo inaczej niż w świecie, a właściwie na odwrót, to tłumaczy twoje obecne zagubienie. Do dziś nie możesz się połapać, czy teraz stoisz na głowie, czy wówczas stałeś.

 96. Mauro Rossi 7 września o godz. 21:22 Oczywiście, że wierzący katolik i profesor prawa w jednym może napisać konstytucję dla katolickiego państwa świeckiego narodu polskiego. To pestka, sam bym to mógł zrobić w jeden dzień. Wczytaj się w słowa wypowiadane przez Szwejaka, który nie znając krzywej Gausa wiedział, że w każdej grupie społecznej występuje takie samo stężenie idiotów. Niektórzy z nich są idiotami urzędowymi i to jest największy problem. Polakom zaś życzę 20 lat prawicowej dyktatury związanej węzłem małżeńskim z kościołem katolickim. Innej recepty nie znam na modernizację polskich umysłów. Może się jednak zdarzyć, że takiego czasu nie dostaną. Tu wcale nie chodzi o konkretne osoby. Bez suwerena ci ludzie mogli by być najwyżej politykami na poziomie klatki schodowej i prawnikami od prawienia bajek. Skoro jednak istnieje na nich zapotrzebowanie, to oni są i służą jak mogą najlepiej.

 97. Bar Norte
  6 września o godz. 23:40
  usa powinno z Korea Polnocna podpisac uklad o nieagresji, ktory omija uklady okresu Wojny Koreanskiej.
  Jesli nie bedzie perspektywy powtorzenia losu Iraku,Libii i Ukrainy, to zamiast ,, jesc trawe” zeby budowac nuklearny system obronny , KP moze zaczac cieszyc sie zyciem.
  Ciekawe jak bez pomocy miedzynarodowej finanjery sa w stanie budowac rakiety, imponujace budynki rzadowe i ubrac tych ludzi, ktorzy wystepuja przed kamerami.

 98. „Jeśli niepisowiec zabić pisowca, to jest zły uczynek.
  Dobry, to jak pisowiec zabić niepisowca.” – ta trawestacja słynnej wypowiedzi Kalego doskonale obrazuje pisowską moralność, jest też najbardziej lapidarnym streszczeniem wywodów Mauro Rossiego oraz basujących mu intelektualistów reprezentujących „myśl jackowsko-grinpojncką”.

 99. E
  7 września o godz. 21:42

  „(…)
  No to buractwo bedzie mialo problem. Jesli „kraje zachodnie” beda mialy „gigantyczne problemy”, to gdzie buraczane hejterstwo zalapie sie do pracy w firmie sprzatajacej? W Wenezueli?”

  No jak to gdzie? W Wielkiej i Dumnej Polsce, a w niedługim czasie w Świętym Cesarstwie Polskiego Ch*jmorza, sorry -Trójmorza! Trza będzie do pracy rąk a rąk, bo kto wyprodukuje te miliony samochodów eletrycznych, „hajperlupów”, kto przekopie mierzeje i kanały do mórz, wungiel wyfedruje, jabłka pozbiera, szabelki dla armii wykuje? No kto?!

 100. Pinochet katolik na prezydenta IV RP bo zrzucał komunistów do morza z samolotu.Tak sobie myślę to kolejny do hasła Waluś nie jest sam.Ten pierwszy dostał nawet ryngraf z Matką Boską od Kamińskiego,Jurka, Wołka za kontynuowanie krzyżackiej tradycji zabij poganina. A potem spowiedż dla uniewinnia.

 101. Były czeski minister d/s europejskich Tomasz Prouza:

  „Nikt się nie spodziewał, że dojdzie do takiej sytuacji. Dotąd w UE wszystko załatwiano na drodze dialogu i kompromisu, mimo że każdy kraj forsował swoje interesy. Nagle sie okazało, że jest państwo, które w ogóle nie chce rozmawiać i decyduje się nie przestrzegać najbardzie podstawowych zasad klubu, którego jest członkiem, z czego czerpie tyle korzyści.

  Zawsze mi sie wydawało, że ze względu na historię Warszawa będzie nieustannie przygladać sie temu co dzieje się na Wschodzie. Dziś w zasadzie nie wiadomo jaką polski rząd prowadzi politykę wschodnią i jak bardzo jest gotów przeciwstawiać sie rosyjskim zakusom, by destabilizować Europę”

  I tak wygląda trójmorze i jego proponent …

 102. 1. Dziwia mnie twierdzenia ze p.Walus dokonal swego czynu powodowany nienawiscia.
  Czemu umnejszac jego czyn przydajac mu niskie pobudki?
  Idac tym samym tokiem myslenia uczestnicy zamachu na Kutschere dokonali go powodowani nienawiscia. Prawda to?
  Trudno powiedziec, ale jakos tak o nich nie wypada myslec.
  Jesli tak to moze i o p.Walusiu tez nie wypada?

  2.P.Passent na tle swego felietonu.
  Trudno byloby mi obronic teze ze tekst jest zyczliwy p.Walusiowi.
  Trudno tez taka ze tekst jest wobec niego neutralny- uzywa tej postaci tylko po to by trafic Kaczora i jego zwolennikow.
  Nie, w tekscie p.Walus jest postacia negatywna.

  Mam z tym problem- ktos kto kiedykolwiek reprezentowal kraj na zewnatrz, niezaleznie czy w sluzbie dyplomatycznej czy konsularnej, powinien miec odrobine wieksze poczucie wspolnoty narodowej.
  Przez ta , wykonywanym zawodem(dyplomaty) rozwinieta wrazliwosc narodowa, rozumiem obowiazek wspierania kazdego obywatela Polski ktory znalazl sie w tarapatach za granica. Kazdego i to niezaleznie co zlego dokonal i co mu w dokonaniu tego czynu przyswiecalo.
  Wydaje mi sie ze takie spojzenie na rodaka za granica zostaje w czlowieku na zawsze.
  Niezalenie jak dawno przestal byc ambasadorem czy konsulem.

  A tu, u pana Pasenta, co? Czarna dziura. Czytelnik tekstu o p.Walusiu nie domysli sie co robil autor podczas zajec z poczucia przynaleznosci narodowej jakie odbebnial przed wyjazdem na placowke. A moze takich zajec wcale nie bylo? Moze wtedy uczono zupelnie czegos innego? Kto to jeszcze pamieta?

  marcin lazarowicz

 103. neospasmin
  8 września o godz. 9:25

  Bardzo nietrafne porównanie.
  RPA było pod okupacją białych, Waluś był przybyszem, identyfikującym się z panującym tam apartheidem.
  Zabił z przyczyn politycznych.

  Kutschera był przedstawicielem okupanta, kierującym represjami przeciwko podziemiu.
  Kompletne pomieszanie ról….
  byłyby zgodne, gdyby Hani zabił Walusia.

 104. Bar Norte 7 września o godz. 20:34 Moim zdaniem jeszcze nikt nigdy niczego w polityce i przemianach społecznych nie przewidział nawet w przybliżeniu. Pewne symptomy zachodzących zmian wyczuwają twórcy kultury, a cała reszta posługująca się tzw. aparatem naukowym jest bezsilna. Nie podaję przykładów, było ich nadto w naszym dotychczasowym życiu. Czytujesz teksty z KL, tam też o tym.
  Dzisiaj połowę Poranka TOK FM poświęcono panu Królikowskiemu. Gdyby on był muzułmaninem, to wszyscy odsądzali by go od czci za prezentowany fundamentalizm i rygoryzm religijny. Jest jednak katolikiem, co w Polsce daje fory. Trochę mam wątpliwości, co do słuszności krytyki za jego nieustępliwość w kwestii tolerowania sędziów SN mianowanych jeszcze przez Jaruzelskiego. Powiem tak, Adenauer na zarzut, że wszędzie dalej pracują i urzędują naziści odpowiadał, że musi odbudowywać Niemcy z takimi ludźmi jakich ma, jacy zostali żywi po wojnie. Nazistów rozpoczęto rozliczać w Niemczech na serio dopiero w latach siedemdziesiątych. Dobrą stroną tego rygoryzmu jest to, że wszyscy którzy dzisiaj przykładają ręce do budowania opresyjnego państwa w Polsce, muszą wziąć pod uwagę konsekwencja po upadku dyktatury. Takich Królikowskich w Polsce jest tabun. Cała komisja kodyfikacyjna działająca za PO w polskim sejmie składała się wyłącznie z fundamentalistów religijnych. Nie będę przypominał o osiągnięciach poszczególnych jej członków, ponieważ może to zostać tutaj zablokowane. Na sąsiednim blogu z którego zrezygnowałem tak się działo.

 105. „Na ramieniu wytatuował sobie portret Adolfa Hitlera. Na plecach dwie swastyki, na ramieniu trzecią i jeszcze jedną na piersi. Od lat jest znany w środowisku gdańskich skinheadów” – czytamy w dzienniku „Fakt”, który dotarł do informacji o działalności Grzegorza H. – w trójmieście znanego z propagowania nienawiści na tle rasowym, współorganizacji koncertów kapeli wychwalających przywódcę III Rzeszy oraz zwykłej aktów wandalizmu.
  http://strajk.eu/kibol-meczenndik-bohater-tvp-kim-jest-naprawde-neonazista/
  ===========

  To nie istotne, istotne że „naszych biją”…….

 106. zetus1
  8 września o godz. 8:20
  Mój komentarz
  Czeski polityk trafia w sedno, jeśli chodzi o stosunek PiSu (Prezesa, bo PiSem jest Prezes) do Unii Europejskiej, Europy i świata.

  Jest to stosunek ojczyźniano-zaściankowy, mniej więcej taki jak w patriotycznych opowiastkach 19-wiecznych dla dorastającej młodzieży. Prezes nigdzie nie był, niczego nie doświadczył, nigdy nie miał potrzeby zainteresować się szerzej światem, jego pogląd na świat kształtował się w percepcji przesądów, stereotypów, popularnych powiedzonek, celebracji i obchodów. Rozwój światopoglądu Prezesa zatrzymał się na etapie sienkiewiczowskich w duchu wspominków o wielkości i nadzwyczajności Umęczonej.
  Prezes w swoich rozmyślaniach nie dotarł nigdy do 21 wieku.

  Dla niego społeczeństwo dzieli się na wrogów polskości i prawdziwych patriotów, a zagranica, to na ogół tradycyjni nieprzyjaciele Polski (Rosja, Niemcy) oraz wszystkie kraje pozostałe, na które trzeba bardzo uważać, najlepiej być z nimi na dystans, bo rządzą tam chytrzy przebiegli, cyniczni i niedouczeni politycy, którzy tylko czyhają na okazję, by za odpowiednią cenę sprzedać Polskę Rosji i Prusakom.
  Pzdr, TJ

 107. P. Wiesiek.

  RPA nie bylo pod zadna okupacja- bylo krajem stworzonym przez bialych.

  Porownanie dotyczylo natomiast czegos zupelnie innego- zlych emocji ( tu nienawisci) jako motoru dzialan stricte politycznych. I tego ze nie przystoi w takich sytuacjach przypisywac stronom nienawisci.

  ml

 108. @neospasmin
  8 września o godz. 9:25

  „..niezaleznie czy w sluzbie dyplomatycznej czy konsularnej, powinien miec odrobine wieksze poczucie wspolnoty narodowej.”

  Czyli uważasz, że „nasz” powinien być traktowany wyjątkowo ?
  Przecież on był w RPA i podlegał ich prawu, a czyn który popełnił nie zasługuje na żadne ulgowe traktowanie. To morderstwo na tle politycznym.

  Czy chciałbyś, żeby imigrant (Waluś był imigrantem) po zamordowaniu prezesa mógł liczyć na łagodniejsze potraktowanie w swoim kraju ? Jakbyś odbierał wysiłki dyplomatów zmierzające w tym celu ? Czy chciałbyś, żeby w kraju pochodzenia stawiano mordercy pomniki ?

 109. P. Wiesiek

  Niezaleznie co i gdzie ma Grzegorz H wytatuowane, czy glosuje na SLD czy ruch narodowy to ma prawo by policjant nie bil go pala po glowie.
  A polski konsul w Kopenhadze ma psi obowiazek pomoc Grzegorzowi H. Boo ten jest polskim obywatelem.

  ml

 110. P.Zetus

  Tak, uwazam ze nasz powinien byc traktowany wyjatkowo przez polskie sluzby konsularne.
  Nie mam w tej kwestii nsjmniejszych watpilwosci.
  Co wiecej- jak psn sie pewnie orientuje, wiezniowie polityczni, a takim jest p.Walus, sa/powinni byc traktowani inaczej(=lepiej) nizli przestepcy pospolici.

  ml

 111. neospasmin
  8 września o godz. 11:21

  Za morderstwo należy się śmierć.
  Za zabójstwo, również, choć są wyjątki:
  1-obrona życia i zdrowia
  2-afekt

  Terroryzm na tle politycznym, nie powinien być traktowany ulgowo.
  Zezwolenie na to, otwiera zbyt wiele furtek politykom.
  Jeżeli dopuścimy do sytuacji w której Państwo straci monopol na zabijanie, otworzymy Puszkę Pandory.
  Będzie to zachęta do eksterminacji inaczej myślących. Konsekwencją terror, pogromy, czystki etniczne.
  Już zdaje się w historii ludzkości, było to wielokrotnie przerabiane.

  Nasz „bohater” z Danii nie miał prawa atakować policjantów.
  Gwałt się gwałtem odcisnął- po prostu.

 112. Znalezione w sieci

  „Duński dziennikarz śledczy, Jens Hovsgaard, w swojej książce „Spionerne der kom ind med varmen” informuje, że w promowanie i budowę gazociągu Norde Steram zaangażowani byli lub nadal są agenci KGB i Stasi. W tle pojawia się szantaż i korupcja.
  ………………………………………………………………………
  W toku dziennikarskiego śledztwa Jens Hovsgaard ustalił, że obecny dyrektor Nord Stream Matthias Warnig był agentem Stasi w NRD i tajnym agentem w Niemczech Zachodnich. Nie jest tajemnicą przeszłość w KGB Władimira Putina. Duński dziennikarz śledczy ustalił jednak, że pięciu z sześciu prezesów Gazpromu było szpiegami KGB.
  ………………………………………………………………………………….
  Mimo że sytuacja geopolityczna uległa zasadniczej zmianie od 2009 roku, zdaniem duńskiego dziennikarza śledczego, układ, który stoi za gazociągiem jest niezmienny. Nord Stream i Gazprom mają stosować groźby i łapówki, żeby uzyskać pozwolenia na budowę nowej gałęzi instalacji.
  Dziennikarz alarmuje, że część przywódców, z Danii, Szwecji czy Finlandii to lobbyści, przekupieni przez byłych agentów. ”

  Wyglada na to, ze mocodawcy „czolowych publicystow” maga popasc w klopoty.
  Tymczasem „czolowi publicysci” dla odwrocenia uwagi od spraw istotnych
  zawracaja ludziom glowe jakims Walusiem.

 113. p.Wiesiek

  Nie mam watpliwosci ze zabojstwo czy szerzej kazdy czyn zabroniony dokonany na tle politycznym powinien byc traktowany inaczej nizli ten dokonany z pobudek pospolitych.
  To wlasnie mowi Amnesty international.

  Nie wiem skad u pana twierdzenie ze za zabojstwo nalezy sie smierc. Chyba nie z polskiego kodeksu karnego.

  A „bohater z Danii”: czegokolwiek by nie zrobil to nie wolno bylo go bic palka po glowie gdy lezal. Tak jak nie wolno byloby robic mu waterboardingu.

  ml

 114. Levar
  8 września o godz. 12:08

  Powiedziałbym, pełna symetria.
  Z jednej strony GRU, z drugiej- CIA.

  Wielkie interesy robi sie za pomocą przekupstwa, szantażu, akcji zbrojnych, zamachów stanu, itp.
  Albo, kredytów udzielanych elitom różnych krajów.
  Na handlu ropą, gazem, wyrastają gigantyczne fortuny, i to w każdym kraju, o dowolnym systemie rządów.
  Więc nie zaskakuje cię chyba wpływanie lobbystów na decyzje polityczno- gospodarcze w Danii?
  Kto nie smaruje, nie jedzie…..

 115. neospasmin
  8 września o godz. 12:13

  Lata 60 i dalej, obfitowały w akcje zbrojne pod szyldem ETA, IRA, OAS, i tak dalej.
  Jak traktowano tych „wojowników”?
  Jakieś specjalne względy?

  Obecnie również mamy wysyp terroryzmu motywowanego politycznie.
  Czy należą się im jakieś specjalne względy?

  Co do postępowania policji w Danii.
  Przypuszczam, że w USA by po prostu został zastrzelony.
  I słusznie, nie wolno stawiać oporu przy zatrzymaniu.

 116. P. Wiesiek: pamieta pan ktoregokolwiek z owczesnych terrorystow ktoryby zostal skazany na KS?
  A moze ktorys z nich do dzisiaj siedzi?

  Co do sprawy dunskiej: ten czlowiek byl bity gdy juz lezal obezwladniony na ziemi.

  Nie wydaje mi sie by amerykanskie standardy relacji policjant- obywatel przystawaly do europejskich realiow.

  ml

 117. Levar
  8 września o godz. 12:08
  Stary Bush był szefem CIA, najbardziej zbrodniczej tajnej służby, później prezydentem, i co z tego? Wojtyła spotykał się nocą w szefem CIA w Watykanie, spiskując przeciw ojczyźnie i Polakom, i nawet jest świętym. I po co czepiać się Putina, byle podpułkownika. Z tym że przewyższa on wszystkich talentami o głowę.

 118. E
  7 września o godz. 21:56
  @Mauro Rossi
  … nadal udaje idiote:

  Nie przesadzaj 🙂

 119. @Mauro Rossi
  7 września o godz. 21:22

  …wierzący prof. Królikowski (not bene wybitny prawnik)…
  ====

  Ten „wybitny prawnik”, jeszcze jako wiceminister w rządzie Tuska (i jak tu nie być „symetrystą”, hehe), próbował tylnymi drzwiami wprowadzić nakaz mordowania kobiet w imię rzekomej wyższości zapłodnionej komórki.

  Przypomniało mi się, że kiedyś dyskutowałem tu z Tobą na temat zakazu aborcji. Chciałem więc zapytać, Rossi, czy nadal uważasz, że tę Polkę bestialsko zgwałconą w Rimini należałoby ustawowo zmusić do urodzenia poczętego w ten sposób dziecka?

 120. neospasmin
  8 września o godz. 12:58

  Większość krajów europejskich bądź ogłosiła moratorium na KS, bądź zrezygnowała z tej kary.
  Można ją jednak wymierzać nieoficjalnie- „seryjni samobójcy” zdziesiątkowały członków RAF, odsiadujących wyroki.
  Timothy McVeigh – to z twego kraju- został sprawiedliwie osądzony i stracony po zamahu w Oklahoma City.
  Słusznie, moim zdaniem.

  Humanitaryzm to jedno.
  Ataki na cywilów w wykonaniu różnych oszołomów, to co innego.

 121. Piez
  Putin to niewątpliwie bardzo utalentowany człowiek, ale czy potencjalny Zbawca Świata, co często suponujesz? A zwłaszcza „święty”, co to z nikim nie spiskuje, krwi cudzej nie przelewa, choć nie osobiście, rzecz jasna?
  Jest tylko pułkownikiem, a pomyśl tylko, nasz Kaczor chyba nawet nie zaliczył wojska na studiach i co? Rządzi i dzieli, a nawet bywa przez sekciarzy zwany Zbawicielem.

 122. Piez
  A przede wszystkim to chciałam Cię pozdrowić i pogratulować niezłomności (pod różnymi nickami) w popularyzacji swoich poglądów na tym blogu, co którego mamy chyba obydwoje nienajlepszą opinię.
  Ot, spisiał, spsiał co nie znaczy spieział.
  Jak tam Twoje kwiaty ogrodowe i krzaczory?

 123. .” I po co czepiać się Putina, byle podpułkownika.”
  A po co czepiac sie GH Busha byle kapitana (druzyny basebolowej U. Yale) ?
  Po co mylic Norwegie z Dania , podpulkownika z pulkownikiem , mieszac kaczory z krzaczorami , kabaczki z kartoflami , Zoliborz z Muranowem?
  Wszystko to na nic , bo opinia o Enpassaancie i tak bedzie nienajlepsza a tnp co raz gorsza bo popularyzacja wlasnych pogladow zalatwia kazdy blog . Moze gdyby jej zaprzestac opinia bylaby lepsza ? ( Wlasne poglady zawsze wydaja sie takie .. beznadziejnie , beznadziejne a nawet glupie )

 124. Forum KRYNICA zakończone .Tytuł człowieka roku otrzymała Beata Szydło zapewne po burzliwej dyskusji ?! , i tak po kolei będą co roku nominować — za zasługi i dla kraju _jakie? bliżej nie znane . Poseł NOWOCZESNEJ dziś w radio Kraków ,tam obecny zauważył ,że brak ludzi z Zachodu Europy obniża format tej propagandowej jak się okazuje imprezy . Red Krasko ( TVN ) w rozmowie z szefem izby Handlowej USA w Polsce został poinformowany ,ze USA w ostatnich latach zainwestowały 40 MLD ( czy PLN Czy $ ?) Czy ktoś wie jaka fabryka amerykańska została zbudowana i …. co produkuje . Mam podejrzenie ,ze Macierewicz i i spółka wydaje bez sensu pieniądze podatników .
  TEN Amerykanin nie podał żadnego konkretnego przykładu – no , nie pochwalił się -stad moje niepewności .ale kilkakrotnie gaworzył o 40 MLD a Kraśko nie pytał.
  o konkrety
  ps .
  Spotkałem się dziś z Niemcem ,zachwycony Polska czystością (tak ) a szczególnie jedzeniem , zna Mazury ,Warszawę Wielkopolskę z Poznaniem ——
  ——-A Kaczyński to katastrofa dla Was – pomijam interesujące inne momenty związane z rządami PiS-u w ocenie tego co on od lat widzi w Naszym Kraju .

 125. Kilka uwag.

  1. Zgodnie z prawem kazdy kto odbeyl pewna czesc kary moze starac sie o warunkowe zwolnienie. Zarowno Walus jak i Clive Derby-Lewis takie skladali wieloktrotnie. Derby-Lewis ostatecznie zostal zwolniony bedac smiertelnie chorym.

  2. Walus nie zrzekl sie obywatelstwa zostal natomiast go pozbawiony na mocy istniejacego prawa. Otrzymal w wiezieniu pismo w tej sprawie.

  3. Jednoczesnie wladze stwierdzily, ze w przypadku warunkowego zwolnienia zostanie natychmiast deportowany do Polski – efekt pozbawienie obywatelstwa.

 126. Polska PiSu , a Kościół Katolicki.
  Pod spodem dobitne słowa pod którymi można sie z czystym sumieniem podpisać .
  Co na to katoliccy specjaliści PiSu , od polityki zagranicznej ?
  Phttp://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1719224,1,dobitny-apel-biskupow-w-sprawie-relacji-polsko-niemieckich.read

 127. Gdyby opisać PiS jednym słowem to jest nim podłość .
  PiS nie tylko dzieli polskie społeczeństwo i bezwstydnie obraża tą część ktora go nie popiera , on także niszczy zagraniczne stosunki Polski i to wszystko tylko w jednym celu, dla konsolidacji pod swoimi skrzydłami najgorszych ludzkich przywar , takich jak złość , nienawiść i zawiść .
  Celem polityki nie jest szukania konfliktów i wrogów na arenie międzynarodowej i dzielenie społeczeństwa w kraju , dla krótkotwałego umocnienia swojej pozycji politycznej. Celem polityki powinno być szukanie konsensusu i przyjaciół a nie produkowanie wrogów.

 128. Bywalec 2
  Masz rację, ale „suweren” wie swoje, a PIS wie, czego chce suweren. Ten który na PIS glosuje.
  Można mieć pretensje do reszty suwerena, który olewa wybory.

 129. @Wiesio59

  „Z jednej strony GRU, z drugiej- CIA.
  Wielkie interesy robi sie za pomocą przekupstwa, szantażu, akcji zbrojnych, zamachów stanu, itp.
  Albo, kredytów udzielanych elitom różnych krajów.
  Na handlu ropą, gazem, wyrastają gigantyczne fortuny, i to w każdym kraju, o dowolnym systemie rządów.”

  … jak swykle erdoli jak poparzony.

  Azerbejdzan, Kazachstan – republiki posiadajace niezmierzone bogactwa naturalne, ogromne zloza ropy i gazu – Rosja sobie po prostu odpuscila. Nie chcecie razem? Tak poszli w p..du. Jakos nie probowala Rosja siegac po „szantaz, akcje zbrojne” czy co tam jeszcze za zajaczki zalegna sie miedzy uszami hejtera.

  Ogromne zloza pod dnem morskim, w strefie gospodarczej Norwegii Czy Wielkiej Brytanii – jakos nie spowodowaly, ze CIA na spole z Mossadem wyslaly kanonierki. Tyle, ze Norwegia stala sie jednym z kilku najbogatszych krajow swiata. Skad takie zaniedbanie? Pewnie dlatego, ze feralnego dnia Rotszyld mial katar i nie zadzwonil do Sorosa. Chyba ze odwrotnie.

  Hejterstwo nie powinno sie wypowiadac na tematy bardziej zlozone niz siekiera, widnly, benzyna, stodola i worek na szaber. To jest _jedyny_ rodzaj interesow, ktory hejterstwo jest w stanie ogarnac za pomoca swoich malych rozumkow.

 130. @Zakalec ebnal, @mag goraco popiera:

  „Celem polityki nie jest szukania konfliktów i wrogów na arenie międzynarodowej ”

  Dziwna sprawa, bo celem zafa..nych @zakalcow i ich, urwał go nać, pomagierow jest staranne szukanie konfliktow i robienie sobie na sile wrogow – chocby obiekty smierdzacej, ku..skiej nienawisci juz dawno sie wyniosly na odlegly kontynent:

  „Co do izraelskiej polityki na okupowanych terenach Palestyny , to tutaj zdanie opini międzynarodowej jest raczej jednoznaczne i pewno stąd te rezolucje .
  Jestem teraz antysemitą ?”

  Tyle @zakalec z samej glebi kiszki stolcowej. Smierdzaca ta nienawisc – ale calkiem bezzebna. O taki bezzebnym @padalcu mozna powiedziec: ..da nie oficer.

 131. W Polsce entuzjazm. Adrian wdepnął wreszcie do gabinetu prezesa. Przed tym wdepnął w gówno.

 132. @neospasmin

  „Przez ta , wykonywanym zawodem(dyplomaty) rozwinieta wrazliwosc narodowa, rozumiem obowiazek wspierania kazdego obywatela Polski ktory znalazl sie w tarapatach za granica. Kazdego i to niezaleznie co zlego dokonal i co mu w dokonaniu tego czynu przyswiecalo”

  Dziwna sprawa, bo wlasnie Departament Konsularny tego waszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jak sie nadarzyla okazja, to po prostu masowo _pozbawil_ polskiego obywatelstwa od ciezkiego zarabania _polskich obywateli_. Znaczy przebywajacych za granica i w najbarziej okropnych „tarapatach”, jakie sobie mozna wyobrazic. No ale to byli ludzie winni niewybaczalnej zbrodni: Legitymowali sie brzydkim „pochodzeniem” i jeszcze brzydsza „narodowoscia”.

  Trudno powyzsze dranstwo odfajkowac jako”zydowskie klamstwa” albo costam, bo twoj ziomal, nieaki Tomir Drymmer, dyrektor wzmiankowanego Departamentu Konsularnego MSZ, opisal z totalnym przerazajacym bezwstydem zarowno swoj pomysl jak i jego realizacje.

  Generalnie – z kitem, zwlaszcza mocno smierdzacym – to najlepiej do szklarza.

 133. E
  8 września o godz. 19:46

  Szanowny GŁĄBIE kapuściany…..

  Z analizy ostatniego 40 lecia wynika, że Rosja, czy ZSRR, nie wkraczały bez zaroszenia nigdzie, na obce terytoria.
  W przeciwieństwie do innych mocarstw.
  Ta teza stoi w sprzeczności do medialnych prawd, ale można to sprawdzić w źródłach.
  Ingerencje ograniczały się do krajów czy ludności im sprzyjających.

  Naciski dyplomatyczne, przekupstwo, wpływanie na wybory- to standard w stosunkach międzynarodowych.
  Tą drogą idą Chiny i Rosja obecnie.
  Droga którą idą kraje NATO, to więcej dronów i bombardowań, zamachów stanu, czy sankcji.

  Retoryczne pytanie brzmi.
  Która droga jest lepsza?

 134. @neospasmin

  „Nie mam watpliwosci ze zabojstwo czy szerzej kazdy czyn zabroniony dokonany na tle politycznym powinien byc traktowany inaczej nizli ten dokonany z pobudek pospolitych.
  To wlasnie mowi Amnesty international.”

  Nie rozumiem, czemu wladze Najjasniejszej nie przyjma bardziej zdecydowanej pozycji.

  Dac Pretorii ultimatum: Maja Ostatniego Wykletego uwolnic i przekazac polskiej ambasadzie w ciagu czterdziestu osmiu godzin.

  A jak tego nie uczynia – to przemowia okretowe dziala!

  Ponoc w panskim pieknym kraju juz sie szykuje ekspedycja karna. Polskie pancerniki i lotniskowce gotowe do wyjscia w morze. Polskie dywizje powietrzno-desantowe po kolei znikaja w przestronnych ladowniach samolotow transportowych.

 135. @Wiesiek59

  „Szanowny GŁĄBIE kapuściany…..”

  Sprobuj zajarzyc, prymitywny, tepy przyglupie, ze jak nie masz Hansa do pomocy, to smierdzacy bluzg nie jest dobrym pomyslem.

 136. @Wiesiek ebnal:

  „Z dializy ostatniego 40 lecia wynika, że Rosja, czy ZSRR, nie wkraczały bez zaroszenia nigdzie, na obce terytoria.”

  Chyba to wlasnie wynika z dializy. Ewentualnie elektrozilzy. Albo z lewatywy, ktora ci ktos wlasnie zzaplikowal.

  Czeczenia byla niepodleglym panstwem, istniala juz trzy lata, kiedy Rosja wkroczyla sobie do Czeczenii i po prostu utopila czeczenska niepodleglosc w morzu krwi. Nie chodzilo o zadne surowce czy „interesy”, tylko o prestiz.

  Potem sobie Rosja zajela Krym. Czy slusznie, czy byl powod – to inna sprawa, ale Wiesio erdoli jak ciezko poparzony, jesli bredzi, ze „Rosja, czy ZSRR, nie wkraczały bez zaroszenia nigdzie, na obce terytoria.”

  „Naciski dyplomatyczne, przekupstwo,”

  Erdolenie o Szopenie jest ostatnio w wielkiej cenie. Jakos nie przyplynely amerykanskie lotniskowce, zeby sholdowac Norwegie. Jakbys nie zauwazyl – Norwegia to nie Noriega. Jak zatem widac – odleciales w kosmos na znacznie wyzsza orbite niz ten Gagarin, ktorgo wlasnie bedziecie dekomunizowac.

  No dobra, ebnij cos o Rotszyldzie i Sorosie. Jak razem z podlym Szechterem szachruja na zgube ludu pracujacego.

 137. E
  8 września o godz. 21:26

  Dyskusja z przygłupem, dla rozrywki?
  Czemu nie…..

  NATO nie atakuje kraju NATO- jak na razie jest to aksjomat.
  więc Norwegii się nie atakuje.
  Jest wystarczająco posłuszna.
  Tak samo, jak nie atakowało się Turcji po inwazji na Cypr.
  Proste?
  Norweskie czy brytyjskie zasoby ropy, to poza tym ułamek zasobów światowych.
  No i poza tym, ktoś te obligacje USA kupować musi….

  Przyjrzenie się Czeczenii, może wywołać mysli obrazoburcze.
  Kto SPONSOROWAŁ terrorystów?
  Jaki był STATUS tego regionu?

  W przypadku Ukrainy, kto sponsorował strzelców wyborowych?
  Majdan?

  W przeciwieństwie do naszych znajomych, prowadzących wojny trwające po kilkanaście lat. Rosja kończy konflikty brutalnie i szybko.
  Ostatni wyczyn- Syria.
  Najgorszy pokój jest niestety lepszy niż najlepsza wojna.
  Oszczędza to miliony istnień ludzkich i pieniędzy liczonych w miliardach.
  Tylko nielicznym psychopatom zależy na tym, by wojny trwały długo.
  Bo z nich żyją- zapewne.

  Kto finansuje wojny?
  Pewnie Rothschild….
  Kto prowokuje?
  Pewnie Soros…..
  Obaj na tym zarabiają gigantyczne pieniądze.
  A ludzie?
  A po ile za sztukę płacą?

 138. @mag

  „PIS wie, czego chce suweren. Ten który na PIS glosuje”

  Dobra, dobra, przypomnij sobie lepiej, jak wszyscy w tym twoim kraju szaleli z radosci, jak urwał szczytowali, jak w agencji towarzyskiej – kiedy chora z nienawisci dzicz dokonywala kolejnych mordow w Paryzu:

  „Jest to swietna nauczka dla innych lucyferow – ktorzy obrazaja uczucia religijne ludzi wierrzacych. Muzulmanie potrafia bronic swej wiary – tylko katolicy nie potrafia tego czynic.”

  „zastanuwmy sie dlaczego tragedia nie dotknela jakiego prawicowego pisma ? bo ludzie o pogladach prawicowych szanuja inne religie, symbole religijne, wszystko to co jest zapisane w konstytucji kazdego demokratycznego kraju. I tu nie ma sie co podpinac pod satyre -smiejcie sie redakcje lewicowych pisemek z samych siebie, ze swojego ateizmu, nowoczesnosci, kobiet z broda, a wiec waszych podlych symboli.

  Patrzac na to pisemko, gdzie zrodlem zarobku, bylo naigrywanie sie z symboli religijnych nie trudno zauwazyc, ze nawiazuje ono do skrajnie lewackich ugrupowan francusko-niemieckich, ktore owocowaly w latach 70 lewackim terroryzmem, jak grupa Baader-Meichoff w niemczech odpowiedzialna za mordy na wielu politykach, na ruchach terrorystycznych „ekologow”, ludzi podwojnej moralnosci i obludy. ”

  „Pora zapłaty dla wnuków pokolenia 68 nadeszła?”

  „Ale czy to pismo samo sobie nie jest trochę winne? Czytałem, że te żarty z Mahometa to pikuś w porównaniu z tym, co oni tam wyprawiali z chrześcijanami, osobą papieża itp., posuwając się do niewyobrażalnego chamstwa. ”

  „Zydowska gazetka obrażała to i wpie r..dol dostała. A teraz ajwaj drą mordy”

  Ale sie tam u was urwał jego nać cieszono.

  I dopiero jak sie okazalo, ze co nieco ciemnoskowych Obroncow Religii Pokoju moze do was trafic – to nagly zwrot o 180 stopni.

  :-)))

 139. @Wiesiek59

  „Dyskusja z przygłupem, dla rozrywki”

  Probowalem ci wyjasnic, zafajdany, durny smrodzie, ze jak nie masz Hansa albo chociaz paru „granatowych” do pomocy, to plugawy bluzg nie jest najlepszym pomyslem. Ponieaz nie jarzysz nawet takich prostych tresci, to otrzymujesz smoj smierdzacy bluzg z powrotem, return to sender. Tyle ze z odpowiednia nawiazka.

  „Jest wystarczająco posłuszna.”

  Ciezki idioto, to tez wynika z tej twojej „analizy”? Czy elektrolizy? Bo oprocz ciebie, durniu z patentem, to jakos nikt nie p..rdzi, ze Norwegia jest „posluszna” wzgledem USA. Znaczy oprocz neonazistowskich latryn internetowych, ktorymi lubisz zasmrzdac bloga.

  „Kto finansuje wojny?
  Pewnie Rothschild….
  Kto prowokuje?
  Pewnie Soros…..”

  Tacy ludzie jak ty solidnie sie przyczynili do epoki piecow. Zanim komory gazowe i piece krematoryjne zaczely dzialac pelna para, to spece od krzewienia nienawisci nauczyli Niemcow (i nie tylko Niemcow), ze wszystkiemu winien Rotszyld (personalnie) i Zydzi (ogolnie).

  Roznica polega na ty, ze dzisiejsi podpalacze, do ktorych i ty sie zaliczasz, swoje spelnienie upatruja nie w kominach, tylko w termojadrowych glowicach. I modla sie o te glowice dla Iranu.

  Rzz sie smierdzacemu hejterstwu udalo podpalic swiat. Drugi raz raczej sie nie uda. A jesli sie uda (wszystko w reku Przedwiecznego) – to z tego swiata wiele nie zostanie.

 140. E
  8 września o godz. 21:53

  Debilątko moje infantylne, głupsze niż ustawa przewiduje…..

  Podpalaczem świata są obecnie preferowane WARTOŚCI.
  ZYSK za wszelką cenę.
  Ja świata nie podpalam, jedynie oceniam skutki i przyczyny.
  Oraz MOTYWACJE kilkudziesięciu przygłupów, gotowych dla zysku go zniszczyć.

  I nie pieprz mi o głowicach.
  Gwarancją bytu Izraela sa głowice, dostarczone wraz z technologią przez Francję i USA.
  Irańskie czy koreańskie głowice będą pełnić tę samą rolę- gwaranta suwerenności i niepodległości.
  Komu to przeszkadza?
  Tym czyhającym na ich niezależność?
  Ogranicza to znacząco inwazję „sił Dobra”?

  Ostatnie kilkanaście lat to seria ataków nazwijmy to „prewencyjnych” na kraje w miarę niezależne.
  Ot, bo takie było widzimisię decydentów.
  Ostatnie ataki izraelskie na siły syryjskie, wpisują się w ten schemat.
  W pewnym momencie, te akcje zrodzą reakcję- w miarę posiadanych sił i środków.
  Więc odnów sobie polski paszport.
  Może się jeszcze przydać…..

 141. Waldek B

  „Pewne symptomy zachodzących zmian wyczuwają twórcy kultury, a cała reszta posługująca się tzw. aparatem naukowym jest bezsilna. Nie podaję przykładów, było ich nadto w naszym dotychczasowym życiu. Czytujesz teksty z KL, tam też o tym.”

  Moim zdaniem to za daleko idące uogólnienie. Zgadzam się, że część twórców dzięki swej wrażliwości potrafi wyłapać nadchodzące zmiany co czasem sprawia wrażenie wręcz wizyjności. I tak np dla czytelnika współczesnej literatury, głównie porządnie osadzonej w kontekście społecznym, to co się dziś dzieje w polityce nie powinno być zaskoczeniem. No ale to tylko część tego środowiska ma tego typu zdolności.
  Podobnie jest z intelektualistami. Nie da się ukryć, są na to dowody (ksiązki, inne publikacje), że przed perturbacjami politycznymi, których doświadczamy część tego środowiska ostrzegała. Przykładem jest wspomniane przez ciebie środowisko Kultury Liberalnej, które z podziwu godną konsekwencją rozliczało i rozlicza „błędy i wypaczenia” dokonane w ostatnich 30-40 latach a co za tym idzie przyszłość widzi bez złudzeń. Wystarczy wspomnieć o opublikowanych w czerwcu rozmowach z twórcami i czołowymi teoretykami tzw”rewolucji liberalnej” tj Fukujamą, Gray’em i Krastewem, którzy otwarcie przyznali się do kardynalnych błędów w warstwie diagnostycznej a co za tym idzie w przyjętej wiele lat temu strategii politycznej. Albo o ostatnio opublikowanym wywiadzie z Osiatyńskim, niegdyś jednym z najbliższych współpracowników Balcerowicza, który nawiązując do początku lat 90 powiedział: „Można nam zarzucać, że popełniliśmy błędy, które wynikały (…) z tego, że byliśmy zaczadzeni ideologią dominującą wtedy w Banku Światowym i w krajach udzielających nam pomocy”. „Zaczadzeni ideologią” – przyznasz chyba, że wyegzekwowanie od Osiatyńskiego takiej dozy samokrytycyzmu jest sztuką, która się KL udała.
  W tym tygodniu redakcja zdecydowała się na publikację kuriozalnych wywiadów z trójką intelektualistów z USA, Francji i Niemiec nt „Populizm czy solidarność?”, która de facto jest zapisem nieco dekadenckiego rozpadu świadomosci politycznej środowisk liberalnych w połowie 2017 czyli u kresu „rewolucji liberalnej ostatniego 50 lecia” – jak to ujął wywiadowany publicysta z USA. To odważny zabieg, bo uświadamia czytelnikowi, że kluczowa strona globalnego sporu politycznego zapadła na syndrom „oblężonej twierdzy” i nie jest zdolna do korekty swej dotychczasowej polityki. Wywiady z jednej strony potwierdzają to co piszesz, czyli, że po częsci intelektualiści, naukowcy są bezsilni. No ale z drugiej strony potwierdzają co ja myślę czyli, że część z tych środowisk, w tym przypadku redakcja KL, na syndrom „oblęzonej twierdzy” jednak nie zapadła i tę bezsilność a co za tym idzie niezdolność do stworzenia zgodnego z oczekiwaniami społecznymi nowego projektu politycznego jednak zauważa. No i przekazuje czytalnikom jasny komunikata: bez złudzeń, na nich nie ma już co liczyć.

  Co do zaskakującego postrzegania Królikowskiego przez rozmaite środowiska politycznej … .
  To też konsekwencja tego co napisalem wyżej. Jedni widzą co się dzieje, drudzy nie widzą a jeszcze inni po prostu wolą nie widzieć – wypierają.

 142. folwarkPn

  „usa powinno z Korea Polnocna podpisac uklad o nieagresji, ktory omija uklady okresu Wojny Koreanskiej.”

  W tym rzecz, że obie strony najwyraźniej nie mają na to ochoty. Czy raczej nie mają zdolności do uwolnienia się z „układów okresu Wojny Koreańskiej.” Albo nie mają w tym interesu.

  Dodaje pan:

  „zamiast ,, jesc trawe””

  Raczej palić „trawę”. W Korei Północnej marihuana jest od wieków tradycyjną używką odpręzającą, od zawsze legalną, masowo uprawianą w ogródkach i na działkach przyzagrodowych. Jak sądzę tradycja popalania „trawy” pozwala ludowi Korei przetrwać w dobrych nastrojach trwającą od dziesięcioleci, jak by nie patrzeć, ekstremalną sytuację polityczną i militarną.

 143. @Wiesiek59

  „Podpalaczem świata są obecnie preferowane WARTOŚCI.
  ZYSK za wszelką cenę.”

  Ty jestes podpalaczem. Hejtolisz i nawolujesz do nienawisci jak za czasow Der Sturmera.

  „Gwarancją bytu Izraela sa głowice, dostarczone wraz z technologią przez Francję i USA.”

  Ówno ci na ten temat wiadomo, durny ćwoku. Ty „wiesz” akurat tyle, ile ci napisza na neonazistowskich latrynach internetowych. Naziolskie latryny to twoje jedyne, ćwoku, „żródło informacji”. Naziolstwo tak ma, że samo siebie „cytuje”. Jesli pi.rdzisz, ze USA dostarczało Izraelowi jadrowe technologie – to jestes glupszy, niz papier toaletowy.

  „Irańskie czy koreańskie głowice będą pełnić tę samą rolę- gwaranta suwerenności i niepodległości.”

  Smierdzące ludobojcze hejterstwo lubu kleić głupa i udawać, ze niby to nie wie o tym, jak oba w&w kraje najpierw oszukańczo podpisały traktat o nierozprzestrzenianiu broni jadrowej – a potem po prostu nas.ały na ten traktat. Smierdzące ludobojcze hejterstwo uważa, ze wiarołomstwo jest oki i cacy.

  Ludobójcze hejterstwo przy okazji niejako klei jeszcze jednego głupa / niby to „nie zauważa”, jak Iran raz po raz zapowiada, ze Izrael i Żydów zetrze z mapy. Oczywiscie przy takim obrocie spraw z tak zwanych „palestynczykow” też by zostało troche radioaktywnego dymu, ale to w koncu nigdy naziolstwu nie przeszkazdalo.

  „Ostatnie ataki izraelskie na siły syryjskie, wpisują się w ten schemat.
  W pewnym momencie, te akcje zrodzą reakcję”

  Ty zafa..na stara cioto, ty cieniasie – jak długo ja po swecie chodze, tak dlugo takie cieniasy jak ty probowaly straszyc. Fajnie sie czyta tego waszego Zoolnierza Wolnosci. Znaczy z zmaja i z pierwszych dni czerwca 1967. Alez sie wtedy ten wasz Gomula wk..wil! A co dopiero towarzysz Brezniew!

  Ty durny cieniasie. Piecdziesiat lat minelo. I nadal do twojej makowki nie dociera, ze straszyc to mozesz .. Swoja ciocie.

 144. mag
  8 września o godz. 13:56
  lol

 145. Bar Norte
  7 września o godz. 20:48
  tak mi sie to wdaje, bo w ani w uk ani w rpa nie mieszkam,
  jak ludzi sie instrumentalizuje;
  sama jednostka (obecny penitencjariusz w.) jest tutaj najlepszym przykladem tego fatum;

 146. ciekawi mnie zdanie malzonki prezydenta IV rp w tej sprawie, hm;

 147. „ferdydurke”, tak, powinno byc lektura obowiazkowa ale juz w przedszkolu;

css.php